לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1093810,938 עוקבים אודות עסקים

פורום לידה פעילה וביתית

בפורום נספק תמיכה ומידע לכל אישה שרוצה ללדת בבית או ללדת לידה פעילה וטבעית בבי"ח.
לידה פעילה, היא לידה שבה היולדת מחוברת לתהליך הלידה, קשובה לצורכי הגוף שלה ופועלת על פיהם. זו לידה טבעית, ללא משככי כאבים ועם מינימום הפרעות והתערבויות לא הכרחיות.
בפורום נמספק תמיכה וייעוץ בנושא, אתן מוזמנות לשתף.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לידה פעילה וביתית

בפורום נספק תמיכה ומידע לכל אישה שרוצה ללדת בבית או ללדת לידה פעילה וטבעית בבי"ח.
לידה פעילה, היא לידה שבה היולדת מחוברת לתהליך הלידה, קשובה לצורכי הגוף שלה ופועלת על פיהם. זו לידה טבעית, ללא משככי כאבים ועם מינימום הפרעות והתערבויות לא הכרחיות.
בפורום נמספק תמיכה וייעוץ בנושא, אתן מוזמנות לשתף.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
24/12/2015 | 14:25
5
 כותב עבודה סמינריונית? צריך עזרה במציאת מקורות ביבליוגרפים?
היכנס עכשיו לפורום כתיבת עבודות אקדמיות ותקבל תשובות לכל השאלות!

סובלים ממחלת הקרוהן והקוליטיס? אתם לא לבד.
היכנסו עכשיו לפורום קרוהן וקוליטיס – תמיכה ותוכלו לשתף באנונימיות מוחלטת

עומדת ללדת? מתלבטת איך לבחור את הדולה המושלמת עבורך?
בפורום לקראת לידה – רופא ודולה תוכלי לשאול ולהתייעץ על הכל

מכורים לסדרה צעירים חסרי מנוח? עדיין רוצים להתעדכן בכל מה שקורה?
מוזמנים להיכנס עכשיו לפורום צעירים חסרי מנוח ולדבר על כל מה שחם!

סובלים מבעיות זיכרון? רוצים ללמוד תרגילים לשיפורו וחיזוקו?
היכנסו עכשיו לפורום שיפור הזיכרון וגלו דרכים להתמודדות!

לצפיה ב-'לבטים לגבי מיקום הלידה והמלצה על דולה'
לבטים לגבי מיקום הלידה והמלצה על דולה
22/12/2015 | 19:27
4
225
אני בהריון ראשון, שבוע 20. מאוד מעוניינת בלידה טבעית. מתלבטת בין לניאדו עם מיילדת פרטית או מאיר עם דולה. קצת חוששת מלניאדו בגלל המרחק וגם הבנתי שהתנאים לאחר הלידה במחלקה, הם ממש לא משהו. אשמח לשמוע את דעתכן. וגם אשמח לקבל המלצות על דולה. תודה.
לצפיה ב-'ממליצה לך לעשות סיורים בשני בתי החולים ולהחליט בעצמך.'
ממליצה לך לעשות סיורים בשני בתי החולים ולהחליט בעצמך.
22/12/2015 | 19:51
1
150
מבחינת המרחק, בדר"כ בלידה ראשונה אין שום משמעות למרחק וזה מאד הגיוני לנסוע ללניאדו מאזור המרכז.
אני מלווה הרבה בשניהם והתנאים טובים בשני בתי החולים ומאפשרים ביות מלא.  ממליצה בשמחה על קולגות .
מאזור המרכז: פאולה אג'י ואירה קרן
ומאזור השרון: הגר גל ועירית ניצן
גם אני מלווה בלניאדו ובמאיר.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
23/12/2015 | 21:34
33
לצפיה ב-'המלצות'
המלצות
23/12/2015 | 12:34
1
140
לגבי בית חולים: את מאיר אני לא ממש מכירה אבל מיילדת אישית בלניאדו נשמע אחלה.אני ילדתי שם בלידה פרטית והיה מעולה.נכון שהאשפוז ממש לא משהו אבל השתחררתי אחרי 12 שעות.מיילדות אישיות מומלצות הם אביגיל שירי או פזית תלוי למי את מתחברת יותר.
לגבי דולה המלצותי החמות הן:
רוית לוין המהממת שלנו מנהלת הפורום. בנוסף יש את רות לונה לב וחופית מנו.מדהימות ועובדות באיזור.
וכמובן יש את מרכז ג'הרה דולה המקסים והצוות שלו גם.העלות יקרה אז אני לא יודעת אם זה מתאים לך.
בשעה טובה!
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
23/12/2015 | 21:34
13
לצפיה ב-' המלצה לרופא ילדים'
המלצה לרופא ילדים
18/12/2015 | 15:06
67
שלום,
אנחנו גרים במזור ונולדנו לפני שבוע.
מחפשים רופא ילדים טוב שעובד עם קופת החולים מכבי באיזור
(יהוד,קרית אונו,פ"ת,אור יהודה,נחלים, מגשימים וכו')
תודה רבה מראש
לצפיה ב-'כתבה שהתפרסמה היום על תה"ש.'
כתבה שהתפרסמה היום על תה"ש.
14/12/2015 | 20:00
6
302
הכתבה- לכל המתלבטות היכן ללדת: נשים יקרות, הצביעו ברגליים. אין סיבה ללכת ללדת במקום שלא מכבד אתכן. והתשובות של בית החולים: לגזור ולשמור! ממליצה לשאול את השאלות את צוות חדר הלידה ולא את מחלקת יחצנות של בית החולים.
לצפיה ב-'יצא לך ללוות שם בחודשיים האחרונים'
יצא לך ללוות שם בחודשיים האחרונים
16/12/2015 | 10:41
3
216
כי מה שזהר כתבה נכון מאוד לגבי לפחות שנה וחצי האחרונות אבל מרגיש שבחודשיים האחרונים (מדיווחי יולדות והריוניות המטופלות שם בלבד, לא משהו מלומד יותר) היה שם שינוי בגישה והבנה שכל המהלך המיליטנטי שהתחיל מסגירת החדר הטבעי בסימפוזיון גדול , דרך הדרת הדולות וכו, הבנה שכל זה היה שגוי.

חד משמעית אני יכולה לומר שתה"ש איבדו יולדות. חד משמעית. בתי החולים האחרים בסביבה חוו עומסים שלא ידעו כמותם בשנים האחרונות (ולא רק שני הבייבי בומים הגדולים של סופת החורף לפני שנתיים ושל צוק איתן).  
לצפיה ב-'כן, יצא לי (למרות שאני מאד משתדלת לא ללוות שם)'
כן, יצא לי (למרות שאני מאד משתדלת לא ללוות שם)
16/12/2015 | 12:34
2
256
אין ספק שלידה בבית חולים היא תמיד רולטה אבל ההרגשה היא ששם הסיכוי ליפול לא טוב הוא גבוה.
אני מרגישה שתה"ש משדרים (ולפעמים גם אומרים) אלה הנהלים שלנו, לא מתאים לכם, לכו למקום אחר. זה מתחיל מהשיפוצים הבלתי נגמרים בחדרי הלידה, רעש מקדחים ופטישי אויר, ממשיך בביטול הסיורים (הם רק מראים סרט), וכמובן בכך שאחרי שעה לוקחים את התינוק מהאמא (לעומת שעתיים בבתי חולים אחרים) וכמובן ההפרדה של התינוקות מהאמהות, הביות שאינו מלא לגמרי (יש שעות שבהן אתינוק אמור להיות בתינוקיה) ובכלל בחודשים האחרונים אני שומעת בעיקר סיפורים לא טובים משם. גם מקולגות וגם מיולדות. גם החדר הטבעי כשייפתח יפתח רק למס' שעות ביום וההפרדה תהייה כמו בשאר החדרים. אני יודעת שהם מאבדים יולדות, עשרות יולדות שליויתי וחשבו ללדת שם ילדו בסוף במקום אחר, לאט לאט הם יפנימו ויעשו שינוי. גם איכילוב עשו שינוי משמעותי בשנים האחרונות. ואם לא יעשו שינוי, יש מספיק לאן ללכת.
לצפיה ב-'תודה על מה שכתבת'
תודה על מה שכתבת
17/12/2015 | 09:41
1
148
עניין אותי לקבל פרספקטיבה מאשת מקצוע.
וכן - השינוי שאיכילוב עשו היסטרי. מביה"ח המתערב ביותר במרכז (אולי חוץ מאסה"ר) לגישה הרבה יותר תומכת וטבעית וזורמת.
אני מאמינה שעם מינויו של מנכ"ל חדש לשיבא הוא ירצה להראות מהר תוצאות בשטח ויולדות זה ה-מקום לעשות את זה (בין מקורות ההכנסה הגדולים ביותר לבתיה"ח).
לצפיה ב-'אמן. אני מקווה מאד, כי המצב שם מבאס.'
אמן. אני מקווה מאד, כי המצב שם מבאס.
17/12/2015 | 15:54
119
לדעתי לא תהייה להם ברירה. והשינוי מתחיל היולדות. אם נשים לא יגיעו לשם הם יהיו חייבים ליישר קו עם בתי היולדות האחרים במרכז. גם איכילוב בעבר כשלא הכניסו דולות הפסידו המון יולדות והמון כסף והבינו שאין להם ברירה אלה להתאים את עצמם לקהל.
לצפיה ב-'מנסיון בן שנה... ממש לא נכון!'
מנסיון בן שנה... ממש לא נכון!
22/12/2015 | 04:27
1
186
סליחה שאני מתפרצת, אבל הנסיון שלי בתה"ש שונה לגמרי.
אחרי לידה קשה התינוק אומנם הופרד ממני לכמה שעות שבהן אני קיבלתי טיפול רפואי והוא היה עם אביו כל הזמן.

לאחר מכן (אחרי הרבה פחות מ 6 שעות!) הוא הובא אליי והאחיות עזרו לי לחבר אותו להנקה בפעם הראשונה. מאז לא נפרדנו!! כשבאו לבקש להחזיר אותו לתינוקיה אמרתי בבישנות, "זה בסדר, הוא איתי", ותמיד נעניתי בחיוך.
פעם במשמרת צעדתי איתו לתינוקיה, שקלתי והחלפתי חיתול, מעולם לא הרגשתי שאני נאלצת להתעמת עם מישהו. להיפך. האחיות היו מקסימות ועזרו לי בכל מה שביקשתי.

המחלקה (יולדות ב') ממש נהדרת, משופצת ונקיה עם כל הציוד שיולדת ותינוק צריכים, ובשפע.
והעיקר- ומתאימה מאוד לביות מלא- חדרים גדולים שבהם מלווה, כולל הבעל, יכול להשאר (לא זוכרת שביקשנו רשות אבל הם משתדלים לשים יחד יולדות שביקשו ביות מלא כדי שיהיה נעים), משטח החתלה וכיור וכו'... האחיות מאוד משתדלות לעזור בהנקה (יש פחות מוצלחות... אבל כולן נעימות ומשתדלות) ויש יועצת הנקה בכל משמרת גם באמצע הלילה.

אז אולי יש מדיניות רשמית שהיא לא משהו... אבל הצוות עושה מעל ומעבר והחוויה שלי שם היתה נהדרת!

לצפיה ב-'שמחה בשבילך. נשמע שהיה לך הרבה מזל.'
שמחה בשבילך. נשמע שהיה לך הרבה מזל.
23/12/2015 | 14:14
38
פורומים חדשים בתפוז
15/12/2015 | 17:58
4
 יש לך פחד במה? נתקל בקשיים לעמוד מול קהל ולהעביר מסר בצורה ברורה?
בוא לדבר על זה עכשיו בפורום פחד במה חרדת קהל

רוצה לשיר ולא רק באמבטיה? סובל מצרידות ולא מצליח למצוא לזה פתרון?
היכנס עכשיו לפורום פיתוח קול בריאות הקול ותוכל לשאול ולהתייעץ!

מחפשים מוהל לרגל הולדת הבן? מתלבטים לגבי ההשלכות של ברית המילה?
מוזמנים להיכנס לפורום מוהל ברית מילה ולהתייעץ עם מוהל מוסמך

סובלת מורידים בולטים ברגליים? מעוניינת למצוא לכך פתרון יעיל ואמין?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום העלמת ורידים

האזור האינטימי נפגע לאחר הלידה?
היכנסי עכשיו לפורום פלסטיקה וגינאלית וגלי את האפשרויות שעומדות לרשותך

לצפיה ב-'איפה ללדת'
איפה ללדת
15/12/2015 | 10:35
1
126
הי בנות אני ממש לקראת לידה שנייה לאחר לידת תאומים שלבסוף הסתיימה בקיסרי בלניאדו, אני מאד רוצה לידה עם מינימום התערבויות ומתלבטת בין אסף הרופא לקפלן להדסה עין כרם  כי הם אלו בתי החולים שכעת קרובים לאיזור מגורינו, בבקשה דעתכן, תודה
לצפיה ב-'קפלן והדסה עין כרם הן האפשרויות הטובות'
קפלן והדסה עין כרם הן האפשרויות הטובות
15/12/2015 | 11:47
123
לאסף הרופא לא הייתי מתקרבת כי הם מאד התערבותיים, מאד לחוצים וזה לא המקום לויב"ק.
בין קפלן לעין כרם, אני ממליצה יותר על עין כרם בגלל שיש שם מקלחת בכל חדר ובכמה מהחדרים יש גם אמבטיה ובגלל מחלקת הביות מלא שלהם ו-0 הפרדה.
בכל מקרה חשוב לדעת שהפרוטוקולים בשני בתי החולים מדברים על ניטור רציף.
בהצלחה.
לצפיה ב-'לידה בתנוחה זקופה'
לידה בתנוחה זקופה
08/12/2015 | 08:55
10
254
בוקר טוב,

מניסיונכן, אלו בתי חולים מאפשרים לידה/צירי לחץ בתנוחה זקופה ולא רק במיטת יולדות?
לצפיה ב-'באיזה אזור'
באיזה אזור
08/12/2015 | 09:09
8
142
לי אישית בליס הציעו תנוחות זקופות (לא ביוזמתי). בפועל זה לא עבד לי טוב אז לא קרה אבל לגמרי היתה נכונות (בחדר לידה רגיל)
לצפיה ב-'מרכז/שרון'
מרכז/שרון
08/12/2015 | 20:44
1
120
איך הגישה ללידה טבעית ופעילה בליס אגב?
לצפיה ב-'אני בוגרת שלוש טבעיות, שתיים מהן פעילות'
אני בוגרת שלוש טבעיות, שתיים מהן פעילות
09/12/2015 | 14:01
216
בשתיים הראשונות הגרלתי מיילדות תומכות ומדהימות. בשלישית הודעתי במיון שאני בעניין של לידה טבעית ואכן צוותתי למיילדת מתאימה שהיתה מדהימה לא פחות מהקודמות.
הלידות שלי מהירות אז לא ממש יצא למיילדת להיות מחוץ לחדר... אני עולה לחדר לידה בד"כ סביב פתיחה 6 ויולדת תוך גג שעתיים. בין לקחת פרטים ללתפוס את היילוד אין לה הרבה זמן להסתובב...

בכל מקרה אני הרגשתי אוירה טובה ותומכת (גם מהרופאים אגב, במיון לפי איך שהעברתי ציר רופא העלה אותי לחדרי לידה, בחדר לידה ברגע שנאמר שאני בלידה טבעית הרופאים איחלו בהצלחה ויצאו כלעומת שבאו).

במרכז/שרון שווה מאוד לבדוק את לניאדו. יותר למרכז אז ליס ומעייני הישועה.
לצפיה ב-'ואני דווקא רציתי תנוחה זקופה ולא אפשרו לי בליס...'
ואני דווקא רציתי תנוחה זקופה ולא אפשרו לי בליס...
08/12/2015 | 22:52
5
73
לצפיה ב-''
09/12/2015 | 14:03
4
162
מה שמטריף אותי (וזה לא רק בליס אלא בכל בי"ח) זה השונות בגמישות בין אנשי צוות שונים. זה לא אמור להיות "לוטו", זו אמורה להיות מדיניות...

רק גורם לי להתחזק יותר ויותר שהלידה הרביעית, לכשתגיע, תהיה בבית.
לצפיה ב-'גם אני מתחילה לחשוב על ללדת פעם הבאה בבית'
גם אני מתחילה לחשוב על ללדת פעם הבאה בבית
09/12/2015 | 20:52
3
175
שונאת בתי חולים
גם ככה אני יודעת מה הכי טוב בשבילי
לא רוצה אנשי צוות שיגבילו אותי
אחרי 2 הלידות שלי גם ככה הלכתי הביתה ברגע שנתנו לי (פחות מ24 שעות אחרי הלידה)
הבעיה היא שאני חוששת שחס וחלילה נהיה זקוקים לרופא (בעיקר פחד על התינוק שייוולד) ולא יהיה....
וגם מתבאסת על זה שעד שיולדים בבית בכל זאת צריך להגיע לבי"ח כדי לעשות תפרים...
אה, וכמובן הכסף...נורא יקר ללדת בבית!!! 
לצפיה ב-'למיטב הבנתי ברוב המקרים מיילדת הבית יכולה לתפור בעצמה'
למיטב הבנתי ברוב המקרים מיילדת הבית יכולה לתפור בעצמה
10/12/2015 | 11:31
1
165
בהנחה שאין מצב רציני. מנגד - הסיכוי לקרע הוא נמוך יותר (לא יודעת מחקרית - ההיגיון|).
אצלי הדבר היחיד שמבאס הוא צהבת יילודים שדי בטוח שתהיה כי בינתיים אני על 3/3 (ברמת פוטותרפיה).
אגב בלידות הביתחולימיות שלי לא הרגשתי שאנשי צוות מגבילים אותי. שוב - לוטו...
אבל היות וכל הדיון עדיין היפותטי אז יש לי זמן לחשוב על כל המשתנים
לצפיה ב-'היפותטי גם אצלי '
היפותטי גם אצלי
10/12/2015 | 12:01
97
יש עוד זמן לחשוב...
לצפיה ב-'ממש לא מגיעים לבית חולים אם צריך תפרים.'
ממש לא מגיעים לבית חולים אם צריך תפרים.
11/12/2015 | 08:44
126
המיילדת תופרת. למה שהתינוק יצטרך רופא? יש מיילדת עם המון נסיון וציוד אם חס וחלילה קורה משהו. ובקשר לכסף זה מאד מבאס אבל שווה את זה.
לצפיה ב-'בכל בתי החולים זה אפשרי, זה תלוי מי המיילדת.'
בכל בתי החולים זה אפשרי, זה תלוי מי המיילדת.
11/12/2015 | 08:46
123
הדרך היחידה להבטיח שלא יגבילו אותך בתנוחה היא לקחת מיילדת פרטית בלניאדו לצערי.
אם זאת, כדולה ליויתי לידות בתנוחות זקופות בכל בתי החולים במרכז ליס, מאיר, לניאדו , קפלן ואפילו בתה"ש. זה לגמרי תלוי מיילדת.
לצפיה ב-'אפס הפרדה לאחר הלידה'
אפס הפרדה לאחר הלידה
08/12/2015 | 09:11
1
219
מקשרת פה להודעה בפורום השכן שפרסמתי בנושא, לקוח מתוך עמוד פייסבוק בשם "הזכות שלכם להיות ביחד מרגע הלידה" וכולל את רשימת בתיה"ח המאפשרים, אלה שבתהליך ואלה שלא. 
לצפיה ב-'תודה רבה. באמת נושא חשוב מאין כמוהו.'
תודה רבה. באמת נושא חשוב מאין כמוהו.
14/12/2015 | 19:56
21
לצפיה ב-'יוגה להריונית באיזור ת"א / מרכז? '
יוגה להריונית באיזור ת"א / מרכז?
30/11/2015 | 20:23
1
59
יש המלצה?
אני עם תאומים אם זה משנה...

יש כאן מישהי עם נסיון של לידה פעילה בזכות היוגה?
לצפיה ב-'המלצות על יוגה להריון'
המלצות על יוגה להריון
03/12/2015 | 10:42
89
יש את חווה שפירא שמלמדת בגבעתיים ובת"א.
יפעת שוורצברג בר"ג, רויטל דהן מלמדת בסביון ואולי גם בת"א.
נורית סיון המקסימה שמלמדת במרכז (054-4764929), אני לא זוכרת איפה.
יש גם את ענבל טוניק שמלמדת באמבריא בשד' רוטשילד.
כולן מקסימות ומומלצות, שווה לעשות שיעור נסיון כדי לראות למי את מתחברת.
יוגה בהחלט מכינה ומרגיעה את הגוף ואת הנפש, מנסיוני האישי ומנסיונן של הנשים שאני מלווה כדולה נשים שמתרגלות יוגה יותר, בהרבה מהמקרים מחוברות לגוף שלהן, יודעות למצוא את השקט ולהרפות ולכן  הרבה פעמים יולדות בלידות פעילות. אבל אסור לשכוח שיש עוד גורמים שמשפיעים  (משך הלידה, תמיכה מתאימה וכ"ו).
לצפיה ב-'כמה שאלות בסיסיות'
כמה שאלות בסיסיות
19/11/2015 | 20:06
1
202
אמנם רק בתחילת הדרך- אבל רוצה לקבל כיוון כללי:

אחרי הלידה הקודמת (התקדמות מהירה של הלידה וכמעט לידה בחדר קבלה בגלל שתועדפתי נמוך לרופאה) קיוויתי שאוכל להגיע עם מיילדת פרטית לבית חולים ציבורי במרכז הארץ. בינתיים אני מבינה שאין חיה כזו- אז אני רק רוצה לודא- האם דולה משמשת למעשה כמיילדת? פחות מעניין אותי הצד הרגשי ויותר חשוב לי שתהיה איתי מישהי שתדע להגיד לי בכל רגע באיזה פתיחה אני ומה לעשות כדי לקדם לידה טבעית בדרך הכי נסבלת שאפשר. האם זה תופס לדולה, או שאני צריכה לרדת מהעץ?

במקביל אני בוחנת אופציה למרכזי לידה פרטיים במרכז, ליד בתי חולים (שילוב של סלידה מהתערבות רפואית מיותרת יחד עם בטחון של בית חולים ליד) בהנחה וההריון תקין (ההריון הראשון היה תקין והלידה טבעית)- מהן האופציות שלי? שמעתי רק על "הרחם"- אשמח לשמוע עליו ועל אחרים.

ושאלה אחרונה- אני רק בהתחלה (שבוע 5)- כמה זמן מראש צריך לשריין מיילדת/דולה/מרכז לידה? 

תודה מראש לכל המשיבות...
לצפיה ב-'דולה היא לא מיילדת, ולכן לא בודקת פתיחה.'
דולה היא לא מיילדת, ולכן לא בודקת פתיחה.
22/11/2015 | 19:27
179
ישנן מיילדות שעובדות כדולות וכן יכולות לעשות בדיקות פתיחה.
מרכזי לידה מומלצים: בית יולדות בגדרה (מאד קרוב לקפלן)
וג'והרה דולה בחבצלת השרון (5 דקות מלניאדו)
רצוי לשריין מיילדת/ דולה/ מרכז לידה מתי שנוח לך. יש כאלה שמתקשרות כבר שרואות את הפס, יש כאלה שמחכות לשניה האחרונה והרב סביב שבוע 20+
לצפיה ב-'PlayBuzz הגיע לתפוז '
PlayBuzz הגיע לתפוז
19/11/2015 | 12:17
11
מהיום ההודעות שלכם יכולות להראות אחרת!
בלחיצת כפתור תוכלו להוסיף סקרים, חידונים, תכנים ויראלים ותוכן אינטראקטיבי מתוך אתר PlayBuzz!

לחצו על האייקון של playbuzz (ליד צירוף הקבצים) - העתיקו את הקישור - ופרסמו את ההודעה!
לצפיה ב-'שלייה מעט נמוכה'
שלייה מעט נמוכה
14/11/2015 | 21:45
1
146
שבוע טוב לכולן,

היריון שני, תחילת שבוע 37, מאוד מאוד מקווה ללדת בחדר הלידה הטבעי בליס (אוף, מתי הם יחזרו אליי כבר כדי לקבוע שיחה עם מיילדת... )

יש לי 2 תהיות/חששות בנוגע ללידה הקרובה - הראשון הוא שהשלייה מעט נמוכה, לפני 3 ימים הייתה 18 מ"מ מהפתח. הבנתי שיכול להיות שפחות מ- 20 מ"מ יכול להוות בעיה??
החשש השני הוא שבדיקת GBS שעשיתי חזרה חיובית, מה שאומר שאצטרך לקבל אנטיביוטיקה לווריד בחדר לידה.
האם מישהי יודעת או יכולה לשתף מנסיונה, מה הגישה הרפואית - האם שני הפרמטרים הללו עלולים להוות בעיה או עילה שלא להכניס אותי לחדר הטבעי??

* הלידה הקודמת הייתה טבעית בחדר רגיל בליס, התחילה בירידת מים בסוף שבוע 36 ולכן קיבלתי אנטיביוטיקה כל 4 שעות גם אז (זו הסיבה שעכשיו ביקשתי לעשות בדיקת GBS, כדי שהפעם במקרה הצורך, יהיה לי קייס לסרב לאנטיביוטיקה עם תשובה עדכנית של  GBS שלילי ). מעבר לכך, הייתה לידה טובה מאוד, מרגשת ומשמחת

לצפיה ב-'בשעה טובה '
בשעה טובה
16/11/2015 | 21:27
94
למיטב ידיעתי הפרוטוקל של ליס ב gbs חיובי הוא לתת אנטיביוטיקה ליולדת -2 מנות בהפרש של 4 שעות. אם לא מספיקים עושים לתינוק בדיקת דם ורק אם נדבק מקבל אנטיביוטיקה.
בקשר לשליה אני לא מכירה את הפרוטוקולים 20 מ"מ מצלצל לי מוכר אבל שווה לבדוק עם מנהל חדר לידה, לנסות לקבל אישור ולהגיע מוכנה עם אישור ממנו.
לצפיה ב-'איך אמצא את מיילדת הבית המתאימה לי?'
איך אמצא את מיילדת הבית המתאימה לי?
05/11/2015 | 10:24
3
209
טוב אז אחרי לידת בית מס' 1 כבר באמתחתי(ילדתי עם ענת תל אורן)
מחפשת כבר את המיילדת הבאה..
באתר של אמה"י המיילדות שבאיזור המרכז הן הרבה פחות ממה שאני רואה בנשים קוראות..
אפשר הסבר?
מי יכולה לספר לי על רות פדידה ומרווה זוהר למשל?
לצפיה ב-'ישנן מיילדות שלא שייכות לאמהי'
ישנן מיילדות שלא שייכות לאמהי
05/11/2015 | 19:24
2
202
את מרווה (המקסימה!) אני מכירה באופן אישי. היא למדה מיילדות בארה"ב במסלול שונה מהמסלול בארץ. היא לא למדה סיעוד אלה למדה ישר מיילדות ולכן בארץ היא לא נחשבת מיילדת. כלומר, היא יכולה ללמוד לימודים משלימים בארץ של סיעוד וללכת לעבוד בחדר לידה רגיל ואחרי 5 שנים תוכל לעבוד באמהי. את רות פדידה אני לא מכירה באופן אישי ולכן לא יודעת מה הסיפור שלה. אבל, מקובל לגמרי להתקשר ולברר ולשאול את כל השאלות בטלפון. אני מניחה שאולי את מחפשת מישהי קצת "פחות רפואית" מענת. גם באמהי יש מיילדות בגישה קצת שונה. בהצלחה בחיפוש.
לצפיה ב-'כאילו שקראת את מחשבותיי'
כאילו שקראת את מחשבותיי
06/11/2015 | 09:42
1
166
כן מחפשת מישהי יותר דולאית ופחות רפואית באיזור גוש דן אז קיבלתי המלצה מחברה על מיכל בונשיין או מינדי.
איך אני יכולה לברר מעבר לטלפון אני ממש רוצה לדבר עם נשים שילדו עם שניהן?(את מיכל אני מכירה קצת יותר כי היא היתה ההתלבטות שלי בלידה הראשונה )
איך אני יכולה "לבדוק" האם המיילדת היא פחות רפואית??
לצפיה ב-'כותבת לך בפרטי'
כותבת לך בפרטי
06/11/2015 | 12:21
38
לצפיה ב-'מצטרפת חדשה עם כמה שאלות על היפנו, קיי ומקום ללדת'
מצטרפת חדשה עם כמה שאלות על היפנו, קיי ומקום ללדת
03/11/2015 | 09:08
7
231
שלום לכולן,
בת 39 עם הסיטוריה לא פשוטה....לידה שקטה בשבוע 34, אחריה לידה עם אפידורלית לא פשוטה (ילדה בת 7 מהממת), לידה טבעית כי משכתי הרבה זמן בבית והגעתי עם פתיחה עשר לתל השומר שם קיבלה אותי במקרה ציפי המדהימההמיילדת מהמרכז ללידה טבעית(ילדה בת 4.5 ממהממת כמובן ), הפסקת הריון בשבוע 13, הפלה טבעית ועכשיו בעה הריון מוברך שלא היה פשוט להגיע אליו עם חששות ותפילות שהכל יעבור בשלום.....
אני מאד מאד רוצה ללדת בלידה טבעית ומאז הילדה של ביתי השנייה חלמתי ללדת במרכז ללידה טבעית בתל השומר (שלצערי נסגר)
אז כמה שאלות אחרי כל ההקדמה הארוכה :)
1) הכנה ללידה שלוקחת בחשבון את כל ההיסטוריה הזו...מה אתן ממליצות ומכירות? שמעתי על היפנו ושיטת קיי ואני מאזור בקעת אונו ומנסה להבין למה אני יותר מתחברת....אגב מתרגלת יוגה כבר למעלה משנה בהנאה גדולה
2) האם חלום הלידה הטבעית שלי בבריכת מים יכול להתקיים רק בלידת בית? אני חייבת להגיד שלמרות שקראתי המון בנושא ואני נפעמת בכל פעם מחדש מסיפורים/ סרטים של נשים שעשו זאת ואף מכירה כמה באופן אישי...עדיין קשה לי עם העניין ואני מעדיפה מרכז טבעי בבית חולים - אילו פתרונות יש לי להגשים את בקשתי? או שרק תפילות שהמרכז בתל השומר ייפתח שוב?! :)
3) כל המלצה / תובנה תתקבל בברכה
אני אשאר פה לקרוא הכל
שיהיה יום נפלא
לצפיה ב-'שכחתי להוסיף כרגע בשבוע 14.5 ולשמחתי הבחילות והתשישות של'
שכחתי להוסיף כרגע בשבוע 14.5 ולשמחתי הבחילות והתשישות של
03/11/2015 | 09:12
151
שליש ראשון כבר כמעט מאחוריי
לצפיה ב-'אז קודם כל שיהיה בשעה טובה'
אז קודם כל שיהיה בשעה טובה
03/11/2015 | 19:35
151
אני פחות מכירה את שיטת k אבל מאד אוהבת את ההיפנובירת'. מרגישה שההיפנו' חוץ מכל הידע הטכני נותן לנשים שעברו את הקורס הרבה כלים להגיע ללידה רגועה ונינוחה ולשחרר את הטראומות אם היו כאלה. לפשוט ללדת יש קורסים לא רחוק ממך, בביצרון.
לצערי, במרכז טבעי בבית חולים לא תוכלי ללדת בתוך בריכה. לא באיכילוב ולא בלניאדו. תוכלי ללדת בתוך מים בג'והרה דולה (חבצלת השרון) ובבית יולדות בגדרה.
אם חשוב לך ללדת במרכז לידה טבעי, אני ממליצה על מיילדת פרטית בלניאדו, מהנסיון שלי כשיש לך מיילדת פרטית דלתות המרכז נפתחות בקלות רבה יותר מאשר אם את באה ללא מיילדת פרטית.
אחרת, גם באיכילוב וגם בלניאדו המרכז הטבעי הוא על בסיס מקום פנוי ולא הייתי בונה על זה.
אולי שווה לחשוב על כיוון של להגיע עם דולה מנוסה שתלווה אותך כבר מהבית, תעשה איתך ליווי במהלך ההריון שיכלול גם עיבוד של הלידות וההפלות.
ותספק לך את הסביבה הבטוחה ללדת בה.
בכל מקרה לא הייתי מתקרבת לתהש בגלל ההפרדה לאחר הלידה, שווה לנסוע עוד כמה דקות למעייני הישועה או לאיכילוב ולא להיפרד מהתינוק לאחר הלידה.

לצפיה ב-'לגבי שיטת קיי'
לגבי שיטת קיי
04/11/2015 | 11:46
141
יש בה הרבה קווים דומים להיפנו אבל אחד הדברים שמייחדים אותה הוא עיבוד של חוויות לידה קודמות שהיו לא פשוטות עבור האישה. אם את מרגישה שיש לך צורך מעבר להכנה ללידה הזו, גם לעיבוד של החוויות הקודמות, אז שווה לך לברר על קיי יותר לעומק

המון בהצלחה ותרגישי טוב :)
לצפיה ב-'BOT'
BOT
04/11/2015 | 13:51
1
144
אני ממליצה על שיטת BOT לעיבוד לידה בתרפיה מכוונת לידה כהכנה ללידה הבאה וגם כדי לעבד את מה שהיה..מומלץ בחום.אני עשיתי את זה בלידה האחרונה שלי לפני חודשיים עם הדולה שלי שהיא עוסקת בתחום ממליצה גם על גהרה דולה.ילדתי שם.היה מדהים הדולות והרופא מדהימים והייתה לי חוויה מתקנת ומעצימה ביותר.
אם כן תגיעי לשם תבקשי לעבוד עם רעות הדולה שהיא מתמחה בBOT כדולה שניה.הראשונה הי טלי הלוי אשתו של אילן הלוי הרופא של המרכז לידה. שלושתם ביחד עשו עבודה מדהימה איתי שלא מהעולם הזה.באחריות.
בשעה טובה!
שמרית כהן-הולי דולה
לצפיה ב-'יאללה הגיע הזמן לסיפור לידה'
יאללה הגיע הזמן לסיפור לידה
04/11/2015 | 14:20
64
לצפיה ב-'תודה לעונות....היום בבוקר ראיתי את הידיעה על תל השומר'
תודה לעונות....היום בבוקר ראיתי את הידיעה על תל השומר
05/11/2015 | 13:18
1
188
ןזה כמובן מאד שימח אותי
מעניין האם יתאפשר ללדת דם במים :)
לצפיה ב-'בטח כשהבנות שלנו יילדו....'
בטח כשהבנות שלנו יילדו....
18/11/2015 | 19:22
37
לצפיה ב-'המרכז הטבעי בתה"ש עומד להיפתח שוב!'
המרכז הטבעי בתה"ש עומד להיפתח שוב!
05/11/2015 | 07:31
2
447
מפרסמת את ההודעה של איריס (המיילדת האחראית על המרכז)

נשים יקרות ,
סוף סוף חדשות טובות!!!!
אני יותר משמחה לבשר כי בעקבות הפניות החוזרות ונשנות שלכן להנהלת שיבא מאז סגירת המרכז ( עשרות רבות של מיילים הגיעו למנהלי שיבא גם בחודשיים האחרונים !!! ), הגשת העתירה לבגץ וכן מהלכים כאלה ואחרים של ארגון המיילדות ,נעתרו בשיבא לפתוח בקרוב מחדש את מרכז הלידה. הלחץ הציבורי עשה את שלו בסופו של דבר.
אמנם , המתכונת תהיה שונה מזו שהיתה קודם ,כי הרי משרד הבריאות עדיין לא הוסיף תקנים למיילדות - ויחד עם זאת תהיה שוב ,סוף סוף , אפשרות ללידה טבעית בליווי מיילדת במרכז. מובן שהלידה לא תהיה כרוכה בתשלום.
ידענו כבר בהתחלה שיחד ננצח- ועשינו זאת ! נשים רבות כל כך וכן לא מעט גברים תרמו חלק במאמץ המשותף.
לצפיה ב-'יש!!! '
יש!!!
16/11/2015 | 17:53
79
נו, אז עכשיו, אם אני עומדת ללדת, אפשר להרים טלפון לשיבא או לאיכילוב ולשאול מי פנוי להובלה, לא??
הסיכוי ששניהם יהיו תפוסים נראה לי די נמוך!
לצפיה ב-'מישהי יודעת האם יש כבר פרטים על כך?'
מישהי יודעת האם יש כבר פרטים על כך?
17/11/2015 | 11:33
21
לצפיה ב-'מישהי מוכרת/מוסרת את הספר "לידה פעילה"?'
מישהי מוכרת/מוסרת את הספר "לידה פעילה"?
02/11/2015 | 13:21
1
27
לצפיה ב-'יש אותו בהרבה ספריות עירוניות'
יש אותו בהרבה ספריות עירוניות
02/11/2015 | 19:34
92
אז שווה לך לבדוק בספריה הקרובה למקום מגורייך ( :
לצפיה ב-'הכנה ללידה באזור רמת גן'
הכנה ללידה באזור רמת גן
02/11/2015 | 16:50
1
84
היי, אשמח להמלצות עבור קורס הכנה ללידה שתכניו תומכים בלידה פעילה וטבעית...מעדיפה עם דולה או מיילדת באופן פרטי או קבוצות קטנות למרות שמוכנה גם לשמוע על קורסים קבוצתיים במידה והם אכן יעילים וממולצים :)

תודה רבה!
לצפיה ב-'אם הכנה קבוצתית באה בחשבון'
אם הכנה קבוצתית באה בחשבון
02/11/2015 | 19:27
59
אני ממליצה על קורס של היפנובירת'- לפשוט ללדת יש קורסים בביצרון. 
קורסים פרטיים מעבירות דולות ומיילדות. אם את לוקחת דולה ללידה, כדאי לעבור איתה את הקורס ואם לא, ואת יודעת באיזה בית חולים את אמורה ללדת את יכולה לקחת קורס עם מיילדת מבית החולים שבו תלדי. אשמח להמליץ בפרטי.
לצפיה ב-'הכנה ללידה ובחירת דולה'
הכנה ללידה ובחירת דולה
25/10/2015 | 14:23
8
212
שלום!
אני מאיזור עמק יזרעאל, עדיין לא יודעת אם אלד בחיפה, עפולה או פוריה... הכל פתוח.
צפויה לדת בסוף מרץ אבל לא מוקדם מדי מבחינתי להתחיל לחשוב ולחפש הכנה ללידה ואולי תמיכה של דולה לפני ובמהלך הלידה (לידה ראשונה).
אני בעיקרון בגישה טבעית ומאוד רוצה ללדת ללא אפידורל, אבל יודעת שייתכן מאוד שאחליט כן להיעזר בו.
אשמח לכל המלצה קונקרטית בנוגע להנה ללידה ולדולות מעולות שעובדות באיזור.
תודה רבה!
לצפיה ב-'הי, כמה המלצות...'
הי, כמה המלצות...
26/10/2015 | 18:25
6
165
בקשר להכנה ללידה באזור צרופה יש קורסי היפנובירת' ואם את מתחברת לגישה אני מאד ממליצה. בנוגע להמלצות לדולה, באזור שלך יש את דסי אלעד המקסימה (שמנהלת איתי את הפורום). אני חושבת שהגישה שלך נכונה. להתכונן ללידה טבעית ולקחת בחשבון שלפעמים תוכניות משתנות.
ממש לא מוקדם להתחיל למצוא עכשיו הכנה ללידה ודולה זה בדיוק הזמן!!
שיהיה בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה רבה,'
תודה רבה,
27/10/2015 | 08:52
2
77
אני צריכה לקרוא קצת יותר על גישת ההיפנובירת' בשביל להבין באמת אם זה בשבילי.
האם במקרה שנעזרים בדולה או שוברים קורסים פרטיים לפני הלידה, קורסים רשמיים של בית החולים מיותרים?
אני ניחה שכשנחליט איפה ללדת נרצה לעשות שם לפחות סיור כדי לדעת מה ולאן מגיעים...

לצפיה ב-'אין צורך גם בקורס פרטי וגם בקורס של בית החולים.'
אין צורך גם בקורס פרטי וגם בקורס של בית החולים.
27/10/2015 | 18:01
1
87
הקורסים בבתי החולים בדר"כ פחות מעמיקים. הם מלמדים אותך מה צפוי לך, ופחות נותנים כלים. קורס היפנו' או קורס פרטי טוב אחר יתן לך גם המון ידע תאורטי וגם מעשי, יתן לך כלים פרקטים איך להתמודד עם כאבים, ואיך להגיע להחלטות מתוך ידע וכח. לדעתי מספיק לעשות סיור בבית החולים.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
28/10/2015 | 08:34
23
לצפיה ב-'אני גרה בצרופה '
אני גרה בצרופה
30/10/2015 | 09:39
2
91
טוב לדעת שיש אצלנו קורסים,
אבדוק בהחלט!
לצפיה ב-' בהצלחה. תחזרי לעדכן.'
בהצלחה. תחזרי לעדכן.
30/10/2015 | 09:43
1
24
לצפיה ב-'יש לי עוד זמן '
יש לי עוד זמן
30/10/2015 | 09:49
58
אני שבוע 14+3 וגם אני בכלל ויב"קית הפעם ( אמן!) אבל אני בהחלט אבדוק את האופציה.
לצפיה ב-'מצטרפת להמלצה על דסי אלעד'
מצטרפת להמלצה על דסי אלעד
03/11/2015 | 21:35
76
היא מעולה! ליוותה אותי בלידה לפני חודש וחצי (וכמובן שגם תמכה לפני ואחרי).
לא יודעת לענות על שאר השאלות..
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
22/10/2015 | 16:44
7
|כסף|יש לך שאלות לגבי העסק שלך? מעוניין לדעת כיצד למקסם את הרווחים?
|שמאל|היכנס עכשיו לפורום ייעוץ עסקי ושדרג את העסק שלך:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|@|מעוניין להסיר את הקעקוע הישן? רוצה להתייעץ לגבי שיטות ההסרה הקיימות בשוק?
|שמאל|היכנס לפורום הסרת קעקועים, תשאל ותתייעץ:

|לב-ש|עומדים להתגרש? יש לכם שאלות לגבי התהליך?
|שמאל|בפורום גירושין תוכלו להתייעץ עם עורך דין מומחה ומנוסה:

|דושיח|עליכם ליישב סוגיה שאינה פתורה? הסתכסכתם עם השכנים?
|שמאל|בפורום גישור תוכלו לשאול ולהתייעץ בדרך ליישוב המחלוקות:

|*|מתעניינים במפת הכוכבים? מחכים לדעת איזה יום מצפה לכם מחר?
|שמאל|פורום אסטרולוגיה בהנהלה חדשה! הכנסו עכשיו:
לצפיה ב-'זירוזי לידה מכל סוג שהוא עלולים לגרום להתפתחות של צירים חזקי'
זירוזי לידה מכל סוג שהוא עלולים לגרום להתפתחות של צירים חזקי
13/10/2015 | 21:29
4
260
לעבודה שאני כותבת אני צריכה הפניה למאמר או מחקר. ראיתי את זה בכתבה שנכתבה על סמך דברים שאמר פרופסור משה הוד אבל זה לא משהו שאני יכולה להכניס לבבליוגרפיה.
אני צריכה משהו ספציפי. בבקשה אל תשלחו אותי לגגל.
ואני לא מדברת רק על פיטוצין לוריד אלא על זירוז מכל סוג שהוא
תודה תודה תודה ושוב תודה למי שיכולה לעזור
לצפיה ב-'הלפ'
הלפ
14/10/2015 | 11:54
3
179
האם חמניה עוד בשטח. היא היתה אשת המחקרים הדגולה.
לצפיה ב-'לא היא כבר לא פה'
לא היא כבר לא פה
15/10/2015 | 14:27
2
153
נסי לחפש אותה אולי דרך הפייסבוק.
לצפיה ב-'מה השם שלה'
מה השם שלה
15/10/2015 | 23:35
1
28
לצפיה ב-'שולחת לך בפרטי'
שולחת לך בפרטי
16/10/2015 | 10:20
17

מנהל/ת הפורום

אודות:
ד"ר הלוי אילן, מומחה ברפואת נשים ומיילדות. בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב. סיים התמחותו בבית חולים ליס. בעל נסיון כרופא מיילד של 20 שנה בחדר
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

--

בעלי מקצוע

ד
ד"ר אילן הלוי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה