לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1093810,938 עוקבים אודות עסקים

פורום לידה פעילה וביתית

בפורום נספק תמיכה ומידע לכל אישה שרוצה ללדת בבית או ללדת לידה פעילה וטבעית בבי"ח.
לידה פעילה, היא לידה שבה היולדת מחוברת לתהליך הלידה, קשובה לצורכי הגוף שלה ופועלת על פיהם. זו לידה טבעית, ללא משככי כאבים ועם מינימום הפרעות והתערבויות לא הכרחיות.
בפורום נמספק תמיכה וייעוץ בנושא, אתן מוזמנות לשתף.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לידה פעילה וביתית

בפורום נספק תמיכה ומידע לכל אישה שרוצה ללדת בבית או ללדת לידה פעילה וטבעית בבי"ח.
לידה פעילה, היא לידה שבה היולדת מחוברת לתהליך הלידה, קשובה לצורכי הגוף שלה ופועלת על פיהם. זו לידה טבעית, ללא משככי כאבים ועם מינימום הפרעות והתערבויות לא הכרחיות.
בפורום נמספק תמיכה וייעוץ בנושא, אתן מוזמנות לשתף.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'פתרונות טבעיים - עצירות, צואה קשה, טחורים... '
פתרונות טבעיים - עצירות, צואה קשה, טחורים...
21/09/2016 | 11:58
8
179
כולם אומרים שזה טבעי וככה זה בהריון. אבל זה כבר ממש גורם לי סבל.
אמנם יש לי יציאה אחת ביום לפחות - אבל היא ממש קשה וכרוכה בהרבה מאמץ וזמן. השילוב של זה עם טחורים ממש ממש לא נעים.
אני מחפשת פתרונות טבעיים... וגם כמה שאלות:
1 - יש לי משחה טבעית לטחורים שעוזרת. אמרו לי לעשות קומפרסים עם מגנזיום (מלח אנגלי): מהלתי כמות של 15 גר' (חצי קופסא) בחצי ליטר, לפי מה שאמר הרוקח, וטבלתי בזה פד גזה. כמה זמן להשאיר את הפד על הטחורים? כמה פעמים ביום/בשבוע מותר לעשות את זה?
2 - אני בשבוע 27. התחלתי לאחרונה לשתות את המשקה שדסי פרסמה מתכון שלו - פטל, סרפד וכו'. התקשות הצואה מאוד התגברה בשבועיים האחרונים - האם יכול להיות קשר לשתיית המשקה? אני שותה ליטר של החליטה כל יום.
3 - אילו דרכים טבעיות אתן מכירות לריכוך של הצואה? מיץ שזיפים לא כ"כ עוזר, אני שותה 3 כוסות ביום. אני שותה המון מים ואוכלת פירות, אבל בינתיים המצב רק מחריף...
תודה למי שקראה עד כה ולא נגעלה
ותודה מראש לעונות!
לצפיה ב-'אני עברתי לפתרונות לא טבעיים'
אני עברתי לפתרונות לא טבעיים
23/09/2016 | 13:37
178
זאת אומרת מיני חוקן (מיקרולקס) שעשיתי כל יומיים ואחרי חמש דקות הכל יצא מעצמו ובקלות בלי להציק בטחורים. והתמדתי בחוויה הזאת חצי מההריון, כי זה היה ממש בלתי נסבל בהריון הראשון. יום לאחר הלידה בפעם הראשונה כשהרגשתי "מחשבות על קקי" עשיתי גם אחד כזה - וזהו, מאותו יום, או בעצם למחרת בבוקר המערכת שלי חזרה לתפקד רגיל. שום דבר אחר לא עזר, לא שמן זית ולא תערובת משלשלת של סיבים ופירות יבשים שאמא שלי מכינה, ולא מי שזיפים מיובשים מושרים (גועל) ולא ולא ולא... ודווקא הפתרון הפולשני הזה היה יעיל מאוד ושמר על הטחורים בשקט מירבי.
לצפיה ב-'נ.ב.'
נ.ב.
23/09/2016 | 14:32
4
140
אם עוד לא ניסית, אז יכולה לנסות לבלוע שתי כפות שמן זית על הבוקר על בטן ריקה, זה כן עזר בשלבים מוקדמים
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
01/10/2016 | 16:01
3
85
לא חשבתי על האפשרות של חוקן אבל יש מצב שאשקול את זה. חוקן של מים או שיש איזה חומר שצריך לקנות?
לצפיה ב-'זה לא חוקן מים'
זה לא חוקן מים
02/10/2016 | 07:47
2
115
קוראים לזה מיקרולקס MICROLAX  וזו שפורפרת פיצית כמו של טסטר למשחת שיניים או קרם עיניים עם פיה באורך 2 סנטימטר שיש בתוכה גליצרין. מכניסה את הפיה לחור המיועד, סוחטת השפורפרת פנימה, יושבת על האסלה עם עכוז סגור היטב חמש דקות והכל יוצא. קצת יותר יעיל מנר גליצרין כי זה כבר נוזלי ולא צריך לחכות עוד עשר דקות שיימס בפנים, ואת גם לא צריכה לדחוף אצבעות כי השפורפרת עם פיה נוחה בעיניי לפחות. יכולה לבקש מרשם לזה מהרופא משפחה או האחות בקהילה. אני לא קניתי אלא לקחתי מעבודה, לדעתי אפשר גם לקנות סתם אבל עם מרשם זה זול יותר.
אה, ולנגב טוסיק עם מגבונים של "פרוקטו מגבונים" במקום נייר גם עושה טוב.
לצפיה ב-'תודה על ההסבר המפורט וגילוי'
תודה על ההסבר המפורט וגילוי
03/10/2016 | 22:32
1
91
אני אבקש מרשם מהרופא/אחות בביקור הבא ואנסה.
בינתיים גיליתי שלהיות עם הברכיים על השטיח ולחבק את כדור הפיסיו ולנוע איזה 10 דקות - מרגיע ומרווח שם משהו ושולח אותי לשירותים... ואם בן הזוג שלי בבית ויש לו כוח הוא עושה לי בזמן הזה קצת עיסוי בגב התחתון וזה ממש עוזר. מפתיע, אבל ממש עוזר.
לצפיה ב-'מצוין שגילית תנוחה שעוזרת'
מצוין שגילית תנוחה שעוזרת
04/10/2016 | 07:16
76
בהריון הראשון היתה לי עצירות כזו, שיכלתי לטפס על עמודי חשמל וזה לא הביא לכלום. אז בהחלט עברתי את כל השיטות הטבעיות במשך כ4 חודשים עד שהתיאשתי לגמרי, גם תרגילי תנועה שמעודדים מעיים. יכולה לעודד אותך - העצירות לא חזרה לי בהריונות הבאים, לפחות לא ברמה הזו.
לצפיה ב-'יש אבקה של סיבים תזונתיים'
יש אבקה של סיבים תזונתיים
26/09/2016 | 15:19
1
86
מיקרו משהו... אריזה ירוקה. יש את זה בסופר פארם.
אפשר להוסיף את זה למרק/ לשייק/ למים.
לא ממש טבעי אבל יעיל
בהצלחה
לצפיה ב-'אחפש! תודה רבה!'
אחפש! תודה רבה!
01/10/2016 | 16:02
15
לצפיה ב-'בריכה ללידת בית'
בריכה ללידת בית
09/09/2016 | 20:49
4
123
הי,
אני מוכרת בריכה ללידת בית, הייתה בשימוש בלידת ביתי (רק בשלב הצירים, הלידה היתה מחוץ לבריכה) והיא נקייה ומוכנה ליולדת הבאה.
הקונה המאושרת תקבל גם משאבה חשמלית לניפוח והרים של קארמה טובה ללידה מעצימה ובריאה

לצפיה ב-'כדאי להוסיף מאיזה איזור את בארץ למתענינות.'
כדאי להוסיף מאיזה איזור את בארץ למתענינות.
10/09/2016 | 08:30
28
לצפיה ב-'קרית אונו או חולון :)'
קרית אונו או חולון :)
10/09/2016 | 14:25
18
לצפיה ב-'מה המחיר?'
מה המחיר?
26/09/2016 | 08:33
1
19
לצפיה ב-'הי, כתבתי לך בהודעה פרטית '
הי, כתבתי לך בהודעה פרטית
26/09/2016 | 10:04
13
לצפיה ב-'לידת תאומים טבעית'
לידת תאומים טבעית
14/08/2016 | 16:24
8
319
הי בנות,
אולי זו שאלה יותר ל"תאומים ושלישיות", אבל יש לי הרגשה שהיא תתאים יותר לכאן.
לידה שלישית והפעם בתפריט תאומים זהים.
תקציר הפרקים הקודמים: שתי לידות וגינליות, אחרי תל"מ, טובות בסך הכל, במשקל ממוצע פלוס.
עכשיו אני בשבוע 33, מוביל ראש ושני רוחבי, כך שאי אפשר לדעת מה יהיה המנח של השני אחרי יציאת הראשון. מה גם שראש ראש בתאומים ממש לא בהכרח שווה לידה טבעית.
אני לא ששה להוסיף קיסרי לרזומה (אם כי כמובן שאם יהיה מצב חירום לא אהסס), בפרט שיש סיכוי טוב לפגים (כבר מלא זמן עם צירים ושאר ירקות שגורמים לי לחשוב שלא נשאר עוד הרבה זמן) שצריך לתזז בשבילם לפגייה, ובקיצור להתאושש מהר. אני יצור די חלוש ולוקח לי כמה ימים לחזור לעצמי גם אחרי לידה קצרה ווגינלית.
יש לי מחשבות על לקחת רופא פרטי שיודע טוב ליילד בשלל מנחים ומכיר טוב לידות תאומים ואת הסיכונים שיש בהן על מנת לצמצם את הסיכוי ללדת בקיסרי.
יש רק בעיה אחת- אני יולדת מאוד מאוד מהר, וזה עוד במשקל מעל הממוצע. מה יקרה אם אלד פצפונים שהם 2 קילו פלוס מינוס, אני מפחדת לחשוב...(יודעת שאתן דווקא חובבות לידות בית, אבל בכ"ז תאומים וזה, לא לוקחת סיכונים מיותרים).
לידות עם רופא פרטי הן עסק יקר מאוד, וכואב הלב להוציא סכומי עתק כאלה כשלא ברור אם הרופא יספיק להגיע ללידה. ממה שביררתי עם רופא אחד מהאזור (שנראה אחלה וגם גר קרוב ולכן יש סיכוי שיספיק ללידה) גם אם לא מספיק ללידה עצמה אם אני מתחילה אצלו מעקב, אפילו עכשיו לקראת סוף ההריון, אני עדיין צריכה לשלם כמה אלפי שקלים מקדמה. כמובן שאני יכולה לקרוא לו בשעת הלידה, ולא לשלם מקדמה, אבל אני מסתכנת בזה שהוא גם לא מחוייב לי ואם יהיו לו עיסוקים אחרים הוא לא יופיע (בעוד שכסף כן יוצר מחוייבות שכזו לצערי).
אז אני בעצם מתייעצת איתכן בתור בעלות ניסיון, האם אתן ממליצות רופא מיילד לסיטואציה בה אני נמצאת?
אם יש לכן עוד טיפים או רופאים מומלצים אשמח לשמוע....
אני מאזור עמק חפר, אספיק להגיע רק ללניאדו אז טיפים ומומלצים לאזור הזה יתקבלו בברכה. ובכלל אם יש לכן רעיונות טובים ללידה הקרבה שמדירה שינה מעיני אשמח מאוד לשמוע!

לצפיה ב-'לצערי ההמלצה שלי היא חד משמעית רופא פרטי'
לצערי ההמלצה שלי היא חד משמעית רופא פרטי
21/08/2016 | 18:25
1
273
וכזה שלא מפחד ממנח עכוז' וגר קרוב ללניאדו בקיצור אילן הלוי הוא האיש.
את יכולה לבדוק גם עם דוקטור עודה מלניאדו. אבל לא הייתי הולכת לשם בלי ליווי פרטי של רופא כי את אף פעם לא יכולה לדעת על מי תפלי וסהכ גם שם, רב הרופאים ילחצו מאד לניתוח. וכמובן לאפידורל.
אני מקווה שאם תלדי מספיק מהר לא יספיקו לתת לך אפידורל.
בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
26/08/2016 | 11:48
134
בינתיים הגעתי לאותן המסקנות...
שוב תודה!
לצפיה ב-'לידת תאומים'
לידת תאומים
28/08/2016 | 08:30
1
171
אני לא מכירה את הנהלים בלניאדו אבל שמעתי כמה סיפורי לידת תאומים. כשהמוביל הוא ראש פחות משנה מה המנח של השני.
בשע"צ למשל סיפור מכלי ראשון - אחרי שהמוביל (ראש) יוצא, הרופא מכניס יד ואז לא בדיוק הבנתי אם הוא מסובב את השני למצב ראש או שהוא שולף את השני מהרגליים אבל אחת משתי האופציות האלה ודאי. 
וזה בלי לשלם הון על רופא פרטי וזו גם חברה עם לידה עם לידות מאד מהירות כך שיש את אותה התלבטות אם הרופא יספיק להגיע.
לדעתי כדאי לך ללכת ללניאדו, לדבר איתם ולברר מה הנהלים אצלם במקרה של לידת תאומים כשהמוביל ראש. הייתי מנסה להפגש שם עם רופא ולשאול.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
29/08/2016 | 13:32
115
הייתי שם כמובן, נפגשתי עם מי שצריך, שאלתי את השאלות שצריך לשאול, אפילו "דגמתי" חלק מהרופאים שם (ביקרתי שם במיון מספר פעמים לאורך ההריון לצערי הרב). אם יש מקום שנותן צ'אנס טוב ליילד טבעי אחרי קיסרי ובלידת תאומים באזור השרון זה המקום (זה ביח ששוכן בלב קהילה חרדית. לידות טבעיות מאוד חשובות להם). ובכל זאת, לא כל הרופאים יודעים להתמודד עם כל מנח ועם כל סיטואציה, אז אני כן נוטה להחליט לכיוון רופא פרטי, על אף המחיר. יש עוד סיבוך רפואי שחל לאחרונה שמאוד מחזק את ההחלטה שלי (שגורם לכך שמאוד כדאי עד קריטי לי להימנע מניתוח קיסרי).
בקיצור, תודה על הפידבקים...אני מקווה שתהיה לי לידה טובה כמו שנשמע שהייתה לחברה שלך!
לצפיה ב-'אחרית דבר- שרדתי כדי לספר'
אחרית דבר- שרדתי כדי לספר
24/09/2016 | 17:39
3
202
חזרתי לספר למען הדורות הבאים (אם מישהי בכלל עוד תהיה כאן)...
בסוף אכן היתה לידה עם רופא פרטי (הומלץ בתחילת השרשור) והיה מעולה, אולי הטובה מבין שלושת הלידות שהיו עד כה, וזה די נחמד בהתחשב בזה שאלו תאומים. בקצת פחות משעה, בלי יותר מדי התערבויות, נולדו שני המתוקים, השני כצפוי לא התהפך ויצא במנח רגליים. אם מישהי מעוניינת בעוד פרטים מוזמנת לשלוח הודעה בפרטי.
לידות טובות כמו שאתן רוצות והרבה נחת לכולכן!
לצפיה ב-'בשעה טובה. איזה יופי'
בשעה טובה. איזה יופי
01/10/2016 | 19:13
2
99
שמחה מאד לשמוע שהצלחת ללדת כרצונך.
האם כתבת סיפור לידה?
אני סקרנית לשמוע אם הלידה הסתיימה בלניאדו או בגהרה,
האם היה אפידורל, ועל מנח הרגליים (זה לא מובן מאליו ללדת
וגינלית בכזה מנח). אני שמחה שחסכת מעצמך את הניתוח. ומאחלת לך גידול נעים
שפע חלב ושנה טובה.
לצפיה ב-'לא כתבתי סיפור לידה'
לא כתבתי סיפור לידה
28/10/2016 | 15:03
1
115
האמת אני קצת ביישנית, אני בכיף חולקת אם מישהו שואל או אם נראה לי שזו אינפורמציה שתועיל לעוד אנשים, אבל אם לא אני מעדיפה להימנע.
הלידה בוצעה בלניאדו. בכוונה התפננו מיד כשראינו שזה הכיוון כי הלידה התקדמה מהר מאוד, בדיוק כמו שתארתי לעצמי.
לא הספקתי אפידורל כמובן ולמען האמת כמו בשאר הלידות שלי פשוט לא היה צורך, זה לא כל כך כואב לי עד שהתינוקות כבר ממש יוצאים ואז אין טעם במשככי כאבים.
אין לי כל כך מה להוסיף בקטע של המנח רגליים, פשוט כי לי אין מושג מה הוא בדיוק עשה שם. בדיוק בגלל הסיכוי שזה יקרה לקחתי אותו מלכתחילה וטוב שכך. אני מניחה שעם מנח עכוז חלק גדול מהרופאים בלניאדו היו מתמודדים ללא ניתוח אבל עם רגליים לא יודעת...
בכל מקרה תודה רבה על הטיפים. אם מתגלגלת לפה מישהי בסיטואציה דומה מוזמנת לפנות אליי במסרים. בהצלחה בנות!
לצפיה ב-'שמחה בשבילך כי כמעט אף רופא לא מיילד כזה מצג'
שמחה בשבילך כי כמעט אף רופא לא מיילד כזה מצג
28/10/2016 | 19:36
87
וכמובן שאני מכבדת את פרטיותך.
גידול נעים.
לצפיה ב-'לידה טבעית - מה חדש?'
לידה טבעית - מה חדש?
08/08/2016 | 08:46
5
368
היי,
שבוע 25, לקראת לידה שינה (טפו טפו טפו).
הלידה הראשונה הייתה לידה טבעית בחדר לידה טבעי פרטי בליס.
יש לקחים ואחד מהם שצריכה דולה בלידה.
מתכוננת להירשם לקורס היפנובירת'ינג.
מתלבטת האם כדאי ללדת שוב בליס - כי מאוד רוצה את המלונית היא לדעתי מאפשרת נחיתה רכה מאוד. זה גם בי"ח הכי קרוב אלי.

אני לא יודעת מה הנהלים עכשיו לגבי חדר לידה טבעית, ובכל מקרה לא בטוחה שכלכלית אקח גם דולה, גם חדר לידה טבעית בתשלום אם עוד קיים כזה דבר, וגם מלונית.

אז חושבת על לידה טבעית בחדר לידה רגיל עם דולה, באיכילוב. בשיטת היפנובירת'ינג אם אגלה שזה מתאים לי, מה שאומר אולי בריכה (?).

אשמח לשמוע חוות דעת וממתי כדאי לחפש דולה (ואשמח להמלצות על דולה).

בעיקר חשוב לי - שהצוות הרפואי לא יתערב סתם ולא ינסה לזרז לי את הלידה כי במהלך לידה אני אקשיב לו ולא רוצה שיפחידו אותי ממקומות לא באמת נחוצים.

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
09/08/2016 | 16:26
217
אז ראשית מזל טוב :) בליס כרגע יש שני חדרי לידה טבעיים בפועל רק אחד עובד והוא על בסיס מקום פנוי והוא ללא עלות. מה שכן אם את רוצה להכנס אליו את צריכה להגיע לסיור מקדים ולמלא טופס לחדר לידה טבעי. כמובן שגם בחדר לידה רגיל אפשר בהחלט ללדת בלידה טבעית וטובה :) אני מדריכה בשיטת קיי שיש בה הרבה דמיון להיפנוברת'ינג והקורס בה הוא פרטני ומותאם אישית לכל אישה והרצונות שלה מהלידה. מזמינה אותך לקרוא על השיטה ולראות אם היא מדברת אלייך

מאחלת לך לידה טובה בדיוק כמו שאת רוצה
לצפיה ב-'בחדר רגיל לא תוכלי ללדת בבריכה'
בחדר רגיל לא תוכלי ללדת בבריכה
15/08/2016 | 09:45
196
למעשה אני די בטוחה שגם בטבעי לא מאפשרים לידת מים עדיין (אלא רק לשהות שם עד ללידה עצמה). שווה ללכת לסיור ולהבין מה הקריטריונים של החדר הטבעי.

לצפיה ב-'החדר בליס הוא על בסיס מקום פנוי ובחינם'
החדר בליס הוא על בסיס מקום פנוי ובחינם
21/08/2016 | 18:19
1
193
גם בתל השומר. בליס אין לידות מים ובתל השומר יש.
ממליצה להירשם לשניהם וכשיגיע הזמן להחליט ( כשאני מלווה יולדות אנחנו מתקשרות לפני שיוצאים מהבית ומבררות מה פנוי) דולה תומכת היפנו' זה רעיון נהדר (אבל אני ממש לא אוביקטיבית כי אני מדריכת היפנו ודולת היפנו בעצמי)
האם עשית קורס היפנו?
אני שמחה להמליץ על קולגה מופלאה פאולה אגי היא תומכת היפנו וגרה בתל אביב
לידה טובה ורגועה.
לצפיה ב-'מה את יודעת לספר על חדר הלידה הטבעית בתהש?'
מה את יודעת לספר על חדר הלידה הטבעית בתהש?
26/09/2016 | 08:41
106
והאם את יודעת מה המצב במאיר?
אני מתלבטת בין שניהם, למרות שיש לי עוד קצת זמן
לצפיה ב-'זו תהיה גסות רוח לומר שבהתחשב במשפט האחרון שלך'
זו תהיה גסות רוח לומר שבהתחשב במשפט האחרון שלך
29/08/2016 | 22:54
229
המקום היחיד בו תוכלי לקבל זאת ב וודאות זה הבית?
זה עדיין פורום לידות בית, נכון?
זו גם הנחיתה הכי רכה שיש.
ליס מאוד השתפר בשנים האחרונות, כך שמעתי. ובתל השומר בוטלה ההפרדה המזעזעת שהייתה נהוגה שם. העולם מתקדם אבל עדיין קיימת אלימות כלפי יולדות (ראיתי במו עיני בלידה שליוויתי השנה. אני לא דולה, ליוויתי חברה והזדעזעתי. זו היתה חוויה איומה)
עדיין מתנהגים אלייך כאל רכוש בית חולים
אני יודעת שזה לא מה ששאלת - אבל אין כמו בבית. מנסיון גם וגם.

לצפיה ב-'נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016'
נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016
03/08/2016 | 14:16
4
המשחקים האולימפיים של קיץ 2016 עוד רגע כאן, ואנחנו מזמינים אתכם לפורום אולימפיאדה ריו 2016 כדי להתעדכן ולדבר על כל מה שחם!

היכנסו כבר עכשיו:
לצפיה ב-'נפתח פורום פוקימון GO'
נפתח פורום פוקימון GO
26/07/2016 | 12:00
5
 אם גם אתם נפלתם לטירוף החדש שמשגע את העולם, הפורום הזה נועד בדיוק בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום פוקימון GO בתפוז, שם מחכים לכם פוקימונים נדירים ביותר:
לצפיה ב-'שלום לכל הנוכחות!תוכן שלילי בגוף ההודעה'
שלום לכל הנוכחות!תוכן שלילי בגוף ההודעה
21/07/2016 | 17:11
8
416
קוראת פה כבר תקופה, ומנסה לאסוף את עצמי ולחשוב מה יש לי להגיד ולשאול (חפירה, למי שיש סבלנות)
אתחיל מההסטוריה -
לפני שש שנים הריון רצוי ולא קל פיזית ונפשית עם בתי הבכורה רוני.  הקאות מההתחלה ועד הסוף, סכרת הריונית, דכאון בהריון, פריצת דיסק בהריון וחופשת מחלה של 4 חודשים. 39+0 יומיים צירים בבית, ירידת מים, בית חולים - פתיחה 3-4 ולידה נטולת תחושה עם אפידורל ופיטוצין, התאוששות קלה, הנקה מלאה.
חודש אחרי סיום הנקה - הריון שני , ההריון של אושרי (רוני בת שנה בעת ההפריה) - עוד יותר קשה פיזית, 39+4 ,4 ימים של צירים, מגיעה לביקורת שגרתית אצל הגינקולוגית רק כי לא בא לי ללכת לבית חולים לראות מה הפתיחה ומתברר שהבן שלנו מת בבטן. ויש לי פתיחה שלוש. נוסעים בדמעות ללדת, אותו בית חולים, אותו חדר לידה, אותו הליך פיזי בדיוק רק קצר בשעה, ושוב התאוששות פיזית קלה פרט לנהרות חלב וחור בלב שלא נסגר. בלידה עצמה נראה קשר מהודק אמיתי בחלב הטבור, וזו כנראה סיבת המוות הפתאומי, לא חפרנו מעבר.
מהלידה הזו עברו 4.5 שנים בהן לא הייתי בהריון, אבל כן הייתי בטיפול נפשי ובשיקום זוגיות ובכלל כל מה שהתרסק באותה תקופה, מההריון של רוני והדכאון שלו ואילך.
ועכשיו אני שבוע 27, הריון עם בן, ומעבר לכך שחשוב לי לצאת עם ידיים מלאות וזה לא ממש מובן מאליו - חשוב לי לעבור את ההריון הזה כחוויה מתקנת. בקטע של התמודדות עם בחילות, ופיזור עומסים, והמנעות מדכאון, והתחברות לעובר וכל הדברים הקטנים הללו שהופכים הריון למשהו חיובי. מה אגיד לכן - למרות רשימת מיחושים מרשימה מאוד אני בסה"כ מצליחה באמת ליהנות ולהתחבר להריון הזה הרבה יותר מהקודמים.
ואז מגיע עניין הלידה. ומה שאני פוחדת ממנו זה חרדה אטומית שאני אהיה בה מהציר הראשון עד לבכי הראשון. צלילה לתוך הטראומה של הלידה השקטה, עם בור שחור שנפער ואני נופלת לתוכו וכל קשר ביני לבין המציאות מקרי בהחלט. וזה לא מקום שאני רוצה להיות בו, ביליתי שם מספיק. ולמה אני חושבת שזה מה שיקרה? כי החרדה קיימת לה כל שניה גם עכשיו, והרגעים שהיא התפרצה ללא שליטה היו בצירים שהיו לי אחרי מי שפיר בהריון הזה, ובלידה של החברה ההכי טובה לפני חודש.
ואחרי כל החפירות, מגיע כך נדמה לי גוף השאלה - קודם כל כדי שהלידה תהיה שונה - אז היא צריכה להיות שונה. אז הפעם לידה פעילה ללא אפידורל, עושה עם עצמי תרגילי נשימה (מכירה היטב מהבחילות) וכדור פיזיו, והכנה מנטלית בדמיון מודרך שלי עם עצמי. אז לשלב של הלידה עצמה שבה כל כך כואב שאת כבר לא יכולה לפחד אני די מוכנה. אבל מה עושים עם השלב הלטנטי הנצחי הזה? איזו הכנה אני יכולה לעשות, נפשית ומנטלית בעיקר, שתעזור לי לצלוח יומיים שלושה של צירים לא מאוד מעיקים אבל כאלה שברור מה יקרה בסופם ולא להשתגע? החלק הפיזי קליל עד כדי גיחוך - בלידה של רוני כל מה שרציתי זה לדעת עד כמה המחזורים שלי היו קשים כל החיים. מה אגיד לכן, אחרי יומיים של צירים בבית, ירידת מים ואחרי זה פשוט ציר אחד מתמשך לאורך 5 שעות עד פתיחה 4.5 ואפידורל - זה לא היה כמו המחזור ההכי גרוע שלי, אפילו לא קרוב. אז כל טלטולי האגן המומלצים וההליכות, ותנוחות החתול והכריעה להקלה - עושה את זה באופן טבעי מגיל אחת עשרה ולא ממש דואגת יותר. זאת בעצם הסיבה שלקחתי אפידורל - סוף סוף יש טיפול!!!!!!! ממש לא בגלל שלא יכולתי לסחוב יותר, אלא כי לא ראיתי את המטרה מאחורי הכאבים, ורק את הדרך להיפטר מהם. והאמת כל כך התרגשתי לפגוש את התינוקת שלי, שלא הייתי מסוגלת להכיל שום רגש או תחושה נוספת.
אבל מה עם החלק הרגשי שיהיה פנוי לחרדה מאחר והחלק הפיזי בשלבים הראשונים אינו דומיננטי? איך אני מכינה את עצמי ואת בן הזוג שילווה אותי?(כמובן היה חלק משמעותי מכל לידה עד עכשיו).
מי באמת מסוגל לתמוך בי נפשית במשך יומיים שלושה ברציפות כדי שלא אכנס לסרטים? יש דרך שבה אני אוכל לעשות את זה? בעיקר חושבת על אמצעים שבהם אתמקד בקידום הלידה הזאת כדי להעביר את הזמן המדובר. לא יודעת. די הולכת לאיבוד בשלב הלטנטי.
כל תגובה תתקבל בברכה.

לצפיה ב-' '
21/07/2016 | 22:34
1
183
 היי,
קודם כל מציעה לשנות את הכותרת, כי בגללה כמעט ולא נכנסתי לקרוא... זה לא תוכן שלילי, הוא תוכן לא פשוט ואפילו קשה, אבל חיובי. את מחפשת עצה כיצד לבוא מוכנה ללידה טובה ומעצימה אחרי חוויות חיים ולידה לא פשוטות.

אני לא בטוחה כל כך איך לענות לך, אבל אנסה. מקווה שאצליח להתנסח.
נשמע שעברת כמה שנים מאוד מאוד קשות, ואני מקווה שסיימת את מנת הסבל, ועכשיו יתחילו שנים טובות.
אני אפילו לא יכולה לנסות ולדמיין איזה חוויה כואבת ומצלקת היא לידה שקטה. שלא לדבר על שבוע כל כך מתקדם.
כתבת שהיית בטיפול. לא הבנתי אם את עדיין. אולי שווה לקבל קצת תמיכה מהכיוון הזה. נראה לי שהדבר הכי חשוב זה לשחרר את הכאב שעוד נשאר, שחוזר עם הצירים, של הלידה הקשה שעברת והתוצאה שלה, כי זה שב ומציף אותך, וחבל מאוד שיחזור ברגע האמת בצירים, ונראה לי חשוב שתעשי כל מה שאת יכולה כדי לא להביא איתך את המשא הכבד הזה ללידה. קל להגיד כמובן, ואני באמת לא יודעת איך, וברור לי שבמציאות המחשבות באופן טבעי ישובו לשם.
אני אכתוב לך מחשבות מהמקום שאני נמצאת בו. בדיוק הגיע אליי הספר שהזמנתי של ההיפנובירת'ינג. להרבה מאוד מהדברים שכתובים שם בכלל בכלל לא התחברתי. אבל החלק שהכי התחברתי אליו, וסימנתי כי אני רוצה לחזור אליו, הוא ההשפעה השלילית של פחד על הלידה. אני ממש מאמינה בזה. כשאני חוזרת ללידה שלי, שלוותה מתחילתה במחשבות על קרובת משפחה שקרה לה זמן קצר קודם לכן גם אסון בלידה (ילד חי, אבל עם נזקים קשים), כבר באתי מראש עם פחד, שהלך וגבר ככל שהלחיצו אותי בגלל ירידות הדופק, בגלל שאמרו לי שאם לא אשכב אקרע, שלא אלחץ, ואז שכן אלחץ, ואז שאני לא לוחצת אפקטיבי. כל זה גרם לגוף שלי, שעד אז התמודד נפלא, להתכווץ ולכאוב, והקשה על ההתקדמות של הלידה. ומה שסימנתי לעצמי להריון הנוכחי כמטרה, זה לבוא ללידה נקייה מפחדים, לשחרר את הלידה הקודמת, לשחרר סיפורי לידה קשים שקראתי ברשת (שלך למשל, תסלחי לי...), לא לפחד מדברים שאומרים לי או דברים שיכולים לקרות...
לגבי הקושי של האורך של השלב הלטנטי, אם אני מבינה נכון, את אומרת שלא הכאב מטריד אותך, אלא ההתמודדות הנפשית בשלב זה. אני מקווה שהפעם הלידה שלך תהיה מהירה יותר, עם שלב לטנטי יותר קצר. תזכרי שכל לידה היא אחרת, וזה שהיו פעמיים ארוכות לא מחייב שום דבר לגבי הפעם השלישית. תנסי אולי להמשיך בשגרת היום שלך כל עוד את יכולה... אולי שווה לך גם לשקול ליווי של מישהי מקצועית, שתוכל לתמוך בך בעיקר מהפן הנפשי. אם את אומרת שעם הכאבים הצלחת להתמודד, זה נפלא. תזכרי את זה, תזכרי שאת יכולה להתמודד עם הכאב, תנסי להשאר רגוע ולתת להורמונים הטובים לעשות את שלהם (שוב, קל להגיד וקשה לעשות... אני פשוט משתפת במחשבות שלי לגבי עצמי). תאמיני בגוף שלך ובנפש שלך, הם הרבה יותר חזקים ממה שאת משערת. מה שהם כותבים בהיפנו, זה שאם הגוף רפוי (וגם הנפש שקטה) הוא פחות כואב, ועושה את העבודה שלו יותר בזריזות. נשמע לי אינטואיטיבית נכון, ברמה מסויימת...

אולי שווה לך לבדוק לגבי קורס היפנובירתינג, ופגישות של עיבוד לידה ושחרור פחדים. אני אישית החלטתי שלא לעשות זאת, פשוט כי פחות התחברתי לשיטות שלהם להרפייה (הרבה ויזואליזציה, ליטופים של בן הזוג, דיקלומים ודיסקים), פתאום אני מבינה שבפעם שעברה הייתי רוב הזמן (עד שהגעתי לחדר הלידה - שם איבדתי את זה) די רפויה וממוקדת, התרכזתי בנשימות ו"נכנסתי פנימה" באופן טבעי, ובאמת לא ממש כאב לי, ואכן הלידה התקדמה מהר. אבל מה שבאמת דיבר אליי בשיטה הזו, ושזו הסיבה שאני חושבת ששווה לך לבדוק, זה העניין הזה של השחרור מהפחדים וההשפעות שלהם על הלידה. מציעה לך לקרוא על זה.
מציעה לך גם לקרוא על השיטה של "ללדת מבפנים" birthing from within, שמדברת על זה שהלידה יכולה להתפתח בהרבה דרכים, ומה שחשוב זה לקבל החלטות מתוך רוגע ומודעות, בלי שיפוטיות והאשמה עצמית אם הדברים לא בדיוק זורמים כמתוכנן. לדעתי זה יכול לתת לך גם קצת חומר למחשבה.
זהו. מצטערת אם לא ממש עזרתי.

אני מאחלת לך שתהיה לך לידה טובה ורגועה, כמו שאת מאחלת לעצמך, שהתינוק יביא לכם הרבה אור ושמחה למשפחה. ואמן תגיעי לפה עוד 13 שבועות, ותשתפי בסיפור לידה מהמם, בדיוק כמו שאת מאחלת לעצמך ומדמיינת אותו...

שבת שלום!

לצפיה ב-'קודם כל תודה רבה על התגובה :)'
קודם כל תודה רבה על התגובה :)
22/07/2016 | 01:07
122
אכן לא הקדשתי יותר מדי מחשבה לכותרת, פרט לכך שלא כל אחת כדאי לה להכנס ולקרוא את זה.
יתכן שבאמת שיטות הרפיה זה מה שצריך, כי סה"כ אני לא פוחדת מהלידה, אני פוחדת מכך שאכנס לחרדה ולא אהיה פנויה רגשית בכלל לקלוט שאני בלידה תקינה ולעבור את כל ההליך הרגשי שאמור לקרות עם זה. ואז כמובן יש את אפקט הפחד שמדכא ומעכב את הלידה, אם כי די סומכת על הגוף שלי שיידע ללדת בכל זאת. אבל רוצה את הנפש מעורבת בתהליך מעצים וחווייתי שלא כל כך עניין אותי עד שלא נחשפתי לכל התחום של לידה פעילה ולא ידעתי להרגיש בלידות הקודמות. ועכשיו הרעיון של לידה פעילה זה לא רק כדי לברוח ממחשבות, זה כי התהליך עצמו באמת מעניין ומושך בעיניי.
אני בטיפול פסיכולוגי כבר שנתיים, אבל לא משהו שמתאים ספציפית לעיבוד לידה. הולך להסתיים לאחר ההריון, אני מניחה. לעיבוד לידה נדרש משהו אחר, ואני לא יודעת להגדיר מה.

לצפיה ב-'תיקון כותרת - עצות להתכוננות ללידה פעילה לאחר לידה שקטה?'
תיקון כותרת - עצות להתכוננות ללידה פעילה לאחר לידה שקטה?
22/07/2016 | 00:49
52
לצפיה ב-'שמחה שהוטפת תיקון לכותרת :)'
שמחה שהוטפת תיקון לכותרת :)
22/07/2016 | 08:47
1
131
ראשית שולחת לך חיבוק גדול ומאחלת לך לידה טובה ומעצימה...
נראה שאת עושה הרבה למען הלידה וזה מצויין..
אני מציעה לך לקרוא על שיטת קיי שיכולה לתת לך מענה מנטלי לפחדים שלך גם בשלבים הראשונים

לפני מספר חודשים הגיעה אליי אישה שההריון הראשון הסתיים בלידה שקטה, אחריו היו שני הריונות ולידות טובים ואחרכך הריון שהסתיים בשבוע 12 בגלל שלא נמצא דופק והיא הגיעה עם חרדות ופחד עצומים וחוסר אמונה בגוף.. עברנו תהליך מדהים בשיטת קיי והיא ילדה בלידת מים מופלאה בחדר הלידה הטבעי בתל השומר כך שאני רוצה שתאמיני שהכל אפשרי..

המון הצלחה!

לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
22/07/2016 | 11:31
111
קוראת על שיטת קיי ומוצאת שיש עם מה לעבוד שם, וזה טכניקות שאני יכולה להבין ולהתחבר
שכחתי לצין בהודעה המקורית שאני אחות שעובדת בבית החולים שילדתי בו, אז סביבה רפואית זה לא משהו שאני צריכה להתמודד איתו במיוחד, זה די נוח לי.
לצפיה ב-'לדעתי היפנובירתינג יכול לתת לך כלים'
לדעתי היפנובירתינג יכול לתת לך כלים
27/07/2016 | 18:09
2
96
פיזיים, תוכלי להכיר ולתרגל הרפיות שיאפשרו לך להרפות ולעבור את שלבי הלידה בצורה נוחה יחסית וגם כלים נפשיים, תוכלי לימצוא משפטים שיתאימו לך ויחזקו אותך, לדעתי קורס היפנו יתן גם לך וגם לבן הזוג כלים מאד משמעותיים לצלוח את השלב הלטנטי ואת השלב הפעיל במינימום אי נוחות. בנוסף אם את מרגישה צורך בעיבוד הלידות הקודמות אני ממליצה מכל הלב על קונסטלציה משפחתית.
מאחלת לך הריון קל ומשעמם וכמובן תינוק בריא ומתוק 

לצפיה ב-' שאלות לגבי היפנובירתינג...'
שאלות לגבי היפנובירתינג...
30/07/2016 | 17:11
1
95
היי, סליחה מנצלת את השירשור, אבל יש לי קצת שאלות לגבי היפנובירתינג...
קראתי את הספר, האזנתי לדיסק שהגיע איתו. לא ממה התחברתי לחלק גדול מהדברים, מה גם שהספר לא ממש נותן כלים פרקטיים, אלא מידע כללי, ומרגיש כמו פרומו אחד ארוך לקורס במקום לספק מידע באופן עצמאי.

אחד הדברים שהכי דיברו אליי זה לגבי ההשפעה של פחד על הלידה ושחרור מפחדים. 
מה שאני כן לקחת מהספר זה העניין של נשימות, שזה מה שהכי עזר לי להתמקד ולהתמודד בלידה הקודמת. אז עשיתי פשוט נשימות עמוקות מהאף והוצאתי לאט מהפה עם "ססססס...." או "ששש...." ואח"כ גם "פפפפ...." ובסוף גם קולות נמוכים ואנחות.
בספר של ההיפנו אם הבנתי נכון מדברים על שלושה סוגי נשימות בכולן הנשיפה היא מהאף. לא מצליחה לנשוף מהאף במשך יותר מ-3-4 שניות, ובטח לא מצליחה להיות רפויה ככה.. איך עושים זאת נכון? מה אני מפספסת? יש איזשהם טיפים?
לצפיה ב-'הרעיון הוא שנשימות ההיפנו הן מאד איטיות'
הרעיון הוא שנשימות ההיפנו הן מאד איטיות
01/08/2016 | 17:22
105
הן מהחלק האחורי של הגרון. כמו נשימות אוג'אי של היוגה, לא נשימות רגילות מהאף
וככל שמתרגלים יותר זה נהיה יותר טבעי ופשוט ואפשר גם מתוך הרפיה.
היתרון בנשימות האלה שהן מעבירות המון חמצן לשליה  ומאפשרות לתינוק להרגיש בנוח,הן עוזרות לאנדרופינים להשתחרר ומהוות נקודת פוקוס. אם חשובות לך הנשימות אולי שווה לקבוע פגישה עם מדריכת היפנובירתינג שתלמד אותך אותן.
לצפיה ב-'נפתח פורום שמאות מקרקעין'
נפתח פורום שמאות מקרקעין
21/07/2016 | 09:58
1
 האם אתם לקראת רכישה או מכירה של נכס? נמצאים בהליך לקיחת משכנתא וזקוקים לסיוע או הכוונה בהתנהלות עם שמאי הבנק?

בפורום שמאות מקרקעין בתפוז תקבלו תשובות לכל השאלות:
לצפיה ב-'סקר - מה לדעתכן עדיף? לדמיין לידת חלומות או להמנע מזה?'
סקר - מה לדעתכן עדיף? לדמיין לידת חלומות או להמנע מזה?
11/07/2016 | 14:11
4
143
היי,
זו שוב אני חופרת פה (:
בעקבות ההודעה של אחרוןחביב בפורום השכן על לידת החלומות שהתגשמה לה, התחלתי לחשוב עם עצמי  על לידת החלומות שלי ולנסות לדמיין אותה...
ואז נתקלתי במאמר על שיטת "ללדת מבפנים" birthing from within... ושם דובר על זה שלחלימה של לידה מסויימת שהיא לידת החלומות יש חיסרון גדול, והוא שיכול להיות שהיא לא תתגשם, ואז מתלווה לזה תחושה קשה של אכזבה..
ותהיתי, מה עדיף? לחלום לידה או לקוות לטוב בלי זה...?
פעם שעברתי דמיינתי שאני מעבירה ברוגע שעות של צירים, מתמודדת איתם, נכנסת למים, בסוף הכל קרה מאוד מהר, ושום דבר מזה לא היה כמו שדמיינתי, ולא היה לי פשוט לקבל את זה, כל הזמן אמרתי ש"הכל קורה כל כך מהר"...
מה דעתכן?

לצפיה ב-'לדעתי לדמיין את לידת החלומות ולהבין שלא הכל קשור בנו ולפעמים'
לדעתי לדמיין את לידת החלומות ולהבין שלא הכל קשור בנו ולפעמים
12/07/2016 | 06:01
110
דברים קורים לא בדיוק כמו בתוכניות.
כאשר אנחנו מדמיינות משהו אנחנו בעצם מייצרות מציאות. אני מאמינה מאד גדולה בכך שאם תחשבי ותדמייני לידה טובה הגוף שלך והתינוק יקבלו את המסר הזה וזה יקרה. סביר שלא בדיוק כמן שדמיינת (אולי יותר טוב) אבל מסר חיובי לעצמך לתינוק ולגוף תמיד עוזר (חשוב להתרכז ולדמיין מה את רוצה ולא מה את לא רוצה)
לצפיה ב-'לדמיין את לידת החלומות'
לדמיין את לידת החלומות
12/07/2016 | 11:19
91
כי מחשבות יוצרות מציאות וגם דמיון... ויחד עם זאת לדעת שכל תוכנית היא בסיס לשינויים ושאין לנו באמת שליטה על כל מה שקורה ולכן במידה ובלידה דברים קורים אחרת ממה שדמיינתי, אז אחרי האכזבה, לעצור, לנשום, ולומר לעצמי, אוקיי זה לא מה שרציתי אבל איך עם המציאות החדשה אני עושה הכי טוב שאני יכולה

לצפיה ב-'יש לדמיין, יש לצפות, יש לקוות ויש להתכוונן'
יש לדמיין, יש לצפות, יש לקוות ויש להתכוונן
18/07/2016 | 15:26
66
אפשר לדמיין סיטואציות חיוביות והתמודדות חיובית. לא לצפות כי אי אפשר לדעת באמת מה יהיה ואיך יהיה. 
להתכוונן - זאת אומרת לעבוד מהראש - מאד כדאי בעיני, עבודה מנטלית של אמונות חיוביות בקשר ללידה, לתהליכים נכונים ובריאים בלידה, בקשר ליכולת שלנו ללדת. 
התיחסות לכאב ככאב ולא כסבל. 
ולדעת שגם אם דברים משתנים יש לנו את היכולת לזרום עם השינוי ולהתאים את עצמינו למצב שנוצר
לצפיה ב-'יש בעיתיות בקביעה מהי הלידה הרצוייה '
יש בעיתיות בקביעה מהי הלידה הרצוייה
29/08/2016 | 23:22
39
זה נכון. כאשר דברים מסתדרים אחרת ממה שרצית את נותרת עם תחושת אכזבה מסוימת.
אם את מקווה ללידת בית טובה - ומסיימת בקיסרי - אז האכזבה היא אובייקטיבית, צפויה, ואי חלימה בוודאי לא תוכל למנוע אותה. על אחת כמה וכמה במקרים קשים באמת.
אבל אני מצאתי את עצמי מסיימת בתחושה של אכזבה לידה בית מדהימה - שהיתה קצרה ממה שתכננתי. וגם לא שחררתי בה שליטה כמו שרציתי. נשים רבות היו נותנות המון בשביל לידה כזו ואילו אני היתי מתוסכלת כי הרגשתי שלא 'חוויתי' את הלידה מספיק -
ועל זה נאמר פכככככחחחחח.
במשקפי הזמן והפרופורציה - כדאי לשחרר את התסריטים. לקוות ללידה טובה- בטח. אבל אפשר לתת לחיים להפתיע אותך ולספק לך את הלידה הטובה בגרסה שלך - ולא בזו שתסרטת לעצמך. המציאות טובה יותר, תני לה לקרות.

לצפיה ב-'מחפשת את הטלפון של ליהי עמיצור לובל'
מחפשת את הטלפון של ליהי עמיצור לובל
12/07/2016 | 09:58
2
97
כל הטלפונים שמפורסמים ברשת לא זמינים.
איך משיגים אותה?
תודה
לצפיה ב-'נסי לפנות אליה בפייסבוק'
נסי לפנות אליה בפייסבוק
15/07/2016 | 18:25
47
אבל נראה לי שהיא בחופשה בחו"ל
לצפיה ב-'היא לא בארץ'
היא לא בארץ
15/07/2016 | 21:02
97
לכן הטלפון שלה לא זמין. לא תהיה כל הקיץ.
לצפיה ב-'תוכנית לידה - אשמח לדעתכן'
תוכנית לידה - אשמח לדעתכן
27/06/2016 | 08:58
9
296
היי,
התחלתי לכתוב תכנית לידה. רציתי שהיא תהיה כמה שיותר ממצה ונקודתית, בנקודות קצרות וברורות, ושתכנס בעמוד אחד עם פונט גדול. מכיוון שנראה לי שהדרישה למיילדת שמוכנה לקבל לידה שלא בשכיבה אומרת כמעט הכל, לא הכנסתי דברים שנראים לי מובנים מאליהם  - שינסו לא לחתוך אותי אלא להשתמש בשמן, שאני לא מעוניינת באפידורל וכו'..
גם לא כתבתי שאני לא מעוניינת לקבל כותונת בית חולים כי זה משהו שמאמינה שאצליח להגיד ברגע האמת, וגם אם לא - זה מהדברים שנראים לי פחות קריטיים... לעומת זאת חשוב לי שבמצב שנניח יש ירידות דופק (אמן אמן שהפעם לא יהיה שום דבר כזה) במקום שילחיצו אותי כמו פעם שעברה, ישכיבו אותי , יחברו ישר מוניטור פנימי, יתנו לי כמה דקות להתפקס ולהרגע, לנסות לשנות תנוחה, אולי לבקש שיחליפו  מוניטור... ואם כל זה לא עוזר - נעבור לשיטה שלהם, אבל גם כן לא בשכיבה (אפשר בכלל במוניטור פנימי להיות על שש על המיטה? למה לא בעצם?)
אשמח לשמוע לדעתכן... יש משהו שחסר? יש משהו שמיותר? יש משהו שכדאי לדייק את הניסוח שלו?

"שלום,
שמי X ונמצא איתי בעלי Y.
חשוב לי שתדעו שזוהי הלידה ה-2 שלי, לידה קודמת הייתה במאיר- לידה מאוד מהירה – 6 שעות מציר ראשון, כשעה וחצי מהגעה למיון יולדות (עם ואקום, ללא אפידורל).
מאוד אשמח אם תוכלו להתחשב בבקשותיי הבאות:
o      בקבלה (ובכלל) אשמח אם המוניטור לא יבוצע בשכיבה אלא עמידה/ ישיבה, ובהמשך ככל שיתאפשר – מוניטור לסירוגין או אלחוטי.
o    אבקש כי המיילדת שתלווה אותי תהיה עם אוריינטציה טבעית ונכונות ושמחה לקבל את הלידה בתנוחות שאינן שכיבה.
o      אשמח ללדת בחדר הטבעי. אם לא ניתן מכל סיבה שהיא, אבקש לקיים פרוטוקולים דומים ככל האפשר לחדר טבעי בחדר רגיל (ניטור לסירוגין, תנועתיות, לא לפתוח וריד)
o      אודה לשמירה על אווירה רגועה ושקטה בחדר הלידה.
o      אבקש שכל התערבות שאינה מקרה חירום תיעשה לאחר שתיידעו אותי ותקבלו הסכמתי (בדיקה פנימית, פתיחת וריד, סטריפינג, מוניטור פנימי, חתך חיץ וכד'...).
o      ככל שיהיה צורך בפרוצדורה רפואית ויתאפשר מבחינה רפואית, אבקש לקבל מס' דקות לבד עם בן זוגי להתייעצות. אשמח אם מיילדת תוכל להכווין אותי לשינויי תנוחות שיוכלו לסייע למנוע התערבויות.

לאחר הלידה:
o      אנא המתינו מספר דקות עם חיתוך חבל הטבור, והציעו לבעלי Y לעשות זאת אם ניתן והוא ירצה.
o      אנו מעוניינים באפס הפרדה.
                                           תודה מכל הלב על ההבנה ושיתוף הפעולה

לצפיה ב-'אגב, חושבות שיש טעם לפגוש מיילדת?'
אגב, חושבות שיש טעם לפגוש מיילדת?
27/06/2016 | 12:04
1
169
יש למאיר שירות של פגישה עם מיילדת ל-30 דקות לצורך כתיבת תוכנית לידה. חינם.
הייתי בהריון הקודם, מיותר לציין שתוכנית הלידה, שנעשתה על גבי הטופס שלהם, לא הספיקה לצאת מהתיק (הפעם מתכננת להביא אותה ביד יחד עם התיק מעקב הריון, ושוקולדים או סוכריות לשם הנחמדות- מי יודע, אולי זה יעזור...).

הפעם יש לי כבר בראש בצורה די ברורה מה אני רוצה שיהיה בתוכנית הלידה (ומעדיפה להיעזר בכן כדי לשפר אותה), ולכן אין לי כאילו מה להגיע למפגש שנועד להכין תוכנית כזו. אתן חושבות שיש טעם לקבוע כזה מפגש, ופשוט לבוא עם התוכנית המוכנה שלי , פשוט כדי לשאול את המיילדת מה דעתה, מה הסיכוי שהם יתחשבו בבקשות שלי, אולי לנסות קצת להעלות דברים שהפריעו לי בלידה הראשונה? לא בא לי סתם לבזבז את הזמן שלי ושל המיילדת, ותוהה אם יהיה טעם בכזה מפגש, או שזה באמת יהיה סתם, כי ממילא הכל תלוי במיילדת שתקבל אותי כשאגיע לחדר הלידה...
לצפיה ב-'הייתי הולכת לפגישה'
הייתי הולכת לפגישה
02/07/2016 | 07:43
122
רק בגלל הסיכוי הקטן שהמיילדת אותה תפגשי תהיה המיילדת שתפגוש אותך בלידה
(ליויתי זוג שזה קרה לו וזה היה מגניב)
לצפיה ב-'לא יודעת כמה החלק על הקבלה רלוונטי'
לא יודעת כמה החלק על הקבלה רלוונטי
27/06/2016 | 14:24
1
154
כשאני הייתי במצב לדבר על תכנית הלידה זה היה רק מול המיילדת בחדר הלידה. במיון עצמו היו כמה אחיות וכל פעם אחת אחרת טיפלה בי. כשהוחלט על העלאה לחדר לידה ביקשתי שיציינו לידה טבעית על מנת שאצוות למיילדת מתאימה. לפני כן זה לא היה רלוונטי.

מה לגבי חיסונים (צהבת וויטמין K)? משחת עיניים? לציין הנקה בלבד על העריסה אם רלוונטי, ביות?
לצפיה ב-'דווקא החלק שאחרי הלידה קצת פחות קריטי לי...'
דווקא החלק שאחרי הלידה קצת פחות קריטי לי...
28/06/2016 | 07:40
133
היי מיטמיט, תודה על התגובה!
יכול להיות שאת צודקת, אני באמת לא יודעת באיזה שלב מחליטים איזה מיילדת תצוות למי... נראה לי שבאמת זה הדבר הכי קריטי - מי המיילדת.
פעם שעברה פשוט יצא שהייתי בקבלה כמעט אותו זמן כמו בחדר הלידה. בקבלה דווקא "הרשו" לי לשבת במיטה למוניטור (לא בלי "פרצופים"), בחדר הלידה כבר לא... המעבר מהקבלה לחדר הלידה היה כשהמיילדת בקבלה קלטה שאני כבר בפתיחה שקפצה בדקות מ-4 ל-8.5 או 9, ואז פשוט הכניסו אותי בטיל לחדר הלידה הראשון שהיה בנמצא בלי שהספקתי לקלוט מה קורה, ואז כבר הייתי בשלב הרבה פחות תקשורתי... לכן חשוב לי לנסות ולהעביר את עיקרי הדברים למי שאספיק, בתקווה שתעביר את זה גם הלאה (כמובן שאביא מס' העתקים ובעלי יהיה ממונה על חלוקתם...)
לגבי חיסונים- אנחנו דווקא מהמחסנים P: אני כותבת שאנחנו רוצים אפס הפרדה- פתחו שם מחלקה חדשה של אפס הפרדה, שהיא גם כמובן ביות מלא. פעם שעברה למרות שלא הספקתי להוציא את תכנית הלידה לא הייתה בעיה אחרי הלידה להבהיר שאנו לא מעוניינים במוצץ ופורמולה אלא הנקה בלבד, וכיבדו את הבקשות (ובכלל אחרי הלידה השהות בבית החולים דווקא הייתה די בסדר והתחשבו ברצונות ודרישות, מה גם שאחרי שהלידה מסתיימת אז את די חוזרת לעצמך ומצליחה יותר לתקשר את הרצונות שלך גם בלי שתצטרכי בשביל זה דף...)
לצפיה ב-'נשמע טוב התוכנית שכתבת, תוהה עד כמה יש לזה השפעה כשמגיעים ל'
נשמע טוב התוכנית שכתבת, תוהה עד כמה יש לזה השפעה כשמגיעים ל
29/06/2016 | 15:30
1
128
בית חולים. בדר"כ יותר מאמינה בתקשורת בינאישית. אבל אולי באמת אם מגיעים לבית חולים במצב לא תקשורתי לפחות אפשר לומר בחיוך שאני לא מסוגלת לדבר ולכן כתבתי מראש, ליתר בטחון... 
נראה לי שאני אעתיק ממך די כיסית את מה שחשוב גם לי (חוץ מהחלק של הלידה הקודמת )
אני הייתי מוסיפה בקשה למעט ככל האפשר בבדיקות פנימיות אלא אם כן יש צורך רפואי ממשי.
לצפיה ב-'צודקת, תודה!'
צודקת, תודה!
30/06/2016 | 07:53
85
 היי, תודה!
ברור שעדיף תקשורת בינאישית, פשוט מפחדת שהכל אצלי יהיה מהיר כמו בפעם הקודמת ויצא שלא הצלחנו לתקשר את הרצונות שלנו בצורה מספיק ברורה (ובשלב מספיק מוקדם - כי כשאמרתי שאני לא רוצה ללדת בשכיבה זה אחרי שכבר הייתה לי מיילדת שלא הסכימה).
צודקת, אולי באמת אוסיף את החלק על מיעוט בבדיקות פנימיות... חשבתי על זה, לא בטוחה למה בסוף לא הכנסתי. האמת שבלידה הראשונה לא הרגשתי שהיו יותר מדי כאלה, אבל יכול להיות שאני כבר לא זוכרת אותן, רוב הבדיקות היו ברגעים שגם אני תהיתי מה קורה שם ודווקא רציתי שיבדקו ויעדכנו (: ...
לצפיה ב-'ומוסיפה עוד ה'
ומוסיפה עוד ה
30/06/2016 | 21:37
97
בעיקר בשביל התיעוד, אולי מישהי בעתיד תגיע לפורום ותתלהט גם לגבי תכנית לידה, כי כרגע התנועה פה בפורום לצערי הרב נורא דלילה ): אבל אשמח כמובן אם תכתבו את דעתכן , נוכחות חביבות ...
מתלבטת אם לכתוב שבהגעה לפתיחה מלאה מבקשת שיתנו לי לחכות עם בלחיצות כד שארגיש צורך או מוכנות לדחוף ושאבקש שיתנו לי לנסות ולדחוף ללא הכוונה בהתחלה, וינחו אותי רק אם זה לא הולך... 
הלחיצות היה החלק שהכי ביאס אותי בלידה הקודמת כי הרגשתי שלא נתנו לי הזדמנות ובלבלו אותי עד שכבר לא ידעתי איך ללחוץ

לצפיה ב-'לגבי מוניטור פנימי'
לגבי מוניטור פנימי
01/07/2016 | 21:15
1
139
אני הייתי במיטה על 6 עם מוניטור פנימי, עירוי ואפידוראל, ככה שזה אפשרי.
האם יתנו לך גם לעשות ככה? אי אפשר לדעת ותלוי יותר מהכל במיילדת שתיפלי עליה.
לצפיה ב-'מעודד לשמוע...'
מעודד לשמוע...
03/07/2016 | 19:31
81
תודה! טוב לשמוע שיש גם מיילדות שמאפשרות את זה!!
לא מזמן מצאתי את המחברת מהקורס הכנה ללידה הראשונה, וזה מה שכתבתי שם, שאחרי חיבור למוניטור פנימי אפשר להיות במגוון תנוחות על המיטה ולא צריך לחשוש מכך שהתנועה תפריע למוניטור לקרוא... חשבתי ש"תיאוריה" לחוד ומציאות לחוד...
בזמן אמת לא זכרתי את זה, והציגו את זה כאילו ברור שבגלל שאני צריכה מוניטור רצוף ואח"כ מוניטור פנימי אני חייבת לשכב. זו המיילדת החביבה שאמרה לי שאם אנסה ללדת לא בשכיבה אקרע בטוח והיא בכלל לא תוכל לעזור לי...
מתפללת לקבל הפעם מיילדת יותר נעימה, ולהיות יותר אסרטיבית (:
לצפיה ב-'חליטה להריון או לקראת לידה'
חליטה להריון או לקראת לידה
23/06/2016 | 11:53
5
196
זכור לי שהיה פה פעם מתכון לחליטה מדסי.
מישהי זוכרת משהו בעניין - מה המתכון, באיזה שלב בהריון מומלץ לקחת?

לצפיה ב-'ההמלצה היא לשתות את החליטה לאורך כל ההריון'
ההמלצה היא לשתות את החליטה לאורך כל ההריון
24/06/2016 | 11:56
2
165
ולהמשיך גם בהנקה. היא עשויה מעלי פטל עלי סרפד עלי אלפלפא ועשב שיבולת שועל. ניתן להשיג את הכל בחנות בשם עלעלים (הם גם עושים משלוחים)

לצפיה ב-'תודה. את כל הצמחים השגתי בחנות טבע חוץ מעשב שיבולת שועל'
תודה. את כל הצמחים השגתי בחנות טבע חוץ מעשב שיבולת שועל
29/06/2016 | 15:21
1
71
את יודעת אם יש להשיג בחנויות או שחיבים להזמין מעלעלים?
לצפיה ב-'אני מצאתי רק בעלעלים...'
אני מצאתי רק בעלעלים...
29/06/2016 | 15:33
17
לצפיה ב-'הנה הלינק'
הנה הלינק
25/06/2016 | 07:35
1
88
אני שותה אותה מסביבות שבוע 32 אבל כתוב שניתן לכל אורך ההריון
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
29/06/2016 | 15:13
9
לצפיה ב-'הריון עם בקע בטבור'
הריון עם בקע בטבור
23/06/2016 | 23:32
2
113
האם מישהי עברה הריון עם שבר בטבור ומוכנה לשתף ?
לצפיה ב-'לא עברתי אבל הכתובת שלך היא תמי חיים. היא פיזיוטרפיסטית'
לא עברתי אבל הכתובת שלך היא תמי חיים. היא פיזיוטרפיסטית
24/06/2016 | 11:51
328
מחיפה וזאת המומחיות שלה. בקע טבורי.
לצפיה ב-'עברתי עם בקע טבורי מאוד קטן ומינורי'
עברתי עם בקע טבורי מאוד קטן ומינורי
27/06/2016 | 14:26
98
שלא עשה לי צרות לפני או אחרי (גיליתי אותו בשבוע 8-9 בערך, עכשיו אני כמעט שנתיים אחרי הלידה והוא לא התרחב בכלל).
לצפיה ב-'עיבוד חווית לידה'
עיבוד חווית לידה
21/06/2016 | 08:40
7
315
לקראת לידה שנייה.
הלידה הראשונה התקדמה מצוין עד שלב מסוים שבו איבדנו (אני ובעלי) שליטה על המתרחש ובסופו של דבר יצאתי ממנה מאוד מאוכזבת ואפשר להגיד שקצת בטראומה.
לקראת לידה שנייה אני מחפשת מישהי שעושה עיבוד חווית לידה, עם או בלי ליווי בלידה עצמה (הלידה הראשונה הייתה די מהירה כך שאני חוששת שלא אספיק ליהנות מליווי בלידה עצמה).
אשמח להמלצות, באזור השרון. תודה!
לצפיה ב-'ממש מזדהה עם מה שכתבת'
ממש מזדהה עם מה שכתבת
21/06/2016 | 11:54
1
114
היי ג'וזי!
אין לי מישהי להמליץ לך עלייה, לא עשיתי את מפגש של עיבוד לידה, למרות שבאמת חשבתי לעשות זאת... אם תחפשי מעט אחורה התייעצתי לגבי זה פה בפורום לפני משהו כמו חודשיים שלושה.... קראתי פעם על BOT, לא לגמרי בטוחה מה זה אומר, אבל זכור לי שחשבתי שזה יכול להיות מועיל כהכנה ללידה הקרובה.
אני מאוד מזדהה עם מה שכתבת, כתבתי כאן לפני כמה זמן את סיפור הלידה הראשונה שלי כחלק מעיבוד הלידה שלי, ובדיוק כמו שאת מתארת, הלידה הייתה מצויינת עד שאיבדתי את השליטה על המתרחש, הושכבתי על המיטה, הורידו לי את הביטחון... בסוף הסתיים "רק" עם וואקום וחתך, ללא אפידורל... בדיעבד חושבת שהבעיות החלו כשנכנסתי לחדר הלידה והושכבתי, ולכן התכנית הפעם היא פשוט להודיע חד משמעית שאני לא שוכבת בחדר לידה. גם לא למוניטור, שיסתדרו בעמידה...
ילדת במאיר? זה ממש מאכזב, נראה שזו השיטה שם.
אם אכן תעשי מפגש של עיבוד לידה, אשמח לשמוע על כך.. אני באמת מתלבטת אם זה יכול לשפוך לי אור חדש, מעבר למחשבות שלי כשאני חוזרת ללידה, ומעבר להתלבטויות שלי פה על גבי הפורום...
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
21/06/2016 | 14:19
70
ילדתי דווקא באיכילוב ואצלי לא הכריחו אותי לשכב, עד שקיבלתי אפידורל (שבדיעבד לא היה בו צורך בכלל...חבל רק שהייתה לי מיילדת מסרסת ולא תומכת). אני הרגשתי שפשוט הייתי לא מספיק אסרטיבית במעמד לגבי הרצונות שלי (בעיקר הרצון להחליף מיילדת!) ובעלי גם היה קצת אבוד ונרגש מהמעמד.

ממשיכה לחכות לעוד תגובות ואולי המלצות ואשמח לעדכן אותך.
לצפיה ב-'אמנם אין לי המלצה אבל מחזקת את ידיך'
אמנם אין לי המלצה אבל מחזקת את ידיך
21/06/2016 | 15:19
1
72
אם את מרגישה צורך בעיבוד חווית הלידה הקודמת אז באמת כדאי לך מאד מאד לעשות את זה.
להגיע ללידה ממקום נקי, זה מאד מועיל לחווית הלידה הנוכחית. כל לידה היא שונה, כל לידה היא בפני עצמה ובאמת חבל לסחוב משקעים מהלידה הקודמת אל תוך הלידה הבאה.

מקווה שתמצאי מישהי מתאימה ותעברי תהליך מעצים ומשחרר.
בנוסף - יתכן שכתיבת סיפור הלידה תעזור לך לעבד את החוויה - כתיבה ממש על דף שונה מאד מלזכור את זה כל הזמן בתוך הראש, הכתיבה מאד משחררת.
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
21/06/2016 | 15:33
53
הסיפור כבר נכתב, די בסמוך ללידה כשהכל עוד היה טרי. עכשיו אני גם זוכרת הרבה, אבל כמובן שהזכרון הרבה פחות ״חי״ בהשוואה.

לשמחתי גם פגשתי בדרך כמה נשות מקצוע שאפשרו לי לדבר על הלידה (למרות שהגעתי אליהן כדי לטפל בתינוק) וזה גם עזר, אבל עדיין מרגישה שלפני הלידה אני (וגם בעלי) צריכים לחזור ולדבר על מה שהיה שם בליווי מקצועי.
לצפיה ב-'עיבוד לידה בשיטת קיי'
עיבוד לידה בשיטת קיי
21/06/2016 | 16:36
75
היי,אני עובדת עם שיטת קיי שבתוכה יש גם עיבוד של לידה קודמת. מציעה לך לקרוא על השיטה ואם את מתחברת את מוזמנת לדבר איתי. אני מפ"ת.

בהצלחה!
לצפיה ב-'אני ממליצה על קונסטלציה משפחתית'
אני ממליצה על קונסטלציה משפחתית
24/06/2016 | 11:59
1
87
באזור השרון יש את אפרת מינסקי המקסימה בהוד השרון ויהודית היימן בכפר סבא.
גם אני עושה קונסטלציה אבל אני כרגע בחו"ל עד תחילת ספטמבר.
לצפיה ב-'את יכולה להרחיב במה מדובר?'
את יכולה להרחיב במה מדובר?
28/06/2016 | 20:39
19
לצפיה ב-'שאלה למנוסות- עד כמה קריטי?'
שאלה למנוסות- עד כמה קריטי?
20/06/2016 | 16:56
5
418
אני לקראת לידה 4, הפעם רוצה טבעי.
התחלתי שבוע 41, כולם מפצירים בי לזוז, לעשות הליכות, לזרז... הדבר שהכי בא לי זה לשכב, לראות טלוויזיה ולנוח, מתוך מחשבה שכשיגיע הזמן , דברים יקרו באופן טבעי ( כמו שקרה ב3 לידות קודמות). אגב ב2 לידות ניסיתי מליון זירוזים וכלום לא עזר.
השאלה אם אני לא פוגעת בסיכויי הלידה? התברגות באגן? נהנת מהרביצה שלי וקשה לי לחשוב בכלל על מדרגות/ הליכות. אשמח לשמוע אתכן

לצפיה ב-'לא ממש יודעת להגיד לך '
לא ממש יודעת להגיד לך
21/06/2016 | 15:15
178
בכל זאת שולחת קודם כל
מניחה שכל יום הוא נצח
לגבי זירוז - השאלה הראשונה שעולה לי האם קביעת גיל ההריון היתה לגמרי מדויקת, לפי מה נקבע התאריך - לפי וסת אחרון, לפי US ואם לפי US אז באיזה שבוע זה היה. תזוזה של כמה ימים לפה או לשם יכולה להיות ההבדל בין איחור אמיתי בתאריך לבין העובדה הפשוטה שמצד האמת עוד לא עברת את התאריך.... 
עוד דבר זה מעקב פוסט דייט - מה מצב השיליה, המים - כל עוד הכל תקין נראה לי שהייתי זורמת. אולי קצת נסיונות זירוז טבעיים - לא יודעת אם הליכות (למי יש כח בחום הזה בשבוע 41 ) אבל כן עיסוי פטמות או קיום יחסים
אם יש בעיה אז לפעמים אין מנוס מזירוז ביתחולימי, במקרה כזה הייתי מנסה זירוז טבעי מסיבי בהתייעצות עם מדריכת הכנה ללידה מנוסה ואם לא עוזר אז ביתחולים.
המון הצלחה!
לצפיה ב-'לא ניראה לי קריטי'
לא ניראה לי קריטי
24/06/2016 | 11:49
142
תעשי מה שמרגיש לך נכון.הגוף שלך יודע איך ללדת והתינוק יודע איך להוולד. שיתחילו הצירים סביר שלא תצליחי להמשיך לשכב לנוח על הספה.
לצפיה ב-'אולי כבר ילדת...'
אולי כבר ילדת...
27/06/2016 | 08:04
1
144
אם לא אצה לך הדרך לזרז ולהאיץ, הכי טוב (:
אם זו הייתי אני אולי כן הייתי במקום לרבוץ מול הטלוויזיה על הספה, רובצת מול הטלוויזיה על כדור פיזיו (ועל הדרך עוזרת קצת להתברגות)...
לצפיה ב-'עדיין לא...'
עדיין לא...
27/06/2016 | 12:24
121
ההערות מסביב והלחץ של כולם מעצבן אותי

לצפיה ב-'מתחילה שבוע 42'
מתחילה שבוע 42
27/06/2016 | 12:22
144
חוץ מקצת התכווצויות לא סדירות, לא מרגישה כלום. שוב נמצאת בסרטים שיתחילו לדבר על זירוז . מותשת!
לצפיה ב-'חדשה פה בפורום, מלאה בשאלות (וחששות...) וזקוקה לעזרה.'
חדשה פה בפורום, מלאה בשאלות (וחששות...) וזקוקה לעזרה.
16/06/2016 | 18:07
7
244
אני לקראת לידה ראשונה (חודש שביעי), ממש רוצה ללדת בצורה טבעית.
אני לא מכירה אף אחת שעשתה את זה ואין לי כל כך עם מי להתיעץ.
אני גרה בתל אביב והייתי רוצה ללדת קרוב לבית אבל למיטב הבנתי באיכילוב לא ניתן לשריין חדר לידה טבעי (מה שנראה לי קצת מוזר כי איך אפשר "להמר" על כך שהחדר אכן יהיה פנוי כשאזדקק לו?) אז השאלה הראשונה היא איפה כדאי ללדת? האם בלניאדו ניתן לשריין חדר לידה טבעית? האם יש עוד בתי חולים מומלצים ללידה טבעית?
חוצמזה הייתי שמחה לקבל כמה שיותר מידע לגבי האם כדאי לקחת דולה? כמה זה באמת חשוב? האם יש קורס מומלץ שמכין ללידה טבעית? בקיצור אני דיי קלולסית וכל פיסת מידע תתקבל ממש בברכה.
תודה!!!!!
לצפיה ב-'בלניאדו אני חושבת שאפשר לשריין רק אם את לוקחת מיילדת פרטית'
בלניאדו אני חושבת שאפשר לשריין רק אם את לוקחת מיילדת פרטית
17/06/2016 | 20:25
2
162
אם לא אז הכניסה לחדר הטבעי בחינם אבל על בסיס מקום פנוי ומיילדת פנויה...
אני מתכננת ללדת שם ונראה לי שבהחלט מומלץ ללידה טבעית.
אני מאוד בעד מיילדת פרטית או דולה אבל עוד לא אומרת מנסיון (פעם שעברה תכננתי ללדת בבית אבל בגלל כמה סיבוכים הגעתי לבי"ח ולקיסרי חירום).
לגבי קורס אני ממליצה על היפנובירת'ינג.

לצפיה ב-' אפשר לשאול לגבי הלידה שתוכננה לבית?'
אפשר לשאול לגבי הלידה שתוכננה לבית?
19/06/2016 | 12:51
1
120
האם הסיבוכים קרו לפני הלידה או במהלכה? ואיך חווית את השינוי בתוכנית?
אני חושבת על לידת בית בפעם הראשונה ויש לי כל מני תהיות בעניין הסיבוכים האפשריים
לצפיה ב-'שלחתי לך בפרטי'
שלחתי לך בפרטי
19/06/2016 | 22:35
32
לצפיה ב-'כמה המלצות'
כמה המלצות
19/06/2016 | 06:48
152
מצטרפת להמלצה על קורס היפנובירתינג.
באף בית חולים אי אפשר לשריין חדר לידה טבעית (חוץ מבבית או במרכז לידה פרטי)
אני מאד ממליצה בלידה ראשונה לקחת דולה שתלווה אותך מהבית כי מיילדת פרטית (בלניאדו או בהדסה עין כרם)  תצטרף אלייך רק בלידה פעילה (מפתיחה 4) ולרב בלידה ראשונה צריך תמיכה עוד הרבה לפניי... 
והכי טוב זה מיילדת פרטית+דולה.
אני מציעה לך למהר כי חודש שביעי זה כבר דיי מאוחר.
לצפיה ב-'אני חושבת שלידה טבעית זה קודם כל בראש'
אני חושבת שלידה טבעית זה קודם כל בראש
19/06/2016 | 12:56
248
הכנה מנטלית נכונה. 
לידה טבעית יכולה להתרחש גם בחדר לידה רגיל, אם את בראש של לידה טבעית ואת יכולה לבקש כשאת מגיעה שיצוותו לך מיילדת בגישה טבעית, היום בהרבה בתי חולים יש פתיחות לעניין ואת יכולה לבקש מיילדת שהיא בגישה טבעית.
דולה כן או לא זה מאד סוביקטיבי, בעקרון נראה לי שלידה טבעית קשה לעבור בלי תמיכה מקצועית לאורך הלידה והמיילדות בדר"כ עסוקות מדי, לא נמצאות איתך כל הזמן, דולה שעושה לך מסאז' בכל ציר, שעוזרת לך לנשום ולנוע נכון יכולה להיות מאד מאד משמעותית.
מנגד יש נשים שלא סובלות שנוגעות בהן, מרגישות שדולה חודרת למרחב הפרטי שלהן..
המלצה שלי - יש פה בפורום ב"כלים ומידע" -> מאמרים - סיפורי לידה מעולים, גם סיפורים על לידות בית יכניסו אותך לראש של "לידה טבעית" גם אם את מתכוונת ללדת בבית חולים. 
תוכלי גם להתרשם מהסיפורים על המקום של הדולה בלידה.
זה מעולה כהכנה מנטלית
לצפיה ב-'בתור התחלה - הגעת למקום טוב (:'
בתור התחלה - הגעת למקום טוב (:
21/06/2016 | 12:06
109
היי!
ראיתי את ההודעה שלך בפורום השכן, והדבר הראשון שחשבתי- זה להפנות אותך לפורום הזה!
אז קודם כל שמחה שהגעת לכאן... בכוונה עונה כאן כדי להחיות את הפורום, למרות שנראה לי שלידה בעית היא דבר שכל יולדת צריכה להתכונן אליה ברמה מסויימת, שכן אי אפשר לדעת איך יתפתחו הדברים וגם מישהי שמאוד רוצה אפידורל יכול להיות שלא תוכל לקבל או לא תספיק (:

אז כמו שכבר אמרו לך - הספר לידה פעילה. חובה. למרות שיש לי השגות על חלק ממה שכתוב שם, למרות שהוא מתאר לידה אידאלית ולא כזו שנתקלת בחומת מיילדות ורופאים כמו שיש בבתי היולדות בארץ, למרות שאם הלידה שלך היא לא "לפי הספר" את יכולה להרגיש מעט תחושת כישלון (זה מה שקרה לי...), פשוט הספר באמת מאפשר להבין את הפיזיולוגיה והפסיכולוגיה של לידה. יש גם מאמר מתורגם של מישל אודנט איפשהו ברשת שקראתי פעם על ההורמונים בלידה..
חוץ מזה, כמו שאמרו לפני, הרבה סיפורי לידה, גם כאלה מדהימים וטבעיים, גם כאלה שלא יצאו בדיוק כמתוכנן, עוזר להבין מה יכול לקרות, איך אפשר להגיב למצבים שונים...(אני בלידה שלי, כששמעתי שעומדים לחבר מוניטור פנימי, שלפתי באופן איסנטיקטיבי תגובה שקראתי בסיפור לידה שקראתי פעם על לידת בית שעברה לבית חולים (היה פה פעם משתתף בשם גבר בהריון) וצעקתי "לא לדקור את הראש של התינוק שלי!!" (בסוף עשו זאת בכ"ז)... סרטי לידה טבעית זה כיף, מקסים, וגורם לך לפנטז על לידה בבית...
בעיקר לשאול הרבה שאלות... כל מה שלא ברור לך, כל מה שמטריד אותך.
לגבי איכילוב, ממה ששמעתי מאפשרים מאוד לידה פעילה גם בחדררים הרגילים. בלניאדו ככל הידוע לי אפשר לשריין חדר טבעי, אבל זה בכל זאת כפוף לזה שהוא יהיה פנוי כשתגיעי, ולזה שתעמדי בדרישות הקבלה לחדר הטבעי (למשל, יכול להיות שלא מכניסים אם היו ירידות דופק), ואז ממה שקראתי החדרים הרגילים שם די מבאסים.
לגבי קורס הכנה בגישה טבעית - מומלץ מאוד. ממליצה בחום על שרון צ'רקהם. יש גם קורסים של היפנובירתינג, לא יודעת איך הם, תראי אם את מתחברת לגישה...
לצפיה ב-'תודה בנות, התגובות שלכן מאוד עוזרות לי'
תודה בנות, התגובות שלכן מאוד עוזרות לי
21/06/2016 | 18:59
18
לצפיה ב-'מישהי מוכרת את הספר לידה פעילה?'
מישהי מוכרת את הספר לידה פעילה?
13/06/2016 | 22:59
54
היי
אני לקראת לידה ראשונה, מעוניינת לעשות שיעורי בית.
אם מישהי מוכרת את הספר אשמח לקנות
תודה
לצפיה ב-'שני סמואלוב - מיילדת בית'
שני סמואלוב - מיילדת בית
31/05/2016 | 17:40
2
488
היי,
אשמח לשמוע אם מישהי ילדה בבית עם שני סמואלוב.
תודה!
לצפיה ב-'לא מכירה, מצטערת.'
לא מכירה, מצטערת.
01/06/2016 | 13:58
1
116

חיפשת אותה בגוגל? 
מצאתי לך סיפור לידה איתה
מקווה שעזרתי
בהצלחה!

לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
06/06/2016 | 15:57
20
לצפיה ב-'לידת בית שמועברת לבית חולים'
לידת בית שמועברת לבית חולים
29/05/2016 | 15:15
5
239
אני רואה שהפורום ממש דליל, חבל לי מאד. בהריון הקודם שלי היה פה ממש שוקק חיים והפורום הזה תרם המון לעוצמת החוויה של הלידה הטבעית והנפלאה שהיתה לי. שהיתה אמנם בבית חולים מכל מני סיבות.

הפעם אני רוצה ללדת בבית, ויש לי שאלה אולי קצת טפשית אבל בכל זאת - לא מצאתי לזה כל כך תשובה ברשת ובטח כאן יש בעלות נסיון שידעו-
מבחינת התשלום למיילדת בית - אם לידת בית מועברת לבית חולים, משלמים למיילדת את כל הסכום?
מצד אחד היא בכל אופן כבר עשתה חלק מהעבודה - בליווי המקדים ואולי גם בחלק מהלידה ומצד שני - באסה לא נורמלית  גם לשלם הון תועפות וגם ללדת בסוף בבית חולים. ועוד איזה יחס בטח מקבלים בבית חולים שבאים מלידת בית - על זה אני בכלל לא רוצה לחשוב..

אשמח אם תאירו את עיני
לילך
לצפיה ב-'כן, אם הלידה מועברת באמצע משלמים'
כן, אם הלידה מועברת באמצע משלמים
01/06/2016 | 07:21
201
המיילדת גם ממשיכה את הליווי בבית החולים (יותר כדולה).
אם הלידה לא מתחילה בבית בגלל סיבה כלשהי (מים מקוניאלים, שבוע הריון) אני מניחה שחלק מהסכום לא משלמים, את צריכה לבדוק עם המיילדת שלך.
בהצלחה
לצפיה ב-'נראה לי הגיוני שכן...'
נראה לי הגיוני שכן...
01/06/2016 | 08:10
3
156
לא יודעת להשיב לך באמת כי לא בדקתי, אבל איזה כיף לך שאת באמת שוקלת לידת בית! חשבתי על זה, אני משתעשעת ברעיון, אבל לא עושה שום צעד מעשי בכיוון ולא נראה לי שבאמת אעשה...
ההיגיון שלי אומר שכן יש תשלום מלא, כי המיילדת מבחינתה שיריינה לך את המקום, הגיעה, עבדה, ואם פתאום התעורר מצב שמצריך פינוי או שאת מרגישה שאת רוצה לעבור לבי"ח זה לא תלוי בה ולא אשמתה... נראה לי גם שלא רצוי שמיילדת תתעכב בהחלטה על פינוי לבי"ח במצב שמתעורר חשש או צורך בגלל שהיא תתבאס שתקבל פחות כסף ותנסה בכל זאת לפתור את הדברים לבד..

פירסמת איפשהו את סיפור הלידה הראשונה? אשמח לקרוא, סיפורי לידות טבעיות מוצלחות תמיד משמחים אותי...

באמת חבל שהפורום, שהיה בעבר מאוד פעיל, ככה דועך. גם אני מצאתי בו מקור לידע רב ותמיכה... אולי יש דרך להחיות אותו? פינות קבועות? סקרים? אירוח של כל מיני מומחיות/ים?
לצפיה ב-'אולי הפורום יקום לתחיה אם פשוט נכתוב בו '
אולי הפורום יקום לתחיה אם פשוט נכתוב בו
01/06/2016 | 13:52
2
150
לפני שכתבתי את ההודעה הראשונה חשבתי אם יש טעם בכלל כי כל כך דליל פה.
אבל אז ראיתי שבכל זאת כמות הצפיות של ההודעות היא כן יותר גדולה מכמות התגובות, אז אולי אם פשוט נכתוב, אז יותר נשים יגיבו ויכתבו גם... 
לגבי מיילדת, אני מבינה את ההגיון בלשלם לה בכל מקרה אבל זה בכל זאת קצת מבאס, גם לשלם כל כך הרבה וגם בסוף לעבור לבית חולים.. 
לא כתבתי את סיפור הלידה הקודם, אני באמת חושבת על זה, אולי אני צריכה לכתוב, הכל חי לי בראש למרות כל הזמן שעבר, זה נראה לי לא יפה מצידי למנוע את זה מנשים אחרות שיכולות להעזר בסיפור, אחרי הכל סיפורי הלידה שאני קראתי תרמו לי המון.
אולי בעקבות שאלתך אני אכתוב מתישהוא
לצפיה ב-'קדימה, תכתבי'
קדימה, תכתבי
05/06/2016 | 17:21
107
זה חשוב גם לנשים שגולשות פה.
וגם לך. לדעתי מאד חשוב לכתוב את סיפור הלידה הקודמת לפני הלידה הנוכחית.
להגיע פנויה לסיפור החדש.
לצפיה ב-'כן, תכתבי!'
כן, תכתבי!
06/06/2016 | 22:12
84
בבקשה 
אני מאוד אוהבת לקרוא סיפורי לידה טובים! וזה אחלה סגירה  השנייה (:

לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
15/05/2016 | 12:16
3
 עונה חדשה של "המירוץ למליון" עולה למסך, והפורום חוזר לפעולה!
אז בואו נצא לסיבוב מסביב לעולם עכשיו בפורום המירוץ למליון!

יש לכם שאלות לגבי תביעות סיעוד נגד חברות הביטוח?
עכשיו בפורום תביעות ביטוח סיעודי תוכלו לקבל מידע מקצועי ומהימן!

חושבים על מעבר לאוסטרליה? יש לכם שאלות בנוגע לתהליך?
היכנסו עכשיו לפורום הגירה לאוסטרליה בתפוז!

מנהל/ת הפורום

אודות:
ד"ר הלוי אילן, מומחה ברפואת נשים ומיילדות. בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב. סיים התמחותו בבית חולים ליס. בעל נסיון כרופא מיילד של 20 שנה בחדר
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

--

בעלי מקצוע

ד
ד"ר אילן הלוי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה