לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום לידה פעילה וביתית

ברוכים הבאים לפורום לידה פעילה וביתית
בפורום נספק תמיכה ומידע לכל אישה שרוצה ללדת בבית או ללדת לידה פעילה וטבעית בבי"ח.
לידה פעילה, היא לידה שבה היולדת מחוברת לתהליך הלידה, קשובה לצורכי הגוף שלה ופועלת על פיהם. זו לידה טבעית, ללא משככי כאבים ועם מינימום הפרעות והתערבויות לא הכרחיות.
אישה המעוניינות ללדת בבית או בבית החולים בלידה כזאת, תמצא כאן נשים רבות שעשו זאת ותוכל ללמוד מהן ולהתייעץ איתן בכל נושא שעולה על רוחה בתחום. ישנם בפורום מאמרים (כולל מאגר סיפורי לידה מכל הסוגים), קישורים מעניינים, מענה לשאלות נפוצות, גלריות ועוד. דאגו להציץ בהם וללמוד מהם.
אנא הקפידו לשמור על שפה נאותה ומכבדת ולהמנע מפגיעה במשתתפי פורום אחרים.
הפירסום בפורום אסור, למעט מקרים מיוחדים; ניתן לקרוא על מקרים אלו כאן.
לידה מעצימה וטובה לכולנו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לידה פעילה וביתית

ברוכים הבאים לפורום לידה פעילה וביתית
בפורום נספק תמיכה ומידע לכל אישה שרוצה ללדת בבית או ללדת לידה פעילה וטבעית בבי"ח.
לידה פעילה, היא לידה שבה היולדת מחוברת לתהליך הלידה, קשובה לצורכי הגוף שלה ופועלת על פיהם. זו לידה טבעית, ללא משככי כאבים ועם מינימום הפרעות והתערבויות לא הכרחיות.
אישה המעוניינות ללדת בבית או בבית החולים בלידה כזאת, תמצא כאן נשים רבות שעשו זאת ותוכל ללמוד מהן ולהתייעץ איתן בכל נושא שעולה על רוחה בתחום. ישנם בפורום מאמרים (כולל מאגר סיפורי לידה מכל הסוגים), קישורים מעניינים, מענה לשאלות נפוצות, גלריות ועוד. דאגו להציץ בהם וללמוד מהם.
אנא הקפידו לשמור על שפה נאותה ומכבדת ולהמנע מפגיעה במשתתפי פורום אחרים.
הפירסום בפורום אסור, למעט מקרים מיוחדים; ניתן לקרוא על מקרים אלו כאן.
לידה מעצימה וטובה לכולנו
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע.

נהלי פירסום בפורום
הפרסום בפורום הוא אסור.

אנו מעודדות את נשות המקצוע שמעוניינות בחשיפה פרסומית להצטרף ל"תפוז עסקים", שזו באמת אפשרות פשוטה וזולה לקידום עסק קטן. תוכלו למצוא מידע נוסף אודות "תפוז עסקים"בקישור.

עדיין ניתן לפרסם הודעות שאינן מסחריות במסגרת לוח המודעות. לוח המודעות יכול להיפתח ע"י כל גולשת שחפצה בכך, עד פעם ביום; אך אנו מבקשות להמעיט כמה שאפשר, ואם יש לוח מודעות פתוח מלפני יום-יומיים, לצרף את ההודעה לשרשור ההוא ולהקפיץ אותו. כמו כן, אנו מאפשרות לדולות מתלמדות לפרסם את עצמן בלוח המודעות, כל עוד הן מלוות בחינם או בתשלום סמלי--עליהן לציין זאת בהודעת הפרסום, אחרת היא תימחק.

למקרים חריגים אחרים, ניתן לפנות למנהלות ע"י לחיצה על "מסר למנהלים" בראש העמוד מתחת לכותרת הפורום, לקבלת אישור לפרסום.
המשך >>

לצפיה ב-'דולה בסטאז' בצפון'
דולה בסטאז' בצפון
28/02/2017 | 21:01
2
27
היי :),
אשמח להעניק ליווי תומך, מסור ואוהב בהריון ובלידה, במחיר סמלי במסגרת לימודי הדולה שלי.
מלווה בכל בתי החולים בחיפה, נהריה, צפת ועפולה.
ליצירת קשר, אדווה- 0549997183
לצפיה ב-' בהצלחה'
בהצלחה
15/03/2017 | 11:48
1
5
לצפיה ב-'תודה רבה! :)'
תודה רבה! :)
15/03/2017 | 15:16
1
לצפיה ב-'שלחתי בטעות 3 פעמים. אופס'
שלחתי בטעות 3 פעמים. אופס
18/02/2017 | 21:19
17

לצפיה ב-'המלצות לבי"ח ללידה טבעית'
המלצות לבי"ח ללידה טבעית
18/02/2017 | 21:17
21
שלום לכולן, יצא ארוך אז סליחה
אני בסוף הריון שלישי, עוד 3 שבועות. חשבתי להתייעץ פה לגבי בי"ח שיזרום כמה שיותר עם לידה טבעית.
את בכורתי ילדתי בלי התערבויות (בסוף שבוע 42). 7 שעות בבי"ח, בלי תפרים ובלי כלום. עם אמא ובעל שעבדו קשה איתי (ועמידה בפרץ בפני איום במוניטור פנימי).
את בני ילדתי בלידת חלום מדהימה, את הרוב הגדול העברתי בבית ו45 דק' מההגעה הוא היה בחוץ. הייתי עדין בבגדים שלי. אמי והדולה לא הספיקו להגיע..
ועכשיו מתבשל לו עוד בן..
ילדתי בהדסה עין כרם בחדר לידה רגיל, מה שלא הפריע לי יותר מדי, אבל עברנו דירה ואנחנו באיזור פתח תקווה, אז אני לא ממש יודעת איפה יפריעו לי כמה שפחות.
אז אם יש למישהי חוויות והמלצות מאוד אשמח
(כמובן שמדובר גם על ביות מלא וכל זה).
תודה למי ששרדה עד פה..
עדי

לצפיה ב-'המלצות לבי"ח ללידה טבעית'
המלצות לבי"ח ללידה טבעית
18/02/2017 | 21:16
5
48
שלום לכולן, יצא ארוך אז סליחה
אני בסוף הריון שלישי, עוד 3 שבועות. חשבתי להתייעץ פה לגבי בי"ח שיזרום כמה שיותר עם לידה טבעית.
את בכורתי ילדתי בלי התערבויות (בסוף שבוע 42). 7 שעות בבי"ח, בלי תפרים ובלי כלום. עם אמא ובעל שעבדו קשה איתי (ועמידה בפרץ בפני איום במוניטור פנימי).
את בני ילדתי בלידת חלום מדהימה, את הרוב הגדול העברתי בבית ו45 דק' מההגעה הוא היה בחוץ. הייתי עדין בבגדים שלי. אמי והדולה לא הספיקו להגיע..
ועכשיו מתבשל לו עוד בן..
ילדתי בהדסה עין כרם בחדר לידה רגיל, מה שלא הפריע לי יותר מדי, אבל עברנו דירה ואנחנו באיזור פתח תקווה, אז אני לא ממש יודעת איפה יפריעו לי כמה שפחות.
אז אם יש למישהי חוויות והמלצות מאוד אשמח
(כמובן שמדובר גם על ביות מלא וכל זה).
תודה למי ששרדה עד פה..
עדי

לצפיה ב-'אני ממליצה על תה"ש'
אני ממליצה על תה"ש
26/02/2017 | 13:47
4
42
חדר לידה טבעי אם אפשר, יש שם 0 הפרדה, תמיכה (יחסית) בלידה טבעית... אם הכל בסדר כמובן.
בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
09/03/2017 | 20:42
3
13
יש לך מידע לגבי מאיר? כי שמעתי שבסדר שם...
לצפיה ב-'אם הכל מתקדם בסדר אז מאיר סבבה'
אם הכל מתקדם בסדר אז מאיר סבבה
15/03/2017 | 11:54
2
14
אבל אם נגיד עברת את ה 41 הם ממליצים על זירוז, וגם החדרים הטבעיים שם סבבה לגמרי (חוץ מזה שאי אפשר ללדת במים) אבל החדרים הרגילים מבאסים כי בחלק מהם אפילו אין מקלחת.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
16/03/2017 | 15:41
1
3
לצפיה ב-''
16/03/2017 | 20:44
לצפיה ב-'יש פה נשים בהריון עם תלמ אוקטובר 2017?'
יש פה נשים בהריון עם תלמ אוקטובר 2017?
13/02/2017 | 21:17
26
מוזמנות לקומונה - תלמ אוקטובר 2017

בהצלחה לכולן!
לצפיה ב-'שאלה על הפלה'
שאלה על הפלה
04/02/2017 | 22:17
3
90
האם יש מוסכמה רפואית כלשהי כמה זמן זה בסדר לחכות, ממתי שעובר מת ברחם עד להתערבות (ציטוטק / גרידה)?
אולי יש על זה נייר עמדה של ארגון הגניקולוגים, או של ארגון הבריאות העולמי, או משהו בסדר גודל דומה?
אם מישהי יודעת, אשמח שתחכימו אותי. ואם יש גם קישור זה יהיה ממש טוב.
תודה רבה.
לצפיה ב-'לא מכירה כזה נייר עמדה'
לא מכירה כזה נייר עמדה
05/02/2017 | 19:50
2
50
אבל מנסיון שלי ושל אחרות ,אני יודעת שבדר"כ ההמלצות תלויות ברופא שמלווה, בזמנו ד"ר קרלוס רוזנברג אמר למישהי שאני מכירה שהיא יכולה לעשות מה שהיא רוצה כאשר שאלה אותו אם היא יכולה לחכות או שצריכה ללכת לגרידה/ ציטוטק.
דיקור וצמחים סינים יכולים לתמוך בתהליך ואת יכולה להתייעץ עם אחת ממיילדות הבית או עם אחת המיילדות בקחיניקות הקהילתיות. אם את בת"א צרי קשר עם מיכל רוזן מקורה- קליניקה קהילתית בפלורנטין.
לצפיה ב-'תודה רבה לך'
תודה רבה לך
06/02/2017 | 22:18
1
14
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
07/02/2017 | 08:48
8
לצפיה ב-'מעבר לבי"ח לאחר לידת בית כדי לקבל מענק לידה'
מעבר לבי"ח לאחר לידת בית כדי לקבל מענק לידה
25/01/2017 | 21:40
1
57
הי בנות,
מישהי יודעת מה הפרוצדורה של להגיע לבי"ח לאחר לידת בית כדי לקבל מענק לידה? האם יחייבו אותי להתאשפז או לאשפז את התינוק?

לצפיה ב-'אני יודעת שבלניאדו לא צריך להתאשפז'
אני יודעת שבלניאדו לא צריך להתאשפז
28/01/2017 | 20:02
47
אבל לכל בית חולים יש את הנהלים שלו. פשוט תתקשרי ותבררי. לידה טובה.
לצפיה ב-'מקווה שזה בסדר לשאול כאן, פשוט ממש מחפשת בנרות'
מקווה שזה בסדר לשאול כאן, פשוט ממש מחפשת בנרות
10/01/2017 | 21:37
1
151
את הקורס הביתי של Hypnobabies. אשמח לקנות אם מישהי מוכרת. תודה מראש!
לצפיה ב-'אפשר להזמין בדואר'
אפשר להזמין בדואר
28/01/2017 | 20:01
50
אם יש ךף מספיק זמן... אם לא, אולי הספר
של ההיפנובירת'ינג יוכל לעזור...
לצפיה ב-'סיפור הלידה שלי – לידה וגינאלית טבעית לאחר לידה עם קרע בדרג '
סיפור הלידה שלי – לידה וגינאלית טבעית לאחר לידה עם קרע בדרג
08/01/2017 | 10:30
7
201

סיפור הלידה שלי – לידה וגינאלית טבעית לאחר לידה עם קרע בדרג 3
מטרת הפוסט היא בראש ובראשונה לספק מידע לנשים שחוו קרע בדרגה 3 ומעונינות בלידה חוזרת רגילה. המלצת הרופאים כיום היא לרוב ניתוח קיסרי והאמת היא שבמקרים רבים ניתן להימנע מכך ! אם אציל  לפחות בחורה אחת מניתוח מיותר עשיתי את שלי!!!
מטרה נוספת היא לתת השראה לאילו המבקשות ללדת טבעי ללא משככי כאבים. זה אפשרי! גם אם את חושבת שקשה לך עם כאב יש דרכים ויש הכנה. ואני בהחלט מאילו שאין להן סף כאב גבוה והצלחתי.
אז שתפו לנשים שאתן מכירות שחוו את הכאב הזה. הפוסט ארוך אך יהיה שימושי מאד למי שזה רלבנטי לה.
למי שמעונינת לקבל יותר מידע מוזמנת לפנות אליי בפרטי. לא חשפתי מספר שמות כאן אתן בפרטי למי שמעונינת.
אי אפשר לספר את סיפור הלידה השניה שלי מבלי לספר מה קרה בלידה הראשונה:
זה יכל להיות עוד סיפור לידה סטנדרטי (אם יש כזה דבר) של לידה ראשונה קצת ארוכה וצוות לא הכי סימפטי. ירידת מים, בית חולים עמוס מאד בגלל סופה, רצון לזירוז מצד הצוות, אפידורל אחרי 7 שעות, ראש שלא מתברג נכון, פיטוצין וציפייה ארוכה. בסוף גפן נולדה אחרי 18 שעות מאז ירידת המים וכולי פרפרים. אבל מה שקרה אחרי שגפן יצאה לעולם הכתיב את הבאות:
המיילדת טענה כי לא היה צורך בחתך אבל יש קרע שצריך לתפור...ומכאן... במילה אחת : גיהנום. ארבע שעות מאז הלידה עד שתפרו אותי כי הרופאה שהתחילה לתפור התלבטה האם מדובר בקרע דרגה 2 או 3. עברתי 4 רופאות עד לרופאה הכי בכירה. לא היה לי מושג מה זה דרגות של קרעים ודי שמחתי על הקפדנות המקצועית של הצוות. בסוף הרופאה הבכירה ביותר פסקה שמדובר בדרגה 3 ונלקחתי לתפירה בחדר ניתוח. אפשר לומר שכבר הייתי ערה 24 שעות... כמות האפידורל שהוסיפו לי היתה בערך פי 3 מהלידה.
לאחר התאוששות התעוררתי במחלקה. קבלתי נייר מאחת האחיות שמסביר לי מה זה קרע דרגה 3. לא הסבר מרופא חביב או אחות מרגיעה. מסמך. פשוט ככה. אני קוראת מה רשום בו. מה המשמעויות. לחץ גדול ועדיין לא הבנתי לאיזה סיפור עגום נכנסתי.
קרע בדרגה 3 המשמעות היא שהקרע הגיע לשרירים שמפעילים את פי הטבעת.
אין הרבה הסבר לדרגות של קרעים, הייתי צריכה להמתין במחלקה עד ליציאה, הוזמנתי למעקב אורוגיניקולוגי וברקע יש את איום "הקיסרי האוטומאטי" לבחורות שחוו קרע כזה בלידה חוזרת.
הגיהנום ממשיך ועם הפוגת השפעת האפידורל, אני בקושי מסוגלת ללכת וכואב כואב כואב. אני לא מצליחה לייצר יציאה וחוטפת סחרחורת כל פעם שיש עצירות. היתה אחות אחת חביבה שנגבה לי את הפנים במים ועזרה לי (צדיקה בסדום ?). הרבה מבקרים ומצד אחד התרגשות גדולה ומצד שני כאבים. לא מצליחה להניק, התינוקת לא מתחברת לשד ויועצות ההנקה מכאיבות לי מאד כשהן מחברות, ממהרות ממני לשאר הנשים העצובות שמתקשות להניק. אחרי כמה ימים גודש נוראי ואז כבר עברנו למלונית, הילדה התחילה להצהיב. אני מפסיקה להניק, לא מסוגלת להכיל עוד כאב אחד בגוף. אך הכאבים לא עוזבים. לקח לי בערך חודש ללכת כמו שצריך. רק במלונית כשאחות בתינוקיה שאלה למה אני צורכת הרבה אופטלגין ואמרתי שזה קרע דרגה 3 היא הסבירה לי שזו התאוששות ארוכה "כמו בקייסרי".
ומכאן הסתגלות להורות ראשונה, ילדה שלמזלנו יצאה נוחה מאד, ישנה לילות שלמים מהר (מגיע בכל זאת פיצוי על כל הסבל הזה...) ברקע אני עושה מעקבים, בדיקות, פיזיותרפיה לרצפת אגן דרך קופת חולים.
הפיזיותרפיה בקופת החולים לא היתה מועילה במיוחד, חוסר חיבור למטפלת שממש לא הרגיעה אותי. אני כל מה שרציתי לדעת זה שלא אצטרך קייסרי ומה צריך לעשות בשביל להגיע לשם והיא לא ממש עזרה לי בכך. לא סבלתי מבעיות מפי הטבעת, ובאולטרא סאונד הראשון בתל השומר נאמר לי כי "המצב אופטימי" ע"י ד"ר שהיא מומחית בתחום הזה.
את הפיזיותרפיסטית של מכבי אני מפסיקה לראות אחרי שנכנסתי שוב להריון, 4-5 חודשים אחרי שגפן נולדה. ההריון נופל בשבוע 6 ואני מגלה שנדבקתי ב-CMV, שוב רופאים לקבלת חוות דעת וממתינים מה שנדרש.
אחרי ההמתנה כמה ניסיונות וזה צלח. נקלטתי.תאריך וסת אחרון יום הולדת שנה של גפן. J
ברגע שנקלטתי היתה אנרגיה נעימה כזו של שקט. משהו נעים וכייפי. תחושה שהפעם זה יהיה אחרת.
עד אז כבר טופלתי אצל יעל שוראקי פיזיותרפיסטית ואוסטואפטית תקופה. יעל לא ראתה שום סיבה ללידה קיסרית. והמחשבות ללידה טבעית "עד הסוף" כבר נשתלו במוחי.
במהלך ההריון קראתי, חייתי ונשמתי את הלידה שלי. התכוננתי והתכוונתי לכך. גם לכאב. אני לא ספורטאית, לא יוגיסטית ולא סובלת כאבים. ובכל זאת... החלטתי שזה מה שאני רוצה. עם הזמן זה רק בער בי יותר ויותר. הרצון לחוויה מתקנת. ללדת כדרך הטבע. עשיתי ספורט, קראתי חומר, תרגילים של יעל והכי חשוב הראש פשוט כיוון לשם.
היה לי הריון פיזית נפלא! הרגשתי מעולה. החלק הקשה היה הנפשי. דאגות וחרדות, מהלידה ומהבדיקות. כל דבר הלחיץ אותי. בשליש הראשון פחדתי מהפלה, בשני ממומים ולאחר מכן מהלידה עצמה, מסיבוכים שיכולים לקרות, מכל דבר קטן שיכול להוביל לניתוח קיסרי. הגוף שלי פשוט דחה את האופציה הזו.
בדיקה שלישית אצל אותה ד"ר בתל השומר בשבוע 25 לרצפת האגן. אני מצוידת במכתב המלצה מיעל שוראקי. ד"ר לא ממש מתלהבת מזה. היא חונכת מישהי תוך כדי. אני מסתכלת על בעלי במבט של "אין לנו סיכוי". כבר בבדיקה השניה שעשיתי שם היא החליטה שיש איזו בעיה שבגללה עדיף קיסרי. ד"ר פוסקת שהמצב שלי קריטי וקיסרי זה must. מבין מילותיה: "אם הייתי דתייה שמתכננת 10 ילדים הייתי מוותרת לך", "יש לך עור ג'ינג'י וזה נוטה להיקרע " (זהו שלא – אין לי עור כזה...), "ההתאוששות מקיסרי לא כזו קשה, אחרי 5 ימים הכול בסדר", "יותר מסוכן לך ללדת וגינאלי מאשר סיכון של קיסרי".
האמת שהיה לי ברור שמשהו שם לא התחבר. אבל המילים שלה והאופן בה קבעה נחרצות נכנסו לי עמוק. דברתי עם יעל והיא הציעה שאתיעץ עם מיילדת פרטית מלניאדו מה לעשות במצב הזה. פחדנו שעם המלצה לקיסרי בית החולים יערים קשיים ללידה וגיאנלית
כבר קודם לכן יעל טענה כי כדאי שאלד עם מיילדת פרטית בלניאדו שתשמור עליי.
יום אחרי דברתי עם ליאור, מיילדת בלניאדו. קסם. בשנייה הרגיעה אותי. שמעה את סיפור הלידה שלי.
קבלתי ממני אנרגיה של – את רוצה ללדת טבעי וגינאלי ? בואי אחרי... אני אעשה את זה איתך. ליאור לא נלחצה מכלום, גם לא מחוות הדעת של הד"ר.
בעלי ואני נפגשנו איתה לפגישת היכרות, היה חיבור מצוין. במהלך הזמן עד ללידה עצמה ליאור הרגיעה אותי במהלך הבדיקות, סוכר קצת גבוה, המוגלובין קצת נמוך... לא התרגשה מכלום !! לכל דבר יש פתרון. בעלי כינה אותה "ליאור – מרגיעור".
ואני המשכתי לשמור על תזונה, ספורט, נשימות, ביקורים אצל יעל, טיפול בפרינאום, פגישה עם יועצת הנקה, עיסוי לחזה להכנה להנקה – ממש עבודה נוספת ...
הלידה השניה
ואז הגיע הלילה ההוא. לילה שני של ראש השנה. בעלי יוזם סקס כי מרגיש שאוטוטו נכנסים להשבתה... כמה שעות לאחר מכן אני מרגישה טפטוף קל סביבות 2 בלילה. תוהה עם עצמי אם זו ירידת מים או פליטת זרע ובטוחה שהאופציה השניה היא הנכונה. שבוע 38 + 4 ... אחרי עוד שעה שוב טפטוף ופה כבר בעלי מתעורר ואנחנו מתווכחים אם זו ירידת מים או לא. לא הרגשתי צירים וכל כך פחדתי מאשפוז ומעקבים, הרי הספיקו לי רופאים. בסוף התקשרנו לליאור מרגיעור וגם קראתי באינטרנט שריח של ירידת מים דומה לריח זרע והיה ברור שאני טועה. יצאנו לכיוון בית החולים, אני עם איזי טנס ואין צירים. למזלנו ההורים של בעלי ישנו בבית ויכלו להשגיח על גפן. במהלך הנסיעה הצירים החלו. נעזרתי במכשיר. צירים כואבים אך די נסבלים. מגיעים לבית החולים. פוגשת את ליאור – מרגיעור. ואכן הכול רגוע ! פתיחה יפה של 6. בודקים אותי בעדינות בעיקר ליאור וגם כשהיא לא לידי הצוות אדיב וחמים. עושה מעגלי תנועה וקולות בצירים. קצת חוששת מהכאב. ליאור חוסכת לנו בדיקת רופא ואנחנו עוברים לחדר הלידה הטבעי. חדר סגול ונעים. אני ממשיכה עם המכשיר, מעגלי תנועה, קולות, נשימות. בשלב מסוים נכנסתי למים על כדור פיז'ו כשנמאס מהמכשיר. מהר מאד הגעתי לפתיחה 8 אבל אז משהו "נתקע". הצירים לא היו תכופים ממש. אפילו היה לי מוזר שאני מצליחה לעמוד כל כך יפה בכאב. כאילו מרגיש שאמור לכאוב יותר. כל נשימה וקול פשוט פרקו את כאב הצירים ! משהו בראש שלי קצת רצה לעכב את הלידה. פחד מהשלב הסופי, מהלחיצות, מהטראומה הקודמת של הקרע. מגיעה לפתיחה מלאה ושוב תקיעות,ליאור שמה אותי בשירותים ומבקשת שאלחץ לתוך הכאב. בחושך. אילו היו הרגעים הכי קשים בלידה.כל כך פחדתי מהכאב הזה וכשלחצתי הרגשתי כאילו יושב שם אבטיח שעומד להתפוצץ. ניסינו זאת בערך פעמיים אחר כך חזרנו למיטה ניסינו תנוחת צד, על הגב עם נשימות ששש... לא עבד.בגלל הקרע אסור היה לי לבצע תנוחות שמזרזות מאד כגון כריעה ולכן שלב צירי הלחץ צפוי להיות ארוך יותר.מבקשת מבעלי שיזכיר לי למה רציתי לידה טבעית שיעודד, ליאור משתיקה אותנו...  עובר לי בראש שאני צריכה ללדת על 4. ככה גם הרגשתי כשתרג
לצפיה ב-'איזה סיפור מדהים! אבל חסר הסוף :('
איזה סיפור מדהים! אבל חסר הסוף :(
08/01/2017 | 15:07
1
26
לצפיה ב-'הוספתי ראי בהמשך ... '
הוספתי ראי בהמשך ...
15/01/2017 | 14:21
22
לצפיה ב-'השארת אותי במתח'
השארת אותי במתח
10/01/2017 | 10:08
1
51
סיפור כתוב מעולה, אשמח לקרוא את סופו
לצפיה ב-'הוספתי... ראי בהמשך '
הוספתי... ראי בהמשך
15/01/2017 | 14:20
14
לצפיה ב-'תודה על השיתוף! גם מחכה להשלמה של סוף הסיפור'
תודה על השיתוף! גם מחכה להשלמה של סוף הסיפור
10/01/2017 | 21:35
2
10
לצפיה ב-'מצרפת את ההמשך... לכל המבקשות ... בטעות שלחתי חצי '
מצרפת את ההמשך... לכל המבקשות ... בטעות שלחתי חצי
15/01/2017 | 14:19
1
92

הלידה השניה
ואז הגיע הלילה ההוא. לילה שני של ראש השנה. בעלי יוזם סקס כי מרגיש שאוטוטו נכנסים להשבתה... כמה שעות לאחר מכן אני מרגישה טפטוף קל סביבות 2 בלילה. תוהה עם עצמי אם זו ירידת מים או פליטת זרע ובטוחה שהאופציה השניה היא הנכונה. שבוע 38 + 4 ... אחרי עוד שעה שוב טפטוף ופה כבר בעלי מתעורר ואנחנו מתווכחים אם זו ירידת מים או לא. לא הרגשתי צירים וכל כך פחדתי מאשפוז ומעקבים, הרי הספיקו לי רופאים. בסוף התקשרנו לליאור מרגיעור וגם קראתי באינטרנט שריח של ירידת מים דומה לריח זרע והיה ברור שאני טועה. יצאנו לכיוון בית החולים, אני עם איזי טנס ואין צירים. למזלנו ההורים של בעלי ישנו בבית ויכלו להשגיח על גפן. במהלך הנסיעה הצירים החלו. נעזרתי במכשיר. צירים כואבים אך די נסבלים. מגיעים לבית החולים. פוגשת את ליאור – מרגיעור. ואכן הכול רגוע ! פתיחה יפה של 6. בודקים אותי בעדינות בעיקר ליאור וגם כשהיא לא לידי הצוות אדיב וחמים. עושה מעגלי תנועה וקולות בצירים. קצת חוששת מהכאב. ליאור חוסכת לנו בדיקת רופא ואנחנו עוברים לחדר הלידה הטבעי. חדר סגול ונעים. אני ממשיכה עם המכשיר, מעגלי תנועה, קולות, נשימות. בשלב מסוים נכנסתי למים על כדור פיז'ו כשנמאס מהמכשיר. מהר מאד הגעתי לפתיחה 8 אבל אז משהו "נתקע". הצירים לא היו תכופים ממש. אפילו היה לי מוזר שאני מצליחה לעמוד כל כך יפה בכאב. כאילו מרגיש שאמור לכאוב יותר. כל נשימה וקול פשוט פרקו את כאב הצירים ! משהו בראש שלי קצת רצה לעכב את הלידה. פחד מהשלב הסופי, מהלחיצות, מהטראומה הקודמת של הקרע. מגיעה לפתיחה מלאה ושוב תקיעות,ליאור שמה אותי בשירותים ומבקשת שאלחץ לתוך הכאב. בחושך. אילו היו הרגעים הכי קשים בלידה.כל כך פחדתי מהכאב הזה וכשלחצתי הרגשתי כאילו יושב שם אבטיח שעומד להתפוצץ. ניסינו זאת בערך פעמיים אחר כך חזרנו למיטה ניסינו תנוחת צד, על הגב עם נשימות ששש... לא עבד.בגלל הקרע אסור היה לי לבצע תנוחות שמזרזות מאד כגון כריעה ולכן שלב צירי הלחץ צפוי להיות ארוך יותר.מבקשת מבעלי שיזכיר לי למה רציתי לידה טבעית שיעודד, ליאור משתיקה אותנו...  עובר לי בראש שאני צריכה ללדת על 4. ככה גם הרגשתי כשתרגלתי בבית. חוזרים לשירותים.  אני בחוסר אונים. ליאור אומרת שאני כבר שעתיים בצירי לחץ וזה מחייב רופא שואלת מה אני רוצה, אמרתי שאני רק רוצה שתצא. המחשבה על פיטוצין וואקום נראית פתאום קוסמת..ואז פתאום זה קורה, משהו זז שם... ליאור מגלגלת אותי מהשירותים לתנוחת 4 במקלחת ואנחנו ממש בשלב הסופי.ליאור צועקת לי שאני חייבת לדחוף למען התינוקת. אני מרגישה איך כל האיזור נפתח. צריבה קשה, הראש של התינוקת יוצא וליאור ממש גוערת בי ללחוץ עוד. אני לוחצת עם פחד... ואז היא יצאה. בשעה 11 בבוקר. בוקר טוב לרימון.
בדיעבד הסבירה לי ליאור שהיה פרע כתפיים קל ולכן גערה בי ללחוץ יותר בסוף.אני לא הייתי מודעת לכך בלבד... כמובן.
יצאתי בלי שום קרע !!! למרות פרע כתפיים קל.התינוקת בריאה לחלוטין. יונקת.ואני מאושרת.
בימים הראשונים שלאחר הלידה הייתי פשוט בשוק מכך שאני יכולה:לקום, ללכת, להסתובב, ואין כאבים !!! ביות מלא. כיום אחרי 3 חודשים עדיין בהנקה מלאה.
למדתי לאורך כל התהליך הזה כי יש כל כך הרבה כוחות שיש לנו שלא גילינו. שכל מי שאומרת שלידה טבעית היא מעצימה צודקת. שזה כל כך הרבה יותר נכון לאישה ולתינוק. זה לא סתם טרנד. זו האמת!!!  כל מה שהייתי זקוקה לו זה תמיכה, הכנה והבנה. את זה קבלתי מבעלי היקר מיעל ומליאור. 

לצפיה ב-'איזה סיפור מקסים ומרגש'
איזה סיפור מקסים ומרגש
28/01/2017 | 20:00
42
מכירה את הנפשות הפועלות יעל וליאור, איזה צוות מעולה בחרת לך.
הסיפור שלך כל כך חשוב .שיהיה גידול נפלא ושפע חלב
לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:48
7
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'אולטרסאונד'
אולטרסאונד
02/01/2017 | 17:30
1
55
היי בנות,

מישהי יודעת מאיזה שבוע עושים אולטרסאונד דרך הבטן ולא ואגינאלי?

תודה....
לצפיה ב-' ממש תלוי ברופא אבל בעקרון משבוע 12-13'
ממש תלוי ברופא אבל בעקרון משבוע 12-13
02/01/2017 | 19:26
32
זה אפשרי. אבל רב הרופאים יעדיפו וגינלי כי אפשר לראות יותר מדוייק.
לצפיה ב-'בריכה ללידה טבעית'
בריכה ללידה טבעית
26/12/2016 | 15:23
1
52
היי, 
איפה אפשר לקנות בריכה ללידה טבעית באיזור תל אביב גבעתיים רמת גן? וכמה עולה?
לצפיה ב-'בדר"כ בחנויות צעצועים.'
בדר"כ בחנויות צעצועים.
02/01/2017 | 19:25
31
היה בלוינסקי בת"א אבל עכשיו עם בוא החורף בטח יהיה יותר קשה למצוא.
את יכולה להרים טלפון לחדר הטבעי בתה"ש ולהתייעץ איתם. בהצלחה.
לצפיה ב-'התייעצות פרקטית למי שהיא עוסקת פטורה או מבינה בתחום...'
התייעצות פרקטית למי שהיא עוסקת פטורה או מבינה בתחום...
20/12/2016 | 20:27
1
54
שלום,
אני עוסקת פטורה עם מעט הכנסות..
הבנתי מפקידה של ביטוח לאומי שאם לא מגיעים לאיזה מינימום של הכנסות לא מקבלים דמי לידה וחופשת לידה, כשחיפשתי על זה חומר באינטרנט קראתי על כל מיני נשים שכותבות שמי שהיא עוסקת פטורה היא בכלל לא מקבלת כסף מביטוח לאומי לאחר הלידה.
מישהי יודעת? משהו?
דרך אגב אני רק בשבוע 7... אבל צריכה להתחיל לחשוב רחוק.
מקווה שתהיה מישהי שתוכל לעזור,
תודה רבה
לצפיה ב-'ניראה לי שכדאי להתייעץ עם רו"ח. בהצלחה'
ניראה לי שכדאי להתייעץ עם רו"ח. בהצלחה
22/12/2016 | 10:21
7
לצפיה ב-'עיבוד חווית לידה? וסיפור לידה!'
עיבוד חווית לידה? וסיפור לידה!
06/12/2016 | 10:41
4
180
אז כתבתי כאן מתישהו במהלך ההריון
ולמרות שהפורום די מת, נעזרתי המון בפורום, בארכיון, בסיפורים, ועכשיו זה הזמן לצרף גם את שלי
סיפור על לידה שהיתה אמורה להיות לידת בית, והפכה ללידת בית חולים מתוכננת כי יש מצב שתיאום הציפיות שלי מול המיילדות היה לא משהו.
בכל אופן, מצרפת את מה שכתבתי על הלידה בבלוג, ואחר כך תוספים.
שבוע 39+6
המיילדת שלי מתקשרת ומודיעה שלאור הגעתי להריון עודף, ונסיעה של המיילדת המגבה - לידת הבית שלי מבוטלת. בוכה, מתאכזבת, למחרת אוספת את עצמי ומתחילה להתכונן מחדש ללידה בבית חולים. פורקת את כלי לידת הבית ואורזת תיק. ומחכה מחכה מחכה.
10 בבוקר 40+3
מדברת בטלפון עם חברה. משתעלת. ויורדים לי המים. מקלחת, ניקיון, מתחילים צירים, אחרי שעה רוני נוסעת לסבתא. אנחנו בבית שותים תה על הכדור במרפסת. מתזמנים צירים ושומעים  את בוב מארלי. זה מרגיע והאוירה טובה. הצירים כל 6-3 דקות, לא ממש סדירים ואני פורקת מדיח ונהנית. לקראת הצהריים אני מקיאה ומחליטים לנסוע.
12:30 נכנסים למיון יולדות עם פתיחה שלוש. המוניטור לא מבריק, אוכלת בין הצירים צ'יטוס ושוקולד, המוניטור בחדר לידה נראה יותר טוב. שוכבת על הצד עם מוסיקה ברמקול שזכרתי להביא מהבית (MORCHEEBA), הצירים כואבים , קשה בשכיבה, ובתוכם עוצמת עיניים נושמת עם המוסיקה. כמה אלבומים הספיקו להתנגן עד ארבע בערך, אז נותקתי סופסוף מהמוניטור, עשיתי חוקן והצירים התחילו לצטופף ויותר לכאוב. בכל אופן, החלטנו לרדת למטה לסיגריה. חצי סיגריה, שני צירים כואביםםםםםםם ואני מחליטה לחזור לחדר לידה.
במעלית ציר שמוריד אותי לרצפה עם צרחה. איתנו במעלית יולדת עם עיניים קרועות לרווחה, צופה בי נמרחת על הרצפה תלויה על המעקה וצורחת, הבעל מחזיק אותי ובקול רגוע לחלוטין אומר "תחזיקי את הדלת בבקשה" - נגמר הציר, אני קמה, אומרת תודה רבה, ויוצאת. שני מטר קדימה ואני על ארבע במסדרון בכניסה לחדר לידה, צורחת ומשם זה רק התקדם. איכשהו הגעתי לחדר (נוטה לחשוב שגררו אותי), צירים בעוצמה שלא תיארתי עד אותו רגע, אני צועקת עד שלא נגמר לי האויר, אוספת וצורחת עוד. מנסה להגיע לתנוחת שש, הצוות מתנפל עליי, יש האטות במוניטור, רוצים שאני אשכב, בודקים פתיחה - ואני שלוש! אני צורחת - אפידורל!!!!! הרופאות צועקות עליי שאני חייבת לשכב למוניטור, רוצים להכניס לי מוניטור פנימי, ואני רק צורחת ומנסה להתהפך לאנשהו שזה לא גב, הרופאה עושה עוד בדיקה ואני פתיחה חמש - אני קולטת שזה שלב המעבר, וצועקת לא צריך מוניטור פנימי, הוא תיכף יוצא. והרופאות מתווכחות עם בעלי מעל הראש שלי, ומנסות לחבר לי מוניטור בין הצירים - ואני צורחת "אין בין הצירים" כי יש רק לחץ אחד גדול ואני מטפסת לאיזו תנוחה בלתי אפשרית, חונקת את הבעל וצורחת לו לתוך האוזן בשיא הכוח, שולחת יד למטה ומרגישה את הראש יוצא, שניה של שריפה, ותוך שלוש לחיצות מרגישה שיוצא הגוף. ועדיין כואב, ואני קולטת שהוא כחול ושומעת אותו בוכה, ובעלי חותך הפעם את חבל הטבור, והמיילדת לוקחת אותו לניגוב ואני מרגישה עוד ציר, נותנת לחיצה ואומרת לה - ילדתי את השלייה. ועכשיו הכאב כמעט נעלם ואני מחזיקה אותו ומחייכת ובעיקר לא יכולה להאמין שנגמר הכאב הזה ונגמרה הלידה ועשינו זאת, והשעה 16:28 ועברתי לידה שלמה תוך בערך עשר דקות מאוד אינטנסיביות. מתברר שחבל הטבור היה כרוך סביב הצואר, היד והבטן ואכן לא סתם היו האטות, אבל מאור עבר את זה כמו גדול ובכה בכי רם וברור מיד על ההתחלה. 3255 גר' כחולים וצורחים מונחים עלי, קצת מנוגב אבל מלא במים ודם וקצת קקי וריח של בטן. והלב מלא והידיים מלאות, וזה מרגיש בשל ונכון.
בערך בשעה חמש אני כבר יושבת במיטה בישיבה מזרחית ומנסה להניק, בלי קרעים ותפרים, רעבה. חוזר השליח עם הסנדוויצ'ים שהגיע בדיוק ב16:20 לשער בית החולים, היינו אמורים לפגוש אותו למטה וקצת התפספס :)) טוחנת כריך פילדלפיה פושר, מניקה, עוברת לחדר ביולדות, קמה, מסתובבת, מרגישה טוב, מחבקת את רוני האחות הגדולה, מקבלת אורחים. למחרת בצהריים (יעני היום) השתחררנו הביתה, וזה נפלא.
מסניפים את מאור ונוצרים כל רגע.

עד כאן נפלא, אבל בעודי נזכרת בכל החוויות הגופניות של הלידה - הרגעים בהם הרגשתי אותו יורד לאגן מתמזגים עם זכרונות פחות נעימים - איך הגוף שלי מנסה להגיע לעמידת שש, וידיים של אנשי צוות מושכות אותי חזרה לגב, פעם אחר פעם. רצועות מוניטור שנמתחות על הבטן שלי בזמן צירי לחץ, אני תולשת אותן ומישהו דואג למתוח אותן שוב, למרות שאני צורחת שהוא תיכף יוצא, וזה לא מנטר כלום. רופאות שמתעקשות לשים מוניטור פנימי, למרות שאנחנו מסרבים , ודוחפות לי יד עם המוניטור בזמן שאני צורחת "תוציאי את היד" באמצע ציר לחץ. והלידה עצמה, זאת אומרת הציר שבו הוא יוצא בפועל, חלק מהזכרונות זה איך אני מטפסת על הבעל ובעצם יולדת כשאני תלויה עליו מהצואר, ויד אחת שלו מחזיקה אותי באויר כי הוא מחזיק לי את הרגל הימנית, וכל הגוף שלי באויר ורק רגל שמאל נוגעת במיטה באיזשהו אופן. וכל התנוחה הביזארית הזו כי לפני שניה שוב ניסו להשכיב אותי על הגב, ואחת הרופאות שוב דוחפת לי יד עם מוניטור פנימי, ואני מנסה להמלט.
ומצד אחד זאת ממש חזירות, כי בחיי שהיתה לי לידה קצרה ומדהימה, והרגשתי בפרוטרוט את כל מה שכתבו כאן לפניי -
החלק שבו הזמן סביבי מאט, כשהלכתי מהסיגריה למעלית ופתאום הרגשתי שאני במקום אחר
איך הוא יורד ומתברג באגן, השריפה של ההכתרה, הליטוף וההחלקה של השליה...
ומצד שני, זה מתסכל אותי שבכל העשר דקות האלו אף אחד לא שיתף איתי פעולה. אף אחד לא אמר לי "כל הכבוד, את תיכף יולדת". אף אחד לא תמך בי בשלב המעבר, והרופאות אפילו לא זיהו שאני בשלב המעבר והמשיכו לנטר אותי מהבטן עד שלא יצא להן תינוק בהפתעה.
ומציק לי שהיו האטות במוניטור, בשניה לפני שהוא החל לרדת לאגן. היו, כי זאת לידת בזק, ומה שעושים כדי לעזור לתינוק ולהוריד לו לחץ מהראש בזמן לידת בזק - זה עמידת שש עם ראש נמוך. בדיוק מה שהגוף שלי ידע וניסה לעשות לבד, ואף אחד לא נתן לי.
וזה מתסכל אותי, זכרונות הלידה הזאת. כי זאת היתה יכולה להיות לידת בית מופלאה, הייתי נשארת לי בעמדת שש שלי, צורחת עשר דקות עם ליטופים ואמירות של כל הכבוד זה תיכף נגמר, וזהו.
לצפיה ב-'וואוווו. אז קודם כל מזל טוב וכל הכבוד'
וואוווו. אז קודם כל מזל טוב וכל הכבוד
06/12/2016 | 17:34
79
נשמעת חוויה לא פשוטה בכלל ואני מודה לך שחזרת לפורום לשתף.
נשמע שהדבר הכי חשוב בלידה (התמיכה) לא היתה שם.
נתחיל עם עניין מיילדת הבית שנשמע לי הזוי. מיילדות בית מיילדות בין שבוע 37 ל42 והעובדה שהגעת לשבוע 40 לא היתה צריכה לפגוע בך. והצוות בבית חולים. אוף. כל כך הרבה פעמים אני רואה את זה כדולה. היולדת מתקדמת ועוד שניה יולדת והם עדיין רבים איתה על כן פיטוצין או לא פיטוצין. וכמובן שאני מבינה גם את הדאגה שלהם אבל חושבת שצריך להסתכל גם על האדם שלפנינו ולא רק על המחשב ועל המוניטור. נשמע שהגוף שלך יודע מה לעשות והצלחת להישאר קשובה למרות חוסר התמיכה מהצוות. אני מציעה לך עוד כמה זמן לעשות עיבוד ללידה הזאת ואם תהייה עוד לידה לתאם מול המיילדת שאת בוחרת את הכל. בפירוט. שוב מזל טוב.

לצפיה ב-''
07/12/2016 | 11:33
2
75
וואו איזו לידה. וואו וואו וואו. תודה שחזרת לספר.

וכן, כל הסיומת ממש אבל ממש מרגיזה ומכעיסה. זו לא התנהלות תקינה. מצד שני, כיולדת זריזה בעצמי, אנייכולה להעיד שגם צוותים מנוסים מאוד לא תמיד קולטים לידת בזק כשהם רואים אחת
בכל מקרה, אם את חשה שיש פה מקום לכך אני ממליצה לכתוב לפניות הציבור של ביה"ח. זה עניין שבהחלט מתייחסים אליו ומנוטר גם ברמת משרד הבריאות.

שיהיה לך פוסט קליל ונעים
לצפיה ב-'לא נעים לי להגיד'
לא נעים לי להגיד
07/12/2016 | 12:04
1
134
אבל אני אחות באותו בית החולים בדיוק... ויכולה לראות איך מצד הצוות הייתי היולדת מהגיהינום. ועדיין אוף.
לצפיה ב-''
07/12/2016 | 12:25
21
לצפיה ב-'איפה ללדת? הריון (קצת) בסיכון.....'
איפה ללדת? הריון (קצת) בסיכון.....
28/11/2016 | 20:50
7
125
היי
אני אוטוטו בשבוע 37. לאורך כל ההריון עצם הירך נמצאה קצרה. אין חשש לאיזשהי סכנת חיים, יותר לתסמונות חס ושלום או פשוט לתינוק קצת נמוך.....
לידה קודמת ילדתי טבעי באיכילוב אבל בגלל שלא הבאתי את כל הכרטיס מעקב הריון מאוד הקשו עליי ולא הסכימו לנתק אותי מהמוניטור. היה סיוט! למרות שההריון היה תקין לחלוטין וגם המוניטור לאורך כל הלידה....
הפעם אני פוחדת מאוד שבגלל התינוק הקטן יכפו עליי שוב מוניטור ושלל התערבויות שאני רוצה להימנע מהן...
הרופאה שלחה אותי לייעוץ גנטי והייעוץ גנטי רוצים שאוגדר כהריון בסיכון לפני שאגיע אליהם ולכן אני פשוט לא הולכת :)
השאלה היא איפה ללדת? האופציות הקרובות הן קפלן ואסף הרופא
אופציות קצת יותר רחוקות אבל באות בחשבון הן איכילוב, מעייני הישועה, תל השומר, וולפסון...
אופציות יותר רחוקות אבל אולי אפשריות הן מאיר ולניאדו?
אני פוחדת שבגלל ששלחו אותי ליעוץ גנטי ולא הלכתי יגדירו אותי בכל מקרה בבית החולים כהריון בסיכון וישגעו אותי.....
אשמח לכל עצה!
לצפיה ב-'אם תלכי ליעוץ גנטי פרטי לא תצטרכי שום הגדרה'
אם תלכי ליעוץ גנטי פרטי לא תצטרכי שום הגדרה
01/12/2016 | 11:44
1
64
לא יודעת לגבי לידה טבעית כאשר הריון מוגדר "בסיכון", אבל אם אפשרי כלכלית יעוץ פרטי יפתור את הבעיה הזו...
לצפיה ב-'מה יגידו לי בשלב הזה בייעוץ גנטי?....'
מה יגידו לי בשלב הזה בייעוץ גנטי?....
01/12/2016 | 16:30
45
להפסיק את ההריון? בחודש תשיעי? 
כך או כך זה לא יפתור את הבעיה של איך ללדת עם מינימום התערבות
לצפיה ב-'אני ממש ממליצה להתייעץ עם פנינה מלניאדו'
אני ממש ממליצה להתייעץ עם פנינה מלניאדו
08/12/2016 | 18:01
2
52
היא מנהלת מועדון היולדות ומיילדת ותיקה. יכול להיות שבלניאדו יאפשרו לך לידה טבעית עם מוניטור לסרוגין. חדרי הלידה קצת מבאסים יחסית לאיכילוב (מקלחת יש רק במיון) אבל מצד שני הם מאד מאפשרים.
הייתי מנסה לברר גם בתה"ש. ובהחלט מבינה את השיקול שלך שאת לא רוצה להכנס תחת הקטגוריה של הריון בסיכון.
גם במעייני הישועה וגם בליאדו רגילים לנשים ללא מעקב הריון וחוץ מקצת פרצופים לא יעשו סיפור. למרות שבלניאדו ללא האישורים מראש לא תוכלי להיכנס לחדר הטבעי.
בקיצור אני ממליצה לך להרים טלפון לפנינה בלניאדו, לתהש ולמעייני הישועה ולבדוק מה המדיניות שלהם לגבי לידה (מוניטור, יכולת להיות פעילה ולא מרותקת למיטה) במקרה כזה של תינוק עם עצם ירך קצרה.
לצפיה ב-'תודה ושאלה על שחרור מוקדם'
תודה ושאלה על שחרור מוקדם
10/12/2016 | 21:36
1
39
כבר שבוע 38+2 ועוד לא החלטתי לאן אלך ברגע האמת
במעייני הישועה המים במקלחת לא מספיק חמים כדי לעזור בזמן הצירים (נשמע שולי אבל זה לא!)
לניאדו קצת רחוק...שעה נסיעה בערך....
ותל השומר קצת מלחיץ אותי בגלל כל מדיניות ההפרדה שהיתה. חוששת שכמו איכילוב הם מאוד אוהבים להיצמד לנהלים

נראה לי שאני פשוט אנסה למשוך ממש כמה שיותר בבית ולהגיע מאוחר לבית חולים קרוב....

ועוד שאלה, בלידות הקודמות השתחררתי אחרי לילה בב"יח אבל הבטחתי לעצמי שלא אעביר עוד פעם לילה במחלקה. זה ממש סיוט עם תינוק קטן וצווחני ותפרים ושותפות לחדר וכו'.
אני יודעת שמשחררים רק בשעות הבוקר ולכן לרוב נוצרת בעיה (אלא אם כן אלד בלילה)
מישהי התנסתה בשחרור מוקדם? יכולים לחייב אותי בעלות כספית אם  אני משתחררת אחרי כמה שעות?
לצפיה ב-'בלניאדו אין בעיה עם שחרור מוקדם'
בלניאדו אין בעיה עם שחרור מוקדם
11/12/2016 | 12:33
37
גם בלילה יש רופא ומקסימום אם אין מי שיכתוב מכתב, צאי הביתה ותחזרו למחרת לקחת את המכתב. אני חושבת שיש מינימום של 12 שעות מהלידה כדי שבית החולים יקבל את התשלום עלייך מביטוח לאומי.
לצפיה ב-'ילדתי!'
ילדתי!
02/01/2017 | 23:06
44
אז בסוף כל החששות התבדו....לא הלכתי לייעוץ גנטי וגם לא להריון בסיכון וילדתי בתל השומר בחדר לידה טבעי. היה מדהים!!! (ובסוף נורא נורא כואב...). לא הייתי מחוברת למוניטור, הייתי כל הזמן בתוך אמבטיה חמה (יצאתי בדקה האחרונה).
מומלץ מומלץ מומלץ!!!!!!!!!!!!!!!
אחזור לספר את סיפור הלידה בקרוב.....  
דרך אגב יש שם אפס הפרדה אמיתי אמיתי, לא נפרדתי מהתינוק שלי לשנייה אחת.....
לצפיה ב-'אה, וכמובן שכל ההלחצות של הרופאים לגבי הבריאות של התינוק היו'
אה, וכמובן שכל ההלחצות של הרופאים לגבי הבריאות של התינוק היו
02/01/2017 | 23:08
40
סתמיות
הוא נולד בריא, שלם ומושלם (חמסה חמסה חמסה)
לצפיה ב-'***המלצה לדולה באזור המרכז***'
***המלצה לדולה באזור המרכז***
29/11/2016 | 12:40
29
שלום לכולן!
אני מחפשת המלצה לדולה באזור המרכז (אני עתידה ללדת בליס).
אשמח להמלצות מנסיונכן האישי

תודה :)
לצפיה ב-'מישהי מוסרת/מוכרת בריכה באזור המרכז?'
מישהי מוסרת/מוכרת בריכה באזור המרכז?
21/11/2016 | 14:20
8
מתכננת ללדת בחדר לידה טבעית בתל השומר, אבל לא בטוחה אם אשתמש בבריכה או לא ומקווה לחסוך בהוצאה האם מישהי מוסרת או מוכרת את הבריכה שהם מאשרים לשימוש? אני בת"א וניידת.
תודה!

לצפיה ב-'היפנובירתינג'
היפנובירתינג
03/11/2016 | 19:40
89
מזמינה אתכן להצטרף לקבוצה שפתחתי בפייסבוק הנקראת ללדת עם היפנובירת'ינג. בית חם בו תוכלו לשאול שאלות, ולהתייעץ.
לצפיה ב-'הכנה ללידה בשיטת פאולה בחיפה'
הכנה ללידה בשיטת פאולה בחיפה
31/10/2016 | 15:32
35
הי בנות, אני מחפשת שותפה להכנה ללידה בשיטת פאולה בהנחיית דפנה וולף בחיפה. בגדול זאת שיטה להתעמלות השרירים הטבעתיים. המליצו לי באופן אישי על השיטה הזאת ועל המדריכה הזאת. התרגילים מומלצים גם להריונות שניים. זה 5 מפגשים של שעה ורבע במרכז הכרמל. בעבר היא עשתה את זה בקבוצה של 5 בנות אבל עכשיו אין ביקוש וגם כשזה יותר בנות קשה לתאם זמן. התרגול עם 2 בנות עולה 140 ש"ח לכל אחת לכל שיעור (כמובן, אם יהיו עוד בנות זה יוזיל). כאן יש יותר על השיטה ועל איך זה עוזר בלידה ולשיקום רצפת האגן אחרי הלידה, זה האתר של המדריכה: http://www.nopain.co.il/birth.html.
אפשר להתחיל לתרגל בשיטה זו החל משבוע 20. האם משהי תהיה מעוניינת להיצטרף?
לצפיה ב-'מישהי מעוניינת למכור את ״לידה פעילה״ ? '
מישהי מעוניינת למכור את ״לידה פעילה״ ?
30/10/2016 | 16:05
54
מעוניינת לקנות עותק יד 2 של ״לידה פעילה״ . מישהי מוכרת?

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

--

פורומים

בעלי מקצוע

פורום קלאב פוט
פורום קלאב פוט
ד
ד"ר אבי צפריר
ליאת ארנון - יועצת הנקה
ליאת ארנון

מקרא סימנים

בעלת תוכן