לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1146211,462 עוקבים אודות עסקים

פורום לידה פעילה וביתית

בפורום נספק תמיכה ומידע לכל אישה שרוצה ללדת בבית או ללדת לידה פעילה וטבעית בבי"ח.
לידה פעילה, היא לידה שבה היולדת מחוברת לתהליך הלידה, קשובה לצורכי הגוף שלה ופועלת על פיהם. זו לידה טבעית, ללא משככי כאבים ועם מינימום הפרעות והתערבויות לא הכרחיות.
בפורום נמספק תמיכה וייעוץ בנושא, אתן מוזמנות לשתף.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לידה פעילה וביתית

בפורום נספק תמיכה ומידע לכל אישה שרוצה ללדת בבית או ללדת לידה פעילה וטבעית בבי"ח.
לידה פעילה, היא לידה שבה היולדת מחוברת לתהליך הלידה, קשובה לצורכי הגוף שלה ופועלת על פיהם. זו לידה טבעית, ללא משככי כאבים ועם מינימום הפרעות והתערבויות לא הכרחיות.
בפורום נמספק תמיכה וייעוץ בנושא, אתן מוזמנות לשתף.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'שני סמואלוב - מיילדת בית'
שני סמואלוב - מיילדת בית
31/05/2016 | 17:40
2
729
היי,
אשמח לשמוע אם מישהי ילדה בבית עם שני סמואלוב.
תודה!
לצפיה ב-'לא מכירה, מצטערת.'
לא מכירה, מצטערת.
01/06/2016 | 13:58
1
124

חיפשת אותה בגוגל? 
מצאתי לך סיפור לידה איתה
מקווה שעזרתי
בהצלחה!

לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
06/06/2016 | 15:57
24
לצפיה ב-'לידת בית שמועברת לבית חולים'
לידת בית שמועברת לבית חולים
29/05/2016 | 15:15
5
244
אני רואה שהפורום ממש דליל, חבל לי מאד. בהריון הקודם שלי היה פה ממש שוקק חיים והפורום הזה תרם המון לעוצמת החוויה של הלידה הטבעית והנפלאה שהיתה לי. שהיתה אמנם בבית חולים מכל מני סיבות.

הפעם אני רוצה ללדת בבית, ויש לי שאלה אולי קצת טפשית אבל בכל זאת - לא מצאתי לזה כל כך תשובה ברשת ובטח כאן יש בעלות נסיון שידעו-
מבחינת התשלום למיילדת בית - אם לידת בית מועברת לבית חולים, משלמים למיילדת את כל הסכום?
מצד אחד היא בכל אופן כבר עשתה חלק מהעבודה - בליווי המקדים ואולי גם בחלק מהלידה ומצד שני - באסה לא נורמלית  גם לשלם הון תועפות וגם ללדת בסוף בבית חולים. ועוד איזה יחס בטח מקבלים בבית חולים שבאים מלידת בית - על זה אני בכלל לא רוצה לחשוב..

אשמח אם תאירו את עיני
לילך
לצפיה ב-'כן, אם הלידה מועברת באמצע משלמים'
כן, אם הלידה מועברת באמצע משלמים
01/06/2016 | 07:21
205
המיילדת גם ממשיכה את הליווי בבית החולים (יותר כדולה).
אם הלידה לא מתחילה בבית בגלל סיבה כלשהי (מים מקוניאלים, שבוע הריון) אני מניחה שחלק מהסכום לא משלמים, את צריכה לבדוק עם המיילדת שלך.
בהצלחה
לצפיה ב-'נראה לי הגיוני שכן...'
נראה לי הגיוני שכן...
01/06/2016 | 08:10
3
158
לא יודעת להשיב לך באמת כי לא בדקתי, אבל איזה כיף לך שאת באמת שוקלת לידת בית! חשבתי על זה, אני משתעשעת ברעיון, אבל לא עושה שום צעד מעשי בכיוון ולא נראה לי שבאמת אעשה...
ההיגיון שלי אומר שכן יש תשלום מלא, כי המיילדת מבחינתה שיריינה לך את המקום, הגיעה, עבדה, ואם פתאום התעורר מצב שמצריך פינוי או שאת מרגישה שאת רוצה לעבור לבי"ח זה לא תלוי בה ולא אשמתה... נראה לי גם שלא רצוי שמיילדת תתעכב בהחלטה על פינוי לבי"ח במצב שמתעורר חשש או צורך בגלל שהיא תתבאס שתקבל פחות כסף ותנסה בכל זאת לפתור את הדברים לבד..

פירסמת איפשהו את סיפור הלידה הראשונה? אשמח לקרוא, סיפורי לידות טבעיות מוצלחות תמיד משמחים אותי...

באמת חבל שהפורום, שהיה בעבר מאוד פעיל, ככה דועך. גם אני מצאתי בו מקור לידע רב ותמיכה... אולי יש דרך להחיות אותו? פינות קבועות? סקרים? אירוח של כל מיני מומחיות/ים?
לצפיה ב-'אולי הפורום יקום לתחיה אם פשוט נכתוב בו '
אולי הפורום יקום לתחיה אם פשוט נכתוב בו
01/06/2016 | 13:52
2
154
לפני שכתבתי את ההודעה הראשונה חשבתי אם יש טעם בכלל כי כל כך דליל פה.
אבל אז ראיתי שבכל זאת כמות הצפיות של ההודעות היא כן יותר גדולה מכמות התגובות, אז אולי אם פשוט נכתוב, אז יותר נשים יגיבו ויכתבו גם... 
לגבי מיילדת, אני מבינה את ההגיון בלשלם לה בכל מקרה אבל זה בכל זאת קצת מבאס, גם לשלם כל כך הרבה וגם בסוף לעבור לבית חולים.. 
לא כתבתי את סיפור הלידה הקודם, אני באמת חושבת על זה, אולי אני צריכה לכתוב, הכל חי לי בראש למרות כל הזמן שעבר, זה נראה לי לא יפה מצידי למנוע את זה מנשים אחרות שיכולות להעזר בסיפור, אחרי הכל סיפורי הלידה שאני קראתי תרמו לי המון.
אולי בעקבות שאלתך אני אכתוב מתישהוא
לצפיה ב-'קדימה, תכתבי'
קדימה, תכתבי
05/06/2016 | 17:21
110
זה חשוב גם לנשים שגולשות פה.
וגם לך. לדעתי מאד חשוב לכתוב את סיפור הלידה הקודמת לפני הלידה הנוכחית.
להגיע פנויה לסיפור החדש.
לצפיה ב-'כן, תכתבי!'
כן, תכתבי!
06/06/2016 | 22:12
85
בבקשה 
אני מאוד אוהבת לקרוא סיפורי לידה טובים! וזה אחלה סגירה  השנייה (:

לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
15/05/2016 | 12:16
3
 עונה חדשה של "המירוץ למליון" עולה למסך, והפורום חוזר לפעולה!
אז בואו נצא לסיבוב מסביב לעולם עכשיו בפורום המירוץ למליון!

יש לכם שאלות לגבי תביעות סיעוד נגד חברות הביטוח?
עכשיו בפורום תביעות ביטוח סיעודי תוכלו לקבל מידע מקצועי ומהימן!

חושבים על מעבר לאוסטרליה? יש לכם שאלות בנוגע לתהליך?
היכנסו עכשיו לפורום הגירה לאוסטרליה בתפוז!
לצפיה ב-' לידה שניה טובה יותר, או: איך הייתן משקיעות 2000 שח?'
לידה שניה טובה יותר, או: איך הייתן משקיעות 2000 שח?
01/05/2016 | 21:39
10
361
היי, סליחה שאני מציקה פה בהודעות לאחרונה (אגב, זה רק אני, או שהפורום פחות פעיל מבעבר?).
ממשיכה לחשוב איך ניתן לשפר את הלידה השניה. אז כמובן שהכנה פיזית ( לא באמת התחלתי, אולי הגיע הזמן באמת) ומנטלית... אבל חושבת מה עוד אפשר.
התקציב מאוד מוגבל, נניח שנצליח לגרד ולגייס למטרה 2000 שח פחות או יותר... 
תוהה מה עדיף ( ואולי לא באמת כל האופציות בגבולות התקציב):
1. דולה ( יתרון עיקרי - תוכל למסך לי את רעשי הרקע של הצוות, להזכיר לי לא להגיב כשאומרים לי לשכב, תדע אם סתם מלחיצים אותי או שבאמת יש סיבה וכיוב, חיסרון עיקרי- אני לא באמת מרגישה בנוח עם נוכחות של אישה נוספת, וגם צופה לידה מהירה, אז תוהה אם בכלל תספיק להגיע...)
2. קורס היפנובירת- הקונספט נשמע מעניין, נראה לי שלא יזיק לי טכניקות שעוזרות להתכנסות העצמית ולחזור לפוקוס, מצד שני מפריעה לי היומרה של הסיסמה של "לידה בלי כאב", אני כבר יודעת שזה מאודדדד מאוד כואב, אמנם כאב אפשרי, יש דרכים להתמודד איתו, אבל הוא לגמרי כאב.
3. שירות כלשהו של מיילדת פרטית וכאלה ( לא בטוחה בכלל שכבר יש כאלה איפשהו... לא נראה לי אוכל לנסוע עד נתניה, צופה לידה מהירה כאמור)
4. לחסוך את הכסף כדי להרשות לעצמי עוד כמה שבועות של חופשת לידה...
5. משהו אחר שלא חשבתי עליו...?

אודה למחשבות ורעיונות בעניין....
ותודה לכל מי שהחזיקה מעמד עד כאן  חפרתי
לצפיה ב-'ועוד כמה רעיונות שעלו לי לראש'
ועוד כמה רעיונות שעלו לי לראש
01/05/2016 | 22:00
204
~ קורס הכנה ללידה שנייה, פרטי ומעודד בצרכים שלי
~ עיבוד לידה בליווי מקצועי ( קראתי איפשהו על bot נראה לי)
~פיזיוטרפיה של רצפת האגן (לא לגמרי קשור, אבל גםכן חשוב... )
 ~ שילוב כלשהו בין כמה אופציות ...

האפשרות החלומית היא כנראה דולה שגם עושה הכנה ללידה שכוללת עיבוד לידה, גם יש לה את החומרים של ההיפנו ומוכנה להדריך ולחוות ולעזור ללמוד, וגם קרובה במחירים לתקציב שחשבתי עליו...
לצפיה ב-'אני הייתי מאריכה את חופשת הלידה'
אני הייתי מאריכה את חופשת הלידה
01/05/2016 | 23:02
2
200
למעשה, זה מה שעשיתי. התפטרתי אחרי הלידה הראשונה וחזרתי לעבוד רק כשהשני היה בן 9 חודשים.
למה את מתכוונת כשאת אומרת שאת צופה לידה מהירה? כי אם הכוונה היא ללידה שבה המעבר מ"יש לך פתיחה 1" לתינוק בידיים היא שעה וחצי כמו שקרה לי בלידה השלישית, לא ברור לי איך דולה או מיילדת אמורות להגיע בזמן.
שלוש הלידות שלי היו כל כך שונות זו מזו, שאם הייתי מנסה לתכנן על פי הניסיון הייתי נכשלת כישלון חרוץ.
לצפיה ב-'למה אני מתכוונת במהיר...'
למה אני מתכוונת במהיר...
02/05/2016 | 08:12
1
186
היי,
תודה על התשובה...
חיפשתי קצת אחורה, ומצאתי את הסיפורים של הלידות שלך, באמת היו מאוד שונות זו מזו! מקיסרית, לויב"ק עם אפידורל, ללידה טבעית ומהירה.... מדהים. חווית מהכל.
זו בהחלט תובנה מאוד חשובה שכל לידה היא אחרת ושונה, ואני כל הזמן חוזרת לעצמי על זה, ובכל זאת, אני חושבת על הדברים שלדעתי השתבשו בלידה הראשונה, וחושבת איך אני יכולה להמנע מהם הפעם.
הלידה הראשונה היתה משהו כמו 6 שעות מהרגע שהתחלתי להרגיש צירים, וכשעתיים וחצי אחרי שהגעתי לבית החולים (רק שעה בחדר לידה עצמו). הגעתי לבי"ח עם פתיחה 4, ודקה אחרי בדיקת הפתיחה הזו כבר הייתי פתיחה 8 וחצי... בהרגשה שלי הכל קרה מאוד מהר, יותר מהר ממה שציפיתי והייתי מוכנה לו, ולכן אולי גם היה לי קשה בשלב האחרון "לשחרר" את הילדה וללדת...​
אומרים שלידות שניות הן בד"כ יותר מהירות, אז אני מצפה למשהו כזה. מקווה שלא יהיה יותר מהיר ממה שהיה, אבל אני חייבת להתכונן לאפשרות כזו...

לצפיה ב-'בלידות מהירות ליווי בתשלום הוא בעייתי'
בלידות מהירות ליווי בתשלום הוא בעייתי
03/05/2016 | 06:14
176
לרוב הן פשוט לא מספיקות להגיע.
במקרה שאת מתארת הייתי הולכת על עיבוד לידה של הלידה הקודמת, כי נשמע לי שיש לך משקעים ממנה.
לצפיה ב-'גם אני הייתי מאריכה את החל"ד...'
גם אני הייתי מאריכה את החל"ד...
02/05/2016 | 10:15
3
163
אבל אני מניחה שזה נורא תלוי בהעדפות אישיות. אני לא ראיתי צורך בליווי מקצועי מיוחד (דולה או מיילדת פרטית) בלידה הראשונה (לידה מהירה מאוד, טבעית בעל כורחי שהסתיימה בתשישות מוחלטת שלי, מצוקת עובר וואקום). אחריה הייתי בטוחה שהחצי הוא כל מי שאני צריכה שם. היות והבנתי שהלידות שלי מתקדמות מאוד מהר החלטתי שצריך להתכוונן לזה והיה חשוב לי הכנה מנטלית, ללמוד שיטות להקלה על כאב, לקראת הלידה השלישית גם היתה הכנה פיזית כי תרגלתי פילאטיס עוד מלפני ההריון וחד משמעית הרגשתי בשוני.
היפנו' נשמע מעולה. אני אישית פחות מתחברת ובשטח בשתי הלידות האחרונות לחלוטין הצלחתי לעשות את ה zoom out ולהיות ב"מקום" שלי, מנותקת ומרוכזת.

שימי רק לב ש2000 ש"ח זה לא כ"כ הרבה כסף. אני חושבת שזה הטווח התחתון לעלות דולה (לא בטוחה במאה אחוז).
לצפיה ב-'תודה לכן...'
תודה לכן...
03/05/2016 | 21:28
2
112
מאוד מודה על התשובות שלכן, עזרתם לי לפתח את כיווני המחשבה שלי...
האמת שאני גם קצת פחות מתחברת לרעיון של ליווי, אבל התחלתי לחשוב שאולי זה מה שיעזור לשפר, יש בנות שנשבעות בזה... כנראה שאתם צודקות, זה גם כנראה פחות מתאים לי, ולא רק בגלל שאני מצפה ללידה מהירה...
נראה לי שפשוט אולי אנסה להשיג את הספר והדיסקים של ההיפנו, ואראה אם כל העניין בכלל מתאים לי, לקנות חדש זה משהו כמו 150 ש"ח אולי אפשר להשיג יד 2, יש סיכוי גדול שגם לזה בכלל לא אתחבר (אגב, גם אני התכנסתי לעצמי באופן טבעי בלידה, הלידה התחילה להשתבש מרגע שהצוות החל להפריע ההתכנסות הזו, לכן חשבתי שטכניקות או מלווה שיעזרו לי למסך את הצוות יכולים להועיל)... ובעניין העיבוד לידה, גם אני מתחילה פשוט להכניס לעצמי לראש שכל לידה היא אחרת, שזו לא לידה חוזרת או חוויה מתקנת, אלא חוויה חדשה לגמרי... אם אצליח לשכנע את עצמי, זה אולי יספיק ( אני גם אוספת תובנות מהלידה הקודמת והופכת אותו להוראות פרקטיות לבן הזוג, למשל - אם מלחיצים שיש ירידות דופק מה לשאול, לבקש להחליף מוניטור, להציע שיתנו לי כמה רגעים של שקט ויאפשרו לי לשנות תנוחה...).
וככה הכסף ישאר לעוד כמה שבועות של כיף עם הבייבי החדש! 
המון תודה שעזרתן לי לחדד את המחשבות!
לצפיה ב-'מוסיפה עוד כמה נקודות למחשבה.'
מוסיפה עוד כמה נקודות למחשבה.
05/05/2016 | 08:55
1
151
נשמע שאת לא כל כך בעניין של ליווי. ואם המטרה של הדולה זה בעיקר בשביל למסך את הצוות אז קחי בחשבון שהרבה פעמים דולה לא כל כך מתערבת בעניין הזה, דולות שומרות על פרופיל נמוך ליד הצוות כדי לא להכנס איתם להתנגשויות. בדר"כ דולה לא תהיה אסרטיבית בשבילך מול מיילדת או רופא - בעל או אמא כן יכולים (הם לא תמיד יודעים איך או מסוגלים, זו כבר בעיה אחרת)
כך שזה במילא עלול להיות לא יעיל בנוסף לעניין של הלידה המהירה שאולי היא לא תספיק להגיע.
מה כן? 
הכנה מנטלית, עיבוד לידה. בעניין הזה אני מאד ממליצה לך לקרוא סיפורי לידה מעצימים וטובים, למשל כאן בפורום ב"כלים ומידע", תקראי הרבה על לידות בית, אני - למרות שלא היתה לי תוכנית ללדת בבית ולא ילדתי בבית - זה נתן לי ה-מ-ו-ן הסתכלות נכונה, חיובית ומעצימה על הלידה וכל התהליך, חיבור והקשבה לגוף וכו' - בעיני זו הכנה מנטלית מעולה. יש גם סיפורי לידה מאד יפים באתר של "דסי דולה צפונית"
שווה לנסות וזה לא יוריד לך שקל מהתקציב
בהצלחה!
לצפיה ב-'זה ברור, בלי קשר!'
זה ברור, בלי קשר!
05/05/2016 | 14:53
90
לפני הלידה הראשונה עשיתי המון הכנה, פיזית ומנטלית, קראתי פה המון , קראתי סיפורי לידה, ראיתי סרטים... גם אני למרות שלא תיכננתי ללדת בבית, הכי אהבתי את סיפורי לידות הבית...
את צודקת, זה בהחלט משהו שעוזר, ואני מתכוונת לעשות, אבל בפעם שעברה זה אמנם עזר לי, אבל במידה מוגבלת. 
כנראה שההכנה העיקרית שנדרשת עכשיו זה סדרת אימונים לאיש, להכין אותו להתמודדות עם כל תרחיש
לצפיה ב-'לי נשמע שכדאי להשקיע בקורס היפנובירתינג'
לי נשמע שכדאי להשקיע בקורס היפנובירתינג
05/05/2016 | 21:12
1
166
הקורס יתן גם לך וגם לבן הזוג בדיוק את הכלים ואת הידע שאת מתארת שהיה חסר בפעם הקודמת. הוא ייתן לכם את הידע והכח להחליט כל החלטה ממקום של ידע וכח. הוא יתן לך את הכלים לחוות לידה רגועה ונוחה, את היכולת להיכנס לבועה שלך בלי לתת לאף אחד להפריע. לצערי 2000 ש"ח לא יספיקו עבור ליווי של דולה או מיילדת, אם את שוקלת ליווי אז אולי דולה מתלמדת. אבל לדעתי קורס היפנובירתינג הוא מה שאת מחפשת ואפילו ישאר לך עודף (קצת עודף).
לצפיה ב-'חושבת על ההיפנו...'
חושבת על ההיפנו...
09/05/2016 | 22:29
106
על ליווי החלטתי לוותר, בין היתר התגובות פה עזרו לי להבין שזה לא באמת מתאים לי, וגם שממילא הסיכוי להספיק להינות ממנו לא גבוה...
לגב ההיפנו, אני חושבת שבתור התחלה אנסה להשיג את הספר והדיסקים, אבדוק כמה אני מתחברת לזה ולפי זה אחליט אם נראה לי שווה להעמיק את התירגול באמצעות קורס או לא... אני באמת לא מספיק יודעת על השיטה.
מה שאני יודעת זה שבלידה הראשונה הייתי באופן טבעי בחלק הראשון מאוד מנותקת ומכונסת בעצמי, בלי לחשוב על זה או להתכוון, פשוט התמקדתי בכל ציר בנשימה ואיכשהו הייתי מאוד בפנים... ורק כשנכנסתי לחדר לידה בפתיחה 9 הפריעו לזה להמשיך ולקרות. לעומת זאת אני לא ממש מתחברת לעולם המדיטציה, ולא בטוחה שמשפטים  ומנטרות יהיו הדבר הכי טבעי עבורי ברגע האמת ומה שיעזור לי להרפות... אולי טכניקות של דמיון מודרך , רק לבד, אבל איכשהו אני לא מדמיינת את עצמי בסערת הלידה מצליחה להוביל את המחשבות שלי ולדמיין פרח נפתח או דימויים מתאימים אחרים. מאוד אשמח להשתכנע אחרת!

ובנימה זו, מישהי מוכרת ספר או דיסקים של היפנו? או משאילה?

לצפיה ב-'החזר על שירותי דולה'
החזר על שירותי דולה
25/04/2016 | 17:24
1
206

היי,
מישהי יודעת האם ניתן לקבל החזר מכללית מושלם?
האם אפשר דרך ביטוח פרטי?

תודה.

לצפיה ב-'רק בכללית פלטינום ובקשר להחזר מביטוח פרטי'
רק בכללית פלטינום ובקשר להחזר מביטוח פרטי
28/04/2016 | 23:42
138
זה תלוי בסוג הביטוח, את צריכה לבדוק ספציפית בשלך.
לצפיה ב-'שאלות לגבי שיליה קדמית'
שאלות לגבי שיליה קדמית
21/04/2016 | 22:57
3
170
היי, שוב אני עם שאלה פה... 
בסקירה נאמר לי שהשליה קדמית...
אני מנסה להתכונן ללידה וללמוד על ירידות דופק ומשמעותן, על מנת פחות להלחץ אם אומרים לי דבר כזה, כי פעם שעברה זה באמת הצליח להכניס אותי ללחץ וגרם לי לשכוח מה שידעתי ( למשל, ששינוי תנוחה יכול לעזור..).
פתאום תהיתי, יכול להיות ששיליה קדמית תקשה על מוניטור בלידה, או תוציא קריאה לא מדוייקת, או תגרום לכך שיראה שיש ירידות דופק גם אם הכל בסדר?
 ושאלה נוספת באותו עניין, יש תנוחות שעדיף להמנע מהן בלידה עם שליה קדמית? נניח,  עמידת שש, יכולה לגרום לקושי למעבר חמצן לעובר או משהוללחץ על השילייה או משהו כזה?

תודה לכל מי שתדע להשיב לי!
לצפיה ב-'בהריון השלישי היתה לי שליה קדמית'
בהריון השלישי היתה לי שליה קדמית
28/04/2016 | 08:42
144
עשיתי כמה וכמה מוניטורים במהלכו (היה הריון מעט מאתגר) ומעולם לא היה קושי.
לצפיה ב-'לא אמורה להיות שום בעיה עם שליה קדמית'
לא אמורה להיות שום בעיה עם שליה קדמית
28/04/2016 | 23:43
1
146
לא בניטור ולא בתנוחות. אם יש ירידות דופק יש ירידות בלי קשר לשליה.
לצפיה ב-'מצויין! תודה לשתיכן על התשובות!'
מצויין! תודה לשתיכן על התשובות!
01/05/2016 | 15:01
18
לצפיה ב-'פסח כשר ושמח'
פסח כשר ושמח
21/04/2016 | 10:51
5
גולשות וגולשים יקרים,
אנו רוצים לאחל לכם חג פסח כשר ושמח!
מי ייתן והאביב יביא עימו התחלות חדשות,
הנאות מתוקות והמון הפתעות מרגשות.

לקראת החג הכנו לכם מהדורה חגיגית וכשרה לפסח
של חם בתפוז.

את כל הקישורים לאייטמים בכתבה תוכלו למצוא (כמו בכל שבוע)
בעמוד הפייסבוק שלנו

חג פסח שמח!
לצפיה ב-'טרגדיה בחיפה: לידת הבית הסתבכה'
טרגדיה בחיפה: לידת הבית הסתבכה
12/04/2016 | 10:21
11
834
טרגדיה בלידת בית: תינוקת לאם תושבת חיפה מתה לאחר שנולדה באמבט מים. צוות מגן דוד אדום פינה אותה כשהיא ללא דופק וללא נשימה לבית החולים רמב"ם בחיפה, תוך כדי פעולות החייאה, אולם מותה נקבע בחדר המיון תוך זמן קצר.

לפי מה שכתוב בכתבות השונות, בת 40 ילדה לידה ביתית, ללא צוות רפואי וללא מיילדת.

איזו מן אמא זו? מה זו החוסר אחריות הזו? את בת 40 שזו במילא לידה בסיכון אז למה לעשות זאת? לידת בית לא בטוחה כמו לידה בבית חולים.
לצפיה ב-'זה הזמן לשפוט?!'
זה הזמן לשפוט?!
12/04/2016 | 10:27
1
411
אישה איבדה את התינוקת שלה!!!
אתה יודעת איזו חוויה נוראית זו? מי את שתשפטי?!
מי אנחנו שנשפוט... חוץ מזה אומרים שהיא הייתה מנוסה. כנראה שכך רצה הגורל.
לצפיה ב-'אאאאהההה הגורל'
אאאאהההה הגורל
12/04/2016 | 19:44
285
ממנו אי אפשר לברוח, בטח אם היא היתה יולדת בבית חולים הגורל היה גורם לזה שהתוצאה היתה אותו דבר
לצפיה ב-'איזה חוסר רגישות, אני בהלם ממך'
איזה חוסר רגישות, אני בהלם ממך
12/04/2016 | 10:27
4
369
תחשבי איזה טראומה נוראית שתלך איתה כל החיים, איך אפשר להאשים אותה?? מסכנה.
יש היום הרבה נשים שיולדות בבית, זה לא כזה נדיר. כל לידה יכולה להסתבך.

לצפיה ב-'יש הבדל בין לידה שמסתבכת אבל יש מסביב רופא ומיילדות'
יש הבדל בין לידה שמסתבכת אבל יש מסביב רופא ומיילדות
12/04/2016 | 17:06
3
304
ומוניטור שבודק את התינוק לבין לידת בית ללא כל אלה.
במיוחד כשמדובר בגיל כה מתקדם.
לצפיה ב-'התינוקת היתה בת שעה וחצי. לא מנטרים תינוק בן שעה +++'
התינוקת היתה בת שעה וחצי. לא מנטרים תינוק בן שעה +++
15/04/2016 | 09:26
2
225
הלידה לא הסתבכה. התינוקת נפטרה שעה וחצי לאחר הלידה. ולצערי גם בבתי חולים זה קורה.
פשוט אף אחד לא מפרסם את זה.
לצפיה ב-'בכי קל לבעלי אג'נדה להגיד את זה '
בכי קל לבעלי אג'נדה להגיד את זה
16/04/2016 | 09:58
1
182
ולא קראתי את כל פרטי המקרה אבל בבית חולים אחרי לידה הולד עובר בדיקה מקיפה אצל רופא וכל העת יש מסביב צוות רפואי.
האם לא יתכן שהיו עולים על בעיה כבר בבדיקה ומצילים אותו? או שלחילופין הצוות הרפואי היה מגיע בזמן אמת לולד ומצליח להצילו?
לא ברור לך שבטוח יותר לעבור לידה בבית החולים למרות הטרנד של בואו נלד כמו פעם? הרי פעם הייתה גם תמותה גדולה יותר.
לצפיה ב-'אף אחת מאיתנו לא יכולה לדעת מה היה קורה לו נולדה בבית חולים'
אף אחת מאיתנו לא יכולה לדעת מה היה קורה לו נולדה בבית חולים
16/04/2016 | 14:42
159
בלי קשר לאג'נדה. לידה בבית ללא מיילדת היא מסוכנת ואני ממש לא תומכת בזה.
ואי אפשר לכלול לידת אנאסיסטד ולידת בית מתוכננת עם מיילדת בית באותו משפט. לידת בית לפי ארגון הבריאות העולמי, כאשר מתקיימים כל התנאים היא יותר בטוחה מלידת בית חולים.אבל, קרה אסון והדבר האחרון שהאשה וקרוביה צריכים עכשיו זה האשמות, ומשפט.
הם צריכים תמיכה וחיבוק חם. 

לצפיה ב-'פשוט מזעזע!'
פשוט מזעזע!
12/04/2016 | 10:29
344
עצוב ממש לקרוא על הבוקר.... אל תשכחו שזאת לא הלידה הראשונה שלה בבית. כנראה חשבה שהכל יעבור בשלום.

לצפיה ב-'אין שכל אין דאגות'
אין שכל אין דאגות
12/04/2016 | 10:38
1
385
מנסים לשחק את עצמם יפי נפש. יולדים בבית בצורה "טבעית" והורגים את התינוקות.
ביזיון!
לצפיה ב-'התגובה שלך שיפוטית ולעגנית ואין לה מקום בפורום הזה.'
התגובה שלך שיפוטית ולעגנית ואין לה מקום בפורום הזה.
15/04/2016 | 09:27
157
זה פורום לידה פעילה וביתית ואת ממש לא חייבת להכנס לפה.
לצפיה ב-'באתי מהראשי - מסכים לגמרי'
באתי מהראשי - מסכים לגמרי
12/04/2016 | 17:04
95
לצפיה ב-'המלצות לדולה'
המלצות לדולה
12/04/2016 | 14:07
5
197
אני עדיין לא סגורה מה בדיוק אני רוצה...
אני יודעת שאני רוצה לנסות לידה בלי אפידורל, כי בלידה הראשונה נראה לי שהאפידורל ממש עיכב את הלידה.
התחלתי לחשוב אולי לקחת דולה, אבל אני עוד לא בטוחה אם מתאים לי שיהיה איתנו עוד מישהו...

בכל מקרה, אני בשבוע 20 ונראה לי שכדאי להתחיל לחפש, ולהתחליט תוך כדי תנועה.

אני מתכוונת ללדת באיכילוב. לא מתחברת לטיפולים כמו הומואופתיה ודומיהם.

יש המלצות?

תודה!
לצפיה ב-'באיכילוב נראה לי שעירית שלום מלווה'
באיכילוב נראה לי שעירית שלום מלווה
13/04/2016 | 09:25
108
היא היתה הדולה שלי בלידה האחרונה, רפלקסולוגית ודולה, יודעת עוד מלא דברים...
אישה מקסימה, חמה ומקצועית.
היא מציעה חבילה שווה שכוללת רפלקסולוגיה לפני הלידה
לצפיה ב-'המלצות לדולה באיכילוב'
המלצות לדולה באיכילוב
15/04/2016 | 09:23
2
151
איפה את גרה? אני ממליצה לקחת דולה שגרה לא רחוק ממך.
באיכילוב יש את בטי גורן, אורית הלפגוט, אנה פרץ, אירית לנדאו, עירית ניצן,כנרת דרור ועוד רבות וטובות.
אם תגידי איזו דולה את מחפשת צעירה- מבוגרת, דתיה- חילונית אוכל לעזור לך להתמקד בשמחה.
גם אני מלווה הרבה מאד באיכילוב אבל עד ספטמבר אין לי מקום.
בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
17/04/2016 | 15:39
1
109
אני גרה בתל אביב.
בעיקרון, נראה לי שיהיה לי יותר נוח חילונית, צעירה (אבל יש לי הרגשה שהגיל פחות משמעתי לי).
פחות מתחברת לצד ה"רוחניקי" יותר (ויסלחו כל המשתתפות, אין לי כוונה להעליב).
לצפיה ב-'זה בסדר גמור'
זה בסדר גמור
18/04/2016 | 20:57
123
דברי עם טלי כהן, אריאלה רנקוביץ, בטי גורן, אורית הלפגוט, אנה פרץ.
מישהי מהן בטוח תתאים.
בהצלחה.
לצפיה ב-'הי, אני מלווה באיכילוב'
הי, אני מלווה באיכילוב
30/05/2016 | 08:27
82
אני חילונית וצעירה יחסית אך מנוסה מאד.
אם תרצי, אשמח לעמוד לרשותך.
אריאלה רנקביץ, דולה מוסמכת
052-8219541
לצפיה ב-'חם בתפוז'
חם בתפוז
14/04/2016 | 14:20
28
סופ"ש נעים!
את כל האייטמים שבכתבה תוכלו למצוא בעמוד הפייסבוק שלנו-
לצפיה ב-'המלצה לשיאצו כמזרז לידה'
המלצה לשיאצו כמזרז לידה
05/04/2016 | 09:34
2
99
היח אני בשבוע 41+2 ושום דבר לא זז. בסוף 40 עשיתי רפלקסולוגיה שמיועד לזירוז אבל מאוד כאב לי בנקודות מסויימות לאחר הטיפול ועד היום. האם יש המלצות  למטפלת בשיאצו כמזרז לידה?? 
עדיפות לאזור המרכז והשפלה
תודה
לצפיה ב-'נסי את שרון כהן מחולון'
נסי את שרון כהן מחולון
06/04/2016 | 09:17
64
לא התנסיתי אישית אבל היא היתה שמורה לי מהמלצות של כמה חברות למקרה שדברים לא יתקדמו.
לצפיה ב-'מצטרפת להמלצה על שרון המקסימה ומוסיפה'
מצטרפת להמלצה על שרון המקסימה ומוסיפה
07/04/2016 | 09:36
70
את כרמי מרציאנו בתל אביב וגילה רונאל ביפו.
בהצלחה
לצפיה ב-'לידה טבעית או פעילה בבייבי בום?'
לידה טבעית או פעילה בבייבי בום?
26/03/2016 | 13:19
8
421
היי, מודה שלא צפיתי בסדרה, וגם אין לי יותר מדי סבלנות לצפות בה... אבל כן אשמח לראות אם היה בעונה האחרונה במאיר לידה פעילה או טבעית...
מישהי ראתה ויכולה לחסוך לי עונה שלמה של לידות סטטיות בשכיבה?
לצפיה ב-'לא ראיתי בעצמי אבל היתה לידת בזק'
לא ראיתי בעצמי אבל היתה לידת בזק
26/03/2016 | 23:53
5
369
אחת. אז סביר שלא היתה מאולחשת אבל אין לי מושג באיזו תנוחה ילדה.
לצפיה ב-'מבאס...'
מבאס...
27/03/2016 | 07:14
4
286
תודה על התשובה!
כמה חבל, בית חולים שמתהדר בחדרי לידה טבעית בחינם, ואפילו לא משדרים לידה אחת כזו... זה כנראה אומר משהו לגבי המציאות שם.
ומצד שני, יכול להיות שנשים שרוצות לידה טבעית יודעות שנוכחות של מצלמה רק תפריע להן ולכן אין כאלה בתכנית...?
לצפיה ב-'לדעתי זאת הנקודה'
לדעתי זאת הנקודה
27/03/2016 | 09:30
3
362
ובנוסף בלידות טבעיות הנשים הרבה פעמים ערומות וזה לא יכול להופיע בפריים טיים.
אני מזמינה אותך להיכנס לאתר שלי ולראות סרט של לידה טבעית שליויתי ממש לא מזמן. לעומת הסרט הראשון שבו האשה היתה חלק גדול מהזמן עם אפידורל בלידה הזאת היה קשה מאד למצוא קטעים מספיק צנועים. זאת היתה לידה פעילה, טבעית, מעצימה אבל אשה ערומה במקלחת זה לא משהו שמצטלם טוב.
לצפיה ב-'סרטים מקסימים ומרגשים!'
סרטים מקסימים ומרגשים!
28/03/2016 | 08:16
2
232
תודה על הקישור!
אני חושבת שזו דווקא דוגמה שזה כן יכול להצטלם טוב, עם קצת צנזורה וקצת עריכה (:
אגב, אפשר לשאול באיזה בית חולים היו הלידות האלה?
לצפיה ב-'באיכילוב. בלידה השניה תכננו על החדר הטבעי אבל היה תפוס'
באיכילוב. בלידה השניה תכננו על החדר הטבעי אבל היה תפוס
29/03/2016 | 08:35
1
82
לצפיה ב-'באיכילוב (שתיהן) . בלידה השניה הם נרשמו למרכז הטבעי'
באיכילוב (שתיהן) . בלידה השניה הם נרשמו למרכז הטבעי
29/03/2016 | 08:37
210
אבל כשהגענו היה תפוס, אז ילדנו בחדר רגיל.
לצפיה ב-'אם את מעוניינת לראות לידות טבעיות'
אם את מעוניינת לראות לידות טבעיות
28/03/2016 | 14:45
1
314
ממליצה על הסדרה "לידה בשטח"
לצפיה ב-'אחפש, תודה!'
אחפש, תודה!
30/03/2016 | 10:34
167
האמת היא שיש מאחורי שעות של סרטי לידות בית וטבעיות שראיתי לקראת הלידה הראשונה. סתם תהיתי, חשבתי, בגלל שאני כנראה אחד במאמר, אם יש משהו כזה משם. מבינה שלא, לצערי.

לצפיה ב-'מעוניינת לרכוש את הספר לידה פעילה'
מעוניינת לרכוש את הספר לידה פעילה
27/03/2016 | 09:13
6
126
אני מאזור השפלה- הדרום, אבל גם אם אתן רחוקות יותר אשמח לשמוע- אולי אמצא דרך להעביר.

תודה,
טלי׳ה
לצפיה ב-'אף אחת?'
אף אחת?
28/03/2016 | 12:30
1
46
מבטיחים לתת לספר בית חם ואוהב :)

טלי׳ה
לצפיה ב-'אני צריכה את שלי (:'
אני צריכה את שלי (:
28/03/2016 | 13:13
97
אבל מציעה לך לבדוק בסיפרייה העירונית שלך אם יש להם...
אני הופתעתי לגלות כמה ספרים בנושא הורות שעניינו אותי מצויים בספרייה העירונית ובחינם, וכל כך שמחתי שלא קניתי אותם כי חלקם אחרי זה התברר לי שאני בכלל לא מתחברת אליהם, ולאלה שכן התחברתי - הספיק לי לקרוא אותם ולהחזיר את הספר... מאוד יכול להיות שתוכלי להשאיל את לידה פעילה בספריה, ואם יהיה לך מזל ואף אחת נוספת לא תבקש להשאיל אותו, הוא יוכל להשאר אצלך לא מעט זמן (:
לצפיה ב-'היי, אשמח להשאיל לך...אני מרחובות'
היי, אשמח להשאיל לך...אני מרחובות
28/03/2016 | 13:43
17
לצפיה ב-'מוזמנת לקנות ממני. גרה בבני ברק'
מוזמנת לקנות ממני. גרה בבני ברק
04/04/2016 | 22:13
77
מוכרת ב 40 שקל.בהצלחה
לצפיה ב-'לי יש את הספר'
לי יש את הספר
09/04/2016 | 22:21
1
105
לרוב הוא מסתובב בין יולדות שלי ועכשיו יש אצלי אפילו 2 
בקיצור- דברי איתי, גם אני מאזור הדרום- שפלה
לצפיה ב-'תודה רבה! כבר קניתי ממיתר 400'
תודה רבה! כבר קניתי ממיתר 400
10/04/2016 | 10:44
18
לצפיה ב-'מחקר בנושא קשר אם-תינוק'
מחקר בנושא קשר אם-תינוק
27/03/2016 | 09:19
66
היי בנות,
אני אמא לתינוק בן שנה וסטודנטית לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית.
במסגרת עבודת הגמר שלי, אני חוקרת את הקשר שמפתחת האמא אל התינוק הראשון שלה.
המחקר מיועד לנשים שנמצאות בהריון ראשון בשליש השלישי (שבוע 27 ואילך).
*** בין הנשים שישתתפו במחקר תוגרל חבילת ספא זוגית מפנקת !!! ***
מדובר על מילוי שאלונים באופן אנונימי בשני שלבים: בהריון ומספר חודשים לאחר הלידה.
הקישור לשאלון:

https://ruppin.eu.qualtrics.com/SE/?SID=SV_9ZHYzJz...
המון תודה לכל מי שתקדיש מזמנה!
לצפיה ב-'מענק לידה ליולדות הבית '
מענק לידה ליולדות הבית
10/03/2016 | 10:49
5
269
מסתמנת תמיכה בהצעה בועדת השרים לחקיקה
לצפיה ב-'אבל הסכום העיקרי 12,700 עדיין לא ניתן ליולדות הבית'
אבל הסכום העיקרי 12,700 עדיין לא ניתן ליולדות הבית
15/03/2016 | 18:56
4
219
אז יש צעד קדימה וזה מאד משמח אבל השינוי יהיה רק ביום שיולדות הבית יקבלו את הסכום שבית החולים מקבל על כל יולדת 12,700! כי מענק הלידה 1700 לילד ראשון , 700 ליד שני ו-500 מילד שלישי ומעלה זה סכום זניח לעומת מה שבאמת מגיע לכל יולדת בית לקבל.
לצפיה ב-'כן, אבל....'
כן, אבל....
16/03/2016 | 09:12
3
170
אולי לא את ה-12.7K במלואם אבל כן כיסוי להוצאות של לידת בית. הסכום הנ"ל אמור לכסות עלות של ימי אשפוז ליולדת וליילוד + הוצאות הכרוכות בלידה (חדרי לידה והכרוך בכך).

בהחלט זה צעד קדימה, חלקי אבל קדימה.
לצפיה ב-'כיסוי להוצאות של לידת בית?'
כיסוי להוצאות של לידת בית?
16/03/2016 | 18:35
2
169
איך בדיוק? 1700ללידה ראשונה? 700 לשניה? 500 משלישית והלאה? לידת בית עולה מינימום 5000 ש"ח אם לוקחים רק מיילדת, לא קונים שום ציוד ולא לוקחים דולה..
לצפיה ב-'לא הבנת אותי '
לא הבנת אותי
17/03/2016 | 07:51
1
150
התכוונתי שאני לא בטוחה שצריך להעביר ליולדות בית 12.7K אבל כן צריך לכסות את עלות לידת הבית שהיא לרוב נמוכה מכך (אלא אם לוקחים רופא).

מענק הלידה הוא בדיחה בכל מקרה... כי בילד השני והשלישי שלי נדרשתי לפחות משאבים? ממש לא...
לצפיה ב-'לפעמים, אך לפעמים לא רחוקה מכך'
לפעמים, אך לפעמים לא רחוקה מכך
17/03/2016 | 10:26
130
אם יולדים בג'הרה או בבית יולדות. אני חושבת שצריך לתת את ההחזר למול קבלות. 
בכל מקרה הצעד שנעשה הוא מבורך אבל הדרך לצדק ושויון עדיין רחוקה לצערי.
לצפיה ב-'קישור להרפיה ללידה קלה וטובה'
קישור להרפיה ללידה קלה וטובה
16/03/2016 | 10:08
1
158
כאמא לחמישה ילדים, במשך השנים חיפשתי הרפיה טובה. בעברית. משהו שאפשר לשמוע במהלך חודש תשיעי ובעיקר, משהו שאפשר לקחת איתי ללידה. שאוכל לעטוף את עצמי במילים רכות. מחזקות. 
בסופו של דבר, הכנתי לעצמי הרפיה.
החלטתי לשתף עוד נשים בטוב הזה שעבר דרכי.
שתהיה לכן לידה טובה. שמחה.
ידיים מלאות אמן.
לצפיה ב-',תודה על הקישור.'
,תודה על הקישור.
16/03/2016 | 18:40
55
להרפות זה כל הסוד ללידה טבעית, טובה ומעצימה.
הגוף יודע מה לעשות , אנחנו פשוט צריכות להרפות ולתת לגוף ולתינוק לעשות את שלהם.

לצפיה ב-' נפתח פורום שי חי '
נפתח פורום שי חי
15/03/2016 | 16:27
7
פחות מחודש אחרי שהחלה העונה הנוכחית של "האח הגדול" של זכיינית ערוץ 2 קשת, היה ברור כי מדובר בדמות ריאליטי שלא ראינו כמוה.
כשיצא בסופ"ש האחרון מבית האח הגדול העניין במתמודד השנוי במחלוקת הלך וגדל הרבה יותר מאשר בתוכנית עצמה.

אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן במתמודד האהוב עכשיו בפורום שי חי:
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2563

ביקשתם - קיבלתם!
לצפיה ב-'רשימת מדיניויות כל הבתי חולים בארץ בנושא לידות עכוז'
רשימת מדיניויות כל הבתי חולים בארץ בנושא לידות עכוז
13/03/2016 | 10:35
108
להלן לינק המפרט את המדיניות של כל אחד מהבתי החולים בארץ לגבי לידות עכוז. אלו הודעות שבתי החולים סיפקו בעצמם:

http://www.vbac-israel.co.il/faqs/breech-protocols.html
לצפיה ב-'לידה רביעית טבעית'
לידה רביעית טבעית
12/03/2016 | 08:51
3
269
אני לקראת לידה רביעית בשאיפה לטבעית, אחרי 3 לידות שהיו מורכבות גם בגלל תגובה שלילית לאפידורל.
בראש אני מאוד סומכת על הגוף, הצלחתי למשוך בלידות בלי אפידורל, אבל אני חוששת מאוד שיגיע הרגע, בפתיחה 7/8 שכבר מרגישים שאי אפשר...ואני חושבת גם על סיטואציה שאצטרך תפרים בלי אלחוש?? וכל שלב יציאת התינוק... יש לי פנטזיה שלידה רביעית תתקדם מהר יותר ואני אלד בחדר טבעי... אשמח לשמוע מכן אמירות מחזקות והתייחסות לחששות וכמובן טיפים- מה עזר ברגעים הקשים
לצפיה ב-'לגבי תפירה בלי אפידוראל -'
לגבי תפירה בלי אפידוראל -
12/03/2016 | 20:12
229
זה לא אומר תפירה בלי אילחוש. מקבלים זריקת הרדמה מקומית.
אם את מרגישה שהתפירה מתחילה לכאוב לך, אל תתביישי ותבקשי חידוש של ההרדמה.

ולגבי שלב יציאת התינוק - בלידה הראשונה שהייתה אומנם עם אפידוראל, אבל נתתי בוסטים בודדים לאורך 6-7 שעות לידה, ובמשך שעתיים או יותר של לחיצות לא נתתי בוסטים בכלל, כך שביציאת הראש כבר לא היה כמעט אילחוש - זה שרף וקצת כאב אבל לא נורא ונגמר מהר. בלידה השניה שהייתה לידת בזק נטולת אפידוראל - לא זוכרת שהרגשתי משהו, הייתי כולי בצירים ובלחיצות.
לצפיה ב-'טיפים ללידה'
טיפים ללידה
13/03/2016 | 08:15
195
אני ממליצה לך לתרגל טכניקות הרפיה. להגיע ללידה רגועה, לחוות את הרגע ולא לחשוב מה יהיה אחר"כ. להכין את המלווים עם כלים לעזרה בזמן הלידה. אם מקפידים על נשימה והרפיה הצירים לא מאד כואבים ובקשר ליציאת התינוק, סביר שאם תהייה מרוכזת וקשובה לגוף זה יהיה מהיר. אני מקווה שלא תצטרכי תפרים אבל אם כן, נותנים אלחוש מקומי.
לצפיה ב-'שמעת על היפנובירתינג?'
שמעת על היפנובירתינג?
09/04/2016 | 22:29
81
נשמע שזה ממש יתאים לך...
שיטה שמתמקדת בחשיבה חיובית, שינוי התפיסות הקודמות שלנו על הלידה.
השיטה עוזרת להגיע ללידה רגועה וחווייתית יותר.
שווה לך להכנס לאתר של "פשוט ללדת" ולקרוא על זה קצת.
יש שם המון משפטים מחזקים וחיוביים והרבה הכנה רגשית ומנטלית.
אני מדריכת הכנה ללידה בשיטה הזו, אשמח לענות לך על שאלות אם יהיו לך.
מוריה הברמן (חפשי אותי בפייסבוק...)
לצפיה ב-'ילדתי עכוז בביקור חולים ב-2014'
ילדתי עכוז בביקור חולים ב-2014
10/03/2016 | 20:36
1
223
אחרי ניסיון היפוך כושל בתל השומר, סירבתי לקבוע טור לניתוח קיסרי והחלטתי לנסוע מהמרכז כדי ללדת בביקור חולים (שערי צדק) בירושלים, ששמעתי שהם היחידים שלא הפסיקו לידות עכוז בעקבות המחקר המפורסם שקבע שקיסרי כרוך בפחות סיכונים לעובר.

הגעתי מבלי לדעת אם באמת יאפשרו זאת, אבל אחרי אולטרה סאונד אישרו את בקשתי ללדת עכוז בידיעה שאם לא ילך, אצתרך קיסרי חרום ושצריך לעשות חתך.הכל הלך בקלות עד שהראש נתקע. הרופאה המדהימה, ד"ר חווה שרייבר, נאלצה להוציא אותו אם מלקחיים והצילה אותו. כשיצא הוא לא נשם אבל התאושש לבד ותודה לאל הכל היה בסדר.

בהחלט לקחתי סיכון ורק בגלל שנפלתי על רופא מאוד מנוסה בלידות עכוז ולידות מלקחיים--מעט מאוד רופאים בעלי שני הכישורים האלו--היה בסדר לדעתי.

לידה ראשונה עכוז זה בהחלט יותר מסוכן, אבל ביקור חולים (שהיום חלק משערי צדק) הם הכי מיומנים בלידות עכוז.

יש להזכיר שזה בי"ח חרדי, והייתי החילונית היחידה בין הילודות, אבל קיבלתי יחס חם גם מיהולדות וגם הצוות. חדרי לידה שם מודרנים והאוכל היה ממש טעים! מקווה ללדת שם גם בעתיד.

בנוסף, רופא שלי סיפר שהוא מיילד בתל השומר וקראו לו מהבית לבוא ללידת עכוז לאישה חרידית שסירבה ניתוח. אבל אפילו הוא אמר לגבי סיפור הלידה שלי שלא כל מי שמיומן בלידת עכוז מיומן גם בלידות עכוז אם מלקחייים.

מאתר VBAC-ISRAEL (מדיניות ביקור חולים לגבי לידות עכוז):
''בבית החולים מאפשרים לידות עכוז. נכון לשנת 2010 שיעור הלידות הנרתיקיות במצג עכוז עמד על 42%.
ישנו ניסיון של למעלה מ 1400 לידות עכוז בבית החולים. שיעור ההצלחה עומד על 74%, כלומר 1100 נשים ילדו עכוז נרתיקית ונמנעו מניתוח קיסרי.

בית החולים הוא מהמובילים בעולם בהיפוך חיצוני.

מומלץ לעשות היפוך כשלב ראשוני, היפוך חיצוני מבוצע ע"י לדר' פולק. במידה ולא מצליח מגיעים להתייעצות. 

תנאים: רצון היולדת, יולדת שמוכנה לשתף פעולה, עובר קטן מ 3500 גר', תנוחת עכוז frank breech, נוכחות רופא מנוסה ומיומן, תנאים מתאימים של צוואר הרחם.''
לצפיה ב-'מעודד מאד.'
מעודד מאד.
11/03/2016 | 19:17
116
אכן מיילדים עכוז בביקור חולים (אפילו בלידה ראשונה). לפני חודש יילדו אשה עכוז בתה"ש, זאת לא היתה הלידה הראשונה שלה. וגם בלניאדו ובמעייני בחלק מהמיקרים מיילדים עכוז.

מנהל/ת הפורום

אודות:
ד"ר הלוי אילן, מומחה ברפואת נשים ומיילדות. בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב. סיים התמחותו בבית חולים ליס. בעל נסיון כרופא מיילד של 20 שנה בחדר
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

--

פורומים

בעלי מקצוע

ד
ד"ר אילן הלוי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום