לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
88598,859 עוקבים אודות עסקים

פורום שואה - הנצחה ותיעוד

לא עוד...... ............." ברוכים הבאים לפורום ``שואה הנצחה ותיעוד`` כבן דור שני לניצולי שואה ועוסק מספר שנים בחיפוש האין. רואה מחוייבות שאנו בני הדור השני והשלישי נמשיך כל אחד בצורה אישית להנציח לתעד כל מה ששמענו מהורינו, או מצאנו חומר, תמונות, מפות. וקהילות. נספר חוויות החיפוש, נעזור אחד לשני אנו כאן נכבד אחד את השני נעזור לסקרנות של השני. מוזמנים בשמחה לכתוב גם ניצולי השואה עצמם. אם יש רעיונות אל תהססו לשלוח במסר, שמי בני הרשקוביץ נשוי אבא ל 5 סבא ל 20 ואני דור שני לניצולי שואה מפולין אזור זגלמביה מנהל פורום שואה הנצחה ותיעוד

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שואה - הנצחה ותיעוד

לא עוד...... ............." ברוכים הבאים לפורום ``שואה הנצחה ותיעוד`` כבן דור שני לניצולי שואה ועוסק מספר שנים בחיפוש האין. רואה מחוייבות שאנו בני הדור השני והשלישי נמשיך כל אחד בצורה אישית להנציח לתעד כל מה ששמענו מהורינו, או מצאנו חומר, תמונות, מפות. וקהילות. נספר חוויות החיפוש, נעזור אחד לשני אנו כאן נכבד אחד את השני נעזור לסקרנות של השני. מוזמנים בשמחה לכתוב גם ניצולי השואה עצמם. אם יש רעיונות אל תהססו לשלוח במסר, שמי בני הרשקוביץ נשוי אבא ל 5 סבא ל 20 ואני דור שני לניצולי שואה מפולין אזור זגלמביה מנהל פורום שואה הנצחה ותיעוד
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'היטלר "שיכפל" רבנים שמתו בשואה.'
היטלר "שיכפל" רבנים שמתו בשואה.
15/07/2018 | 22:50
1
7
הנאצים גנבו את זהותם של רבנים שניספו בשואה. איך נבחין מי אמיתי ומיהו כפיל..... במציאות עגומה שבה  הניצולים שרדו ללא מסמכים מזהים
לצפיה ב-'רצח עם חדשני אוטומטי בבטן האדמה = הודעה שנמחקה בערב שבת'
רצח עם חדשני אוטומטי בבטן האדמה = הודעה שנמחקה בערב שבת
15/07/2018 | 22:55
2
הבעתי חשש מהפרוייקט לחפירות מתחת לגלבוע בגלל האפשרות שמדובר בסיפור  כיסוי לבניית רצחעמומט עצמאי ממוחשב.... כת הכפילים תשמיד את העם היהודי בבטן הגלבוע. לצערי ההודעה נמחקה מפורום סרטים וקולנוע
לצפיה ב-'בקשר לסרטים שצולמו בעת שחרור המחנות ואתרי ההשמדה'
בקשר לסרטים שצולמו בעת שחרור המחנות ואתרי ההשמדה
08/07/2018 | 18:44
11
שלום, אני עומדת לבקר בעיר לונדון. היכן ניתן לצפות בחומרים אותנטיים שצולמו ונאספו מייד עם השחרור? כמו למשל שירת "התקווה" בברגן בלזן וכד'...
לצפיה ב-'"משפט אייכמן" היה "משפט מבויים"?'
"משפט אייכמן" היה "משפט מבויים"?
08/07/2018 | 00:42
1
7
האם "משפט אייכמן" היה "ספין תקשורתי גאוני" שמטרתו היתה למצב את מדינת ישראל בתודעת אזרחיה כמדינת היהודים. אני מתייחסת בעיקר לחשד שאייכמן-שוחרר = כנראה קיבל "חנינה" מנשיא המדינה דאז תוך כדי איסור-פרסום הענין....בהשפעת גורמים אמריקאיים  ((והקשר לרצח קנדי כנקמה על כך))
לצפיה ב-'המרגל היפני בנימין נתניהו והניצולים.'
המרגל היפני בנימין נתניהו והניצולים.
08/07/2018 | 10:27
6
החשש = המרגל היפני בנימין נתניהו (("נוקיה"?)) שביקר לאחרונה ביפן ערב "צוק איתן"...מתנכל לניצולי שואה  ובני הדור השלישי  ((ולמוסלמים כמובן)).    רק בעוד 70 שנה ההיסטוריונים יוכלו לאשר או להכחיש...  ((כי ביבי עצמו מעורב בכת-ההסטוריונים הכפילים בהיותו בן-ממשיך להסטוריונים כפילים))
לצפיה ב-'וידאו קצר מיוטיוב על נושא ספרות דור שני לשואה. מעניין '
וידאו קצר מיוטיוב על נושא ספרות דור שני לשואה. מעניין
19/04/2018 | 21:01
10
וידאו קצר מיטיו בנושא "דור שני" וספר ילדים על השואה. מעניין לצפות 
לצפיה ב-'מַה שֶּׁהָיָה הוּא שֶׁיִּהְיֶה (קהלת)'
מַה שֶּׁהָיָה הוּא שֶׁיִּהְיֶה (קהלת)
18/04/2018 | 10:56
8
לצפיה ב-'לזכרם ביום השואה והגבורה תשע"ח'
לזכרם ביום השואה והגבורה תשע"ח
10/04/2018 | 19:42
3
274
לזכרם ביום השואה והגבורה תשע"ח
בשירשור זה כל אחד יוכל להדליק "נר וירטואלי"  להעלות את שמות בני משפחתו, קרוביו, אשר ניספו בשואה.
יש אפשרות להעלות שם עיירה או קהילה שנכחדה
יש אפשרות להעלות גם תמונות (אם יש),
לצפיה ב-'לזכר משפחת הרשקוביץ מבנדין פולין'
לזכר משפחת הרשקוביץ מבנדין פולין
10/04/2018 | 20:00
37
סבי וסבתי  ישראל יוסף וניסל ז"ל הרשקוביץ
אחיות אבי פרימט, רוחמה ביילה ז"ל (עומדות)
אבי יחיאל אהרון ז"ל יושב בצד שמאל.
יש עוד אח מרדכי פנחס ז"ל נשוי עם משפחה (אינו בתמונה זאת)
לצפיה ב-'לזכר משפחת אורמן מבנדין פולין'
לזכר משפחת אורמן מבנדין פולין
10/04/2018 | 20:02
28
סבי וסבתי זינדל ולאה אורמן ז"ל
כל אחי ואחיות אימי ז"ל שאיני זוכר את שמם
בני דודי ז"ל שאיני יודע את שמם
(אמי ז"ל עומדת שלישית משמאל)
גיס אימי יעקב וילקום עומד שני משמאל, אחות אימי אלקה נספתה בשואה עם ילדהם בני דודי ממשפחת וילקום.
לצפיה ב-'לזכר משפחת יחבש כולה - ייין '
לזכר משפחת יחבש כולה - ייין
12/04/2018 | 22:31
9
לצפיה ב-'מקלט ציבורי בלב בודפשט'
מקלט ציבורי בלב בודפשט
13/04/2018 | 12:11
9
שלום! פירסמתי גם בפורום ההונגרי.
על פי מידע מבוסס זיכרון, בלב בודפשט מתחת לבית הקפה הידוע ה"ז'רבו" שכן מקלט ציבורי שאיכלס בלמעלה משנה, פליטים כאשר רשויות השלטון דואגות לקיומם. מישהו יודע על כך?
תודה יעקב
לצפיה ב-'אמנות בנושא השואה'
אמנות בנושא השואה
12/04/2018 | 12:57
8
לחיצה על הקישור 
למי יש עבודות אמנות שעוסקים בנושא השואה מוזמנים להעלות 
לצפיה ב-'עזרה במימוש זכויות לניצולים'
עזרה במימוש זכויות לניצולים
11/04/2018 | 23:01
19
שלום רב,
בשנים האחרונות משרד מבקר המדינה קבע שאחת הבעיות המשמעותיות בקרב ניצולי השואה היא חוסר המודעות והעזרה בנושא הזכויות. אני עמי בר, בן של ניצולי שואה שהקים בשנים האחרונות פרוייקט עזרה בהתנדבות לניצולי שואה בישראל ומהעולם להכיר ולממש את זכויותיהם.
היום אנו מציינים את יום הזכרון לשואה ולגבורה 2018.. אם אתם מכירים ניצולי שואה, אנא הפנו אותם לאתר הבא שהקמתי בנושא הזכויות. האתר
מרכז את מרבית הזכויות באופן קריא וקל לקריאה והבנה:
לצערי הרב יש עדיין ניצולים רבים שלא מימשו חלק מזכויותיהם החשובות ולכן אני עושה פעילות חשובה זו ע"י הפצת המידע החשוב לכמה שיותר אנשים. במקרים רבים, מימוש הזכויות יכול לעשות שינוי משמעותי בחייהם של הניצולים ובני משפחתם שתומכים בהם.
אנא העבירו מידע זה לכמה שיותר אנשים. אם אתם מעוניינים לעזור בקלות למאמץ זה, אתם מוזמנים לשלוח לי מייל ואני אשלח לכם כתבה מרוכזת על כל נושא הזכויות כדי שתוכלו לשלוח את המייל לכל רשימתו התפוצה שלכם במייל.
המייל הוא: shoa.rights@gmail.com
אודה מאד מראש על כל עזרה שתוכלו לתת בעניין!
לצפיה ב-'רוצה להביא נקודת מבט מהצד השני'
רוצה להביא נקודת מבט מהצד השני
11/04/2018 | 20:16
28
ראשית נגיד אני מכבד את יום השואה ואם ההודעה לא תתאים ותעליב מישהו מצטער מראש אבל עדין אני רוצה לדבר על דבר שונה הפעם  
למה לומדים בבית הספר על יום שואה ועל דברים אחרים לא פחות חשובים שקשורים לעולי מזרח לא מדברים עליהם לדגומא על 900 אלף יהודים ממדינות ערב שנאלצו לעזוב את המדינה שבה נולדו ולעזוב אלפיים שנות קהילה בשל התנכלויות מצד מדינות ערב עם קום המדינה והותירו רכוש הנאמד בכ-400 מיליארד דולרים או על פרעות חלב בסוריה ואפילו לא מדברים על חטיפת ילד תימן ועולי המזרח שקרה פה בישראל. כל אלה הם כ-50% מהאוכליסה וככה שוכחים אותם כאילו הם לא חשובים.

לצפיה ב-'גטו טרזין'
גטו טרזין
24/03/2018 | 18:51
23
היי לכולם,  סבא שלי שמואל גרוס ז"ל ניצול שואה. כשהוא היה בן 14 משפחתו נלקחה לגטו טרזין. 
אימא שלי סיפרה לי שסבא שלה ועוד שתי אחיות של אבא נרצחו בטרזין. אני לא יודעת מה השמות שלהם. סבא שלי ואימא שלו ניצלו. אימא שלי אמרה שסבא לא אהב לדבר על זה. היא גם סיפרה לי שסבא תמיד נסע לצפון. באיזור טבעון. פעם היא שאלה אותו לאן הוא נוסע, הוא אמר למשפחה. 
אני מחפשת קרובי משפחה של סבא שלי. 
חוץ משם המשפחה גרוס ושהם יכול להיות גרים בסביבת טבעון
אני לא יודעת הרבה... 
תוכלו לעזור לי? 
תודה 
לצפיה ב-'החוק הפולני על השואה - ח"כים מהתלים בנו ומשחקים לידי האויב'
החוק הפולני על השואה - ח"כים מהתלים בנו ומשחקים לידי האויב
17/02/2018 | 18:18
17
20

בעניין החוק הפולני על השואה חברי כנסת פופוליסטים מנסים לרמות את כולנו, כדי לגרוף קולות, ומשחקים לידיהם של אנטישמים  או פלסטינים או "הומניסטים" של BDS וכד'
|
אין שום נגוד בין הצעת החק הפולנית (שכבר קבלה הסכמה של משלת ישראל (!) במסגרת הסכם שתוף פעולה עם פולין) להצעת החק שהציעו 61 ח"כים בכנסת כדי להגן עלינו מהחק הפולני. 
ההצעה הפולנית מדברת על "כל אדם, ..., שייחס בפומבי לאומה הפולנית [כלומר, לכלל האומה] או למדינת פולין אשמה או אחריות משותפת באשמה"
והצעת הח"כים: "הכחשה או הקטנה של האחריות המשותפת של עוזרי וסייעני הנאצים ... ייחשבו אף הן לעבירה...בנוסף ... ליווי והגנה משפטיים ... כדי שיוכלו להמשיך ולספר את האמת ['אמת'- משמע לא הכללות]"
כפי שאתם רואים, הפולנים טוענים בחטים והח"כים משיבים בשעורים, בכל אחת משתי המדינות החק המוצע מיועד לטפל בבעיה שונה ללא התנגשות ביניהם. לחק הפולני הח"כים אינם מנסים להתנגד כי אין להם עילה כשרה, לא גזענית, שתצדיק הכללה על עם שלם, והרי ההכללה היא הדבר שהחק הפולני מנסה למנוע.
"לעם הפולני הייתה מעורבות מוכחת ברצח יהודים בשואה", כדבריו של נפתלי בנט, אינו משפט נכון יותר מאשר "הדתיים הלאומיים שמחו על רצח רבין". צדקו, איפא, הן בני בגין שאמר כי "אין טעם להאשים באופן גורף את פולין. ההחלטה לא תגביל את הדיון ואת חקר השואה", והן הרב הראשי של פולין הרב מיכאל שודריך שאמר "החוק לא מגביל את האמת אלא רק את האפשרות לשקר".
בכל זאת, הח"כים מסעירים את דעת הקהל נגד החק הפולני ה"רע", באמצעות שקרים.
דוגמאות לשקריהם- ר' בקטע נפרד
איני מוצא הסבר להתנהגות הח"כים אלא זה: נסיון לרמות את הבוחרים ולהעמיד פנים שהם אבירים שמגנים על ערכיו המשותפים, כמו בעלילות הגבורה של האביר דון קישוט.
אגב כך
הח"כים מגחיכים את כולנו בדעת הקהל העולמית, כצועקים "זאב, זאב".
ומסתכנים בכך שאנטישמים או פלסטינים או "הומניסטים" של BDS וכד' יציגו את נבחרי הצבור של היהודים כמנסים לסכל מאבק פולני צודק בתעמולת שקר על השואה, ויטענו שהיהודים רוצים להמשיך את התעמולה האנטי-פולנית השקרית הציונית שמטרתה "לנפח" את העוינות האנטישמית, כדי להתלות בעוינות של הגויים ליהודי הגלות בשביל להצדיק את הציונות ואת תוצאותיה: גזלת קרקעות הפליטים וגרושם.

דוגמאות לשקריהם:
(מקור: https://news.walla.co.il/item/3136001  walla טל שלו  17.02.18  בתגובה לדברי ר"מ פולין "היו פושעים פולנים כמו שהיו פושעים יהודים ... משפחות וכפרים שלמים נרצחו רק בגלל שעזרו ליהודים"):
יאיר לפיד: "אמירתו של ר"מ פולין היא אנטישמיות ... מדינת היהודים לא תתן להאשים את הנרצחים במותם... להחזיר מיד את השגרירה לישראל".
אבי גבאי: "‏ר"מ פולין הוא מכחיש שואה וכך יש להתייחס אליו... על הממשלה ...לגנות את דבריו בחריפות. שתיקה כמוה כהסכמה".  
ח"כ תמר זנדברג: "ממשלת פולין ..ממשיכה ברצף שמפלרטט עם הכחשת שואה... שום אינטרס פוליטי לא יכול להצדיק את זה... ממשלת ישראל... קושרת קשרים עם גדולי האנטישמים"
ח"כ ציפי לבני: "קשה היה להאמין לתשובת ר"מ פולין ולהשוואה הבלתי נסבלת בין היהודים לפולנים, בין הקרבנות לבין אלה שהשתתפו באופן פעיל ברצח".
ח"כ איציק שמולי: "בשלב הבא בפרויקט העלוב של מורביצקי למחיקת פשעי העם הפולני תבוא כנראה גם האשמת היהודים בשואת עמם והצגת הנאצים כקורבן של הנסיבות".
(מקור: http://www.maariv.co.il/news/politics/Article-6244...   מעריב  אריק בנדר  17.02.18  בתגובה לדברי ר"מ פולין, הנ"ל):
ח"כ מרב מיכאלי: "אילו היתה לנו מנהיגות אחראית היא היתה מחזירה את השגרירה שלנו מפולין מיד כשזה התחיל...וחושבת ..מה לעשות כדי ש.. לא יהפוך למפולת גם במדינות אחרות".
(מקור: http://www.israelhayom.co.il/article/536415 ; מערכת ישראל היום 17.02.18  בתגובה לדברי ר"מ פולין, הנ"ל):
ח"כ נחמן שי: ״הגיעה העת כי ממשלת ישראל ...תבהיר לפולין כי החוק ... בגדר הכחשת שואה. היא חייבת לדרוש שינוי החוק המעוות הזה ועד אז להוריד דרג השגרירות בוורשה. האינטרסים המדיניים של היום חשובים, ההיסטוריה היהודית חשובה יותר״.
ח"כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני): ״ר"מ פולין ..מאשים את היהודים בשואתם. רק כך ניתן להבין את דבריו המזעזעים ... החוק הפולני שאוסר לדבר על מעורבותם של הפולנים בשואה הוא ... מדיניות מחושבת של טיהור האומה הפולנית ...ממשלת ישראל חייבת לפעול..., כולל החזרתם של השגרירים ועד ניתוק היחסים״.
לצפיה ב-' החוק הפולני נאכף: תביעה הוגשה נגד עיתון בארגנטינה'
החוק הפולני נאכף: תביעה הוגשה נגד עיתון בארגנטינה
03/03/2018 | 15:36
16
90
ביום חמישי נכנס לתוקף החוק שאוסר על התבטאויות המייחסות לפולין אחריות לפשעים שבוצעו בשואה, ולמחרת נתבע עיתון בארגנטינה כיוון שפרסם תמונה של חיילים פולנים במאמר על טבח יהודי ידוובנה: "פגיעה באומה הפולנית ובשם הטוב של החיילים"
לצפיה ב-'עדיין אני חושב שלא הפולנים מרמים אותנו'
עדיין אני חושב שלא הפולנים מרמים אותנו
06/03/2018 | 15:57
15
18
"נתבע עיתון בארגנטינה כיוון שפרסם תמונה של חיילים פולנים במאמר" - כמו שאנחנו היינו מוחים אילו פורסם מאמר על טבח דיר-יאסין וכיו"ב, והיתה מצורפת אליו תמונה של חילי צה"ל או "ההגנה".
לצפיה ב-'כי היו בשואה גם חייליפ פולנים בנוסף לאזרחים הפולנים'
כי היו בשואה גם חייליפ פולנים בנוסף לאזרחים הפולנים
06/03/2018 | 18:52
6
13
האנטישמיים (העם הפולני ככלל היה אנטישמי) ביצע מיוזמתו פשעים ומעשי רצח נגד היהודים הפולנים.

עובדה היסטורית היא שפולנים רבים סייעו לרצח יהודים, הלשינו, הסגירו, רצחו בעצמם יהודים בזמן השואה, ואף לאחריה
לצפיה ב-'ודאי שרבים מהנוצרים היו אנטישמים. החק מונע הכללה על כולם. '
ודאי שרבים מהנוצרים היו אנטישמים. החק מונע הכללה על כולם.
06/03/2018 | 21:55
5
15
ואם בידוובנה לא השתתפו חילים, אז לכאורה מטרתה של תמונת החילים היא להכליל.
יש פה מחלוקת עקרונית מוסרית אם הכללה היא דבר שיש להתירו.
לצפיה ב-'כיום, אין מטילים ספק במעורבות פולנים לא-יהודים ברצח בידוובנה'
כיום, אין מטילים ספק במעורבות פולנים לא-יהודים ברצח בידוובנה
07/03/2018 | 00:33
4
11
זה באמת משנה, אם זה חיילים פולנים או סתם אזרחים פולנים אנטישמיים?
לצפיה ב-'כן. שוב: חשוב על מאמר על דיר יאסין + תמונת חילי צה"ל'
כן. שוב: חשוב על מאמר על דיר יאסין + תמונת חילי צה"ל
07/03/2018 | 17:46
3
7
לצפיה ב-'לדעתך, זה ניתן להשוואה?'
לדעתך, זה ניתן להשוואה?
07/03/2018 | 22:24
2
15
לצפיה ב-'לשאלת לגיטימיות ההכללה- כן.'
לשאלת לגיטימיות ההכללה- כן.
08/03/2018 | 00:36
1
6
לצפיה ב-'אז זהו שלא, אין שום דבר שניתן להשוואה לזוועות שהיו בשואה הן '
אז זהו שלא, אין שום דבר שניתן להשוואה לזוועות שהיו בשואה הן
08/03/2018 | 13:39
9
מצד הגרמנים והן מצד הפולנים!
לצפיה ב-'היא הנותנת שלא החוק הוא הבעיה.'
היא הנותנת שלא החוק הוא הבעיה.
20/03/2018 | 17:09
6
8
לא הצלחת להשתחרר מההתלהמות השיווקית של התשקורת שתלתה את הארוע הזה בחוק המפורסם, אבל אם נפעיל את ההגיון נבין שאם עילת הצנזורה של אותה עירייה פולנית היא החק הזה אז העיריה היתה מודיעה שהיא מתנגדת לטקסט  כי יש בזה עברה על החוק, וזאת הם לא טענו. 
הם מתבישים בעברם כפי שגם אנחנו לא היינו רוצים שתלמידים אירופים מוסלמים יבקרו בארץ וירצו להם על דיר יאסין.
עצם העובדה שהם מתבישים היא נקדת אור בספור הזה.
לצפיה ב-'להסיר ספק: אמירת הנאום שהכעיס היא זכות אנושית וחובה לאומית.'
להסיר ספק: אמירת הנאום שהכעיס היא זכות אנושית וחובה לאומית.
20/03/2018 | 17:30
5
3
לצפיה ב-'אביו של ראש ממשלת פולין: "היהודים לא גורשו, הם בחרו לעבור'
אביו של ראש ממשלת פולין: "היהודים לא גורשו, הם בחרו לעבור
21/03/2018 | 14:16
4
9
לצפיה ב-'אתה שואל אם אני מצטרף ל"ינעל-אבוכ"? הנה, הצטרפתי'
אתה שואל אם אני מצטרף ל"ינעל-אבוכ"? הנה, הצטרפתי
21/03/2018 | 20:16
3
5
לצפיה ב-' דרישה בפולין: חקירה נגד ריבלין על הפרת חוק השואה '
דרישה בפולין: חקירה נגד ריבלין על הפרת חוק השואה
17/04/2018 | 19:47
2
6
ארגון לאומני טוען כי במהלך ביקורו בפולין ביום השואה הפר הנשיא הישראלי את החוק החדש האוסר להטיל על הפולנים אחריות לפשעי הנאצים. הארגון הגיש לתביעה הכללית בקשה לפתוח בחקירה
לצפיה ב-'אל תחמיץ את המשפט החשוב בידיעה:'
אל תחמיץ את המשפט החשוב בידיעה:
22/04/2018 | 00:32
1
4
"בוסק הודה כי בבקשה לפתוח בחקירה רוצה בעצם ארגונו לבחון את גבולות החוק"
לצפיה ב-'לא החמצתי, אך בין כה וכה, החוק לא יכול עליו, כי ריבלין אזרח '
לא החמצתי, אך בין כה וכה, החוק לא יכול עליו, כי ריבלין אזרח
22/04/2018 | 00:56
2
ישראל ונמצא בארץ.

הם גם לא יכולים לדרוש את הסגרתו לפולין בגלל חסינותו כנשיא המדינה.
לצפיה ב-'"החוק הפולני"'
"החוק הפולני"
14/02/2018 | 14:41
13
הרבה רעש ומהומה עורר "החוק הפולני", אשר... אף אחד לא קרא את הטקסט המדויק שלו, ובעצם לא כל כך יודעים במה בדיוק מדובר, אבל כולם מגנים.

הרשו לי להזכיר מספר עובדות בסיסיות.

פולין כמדינה היתה קורבן ישיר של תוקפנות גרמניה הנאצית, אשר כבשה אותה, והקימה על אדמתה מחנות ריכוז מבלי לבקש ממנה רשות.

באותו זמן, מדינות אחרות - הונגריה, פינלנד, איטליה, רומניה, בולגריה - היו בנות ברית של היטלר.

בכל האזורים באירופה שהיו כבושים בידי הנאצים, היו משת"פים מקומיים, אנטישמים ואחרים, במקביל לתנועות התנגדות שנאבקו בכובש הנאצי.

נכון, היו הרבה פולנים אתניים, אנטישמים, שרצחו יהודים ו/או שיתפו פעולה עם הנאצים, אבל היו כאלה בקרב כל העמים שהיו תחת הכיבוש הנאצי!
בארצות הבלטיות ובאוקראינה היו דיוויזיות "וואפן-SS" של מתנדבים מקומיים, שנלחמו לצד הצבא הנאצי, והשתתפו בפשעים נגד אוכלוסיה אזרחית.
ברוסיה היה צבא הגנרל ולסוב שנלחם לצד הנאצים. קל לנחש, שלמי שנפלו בידי הצבא האדום בתום מלחמת העולם השנייה, היה הרבה יותר "כדאי" להיות שבוי מלחמה גרמני מאשר משת"ף מצבא ולסוב... סטלין ממש לא חס על כל מי ששיתף פעולה עם הנאצים. הוא הגלה לסיביר עמים שלמים, אשר חלק מאוכלוסייתה שיתף פעולה עם הנאצים.

אוקצור, סיפור ארוך, אפשר לומר - אינסופי, וזה לא מה שבאתי לספר כאן. רק הזכרתי, בתור הקדמה, מספר פרטים ידועים ומוכרים. עכשיו אני עובר לנושא.

לאור הזעקה הגדולה שהתעוררה סביב "החוק הפולני", השאלה שלי היא: למה כולם בארץ שותקים לגבי כל האחרים?! איפה הזעקה הגדולה, כאשר ברחובות לטביה מתקיימות תהלוכות ותיקי הוואפן-SS ותומכיהם כיום? למה בישראל כולם שותקים, כאשר באוקראינה מכריזים על המשת"פים הנאציים כ"גיבורים לאומיים", מקימים לכבודם אנדרטאות וקוראים רחובות וכיכרות על שמם?! למה כל כך "מבינים אותם" בישראל, כאשר הם מנתצים את אנדרטאות הצבא הסובייטי שנלחם בנאצים? למה לנו בישראל ממש לא מזיז, שבלטביה מתקבל חוק המשווה בין ותיקי מלחמת העולם השנייה אשר נלחמו בשני הצדדים?
לפני זמן-מה אורגנה בפריס בירת צרפת תערוכה מטעם האו"ם של ציורי ילדים ממחנה הריכוז סָלַספּילְס שהיה ממוקם בלטביה, אבל שלטונות לטביה, שהיתה היו"ר התורנית של האיחוד האירופי, מנעה את פתיחת התערוכה בתירוץ, ש...היא פוגעת בשמה הטוב של לטביה! איפה היו אז כל היאיר לפידים והראובן ריבלינים וכל השאר?
לצפיה ב-'הנושא המרכזי'
הנושא המרכזי
04/02/2018 | 19:17
13
מי יודע מהו הנושא המרכזי לשואה 2018?
לצפיה ב-'לזכרו של ניצול השואה ד"ר שלום לינדנבאום ז"ל'
לזכרו של ניצול השואה ד"ר שלום לינדנבאום ז"ל
30/01/2018 | 20:44
31
בשנת 2006, בתחילת הפורום הזה, עדיין לא היו באינטנרנט הרבה תמונות ומסמכים מהשואה. שאלתי את ד"ר לינדנבאום אם הוא יסכים שאצלם את היד שלו עם המספר מאושוויץ בשביל הפורום, והוא הסכים.
הבוקר הוא נפטר בן 92.
הולכים ומתקרבים לרגע שאחרון הניצולים יקח את סיפורו האישי לקבר, ואנחנו נשאר רק עם העדויות עבור הדורות הבאים, נגד המכחישים, נגד המשכיחים, וזוהי האחריות שלנו, זאת השליחות שלנו....
קישור לתמונת ידו של ד"ר לינדנבאום מאוסף התמונות שלנו כאן בפורום:
לצפיה ב-'יום הזיכרון הבינלאומי לשואה'
יום הזיכרון הבינלאומי לשואה
27/01/2018 | 22:13
16
למה ישראל לא מציינת את יום הזיכרון הבינלאומי לשואה (27 בינואר)?
לצפיה ב-'דור שני עם ישראל חי '
דור שני עם ישראל חי
27/01/2018 | 20:52
23
שמי אמיר דור שני לניצולי שואה ,אבי אלקס אייזיק מוויז'בניק סטרוביצה .
לגבי החוק הפולני . רק מזכיר לנו כי הפולנים נישארו כפי שהיו . ויש להם דם על הידיים . שבוע טוב תבורכו .
לצפיה ב-'למי שחי באשליות שהיום אירופה אחרת'
למי שחי באשליות שהיום אירופה אחרת
12/11/2017 | 20:29
2
24
עשרות אלפי לאומנים צעדו בוורשה: "אירופה לבנה ללא יהודים ומוסלמים"
לצפיה ב-'הנה הפולנים מראים את פרצופם העיקרי באישור החוק שאסור להאשים '
הנה הפולנים מראים את פרצופם העיקרי באישור החוק שאסור להאשים
27/01/2018 | 20:05
1
14

לצפיה ב-' בעקבות אישור החוק הפולני, שיעור חובה:'
בעקבות אישור החוק הפולני, שיעור חובה:
02/02/2018 | 11:46
11

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ