לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1112911,129 עוקבים אודות עסקים

פורום לידה פעילה וביתית

בפורום נספק תמיכה ומידע לכל אישה שרוצה ללדת בבית או ללדת לידה פעילה וטבעית בבי"ח.
לידה פעילה, היא לידה שבה היולדת מחוברת לתהליך הלידה, קשובה לצורכי הגוף שלה ופועלת על פיהם. זו לידה טבעית, ללא משככי כאבים ועם מינימום הפרעות והתערבויות לא הכרחיות.
בפורום נמספק תמיכה וייעוץ בנושא, אתן מוזמנות לשתף.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לידה פעילה וביתית

בפורום נספק תמיכה ומידע לכל אישה שרוצה ללדת בבית או ללדת לידה פעילה וטבעית בבי"ח.
לידה פעילה, היא לידה שבה היולדת מחוברת לתהליך הלידה, קשובה לצורכי הגוף שלה ופועלת על פיהם. זו לידה טבעית, ללא משככי כאבים ועם מינימום הפרעות והתערבויות לא הכרחיות.
בפורום נמספק תמיכה וייעוץ בנושא, אתן מוזמנות לשתף.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'עיבוד חווית לידה? וסיפור לידה!'
עיבוד חווית לידה? וסיפור לידה!
06/12/2016 | 10:41
4
369
אז כתבתי כאן מתישהו במהלך ההריון
ולמרות שהפורום די מת, נעזרתי המון בפורום, בארכיון, בסיפורים, ועכשיו זה הזמן לצרף גם את שלי
סיפור על לידה שהיתה אמורה להיות לידת בית, והפכה ללידת בית חולים מתוכננת כי יש מצב שתיאום הציפיות שלי מול המיילדות היה לא משהו.
בכל אופן, מצרפת את מה שכתבתי על הלידה בבלוג, ואחר כך תוספים.
שבוע 39+6
המיילדת שלי מתקשרת ומודיעה שלאור הגעתי להריון עודף, ונסיעה של המיילדת המגבה - לידת הבית שלי מבוטלת. בוכה, מתאכזבת, למחרת אוספת את עצמי ומתחילה להתכונן מחדש ללידה בבית חולים. פורקת את כלי לידת הבית ואורזת תיק. ומחכה מחכה מחכה.
10 בבוקר 40+3
מדברת בטלפון עם חברה. משתעלת. ויורדים לי המים. מקלחת, ניקיון, מתחילים צירים, אחרי שעה רוני נוסעת לסבתא. אנחנו בבית שותים תה על הכדור במרפסת. מתזמנים צירים ושומעים  את בוב מארלי. זה מרגיע והאוירה טובה. הצירים כל 6-3 דקות, לא ממש סדירים ואני פורקת מדיח ונהנית. לקראת הצהריים אני מקיאה ומחליטים לנסוע.
12:30 נכנסים למיון יולדות עם פתיחה שלוש. המוניטור לא מבריק, אוכלת בין הצירים צ'יטוס ושוקולד, המוניטור בחדר לידה נראה יותר טוב. שוכבת על הצד עם מוסיקה ברמקול שזכרתי להביא מהבית (MORCHEEBA), הצירים כואבים , קשה בשכיבה, ובתוכם עוצמת עיניים נושמת עם המוסיקה. כמה אלבומים הספיקו להתנגן עד ארבע בערך, אז נותקתי סופסוף מהמוניטור, עשיתי חוקן והצירים התחילו לצטופף ויותר לכאוב. בכל אופן, החלטנו לרדת למטה לסיגריה. חצי סיגריה, שני צירים כואביםםםםםםם ואני מחליטה לחזור לחדר לידה.
במעלית ציר שמוריד אותי לרצפה עם צרחה. איתנו במעלית יולדת עם עיניים קרועות לרווחה, צופה בי נמרחת על הרצפה תלויה על המעקה וצורחת, הבעל מחזיק אותי ובקול רגוע לחלוטין אומר "תחזיקי את הדלת בבקשה" - נגמר הציר, אני קמה, אומרת תודה רבה, ויוצאת. שני מטר קדימה ואני על ארבע במסדרון בכניסה לחדר לידה, צורחת ומשם זה רק התקדם. איכשהו הגעתי לחדר (נוטה לחשוב שגררו אותי), צירים בעוצמה שלא תיארתי עד אותו רגע, אני צועקת עד שלא נגמר לי האויר, אוספת וצורחת עוד. מנסה להגיע לתנוחת שש, הצוות מתנפל עליי, יש האטות במוניטור, רוצים שאני אשכב, בודקים פתיחה - ואני שלוש! אני צורחת - אפידורל!!!!! הרופאות צועקות עליי שאני חייבת לשכב למוניטור, רוצים להכניס לי מוניטור פנימי, ואני רק צורחת ומנסה להתהפך לאנשהו שזה לא גב, הרופאה עושה עוד בדיקה ואני פתיחה חמש - אני קולטת שזה שלב המעבר, וצועקת לא צריך מוניטור פנימי, הוא תיכף יוצא. והרופאות מתווכחות עם בעלי מעל הראש שלי, ומנסות לחבר לי מוניטור בין הצירים - ואני צורחת "אין בין הצירים" כי יש רק לחץ אחד גדול ואני מטפסת לאיזו תנוחה בלתי אפשרית, חונקת את הבעל וצורחת לו לתוך האוזן בשיא הכוח, שולחת יד למטה ומרגישה את הראש יוצא, שניה של שריפה, ותוך שלוש לחיצות מרגישה שיוצא הגוף. ועדיין כואב, ואני קולטת שהוא כחול ושומעת אותו בוכה, ובעלי חותך הפעם את חבל הטבור, והמיילדת לוקחת אותו לניגוב ואני מרגישה עוד ציר, נותנת לחיצה ואומרת לה - ילדתי את השלייה. ועכשיו הכאב כמעט נעלם ואני מחזיקה אותו ומחייכת ובעיקר לא יכולה להאמין שנגמר הכאב הזה ונגמרה הלידה ועשינו זאת, והשעה 16:28 ועברתי לידה שלמה תוך בערך עשר דקות מאוד אינטנסיביות. מתברר שחבל הטבור היה כרוך סביב הצואר, היד והבטן ואכן לא סתם היו האטות, אבל מאור עבר את זה כמו גדול ובכה בכי רם וברור מיד על ההתחלה. 3255 גר' כחולים וצורחים מונחים עלי, קצת מנוגב אבל מלא במים ודם וקצת קקי וריח של בטן. והלב מלא והידיים מלאות, וזה מרגיש בשל ונכון.
בערך בשעה חמש אני כבר יושבת במיטה בישיבה מזרחית ומנסה להניק, בלי קרעים ותפרים, רעבה. חוזר השליח עם הסנדוויצ'ים שהגיע בדיוק ב16:20 לשער בית החולים, היינו אמורים לפגוש אותו למטה וקצת התפספס :)) טוחנת כריך פילדלפיה פושר, מניקה, עוברת לחדר ביולדות, קמה, מסתובבת, מרגישה טוב, מחבקת את רוני האחות הגדולה, מקבלת אורחים. למחרת בצהריים (יעני היום) השתחררנו הביתה, וזה נפלא.
מסניפים את מאור ונוצרים כל רגע.

עד כאן נפלא, אבל בעודי נזכרת בכל החוויות הגופניות של הלידה - הרגעים בהם הרגשתי אותו יורד לאגן מתמזגים עם זכרונות פחות נעימים - איך הגוף שלי מנסה להגיע לעמידת שש, וידיים של אנשי צוות מושכות אותי חזרה לגב, פעם אחר פעם. רצועות מוניטור שנמתחות על הבטן שלי בזמן צירי לחץ, אני תולשת אותן ומישהו דואג למתוח אותן שוב, למרות שאני צורחת שהוא תיכף יוצא, וזה לא מנטר כלום. רופאות שמתעקשות לשים מוניטור פנימי, למרות שאנחנו מסרבים , ודוחפות לי יד עם המוניטור בזמן שאני צורחת "תוציאי את היד" באמצע ציר לחץ. והלידה עצמה, זאת אומרת הציר שבו הוא יוצא בפועל, חלק מהזכרונות זה איך אני מטפסת על הבעל ובעצם יולדת כשאני תלויה עליו מהצואר, ויד אחת שלו מחזיקה אותי באויר כי הוא מחזיק לי את הרגל הימנית, וכל הגוף שלי באויר ורק רגל שמאל נוגעת במיטה באיזשהו אופן. וכל התנוחה הביזארית הזו כי לפני שניה שוב ניסו להשכיב אותי על הגב, ואחת הרופאות שוב דוחפת לי יד עם מוניטור פנימי, ואני מנסה להמלט.
ומצד אחד זאת ממש חזירות, כי בחיי שהיתה לי לידה קצרה ומדהימה, והרגשתי בפרוטרוט את כל מה שכתבו כאן לפניי -
החלק שבו הזמן סביבי מאט, כשהלכתי מהסיגריה למעלית ופתאום הרגשתי שאני במקום אחר
איך הוא יורד ומתברג באגן, השריפה של ההכתרה, הליטוף וההחלקה של השליה...
ומצד שני, זה מתסכל אותי שבכל העשר דקות האלו אף אחד לא שיתף איתי פעולה. אף אחד לא אמר לי "כל הכבוד, את תיכף יולדת". אף אחד לא תמך בי בשלב המעבר, והרופאות אפילו לא זיהו שאני בשלב המעבר והמשיכו לנטר אותי מהבטן עד שלא יצא להן תינוק בהפתעה.
ומציק לי שהיו האטות במוניטור, בשניה לפני שהוא החל לרדת לאגן. היו, כי זאת לידת בזק, ומה שעושים כדי לעזור לתינוק ולהוריד לו לחץ מהראש בזמן לידת בזק - זה עמידת שש עם ראש נמוך. בדיוק מה שהגוף שלי ידע וניסה לעשות לבד, ואף אחד לא נתן לי.
וזה מתסכל אותי, זכרונות הלידה הזאת. כי זאת היתה יכולה להיות לידת בית מופלאה, הייתי נשארת לי בעמדת שש שלי, צורחת עשר דקות עם ליטופים ואמירות של כל הכבוד זה תיכף נגמר, וזהו.
לצפיה ב-'וואוווו. אז קודם כל מזל טוב וכל הכבוד'
וואוווו. אז קודם כל מזל טוב וכל הכבוד
06/12/2016 | 17:34
151
נשמעת חוויה לא פשוטה בכלל ואני מודה לך שחזרת לפורום לשתף.
נשמע שהדבר הכי חשוב בלידה (התמיכה) לא היתה שם.
נתחיל עם עניין מיילדת הבית שנשמע לי הזוי. מיילדות בית מיילדות בין שבוע 37 ל42 והעובדה שהגעת לשבוע 40 לא היתה צריכה לפגוע בך. והצוות בבית חולים. אוף. כל כך הרבה פעמים אני רואה את זה כדולה. היולדת מתקדמת ועוד שניה יולדת והם עדיין רבים איתה על כן פיטוצין או לא פיטוצין. וכמובן שאני מבינה גם את הדאגה שלהם אבל חושבת שצריך להסתכל גם על האדם שלפנינו ולא רק על המחשב ועל המוניטור. נשמע שהגוף שלך יודע מה לעשות והצלחת להישאר קשובה למרות חוסר התמיכה מהצוות. אני מציעה לך עוד כמה זמן לעשות עיבוד ללידה הזאת ואם תהייה עוד לידה לתאם מול המיילדת שאת בוחרת את הכל. בפירוט. שוב מזל טוב.
 
לצפיה ב-''
07/12/2016 | 11:33
2
144
וואו איזו לידה. וואו וואו וואו. תודה שחזרת לספר.
 
וכן, כל הסיומת ממש אבל ממש מרגיזה ומכעיסה. זו לא התנהלות תקינה. מצד שני, כיולדת זריזה בעצמי, אנייכולה להעיד שגם צוותים מנוסים מאוד לא תמיד קולטים לידת בזק כשהם רואים אחת
בכל מקרה, אם את חשה שיש פה מקום לכך אני ממליצה לכתוב לפניות הציבור של ביה"ח. זה עניין שבהחלט מתייחסים אליו ומנוטר גם ברמת משרד הבריאות.
 
שיהיה לך פוסט קליל ונעים
לצפיה ב-'לא נעים לי להגיד'
לא נעים לי להגיד
07/12/2016 | 12:04
1
258
אבל אני אחות באותו בית החולים בדיוק... ויכולה לראות איך מצד הצוות הייתי היולדת מהגיהינום. ועדיין אוף.
לצפיה ב-''
07/12/2016 | 12:25
41
לצפיה ב-'איפה ללדת? הריון (קצת) בסיכון.....'
איפה ללדת? הריון (קצת) בסיכון.....
28/11/2016 | 20:50
7
237
היי
אני אוטוטו בשבוע 37. לאורך כל ההריון עצם הירך נמצאה קצרה. אין חשש לאיזשהי סכנת חיים, יותר לתסמונות חס ושלום או פשוט לתינוק קצת נמוך.....
לידה קודמת ילדתי טבעי באיכילוב אבל בגלל שלא הבאתי את כל הכרטיס מעקב הריון מאוד הקשו עליי ולא הסכימו לנתק אותי מהמוניטור. היה סיוט! למרות שההריון היה תקין לחלוטין וגם המוניטור לאורך כל הלידה....
הפעם אני פוחדת מאוד שבגלל התינוק הקטן יכפו עליי שוב מוניטור ושלל התערבויות שאני רוצה להימנע מהן...
הרופאה שלחה אותי לייעוץ גנטי והייעוץ גנטי רוצים שאוגדר כהריון בסיכון לפני שאגיע אליהם ולכן אני פשוט לא הולכת :)
השאלה היא איפה ללדת? האופציות הקרובות הן קפלן ואסף הרופא
אופציות קצת יותר רחוקות אבל באות בחשבון הן איכילוב, מעייני הישועה, תל השומר, וולפסון...
אופציות יותר רחוקות אבל אולי אפשריות הן מאיר ולניאדו?
אני פוחדת שבגלל ששלחו אותי ליעוץ גנטי ולא הלכתי יגדירו אותי בכל מקרה בבית החולים כהריון בסיכון וישגעו אותי.....
אשמח לכל עצה!
לצפיה ב-'אם תלכי ליעוץ גנטי פרטי לא תצטרכי שום הגדרה'
אם תלכי ליעוץ גנטי פרטי לא תצטרכי שום הגדרה
01/12/2016 | 11:44
1
119
לא יודעת לגבי לידה טבעית כאשר הריון מוגדר "בסיכון", אבל אם אפשרי כלכלית יעוץ פרטי יפתור את הבעיה הזו...
לצפיה ב-'מה יגידו לי בשלב הזה בייעוץ גנטי?....'
מה יגידו לי בשלב הזה בייעוץ גנטי?....
01/12/2016 | 16:30
86
להפסיק את ההריון? בחודש תשיעי? 
כך או כך זה לא יפתור את הבעיה של איך ללדת עם מינימום התערבות
לצפיה ב-'אני ממש ממליצה להתייעץ עם פנינה מלניאדו'
אני ממש ממליצה להתייעץ עם פנינה מלניאדו
08/12/2016 | 18:01
2
115
היא מנהלת מועדון היולדות ומיילדת ותיקה. יכול להיות שבלניאדו יאפשרו לך לידה טבעית עם מוניטור לסרוגין. חדרי הלידה קצת מבאסים יחסית לאיכילוב (מקלחת יש רק במיון) אבל מצד שני הם מאד מאפשרים.
הייתי מנסה לברר גם בתה"ש. ובהחלט מבינה את השיקול שלך שאת לא רוצה להכנס תחת הקטגוריה של הריון בסיכון.
גם במעייני הישועה וגם בליאדו רגילים לנשים ללא מעקב הריון וחוץ מקצת פרצופים לא יעשו סיפור. למרות שבלניאדו ללא האישורים מראש לא תוכלי להיכנס לחדר הטבעי.
בקיצור אני ממליצה לך להרים טלפון לפנינה בלניאדו, לתהש ולמעייני הישועה ולבדוק מה המדיניות שלהם לגבי לידה (מוניטור, יכולת להיות פעילה ולא מרותקת למיטה) במקרה כזה של תינוק עם עצם ירך קצרה.
לצפיה ב-'תודה ושאלה על שחרור מוקדם'
תודה ושאלה על שחרור מוקדם
10/12/2016 | 21:36
1
72
כבר שבוע 38+2 ועוד לא החלטתי לאן אלך ברגע האמת
במעייני הישועה המים במקלחת לא מספיק חמים כדי לעזור בזמן הצירים (נשמע שולי אבל זה לא!)
לניאדו קצת רחוק...שעה נסיעה בערך....
ותל השומר קצת מלחיץ אותי בגלל כל מדיניות ההפרדה שהיתה. חוששת שכמו איכילוב הם מאוד אוהבים להיצמד לנהלים
 
נראה לי שאני פשוט אנסה למשוך ממש כמה שיותר בבית ולהגיע מאוחר לבית חולים קרוב....
 
ועוד שאלה, בלידות הקודמות השתחררתי אחרי לילה בב"יח אבל הבטחתי לעצמי שלא אעביר עוד פעם לילה במחלקה. זה ממש סיוט עם תינוק קטן וצווחני ותפרים ושותפות לחדר וכו'.
אני יודעת שמשחררים רק בשעות הבוקר ולכן לרוב נוצרת בעיה (אלא אם כן אלד בלילה)
מישהי התנסתה בשחרור מוקדם? יכולים לחייב אותי בעלות כספית אם  אני משתחררת אחרי כמה שעות?
לצפיה ב-'בלניאדו אין בעיה עם שחרור מוקדם'
בלניאדו אין בעיה עם שחרור מוקדם
11/12/2016 | 12:33
66
גם בלילה יש רופא ומקסימום אם אין מי שיכתוב מכתב, צאי הביתה ותחזרו למחרת לקחת את המכתב. אני חושבת שיש מינימום של 12 שעות מהלידה כדי שבית החולים יקבל את התשלום עלייך מביטוח לאומי.
לצפיה ב-'ילדתי!'
ילדתי!
02/01/2017 | 23:06
118
אז בסוף כל החששות התבדו....לא הלכתי לייעוץ גנטי וגם לא להריון בסיכון וילדתי בתל השומר בחדר לידה טבעי. היה מדהים!!! (ובסוף נורא נורא כואב...). לא הייתי מחוברת למוניטור, הייתי כל הזמן בתוך אמבטיה חמה (יצאתי בדקה האחרונה).
מומלץ מומלץ מומלץ!!!!!!!!!!!!!!!
אחזור לספר את סיפור הלידה בקרוב.....  
דרך אגב יש שם אפס הפרדה אמיתי אמיתי, לא נפרדתי מהתינוק שלי לשנייה אחת.....
לצפיה ב-'אה, וכמובן שכל ההלחצות של הרופאים לגבי הבריאות של התינוק היו'
אה, וכמובן שכל ההלחצות של הרופאים לגבי הבריאות של התינוק היו
02/01/2017 | 23:08
85
סתמיות
הוא נולד בריא, שלם ומושלם (חמסה חמסה חמסה)
לצפיה ב-'***המלצה לדולה באזור המרכז***'
***המלצה לדולה באזור המרכז***
29/11/2016 | 12:40
55
שלום לכולן!
אני מחפשת המלצה לדולה באזור המרכז (אני עתידה ללדת בליס).
אשמח להמלצות מנסיונכן האישי

תודה :)
לצפיה ב-'מישהי מוסרת/מוכרת בריכה באזור המרכז?'
מישהי מוסרת/מוכרת בריכה באזור המרכז?
21/11/2016 | 14:20
19
מתכננת ללדת בחדר לידה טבעית בתל השומר, אבל לא בטוחה אם אשתמש בבריכה או לא ומקווה לחסוך בהוצאה האם מישהי מוסרת או מוכרת את הבריכה שהם מאשרים לשימוש? אני בת"א וניידת.
תודה!
 
לצפיה ב-'היפנובירתינג'
היפנובירתינג
03/11/2016 | 19:40
141
מזמינה אתכן להצטרף לקבוצה שפתחתי בפייסבוק הנקראת ללדת עם היפנובירת'ינג. בית חם בו תוכלו לשאול שאלות, ולהתייעץ.
לצפיה ב-'הכנה ללידה בשיטת פאולה בחיפה'
הכנה ללידה בשיטת פאולה בחיפה
31/10/2016 | 15:32
54
הי בנות, אני מחפשת שותפה להכנה ללידה בשיטת פאולה בהנחיית דפנה וולף בחיפה. בגדול זאת שיטה להתעמלות השרירים הטבעתיים. המליצו לי באופן אישי על השיטה הזאת ועל המדריכה הזאת. התרגילים מומלצים גם להריונות שניים. זה 5 מפגשים של שעה ורבע במרכז הכרמל. בעבר היא עשתה את זה בקבוצה של 5 בנות אבל עכשיו אין ביקוש וגם כשזה יותר בנות קשה לתאם זמן. התרגול עם 2 בנות עולה 140 ש"ח לכל אחת לכל שיעור (כמובן, אם יהיו עוד בנות זה יוזיל). כאן יש יותר על השיטה ועל איך זה עוזר בלידה ולשיקום רצפת האגן אחרי הלידה, זה האתר של המדריכה: http://www.nopain.co.il/birth.html.
אפשר להתחיל לתרגל בשיטה זו החל משבוע 20. האם משהי תהיה מעוניינת להיצטרף?
לצפיה ב-'מישהי מעוניינת למכור את ״לידה פעילה״ ? '
מישהי מעוניינת למכור את ״לידה פעילה״ ?
30/10/2016 | 16:05
78
מעוניינת לקנות עותק יד 2 של ״לידה פעילה״ . מישהי מוכרת?
לצפיה ב-'בית חולים לבדיקה לאחר לידת בית'
בית חולים לבדיקה לאחר לידת בית
26/10/2016 | 22:40
1
135
שלום רב
מישהי מכירה בית חולים ידידותי שאליו ניתן להגיע לאחר לידת בית לצורך בדיקת ורישום יילוד זריזים וללא דרישות וטרטורים מיותרים?
תודה מראש!
לצפיה ב-'לניאדו היא האופציה הכי שפויה.'
לניאדו היא האופציה הכי שפויה.
27/10/2016 | 18:22
47
לצפיה ב-'שיטת קיי לעיבוד לידה בכפר סבא?'
שיטת קיי לעיבוד לידה בכפר סבא?
14/10/2016 | 20:50
4
109
היי לכן,
אני בהריון שלישי עכשיו אחרי 2 לידות טבעיות. בהריון הראשון עשיתי 3 מפגשים של שיטת קיי והתאמנתי המון ובאמת הרגשתי שמאוד עזר לי למרות צירים של 12 שעות, התמודדתי יפה.
בהריון השני התאמנתי הרבה פחות, ולמרות שעל פניו הלידה היתה הרבה יותר טובה - רק 4 שעות, בלי תפרים - היתה לי חוויה לא מאוד טובה, בעיקר בגלל הצוות, ולא הצלחתי ממש להתמודד עם הכאב כמו בראשונה - ממש סבלתי.
בא לי שהלידה השלישית תהיה הגראנד פינאלה ותכיל רק את הטוב משתי הלידות...
אז לסיכום - השאלה - האם מישהי מכירה מדריכה לשיטת קיי באזור כפר סבא, שגם עוזרת בעיבוד לידה וגם מתזכרת על השיטה ואיך להתמודד עם הכאב?
לצפיה ב-'שיטת קיי'
שיטת קיי
16/10/2016 | 13:48
2
69
הי לך
אני מדריכה בשיטת קיי ואני נמצאת בפתח תקווה
את מוזמנת ליצור קשר 052473256
 
בהצלחה ולידה טובה :)
 
 
לצפיה ב-'תודה! אצור קשר בהמשך'
תודה! אצור קשר בהמשך
17/10/2016 | 07:16
1
45
יש לי עוד קצת זמן... כרגע שבוע 17...
לצפיה ב-'בשמחה'
בשמחה
17/10/2016 | 15:55
14
לצפיה ב-'תמר, כמובן (אם היא עדיין בכפר סבא ועדיין מדריכה)'
תמר, כמובן (אם היא עדיין בכפר סבא ועדיין מדריכה)
28/10/2016 | 08:52
44
ליהי בכפר יונה
לצפיה ב-'לידה ראשונה היתה טבעית ללא אפידורל בדיוק כמו שרציתי'
לידה ראשונה היתה טבעית ללא אפידורל בדיוק כמו שרציתי
06/10/2016 | 21:47
13
281
ושלטתי בהכל גם במצב שכיבה בלידה והמיילדת שתחום התמחותה הוא לידות טבעיות זרמה איתי.
הריון שני - עובר במצב עכוז, ניסיתי דיקור ומוקסה כדי להפוך את העובר אך ללא הצלחה. הרופא שלי לא ממליץ על היפוך חיצוני כי זה מסוכן עבורי.
יש שיטות  טבעיות להיפוך?
אם העובר לא יתהפך אאלץ לעבור ניתוח קיסרי (כבר קבעו לי תור לעוד שבועיים)
אני בסוף שבוע 38
לצפיה ב-'מה לגבי לידת עכוז?'
מה לגבי לידת עכוז?
07/10/2016 | 10:45
2
139
היות וזו לידה שניה עבורך, אם העובר במנח מתאים זו גם אפשרות.
מותר לשאול למה היפוך חיצוני מסוכן עבורך?
לצפיה ב-'לא הציעו לי בבית החולים לידת עכוז אלא היפוך חיצוני או קיסרי'
לא הציעו לי בבית החולים לידת עכוז אלא היפוך חיצוני או קיסרי
09/10/2016 | 19:07
1
123
הרופא לא ממליץ על היפוך כי יש מעט מי שפיר וזה עלול לגרום לנזק לתינוק וההריון הזה הוא בסכיון - עברתי הפריות.
לצפיה ב-'תשאלי אם לידת עכוז אפשרית עבורך'
תשאלי אם לידת עכוז אפשרית עבורך
09/10/2016 | 22:06
109
אם מהתשובה את מבינה שזה בי"ח שאינו מאפשר לידות עכוז תבררי איפה קרוב אליך יש בי"ח שכן מאפשר ותבררי אצלם.
לצפיה ב-'מצטרפת לגמרי להמלצה על לידת עכוז'
מצטרפת לגמרי להמלצה על לידת עכוז
07/10/2016 | 11:40
1
164
אין סיבה להיכנס לניתוח בטן אם אפשר ללדת עוד לידה טבעית בריאה ומעצימה.
ליויתי כדולה לידת עכוז כזאת.
ומצטרפת גם לשאלה למה לא לקבוע תור לדוקטור קינטי המומחה בהיפוך ולנסות היפוך חיצוני?
לצפיה ב-'מיעוט מי שפיר והריון בסיכון אלו הסיבות שהרופא לא ממליץ לעבור'
מיעוט מי שפיר והריון בסיכון אלו הסיבות שהרופא לא ממליץ לעבור
09/10/2016 | 19:09
121
היפוך חיצוני
לצפיה ב-'טיפ שקראתי'
טיפ שקראתי
09/10/2016 | 17:09
143
שוכבים על צד אחד 10 דקות ואז מתהפכים לצד שני ל-10 וחוזר חלילה, כך 80 דקות סה"כ במשך שלושה ימים רצופים.
היום נודע לי שהעובר שלי התהפך, שבוע 36- שילבתי גם דיקור-פעם בשבוע ומוקסה פעם ביום למשך כמה ימים
 
שיהיה בהצלחה!
 
לצפיה ב-'אני בשבוע 36 בהריון שלישי'
אני בשבוע 36 בהריון שלישי
10/10/2016 | 13:11
6
163
גם יש לי עכוז אחרי 2 לידות אומנם עם אפידורל אבל בלי תפרים ויחסית קלות נראה לי. מפחיד אותי עניין הקיסרי. מישהי יודעת איפה אפשר ללדת עכוז אם ההיפוך לא יצליח? קבעו לי את ההיפוך במאיר ל 38+1 זה זמן סביר להיפוך? הכי קרוב שהיה להם
לצפיה ב-'אתמול הייתי בתהש וביררתי'
אתמול הייתי בתהש וביררתי
13/10/2016 | 08:20
5
170
אם תגיעי בלידה פעילה ופתיחה גדולה ותסרבי להתנתח, יילדו אותך עכוז, התינוק חייב להיות במצג עכוז ולא רגל.
גם בביקור חולים יילדו אותך.
גם באיכילוב הייתה לידת עכוז לא מזמן אבל שם הם מאד לא אוהבים את זה.
מה שחשוב הוא להגיע כמה שיותר מתקדמת.
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
13/10/2016 | 08:44
100
ביינתים אני מנסה את כל השיטות שקראתי באינטרנט להיפוך ומקווה שמשהו יעבד
לצפיה ב-'שאלה על תה"ש ויחסם לתינוקות גדולים'
שאלה על תה"ש ויחסם לתינוקות גדולים
16/10/2016 | 19:53
3
122
כשהייתי באיכילוב בסיור האחות הכריזה שמעל 4 קילו אין כניסה לחדר הלידה הטבעי.
זה ממש בעייתי כי שני הבנים שלי יצאו מעל 4 קילו (למעשה ילדתי בחדר הלידה הטבעי שלהם 4.240 קילו כי לא עלו עלי...היה מצוין). במצב כזה, עם תיעוד במחשב שלהם על הלידות הקודמות שלי (גם תינוקות גדולים וגם יצאו במנח עורפי) אני חוששת ללכת לשם.
 
בתה"ש לא היה כתוב כלום על משקל סף באתר האינטרנט וכששאלתי קיבלתי תשובה קצת מתחכמת. מה דעתך? אם גם הפעם אלד 4 ורבע קילו, האם נראה לך שיקבלו אותי ללידה טבעית?
ההריון תקין לגמרי, כולל בדיקת סכרת מורחבת.
לצפיה ב-'יחס לתינוקות גדולים'
יחס לתינוקות גדולים
18/10/2016 | 15:56
2
136
אני חושבת שחשוב לברר  (אפילו טלפונית) מה אומרים הפרוטוקולים מבחינת כניסה לחדר הטבעי.
כי סביר שכשתגיעי עם הערכת משקל (תנסי להשיג הערכה קמצנית)
ושישאלו אותך כמה שקלו שני התינוקות הקודמים שילדת הם יבינו שגם זה לא הולך להיות מיניאטורי.
אם הפרוטוקולים לא מדברים על משקל מקסימלי לכניסה לחדר הטבעי וכל הבדיקות שלך תקינות וברור לכולם שאת יודעת ללדת תינוקות גדולים בלידות טבעיות וטובות יתנו לך להכנס.
אבל תתכונני שבתה"ש הם קרציות עם בדיקות סוכר לאחר הלידה לתינוקות גדולים או קטנים, ירצו לדקור את התינוק כל 4 שעות וגם ישר אחרי הלידה (טיפ ממני: תתעקשי שלא יפרידו אותו ושתבוא אחות מהתינוקיה לעשות את הבדיקה עלייך). כמובן שאת יכולה לסרב!!!
הם גם לא יסכימו לשחרר אותו למלונית לפני שעבר 24 שעות של דקירות סוכר, וכמובן שגם פה את יכולה לסרב.
בהצלחה.
לצפיה ב-'יש! היא קטנטונת! 3.5 קילו בשבוע 38 '
יש! היא קטנטונת! 3.5 קילו בשבוע 38
21/10/2016 | 19:57
1
124
הלכתי בחשש להערכת משקל ויצא ממש טוב בסיבוב הזה ! כנראה שלפעמים צריך רק לשמור על אופטימיות (ככה ״הצליח לי״ עם האח הגדול שלה- הערכת משקל של 3.8 קילו הפכה ל-4.25 קילו ברגע האמת....)
לצפיה ב-' מעולה.'
מעולה.
25/10/2016 | 21:47
63
בכל מקרה אם היא תצא בסוף גדולה תכיני את עצמך
לזה שינדנדו לכן על בדיקות סוכר ואחוזונים.
לצפיה ב-' ושנה טובה לכל גולשי תפוז '
ושנה טובה לכל גולשי תפוז
29/09/2016 | 11:32
1
שנה טובה ומתוקה לכולם!
שתהיה לנו שנה של התחלות חדשות, שינויים, בריאות ואושר.
 
כתיבה וחתימה טובה
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'השראת לידה'
השראת לידה
25/09/2016 | 17:30
3
216
הי, אני בשבוע 33 ובשבוע 38 אני אמורה להתחיל בהשראת לידה בבית החולים בגלל סוכרת. אני מחפשת מטפלת אלטרנטיבית לעזרה בזירוז - יש לכן המלצות?
אזור ת"א
בעקרון אני שואפת ללידה פעילה, מקווה שנצליח
לצפיה ב-'שולחת לך שמות וטלפונים. כדאי לך להתחיל כבר עכשיו'
שולחת לך שמות וטלפונים. כדאי לך להתחיל כבר עכשיו
26/09/2016 | 15:56
2
124
דיקור:
דקלה-0525466868
מיה קימל- 054-4538804
אורית-052-3769313
רפלקסולוגיה
אירית לנדאו:052-3794033
יפעת:054-2689851
אורית הלפגוט: 0544467996
יהודית054-6445405
תמסרי להן דש מרוית
שיהיה בהצלחה
לצפיה ב-' תודה רבה!!'
תודה רבה!!
26/09/2016 | 18:51
1
69
ושנה טובה
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
30/09/2016 | 09:07
10
לצפיה ב-'פתרונות טבעיים - עצירות, צואה קשה, טחורים... '
פתרונות טבעיים - עצירות, צואה קשה, טחורים...
21/09/2016 | 11:58
8
182
כולם אומרים שזה טבעי וככה זה בהריון. אבל זה כבר ממש גורם לי סבל.
אמנם יש לי יציאה אחת ביום לפחות - אבל היא ממש קשה וכרוכה בהרבה מאמץ וזמן. השילוב של זה עם טחורים ממש ממש לא נעים.
אני מחפשת פתרונות טבעיים... וגם כמה שאלות:
1 - יש לי משחה טבעית לטחורים שעוזרת. אמרו לי לעשות קומפרסים עם מגנזיום (מלח אנגלי): מהלתי כמות של 15 גר' (חצי קופסא) בחצי ליטר, לפי מה שאמר הרוקח, וטבלתי בזה פד גזה. כמה זמן להשאיר את הפד על הטחורים? כמה פעמים ביום/בשבוע מותר לעשות את זה?
2 - אני בשבוע 27. התחלתי לאחרונה לשתות את המשקה שדסי פרסמה מתכון שלו - פטל, סרפד וכו'. התקשות הצואה מאוד התגברה בשבועיים האחרונים - האם יכול להיות קשר לשתיית המשקה? אני שותה ליטר של החליטה כל יום.
3 - אילו דרכים טבעיות אתן מכירות לריכוך של הצואה? מיץ שזיפים לא כ"כ עוזר, אני שותה 3 כוסות ביום. אני שותה המון מים ואוכלת פירות, אבל בינתיים המצב רק מחריף...
תודה למי שקראה עד כה ולא נגעלה
ותודה מראש לעונות!
לצפיה ב-'אני עברתי לפתרונות לא טבעיים'
אני עברתי לפתרונות לא טבעיים
23/09/2016 | 13:37
180
זאת אומרת מיני חוקן (מיקרולקס) שעשיתי כל יומיים ואחרי חמש דקות הכל יצא מעצמו ובקלות בלי להציק בטחורים. והתמדתי בחוויה הזאת חצי מההריון, כי זה היה ממש בלתי נסבל בהריון הראשון. יום לאחר הלידה בפעם הראשונה כשהרגשתי "מחשבות על קקי" עשיתי גם אחד כזה - וזהו, מאותו יום, או בעצם למחרת בבוקר המערכת שלי חזרה לתפקד רגיל. שום דבר אחר לא עזר, לא שמן זית ולא תערובת משלשלת של סיבים ופירות יבשים שאמא שלי מכינה, ולא מי שזיפים מיובשים מושרים (גועל) ולא ולא ולא... ודווקא הפתרון הפולשני הזה היה יעיל מאוד ושמר על הטחורים בשקט מירבי.
לצפיה ב-'נ.ב.'
נ.ב.
23/09/2016 | 14:32
4
141
אם עוד לא ניסית, אז יכולה לנסות לבלוע שתי כפות שמן זית על הבוקר על בטן ריקה, זה כן עזר בשלבים מוקדמים
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
01/10/2016 | 16:01
3
86
לא חשבתי על האפשרות של חוקן אבל יש מצב שאשקול את זה. חוקן של מים או שיש איזה חומר שצריך לקנות?
לצפיה ב-'זה לא חוקן מים'
זה לא חוקן מים
02/10/2016 | 07:47
2
117
קוראים לזה מיקרולקס MICROLAX  וזו שפורפרת פיצית כמו של טסטר למשחת שיניים או קרם עיניים עם פיה באורך 2 סנטימטר שיש בתוכה גליצרין. מכניסה את הפיה לחור המיועד, סוחטת השפורפרת פנימה, יושבת על האסלה עם עכוז סגור היטב חמש דקות והכל יוצא. קצת יותר יעיל מנר גליצרין כי זה כבר נוזלי ולא צריך לחכות עוד עשר דקות שיימס בפנים, ואת גם לא צריכה לדחוף אצבעות כי השפורפרת עם פיה נוחה בעיניי לפחות. יכולה לבקש מרשם לזה מהרופא משפחה או האחות בקהילה. אני לא קניתי אלא לקחתי מעבודה, לדעתי אפשר גם לקנות סתם אבל עם מרשם זה זול יותר.
אה, ולנגב טוסיק עם מגבונים של "פרוקטו מגבונים" במקום נייר גם עושה טוב.
לצפיה ב-'תודה על ההסבר המפורט וגילוי'
תודה על ההסבר המפורט וגילוי
03/10/2016 | 22:32
1
92
אני אבקש מרשם מהרופא/אחות בביקור הבא ואנסה.
בינתיים גיליתי שלהיות עם הברכיים על השטיח ולחבק את כדור הפיסיו ולנוע איזה 10 דקות - מרגיע ומרווח שם משהו ושולח אותי לשירותים... ואם בן הזוג שלי בבית ויש לו כוח הוא עושה לי בזמן הזה קצת עיסוי בגב התחתון וזה ממש עוזר. מפתיע, אבל ממש עוזר.
לצפיה ב-'מצוין שגילית תנוחה שעוזרת'
מצוין שגילית תנוחה שעוזרת
04/10/2016 | 07:16
77
בהריון הראשון היתה לי עצירות כזו, שיכלתי לטפס על עמודי חשמל וזה לא הביא לכלום. אז בהחלט עברתי את כל השיטות הטבעיות במשך כ4 חודשים עד שהתיאשתי לגמרי, גם תרגילי תנועה שמעודדים מעיים. יכולה לעודד אותך - העצירות לא חזרה לי בהריונות הבאים, לפחות לא ברמה הזו.
לצפיה ב-'יש אבקה של סיבים תזונתיים'
יש אבקה של סיבים תזונתיים
26/09/2016 | 15:19
1
87
מיקרו משהו... אריזה ירוקה. יש את זה בסופר פארם.
אפשר להוסיף את זה למרק/ לשייק/ למים.
לא ממש טבעי אבל יעיל
בהצלחה
לצפיה ב-'אחפש! תודה רבה!'
אחפש! תודה רבה!
01/10/2016 | 16:02
15
לצפיה ב-'בריכה ללידת בית'
בריכה ללידת בית
09/09/2016 | 20:49
4
124
הי,
אני מוכרת בריכה ללידת בית, הייתה בשימוש בלידת ביתי (רק בשלב הצירים, הלידה היתה מחוץ לבריכה) והיא נקייה ומוכנה ליולדת הבאה.
הקונה המאושרת תקבל גם משאבה חשמלית לניפוח והרים של קארמה טובה ללידה מעצימה ובריאהלצפיה ב-'כדאי להוסיף מאיזה איזור את בארץ למתענינות.'
כדאי להוסיף מאיזה איזור את בארץ למתענינות.
10/09/2016 | 08:30
28
לצפיה ב-'קרית אונו או חולון :)'
קרית אונו או חולון :)
10/09/2016 | 14:25
18
לצפיה ב-'מה המחיר?'
מה המחיר?
26/09/2016 | 08:33
1
19
לצפיה ב-'הי, כתבתי לך בהודעה פרטית '
הי, כתבתי לך בהודעה פרטית
26/09/2016 | 10:04
13
לצפיה ב-'לידת תאומים טבעית'
לידת תאומים טבעית
14/08/2016 | 16:24
8
348
הי בנות,
אולי זו שאלה יותר ל"תאומים ושלישיות", אבל יש לי הרגשה שהיא תתאים יותר לכאן.
לידה שלישית והפעם בתפריט תאומים זהים.
תקציר הפרקים הקודמים: שתי לידות וגינליות, אחרי תל"מ, טובות בסך הכל, במשקל ממוצע פלוס.
עכשיו אני בשבוע 33, מוביל ראש ושני רוחבי, כך שאי אפשר לדעת מה יהיה המנח של השני אחרי יציאת הראשון. מה גם שראש ראש בתאומים ממש לא בהכרח שווה לידה טבעית.
אני לא ששה להוסיף קיסרי לרזומה (אם כי כמובן שאם יהיה מצב חירום לא אהסס), בפרט שיש סיכוי טוב לפגים (כבר מלא זמן עם צירים ושאר ירקות שגורמים לי לחשוב שלא נשאר עוד הרבה זמן) שצריך לתזז בשבילם לפגייה, ובקיצור להתאושש מהר. אני יצור די חלוש ולוקח לי כמה ימים לחזור לעצמי גם אחרי לידה קצרה ווגינלית.
יש לי מחשבות על לקחת רופא פרטי שיודע טוב ליילד בשלל מנחים ומכיר טוב לידות תאומים ואת הסיכונים שיש בהן על מנת לצמצם את הסיכוי ללדת בקיסרי.
יש רק בעיה אחת- אני יולדת מאוד מאוד מהר, וזה עוד במשקל מעל הממוצע. מה יקרה אם אלד פצפונים שהם 2 קילו פלוס מינוס, אני מפחדת לחשוב...(יודעת שאתן דווקא חובבות לידות בית, אבל בכ"ז תאומים וזה, לא לוקחת סיכונים מיותרים).
לידות עם רופא פרטי הן עסק יקר מאוד, וכואב הלב להוציא סכומי עתק כאלה כשלא ברור אם הרופא יספיק להגיע ללידה. ממה שביררתי עם רופא אחד מהאזור (שנראה אחלה וגם גר קרוב ולכן יש סיכוי שיספיק ללידה) גם אם לא מספיק ללידה עצמה אם אני מתחילה אצלו מעקב, אפילו עכשיו לקראת סוף ההריון, אני עדיין צריכה לשלם כמה אלפי שקלים מקדמה. כמובן שאני יכולה לקרוא לו בשעת הלידה, ולא לשלם מקדמה, אבל אני מסתכנת בזה שהוא גם לא מחוייב לי ואם יהיו לו עיסוקים אחרים הוא לא יופיע (בעוד שכסף כן יוצר מחוייבות שכזו לצערי).
אז אני בעצם מתייעצת איתכן בתור בעלות ניסיון, האם אתן ממליצות רופא מיילד לסיטואציה בה אני נמצאת?
אם יש לכן עוד טיפים או רופאים מומלצים אשמח לשמוע....
אני מאזור עמק חפר, אספיק להגיע רק ללניאדו אז טיפים ומומלצים לאזור הזה יתקבלו בברכה. ובכלל אם יש לכן רעיונות טובים ללידה הקרבה שמדירה שינה מעיני אשמח מאוד לשמוע!

לצפיה ב-'לצערי ההמלצה שלי היא חד משמעית רופא פרטי'
לצערי ההמלצה שלי היא חד משמעית רופא פרטי
21/08/2016 | 18:25
1
280
וכזה שלא מפחד ממנח עכוז' וגר קרוב ללניאדו בקיצור אילן הלוי הוא האיש.
את יכולה לבדוק גם עם דוקטור עודה מלניאדו. אבל לא הייתי הולכת לשם בלי ליווי פרטי של רופא כי את אף פעם לא יכולה לדעת על מי תפלי וסהכ גם שם, רב הרופאים ילחצו מאד לניתוח. וכמובן לאפידורל.
אני מקווה שאם תלדי מספיק מהר לא יספיקו לתת לך אפידורל.
בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
26/08/2016 | 11:48
140
בינתיים הגעתי לאותן המסקנות...
שוב תודה!
לצפיה ב-'לידת תאומים'
לידת תאומים
28/08/2016 | 08:30
1
182
אני לא מכירה את הנהלים בלניאדו אבל שמעתי כמה סיפורי לידת תאומים. כשהמוביל הוא ראש פחות משנה מה המנח של השני.
בשע"צ למשל סיפור מכלי ראשון - אחרי שהמוביל (ראש) יוצא, הרופא מכניס יד ואז לא בדיוק הבנתי אם הוא מסובב את השני למצב ראש או שהוא שולף את השני מהרגליים אבל אחת משתי האופציות האלה ודאי. 
וזה בלי לשלם הון על רופא פרטי וזו גם חברה עם לידה עם לידות מאד מהירות כך שיש את אותה התלבטות אם הרופא יספיק להגיע.
לדעתי כדאי לך ללכת ללניאדו, לדבר איתם ולברר מה הנהלים אצלם במקרה של לידת תאומים כשהמוביל ראש. הייתי מנסה להפגש שם עם רופא ולשאול.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
29/08/2016 | 13:32
118
הייתי שם כמובן, נפגשתי עם מי שצריך, שאלתי את השאלות שצריך לשאול, אפילו "דגמתי" חלק מהרופאים שם (ביקרתי שם במיון מספר פעמים לאורך ההריון לצערי הרב). אם יש מקום שנותן צ'אנס טוב ליילד טבעי אחרי קיסרי ובלידת תאומים באזור השרון זה המקום (זה ביח ששוכן בלב קהילה חרדית. לידות טבעיות מאוד חשובות להם). ובכל זאת, לא כל הרופאים יודעים להתמודד עם כל מנח ועם כל סיטואציה, אז אני כן נוטה להחליט לכיוון רופא פרטי, על אף המחיר. יש עוד סיבוך רפואי שחל לאחרונה שמאוד מחזק את ההחלטה שלי (שגורם לכך שמאוד כדאי עד קריטי לי להימנע מניתוח קיסרי).
בקיצור, תודה על הפידבקים...אני מקווה שתהיה לי לידה טובה כמו שנשמע שהייתה לחברה שלך!
לצפיה ב-'אחרית דבר- שרדתי כדי לספר'
אחרית דבר- שרדתי כדי לספר
24/09/2016 | 17:39
3
214
חזרתי לספר למען הדורות הבאים (אם מישהי בכלל עוד תהיה כאן)...
בסוף אכן היתה לידה עם רופא פרטי (הומלץ בתחילת השרשור) והיה מעולה, אולי הטובה מבין שלושת הלידות שהיו עד כה, וזה די נחמד בהתחשב בזה שאלו תאומים. בקצת פחות משעה, בלי יותר מדי התערבויות, נולדו שני המתוקים, השני כצפוי לא התהפך ויצא במנח רגליים. אם מישהי מעוניינת בעוד פרטים מוזמנת לשלוח הודעה בפרטי.
לידות טובות כמו שאתן רוצות והרבה נחת לכולכן!
לצפיה ב-'בשעה טובה. איזה יופי'
בשעה טובה. איזה יופי
01/10/2016 | 19:13
2
105
שמחה מאד לשמוע שהצלחת ללדת כרצונך.
האם כתבת סיפור לידה?
אני סקרנית לשמוע אם הלידה הסתיימה בלניאדו או בגהרה,
האם היה אפידורל, ועל מנח הרגליים (זה לא מובן מאליו ללדת
וגינלית בכזה מנח). אני שמחה שחסכת מעצמך את הניתוח. ומאחלת לך גידול נעים
שפע חלב ושנה טובה.
לצפיה ב-'לא כתבתי סיפור לידה'
לא כתבתי סיפור לידה
28/10/2016 | 15:03
1
125
האמת אני קצת ביישנית, אני בכיף חולקת אם מישהו שואל או אם נראה לי שזו אינפורמציה שתועיל לעוד אנשים, אבל אם לא אני מעדיפה להימנע.
הלידה בוצעה בלניאדו. בכוונה התפננו מיד כשראינו שזה הכיוון כי הלידה התקדמה מהר מאוד, בדיוק כמו שתארתי לעצמי.
לא הספקתי אפידורל כמובן ולמען האמת כמו בשאר הלידות שלי פשוט לא היה צורך, זה לא כל כך כואב לי עד שהתינוקות כבר ממש יוצאים ואז אין טעם במשככי כאבים.
אין לי כל כך מה להוסיף בקטע של המנח רגליים, פשוט כי לי אין מושג מה הוא בדיוק עשה שם. בדיוק בגלל הסיכוי שזה יקרה לקחתי אותו מלכתחילה וטוב שכך. אני מניחה שעם מנח עכוז חלק גדול מהרופאים בלניאדו היו מתמודדים ללא ניתוח אבל עם רגליים לא יודעת...
בכל מקרה תודה רבה על הטיפים. אם מתגלגלת לפה מישהי בסיטואציה דומה מוזמנת לפנות אליי במסרים. בהצלחה בנות!
לצפיה ב-'שמחה בשבילך כי כמעט אף רופא לא מיילד כזה מצג'
שמחה בשבילך כי כמעט אף רופא לא מיילד כזה מצג
28/10/2016 | 19:36
95
וכמובן שאני מכבדת את פרטיותך.
גידול נעים.
לצפיה ב-'לידה טבעית - מה חדש?'
לידה טבעית - מה חדש?
08/08/2016 | 08:46
5
377
היי,
שבוע 25, לקראת לידה שינה (טפו טפו טפו).
הלידה הראשונה הייתה לידה טבעית בחדר לידה טבעי פרטי בליס.
יש לקחים ואחד מהם שצריכה דולה בלידה.
מתכוננת להירשם לקורס היפנובירת'ינג.
מתלבטת האם כדאי ללדת שוב בליס - כי מאוד רוצה את המלונית היא לדעתי מאפשרת נחיתה רכה מאוד. זה גם בי"ח הכי קרוב אלי.
 
אני לא יודעת מה הנהלים עכשיו לגבי חדר לידה טבעית, ובכל מקרה לא בטוחה שכלכלית אקח גם דולה, גם חדר לידה טבעית בתשלום אם עוד קיים כזה דבר, וגם מלונית.
 
אז חושבת על לידה טבעית בחדר לידה רגיל עם דולה, באיכילוב. בשיטת היפנובירת'ינג אם אגלה שזה מתאים לי, מה שאומר אולי בריכה (?).
 
אשמח לשמוע חוות דעת וממתי כדאי לחפש דולה (ואשמח להמלצות על דולה).
 
בעיקר חשוב לי - שהצוות הרפואי לא יתערב סתם ולא ינסה לזרז לי את הלידה כי במהלך לידה אני אקשיב לו ולא רוצה שיפחידו אותי ממקומות לא באמת נחוצים.
 
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
09/08/2016 | 16:26
223
אז ראשית מזל טוב :) בליס כרגע יש שני חדרי לידה טבעיים בפועל רק אחד עובד והוא על בסיס מקום פנוי והוא ללא עלות. מה שכן אם את רוצה להכנס אליו את צריכה להגיע לסיור מקדים ולמלא טופס לחדר לידה טבעי. כמובן שגם בחדר לידה רגיל אפשר בהחלט ללדת בלידה טבעית וטובה :) אני מדריכה בשיטת קיי שיש בה הרבה דמיון להיפנוברת'ינג והקורס בה הוא פרטני ומותאם אישית לכל אישה והרצונות שלה מהלידה. מזמינה אותך לקרוא על השיטה ולראות אם היא מדברת אלייך
 
מאחלת לך לידה טובה בדיוק כמו שאת רוצה
לצפיה ב-'בחדר רגיל לא תוכלי ללדת בבריכה'
בחדר רגיל לא תוכלי ללדת בבריכה
15/08/2016 | 09:45
197
למעשה אני די בטוחה שגם בטבעי לא מאפשרים לידת מים עדיין (אלא רק לשהות שם עד ללידה עצמה). שווה ללכת לסיור ולהבין מה הקריטריונים של החדר הטבעי.
 
לצפיה ב-'החדר בליס הוא על בסיס מקום פנוי ובחינם'
החדר בליס הוא על בסיס מקום פנוי ובחינם
21/08/2016 | 18:19
1
195
גם בתל השומר. בליס אין לידות מים ובתל השומר יש.
ממליצה להירשם לשניהם וכשיגיע הזמן להחליט ( כשאני מלווה יולדות אנחנו מתקשרות לפני שיוצאים מהבית ומבררות מה פנוי) דולה תומכת היפנו' זה רעיון נהדר (אבל אני ממש לא אוביקטיבית כי אני מדריכת היפנו ודולת היפנו בעצמי)
האם עשית קורס היפנו?
אני שמחה להמליץ על קולגה מופלאה פאולה אגי היא תומכת היפנו וגרה בתל אביב
לידה טובה ורגועה.
לצפיה ב-'מה את יודעת לספר על חדר הלידה הטבעית בתהש?'
מה את יודעת לספר על חדר הלידה הטבעית בתהש?
26/09/2016 | 08:41
108
והאם את יודעת מה המצב במאיר?
אני מתלבטת בין שניהם, למרות שיש לי עוד קצת זמן
לצפיה ב-'זו תהיה גסות רוח לומר שבהתחשב במשפט האחרון שלך'
זו תהיה גסות רוח לומר שבהתחשב במשפט האחרון שלך
29/08/2016 | 22:54
234
המקום היחיד בו תוכלי לקבל זאת ב וודאות זה הבית?
זה עדיין פורום לידות בית, נכון?
זו גם הנחיתה הכי רכה שיש.
ליס מאוד השתפר בשנים האחרונות, כך שמעתי. ובתל השומר בוטלה ההפרדה המזעזעת שהייתה נהוגה שם. העולם מתקדם אבל עדיין קיימת אלימות כלפי יולדות (ראיתי במו עיני בלידה שליוויתי השנה. אני לא דולה, ליוויתי חברה והזדעזעתי. זו היתה חוויה איומה)
עדיין מתנהגים אלייך כאל רכוש בית חולים
אני יודעת שזה לא מה ששאלת - אבל אין כמו בבית. מנסיון גם וגם.
 
לצפיה ב-'נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016'
נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016
03/08/2016 | 14:16
4
המשחקים האולימפיים של קיץ 2016 עוד רגע כאן, ואנחנו מזמינים אתכם לפורום אולימפיאדה ריו 2016 כדי להתעדכן ולדבר על כל מה שחם!
 
 היכנסו כבר עכשיו:
לצפיה ב-'נפתח פורום פוקימון GO'
נפתח פורום פוקימון GO
26/07/2016 | 12:00
6
 אם גם אתם נפלתם לטירוף החדש שמשגע את העולם, הפורום הזה נועד בדיוק בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום פוקימון GO בתפוז, שם מחכים לכם פוקימונים נדירים ביותר:
לצפיה ב-'שלום לכל הנוכחות!תוכן שלילי בגוף ההודעה'
שלום לכל הנוכחות!תוכן שלילי בגוף ההודעה
21/07/2016 | 17:11
8
425
קוראת פה כבר תקופה, ומנסה לאסוף את עצמי ולחשוב מה יש לי להגיד ולשאול (חפירה, למי שיש סבלנות)
אתחיל מההסטוריה -
לפני שש שנים הריון רצוי ולא קל פיזית ונפשית עם בתי הבכורה רוני.  הקאות מההתחלה ועד הסוף, סכרת הריונית, דכאון בהריון, פריצת דיסק בהריון וחופשת מחלה של 4 חודשים. 39+0 יומיים צירים בבית, ירידת מים, בית חולים - פתיחה 3-4 ולידה נטולת תחושה עם אפידורל ופיטוצין, התאוששות קלה, הנקה מלאה.
חודש אחרי סיום הנקה - הריון שני , ההריון של אושרי (רוני בת שנה בעת ההפריה) - עוד יותר קשה פיזית, 39+4 ,4 ימים של צירים, מגיעה לביקורת שגרתית אצל הגינקולוגית רק כי לא בא לי ללכת לבית חולים לראות מה הפתיחה ומתברר שהבן שלנו מת בבטן. ויש לי פתיחה שלוש. נוסעים בדמעות ללדת, אותו בית חולים, אותו חדר לידה, אותו הליך פיזי בדיוק רק קצר בשעה, ושוב התאוששות פיזית קלה פרט לנהרות חלב וחור בלב שלא נסגר. בלידה עצמה נראה קשר מהודק אמיתי בחלב הטבור, וזו כנראה סיבת המוות הפתאומי, לא חפרנו מעבר.
מהלידה הזו עברו 4.5 שנים בהן לא הייתי בהריון, אבל כן הייתי בטיפול נפשי ובשיקום זוגיות ובכלל כל מה שהתרסק באותה תקופה, מההריון של רוני והדכאון שלו ואילך.
ועכשיו אני שבוע 27, הריון עם בן, ומעבר לכך שחשוב לי לצאת עם ידיים מלאות וזה לא ממש מובן מאליו - חשוב לי לעבור את ההריון הזה כחוויה מתקנת. בקטע של התמודדות עם בחילות, ופיזור עומסים, והמנעות מדכאון, והתחברות לעובר וכל הדברים הקטנים הללו שהופכים הריון למשהו חיובי. מה אגיד לכן - למרות רשימת מיחושים מרשימה מאוד אני בסה"כ מצליחה באמת ליהנות ולהתחבר להריון הזה הרבה יותר מהקודמים.
ואז מגיע עניין הלידה. ומה שאני פוחדת ממנו זה חרדה אטומית שאני אהיה בה מהציר הראשון עד לבכי הראשון. צלילה לתוך הטראומה של הלידה השקטה, עם בור שחור שנפער ואני נופלת לתוכו וכל קשר ביני לבין המציאות מקרי בהחלט. וזה לא מקום שאני רוצה להיות בו, ביליתי שם מספיק. ולמה אני חושבת שזה מה שיקרה? כי החרדה קיימת לה כל שניה גם עכשיו, והרגעים שהיא התפרצה ללא שליטה היו בצירים שהיו לי אחרי מי שפיר בהריון הזה, ובלידה של החברה ההכי טובה לפני חודש.
ואחרי כל החפירות, מגיע כך נדמה לי גוף השאלה - קודם כל כדי שהלידה תהיה שונה - אז היא צריכה להיות שונה. אז הפעם לידה פעילה ללא אפידורל, עושה עם עצמי תרגילי נשימה (מכירה היטב מהבחילות) וכדור פיזיו, והכנה מנטלית בדמיון מודרך שלי עם עצמי. אז לשלב של הלידה עצמה שבה כל כך כואב שאת כבר לא יכולה לפחד אני די מוכנה. אבל מה עושים עם השלב הלטנטי הנצחי הזה? איזו הכנה אני יכולה לעשות, נפשית ומנטלית בעיקר, שתעזור לי לצלוח יומיים שלושה של צירים לא מאוד מעיקים אבל כאלה שברור מה יקרה בסופם ולא להשתגע? החלק הפיזי קליל עד כדי גיחוך - בלידה של רוני כל מה שרציתי זה לדעת עד כמה המחזורים שלי היו קשים כל החיים. מה אגיד לכן, אחרי יומיים של צירים בבית, ירידת מים ואחרי זה פשוט ציר אחד מתמשך לאורך 5 שעות עד פתיחה 4.5 ואפידורל - זה לא היה כמו המחזור ההכי גרוע שלי, אפילו לא קרוב. אז כל טלטולי האגן המומלצים וההליכות, ותנוחות החתול והכריעה להקלה - עושה את זה באופן טבעי מגיל אחת עשרה ולא ממש דואגת יותר. זאת בעצם הסיבה שלקחתי אפידורל - סוף סוף יש טיפול!!!!!!! ממש לא בגלל שלא יכולתי לסחוב יותר, אלא כי לא ראיתי את המטרה מאחורי הכאבים, ורק את הדרך להיפטר מהם. והאמת כל כך התרגשתי לפגוש את התינוקת שלי, שלא הייתי מסוגלת להכיל שום רגש או תחושה נוספת.
אבל מה עם החלק הרגשי שיהיה פנוי לחרדה מאחר והחלק הפיזי בשלבים הראשונים אינו דומיננטי? איך אני מכינה את עצמי ואת בן הזוג שילווה אותי?(כמובן היה חלק משמעותי מכל לידה עד עכשיו).
מי באמת מסוגל לתמוך בי נפשית במשך יומיים שלושה ברציפות כדי שלא אכנס לסרטים? יש דרך שבה אני אוכל לעשות את זה? בעיקר חושבת על אמצעים שבהם אתמקד בקידום הלידה הזאת כדי להעביר את הזמן המדובר. לא יודעת. די הולכת לאיבוד בשלב הלטנטי.
כל תגובה תתקבל בברכה.

לצפיה ב-' '
21/07/2016 | 22:34
1
187
 היי,
קודם כל מציעה לשנות את הכותרת, כי בגללה כמעט ולא נכנסתי לקרוא... זה לא תוכן שלילי, הוא תוכן לא פשוט ואפילו קשה, אבל חיובי. את מחפשת עצה כיצד לבוא מוכנה ללידה טובה ומעצימה אחרי חוויות חיים ולידה לא פשוטות.
 
אני לא בטוחה כל כך איך לענות לך, אבל אנסה. מקווה שאצליח להתנסח.
נשמע שעברת כמה שנים מאוד מאוד קשות, ואני מקווה שסיימת את מנת הסבל, ועכשיו יתחילו שנים טובות.
אני אפילו לא יכולה לנסות ולדמיין איזה חוויה כואבת ומצלקת היא לידה שקטה. שלא לדבר על שבוע כל כך מתקדם.
כתבת שהיית בטיפול. לא הבנתי אם את עדיין. אולי שווה לקבל קצת תמיכה מהכיוון הזה. נראה לי שהדבר הכי חשוב זה לשחרר את הכאב שעוד נשאר, שחוזר עם הצירים, של הלידה הקשה שעברת והתוצאה שלה, כי זה שב ומציף אותך, וחבל מאוד שיחזור ברגע האמת בצירים, ונראה לי חשוב שתעשי כל מה שאת יכולה כדי לא להביא איתך את המשא הכבד הזה ללידה. קל להגיד כמובן, ואני באמת לא יודעת איך, וברור לי שבמציאות המחשבות באופן טבעי ישובו לשם.
אני אכתוב לך מחשבות מהמקום שאני נמצאת בו. בדיוק הגיע אליי הספר שהזמנתי של ההיפנובירת'ינג. להרבה מאוד מהדברים שכתובים שם בכלל בכלל לא התחברתי. אבל החלק שהכי התחברתי אליו, וסימנתי כי אני רוצה לחזור אליו, הוא ההשפעה השלילית של פחד על הלידה. אני ממש מאמינה בזה. כשאני חוזרת ללידה שלי, שלוותה מתחילתה במחשבות על קרובת משפחה שקרה לה זמן קצר קודם לכן גם אסון בלידה (ילד חי, אבל עם נזקים קשים), כבר באתי מראש עם פחד, שהלך וגבר ככל שהלחיצו אותי בגלל ירידות הדופק, בגלל שאמרו לי שאם לא אשכב אקרע, שלא אלחץ, ואז שכן אלחץ, ואז שאני לא לוחצת אפקטיבי. כל זה גרם לגוף שלי, שעד אז התמודד נפלא, להתכווץ ולכאוב, והקשה על ההתקדמות של הלידה. ומה שסימנתי לעצמי להריון הנוכחי כמטרה, זה לבוא ללידה נקייה מפחדים, לשחרר את הלידה הקודמת, לשחרר סיפורי לידה קשים שקראתי ברשת (שלך למשל, תסלחי לי...), לא לפחד מדברים שאומרים לי או דברים שיכולים לקרות...
לגבי הקושי של האורך של השלב הלטנטי, אם אני מבינה נכון, את אומרת שלא הכאב מטריד אותך, אלא ההתמודדות הנפשית בשלב זה. אני מקווה שהפעם הלידה שלך תהיה מהירה יותר, עם שלב לטנטי יותר קצר. תזכרי שכל לידה היא אחרת, וזה שהיו פעמיים ארוכות לא מחייב שום דבר לגבי הפעם השלישית. תנסי אולי להמשיך בשגרת היום שלך כל עוד את יכולה... אולי שווה לך גם לשקול ליווי של מישהי מקצועית, שתוכל לתמוך בך בעיקר מהפן הנפשי. אם את אומרת שעם הכאבים הצלחת להתמודד, זה נפלא. תזכרי את זה, תזכרי שאת יכולה להתמודד עם הכאב, תנסי להשאר רגוע ולתת להורמונים הטובים לעשות את שלהם (שוב, קל להגיד וקשה לעשות... אני פשוט משתפת במחשבות שלי לגבי עצמי). תאמיני בגוף שלך ובנפש שלך, הם הרבה יותר חזקים ממה שאת משערת. מה שהם כותבים בהיפנו, זה שאם הגוף רפוי (וגם הנפש שקטה) הוא פחות כואב, ועושה את העבודה שלו יותר בזריזות. נשמע לי אינטואיטיבית נכון, ברמה מסויימת...
 
אולי שווה לך לבדוק לגבי קורס היפנובירתינג, ופגישות של עיבוד לידה ושחרור פחדים. אני אישית החלטתי שלא לעשות זאת, פשוט כי פחות התחברתי לשיטות שלהם להרפייה (הרבה ויזואליזציה, ליטופים של בן הזוג, דיקלומים ודיסקים), פתאום אני מבינה שבפעם שעברה הייתי רוב הזמן (עד שהגעתי לחדר הלידה - שם איבדתי את זה) די רפויה וממוקדת, התרכזתי בנשימות ו"נכנסתי פנימה" באופן טבעי, ובאמת לא ממש כאב לי, ואכן הלידה התקדמה מהר. אבל מה שבאמת דיבר אליי בשיטה הזו, ושזו הסיבה שאני חושבת ששווה לך לבדוק, זה העניין הזה של השחרור מהפחדים וההשפעות שלהם על הלידה. מציעה לך לקרוא על זה.
מציעה לך גם לקרוא על השיטה של "ללדת מבפנים" birthing from within, שמדברת על זה שהלידה יכולה להתפתח בהרבה דרכים, ומה שחשוב זה לקבל החלטות מתוך רוגע ומודעות, בלי שיפוטיות והאשמה עצמית אם הדברים לא בדיוק זורמים כמתוכנן. לדעתי זה יכול לתת לך גם קצת חומר למחשבה.
זהו. מצטערת אם לא ממש עזרתי.
 
אני מאחלת לך שתהיה לך לידה טובה ורגועה, כמו שאת מאחלת לעצמך, שהתינוק יביא לכם הרבה אור ושמחה למשפחה. ואמן תגיעי לפה עוד 13 שבועות, ותשתפי בסיפור לידה מהמם, בדיוק כמו שאת מאחלת לעצמך ומדמיינת אותו...
 
שבת שלום!
 
 
 
לצפיה ב-'קודם כל תודה רבה על התגובה :)'
קודם כל תודה רבה על התגובה :)
22/07/2016 | 01:07
124
אכן לא הקדשתי יותר מדי מחשבה לכותרת, פרט לכך שלא כל אחת כדאי לה להכנס ולקרוא את זה.
יתכן שבאמת שיטות הרפיה זה מה שצריך, כי סה"כ אני לא פוחדת מהלידה, אני פוחדת מכך שאכנס לחרדה ולא אהיה פנויה רגשית בכלל לקלוט שאני בלידה תקינה ולעבור את כל ההליך הרגשי שאמור לקרות עם זה. ואז כמובן יש את אפקט הפחד שמדכא ומעכב את הלידה, אם כי די סומכת על הגוף שלי שיידע ללדת בכל זאת. אבל רוצה את הנפש מעורבת בתהליך מעצים וחווייתי שלא כל כך עניין אותי עד שלא נחשפתי לכל התחום של לידה פעילה ולא ידעתי להרגיש בלידות הקודמות. ועכשיו הרעיון של לידה פעילה זה לא רק כדי לברוח ממחשבות, זה כי התהליך עצמו באמת מעניין ומושך בעיניי.
אני בטיפול פסיכולוגי כבר שנתיים, אבל לא משהו שמתאים ספציפית לעיבוד לידה. הולך להסתיים לאחר ההריון, אני מניחה. לעיבוד לידה נדרש משהו אחר, ואני לא יודעת להגדיר מה.
 
לצפיה ב-'תיקון כותרת - עצות להתכוננות ללידה פעילה לאחר לידה שקטה?'
תיקון כותרת - עצות להתכוננות ללידה פעילה לאחר לידה שקטה?
22/07/2016 | 00:49
52
לצפיה ב-'שמחה שהוטפת תיקון לכותרת :)'
שמחה שהוטפת תיקון לכותרת :)
22/07/2016 | 08:47
1
132
ראשית שולחת לך חיבוק גדול ומאחלת לך לידה טובה ומעצימה...
נראה שאת עושה הרבה למען הלידה וזה מצויין..
אני מציעה לך לקרוא על שיטת קיי שיכולה לתת לך מענה מנטלי לפחדים שלך גם בשלבים הראשונים
 
לפני מספר חודשים הגיעה אליי אישה שההריון הראשון הסתיים בלידה שקטה, אחריו היו שני הריונות ולידות טובים ואחרכך הריון שהסתיים בשבוע 12 בגלל שלא נמצא דופק והיא הגיעה עם חרדות ופחד עצומים וחוסר אמונה בגוף.. עברנו תהליך מדהים בשיטת קיי והיא ילדה בלידת מים מופלאה בחדר הלידה הטבעי בתל השומר כך שאני רוצה שתאמיני שהכל אפשרי..
 
המון הצלחה!
 
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
22/07/2016 | 11:31
111
קוראת על שיטת קיי ומוצאת שיש עם מה לעבוד שם, וזה טכניקות שאני יכולה להבין ולהתחבר
שכחתי לצין בהודעה המקורית שאני אחות שעובדת בבית החולים שילדתי בו, אז סביבה רפואית זה לא משהו שאני צריכה להתמודד איתו במיוחד, זה די נוח לי.
לצפיה ב-'לדעתי היפנובירתינג יכול לתת לך כלים'
לדעתי היפנובירתינג יכול לתת לך כלים
27/07/2016 | 18:09
2
99
פיזיים, תוכלי להכיר ולתרגל הרפיות שיאפשרו לך להרפות ולעבור את שלבי הלידה בצורה נוחה יחסית וגם כלים נפשיים, תוכלי לימצוא משפטים שיתאימו לך ויחזקו אותך, לדעתי קורס היפנו יתן גם לך וגם לבן הזוג כלים מאד משמעותיים לצלוח את השלב הלטנטי ואת השלב הפעיל במינימום אי נוחות. בנוסף אם את מרגישה צורך בעיבוד הלידות הקודמות אני ממליצה מכל הלב על קונסטלציה משפחתית.
מאחלת לך הריון קל ומשעמם וכמובן תינוק בריא ומתוק 
 
לצפיה ב-' שאלות לגבי היפנובירתינג...'
שאלות לגבי היפנובירתינג...
30/07/2016 | 17:11
1
100
היי, סליחה מנצלת את השירשור, אבל יש לי קצת שאלות לגבי היפנובירתינג...
קראתי את הספר, האזנתי לדיסק שהגיע איתו. לא ממה התחברתי לחלק גדול מהדברים, מה גם שהספר לא ממש נותן כלים פרקטיים, אלא מידע כללי, ומרגיש כמו פרומו אחד ארוך לקורס במקום לספק מידע באופן עצמאי.
 
אחד הדברים שהכי דיברו אליי זה לגבי ההשפעה של פחד על הלידה ושחרור מפחדים. 
מה שאני כן לקחת מהספר זה העניין של נשימות, שזה מה שהכי עזר לי להתמקד ולהתמודד בלידה הקודמת. אז עשיתי פשוט נשימות עמוקות מהאף והוצאתי לאט מהפה עם "ססססס...." או "ששש...." ואח"כ גם "פפפפ...." ובסוף גם קולות נמוכים ואנחות.
בספר של ההיפנו אם הבנתי נכון מדברים על שלושה סוגי נשימות בכולן הנשיפה היא מהאף. לא מצליחה לנשוף מהאף במשך יותר מ-3-4 שניות, ובטח לא מצליחה להיות רפויה ככה.. איך עושים זאת נכון? מה אני מפספסת? יש איזשהם טיפים?
לצפיה ב-'הרעיון הוא שנשימות ההיפנו הן מאד איטיות'
הרעיון הוא שנשימות ההיפנו הן מאד איטיות
01/08/2016 | 17:22
111
הן מהחלק האחורי של הגרון. כמו נשימות אוג'אי של היוגה, לא נשימות רגילות מהאף
וככל שמתרגלים יותר זה נהיה יותר טבעי ופשוט ואפשר גם מתוך הרפיה.
היתרון בנשימות האלה שהן מעבירות המון חמצן לשליה  ומאפשרות לתינוק להרגיש בנוח,הן עוזרות לאנדרופינים להשתחרר ומהוות נקודת פוקוס. אם חשובות לך הנשימות אולי שווה לקבוע פגישה עם מדריכת היפנובירתינג שתלמד אותך אותן.
לצפיה ב-'נפתח פורום שמאות מקרקעין'
נפתח פורום שמאות מקרקעין
21/07/2016 | 09:58
1
 האם אתם לקראת רכישה או מכירה של נכס? נמצאים בהליך לקיחת משכנתא וזקוקים לסיוע או הכוונה בהתנהלות עם שמאי הבנק?
 
בפורום שמאות מקרקעין בתפוז תקבלו תשובות לכל השאלות:

מנהל/ת הפורום

אודות:
ד"ר הלוי אילן, מומחה ברפואת נשים ומיילדות. בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב. סיים התמחותו בבית חולים ליס. בעל נסיון כרופא מיילד של 20 שנה בחדר
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

--

בעלי מקצוע

ד
ד"ר אילן הלוי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ