לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1093810,938 עוקבים אודות עסקים

פורום לידה פעילה וביתית

בפורום נספק תמיכה ומידע לכל אישה שרוצה ללדת בבית או ללדת לידה פעילה וטבעית בבי"ח.
לידה פעילה, היא לידה שבה היולדת מחוברת לתהליך הלידה, קשובה לצורכי הגוף שלה ופועלת על פיהם. זו לידה טבעית, ללא משככי כאבים ועם מינימום הפרעות והתערבויות לא הכרחיות.
בפורום נמספק תמיכה וייעוץ בנושא, אתן מוזמנות לשתף.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לידה פעילה וביתית

בפורום נספק תמיכה ומידע לכל אישה שרוצה ללדת בבית או ללדת לידה פעילה וטבעית בבי"ח.
לידה פעילה, היא לידה שבה היולדת מחוברת לתהליך הלידה, קשובה לצורכי הגוף שלה ופועלת על פיהם. זו לידה טבעית, ללא משככי כאבים ועם מינימום הפרעות והתערבויות לא הכרחיות.
בפורום נמספק תמיכה וייעוץ בנושא, אתן מוזמנות לשתף.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-' לידה שניה טובה יותר, או: איך הייתן משקיעות 2000 שח?'
לידה שניה טובה יותר, או: איך הייתן משקיעות 2000 שח?
01/05/2016 | 21:39
10
350
היי, סליחה שאני מציקה פה בהודעות לאחרונה (אגב, זה רק אני, או שהפורום פחות פעיל מבעבר?).
ממשיכה לחשוב איך ניתן לשפר את הלידה השניה. אז כמובן שהכנה פיזית ( לא באמת התחלתי, אולי הגיע הזמן באמת) ומנטלית... אבל חושבת מה עוד אפשר.
התקציב מאוד מוגבל, נניח שנצליח לגרד ולגייס למטרה 2000 שח פחות או יותר... 
תוהה מה עדיף ( ואולי לא באמת כל האופציות בגבולות התקציב):
1. דולה ( יתרון עיקרי - תוכל למסך לי את רעשי הרקע של הצוות, להזכיר לי לא להגיב כשאומרים לי לשכב, תדע אם סתם מלחיצים אותי או שבאמת יש סיבה וכיוב, חיסרון עיקרי- אני לא באמת מרגישה בנוח עם נוכחות של אישה נוספת, וגם צופה לידה מהירה, אז תוהה אם בכלל תספיק להגיע...)
2. קורס היפנובירת- הקונספט נשמע מעניין, נראה לי שלא יזיק לי טכניקות שעוזרות להתכנסות העצמית ולחזור לפוקוס, מצד שני מפריעה לי היומרה של הסיסמה של "לידה בלי כאב", אני כבר יודעת שזה מאודדדד מאוד כואב, אמנם כאב אפשרי, יש דרכים להתמודד איתו, אבל הוא לגמרי כאב.
3. שירות כלשהו של מיילדת פרטית וכאלה ( לא בטוחה בכלל שכבר יש כאלה איפשהו... לא נראה לי אוכל לנסוע עד נתניה, צופה לידה מהירה כאמור)
4. לחסוך את הכסף כדי להרשות לעצמי עוד כמה שבועות של חופשת לידה...
5. משהו אחר שלא חשבתי עליו...?
 
אודה למחשבות ורעיונות בעניין....
ותודה לכל מי שהחזיקה מעמד עד כאן  חפרתי
לצפיה ב-'ועוד כמה רעיונות שעלו לי לראש'
ועוד כמה רעיונות שעלו לי לראש
01/05/2016 | 22:00
200
~ קורס הכנה ללידה שנייה, פרטי ומעודד בצרכים שלי
~ עיבוד לידה בליווי מקצועי ( קראתי איפשהו על bot נראה לי)
~פיזיוטרפיה של רצפת האגן (לא לגמרי קשור, אבל גםכן חשוב... )
 ~ שילוב כלשהו בין כמה אופציות ...
 
האפשרות החלומית היא כנראה דולה שגם עושה הכנה ללידה שכוללת עיבוד לידה, גם יש לה את החומרים של ההיפנו ומוכנה להדריך ולחוות ולעזור ללמוד, וגם קרובה במחירים לתקציב שחשבתי עליו...
לצפיה ב-'אני הייתי מאריכה את חופשת הלידה'
אני הייתי מאריכה את חופשת הלידה
01/05/2016 | 23:02
2
196
למעשה, זה מה שעשיתי. התפטרתי אחרי הלידה הראשונה וחזרתי לעבוד רק כשהשני היה בן 9 חודשים.
למה את מתכוונת כשאת אומרת שאת צופה לידה מהירה? כי אם הכוונה היא ללידה שבה המעבר מ"יש לך פתיחה 1" לתינוק בידיים היא שעה וחצי כמו שקרה לי בלידה השלישית, לא ברור לי איך דולה או מיילדת אמורות להגיע בזמן.
שלוש הלידות שלי היו כל כך שונות זו מזו, שאם הייתי מנסה לתכנן על פי הניסיון הייתי נכשלת כישלון חרוץ.
לצפיה ב-'למה אני מתכוונת במהיר...'
למה אני מתכוונת במהיר...
02/05/2016 | 08:12
1
182
היי,
תודה על התשובה...
חיפשתי קצת אחורה, ומצאתי את הסיפורים של הלידות שלך, באמת היו מאוד שונות זו מזו! מקיסרית, לויב"ק עם אפידורל, ללידה טבעית ומהירה.... מדהים. חווית מהכל.
זו בהחלט תובנה מאוד חשובה שכל לידה היא אחרת ושונה, ואני כל הזמן חוזרת לעצמי על זה, ובכל זאת, אני חושבת על הדברים שלדעתי השתבשו בלידה הראשונה, וחושבת איך אני יכולה להמנע מהם הפעם.
הלידה הראשונה היתה משהו כמו 6 שעות מהרגע שהתחלתי להרגיש צירים, וכשעתיים וחצי אחרי שהגעתי לבית החולים (רק שעה בחדר לידה עצמו). הגעתי לבי"ח עם פתיחה 4, ודקה אחרי בדיקת הפתיחה הזו כבר הייתי פתיחה 8 וחצי... בהרגשה שלי הכל קרה מאוד מהר, יותר מהר ממה שציפיתי והייתי מוכנה לו, ולכן אולי גם היה לי קשה בשלב האחרון "לשחרר" את הילדה וללדת...​
אומרים שלידות שניות הן בד"כ יותר מהירות, אז אני מצפה למשהו כזה. מקווה שלא יהיה יותר מהיר ממה שהיה, אבל אני חייבת להתכונן לאפשרות כזו...
 
לצפיה ב-'בלידות מהירות ליווי בתשלום הוא בעייתי'
בלידות מהירות ליווי בתשלום הוא בעייתי
03/05/2016 | 06:14
172
לרוב הן פשוט לא מספיקות להגיע.
במקרה שאת מתארת הייתי הולכת על עיבוד לידה של הלידה הקודמת, כי נשמע לי שיש לך משקעים ממנה.
לצפיה ב-'גם אני הייתי מאריכה את החל"ד...'
גם אני הייתי מאריכה את החל"ד...
02/05/2016 | 10:15
3
160
אבל אני מניחה שזה נורא תלוי בהעדפות אישיות. אני לא ראיתי צורך בליווי מקצועי מיוחד (דולה או מיילדת פרטית) בלידה הראשונה (לידה מהירה מאוד, טבעית בעל כורחי שהסתיימה בתשישות מוחלטת שלי, מצוקת עובר וואקום). אחריה הייתי בטוחה שהחצי הוא כל מי שאני צריכה שם. היות והבנתי שהלידות שלי מתקדמות מאוד מהר החלטתי שצריך להתכוונן לזה והיה חשוב לי הכנה מנטלית, ללמוד שיטות להקלה על כאב, לקראת הלידה השלישית גם היתה הכנה פיזית כי תרגלתי פילאטיס עוד מלפני ההריון וחד משמעית הרגשתי בשוני.
היפנו' נשמע מעולה. אני אישית פחות מתחברת ובשטח בשתי הלידות האחרונות לחלוטין הצלחתי לעשות את ה zoom out ולהיות ב"מקום" שלי, מנותקת ומרוכזת.
 
שימי רק לב ש2000 ש"ח זה לא כ"כ הרבה כסף. אני חושבת שזה הטווח התחתון לעלות דולה (לא בטוחה במאה אחוז).
לצפיה ב-'תודה לכן...'
תודה לכן...
03/05/2016 | 21:28
2
110
מאוד מודה על התשובות שלכן, עזרתם לי לפתח את כיווני המחשבה שלי...
האמת שאני גם קצת פחות מתחברת לרעיון של ליווי, אבל התחלתי לחשוב שאולי זה מה שיעזור לשפר, יש בנות שנשבעות בזה... כנראה שאתם צודקות, זה גם כנראה פחות מתאים לי, ולא רק בגלל שאני מצפה ללידה מהירה...
נראה לי שפשוט אולי אנסה להשיג את הספר והדיסקים של ההיפנו, ואראה אם כל העניין בכלל מתאים לי, לקנות חדש זה משהו כמו 150 ש"ח אולי אפשר להשיג יד 2, יש סיכוי גדול שגם לזה בכלל לא אתחבר (אגב, גם אני התכנסתי לעצמי באופן טבעי בלידה, הלידה התחילה להשתבש מרגע שהצוות החל להפריע ההתכנסות הזו, לכן חשבתי שטכניקות או מלווה שיעזרו לי למסך את הצוות יכולים להועיל)... ובעניין העיבוד לידה, גם אני מתחילה פשוט להכניס לעצמי לראש שכל לידה היא אחרת, שזו לא לידה חוזרת או חוויה מתקנת, אלא חוויה חדשה לגמרי... אם אצליח לשכנע את עצמי, זה אולי יספיק ( אני גם אוספת תובנות מהלידה הקודמת והופכת אותו להוראות פרקטיות לבן הזוג, למשל - אם מלחיצים שיש ירידות דופק מה לשאול, לבקש להחליף מוניטור, להציע שיתנו לי כמה רגעים של שקט ויאפשרו לי לשנות תנוחה...).
וככה הכסף ישאר לעוד כמה שבועות של כיף עם הבייבי החדש! 
המון תודה שעזרתן לי לחדד את המחשבות!
לצפיה ב-'מוסיפה עוד כמה נקודות למחשבה.'
מוסיפה עוד כמה נקודות למחשבה.
05/05/2016 | 08:55
1
149
נשמע שאת לא כל כך בעניין של ליווי. ואם המטרה של הדולה זה בעיקר בשביל למסך את הצוות אז קחי בחשבון שהרבה פעמים דולה לא כל כך מתערבת בעניין הזה, דולות שומרות על פרופיל נמוך ליד הצוות כדי לא להכנס איתם להתנגשויות. בדר"כ דולה לא תהיה אסרטיבית בשבילך מול מיילדת או רופא - בעל או אמא כן יכולים (הם לא תמיד יודעים איך או מסוגלים, זו כבר בעיה אחרת)
כך שזה במילא עלול להיות לא יעיל בנוסף לעניין של הלידה המהירה שאולי היא לא תספיק להגיע.
מה כן? 
הכנה מנטלית, עיבוד לידה. בעניין הזה אני מאד ממליצה לך לקרוא סיפורי לידה מעצימים וטובים, למשל כאן בפורום ב"כלים ומידע", תקראי הרבה על לידות בית, אני - למרות שלא היתה לי תוכנית ללדת בבית ולא ילדתי בבית - זה נתן לי ה-מ-ו-ן הסתכלות נכונה, חיובית ומעצימה על הלידה וכל התהליך, חיבור והקשבה לגוף וכו' - בעיני זו הכנה מנטלית מעולה. יש גם סיפורי לידה מאד יפים באתר של "דסי דולה צפונית"
שווה לנסות וזה לא יוריד לך שקל מהתקציב
בהצלחה!
לצפיה ב-'זה ברור, בלי קשר!'
זה ברור, בלי קשר!
05/05/2016 | 14:53
89
לפני הלידה הראשונה עשיתי המון הכנה, פיזית ומנטלית, קראתי פה המון , קראתי סיפורי לידה, ראיתי סרטים... גם אני למרות שלא תיכננתי ללדת בבית, הכי אהבתי את סיפורי לידות הבית...
את צודקת, זה בהחלט משהו שעוזר, ואני מתכוונת לעשות, אבל בפעם שעברה זה אמנם עזר לי, אבל במידה מוגבלת. 
כנראה שההכנה העיקרית שנדרשת עכשיו זה סדרת אימונים לאיש, להכין אותו להתמודדות עם כל תרחיש
לצפיה ב-'לי נשמע שכדאי להשקיע בקורס היפנובירתינג'
לי נשמע שכדאי להשקיע בקורס היפנובירתינג
05/05/2016 | 21:12
1
157
הקורס יתן גם לך וגם לבן הזוג בדיוק את הכלים ואת הידע שאת מתארת שהיה חסר בפעם הקודמת. הוא ייתן לכם את הידע והכח להחליט כל החלטה ממקום של ידע וכח. הוא יתן לך את הכלים לחוות לידה רגועה ונוחה, את היכולת להיכנס לבועה שלך בלי לתת לאף אחד להפריע. לצערי 2000 ש"ח לא יספיקו עבור ליווי של דולה או מיילדת, אם את שוקלת ליווי אז אולי דולה מתלמדת. אבל לדעתי קורס היפנובירתינג הוא מה שאת מחפשת ואפילו ישאר לך עודף (קצת עודף).
לצפיה ב-'חושבת על ההיפנו...'
חושבת על ההיפנו...
09/05/2016 | 22:29
102
על ליווי החלטתי לוותר, בין היתר התגובות פה עזרו לי להבין שזה לא באמת מתאים לי, וגם שממילא הסיכוי להספיק להינות ממנו לא גבוה...
לגב ההיפנו, אני חושבת שבתור התחלה אנסה להשיג את הספר והדיסקים, אבדוק כמה אני מתחברת לזה ולפי זה אחליט אם נראה לי שווה להעמיק את התירגול באמצעות קורס או לא... אני באמת לא מספיק יודעת על השיטה.
מה שאני יודעת זה שבלידה הראשונה הייתי באופן טבעי בחלק הראשון מאוד מנותקת ומכונסת בעצמי, בלי לחשוב על זה או להתכוון, פשוט התמקדתי בכל ציר בנשימה ואיכשהו הייתי מאוד בפנים... ורק כשנכנסתי לחדר לידה בפתיחה 9 הפריעו לזה להמשיך ולקרות. לעומת זאת אני לא ממש מתחברת לעולם המדיטציה, ולא בטוחה שמשפטים  ומנטרות יהיו הדבר הכי טבעי עבורי ברגע האמת ומה שיעזור לי להרפות... אולי טכניקות של דמיון מודרך , רק לבד, אבל איכשהו אני לא מדמיינת את עצמי בסערת הלידה מצליחה להוביל את המחשבות שלי ולדמיין פרח נפתח או דימויים מתאימים אחרים. מאוד אשמח להשתכנע אחרת!
 
ובנימה זו, מישהי מוכרת ספר או דיסקים של היפנו? או משאילה?
 
לצפיה ב-'החזר על שירותי דולה'
החזר על שירותי דולה
25/04/2016 | 17:24
1
206

היי,
מישהי יודעת האם ניתן לקבל החזר מכללית מושלם?
האם אפשר דרך ביטוח פרטי?
 
תודה.
 
לצפיה ב-'רק בכללית פלטינום ובקשר להחזר מביטוח פרטי'
רק בכללית פלטינום ובקשר להחזר מביטוח פרטי
28/04/2016 | 23:42
137
זה תלוי בסוג הביטוח, את צריכה לבדוק ספציפית בשלך.
לצפיה ב-'שאלות לגבי שיליה קדמית'
שאלות לגבי שיליה קדמית
21/04/2016 | 22:57
3
166
היי, שוב אני עם שאלה פה... 
בסקירה נאמר לי שהשליה קדמית...
אני מנסה להתכונן ללידה וללמוד על ירידות דופק ומשמעותן, על מנת פחות להלחץ אם אומרים לי דבר כזה, כי פעם שעברה זה באמת הצליח להכניס אותי ללחץ וגרם לי לשכוח מה שידעתי ( למשל, ששינוי תנוחה יכול לעזור..).
פתאום תהיתי, יכול להיות ששיליה קדמית תקשה על מוניטור בלידה, או תוציא קריאה לא מדוייקת, או תגרום לכך שיראה שיש ירידות דופק גם אם הכל בסדר?
 ושאלה נוספת באותו עניין, יש תנוחות שעדיף להמנע מהן בלידה עם שליה קדמית? נניח,  עמידת שש, יכולה לגרום לקושי למעבר חמצן לעובר או משהוללחץ על השילייה או משהו כזה?
 
תודה לכל מי שתדע להשיב לי!
לצפיה ב-'בהריון השלישי היתה לי שליה קדמית'
בהריון השלישי היתה לי שליה קדמית
28/04/2016 | 08:42
140
עשיתי כמה וכמה מוניטורים במהלכו (היה הריון מעט מאתגר) ומעולם לא היה קושי.
לצפיה ב-'לא אמורה להיות שום בעיה עם שליה קדמית'
לא אמורה להיות שום בעיה עם שליה קדמית
28/04/2016 | 23:43
1
142
לא בניטור ולא בתנוחות. אם יש ירידות דופק יש ירידות בלי קשר לשליה.
לצפיה ב-'מצויין! תודה לשתיכן על התשובות!'
מצויין! תודה לשתיכן על התשובות!
01/05/2016 | 15:01
17
לצפיה ב-'פסח כשר ושמח'
פסח כשר ושמח
21/04/2016 | 10:51
5
גולשות וגולשים יקרים,
אנו רוצים לאחל לכם חג פסח כשר ושמח!
מי ייתן והאביב יביא עימו התחלות חדשות,
הנאות מתוקות והמון הפתעות מרגשות.

לקראת החג הכנו לכם מהדורה חגיגית וכשרה לפסח
של חם בתפוז.

את כל הקישורים לאייטמים בכתבה תוכלו למצוא (כמו בכל שבוע)
בעמוד הפייסבוק שלנו
 
חג פסח שמח!
לצפיה ב-'טרגדיה בחיפה: לידת הבית הסתבכה'
טרגדיה בחיפה: לידת הבית הסתבכה
12/04/2016 | 10:21
11
825
טרגדיה בלידת בית: תינוקת לאם תושבת חיפה מתה לאחר שנולדה באמבט מים. צוות מגן דוד אדום פינה אותה כשהיא ללא דופק וללא נשימה לבית החולים רמב"ם בחיפה, תוך כדי פעולות החייאה, אולם מותה נקבע בחדר המיון תוך זמן קצר.
 
לפי מה שכתוב בכתבות השונות, בת 40 ילדה לידה ביתית, ללא צוות רפואי וללא מיילדת.
 
איזו מן אמא זו? מה זו החוסר אחריות הזו? את בת 40 שזו במילא לידה בסיכון אז למה לעשות זאת? לידת בית לא בטוחה כמו לידה בבית חולים.
לצפיה ב-'זה הזמן לשפוט?!'
זה הזמן לשפוט?!
12/04/2016 | 10:27
1
404
אישה איבדה את התינוקת שלה!!!
אתה יודעת איזו חוויה נוראית זו? מי את שתשפטי?!
מי אנחנו שנשפוט... חוץ מזה אומרים שהיא הייתה מנוסה. כנראה שכך רצה הגורל.
לצפיה ב-'אאאאהההה הגורל'
אאאאהההה הגורל
12/04/2016 | 19:44
277
ממנו אי אפשר לברוח, בטח אם היא היתה יולדת בבית חולים הגורל היה גורם לזה שהתוצאה היתה אותו דבר
לצפיה ב-'איזה חוסר רגישות, אני בהלם ממך'
איזה חוסר רגישות, אני בהלם ממך
12/04/2016 | 10:27
4
364
תחשבי איזה טראומה נוראית שתלך איתה כל החיים, איך אפשר להאשים אותה?? מסכנה.
יש היום הרבה נשים שיולדות בבית, זה לא כזה נדיר. כל לידה יכולה להסתבך.
 
לצפיה ב-'יש הבדל בין לידה שמסתבכת אבל יש מסביב רופא ומיילדות'
יש הבדל בין לידה שמסתבכת אבל יש מסביב רופא ומיילדות
12/04/2016 | 17:06
3
299
ומוניטור שבודק את התינוק לבין לידת בית ללא כל אלה.
במיוחד כשמדובר בגיל כה מתקדם.
לצפיה ב-'התינוקת היתה בת שעה וחצי. לא מנטרים תינוק בן שעה +++'
התינוקת היתה בת שעה וחצי. לא מנטרים תינוק בן שעה +++
15/04/2016 | 09:26
2
216
הלידה לא הסתבכה. התינוקת נפטרה שעה וחצי לאחר הלידה. ולצערי גם בבתי חולים זה קורה.
פשוט אף אחד לא מפרסם את זה.
לצפיה ב-'בכי קל לבעלי אג'נדה להגיד את זה '
בכי קל לבעלי אג'נדה להגיד את זה
16/04/2016 | 09:58
1
176
ולא קראתי את כל פרטי המקרה אבל בבית חולים אחרי לידה הולד עובר בדיקה מקיפה אצל רופא וכל העת יש מסביב צוות רפואי.
האם לא יתכן שהיו עולים על בעיה כבר בבדיקה ומצילים אותו? או שלחילופין הצוות הרפואי היה מגיע בזמן אמת לולד ומצליח להצילו?
לא ברור לך שבטוח יותר לעבור לידה בבית החולים למרות הטרנד של בואו נלד כמו פעם? הרי פעם הייתה גם תמותה גדולה יותר.
לצפיה ב-'אף אחת מאיתנו לא יכולה לדעת מה היה קורה לו נולדה בבית חולים'
אף אחת מאיתנו לא יכולה לדעת מה היה קורה לו נולדה בבית חולים
16/04/2016 | 14:42
156
בלי קשר לאג'נדה. לידה בבית ללא מיילדת היא מסוכנת ואני ממש לא תומכת בזה.
ואי אפשר לכלול לידת אנאסיסטד ולידת בית מתוכננת עם מיילדת בית באותו משפט. לידת בית לפי ארגון הבריאות העולמי, כאשר מתקיימים כל התנאים היא יותר בטוחה מלידת בית חולים.אבל, קרה אסון והדבר האחרון שהאשה וקרוביה צריכים עכשיו זה האשמות, ומשפט.
הם צריכים תמיכה וחיבוק חם. 
 
לצפיה ב-'פשוט מזעזע!'
פשוט מזעזע!
12/04/2016 | 10:29
339
עצוב ממש לקרוא על הבוקר.... אל תשכחו שזאת לא הלידה הראשונה שלה בבית. כנראה חשבה שהכל יעבור בשלום.
 
לצפיה ב-'אין שכל אין דאגות'
אין שכל אין דאגות
12/04/2016 | 10:38
1
381
מנסים לשחק את עצמם יפי נפש. יולדים בבית בצורה "טבעית" והורגים את התינוקות.
ביזיון!
לצפיה ב-'התגובה שלך שיפוטית ולעגנית ואין לה מקום בפורום הזה.'
התגובה שלך שיפוטית ולעגנית ואין לה מקום בפורום הזה.
15/04/2016 | 09:27
155
זה פורום לידה פעילה וביתית ואת ממש לא חייבת להכנס לפה.
לצפיה ב-'באתי מהראשי - מסכים לגמרי'
באתי מהראשי - מסכים לגמרי
12/04/2016 | 17:04
94
לצפיה ב-'המלצות לדולה'
המלצות לדולה
12/04/2016 | 14:07
5
187
אני עדיין לא סגורה מה בדיוק אני רוצה...
אני יודעת שאני רוצה לנסות לידה בלי אפידורל, כי בלידה הראשונה נראה לי שהאפידורל ממש עיכב את הלידה.
התחלתי לחשוב אולי לקחת דולה, אבל אני עוד לא בטוחה אם מתאים לי שיהיה איתנו עוד מישהו...

בכל מקרה, אני בשבוע 20 ונראה לי שכדאי להתחיל לחפש, ולהתחליט תוך כדי תנועה.

אני מתכוונת ללדת באיכילוב. לא מתחברת לטיפולים כמו הומואופתיה ודומיהם.

יש המלצות?

תודה!
לצפיה ב-'באיכילוב נראה לי שעירית שלום מלווה'
באיכילוב נראה לי שעירית שלום מלווה
13/04/2016 | 09:25
105
היא היתה הדולה שלי בלידה האחרונה, רפלקסולוגית ודולה, יודעת עוד מלא דברים...
אישה מקסימה, חמה ומקצועית.
היא מציעה חבילה שווה שכוללת רפלקסולוגיה לפני הלידה
לצפיה ב-'המלצות לדולה באיכילוב'
המלצות לדולה באיכילוב
15/04/2016 | 09:23
2
142
איפה את גרה? אני ממליצה לקחת דולה שגרה לא רחוק ממך.
באיכילוב יש את בטי גורן, אורית הלפגוט, אנה פרץ, אירית לנדאו, עירית ניצן,כנרת דרור ועוד רבות וטובות.
אם תגידי איזו דולה את מחפשת צעירה- מבוגרת, דתיה- חילונית אוכל לעזור לך להתמקד בשמחה.
גם אני מלווה הרבה מאד באיכילוב אבל עד ספטמבר אין לי מקום.
בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
17/04/2016 | 15:39
1
102
אני גרה בתל אביב.
בעיקרון, נראה לי שיהיה לי יותר נוח חילונית, צעירה (אבל יש לי הרגשה שהגיל פחות משמעתי לי).
פחות מתחברת לצד ה"רוחניקי" יותר (ויסלחו כל המשתתפות, אין לי כוונה להעליב).
לצפיה ב-'זה בסדר גמור'
זה בסדר גמור
18/04/2016 | 20:57
116
דברי עם טלי כהן, אריאלה רנקוביץ, בטי גורן, אורית הלפגוט, אנה פרץ.
מישהי מהן בטוח תתאים.
בהצלחה.
לצפיה ב-'הי, אני מלווה באיכילוב'
הי, אני מלווה באיכילוב
30/05/2016 | 08:27
76
אני חילונית וצעירה יחסית אך מנוסה מאד.
אם תרצי, אשמח לעמוד לרשותך.
אריאלה רנקביץ, דולה מוסמכת
052-8219541
לצפיה ב-'חם בתפוז'
חם בתפוז
14/04/2016 | 14:20
28
סופ"ש נעים!
את כל האייטמים שבכתבה תוכלו למצוא בעמוד הפייסבוק שלנו-
לצפיה ב-'המלצה לשיאצו כמזרז לידה'
המלצה לשיאצו כמזרז לידה
05/04/2016 | 09:34
2
96
היח אני בשבוע 41+2 ושום דבר לא זז. בסוף 40 עשיתי רפלקסולוגיה שמיועד לזירוז אבל מאוד כאב לי בנקודות מסויימות לאחר הטיפול ועד היום. האם יש המלצות  למטפלת בשיאצו כמזרז לידה?? 
עדיפות לאזור המרכז והשפלה
תודה
לצפיה ב-'נסי את שרון כהן מחולון'
נסי את שרון כהן מחולון
06/04/2016 | 09:17
63
לא התנסיתי אישית אבל היא היתה שמורה לי מהמלצות של כמה חברות למקרה שדברים לא יתקדמו.
לצפיה ב-'מצטרפת להמלצה על שרון המקסימה ומוסיפה'
מצטרפת להמלצה על שרון המקסימה ומוסיפה
07/04/2016 | 09:36
68
את כרמי מרציאנו בתל אביב וגילה רונאל ביפו.
בהצלחה
לצפיה ב-'לידה טבעית או פעילה בבייבי בום?'
לידה טבעית או פעילה בבייבי בום?
26/03/2016 | 13:19
8
412
היי, מודה שלא צפיתי בסדרה, וגם אין לי יותר מדי סבלנות לצפות בה... אבל כן אשמח לראות אם היה בעונה האחרונה במאיר לידה פעילה או טבעית...
מישהי ראתה ויכולה לחסוך לי עונה שלמה של לידות סטטיות בשכיבה?
לצפיה ב-'לא ראיתי בעצמי אבל היתה לידת בזק'
לא ראיתי בעצמי אבל היתה לידת בזק
26/03/2016 | 23:53
5
362
אחת. אז סביר שלא היתה מאולחשת אבל אין לי מושג באיזו תנוחה ילדה.
לצפיה ב-'מבאס...'
מבאס...
27/03/2016 | 07:14
4
280
תודה על התשובה!
כמה חבל, בית חולים שמתהדר בחדרי לידה טבעית בחינם, ואפילו לא משדרים לידה אחת כזו... זה כנראה אומר משהו לגבי המציאות שם.
ומצד שני, יכול להיות שנשים שרוצות לידה טבעית יודעות שנוכחות של מצלמה רק תפריע להן ולכן אין כאלה בתכנית...?
לצפיה ב-'לדעתי זאת הנקודה'
לדעתי זאת הנקודה
27/03/2016 | 09:30
3
352
ובנוסף בלידות טבעיות הנשים הרבה פעמים ערומות וזה לא יכול להופיע בפריים טיים.
אני מזמינה אותך להיכנס לאתר שלי ולראות סרט של לידה טבעית שליויתי ממש לא מזמן. לעומת הסרט הראשון שבו האשה היתה חלק גדול מהזמן עם אפידורל בלידה הזאת היה קשה מאד למצוא קטעים מספיק צנועים. זאת היתה לידה פעילה, טבעית, מעצימה אבל אשה ערומה במקלחת זה לא משהו שמצטלם טוב.
לצפיה ב-'סרטים מקסימים ומרגשים!'
סרטים מקסימים ומרגשים!
28/03/2016 | 08:16
2
226
תודה על הקישור!
אני חושבת שזו דווקא דוגמה שזה כן יכול להצטלם טוב, עם קצת צנזורה וקצת עריכה (:
אגב, אפשר לשאול באיזה בית חולים היו הלידות האלה?
לצפיה ב-'באיכילוב. בלידה השניה תכננו על החדר הטבעי אבל היה תפוס'
באיכילוב. בלידה השניה תכננו על החדר הטבעי אבל היה תפוס
29/03/2016 | 08:35
1
78
לצפיה ב-'באיכילוב (שתיהן) . בלידה השניה הם נרשמו למרכז הטבעי'
באיכילוב (שתיהן) . בלידה השניה הם נרשמו למרכז הטבעי
29/03/2016 | 08:37
205
אבל כשהגענו היה תפוס, אז ילדנו בחדר רגיל.
לצפיה ב-'אם את מעוניינת לראות לידות טבעיות'
אם את מעוניינת לראות לידות טבעיות
28/03/2016 | 14:45
1
305
ממליצה על הסדרה "לידה בשטח"
לצפיה ב-'אחפש, תודה!'
אחפש, תודה!
30/03/2016 | 10:34
164
האמת היא שיש מאחורי שעות של סרטי לידות בית וטבעיות שראיתי לקראת הלידה הראשונה. סתם תהיתי, חשבתי, בגלל שאני כנראה אחד במאמר, אם יש משהו כזה משם. מבינה שלא, לצערי.
 
לצפיה ב-'מעוניינת לרכוש את הספר לידה פעילה'
מעוניינת לרכוש את הספר לידה פעילה
27/03/2016 | 09:13
6
125
אני מאזור השפלה- הדרום, אבל גם אם אתן רחוקות יותר אשמח לשמוע- אולי אמצא דרך להעביר.
 
תודה,
טלי׳ה
לצפיה ב-'אף אחת?'
אף אחת?
28/03/2016 | 12:30
1
46
מבטיחים לתת לספר בית חם ואוהב :)
 
טלי׳ה
לצפיה ב-'אני צריכה את שלי (:'
אני צריכה את שלי (:
28/03/2016 | 13:13
97
אבל מציעה לך לבדוק בסיפרייה העירונית שלך אם יש להם...
אני הופתעתי לגלות כמה ספרים בנושא הורות שעניינו אותי מצויים בספרייה העירונית ובחינם, וכל כך שמחתי שלא קניתי אותם כי חלקם אחרי זה התברר לי שאני בכלל לא מתחברת אליהם, ולאלה שכן התחברתי - הספיק לי לקרוא אותם ולהחזיר את הספר... מאוד יכול להיות שתוכלי להשאיל את לידה פעילה בספריה, ואם יהיה לך מזל ואף אחת נוספת לא תבקש להשאיל אותו, הוא יוכל להשאר אצלך לא מעט זמן (:
לצפיה ב-'היי, אשמח להשאיל לך...אני מרחובות'
היי, אשמח להשאיל לך...אני מרחובות
28/03/2016 | 13:43
17
לצפיה ב-'מוזמנת לקנות ממני. גרה בבני ברק'
מוזמנת לקנות ממני. גרה בבני ברק
04/04/2016 | 22:13
75
מוכרת ב 40 שקל.בהצלחה
לצפיה ב-'לי יש את הספר'
לי יש את הספר
09/04/2016 | 22:21
1
104
לרוב הוא מסתובב בין יולדות שלי ועכשיו יש אצלי אפילו 2 
בקיצור- דברי איתי, גם אני מאזור הדרום- שפלה
לצפיה ב-'תודה רבה! כבר קניתי ממיתר 400'
תודה רבה! כבר קניתי ממיתר 400
10/04/2016 | 10:44
17
לצפיה ב-'מחקר בנושא קשר אם-תינוק'
מחקר בנושא קשר אם-תינוק
27/03/2016 | 09:19
64
היי בנות,
אני אמא לתינוק בן שנה וסטודנטית לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית.
במסגרת עבודת הגמר שלי, אני חוקרת את הקשר שמפתחת האמא אל התינוק הראשון שלה.
המחקר מיועד לנשים שנמצאות בהריון ראשון בשליש השלישי (שבוע 27 ואילך).
*** בין הנשים שישתתפו במחקר תוגרל חבילת ספא זוגית מפנקת !!! ***
מדובר על מילוי שאלונים באופן אנונימי בשני שלבים: בהריון ומספר חודשים לאחר הלידה.
הקישור לשאלון:

https://ruppin.eu.qualtrics.com/SE/?SID=SV_9ZHYzJz...
המון תודה לכל מי שתקדיש מזמנה!
לצפיה ב-'מענק לידה ליולדות הבית '
מענק לידה ליולדות הבית
10/03/2016 | 10:49
5
265
מסתמנת תמיכה בהצעה בועדת השרים לחקיקה
לצפיה ב-'אבל הסכום העיקרי 12,700 עדיין לא ניתן ליולדות הבית'
אבל הסכום העיקרי 12,700 עדיין לא ניתן ליולדות הבית
15/03/2016 | 18:56
4
216
אז יש צעד קדימה וזה מאד משמח אבל השינוי יהיה רק ביום שיולדות הבית יקבלו את הסכום שבית החולים מקבל על כל יולדת 12,700! כי מענק הלידה 1700 לילד ראשון , 700 ליד שני ו-500 מילד שלישי ומעלה זה סכום זניח לעומת מה שבאמת מגיע לכל יולדת בית לקבל.
לצפיה ב-'כן, אבל....'
כן, אבל....
16/03/2016 | 09:12
3
168
אולי לא את ה-12.7K במלואם אבל כן כיסוי להוצאות של לידת בית. הסכום הנ"ל אמור לכסות עלות של ימי אשפוז ליולדת וליילוד + הוצאות הכרוכות בלידה (חדרי לידה והכרוך בכך).
 
בהחלט זה צעד קדימה, חלקי אבל קדימה.
לצפיה ב-'כיסוי להוצאות של לידת בית?'
כיסוי להוצאות של לידת בית?
16/03/2016 | 18:35
2
167
איך בדיוק? 1700ללידה ראשונה? 700 לשניה? 500 משלישית והלאה? לידת בית עולה מינימום 5000 ש"ח אם לוקחים רק מיילדת, לא קונים שום ציוד ולא לוקחים דולה..
לצפיה ב-'לא הבנת אותי '
לא הבנת אותי
17/03/2016 | 07:51
1
147
התכוונתי שאני לא בטוחה שצריך להעביר ליולדות בית 12.7K אבל כן צריך לכסות את עלות לידת הבית שהיא לרוב נמוכה מכך (אלא אם לוקחים רופא).
 
מענק הלידה הוא בדיחה בכל מקרה... כי בילד השני והשלישי שלי נדרשתי לפחות משאבים? ממש לא...
לצפיה ב-'לפעמים, אך לפעמים לא רחוקה מכך'
לפעמים, אך לפעמים לא רחוקה מכך
17/03/2016 | 10:26
128
אם יולדים בג'הרה או בבית יולדות. אני חושבת שצריך לתת את ההחזר למול קבלות. 
בכל מקרה הצעד שנעשה הוא מבורך אבל הדרך לצדק ושויון עדיין רחוקה לצערי.
לצפיה ב-'קישור להרפיה ללידה קלה וטובה'
קישור להרפיה ללידה קלה וטובה
16/03/2016 | 10:08
1
155
כאמא לחמישה ילדים, במשך השנים חיפשתי הרפיה טובה. בעברית. משהו שאפשר לשמוע במהלך חודש תשיעי ובעיקר, משהו שאפשר לקחת איתי ללידה. שאוכל לעטוף את עצמי במילים רכות. מחזקות. 
בסופו של דבר, הכנתי לעצמי הרפיה.
החלטתי לשתף עוד נשים בטוב הזה שעבר דרכי.
שתהיה לכן לידה טובה. שמחה.
ידיים מלאות אמן.
לצפיה ב-',תודה על הקישור.'
,תודה על הקישור.
16/03/2016 | 18:40
54
להרפות זה כל הסוד ללידה טבעית, טובה ומעצימה.
הגוף יודע מה לעשות , אנחנו פשוט צריכות להרפות ולתת לגוף ולתינוק לעשות את שלהם.
 
לצפיה ב-' נפתח פורום שי חי '
נפתח פורום שי חי
15/03/2016 | 16:27
7
פחות מחודש אחרי שהחלה העונה הנוכחית של "האח הגדול" של זכיינית ערוץ 2 קשת, היה ברור כי מדובר בדמות ריאליטי שלא ראינו כמוה.
כשיצא בסופ"ש האחרון מבית האח הגדול העניין במתמודד השנוי במחלוקת הלך וגדל הרבה יותר מאשר בתוכנית עצמה.
 
אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן במתמודד האהוב עכשיו בפורום שי חי:
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2563

ביקשתם - קיבלתם!
לצפיה ב-'רשימת מדיניויות כל הבתי חולים בארץ בנושא לידות עכוז'
רשימת מדיניויות כל הבתי חולים בארץ בנושא לידות עכוז
13/03/2016 | 10:35
107
להלן לינק המפרט את המדיניות של כל אחד מהבתי החולים בארץ לגבי לידות עכוז. אלו הודעות שבתי החולים סיפקו בעצמם:

http://www.vbac-israel.co.il/faqs/breech-protocols.html
לצפיה ב-'לידה רביעית טבעית'
לידה רביעית טבעית
12/03/2016 | 08:51
3
262
אני לקראת לידה רביעית בשאיפה לטבעית, אחרי 3 לידות שהיו מורכבות גם בגלל תגובה שלילית לאפידורל.
בראש אני מאוד סומכת על הגוף, הצלחתי למשוך בלידות בלי אפידורל, אבל אני חוששת מאוד שיגיע הרגע, בפתיחה 7/8 שכבר מרגישים שאי אפשר...ואני חושבת גם על סיטואציה שאצטרך תפרים בלי אלחוש?? וכל שלב יציאת התינוק... יש לי פנטזיה שלידה רביעית תתקדם מהר יותר ואני אלד בחדר טבעי... אשמח לשמוע מכן אמירות מחזקות והתייחסות לחששות וכמובן טיפים- מה עזר ברגעים הקשים
לצפיה ב-'לגבי תפירה בלי אפידוראל -'
לגבי תפירה בלי אפידוראל -
12/03/2016 | 20:12
224
זה לא אומר תפירה בלי אילחוש. מקבלים זריקת הרדמה מקומית.
אם את מרגישה שהתפירה מתחילה לכאוב לך, אל תתביישי ותבקשי חידוש של ההרדמה.
 
ולגבי שלב יציאת התינוק - בלידה הראשונה שהייתה אומנם עם אפידוראל, אבל נתתי בוסטים בודדים לאורך 6-7 שעות לידה, ובמשך שעתיים או יותר של לחיצות לא נתתי בוסטים בכלל, כך שביציאת הראש כבר לא היה כמעט אילחוש - זה שרף וקצת כאב אבל לא נורא ונגמר מהר. בלידה השניה שהייתה לידת בזק נטולת אפידוראל - לא זוכרת שהרגשתי משהו, הייתי כולי בצירים ובלחיצות.
לצפיה ב-'טיפים ללידה'
טיפים ללידה
13/03/2016 | 08:15
191
אני ממליצה לך לתרגל טכניקות הרפיה. להגיע ללידה רגועה, לחוות את הרגע ולא לחשוב מה יהיה אחר"כ. להכין את המלווים עם כלים לעזרה בזמן הלידה. אם מקפידים על נשימה והרפיה הצירים לא מאד כואבים ובקשר ליציאת התינוק, סביר שאם תהייה מרוכזת וקשובה לגוף זה יהיה מהיר. אני מקווה שלא תצטרכי תפרים אבל אם כן, נותנים אלחוש מקומי.
לצפיה ב-'שמעת על היפנובירתינג?'
שמעת על היפנובירתינג?
09/04/2016 | 22:29
77
נשמע שזה ממש יתאים לך...
שיטה שמתמקדת בחשיבה חיובית, שינוי התפיסות הקודמות שלנו על הלידה.
השיטה עוזרת להגיע ללידה רגועה וחווייתית יותר.
שווה לך להכנס לאתר של "פשוט ללדת" ולקרוא על זה קצת.
יש שם המון משפטים מחזקים וחיוביים והרבה הכנה רגשית ומנטלית.
אני מדריכת הכנה ללידה בשיטה הזו, אשמח לענות לך על שאלות אם יהיו לך.
מוריה הברמן (חפשי אותי בפייסבוק...)
לצפיה ב-'ילדתי עכוז בביקור חולים ב-2014'
ילדתי עכוז בביקור חולים ב-2014
10/03/2016 | 20:36
1
220
אחרי ניסיון היפוך כושל בתל השומר, סירבתי לקבוע טור לניתוח קיסרי והחלטתי לנסוע מהמרכז כדי ללדת בביקור חולים (שערי צדק) בירושלים, ששמעתי שהם היחידים שלא הפסיקו לידות עכוז בעקבות המחקר המפורסם שקבע שקיסרי כרוך בפחות סיכונים לעובר.

הגעתי מבלי לדעת אם באמת יאפשרו זאת, אבל אחרי אולטרה סאונד אישרו את בקשתי ללדת עכוז בידיעה שאם לא ילך, אצתרך קיסרי חרום ושצריך לעשות חתך.הכל הלך בקלות עד שהראש נתקע. הרופאה המדהימה, ד"ר חווה שרייבר, נאלצה להוציא אותו אם מלקחיים והצילה אותו. כשיצא הוא לא נשם אבל התאושש לבד ותודה לאל הכל היה בסדר.

בהחלט לקחתי סיכון ורק בגלל שנפלתי על רופא מאוד מנוסה בלידות עכוז ולידות מלקחיים--מעט מאוד רופאים בעלי שני הכישורים האלו--היה בסדר לדעתי.

לידה ראשונה עכוז זה בהחלט יותר מסוכן, אבל ביקור חולים (שהיום חלק משערי צדק) הם הכי מיומנים בלידות עכוז.

יש להזכיר שזה בי"ח חרדי, והייתי החילונית היחידה בין הילודות, אבל קיבלתי יחס חם גם מיהולדות וגם הצוות. חדרי לידה שם מודרנים והאוכל היה ממש טעים! מקווה ללדת שם גם בעתיד.

בנוסף, רופא שלי סיפר שהוא מיילד בתל השומר וקראו לו מהבית לבוא ללידת עכוז לאישה חרידית שסירבה ניתוח. אבל אפילו הוא אמר לגבי סיפור הלידה שלי שלא כל מי שמיומן בלידת עכוז מיומן גם בלידות עכוז אם מלקחייים.

 מאתר VBAC-ISRAEL (מדיניות ביקור חולים לגבי לידות עכוז):
''בבית החולים מאפשרים לידות עכוז. נכון לשנת 2010 שיעור הלידות הנרתיקיות במצג עכוז עמד על 42%.
ישנו ניסיון של למעלה מ 1400 לידות עכוז בבית החולים. שיעור ההצלחה עומד על 74%, כלומר 1100 נשים ילדו עכוז נרתיקית ונמנעו מניתוח קיסרי.

בית החולים הוא מהמובילים בעולם בהיפוך חיצוני.

מומלץ לעשות היפוך כשלב ראשוני, היפוך חיצוני מבוצע ע"י לדר' פולק. במידה ולא מצליח מגיעים להתייעצות. 

תנאים: רצון היולדת, יולדת שמוכנה לשתף פעולה, עובר קטן מ 3500 גר', תנוחת עכוז frank breech, נוכחות רופא מנוסה ומיומן, תנאים מתאימים של צוואר הרחם.''
לצפיה ב-'מעודד מאד.'
מעודד מאד.
11/03/2016 | 19:17
115
אכן מיילדים עכוז בביקור חולים (אפילו בלידה ראשונה). לפני חודש יילדו אשה עכוז בתה"ש, זאת לא היתה הלידה הראשונה שלה. וגם בלניאדו ובמעייני בחלק מהמיקרים מיילדים עכוז.
לצפיה ב-'עזרתכן לתיקון האפליה כלפי נשים הבוחרות ללדת בבית'
עזרתכן לתיקון האפליה כלפי נשים הבוחרות ללדת בבית
25/02/2016 | 08:57
4
105
לקראת דיון ועדת השרים בהצעת חוק לתיקון האפליה כלפי יולדות בית וכלפי התינוקות הנולדים בבית העליתי את ההודעה הבאה בפורום הסמוך:
 
העניין צף חזק גם ברשתות החברתיות. אודה לכן אם תקדישו שתי דקות (אפילו קצת פחות, מדדתי) לקריאת ההודעה ולפעולה בעקבותיה.


לצפיה ב-'חשוב מאד מאד מאד'
חשוב מאד מאד מאד
25/02/2016 | 18:25
3
67
פותחים את הקישור המצורף.
עושים קופי פייסט להודעה, קופי פייסט לרשימת השרים, חותמים ושולחים.
תודה 
לצפיה ב-'אשמח לשמוע עדכונים בנושא... איך היה בדיון?'
אשמח לשמוע עדכונים בנושא... איך היה בדיון?
29/02/2016 | 09:55
2
9
לצפיה ב-'הודעה שיצאה מטעם עמותת "נשים קוראות ללדת"'
הודעה שיצאה מטעם עמותת "נשים קוראות ללדת"
01/03/2016 | 08:29
1
75
"הצעת חוק לידות הבית נדחתה בחודשיים לבקשת משרד הבריאות והאוצר על מנת לתת להם זמן לתיאומים ביניהם.
מה זה אומר בפועל? הצלחנו לגרום לשרים להבין את חשיבות ההצעהולבחון אותה יותר לעומק.
כרגע ח"כ תמר זנדברג תעבוד על תמיכת הצוותים המקצועיים במשרדים השונים הקשורים להצעה. בימים הקרובים אנחנו בנשים קוראות ללדת נכין תכנית פעולה לקידום החקיקה ונבקש את עזרתכן.
תודה רבה לכל מי שהתקשרה, שלחה מייל ושיתפה."
 
 
ממליצה בחום לעקוב אחרי הדך של נשים קוראות ללדת בפייסבוק.
לצפיה ב-''
02/03/2016 | 11:22
3
לצפיה ב-'מחפשת רפלקסולוגית טובה באזור ירושלים'
מחפשת רפלקסולוגית טובה באזור ירושלים
24/02/2016 | 14:05
3
44
לטיפול לקידום צירים....
אשמח להמלצות...
לצפיה ב-'המלצות'
המלצות
24/02/2016 | 18:16
1
52
פנינה צסרק 052-5802449
חיה שמעון 053-7524821
בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
25/02/2016 | 10:03
12
לצפיה ב-'מחכה ממש לשמוע איך עברה הלידה בסוף!'
מחכה ממש לשמוע איך עברה הלידה בסוף!
15/03/2016 | 20:25
10
לצפיה ב-'סיפור הלידה הראשונה, ומחשבות לקראת לידה שניה'
סיפור הלידה הראשונה, ומחשבות לקראת לידה שניה
22/02/2016 | 14:16
8
422
 שלום לכן!
אני ממש בתחילתו של הריון שני, בהריון הראשון קראתי פה לא מעט, ואולי הגיע הזמן שאספר את סיפור הלידה שלי. ובסופו, שאלות ותהיות, שאשמח אם תעזורנה לי לחשוב עליהן...
הלידה הראשונה החלה בחשש למיעוט מי שפיר, אשפוז בבית החולים, הופעל עליי לחץ לבצע זירוז, הצלחתי לדחות את הפרוצדורה לבוקר, במשך כל הלילה שתיתי הרבה מים, עשיתי דמיון מודרך, דיברתי עם התינוקת שלי וביקשתי שתעשה בבקשה פיפי. בבוקר לפני הזירוז התעקשתי לבצע בדיקת אולטרסאונד נוספת, למרות שהרופאה בערב קבעה שאין טעם בזה כי יש מיעוט ברור ומוחלט של מי שפיר. הסכימו, ולמרבה השמחה מצאו מספיק מי שפיר כדי לשחרר אותי הביתה! אולי כדאי גם להוסיף שבמוניטור בכניסה לבית החולים ראיתי שיש לי צירים, במוניטור. בגוף לא הרגשתי שום דבר.
 
בערב שאחרי השחרור הרגשתי עייפה מאוד, הנחתי שזה מהלילה הארוך שעבר עליי בבית החולים. קצת כאב לי הגב, אבל לא הבנתי שמדובר בצירים. הלכתי לישון מוקדם מהרגיל. באחת וחצי בלילה התעוררתי עם ציר, צורך להתרוקן בשירותים, ו... פקק רירי שהשתחרר. הבנתי שזה מתחיל. הנחתי שיש הרבה זמן.
ניסיתי לחזור לישון, אבל תוך כמה דקות, שוב, ציר. שוב מנסה לישון, ושוב, ציר. אני מסתכלת בשעון, מנסה להבין מה ההפרשים בזמנים, אני מעריכה שהיה 10 דקות בין ציר לציר. ושוב ציר. 7 דקות. ועוד ציר, 6 דקות. מבקשת מהאיש שלידי שיתזמן צירים. מתברר שהוא לא הוריד אפליקציה. התעסקות שלו, של קרוב לשעה, בלנסות להוריד את האפליקציה, בגלל בעיית התחברות לרשת וכי שכח את הסיסמה של האפ-סטור (בהריון הזה, כבר מהרגע שראית שני פסים ביקשתי שיוריד אפליקציה..) אני מעוצבנת, במקום שיעזור לי מתעסק בפלאפון. סוף סוף יש אפליקציה. מתברר שהצירים מאוד סדירים, נמשכים חצי דקה, וכל 5 דקות. מנסים להבין אם צריך לצאת לבית חולים או לא, בקורס הכנה ללידה אמרו לצאת כשיש ציר של דקה כל 4 דקות, במשך שעה. הצירים נהיים חזקים, ואני בקושי מצליחה למצוא תנוחה להתמודד עם הציר, והוא כבר חולף, ומהר מאוד חוזר חלילה. מנסה לאכול משהו לפני שנצא לבית החולים, אבל לא מצליחה. הצירים מתחזקים ונהיים יותר תכופים, כל 4 דקות ציר של חצי דקה ואפילו פחות. מתקלחת, ומבינה שאני כבר במצב שבו אני מתחילה להיות קצת מנותקת.
יוצאת ומבקשת מהאיש, שבטוח שיש לנו המון זמן, ושסתם נבלה שעות בבית חולם, שנתחיל להאיץ כי נראהלי שזה מתקדם די מהר.
מגיעים לבית החולים, השעה כבר חמש, אני לא מצליחה להיות מרוכזת, עוזבת את האיש בקבלה, ונכנסת לאחות. מוניטור רבע שעה. אני שמה לב שבחוץ כבר זרחה השמש.המוניטור מתארך, ואני יושבת זקופה, קצת נעה לצדדים, מנסה שלא יזוז, ילדה טובה, למרות שכבר מאוד כואב לי לשבת ככה בלי לזוז בצירים, אני רק נוהמת ומשמיעה קולות נמוכים. המוניטור מתארך ולוקח כמעט חצי שעה. האחות באה, אומרת שהיו ירידות דופק, ומבקשת עוד רבע שעה. בסופו של דבר אני במוניטור כמעט 50 דקות (אני יודעת כי כל כולי היתי מרוכזת בשעון שבחדר). בדיקת פתיחה- 4 ס"מ. הרופאה אומרת שאכנס לחדר לידה. אני מבקשת לודא שזה החדר הטבעי, אבל היא לא מסכימה, יש ירידות דופק. אני מתעקשת, והיא אומרת שאנסה לעשות עוד רבע שעה מוניטור ואם הוא יהיה נקי היא תסכים.
עוד לא הגעתי חזרה למוניטור והרגשתי צורך דחוף ללכת לשירותים, לא יודעת אם זה מספר אחד או מספר שתים. יושבת שם, וכלום לא יוצא , רק שאריות של הפקק הרירי. אני מתוסכלת. יוצאת ואומרת לאחות שאני באמת לא יודעת איך אוכל לשבת בשקט עוד רבע שעה במוניטור. היא מציעה כדור פיזיו, ואני מזכירה לה שמקודם היא אמרה לי שלא כדאי כי אז המוניטור יזוז, ואני צריכה מוניטור מושלם. היא שמה לב שהכאבים שלי כבר מאוד עזים, ואני כנראה מתלוננת על לחץ. בדיקת פתיחה נוספת, דקות אחרי הקודמת, ואני כבר בשמונה וחצי. מהר לחדר לידה, היא מזרזרת אותי, ואני כבר בקושי נוכחת. היא מחליפה לי לחלוק, ואני בכלל הבאתי כותונת מהבית.
הכניסו אותי לחדר לידה רגיל. האחיות קצת מתלוצצות איתי, אני אומרת להן שאימא שלי טוענת שהיו לה לידות מהירות. רוצים לפתוח לי וריד. אני לא מסכימה, אומרים לי שזה חובה בחדר שהוא לא הטבעי. אני מסבירה שאני כבר יולדת, ואני בטח לא רוצה אפידורל וגם אם היתי רוצה כבר לא יספיקו. מוותרים לי על זה בחוסר רצון.
מגיעה מיילדת, אני אומרת לה שאני לא רוצה ללדת על הגב. היא שואלת איך אני רוצה, אמרתי לה שחשבתי שהיא תעזור לי עם זה, אולי על הברכיים. היא עונה בצורה מאד לא נעימה שאין סיכוי בלידה ראשונה בתנוחה כזו שאני לא אקרע. אני מרגישה חסרת אונים. היא אומרת שהיא תהיה מוכנה לנסות להעביר אותי לישבה/כריעה על המיטה. אני מסכימה. בודקת לי פתיחה, אומרת ש-9 ומבקשת שלא אלחץ עדיין. הבקשה הזו מתחילה אצלי בילבול קשה, אני מפסיקה להקשיב לגוף שלי, ומאבדת ביטחון. לא ללחוץ מתפרש אצלי בגוף ככיווץ של פתח הנרתיק, מפחד שהתינוקת תחליק החוצה. ככה אני מתכווצת. בינתים רואים ירידות דופק. בן הזוג נלחץ כי אני חיורת והעיניים מתגלגלות לי, אני אומרת לו שנראה לי שאניבשלב המעבר, ושומעת אתהאחות אומרת לו שזה בסדר, זה האנדרנלין. נכנסים רופאים בכירים, מנהל המחלקה, אני שומעת אותם מדברים מעל הראש שלי ואומרים לחבר סקאלפ. אני מיד מבינה, ואומרת לא- לא לדקור את הראש של תינוקת שלי. אומרים לי שחובה, ושיש ירידות דופק, ושבכלל צריך להתחיל לסיים את הלידה הזו. אני נלחצת, לא בטוחה מה זה אומר. אומרים לי שנצטרך וואקום. אני לא רוצה. המיילדת נזכרת שלא פקעו לי מי השפיר,ומציעה לפקוע אותם כדי לזרז פתיחה. אני מסכימה, אבל היא מתקשה למצוא שק מי שפיר, ומאד מכאיבה לי. בסוף מצליחה, אני נשטפת בנוזל. הוא צלול. היא מבקשת שאתחיל ללחוץ מתי שאני מרגישה. אני , שכולי התכווצתי, כבר לא בטוחה מה אני מרגישה. השכיבה על הגב מאוד כואבת, אני מתפתלת וצורחת, ואז לא מאמינה שאיבדתי את העשתונות, ומתנצלת בפני הצוות. שואלת איך ללחוץ, אם פשוט להרפות, או מה בעצם לעשות. שוכחת את מה שהגוף אמור לעשות לבד. אומרים לי שמה שהגוף שלי אומר, ואני מסבירה להם שהוא די שותק כרגע.בציר מנסה להרגע, לזכור מה שלמדתי בקורס ההכנה, נושמת עמוק ומנסה ללחוץ את התינוק החוצה בנשיפה. המילדת כועסת עליי ואומרת לי ללחוץ כמו לקקי. אני יודעת שזה לא טוב, ולאנכון, אבל האיום על ווקום מפחיד אותי, ואני מנסה. לא מצליח.
אחרי שתי לחיצות בלבד אומרים לי שאני לא לוחצת מספיק אפקטיבי, ועושים לי וואקום. שתי לחיצות  קטנות עם ואקום, והקטנטונת בחוץ. 2.700, אבל כל זאת עשו ואקום, וגם מתברר אח"כ ששברו א ת עצם הבריח. לפני שהספקתי לבקש שיחכו עם חבל הטבור, ויתנו לאיש לחתוך אותו, הי כבר היתה מנותקת ממנו.
סה"כ מציר ראשון 6 שעת, מהגעה לבית חולים שעתים וחצי, מתוכןשעה וחצי בקבלה.
ועכשיו לתהיות... בסה"כ היתה לידה די טובה. קשה לי עם זה שבסוף הרגשתי שלא נתנו לי הזדמנות ללחוץ, להשמע לגוף שלי, לבחור בתנוחה שתיטיב איתי. הלחיצו אותי עם איומים על ירידות דופק, ובגלל סיפור משפחתי שהיה זה איום שהצליח להפחיד אותי.
ועכשיו בהריון חדש, חושבת מה יכול להיות אחרת, איך יכול להיות יותר טוב. איך לא להתבלבל, לא לאבד אמון בגוף שלי, איך לדעת ללחוץ. תוהה מה היה קורה בלידה בבית. מה היו עושים במצב כזה של ירידות דופק, שנראה שהרופאים נלחצו מהן. מפחדת מלידה שניה מהירה במיוחד. ברור לי שאצטרך ללדת באותו בית חולים (או בבית), אבל קשה לי עם הגישה, עם חוסר הנכונות לאפשר דברים בחדרים שלא מוגדרים כחדר טבעי כמו למשל דרישה של פתיחת וריד וכד', והמיילדת שלא עזרה לי ללדת בתנוחה אחרת למרות שאמרה בהתחלה שאולי תעביר אותי לישיבה...
יש למישהי עצות או תובנות?
לצפיה ב-'וואו! מזדהה.....'
וואו! מזדהה.....
22/02/2016 | 21:29
1
182
כואב לי עלייך....וגם על התינוקת ששברו לה ככה את העצם 
מצד שני, באמת יכל להיות הרבה הרבה יותר גרוע!
לפחות למדת שאת יכולה ויודעת להתמודד עם צירים ממש ממש טוב!!! שזה רוב העבודה לדעתי...
מדהים שידעת בדיוק מה את רוצה אבל דווקא ברגע האמת לא הצלחת לעמוד על שלך.
זה פשוט מצב כל כך רגיש, הלידה, ובעיקר שלב הלחיצות. כולך כואבת כל כך והצוות יכול לשגע אותך! יש לי ממש כעס על מיילדות שדווקא ברגעים האלה הן מתחילות להלחיץ ולכעוס ולאבד את הסבלנות....זה פשוט לא פייר
וזה גורם לי לחשוב שוב ושוב על לידת בית בפעם הבאה....אבל גם כמוך אני קצת חוששת מכל מני מצבים כמו ירידת דופק או דברים אחרים שאי אפשר לצפות....
 
אני ילדתי לידה ראשונה זוועתית, גם מיעוט מי שפיר וזירוז (הייתי צריכה להיות חכמה כמוך ולחכות עם זה!) צירים כואבים בטירוף בגלל הפיטוצין, אפידורל בסופו של דבר (למרות שלא רציתי) ושלב לחיצות נוראי נוראי נוראי מהגיהנום!!!!!!! עם איומים לואקום כל דקה והתנגדויות שלי...היה לי יותר קל להתנגד ממך אני חושבת כי בכל זאת הייתי עם אפידורל...
 
והגעתי כמוך ללידה השנייה עם בלבולים....חלמתי על לידה טבעית אבל פחדתי נורא מהצירים ומהלחיצות...
בסופו של דבר היתה לי לידה ממש מעולה, קצרהו לא יותר מדי כואבת (אם אפשר להגדיר את זה ככה...). אבל גם אצלי הצוות הרס את כל מה שאפשר היה להרוס.
הכריחו אותי להיות מחוברת למוניטור רק בגלל שלא הבאתי כרטיס מעקב הריון (את הבדיקות החשובות הבאתי איתי) אז הייתי צריכה לעמוד כל הלידה עד הלחיצות וזה היה נורא נורא קשה ומתיש, והמיילדת שיילדה אותי לא נתנה לי ללדת כמו שרציתי וממש הכריחה אותי ללדת על הגב גם לטענתה כי אני אקרע בטוח (גם ככה נקרעתי על הגב, כמה מפתיע...) ובשלב הלחיצות הלחיצה אותי נורא (למרות שלא נתתי לזה להשפיע עליי), כולל הרמת טונים ומשפטים מעצבנים...
 
איפה את גרה? אולי כן תוכלי להגיע לבי"ח אחר? או אולי באמת כן בבית?
לצפיה ב-'תודה...'
תודה...
29/02/2016 | 09:42
115
שמחה לשמוע שהחוויה שלך בלידה השנייה היתה טובה יותר, ושלמרות הכל את מצליחה להגדיר אותה כמעולה. אחפש את סיפור הלידה שלך, פירסמת אותו כאן?
 גם אצלי בסך הכל, אם כל הבאסה על איך שזה הסתים החוויה הייתה בסך הכל בסדר, הייתי גאה על עצמי וחשבתי שהייתי הכי טובה שיכולתי להיות, והשאר אלה נסיבות שלא היו תלויות בי. 
אוף, כמה חבל שככה הצוות בוחר להקשות על אישה ברגעים הכי שבריריים שלה...
ילדתי במאיר. לא אוכל להגיע לבית חולים אחר, אני לא מאוד ניידת, ואני גם חוששת שהלידה תהיה אפילו יותר מהירה מהראשונה, זה לא משאיר הרבה זמן לתימרון בין בתי חולים.
לצפיה ב-'נשמעת חוויה לא פשוטה בכלל.'
נשמעת חוויה לא פשוטה בכלל.
23/02/2016 | 19:49
2
161
אני חושבת שהשלב הראשון יהיה לעבד את החוויה. לבד, עם חברה, עם אשת מקצוע. להבין מה היו נקודות האור ומה טעון שיפור.
היו הרבה דברים שעשית בצורה נפלאה והיו הרבה דברים שלא תרמו לחוויה.  מבחינת הדברים שהפריעו תבדקי מה יכול להיות שונה בפעם הזאת. מקום הלידה למשל, אולי דולה מנוסה (גם בשביל בעלך , נשמע שגם הוא היה זקוק לתמיכה), והעובדה שעכשיו את יודעת כבר שאת יולדת מהר וכמובן שהעובדה שהפעם זאת לידה שניה ואת מגיעה ממקום אחר, את כבר אמא!
נשמע שאולי את צריכה להחזיר קצת את האמונה בגופך שיודע ללדת. אולי בעזרת יוגה, או איזו טכניקת התמקדות.
את לגמרי יודעת ללדת ורק צריכה שלא יפריעו לך וכמובן לדאוג לסביבה תומכת שתוכל למסך לך את הרעשים החיצוניים ולאפשר לך להישאר בבועה שלך ושל התינוק.
לצפיה ב-'היי תודה'
היי תודה
29/02/2016 | 09:49
1
93
באמת שזו בסך הכל לא הייתה חוויה שלילית, ובגדול יצאתי בתחושה שהלידה היתה טובה, רק אחרי זה כשהתחלתי לחשוב על הדברים, כעסתי על הצוות ועל כך שלחצו עליי ובילבלו אותי וגרמו לי לאבד את האמון והביטחון שלי בעצמי.
אני עובדת עם עצמי על עיבוד של החוויה, וגם עם הבן זוג... והנה, גם לשתף פה זה חלק מזה.
יוגה ופילאטיס עשיתי בהריון הקודם, זה בעיקר עזר לי בזה שהקל עליי את החודשים האחרונים, ונראה לי שנתן לי כלים להתמודד עם הצירים בשלב הראשון. הפעם, עם ילדה קטנה בבית, בכלל לא בטוחה שאוכל להתפנות לזה... אבל אולי שווה להתאמץ באמת.
אני יודעת שאני יודעת ללדת, ובאמת מה שאני זקוקה זה למיסוך של ה"רעשים" החיצוניים... בלידה הראשונה הייתי בטוחה שאני לא רוצה דולה. עכשיו מתחילה לשקול את זה...תוהה אם זה לא נוכחות של עוד מישהי, שאני ארגיש שאני צריכה להרשים אותה, לשעשע אותה, לא להבהיל אותה עם צעקות, לעשות עליה רושם ולהיות גיבורה לידה, במקום שאני פשוט אוכל להתמקד בשקט שלי... מצד שני, מישהי שתתמודד עם הרופאים והמיילדות במקומי, זה באמת מפתה...
אפשר לשאול אולי, כמה בערך העלות של ליווי על ידי דולה מנוסה?
ובכלל, אם מדובר בלידה קצרה, אולי היא בכלל לא תספיק להגיע...?
לצפיה ב-'העניין הוא למצוא את הדולה הנכונה עבורך'
העניין הוא למצוא את הדולה הנכונה עבורך
04/03/2016 | 14:06
99
מישהי שתרגישי איתה לגמרי בנוח ולא שום חובה או חוסר נעימות כלפיה.
 
לדעתי עצם זה שהייתה איתי דולה שמוכרת בבית החולים בו ילדתי גרמה לצוות להתנהג שונה (יותר למיילדות מאשר לרופאים).
 
השירות של הדולה שאני לקחתי עלה 2800 ש"ח.
לצפיה ב-'ממליצה לך על דוקטור אילן הלוי'
ממליצה לך על דוקטור אילן הלוי
29/03/2016 | 20:45
2
100
יש לו מרכז לידה טבעית בחבצלת השרון. הוא מיילד עם אשתו + דולה נוספת. הגישה שלהם שונה מכל מה שתיארת כאן. אני חושבת שהלחץ שהצוות גרם לך יצר את הצורך בוואקום. ושאם היו תומכים בך בצורה נכונה סביר להניח שלא היית מגיעה למקום הזה. 
אני גם ממליצה לך לעשות קורס הכנה ללידה בשיטת היפובריתינג.
אם אין באפשרותך לממן לידה במרכז הלידה של דוקטור הלוי, ממלצה לך לשקול את לניאדו שיש שם מיילדות נהדרות ויחס יותר אמפטי ליולדת. ובכל מקרה גם אם את בוחרת ללדת באותו בית חולים (מה שנראה לי שגוי) כדאי לפחות להביא איתך דולה. 
לצפיה ב-'תודה '
תודה
30/03/2016 | 10:32
1
54
אבדוק לגבי אילן הלוי... אם כי החשש שלי הוא מלידה מהירה, כי הראשונה הייתה מאוד מהירה בשבילי מהרגע שקלטתי שזה ממש צירים ועד שילדתי, ולא בטוחה שאספיק להגיע לאזור נתניה או חבצלת השרון, וזו הסיבה שאני חושבת לחזור לאותו. בי"ח שבאמת לא מספיק תמך...
 
אני בדיוק התחלתי לבדוק לגבי היפנו, מנסה להבין אם אני מתחברת לזה. אני הרי כבר יודעת שלידה זה גם כואב �� קשה לי לראות את עצמי משתכנעת שזה לא , רק כדי להתאכזב שוב הלידה שזה גם.. מצד שני, אני כן חושבת שאני חייבת לתרגל טכניקה של הרפייה לשלב הלחיצות... במקביל התחלתי לחשוב על דולה. לא סגורה על זה, ולא שוללת... 
אברר עם עצמי מה נראה לי שמתאים לי ואעלה את ההתלבטות בפני האיש שלי...
תודה על הרעיונות!
לצפיה ב-'ממה שכתבת נראה לי שלא רק שבית החולים לא תמך'
ממה שכתבת נראה לי שלא רק שבית החולים לא תמך
30/03/2016 | 11:51
87
אלא שהוא פעל בצורה שגרמה נזק. הגישה מאד מיושנת ומקובעת. חוסר הרצון להיענות לבקשתך ללדת בתנוחה שנראית לך. הלחץ ללחוץ בזמן שעדיין לא הרגשת צורך, שזה שונה מאד מכל הגישה של לידה פעילה טבעית. אם בכל זאת תבחרי ללדת שם, ממליצה לך לקחת איתך דולה אסרטיבית שתהיה לצידך. לידה זה בדרך כלל לא הרגע שאת במלוא כוחותייך ומסוגלת לעמוד מול צוות רפואי בעל קו מחשבה נוקשה, מיושן ומקובע. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
ד"ר הלוי אילן, מומחה ברפואת נשים ומיילדות. בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב. סיים התמחותו בבית חולים ליס. בעל נסיון כרופא מיילד של 20 שנה בחדר
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

--

בעלי מקצוע

ד
ד"ר אילן הלוי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ