לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
76937,693 עוקבים אודות עסקים

פורום אנדומטריוזיס

ברוכות הבאות בנות האנדו,
הפורום נוסד בספטמבר 2005, מתוך קומונת האנדו.
מטרת הפורום היא לפרוץ את מעגל הבורות הקיים סביב למחלה, המחלה "שלא מדברים עליה", מחלה שהרבה רופאים לא שמעו עליה ואלה ששמעו עליה המעיטו בחשיבות הנזקים אשר היא עלולה לגרום, ובעיקר - לשמש בית חם ומקור תמיכה לבנות האנדו.
זה המקום לשאול שאלות, לשתף, לספר מנסיונכן,  להציע הצעות, להעלות רעיונות, לתת ולקבל תמיכה וכל מה שעולה על רוחכן.
הפורום הוא פורום תמיכה וקבלת מידע ואינו פורום מקצועי או רפואי!!!
מייסדות הפורום הן בואינג 707 ורומיה. לאחר שנים לא מועטות בתפקיד כמנהלות הקומונה ואחר כך מנהלות הפורום, העבירו בואינג 707 ורומיה, את השרביט הלאה לז'ק המקורית וגלים29, והן בתורן העבירו את הניהול לידי liats80 ופז08, מנהלות הפורום הנוכחיות.
מצ"ב תקנון הפורום - אנו מבקשות מכל חברה חדשה, לקרוא אותו ולהקפיד לשמור על הנהלים כדי שהפורום ימשיך להיות חם ותומך תוך הקפדה על נימוס וכבוד הדדי בין חברות הפורום. 

liats80 ופז08.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אנדומטריוזיס

ברוכות הבאות בנות האנדו,
הפורום נוסד בספטמבר 2005, מתוך קומונת האנדו.
מטרת הפורום היא לפרוץ את מעגל הבורות הקיים סביב למחלה, המחלה "שלא מדברים עליה", מחלה שהרבה רופאים לא שמעו עליה ואלה ששמעו עליה המעיטו בחשיבות הנזקים אשר היא עלולה לגרום, ובעיקר - לשמש בית חם ומקור תמיכה לבנות האנדו.
זה המקום לשאול שאלות, לשתף, לספר מנסיונכן,  להציע הצעות, להעלות רעיונות, לתת ולקבל תמיכה וכל מה שעולה על רוחכן.
הפורום הוא פורום תמיכה וקבלת מידע ואינו פורום מקצועי או רפואי!!!
מייסדות הפורום הן בואינג 707 ורומיה. לאחר שנים לא מועטות בתפקיד כמנהלות הקומונה ואחר כך מנהלות הפורום, העבירו בואינג 707 ורומיה, את השרביט הלאה לז'ק המקורית וגלים29, והן בתורן העבירו את הניהול לידי liats80 ופז08, מנהלות הפורום הנוכחיות.
מצ"ב תקנון הפורום - אנו מבקשות מכל חברה חדשה, לקרוא אותו ולהקפיד לשמור על הנהלים כדי שהפורום ימשיך להיות חם ותומך תוך הקפדה על נימוס וכבוד הדדי בין חברות הפורום. 

liats80 ופז08.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
צירוף הפורום כ- online support באתר אנדומטריוזיס עולמי
בחודש יוני 2011 הוקמה עמותת אנד"י- אנדומטריוזיס ישראל ע"ר. http:///endi.org.il
בחודש מרץ 2011, צירפנו את הפורום לאתר של האנדו' העולמי endometriosis.org - כפורום תמיכה לאנדו' בישראל. 
האתר הינו פלטפורמה גלובאלית שמכילה מידע רב על אנדומטריוזיס- מחקרים בתחום, קבוצות תמיכה ברחבי העולם, מרכזים טיפוליים, וכיוב'. כל בעלי העניין המשותף לאנדומטריוזיס נכללים באתר.
בחודש יוני 2011, הוקמה עמותת אנד"י- אנדומטריוזיס ישראל ע"ר. http:///endi.org.il

המשך >>

לצפיה ב-'דימום כבד'
דימום כבד
15/04/2018 | 17:59
14
 ביום רביעי בלילה הגעתי לסורוקה עקב דימום כבד בלתי פוסק וחריג עם גושי דם גדולים. לאחר us וב.דם אמרו יתכן שינוי הורמונלי. עד היום לא פסק הדמם ופניתי לרפואה דחופה שם לפתע נודע לי שיש ציסטה בשחלה כ3 סמ. ומחר אבצע ב.דם - מרקרים. השאלה אם יש קשרישיר בין דימום מטורף כזה לציסטה? איך אדע מה מקור הדימום ולמה אינו פוסק? והאם יתכן שיש לי אנדומטיריוזיס? קראתי שלהרבה חולות פיברומאלגיה יש את זה.. 
בקיצור חסרת אונים מלחיץ אותי שהדימום לא פוסק ואף אחד לא יודע ממה הוא.. ואומרים הא הנה מצאנו ציסטה אז זה זה .. או שינוי הורמונלי.
אני בת 34 לאחר 2 ניתוחים קיסריים.. אחד לפני 10.5 שנים ואחדלפני 9 שנים. משתמשת במדבקות למנע הריון בשם evra

לצפיה ב-'התקפה של כאבים '
התקפה של כאבים
03/04/2018 | 15:43
40
היי, לפני כשלושה וחצי שבועות עברתי ניתוח להוצאת ציסטה שחלתית (והדבקויות באגן) , לאחר הניתוח הובחנתי חולה באנדומטריוזיס. והרופא נתן לי מרשם לנובורינג אותו שמתי לפני שבוע. מאתמול אני בהתקף של כאבים שלא היה לי בעבר. סוג של כאבים כמו בצירי לחץ פלוס כאבים חזקים ברגליים. זה כבר מעל 24 שעות ואני גמורה. איך אפשר להקל על הכאבים (מלבד טיפות אופטלגין)? יכול להיות שזה מהניתוח? אולי מהנובורינג? 
פליזזזז מחכה לעזרה

לצפיה ב-'שאלה לגבי תסמינים'
שאלה לגבי תסמינים
29/03/2018 | 12:16
49
שלום בנות

בזכות יום המודעות שהיה לאחרונה, התחלתי לחשוד שיש לי אנדומטריוזיס.
אבל, הרופא המטפל חושב שלא כי לא עונה על כל התסמינים.

החלטתי לשאול פה האם התסמינים שלי מוכרים לכן:

1. ללא בעיות פוריות - שני הריונות, שתי לידות.
2. לאחר הלידה השניה(לפני שנתיים וחצי) - החמרה משמעותית בכאבי מחזור, שינוי בדפוס הדימום בתקופת המחזור- יום של דימום מאסיבי ועוד יום של טפטוף. בעבר המחזורים היו מלווים בכאבי מחזור קלים בלבד והדימום היה כ-3 ימים.
3. המחזורים האחרונים היו בלתי נסבלים- כאבים בבטן, בגב, בירכיים ואף בשוקיים. המחזור האחרון (לפני שבוע) היה מלווה בכאבי מחזור ברמה של צירים.
4. התפרצות של חצ'קונים בגילי המתקדם (36) - אף פעם לא היה לי עור טוב ותמיד היו חצ'קונים אבל בשנה האחרונה חזרה לרמה של גיל ההתבגרות.
5. בדיקות דם לרמת הורמונים - תקינות.
6. בדיקת אולטרסאונד ובדיקה גניקולוגית - תקינות.

תודה רבה לעונות.
לצפיה ב-'אינדמטריוזיס ללא כאבים'
אינדמטריוזיס ללא כאבים
28/03/2018 | 19:50
51
שלום לכולן, אובחנתי לפני כמה חודשים שיש לי אנדומיטריוזיס כשניסיתי להרות ללא הצלחה. בגיל 37 היה לי קשה לקבל שיש לי מחלה כזו במיוחד שאין אף אחד מהתסמינים כמו כאבים במחזור, האם זה מעיד על משהו מסוים? והאם זה ימנע ממני להיכנס להריון? 
לצפיה ב-'נטילת ויזאבל'
נטילת ויזאבל
25/03/2018 | 18:46
52
גם אני נוטלת ויזאבל מעל שנתיים ברצף
לי זה עשה פלאים!!!
לא מרגישה בשום תופעות לוואי
השאלה לאורך כמה זמן נכון ובטוח ליטול את הכדורים
אני בת 44?
האם מישהי נטלה גם לאורך זמן מה כדאי לעשות?
והאם לקראת הפסקת המחזור האנדוטמיוזיס פוחת ונעלם?
לצפיה ב-'איבחון וייעוץ, הוצאת פוליפ, קולונוסקופיה ואנדו'
איבחון וייעוץ, הוצאת פוליפ, קולונוסקופיה ואנדו
18/03/2018 | 20:29
53
שלום לכולן, אני הגעתי לגיל  55 ועד ממש לאחרונה עם מחזורים סדירים קשים מאוד ובמהלך השנים האחרונות  סבלתי מדימום קל מפי הטבעת בעת המחזור (ללא כאבים וללא שום תופעות). על פי הרופאה זה כנראה אנדרומטריוזיס אבל עדיין לא בדקתי את זה מול מומחה.  לאחרונה נמצא לי  פוליפ איסטמי והמליצו לי על ניתוח היסטרוסקופיה להוצאתו בהרדמה מלאה - ואני תוהה אם במקרה שכזה ומכיון שכבר עושים הרדמה מלאה- כדאי לי כבר להוציא את הרחם וגם לטפל בנושא האנדרומטריוזיס באותה פעולה..
שאלותי.. לאיזה רופא כדאי ללכת כדי לאבחן ולטפל ב-2 התופעות ביחד? האם דרך קולונוסקופיה גסטרו גם יכול לאבחן אנדרומטריוזיס?  קצת הולכת לאיבוד בין כל הרופאים וההתמחויות. 
מודה לכולן.
לצפיה ב-'ב23.03 יש צעדת אנדו בתל אביב '
ב23.03 יש צעדת אנדו בתל אביב
16/03/2018 | 11:11
34
נשמח שתצטרפו
לצפיה ב-'מוקד רקטווגינלי - רופא מומלץ מנסיון שמבצע קולונוסקופיה '
מוקד רקטווגינלי - רופא מומלץ מנסיון שמבצע קולונוסקופיה
05/03/2018 | 20:52
3
56
הי המוקד שלי רקטווגינלי, עברתי ניתוח אך עדיין סובלת מבעיות מעיים. מבקשת המלצה לרופא שבצע קולונוסקופיה ומבין גם באנדו , תודה מראש :)
לצפיה ב-'בקולונסקופיה אפשר לראות מוקדים של אנדו?'
בקולונסקופיה אפשר לראות מוקדים של אנדו?
07/03/2018 | 12:37
1
35
לצפיה ב-'במידה וחדרו חס וחלילה למעי'
במידה וחדרו חס וחלילה למעי
08/03/2018 | 11:35
21
לצפיה ב-'ד"ר באר גבל מומלץ '
ד"ר באר גבל מומלץ
08/03/2018 | 11:34
34
עובד בשיתוף פעולה עם מרפאת האנדו' בתל השומר ונחשב כמבין בתחום.

בהצלחה
לצפיה ב-'בהיסטרוקופיה אבחנתית ניתן לקבל תמונה עם יש נגעים של אנדו'
בהיסטרוקופיה אבחנתית ניתן לקבל תמונה עם יש נגעים של אנדו
07/03/2018 | 12:36
1
36
לצפיה ב-'היסטרוסקופיה אבחנתית?'
היסטרוסקופיה אבחנתית?
10/03/2018 | 21:49
34
אני לא רופאה, אבל למיטב ידיעתי לא (לצערי, מנסיוני גם...)
בהיסטרוסקופיה אבחנתית מכניסים מצלמה מלמטה ובודקים את הרחם מבפנים. הנגעים של אנדומטריוזיס הם בחוץ... 
לצפיה ב-'תהיות'
תהיות
01/03/2018 | 09:27
1
75
טוב עברתי אתמול קולונוסקופיה עקב חשד לאנדו במעי בגלל שיש לי דימום מפי הטבעת בזמן מחזור. יצאה תקינה. רקטוסקופיה גם תקינה. אז מה הלאה. הדבר היחיד שמפריע לי זה הדימום הכבד והארוך במחזור, כאבי תופת, וכאב בקיום יחסי מין. מה דעתכן? לא מעוניינת בהתקן מירנה כי הכירורג שד שלי אומר שזה לא מומלץ בגלל ההורמונים ובגלל שאני מעשנת. תודה מראש לעונות
לצפיה ב-'האם את מטופלת במרכז המתמחה באנדומטריוזיס?'
האם את מטופלת במרכז המתמחה באנדומטריוזיס?
08/03/2018 | 11:50
30
לצפיה ב-'כנס אנדומטריוזיס ב25.3.18'
כנס אנדומטריוזיס ב25.3.18
27/02/2018 | 13:40
1
57
היי בנות, מישהי ראתה את הכנס הזה? אני חברה בקבוצה בפייסבוק שנקראית אנדומטריוזיס - סיפורי ריפוי וטיפול טבעיים. ראיתי וחשבתי שכדאי להפיץ:
לצפיה ב-'הכנס ב5.3.18 ביום שני הקרוב ולא ב25.3.18!'
הכנס ב5.3.18 ביום שני הקרוב ולא ב25.3.18!
27/02/2018 | 15:13
18
הכנס ב5.3.18 ביום שני הקרוב ולא ב25.3.18!
לצפיה ב-'איילת רוצה ילד- עזרו לי להגשים חלום ולהיות אמא'
איילת רוצה ילד- עזרו לי להגשים חלום ולהיות אמא
20/02/2018 | 15:45
51

‏יום שלישי 20 פברואר 2018
שלום רב,
שמי איילת שבתאי, תושבת תל אביב ומורה במקצועי .
אני פונה אליכם בבקשה לסיוע בהגשמת חלום חיי-הבאת ילד לעולם.
אני בת 43, עם היסטוריה רפואית ארוכה עקב מחלת האנדומטריוזיס בה אני לוקה בדרגה חמורה וכתוצאה מהמחלה טיפולי הפוריות שעברתי במשך שנים נכשלו ולפני כחודשיים עברתי ניתוח ארוך ומסובך שהסתיים בטיפול נמרץ.
נושא אימוץ ילד רגיל בישראל סגור בפני ,כל שכן אימוץ בחו"ל אינו פתוח בפני יחידניות כמוני .
לאור מצבי הבריאותי נושא הפונדקאות הוא הרלוונטי עבורי, החוק בישראל לא מיטיב עם יחידניות כמוני, כך שאין לי את האפשרות לבצע פונדקאות בארץ ולזכות בסיוע כלשהו ע"י הביטוח או קופת החולים.
אני פונה בבקשת סיוע כספי לפרויקט שהקמתי , שכן עלותו מוערכת ב 250,000 ₪.
המחלה בה אני חולה חשוכת מרפא ומלווה בסבל רב , לצערי אחד הסיבוכים שלה הוא אי פריון ואני מאובחנת בדרגה חמורה.
מצ"ב קישור בו אני מופיעה ומספרת על עצמי והסיוע שאני זקוקה:
אתר הפרויקט:
https://www.giveback.co.il/project.aspx?id=2693
בגוגל: "איילת רוצה ילד".
אודה לעזרתכם,
בברכה, איילת שבתאי AYELET0421@GMAIL.COM

תודה שהקדשתם זמן לקריאת ההודעה��

לצפיה ב-'איילת רוצה ילד-פרויקט להבאת ילד'
איילת רוצה ילד-פרויקט להבאת ילד
20/02/2018 | 13:22
19

‏יום שלישי 20 פברואר 2018
הנידון: מכתב בקשה לסיוע
שלום רב,
שמי איילת שבתאי, תושבת תל אביב ומורה במקצועי .
אני פונה אליכם בבקשה לסיוע בהגשמת חלום חיי-הבאת ילד לעולם.
אני בת 43, עם היסטוריה רפואית ארוכה עקב מחלת האנדומטריוזיס בה אני לוקה בדרגה חמורה וכתוצאה מהמחלה טיפולי הפוריות שעברתי במשך שנים נכשלו ולפני כחודשיים עברתי ניתוח ארוך ומסובך שהסתיים בטיפול נמרץ.
נושא אימוץ ילד רגיל בישראל סגור בפני ,כל שכן אימוץ בחו"ל אינו פתוח בפני יחידניות כמוני .
לאור מצבי הבריאותי נושא הפונדקאות הוא הרלוונטי עבורי, החוק בישראל לא מיטיב עם יחידניות כמוני, כך שאין לי את האפשרות לבצע פונדקאות בארץ ולזכות בסיוע כלשהו ע"י הביטוח או קופת החולים.
אני פונה בבקשת סיוע כספי לפרויקט שהקמתי , שכן עלותו מוערכת ב 250,000 ₪.
המחלה בה אני חולה חשוכת מרפא ומלווה בסבל רב , לצערי אחד הסיבוכים שלה הוא אי פריון ואני מאובחנת בדרגה חמורה.
מצ"ב קישור בו אני מופיעה ומספרת על עצמי והסיוע שאני זקוקה:
אתר הפרויקט:
https://www.giveback.co.il/project.aspx?id=2693
או בגוגל: איילת רוצה ילד
אודה לעזרתכם,
בברכה, איילת שבתאי AYELET0421@GMAIL.COM

תודה שהקדשתם זמן לקריאת ההודעה��

לצפיה ב-'לאחר כריתת רחם בשל אדנומטריוזיס '
לאחר כריתת רחם בשל אדנומטריוזיס
13/02/2018 | 16:01
1
105
סבלתי מכאב שגרם לסחרחורות בחילות ודימומים קשים שהחלטתי לעבור כריתת רחם וחשד לאדנו אך בסוף היה תקין.... אבל מיילא... הבעיה היא שאני סובלת שוב מכאבי תופת עד בכי בהתכווציות ברקטום ובאגן...והרגליים חלשות והתאבון ברצפה. אם אוכלת פעם ביום זה טוב 
הבעיות הללו היו ולכן נותחתי מרגישה ממש אותו דבר רק ללא דימום מה אפשר לעשות אם בכלל....
לצפיה ב-' '
08/03/2018 | 12:14
17
מצטערת לשמוע איך שאת סובלת. כמה זמן עבר מאז הניתוח ועד שחזרו לך כאבים?
מקווה שמאז שכתבת את ההודעה המצב השתפר.

לצפיה ב-'בירור לגבי ד"ר זולטי'
בירור לגבי ד"ר זולטי
12/02/2018 | 09:42
1
103
שלום,
עד היום טופלתי אצל ד"ר שטוקהיים במסגרת קופ"ח מכבי. מאחר והוא פרש מהקופה, אני מחפשת רופא אחר שמתמצא בתחום האנדו. ראיתי שהמלצתם כאן על רופא בשם זולטי. פניתי למכבי והם תיאמו לי תור לד"ר זולטי מתי (אך הסתבר שמדובר ברופאה).
אשמח לדעת מה שמו הפרטי של הרופא עליו דיברתם.
תודה, שרון.
לצפיה ב-'מתי (מתתיהו) זולטי'
מתי (מתתיהו) זולטי
15/02/2018 | 15:22
63
אכן רופא מדהים, מקצועי ואנושי.
לצפיה ב-'התקפת כאב'
התקפת כאב
18/01/2018 | 09:53
1
159
היי בנות,אובחנתי לפני 3 חודשים. מאז אני מרגישה בעיקר מעין לחץ אך אתמול ב3 בלילה התחיל כאב חריג, כולל רעידות והקאות מרמת הכאב. עם משככי כאבים זה נרגע אחרי שעה של סבל. מכירות טיפול? הייתכן שזה בגלל ביוץ? 
תודה רבה
לצפיה ב-'אובחנת אך לא נתנו לך גלולות?'
אובחנת אך לא נתנו לך גלולות?
08/03/2018 | 11:51
33
לצפיה ב-'שאלה לגבי התסמינים'
שאלה לגבי התסמינים
17/01/2018 | 10:01
2
192
שלום מאז שאני זוכרת את עצמי סובלת מכאבי תופת בבטן בזמן המחזור עם דימום כבד מאוד. ללא קושי בכניסה להריונות. לאחר הלידות דימום החריף ומחזור ארוך של 11 יום. כמו כן דימום מפי הטבעת רק בזמן מחזור רק בעת יציאה ורק בניגוב. הייתי אצל שלומי כהן. אבחן רחם עם שכבה אנדיוטומית ושלח אותי לגסטרו לגבי הדימום מפי הטבעת. הייתי בנתיים אצל פרוקטולוג שאמר שלא רואה משהו חריג בפי הטבעת או ברקטום ושלח אותי גם לגסטרו ולקולונוסקופיה. מישהי עברה למישהי יש תסמינים כאלו? אני חושבת שמאז ומתמיד היה לי דם בניגוב במחזור מפי הטבעת אבל הצליחו להלחיץ אותי. אודה לתובנות
לצפיה ב-'מוקד רקטווגינלי'
מוקד רקטווגינלי
01/02/2018 | 17:25
95
שלום,
לצערי מכירה את הסימפטומים המתוארים, גם אני זוכרת מאז ומעולם את הדם בניגוב,
אבל זה לא תקין ויכול להעיד על מוקד רקטוגינלי, במקרה שלי זה גם מלווה בכאבי תופת ויש לי מוקד במעי עצמו.
לא כל הרופאי גסטרו יודעים לאבחן , גניקולוג שמבין באנדו יודע בד"כ.
לי הוציאו גוש של כמה סנטמטרים בניתוח...
בקולנסקופיה לקחו דגימה שאישרה שזה אכן אנדו.

מקווה שתרגישי טוב.
לצפיה ב-'מומלץ לפנות למרכז לאנדומטריוזיס'
מומלץ לפנות למרכז לאנדומטריוזיס
08/03/2018 | 11:53
38
או למומחה אנדו'. 
את הקולונוסקופיה מומלץ לעשות אצל רופא גסטרו בעל ניסיון עם אנדו' כמו ד"ר באר גבל מרק.

בהצלחה
לצפיה ב-'סרטון תסמיני אנדומטריוזיס'
סרטון תסמיני אנדומטריוזיס
15/01/2018 | 17:44
159
היי
ישנו סרטון נחמד שמרכז את תסמיני האנדומטריוזיס.אולי יכול לעזור:

לצפיה ב-'דחוף!!! פרופסור עופר לביא - בי"ח אלישע'
דחוף!!! פרופסור עופר לביא - בי"ח אלישע
07/01/2018 | 12:27
1
131
שלום 
אבקש לענות בדחיפות
ציסטה בשחלות
אני צריכה המלצה על מישהי שנותחה אצל פרופסור עופר לביא
מתלבטת בינו לבן פילמר שלמה
תודה לעונות כל מידע יועיל

לצפיה ב-'אני עברתי את הניתוח אצל ד"ר פילמר והייתי מרוצה'
אני עברתי את הניתוח אצל ד"ר פילמר והייתי מרוצה
10/02/2018 | 16:03
48
לא מכירה את פרופסור לביא
לצפיה ב-'אנדומטריוזיס ופוריות'
אנדומטריוזיס ופוריות
07/01/2018 | 10:07
2
207
שלום לכולן,
ברצוני לשתף אותכם במקרה שלי, על מנת שתוכלו ללמוד ממנו ולא לחזור על אותן טעויות, מבחינתי גם אם סיפור זה יעזור  אפילו לאחת אז הצלחתי במטרתי
אני בת 32, מנסה להיכנס להיריון כבר כמעט 4 שנים, לאחר שנה של ניסיונות טבעיים אשר לא צלחו, פנינו לרפואה הגינקולוגית אשר שלחה אותנו למס' לא מבוטל של בדיקות בתחום. כל הבדיקות לא העלו בעיה מסוימת ולכן הוגדרנו כ- "לא מוסברים" פנינו למרפאת IVF שאת דרכנו שם התחלנו במס' טיפולי הזרעה שגם הם לא צלחו. לאחר מכן לאורך תקופה של כמעט שנתיים ביצענו 7 טיפולי IVF ללא כל הצלחה. את הטיפולים ביצענו אצל 2 רופאים פוריות ממובילי התחום בארץ . סיבה ברורה לכישלון הטיפולים לא קיבלנו. עם התקדמותנו במס' הטיפולים וביצוע אינסוף טיפולי US וביקורים אצל רופאים מומחים התחילה להתקבל תמונה כי הנני סובלת ממחלת אנדורמטריוזיס בדרגה קשה (4). אנדורמטריוזיס היא מחלה שבה רירית הרחם נודדת וגדלה מחוץ לרחם ויוצרת אנדומטריומות.
בנוסף בזמן מחזור אני סובלת מכאבים חזקים מאוד ואף בחודשים מסוימיים אינני מצליחה לתפקד ומוצאת את עצמי לא אחת בבתי חולים, עקב כאבים חזקים בכלל הבטן תמיד הופניתי למיון נשים\גניקולוגיה. לצערי גם לאחר מס' פעמים במיון, אף רופא מצוות הרופאים שבדקו אותי (כולל גניקולוגים) לא איבחן את מחלת האנדו בגופי. את המחלה גיליתי בערך לפני כשנה בבדיקת מעקב של זקיקים במסגרת אחד מטיפולי IVF שביצעתי. את האבחנה בכלל לא רופא הביא לידעתי אלא טכנאית US מבית החולים אסותא ראשון לציון.
לאור הערתה של אותה טכנאית, החלטתי לבדוק את הנושא שכלל לא היה לי מוכר עד אותו רגע. לאחר סקירה קצרה באינטרנט פניתי לרופא הפריון שלי ושאלתי אותו בנוגע למחלה זו, תגובתו הייתה כי אכן המחלה קיימת, אבל לא דורשת התייחסות מיוחדת ואפשר להמשיך עם הטיפולים. בהמשך לאחר אי הצלחה בסדרת הטיפולים, החלטתי לעבור רופא, יקיר פורום זה, העליתי בפניו את הבעיה, והוא אכן הסכים אם קיומה ואף הגדיר אותה בדרגה מתקדמת ביותר כוללת הדבקויות של השחלות לרחם. יחד עם זאת בחר להמשיך עם טיפולי הפריון תוך כדי התייחסות הורמונלית לתופעה. אופן הפורוטוקול שנקבע עבורי היה עמוס בסוגים שונים של הורמונים שונים ומגוונים למרות הידיעה כי כמות כה גדולה של הורמונים עלולה להזיק ולהוות דלק למחלה, דבר שיוביל להחמרתה. הרופא טען כי סוג זה של טיפול יוכל להקנות מס' רב של ביציות שלא התקבל עד כה בטיפולים.
אני ובעלי חששנו מאוד מפני טיפול שזה מכמה סיבות הראשונה בניהם הוא כמות התרופות וסוגיהם,וגם הידיעה כי בעבר טיפולים גדושי הורמונים לא צלחו. כמו כן הפורטקול שניתן לא היה נראה כזה שנתפר בשבילי אלא כאחד שמוכר באופן כללי. למרות החששות הרבים החלטנו לנסות, מפאת שמו של הרופא וניסיונו הרב.
הטיפול לא צלח ואף נכשל בגדול, לאחר שבועות רבים של הזרקות הורמונים ותרופות שונות לא זכיתי לבצע ולו אפילו החזרה לביצית אחת. האכזבה הייתה קשה מנשוא.
עם סיום הטיפול והשימוש בהרומונים השונים במסגרת אותו טיפול, מצבי הרפואי החמיר באופן משמעותי מאוד, המחלה התפרצה וגרמה להחמרה במצב. כיום אני בהמתנה לניתוח לא פשוט שאחריו אקווה לשיפור באיכות חיי, ורק לאחריו אוכל לחזור ולחשוב על הדבר שבו כולנו כל כך חפצות בו וזהו כמובן תינוק!. אז מה המסר שלי, אל תקבלו את התשובה שאתם מקרה בלתי מסובר ותבצעו אינסוף טיפולים שיגבו מכם מחיר נפשי וכמובן אי אפשר להתעלם ממחיר הכספי שבדבר. רדו לעומק העניין ותנסו למצוא את הסיבה האמיתית.

מצרפת לכן הזמנה לכנס אנדומטריוזיס ופוריות שמתקיים ב12-1-2018  בתל השומר – ממליצה בחום להירשם. הכניסה ללא תשלום.
לצפיה ב-'אכן את צודקת'
אכן את צודקת
08/03/2018 | 12:00
35
רופאי פיריון רבים לא מבינים באנדו' ולא לוקחים אותו בחשבון בטיפולים. יש צורך בהתאמת הטיפול למישהי עם אנדומטריוזיס ולכן מומלץ לפנות לרופאים שיש להם ניסיון עם בנות שיש להן אנדו' ויש מס' רופאים כאלה. מאחלת לך שלא תצטרכי לפנות אליהם כי בעזרת השם תהיה לך הפתעה בערבות הניתוח ותהרי באופן טבעי (כן, כן, זה אפשרי מניסיון של אחת שגם השחלות היו דבוקות לרחם ולמעיים +ציסטות).
בכל אופן, אם תצטרכי שמות מומלצים, אשמח לכתוב לך.

תודה על השיתוף החשוב, בשורות טובות ובהצלחה
לצפיה ב-'פיספסתי את זה שכתבת'
פיספסתי את זה שכתבת
08/03/2018 | 12:11
45
שפנית לאחד הרופאים שהומלצו פה בפורום. אם את מוכנה לכתוב לי בפרטי על מי מדובר, אשמח. נראה לי שזה חשוב שאדע חוות דעת נוספות עליהם על מנת לספק מידע רחב יותר לבנות הפורום.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום