לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
88478,847 עוקבים אודות עסקים

פורום אנדומטריוזיס

ברוכות הבאות בנות האנדו,
הפורום נוסד בספטמבר 2005, מתוך קומונת האנדו.
מטרת הפורום היא לפרוץ את מעגל הבורות הקיים סביב למחלה, המחלה "שלא מדברים עליה", מחלה שהרבה רופאים לא שמעו עליה ואלה ששמעו עליה המעיטו בחשיבות הנזקים אשר היא עלולה לגרום, ובעיקר - לשמש בית חם ומקור תמיכה לבנות האנדו.
זה המקום לשאול שאלות, לשתף, לספר מנסיונכן,  להציע הצעות, להעלות רעיונות, לתת ולקבל תמיכה וכל מה שעולה על רוחכן.
הפורום הוא פורום תמיכה וקבלת מידע ואינו פורום מקצועי או רפואי!!!
מייסדות הפורום הן בואינג 707 ורומיה. לאחר שנים לא מועטות בתפקיד כמנהלות הקומונה ואחר כך מנהלות הפורום, העבירו בואינג 707 ורומיה, את השרביט הלאה לז'ק המקורית וגלים29, והן בתורן העבירו את הניהול לידי liats80 ופז08, מנהלות הפורום הנוכחיות.
מצ"ב תקנון הפורום - אנו מבקשות מכל חברה חדשה, לקרוא אותו ולהקפיד לשמור על הנהלים כדי שהפורום ימשיך להיות חם ותומך תוך הקפדה על נימוס וכבוד הדדי בין חברות הפורום. 

liats80 ופז08.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אנדומטריוזיס

ברוכות הבאות בנות האנדו,
הפורום נוסד בספטמבר 2005, מתוך קומונת האנדו.
מטרת הפורום היא לפרוץ את מעגל הבורות הקיים סביב למחלה, המחלה "שלא מדברים עליה", מחלה שהרבה רופאים לא שמעו עליה ואלה ששמעו עליה המעיטו בחשיבות הנזקים אשר היא עלולה לגרום, ובעיקר - לשמש בית חם ומקור תמיכה לבנות האנדו.
זה המקום לשאול שאלות, לשתף, לספר מנסיונכן,  להציע הצעות, להעלות רעיונות, לתת ולקבל תמיכה וכל מה שעולה על רוחכן.
הפורום הוא פורום תמיכה וקבלת מידע ואינו פורום מקצועי או רפואי!!!
מייסדות הפורום הן בואינג 707 ורומיה. לאחר שנים לא מועטות בתפקיד כמנהלות הקומונה ואחר כך מנהלות הפורום, העבירו בואינג 707 ורומיה, את השרביט הלאה לז'ק המקורית וגלים29, והן בתורן העבירו את הניהול לידי liats80 ופז08, מנהלות הפורום הנוכחיות.
מצ"ב תקנון הפורום - אנו מבקשות מכל חברה חדשה, לקרוא אותו ולהקפיד לשמור על הנהלים כדי שהפורום ימשיך להיות חם ותומך תוך הקפדה על נימוס וכבוד הדדי בין חברות הפורום. 

liats80 ופז08.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
צירוף הפורום כ- online support באתר אנדומטריוזיס עולמי
בחודש יוני 2011 הוקמה עמותת אנד"י- אנדומטריוזיס ישראל ע"ר. http:///endi.org.il
בחודש מרץ 2011, צירפנו את הפורום לאתר של האנדו' העולמי endometriosis.org - כפורום תמיכה לאנדו' בישראל. 
האתר הינו פלטפורמה גלובאלית שמכילה מידע רב על אנדומטריוזיס- מחקרים בתחום, קבוצות תמיכה ברחבי העולם, מרכזים טיפוליים, וכיוב'. כל בעלי העניין המשותף לאנדומטריוזיס נכללים באתר.
בחודש יוני 2011, הוקמה עמותת אנד"י- אנדומטריוזיס ישראל ע"ר. http:///endi.org.il

המשך >>

לצפיה ב-'בדיקת רזרבה שחלתית'
בדיקת רזרבה שחלתית
01/06/2016 | 21:09
6
274
היי בנות יקרות,
הופניתי לבצע בדיקת רזרבה שחלתית.
אני לא מצליחה למצוא היכן מבצעים ?
פניתי למכון מור ומור לאשה - ונאמר לי שלא מבצעים שם.
אני שייכת לקופת חולים כללית.
תודה מראש!!

לצפיה ב-'זו בדיקת דם רגילה.fsh'
זו בדיקת דם רגילה.fsh
01/06/2016 | 21:29
4
139
לא הבנתי למה הלכת כ"כ רחוק
לצפיה ב-'כי הרופא אמר לי'
כי הרופא אמר לי
02/06/2016 | 01:10
3
121
שהבדיקה לא נעשית דרך קופת חולים. הוא אמר לי שדרך מכון מור
לפי מה שאת יודעת אפשרי דרך הקופה? 
לצפיה ב-'נראה לי שהיא מדברת על בדיקת AMH תנסי מעבדות זר'
נראה לי שהיא מדברת על בדיקת AMH תנסי מעבדות זר
02/06/2016 | 11:30
2
193
לצפיה ב-'מסתבר'
מסתבר
02/06/2016 | 19:42
1
97
אפשר לעשות בכללית,
אבל צריך לפני לשלם 330 ש"ח- עלות הבדיקה- לביה"ח סורוקה,
כי לשם שולחים את הבדיקה.
קצת תמוה שהאחות במרפאת נשים לא ידעה מה הבדיקה הזאת, והיתה צריכה לברר את הפרוצדורה.. 
לצפיה ב-'אם זה amh אני עשיתי בזר'
אם זה amh אני עשיתי בזר
03/06/2016 | 08:08
112
בבש בכניסה לעיר. היו תוצאות במייל תוך שבועיים שלוש.
ונראה עלות נמוכה יותר.
לצפיה ב-'במאוחדת נותנים טופס 17'
במאוחדת נותנים טופס 17
16/06/2016 | 09:11
79
אם זה באמת בדיקת AMH זה די חדש אני חושבת ולא כל הרופאים מכירים ויודעים להנחות איך לבצע. אני עשיתי לא מזמן במאוחדת, עושים את זה דרך המעבדה הרגילה והם שולחים לתל השומר ועושים הכל בשבילך, הקופה נותנת טופס 17 ואין בעיה.
תבררי איך זה אצלכם
לצפיה ב-'נשבר לי !! ונמאססס'
נשבר לי !! ונמאססס
26/05/2016 | 23:30
11
323
לפני כ-חודש וחצי עשיתי ניתוח לאנדו'.
עשיתי את הניתוח כי סבלתי מכאבים חזקים ממש משתקים.
וזה הניתוח השני שלי בסידרה.(הלפה' לאנדו'. ברזומה יש עודד)
בניתוח טיפלו בבלאגן שהיה . רק מה- ד"ר סוריאנו לא נגע בנגעים על המעי.
אמר שזה מידיי מסוכן והשאיר לניתוח נוסף....
נכון להיום אני עדיין סובלת מכאביי אנדו. אמנם פחות. אבל-עדיין.
כאבי בטן ועיוותים יום יומיים.ועצירות והקרנה לישבן לרגלים סיוט!
הגלולות לא הועילו. אז- לפני כ-שבוע שמתי התקן. 
כאב מאאד נשכתי את האצבע בגלל הכאבים-בזמן ההתקנה.
ועכשיו-אני סובלת! מכאבי בטן אגן וכו' עוד יותר.

נשבר לי מהמחלה המקוללת הזו. !כמה אפשר לסבול ??!
מפחדת לחשוב על עוד ניתוח..
אבל אין לי סבלנות לחכות שאולי ואולי המירנה תעזור.

יש לכם מושג אם היא יכולה לעזור-אם לא הוסרו כל הנגעים?

לצפיה ב-''
28/05/2016 | 21:38
96
שבוע זה לא הרבה זמן למירנה. יכול לקחת זמן עד שהיא משפיעה ובדר"כ היא משפיעה מאד לטובה (לפחות לפי מה שבנות בפורום הזה כתבו בעבר על הניסיון שלהן עם ההתקן). אז תהיי אופטימית! בע"ה, מאחלת לך שזה יעזור במהרה.
לצפיה ב-'מצטערת לשמוע '
מצטערת לשמוע
29/05/2016 | 11:05
9
146
גם אצלי היו שני ניתוחים כשרק בשני טופלו לי המעיים.
בין לבין אכן סבלתי. אבל גם בגלל שעשיתי טיפולי פוריות שהרסו את כל העבודה של הניתוח הראשון + מה שהושאר, בער...
אחרי הניתוח השני - חוויתי סופסוף שקט מהאנדו. כבר 6 שנים טפו טפו.
התקן שמתי בהרדמה... כי לא ראיתי את עצמי מכניסה כזה כשאני בהכרה...
4 שבועות בדיוק - היו לי כאבים למות. כולל בשדיים.
ואז הכל נרגע. וההתקן הזה שאפילו חשבתי להוציאו בגלל הכאב - היה הדבר הכי טוב שעשיתי... בסופו של דבר.
תהיי סבלנית. תני לעצמך לפחות חודש. ואם אז עדיין תסבלי - אז חזרי לרופא.
לצפיה ב-'העניין הוא-'
העניין הוא-
29/05/2016 | 16:13
8
126
שנשארו נגעים על המעי.
בעיקרון כשבאתי לד"ר סוריאנו אחרי הניתוח-
הוא אמר שבשלב כלשהו אצטרך לעשות ניתוח שלישי לטפל בנגעים.
ובנוסף-שהתסמינים ישארו כל עוד האנדו' לא מדוכא.
יש לציין שהגלולות לא הועילו.כלל. (אצלי בין לבין הניתוח הראשון ג"כ היתי בטיפולים אבל מעט יחסית)
מה שמציק לי לאחרונה מאד-
שאני מרגישה כל הזמן את הרקטום שלי!
תחושה מעצבנת ולא נעימה. 
כל הזמן מרגישה שצריך... ו-אין. (ועיצריות אין סופיות ושלשולים לסרוגין)
(בנוסף לזה ההסתגלות למירנה...-סיוט)

בנוסף=אני חוששת שהאנדו' במעי הסתבך.
מה לעשות? יש עניין ללכת לעשות א"ס רקטלי וחוקן בריום?

לצפיה ב-'לדעתי כן. לחזור אליו'
לדעתי כן. לחזור אליו
30/05/2016 | 09:57
7
100
ולדווח לו על כלללל הסימפטומים. (אני הייתי מדווחת לו ולשיינמן בזמנו כשעוד עבד בתה"ש, על תסמינים שהיו גורמים להם להחוויר והיו משתיקים אותי שחלילה לא ישמעו בנות במסדרון מה אני מספרת חחח).
ותבקשי ממנו הפניות לבדיקות האלה.
השאלה מה אח"כ? את מוכנה לעוד ניתוח?

או שתחכי לפחות חודש לראות שהמירנה "מתבססת". אולי תהיה לך הפוגה ואז אפשר יהיה עוד קצת "לדחות את הקץ"...
לצפיה ב-'בכל מקרה -אני אמורה לחזור-'
בכל מקרה -אני אמורה לחזור-
30/05/2016 | 23:35
6
69
אני אמורה לחזור אליו בתום חודש-מההתקן.
נשמע שהתיאורים  היו. ...חחח שתהיי בריאה

אני אצלו-במרפאה פרטית. נראה לי -שם הם לא ממהרים לתת הפניות
מה ששונה מבי"ח ציבורי.
הסיבה שאני מתלבטת -היא שאני לא רוצה להסתבך עם ניתוח במעי מסובך.
עם תאוריםם כאלה מלחיצים שקראתי פה. 
על הטראומה הנוראית שעברת.....
זו הסיבה.
לחשוב על עוד ניתוח -נראה לי נוראאאא.
ועוד ניתוח שכזה...:(
אבל-אם זה יחסוך ממני בעתיד סיבוכים.... -אז אעשה.

מה את אומרת?
לתת צ'אנס להתקן .-אני אתן. בינתיים אני עם וולטרן.

אני אמורה לעבור בחודש הקרוב בהרדמה מלאה ציטוסקופיה טיפולית
גם- כחלק מתחלואיי האנדו'.

מה היית עושה במקומי?

לצפיה ב-'דבר נוסף-'
דבר נוסף-
31/05/2016 | 00:58
1
85
בחודש וחצי האחרון הורדתי 3 ק"ג. ועכשיו אני שוקלת 55...
בגלל חוסר תאבון וכאבי בטן ו...

לכן אני חוששת.
ועוד שאלה-בבדיקת ct אומרים לראות משהו?-שקשור לנגעים במעיים?

לצפיה ב-'כן, מוכר'
כן, מוכר
31/05/2016 | 10:06
79
גם אני בשיא המחלה ירדתי במשקל.
(לצערי עליתי אחכ פי 2...)

אצלי לא ממש ראו או הבינו משהו ב CT. אז אני אישית לא מאמינה בבדיקה זו.
לצפיה ב-'גם אם את אצלו בפרטי'
גם אם את אצלו בפרטי
31/05/2016 | 10:03
3
95
עדיין זה לא אמור למנוע ממנו לשלוח אותך לבדיקות.
הרי בסופו של דבר הבדיקות האלה יעזרו לו... לתכנן עוד ניתוח.
העניין הוא - שניתוח שכולל מעיים - לא הייתי ממליצה לך לעשות בפרטי. ואולי פה ה"בעייה"....
לניתוח שכולל מעיים צריך גם כירורג כללי.
אני בכלל הייתי מאושפזת אחכ בכירורגית ולא בנשים...
אף אחד לא יבטיח לך שעוד ניתוח יהיה סוף פסוק. אבל יש סיכוי טוב שחיסול כל הנגעים יתן הקלה משמעותית.

אני יודעת שקשה מאוד לתת צאנס למירנה. האמיני לי - בכל 4 שבועות הסבל רציתי להוציא את זה... אבל בסוף הכאבים נעלמו.

אני אישית גם משתדלת לעשות כל בדיקה שהיא באיזור הדרומי - בהרדמה בלבד...
לצפיה ב-'טוב. יצאתי מבולבלת....:('
טוב. יצאתי מבולבלת....:(
31/05/2016 | 17:30
2
70
בניתוח שלי האחרון-היו שני כירוגים. אחד נוסף קבוע.
וכירוג נוסף-ד"ר זולטי.-וזה היה באסותא-פרטי.

מעניין אם ד"ר סוריאנו-בעצמו-יפנה אותו לציבורי.
יצאתי מבולבלת . לעשות ניתוח או לא לעשות. (במידה וההתקן לא יהיה יעיל)
השאלה-ואני שואלת שוב-אם זהו סיכון לסיבוך בהמשך אם אחכה לקץ?
אני יודעת-
שגעתי אותך :( סורי.

האזור הצפוני והדרומי משגע אותי. בעיקר הצפוני :(

לצפיה ב-'לא הבנתי...'
לא הבנתי...
01/06/2016 | 11:16
1
58
זולטי הוא גם גניקולוג. בדיוק כמו סוריאנו...
אני מדברת על ניתוח בו יש את הגניקולוג המנתח + כירורג כללי.

ושוב, ניתוח זה ניתוח. ואף אחד לא יכול להבטיח לך 100 אחוז שקט לאחריו.
אבל מצד שני, גם לוותר על ניתוח זה לשלם מחיר...
לצפיה ב-'תודה זואליי-על ההכוונה והעזרה'
תודה זואליי-על ההכוונה והעזרה
01/06/2016 | 21:33
44
אני אראה בהמשך מה אעשה.
אהיה חכמה יותר בתום חודש עם ההתק
לצפיה ב-'דימומים תוך כדי מתן גלולות '
דימומים תוך כדי מתן גלולות
27/05/2016 | 07:25
2
90
הי בוקר טוב. 
אני בת 34 רווקה \ שנתיים אחרי ניתוח להסרת נגעים לא קטנים של אנדרומטריאוזיס . לוקחת גלולות סירוזט ברצף כבר שנתיים ולפני הריונות . 
התחיל לי דימום קל לפני שבוע שביממה האחרונה הפך להיות קצת יותר מאסיבי - דם עדין, טרי בהיר ולא גושי . 
הרופא אמר לי בפעם האחרונה שאם זה קורה להמשיך לקחת גלולות ושזה טבעי .. ושבמקרה שלי יותר בעייתי להפסיק עם הגלולות .. 
האם זה מראה על בעיה כלשהיא? או שהגוף פשוט "לוקח" לעצמו מחזור ... 
לא כל כך יודעת איך להתיחס לזה 
תודה מראש 
לצפיה ב-'הי,'
הי,
28/05/2016 | 12:52
43
אני לא מכירה את המצב הרפואי שלך ולא מתיימרת להחליף את הרופא שלך.
אני יודעת שאם זה קורה (וטבעי שזה קורה) אז צריך להפסיק את הגלולות ל - 5 ימים וביום השישי להתחיל לקחת שוב. אצלי זה גם עבד - אני נוטלת גלולות ברצף בששת החודשים האחרונים וגם לי הופיע דימום לפני כשבוע וחצי - ההנחיה שקיבלתי היתה להפסיק ולחזור לאחר 6 ימים והדימום פסק (לפחות בינתיים ).
לצפיה ב-'אחרי שנתיים'
אחרי שנתיים
28/05/2016 | 21:35
54
בהחלט טבעי שזה יקרה. יש כאלה שזה קורה להן בתדירות יותר גבוהה. אין מה להלחץ. כמו שכבר כתבו לך, בדר"כ ההנחיה היא כשמדובר בדימום קל - להמשיך לקחת ובמידה ומתחזק לדימום רציני יותר כמו של מחזור, להפסיק ל-5 ימים ואז להמשיך שוב (יש אומרים שבוע). 
אם יש דימום חזק וממשיכים לקחת גלולות זה עלול להאריך את הדימום עוד יותר. אבל אנחנו אכן לא רופאות ואם יש לך הנחיה אחרת אולי כדאי לצור איתו קשר ולשאול. האם הרופא הוא מומחה אנדו'?
לצפיה ב-'כאבים חדים משתקים בפי הטבעת'
כאבים חדים משתקים בפי הטבעת
24/05/2016 | 14:56
6
314
היי רציתי לדעת האם קרה למישהי שהופיעו כאבים חדים משתקים לכמה שניות באיזור פי הטבעת לא רק בזמן מחזור אציין שיש לי דימום מהאיזור בזמן מחזור אני חוששת שיש לי נגעים רקטליים בנוסף סובלת מכאבי גב תחתון כבר המון המון זמן ושום טיפול לא עוזר..
לצפיה ב-'כאבים של אנדו''
כאבים של אנדו'
28/05/2016 | 21:41
1
166
לא חייבים להיות רק בזמן מחזור. האם את מטופלת אצל מומחה אנדו'?
לצפיה ב-'הייתי אצל שינמן'
הייתי אצל שינמן
29/05/2016 | 12:55
139
הוא לא ממש התרגש מהסיפורים שלי אמר שאני יכולה לעשות קולונוסקופיה אם רוצה ובכל מקרה בגלל שמנסה להיכנס להריון אין יותר מידי מה לעשות איתי עכשיו..
לצפיה ב-'כן... '
כן...
29/05/2016 | 11:06
3
119
מוכר. היה לי.
לצפיה ב-'זוזו מה נשמע? '
זוזו מה נשמע?
03/07/2016 | 17:55
2
68
הרבה זמן שלא שמעתי ממך (ומודה שאני זאת שנעלמה מפה...)
לצפיה ב-'הי.. הכל טוב '
הי.. הכל טוב
04/07/2016 | 11:12
1
51
הרבה קרה...
לצפיה ב-'אני יודעת על משהו אחד טוב שקרה '
אני יודעת על משהו אחד טוב שקרה
04/07/2016 | 11:20
71
גם אצלי הרבה קרה... טוב אולי לא כל כך הרבה..
צריך לארגן איזה מפגש מתי שהו...
לצפיה ב-'אנדו שהחמיר ונסיון להרות'
אנדו שהחמיר ונסיון להרות
21/05/2016 | 16:57
13
217
היי בנות אני חדשה פה לפני ארבעה חודשים ניתוח אצל ד"ר סוריאנו שאבחן רישמית אנדו בדרגה נמוכה אבל אני סובלת מכאבי תופת מדימום בפי הטבעת במחזור וכאבים קשים מהכיוון לא מצליחה להיקלט להריון כבר שנתיים הזרע תקין וכביכול גם אצלי הכל תקין כולל צילום רחם החודש אחרי הזרעה עם גונל 75 שהניב חמישה זקיקים הזרעה שבסוף נכשלה..חודש הבא מתחילה ivf מפחדת ומבואסת מאוד כועסת על הגוף שלי ובעיקר מותשת נפשית וגופנית..יש פה מישהי שעברה הפריה והצליחה בפעם הראשונה?וכמה זה נורא הפריות מבחינת האנדו?
לצפיה ב-'אני :)'
אני :)
22/05/2016 | 15:15
4
144
היי יקירה, גם אני עם אנדו אך מעולם לא חשבתי לעבור ניתוח, נאמר לי שכדאי לי להתחיל ישר עם הפריה ולדלג על שלב ההזרעה. וב״ה ההפריה הראשונה ניקלטה. היום יש לי נסיך בבית בן חצי שנה.
אל תחששי מכלום, כנסי לזה בלי פחדים ומחשבות שליליות תזרמי עם התהליך וקבלי הכל באהבה.
מלא בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה על העידוד!'
תודה על העידוד!
24/05/2016 | 14:50
1
73
הסיפור שלך באמת מעודד מאוד! רציתי לדעת האם בטיפול החזירו לך ביצית מופרית אחת או שתיים?
לצפיה ב-'היי'
היי
24/05/2016 | 21:11
66
נשאבו 13 הופרו 8 והוחזר 1
אל תחששי מהתהליך, הכל מתגמד אחרי שתיראי אותו/ה. מחזיקה אצבעות.
לצפיה ב-'איך הקופה אישרה שתעברי להפריה בלי הזרעות?'
איך הקופה אישרה שתעברי להפריה בלי הזרעות?
24/06/2016 | 00:44
1
40
לצפיה ב-'חצוצרות חסומות ככל הנראה '
חצוצרות חסומות ככל הנראה
26/06/2016 | 10:41
32
לצפיה ב-'היי, גם אני אחרי ניתוח '
היי, גם אני אחרי ניתוח
22/05/2016 | 20:42
156
אנדו ברמה קשה.
טיפולים כפי שאת בטח כבר יודעת לא קלים אבל תמיד לשמור על חיוביות.
אני נקלטתי בivf רביעי כיום בהריון שבוע 18. שיהיה המון בהצלחה ואנחנו כאן לשאלות, רק שימי לב למינון של התרופות שאת מקבלת הפרוטוקול בדרכ ארוך ומינון נמוך.
על מנת שלא להזין את האנדו, שווה לעשות אצל רופא פוריות שמבין באנדומטריוזיס.
לצפיה ב-'הי,'
הי,
26/05/2016 | 18:04
6
73
אני אומנם נכנסתי להריון בסבב שלישי, אבל מכירה גם נשים שמאובחנות עם אנדו׳ ונכנסו להריון באופן טבעי וגם לאחר סבב אחד. אני לא יודעת כמה זמן את מנסה אבל קחי בחשבון שגם אצל זוגות שאין כלל בעיה לא תמיד זה מצליח בפעם הראשונה, שניה, שלישית... כך שהבאסה מובנת אבל תנסי (לא תמיד קל) לשמור על אופטימיות.
טיפולי פוריות בדרך כלל מחמירים את הסימפטומים של האנדו׳ (אני סבלתי מכאבים שלא סבלתי מעולם) ולכן חשוב להיות עם יד על הדופק ולוודא שאת לא מקבלת יותר הורמונים ממה שצריך בנסיבות שלך (כל מקרה לגופו).
עוד ״בונוס״ שיש לנו - אנטיביוטיקה לפני שאיבה ואחרי שאיבה מחשש לזיהום - שימי לב שאכן את מקבלת.
ודבר אחרון - אני מקווה שהסבב הראשון יהיה הסבב המנצח שלך, אבל אם לא - תדאגי להיות על גלולות בין סבבים כדי לא לקבל מחזור (אשר כפי שאת בטח יודעת מחמיר את המחלה). 

לצפיה ב-'תודה ועוד שאלות'
תודה ועוד שאלות
27/05/2016 | 00:23
5
73
דבר ראשון תודה רבה על המענה והעידוד.
אנטיביוטיקה?? וואו לא ידעתי שזה גם כלול הסיפור..באסה!
אני אמורה לעשות פרוטוקול ארוך עם דקפפטיל איך זה משפיע על המחזור ובכלל?
ועוד שאלה לגבי הגלולות מה הכוונה בין סבב לסבב בכמה זמן מדובר? אפשר לקחת גלולות כל פעם חודש זה לא מעשה יותר נזק כל כך הרבה בלבול הורמונאלי וואו לא נשמע בריא במיוחד..
לצפיה ב-'מנסה לענות... '
מנסה לענות...
27/05/2016 | 18:40
4
58
אנטיביוטיקה נותנים למען הזהירות - בגלל האנדו׳ אנחנו אנחנו בדרגת סיכון גבוהה יותר לזיהומים מהשאיבה.
אני לא עברתי פרוטוקול ארוך כי הרופא שלי חשש שלאור גילי ולאור הרזרבה השחלתית הנמוכה יחסית שלי הדיכוי ההורמונאלי בפרוטוקול ארוך יהיה חזק מידי... למעשה, הדקפפטיל מטרתו לדכא את המערכת ההורמונאלית לפני מתן ההורמונים.
לגבי הגלולות - יש קופות חולים שדורשות שיעברו לפחות 45 ימים משאיבה לשאיבה ואז למעשה המשמעות כי בין סבב לסבב אמורים לקבל ווסת והרי ידוע שכל מחזור עשוי לגרום להחמרה באנדו׳ (זו הסיבה שמאובחנות אנדו׳ שלא מעונייניות להרות נמצאות תחת דיכוי כזה או אחר) לכן מומלץ בזמן ההמתנה לסבב הבא (שוב מקווה שהסבב הראשון יהיה גם האחרון שלך) ליטול גלולות כדי לשמור את ״המערכת״ תחת דיכוי הורמונאלי. אבל תתייעצי עם הרופא המטפל שלך.
ואגב, כל המחלה הזו והטיפולים זה לא דבר בריא כשלעצמו...

לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
29/05/2016 | 12:53
44
אוף מבאס...תודה על המענה!
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
04/06/2016 | 22:01
2
37
אצל מי נותחת ? ומי הרופא פוריות שלך ?
אני לקראת ניתוח אנדו ואח"כ בטח טיפולי פוריות... אני גם רזרבה שחלתית נמוכה
לצפיה ב-'לא שאלת דווקא אותי אבל אני נותחתי אצל סוריאנו ואת הטיפולים'
לא שאלת דווקא אותי אבל אני נותחתי אצל סוריאנו ואת הטיפולים
05/06/2016 | 08:17
86
עשיתי באסותא רופא צוות, אבל הרופא שטיפל בי לאורך כל הדרך היה שי אליצור, אדם מדהים הוא ענה לי על כל השאלות הקשיב ואפילו הייעצתי איתו בטלפון מספר פעמים במהלך הטיפולים.(בגלל שהייתי אצל רופא צוות זה לא מובן מאליו).
מאוד ממליצה עליו הוא התחשב בי והסביר לי את כל התהליך ולמ הוא נותן דווקא את הפרוטוקול הזה ולא אחר.
וכמו שאמרו לך למעלה גם אני קיבלתי גלולות בין סבבים ותמיד דאגתי לוודא שהמרדים נותן לי אנטיביוטיקה לפני שאיבה, אחרי אף פעם לא קיבלתי.

לצפיה ב-'אז ככה...'
אז ככה...
05/06/2016 | 15:36
49
אני נותחתי אצל פרופ׳ גולדנברג כאשר מטרת הניתוח היתה לטפל רק במה שעשוי להפריע לכניסה להריון ולא בכל הנגעים. יש לי מוקד רקטווגינאלי שאני כרגע לא מתכוונת לגעת בו כי אני לא סובלת מסימפטומים מיוחדים או מכאבים ולכן אני בדעה שלא לגעת עד ש... (מקווה שלא אגיע לשם).
רופא הפוריות שלי היה ד״ר אמיר וייזר. הוא רופא מדהים, קשוב, סובלני, צנוע, איכפתי ומאז שהתחלתי להיות מטופלת שלו תקופת הטיפולים נראתה הרבה יותר רגועה ושלווה (התחלתי את הדרך עם שני פרופסורים אך הם לא החזיקו אצלי הרבה זמן מעמד - הראשון לא הגיע אפילו לסבב ואת השני עזבתי לאחר סבב 1). כל התקשורת נעשית ישירות מולו. ממליצה בחום. אם מעניין אותך תשלחי לי מסר ואשלח לך את הטלפון שלו.

לצפיה ב-'אנדומטריוזיס מגיל 18'
אנדומטריוזיס מגיל 18
21/05/2016 | 12:52
1
150
שלום, אני פונה לפורום לאחר שנים של סבל, בעוד שלאחר אינספור פניות לרופאים לא התקבל עדיין שום אבחון ודאי לגבי המחלה, אך קיבלתי את אישור הרופאים לתסמינים שנראים כתסמינים המאפיינים את המחלה. 
הכל התחיל בגיל 18 כאשר נתקלתי בכאבים בעת קיום יחסי מין. אלו היו כאבים מאוד נקודתיים לעומק הנרתיק, כאבים משתקים שפוסקים ברגע שלא מופעל לחץ על האיזור. כאבים אלו נמשכים עד היום, ואני בת 24.
כל שחשבתי באותו הזמן הוא שמדובר בכאב חולף שאין לייחס לו חשיבות, אולם בהמשך כאשר הייתי הולכת לשירותים בזמן מחזור, ומנסה ״להתרוקן״, הייתי חווה כאב חדש, כאב משתק באיזור האגן, שהיה גורם לי להדבק לקיר ולרצות לצרוח, אבל שום קול לא הצליח לבקוע מפי, חוויתי שיתוק של ממש.
לאחר תקופה ארוכה, הבנתי ש״החבר״ החדש לא מתכוון לעזוב אותי, והתחלתי לחפש חומרים באינטרנט. האיבחון היה קל, תוך שניה הגעתי למונח ״אנדומטריוזיס״.
עשיתי המון בדיקות, כולל אולטרסאונד נרתיקי, ולא נמצא דבר.
החלטת הרופאים הייתה שאקח 3 חפיסות של גלולות ואמנע את המחזור החודשי.
הדבר עזר במקצת לכאבים, ועם השנים אותם הכאבים המשתקים הלכו ופחתו.
אולם צפו להן בעיות חדשות: המחזור שלי לא נפסק (יש דימום בין וסתי במשך כמעט כל החודש), נפיחויות בדמות ״בלון״ באיזור הבטן התחתונה, וכמובן הכאבים בעומק הנרתיק בזמן קיום יחסי מין. 

כואב לי, אני סובלת. הרופאה שלחה אותי שוב לאחר שחלפו מספר שנים לאולטרסאונד נרתיקי.
אשמח ללמוד מנסיוכן, לאן עליי לפנות?
תודה מראש לעונות. 
לצפיה ב-'הייתי הולכת לפגישה עם '
הייתי הולכת לפגישה עם
22/05/2016 | 20:37
80
רופא שמתעסק באנדומטריוזיס.
לצפיה ב-'חדשה באנדו' - התייעצות (קצת/הרבה ארוך, עמכן הסליחה)'
חדשה באנדו' - התייעצות (קצת/הרבה ארוך, עמכן הסליחה)
19/05/2016 | 22:52
2
205
היי לכולן, אני בת 26 נשואה טרייה לפני הריונות.
אתמול אובחנתי כסובלת מאנדו' וגם אדנומיוזיס, והאמת שהוקל לי קצת במיוחד לאור העובדה שעברו הרבה שנים של סבל וכאב, תסכול ואי ודאות. עכשיו לפחות יש סיבה להכל וזה לא סתם כאבי מחזור.
מצטרפת לכל מי שהמליצה על ד"ר קאופמן שאיבחן אותי בשני מפגשים בסה"כ והיה סבלני, אמפתי וענה על כל שאלה והסביר בצורה מובנת על כל המצב שלי והדרכים לטיפול.
הנגע אצלי נמצא לאורך הליגמנט הUSL - uterosacral (בטח מוכר לחלקכן) והקצה שלו מסתיים בצוואר הרחם. תודה לאל זה הכל כנראה ואין הדבקויות מעבר לזה.
ד"ר קאופמן הציע לי 3 דרכים להקלה:
1. לנסות להיכנס להריון
2. התקן תוך רחמי - מירנה
3. ניתוח בגישה לפרוסקופית חוקרת, כריתת הUSL השמאלי, הוא הסביר לי שאת הקצה של הנגע בצוואר יהיה מורכב להוציא ולא בטוח שכדאי ועם האדנומיוזיס אין מה לעשות.
בנוסף הוא הסביר שכל הפתרונות כמובן זמניים ופשוט מפחיתים את הסימפטומים.
מה אתן ממליצות מהניסיון שלכן?
חשוב לציין כי אני לפני הריונות/לידות, כך שמירנה לא בטוח אופציה טובה, מישהי שמה מירנה לפני לידה?
ניתוח קצת מפחיד אותי בשלב זה. וכרגע להיכנס להריון נראית האופציה הכי טובה, למרות שתיכננו להתחיל בעוד שנתיים (שנינו סטודנטים כרגע ונשארו לנו שנתיים ללימודים), לא הזמן הכי טוב אבל המשפחות תומכות אז אפשר להסתדר.
בנוסף, מעולם לא ניסינו להיכנס להריון, אז אני גם לא יודעת אם יש בעיות פוריות וזה גם כן קצת מדרבן אותי להתחיל לנסות.
אני הולכת בשבוע הבא לקבל חוות דעת נוספת מד"ר סוריאנו, למרות שאני סומכת על ד"ר קאופמן אבל זה לא יכול להזיק.
מה אתן אומרות?
תודה מראש וסליחה על החפירה :)
לצפיה ב-'היי יולה'
היי יולה
24/05/2016 | 15:13
1
112
קראתי את מה שכתבת והתרגשתי מאוד.
לגבי כאבים- יש דרכים טבעיות לנסות להפחית כאבים. אם את מתחברת לתחום הטבעי כדאי לך לבדוק.
לגבי כניסה להריון- אף פעם אין זמן נוח ואידיאלי להכנס להריון, אבל אחרי ההריון מגיע גם ילד (ולרב גם הכאבים), אז לא בטוחה שילד זה פתרון לכאבים. נשמע לי שזו החלטה מאוד אישית ופרטית שלכם.
טוב שאת הולכת לעוד דעה, זכרי תמיד שלכל אדם יש דעה משלו, וכך גם לרופאים.
כשתחפרי קצת בפורום תגלי סיפורים דומים וכל מיני דעות על האפשרויות הנוספות שהוצעו לך.
שיהיה בהצלחה במה שתבחרו!
לצפיה ב-'היי נועה'
היי נועה
24/05/2016 | 15:37
62
תודה על המענה,
אנחנו עדיין שוקלים את האפשרויות.
האמת שהריון היא האופציה המובילה, בעיקר מהסיבה שאנחנו חוששים מאי פוריות וקשה לי להמשיך על סדר היום עם אי ודאות שכזו. אנחנו גם נקבל בשמחה את הילד שיגיע בסופו.
השיקול הוא באמת השקט הנפשי יותר מלהשקיט את הכאבים.
אבל בהחלט אבדוק את עניין הטיפולים הטבעיים לכאבים :)
המון תודה!

לצפיה ב-'קיסרי עכוז'
קיסרי עכוז
17/05/2016 | 13:09
2
72
שלום לכולם,
חדשה פה.. אני שבוע 32 עם תאומים ששניהם במצב עכוז.
יש לי כמה שאלות:
1. האם יש סיכוי שיתהפכו? או לפחות אחד מהם? עד איזה שבוע קיים סיוכי שכזה?
2. אמרו לי כבר לקבוע תור לניתוח- איך אפשר לדעת מתי אלד? לפי מה קובעים את תאריך הניתוח?
3. האם מישהי עברה ניתוח בבלינסון בתקופה האחרונה? יכולה להמליץ/לא להמליץ?
סליחה על החפירה.. פשוט קצת בלחץ מניתוח..

לצפיה ב-'שלום לך'
שלום לך
17/05/2016 | 19:42
57
כאן זה פורום הקשור לאנדומטריוזיס ולכן אין ביכולתי לעזור לך..
ממליצה להפנות את השאלות לפרומים הקשורים להריון בהם יש מענה של רופא. 

בהצלחה רבה בלידה בע"ה.
לצפיה ב-'אני אנסה לעזור למרות שזה כנראה לא הפורום המתאים'
אני אנסה לעזור למרות שזה כנראה לא הפורום המתאים
17/05/2016 | 22:06
51
אני עברתי לפני 8 חודשים קיסרי בגלל מצב עכוז אך כל מה שאומר רלוונטי לתינוק אחד ולא בטוח שמדויק לתאומים.
1. לפי מה שאני יודעת יש סיכוי להיפוך עד שבוע 36.
2. קובעים ניתוח בין שבוע 38+4 לשבוע 39 - אצלי היה קבוע לשבוע 39 והוא החליט לצאת יומיים קודם אז גם קיבלתי בונוס קיסרי חירום
3. אצלי לא עבד אבל אומרים שדיקור יכול לעזור להיפוך וגם היפוך חיצוני. לגבי היפוך חיצוני אם את מעוניינת אני ממליצה לך לפנות לחגי קנטי ולהתייעץ איתו.
לגבי הניתוח עצמו (מקווה שלא תגיעי לזה) חשוב לחזור לתפקד כמה שיותר מהר. אני לא הסכמתי לקבל משככי כאבים ממשפחת המורפיום (גם בהתאוששות) וברגע שהרשו לי לקום מהמיטה (6 שעות אחרי הניתוח) קמתי. 

לצפיה ב-'המלצה על מרפאות חוץ נשים'
המלצה על מרפאות חוץ נשים
16/05/2016 | 09:13
2
93
בוקר טוב, בתור חולת אנדומטריוזיס (שנים) אני מעוניינת להשתייך למרפאת חוץ כלשהי המתמחה בתחום (מלבד תה"ש). אשמח לשמוע מכן מנסיונכן לאיזו מרפאה אתן שייכות ועל מי ממליצות (רופא/רופאה).
תודה ובריאות טובה לכולן
לצפיה ב-'?????'
?????
16/05/2016 | 12:47
40
לצפיה ב-'יש את המרפאות בבי"ח מאיר ובי"ח כרמל'
יש את המרפאות בבי"ח מאיר ובי"ח כרמל
17/05/2016 | 19:38
74
המנוהלות ע"י ד"ר שינמן וד"ר קאופמן בהתאם. כמובן שאפשרי גם ללכת אליהם באופן פרטי. שניהם מאד מומלצים הן מצד מומחיותים בתחום והן ביחס האישי. בהצלחה.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום