לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
85418,541 עוקבים אודות עסקים

פורום שואה - הנצחה ותיעוד

לא עוד...... ............." ברוכים הבאים לפורום ``שואה הנצחה ותיעוד`` כבן דור שני לניצולי שואה ועוסק מספר שנים בחיפוש האין. רואה מחוייבות שאנו בני הדור השני והשלישי נמשיך כל אחד בצורה אישית להנציח לתעד כל מה ששמענו מהורינו, או מצאנו חומר, תמונות, מפות. וקהילות. נספר חוויות החיפוש, נעזור אחד לשני אנו כאן נכבד אחד את השני נעזור לסקרנות של השני. מוזמנים בשמחה לכתוב גם ניצולי השואה עצמם. אם יש רעיונות אל תהססו לשלוח במסר, שמי בני הרשקוביץ נשוי אבא ל 5 סבא ל 20 ואני דור שני לניצולי שואה מפולין אזור זגלמביה מנהל פורום שואה הנצחה ותיעוד

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שואה - הנצחה ותיעוד

לא עוד...... ............." ברוכים הבאים לפורום ``שואה הנצחה ותיעוד`` כבן דור שני לניצולי שואה ועוסק מספר שנים בחיפוש האין. רואה מחוייבות שאנו בני הדור השני והשלישי נמשיך כל אחד בצורה אישית להנציח לתעד כל מה ששמענו מהורינו, או מצאנו חומר, תמונות, מפות. וקהילות. נספר חוויות החיפוש, נעזור אחד לשני אנו כאן נכבד אחד את השני נעזור לסקרנות של השני. מוזמנים בשמחה לכתוב גם ניצולי השואה עצמם. אם יש רעיונות אל תהססו לשלוח במסר, שמי בני הרשקוביץ נשוי אבא ל 5 סבא ל 20 ואני דור שני לניצולי שואה מפולין אזור זגלמביה מנהל פורום שואה הנצחה ותיעוד
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום חדש - קניות באינטרנט '
מחכים לכם בפורום חדש - קניות באינטרנט
11/03/2018 | 15:13
 

בפורום חדש תקבלו הצעות לרכישות שוות, לינקים למוצרים ומבצעים חמים, אפשר להתייעץ על קניה, החזרה ותשלום אונליין ולקיים דיונים על קניות שעשיתם
היכנסו עכשיו לפורום קניות באינטרנט
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2586
 
לצפיה ב-'החוק הפולני על השואה - ח"כים מהתלים בנו ומשחקים לידי האויב'
החוק הפולני על השואה - ח"כים מהתלים בנו ומשחקים לידי האויב
17/02/2018 | 18:18
14
5

בעניין החוק הפולני על השואה חברי כנסת פופוליסטים מנסים לרמות את כולנו, כדי לגרוף קולות, ומשחקים לידיהם של אנטישמים  או פלסטינים או "הומניסטים" של BDS וכד'
|
אין שום נגוד בין הצעת החק הפולנית (שכבר קבלה הסכמה של משלת ישראל (!) במסגרת הסכם שתוף פעולה עם פולין) להצעת החק שהציעו 61 ח"כים בכנסת כדי להגן עלינו מהחק הפולני. 
ההצעה הפולנית מדברת על "כל אדם, ..., שייחס בפומבי לאומה הפולנית [כלומר, לכלל האומה] או למדינת פולין אשמה או אחריות משותפת באשמה"
והצעת הח"כים: "הכחשה או הקטנה של האחריות המשותפת של עוזרי וסייעני הנאצים ... ייחשבו אף הן לעבירה...בנוסף ... ליווי והגנה משפטיים ... כדי שיוכלו להמשיך ולספר את האמת ['אמת'- משמע לא הכללות]"
כפי שאתם רואים, הפולנים טוענים בחטים והח"כים משיבים בשעורים, בכל אחת משתי המדינות החק המוצע מיועד לטפל בבעיה שונה ללא התנגשות ביניהם. לחק הפולני הח"כים אינם מנסים להתנגד כי אין להם עילה כשרה, לא גזענית, שתצדיק הכללה על עם שלם, והרי ההכללה היא הדבר שהחק הפולני מנסה למנוע.
"לעם הפולני הייתה מעורבות מוכחת ברצח יהודים בשואה", כדבריו של נפתלי בנט, אינו משפט נכון יותר מאשר "הדתיים הלאומיים שמחו על רצח רבין". צדקו, איפא, הן בני בגין שאמר כי "אין טעם להאשים באופן גורף את פולין. ההחלטה לא תגביל את הדיון ואת חקר השואה", והן הרב הראשי של פולין הרב מיכאל שודריך שאמר "החוק לא מגביל את האמת אלא רק את האפשרות לשקר".
בכל זאת, הח"כים מסעירים את דעת הקהל נגד החק הפולני ה"רע", באמצעות שקרים.
דוגמאות לשקריהם- ר' בקטע נפרד
איני מוצא הסבר להתנהגות הח"כים אלא זה: נסיון לרמות את הבוחרים ולהעמיד פנים שהם אבירים שמגנים על ערכיו המשותפים, כמו בעלילות הגבורה של האביר דון קישוט.
אגב כך
הח"כים מגחיכים את כולנו בדעת הקהל העולמית, כצועקים "זאב, זאב".
ומסתכנים בכך שאנטישמים או פלסטינים או "הומניסטים" של BDS וכד' יציגו את נבחרי הצבור של היהודים כמנסים לסכל מאבק פולני צודק בתעמולת שקר על השואה, ויטענו שהיהודים רוצים להמשיך את התעמולה האנטי-פולנית השקרית הציונית שמטרתה "לנפח" את העוינות האנטישמית, כדי להתלות בעוינות של הגויים ליהודי הגלות בשביל להצדיק את הציונות ואת תוצאותיה: גזלת קרקעות הפליטים וגרושם.
 
דוגמאות לשקריהם:
(מקור: https://news.walla.co.il/item/3136001  walla טל שלו  17.02.18  בתגובה לדברי ר"מ פולין "היו פושעים פולנים כמו שהיו פושעים יהודים ... משפחות וכפרים שלמים נרצחו רק בגלל שעזרו ליהודים"):
יאיר לפיד: "אמירתו של ר"מ פולין היא אנטישמיות ... מדינת היהודים לא תתן להאשים את הנרצחים במותם... להחזיר מיד את השגרירה לישראל".
אבי גבאי: "‏ר"מ פולין הוא מכחיש שואה וכך יש להתייחס אליו... על הממשלה ...לגנות את דבריו בחריפות. שתיקה כמוה כהסכמה".  
ח"כ תמר זנדברג: "ממשלת פולין ..ממשיכה ברצף שמפלרטט עם הכחשת שואה... שום אינטרס פוליטי לא יכול להצדיק את זה... ממשלת ישראל... קושרת קשרים עם גדולי האנטישמים"
ח"כ ציפי לבני: "קשה היה להאמין לתשובת ר"מ פולין ולהשוואה הבלתי נסבלת בין היהודים לפולנים, בין הקרבנות לבין אלה שהשתתפו באופן פעיל ברצח".
ח"כ איציק שמולי: "בשלב הבא בפרויקט העלוב של מורביצקי למחיקת פשעי העם הפולני תבוא כנראה גם האשמת היהודים בשואת עמם והצגת הנאצים כקורבן של הנסיבות".
(מקור: http://www.maariv.co.il/news/politics/Article-6244...   מעריב  אריק בנדר  17.02.18  בתגובה לדברי ר"מ פולין, הנ"ל):
ח"כ מרב מיכאלי: "אילו היתה לנו מנהיגות אחראית היא היתה מחזירה את השגרירה שלנו מפולין מיד כשזה התחיל...וחושבת ..מה לעשות כדי ש.. לא יהפוך למפולת גם במדינות אחרות".
(מקור: http://www.israelhayom.co.il/article/536415 ; מערכת ישראל היום 17.02.18  בתגובה לדברי ר"מ פולין, הנ"ל):
ח"כ נחמן שי: ״הגיעה העת כי ממשלת ישראל ...תבהיר לפולין כי החוק ... בגדר הכחשת שואה. היא חייבת לדרוש שינוי החוק המעוות הזה ועד אז להוריד דרג השגרירות בוורשה. האינטרסים המדיניים של היום חשובים, ההיסטוריה היהודית חשובה יותר״.
ח"כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני): ״ר"מ פולין ..מאשים את היהודים בשואתם. רק כך ניתן להבין את דבריו המזעזעים ... החוק הפולני שאוסר לדבר על מעורבותם של הפולנים בשואה הוא ... מדיניות מחושבת של טיהור האומה הפולנית ...ממשלת ישראל חייבת לפעול..., כולל החזרתם של השגרירים ועד ניתוק היחסים״.
לצפיה ב-' החוק הפולני נאכף: תביעה הוגשה נגד עיתון בארגנטינה'
החוק הפולני נאכף: תביעה הוגשה נגד עיתון בארגנטינה
03/03/2018 | 15:36
13
83
ביום חמישי נכנס לתוקף החוק שאוסר על התבטאויות המייחסות לפולין אחריות לפשעים שבוצעו בשואה, ולמחרת נתבע עיתון בארגנטינה כיוון שפרסם תמונה של חיילים פולנים במאמר על טבח יהודי ידוובנה: "פגיעה באומה הפולנית ובשם הטוב של החיילים"
לצפיה ב-'עדיין אני חושב שלא הפולנים מרמים אותנו'
עדיין אני חושב שלא הפולנים מרמים אותנו
06/03/2018 | 15:57
12
7
"נתבע עיתון בארגנטינה כיוון שפרסם תמונה של חיילים פולנים במאמר" - כמו שאנחנו היינו מוחים אילו פורסם מאמר על טבח דיר-יאסין וכיו"ב, והיתה מצורפת אליו תמונה של חילי צה"ל או "ההגנה".
לצפיה ב-'כי היו בשואה גם חייליפ פולנים בנוסף לאזרחים הפולנים'
כי היו בשואה גם חייליפ פולנים בנוסף לאזרחים הפולנים
06/03/2018 | 18:52
6
4
האנטישמיים (העם הפולני ככלל היה אנטישמי) ביצע מיוזמתו פשעים ומעשי רצח נגד היהודים הפולנים.
 
עובדה היסטורית היא שפולנים רבים סייעו לרצח יהודים, הלשינו, הסגירו, רצחו בעצמם יהודים בזמן השואה, ואף לאחריה
לצפיה ב-'ודאי שרבים מהנוצרים היו אנטישמים. החק מונע הכללה על כולם. '
ודאי שרבים מהנוצרים היו אנטישמים. החק מונע הכללה על כולם.
06/03/2018 | 21:55
5
4
ואם בידוובנה לא השתתפו חילים, אז לכאורה מטרתה של תמונת החילים היא להכליל.
יש פה מחלוקת עקרונית מוסרית אם הכללה היא דבר שיש להתירו.
לצפיה ב-'כיום, אין מטילים ספק במעורבות פולנים לא-יהודים ברצח בידוובנה'
כיום, אין מטילים ספק במעורבות פולנים לא-יהודים ברצח בידוובנה
07/03/2018 | 00:33
4
4
זה באמת משנה, אם זה חיילים פולנים או סתם אזרחים פולנים אנטישמיים?
לצפיה ב-'כן. שוב: חשוב על מאמר על דיר יאסין + תמונת חילי צה"ל'
כן. שוב: חשוב על מאמר על דיר יאסין + תמונת חילי צה"ל
07/03/2018 | 17:46
3
4
לצפיה ב-'לדעתך, זה ניתן להשוואה?'
לדעתך, זה ניתן להשוואה?
07/03/2018 | 22:24
2
6
לצפיה ב-'לשאלת לגיטימיות ההכללה- כן.'
לשאלת לגיטימיות ההכללה- כן.
08/03/2018 | 00:36
1
4
לצפיה ב-'אז זהו שלא, אין שום דבר שניתן להשוואה לזוועות שהיו בשואה הן '
אז זהו שלא, אין שום דבר שניתן להשוואה לזוועות שהיו בשואה הן
08/03/2018 | 13:39
3
מצד הגרמנים והן מצד הפולנים!
לצפיה ב-'היא הנותנת שלא החוק הוא הבעיה.'
היא הנותנת שלא החוק הוא הבעיה.
20/03/2018 | 17:09
3
3
לא הצלחת להשתחרר מההתלהמות השיווקית של התשקורת שתלתה את הארוע הזה בחוק המפורסם, אבל אם נפעיל את ההגיון נבין שאם עילת הצנזורה של אותה עירייה פולנית היא החק הזה אז העיריה היתה מודיעה שהיא מתנגדת לטקסט  כי יש בזה עברה על החוק, וזאת הם לא טענו. 
הם מתבישים בעברם כפי שגם אנחנו לא היינו רוצים שתלמידים אירופים מוסלמים יבקרו בארץ וירצו להם על דיר יאסין.
עצם העובדה שהם מתבישים היא נקדת אור בספור הזה.
לצפיה ב-'להסיר ספק: אמירת הנאום שהכעיס היא זכות אנושית וחובה לאומית.'
להסיר ספק: אמירת הנאום שהכעיס היא זכות אנושית וחובה לאומית.
20/03/2018 | 17:30
2
1
לצפיה ב-'אביו של ראש ממשלת פולין: "היהודים לא גורשו, הם בחרו לעבור'
אביו של ראש ממשלת פולין: "היהודים לא גורשו, הם בחרו לעבור
21/03/2018 | 14:16
1
4
לצפיה ב-'אתה שואל אם אני מצטרף ל"ינעל-אבוכ"? הנה, הצטרפתי'
אתה שואל אם אני מצטרף ל"ינעל-אבוכ"? הנה, הצטרפתי
21/03/2018 | 20:16
1
לצפיה ב-'"החוק הפולני"'
"החוק הפולני"
14/02/2018 | 14:41
6
הרבה רעש ומהומה עורר "החוק הפולני", אשר... אף אחד לא קרא את הטקסט המדויק שלו, ובעצם לא כל כך יודעים במה בדיוק מדובר, אבל כולם מגנים.
 
הרשו לי להזכיר מספר עובדות בסיסיות.
 
פולין כמדינה היתה קורבן ישיר של תוקפנות גרמניה הנאצית, אשר כבשה אותה, והקימה על אדמתה מחנות ריכוז מבלי לבקש ממנה רשות.
 
באותו זמן, מדינות אחרות - הונגריה, פינלנד, איטליה, רומניה, בולגריה - היו בנות ברית של היטלר.
 
בכל האזורים באירופה שהיו כבושים בידי הנאצים, היו משת"פים מקומיים, אנטישמים ואחרים, במקביל לתנועות התנגדות שנאבקו בכובש הנאצי.
 
נכון, היו הרבה פולנים אתניים, אנטישמים, שרצחו יהודים ו/או שיתפו פעולה עם הנאצים, אבל היו כאלה בקרב כל העמים שהיו תחת הכיבוש הנאצי!
בארצות הבלטיות ובאוקראינה היו דיוויזיות "וואפן-SS" של מתנדבים מקומיים, שנלחמו לצד הצבא הנאצי, והשתתפו בפשעים נגד אוכלוסיה אזרחית.
ברוסיה היה צבא הגנרל ולסוב שנלחם לצד הנאצים. קל לנחש, שלמי שנפלו בידי הצבא האדום בתום מלחמת העולם השנייה, היה הרבה יותר "כדאי" להיות שבוי מלחמה גרמני מאשר משת"ף מצבא ולסוב... סטלין ממש לא חס על כל מי ששיתף פעולה עם הנאצים. הוא הגלה לסיביר עמים שלמים, אשר חלק מאוכלוסייתה שיתף פעולה עם הנאצים.
 
אוקצור, סיפור ארוך, אפשר לומר - אינסופי, וזה לא מה שבאתי לספר כאן. רק הזכרתי, בתור הקדמה, מספר פרטים ידועים ומוכרים. עכשיו אני עובר לנושא.
 
לאור הזעקה הגדולה שהתעוררה סביב "החוק הפולני", השאלה שלי היא: למה כולם בארץ שותקים לגבי כל האחרים?! איפה הזעקה הגדולה, כאשר ברחובות לטביה מתקיימות תהלוכות ותיקי הוואפן-SS ותומכיהם כיום? למה בישראל כולם שותקים, כאשר באוקראינה מכריזים על המשת"פים הנאציים כ"גיבורים לאומיים", מקימים לכבודם אנדרטאות וקוראים רחובות וכיכרות על שמם?! למה כל כך "מבינים אותם" בישראל, כאשר הם מנתצים את אנדרטאות הצבא הסובייטי שנלחם בנאצים? למה לנו בישראל ממש לא מזיז, שבלטביה מתקבל חוק המשווה בין ותיקי מלחמת העולם השנייה אשר נלחמו בשני הצדדים?
לפני זמן-מה אורגנה בפריס בירת צרפת תערוכה מטעם האו"ם של ציורי ילדים ממחנה הריכוז סָלַספּילְס שהיה ממוקם בלטביה, אבל שלטונות לטביה, שהיתה היו"ר התורנית של האיחוד האירופי, מנעה את פתיחת התערוכה בתירוץ, ש...היא פוגעת בשמה הטוב של לטביה! איפה היו אז כל היאיר לפידים והראובן ריבלינים וכל השאר?
לצפיה ב-'הנושא המרכזי'
הנושא המרכזי
04/02/2018 | 19:17
7
מי יודע מהו הנושא המרכזי לשואה 2018?
לצפיה ב-'לזכרו של ניצול השואה ד"ר שלום לינדנבאום ז"ל'
לזכרו של ניצול השואה ד"ר שלום לינדנבאום ז"ל
30/01/2018 | 20:44
14
בשנת 2006, בתחילת הפורום הזה, עדיין לא היו באינטנרנט הרבה תמונות ומסמכים מהשואה. שאלתי את ד"ר לינדנבאום אם הוא יסכים שאצלם את היד שלו עם המספר מאושוויץ בשביל הפורום, והוא הסכים.
הבוקר הוא נפטר בן 92.
הולכים ומתקרבים לרגע שאחרון הניצולים יקח את סיפורו האישי לקבר, ואנחנו נשאר רק עם העדויות עבור הדורות הבאים, נגד המכחישים, נגד המשכיחים, וזוהי האחריות שלנו, זאת השליחות שלנו....
קישור לתמונת ידו של ד"ר לינדנבאום מאוסף התמונות שלנו כאן בפורום:
לצפיה ב-'יום הזיכרון הבינלאומי לשואה'
יום הזיכרון הבינלאומי לשואה
27/01/2018 | 22:13
9
למה ישראל לא מציינת את יום הזיכרון הבינלאומי לשואה (27 בינואר)?
לצפיה ב-'דור שני עם ישראל חי '
דור שני עם ישראל חי
27/01/2018 | 20:52
14
שמי אמיר דור שני לניצולי שואה ,אבי אלקס אייזיק מוויז'בניק סטרוביצה .
לגבי החוק הפולני . רק מזכיר לנו כי הפולנים נישארו כפי שהיו . ויש להם דם על הידיים . שבוע טוב תבורכו .
לצפיה ב-'למי שחי באשליות שהיום אירופה אחרת'
למי שחי באשליות שהיום אירופה אחרת
12/11/2017 | 20:29
2
18
עשרות אלפי לאומנים צעדו בוורשה: "אירופה לבנה ללא יהודים ומוסלמים"
לצפיה ב-'הנה הפולנים מראים את פרצופם העיקרי באישור החוק שאסור להאשים '
הנה הפולנים מראים את פרצופם העיקרי באישור החוק שאסור להאשים
27/01/2018 | 20:05
1
9
 
לצפיה ב-' בעקבות אישור החוק הפולני, שיעור חובה:'
בעקבות אישור החוק הפולני, שיעור חובה:
02/02/2018 | 11:46
5
לצפיה ב-'צנטקלר, רופא יהודי מאושוויץ'
צנטקלר, רופא יהודי מאושוויץ
15/10/2017 | 17:38
30
שלום,

בספר "שבעה מדורי גהינום" מוזכר האיש הזה, צנטקלר, לא ממש בחיוב.

מישהו יודע מה עלה בגורלו?

תודה

יפאל
לצפיה ב-'יאנוש קורצ'אק- פתקית מבית היתומים'
יאנוש קורצ'אק- פתקית מבית היתומים
15/10/2017 | 06:54
21
שלום לחברי וחברות הפורום,
מצאתי במכירה פומבית המתרחשת ביום ג' הקרוב פתקית תרומה לבית היתומים של יאנוש קורצ'אק. האם מישהו מכיר את הפריט הנ"ל?
https://il.bidspirit.com/portal/#!/lotPage/source/...יאנוש-קורצ-אק-כרטיס-תלוש-חתום
לצפיה ב-'קורס לחקר שורשי המשפחה של יד ושם והארכיון הציוני'
קורס לחקר שורשי המשפחה של יד ושם והארכיון הציוני
20/08/2017 | 12:23
47
יד ושם והארכיון הציוני פותחים בנובמבר קורס יסוד לחקר שורשי המשפחה.  לפרטים והרשמה: http://www.yadvashem.org/he/courses/course-genealo...
לצפיה ב-'הודעה חשובה לניצולי שואה יוצאי רומניה מהעיר יאסי:'
הודעה חשובה לניצולי שואה יוצאי רומניה מהעיר יאסי:
01/08/2017 | 19:27
27
הודעה חשובה לניצולי שואה יוצאי רומניה מהעיר יאסי:
===================================

בימים אלה ממש הגרמנים הכירו בעיר יאסי ברומניה כעיר שהיה בה גטו פתוח. וכן בשל הפרוגרום הנורא שבוצע ביהודים תושבי העיר והשמדת אלפים ברכבות המוות, הגרמנים אישרו להתחיל לתת קצבה תלת חודשית של 1008 יורו לכל הניצולים שהיו בחיים בזמנים קשים אלה ולא מקבלים עדיין קצבה חודשית או תלת חודשית שקשורה למלחמה.

למען הבהר ספק אלה שעלו אחרי 1953 וכבר מקבלים מענק שנתי ופטור מתרופות יהיו גם זכאים לקצבה זו. אלה שכבר מקבלים קצבה חודשית מהאוצר או מגרמניה או תלת חודשית מגרמניה לא זכאים לקצבה חדשה זו שניתנת רק למי שלא מקבל.

בנוסף פיצויים עבור עבודה בגטו:  לקצבה התלת חודשית שפרטתי לעיל, ייתכן ובקרוב הביטוח הלאומי הגרמני ישלם לניצולים שהיו בגטו הפתוח ביאסי בגין העבודה שהם ביצעו. תשלומים אלה רלוונטיים רק לילידי שנת 37 ומטה, כלומר מבוגרים יותר משנת 37.

וכן מענק ילדות אבודה: הניצולים שנולדו בין שנת 29 עד שנת 44 יהיו זכאים למענק ילדות אבודה על סך 2500 יורו. כמובן שמי שכבר קיבל מענק זה לא יוכל לקבל בשנית.

אם אתם מכירים ניצולי שואה יוצאי רומניה, לא רק מיאסי, אנא העבירו להם מידע חשוב זה ובקשו מהם להפיץ הלאה למכרים שלהם כדי שהמידע יגיע לכמה שיותר ניצולים מיאסי.

את המידע הנ"ל כותב מתנדב בשם עמי בר, בן של ניצולי שואה מרומניה, אשר הקים מיזם לסיוע לניצולי שואה מישראל ומהעולם להכיר את הזכויות שלהם.

לפרטים נוספים ניתן לשלוח מייל ל - shoa.rights@gmail.com

או להשאיר הודעה בטלפון:  055-6665123 .

אתר אינטרנט בשש שפות שמרכז את נושא הזכויות: www.amibar.coi.co.il


לצפיה ב-'פרשת חקת'
פרשת חקת
30/06/2017 | 08:29
1
20

פרשת חקת
חוק הפרה האדומה.
" ויקחו אליך פרה אדומה תמימה אשר אין בה מום, אשר לא עלה עליה עול.."
שוחטים ושורפים את הפרה האדומה, טוחנים את אפרה ומניחים את האפר מחוץ חמחנה במקום טהור. כל מי שבא במגע עם מת, או עם אנשים שבאו במגע עם מת, הוא טמא ואין לו גישה אל המשכן. רק מי שהתרחץ במים חיים, ונגע במי הנידה שהוא אפרה של הפרה האדומה, מורשה לגשת אל המשכן.הרבנים מסבירים שחוק הפרה האדומה  הוא חוק שאין בו הגיון צרוף, אבל דווקא   משום כך יש לו חשיבות עליונה. כי אנחנו עדיין לא מסוגלים להבין כל דבר וצריך לסמוך על התורה שהיא יודעת את הסיבה.  הרי אמרנו: " נעשה ונשמע.."
זאת גם הסיבה שההלכה אוסר לעלות להר הבית.
מרים נפטרה במדבר צן בקדש.
אין מים במדבר ושוב מתלוננים למשה.
" למה הבאתם את-קהל השם אל מדבר הזה למות שם.."
" ומשה חיכה על סלע , ויצאו ממנו מים.." מכירים את השיר?
משה ואהרון היו בהתחלה בספק  אם יצליחו להוציא מים מן הסלע. לכן הענישם השם.
" יען לא- האמנתם בי – לא תביאו את הקהל הזה אל הארץ אשר-נתתי להם.."
" וישלח משה מלאכים מקדש אל מלך אדום.."
הוא ביקש ממנו מעבר בטוח, אבל מלך אדום שנחשב לקרוב משפחה, ( בני לוט ) סרב בתוקף. אמרו לו: " לא נעשה נזק ועבור המים שישתו העדרים נשלם." אך מלך אדום היה כפוי טובה ולא נתן להם לעבור. זאת הסיבה שנאמר: " אדומי לא יבוא בקהל ישראל עשרה דורות.."
" וסעו מקדש ויבואו בני ישראל כל-העדה הר ההר.."
כאן אהרון נפטר ובמקומו מוכתר בנו אליעזר..
אחר כך בא המלחמה עם המלכים: הכעני, סיחון מלך האמורי ומלך מואב.
" ויפנו ויעלו דרך בשן." גם את עוג מלך הבשן נצחו.
" ויסעו בני- ישראל ויחנו בערבות מואב.."
שבת שלום
  
 
לצפיה ב-'יצחק תודה לדבר פרשת השבוע חקת'
יצחק תודה לדבר פרשת השבוע חקת
30/06/2017 | 12:06
8
שבת שלום 
לצפיה ב-'חיפוש פרטים נוספים על משפחת אמרר'
חיפוש פרטים נוספים על משפחת אמרר
27/06/2017 | 23:13
2
29

היי לכולם 
שמי טל אני דור שלישי לניצולי שואה סבי וסבתי אינם חיים ואנחנו לא יודעים את סיפורם המלא לצערנו אנו מחפשים כל פיסת מידע שתוכל להאיר אור על סיפורם בשואה פנינו לכמה ארכיונים ומקומות וטרם מצאנו אפילו קצה חוט 
פרטיהם
סבא
אמרר פנחס נולד ברובנו לפרידה ושלמה לפני מלחמת העולם השנייה היה נשוי והיו לו ארבעה ילדים כפי שידוע ממה שסיפר כולם ניספו כולל אישתו ילדיו ואמו במהלך המלחמה הוא ברח דרך היערות ובאיזה שלב הגיע לפולין שם הכיר את סבתא שלי
סבתא אמרר חנה נולדה באוסדה לפייגה ולייב שם משפחה לא ידוע הייתה נשואה לפני השואה לשלמה אלטמן והיה לה ילד גרישא אלטמן היא הצליחה לברוח עם בנה לפולין ושם פגשה בסבא
אשמח אם מישהו יוכל לעזור לשפוך אור על הסיפור 
 
לצפיה ב-'תבדוק באתר http://www.jewishgen.org/databases/'
תבדוק באתר http://www.jewishgen.org/databases/
30/06/2017 | 08:18
13
באתר זה יש הרבה צורות של חיפושים
בהצלחה
לצפיה ב-'היי טל'
היי טל
11/02/2018 | 11:52
מה ה"ניקוד" של שם המשפחה? Amarr? Emerer?
לצפיה ב-'פרשת קרח'
פרשת קרח
23/06/2017 | 08:45
1
8

פרשת קרח
ניסיון להפיכה בכוח. קרח בן קחת ובן לוי מהמשפחה המשרתת בקודש ועוד 250 איש.
" נשיאי עדה קראי מועד אנשי שם.." מתייצבים מול משה ואומרים:
" רב לכם כי כל העדה קדושים! מדוע התנשאו על קהל-השם!"
כלומר ייש אופוזיציה ואלטרנטיבה לשלטון. קרח ועדתו טוענים:
" נכשלתם בהנהגת העם. אין ארץ זבת חלב ודבש כפי שהבטחתם. אתם מוקפים מקורבים, אהרון ובניו לוקחים את כל השמנת. מושחתים, התפטרו!"
משה מתעצבן על כפיות הטובה כלפיו.
" לא חמור אחד מהם נשאתי, ולא הרעתי את אחד מהם.."
אבל אם הם כל כך חכמים וקדושים אז שהשם יבחר בינינו..
הוא באמת בוחר במשה ואהרון.
" ותפתח הארץ את-פיה ותבלע אותם.." ( את קרח ועדתו )
" וירדו הם וכל-אשר להם חיים שאלה ותכס עליהם הארץ.."
אף על פי כן התסיסה בעם נמשכת. פורצת גם מגפה.
משה מבקש לנקות את כלי המשכן, לשמור על ניקיון ועבודת קורבנות סדירה. המגפה נעצרת.
הצדק נעשה, אבל הצדק צריך גם להיראות. על משה לשכנע את העם שאהרון הוא, ורק הוא בחירת השם. הוא קורא לראשי השבטים לערוך את מבחן המטות. כל אחד מביא את המטה שלו ומניח אותו באוהל מועד.  מכל המטות המטה של אהרון פורח. סימן ואות כי השם בחר באהרון.
משה חוזר ומחזק את זכויות הלויים העובדים במשכן.
" ואכלתם אותו בכל-מקום אתם ובתיהם...כי שכר הוא לכם חלף עבודכם באהל מועד.."
שבת שלום
 
 
לצפיה ב-'יצחק תודה לדבר פרשת השבוע קרח'
יצחק תודה לדבר פרשת השבוע קרח
23/06/2017 | 10:51
1
השבת גם שבת ראש חודש
חודש טוב ושבת שלום
לצפיה ב-'פרשת שלח'
פרשת שלח
16/06/2017 | 09:13
1
3

פרשת שלח
" שלח לך אנשים ויתרו  את-ארץ כנען."
משה שולח את המרגלים לתור את הארץ.
" כולם אנשים ראשי בני- ישראל המה.." הוא בחר איש  נאמן מכל שבט, כדי שלא תהינה טענות. כל העם יהיה מיוצג. קואליציה מקיר אל קיר, זו אחדות שבה גם האחריות  היא של כולם. כך הוא חשב לתומו.
ארבעים יום טיילה המשלחת בכל רחבי הארץ מן הנגב ועד חברון. הם חזרו מלא רשמים והביאו דוגמאות. אשכול ענבים גדול, זמורות, ועוד מיני דברים מאפיינים. הם אמרו למשה:
" גם זבת חלב ודבש.." אבל " עז העם היושב בארץ והערים בצורות." גם  ילדי ענק ראינו שם .."
כאן מתחיל הויכוח הגורלי בין המאמינים בכוח השם לנצח ורוצים לצאת לכיבוש הארץ, לבין הספקנים חסרי התעוזה שלא האמינו.
" לא נוכל לעלות אל-העם, כי חזק הוא ממנו.." ויוציאו דבת הארץ. "  ארץ אוכלת יושביה היא.."
אנחנו מכירים את הסיפור הזה, כאשר הכל בסדר כולם רוצים להיות שותפים, להתחלק בניצחון ובהצלחה. אך לא באחריות בשעת מבחן. אמרו חכמים: להצלחה יש אבות רבים, אך הכשלון הוא יתום.
התבוסנים הם הרוב והעם מקבל את דעתם. " ותשא כל העדה ויתנו את קולם ויבכו.."
" ויאמר השם אל-משה: עד-אנה ינאצני העם הזה ... אכננו בדבר!" משה מבקש מחילה. מה יגידו המצרים?
בסדר, לא רוצים לא צריך. " במדבר הזה יפלו פגריהם." ממשיכים לנדוד במדבר עוד 40 שנה. עד שיתחלף הדור.
משה ממשיך לדבר על החוקים והקורבנות כאילו כלום לא  קרה, על התרומה וההתנהגות בארץ ישראל שבכלל לא נראת שוב באופק.
" ויעשו לכם ציצית על כנפי בגדיכם לדורותם.." לזכור את החוקים. 
בעדויות ניצולי השואה בולט מאוד התבוסנות.  מלחמת השחרור היא הדוגמה לקוממיות.
שבת שלום   
 
לצפיה ב-'יצחק תודה לדבר פרשת השבוע שלח לך'
יצחק תודה לדבר פרשת השבוע שלח לך
16/06/2017 | 09:37
4
בעקבות פרשת המרגלים 
מציג עבודה שלי מלפני הרבה שנים על המרגלים
שכתוב "וַיִּשָּׂאֻהוּ בַמּוֹט בִּשְׁנָיִם" 
שבת שלום
לצפיה ב-'פרשת בהעלותך'
פרשת בהעלותך
09/06/2017 | 08:46
1
8

פרשת בהעלותך
" בהעלותך את- הנרות  אל מול פני המנורה יאירו שבעת הנרות "
חוזרים אל פולחן המשכן. מקום המייצג את נוכחות האל חייב להיות קדוש ומפיץ את רוח השכינה.  אור מנורת הזהב, כמו שכתבה חנה סנש, בכוחו לגרש הרבה חושך.
מי שחושב שגמרנו את הפסח ושכחנו אותו עד לשנה הבאה, אז לא. יש כאן שוב תזכורת: מי שהיה טמא או שהיה בדרך ונבצר ממנו לעשות את הפסח במועדו, יוכל לקיים את החג כעבור חודש. מי שסתם התרשל לא כלול בהסדר הזה. 
" איש- אשר הוא טהור ובדרך לא- היה וחדל לעשות את הפסח ונכרתה הנפש ההיא מעמיה.."
המשכן מכוסה ענן ביום ו"כמראה אש" בלילה. הענן מסמל את החנייה והרגיעה ובעלות הענן יש להתכונן לתזוזה. מלבד הסימן של הענן ציווה משה להכין חצוצרות.
" ותקעו בהן ומועדו אליך כל העדה אל- פתח אהל מועד.."
" ויהי העם כמתאננים רע.." איפה סיר הבשר של מצרים? את העבדות כבר שכחו.
משה מתפלל: " מאין לי בשר לתת לכל העם הזה?" בסוף מגיע השלו.      אוכלים וחוגגים, אך עם האוכל באה התאווה והפריצות.
" ויך השם העם מכה רבה מאד .."  ויקרא את שם המקום  ההוא : קברות התאווה.
מרים מרכלת על משה, " על אודות האישה הכושית אשר לקח.."
העונש על לשון הרע: צרעת. אף שמשה מבקש מחילה עבורה, הוא מרוחקת מן המחנה שבעה ימים. הם מחכים לה עד שתבריא. לא נסעו בלעדיה.
הרכילות והלשון הרע, גם אם הדברים נכונים, הם עבירה חמורה, היות והם פוגעים באחדות ונענשים בחומרה.
שבת שלום     
 
לצפיה ב-'יצחק תודה לדבר פרשת השבוע בהעלותך'
יצחק תודה לדבר פרשת השבוע בהעלותך
11/06/2017 | 01:46
1
שבוע טוב
לצפיה ב-'פרשת נשא'
פרשת נשא
02/06/2017 | 12:46
1
4
פרשת נשא
במדבר, את מפקד האוכלוסין לא מבצעים לשם הסטטיסטיקה. יש חלוקת תפקידים ופוקדים כל קבוצה לפי דרישת התפקיד שלה.
את בני גרשון שתפקידם להוביל את " יריעות המשכן" פוקדים מגיל שלושים ועד חמישים, כי אלה הגברים המסוגלים לשאת את משא, גם בני מררי פוקדים מבני שלושים עד חמישים.
תפקידם לשאת את "קרשי המשכן".
"כל- הבא לצבא צבא לעבוד באהל מועד".
יש להרחיק את המחנה: " כל-צרוע וכל–זב וכל טמא נפש!" את כל אלה יש להוציא מחוץ למחנה כדי שלא ידביקו את הקהל ולא יחלישו את כוחו.
על החטאים יש לכפר. לפצות את הנפגע או למי שאין גואל להקריב אייל כיפורים.
תורת הקנאות.
מי שחושד באישתו שהיא בוגדת בו יביא אותה בפני הכהן. הכהן יבדוק אותה ב"מכונת אמת" משלו. מבחן פסיכולוגי. בתום הטקס יתן לה לשתות" מים מאררים" ואם היא אשמה" באו המים המאררים האלה במעיך לצבות בטן ולנפיל ירך" ואם לא: "ונקתה ונזרעה זרע"
הטיפול אצל הכהן הוא חובה ועולה קורבן. אסור שבני הזוג יחיו בספק.
אדם שנדר נדר להתנזר עליו לקיים את נדרו. לא ישתה יין ושכר, אפילו צימוקים לא יטעם. לא יסתפר ולא יתגלח כל זמן נדרו. רק ביום השביעי אחרי תום הנזירות יתגלח ויביא קרבן לכהן.
ברכת הכהנים.
" יברכך השם וישמרך, יאר השם פניו אליך ויחנך
ישא השם פניו אליך וישם לך שלום"
זו ברכת הכהנים שהם מצווים לברך בה את בני ישראל. בברכה זו מברכים הכהנים גם כיום מידי שבת בבית הכנסת.
על נשיאי השבטים להביא קרבן למשכן.
כל אחד ביום המיועד לו כפי שנקבע.
לדוגמא: "ביום שלישי נשיא בית זבולון אליאב חלן: קרבנו קרעת- כסף,אחת ושלושים ומאה משקלה,מזרק אחד כסף, שבעים שקל בשקל הקדש, שניהם מלאים סולת בלולה בשמן למנחה. כף אחת עשרה זהב מליאה קטורת. פר אחד בקר, איל אחד בן –שנה לעולה. שעיר עיזים אחד לחטאת וזבח השלמים בקר. שניים אילים, חמישה עתודים, חמישה כבשים בני שנה. זה הקרבן אליאב בן חלן"
כל שבט תורם את חלקו במאמץ משותף.
שבת שלום.
לצפיה ב-'יצחק תודה לדבר פרשת השבוע נשא'
יצחק תודה לדבר פרשת השבוע נשא
02/06/2017 | 14:36
6
בפרשה הזאת נזכר ברכת כהנים 
בתמונה אחת העבודות שלי מחזיק טלית 
שבת שלום 
 
לצפיה ב-'פרשת במדבר'
פרשת במדבר
26/05/2017 | 09:04
1
6

פרשת במדבר
סיימנו לקרוא את ספר ויקרא, למדנו איך לחיות בארץ ישראל וחזרנו למדבר. במדבר צריך קודם כל להתפקד. כמו בשיר של התימנים: " ובדרך זה את זה ספרנו, מי חסר? מיחסר?" כי במדבר קל ללכת לאיבוד. ישנן סכנות רבות האורבות  על ההולכים.
אך לא זו בלבד, צריך לתקדם במבנה מסודר. כל שבט וכל משפחה מאחורי דגלו.
" נשיאי מטות אבותם ראשי אלפי ישראל.."
" שש מאות אלף אלפיים וחמש מאות חמישים" תוצאות המפקד. בלי לויים ורק מעשרים שנה למעלה. את כל השבטים פוקדים מעשרים שנה  למעלה כדי להכין אותם להתיישבות. וכדי לתכנן  את חלוקת הנחלאות.
את בני לוי פוקדים " כל זכר מבן חודש למעלה." הם לא יקבלו נחלה תפקידם לשרת בקודש.
הלויים מתחלקים לשלוש קבוצות לפי המטלות. ראשית משפחת אהרון הכהן שעומדים בראש. שנית בני קחת המשרתים במקדש. שלישית הלויים הפשוטים. על כל קבוצה למלא את התפקיד המוטל עליה. התפקיד עובר מאב לבן.
בני קחת משרתים באוהל מועד יקבלו את כל הדרוש להם. אליעזר בן אהרון מוזהר שלא לקפח אותם.
" ולא יבואו לראות כבלע את-קודש ומתו"
שבת שלום 
 
לצפיה ב-'יצחק תודה לדבר פרשת השבוע במדבר'
יצחק תודה לדבר פרשת השבוע במדבר
26/05/2017 | 11:14
4
בתמונה חלק מפקוייקט שעשיתי לפני כמה שנים
שבת שלום
 
לצפיה ב-'פרשת הר סיני וחוקתי'
פרשת הר סיני וחוקתי
19/05/2017 | 09:26
1
5

פרשת בהר סיני
" כי תבואו אל הארץ.."
התורה נתנה בהר סיני, אבל היא מלמדת אותנו איך לחיות ואיך להתנהג בראץ ישראל.
" שש שנים תזרע שדך ושש שנים תזמור כרמך ובשנה השביעית שבת שבתון יהיה לארץ.."
לא רק בני האדם זקוקים להתחדשות ומנוחה, גם האדמה. כמו שהחיים מחולקים  לתקופות, גם הטבע מחולק לעונות.  אחד מפלאי הטבע הסירוגיות. הטבע מאזן את עצמו מדי פעם. פעם שפע של יבול ,פעם מעט. לכן באה שנת השיטה לאזן את המחזוריות ולהזרים אנרגיה חדשה.
" והייתה שבת הארץ לכם לאכלה ולעבדך ולאמתך לשכירך ולתושב הגרים עמך.."
כשם ששנת השמיטה פותחת מחזור חדש לארץ ולצמחייה, כך גם בני האדם זקוקים ל:
פסק זמן, חושבים ומתחילים מחדש  במשנה מרץ.  אחרי שבע שמיטות באה שנת היובל.  אחרי 50 שנה חוגגים. מגיע לכל אחד הזדמנות שנייה. המשכנתאות, הנדרים וההתחייבויות מבוטלות.
" ושבתם איש אל- אחוזתו ואיש אל משפחתו תשבו.."
יש אור בקצה המנהרה. בשנת היובל הכל חוזר לקדמותו.
אך גם בשנים רגילות צריך להתחשב בזולת.  בתי להלויים מוגנים.
" שדה מגרש עריהם לא ימכר כי –אחוזת עולם הוא להם.."
הלוואות בלי ריבית: " את כספך לא תתן בנשך ובמרבית.."
לא תנצל את אחיך בשעת מצוקתו: " לא-תקדה בו בפרך. כשכיר כתושב יהיה עמך עד שנת היובל.."
" לא תעשו לכם אלילים ופסל.." פולחן האישיות פסולה.
"את שבתותי תשמורו.."
כי השבת של האדם, הארץ, של העובד ושל בעל הבית כאחד.  משבת לשבת, מיובל ליובל אנו מחדשים את דרך חיינו ומצדיקים מחדש את זכות קיומנו.
 
 
 
פרשת בחקותי
" אם- בחקתי תלכו ואת מצותי תשמרו.."
כבר דובר בפרשה הקודמת על הפסוק  " עין תחת עין שן תחת שן." פסוק שניתן לפרשו בשני מובנים:
הנקמה: אני מכיר אתכם, אתם עם סלחן, יחסים טובים עם גרמניה, שירים וחיבוקים עם האוקראינים שהתנדבו בשמחה לעשות כל עבודה מלוכלכת עבור הגרמנים בשואה. שכחתם את  האינקויזיציה בספרד. התעוררו!
העוךם בנוי על פעולה ותגובה. אין פשרות!  כמו שאדם מציע את מיטתו ככה הוא ישן. האזהרה הזאת חוזרת בתורה השכם וערב.
יש שכר ועונש.
" אם בחקתי תלכו .." אומרת הפרשה. " ונתתי גשמכם בעתם ונתנה הארץ יבולה.."
אך אם לא! גמרתם לעצמכם תוצאות חרות אסון.
" הפקדתי עליכם בהלה... מחלות ורעב..שברתי את גאון עזכם...והבאתי עליכם חרב נוקמת...ואתכם אזרה בגויים....והייתה ארצכם שממה."
" וכשלו איש- באחיו... או אז יכנע לבבם הערל ואז- ירצו את- עונם.."
רק אחרי האסון הנוראה תעלה שארי הפליטה.
" וזכרתי להם ברית ראשונים.
שבת שלום   
 
 
לצפיה ב-'יצחק תודה לדבר פרשת השבוע בהר בחוקותי'
יצחק תודה לדבר פרשת השבוע בהר בחוקותי
19/05/2017 | 15:49
1
השבת גם נקרא שבת מברכין לחודש סיוון 
שבת שלום

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ