לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
75467,546 עוקבים אודות עסקים

פורום שפות עתיקות

!Salvete, omnesלטינית ויוונית עתיקה. שתי שפות קסומות ומעניינות שמוזנחות על פי רוב, למרות שעליהן ועל התרבות מאחוריהן מושתת חלק נכבד מהתרבות המערבית המודרנית. הבנה של שפות קלאסיות, מעבר לעניין האישי שניתן למצוא בדבר, היא בעלת חשיבות אף לחיינו. דוגמה בולטת היא השפה האנגלית, בה כשליש מהמילים מבוססות על שורשים בלטינית וביוונית ועוד כשליש מצרפתית, שבתורהּ מבוססת על הלטינית.ולא רק: בכל שפה חבוי עולם. וכך, לכל שפה עתיקה שהיא, גם אם אינה קלאסית, ערך רב בהבנת העולם העתיק ואף בהבנת העולם המודרני.פורום זה נועד לשרת את כל המתעניינים בשפות הללו, בין אם אלו תלמידי אוניברסיטה המתמקצעים בנושא ובין אם אלו גולשים מזדמנים שמתעניינים במקור מילה כלשהי, ולעזור לאלו שרוצים להעמיק את ידיעתם בשפות הללו או המעוניינים להתחיל ללומדן.בברכת גלישה מהנה,יובל.

אודות הפורום שפות עתיקות

!Salvete, omnesלטינית ויוונית עתיקה. שתי שפות קסומות ומעניינות שמוזנחות על פי רוב, למרות שעליהן ועל התרבות מאחוריהן מושתת חלק נכבד מהתרבות המערבית המודרנית. הבנה של שפות קלאסיות, מעבר לעניין האישי שניתן למצוא בדבר, היא בעלת חשיבות אף לחיינו. דוגמה בולטת היא השפה האנגלית, בה כשליש מהמילים מבוססות על שורשים בלטינית וביוונית ועוד כשליש מצרפתית, שבתורהּ מבוססת על הלטינית.ולא רק: בכל שפה חבוי עולם. וכך, לכל שפה עתיקה שהיא, גם אם אינה קלאסית, ערך רב בהבנת העולם העתיק ואף בהבנת העולם המודרני.פורום זה נועד לשרת את כל המתעניינים בשפות הללו, בין אם אלו תלמידי אוניברסיטה המתמקצעים בנושא ובין אם אלו גולשים מזדמנים שמתעניינים במקור מילה כלשהי, ולעזור לאלו שרוצים להעמיק את ידיעתם בשפות הללו או המעוניינים להתחיל ללומדן.בברכת גלישה מהנה,יובל.
הפורום לא פעיל
x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'עתיד הפורום'
עתיד הפורום
12/02/2007 | 16:29
82
כפי שניתן לראות, כבר הרבה מאוד זמן לא עלה בידי להשקיע בפורום כראוי. לא קשה למצוא קורלציה בין רמת ההשקעה בפורום לבין הצלחתו, ולכן לאחר התייעצות לא־קלה עם הנהלת הפורומים הוחלט לסגור את הפורום זמנית עד למציאת מנהל ראוי יותר לפורום (להמלצות -- עצמיות או לא -- ניתן לפנות להנהלת הפורומים).

שמחתי מאוד לנהל את הפורום הזה בתקופה שהיה פתוח ופעיל. לדעתי הנושא הוא בין המרתקים שאפשר להיתקל בהם. ברצוני להודות אישית לכל אחד מהכותבים בפורום. נעמתם לי מאוד.

לרשותכם תמיד,
לצפיה ב-'שאלה:איזה שפות חוץ מעברית וערבית...'
שאלה:איזה שפות חוץ מעברית וערבית...
04/02/2007 | 16:39
5
103
נכתבות מימין לשמאל?
לצפיה ב-'כמדוני'
כמדוני
05/02/2007 | 12:35
1
73
שכל השפות השמיות. (ארמית אכדית, געז' אמהרית +כל שפות אתיופיה, או בקיצור כל שפה שהיא לא אירופאית,אמריקאית, אסייתית טעיתי?)
לצפיה ב-'טעית.'
טעית.
06/02/2007 | 16:55
45
לצפיה ב-'שיחקת אותה!'
שיחקת אותה!
06/02/2007 | 22:23
1
40
שיחקת אותה עם הקישור
תודה רבה!!
לצפיה ב-''
06/02/2007 | 23:23
9
לצפיה ב-'היי'
היי
03/02/2007 | 16:26
24
מחפשת נואשות את המילה הלטינית ל

חוויה

או חוויות.

אשמח לסיוע.

תודה.

ג.
לצפיה ב-'תרגום משפט ללטינית'
תרגום משפט ללטינית
03/02/2007 | 16:23
94

אשמח אם תוכלו לתרגם לי את המשפט, כי אני מכירה בדיוק שלוש מילים בלטינית, ולא סומכת על עצמי עם שלל מילונים ותרגומונים שלא באמת זוכרים שפעלים צריך להטות וזוטות מסוג זה.

המשפט, בשלוש גרסאות, מבחינתי תתרגמו מה שנשמע הכי טוב בלטינית:

Hurt but not maim
To hurt but not to maim
Let it hurt but not maim

כאמור, מה שנשמע הכי טוב בלטינית. יש העדפה למילה שתהיה קרובה יותר ל-hurt מאשר ל-harm, ואם אפשר במשמעות שהכי פחות קושרת את זה לפן הפיסי (אך לא מבטלת אותו). ואם אין פועל ל-"להטיל מום", אז משהו שיביע את הכוונה.
אה, ואני אשמח להסבר איך להגות נכון את התרגום.

תודות מראש למי שיקדיש מזמנו, זה מאוד חשוב לי.
לצפיה ב-'השפות: חיטית שבאית ומצרית ? '
השפות: חיטית שבאית ומצרית ?
01/02/2007 | 23:52
1
70
שלום לכולם,

אני חדשה פה,
אני מבקשת לדעת אייך כותבים 'תאנה' בחיטית  ?
ו'אירוס פלורנטיני' במצרית ובשבאית  ?
אני אקבל בשמחה כל עזרה, כולל הפניות לאתרי אינטרנט, וספרים [ספרים שאפשר להגיע אליהם, לא נדירים וכו'].

תודה מראש,
עמירה.
לצפיה ב-'סליחה הכוונה לחיתית'
סליחה הכוונה לחיתית
03/02/2007 | 00:52
19
לצפיה ב-'מונחים וחיות אחרות בספרות הרומית...'
מונחים וחיות אחרות בספרות הרומית...
30/01/2007 | 15:38
25
איזה כיף שמצאתי את הפורום הזה :)

אני לומדת לימודים קלאסיים (מסלול שפה ותרבות רומית) באוניברסיטת ת"א, יחד עם בלשנות.

בעקבות מבחן הסמסטר הקרב ובא, התרוצצתי ברחבי העיר כדי למצוא את ה- Oxford Classical Dictionary המהולל, אך ללא הואיל.
מסתבר שיש את המילון רק באיזו חנות נידחת בת"א ושם הוא עולה בסביבות האלף שקל!
אז החלטתי לוותר...

בקיצור... השאלה שלי היא, האם יש לכם לתרום אתרים טובים למונחים בספרות רומית, הסברים על יצירות קלאסיות כמו של ורגיליוס, קאטולוס, הורטיוס וכל החברל'ך האלה? (חוץ מהקישורים שבפורום)

תודה
לצפיה ב-'לימוד שומרית (עוד הפעם)'
לימוד שומרית (עוד הפעם)
26/01/2007 | 17:20
7
236
האם יש אוניברסיטה או אתר שמלמדים את השפה השומרית בצורה מכוונת?
האם יש כזה אתר ישראלי? האם יש כזה אתר לא ישראלי?
ראיתי שאוניברסיטת בר אילן מלמדת קורסים בצוהר מכוונת, אבל לא הצלחתי להשיג יותר פרטים. בכלל, כל אימייל שאני שולח לאיזשהוא בעל תפקיד בבר אילן לא נענה לי. לא יודע איך בכלל ליצור עם בר אילן קשר, אולי תוכלו לעזור לי.
אז ידוע לכם על משהוא כזה?
לצפיה ב-'באוניברסיטת תל-אביב'
באוניברסיטת תל-אביב
26/01/2007 | 18:11
3
81
יש את החוג לארכיאולוגיה ותרבויות המזרח הקדום , אני סטודנט שם , נכון לעכשיו יש לימוד של 3 שפות עתיקות של המזרח הקדום 1.מצרית - הירוגליפים והיארטית
2.אכדית זאת השפה הקדומה של מסופוטמיה(עירק) יש אכדית של ניב דרומי(בבלי) ויש אכדית של ניב צופני(אשורי) בכל מקרה אי אפשר ללמוד אכדית בלי ללמוד קצת שומרית חייבים להבין שכתב היתדות שבהם נכתבו השפות האכדית והשומרית(דרום מסופוטמיה השכנים של האכדים) מקורם מהשומרית שהם העם העתיק שהמציא את כתב היתדות שאומץ בשלב מאוחר יותר על ידי האכדים והשומרים נעלמו מהמפה של דרום מסופוטמיה(דרום עירק) ולכן לוחות היתדות שנמצאו ופוענחו מכילים כתב יתדות עם שילובים של מילים אכדיות עם אידאגרמות(סימנים שיש להם משמעות של מגדיר) שומריות ומן הסתם חלק מהמילים השומריות גם נכנסו ללקסיקון האכדי...
3.השפה החיתית , שהיא השפה ששימשה את האימפריה החיתית ויושבי חתי באנטוליה(תורכיה) מ-1650-1200 לפני הספירה
רוב הלוחות שנמצאו בבוזעקוי(עיר הבירה המפורסמת של החיתים) הלוחות כתובים בכתב היתדות בדומה ללוחות השומרים,אכדיים,אוגריתים וכו שגם בהם יש איך לא? אדיאגראמות שומרים במכתבים שלהם....

בכל מקרה  נכון להיום אין לימודים ספציפים של השפה השומרית בין השאר בגלל שעדיין ידוע מעט יחסית ויש הרבה נעלמים בקשר לשפה השומרית.... וגם בגלל שלא נתגלו יותר מדי לוחות טהורים בשפה השומרית 3,300-2200 לפני הספירה
לצפיה ב-'תראה'
תראה
26/01/2007 | 18:51
2
59
אני לא צריך ללמוד את השפה ברמה של לכתוב סיפורים שלמים.
רק ברמה של מתחילים.
למשל מצאתי באינטרנט מילון של כמה אלפיי מילים בשומרית, כך שיש תוכן.
בנוסף, יש לי שני ספרים מאוד מפורסמים של לימוד שומרית, לא זוכר כרגע את שמם. אבל התחלתי לקרוא את השפוט מבינהים וכבר לא הצלחתי להבין.
יש שמה כל מיני סימונים של מספרים ואולי ידע מקדים שצריך בשביל להיות מסוגל להבין את הספר. כך שאני רוצה לקחת קורס כדי שזה ייעזור לי להתחיל, כך שאוכל אחר כך ללמוד מהספרים בכוחות עצמי.
לצפיה ב-'אתרים וספרים יש בלי סוף'
אתרים וספרים יש בלי סוף
26/01/2007 | 19:26
1
70
רק בספרייה לארכיאולוגיה שלנו(באוניברסיטת תל-אביב) יש מדפים שלמים של ספרים,פירסומי דוקטורט ומאסטרס  של שומרית,אכדית,חיתית,מצרית עתיקה. אתרים זרים יש בלי סוף באינטרנט: http://psd.museum.upenn.eud/epsd
בכל האוניברסיטאות הגדולות בעולם יש אגף של שפות עתיקות מהמזרח הקדום ובטוח יש להם אתרי אינטרנט נלווים רק תחפש קצת...
בכל מקרה לימוד עצמי של שפה עתיקה באמת נשמע לי מגוחך ואם אתה באמת מעוניין ללמוד שפה אז אם אתה סטודנט פשוט להירשם לקורס הזה  ואם אתה לא אז זה בעייתי
אני למדתי שנה שעברה חיתית וזה הספיק לי....
לצפיה ב-'כן'
כן
26/01/2007 | 20:07
41
הקישור שנתת לי לא עובד.
אבל בכל מקרה הכוונה שלי הייתה ללמידה של קורס on line, או הרצאות מצולמות שאפשר לראות באינטרנט או בדרך אחרת און ליין.
הבעייה היא שאני סטודנט בטכניון, וקצת קשה לי לסוע לבר אילן בשביל הקורס, ואולי יהיה לי קשה בכלל להירשם לקורס.
לצפיה ב-'ניתן ללמוד את השפה'
ניתן ללמוד את השפה
28/01/2007 | 10:30
2
80
באוניברסיטה העברית, אבל לא בטוח שהקורס מועבר בכל שנה.

שנית, ישנו ספר לימוד של M. L. Thomsen, שנקרא The Sumerian Language.
אני יודעת שהוא נמצא בספרייה בהר הצופים, אבל לא יודעת לגבי מקומות אחרים.
לצפיה ב-'יש לי את הספר הזה'
יש לי את הספר הזה
28/01/2007 | 16:48
1
61
אבל נאמר לי שהוא מאוד קשה, ואת הספר היותר קל שיש לי לא הצלחתי להבין.
אולי בעצם כדאי לנסות ללמוד ממנו בכל זאת.
איזה ידע מקדים צריך בשביל ללמוד מהספר הזה?
אני סטודנט למדעי המחשב, אני לא מבין יותר מדי בבלשנות.
לצפיה ב-'לא נראה לי.'
לא נראה לי.
28/01/2007 | 19:05
48
אם יש מושגים שאתה לא מבין, תמיד יש את האינטרנט.

בהצלחה.
לצפיה ב-'מדוע העברית מינית?'
מדוע העברית מינית?
27/01/2007 | 18:25
7
46
מדוע העברית מתייחסת במיניות לכל אדם, ולכל חפץ?

ומדוע בשפות אחרות אין התייחסות כזו?

מה זה אומר על התרבויות שיצרו אותן?
לצפיה ב-'זה לא העברית'
זה לא העברית
01/02/2007 | 11:48
1
40
זה כל השפות השמיות....
לצפיה ב-'גם עוד שפות'
גם עוד שפות
04/02/2007 | 03:38
35
כמו ספרדית למשל :)
לצפיה ב-'שאלה קצת קשה לא?'
שאלה קצת קשה לא?
01/02/2007 | 21:37
4
18
לצפיה ב-'מה כ"כ קשה?'
מה כ"כ קשה?
04/02/2007 | 12:08
3
32
לדעתי זה נותן נופך נוסף לשפה, האפשרות להבדיל בין דברים שונים באמצעות שינויים מזעריים במילה (במקום להוסיף עוד מילה כדי שאנשים יבינו)
לצפיה ב-'כן, אבל השאלה מדוע...'
כן, אבל השאלה מדוע...
07/02/2007 | 02:12
2
14
לצפיה ב-'סליחה שלחתי בטעות'
סליחה שלחתי בטעות
07/02/2007 | 02:15
1
26
השאלה מדוע היא שאלה קשה מאוד, גם השאלה מה זה אומר על התרבות היא שאלה קשה. לדעתי אי אפשר אפילו לשאול את זה בצורה כזאת. השפה אומרת המון על התרבות אבל קשה לדעת מה ההשפעה של פרט אחד כמו מין דידוקי.
לצפיה ב-'אולי זה אומר'
אולי זה אומר
07/02/2007 | 08:52
17
שהשפה "חוסכת" במילים. במקום להגיד הבית שלה אומרים ביתה הבית שלו ביתו וכו'....
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
22/01/2007 | 23:49
2
33
היום  בתוכנית  "  היום  שהיה  "  בערוץ  10  עם  גיא  זוהר   ,
הראו  כתובת  של  אתר  אינטרנט  שהוא  מראה  את  כל  השפות  בעולם  כולל  חלקי  הפה  וגם  מילים  !  ,
הכתובת  שלו  זה  :     WWW.LOUNGUAGEGUIDE.ORG    
אני  מנסה  להיכנס  וזה  לא  עולה   .....................
אוליי  מישהו  יודע  את  הכתובת  האמיתית  ויוכל  לעזור  לי  בבקשה   .
לצפיה ב-'אולי'
אולי
26/01/2007 | 00:07
1
17
לצפיה ב-' תודה ! '
תודה !
26/01/2007 | 08:25
9
לצפיה ב-'תרגום גם אפשר פה?'
תרגום גם אפשר פה?
17/01/2007 | 14:06
2
27
meus aequitas אמור להגיד my justice. האם זה שימוש נכון? האם יש צורה אחרת לכתוב את זה?

לצפיה ב-'במה שכתבת אין זהות'
במה שכתבת אין זהות
17/01/2007 | 22:14
1
19
בין מין שם העצם למין כינוי השייכות. aequitas הוא נקבה, ולכן יש לכתוב:
mea aequitas, השוויון שלי, או הצדק שלי.
לצפיה ב-'מעולה. הצלת לי את הגוף.'
מעולה. הצלת לי את הגוף.
18/01/2007 | 12:23
11
לצפיה ב-'האם האיטלקית נוצרה מ-היוונית ?'
האם האיטלקית נוצרה מ-היוונית ?
11/01/2007 | 11:00
4
25
ומה  הקשר  שלה  אל  הספרדית   ?
לצפיה ב-'שאלה מעט סבוכה'
שאלה מעט סבוכה
12/01/2007 | 13:00
1
26
כעקרון, כל השפות המודרניות שמשתייכות למשפחת הלשונות הלטיניות (צרפתית, ספרדית, איטלקית, פורטוגזית וכיו"ב) הן מעין "דגנרציות" של הלטינית שדוברה באזורי השליטה של האימפריה הרומית, בהשפעת השפות שדוברו ע"י העמים ה"ברברים" באזורים אלה, שהיו בד"כ שפות גרמאניות כאלה או אחרות. ההסבר הזה מתייחס לקשרי הגומלין בין השפות הלטיניות לבין עצמן, כי ברור שבשל המקור המשות, יהיו קווי דמיון באוצר המלים ואף בדקדוק, ומצד שני יש הבדלים היסטוריים.
לגבי היוונית, חשוב לזכור שהרומאים, בהיותם מעתיקנים מחוננים, העתיקו מהיוונים בלי סוף ובלי הכרה כל דבר שרק יכלו, החל מהפנתאון שלהם, דרך לא מעט מלים ועד למגמות בפילוסופיה וספרות. אז אי אפשר לומר שהאיטלקית "נוצרה" מהיוונית, אבל קשר עקיף כלשהו בהחלט ניתן לזהות.
עתליה
לצפיה ב-'הספרדית לא שייכת למשפחה אחרת ?'
הספרדית לא שייכת למשפחה אחרת ?
12/01/2007 | 14:12
9
לצפיה ב-'הקשר העתיק מכולם'
הקשר העתיק מכולם
13/01/2007 | 14:56
1
25
כמעט כל השפות האירופאיות כל השפות המערב אירופאיות והסקנדינביות ומן הסתם השפות הקולוניאליות אנגליתופורטוגזית למשל מקורם משפה אחת שידועה בתור הודו-אירופאית חוץ משפה אחת שהיא הבאסקית שמגלה הבדלים מהותיים פילולוגים ותחביריים ולכן היא לא שייכת לשפות ההודו-אירופאיות למרות שהספרדית כן כזאת . לפי השם אפשר גם להבין ששפה ההודית/סנסקריט וגם הפרסית מקורם מאותה שפה הודו אירופאית שהמקור שלה לא ברור לגמרי יש הטוענים שמקורה מצפון אסיה .
לצפיה ב-'תודה !'
תודה !
13/01/2007 | 23:34
4
לצפיה ב-'קבוצת לטינית'
קבוצת לטינית
07/01/2007 | 22:45
37

אם יש ביניכם מי שלמדו לטינית ומעוניינים לרענן את ידיעותיהם,
או מי שהתחילו ללמוד ומעוניינים להצטרף לקבוצה קיימת (שנפגשת אחת לשבועיים באזור המרכז), אנא פנו אלי במסר.

לצפיה ב-'האם השם "ישוע" רומז ל-"שועל"?'
האם השם "ישוע" רומז ל-"שועל"?
03/01/2007 | 15:20
1
23
האם "שועל" "שאול" ו="ישוע" הם שמות שמתכתבים ביניהם?
לצפיה ב-'ישוע=יהושע'
ישוע=יהושע
01/02/2007 | 11:49
16
בהגיה של ימי בית שני
לצפיה ב-'טוב,אמנם לא שפה עתיקה...'
טוב,אמנם לא שפה עתיקה...
02/01/2007 | 21:07
40
אבל רציתי לדעת אם אתם יכולים להפנות אותי לאתרים שבהם מלמדים מילים בסיסיות- ויותר, ב"איידיש".
בזמן האחרון די נדבקתי בחיידק הזה..
האיידיש שלי גובלת ב"ווס מכסע" וכדומה..:)

תודה מראש,שחר.
לצפיה ב-'בואו להרחיב אופקים – מגמת מדעי הרוח'
בואו להרחיב אופקים – מגמת מדעי הרוח
01/01/2007 | 21:46
42
אם אתם תלמידי כיתה ט'
מעוניינים להרחיב אופקים
ומוכנים להשקיע

אולי מקומכם איתנו

פרטים בקובץ המצורף
לצפיה ב-'לימודי שפה'
לימודי שפה
29/12/2006 | 20:00
9
ערב טוב,
מישהו כאן מכיר מקום כלשהו בארץ שאפשר ללמוד בו על התרבות והשפה הוולשית ו/או קלטית?

תודה,
לצפיה ב-'עזרה'
עזרה
23/12/2006 | 17:14
6
אני חייבת חייבת חייבת לתרגם את המשפט הזה-
namarie amin mellon...namarie

זה ממש ממש חשוב.

אני לא בטוחה באיזה שפה זה, ניראה לי כמו אלפית או משו, אני ניסיתי לחפש באתר הזה-
http://www.numenore.org/lang/

ומה שיצא לי זה - היה שלום -משהו- יקר, היה שלום.
ואני גם לא בטוחה שזה נכון, וזה גם לא לגמרי ברור.
אז אם מישהו כאן יכול לעזור ממש ממש תודה !
לצפיה ב-'יש פה מישהו שלומד תנ"ך ?'
יש פה מישהו שלומד תנ"ך ?
22/12/2006 | 14:31
2
9
לצפיה ב-'מה את רוצה לדעת?'
מה את רוצה לדעת?
27/12/2006 | 18:18
1
6
לצפיה ב-'אני מתכוונת להירשם לתואר ראשון'
אני מתכוונת להירשם לתואר ראשון
29/12/2006 | 21:02
14
הייתי רוצה להירשם לחד מסלולי אך ורק למקרא , אך ראיתי שיש בעיה לעשות מסלול כזה אז חשבתי אולי לצרף היסטוריה של עם ישראל.
רציתי לשמוע קצת על הלימודים במסלול ממישהו שעבר אותו בשנים האחרונות ועל האופציה לעשות חד מסלולי מה זה דורש.
תודה מראש
אני
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
21/12/2006 | 19:09
11
מישהו אולי יודע מה הפירוש של Veridis Quo?
תודה.
לצפיה ב-'לא כל כך עתיק, אבל ג'נטלמן...'
לא כל כך עתיק, אבל ג'נטלמן...
18/12/2006 | 14:14
1
17
יצא לי לטעון במהלך ויכוח כי משמעותה המקורית של  המילה ג'נטלמן היא האיש הבקיא בכל תחומי הידע, מה שבעברית היינו מכנים איש אשכולות (לא בדיוק אותו דבר, אבל דומה).
בת שיחי טענה שהמשמעות שהבאתי מצוצה מהקמיצה.
אז מי צודק ולמה?
לצפיה ב-'מצטערת לאכזב, אבל טעות בידך '
מצטערת לאכזב, אבל טעות בידך
12/01/2007 | 12:55
11
המילה ג'נטלמן היא תרגום מדויק של המונח הצרפתי gentile homme, שהוראתו הימיביניימית היא פשוט אדם שמשתייך למעמד האצולה, בניגוד ל-rustici, הכפריים הבורים והגסים (הכל עניין של דימוי, כמובן). כלל לא מפליא שהמונח עבר בצורה חלקה ושלמה לאנגלית, בהתחשב בהשפעה הרבה של התרבות הצרפתית על האליטה והמעמד השליט באנגליה לאחר הכיבוש ב-1066. אין ספק שעם הדורות התווספו למשמעות המקורית גם הנחות תרבותיות לגבי אופיו והתנהגותו של הג'נטלמן, אבל הן התבטאו בעיקר בקודים התנהגותיים ולא במונחים של ידע. בהקשר הזה מאלפת העובדה, שרוב "אנשי הרנסנס" לא היו ג'נטלמנים לפי שום הגדרה...
עתליה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ