לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1126311,263 עוקבים אודות עסקים

פורום לידה פעילה וביתית

בפורום נספק תמיכה ומידע לכל אישה שרוצה ללדת בבית או ללדת לידה פעילה וטבעית בבי"ח.
לידה פעילה, היא לידה שבה היולדת מחוברת לתהליך הלידה, קשובה לצורכי הגוף שלה ופועלת על פיהם. זו לידה טבעית, ללא משככי כאבים ועם מינימום הפרעות והתערבויות לא הכרחיות.
בפורום נמספק תמיכה וייעוץ בנושא, אתן מוזמנות לשתף.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לידה פעילה וביתית

בפורום נספק תמיכה ומידע לכל אישה שרוצה ללדת בבית או ללדת לידה פעילה וטבעית בבי"ח.
לידה פעילה, היא לידה שבה היולדת מחוברת לתהליך הלידה, קשובה לצורכי הגוף שלה ופועלת על פיהם. זו לידה טבעית, ללא משככי כאבים ועם מינימום הפרעות והתערבויות לא הכרחיות.
בפורום נמספק תמיכה וייעוץ בנושא, אתן מוזמנות לשתף.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'סיפור הלידה שלי – לידה וגינאלית טבעית לאחר לידה עם קרע בדרג '
סיפור הלידה שלי – לידה וגינאלית טבעית לאחר לידה עם קרע בדרג
08/01/2017 | 10:30
8
610

סיפור הלידה שלי – לידה וגינאלית טבעית לאחר לידה עם קרע בדרג 3
מטרת הפוסט היא בראש ובראשונה לספק מידע לנשים שחוו קרע בדרגה 3 ומעונינות בלידה חוזרת רגילה. המלצת הרופאים כיום היא לרוב ניתוח קיסרי והאמת היא שבמקרים רבים ניתן להימנע מכך ! אם אציל  לפחות בחורה אחת מניתוח מיותר עשיתי את שלי!!!
מטרה נוספת היא לתת השראה לאילו המבקשות ללדת טבעי ללא משככי כאבים. זה אפשרי! גם אם את חושבת שקשה לך עם כאב יש דרכים ויש הכנה. ואני בהחלט מאילו שאין להן סף כאב גבוה והצלחתי.
אז שתפו לנשים שאתן מכירות שחוו את הכאב הזה. הפוסט ארוך אך יהיה שימושי מאד למי שזה רלבנטי לה.
למי שמעונינת לקבל יותר מידע מוזמנת לפנות אליי בפרטי. לא חשפתי מספר שמות כאן אתן בפרטי למי שמעונינת.
אי אפשר לספר את סיפור הלידה השניה שלי מבלי לספר מה קרה בלידה הראשונה:
זה יכל להיות עוד סיפור לידה סטנדרטי (אם יש כזה דבר) של לידה ראשונה קצת ארוכה וצוות לא הכי סימפטי. ירידת מים, בית חולים עמוס מאד בגלל סופה, רצון לזירוז מצד הצוות, אפידורל אחרי 7 שעות, ראש שלא מתברג נכון, פיטוצין וציפייה ארוכה. בסוף גפן נולדה אחרי 18 שעות מאז ירידת המים וכולי פרפרים. אבל מה שקרה אחרי שגפן יצאה לעולם הכתיב את הבאות:
המיילדת טענה כי לא היה צורך בחתך אבל יש קרע שצריך לתפור...ומכאן... במילה אחת : גיהנום. ארבע שעות מאז הלידה עד שתפרו אותי כי הרופאה שהתחילה לתפור התלבטה האם מדובר בקרע דרגה 2 או 3. עברתי 4 רופאות עד לרופאה הכי בכירה. לא היה לי מושג מה זה דרגות של קרעים ודי שמחתי על הקפדנות המקצועית של הצוות. בסוף הרופאה הבכירה ביותר פסקה שמדובר בדרגה 3 ונלקחתי לתפירה בחדר ניתוח. אפשר לומר שכבר הייתי ערה 24 שעות... כמות האפידורל שהוסיפו לי היתה בערך פי 3 מהלידה.
לאחר התאוששות התעוררתי במחלקה. קבלתי נייר מאחת האחיות שמסביר לי מה זה קרע דרגה 3. לא הסבר מרופא חביב או אחות מרגיעה. מסמך. פשוט ככה. אני קוראת מה רשום בו. מה המשמעויות. לחץ גדול ועדיין לא הבנתי לאיזה סיפור עגום נכנסתי.
קרע בדרגה 3 המשמעות היא שהקרע הגיע לשרירים שמפעילים את פי הטבעת.
אין הרבה הסבר לדרגות של קרעים, הייתי צריכה להמתין במחלקה עד ליציאה, הוזמנתי למעקב אורוגיניקולוגי וברקע יש את איום "הקיסרי האוטומאטי" לבחורות שחוו קרע כזה בלידה חוזרת.
הגיהנום ממשיך ועם הפוגת השפעת האפידורל, אני בקושי מסוגלת ללכת וכואב כואב כואב. אני לא מצליחה לייצר יציאה וחוטפת סחרחורת כל פעם שיש עצירות. היתה אחות אחת חביבה שנגבה לי את הפנים במים ועזרה לי (צדיקה בסדום ?). הרבה מבקרים ומצד אחד התרגשות גדולה ומצד שני כאבים. לא מצליחה להניק, התינוקת לא מתחברת לשד ויועצות ההנקה מכאיבות לי מאד כשהן מחברות, ממהרות ממני לשאר הנשים העצובות שמתקשות להניק. אחרי כמה ימים גודש נוראי ואז כבר עברנו למלונית, הילדה התחילה להצהיב. אני מפסיקה להניק, לא מסוגלת להכיל עוד כאב אחד בגוף. אך הכאבים לא עוזבים. לקח לי בערך חודש ללכת כמו שצריך. רק במלונית כשאחות בתינוקיה שאלה למה אני צורכת הרבה אופטלגין ואמרתי שזה קרע דרגה 3 היא הסבירה לי שזו התאוששות ארוכה "כמו בקייסרי".
ומכאן הסתגלות להורות ראשונה, ילדה שלמזלנו יצאה נוחה מאד, ישנה לילות שלמים מהר (מגיע בכל זאת פיצוי על כל הסבל הזה...) ברקע אני עושה מעקבים, בדיקות, פיזיותרפיה לרצפת אגן דרך קופת חולים.
הפיזיותרפיה בקופת החולים לא היתה מועילה במיוחד, חוסר חיבור למטפלת שממש לא הרגיעה אותי. אני כל מה שרציתי לדעת זה שלא אצטרך קייסרי ומה צריך לעשות בשביל להגיע לשם והיא לא ממש עזרה לי בכך. לא סבלתי מבעיות מפי הטבעת, ובאולטרא סאונד הראשון בתל השומר נאמר לי כי "המצב אופטימי" ע"י ד"ר שהיא מומחית בתחום הזה.
את הפיזיותרפיסטית של מכבי אני מפסיקה לראות אחרי שנכנסתי שוב להריון, 4-5 חודשים אחרי שגפן נולדה. ההריון נופל בשבוע 6 ואני מגלה שנדבקתי ב-CMV, שוב רופאים לקבלת חוות דעת וממתינים מה שנדרש.
אחרי ההמתנה כמה ניסיונות וזה צלח. נקלטתי.תאריך וסת אחרון יום הולדת שנה של גפן. J
ברגע שנקלטתי היתה אנרגיה נעימה כזו של שקט. משהו נעים וכייפי. תחושה שהפעם זה יהיה אחרת.
עד אז כבר טופלתי אצל יעל שוראקי פיזיותרפיסטית ואוסטואפטית תקופה. יעל לא ראתה שום סיבה ללידה קיסרית. והמחשבות ללידה טבעית "עד הסוף" כבר נשתלו במוחי.
במהלך ההריון קראתי, חייתי ונשמתי את הלידה שלי. התכוננתי והתכוונתי לכך. גם לכאב. אני לא ספורטאית, לא יוגיסטית ולא סובלת כאבים. ובכל זאת... החלטתי שזה מה שאני רוצה. עם הזמן זה רק בער בי יותר ויותר. הרצון לחוויה מתקנת. ללדת כדרך הטבע. עשיתי ספורט, קראתי חומר, תרגילים של יעל והכי חשוב הראש פשוט כיוון לשם.
היה לי הריון פיזית נפלא! הרגשתי מעולה. החלק הקשה היה הנפשי. דאגות וחרדות, מהלידה ומהבדיקות. כל דבר הלחיץ אותי. בשליש הראשון פחדתי מהפלה, בשני ממומים ולאחר מכן מהלידה עצמה, מסיבוכים שיכולים לקרות, מכל דבר קטן שיכול להוביל לניתוח קיסרי. הגוף שלי פשוט דחה את האופציה הזו.
בדיקה שלישית אצל אותה ד"ר בתל השומר בשבוע 25 לרצפת האגן. אני מצוידת במכתב המלצה מיעל שוראקי. ד"ר לא ממש מתלהבת מזה. היא חונכת מישהי תוך כדי. אני מסתכלת על בעלי במבט של "אין לנו סיכוי". כבר בבדיקה השניה שעשיתי שם היא החליטה שיש איזו בעיה שבגללה עדיף קיסרי. ד"ר פוסקת שהמצב שלי קריטי וקיסרי זה must. מבין מילותיה: "אם הייתי דתייה שמתכננת 10 ילדים הייתי מוותרת לך", "יש לך עור ג'ינג'י וזה נוטה להיקרע " (זהו שלא – אין לי עור כזה...), "ההתאוששות מקיסרי לא כזו קשה, אחרי 5 ימים הכול בסדר", "יותר מסוכן לך ללדת וגינאלי מאשר סיכון של קיסרי".
האמת שהיה לי ברור שמשהו שם לא התחבר. אבל המילים שלה והאופן בה קבעה נחרצות נכנסו לי עמוק. דברתי עם יעל והיא הציעה שאתיעץ עם מיילדת פרטית מלניאדו מה לעשות במצב הזה. פחדנו שעם המלצה לקיסרי בית החולים יערים קשיים ללידה וגיאנלית
כבר קודם לכן יעל טענה כי כדאי שאלד עם מיילדת פרטית בלניאדו שתשמור עליי.
יום אחרי דברתי עם ליאור, מיילדת בלניאדו. קסם. בשנייה הרגיעה אותי. שמעה את סיפור הלידה שלי.
קבלתי ממני אנרגיה של – את רוצה ללדת טבעי וגינאלי ? בואי אחרי... אני אעשה את זה איתך. ליאור לא נלחצה מכלום, גם לא מחוות הדעת של הד"ר.
בעלי ואני נפגשנו איתה לפגישת היכרות, היה חיבור מצוין. במהלך הזמן עד ללידה עצמה ליאור הרגיעה אותי במהלך הבדיקות, סוכר קצת גבוה, המוגלובין קצת נמוך... לא התרגשה מכלום !! לכל דבר יש פתרון. בעלי כינה אותה "ליאור – מרגיעור".
ואני המשכתי לשמור על תזונה, ספורט, נשימות, ביקורים אצל יעל, טיפול בפרינאום, פגישה עם יועצת הנקה, עיסוי לחזה להכנה להנקה – ממש עבודה נוספת ...
הלידה השניה
ואז הגיע הלילה ההוא. לילה שני של ראש השנה. בעלי יוזם סקס כי מרגיש שאוטוטו נכנסים להשבתה... כמה שעות לאחר מכן אני מרגישה טפטוף קל סביבות 2 בלילה. תוהה עם עצמי אם זו ירידת מים או פליטת זרע ובטוחה שהאופציה השניה היא הנכונה. שבוע 38 + 4 ... אחרי עוד שעה שוב טפטוף ופה כבר בעלי מתעורר ואנחנו מתווכחים אם זו ירידת מים או לא. לא הרגשתי צירים וכל כך פחדתי מאשפוז ומעקבים, הרי הספיקו לי רופאים. בסוף התקשרנו לליאור מרגיעור וגם קראתי באינטרנט שריח של ירידת מים דומה לריח זרע והיה ברור שאני טועה. יצאנו לכיוון בית החולים, אני עם איזי טנס ואין צירים. למזלנו ההורים של בעלי ישנו בבית ויכלו להשגיח על גפן. במהלך הנסיעה הצירים החלו. נעזרתי במכשיר. צירים כואבים אך די נסבלים. מגיעים לבית החולים. פוגשת את ליאור – מרגיעור. ואכן הכול רגוע ! פתיחה יפה של 6. בודקים אותי בעדינות בעיקר ליאור וגם כשהיא לא לידי הצוות אדיב וחמים. עושה מעגלי תנועה וקולות בצירים. קצת חוששת מהכאב. ליאור חוסכת לנו בדיקת רופא ואנחנו עוברים לחדר הלידה הטבעי. חדר סגול ונעים. אני ממשיכה עם המכשיר, מעגלי תנועה, קולות, נשימות. בשלב מסוים נכנסתי למים על כדור פיז'ו כשנמאס מהמכשיר. מהר מאד הגעתי לפתיחה 8 אבל אז משהו "נתקע". הצירים לא היו תכופים ממש. אפילו היה לי מוזר שאני מצליחה לעמוד כל כך יפה בכאב. כאילו מרגיש שאמור לכאוב יותר. כל נשימה וקול פשוט פרקו את כאב הצירים ! משהו בראש שלי קצת רצה לעכב את הלידה. פחד מהשלב הסופי, מהלחיצות, מהטראומה הקודמת של הקרע. מגיעה לפתיחה מלאה ושוב תקיעות,ליאור שמה אותי בשירותים ומבקשת שאלחץ לתוך הכאב. בחושך. אילו היו הרגעים הכי קשים בלידה.כל כך פחדתי מהכאב הזה וכשלחצתי הרגשתי כאילו יושב שם אבטיח שעומד להתפוצץ. ניסינו זאת בערך פעמיים אחר כך חזרנו למיטה ניסינו תנוחת צד, על הגב עם נשימות ששש... לא עבד.בגלל הקרע אסור היה לי לבצע תנוחות שמזרזות מאד כגון כריעה ולכן שלב צירי הלחץ צפוי להיות ארוך יותר.מבקשת מבעלי שיזכיר לי למה רציתי לידה טבעית שיעודד, ליאור משתיקה אותנו...  עובר לי בראש שאני צריכה ללדת על 4. ככה גם הרגשתי כשתרג
לצפיה ב-'איזה סיפור מדהים! אבל חסר הסוף :('
איזה סיפור מדהים! אבל חסר הסוף :(
08/01/2017 | 15:07
1
75
לצפיה ב-'הוספתי ראי בהמשך ... '
הוספתי ראי בהמשך ...
15/01/2017 | 14:21
99
לצפיה ב-'השארת אותי במתח'
השארת אותי במתח
10/01/2017 | 10:08
1
118
סיפור כתוב מעולה, אשמח לקרוא את סופו
לצפיה ב-'הוספתי... ראי בהמשך '
הוספתי... ראי בהמשך
15/01/2017 | 14:20
62
לצפיה ב-'תודה על השיתוף! גם מחכה להשלמה של סוף הסיפור'
תודה על השיתוף! גם מחכה להשלמה של סוף הסיפור
10/01/2017 | 21:35
3
37
לצפיה ב-'מצרפת את ההמשך... לכל המבקשות ... בטעות שלחתי חצי '
מצרפת את ההמשך... לכל המבקשות ... בטעות שלחתי חצי
15/01/2017 | 14:19
2
289

הלידה השניה
ואז הגיע הלילה ההוא. לילה שני של ראש השנה. בעלי יוזם סקס כי מרגיש שאוטוטו נכנסים להשבתה... כמה שעות לאחר מכן אני מרגישה טפטוף קל סביבות 2 בלילה. תוהה עם עצמי אם זו ירידת מים או פליטת זרע ובטוחה שהאופציה השניה היא הנכונה. שבוע 38 + 4 ... אחרי עוד שעה שוב טפטוף ופה כבר בעלי מתעורר ואנחנו מתווכחים אם זו ירידת מים או לא. לא הרגשתי צירים וכל כך פחדתי מאשפוז ומעקבים, הרי הספיקו לי רופאים. בסוף התקשרנו לליאור מרגיעור וגם קראתי באינטרנט שריח של ירידת מים דומה לריח זרע והיה ברור שאני טועה. יצאנו לכיוון בית החולים, אני עם איזי טנס ואין צירים. למזלנו ההורים של בעלי ישנו בבית ויכלו להשגיח על גפן. במהלך הנסיעה הצירים החלו. נעזרתי במכשיר. צירים כואבים אך די נסבלים. מגיעים לבית החולים. פוגשת את ליאור – מרגיעור. ואכן הכול רגוע ! פתיחה יפה של 6. בודקים אותי בעדינות בעיקר ליאור וגם כשהיא לא לידי הצוות אדיב וחמים. עושה מעגלי תנועה וקולות בצירים. קצת חוששת מהכאב. ליאור חוסכת לנו בדיקת רופא ואנחנו עוברים לחדר הלידה הטבעי. חדר סגול ונעים. אני ממשיכה עם המכשיר, מעגלי תנועה, קולות, נשימות. בשלב מסוים נכנסתי למים על כדור פיז'ו כשנמאס מהמכשיר. מהר מאד הגעתי לפתיחה 8 אבל אז משהו "נתקע". הצירים לא היו תכופים ממש. אפילו היה לי מוזר שאני מצליחה לעמוד כל כך יפה בכאב. כאילו מרגיש שאמור לכאוב יותר. כל נשימה וקול פשוט פרקו את כאב הצירים ! משהו בראש שלי קצת רצה לעכב את הלידה. פחד מהשלב הסופי, מהלחיצות, מהטראומה הקודמת של הקרע. מגיעה לפתיחה מלאה ושוב תקיעות,ליאור שמה אותי בשירותים ומבקשת שאלחץ לתוך הכאב. בחושך. אילו היו הרגעים הכי קשים בלידה.כל כך פחדתי מהכאב הזה וכשלחצתי הרגשתי כאילו יושב שם אבטיח שעומד להתפוצץ. ניסינו זאת בערך פעמיים אחר כך חזרנו למיטה ניסינו תנוחת צד, על הגב עם נשימות ששש... לא עבד.בגלל הקרע אסור היה לי לבצע תנוחות שמזרזות מאד כגון כריעה ולכן שלב צירי הלחץ צפוי להיות ארוך יותר.מבקשת מבעלי שיזכיר לי למה רציתי לידה טבעית שיעודד, ליאור משתיקה אותנו...  עובר לי בראש שאני צריכה ללדת על 4. ככה גם הרגשתי כשתרגלתי בבית. חוזרים לשירותים.  אני בחוסר אונים. ליאור אומרת שאני כבר שעתיים בצירי לחץ וזה מחייב רופא שואלת מה אני רוצה, אמרתי שאני רק רוצה שתצא. המחשבה על פיטוצין וואקום נראית פתאום קוסמת..ואז פתאום זה קורה, משהו זז שם... ליאור מגלגלת אותי מהשירותים לתנוחת 4 במקלחת ואנחנו ממש בשלב הסופי.ליאור צועקת לי שאני חייבת לדחוף למען התינוקת. אני מרגישה איך כל האיזור נפתח. צריבה קשה, הראש של התינוקת יוצא וליאור ממש גוערת בי ללחוץ עוד. אני לוחצת עם פחד... ואז היא יצאה. בשעה 11 בבוקר. בוקר טוב לרימון.
בדיעבד הסבירה לי ליאור שהיה פרע כתפיים קל ולכן גערה בי ללחוץ יותר בסוף.אני לא הייתי מודעת לכך בלבד... כמובן.
יצאתי בלי שום קרע !!! למרות פרע כתפיים קל.התינוקת בריאה לחלוטין. יונקת.ואני מאושרת.
בימים הראשונים שלאחר הלידה הייתי פשוט בשוק מכך שאני יכולה:לקום, ללכת, להסתובב, ואין כאבים !!! ביות מלא. כיום אחרי 3 חודשים עדיין בהנקה מלאה.
למדתי לאורך כל התהליך הזה כי יש כל כך הרבה כוחות שיש לנו שלא גילינו. שכל מי שאומרת שלידה טבעית היא מעצימה צודקת. שזה כל כך הרבה יותר נכון לאישה ולתינוק. זה לא סתם טרנד. זו האמת!!!  כל מה שהייתי זקוקה לו זה תמיכה, הכנה והבנה. את זה קבלתי מבעלי היקר מיעל ומליאור. 
 
לצפיה ב-'איזה סיפור מקסים ומרגש'
איזה סיפור מקסים ומרגש
28/01/2017 | 20:00
1
111
מכירה את הנפשות הפועלות יעל וליאור, איזה צוות מעולה בחרת לך.
הסיפור שלך כל כך חשוב .שיהיה גידול נפלא ושפע חלב
לצפיה ב-'לידה אחר קרע פריניאלי בדרגה גבוהה'
לידה אחר קרע פריניאלי בדרגה גבוהה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/04/2018 | 11:50
38
כאשר לא מדובר בקרע בעל משמעות תפקודית, וככזה שלא עבר ניתוח שיקום פרוקטולוגי שאינו קשור בתפירת הקרע אחר הלידה - הרי, שהסיכון לקרע חוזר הינו פחות מ 5% והסיכון להתהוות קרע חוזר שתהיה לו משמעות תפקודית שלילית מבחינת הספינקטר האנאלי,   הינו של פחות מ 1%. ברמת סיכון נמוכה כל כך, אין סיבה למנוע מיולדת ללדת בלידה  נרתיקית תוך השגחה יתרה על הפרינאום בשלב יציאת התינוק. למרות הנאמר, הגישה הרווחת בבתי החולים היא להמליץ על ניתוח קיסרי אלקטיבי וצריך להתעקש על הזכות להימנע מניתוח מיותר.
 
לצפיה ב-'אולטרסאונד'
אולטרסאונד
02/01/2017 | 17:30
1
125
היי בנות,

מישהי יודעת מאיזה שבוע עושים אולטרסאונד דרך הבטן ולא ואגינאלי?

תודה....
לצפיה ב-' ממש תלוי ברופא אבל בעקרון משבוע 12-13'
ממש תלוי ברופא אבל בעקרון משבוע 12-13
02/01/2017 | 19:26
70
זה אפשרי. אבל רב הרופאים יעדיפו וגינלי כי אפשר לראות יותר מדוייק.
לצפיה ב-'בריכה ללידה טבעית'
בריכה ללידה טבעית
26/12/2016 | 15:23
1
156
היי, 
איפה אפשר לקנות בריכה ללידה טבעית באיזור תל אביב גבעתיים רמת גן? וכמה עולה?
לצפיה ב-'בדר"כ בחנויות צעצועים.'
בדר"כ בחנויות צעצועים.
02/01/2017 | 19:25
95
היה בלוינסקי בת"א אבל עכשיו עם בוא החורף בטח יהיה יותר קשה למצוא.
את יכולה להרים טלפון לחדר הטבעי בתה"ש ולהתייעץ איתם. בהצלחה.
לצפיה ב-'התייעצות פרקטית למי שהיא עוסקת פטורה או מבינה בתחום...'
התייעצות פרקטית למי שהיא עוסקת פטורה או מבינה בתחום...
20/12/2016 | 20:27
1
111
שלום,
אני עוסקת פטורה עם מעט הכנסות..
הבנתי מפקידה של ביטוח לאומי שאם לא מגיעים לאיזה מינימום של הכנסות לא מקבלים דמי לידה וחופשת לידה, כשחיפשתי על זה חומר באינטרנט קראתי על כל מיני נשים שכותבות שמי שהיא עוסקת פטורה היא בכלל לא מקבלת כסף מביטוח לאומי לאחר הלידה.
מישהי יודעת? משהו?
דרך אגב אני רק בשבוע 7... אבל צריכה להתחיל לחשוב רחוק.
מקווה שתהיה מישהי שתוכל לעזור,
תודה רבה
לצפיה ב-'ניראה לי שכדאי להתייעץ עם רו"ח. בהצלחה'
ניראה לי שכדאי להתייעץ עם רו"ח. בהצלחה
22/12/2016 | 10:21
15
לצפיה ב-'עיבוד חווית לידה? וסיפור לידה!'
עיבוד חווית לידה? וסיפור לידה!
06/12/2016 | 10:41
4
374
אז כתבתי כאן מתישהו במהלך ההריון
ולמרות שהפורום די מת, נעזרתי המון בפורום, בארכיון, בסיפורים, ועכשיו זה הזמן לצרף גם את שלי
סיפור על לידה שהיתה אמורה להיות לידת בית, והפכה ללידת בית חולים מתוכננת כי יש מצב שתיאום הציפיות שלי מול המיילדות היה לא משהו.
בכל אופן, מצרפת את מה שכתבתי על הלידה בבלוג, ואחר כך תוספים.
שבוע 39+6
המיילדת שלי מתקשרת ומודיעה שלאור הגעתי להריון עודף, ונסיעה של המיילדת המגבה - לידת הבית שלי מבוטלת. בוכה, מתאכזבת, למחרת אוספת את עצמי ומתחילה להתכונן מחדש ללידה בבית חולים. פורקת את כלי לידת הבית ואורזת תיק. ומחכה מחכה מחכה.
10 בבוקר 40+3
מדברת בטלפון עם חברה. משתעלת. ויורדים לי המים. מקלחת, ניקיון, מתחילים צירים, אחרי שעה רוני נוסעת לסבתא. אנחנו בבית שותים תה על הכדור במרפסת. מתזמנים צירים ושומעים  את בוב מארלי. זה מרגיע והאוירה טובה. הצירים כל 6-3 דקות, לא ממש סדירים ואני פורקת מדיח ונהנית. לקראת הצהריים אני מקיאה ומחליטים לנסוע.
12:30 נכנסים למיון יולדות עם פתיחה שלוש. המוניטור לא מבריק, אוכלת בין הצירים צ'יטוס ושוקולד, המוניטור בחדר לידה נראה יותר טוב. שוכבת על הצד עם מוסיקה ברמקול שזכרתי להביא מהבית (MORCHEEBA), הצירים כואבים , קשה בשכיבה, ובתוכם עוצמת עיניים נושמת עם המוסיקה. כמה אלבומים הספיקו להתנגן עד ארבע בערך, אז נותקתי סופסוף מהמוניטור, עשיתי חוקן והצירים התחילו לצטופף ויותר לכאוב. בכל אופן, החלטנו לרדת למטה לסיגריה. חצי סיגריה, שני צירים כואביםםםםםםם ואני מחליטה לחזור לחדר לידה.
במעלית ציר שמוריד אותי לרצפה עם צרחה. איתנו במעלית יולדת עם עיניים קרועות לרווחה, צופה בי נמרחת על הרצפה תלויה על המעקה וצורחת, הבעל מחזיק אותי ובקול רגוע לחלוטין אומר "תחזיקי את הדלת בבקשה" - נגמר הציר, אני קמה, אומרת תודה רבה, ויוצאת. שני מטר קדימה ואני על ארבע במסדרון בכניסה לחדר לידה, צורחת ומשם זה רק התקדם. איכשהו הגעתי לחדר (נוטה לחשוב שגררו אותי), צירים בעוצמה שלא תיארתי עד אותו רגע, אני צועקת עד שלא נגמר לי האויר, אוספת וצורחת עוד. מנסה להגיע לתנוחת שש, הצוות מתנפל עליי, יש האטות במוניטור, רוצים שאני אשכב, בודקים פתיחה - ואני שלוש! אני צורחת - אפידורל!!!!! הרופאות צועקות עליי שאני חייבת לשכב למוניטור, רוצים להכניס לי מוניטור פנימי, ואני רק צורחת ומנסה להתהפך לאנשהו שזה לא גב, הרופאה עושה עוד בדיקה ואני פתיחה חמש - אני קולטת שזה שלב המעבר, וצועקת לא צריך מוניטור פנימי, הוא תיכף יוצא. והרופאות מתווכחות עם בעלי מעל הראש שלי, ומנסות לחבר לי מוניטור בין הצירים - ואני צורחת "אין בין הצירים" כי יש רק לחץ אחד גדול ואני מטפסת לאיזו תנוחה בלתי אפשרית, חונקת את הבעל וצורחת לו לתוך האוזן בשיא הכוח, שולחת יד למטה ומרגישה את הראש יוצא, שניה של שריפה, ותוך שלוש לחיצות מרגישה שיוצא הגוף. ועדיין כואב, ואני קולטת שהוא כחול ושומעת אותו בוכה, ובעלי חותך הפעם את חבל הטבור, והמיילדת לוקחת אותו לניגוב ואני מרגישה עוד ציר, נותנת לחיצה ואומרת לה - ילדתי את השלייה. ועכשיו הכאב כמעט נעלם ואני מחזיקה אותו ומחייכת ובעיקר לא יכולה להאמין שנגמר הכאב הזה ונגמרה הלידה ועשינו זאת, והשעה 16:28 ועברתי לידה שלמה תוך בערך עשר דקות מאוד אינטנסיביות. מתברר שחבל הטבור היה כרוך סביב הצואר, היד והבטן ואכן לא סתם היו האטות, אבל מאור עבר את זה כמו גדול ובכה בכי רם וברור מיד על ההתחלה. 3255 גר' כחולים וצורחים מונחים עלי, קצת מנוגב אבל מלא במים ודם וקצת קקי וריח של בטן. והלב מלא והידיים מלאות, וזה מרגיש בשל ונכון.
בערך בשעה חמש אני כבר יושבת במיטה בישיבה מזרחית ומנסה להניק, בלי קרעים ותפרים, רעבה. חוזר השליח עם הסנדוויצ'ים שהגיע בדיוק ב16:20 לשער בית החולים, היינו אמורים לפגוש אותו למטה וקצת התפספס :)) טוחנת כריך פילדלפיה פושר, מניקה, עוברת לחדר ביולדות, קמה, מסתובבת, מרגישה טוב, מחבקת את רוני האחות הגדולה, מקבלת אורחים. למחרת בצהריים (יעני היום) השתחררנו הביתה, וזה נפלא.
מסניפים את מאור ונוצרים כל רגע.

עד כאן נפלא, אבל בעודי נזכרת בכל החוויות הגופניות של הלידה - הרגעים בהם הרגשתי אותו יורד לאגן מתמזגים עם זכרונות פחות נעימים - איך הגוף שלי מנסה להגיע לעמידת שש, וידיים של אנשי צוות מושכות אותי חזרה לגב, פעם אחר פעם. רצועות מוניטור שנמתחות על הבטן שלי בזמן צירי לחץ, אני תולשת אותן ומישהו דואג למתוח אותן שוב, למרות שאני צורחת שהוא תיכף יוצא, וזה לא מנטר כלום. רופאות שמתעקשות לשים מוניטור פנימי, למרות שאנחנו מסרבים , ודוחפות לי יד עם המוניטור בזמן שאני צורחת "תוציאי את היד" באמצע ציר לחץ. והלידה עצמה, זאת אומרת הציר שבו הוא יוצא בפועל, חלק מהזכרונות זה איך אני מטפסת על הבעל ובעצם יולדת כשאני תלויה עליו מהצואר, ויד אחת שלו מחזיקה אותי באויר כי הוא מחזיק לי את הרגל הימנית, וכל הגוף שלי באויר ורק רגל שמאל נוגעת במיטה באיזשהו אופן. וכל התנוחה הביזארית הזו כי לפני שניה שוב ניסו להשכיב אותי על הגב, ואחת הרופאות שוב דוחפת לי יד עם מוניטור פנימי, ואני מנסה להמלט.
ומצד אחד זאת ממש חזירות, כי בחיי שהיתה לי לידה קצרה ומדהימה, והרגשתי בפרוטרוט את כל מה שכתבו כאן לפניי -
החלק שבו הזמן סביבי מאט, כשהלכתי מהסיגריה למעלית ופתאום הרגשתי שאני במקום אחר
איך הוא יורד ומתברג באגן, השריפה של ההכתרה, הליטוף וההחלקה של השליה...
ומצד שני, זה מתסכל אותי שבכל העשר דקות האלו אף אחד לא שיתף איתי פעולה. אף אחד לא אמר לי "כל הכבוד, את תיכף יולדת". אף אחד לא תמך בי בשלב המעבר, והרופאות אפילו לא זיהו שאני בשלב המעבר והמשיכו לנטר אותי מהבטן עד שלא יצא להן תינוק בהפתעה.
ומציק לי שהיו האטות במוניטור, בשניה לפני שהוא החל לרדת לאגן. היו, כי זאת לידת בזק, ומה שעושים כדי לעזור לתינוק ולהוריד לו לחץ מהראש בזמן לידת בזק - זה עמידת שש עם ראש נמוך. בדיוק מה שהגוף שלי ידע וניסה לעשות לבד, ואף אחד לא נתן לי.
וזה מתסכל אותי, זכרונות הלידה הזאת. כי זאת היתה יכולה להיות לידת בית מופלאה, הייתי נשארת לי בעמדת שש שלי, צורחת עשר דקות עם ליטופים ואמירות של כל הכבוד זה תיכף נגמר, וזהו.
לצפיה ב-'וואוווו. אז קודם כל מזל טוב וכל הכבוד'
וואוווו. אז קודם כל מזל טוב וכל הכבוד
06/12/2016 | 17:34
154
נשמעת חוויה לא פשוטה בכלל ואני מודה לך שחזרת לפורום לשתף.
נשמע שהדבר הכי חשוב בלידה (התמיכה) לא היתה שם.
נתחיל עם עניין מיילדת הבית שנשמע לי הזוי. מיילדות בית מיילדות בין שבוע 37 ל42 והעובדה שהגעת לשבוע 40 לא היתה צריכה לפגוע בך. והצוות בבית חולים. אוף. כל כך הרבה פעמים אני רואה את זה כדולה. היולדת מתקדמת ועוד שניה יולדת והם עדיין רבים איתה על כן פיטוצין או לא פיטוצין. וכמובן שאני מבינה גם את הדאגה שלהם אבל חושבת שצריך להסתכל גם על האדם שלפנינו ולא רק על המחשב ועל המוניטור. נשמע שהגוף שלך יודע מה לעשות והצלחת להישאר קשובה למרות חוסר התמיכה מהצוות. אני מציעה לך עוד כמה זמן לעשות עיבוד ללידה הזאת ואם תהייה עוד לידה לתאם מול המיילדת שאת בוחרת את הכל. בפירוט. שוב מזל טוב.
 
לצפיה ב-''
07/12/2016 | 11:33
2
146
וואו איזו לידה. וואו וואו וואו. תודה שחזרת לספר.
 
וכן, כל הסיומת ממש אבל ממש מרגיזה ומכעיסה. זו לא התנהלות תקינה. מצד שני, כיולדת זריזה בעצמי, אנייכולה להעיד שגם צוותים מנוסים מאוד לא תמיד קולטים לידת בזק כשהם רואים אחת
בכל מקרה, אם את חשה שיש פה מקום לכך אני ממליצה לכתוב לפניות הציבור של ביה"ח. זה עניין שבהחלט מתייחסים אליו ומנוטר גם ברמת משרד הבריאות.
 
שיהיה לך פוסט קליל ונעים
לצפיה ב-'לא נעים לי להגיד'
לא נעים לי להגיד
07/12/2016 | 12:04
1
262
אבל אני אחות באותו בית החולים בדיוק... ויכולה לראות איך מצד הצוות הייתי היולדת מהגיהינום. ועדיין אוף.
לצפיה ב-''
07/12/2016 | 12:25
42
לצפיה ב-'איפה ללדת? הריון (קצת) בסיכון.....'
איפה ללדת? הריון (קצת) בסיכון.....
28/11/2016 | 20:50
7
241
היי
אני אוטוטו בשבוע 37. לאורך כל ההריון עצם הירך נמצאה קצרה. אין חשש לאיזשהי סכנת חיים, יותר לתסמונות חס ושלום או פשוט לתינוק קצת נמוך.....
לידה קודמת ילדתי טבעי באיכילוב אבל בגלל שלא הבאתי את כל הכרטיס מעקב הריון מאוד הקשו עליי ולא הסכימו לנתק אותי מהמוניטור. היה סיוט! למרות שההריון היה תקין לחלוטין וגם המוניטור לאורך כל הלידה....
הפעם אני פוחדת מאוד שבגלל התינוק הקטן יכפו עליי שוב מוניטור ושלל התערבויות שאני רוצה להימנע מהן...
הרופאה שלחה אותי לייעוץ גנטי והייעוץ גנטי רוצים שאוגדר כהריון בסיכון לפני שאגיע אליהם ולכן אני פשוט לא הולכת :)
השאלה היא איפה ללדת? האופציות הקרובות הן קפלן ואסף הרופא
אופציות קצת יותר רחוקות אבל באות בחשבון הן איכילוב, מעייני הישועה, תל השומר, וולפסון...
אופציות יותר רחוקות אבל אולי אפשריות הן מאיר ולניאדו?
אני פוחדת שבגלל ששלחו אותי ליעוץ גנטי ולא הלכתי יגדירו אותי בכל מקרה בבית החולים כהריון בסיכון וישגעו אותי.....
אשמח לכל עצה!
לצפיה ב-'אם תלכי ליעוץ גנטי פרטי לא תצטרכי שום הגדרה'
אם תלכי ליעוץ גנטי פרטי לא תצטרכי שום הגדרה
01/12/2016 | 11:44
1
120
לא יודעת לגבי לידה טבעית כאשר הריון מוגדר "בסיכון", אבל אם אפשרי כלכלית יעוץ פרטי יפתור את הבעיה הזו...
לצפיה ב-'מה יגידו לי בשלב הזה בייעוץ גנטי?....'
מה יגידו לי בשלב הזה בייעוץ גנטי?....
01/12/2016 | 16:30
86
להפסיק את ההריון? בחודש תשיעי? 
כך או כך זה לא יפתור את הבעיה של איך ללדת עם מינימום התערבות
לצפיה ב-'אני ממש ממליצה להתייעץ עם פנינה מלניאדו'
אני ממש ממליצה להתייעץ עם פנינה מלניאדו
08/12/2016 | 18:01
2
116
היא מנהלת מועדון היולדות ומיילדת ותיקה. יכול להיות שבלניאדו יאפשרו לך לידה טבעית עם מוניטור לסרוגין. חדרי הלידה קצת מבאסים יחסית לאיכילוב (מקלחת יש רק במיון) אבל מצד שני הם מאד מאפשרים.
הייתי מנסה לברר גם בתה"ש. ובהחלט מבינה את השיקול שלך שאת לא רוצה להכנס תחת הקטגוריה של הריון בסיכון.
גם במעייני הישועה וגם בליאדו רגילים לנשים ללא מעקב הריון וחוץ מקצת פרצופים לא יעשו סיפור. למרות שבלניאדו ללא האישורים מראש לא תוכלי להיכנס לחדר הטבעי.
בקיצור אני ממליצה לך להרים טלפון לפנינה בלניאדו, לתהש ולמעייני הישועה ולבדוק מה המדיניות שלהם לגבי לידה (מוניטור, יכולת להיות פעילה ולא מרותקת למיטה) במקרה כזה של תינוק עם עצם ירך קצרה.
לצפיה ב-'תודה ושאלה על שחרור מוקדם'
תודה ושאלה על שחרור מוקדם
10/12/2016 | 21:36
1
73
כבר שבוע 38+2 ועוד לא החלטתי לאן אלך ברגע האמת
במעייני הישועה המים במקלחת לא מספיק חמים כדי לעזור בזמן הצירים (נשמע שולי אבל זה לא!)
לניאדו קצת רחוק...שעה נסיעה בערך....
ותל השומר קצת מלחיץ אותי בגלל כל מדיניות ההפרדה שהיתה. חוששת שכמו איכילוב הם מאוד אוהבים להיצמד לנהלים
 
נראה לי שאני פשוט אנסה למשוך ממש כמה שיותר בבית ולהגיע מאוחר לבית חולים קרוב....
 
ועוד שאלה, בלידות הקודמות השתחררתי אחרי לילה בב"יח אבל הבטחתי לעצמי שלא אעביר עוד פעם לילה במחלקה. זה ממש סיוט עם תינוק קטן וצווחני ותפרים ושותפות לחדר וכו'.
אני יודעת שמשחררים רק בשעות הבוקר ולכן לרוב נוצרת בעיה (אלא אם כן אלד בלילה)
מישהי התנסתה בשחרור מוקדם? יכולים לחייב אותי בעלות כספית אם  אני משתחררת אחרי כמה שעות?
לצפיה ב-'בלניאדו אין בעיה עם שחרור מוקדם'
בלניאדו אין בעיה עם שחרור מוקדם
11/12/2016 | 12:33
68
גם בלילה יש רופא ומקסימום אם אין מי שיכתוב מכתב, צאי הביתה ותחזרו למחרת לקחת את המכתב. אני חושבת שיש מינימום של 12 שעות מהלידה כדי שבית החולים יקבל את התשלום עלייך מביטוח לאומי.
לצפיה ב-'ילדתי!'
ילדתי!
02/01/2017 | 23:06
121
אז בסוף כל החששות התבדו....לא הלכתי לייעוץ גנטי וגם לא להריון בסיכון וילדתי בתל השומר בחדר לידה טבעי. היה מדהים!!! (ובסוף נורא נורא כואב...). לא הייתי מחוברת למוניטור, הייתי כל הזמן בתוך אמבטיה חמה (יצאתי בדקה האחרונה).
מומלץ מומלץ מומלץ!!!!!!!!!!!!!!!
אחזור לספר את סיפור הלידה בקרוב.....  
דרך אגב יש שם אפס הפרדה אמיתי אמיתי, לא נפרדתי מהתינוק שלי לשנייה אחת.....
לצפיה ב-'אה, וכמובן שכל ההלחצות של הרופאים לגבי הבריאות של התינוק היו'
אה, וכמובן שכל ההלחצות של הרופאים לגבי הבריאות של התינוק היו
02/01/2017 | 23:08
88
סתמיות
הוא נולד בריא, שלם ומושלם (חמסה חמסה חמסה)
לצפיה ב-'***המלצה לדולה באזור המרכז***'
***המלצה לדולה באזור המרכז***
29/11/2016 | 12:40
56
שלום לכולן!
אני מחפשת המלצה לדולה באזור המרכז (אני עתידה ללדת בליס).
אשמח להמלצות מנסיונכן האישי

תודה :)
לצפיה ב-'מישהי מוסרת/מוכרת בריכה באזור המרכז?'
מישהי מוסרת/מוכרת בריכה באזור המרכז?
21/11/2016 | 14:20
19
מתכננת ללדת בחדר לידה טבעית בתל השומר, אבל לא בטוחה אם אשתמש בבריכה או לא ומקווה לחסוך בהוצאה האם מישהי מוסרת או מוכרת את הבריכה שהם מאשרים לשימוש? אני בת"א וניידת.
תודה!
 
לצפיה ב-'היפנובירתינג'
היפנובירתינג
03/11/2016 | 19:40
142
מזמינה אתכן להצטרף לקבוצה שפתחתי בפייסבוק הנקראת ללדת עם היפנובירת'ינג. בית חם בו תוכלו לשאול שאלות, ולהתייעץ.
לצפיה ב-'הכנה ללידה בשיטת פאולה בחיפה'
הכנה ללידה בשיטת פאולה בחיפה
31/10/2016 | 15:32
54
הי בנות, אני מחפשת שותפה להכנה ללידה בשיטת פאולה בהנחיית דפנה וולף בחיפה. בגדול זאת שיטה להתעמלות השרירים הטבעתיים. המליצו לי באופן אישי על השיטה הזאת ועל המדריכה הזאת. התרגילים מומלצים גם להריונות שניים. זה 5 מפגשים של שעה ורבע במרכז הכרמל. בעבר היא עשתה את זה בקבוצה של 5 בנות אבל עכשיו אין ביקוש וגם כשזה יותר בנות קשה לתאם זמן. התרגול עם 2 בנות עולה 140 ש"ח לכל אחת לכל שיעור (כמובן, אם יהיו עוד בנות זה יוזיל). כאן יש יותר על השיטה ועל איך זה עוזר בלידה ולשיקום רצפת האגן אחרי הלידה, זה האתר של המדריכה: http://www.nopain.co.il/birth.html.
אפשר להתחיל לתרגל בשיטה זו החל משבוע 20. האם משהי תהיה מעוניינת להיצטרף?
לצפיה ב-'מישהי מעוניינת למכור את ״לידה פעילה״ ? '
מישהי מעוניינת למכור את ״לידה פעילה״ ?
30/10/2016 | 16:05
78
מעוניינת לקנות עותק יד 2 של ״לידה פעילה״ . מישהי מוכרת?
לצפיה ב-'בית חולים לבדיקה לאחר לידת בית'
בית חולים לבדיקה לאחר לידת בית
26/10/2016 | 22:40
1
137
שלום רב
מישהי מכירה בית חולים ידידותי שאליו ניתן להגיע לאחר לידת בית לצורך בדיקת ורישום יילוד זריזים וללא דרישות וטרטורים מיותרים?
תודה מראש!
לצפיה ב-'לניאדו היא האופציה הכי שפויה.'
לניאדו היא האופציה הכי שפויה.
27/10/2016 | 18:22
47
לצפיה ב-'שיטת קיי לעיבוד לידה בכפר סבא?'
שיטת קיי לעיבוד לידה בכפר סבא?
14/10/2016 | 20:50
4
110
היי לכן,
אני בהריון שלישי עכשיו אחרי 2 לידות טבעיות. בהריון הראשון עשיתי 3 מפגשים של שיטת קיי והתאמנתי המון ובאמת הרגשתי שמאוד עזר לי למרות צירים של 12 שעות, התמודדתי יפה.
בהריון השני התאמנתי הרבה פחות, ולמרות שעל פניו הלידה היתה הרבה יותר טובה - רק 4 שעות, בלי תפרים - היתה לי חוויה לא מאוד טובה, בעיקר בגלל הצוות, ולא הצלחתי ממש להתמודד עם הכאב כמו בראשונה - ממש סבלתי.
בא לי שהלידה השלישית תהיה הגראנד פינאלה ותכיל רק את הטוב משתי הלידות...
אז לסיכום - השאלה - האם מישהי מכירה מדריכה לשיטת קיי באזור כפר סבא, שגם עוזרת בעיבוד לידה וגם מתזכרת על השיטה ואיך להתמודד עם הכאב?
לצפיה ב-'שיטת קיי'
שיטת קיי
16/10/2016 | 13:48
2
70
הי לך
אני מדריכה בשיטת קיי ואני נמצאת בפתח תקווה
את מוזמנת ליצור קשר 052473256
 
בהצלחה ולידה טובה :)
 
 
לצפיה ב-'תודה! אצור קשר בהמשך'
תודה! אצור קשר בהמשך
17/10/2016 | 07:16
1
45
יש לי עוד קצת זמן... כרגע שבוע 17...
לצפיה ב-'בשמחה'
בשמחה
17/10/2016 | 15:55
14
לצפיה ב-'תמר, כמובן (אם היא עדיין בכפר סבא ועדיין מדריכה)'
תמר, כמובן (אם היא עדיין בכפר סבא ועדיין מדריכה)
28/10/2016 | 08:52
45
ליהי בכפר יונה
לצפיה ב-'לידה ראשונה היתה טבעית ללא אפידורל בדיוק כמו שרציתי'
לידה ראשונה היתה טבעית ללא אפידורל בדיוק כמו שרציתי
06/10/2016 | 21:47
13
285
ושלטתי בהכל גם במצב שכיבה בלידה והמיילדת שתחום התמחותה הוא לידות טבעיות זרמה איתי.
הריון שני - עובר במצב עכוז, ניסיתי דיקור ומוקסה כדי להפוך את העובר אך ללא הצלחה. הרופא שלי לא ממליץ על היפוך חיצוני כי זה מסוכן עבורי.
יש שיטות  טבעיות להיפוך?
אם העובר לא יתהפך אאלץ לעבור ניתוח קיסרי (כבר קבעו לי תור לעוד שבועיים)
אני בסוף שבוע 38
לצפיה ב-'מה לגבי לידת עכוז?'
מה לגבי לידת עכוז?
07/10/2016 | 10:45
2
140
היות וזו לידה שניה עבורך, אם העובר במנח מתאים זו גם אפשרות.
מותר לשאול למה היפוך חיצוני מסוכן עבורך?
לצפיה ב-'לא הציעו לי בבית החולים לידת עכוז אלא היפוך חיצוני או קיסרי'
לא הציעו לי בבית החולים לידת עכוז אלא היפוך חיצוני או קיסרי
09/10/2016 | 19:07
1
126
הרופא לא ממליץ על היפוך כי יש מעט מי שפיר וזה עלול לגרום לנזק לתינוק וההריון הזה הוא בסכיון - עברתי הפריות.
לצפיה ב-'תשאלי אם לידת עכוז אפשרית עבורך'
תשאלי אם לידת עכוז אפשרית עבורך
09/10/2016 | 22:06
110
אם מהתשובה את מבינה שזה בי"ח שאינו מאפשר לידות עכוז תבררי איפה קרוב אליך יש בי"ח שכן מאפשר ותבררי אצלם.
לצפיה ב-'מצטרפת לגמרי להמלצה על לידת עכוז'
מצטרפת לגמרי להמלצה על לידת עכוז
07/10/2016 | 11:40
1
166
אין סיבה להיכנס לניתוח בטן אם אפשר ללדת עוד לידה טבעית בריאה ומעצימה.
ליויתי כדולה לידת עכוז כזאת.
ומצטרפת גם לשאלה למה לא לקבוע תור לדוקטור קינטי המומחה בהיפוך ולנסות היפוך חיצוני?
לצפיה ב-'מיעוט מי שפיר והריון בסיכון אלו הסיבות שהרופא לא ממליץ לעבור'
מיעוט מי שפיר והריון בסיכון אלו הסיבות שהרופא לא ממליץ לעבור
09/10/2016 | 19:09
123
היפוך חיצוני
לצפיה ב-'טיפ שקראתי'
טיפ שקראתי
09/10/2016 | 17:09
145
שוכבים על צד אחד 10 דקות ואז מתהפכים לצד שני ל-10 וחוזר חלילה, כך 80 דקות סה"כ במשך שלושה ימים רצופים.
היום נודע לי שהעובר שלי התהפך, שבוע 36- שילבתי גם דיקור-פעם בשבוע ומוקסה פעם ביום למשך כמה ימים
 
שיהיה בהצלחה!
 
לצפיה ב-'אני בשבוע 36 בהריון שלישי'
אני בשבוע 36 בהריון שלישי
10/10/2016 | 13:11
6
164
גם יש לי עכוז אחרי 2 לידות אומנם עם אפידורל אבל בלי תפרים ויחסית קלות נראה לי. מפחיד אותי עניין הקיסרי. מישהי יודעת איפה אפשר ללדת עכוז אם ההיפוך לא יצליח? קבעו לי את ההיפוך במאיר ל 38+1 זה זמן סביר להיפוך? הכי קרוב שהיה להם
לצפיה ב-'אתמול הייתי בתהש וביררתי'
אתמול הייתי בתהש וביררתי
13/10/2016 | 08:20
5
172
אם תגיעי בלידה פעילה ופתיחה גדולה ותסרבי להתנתח, יילדו אותך עכוז, התינוק חייב להיות במצג עכוז ולא רגל.
גם בביקור חולים יילדו אותך.
גם באיכילוב הייתה לידת עכוז לא מזמן אבל שם הם מאד לא אוהבים את זה.
מה שחשוב הוא להגיע כמה שיותר מתקדמת.
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
13/10/2016 | 08:44
102
ביינתים אני מנסה את כל השיטות שקראתי באינטרנט להיפוך ומקווה שמשהו יעבד
לצפיה ב-'שאלה על תה"ש ויחסם לתינוקות גדולים'
שאלה על תה"ש ויחסם לתינוקות גדולים
16/10/2016 | 19:53
3
123
כשהייתי באיכילוב בסיור האחות הכריזה שמעל 4 קילו אין כניסה לחדר הלידה הטבעי.
זה ממש בעייתי כי שני הבנים שלי יצאו מעל 4 קילו (למעשה ילדתי בחדר הלידה הטבעי שלהם 4.240 קילו כי לא עלו עלי...היה מצוין). במצב כזה, עם תיעוד במחשב שלהם על הלידות הקודמות שלי (גם תינוקות גדולים וגם יצאו במנח עורפי) אני חוששת ללכת לשם.
 
בתה"ש לא היה כתוב כלום על משקל סף באתר האינטרנט וכששאלתי קיבלתי תשובה קצת מתחכמת. מה דעתך? אם גם הפעם אלד 4 ורבע קילו, האם נראה לך שיקבלו אותי ללידה טבעית?
ההריון תקין לגמרי, כולל בדיקת סכרת מורחבת.
לצפיה ב-'יחס לתינוקות גדולים'
יחס לתינוקות גדולים
18/10/2016 | 15:56
2
138
אני חושבת שחשוב לברר  (אפילו טלפונית) מה אומרים הפרוטוקולים מבחינת כניסה לחדר הטבעי.
כי סביר שכשתגיעי עם הערכת משקל (תנסי להשיג הערכה קמצנית)
ושישאלו אותך כמה שקלו שני התינוקות הקודמים שילדת הם יבינו שגם זה לא הולך להיות מיניאטורי.
אם הפרוטוקולים לא מדברים על משקל מקסימלי לכניסה לחדר הטבעי וכל הבדיקות שלך תקינות וברור לכולם שאת יודעת ללדת תינוקות גדולים בלידות טבעיות וטובות יתנו לך להכנס.
אבל תתכונני שבתה"ש הם קרציות עם בדיקות סוכר לאחר הלידה לתינוקות גדולים או קטנים, ירצו לדקור את התינוק כל 4 שעות וגם ישר אחרי הלידה (טיפ ממני: תתעקשי שלא יפרידו אותו ושתבוא אחות מהתינוקיה לעשות את הבדיקה עלייך). כמובן שאת יכולה לסרב!!!
הם גם לא יסכימו לשחרר אותו למלונית לפני שעבר 24 שעות של דקירות סוכר, וכמובן שגם פה את יכולה לסרב.
בהצלחה.
לצפיה ב-'יש! היא קטנטונת! 3.5 קילו בשבוע 38 '
יש! היא קטנטונת! 3.5 קילו בשבוע 38
21/10/2016 | 19:57
1
125
הלכתי בחשש להערכת משקל ויצא ממש טוב בסיבוב הזה ! כנראה שלפעמים צריך רק לשמור על אופטימיות (ככה ״הצליח לי״ עם האח הגדול שלה- הערכת משקל של 3.8 קילו הפכה ל-4.25 קילו ברגע האמת....)
לצפיה ב-' מעולה.'
מעולה.
25/10/2016 | 21:47
63
בכל מקרה אם היא תצא בסוף גדולה תכיני את עצמך
לזה שינדנדו לכן על בדיקות סוכר ואחוזונים.
לצפיה ב-' ושנה טובה לכל גולשי תפוז '
ושנה טובה לכל גולשי תפוז
29/09/2016 | 11:32
1
שנה טובה ומתוקה לכולם!
שתהיה לנו שנה של התחלות חדשות, שינויים, בריאות ואושר.
 
כתיבה וחתימה טובה
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'השראת לידה'
השראת לידה
25/09/2016 | 17:30
3
217
הי, אני בשבוע 33 ובשבוע 38 אני אמורה להתחיל בהשראת לידה בבית החולים בגלל סוכרת. אני מחפשת מטפלת אלטרנטיבית לעזרה בזירוז - יש לכן המלצות?
אזור ת"א
בעקרון אני שואפת ללידה פעילה, מקווה שנצליח
לצפיה ב-'שולחת לך שמות וטלפונים. כדאי לך להתחיל כבר עכשיו'
שולחת לך שמות וטלפונים. כדאי לך להתחיל כבר עכשיו
26/09/2016 | 15:56
2
124
דיקור:
דקלה-0525466868
מיה קימל- 054-4538804
אורית-052-3769313
רפלקסולוגיה
אירית לנדאו:052-3794033
יפעת:054-2689851
אורית הלפגוט: 0544467996
יהודית054-6445405
תמסרי להן דש מרוית
שיהיה בהצלחה
לצפיה ב-' תודה רבה!!'
תודה רבה!!
26/09/2016 | 18:51
1
69
ושנה טובה
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
30/09/2016 | 09:07
10
לצפיה ב-'פתרונות טבעיים - עצירות, צואה קשה, טחורים... '
פתרונות טבעיים - עצירות, צואה קשה, טחורים...
21/09/2016 | 11:58
8
182
כולם אומרים שזה טבעי וככה זה בהריון. אבל זה כבר ממש גורם לי סבל.
אמנם יש לי יציאה אחת ביום לפחות - אבל היא ממש קשה וכרוכה בהרבה מאמץ וזמן. השילוב של זה עם טחורים ממש ממש לא נעים.
אני מחפשת פתרונות טבעיים... וגם כמה שאלות:
1 - יש לי משחה טבעית לטחורים שעוזרת. אמרו לי לעשות קומפרסים עם מגנזיום (מלח אנגלי): מהלתי כמות של 15 גר' (חצי קופסא) בחצי ליטר, לפי מה שאמר הרוקח, וטבלתי בזה פד גזה. כמה זמן להשאיר את הפד על הטחורים? כמה פעמים ביום/בשבוע מותר לעשות את זה?
2 - אני בשבוע 27. התחלתי לאחרונה לשתות את המשקה שדסי פרסמה מתכון שלו - פטל, סרפד וכו'. התקשות הצואה מאוד התגברה בשבועיים האחרונים - האם יכול להיות קשר לשתיית המשקה? אני שותה ליטר של החליטה כל יום.
3 - אילו דרכים טבעיות אתן מכירות לריכוך של הצואה? מיץ שזיפים לא כ"כ עוזר, אני שותה 3 כוסות ביום. אני שותה המון מים ואוכלת פירות, אבל בינתיים המצב רק מחריף...
תודה למי שקראה עד כה ולא נגעלה
ותודה מראש לעונות!
לצפיה ב-'אני עברתי לפתרונות לא טבעיים'
אני עברתי לפתרונות לא טבעיים
23/09/2016 | 13:37
181
זאת אומרת מיני חוקן (מיקרולקס) שעשיתי כל יומיים ואחרי חמש דקות הכל יצא מעצמו ובקלות בלי להציק בטחורים. והתמדתי בחוויה הזאת חצי מההריון, כי זה היה ממש בלתי נסבל בהריון הראשון. יום לאחר הלידה בפעם הראשונה כשהרגשתי "מחשבות על קקי" עשיתי גם אחד כזה - וזהו, מאותו יום, או בעצם למחרת בבוקר המערכת שלי חזרה לתפקד רגיל. שום דבר אחר לא עזר, לא שמן זית ולא תערובת משלשלת של סיבים ופירות יבשים שאמא שלי מכינה, ולא מי שזיפים מיובשים מושרים (גועל) ולא ולא ולא... ודווקא הפתרון הפולשני הזה היה יעיל מאוד ושמר על הטחורים בשקט מירבי.
לצפיה ב-'נ.ב.'
נ.ב.
23/09/2016 | 14:32
4
141
אם עוד לא ניסית, אז יכולה לנסות לבלוע שתי כפות שמן זית על הבוקר על בטן ריקה, זה כן עזר בשלבים מוקדמים
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
01/10/2016 | 16:01
3
86
לא חשבתי על האפשרות של חוקן אבל יש מצב שאשקול את זה. חוקן של מים או שיש איזה חומר שצריך לקנות?
לצפיה ב-'זה לא חוקן מים'
זה לא חוקן מים
02/10/2016 | 07:47
2
117
קוראים לזה מיקרולקס MICROLAX  וזו שפורפרת פיצית כמו של טסטר למשחת שיניים או קרם עיניים עם פיה באורך 2 סנטימטר שיש בתוכה גליצרין. מכניסה את הפיה לחור המיועד, סוחטת השפורפרת פנימה, יושבת על האסלה עם עכוז סגור היטב חמש דקות והכל יוצא. קצת יותר יעיל מנר גליצרין כי זה כבר נוזלי ולא צריך לחכות עוד עשר דקות שיימס בפנים, ואת גם לא צריכה לדחוף אצבעות כי השפורפרת עם פיה נוחה בעיניי לפחות. יכולה לבקש מרשם לזה מהרופא משפחה או האחות בקהילה. אני לא קניתי אלא לקחתי מעבודה, לדעתי אפשר גם לקנות סתם אבל עם מרשם זה זול יותר.
אה, ולנגב טוסיק עם מגבונים של "פרוקטו מגבונים" במקום נייר גם עושה טוב.
לצפיה ב-'תודה על ההסבר המפורט וגילוי'
תודה על ההסבר המפורט וגילוי
03/10/2016 | 22:32
1
92
אני אבקש מרשם מהרופא/אחות בביקור הבא ואנסה.
בינתיים גיליתי שלהיות עם הברכיים על השטיח ולחבק את כדור הפיסיו ולנוע איזה 10 דקות - מרגיע ומרווח שם משהו ושולח אותי לשירותים... ואם בן הזוג שלי בבית ויש לו כוח הוא עושה לי בזמן הזה קצת עיסוי בגב התחתון וזה ממש עוזר. מפתיע, אבל ממש עוזר.
לצפיה ב-'מצוין שגילית תנוחה שעוזרת'
מצוין שגילית תנוחה שעוזרת
04/10/2016 | 07:16
77
בהריון הראשון היתה לי עצירות כזו, שיכלתי לטפס על עמודי חשמל וזה לא הביא לכלום. אז בהחלט עברתי את כל השיטות הטבעיות במשך כ4 חודשים עד שהתיאשתי לגמרי, גם תרגילי תנועה שמעודדים מעיים. יכולה לעודד אותך - העצירות לא חזרה לי בהריונות הבאים, לפחות לא ברמה הזו.
לצפיה ב-'יש אבקה של סיבים תזונתיים'
יש אבקה של סיבים תזונתיים
26/09/2016 | 15:19
1
87
מיקרו משהו... אריזה ירוקה. יש את זה בסופר פארם.
אפשר להוסיף את זה למרק/ לשייק/ למים.
לא ממש טבעי אבל יעיל
בהצלחה
לצפיה ב-'אחפש! תודה רבה!'
אחפש! תודה רבה!
01/10/2016 | 16:02
15
לצפיה ב-'בריכה ללידת בית'
בריכה ללידת בית
09/09/2016 | 20:49
4
124
הי,
אני מוכרת בריכה ללידת בית, הייתה בשימוש בלידת ביתי (רק בשלב הצירים, הלידה היתה מחוץ לבריכה) והיא נקייה ומוכנה ליולדת הבאה.
הקונה המאושרת תקבל גם משאבה חשמלית לניפוח והרים של קארמה טובה ללידה מעצימה ובריאהלצפיה ב-'כדאי להוסיף מאיזה איזור את בארץ למתענינות.'
כדאי להוסיף מאיזה איזור את בארץ למתענינות.
10/09/2016 | 08:30
28
לצפיה ב-'קרית אונו או חולון :)'
קרית אונו או חולון :)
10/09/2016 | 14:25
18
לצפיה ב-'מה המחיר?'
מה המחיר?
26/09/2016 | 08:33
1
19
לצפיה ב-'הי, כתבתי לך בהודעה פרטית '
הי, כתבתי לך בהודעה פרטית
26/09/2016 | 10:04
13
לצפיה ב-'לידת תאומים טבעית'
לידת תאומים טבעית
14/08/2016 | 16:24
8
354
הי בנות,
אולי זו שאלה יותר ל"תאומים ושלישיות", אבל יש לי הרגשה שהיא תתאים יותר לכאן.
לידה שלישית והפעם בתפריט תאומים זהים.
תקציר הפרקים הקודמים: שתי לידות וגינליות, אחרי תל"מ, טובות בסך הכל, במשקל ממוצע פלוס.
עכשיו אני בשבוע 33, מוביל ראש ושני רוחבי, כך שאי אפשר לדעת מה יהיה המנח של השני אחרי יציאת הראשון. מה גם שראש ראש בתאומים ממש לא בהכרח שווה לידה טבעית.
אני לא ששה להוסיף קיסרי לרזומה (אם כי כמובן שאם יהיה מצב חירום לא אהסס), בפרט שיש סיכוי טוב לפגים (כבר מלא זמן עם צירים ושאר ירקות שגורמים לי לחשוב שלא נשאר עוד הרבה זמן) שצריך לתזז בשבילם לפגייה, ובקיצור להתאושש מהר. אני יצור די חלוש ולוקח לי כמה ימים לחזור לעצמי גם אחרי לידה קצרה ווגינלית.
יש לי מחשבות על לקחת רופא פרטי שיודע טוב ליילד בשלל מנחים ומכיר טוב לידות תאומים ואת הסיכונים שיש בהן על מנת לצמצם את הסיכוי ללדת בקיסרי.
יש רק בעיה אחת- אני יולדת מאוד מאוד מהר, וזה עוד במשקל מעל הממוצע. מה יקרה אם אלד פצפונים שהם 2 קילו פלוס מינוס, אני מפחדת לחשוב...(יודעת שאתן דווקא חובבות לידות בית, אבל בכ"ז תאומים וזה, לא לוקחת סיכונים מיותרים).
לידות עם רופא פרטי הן עסק יקר מאוד, וכואב הלב להוציא סכומי עתק כאלה כשלא ברור אם הרופא יספיק להגיע ללידה. ממה שביררתי עם רופא אחד מהאזור (שנראה אחלה וגם גר קרוב ולכן יש סיכוי שיספיק ללידה) גם אם לא מספיק ללידה עצמה אם אני מתחילה אצלו מעקב, אפילו עכשיו לקראת סוף ההריון, אני עדיין צריכה לשלם כמה אלפי שקלים מקדמה. כמובן שאני יכולה לקרוא לו בשעת הלידה, ולא לשלם מקדמה, אבל אני מסתכנת בזה שהוא גם לא מחוייב לי ואם יהיו לו עיסוקים אחרים הוא לא יופיע (בעוד שכסף כן יוצר מחוייבות שכזו לצערי).
אז אני בעצם מתייעצת איתכן בתור בעלות ניסיון, האם אתן ממליצות רופא מיילד לסיטואציה בה אני נמצאת?
אם יש לכן עוד טיפים או רופאים מומלצים אשמח לשמוע....
אני מאזור עמק חפר, אספיק להגיע רק ללניאדו אז טיפים ומומלצים לאזור הזה יתקבלו בברכה. ובכלל אם יש לכן רעיונות טובים ללידה הקרבה שמדירה שינה מעיני אשמח מאוד לשמוע!

לצפיה ב-'לצערי ההמלצה שלי היא חד משמעית רופא פרטי'
לצערי ההמלצה שלי היא חד משמעית רופא פרטי
21/08/2016 | 18:25
1
281
וכזה שלא מפחד ממנח עכוז' וגר קרוב ללניאדו בקיצור אילן הלוי הוא האיש.
את יכולה לבדוק גם עם דוקטור עודה מלניאדו. אבל לא הייתי הולכת לשם בלי ליווי פרטי של רופא כי את אף פעם לא יכולה לדעת על מי תפלי וסהכ גם שם, רב הרופאים ילחצו מאד לניתוח. וכמובן לאפידורל.
אני מקווה שאם תלדי מספיק מהר לא יספיקו לתת לך אפידורל.
בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
26/08/2016 | 11:48
141
בינתיים הגעתי לאותן המסקנות...
שוב תודה!
לצפיה ב-'לידת תאומים'
לידת תאומים
28/08/2016 | 08:30
1
187
אני לא מכירה את הנהלים בלניאדו אבל שמעתי כמה סיפורי לידת תאומים. כשהמוביל הוא ראש פחות משנה מה המנח של השני.
בשע"צ למשל סיפור מכלי ראשון - אחרי שהמוביל (ראש) יוצא, הרופא מכניס יד ואז לא בדיוק הבנתי אם הוא מסובב את השני למצב ראש או שהוא שולף את השני מהרגליים אבל אחת משתי האופציות האלה ודאי. 
וזה בלי לשלם הון על רופא פרטי וזו גם חברה עם לידה עם לידות מאד מהירות כך שיש את אותה התלבטות אם הרופא יספיק להגיע.
לדעתי כדאי לך ללכת ללניאדו, לדבר איתם ולברר מה הנהלים אצלם במקרה של לידת תאומים כשהמוביל ראש. הייתי מנסה להפגש שם עם רופא ולשאול.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
29/08/2016 | 13:32
120
הייתי שם כמובן, נפגשתי עם מי שצריך, שאלתי את השאלות שצריך לשאול, אפילו "דגמתי" חלק מהרופאים שם (ביקרתי שם במיון מספר פעמים לאורך ההריון לצערי הרב). אם יש מקום שנותן צ'אנס טוב ליילד טבעי אחרי קיסרי ובלידת תאומים באזור השרון זה המקום (זה ביח ששוכן בלב קהילה חרדית. לידות טבעיות מאוד חשובות להם). ובכל זאת, לא כל הרופאים יודעים להתמודד עם כל מנח ועם כל סיטואציה, אז אני כן נוטה להחליט לכיוון רופא פרטי, על אף המחיר. יש עוד סיבוך רפואי שחל לאחרונה שמאוד מחזק את ההחלטה שלי (שגורם לכך שמאוד כדאי עד קריטי לי להימנע מניתוח קיסרי).
בקיצור, תודה על הפידבקים...אני מקווה שתהיה לי לידה טובה כמו שנשמע שהייתה לחברה שלך!
לצפיה ב-'אחרית דבר- שרדתי כדי לספר'
אחרית דבר- שרדתי כדי לספר
24/09/2016 | 17:39
3
219
חזרתי לספר למען הדורות הבאים (אם מישהי בכלל עוד תהיה כאן)...
בסוף אכן היתה לידה עם רופא פרטי (הומלץ בתחילת השרשור) והיה מעולה, אולי הטובה מבין שלושת הלידות שהיו עד כה, וזה די נחמד בהתחשב בזה שאלו תאומים. בקצת פחות משעה, בלי יותר מדי התערבויות, נולדו שני המתוקים, השני כצפוי לא התהפך ויצא במנח רגליים. אם מישהי מעוניינת בעוד פרטים מוזמנת לשלוח הודעה בפרטי.
לידות טובות כמו שאתן רוצות והרבה נחת לכולכן!
לצפיה ב-'בשעה טובה. איזה יופי'
בשעה טובה. איזה יופי
01/10/2016 | 19:13
2
107
שמחה מאד לשמוע שהצלחת ללדת כרצונך.
האם כתבת סיפור לידה?
אני סקרנית לשמוע אם הלידה הסתיימה בלניאדו או בגהרה,
האם היה אפידורל, ועל מנח הרגליים (זה לא מובן מאליו ללדת
וגינלית בכזה מנח). אני שמחה שחסכת מעצמך את הניתוח. ומאחלת לך גידול נעים
שפע חלב ושנה טובה.
לצפיה ב-'לא כתבתי סיפור לידה'
לא כתבתי סיפור לידה
28/10/2016 | 15:03
1
128
האמת אני קצת ביישנית, אני בכיף חולקת אם מישהו שואל או אם נראה לי שזו אינפורמציה שתועיל לעוד אנשים, אבל אם לא אני מעדיפה להימנע.
הלידה בוצעה בלניאדו. בכוונה התפננו מיד כשראינו שזה הכיוון כי הלידה התקדמה מהר מאוד, בדיוק כמו שתארתי לעצמי.
לא הספקתי אפידורל כמובן ולמען האמת כמו בשאר הלידות שלי פשוט לא היה צורך, זה לא כל כך כואב לי עד שהתינוקות כבר ממש יוצאים ואז אין טעם במשככי כאבים.
אין לי כל כך מה להוסיף בקטע של המנח רגליים, פשוט כי לי אין מושג מה הוא בדיוק עשה שם. בדיוק בגלל הסיכוי שזה יקרה לקחתי אותו מלכתחילה וטוב שכך. אני מניחה שעם מנח עכוז חלק גדול מהרופאים בלניאדו היו מתמודדים ללא ניתוח אבל עם רגליים לא יודעת...
בכל מקרה תודה רבה על הטיפים. אם מתגלגלת לפה מישהי בסיטואציה דומה מוזמנת לפנות אליי במסרים. בהצלחה בנות!
לצפיה ב-'שמחה בשבילך כי כמעט אף רופא לא מיילד כזה מצג'
שמחה בשבילך כי כמעט אף רופא לא מיילד כזה מצג
28/10/2016 | 19:36
96
וכמובן שאני מכבדת את פרטיותך.
גידול נעים.
לצפיה ב-'לידה טבעית - מה חדש?'
לידה טבעית - מה חדש?
08/08/2016 | 08:46
5
382
היי,
שבוע 25, לקראת לידה שינה (טפו טפו טפו).
הלידה הראשונה הייתה לידה טבעית בחדר לידה טבעי פרטי בליס.
יש לקחים ואחד מהם שצריכה דולה בלידה.
מתכוננת להירשם לקורס היפנובירת'ינג.
מתלבטת האם כדאי ללדת שוב בליס - כי מאוד רוצה את המלונית היא לדעתי מאפשרת נחיתה רכה מאוד. זה גם בי"ח הכי קרוב אלי.
 
אני לא יודעת מה הנהלים עכשיו לגבי חדר לידה טבעית, ובכל מקרה לא בטוחה שכלכלית אקח גם דולה, גם חדר לידה טבעית בתשלום אם עוד קיים כזה דבר, וגם מלונית.
 
אז חושבת על לידה טבעית בחדר לידה רגיל עם דולה, באיכילוב. בשיטת היפנובירת'ינג אם אגלה שזה מתאים לי, מה שאומר אולי בריכה (?).
 
אשמח לשמוע חוות דעת וממתי כדאי לחפש דולה (ואשמח להמלצות על דולה).
 
בעיקר חשוב לי - שהצוות הרפואי לא יתערב סתם ולא ינסה לזרז לי את הלידה כי במהלך לידה אני אקשיב לו ולא רוצה שיפחידו אותי ממקומות לא באמת נחוצים.
 
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
09/08/2016 | 16:26
227
אז ראשית מזל טוב :) בליס כרגע יש שני חדרי לידה טבעיים בפועל רק אחד עובד והוא על בסיס מקום פנוי והוא ללא עלות. מה שכן אם את רוצה להכנס אליו את צריכה להגיע לסיור מקדים ולמלא טופס לחדר לידה טבעי. כמובן שגם בחדר לידה רגיל אפשר בהחלט ללדת בלידה טבעית וטובה :) אני מדריכה בשיטת קיי שיש בה הרבה דמיון להיפנוברת'ינג והקורס בה הוא פרטני ומותאם אישית לכל אישה והרצונות שלה מהלידה. מזמינה אותך לקרוא על השיטה ולראות אם היא מדברת אלייך
 
מאחלת לך לידה טובה בדיוק כמו שאת רוצה
לצפיה ב-'בחדר רגיל לא תוכלי ללדת בבריכה'
בחדר רגיל לא תוכלי ללדת בבריכה
15/08/2016 | 09:45
199
למעשה אני די בטוחה שגם בטבעי לא מאפשרים לידת מים עדיין (אלא רק לשהות שם עד ללידה עצמה). שווה ללכת לסיור ולהבין מה הקריטריונים של החדר הטבעי.
 
לצפיה ב-'החדר בליס הוא על בסיס מקום פנוי ובחינם'
החדר בליס הוא על בסיס מקום פנוי ובחינם
21/08/2016 | 18:19
1
198
גם בתל השומר. בליס אין לידות מים ובתל השומר יש.
ממליצה להירשם לשניהם וכשיגיע הזמן להחליט ( כשאני מלווה יולדות אנחנו מתקשרות לפני שיוצאים מהבית ומבררות מה פנוי) דולה תומכת היפנו' זה רעיון נהדר (אבל אני ממש לא אוביקטיבית כי אני מדריכת היפנו ודולת היפנו בעצמי)
האם עשית קורס היפנו?
אני שמחה להמליץ על קולגה מופלאה פאולה אגי היא תומכת היפנו וגרה בתל אביב
לידה טובה ורגועה.
לצפיה ב-'מה את יודעת לספר על חדר הלידה הטבעית בתהש?'
מה את יודעת לספר על חדר הלידה הטבעית בתהש?
26/09/2016 | 08:41
110
והאם את יודעת מה המצב במאיר?
אני מתלבטת בין שניהם, למרות שיש לי עוד קצת זמן
לצפיה ב-'זו תהיה גסות רוח לומר שבהתחשב במשפט האחרון שלך'
זו תהיה גסות רוח לומר שבהתחשב במשפט האחרון שלך
29/08/2016 | 22:54
238
המקום היחיד בו תוכלי לקבל זאת ב וודאות זה הבית?
זה עדיין פורום לידות בית, נכון?
זו גם הנחיתה הכי רכה שיש.
ליס מאוד השתפר בשנים האחרונות, כך שמעתי. ובתל השומר בוטלה ההפרדה המזעזעת שהייתה נהוגה שם. העולם מתקדם אבל עדיין קיימת אלימות כלפי יולדות (ראיתי במו עיני בלידה שליוויתי השנה. אני לא דולה, ליוויתי חברה והזדעזעתי. זו היתה חוויה איומה)
עדיין מתנהגים אלייך כאל רכוש בית חולים
אני יודעת שזה לא מה ששאלת - אבל אין כמו בבית. מנסיון גם וגם.
 

מנהל/ת הפורום

אודות:
ד"ר הלוי אילן, מומחה ברפואת נשים ומיילדות. בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב. סיים התמחותו בבית חולים ליס. בעל נסיון כרופא מיילד של 20 שנה בחדר
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

--

בעלי מקצוע

ד
ד"ר אילן הלוי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ