לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1112911,129 עוקבים אודות עסקים

פורום לידה פעילה וביתית

בפורום נספק תמיכה ומידע לכל אישה שרוצה ללדת בבית או ללדת לידה פעילה וטבעית בבי"ח.
לידה פעילה, היא לידה שבה היולדת מחוברת לתהליך הלידה, קשובה לצורכי הגוף שלה ופועלת על פיהם. זו לידה טבעית, ללא משככי כאבים ועם מינימום הפרעות והתערבויות לא הכרחיות.
בפורום נמספק תמיכה וייעוץ בנושא, אתן מוזמנות לשתף.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לידה פעילה וביתית

בפורום נספק תמיכה ומידע לכל אישה שרוצה ללדת בבית או ללדת לידה פעילה וטבעית בבי"ח.
לידה פעילה, היא לידה שבה היולדת מחוברת לתהליך הלידה, קשובה לצורכי הגוף שלה ופועלת על פיהם. זו לידה טבעית, ללא משככי כאבים ועם מינימום הפרעות והתערבויות לא הכרחיות.
בפורום נמספק תמיכה וייעוץ בנושא, אתן מוזמנות לשתף.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'סקר - מה לדעתכן עדיף? לדמיין לידת חלומות או להמנע מזה?'
סקר - מה לדעתכן עדיף? לדמיין לידת חלומות או להמנע מזה?
11/07/2016 | 14:11
4
147
היי,
זו שוב אני חופרת פה (:
בעקבות ההודעה של אחרוןחביב בפורום השכן על לידת החלומות שהתגשמה לה, התחלתי לחשוב עם עצמי  על לידת החלומות שלי ולנסות לדמיין אותה...
ואז נתקלתי במאמר על שיטת "ללדת מבפנים" birthing from within... ושם דובר על זה שלחלימה של לידה מסויימת שהיא לידת החלומות יש חיסרון גדול, והוא שיכול להיות שהיא לא תתגשם, ואז מתלווה לזה תחושה קשה של אכזבה..
ותהיתי, מה עדיף? לחלום לידה או לקוות לטוב בלי זה...?
פעם שעברתי דמיינתי שאני מעבירה ברוגע שעות של צירים, מתמודדת איתם, נכנסת למים, בסוף הכל קרה מאוד מהר, ושום דבר מזה לא היה כמו שדמיינתי, ולא היה לי פשוט לקבל את זה, כל הזמן אמרתי ש"הכל קורה כל כך מהר"...
מה דעתכן?
 
לצפיה ב-'לדעתי לדמיין את לידת החלומות ולהבין שלא הכל קשור בנו ולפעמים'
לדעתי לדמיין את לידת החלומות ולהבין שלא הכל קשור בנו ולפעמים
12/07/2016 | 06:01
114
דברים קורים לא בדיוק כמו בתוכניות.
כאשר אנחנו מדמיינות משהו אנחנו בעצם מייצרות מציאות. אני מאמינה מאד גדולה בכך שאם תחשבי ותדמייני לידה טובה הגוף שלך והתינוק יקבלו את המסר הזה וזה יקרה. סביר שלא בדיוק כמן שדמיינת (אולי יותר טוב) אבל מסר חיובי לעצמך לתינוק ולגוף תמיד עוזר (חשוב להתרכז ולדמיין מה את רוצה ולא מה את לא רוצה)
לצפיה ב-'לדמיין את לידת החלומות'
לדמיין את לידת החלומות
12/07/2016 | 11:19
93
כי מחשבות יוצרות מציאות וגם דמיון... ויחד עם זאת לדעת שכל תוכנית היא בסיס לשינויים ושאין לנו באמת שליטה על כל מה שקורה ולכן במידה ובלידה דברים קורים אחרת ממה שדמיינתי, אז אחרי האכזבה, לעצור, לנשום, ולומר לעצמי, אוקיי זה לא מה שרציתי אבל איך עם המציאות החדשה אני עושה הכי טוב שאני יכולה
 
 
לצפיה ב-'יש לדמיין, יש לצפות, יש לקוות ויש להתכוונן'
יש לדמיין, יש לצפות, יש לקוות ויש להתכוונן
18/07/2016 | 15:26
67
אפשר לדמיין סיטואציות חיוביות והתמודדות חיובית. לא לצפות כי אי אפשר לדעת באמת מה יהיה ואיך יהיה. 
להתכוונן - זאת אומרת לעבוד מהראש - מאד כדאי בעיני, עבודה מנטלית של אמונות חיוביות בקשר ללידה, לתהליכים נכונים ובריאים בלידה, בקשר ליכולת שלנו ללדת. 
התיחסות לכאב ככאב ולא כסבל. 
ולדעת שגם אם דברים משתנים יש לנו את היכולת לזרום עם השינוי ולהתאים את עצמינו למצב שנוצר
לצפיה ב-'יש בעיתיות בקביעה מהי הלידה הרצוייה '
יש בעיתיות בקביעה מהי הלידה הרצוייה
29/08/2016 | 23:22
40
זה נכון. כאשר דברים מסתדרים אחרת ממה שרצית את נותרת עם תחושת אכזבה מסוימת.
אם את מקווה ללידת בית טובה - ומסיימת בקיסרי - אז האכזבה היא אובייקטיבית, צפויה, ואי חלימה בוודאי לא תוכל למנוע אותה. על אחת כמה וכמה במקרים קשים באמת.
אבל אני מצאתי את עצמי מסיימת בתחושה של אכזבה לידה בית מדהימה - שהיתה קצרה ממה שתכננתי. וגם לא שחררתי בה שליטה כמו שרציתי. נשים רבות היו נותנות המון בשביל לידה כזו ואילו אני היתי מתוסכלת כי הרגשתי שלא 'חוויתי' את הלידה מספיק -
ועל זה נאמר פכככככחחחחח.
במשקפי הזמן והפרופורציה - כדאי לשחרר את התסריטים. לקוות ללידה טובה- בטח. אבל אפשר לתת לחיים להפתיע אותך ולספק לך את הלידה הטובה בגרסה שלך - ולא בזו שתסרטת לעצמך. המציאות טובה יותר, תני לה לקרות.
 
לצפיה ב-'מחפשת את הטלפון של ליהי עמיצור לובל'
מחפשת את הטלפון של ליהי עמיצור לובל
12/07/2016 | 09:58
2
97
כל הטלפונים שמפורסמים ברשת לא זמינים.
איך משיגים אותה?
תודה
לצפיה ב-'נסי לפנות אליה בפייסבוק'
נסי לפנות אליה בפייסבוק
15/07/2016 | 18:25
47
אבל נראה לי שהיא בחופשה בחו"ל
לצפיה ב-'היא לא בארץ'
היא לא בארץ
15/07/2016 | 21:02
97
לכן הטלפון שלה לא זמין. לא תהיה כל הקיץ.
לצפיה ב-'תוכנית לידה - אשמח לדעתכן'
תוכנית לידה - אשמח לדעתכן
27/06/2016 | 08:58
9
300
היי,
התחלתי לכתוב תכנית לידה. רציתי שהיא תהיה כמה שיותר ממצה ונקודתית, בנקודות קצרות וברורות, ושתכנס בעמוד אחד עם פונט גדול. מכיוון שנראה לי שהדרישה למיילדת שמוכנה לקבל לידה שלא בשכיבה אומרת כמעט הכל, לא הכנסתי דברים שנראים לי מובנים מאליהם  - שינסו לא לחתוך אותי אלא להשתמש בשמן, שאני לא מעוניינת באפידורל וכו'..
גם לא כתבתי שאני לא מעוניינת לקבל כותונת בית חולים כי זה משהו שמאמינה שאצליח להגיד ברגע האמת, וגם אם לא - זה מהדברים שנראים לי פחות קריטיים... לעומת זאת חשוב לי שבמצב שנניח יש ירידות דופק (אמן אמן שהפעם לא יהיה שום דבר כזה) במקום שילחיצו אותי כמו פעם שעברה, ישכיבו אותי , יחברו ישר מוניטור פנימי, יתנו לי כמה דקות להתפקס ולהרגע, לנסות לשנות תנוחה, אולי לבקש שיחליפו  מוניטור... ואם כל זה לא עוזר - נעבור לשיטה שלהם, אבל גם כן לא בשכיבה (אפשר בכלל במוניטור פנימי להיות על שש על המיטה? למה לא בעצם?)
אשמח לשמוע לדעתכן... יש משהו שחסר? יש משהו שמיותר? יש משהו שכדאי לדייק את הניסוח שלו?
 
 
"שלום,
שמי X ונמצא איתי בעלי Y.
חשוב לי שתדעו שזוהי הלידה ה-2 שלי, לידה קודמת הייתה במאיר- לידה מאוד מהירה – 6 שעות מציר ראשון, כשעה וחצי מהגעה למיון יולדות (עם ואקום, ללא אפידורל).
מאוד אשמח אם תוכלו להתחשב בבקשותיי הבאות:
o      בקבלה (ובכלל) אשמח אם המוניטור לא יבוצע בשכיבה אלא עמידה/ ישיבה, ובהמשך ככל שיתאפשר – מוניטור לסירוגין או אלחוטי.
o    אבקש כי המיילדת שתלווה אותי תהיה עם אוריינטציה טבעית ונכונות ושמחה לקבל את הלידה בתנוחות שאינן שכיבה.
o      אשמח ללדת בחדר הטבעי. אם לא ניתן מכל סיבה שהיא, אבקש לקיים פרוטוקולים דומים ככל האפשר לחדר טבעי בחדר רגיל (ניטור לסירוגין, תנועתיות, לא לפתוח וריד)
o      אודה לשמירה על אווירה רגועה ושקטה בחדר הלידה.
o      אבקש שכל התערבות שאינה מקרה חירום תיעשה לאחר שתיידעו אותי ותקבלו הסכמתי (בדיקה פנימית, פתיחת וריד, סטריפינג, מוניטור פנימי, חתך חיץ וכד'...).
o      ככל שיהיה צורך בפרוצדורה רפואית ויתאפשר מבחינה רפואית, אבקש לקבל מס' דקות לבד עם בן זוגי להתייעצות. אשמח אם מיילדת תוכל להכווין אותי לשינויי תנוחות שיוכלו לסייע למנוע התערבויות.
 
לאחר הלידה:
o      אנא המתינו מספר דקות עם חיתוך חבל הטבור, והציעו לבעלי Y לעשות זאת אם ניתן והוא ירצה.
o      אנו מעוניינים באפס הפרדה.
                                           תודה מכל הלב על ההבנה ושיתוף הפעולה
                                              
לצפיה ב-'אגב, חושבות שיש טעם לפגוש מיילדת?'
אגב, חושבות שיש טעם לפגוש מיילדת?
27/06/2016 | 12:04
1
172
יש למאיר שירות של פגישה עם מיילדת ל-30 דקות לצורך כתיבת תוכנית לידה. חינם.
הייתי בהריון הקודם, מיותר לציין שתוכנית הלידה, שנעשתה על גבי הטופס שלהם, לא הספיקה לצאת מהתיק (הפעם מתכננת להביא אותה ביד יחד עם התיק מעקב הריון, ושוקולדים או סוכריות לשם הנחמדות- מי יודע, אולי זה יעזור...).
 
הפעם יש לי כבר בראש בצורה די ברורה מה אני רוצה שיהיה בתוכנית הלידה (ומעדיפה להיעזר בכן כדי לשפר אותה), ולכן אין לי כאילו מה להגיע למפגש שנועד להכין תוכנית כזו. אתן חושבות שיש טעם לקבוע כזה מפגש, ופשוט לבוא עם התוכנית המוכנה שלי , פשוט כדי לשאול את המיילדת מה דעתה, מה הסיכוי שהם יתחשבו בבקשות שלי, אולי לנסות קצת להעלות דברים שהפריעו לי בלידה הראשונה? לא בא לי סתם לבזבז את הזמן שלי ושל המיילדת, ותוהה אם יהיה טעם בכזה מפגש, או שזה באמת יהיה סתם, כי ממילא הכל תלוי במיילדת שתקבל אותי כשאגיע לחדר הלידה...
לצפיה ב-'הייתי הולכת לפגישה'
הייתי הולכת לפגישה
02/07/2016 | 07:43
125
רק בגלל הסיכוי הקטן שהמיילדת אותה תפגשי תהיה המיילדת שתפגוש אותך בלידה
(ליויתי זוג שזה קרה לו וזה היה מגניב)
לצפיה ב-'לא יודעת כמה החלק על הקבלה רלוונטי'
לא יודעת כמה החלק על הקבלה רלוונטי
27/06/2016 | 14:24
1
156
כשאני הייתי במצב לדבר על תכנית הלידה זה היה רק מול המיילדת בחדר הלידה. במיון עצמו היו כמה אחיות וכל פעם אחת אחרת טיפלה בי. כשהוחלט על העלאה לחדר לידה ביקשתי שיציינו לידה טבעית על מנת שאצוות למיילדת מתאימה. לפני כן זה לא היה רלוונטי.
 
מה לגבי חיסונים (צהבת וויטמין K)? משחת עיניים? לציין הנקה בלבד על העריסה אם רלוונטי, ביות?
לצפיה ב-'דווקא החלק שאחרי הלידה קצת פחות קריטי לי...'
דווקא החלק שאחרי הלידה קצת פחות קריטי לי...
28/06/2016 | 07:40
134
היי מיטמיט, תודה על התגובה!
יכול להיות שאת צודקת, אני באמת לא יודעת באיזה שלב מחליטים איזה מיילדת תצוות למי... נראה לי שבאמת זה הדבר הכי קריטי - מי המיילדת.
פעם שעברה פשוט יצא שהייתי בקבלה כמעט אותו זמן כמו בחדר הלידה. בקבלה דווקא "הרשו" לי לשבת במיטה למוניטור (לא בלי "פרצופים"), בחדר הלידה כבר לא... המעבר מהקבלה לחדר הלידה היה כשהמיילדת בקבלה קלטה שאני כבר בפתיחה שקפצה בדקות מ-4 ל-8.5 או 9, ואז פשוט הכניסו אותי בטיל לחדר הלידה הראשון שהיה בנמצא בלי שהספקתי לקלוט מה קורה, ואז כבר הייתי בשלב הרבה פחות תקשורתי... לכן חשוב לי לנסות ולהעביר את עיקרי הדברים למי שאספיק, בתקווה שתעביר את זה גם הלאה (כמובן שאביא מס' העתקים ובעלי יהיה ממונה על חלוקתם...)
לגבי חיסונים- אנחנו דווקא מהמחסנים P: אני כותבת שאנחנו רוצים אפס הפרדה- פתחו שם מחלקה חדשה של אפס הפרדה, שהיא גם כמובן ביות מלא. פעם שעברה למרות שלא הספקתי להוציא את תכנית הלידה לא הייתה בעיה אחרי הלידה להבהיר שאנו לא מעוניינים במוצץ ופורמולה אלא הנקה בלבד, וכיבדו את הבקשות (ובכלל אחרי הלידה השהות בבית החולים דווקא הייתה די בסדר והתחשבו ברצונות ודרישות, מה גם שאחרי שהלידה מסתיימת אז את די חוזרת לעצמך ומצליחה יותר לתקשר את הרצונות שלך גם בלי שתצטרכי בשביל זה דף...)
לצפיה ב-'נשמע טוב התוכנית שכתבת, תוהה עד כמה יש לזה השפעה כשמגיעים ל'
נשמע טוב התוכנית שכתבת, תוהה עד כמה יש לזה השפעה כשמגיעים ל
29/06/2016 | 15:30
1
129
בית חולים. בדר"כ יותר מאמינה בתקשורת בינאישית. אבל אולי באמת אם מגיעים לבית חולים במצב לא תקשורתי לפחות אפשר לומר בחיוך שאני לא מסוגלת לדבר ולכן כתבתי מראש, ליתר בטחון... 
נראה לי שאני אעתיק ממך די כיסית את מה שחשוב גם לי (חוץ מהחלק של הלידה הקודמת )
אני הייתי מוסיפה בקשה למעט ככל האפשר בבדיקות פנימיות אלא אם כן יש צורך רפואי ממשי.
לצפיה ב-'צודקת, תודה!'
צודקת, תודה!
30/06/2016 | 07:53
85
 היי, תודה!
ברור שעדיף תקשורת בינאישית, פשוט מפחדת שהכל אצלי יהיה מהיר כמו בפעם הקודמת ויצא שלא הצלחנו לתקשר את הרצונות שלנו בצורה מספיק ברורה (ובשלב מספיק מוקדם - כי כשאמרתי שאני לא רוצה ללדת בשכיבה זה אחרי שכבר הייתה לי מיילדת שלא הסכימה).
צודקת, אולי באמת אוסיף את החלק על מיעוט בבדיקות פנימיות... חשבתי על זה, לא בטוחה למה בסוף לא הכנסתי. האמת שבלידה הראשונה לא הרגשתי שהיו יותר מדי כאלה, אבל יכול להיות שאני כבר לא זוכרת אותן, רוב הבדיקות היו ברגעים שגם אני תהיתי מה קורה שם ודווקא רציתי שיבדקו ויעדכנו (: ...
לצפיה ב-'ומוסיפה עוד ה'
ומוסיפה עוד ה
30/06/2016 | 21:37
98
בעיקר בשביל התיעוד, אולי מישהי בעתיד תגיע לפורום ותתלהט גם לגבי תכנית לידה, כי כרגע התנועה פה בפורום לצערי הרב נורא דלילה ): אבל אשמח כמובן אם תכתבו את דעתכן , נוכחות חביבות ...
מתלבטת אם לכתוב שבהגעה לפתיחה מלאה מבקשת שיתנו לי לחכות עם בלחיצות כד שארגיש צורך או מוכנות לדחוף ושאבקש שיתנו לי לנסות ולדחוף ללא הכוונה בהתחלה, וינחו אותי רק אם זה לא הולך... 
הלחיצות היה החלק שהכי ביאס אותי בלידה הקודמת כי הרגשתי שלא נתנו לי הזדמנות ובלבלו אותי עד שכבר לא ידעתי איך ללחוץ
 
לצפיה ב-'לגבי מוניטור פנימי'
לגבי מוניטור פנימי
01/07/2016 | 21:15
1
143
אני הייתי במיטה על 6 עם מוניטור פנימי, עירוי ואפידוראל, ככה שזה אפשרי.
האם יתנו לך גם לעשות ככה? אי אפשר לדעת ותלוי יותר מהכל במיילדת שתיפלי עליה.
לצפיה ב-'מעודד לשמוע...'
מעודד לשמוע...
03/07/2016 | 19:31
82
תודה! טוב לשמוע שיש גם מיילדות שמאפשרות את זה!!
לא מזמן מצאתי את המחברת מהקורס הכנה ללידה הראשונה, וזה מה שכתבתי שם, שאחרי חיבור למוניטור פנימי אפשר להיות במגוון תנוחות על המיטה ולא צריך לחשוש מכך שהתנועה תפריע למוניטור לקרוא... חשבתי ש"תיאוריה" לחוד ומציאות לחוד...
בזמן אמת לא זכרתי את זה, והציגו את זה כאילו ברור שבגלל שאני צריכה מוניטור רצוף ואח"כ מוניטור פנימי אני חייבת לשכב. זו המיילדת החביבה שאמרה לי שאם אנסה ללדת לא בשכיבה אקרע בטוח והיא בכלל לא תוכל לעזור לי...
מתפללת לקבל הפעם מיילדת יותר נעימה, ולהיות יותר אסרטיבית (:
לצפיה ב-'חליטה להריון או לקראת לידה'
חליטה להריון או לקראת לידה
23/06/2016 | 11:53
5
199
זכור לי שהיה פה פעם מתכון לחליטה מדסי.
מישהי זוכרת משהו בעניין - מה המתכון, באיזה שלב בהריון מומלץ לקחת?

לצפיה ב-'ההמלצה היא לשתות את החליטה לאורך כל ההריון'
ההמלצה היא לשתות את החליטה לאורך כל ההריון
24/06/2016 | 11:56
2
166
ולהמשיך גם בהנקה. היא עשויה מעלי פטל עלי סרפד עלי אלפלפא ועשב שיבולת שועל. ניתן להשיג את הכל בחנות בשם עלעלים (הם גם עושים משלוחים)
 
לצפיה ב-'תודה. את כל הצמחים השגתי בחנות טבע חוץ מעשב שיבולת שועל'
תודה. את כל הצמחים השגתי בחנות טבע חוץ מעשב שיבולת שועל
29/06/2016 | 15:21
1
72
את יודעת אם יש להשיג בחנויות או שחיבים להזמין מעלעלים?
לצפיה ב-'אני מצאתי רק בעלעלים...'
אני מצאתי רק בעלעלים...
29/06/2016 | 15:33
17
לצפיה ב-'הנה הלינק'
הנה הלינק
25/06/2016 | 07:35
1
89
אני שותה אותה מסביבות שבוע 32 אבל כתוב שניתן לכל אורך ההריון
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
29/06/2016 | 15:13
9
לצפיה ב-'הריון עם בקע בטבור'
הריון עם בקע בטבור
23/06/2016 | 23:32
2
115
האם מישהי עברה הריון עם שבר בטבור ומוכנה לשתף ?
לצפיה ב-'לא עברתי אבל הכתובת שלך היא תמי חיים. היא פיזיוטרפיסטית'
לא עברתי אבל הכתובת שלך היא תמי חיים. היא פיזיוטרפיסטית
24/06/2016 | 11:51
332
מחיפה וזאת המומחיות שלה. בקע טבורי.
לצפיה ב-'עברתי עם בקע טבורי מאוד קטן ומינורי'
עברתי עם בקע טבורי מאוד קטן ומינורי
27/06/2016 | 14:26
100
שלא עשה לי צרות לפני או אחרי (גיליתי אותו בשבוע 8-9 בערך, עכשיו אני כמעט שנתיים אחרי הלידה והוא לא התרחב בכלל).
לצפיה ב-'עיבוד חווית לידה'
עיבוד חווית לידה
21/06/2016 | 08:40
7
319
לקראת לידה שנייה.
הלידה הראשונה התקדמה מצוין עד שלב מסוים שבו איבדנו (אני ובעלי) שליטה על המתרחש ובסופו של דבר יצאתי ממנה מאוד מאוכזבת ואפשר להגיד שקצת בטראומה.
לקראת לידה שנייה אני מחפשת מישהי שעושה עיבוד חווית לידה, עם או בלי ליווי בלידה עצמה (הלידה הראשונה הייתה די מהירה כך שאני חוששת שלא אספיק ליהנות מליווי בלידה עצמה).
אשמח להמלצות, באזור השרון. תודה!
לצפיה ב-'ממש מזדהה עם מה שכתבת'
ממש מזדהה עם מה שכתבת
21/06/2016 | 11:54
1
115
היי ג'וזי!
אין לי מישהי להמליץ לך עלייה, לא עשיתי את מפגש של עיבוד לידה, למרות שבאמת חשבתי לעשות זאת... אם תחפשי מעט אחורה התייעצתי לגבי זה פה בפורום לפני משהו כמו חודשיים שלושה.... קראתי פעם על BOT, לא לגמרי בטוחה מה זה אומר, אבל זכור לי שחשבתי שזה יכול להיות מועיל כהכנה ללידה הקרובה.
אני מאוד מזדהה עם מה שכתבת, כתבתי כאן לפני כמה זמן את סיפור הלידה הראשונה שלי כחלק מעיבוד הלידה שלי, ובדיוק כמו שאת מתארת, הלידה הייתה מצויינת עד שאיבדתי את השליטה על המתרחש, הושכבתי על המיטה, הורידו לי את הביטחון... בסוף הסתיים "רק" עם וואקום וחתך, ללא אפידורל... בדיעבד חושבת שהבעיות החלו כשנכנסתי לחדר הלידה והושכבתי, ולכן התכנית הפעם היא פשוט להודיע חד משמעית שאני לא שוכבת בחדר לידה. גם לא למוניטור, שיסתדרו בעמידה...
ילדת במאיר? זה ממש מאכזב, נראה שזו השיטה שם.
אם אכן תעשי מפגש של עיבוד לידה, אשמח לשמוע על כך.. אני באמת מתלבטת אם זה יכול לשפוך לי אור חדש, מעבר למחשבות שלי כשאני חוזרת ללידה, ומעבר להתלבטויות שלי פה על גבי הפורום...
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
21/06/2016 | 14:19
70
ילדתי דווקא באיכילוב ואצלי לא הכריחו אותי לשכב, עד שקיבלתי אפידורל (שבדיעבד לא היה בו צורך בכלל...חבל רק שהייתה לי מיילדת מסרסת ולא תומכת). אני הרגשתי שפשוט הייתי לא מספיק אסרטיבית במעמד לגבי הרצונות שלי (בעיקר הרצון להחליף מיילדת!) ובעלי גם היה קצת אבוד ונרגש מהמעמד.
 
ממשיכה לחכות לעוד תגובות ואולי המלצות ואשמח לעדכן אותך.
לצפיה ב-'אמנם אין לי המלצה אבל מחזקת את ידיך'
אמנם אין לי המלצה אבל מחזקת את ידיך
21/06/2016 | 15:19
1
72
אם את מרגישה צורך בעיבוד חווית הלידה הקודמת אז באמת כדאי לך מאד מאד לעשות את זה.
להגיע ללידה ממקום נקי, זה מאד מועיל לחווית הלידה הנוכחית. כל לידה היא שונה, כל לידה היא בפני עצמה ובאמת חבל לסחוב משקעים מהלידה הקודמת אל תוך הלידה הבאה.
 
מקווה שתמצאי מישהי מתאימה ותעברי תהליך מעצים ומשחרר.
בנוסף - יתכן שכתיבת סיפור הלידה תעזור לך לעבד את החוויה - כתיבה ממש על דף שונה מאד מלזכור את זה כל הזמן בתוך הראש, הכתיבה מאד משחררת.
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
21/06/2016 | 15:33
53
הסיפור כבר נכתב, די בסמוך ללידה כשהכל עוד היה טרי. עכשיו אני גם זוכרת הרבה, אבל כמובן שהזכרון הרבה פחות ״חי״ בהשוואה.
 
לשמחתי גם פגשתי בדרך כמה נשות מקצוע שאפשרו לי לדבר על הלידה (למרות שהגעתי אליהן כדי לטפל בתינוק) וזה גם עזר, אבל עדיין מרגישה שלפני הלידה אני (וגם בעלי) צריכים לחזור ולדבר על מה שהיה שם בליווי מקצועי.
לצפיה ב-'עיבוד לידה בשיטת קיי'
עיבוד לידה בשיטת קיי
21/06/2016 | 16:36
75
היי,אני עובדת עם שיטת קיי שבתוכה יש גם עיבוד של לידה קודמת. מציעה לך לקרוא על השיטה ואם את מתחברת את מוזמנת לדבר איתי. אני מפ"ת.
 
בהצלחה!
לצפיה ב-'אני ממליצה על קונסטלציה משפחתית'
אני ממליצה על קונסטלציה משפחתית
24/06/2016 | 11:59
1
87
באזור השרון יש את אפרת מינסקי המקסימה בהוד השרון ויהודית היימן בכפר סבא.
גם אני עושה קונסטלציה אבל אני כרגע בחו"ל עד תחילת ספטמבר.
לצפיה ב-'את יכולה להרחיב במה מדובר?'
את יכולה להרחיב במה מדובר?
28/06/2016 | 20:39
19
לצפיה ב-'שאלה למנוסות- עד כמה קריטי?'
שאלה למנוסות- עד כמה קריטי?
20/06/2016 | 16:56
5
423
אני לקראת לידה 4, הפעם רוצה טבעי.
התחלתי שבוע 41, כולם מפצירים בי לזוז, לעשות הליכות, לזרז... הדבר שהכי בא לי זה לשכב, לראות טלוויזיה ולנוח, מתוך מחשבה שכשיגיע הזמן , דברים יקרו באופן טבעי ( כמו שקרה ב3 לידות קודמות). אגב ב2 לידות ניסיתי מליון זירוזים וכלום לא עזר.
השאלה אם אני לא פוגעת בסיכויי הלידה? התברגות באגן? נהנת מהרביצה שלי וקשה לי לחשוב בכלל על מדרגות/ הליכות. אשמח לשמוע אתכן
 
לצפיה ב-'לא ממש יודעת להגיד לך '
לא ממש יודעת להגיד לך
21/06/2016 | 15:15
180
בכל זאת שולחת קודם כל
מניחה שכל יום הוא נצח
לגבי זירוז - השאלה הראשונה שעולה לי האם קביעת גיל ההריון היתה לגמרי מדויקת, לפי מה נקבע התאריך - לפי וסת אחרון, לפי US ואם לפי US אז באיזה שבוע זה היה. תזוזה של כמה ימים לפה או לשם יכולה להיות ההבדל בין איחור אמיתי בתאריך לבין העובדה הפשוטה שמצד האמת עוד לא עברת את התאריך.... 
עוד דבר זה מעקב פוסט דייט - מה מצב השיליה, המים - כל עוד הכל תקין נראה לי שהייתי זורמת. אולי קצת נסיונות זירוז טבעיים - לא יודעת אם הליכות (למי יש כח בחום הזה בשבוע 41 ) אבל כן עיסוי פטמות או קיום יחסים
אם יש בעיה אז לפעמים אין מנוס מזירוז ביתחולימי, במקרה כזה הייתי מנסה זירוז טבעי מסיבי בהתייעצות עם מדריכת הכנה ללידה מנוסה ואם לא עוזר אז ביתחולים.
המון הצלחה!
לצפיה ב-'לא ניראה לי קריטי'
לא ניראה לי קריטי
24/06/2016 | 11:49
143
תעשי מה שמרגיש לך נכון.הגוף שלך יודע איך ללדת והתינוק יודע איך להוולד. שיתחילו הצירים סביר שלא תצליחי להמשיך לשכב לנוח על הספה.
לצפיה ב-'אולי כבר ילדת...'
אולי כבר ילדת...
27/06/2016 | 08:04
1
146
אם לא אצה לך הדרך לזרז ולהאיץ, הכי טוב (:
אם זו הייתי אני אולי כן הייתי במקום לרבוץ מול הטלוויזיה על הספה, רובצת מול הטלוויזיה על כדור פיזיו (ועל הדרך עוזרת קצת להתברגות)...
לצפיה ב-'עדיין לא...'
עדיין לא...
27/06/2016 | 12:24
123
ההערות מסביב והלחץ של כולם מעצבן אותי
 
לצפיה ב-'מתחילה שבוע 42'
מתחילה שבוע 42
27/06/2016 | 12:22
146
חוץ מקצת התכווצויות לא סדירות, לא מרגישה כלום. שוב נמצאת בסרטים שיתחילו לדבר על זירוז . מותשת!
לצפיה ב-'חדשה פה בפורום, מלאה בשאלות (וחששות...) וזקוקה לעזרה.'
חדשה פה בפורום, מלאה בשאלות (וחששות...) וזקוקה לעזרה.
16/06/2016 | 18:07
7
246
אני לקראת לידה ראשונה (חודש שביעי), ממש רוצה ללדת בצורה טבעית.
אני לא מכירה אף אחת שעשתה את זה ואין לי כל כך עם מי להתיעץ.
אני גרה בתל אביב והייתי רוצה ללדת קרוב לבית אבל למיטב הבנתי באיכילוב לא ניתן לשריין חדר לידה טבעי (מה שנראה לי קצת מוזר כי איך אפשר "להמר" על כך שהחדר אכן יהיה פנוי כשאזדקק לו?) אז השאלה הראשונה היא איפה כדאי ללדת? האם בלניאדו ניתן לשריין חדר לידה טבעית? האם יש עוד בתי חולים מומלצים ללידה טבעית?
חוצמזה הייתי שמחה לקבל כמה שיותר מידע לגבי האם כדאי לקחת דולה? כמה זה באמת חשוב? האם יש קורס מומלץ שמכין ללידה טבעית? בקיצור אני דיי קלולסית וכל פיסת מידע תתקבל ממש בברכה.
תודה!!!!!
לצפיה ב-'בלניאדו אני חושבת שאפשר לשריין רק אם את לוקחת מיילדת פרטית'
בלניאדו אני חושבת שאפשר לשריין רק אם את לוקחת מיילדת פרטית
17/06/2016 | 20:25
2
163
אם לא אז הכניסה לחדר הטבעי בחינם אבל על בסיס מקום פנוי ומיילדת פנויה...
אני מתכננת ללדת שם ונראה לי שבהחלט מומלץ ללידה טבעית.
אני מאוד בעד מיילדת פרטית או דולה אבל עוד לא אומרת מנסיון (פעם שעברה תכננתי ללדת בבית אבל בגלל כמה סיבוכים הגעתי לבי"ח ולקיסרי חירום).
לגבי קורס אני ממליצה על היפנובירת'ינג.
 
לצפיה ב-' אפשר לשאול לגבי הלידה שתוכננה לבית?'
אפשר לשאול לגבי הלידה שתוכננה לבית?
19/06/2016 | 12:51
1
120
האם הסיבוכים קרו לפני הלידה או במהלכה? ואיך חווית את השינוי בתוכנית?
אני חושבת על לידת בית בפעם הראשונה ויש לי כל מני תהיות בעניין הסיבוכים האפשריים
לצפיה ב-'שלחתי לך בפרטי'
שלחתי לך בפרטי
19/06/2016 | 22:35
32
לצפיה ב-'כמה המלצות'
כמה המלצות
19/06/2016 | 06:48
153
מצטרפת להמלצה על קורס היפנובירתינג.
באף בית חולים אי אפשר לשריין חדר לידה טבעית (חוץ מבבית או במרכז לידה פרטי)
אני מאד ממליצה בלידה ראשונה לקחת דולה שתלווה אותך מהבית כי מיילדת פרטית (בלניאדו או בהדסה עין כרם)  תצטרף אלייך רק בלידה פעילה (מפתיחה 4) ולרב בלידה ראשונה צריך תמיכה עוד הרבה לפניי... 
והכי טוב זה מיילדת פרטית+דולה.
אני מציעה לך למהר כי חודש שביעי זה כבר דיי מאוחר.
לצפיה ב-'אני חושבת שלידה טבעית זה קודם כל בראש'
אני חושבת שלידה טבעית זה קודם כל בראש
19/06/2016 | 12:56
251
הכנה מנטלית נכונה. 
לידה טבעית יכולה להתרחש גם בחדר לידה רגיל, אם את בראש של לידה טבעית ואת יכולה לבקש כשאת מגיעה שיצוותו לך מיילדת בגישה טבעית, היום בהרבה בתי חולים יש פתיחות לעניין ואת יכולה לבקש מיילדת שהיא בגישה טבעית.
דולה כן או לא זה מאד סוביקטיבי, בעקרון נראה לי שלידה טבעית קשה לעבור בלי תמיכה מקצועית לאורך הלידה והמיילדות בדר"כ עסוקות מדי, לא נמצאות איתך כל הזמן, דולה שעושה לך מסאז' בכל ציר, שעוזרת לך לנשום ולנוע נכון יכולה להיות מאד מאד משמעותית.
מנגד יש נשים שלא סובלות שנוגעות בהן, מרגישות שדולה חודרת למרחב הפרטי שלהן..
המלצה שלי - יש פה בפורום ב"כלים ומידע" -> מאמרים - סיפורי לידה מעולים, גם סיפורים על לידות בית יכניסו אותך לראש של "לידה טבעית" גם אם את מתכוונת ללדת בבית חולים. 
תוכלי גם להתרשם מהסיפורים על המקום של הדולה בלידה.
זה מעולה כהכנה מנטלית
לצפיה ב-'בתור התחלה - הגעת למקום טוב (:'
בתור התחלה - הגעת למקום טוב (:
21/06/2016 | 12:06
110
היי!
ראיתי את ההודעה שלך בפורום השכן, והדבר הראשון שחשבתי- זה להפנות אותך לפורום הזה!
אז קודם כל שמחה שהגעת לכאן... בכוונה עונה כאן כדי להחיות את הפורום, למרות שנראה לי שלידה בעית היא דבר שכל יולדת צריכה להתכונן אליה ברמה מסויימת, שכן אי אפשר לדעת איך יתפתחו הדברים וגם מישהי שמאוד רוצה אפידורל יכול להיות שלא תוכל לקבל או לא תספיק (:
 
אז כמו שכבר אמרו לך - הספר לידה פעילה. חובה. למרות שיש לי השגות על חלק ממה שכתוב שם, למרות שהוא מתאר לידה אידאלית ולא כזו שנתקלת בחומת מיילדות ורופאים כמו שיש בבתי היולדות בארץ, למרות שאם הלידה שלך היא לא "לפי הספר" את יכולה להרגיש מעט תחושת כישלון (זה מה שקרה לי...), פשוט הספר באמת מאפשר להבין את הפיזיולוגיה והפסיכולוגיה של לידה. יש גם מאמר מתורגם של מישל אודנט איפשהו ברשת שקראתי פעם על ההורמונים בלידה..
חוץ מזה, כמו שאמרו לפני, הרבה סיפורי לידה, גם כאלה מדהימים וטבעיים, גם כאלה שלא יצאו בדיוק כמתוכנן, עוזר להבין מה יכול לקרות, איך אפשר להגיב למצבים שונים...(אני בלידה שלי, כששמעתי שעומדים לחבר מוניטור פנימי, שלפתי באופן איסנטיקטיבי תגובה שקראתי בסיפור לידה שקראתי פעם על לידת בית שעברה לבית חולים (היה פה פעם משתתף בשם גבר בהריון) וצעקתי "לא לדקור את הראש של התינוק שלי!!" (בסוף עשו זאת בכ"ז)... סרטי לידה טבעית זה כיף, מקסים, וגורם לך לפנטז על לידה בבית...
בעיקר לשאול הרבה שאלות... כל מה שלא ברור לך, כל מה שמטריד אותך.
לגבי איכילוב, ממה ששמעתי מאפשרים מאוד לידה פעילה גם בחדררים הרגילים. בלניאדו ככל הידוע לי אפשר לשריין חדר טבעי, אבל זה בכל זאת כפוף לזה שהוא יהיה פנוי כשתגיעי, ולזה שתעמדי בדרישות הקבלה לחדר הטבעי (למשל, יכול להיות שלא מכניסים אם היו ירידות דופק), ואז ממה שקראתי החדרים הרגילים שם די מבאסים.
לגבי קורס הכנה בגישה טבעית - מומלץ מאוד. ממליצה בחום על שרון צ'רקהם. יש גם קורסים של היפנובירתינג, לא יודעת איך הם, תראי אם את מתחברת לגישה...
לצפיה ב-'תודה בנות, התגובות שלכן מאוד עוזרות לי'
תודה בנות, התגובות שלכן מאוד עוזרות לי
21/06/2016 | 18:59
18
לצפיה ב-'מישהי מוכרת את הספר לידה פעילה?'
מישהי מוכרת את הספר לידה פעילה?
13/06/2016 | 22:59
54
היי
אני לקראת לידה ראשונה, מעוניינת לעשות שיעורי בית.
אם מישהי מוכרת את הספר אשמח לקנות
תודה
לצפיה ב-'שני סמואלוב - מיילדת בית'
שני סמואלוב - מיילדת בית
31/05/2016 | 17:40
2
506
היי,
אשמח לשמוע אם מישהי ילדה בבית עם שני סמואלוב.
תודה!
לצפיה ב-'לא מכירה, מצטערת.'
לא מכירה, מצטערת.
01/06/2016 | 13:58
1
117
 
חיפשת אותה בגוגל? 
מצאתי לך סיפור לידה איתה
מקווה שעזרתי
בהצלחה!
 
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
06/06/2016 | 15:57
20
לצפיה ב-'לידת בית שמועברת לבית חולים'
לידת בית שמועברת לבית חולים
29/05/2016 | 15:15
5
240
אני רואה שהפורום ממש דליל, חבל לי מאד. בהריון הקודם שלי היה פה ממש שוקק חיים והפורום הזה תרם המון לעוצמת החוויה של הלידה הטבעית והנפלאה שהיתה לי. שהיתה אמנם בבית חולים מכל מני סיבות.

הפעם אני רוצה ללדת בבית, ויש לי שאלה אולי קצת טפשית אבל בכל זאת - לא מצאתי לזה כל כך תשובה ברשת ובטח כאן יש בעלות נסיון שידעו-
מבחינת התשלום למיילדת בית - אם לידת בית מועברת לבית חולים, משלמים למיילדת את כל הסכום?
מצד אחד היא בכל אופן כבר עשתה חלק מהעבודה - בליווי המקדים ואולי גם בחלק מהלידה ומצד שני - באסה לא נורמלית  גם לשלם הון תועפות וגם ללדת בסוף בבית חולים. ועוד איזה יחס בטח מקבלים בבית חולים שבאים מלידת בית - על זה אני בכלל לא רוצה לחשוב..

אשמח אם תאירו את עיני
לילך
לצפיה ב-'כן, אם הלידה מועברת באמצע משלמים'
כן, אם הלידה מועברת באמצע משלמים
01/06/2016 | 07:21
201
המיילדת גם ממשיכה את הליווי בבית החולים (יותר כדולה).
אם הלידה לא מתחילה בבית בגלל סיבה כלשהי (מים מקוניאלים, שבוע הריון) אני מניחה שחלק מהסכום לא משלמים, את צריכה לבדוק עם המיילדת שלך.
בהצלחה
לצפיה ב-'נראה לי הגיוני שכן...'
נראה לי הגיוני שכן...
01/06/2016 | 08:10
3
156
לא יודעת להשיב לך באמת כי לא בדקתי, אבל איזה כיף לך שאת באמת שוקלת לידת בית! חשבתי על זה, אני משתעשעת ברעיון, אבל לא עושה שום צעד מעשי בכיוון ולא נראה לי שבאמת אעשה...
ההיגיון שלי אומר שכן יש תשלום מלא, כי המיילדת מבחינתה שיריינה לך את המקום, הגיעה, עבדה, ואם פתאום התעורר מצב שמצריך פינוי או שאת מרגישה שאת רוצה לעבור לבי"ח זה לא תלוי בה ולא אשמתה... נראה לי גם שלא רצוי שמיילדת תתעכב בהחלטה על פינוי לבי"ח במצב שמתעורר חשש או צורך בגלל שהיא תתבאס שתקבל פחות כסף ותנסה בכל זאת לפתור את הדברים לבד..
 
פירסמת איפשהו את סיפור הלידה הראשונה? אשמח לקרוא, סיפורי לידות טבעיות מוצלחות תמיד משמחים אותי...
 
באמת חבל שהפורום, שהיה בעבר מאוד פעיל, ככה דועך. גם אני מצאתי בו מקור לידע רב ותמיכה... אולי יש דרך להחיות אותו? פינות קבועות? סקרים? אירוח של כל מיני מומחיות/ים?
לצפיה ב-'אולי הפורום יקום לתחיה אם פשוט נכתוב בו '
אולי הפורום יקום לתחיה אם פשוט נכתוב בו
01/06/2016 | 13:52
2
151
לפני שכתבתי את ההודעה הראשונה חשבתי אם יש טעם בכלל כי כל כך דליל פה.
אבל אז ראיתי שבכל זאת כמות הצפיות של ההודעות היא כן יותר גדולה מכמות התגובות, אז אולי אם פשוט נכתוב, אז יותר נשים יגיבו ויכתבו גם... 
לגבי מיילדת, אני מבינה את ההגיון בלשלם לה בכל מקרה אבל זה בכל זאת קצת מבאס, גם לשלם כל כך הרבה וגם בסוף לעבור לבית חולים.. 
לא כתבתי את סיפור הלידה הקודם, אני באמת חושבת על זה, אולי אני צריכה לכתוב, הכל חי לי בראש למרות כל הזמן שעבר, זה נראה לי לא יפה מצידי למנוע את זה מנשים אחרות שיכולות להעזר בסיפור, אחרי הכל סיפורי הלידה שאני קראתי תרמו לי המון.
אולי בעקבות שאלתך אני אכתוב מתישהוא
לצפיה ב-'קדימה, תכתבי'
קדימה, תכתבי
05/06/2016 | 17:21
108
זה חשוב גם לנשים שגולשות פה.
וגם לך. לדעתי מאד חשוב לכתוב את סיפור הלידה הקודמת לפני הלידה הנוכחית.
להגיע פנויה לסיפור החדש.
לצפיה ב-'כן, תכתבי!'
כן, תכתבי!
06/06/2016 | 22:12
84
בבקשה 
אני מאוד אוהבת לקרוא סיפורי לידה טובים! וזה אחלה סגירה  השנייה (:
 
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
15/05/2016 | 12:16
3
 עונה חדשה של "המירוץ למליון" עולה למסך, והפורום חוזר לפעולה!
אז בואו נצא לסיבוב מסביב לעולם עכשיו בפורום המירוץ למליון!
 
 יש לכם שאלות לגבי תביעות סיעוד נגד חברות הביטוח?
עכשיו בפורום תביעות ביטוח סיעודי תוכלו לקבל מידע מקצועי ומהימן!
 
 חושבים על מעבר לאוסטרליה? יש לכם שאלות בנוגע לתהליך?
היכנסו עכשיו לפורום הגירה לאוסטרליה בתפוז!
לצפיה ב-' לידה שניה טובה יותר, או: איך הייתן משקיעות 2000 שח?'
לידה שניה טובה יותר, או: איך הייתן משקיעות 2000 שח?
01/05/2016 | 21:39
10
354
היי, סליחה שאני מציקה פה בהודעות לאחרונה (אגב, זה רק אני, או שהפורום פחות פעיל מבעבר?).
ממשיכה לחשוב איך ניתן לשפר את הלידה השניה. אז כמובן שהכנה פיזית ( לא באמת התחלתי, אולי הגיע הזמן באמת) ומנטלית... אבל חושבת מה עוד אפשר.
התקציב מאוד מוגבל, נניח שנצליח לגרד ולגייס למטרה 2000 שח פחות או יותר... 
תוהה מה עדיף ( ואולי לא באמת כל האופציות בגבולות התקציב):
1. דולה ( יתרון עיקרי - תוכל למסך לי את רעשי הרקע של הצוות, להזכיר לי לא להגיב כשאומרים לי לשכב, תדע אם סתם מלחיצים אותי או שבאמת יש סיבה וכיוב, חיסרון עיקרי- אני לא באמת מרגישה בנוח עם נוכחות של אישה נוספת, וגם צופה לידה מהירה, אז תוהה אם בכלל תספיק להגיע...)
2. קורס היפנובירת- הקונספט נשמע מעניין, נראה לי שלא יזיק לי טכניקות שעוזרות להתכנסות העצמית ולחזור לפוקוס, מצד שני מפריעה לי היומרה של הסיסמה של "לידה בלי כאב", אני כבר יודעת שזה מאודדדד מאוד כואב, אמנם כאב אפשרי, יש דרכים להתמודד איתו, אבל הוא לגמרי כאב.
3. שירות כלשהו של מיילדת פרטית וכאלה ( לא בטוחה בכלל שכבר יש כאלה איפשהו... לא נראה לי אוכל לנסוע עד נתניה, צופה לידה מהירה כאמור)
4. לחסוך את הכסף כדי להרשות לעצמי עוד כמה שבועות של חופשת לידה...
5. משהו אחר שלא חשבתי עליו...?
 
אודה למחשבות ורעיונות בעניין....
ותודה לכל מי שהחזיקה מעמד עד כאן  חפרתי
לצפיה ב-'ועוד כמה רעיונות שעלו לי לראש'
ועוד כמה רעיונות שעלו לי לראש
01/05/2016 | 22:00
201
~ קורס הכנה ללידה שנייה, פרטי ומעודד בצרכים שלי
~ עיבוד לידה בליווי מקצועי ( קראתי איפשהו על bot נראה לי)
~פיזיוטרפיה של רצפת האגן (לא לגמרי קשור, אבל גםכן חשוב... )
 ~ שילוב כלשהו בין כמה אופציות ...
 
האפשרות החלומית היא כנראה דולה שגם עושה הכנה ללידה שכוללת עיבוד לידה, גם יש לה את החומרים של ההיפנו ומוכנה להדריך ולחוות ולעזור ללמוד, וגם קרובה במחירים לתקציב שחשבתי עליו...
לצפיה ב-'אני הייתי מאריכה את חופשת הלידה'
אני הייתי מאריכה את חופשת הלידה
01/05/2016 | 23:02
2
198
למעשה, זה מה שעשיתי. התפטרתי אחרי הלידה הראשונה וחזרתי לעבוד רק כשהשני היה בן 9 חודשים.
למה את מתכוונת כשאת אומרת שאת צופה לידה מהירה? כי אם הכוונה היא ללידה שבה המעבר מ"יש לך פתיחה 1" לתינוק בידיים היא שעה וחצי כמו שקרה לי בלידה השלישית, לא ברור לי איך דולה או מיילדת אמורות להגיע בזמן.
שלוש הלידות שלי היו כל כך שונות זו מזו, שאם הייתי מנסה לתכנן על פי הניסיון הייתי נכשלת כישלון חרוץ.
לצפיה ב-'למה אני מתכוונת במהיר...'
למה אני מתכוונת במהיר...
02/05/2016 | 08:12
1
184
היי,
תודה על התשובה...
חיפשתי קצת אחורה, ומצאתי את הסיפורים של הלידות שלך, באמת היו מאוד שונות זו מזו! מקיסרית, לויב"ק עם אפידורל, ללידה טבעית ומהירה.... מדהים. חווית מהכל.
זו בהחלט תובנה מאוד חשובה שכל לידה היא אחרת ושונה, ואני כל הזמן חוזרת לעצמי על זה, ובכל זאת, אני חושבת על הדברים שלדעתי השתבשו בלידה הראשונה, וחושבת איך אני יכולה להמנע מהם הפעם.
הלידה הראשונה היתה משהו כמו 6 שעות מהרגע שהתחלתי להרגיש צירים, וכשעתיים וחצי אחרי שהגעתי לבית החולים (רק שעה בחדר לידה עצמו). הגעתי לבי"ח עם פתיחה 4, ודקה אחרי בדיקת הפתיחה הזו כבר הייתי פתיחה 8 וחצי... בהרגשה שלי הכל קרה מאוד מהר, יותר מהר ממה שציפיתי והייתי מוכנה לו, ולכן אולי גם היה לי קשה בשלב האחרון "לשחרר" את הילדה וללדת...​
אומרים שלידות שניות הן בד"כ יותר מהירות, אז אני מצפה למשהו כזה. מקווה שלא יהיה יותר מהיר ממה שהיה, אבל אני חייבת להתכונן לאפשרות כזו...
 
לצפיה ב-'בלידות מהירות ליווי בתשלום הוא בעייתי'
בלידות מהירות ליווי בתשלום הוא בעייתי
03/05/2016 | 06:14
175
לרוב הן פשוט לא מספיקות להגיע.
במקרה שאת מתארת הייתי הולכת על עיבוד לידה של הלידה הקודמת, כי נשמע לי שיש לך משקעים ממנה.
לצפיה ב-'גם אני הייתי מאריכה את החל"ד...'
גם אני הייתי מאריכה את החל"ד...
02/05/2016 | 10:15
3
162
אבל אני מניחה שזה נורא תלוי בהעדפות אישיות. אני לא ראיתי צורך בליווי מקצועי מיוחד (דולה או מיילדת פרטית) בלידה הראשונה (לידה מהירה מאוד, טבעית בעל כורחי שהסתיימה בתשישות מוחלטת שלי, מצוקת עובר וואקום). אחריה הייתי בטוחה שהחצי הוא כל מי שאני צריכה שם. היות והבנתי שהלידות שלי מתקדמות מאוד מהר החלטתי שצריך להתכוונן לזה והיה חשוב לי הכנה מנטלית, ללמוד שיטות להקלה על כאב, לקראת הלידה השלישית גם היתה הכנה פיזית כי תרגלתי פילאטיס עוד מלפני ההריון וחד משמעית הרגשתי בשוני.
היפנו' נשמע מעולה. אני אישית פחות מתחברת ובשטח בשתי הלידות האחרונות לחלוטין הצלחתי לעשות את ה zoom out ולהיות ב"מקום" שלי, מנותקת ומרוכזת.
 
שימי רק לב ש2000 ש"ח זה לא כ"כ הרבה כסף. אני חושבת שזה הטווח התחתון לעלות דולה (לא בטוחה במאה אחוז).
לצפיה ב-'תודה לכן...'
תודה לכן...
03/05/2016 | 21:28
2
111
מאוד מודה על התשובות שלכן, עזרתם לי לפתח את כיווני המחשבה שלי...
האמת שאני גם קצת פחות מתחברת לרעיון של ליווי, אבל התחלתי לחשוב שאולי זה מה שיעזור לשפר, יש בנות שנשבעות בזה... כנראה שאתם צודקות, זה גם כנראה פחות מתאים לי, ולא רק בגלל שאני מצפה ללידה מהירה...
נראה לי שפשוט אולי אנסה להשיג את הספר והדיסקים של ההיפנו, ואראה אם כל העניין בכלל מתאים לי, לקנות חדש זה משהו כמו 150 ש"ח אולי אפשר להשיג יד 2, יש סיכוי גדול שגם לזה בכלל לא אתחבר (אגב, גם אני התכנסתי לעצמי באופן טבעי בלידה, הלידה התחילה להשתבש מרגע שהצוות החל להפריע ההתכנסות הזו, לכן חשבתי שטכניקות או מלווה שיעזרו לי למסך את הצוות יכולים להועיל)... ובעניין העיבוד לידה, גם אני מתחילה פשוט להכניס לעצמי לראש שכל לידה היא אחרת, שזו לא לידה חוזרת או חוויה מתקנת, אלא חוויה חדשה לגמרי... אם אצליח לשכנע את עצמי, זה אולי יספיק ( אני גם אוספת תובנות מהלידה הקודמת והופכת אותו להוראות פרקטיות לבן הזוג, למשל - אם מלחיצים שיש ירידות דופק מה לשאול, לבקש להחליף מוניטור, להציע שיתנו לי כמה רגעים של שקט ויאפשרו לי לשנות תנוחה...).
וככה הכסף ישאר לעוד כמה שבועות של כיף עם הבייבי החדש! 
המון תודה שעזרתן לי לחדד את המחשבות!
לצפיה ב-'מוסיפה עוד כמה נקודות למחשבה.'
מוסיפה עוד כמה נקודות למחשבה.
05/05/2016 | 08:55
1
150
נשמע שאת לא כל כך בעניין של ליווי. ואם המטרה של הדולה זה בעיקר בשביל למסך את הצוות אז קחי בחשבון שהרבה פעמים דולה לא כל כך מתערבת בעניין הזה, דולות שומרות על פרופיל נמוך ליד הצוות כדי לא להכנס איתם להתנגשויות. בדר"כ דולה לא תהיה אסרטיבית בשבילך מול מיילדת או רופא - בעל או אמא כן יכולים (הם לא תמיד יודעים איך או מסוגלים, זו כבר בעיה אחרת)
כך שזה במילא עלול להיות לא יעיל בנוסף לעניין של הלידה המהירה שאולי היא לא תספיק להגיע.
מה כן? 
הכנה מנטלית, עיבוד לידה. בעניין הזה אני מאד ממליצה לך לקרוא סיפורי לידה מעצימים וטובים, למשל כאן בפורום ב"כלים ומידע", תקראי הרבה על לידות בית, אני - למרות שלא היתה לי תוכנית ללדת בבית ולא ילדתי בבית - זה נתן לי ה-מ-ו-ן הסתכלות נכונה, חיובית ומעצימה על הלידה וכל התהליך, חיבור והקשבה לגוף וכו' - בעיני זו הכנה מנטלית מעולה. יש גם סיפורי לידה מאד יפים באתר של "דסי דולה צפונית"
שווה לנסות וזה לא יוריד לך שקל מהתקציב
בהצלחה!
לצפיה ב-'זה ברור, בלי קשר!'
זה ברור, בלי קשר!
05/05/2016 | 14:53
90
לפני הלידה הראשונה עשיתי המון הכנה, פיזית ומנטלית, קראתי פה המון , קראתי סיפורי לידה, ראיתי סרטים... גם אני למרות שלא תיכננתי ללדת בבית, הכי אהבתי את סיפורי לידות הבית...
את צודקת, זה בהחלט משהו שעוזר, ואני מתכוונת לעשות, אבל בפעם שעברה זה אמנם עזר לי, אבל במידה מוגבלת. 
כנראה שההכנה העיקרית שנדרשת עכשיו זה סדרת אימונים לאיש, להכין אותו להתמודדות עם כל תרחיש
לצפיה ב-'לי נשמע שכדאי להשקיע בקורס היפנובירתינג'
לי נשמע שכדאי להשקיע בקורס היפנובירתינג
05/05/2016 | 21:12
1
160
הקורס יתן גם לך וגם לבן הזוג בדיוק את הכלים ואת הידע שאת מתארת שהיה חסר בפעם הקודמת. הוא ייתן לכם את הידע והכח להחליט כל החלטה ממקום של ידע וכח. הוא יתן לך את הכלים לחוות לידה רגועה ונוחה, את היכולת להיכנס לבועה שלך בלי לתת לאף אחד להפריע. לצערי 2000 ש"ח לא יספיקו עבור ליווי של דולה או מיילדת, אם את שוקלת ליווי אז אולי דולה מתלמדת. אבל לדעתי קורס היפנובירתינג הוא מה שאת מחפשת ואפילו ישאר לך עודף (קצת עודף).
לצפיה ב-'חושבת על ההיפנו...'
חושבת על ההיפנו...
09/05/2016 | 22:29
104
על ליווי החלטתי לוותר, בין היתר התגובות פה עזרו לי להבין שזה לא באמת מתאים לי, וגם שממילא הסיכוי להספיק להינות ממנו לא גבוה...
לגב ההיפנו, אני חושבת שבתור התחלה אנסה להשיג את הספר והדיסקים, אבדוק כמה אני מתחברת לזה ולפי זה אחליט אם נראה לי שווה להעמיק את התירגול באמצעות קורס או לא... אני באמת לא מספיק יודעת על השיטה.
מה שאני יודעת זה שבלידה הראשונה הייתי באופן טבעי בחלק הראשון מאוד מנותקת ומכונסת בעצמי, בלי לחשוב על זה או להתכוון, פשוט התמקדתי בכל ציר בנשימה ואיכשהו הייתי מאוד בפנים... ורק כשנכנסתי לחדר לידה בפתיחה 9 הפריעו לזה להמשיך ולקרות. לעומת זאת אני לא ממש מתחברת לעולם המדיטציה, ולא בטוחה שמשפטים  ומנטרות יהיו הדבר הכי טבעי עבורי ברגע האמת ומה שיעזור לי להרפות... אולי טכניקות של דמיון מודרך , רק לבד, אבל איכשהו אני לא מדמיינת את עצמי בסערת הלידה מצליחה להוביל את המחשבות שלי ולדמיין פרח נפתח או דימויים מתאימים אחרים. מאוד אשמח להשתכנע אחרת!
 
ובנימה זו, מישהי מוכרת ספר או דיסקים של היפנו? או משאילה?
 
לצפיה ב-'החזר על שירותי דולה'
החזר על שירותי דולה
25/04/2016 | 17:24
1
206

היי,
מישהי יודעת האם ניתן לקבל החזר מכללית מושלם?
האם אפשר דרך ביטוח פרטי?
 
תודה.
 
לצפיה ב-'רק בכללית פלטינום ובקשר להחזר מביטוח פרטי'
רק בכללית פלטינום ובקשר להחזר מביטוח פרטי
28/04/2016 | 23:42
138
זה תלוי בסוג הביטוח, את צריכה לבדוק ספציפית בשלך.
לצפיה ב-'שאלות לגבי שיליה קדמית'
שאלות לגבי שיליה קדמית
21/04/2016 | 22:57
3
167
היי, שוב אני עם שאלה פה... 
בסקירה נאמר לי שהשליה קדמית...
אני מנסה להתכונן ללידה וללמוד על ירידות דופק ומשמעותן, על מנת פחות להלחץ אם אומרים לי דבר כזה, כי פעם שעברה זה באמת הצליח להכניס אותי ללחץ וגרם לי לשכוח מה שידעתי ( למשל, ששינוי תנוחה יכול לעזור..).
פתאום תהיתי, יכול להיות ששיליה קדמית תקשה על מוניטור בלידה, או תוציא קריאה לא מדוייקת, או תגרום לכך שיראה שיש ירידות דופק גם אם הכל בסדר?
 ושאלה נוספת באותו עניין, יש תנוחות שעדיף להמנע מהן בלידה עם שליה קדמית? נניח,  עמידת שש, יכולה לגרום לקושי למעבר חמצן לעובר או משהוללחץ על השילייה או משהו כזה?
 
תודה לכל מי שתדע להשיב לי!
לצפיה ב-'בהריון השלישי היתה לי שליה קדמית'
בהריון השלישי היתה לי שליה קדמית
28/04/2016 | 08:42
141
עשיתי כמה וכמה מוניטורים במהלכו (היה הריון מעט מאתגר) ומעולם לא היה קושי.
לצפיה ב-'לא אמורה להיות שום בעיה עם שליה קדמית'
לא אמורה להיות שום בעיה עם שליה קדמית
28/04/2016 | 23:43
1
144
לא בניטור ולא בתנוחות. אם יש ירידות דופק יש ירידות בלי קשר לשליה.
לצפיה ב-'מצויין! תודה לשתיכן על התשובות!'
מצויין! תודה לשתיכן על התשובות!
01/05/2016 | 15:01
17
לצפיה ב-'פסח כשר ושמח'
פסח כשר ושמח
21/04/2016 | 10:51
5
גולשות וגולשים יקרים,
אנו רוצים לאחל לכם חג פסח כשר ושמח!
מי ייתן והאביב יביא עימו התחלות חדשות,
הנאות מתוקות והמון הפתעות מרגשות.

לקראת החג הכנו לכם מהדורה חגיגית וכשרה לפסח
של חם בתפוז.

את כל הקישורים לאייטמים בכתבה תוכלו למצוא (כמו בכל שבוע)
בעמוד הפייסבוק שלנו
 
חג פסח שמח!
לצפיה ב-'טרגדיה בחיפה: לידת הבית הסתבכה'
טרגדיה בחיפה: לידת הבית הסתבכה
12/04/2016 | 10:21
11
829
טרגדיה בלידת בית: תינוקת לאם תושבת חיפה מתה לאחר שנולדה באמבט מים. צוות מגן דוד אדום פינה אותה כשהיא ללא דופק וללא נשימה לבית החולים רמב"ם בחיפה, תוך כדי פעולות החייאה, אולם מותה נקבע בחדר המיון תוך זמן קצר.
 
לפי מה שכתוב בכתבות השונות, בת 40 ילדה לידה ביתית, ללא צוות רפואי וללא מיילדת.
 
איזו מן אמא זו? מה זו החוסר אחריות הזו? את בת 40 שזו במילא לידה בסיכון אז למה לעשות זאת? לידת בית לא בטוחה כמו לידה בבית חולים.
לצפיה ב-'זה הזמן לשפוט?!'
זה הזמן לשפוט?!
12/04/2016 | 10:27
1
407
אישה איבדה את התינוקת שלה!!!
אתה יודעת איזו חוויה נוראית זו? מי את שתשפטי?!
מי אנחנו שנשפוט... חוץ מזה אומרים שהיא הייתה מנוסה. כנראה שכך רצה הגורל.
לצפיה ב-'אאאאהההה הגורל'
אאאאהההה הגורל
12/04/2016 | 19:44
280
ממנו אי אפשר לברוח, בטח אם היא היתה יולדת בבית חולים הגורל היה גורם לזה שהתוצאה היתה אותו דבר
לצפיה ב-'איזה חוסר רגישות, אני בהלם ממך'
איזה חוסר רגישות, אני בהלם ממך
12/04/2016 | 10:27
4
366
תחשבי איזה טראומה נוראית שתלך איתה כל החיים, איך אפשר להאשים אותה?? מסכנה.
יש היום הרבה נשים שיולדות בבית, זה לא כזה נדיר. כל לידה יכולה להסתבך.
 
לצפיה ב-'יש הבדל בין לידה שמסתבכת אבל יש מסביב רופא ומיילדות'
יש הבדל בין לידה שמסתבכת אבל יש מסביב רופא ומיילדות
12/04/2016 | 17:06
3
301
ומוניטור שבודק את התינוק לבין לידת בית ללא כל אלה.
במיוחד כשמדובר בגיל כה מתקדם.
לצפיה ב-'התינוקת היתה בת שעה וחצי. לא מנטרים תינוק בן שעה +++'
התינוקת היתה בת שעה וחצי. לא מנטרים תינוק בן שעה +++
15/04/2016 | 09:26
2
221
הלידה לא הסתבכה. התינוקת נפטרה שעה וחצי לאחר הלידה. ולצערי גם בבתי חולים זה קורה.
פשוט אף אחד לא מפרסם את זה.
לצפיה ב-'בכי קל לבעלי אג'נדה להגיד את זה '
בכי קל לבעלי אג'נדה להגיד את זה
16/04/2016 | 09:58
1
178
ולא קראתי את כל פרטי המקרה אבל בבית חולים אחרי לידה הולד עובר בדיקה מקיפה אצל רופא וכל העת יש מסביב צוות רפואי.
האם לא יתכן שהיו עולים על בעיה כבר בבדיקה ומצילים אותו? או שלחילופין הצוות הרפואי היה מגיע בזמן אמת לולד ומצליח להצילו?
לא ברור לך שבטוח יותר לעבור לידה בבית החולים למרות הטרנד של בואו נלד כמו פעם? הרי פעם הייתה גם תמותה גדולה יותר.
לצפיה ב-'אף אחת מאיתנו לא יכולה לדעת מה היה קורה לו נולדה בבית חולים'
אף אחת מאיתנו לא יכולה לדעת מה היה קורה לו נולדה בבית חולים
16/04/2016 | 14:42
158
בלי קשר לאג'נדה. לידה בבית ללא מיילדת היא מסוכנת ואני ממש לא תומכת בזה.
ואי אפשר לכלול לידת אנאסיסטד ולידת בית מתוכננת עם מיילדת בית באותו משפט. לידת בית לפי ארגון הבריאות העולמי, כאשר מתקיימים כל התנאים היא יותר בטוחה מלידת בית חולים.אבל, קרה אסון והדבר האחרון שהאשה וקרוביה צריכים עכשיו זה האשמות, ומשפט.
הם צריכים תמיכה וחיבוק חם. 
 
לצפיה ב-'פשוט מזעזע!'
פשוט מזעזע!
12/04/2016 | 10:29
341
עצוב ממש לקרוא על הבוקר.... אל תשכחו שזאת לא הלידה הראשונה שלה בבית. כנראה חשבה שהכל יעבור בשלום.
 
לצפיה ב-'אין שכל אין דאגות'
אין שכל אין דאגות
12/04/2016 | 10:38
1
383
מנסים לשחק את עצמם יפי נפש. יולדים בבית בצורה "טבעית" והורגים את התינוקות.
ביזיון!
לצפיה ב-'התגובה שלך שיפוטית ולעגנית ואין לה מקום בפורום הזה.'
התגובה שלך שיפוטית ולעגנית ואין לה מקום בפורום הזה.
15/04/2016 | 09:27
157
זה פורום לידה פעילה וביתית ואת ממש לא חייבת להכנס לפה.
לצפיה ב-'באתי מהראשי - מסכים לגמרי'
באתי מהראשי - מסכים לגמרי
12/04/2016 | 17:04
94
לצפיה ב-'המלצות לדולה'
המלצות לדולה
12/04/2016 | 14:07
5
192
אני עדיין לא סגורה מה בדיוק אני רוצה...
אני יודעת שאני רוצה לנסות לידה בלי אפידורל, כי בלידה הראשונה נראה לי שהאפידורל ממש עיכב את הלידה.
התחלתי לחשוב אולי לקחת דולה, אבל אני עוד לא בטוחה אם מתאים לי שיהיה איתנו עוד מישהו...

בכל מקרה, אני בשבוע 20 ונראה לי שכדאי להתחיל לחפש, ולהתחליט תוך כדי תנועה.

אני מתכוונת ללדת באיכילוב. לא מתחברת לטיפולים כמו הומואופתיה ודומיהם.

יש המלצות?

תודה!
לצפיה ב-'באיכילוב נראה לי שעירית שלום מלווה'
באיכילוב נראה לי שעירית שלום מלווה
13/04/2016 | 09:25
106
היא היתה הדולה שלי בלידה האחרונה, רפלקסולוגית ודולה, יודעת עוד מלא דברים...
אישה מקסימה, חמה ומקצועית.
היא מציעה חבילה שווה שכוללת רפלקסולוגיה לפני הלידה
לצפיה ב-'המלצות לדולה באיכילוב'
המלצות לדולה באיכילוב
15/04/2016 | 09:23
2
145
איפה את גרה? אני ממליצה לקחת דולה שגרה לא רחוק ממך.
באיכילוב יש את בטי גורן, אורית הלפגוט, אנה פרץ, אירית לנדאו, עירית ניצן,כנרת דרור ועוד רבות וטובות.
אם תגידי איזו דולה את מחפשת צעירה- מבוגרת, דתיה- חילונית אוכל לעזור לך להתמקד בשמחה.
גם אני מלווה הרבה מאד באיכילוב אבל עד ספטמבר אין לי מקום.
בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
17/04/2016 | 15:39
1
105
אני גרה בתל אביב.
בעיקרון, נראה לי שיהיה לי יותר נוח חילונית, צעירה (אבל יש לי הרגשה שהגיל פחות משמעתי לי).
פחות מתחברת לצד ה"רוחניקי" יותר (ויסלחו כל המשתתפות, אין לי כוונה להעליב).
לצפיה ב-'זה בסדר גמור'
זה בסדר גמור
18/04/2016 | 20:57
120
דברי עם טלי כהן, אריאלה רנקוביץ, בטי גורן, אורית הלפגוט, אנה פרץ.
מישהי מהן בטוח תתאים.
בהצלחה.
לצפיה ב-'הי, אני מלווה באיכילוב'
הי, אני מלווה באיכילוב
30/05/2016 | 08:27
79
אני חילונית וצעירה יחסית אך מנוסה מאד.
אם תרצי, אשמח לעמוד לרשותך.
אריאלה רנקביץ, דולה מוסמכת
052-8219541
לצפיה ב-'חם בתפוז'
חם בתפוז
14/04/2016 | 14:20
28
סופ"ש נעים!
את כל האייטמים שבכתבה תוכלו למצוא בעמוד הפייסבוק שלנו-
לצפיה ב-'המלצה לשיאצו כמזרז לידה'
המלצה לשיאצו כמזרז לידה
05/04/2016 | 09:34
2
97
היח אני בשבוע 41+2 ושום דבר לא זז. בסוף 40 עשיתי רפלקסולוגיה שמיועד לזירוז אבל מאוד כאב לי בנקודות מסויימות לאחר הטיפול ועד היום. האם יש המלצות  למטפלת בשיאצו כמזרז לידה?? 
עדיפות לאזור המרכז והשפלה
תודה
לצפיה ב-'נסי את שרון כהן מחולון'
נסי את שרון כהן מחולון
06/04/2016 | 09:17
64
לא התנסיתי אישית אבל היא היתה שמורה לי מהמלצות של כמה חברות למקרה שדברים לא יתקדמו.
לצפיה ב-'מצטרפת להמלצה על שרון המקסימה ומוסיפה'
מצטרפת להמלצה על שרון המקסימה ומוסיפה
07/04/2016 | 09:36
70
את כרמי מרציאנו בתל אביב וגילה רונאל ביפו.
בהצלחה

מנהל/ת הפורום

אודות:
ד"ר הלוי אילן, מומחה ברפואת נשים ומיילדות. בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב. סיים התמחותו בבית חולים ליס. בעל נסיון כרופא מיילד של 20 שנה בחדר
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

--

בעלי מקצוע

ד
ד"ר אילן הלוי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ