לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום נפגעי גוף בתאונות

פורום נזקי גוף, מתייחס לכל סוגי נזקי הגוף הנגרמים לאנשים כתוצאה ממעורבותם בתאונות שונות כגון: תאונות דרכים, תאונות עבודה וכו'. הפורום נועד לתת הסבר ראשוני, הכוונה בסיסית, ומענה לשאלות גולשים שנגרמו להם נזקי גוף בתאונות.קיים איסור מוחלט לציין בתוכן ההודעות פרסומות, ו/או פרסום אישי אחר.אין מקום לפרסומות בפורום, ו/או לפרסומות סמויות בסגנון המלצה - לצורך כך ישנן לוחות מודעות, לפי הקטגוריות המתאימות.כמו כן, אין להפנות בתוכן ההודעות, אל כתובת אינטרנט ו/או אתר אינטרנט, שיש בה משום פרסום שהינו אסור בפורום.אני מבקשת מכל הגולשים לנהוג באדיבות, בדיוק כפי שהייתם מצפים שינהגו כלפיכם.אין בעצות הניתנות בפורום משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ו/או המלצה על נקיטה בפעולה מסוימת. אין לתפוז ו/או למנהלת הפורום, כל אחריות לנכונות העצות ו/או ההמלצות, ולכן – כל הסתמכות ו/או פעולה שהיא בהתאם למידע שניתן, הינה באחריות המשתמש ועל דעת עצמו בלבד.ענבר בכר לוי, עו"דמנהלת פורום נפגעי גוף

אודות הפורום נפגעי גוף בתאונות

פורום נזקי גוף, מתייחס לכל סוגי נזקי הגוף הנגרמים לאנשים כתוצאה ממעורבותם בתאונות שונות כגון: תאונות דרכים, תאונות עבודה וכו'. הפורום נועד לתת הסבר ראשוני, הכוונה בסיסית, ומענה לשאלות גולשים שנגרמו להם נזקי גוף בתאונות.קיים איסור מוחלט לציין בתוכן ההודעות פרסומות, ו/או פרסום אישי אחר.אין מקום לפרסומות בפורום, ו/או לפרסומות סמויות בסגנון המלצה - לצורך כך ישנן לוחות מודעות, לפי הקטגוריות המתאימות.כמו כן, אין להפנות בתוכן ההודעות, אל כתובת אינטרנט ו/או אתר אינטרנט, שיש בה משום פרסום שהינו אסור בפורום.אני מבקשת מכל הגולשים לנהוג באדיבות, בדיוק כפי שהייתם מצפים שינהגו כלפיכם.אין בעצות הניתנות בפורום משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ו/או המלצה על נקיטה בפעולה מסוימת. אין לתפוז ו/או למנהלת הפורום, כל אחריות לנכונות העצות ו/או ההמלצות, ולכן – כל הסתמכות ו/או פעולה שהיא בהתאם למידע שניתן, הינה באחריות המשתמש ועל דעת עצמו בלבד.ענבר בכר לוי, עו"דמנהלת פורום נפגעי גוף
הפורום לא פעיל
x
הודעה מהנהלת הפורום
המאגר המשפטי תקדין - תאונות דרכים
0
המשך >>

לצפיה ב-'סגירת הפורום'
סגירת הפורום
11/04/2010 | 12:13
121
עקב רמת פעילות נמוכה, הוחלט לסגור את הפורום בשלב זה.
אנו מודים ל עורכת דין ענבר ולעורכת דין מאשה על ההשקעה והמסירות בניהול הפורום, ומאחלים להן הצלחה בהמשך דרכן.

המשך גלישה נעימה ב אנשים
לצפיה ב-'תביעה כנגד משרד הביטחון'
תביעה כנגד משרד הביטחון
08/04/2010 | 10:49
1
51
אני חייל בן 21, נפצעתי במהלך אימון- קרעתי את המיניסקוס.
לפני כחודש עברתי ניתוח בברך, ואני עדיין בשיקום.
יומיים אחרי הניתוח התחילו תסמינים של פקקת וורידים בשוק הרגל המנותחת, ואכן בביקורת שנערכה שבוע לאחר הניתוח המנתח חשש מפקקת וורידים, נשלחתי לאולטרהסאונד ואכן בבדיקה נראה כי יש לי קרישי דם בשלושה ורידים באיזור השוק.
אני מטופל בתרופה נוגדת קרישה, ובעוד שבוע יש לי ועדה רפואית שבה יורידו לי פרופיל ל-24 (שחרור זמני).

ברצוני לשאול, לגבי אחוזי נכות, אני יודע שעל קרע במיניסקוס מקבלים, אך לא מצאתי מידע לגבי מקרים של קרישי דם?
לצפיה ב-'תביעה כנגד משרד הביטחון'
תביעה כנגד משרד הביטחון
11/04/2010 | 09:47
22

שלום רב,

אחוזי נכות, כשמם הם, ניתנים בגין נכות - כלומר נזק רפואי צמית, אשר נגרם לאיבר מאיברי הגוף.

לא כל פציעה/פגיעה מזכה באחוזי נכות.

במידה ומחלימים ממצב רפואי כלשהו והפגיעה לא מותירה נזק צמית אחריה - לא יינתנו אחוזי נכות בגין עצם הפציעה עצמה.

לפני שקובעים נכות רפואית צמיתה, קובעים נכות זמנית, אשר מבטאת את ההגבלות מהן סובל הנפגע בעת תקופת ההחלמה.

כל עוד קרישי הדם שלך מטופלים ותחת שליטה רפואית ולא גרמו לנזקים לאחד מאברי הגוף, אני סבורה שלא תקבע לך נכות צמיתה בגינם.

בהצלחה
לצפיה ב-'פתיחת תיק לאחר סגירתו ...האם אפשרי'
פתיחת תיק לאחר סגירתו ...האם אפשרי
10/04/2010 | 21:56
1
83
האם אפשר לפתוח תיק שנסגר לאחר תאונת דרכים עקב החמרה במצב הנפגע
וזאת לאחר שהוא קיבל מחברת הביטוח סכום לפיצוי ולאחר שחתם על כתב קבלה ויתור ושחרור (סילוק סופי)
שהסעיף שעליו חתם הנפגע בין שאר הסעיפים הוא: "תמורת הסכום וקבלתו הנני מוותר בזה לחלוטין ...על זכויותיי...שנגרמו או יגרמו בעתיד....ולא תהיינה לי תביעות מכל סוג ומין כלפי הנתבעים...." וכ"ו

תודה
לצפיה ב-'פתיחת תיק לאחר סגירתו ...האם אפשרי'
פתיחת תיק לאחר סגירתו ...האם אפשרי
11/04/2010 | 09:38
55

שלום רב,

אין אפשרות לפתוח תיק לאחר סגירתו, שכן עם קבלת סכום הכסף, שיחרר הנפגע את המזיק מכל אחריות נוספות לנזקיו, לכן מאוד חשוב לא לסגור את התיק בטרם עת.

כדאי לבחון את נסיבות סגירת התיק, האם הנפגע היה מיוצג בעת חתימה על שטרי סילוק וקיבל ייצוג הולם, לרבות קבלת הסברים מפורטים בדבר משמעות חתימתו על שטרי הסילוק.

היו מקרים בהם, חוקר החתים את הנפגע על שטרי סילוק - כלומר הנפגע לא היה מודע להשלכות חתימתו ובמקרה כזה, ניתן לתקוף את תוקף החתימה, אבל זה דורש הוכחה.

ככל שהיה מדובר בתאונת דרכים במהלך עבודה, ניתן להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי או תביעה להחמרה.

בהצלחה

לצפיה ב-'מהי חופשה?'
מהי חופשה?
11/04/2010 | 05:12
24
האם חייל שיוצא ללון בביתו אחרי  השעה 23:00 וחוזר לבסיס בשעה 07:00, כי אין לו מגורים בבסיס, נחשב בחופשה?
על מה ביססת את תשובתך?
לצפיה ב-'עזרה בבקשה'
עזרה בבקשה
03/04/2010 | 10:44
4
49
עברתי ת.דרכים לפני כ4 שנים.
יש לי הרגשה שהע. דין שלי לא עושה הרבה בנידון וגם לא מעדכן אותי על כלום!
איך אני יכול לדעת איך התיק מתנהל? איפה עומדים? מה הצעדים הבאים?
יש אתר כלשהו שאפשר לבדוק זאת?
זה מקובל להמתין כל כך הרבה זמן לפיצוי כלשהו (לא מתנהל משפט רק הליך ראשוני לפיצוי)
תודה
לצפיה ב-'עברת ת"ד לפני 4 שנים..'
עברת ת"ד לפני 4 שנים..
03/04/2010 | 18:01
3
45
4 שנים מאז התאונה - זה מספיק זמן (ברוב המקרים) להתגבשות הנזק. בעיקרון, אם מצבך ייציב ניתן לפנות בתביעה (או בדרישה) לחברת הביטוח...

תברר אם עו"ד שלך איפה התיק עומד.
לצפיה ב-'זאת הבעיה'
זאת הבעיה
03/04/2010 | 18:57
2
22
התיק עומד והעו"ד לא מעדכן
יש מקום (ברשת) שאני יכול לברר בעצמי מה קורה?
לצפיה ב-'אם לא נפתח תיק בבית משפט - '
אם לא נפתח תיק בבית משפט -
03/04/2010 | 19:10
1
26
לא מכיר דרך (ברשת) שאתה יכול לברר.

אם הוא מתחמק ממך - תפנה אליו בכתב (בדואר רשום עם אישור מסירה) ותדרוש לעדכן.

אם אתה לא סמך עליו או מרגיש שהוא לא מתאם לך - תעבור לעו"ד אחר. לא נדרש אישור שלו (בכפוף לחלקו בשכר טרחה והכל כמפורט בהסכם ביניכם)
לצפיה ב-'תאונת דרכים לפני 4 שנים'
תאונת דרכים לפני 4 שנים
06/04/2010 | 00:16
35

שלום רב,

במידה ואכן פנית אל עורך הדין שלך והוא לא התפנה בשביל לעדכן אותך ומתחמק ממך, ממליצה להחליף עורך דין.

ברגע שתחתום על יפוי כוח עבור העורך דין החדש, הוא יפנה אל העורך דין הישן וימשוך ממנו את התיק.

בתיקים של תאונות דרכים, שכר הטרחה קבוע בהתאם לחוק, בהתאם לשלב סיומו ולכן אינך צפוי לשלם שכר טרחה גבוהה יותר בשל המעבר לעורך דין אחר.

העורך דין החדש יסגור את סוגיית חלוקת שכר הטרחה בינו לבין העורך דין הישן, בהתאם למספר הפעולות שנעשו על ידי העורך דין הישן לשם קידום התיק.

ככלל לפני שעורך דין מגיש תביעה לבית המשפט הוא גובה מהלקוח סך של כ - 600 ש"ח עבור אגרת בית המשפט - אם טרם שילמת סכום זה, סביר להניח שככל שהתיק טופל הוא טופל מול חברת הביטוח.

אם אתה רוצה לבדוק את מצב התיק - אתה יכול לפנות אל חברת הביטוח שביטחה את הרכב בו נסעת בעת התאונה, במישרין ולברר את מצב הדברים בעצמך (יהיה עליך למסור את מספר תעודת הזהות שלך, מספר רישוי של הרכב, תאריך התאונה)..

ככל שאינך מצליח לקבל מידע מעורך הדין שלך באמצעות טלפון, אתה תמיד יכול לשלוח לו מכתב ולציין בפניו את חוסר שביעות רצונך מתיפקודו ודרישה לקבל עידכון מצב של התיק.

אך לאור חלוף 4 שנים מאז מסירת התיק לטיפולו, ממליצה לך לעבור לעורך דין אחר.

שיהיה בהצלחה.
לצפיה ב-'שיר להנצחת אחי זיו שמאי שנהרג לפני שבוע בכביש'
שיר להנצחת אחי זיו שמאי שנהרג לפני שבוע בכביש
05/04/2010 | 03:43
229
לפורום תפוז שלום רב.
שמי עדי שיר ואחי נהרג בתאונת דרכים ב24/3/10
הוא נהג פעם ראשונה על אופנוע כבד בחייו ונהרג בכביש 444, אני בן 25 אחיו הקטן וסטודנט כרגע למשחק, יומיים לאחר מותו כתבתי שיר והקלטתי אותו באולפן הקלטות וערכתי לו קליפ ליוטיוב, למען הנצחת אחי ולמען המלחמה בתאונות הדרכים אני מעוניין שיספרו את סיפורו של אחי ושישדרו את הקליפ איפה שרק אפשר, בתודה רבה עדי שיר שמאי.

הנה הלינק לצפיה:
http://www.youtube.com/my_videos?feature=mhw5
לצפיה ב-'עבודות תחזוקה באתר'
עבודות תחזוקה באתר
03/04/2010 | 20:07
11
גולשים יקרים,
בלילה שבין יום שבת ליום ראשון (03-04/4) ייערכו עבודות תחזוקה באתר. בשעות אלה ייתכן שהאתר יהיה לא זמין לסירוגין.
סליחה על אי הנוחות ותודה על הסבלנות.

חג שמח
צוות הנהלת הפורומים
לצפיה ב-'עצם עודפת ברגל ....'
עצם עודפת ברגל ....
29/03/2010 | 00:36
2
72
שלום ,
הבת שלי בת 12 נולדה כנראה עם עצם עודפת ברגל , בתקופה האחרונה העצם מכאיבה לה מאוד ומגבילה אותה בשעורי ספורט וטייולים כיתתים ומשפחתים השאלה היא האם החוק מכיר בזאת כנכות ? לטענת הרופאה הכי בכירה במכבי ניתוח מתאים אפשרי רק מגיל 18 כך שיש לילדה עוד 6 שנות סבל שכנראה יכבידו יותר יותר , הרופאה המליצה במקביל על תרופות וכדורים אך ישנה אפשרות אחרת יקרה יותר ובריאה יותר בתחום האורטופדייה .
מה עושים ומה מגיע לנו ? תודה מראש
ערן
לצפיה ב-'עצם עודפת ברגל .... '
עצם עודפת ברגל ....
31/03/2010 | 09:39
1
23

שלום רב,

ממליצה לך לפנות לפורום מוסד לביטוח לאומי, לצורך בחינת זכאותה של בתך להגדרה כילד נכה בהתאם לחוק המוסד לביטוח לאומי.

כן יש לבחון את הביטוחים במכבי ואת זכאותה לביצוע ההליך היקר יותר.

מאחר ואין המדובר בפגיעה בתאונה, הרי שאין גורםמזיק שניתן לתבוע.

מאידך רצוי אולי לבחון את הסוגייה מצד של רשלנות רפואית: האם היה על הרופאים לאבחן את בתך סובלת מהמצב הזה בגיל ינקות והאם בשלב ההוא ניתן היה או רצוי היה לבצע ניתוח להסרת העצם? - מדובר בשאלות שברפואה המצריכות בחינה של המסמכים הרפואיים לאור מצבה.

בהצלחה
לצפיה ב-'אעשה זאת תודה '
אעשה זאת תודה
02/04/2010 | 22:09
15
לצפיה ב-'פגיעת גוף - הסדר מול חברת ביטוח'
פגיעת גוף - הסדר מול חברת ביטוח
27/03/2010 | 18:15
7
132
שלום רב,
לפני כשלושה חודשים נפגעתי בסופרסל מעגלת משטחים עמוסה. סבלתי ממקות יבשות בגפיים התחתונות ובגב. אני עדין סובלת מכאבים בברכי ובגב. חברת הביטוח הציע לי פיצוי כספי (נמוך מאד) ודרישה שלא אבוא אליהם בדרישות עתידיות.
מה כדאי לעשות? האם זה מונע ממני לתבוע בעתיד בנסיבות הקשורות לאותו מקרה?
תודה מראש על היעוץ.
28/03/2010 | 11:26
6
83

שלום רב,

התשובה הינה חד משמעית - כן - ברגע שתגיע להסדר עם חברת הביטוח, אתה תחתום על שטרי סילוק, הקובעים בין היתר, כי עם תשלום הסך שנקבע, לא יהיו לך יותר תביעות נגדם בכל הקשור למקרה ולהשלכותיו.

לדידי, תקופה של 3 חודשים, הינה תקופה קצרה מדי והייתי ממליצה לך לחכות עוד, עד לגיבוש נוסף של נזקיך.

חשוב מאוד שתבחן את סכום הפשרה המוצע והאם הינו משקף את כלל הנזקים שנגרמו לך.

חשוב שתהיה בטוח, שלא נותרה לך או שלא תיוותר לך נכות בגין פגיעה.

בהצלחה

לצפיה ב-'פגיעת גוף - הסדר מול חברת ביטוח '
30/03/2010 | 20:33
5
50
כיצד אם כך אוכל לקבל פיצוי על הוצאות כספיות (ביגוד שנקרע בתאונה, תרופות, רופא וכדומה) בלי לחתום על התחייבות מול חברת הביטוח על תביעות עתידיות בכל הקשור למקרה?
תודה על היעוץ.
31/03/2010 | 09:44
4
47

ככל שלדידך, הסכום המוצע אינו משקף את הנזקים, כפי שנגרמו לך, הוצאות רפואיות, הפסדי השתכרות, הפסדי כושר השתכרות בעתיד, כאב וסבל, הוצאות ניידות, הוצאות עזרת צד שלישי, ככל שנזקקת - אל לך לחתום על שטרי סילוק, אלא לדרוש פיצוי גבוה יותר.

השאלה אם להסכים לפיצוי המוסכם, הינה שאלה שעליך לענות עליה יחדיו עם עורך הדין שלך, אשר מכיר את המקרה שלך ומודע לכל הנזקים שנגרמו לך.

בהצלחה וחג שמח!
06/04/2010 | 13:53
3
37
שלום,
האם ישנה הגבלת זמן מצד הנפגע להגיע להסדר מול הצד הנתבע מרגע הגשת התביעה (ללא התערבות עורך דין)?
תודה
07/04/2010 | 13:40
2
41

שלום רב,

בלי קשר לעם עורך דין או ללא - מרגע שהוגשה תביעה לבית המשפט, להבדיל משליחת מכתב דרישה לחברת הביטוח, נעצר מרוץ תקופת ההתיישנות ואין כל הגבלה לזמן שהתיק עלול להתנהל בבית המשפט, זאת במידה ונעשות פעולות בתיק על ידי הצדדים.

יכול להיות מצב בו, הוגשה תביעה אך לא נעשו פעולות בתיק ובית המשפט יכול למחוק את התביעה מחוסר מעש - כמובן בית המשפט מתריא על כך לפני שהוא מוחק על מנת לתת שהות לתובע להראות שהתביעה עדיין מעניינת אותו.

בהצלחה
לצפיה ב-'פגיעת גוף - הסדר מול חברת הביטוח'
פגיעת גוף - הסדר מול חברת הביטוח
07/04/2010 | 15:05
1
31
לא הוגשה תביעה בבית משפט, הוגשה תביעה לחברת ביטוח עבור הוצאות, חברת הביטוח הציע סכום מסוים תוך כדי חתימה שלא תהיינה תביעות עתידיות. אינני מעונין לחתום על מסמך כזה בשלב זה, האם יכול להיווצר מצב של התיישנות במקרה כזה?
לצפיה ב-'התיישנות'
התיישנות
07/04/2010 | 23:02
25
מכתב לחברת הביטוח אינו עוצר תקופת התיישנות..

בתביעה על רשלנות - ההתיישנות תחול לאחר תום 7 שנים מיום הארוע. בתביעה לפי פוליסה - תוך 3 שנים מיום מקרה הביטוח, אלא אם נקבע אחרת.
לצפיה ב-'הודעה על סגירת הפורום'
הודעה על סגירת הפורום
25/03/2010 | 12:10
2
47
גולשים יקרים,
אני נאלצת בצער רב להודיע, כי הנהלת תפוז החליטה לסגור את פורום נפגעי גוף בתאונות.
פתחתי את הפורום בשנת 2005, ומאז ועד היום, (ולאחרונה בצירוף עם עו"ד מאשה ניקיפורוב), השתדלתי תמיד שבפורום הזה, יהא מענה נכון ומדוייק לשאלות, תוך הכוונה ראשונית לנפגעים בתאונות,ומתן תשובות בהתאם לבקשות גולשים.
תחום פגיעות הגוף בתאונות הוא תחום רחב מאוד, לרוב הוא מוכר לאנשים בגלל תאונות הדרכים, אך יש בו הרבה מעבר.
ישנם הרבה אנשים שנפגעו בתאונות, ואינם מודעים או יודעים כיצד לממש את זכויותיהם.
ישנם גם הרבה, "עוסקים בתחום ו/או עוזרים לנפגעים", לגביהם חשוב לדעת, כי על מנת להגיע למימוש מלא של זכויות הנפגע, חשוב לשכור שירותיו של עו"ד מקצועי שמתמחה ומתעסק בתחום בו אתם נזקקים לו.
אך גם כאשר מגיעים לאותו עו"ד מנוסה ומוצלח, אמינות ושקיפות היא מילת המפתח להצלחה ביחסי עו"ד-לקוח.
לסיכום- אני מקווה, שהצלחתי לעזור לנפגעים, ולתרום מניסיוני לטובת הכלל.
ובברכת חג שמח,
לצפיה ב-'תחליף לפורום הנוכחי'
תחליף לפורום הנוכחי
28/03/2010 | 23:48
1
57
שלום שוב
בהמשך לפורום שנסגר, אתם מוזמנים להכנס לקומונה של נפגעי גוף
http://www.tapuz.co.il/communa/userCommuna.asp?com...
שם תוכלו לשאול שאלות, להתעניין...
נתראה שם
לצפיה ב-'למה ההנהלה החליטה לסגור?'
למה ההנהלה החליטה לסגור?
02/04/2010 | 09:59
17
לצפיה ב-'תביעה נגד ועד הבית'
תביעה נגד ועד הבית
24/03/2010 | 20:01
1
172
אחד הדירים בבניין בו אני גר נפל במדרגות בדצמבר האחרון.
הוא הגיש תביעה לביטוח בצירוף אישור רפואי על הפגיעה.
חברת הביטוח ללא שום מאמצים שלחה אלינו מכתב שעלינו לשלם השתתפות עצמית של 1200 שקל (6 דירות)
האם חובתנו לשלם?
מדוע האחריות על חוסר הזהירות של הדייר נופלת על ועד הבית?
לצפיה ב-'תביעה נגד ועד הבית'
תביעה נגד ועד הבית
25/03/2010 | 12:05
80

שלום רב,

ככלל כל גורם בעל פוליסה, בעת הפעלת הפוליסה, משלם דמי השתתפות עצמית.

מאידך, אין כל חובה להפעיל את פוליסת הביטוח, היה ואתם סבורים, כי לא הייתה כל התרשלות מצד ועד הבית ולא נגרם נזק לאותו דייר.

על מנת שאותו דייר יהא זכאי לקבל פיצוי, יהיה עליו להוכיח רשלנות של ועד הבית לקרות הנפילה, כגון רטיבות, העדר מעקה תיקני, מדרגות לא תיקניות, כתמי שמן או כל דבר אחר שגרם לו לנפילה ושהיה באחריות ועד הבית לנטרל את הסיכון שבו.

בהצלחה

לצפיה ב-'כולם לראות אין מילים נגד תאונות בדרכים'
כולם לראות אין מילים נגד תאונות בדרכים
24/03/2010 | 17:07
26
לצפיה ב-'לאן לפנות? אובד עצות.....'
לאן לפנות? אובד עצות.....
24/03/2010 | 07:26
4
56
המקרה: תאונת דרכים פגע וברח

לפני מס' ימים נסעתי באופנוע שלי הפרטי למקום מסוים של העבודה , כאשר הגעתי לצומת עם תמרור עצור , הגיע נהג ברכב פרטי , לא עצר בתמרור עצור והמשיך בנסיעה , אני כתוצאה שלא עצר החלקתי על הכביש כדאי שאני לא יתנגש בו , אך הנהג המשיך בדרכו ולא עצר.

פוניתי לבית חולים עם מד"א ושם קבעו כי יש לי שבר ביד שמ' וקרע בגיד בכף רגל ימין.

השאלה היא ככה:
לאן אני באמת אמור לפנות ועל מה? על תאונת עבודה או על תאונת דרכים?
כאשר נסעתי על האופנוע שלי , לא היה לי ביטוח על האופנוע וגם לא חובה , מה ביכולתי לעשות ולמי לפנות?
לציין שהייתי בדרך למקום מסוים של העבודה ( אני עובד בתור סייר ) מה אני אמור לעשות ולאן אני אמור לפנות?
תודה לפונים.
לצפיה ב-'לאן לפנות? אובד עצות..... '
לאן לפנות? אובד עצות.....
24/03/2010 | 09:03
3
24
שלום רב,
מדובר גם בתאונת דרכים וגם בתאונת עבודה אבל והוא אבל גדול מאוד
לגבי תאונת הדרכים, ראשית לא מדובר בתאונת פגע וברח, הרכב לא פגע ברכבך, ולכן אין התנגשות בין הרכבים ומי שצריך לשאת בחובה לפצותך הוא ביטוח הרכב של האופנוע שלך, שאמרת שלא עשית...אממ זאת בעיה
לכן מבחינת תאונת דרכים אין לך למי לפנות אלא לעצמך ולא תוכל לתבוע פיצוי מחברת ביטוח
אבל ולמזלך הגדול זאת גם תאונת עבודה, אם יצאת במהלך יום עבודה לסידור של העבודה זאת תאונת עבודה ואתה צריך להתחיל בלפנות למעביד לקבל ממנו טופס בל-250 ואז לפנות לביטוח לאומי עם כל המסמכים
ביטוח לאומי ישלם לך 75% מהשכר עבור הימים שנעדרת מהעבודה עד למקסימום המכסה, אח"כ אם עדיין ישארו לך נזקים תוכל להבדק ע"י ועדה רפואית, שאם תקבע לך נכויות תוכל לקבל פיצוי כספי או קצבה חודשית.
אני מקווה שלהבא לא תסע בלי ביטוח, אני יודעת שרבים מכם האופנוענים, לא יכולים לעמוד בעלויות הביטוח, אך זה לא פתרון.
הנה אתה בתאונה עם נזק בינוני , שיכל להיות קשה הרבה יותר, אם לא היה לך את ביטוח לאומי, לא היית מקבל פיצוי מאף גורם.
מקווה שעזרתי
בברכה

לצפיה ב-'עורכת דין ענבר בוקר אור.......'
עורכת דין ענבר בוקר אור.......
24/03/2010 | 09:33
2
20
תודה רבע על המענה המהיר, השאלה היא האם ביטוח לאומי לא יעשה בעיות כאשר יגיד שמדובר בתאונת דרכים? ואז יגידו לי לפנות לביטוח?

ולגביי התשלומים של המיון ושל מד"א , איך זה מסתדר?
לצפיה ב-'עורכת דין ענבר בוקר אור....... '
עורכת דין ענבר בוקר אור.......
24/03/2010 | 10:39
15
שלום שוב,
לתשלום וטיפול במד"א והמיון, תפנה לביטוח לאומי.
ולא ביטוח לאומי לא עושה בעיות, כי זה גם תאונת עבודה.
אתה צריך לציין תאונת דרכים ללא ביטוח.
בברכה
לצפיה ב-'הערה קטנה'
הערה קטנה
02/04/2010 | 10:05
5
בביטוח לאומי תצטרך להוכיח כי התאונה ארעה במהלך עבודתך... (הועיל ופונית באמבולנס וכו'- אף אחד לא יכחיש את עצם התרחשות התאונה, אבל תצטרך להוכיח כי התאונה ארעה במהלך העבודה שלך)
לצפיה ב-'אומדן וחישוב כספי פיצוי'
אומדן וחישוב כספי פיצוי
21/03/2010 | 12:22
5
90
שלום רב לפני 3 שנים עברתי תאונת אופנוע בדרך לעבודה שברתי אגן וברך ובנוסף כוויות בדרגה 2 12 אחוז משטח הגוף כמו כן אושפזתי 21 יום בבי"ח.הייתי בן 30 ביום התאונה ומשכורתי הממוצעת 9000 ברוטו  כיום קבעו לי 10 אחוז נכות תפקודית ו 8 אחוז בגין הצלקות שנותרו לי עו"ד המליץ שלא לגשת למשפט משיקולים אסטרטגיים??? כיום אני עדיין ממתין לכסף ועו"ד שלי עדיין לא נוקב בסכומים לאחר בירורים וקריאת תיקים הבנתי שהסכום הוא נע בערך בין 200 ל300 אלף האם זה נכון ממתין ךתשובתכם כי אני ממש בחוסר וודאות גדול למה לצפות ועם מה להסכים או לא להסכים
תודה מראש.
איתן
לצפיה ב-'אומדן וחישוב כספי פיצוי '
אומדן וחישוב כספי פיצוי
21/03/2010 | 20:06
4
59
שלום רב,
מאוד קשה לחשב אומדן של סכום על בסיס נתונים חלקיים.
אם אמשיך על דרך האמודן, הרי שגם הסכום יכול באיזור המאה אלף ש"ח פלוס מינוס.
גם מאוד תלוי האם כבר קיבלת כסף מביטוח לאומי, האם הסכום שהוצע לך הוא מעבר לכסף של ביטוח לאומי, או שלא.
קשה לי להבין מה המשפט שנאמר לך אומר, לא לגשת משיקולים אסטרטגיים. האם האמינות שלך מוטלת בספק, האם יש בעיות אחרות בתיק.
כעקרון אין חובה לגשת לביהמ"ש אם תקבל מחוץ לביהמ"ש סכום שהוא ראוי בנסיבות.
על פניו , בהסתייגויות שרשמתי, נראה שבין 200 ל-300 אלף ש"ח זה סכום גבוה.
בברכה,
לצפיה ב-'אומדן וחישוב המשך שאלה'
אומדן וחישוב המשך שאלה
22/03/2010 | 09:28
3
36
לא קיבלתי כסף מביטוח לאומי רק עבור 3 חודשים שהייתי בבית וקיבלתי בעצם את משכורת הבסיס שלי ראיתי תיקים שבעבור 15 אחוז קיבלו 300000 האם זה הגיוני?
לצפיה ב-'אומדן וחישוב המשך שאלה'
אומדן וחישוב המשך שאלה
22/03/2010 | 10:55
2
29
שלום שוב
הכל יכול להיות הגיוני בתאוריה. סכום הפיצוי נגזר מכל כך הרבה נתונים סובייקטיביים, שאין תיק אחד עם נתונים זהים יכול להיות שווה לתיק אחר עם אותם נתונים.
זה תלוי בשיעור הנכות, טיב הנכות- באיזה תחום, בהשפעה של הנכות על האדם הספצפי, במשכורת, בגיל ועוד ועוד.
אם קיבלת פיצוי מביטוח לאומי רק על ימי המחלה, קיבלת דמי פגיעה, עדיין פתוחה בפניחך האופציה לפנות לועדה רפואית שתקבע לך את הנכות בביטוח לאומי, נכות זו לא תהיה מחייבת רק זו שנקבעה בביהמ"ש , כי היא קדמה לה, אבל, וזה אבל חשוב מאוד.
מסכום הפיצוי שיוחלט עליו בביהמ"ש, או במו"מ מחברת הביטוח, צריך להוריד את הסכום שקיבלת מביטוח לאומי, גם דמי הפגיעה וגם הנכות, ואם לא פניתי לביטוח לאומי בגין הנכות, בכל מקרה ינכו לך סכומי כסף אבל לפי חישוב תאורטי ולכן עדיף, לאחר שכבר יש לך נכות מחייבת בביהמ"ש, לגשת לביטוח לאומי שיקבע נכויות , ישלם מה שילם וזה יופחת בדיוק מסכום הפיצוי, ולא מצב שבו יופחת סכום משוערך, ובפועל יכלו להפחית לך פחות.
מקווה שלא סיבכתי אותך יותר מידי, אבל את הכל העו"ד שלך צריך לעדכן אותך, כי ביטוח לאומי בתאונה שהיא גם דרכים וגם עבודה זה חלק מסוגיית הטיפול בתאונה כולה. ויש כמה גישות של עו"ד לגבי זה.
בברכה,

לצפיה ב-'תודה על המענה'
תודה על המענה
22/03/2010 | 23:08
28
לצפיה ב-'בכל מקרה, שהמל"ל יהיה פתוח'
בכל מקרה, שהמל"ל יהיה פתוח
02/04/2010 | 10:13
20
כלומר, שהסכום יהיה מעבר למל"ל (לגבי תביעות עתידיות מו"ל המל"ל - החמרת מצב, הוצאות רפואיות וכד')
לצפיה ב-'פורומים חדשים ודרושים ב אנשים'
פורומים חדשים ודרושים ב אנשים
21/03/2010 | 17:47
8

חיים הכט מציב מראה מול המציאות החברתית היומיומית שלנו שלנו. בפורום הרשמי תוכלו גם אתם להשיב לשאלה מה אתם הייתם עושים?
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

אילו ויטמינים כדאי לנו לקחת? כיצד נוכל לשפר את התזונה הקבועה שלנו? וכמה ברזל באמת חשוב? תשובות לשאלות אלו ועוד תוכלו למצוא בפורום תוספי תזונה, בשיתוף חברת סולגאר:

פאנל מומחים מקצועי ו"מועצת הילדים" מציפים נושאים ובעיות מחיי היומיום בבית, ומציעים פתרונות מעשיים, לבניית מערכת יחסים בריאה בתוך המשפחה. בואו גם אתם לקחת חלק בפורום התכנית הרשמי של בית ספר להורים:

לפורומים הקיימים הבאים דרוש/ה מנהל/ת:

תמיכה בתפוז:
סדרות מציאות:
אפרת גוש:
15 דקות (הדרמה היומית החדשה של yes, טרם נפתח).

רוצים לנהל את אחד הפורומים? לחצו על הקישור, מלאו את הטופס ואולי תובילו קהילה!
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...
לצפיה ב-'היוון כספי הנכות!'
היוון כספי הנכות!
17/03/2010 | 17:52
1
13
שלום וברכה לכל צוות הפורום היקרים!

שוב תודה על עזרתכם הגדולה והחשובה כל כך. תבורכו אמן!

מבקש אני לדעת אם תועילו להסביר לי מה משמעות היוון כספי הנכות?
האם ניתן להוון אותם? באילו תנאים? והאם יש לי זכות להוון מתי שארצה?

תודה רבה מראש!
לצפיה ב-'היוון '
היוון
18/03/2010 | 02:03
12

קודם כל, תודה רבה לך,

משמעות היוון - לדוגמא, אתה אמור לקבל סכומי כסף מהיום במשך 25 שנים הבאות, כלומר כל חודש במשך 25 השנים הבאות אתה אמור לקבל סכום כסף מסוים. המחזזיק המקורי בכסף, לדוגמא חברת ביטוח, יכולה להשקיע את הכסף בכל מיני אפיקים ולעשות רווחים על הכסף. במידה וחב' הביטוח משלמת לך סכום כסף כל חודש, זה אומר שאת יתרת הכסף היא מחזיקה אצלה ומשקיעה אותו ומרוויחה ממנו.

במידה וחברת הביטוח אמורה לשלם את כל הכסף בפעם אחת, במקום בפריסה במשך השנים, הלכה למעשה היא מפסידה את כל רווחים שהייתה יכולה לעשות.
לוחות היוון, באמצעותן עושים את פעולת ההיוון, מאפשרות לחשב את הערך של כל הכסף שאתה אמור לקבל על פני השנים, נכון להיום בתשלום אחד.כלומר מורידים חלק מהכסף, על חשבון הרווחים שחב' הביטוח מפסידה, היות והיא נאלצת לשלם לך את כל הסכום היום.

אני מניחה שאתה מדבר על גמלאות נכות מעבודה מהמוסד לביטוח לאומי. כעיקרון גמלאות המל"ל אמורות לשמש אותה לדמי מחייה ומשכך עליך לעמוד בתנאים הקבועים בסעיף 113 לחוק הביטוח הלאומי שקובע כך:

"(א) נכה עבודה שדרגת נכותו אינה פחותה מ-% 20, ולדעת המוסד יש לו הכנסה קבועה המספיקה לפרנסתו או סיכוי מבוסס להכנסה כאמור, רשאי המוסד, בהסכמת נכה העבודה, לשלם לו מענק במקום קצבה; המענק יהיה בסכום המתקבל מהיוון קצבת אותו נכה עבודה, בהתאם להוראות שהשר קבע.

(ב) הסכים המוסד לשלם לנכה עבודה מענק לפי סעיף זה בתנאי שהמענק ישמש לו להשגת מקור פרנסה, ולדעת המוסד קיים צורך בפיקוח על הוצאת הכסף, רשאי בית הדין לעבודה, לפי בקשת המוסד, למנות אדם שלידיו יינתן המענק, כולו או מקצתו, וליתן לאותו אדם הוראות בדבר השימוש במענק."

על מנת לעמוד בתנאים עליך להראות אחד מהשניים:

1. יש לך הכנסה קבועה שתספיק לך למחייה חודשית או סיכוי מבוסס לכך.
2. יש לך רעיון איך להשקיע את הכסף באופן בטוח, כדי שיביא לך הכנסה חודשית מובטחת בעתיד. במידה והמל"ל חושב שיש בכך צורך, ימנו מישהו שיפקח על השקעת הכסף.

מקווה שעזרתי,
אם יש לך שאלות נוספות, אנחנו פה.

המשך יום מקסים

למעשה,  
לצפיה ב-'דירה מותאמת לנכה'
דירה מותאמת לנכה
15/03/2010 | 16:49
1
7
שלום רב,
אנו מחפשים בית מותאם לנכה באיזור המרכז (במיוחד רמת גן וגבעתיים) להשכרה לתקופה ממושכת. עדיפות לבית עם חצר.
מישהו יודע על דירה מתאימה, או על לוח דירות מיוחד בו ניתן למצוא את מה שאנו מחפשים?
תודה רבה.
לצפיה ב-'לוח דירות - אתר "נגישות ישראל"'
לוח דירות - אתר "נגישות ישראל"
17/03/2010 | 04:07
5
שלום רב,
תנסה בקישור הבא:
http://www.aisrael.org/Index.asp?CategoryID=252
זהו לוח דירות המיועד לאוכלוסייה בעלת צרכי נגישות.
בהצלחה!
לצפיה ב-'מה היא נכות מחייבת? '
מה היא נכות מחייבת?
14/03/2010 | 16:10
1
15
שלום!
יש לי שאלה נוספת.
מה היא נכות מחייבת ? ואיך וע"י מי היא נקבעת? האם זה עולה כסף?
אם כן, האם אקבל בחזרה את הכסף מחברת הביטוח של המעביד?
שוב תודה יקיריי!
לצפיה ב-'מה היא נכות מחייבת?'
מה היא נכות מחייבת?
14/03/2010 | 19:02
13

שלום שוב פעם,

מאחר והנכות שלך נגרמה במהלך תאונת עבודה שאינה תאונת דרכים, אין לקביעת הנכויות על ידי המוסד לביטוח לאומי כל נפקות.

בעת הגשת תביעה לבית המשפט, יהיה עליך להגיש חוות דעת רפואית של מומחה מטעמך, אשר יקבע לך את שיעור נכותך.

ככל שהנתבעים ירצו לחלוק על קביעות המומחה מטעמך, יגישו חוות דעת של מומחים מטעמם.

ככל שיהיה פער גדול שלא ניתן יהיה לגשר עליו, ימנה בית המשפט מומחים מטעמו, אשר יבדקו אותך ואף הם יקבעו את שיעור הנכות שלך.

מי שקובע את הנכות הרפואית והתפקודית בסופו של דבר הוא בית המשפט וזאת בהתבסס על קביעות של מומחי בית המשפט.

ככלל לסך הפיצוי הסופי, יוסיף בית המשפט החזר הוצאות בגין ההוצאות שנגרמו לך.

בהצלחה
לצפיה ב-'מענק חד פעמי!'
מענק חד פעמי!
14/03/2010 | 15:29
1
33
שבוע טוב לכולם!

האם נגיע לנכה 90% מעבודה מענק חד פעמי?
תודה על כל העזרה!
לצפיה ב-'מענק חד פעמי!'
מענק חד פעמי!
14/03/2010 | 18:58
25

שלום רב,

ככלל נכות רפואית העולה על 20%, מזכה בקצבה חודשית, זאת לעומת נכות הנמוכה מ - 20% המזכה במענק חד פעמי.
לצפיה ב-'קיום ארוע תחרות יופי לנשים בעלות מוגבלות'
קיום ארוע תחרות יופי לנשים בעלות מוגבלות
14/03/2010 | 09:55
11
אנו בתחילתו של פרויקט ראשון מסוגו , תחרות יופי על גלגלים לבחורות בעלות מוגבלות, מזמינים אותכן להצטרף לקבוצה שלנו בפייסבוק, ולהיות מתמודדות פוטנציאליות.

http://www.facebook.com/group.php?gid=363107101429&ref=mf

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ