לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2098620,986 עוקבים אודות עסקים

פורום משכנתאות וייעוץ מיחזור

פורום משכנתאות ויעוץ פיננסי בהנהלת מאיר וידר יועץ משכנתאותאשר נועד לתת כלים לאנשים אשר שוקלים לקחת משכנתא לקנית נכס או לאלה, אשר כבר נכנסו לעסקת משכנתא, אך מעונינים לשפר את תנאי ההלוואה (מחזור). אשמח לענות על כל שאלה שתעלו.  גם אם אינכם נוטלים משכנתא, אתם מוזמנים להשתתף בדיונים ולהרחיב את אופקי הידע בתחום זה, אשר מגלגל מיליארדי שקלים מידי שנה והוא חלק נכבד מהכלכלה הישראלית. הפורום נותן מענה לאנשים אשר עומדים לקראת לקיחת משכנתא ו/ או למי שיש משכנתא קיימת ומעוניין לשפר את תנאי המשכנתא מיחזור משכנתא/קבלת הלוואת לכל מטרה/ פריסת משכנתא קיימת ועוד... כמו כן אם אתם צריכים הלוואה לכל מטרה (לדוגמא לשיפוץ, קנית רכב או לכיסוי הלוואות שונות ויקרות באמצעות הלוואה זולה וארוכת טווח), הגעתם לפורום הנכון. גם אם יש לכם קושי בתשלום המשכנתא, קיימת אפשרות לפרוס את המשכנתא לתקופה ארוכה יותר, אכן ניתן לעשות זאת. חשוב לזכור משכנתא זה לא רק הלוואה לקנית בית/ אלא מקור כסף לשימושים שונים ומגוונים ועוד. אשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!

מאיר וידר - מנהל פורום משכנתאות

הנהלת הפורום:

אודות הפורום משכנתאות וייעוץ מיחזור

פורום משכנתאות ויעוץ פיננסי בהנהלת מאיר וידר יועץ משכנתאותאשר נועד לתת כלים לאנשים אשר שוקלים לקחת משכנתא לקנית נכס או לאלה, אשר כבר נכנסו לעסקת משכנתא, אך מעונינים לשפר את תנאי ההלוואה (מחזור). אשמח לענות על כל שאלה שתעלו.  גם אם אינכם נוטלים משכנתא, אתם מוזמנים להשתתף בדיונים ולהרחיב את אופקי הידע בתחום זה, אשר מגלגל מיליארדי שקלים מידי שנה והוא חלק נכבד מהכלכלה הישראלית. הפורום נותן מענה לאנשים אשר עומדים לקראת לקיחת משכנתא ו/ או למי שיש משכנתא קיימת ומעוניין לשפר את תנאי המשכנתא מיחזור משכנתא/קבלת הלוואת לכל מטרה/ פריסת משכנתא קיימת ועוד... כמו כן אם אתם צריכים הלוואה לכל מטרה (לדוגמא לשיפוץ, קנית רכב או לכיסוי הלוואות שונות ויקרות באמצעות הלוואה זולה וארוכת טווח), הגעתם לפורום הנכון. גם אם יש לכם קושי בתשלום המשכנתא, קיימת אפשרות לפרוס את המשכנתא לתקופה ארוכה יותר, אכן ניתן לעשות זאת. חשוב לזכור משכנתא זה לא רק הלוואה לקנית בית/ אלא מקור כסף לשימושים שונים ומגוונים ועוד. אשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!

מאיר וידר - מנהל פורום משכנתאות

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הודעת מנהל פורום משכנתא

גולשים יקרים,

פורום משכנתאות הינו פורום מקצועי אשר בא לעזור ללוקחי משכנתאות חדשות ולאלו המעוניינים למחזר משכנתא קיימת
אבקש לשמור שפה מכובדת וראוייה אשר תכבד את משתתפי פורום המשכנתאות

המשך >>

לצפיה ב-'חוות דעת על משכנתה לדיור'
חוות דעת על משכנתה לדיור
21/01/2019 | 11:42
34
שלום לכולם,
אשמח למשוב על ההצעה שקיבלתי מבנק פועלים ממש לאחרונה

- שווי הדירה לצרכי משכנתה: 1.88 מליון שקל
- אחוז משכנתה משוי הדירה 44%

* התוכנית לא להישאר עם החלק המשתנה (לא צמוד) לאורך זמן ולחסל אותו מאוד מהר

* האם אפשר לשפר?
* האם הייתם בונים משהו אחרת?

לצפיה ב-'מוכרים את הבית שלנו'
מוכרים את הבית שלנו
19/01/2019 | 12:11
1
117
אהלן לכולם, 
רכשנו את הבית שלנו ב2015 ונטלנו עבורו משכנתא של 1.1 מיליון
תמהיל 
70% קל"צ ב3%
30% פריים מינוס 0.9
החזר חודשי 5525 שח שלא זז מאז נטילת המשכנתא והיתרה הנוכחית היא 937K שח. 
הבית שלנו עכשיו עומד למכירה עבור 1.8 מ
שאיפתנו היא לרכוש נכס אחר, עד 2.5 מיליון (אך בשאיפה בסכום נמוך משמעותית) ולקחת עבורו משכנתא בתנאים מצויינים כמו שיש לי היום, אני לא אוהב צמודי מדד. 
האם אפשר להגיע היום לריביות הללו? האם יש תמהיל משתלם יותר? 
מה העלות המשוערת של כל 100K בחודשי ובמצטבר? 
אשמח לשמוע מכם

לצפיה ב-'תשובה 1'
תשובה 1
20/01/2019 | 09:06
81
לא רמשת מספר שנים של משכנתא ישנה,  אבל לפי סכום ההחזר כנראה הקל"ץ בסביבות 18.
בכל מקרה היום לא תוכלו להשיג ריביות כפי שהיו ב2015 שהייתה שנה בערך בין האופטימאליות לנטילת המשנכתא .
יש לכם 2 אופציות עיקריות:
1. לגרור משנכתא קיימת ולקחת תוספת באותו בנק להשלמת המשכנתא לצורך רכישת הנכס החדש. תתכוננו לריביות של לקוח שבוי כלומר גבוהות מהממוצע בשוק היום. כמו כן, הבנק יודע לחשב יפה מה הריביות המקסימאליות שהוא יכול לבקש מכם לתוספת המשכנתא כך שהגרורה עדיין תהיה כידאית יחסית לאופציה של העברת כל התיק לבנק אחר. כמו כן ההחזר יהיה מאוד גבוה כיוון של-5500 הנוכחי יצטרף החזר לא מבוטל של התוספת . גם לא בטוח שיאשרו את האופציה  מבחינת ההכנסות . לא צוינו הנכסות בשאלה.
2 . לפרוע את המשכנתא הקיימת ולקחת חדשה על כך הסכום. הריבות תלויות בהרבה גורמים כגון הכנסה , אחוז מימון וכו',  אבל בטוח יותר גרועות מ2015. 
לצפיה ב-'משכנתא - מחיר למשתכן משפחה חד הורית'
משכנתא - מחיר למשתכן משפחה חד הורית
20/01/2019 | 05:34
62
נתונים:
מחיר הדירה - 1.07 מ'
שווי שוק: 1.4 מ'
משכנתא: 45%
הכנסה: 17K

שאלות:
האם כדאי לקחת משכנתא זכאים של משרד השיכון בתנאים היום?
מהו התמהיל המומלץ, כולל פריסת שנים?
מהן הריביות הסבירות שניתן לצפות להן?
משתנה נוסף - גרייס של שנתיים עד שהדירה תמסר.

תודה מראש לעונים!

לצפיה ב-'איי אמ ג׳י amg משכנתאות'
איי אמ ג׳י amg משכנתאות
18/01/2019 | 10:19
2
93
פעם שלישית שאני לוקח משכנצא דרך יועץ
הפעם החלפתי יועץ ופניתי לחברת amg (איי אמ ג׳י) משכנתאות
נפגשתי עם יועץ מקצועי ונחמד, והכל היה טוב ויפה
הביטוח לי התחייבות שאין אותה בחברות אחרות או יועצים אחרים: אם לא נשיג לך את המשכנתא הכי טובה, אל תשלם לנו כלום.
קנה אותי.
אמממה, מפה הכל הסתבך...... אין זמינות, כל יום התיק עובר לטיפול של פקיד/ה אחרת, מבקשים כפל של מסמכים ועוד ועוד, יד ימין לא יודעת על יד שמאל. חוסר מקצועיות נוראית, שגורמת לאחריה עצומה.
בטח אתם שואלים מה אכפת לך?! יש לך התחייבויות למשכנתא הטובה ביותר.
אז זהו, שזו הבטחה שלא ממש יש מה לעשות איתה
למה?
בגלל ההתנהלות החובבנית ובזבוז הזמן המשווע, היינו כבר בהפרת חוזה מול הקבלן, ולכן לאחר כמעט חודשים, שניתן לו האישור העקרוני הראשון, לקחנו אותו, בלי מכרז בין בנקים נוספים, בלי שנבדוק את חברת amg (איי אמ ג׳י) העיקר להעביר כסף לקבלן, ובעוד שנה שנקבל מפתח לדירה, נמחזר שוב את המשכנתא
אבל הפעם אצל יועץ/חברה מיקצועית

לצפיה ב-'ברגע שהסכמת לקבל הבטחה חסרת כל בסיס הראית מי אתה'
ברגע שהסכמת לקבל הבטחה חסרת כל בסיס הראית מי אתה
19/01/2019 | 17:16
59
וזה היחס שקיבלת. 
מה זאת אומרת "הבטיחו משכנתה הכי טובה"? איך אפשר 
לבדוק שזו המשכנתה הכי טובה? מה תלכו לעוד 5 חברות 
כדי שירוצו עבורכם במקביל? תרוצות אתם במקביל כדי לבדוק אותם? 
זו הבטחה חסרת בסיס שמתאימה לסוג מסוים של לקוחות וניתנת על ידי 
סוג מסוים של חברות. 
לצפיה ב-'החוויה שלי משיחה טלפונית עם AMG'
החוויה שלי משיחה טלפונית עם AMG
19/01/2019 | 17:46
55
התקשרתי ל AMG לאחר שקיבלתי המלצה חמה מחבר שנעזר בהם בלקיחת משכנתא לפני מספר שנים.

לא הייתי בטוח שאני בכלל צריך יועץ, אבל החלטתי לנסות לדבר איתם. בשיחת הטלפון הרגשתי שמנסים למכור לי את השירותים שלהם. היועץ הבטיח לחסוך לי סכומים לא הגיוניים וכששאלתי איך יחסוך את הסכומים האלו הוא היה מאוד מעורפל והשיב שהוא לא יכול לגלות לי דברים כשאני לא לקוח שלהם.
וכמובן "התחייבות למשכנתא הטובה ביותר".

לאחר מכן התקשרתי ליועץ משכנתא אחר. היועץ אמר לי שאולי יוכל לשפר במעט את ההצעות שהשגתי לבד ולייעל קצת את הסכומים והשנים במסלולים שבחרתי אבל המליץ לא לקחת יועץ כי העלות תהיה גדולה מהתועלת.

מי יודע - אולי AMG היו באמת חוסכים לי את הסכומים שהבטיחו אבל לי זה נשמע מאוד מכירתי ולא אמין.

ממליץ לכולם בחום לא להתעצל, ללמוד ולהבין לפחות קצת, ללכת לכמה בנקים ולנסות לבנות תיק לבד עם הריביות הטובות ביותר שאתם יכולים לקבל.
אם בשלב הזה תרגישו שאתם עדיין יכולים להפיק תועלת משירותים של יועץ אז לפחות תהיה לכם נקודם התחלה ותדעו כמה הוא באמת חוסך לכם.
לצפיה ב-'שאלה לגבי מסלולי משכנתא'
שאלה לגבי מסלולי משכנתא
19/01/2019 | 16:49
74
היי, 
רציתי לשאול מה ההבדל בין מסלול צמוד מדד משתנה כל 5 שנים ובין מסלול לא צמוד משתנה כל 5 שנים.
אני מבינה את עניין ההצמדה למדד כמובן, מה שאני לא מבינה זה האם הם משתנים באותה המידה אחרי 5 שנים?
שאלה נוספת - רק מוודאת - עמלת ההיוון על מסלול שאינו צמוד מדד משתנה כל 5 שנים היא יחסית למספר השנים שנשאר עד תחנת השינוי הקרובה? ואם יוצאים בתחנה אז אין עמלת היוון?

ושאלה אחרונה, שהיא קצת יותר כללית... רכשנו עכשיו דירה, אבל ברור לנו שזו דירת מעבר ונשאר בה בין 5 ל 10 שנים. המשכנתא שאנחנו לוקחים, משיקולי החזר חודשי, היא ל20/30 שנה (פריים 30,קל"צ 20, מל"צ כל 5 ל30). האם לא נכון יותר לקחת במקום קל"צ רק מל"צ? שוב, בהנחה כמעט ודאית שעוד 5-10 שנים נרכוש דירה אחרת וניקח משכנתא חדשה?

תודה רבה לעונים! 
לצפיה ב-'משכנתא לרכישת דירה'
משכנתא לרכישת דירה
19/01/2019 | 11:27
1
116
היי
אנו זוג + 3 ילדים עם הכנסות נטו של 35 אלף שח.
מתלבטים אם לרכוש בית עם משכנתא בסכום של 1.9 מיליון שח (59% משווי הרכישה).
האם סכום המשכנתא לא גבוה מאוד ? לא התאבדות מצידינו?
תודה

לצפיה ב-'האם אתם מוכנים להתחייב '
האם אתם מוכנים להתחייב
19/01/2019 | 13:30
83
להחזיר עכשיו 11,000-12,000 בחודש לעשרים שנים הקרובות? זה ההחזר שאתם צריכים כדי שהמשכנתא תהיה יציבה ולא יקרה מידי. רק אתם יודעים מה ההתנהלות הכלכלית שלכם והאם תשלום כזה מתאים לכם. ככל שתקטינו את ההחזר המשכנתא רק תתיקר והנחזר יעלה עם הזמן בכל מקרה.
לצפיה ב-'מחיר למשתכן-אחוז מימון '
מחיר למשתכן-אחוז מימון
17/01/2019 | 23:32
1
90
אני רוכש דירה במחיר למשתכן בסך 900 א',שוי השמאות הינו 1.3 מ' במידה ואני מגיע רק עם הון עצמי של 100 אלף עד כמה הרביות של הבנק יהיו גבוהות ? ( אני לפני סבב רביות בנקים )

נתונים כלליים :
הכנסות 20 א
שלושה ילדים .
תמהיל צפוי :
זכאות 200 א' 30 שנה
פריים 266 א' 25 שנה.
קל"צ 333 א' 14 שנה .
סה"כ 800 משכנתא .

לצפיה ב-'הריביות לא יהיו גבוהות יותר'
הריביות לא יהיו גבוהות יותר
21/01/2019 | 09:54
13
מחשיבים את שווי השמאות
לצפיה ב-'בניית תמהיל'
בניית תמהיל
17/01/2019 | 15:44
3
147
שלום!
יש לי משכנתא בדיסקונט- 170,000 בפריים מינוס 1.25. מסתיים בעוד 15 שנים (משלם כ-1000 ש"ח בחודש על זה).
אני בתהליכים של מכירת הדירה שלי ב-2,000,000
ובקניית דירה אחרת ב-2,600,000
צריך משכנתא של 480,000 + 170,000 שיש לי עדיין במשכנתא = סה"כ 650,000 ש"ח.
שאלתי היא:
האם ללכת לדיסקונט ולקחת משכנתא על 480,000 כדי להשאיר את תנאי הפריים המצויינים שיש לי?
או ללכת לבנק אחר ולקחת 650,000?
אני רוצה להגיע להחזר של 3,000 ש"ח בחודש.
איזה מסלולים מומלצים היום? ומה הריביות?
תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
17/01/2019 | 16:14
2
84
תלך לכל הבנקים.
דיסקונט יתן לך ריביות פחות טובות כי אתה קצת "שבוי" שלהם, האחרים יתנו לך ריביות יותר טובות - בין היתר כי יש לך כבר מסלול טוב שהם צריכים להתחרות בו.
כשיהיו לך את כל ההצעות תבחר את היותר מוצלחת מהן.
לצפיה ב-'אפשר לקבל המלצה לתמהיל? וריביות?'
אפשר לקבל המלצה לתמהיל? וריביות?
17/01/2019 | 18:29
1
54
לצפיה ב-'בקצרה, לא :)'
בקצרה, לא :)
17/01/2019 | 18:52
74
בארוכה:
חבל לי לנסות לתת לך ריביות, לא אני זה שאתן לך את המשכנתא.
לך למספר בנקים ותקבל הצעות מהם.
בעניין התמהיל: 3000 זה מעט, זה ייקר לך את המשכנתא.
לו יכלת להישאר על 170K בפריים שיש לך, להשלים עוד 40K בפריים יקר יותר, ואת היתרה בקל"צ ל20 שנה תגיע כנראה להחזר של יותר מ3000, אבל פחות מ4000.
זו תהיה משכנתא יציבה יחסית, כששום חלק לא צמוד למדד.
מתאים לך? לא יודע.
צריך להסתכל על התכנון שלך קדימה, מה ההכנסות שלך, מה התיכנונים שלך לפירעון מוקדם, ומה הבנק יאשר לך.
לצפיה ב-'מיחזור משכנתא בבנק מזרחי טפחות'
מיחזור משכנתא בבנק מזרחי טפחות
17/01/2019 | 13:16
2
93
שלום,
יש לי משכנתא בבנק מזרחי טפחות ע"ס 800 אלף שח. הריביות הן:
פריים - 1.5
משתנה - 2.89
קבועה - 2.95
קבועה - 2.60
שוקל לעשות מיחזור במטרה להוריד את הריביות זאת תוך הצבת תנאי להורדת הריביות או שאעביר את המשכנתא לבנק אחר.
מה לדעתכם נחשב לריביות טובות אליהן אותן אני יכול להציג לבנק שלי בהתחשב במצב הנוכחי כיום?
לגבי החזר חודשי - אני מחזיר היום כ 3800 שח בחודש. מבחינתי שהורדת הריבית תביא להורדת ההחזר החודשי ולא לצמצום מס' החודשים בכל מסלול.
תודה,
לצפיה ב-'מזרחי לא ישפרו לך לדעתי'
מזרחי לא ישפרו לך לדעתי
17/01/2019 | 13:53
1
69
לך תעשה מיחזור בבנק אחר.

לא ברור גם , אם המסלולים צמודי מדד או לא צמוד .

אבל בכל מקרה אין להם אינטרס.
לצפיה ב-'כתבת בעצמך את האינטרס שלהם'
כתבת בעצמך את האינטרס שלהם
17/01/2019 | 17:07
47
אציב להם תנאי: או שיפור הריביות או עזיבת הבנק עם המשכנתא ועם חשבון העו"ש.
מלכתחילה כשהצטרפתי אל בנק מזרחי לפני מס' חודשים בלבד, זה היה הטריגר שלהם לשיפור המשכנתא כי עברתי אליהם מבנק לאומי - הם רצו את המשכנתא ואת חשבון העו"ש. 
אני חושב שהריביות שהם נתנו לי לא כ"כ טובות אפילו שזה היה לפני מס' חודשים ולכן יש מקום לשיפור.
רק רציתי לשמוע אם יש מישהו שיכול לכתוב לי מהן ריביות טובות יותר נוכח המצב הקיים היום כאשר המשכנתא שלקחתי היא 800 אל"ש ומהווה 75% מימון.
חלק מהמסלולים צמודי מדד וחלק לא. אברר ואכתוב כאן.
תודה בכל מקרה.
לצפיה ב-'שאלה חשובה'
שאלה חשובה
16/01/2019 | 16:44
4
122
במידה ואני לוקחת 3 מסלולים ואחד מהם שליש במסלול פריים. התשלום למוכר במס' פעימות. האם ניתן בפעימה הראשונה לקחת רק את מסלול פריים ובהמשך את שאר המסלולים? או שהבנק מאשר את הפריים רק בתשלום האחרון? 
לצפיה ב-'הבנק יסכים שליש פריים בכל תשלום או את כל הפריים בסוף'
הבנק יסכים שליש פריים בכל תשלום או את כל הפריים בסוף
16/01/2019 | 17:25
1
52
לצפיה ב-'הבנק יסכים לשחרר תמיד רק שליש ביחס לכסף שכבר נלקח'
הבנק יסכים לשחרר תמיד רק שליש ביחס לכסף שכבר נלקח
16/01/2019 | 17:33
51
כדי שאם תחליט לא למשוך את שאר הכסף לא יוקצה לך יותר משליש - לכן כמו שכתבו לפני
לצפיה ב-'חשוב לשים לב'
חשוב לשים לב
17/01/2019 | 14:03
1
61
מה קורה בשאר המסלולים שתקחי, ואיך ישתנו הריביות. בהרבה מסלולים אין באמת שריון אמיתי של הריבית וכל בנק מתנהג קצת אחרת עם שיריון הריביות ולכן ההמלצה הדיפולטית היא לשמור את הפריים לפעימה האחרונה. או לקחת שליש שליש שליש כי לאחר הפעימה הראשונה את נהיית לקוחה שבויה של הבנק והוא יעלה לך את הריביות בהמשך.

תחפשי כתבות בנושא ותבדקי מה הבנקים מציעים לך לשיריון הריביות.
לצפיה ב-'העניין שרציתי לקחת את המלצ בסוף '
העניין שרציתי לקחת את המלצ בסוף
17/01/2019 | 14:18
47
על מנת לפרוע באותו יום
לצפיה ב-'לקיחת משכנתא מבנק אגוד'
לקיחת משכנתא מבנק אגוד
17/01/2019 | 06:35
3
130
שלום לכולם..
אחרי שעשיתי סקר בין 5 בנקים קיבלתי הצעה הכי נמוכה בבנק אגוד.
כדאי לקחת משכנתא מבנק אגוד?
מה דעתכם?
איך הבנק? אמין? יציב??
לצפיה ב-'בנק איגוד הוא בנק כמו כל בנק אחר'
בנק איגוד הוא בנק כמו כל בנק אחר
17/01/2019 | 07:50
1
129
אין הבדל
רק הביצוע שלהם קצת יותר מורכב והם מאוד מאוד איטיים
לצפיה ב-'מה הכוונה?'
מה הכוונה?
17/01/2019 | 08:24
88
תוכל בבקשה להסביר את עצמך לא הבנתי
לצפיה ב-'אתה דואג ליציבות הבנק כי חבל לך שהוא יתפרק ולא תשלם?'
אתה דואג ליציבות הבנק כי חבל לך שהוא יתפרק ולא תשלם?
21/01/2019 | 08:31
5
לצפיה ב-'עוד שאלות מסלול פיתוי'
עוד שאלות מסלול פיתוי
16/01/2019 | 15:37
4
139
היי,

זקוקים למשכנתא בסכום 465K ש"ח, לדירת מחיר למשתכן (הערכת שמאי כ-1.5M).
מתכננים לקחת בפועל 615K, שמתוכם 180Kבמסלול פיתוי. אחוז מימון (מהערכת שמאי) - 41%.

תמהיל:
פריים: 205K ל-8 שנים.
קל"צ: 230K, ל-6 שנים.
משתנה: 180K, ל-15 או 20 שנים (לא מאוד עקרוני - מסלול פיתוי, יפרע מיד לאחר קבלת המשכנתא).

1. מתכננים להפקיד חד פעמית 70K (קה"ש) לפריים לאחר 42 חודשים. הבנתי שניתן יהיה לצמצם את משך המסלול לאחר הפרעון החלקי, כך שההחזר החודשי במסלול ישאר יחסית זהה ללפני הפרעון. האם הבנתי נכון?

2. עוד קודם, מתכננים להפקיד חד פעמית 110K (קה"ש נוספת) לקל"צ לאחר 30 חודשים. האם ניתן יהיה להגדיל את ההחזר באופן דומה גם במסלול הקל"צ, או שזה שמור למסלול הפריים?

3. האם יש מסלול אחר מומלץ כמסלול לפרעון מיידי? 

תודה,
אביב
לצפיה ב-'לא רשמת ריביות'
לא רשמת ריביות
16/01/2019 | 17:41
1
63
בנוגע לשאלות שלך
1. כן אפשר לקצר את המסלול לאחר מכן במסלול פריים
2. לא באמת יודע, תחושתית כנראה שלא. חכה לעוד תשובות כאן או תשאל את הבנק.
3. לא רשמת ריביות אז איך נדע איזה מסלול מומלץ לפרוע ומתי?

אחר
תשים לב שאם המשתנה שלך היא צמודה למדד יש עמלת מדד גם חוץ מהעמלת היוון עבור פרעון מוקדם. מציע לך לבדוק את כל הפרטים כדי לחסוך לך כאב ראש. שהמפתה לא יצא מפותה

קרן השתלמות
3.  הרבה אנשים לא שמים לב ולוקחים את הסכום כסף שיש להם היום בקרן השתלמות כסכום שיהיה להם עוד 3-4 שנים. כדאי לזכור שיש עוד הפקדות על הקרן
4. בנוגע לקרן השתלמות אפשר במציאות של היום לקחת הלוואה של פריים מינוס 0.5 על קרן ההשתלמות על 78% מהכסף עד ל 7 שנים. 
לצפיה ב-'לא רשמתי כי'
לא רשמתי כי
16/01/2019 | 17:55
70
1. אני לפני סבב בנקים, עוד בונה לעצמי תמהיל, אז אין לי.
2. זה לא באמת רלוונטי לשאלה...

ובקשר לשאלת המסלול המומלץ לפרעון, כשאני קורא את זה עכשיו אני מבין שלא הבהרתי את עצמי היטב. הכוונה היתה האם יש מסלול אחר, במקום משתנה כל 5, שבאופן כללי יותר מומלץ להשתמש בו כפיתוי, למשל עוד קלץ או משתנה צמודה שהזכרת, במטרה לקבל בו ריבית פחות טובה ולשפר ריביות במסלולים האחרים
לצפיה ב-'אפשרות נוספת למסלול פיתוי'
אפשרות נוספת למסלול פיתוי
19/01/2019 | 23:06
1
18
תוכל לקחת 59% מימון, כלומר 885 אלף משכנתא כאשר שליש מזה בפריים 295 אלף. מחזיר את מסלול הפיתוי ונשאר עם 170 אלף ששם בקלצ לתקופה הכי קצרה שאתה יכול מבחינת החזר.
יוצא ככה שמסלול הפריים נהפך ל 63% מהמשכנתא.
לצפיה ב-'לא יכול'
לא יכול
19/01/2019 | 23:12
16
615 אלף זה מה שנשאר לי לשלם לקבלן...
חשבתי על אופציית הפיתוי מאוחר מדי...
לצפיה ב-'השוואה בין 2 הצעות שקיבלתי '
השוואה בין 2 הצעות שקיבלתי
15/01/2019 | 12:12
3
198
בס"ד.
קבלתי 2 הצעות של משכנתא .

1.

246,000 ש"ח ריבית פריים 1.15% למשך 30 שנה.
449,000 ש"ח קל"צ 4.39% למשך  20 שנה.
50,000 ש"ח  צמוד למדד ברבית משתנה כל 5 שנים 4.28% למשך  25 שנה.

2.
246,000 ש"ח ריבית פריים 1.45% למשך 30 שנה.
449,000 ש"ח קל"צ 4.10% למשך  20 שנה.
50,000 ש"ח  צמוד למדד ברבית משתנה כל 5 שנים 3.50% למשך  25 שנה.

**
זוג ללא ילדים.
משכורת 12,000 ש"ח.

אחרי 5 שנים  מתכוון לשלם את כל צמוד למדד וישאר סכום של הפריים והקל"צ.

רציתי לשמוע את דעתכם על הצעות שקיבלתי

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
15/01/2019 | 13:12
2
129
בסך הכל נכון להיות המסלולים די זהים, אין בהם באמת שונות.
התמהיל הראשון לכאורה יוצא זול יותר בכמה גרושים לפי סימולציה, אז אפשר לקחת אותו.
אם כבר התלבטות - הייתי בודק איך ניתן לרדת מה30 שנה בפריים, כל שינוי ריבית ידפוק אותך חזק שם, ראה בסימולציה המצורפת מה יקרה לרכיב הפריים שלך בעליית ריבית של 1% או 2% בעוד שנה, והריבית יכולה לעלות הרבה יותר.
לצפיה ב-'יפה '
יפה
15/01/2019 | 18:37
48
לצפיה ב-'קיבלתי הצעה נוספת היום '
קיבלתי הצעה נוספת היום
16/01/2019 | 16:56
75
246000 פריים 1.15 ל-30 שנים.
499000 קל"צ 4.15 ל-20 שנים.
50000 משתנה צמוד 3.91 ל-25 שנים.

איזו הצעה הכי טובה מבין שלושה התמהילים?
לצפיה ב-'מיחזור - אחרי מכירת נכס'
מיחזור - אחרי מכירת נכס
16/01/2019 | 13:04
4
64
שלום,

לאחרונה מכרנו נכס שנקנה בשנת 2012 כאשר יתרת המשכנתא כיום הינה 282K המחולקת:
פריים מינוס 0.9 ל25 שנה (יתרה לסילוק 115K)
קל"צ 3.53 ל12 שנה (יתרה לסילוק 167K)
כיוון שעוד לא החלטנו אם לעבור לשכירות או לקנות נכס חדש חשבנו לפרוע את כל המשכנתא. בשיחה עם הבנק, הוצע לי להקפיא את המשכנתא עד לקבלת החלטת הקנייה. במקרה כזה אמשיך כאמור לשלם את תשלום המשכנתא החודשי ואשמור על התנאים של המשכנתא. מצד שני, אם אסלק, אוכל להנות ממספר חודשים (כחצי שנה) ללא תשלום משכנתא.
כיוון שאינני יודע בשלב זה לאן אעבור (שכירות או קנייה), במקרה ואקפיא, ולבסוף אעבור לשכירות עד שנמצא נכס חדש, יהיה עלי לשלם גם את תשלומי המשכנתא וגם שכ"ד.
אם אמצא נכס לקנייה (שסביר להניח אצטרך להוסיף לפחות 500K במשכנתא חדשה), נגרור את המשכנתא הקיימת לנכס החדש אולם כיוון שהותאמה מבחינת התשלום החודשי לנכס שמכרנו גם מבחינת פרק הזמן, בנכס החדש תשלומי המשכנתא יהיו גבוהים כיוון שרק סכום הכסף החדש יוכל להימתח לשנים רבות יותר. עולה שאלה, אם נמחזר את המשכנתא הישנה (שנשאר ממנה עוד זמן קצר יחסית) בעת לקיחת המשכנתא החדשה (כדי להתאימה לתשלום החודשי החדש) אזי כל עניין הריביות לא היה משתלם, נכון? כי הריביות שאקבל יהיו נכון לעכשיו (וכרגע הן גבוהות יותר).

מה מציעים המומחים?
האם כדאי לפרוע את המשכנתא בידיעה שהריביות שאקבל בעת קניית נכס חדש היום יהיו בהכרח גבוהות יותר ממה שיש לי כיום או האם כדאי להקפיא את המשכנתא ולהמשיך לשלם אותה כאילו כלום לא קרה ובבוא הזמן לצרף אליה את סכום המשכנתא החדשה (כאשר אמצא נכס לקנייה)?
לצפיה ב-'לא הבנתי'
לא הבנתי
16/01/2019 | 13:37
3
31
איך נשארה לך המשכנתא על הנכס שמכרת? זו משכנתא ללא שיעבוד כרגע?
לצפיה ב-'הבהרות'
הבהרות
16/01/2019 | 14:39
2
33
עוד לא סיימתי לשלם את המשכנתא. ישנם מספר שבועות מרגע החתימה על חוזה המכר שעלי להסיר את השעבוד (מבחינת הזמן, אני נמצא שם כרגע). השאלה היא האם לפרוע או לגרור את המשכנתא? בשני המקרים השעבוד ירד.
לצפיה ב-'אני הייתי פורע.'
אני הייתי פורע.
16/01/2019 | 14:44
1
32
ככה תוכל להחליט על המשך דרכך בראש פתוח, ובכל מקרה תקבל ריביות טובות כי נראה שתהיה באחוזי מימון נמוכים
לצפיה ב-'תודה. האם יש דעות נוספות? אולי לכיוון הגרירה?'
תודה. האם יש דעות נוספות? אולי לכיוון הגרירה?
17/01/2019 | 14:45
8
לצפיה ב-'איך אפשר להתקדם ?'
איך אפשר להתקדם ?
14/01/2019 | 14:58
3
170
היי
רציתי לשמוע את דעת החכמים בפורום.
איך אפשר להמשיך להתקדם פיננסית \ נכסים

אני ואישתי באיזור גיל 30.
יש בבעלותנו דירה למגורים + דירה להשקעה.
2 הדירות עם משכנתא.

עכשיו השאלה איך אפשר עוד להתקדם פיננסית.
בהתחשב בכך שאין לי אפשרות לקחת עוד משכנתא ( מבחינת הון עצמי + תשלום חודשי )

יש רעיונות ?
תודה

לצפיה ב-'עליך להתמקדבנושאים הבאים:'
עליך להתמקדבנושאים הבאים:
14/01/2019 | 17:28
2
137
שלום
עליך להתמקד בשיפור התשואה מהנכסים,
האם ניתן לחלק לכמה יח,
האם בנכס שאתם מתגוררים ניתן לחלק והשכיר יח דיור,
במקביל
לבדוק את המימון (משכנתאות)
להחליף כסף זול ביקר
ניתן היום למצוא הרבה כסף זול 
באפס אחוז ריבית
תמחזר

לצפיה ב-'איפה אפשר למצוא כסף באפס אחוז ריבית ?'
איפה אפשר למצוא כסף באפס אחוז ריבית ?
15/01/2019 | 18:06
1
60
לצפיה ב-'כסף חינם'
כסף חינם
16/01/2019 | 14:25
76
הלוואה מקרן השתלמות פריים מינוס חצי
הלוואה מקופת גמל פריים פלוס 0
העברת משכורת ללאומי 50000 ש"ח ללא ריבית והצמדה
ועוד הרבה מבצעים בהרבה בנקים
הפריסה עד 7 שנים
לצפיה ב-'הצעה שקיבלתי היום, אשמח לקבל חוות דעת על ריביות ותמהיל'
הצעה שקיבלתי היום, אשמח לקבל חוות דעת על ריביות ותמהיל
15/01/2019 | 23:50
2
172
היי, 
בהנחה שאנחנו רוצים שההחזר החודשי שלנו יהיה סביב ה-  6500 ש"ח 
כיוונו להחזר שלא יעבור את ה 30% מההכנסות כמו כן ההכנסות צפויות לעלות כך  שההחזר יהיה סביב ה 22% מההכנסות.
האם התמהיל נכון ? 
האם הריביות טובות ?

תודה.

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
16/01/2019 | 01:14
1
119
קצת קשה לענות-לא ידוע מה אחוז מימון, אבל זה שגם כ חצי מהמשכנתא צמודה למדד ו/או לריבית שתלך ותעלה- זה דבר שמבטיח שההחזר יעלה בכמה אלפי ש"ח, בין היתר גם כי משכנתא כזו צריכה להיות עם החזר חודשי שלכל הפחות מתחיל מ7,800 ש"ח.

אז יוצא שלא ידוע איזה החזר בדיוק אתה מחשב שאחר כך יהיה 22% מהשכר- האם ההחזר הזה? (כי קח בחשבון שהוא כאמור יעלה), או האם החזר של עוד כמה שנים מול שכר של עוד כמה שנים?

איזה מאורע יגיע ראשון? זה שההחזר החודשי יעלה או זה שהשכר החודשי יעלה? האם המאורע "החד-פעמי" של עליית שכר יכסה את העליות "הרב-פעמיות" לאורך זמן במסלולים שצמודים למדד ובכלל לריביות משתנות שיעלו?
קשה לענות על רגל אחת..

האם מתוכנן פרעון מוקדם -כן או לא זה גם משנה הרבה.

משכנתא כזו רק 20% בקל"צ? מעט מדי. רואים שכיוונת לתמהיל עם שכר התחלתי שיקלע למטרות שלך ולחישובים שנכונים רק להיום-אבל לא לעתיד.

היום בגלל זה משכת הכל כמעט ל30 שנה מבלי מרחב תמרון רב וכאמור הרוב הגדול במסלולים עם ריבית צמודה ו/או ומשתנה- אז זה כבר נורות אדומות להמשך.

בתמהיל כזה-טיב הריביות אפילו לא משנה האמת-כי כל "המסביב" בעייתי. 

הריביות אולי מסנוורות ומפתות לקחת הרכב דווקא כזה- רק שזה בעתיד יתברר כ"חיבוק דוב".

בהצלחה בכל אשר תבחר.
לצפיה ב-'אחוז מימון'
אחוז מימון
16/01/2019 | 10:08
72
אחוז מימון הוא 45% 
וכמו כן עתידים לפרוע את החלק של המשתנה כלומר כ 300,000 ש"ח בעוד 5 שנים
התמהיל כל כך גרוע ? 
איזה תמהיל יכול גם כן להיות אופציונאלי במידה ונעלה את ההחזר החודשי בעוד קצת ? 
תודה
לצפיה ב-'לידיעת הציבור בעניין חברת בקרה ייעוץ משכנתאות'
לידיעת הציבור בעניין חברת בקרה ייעוץ משכנתאות
15/01/2019 | 11:32
2
147
לאור ריבוי מקרי התלונות בתחום הייעוץ משכנתאות נתקלתי בחברה בשם "בקרה ייעוץ משכנתאות" ונדהמתי לגלות כי מנכלית כפי שמפורסם באתר החברה היא גם חלק מ"העוקץ הפרימיטיבי" כפי שפורסם בYNET.

"אז... שלא יעבדו עליכם"
לצפיה ב-'וואו , לא נעים בכלל '
וואו , לא נעים בכלל
15/01/2019 | 19:40
62
אני חושב שמי שאשם בכל כך הרבה רמאויות זה המשטרה בעצמה.
אני נזכר שהיו פעם גם נוכלויות (לא בנדלן) ושאנשים פנו למשטרה, אז המשטרה סגרה את העניין "מחוסר עניין לציבור" וככה נוכלים המשיכו במעשיהם וחוזר חלילה.

איך אפשר להסביר את זה למשל במקרה הנוכחי , שהיו 41 מקרים של תלונות של קורבנות, (ואולי עוד עשרות שבכלל לא פנו למשטרה) ולמעשה שלטון החוק לא עצר את המקרה הזה כבר בהתחלה?
אני אגב בכלל לא מופתע.
לצפיה ב-'הצעה מהפועלים'
הצעה מהפועלים
15/01/2019 | 01:06
2
217
שלום. רציתי לשמוע את דעתכם על הצעה שקיבלתי.
מתכנן לעשות פירעון מוקדם לריבית המשתנה צמודה ברגע שאקבל את המשכנתא.

לצפיה ב-'לא יועץ מקצועי אבל'
לא יועץ מקצועי אבל
15/01/2019 | 11:05
129
הריביות לי באופן אישי נראות מאוד מאוד אטרקטיביות

- אפשר להתעניין מה אחוז המימון המדובר מסך הדירה
- מה אחוז המימון ביחס למשכורת

אתה בטוח שמדובר בהצעה רלוונטית מלאחרונה, התאריך בראש המסמך הוא משנת 2016
לצפיה ב-'עוד בנושא'
עוד בנושא
15/01/2019 | 15:08
86
שים לב כי החלק השני של ההלוואה הינו צמוד מדד ולכן יש משמעות למועד הפרעון המוקדם של המסלול הזה כדי להמנע מעמלת מדד ממוצעת

שים לב גם לריבית הממוצעת על הלוואות כאלה היום (שצמודדות למדד) בבנק ישראל ותבדוק שאין לך ריבית היון

לצפיה ב-'למה הבנקים תמיד מציעים קל"צ אם היא הכי יקרה?'
למה הבנקים תמיד מציעים קל"צ אם היא הכי יקרה?
15/01/2019 | 09:53
2
128
קיבלנו הצעות מ- 3 בנקים . בכולם הציעו במסלול של הריבית הקבועה, ריבית לא צמודה למדד שהיא בהכרח יותר יקרה. 
אז למה שניקח אותה ולא נעדיף ריבית קבועה לא צמודה? בגלל הסיכון לטווח הארוך?
האם הכי שווה למחזר אותה ראשונה למרות הקנס?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
15/01/2019 | 10:36
124
קבועה-לא צמודה (קל"צ) היא הכי יקרה, והכי בטוחה. מי שממש שונא סיכון ורוצה לדעת מהיום הראשון מה הוא ישלם בסופו של יום יקח אותה. יתכן וזה ישתלם לו (כי המשתנות יעלו מאוד במהלך חיי המשכנתא), וייתכן שלא (כי המשתנות לא יעלו מספיק במהלך חיי המשכנתא).
המשתנות הן בעיקרון פחות יקרות (היום), אך הן מהוות הימור על העתיד. מי שממש אוהב סיכון ייתכן ויקח את כל המשכנתא במשתנות. יתכן וזה ישתלם לו (כי המשתנות לא יעלו במהלך חיי המשכנתא), וייתכן שלא (כי המשתנות יעלו הרבה במהלך חיי המשכנתא).
מי שרוצה להיות אי שם באמצע, יקח גם וגם
לצפיה ב-'למה המוכרת בחנות הנעליים תמיד מציעה לי עוד זוג?'
למה המוכרת בחנות הנעליים תמיד מציעה לי עוד זוג?
21/01/2019 | 08:34
12
למה המלצרית מציעה לי "משהו לשתות" 
ולא מים מהברז אם זה יעלה לי יותר? 

לצפיה ב-'ריבית עוגן משתנה כל 5שנים'
ריבית עוגן משתנה כל 5שנים
15/01/2019 | 07:07
78
שלום,
איפה אפשר לראות את השינוי של ריבית משתנה כל 5 שנים?
לא מוצא באתר בנק ישראל
תודה מראש

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום ועד הבית
מתמודדים עם סכסוכי שכנים?
דוד אפרים משרד עורכי דין
ייעוץ וייצוג משפטי
עו
עו"ד עפר שחל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה