לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
80058,005 עוקבים אודות עסקים

פורום אנדומטריוזיס

ברוכות הבאות בנות האנדו,
הפורום נוסד בספטמבר 2005, מתוך קומונת האנדו.
מטרת הפורום היא לפרוץ את מעגל הבורות הקיים סביב למחלה, המחלה "שלא מדברים עליה", מחלה שהרבה רופאים לא שמעו עליה ואלה ששמעו עליה המעיטו בחשיבות הנזקים אשר היא עלולה לגרום, ובעיקר - לשמש בית חם ומקור תמיכה לבנות האנדו.
זה המקום לשאול שאלות, לשתף, לספר מנסיונכן,  להציע הצעות, להעלות רעיונות, לתת ולקבל תמיכה וכל מה שעולה על רוחכן.
הפורום הוא פורום תמיכה וקבלת מידע ואינו פורום מקצועי או רפואי!!!
מייסדות הפורום הן בואינג 707 ורומיה. לאחר שנים לא מועטות בתפקיד כמנהלות הקומונה ואחר כך מנהלות הפורום, העבירו בואינג 707 ורומיה, את השרביט הלאה לז'ק המקורית וגלים29, והן בתורן העבירו את הניהול לידי liats80 ופז08, מנהלות הפורום הנוכחיות.
מצ"ב תקנון הפורום - אנו מבקשות מכל חברה חדשה, לקרוא אותו ולהקפיד לשמור על הנהלים כדי שהפורום ימשיך להיות חם ותומך תוך הקפדה על נימוס וכבוד הדדי בין חברות הפורום. 

liats80 ופז08.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אנדומטריוזיס

ברוכות הבאות בנות האנדו,
הפורום נוסד בספטמבר 2005, מתוך קומונת האנדו.
מטרת הפורום היא לפרוץ את מעגל הבורות הקיים סביב למחלה, המחלה "שלא מדברים עליה", מחלה שהרבה רופאים לא שמעו עליה ואלה ששמעו עליה המעיטו בחשיבות הנזקים אשר היא עלולה לגרום, ובעיקר - לשמש בית חם ומקור תמיכה לבנות האנדו.
זה המקום לשאול שאלות, לשתף, לספר מנסיונכן,  להציע הצעות, להעלות רעיונות, לתת ולקבל תמיכה וכל מה שעולה על רוחכן.
הפורום הוא פורום תמיכה וקבלת מידע ואינו פורום מקצועי או רפואי!!!
מייסדות הפורום הן בואינג 707 ורומיה. לאחר שנים לא מועטות בתפקיד כמנהלות הקומונה ואחר כך מנהלות הפורום, העבירו בואינג 707 ורומיה, את השרביט הלאה לז'ק המקורית וגלים29, והן בתורן העבירו את הניהול לידי liats80 ופז08, מנהלות הפורום הנוכחיות.
מצ"ב תקנון הפורום - אנו מבקשות מכל חברה חדשה, לקרוא אותו ולהקפיד לשמור על הנהלים כדי שהפורום ימשיך להיות חם ותומך תוך הקפדה על נימוס וכבוד הדדי בין חברות הפורום. 

liats80 ופז08.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
צירוף הפורום כ- online support באתר אנדומטריוזיס עולמי
בחודש יוני 2011 הוקמה עמותת אנד"י- אנדומטריוזיס ישראל ע"ר. http:///endi.org.il
בחודש מרץ 2011, צירפנו את הפורום לאתר של האנדו' העולמי endometriosis.org - כפורום תמיכה לאנדו' בישראל. 
האתר הינו פלטפורמה גלובאלית שמכילה מידע רב על אנדומטריוזיס- מחקרים בתחום, קבוצות תמיכה ברחבי העולם, מרכזים טיפוליים, וכיוב'. כל בעלי העניין המשותף לאנדומטריוזיס נכללים באתר.
בחודש יוני 2011, הוקמה עמותת אנד"י- אנדומטריוזיס ישראל ע"ר. http:///endi.org.il

המשך >>

לצפיה ב-'אבחון'
אבחון
20/08/2018 | 10:39
3
שלום לכולן,
מתעניינת לגבי אבחון לנערה בת 16 שסובלת כאבי תופת.
גם אחיותיה הגדולות סובלות וגם אימה אבל כנראה בעצמה נמוכה יותר.
מחפשת רופא מסביר פנים לאבחון. עדיפות לאזור ירושלים.
המון תודה ובריאות לכולן.
לצפיה ב-'כאבי מחזור'
כאבי מחזור
07/08/2018 | 17:10
18
אני בת 26 מאז ומתמיד היה לי כאבים קשים במחזור מלווה בבחילות ויציאות לאחר הקאה ויציאות הכאב פוחת עם מנוחה הכאבים בדרכ משתקים אותי וקשה לי ללכת לעבודה התנהלות כללית .בעבר הרופאה שלחה אותי לאולטראסאונד וראו ציסטה בשחלה ונתנה לי גלולות דיאנה השאלה האם זה הטיפול היחיד שניתן .במוגע לכדורים משככי כאבים הייתי לוקחת אבל ההשפעה לוקחת זמן ובזמןהזה אני ממש סובלת .מה  כדאי לעשות?והאם זה אנדומטריוזיס מה שיש לי ?
לצפיה ב-'מדקרת מומלצת לאנדומטריוזיס!!!'
מדקרת מומלצת לאנדומטריוזיס!!!
04/08/2018 | 23:51
22
אפשר לקבל שמות של מדקר/ת טובים לאנדומטריוזיס ? ( דיקור סיני )
לצפיה ב-'התקן מירנה ואנדומטריוזיס'
התקן מירנה ואנדומטריוזיס
04/08/2018 | 21:54
17
לפני חודשיים אובחנתי כחולת אנדומטריוזיס פירונטאלי. פרופסור סוריאנו המליץ לי על התקן מרינה ( יש לי קרישיות יתר ואני בת 42 ולכן לא יכולה לקחת גלולות ) או ניתוח.
החלטתי לנסות את ההתקן. למשהיא יש ניסיון עם התקן מירנה? הוא באמת עוזר? אפשר להסתדר איתו בלי ניתוח? האם תקופת ההסתגלות להתקן קשה? 

לצפיה ב-'ד"ר זיו צפריר - מישהי מכירה?'
ד"ר זיו צפריר - מישהי מכירה?
24/07/2018 | 10:53
33
היי לכולן!
האם מישהי שמעה על ד"ר צפריר או הייתה אצלו? הוא מומלץ?
אשמח לשמוע חוות דעת. מעוניינת בטיפול בהקשר של פריון.

תודה רבה
יעלה
לצפיה ב-'כמעט נואשת'
כמעט נואשת
23/07/2018 | 00:44
50
היי ערב טוב לכולן.
אני בת 31 ואמא לשניים.
אני סובלת מהמחלה כבר הרבה מאד שנים אך הגעתי לשם הזה ולטיפול רק בגיל 23 אצל ד"ר סוריאנו.
אז עברתי ניתוח להסרת הריריות ברחם ובגב וישר שמתי התקן מירנה שהחזקתי איתו שש שנים בפנים.
הוצאתי לאחר שש שנים וניסיתי להרות תקופה של שנה בערך ואז שוב שמתי התקן כי כבר לא יכולתי לסבול את הכאבים כל חודש.לפני כארבעה חודשים שמתי התקן ומאז אני מדממת ועם כאבים כ--ל החודש.
הלכתי לרופא לפני חודש והוא נתן לי לעשות זריקה בשם לוקרין שאולי זה יעזור להתקן "להתעורר" ולפעול.
היום אני חודש אחרי ואין שום שיפור . סובלת כמעט כל יום מכאבים (ושלא נדבר על הכתמים)
מישהי עברה זאת?? הלפפ

לצפיה ב-'אנדומטריוזיס '
אנדומטריוזיס
12/07/2018 | 22:33
91
שלום ...
רציתי לשתף אתכן במה שעברתי השנה אני בת 39 ויש לי 2 בנות .בשנים האחרונות (4 במספר) סבלתי מכאבים חזקים. כל ביקור אצל רופא נשים הסתכם בדלקת באגן וטיפול אנטיביוטי (שכמובן לא עזר).כל פעם הייתי מגיעה לרופא ומסבירה לו שאני עושה פיפי כואב לי עד כדי בכי ... הכל התחיל שהרופא ראה את מעקב הלחץ דם ואמר שזה בגלל הגלולות ושאני חייבת להפסיק ... אז עברתי לגלולות הנקה בחמישה החודשים הראשונים לא קיבלתי מחזור ואז קיבלתי.לאחר שנה הפסקתי אותן כדי להיכנס להריון ושם הכל התחיל ... הכאבים היו איומים (לפי הרופאה הפרטית הגלולות שמרו עלי מכאבים כי היא טוענת שאני סובלת מזה כבר 13 שנים מהפעם הראשונה שאמרו לי שיש לי דלקת באגן)
הגעתי לרופא שלי כל שבוע בבכי שיעזור לי ... עד שנמאס לו והוא אמר לי לעבור לרופא אחר בקופה "שמבין יותר טוב " .
הרופא אמר החצוצרות שלי "חולות" ב- 2016 עברתי כריתה של שתי החצוצרות והפרדת הידבקויות קשות (מהקיסרי)
הרופאה אמרה לי אחרי הניתוח "עכשיו כבר לא יהיו לך כאבים" אבל זה לא היה כך הכאבים התגברו אחרי חצי שנה בערך ..
שוב הלכתי לרופא כל שבוע אבל הוא לא ידע מה לעשות אז הוא הפנה אותי לרופא משפחה והוא הפנה אותי לאורולוג אחרי בדיקות שלא מצאו כלום שוב הפנו לגניקולוג וכך במשך תקופה של שנה שאני עוברת מרופא לרופא ...עד לפני שנה בדיוק שהגעתי לפרופסור לאורולוגיה שרק שמע שיש לי כאבים בשתן בזמן המחזור ישר הוא אמר יש לך אנדומטריוזיס ... הגעתי לרופא פרטי שאישש את ההבחנה ומשם התחילה מסכת בדיקות לא קלות בלשון המעטה ציסטקופיה, אמ אר אי , זריקת לוקרין , אולטראסאונדים כואבים למינהם בדיקות דם ושתן ... בכל זה התגלתה ציסטה בשחלה השמאלית שהייתה דבוקה למעיים נגעים מופשטים בכל הרחם ונגע מחוץ לרחם דבוק לשפוחית השתן והוא גם חדר לשלפוחית בקיצור לפי הרופא אנדומטריוזיס מופשט וקשה ושחייב ניתוח ..ניסיתי לדחות את הניתוח כמה שיכולתי הלוקרין החזיקה כמעט חמישה חודשים אבל כשזה התפוגג הכאבים החמירו התחלתי לקחת ויזבל ובהתחלה זה היה בסדר עד פסח השנה, קיבלתי התקף שהגיע לאישפוז ואחריו עוד התקף ששבוע לא יכולתי לקום מהמיטה ... באישפוז הם לא יכולים לעזור חוץ מלתת משכחי כאבים ,למזלי היה שם רופא שזירז את הניתוח כמה שיותר מהר ... בחודש מאי עברתי ניתוח שבו הוציאו את הציסטה שמסתבר הייתה באורך 10 סמ' כריתה חלקית של שלפוחית השתן ועוד דבר שהם לא ראו בבדיקות זה הגיע עד האוריטראים(שופכנים) של הכיליה השמאלית .הייתי מאושפזת 10 ימים, קתטר 20 ימים וסטנטים בשופכנים חודש עד שהוציאו לי אותם(סבל נוראי) בדיקות שעד היום אני עושה ויעשה עוד שנה בגלל הכליות ... ההחלמה הייתה מאוד קשה אני עדיין בחופש מחלה עד תחילת שנה ... כרגע אני בלי כאבים סוף סוף ומקווה להשאר ככה ...
אם אתן סובלות לכו להיבדק אל תחכו ואל תקשיבו לרופא שאומר אין כלום(כי הוא לא מבין בזה) תלכו לעוד רופא תלכו למומחים אל תשבו בשקט ...
לצפיה ב-'אנדומטריוזיס'
אנדומטריוזיס
12/07/2018 | 20:18
56
שלום לכולכן..
בשנים האחרונות (4במספר) הייתי הולכת לרופא נשים פעמיים שלוש בשבוע עם כאבים איומים לא יכולתי לעשות פיפי בזמן המחזור ... כל פעם התשובה הייתה דלקת באגן ... הדלקת הזאת מלווה אותי כבר 13 שנים וכל ביקור אצל הרופא היה נגמר עם טיפול אנטיביוטי (שכמובן לא עזר)שנים שלקחתי גלולות למניעת הריון שמתברר שזה מה שהרגיע את הכאבים שאמורים היו להיות בגלל האנדומטריוזיס שלפי רופאה פרטית שהייתי אצלה טוענת שאני סובלת מזה כבר 13 שנים. שהרופא ראה שיש לי לחץ דם גבוה הוא החליט שהגלולות לא מתאימות והעביר אותי לגלולות הנקה הבעיה שאיתם לא קיבלתי מחזור במשך חמישה חודשים וברגע שהפסקתי אותן קיבלתי שוב . המטרה שבגללה הפסקתי הייתה כדי להיכנס להריון (יש לי שתי בנות  ברוך השם) ברגע שהפסקתי את הגלולות הכאבים באו כמו הר געש   ב-2016 הגעתי לרופא עם כאבים בלתי נסבלים והוא כמו שהוא (לא אוהב להתעסק עם בעיות) שלח אותי לרופא אחר שעובד במרפאה בטענה שהוא כבר לא יודע מה לעשות איתי יותר... אחרי שהגעתי לרופא השני הוחלט על לפרסקופיה חוקרת שבה כרתו את שתי החצוצרות בטענה שהיו "חולות" והפרדת הדבקויות קשות ... הרופאה המנתחת אמרה לי אחרי הניתוח "עכשיו לא יהיו לך כאבים יותר " זה לא קרה הכאבים המשיכו והתגברו התקפים חזקים עד כדי ששבוע לא יכלתי לקום מהמיטה . מחודש יולי שנה שעברה בדיוק , אחרי רופאים פרטיים ובדיקות שאני לא מאחלת לאף אחד אישפוזים חוזרים עד לפני חודשיים ,גילו אנדומטריוזיס קשה ומורחב  עם מעורבות של שלפוחית השתן ,מעיים וציסטה בשחלה השמאלית שבניתוח התגלתה בקוטר 10 סמ" מוקדים נרחבים וזה פלש גם לשופכנים של הכיליה השמאלית (שלא ראו את זה בשום בדיקה רק בניתוח)עברתי ניתוח לפרסקופיה קשה מאוד אישפוז של 10 ימים, קתטר  20 ימים בדיקות שעד עכשיו אני עושה וגם יעשה במשך שנה שלמה בגלל המעורבות של הכיליה ... כרגע אין כאבים ברוך השם ומקווה שימשיך כך חיים ללא כאבים .כל כך חיכיתי שיגידו לי מה יש לי, כבר היה נמאס לי ללכת לרופא ולהתחנן אליו שיעזור לי ...חשבתי כבר שהוא חושב שאני "עושה את עצמי " שאני "מחפשת" חופש מחלה או סתם בא לי להתלונן ... עכשיו יש לזה שם ... אנדומטריוזיס 
כל אחת שמרגישה שיש לה כאבים לא מוסברים חייבת ללכת להיבדק אצל מומחה לא לחשוב שזה יעבור לבד ..
את גם לא לבד ...
לצפיה ב-'אנדומטריוזיס'
אנדומטריוזיס
12/07/2018 | 19:38
45
לצפיה ב-'אנדומטריוזיס וכניסה להריון'
אנדומטריוזיס וכניסה להריון
09/07/2018 | 20:18
59
שלום
כמוכם גם אני אובחנתי עם המחלה הארורה.
לפני שלוש שנים ב2015 עברתי ניתוח פתיחת בטן להוצאת מיומה בגודל של 12 סנמ' וכיום מנסה מזה 11 חודשים מאז החתונה להרות.
בעלי עבר בדיקות זרע ואני חודש שעבר צילום רחם בין היתר.
האם מישהי נעזרה בשיח אברהם והצליחה להיכנס באופן טבעי?

לצפיה ב-'חשש לאנדו והחששות '
חשש לאנדו והחששות
09/07/2018 | 09:20
2
79
היי, 
לפני כשנה ושלושה חודשים ילדתי את בני בכורי ומשם הכל התחיל. כאבי מחזור ברמות של צירים שמשתקים אותי מידי חודש ולעולם לא הרגשתי כך קודם לכן. יש לי רחם שרירני שבגללו היתה לי וסת ארוכה אך לא כואבת ברמות שאני לא יכולה לקום מהמיטה , ללכת לעבודה ולתפקד בבית. מלבד זאת התחילה לי פריחה מאוד מגרדת בידיים יחד עם זאת. אתמול לראשונה הרופא נשים העלה את המושג לפני ואני חייבת לציין שמעולם לא שמעתי על המחלה הזאת. אני מאוד רוצה להיכנס להריון שוב ומנסה כבר חצי שנה וללא הצלחה לצערי. הרופא ביקש שאמשיך לנסות ואם בעוד שלושה חודשים לא אצליח יפנה אותי למרכז ייעודי שמטפל בכך. אני עובדת בתעשיית הנילון ויש לי חשש שיש שם גורמים כימיים שלא תורמים למערכת החיסונית שלי. 
א. האם אתן חושבות שכדאי לי שקול לעזוב את העבודה במידה ויאשרו כי אני חולה במחלה באופן וודאי?
ב. האם יש פה נשים שנכנסו להריון למרות המחלה באופן ספונטני? ואם לא אז איך ? 
ג. האם עוד מישהי עברה את מה שעברתי לאחר לידה? 
ד. האם הפריחה יכולה להראות שמדובר בכשל חיסוני ולחיזוק הסיבה כי מדובר באנדו? 
תודה לכל העונות.... זה חדש לי ואני מאוד חוששת ורוצה לשמוע בנות שעברו/ עוברות את מה שאני עוברת . תודה8
לצפיה ב-'אומרים שחשיפה לחומרים כימיים היא אחת הסיבות להתפרצות אנדו...'
אומרים שחשיפה לחומרים כימיים היא אחת הסיבות להתפרצות אנדו...
12/07/2018 | 17:02
1
44
יש קבוצה בפייסבוק - בדקי
לצפיה ב-'אשמח ם תוכלי לפרט'
אשמח ם תוכלי לפרט
15/07/2018 | 15:13
33
אין לי פייס..
לצפיה ב-'מורנה'
מורנה
03/07/2018 | 13:26
1
56
ותודה. גם אני מקווה, גם לך
לאחר כמה זמן מהאבחנה עברת ניתוח לפרוסקופיה?
שמעתי דברים טובים עליו בפורום הנפלא הזה, פשוט קצת בעייתי לי להגיע אליו לפרטי כעת ויש בית חולים מסויים בו אני רוצה להיות מטופלת.. אז רוצה להאמין שהרופאה שתטפל בי מסיום הניתוח ההיסטרוסקופיה תהיה לא פחות טובה��

( ההודעות מעט מבולבלות כי אני לא רשומה באתר, אז לא יכולה להגיב ישר להודעה ואז אני לא זוכרת במדוייק את התגובה��)
לצפיה ב-'המתנה לניתוח'
המתנה לניתוח
08/07/2018 | 14:37
39
בפרטי התורים יותר קרובים ולדעתי גם  מידיים
בביה"ח התור תלוי בדרגת האנדו ובמורכבות הניתוח
במקרה שלי חיכיתי כ5 חודשים.

ממליצה לך ללכת לרופא טוב עם המלצות
בהצלחה בהמשך הדרך !!!
לצפיה ב-'מורנה'
מורנה
03/07/2018 | 13:18
38
היי מורנה,
תודה רבה על הפנייה
בוודאי, פניתי.
אני מטופלת אצל מומחה לאנדו.
אני כבר מאובחנת.

ההודעה מלפני שבוע אז כבר הספקתי לקבל דעה מרופא נוסף. הוא חידד לי כמה דברים.. הוא מסכים עם ההפנייה הישירה להיסטרוסקופיה ניתוחית מבלי לבצע קודם היסטרוסקופיה אבחנתית עקב המצב שלי. גם אני מסכימה לגבי זה.
בכל אופן, אשמח בין היתר גם לשמוע את הדעות שלכן, לשמוע על מצבים דומים לגבי שאר הדברים שכתבתי, בעיקר.

ושוב, ממש תודה על התגובה
לצפיה ב-'.'
.
27/06/2018 | 17:02
16
סליחה על השרשור הארוך.
רציתי לדעת - יש כאן מישהי שיש לה קצבה בביטוח לאומי בעקבות המחלה?
עד כמה התהליך היה קשה?
לצפיה ב-'המשך קצר להודעה '
המשך קצר להודעה
27/06/2018 | 15:52
34
בנוסף שכחתי לציין שהרופא לא החליף לי את ההורמונים הנוכחיים להורמונים אחרים למרות שאני מדממת גם בעת לקיחתם.
* נשלחתי לבדיקת CA125 בשביל לדעת מה חומרת המחלה אצלי.
לצפיה ב-'צריכה את העצה והדעה שלכן'
צריכה את העצה והדעה שלכן
27/06/2018 | 15:19
1
73
היי בנות, 
אני מאובחנת אנדומטריוזיס טרייה שסובלת שנים. על הדרך גם עם שחלות פוליציסטיות כבר כמה שנים טובות מאז שזה נאמר לי.
אני צריכה את הדעה והעצה שלכן כי אני מאוד מתוסכלת ועצובה.
עשיתי לפני חודש אולטרסאונד דופלר כפי שנדרש ממני לפני שאני מגיעה למומחה במחלה. באולטרסאונד דופלר מצאו נגע עמוק במעיים, רירית בעובי 18 מ"מ! ובגם ראו ממצא גדול החשוד כפוליפ גדול וחללים ציסטיים סביב הרירית.
לאחר מכן הגעתי למומחה ששמע על כל התסמינים האיומים שיש לי, שהורסים לי את איכות החיים כבר כמה שנים. עקב חלקם אני לא מקבלת וסת ממרץ. 
לוקחת הורמונים ועדיין מדממת דימום בן וסתי - מזה שנתיים. 
- הדימום הבן וסתי הכי ארוך שחוויתי הוא הנוכחי. מ23/06-27/06 כולל!
בקיצור במקום מה שנראה לי הכי הגיוני וזה לבצע היסטרוסקופיה אבחנתית בשביל לדעת בדיוק מה מתחולל - היכן יש עוד נגעים, אם אכן מדובר בפוליפ, אם באמת הדימומים מהפוליפ ולא מנגעים, מה קורה בדיוק ברירית, אם יש נגעים נוספים במעיים - שהורסים לי את איכות החיים.. הוא דילג על זה וישר הפנה אותי ובהקדם להיסטרוסקופיה ניתוחית בשביל להפסיק את הדימומים, להסיר את הפוליפ, לטפל ברירית ובשאר הבלאגן שברחם. נראה לי בניתוח הספציפי הזה אי אפשר גם לטפל בנגעים, נכון? שברחם.. לא במעיים.
בנוסף, במקום לחסוך ממני את הסבל הזה הרופא (הפנה אותי לרופאה אחרת שתטפל בי במחלה) אמר שנחכה עם ניתוח הלפרוסקופיה כמה חודשים ואני שואלת זה הגיוני??? שבן אדם שסובל כ"כ הרבה יחכה עוד כמה חודשים? בשביל מה? 
הרופא טען שזה ניתוח מסובך ומסוכן שיכול לפצוע לי את המעיים (מבלי שבדק היכן בדיוק יושב הנגע) ושמסובך גם בגלל שיש סיכוי אצלי שגם שלפוחית השתן מעורבת.
בקיצור אני מתוסכלת נורא! אני לא רוצה לסבול יותר ולבקר במרפאה כל שני וחמישי.
מה אתן מייעצות לי? חושבות?
והאם אתן מכירות את ד"ר שלוש? ממליצות עליה? ממליצות על בלינסון?
הרופא נשים שלי פשוט עובד שם והתחושה הזאת מרגיעה אותי. אשמח לתמיכה

לצפיה ב-'האם פנית למומחה באנדומטריוזיס?'
האם פנית למומחה באנדומטריוזיס?
03/07/2018 | 09:10
45
ממליצה לך בחום לפנות לד"ר דוד סוריאנו

לי היה אנדומטריוזיס דרגה 4 שאובחן ע"י דר סוריאנו
עד לביקור אצלו אף רופא נשים/פוריות לא ידע לאבחן את המחלה וחומרתה  למרות שסבלתי מכאבים עזים במחזור ואף הגעתי למיון..

גם לי בין היתר הייתה מעורבות של מעי ושופכן ולפני כחודשיים עשיתי ניתוח לפרוסקופיה. .

מקווה שהסבל יעבור במהרה.

לצפיה ב-'כאבים חוזרים'
כאבים חוזרים
10/06/2018 | 14:37
63
היי יקירות 
הרבה זמן לא הייתי פה . ילדתי 2 ילדים עם חזרה של כאבי האנדו בין לבין וניתוח לפני . לפני היו המון דלקות אגן ושתן חוזרות נעילת שרירים קשה באגן וכאבים בבטן בצד ימין מההידבקויות .
לצערי לידה אחרונה היתה קיסרי חירום והכאבים התחילו לחזור הרבה לפני שציפיתי . כמובן על גלולות ברצף מהלידה ובלי מחזור. לאחרונה כאבים תוקפים באים והולכים בבטן צד ימין איזור הטבור ושחלה ימנית שלא יודעת אם לשייך לטחורים מהלידה שעדיין ישנם וכואבים ומדממים  קבוע. כל הקו של הקיסרי כואב עדיין 9 חודשים אחרי הלידה.. ואני מושכת לא יודעת לאיזה בירור בכלל ללכת
לצפיה ב-'כאבי מחזור שנחלשו לאחר לידה'
כאבי מחזור שנחלשו לאחר לידה
30/05/2018 | 01:31
41
היי אני מאז שאני זוכרת את עצמי אני עם כאבים מאוד קשים ביום הראשון של המחזור....כאבים שלדעתי בהחלט מתאימים להגדרה של אנדומטריוזיס.
מעולם לא ניגשתי לרופא בהקשר הזה ולכן לא עברתי כל סוג של בירור או אבחון.
ילדתי לפני 4 חודשים ומאז כאבי המחזור פשוט נחלשו בצורה מדהימה... ברמה שאני צריכה לקחת כדור אחד בלבד של אדוויל... ( לפני הלידה הייתי צורכת לפעמים 5-6 ביום)

האם זו תופעה מוכרת לאנדומטריוס? שבגלל שהגוף התנקה מהמחזור במשך 9 חודשים הוא טיפה החלים ולכן יש כאבים מופחתים? האם הגיוני התאוריה שלי?
לצפיה ב-'מבולבלת כהוגן, זקוקה לעזרה '
מבולבלת כהוגן, זקוקה לעזרה
21/05/2018 | 12:49
2
133
שלום לכן, רק עכשיו נחשפתי לפורום הנפלא הזה, כשעל אנדומטריוזיס שמעתי רבות מרופאים שונים שביקרתי אצלם בשנתיים האחרונות.
אני כותבת את ההודעה הזאת כשאני כבר מבולבלת, דיי קרובה ללהרים ידיים מהמצב.

אז ככה, בספטמבר האחרון, כשבוע לפני החתונה שלי, אושפזתי עם אבחון של דלקת באגן. מאז אני מטופלת אצל ד"ר מיכל עמיר, מלאכית.
אז, כשהבעיה העיקרית הייתה כאבי מחזור ועוד סימפטומים של אנדו', היא אמרה שאכן עולה חדש לאנדו' אצלי, אך ניתן לוודא חשש זה אך ורק באמצעות בדיקה פולשנית. על כן, לא לחצה עלי לבצע אותה, אך אמרה שאצטרך לעשות זאת במוקדם או במאוחר.
בפברואר, הפסקתי לקחת גלולות לאחר התייעצות איתה, מתוך חשד כי הגלולות גרמו לי ל"וטסבוליטיס"- מה שגרם לי לכאבים בזמן יחסי מין (כאבים חיצוניים, לא כאלה שמאפיינים אנדו').
לאחר הפסקת הגלולות החלו שלשולים לסירוגין, ובסוף מרץ התחילו כאבי בטן חדים, קבועים, ומתסכלים מאוד. כאבים שמתחילים בבטן התחתונה, בצד ימין בקו הטבור, בשני מקומות אלה בעיקר.
עד כה אני בבירור גאסטרו, אבל רק עכשיו עלתה לי בראש האפשרות כי הפסקת הגלולות היא שגרמה לכל זה. 
רציתי לשאול אתכן, קודם כל מה ידוע לכן על המצב שלי, על כאבים באזור זה של הבטן (דיי במרכז הבטן, לא למעלה ולא למטה מידי). 
ואם מישהי מיכן במקרה הייתה במצב כזה או דומה.
אני בעיקר מיואשת עכשיו, הכאבים הורידו לי את איכות החיים ופוגעים לי ממש בעבודה. לכל זה מתווסף הלחץ הנפשי מהלא נודע, והפחד שלבעלי המדהים, ימאס ממני מתישהו. 

עזרה תתקבל בתרועות.

לצפיה ב-'ממליצה לפנות למרכז לאנדומטריוזיס '
ממליצה לפנות למרכז לאנדומטריוזיס
22/05/2018 | 16:46
78
גם אני אושפזתי בגלל דלקת באגן בגלל התפרצות של אנדומטריוזיס
הייתי מאובחנת בדרגה 4
קבעתי תור למרכז אנדומטריוזיס בתל השומר ואף נותחתי לפני כחודש.

ממליצה לך לפנות למרכז לצורך אבחנה וטיפול לדעתי הם ה-מומחים בתחום
לצפיה ב-'את לא לבד'
את לא לבד
24/05/2018 | 21:34
61
אני סבלתי מכאבים היסטריים כל חודש, הייתי גומרת חבילה של נורופן וישר קונה חדשה לקראת החודש הבא...היה לי "שלשול של מחזור", ככה קראתי לזה. הוא היא מגיע בזמן מחזור ועובר כשנגמר החלק הקשה. בתיכון הייתי עם בחילות והקאות והרגשה שמישהו מושך לי את המעיים. אני זוכרת מצבים שבהם הייתי נשכבת על הרצפה עם הראש ליד האסלה ולא מסוגלת לקום... אז כן, תופעות כאלה הן אופייניות (למיטב ידיעתי, אני לא רופאה). כשבגרתי היו לי שני התקפים שהביאו אותי לבית חולים, במקרה הראשון אמרו לי שיש לי דלקת במערכת העיכול (הייתי במחזור) ובמקרה השני שהיה חודשיים אחר כך (גם במחזור) אמרו לי שיש לי דלקת תוספתן וניתחו אותי. לא הייתה לי דלקת תוספתן. ולמרות שהם ראו נוזל דמי והידבקויות, עדיין לא קיבלתי אבחנה כזו בגלל שלא ראו נגעים (לא יודעת אם חיפשו בכלל) ואמרו שיש לי דלקת באגן.
עצם הפסקת הגלולות מחזירה את האנדומטריוזיס "לפעולה" אחרי שהיה שקט בזמן לקיחתן. זה הגיוני מאוד מה שאת מתארת. אנדומטריוזיס גם יכול לכאוב במשך החודש! 
תעשי את הבירורים הנדרשים אצל הגיניקולוגים ובמרפאות לאנדומטריוזיס. אין לך מה להפסיד.
לצפיה ב-'הפרשות חומות סמיכות'
הפרשות חומות סמיכות
16/05/2018 | 15:22
58
היי, אני בת 15 ויש לי הפרשות חומות על התחתון במשך שלושה ימים ההפרשות חומות , סמיכות ויש להם ריח חזק , המחזור אצלי לא שגרתי וסדיר , פעם הא מאחר בחצי שנה ופעם בחודש.. יש לי חבר ואנחנו מידי פעם עושים שטויות- אחד על השני לפעמים בלי תחתון וסתם עושים תנועות (עדין לא שכבתי) אני ממש מפחדת מזה ואשמח אם מישהו מבין יחזיר לי תשובה ❤️

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
עו
מירב אשל משרד עו"ד
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה