לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1353213,532 עוקבים אודות עסקים

פורום היאבקות WWE

ברוכים הבאים לפורום הרסלינג של ה-WWE בתפוז. זוכרים את הימים של פעם?, שהיינו מרותקים שעות על גביי שעות לשידוריי הרסלינג בארץ שעד לא מזמן נקראו בשם WWF? שהיינו מחקים את הדמויות והמתאבקים ומצוטטים אותם ומתחפשים לדמויותיהם?. אז עכשיו אפשר לחזור ולהזכר בהם, וגם לצפות בשידורים המחודשים. בנוסף תוכלו להנות משפע של מאמרים וכתבות שרק יילכו ויגדלו בנושאי כוכביי עבר,הווה,ועתיד בWWE. וליהנות מגלרייה ענקית (אולי הגדולה בארץ) של כוכבי הרסלינג הפעילים והלא פעילים באירגון. וליהנות ממגוון אתרים רישמיים ולא רישמיים העוסקים בנושא ונמצאים גם הם בקישורי הפורום. תוכלו לשאול שאלות,ולצפות לתשובות טובות ומדויקות מחבריי הפורום הנפלאים שיש אצלנו. רק אנא הקפידו לשרשר תגובותיכם להמנע מלפתוח הודעות שכבר שוחחו עליהם שוב. ולהשתמש באופציית הוספת תגובה על מנת למנוע הצפה של הפורום. הודעות שלא ישורשרו ולא ימצאו במקומם ימחקו . וכמובן,להשתתף בדיונים המרתקים ולהזכר בעבר,הווה,ואלי עתיד טוב יותר לרסלינג. שהייה מהנה וברוכים הבאים . מנהלי הפורום, רם (רם חיים) ושי (שי מילר)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום היאבקות WWE

ברוכים הבאים לפורום הרסלינג של ה-WWE בתפוז. זוכרים את הימים של פעם?, שהיינו מרותקים שעות על גביי שעות לשידוריי הרסלינג בארץ שעד לא מזמן נקראו בשם WWF? שהיינו מחקים את הדמויות והמתאבקים ומצוטטים אותם ומתחפשים לדמויותיהם?. אז עכשיו אפשר לחזור ולהזכר בהם, וגם לצפות בשידורים המחודשים. בנוסף תוכלו להנות משפע של מאמרים וכתבות שרק יילכו ויגדלו בנושאי כוכביי עבר,הווה,ועתיד בWWE. וליהנות מגלרייה ענקית (אולי הגדולה בארץ) של כוכבי הרסלינג הפעילים והלא פעילים באירגון. וליהנות ממגוון אתרים רישמיים ולא רישמיים העוסקים בנושא ונמצאים גם הם בקישורי הפורום. תוכלו לשאול שאלות,ולצפות לתשובות טובות ומדויקות מחבריי הפורום הנפלאים שיש אצלנו. רק אנא הקפידו לשרשר תגובותיכם להמנע מלפתוח הודעות שכבר שוחחו עליהם שוב. ולהשתמש באופציית הוספת תגובה על מנת למנוע הצפה של הפורום. הודעות שלא ישורשרו ולא ימצאו במקומם ימחקו . וכמובן,להשתתף בדיונים המרתקים ולהזכר בעבר,הווה,ואלי עתיד טוב יותר לרסלינג. שהייה מהנה וברוכים הבאים . מנהלי הפורום, רם (רם חיים) ושי (שי מילר)

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

אביחי (crossface) ז``ל 1979-2004 , לעולם לא נשכח אותך
יש להודיע על ספויילרים של תוצאות שלא עבר שבוע מאז שידורם בארה``ב

המשך >>

לצפיה ב-'שרשור סמאקדאון'
שרשור סמאקדאון
20/09/2017 | 10:05
2
52
התכנית בה לגיטימי לרדת על יפנים...
לצפיה ב-' אירועים חשובים '
אירועים חשובים
20/09/2017 | 10:05
1
191
שיין מקמהן פותח את התכנית. הוא אומר שקווין אוונס פחדן ושאבא שלו אדם קשוח. אוונס לא מבין מה הוא עשה. הוא יכסח אותו בתוך הסאל.

רנדי אורטון ניצח את אידן אינגליש עם RKO. לאחר הקרב רוסב יוצא ואומר שאורטון בייש אותו בסאמרסלאם. הלילה הוא עומד לחסל אותו.

רוסב ניצח את רנדי אורטון תוך כמה שניות אחרי סופרקיק כשאידן אינגליש הסיח את דעתו של אורטון.

ג'ינדר מהאל יוצא עם האחים סינג'. הוא שוב לועג לשינסוקה נאקאמורה ומראה תמונות מביכות. ג'ינדר קורא לקהל שונא זרים, ומתייחס לנאקאמורה כאל מיסטר מיאגי. לאחר מכן נאקאמורה התראיין ואמר ששום דבר לא יהיה מצחיק כשהוא יזכה באליפות.

אליפות ארצות הברית: AJ סטיילס וברון קורבין נלחמו בלי תוצאה. לפני הקרב AJ אמר שאוונס עומד להפסיד בסאל לשיין, ואחר כך טען שקורבין הוא כישלון. קורבין תקף את AJ וטיי דילינג'ר הצטרף. לאחר מכן AJ נעל על קורבין את הקאלף קראשר. הקרב מעולם לא התחיל. לאחר מכן קורבין אמר ששברו לו את הקרסול והוא ינקום בסטיילס ובדילינג'ר.

שארלוט יוצאת החוצה ומודה לכולם על התמיכה באבא שלה. נטליה יוצאת ומזמינה את שארלוט לחגוג את ההישגים של הנשים. שארלוט רוצה להילחם מולה. בקי לינץ' יוצאת ומאתגרת אותה גם כן. נעמי יוצאת ורוצה קרב חוזר. טאמינה ולאנה יוצאות גם כן. דניאל בריאן יוצא וקובע קרב מרובע בין שארלוט, בקי, נעמי וטאמינה בו המנצחת תקבל קרב בהאל אין א סאל.

הניו דיי ניצחו את ההייפ ברוז אחרי מידנייט הוור. האוסוז פרשנו. הם עומדים לקבל קרב על התואר בהאל אין א סאל.

קווין אוונס מתראיין באמצעות לוויין. הוא מתנצל... על זה ששיין גרם לו לתקוף את אבא שלו. אוונס אומר שמה שעשה לווינס הוא כלום לעומת מה שיעשה לשיין.

מוג'ו ראולי וזאק ריידר אומרים שנמאס להם להפסיד. הם מתכננים לעשות משהו קיצוני.

דולף זיגלר יורד על הכניסות של טריפל אייץ', שון מייקלס ו-DX. הוא אומר שלקהל לא אכפת מכישרון בזירה.

המנצחת מקבלת קרב מול נטליה בהאל אין א סאל: שארלוט ניצחה את נעמי, בקי לינץ' וטאמינה אחרי ביג בוט לטאמינה.
לצפיה ב-'צ'אנט מביך מהתוכנית'
צ'אנט מביך מהתוכנית
21/09/2017 | 15:18
186
קודם כל תיקון קטן: מאהל דיבר אל נקאמורה ואמר שהקהל האמריקני מתייחס אליו, ג'ינדר, ואל נקאמורה באותה צורה - יורדים על הדיבור שלו, צוחקים על איך שהוא נראה, שונאים אותו כי הוא זר בגדול. וגם אמר, כאילו הוא מדבר אל נקאמורה "אתה יודע איך הם קוראים לך מאחורי הגב? מיסטר מיאגי!" וצחק בהגזמנה.

הדבר המוזר הוא שהקהל בתוכנית, שהקו הדק בין פטריוטיות לגזענות לא מוכר להם, הגיב בצ'אנטים "That's too far!".
יעני, שמע ג'ינדר, אנחנו גזענים כלפיך אבל לא כלפי נקאמורה. הו לא. מה פתאום. הגזמת.
לצפיה ב-'סטארקייד חוזר!!! ואולי גם קודי רודס יחד עם היאנג באקס?!?!'
סטארקייד חוזר!!! ואולי גם קודי רודס יחד עם היאנג באקס?!?!
21/09/2017 | 13:22
4
182
אמנם זה חדשה מלפני כמה ימים, אבל לא דיברנו על זה פה.
עולם ההאבקות רועש וגועש!!!
הWWE החליטו להחזיר כמה מהPPV הישנים של WCW, לפחות בשם.
הראשון שנבחר - Starcade, שרבים החשיבו אותו בתור הרסלמניה של WCW.
אבל מה? החזירו אותו רק בשם. בפועל, הוא יתקיים ב25.11, שזה יוצא ביום שבת, בתור האוס שואו של סמאקדאון.

אפילו פרסמו קארד לאירוע:
WWE Championship Steel Cage Match
Jinder Mahal vs. Shinsuke Nakamura

SmackDown Women’s Championship Steel Cage Match
Natalya vs. Charlotte Flair

United States Championship Triple Threat Match
AJ Styles vs. Baron Corbin vs. Rusev

SmackDown Tag Team Championship Texas Tornado Match
The New Day vs. The Usos

Sami Zayn vs. Kevin Owens

Bobby Roode vs. Dolph Ziggler

Breezango vs Aiden English & Mike Kanellis w/ Maria Kanellis

The Hardy Boyz are also confirmed to appear at Starrcade in their home state of North Carolina, as are WWE Hall of Famers and Starrcade legends Ricky “The Dragon” Steamboat and The Rock ‘n’ Roll Express!

כמובן שרשום שהקארד נתון לשינויים ויש עוד מלאאאאאאאאא זמן עד אז.

אחרי שהWWE פרסמו את זה, קודי רודס, בנו של דאסטי ז"ל, עקץ את הWWE בטוויטר שלו.
הוא תייג את מייקל הייז, אחד הבוקרים הראשיים, ואמר "אם כבר אתם עושים אירוע שאבא שלי נתן לו את השם, אז לפחות תנו לגולדי להתאבק בו"
הייז לא נשאר חייב וענה לקודי.
הוא אמר שאם כבר הם יתנו לגולדאסט קרב, אולי הוא יבוא לחבור אליו באופן חד פעמי.

נכון להיום קודי הוא אלוף העולם של ROH וזה יהיה מעניין לראות אם הוא יגיע להופיע.
אבל זה לא הכל!!!!
גולדאסט החליט גם להגיב בטוויטר שלו על כל הנושא ואמר שהוא מעוניין בקרב של האחים רודס נגד... האחים הארדי!

מה שהוביל את מאט להתלהב מהרעיון ולצייץ על זה גם.
עכשיו, זה האוס שואו של סמאקדאון, אבל האחים הארדי מופיעים במודעה של האירוע, אז זה לא מפתיע שגולדאסט התייחס לאחים הארדי.
מאט המשיך להטריף את קהילת האינטרנט בהצעה נוספת.... שקודי יביא איתו את היאנג באקס, במידה ויבוא לאירוע!

בקיצור - מהאוס שואו זניח אי שם באמצע תקופת החגים וחג ההודיה, זה פתאום הפך לאירוע מתוקשר שכולם מדברים עליו ומתחילים להריץ פנטזי בוקינג משלהם.

נכון לעכשיו אין אישור לזה שהאירוע ישודר בנטוורק, למרות שהיו בעבר שידורים של האוס שואוס בלייב בנטוורק, מיפן ומMSG.

הבאקס, אגב, צייצו שיש להם ערב פנוי בתאריך הזה... הטרולינג ממשיך!

מה דעתכם על הרעיון?
האם זה ראוי שיהיה לזה שידור בנטוורק?
לצפיה ב-'קודי רודס'
קודי רודס
24/09/2017 | 14:40
3
73
הפעם הקודמת שלו ב-WWE היתה כשלון גדול. זה התחיל עם הלגאסי שהיו סיידקיק של אורטון. אחר כך קודי רודס הפך למתאבק בודד במידקארד עם סט מאוד מצומצם של מובים וכמעט ללא מיקרופון. משם שינה גימיק לדאשינג קודי רודס ואפילו גידל שפם שהיה מאוד אובר עם הקהל (תהרגו אותי למה). גולדאסט הגיע והיה סוג של פיוד בין השניים כשאחד הדיח את השני ברויאל ראמבל. בהמשך הם חברו ביחד וקודי רודס הפך לסטארדאסט כששינה את ארסנל התרגילים הקבוע שלו, אבל כמובן שכל מיני אמונה בגרמים אסטרולוגיים ושמימיים לא ממש מעניינת וקודי רודס בעצם נקבר בגלל הגימיק החדש הזה עד שעזב.

אני יודע שיש לו פוטנציאל לעשות הרבה, אבל ב-WWE פשוט סרסו אותו לגמרי: תעשה דיזסטר קיק, תעשה קרוס רודס ואם יש משהו שמוציא אותך אובר, אז נחתוך את זה מיד. חבל שמרוב נסיונות לבדל כל מתאבק ברוסטר שלהם הם בעצם הורסים את ההיאבקות עצמה. זה הפך לתרגילי טריידמארק שעושים זה על זה עד הפינישר שגם הוא ייחודי לכל מתאבק בנפרד.
לצפיה ב-'אבל אפשר לומר את זה כמעט על כל מתאבק'
אבל אפשר לומר את זה כמעט על כל מתאבק
24/09/2017 | 21:12
2
56
כי זו הנוסחה של ה-WWE בערך מאז ומעולם, הם כמעט ולא נותנים חופש אמיתי לאף מתאבק לעשות מה שהוא רוצה (בזירה או במיקרופון). מבחינתי זה לטוב ולרע, אבל זה המצב.
אגב, שכחת את הגימיק של "פנטום האופרה" שהגיע אחרי הדאשינג (אם אני לא טועה, אחרי שריי מיסטריו שבר לו את האף או משהו כזה).

אני מסכים איתך שה-WWE ממש התאמצו כדי להרוס כל מומנטום של קודי באמצעות גימיקים מגוחכים וציוותים שגויים (חוץ מהטאג הנשכח עם סנדאו), אבל אני רוצה להאמין שאם הם יחזירו אותו, הם כן יתנו לו קצת יותר קרדיט ופוש.
מצד שני, אני הייתי בטוח שהשטות של סטארדאסט היא רק לאיזה חודש-חודשיים כדי לפתוח פיוד עם גולדאסט ולקבל את פוש היחידים שהגיע לו. אז מה אני מבין...

ואגב, לדעתי קודי היה מדהים בגימיק המעאפן של סטארדאסט, גימיק שנועד לכשלון. וזה מאוד מזכיר לי את דמיאן סנדאו שהפך למגה-אובר, בזמן שהיה מצוות למיז וחיקה אותו מחוץ לזירה תו"כ קרבות, עוד גימיק שנועד לכשלון.
לצפיה ב-'הלו הגימיק של דאשינג והמסיכה היה גדול'
הלו הגימיק של דאשינג והמסיכה היה גדול
25/09/2017 | 16:37
1
40
אפילו היתה לו המשכיות מסוימת.
קודי היה רגיש למראה הפנים שלו, היה אפילו קטע מצחיק שאם מתאבק היה מוריד לו כאפה לפנים הוא היה מתעצבן, יוצא מהזירה ובועט במדרגות מעצבים.
ואז מיסטריו שבר לו את הפנים.
לצפיה ב-'זוכר את כל הדברים'
זוכר את כל הדברים
25/09/2017 | 21:42
38
נכון, הייתה שם המשכיות נחמדה ואני מודה שגם היו שם פה ושם קטעים מבדרים (אך ורק בזכות קודי), אבל הדבר הזה נמשך מעל לשנה - אם אני לא טועה. הוא פשוט נתקע בגימיק הזה יותר מדיי זמן בלי כיוון הגיוני, בדיוק כמו עם סטארדאסט.
לצפיה ב-'עובדות לא חשובות ברסלינג'
עובדות לא חשובות ברסלינג
18/09/2017 | 05:09
27
252
מנסה שרשור נחמד, מקווה שזה יתפוס.
בפייסבוק יש קבוצה חביבה ביותר בשם "עובדות לא חשובות בספורט"
https://www.facebook.com/groups/1939516176293888/?...
העמוד (שגם קיבל כמה סגמנטים במגרש פתוח של ערוץ הספורט) מעלה באוב כל מיני סיפורים מיוחדים מהעבר שלא ממש קשורים ישירות לספורט, אלא יותר למה שמסביב.

אז איך זה עובד?

כל אחד מעלה עובדה כלשהי לגבי רסלינג, זה יכול להיות כל דבר:
סיפור מאחורי הקלעים
מקרה שבו המציאות התערבבה לתוך הסטוריליין
תקרית משעשעת  בזירה
מתאבקים מהעבר ואיפה הם היום
גימיקים הזויים והרעיונות מאחוריהם

או למעשה כל עובדה לא חשובה שתעלה בראשכם, העיקר שתהיה קשורה לרסלינג.
חשוב רק לזכור שבהתאם לפינה בפייסבוק, יש לציין מקור לידיעה שלכם ולצרף קישור. בתוך כל עובדה אפשר גם להוסיף עובדת בונוס או אפילו 2-3. במידה ותהיה היענות לפינה הזאת, ננסה לקדם את הפינה בעמוד הראשי של תפוז. 

אז יאללה, בואו נפציץ
אני אעלה כמה עובדות משלי בתור סיפתח
לצפיה ב-'המריבה מאחורי הקלעים של ג'ריקו וגולדברג'
המריבה מאחורי הקלעים של ג'ריקו וגולדברג
18/09/2017 | 05:23
214
לכריס ג'ריקו וגולדברג היה פיוד ב-WCW שלא התרומם.
הפוליטיקה בארגון לא אפשרה ללואוקארדר כמו Y2J לעבוד עם גולדברג בפיוד נורמלי.
השניים התעמתו בשוט ב-WWE. גולדברג בנה לעצמו קריירה על סמך היותו קשוח, אולם הושפל קשות על ידי ג'ריקו.
גולדברג האשים את ג'ריקו שלדבריו קבר אותו באינטרנט ואחז בגרונו.
ג'ריקו תפס את גולדברג בפרונט פייס לוק ולא אפשר לו לזוז. הוא שאל את גולדברג אם אפשר לשחרר אותו והוא יירגע. גולדברג הסכים אבל הסתער עליו שוב, ישירות לתוך פרונט פייסלוק נוסף.
גולדברג ניסה להגן על כבודו בכך שלכלך על אמא של ג'ריקו, מה שגרם לבוקר טי לפרוץ בצחוק ענק.

מקור: ג'ריקו סיפר על המקרה בתוכנית רדיו
https://www.youtube.com/watch?v=P4Wh-lIOFWk
מקור נוסף: רייבן והונקי טונק מן דיברו על העניין בראיון השוט שלהם
http://www.tapuz.co.il/forums/articles/article/13/...
לצפיה ב-'הרומן של שון מייקלס וסאני'
הרומן של שון מייקלס וסאני
18/09/2017 | 06:15
213
רבות דובר לאורך השנים על העימות בין ברט הארט לשון מייקלס.
זה היה פיוד אמיתי ועמוס אגו, שהוביל לבסוף לדפיקה ממונטריאול.
ספרים שלמים נכתבו בנוגע למלחמה בין השניים, חלק מהשמועות דיברו על כך שהם רבו על ליבה של הדיווה סאני, אשר בכלל הייתה בחירת ליבו של כריס קנדידו.

על פי מידע שנחשף בראיונות שוט, לסאני היה רומן של 9 חודשים עם שון מייקלס. חלק מההיט בין השניים נבע מכך, שון חשד שסאני שוכבת עם ברט. על אף השמועות שנמשכו שנים, סאני טוענת שמעולם לא הייתה עם ברט. לדבריה במהלך הרומן עם שון גם לא הייתה עם קנדידו, כך שלא בגדה בו. שון וסאני נסעו לחופשה בג'מייקה (5000 דולר ללילה), והוא הציע לה לגור איתו. סאני סירבה וחזרה לזרועותיו של כריס קנדידו. שון הפגוע חיכה בקושי חודש, הכיר את רבקה והתחתן.

עובדת בונוס 2#: סאני דווקא כן שכבה עם דייבי בוי סמית

עובדת בונוס 3#: רעייתו לשעבר של ברט הייתה משוכנעת במשך שנים שסאני כן שכבה עם ברט, והאשימה אותה בחורבן נישואיהם.

עובדת בונוס 4#: כריס קנדידו נפטר בנסיבות מפתיעות, מהירות והזויות, לאחר זיהום בקרסול. כיומיים לאחר ניתוח בקרסול הוא חלה בדלקת ריאות, כריס ניגש לבית חולים פרטי ונאלץ לעבור הרדמה מלאה שבמהלכה התגלה קריש דם. למעשה נוצר מצב שהזיהום דילג מהקרסול לריאות ומהריאות לליבו. הוא נפטר בתוך מספר דקות. הרופאים טענו שהוא טס לאחר הניתוח וחל איסור מוחלט לטוס. לטענתם המוות היה בלתי נמנע.
לצפיה ב-'המצאת מהלך ה-DDT'
המצאת מהלך ה-DDT
18/09/2017 | 06:52
199
ה-DDT הפך להיות מהלך שגרתי כמעט בכל קרב, ומתאבקים מסוימים משתמשים בו כפינישר, אולם לא כולם יודעים שהמהלך הנפוץ הומצא לגמרי בטעות. ממציא המהלך היה ג'ייק דה סנייק רוברטס. בזמן המצאת המהלך, הפינישר של רוברטס היה בכלל ברכייה לראש.

רוברטס סיפר על המצאת המהלך בראיון: "לפני שנים רבות עמדתי עם מישהו בפרונט פייס לוק ומעדתי. הוא נשכב על המזרון והקהל היה בהלם.. שאלתי אותו אם הוא בסדר. הוא אמר: "כן, תצמיד אותי". 1.. 2.. 3 והקרב נגמר. כך המצאנו את הפינישר שלי לאורך השנים: ה-DDT. אני מעדתי והוא נפל".

מקור: ראיון עם ג'ייק רוברטס

לצפיה ב-'Rest in Pickle'
Rest in Pickle
18/09/2017 | 08:14
3
198
מכירים את הסרטונים המצחיקים של חתולים שמניחים לידם מלפפון והם פשוט מזנקים מרוב פחד?
אז תדמיינו אותו דבר בדיוק, רק תחליפו את החתול באנדרטייקר.
כן כן, הדד מן מפחד פחד מוות - ממלפפונים!
מקור: פול ברר
לצפיה ב-'חייב לציין משהו'
חייב לציין משהו
18/09/2017 | 19:17
2
135
לגבי הקטע הזה עם חתולים ומלפפונים: זה לא חייב להיות מלפפון, אלא פחות או יותר כל חפץ שהם לא שמו לב שנכנס לשדה הראייה שלהם. יותר חשוב לציין שהגאג הזה גובל בהתעללות, כי זה ממש ממש ממש מלחיץ את החתול ויכול לגרום לו לחרדות ולסטרס רציני, אז בבקשה אל תעשו את זה ואל תבהילו את החתול שלכם (או כל חתול אחר לצורך העניין).

אני הייתי דני, וכיף איתי במסיבות.
לצפיה ב-'ואל תשכח גם שזה'
ואל תשכח גם שזה
19/09/2017 | 08:00
1
100
די טראומתי למלפפון עצמו
לצפיה ב-'אני יכול לחשוב'
אני יכול לחשוב
20/09/2017 | 16:52
66
על שימושים טראומטיים יותר למלפפון
לצפיה ב-'אנגל נגד לסנר'
אנגל נגד לסנר
18/09/2017 | 08:16
197
זה לקח רק 19 שנים אבל קורט אנגל נגד ברוק לסנר, זה המיין איבנט הראשון של רסלמניה בין שני מתאבקים שמתאבקים תחת שמותיהם האמיתיים!
לא מאמינים? מוזמנים לבדוק בעצמכם

לצפיה ב-'בואו נדבר על טורנירים!'
בואו נדבר על טורנירים!
18/09/2017 | 08:18
2
191
בואו נדבר על טורנירים! מי לא אוהב טורנירים? (מי שענה "אני" על השאלה הרטורית הזו, שיעזוב את הקבוצה, כי אי אפשר להיות אוהד האבקות בלי לאהוב טורנירים...)
אבל יותר מזה, בואו נדבר על טורניר אחד ספציפי ומאד מיוחד: הטורניר שהכריע מי יהיה האלוף הביניבשתי הראשון בהיסטוריה של ה WWE!
אז הטורניר ההיסטורי שאנחנו מדברים עליו התרחש בשנת 1979 ועוד לא פחות ולא יותר בריו דה ז'נרו (ברזיל).
בטורניר השתתפו טד דיביאסי, בוצ'ר ואשון, ג'וני רודז ועוד שמות מוכרים לתקופה. וגם כמובן איזה אחד בשם פאט פטרסון שלקח את כל הקופה והפך להיות מוכר באופן רשמי כאלוף הביניבשתי הראשון בהיסטוריה של ה WWE.
על הקרב הקלאסי שלו במסגרת הטורניר נגד ג'וני רודז מדברים עד היום. מי שלא ראה את הקרב המהפכני הזה שהקדים את זמנו חייב לראות אותו. אבל מה, אין טעם שתנסו לחפש אותו ב WWE NETWORK ואפילו לא ב YOUTUBE.
למה? כי הוא לא התרחש מעולם!
לא רק שהקרב הזה ספציפית לא התרחש, אלא למעשה כל הטורניר הזה לא התרחש מעולם.
כלומר האליפות הביניבשתית הגדולה וההיסטורית שלאורך השנים שימשה קרש קפיצה והחזיקו בה גדולי המתאבקים כמו ברט הארט, שון מייקלס, סטיב אוסטין, דה רוק, ג'ריקו, ריק רוד, מיסטר פרפקט, רייזור רמון, אולטימתוורייר ועוד רבים וטובים... יצאה לדרך מטורניר פיקטיבי שמעולם לא התקיים.
ב-1 באפריל 2013 (יום השקר הבינלאומי), ה WWE לראשונה חשפו באתר האינטרנט שלהם את כל מה שידוע על הטורניר החשוב והמפורסם ביותר בהיסטוריה של ה WWE

לצפיה ב-'אל תשכח את ה"טורניר" על תואר העולם'
אל תשכח את ה"טורניר" על תואר העולם
18/09/2017 | 20:37
123
גם תואר ה-WWE התחיל מטורניר שמעולם לא התקיים.

שמח שם בריו...
לצפיה ב-'אני מאוד מאוד מקווה שהטבלה הזאת אמיתית וזה '
אני מאוד מאוד מקווה שהטבלה הזאת אמיתית וזה
18/09/2017 | 21:11
117
מה שהם סיפרו שקרה בטורניר. כי אני משועשע מהמחשבה שהם הכינו אות הטורניר הזה, פאט פטרסון היה אמור לזכות, ולמרות זאת בצד שלו של הטורניר מישהו אמר "וואו, אני יודע שצריך להוציא את פטרסון אובר, אבל בו נרגע כאן, אנחנו לא יכולים לתת ככה חופשי תוצאה של קרב בין הגרייט חוסיין ומר.X. דרים מאטץ' כזה.. זה מינימום מיין אינבט של רסלמניה."

"של מה?"

"של.... האירוע שווה ערך למניה מ79..."
לצפיה ב-'הקרב שלא קרה שתכלס קרה'
הקרב שלא קרה שתכלס קרה
18/09/2017 | 08:19
180
סטינג נגד אנדרטייקר! אחד הקרבות הכי מצופים בהיסטוריה של ההאבקות שמעולם לא קרו.
ומה אם אני אגיד לכם... שהוא כן קרה? (בערך...)
בחודש ספטמבר, 1990, במסגרת האוס שואו של WCW, זכה הקהל לראות קרב בין סטינג למארק קאלוס "הרשע" (שרק כמה חודשים לאחר מכן כבר עשה את הבכורה שלו ב WWE בדמות האנדרטייקר).
קאלוואי החליף את ברי וינדאם שהיה אמור להתמודד נגד סטינג.
למרבה הצער דווח שהקרב היה לא ממש טוב בלשון המעטה...
ולברי המזל שישבו שם בקהל, לא היה שום מושג כמה היסטורי הקרב שהם רואים...

לצפיה ב-'איך שגלגל מסתובב לו'
איך שגלגל מסתובב לו
18/09/2017 | 10:07
165
כולנו זוכרים את הקרב המפורסם בין אוסטין לאואן הארט, במהלכו אואן שבר לאוסטין את הצוואר.

מה שפחות זכור היה שאוסטין היה מעורב באירוע דומה, בו הוא שבר למאסאהירו צ'ונו את הצוואר באותה צורה בדיוק!

לצפיה ב-'WWF בישראל'
WWF בישראל
18/09/2017 | 13:52
2
204
עידן הזהב של WWF בישראל היה ללא ספק בשנים 1993-1994.
הארגון הגיע לפופולריות שיא בארץ, וסחף אחריו ילדים והורים כאחד
WWF הגיעו לישראל עבור 4 סיבובי הופעות די היסטוריים. הם הופיעו באולמות כמו יד אליהו, מלחה, רוממה ו... חולון! קצת קשה להאמין אבל ב-11 לאפריל 1994 התרוצצו באולם הספורט של הפועל חולון שמות כמו ברט הארט, שון מייקלס, דיזל (קוין נאש), רייזור ראמון (סקוט הול), טטנקה, אוון הארט ואפילו מאצ'ו מן רנדי סבאג'! אנדרטייקר בלט בהיעדרו, אך באולמות אחרים קיבלנו גם את לקס לוגר ויקוזונה בשיאם.

עובדת בונוס 2#: ברט הארט זוכר עד היום את ביקורו בארץ, ואפילו נזכר בערגה בביקורו בחולון (או חלון, כפי שכתב בספרו). ברט זוכר ילד מסוים שרץ לעברו עם שלט עמוס בשגיאות כתיב "REL WORL SIMPION" (ניסיון לכתוב "אלוף עולם אמיתי"). אם הילד קורא שורות אלו, אל תהסס להשמיע קול.

עובדת בונוס 3#: הארגון היה אמור להגיע לארץ גם ב-2006, אולם ביטל עקב מלחמת לבנון השנייה. באסה.

עובדת בונוס 4#: זאת לא הייתה הפעם הראשונה שארגון רסלינג פופולרי מגיע לישראל; בשנות ה-80 משפחת ואן אריק האלמותית הגיעה לכאן למספר ביקורים וחרשו את הארץ. גם שלום אסייג זוכר את הביקורים ואף נתן לכך אזכור בסדרה "שנות השמונים".

מקור לעובדה הראשונה: תוצאות הקרבות משנות ה-90 פלוס סרטון של אחד מהביקורים. אה, וגם אני הייתי במופע בחיפה
https://www.youtube.com/watch?v=htCU7WJgZuY
מקור לעובדה השנייה: פרקים מספרו של ברט הארט

מקור לעובדה השלישית: שרשור מהפורום לגבי ביטול המופעים
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/13/85083422/...

מקור לעובדה הרביעית: כתבה של גרי רויף על ביקורם של הואן אריקים באייטיז

לצפיה ב-'בקשר ל-#4, היה גם מופע אחד מוקדם יותר'
בקשר ל-#4, היה גם מופע אחד מוקדם יותר
18/09/2017 | 21:33
1
128
אני זוכר שסרקו לפה כתבה על הרב אלפרין ז"ל (לטובת הצעירים בפורום - מדובר באדם שהקיים את רשת אופטיקה הלפרין, שבעברו היה מתאבק והתעקש עד סוף ימיו שהכול היה אמיתי) וקרב שהיה לו בארץ מול מישהו ערבי או לפחות דמות של ערבי
לצפיה ב-'תיארתי לעצמי'
תיארתי לעצמי
18/09/2017 | 21:55
105
בגלל זה כתבתי ארגון היאבקות פופולרי.
לצפיה ב-'אדיר!'
אדיר!
18/09/2017 | 19:30
5
170
אני חושב שלא ידעתי אף אחת מהעובדות האלה. הכי מדהימה היא העובדה על הטורניר הבין-יבשתי. מדהים איך ה-WWE ידעו לייצר מיתוסים ואגדות מרשימות - מכלום ושום דבר כבר בשנות ה-70. אמנם זה היה הרבה יותר קל כשלא היו סמארטפונים ופייסבוק, אבל זה עדיין מאוד מרשים ששטות גמורה עמדה במבחן הזמן והפכה לאגדה. גורם לי לתהות אילו עוד חארטות הפכו למיתוסים (לאו דווקא ברסלינג).

אגב, אם אני לא טועה, שלומי פתח קבוצת פייסבוק כושלת של עובדות לא חשובות ברסלינג.
לצפיה ב-'אוקיי, מצאתי את הקבוצה'
אוקיי, מצאתי את הקבוצה
18/09/2017 | 19:56
4
154
מסתבר שהרעיון שלי לא היה מקורי
אבל עדיין יכול להיות נחמד
לצפיה ב-'כן, אבל זה לא תפס '
כן, אבל זה לא תפס
19/09/2017 | 07:59
3
147
כי אוהדי האבקות בפייסבוק זה קקה.
כל היום מתעסקים רק במי יותר חזק או בלשים תמונות של מתאבקים ואז לרשום "תבחר אחד לפטר, אחד לתת פוש ואחד לעשות איתו מין אנאלי"

זה כאילו אנחנו בשנת 2002
לצפיה ב-'ירקתי את המים שלי... '
ירקתי את המים שלי...
19/09/2017 | 15:22
1
38
לצפיה ב-'ואז נשפת אותם למצלמה'
ואז נשפת אותם למצלמה
26/09/2017 | 21:03
6
לצפיה ב-'או מתי סי אמ פאנק חוזר'
או מתי סי אמ פאנק חוזר
20/09/2017 | 11:19
37
לצפיה ב-'המיין איבנטרים הכי ותיקים'
המיין איבנטרים הכי ותיקים
18/09/2017 | 20:41
166
מתלוננים על אותם מיין איבנטרים...

אבל האמת היא, שיש הרבה אנשים שהיו במיין איבנטים של אירועים שני עשורים, ואפילו שלושה.

על אנשים שהיו במיין איבנטים של אירועים במשך ארבעה עשורים שונים- אני מכיר רק שניים.

הראשון הוא שון מייקלס. שון כיכב בעשרות מיין איבנטים בשנות התשעים ובשנות האלפיים, ואת הפרישה שלו הוא עשה במיין איבנט בשנות העשר. ב-1989, בסרבייבור סירייס, הוא היה במיין איבנט כשהשתתף כחלק מהצוות של ווריור מול הצוות של בובי הינן. וכך שון הוא המתאבק היחיד שהופיע במיין איבנטים של אירועי WWE ארבעה עשורים שונים.

השני- שיש לו שיא מיוחד בפני עצמו- הוא סטינג. סטינג לא רק שהיה במיין איבנטים של אירועים במשך ארבעה עשורים שונים, אלא גם עשה את כולם באירועים שאינם של WWE. סטינג היה במיין איבנטים באייטיז ובניינטיז מטעם WCW, ובשנות האלפיים והאלפיים ועשר היה במיין איבנטים של TNA.
לצפיה ב-'מעצרו של הרב הלפרין'
מעצרו של הרב הלפרין
21/09/2017 | 01:13
3
125
ראיתי שכבר דיברו על רסלינג בישראל, אבל אף אחד לא דיבר על מעצרו של הרב הלפרין. על מה עצרו את הצדיק בן פורת יוסף הזה אתם שואלים? על זה שהמכות לא אמיתיות, שיריבו בכלל לא מירדן אלא מחיפה ושמו לא אחמד אלא אלכסנדר, על זה שתכננו את הכל מראש וכנראה שבעיקר אכזבה אותם העובדה שיש קייפייב בכל העניין הזה. בקיצור, קיפייב או לא קיפייב, עצרו את הלפרין על הונאה (אם זה היה מכות אמיתיות אז סבבה).
מצ"ב כתבה שחושפת בריש גלי שרסלינג זה מבוים ועל סעיפי האישום שכן הצליחו לדחוף לו בסוף.

היום כולנו יודעים שפייק או לא פייק, רסלינג זה מוצר צריכה בסיסי.
לצפיה ב-'מדהים! איזה עולם תמים יא אללה... באיזו שנה זה היה?'
מדהים! איזה עולם תמים יא אללה... באיזו שנה זה היה?
23/09/2017 | 22:56
2
25
לצפיה ב-'מצאתי, הקרב ב-66, המשפט ב-67. אולדסקול אינדיד'
מצאתי, הקרב ב-66, המשפט ב-67. אולדסקול אינדיד
23/09/2017 | 22:59
1
27
לצפיה ב-'אני לא מבין איך זה לא הפך לסיפור מפורסם בעולם כולו'
אני לא מבין איך זה לא הפך לסיפור מפורסם בעולם כולו
24/09/2017 | 18:55
24
לצפיה ב-'חדשה מרעישה '
חדשה מרעישה
20/09/2017 | 11:48
2
289
לכל חובבי whatculture והנתינים של קינג רוס . 
מסתבר שאתמול חברת whatculture פירסמה הודעה שבה הם הודיעו על הפיטורים/"שיחרורם" של : אדם בלומפיי ,אדם פצ'יטי , רוס ,ג'אק קינג וסאם דרייבר מהחברה. אף אחד מחמשת המפוטרים עוד לא התייחס למה שקרה וזה בא בהפתעה גמורה לאוהבי הערוץ .( הגדול ביותר והמוכר ביותר בין אוהדי היאבקות ביו טיוב - כ- 1.2 מ' רשומים).
כרגע הערוץ עצמו בצלילה חופשית ורשומים עוזבים על ימין ועל שמאל.

**בשעות האחרונות צייץ אדם בלומפיי לוגו בשם C5 שכנראה יהיה ערוץ חדש שהם יקימו כדי להמשיך פעילות מחוץ ל whatculture.

לצפיה ב-'יכול להיות שזה נכון'
יכול להיות שזה נכון
20/09/2017 | 12:05
1
147
אבל אני לא אתפלא אם זה עוד אנגל לצורך WCPW ושהלוגו הוא לסטייבל
לצפיה ב-'חשבתי על זה...'
חשבתי על זה...
20/09/2017 | 12:17
135
חשבתי על זה , אני לא יכול להגיד ב 100% שזה לא אנגל כי הכל יכול להיות.
אבל הערוץ כבר איבד כ"כ הרבה מנויים ומנויי EXTRA (משלמים על קונטנט) שזה פשוט לא נשמע הגיוני לעשות דבר כזה ולעצבן את כל המנויים שכבר יש לך ותומכים בערוץ שנים.

כרגע מה שהשמועות אומרות זה שהבוס שלהם ממש מניאק והם החליטו ביחד לעזוב ולהקים ערוץ יו טיוב חדש סטייל מה שהם כבר עשו עד עכשיו רק שהם ינהלו הכל. 
בעבר אדם בלומפיי כבר דיבר על כך שWCPW לא היה בכלל רעיון שלו אלא של הבוסים שלו והם חייבו אותו ושאר חברי הצוות לעבוד על זה למרות שזה לא בדיוק בתחום ההתמחות/העסקה שלהם בחברה.
לצפיה ב-'שרשור RAW'
שרשור RAW
19/09/2017 | 06:26
6
46
תכנית אחרונה לפני נו מרסי.
אירועים חשובים
19/09/2017 | 06:28
5
222
התכנית מוקדשת לזכרו של בובי הינן. במהלך התכנית הראו קטעים של מתאבקים מדברים עליו.

קורט אנגל פותח את התכנית ומקדם את נו מרסי. המיזטוראז' יוצאים ומיז מתעצבן שאין לו קרב בנו מרסי. אנגל קובע קרב בין ההארדי בויז, אליאס וג'ייסון ג'ורדן בו המנצח יפגוש את מיז. המיז אומר שיש אנשים שמגיע להם יותר מהבן של אנגל. אנגל מתעצבן על מיז ומקווה שהאבהות תשנה אותו. מיז אומר שיהיה אבא טוב יותר מאנגל, שהחמיץ עשרים ושמונה שנים מהבן שלו. ג'ורדן יוצא ואומר למיז לא לרדת על אבא שלו, ומציע לצרף את קורטיס אקסל ובו דאלאס לקרב. המיז יורד על ג'ורדן שמנסה לתקוף אותו. המיזטוראז' עוצרים אותו והוא בורח.

ג'ורדן מדבר עם אנגל מאחורי הקלעים, ואומר שמתלחששים עליהם, אבל כולם יפסיקו כשהוא ינצח את מיז. אנגל אומר שג'ורדן לא יכול לנצח את כולם. הוא צריך ללמוד להתעלם.

נייה ג'קס ניצחה את אלכסה בליס אחרי סמואן דרופ. לאחר הקרב, סשה בנקס, שמנעה מאלכסה לברוח במהלך הקרב, התחילה לתקוף את נייה. ביילי יצאה החוצה ועזרה לבליס ולסשה לתקוף את נייה. לאחר מכן ביילי נתנה ביילי טו בלי לאלכסה.

שיימוס וסזארו יוצאים ומדברים על נוסטלגיה. שיימוס אומר שהם השמידו את ההארדי בויז. סזארו מזהיר את אמברוז ורולינס מיום ראשון כי הם לא יכולים לסמוך אחד על השני. רולינס ואמברוז יוצאים ויורדים על שיימוס וסזארו. הקלאב יוצאים ויורדים עליהם, מה שמוביל לברול משולש בו אמברוז ורולינס מנצחים.

אסוקה מגיעה בקרוב.

שיימוס וסזארו ניצחו את דין אמברוז וסת' רולינס ואת הקלאב אחרי ששיימוס הצמיד את אנדרסון לאחר דירטי דידז מאמברוז.

המיזטוראז' מדברים על איך שהם יקבלו קרב מול מיז. המיז אומר להם להשתדל לעצור את ג'ורדן.

דאסטין רודס מבקש מקורט אנגל עוד קרב מול בריי ווייאט. הוא רוצה להוכיח שהוא יותר מסתם כלי משחק ביריבות של בריי מול פין באלור. אנגל מעניק לו את זה.

קורט הוקינס מבטיח שהלילה הוא מסיים את רצף ההפסדים שלו. אפולו קרוז (ע' טייטוס או'ניל) ניצח את קורט הוקינס אחרי ספינינג סיטאאוט פאוורבומב. הוקינס הפסיד 115 פעמים רצוף, או כך הם אומרים.

ברוק לסנר וברון סטרומן מתראיינים באמצעות לוויין. סטרומן אומר שהוא היחיד שיכול לחסל את לסנר. היימן אומר שלסנר העיר את החיה. לסנר מודה לסטרומן שדחק אותו לפינה, ואומר שהוא יראה אותו ביום ראשון בסופלקס סיטי.

ביילי התווספה לקרב הנשים בנו מרסי.

רומן ריינס יוצא ויורד על זה שחושבים שהוא ג'ון סינה. הוא אומר שסינה צבוע, כי אחרי שהוא ירד על רוק שהוא מתאבק במשרה חלקית, עכשיו הוא בדיוק כמוהו. ריינס אומר שסינה לא פה, אבל בנו מרסי הוא ינצח אותו כמו שרוק ניצח. הוא יראה אותו ביום ראשון.

ההארדי בויז מתראיינים ומתווכחים מי ינצח בקרב המשושה.

בריי ווייאט ניצח את דאסטין רודס אחרי סיסטר אביגייל. לאחר הקרב פין באלור הופיע על המסך וסיפר איך הוא יצר את השד. הוא אמר שאם הוא יצר את השד, הוא יותר מסוכן.

אנזו אמורה יוצא לתת פרומו, ברון סטרומן תוקף אותו. הוא נותן לו צ'וקסלאם ופאוורסלאם. נוויל יוצא וצועק "HOW YOU DOIN" על אנזו. לאחר מכן אנזו התראיין ואמר שהוא עדיין לוקח את התואר מנוויל.

נוויל ניצח את גראן מטאליק עם רינגס אוף סאטורן. הוא קרע לו את המסכה במהלך הקרב.

המנצח מקבל קרב מול מיז: ג'ייסון ג'ורדן ניצח את מאט הארדי, אליאס, ג'ף הארדי, קורטיס אקסל ובו דאלאס אחרי נאקברייקר לאקסל. לאחר הקרב ג'ורדן נתן למיז בלי טו בלי סופלקס, אבל המיזטוראז' תקפו אותו, ומיז נתן לו סקאל קראשינג פינאלה. הוא אומר שאחרי נו מרסי, הוא עדיין יהיה אלוף, אנגל עדיין יהיה אבא נוראי, וג'ורדן עדיין יהיה ממזר.
לצפיה ב-'too little too late '
too little too late
19/09/2017 | 10:52
182
היה צריך להכניס את נושא הרוק לפיוד בין סינה לריינס הרבה קודם. זה היה נותן קרדיביליות לריינס הרבה יותר מאשר החזרה  הזו על "סינה קובר אנשים".
לומר שסינה בגד בערכים שלו עצמו זה היה הופך את הקרב ביניהם ליותר מעניין.
לצפיה ב-'לא הבנתי'
לא הבנתי
19/09/2017 | 18:59
3
139
גולדאסט שינה גימיק ושם, או שזו סתם הייתה בחירה אמנותית של כותב הפוסט?
לצפיה ב-'גולדאסט נמחק'
גולדאסט נמחק
19/09/2017 | 23:22
2
148
בשבוע שעבר, בריי וויאט ניצח את גולדאסט ואז מחק את האיפור מפניו להראות שכל התחפושות הם רק צבע עם רמז לשד של באלור.
השבוע דאסטין רודס הופיע עם החליפה של גולדי אבל בלי האיפור ואמר שהוא חייב לנקום את העלבון וביקש קרב מול וויאט כדסטין. אנגל הסכים וכך הוא גם יצא לקרב , עם השם דאסטין. קיבל בראש  והלך.
לצפיה ב-'תודה על ההסבר'
תודה על ההסבר
20/09/2017 | 11:16
1
93
חבל שלא עשו את זה כשקודי עוד היה בחברה.
לצפיה ב-'חבל שלא עשו את זה'
חבל שלא עשו את זה
20/09/2017 | 11:33
104
לסטארדאסט עוד כשקודי היה בחברה
לצפיה ב-''
18/09/2017 | 10:09
131
נופלים ההולכים ראשונה... המנג'ר הכי טוב שהיה.
לצפיה ב-' '
18/09/2017 | 11:57
48
לצפיה ב-''
18/09/2017 | 12:57
140
וואו איזה עצוב, הפרשן הטוב בכל הזמנים
לצפיה ב-''
21/09/2017 | 14:57
8
לצפיה ב-'תמונה של ריק פלייר מהימים האחרונים'
תמונה של ריק פלייר מהימים האחרונים
15/09/2017 | 13:38
5
354
לצפיה ב-'dead man walking'
dead man walking
15/09/2017 | 18:41
106
לצפיה ב-'וואו'
וואו
15/09/2017 | 20:05
3
232
מה זה הדבר הזה, דווקא בפרומו הזה הוא נראה יחסית סביר
ומה הקטע עם הכובע..
לצפיה ב-'סליחה אבל גם בוידאו הוא נראה איום ונורא'
סליחה אבל גם בוידאו הוא נראה איום ונורא
15/09/2017 | 21:08
2
110
לצפיה ב-'תכלס צודק'
תכלס צודק
15/09/2017 | 22:55
1
197
במבט חוזר הוא נראה אותו דבר רק שהשיער בצדדים מסודר
נראה חיוור ורזה
לצפיה ב-'מה אתם מתפלאים'
מה אתם מתפלאים
17/09/2017 | 20:10
169
זה לא שהוא חלה באיזה שפעת, הרופאים נתנו לו 20 אחוז לחיות. היו לו סיבוכים מפה עד להודעה חדשה. פלא שהוא בכלל חי.
לצפיה ב-'חדש במאמרים: הספר של ברט הארט'
חדש במאמרים: הספר של ברט הארט
14/09/2017 | 05:03
14
240

אני שמח מאוד לספר לכולכם על תוספת חדשה ואדירה לאגף המאמרים שלנו.
הספר שנכתב ע"י ברט הארט בשם " Hitman: My Real Life in the Cartoon World of Wrestling" תורגם במלואו על ידי יוסי חייט וממתין עבורכם בקישור הבא:

http://www.tapuz.co.il/forums/articles/subsubcateg...

ותיקי הפורום בוודאי זוכרים שתרגמתי בזמנו את הפרק על מונטריאול, והייתה לי כוונה לתרגם גם את שאר הספר אבל זה פשוט לא קרה. אז איך בעצם הספר נמצא במאמרים ובשפת הקודש? לפני מספר שבועות פנה אליי יוסי, מסתבר שהוא לקח על עצמו לתרגם את כל 560 העמודים של הספר קשה לי להמחיש במילים כמה סבלנות צריך בשביל אתגר מסוג זה. ברט הארט דחס לתוך הספר הזה את כל חייו מהרגע שיצא מהבטן של הלן ועד לשנת 2007 כשהספר יצא. הוא לא חסך בשום פרט. הכתיבה שלו חופרתתתתת ומפורטת ברמה של מה שתה בבר ועם מי דיבר בכל ערב בחייו. בספר יש 47 (!) פרקים פלוס שני פרקי מבוא וסיכום. יש לציין שברט כתב את הספר אחרי הכניסה ל-HOF אבל גם לפני חזרתו ב-2010. המשמעות הינה שהארט מתבכיין המון בספר, וזה עלול להציק בזמן התרגום. יוסי הקדיש כמעט שנה וחצי מחייו לפרויקט המתיש הזה, לא נותר לי אלא להצדיע לו.

על מנת לעורר בכם מחדש חשק לקרוא את הספר, אני מצרף לשרשור זה את הפרק האחרון שיוסי ואני תרגמנו ביחד, כולל הסיכום. יחד עם זאת, קטונתי מלקחת קרדיט על האתגר הנדיר הזה. מציע לכולם לקרוא את הספר, ובמיוחד את פרקים 31-32 העוסקים בביקורו בישראל בשנות ה-90'. כולכם גם מוזמנים לפרגן לבחור על עבודה נדירה לגמרי, מודה שאני לא הייתי מסוגל לעמוד במשימה.

שאפו ליוסי וקריאה נעימה לכולם!

פרק 31
פרק 32
הבלוג של יוסי חייט
http://israblog.nana10.co.il/blogread.asp?blog=822...

לצפיה ב-'אז על מה נקרא בפרק האחרון של הספר?'
אז על מה נקרא בפרק האחרון של הספר?
14/09/2017 | 05:04
99
ברט הארט של הפרק האחרון כבר איננו ההיטמן, לפחות לא מבחינה פיזית. אנו פוגשים את ברט בתקופה שלאחר השבץ, בעודו מנסה להרכיב מחדש את פאזל חייו. ברט ממש מתחיל הכל מחדש, גם פעולות פשוטות מוציאות ממנו מאמץ עילאי ברמה של קרב האיירון מן מרסלמניה 12. ברט מתחיל מפסימיות כבדה, ובאיטיות רבה מתחיל לחזור לעצמו. כמובן שהוא כבר לא חזר להיות אותו היטמן, אבל ברט קם על רגליו ויוצא לחיים חדשים.

בינתיים ברקע, וכשהוא מעריך מאוד את העובדה שלא מת, רבים מחבריו הולכים לעולמם. ברט כבר איבד את אוון, דייבי, קורט הניג ומיס אליזבת. אלו רק מעטים מבין קבוצת מתאבקים ענקית אשר הפכו לקורבנות של עולם ההיאבקות. ברט יוצא למספר מסעות בעולם, כשגם נשמע על היכרותו עם רעייתו השנייה. סוף הפרק מספר לנו על מותו של סטו הארט, לאחר שהלן כבר הלכה לעולמה. ברט היה קשור מאוד לאביו, ובהחלט ניתן לשים לב שהוא לקח ללב את הפרידה העצובה, ובצדק.

לאחר פרק הסיום נקבל קטע סיכום קטן שבו ברט משמיץ את יריביו ומעצים את אופיו. הוא מספר שלעולם לא יסלח לשון (כן אה) ומשתף בדעתו לגבי המסע האדיר שלו אשר נמשך כמעט 3 עשורים. אני מאוד ממליץ לכולם לקרוא את התרגום המעולה של יוסי לשאר הפרקים, שכאמור נמצא כאן להנאתכם:

לצפיה ב-'פרק 47: שיר החזרה הביתה'
פרק 47: שיר החזרה הביתה
14/09/2017 | 05:06
91

לאחר השבץ שלי, התעוררתי בכל יום וריחמתי על עצמי, אפילו שידעתי שאני בר מזל שאני עדיין חי. הייתי הרוס. לא יכולתי לשרוק יותר אז כשהאחיות טיפלו בי, זמזמתי את "חסד מופלא" בראשי. חיוכי התעקל למטה בצידי השמאלי ונשאר כך, כמו לעג. עיני השמאלית הייתה פקוחה וראייתי הידרדרה. לא יכולתי להפסיק להתפרק מבחינה רגשית. הכל גרם לי לבכות כשהתקשיתי בכל יום לחזור לאיפה שהייתי. זה היה בטח מביך, עד שגיליתי שאי יציבות רגשית הייתה נפוצה למי שחווה שבץ ושכולם שם בכו כל הזמן. נזכרתי באיך ששון מייקלס אמר שאיבד את חיוכו. טוב, אני איבדתי את החיוך שלי, את היכולת לקרוץ, ושותקתי בכל הצד השמאלי של הגוף שלי. בהתחלה, רציתי לבצע קאמבק כמו ההיטמן, אבל לאחר ארבעה ימים שאלתי את דוקטור ווטסון אם עליי להתרגל לרעיון שלא אלך משם באופן פשוט. הוא אמר לי שלא אוכל ללכת לשום מקום הרבה מאוד זמן. אבל עדיין לא הבנתי עם מה אני מתעסק.

צפיתי בספיישל של מרדכי ריכלר מבית החולים שלי, וכשראיתי את החיוך הגדול שלי בסוף, כל כך שמח שניצחתי את זעזוע המוח שלי, כשרק שבוע אחר כך חוויתי שבץ, נזכרתי במילותיו של וינס: "החיים לא הוגנים". לא יכולתי להרים קיסם. נחנקתי כל הזמן כי שפתיי ולשוני עבדו בחצי. נאמר לי שהחלק החשוב ביותר בהחלמה שלי יבוא בחצי השנה הראשונה, ושהשלושה הראשונים היו קריטיים. ב-1 ביולי, זוכה מדליית הזהב הקנדי הראשון בהיאבקות, חברי דניאל יגאלי, ומאמנו, דייב מק'קיי, באו לבקר אותי. בדיוק כשהועמסתי לאמבולנס בפארק, דניאל השאיר לי הודעה בטלפון לבוא לסעוד איתו, עם קופי ענאן ועם מנהיגים אפריקניים שהיו בוועידת ה-G8 בקאנאנאסקיס, קרוב לקלגרי. דניאל היה מספיק חביב כדי לגלגל אותי אל המרתף, שבו חניתי בכיסא הגלגלים שלי והקשבתי לבחורה מבוגרת ומתוקה בשם מרים, שגם חוותה שבץ, כשאמרה לי שהיא בטוחה שאנצח את הדבר הזה.

אחי ברוס הגיע לחדרי בלי להודיע עם צוות חדשות מהטלוויזיה. למזלי נחסכה ממני ההשפלה של להיראות במצבי הגרוע כי הייתי בטיפול מחוץ לחדר. לאחר מכן, הכנתי רשימה קצרה של חברים ומשפחה שארצה לראות ונתתי למרסי את המשימה הנוראית של לאכוף את זה: אלו שלא יכלו להיכנס האשימו אותה. היא ארגנה צוות אבטחה שהיה מחוץ לדלתי 24 שעות ביממה, והרגשתי בטוח כשאני ידעתי שאני מוגן. אלי ניסתה להשתמש בסטו כדי לראות אותי, אבל השומר אמר לה שהיא לא ברשימה. אלי גרמה לסטו להאמין שלא רציתי לראות גם אותו ולקחה אותו הביתה. באותו הערב קית' התקשר כדי להגיד לי כמה זה הדאיג את סטו, וזעמתי. אני לא חושב שאלי יכלה לפגוע בי יותר באותו הזמן, ובסטו. כשהיא יודעת כמה הייתי מודאג, ישר על הבוקר מרסי אספה את סטו מבית הארט והביאה אותו כדי לראות אותי. כשגלגלה אותו אל החדר, השתמשתי בכל כוחי כדי לעמוד מכיסא הגלגלים שלי ולצעוד שלושה או ארבעה צעדים לא יציבים אליו כדי ללחוץ את ידו הגדולה והשמנה. הוא חייך כל כך עד שדמעות עמדו בעיניו.

יום אחד, אחרי שחזרתי מפיזיותרפיה מתישה, שכבתי במיטתי מוכן לנמנום כשהטלפון שלי צלצל. לא יכולתי להיות יותר מבולבל כששמעתי את קולו של וינס. הוא נתן לי מילות עידוד כשהתנגדתי לרצוני לטרוק את הטלפון. קולי נסדק כשניסיתי להגיד לו שממש רציתי לנקות את העניינים איתו, ושאחד מהדברים הכי חשובים עבורי היו שלא רציתי שהקריירה שלי תימחק. דיברנו על ה-DVD על הקריירה שלי שלא קרה בגלל סרבייבור סירייס ועל הרעיון שאצטרף להיכל התהילה של ה-WWF יום אחד. כשהורדתי את הטלפון לבסוף, פרצתי בבכי כי הבנתי שבאותו הרגע הפלתי את אחד מהסלעים הכבדים ביותר שסחבתי. בכל בוקר, ג'ולי הביאה לי ארוחת בוקר וקפה. היא עזרה לי בדרכים שלעולם לא אשכח. לעולם הייתי מחלים כל כך טוב אלמלא אהבתה ותמיכתה. לאחר שג'ולי הלכה, הלכתי שוב לפיזיותרפיה. כשעברתי את הפציינטים, וכולם לא הפסיקו לבכות, אני הזכרתי לעצמי שהיום אנצח.

בוקר אחד, במעלית, לא יכולתי שלא לבהות בילד קטן ונאה בגיל תשע או עשר. הוא היה בכיסא גלגלים, עם גדמים מדממים וחבושים איפה שהיו פעם הרגליים שלו. כשהוא היה עצוב, הוא לבש כובע בייסבול שכיסה את ראשו הקירח. בתוך כמה שניות, נזכרתי בכל הבנות ובכל המקומות שהייתי בהם, איך שהעולם היה שייך לי. היו לי ספיקות בנוגע לכך שהבחור הקטן והמסכן הזה יקבל רישיון נהיגה או יעשה אהבה עם חברתו הראשונה. ירדנו רק כמה קומות והורדתי את הכובע שלי אל עיניי כדי להחביא את דמעותיי. האומץ שהיה בעיניו העצובות גרם לי להצטער על שאי פעם ריחמתי על עצמי. זה העיר משהו בתוכי. לאחר המעלית עם הילד הזה, התפללתי על חיי. חזרתי לאט לאט, פעימת לב אחת כל פעם. זמן להיות הגיבור שתמיד העמדתי פנים שאני. כעבור 11 חודשים הייתי באוסטרליה. זה היה ה-20 במאי, 2003, ויום השנה הרביעי של מותו של אואן היה במרחק של כמה ימים. שמחתי להסתלק מקלגרי כי מאי היה חודש כזה מדכא עבורי. זאת הייתה שנה ארוכה. שלא לדבר על מזג האוויר הידוע לשמצה של קלגרי, שרמז אביב אבל היה קרוב לחורף. הקרה הרטובה שאבה את האנרגיה שלי כי הקשתה את שריריי והיה לי קשה יותר ללכת. זאת הייתה שנה ארוכה.

לצפיה ב-' חלק ב''
חלק ב'
14/09/2017 | 05:07
50

תמיד חשבתי שאני בלתי ניתן להשמדה, והמצב החדש גרם לי להיות מנוטרל. נאחזתי בתקווה שאצא מהמצב המייאש הזה. נאלצתי להתגבר על הפחד מהאפשרות שלא אלך יותר. למזלי קיבלתי תמיכה אדירה מהרופאים ומהאחיות. גם מרסי וג'ולי עמדו לצידי. כל החברים הטובים הגיעו לתמוך בי, התרגשתי במיוחד מהטלפון של וולטר גרצקי אשר סבל משבץ בעצמו. הוא הדגיש שאסור לי להתייאש ואני חייב להתאזר בסבלנות. אמנם חברים רבים הגיעו, אך מעולם ההיאבקות רודי פייפר היה היחיד שביקר אצלי.

כל התקדמות קטנה נחשבה להישג. התחלתי ממצב שלא יכולתי להזיז את האצבע. התעייפתי גם מכך שניסיתי להניח את היד על השולחן. בתחילה לא יכולתי להתלבש או לאכול בכוחות עצמי. שנאתי שהאחיות באו איתי לשירותים כדי שלא אפול. לאחר מספר ימים למדתי להישען על הקיר. הכל היה קשה ומאתגר. העקשנות השתלמה, אך האחיות נזפו בי. הן לא רצו שאחבל בסיכויי ההחלמה. נחתי המון. הכל התקדם בקצב איטי, עד שלבסוף הצלחתי להזיז את היד, להרים יד, לעמוד, ללכת ולהיפטר מכסא הגלגלים. לאחר מכן החזקתי כוס קפה בעצמי וקראתי עיתון. לבסוף הרשו לי להסתובב לבדי במהלך היום ובסופי שבוע. לא הרשו לי לנהוג, ונראיתי כל הזמן כמו מישהו שחטף פטיש לראש.

ב-4 לספטמבר 2002, הצלחתי לקרוץ ובכיתי מהתרגשות. גם החיוך שלי חזר. 3 חודשים לאחר השבץ, הצלחתי לרכב על האופניים בחניון בית החולים. החלק השמאלי בגופי תפקד ברמה של 15 אחוז, אך המוח שלי שידר לי שמצבי משתפר. באותו סתיו הייתי אורח הכבוד של פתיחת עונת ההוקי, ותרמתי את קולי עבור דיבוב לסדרת טלוויזיה. בדצמבר הוזמנתי לארוחת ערב של מיאמי הוריקיינס. מוחמד עלי היה שם ונעץ בי את מבטו המפורסם. צלעתי לעברו והאולם כולו רעש. הסברתי לו שסבלתי משבץ. מבטו הסגיר שהוא חבר לזירה אשר מתמודד עם כאב גדול יותר מתקופתו כשהתאגרף.

באותו יום פגשתי את וינס בדירתו בבוקה ראטון. דיברנו כל הזמן כשהייתי בבית החולים, והנתק בינינו החל להתאחות. וינס היה מאוד אבהי, וקיבלתי אותו בברכה. מלאך המוות של הרסלינג לקח את קורט הניג בפברואר 2003 ומיס אליזבת במאי. שניהם נפטרו עקב מנת יתר. קורט היה אחד מחבריי הטובים, וליז תמיד נראתה (בדומה לאמי) נחמדה מדי עבור עסקי הרסלינג. מותם גרם לי להעריך את המזל הגדול שלי שעדיין הייתי בחיים. התמלאתי במחשבות לגבי עולם ההיאבקות האכזרי שלקח את חייהם.

כאמור ב-21 למאי הגעתי לסידני עבור מופע של WWA. מטרתי הייתה לשתף ברגשותיי, על אף שלא ממש רציתי להופיע בשידור חי. עדיין הייתי בטראומה לאחר שהגעתי למונטריאול כמחווה לז'אק רוז'ו כ-6 שבועות לאחר השבץ. זה היה סיוט, אך לא יכולתי לאכזב אותו. צלעתי באיטיות לעיני 5,000 צופים, וקיבלתי פופ מטורף. בקושי זזתי והפרומו שלי היה מגושם, אך כולם שמחו שאני עדיין בחיים. עדיין לא הייתי מוכן, אך התגאיתי בעצמי שלפחות ניסיתי. כעת הגעתי לאוסטרליה וניסיתי שוב. הבטחתי לעצמי שארכב על האופניים בנהר יארה, והצלחתי! ההופעה שלי ב-WWA הוכיחה לעולם שמה שלא הורג רק מחשל. התרגשתי מכך שפגשתי את המתאבקים וכולם הביעו דאגה אמיתית. סטינג סיפר לי על כך שמצא את אלוהים. הודיתי לו, אך לא הייתי צריך למצוא את אלוהים; מעולם לא באמת איבדתי אותו. הגמדים מהמופע תמכו בי מאחורי הקלעים. לא אהבתי שנועצים בי מבטים או מרחמים עליי, אך הגמדים ידעו להתמודד עם שני המצבים האלה.

אנדרו מקמנוס הציג אותי, ולפתע המנגינה שלי מ-WWF החלה לבקוע מהרמקולים. צלעתי לזירה וחששותיי התאמתו: קפאתי לגמרי. הם צרחו את שמי, הודיתי להם בקצרה ויצאתי מהזירה. הרגשתי פתטי במיוחד. חזרתי לחדר ההלבשה ואחד מהגמדים טפח על רגלי. המתאבקים הגמדים תמיד היו נחמדים אליי. הודיתי לו ושמרתי על מבט זקוף, אך מיד לאחר מכן קרסתי לחלוטין. הגעתי למלבורן ב-23 למאי, ורציתי להוכיח שאני מסוגל לעמוד במשימה. דיברתי עם חברים יווניים מהמעדניה ליד המלון. אמרתי להם שאם אני מסוגל לדבר איתם למשך שעות, אין שום סיבה שלא אצליח לדבר עם האוהדים למשך מספר דקות. באותו ערב הצלחתי לדבר מהלב. הפעם 3 הגמדים נתנו לי לואו פייבז, הייתי מאושר.

החברים הציעו לי להגיע למועדון חשפנות. הגעתי בלימוזינה, הרקדניות היו יפות וחשופות. הקהל היה איכותי, לגם קוניאק ועישן סיגרים. שוחחתי עם חשפנית שחורה וחמודה מטרינידד. לגמתי מהבירה וכמעט שכנעתי אותה להגיע לחדרי. באותו רגע פנתה אליי בלונדינית שנראתה כמו קורטני לאב. היא סיפרה לי שבעלה ממזמז חשפנית לנגד עיניה. היא התלוננה שכל הגברים חזירים, וחשבה להפוך ללסבית. באותו רגע ראיתי את הגמדים, ופניתי אליה. "את מחפשת משהו שונה? מתי בפעם האחרונה שכבת עם 3 גמדים?" הגמדים התקרבו אליה והיא כעסה עליי: "יש לך מושג עם מי אתה מדבר?" הגבתי שבסך הכל מדובר בהצעה.

לאחר מכן שכבתי בחדרי, הייתי מעט שיכור לאחר תקופה ארוכה מדי. שמעתי נקישה בדלת, זאת הייתה החשפנית מטרינידד. היא אמרה שחששה מכך שאהיה בודד. הזמנתי אותה להיכנס וחשבתי לעצמי שברט הארט הישן חזר ובגדול. למחרת טסתי לניו זילנד. מזג האוויר היה קר וגשום. קיבלתי שם אבן יקרה, נאמר לי שהצ'יף בירך את האבן. מאותו רגע ואילך האבן תמיד נמצאת עליי. לא חושב שהיה חימום באולם, גם לא ידעתי מה לומר לצופים אבל שמחתי להיות בחיים; זה היה ניצחון גדול מבחינתי. אמרתי לצופים שהחיים קצרים והמוות ארוך. דיברתי על מותם של אוון, דייבי, קורט וליז. ברגע הזה הבנתי שאני שורד אמיתי.

לצפיה ב-'חלק ג''
חלק ג'
14/09/2017 | 05:08
42
חשבתי שסטו ירצה לחיות במקום עם טיפול איכותי, אך הוא העדיף להישאר בבית. אלי וג'ורג'יה טיפלו בו, הן נעזרו בבנותיה של אלי. סטו לבטח שנא את אובדן העצמאות. הוא איבד את השמיעה, אך שמח מאוד לראות אותי. באחד מביקוריי הוא אמר לי: "אמך פשוט אהבה אותך בטירוף, ואתה גם אחד מהאנשים האהובים עליי". סטו התקשה לזהות אותנו, סמית עזר במטלות הבית: הוא פינה את הזבל, ענה לטלפון והכין ארוחת ערב. סטו ישן המון. הלן הייתה כל חייו, הוא חיכה לפגוש אותה בעולם הבא. כשכבר הצלחתי לתפוס אותו ברגע של צלילות, שוחחנו ארוכות. עיניו התעוררו לחיים כשדיברתי על שוטרז מהעבר. נזכרתי גם בשוטרז שאהבתי בעצמי: קורט, בוב אורטון, ליאו, סטימבוט. לפתע הוא שתק והביט בי בגאווה, סטו אמר שהייתי מתאבק חובבני טוב. הוא לא נהנה מההיאבקות בטלוויזיה, כך שלא צפה יותר מדי. דלקת ריאות כמעט וניצחה את סטו באותו אביב, הוא נלחם במחלה מספר פעמים.

נסעתי לניו אורלינס וביקרתי את ארון נוויל. משפחת נוויל חיבקה אותי באהבה רבה. זכיתי לפגוש את בוב דילן, הוא לבש קפוצ'ון ובהחלט לא נראה כמו מישהו שרוצה להכיר אנשים חדשים. יחד עם זאת, ארון ציין שאני חבר שלו ובוב לחץ את ידי. אצבעותיו היו רכות ועדינות, ניסיתי לא להפעיל לחץ על ידו. לפעמים לא כיף להיות מפורסם מדי, כך לפחות הרגשתי כשפגשתי אותו. למחרת נסענו להלוויתו של אגדת הבלוז ארל קינג. גם קלאסי פרדי בלאסי נפטר ב-2 ליוני, הוא הגיע לגיל 85. בקיץ 2003 לקחתי את בלייד לביקור באירופה. היינו בפריז, לונדון ומילאנו. הראייה שלי עדיין הייתה מוגבלת. הגעתי למונזה באיטליה כדי לחלק חתימות, אפילו בלייד השיב למספר שאלות. ראיתי שם בחורה יפה עם שיער שחור ועיניים כחולות. היא הגישה לי מכתב, והבחנתי בכך שידה רעדה. דיברנו לאחר המופע במשך כשעה. הבטחתי לשמור על קשר והחלפנו כתובות מייל.

חזרתי לקלגרי וסטו שב לבית החולים. חששנו שהסוף קרב ובא. בינתיים הייתי טרוד בעינייני תביעת הנכות שלי, אשר נתקלה בקשיים. חברת הביטוח דרשה שרופא מטעמם יבדוק אותי, אך הבדיקה נערכה כ-3.5 שנים לאחר זעזוע המוח שלי, כך שלא באמת שיקפה את מצבי בעת הגשת התביעה. טסתי לאדמונטון ב-10 לספטמבר 2003, עבור סדרת בדיקות שנמשכה יומיים. הגעתי לרופא בשם מייקל קיגן. הייתי בטוח שזה בסך הכל עניין פורמלי, הוא רק צריך למסור לחברת הביטוח שאכן עברתי זעזוע מוח ושבץ. הם יקבלו את המידע וישלמו לי. כבר מהרגע הראשון הוא אמר שמתאבקים נחשבים בעיניו לנוכלי ענק. הוא לא יסכים שאשקר לו; הרופא טען שיחשוף את התרמית שלי ולדבריו הגשתי תביעה שקרית. הסברתי לרופא כי אין טעם שאוותר על 3 שנים בתור אלוף WCW כדי להגיש תביעה שקרית.. יכולתי להרוויח הרבה יותר כסף ברסלינג. קיגן עדיין לא השתכנע, הוא אמר שלא דיווחתי לו על זעזועי מוח קודמים. הרופא אמר שקרא על כך באינטרנט. הגאון הזה חשב שהרסלינג מזויף אבל פציעות וורק מהאינטרנט היו אמיתיות. לא ידעתי איך אוכל לשכנע אותו.

מעולם לא חוויתי זעזוע מוח לפני הבעיטה של גולדברג. הרופא ניסה להתגרות בי, הוא העליב את סטו וקרא לו פחדן. התחלתי לחשוב אם כדאי לחבוט בו או להעיף אותו מעבר לשולחן. רתחתי מזעם כשנסעתי לשדה התעופה. הוא העליב את סטו למרות שידע על אשפוזו; הרופא סיפר לי שקרא בעיתון על דלקת הריאות שלו. אבי היה קשוח איתנו, אך זה מה שגרם לנו להתחנך כראוי. אני זוכר מקרה שכמעט וגנבו את אחד מהרכבים שלנו. סטו לא התקשר למשטרה, הוא תפס את הגנב בעצמו. אבי התקשר להוריו של הגנב וביקש שיבואו לאסוף אותו. לאחר מכן סטו סידר לו תפקיד במופעים שלנו, הוא נתן לו הזדמנות שנייה. לא יכולתי לסבול שהרופא טען שסטו פחדן.

נזכרתי שב-1987 אבי נסע איתי לאדמונטון עבור מופע של WWF. במהלך הנסיעה הוא סיפר לי דברים שלא ידעתי: עברו כשומר סף, היכרותו עם הלן וסיפורים על 3 דורות של משפחת מקמהון. אבי השתנה לאחר מותו של אוון. לדעתי גם אמי הייתה מבוישת במותה, היא האשימה את עצמה בכישלונותינו. סטו רק רצה להצטרף אליה בגן עדן. ב-10 לאוקטובר ביקרתי אותו בבית החולים. הוא היה מחובר למיכל חמצן ואינפוזיה. חיכיתי במסדרון בזמן שהוא נלקח לבדיקות, ופגשתי שם שוטר לשעבר אשר סבל משיטיון. אשתו אמרה לי שהצטערה לשמוע על מחלתו של אבי. בזמן שסטו נלקח לצילומי הרנטגן, דמעות מילאו את עיניי. אני זכרתי סטו אחר, עם רגליים בעובי של עמודי טלפון. כעת הוא נראה כמו תינוק, שקט ואסיר תודה.

לאחר מספר ימים נפגשנו עם הרופאים אשר אמרו שמצבו משתפר, אך בקושי חלפו יומיים ו-BJ עדכן אותי שגם סטו סבל משבץ. הוא אמר שאוכל לפגוש אותו בפעם האחרונה, אולם עליי להזדרז. ג'ולי הגיעה איתי לבית החולים. סטו שרד למשך יום נוסף, אולם למחרת נסענו לבית החולים כשאנו מלאים בחשש. ג'ולי בדקה את מצבו וקראה לי להגיע בדחיפות. ראיתי שם את ג'ני כשהיא מיואשת, סטו נשם בכבדות ולא יכולנו לעזור. נישקתי את מצחו, תיארתי לעצמי שהוא עשה זאת עבורי ביום שנולדתי. אהבתי את אבי, הוא היה הגיבור שלי. לפתע ראיתי את הצבע אוזל מפניו, אבי נשם בפעם האחרונה. ג'ני קראה לאחות, אך ידעתי שהוא נפטר. נישקתי אותו בפעם האחרונה, ראשו היה קר ויבש. הוא הצטרף לאמי, דין ואוון. ג'ולי וג'ני התייפחו, זכיתי להיות הבן שליווה אותו ברגעיו האחרונים.

נעתרתי לבקשה להיות הנואם האחרון בהלוויתו של סטו. כולם בקלגרי אהבו אותו. ההלוויה נראתה בדיוק כפי שהיה מצפה: קאובויים, אינדיאנים ומתאבקים מילאו את הכנסייה עד אפס מקום. נקראתי לפודיום, ידעתי שזה המיין איבנט האחרון שלי. פחדתי שלא אעמוד בלחץ, וינס ואחיי נעצו בי מבטים. הבנתי שאני חייב להסב גאווה להוריי, וכך אולי אצליח להגליד את פצעי משפחתנו:

"כולנו צריכים לזכור את הזמנים שהיה מאוחר בלילה בבית משפחת הארט. הכל היה שקט, וילדי המשפחה הושכבו במיטותיהם. אבי עבר מחדר לחדר וכיבה את האורות. הוא תמיד נראה טרוד, ליבו התמלא בדאגות שרק אב ל-12 יכול להבין. סטו כיבה את האורות, ויכולת לשמוע 12 ילדים קוראים בקולי קולות: "לילה טוב, אבא! אני אוהב אותך". הקולות של ילדיך האהובים נשמעים באפילה, והאורות כבו. להתראות, אבא... אני אוהב אותך".

שיר החזרה הביתה התנגן לו בבית הקברות עדן ברוק. באותו יום ההיאבקות מתה מבחינתי. אולי זה קרה גם אצל אנשים רבים. מאותו רגע ואילך ניסיתי להתנהל באופן המצופה מבחינתו. שמעתי את שיר החזרה הביתה, השמש פרצה מבעד לעננים וראשי התמלא במיליון זיכרונות. חשבתי על החיים המדהימים שאבי העניק לי, עצמתי את עיניי ונפרדתי ממנו בפעם האחרונה.     

לצפיה ב-'סיכום'
סיכום
14/09/2017 | 05:09
53

לאחר שאבי נפטר, נפרדתי מההיטמן. הרגשתי שזה היה הזמן המתאים. הכי חשוב בעולם שתיהנה מהחיים לפני מותך. אף אחד לא רוצה למות בידיעה שפספס חוויות משמעותיות. אצלי זה לא יקרה. היו לי חיים נהדרים ומעניינים, ונשארה עוד דרך ארוכה לפניי. נכנסתי לרסלינג כדי להכיר נשים, לראות עולם, לשמור על כושר ולהרוויח כסף. עמדתי בכל המטרות ולמדתי המון. אצטט את מארק הלפרין: "אם תרצה להגיע לפסגה, מסור את עצמך לבדידות, הסר פחד מליבך ותעבוד ללא הפסקה".

לכל פעולה יש השלכות. החיים לא תמיד הוגנים, מציע שתחיו את חייכם כאילו שמדובר ביומכם האחרון; אין דרך לדעת מה יקרה מחר. נכנסתי לביזנס כשעוד הייתי ילדון. כעת לאחר 23 שנה, לא הייתי שבור או מרושש אך בהחלט מצולק. לאחר גירושיי מג'ולי, חששתי שזה יוביל לבדידות רבה, אך בספטמבר 2004 התחתנתי עם הבחורה היפה מאותו ערב באיטליה. סינזיה הראתה לי את יומנה מגיל 14. בשנת 1995 היא כתבה שביום מן הימים תהפוך לרעייתי. מצד שני, עד לכתיבת שורות אלו כבר נפרדנו. היא לא הצליחה להתמודד עם המרחק ממשפחתה, ולאחר 30 שנה בדרכים אני בהחלט מבין אותה.

אני מתגעגע לחבריי דין, אוון, דייבי, פילמן, קורט, רוד ואפילו דיינמייט. תמיד התגאיתי בכך שכולם כיבדו אותי, ומעולם לא שיקרתי. אם אמרתי ששכבתי אמש עם 2 נשים, כך היה. מעולם לא מתחו אותי (חוץ מאוון), ואף אחד לא חירבן לי בכתר. אם תשאלו אותי לגבי וינס, אומר לכם שאזכור לנצח את עזרתו. הייתי רוצה לומר שרמאים לא משגשגים, אולם ההיפך הוא הנכון; רמאים הופכים למיליארדרים.. העולם מלא ברמאים אמידים, בעוד שקיים מחסור בגיבורים מהסוג האחר.

וינס הכניס אותי להיכל התהילה של WWE, אך זה קרה 8 שנים לאחר מונטריאול. חברת הביטוח שילמה לי כ-6 שנים לאחר הבעיטה של גולדברג. אני יכול לומר שמעולם לא בגדתי בשון, האנטר, הוגאן או פלייר. הוגאן העז לטעון ב-2005 שהמתאבקים לא סמכו עליי. הוא אמר שלא הייתי אחד מהחבר'ה, וזה שקר מוחלט. מעולם לא ביקשתי מאחרים לסחוב את התיקים שלי, ואף פעם לא מנעתי ממתאבקים אחרים להרוויח כסף. שון מייקלס גילה את אלוהים והתחתן. עם הזמן הוא שכנע את עצמו שאני דפקתי אותו בסרבייבור סיריז. מבחינתי שון תמיד יהיה כלב פחדן וחסר שיער, שקרן ומזויף. ההבדל בינינו שאני לא הייתי מוכן לדפוק אותו. האנטר נטש את צ'יינה, התחתן עם סטפני ורוצה לשלוט בעולם ההיאבקות.

מתאבקים רבים הלכו לעולמם: הוק, דה וול, בוסמן, הרקולס, אדי גררו, ארתקווייק, קנדידו, באם באם, ארני לאד, בד ניוז, שרי מארטל, כריס בנואה, בריאן אדאמס ועוד רבים וטובים. לפני שנים רבות שרר כבוד רב בביזנס. לעולם לא אסלח לשון או להאנטר על כך שהרגו את הביזנס שלנו. הביזנס לעולם לא באמת ימות, אך יהפוך למשהו שונה. הרסלינג שהכרתי ואהבתי, מת ולעולם לא ישוב. לפחות ברחתי מהרסלינג כשראשי מורם ומצפוני נקי.   

לצפיה ב-'יפה מאוד'
יפה מאוד
15/09/2017 | 11:52
7
72
אני חייב להודות שיש פה כמה תיאורים וסיפורים שבחיים לא חשבתי שאשמע מברט הארט (כל הנושא של החשפניות, לדוגמה). אבל עם כמה שהערצתי ועדיין מעריץ אותו, מן הסתם לא באמת הכרתי אותו והוא מתאר חיים והשקפות עולם די סטנדרטיות של מתאבק עבר.

ברט הוא מבחינתי הדמות הטראגית הגדולה ביותר של עולם הרסלינג. בן אדם שהחיים שלו נראו כמו חרא בגלל נסיבות ואופי העסק, ולשם שינוי לא בגלל סמים, סטרואידים או אלכוהול. לא יודע אם ואיך הייתי מתמודד עם כל מה שהוא עבר ומרגיז אותי שעדיין יש אנשים שקוראים לו "ממורמר". נכון, הוא היה אדם קשה ומיושן גם לפני מונטריאול, אוון והפציעות, אבל יש לו את כל הסיבות להיות ממורמר מדי פעם. לא חושב שיש מתאבק (שחי היום) שסבל יותר ממנו - נפשית ופיזית. וזה באמת מדהים בעיניי שהוא חי ומתפקד מעולה היום. גם אם לאנשים לא כיף לשמוע אדם שמשבח את עצמו.

עבודה מעולה של יוסי. בקרוב אחזור לקרוא את כל הספר מההתחלה, כי בכלל שכחתי שהוא תורגם פה.
לצפיה ב-'לגבי המרמור'
לגבי המרמור
15/09/2017 | 20:02
4
70
ברט היה הרבה יותר ממורמר בזמן כתיבת הספר, אני מעריך שמאז סגירת המעגל שלו ב-2010 הוא הרבה יותר רגוע.

ובהחלט ממליץ לקרוא את שאר הספר, לפני הפנייה של יוסי היה כאן רק פרק אחד כך שאני מאוד מוקיר את עבודתו.
לצפיה ב-'גם אז וגם היום'
גם אז וגם היום
17/09/2017 | 21:09
3
43
היו לו את כל הסיבות להתבאס על העולם הזה. אני חייב לומר שאני קצת מופתע מזה שהוא אפילו לא ניסה להתאבד.
לצפיה ב-'לך תדע'
לך תדע
18/09/2017 | 03:26
2
38
אולי אם לא היה מחלים מהשבץ, זה היה קורה.
מצד שני הוא לא נראה כמו הטיפוס שיתאבד
לצפיה ב-'שמע'
שמע
18/09/2017 | 19:41
1
32
הוא לא היה צריך "אם" בחיים שלו. קרה לו מספיק חרא as is כדי לדחוף אדם שפוי אל הקצה.
גם בנואה לא נראה כמו הטיפוס שירצח את המשפחה שלו ויתאבד, אבל אנחנו בתכלס לא יודעים כלום על האדם במצבו השפוי והרציונלי, ויודעים עליו אפילו פחות מזה כשהוא נאלץ להתמודד עם מצבים רפואיים ונפשיים קיצוניים במהלך חייו.
לצפיה ב-'יש משהו בדבריך'
יש משהו בדבריך
18/09/2017 | 20:02
27
ברט למעשה כמעט היחיד שנשאר בחיים מבין חבריו המתאבקים. יש לו עדיין את ניידהארט אבל בסך הכל יש שם שורה ארוכה של גופות. ראיתי היום את הפרומו של sunny days ואני קולט שכולם שם מתים חוץ משניהם: אוון, דייבי ופילמן.
לצפיה ב-'תהיו בני אדם'
תהיו בני אדם
17/09/2017 | 22:47
1
60
רק תכתבו תודה בסיום של כל פרק. למה בחו"ל אנשים מקפידים להגיד תודה על כל דבר ואצלנו הכל מתקבל כמובן מאליו?
יש כאן השקעה אחושלוקי וכל הכבוד ליוסי.
לתוכנו של הספר - אני רק בפרק 15 אבל ברט נשמע טרחן ומתאמץ להיות מסכן וממורמר כמו שכתבו אחרים.
מאד קשה להתרשם מ-10 הפרקים הראשונים שבהם הוא זורק שמות של עשרות מתאבקים ומקומות שדי חוזרים על עצמם ללא תכלית ותרומה מהותית לסיפור.
מקווה שההמשך ישתפר כשיגיע זמן המקמהן.

שוב תודה גדולה למתרגם. כן ירבו.
לצפיה ב-'תן לאנשים לחיות את חייהם בבקשה'
תן לאנשים לחיות את חייהם בבקשה
18/09/2017 | 19:37
36
מי שרוצה לומר "תודה אחי אתה מלך" - יאמר. מי שלא - לא. לבקש מאנשים לומר "תודה" זה לא לעניין ולא ייתן שום תועלת. אני גם זוכר שפעם אחת יוסי בעצמו ביקש את זה די באגרסיביות אחרי אחד הפרויקטים שלו, וענו לו שאחרי תגובה כזו, כל "תודה" שתגיע היא כנראה לא אותנטית וצריכה להילקח בעירבון מאוד מוגבל.

כמויות ה"תודה" ולייקים - לא צריכים להיות מטרה או גורם להשקעה מצד גולש מסוים.
לצפיה ב-'ֻ'
ֻ
18/09/2017 | 08:13
19
לצפיה ב-'לוצ'ה אנדרגראונד עונה 3 פרק 35- Cien (פרק מאה!)'
לוצ'ה אנדרגראונד עונה 3 פרק 35- Cien (פרק מאה!)
15/09/2017 | 16:58
2
19
סופסוף- פרק מאה!
לצפיה ב-' דיווח '
דיווח
15/09/2017 | 16:58
1
38
סגמנט מצולם: הוורלדווייד אנדרגראונד נמצאים מאחורי הקלעים, בלי ג'וני, ומתלהבים מאיזה כרטיס שריקי מנדל השיג. טאיה אומרת שג'וני לא יאהב את זה. ג'וני מגיע וריקי מסביר שהוא מצא את המחווה המושלמת. הוא שינה את שם המשפחה שלו למונדו בתעודת הזהות...ג'וני אומר שהוא לא יקרא לו ככה. ריקי אומר שהוא חייב כי הוא שינה את זה חוקית. מונדו אומר שיש רק מונדו אחד באנדרגראונד. ריקי מתלהב כי הוא חבר רשמי... ג'וני מסביר שהלילה, הדבר הכי חשוב הוא כמו בפרק הראשון, לקחת את פרינס פומה לסלאם טאון.

לפני קרב האטומיקוס, ריקי שוב ניסה להציג את עצמו כריקי מונדו. ג'וני אמר שכיוון שריקי לא שאל אותו בנוגע לזה, הוא יושב על הספסל הלילה. אבל הוא מצא שותף, שותף שהוא אפילו חבר של פיניקס... מרטי מרטינז!

קרב אטומיקוס: הוורלדווייד אנדרגראונד (ג'וני מונדו, טאיה ו-PJ בלאק) (ע' ג'ק אוונס וריקי מנדל) ומרטי דה מות' מרטינז ניצחו את פרינס פומה, סקסי סטאר, פיניקס וקייג' אחרי חמש דקות וחצי עם פין דל מונדו לפומה. במהלך הקרב, ג'רמייה קריין בא וגנב לקייג' את הכפפה, מה שגרם לקייג' לנטוש את הקרב. לאחר הקרב, מרטי תפס את מליסה סנטוז, שסטרה לו כמה פעמים. מרטי נהנה מזה. פיניקס החטיף למרטי סופרקיק.

סגמנט מצולם: קתרינה נמצאת מאחורי הקלעים. ג'רמייה קריין בא ואומר שהביא לה מתנה. היא אומרת שהוא יותר שימושי ממה שהיא חשבה. הוא לא מסכים לתת לה את הכפפה, כי הוא רוצה משהו ממנה. הוא רוצה נשיקה, אבל מיל נותן לו ריפר'ס טריידנט ותוקף אותו. קתרינה לוקחת את הכפפה. קייג' מצמיד אותה לקיר. הוא אומר שהיא לא יכולה להיעלם כי הכפפה חזקה יותר ממנה. היא לא הולכת לשום מקום. הוא חונק אותה עד שהיא מפילה את הכפפה, ואז נעלמת. קייג' לוקח את הכפפה, אבל מיל וקריין מרביצים לו. נוצרת קטטה משולשת שבמהלכה דאריו קוואטו מגיע לקחת את הכפפה.

דאריו קוואטו קבע שבשבוע הבא, מריפוסה ומרטי "דה מות' מרטינז" יילחמו מול פיניקס ומליסה סנטוז.

קרב על מדליון אצטקי: פנטגון דארק ניצח את אל דראגון אצטקה ג'וניור אחרי שש וחצי דקות עם פאקג' פיילדרייבר.

לאחר הקרב, פנטגון החליט לשבור את הזרוע של אל דראגון אצטקה ג'וניור, אבל מטנזה הגיע לזירה. דאריו ניסה לעצור אותו. דאריו מנע ממטנזה לתקוף את פנטגון בגלל המפתח. פנטגון התגרה בדאריו והלך. לאחר מכן דאריו הצביע על אצטקה. מטנזה תקף את אל דראגון אצטקה ג'וניור. ריי רץ להציל את אצטקה.

מחזיקי המדליונים: פול לונדון, מאלה סווארטה, סאלטאדור, סאן אוף האבוק, דראגו, קורטז קסטרו ופנטגון דארק.

"המפלצת" מטנזה קוואטו (ע' דאריו קוואטו) ניצח את ריי מיסטריו ג'וניור אחרי אחת-עשרה דקות עם זעם האלים, כשדאריו הזיז לריי את הרגל מהחבלים. לאחר הקרב, מטנזה לקח כיסא ונתן לריי את זעם האלים איתו. לאחר מכן הוא שם את הראש של ריי בתוך הכיסא ודחף אותו לעמוד הזירה פעמיים. מטנזה סחב את ריי, בהנחיית דאריו, אל מאחורי הקלעים.
לצפיה ב-'דעות'
דעות
15/09/2017 | 17:00
37
קצת מאכזב בתור פרק מאה.

קרב האטומיקוס- היה טוב, אבל חמש דקות? זהו זה? זה לא מוציא את פומה טוב, הוא היה צריך לנצח כאן לקראת הקרב שלו... אם כי ריקי ענק.

קייג'-מיל-קריין? נשמע כמו קרב שאני אוהב. הכפפה אצל דאריו ולא טוב.

פנטגון ואצטקה נתנו קרב טוב, ברור שפנטגון בדרך לזכות בחגורה.

מטנזה וריי גם נתנו קרב נחמד (רק נחמד), אחלה של סיום. ריי לא יהיה באולטימה לוצ'ה?

טוב, אז בשבוע הבא נראה את התכנית האחרונה לפני אולטימה לוצ'ה- ומליסה נכנסת לזירה! יופי!
לצפיה ב-'שרשור RAW'
שרשור RAW
12/09/2017 | 06:25
4
60
התכנית שבה מותר להגיד שרומן ריינס חסר כישרון פרומו, וזה אשכרה סטוריליין!
אירועים חשובים
12/09/2017 | 06:25
1
256
תכנית לכבוד ה-11 בספטמבר. והקהל ממש לא מגיב טוב במהלך דקת הדומייה.

רומן ריינס ניצח את ג'ייסון ג'ורדן אחרי סופרמן פאנץ' וספיר. לאחר הקרב הם לחצו ידיים. לאחר מכן ג'ון סינה יוצא וטוען שריינס ירד על זה שהוא נלחם מול ג'ורדן לפני שבוע ותראו אותו עכשיו. ריינס אומר שהוא פשוט הוציא קרב נהדר, ויש לו יותר מאלה במשך שנתיים מאשר כל הקריירה של סינה. סינה צוחק על ריינס ואומר שהוא קובר את עצמו עם הדיבורים שלו. הוא ילמד מי הבחור האמיתי בנו מרסי. הוא עוזב, אבל ריינס קורא לו לחזור. הוא מאשים את סינה בהגעה ל-RAW בגלל שהוא מקנא. ריינס אומר שה-WWE לא צריכים את סינה אבל הוא צריך אותם כדי להגיע להוליווד. אין לו כלום חוץ מהמילים שלו. סינה אומר שבנו מרסי, הוא יהיה לריינס כמו מבדק סמים והוא לא יעבור אותו.

סשה בנקס ניצחה את אמה אחרי בנק סטייטמנט, כשאלכסה בליס ונייה ג'קס פירשנו.

פול היימן וברוק לסנר יוצאים. היימן מקדם את הקרב של לסנר מול סטרומן. זה הקרב הכי קשה של לסנר מאז הקרב מול אנדרטייקר ברסלמניה. אבל קשה לנצח את ברוק. כמו ב-2002, כשברוק ניצח את רוק, האלק הוגאן, ריק פלייר, רוב ואן דאם ואנדרטייקר. היימן קורא לסטרומן לבוא. הוא יוצא ואז לסנר מנסה לתת לו ג'רמן סופלקס. ברון יוצא מזה ומתחיל לתקוף אותו. הוא מנסה פאוורסלאם, לסנר יוצא מזה ומביא לו ג'רמן סופלקס, ממנו סטרומן קם מיד. סטרומן נותן לו צ'וקסלאם ופאוורסלאם, ומרים את החגורה.

בריי ווייאט ניצח את גולדאסט עם סיסטר אביגייל. הוא ירד על גולדאסט ואמר שגולדאסט מפחד להוריד את האיפור ולחשוף את האדם מתחתיו, כמו פין באלור. לאחר מכן באלור תקף אותו.

שיימוס וסזארו יורדים על אמברולינס ואומרים שלפחות הקלאב הם צוות. רולינס ואמברוז אנוכיים. לפני הקרב שלהם מול הקלאב, אמברולינס תקפו את שייזארו והקלאב גם הצטרפו, והקרב לא התחיל. קורט אנגל הסכים לאחר מכן לקבוע קרב רביעיות אם אמברולינס ימצאו שותפים.

אסוקה מגיעה ל-RAW! נייה ג'קס לא מתרשמת. אלכסה בליס מנסה שוב להתחבר איתה, ונייה אומרת שהן ילחמו בעוד שבוע.

אליאס ניצח את קאליסטו עם דריפט אוויי.

ג'ון סינה ניצח את ברון סטרומן בפסילה, אחרי שברון נתן לו פאוורסלאם על המדרגות. לאחר הקרב רומן ריינס אמר שהוא גם לא יראה רחמים לסינה בנו מרסי.

אמברולינס מצאו שותפים. הם ניסו לגייס שני עובדי במה, את ג'יימי נובל ודין מלנקו, אבל בסוף מצאו את ההארדי בויז.

המיז מארח מיז TV וחושף שמאריס בהיריון. אנזו אמורה יוצא החוצה והמיז יורד עליו. אנשים שונאים אותו בלוקר רום, הוא אומר, והוא מבין איך זה. אנזו צריך לבקש ממנו עצות. עכשיו הוא מנסה להגיע לנוויל. בלי קאס, אנזו הוא שום דבר. אנזו יורד על מיז ואומר שהוא חקיין. אנזו יהיה אלוף המשקל הקל ואחר כך ינצח את מיז שהוא אלוף נייר. הם מתעמתים ומסכימים על קרב.

אנזו אמורה ניצח את המיז בפסילה לאחר קרב ששניהם ירדו אחד על השני במיקרופון. אנזו עצבן את מיז לאחר ששאל מי האבא של התינוק, ומיז תקף אותו בלי לעצור כשהמיזטוראז' התערבו. לאחר הקרב אנזו חטף סקאל קראשינג פינאלה. לאחר הקרב נוויל צחק.

סת' רולינס, דין אמברוז וההארדי בויז ניצחו את שיימוס, סזארו והקלאב אחרי דירטי דידז לאנדרסון.
לצפיה ב-'דעות על ראו '
דעות על ראו
14/09/2017 | 14:33
91
*דקת דומיה לזכר 9/11 - הקהל היה די רועש , אני לא אמריקאי ואפילו אני חשתי בושה מהם . 

ריינס V ג'ורדן - קרב טוב של שניהם , עדיין יותר אהבתי את הקרב של גורדן נגד סינה מבין השניים אבל היה סבבה . מה שמצחיק זה שגורדן ממש מוכשר ורק משני הקרבות האלה הוא היה יכול לצאת אובר עם הקהל . אבל דווקא מה שהורס לו זה הגימיק שהוא הבן של אנגל!. הם עוד לא קולטים שהקהל לא אוהב דברים מזוייפים מידי??. 

ריינס-סינה פרומו - עוד פרומו טוב ,למרות שבבירור סינה ניצח בגדול הפעם (מבחינתי סינה ניצח בכל 3 הפרומואים אין בכלל שאלה) . וכמובן השורת מחץ עם הבדיקת סמים...מה הם מנסים לעשות לרומן? למה לקבור אותו ככה אם הם יודעים שאין שום מצב שרומן יצליח לצאת מזה?.

נשים- FF

פול היימן -ברוק פרומו- פרומו טוב , כרגיל מהיימן . בסוף בראון יצא וכיסח לברוק את הצורה!! ברון אדיר הוא חייייב לנצח את לסנר ולזכות באליפות הוא כזה אדיר! חבל שזה לא יקרה בחיים .

וואיט V גולדאסט - דייי ברי בחייך רד מאיתנו אתה מפסיד בפיוד בדוק. 

אליאס V קאליסטו - יש משהו בגימיק של אליאס שהוא כ"כ גרוע שהוא אשכרה יכול להפוך לאהוב על הקהל (כמו מיזדאו) . הוא מתחיל לנגן והקהל הצטרף אליו והתחיל למחוא כפיים . זה אשכרה ניצנים של קטע עם הקהל ,נראה אם יעשו עם זה משהו. 
עוד דבר מצחיק ששמתי לב : הם אמרו שקליסטו חובש מסיכה בצבע זהב כי הם מתכוונים להציאה את זה למכירה פומבית והכסף ייתרם לילדים חולים...ואז הוא הפסיד..זה כאילו : "היי מי רוצה לקנות את המסיכה של הלוזר הזה במאות דולרים?" . חחח היו צריכים לתת לו לנצח כי הוא נלחם בשביל הילדים.

*מיז V אנזו - תראו את ההיל הארור הזה מיז מכריז שאישתו בהריון ושהוא אוהב אותה ומקדיש את הרגע הכי חשוב בחיים שלו בשביל התינוק שלו שעוד לא נולד! אחחח איזה היל מגעיל! מזל שאנזו הפייס הגיבור יצא לרדת עליו...באמת מה הם עושים?. אנזו יצא הדוש הכי גדול בעולם . הם קברו לגמרי את המחלקת CW בזה שהם אמרו שהורידו את אנזו למחלקה הזאת כי אף  אחד בלוקר רום לא סובל אותו. הפרומו היה טוב אבל אם עכשיו בכל פיוד הם יכניסו עקיצות "שוט" זה לא יהיה מיוחד יותר! יש לכם כבר את ריינס וסינה שעושים את זה..למה אנזו גם צריך?.
אגב: אנזו יורד על היכולות היאבקות של מיז XDDDDD

אמברולינס - הארדיז - שיימזארו -קלאב: קרב בסדר , אבל לא יותר מיזה.

לסיכום: ראו סבבה , כמה דברים מטופשים פה ושם אבל עדיין סבבה.

לצפיה ב-'חייב להגיד ש.. '
חייב להגיד ש..
12/09/2017 | 14:45
239
אני מת על הפיוד של סינה וריינס..פשוט מחכה לRAW כל שבוע רק בגלל שניהם.
הסגמנטים שלהם אדירים, העקיצה של סינה לריינס על הבדיקת סמים הייתה גדולה.
סינה בהחלט מעלה אצלי את המניות שלו ואני חושב שלראשונה מזה 14 שנים, אני אשכרה הולך להיות בעדו בקרב היאבקות.
לצפיה ב-'בזמן האחרון'
בזמן האחרון
13/09/2017 | 03:58
203
הוורקד שוט חוגג, סינה וריינס התחילו את זה ומיז המשיך אתמול עם הגרסא שלו.
אני אוהב מאוד דברים כאלה, מקווה שיימשך.
לצפיה ב-'שרשור סמאקדאון'
שרשור סמאקדאון
13/09/2017 | 16:33
5
41
מה יקרה כשווינס מקמהן יחזור להתעמת עם קווין אוונס על מה שאוונס עשה?
אירועים חשובים
13/09/2017 | 16:33
3
183
קווין אוונס יוצא החוצה ומסביר שהוא לא תקף את שיין מקמהן כי הוא מכבד את הסמכות, ועכשיו הוא יתבע את כולם. הוא יהפוך את זה לתכנית שלו, יפטר את סמי זיין, יחייב את  טום פיליפס ואת ביירון סקסטון להיכנס לאותה חליפה כי הם נשמעים אותו  הדבר, ויבטל את הפאשיון פיילס כי הוא לא מבין את זה. לאחר מכן הוא קורא לווינס מקמהן לצאת. המוזיקה של שיין מתנגנת... אבל דולף זיגלר יוצא כמו שיין. הוא אומר שאולי הוא ישתמש בכניסה הזאת. אוונס מציע לו להשתמש בזה כי שיין לא חוזר. דניאל בריאן יוצא ואומר שבינתיים הוא לא מנהל את התכנית. אוונס מתכנן להפוך אותו לשרת של התכנית. בריאן אומר שכשמר מקמהן יגיע, אוונס לא יאהב את מה שהוא יאמר. אוונס אומר שאולי מקמהן לא יאהב את מה שהוא יאמר.

אליפות ארצות הברית: AJ סטיילס ניצח את טיי דילינג'ר אחרי קאלף קראשר. במהלך הקרב ברון קורבין ניסה לתקוף את AJ וחטף. לאחר הקרב קורבין תקף את שניהם, נתן לסטיילס אנד אוף דייז ואתגר אותו לקרב בשבוע הבא.

רוסב אומר שהוא לא לוזר והוא יודע מה הוא צריך לעשות כדי לחזור לעניינים: לשבור אגדה.

ג'ינדר מהאל יוצא עם האחים סינג' ומציג תמונות מביכות של שינסוקה נאקאמורה. הוא אומר ששינסוקה לא יכול לנצח אותו.

קווין אוונס נתקל בסמי זיין, שאומר שהוא מעדיף להתאבק במחסנים מאשר לעבוד אצל אוונס.

קרב רחוב, אליפות הזוגות: הניו דיי ניצחו את האוסוז אחרי מהלך משותף של קופי וביג אי לג'ימי.

רונדה ראוזי נמצאת בקהל. היא תצפה בגמר הטורניר של מיי יאנג.

אליפות הנשים: נטליה ניצחה את נעמי אחרי שארפשוטר. במהלך הקרב נעמי תקפה את כרמלה וג'יימס אלסוורת', שפרשנו. אלסוורת' היה קשור ברצועה.

קווין אוונס שוכר את אידן אינגליש לשיר את השיר של התכנית של קווין אוונס.

דולף זיגלר יוצא ואומר שבתור הפרפורמר הכי טוב שיש, הוא לא צריך כניסה גדולה. הוא טוען שכניסה לא אומרת כלום. הוא מחקה את הכניסות של ביילי ושל אולטימייט ווריור, ואומר שכל אחד יכול לעשות את זה, אבל לא לעשות את מה שהוא עושה בזירה.

שלטון בנג'מין וצ'אד גייבל ניצחו את ההייפ ברוז אחרי פאוורבומב וקפיצה לריידר. לאחר הקרב ריידר סירב ללחוץ ידיים.

קווין אוונס מחכה בזירה ומר מקמהן יוצא. אוונס יורד עליו, ואילו וינס יורד על איך ששיין כיסח אותו. הוא אומר שאם אוונס יתבע אותו הוא יפוטר. הוא טוען שהוא בלתי מנוצח בבתי המשפט. וינס אומר ששיין לא סיים את העבודה עם אוונס. אבל אוונס יקבל את מה שמגיע לו. קרב עם שיין... בהאל אין א סאל. וינס מסכים לתת לאוונס לעשות מה שהוא רוצה בקרב כי שיין יחסל אותו. אוונס נוגח בווינס כי הוא הבטיח שהוא יכול לכסח מקמהן. אוונס תוקף את וינס ונותן לו ספלאש. הוא עוזב כשסטפני מקמהן יוצאת לבדוק את וינס.
לצפיה ב-''
13/09/2017 | 16:42
1
155
ובפינתנו "אנחנו שומרים על רציפות העלילה": סטפני מקמהון שמנהלת את רו, נמצאת בתחרות עם שיין אשר מנהל את סמאקדאון לייב. אז היא במקרה מגיעה לסמאקדאון כדי לתמוך באבא שלה נגד מי שרוצה להרוס את סמאקדאון.

לצפיה ב-'אני חושב שהם'
אני חושב שהם
13/09/2017 | 17:15
147
ניסו לעשות תחושה של וורקד שוט, כאילו סטייה מהעלילה, ולהזכיר את הקטע של אורטון ומקמהן ב-2009...

אין לי מושג מה סטפני קשורה, חוץ מזה.
לצפיה ב-'דולף זיגלר בגימיק'
דולף זיגלר בגימיק
13/09/2017 | 17:08
180
טפשי לחלוטין. אם היה מישהו מאחוריו זה הקהל שרצה שיהיה מיין איבנטר. הביצוע גם של כל הגימק ממש ברמת המביך.

לצפיה ב-'דעות סמאק בקצרה '
דעות סמאק בקצרה
14/09/2017 | 13:21
133
* דילינג'ר V סטיילס - קרב טוב , אני שמח שהכניסו את טאי לפיוד הזה חייבים להתחיל לחשוף אותו כמו שצריך לקהל שלא רואה NXT . חוץ מזה שזה יהיה הרבה יותר מעניין כשהם יעשו סטיילס-קורבין-דילינג'ר ב PPV. 
דבר אחד שאני לא מבין, למה כשטאי עושה טאי-ברייקר הוא מוריד את המגן ברך? אני מבין שזה כאילו אמור להכאיב ליריב יותר אבל זה לא יכול להשמיד לך את הברך? (אם זה היה אמיתי) . 

*רוסב לוזר והוא לא ינצח את רנדי , חבל.
*סגמנט ג'ינדר FFF

*אליפות הזוגות - קרב מצויין! נהנתי ממנו מאוד שתי קבוצות טובות שעוד לא נמאס לי לראות , ניו די תמיד מבדרים (שמתם לב לבגדים שלהם? זה היה בסטייל UPUPDOWNDOWN עם הכינויים שלהם מהתוכנית!). חבל שניו די כבר זכו..דווקא נהנתי מהריין של האוסוז , ועוד נתנו להם פוש לא רע..מקווה שיזכו באליפות שוב ב PPV.

*אליפות הנשים- קרב בסדר , זה הכל...

*דולף זיגלר סגמנט - אני לא כ"כ אוהב את הסגמנטים האלה, סתם מטופש. אבל הוא עוזב אז זה לא ממש משנה.

*הייפ ברוז V צ'דבמין - היל טרן לזאק ריידר באמת? רק שלא יתחיל פיוד עם מוג'ו חחח. 

*וינס V אוונס פרומו- הפרומו היה בסדר (אבל נוטף שינאה ל CM PUNK), לא הבנתי איך וינס התחיל לדמם וההדאבט הזה , כנראה שהמצח שלו כבר כ"כ רגיש אחרי כל השנים האלה. ואז הסופרקיק והפרוג ספלאש ואו ,בגיל 70 ומשהו וינס עוד לוקח כאלה באמפס? אוונס כמעט הרג אותו עם המשקל שלו. 
עוד מישהו חשב שכשוינס אמר "במקומך אם הייתי מסתכל במראה הייתי מתבייש", זה בגלל שאוונס שמן? . 
ואז סטפני יצאה ,סטף מה את עושה בסמאק?? הם המתחרים שלך!. 

סיכום: סמאק סבבה עדיין לא טוב כמו ראו.

לצפיה ב-'טורניר מיי יאנג - פרקים 5 עד 8: שמינית, רבע וחצי גמר!'
טורניר מיי יאנג - פרקים 5 עד 8: שמינית, רבע וחצי גמר!
12/09/2017 | 14:26
4
37
אז אחרי הפוסט בנושא ארבעת הפרקים הראשונים, אנחנו ממשיכים בכל הכוח לארבעת הפרקים הבאים.

הגמר, למי שתוהה - ישודר בלייב היום בלילה, אחרי סמאקדאון, בלעדי בנטוורק!

שנתחיל?
לצפיה ב-'פרק 5'
פרק 5
12/09/2017 | 14:27
45
תוצאות 
אבי ליית' ניצחה את רייצ'ל אוורס 
פייפר ניבן ניצחה את סרינה דיב 
מרסדס מרטינז ניצחה את פרינססה סוהייט 
קאירי סיין ניצחה את ביאנקה בל אייר 

חוות דעת
פרק מעולה! ככה פותחים שמינית גמר!

אבי פשוט פייסית מעולה ומתאבקת מוכשרת. היא נתנה קרב טוב מול אוורס הפחות מנוסה. הקהל היה סבבה וזה היה קרב פתיחה מהנה שהכניס יופי לאווירה. 3.25 כוכבים.

חשבתי שיתנו לסרינה להמשיך עוד שלב, כמו שהיה עם קנדריק. אבל לא. פייפר ניבן לוהטת ומוכשרת ודיב גרמה לה להראות מעולה. עוד קרב טוב עם זוכה שאותי הפתיעה, אבל גם ראויה. 3.25 כוכבים.

עוד הפתעה, שוב הימרתי לא נכון על הזוכה. הייתי בטוח שימשיכו עם הפרינססה בגלל המסיכה והכל, אבל מרטינז הותיקה זוכה לכבוד המגיע לה. הקרב עצמו היה בינוני ואני שמח שמרטינז עלתה. הפרינססה לא הרשימה אותי וטוב לראות שלא המשיכו איתה למרות המסיכה והפניה לקהל המקסיקני. 2.5 כוכבים.

תקשיבו – ביאנקה הפתיעה בטירוף! איזה אתלטית נפלאה, איזה כריזמה, איזה מקוריות עם הצלפות השיער! זה נשמע כואב לאללה! קאירי מעולה וכל הקרב הזה, ביחד עם הקהל, היה ללא ספק קרב הפרק. 3.75 כוכבים.
לצפיה ב-'פרק 6'
פרק 6
12/09/2017 | 14:28
31
תוצאות
טוני סטורם ניצחה את לייסי אוונס
שיינה בייזלר ניצחה את מיה יים 
דאקוטה קאי ניצחה את ריאה ריפלי 
קנדיס לאריי ניצחה את ניקול סאבוי 

חוות דעת
יאללה, ממשיכים עם שמינית הגמר.
טוני סטורם. מה יש להגיד? היא כוכבת בהתהוות. פשוט מעולה בזירה, גימיק מעולה, כריזמה ללא גבולות. והיא רק בת 21! יחד עם זאת, לייסי אוונס עדיין ירוקה מדי בזירה וראו את זה. הקרב לא עלה לגבהים מיוחדים אבל הפינישר של סטורם נראה מעולה. 2.5 כוכבים.

שיינה בייזלר ממשיכה להרשים. הפעם נגד מיה יים הותיקה. הן נלחמו אחת בשניה בעבר מספר פעמים וראו שיש להן כימיה טובה. לדעתי זה היה קרב הערב, שתיהן התעלו וזה היה ברור לי שבייזלר תעלה. חבל על יים, הייתה יכולה (כמו סרינה דיב) להמשיך עוד שלב ואז ליפול. 3.25 כוכבים.

הקרב הבא הפגיש אוסטרלית נגד ניו זילנדית. הקהל פרגן ועודד וצרח את קריאות ה"אוזי, אוזי, אוזי. אוי אוי אוי!" אבל משהו שם פחות התחבר לי. שתיהן כשרוניות אבל הקרב לא עלה לרמה הבאה. עדיין, זה היה קרב טוב לשמינית הגמר עם הזוכה הראויה שמתקדמת הלאה. 2.75 כוכבים.

קנדיס רסלינג! שוב פעם ניקול סאבוי בקרב לא מרשים. קנדיס מאוד אובר עם הקהל (אולי השניה אחרי קאירי) והיא מתאבקת טובה. אבל לא היה לי חיבור טוב בקרב הזה ועם כמה רציתי להתלהב מקרב של קנדיס, אצטרך לחכות לקרב הבא. 2.75 כוכבים.
לצפיה ב-'פרק 7'
פרק 7
12/09/2017 | 14:30
29
תוצאות
מרסדס מרטינז ניצחה את אבי ליית'
שיינה בייזלר ניצחה את קנדיס לאריי
טוני סטורם ניצחה את פייפר ניבן
קאירי סיין ניצחה את דאקוטה קאי

חוות דעת
שלב רבע הגמר! כבר עפו כל המתאבקות דרג ב' ונשארו עם הטופ 8 מתאבקות בטורניר!

כבר בקרב הראשון קיבלנו סיום הדרך של ליית', אחת הפייסיות המובילות בטורניר. האמת שהופתעתי כי ליית' חתומה בNXT ואילו מרטינז לא, אבל המשיכו את הסיפור של הלוחמת הותיקה שעכשיו מקבלת הכרה עולמית. היה קרב טוב, מרטינז נראתה כמו זוכה אמיתית וליית' קיבלה סימפטיה. 3 כוכבים.

קנדיס רסלינג! שיינה! הו, ליבי ליבי! לא יכול לבחור פייבוריטית, למרות נטייה קלה לקנדיס. למרות שהקרב היה קצר (קצת יותר מ3 דקות), זה היה קרב אינטנסיבי ונראה ששתיהן באו עם מטרה ברורה של לנצח, שזה משהו שחשוב להעביר בטורנירים שכאלה. ספוט הסיום בוצע מעולה אבל מה שהיה יותר מעולה היה כל הסגמנט אחרי הקרב, ששיינה לא מיהרה לשחרר את החניקה ואז עוד באה ובעטה בקנדיס החבולה על הרצפה, כשבעלה ג'וני גארגאנו בודק לשלומה. ככה בונים היל מפלצתי! 3.5 כוכבים.

וכעת, לקרב של 2 המתאבקות שלא הכרתי לפני ומשכו את תשומת ליבי יותר מכולן. מה אגיד ומה אומר? שתי מתאבקות מעולות, שיחקו יפה את התפקיד של הזריזות נגד הכוח, הספוטים היו מרשימים, הלחיצת יד בהתחלה כשהן עושות גשר היה מקורי, הסופלקס מהחבל העליון היה יפה. סטורם סוף כל סוף נתנה קרב מעולה כי הייתה לה יריבה מעולה. שמח שסטורם עולה לחצי הגמר. קרב הטורניר עד כה והקהל לגמרי הוסיף. 4 כוכבים.

המיין איבנט היה קרב טוב מאוד ואינטנסיבי. שתיהן באו עם אסטרטגיה נכונה לקרב, התמקדו באיברים גוף שהשניה משתמשת בהם והקהל היה לגמרי בעניין. בסופו של דבר, היה די צפוי שסיין תנצח. לא פשוט לעשות קרב פייס נגד פייס שיהיה מעניין אבל הן הצליחו. מה שכן, בעיניי הוא היה פחות טוב מהקרב הקודם ועדיין היה קרב טוב מאוד. 3.5 כוכבים.
לצפיה ב-'פרק 8'
פרק 8
12/09/2017 | 14:36
62
תוצאות
שיינה בייזלר ניצחה את מרסדס מרטינז
קאירי סיין ניצחה את טוני סטורם

חוות דעת
חצי הגמר! האמת, שהופעתי שעשו היל נגד היל ופייס נגד פייס. היה יותר הגיוני לעשות היל נגד פייס, אבל אולי זאת הדרך שלהם להבטיח שתהיה הילית ופייסית בגמר. יאללה, מתחילים!

אהבתי את הסיפור של הקרב הזה. המורה (מרטינז) נגד התלמידה (בייזלר). גם אהבתי שמרטינז הייתה המתאבקת היחידה שבייזלר הסכימה ללחוץ לה את היד לפני הקרב. קרב אינטנסיבי, ברוטאלי ופשוט מעולה בין שתיהן. בסופו של דבר התלמידה עלתה על המורה, הן התחבקו ואפילו טריפס, סטף ושרה אמאטו באו והביאו פרחים לשיינה, שנראתה כאילו היא הולכת לתקוף את שלושתם. 4 כוכבים.

והנה המיין איבנט של חצי הגמר, קרב פייסית נגד פייסית. סיין הפייבוריטית מרגע ההכרזה נגד טוני סטורם הסנסציה. הקרב היה בקצב טוב, הכיל ספוטים מעולים, הייתה להם כימיה מעולה (השתיים מכירות עוד מסטארדום, הארגון היפני, שם נלחמו מספר פעמים) והן נתנו את קרב הטורניר עד כה. כמה שהיה לי עצוב על טוני, היא הגיעה רחוק והיא ללא ספק תהיה כוכבת גדולה ביום מן הימים. טריפס, סטף ושרה אמאטו יצאו שוב לתת פרחים לקאירי סיין על הנצחון. 4.25 כוכבים.

בסוף קיבלו עימות ראש בראש בין סיין לבייזלר, אבל כזה שלא הגיע למגע פיזי, רק החלפת מבטים מאיימים.

הגמר, כאמור, היום בלילה (בין ה12.9 ל13.9) בשידור חי בנטוורק, אחרי סמאקדאון. לא יודע מי תנצח, מה שבטוח שיהיה פיצוץ!
לצפיה ב-'טורניר מיי יאנג קלאסיק: ארבעת הפרקים הראשונים!'
טורניר מיי יאנג קלאסיק: ארבעת הפרקים הראשונים!
11/09/2017 | 16:18
7
60

שימו לב – הפוסט הנ"ל יעסוק אך ורק בארבעת הפרקים הראשונים של הטורניר, שלב ה32 מתחרות. לפרקים 5 עד 8 אעלה פוסט חדש (בתקווה מחר) כי טרם ראיתי את כולם.
לכן, אנא – הישמרו מספוילרים לפרקים 5 עד 8 בתגובות פה. תודה.

מה זה טורניר מיי יאנג?
כמו שעשו בשנה שעברה את טורניר הCWC למתאבקי המשקל הקל, השנה החליטו לעשות טורניר לנשים בלבד, תחת מעטפת הWWE.
הביאו 32 מתאבקות מרחבי העולם, כולל כמה שכבר חתומות בNXT וזרקו אותן לטורניר הדחות, כאשר הפסד והמתאבקת בחוץ. בהתחלה לא היה לטורניר את הבאזז שהיה לCWC, אבל מנתונים שפורסמו השבוע – שמונת התוכניות הכי נצפות השבוע בנטוורק היו שמונת פרקי הטורניר. כן, אפילו יותר מהפרק השבועי של NXT או של 205לייב!

הפוסט יכיל תוצאות כל פרק ואחרי זה חוות דעת אישית. מוזמנים לשתף גם את דעתכם!

לצפיה ב-'פרק 1'
פרק 1
11/09/2017 | 16:20
59
תוצאות
פרינססה סוהייט ניצחה את קיי לי ריי.
סרינה דיב ניצחה את ונסה בורן.
שיינה בייזלר ניצחה את זדה.
אבי ליית' ניצחה את ג'אזי גאברט.

חוות דעת
פרק מעולה להתחיל את הטורניר ולהכניס לאווירה.
קיי לי ריי מאוד הרשימה אותי וקצת התאכזבתי שהיא לא ניצחה. מצד שני, הפרינססה היא מתאבקת לוצ'ה ליברה עם מסיכה – מישהי לקהל יעד שוינס אוהב לדחוף. היה קרב טוב. 3 כוכבים.

סרינה דיב חזרה לWWE והיא על תקן בריאן קנדריק של הטורניר. היא גילחה את הראש במסגרת הסטוריליין עם סי אם פאנק, התמכרה לאלכוהול, פוטרה ועכשיו היא באה לסיפור הגאולה. קרב סביר עם מנצחת צפויה. 2 כוכבים.

שיינה בייזלר. וואו. איזה טיפוס. ניסו לשווק את זה כקרב של 2 מתאבקות עם רקע של MMA אבל שיינה חיה רעה. זה עוזר כשהיא חברה בארבעת ההורסוומן של עולם הMMA ויש את רונדה ראוזי לעודד בקהל. 2.5 כוכבים.

הפתעת הסיבוב הראשון שלי היא ג'אזי גאברט. היא מפלצת הילית, כל מה שניה ג'קס וטמינה היו אמורות להיות. אבי ליית' (פרינסס קימבר לי מצ'יקארה, בין היתר) חתומה בNXT כבר והראתה מלא ניצוצות. היא גם אחלה פייסית והניצחון שלה היה חמוץ מתוק. מגיע לה להתקדם, אבל גם לג'אזי הגיע. 3.5 כוכבים – קרב הפרק.
לצפיה ב-'פרק 2'
פרק 2
11/09/2017 | 16:21
39
תוצאות
מרסדס מרטינז ניצחה את קסייה לי.
רייצ'ל אוורס ניצחה את מארטי בל.
ריאה ריפלי ניצחה את מירנדה סאלינס.
מיה יים ניצחה את שרה לוגאן.

חוות דעת
מרטינז היא מתאבקת ותיקה ומנוסה מאוד שרוצה לקבל חשיפה גדולה יותר. קסייה היא מתאבקת סינית בתחילת דרכה. ראו את הפרשי הרמה והיה ברור שמרטינז תנצח. 1.5 כוכבים.

מארטי בל נוראית. זה היה הקרב הכי גרוע בשלב הזה והכל בגלל מארטי. שמועות אומרות שבל הייתה אמורה לנצח אבל שינו את זה באמצע הקרב כי היא הייתה כל כך גרועה. אוורס היא הבת של פול אלרינג והיא דווקא הצליחה להרשים בקרב המזעזע הזה. 0.5 כוכבים.

ריאה ריפלי רק בת 20 וכבר עם המון נסיון. סאלינס אומנה על ידי בוקר טי. זה היה קרב לא רע, אבל לא משהו מרשים או שאפשר לזכור ממנו משהו בולט. 1.5 כוכבים.

המיין איבנט קצת כיפר על הפרק הדי משעמם הזה. לוגאן חתומה בNXT והראתה ניצוצות. מיה יים ותיקה מאוד (וגם החזיקה באליפות הנשים של TNA). היה קרב טוב עם זוכה ראויה. 3 כוכבים.
לצפיה ב-'פרק 3'
פרק 3
11/09/2017 | 16:22
37
תוצאות
טוני סטורם ניצחה את איישה ריימונד.
דאקוטה קאי ניצחה את קאביטה דווי.
ביאנקה בל אייר ניצחה את סייג' בקט.
פייפר ניבן ניצחה את סאנטנה גארט.

חוות דעת
טוני סטורם מהפנטת. אוסטרלית בת 21 עם ים כשרון וארסנל מהלכים אמממממ... מעניין... אבל בקרב הזה רק היא התבלטה וזה לא משהו טוב. 2 כוכבים.

דאקוטה קאי הניו זילנדית יכולה להיות פייסית ענקית. קאביטה היא הודית שאומנה על ידי... קאלי הגדול. הקרב הזה לא היה ממש טוב וזה חלק מהקטע של 32 משתתפות – לא כולן טובות. מנצחת ראויה. מחכה לראות עוד מקאי. כוכב 1.

ביאנקה בל אייר הרשימה אותי לטובה. הצמה הענקית שלה שהיא משתמשת ככלי נשק זה אחד הדברים היותר מקוריים והיא מפוצצת כריזמה. היא תהיה כוכבת ענקית בעתיד. הקרב עצמו היה בינוני למדי אבל שמח שבל אייר מתקדמת הלאה. 2.25 כוכבים.

גארט היא אחת הכוכבות הגדולות שיש בטורניר וגם ניבן. הקרב היה פשוט מעולה ומותח לכל אורכו. ניבן מאוד הרשימה אותי עם היכולות שלה וחבל לי על גארט שצריכה ללכת הביתה כזה מוקדם בטורניר. 3.5 כוכבים.
לצפיה ב-'פרק 4'
פרק 4
11/09/2017 | 16:23
45
תוצאות
קנדיס לאריי ניצחה את רנה מישל.
לייסי אוונס ניצחה את טאינרה קונטי.
ניקול סאבוי ניצחה את ריינה גונזאלס.
קאירי סיין ניצחה את טסה בלאנצ'רד.

חוות דעת
קנדיס רסלינג!!! סוף כל סוף, אחת ממתאבקות האינדיז האהובות עליי מגיעה לWWE.   יש לי הרגשה שזה שהיא נשואה לג'וני גארגאנו לא הזיק. היא מתאבקת מעולה וחיכיתי לראות אותה בטורניר. הקרב היה סביר למדי. קנדיס הרשימה, יש לה אחלה פינישר והיא אובר עם הקהל. 2.75 כוכבים.

לייסי אוונס מזכירה לי את הגימיק מהסדרה GLOW, של הילדה הכל אמריקאית הטובה. שתיהן בלי הרבה נסיון אבל נתנו קרב טוב מהמצופה. ועדיין, לא קרב וואו כשהפייסית הכל אמריקאית ממשיכה הלאה. 1.5 כוכבים.

בכל הקליפ שלפני הקרב דיברו כמה שסאבוי היא מלכת הסופלקסים. בפועל? לא ראו את זה בכלל בקרב. מי שתיכנן את הקרב הזה לא היה פיכח לגמרי. בעיקר כשסאבוי הותיקה הייתה זאת שספגה את רוב המכות. 1.5 כוכבים.

והנה מגיע קרב הסיבוב הראשון! שתי מתאבקות טובות, עם קהל מעריצים גדול. סיין היא הכוכבת הגדולה הבאה מיפן, טסה היא דור שני למתאבקים והבת זוג של ריקושה. הקרב הבטיח וקיים אבל גם ביאס כי זה אומר שטסה מודחת ולא נראה אותה כחלק מהטורניר. היה קרב מעולה שבכיף היה מתאים גם לשלב רבע הגמר או חצי הגמר. 4 כוכבים. 
לצפיה ב-'יש הרגשה שנגזר הדין על הטורניר הזה עוד לפני שהתחיל'
יש הרגשה שנגזר הדין על הטורניר הזה עוד לפני שהתחיל
11/09/2017 | 19:38
2
113
אין סביבו שמינית מהבאז שהיה סביב הקרוזרווייטים. כנראה עדיין המוח לא מקבל ישר את הרעיון של היאבקות נשים כמשהו שיכול להיות מספיק טוב סביב הרסלינג נטו, גם כשלא מכירים את הדמויות.
לא יודע להסביר את זה אבל גם אני ממש חיכיתי ל-CW, ולמיי יאנג קלאסיק ידעתי מראש שאין לי סבלנות וזמן לפנות לזה...

אגב, לא מבין למה לא קראו לזה מולה קלאסיק. מישהו באמת יכול להעיד שהוא ראה פעם קרב של מיי יאנג בשיאה? יש תיעוד מעבר ל-8 תמונות שתמיד מראים שהיא צעירה?
לצפיה ב-'הבנתי שהטורניר דווקא הוא הצלחה גדולה'
הבנתי שהטורניר דווקא הוא הצלחה גדולה
12/09/2017 | 10:12
1
85
והתוכנית הכי נצפית בנטוורק https://www.cagesideseats.com/wwe/2017/9/8/1627649...

לצפיה ב-'וואלה, אוקיי יפה, לוקח בחזרה'
וואלה, אוקיי יפה, לוקח בחזרה
15/09/2017 | 09:55
30
כנראה המדד שלי של פורומים ופייסבוק לא כזה מהימן
לצפיה ב-'לוצ'ה אנדרגראונד עונה 3 פרק 34- הזדמנויות קריירה'
לוצ'ה אנדרגראונד עונה 3 פרק 34- הזדמנויות קריירה
08/09/2017 | 15:48
3
21
פרק 99, בשבוע הבא פרק מאה!
לצפיה ב-' דיווח '
דיווח
08/09/2017 | 15:48
2
43
מדליון אצטקי: דראגו (ע' קוברה מון) ניצח את דה מאק אחרי שלוש וחצי דקות עם דרגונ'ס לייר לאחר הסחת דעת של קוברה מון. לאחר הקרב, מאק נתן לדראגו סטאנר. הוא עמד לתת גם לקוברה מון, אבל ויבורה ופינדאר באו לתקוף אותו. ויבורה נתן למאק צ'וקסלאם.

דאריו קוואטו בזירה. דאריו מקדם את פרק מאה בשבוע הבא. הוא מכריז על הקרבות: על מדליון אצטקי, אל דראגון אצטקה ג'וניור מול פנטגון דארק. גם, קרב אטומיקוס (הדחות). ג'וני מונדו יביא את PJ בלאק, טאיה וריקי מנדל. פרינס פומה יביא את מי שהוא רוצה, והוא יכריז על הצוות שלו אחר כך. וכמובן, המיין איבנט של פרק מאה: מטנזה קוואטו מול ריי מיסטריו ג'וניור. דאריו קורא לריי שיוצא.דאריו אומר שהלילה הוא נותן למטנזה חימום, וריי יוכל לראות מה מחכה לו. מטנזה ישמיד שלושה אנשים הלילה. הוא ילחם מול כל שבט הארנב! ריי נשלח הביתה כדי לא להתערב בקרב של מטנזה. ריי אומר שהוא לא הולך לשום מקום. דאריו אומר שהוא חשב ככה, אבל הוא יבהיר את עצמו: אם הוא לא ילך הביתה, לא רק שהקרב שלא יבוטל, הוא יבטל גם את הקרב של אל דראגון אצטקה ג'וניור בשבוע הבא. בעצם, הוא יפטר את אצטקה. ריי אומר שהוא יכול לחכות שבוע, אבל הוא יבהיר את עצמו: בשבוע הבא הוא יגמור למשפחת קוואטו את המורשת. ואחרי שיגמור עם מטנזה, הוא יבוא לדאריו.

קרב רחוב 5-0, מדליון אצטקי: קורטז קסטרו ניצח את ג'ואי ראיין אחרי שלוש עשרה דקות עם תרסיס פלפל לעיניים וסמואן דרייבר על מגן משטרתי. הקרב היה קרב הארדקור כששוטרים וניידת מקיפים את הזירה, עם כמה אביזרים משטרתיים (ביניהם קפה שנשפך לג'ואי לתחתונים, וטייזר, שחישמל לג'ואי את הביצים).

מחזיקי מדליונים: פול לונדון, מאלה סווארטה, סאלטאדור, סאן אוף האבוק, דראגו, קורטז קסטרו.

"המפלצת" מטנזה קוואטו (ע' דאריו קוואטו) ניצח את שבט הארנב אחרי ארבע וחצי דקות עם זעם האלים לסאלטאדור.

פרינס פומה בזירה. הוא אומר שהוא חשב הרבה מאוד על מי יהיו השותפים שלו. ג'וני מונדו יוצא החוצה. מונדו אומר שלאף אחד לא אכפת מי יהיו השותפים שלו, כי הוא ייקח אותו לסלאם טאון באולטימה לוצ'ה 3, כמו שהוא עשה בפרק הראשון. פומה אומר שג'וני צודק, אבל אחרי כמה חודשים הוא לקח אותו לסלאם טאון וניצח אותו כדי להפוך לאלוף לוצ'ה אנדרגראונד הראשון.אבל זאת לא הפעם האחרונה שהוא ניצח אותו. ג'וני אומר שפומה די בטוח בעצמו, אבל האם הוא בטוח שהוא יכול לנצח? פומה אומר שהוא יודע שכן. ג'וני אומר שאם ככה, שיהפכו את זה למעניין. הוא שם את התואר על הכף. אולי שפומה יסכן את המסכה? פומה מסכים. דאריו יוצא ואומר שהוא אוהב את הרעיון, אבל כבר יש מסכה שעל הכף באולטימה לוצ'ה, והוא לא רוצה שיראה כאילו אין לו רעיונות מקוריים. אולי יש משהו אחר שפומה יכול לסכן? דאריו חושב, מה יקר לו כמו האליפות של ג'וני... הקריירה שלו! זה ראוי להיות המיין איבנט. ואמפירו מסמן לפומה לא להסכים. פומה נותן לג'וני ברכייה, מרים את החגורה ומסכים לתנאי.
לצפיה ב-'טוב ורע'
טוב ורע
08/09/2017 | 15:51
1
46
רע: איפה הסגמנטים המצולמים?!

טוב: אחלה פרק בלי קשר.

רע: דראגו חייב למצוא פינישר אחר. אם כי טוב שהוא זכה במדליון והזוחלים אחלה.

טוב: קרב המשטרה היה ענק לגמרי. שני מתאבקים יחסית בינוניים נותנים קרב גדול. ממליץ לצפות.

רע: המיין איבנט... נו, באמת. מטנזה צריך להשמיד את הארנבים בצורה שתגרום לברוווווווווווווווווווווווון להיראות כמו קרוזרוייט. הוא לא אמור למכור להם בכלל. הוא אמנם מכר הרבה פחות ממה שאנשים אמורים למכור, אבל הוא בכלל לא צריך. זה היה אמור להיות חימום קצר וטוב, לא קרב תחרותי.

טוב: הפרומו של דאריו וריי. מתלהב לקראת השבוע הבא.

רע: לא גילינו מי השותפים של פומה!

טוב: הסטיפולציה שקיבלנו למיין איבנט של אולטימה לוצ'ה 3. תואר מול קריירה... יאללה!

ובשבוע הבא: פרק מאה!
לצפיה ב-'אחרי שבוע שעבר שהיה פושר...'
אחרי שבוע שעבר שהיה פושר...
10/09/2017 | 13:51
26
אחלה פרק.
אני אוהב שקרבות מידקראד מקבלים מספיק דקות ומספיק עניין,
מק ודראגו היה נהדר ונוצר פיוד חדש ומעניין עם שבט הזוחלים.
ראיין וקורטז בקרב אדיר ומפתיע, הייתי בטוח שיהיה פח.
מת על שבט הארנב, גימיק מעולה.

לצפיה ב-'שרשור סמאקדאון'
שרשור סמאקדאון
06/09/2017 | 07:34
11
34
אירועים חשובים
06/09/2017 | 07:35
10
244
טום פיליפס וביירון סקסטון מציגים את המחליף ל-JBL: קורי גרייבס.

רנדי אורטון אומר ששינסוקה נאקאמורה הוא כוכב, אבל אף אחד לא עולה מעליו. לאחר מכן מופיע נאקאמורה שאומר שהוא מכבד את אורטון אבל הגורל שלו הוא לזכות בתואר.

כרמלה יוצאת לקרב שלה מול נטליה, אבל קווין אוונס יוצא וממנה את עצמו לשופט. שיין מקמהן יוצא ואומר שאוונס מאשים את כולם בכישלון שלו. אוונס אומר שהוא בכלל מעדיף להיות ב-RAW, ושיין אומר שזה בגלל שטריפל אייץ' נתן לו את התואר האוניברסלי. אוונס אומר ששיין מנסה למשוך תשומת לב. הוא אומר שכולם היו במצב יותר טוב אם שיין היה מת בהתרסקות המסוק שלו. שיין תוקף אותו ודניאל בריאן מביא מאבטחים לעצור את זה. לאחר מכן בריאן התנצל בפני אוונס מאחורי הקלעים. אוונס מכריז שהוא יתבע את שיין.

נטליה ניצחה את כרמלה (ע' ג'יימס אלסוורת') אחרי רול אפ והסחת דעת של אלסוורת'. לאחר מכן כרמלה צועקת על אלסוורת' שהם גמרו.

דולף זיגלר יוצא אל הזירה ואומר שהקהל לא מעריך את מה שהוא עושה בזירה. הם רוצים גימיק טיפשי. הוא עושה חיקוי של סינה, ואז מחקה את מאצ'ו מן, ואז מחקה את נעמי. הוא אומר שאף אחד לא יכול לעשות את מה שהוא עושה בזירה.

אידן אינגליש ניצח את סמי זיין עם רול אפ. לאחר מכן הוא שר, אבל סמי זיין רודף אחריו.

האוסוז מציעים לדניאל בריאן קרב רחוב בשבוע הבא על תארי הזוגות מול הניו דיי.

דניאל בריאן קורא לשיין לצאת. הוא מסביר שגם הוא רצה להרביץ למיז אבל אסור לו. שיין מודה שזה לא בסדר ואומר שהוא ידבר עם אוונס. בריאן אומר שמאוחר מדי. מועצת המנהלים משעה את שיין ללא הגבלה.

ג'ינדר מהאל נותן פרומו על המיין איבנט.

ברון קורבין ניצח את טיי דילינג'ר אחרי אנד אוף דייז. לאחר מכן, מאחורי הקלעים, AJ מכריז שהוא ילחם מול דילינג'ר על תואר ארה"ב בשבוע הבא.

אלסוורת' מתנצל בפני כרמלה והיא מסכימה לקבל אותו בחזרה, אבל שיעשו דברים בדרך שלה. היא מנשקת אותו ונותנת לו סטירה.

המנצח פוגש את ג'ינדר מהאל בהאל אין א סאל: שינסוקה נאקאמורה ניצח את רנדי אורטון אחרי קינשאסה.

בשבוע הבא: AJ סטיילס מול טיי דילינג'ר על תואר ארה"ב, קרב רחוב בין הניו דיי והאוסוז על תארי הזוגות, ונטליה מגנה על תואר הנשים מול נעמי.

קווין אוונס אומר לדניאל בריאן שהוא רק מתחיל. בריאן אומר שווינס מקמהן יבוא לתכנית בשבוע הבא.
לצפיה ב-'אני לא מצליח להבין את זה'
אני לא מצליח להבין את זה
07/09/2017 | 22:12
9
175
למה מרגיש לי שדניאל בריאן ושיין מקמהן נמצאים כל אחד בתפקיד של השני?
הרבה יותר הגיוני להכניס את בריאן לתוך הפיוד הזה עם אוונס, הרבה יותר הגיוני שהוא היה שופט בקרבות הקודמים של אוונס, הרבה יותר הגיוני שהוא היה מתפוצץ השבוע על אוונס במכות ושיין היה זה שצריך להזמין אבטחה להתנצל...

למה שיין הוא בתפקיד החצי-מתאבק ובריאן הוא ההנהלה הקרה? זה פשוט הזוי.
לצפיה ב-'למה נראה לך?'
למה נראה לך?
08/09/2017 | 14:52
6
138
הממממ... למה שיין *מקמהן* מקבל כל כך הרבה זמן מסך?
לצפיה ב-'לא מבין את השאלה שלך'
לא מבין את השאלה שלך
08/09/2017 | 16:01
5
67
לצפיה ב-'זה כמו שתשאל'
זה כמו שתשאל
08/09/2017 | 16:38
4
125
למה סטפני מקמהן מקבלת סטוריליינים והמון זמן מסך.

הם הבנים של הבוס.
לצפיה ב-'או כי דניאל בראיין לא יכול להתאבק ולא רוצים לסכן אותו'
או כי דניאל בראיין לא יכול להתאבק ולא רוצים לסכן אותו
08/09/2017 | 20:19
3
65
לצפיה ב-'לא הייתי אומר שהוא לא יכול להתאבק...'
לא הייתי אומר שהוא לא יכול להתאבק...
10/09/2017 | 10:27
2
95
בראיין כבר אמר בהמון ראיונות שהוא לא משחק עם הבריאות שלו ושחשוב לו מאוד להישאר בריא , אבל הוא גם הלך להרבה רופאים מומחים מחוץ ל WWE שאישרו שהוא כן יכול לחזור לזירה (הוא מתכנן לחזור להתאבק ברגע שיסתיים החוזה שלו).
הקונספירציה הרווחת זה ש WWE לא רוצים לתת לו לחזור להתאבק בגלל שהם יודעים שברגע שהוא יחזור אף אחד לא יסתכל על ריינס או קאס או כל טופ גאי שהם מנסים להכתיר והקהל ירצה רק את בראיין . וינס עדיין לא רואה את בראיין כמישהו שיכול להיות הפרצוף של החברה. 
הערכה שלי זה שהחוזה שלו כמעט ייגמר הם יתנו לו להתאבק כי הם לא רוצים שבחור כ"כ פופולארי ילך לאינדיז או יפן. 
לצפיה ב-'האם ידוע לך תאריך התפוגה של החוזה שלו?'
האם ידוע לך תאריך התפוגה של החוזה שלו?
11/09/2017 | 16:20
1
27
לצפיה ב-'לא בטוח...'
לא בטוח...
13/09/2017 | 18:06
26
אני לא ממש זוכר באיזה חודש ספציפית , ממה שאני זוכר מהשוט שלו הוא אמר סביבות תחילת 2018 
לצפיה ב-'לא כזה הזוי'
לא כזה הזוי
08/09/2017 | 22:12
1
147
שיין מקמהן בסוף יכול לעשות קרב עם קווין אואנס. דניאל בריאן לא.
לצפיה ב-'אם התכנון הוא באמת לקרב בסוף'
אם התכנון הוא באמת לקרב בסוף
09/09/2017 | 11:30
153
אז אני מבין למה בריאן לא יכול להשתתף, אבל אני עדיין לא מבין למה זה נחוץ. למה שיין מקמהן צריך להשתתף בקרבות ברסלמניה וכו'. למה צריך קרב גרוע עם באמפ אחד מעניין, בהשתתפות לא-מתאבק בשנות ה-50 לחייו, ועוד לבזבז על זה את קווין אוונס??

גם אם יש קרב באופק, עדיין הרבה יותר הגיוני לי להכניס את בריאן לתוך הלופ הזה ומקסימום לבחור מתאבק שייצג אותו בקרב. זה בכל מקרה עדיף מבחינתי על שיין מתאבק.
לצפיה ב-'חדשה משמחת'
חדשה משמחת
04/09/2017 | 08:59
7
418
אחרי קרוב ל-20 שנה של להיות חתיכת חרא, JBL סוף סוף הולך הביתה.
לצפיה ב-'John O'Clock is over'
John O'Clock is over
05/09/2017 | 16:57
4
260
לצפיה ב-'WTF'
WTF
05/09/2017 | 19:54
3
214
חוץ מצרחות וצפירות, לא הבנתי שום דבר...
לצפיה ב-'מדובר באוסף קטעים מתוך WTF MOMENTS'
מדובר באוסף קטעים מתוך WTF MOMENTS
06/09/2017 | 02:05
2
178
בערוץ היוטיוב WhatCulture Wrestling לדמות קינג רוס (הנודניק הקופצני מהוידאו) יש סגמנט בשם WTF moments בו הוא סופר רגעי WTF מהתוכנית.
ג'ון או'קלוק היה כל פאק שג'ון עשה כחלק מצוות השידור באותה תוכנית. זה כולל את קינג רוס צועק כשהוא מלווה בצפצפה ושעון שמצוירים עליו כל מיני דברים שקשורים ל-JBL כשמיד אחרי הוא מציין מה הפאק שעשה JBL, באחד הרגעים הנודעים נתפס במצלמה מסך המחשב של JBL כשפתוח בו טאב של פורנו שרירניות.
לצפיה ב-'אוקיי, נשמע כמו משהו משעשע'
אוקיי, נשמע כמו משהו משעשע
06/09/2017 | 19:00
1
112
פשוט מהסרטון שהעלית (לפחות ממה שהצלחתי לשרוד ממנו), זה היה קומפיליישן רק של הצרחות והצפירות. לא הצלחתי להבין כלום חוץ מזה. אולי זה המבטא.
לצפיה ב-'דוגמא מRAW השבוע'
דוגמא מRAW השבוע
07/09/2017 | 01:08
120
לצפיה ב-'לפי ההודעה שלו הוא חתיכת תותח'
לפי ההודעה שלו הוא חתיכת תותח
06/09/2017 | 00:23
226
מסתבר שיש לו איזו יוזמה שקשורה לקידום נוער בסיכון, והוא טוען שיוכל להקדיש עצמו לעמותה הרבה יותר טוב אם יעזוב את תפקידו השבועי ב-WWE, אבל הוא רתם אותם לשתף איתו פעולה ולתמוך בעמותה, וכמו כן הוא עדיין יגיע לרסלמניה, טריביוט טו דה טרופס ואירועים חשובים שכאלה.
קיצר, אולי הוא מכה על חטא על כל הבריונות שלו כל השנים, אבל טוב לשמוע
לצפיה ב-'רק Otunga time!!!! '
רק Otunga time!!!!
07/09/2017 | 19:13
61
לצפיה ב-'ראש העיר קיין?'
ראש העיר קיין?
04/09/2017 | 19:31
2
265
קיין הכריז שהוא רץ לראשות העיר "נוקס קאונטי" בטנסי.

הלוגו של הקמפיין שלו הוא להבה אדומה

לצפיה ב-'בתור ראש עיר הוא מבטיח ליצור טאג-טים עם רשות הביטחון בישראל'
בתור ראש עיר הוא מבטיח ליצור טאג-טים עם רשות הביטחון בישראל
05/09/2017 | 15:22
179
ולקרוא לעצמם - הביג רד מ'שין בית'
לצפיה ב-'מי היה מאמין.'
מי היה מאמין.
05/09/2017 | 17:02
182
האח של אנדרטייקר, אנדרטייקר שבשנת 1998 זרק את מנקיינד מפסגת הל אין דה סל לתוך שולחן השדרים הספרדים רץ לראשות נוקס קאונטי
לצפיה ב-'שרשור RAW'
שרשור RAW
05/09/2017 | 06:21
2
44
התכנית של ברוווווווווווווווווווון!
אירועים חשובים
05/09/2017 | 06:22
217
ג'ון סינה ניצח את ג'ייסון ג'ורדן אחרי AA. לאחר הקרב הם התחבקו, ורומן ריינס יצא לצפות. ריינס ירד על סינה ועל הזמן שלקח לו לנצח את ג'ורדן. סינה יורד על ריינס ואומר שאין לו ביצים. הוא אומר שאנשים כמו ג'ורדן, גייבל ואפילו מיז עובדים קשה. את זה הוא מכבד, לא את ריינס. ריינס אומר לסינה להתקוטט איתו עכשיו, סינה נשכב על החבלים וריינס יורד עליו ועוזב.

שייזארו ניצחו את סלייטריינו עם ברוג קיק על ריינו.

ההארדי בויז מדברים על ההזדמנות של ג'ף הארדי הלילה.

אליפות ביניבשתית: המיז (ע' המיזטוראז') ניצח את ג'ף הארדי (ע' מאט הארדי) אחרי הפיכת טוויסט אוף פייט לסקאל קראשינג פינאלה.

נייה ג'קס צועקת על קורט אנגל שסשה בנקס קיבלה קרב חוזר מול אלכסה בליס בנו מרסי. אמה מגיעה והן מתעמתות. קורט אנגל קובע קרב זוגות ביניהן ובין אלכסה וסשה, שאם הן מנצחות בו הן מצטרפות לקרב.

אנזו אמורה, גראן מטאליק וסדריק אלכסנדר ניצחו את טוני ניס, נועם דר ודרו גולאק אחרי איט דיפיט של אנזו לגולאק.

סשה בנקס ואלכסה בליס מסכימות שצריך לנצח הלילה כדי שלא יהיה קרב מרובע. סשה אומרת שהיא רוצה לנצח את בליס באופן הוגן ולגרום לה להיכנע ולצרוח.

פין באלור אומר שבריי ווייאט עלה לו בקרב אחד יותר מדי והוא מוכן להילחם. בריי מופיע על המסך ומאתגר את באלור להילחם מולו בלי השד.

נייה ג'קס ואמה ניצחו את אלכסה בליס וסשה בנקס אחרי לג דרופ של נייה על סשה והצמדה של אמה. לאחר הקרב אמה חטפה סמואן דרופ. גם בליס הוצאה מהקרב אחרי סמואן דרופ.

ברון סטרומן אומר שהלילה הוא מביא מסר לברוק לסנר לגבי ההרס שהוא מביא.

אמברולינס ניצחו את הקלאב אחרי התערבות מוטעית של שייזארו. לאחר הקרב הקלאב ושייזארו מתקוטטים עד ששייזארו מנצחים אותם.

נוויל מתעמת מול אנזו אמורה מאחורי הקלעים ומזכיר שמחר יהיה קרב מחומש, בו המנצח יקבל הזדמנות מולו בנו מרסי.

ג'ון קון, שהיה גם השופט בקרב האחרון של ברון סטרומן וביג שואו, מתראיין לגבי התחושות שלו.

הביג שואו מדבר על הניסיון שלו ועל איך שהוא יכסח את סטרומן. אף אחד לא גדול מספיק כדי לשבור אותו.

קרב כלוב: ברון סטרומן ניצח את ביג שואו אחרי פאוורסלאם, רגע אחרי שהם עשו סופרפלקס שלא הפיל את הזירה. לאחר הקרב סטרומן אומר שזה העתיד של לסנר, והעתיד שלו הוא להיות האלוף. לאחר מכן הוא נותן לביג שואו פאוורסלאם דרך הכלוב.
לצפיה ב-'...'
...
05/09/2017 | 15:27
160
כל הסאגה הזאת של באלור נגד וויאט זה שני מתאבקים שחושבים שהם יותר עמוקים ומאיימים ממה שהם.
לצפיה ב-'Ring of Hell: פרק אחרון'
Ring of Hell: פרק אחרון
01/09/2017 | 09:12
36
104

חלק אחרון בפרויקט, אמנם באיחור של 5 שנים אך שמח שהשלמתי את המשימה. בפרק הקודם כריס בנואה זכה באליפות WWE.
ניתן לקרוא את הפרק הקודם בקישור הבא:

אז במה עוסק הספר Ring of Hell? (נלקח מחלקו הפנימי והאחורי של הספר)

הסופר מתיו רנדזו מגיע במקור מניו אורלינס, והוא נצר לאחת מהמשפחות הסיציליאניות הותיקות באיזור. הוא כתב לנושאי פשע עם רקע בשחיתות פוליטית ופשע מאורגן. בנוסף לכך, רנדזו משמש כיועץ משפטי לחברת עורכי דין בכירה בניו אורלינס. בספר "Ring of Hell" שנכתב בשנת 2008, מתיו חוקר את האירועים שהובילו למותו האכזרי של כוכב WWE כריס בנואה. באופן לא צפוי (אך בדיעבד לא לחלוטין מפתיע), ביוני 2007 בנואה חנק את רעייתו ובנו בן ה-7 לפני שתלה את עצמו ממתקן המשקולות שלו.

מעבר לסיפורו המזעזע של בנואה, מסע החשיפות של רנדזו חופר לתוך השערוריות בתעשיית הפרו רסלינג, היכן שמקרים של שימוש בסמים, מתאבקים סוציופתים ומשפחות הרוסות זוכים להתעלמות שכיחה למדי. הסופר מצייר תמונה הכוללת סיפורים על גזענות, סמים, התנהגות מינית בלתי הולמת וקשרים לפשע מאורגן. בהחלט ניתן לומר שרנדזו מגלה עבורנו את הסודות של תעשיית הרסלינג, אותם סודות שטרפו לבסוף את כריס בנואה.

להלן רשימת הנושאים המופיעים בספר:
תיעוד מפורט להתנהגותו הברברית של כריס בנואה בעבר, וראיות שאולי יכלו לחזות מראש את הרצח האכזרי.
מבט עמוק לתוך הסיבות שהובילו להתמוטטות הפסיכולוגית של בנואה, כולל זעזועי המוח מהשנים הרבות בזירה והשימוש באמפטמין, סטרואידים, אלכוהול, משככי כאבים ותרופות פסיכיאטריות.
הסיבות שמתאבקים סובלים משיעור מוות מוגבר, המתאים יותר לסוחרי סמים מאשר לידוענים.
מבט פנימי על תעשיית ההיאבקות ביפן, הנחשבת לשנייה בגודלה בעולם, וחלקים ממנה מנוהלים ע"י מאפיית היאקוזה.
חשיפה מאחורי הקלעים של משפחת מקמהון, השושלת שמהלכיה העסקיים עזרו להעצים את מטחנת הבשר שנקראת "פרו רסלינג".
לבסוף רנדזו שואל את השאלה החשובה מכל: האם תעשיית הרסלינג תצליח אי פעם באמת להשתקם?

ניתן לקרוא את כל הפרקים בסדר כרונולוגי ובצורה נוחה גם בקישור הבא:

לצפיה ב-'והפעם ב- Ring of Hell'
והפעם ב- Ring of Hell
01/09/2017 | 09:17
85

הפרק האחרון עוסק במותו של גררו והרצח המזעזע של משפחת בנואה. חלקו הראשון של הפרק יספר לגבי סיום חייו של אדי גררו, כולל תגובתו של בנואה למוות. ממליץ במיוחד לקרוא פוסט שכתב בלוגר בתגובה לאנגל המוות של וינס מקמהון, אשר מתייחס לכל תוכניות המחווה לזכר מתאבקים. החלק השני של הפרק יספק מידע רב לגבי סיום חייו של כריס בנואה, כולל פירוט נרחב לגבי הרצח של ננסי ודניאל. הסופר יורד לפרטים הקטנים כולל הודעות SMS שנשלחו בימיו האחרונים וממצאים מזירת הרצח. נגלה גם לגבי כמות הכדורים המדהימה שבני הזוג נטלו לפני הרצח. אמנם רוב המידע כבר פורסם בעבר בפורום, אך עדיין מדובר בתמונה מצמררת שמספקת מידע די מטורף לגבי אדם שהיה גיבור הפורום בעבר.

בינתיים הנה כמה קישורים לשימושכם במהלך הקריאה:

כריס בנואה נפרד מאדי גררו
https://www.youtube.com/watch?v=T7PlWHisvyk

טריפל אייץ' נגד כריס בנואה לזכרו של אדי
https://www.dailymotion.com/video/x4k2d4

אדג' נפרד מכריס בנואה
https://www.youtube.com/watch?v=3BZGD9idw8g

טריפל אייץ' נפרד מכריס בנואה
https://www.youtube.com/watch?v=w7imaUvnqyQ

ג'ון סינה נפרד מבנואה
https://www.youtube.com/watch?v=VPpp2kr0hxU

סטון קולד נפרד מבנואה
https://www.youtube.com/watch?v=4-VU0TmqrAc

פאנק נפרד מבנואה
https://www.youtube.com/watch?v=45aYeTaI3P0

צ'אבו נפרד מכריס בנואה
https://www.youtube.com/watch?v=sj4ffqmU0EU

המחווה לזכרו של אדי גררו
https://www.youtube.com/watch?v=IOHgpmNj0Zw

קליפים לזכרו של בנואה
https://www.youtube.com/watch?v=s5CWp-ovUlQ
https://www.youtube.com/watch?v=qtHx7n0LgPA

מקמהון נפרד מבנואה, לפני שפורסם כי מדובר ברצח
https://www.youtube.com/watch?v=X4QrEfpBKnY

מקמהון מתייחס לרצח למחרת ב-ECW
https://www.youtube.com/watch?v=eh0Vfn4dxOc

הקליפ האהוב עליי לזכרו של אדי
https://www.youtube.com/watch?v=MfzpWE2n8ZY

פיצוץ הלימוזינה של מקמהון
https://www.youtube.com/watch?v=6iCFrgU0HDA

לצפיה ב-'פרק 13: השיחה'
פרק 13: השיחה
01/09/2017 | 09:19
100

"ברסלינג יש מונח שנקרא "השיחה", בקרב מתאבקים ותיקים שנמצאים בהיאבקות למשך שנים רבות. זה מישהו שאתה מכיר, קולו נחנק מדמעות. בדרך כלל הוא ממלמל שטויות לפני שאומר משהו, ואתה יודע שזאת "השיחה". מתאבק מוכר בתעשייה, ובדרך כלל אדם שאתה מכיר באופן אישי, כרגע נפטר".
(דייב מלצר, רסלינג אובזרזר ניוזלטר, 9 למאי 2005)

גן העדן קיבל לואוריידר

6 שנים חלפו מאז מותו של אוון הארט. לפחות תריסר מתאבקים נפטרו בטרם עת עקב סיבוכים הנובעים משימוש ממושך בקוקטייל המורכב מסמים וסטרואידים. גם אם נתמקד רק במתאבקים "מוכרים" שעבדו בארגונים המובילים, ניתן למנות 14 קורבנות של עולם ההיאבקות: גארי אולברייט (בן 37), בובי דאנקם ג'וניור (34), טרי גורדי (40), ראס האס (27), ביג דיק דאדלי (36), דייבי בוי סמית (39), רוקו רוק (49), קורט הניג (44), פיטבול #2 (38), רוד ווריור הוק (46), קראש הולי (32), דה וול (37), הרקולס הרננדז (46) וביג בוסמן (41). רשימת המתאבקים לא כוללת את המתאבקים שמתו בין השנים 1985-1999, וכמובן שאינה מכילה את המשותקים; נקבנו בשמותיהם של 14 קולגות וחברים אשר נפטרו ב-6 השנים האלה. בנואה ככל הנראה חש פרנויה עקב העובדה שחבריו נפטרו בקצב שהזכיר את שדה הקרב במלחמת העולם השנייה.

בחודשים שקדמו למותו, אדי גררו שקע בדיכאון. הסיבות לכך היו דומות לעומס הרב שהשפיע על בנואה: אדי סיים את הקדנציה הראשונה שלו עם התואר, והתקשה לשאת בנטל המנהיגות של הארגון. אדי איבד את התואר וחש צורך לעבוד על דמותו וגופו כדי לקבל הזדמנות נוספת. שני מקורות שונים בארגון טוענים שראו את אדי מקבל משככי כאבים מדין וג'ו מלנקו, במטרה להמשיך לעבוד למרות שגופו החל לקרוס.

מקור שלישי טוען שהסיפור הנ"ל סביר לחלוטין: "כולם ידעו שג'ו מלנקו סיפק וייקודין וקסנקס לבוקרים היפניים. הוא היה רוקח בטמפה. דין מלנקו צחק בכל פעם שנשאל מדוע ביפן אוהבים את אחיו יותר ממנו. אני לא אופתע אם הסיפור ששמעת נכון לגמרי". דומיניק פגליארו עבד עם אדי לעיתים תכופות, ולטענתו רק אנשי היאבקות מסוגלים לפספס קריסה גופנית כמו של גררו. "בחלק מהזמן אדי נראה כמו גופה מהלכת. הוא נראה נורא, חולה ושבור. מבט חטוף באדי ויכולת להבחין שהוא לא במצב טוב. אדי היה מפורק לחתיכות".

בסוף שנת 2005 דמותו הקומית והכריזמטית של גררו גרמה לכך שיהפוך למתאבק מוביל ב-WWE, סוג של סטון קולד הלטיני. כולם ידעו שמסוכן לסמוך על אדי לאור חוסר אמינותו בעבר, ובכל זאת ב-12 לנובמבר צוות הבוקינג החליט לתת לו את התואר בפעם השנייה. הקדנציה השנייה של אדי תהיה ארוכה ואחת מהמבדרות בכל הזמנים. למחרת בבוקר צ'אבו גררו התקשר למאבטחי המלון משום שאדי לא פתח את הדלת בחדרו. הוא גם לא ענה לשיחות הטלפון של צ'אבו. ב-WWE תמיד היה חשש שביום מן הימים גופתו של אדי תימצא באיזשהו בית מלון. לאחר שהדלת נפתחה, אדי היה שרוע על הרצפה ליד המקלחת. משחת השיניים שלו עדיין נמצאה על המברשת. צ'אבו התקשר מיד לבנואה. כריס הגיע למקום ואחז בגופתו של אדי. הוא נישק אותו בעדינות, ונפרד ממנו כשהפרמדיקים פינו את גופתו מהמלון.

אדי שוב הפתיע את כולם; הוא לא מת ממנת יתר בגיל 30. הוא שרד עד גיל 38, ואז נפטר כתוצאה מדום לב לאחר שימוש ממושך בסטרואידים. רעייתו ויקי סיפרה שכלי הדם בליבו היו שחוקים וצרים, עדות למאמץ הרב שאדי השקיע במהלך חייו. ליבו גדל וגדל בזמן שהעורקים וכלי הדם נהיו קטנים. זאת הייתה הסיבה לכך שליבו חדל לפעום. בניגוד לדבריה, מאמץ רב לא גורם ללב להתרחב ברמות האלה, בעוד שסטרואידים בהחלט יגרמו לכך. שנים של סטרואידים גרמו לכך שליבו של אדי פרש בשיא הקריירה, ובזמן שהוא צחצח את שיניו.

"אדי היה האדם הנחמד ביותר ביקום", כך סיפר דן מדיגן. "מדובר באדם המדהים ביותר שהכרתי בביזנס. לאחר שאשתי עברה הפלה ואביה נפטר, אדי ניגש אליי בחדר ההלבשה. הוא אמר לי: "דן, ישו אוהב אותך. גם אני אוהב אותך. אם אתה צריך אותי, אני כאן בשבילך". הוא פנה אליי בכל יום ושאל אם הכל בסדר. אדי הפגין כנות ואמפתיה. כולם סיפרו לי שהוא פשוט היה כזה; אדי היה החבר הטוב ביותר של כולם. למרבה הצער לא הופתעתי כשהוא נפטר. המתאבקים לא עושים סייקלים עם הפסקה, אלא צורכים סטרואידים כל הזמן עד לסיום הקריירה. זה הורס את הלב שלהם, אני מעולם לא הופתעתי כשעוד מתאבק נפטר".
לאחר מותו של אדי, דייב מלצר ראיין אלוף WWE לשעבר: "ציפינו שזה יהיה בכל מהדורות החדשות, ואף אחד לא עסק במותו. הם לא דיברו על כך משום שכולם ידעו שמדובר בסטרואידים והורמון גדילה. אדי היה בשיאו כמתאבק וכדמות, ובכל זאת אף אחד לא התעניין. הגעתי למסקנה שגם אם ימותו עוד 200 מתאבקים, אף אחד לא יעשה מזה סיפור. אני לא מאמין שעוד מתאבק מפורסם ברמתו של אדי ימות עקב שימוש בסטרואידים. זה לא יקרה שוב". מלצר סיקר את מהדורת סמקדאון לזכרו של אדי, וכתב: "זאת הייתה תוכנית ההיאבקות הזכורה בכל הזמנים, והרגע החשוב ביותר היה כשכריס בנואה פרץ בבכי ונפרד מחברו הטוב ביותר. השניים חיו בעולם של פנטזיות, אך זה היה הרגע האמיתי ביותר בהיסטוריה של הביזנס".

לצפיה ב-'חלק ב''
חלק ב'
01/09/2017 | 09:22
1
81

כריס בנואה קרס פעמיים בתוכניות לזכרו של אדי. ב-15 לנובמבר 2005, מהדורת רו החלה עם מחוות צלצולי הפעמונים לזכרו של גררו. המצלמות התמקדו בדמעותיו של בנואה. בהמשך התוכנית כריס התראיין מאחורי הקלעים. הוא התרסק מבחינה רגשית במהלך הסגמנט:

"אדי גררו היה החבר הטוב ביותר שלי. אני בטוח שאנשים רבים
יכולים לומר שהוא היה חברם הטוב ביותר. הוא היה אדם יפהפה.
היה לו לב אדיב. לא הצלחתי למצוא את המילים הנכונות - 
אין לי מילים שיכולות לתאר איזה אדם הוא היה. הכרתי את אדי
לפני 15 שנה, והייתי לצידו במשך רוב הזמן הזה. הוא היה החבר
היחיד שיכולתי להיפתח בפניו. פניתי אליו בזמן המשברים שלי,
וכשהיו לי בעיות אישיות תמיד יכולתי להתקשר אליו. ידעתי שהוא
יבין אותי, וידעתי שהוא יצליח לשכנע אותי לרדת מהרעיון.
תמיד נפרדנו זה מזה ואמרנו שאוהבים אחד את השני. אני
באמת ובתמים אוהב את אדי גררו. הוא אדם שאני אוהב, ואני אוהב
את משפחתו. ליבי, מחשבותיי ותפילותיי מופנים לעבר משפחתו.
קשה לי לדמיין כמה שהם סובלים כרגע... ואדי, אני יודע שאתה
נמצא במקום טוב יותר, ואני יודע שאתה מסתכל עליי מלמעלה,
ואתה יודע שאני אוהב אותך, ומתגעגע אליך".

בשלב זה כריס בנואה הקשוח והפוקר פייס פרץ בבכי והתייפח כמו ילד קטן. הוא המשיך וסיים את המונולוג העצוב:

"אדי אתה הותרת, אתה הותרת רושם אדיר בחיי,
ואני רוצה להודות לך. אני אוהב אותך בכל ליבי
ולעולם לא אשכח אותך. אנחנו נתראה שוב,
ואני אוהב אותך אדי".

בנואה קם ויצא מהחדר, הוא נראה כמו אדם שאיבד את משפחתו. "גבירותיי ורבותיי, המילה אהבה מקבלת שימוש יתר לעיתים תכופות, אך לא במקרה הזה", כך אמר מייקל קול כשהציג את כריס בנואה במיין איבנט של סמקדאון מ-18 לנובמבר. "כריס בנואה אהב את אדי גררו, הוא היה חברו הטוב ביותר. בנואה היה לצד אדי ברגעי השיא והשפל. כריס בנואה הכיר אותו יותר מכל אדם אחר". טאז הוסיף ששניהם היו יחדיו בכל העולם. הם התאמנו, נסעו וטסו ביחד לכל מקום בעולם. בנואה וגררו היו בלתי ניתנים להפרדה. "ניסיתי לדבר עם כריס בנואה", טאז סיפר בטון שהבהיר עד כמה קשה לדבר עם כריס בימים אלו. "כריס בנואה התאמן בזירה הריקה. כך הוא מתעל את התסכול, הכעס והרגשות".

כבר מכניסתו לזירה, ניתן לשים לב להבדל בין הקרב הזה לקרב שנערך לפני 6 שנים לזכר אוון. ניתן לראות שפניו של כריס מלאות ביגון. כריס בנואה של 2005 נראה מבוגר ב-15 שנה ונמוך בסולם האבולוציוני ביחס לבנואה של 1999: פניו שחוקות, עיניו אדומות מבכי וכואבות, שיערו הרטוב נסוג ופיו נושף אוויר במטרה לשלוט ברגשותיו. (הערת המתרגם: צירפתי קישור לקרב הזה, מומלץ לצפות לפחות בכניסה של בנואה לזירה. הוא נראה על סף התאבדות) בנואה מצווארו ומעלה נראה איום ונורא, אך מצווארו ומטה הוא בנוי היטב ונראה חזק מתמיד. בנואה עבד עם טריפל אייץ' ונתן הופעה טכנית ראויה. הוא כמעט ולא אמר דבר, למעט צרחות NO כשהאנטר הכאיב לו או TAP כשרצה שפול ייכנע.

בנואה ניצח לאחר רול אפ. מיד לאחר מכן הוא שוב קרס מבחינה רגשית. הוא ירד על ברכיו והביט לשמיים. בנואה קם וחבט בליבו. הקהל קרא בשמו של אדי. כריס נפל לזרועותיו של טריפל אייץ' הגבוה. האנטר אחז בכריס כאילו שמדובר בבנו, בעוד שהקהל הניף שלטי "גן עדן לטיני", "גן העדן קיבל לואוריידר" ו-" vaya con dios, אדי". סקוט הול לא התרשם במיוחד משתי התוכניות לזכרו של אדי: "זה היה זול וגרוע. אני מכיר את השדרנים. מייקל קול ו-JR אומרים רק מה שצועקים להם באוזניה, לא הייתה מילה אותנטית אחת בשתי התוכניות. ג'רי לולר אומר בתוכנית שזה קרב שאדי היה אוהב. אני צופה בזה ולא יודע אם לצחוק או לבכות. על מה אתם מדברים? אדי היה מעדיף לחיות ולשבת כרגע בבית עם בנותיו. נפלתם על הראש?"

בהתחשב בכך שאדי מת עקב שימוש בסטרואידים, קשה להתעלם מהפעמים הרבות שדיברו בתוכנית על מסירותו לרסלינג. דייב בטיסטה נשמע כמו כומר טלוויזיוני כשאמר: "אדי גררו אהב את הביזנס. הוא חי, אכל, נשם, ישן ודימם את הביזנס. גם כשסבל מכאבים, הכל נעלם כשיצא לזירה". האוהדים החכמים ישבו בביתם ואמרו לעצמם: "זאת בדיוק הבעיה... הרסלינג הרג את כל המתאבקים שיצאו לזירה ושכחו את הכאב שלהם". וינס מקמהון פיטר את אדי ב-2002 לאחר שלא הצליח להיגמל מסמים, אך הוא גם החזיר אותו לארגון למרות שהמשיך עם הסטרואידים. וינס החזיר אותו לדרכים למרות שידע שיתקשה לשלב בין היאבקות לאורח חיים בריא. מקמהון החליט לתת לו קדנציה שנייה למרות שגופו קרס בעקבות הקדנציה הראשונה. כל העובדות הנ"ל גרמו לכך שדמעותיו של מקמהון בשידור נראו לא אמינות במיוחד.

כולם ידעו שאם מקמהון באמת רצה לעזור למתאבקיו, הוא היה יכול לתקן את הביזנס בעזרת 4 צעדים פשוטים אשר יגבו ממנו מחיר כלכלי סביר:

1) פגרה בלו"ז אשר תאפשר למתאבקים להחלים. מתן דגש על בריאות המתאבקים לטווח הארוך, תוך כדי איסור לעבוד בזמן פציעות.
2) בדיקות סמים מקיפות, כולל ניסיון אמיתי לגילוי סטרואידים ללא פרצות.
3) מדיניות האוסרת לשכור מתאבקים בעלי גזרה שאינה טבעית, אשר הושגה באמצעות כימיקלים.
4) פנסיה וביטוח בריאות עבור כלל המתאבקים, כך שלא יצטרכו להתאבק עד גיל 60 כדי לשרוד מבחינה כלכלית.

מומחים רבים הציעו את 4 השלבים הנ"ל, ולא רק כעת אלא במשך 20 השנה האחרונות. מקמהון תמיד התעלם מהצעותיהם. הוא הפקיר את חיי המתאבקים, על מנת שהונו יגדל במעט ושליטתו בבינס תמשיך להיות איתנה. אדי הרוויח מיליונים עבור משפחת מקמהון, אך הם לא ניסו לשמור עליו.

מקמהון הקים את תוכנית הוולנס, אשר מטרתה למנוע מקרים דומים. הפרצה בתוכנית הייתה ונשארה שאם יש לך מרשם, מותר לך להשתמש בכל תרופה אפשרית. מקמהון שכר את ויקי גררו. מצד אחד הוא דאג לכך שמשפחת גררו תמשיך להתפרנס בכבוד, אך בו בעת הציג את אלמנתו כתאבת בצע אשר ניצלה את מותו. על פי אחד מהסיפורים ששמעתי, אחיו של גררו ניסה לקבל תפקיד ב-WWE. הוא עשה זאת בזמן ההלוויה של אדי, והתנצל על המבוכה שנגרמה לוינס עקב מותו של אחיו. וינס היה יכול לתמוך במשפחת גררו מבלי ללגלג על מותו ורעייתו. נסו לדמיין את מבוכתו של בנואה כשנכנס לפיוד עם ויקי וצ'אבו, אשר במהלכו צ'אבו אמר לכריס שאדי לא אהב אותו. הוא הוסיף שכריס מפריע לויקי בניסיונותיה להתגבר על המוות. בנואה מחה בפני וינס על כך שאורטון אמר לויקי שאדי "נמצא בגיהינום".    

לצפיה ב-'תמונה נוספת'
תמונה נוספת
01/09/2017 | 09:23
53
לצפיה ב-'חלק ג''
חלק ג'
01/09/2017 | 09:26
83
צעדים קטנים

ב-28 לינואר 2006, חברו האחרון של בנואה בעולם ההיאבקות הלך לעולמו. ויקטור "בלאק קאט" מאר נפטר מהתקף לב. ניו ג'פאן ידעו שבנואה ומאר היו חברים טובים. חברי הנהלת ניו ג'פאן ביקשו מסקוט נורטון לעדכן את בנואה. נורטון סירב בתחילה, אך לבסוף הוא נעתר לבקשתם. גם נורטון היה חבר של מאר, והוא ידע שבנואה ייקח ללב את המוות של חברם. "התקשרתי אליו והוא היה במצב גרוע מאוד", סיפר נורטון. "אף פעם לא שמעתי אותו במצב כזה. כריס התוודה בפניי שהוא מתקשה להתמודד עם מותו של אדי, וכעת גם מאר נפטר. הוא אמר שחייב לדבר איתי. בנואה ציין שהוא חייב לעבוד הערב, אולם לאחר מכן ידבר איתי. חיכיתי לו כל הלילה, והוא לא התקשר. ויתרתי עליו לתמיד, לא הגיע לו לקבל עוד הזדמנויות".

לאחר 3 שבועות ג'וני גראנג' נפטר מהתקף לב. הוא היה שכנו וחברו של בנואה. גראנג' הותיר מאחוריו אלמנה ושני ילדים קטנים. למעשה כל חבריו של בנואה נפטרו בתוך מספר חודשים. הוא חש בדידות השמורה בדרך כלל לקשישים בני 70-80. בנואה התמלא בחרדה ובפרנויה. כריס הפנים שמתישהו גם תורו יגיע. מוחו המנוכר החל להתמלא במחשבות מפחידות.

העצב של בנואה היה כה חד ומכאיב, עד שננסי קנתה לו יומן על מנת שיוכל לבטא את רגשותיו. עטיפת היומן הכילה מילים מתוך הפואמה הנוצרית שנקראת "צעדים קטנים". זאת הייתה דרכה של ננסי להזכיר לכריס את אמונתו של אדי. בנואה התקרב לדת בעקבות מותו של אדי. ביומן הזה קיימים מכתבים שכריס כתב לאדי ב-11 הימים שלאחר מותו.

"או, אדי. שכחתי לספר לך על החלום שלי מליל אמש. חלמתי שהוריי נלקחו, נפטרו. ננסי ואני ניסינו להגיע להוריה בדייטונה כדי להצילם. חששנו שהם ימותו בקרוב. אנשים חזקים רדפו אחריהם, אנשים בכירים ועוצמתיים. כשהגענו לדייטונה, כבר היה מאוחר מדי; גם הוריה נלקחו, נפטרו".

בנואה סיפר לאדי שחשש מאויביו האלמוניים שארבו לו. כריס ניבא שמותו מתקרב מאוד. "אני אצטרף אליך בקרוב", כך בנואה הבטיח לאדי. בנואה הוסיף ציטוטים מהתנ"ך, והשווה את אדי לאיוב אשר סבלו נגרם בידי אלוהים. מייקל בנואה התראיין לטלוויזיה וסיפר: "כריס היה פרנואיד לגמרי. הנהג שלו סיפר לי שאסף אותו משדה התעופה וכריס ביקש שייסע בנתיב אחר. כריס לא רצה שיעקבו אחריו. כריס דאג שבנו ילמד בבית ספר מאובטח, מחשש שיחטפו אותו. הם עברו לבית המוקף בגדרות, וקנו כלבים מסוג רועה גרמני על מנת שיגנו עליהם מאויביהם".

מכתביו של בנואה היו מלאים בסימני סכיזופרניה, למעט החלקים שכתב על ננסי ודניאל. הוא דיבר עליהם בצורה עדינה ונעימה. ננסי הייתה "חברתו הטובה ביותר", כשכולנו יודעים מה קורה לחבריו הטובים ביותר. אביו של כריס סיפר: "כריס אהב את דניאל. הוא לא אהב את דניאל, הוא העריץ אותו, פשוט העריץ אותו. דיברתי איתו והוא נראה מדוכדך, אך פניו התמלאו באור כששאלתי לגבי דניאל. הוא פשוט אהב כל כך את בנו". חבריו של בנואה מספרים שהיה אב חם, קשוב ואכפתי. דומיניק קוטר סיפר: "אני זוכר שהוא הביא את בנו לאחת מהנסיעות. כריס נראה מאוהב בו. הוא היה מאושר, אב מתוק שנתן נשיקות לבנו". דן מדיגן נזכר ברסלמניה 20: "בנואה ובנו היו מאחורי הקלעים, וראיתי שהמתאבק הקשוח נהיה כל כך חם ואוהב". גם דומיניק פגליארו שותף לפרגונים: "הוא היה אדם אומלל, אך לצד משפחתו בנואה הפך למאושר, קליל וגאה".

בניגוד לדבריה של לינדה מקמהון ב-Good Morning America, לא נמצאה שום הוכחה לכך שדניאל סבל מפיגור שכלי או לקות למידה. הארגון ניסה לטעון שדניאל סבל מהפרעות, במטרה להפחית ממידת אחריותם למעשיו המחרידים של כריס. הם היו מוכנים לומר הכל כדי שלא יואשמו בהתנהגותו של בנואה. דניאל היה ילד קטן, אך אנרגטי ומאושר. הוא קיבל חינוך מצוין ותמיד היה מנומס בפומבי. ננסי ודניאל הלבישו את דניאל בחליפות עבור אירועי WWE. דניאל העריץ את אביו, וחיקה את המתיחות של כריס לפני הקרבות. בשאר הזמן דניאל נצמד לאמו ברמה שבני משפחתו התלוצצו ואמרו שביום מן הימים הוא יזמין אותה לנשף בתיכון.

סופרסטאר בילי גרהאם נזכר שפגש את ננסי ודניאל באחד מאירועי WWE. הוא דיבר עם ננסי, היא סיפרה לו שנהנתה מחייה כעקרת בית, ובמיוחד אהבה להכין אריזות שי. דניאל השובב החל להתרוצץ בחדר, עד שכריס נכנס. הוא שלח לעברה מבט עוין, ואמר בטון תוקפני: "שימי לב שאת שומרת על הילד שלי". גרהאם אומר שבנואה היה מאוד אגרסיבי כלפיה. הנישואים של ננסי וכריס התרסקו לאחר מותו של אדי, בעקבות הנסיגה הפסיכולוגית שלהם. במהלך החודשים האחרונים של חייהם, הנושא המרכזי בבית משפחת בנואה היה סטרואידים. ננסי האשימה את כריס שהוא אימפוטנט ועצבני בעקבות השימוש בסטרואידים. ננסי חששה לחייה ודרשה ממנו שיפחית את המינונים. היא אפילו החביאה את הכדורים בזמן שנסע להתאבק. זה הוביל לעימותים אלימים בין השניים.

חבריהם מספרים שננסי הייתה חבולה ומוכה, הם מעולם לא הבחינו בכך בעבר. כמו כן, כריס נעל אותה בביתם בניגוד לרצונה. ננסי כתבה SMS לכריס: "האם כך נראו חייך כנער מתבגר? האם ראית שאביך מעליב את אמך וגורם לה לבכות? לא, אז באיזו זכות אתה מעז לעשות לי דברים כאלה?" בנואה עינה את ננסי עם שמועות שיש לו רומן עם דיווה ב-WWE. (הערת הסופר רנדזו: הגורמים שלי טוענים בתוקף שלא היה לו שום רומן) בנואה דיבר בטלפון עם הדיווה בנוכחותה של ננסי, במטרה לגרום לה לקנא. "אני לא מוכנה לספוג את ההתעללות הזאת, זאת רכבת הרים רגשית שנגרמת מהסטרואידים שלך", כך כתבה ננסי ב-SMS מ-9 למאי 2007. "זה לא יעזור אם תתעלם מהבעיה. אתה זקוק לעזרה מקצועית, ותהיה חייב לנהוג בכנות מוחלטת". בהמשך היום היא כתבה לו: "כולם יודעים שאתה משתמש בסטרואידים. תוכנית הוולנס של WWE ממש לא רצינית, זאת בדיחה". ננסי גם האשימה את כריס שהתמכרותו לסמים גרמה לה להתמכר לאלכוהול ולכדורים.

ננסי חששה לחייה (ולחייו של דניאל) ב-20 החודשים האחרונים שלפני הרצח. לעולם לא נדע אם היא נשארה איתו מתוך פחד או אהבה. באפריל 2007 כריס עבר בהצלחה את בדיקת הוולנס שלו. הוא הזמין את ננסי להצטרף אליו במסע הופעות לאנגליה. כריס קיווה שיצליח להציל את הנישואים שלהם. הנאמנות של ננסי לכריס ככל הנראה נבעה מכך שרצתה להגן על דניאל. בתחילת יוני 2007 ננסי עוד קנתה לכריס שרשרת עם צלב בצבע כסף, כדי לציין את התקרבותו לדת. בנואה ידע שהוא חייב לבקש עזרה, אך חיפש את העזרה בתעשיית הרסלינג שגרמה מלכתחילה לבעיותיו. מתאבקים רבים סיפרו לאחר הרצח שבנואה ניסה להתקרב אליהם. הוא סיפר להם על בדידותו ורצה לצאת איתם לארוחת ערב. כריס פנה לסופרסטאר בילי גרהאם, אך גם לאיירון שיק. "זה עצוב מאוד שאתה מחפש תמיכה נפשית ופונה לאיירון שיק", כך סיפר אחד מהכותבים. "צריך להיות דפוק לגמרי כדי לחשוב שמתאבק פרסי מסומם יכול לעזור לך יותר מפסיכיאטר".

לצפיה ב-'חלק ד''
חלק ד'
01/09/2017 | 09:28
69

מעט לפני התאבדותו, כריס בנואה דיבר עם רוב ואן דאם. ככל הנראה הוא פנה אליו משום ש-RVD עזב את הארגון כדי להיות עם משפחתו. (הערת המתרגם: מתיו, שום מילה על הפדיחות שהוא עשה ב-2006?) "בנואה אמר שאהב לראות אותי בזירה, אך בעיקר הדגיש שהעריך אותי על כך שעזבתי. הוא אמר שרבים מאיתנו לא יודעים לפרוש בשיא. זה נשמע לי שהוא רוצה לפרוש כאן ועכשיו". בזמן שבנואה חלם על פרישתו, גם ביף וולינגטון הלך לעולמו; וזאת הייתה רק ההתחלה: באם באם ביגלו ושרי מארטל מתו ממנת יתר. מייק אוסום התאבד. גם בד ניוז אלן נפטר. בדומה לסקוט נורטון, גם אלן התנתק מבנואה לאחר שהפסיק לענות לשיחות הטלפון שלו.

הכתובת הפיזית שלי

ב-11 ליוני 2007, וינס מקמהון מת. הכוונה כמובן לדמותו הטלוויזיונית אשר התפוצצה בשידור חי. זה היה סטוריליין מביש שהעז להתגרות בגורל. מקמהון שנאלץ לחזות בעשרות מקרי מוות של עובדיו, החליט לכתוב סטוריליין של התנקשות בחייו. זה נראה כמו פארודיה אשר לגלגה על עובדיו שהלכו לעולמם. מקמהון שיחק דמות של זקן סנילי ופגוע מוח, והקריא הודעה שלפיה "אנשים טענו שאליפות העולם של ECW השפיעה על מצבי המנטלי. אני מתחייב בפניכם ששולט לגמרי במעשיי". המצב נראה הפוך; בסוף רו הוא חיקה סצנה שכאילו נלקחה מהסופרנוס כשנכנס ללימוזינה הלבנה שלו והתפוצץ לרסיסים.

וינס מקמהון הורה ל-WWE להציג את ההתנקשות כמקרה אמיתי. הדגלים במשרדי WWE הורדו לחצי התורן. האתר הרשמי העלה עדכונים בנוגע לחקירת הרצח ומתאבקים נפרדו ממנו. הם טענו שההתנקשות נחקרת על ידי ה-FBI; עורך הדין ג'רי מקדוויט ערך מסיבת עיתונאים וביקש מהתקשורת לכבד את פרטיות המשפחה בתקופה קשה שכזאת. הארגון אף זייף מידע עסקי לגבי מצב החברה, אשר התקבל בגיחוך קל ע"י הוול סטריט ג'ורנל: "לאחרונה התקבלה ידיעה אשר הועברה לכלל אתרי החדשות. על פי הדיווח וינס מקמהון התפוצץ בלימוזינה שלו. לדברי הארגון וינס מקמהון ככל הנראה נהרג. כרגע נערכת בדיקה של המקרה בידי הגורמים הרלוונטיים".

הארגון קיבל את החשיפה הנדרשת; המשטרה המקומית הוצפה בשיחות טלפון מגורמים אשר טענו כי מעוניינים למסור מידע בנוגע לרצח. אוהדים הדליקו נרות בסטמפורד לזכרו של מקמהון. שדרן CNBC דארן רובל טען כי מדובר בסטוריליין מגוחך, ו-WWE גרסו בתגובה כי הוא אחד מהחשודים ברצח. גורמים מסוימים דווקא הבינו את ההומור שבסטוריליין ההזוי הזה. להלן קטעים מתוך מכתב שפורסם ברסלינג אובזרבר, אשר נשלח ע"י אנדרו ג'יי וולאס: "מעולם לא ראיתי סטוריליין כזה מגניב. הערב הרסלינג הפך לאמנות". פורומי ההיאבקות השונים עסקו בהרחבה בסטוריליין. חברי הפורומים תהו כמה זמן ייקח עד שמתאבק ימות במציאות, ומקמהון ייאלץ לשים קץ לסטוריליין.

לאחר 4 ימים שרי מארטל נפטרה כתוצאה ממנת יתר. היא הייתה בת 49 במותה, אך לא נחשבה לשם גדול מספיק כדי להפסיק את האנגל המביש. הידיעה לגבי מותה תפסה משבצת קטנה באתר הרשמי, מתחת לידיעות של מקמהון. במהדורות ECW של 12.6 וסמקדאון של 15.6, מקמהון חפר לעצמו קבר עמוק במיוחד. התוכניות נראו כמו פארודיה על המחווה לזכר אוון וגררו. הם אשכרה העזו לעשות מחוות צלצול בפעמונים לזכרו של מקמהון. הפרשן JBL שבר שיאים כשאמר: "זה מעורר רחמים שחלק מהאוהדים שורקים בוז. מדובר באב ל-2 וסבא ל-3. כל העניין מביך עבור פילדלפיה".

השדרנים המשיכו את התוכנית באותו טון ש-JR בישר על מותו של אוון הארט. זה נועד כדי שיתייחסו למוות של מקמהון ברצינות הראויה. האוהדים לא אהבו שדיברו בקול כזה כשהתייחסו למקמהון, כולם ידעו שהוא חי. המבוכה הייתה רבה במיוחד כשצ'אבו גררו הספיד את מקמהון: "הוא בנה את העסק הזה במו ידיו. אין ספק שהוא היה חלאה, אך זאת הסיבה שהביזנס הצליח. אם אתם אוהבים את הביזנס כמוני, עליכם להודות למקמהון". הקהל בפילדלפיה לא ידע איך להסוות את הבושה כשטדי לונג השווה את מקמהון למרטין לותר קינג: "במשרד שלי יש 2 תמונות חשובות – אחת של מרטין לותר קינג והשנייה של מקמהון. וינס גרם לזה לקרות, ולותר קינג גרם לזה להיות אפשרי".

חלק מאוהדי האינטרנט הגיבו בצורה נאיבית, אולם רובם היו מאוד ביקורתיים כלפי האנגל. התגובה החריפה ביותר נכתבה ע"י טום קארו גסנר מהבלוג סגונדה קאידה:

"המחוות של אוון, פילמן ואדי לא היו אמיתיות. זה היה וורק. וורק אפקטיבי,
אך רגע שאמור לגרום לאוהדים לבחון מחדש אם הם מעריצים את הענף הנכון.
במקום לחשוב על כך שהביזנס הרג את אוון, גררו ופילמן... כולם חושבים
על כמות האהבה שהורעפה עליהם בתוכניות האלה. איזה יופי.. תראו כמה
ש-WWE דואגים למשפחות ועוזרים להן.. הכל נועד כדי להסתיר את
מידת האחריות של WWE למקרי המוות. האנגל של רצח מקמהון חשף
את העובדה הזאת. כולם ראו כמה שזה קל להפיק "תוכנית לזכר מתאבק"
ולעורר אמפתיה מזויפת. ייתכן שהם מאמינים בוולנס פוליסי, אני בכל זאת
חושב שמתאבקים ימשיכו למות. אולי אנדרטייקר ייקח יותר מדי משככי
כאבים בזמן שירכב על האופנוע שלו. אולי ליבו של בטיסטה יפסיק לפעום
ויתפוצץ.. כל המחוות לזכר התאבקים? וורק ענק. לא בטוח שהיה כדאי
מבחינתם לחשוף את הוורק הזה".

לצפיה ב-'חלק ה''
חלק ה'
01/09/2017 | 09:30
1
81

בשבוע שקדם למקרי הרצח, ננסי גילתה שבנואה רכש ביטוח חיים. הוא רשם את אשתו לשעבר וילדיהם בתור המוטבים. ננסי דרשה שישנה זאת, לדבריה הוא חייב לרשום אותה ואת דניאל. כריס סירב לשנות את הפוליסה, והתפתח ביניהם ויכוח ענק. ננסי סיפרה לחברתה פאם קלארק (אלמנתו של בריאן הילדרברנד) ששמרה תיעוד מדויק בנוגע ליחסו של בנואה כלפיה. היא החביאה את המידע בכספת, למקרה שתבחר לברוח ולהתגרש. ננסי השביעה את פאם שבמידה ויקרה לה משהו, עליה לעדכן את המשטרה שכריס אחראי למעשים. יחד עם זאת, השוטרים פתחו את הכספת ומצאו שם תמונות התעללות מפלילות מהתקופה שלפני יחסיה עם בנואה.

ביום חמישי ה-21 ליוני, בנואה התקשר לחברו והזמין מקום אצלו באחוזה על מנת לצפות בזיקוקים של ה-4 ביולי. הוא ביקש להגיע עם ננסי ודניאל. כבר באותו היום ננסי התקשרה בפאניקה לאחד מחבריה ואמרה: "אם משהו יקרה לי, תדע שכריס עשה את זה". ביום שישי ה-22 ליוני, כריס הגיע לרופאו פיל אסטין. הרופא חסר האחריות נתן לכריס מדי חודש מרשמים לסטרואידים אשר אמורים להספיק ל-10 (!) חודשים. כמו כן, הוא סיפק עבורו משככי כאבים שחלקם ניתנו לננסי. על פי הרשות למלחמה בסמים (DEA), אסטין כתב מרשמים של מיליון מנות רפואיות בשנים 2006-2007. המשמעות הייתה שהפציינטים של רופא אחד ממרפאה קטנה בקארולטון, וירג'יניה, צרכו 1370 מנות מדי יום. למעשה ניתן לומר שלפני הרצח בנואה נפגש עם סוחר הסמים שלו, אין דרך אחרת לתאר את אסטין המארק שמעולם לא סירב למתאבק האהוב.

בין התאריכים 30 למאי ו-19 ליוני, אסטין נתן לננסי מרשמים עבור 360 כדורים של משכך הכאבים הידרוקודון (אשר משווק תחת השמות ויקודין ולורסט). במהלך 24 הימים האחרונים בחייה, ננסי צרכה 278 מתוך 360 הכדורים. מדובר בממוצע של 11 כדורים ביום. בשבועיים שקדמו לרצח, כריס בנואה צרך 120 כדורי לורסט. כמו כן, הוא לקח 35 כדורים נוספים ביומיים האחרונים בחייו, הודות למרשם הנדיב שקיבל ב-22 לחודש. אם ניזכר לרגע בנזק המוחי של כריס לצד כמות הכדורים האדירה והאלכוהוליזם של השניים, הרי שהשעות האחרונות בחייהם של השניים נראו כמו הזייה מעורפלת.

לאחר שחזר מפגישתו המוצלחת עם ד"ר אסטין, כריס נצפה ע"י שכניו כשהוא מכין אוכל בחצר לצד דניאל. באותו ערב ננסי לא הסתפקה בלורסט ואלכוהול. היא צרכה גם הידרומורפון ואלפרזולם (קסנקס), אלו למעשה כדורים נגד חרדה. אין בידינו מידע האם היא עשתה זאת מרצונה או שמא אולצה לקחת את הגלולות; גם בנואה לקח לורסט וקסנקס. בשעה 21:25 אחד מדיירי הבית (ככל הנראה ננסי) התקשר למודיעין וביקש את המספר של המשטרה המקומית; בשעה 21:32 ו-21:33 ננסי השאירה 2 הודעות רגילות לגמרי במשיבון של שכניהם. זאת הייתה הפעם האחרונה שננסי השמיעה את קולה.

לאחר מספר דקות כריס קשר את ידיה בעזרת נייר דבק. זה קרה בקומה העליונה, ובחדר שנמצא במרחק הרב ביותר מחדרו של דניאל. אין בידינו מידע עד כמה ננסי התנגדה למעשיו של כריס, ובכל מקרה נשאלת השאלה האם הייתה בכלל מסוגלת לגבור עליו במאבק פיזי? ננסי לא הייתה מסוגלת לזוז. כריס הצמיד אותה לרצפה ונשען עם ברכו על עמוד השדרה שלה. הוא חנק אותה למוות באמצעות כבל טלוויזיה. ננסי ניסתה להשתחרר, אך כריס הטיח את ראשה ברצפה. כריס הניח מגבת על גופתה של ננסי, הוא שם לידה ספר תורה והשאיר אותה להירקב בחדר.

על פי מספר דיווחים, למחרת בנואה לקח את דניאל לשחייה בבריכה שבחצר הבית, כל זאת בזמן שגופתה של ננסי ממשיכה להירקב בחדר השינה. זה ככל הנראה היה זמן איכות אחרון בזמן שבנואה ידע מה עומד לקרות. קשה להצביע על רגע המוות המדויק של דניאל, אולם מתישהו בין שבת בבוקר לשבת אחר הצהריים, כריס נכנס לחדרו וסימם אותו עם כדורי קסנקס. הוא חנק אותו למוות. בנתיחת גופתו של דניאל נמצאו חבלות בפניו ובאחת מזרועותיו, אולם לא נמצאו חבלות בגרונו. נתון זה מצביע על כך שבנואה הרג את בנו באמצעות שימוש באחיזת הקריפלר קרוספייס. בחדרו של דניאל היו תמונות רבות שבנואה מבצע את המהלך המסוכן, והוא ככל הנראה נעל את דניאל הקטן בקרוספייס למשך זמן מה. בגופו של דניאל נמצאו סימני זריקות. על פי החשד כריס הזריק לדניאל הורמון גדילה למשך תקופה ארוכה. בנואה הניח ספר תורה לצד גופתו של דניאל, אשר היה בן 7 במותו.

לאחר הרצח השני כריס חיפש באינטרנט מידע לגבי אליהו הנביא. על פי הברית החדשה, אליהו הצליח לשכנע את אלוהים לבצע תחייה מחדש לילד שנפטר. לאחר מספר שעות כריס עדיין היה בחיים. למה? בגלל שהוא היה אמור להגיע להאוס שואו של WWE! לא מפתיע שאדם כה מבולבל ומכור להיאבקות אשר רצח את בנו בעזרת קרוספייס, ישקול לחזור לזירה כדי לרומם את מצב רוחו. האם כשדניאל נרצח, בנואה שמע את קולו של JR ברקע? האם ג'ים רוס צרח "TAP! TAP!"? האם בהזיות של בנואה הקהל הריע או שרק בוז? אין שום ספק שבנואה היה מסוגל לעבוד בזירה תוך כדי התעלמות מהטרגדיה, כפי שעשה בעבר. השאלה הרלוונטית הייתה כמה זמן הוא יוכל להעמיד פנים שלא יודע מה קרה בביתו. האם הוא יכול למשוך את הסיפור עד שהוריה יחשדו?

על פי דיווחי המשטרה, בנואה שינה את מועד הטיסה שלו על מנת שיגיע להופעתו הבאה במוצ"ש אשר נערכה בביומונט, טקסס. ייתכן שבנואה התכוון להגיע להופעה, אך ידע שלא יספיק לפגוש את צ'אבו בשדה התעופה. בנואה השאיר הודעה במשיבון של צ'אבו, שיאחר להופעה אך בכל זאת יגיע לשם. צ'אבו חזר לבנואה, אשר חזר על הדברים. בדיעבד בנואה שיקר לצ'אבו שיגיע למופע, ולפני סיום השיחה אמר לו שהוא אוהב אותו. צ'אבו הרגיש שבנואה מסתיר משהו, ולכן התקשר אליו בשנית. בנואה אמר לצ'אבו שננסי ודניאל חולים. יש להם קלקול קיבה, אך הכל בסדר. הוא עדיין מתכנן להגיע למופע.

בשלב זה בנואה המבולבל יצא מביתו, נתון אשר מצביע שהוא טרם החליט להתאבד. בני משפחתו מתו כבר לפני 12 שעות. האם הוא ישן לאחר מכן? האם הוא שקל לברוח? האם הוא שקל להתאבק עד שיגלו את מקרי הרצח? האם הוא היה עובד בקרב נוסף? אין לנו דרך לדעת מה חלף בראשו, ויחד עם זאת כל אחד מהתסריטים הנ"ל אפשרי לגמרי בהתחשב במצבו הנפשי באותם ימים. שכנתו של כריס סיפרה שראתה אותו מחוץ לביתו, ובאופן מוזר הוא סיפר לה על מחלתם של ננסי ודניאל. בנואה לא בכה או החצין את האבל שלו. בנואה חשש מתקשורת עם בני אדם, וחזר לביתו. השכנה של ננסי קיבלה את הודעותיה מליל אמש, והתקשרה אליה. כריס ענה לטלפון ודבק בגרסתו לגבי קלקול הקיבה של אשתו ובנו המתים.

לצפיה ב-'תמונה נוספת'
תמונה נוספת
01/09/2017 | 09:31
55
לצפיה ב-'חלק ו''
חלק ו'
01/09/2017 | 09:33
86
כתב ההיאבקות הקנדי גרג אוליבר שלח מייל לכריס, הוא רצה לקבל את תגובתו לגבי מותו של ביף וולינגטון. גם הוא שמע שננסי ודניאל חולים, אז איחל להם החלמה מהירה. כריס לא הגיב למייל, הוא היה טרוד בשני מקרי הרצח והתאבדותו העתידית. בלילה שבין שבת לראשון, ולאחר שכבר פספס את ההאוס שואו בטקסס, צ'אבו קיבל הודעת SMS מבנואה:

"הכתובת הפיזית שלי: גרין מדו ליין 130, פאייטוויל, ג'ורג'יה, 30215".

לאחר שתי דקות הוא קיבל הודעה נוספת:

"הכלבים נמצאים באיזור הבריכה. דלת המחסן פתוחה".

לאחר מספר דקות צ'אבו קיבל את ההודעה הראשונה (עם הכתובת) מהנייד של ננסי. ההודעה הזאת הגיעה 3 פעמים ברצף. בנואה ירד לחדר הכושר שלו ולקח חצי בקבוק יין. הוא הניח את היין לידו וכרך מגבת סביב צווארו. בנואה קשר את כבל המתכת של המכונה מסביב למגבת. הוא התאים את המשקל כך שהמכשיר יוכל להניפו באוויר ולשאת את משקל גופו. הוא שחרר את הכבל כלפי מעלה וחנק את עצמו. שרירי הצוואר של בנואה היו חזקים, כך שסביר להניח שמותו היה איטי ומכאיב. יחד עם זאת, הוא לא התנגד ולו לרגע אחד. בנואה תלה את עצמו עד שנשמתו יצאה מגופו.

כשמייקל בנואה שמע על מותם של השלושה, הוא לא חשב לרגע שכריס גרם לכך. הוא האמין כי ייתכן שכריס יפגע בננסי, אולם לא שיער בנפשו שהוא מסוגל לפגוע בדניאל. בדומה לאדי גררו, ביום מותו כריס היה אמור לזכות באליפות עולם כלשהי של WWE. הוא לא הגיע להאוס שואו בשבת או ל-PPV ונג'נס בראשון, שבו היה אמור לזכות באליפות ECW. 14 שעות לפני שהשוטרים גילו את גופתה של ננסי, אידיוט כלשהו כתב בויקיפדיה שבנואה לא הגיע למופעים עקב "מותה של רעייתו ננסי". זאת הייתה מתיחה אומללה, או שמא ניחוש מושכל. יחד עם זאת, מלצר כתב בהמשך שאם בנואה פספס שני מופעים ברצף, סביר להניח שמישהו מת.

הארגון הגיע לקורפוס קריסטי בטקסס, כדי להיערך לקראת מהדורת רו של 25 ביוני. כולם הכינו תפאורת בית קברות, באותו ערב הייתה אמורה להיערך הלוויתו של מקמהון. נסו לדמיין את האירוניה בכך שאנשי WWE שמעו על המוות של משפחת בנואה כשהם לבושים בחליפות לפני הלוויה מבוימת ועומדים ליד ארון קבורה. כריס בנואה לא היה שרי מארטל; מותו והמוות של משפחתו הספיקו כדי לבטל את הסטוריליין המגוחך של ההתנקשות בוינס. משפחת מקמהון נקלעה לתסבוכת: במשך השבועיים האחרונים הם עשו צחוק מכל נושא המוות ברסלינג, וכעת עליהם לערוך מחווה אמיתית לזכרו של מתאבק מוביל בארגון. ייתכן שהקהל לא יבין ולא יקבל את העובדה שמדובר במוות אמיתי. וינס מקמהון נאלץ לבטל את החלק הבידורי של המופע. מאחורי הקלעים צצו סימני שאלה לגבי הרצח – מי למעשה מסוגל לפרוץ לביתו של כריס ולרצוח אותו? האם ייתכן שלא מדובר בפריצה?

האופציה השפויה וההגיונית שניצבה בידי מקמהון: ביטול התוכנית מתוך כבוד למשפחת בנואה, ספיגת הנזק הכלכלי ושידור חוזר של תוכנית מהעבר. וינס מקמהון לא מבטל תוכניות, ולא משנה מהן הנסיבות. לאחר הבושה בעת מותו של אוון הארט, הוא דבק במנטרה של "ההצגה חייבת להימשך" ולא הרפה מכך בשום אופן. במידה ויבטל את התוכנית, המשמעות תהיה שהוא מודה בטעותו לגבי מותו של אוון. מקמהון סירב בכל תוקף; הוא מוכן לנהל ארגון שהורג את מתאבקיו, אך לא יודה שטעה בשום נושא.

מקמהון שידר את תוכנית המחווה לנרקומן רוצח התינוקות. בכך הוא סיפק תחמושת לכלי התקשורת; מגישי חדשות כמו ביל אוריילי, גלן בק וננסי גרייס קפצו על המציאה. הקרנבל התקשורתי הוביל לחקירה פדרלית בנושא הסטרואידים והסמים בפרו רסלינג. מתאבקים רבים נתפסו, ומדיניות הוולנס נחשפה כתרמית. מתאבקי WWE ספדו לבנואה. אדג' סיפר שכריס היה כועס עליו במידה וידע שהוא בוכה כרגע. ג'ון סינה אמר שכריס בנואה חי עבור הביזנס.

כריס בנואה מת עבור הביזנס. הוא גרם לעצמו נזק רב כדי להגשים את חלום ילדותו. בנואה ידע שמטרה זו עלולה לדרוש ממנו הקרבה פיזית ומנטלית. כריס היה האשם היחיד והבלעדי בכך שהאמין לתרמית הרסלינג, והקריב מעצמו יותר מדי. כריס בנואה אמר בעבר: "העולם (עולם ההיאבקות) לא דוחף אותך למעמקי החשיכה. אתה עושה זאת. זה משגע אותי... זה לא העולם שמושך מתאבקים לאלכוהול או לסמים, אתם עושים זאת לעצמכם". הוא צדק, אך אין הדבר מזכה אנשים כמו וינס מקמהון אשר הצלחתו חייבה את המתאבקים לחלוף במעמקי החשיכה.

וינס מקמהון מעולם לא הכריח את מתאבקיו לחלוף בדרך הזאת, אך הוא סלל עבורם את המסלול לשם והעניק להם תהילה לצד עושר רב. לא ניתן לטעון שוינס נקי מאחריות, כשהוא מחלק פרסים לאנשים בעלי התנהגות אובדנית – הוא משתמש באפשרות הבחירה שלהם כסוג של שעיר לעזאזל. באותה מידה היה ניתן לטעון שאדם המשלם לרוצח שכיר אינו אחראי למקרי הרצח.

השטן לא מכריח אף אחד למכור את נשמתו. הוא פשוט יציב בפניך הצעה אטרקטיבית, מהסוג שלא תוכל לסרב לה. הנואשים והטיפשים נעתרים להצעתו מרצונם המלא. למיטב ידיעתי וינס מקמהון מעולם לא הרג אף אחד, אולם הוא פיתה מאות מתאבקים חסרי עמוד שדרה לצאת למסע מוות עמוס בהרס עצמי, והכל לטובת הרווח הכלכלי שלו.

לצפיה ב-'תודות'
תודות
01/09/2017 | 09:35
2
65
אני מעוניין להודות לסוכן שלי אנדרו לאוני, וגם להנרייטה טיפנטלר מהוצאת ספרי פניקס, אשר האמינה בפרויקט. היא הייתה מאוד סבלנית איתי. אלפי תודות לעורכת שלי ג'ולי מקקארון, אשר הצילה אותי מפשעיי כנגד השפה האנגלית. במידה ומצאתם שגיאות כתיב, זה על אף מאבקה ההירואי בי. המון תודה לאלינה פוניווז וסוניה פיורה מאותה חברה, אשר הכינו את העותק הסופי שקראתם.

אני מודה לאמי, ג'ני מוריס, ולרעייתי מליסה, על סבלנותן הרבה גם כשהתנהגתי כמו זבל. גם הן עזרו מאוד בעריכת הספר. אני מריע לכל אנשי ההיאבקות שהסכימו להיחשף בעילום שם. אני מודה לכם שסמכתם עליי שלא אחשוף את זהותכם. אני חב תודה לידידי ד"ר רנג'ן שיבר, אשר השיג מידע רב והפנה אותי למקורות רבים. דייויד ביקסנספאן וזאק ארנולד סיפקו מידע רב. תודה לפול היימן הדייקן, למייק פונטרלי וקני גאלו, דן מדיגן, דומיניק קוטר, צ'אד דמיאני, סקוט נורטון, שלדון גולדברג, דייויד מרקז, הווארד ברודי, קורי מורגן, אוסמו נישימורה, סיימון אינוקי, קורט בראון, אדי אדוורדס, סטיב סימס, חוזה פרננדז, בוב ברנט, סטן גורדון, דניאל ליטלטון, סטיוארט מקס, גלן טסונקאווה. במידה ושכחתי מישהו, אני מתנצל ומודה לכם מקרב לב.

לא יכולתי לכתוב את הספר הזה מבלי לקבל את עזרתו של דייב מלצר מהרסלינג אובזרבר ובריאן אלוורז. עבודתם המשותפת הייתה מלאת ערך עבורי. הם גם ענו על שאלות רבות שעלו במהלך המחקר שלי. וייד קלר וברוס מיטשל מהפרו רסלינג טורץ' סיפקו מידע רב לגבי עולם הרסלינג בשני העשורים האחרונים. קיבלתי גם המון עדויות מראיונות השוט של RF VIDEO והייספוטס.קום. לסיום אני רוצה להודות לצלמים דייב ליין, בוב לאונרד, אדריאן גאי קריק, קולין וויליאמסון, טרנס קלי ודנילו אס נוסטרו.

לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
01/09/2017 | 18:57
1
42
קראתי הכל. 
מרתק לאללה
לצפיה ב-' כיף לשמוע, שמח שנהנית'
כיף לשמוע, שמח שנהנית
01/09/2017 | 19:18
18
לצפיה ב-'כמה מילים שלי לסיכום'
כמה מילים שלי לסיכום
01/09/2017 | 09:36
78

תם לו פרויקט קשה, ארוך ומתיש. מודה ומתוודה שמרוב המורכבות שבו, התייאשתי מהפרויקט באמצע ופשוט הנחתי את זה בצד למשך 5 שנים. למרבה הפלא היה לי הרבה זמן פנוי אחרי בערך 10 שנים עמוסות, והחלטתי לסיים את זה בכל מחיר. אני די מרוצה מאחר והיו לי 2 מטרות שלדעתי גם הושגו:
הראשונה הייתה לתת נקודת מבט חיצונית על הפרשה, בשפת הקודש שלנו.
המטרה השנייה הייתה לנסות ולשפוך מעט אור על המקרה שהכאיב כמעט לכולנו באופן אישי. לפעמים אני מרגיש שקשה לחלקנו בתור מעריצי היאבקות לקלוט שיש צדדים קשים ואפלים בביזנס האהוב עלינו. אני חושב שלאחר הספר הזה כבר די מסתדר לי בראש מה עבר על בנואה, ואני מבין שהוא אשם בכך שלא ידע לעצור בזמן. הוא גם לא ידע לבקש עזרה, עד שהתפוצץ לבסוף והתוצאות מוכרות לכולם. אני חייב לומר שכעת אני לא ממש מופתע מהרצח, אלא רק חכם בדיעבד שחייב לתהות איך לא שמו לב לזה...

רוצה להודות לכל מי שקרא את הספר, על אף שלעיתים היה חופר בטירוף וגם היו מקרים שבטח רציתם לדפוק לסופר אינזיגורי (אני לפחות אחת לפרק חלמתי על זה..). ובינינו, אפשר לומר שבפרק האחרון הוא לא ממש גילה לנו את אמריקה, על אף שסיפק כמה פרטים מעניינים. בתכלס הספר נכתב לפני כמעט עשור, כשהפרטים המוצגים כאן היו טריים ורעננים, כך שאני האשם העיקרי שהגיעו אלינו רק באמצע 2017. מצד שני, באופן אישי אהבתי לאללה את הכתיבה של הסופר, הוא סוג של בוקי נאה בעולם הרסלינג. בסך הכל הוא לא ריחם על אף בנאדם שאי פעם חשב על רסלינג, ומגיע לו קרדיט על האומץ.

במידה ומישהו קרא רק את הפרק הזה ומעוניין להשלים, שאר הפרקים נמצאים בסקשן של הספר במאמרים. נתתי קישור בהודעה הראשית אבל ליתר ביטחון הנה עוד אחד
אז שוב תודה על תשומת הלב והפידבקים, נהניתי מאוד מהעבודה על הספר.
יש לי כבר בראש כמה רעיונות לפרויקטים נוספים, פרטים בהמשך......   

לצפיה ב-'משתחווה ושאלה'
משתחווה ושאלה
01/09/2017 | 12:10
7
72
המון תודה על זה שהחלטת לסיים את התרגום (ולהתחיל אותו ). אני חושב שזה ספר ממש חשוב ותרגום ממש חשוב. במקומך, הייתי גם מפרסם את זה בפייסבוק, או לפחות לינק לתרגום פה. לטובת מעריצי הרסלינג שלא נמצאים בתפוז, שזה רובם לדעתי.

מאחר והספר באמת יצא יחסית מהר אחרי הרצח, האם פורסמו מאז פרטים חדשים, שסותרים או שופכים עוד אור על המקרה?
לצפיה ב-'משתחווה בחזרה '
משתחווה בחזרה
01/09/2017 | 18:48
62
לגבי הפייסבוק אני מתלבט, אולי אשים קישור בעמוד שלי אך בסך הכל אני אוהב את זה שהספר בלעדי לכאן. לגבי פרטים חדשים אני בהחלט מאוד מעוניין לגלות. הבנתי שאמור לצאת (או יצא) סרט שמבוסס על הספר. לדעתי גם לא היו עובדות חדשות או שונות לגבי המקרה, בכל מקרה אני אשוטט ואבדוק.
לצפיה ב-'אוקיי מצאתי קטע שצ'אבו מספר לג'ריקו על ההודעות'
אוקיי מצאתי קטע שצ'אבו מספר לג'ריקו על ההודעות
01/09/2017 | 19:08
5
77
לצפיה ב-''
03/09/2017 | 19:59
4
11
לצפיה ב-'אגב '
אגב
03/09/2017 | 20:29
3
39
בעקבות שאלתך ראיתי המון חומרים בנושא. כמעט כל הקטעים שראיתי תומכים בדברי הסופר. ממליץ במיוחד על ראיון שסנדרה אחותה של ננסי התראיינה אצל ג'ריקו. היא סיפרה שלאחר המוות של ננסי וכריס כביכול דניאל עבר לחזקתה. היא קיבלה את התיק הרפואי שלו ולדבריה לא היה לו fragile x או כל הפרעה אחרת. בנואה הרג ילד בריא לחלוטין. יש גם המון סרטוני קנוניות שמדברים על רצח שנראה כמו התאבדות, אבל זה לא רציני בשיט.

ועוד דבר: היא טוענת שבנואה היה פורש בקרוב ופותח בית ספר להיאבקות בשם "בנואה אקדמי". ננסי אפילו כבר הזמינה 500 חולצות עם הכיתוב הזה.
לצפיה ב-'וואלה. מעניין.'
וואלה. מעניין.
05/09/2017 | 19:59
2
27
לדעתי לא ממש משנה אם דניאל היה "בריא" או לא, ואני גם לא חושב שזה משהו שהיה משנה את התוצאה של הסיפור העגום הזה. כנראה שבאמת פשוט מדובר באי-שפיות זמנית, אבל צפויה מראש.
לצפיה ב-'נזכרתי בעוד משהו שראיתי'
נזכרתי בעוד משהו שראיתי
05/09/2017 | 20:24
1
29
אחד מהמתאבקים חושב שבנואה הרג את ננסי בטעות, כחלק מהזיה כלשהי עקב הכדורים שלקח. הם חושבים שהוא התעורר לאחר מכן וקלט שהיא מתה.
הוא נלחץ ואז במקום לדווח החליט לבחור בדרך הפחדנית של להרוג את דניאל ולהתאבד. זה אגב יכול להסביר את הפרשי הזמנים בין הרצח הראשון לשני ולהתאבדות. זה נאמר על ידי ואל וניס או רנה דופרי או שניהם, לא בטוח.
לצפיה ב-'טוב, זה כבר פחות מעניין'
טוב, זה כבר פחות מעניין
06/09/2017 | 19:03
23
תיאוריות קונספירציה של מתאבקים פחות רלוונטיות מבחינתי.
יפה שזה מעסיק אותך, אבל תיזהר שלא יעסיק אותך יותר מדיי. שלא תגמור כמו...

(מוטי בננה בציריך)
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
01/09/2017 | 14:27
4
79
משום מה, אני מרגיש כאילו לא מעט אנשים חיים, עובדים ומתנהלים באופן שהוא לא החלום הורוד שלהם. כלומר, יש להם קשיים במשפחה, יש צורך להביא משכורת הביתה ויש את שאר הירקות.

ופה אנחנו מדברים על אדם שלכאורה חי את החלום, ולכן לא מן הנמנע שהוא יחשוב שאסור לו להתלונן, קל וחומר - לאכזב את הבוס, את המעריצים ואת המשפחה. 

תוסיפו על כך את אופי העבודה, כמות המופעים בשנה, הכדורים, הבדידות, הסמים, האימונים, את הסוג מתאבק שבנואה רצה להיות, את האנשים שהוא חלם להיות כמותם ועיצב את עצמו בדמותם, את הפגיעות לראש, את הזעזועים, השברים, והניתוחים, ואנחנו מקבלים בסופו של יום רק קליפה של אדם.

הסיבה שזה נוגע בעצב כל כך חשוף אצל כולנו היא כי זה אדם שאנחנו הערצנו, אדם שגדלנו עליו, שחשבנו שאנחנו מכירים אותו, והנה, פתאום הוא רצח את אשתו ואת הילד שלו ואז התאבד. 

אבל דבר אחד צריך לומר לזכותו. הוא חשף אותנו לעוולות שמתרחשות מאחורי הקלעים של היאבקות מקצועית. הוא הקריב את עצמו ואולי כתוצאה מזה, העסק יהיה טוב יותר, והמעריצים יהיו חכמים יותר, והמתאבקים ידעו איפה למתוח את הקו.

דבר נוסף שאני רוצה לומר הוא שדפנה למיש טעתה. היא טענה שמי שצופה בתוכניות היאבקות נוטה להיות אלים יותר. אני חושב שזה דווקא הפוך. אני הייתי ילד מאוד בעייתי כשהייתי קטן, וצפייה בהיאבקות דווקא השביעה את הצורך האישי שלי לעסוק במכות בעצמי. היה לי מעין קתרזיס כאשר צפיתי באנשים אחרים הולכים מכות, ואז לא הרגשתי צורך לעשות את זה בעצמי.

ולמה אני רושם את זה? כי מצד אחד, אני חושב שיש לאוהדי היאבקות יד בגורל המתאבקים שהם מעריצים, אבל מצד שני, הם גם צריכים להיות אסירי תודה להם. בזכות בנואה אני אדם טוב יותר היום. הוא שהקריב את עצמו, בידר אותי והשתגע עד שרצח את משפחתו, גרם לי להיות אדם טוב יותר, אדם שיודע להבדיל בין טוב לרע, בין אסור למותר, ובין הרצון שלי לעשות סופלקסים על אח שלי לבין לראות את זה בטלוויזיה ולהסתפק בזה. 

אז למרות הכל, ניתן גם להפיק משהו טוב מכל הסיפור הנורא הזה.

תודה לשי על כל העבודה הקשה. עשית לי חשק לתרגם ספר בעצמי. אבל יש לי רק את זה של ברט הארט בבית והוא כמו אינציקלופדייה, אז יקח לי קצת זמן להחליט אם זה משהו שאני רוצה לעשות או לא. בכל מקרה, גם אני ממליץ לך לפרסם את זה בעוד מקומות. אסור שזה יהיה ידוע רק לקהל מצומצם. דבר כזה ראוי לחשיפה ארצית. תודה.
לצפיה ב-'תודה רבה על הפרגון '
תודה רבה על הפרגון
01/09/2017 | 19:11
52
מסכים עם כל מה שאמרת, במיוחד לגבי דפנה למיש.
מעניין שהזכרת את הספר של ברט, בהחלט צפויות הפתעות בתחום הזה.
אעדכן בקרוב.
גם לגבי הפייסבוק ייתכן שאעשה עם זה משהו, שוקל את זה.
לצפיה ב-'לומר שדפנה למיש טעתה'
לומר שדפנה למיש טעתה
05/09/2017 | 20:03
2
34
על סמך החווייה האישית שלך, זה לא הכי רציני. מן הסתם מדובר במחקר שבדק עשרות / מאות / אלפי מקרים.

אני מאוד מסכים איתך, אבל בלי קשר למחקר המעצבן של למיש.
לצפיה ב-'המחקר הוזמן על ידי משרד החינוך.'
המחקר הוזמן על ידי משרד החינוך.
05/09/2017 | 20:43
1
30
במטרה להוריד את ה"זבל" הזה מהמרקע. המטרה שלו הייתה למצוא את הקשר הזה. וגם במחקר המדובר יש כשלים מהותיים להגיע להסבר של סיבה ותוצאה. אם תרצה, אביא לך מצגת שעשיתי בזמנו במסגרת לימודי ההוראה שלי.
לצפיה ב-'מגניב. האמת שזה נשמע ממש מעניין'
מגניב. האמת שזה נשמע ממש מעניין
06/09/2017 | 19:14
18
אם בא לך, אשמח אם תעלה.
לצפיה ב-''
01/09/2017 | 14:49
1
53
על מה מלצר כתב את הדברים שלו? זה היה חצי שנה לפני אדי. על קנדידו?

כל אלו שמתו היו סיפור מאוד רציני.

אדי לא אהב להיות האלוף, הוא לא אהב להיות פייס, הוא היה מאוד ממורמר בשנתו האחרונה.

הם בטוחים לגמרי שאדי היה אמור לזכות בתואר באותו היום שמת? שמעתי שמועות שאמרו את זה רק כדי לסגור מעגל, ושבעצם אורטון היה אמור לזכות בתואר. מה שכן הוא היה אמור לעבוד עם שון ברסלמניה. המוות של אדי בזמנו היה באמת נורא בעיקר בגלל שהוא בדיוק חזר למיין איבנט. אדי דווקא יוצא בן אדם נחמד מאוד בספר הזה, רק מגזים מאוד באהבה לביזנס.

"ג'רי לולר אומר בתוכנית שזה קרב שאדי היה אוהב. אני צופה בזה ולא יודע אם לצחוק או לבכות. על מה אתם מדברים? אדי היה מעדיף לחיות ולשבת כרגע בבית עם בנותיו. נפלתם על הראש?" - יש כזה דבר, "צורת דיבור". אולי הול היה צריך ללמוד אותו. סתם ביקורת גועלית.

בנואה נראה זוועה. מה גם, הוא בוכה יותר מצ'אבו, וצ'אבו האחיין של אדי!

"דייב בטיסטה נשמע כמו כומר טלוויזיוני..."- דיקון, אני מבקש.

"בנואה מחה בפני וינס על כך שאורטון אמר לויקי שאדי "נמצא בגיהינום". "- לריי הוא אמר. אבל זה היה הדבר הכי גרוע באותה תקופה, כל מה שקרה עם ריי וצ'אבו ואחר כך כשבנואה הצטרף.

"ב-28 לינואר 2006, חברו האחרון של בנואה בעולם ההיאבקות הלך לעולמו... לאחר 3 שבועות ג'וני גראנג' נפטר מהתקף לב. הוא היה שכנו וחברו של בנואה." - טוב, איך זה מסתדר?

ההתקרבות של בנואה לדת והחשש הזה עם הפרנויה מפחידים. זה מזכיר לי את ג'ון נאש, המתמטיקאי, גם סכיזופרן שהיה בטוח שרודפים אחריו. אם כי במקרה של בנואה קל להבין למה זה קרה.

"לא נמצאה שום הוכחה לכך שדניאל סבל מפיגור שכלי או לקות למידה"- לא היה איזה דיבור על תסמונת X שביר? ג'ריקו טען שזה כנראה נכון, למרות שהוא חזר בו וטען שפשוט היה נסער מהמקרה.

ננסי לא יוצאת טוב בספר, אני חייב להגיד. היא לא הייתה מסכנה. בהודעות שהיא מסרה לבנואה כמה ימים לפני הרצח היא מדברת אליו בחיבה מוחלטת. ואלו הודעות קוליות, לא משהו ציבורי, אז היא לא הייתה צריכה להעמיד פנים. אולי היא עצמה אהבה את זה.

"זה עצוב מאוד שאתה מחפש תמיכה נפשית ופונה לאיירון שיק"- עצוב? עצוב זאת לא מילה... לאיירון שיק הוא פנה?!

RVD דווקא בסדר גמור. הוא קצת מסומם והכול, אבל עובדה שהוא חי בסדר ולא שמעו עליו כלום. קצת ירוק מדי פעם, קצת סטלן, אבל לפחות לא הואשם בכלום פרט ליותר מדי חומר. סאבו, מצד שני...

המוות של 2007 היה נוראי! באם באם ואז שרי ואז אוסום שאני זוכר שהיה נוראי בזמנו. מה שהיה עוד יותר נוראי היה שב-2005 ג'ואי סטיילס אמר לאוסום שחבל שכשהוא עשה סואיסייד דייב הוא לא באמת התאבד...

דווקא הסטוריליין עם המוות היה טוב בהתחלה, אבל כולנו מכירים את WWE ויודעים שהם הורסים הכול תוך זמן קצר. מה שכן, אני זוכר שהופתעתי שהמון חשבו שזה אמיתי. עכשיו מתברר שווינס ממש רצה שזה יהיה אמיתי.

"עורך הדין ג'רי מקדוויט"- טוב, זה רציני, הוא עובד עם וינס איזה עשרים שנה או שלושים, אם גם הוא היה מעורב...

"המשטרה המקומית הוצפה בשיחות טלפון מגורמים אשר טענו כי מעוניינים למסור מידע בנוגע לרצח. אוהדים הדליקו נרות בסטמפורד לזכרו של מקמהון. שדרן CNBC דארן רובל טען כי מדובר בסטוריליין מגוחך, ו-WWE גרסו בתגובה כי הוא אחד מהחשודים ברצח."- טוב, כמה צחקתי כאן. איזה מידע עמדו למסור למשטרה?! איזה אוהדים בדיוק היו מדליקים נרות?! ומה הם מאשימים שדרן?!

"הפרשן JBL..." - כדאי לו להוציא מהדורה חדשה של הספר וללכלך גם על בראדשו. יש מלא חומר.

"אין ספק שהוא היה חלאה, אך זאת הסיבה שהביזנס הצליח." - מה שנכון נכון.

"ננסי גילתה שבנואה רכש ביטוח חיים. הוא רשם את אשתו לשעבר וילדיהם בתור המוטבים."- אוקיי, לא נשמע טוב!

"הרופא חסר האחריות..."-  כן, יש הרבה כאלה בענף.

אין לי מושג אם ננסי הייתה בכלל בהכרה או בהבנה של מה קורה כשכריס רצח אותה. כאילו זה טריפ רע.

"הוא חנק אותה למוות באמצעות כבל טלוויזיה... נתון זה מצביע על כך שבנואה הרג את בנו באמצעות שימוש באחיזת הקריפלר קרוספייס." - אני לא חושב שאי פעם אצליח לצפות בספוטים האלה שוב. גם זה שאנשים השתמשו קצת בקרוספייס בתקופה אחר כך, נורא! זה מהלך שהרג ילד!

"כריס חיפש באינטרנט מידע לגבי אליהו הנביא." - כל זה מביא לסיפור מין מימד דתי מפחיד כזה.

משהו קטן- בתמונה השנייה בחלק ה', מתחת לבנואה מוזכר שמו של אדם פאקמן ג'ונס, שחתם ב-TNA באותה השנה. קצת מפתיע.

כל הסיפור של בנואה אחרי הרציחות פשוט... רע.

"כריס היה אמור לזכות באליפות עולם כלשהי של WWE"- הגדרה טובה לתואר ECW...

וואו. זהו זה, הא?

סיפור עצוב.
לצפיה ב-''
01/09/2017 | 19:17
39
תודה רבה על הפידבק החיובי לאורך הפרויקט, זה בהחלט נתן לי מוטיבציה לסיים את הספר.
בהחלט צירוף מקרים הזוי הקטע עם פאקמן.. לגמרי במקרה.
סיפר עצוב מאוד, היה ניתן למנוע את הכל וחבל שלא הייתה מערכת תומכת מסביבו. אני חושב שהמון אנשים מתו לפני שמישהו בכלל שם לב.
לצפיה ב-'תשמע גבר - שיחקת אותה'
תשמע גבר - שיחקת אותה
01/09/2017 | 23:32
2
111
מגיע לך מצ*צה מכל הפורום על ההשקעה והפרויקט היפה הזה.
יבורכו ידיך ומקווה שתעשיר אותנו בעוד ספרים מתורגמים.
אגב, כל העניין המורבידי העלה לי רעיון - אולי כדאי לעשות ליין הימורים מי יהיה הבא בתור שילך קאפוט? בטח 99% ישימו את הניחוש על הנייץ'... הגיוני.

תודה ובמפגש רסלמניה הבא אתה מוזמן לממש את ההצעה... :P
לצפיה ב-'דווקא ההימור הנפוץ בפורום'
דווקא ההימור הנפוץ בפורום
05/09/2017 | 20:06
46
היה על סקוט הול. זה אמנם היה לפני היוגה של DDP, אבל ניסיון העבר מלמד שהרוב נופלים בחזרה ולא מצליחים להשתקם לגמרי.
ופלייר זה לא חוכמה, הוא עוד רגע מת מזקנה.
לצפיה ב-'אני מהמר על פייג''
אני מהמר על פייג'
06/09/2017 | 14:43
18
לצפיה ב-''
03/09/2017 | 11:20
22
לצפיה ב-' רספקט'
רספקט
04/09/2017 | 00:29
2
52
מתכוון להדפיס ולקרוא ביום כיפור או משהו כי לא רואה מתי יהיה לי זמן לפני...
לצפיה ב-' מחמיא'
מחמיא
04/09/2017 | 00:36
44
יום כיפור זה אוטוטו
אשמח לשמוע מה דעתך
לצפיה ב-'בדיוק מה שאני חשבתי!! תודה רבה שי'
בדיוק מה שאני חשבתי!! תודה רבה שי
04/09/2017 | 05:15
19
לצפיה ב-'תודה רבה! הסבלנות השתלמה.'
תודה רבה! הסבלנות השתלמה.
05/09/2017 | 17:00
33
אף אחד אחר לא היה עושה את זה יותר טוב.
לצפיה ב-'שאלה לחברי הפורום'
שאלה לחברי הפורום
03/09/2017 | 19:33
91
רציתי לשאול האם מישהו כאן במקרה מנוי ל F4Online? , כבר הרבה זמן חשבתי אם להירשם כי אני כן מוצא את עצמי הרבה מקשיב ביוטיוב לבריאן וויני ודייב , איך זה עובד מבחינת תשלומים? האם אני יכול לבטל מנוי מתי שאני רוצה? .

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

האקדמיה הישראלית לקרב מגע
קרב מגע והגנה עצמית
סיוון זמיר מנהל הפורום
מתכננים חופשה ביוון?
פורום קרב מגע הגנה עצמית
פורום קרב מגע הגנה עצמית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה