לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1504515,045 עוקבים אודות עסקים

פורום היאבקות WWE

ברוכים הבאים לפורום הרסלינג של ה-WWE בתפוז. זוכרים את הימים של פעם?, שהיינו מרותקים שעות על גביי שעות לשידוריי הרסלינג בארץ שעד לא מזמן נקראו בשם WWF? שהיינו מחקים את הדמויות והמתאבקים ומצוטטים אותם ומתחפשים לדמויותיהם?. אז עכשיו אפשר לחזור ולהזכר בהם, וגם לצפות בשידורים המחודשים. בנוסף תוכלו להנות משפע של מאמרים וכתבות שרק יילכו ויגדלו בנושאי כוכביי עבר,הווה,ועתיד בWWE. וליהנות מגלרייה ענקית (אולי הגדולה בארץ) של כוכבי הרסלינג הפעילים והלא פעילים באירגון. וליהנות ממגוון אתרים רישמיים ולא רישמיים העוסקים בנושא ונמצאים גם הם בקישורי הפורום. תוכלו לשאול שאלות,ולצפות לתשובות טובות ומדויקות מחבריי הפורום הנפלאים שיש אצלנו. רק אנא הקפידו לשרשר תגובותיכם להמנע מלפתוח הודעות שכבר שוחחו עליהם שוב. ולהשתמש באופציית הוספת תגובה על מנת למנוע הצפה של הפורום. הודעות שלא ישורשרו ולא ימצאו במקומם ימחקו . וכמובן,להשתתף בדיונים המרתקים ולהזכר בעבר,הווה,ואלי עתיד טוב יותר לרסלינג. שהייה מהנה וברוכים הבאים . מנהלי הפורום, רם (רם חיים) ושי (שי מילר)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום היאבקות WWE

ברוכים הבאים לפורום הרסלינג של ה-WWE בתפוז. זוכרים את הימים של פעם?, שהיינו מרותקים שעות על גביי שעות לשידוריי הרסלינג בארץ שעד לא מזמן נקראו בשם WWF? שהיינו מחקים את הדמויות והמתאבקים ומצוטטים אותם ומתחפשים לדמויותיהם?. אז עכשיו אפשר לחזור ולהזכר בהם, וגם לצפות בשידורים המחודשים. בנוסף תוכלו להנות משפע של מאמרים וכתבות שרק יילכו ויגדלו בנושאי כוכביי עבר,הווה,ועתיד בWWE. וליהנות מגלרייה ענקית (אולי הגדולה בארץ) של כוכבי הרסלינג הפעילים והלא פעילים באירגון. וליהנות ממגוון אתרים רישמיים ולא רישמיים העוסקים בנושא ונמצאים גם הם בקישורי הפורום. תוכלו לשאול שאלות,ולצפות לתשובות טובות ומדויקות מחבריי הפורום הנפלאים שיש אצלנו. רק אנא הקפידו לשרשר תגובותיכם להמנע מלפתוח הודעות שכבר שוחחו עליהם שוב. ולהשתמש באופציית הוספת תגובה על מנת למנוע הצפה של הפורום. הודעות שלא ישורשרו ולא ימצאו במקומם ימחקו . וכמובן,להשתתף בדיונים המרתקים ולהזכר בעבר,הווה,ואלי עתיד טוב יותר לרסלינג. שהייה מהנה וברוכים הבאים . מנהלי הפורום, רם (רם חיים) ושי (שי מילר)

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

אביחי (crossface) ז``ל 1979-2004 , לעולם לא נשכח אותך
יש להודיע על ספויילרים של תוצאות שלא עבר שבוע מאז שידורם בארה``ב

המשך >>

לצפיה ב-'מנהרת הזמן 58 - רויאל ראמבל 1997'
מנהרת הזמן 58 - רויאל ראמבל 1997
08/01/2020 | 12:06
9
77
גבירותיי ורבותיי, יוצאים לדרך – השנה היא 1997 ואוטוטו כבר עולים לכיתה ז'. אז בואו נתחיל את האירוע שבשנים הקודמות כבר הפך להיות על שמו של שון מייקלס, שהפעם לא יוכל לזכות בו פשוט כי הוא לא נמצא בקרב הראמבל. אז מה יהיה הפעם? מנהרת הזמן 58, יוצאים לדרך!

קארד ללא תוצאות:
טריפל אייץ' (א) נגד גולדאסט על האליפות הבין יבשתית
אחמד ג'ונסון נגד פארוק
אנדרטייקר נגד ויידר
קרב שלשות של מתאבקים מכסיקנים שלא אטרח להגיד את שמותיהם
סיד (א) נגד שון מייקלס על אליפות ה-WWF
קרב הרויאל ראמבל

לצפיה ב-'ראמבל 97 - חלק א''
ראמבל 97 - חלק א'
08/01/2020 | 12:08
3
88
פרומו הפתיחה מדבר על כך שלשון מייקלס היה תמיד לב של אלוף וזה תמיד היה חלום חייו וזה כל תכלית קיומו  להיות אלוף. אוי כמה שהם הולכים להיות מופתעים עוד מעט.

וינס מקמהן, ג'ים רוס וג'רי לולר מקבלים אותנו לאלמודום בסן אנטוניו, טקסס. יש דגלי מדינות על שולחן השדרים האמריקאי והצרפתי (של קנדה), כי נגמרו הפתקיות.
יוצאים לדרך עם גולדאסט נגד טריפל אייץ' על האליפות הבין יבשתית. מי שלא עוקב איתנו אחרי רו, רק תדעו שגולדאסט הוא פייס כי הוא לא הומו. אכן, הפייס טרן שלו כלל התחייבות מפורשת שהוא לא קוויר בפני ג'רי לולר.
גולדאסט מקבל זיקוקי דינור מה שאומר שב-97 ה-WWE היו מליינים כי זיקוקי דינור = חברה מצליחה.
סרטון הקידום לקרב מראה שטריפל אייץ' חושב שכל אישה רוצה להיות איתו ובשל כך הוא גם מצפה וחושב שמרלינה צריכה לעבור להיות לצידו ובחלק מהאקט הוא גם חוטף אותה. נראה שסטפני הייתה צריכה לצפות לעתיד לבוא.
הנטר הרסט הלמסלי יוצא עם מיסטר יוז כי.... ככה.
תהליך הבחירה היה – הוא היה אמור להיות עם מיסטר פרפקט, אבל זה לא הסתדר אז בוא נביא לו מישהו אחר עם השם מיסטר!

גולדאסט זורק את המדרגות על האנטר, ג'ים רוס אומר שהוא הולך על חבל דק כי לא ברור עד כמה השופט יאפשר כזה דבר – ואז וינס אומר שאי אפשר לזכות בתואר אם אתה נפסל. ובכן, דהההההה. לא חשבנו שאתה יכול לזכות בתואר אם אתה מפסיד!
אגב, אם תהיתם עד כמה השופט יאפשר את כל מכות המדרגות האלו – התשובה היא עד מאוד.
קרב משעמם מאוד – ובאופן יוצא דופן מי שעושה אותו משעמם עם המון רסט-הולדס ואגרופים מחוץ לזירה ותקיפות על המדרגות – זה הפייס, גולדאסט. טריפל מדי פעם עושה איזה מהלך ואז שוב קורעים אותו כמה דקות.

וינס וג'ים רוס מדברים הרבה על כך שמעקמים את החוקים בקרב ושגורילה מונסון נמצא ויצטרך להחליט איך זה ישפיע על המשך הערב. ג'ים רוס אומר שיש עוד ערב ארוך לפנינו... מה אתה בא להשביז אותנו?
האנטר מנסה לתקוף את גולדאסט עם כיסא, אבל השופט כאן כבר לא מוכן. ואז באמצע הקרב משום מה אנחנו הולכים לראיון של טוד פטינגייל עם זמר קאנטרי בשם קולין ריי. אני מבין שגם וינס משתעמם כמוני מהקרב הזה.

גולדאסט מפספס קפיצה מהחבל העליון, מיסטר יוז זורק את החגורה לזירה ומסיח את דעת השופט – אבל מרלינה מסיחה את דעת האנטר שמנשק אותה. טריפל מפספס את גולדאסט עם החגורה ומקבל אותה בעצמו בראש. גולדאסט מצמיד אבל מיסטר יוז מוציא את האנטר מהזירה.
גולדאסט תוקף את מיסטר יוז אבל אז האנטר תוקף אותו מאחור ומבצע עליו את הפדיגרי וסופר לשלוש.
לולר ממליץ למרלינה לגשת לתת להאנטר עכשיו נשיקת מזל טוב. היא מוותרת על ההצעה והאנטר יסתפק בחיבוק אוהב ממיסטר יוז.
זה היה גרוע ברמות.

ראיונות של חלק מהמשתתפים לפני הראמבל שמבטיחים שהם אלו שהולכים לנצח. לא ברור למה זה (וכל סגמנט של הגרלת מספרים) הפסיק בשנים האחרונות. מנקיינד אומר שכולם רוצים הזדמנות לזכות באליפות – הוא פשוט רוצה להכאיב להרבה אנשים בעת ובעונה האחת. כל עוד זה יקרה, זה יהיה יום נחמד.

הגיע זמן הניישן שמגיעים עם איזה אלף נציגים ושרים ראפ בדרך. השוס – זה גימיק של שחורים, אבל הראפרים לבנים. מה קרה, אוסקר היה באותו זמן כבר ב-WCW?
רק להבין – יש בזירה עם הניישן איזה אלפיים אנשים, אבל מתוכם – רק פארוק וקראש היו מתאבקים פעילים?
נזכרים איך הפיוד בין פארוק לאחמד ג'ונסון נוצר, כשברקע מוזיקה רומנטית. ככה זה כשעוד לא סוגרים הסכם עם סלייבה ודראונינג פול.
כשרואים את הפרומו לקרב יש מצב שזה אחד הפיודים הכי ארוכים שהיו בהיסטוריה של ה-WWE. זה כמו אוסטין נגד וינס רק קרב שני בקארד.

הדבר הגרוע בפיוד בין פארוק לאחמד ג'ונסון -> בסוף יש קרב בין פארוק לאחמד ג'ונסון.
באמת שיש לי רק מילה אחת להגיד על הקרב הזה...
DAMN.
וברוח העובדה שכל קרב בראמבל 97 הוא קרב הארדקור, דברים שהשופט לא מגיב להם – מכות עם חגורה, שימוש בכיסא, צפייה בקרב בין פארוק לאחמד ג'ונסון.
לא יאומן כמה אובר היה אחמד ג'ונסון. לא יודע מה קורה בהמשך, אבל איך הדבר הזה לא היה אלוף עולם?

אנחנו מקבלים בסוף סיום של רו, כשכל מיני חברי ניישן נכנסים אחד אחרי השני ומנסים להפריע לקרב אז השופט מחליט לצלצל בפעמון לפסילה. זה לא מפריע לאחמד לכסח את כולם ולזרוק אותם אחד על השני בערימה, מנסה ללכת על פארוק שכבר ברח – אחד מחברי הניישן (באמת, זה שמו, אחד מחבריי הניישן) מפריע לו – אז הוא זורק אותו על המדרגות ואז עושה לו פרל ריבר פלאנג' על שולחן השדרים – עם כל הציוד עליו.
הולי שיט!
וזה מביא לשאלה – איך בכלל התרגלנו לעובדה שאנשים מפנים את השולחן לפני שהם זורקים מישהו דרכו? כאילו, זה משולל כל היגיון. "אני רוצה שהבן אדם הזה ישבור את הגב – אבל לא ממוניטור, זה כבר מוגזם!"
פארוק מאחורי הקלעים עם טוד פטינגייל וכל חבורת הניישן והוא כועס על שני נציגים שנטשו אותו ואומר שהוא יטפל בהם אחר כך. הוא מבטיח שהנקמה תגיע בקרב הרויאל ראמבל וקורא לו "הדוד תום".

ויידר מגיע והוא בלי קורנט. כשמתאבק מאבד את המנג'ר שלו זה אומר שני דברים
אופציה א' – הוא נהיה מספיק אובר בפני עצמו והוא לא צריך מנג'ר שידברר אותו
אופציה ב' – הוא נהיה מספיק לא משמעותי שחבל לבזבז את הזמן של המנג'ר עליו.
נראה לי שאני יודע לאיזו קטגוריה ויידר מכוון כרגע...
אבל במקרה הזה, מסבירים לנו שויידר בלי קורנט כי קורנט חטף צ'וקסלאם מאנדרטייקר ולכן לא זמין כרגע לעמידה עם מחבט.
אני חושב שקרבות של טייקר שאני רואה במנהרת הזמן סובלים מהעובדה שאני יודע שיש עדיין קרבות של טייקר גם ב-2019.

במהלך הקרב אנחנו חייבים לעשות הפסקה ולעבור לראיון של טוד פטינגייל עם אוהדת שחסכה כסף מבייביסיטר כדי ללכת לכל מקום ששון מייקלס נמצא בו והיא הגיעה ממינסוטה. זה אזהרה לציבור? שיש משוגעת בקהל? שון מייקלס יודע שעוקבים אחריו?
דברים שעדיין לא ייאמן שאנדרטייקר יכל לעשות – לעשות לגדרופ למישהו שעומד (מכופף, אבל עדיין).
דברים שלא ייאמן שאנדרטייקר עדיין יכול לעשות – להופיע.

אנדרטייקר עושה צ'וקסלאם לווידר, אבל אז הוא רואה שפול ברר בינתיים התקדם לו לכיוון הזירה. הוא זורק את ויידר החוצה ואז תוקף את ברר. הוא מתכונן לעשות לברר צ'וקסלאם, אבל אז ויידר וזר לזירה אז הוא תוקף אותו ומעיף את ברר מהזירה. הוא מתכונן לקפוץ על ויידר מחוץ לזירה, אבל ברר מזיז אותו מהדרך.
כל הזמן הזה ברר עם הכד – לא נראה שהכד הזה עדיין עושה משהו, אז בשביל מה זה טוב? וזה גם גורם לי לתהות – מה שלום קאמה?!
בזמן שאני שואל את זה, ברר תוקף את טייקר עם הכד ומסביר למה הוא עדיין טוב.
ויידר עושה ויידר בומב ומנצח את הקרב (אחרי ספירה די מהירה של השופט). ויידר ופול ברר עוזבים ביחד ונראה שיש עדיין פוש כלשהו לויידר. אנדרטייקר מתאושש די מהר, אז לא נראה שיהיה לנו פה אירועי רויאל ראמבל 94.
במקום למות, הוא רוצח את השופט עם צ'וקסלאם. זה גם משהו.

לצפיה ב-'ראמבל 97 - חלק ב''
ראמבל 97 - חלק ב'
08/01/2020 | 12:09
1
84
סטיב אוסטין מאחורי הקלעים אומר שהוא לא מתכוון לדבר עם אף אחד, גם לא על הצלם, עד אחרי שהוא יזרוק 29 משתתפים אחרים בראמבל.
הבולדוג אומר שיש לו היסטוריה בראמבל והערב הוא  ינצח את הקרב. למה? כי הוא מוזר. מה? איזה גלגול של הבריטיש בולדוג אנחנו עכשיו?

אנחנו עכשיו בקרב שלשות של כל מיני מתאבקים לא מוכרים כמו ג'רי אסטרדה, פוארסה גררה והבי מטאל. מאיפה לעזאזל זה הגיע?
הם מתחרים נגד כל מיני מכסיקנים אחרים עם שמות קשים. אני זוכר שברו אמרו לנו שמכסיקנים הגיעו, אבל קרב? בראמבל? על מה ולמה?
אני אוהב שוינס מקמהן כל הזמן חוזר "שרק פה ב-WWF אפשר לראות מופעים שכאלה". זה לא  בדיוק התקופה שריי מיסטריו ופסייכוסיס וכל אלה נתנו קרב בערך כל נייטרו?
קרב סביר, באמת שלא הרבה מעבר לכך. הייתי חושב שעושים את זה כי אנחנו במכסיקו – אבל אנחנו לא. או שיש פה קהל שמחובר להיאבקות במכסיקו – אבל לפי הדרמה לאורך כל הקרב – כנראה שגם זה לא.
ג'ים רוס מנסה להסביר את המסורת של המסיכות במכסיקו וכו' ונראה שווינס מקמהן ממש לא מתעניין בכך. חכו שהוא ילמד על האפשרות המסחרית שיש בלמכור אותן.
בסוף אחד המכסיקנים (תשלמו לי אני לא לומד את השמות שלהם) מנצח עם גרסה לא-מודרנית של הקו-דה-גרה של באלור. אין סיום טוב מאשר כשג'ים רוס אומר "אני לא בטוח שהוא פגע לגמרי עם התרגיל" ואז סופרים לשלוש.

באמת שלא ברור לי למה זה היה. בדיעבד ראיתי שגם כל קרבות הפרישואו היו קרבות לוצ'ה ליברה מכסיקנים כאלה. כנראה עשו ניסיון חבירה עם AAA, כנראה קיפלו את זה מהר כי ג'ייק דה סנייק רוברטס ראה את זה ונבהל.

הגענו לקרב הראמבל!
הראשון שיוצא – קראש. כל שיבוץ של מישהו להיות שני שהוא לא אחמד ג'ונסון עושה את זה ממש מטופש. טוב, חוץ מדוינק.
אוקיי, שני יוצא אחמד ג'ונסון. חבל, כבר הייתי חרמן על דוינק.
טוב, מסתבר שיש להם בעיות עם השעון ואין ספירה לאחור. מרגיש כאילו ה-WWF הלכו לכיוון AAA ולא הפוך. "רייזר רמון" מגיע ונזרק תוך רגע על ידי אחמד ג'ונסון. אז עכשיו כבר אפשר להכריז שהפוש הזה נגמר? אני שואל את זה כבר חודשים.
ואז, לפתע פתאום ובאמצע שום מקום – אחמד ג'ונסון מדיח את עצמו ויוצא לריצה אחרי פארוק שהגיע לאזור הזירה. אז עכשיו ביססנו שאחמד ג'ונסון הוא בערך ברמת המשכל של קמאלה.
אז את אחד הכוכבים הכי גדולים של הארגון הם הדיחו אחרי 3 אנשים – כדי להשאיר את הזירה לקראש ולפינייס גדווין. הגיוני.

סטון קולד יוצא חמישי ובגלל בעיות השעון והכריזה – הקהל בדממה. לא ברור איך הם חירבו את הדבר הזה או לא חשבו על פיתרון פשוט כמו כרוז שסופר אחורה או משהו... וכמובן שהבעיה נפתרת בבא אחרי אוסטין, כמה מתאים.
אז אוסטין נכנס – ומיד פינייס גדווין מכסח אותו.  יופי של קבלת פנים. לפחות מהר זה מתאזן וקראש ופינייס מודחים ואוסטין לבד בזירה.
בארט גאן מגיע וזה מזכיר שהיה איזה קטע כזה שהוא פצע את בילי והרגיש ממש חרא לגבי זה אז מעניין למה הם לא המשיכו עם זה ופיתחו את הדמות שלו ו... הוא מודח.
הבא הוא ג'ייק דה סנייק רוברטס, כשהשניים משחזרים את גמר מלך הזירה. זה פשוט הזוי שבאותה תקופה במקביל לכך שהם קראו לעצמם "הדור החדש והצעיר" הם החזירו את ג'ייק דה סנייק ואולטימייט ווריור.
אוסטין מדיח גם את ג'ייק, אך נעצר כשמגיע האיש שאיתו הוא בפיוד פעיל – הבריטיש בולדוג.

אפשר להבין שהמצב של האנשים שהבאת לראמבל לא טוב כשמישהו מגיע ווינס צריך לוודא מי זה מהאנשים שהם הביאו ממכסיקו.
הזירה מתחילה להתמלא עד שאואן הארט מגיע. נשאלת השאלה האם יהיה שיתוף פעולה עם הבולדוג. אז התשובה היא כן ולא. כן – הבולדוג עוזר לאואן לא להיות מודח. לא – מיד אחר כך אואן מדיח אותו "בטעות" כשהוא כיוון לפגוע באוסטין.
יותר מדי מכסיקנים מגיעים לזירה – ואז מגיע הרגע שבו ברגע אחד כל המכסיקנים מדיחים אחד את השני. מגדיל ועושה אחד מהם כשהוא יוצא (דרך החבל השני) וקופץ על אלו שבחוץ. ג'ים רוס אומר שהוא הדיח את עצמו כי הוא לא יודע את החוקים והשופטים לא מאפשרים לו לחזור למרות שהוא יצא דרך החבל השני , מה שמראה שלא רק שהוא לא יודע את החוקים – הוא גם מפגר מספיק כדי לא לזכור מה הוא אמור לעשות.
כנראה זה השלב שבו וינס אמר – "יש לי רעיון טוב יותר מלהעסיק חבורת מכסיקנים – לא להעסיק חבורת מכסיקנים".

פארוק מגיע ואחריו אחמד ג'ונסון עם מקל כדי לגרש אותו ולהדיח אותו. כשמתעסקים במהומה, מפספסים שאוסטין הדיח את מרו ואואן הארט ונשאר בזירה לבד – שוב. כל זה כדי שסוף סוף יהיה לנו את הפייאוף הגדול, העימות המרכזי, הפיוד השני בחשיבותו של אוסטין אחרי הפיוד עם וינס מקמהן בכל הקריירה – סאביו וגה! הפיוד שלעולם לא נגמר!
כמובן שווגה מכסח אותו במשך 40 שניות – ואז מודח. כמה אנשים אוסטין העיף בראמבל הזה? מרגיש כאילו את כולם.
אמרתי את כולם? תוסיפו גם את "דאבל ג'יי" לרשימה. ג'סי ג'יימס כמובן.
כל זה כמובן בנה לרגע בו אוסטין יחכה בפינה ליריב הבא וייחרד לגלות שזה ברט הארט. השניים מתעמתים לזמן קצר כדי שג'רי לולר יסיים את תפקידו כפרשן ויעבור לתפקיד המתאבק. ל-5 שניות. אחריו מגיע דיזל. לא ייאמן שהם עוד לא ויתרו על העניין הזה.
אחריו טרי פאנק, שלא הבין שהוא צריך לצאת רק כשהספירה מסתיימת. אולי קיבל הסבר על השיטה מהמכסיקנים מטריפל A.

הזירה מתמלא במנצחים פוטנציאליים כמו מנקיינד, ויידר, רוקים מבטיחים כמו רוקי מאיביה והנרי גדווין כי בכל זאת נגמרו לנו המכסיקנים.
מספר 30 מגיע וזה אנדרטייקר, כשווינס מקמהן מקבל את המנצח של הרויאל ראמבל. זו כנראה הכניסה הכי קצרה של אנדרטייקר בכל הזמנים.
ויידר מדיח את פלאש פאנק ומיד מותקף על ידי אחיו מאמא שונה – טרי פאנק! איך לא חיברו אותם יחד!
גדוווין מודח על ידי טייקר, רוקי מאיביה מודח על ידי מנקיינד שלאחר מכן ממשיך ומדיח את טרי פאנק – רק כדי להיות מודח על ידי אנדרטייקר כשהמצלמה מפספסת את זה.
מנקיינד רב עם פאנק מחוץ לזירה, כל השופטים בחינגה סביבם מנסים להפריד – ומפספסים את ברט הארט שמדיח את אוסטין.
אוסטין קולט שאף אחד לא שם לב, חוזר פנימה ומדיח את ויידר ואנדרטייקר. במקביל ברט מדיח את דיזל – רק כדי שאוסטין יזרוק אותו החוצה.
השופטים חוזרים פנימה ורואים רק את סטון קולד בפנים – ואומרים כי טוב, גם ככה יש לנו הזמנה למסעדה וחבל להתעכב. המנצח של הרויאל ראמבל של שנת 1997 – סטון קולד סטיב אוסטין!

לקהל אין מושג איך להגיב למה שקרה שם, ברט הארט יודע בדיוק איך להגיב וזורק שופטים בכל רחבי הזירה.
אני בהלם ממה שקורה כאן. עזבו את זה שאוסטין זכה, נשאר עוד יותר מ-30 דקות. כמה סיד נגד שון מייקלס אתם חושבים שאני יכול לספוג?!?!
ברט הארט יוצא וצורח על וינס מקמהן ושואל אם הוא מתכוון לעשות משהו בקשר למה שקרה כאן, במה שמוכיח שהגבולות כבר החלו להיטשטש הרבה לפני "דפיקת מונטריאול".

לצפיה ב-'ראמבל 97 - המיין איבנט'
ראמבל 97 - המיין איבנט
08/01/2020 | 12:10
83
שון מייקלס מסביר בסופרסטארס שהוא סובל משפעת והוא אולי לא נראה טוב או מרגיש טוב – אבל הוא ירגיש יותר טוב אחרי שהוא יזכה באליפות במגרש הביתי שלו בסן אנטוניו.
עוקבים אחרי שון מייקלס בכל הדרך שלו מחדר ההלבשה סטייל גולדברג והוא יוצא עם הדומיניק מיסטריו של אותה תקופה – חוזה לותריו, כשהוא מקבל גם "כניסת אנדרטייקר" כשהשיר שלו נכנס כבר ללופים מרוב חגיגות.
יחסית לזה שבערך בכל רגע נתון שבו סיד היה ב-WWF הוא היה מעורב איכשהו בפיוד עם מייקלס או דיזל (או שהיה שומר ראש של מייקלס) – די מוזר שהוא לא היה חלק מהקליק, לא? אחרת הם נגררו כל הזמן להתמודד מול הבחור המוזר הזה?
כשסיד שולט הוא מאט את הקרב לקצב של עמידה כשהוא מחזיק באיבר כלשהו, לרוב עושה bear hug או משהו משעמם שכזה.
שאלה – כשפול ברר היה מתאבק, הוא השתמש בברר האג?
סיד עושה למייקלס פאוור בומב מחוץ לזירה ואז מתכנן לתקוף את שני הלותריו שמחוץ לזירה. מייקלס עוצר את זה, אבל כשהם חוזרים  לזירה סיד זורק את מייקלס על השופט ואז מבצע צ'וקסלאם לספירת עשר, רק שהשופט מעולף.
כששופט נוסף מגיע – מייקלס יוצא ב-2. בתגובה סיד עושה את הדבר ההגיוני היחיד ותוקף את השופט המתפקד.
מייקלס לוקח את המצלמה מהצלם (הגיוני, לא?) ותוקף את סיד איתה, פלאשבקים למה שקרה בסדרת ההישרדות ב-96. מייקלס מצמיד את סיד, אבל אין שופט מתפקד.
ארל הבנר זוחל לו לאיטו וסופר, אבל סיד יוצא ב-2.  מייקלס והלהקה מתחממים והסוויט צ'ין מיוזיק נורה ופוגע. מייקלס שוב אלוף!
אחרי שחגג אליפות ראשונה ברסלמניה, האירוע הגדול מכולם, הוא חוגג את האליפות השנייה שלו מול הקהל הביתי בסן אנטוניו ואחרי שהוא "ניצח את המפלצת" לדברי ג'ים רוס.
מייקלס חוגג עם לותריו ועם המשפחה, הקהל הביתי ואפילו זיקוקים ונראה שאין דבר שיכול להוריד את החיוך מפניו. נכון?

לסיכום – אירוע סביר מינוס. אין פה באמת אף קרב טוב וגם הרויאל ראמבל סבל מכך שהוא כלל כמות גדולה של אנשים לא מוכרים (4 מתאבקים טריפל A) ומעט מאוד מתאבקים שקיבלו רגע לזרוח. לראייה, רק מתאבק אחד הדיח יותר מ-2 אנשים וזה אוסטין – שהדיח 10.
11 מתאבקים היו בקרב פחות מ-3 דקות – וזה פשוט יותר מדי ומראה שהיו שם פשוט יותר מדי אנשים לא רציניים.
הסוף היה מקורי – אבל קצת עבר ליד הקהל בבית. אני צריך עכשיו להשלים ולהבין איך ממצב שבו אוסטין זכה בראמבל ומייקלס אלוף הידרדרנו בסוף לאנדרטייקר נגד סיד :/
נתראה במנהרות הבאות!

לצפיה ב-'ענק :)'
ענק :)
13/01/2020 | 11:36
31
אחמד גונסון היה אובר בטירוף, עד היום אני זוכר את הwtf שהוא פשוט קפץ מחוץ לזירה.
הסיום היה אדיר, הם שיחקו טוב עם הגבולות של מה לעזאזל קרה פה, זה מתוסרט זה אלתור של אוסטין.

אחלה פינה

לצפיה ב-'סופסוף, שיעמם לי לבד'
סופסוף, שיעמם לי לבד
08/01/2020 | 13:34
90
לעשות צ'יפ פלאג לפרק העוסק בכך בטיטאן סקרוד? יאללה. http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/13/183490576...

מיסטר יוז... איזה טמטום. לא יהיה פה מחר אז תגיד לו שלום. אגב, מסכים איתך על הקרב בין גולדאסט לטריפס... אולי אם היו נותנים להאנטר להוביל את הקרב זה היה עובד טוב יותר, פשוט קרב משעמם. הדבר ההזוי זה שאחר כך השתמשו בקרב הזה כדי לטעון למה הפוש של האנטר לא עובד. כאילו, ברור לחלוטין שזה גולדאסט שלא הצליח להוביל את הקרב, ולהאנטר היו קרבות לא רעים באותה התקופה, אז איך הם הגיעו לזה נשגב מבינתי...

כן, הניישן בתקופה הלבנה שלהם. רק ביוני וינס יחזור לתכנית המקורית של הקבוצה השחורה וזה כבר יצליח.

אחמד ג'ונסון היה בפיוד עם פארוק שנה וחצי! אחד מהפיודים הכי ארוכים אז. ובנוגע לשאלה שלך: הדבר הזה לא היה אלוף עולם כי הוא נפצע כל פעם שעמדו לתת לו פוש. אחמד ג'ונסון=קן קנדי של שנות התשעים.

"אחד מחברי הניישן"- האמת שאף פעם לא הבנתי מה היה הקטע של הניצבים האלה שבניישן. אחד מהם זה די-לו, אבל מה היה הקטע עם כולם?

חשוב לציין שאם אני לא טועה, זה הסוף של קורנט כמנג'ר ב-WWF (לפחות פרט להבלחות). הוא החליט לעבור לעבוד מאחורי הקלעים. אבל ויידר כן פוצה במנג'ר חדש- ברר. אגב, הפיוד בין טייקר לברר זה פיוד ארוך עוד יותר מג'ונסון-פארוק.

הפרומו ההזוי ביותר של בולדוג עד כה. אנחנו בגלגול המסומם שלו.

כתבתי בספר על שיתוף הפעולה עם AAA. זה לא הצליח. וכן, זה בא כתגובה (גרועה מאוד) ללוצ'דורים של WCW.

"חכו שהוא ילמד על האפשרות המסחרית שיש בלמכור אותן." אכן כן.

הופעה יחידה של רייזור ראמון בקרב הראמבל. וזה לא סקוט הול.

רגע, אני יודע שאתה לא רוצה ללמוד את שמות המקסיקנים, אבל ה"אחד" שדיברת עליו זה מיל מאסקאראס האגדי. הוא ידוע לשמצה בכך שהוא לא עושה ג'ובים או מוכר.

סאביו ווגה!!!!!!!!!!!! באמת למה לא נתנו לו עוד פיוד מול אוסטין? אהבתי את סאביו...

לשאלתך: עשרה אנשים אוסטין הדיח בראמבל, וזה שיא שלא יישבר עד ל-2001 בידי איזה אחד ששרד כאן כמעט עד הסוף. הוא גם שרד יותר מכולם וגם ניצח.

רגע, שתדע לך שפלאש וטרי פאנק כן שיתפו פעולה ב-98 לזמן קצר! משמע שאתה עם ההיגיון של וינס רוסו. אבל אתה בכל זאת חכם קצת יותר, כי אז לפלאש קראו כבר סקורפיו...

גבולות מטושטשים אתה רוצה? חכה ל-RAW של למחרת היום...

שון באמת היה חולה בשפעת... מפתיע שהכירו בכך.

סיד היה חבר טוב של הקליק, נקרא לו חבר כבוד. אבל בוא, לך תסמוך על סיד שיישאר באותו מקום עבודה שנים...

שון דווקא סחב את סיד לאחלה קרב (לא כמו הראשון). מחר נבין איך טייקר מגיע לרסלמניה. אבל שון? כמו שאמרת, הוא מחייך לגמרי.
לצפיה ב-' מצחיק כרגיל... שני דברים'
מצחיק כרגיל... שני דברים
08/01/2020 | 21:51
2
84
א) למיטב זכרוני חבר הניישן שחטף את הפרל ריבר על השולחן זה באמת די לו בראון
ב)דווקא מיל מסקראס (ה-WWE הול אוף פיימר היחידי מבין כל המקסיקנים שם), אחרי שיצא מהחבל השני, טיפס לחבל העליון וקפץ ממנו, ולכן הוא כן הודח ואין חור בעלילה
לצפיה ב-'מממ... מעניין'
מממ... מעניין
09/01/2020 | 20:16
1
67
אם אתה יוצא בין החבלים ואז מטפס לחבל העליון - זה נחשב כאילו יצאת מהחבל העליון?
לצפיה ב-' לא רואה סיבה שלא'
לא רואה סיבה שלא
11/01/2020 | 16:05
55
אתה נמצא מעל החבל העליון, כמו שאומר ה"חוק", ונופל עם 2 רגליים לרצפה
לצפיה ב-'שלום!'
שלום!
16/01/2020 | 19:22
28
אני זה שמופיע כאן פעם בעשור אקראית כדי לקרוא את המדור האהוב עליי :)

גולדאסט נגד HHH - זכור לי כמשעמם ואני רואה שלא השתפר עם השנים.

לשאלתך לגבי ג'ונסון ואליפות העולם - הוא היה פוצע ונפצע סדרתי. לא אהבו במיוחד לעבוד איתו בזירה.

שניים ממשתתפי קרב השלישיות: פרו אגוואיו והקטור גארזה כבר לא איתנו. נדמה לי שבStar World הקרינו גרסה מקוצרת של הקרב.

לגבי הראמבל: אני ממש חושב כמוך בקשר למאסקאראס והדרך בה הדיח את עצמו. הסיפור שרווח מאז היה שהוא התנה שאף מתאבק לא ידיח אותו וזו הייתה התוצאה.

פיירות' וסיברנטיקו שהודחו על ידו נקראו במכסיקו Team AAA.

דרך ההדחה חזרה על עצמה בראמבל 2006 והפעם צ'אבו היה בתפקיד המודח.

אוסטין הדיח שבעה מתאבקים אחרים כמשתתף בקרב ועוד שלושה כשחזר לאחר שהודח.

ברוס פריצ'ארד מספר שמייקלס אכן הגיע חולה וישן עד לקרב שלו אצל וינס במשרד כדי לאגור כוחות לקרב.
לצפיה ב-'מלחמות ליל רביעי- שבוע 15'
מלחמות ליל רביעי- שבוע 15
09/01/2020 | 05:56
3
11
לצפיה ב-' NXT '
NXT
09/01/2020 | 06:24
53
ריאה ריפלי יוצאת. היא אומרת שהיא לעולם לא תשכח את הזכייה באליפות הנשים. לפתע טוני סטורם יוצאת ומברכת אותה, אבל מזכירה שניצחה אותה על אליפות NXT הבריטית לנשים. סטורם אומרת שאם לריפלי יש אומץ, הן ילחמו ב"כשעולמות מתנגשים". ריפלי מסכימה. קיי לי ריי יוצאת ואומרת שהיא תחסל את סטורם לפני כן. איו שיראי יוצאת וצורחת שהאליפות שלה. ביאנקה בלייר יוצאת ואומרת שהיא רואה יותר טוב מכולם. קנדיס לארי יוצאת וריפלי אומרת שאם היא רוצה להילחם אז סבבה. היא מתחילה קטטה ולבסוף ריגל קובע קרב שלשות.

ריאה ריפלי, טוני סטורם וקנדיס לארי ניצחו את קיי לי ריי, איו שיראי וביאנקה בלייר אחרי ריפטייד לבלייר.

טומאסו צ'אמפה מדבר על איך שהוא חייב לזכות באליפות מאדם קול.

קית' לי אומר שהוא הצמיד אלופים ולא קיבל הזדמנות, אז השנה הוא יהיה אלוף צפון אמריקני.

טורניר דאסטי רודס לצמדים, סיבוב ראשון: אימפריום ניצחו את הפורגאטן סאנס (ע' ג'קסון רייקר) אחרי יורופין בומב לבלייק.

מאט רידל אומר שהוא לא מכיר את פיט דאן אבל יזרום עם זה.

גאלוס אומרים שהם יזכו בטורניר הזוגות.

אוסטין תיאורי ניצח את חואקין ויילד אחרי TKO.

דמיאן פריסט אומר שהוא רוצה להיות אלוף צפון אמריקני.

טורניר דאסטי רודס לצמדים, סיבוב ראשון: האנדיספיוטד ארה ניצחו את גאלוס אחרי היי/לו לוולפגאנג והתערבות מצד אדם קול.

ג'וני גארגאנו אומר שפין באלור בנה את XT, אבל גרם לו להחמיץ טייקאובר. הוא לא גמר את העבודה. גארגאנו אומר שבניגוד לבאלור הוא לא עזב את NXT. הוא הרים את NXT מחדש, ובאלור הבין שלא צריך אותו. באלור יוצא ואומר שהרופאים מאשרים לג'וני להיות רק "ג'וני פרומו". באלור כועס שגארגאנו עלה לו בקרב על התואר. אם גארגאנו יגיע לפורטלנד, הם יילחמו.

מיה יים ניצחה את קיידן קרטר אחרי פרוטקט יה נאק. לאחר הקרב צ'לסי גרין תקפה את שתיהן ורוברט סטון יצא להגיד שהם משתלטים על NXT.

דומיניק דיג'קוביק אומר שהוא הבטיח למשפחתו להפוך לאלוף צפון אמריקני.

קרב טעינה לתואר הצפון אמריקני: קית' לי ניצח את דמיאן פריסט, דומיניק דיג'קוביק וקמרון גריימס אחרי ספיריט בומב לגריימס. בעוד שבועיים הוא יילחם מול רודריק סטרונג.
לצפיה ב-' AEW דיינמייט '
AEW דיינמייט
09/01/2020 | 06:33
1
49
הדירוגים של AEW אותחלו בשנה החדשה.

"קלינר" קני אומגה (2-0) ו"האנגמן" אדם פייג' (1-0) ניצחו את פרייבט פארטי (0-1) אחרי וואן ווינגד אנג'ל לקוואן. לאחר הקרב פאק הופיע על המסך וחנק את מייקל נאקאזאווה תוך שהוא דורש קרב חוזר מול אומגה. אומגה רץ לעזור אבל פייג' נשאר להצטלם עם מעריצים ולשתות.

אליפות הנשים: ריהו (2-0) ניצחה את "החייזרית הכי גדולה בגלקסיה" קריס סטאטלנדר (0-1) אחרי רול אפ והסחת דעת מצד ברנדי רודס. לאחר מכן הנייטמר קולקטיב תקף את שתיהן עד ששידה וביג סוול רצו להציל.

"האל הספרדי" סאמי גווארה (2-0) ניצח את "המלאך הנופל" כריסטופר דניאלס (0-1) אחרי סופרקיק. לאחר הקרב הדארק אורדר יצאו ואיוול אונו אמר שבגלל דניאלס הוא מה שהוא היום. הוא מציע לו עזרה. דניאלס מסרב למסכה ותוקף אותם. SCU והיאנג באקס באים לעזור לו.

האחים רודס (1-1) (ע' ארן אנדרסון) ניצחו את הלוצ'ה בראדרס (0-2) אחרי פיינל רקונינג על פיניקס. לאחר הקרב ארן אנדרסון אמר ש-MJF חצוף בדרישות שלו.

לאני פופו מדבר על AEW ומוציא אותם אובר.

MJF יוצא עם וורדלו וקורא לקודי פחדן. הוא נותן לקודי עשר שניות לצאת. DDP יוצא ואומר שכולם שואלים מתי הוא חוזר. MJF יורד עליו ומביא את בוטצ'ר ובלייד. DDP מבצע על בוטצ'ר דיאמונד קאטר וגם בלייד חוטף. אלי מסיחה את דעתו ו-MJF תוקף אותו. הוא יורד על קודי. דאסטין רודס ו-QT מארשל רצים להבריח אותם.

הג'וראסיק אקספרס (1-0) ניצחו את הבאסט פרנדס (0-1) אחרי הוריקנראנה של ג'נגל בוי על טיילור.

ג'ון מוקסלי יוצא לפגוש את המעגל הפנימי. מוקסלי אומר שהוא חשב הרבה. הוא לא רוצה את כל מה שג'ריקו הציע. אבל הוא כן רוצה שלחטה והוא מסכים. ג'ריקו והשאר חוגגים אבל אז מוקסלי אומר שהוא צחק, הם טיפשים והוא רוצה את האליפות. הוא מרסק על ג'ריקו בקבוק שמפניה ומבצע פרדיגם שיפט לג'ריקו ולגווארה.
לצפיה ב-'רוצה שליטה, לא שלחטה! מטומטם שכמוני'
רוצה שליטה, לא שלחטה! מטומטם שכמוני
10/01/2020 | 11:38
20
לצפיה ב-'המיין איבנט 111- אומגה/ג'ריקו'
המיין איבנט 111- אומגה/ג'ריקו
08/01/2020 | 10:04
12
74
אני חושב שזה הקרב הכי טרי שהתעסקנו בו. הוא רק מלפני שנתיים, אבל הוא פתח עידן חדש בתולדות ההיאבקות, עידן שאפשר לטעון שחיסל את המונופול של ה-WWE. וכמו המון דברים חשובים בתולדות ההיאבקות, הוא התרחש ביום הגורלי ביותר לענף שלנו- ה-4 בינואר, שהוא תאריך שייזכר לנצח.

הרי בתאריך הזה WCW קרסה סופית עם תקרית האצבע של נאש והוגאן. מולם, שודרה הזכייה הראשונה של מיק פולי בתואר. וביפן, ה-4 בינואר הוא התאריך שבו ניו ג'פאן עורכת את המופע הגדול ביותר שלה… אה, כן, וזה המופע שאנחנו מדברים עליו. וספציפית על קרב בין שני קנדיים מיוחדים.

אנחנו מתעסקים בטוב ביותר בעולם במה שהוא עושה, במתאבק שטוען שהוא מתאבק אלפא, מול ה… אומגה. אולי המתאבק הכי טוב שקיים היום בביזנס. קני אומגה, שהדהים את כל העולם בקריירה שלו ביפן, נלחם מול מתאבק שאחרי עשרים שנה עוזב את ה-WWE. כריס ג'ריקו. ובאופן שלא חשבנו שיקרה יותר: הביזנס לא יישאר אותו הדבר.

תיהנו.
לצפיה ב-'השחקנים הראשיים'
השחקנים הראשיים
08/01/2020 | 10:05
2
21
לצפיה ב-'כריס ג'ריקו'
כריס ג'ריקו
08/01/2020 | 10:06
36
שם אמיתי: כריסטופר קית' ארווין
כינוי: Y2J, הטוב בעולם במה שהוא עושה, לב ארי
תאריך לידה: 9 בנובמבר, 1970
מקום מגורים: אודסה, פלורידה, וויניפג, מניטובה, קנדה
מקום לידה: מנהאסט, ניו יורק
גובה: 1.83 מטר
משקל: 103 ק"ג
פינישר: קודברייקר, וולס אוף ג'ריקו, ג'ודאס אפקט
כריס ג'ריקו הוא בנו של טד ארווין, שחקן הוקי קנדי ששיחק בניו יורק, ולכן נולד בניו יורק. עוד בילדותו בוויניפג הוא צפה במופע של ה-AWA והתחיל לרצות להתאבק. המתאבקים האהובים עליו היו ריקי סטימבוט, שון מייקלס (איתם גם עבד) ואואן הארט המקומי. בגיל 19 התחיל ג'ריקו להתאמן בהיאבקות, ולאחר חודשיים התחיל להתאבק מול חברו לספסל הלימודים, לאנס סטורם, בגימיק של קאובוי. לאחר מכן הפכו השניים לצמד, וארווין קיבל את השם "כריס ג'ריקו", על שם אלבום מטאל. הם עבדו עם ריינו, אדג' וכריסטיאן באינדיז הקנדיים.
עוד בשנותיו הראשונות התחיל ג'ריקו להתאבק ביפן ובמקסיקו, שם קיבל את הכינוי "לב ארי". הוא גם שיחק את סופר לייגר, היריב של ג'ושין לייגר (אם כי הוא לא עבד טוב עם המסכה). ג'ריקו הרשים רבים ב-1995, בעיקר את ויילד פגסוס (כריס בנואה) שעבד איתו ביפן, ובהמלצתו התחיל לעבוד אצל פול היימן ב-ECW. הוא הרשים מיד וזכה באליפות הטלוויזיה בתקופה הקצרה שלו שם. לאחר מכן עבר ל-WCW, שם המשיך להתאבק במידקארד והפך לאלוף משקל קל.
ב-1998, ג'ריקו שכלל את דמותו והפך לדמות של כוכב רוק שחצן. הוא התחיל יריבויות עם טובי מתאבקי המשקל הקל, כמו ריי מיסטריו (אותו פצע), חובנטוד גאררה (לו הוריד את המסכה) ודין מלנקו (מולו טען שהוא יודע יותר אחיזות, ואף הייתה לו רשימה להוכיח את זה). לבסוף מלנקו היה השופט בקרב בו ג'ריקו הפסיד את התואר לחובנטוד. לאחר מכן ג'ריקו הפך לאלוף טלוויזיה וניסה למנף את הקריירה שלו בפיוד מול אוף העולם, גולדברג. וכאן התחילו הבעיות.
ב-WCW לא הכירו ביכולת של ג'ריקו להיות מתאבק מרכזי, ולכן הפיוד מול גולדברג לא התקדם לשום מקום. בסוף 1998 ג'ריקו הפסיד את אליפות הטלוויזיה ואז הפסיד לסאטורן, ואז כבר היה ברור שהוא מתכנן לחתום ב-WWF. שם קידמו את הגעתו של ג'ריקו בעזרת שעון ענק שספר להגעתו, ונתנו לו להתעמת על ההתחלה מול הרוק. בשנתיים הבאות ג'ריקו שלט במחלקת התואר הבין יבשתי, והיו לו יריבויות מול צ'יינה, כריס בנואה וטריפל אייץ'.
ב-2001, ג'ריקו התחיל לפרוץ את תקרת הזכוכית. הוא התחיל יריבות ענקית מול הרוק וזכה ממנו בתואר WCW, אותו התואר שאריק בישוף לא נתן לו לזכות בו. לאחר מכן הוא גם ניצח את סטיב אוסטין וזכה בכבוד של להיות האלוף הבלתי מעורער הראשון. הכהונה של ג'ריקו לא הרשימה ממש ולבסוף הוא הפסיד את האליפות לטריפל אייץ' וחזר לאפר מידקארד.
את 2003 העביר ג'ריקו בצמד עם כריסטיאן (שאף זכה בתארי הזוגות) וביריבות גדולה מול שון מייקלס, וגם קרבות מול גולדברג. ב-2004 הוא נפרד מכריסטיאן בגלל יריבות על טריש סטראטוס, יריבות שהסתיימה בקרב כלוב. ג'ריקו המשיך לשלוט במחלקת התואר הבין יבשתי ומפעם לפעם לאתגר את אלוף העולם. ב-2005, ג'ריקו הפך להיל מול ג'ון סינה ולבסוף החליט לעזוב את הארגון, זאת לאחר ההפסד שלו לסינה.
ב-2007 ג'ריקו חזר (פעם ראשונה מתוך הרבה פעמים) ל-WWE, אולם אחרי חצי שנה בתור פייס, הוא הפך להיל וחזר לפיוד מול שון מייקלס. הפיוד היה אחד מהטובים של אותה השנה, ובמהלכו ג'ריקו אף זכה באליפות העולם, אותה הפסיד לג'ון סינה. ג'ריקו גם שינה את הגימיק שלו מכוכב רוק לגימיק של מתאבק יותר רציני. ב-2009 ג'ריקו נלחם מול ריקי סטימבוט, התחיל פיוד גדול מול ריי מיסטריו על האליפות הבין יבשתית, והפך לשותף של אדג', ולאחר שזה נפצע, של ביג שואו, לתארי הזוגות.
ב-2010, זכה ג'ריקו באליפות העולם והתחיל יריבות עם אדג' החוזר, אותו ניצח. ג'ריקו הפסיד את האליפות לג'ק סוואגר ואחר כך עזב את ה-WWE בספטמבר לאחר שרנדי אורטון "פצע" אותו. בתחילת 2012 ג'ריקו חזר כהיל והתחיל יריבות עם CM פאנק, יריבות במהלכה הוציא אותו אובר. בשארית השנה ג'ריקו הפך לפייס ונלחם מול דולף זיגלר, שניצח אותו בקרב בו המפסיד עוזב. העזיבה הזאת לא נמשכה הרבה זמן, ג'ריקו חזר ברויאל ראמבל. 2013 לא הייתה משמעותית עבור ג'ריקו, הוא בעיקר נלחם על האליפות הבין יבשתית ועזב ביולי.
ביוני 2014, כריס ג'ריקו חזר ותקף את מיז, ואז התחיל יריבות מול בריי וייאט, אותו הוציא אובר. הוא התחיל להתאבק פחות ופחות, למען האמת. ב-2016 הוא התחיל יריבות מול AJ סטיילס וגם אותו הוציא אובר, ואז גם הפסיד לדין אמברוז. בעצם, רק בסוף השנה ג'ריקו חזר להיות אובר: הוא הפך לשותף של קווין אוונס והתחיל גימיק של מתאבק עם רשימה. לבסוף אוונס בגד בג'ריקו ולקח ממנו את אליפות ארצות הברית. וכאן נוצרה הבעיה.
ג'ריקו טען שהתכנית הייתה שהוא ואוונס ילחמו על התואר האוניברסלי של אוונס, אולם אוונס הפסיד את התואר חודש לפני רסלמניה לגולדברג. ג'ריקו נפגע מאוד מהעניין הזה. ב-2018 ג'ריקו היה ברויאל ראמבל בסעודיה, ובעצם… זה היה סיום של עידן. ג'ריקו החליט לעזוב. לאן? טוב ששאלתם.
לצפיה ב-'קני אומגה'
קני אומגה
08/01/2020 | 10:07
48
שם אמיתי: טייסון סמית'
כינוי: באסט באוט מאשין, הקלינר
תאריך לידה: 16.10.1983
מגורים: וויניפג, מניטובה, קנדה, טוקיו, יפן
גובה: 1.83
משקל: 104 ק"ג
פינישר: וואן ווינגד אנג'ל, וי טריגר
תכירו את המתאבק הכי טוב בעולם בעידן הנוכחי. טייסון סמית' נולד בקנדה והעריץ את ה-WWF בהיותו ילד. בגיל 16 התחיל לעבוד כמתאבק עם גימיק של גולש. שם המתאבק? קני אומגה.
קני אומגה עבד בארגוני האינדיז, הוא אפילו היה בטריטוריה ההתפתחותית של WWE כמעט שנה. אבל הוא כל כך שנא את הזמן שם, ועזב אותם כדי לא לחזור.
אומגה עבד בהמון ארגוני אינדיז שונים, אבל לא הרשים עד שהלך ליפן ב-2008. אומגה היה מאוד יצירתי בגימיק שלו, הוא אהב את התרבות היפנית. ב-2011 הוא נלחם מול ילדה בת תשע, בקרב שדי הרשים את הצופים.
ב-2010, אומגה התחיל לעבוד בניו ג'פאן פרו רסלינג כשותף של קוטה איבושי. אומגה עבד בעיקר כג'וניור, וכמעט הגיע לחצי גמר טורניר הג'וניורים ב-2011. ב-2013 הוא כבר הגיע לחצי הגמר, אבל הפסיד לפרינס דוויט, בזכות התערבות של... הבולט קלאב. כעבור שנה הוא שוב לא העפיל לחצי הגמר.
ב-2014 התחילה התקופה המשמעותית בקריירה של אומגה. הכריזו שהוא עומד לחתום בניו ג'פאן, והוא מיד הצטרף לבולט קלאב, קבוצת המתאבקים האמריקנים. הוא זכה בתואר הג'וניורים מריוסוקה טאגוצ'י. אומגה הגן על התואר שלו במשך חצי שנה, עד שהפסיד אותו לקושידה. הוא זכה בתואר שוב כעבור חודשיים בעזרת הבולט קלאב, אבל הפסיד אותו כעבור ארבעה חודשים שוב לקושידה.
למחרת היום, אומגה הוביל את הבולט קלאב למרד ב-AJ סטיילס, מנהיג הקבוצה. הוא הכריז שהוא מתכוון לעבור למחלקת המשקל הכבד, ואכן כעבור חודש זכה בתואר הבין יבשתי. בנוסף הוא זכה בתארי השלשות יחד עם היאנג באקס, והשלושה התחילו לקרוא לעצמם האליט. אומגה התחיל להיות ביותר ויותר מיין איבנטים, בעיקר מול מייקל אלגין, לו הפסיד את התואר הבין יבשתי ביוני.
אומגה לא החמיץ שום פעימה. בין יולי לאוגוסט 2016, הוא התחיל להתאבק בטורניר ה-G1. לבסוף הוא ניצח את הירוקי גוטו, והפך ללא-יפני הראשון שזכה בטורניר. בנוסף הוא קיבל קרב על אליפות IWGP ברסל קינגדום, אבל הפסיד לאלוף, קאזוצ'יקה אוקאדה. הקרב הזה עשה היסטוריה: דייב מלצר החליט לחרוג ממנהגו ולדרג את הקרב עם שישה כוכבים. כעבור חמישה חודשים, אומגה נלחם מול אוקאדה שוב, והפעם בקרב טוב אף יותר (6 ורבע כוכבים) שנמשך שעה בלי הכרעה.
בקיץ 2017, אומגה הפך לאלוף ארה"ב הראשון של ניו ג'פאן, וכמעט זכה שוב בטורניר ה-G1… אבל הפסיד לבסוף לטאטסויה נאיטו. אומגה המשיך להגן על התואר שלו, ועכשיו הגיע אליו מאתגר חדש...
לצפיה ב-'האווירה'
האווירה
08/01/2020 | 10:09
34
טוב, באופן מפתיע אנחנו לא מדברים על תקופה רחוקה שצריך להסביר עליה המון. אנחנו בעצם מדברים על התקופה הנוכחית, או בעצם ממש לפניה. ה-WWE שלטו בעולם ההיאבקות בלי שום חלופה נראית לעין והמצב היה משעמם.
לעומת זאת, ביפן, העסק התחיל לעבור שינוי עצום. מתחילת העשור, מתאבקים רבים התחילו לבוא ליפן והבוקינג שלהם היה נהדר. הקרבות של מתאבקים כמו AJ סטיילס, מייקל אלגין, קני אומגה ופרינס דוויט הפכו למדהימים. בנוסף לכך גם אוקאדה, קושידה ונאיטו התחילו להרשים את כולם. ניו ג'פאן הפכו לארגון הגדול באמת.
בעצם, אפשר לטעון שמהקרב הזה, העסק התחיל להשתנות. לראשונה התחילה להיווצר חלופה אמיתית ל-WWE בארצות הברית. ולשני המתאבקים שהם חלק מהקרב הזה היה חלק גדול בכך. אבל בואו נדבר על הקרב...
לצפיה ב-'הפיוד'
הפיוד
08/01/2020 | 10:10
34
חשוב לציין את המצב מאחורי הקלעים. דון קאליס (סיירוס), הפרשן של ניו ג'פאן והחבר הקנדי של אומגה וג'ריקו, היה זה שהציע את הקרב. ג'ריקו ממש התלהב מהרעיון, אבל לפני כן קיבל את האישור של וינס מקמהן. אולי הוא מתחרט על זה היום. בנוסף, מאחורי הקלעים, ג'ריקו לחץ על הארגון לנסות לשדר את האירוע בארצות הברית.

בנוגע לקרב עצמו, הכול התחיל חודשיים קודם לכן. כריס ג'ריקו הופיע בסרטון ואתגר את קני אומגה לקרב ברסל קינגדום. אומגה קיבל את האתגר, זאת לאחר שבועות שבהם הוא וג'ריקו ירדו אחד על השני בטוויטר. למחרת היום הוחלט שאומגה יסכן את אליפות ארצות הברית בקרב, ושהקרב יהיה חלק ממיין איבנט כפול. בדצמבר, ג'ריקו תקף את אומגה לאחר קרב וגרם לו לדמם.

למחרת היום, אומגה וג'ריקו היו במסיבת עיתונאים לכבוד הקרב, ואומגה הכריז שהקרב לא יהיה נקי, תוך כדי שהוא תוקף את ג'ריקו. המצב החם במיוחד הוביל את ניו ג'פאן להכריז הכרזה: לבקשת ג'ריקו ואומגה, הקרב יהיה ללא פסילות. עכשיו השאלה היחידה שנשארה היא… אלפא? או אומגה? מי הטוב בעולם?
לצפיה ב-'הקרב'
הקרב
08/01/2020 | 10:14
1
26
המוזיקה של כריס ג'ריקו נשמעת. הזיקוקים מתפוצצים והוא מופיע על הרמפה בז'קט זוהר. הוא מסתובב והקהל מעודד. ג'ריקו צועד לזירה. ג'ריקו נכנס לזירה ומסתכל על הקהל.

המוזיקה של קני אומגה נשמעת. הוא עולה מהרמפה, לבוש כמו אל רובוטי. היאנג באקס יוצאים ועומדים לידו. קני צועד לזירה כשזיקוקים מסביבו. אומגה משסף את גרונו. ג'ריקו ממשיך להסתכל על אומגה שנכנס לזירה. אומגה מכוון את האקדח שלו ועושה תנועת ירייה. ג'ריקו כועס. אומגה מביא ליאנג באקס את האקדח ומוריד את התלבושת.

ג'ריקו מסמן אצבע משולשת לאומגה ואומגה מחזיר לו. אומגה מחבק את היאנג באקס וג'ריקו תוקף אותו מאחור! היאנג באקס נכנסים ומפרידים, וגם המאמנים. הם מרסנים את ג'ריקו ואומגה. ג'ריקו דוחף את המאמנים וצועק. היאנג באקס הולכים לבקשת אומגה. הקהל מעודד, זה מתחיל.

הפעמון מצלצל, אומגה וג'ריקו רצים להרביץ אחד לשני! אומגה משתלט ונותן צ'ופים לג'ריקו. הוא נותן מכה ואייריש וויפ, ג'ריקו הופך את זה אבל מחמיץ קלוזליין. אומגה נותן לג'ריקו ברכיה! הוא מתחיל להרביץ לו על המזרן. ג'ריקו דוחף אותו. אומגה רץ ובועט בג'ריקו ליד החבלים. הוא מרביץ לו בפינה ומבצע עליו צ'ופ! אומגה מרביץ לג'ריקו ונותן עוד צ'ופ. ג'ריקו מושך את השופט ותוקע לאומגה אצבע בעין! ג'ריקו רץ ומרביץ לאומגה. הוא נותן לו ברכיה לראש. ג'ריקו בועט באומגה בפינה. הוא נותן לו צ'ופ על החזה. אומגה נאנק מכאבים והולך לפינה אחרת. גם שם ג'ריקו נותן לו צ'ופ. אומגה הולך לפינה ונותן לג'ריקו ת'ופ! ומכה! וצ'ופ! ועוד מכה! אומגה מבצע אייריש וויפ. הוא רץ וג'ריקו בועט בו. ג'ריקו רץ ואומגה מנסה הוריקנראנה... וולס אוף ג'ריקו! אומגה נאבק באחיזה. אומגה זוחל ונוגע בחבלים, לא שזה משנה, ג'ריקו לא צריך לשחרר. הוא ממשיך לעוות את גופו של אומגה. אומגה מחזיק בחבלים, ג'ריקו הופך אותו וחוטף בעיטות לפנים! ג'ריקו רץ ואומגה זורק אותו החוצה על צלם! ג'ריקו מנסה להתאושש... אומגה רץ, בייסבול סלייד! ג'ריקו תופס אותו ומרביץ לו ברגל. אומגה מרביץ לו ובועט אותו אל המחסום! אומגה רץ לחבלים... בייסבול סלייד, ג'ריקו עף מעל המחסום! ג'ריקו מנסה להתאושש ליד שולחן השדרים. אומגה מחזיק בחבלים... ספרינגבורד... ג'ריקו זז ואומגה מתרסק על שולחן השדרנים! ג'ריקו נועל על אומגה וולס אוף ג'ריקו! השופט מנסה לעצור אותו וג'ריקו דוחף אותו! הוא נותן סטירה לבן של השופט! ג'ריקו נועל את הבן של השופט בליונטיימר וצועק על השופט! קני אומגה רץ ובועט בג'ריקו עם יאקוזה קיק! הוא מרביץ לג'ריקו. אומגה לוקח את ג'ריקו וזורק אותו על שאריות שולחן השדרנים. הוא זורק עליו כיסא! אומגה לוקח מוניטור ודורך על ג'ריקו. הוא זורק עליו מוניטור! ג'ריקו מנסה להתאושש.

ג'ריקו קם ואומגה מטיח אותו על שולחן השדרנים היפנים. הוא נותן לו צ'ופ ומכות.  ג'ריקו דוחף אותו על כיסאות והופך עליו שולחן! ג'ריקו מתיישב על הכיסא ואז קם. הוא מרים את ידיו וצועק "אלפא!". אומגה קם. ג'ריקו לוקח אותו וחוטף שולחן בבטן! אומגה מרים את ג'ריקו… סלאם על הרצפה! אומגה שם את השולחן על ג'ריקו ועולה על המחסום... הוא מטפס על קורה... דאבל לג סטומפ על השולחן! ג'ריקו נאנק מכאבים. אומגה לוקח את ג'ריקו וזורק אותו מעל המחסום. השופט סופר. 1... 2... 3... 4... אומגה הולך אחרי ג'ריקו. 5... 6... 7... 8... אומגה מחזיק את ג'ריקו. 9... 10... 11... 12... אומגה מנסה סופלקס... ג'ריקו הופך את זה לסופלקס על הרצפה! 13... 14... 15... 16... אומגה נאנק מכאבים כשג'ריקו בפנים! 17... 18... 19... אומגה חוזר פנימה! ג'ריקו מרים את אומגה ומטיח את ראשו בטורנבאקל... קני חוסם, מרביץ לג'ריקו ומטיח אותו בטורנבאקל! אומגה לוקח את ג'ריקו ונותן לו מכה בראש. ועוד אחת. הוא נותן לו עוד מכה. אומגה קופץ... אל ספרינגבורד דרופקיק לברך מצד ג'ריקו! אומגה נאנק מכאבים. אומגה מתגלגל החוצה ונאנק מכאבים. ג'ריקו יוצא החוצה ודורך על אומגה. הוא מחפש משהו מתחת לזירה. הוא מוציא שולחן. ג'ריקו צורח על מאסאהירו צ'ונו. ג'ריקו מעמיד את השולחן ואומגה קם. ג'ריקו מרביץ לו ואז שם אותו בין רגליו. ג'ריקו מנסה להרים את אומגה שנאבק. ג'ריקו מרביץ לאומגה ומרים אותו... אומגה מתחיל להרביץ לו! פאוורבומב על הרצפה! ג'ריקו מחזיק בראש בכאב. אומגה גם מתגלגל על הרצפה בכאב. ג'ריקו לוקח כיסא וזורק לזירה. הוא לוקח עוד אחד וזורק פנימה. הוא לוקח אחד שלישי ושם בפנים. ג'ריקו בועט לאומגה בבטן.

ג'ריקו לפתע לוקח מצלמה. הוא מצלם קצת את אומגה ומסמן אצבע משולשת לקהל. אומגה מרביץ לג'ריקו! הוא מתחיל להחזיר מאבק ולהרביץ לו! אייריש וויפ... ג'ריקו מושך אותו לברכיה! הוא זורק את אומגה פנימה. ג'ריקו עולה על הטורנבאקל... מרפק מסובב! 1... 2... אומגה יוצא! ג'ריקו קם ומלגלג על הקהל. הוא לוקח כיסא ושם אותו בין החבלים בפינה. אומגה קם לאט. ג'ריקו בועט בו ומרביץ לו בפינה. ג'ריקו שם את אומגה על החבלים וחונק אותו עם הברך. הוא נותן לו צ'ופ בגב. אומגה נותן לג'ריקו מרפק אבל ג'ריקו מרביץ לו. ג'ריקו לוקח את אומגה, אייריש וויפ... אומגה הופך את זה. ג'ריקו עוצר את עצמו ואומגה זורק אותו לפינה! אומגה רץ וחוטף בעיטה. ג'ריקו עולה על החבל השני וקופץ... דרופקיק! 1... 2... אומגה יוצא! ג'ריקו מחייך ומושך את אומגה משיערו. הוא נותן לו סטירה. אומגה מחזיר! אומגה מרביץ לג'ריקו! הוא מרביץ לו ונותן לו צ'ופים אל החבלים! הוא מרביץ לג'ריקו בראש. אייריש וויפ... ג'ריקו הופך את זה… וחוטף בעיטה בראש מאומגה! אומגה רץ... ג'ריקו עם מרפק לראש! ליונסולט! ג'ריקו מחייך ומצמיד. 1... 2... אומגה יוצא! ג'ריקו שם רגל אחת על אומגה וצורח. הוא בועט לו בגב. ג'ריקו רץ ושוב בועט באומגה. ג'ריקו מרים את ידו. הוא רץ... אומגה מבצע הוריקנראנה! אומגה רץ ונותן לג'ריקו קלוזליין החוצה! אומגה מנסה להתאושש בזירה וג'ריקו בחוץ. אומגה קם לאט. הוא רץ לחבלים... ורץ שוב... רייס אוף דה טרמינייטור! הקהל מעודד. אומגה נאנק מכאבים. ג'ריקו מחזיק בזרועו. אומגה קם וזורק את ג'ריקו פנימה. אומגה רץ פנימה ורץ לחבלים... קוטארו קראשר! 1... 2... ג'ריקו יוצא!
לצפיה ב-'חלק ב''
חלק ב'
08/01/2020 | 10:17
23
אומגה קם ולוקח את ג'ריקו. הוא מחזיק בו ומרים אותו... אווי שודו! אומגה קם לאט. הוא מנענע את ראשו ומרביץ למזרן. הוא קם ומכוון אקדח על ג'ריקו. הוא רץ... וי טריגר, אבל ג'ריקו תופס אותו מרגליו! וולס אוף ג'ריקו… ויקטורי רול! 1... 2... ג'ריקו יוצא! ג'ריקו רץ וחוטף בעיטה מאומגה... וי טריגר! אבל ג'ריקו עדיין על רגליו! אומגה מחזיק בג'ריקו בפול נלסון... ויקטורי רול, ג'ריקו מסובב את אומגה, וולס אוף ג'ריקו! ג'ריקו צועק על השופט לשאול את אומגה. אומגה נאנק מכאבים. הוא לא נכנע ומתחיל לזחול לחבלים. אומגה זוחל ודוחף את השופט! אומגה מגיע לקצה הזירה! ג'ריקו עוד מחזיק בו, אבל מה אומגה מחזיק? תרסיס! אומגה מסתובב ומרסס את ג'ריקו בפנים! הוא מרסס עוד קצת! אומגה מרסס על השיער, בבית השחי, וב... אזור ההוא! אומגה קם לאט. ג'ריקו לא רואה! אומגה הולך אליו... ג'ריקו דוחף את השופט על אומגה! אומגה רץ וג'ריקו מבצע דרופ טו הולד על הכיסא! אומגה חטף את הכיסא בפנים וג'ריקו דורש מגבת! אומגה מחזיק בראש שלו. ג'ריקו מנגב את עיניו. ג'ריקו לוקח את אומגה ומרביץ לו. הוא מטיח את ראשו בכיסא! הוא מטיח אותו שוב! אומגה מחזיק בראשו. ג'ריקו מרים את ידיו והשופט בודק את אומגה. ג'ריקו עושה תנועות הוגאן! הוא מלגלג על הקהל. ג'ריקו הולך... וחוטף מכות מאומגה! ג'ריקו בועט בו. הוא מחזיק אותו ולועג לקהל... ומטיח את אומגה שוב בכיסא! אומגה ממשיך להיאנק מכאבים כשג'ריקו מחייך ויושב על הטורנבאקל. הוא מפריח נשיקה לקהל.

ג'ריקו הולך לאומגה. אומגה מדמם כבר. ג'ריקו מטיח לו שוב את הראש בכיסא! ג'ריקו מרחיק את אומגה. הוא מושך את אומגה משיערו ומרביץ לו. אומגה נופל על החבלים. הוא נותן לג'ריקו מרפקים בבטן! ג'ריקו נותן לו עוד מכה ואומגה מנסה להחזיר. ג'ריקו מתחמק ומרביץ לו. אייריש וויפ... מרפק בריצה! ג'ריקו מסמן שזה הסוף. הוא לוקח את אומגה ומרביץ לו בראש המדמם! ג'ריקו לועג לאומגה ונותן לו סטירה. אומגה קם ומחזיר מכות! ג'ריקו מחזיר לו מכות. הוא רץ וחוטף וי טריגר! ג'ריקו על ברכיו, אומגה מתאושש על החבלים. הוא לוקח את ג'ריקו... פול נלסון… סנאפ דראגון סופלקס! אומגה קם ומנסה להתאושש. הוא מקיף את ג'ריקו... פול נלסון... סנאפ דראגון סופלקס! אומגה צורח וקם. אומגה נועל את ג'ריקו בפול נלסון... ג'ריקו נותן לו מכות מרפק... בעיטה מסובבת לעורף! אומגה מרים את ג'ריקו מתחת לרגליו! וואן ווינגד אנג'ל... ג'ריקו מרביץ לאומגה שמוריד אותו... סנאפ דראגון סופלקס! ג'ריקו קם, אומגה רץ... וחוטף כיסא בראש! שני המתאבקים שוכבים על המזרן. ג'ריקו זוחל ודוחף את הכיסא. אומגה מדמם מאוד. ג'ריקו לוקח כיסא אחר. הוא מניף את הכיסא... כיסא בגב! ועוד אחד! אומגה קם ורץ לחבלים. ג'ריקו שוב מרביץ לו בגב! ועוד פעם! ועוד מכה, והכיסא נשבר! ומכה עם החלק המתכתי של הכיסא! אומגה נאנק מכאבים וג'ריקו מרים את הכיסא המפורק. הוא זורק את הריפוד ועולה לטורנבאקל השני עם המתכת... אומגה קם... ג'ריקו קופץ עם הכיסא לעורף! אומגה נופל ומנסה לקום בעזרת גופו של ג'ריקו. ג'ריקו מזלזל. אומגה מרביץ לו... ג'ריקו נותן לו עוד מכה עם המתכת! ג'ריקו הולך לאייפרון ולועג לקהל. הוא מחזיק בכיסא אחר. הוא עולה למעלה... דרופקיק עם הכיסא לג'ריקו מאומגה! אומגה מנסה להתאושש ורץ... וי טריגר, ג'ריקו נופל דרך השולחן בחוץ!

אומגה מנסה להתאושש בזירה. ג'ריקו שוכב על השולחן. אומגה יוצא החוצה ומפנה את השולחן. אומגה שופך על עצמו קצת מים. הוא זורק את הבקבוק. הוא לוקח את ג'ריקו ומרים אותו. הוא זורק אותו פנימה. אומגה חוזר לזירה ומנסה להתאושש. ג'ריקו מנסה לקום. אומגה מושך את ג'ריקו משיערו... וי טריגר! אומגה מרים את ג'ריקו... ועוד וי טריגר! ועכשיו הוא רץ לחבלים... וי טריגר! אומגה צועק ומרים את ג'ריקו. הוא שם אותו בין רגליו ומשסף את גרונו... דאבל אנדרהוק פיילדרייבר! 1... 2... ג'ריקו יוצא! אומגה לא מאמין לזה. אומגה קם לאט. ג'ריקו מנסה להתאושש. אומגה מכוון עליו אקדח, הוא רץ... וי טריגר! אומגה צורח ומחזיק בחבלים. הוא לוקח את ג'ריקו… אומגה מרים אותו מתחת לרגליו! וואן ווינגד אנג'ל... ג'ריקו עם ויקטורי רול! הוא נועל את הוולס אוף ג'ריקו! ג'ריקו צורח ואומגה נאנק מכאבים. הוא מסרב להיכנע. ג'ריקו מחזק את האחיזה. הפה שלו מדמם. אומגה מתחיל לדפוק על המזרן. הוא זוחל. הוא קרוב לחבל. ג'ריקו לוקח אותו ומושך אותו למרכז הזירה! ליונטיימר! אומגה נאנק מכאבים! השופט בודק את אומגה. ג'ריקו צועק. אבל הקרב לא עוצר. אומגה מתחיל לזוז! ג'ריקו נועל את הוולס כשאומגה קם ומחזיק בשופט. הוא מושך לשופט את החולצה... וזוחל לחבלים! ג'ריקו לא מאמין ומתמוטט.

ג'ריקו קם וכועס, הוא דוחף את השופט. ג'ריקו צועק על אומגה לקום. אומגה קם לאט עם החבלים... קודברייקר... אומגה דוחף אותו, וי טריגר! אומגה רץ לפינה... וי טריגר! אומגה מרים את ג'ריקו מתחת לרגליו... וואן ווינגד אנג'ל! 1... 2... ג'ריקו מחזיק בחבל! אומגה נאנק מכאבים על המזרן. אומגה נאנק מכאבים על המזרן. הקהל מריע. אומגה קם לאט ומושך את ג'ריקו. הוא מרים את ידו. אומגה עולה על החבל העליון. ג'ריקו רץ ודוחף אותו עם המפשעה על הטורנבאקל! ג'ריקו מרביץ לאומגה. הוא נותן לו צ'ופ. ג'ריקו מרביץ לאומגה ועולה למעלה. הוא עולה על החבל... אומגה קופץ ומנחית את ג'ריקו עם הראש על הטורנבאקל! אומגה קם לאט. ג'ריקו מנסה להתאושש. אומגה לוקח את ג'ריקו... הוא מרביץ לו בראש. הוא נותן לו צ'ופ ועוד מכה. ברכיה! אומגה מרים את ג'ריקו על כתפיו... יו קאנט אסקייפ! הוא קופץ על הטורנבאקל השני... מונסולט, ג'ריקו זז ואומגה נוחת על רגליו. קודברייקר! ג'ריקו מצמיד את אומגה לאט לאט. 1... 2... אומגה יוצא! ג'ריקו פשוט לא מאמין. ג'ריקו צועק על אומגה להישאר למטה ומטיח עליו את הכיסא. הוא שוב זורק עליו את הכיסא. הכיסא על אומגה. ג'ריקו רץ לליונסולט... אבל אומגה זורק עליו את הכיסא! ג'ריקו על החבל השני, אומגה מחזיק את ג'ריקו מרגליו… וואן ווינגד אנג'ל על הכיסא! 1... 2... 3!

אומגה צורח ונופל. הוא עדיין אלוף ארצות הברית של IWGP. ג'ריקו נאנק מכאבים. הקהל מריע לאומגה. אומגה שופך על עצמו מים. הפרשנים מכריזים על אומגה כמתאבק הכי טוב מוויניפג ובעולם. הוא מקבל את האליפות שלו. השופט מרים את ידו של אומגה. ג'ריקו עדיין מעולף על המזרן. אומגה מרים את האליפות.
לצפיה ב-'מחשבות אישיות'
מחשבות אישיות
08/01/2020 | 10:18
38
קרב מצוין, אולי אחד מהקרבות הכי טובים ביפן ובכלל בשנה ההיא. ללא ספק, כל הקידום שנתנו לו היה בדיוק במקום - זה היה קרב חלומות ענק.

אם הייתה לי ביקורת, אולי זה קצת על ג'ריקו שנתן לאומגה לצאת מכל כך הרבה וולס אוף ג'ריקו. אבל זה ג'ריקו, לא? הוא בא לכאן כדי להוציא את אומגה אובר וזאת הייתה המטרה שלו. הוא שיחק שוב את ההיל השחצן בקרב והקהל הגיב בהתאם, ואילו אומגה מכר את הכיסוח שלו.

וגם, כמובן שהספוטים בקרב היו יצירתיים במיוחד. קני אומגה בכלל הוא אחד מהמתאבקים הכי יצירתיים שראיתי, הספוט עם הספריי היה מגניב, והמהלכים שלו פשוט מדהימים. ללא ספק מדובר במתאבק הכי טוב בעשור האחרון, וברור לחלוטין שהוא זה ששובר את מערכת הדירוגים של כולם. ממליץ לכולם ללכת ולראות את הקרב הזה, ביפן הם יודעים איך עובדים.

ציון הקרב: ¾
לצפיה ב-'לסיום'
לסיום
08/01/2020 | 10:21
33
ג'ריקו המשיך תקופה מסוימת להיות ביפן לאחר מכן, וכמובן שאומגה המשיך את הקריירה שלו ביפן. בהמשך השנה אומגה זכה באליפות IWGP. אבל שנה לאחר הקרב שלהם, זה היה די הסוף לקריירה שלהם כמתאבקים יפניים במשרה מלאה - ג'ריקו הפסיד את האליפות הבין יבשתית, אומגה את אליפות IWGP… והם החליטו להתמקד במשהו אחר.

אותו "משהו אחר" היה AEW. אומגה, היאנג באקס וקודי רודס החליטו להקים ארגון היאבקות חדש שאמור להחליף  את ה-WWE. ג'ריקו אכן חתם בארגון במהירות רבה, ונלחם מול אומגה בקרב חוזר. ג'ריקו ניצח הפעם, והלך להיות אלוף AEW הראשון. אומגה לעומתו המשיך להנהיג את האליט.

הקרב הזה היה המפגש הראשון ביניהם, אבל בטוח לא האחרון. השניים היום הם המתאבקים שעומדים בחזית האלטרנטיבה ל-WWE. בעצם, AEW התחילה כאן. בערב קטן שהוביל לקרב חלומות, והכול באישור של וינס מקמהן. אולי וינס היה זה שיצר את התחרות החדשה שלו. השאלה היא האם ב-2020, AEW ימשיכו את השנה הנהדרת הקודמת שלהם.
לצפיה ב-'רמז לשבוע הבא:'
רמז לשבוע הבא:
08/01/2020 | 10:23
2
49
ל-WWE יש את ברט ושון.

ל-WCW יש את פלייר וסטימבוט.

ל-ECW יש את דאגלס, פאנק וסאבו...

ולארגון השלישי הוותיק יותר יש את...?
לצפיה ב-'ואן אריקס ופריבירדס? גארי אולברייט וטקאדה?'
ואן אריקס ופריבירדס? גארי אולברייט וטקאדה?
08/01/2020 | 20:50
1
47
קיפי בן קיפוד ומשה אופניק?

סתם, מה שבאמת שעשע אותי בפוסט הזה הוא שראיתי את הכותרת והייתי בטוח שזה ג'ריקו נגד umaga. איזה לא מעודכן אני...
לצפיה ב-'באמת חשבתי לעצמי כשקראתי את הכותרת'
באמת חשבתי לעצמי כשקראתי את הכותרת
09/01/2020 | 05:56
39
"מי יהיה זה שיחשוב שמדובר באומאגה"...
לצפיה ב-'שרשור RAW'
שרשור RAW
07/01/2020 | 06:15
2
10
לצפיה ב-' אירועים חשובים '
אירועים חשובים
07/01/2020 | 06:15
1
105
פול היימן בזירה ואומר שאין בן אדם שיכול להיכנס לזירה עם ברוק לסנר. ברוק לסנר כבש את הכול. ועכשיו הוא יעשה את הבלתי אפשרי וייכנס לרויאל ראמבל. והוא ייכנס ראשון לראמבל וינצח.

ריי מיסטריו מתראיין ואומר שהוא חייב לזכות באליפות ארצות הברית כי לא נשאר לו הרבה.

אליפות ארצות הברית: אנדרדה (ע' סלינה וגה) ניצח את ריי מיסטריו אחרי האמרלוק DDT. לאחר מכן הוא קרע את המסכה של ריי.

קווין אוונס וסמואה ג'ו מתראיינים ואומרים שהם צריכים לשמור אחד על השני מסת' רולינס וה-AOP. ג'ו מאתגר אותם לקרב שלשות כי יש לו שותף.

סת' רולינס ו-AOP מתראיינים ואומרים שהם חזית מאוחדת ויטפלו בג'ו ואוונס.

אליפות הזוגות של RAW: הווייקינג ריידרס ניצחו את הסטריט פרופיטס וה-OC אחרי ספלאש של איבר לאנדרסון.

קווין אוונס דורש לדעת מי השותף המסתורי של ג'ו, וג'ו מכניס אותו לחדר. אוונס מחייך.

בקי לינץ' יוצאת החוצה ואומרת שרבים מפקפקים בהחלטה שלה להילחם מול אסוקה בראמבל. אסוקה יוצאת ומדברת ביפנית, אז בקי תוקפת אותה.

מוג'ו ראולי שואל את אריק רוואן מה בכלוב. רוואן מראה לו וראולי בורח.

אנדרדה וסלינה וגה מתראיינים ולועגים לריי מיסטריו עד שריי תוקף אותו ומחזיר לעצמו את המסכה.

אריק רוואן ניצח ג'ובר אחרי איירון קלו סלאם. לאחר מכן הוא דחף את הפנים שלו לכלוב, והג'ובר יוצא מכוסה בדם.

AJ סטיילס ניצח את אקירה טוזאווה אחרי RKO.

לאנה ולאשלי יוצאים עם הכומר לזירה והכומר מכריז עליהם כעל בעל ואישה. הם לועגים לקהל ולרוסב. רוסב מופיע על המסך ומראה תמונות מביכות מהחתונה. לאשלי מאתגר את רוסב להילחם בשבוע הבא, ורוסב אומר שהוא יחסל את לאשלי.

ליב מורגן מברכת את R טרות' על היותו האדם שזכה בהכי הרבה תארים ב-WWE, ואומרת שבשבוע הבא היא תלווה את רוסב.

שארלוט פלייר ושרה לוגן נלחמו ללא תוצאה כי לוגן תקפה את פלייר לפני וחטפה ממנה.

דרו מקינטייר ניצח את נו וויי חוזה אחרי קליימור. לאחר הקרב מקינטייר לעג לחוזה ונותן לו עוד קליימור. הוא אומר שהוא מעולם לא קיבל הזדמנות על האליפות, ועכשיו תורו.

אליסטר בלאק ניצח את שלטון בנג'מין אחרי בלאק מאס. לאחר הקרב באדי מרפי תקף את בלאק ונתן לו ברכיה.

השותף המסתורי של אוונס וג'ו הוא... ביג שואו!

קווין אוונס, סמואה ג'ו וביג שואו ניצחו את סת' רולינס ו-AOP בפסילה אחרי שרולינס הכה את ביג שואו עם כיסא. לאחר מכן רולינס חטף נוקאאוט פאנץ'.
לצפיה ב-'שכחת את הקטע הכי מצחיק בתוכנית '
שכחת את הקטע הכי מצחיק בתוכנית
07/01/2020 | 22:08
89
בסוף הקרב של איי ג'יי סטיילס הכומר של החתונה נכנס במהירות לזירה (כי ידע שתכף מתחיל הקטע שלו)
המאבטחים לא ידעו שהוא חלק מהמופע, קפצו עליו והעיפו אותו הבמאי בטעות הראה על המסך את השניות הראשונות לפני שהמצלמה עברה לקהל וחתכו בגסות לפרסומות.
כשחזרו לסגמנט השדרנים הסבירו שהכומר הוא זה שניסה להיכנס לזירה מקודם
לצפיה ב-'שרשור סמאקדאון'
שרשור סמאקדאון
04/01/2020 | 10:46
3
12
אירועים חשובים
04/01/2020 | 10:47
2
103
דניאל בריאן מדבר עם המיז. המיז אומר שהוא רוצה לנקום בבריי ווייאט על מה שהוא עשה אבל הזכות ניתנה לבריאן, והוא מבקש ממנו לנצח ברויאל ראמבל.

ביילי וסשה בנקס בזירה ואומרת שאת 2019 הן סיימו כמנהיגות. לייסי אוונס ודיינה ברוק יוצאות ולייסי אומרת שההחלטה שלה לשנה הזאת היא לעצור אותן. אלכסה בליס וניקי קרוס יוצאות ואומרות שהן רוצות להתחיל את 2020 עם ניצחון.

לייסי אוונס ודיינה ברוק ניצחו את סשה בנקס וביילי ואת אלכסה בליס וניקי קרוס אחרי וומנ'ס רייט סנטון של דיינה על סשה.

מנדי רוז מנסה לדבר עם אוטיס ומסתבר שאוטיס כועס על זה שהיא נתנה לדולף זיגלר לרסק את העוגה שלו. טאקר בא ואומר לו להתמקד.

הניו דיי חוגגים את 2020 והמיז בא. הם מנסים לעודד אותו ומזכירים שהוא זכה בהכי הרבה תארים בעשור הקודם. טוב, פרט לקופי שזכה בכמות דומה. המיז אומר שזה קשור לזה שהוא לא יכול לנקום בבריי ווייאט ומתעצבן על קופי. הם מסכימים לקרב.

אליאס שר שיר ל-2020 ויורד על כל מיני מתאבקים. הוא גם מכריז שינצח ברויאל ראמבל.

רואים שמוקדם יותר היום, הרבייבל דרשו שיכבדו אותם, ושורטי ג'י אומר להם שהוא חיבק את מי שהוא. הם מתחילים לצחוק עליו והוא אומר שהוא קיבל את עצמו, ומאתגר את וויילדר לקרב.

שורטי ג'י ניצח את דאש וויילדר (ע' סקוט דוסון) אחרי אנקל לוק. לאחר הקרב הרבייבל נתנו לגייבל שאטר מאשין, ואז שיימוס חזר. הוא נתן לשורטי ג'י ברוג קיק.

קופי קינגסטון (ע' ביג אי) ניצח את המיז אחרי רול אפ. לאחר מכן המיז תקף את קופי והתעצבן על הקהל.

דניאל בריאן ורומן ריינס מתראיינים. בריאן יורד על המיז ומבטיח להיות האלוף, וריינס אומר שברסלמניה הוא יילחם מולו כי הוא זוכה ברויאל ראמבל. הם אומרים שהם מוכנים לקרב הזוגות.

מנסים לחפש את מיז, אבל בחדר שלו נמצא... ג'ון מוריסון, שאומר שלמיז אין עוד תגובה.

דרו גולאק מכין מצגת בת 372 שקופיות שתסביר למה מנדי רוז לא תצא עם אוטיס. וחוטף מאוטיס.

אוטיס (ע' טאקר) ניצח את דרו גולאק אחרי קאטרפילר וספלאש מהחבל.

ברון סטרומן ניצח את סזארו (ע' סאמי זיין ושינסוקה נאקאמורה) אחרי הפיכה של הניוטרלייזר לפאוורסלאם בריצה. לאחר הקרב נאקאמורה נתן לו קינשאסה.

רומן ריינס ודניאל בריאן נלחמו מול המלך קורבין ודולף זיגלר ללא תוצאה, כיוון שלאחר שזיגלר חטף מבריאן ברך בריצה, האורות נכבו ובריי ווייאט הופיע על שולחן השדרנים. בריאן מיד התחיל לתקוף אותו אבל חטף מנדיבל קלו והאורות נכבו. לאחר מכן בריי נעלם, וריינס חטף מזיגלר וקורבין. הם אזקו אותו וניסו שוב לתקוע לו אוכל לכלבים, אבל האוסוז יצאו ונתנו לזיגלר ולקורבין סופרקיק. הם שחררו את ריינס.
לצפיה ב-'זה רק אני או שפתאום יש ב WWE'
זה רק אני או שפתאום יש ב WWE
04/01/2020 | 23:44
1
134
שופטת אישה חדשה?
לצפיה ב-'כן'
כן
05/01/2020 | 14:31
93
עברה מ NXT
לצפיה ב-'מלחמות ליל רביעי- שבוע 14'
מלחמות ליל רביעי- שבוע 14
02/01/2020 | 05:57
2
8
לצפיה ב-' NXT- מהדורת פרסי סוף השנה '
NXT- מהדורת פרסי סוף השנה
02/01/2020 | 06:01
54
צמד השנה: האנדיספיוטד ארה (בובי פיש וקייל או'ריילי).

מתאבק השנה: אדם קול.

מתאבקת השנה: שיינה באזלר.

יריבות השנה: ג'וני גארגאנו ואדם קול.

כוכב העתיד של השנה: דאקוטה קאי.

אירוע השנה: NXT טייקאובר: וורגיימס.

פריצת הדרך של השנה: קית' לי.

קרב השנה: ג'וני גארגאנו מול אדם קול בקרב שניים משלושה מטייקאובר: ניו יורק.

המתאבק הכללי הכי טוב: אדם קול (שזכה בארבעה פרסים).
לצפיה ב-' AEW דיינמייט '
AEW דיינמייט
02/01/2020 | 06:12
54
"הסיוט האמריקני" קודי רודס (7-3-1) (ע' ארן אנדרסון) ניצח את דרבי אלין (5-5-1) אחרי רול אפ לאחר הרמת ברכיים בקופין דרופ.

ה-SCU נותנים פרומו וסאמי גווארה יורד על כריסטופר דניאלס שמאתגר אותו לקרב בשבוע הבא.

אליפות הנשים: ריהו (9-2) ניצחה את "נייטיב ביסט" ניילה רוז (4-4), היקארו שידה (4-4) ובריט בייקר (7-5) אחרי ג'קנייף לבייקר. מסתבר שקריס סטאטלנדר הייתה אמורה לקבל את הקרב אבל בגלל בעיות לו"ז, היא תקבל אותו בשבוע הבא. לאחר הקרב ניילה תקפה את ריהו ונתנה לה פרוג ספלאש דרך שולחן.

ג'ואי ג'נאלה ניסה לתת פרומו אבל חטף מכה במפשעה מפנלופי פורד כשקיפ סביאן צופה.

המסדר האפל נותן פרומו.

"דת' ריידר" ג'ון מוקסלי (6-1-1) ניצח את טרנט באראטה (6-9) (ע' צ'אק טיילור ואורנג' קאסידי) אחרי פרדיגם שיפט. לאחר הקרב, סאמי גווארה יצא להזכיר למוקסלי על ההפתעה שיש להם עבורו. כריס ג'ריקו הופיע על המסך וביקש ממוקסלי להצטרף למעגל הפנימי. הוא מציע לו 49% מהקבוצה ומכונית פורד. מוקסלי אומר שיש לו כבוד לג'ריקו ושהוא יענה לו בשבוע הבא באופן אישי.

"האל הספרדי" סאמי גווארה (5-6) ניצח את "הנאטורל" דאסטין רודס (3-4) אחרי מכה של ג'ייק הייגר לביצים של דאסטין.

פרייבט פארטי חוגגים ואדם פייג' מגיע להתעמת איתם.

MJF מגיע לזירה עם וורדלו ו-MJF מסביר על הקרב שלו עם קודי. הקרב יקרה ברבולושן, אלא אם קודי יגע בו קודם לכן. שנית, כדי לקבל את הקרב, הוא צריך לנצח את וורדלו בקרב כלוב. בנוסף, הוא צריך לתת ל-MJF להצליף בו עשר פעמים עם חגורה, כדי שהצלקות יראו לכולם כמה MJF טוב ממנו.

ג'אנגל בוי אומר שהתיקו עם ג'ריקו זה הרגע הכי גדול בקריירה שלו ושזאת תהיה השנה שלו ושל הג'וראסיק אקספרס.

ריהו נותנת פרומו ובריט בייקר יורדת עליה.

בשבוע הבא: הנייטמר פמילי מול הלוצ'ה בראדרס, ופרייבט פארטי מול קני אומגה ואדם פייג'.

האליט (3-1) ניצחו את הלוצ'ה בראדרס (5-5) ו"הממזר" פאק (5-4-1) אחרי וואן ווינגד אנג'ל של אומגה לפאק. לאחר הקרב קודי רודס חגג עם האליט והם ניסו לתת לאדם פייג' (שפרשן בעודו שיכור) להצטרף אליהם, אבל הוא סירב.
לצפיה ב-'המיין איבנט 110- פלייר/ויידר'
המיין איבנט 110- פלייר/ויידר
01/01/2020 | 12:27
9
47
ריק פלייר. אח, ריק פלייר. כמה פעמים הופעת בפינה פה? כמה קרבות גדולים היו לך? ריק פלייר הוא ללא ספק אחד מהגדולים מכולם, אחד מהמתאבקים הכי גדולים והמיין איבנטרים הכי מדהימים בהיסטוריה. תמיד אפשר לסמוך עליו שייתן קרב מדהים, ולמען האמת, זה בדיוק הסיפור של הקרב שלנו.

תארו לכם איך לקראת הבנייה לרסלמניה, לקראת קרב ענק שנבנה במשך המון זמן, הפייס הגדול מפוטר וצריך למצוא לו מחליף. זה היה המצב בדיוק ב-WCW בשנת 1993. שנה איומה ונוראה עבורם, שתאונה אחת קטנה, תקרית אחת הזויה, גרמה לשינוי של המיין איבנט שלהם ללא היכר.

אל מול ריק פלייר ניצב ויידר, האלוף הענק והבלתי מנוצח. גם ככה הסיכויים היו נגד ריק פלייר, אבל לכבוד חגיגות העשור לסטארקייד, הוחלט להוסיף עוד משהו אחד קטן, עוד תנאי אחד קטן לקרב: אם ריק פלייר לא מנצח, הוא חייב לפרוש. קריירה מול תואר, פלייר מול ויידר, סטארקייד.

תיהנו.
השחקנים הראשיים
01/01/2020 | 12:27
2
16
לצפיה ב-'ריק פלייר'
ריק פלייר
01/01/2020 | 12:29
33
שם אמיתי: ריצ`ארד מורגן פלייר
כינוי: "נער הטבע" (Nature Boy)
תאריך לידה: 25 בפברואר 1949
מקום מגורים: שארלוט, צפון קרוליינה
גובה: 1.85 מטר
משקל: 109 ק"ג
פינישר: פיג'ר פור לג לוק

על ריק פלייר רבים אומרים שהוא המתאבק הטוב ביותר בכל הזמנים.

פלייר הוא אגדה אמיתית בענף, ומה שהרבה אנשים לא יודעים זה שהקריירה המרשימה שלו כמעט והסתיימה עוד לפני שהייתה לה הזדמנות לצאת לדרך: ב-1975, פלייר היה מעורב בתאונת מטוס ונפצע בגבו. הרופאים אמרו שהוא לא יחזור להתאבק יותר לעולם, אבל שש שנים לאחר מכן פלייר היה אלוף העולם של ה-NWA. הוא התחיל את הקריירה ב-1972, וזכה באליפות העולם הראשונה שלו מדאסטי רודס ב-1981. הוא הפסיד את התואר להארלי רייס ב-1983, רק על מנת לזכות בה מחדש ממנו באירוע הראשון של סטארקייד. ב-1984, הוא הפסיד את התואר לקרי ואן אריק וזכה בו בחזרה ממנו. הוא נכנס ל-1985 כאלוף והקים את הסטייבל האגדי של ארבעת הפרשים. החברים המקוריים בקבוצה לצידו היו ארן ואולי אנדרסון וטולי בלאנצ`ארד. מתאבקים נוספים שהיו פרשים במשך השנים הם דין מלנקו, כריס בנואה, בריאן פילמן, סטינג, לקס לוגר וסיד וישס. ב-1986 ו-1987 פלייר היה בפיודים עם מתאבקים כמו רודס ורון גארבין, וב-1988 הייתה לו סדרת קרבות מצוינת נגד לקס לוגר הצעיר. לאחר שיצא מהפיוד הזה כמנצח, כעבור שנה התמודד פלייר בסדרת קרבות מצוינת לא פחות על אליפות העולם נגד ריקי סטימבוט.

בשנת 1990, פלייר נכנס לפיוד ארוך עם סטינג לו הפסיד את התואר בסטארקייד 1990 וזכה בו בחזרה בינואר 1991. באותה תקופה, ה-WCW וה-NWA עוד עבדו יחד, אבל בהמשך אותה שנה קרה מקרה שנחשב לציון דרך משמעותי בקריירה של פלייר: ב-21 במארס 1991, פלייר נוצח בטוקיו ע"י טאצומי פוג'ינמי, ולמרות שה-NWA הכירו בפוג'ינמי כאלוף החדש, פלייר עדיין נחשב בעיני WCW לאלוף העולם שלהם. בסופרברול של אותה שנה, פלייר ניצח בקרב החוזר מול פוג'ינמי וזכה בתארי ה-NWA ו-WCW. לאחר מכן, נכנס פלייר לסכסוך מתוקשר עם נשיא WCW, ג'ים הרד, שרצה לקצץ משכרו והסיר את פלייר מעמדת הכוכב הראשי ורצה להפחית ממעמדו למרות שפלייר היה ה-DRAW הגדול ביותר. בקיץ 1991, פלייר עזב את WCW בעודו אלוף העולם שלהם לטובת ה-WWF.

בספטמבר 1991, הגיע ריק פלייר, אחד המתאבקים הגדולים בכל הזמנים, ל-WWF. פלייר הופיע ב-WWF כשברשותו חגורת אליפות העולם של WCW (אליפות העולם למשקל כבד של ה-WWE לעתיד), ו-WCW ביקשו ממנו להחזיר את החגורה אליהם. פלייר אמר שיעשה זאת רק אם יחזירו לו את העירבון שהפקיד בסך 25 אלף דולרים כשזכה בתואר. וכך היה בהמשך. פלייר התחבר לבובי הינן שהפך ל"יועץ הכלכלי שלו" ולמיסטר פרפקט שהפך ל"יועץ המקצועי שלו". פלייר הסתכסך עם הכוכבים הגדולים של ה-WWF באותה תקופה, ביניהם רודי פייפר והאלק הוגאן, לו עלה באליפות ה-WWF בסרבייבור סיריס 1991 כשגרם להוגן להפסיד את התואר לאנדרטייקר באותו אירוע. הוגאן, שזכה בתואר בחזרה כעבור זמן קצר, נשלל ממנו בהמשך במהדורת סופרסטארס, ע"י נשיא ה-WWF על המסך, ג'ק טאני בשל "מניעים לא כשרים" בזכייתו. טאני מיד לאחר מכן הכריז שברויאל ראמבל 1992 קרב הראמבל לא יהיהעל האליפות עצמה. ופלייר, שנכנס מס' 2 בראמבל שרד במשך קרוב לשעה וזכה בתואר.

פיוד מתוכנן על התואר בין פלייר להוגאן בוטל, אז ה-WWF היו צריכים למצוא ברירת מחדל ופנו לרנדי סאבאג', שזכה בתואר מפלייר ברסלמניה. פלייר זכה בתואר מחדש כעבור חצי שנה, אך הפסיד אותו כעבור חודש בלבד לברט הארט. לאחר מכן הודיע פלייר על עזיבתו, שהתרחשה לאחר שהפסיד למר פרפקט בקרב שבו המפסיד ייאלץ לעזוב אל הארגון. פלייר חזר אל WCW.

בתחילה, פלייר לא יכול היה להתאבק ב-WCW בגלל סעיף בחוזה שלו עם ה-WWF. לכן WCW, בצעד חכם, נתנו לו תכנית אירוח כדי שיוכל להפגין את כישרון המיקרופון הנהדר שלו. פלייר התעמת עם הכוכבים הגדולים שם, וחזר לזירה לאחר עימות מול סטיב אוסטין ובריאן פילמן. לאחר מכן פלייר זכה גם בתואר ה-NWA מברי ווינדהאם, אבל הפסיד אותו כעבור חודשיים לריק רוד.
לצפיה ב-'ויידר'
ויידר
01/01/2020 | 12:32
33
שם אמיתי: ליאון אלן ווייט
שמות זירה: בייבי בול, בול פאוור, ביג ואן ויידר, ויידר
תאריך לידה: 14.5.1955
מגורים: דנוור, קולורדו
גובה: 1.96
משקל: 200 ק"ג
פינישר: פאוורבומב, ויידר בומב, מונסולט

ויידר נחשב בעיני רבים לאחד מהביגמנים הכי מוכשרים בביזנס. המהלכים האוויריים שלו נחשבו לפורצי דרך באותה התקופה.

את הקריירה שלו התחיל ליאון ווייט בפוטבול. הוא אף שיחק ב-NFL והגיע לגמר בעונה הראשונה שלו. אולם כמו מתאבקים רבים שהתחילו בתחום לפניו, הוא נפצע ונאלץ לפרוש מהספורט.

לאחר מכן, במכון כושר ב-1985, הציעו לו חבריו לעבור להיאבקות מקצוענית. הוא התאמן והתחיל ב-AWA, אז הארגון השלישי בגודלו במדינה. שיא הקריירה שלו היה קרב מול אלוף AWA, סטן האנסן. לא מפגש אחרון בין השניים.

ב-1986 נסע ויידר לגרמניה, ל-CWA. ב-1987 הוא זכה באליפות שלהם בביתו, בדנוור. אמנם הוא הפסיד את התואר כעבור ארבעה חודשים אך זכה בו שוב עוד פעמיים. בו זמנית ויידר נסע ליפן, והועבר מאול ג'פאן פרו רסלינג לניו ג'פאן. שם הוא קיבל את שמו החדש: ביג ואן ויידר. הוא קיבל מסכה שחורה והוצג כחבר בקבוצת זרים, ואף הדהים את העולם כשניצח את אנטוניו אינוקי בפחות משלוש דקות, מה שגרם לויידר להפוך לסופרסטאר ביפן. לאחר מכן בטורניר של IWGP ויידר ניצח את שינייה האשימוטו כדי לזכות באליפות העולם של הארגון: הלא-יפני הראשון שזכה באליפות IWGP. כחודש אח"כ ויידר הפסיד את התואר לסאלמן האשימיקוב - מומחה הסופלקסים הרוסי. גם לאחר ההפסד ויידר נשאר כאחד השולטים ביפן, ובקרב נוסף על התואר של IWGP הוא ניצח את ריקי צ'ושו וזכה שוב באליפות. ויידר החזיק כעת בתארים בשתי יבשות: אירופה ויפן, והמשיך להביס מתמודדים נוספים.

בפברואר 1990, נלחם מול סטן האנסן מאול ג'פאן בקרב בין ארגוני שנודע בגלל הסטיפיות שלו. השניים נפגעו מאוד ואילו ויידר נאלץ להתאבק עם עין שיצאה מהמקום. בינואר 1991 הוא זכה בתואר בפעם השלישית, כהונה שנמשכה רק חודשיים. בנוסף, ויידר אפילו הגיע ל-CWA במקסיקו, שם ניצח את קאנק וזכה בתואר העולמי שלהם. ויידר עשה היסטוריה: בין ה-12 בנובמבר, 1989 עד ל-22 בדצמבר באותה השנה, הוא היה אלוף גם ביפן, גם במקסיקו וגם בגרמניה. שלוש יבשות שונות.

ההצלחה של ויידר משכה את תשומת ליבם של WCW. ב-1990 הוא אכן חתם בארגון, אבל בקושי הופיע בו. בגרייט אמריקן באש הוא מחץ את טום זינק, ובפברואר 1991 הוא נלחם ברסלוור מול סטן האנסן עד ששניהם נפסלו. בהאלווין האבוק הוא השתתף בקרב תא האימים, ובסטארקייד בבאטל רויאל. ובינתיים ביפן, ויידר שיתף פעולה עם באם באם ביגלו, בצמד שנחשב למדהים. לאחר שהם הפסידו את תארי הזוגות לאחים סטיינר, ויידר התחיל להתמקד יותר בקריירה שלו ב-WCW, שאז היה להם הסכם עם ניו ג'פאן.

ויידר קיבל את הארלי רייס כמנג'ר ובאפריל 1992 נלחם לראשונה מול סטינג ופצע אותו. בגרייט אמריקן באש 1992 זה קרה לבסוף: ויידר ניצח את סטינג והפך לאלוף העולם. תוך כמה שבועות הוא נפצע בברך ונאלץ להפסיד את התואר לרון סימונס. לאחר ניתוח, ויידר חזר והתחיל להשתולל: הוא שלח את ניקיטה קולוף לפרישה ושבר גב של ג'ובר. בסטארקייד הוא הפסיד לסטינג בגמר טורניר מלך הכבלים, אולם כעבור יומיים בלבד הוא זכה בתואר העולמי שוב מסימונס. כעבור שלושה חודשים הוא הפסיד את התואר לסטינג אך זכה בו שוב כעבור שישה ימים. ויידר התחיל כהונה כאלוף שבמהלכה הוא חיסל את כל מתאבקי WCW.
לצפיה ב-'האווירה'
האווירה
01/01/2020 | 12:33
33
1993 הייתה שנה נוראית עבור WCW. עזבו WCW - בעצם לכולם. וינס הואשם באחזקת סטרואידים, האלק הוגאן עזב את הארגון והיה קשה למצוא לו תחליף. הנוכחות בקהל הידלדלה והיה ברור יותר ויותר שההיאבקות האמריקנית במשבר.

אבל ב-1993, אריק בישוף קיבל את השליטה על WCW. ובניגוד ל-WWF, הם דווקא השיגו מחדש את האייקון שלהם: ריק פלייר חזר אליהם. האם הדבר הזה עזר? לא. דאסטי רודס ואולי אנדרסון היו הבוקרים והם עשו סטוריליינים ממש מגוחכים. הידועים מביניהם היו הסטוריליינים עם הסרטים ההזויים. כך, למשל, ויידר וסטינג עשו כמה קטעי וידיאו מגוחכים לארגון באותה השנה.

אחד מהקטעים היה "טירת הפחד הלבנה" שבמהלכו הם רבו על רצועה בהרים, וכמובן הקידום הידוע לשמצה לביץ' בלאסט, במהלכו ויידר הטמין לסטינג פצצה בסירה. ובנוסף, WCW הקליטו באותה שנה קרבות כמה חודשים מראש, וכך חשפו את תכניות הבוקינג של הארגון. היה ברור שוויידר, למשל, יהיה האלוף עד סוף השנה. וכמובן האנגל הידוע לשמצה של מיק פולי מול ויידר...
לצפיה ב-'הפיוד'
הפיוד
01/01/2020 | 12:36
31
הכול התחיל מהפיוד של סיד מול ויידר. סיד היה השותף של ויידר והשניים הסתכסכו, אז סיד התחיל לרדוף אחרי תואר העולם. פלייר היה די משני- הוא נלחם מול סיד בקרב טעינה לכתר, אבל ניצח בפסילה אחרי שקולונל רוברט פארקר בגד בסיד ותקף את פלייר. זה היה אמור להיות זמני ומשני - פלייר היה בפיוד מול ריק רוד בכלל ואפילו תוכנן לו פיוד מול סטיב אוסטין. היה גם קרב זוגות ענק בו ויידר וסטיב אוסטין נלחמו מול פלייר וארן אנדרסון (שהחליף את סיד שהותקף, כמה אירוני).

כמו שאמרתי, פלייר היה צריך להילחם מול ויידר בקלאש אוף צ'מפיונס על התואר, לא משהו רציני. הקרב הסתיים בפסילה ואחר כך פלייר הותקף בידי ויידר ואוסטין. אבל אז הכול השתנה: בסיבוב הופעות בבריטניה, סיד ניסה לרצוח את ארן אנדרסון עם מספריים (סה"כ יום רגיל עבורו) ופוטר כתוצאה מכך. היו חייבים למצוא טוען חדש לכתר. ולמי WCW תמיד פונים לעזרה? נכון, לפלייר.

בבאטל בול, ריק פלייר הודיע לויידר שהוא דורש קרב על אליפות WCW בסטארקייד, שיתרחש בעיר מגוריו, שארלוט. ויידר סירב, אבל פלייר הודיע שהוא יסכן את הקריירה שלו בשביל זה, מה שהוביל את ויידר להסכים. מאוחר יותר, בבאטל רויאל, ויידר פצע את פלייר וגרם להדחתו מהקרב, ולבסוף גם ניצח. הבמה הייתה מוכנה לקרב הגדול. וכאילו זה לא הספיק, במהלך כל האירוע ג'ין אוקרלנד ליווה את פלייר בדרכו לאולם, למה שיכול היה להיות הקרב האחרון שלו. הבנייה כאן הייתה מושלמת.
לצפיה ב-'הקרב'
הקרב
01/01/2020 | 12:37
33
ויידר והארלי רייס יוצאים. הקהל צועק בוז. הם צועדים לזירה. רייס מחזיק באליפות העולם. ויידר נכנס לזירה. ויידר מזהיר את ג'סי ונטורה.

המוזיקה של ריק פלייר נשמעת והקהל כולו עומד. פלייר יוצא, מסתכל על הקהל. פלייר נכנס לזירה, ומייקל באפר מכריז עליו ועל ויידר.

הפעמון מצלצל. פלייר בוחן את הזירה וכך גם ויידר. ויידר מלגלג על פלייר. פלייר מקיף את ויידר. ויידר בוחן אותו והקהל מעודד את פלייר. הם נועלים אחיזה. פלייר דוחף את ויידר לפינה אבל ויידר דוחף אותו למזרן. ויידר מלגלג על פלייר שקם. פלייר בוחן את החבלים. השניים נועלים אחיזה. ויידר שוב דוחף את פלייר למזרן. פלייר קם והארלי רייס לועג לו. הם שוב נועלים אחיזה והפעם ויידר דוחף את פלייר החוצה. ויידר יוצא החוצה ויידר רץ אבל פלייר חוזר לזירה. ויידר נראה כועס. פלייר מלגלג על ויידר. ויידר נכנס לזירה. הם שוב נועלים אחיזה אבל ויידר נוגח בפלייר. ויידר מרביץ לפלייר ומעקם לו את הזרוע. פלייר נאנק מכאבים. ויידר מרים את פלייר ונותן לו סטירה. ויידר ממשיך למשוך את הזרוע של פלייר. שורט-ארם קלוזליין! ויידר מעקם לפלייר את הזרוע שוב. הוא מלגלג על פלייר ונוגח בו. פלייר מנסה לקום. ויידר דוחף אותו לפינה ומרביץ לו... פלייר חוסם ושם את ויידר בפינה! הוא נותן לו צ'ופים אבל ויידר דוחף אותו למזרן! פלייר קם כאילו כלום. השניים שוב בוחנים אחד את השני ופלייר יוצא החוצה. ויידר מלגלג עליו. פלייר חוזר לזירה. ויידר דוחף את פלייר לפינה ומתחיל להרביץ לו שם! ויידר מכסח את פלייר ודורך עליו בפינה. ויידר מרים את פלייר למעלה... גורילה פרס סלאם! פלייר מתגלגל החוצה. ויידר יוצא החוצה. ויידר מרביץ לפלייר. הוא מרים אותו ומנחית אותו עם הגרון על מחסום האבטחה! ויידר לועג לקהל ולפלייר.

פלייר מנסה לקום... ויידר רץ אבל פלייר זז ואז ויידר פוגע במחסום האבטחה! פלייר מרביץ לוויידר ונותן לו צ'ופים! הוא תופס את ויידר ומטיח את ראשו בעמוד הזירה! ויידר נכנס פנימה בכאב. רייס תוקף את פלייר! הוא מרביץ לו! הוא זורק אותו פנימה! ויידר מרים את פלייר משיערו על האייפרון. הוא מטיח את פלייר בסופלקס אל הזירה. פלייר מתגלגל לאייפרון וחוטף בעיטה. ויידר מושך את פלייר משיערו ומרביץ לו. הוא תופס אותו... סופלקס לזירה! ויידר נוגח בפלייר. ויידר לוקח אותו ומרביץ לו בפינה. פלייר שוב נופל על המזרן. ויידר מרים את פלייר ומבצע אייריש וויפ לפינה. הוא מרביץ לפלייר. אייריש וויפ לפינה, ריק פלייר מתהפך מעל לטורנבאקל! הוא נופל על הרמפה! פלייר הולך, מותש. פלייר זוחל אל האייפרון. ויידר מושך אותו פנימה. ויידר נותן לפלייר מכה בפנים. הוא נותן סטירה לפלייר. אייריש וויפ... קלוזליין! פליר נאנק מכאבים על המזרן. ויידר נוגח בפלייר. הוא חונק אותו על החבלים עם הברך. הוא מרים את פלייר ומרביץ לו בפינה. השופט מזהיר את ויידר. פלייר מחזיר לוויידר צ'ופ! ועוד אחת! ועוד אחת! ויידר לא מתרשם ונותן לו מכה. ויידר מרים את פלייר... באקברייקר! 1… 2… פלייר יוצא! ויידר נראה כועס. הוא עולה על הטורנבאקל השני. פלייר מנסה להתאושש... אבל ויידר קופץ עליו עם קלוזליין ללסת! פלייר מנסה לקום, וצועק על ויידר. הוא קם בפינה. ויידר תופס בפלייר ולועג לקהל. הוא מבצע סנאפמר ועולה על הטורנבאקל השני. ויידר מלגלג על הקהל... קופץ... פלייר זז והספלאש מחמיץ! פלייר הולך לטורנבאקל כשוויידר מתאושש… דאבל אקס האנדל על ויידר! ויידר עדיין לא נופל. פלייר נותן לו צ'ופ! הוא עולה על הטורנבאקל... עוד דאבל אקס האנדל! מכה! וצ'ופ! ועוד צ'ופ! פלייר רץ לחבלים ושוב עולה על הטורנבאקל!

פלייר נותן לוויידר דאבל אקס האנדל שלישי, והפעם ויידר נופל! פלייר עם ני דרופ על ויידר!  פלייר צועק, ויידר קם… ופוגע בפלייר עם קלוזליין. פלייר מדמם מהפה. ויידר לוקח את פלייר ומרים אותו. הוא שם את פלייר על הטורנבאקל העליון ומרביץ לו. ויידר עולה למעלה, הוא מחזיק בפלייר… סופרפלקס! גם ויידר נפגע. השופט סופר. 1… 2… ויידר מנסה להתאושש. 3... 4... ויידר קם. הוא שוב צועק על הקהל. ויידר מבצע אלבו דרופ על הרגל של פלייר! פלייר צועק מכאבים. ויידר רץ... ביג ספלאש, אבל פלייר זז! ויידר מתרסק על המזרן! 1... 2... פלייר מנסה לזוז. 3... 4... פלייר קם ורץ… וחוטף מוויידר בפנים! ויידר מרים את פלייר. הוא לועג לו וזורק אותו החוצה. הארלי רייס לועג לפלייר. הוא בועט בו! ויידר מעסיק את השופט ורייס שוב בועט בפלייר! בינתיים השופט סופר את פלייר. 1... 2... ויידר לועג לפלייר. 3... 4... פלייר עולה על האייפרון. ויידר תופס אותו ומושך אותו פנימה. ויידר נותן לפלייר סטירה. פלייר מחזיר צ'ופ! ועוד אחת! ויידר מרביץ לו. אייריש וויפ לפינה, הוא רץ… פלייר זז וגורם לוויידר לפגוע בטורנבאקל! פלייר מבצע צ'ופים על ויידר! אייריש וויפ, ויידר הופך את זה! ויידר מתרסק על פלייר בפינה, ופלייר נופל. הארלי רייס לועג לפלייר. ויידר מרביץ לפלייר בפינה. השופט בודק את פלייר. ויידר מרים אותו ומעקם לו את הזרוע. פלייר מרביץ לוויידר! הוא מרביץ לו שוב! הוא משתחרר ומרביץ לו באגרופים! וצ'ופ! ויידר על ברכיו ופלייר ממשיך להרביץ לו עד שהוא נופל! הקהל משתגע! פלייר לוקח את הרגל של ויידר ויוצא איתה החוצה!

פלייר שם את הרגל של ויידר ליד עמוד הזירה... ומטיח אותה בעמוד! פלייר הולך ולוקח את הכיסא של ג'סי ונטורה! הארלי רייס צועק על השופט... פלייר מטיח את הכיסא ברגל של ויידר! פלייר לוקח את ויידר ומרביץ לו. הוא מבצע עליו צ'ופים ואגרופים. השופט רץ כדי לעצור את פלייר. פלייר לוקח את ויידר שמרביץ לו. פלייר מחזיר לו מכות. הוא מרביץ לו בראש! ויידר נופל על מחסום האבטחה. פלייר לוקח את הכיסא שוב, השופט עסוק עם רייס! פלייר מכה את ויידר בראש עם הכיסא! פלייר מרביץ לוויידר שנופל על המזרן! פלייר צועק והשופט מרגיע אותו. ויידר קם וחוזר לזירה. פלייר נכנס אחריו ורץ עם אגרוף. הוא נותן לו עוד אגרופים, ויידר על ברכיו. פלייר מרביץ לוויידר בראש ואז נושך לו את המצח! הקהל מריע ואילו ויידר נופל. פלייר נופל ומנסה להתאושש. פלייר רץ ומושך את הרגל של ויידר. הוא שם אותה על החבלים, הקהל משתגע... פלייר קופץ על הרגל של ויידר! פלייר הולך כמו פלייר. ויידר קם וחוטף אגרופים בפנים! ויידר נופל, פלייר מושך ברגל. הוא מסובב אותה, הקהל משתגע… אבל ויידר בועט בפלייר שנופל על המזרן! ויידר דורך על פלייר. הוא עולה על הטורנבאקל. ויידר בומב! אבל פלייר זז, ויידר מתרסק על המזרן! פלייר מתאושש. הוא רץ ומושך את הרגל של ויידר... הוא נועל את הפיג'ר פור לג לוק! הקהל משתגע, הארלי רייס על האייפרון! רייס צורח והשופט מנסה לבחון את המצב... רייס מנסה להיכנס פנימה. ויידר נאנק מכאבים. רייס הולך לרמפה. ויידר מחזיק בחבלים והשופט צועק על רייס. השופט מבקש מפלייר לשבור אחיזה. פלייר קם וצועק. ויידר מתאושש בפינה. פלייר רץ... וחוטף בעיטה מוויידר! ויידר מושך את פלייר ומבצע עליו אלבו דרופ! הוא מרביץ לפלייר על המזרן! ויידר קם ומלגלג על הקהל. פלייר על המזרן. ויידר עולה על הטורנבאקל. הוא למעלה... מונסולט! פלייר זז ושוב ויידר מתרסק על המזרן! ויידר נאנק מכאבים! פלייר זוחל ומצמיד! הארלי רייס על הטורנבאקל, רגע! 1... 2... דייבינג האדבאט, פלייר זז ורייס פוגע בוויידר! השופט זורק את הארלי רייס מהזירה! פלייר רץ... פורארם שיבר לוויידר! והוא נותן לו צ'ופים! הוא רץ לחבלים... ושוב חוטף מוויידר בפנים! ויידר זז... פלייר מפיל אותו מהרגל אל המזרן! 1... 2... 3!

הקהל מריע כולו, פלייר לא מאמין! השופט מעניק לו את האליפות! זיקוקים מתפוצצים למעלה והקהל משתגע. פלייר יוצא החוצה והולך לרמפה. פלייר מרים את ידיו וחוגג שם. הוא חוזר לאחורי הקלעים.
לצפיה ב-'מחשבות אישיות'
מחשבות אישיות
01/01/2020 | 12:38
42
כל הקרב היה פלייר חוטף, עד לקאמבק הגדול. והקהל היה נהדר. זה בדיוק איך שקרב מול ויידר אמור להיראות. וגם הספוט עם הדייבינג האדבאט של רייס היה נהדר.

אני כן חושב שהסיום עצמו היה בעייתי. אולי עוד כמה דקות לקרב היו מובילות לסיום יותר טוב, והרול אפ לא היה כזה מדהים. אני יודע, כנראה זה מאוד לא מתאים לוויידר להיכנע לפיג'ר פור, אבל מדובר בהכנעה של פלייר, אולי היה כדאי למחול על כבודו ולתת לו להפסיד בצורה הזאת.

חייב להגיד שהקרב קצת פחות טוב ממה שזכרתי אותו, עוד פעם, משהו קצת היה חסר. אבל צריך לזכור שזאת WCW משנת 1993, ואם קיבלנו קרב שבו הסיפור סופר כהלכה, והם לא פישלו בשום דבר, אלא פשוט נתנו לשני מתאבקים לעשות את מה שהם יודעים, עדיף פשוט לקבל את זה ולא להתלונן. וגם, הקהל היה לגמרי פרו-פלייר. רגע גדול ועדיין משהו קצת חסר.

ציון הקרב: ¼
לצפיה ב-'לסיום'
לסיום
01/01/2020 | 12:39
38
הסיום הנהדר לשנה הגרועה של WCW גרם לכך שפלייר הפך שוב להיות הבוקר של WCW. את החודשים הבאים העביר פלייר כאלוף עולם ממש טוב, שנלחם מול ויידר, סטימבוט וגם סטינג. למען האמת, פלייר די הצליח כבוקר, 1994 הפכה לשנה הרבה יותר טובה מ-1993 עבור WCW, והכיוון הכללי נראה טוב.

אבל WCW, כמו שאמרנו. הם תמיד דופקים הכול. באמצע השנה, WCW החליטו שהם צריכים לשנות כיוון, והחליטו להביא את האלק הוגאן שיצעיד אותם אל העתיד. הוגאן מיד ניצח את פלייר, וכך התחיל לו טרנד של WCW: הם משפילים את ריק פלייר והוא סותם ועושה מה שהם אומרים לו. זה נמשך תמיד.

ריק פלייר סיכן את הקריירה שלו עוד הרבה פעמים. היו המון מקרים שחשבנו שזה נגמר. למען האמת, גם ב-1994 הוא הפסיד ו"פרש", כביכול. אבל כאן זאת הייתה הפעם הראשונה שהקריירה שלו הייתה בסיכון. ובפעם אולי היחידה בתולדותיהם, WCW סיפרו סיפור פשוט ואמין. כמה זה מוזר שזה עובד.
לצפיה ב-'רמז לשבוע הבא'
רמז לשבוע הבא
01/01/2020 | 12:39
45
מתי מתאבק עם שם עברי נלחם מול מתאבק עם שם יווני?
לצפיה ב-'שרשור RAW אחרון ל-2019'
שרשור RAW אחרון ל-2019
31/12/2019 | 06:18
1
18
אירועים חשובים
31/12/2019 | 06:18
147
קוויןאוונס יוצא ואומר שסת' רולינס ו-AOP משתוללים. הוא ממש כעס שהם תקפו את ריי מיסטריו, ואולי בגלל זה אנדרדה ניצח אותו על תואר ארצות הברית. סת' רולינס יוצא עם AOP ואומר שלא השאירו לו ברירה אלא לפעול ככה. אם אוונס יתנגד, הוא יגמור כמו ריי מיסטריו וסמואה ג'ו. אוונס יוצא לתקוף אותם אבל חוטף. סמואה ג'ו יוצא ותוקף את AOP. הוא תוקף גם את רולינס אבל חוטף מ-AOP עד שאוונס תוקף אותם עם כיסא. האבטחה מנסה להפריד ואוונס נותן לכולם סנטון. לאחר מכן ג'ו ואוונס התראיינו, דיברו אחד על השני, והמאבטחים סילקו אותם.

אליסטר בלאק ניצח את באדי מרפי אחרי בלאק מאס פעמיים.

סת' רולינס מדבר עם AOP ואומר שההנהלה ביקשה מהם לעזוב. הם הולכים.

לאנה מתכוננת לחתונה עם לאשלי. רוואן אומר לה שההזמנה שלו נאבדה בדואר.

אריק רוואן ניצח ג'ובר אחרי איירון קלו סלאם.

שארלוט פלייר יוצאת החוצה ומכריזה שהיא נכנסת לראמבל הנשים. היא אומרת שזה די ברור, אבל היא בכל זאת הראשונה. היא שואלת מי רוצה להשתחוות בפניה ונטליה יוצאת להיענות לאתגר.

שארלוט פלייר ניצחה את נטליה ניידהארט אחרי פיג'ר אייט. במהלך הקרב R טרות' והג'וברים רצו בסביבה.

בקי לינץ' מתראיינת ואומרת שברויאל ראמבל היא תילחם מול אסוקה על תואר הנשים. היא גם מזכירה שהחוזה שלה בשלבי סיום, ואומרת שלא אכפת לה ממעמד וכסף. היא אומרת שהיא תשמיד את אסוקה.

ליב מורגן שוב עוברת מייקאובר.

ה-OC יוצאים החוצה ויורדים על הווייקינג ריידרס. הסטריט פרופיטס יוצאים ומזכירים שהם ניצחו את ה-OC.

הסטריט פרופיטס ניצחו את ה-OC (ע' AJ סטיילס) אחרי סקיי היי/פרוג ספלאש על אנדרסון.

הסטריט פרופיטס מדברים על החתונה של לאנה.

זאק ריידר וקורט הוקינס יוצאים החוצה. דרו מקינטייר יוצא ויורד עליהם.

דרו מקינטייר ניצח את קורט הוקינס וזאק ריידר אחרי קליימור להוקינס ופיוצ'ר שוק DDT לריידר.

ברוק לסנר יבוא בשבוע הבא. ריי מיסטריו יקבל את הקרב החוזר מול אנדרדה. והווייקינג ריידרס יגנו על התארים מול ה-OC והסטריט פרופיטס.

רנדי אורטון יוצא על קביים. הוא אומר שפציעות תמיד קורות וראה המון מהן. הוא מכבד את אדג', שנאלץ לוותר על הקריירה עקב פציעה. אורטון אומר שהוא נפצע ברגל אתמול בהאוס שואו. הוא מרגיש שבור כי אולי הוא לא יחזור, אבל אומר שברסלמניה מישהו יחטוף RKO. לאחר מכן AJ סטיילס יוצא ויורד עליו. סטיילס מנסה לגרום לאורטון לתקוף אותו. AJ אומר שיחכה עד רסלמניה לנעול אותו בקאלף קראשר ולהפריש אותו. הוא בועט בקב אחד. אורטון אומר שיש ביניהם הבדל אחד... אורטון נותן ל-AJ את ה-RKO ומסתבר שהוא בסדר.

ריי מיסטריו מתראיין ואומר שהוא יזכה בתואר שלו בחזרה וינצח גם את AOP וסת' רולינס.

אנדרדה (ע' סלינה וגה) נלחם מול ג'ובר ללא תוצאה עד שריקושט בא לעזור לג'ובר. ריקושט דורש קרב.

אנדרדה (ע' סלינה וגה) ניצח את ריקושט אחרי האמרלוק DDT והתערבות מצד סלינה וגה.

לאשלי ולאנה יוצאים לזירה להתחתן. לאנה אומרת את הנדרים ואומרת כמה היא נפלאה. הם כמעט עושים את זה בזירה, אגב. לאשלי גם מחמיא ללאנה ואז הם שמים את הטבעות. ואז שואלים אם מישהו מתנגד. מישהו יוצא ואומר שהכול לא חוקי כאן, הוא הבעל הראשון של לאנה, שהתחתן איתה כשהייתה בת שמונה עשרה. היא עזבה אותו עבור רוסב. הוא מזהיר את לאשלי ולאשלי נותן לו סלאם. לאחר מכן יוצאת "אשתו הראשונה של לאשלי" להתנגד ולאנה תוקפת אותה. ליב מורגן יוצאת ואומרת שהיא מתנגדת. היא אומרת שיש בן אדם בזירה שאהב אותה כשהגיעה לארגון. אבל לא לאשלי, אלא לאנה! לאנה ומורגן מתקוטטות, ומתוך העוגה, רוסב יוצא ותוקף את לאשלי. מורגן דוחפת את לאנה לעוגה. הם חוגגים וזה הסוף.
לצפיה ב-'האוס שואו ניו יורק 26.12'
האוס שואו ניו יורק 26.12
30/12/2019 | 01:36
128
מתחת לרדאר, באירוע האוס שואו שהתקיים במדיסון סקוור גארדן בניו יורק, אנדרדה ניצח את ריי מיסטריו וזכה באליפות ארה"ב.

שלא תצפו מחר ב-RAW ותהיו מופתעים :)

https://www.google.com/amp/s/theovertimer.com/amp/...
לצפיה ב-'שרשור סמאקדאון'
שרשור סמאקדאון
28/12/2019 | 10:40
1
24
אירועים חשובים
28/12/2019 | 10:41
111
אליאס מנגן על הגיטרה בזירה ומסכם את 2019.

לפני הקרב המשולש, המלך קורבין יצא ואמר שלמרות הכול, אם דניאל בריאן ומיז חושבים שהם ינצחו אותו, השד הטריף אותם. והוא הרי הרוויח את ההזדמנות שלו אחרי שניצח את רומן ריינס. הוא יורד על שניהם ואז ריינס יוצא לתקוף אותו עד שמפרידים ביניהם. לאחר מכן קורבין דורש לדחות את הקרב, אבל לא מצליח.

הניו דיי וברון סטרומן ניצחו את שינסוקה נאקאמורה, סזארו וסאמי זיין אחרי פאוורסלאם בריצה על נאקאמורה. לאחר מכן הניו דיי ניסו לגרום לסטרומן לרקוד והוא... עשה את זה.

מסתבר שקורבין מסרב להילחם בגלל שהותקף, אבל הוחלט שבמקום בריאן ומיז יילחמו לבד.

סוניה דוויל חותמת על תכניות, ומנדי רוז מבקשת ממנה ללוות אותה לזירה. סוניה מזכירה שבשבוע שעבר מנדי לא ליוותה אותה, ומנדי מזכירה שזה בגלל שהיא חיבקה את אוטיס והתלכלכה מזיעה. סוניה אומרת שהיא צריכה לסיים לחתום. אוטיס בא להודות למנדי ומתנצל על הזיעה, אבל מביא לה עוגת פירות מאימא שלו.

כרמלה ניצחה את מנדי רוז אחרי סופרקיק.

שיימוס מדבר על החזרה שלו.

קרב טעינה לכתר: דניאל בריאן והמיז נלחמו ללא תוצאה כשהמאבטחים של קורבין תקפו אותם. לאחר מכן קורבין אמר שרומן ריינס מונע ממנו להילחם. הסתבר שריינס הורחק מהבניין אז קורבין דורש את הקרב המשולש הלילה, והמיז ובריאן תוקפים אותו.

אלכסה בליס מארחת את מומנט אוף בליס עם ניקי קרוס, והן מציגות את לייסי אוונס. לייסי אומרת שהיא גאה בבת שלה שהתעמתה מול סשה בנקס. היא אומרת שהיא תטפל בביילי ובסשה.

ביילי וסשה בנקס ניצחו את לייסי אוונס ודיינה ברוק אחרי בנקס סטייטמנט על דיינה.

מנדי רוז אוכלת מהעוגה של אוטיס ודולף זיגלר בא לרדת עליה ואומר שאוטיס נתן עוגה כזאת לכולם. וחוץ מזה מישהו מצא שם ג'וק. זיגלר דורך על העוגה ושואל מה היא עושה בראש השנה. קורבין בא לדבר איתו.

מוסטפה עלי אומר ש-2019 לא הייתה השנה שלו, אבל הוא יביא את השינוי.

אוטיס רואה את העוגה המרוסקת ועצוב.

קרב טעינה על התואר האוניברסלי: דניאל בריאן ניצח את המיז ואת המלך קורבין (במהלך הקרב רומן ריינס ודולף זיגלר התערבו, וריינס תקף את קורבין והתקוטט איתו אל מחוץ לבניין)  אחרי יס לוק על מיז. לאחר הקרב בריי ווייאט הופיע על המסך ואמר שבריאן צריך להכניס אותו וללכת עד הסוף.
לצפיה ב-'מלחמות ליל רביעי- שבוע 13'
מלחמות ליל רביעי- שבוע 13
26/12/2019 | 11:14
2
12
לצפיה ב-' NXT '
NXT
26/12/2019 | 11:20
60
אליפות צפון אמריקנית: רודריק סטרונג ניצח את אוסטין תיאורי אחרי סטרונג הולד.

איסאיה "סוורב" סקוט ניצח את "ג'נטלמן" ג'ק גלאהאר אחרי האוס קול.

טאינארה קונטי ניצחה את קנדיס לארי אחרי סנטון.

דומיניק דיג'קוביק ניצח את ברונסון ריד אחרי צ'וקסלאם בומב.

ביאנקה בלייר ניצחה את שוטזי בלאקהארט אחרי KOD.

קית' לי וליו ראש ניצחו את דמיאן פריסט וטוני ניס אחרי פיינל האוור של ראש מלי.
לצפיה ב-'AEW דיינמייט- פרק המיטב'
AEW דיינמייט- פרק המיטב
26/12/2019 | 12:32
59
את הפרק מארחים אקסקליבור וטוני שובאני, והוא כולל את מיטב הקרבות של דיינמייט.

קודי (ע' ברנדי רודס) ניצח את סאמי גווארה אחרי אינסייד קריידל. (מהפרק הראשון)

"הקלינר" קני אומגה ניצח את "הממזר" פאק אחרי רול אפ. (מהפרק התשיעי)

טורניר תארי הזוגות: פרייבט פארטי ניצחו את היאנג באקס אחרי רול אפ של קוואן למאט. (מהפרק השני)

קודי בזירה אבל המעגל הפנימי מונעים ממנו לדבר מתא האח"מים. קודי מאיים עליהם וכריס ג'ריקו אומר לו שהוא לא יבוא כי הוא כלבה. קודי מטפס למעלה ועוצר. דאסטין רודס בא ואז גם MJF. לאחר מכן DDP יוצא והמעגל הפנימי נועלים את הדלת. קודי שובר את הזכוכית והם מתקוטטים עד שמפרידים ביניהם. (מהפרק הרביעי)

אליפות הנשים של AEW: ריהו ניצחה את נילה רוס אחרי ברכיה לפנים. (מהפרק הראשון)

אליפות הזוגות של AEW: ה-SCU ניצחו את הלוצ'ה בראדרס אחרי רול אפ של סקורפיו סקיי לפנטגון. (מהפרק החמישי)

"דת' ריידר" ג'ון מוקסלי ניצח את דרבי אלין אחרי סופר פרדיגם שיפט. (מהפרק השמיני)
לצפיה ב-'המיין איבנט 109- קרב הסולם המרובע מארמגדון'
המיין איבנט 109- קרב הסולם המרובע מארמגדון
25/12/2019 | 09:07
13
78
אז בקרב שאנחנו עוסקים בו היום דווקא לא היה פיוד כזה חשוב. למען האמת, הוא גם לא ממש היה צריך לקרות. בעצם, אף אחד לא חשב שהוא יגנוב את ההצגה. והסיבה היא שהקרב הזה נקבע רק כמה רגעים לפני שקרה, אבל ברגע שהוא נקבע, היה ברור שנראה משהו די טוב בהתחשב במשתתפים.

קצת מבלבל? לא נורא, זה בסדר. בקיצור, פול לונדון ובריאן קנדריק החזיקו בתארי הזוגות שבעה חודשים, ועמדו להגן עליהם בקרב רגיל ולא מיוחד מול וויליאם ריגל ודייב טיילור. אבל אז, כמה רגעים לפני הקרב, הוחלט להוסיף גם סולם למשוואה, וגם את MNM ואת ההארדי בויז.

והתוצאה הייתה קרב מעולה, אבל לא רק זה. הקרב הזה גם הזכיר לכולנו את הסיכונים במקצוע הזה. כי עם כמה שג'ואי מרקורי היה חבר טוב של ההארדי בויז, בקרב הזה הם לא ריחמו עליו, ופתחו לו את הפנים לגמרי. איזה צמד עומד לצאת מארמגדון 2006 עם אליפות הזוגות של סמאקדאון?

תיהנו.
השחקנים הראשיים
25/12/2019 | 09:07
3
26
לצפיה ב-'פול לונדון ובריאן קנדריק'
פול לונדון ובריאן קנדריק
25/12/2019 | 09:10
42
פרטים אישיים:
גובה : 1.78 (לונדון), 1.73 (קנדריק)
משקל : 166 ק"ג
תאריך לידה: 16.4.1980 (לונדון), 29.5.1979 (קנדריק)
מהלך מסיים : טאוור אוף לונדון, דרופסולט וסאנסט פליפ

פול לונדון ובריאן קנדריק היו שניהם תלמידים באקדמיית ההיאבקות של שון מייקלס. עוד בתחילת הקריירה שלהם הם עבדו אחד מול השני וגם כצמד, ב-ROH ובארגונים אחרים.

ביולי 2003, לאחר שלונדון הגיע ל-WWE (קנדריק כבר היה שם כמה חודשים), הם התחילו להיות צמד. הצמד לא זכה להצלחה רבה, קנדריק עזב בפברואר 2004 ולונדון קיבל את בילי קידמן כשותף מחליף יותר מוצלח.

בספטמבר 2005, לאחר החזרה של קנדריק ולאחר שלונדון סיים את הכהונה שלו כאלוף משקל קל, השניים שוב הפכו לצמד. הם התחילו לפתח את הצמד שלהם, ללבוש בגדים זהים, מסכות מרשימות ולקרוא לעצמם "החוליגנים". מהר מאוד הם התחילו להצליח במחלקת הזוגות, וקיבלו קרב מול אלופי הזוגות דאז, MNM, קרב אותו הפסידו.

לאחר רסלמניה 22, לונדון וקנדריק שוב קיבלו קרבות מול MNM, אבל הפעם התחילו לנצח אותם בקרבות זוגות ובקרבות יחידים. בג'דג'מנט דיי, השניים זכו בתארי הזוגות לראשונה. מאז הם התחילו להגן עליהם מול כל מיני צמדים, כמו הפיטבולס (קיד קאש וג'יימי נובל) ו-KC ג'יימס ואיידול סטיבנס. הם גם קיבלו את אשלי כמנג'רית.
לצפיה ב-'ויליאם ריגל ודייב טיילור'
ויליאם ריגל ודייב טיילור
25/12/2019 | 09:11
39
פרטים אישיים:
גובה : 1.88 (ריגל), 1.91 (טיילור)
משקל : 22 ק"ג
תאריך לידה: 10.5.1968 (ריגל), 1.5.1957 (טיילור)
מהלך מסיים : פיירמן קארי וברכיה

השורשים של הצמד של ריגל וטיילור הם מ-WCW. בשעתו, הם התאחדו לראשונה ב-1995. לורד סטיבן (כך קראו לו אז) ריגל העניק תואר אבירות לבובי איטון והפך אותו לרוזן רוברט, אותו ניסה ללמד נימוסים בריטים. הצמד לא הצליח לזכות בתארי הזוגות, אבל לאחר מכן גייס לו נושא כלים חדש: דייב טיילור. איטון עזב לבסוף וריגל וטיילור נשארו צמד. אבל ב-WCW, כמו ב-WCW, לא היה להם אפיק קידום.

ריגל הלך כמובן ל-WWE והצליח שם מאוד, אבל טיילור בכלל נשכר להיות מאמן. עם זאת, במרץ 2006, השניים שיתפו פעולה שוב בטריטוריה ההתפתחותית.

באוקטובר 2006, ויליאם ריגל, לאחר שכעס על ההשפלות שחווה במהלך היותו הסנג'ר של המלך בוקר, החליט להביא את טיילור לעזור לו. הם מיד התחילו להרשים במחלקת הזוגות, והוצגו כשני לוחמים רציניים. הצמד היה בסכנה כשטיילור נפצע בברך שלו, אבל למזלו הוא חזר לאחר כמה שבועות.
לצפיה ב-'MNM'
MNM
25/12/2019 | 09:13
37
פרטים אישיים:
גובה : 1.75 (מרקורי), 1.85 (נייטרו)
משקל : 188 ק"ג
תאריך לידה: 18.7.1979 (מרקורי), 3.10.1981 (נייטרו)
מהלך מסיים : סנאפשוט

ב-2004, ג'וני נייטרו (אז בטריטוריה ההתפתחותית לאחר תקופה קצרה ולא מרשימה ברוסטר הראשי) הפתיע את כולם בכך שהחברה שלו, מלינה, הופיעה בארגון ועזרה לו לנצח את מאט קאפוטלי. לאחר מכן הם הביאו את ג'ואי מרקורי שיעזור להם. לאחר מכן הם הביאו את ג'ואי מרקורי שיעזור להם. הם גם זכו בתארי OVW לזוגות. הם קיבלו את השם "MNM".

ההצלחה לא איחרה לבוא. באפריל 2005, החבורה הגיעה לסמאקדאון ומיד התעמתה עם ריי מיסטריו, אז אלוף זוגות עם אדי גאררו. שבועיים בלבד לאחר מכן, בקרב הראשון שלהם בסמאקדאון, הם זכו מהם בתארי הזוגות, במה שבטח הייתה אחת מהזכיות המהירות ביותר אי פעם.

לאחר הזכייה בתארים, MNM התחילו יריבות עם היידנרייך, לו לעגו, עד שרוד ווריור אנימל בא לעזרתו והשניים זכו בתארי הזוגות. כדי לשפר את יחסי הציבור שלהם, הביאה מלינה את ג'יליאן הול לעזור להם לתקופה קצרה.

באוקטובר, זכו MNM בקרב זוגות מרובע ושוב הפכו לאלופי הזוגות. גם הפעם הם התחילו להצליח: הם התחילו יריבות עם באטיסטה. בהתחלה אדי גאררו היה השותף של באטיסטה, אבל הוא מת שבוע לאחר מכן. באטיסטה גייס את ריי מיסטריו והשניים אכן זכו בתארי הזוגות. הם לא זכו בה להרבה זמן: כעבור שבועיים בלבד, מלינה הביאה את מארק הנרי לעזור ל-MNM לזכות בתארים בפעם השלישית.

אבל הפעם לא הכול עבד. MNM התחילו יריבות מול פול לונדון ובריאן קנדריק, והפסידו להם כל פעם. בג'דג'מנט דיי 2006, הם גם הפסידו להם את התארים, ולאחר מכן נייטרו ומרקורי התקוטטו ופירקו את הצמד. נייטרו ומלינה עברו ל-RAW, זאת בגלל שמאחורי הקלעים הם לא הסתדרו עם מרקורי. נייטרו דווקא התחיל להצליח כמתאבק יחידים שם ואף זכה באליפות הבין יבשתית.
לצפיה ב-'ההארדי בויז'
ההארדי בויז
25/12/2019 | 09:14
33
פרטים אישיים:
גובה: 1.85 (ג'ף), 1.88 (מאט)
משקל כולל: 209 ק"ג
תאריך לידה: 23.9.1974 (מאט), 31.8.1977 (ג'ף)
מהלך מסיים: טוויסט אוף פייט (מאט) וסוונטון בומב (ג'ף), אומגה איבנט

כילדים בני 14 מאט וג'ף בנו זירה מכמה כיסאות, עמודים שהוכנו בבית וצינורות ששימשו כחבלים. הם פתחו ליגת היאבקות משלהם בשם OMEGA שכללה כמה מהשמות המוכרים כיום כמו שאנון מור, ג'ואי מת'יוז, גרגורי הלמס ועוד.

ההארדי בויז החלו את הקריירה שלהם ב-WWE  כג'וברים בשנת 1994.

בשנת 1998 הוחלט לתת לאחים פוש. השניים החלו את ריצתם כזוג מוערץ כאשר ניצחו במפתיע את הצמד קיינטאי (טאקה מיצ'ינוקו ופונאקי) בהיט של 24 למאי 1999. חודש וחצי לאחר מכן, ההארדי בויז ניצחו את האקולייטס (פארוק וברדשואו) בראו וזכו באליפות הזוגות בפעם הראשונה. הם הפסידו את התואר לאחר מספר שבועות לאותו זוג. ההארדי בויז ביצעו היל טרן והצטרפו לגנגרל. הם הקימו קבוצה חדשה בשם "ניו ברוד". בשנת 1999 ההארדי בויז פתחו בפיוד עם אדג' וכריסטיאן שהוביל לקרב סולם שהפרס בו הוא 100,000 דולר וקבלת שירותיה של טרי כמנהלת בנו מרסי 1999. ההארדי בויז ניצחו. ראוי לציין גם שבשנת 2000 ליטה החלה לשתף פעולה עם האחים.  

לקראת רסלמניה 16 נפתח פיוד בין ההארדיז לדאדליז ואדג' וכריסטיאן שבסופו נערך קרב המשלב שולחנות וסולמות (עדיין לא TLC), אך ההארדיז החמיצו את ההזדמנות לזכות באליפות כאשר אדג' וכריסטיאן ניצחו בקרב. הפיוד בין שלושת הזוגות נפסק לתקופה מסוימת אך התחדש במלוא העוצמה לקראת סאמרסלאם: השלושה קיבלו שוב בוקינג לקרב משולש, ולא סתם קרב, אלא קרב ה-TLC הראשון. אדג' וכריסטיאן ניצחו, אך הפיוד נמשך ללא הדאדליז. באנפורגיבן 2000 ההארדיז נלחמו שוב מול אדג' וכריסטיאן בקרב כלוב כאשר אליפות הזוגות מונחת על הכף. ההארדיז זכו בתואר בפעם השניה. לאחר 28 יום ההארדיז הפסידו שוב את האליפות לאדג' וכריסטיאן בנו מרסי 2000. יום אחד לאחר מכן הם הצליחו לנצח בקרב החוזר ולהשלים זכייה שלישית בתואר.

לאחר 14 ימים ההארדיז איבדו את האליפות בקרב נגד RTC (גודפאדר ובול ביוקאנן). ההארדי בויז התרחקו מתואר הזוגות למשך כמעט 4 חודשים עד שהתמודדו מול הדאדליז וזכו בחגורות פעם נוספת. לרוע המזל הם החזיקו בחגורות רק כ-15 ימים עד שאדג' וכריסטיאן ניצחו אותם. אדג' וכריסטיאן לא הספיקו להחזיק בתארים אפילו יום אחד, ובאותו יום הדאדליז השיבו את החגורות אליהם. ההארדי בויז הגיעו לרסלמניה 17 במטרה לזכות בתואר בפעם החמישית, אבל לא הצליחו.

בהמשך השנה ההארדי בויז ניסו לזכות שוב בתארי הזוגות. הם זכו בתארי WCW לזוגות וגם בתארי ה-WWF לזוגות, ובשני המקרים הם הפסידו אותם מהר מאוד לדאדלי בויז. הם גם התחילו להתאבק יותר כמתאבקי יחידים, כששניהם זוכים בתארים. בסוף השנה ניסו להפריד ביניהם, אולם מהר מאוד הוחלט לאחד ביניהם ולתת להם להמשיך לרדוף אחרי תארי הזוגות. לאחר רסלמניה, ולאחר פיוד מול ברוק לסנר, קיבל ג'ף פוש רציני לקרבות על אליפות העולם, מה שלבסוף הוביל לפיצול בין הצמד. ג'ף נשאר ב-RAW, אבל בעיות סמים גרמו לפיטוריו דווקא כשקיבל פוש. מאט הפך להיל בסמאקדאון ודי הצליח, עד שפוטר ב-2005 לזמן קצר וחזר, בגלל שגילה שלליטה היה רומן עם אדג'.
לצפיה ב-'האווירה'
האווירה
25/12/2019 | 09:15
29
שנת 2006 הייתה שנויה במחלוקת עבור ה-WWE. באותה שנה התרחשו דברים טובים ליד שורה ארוכה של ביזיונות. אחד מהם היה השימוש בשמו של אדי גאררו ז"ל בסטוריליינים שבהם השתתפו חבריו של אדי לשם מטרות רווח. זאת גם הייתה השנה שתיזכר לדורות בתור הזמן והמקום שהולידו מחדש את DX. שון מייקלס וטריפל אייץ' החיו את הסטייבל ששגשג בשנות ה-90 המאוחרות. כמו כן, הוקמה ECW המחודשת כבראנד שלישי בנוסף לסמאקדאון ו-RAW, אך ה-WWE כמעט ולא טרחו להשקיע בה מבחינת בוקינג, והאירוע שנקרא "דצמבר טו דיסממבר" הוביל לביקורת חריפה במיוחד. למרות זאת, באותה שנה נפתחו הדלתות עבור לא מעט מתאבקים חדשים בעלי פוטניצאל ענק, ואף הגיעו למשבצת המיין איבנט מספר כוכבים חדשים, שחלקם מעולם נחשבו לכאלה שאי פעם יגיעו לשם. ביניהם אדג', RVD, ריי מיסטריו ובוקר טי.
לצפיה ב-'הפיוד'
הפיוד
25/12/2019 | 09:17
25
ובכן, הפיוד של לונדון וקנדריק מול ריגל וטיילור היה די פשוט. ארבעה שבועות לפני האירוע, ריגל ניצח את קנדריק בקרב בעוד שטיילור התקוטט עם לונדון על הרצפה. שבוע לאחר מכן, האלופים הפסידו ל-MNM בקרב החזרה שלהם לסמאקדאון, זאת לאחר שטיילור וריגל התערבו בקרב. בשבוע לאחר מכן, ריגל וטיילור ניצחו את האלופים בקרב לא על התואר. בתכנית לפני האירוע, הצליחו לונדון וקנדריק לנקום קצת כשיחד עם ג'ימי וואנג יאנג הם ניצחו את גרגורי הלמס, ריגל וטיילור, אבל ריגל וטיילור עזבו את הקרב. הוכרז על קרב בין הצמדים בארמגדון על התארים.

במקרה של MNM וההארדי בויז, זה היה קצת יותר מסובך. מאז החזרה של ג'ף הארדי הוא היה בפיוד מול ג'וני נייטרו, והשניים נלחמו על האליפות הבין יבשתית. בחודש לפני האירוע המאבק ביניהם התחמם: ג'ף אמנם זכה בתואר, אך נייטרו זכה בו בזכות אריק בישוף, רק כדי להפסיד אותו חזרה לג'ף שבוע אחר כך. בנוסף, ג'ף התאחד עם אחיו, מאט. כיוון שנייטרו וגרגורי הלמס, היריבים שלהם, היו בצוות של רייטד RKO בסרבייבור סירייס, היה זה טבעי ש-DX תגייס את ההארדיז לצוות שלהם.

למחרת סרבייבור סירייס, הכריזו ההארדי בויז על אתגר פתוח לדצמבר טו דיסממבר, ונייטרו הפתיע כשהחזיר את מרקורי כדי להתאחד איתו ללילה אחד בלבד מול ההארדי בויז. כמובן שזה לא באמת היה ללילה אחד בלבד, כמו שאמרנו, MNM ניצחו את לונדון וקנדריק בדרך לשם. ההארדי בויז ניצחו את MNM באירוע, ולאחר מכן גם שיתפו פעולה עם DX מול רייטד RKO ו-MNM. בו בזמן, ג'ף ונייטרו המשיכו ביריבות על התואר הבין יבשתי.
לצפיה ב-'הקרב'
הקרב
25/12/2019 | 09:20
1
28
המוזיקה של לונדון וקנדריק מתנגנת. הקהל מריע והם יוצאים ורצים לזירה. הם מחליקים פנימה כשמכריזים עליהם. המוזיקה של וויליאם ריגל נשמעת, הוא יוצא עם דייב טיילור, הם נראים רציניים. הם נכנסים לזירה ומסתכלים עליהם.

המוזיקה של טדי לונג נשמעת והוא יוצא עם מיקרופון. הוא אומר שברוח חג המולד, יש לו מתנה עבורם. קרב אליפות הזוגות הזה יהיה קרב סולם. ההילים כועסים, אבל הפייסים שמחים. מוציאים את הסולמות כשריגל ממש מפוחד. טדי מכריז שהוא ממשיך לתת, והוא לא רוצה שהם יהיו לבד, אז הוא יוסיף עוד שני צמדים. המוזיקה של MNM נשמעת והפפראצי והשטיח האדום יוצאים. הם יוצאים עם מלינה. מלינה שולחת אותם לזירה ועוזבת. התארים בינתיים עולים למעלה.

הקהל כבר יודע... המוזיקה של ההארדי בויז נשמעת והם משתגעים. ההארדי בויז יוצאים. הם לוקחים סולם והולכים לזירה. הם נכנסים לשם.

ארבעת הצמדים בזירה והפעמון מצלצל. לונדון וקנדריק תוקפים את ריגל וטיילור, ההארדיז את MNM. מרקורי עף החוצה ואחריו נייטרו. לונדון ומאט מעיפים את טיילור החוצה ולבסוף ההארדיז נשארים עם לונדריק. הם מתחילים להרביץ אחד לשני! ההארדיז משתלטים וג'ף מבצע אייריש וויפ על לונדון, מאט מבצע אחד על קנדריק. מאט מבצע היפטוס, אבל ג'ף מפספס וחוטף הוריקנראנה! קנדריק מחזיר מלחמה למאט אבל ג'ף תופס את לונדון בג'וברייקר. ג'ף רץ לתקוף את קנדריק. מאט מפיל אותו למזרן וההארדיז מבצעים עליו דאבל לג סופלקס! MNM רצים לתקוף את ההארדי בויז וטיילור וריגל רצים לעזור להם. ריגל מחטיף ללונדון. MNM מבודדים את ג'ף בפינה. ריגל תוקף את לונדון. טיילור נותן אפרקאט לקנדריק. MNM מעיפים את ג'ף החוצה. ריגל נותן ללונדון ברכיה ומאט נדחף אל האייפרון. ריגל מבצע ריגל פלקס על לונדון! טיילור לוקח את קנדריק ונותן לו אפרקאט. MNM לוקחים סולמות. ריגל מבצע על קנדריק דראגון סופלקס! ריגל וטיילור זורקים את לונדון וקנדריק החוצה! בינתיים ההארדי בויז תוקפים את MNM ולוקחים את הסולמות. ג'ף דורך על נייטרו. ההארדיז לוקחים את הסולמות ומכניסים לזירה. ריגל וטיילור חוסמים ובועטים בסולם. מאט זורק את הסולם פנימה. ג'ף זורק גם את שלו. מאט מחטיף לנייטרו. הוא לוקח עוד סולם. ריגל וטיילור דוחפים את הסולם על ג'ף. MNM גם מנסים להכניס. מאט הארדי נכנס ופוגע בבלו בלאדס עם הסולם! ריגל חוטף! לונדון וקנדריק תוקפים את טיילור אבל MNM תוקפים את ההארדי בויז. גם קנדריק מצטרף. מאט הארדי מבצע אייריש וויפ על דייב טיילור ומתכופף… ג'ף הארדי רץ וקופץ בפואטרי אין מושן על טיילור! MNM תופסים את טיילור… סנאפשוט! לונדון וקנדריק תוקפים את ריגל ומטיחים את ראשו בפינה. הם רצים וריגל בועט בהם. ריגל רץ ומפספס קלוזליין… הם נותנים לו דאבל סופרקיק! מאט הארדי על הטורנבאקל, מרביץ לנייטרו וקופץ באלבו דרופ על ריגל! ריגל מתגלגל החוצה. נייטרו נותן לאבו דרופ למאט אבל קנדריק מתחיל לתקוף אותו. דרופקיק החוצה! מאט מרביץ לקנדריק... אייריש וויפ אל הסולם של ג'ף! אינזוגירי ללונדון! דרופקיק לפנים מג'ף! ההארדיז מעמידים סולם. לונדון מבצע מנהטן דרופ! ג'ף מטפס... לונדון מבצע עליו דרופקיק! פול לונדון מתחיל לטפס על הסולם!

ג'ף מנסה למשוך את לונדון ובריאן קנדריק רץ לעזור לו. ג'וני נייטרו קופץ בספרינגבורד אבל לונדון זז ומרקורי מתרסק! מרקורי נכנס עם סולם ומרביץ לקנדריק וללונדון! מאט הארדי רץ וחוטף גם הוא מכת סולם! ג'ף גם חוטף! מרקורי מעמיד את הסולם. הוא מטפס למעלה... קנדריק רץ ומטפס! מאט הארדי ופול לונדון וגם ג'ף הארדי עוצרים אותו… הם מרימים את הסולם! מרקורי על הסולם! הם מפילים אותו ומרקורי מתרסק על נייטרו! מאט הארדי קופץ על טיילור בסואיסייד דייב! פול לונדון רץ עם דרופקיק על ג'ף הארדי! בריאן קנדריק מנסה לטפס אבל מאט הארדי חוזר לזירה. הוא מושך את קנדריק משם! מאט בועט בלונדון ומסדר את הסולם בפינה. לונדון מנסה לתת דרופקיק לריגל ולטיילור בחוץ, ההארדיז זורקים את קנדריק על הסולם! הם בועטים גם בלונדון... אייריש וויפ אל הסולם! ג'ף רץ... פואטרי אין מושן, לונדון זז וג'ף מתרסק על הסולם! קנדריק עם אינזוגירי על מאט! לונדון וקנדריק לוקחים את מאט... דאבל סופלקס! הם לוקחים עוד סולם ומעמידים אותו. לונדון מסדר את הסולם ועולה למעלה. מאט הארדי דוחף אותו! לונדון רץ וחוטף קלוזליין! קנדריק רץ ומנסה לטפס. הוא מגיע לחגורות... מאט הארדי מטפס ומושך את קנדריק למטה! הוא מרביץ ללונדון. נאקברייקר! טיילור בינתיים מושך את מרקורי לרצפה. נייטרו מבצע סופלקס לריגל על הרצפה! מאט מעמיד סולם על החבלים. הוא לוקח את לונדון... סופלקס... לונדון עוצר את זה. הוא מרביץ למאט! דרופסולט על הסולם! קנדריק מטפס על החבלים. לונדון מעמיד את הסולם עם מאט... קנדריק עם דאבל לג סטומפ! מרקורי נכנס פנימה וזורק את קנדריק אל עמוד הזירה! נייטרו רץ ונותן דרופקיק ללונדון! MNM לוקחים את לונדון... דאבל גאטבאסטר! הם לוקחים את הסולם ואז שמים אותו במרכז. מרקורי בועט בג'ף. הוא בועט גם במאט. ברכיה! נייטרו משכיב שני סולמות.
לצפיה ב-'חלק ב''
חלק ב'
25/12/2019 | 09:24
29
עכשיו MNM לוקחים את ג'ף... הם שמים אותו על הטורנבאקל ומרביצים לו... הם עולים למעלה! MNM מחזיקים בג'ף אבל מאט מרביץ להם! הוא מוריד אותם משם. מאט מטיח את הראשים של MNM אחד בשני… רגע, ג'ף קופץ, הוא מבצע לגדרופ על הסולם… שעף ישר על הפרצוף של מרקורי! הקהל בשוק... מרקורי פשוט מדמם לגמרי! הוא עף החוצה! האף שלו נשבר! מאט בינתיים מעמיד סולם ומטפס... לונדון וקנדריק רצים, קנדריק עולה ונלחם מול מאט למעלה. מאט מרביץ לקנדריק שנופל. לונדון מחזיק בו... באק סופלקס למאט על המזרן! ריגל וטיילור רצים ותוקפים. הם בועטים בכולם. ריגל מחטיף לנייטרו. הוא זורק אותו החוצה. ריגל זורק את ג'ף החוצה ואז נוגח בלונדון. טיילור משכיב סולם בפינה. ריגל לוקח סולם, הוא וטיילור שמים סולמות על הטורנבאקל. קנדריק נכנס אבל ריגל לוקח אותו ואז בועט במאט. טיילור לוקח את קנדריק... הוא זורק אותו על הסולם! הוא מפיל אותו על המזרן! ריגל בינתיים לוקח את לונדון שמתחיל לתת לו מכות מרפק. ריגל מבצע האלף נלסון סופלקס על הסולם! טיילור מעמיד את הסולם. הבלו בלאדס לבד, הסולם מתחת לחגורות... ריגל מטפס... אבל לא מוכן לעלות למעלה! הוא אומר לטיילור לעלות. טיילור מנסה לטפס בעצמו וריגל מנסה לעזור לו. קנדריק מרביץ להם! הוא מרביץ לטיילור שנופל! ריגל לוקח את קנדריק וזורק אותו החוצה! מאט נכנס ומתחיל להרביץ לריגל! בינתיים מסתבר שמרקורי פונה לבית חולים! מאט מרביץ לטיילור. נאקברייקר! ג'ף נכנס וחוטף מריגל. ג'ף מחזיר מלחמה ומאט עוזר לו. ריגל חוטף את הטורנבאקל ומאט מרביץ לו. מאט מחטיף גם לטיילור. ג'ף בינתיים לוקח עוד סולם. מאט מבצע על ריגל טוויסט אוף פייט! הוא תופס את טיילור... עוד טוויסט אוף פייט! ג'ף מעמיד את הסולם מחוץ לזירה ומטפס עליו! מאט מזיז את הסולם. ג'וני נייטרו רץ ומבצע דרופקיק על הסולם, ג'ף נופל! מאט לוקח את נייטרו. הוא מרביץ לו אבל נייטרו מחזיר לו. מאט מבצע אייריש וויפ, נייטרו הופך את זה ומאט פוגע בסולם! נייטרו לוקח סולם וזורק על טיילור! הוא לוקח סולם ומרביץ לריגל! הוא מעמיד את הסולם!

טיילור מנסה ללכת לנייטרו וחוטף את הסולם בראש. נייטרו עולה על הטורנבאקל ומייצב את הסולם. הוא קופץ עם הסולם על ריגל! קנדריק רץ וחוטף ברכיה! נייטרו מעמיד את הסולם. הוא מרביץ לג'ף שעף. הוא מטפס למעלה... קנדריק רץ ומנסה למשוך אותו. נייטרו מטיח לו את הראש בסולם. אבל פול לונדון עולה על האייפרון וקופץ... ספרינגבורד דרופקיק על נייטרו! כולם מעולפים. קנדריק ומאט זוחלים לסולם! קנדריק מתחיל לטפס. מאט הארדי מטפס מולו. הם מתחילים להרביץ אחד לשני. מאט מבצע היפטוס! קנדריק נפל! פול לונדון רץ ומנסה להפיל את מאט. מאט נאבק. לונדון מרביץ לו. הוא מטפס למעלה וסוטר למאט. לונדון מטיח את הראש של מאט בסולם. לונדון עולה למעלה... הוא כמעט מגיע לסולם... מאט מבצע באק באדי דרופ ושניהם נופלים! אבל ג'ף הארדי זוחל פנימה ומעמיד סולם! ג'ף מתחיל לטפס. נייטרו קם ומטפס גם הוא! הוא מרביץ לו! הם מרביצים אחד לשני! ג'ף מרביץ לנייטרו ומבצע סאנסט פליפ פאוורבומב מהסולם! מאט הארדי קם ומושך את הסולם. הוא מעמיד עוד סולם. הוא מתחיל לטפס על שניהם אבל ריגל וטיילור מושכים אותם! מאט נופל! ריגל וטיילור מנסים להרביץ למאט אבל הוא מתחמק והסולמות פוגעים אחד בשני. מאט מרביץ לריגל. הוא מרביץ גם לטיילור. הוא מרביץ שוב לריגל בפינה. טיילור תוקף את מאט. הוא מרים אותו על כתפיו... ריגל מבצע ברכיה על מאט! ריגל וטיילור שוב לבד... הם מסדרים את הסולמות ועולים עליהם... קנדריק רץ ומושך את טיילור! הוא מטפס ומרביץ לריגל! ריגל מנסה להרביץ לקנדריק אבל חוטף. קנדריק מרביץ לריגל... הוא עולה למעלה לחגורות... טיילור מושך אותו! קלוזליין! פול לונדון קם ומבצע על טיילור קלוזליין שמעיף את שניהם מהזירה! ריגל עדיין על הסולם. הוא עולה... קנדריק עולה על הסולם השני! הוא בועט בו... סלייסד ברד נאמבר 2 מהסולם! קנדריק מעולף בחוץ! ריגל מעולף לגמרי! פול לונדון חוזר לזירה וזוחל. לונדון מנסה לטפס. מאט הארדי חוזר, הוא מנסה לטפס גם הוא. לונדון עולה למעלה. נייטרו וטיילור גם זוחלים. לונדון מרביץ למאט על ראש הסולם. הוא לוקח את החגורות... מאט נפל! לונדון מוריד את זה! טיילור ונייטרו נופלים בייאוש.

פול לונדון נופל ומתגלגל החוצה. השופט מרים את ידו. שופט אחר מרים את קנדריק המעולף ומרים את ידו. קנדריק מתאושש ורץ לחבק את שותפו. הם מתחבקים ומרימים את התארים.
לצפיה ב-'מחשבות אישיות'
מחשבות אישיות
25/12/2019 | 09:25
46
זה היה ספוטפסט. אבל אני חושב שלמרות כמה מהלכים טובים, ולמרות שזה קרב טוב, זה לא כזה קרב טוב, אולי זה ניסיון ליצור קרב טוב בכוח.

אני מתכוון, נכון, זה היה כיף כמו כל קרב סולם. והיו ספוטים מגניבים, וכל הזמן ניסו להוריד את התארים. הספוט שג'ואי מרקורי שובר את האף פשוט חולני, והסלייסד בראד נאמבר 2 של קנדריק על ריגל מהסולם מדהים, אבל הכול הרגיש קצת יותר מדי מבולגן בסופו של דבר, וכאילו היה קשה לעקוב אחרי הסיפור.

אולי זה בגלל שיש כאן ארבעה צמדים. אולי ארבעה צמדים זה לא בדיוק מה שמתאים לקרבות כאלה. אולי זה קצת מעמיס על הקרב והופך אותו ליותר מדי כמו תאונת רכבת. זה כיף לצפות, כן? וגם יש ספוטים מגניבים וכואבים מאוד עם הסולמות. אבל בסופו של דבר, זה לא כזה טוב כמו שה-WWE טענו פה בסוף הקרב. אבל בכל זאת לונדון וקנדריק נראו טוב.

ציון הקרב: ¼  
לצפיה ב-'לסיום'
לסיום
25/12/2019 | 09:26
36
לצערי הקרב הזה לא התקדם לשום דבר מעבר לכך. MNM וההארדי בויז המשיכו קצת את הפיוד שלהם והפעם דיברו על הפציעה של מרקורי, אבל מה יצא מהפיוד? בתכל'ס כלום, עוד קרב בראמבל וקרב שלשות עם בנואה ו-MVP בנו וויי אאוט, שאחריהם מרקורי שוחרר. לפחות לנייטרו הייתה קריירה טובה, הפיוד שלו ושל ג'ף דווקא היה טוב.

הכי עצוב זה מה שקרה עם לונדון וקנדריק. אחרי האירוע הזה, לא בדיוק הגדילו את התפקיד שלהם בסמאקדאון. הם המשיכו להיות בפיודי זוגות בסיסיים ביותר, ולמרות הכהונה הארוכה שלהם (הכי ארוכה עד ניו דיי) היא הסתיימה בקול ענות חלושה ב-2007, ואז הם די טחנו מים עד לשחרור של לונדון ב-2008.

המון דיברו כאן על הפוטנציאל המפוספס. תארו לכם שלונדון וקנדריק היו מתחילים פיוד עם ההארדי בויז ונלחמים מולם בקרב סולם ברסלמניה? זה היה יכול לקדם אותם. אבל בסוף, כמו שזה התחיל, הכוכבים הגדולים ביותר שיצאו מהקרב היו ההארדי בויז. וזה הכי קרוב שקיבלנו לקרב סולם בין שני הצמדים הללו.
רמז לשבוע הבא:
25/12/2019 | 09:27
51
הגדול מכולם מסכן את הקריירה שלו (שוב) מול הענק הזריז.
לצפיה ב-'קרב אדיר, מאוד אנדרייטד'
קרב אדיר, מאוד אנדרייטד
28/12/2019 | 15:19
37
זכור (לי לפחות) בעיקר בגלל הפציעה הבלתי נשכחת של מרקורי
לצפיה ב-'שרשור RAW'
שרשור RAW
24/12/2019 | 06:10
1
8
אירועים חשובים
24/12/2019 | 06:11
109
קווין אוונס בזירה ואומר שיש לו מלא מה להגיד. לפני שהוא מצליח לדבר, מוג'ו ראולי מתערב. אוונס אומר לו לסתום ולהיכנס לזירה.

קרב ללא פסילות: קווין אוונס ניצח את מוג'ו ראולי אחרי פופ אפ פאוורבומב דרך שולחן.

לאחר הקרב, אוונס דרש שסת' רולינס ו-AOP יבואו. הם יוצאים, ורולינס מבקש לחיצת יד. אוונס נותן לו סופרקיק וה-AOP תוקפים אותו. אוונס חוטף קורב סטומפ.

אקירה טוזאווה הצמיד את R טרות' וזכה באליפות 24/7.

בובי לאשלי (ע' לאנה) ניצח את סדריק אלכסנדר אחרי ספיינבאסטר וספיר.

סת' רולינס אומר שהוא ניסה לתת לקווין אוונס הזדמנות.

דרו מקינטייר ניצח את זאק ריידר (ע' קורט הוקינס) אחרי קליימור. לאחר הקרב הוא תקף את הוקינס ואמר ש-2020 שלו.

בקי לינץ' בזירה. היא אומרת שה-WWE מנסים להגן עליה, אבל היא דורשת את אסוקה, היחידה שניצחה אותה באמת. אסוקה וקיירי סיין יוצאות ואסוקה דורשת קרב על התואר. בקי מסכימה.

אליסטר בלאק ניצח ג'ובר אחרי בלאק מאס. לאחר מכן הוא חלף על פני באדי מרפי.

באדי מרפי ניצח ג'ובר אחרי חוק מרפי. לאחר הקרב, מרפי סירב ללחיצת יד של אליסטר בלאק וחטף בלאק מאס.

ריקושט ניצח את טוני ניס אחרי ריקויל.

שארלוט פלייר ניצחה את צ'לסי גרין אחרי פיג'ר אייט.

סנטה קלאוס הצמיד את אקירה טוזאווה וזכה באליפות 24/7.

ליב מורגן אומרת שהיא לא אישה טיפוסית.

ה-OC ניצחו את רנדי אורטון והווייקינג ריידרס אחרי פנומנאל פורארם לאורטון.

אקירה טוזאווה ו-R טרות' רודפים אחרי סנטה קלאוס בקרב מזחלות.

אריק רוואן מדבר עם מה שיש לו בכלוב.

אריק רוואן ניצח ג'ובר (שניסה לשחד אותו עם מקלות סוכר כדי לבדוק מה יש בכלוב) עם שתי איירון קלו סלאם.

R טרות' הצמיד את סנטה קלאוס וזכה באליפות 24/7. השופט בורח מרוב קור, וטוזאווה וטרות' מחליטים להפסיק ברוח החג.

רוסב אומר  שרימו אותו ב-TLC והוא עומד לעשות משהו לגבי זה.

רוסב ניצח את נו וויי חוזה עם מאצ'קה קיק. לאחר מכן הם רקדו.

סת' רולינס אומר שהוא ישיג שליטה בעזרת אליפות ארצות הברית.

אליפות ארצות הברית: ריי מיסטריו ניצח את סת' רולינס (ע' AOP) בפסילה אחרי ש-AOP תקפו אותו. לאחר הקרב, הם ניסו להעביר אותו דרך שולחן השדרים אבל סמואה ג'ו עצר אותם. AOP תוקפים את ג'ו ונותנים לו דאבל צ'וקסלאם דרך שולחן השדרנים.
לצפיה ב-'פלייליסט ראיונות שלי עם מתאבקים לפני רסלמניה'
פלייליסט ראיונות שלי עם מתאבקים לפני רסלמניה
22/12/2019 | 14:53
2
109
היי
לאחר כמה כמה שיחות עם אנשים החלטתי להעלות במרוכז ובאיחור אופנתי את כל הראיונות שעשיתי עבור מאקו עם המתאבקים לפני רסלמניה.
מוזמנים להגיד ממי יותר נהניתם ומי פחות... אני הכי נהניתי מעלי ומרוסב ולנה
מוזמנים גם לשתף בפלטפורמות השונות אם בא לכם
(מצורף: אח שלי מחרים לבאדי מרפי את החגורה )

הפלייליסט: https://www.youtube.com/watch?v=o52J1ya8rVs&list=P...

לצפיה ב-'למה לא העלה את הווידאו? '
למה לא העלה את הווידאו?
22/12/2019 | 15:22
38
לצפיה ב-'תבורך.. בשלב הזה רפרפתי'
תבורך.. בשלב הזה רפרפתי
22/12/2019 | 18:44
80
לא ראית את הקטע שאחיך מנסה, אבל הם יודעים למכור האמריקאים, אין עליהם.
לצפיה ב-'שרשור סמאקדאון'
שרשור סמאקדאון
21/12/2019 | 11:57
1
12
אירועים חשובים
21/12/2019 | 11:57
95
דניאל בריאן יוצא החוצה ואומר שהוא לא יודע מה קרה לו, אבל השד קרע לו את השיער. הוא הסתכל במראה והבין שהמותג היה חסר. הבת שלו בכתה כשראתה אותו בלי שיער, כי היא מכירה את המותג. בריאן אומר שהוא ישנה גם את בריי. הוא עומד לגרום לו להרגיש כאב. המיז יוצא ואומר שעם כל הכבוד בריי ווייאט תקף לו את המשפחה, והוא ניסה להגן עליהם, ולכן הוא ייקח את התואר. המלך קורבין יוצא ויורד עליהם. הוא אומר שהוא ניצח את קורט אנגל, בטורניר מלך הזירה ואת רומן ריינס. הוא רוצה את אליפות ה-WWE. בריאן ומיז מנסים לתקוף אותו אבל דולף זיגלר תוקף אותם מאחור, ודניאל בריאן חוטף אנד אוף דייז.

האבי מאשינרי אומרים שהם לא איבדו את הביטחון שלהם אחרי ההפסד שלהם, למרות שאוטיס כועס שסאמי זיין וסזארו זרקו לו את ירך החזיר על הרצפה. טאקר אומר שהלילה הם יפיצו שמחת חג. מנדי רוז מביאה לאוטיס ירך חזיר כי מסתבר שהיא הגמדה שלו במשחק גמדים וענקים, ונותנת לו נשיקה על הלחי.

קרב רחוב חג המולד: האבי מאשינרי ניצחו את הרבייבל אחרי קומפקטור. אפרופו, היה שם ספוט שבו דוסון נפל עם הגב על... נעצים? לא, לגו.

אוטיס מתנצל בפני מנדי רוז על כך שגם את הירך שהיא נתנה לו זרקו, אבל היא מחבקת אותו.

הרבייבל נותנים פרומו ואומרים שנמאס להם מההרס של היאבקות הזוגות. אליאס הולך לזירה ושר עליהם שיר מעליב.

סאמי זיין אומר לברון סטרומן שהוא הגמד שלו, והשאלה היא מה הוא רוצה. סטרומן יורד עליו ונאקאמורה וסזארו באים. סטרומן אומר שהמתנה שהוא רוצה זה קרב על האליפות הבין יבשתית. סאמי מסכים, אבל הלילה יש להם קרב זוגות מול הניו דיי, אז הם צריכים לבדוק את זה.

כרמלה ניצחה את סוניה דוויל אחרי קוד אוף סיילנס. לאחר מכן ניו דיי רקדו איתה.

שיימוס אומר שהוא יחזור ממש בקרוב.

הניו דיי ניצחו את שינסוקה נאקאמורה וסזארו אחרי רול אפ של קופי לסזארו. לאחר הקרב סזארו ונאקאמורה תקפו אותם, וסאמי זיין עזר להם. ברון סטרומן יצא לעזור ותקף אותם עד שברחו.

המיז מודה לדניאל בריאן על זה שהציל אותו ב-TLC, אבל בריאן אומר שעשה את זה עבור עצמו. הם מסכימים שהם לא מחבבים אחד את השני, ומיז אומר שאחרי הלילה הוא יראה מה זה לבריי ווייאט.

ביילי (ע' סשה בנקס) ניצחה את דיינה ברוק אחרי שהפילה אותה על המזרן. לאחר הקרב לייסי אוונס יצאה ואמרה שסשה היא בריון, ולכן היא מאתגרת אותה לקרב.

לייסי אוונס (ע' דיינה ברוק) נלחמה מול סשה בנקס (ע' ביילי) עד ששתיהן נספרו בחוץ. סשה התעמתה מול הבת והבעל של לייסי, אז לייסי תקפה אותה וביליי התערבה, וגם דיינה ברוק.

דניאל בריאן והמיז ניצחו את המלך קורבין ודולף זיגלר אחרי פיג'ר פור לג לוק לזיגלר. לאחר הקרב האורות נכבים ושומעים את בריי ווייאט צוחק.
לצפיה ב-'מלחמות ליל רביעי- שבוע 12'
מלחמות ליל רביעי- שבוע 12
19/12/2019 | 10:16
2
13
לצפיה ב-' NXT '
NXT
19/12/2019 | 10:21
57
אליפות NXT: אדם קול ניצח את פין באלור אחרי מכה מתחת למפשעה ולאסט שוט, כשג'וני גארגאנו הסיח את דעתו של באלור. לאחר הקרב גארגאנו תקף את באלור עם כיסא.

דמיאן פריסט ניצח את קיליאן דיין אחרי ריקונינג.

קמרון גריימס ניצח את קושידה אחרי קייב אין.

איו שיראי ניצחה את סאנטאנה גארט אחרי מונסולט.

פיט דאן ניצח את טראביס בנקס אחרי ביטר אנד.

דאקוטה קאי אומרת שהיא ניצחה את מיה יים למרות שיים העבירה אותה דרך שולחנות. היא תהפוך לאלופה.

בשבוע הבא: רודריק סטרונג בקרב פתוח על האליפות הצפון אמריקנית, וקית' לי וליו ראש מול דמיאן פריסט וטוני ניס.

אליפות NXT לנשים: ריאה ריפלי ניצחה את שיינה באזלר אחרי ריפטייד מהחבל השני. לאחר מכן כל הרוסטר יוצא לחגוג איתה.
לצפיה ב-' AEW דיינמייט '
AEW דיינמייט
19/12/2019 | 10:37
61
הלוצ'ה בראדרס (5-4) ניצחו את "הקלינר" קני אומגה ו"האנגמן" אדם פייג' (2-2) אחרי פיר פאקטור וגטו סטומפ לפייג'. לאחר הקרב, פייג' ואומגה התעמתו, ופאק הופיע על המסך. פאק אמר שהוא עומד להזכיר לאומגה מה הוא מסוגל לעשות, והלך אל מייקל נאקאזאווה, חבר של אומגה. אומגה רץ לאחורי הקלעים אבל לא מצא אותם, ופייג' הציל אותו מהלוצ'ה בראדרס.

"אמריקן נייטמר" קודי רודס (6-3-1) ודרבי אלין (5-4-1) ניצחו את בוטצ'ר ובלייד (1-1) (ע' אלי) אחרי קודי קאטר לבלייד.

אוסום קונג (2-1) (ע' ברנדי רודס) ניצחה ג'וברית אחרי אימפלנט באסטר.

ג'ים רוס מראיין את ג'אנגל בוי שאומר שהוא מכבד את ג'ריקו ומודע ללחץ. הוא אומר שזה כל מה שאבא שלו היה רוצה.

"לה צ'מפיון" כריס ג'ריקו (5-0-1 ביחידים, 8-1-1 בכללי) (ע' ג'ייק הייגר) נלחם מול ג'אנגל בוי (0-1-1 ביחידים, 0-8-1 בכללי) (ע' הג'ורסיק אקספרס) ללא תוצאה לאחר שג'ריקו נטש את הקרב והזמן נגמר. לאחר הקרב ג'ריקו אמר שג'אנגל בוי לא ניצח אותו, אבל טוני שובאני הזכיר לג'ריקו שהוא אמר שג'אנגל בוי לא ישרוד עשר דקות. ג'ריקו אומר שב-1 בינואר יש לו מתנה לתת לג'ון מוקסלי.

SCU מדברים על היאנג באקס. הלוצ'ה בראדרס מגיעים ופנטגון מתעמת עם כריסטופר דניאלס, ואומר שעבר זמנו.

קרב טעינה לתואר הנשים: קריס סטאטלנדר (3-0 ביחידים, 3-2 בכללי) ניצחה את בריט בייקר (4-3 ביחידים, 7-4 בכללי) אחרי ביג באנג תיאורי. לאחר הקרב ברנדי רודס שאלה אותה אם תצטרף לנייטמר קולקטיב. סטאטלנדר מסרבת, וברנדי תוקפת אותה עם נעל.

שון ספירס וטולי בלאנשארד אומרים שהם מחפשים לספירס שותף, שותף שיהיה עבורו כמו מה שארן אנדרסון היה עם טולי.

משודר קטע לקידום הקרב בין היאנג באקס ל-SCU. הבאקס אומרים שהם חברים אבל רוצים את התארים.

אליפות AEW לזוגות: SCU (7-2) ניצחו את היאנג באקס (5-4) אחרי SCU לייטר על מאט. לאחר הקרב המסדר האפל מברכים את SCU ותוקפים אותם. קודי רודס, קני אומגה ודאסטין רודס רצים לעזור אבל חוטפים. אלכס ריינולדס וג'ון סילבר, שהובילו את ההתקפה, קיבלו רשמית מסכות של המסדר האפל.
לצפיה ב-'המיין איבנט 108- קווין סטין/אל ג'נריקו'
המיין איבנט 108- קווין סטין/אל ג'נריקו
18/12/2019 | 17:41
10
63
קרבות שותפים! כמה פעמים ראינו אותם, כמה פעמים עוד נראה. טוב, אולי לא כל כך בקצב המהיר של היום כשכלום לא נבנה. פעם מתאבקים שיתפו פעולה שנים רבות, ואז, כשהפרידו ביניהם והם התחילו יריבות, התחושה הייתה של מתח אישי וכעס גדול. האמת שהשותפים שלנו עדיין מתאבקים באותו ארגון, בעצם.

הפיוד ביניהם שהתחיל אז היה כל כך מוצלח וניפק קרבות כל כך טובים, עד שגם כשהם הגיעו ל-WWE, החליטו לעשות להם את הפיוד הזה מיד. וכמובן שגם שם הם עשו קרבות טובים, והאמת שהם גם לא כל כך מזמן נתנו קרב טוב אחד עם השני. אבל הכול בעצם התחיל כאן.

אנחנו מכירים אותם כקווין אוונס הפייס הקשוח וסאמי זיין ההיל הבכיין, אבל פעם הם היו קווין סטין ההיל הנבזי, ואל ג'נריקו הלוצ'דור החייכני והאהוב. ובפיינל באטל 2010, השניים האלו סיכנו את הכול: הקריירה של קווין סטין ב-ROH, מול המסכה של אל ג'נריקו. קרב ללא כבוד, חברות של שנים עומדת להתפוצץ.

תיהנו.
השחקנים הראשיים
18/12/2019 | 17:42
1
24
לצפיה ב-'קווין סטין ואל ג'נריקו'
קווין סטין ואל ג'נריקו
18/12/2019 | 17:45
58
קווין סטין
פרטים אישיים:
גובה : 1.83 ס"מ
משקל : 121 ק"ג
תאריך לידה: 7.5.1984
עיר מגורים: מאריוויל, קוויבק, קנדה
מהלך מסיים : פאקג' פיילדרייבר, סטינלייזר
אל ג'נריקו

פרטים אישיים:
שם אמיתי: רמי סביי
גובה : 1.85 ס"מ
משקל : 96 ק"ג
תאריך לידה: 12.7.1984
עיר מגורים: מונטריאול, קוויבק, קנדה
מהלך מסיים : בריינבאסטה, הלובה קיק
קווין סטין גדל בקוויבק למשפחה ממוצא צרפתי. ההיאבקות הייתה שלב חשוב בחייו - הוא למד לדבר אנגלית מצפייה ב-RAW, ובנוסף החליט להיות מתאבק לאחר שצפה בשון מייקלס מול דיזל בקרב ברסלמניה 11. בגיל 14 הוא התחיל להתאמן בהיאבקות, והתאמן אצל ז'אק רוז'ו האגדי וגם אצל טרי טיילור. ביום הולדתו ה-16 הוא התחיל להתאבק אצל רוז'ו ובכל רחבי קנדה.
ב-2004 הגיע סטין גם לארצות הברית, כשהוא מתאבק בארגונים כמו CZW ו-PWG, ושם הוא מצא לעצמו שותף חדש: אל ג'נריקו.
לעומתו, רמי סבאי אמנם נולד בקוויבק, אבל להורים ממוצא סורי שבאו מחומס. הוא גם התאמן אצל מתאבק מה-WWF: אצל סאביו ווגה. ב-2002, הוא התחיל להתאבק בתור אל ג'נריקו, גימיק של לוצ'דור פשוט במיוחד, בארגונים הקנדים.
השניים נלחמו אחד מול השני בקרב הראשון שלהם בנובמבר 2003, והייתה להם מערכת יחסים מורכבת במיוחד. ב-2007, השניים הגיעו ל-ROH והתחילו פיוד מול האחים בריסקו. היה הבדל עצום בין השניים: סטין היה היל נבזי במיוחד, וג'נריקו היה פייס. הצמד ניסה לזכות בתארי הזוגות מהבריסקוז, אבל לא הצליח לנצח אותם על התארים בקרבות שונים ומשונים. הם גם לא הצליחו לזכות בתארים בטורניר על האליפות.
לאחר מכן התחילו השניים יריבות מול אייג' אוף דה פול, יריבות שכללה קרבות אלימים במיוחד, ובסופה הם הצליחו לבסוף לזכות בתארי ROH לזוגות. בנוסף סטין התחיל קריירת יחידים, ואף הפסיד לנייג'ל מקגינס, אלוף ROH דאז, באירוע הראשון של הארגון בטורונטו. גם ג'נריקו לא טמן ידו בצלחת והתחיל להתאבק כמתאבק יחידים: הוא כמעט זכה בטורניר רייס טו דה טופ, ואף הפסיד גם הוא לנייג'ל מקגינס.
באפריל 2009, הפסידו סטין וג'נריקו את התארים שלהם לאמריקן וולבס.
לצפיה ב-'האווירה'
האווירה
18/12/2019 | 17:46
39
באותן שנים צמחה ROH בקצב די קבוע, והתחילה לאט לאט לגדול. היא התחילה לקדם מופעים מחוץ לארצות הברית, התחילה לערוך אירועים בתשלום, וקבעה שיאי קהל. ב-2009 ROH אף הצליחה להשיג תכנית טלוויזיה שבועית, דבר שחיזק אותה באופן משמעותי.
מאחורי הקלעים היו קצת בלגנים. ג'ים קורנט הפך לבוקר ראשי של הארגון באותה התקופה, והשמועות אמרו שהוא פחות מחבב את אל ג'נריקו ואת קווין סטין. לטענתו ג'נריקו היה די מוגבל בגלל המסכה, וסטין היה קצת שמן ולא אתלטי מספיק. בנוסף, הגישה הישנה של קורנט לא נחשבה למתאימה עבור הארגון.
ובנוסף, האירוע, פיינל באטל 2010, היה השנה השנייה ברציפות בה האירוע שודר בשידור חי ברשת.
לצפיה ב-'הפיוד'
הפיוד
18/12/2019 | 17:48
37
שנה לפני האירוע, בפיינל באטל 2009, הפסידו סטין וג'נריקו ליאנג באקס. סטין התעצבן, תקף את ג'נריקו והכה אותו עם כיסא. לאחר מכן הוא יצר ברית עם סטיב קורינו, וקולט קאבאנה ניסה לנקום בסטין בשם ג'נריקו. במהלך ההתקפות של קורינו וסטין על קאבאנה, ג'נריקו לא יכול היה לפגוע בשותפו לשעבר, וחטף ממנו באופן קבוע.

באפריל, נקבע קרב זוגות בין הארבעה, קרב שהסתיים בפסילה של סטין שתקף את קאבאנה עם כיסא. הפעם לג'נריקו נמאס והוא תקף את שותפו לשעבר באלימות. בקרב זוגות ללא חוקים בחודש הבא, קאבאנה ניצח את קורינו.

ג'נריקו וסטין נלחמו לראשונה ביוני, בקרב שסטין ניצח. כעבור חודש ג'נריקו נפסל מול סטין, אבל העביר אותו דרך שולחן. בספטמבר הארבעה שוב נלחמו בקרב שרשרת, ושוב קאבאנה היה זה שניצח את קורינו, עד שבנו של קורינו עזר להילים בהתקפה ולהוריד את המסכה של ג'נריקו. סטין הכריז שהוא ימכור את המסכה ב-EBAY, ואתגר את ג'נריקו (עם המסכה החדשה והשחורה) לקרב קריירה מול מסכה בפיינל באטל. בגלל המצב הנפיץ, הוכרז שהקרב הזה יהיה קרב ללא כבוד, ללא כל חוקים ולא באחריות ROH.
לצפיה ב-'הקרב'
הקרב
18/12/2019 | 17:50
1
33
סטין וג'נריקו בזירה, מסתכלים אחד על השני. השופט ביניהם ומצווה לצלצל בפעמון. השניים מקיפים אחד את השני. סטין מציג את החולצה שלו ולועג לג'נריקו. הוא מציע לחיצת יד. ג'נריקו מסתכל על הקהל ויורק לסטין בפנים! סטין מנגב את עצמו ויורק חזרה! ג'נריקו בועט לו בפנים, רץ לחבלים ומבצע הלובה קיק שמעיפה את סטין החוצה! ג'נריקו רץ... סנטון! ג'נריקו חוזר אל האייפרון. הוא מסתכל על הקהל ולוקח כיסא. הוא דוחף את הכיסא אל בטנו של סטין. לאחר מכן הוא מוציא עוד משהו מתחת לזירה וסטין מכה אותו. הוא מרביץ לו וג'נריקו מחזיר מכה. אייריש וויפ למחסום האבטחה! ג'נריקו מוציא שרשרת מתחת לזירה. הוא מצליף על עמוד הזירה. סטין מתאושש... ג'נריקו מצליף בו! הוא חונק אותו! הוא נוגח בסטין! ג'נריקו משחרר רק כדי להכות שוב את סטין בראש עם השרשרת! סטין מתגלגל לזירה. ג'נריקו מוריד את השרשרת ומחפש עוד משהו. סטין קם לאט בזירה. ג'נריקו לוקח שוב את השרשרת... הוא רץ ומרביץ לסטין איתה! ושוב! ושוב! ג'נריקו מלפף אותה על ראשו של סטין! הוא רץ… הלובה קיק! סטין נופל ומתגלגל החוצה. ג'נריקו מרים את ידו. סטין קם, מדמם. ג'נריקו שוב מחפש משהו ומוציא שולחן. סטין הולך וחוטף את השולחן בראש! סטין נשען על מחסום האבטחה וג'נריקו פותח את השולחן. סטין נופל על האייפרון, נוטף דם. ג'נריקו שם את השולחן בין האייפרון למחסום, הוא הולך וסטין בועט בו ונותן לו צ'ופ! ג'נריקו מרביץ חזרה. הוא מרביץ לסטין ומוציא סולם! ג'נריקו לוקח את הסולם... ומרביץ איתו לסטין! סטין נופל על המחסום. ג'נריקו שם את הסולם בזירה. הוא הולך לסטין שבועט בו. סטין שם את ג'נריקו בין רגליו… פאוורבומב על האייפרון!

ג'נריקו נופל בכאב על הרצפה. סטין עולה על האייפרון. הוא מנגב את הדם ומורח על ידיו. הוא מלקק אותו! הקהל צורח "You Sick Fuck", וסטין לוקח כיסוי מהמחסום וזורק על ג'נריקו! הוא לוקח עוד אחד וזורק עליו! הוא מפיל עליו עוד אחד. סטין מוריד עוד כיסוי ושם על ג'נריקו. הוא עולה על האייפרון... פרוג ספלאש על ג'נריקו והכיסויים! הקהל צורח "Holy Shit!". סטין מנגב דם ומורח על המצלמה. סטין לוקח מחסום אבטחה שלם... הוא נושא אותו... וזורק אותו על ג'נריקו שמתחמק ברגע האחרון! סטין מסתכל על זה והולך אל ג'נריקו. הוא מרביץ לו כמה פעמים. הוא בועט בו ושוב שם אותו בין רגליו... פאוורבומב... באק באדי דרופ מצד ג'נריקו! סטין נאנק מכאבים. ג'נריקו זורק את סטין לזירה. הוא לוקח את הסולם... וזורק על סטין! ג'נריקו נשען על החבלים. הוא לוקח את הסולם ומעמיד אותו על החבלים. הוא לוקח את סטין... האלף נלסון סופלקס… סטין נותן לו כמה מרפקים. הוא הולך מאחוריו, ג'רמן סופלקס... ג'נריקו נותן לו מרפקים! הוא משתחרר, רץ לחבלים… סטין מבצע באק באדי דרופ על הסולם! סטין עולה על החבלים ומרים את ידו. ג'נריקו נאנק מכאבים. סטין שם את הרגל על ג'נריקו ומלגלג עליו. הוא מצמיד את הברך אליו ומנגב עליו דם. סטין קם ובועט בג'נריקו. הוא מנסה לקרוע את המסכה, ג'נריקו נאבק וסטין מרביץ לו. סטין מרביץ לו וג'נריקו מנסה מכה ונופל. סטין נותן לג'נריקו בעיטה לפנים. סטין עולה על החבלים ומרים את ידו. הוא מלגלג על הקהל.

ג'נריקו מנסה לקום. סטין בועט לו בראש. הוא מבצע סופרקיק. הוא בועט לג'נריקו במפשעה. סטין מסתכל על הקהל. ג'נריקו מנסה לקום. סטין מרים אותו ומרביץ לו. ג'נריקו מרביץ חזרה. סטין מרביץ וג'נריקו מחזיר לו שוב. סטין שוב מרביץ וג'נריקו שוב מרביץ חזרה, ונותן עוד מכה! הוא רץ לחבלים... פופ אפ פאוורבומב של סטין! סטין עולה על הטורנבאקל ומלגלג על הקהל. הוא מצמיד אותו עם ברך. 1... 2... ג'נריקו יוצא. סטין יוצא החוצה. ג'נריקו מנסה להתאושש ולקום. הקהל צועק "אולה" כדי לעודד אותו. סטין שם בזירה שני כיסאות כשג'נריקו מנסה לקום בעזרת החבלים. סטין הכניס עוד כיסא. סטין לוקח את הכיסא וזורק אותו על ג'נריקו! הוא שם את הכיסא עליו... הוא לוחץ את הכיסא אל הפנים עם הרגל שלו! סטין מלגלג על הקהל ורץ לפינה... רולינג סנטון אל הכיסא! סטין יורק קצת דם. סטין לוקח את הכיסא... הוא מכה איתו בגב של ג'נריקו! הכיסא נשבר. סטין לוקח אחד אחר. הוא שם אותו על המזרן. סטין נעמד מעל ג'נריקו ומנסה לקרוע את המסכה! הוא קורע! הוא מרביץ לג'נריקו בראש. ג'נריקו מנסה להיאבק. סטין קרע את המסכה קצת ומלגלג על הקהל. הוא לוקח את הכיסא... ג'נריקו קם... אבל בועט לסטין בבטן! הוא לוקח את הכיסא ומנסה להרביץ איתו לסטין, סטין חוסם והם נאבקים על הכיסא! קודברייקר על הכיסא! סטין רץ לחבלים... סאמרסולט לגדרופ על הכיסא! סטין מסתכל על הקהל כשהשופט בודק את ג'נריקו. סטין לוקח את המסכה הישנה של ג'נריקו. הוא עושה איתה בובת גרב. הוא שם אותה על האגרוף שלו... ג'נריקו קם... וחוטף אגרוף! סטין שוב מרביץ לג'נריקו עם המסכה. הוא תוקע אותה בברך שלו. הוא לוקח את ג'נריקו ורואים שהוא מדמם. הוא מנגב את הדם על היד שלו ומלקק אותו!
לצפיה ב-'חלק ב''
חלק ב'
18/12/2019 | 17:51
28
ג'נריקו מנסה לקום כשסטין ממשיך לנגב על עצמו את הדם. הוא לוקח את ג'נריקו ובועט לו בראש. הוא שוב מורח את הדם. סטין הולך וג'נריקו נותן לו סטירה! סטין לוקח את השרשרת ונותן איתה אגרוף לג'נריקו! הוא זורק אותה ואז הולך אל ג'נריקו. ג'נריקו מנסה לקום עם החבלים. הוא שם אותו על החבלים ולועג לו. ג'נריקו נופל על החבלים. סטין נותן לו צ'ופ בגב עם היד המכוסה בדם! סטין לוקח סולם. הוא לועג לאל ג'נריקו ומדבר על קרבות הסולם. הוא מרים אותו... סלאם... ג'נריקו נוחת מאחוריו ובועט בו! הוא מרים את סטין... מיצ'ינוקו דרייבר על הסולם! ג'נריקו מנסה להתאושש. הקהל צועק "אולה". ג'נריקו קם עם הסולם ושם אותו על הטורנבאקל. הוא לוקח את סטין... טי בון סופלקס אל הסולם! ג'נריקו לוקח את הסולם. הוא שם אותו על המזרן ולוקח את סטין... האלף נלסון סופלקס... סטין נאבק... נותן לו מרפקים ומשתחרר. הוא הולך, ג'נריקו מושך אותו מהחולצה... אל ההאלף נלסון סופלקס אל הסולם! הוא מצמיד! 1... 2... סטין יוצא! ג'נריקו לא מאמין וסטין מתגלגל החוצה. ג'נריקו מנסה להתאושש בזירה וגם יוצא. הוא רץ...אבל סטין זורק עליו כיסוי זירה! ג'נריקו נופל, מסובך בטורנבאקל. סטין זורק את הכיסוי ונכנס לזירה. הוא לוקח את הסולם. הוא שם אותו בין האייפרון למחסום ועובר מתחתיו. סטין שם את ג'נריקו בין רגליו... פאוורבומב על מחסום האבטחה! סטין מסתכל על הסולם. סטין מחפש מתחת לזירה ומוציא שולחן כשג'נריקו מנסה להתאושש.

ג'נריקו מנגב את הדם מעיניו. הוא נופל. סטין מרים את השולחן ושם אותו על הסולם! ג'נריקו מתאושש… הוא קופץ בין השולחן לסולם, טורנדו DDT על הרצפה! ג'נריקו קם ושואג. הוא מסדר את השולחן. הוא זורק את סטין לזירה, הקהל צועק "This is Awesome". ג'נריקו מצביע על סטין ורץ... וחוטף סופרקיק! סטין מעמיד כיסא ולוקח את ג'נריקו... בין רגליו... פאקג' פיילדרייבר, אבל ג'נריקו נוחת מאחוריו! הוא רץ ומתכופף מקלוזליין, האלף נלסון סופלקס על הכיסא! הוא תופס את סטין... בריינבאסטהההההההההה! 1… 2… סטין יוצא! ג'נריקו לא מאמין. ג'נריקו מקבל עידוד מהקהל. סטין קם בפינה. ג'נריקו רץ... מחמיץ הלובה קיק! הוא נופל על האייפרון וסטין מרביץ לו. ג'נריקו נשכב על השולחן. סטין עולה על הטורנבאקל... ג'נריקו מרביץ לו... הוא תופס אותו... סטין נותן לו מכה בחתך! ג'נריקו נותן לו מרפק! הוא זורק אותו דרך השולחן! השופט הולך ובודק את סטין. הקהל צועק "Holy Shit!". ג'נריקו הולך וזורק את סטין לזירה. הוא לוקח את סטין… הוא מנסה להרים אותו אבל סטין מעולף... ג'נריקו מרים אותו... פאקג' פיילדרייבר! 1... 2... סטין יוצא! ג'נריקו שוב לא מאמין. סטין מתגלגל לאייפרון. ג'נריקו הולך אליו ומרים אותו. הוא מרים אותו... בריינבאסטר על האייפרון! סטין מתגלגל וגם ג'נריקו! 1... 2... וסטיב קורינו עוצר את הספירה! קורינו נכנס פנימה כשג'נריקו קם. הוא מחמיץ קלוזליין אבל מבצע לריאט על ג'נריקו! הוא דוחף את השופט שדוחף חזרה! קורינו נותן לשופט סטירה!

קורינו יוצא החוצה ומחפש משהו מתחת לזירה. הוא מביא כיסא כשסטין קם. ג'נריקו מתאושש... קורינו מרים את הכיסא… וקולט קאבאנה מושך אותו משם! קאבאנה דוחף את קורינו! הוא נכנס פנימה ולוקח את הכיסא! הוא נותן מכה לסטין! הוא יוצא וג'נריקו זוחל ומצמיד. 1… 2… סטין יוצא! קאבאנה רודף אחרי קורינו לאחורי הקלעים. ג'נריקו קם בעזרת העידוד. סטין גם קם... ויורק על ג'נריקו! ג'נריקו מרביץ לו ובועט בו! הוא בועט לו בפנים, סטין מסמן אצבע משולשת ויורק עליו! ג'נריקו רץ… סטין זז והשופט חוטף הלובה קיק! ג'נריקו מסתובב... וסטין בועט לו במפשעה! פאקג' פיילדרייבר! הוא מצמיד, שופט נוסף רץ וסופר! 1... 2... ג'נריקו יוצא! סטין מתעצבן, בועט בשופט... פאקג' פיילדרייבר! סטין לוקח את הכיסא ומעמיד אותו. הקהל מריע כולו, "This is Awesome". סטין לוקח את ג'נריקו ושם אותו בין רגליו... פאקג' פיילדרייבר... על הכיסא! סטין מצמיד ועוד שופט רץ. 1... 2... ג'נריקו יוצא! סטין פשוט לא מאמין. הדם על פניו כבר התייבש מזמן. סטין קם לאט, נראה קטלני. ג'נריקו מנסה להתאושש. סטין לוקח אותו ושם אותו בפינה. הוא מרים אותו על הטורנבאקל. סטין נותן לג'נריקו סטירה. הוא עולה למעלה וצועק עליו. הוא מחזיק אותו...  סופרפלקס, אבל ג'נריקו נוחת על רגליו מאחוריו! ג'נריקו מרים את סטין בין רגליו, הוא מנחית אותו עם ראשו על הטורנבאקל! סטין בפינה, ג'נריקו רץ... הלובה קיק! ג'נריקו שם את סטין על הטורנבאקל. הוא עולה למעלה... מחזיק בראשו... בריינבאסטה על הטורנבאקל! סטין נופל על הרצפה! ג'נריקו זורק אותו פנימה! 1... 2... סטין יוצא! ג'נריקו צועק על השופט! סטין מנסה להתאושש. ג'נריקו זוחל אל הכיסא. הוא לוקח אותו... סטין קם על ברכיו... ג'נריקו לוקח את הכיסא ומסתכל עליו… הוא מתלבט... הוא מרים...! אבל סטין שם את המסכה לפניו. ג'נריקו מתלבט. הוא מוריד את הכיסא. סטין מושיט לו את המסכה. ג'נריקו מסתכל על המסכה שנקרעה ממנו. סטין מתחנן... ג'נריקו שומט אותה, הוא מכה אותו בראש עם הכיסא! 1... 2... 3! זה נגמר, קווין סטין עוזב! קולט קאבאנה רץ לבדוק את ג'נריקו...
לצפיה ב-'מחשבות אישיות'
מחשבות אישיות
18/12/2019 | 17:52
43
אלים. אלים, אלים, אלים, אלים, אמרתי אלים?! פשוט קרב שבו שני שותפים לשעבר מנסים לרצוח אחד את השני, ולסיים סופית את הפיוד ביניהם.

כן, אולי קצת יותר מדי אלים, אני מודה, ואולי זה קצת מוריד כי קרב היאבקות לא היה פה. לא היו פה הכנעות, או בנייה מסוימת למשהו, היו פה רק שניים שניסו לחסל אחד את השני סופית. יכולת להרגיש ולראות במהלכים שלהם, בייאוש שלהם, באלימות שלהם, שהם שמו את הכול על הכף ורוצים לנצח כאן.

הקטעים בסוף, שהשניים פשוט מנסים להשתמש במהלכים הכי אלימים שלהם כדי לנצח, ולא מצליחים, מדהימים. קווין סטין הוא פשוט היל מטריד ומפחיד. וגם הסיום, הסיום שבו סטין מתחנן וג'נריקו מחליט שלא אכפת לו, והוא מסיים את זה בדיוק כמו שזה התחיל לפני שנה - מכת כיסא לפנים. לא מתבייש להגיד שזה היה כמעט מושלם.

ציון הקרב: ¾
לצפיה ב-'לסיום'
לסיום
18/12/2019 | 17:53
37
הקרב הזה היה אמור לסיים את הפיוד, החוזה של סטין עם ROH נגמר ולכן הוחלט שסטין יאבד את הקריירה שלו. מאחורי הקלעים, קורנט וסטין המשיכו להתווכח אחד עם השני, וסטין האשים את קורנט שהוא מנסה להעיף אותו מהארגון. לבסוף החוזה שלו חודש, וכעבור חצי שנה הוא חזר לארגון, הפעם כפייס מול קורנט.

שנה לאחר מכן, סטין ניצח את קורינו והצליח לזכות בחוזה שלו מחדש, וב-2012 הוא הפך לאלוף העולם. הוא חזר להיות היל וניצח את אל ג'נריקו בפיינל באטל 2012. גם הקרב הזה היה נהדר, ואולי גם עליו נדבר יום אחד, מי יודע. לאחר הקרב הזה, חתם ג'נריקו ב-WWE, והיום הוא ידוע כסאמי זיין.

ב-2014, גם סטין (הפעם ידוע כקווין אוונס) הגיע ל-WWE, והשניים שיחזרו את הפיוד שלהם גם שם. גם ב-NXT היו להם קרבות מדהימים וגם ב-WWE. אבל אני חושב ששום דבר לא יגיע לרמת האלימות שהשניים האלה הביאו בקרב הזה. אולי יום אחד, אולי כשה-WWE יתעשתו ויתחילו שוב לכתוב פיודים טובים. בינתיים יש לנו את העבר.
רמז לשבוע הבא:
18/12/2019 | 17:54
49
הארבעה הופכים לשמונה וזה מתפוצץ לאחד בפרצוף.
לצפיה ב-', תודה'
, תודה
21/12/2019 | 08:30
10
לצפיה ב-'שרשור TLC'
שרשור TLC
16/12/2019 | 06:07
3
19
אירועים חשובים
16/12/2019 | 06:07
2
157
קרב קיקאוף: אומברטו קרילו ניצח את אנדרדה (ע' סלינה וגה) אחרי מונסולט. לאחר הקרב אנדרדה עזב את סלינה שעלתה לו בקרב.

קרב סולם, אליפות סמאקדאון לזוגות: הניו דיי ניצחו את הרבייבל לאחר שקינגסטון הפיל את דוסון לגשר סולמות.

המלך קורבין אומר שהלילה יראה לרומן ריינס מי האדון האמיתי וריינס יכרע בפניו ברך.

אליסטר בלאק ניצח את באדי מרפי אחרי בלאק מאס.

רוסב אומר שלאנה תצטרך להוציא רסיסי עץ מהגוף של בובי לאשלי.

אליפות הזוגות של RAW: הווייקינג ריידרס וה-OC נלחמו עד שארבעתם נספרו בחוץ. לאחר הקרב אנדרסון חטף פאוורבומב על שולחן KFC.

המיז אומר שהמשפחה שלו מתחבאת מבריי ווייאט. זה הקרב הכי אישי בחייו.

קרב TLC: המלך קורבין ניצח את רומן ריינס אחרי התערבות של הרבייבל ודולף זיגלר, ואנד אוף דייז על כיסא.

בריי ווייאט ניצח את המיז אחרי סיסטר אביגייל. לאחר הקרב בריי מוציא פטיש גדול אבל דניאל בריאן יוצא לתקוף אותו ומנסה לרסק עליו פטיש עד שבריי נעלם.

קרב שולחנות: בובי לאשלי (ע' לאנה) ניצח את רוסב אחרי סלאם דרך שולחן.

הסטריט פרופיטס נותנים פרומו אבל רומן ריינס והמלך קורבין מתקוטטים.

קרב TLC, אליפות הנשים לזוגות: הקאבוקי ווריורס ניצחו את בקי לינץ' ושארלוט פלייר אחרי שאסוקה השתמשה בחבל כדי למשוך את בקי מהסולם ולהוריד את התואר.

רומן ריינס והמלך קורבין התקוטטו עד לזירה, עם שאר המתאבקים. ריינס נתן לקורבין ספיר מהפלטפורמה אל השאר.
לצפיה ב-' חריפה ביותר'
חריפה ביותר
18/12/2019 | 02:10
1
120
לכו לראות באדי מרפי נגד אליסטר בלאק,
איזה וורקרים, איזה כימיה, איזה בניית קרב מעולה מההתחלה עד הסוף, מכירה פצצות, אמינות גבוהה מאוד, באמת אחד הקרבות המהנים שראיתי בהרבה זמן האחרון ב-WWE
לצפיה ב-''
21/12/2019 | 08:29
9
לצפיה ב-'שרשור RAW'
שרשור RAW
17/12/2019 | 06:14
5
14
אירועים חשובים
17/12/2019 | 06:15
4
118
סת' רולינס יוצא ומציג את AOP. רולינס אומר שכולם אמרו שהוא העתיד, אבל השנה התחילו לפקפק בו. קווין אוונס האשים אותו בהכול. רולינס אמר את האמת אבל הוא עומד עכשיו להיות המנהיג בכוח. הוא מצטער מראש על מה שיעשה הלילה.

ה-OC ניצחו את הווייקינג ריידרס אחרי מג'יק קילר לאיבר.

אריק רוואן מבריח מראיינת שרוצה לבדוק את הכלוב שלו.

אריק רוואן ניצח ג'ובר אחרי איירון קלו סלאם.

אנדרדה מתראיין לגבי קרב גאנטלט על טעינה לאליפות ארצות הברית. סלינה וגה אומרת שאומברטו קרילו גרם לאנדרדה לקחת אותו ברצינות.

ליב מורגן עוברת מייקאובר.

בובי לאשלי ולאנה יוצאים ומתרברבים על הניצחון על רוסב. לאנה מבקשת מלאשלי להציע לה נישואין. לאשלי מסכים ולאנה גם מסכימה.

גאנטלט, טעינה לאליפות ארצות הברית: אקירה טוזאווה ניצח את R טרות' אחרי רול אפ.

ריקושט ניצח את אקירה טוזאווה אחרי ריקול.

ריקושט ניצח את מאט הארדי אחרי רול אפ.

אומברטו קרילו ניצח את ריקושט אחרי מונסולט.

לאחר הקרב אנדרדה תקף אותו ונתן לו האמרלוק DDT על הרצפה, עד שריי מיסטריו רץ לעזור. כנראה שהקרב הסתיים.

סת' רולינס ו-AOP יוצאים ותוקפים את ריי מיסטריו עם מוט הברזל שלו. סת' רולינס גם רוצה קרב על אליפות ארצות הברית בשבוע הבא.

רנדי אורטון אומר ש-AJ סטיילס צריך לזכור מה שלוש האותיות הכי הרסניות בענף.

אסוקה (ע' קיירי סיין) ניצחה את דונה פורצו אחרי אסוקה לוק.

בקי לינץ' מתראיינת ואומרת שבחודשים האחרונים היא הייתה בבעיה. ההנהלה מנסה להגן עליה כי היא מוכרת הרבה. היא צריכה לנצח את אסוקה, היחידה שהיא לא הצליחה להביס.

ריי מיסטריו אומר שאנדרדה צריך להילחם מול אומברטו קרילו, אבל בשבוע הבא הוא ילחם מול רולינס על אליפות ארצות הברית.

רנדי אורטון ניצח את AJ סטיילס אחרי RKO באמצע הפנומנאל פורארם. לאחר הקרב ה-OC תקפו את אורטון וגם את הווייקינג ריידרס.
לצפיה ב-' ו - '
ו -
17/12/2019 | 10:30
3
95
האם יתכן שמאט הרדי כלכך שקוע בבעיות כלכליות שהוא הופך לסופר ג'ובר? לא אופתע אם זו הסיבה לחזרתו הדי עגמומית ל- RAW.
לצפיה ב-'נראה לי אחרת'
נראה לי אחרת
17/12/2019 | 11:46
2
110
מאט הארדי כמתאבק יחידים לא עבר מעולם את המיד קארד. נדמה לי שהשיא שלו ב-WWE היה הפיוד עם MVP אי שם בעבר. אז נכון שהיה גם פיוד עם בריי וייאט שבסיומו וייאט נעלם באגם, והיה הפיוד מול ברדר נירו (ג'ף) ב-TNA אבל הוא מעולם לא נתפס כמי שיכול לאיים על החגורות הראשיות.
עכשיו בגילו הוא בעיקר מנצל את המוניטין רב השנים שצבר כדי לקדם מתאבקים אחרים. זה לא להיות ג'ובר, זה לעזור לשפר את המוצר. זה משהו שרנדי אורטון וריי מיסטריו לא מצליחים לעשות. ההבדל הוא שג'ובר מגיע מראש כדי להפסיד (לרוב בסקווש), כשרואים את מאט הארדי בזירה עדיין המוניטין שלו גורם לקהל לקבל את זה שהוא מתמודד ראוי.
זה כמו שמיקי ג'יימס לא ניצחה שום פיוד מאז חזרה ל-WWE.
לצפיה ב-'נראה לי שהוא הפסיק להיות רלוונטי אחרי הפיוד עם קיין ב2004'
נראה לי שהוא הפסיק להיות רלוונטי אחרי הפיוד עם קיין ב2004
17/12/2019 | 12:13
43
לצפיה ב-'כך או אחרת, אני מקווה שהוא מתפרנס טוב'
כך או אחרת, אני מקווה שהוא מתפרנס טוב
17/12/2019 | 20:03
32
לצפיה ב-'שרשור סמאקדאון'
שרשור סמאקדאון
14/12/2019 | 12:06
2
10
אירועים חשובים
14/12/2019 | 12:07
1
119
המלך קורבין ודולף זיגלר יוצאים וקורבין אומר ש-2019 הייתה השנה שלו והוא יסיים אותה בחיסול רומן ריינס. קורבין אומר שאם ריינס יצא הוא יחטוף. זיגלר אומר שקורבין יכריח את כולם להשתחוות ושזה יום חדש. הניו דיי יוצאים ושמעו את שמם. קורבין יורד על קופי, שאומר שגם לו הייתה שנה די טובה כאלוף ה-WWE. הוא גם יורד על זיגלר שהוא ניצח כמה פעמים במהלך הכהונה שלו, והמשיך קדימה גם אחרי שהפסיד כאלוף זוגות. קינגסטון יורד על מה שקורבין עשה, וקורבין יורד עליו אז קינגסטון נותן לו סטירה. קורבין אומר שהוא יכול להשפיל גם אותו.

קורבין וזיגלר מגיעים לחדר שלהם ורואים את המאבטח שוכב על שולחן שבור.

ניקי קרוס ואלכסה בליס ניצחו את מנדי רוז וסוניה דוויל אחרי נאקברייקר של קרוס לדוויל.

האבי מאשינרי מביאים חתיכת חזיר לסאמי זיין, אבל הוא טבעוני. סזארו ונאקאמורה יכסחו אותם.

הרבייבל ניצחו את שורטי ג'י ומוסטפה עלי אחרי שאטר מאשין לעלי. בנוסף הוכרז שקרב אליפות הזוגות שלהם מול הניו דיי יהפוך לקרב סולם.

ביילי אמרה שלייסי אוונס נלחמת מול מתאבקת לא נכונה. אליאס מנגן בגיטרה ולועג לה, וגם דיינה ברוק, מה שהוביל לקביעת קרב.

ביילי ניצחה את דיינה ברוק אחרי דחיפה אל המזרן.

שיימוס אומר שלסמאקדאון היו פעם לוחמים, אבל כולם נמושות עכשיו. הלוחם הקלטי חזר והוא יחזיר את הלב לכסח את סמאקדאון.

המיז מתראיין עם רנה יאנג בביתו בלוס אנג'לס. הוא אומר שהוא לא שמע מדניאל בריאן. הוא אומר שיש ביניהם היסטוריה ארוכה והיו להם קרבות מדהימים. הוא מכבד אותו בכל זאת. המיז אומר שבריי ווייאט עבר את הגבול. הוא משנה מתאבקים, אבל הוא השתנה בגלל שהוא אב לשתי ילדות. הוא כאן כדי להבטיח את הביטחון של משפחתו. מאריס לפתע צורחת ורואים שהיא מסתכלת באייפד על הבת התינוקת שלהם, שמשחקת בבובות שנראות כמו של בריי ווייאט. בריי מופיע על ה-IPAD ואומר שיתנו לו להיכנס. הם רצים למעלה ורואים צעצוע מפחיד.

בית הכיף של החליליות משודר ובריי אומר שזה הזמן לתת. דניאל בריאן עדיין עם השד. הוא נפרד ממיז ואומר שגם הסרט החדש של המארין היה נהדר.

קורבין וזיגלר מגלים שהכיסא וכמה מאבטחים של קורבין נפלו.

שינסוקה נאקאמורה וסזארו (ע' סאמי זיין) ניצחו את האבי מאשינרי אחרי קינשאסה על טאקר.

ה-nWo יצטרפו השנה להיכל התהילה (הול, נאש, הוגאן וסיקס).

קופי קינגסטון (ע' ביג אי) נלחם מול המלך קורבין (ע' דולף זיגלר) ללא תוצאה אחרי שזיגלר וביג אי התערבו. הדבר הוביל לקטטה ולהפיכת הקרב לקרב זוגות.

קופי קינגסטון וביג אי ניצחו את דולף זיגלר והמלך קורבין אחרי שזיגלר אזק את קינגסטון לחבלים. לאחר מכן הרבייבל יצאו ונתנו לביג אי שאטר מאשין. קורבין הוציא אוכל לכלבים, אבל רומן ריינס יצא וכיסח את המאבטחים. הוא תקף גם את זיגלר ואז את קורבין. זיגלר הצליח לתת לריינס סופרקיק אבל ביג אי התאושש ותקף את הרבייבל. לבסוף ריינס זרק את זיגלר מהסולם דרך שולחן השדרנים.
לצפיה ב-''
17/12/2019 | 10:25
7

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ