לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1334413,344 עוקבים אודות עסקים

פורום היאבקות WWE

ברוכים הבאים לפורום הרסלינג של ה-WWE בתפוז. זוכרים את הימים של פעם?, שהיינו מרותקים שעות על גביי שעות לשידוריי הרסלינג בארץ שעד לא מזמן נקראו בשם WWF? שהיינו מחקים את הדמויות והמתאבקים ומצוטטים אותם ומתחפשים לדמויותיהם?. אז עכשיו אפשר לחזור ולהזכר בהם, וגם לצפות בשידורים המחודשים. בנוסף תוכלו להנות משפע של מאמרים וכתבות שרק יילכו ויגדלו בנושאי כוכביי עבר,הווה,ועתיד בWWE. וליהנות מגלרייה ענקית (אולי הגדולה בארץ) של כוכבי הרסלינג הפעילים והלא פעילים באירגון. וליהנות ממגוון אתרים רישמיים ולא רישמיים העוסקים בנושא ונמצאים גם הם בקישורי הפורום. תוכלו לשאול שאלות,ולצפות לתשובות טובות ומדויקות מחבריי הפורום הנפלאים שיש אצלנו. רק אנא הקפידו לשרשר תגובותיכם להמנע מלפתוח הודעות שכבר שוחחו עליהם שוב. ולהשתמש באופציית הוספת תגובה על מנת למנוע הצפה של הפורום. הודעות שלא ישורשרו ולא ימצאו במקומם ימחקו . וכמובן,להשתתף בדיונים המרתקים ולהזכר בעבר,הווה,ואלי עתיד טוב יותר לרסלינג. שהייה מהנה וברוכים הבאים . מנהלי הפורום, רם (רם חיים) ושי (שי מילר)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום היאבקות WWE

ברוכים הבאים לפורום הרסלינג של ה-WWE בתפוז. זוכרים את הימים של פעם?, שהיינו מרותקים שעות על גביי שעות לשידוריי הרסלינג בארץ שעד לא מזמן נקראו בשם WWF? שהיינו מחקים את הדמויות והמתאבקים ומצוטטים אותם ומתחפשים לדמויותיהם?. אז עכשיו אפשר לחזור ולהזכר בהם, וגם לצפות בשידורים המחודשים. בנוסף תוכלו להנות משפע של מאמרים וכתבות שרק יילכו ויגדלו בנושאי כוכביי עבר,הווה,ועתיד בWWE. וליהנות מגלרייה ענקית (אולי הגדולה בארץ) של כוכבי הרסלינג הפעילים והלא פעילים באירגון. וליהנות ממגוון אתרים רישמיים ולא רישמיים העוסקים בנושא ונמצאים גם הם בקישורי הפורום. תוכלו לשאול שאלות,ולצפות לתשובות טובות ומדויקות מחבריי הפורום הנפלאים שיש אצלנו. רק אנא הקפידו לשרשר תגובותיכם להמנע מלפתוח הודעות שכבר שוחחו עליהם שוב. ולהשתמש באופציית הוספת תגובה על מנת למנוע הצפה של הפורום. הודעות שלא ישורשרו ולא ימצאו במקומם ימחקו . וכמובן,להשתתף בדיונים המרתקים ולהזכר בעבר,הווה,ואלי עתיד טוב יותר לרסלינג. שהייה מהנה וברוכים הבאים . מנהלי הפורום, רם (רם חיים) ושי (שי מילר)

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

אביחי (crossface) ז``ל 1979-2004 , לעולם לא נשכח אותך
יש להודיע על ספויילרים של תוצאות שלא עבר שבוע מאז שידורם בארה``ב

המשך >>

לצפיה ב-'חדשה משמחת'
חדשה משמחת
04/09/2017 | 08:59
7
417
אחרי קרוב ל-20 שנה של להיות חתיכת חרא, JBL סוף סוף הולך הביתה.
לצפיה ב-'John O'Clock is over'
John O'Clock is over
05/09/2017 | 16:57
4
259
לצפיה ב-'WTF'
WTF
05/09/2017 | 19:54
3
213
חוץ מצרחות וצפירות, לא הבנתי שום דבר...
לצפיה ב-'מדובר באוסף קטעים מתוך WTF MOMENTS'
מדובר באוסף קטעים מתוך WTF MOMENTS
06/09/2017 | 02:05
2
177
בערוץ היוטיוב WhatCulture Wrestling לדמות קינג רוס (הנודניק הקופצני מהוידאו) יש סגמנט בשם WTF moments בו הוא סופר רגעי WTF מהתוכנית.
ג'ון או'קלוק היה כל פאק שג'ון עשה כחלק מצוות השידור באותה תוכנית. זה כולל את קינג רוס צועק כשהוא מלווה בצפצפה ושעון שמצוירים עליו כל מיני דברים שקשורים ל-JBL כשמיד אחרי הוא מציין מה הפאק שעשה JBL, באחד הרגעים הנודעים נתפס במצלמה מסך המחשב של JBL כשפתוח בו טאב של פורנו שרירניות.
לצפיה ב-'אוקיי, נשמע כמו משהו משעשע'
אוקיי, נשמע כמו משהו משעשע
06/09/2017 | 19:00
1
112
פשוט מהסרטון שהעלית (לפחות ממה שהצלחתי לשרוד ממנו), זה היה קומפיליישן רק של הצרחות והצפירות. לא הצלחתי להבין כלום חוץ מזה. אולי זה המבטא.
לצפיה ב-'דוגמא מRAW השבוע'
דוגמא מRAW השבוע
07/09/2017 | 01:08
120
לצפיה ב-'לפי ההודעה שלו הוא חתיכת תותח'
לפי ההודעה שלו הוא חתיכת תותח
06/09/2017 | 00:23
226
מסתבר שיש לו איזו יוזמה שקשורה לקידום נוער בסיכון, והוא טוען שיוכל להקדיש עצמו לעמותה הרבה יותר טוב אם יעזוב את תפקידו השבועי ב-WWE, אבל הוא רתם אותם לשתף איתו פעולה ולתמוך בעמותה, וכמו כן הוא עדיין יגיע לרסלמניה, טריביוט טו דה טרופס ואירועים חשובים שכאלה.
קיצר, אולי הוא מכה על חטא על כל הבריונות שלו כל השנים, אבל טוב לשמוע
לצפיה ב-'רק Otunga time!!!! '
רק Otunga time!!!!
07/09/2017 | 19:13
61
לצפיה ב-'ראש העיר קיין?'
ראש העיר קיין?
04/09/2017 | 19:31
2
263
קיין הכריז שהוא רץ לראשות העיר "נוקס קאונטי" בטנסי.

הלוגו של הקמפיין שלו הוא להבה אדומה

לצפיה ב-'בתור ראש עיר הוא מבטיח ליצור טאג-טים עם רשות הביטחון בישראל'
בתור ראש עיר הוא מבטיח ליצור טאג-טים עם רשות הביטחון בישראל
05/09/2017 | 15:22
176
ולקרוא לעצמם - הביג רד מ'שין בית'
לצפיה ב-'מי היה מאמין.'
מי היה מאמין.
05/09/2017 | 17:02
180
האח של אנדרטייקר, אנדרטייקר שבשנת 1998 זרק את מנקיינד מפסגת הל אין דה סל לתוך שולחן השדרים הספרדים רץ לראשות נוקס קאונטי
לצפיה ב-'שרשור RAW'
שרשור RAW
05/09/2017 | 06:21
2
44
התכנית של ברוווווווווווווווווווון!
לצפיה ב-' אירועים חשובים '
אירועים חשובים
05/09/2017 | 06:22
217
ג'ון סינה ניצח את ג'ייסון ג'ורדן אחרי AA. לאחר הקרב הם התחבקו, ורומן ריינס יצא לצפות. ריינס ירד על סינה ועל הזמן שלקח לו לנצח את ג'ורדן. סינה יורד על ריינס ואומר שאין לו ביצים. הוא אומר שאנשים כמו ג'ורדן, גייבל ואפילו מיז עובדים קשה. את זה הוא מכבד, לא את ריינס. ריינס אומר לסינה להתקוטט איתו עכשיו, סינה נשכב על החבלים וריינס יורד עליו ועוזב.

שייזארו ניצחו את סלייטריינו עם ברוג קיק על ריינו.

ההארדי בויז מדברים על ההזדמנות של ג'ף הארדי הלילה.

אליפות ביניבשתית: המיז (ע' המיזטוראז') ניצח את ג'ף הארדי (ע' מאט הארדי) אחרי הפיכת טוויסט אוף פייט לסקאל קראשינג פינאלה.

נייה ג'קס צועקת על קורט אנגל שסשה בנקס קיבלה קרב חוזר מול אלכסה בליס בנו מרסי. אמה מגיעה והן מתעמתות. קורט אנגל קובע קרב זוגות ביניהן ובין אלכסה וסשה, שאם הן מנצחות בו הן מצטרפות לקרב.

אנזו אמורה, גראן מטאליק וסדריק אלכסנדר ניצחו את טוני ניס, נועם דר ודרו גולאק אחרי איט דיפיט של אנזו לגולאק.

סשה בנקס ואלכסה בליס מסכימות שצריך לנצח הלילה כדי שלא יהיה קרב מרובע. סשה אומרת שהיא רוצה לנצח את בליס באופן הוגן ולגרום לה להיכנע ולצרוח.

פין באלור אומר שבריי ווייאט עלה לו בקרב אחד יותר מדי והוא מוכן להילחם. בריי מופיע על המסך ומאתגר את באלור להילחם מולו בלי השד.

נייה ג'קס ואמה ניצחו את אלכסה בליס וסשה בנקס אחרי לג דרופ של נייה על סשה והצמדה של אמה. לאחר הקרב אמה חטפה סמואן דרופ. גם בליס הוצאה מהקרב אחרי סמואן דרופ.

ברון סטרומן אומר שהלילה הוא מביא מסר לברוק לסנר לגבי ההרס שהוא מביא.

אמברולינס ניצחו את הקלאב אחרי התערבות מוטעית של שייזארו. לאחר הקרב הקלאב ושייזארו מתקוטטים עד ששייזארו מנצחים אותם.

נוויל מתעמת מול אנזו אמורה מאחורי הקלעים ומזכיר שמחר יהיה קרב מחומש, בו המנצח יקבל הזדמנות מולו בנו מרסי.

ג'ון קון, שהיה גם השופט בקרב האחרון של ברון סטרומן וביג שואו, מתראיין לגבי התחושות שלו.

הביג שואו מדבר על הניסיון שלו ועל איך שהוא יכסח את סטרומן. אף אחד לא גדול מספיק כדי לשבור אותו.

קרב כלוב: ברון סטרומן ניצח את ביג שואו אחרי פאוורסלאם, רגע אחרי שהם עשו סופרפלקס שלא הפיל את הזירה. לאחר הקרב סטרומן אומר שזה העתיד של לסנר, והעתיד שלו הוא להיות האלוף. לאחר מכן הוא נותן לביג שואו פאוורסלאם דרך הכלוב.
לצפיה ב-'...'
...
05/09/2017 | 15:27
160
כל הסאגה הזאת של באלור נגד וויאט זה שני מתאבקים שחושבים שהם יותר עמוקים ומאיימים ממה שהם.
לצפיה ב-'Ring of Hell: פרק אחרון'
Ring of Hell: פרק אחרון
01/09/2017 | 09:12
36
103

חלק אחרון בפרויקט, אמנם באיחור של 5 שנים אך שמח שהשלמתי את המשימה. בפרק הקודם כריס בנואה זכה באליפות WWE.
ניתן לקרוא את הפרק הקודם בקישור הבא:
http://www.tapuz.co.il/forums/articles/article/13/...

אז במה עוסק הספר Ring of Hell? (נלקח מחלקו הפנימי והאחורי של הספר)

הסופר מתיו רנדזו מגיע במקור מניו אורלינס, והוא נצר לאחת מהמשפחות הסיציליאניות הותיקות באיזור. הוא כתב לנושאי פשע עם רקע בשחיתות פוליטית ופשע מאורגן. בנוסף לכך, רנדזו משמש כיועץ משפטי לחברת עורכי דין בכירה בניו אורלינס. בספר "Ring of Hell" שנכתב בשנת 2008, מתיו חוקר את האירועים שהובילו למותו האכזרי של כוכב WWE כריס בנואה. באופן לא צפוי (אך בדיעבד לא לחלוטין מפתיע), ביוני 2007 בנואה חנק את רעייתו ובנו בן ה-7 לפני שתלה את עצמו ממתקן המשקולות שלו.

מעבר לסיפורו המזעזע של בנואה, מסע החשיפות של רנדזו חופר לתוך השערוריות בתעשיית הפרו רסלינג, היכן שמקרים של שימוש בסמים, מתאבקים סוציופתים ומשפחות הרוסות זוכים להתעלמות שכיחה למדי. הסופר מצייר תמונה הכוללת סיפורים על גזענות, סמים, התנהגות מינית בלתי הולמת וקשרים לפשע מאורגן. בהחלט ניתן לומר שרנדזו מגלה עבורנו את הסודות של תעשיית הרסלינג, אותם סודות שטרפו לבסוף את כריס בנואה.

להלן רשימת הנושאים המופיעים בספר:
תיעוד מפורט להתנהגותו הברברית של כריס בנואה בעבר, וראיות שאולי יכלו לחזות מראש את הרצח האכזרי.
מבט עמוק לתוך הסיבות שהובילו להתמוטטות הפסיכולוגית של בנואה, כולל זעזועי המוח מהשנים הרבות בזירה והשימוש באמפטמין, סטרואידים, אלכוהול, משככי כאבים ותרופות פסיכיאטריות.
הסיבות שמתאבקים סובלים משיעור מוות מוגבר, המתאים יותר לסוחרי סמים מאשר לידוענים.
מבט פנימי על תעשיית ההיאבקות ביפן, הנחשבת לשנייה בגודלה בעולם, וחלקים ממנה מנוהלים ע"י מאפיית היאקוזה.
חשיפה מאחורי הקלעים של משפחת מקמהון, השושלת שמהלכיה העסקיים עזרו להעצים את מטחנת הבשר שנקראת "פרו רסלינג".
לבסוף רנדזו שואל את השאלה החשובה מכל: האם תעשיית הרסלינג תצליח אי פעם באמת להשתקם?

ניתן לקרוא את כל הפרקים בסדר כרונולוגי ובצורה נוחה גם בקישור הבא:
http://www.tapuz.co.il/forums/articles/subsubcateg...

לצפיה ב-'והפעם ב- Ring of Hell'
והפעם ב- Ring of Hell
01/09/2017 | 09:17
84

הפרק האחרון עוסק במותו של גררו והרצח המזעזע של משפחת בנואה. חלקו הראשון של הפרק יספר לגבי סיום חייו של אדי גררו, כולל תגובתו של בנואה למוות. ממליץ במיוחד לקרוא פוסט שכתב בלוגר בתגובה לאנגל המוות של וינס מקמהון, אשר מתייחס לכל תוכניות המחווה לזכר מתאבקים. החלק השני של הפרק יספק מידע רב לגבי סיום חייו של כריס בנואה, כולל פירוט נרחב לגבי הרצח של ננסי ודניאל. הסופר יורד לפרטים הקטנים כולל הודעות SMS שנשלחו בימיו האחרונים וממצאים מזירת הרצח. נגלה גם לגבי כמות הכדורים המדהימה שבני הזוג נטלו לפני הרצח. אמנם רוב המידע כבר פורסם בעבר בפורום, אך עדיין מדובר בתמונה מצמררת שמספקת מידע די מטורף לגבי אדם שהיה גיבור הפורום בעבר.

בינתיים הנה כמה קישורים לשימושכם במהלך הקריאה:

כריס בנואה נפרד מאדי גררו
https://www.youtube.com/watch?v=T7PlWHisvyk

טריפל אייץ' נגד כריס בנואה לזכרו של אדי
https://www.dailymotion.com/video/x4k2d4

אדג' נפרד מכריס בנואה
https://www.youtube.com/watch?v=3BZGD9idw8g

טריפל אייץ' נפרד מכריס בנואה
https://www.youtube.com/watch?v=w7imaUvnqyQ

ג'ון סינה נפרד מבנואה
https://www.youtube.com/watch?v=VPpp2kr0hxU

סטון קולד נפרד מבנואה
https://www.youtube.com/watch?v=4-VU0TmqrAc

פאנק נפרד מבנואה
https://www.youtube.com/watch?v=45aYeTaI3P0

צ'אבו נפרד מכריס בנואה
https://www.youtube.com/watch?v=sj4ffqmU0EU

המחווה לזכרו של אדי גררו
https://www.youtube.com/watch?v=IOHgpmNj0Zw

קליפים לזכרו של בנואה
https://www.youtube.com/watch?v=s5CWp-ovUlQ
https://www.youtube.com/watch?v=qtHx7n0LgPA

מקמהון נפרד מבנואה, לפני שפורסם כי מדובר ברצח
https://www.youtube.com/watch?v=X4QrEfpBKnY

מקמהון מתייחס לרצח למחרת ב-ECW
https://www.youtube.com/watch?v=eh0Vfn4dxOc

הקליפ האהוב עליי לזכרו של אדי
https://www.youtube.com/watch?v=MfzpWE2n8ZY

פיצוץ הלימוזינה של מקמהון
https://www.youtube.com/watch?v=6iCFrgU0HDA

לצפיה ב-'פרק 13: השיחה'
פרק 13: השיחה
01/09/2017 | 09:19
99

"ברסלינג יש מונח שנקרא "השיחה", בקרב מתאבקים ותיקים שנמצאים בהיאבקות למשך שנים רבות. זה מישהו שאתה מכיר, קולו נחנק מדמעות. בדרך כלל הוא ממלמל שטויות לפני שאומר משהו, ואתה יודע שזאת "השיחה". מתאבק מוכר בתעשייה, ובדרך כלל אדם שאתה מכיר באופן אישי, כרגע נפטר".
(דייב מלצר, רסלינג אובזרזר ניוזלטר, 9 למאי 2005)

גן העדן קיבל לואוריידר

6 שנים חלפו מאז מותו של אוון הארט. לפחות תריסר מתאבקים נפטרו בטרם עת עקב סיבוכים הנובעים משימוש ממושך בקוקטייל המורכב מסמים וסטרואידים. גם אם נתמקד רק במתאבקים "מוכרים" שעבדו בארגונים המובילים, ניתן למנות 14 קורבנות של עולם ההיאבקות: גארי אולברייט (בן 37), בובי דאנקם ג'וניור (34), טרי גורדי (40), ראס האס (27), ביג דיק דאדלי (36), דייבי בוי סמית (39), רוקו רוק (49), קורט הניג (44), פיטבול #2 (38), רוד ווריור הוק (46), קראש הולי (32), דה וול (37), הרקולס הרננדז (46) וביג בוסמן (41). רשימת המתאבקים לא כוללת את המתאבקים שמתו בין השנים 1985-1999, וכמובן שאינה מכילה את המשותקים; נקבנו בשמותיהם של 14 קולגות וחברים אשר נפטרו ב-6 השנים האלה. בנואה ככל הנראה חש פרנויה עקב העובדה שחבריו נפטרו בקצב שהזכיר את שדה הקרב במלחמת העולם השנייה.

בחודשים שקדמו למותו, אדי גררו שקע בדיכאון. הסיבות לכך היו דומות לעומס הרב שהשפיע על בנואה: אדי סיים את הקדנציה הראשונה שלו עם התואר, והתקשה לשאת בנטל המנהיגות של הארגון. אדי איבד את התואר וחש צורך לעבוד על דמותו וגופו כדי לקבל הזדמנות נוספת. שני מקורות שונים בארגון טוענים שראו את אדי מקבל משככי כאבים מדין וג'ו מלנקו, במטרה להמשיך לעבוד למרות שגופו החל לקרוס.

מקור שלישי טוען שהסיפור הנ"ל סביר לחלוטין: "כולם ידעו שג'ו מלנקו סיפק וייקודין וקסנקס לבוקרים היפניים. הוא היה רוקח בטמפה. דין מלנקו צחק בכל פעם שנשאל מדוע ביפן אוהבים את אחיו יותר ממנו. אני לא אופתע אם הסיפור ששמעת נכון לגמרי". דומיניק פגליארו עבד עם אדי לעיתים תכופות, ולטענתו רק אנשי היאבקות מסוגלים לפספס קריסה גופנית כמו של גררו. "בחלק מהזמן אדי נראה כמו גופה מהלכת. הוא נראה נורא, חולה ושבור. מבט חטוף באדי ויכולת להבחין שהוא לא במצב טוב. אדי היה מפורק לחתיכות".

בסוף שנת 2005 דמותו הקומית והכריזמטית של גררו גרמה לכך שיהפוך למתאבק מוביל ב-WWE, סוג של סטון קולד הלטיני. כולם ידעו שמסוכן לסמוך על אדי לאור חוסר אמינותו בעבר, ובכל זאת ב-12 לנובמבר צוות הבוקינג החליט לתת לו את התואר בפעם השנייה. הקדנציה השנייה של אדי תהיה ארוכה ואחת מהמבדרות בכל הזמנים. למחרת בבוקר צ'אבו גררו התקשר למאבטחי המלון משום שאדי לא פתח את הדלת בחדרו. הוא גם לא ענה לשיחות הטלפון של צ'אבו. ב-WWE תמיד היה חשש שביום מן הימים גופתו של אדי תימצא באיזשהו בית מלון. לאחר שהדלת נפתחה, אדי היה שרוע על הרצפה ליד המקלחת. משחת השיניים שלו עדיין נמצאה על המברשת. צ'אבו התקשר מיד לבנואה. כריס הגיע למקום ואחז בגופתו של אדי. הוא נישק אותו בעדינות, ונפרד ממנו כשהפרמדיקים פינו את גופתו מהמלון.

אדי שוב הפתיע את כולם; הוא לא מת ממנת יתר בגיל 30. הוא שרד עד גיל 38, ואז נפטר כתוצאה מדום לב לאחר שימוש ממושך בסטרואידים. רעייתו ויקי סיפרה שכלי הדם בליבו היו שחוקים וצרים, עדות למאמץ הרב שאדי השקיע במהלך חייו. ליבו גדל וגדל בזמן שהעורקים וכלי הדם נהיו קטנים. זאת הייתה הסיבה לכך שליבו חדל לפעום. בניגוד לדבריה, מאמץ רב לא גורם ללב להתרחב ברמות האלה, בעוד שסטרואידים בהחלט יגרמו לכך. שנים של סטרואידים גרמו לכך שליבו של אדי פרש בשיא הקריירה, ובזמן שהוא צחצח את שיניו.

"אדי היה האדם הנחמד ביותר ביקום", כך סיפר דן מדיגן. "מדובר באדם המדהים ביותר שהכרתי בביזנס. לאחר שאשתי עברה הפלה ואביה נפטר, אדי ניגש אליי בחדר ההלבשה. הוא אמר לי: "דן, ישו אוהב אותך. גם אני אוהב אותך. אם אתה צריך אותי, אני כאן בשבילך". הוא פנה אליי בכל יום ושאל אם הכל בסדר. אדי הפגין כנות ואמפתיה. כולם סיפרו לי שהוא פשוט היה כזה; אדי היה החבר הטוב ביותר של כולם. למרבה הצער לא הופתעתי כשהוא נפטר. המתאבקים לא עושים סייקלים עם הפסקה, אלא צורכים סטרואידים כל הזמן עד לסיום הקריירה. זה הורס את הלב שלהם, אני מעולם לא הופתעתי כשעוד מתאבק נפטר".
לאחר מותו של אדי, דייב מלצר ראיין אלוף WWE לשעבר: "ציפינו שזה יהיה בכל מהדורות החדשות, ואף אחד לא עסק במותו. הם לא דיברו על כך משום שכולם ידעו שמדובר בסטרואידים והורמון גדילה. אדי היה בשיאו כמתאבק וכדמות, ובכל זאת אף אחד לא התעניין. הגעתי למסקנה שגם אם ימותו עוד 200 מתאבקים, אף אחד לא יעשה מזה סיפור. אני לא מאמין שעוד מתאבק מפורסם ברמתו של אדי ימות עקב שימוש בסטרואידים. זה לא יקרה שוב". מלצר סיקר את מהדורת סמקדאון לזכרו של אדי, וכתב: "זאת הייתה תוכנית ההיאבקות הזכורה בכל הזמנים, והרגע החשוב ביותר היה כשכריס בנואה פרץ בבכי ונפרד מחברו הטוב ביותר. השניים חיו בעולם של פנטזיות, אך זה היה הרגע האמיתי ביותר בהיסטוריה של הביזנס".

לצפיה ב-'חלק ב''
חלק ב'
01/09/2017 | 09:22
1
79

כריס בנואה קרס פעמיים בתוכניות לזכרו של אדי. ב-15 לנובמבר 2005, מהדורת רו החלה עם מחוות צלצולי הפעמונים לזכרו של גררו. המצלמות התמקדו בדמעותיו של בנואה. בהמשך התוכנית כריס התראיין מאחורי הקלעים. הוא התרסק מבחינה רגשית במהלך הסגמנט:

"אדי גררו היה החבר הטוב ביותר שלי. אני בטוח שאנשים רבים
יכולים לומר שהוא היה חברם הטוב ביותר. הוא היה אדם יפהפה.
היה לו לב אדיב. לא הצלחתי למצוא את המילים הנכונות - 
אין לי מילים שיכולות לתאר איזה אדם הוא היה. הכרתי את אדי
לפני 15 שנה, והייתי לצידו במשך רוב הזמן הזה. הוא היה החבר
היחיד שיכולתי להיפתח בפניו. פניתי אליו בזמן המשברים שלי,
וכשהיו לי בעיות אישיות תמיד יכולתי להתקשר אליו. ידעתי שהוא
יבין אותי, וידעתי שהוא יצליח לשכנע אותי לרדת מהרעיון.
תמיד נפרדנו זה מזה ואמרנו שאוהבים אחד את השני. אני
באמת ובתמים אוהב את אדי גררו. הוא אדם שאני אוהב, ואני אוהב
את משפחתו. ליבי, מחשבותיי ותפילותיי מופנים לעבר משפחתו.
קשה לי לדמיין כמה שהם סובלים כרגע... ואדי, אני יודע שאתה
נמצא במקום טוב יותר, ואני יודע שאתה מסתכל עליי מלמעלה,
ואתה יודע שאני אוהב אותך, ומתגעגע אליך".

בשלב זה כריס בנואה הקשוח והפוקר פייס פרץ בבכי והתייפח כמו ילד קטן. הוא המשיך וסיים את המונולוג העצוב:

"אדי אתה הותרת, אתה הותרת רושם אדיר בחיי,
ואני רוצה להודות לך. אני אוהב אותך בכל ליבי
ולעולם לא אשכח אותך. אנחנו נתראה שוב,
ואני אוהב אותך אדי".

בנואה קם ויצא מהחדר, הוא נראה כמו אדם שאיבד את משפחתו. "גבירותיי ורבותיי, המילה אהבה מקבלת שימוש יתר לעיתים תכופות, אך לא במקרה הזה", כך אמר מייקל קול כשהציג את כריס בנואה במיין איבנט של סמקדאון מ-18 לנובמבר. "כריס בנואה אהב את אדי גררו, הוא היה חברו הטוב ביותר. בנואה היה לצד אדי ברגעי השיא והשפל. כריס בנואה הכיר אותו יותר מכל אדם אחר". טאז הוסיף ששניהם היו יחדיו בכל העולם. הם התאמנו, נסעו וטסו ביחד לכל מקום בעולם. בנואה וגררו היו בלתי ניתנים להפרדה. "ניסיתי לדבר עם כריס בנואה", טאז סיפר בטון שהבהיר עד כמה קשה לדבר עם כריס בימים אלו. "כריס בנואה התאמן בזירה הריקה. כך הוא מתעל את התסכול, הכעס והרגשות".

כבר מכניסתו לזירה, ניתן לשים לב להבדל בין הקרב הזה לקרב שנערך לפני 6 שנים לזכר אוון. ניתן לראות שפניו של כריס מלאות ביגון. כריס בנואה של 2005 נראה מבוגר ב-15 שנה ונמוך בסולם האבולוציוני ביחס לבנואה של 1999: פניו שחוקות, עיניו אדומות מבכי וכואבות, שיערו הרטוב נסוג ופיו נושף אוויר במטרה לשלוט ברגשותיו. (הערת המתרגם: צירפתי קישור לקרב הזה, מומלץ לצפות לפחות בכניסה של בנואה לזירה. הוא נראה על סף התאבדות) בנואה מצווארו ומעלה נראה איום ונורא, אך מצווארו ומטה הוא בנוי היטב ונראה חזק מתמיד. בנואה עבד עם טריפל אייץ' ונתן הופעה טכנית ראויה. הוא כמעט ולא אמר דבר, למעט צרחות NO כשהאנטר הכאיב לו או TAP כשרצה שפול ייכנע.

בנואה ניצח לאחר רול אפ. מיד לאחר מכן הוא שוב קרס מבחינה רגשית. הוא ירד על ברכיו והביט לשמיים. בנואה קם וחבט בליבו. הקהל קרא בשמו של אדי. כריס נפל לזרועותיו של טריפל אייץ' הגבוה. האנטר אחז בכריס כאילו שמדובר בבנו, בעוד שהקהל הניף שלטי "גן עדן לטיני", "גן העדן קיבל לואוריידר" ו-" vaya con dios, אדי". סקוט הול לא התרשם במיוחד משתי התוכניות לזכרו של אדי: "זה היה זול וגרוע. אני מכיר את השדרנים. מייקל קול ו-JR אומרים רק מה שצועקים להם באוזניה, לא הייתה מילה אותנטית אחת בשתי התוכניות. ג'רי לולר אומר בתוכנית שזה קרב שאדי היה אוהב. אני צופה בזה ולא יודע אם לצחוק או לבכות. על מה אתם מדברים? אדי היה מעדיף לחיות ולשבת כרגע בבית עם בנותיו. נפלתם על הראש?"

בהתחשב בכך שאדי מת עקב שימוש בסטרואידים, קשה להתעלם מהפעמים הרבות שדיברו בתוכנית על מסירותו לרסלינג. דייב בטיסטה נשמע כמו כומר טלוויזיוני כשאמר: "אדי גררו אהב את הביזנס. הוא חי, אכל, נשם, ישן ודימם את הביזנס. גם כשסבל מכאבים, הכל נעלם כשיצא לזירה". האוהדים החכמים ישבו בביתם ואמרו לעצמם: "זאת בדיוק הבעיה... הרסלינג הרג את כל המתאבקים שיצאו לזירה ושכחו את הכאב שלהם". וינס מקמהון פיטר את אדי ב-2002 לאחר שלא הצליח להיגמל מסמים, אך הוא גם החזיר אותו לארגון למרות שהמשיך עם הסטרואידים. וינס החזיר אותו לדרכים למרות שידע שיתקשה לשלב בין היאבקות לאורח חיים בריא. מקמהון החליט לתת לו קדנציה שנייה למרות שגופו קרס בעקבות הקדנציה הראשונה. כל העובדות הנ"ל גרמו לכך שדמעותיו של מקמהון בשידור נראו לא אמינות במיוחד.

כולם ידעו שאם מקמהון באמת רצה לעזור למתאבקיו, הוא היה יכול לתקן את הביזנס בעזרת 4 צעדים פשוטים אשר יגבו ממנו מחיר כלכלי סביר:

1) פגרה בלו"ז אשר תאפשר למתאבקים להחלים. מתן דגש על בריאות המתאבקים לטווח הארוך, תוך כדי איסור לעבוד בזמן פציעות.
2) בדיקות סמים מקיפות, כולל ניסיון אמיתי לגילוי סטרואידים ללא פרצות.
3) מדיניות האוסרת לשכור מתאבקים בעלי גזרה שאינה טבעית, אשר הושגה באמצעות כימיקלים.
4) פנסיה וביטוח בריאות עבור כלל המתאבקים, כך שלא יצטרכו להתאבק עד גיל 60 כדי לשרוד מבחינה כלכלית.

מומחים רבים הציעו את 4 השלבים הנ"ל, ולא רק כעת אלא במשך 20 השנה האחרונות. מקמהון תמיד התעלם מהצעותיהם. הוא הפקיר את חיי המתאבקים, על מנת שהונו יגדל במעט ושליטתו בבינס תמשיך להיות איתנה. אדי הרוויח מיליונים עבור משפחת מקמהון, אך הם לא ניסו לשמור עליו.

מקמהון הקים את תוכנית הוולנס, אשר מטרתה למנוע מקרים דומים. הפרצה בתוכנית הייתה ונשארה שאם יש לך מרשם, מותר לך להשתמש בכל תרופה אפשרית. מקמהון שכר את ויקי גררו. מצד אחד הוא דאג לכך שמשפחת גררו תמשיך להתפרנס בכבוד, אך בו בעת הציג את אלמנתו כתאבת בצע אשר ניצלה את מותו. על פי אחד מהסיפורים ששמעתי, אחיו של גררו ניסה לקבל תפקיד ב-WWE. הוא עשה זאת בזמן ההלוויה של אדי, והתנצל על המבוכה שנגרמה לוינס עקב מותו של אחיו. וינס היה יכול לתמוך במשפחת גררו מבלי ללגלג על מותו ורעייתו. נסו לדמיין את מבוכתו של בנואה כשנכנס לפיוד עם ויקי וצ'אבו, אשר במהלכו צ'אבו אמר לכריס שאדי לא אהב אותו. הוא הוסיף שכריס מפריע לויקי בניסיונותיה להתגבר על המוות. בנואה מחה בפני וינס על כך שאורטון אמר לויקי שאדי "נמצא בגיהינום".    

לצפיה ב-'תמונה נוספת'
תמונה נוספת
01/09/2017 | 09:23
53
לצפיה ב-'חלק ג''
חלק ג'
01/09/2017 | 09:26
82
צעדים קטנים

ב-28 לינואר 2006, חברו האחרון של בנואה בעולם ההיאבקות הלך לעולמו. ויקטור "בלאק קאט" מאר נפטר מהתקף לב. ניו ג'פאן ידעו שבנואה ומאר היו חברים טובים. חברי הנהלת ניו ג'פאן ביקשו מסקוט נורטון לעדכן את בנואה. נורטון סירב בתחילה, אך לבסוף הוא נעתר לבקשתם. גם נורטון היה חבר של מאר, והוא ידע שבנואה ייקח ללב את המוות של חברם. "התקשרתי אליו והוא היה במצב גרוע מאוד", סיפר נורטון. "אף פעם לא שמעתי אותו במצב כזה. כריס התוודה בפניי שהוא מתקשה להתמודד עם מותו של אדי, וכעת גם מאר נפטר. הוא אמר שחייב לדבר איתי. בנואה ציין שהוא חייב לעבוד הערב, אולם לאחר מכן ידבר איתי. חיכיתי לו כל הלילה, והוא לא התקשר. ויתרתי עליו לתמיד, לא הגיע לו לקבל עוד הזדמנויות".

לאחר 3 שבועות ג'וני גראנג' נפטר מהתקף לב. הוא היה שכנו וחברו של בנואה. גראנג' הותיר מאחוריו אלמנה ושני ילדים קטנים. למעשה כל חבריו של בנואה נפטרו בתוך מספר חודשים. הוא חש בדידות השמורה בדרך כלל לקשישים בני 70-80. בנואה התמלא בחרדה ובפרנויה. כריס הפנים שמתישהו גם תורו יגיע. מוחו המנוכר החל להתמלא במחשבות מפחידות.

העצב של בנואה היה כה חד ומכאיב, עד שננסי קנתה לו יומן על מנת שיוכל לבטא את רגשותיו. עטיפת היומן הכילה מילים מתוך הפואמה הנוצרית שנקראת "צעדים קטנים". זאת הייתה דרכה של ננסי להזכיר לכריס את אמונתו של אדי. בנואה התקרב לדת בעקבות מותו של אדי. ביומן הזה קיימים מכתבים שכריס כתב לאדי ב-11 הימים שלאחר מותו.

"או, אדי. שכחתי לספר לך על החלום שלי מליל אמש. חלמתי שהוריי נלקחו, נפטרו. ננסי ואני ניסינו להגיע להוריה בדייטונה כדי להצילם. חששנו שהם ימותו בקרוב. אנשים חזקים רדפו אחריהם, אנשים בכירים ועוצמתיים. כשהגענו לדייטונה, כבר היה מאוחר מדי; גם הוריה נלקחו, נפטרו".

בנואה סיפר לאדי שחשש מאויביו האלמוניים שארבו לו. כריס ניבא שמותו מתקרב מאוד. "אני אצטרף אליך בקרוב", כך בנואה הבטיח לאדי. בנואה הוסיף ציטוטים מהתנ"ך, והשווה את אדי לאיוב אשר סבלו נגרם בידי אלוהים. מייקל בנואה התראיין לטלוויזיה וסיפר: "כריס היה פרנואיד לגמרי. הנהג שלו סיפר לי שאסף אותו משדה התעופה וכריס ביקש שייסע בנתיב אחר. כריס לא רצה שיעקבו אחריו. כריס דאג שבנו ילמד בבית ספר מאובטח, מחשש שיחטפו אותו. הם עברו לבית המוקף בגדרות, וקנו כלבים מסוג רועה גרמני על מנת שיגנו עליהם מאויביהם".

מכתביו של בנואה היו מלאים בסימני סכיזופרניה, למעט החלקים שכתב על ננסי ודניאל. הוא דיבר עליהם בצורה עדינה ונעימה. ננסי הייתה "חברתו הטובה ביותר", כשכולנו יודעים מה קורה לחבריו הטובים ביותר. אביו של כריס סיפר: "כריס אהב את דניאל. הוא לא אהב את דניאל, הוא העריץ אותו, פשוט העריץ אותו. דיברתי איתו והוא נראה מדוכדך, אך פניו התמלאו באור כששאלתי לגבי דניאל. הוא פשוט אהב כל כך את בנו". חבריו של בנואה מספרים שהיה אב חם, קשוב ואכפתי. דומיניק קוטר סיפר: "אני זוכר שהוא הביא את בנו לאחת מהנסיעות. כריס נראה מאוהב בו. הוא היה מאושר, אב מתוק שנתן נשיקות לבנו". דן מדיגן נזכר ברסלמניה 20: "בנואה ובנו היו מאחורי הקלעים, וראיתי שהמתאבק הקשוח נהיה כל כך חם ואוהב". גם דומיניק פגליארו שותף לפרגונים: "הוא היה אדם אומלל, אך לצד משפחתו בנואה הפך למאושר, קליל וגאה".

בניגוד לדבריה של לינדה מקמהון ב-Good Morning America, לא נמצאה שום הוכחה לכך שדניאל סבל מפיגור שכלי או לקות למידה. הארגון ניסה לטעון שדניאל סבל מהפרעות, במטרה להפחית ממידת אחריותם למעשיו המחרידים של כריס. הם היו מוכנים לומר הכל כדי שלא יואשמו בהתנהגותו של בנואה. דניאל היה ילד קטן, אך אנרגטי ומאושר. הוא קיבל חינוך מצוין ותמיד היה מנומס בפומבי. ננסי ודניאל הלבישו את דניאל בחליפות עבור אירועי WWE. דניאל העריץ את אביו, וחיקה את המתיחות של כריס לפני הקרבות. בשאר הזמן דניאל נצמד לאמו ברמה שבני משפחתו התלוצצו ואמרו שביום מן הימים הוא יזמין אותה לנשף בתיכון.

סופרסטאר בילי גרהאם נזכר שפגש את ננסי ודניאל באחד מאירועי WWE. הוא דיבר עם ננסי, היא סיפרה לו שנהנתה מחייה כעקרת בית, ובמיוחד אהבה להכין אריזות שי. דניאל השובב החל להתרוצץ בחדר, עד שכריס נכנס. הוא שלח לעברה מבט עוין, ואמר בטון תוקפני: "שימי לב שאת שומרת על הילד שלי". גרהאם אומר שבנואה היה מאוד אגרסיבי כלפיה. הנישואים של ננסי וכריס התרסקו לאחר מותו של אדי, בעקבות הנסיגה הפסיכולוגית שלהם. במהלך החודשים האחרונים של חייהם, הנושא המרכזי בבית משפחת בנואה היה סטרואידים. ננסי האשימה את כריס שהוא אימפוטנט ועצבני בעקבות השימוש בסטרואידים. ננסי חששה לחייה ודרשה ממנו שיפחית את המינונים. היא אפילו החביאה את הכדורים בזמן שנסע להתאבק. זה הוביל לעימותים אלימים בין השניים.

חבריהם מספרים שננסי הייתה חבולה ומוכה, הם מעולם לא הבחינו בכך בעבר. כמו כן, כריס נעל אותה בביתם בניגוד לרצונה. ננסי כתבה SMS לכריס: "האם כך נראו חייך כנער מתבגר? האם ראית שאביך מעליב את אמך וגורם לה לבכות? לא, אז באיזו זכות אתה מעז לעשות לי דברים כאלה?" בנואה עינה את ננסי עם שמועות שיש לו רומן עם דיווה ב-WWE. (הערת הסופר רנדזו: הגורמים שלי טוענים בתוקף שלא היה לו שום רומן) בנואה דיבר בטלפון עם הדיווה בנוכחותה של ננסי, במטרה לגרום לה לקנא. "אני לא מוכנה לספוג את ההתעללות הזאת, זאת רכבת הרים רגשית שנגרמת מהסטרואידים שלך", כך כתבה ננסי ב-SMS מ-9 למאי 2007. "זה לא יעזור אם תתעלם מהבעיה. אתה זקוק לעזרה מקצועית, ותהיה חייב לנהוג בכנות מוחלטת". בהמשך היום היא כתבה לו: "כולם יודעים שאתה משתמש בסטרואידים. תוכנית הוולנס של WWE ממש לא רצינית, זאת בדיחה". ננסי גם האשימה את כריס שהתמכרותו לסמים גרמה לה להתמכר לאלכוהול ולכדורים.

ננסי חששה לחייה (ולחייו של דניאל) ב-20 החודשים האחרונים שלפני הרצח. לעולם לא נדע אם היא נשארה איתו מתוך פחד או אהבה. באפריל 2007 כריס עבר בהצלחה את בדיקת הוולנס שלו. הוא הזמין את ננסי להצטרף אליו במסע הופעות לאנגליה. כריס קיווה שיצליח להציל את הנישואים שלהם. הנאמנות של ננסי לכריס ככל הנראה נבעה מכך שרצתה להגן על דניאל. בתחילת יוני 2007 ננסי עוד קנתה לכריס שרשרת עם צלב בצבע כסף, כדי לציין את התקרבותו לדת. בנואה ידע שהוא חייב לבקש עזרה, אך חיפש את העזרה בתעשיית הרסלינג שגרמה מלכתחילה לבעיותיו. מתאבקים רבים סיפרו לאחר הרצח שבנואה ניסה להתקרב אליהם. הוא סיפר להם על בדידותו ורצה לצאת איתם לארוחת ערב. כריס פנה לסופרסטאר בילי גרהאם, אך גם לאיירון שיק. "זה עצוב מאוד שאתה מחפש תמיכה נפשית ופונה לאיירון שיק", כך סיפר אחד מהכותבים. "צריך להיות דפוק לגמרי כדי לחשוב שמתאבק פרסי מסומם יכול לעזור לך יותר מפסיכיאטר".

לצפיה ב-'חלק ד''
חלק ד'
01/09/2017 | 09:28
68

מעט לפני התאבדותו, כריס בנואה דיבר עם רוב ואן דאם. ככל הנראה הוא פנה אליו משום ש-RVD עזב את הארגון כדי להיות עם משפחתו. (הערת המתרגם: מתיו, שום מילה על הפדיחות שהוא עשה ב-2006?) "בנואה אמר שאהב לראות אותי בזירה, אך בעיקר הדגיש שהעריך אותי על כך שעזבתי. הוא אמר שרבים מאיתנו לא יודעים לפרוש בשיא. זה נשמע לי שהוא רוצה לפרוש כאן ועכשיו". בזמן שבנואה חלם על פרישתו, גם ביף וולינגטון הלך לעולמו; וזאת הייתה רק ההתחלה: באם באם ביגלו ושרי מארטל מתו ממנת יתר. מייק אוסום התאבד. גם בד ניוז אלן נפטר. בדומה לסקוט נורטון, גם אלן התנתק מבנואה לאחר שהפסיק לענות לשיחות הטלפון שלו.

הכתובת הפיזית שלי

ב-11 ליוני 2007, וינס מקמהון מת. הכוונה כמובן לדמותו הטלוויזיונית אשר התפוצצה בשידור חי. זה היה סטוריליין מביש שהעז להתגרות בגורל. מקמהון שנאלץ לחזות בעשרות מקרי מוות של עובדיו, החליט לכתוב סטוריליין של התנקשות בחייו. זה נראה כמו פארודיה אשר לגלגה על עובדיו שהלכו לעולמם. מקמהון שיחק דמות של זקן סנילי ופגוע מוח, והקריא הודעה שלפיה "אנשים טענו שאליפות העולם של ECW השפיעה על מצבי המנטלי. אני מתחייב בפניכם ששולט לגמרי במעשיי". המצב נראה הפוך; בסוף רו הוא חיקה סצנה שכאילו נלקחה מהסופרנוס כשנכנס ללימוזינה הלבנה שלו והתפוצץ לרסיסים.

וינס מקמהון הורה ל-WWE להציג את ההתנקשות כמקרה אמיתי. הדגלים במשרדי WWE הורדו לחצי התורן. האתר הרשמי העלה עדכונים בנוגע לחקירת הרצח ומתאבקים נפרדו ממנו. הם טענו שההתנקשות נחקרת על ידי ה-FBI; עורך הדין ג'רי מקדוויט ערך מסיבת עיתונאים וביקש מהתקשורת לכבד את פרטיות המשפחה בתקופה קשה שכזאת. הארגון אף זייף מידע עסקי לגבי מצב החברה, אשר התקבל בגיחוך קל ע"י הוול סטריט ג'ורנל: "לאחרונה התקבלה ידיעה אשר הועברה לכלל אתרי החדשות. על פי הדיווח וינס מקמהון התפוצץ בלימוזינה שלו. לדברי הארגון וינס מקמהון ככל הנראה נהרג. כרגע נערכת בדיקה של המקרה בידי הגורמים הרלוונטיים".

הארגון קיבל את החשיפה הנדרשת; המשטרה המקומית הוצפה בשיחות טלפון מגורמים אשר טענו כי מעוניינים למסור מידע בנוגע לרצח. אוהדים הדליקו נרות בסטמפורד לזכרו של מקמהון. שדרן CNBC דארן רובל טען כי מדובר בסטוריליין מגוחך, ו-WWE גרסו בתגובה כי הוא אחד מהחשודים ברצח. גורמים מסוימים דווקא הבינו את ההומור שבסטוריליין ההזוי הזה. להלן קטעים מתוך מכתב שפורסם ברסלינג אובזרבר, אשר נשלח ע"י אנדרו ג'יי וולאס: "מעולם לא ראיתי סטוריליין כזה מגניב. הערב הרסלינג הפך לאמנות". פורומי ההיאבקות השונים עסקו בהרחבה בסטוריליין. חברי הפורומים תהו כמה זמן ייקח עד שמתאבק ימות במציאות, ומקמהון ייאלץ לשים קץ לסטוריליין.

לאחר 4 ימים שרי מארטל נפטרה כתוצאה ממנת יתר. היא הייתה בת 49 במותה, אך לא נחשבה לשם גדול מספיק כדי להפסיק את האנגל המביש. הידיעה לגבי מותה תפסה משבצת קטנה באתר הרשמי, מתחת לידיעות של מקמהון. במהדורות ECW של 12.6 וסמקדאון של 15.6, מקמהון חפר לעצמו קבר עמוק במיוחד. התוכניות נראו כמו פארודיה על המחווה לזכר אוון וגררו. הם אשכרה העזו לעשות מחוות צלצול בפעמונים לזכרו של מקמהון. הפרשן JBL שבר שיאים כשאמר: "זה מעורר רחמים שחלק מהאוהדים שורקים בוז. מדובר באב ל-2 וסבא ל-3. כל העניין מביך עבור פילדלפיה".

השדרנים המשיכו את התוכנית באותו טון ש-JR בישר על מותו של אוון הארט. זה נועד כדי שיתייחסו למוות של מקמהון ברצינות הראויה. האוהדים לא אהבו שדיברו בקול כזה כשהתייחסו למקמהון, כולם ידעו שהוא חי. המבוכה הייתה רבה במיוחד כשצ'אבו גררו הספיד את מקמהון: "הוא בנה את העסק הזה במו ידיו. אין ספק שהוא היה חלאה, אך זאת הסיבה שהביזנס הצליח. אם אתם אוהבים את הביזנס כמוני, עליכם להודות למקמהון". הקהל בפילדלפיה לא ידע איך להסוות את הבושה כשטדי לונג השווה את מקמהון למרטין לותר קינג: "במשרד שלי יש 2 תמונות חשובות – אחת של מרטין לותר קינג והשנייה של מקמהון. וינס גרם לזה לקרות, ולותר קינג גרם לזה להיות אפשרי".

חלק מאוהדי האינטרנט הגיבו בצורה נאיבית, אולם רובם היו מאוד ביקורתיים כלפי האנגל. התגובה החריפה ביותר נכתבה ע"י טום קארו גסנר מהבלוג סגונדה קאידה:

"המחוות של אוון, פילמן ואדי לא היו אמיתיות. זה היה וורק. וורק אפקטיבי,
אך רגע שאמור לגרום לאוהדים לבחון מחדש אם הם מעריצים את הענף הנכון.
במקום לחשוב על כך שהביזנס הרג את אוון, גררו ופילמן... כולם חושבים
על כמות האהבה שהורעפה עליהם בתוכניות האלה. איזה יופי.. תראו כמה
ש-WWE דואגים למשפחות ועוזרים להן.. הכל נועד כדי להסתיר את
מידת האחריות של WWE למקרי המוות. האנגל של רצח מקמהון חשף
את העובדה הזאת. כולם ראו כמה שזה קל להפיק "תוכנית לזכר מתאבק"
ולעורר אמפתיה מזויפת. ייתכן שהם מאמינים בוולנס פוליסי, אני בכל זאת
חושב שמתאבקים ימשיכו למות. אולי אנדרטייקר ייקח יותר מדי משככי
כאבים בזמן שירכב על האופנוע שלו. אולי ליבו של בטיסטה יפסיק לפעום
ויתפוצץ.. כל המחוות לזכר התאבקים? וורק ענק. לא בטוח שהיה כדאי
מבחינתם לחשוף את הוורק הזה".

לצפיה ב-'חלק ה''
חלק ה'
01/09/2017 | 09:30
1
80

בשבוע שקדם למקרי הרצח, ננסי גילתה שבנואה רכש ביטוח חיים. הוא רשם את אשתו לשעבר וילדיהם בתור המוטבים. ננסי דרשה שישנה זאת, לדבריה הוא חייב לרשום אותה ואת דניאל. כריס סירב לשנות את הפוליסה, והתפתח ביניהם ויכוח ענק. ננסי סיפרה לחברתה פאם קלארק (אלמנתו של בריאן הילדרברנד) ששמרה תיעוד מדויק בנוגע ליחסו של בנואה כלפיה. היא החביאה את המידע בכספת, למקרה שתבחר לברוח ולהתגרש. ננסי השביעה את פאם שבמידה ויקרה לה משהו, עליה לעדכן את המשטרה שכריס אחראי למעשים. יחד עם זאת, השוטרים פתחו את הכספת ומצאו שם תמונות התעללות מפלילות מהתקופה שלפני יחסיה עם בנואה.

ביום חמישי ה-21 ליוני, בנואה התקשר לחברו והזמין מקום אצלו באחוזה על מנת לצפות בזיקוקים של ה-4 ביולי. הוא ביקש להגיע עם ננסי ודניאל. כבר באותו היום ננסי התקשרה בפאניקה לאחד מחבריה ואמרה: "אם משהו יקרה לי, תדע שכריס עשה את זה". ביום שישי ה-22 ליוני, כריס הגיע לרופאו פיל אסטין. הרופא חסר האחריות נתן לכריס מדי חודש מרשמים לסטרואידים אשר אמורים להספיק ל-10 (!) חודשים. כמו כן, הוא סיפק עבורו משככי כאבים שחלקם ניתנו לננסי. על פי הרשות למלחמה בסמים (DEA), אסטין כתב מרשמים של מיליון מנות רפואיות בשנים 2006-2007. המשמעות הייתה שהפציינטים של רופא אחד ממרפאה קטנה בקארולטון, וירג'יניה, צרכו 1370 מנות מדי יום. למעשה ניתן לומר שלפני הרצח בנואה נפגש עם סוחר הסמים שלו, אין דרך אחרת לתאר את אסטין המארק שמעולם לא סירב למתאבק האהוב.

בין התאריכים 30 למאי ו-19 ליוני, אסטין נתן לננסי מרשמים עבור 360 כדורים של משכך הכאבים הידרוקודון (אשר משווק תחת השמות ויקודין ולורסט). במהלך 24 הימים האחרונים בחייה, ננסי צרכה 278 מתוך 360 הכדורים. מדובר בממוצע של 11 כדורים ביום. בשבועיים שקדמו לרצח, כריס בנואה צרך 120 כדורי לורסט. כמו כן, הוא לקח 35 כדורים נוספים ביומיים האחרונים בחייו, הודות למרשם הנדיב שקיבל ב-22 לחודש. אם ניזכר לרגע בנזק המוחי של כריס לצד כמות הכדורים האדירה והאלכוהוליזם של השניים, הרי שהשעות האחרונות בחייהם של השניים נראו כמו הזייה מעורפלת.

לאחר שחזר מפגישתו המוצלחת עם ד"ר אסטין, כריס נצפה ע"י שכניו כשהוא מכין אוכל בחצר לצד דניאל. באותו ערב ננסי לא הסתפקה בלורסט ואלכוהול. היא צרכה גם הידרומורפון ואלפרזולם (קסנקס), אלו למעשה כדורים נגד חרדה. אין בידינו מידע האם היא עשתה זאת מרצונה או שמא אולצה לקחת את הגלולות; גם בנואה לקח לורסט וקסנקס. בשעה 21:25 אחד מדיירי הבית (ככל הנראה ננסי) התקשר למודיעין וביקש את המספר של המשטרה המקומית; בשעה 21:32 ו-21:33 ננסי השאירה 2 הודעות רגילות לגמרי במשיבון של שכניהם. זאת הייתה הפעם האחרונה שננסי השמיעה את קולה.

לאחר מספר דקות כריס קשר את ידיה בעזרת נייר דבק. זה קרה בקומה העליונה, ובחדר שנמצא במרחק הרב ביותר מחדרו של דניאל. אין בידינו מידע עד כמה ננסי התנגדה למעשיו של כריס, ובכל מקרה נשאלת השאלה האם הייתה בכלל מסוגלת לגבור עליו במאבק פיזי? ננסי לא הייתה מסוגלת לזוז. כריס הצמיד אותה לרצפה ונשען עם ברכו על עמוד השדרה שלה. הוא חנק אותה למוות באמצעות כבל טלוויזיה. ננסי ניסתה להשתחרר, אך כריס הטיח את ראשה ברצפה. כריס הניח מגבת על גופתה של ננסי, הוא שם לידה ספר תורה והשאיר אותה להירקב בחדר.

על פי מספר דיווחים, למחרת בנואה לקח את דניאל לשחייה בבריכה שבחצר הבית, כל זאת בזמן שגופתה של ננסי ממשיכה להירקב בחדר השינה. זה ככל הנראה היה זמן איכות אחרון בזמן שבנואה ידע מה עומד לקרות. קשה להצביע על רגע המוות המדויק של דניאל, אולם מתישהו בין שבת בבוקר לשבת אחר הצהריים, כריס נכנס לחדרו וסימם אותו עם כדורי קסנקס. הוא חנק אותו למוות. בנתיחת גופתו של דניאל נמצאו חבלות בפניו ובאחת מזרועותיו, אולם לא נמצאו חבלות בגרונו. נתון זה מצביע על כך שבנואה הרג את בנו באמצעות שימוש באחיזת הקריפלר קרוספייס. בחדרו של דניאל היו תמונות רבות שבנואה מבצע את המהלך המסוכן, והוא ככל הנראה נעל את דניאל הקטן בקרוספייס למשך זמן מה. בגופו של דניאל נמצאו סימני זריקות. על פי החשד כריס הזריק לדניאל הורמון גדילה למשך תקופה ארוכה. בנואה הניח ספר תורה לצד גופתו של דניאל, אשר היה בן 7 במותו.

לאחר הרצח השני כריס חיפש באינטרנט מידע לגבי אליהו הנביא. על פי הברית החדשה, אליהו הצליח לשכנע את אלוהים לבצע תחייה מחדש לילד שנפטר. לאחר מספר שעות כריס עדיין היה בחיים. למה? בגלל שהוא היה אמור להגיע להאוס שואו של WWE! לא מפתיע שאדם כה מבולבל ומכור להיאבקות אשר רצח את בנו בעזרת קרוספייס, ישקול לחזור לזירה כדי לרומם את מצב רוחו. האם כשדניאל נרצח, בנואה שמע את קולו של JR ברקע? האם ג'ים רוס צרח "TAP! TAP!"? האם בהזיות של בנואה הקהל הריע או שרק בוז? אין שום ספק שבנואה היה מסוגל לעבוד בזירה תוך כדי התעלמות מהטרגדיה, כפי שעשה בעבר. השאלה הרלוונטית הייתה כמה זמן הוא יוכל להעמיד פנים שלא יודע מה קרה בביתו. האם הוא יכול למשוך את הסיפור עד שהוריה יחשדו?

על פי דיווחי המשטרה, בנואה שינה את מועד הטיסה שלו על מנת שיגיע להופעתו הבאה במוצ"ש אשר נערכה בביומונט, טקסס. ייתכן שבנואה התכוון להגיע להופעה, אך ידע שלא יספיק לפגוש את צ'אבו בשדה התעופה. בנואה השאיר הודעה במשיבון של צ'אבו, שיאחר להופעה אך בכל זאת יגיע לשם. צ'אבו חזר לבנואה, אשר חזר על הדברים. בדיעבד בנואה שיקר לצ'אבו שיגיע למופע, ולפני סיום השיחה אמר לו שהוא אוהב אותו. צ'אבו הרגיש שבנואה מסתיר משהו, ולכן התקשר אליו בשנית. בנואה אמר לצ'אבו שננסי ודניאל חולים. יש להם קלקול קיבה, אך הכל בסדר. הוא עדיין מתכנן להגיע למופע.

בשלב זה בנואה המבולבל יצא מביתו, נתון אשר מצביע שהוא טרם החליט להתאבד. בני משפחתו מתו כבר לפני 12 שעות. האם הוא ישן לאחר מכן? האם הוא שקל לברוח? האם הוא שקל להתאבק עד שיגלו את מקרי הרצח? האם הוא היה עובד בקרב נוסף? אין לנו דרך לדעת מה חלף בראשו, ויחד עם זאת כל אחד מהתסריטים הנ"ל אפשרי לגמרי בהתחשב במצבו הנפשי באותם ימים. שכנתו של כריס סיפרה שראתה אותו מחוץ לביתו, ובאופן מוזר הוא סיפר לה על מחלתם של ננסי ודניאל. בנואה לא בכה או החצין את האבל שלו. בנואה חשש מתקשורת עם בני אדם, וחזר לביתו. השכנה של ננסי קיבלה את הודעותיה מליל אמש, והתקשרה אליה. כריס ענה לטלפון ודבק בגרסתו לגבי קלקול הקיבה של אשתו ובנו המתים.

לצפיה ב-'תמונה נוספת'
תמונה נוספת
01/09/2017 | 09:31
55
לצפיה ב-'חלק ו''
חלק ו'
01/09/2017 | 09:33
85
כתב ההיאבקות הקנדי גרג אוליבר שלח מייל לכריס, הוא רצה לקבל את תגובתו לגבי מותו של ביף וולינגטון. גם הוא שמע שננסי ודניאל חולים, אז איחל להם החלמה מהירה. כריס לא הגיב למייל, הוא היה טרוד בשני מקרי הרצח והתאבדותו העתידית. בלילה שבין שבת לראשון, ולאחר שכבר פספס את ההאוס שואו בטקסס, צ'אבו קיבל הודעת SMS מבנואה:

"הכתובת הפיזית שלי: גרין מדו ליין 130, פאייטוויל, ג'ורג'יה, 30215".

לאחר שתי דקות הוא קיבל הודעה נוספת:

"הכלבים נמצאים באיזור הבריכה. דלת המחסן פתוחה".

לאחר מספר דקות צ'אבו קיבל את ההודעה הראשונה (עם הכתובת) מהנייד של ננסי. ההודעה הזאת הגיעה 3 פעמים ברצף. בנואה ירד לחדר הכושר שלו ולקח חצי בקבוק יין. הוא הניח את היין לידו וכרך מגבת סביב צווארו. בנואה קשר את כבל המתכת של המכונה מסביב למגבת. הוא התאים את המשקל כך שהמכשיר יוכל להניפו באוויר ולשאת את משקל גופו. הוא שחרר את הכבל כלפי מעלה וחנק את עצמו. שרירי הצוואר של בנואה היו חזקים, כך שסביר להניח שמותו היה איטי ומכאיב. יחד עם זאת, הוא לא התנגד ולו לרגע אחד. בנואה תלה את עצמו עד שנשמתו יצאה מגופו.

כשמייקל בנואה שמע על מותם של השלושה, הוא לא חשב לרגע שכריס גרם לכך. הוא האמין כי ייתכן שכריס יפגע בננסי, אולם לא שיער בנפשו שהוא מסוגל לפגוע בדניאל. בדומה לאדי גררו, ביום מותו כריס היה אמור לזכות באליפות עולם כלשהי של WWE. הוא לא הגיע להאוס שואו בשבת או ל-PPV ונג'נס בראשון, שבו היה אמור לזכות באליפות ECW. 14 שעות לפני שהשוטרים גילו את גופתה של ננסי, אידיוט כלשהו כתב בויקיפדיה שבנואה לא הגיע למופעים עקב "מותה של רעייתו ננסי". זאת הייתה מתיחה אומללה, או שמא ניחוש מושכל. יחד עם זאת, מלצר כתב בהמשך שאם בנואה פספס שני מופעים ברצף, סביר להניח שמישהו מת.

הארגון הגיע לקורפוס קריסטי בטקסס, כדי להיערך לקראת מהדורת רו של 25 ביוני. כולם הכינו תפאורת בית קברות, באותו ערב הייתה אמורה להיערך הלוויתו של מקמהון. נסו לדמיין את האירוניה בכך שאנשי WWE שמעו על המוות של משפחת בנואה כשהם לבושים בחליפות לפני הלוויה מבוימת ועומדים ליד ארון קבורה. כריס בנואה לא היה שרי מארטל; מותו והמוות של משפחתו הספיקו כדי לבטל את הסטוריליין המגוחך של ההתנקשות בוינס. משפחת מקמהון נקלעה לתסבוכת: במשך השבועיים האחרונים הם עשו צחוק מכל נושא המוות ברסלינג, וכעת עליהם לערוך מחווה אמיתית לזכרו של מתאבק מוביל בארגון. ייתכן שהקהל לא יבין ולא יקבל את העובדה שמדובר במוות אמיתי. וינס מקמהון נאלץ לבטל את החלק הבידורי של המופע. מאחורי הקלעים צצו סימני שאלה לגבי הרצח – מי למעשה מסוגל לפרוץ לביתו של כריס ולרצוח אותו? האם ייתכן שלא מדובר בפריצה?

האופציה השפויה וההגיונית שניצבה בידי מקמהון: ביטול התוכנית מתוך כבוד למשפחת בנואה, ספיגת הנזק הכלכלי ושידור חוזר של תוכנית מהעבר. וינס מקמהון לא מבטל תוכניות, ולא משנה מהן הנסיבות. לאחר הבושה בעת מותו של אוון הארט, הוא דבק במנטרה של "ההצגה חייבת להימשך" ולא הרפה מכך בשום אופן. במידה ויבטל את התוכנית, המשמעות תהיה שהוא מודה בטעותו לגבי מותו של אוון. מקמהון סירב בכל תוקף; הוא מוכן לנהל ארגון שהורג את מתאבקיו, אך לא יודה שטעה בשום נושא.

מקמהון שידר את תוכנית המחווה לנרקומן רוצח התינוקות. בכך הוא סיפק תחמושת לכלי התקשורת; מגישי חדשות כמו ביל אוריילי, גלן בק וננסי גרייס קפצו על המציאה. הקרנבל התקשורתי הוביל לחקירה פדרלית בנושא הסטרואידים והסמים בפרו רסלינג. מתאבקים רבים נתפסו, ומדיניות הוולנס נחשפה כתרמית. מתאבקי WWE ספדו לבנואה. אדג' סיפר שכריס היה כועס עליו במידה וידע שהוא בוכה כרגע. ג'ון סינה אמר שכריס בנואה חי עבור הביזנס.

כריס בנואה מת עבור הביזנס. הוא גרם לעצמו נזק רב כדי להגשים את חלום ילדותו. בנואה ידע שמטרה זו עלולה לדרוש ממנו הקרבה פיזית ומנטלית. כריס היה האשם היחיד והבלעדי בכך שהאמין לתרמית הרסלינג, והקריב מעצמו יותר מדי. כריס בנואה אמר בעבר: "העולם (עולם ההיאבקות) לא דוחף אותך למעמקי החשיכה. אתה עושה זאת. זה משגע אותי... זה לא העולם שמושך מתאבקים לאלכוהול או לסמים, אתם עושים זאת לעצמכם". הוא צדק, אך אין הדבר מזכה אנשים כמו וינס מקמהון אשר הצלחתו חייבה את המתאבקים לחלוף במעמקי החשיכה.

וינס מקמהון מעולם לא הכריח את מתאבקיו לחלוף בדרך הזאת, אך הוא סלל עבורם את המסלול לשם והעניק להם תהילה לצד עושר רב. לא ניתן לטעון שוינס נקי מאחריות, כשהוא מחלק פרסים לאנשים בעלי התנהגות אובדנית – הוא משתמש באפשרות הבחירה שלהם כסוג של שעיר לעזאזל. באותה מידה היה ניתן לטעון שאדם המשלם לרוצח שכיר אינו אחראי למקרי הרצח.

השטן לא מכריח אף אחד למכור את נשמתו. הוא פשוט יציב בפניך הצעה אטרקטיבית, מהסוג שלא תוכל לסרב לה. הנואשים והטיפשים נעתרים להצעתו מרצונם המלא. למיטב ידיעתי וינס מקמהון מעולם לא הרג אף אחד, אולם הוא פיתה מאות מתאבקים חסרי עמוד שדרה לצאת למסע מוות עמוס בהרס עצמי, והכל לטובת הרווח הכלכלי שלו.

לצפיה ב-'תודות'
תודות
01/09/2017 | 09:35
2
65
אני מעוניין להודות לסוכן שלי אנדרו לאוני, וגם להנרייטה טיפנטלר מהוצאת ספרי פניקס, אשר האמינה בפרויקט. היא הייתה מאוד סבלנית איתי. אלפי תודות לעורכת שלי ג'ולי מקקארון, אשר הצילה אותי מפשעיי כנגד השפה האנגלית. במידה ומצאתם שגיאות כתיב, זה על אף מאבקה ההירואי בי. המון תודה לאלינה פוניווז וסוניה פיורה מאותה חברה, אשר הכינו את העותק הסופי שקראתם.

אני מודה לאמי, ג'ני מוריס, ולרעייתי מליסה, על סבלנותן הרבה גם כשהתנהגתי כמו זבל. גם הן עזרו מאוד בעריכת הספר. אני מריע לכל אנשי ההיאבקות שהסכימו להיחשף בעילום שם. אני מודה לכם שסמכתם עליי שלא אחשוף את זהותכם. אני חב תודה לידידי ד"ר רנג'ן שיבר, אשר השיג מידע רב והפנה אותי למקורות רבים. דייויד ביקסנספאן וזאק ארנולד סיפקו מידע רב. תודה לפול היימן הדייקן, למייק פונטרלי וקני גאלו, דן מדיגן, דומיניק קוטר, צ'אד דמיאני, סקוט נורטון, שלדון גולדברג, דייויד מרקז, הווארד ברודי, קורי מורגן, אוסמו נישימורה, סיימון אינוקי, קורט בראון, אדי אדוורדס, סטיב סימס, חוזה פרננדז, בוב ברנט, סטן גורדון, דניאל ליטלטון, סטיוארט מקס, גלן טסונקאווה. במידה ושכחתי מישהו, אני מתנצל ומודה לכם מקרב לב.

לא יכולתי לכתוב את הספר הזה מבלי לקבל את עזרתו של דייב מלצר מהרסלינג אובזרבר ובריאן אלוורז. עבודתם המשותפת הייתה מלאת ערך עבורי. הם גם ענו על שאלות רבות שעלו במהלך המחקר שלי. וייד קלר וברוס מיטשל מהפרו רסלינג טורץ' סיפקו מידע רב לגבי עולם הרסלינג בשני העשורים האחרונים. קיבלתי גם המון עדויות מראיונות השוט של RF VIDEO והייספוטס.קום. לסיום אני רוצה להודות לצלמים דייב ליין, בוב לאונרד, אדריאן גאי קריק, קולין וויליאמסון, טרנס קלי ודנילו אס נוסטרו.

לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
01/09/2017 | 18:57
1
42
קראתי הכל. 
מרתק לאללה
לצפיה ב-' כיף לשמוע, שמח שנהנית'
כיף לשמוע, שמח שנהנית
01/09/2017 | 19:18
18
לצפיה ב-'כמה מילים שלי לסיכום'
כמה מילים שלי לסיכום
01/09/2017 | 09:36
78

תם לו פרויקט קשה, ארוך ומתיש. מודה ומתוודה שמרוב המורכבות שבו, התייאשתי מהפרויקט באמצע ופשוט הנחתי את זה בצד למשך 5 שנים. למרבה הפלא היה לי הרבה זמן פנוי אחרי בערך 10 שנים עמוסות, והחלטתי לסיים את זה בכל מחיר. אני די מרוצה מאחר והיו לי 2 מטרות שלדעתי גם הושגו:
הראשונה הייתה לתת נקודת מבט חיצונית על הפרשה, בשפת הקודש שלנו.
המטרה השנייה הייתה לנסות ולשפוך מעט אור על המקרה שהכאיב כמעט לכולנו באופן אישי. לפעמים אני מרגיש שקשה לחלקנו בתור מעריצי היאבקות לקלוט שיש צדדים קשים ואפלים בביזנס האהוב עלינו. אני חושב שלאחר הספר הזה כבר די מסתדר לי בראש מה עבר על בנואה, ואני מבין שהוא אשם בכך שלא ידע לעצור בזמן. הוא גם לא ידע לבקש עזרה, עד שהתפוצץ לבסוף והתוצאות מוכרות לכולם. אני חייב לומר שכעת אני לא ממש מופתע מהרצח, אלא רק חכם בדיעבד שחייב לתהות איך לא שמו לב לזה...

רוצה להודות לכל מי שקרא את הספר, על אף שלעיתים היה חופר בטירוף וגם היו מקרים שבטח רציתם לדפוק לסופר אינזיגורי (אני לפחות אחת לפרק חלמתי על זה..). ובינינו, אפשר לומר שבפרק האחרון הוא לא ממש גילה לנו את אמריקה, על אף שסיפק כמה פרטים מעניינים. בתכלס הספר נכתב לפני כמעט עשור, כשהפרטים המוצגים כאן היו טריים ורעננים, כך שאני האשם העיקרי שהגיעו אלינו רק באמצע 2017. מצד שני, באופן אישי אהבתי לאללה את הכתיבה של הסופר, הוא סוג של בוקי נאה בעולם הרסלינג. בסך הכל הוא לא ריחם על אף בנאדם שאי פעם חשב על רסלינג, ומגיע לו קרדיט על האומץ.

במידה ומישהו קרא רק את הפרק הזה ומעוניין להשלים, שאר הפרקים נמצאים בסקשן של הספר במאמרים. נתתי קישור בהודעה הראשית אבל ליתר ביטחון הנה עוד אחד
http://www.tapuz.co.il/forums/articles/subsubcateg...
אז שוב תודה על תשומת הלב והפידבקים, נהניתי מאוד מהעבודה על הספר.
יש לי כבר בראש כמה רעיונות לפרויקטים נוספים, פרטים בהמשך......   

לצפיה ב-'משתחווה ושאלה'
משתחווה ושאלה
01/09/2017 | 12:10
7
72
המון תודה על זה שהחלטת לסיים את התרגום (ולהתחיל אותו ). אני חושב שזה ספר ממש חשוב ותרגום ממש חשוב. במקומך, הייתי גם מפרסם את זה בפייסבוק, או לפחות לינק לתרגום פה. לטובת מעריצי הרסלינג שלא נמצאים בתפוז, שזה רובם לדעתי.

מאחר והספר באמת יצא יחסית מהר אחרי הרצח, האם פורסמו מאז פרטים חדשים, שסותרים או שופכים עוד אור על המקרה?
לצפיה ב-'משתחווה בחזרה '
משתחווה בחזרה
01/09/2017 | 18:48
62
לגבי הפייסבוק אני מתלבט, אולי אשים קישור בעמוד שלי אך בסך הכל אני אוהב את זה שהספר בלעדי לכאן. לגבי פרטים חדשים אני בהחלט מאוד מעוניין לגלות. הבנתי שאמור לצאת (או יצא) סרט שמבוסס על הספר. לדעתי גם לא היו עובדות חדשות או שונות לגבי המקרה, בכל מקרה אני אשוטט ואבדוק.
לצפיה ב-'אוקיי מצאתי קטע שצ'אבו מספר לג'ריקו על ההודעות'
אוקיי מצאתי קטע שצ'אבו מספר לג'ריקו על ההודעות
01/09/2017 | 19:08
5
77
לצפיה ב-''
03/09/2017 | 19:59
4
11
לצפיה ב-'אגב '
אגב
03/09/2017 | 20:29
3
39
בעקבות שאלתך ראיתי המון חומרים בנושא. כמעט כל הקטעים שראיתי תומכים בדברי הסופר. ממליץ במיוחד על ראיון שסנדרה אחותה של ננסי התראיינה אצל ג'ריקו. היא סיפרה שלאחר המוות של ננסי וכריס כביכול דניאל עבר לחזקתה. היא קיבלה את התיק הרפואי שלו ולדבריה לא היה לו fragile x או כל הפרעה אחרת. בנואה הרג ילד בריא לחלוטין. יש גם המון סרטוני קנוניות שמדברים על רצח שנראה כמו התאבדות, אבל זה לא רציני בשיט.

ועוד דבר: היא טוענת שבנואה היה פורש בקרוב ופותח בית ספר להיאבקות בשם "בנואה אקדמי". ננסי אפילו כבר הזמינה 500 חולצות עם הכיתוב הזה.
לצפיה ב-'וואלה. מעניין.'
וואלה. מעניין.
05/09/2017 | 19:59
2
27
לדעתי לא ממש משנה אם דניאל היה "בריא" או לא, ואני גם לא חושב שזה משהו שהיה משנה את התוצאה של הסיפור העגום הזה. כנראה שבאמת פשוט מדובר באי-שפיות זמנית, אבל צפויה מראש.
לצפיה ב-'נזכרתי בעוד משהו שראיתי'
נזכרתי בעוד משהו שראיתי
05/09/2017 | 20:24
1
29
אחד מהמתאבקים חושב שבנואה הרג את ננסי בטעות, כחלק מהזיה כלשהי עקב הכדורים שלקח. הם חושבים שהוא התעורר לאחר מכן וקלט שהיא מתה.
הוא נלחץ ואז במקום לדווח החליט לבחור בדרך הפחדנית של להרוג את דניאל ולהתאבד. זה אגב יכול להסביר את הפרשי הזמנים בין הרצח הראשון לשני ולהתאבדות. זה נאמר על ידי ואל וניס או רנה דופרי או שניהם, לא בטוח.
לצפיה ב-'טוב, זה כבר פחות מעניין'
טוב, זה כבר פחות מעניין
06/09/2017 | 19:03
23
תיאוריות קונספירציה של מתאבקים פחות רלוונטיות מבחינתי.
יפה שזה מעסיק אותך, אבל תיזהר שלא יעסיק אותך יותר מדיי. שלא תגמור כמו...

(מוטי בננה בציריך)
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
01/09/2017 | 14:27
4
79
משום מה, אני מרגיש כאילו לא מעט אנשים חיים, עובדים ומתנהלים באופן שהוא לא החלום הורוד שלהם. כלומר, יש להם קשיים במשפחה, יש צורך להביא משכורת הביתה ויש את שאר הירקות.

ופה אנחנו מדברים על אדם שלכאורה חי את החלום, ולכן לא מן הנמנע שהוא יחשוב שאסור לו להתלונן, קל וחומר - לאכזב את הבוס, את המעריצים ואת המשפחה. 

תוסיפו על כך את אופי העבודה, כמות המופעים בשנה, הכדורים, הבדידות, הסמים, האימונים, את הסוג מתאבק שבנואה רצה להיות, את האנשים שהוא חלם להיות כמותם ועיצב את עצמו בדמותם, את הפגיעות לראש, את הזעזועים, השברים, והניתוחים, ואנחנו מקבלים בסופו של יום רק קליפה של אדם.

הסיבה שזה נוגע בעצב כל כך חשוף אצל כולנו היא כי זה אדם שאנחנו הערצנו, אדם שגדלנו עליו, שחשבנו שאנחנו מכירים אותו, והנה, פתאום הוא רצח את אשתו ואת הילד שלו ואז התאבד. 

אבל דבר אחד צריך לומר לזכותו. הוא חשף אותנו לעוולות שמתרחשות מאחורי הקלעים של היאבקות מקצועית. הוא הקריב את עצמו ואולי כתוצאה מזה, העסק יהיה טוב יותר, והמעריצים יהיו חכמים יותר, והמתאבקים ידעו איפה למתוח את הקו.

דבר נוסף שאני רוצה לומר הוא שדפנה למיש טעתה. היא טענה שמי שצופה בתוכניות היאבקות נוטה להיות אלים יותר. אני חושב שזה דווקא הפוך. אני הייתי ילד מאוד בעייתי כשהייתי קטן, וצפייה בהיאבקות דווקא השביעה את הצורך האישי שלי לעסוק במכות בעצמי. היה לי מעין קתרזיס כאשר צפיתי באנשים אחרים הולכים מכות, ואז לא הרגשתי צורך לעשות את זה בעצמי.

ולמה אני רושם את זה? כי מצד אחד, אני חושב שיש לאוהדי היאבקות יד בגורל המתאבקים שהם מעריצים, אבל מצד שני, הם גם צריכים להיות אסירי תודה להם. בזכות בנואה אני אדם טוב יותר היום. הוא שהקריב את עצמו, בידר אותי והשתגע עד שרצח את משפחתו, גרם לי להיות אדם טוב יותר, אדם שיודע להבדיל בין טוב לרע, בין אסור למותר, ובין הרצון שלי לעשות סופלקסים על אח שלי לבין לראות את זה בטלוויזיה ולהסתפק בזה. 

אז למרות הכל, ניתן גם להפיק משהו טוב מכל הסיפור הנורא הזה.

תודה לשי על כל העבודה הקשה. עשית לי חשק לתרגם ספר בעצמי. אבל יש לי רק את זה של ברט הארט בבית והוא כמו אינציקלופדייה, אז יקח לי קצת זמן להחליט אם זה משהו שאני רוצה לעשות או לא. בכל מקרה, גם אני ממליץ לך לפרסם את זה בעוד מקומות. אסור שזה יהיה ידוע רק לקהל מצומצם. דבר כזה ראוי לחשיפה ארצית. תודה.
לצפיה ב-'תודה רבה על הפרגון '
תודה רבה על הפרגון
01/09/2017 | 19:11
52
מסכים עם כל מה שאמרת, במיוחד לגבי דפנה למיש.
מעניין שהזכרת את הספר של ברט, בהחלט צפויות הפתעות בתחום הזה.
אעדכן בקרוב.
גם לגבי הפייסבוק ייתכן שאעשה עם זה משהו, שוקל את זה.
לצפיה ב-'לומר שדפנה למיש טעתה'
לומר שדפנה למיש טעתה
05/09/2017 | 20:03
2
34
על סמך החווייה האישית שלך, זה לא הכי רציני. מן הסתם מדובר במחקר שבדק עשרות / מאות / אלפי מקרים.

אני מאוד מסכים איתך, אבל בלי קשר למחקר המעצבן של למיש.
לצפיה ב-'המחקר הוזמן על ידי משרד החינוך.'
המחקר הוזמן על ידי משרד החינוך.
05/09/2017 | 20:43
1
30
במטרה להוריד את ה"זבל" הזה מהמרקע. המטרה שלו הייתה למצוא את הקשר הזה. וגם במחקר המדובר יש כשלים מהותיים להגיע להסבר של סיבה ותוצאה. אם תרצה, אביא לך מצגת שעשיתי בזמנו במסגרת לימודי ההוראה שלי.
לצפיה ב-'מגניב. האמת שזה נשמע ממש מעניין'
מגניב. האמת שזה נשמע ממש מעניין
06/09/2017 | 19:14
18
אם בא לך, אשמח אם תעלה.
לצפיה ב-''
01/09/2017 | 14:49
1
53
על מה מלצר כתב את הדברים שלו? זה היה חצי שנה לפני אדי. על קנדידו?

כל אלו שמתו היו סיפור מאוד רציני.

אדי לא אהב להיות האלוף, הוא לא אהב להיות פייס, הוא היה מאוד ממורמר בשנתו האחרונה.

הם בטוחים לגמרי שאדי היה אמור לזכות בתואר באותו היום שמת? שמעתי שמועות שאמרו את זה רק כדי לסגור מעגל, ושבעצם אורטון היה אמור לזכות בתואר. מה שכן הוא היה אמור לעבוד עם שון ברסלמניה. המוות של אדי בזמנו היה באמת נורא בעיקר בגלל שהוא בדיוק חזר למיין איבנט. אדי דווקא יוצא בן אדם נחמד מאוד בספר הזה, רק מגזים מאוד באהבה לביזנס.

"ג'רי לולר אומר בתוכנית שזה קרב שאדי היה אוהב. אני צופה בזה ולא יודע אם לצחוק או לבכות. על מה אתם מדברים? אדי היה מעדיף לחיות ולשבת כרגע בבית עם בנותיו. נפלתם על הראש?" - יש כזה דבר, "צורת דיבור". אולי הול היה צריך ללמוד אותו. סתם ביקורת גועלית.

בנואה נראה זוועה. מה גם, הוא בוכה יותר מצ'אבו, וצ'אבו האחיין של אדי!

"דייב בטיסטה נשמע כמו כומר טלוויזיוני..."- דיקון, אני מבקש.

"בנואה מחה בפני וינס על כך שאורטון אמר לויקי שאדי "נמצא בגיהינום". "- לריי הוא אמר. אבל זה היה הדבר הכי גרוע באותה תקופה, כל מה שקרה עם ריי וצ'אבו ואחר כך כשבנואה הצטרף.

"ב-28 לינואר 2006, חברו האחרון של בנואה בעולם ההיאבקות הלך לעולמו... לאחר 3 שבועות ג'וני גראנג' נפטר מהתקף לב. הוא היה שכנו וחברו של בנואה." - טוב, איך זה מסתדר?

ההתקרבות של בנואה לדת והחשש הזה עם הפרנויה מפחידים. זה מזכיר לי את ג'ון נאש, המתמטיקאי, גם סכיזופרן שהיה בטוח שרודפים אחריו. אם כי במקרה של בנואה קל להבין למה זה קרה.

"לא נמצאה שום הוכחה לכך שדניאל סבל מפיגור שכלי או לקות למידה"- לא היה איזה דיבור על תסמונת X שביר? ג'ריקו טען שזה כנראה נכון, למרות שהוא חזר בו וטען שפשוט היה נסער מהמקרה.

ננסי לא יוצאת טוב בספר, אני חייב להגיד. היא לא הייתה מסכנה. בהודעות שהיא מסרה לבנואה כמה ימים לפני הרצח היא מדברת אליו בחיבה מוחלטת. ואלו הודעות קוליות, לא משהו ציבורי, אז היא לא הייתה צריכה להעמיד פנים. אולי היא עצמה אהבה את זה.

"זה עצוב מאוד שאתה מחפש תמיכה נפשית ופונה לאיירון שיק"- עצוב? עצוב זאת לא מילה... לאיירון שיק הוא פנה?!

RVD דווקא בסדר גמור. הוא קצת מסומם והכול, אבל עובדה שהוא חי בסדר ולא שמעו עליו כלום. קצת ירוק מדי פעם, קצת סטלן, אבל לפחות לא הואשם בכלום פרט ליותר מדי חומר. סאבו, מצד שני...

המוות של 2007 היה נוראי! באם באם ואז שרי ואז אוסום שאני זוכר שהיה נוראי בזמנו. מה שהיה עוד יותר נוראי היה שב-2005 ג'ואי סטיילס אמר לאוסום שחבל שכשהוא עשה סואיסייד דייב הוא לא באמת התאבד...

דווקא הסטוריליין עם המוות היה טוב בהתחלה, אבל כולנו מכירים את WWE ויודעים שהם הורסים הכול תוך זמן קצר. מה שכן, אני זוכר שהופתעתי שהמון חשבו שזה אמיתי. עכשיו מתברר שווינס ממש רצה שזה יהיה אמיתי.

"עורך הדין ג'רי מקדוויט"- טוב, זה רציני, הוא עובד עם וינס איזה עשרים שנה או שלושים, אם גם הוא היה מעורב...

"המשטרה המקומית הוצפה בשיחות טלפון מגורמים אשר טענו כי מעוניינים למסור מידע בנוגע לרצח. אוהדים הדליקו נרות בסטמפורד לזכרו של מקמהון. שדרן CNBC דארן רובל טען כי מדובר בסטוריליין מגוחך, ו-WWE גרסו בתגובה כי הוא אחד מהחשודים ברצח."- טוב, כמה צחקתי כאן. איזה מידע עמדו למסור למשטרה?! איזה אוהדים בדיוק היו מדליקים נרות?! ומה הם מאשימים שדרן?!

"הפרשן JBL..." - כדאי לו להוציא מהדורה חדשה של הספר וללכלך גם על בראדשו. יש מלא חומר.

"אין ספק שהוא היה חלאה, אך זאת הסיבה שהביזנס הצליח." - מה שנכון נכון.

"ננסי גילתה שבנואה רכש ביטוח חיים. הוא רשם את אשתו לשעבר וילדיהם בתור המוטבים."- אוקיי, לא נשמע טוב!

"הרופא חסר האחריות..."-  כן, יש הרבה כאלה בענף.

אין לי מושג אם ננסי הייתה בכלל בהכרה או בהבנה של מה קורה כשכריס רצח אותה. כאילו זה טריפ רע.

"הוא חנק אותה למוות באמצעות כבל טלוויזיה... נתון זה מצביע על כך שבנואה הרג את בנו באמצעות שימוש באחיזת הקריפלר קרוספייס." - אני לא חושב שאי פעם אצליח לצפות בספוטים האלה שוב. גם זה שאנשים השתמשו קצת בקרוספייס בתקופה אחר כך, נורא! זה מהלך שהרג ילד!

"כריס חיפש באינטרנט מידע לגבי אליהו הנביא." - כל זה מביא לסיפור מין מימד דתי מפחיד כזה.

משהו קטן- בתמונה השנייה בחלק ה', מתחת לבנואה מוזכר שמו של אדם פאקמן ג'ונס, שחתם ב-TNA באותה השנה. קצת מפתיע.

כל הסיפור של בנואה אחרי הרציחות פשוט... רע.

"כריס היה אמור לזכות באליפות עולם כלשהי של WWE"- הגדרה טובה לתואר ECW...

וואו. זהו זה, הא?

סיפור עצוב.
לצפיה ב-''
01/09/2017 | 19:17
39
תודה רבה על הפידבק החיובי לאורך הפרויקט, זה בהחלט נתן לי מוטיבציה לסיים את הספר.
בהחלט צירוף מקרים הזוי הקטע עם פאקמן.. לגמרי במקרה.
סיפר עצוב מאוד, היה ניתן למנוע את הכל וחבל שלא הייתה מערכת תומכת מסביבו. אני חושב שהמון אנשים מתו לפני שמישהו בכלל שם לב.
לצפיה ב-'תשמע גבר - שיחקת אותה'
תשמע גבר - שיחקת אותה
01/09/2017 | 23:32
2
111
מגיע לך מצ*צה מכל הפורום על ההשקעה והפרויקט היפה הזה.
יבורכו ידיך ומקווה שתעשיר אותנו בעוד ספרים מתורגמים.
אגב, כל העניין המורבידי העלה לי רעיון - אולי כדאי לעשות ליין הימורים מי יהיה הבא בתור שילך קאפוט? בטח 99% ישימו את הניחוש על הנייץ'... הגיוני.

תודה ובמפגש רסלמניה הבא אתה מוזמן לממש את ההצעה... :P
לצפיה ב-'דווקא ההימור הנפוץ בפורום'
דווקא ההימור הנפוץ בפורום
05/09/2017 | 20:06
46
היה על סקוט הול. זה אמנם היה לפני היוגה של DDP, אבל ניסיון העבר מלמד שהרוב נופלים בחזרה ולא מצליחים להשתקם לגמרי.
ופלייר זה לא חוכמה, הוא עוד רגע מת מזקנה.
לצפיה ב-'אני מהמר על פייג''
אני מהמר על פייג'
06/09/2017 | 14:43
18
לצפיה ב-''
03/09/2017 | 11:20
22
לצפיה ב-' רספקט'
רספקט
04/09/2017 | 00:29
2
52
מתכוון להדפיס ולקרוא ביום כיפור או משהו כי לא רואה מתי יהיה לי זמן לפני...
לצפיה ב-' מחמיא'
מחמיא
04/09/2017 | 00:36
44
יום כיפור זה אוטוטו
אשמח לשמוע מה דעתך
לצפיה ב-'בדיוק מה שאני חשבתי!! תודה רבה שי'
בדיוק מה שאני חשבתי!! תודה רבה שי
04/09/2017 | 05:15
19
לצפיה ב-'תודה רבה! הסבלנות השתלמה.'
תודה רבה! הסבלנות השתלמה.
05/09/2017 | 17:00
33
אף אחד אחר לא היה עושה את זה יותר טוב.
לצפיה ב-'שאלה לחברי הפורום'
שאלה לחברי הפורום
03/09/2017 | 19:33
90
רציתי לשאול האם מישהו כאן במקרה מנוי ל F4Online? , כבר הרבה זמן חשבתי אם להירשם כי אני כן מוצא את עצמי הרבה מקשיב ביוטיוב לבריאן וויני ודייב , איך זה עובד מבחינת תשלומים? האם אני יכול לבטל מנוי מתי שאני רוצה? .

לצפיה ב-'לוצ'ה אנדרגראונד עונה 3 פרק 33- האבוק משתולל'
לוצ'ה אנדרגראונד עונה 3 פרק 33- האבוק משתולל
31/08/2017 | 21:28
2
24
מה נעשה בלי גביע קוואטו?
לצפיה ב-' דיווח '
דיווח
31/08/2017 | 21:29
1
50
סגמנט מצולם: דאריו קוואטו מבקר את מטנזה בתא שלו. הוא אומר שהוא טעה. הוא שמר עליו נעול כי הוא האמין שהמאבק עם ריי יפגע בהם. אבל מטנזה רצה להגן עליו. כשהוא לא היה לצידו, ריי נתן לו 619. הוא השפיל אותו. הוא חייב לשלם. מטנזה צריך לחכות רק עוד שבועיים. בפרק המאה של לוצ'ה אנדרגראונד, הוא ילחם מול ריי. והוא צריך שהוא ינצח בשביל המשפחה וישמיד את ריי. מטנזה שואג ומרעיד את הסורגים.

סאן אוף מאדנס ניצח את מאסקאריטה סאגראדה עם בריינבאסטר אחרי שתיים וחצי דקות. לאחר הקרב, סאן אוף האבוק בא לתקוף את מאדנס. דאריו הביא את האבטחה לעצור את זה. פול לונדון בא לקחת את מאסקאריטה. דאריו אמר שהוא רוצה שהם ילחמו על משהו. הלילה, במיין איבנט, האבוק ומאדנס יילחמו על אחד מהמדליונים. ובגלל שהם אופנוענים, זה יהיה קרב קטטת אופנועני בויל הייטס.

מרטי "דה מות'" מרטינז (ע' מריפוסה) ניצח את ארחניס עם גאטבאסטר אחרי שש דקות. לאחר הקרב מרטי הוריד את המסכה של ארחניס המדמם, שמיד כיסה את פרצופו. לאחר מכן מריפוסה לקחה ממליסה סנטוז את המיקרופון ונתנה אותו למרטי. מרטי שאל אם היא אהבה שהוא הוריד את המסכה. הוא זורק אליה את המסכה וטוען שזאת לא המסכה שהוא רוצה, הוא רוצה את זאת של פיניקס. הוא ישיג אותה באולטימה לוצ'ה. הוא יראה לכל העולם עד כמה פיניקס מכוער. לאחר מכן פיניקס הגיע ותקף את האחים מרטינז. מליסה שאלה אם מרטי חושב שהוא יכול להוריד לפיניקס את המסכה, כי היא לא. פיניקס מכריז על קרב מסכה מול שיער.

ג'ואי ראיין ניצח את סקסי סטאר עם סופרקיק אחרי חמש דקות וחצי. קצת לפני סיום הקרב טאיה הגיעה עם שלט תמיכה בסקסי, שתקפה אותה בסופו של דבר. לאחר הקרב ג'ואי ניסה לתקוע את הסוכריה שלו בפה של סקסי, אבל קורטז קסטרו בא להרביץ לו עם מקל קנדו.

סגמנט מצולם: דאריו נמצא במשרד שלו ואז קסטרו נכנס למשרד. דאריו אומר שהוא הרשים אותו בפעם הראשונה מזה שנה, והוא יודע שהוא שוטר. קסטרו אומר שהוא צריך לעצור אותו בגלל מה שהוא עשה לסיסקו. נראה כאילו תתחיל קטטה, אבל דאריו אומר שהוא אהב את מה שהוא עשה לג'ואי- שגם הוא שוטר. בשבוע הבא, במקום שהשוטרים ירביצו לחפים מפשע, הם ילחמו אחד בשני בקרב רחוב 5-0. דאריו אומר שקסטרו חייב לנקום בג'ואי, והוא ישים מדליון על הכף.

קרב קטטת אופנוענים, מדליון אצטקי: סאן אוף האבוק ניצח את סאן אוף מאדנס אחרי חמש עשרה דקות, כשהוא שבר עליו בקבוק בירה והשתמש בשוטינג סטאר פרס.

מחזיקי מדליונים: פול לונדון, מאלה סווארטה, סאלטאדור, סאן אוף האבוק.
לצפיה ב-'נס פך השמן'
נס פך השמן
31/08/2017 | 21:31
56
כן, מאט סטרייקר ממש הזכיר את נס פך השמן בפרשנות שלו במיין איבנט.

טוב, נפילת מתח אחרי השבוע שעבר, והקרבות לא היו כאלה טובים, אבל הבוקינג טוב.

מטנזה וריי שוב! יש! בפעם שעברה הם הרסו את המקדש.

מרטי ממש אחלה בשבועות האחרונים, הוא מחסל את כולם. אני מהמר שהוא יאבד את השיער שלו, אבל הבוקינג לקראת הקרב ממש טוב.

ג'ואי ראיין הוא הדבר הכי מצחיק בלוצ'ה. הבחור מתאבק עם סוכריה בתחתונים שלו. טאיה הצחיקה וקורטז עומד להגיע לקרב שנקווה שיהיה טוב.

המיין איבנט היה נחמד. רק נחמד. אבל הסיום ממש יפה.
לצפיה ב-'עשרת המתאבקים הטובים של PWI לשנת 2017'
עשרת המתאבקים הטובים של PWI לשנת 2017
31/08/2017 | 09:07
3
186
תזכורת: המגזין PWI בוחר כל שנה את 500 המתאבקים הטובים של השנה. הדירוג מתבסס נטו על קייפייב, על הישגי המתאבק במהלך התקופה, אליפויות וכו'.

תקופת הדירוג: יולי 2016 עד יוני 2017.
  1.  
  1. Kazuchika Okada
  2. A.J. Styles
  3. Kevin Owens
  4. Roman Reigns
  5. Kenny Omega
  6. Shinsuke Nakamura
  7. Dean Ambrose
  8. Samoa Joe
  9. Bobby Roode
  10. The Miz
דעתכם על הרשימה?
מסכימים/לא מסכימים?
מי חסר לכם בטופ 10?
את מי הייתם מוציאים מהטופ 10?
לצפיה ב-'ציטוט של ג'ואי ריאן על קודי רודס'
ציטוט של ג'ואי ריאן על קודי רודס
31/08/2017 | 09:20
1
181
"קצת מצחיק שקודי רודס לא בטופ-10. בשנה אחת הוא עשה רסלמניה, Bound for Glory, פיינל באטל ו-Wrestle Kingdom. זה לא יקרה שוב"
לצפיה ב-'פשששש '
פשששש
31/08/2017 | 21:29
133
וגם שיר כניסה נהדר יש לו.
לצפיה ב-'סינה מחוץ לעשרייה הפותחת'
סינה מחוץ לעשרייה הפותחת
31/08/2017 | 14:59
168
לראשונה מאז 2004 - הרצף הגדול בהיסטוריה.
סיים השנה ב19
לצפיה ב-'שרשור סמאקדאון'
שרשור סמאקדאון
30/08/2017 | 09:37
1
51
התכנית עם ההודי האלוף.
אירועים חשובים
30/08/2017 | 09:38
230
האחים סינג' מציגים את ג'ינדר מהאל. ג'ינדר מדבר על זה שהלילה הוא ורוסב ילחמו מול שני היריבים הגדולים שלו, רנדי אורטון ושינסוקה נאקאמורה. ג'ינדר אומר שלא מכבדים אותו. האחים סינג' מתנצלים בפני ג'ינדר על ההפסד ומנשקים לו את הרגליים. נאקאמורה יוצא לתקוף אותו, אבל כשהם משתלטים עליו אורטון יוצא. רוסב מגיע ונותן לאורטון סופרקיק כשג'ינדר נותן לנאקאמורה קוברה קלאץ' סלאם.

צ'אד גייבל ושלטון בנג'מין ניצחו את האסנשן אחרי שבנג'מין הצמיד את ויקטור.

ברון קורבין מתמרמר על זה שהוא הפסיד את המזוודה בגלל סינה.

AJ סטיילס מכריז על אתגר פתוח על תואר ארה"ב. טיי דילינג'ר רוצה לענות, אבל ברון קורבין תוקף אותו. הוא מנסה להיכנס לזירה אבל דילינג'ר תוקף אותו גם כן. בקרב עצמו דילינג'ר נכנע תוך כמה שניות לקאלף קראשר. לאחר מכן קורבין תקף את דילינג'ר עד ש-AJ הבריח אותו.

רוסב אומר לג'ינדר שאחרי שהם ינצחו, הוא רוצה קרב על התואר.

בובי רוד ניצח את מייק קנאליס (ע' מריה) אחרי גלוריוס DDT.

בשבוע הבא רנדי אורטון ילחם מול שינסוקה נאקאמורה והמנצח יקבל קרב מול ג'ינדר על התואר.

אידן אינגליש שר עד שקווין אוונס בא לקטוע אותו ולסלק אותו. אוונס טוען ששיין מקמהן עלה לו בתואר. הוא דפק אותו פעמיים. שיין יוצא ואומר שקורבין היה שופט משוחד. שיין אומר לאוונס להסתלק מהזירה.

אידן אינגליש ניצח את סמי זיין אחרי שאוונס השתלט על השופט, הפך לשופט, נתן לזיין פופ אפ פאוורבומב וספר ספירה מהירה. לאחר מכן שיין הודיע שהקרב לא נחשב.

דולף זיגלר אומר לא לצפות לכלום הלילה כי הם בליטל רוק, אבל הוא עומד להיות כוכב.

המנצחים בוחרים את הסטיפולציה לקרב בשבוע הבא: האוסוז ניצחו את הניו דיי אחרי רול אפ של ג'ימי לקופי.

ג'יימס אלסוורת' מציג את כרמלה בריאיון. נטליה יורדת עליו. היא מאיימת להפוך את כרמלה לברון קורבין. נעמי הולכת ומזכירה שיש לה קרב חוזר.

טאמינה ניצחה ג'וברית עם סופרקיק. לאחר מכן היא חגגה עם לאנה.

הפאשיון פיילס חזרו לעונה שנייה.

רנדי אורטון ושינסוקה נאקאמורה ניצחו את ג'ינדר מהאל ורוסב אחרי קינשאסה של שינסוקה לרוסב. לאחר הקרב, באמצע החגיגה, אורטון נתן לנאקאמורה RKO.
לצפיה ב-'שרשור RAW'
שרשור RAW
29/08/2017 | 06:23
6
62
התכנית עם מלא ענקים.
אירועים חשובים
29/08/2017 | 06:24
1
279
ג'רי לולר בא לפרשן במקום בוקר טי שתקוע בטקסס בגלל הסופה.

המיזטוראז' יוצאים החוצה ואז גם קורט אנגל. אנגל רוצה להכריז שיהיה קרב על התואר הביניבשתי בנו מרסי. המיז טוען שאנגל לא מכבד אותו. אנגל מכריז על באטל רויאל בו המנצח יקבל קרב על התואר בשבוע הבא.

באטל רויאל, המנצח מקבל קרב על התואר הביניבשתי בשבוע הבא: ג'ף הארדי ניצח אחרי שהדיח את ג'ייסון ג'ורדן בסוף. במהלך הקרב בריי ווייאט הופיע בזירה והדיח את פין באלור.

אלכסה בליס מזכירה שסשה בנקס תמיד מפסידה בהגנה הראשונה שלה על התואר.

אנזו אמורה יוצא ומסביר שאחרי שהצליח להתמודד מול ענקים כמו קאס, הוא יראה שהוא יכול להתמודד גם מול קרוזרוייטס. הוא אומר שלנועם דר יש שני שמות מוזרים! לא, אתה, מר אנזו אמורה!

אנזו אמורה ניצח את נועם דר אחרי איט דיפיט מלא בבוצ'ים. לאחר הקרב נוויל התראיין ואמר שאם זאת התחרות, הוא יהיה האלוף לנצח.

פול היימן וברוק לסנר יוצאים. היימן טוען שסטרומן הוא טוען ראוי ומפלצת. אבל האם הוא מספיק מפלצת כדי לקחת מלסנר את התואר? בנו מרסי סטרומן יקבל את ההזדמנות. לסנר מזהיר אותו שהוא ייכנס לסופלקס סיטי, ביץ'.

סזארו (ע' שיימוס) ניצח את סת' רולינס (ע' דין אמברוז) אחרי יורפיאן אפרקאט. לאחר מכן שיימוס אתגר את אמברוז לקרב.

דין אמברוז (ע' סת' רולינס) ניצח את שיימוס (ע' סזארו) אחרי התערבות מרולינס ודירטי דידז.

אמה מדברת עם מיקי ג'יימס על האשטאגס. מיקי ג'יימס אומרת שנמאס לה שאמה אומרת שהיא התחילה את המהפכה ומאתגרת אותה לקרב.

אמה ניצחה את מיקי ג'יימס אחרי הפיכה של רול אפ. לאחר מכן אמה צעקה במיקרופון שהיא התחילה את המהפכה.

קורט אנגל מכריז על כך שרומן ריינס וג'ון סינה יילחמו בנו מרסי ומארח את חתימת החוזה ביניהם. סינה יוצא ואומר שריינס לא רוצה להילחם מולו. ריינס יוצא ואומר שסינה לא גדול כמוהו, הוא הרי הפריש את אנדרטייקר ברסלמניה. הוא פשוט לא צריך להילחם מול סינה. סינה יורד על ריינס, וקורא לו חיקוי זול של ג'ון סינה שנוצר בידי התאגיד. סינה אומר שריינס מנסה למלא נעליים גדולות מדי, ושהוא לא מבוגר כמו טייקר. ריינס אומר ששונאים את סינה כי הוא סאקס. סינה יורד על כישורי הפרומו של ריינס. ריינס אומר שסינה הוא יס מן וכלבה מזויפת. ולא רק זה- הוא עובד במשרה חלקית. הוא גם קובר צעירים אבל אותו הוא לא יקבור. סינה טוען שכולם אומרים את זה, אבל כבר חמש שנים הוא לא היה במיין איבנט של רסלמניה ואת סאמרסלאם הוא פתח. הוא, בניגוד לריינס, אהב את תואר ארה"ב. סינה אומר שגם במשרה חלקית הוא טוב יותר ממה שריינס עושה במשרה מלאה. ריינס חותם על החוזה והופך את השולחן. הקלאב מגיעים ויורדים עליהם, ואנגל קובע קרב זוגות.

ג'ון סינה ורומן ריינס ניצחו את הקלאב אחרי שסינה נתן לאנדרסון AA וריינס נתן לגאלוס ספיר.

אליאס שר שיר לממפיס, ולולר יורד עליו. הוא מוציא את הית' סלייטר בתור פלביס וויזלי, הדמות שלו מסאות'פאו רג'יונל רסלינג. אליאס תוקף אותו.

סשה בנקס מבטיחה לסיים את המזל הרע שלה הלילה ולגרום לאלכסה להיכנע.

אליפות הנשים: אלכסה בליס ניצחה את סשה בנקס אחרי סנאפ DDT. וככה הוכיחה בעצם שכל מה שאמרו הערב על זה שלבנקס יש מזל רע זה נכון ושה-WWE לא מקשיבים. לאחר מכן נייה ג'קס יצאה לתקוף את סשה, אבל במהלך החגיגות עם בליס היא תקפה אותה והרימה את התואר.
לצפיה ב-'לגביי המיין איבנט'
לגביי המיין איבנט
03/09/2017 | 10:01
41
מה הקטע שוב פעם לגרום לסאשה להפסיד בהגנת התואר הראשונה שלה? למה נתנו לה לנצח בסאמר סלם אם ככה?
אני תמיד בעד אלכסה בליס ולכן לא הפריע לי שזה קרה, אבל מוזר שסאשה אלופה כבר 4 פעמים וכל אחת מהן היתה סתמית. התקיפה על בליס בסוף- זה אומר שבליס תהיה פייסית עכשיו? כי בדר"כ לא עושים פיוד בין שני הילים...
אותה שאלה לגביי הקרב על האליפות האוניברסלית בנו מרסי- לסנר הוא הפייס?
לצפיה ב-'הקטע המדובר'
הקטע המדובר
29/08/2017 | 20:10
3
262
סינה וריינס מתכסחים. סינה פשוט קובר את ריינס על המיקרופון. אגב, גם התגובות הסמי-שוט שלו קצת קוברות. לרדת על בחור ששכח את השורות שלו בהערות שוט... קצת לא קולגיאלי. אבל ריינס, מה אכפת לי.
לצפיה ב-'זה לייב, הוא זורם עם הקטע.'
זה לייב, הוא זורם עם הקטע.
04/09/2017 | 00:31
2
54
לא היה נראה טוב אם פשוט היה שותק ונותן לריינס להיזכר. שמר על רצף הגיוני של הדמות שלו בפרומו הזה סה"כ...
לצפיה ב-'אבל הערות שוט? באמת?'
אבל הערות שוט? באמת?
08/09/2017 | 14:51
1
10
לצפיה ב-'זה בדיוק ברוח הסגמנט'
זה בדיוק ברוח הסגמנט
09/09/2017 | 08:52
16
הם עשו פרומו של טיעוני "שוט" על זה שסינה "קובר אנשים" ושריינס "לא מצליח להתנהג כמו כוכב גדול", יותר מתאים מזה? מה זה חשוב אם זו ירידת שוט כתובה מראש או ספונטנית?
לצפיה ב-' רו רטרו - הדרך לאין יור האוס 10'
רו רטרו - הדרך לאין יור האוס 10
29/08/2017 | 00:45
7
79
היי,
אנחנו שוב בפינתנו  בה אנחנו משחזרים תכניות רו עתיקות בדרך לאירועים עתיקים שיסוקרו במסגרת מנהרת הזמן.
הפעם - הדרך בין סאמר סלאם 1996 לאין יור האוס 10 - "מיינד גיימס"

ומה יש לנו הפעם?
* האם ברט הארט חוזר?
* מה יקרה עכשיו בין אנדרטייקר לפול ברר?
* מי היריב הבא של שון מייקלס?
* טורניר אליפות הבין יבשתית

יאללה, יוצאים לדרך
לצפיה ב-'רו 16.8 ו-2.9'
רו 16.8 ו-2.9
29/08/2017 | 00:46
1
111
רו 19.8
וידאו פתיחה מזכיר איך אתמול בסאמר סלאם פול ברר בגד באנדרטייקר ופגע בו עם הכד ועבר לצד של מנקיינד.
הערב ברו – הטורניר על האליפות הבין יבשתית יוצא לדרך וקרב באטל רויאל בין 4 האחרונים בקרב בו אחמד ג'ונסון זכה, כדי למלא את מקומו בקרב על האליפות מול שון מייקלס.

קווין קלי הערב איתנו עם ג'ים רוס וג'רי לולר ואנחנו מתחילים את התכנית עם טורניר על האליפות הבין יבשתית הפנויה לאחר הפציעה של אחמד ג'ונסון.

קרב ראשון – בריטיש בולדוג נגד אואן הארט ברבע גמר טורניר אליפות בין יבשתית.
קרב חביב מאוד לפתיחה. במהלכו סאני מגיעה ומבקרת את ג'ים קורנט שלא הגיע לזירה לתמוך במתאבקים אותם הוא מנהל ואומרת שאם היא הייתה מנהלת אותם זה לא היה קורה.
קופצים לחדרי ההלבשה, שם ג'ים קורנט מסביר את צעדו ואומר שזה כמו לראות את שני הילדים שלו רבים והוא לא רצה לבחור צד. עצם ההחלטות של ה-WWF לאחרונה מראה שהחברה הולכת נגד ג'ים קורנט. קורנט טוען שיוקוזונה חזר לצידו ובקרב היום מול מייקלס הוא יחסל את האלוף.
אואן נועל את השארפשוטר אבל הבולדוג מגיע לחבל. הקרב ממשיך, הבולדוג נופל לצד סאני בעמדת השדרים, הפעמון נשמע, הצוות מכריז שאואן הארט חזר לזירה בספירת עשר.
סאני כועסת על מה שקרה ושופכת את המשקה שלה על הבולדוג. סאני טוענת שהבולדוג סוטה ושאואן הארט ניצח כי הוא האיש הטוב יותר. קורנט מגיע, צועק על סאני וקורא לה slut.

מכריזים ששון מייקלס יתמודד באירוע הקרוב מול גולדאסט על האליפות ושאנדרטייקר יתמודד מול גולדאסט, שזה די מוזר כי מוכרים את זה שהוא מת ועזב.

נזכרים איך בשבועות האחרונים פארוק תקף את אחמד ג'ונסון ואחרי שאחמד ניצח את הבאטל רויאל על המועמדות לאליפות הוא תקף אותו וגרם לו לפציעה שדורשת ניתוח.

מארק הנרי מגיע וחותם חתימות. ויידר מצטרף ומתעמת מולו.
קרב שני – ויידר נגד פרדי ג'ו פלויד
סקוואש קצר שבסופו ויידר מנצח אחרי שני ויידר בומב ברצף.

פול ברר מגיע לזירה יחד עם מנקיינד.
ג'ים רוס שואל למה הוא החליט להרוס את המורשת. ברר אומר שנמאס לו לסחוב את האנדרטייקר כפי שהוא עשה במשך השש שנים האחרונות. האורות נכבים ומתחילים רעמים, ג'ים רוס אומר שהוא מכיר את הנוכחות של טייקר אבל ברר אומר שהכוחות אצל מנקיינד עכשיו כי הוא אוחז בכד.
מנקיינד אומר שהגוף שלו עדיין כואב מאתמול והוא נהנה מכל רגע. הוא אומר שמאז שהוא הגיע המטרה שלו בחברה לא הייתה ניצחון אלא להנחיל כאב ליריבים. אבל ברר הראה לו שאם הוא ינצח את שון מייקלס באין יור האוס הוא יוכל בערב אחד להרוס את החיים של כל אוהדי הקליק.
יש לו תכנית 2 שלבים – שלב ראשון להצמיד את מייקלס, שלב שני לרתק אותו למיטת בית חולים.
האורות ממשיכים לכבות, וג'ים רוס אומר שאפשר להרגיש את הנוכחות שלו שוב. ברר ממשיך להתעקש שזה הנוכחות של מנקיינד ושאנדרטייקר חלף מן העולם.
האורות נכבים לגמרי, ברר ממשיך לזעוק שאנדרטייקר כבר לא איתנו, הדרואידים מופיעים עם מה שנראה כמו הגופה של טייקר. מנקיינד אומר שאנדרטייקר ניסה לשחק משחקי מוחות ועכשיו הוא לא איתנו. פול ברר אומר שזה היה התכנית שלו כל הזמן, ושאנדרטייקר לעולם לא ינוח בשלווה.
פול ברר טוען שאנדרטייקר הוא כלום בלי פול ברר, ועכשיו טקס אשכבת הגופה יושלם.
רק שפתאום הגופה מתרוממת, מדליקה אש בזירה ופול ברר ומנקיינד נסים על נפשם.
האנדרטייקר חזר... אחרי יום.

קרב שלישי – באטל רויאל לקביעת המתמודד על אליפות העולם ברו מיוחד שייערך בשישי.
סטיב אוסטין, גולדאסט, סאביו וגה וסיד הם המתמודדים, אלו שנשארו אחרונים בקרב בו  אחמד ג'ונסון ניצח.
מהר מאוד כולם תוקפים את סיד ומדיחים אותו. סיד מתעצבן ועושה צ'וקסלאם לכולם.
סטיב אוסטין כמעט מודח על ידי סאביו וגה, מחזיק מעמד ובסוף רק מודח מהצד השני על ידי וגה. גם אוסטין מתעצבן ותוקף את וגה אחרי הקרב.
נשארו גולדאסט וסאביו וגה. סאביו פוגע עם הבעיטה המסובבת, אבל רץ עם תנופה גדולה מדי לעבר גולדאסט שמעיף אותו מחוץ לזירה. גולדאסט הוא המנצח ומועמד לאליפות.

חוזרים לפרי פור אול מסאמר סלאם, שם אוסטין פגש את יוקוזונה. בקרב קצרצר יוקוזונה הלך לנצח את אוסטין עם הבונזאי,  אבל החבלים נקרעו והוא נפל אחורה ואוסטין פשוט הצמיד אותו.

ג'ים קורנט אומר שיש לו הערב את אואן, בולדוג וויידר אבל הוא לא יצטרך אותם כי יוקוזונה חוזר למקורות והוא יגרום לשון מייקלס לשלם את המחיר.

קרב רביעי – יוקוזונה נגד שון מייקלס בקרב לא על התואר
קרב קצרצר. ג'ים קורנט מגיע לזירה ותוקף את חוזה לותריו עם המחבט. מייקלס מוסח דעת וכשחוזר יוקוזונה זורק אותו על החבלים, בלי טו בלי וניסיון ספלאש שכושל. מייקלס עם ספלאש מהחבל העליון ל-2,
מנסה סופרקיק אבל נעצר לסמואן דרופ. יוקו מפספס עם הלג דרופ, מייקלס פוגע עם הסוויט צ'ין מיוזיק ומנצח.

שון מייקלס חוגג לסיום התכנית.

רו 2.9
פרומו לקראת קרב האליפות הערב – שון מייקלס נגד גולדאסט

קרב ראשון – סיד נגד האנטר הרסט הלמסלי ברבע גמר טורניר על האליפות הבין יבשתית.
התגובות שסיד מקבל פשוט משוגעות. פשוט לא הגיוני.
מראים לנו איך בשבועיים האחרונים מיסטר פרפקט "גונב" להאנטר את הנשים.
קרב קצרצר ותוך 2-3 דקות סיד כבר עושה עליו צ'וקסלאם עם יד אחת.
סיד עם פאוור בומב וניצחון.
מיד אחרי מיסטר פרפקפט מגיע, מדבר קצת עם הבחורה שהגיעה עם האנטר ועוזב איתה את האזור.

אחמד ג'ונסון מדבר אחרי הניתוח ואומר שהוא מרגיש קצת יותר טוב, אבל הוא לא בשיאו.
רופא מסביר על מצבו הרפואי. אחמד אומר שכנראה האל לא רצה אותו בסיטואציה הזו.

קרב שני – סטיב אוסטין נגד מארק מרו ברבע גמר טורניר על האליפות הבין יבשתית.
לעמדת השדרים מצטרף בריאן פילמן שאומר שיש לו חדשות לגבי ברט הארט ושהוא הולך לחזור.
קרב טוב בין השניים. מרגיש כאילו בתקופה הזו אוסטין התאבק רק נגד מארק מרו וסאביו וגה.
במהלך הקרב מעדכנים שמיסטר פרפקט והלמסלי התעמתו מאחורי הקלעים
מרו פוגע בטעות בשופט, כשאוסטין מזיז את השופט למיקום בכוונה. השופט עוצר את הקרב, אבל אוסטין ממשיך לתקוף ומבצע את הסטאנר.
מסתבר שהשופט החליט לפסול את אוסטין, כי הוא שם לב שאוסטין דחף אותו לעבר מרו.
השניים ממשיכים להתעמת, הפעמון לא מפסיק לצלצל, שופטים ואנשי צוות מנסים להפריד ביניהם.

ג'רי לולר מראיין את מארק הנרי שזוכה לתמיכת הקהל כי למזלם הם עוד לא מכירים אותו.
לולר לועג ליריב שלו בסאמר סלאם ג'ייק רוברטס ולמארק הנרי שהופיע בעבר באולימפיאדה.
הוא אומר שעכשיו הוא ב-WWF ועוד לפני שהוא ערך קרב אחד הוא כבר עצבן לא מעט אנשים.
הוא עצבן אותו שלקח לו את הבקבוק שתייה שבו השקה את רוברטס ועצבן את ויידר כשהתעמת איתו לפני שבועיים.
מארק הנרי אומר שהוא לא אוהב אותו, את ויידר ולא מעט אנשים נוספים.
לולר אומר שהוא רוצה קרב נגדו – אבל הוא רוצה קרב היאבקות. הוא לא רוצה סטריט פייט, הוא רוצה להראות לו שמארק הנרי לא יודע להתאבק.
מארק הנרי אומר שהוא עוד לא מוכן כי הוא עוד לא התאבק מספיק. לולר אומר שהוא היה צריך לזכות במדליה אולימפית בפחדנות. הנרי מתעצבן ואומר שהוא מסכים לקרב ושהוא יראה לו שהוא יכול היה לזכות במדליית זהב בכיסוח תחת.

קרב שלישי – מנקיינד נגד ג'ובר
מנקיינד מכסח אותו ומנצח עם המנדיבל קלו.

בוב בקלנד בזירה ואומר שהוא הולך להחזיר את האדם שיזכה באליפות, אבל הוא רוצה להציג את האדם שיאמן אותו – אדם שהוא מכבד אותו מאוד על מה שעשה בהיאבקות. הוא מציג את האיירון שיק.
האיירון שיק ממלמל כל מיני דברים נגד ארצות הברית אבל קווין קלי מוציא אותנו באמצע להפסקת פרסומות.

קרב רביעי – שון מייקלס (א) נגד גולדאסט על אליפות העולם
לפני הקרב אנדרטייקר מתראיין ומסתבר שהוא חי, ומכריז שזמנו של גולדאסט קצוב ואין מי שיציל אותו כעת.
קרב חביב. מייקלס הולך לנצח עם הסוויט צ'ין מיוזיק אבל מוסח על ידי מרלינה.
גולדאסט הולך לנצח עם הקרטן קול, אבל מייקלס יוצא מזה, והם עושים איזה ספוט עם המונסולט שמתפקשש או נראה לא אותנטי לגמרי, אבל מייקלס עדיין מנצח עם המונסולט.

אחרי הקרב מנקיינד עוזר לגולדאסט לעמוד ושניהם רוצים לתקוף את מייקלס, אבל הוא מצליח לחמוק משניהם ויוצא מהזירה.

לצפיה ב-'איזה פלאשבק '
איזה פלאשבק
11/09/2017 | 13:15
3
זכור לי הקרב המרובע שהיה גיוון מעניין,
בכלל זו אולי לא התקופה הטובה ביותר, אבל זו התקופה שהובילה ליצירת כוכבי על חדשים אוסטין, מנקנייד, HHH ובהמשך רוק וקיין.
אוטוטו Attitude Era

לצפיה ב-'רו 9.9 ו-16.9'
רו 9.9 ו-16.9
29/08/2017 | 00:46
1
73
רו 9.9
קרב ראשון – פארוק (עם סאני) נגד סאביו וגה ברבע גמר טורניר האליפות הבין יבשתית
קרב בינוני, כמו שרק קרב בין פארוק לסאביו וגה יכול להיות. בסוף פארוק מנצח עם פאוורסלאם.
פארוק יפגוש בחצי הגמר את סיד, מארק מרו יפגוש את אואן הארט.
סאני לוקחת מיקרופון ומבטיחה שפארוק יהיה האלוף הבין יבשתי הבא.
סיד יוצא לכיוון הזירה לתשואות עצומות של הקהל. הוא מתעמת עם פארוק ושופטים מגיעים להפריד.

קרב שני – הסטוקר נגד טי אל הופר
הסטוקר בהופעת בכורה בארגון. במהלך הקרב בריאן פילמן ואואן הארט בראיון מאחורי הקלעים. פילמן אומר שהוא לא יכול היה לעשות את כל מה שעשה בלי משפחת הארט. אואן מודה לו שהוא קירב בינו לבין ברט.
אואן אומר שברט סוף סוף ראה את האור, כל המשפחה מאושרת ושניהם שמו את המחלוקות בצד.
אואן מבטיח שהאיחוד יקרה באין יור האוס, כשברט הארט יצהיר משהו שיפתיע את כל העולם.
בינתיים בזירה הסטוקר מנצח עם סופלקס מהחבל העליון. אחת הופעות הבכורה הגרועות וחסרות החשיבות.

הקובץ שלי הסתיים, משלים מהיוטיוב – מה שחסר לי ומשלים מהאינטרנט:
וידאו על איך מיסטר פרפקט גונב להנטר הרסט הלמסלי בחורות
וידאו על העימות בין מארק הנרי לג'רי לולר
קרב שלישי - קראש מנצח את פרדי ג'ו פלויד בסקוואש עם אגרוף ללב.

קרב רביעי – אנדרטייקר נגד סלבטורה סנסיר
בעיקרון סלבטורה בלתי מנוצח, לא שזכור לי שהוא אי פעם הופיע.
באופן מפתיע קרב די שקול.  במהלך הקרב מרלינה וגולדאסט מציקים ומדברים על משחקי המוח שהוא יכול לשחק איתו, כמו אלה שמנקיינד שיחק איתו והצליח. הוא מבטיח שבאין יור האוס הוא ינוח על משכבו בשלום ולא ישכח את השם גולדאסט.
בסוף אנדרטייקר עם צ'וקסלאם, מתכונן לטומבסטון וגם פוגע וסופר לשלוש.
הרצף ללא הפסדים של סנסיר שמעולם לא שמעתי עליו מסתיים. רגע מכונן שמעולם לא שמעתי עליו.
אנדרטייקר חוגג ומוכיח שהוא לא צריך את הכד כדי לנצח מתאבקים לא מוכרים.

רו 16.9
פרומו לקראת קרבות חצי גמר טורניר האליפות הבין יבשתית – והאם רייזר ראמון ודיזל חוזרים ל-WWF?
ג'ים רוס טוען שכן, אבל נשמע מגורילה מונסון, וגם עדכונים מברט הארט.

אואן הארט מעדכן שביום ראשון בפילדלפיה יהיה האיחוד שלו עם ברט הארט. סטיב אוסטין מגיע ואומר שהוא הכי טוב שיש והוא מחכה לברט הארט בראשון.

קרב ראשון – בוב הולי ו?? נגד הסמוקינג גאנס (עם סאני)
במהלך הקרב בריטיש בולדוג ואואן הארט מגיעים כדי לצפות. ג'ים רוס מתחייב במהלך הקרב ששבוע הבא דיזל ורייזר ראמון יגיעו לרו.
קרב חביב. בוב הולי צובר קצת מומנטום, אבל כשהוא עולה לחבל העליון סאני מנערת אותו והוא נופל. הסמוקינג גאנס עם תרגיל הסיום שלהם, אבל במקום להצמיד הם מתעסקים עם אואן ובולדוג. בוב הולי מנצל את זה לרולאפ ומנצח.

גורילה מונסון מצטרף דרך לוויין ומתייחס לנושא רייזר ראמון ודיזל.
הוא אומר שג'ים רוס גרם לו להסתקרן מי יופיע ברו בשבוע הבא, כי הוא יכול לומר מהנהלת ה-WWF שקווין נאש וסקוט הול לא יופיעו כי הם בארגון אחר. הוא מתנצל בפני הקהל שג'ים רוס מטעה אותם.

ג'רי לולר עם ג'ים קורנט ואומר שיהיה להם עוד מעט קרב עם חוזה לותריו.
קורנט אומר שויידר ניצח את שון מייקלס פעמיים בערב אחד ולא קיבל קרב חוזר על התואר,
קלרנס מייסון מנסה לגנוב לו כישרונות,
יש לו קרב אליפות זוגות באין יור האוס,
אבל עכשיו ה-WWF מתעקשים שהוא יתאבק מול חוזה לותריו. הוא מבטיח שהתכנית תחזור כמו בומרנג, כי אם הם מצפים שלותריו ישפיל את קורנט אז זה לא ממש יקרה כי ויידר לימד אותו להתאבק ולשחרר את החיה שבתוכו.
קורנט אומר שהקרב שלו עם לותריו יהיה באין יור האוס. הוא מבטיח שלותריו לא יהיה מוכן למה שיש לו לספק.
קורנט רוצה להראות חלק מהדברים שהוא למד, ולכן יהיה פה אימון בציבור.
הוא מתמודד עם בחור צעיר, כל פעם משתלט עליו אבל הצעיר מחזיר וגורם לקורנט לברוח לחבלים. כשהוא פוגע בקורנט יותר מדי ויידר מתערב ותוקף אותו.

קרב שני – אואן הארט נגד מארק מרו בחצי גמר טורניר האליפות הבין יבשתית
פאט פטרסון מצטרף לצוות השדרים ומכריזים גם שהוא יהיה השופט בגמר הטורניר.
במהלך הקרב גורילה מונסון עולה לשידור ומתווכח עם ג'ים רוס על אמיתות המידע שלו לגבי קווין נאש וסקוט הול.
קרב נחמד בין השניים. בסופו אואן הארט מוריד את הגבס ופוגע איתו במרו בראש, אבל מרו מצליח לצאת בשתיים.
אואן לא מאמין, מרו מצליח לקחת לאואן את הגבס ולהכות את אואן איתו ועבורו זה מספיק לספירת שלוש.
לאחר הקרב מרו הורס את הגבס של אואן. מרו עלה לגמר ויפגוש את המנצח בין סיד לפארוק.

וידאו מהטור של ה-WWF ביוהנסבורג, דרום אפריקה, כולל הופעה של ברט הארט.
ברט אומר שבריאן פילמן שקרן. הוא אומר שהוא לא הבטיח שהוא יהיה בפילדלפיה לאירוע.
לגבי אואן הארט – הוא טוען שהוא שקרן גם כן והוא לא רוצה לדבר איתו.
הוא לא שכח את האוהדים שלו, אבל הוא פשוט עוד לא החליט מה הוא מתכוון לעשות הלאה וזה כל מה שהוא מוכן לומר.

קרב שלישי – פארוק נגד סיד בחצי גמר טורניר האליפות הבין יבשתית
במהלך הקרב אחמד ג'ונסון ממיטת חוליו מוסר שכל מה שפארוק עשה זה עצבן אותו והוא עוד ישלם על זה.
בסיום פארוק לא מצליח לבצע פאוור בומב, וסיד פוגע עם הצ'וקסלאם. סאני מושכת את תשומת לב השופט, פארוק מביא כיסה ותוקף את סיד איתו במכות לבטן, אבל סיד יוצא ב-2.
סיד מתעצבן, מכה את פארוק עם הכיסא ונפסל. סיד ממשיך לתקוף עם הכיסא וככה מסתיימת לה התכנית האחרונה לפני האירוע.

לצפיה ב-'איזה תקופה גרועה של ה WWE'
איזה תקופה גרועה של ה WWE
03/09/2017 | 11:23
38
ועדיין התוכניות נשמעות יותר מעניינות מרו של היום
לצפיה ב-'מוזר, מפתיע ומעולה'
מוזר, מפתיע ומעולה
01/09/2017 | 11:29
2
52
מוזר: הפיוד המנהלתי הלא ברור בין ג'ים רוס לגורילה מונסון. אני די בטוח שהתכנית הזו היא מהתקופה שכבר הפסקתי לעקוב, אבל מה היה הפשר והפואנטה של הפיוד הזה?

מפתיע: ה-WWE לא רק שוברים קייפייב כשהם קוראים לדיזל ורייזר בשמות האמיתיים שלהם, אלא הם מתייחסים בשידור באופן די מפורש ל-WCW בשיא של מלחמות יום שני?? בעוד שכיום הם מקפידים לא להזכיר שום התייחסות ל-TNA, שמעולם לא היוותה אפילו רבע תחרות עבורם.

מעולה: העבודה שלך. מגניב לקרוא כמו תמיד.
לצפיה ב-'הפוואנטה הייתה'
הפוואנטה הייתה
06/09/2017 | 00:33
1
21
שזו הייתה הדרך הכושלת שלהם להראות ל-WCW שהם בסה"כ רכשו שני שחקנים, אבל הדמויות המצליחות שלהם, ריזור רמון ודיזל, עדיין אצלם...
אז החליטו להציג שג'ים רוס כאילו לקח את זה על עצמו כאיזה מתיחה טרולית על ההנהלה, שאף פעם לא התייחסה אליו כמו שצריך ואפילו פיטרו אותו אחרי שהיה לו את ההתקף המוחי הראשון (ספוילר לשבוע הבא. זו גם תהיה הפעם הראשונה שמתייחסים למקמהן כבעלי הארגון ולא סתם לדמות שלו כפרשן). לכן הוא החליט להבטיח שרייזור ודיזל עדיין בחברה, ולהביא אותם עם שחקנים אחרים.
וואו, ממש הכניסו ל-WCW...
לצפיה ב-'אני זוכר גם את הפרסומות'
אני זוכר גם את הפרסומות
06/09/2017 | 19:22
19
של "ביליונר טד וחדר המלחמה", שגם היה קמפיין פאתטי שמנסה "להכניס בכוח" ל-WCW.
אני זוכר שכשהייתי ילד לא הייתי מודע למלחמות יום שני, בכלל לא ידעתי מי זה הטד הזה (חשבתי שזה טד דיביאסי ) ולא הבנתי מה הקטע של הפרומואים האלה ולמה הם צוחקים על הולק הוגאן ומאצ'ו מן פתאום.
בדיעבד אתה מבין כמה זה צעד היסטרי ועלוב, ושזו כנראה הסיבה שה-WWE נמנעים מלהתייחס באופן ברור לארגונים מתחרים כיום.
לצפיה ב-'Ring of Hell: פרק לפני אחרון'
Ring of Hell: פרק לפני אחרון
28/08/2017 | 08:06
17
54

אוטוטו זה נגמר,פרק לפני אחרון בדרך לסוף העצוב.
בפרק הקודם קיבלנו הצצה למעבר של הרדיקלים ל-WWE.

הסופר מתיו רנדזו מגיע במקור מניו אורלינס, והוא נצר לאחת מהמשפחות הסיציליאניות הותיקות באיזור. הוא כתב לנושאי פשע עם רקע בשחיתות פוליטית ופשע מאורגן. בנוסף לכך, רנדזו משמש כיועץ משפטי לחברת עורכי דין בכירה בניו אורלינס. בספר "Ring of Hell" שנכתב בשנת 2008, מתיו חוקר את האירועים שהובילו למותו האכזרי של כוכב WWE כריס בנואה. באופן לא צפוי (אך בדיעבד לא לחלוטין מפתיע), ביוני 2007 בנואה חנק את רעייתו ובנו בן ה-7 לפני שתלה את עצמו ממתקן המשקולות שלו.

מעבר לסיפורו המזעזע של בנואה, מסע החשיפות של רנדזו חופר לתוך השערוריות בתעשיית הפרו רסלינג, היכן שמקרים של שימוש בסמים, מתאבקים סוציופתים ומשפחות הרוסות זוכים להתעלמות שכיחה למדי. הסופר מצייר תמונה הכוללת סיפורים על גזענות, סמים, התנהגות מינית בלתי הולמת וקשרים לפשע מאורגן. בהחלט ניתן לומר שרנדזו מגלה עבורנו את הסודות של תעשיית הרסלינג, אותם סודות שטרפו לבסוף את כריס בנואה.

תיעוד מפורט להתנהגותו הברברית של כריס בנואה בעבר, וראיות שאולי יכלו לחזות מראש את הרצח האכזרי.
מבט עמוק לתוך הסיבות שהובילו להתמוטטות הפסיכולוגית של בנואה, כולל זעזועי המוח מהשנים הרבות בזירה והשימוש באמפטמין, סטרואידים, אלכוהול, משככי כאבים ותרופות פסיכיאטריות.
הסיבות שמתאבקים סובלים משיעור מוות מוגבר, המתאים יותר לסוחרי סמים מאשר לידוענים.
מבט פנימי על תעשיית ההיאבקות ביפן, הנחשבת לשנייה בגודלה בעולם, וחלקים ממנה מנוהלים ע"י מאפיית היאקוזה.
חשיפה מאחורי הקלעים של משפחת מקמהון, השושלת שמהלכיה העסקיים עזרו להעצים את מטחנת הבשר שנקראת "פרו רסלינג".
לבסוף רנדזו שואל את השאלה החשובה מכל: האם תעשיית הרסלינג תצליח אי פעם באמת להשתקם?

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/Articles/Default...
והפעם ב- Ring of Hell
28/08/2017 | 08:08
52

בנואה יצא לחופשה מאולצת שנמשכה כשנה. נעסוק בהרחבה בתקופתו בבית לצד ננסי. לאחר חזרתו לארגון, בנואה חווה קשיים עד לפוש שלו בתחילת 2004. הסופר עוצר מתישהו באמצע הפרק, ומתחיל לנתח את הסיבות למעשי הרצח. הוא טוען שכל הסיבות שמצא לא מקלות ולו במעט על אחריותו של בנואה. חלק נרחב מהפרק מוקדש למספר תסריטאים לשעבר שלא מפסיקים ללכלך על משפחת מקמהון. בפרק הנ"ל נשמע רבות את השמות דומיניק פגליארו, דומיניק קוטר, דן מדיגן ורנג'ן שיבר, שמות לא הכי מוכרים אולם הם חושפים המון לגבי הנעשה בארגון.

ממליץ במיוחד לא לוותר על תיאור נסיעה מסוימת בלימוזינה עם משפחת מקמהון, אשר מסכמת באופן נדיר את יחסיהם של המשפחה. יש גם עוד שני סיפורי לימוזינה די מרתקים, אחד מהם שופך אור על המניע ליחסים של האנטר וסטפני, בעוד שהשני מספר על אהוב הפורום ג'וני אייס. לקראת סיום הפרק נדבר על הקרב המשולש מרסלמניה 20, אשר ירים לוולה לקראת הפרק האחרון העוסק במותו של גררו והרצח המתועב של משפחת בנואה.

בנואה זוכה באליפות העולם
http://www.dailymotion.com/video/x1auwxf

בנואה מאבד את התואר לאורטון
http://www.dailymotion.com/video/x5x78yo

אדי מעודד את בנואה לאחר ההפסד לאורטון
http://www.dailymotion.com/video/x5x3cg2

כריס בנואה חוזר ב-2002
http://www.dailymotion.com/video/x2re39t

אנגל-לסנר מרסלמניה 19
http://www.dailymotion.com/video/x2p1d9w

רויאל ראמבל 2004
http://www.dailymotion.com/video/x4pq0r2

אדי נגד קורט אנגל מרסלמניה 20
http://www.dailymotion.com/video/x5vqwia

קטע מה-DVD של בנואה העוסק ברסלמניה 20 (החל מדקה 30)
http://www.dailymotion.com/video/x3qo14p?start=194...

לצפיה ב-'פרק 12: נפילה כלפי מעלה'
פרק 12: נפילה כלפי מעלה
28/08/2017 | 08:10
80

"לפני 8 שנים אנשים מסוימים ניסו להרוס את המשפחה שלי. הם רצו להפריד בינינו, אך לבסוף רק איחדו אותנו יותר ויותר... כך בדיוק מרגישים כרגע באמריקה "
(סטפני מקמהון, 13 בספטמבר 2001, בעודה מנסה להשוות בין אסון התאומים למשפט הסטרואידים של משפחתה)

חסר עמוד שדרה

חייו של כריס בנואה החלו להתפורר כשנדרש להישאר בביתו לצד משפחתו. לאחר שהרנסנס האישי והמקצועי שלו הסתיים, תסמיני מחלת הנפש של בנואה (אשר התחילה ב-WCW) החריפו בקצב מסחרר. ב-28 ליוני 2001, בנואה עבר ניתוח בצווארו. חלקים מעצם הזנב שלו הושתלו באיזור הצוואר, לצד לוחית טיטניום שנועדה לחזק את החיבור. בבוא העת החוליות יחלימו ויחזקו את עמוד השדרה של בנואה. צוות צילום מטעם WWE תיעד את הניתוח, וקטעים מהטיפול שודרו בטלוויזיה. בנואה התראיין ושיקר שהפציעה נגרמה בקרב האחרון, מבלי לספר שהוא כמעט והפך למשותק בחודשיים שקדמו לקרב האחרון.

הניתוח הוגדר כהצלחה, ונאסר על בנואה להתאמן ב-3 החודשים הבאים. כבר למחרת בנואה חזר לאימונים עם ריצה במדרגות. הוא נלחם בכאב בעזרת משככי כאבים חזקים. בנואה לא למד דבר מדיינמייט, פילמן ואדי. הוא לא שקל לרגע את ההשלכות. קשה לאתר את הרגע המדויק שבו התרחשה הקריסה הנפשית של בנואה, מאחר והוא היה די מטורלל במשך שנים רבות. ההערצה של בנואה כלפי בילינגטון התחילה כבר בצעירותו. זה נראה נוירוטי ומעורר רחמים; למה שנער מתבגר יהיה טרוד כל כך במערכת יחסים עם מתאבק? בנואה המשיך את האובססיות הללו גם כשהתבגר, בשלב שבו אנשים נורמליים מפסיקים לעסוק בהערצה עיוורת. בנואה לא הפסיק בשום שלב, הוא חיקה את דיינמייט עד ליום מותו. בנואה דרש לבצע את הדייבינג הדבאט, על אף שמוחו ועמוד השדרה שלו היו בסכנה מוחשית. ניתן להבחין באישיות האובססיבית של בנואה, אם בוחנים את עבודתו בזירה. אדם סביר ושפוי לא היה מסתתר בארון לאחר שפקשש ספוט בקרב, או מאיים לשבור את ידיו בשידור חי. התעלמותו של בנואה ממצבו הבריאותי מצביעה על כך שמעולם לא היה שפוי במאת האחוזים.

מצבו הפסיכולוגי של בנואה החמיר בתחילת שנות האלפיים. הסיבות לכך רבות ומגוונות: נזק מוחי, שימוש בסטרואידים, התמכרות לאמפתמין, אלכוהוליזם, כאב פיזי אדיר ושחיקה בדרכים. בנואה הגזים לגמרי בכל הנוגע לשימוש בסטרואידים. החומרים האלה גורמים לדיכאון, שינויים במצב הרוח והתנהגות אגרסיבית. הוא החל לצרוך סטרואידים מתישהו בין השנים 1980-1985, והתמיד בכך עד ליום מותו. גופו של כריס היה מוצף ברמות גבוהות במיוחד של טסטוסטרון. גם כיום עדיין אין נתונים מדעיים שיקבעו מהי מידת הנזק שנגרמה למוחו כתוצאה מההורמון הגברי, ולכן קיים פער ביכולתנו להבין את מצבו הנפשי.

הלחץ שבדרכים, השחיקה והבדידות היו יכולים לשגע כל אדם, סביר ונורמלי ככל שיהיה. אביו של בנואה וחבריו הודו שבנואה השתמש באמפתמינים כדי להתמודד עם מסעותיו בדרכים. שימוש ממושך בחומרים הללו עלול לגרום להזיות, דיכאון, נטיות אובדניות, פרנויה, תחושת רדיפה ותופעות לוואי הנוגעות לסכיזופרניה. בדומה לצרכני סטרואידים אחרים, בנואה השתמש בואליום לצורך איזון נפשי. בהיעדר פיקוח מתאים, תרופות כאלה עלולות לגרום נזק רב גם לאנשים נורמטיביים לחלוטין. חשוב לזכור גם את הנזק הגופני של בנואה לאחר 20 שנה בזירה. כאב פיזי עקבי ובלתי פוסק עלול להוביל לחרדה, כולל דיכאון אובדני. בנואה גם התמכר למשככי כאבים. השילוב של החומרים הכימיים בגופו עלול להוביל למצבים מחרידים. אביו של בנואה חשף שכריס וננסי היו מכורים לאלכוהול. כולם יודעים שאסור לשלב תרופות עם אלכוהול, וזה בהחלט אחד מהגורמים למצבו הנוראי של בנואה.

בנוסף למצבו הרפואי והנפשי, אי אפשר לשכוח את סגנון ההיאבקות המוגזם של בנואה: מכות כסא לראש, זינוקים על יריביו מחוץ לזירה, בריינבאסטרים, פאוורבומבים, סופלקסים ואלפי פליינג הדבאטס. לפני מספר שנים נערך מחקר בהשתתפות שחקני פוטבול, אשר תוצאותיו חשפו שזעזועי מוח חוזרים ונשנים עלולים להוביל לשינויים בהתנהגות, כולל צמצום קוגנטיבי ודיכאון אובדני. המחקר הנוסף של כריסטופר נווינסקי טוען שהנזק המוחי של בנואה היה כה חמור, עד שהוא לא היה אחראי למעשיו. המומחים סברו שהוא היה "מנותק" בזמן מקרי הרצח, ברמה שלא הבחין בין מציאות לדמיון. חלק ניכר מהנזק המוחי נגרם לפני השנים 2001-2002, כשבערך בתקופה זו מצבו החל להתדרדר.

כלל הגורמים הנ"ל הובילו לנסיגה פסיכולוגית בחייו של בנואה. אם נעסוק לרגע במידת האחריות שלו למעשיו, הגורמים שציינתי אינם רלוונטיים ואין בהם להקל על חלקו ברצח. בנואה בחר בסגנון החיים הזה, כך שהוא לא יכול להסתתר מאחורי התוצאות של אורח חייו ההרסני. בנואה תמיד היה יכול לפרוש ולהפוך לאייג'נט או למאמן, כמו חברו דין מלנקו ב-2001. בנואה גם לא יכול להישען על התירוץ הכלכלי, מאחר ומצבו היה מצוין. לא הייתה לו כל סיבה לסכן את עצמו מבחינה פיזית ונפשית. הניתוח של בנואה אילץ אותו לבלות עם ננסי ודניאל למשך שנה. בנואה וננסי היו ביחד למשך 4 שנים, אשר במהלכן חיו בנפרד 6 חודשים בכל שנה. סביר להניח שהמעבר לאורח חיים משותף 24/7 עורר לחץ בין בני הזוג. בנואה חש חרדה וחוסר ביטחון בכל פעם שצפה בשידורי WWE. הוא הפנים שהארגון ממשיך להתקיים גם בלעדיו. ננסי התרגלה לכך שהיא אם חופשייה ועצמאית, אולם כרגע היא לבטח חשה מחנק מכך שבעלה התלותי והמוטרד שורץ בבית כל הזמן. על אף הדיווחים שבנואה היה אב חם ואוהב, רבים תוהים באשר למידת הרוגע של ננסי מכך שכריס נמצא עם דניאל.  

חבריהם של כריס וננסי סיפרו שהיו לא מעט מריבות בזמן השיקום שלו. לאחר 13 שנים עם קוין סאליבן, ננסי ידעה לריב מבחינה פיזית ומילולית. היא הייתה מסוגלת להגן על עצמה, כך שלא נכון להציג אותה כקורבן ואישה מוכה. אחד מחבריה סיפר לי: "ננסי ידעה להילחם, היא הייתה ביצ'ית וקשוחה עם מזג חם". בשנת 2003 ננסי האשימה את כריס ששבר חפצים בביתם, אך לא טענה שהרביץ לה. ייתכן שזה קרה והיא לא דיברה על כך.

לצפיה ב-'חלק ב''
חלק ב'
28/08/2017 | 08:11
65

השיקום של בנואה נמשך בין יוני 2001 למאי 2002. בתקופה זו נוצר לחץ רב מבחינה זוגית ונפשית. למרבה הצער שני התחומים הללו לא השתפרו כשבנואה חזר לזירה. בנואה חזר ל-WWE עם סגמנט פושר לצד חברו אדי גררו. בזמן שבנואה היה בשיקום, אדי הספיק לצאת מגמילה ולקבל מכתב פיטורים לאחר שהשתכר ונהג כמו מטורף. לאחר מכן הוא נגמל סופית מאלכוהול, יצא לאינדיז וליפן, כבש מחדש את ליבה של רעייתו והתחנף למקמהון כשצרך כמות מרשימה של סטרואידים. גררו המנופח חזר ל-WWE וקיבל פוש מרשים בדמות פיוד עם סטיב אוסטין. מקמהון דרש מגררו לצלם סגמנטים בברים כשהוא מוקף בבירה. בנואה שמח להתאחד עם גררו, הוא התמלא בנוחות רבה לצידו. גררו היה חבר חם, תומך ואמפתי.

בנואה שמח כשגררו חזר, אך מעבר לכך היה מבואס מהמצב בארגון. אנגל האינוויז'ן הפך לכישלון חרוץ. סטפני ויתרה על האפשרות להעמיד את בישוף והיימן בראש WCW ו-ECW. היא שמה את עצמה בתפקיד מובילת המאבק נגד WWE, וזה לא היה אמין בכלל. האם זה הגיוני שהיא תוביל לפשיטת רגל את החברה שאמורה לעבור אליה בירושה? האנגל הפך לפרק 10,000 בפיוד הפנימי של משפחת מקמהון. בהנהלת הארגון נלחצו מכישלון האנגל, ומשום מה בנואה נשא בהשלכות.

מנהלי הארגון החליטו שכדאי להם להעלות באוב את כל הדינוזאורים משנות ה-90: הוגאן, נאש, הול, בישוף ומייקלס. בנואה וגררו הבינו שירח הדבש הסתיים; הפוליטיקה הגיעה למסדרונות WWE, הוגאן קיבל פוש נוסף בזמן שהם נתקעו במידקארד. אריק בישוף קיבל חוזה ענק, בעוד שפרי סאטורן נפצע ופוטר. הארגון צבר מוניטין של זירה פוליטית בהנהגת טריפל אייץ'. "כולם שם מדוכאים, יש להם עיניים בגב והם משתדלים להימנע מדקירות", כך סיפר הסנדמן בנוגע לחדר ההלבשה.

בנואה הוציא את תסכולו מהפוליטיקה באמצעות התעללות בצעירים. הגיעו לידיי לפחות שני מקרים שבהם בנואה התעלל במתאבקים אשר לרוע מזלם שגו בצורה מינורית. הוא זרק את התיק שלהם למסדרון, ואמר להם שאינם ראויים להתכונן לקרב באותו חדר הלבשה עם גברים אמיתיים. הוא גם נהג להשפיל מתאבקים צעירים במהלך האוס שואוז בחו"ל. הדיווחים לגבי בנואה שלאחר הניתוח מתארים אדם שקט, מתבודד ומוסח דעת. דומיניק פגליארו סיפר שעבד עם בנואה מאחורי הקלעים: "הוא היה כל כך אינטנסיבי, כאילו שנשא את כל העולם על כתפיו. בנואה נראה כאילו שחי בעולם מחורבן. כששמעתי שהוא התאבד, לא ממש הופתעתי. תמיד ראיתי שהוא מדוכדך מבחינה פיזית ורגשית".

דן מדיגן סיפר: "בנואה היה מופנם, הוא תמיד נראה כמו בחור עדין בעסק אגרסיבי. הביזנס אכל אותו בהדרגה. הוא נראה שבור, חסר ביטחון, כאילו שאיבד משהו. אמרתי לפול היימן שבנואה אדיר, והוא הגיב: "אתה לא צריך לומר לי, תאמר לו". ניגשתי לבנואה ואמרתי: "אני לא מתחנף או משהו, אבל אתה פשוט נהדר. אני משתאה בכל פעם שאתה בזירה". הוא הסתכל עליי במבט המום ואמר: "באמת?" בנואה לא ידע שהוא טוב, או שמא לא היה בטוח בעצמו".

רנג'ן שיבר אמר: "כריס בנואה נתן לי עצה שהייתה יכולה להשיג עבורי ג'וב מובטח בקריאייטיב לכל החיים. שאלתי אותו איך קנדי כמוני יכול לשרוד כאן. הוא גרר אותי הצידה למקום שבו לא ישמעו את שיחתנו. ציפיתי לקבל ממנו שיחת עידוד ממושכת, אך בנואה סיפק פיסת מידע אחת ויחידה: "אל תאמר שום דבר". שאלתי אותו אם זה הכל... הייתי מופתע. הוא הגיב: "אל תאמר שום דבר, שמור את הדעות שלך לעצמך, בכל מחיר ולא משנה כמה שחבריך טועים".

שיבר המשיך בתיאור המטריד של בנואה: "הוא היה שקט בחלק ניכר מהזמן. הופתעתי מאוד מהעדינות ומהרוך שלו. זה כמעט נראה שהוא מדבר בלחישות. הוא התהלך עם קיסם בפיו, והזכיר לי את סקוט הול. הוא ממש לא היה בנאדם של סמול טוק. אני זוכר טיסת צ'ארטר מסוימת שטסנו ביחד, בנואה ישב לבדו במטוס. יכולתי להבחין בכך שבנואה רצה להתבודד. הוא ירד מהמטוס לבדו, אסף את חפציו לבדו ואז נעלם לתוך החשיכה". דן מדיגן סיפר: "אתם חושבים שיש אחווה מאחורי הקלעים, שכולם חברים ויושבים יחדיו כל הזמן. כולכם תופתעו לגלות עד כמה שהמתאבקים בודדים, במיוחד בנואה. הוא נראה אבוד ומוטרד".

כשנה לאחר חזרתו מהפציעה, כריס וננסי נפרדו. ב-12 למאי 2003, ננסי הגישה מסמכי גירושים והוציאה צו הרחקה. בנואה לא הורשה להתקרב לננסי או לדניאל, הוא נדרש להימצא במרחק של 100 מטרים ומעלה. ננסי טענה שבנואה איים עליה, שבר רהיטים והתאכזר אליה. עורך דינה של ננסי ציין כי היא דורשת לקבל את ביתם בג'ורג'יה ורכב ההאמר שלהם. כמו כן, היא דרשה לקבל את חלקה בחברת "וולברין ספורט בע"מ", חברה שבאמצעותה ניהלה את הקריירה של כריס. לסיום היא דרשה לקבל דמי מזונות חודשיים בסך 8,500 דולר. רוב הקולגות של כריס לא ידעו שנישואיו עומדים להסתיים. לאחר 6 חודשים וללא כל הסבר, ננסי ביטלה את בקשת הגירושים וצו ההרחקה.

לא ברור מה גרם לכך שננסי שינתה את דעתה, ייתכן שזה נבע מאהבה ותו לא, אולם בכל מקרה היא אפשרה לכריס לחזור לביתם. חבריה חושבים שהיא דאגה לטובתו של דניאל, אשר אהב מאוד את אביו כריס. בנואה נראה (לפחות מהצד) כמו האב המושלם.     

לצפיה ב-'חלק ג''
חלק ג'
28/08/2017 | 08:13
60
העוצמה של וינס

כריס בנואה – מומחה לקריסה נפשית, מזוכיסט, מכור לכדורים, מפלצת סטרואידים, מועד לאובדנות, פריק של קצב מהיר, מתאבק טכני ממוצא קנדי, בן 37 עם גוש ברזל בצווארו, בעל זרועות טי רקס קצרות וכעת גם פני הארגון בעל הכנסות שנתיות בשווי 364 מיליון דולר. קשה להבין מדוע WWE בחרו להפוך את בנואה לאלוף עולם, ועוד יותר קשה להבין את תגובתם המתנערת מאחריות לאחר מקרי הרצח. וינס מקמהון עדיין קובע את גורל הסטוריליינים ב-WWE, אולם לאורך השנים הוא איבד קשר עם האוהדים ורצונותיהם. לדברי דומיניק פגליארו אין שום היגיון בכך שמיליארדר קשיש יקבע מה נחשב למגניב בעיני הדור הצעיר. הוא מוסיף שוינס חי בעולם הרסלינג 24/7, אין לו מושג מה קורה בתרבות המיינסטרים. זה לא בריא במיוחד.

אחד מהתסריטאים סיפר: "וינס הפך לדמותו מלאת הרוע מהטלוויזיה. הוא חי בעולם החלומות. וינס דורש שבתחילת עבודתנו נצטרף לנסיעותיו בלימוזינה עם שאר משפחת מקמהון. זה אמור לתת לנו מושג לגבי הלך הרוח בארגון. וינס, סטפני וטריפל אייץ' דיברו בסלולרי, כשהם מתעלמים אחד מהשני... וינס נבח לתוך הטלפון, הוא דיבר עם עורך הדין ג'רי מקדוויט: "ג'רי, תגמור אותו! תרוקן אותו! אני רוצה שהוא ילמד שאסור להתעסק איתי!" סטפני צרחה על מישהי שעליה לוודא כי החופשה שלה עם האנטר תהיה 5 כוכבים הכל כלול דלוקס. היא דרשה לקבל את הסוויטה היוקרתית ביותר במלון. קיבלתי את התחושה שהיא מנסה לצעוק חזק יותר מוינס. גם האנטר דיבר בטלפון, אך לא הבנתי מילה מדבריו. הוא מלמל בקול שקט, והיה היחיד שחייך בזמן שיחתו בנייד".

"לפתע הרגשתי כף יד שנוגעת בכתפי: "איך אתה מרגיש?" זאת הייתה לינדה מקמהון. זה הרגיש כמו שיחת עידוד אימהית לאחר שחטפת מכות מבריון בכיתה ב'. לינדה שמה לב שנלחצתי; "הגעת לכאן בעבר?" לדעתי היינו בנברסקה, אז אמרתי לה שמעולם לא ביקרתי כאן. לינדה סיפרה לי על הפעם הראשונה שהגיעה לנברסקה עם וינס. זה היה בשנות ה-80, והם נסעו ברכב מסחרי ישן. וינס הלך לאיבוד בדרכים, היא ניסתה לעזור לו אך הוא טען בתוקף שלא הלך לאיבוד".

"לפתע וינס עצר את השיחה שלו וצרח, הוא הטיח את הטלפון על המושב: "מה את מספרת לו? מה לעזאזל את מספרת לו???" גם האנטר וסטפני עצרו לרגע את שיחות הטלפון שלהם, הם נראו מבוהלים כמוני. וינס צרח על לינדה, לא האמנתי שהוא יתפרץ עליה בנוכחותי. סטפני והאנטר פרצו בצחוק, סטפני שאלה את לינדה אם הפכה לסנילית. היא אמרה שלינדה אמורה לדעת כי אין להרגיז את וינס ברמות האלה. האנטר הוסיף בגיחוך שהוא מקווה שלא מדובר בסימנים ראשונים למחלת האלצהיימר. זה גרם לי להבין כמה דברים לגבי וינס. אני זוכר מקרים שבמהלך הישיבות הוא בהה בקיר, ואז לפתע החל לצרוח לגבי מתאבק מסוים. לאחר הצרחות הוא חזר לבהות בקיר".

דן מדיגן סיפר: "וינס פשוט מטורלל. הוא חשב על סטוריליינים נהדרים, מונולוגים מופלאים, עלילות שייקספיריות, ואז הוא סיים את כל זה עם בדיחות פלוצים. הוא איבד את השפיות. אני זוכר שעבדתי עם קרליטו בתחילת דרכו. וינס רצה לערוך איתו שיחת היכרות. הצטרפתי לשיחה כדי לעזור ביצירת הדמות. קרליטו מדבר איתו, ולפחות בדקות הראשונות זאת שיחה רגילה לגמרי; קרליטו מגיע ממשפחת קולון המפורסמת, כבר יש לו מספיק כסף משלו. הוא רהוט ומתבטא בצורה מרשימה, עד שלפתע וינס קוטע אותו: "היי אתה יכול להיות קצת יותר ספיק (SPIC, כינוי גנאי ללטיניים) עם המבטא שלך? אני רוצה שתבליט את הלטיניות במבטא". המיליארדר הזה כרגע ביקש ממתאבק פורטוריקני להיות SPIC. אני הסכמתי איתו בצחוק, הייתי בטוח שהוא מתבדח. וינס חשב שכל הפורטוריקנים היו סרסורים. הוא לא חשב לרגע שהביטוי SPIC יכול לסבך אותו".

וינס לא היה הגזען היחיד בחברה. רוב התקריות המביכות בארגון הגיעו משלישיית הבוקרים לשעבר אשר הורכבה ממייקל הייז, בראדר לאב ודאסטי רודס (הערת המתרגם: בעת כתיבת הספר דאסטי ז"ל עדיין היה בחיים). הייז קרא לרנג'ן בשם "SAND NIGGER". "בראדר לאב היה המביך מכולם", כך סיפר אחד מהתסריטאים. "הוא רעד כל הזמן, נראה חולה וביקש ממך משככי כאבים. הוא בכה בזמן הישיבות, ונעלם למשך שעות כדי לטפל בעניינים אישיים. אסור שמישהו כזה יעמוד בראש הנהלת החברה". כל המידע הזה לא מפתיע לאור העובדה שוינס מקמהון עומד בראש החברה.

דומיניק פגליארו מאשים: "וינס די שרוט, הוא נמצא בעולם נפרד. שאלתי אותו פעם איך הצליח לכבוש את עולם ההיאבקות. תגובתו הייתה מדהימה בעיניי: "אכלתי חרא מכולם בכל יום בחיי. זה מה שאני עושה כל הזמן, אוכל חרא". וינס מנותק מהמציאות, כך שמטלות רבות הועברו לידי סטפני. היא לא מתאימה לשום תפקיד ניהולי, ולכן מתנהלת כאילו שהייתה בקולג' וסיימה תואר ראשון בשום דבר. היא מנסה להרשים את וינס בכל יום מחייה".

דן מדיגן סיפר: "לפעמים סטפני חושבת שהיא וינס. כולם מתבלבלים לידו, מפחדים לדבר איתו כמו גברים. אני דיברתי איתו כמו גבר, וסטפני נעלבה; "אסור לך לדבר איתו ככה!" סטפני התנהגה כאילו שהעלבתי אותו. הסברתי לה שעם כל הכבוד, וינס לא קיסר ברומא העתיקה, וגם אם היה יוליוס בכבודו ובעצמו, לא הייתי משפיל את עצמי בפניו. היא נראתה מופתעת, לדעתי סטפני האמינה לקיפייב של דמותו מהטלוויזיה". כותב אחר המשיך באותו כיוון: "סטפני לא ממש חכמה. אי אפשר לדבר איתה, היא כועסת על כל דבר שמציג לראווה את טיפשותה. היא הייתה מסוגלת לפנות אליך ולומר: "אני יודעת שאתה חושב שלא מגיע לי לקבל את התפקיד שלי!" אם תשים ציצים מזויפים על נחש צפע, קיבלת תמונה די מדויקת של סטפני. היא קברה את שיין בכל הזדמנות אפשרית מול שלל גורמים בתעשייה. בחייך, זה האח שלך... היא ממש מגעילה; יש לה אגו של ליידי מקבת".   

לצפיה ב-'חלק ד''
חלק ד'
28/08/2017 | 08:18
62

סטפני בחרה תסריטאים חסרי עמוד שדרה עם אובססיה לפרו רסלינג. היא לקחה גם מספר כותבים שלא מבינים בהיאבקות, על מנת ליצור תחושת מיינסטרים ב-WWE. היא שכרה את דומיניק קוטר מ-MTV, דן מדיגן המפיק הקולנועי והד"ר רנג'ן שיבר. דן מדיגן סיפר: "כולם חששו מפיטורים, ההנהלה דפקה כל אחד שהעז להפגין את הכישורים שלו. השורדים היחידים היו אלה שאמרו לסטפני כמה שהרעיונות שלה מעולים". דומיניק קוטר סיפר: "הם פועלים בצורה מאוד פרנואידית. הם דורשים ממך למכור את נשמתך עבור התוכנית, או שאתה חשוד בעיניהם. הם חיו, נשמו והזיעו רסלינג. אין שום דבר בחייהם חוץ מ-WWE. העובדים שם ליקקו להנהלה ודפקו אותך בכל הזדמנות. בהנהלה סומכים רק על אנשים שכלואים בתוך עולם הרסלינג. במחלקת הקריאייטיב דיברו רק על רסלינג, שום נושא אחר לא עלה בשיחות. אני אחדד את דבריי, אף אחד שם לא יודע מה קורה בעולם האמיתי. הם היו חייבים קצת סקס, או להשיג לעצמם חיים, העיקר שיצליחו לצאת מהמצב הזה. רסלינג 24/7 יכול לדפוק לך את הראש. זאת הייתה אווירה כמו בכת, עם שיחות ללא הפסקה וישיבות בלתי נגמרות, שכולן עסקו רק ברסלינג".

דומיניק פגליארו שיתף: "הם עובדים 80 שעות בשבוע, ולא שמים לב לשום דבר חוץ מ-WWE. הם מוזרים, מנותקים ומתגוננים בכל הכוח כשיש סקנדל תקשורתי. זאת הסיבה שאנשים כמו אדי ובנואה מתפרקים, בזמן שאף אחד בארגון לא שם לב. הם עוסקים רק ברסלינג ומתעלמים מחוסר התפקוד הקשור לכך". במהלך שנותיו האחרונות של בנואה ב-WWE, שני האנשים החזקים ביותר בקריאייטיב היו בריאן גרוויץ ברו ודייב לגאנה בסמקדאון. דן מדיגן חווה צמרמורת בכל הגוף כשהזכרתי את שמם: "אה, לגאנה וגרוויץ... הם בכלל חיים בעולמות הרסלינג והקומיקס, שניהם לא טורחים לבקר בעולם האמיתי".

דומיניק פגליארו משקף את דעת הרוב כשאמר: "בריאן גרוויץ לעולם לא יזכה לחוות מגע אינטימי מצד אישה, וזה היה מאוד בולט בכתיבה שלו. גרוויץ מעוות לגמרי; הוא לא מסוגל לכתוב סטוריליין עם דמות נשית תלת מימדית, אין לו מושג איך נשים מתנהגות. אל תצפו ממנו שיבין את המציאות והחברה האנושית; והוא עוד עמד בראש צוות הכותבים!" למרבה הצער דייב לגאנה היה הפוך לגמרי מגרוויץ, הוא הכיר את כל 3 המימדים של הנשים (והגברים). קוטר סיפר: "לגאנה היה משוגע ברמות של הרוצח ג'ון וויין גייסי". דן מדיגן הוסיף: "מעולם לא נתקלתי בחלאה כמוהו, וראיתי את כל סוגי החלאות. הוא שקרן, פחדן וערמומי. הוא משקף בעיניי את הצד הדפוק ביותר ברסלינג. הוא זונה. הוא קיבל שיחות טלפון עסקיות וצרח בקולי קולות כדי שכולם ישמעו: "שלום לך, סטון קולד סטיב אוסטין!" הוא קנה פרחים לסטפני וכל הזמן אמר לה שהרעיונות שלה מעולים". דומיניק פגליארו סיפר: "לגאנה היה סוטה שנתן פושים בסטוריליינים תמורת טובות הנאה מיניות, מצד נשים וגברים כאחד. תמיד ידעתי שהוא מוזר. הוא נהג לדבר עם הנשים בטריטוריה ההתפתחותית, מתוך ידיעה שהן יעשו הכל כדי להגיע לרוסטר הראשי".

מדיגן חשף מידע לגבי פיטוריו של לגאנה ב-2008: "שמעתי שבמשאבי אנוש הרכיבו תיק עב כרס עם שלל התלונות מצד הנשים המוטרדות ע"י לגאנה. הן פנו אליו, והוא אמר שיכניס אותן לביזנס תמורת סקס. הבנתי שב-WWE ידעו על כך במשך כשנה, אך הוא היה מקורב לסטפני ולכן וויתרו לו. האם זה נשמע לכם הגיוני?! לבסוף הכל התפוצץ כשלגאנה ניסה להתחיל עם מתאבק בזמן שהיה במקלחות. אני מכבד את המתאבק ולכן לא אנקוב בשמו, לא מעוניין להביך אותו מעבר למה שכבר חווה. (הערת הסופר רנדזו: גורמים אחרים סיפרו לי שמדובר בקווין "ת'ורן" פרטיג) החבר שלי חשב שלגאנה מתלוצץ כשהציע למצוץ לו. לגאנה שאל אותו אם ירצה לז*ין לו את הפרצוף. לאחר מכן הוא הפליק לו בפטמות. המתאבק נדהם ופנה לדמות בכירה ומכובדת בחדר ההלבשה (ככל הנראה אנדטייקר). הדמות הזאת פנתה למחלקת משאבי אנוש ודאגה שמישהו יטפל בלגאנה.

בשלב הזה החלו להתפשט שמועות שלגאנה נהג כך עם מספר מתאבקים שונים. אין לדעת בכמה מתאבקים מדובר, מאחר וקומץ מצומצם היה מוכן להודות בכך. ייתכן שגם היו מתאבקים נוספים שסירבו להודות. זה היה דבר מתמשך בשנים האחרונות. מספר גורמים בכירים אישרו את הידיעה הזאת".  
סטפני נעזרה בסגניה גרוויץ ולגאנה כדי להפיק מוצר כבד ומזויף, אשר נראה שונה מאוד משנות הזהב של הארגון. המתאבקים נחשבים לשחקנים גרועים, והם התקשו לשנן טקסטים ארוכים עבור הסגמנטים שלהם. המוצר נהפך למשעמם ומביך. וינס וסטפני אהבו מפתחי גוף, ולכן הגישו לצופים מתאבקים מנופחים ללא ניסיון בזירה. לדברי בריאן אלוורז "בנואה כעס מאוד משום שהביאו מתאבקים גרועים, בעוד שמתאבקים איכותיים נשארו בחוץ".

מדיגן סיפר שברגע נדיר של צלילות, וינס מקמהון התוודה בפניו: "בסך הכל רציתי להפוך לפרומוטר המוביל בעולם, והצלחתי.. אבל דפקתי את עצמי. כרגע אין שום מקום שבו המתאבקים הצעירים שלי יכולים להתבשל; יש לי המון חבר'ה ירוקים שלא יודעים מה לעשות בזירה. זה מביך בעיניי". מפתחי הגוף שאיכשהו הצליחו להתגבר על הסטוריליינים המבישים של סטפני, התקשו להתמודד עם רמת הפופולריות של המתאבקים הוותיקים, שרובם לא היו חייבים להיצמד לתסריט המביך. טריפל אייץ' ושון מייקלס הרוויחו מהמבנה של WWE. הם נשארו בטופ למשך שנים רבות, הודות לחופש שלהם במיקרופון ויחסיו של לבק עם סטפני מקמהון. מדיגן סיפר: "יש עכשיו אדם מסוים במשפחה (מעניין מי...), שאם הוא נתפס על מישהו במהלך ישיבת בוקינג, אותו מתאבק/אייג'נט סיים את דרכו בארגון. זה נאמר כביכול בהומור, אך הבדיחה שלו עטופה בארס; ולפתע דברים מתחילים לקרות. הוא צוחק ומהנהן אך כולם יודעים שהבנאדם רציני לגמרי".

רנג'ן שיבר סיפר: "לאחר צילומי רו סטפני ביקשה לדבר איתי. שאר הכותבים יצאו מהחדר, וידעתי שהסתבכתי במשהו. סטפני ידעה שאני קרוב לפול היימן, והוא היה האויב שלה מאחורי הקלעים. חיכיתי במשרד למשך 30 דקות, וסטפני לא הגיעה.. אז לקחתי לעצמי רד בול והמשכתי לחכות. השעה כבר התקרבה לחצות. לאחר מספר דקות, טריפל אייץ' נכנס לחדר. הוא פצח בפרומו של 30 דקות, שמטרתו להסביר לי איך לכתוב בצורה טובה יותר. הוא גם דאג לציין מהי הסיבה שנכשלתי בעבודתי. האנטר בכלל לא היה חלק רשמי ממחלקת הקריאייטיב. זה נשמע כמו מנהל שנוזף בי. הוא הסביר שבחרתי לעצמי מקורבים לא נכונים, והבחירה בצוות הכושל תגרום לכך שאתרסק ביחד איתם. "היימן וחבריו לא מתעניינים בך. הם מנצלים אותך. הם רוצים שתיכשל. הם בונים את הכישלון שלך. חבל שלא שמעת איך הם מדברים עליך מאחורי הגב. במקומך הייתי שולח אותם לעזאזל. כדאי לך לעזור לבריאן (גרוויץ) ולסטפני בכל הזדמנות. הם רוצים שתצליח, וגם אני מעוניין בכך".

לצפיה ב-'חלק ה''
חלק ה'
28/08/2017 | 08:20
54

"האנטר המשיך לומר שאני אשאר בחברה כל עוד שברוס פריצ'רד נמצא שם. לא אהבתי את ההשוואה לפריצ'רד. הבנתי שההישארות במקום כזה תהפוך אותי לאדם השפל ביותר בעולם", כך סיפר רנג'ן אשר הפך לקצין בחיל הים הקנדי. "האנטר דיבר ודיבר, עד שלפתע ג'וני אייס נכנס לחדר. מסתבר שהייתי אמור לתפוס טרמפ בלימוזינה שלו, על מנת שנגיע לשדה התעופה ונטוס לצילומי סמקדאון שייערכו למחרת. הוא לא הבין מה הסיבה שעדיין לא ניגשתי ללימוזינה. הוא הסתכל עליי, ואז הבחין בטריפל אייץ'. האנטר זרק לו מבט מאיים, וראיתי שהשפה של ג'וני מתחילה לרעוד. לא היה ספק שפול שולט בעניינים, בעוד שלורינייטיס נמוך בהרבה בשרשרת המזון. "אנחנו עסוקים, ג'וני. חכה בבקשה בלימוזינה", כך אמר האנטר. כשהגעתי ללימוזינה, ג'ון התייחס אליי כמו לבן של טריפל אייץ'. הוא שאל אותי על תוכניות, מתאבקות וההתקדמות שלהן. לא זוכר מקרה שמישהו בארגון התעניין בעבודתי ברמות האלה.

דן מדיגן תהה בקול רם: "אני תמיד חושב לעצמי, איך יכול להיות שטריפל אייץ' אוהב את סטפני. זה וורק, בנאדם. אני אספר לך משהו: הייתי בלימוזינה של מקמהון. סטפני ישנה בזרועותיו של וינס. זה היה מצמרר, מסוג הדברים שהתחילו את השמועות לגביהם. טריפל אייץ' הביט בסטפני בעודה מכורבלת בחיקו של וינס. אני חייב לומר לך, זה לא היה מבט אוהב. זה היה מבט מלא בבוז, כאילו שחשב לעצמו: "השגתי את המטרה, הגעתי למקום שרציתי". זה היה מבט מכוער. מבטינו הצטלבו לשנייה, ואז הוא גיחך. הרגשתי כאילו שהוא הפסיק להעמיד פנים לרגע אחד, ולא אכפת לו ששמתי לב".

כולם יודעים שהאנטר יהיה אחד מהיורשים של הארגון, אך הוא נהנה גם  מצ'ופרים נוספים. טריפל אייץ' זכאי לבחור את מועדי הקרבות שלו. הוא יכול לנוח כשסובל מכאבים, ולהחלים להנאתו בכל פעם שיבחר בכך. גורם אנונימי בקריאייטיב סיפר לי: "ארון אגילרה היה מתאבק צעיר שכולם אהבו. גם טריפל אייץ' וסטפני אהבו אותו. (הערת המתרגם: הכוונה לחסוס, אשר היה בפיוד עם סינה ב-2004) הבעיה שלו הייתה שהסתבך עם מייקל הייז. הוא הבחין בכך שאגילרה נעזר באחד מהכירופקטורים של WWE. הייז ניגש למקמהון והרעיל אותו שאגילרה מעז להשתמש בשירות השמור רק למתאבקים וותיקים כמו טריפל אייץ'. לא הייתה שום מדיניות מבוססת בנושא הזה, אלא רק חוק לא כתוב מימי הירידים שלפיו למתאבקים צעירים אסור לבקש טיפול רפואי. הייז הורה לאייג'נטס לעקוב אחר אגילרה. בסופו של דבר הוא נתפס לאחר שניגש לאחד מהרופאים בסמקדאון.

בישיבת הקריאייטיב הבאה, אחד מהכותבים ציין את שמו של אגילרה. תגובתו של מקמהון הייתה נחרצת: "הגיע הזמן להתנתק מהאפס הזה. שמעתי שהוא התיידד עם הרופאים והכירופקטורים שלנו. אין לנו זמן להשקיע בכוסיות כמוהו". הסיפור הגיע לאוזני המתאבקים בחדר ההלבשה, והם שמרו לעצמם את פציעותיהם. מאותו רגע ואילך רק שמות כמו אנדרטייקר וטריפל אייץ' ניגשו לרופאים. אף אחד לא העז להתקרב לשם, מתאבקים מדממים טיפלו בעצמם ללא עזרת הרופאים. כולם פחדו שהייז ילשין עליהם. הייז גם היה התומך הראשי במכות הכסא לראשיהם של בנואה ושאר המתאבקים. הוא תמיד אמר: "אני יודע שהוא יכול להתמודד עם זה! בום! ישירות לראש!" 

פגליארו חשף סיפור מזעזע מרסלמניה 19: "קורט אנגל עבד עם ברוק לסנר במיין איבנט. אנגל סבל מבעיות בצווארו ובעמוד השדרה. הוא היה חייב לעבור ניתוח בדחיפות. הרופא אמר שאם ישתתף בקרב, ייתכן שלא יצליח לצאת מהזירה ולהגיע לחדר ההלבשה; למעשה אנגל ניצב בפני סכנת שיתוק. אנגל ניגש לוינס ושיתף אותו במצבו, והוא הגיב: "אתה יכול להיעדר מהקרב, ואתה יכול גם להשתתף בקרב". זאת הייתה דרכו של מקמהון לרמוז לאנגל שעל אף סכנת השיתוק, הוא מצפה ממנו להשתתף בקרב. המסר היה די ברור: כל עוד שזורם דם בעורקיך, אתה תתאבק. לאחר הקרב אנגל נראה על סף מוות, הוא שכב על הרצפה כשקצף יוצא מפיו והוא בקושי מסוגל ללכת. אפשר לראות שקורט היה במצב גרוע, ואפשר גם לשים לב שלאחר הקרב הוא כבר לא היה אותו אנגל שהכרנו". אנגל התמכר למשככי כאבים, לבסוף WWE שחררו אותו לפני שימות.  

כשהגיע הזמן לבחור את המיין איבנט של רסלמניה 20, המתאבק בר המזל נבחר בשל אותו "אומץ" שהפגין בשנים האחרונות. הכוונה לאותו אומץ שהרס את חייו של אנגל בשנה שעברה. כולם ידעו שמייקלס וטריפל אייץ' יהיו במיין איבנט, אך הפיוד הארוך שלהם מ-2002 כבר החל לשעמם את הצופים. האנטר ושון חיפשו גורם נוסף שיכניס עניין בקרב שלהם. מקמהון לא ידע במי לבחור, ולכן פנה לקריאייטיב טים במטרה לקבל הצעות.

פול היימן ומייקל הייז בחרו בבנואה. שאר חברי הקריאייטיב טים חשבו לכתוב אנגל "פרס מפעל חיים" עבור כריס בנואה. המטרה הייתה לפרגן לבנואה על ההקרבה שלו בשנותיו בביזנס. גם כיום קיימים חילוקי דעות בנוגע לשאלה האם האנטר וסטפני התנגדו למיין איבנט עם בנואה; דומיניק פגליארו טוען שכן, ופול היימן טוען שלא. פגליארו טוען שהיימן לקח לעצמו את מלוא הקרדיט בנוגע לפוש של בנואה: "הוא חתיכת חרא, מסוג האנשים שחושבים רק על עצמם. היימן דפק אותך אם ניצבת בדרכו". היימן הגיב לדברים בזלזול: "לא הצלחת לראיין את השרת? בתור עיתונאי אתה אמור לדעת שאיכות התגובה נקבעת לפי סוג המקור. אתה לא באמת מצפה שאתייחס ברצינות למשהו שנאמר ע"י פגליארו? אני מופתע שאתה מאמין לדפוק הזה".

על כל פנים, וינס מקמהון הכריע וקבע שבנואה יהיה במיין איבנט. כריס קיבל צל"ש לאחר קריירה ארוכה. הוא עבד בזמן פציעות ותמיד היה נאמן. בנואה השקיע מאמץ רב והפגין צייתנות. כמו כן, הארגון רצה להראות לעובדיו שאם יתאמצו ויתמלאו בסטרואידים, אולי ביום מן הימים יקבלו תגמול הולם. גררו נחשב להוכחה נוספת לטענה הנ"ל, כשברסלמניה 20 ניצח את אנגל ושמר על אליפות WWE. אדי יצר אפשרות שבסוף האירוע שניהם יהפכו למתאבקים המובילים בארגון. אדי וכריס הוכיחו שהמבקרים שלהם טעו, והם רק נאלצו למות כדי להשיג את מטרתם.  

לצפיה ב-'חלק ו''
חלק ו'
28/08/2017 | 08:22
66

זה האלוף שחיפשנו

מסעו של בנואה לפסגת עולם ההיאבקות החל בעיר שבה נולד גימיק הקריפלר: פילדלפיה. ב-25 לינואר 2004 נערך קרב הרויאל ראמבל בפעם ה-17. בהתאם לשנים הקודמות, המנצח יקבל קרב על אליפות העולם ברסלמניה. כריס בנואה נכנס ראשון לזירה, ולאחר 61 דקות הוא הוכרז כמנצח. כריס הדיח את ביג שואו לאחר שביצע גיליוטין צ'וקהולד, מהלך שלמד אצל משפחת הארט. הארגון האמין שבנואה מסוגל לעבוד למשך שעה שלמה מבלי לשעמם. בנואה חגג את הניצחון, ומעריציו מהאינטרנט חגגו באותה מידה. הם ידעו שלאורך ההיסטוריה זוכה הראמבל הפייס מעולם לא הפסיד ברסלמניה. המשמעות הייתה שסוף סוף בנואה יקבל את הקדנציה עם התואר.

למרות שבנואה ניצח בקרב הגדול בחייו, הבנייה התמקדה בעימות של האנטר ומייקלס. אחד מהתסריטאים באותה תקופה סיפר לי: "שון והאנטר ניסו להוריד מערכו של בנואה. הם וידאו שבנואה לא יתקבל כמיינאיבנטר. פול ושון רצו שכריס לא יתקבל ע"י הקהל, האייג'נטס ובעיקר וינס". ב-14 למרץ 2004, קהל רב הגיע למדיסון סקוור גרדן על מנת לצפות במהדורה ה-20 של רסלמניה. אדי ביקר את בנואה לפני הקרב, כחלק מאופרת הסבון של סטפני: שני חברים אנדרדוגים שמאמינים אחד בשני, גם אם אף אחד אחר לא מאמין בהם. אדי גרם להצלחת הסגמנט, על אף יכולות המשחק המוגבלות של בנואה והכתיבה השטוחה של סטפני. בנואה נראה זקן מתמיד, שטוח עם זרועות מנופחות מסטרואידים. ככל הנראה הוא הכפיל את המינון שלו לקראת המיין איבנט הגדול בחייו. גררו אמר לו: "תיזכר בכל השנים שהשקעת, האימונים, הזמן שהיינו בדרכים, העבודה בזמן הפציעות.. אדי הזכיר לבנואה את כל ההקרבה שלו.

העימות התחיל בנוסחא המוכרת של קרבות משולשים, כשאחד מהמתאבקים יוצא ושני המתאבקים הנותרים נלחמים ביניהם. בכל פעם השלישי נכנס לזירה וארב להם. לאחר 23 דקות בנואה נעל את האנטר בקריפלר קרוספייס. טריפל אייץ' ניסה להיחלץ, אך לבסוף נכנע והפך את בנואה לאלוף העולם במשקל כבד. הקהל הניו יורקי התפוצץ מרוב התלהבות; כריס בנואה, האדם הפשוט, האיש הנחמד ביותר ברסלינג, שתמיד היה אנדרייטד, סוף סוף קיבל את התגמול הראוי מבחינתו.

ג'ים רוס צרח: "מסעו של כריס בנואה נמשך 18 שנה והסתיים בזכייתו באליפות העולם, כאן ברסלמניה 20!!" קולו של JR נשמע כאילו אש פרצה מגרונו. כריס בנואה התייפח כמו תינוק ואחז בחגורת האליפות. קונפטי החל לצנוח מהתקרה, עד שלפתע גררו הגיע לזירה עם חגורת האליפות שלו. השניים הללו סימלו בעיני האוהדים את הצד הטוב והטהור של רסלינג. גררו ובנואה חלקו את הרגע המופלא ביותר בקריירה שלהם. בנואה הקטן וגררו הפשוט הצליחו לקבל רגע שעד לפני מספר שנים היה שמור בלעדית להאלק הוגאן. הם עמדו בסוף רסלמניה, זה לצד זה, כשאליפות העולם בידיהם.

אדי יצא מהזירה ובנואה חגג את ניצחונו. ננסי ודניאל (בחליפה), אביו מייקל ובנו הבכור דייויד הצטרפו לזירה. בנואה חיבק את דניאל בזמן שהקונפטי המשיך לנחות מהשמיים. אדי ובנואה התפללו מאחורי הקלעים. הם הודו לאלוהים שבירך אותם. אדי נישק את לחיו של בנואה ואמר: "אני אוהב אותך, אני מאושר בשבילך, אין אדם ראוי ממך". "זה היה הרגע החשוב ביותר בקריירה שלי", סיפר בנואה בראיון. "מחשבות רבות חלפו בראשי: האימונים אצל סטו הארט, הקרבות הראשונים בסטמפיד, השנים בדרכים, הנסיעה ליפן, מקסיקו, העבודה בכל הארגונים בארה"ב. בעוד מאה שנים כשתיערך רסלמניה 120, אנשים עדיין יזכרו שברסלמניה 20 כריס בנואה הכניע את טריפל אייץ'. זה היה אירוע נדיר, קשה לי לתאר את זה".

לאחר ניצחונו של בנואה, פניה של סטפני התמלאו בגועל. היא פנתה לדן מדיגן ואמרה: "זה לא יצליח, הוא לא כמו שון. אף גבר לא רוצה להיות כמוהו. הבנות לא רוצות לשכב איתו. הוא אפור ומשעמם". לאחר קדנציה חלשה ולא זכורה לטובה בת 5 חודשים, בנואה הפסיד את התואר לרנדי אורטון. בן טיפוחיו של טריפל אייץ', מפתח הגוף בעל המראה של כוכב פורנו לגייז, נודע בשל ההטרדות המיניות של המתאבקות בארגון.

מעט לאחר מכן, רנג'ן שיבר עזב את WWE. הוא נזכר בכריס בחיבה ומציין שהיה אדיב ועדין. כריס תמיד התנהג אליו בכבוד. "ניגשתי לכריס כדי להציג את עצמי. הוא קטע אותי ואמר: "האם היית בכנס המעריצים בטורונטו לפני רסלמניה 18?" הייתי בשוק, לא האמנתי שהוא זכר אותי. הייתי סתם עוד אוהד, והוא זכר אותי גם לאחר מספר שנים. זה הכריס בנואה שהכרתי; אגדה וגיבור שהתנהל בעדינות ובענווה".

לצפיה ב-'תמונה נוספת'
תמונה נוספת
28/08/2017 | 08:23
48
לצפיה ב-'בפעם הבאה:'
בפעם הבאה:
28/08/2017 | 08:24
57

זהו, בעוד מספר ימים יעלה הפרק האחרון. הבנייה לפרק האחרון נמשכה בכל הספר, כמו בילד אפ למיין איבנט של רסלמניה. בפרק הבא נעסוק במותו של אדי גררו. לאחר מכן נקרא על הדרך שבנואה הגיב לאחר המוות. בסופו של דבר נגיע לסוף הדרמטי והטרגי של המשפחה. לא בטוח שהתעלומה באמת תיפתר גם בפרק האחרון, ומצד שני אני חושב שב-12 הפרקים הראשונים כבר די קיבלנו מספיק סיבות לרצח המחריד. אני רץ להתחיל לתרגם.

קריאה נעימה!

לצפיה ב-'הוא מת בסוף'
הוא מת בסוף
28/08/2017 | 14:50
1
71
הציטוט של סטפני היה ונשאר אחד מהדברים המפגרים ביותר שאמרו אי פעם ב-WWE.

מוזר, חשבתי שאמרו אז שהפציעה של בנואה נגרמה ב-TLC ולא במשולש... אם כי כשהוא חזר הוא טען שאוסטין פצע אותו (לא שהפציעה שלו לא הוחמרה במהלך הקרב).

אני חושב שהאינבייז'ן מאוד מאוד אנדרייטד. היה דווקא סטוריליין עם קרבות מאוד טובים. מה גם שאני לא מבין את הביקורת בנוגע לזה שבישוף לא עמד בראשות WCW... ענייני חוזים וכאלה.

בישוף ומייקלס הם "דינוזאורים"?

"הוגאן קיבל פוש נוסף בזמן שהם נתקעו במידקארד"- פשוט לא נכון. הוגאן היה בסמאקדאון והם ב-RAW, במיין איבנטים עם פלייר. כשהם עברו לסמאקדאון הוגאן כבר היה בחופש והם היו בפיוד מול רוק.

שתי התעללויות זכורות של בנואה היו במיז ובמאט סטרייקר. הוא הכריח את סטרייקר לעשות איזה אלף סקוואטים.

אוי ואבוי, המקמהנים פשוט איומים...

"הוא רעד כל הזמן, נראה חולה וביקש ממך משככי כאבים. הוא בכה בזמן הישיבות, ונעלם למשך שעות כדי לטפל בעניינים אישיים. אסור שמישהו כזה יעמוד בראש הנהלת החברה"- I LOOOOOOOOOOOOVE HIM!

גרוויץ נשמע חתיכת שמוק מכל מה שמספרים עליו. כמפיק הוא גאון, באמת, אבל ככותב כולם מספרים עליו דברים איומים ונוראים. הוא המציא את קייטי ויק, אני חושב.

לגאנה היה תומך של היימן, אז מוזר בעיניי שהם אומרים שמצד אחד הוא היה האדם החזק ומצד שני סטפני ניסתה לחסל את היימן.

"הוא פצח בפרומו של 30 דקות"- כן, זה טריפל אייץ'.

לא יודע בנוגע לטריפל אייץ' וסטפני, אם כי מערכת היחסים בין וינס וסטפני מפחידה. אגב, אם טריפל אייץ' עם סטפני בגלל המעמד, למה היא איתו? סקס טוב או משיכה בלתי מוסברת לאפים?

"ארון אגילרה היה מתאבק צעיר שכולם אהבו. גם טריפל אייץ' וסטפני אהבו אותו. הבעיה שלו הייתה שהסתבך עם מייקל הייז."- הבעיה שלו שהוא לא ידע להתאבק. מישהו זוכר עוד קרב שלו פרט לקרב עם סינה? מישהו? אני אחסוך לכם: כלום, זה היה הקרב היחיד שלו בטלוויזיה. הבחור נפצע בפאקינג קרבות האוס שואו קצרים מול צ'אבו גאררו, הארדקור הולי וצ'ארלי האס. לא יודע מה היה אמור לקבל, אבל הוא היה חתיכת חרא מתאבק ולא היה צריך לתת לו שום פוש.

"זאת הייתה דרכו של מקמהון לרמוז לאנגל שעל אף סכנת השיתוק, הוא מצפה ממנו להשתתף בקרב."- המיין איבנט של רסלמניה, אנשים! אין מצב שאנגל היה מסכים להיעדר משם. שום סיכוי. איזו "חשיפה" יש כאן בדיוק? שאנגל התאבק בקרב פצוע לגמרי? זה ידוע בערך מאז 2003... מה גם שאנגל ממש לא היה במצב רע לאחר הקרב, לסנר היה במצב רע.

"אדי גרם להצלחת הסגמנט, על אף יכולות המשחק המוגבלות של בנואה והכתיבה השטוחה של סטפני"- I BELIEVE IN ME היה אחד מהסגמנטים הטובים שאני זוכר אי פעם, מושלם לסיפור של הזכייה.

"בעוד מאה שנים כשתיערך רסלמניה 120, אנשים עדיין יזכרו שברסלמניה 20 כריס בנואה הכניע את טריפל אייץ'. זה היה אירוע נדיר, קשה לי לתאר את זה"- חי חי חי, ה-WWE דואגים שלא...

"זה לא יצליח, הוא לא כמו שון. אף גבר לא רוצה להיות כמוהו. הבנות לא רוצות לשכב איתו. הוא אפור ומשעמם"- טוב, בנוגע לגברים ולנשים יש לציין שהיא צודקת...

"לאחר קדנציה חלשה ולא זכורה לטובה בת 5 חודשים"- הוא ממש לא מעריץ היאבקות. הקדנציה לא הייתה חלשה ומאוד זכורה לטובה. לבנואה היו בה כמה קרבות ממש מדהימים, הקרב הכי חלש שלו היה מול קיין וגם זה היה קרב ממש טוב. הלוואי עלינו היום "קדנציה חלשה ולא זכורה לטובה" כזאת... גם בזמן אמת הקדנציה שלו לא נחשבה לגרועה.

"מפתח הגוף בעל המראה של כוכב פורנו לגייז, נודע בשל ההטרדות המיניות של המתאבקות בארגון."- איך גייז ו... לא משנה, התיאור הכי הזוי ששמעתי לרנדי אי פעם.
לצפיה ב-'חייב לומר '
חייב לומר
28/08/2017 | 15:53
51
לגבי הקדנציה של בנואה, מודה ומתוודה שהשארתי על רצפת חדר העריכה כמה הערות שלו על הפיוד המשולש שהרגיזו אותי. למשל הוא טען שהקהל היה רדום בחלק מהקרב ובכניסות ברסלמניה. אני דווקא חושב שהוא כן אוהד רסלינג, אדם שלא אוהב רסלינג היה מתקשה לכתוב תיאורים בשפה מקצועית מהתחום. מצד שני, הוא ממש ביקורתי כלפי הביזנס, לעיתים באופן מוגזם להחריד. זה אולי מה שגורם לספר הזה לעניין, אין כאן התחנפויות והוא יורה כל מה שיש לו בראש.
לצפיה ב-'תודה גדולה!'
תודה גדולה!
28/08/2017 | 22:05
1
36
אני בטוח שהמון אנשים עוקבים. לא תמיד טורחים לפרגן או להודות.
חשוב לתת פידבק ולהוקיר מאמץ ועשית כאן עבודה מעולה. אחלה וורק.
תודה וכן יירבו.
לצפיה ב-'תודה על הפרגון '
תודה על הפרגון
28/08/2017 | 23:43
31
כיף לראות שנהנים מהתרגום, על אף ההפוגה של 5 שנים שעשיתי. זה פרויקט מאוד מיוחד בעיניי, היה לי חשוב לסיים את זה. עוד פרק אחד
לצפיה ב-'3 דברים.'
3 דברים.
28/08/2017 | 23:59
1
57
1. אם הWWE היו מעמידים בדיקות ומבחנים ושירותים בסיסיים, כמו לשלוח אדם לפסיכולוג כשהוא מביע זעם מול אשתו, ולשלוח אדם לרופא כשהוא נפצע, ולשלוח אדם לCT אחרי ניתוח כדי לבדוק שאין לו שום דבר במוח, היינו חוסכים את הסוף הזה.

2. תמיד שנאתי את הייז. שכחתי את השם של הגזע המדויק, אבל הוא נראה כמו כלב, ואף פעם לא באמת הבנתי איך הוא מצא דרכו לתפקיד הזה שנתנו לו.

3. תודה על התרגום.
לצפיה ב-'מסכים לגמרי'
מסכים לגמרי
29/08/2017 | 00:29
43
לאורך כל הספר מתקבלת התחושה שבנואה נפל בין הכסאות. הוא היה במצוקה ואף אחד לא שם לב. גם לאחר שפילמן ואדי מתו, עדיין לא ראו שום דבר. חייב לומר שאם בעבר הייתי מופתע מאוד מהרצח, לאחר 12 פרקים אני הרבה פחות מופתע.
לצפיה ב-'בכל פרק שאני קורא'
בכל פרק שאני קורא
31/08/2017 | 19:33
30
אני רק מתעצבן יותר על הקלות שבה הדבר הזה היה יכול להימנע. נכון שכולם חכמים בדיעבד, אבל מתן טיפול רפואי ופסיכולוגי בסיסי, שמצופה מארגון כמו זה, היה יכול לסייע המון (ולא רק לבנואה). וזה בלי לדבר בכלל על המנטרות המיושנות וההזויות של משפ' מקמהן.

אני מאוד מבין את הדגש בתחילת הפרק הזה, שאי אפשר "לזכות" את בנואה מהרצח או מהמצב הרפואי והנפשי שלו. הפרק הזה, אולי יותר מכולם, גרם לי ממש לאמפתיה כלפי בנואה וכל מה שהוא עבר.

ואם שכחתי, אז על העבודה הפסיכית שלך.
לצפיה ב-'וואו'
וואו
01/09/2017 | 01:25
21
אני די סגור על זה שהסופר לא רק שונא רסלינג, הוא מסתכל עליו בבוז ומשהו בבוז הזה גרם לו להתחיל להתעניין WTF קורה שם.
הבנאדם מסביר מהלכי רסלינג פשוטים ובסיסיים ביותר כמהלכי התאבדות.
חוצמזה שאולי הייתי שמח שמישהו שכן אוהב רסלינג היה כותב את זה, זה פאקין מרתק ומסעיר מה שקורה שם.
לצפיה ב-'ספרים מתורגמים מקצועית WWE'
ספרים מתורגמים מקצועית WWE
27/08/2017 | 12:15
3
129
בהמשך לספר המרתק שמתרגם ומעלה כאן שי מילר (תודה, תודה, תודה!) האם ישנם ספרים נוספים שאתם מכירים / ממליצים, רצוי מתורגמים לעברית? אם כן, אשמח להכוונה היכן ניתן לרכוש.

תודה.
לצפיה ב-'יש במאמרים פה בפורום את הספר של מייקלס'
יש במאמרים פה בפורום את הספר של מייקלס
27/08/2017 | 12:51
91
ואם אני זוכר נכון יש עוד ספרים (אולי של פולי) אבל לא זוכר של מי
לצפיה ב-'אין תרגומים רישמים כי אין קהל'
אין תרגומים רישמים כי אין קהל
27/08/2017 | 14:44
99
על מנת שספר יהי ריווחי הוא צריך למכור נהדורה אחת במלאה דהיינו 6000 ספרים.
אתה רואה ספר כלשהו בעברית נמגר ב-6000 העתקים?
אני לא מאמין שיצליח להגיע ל600
לצפיה ב-' מחזק את הדברים של ניר ועופר'
מחזק את הדברים של ניר ועופר
28/08/2017 | 00:53
75
תרגומי ספרי ההיאבקות מעולם לא התרוממו בארץ, בעיקר עקב ביקוש דל.
בפורום יש סקשן ספרים קטן עם 4 ספרים, שרק אחד מהם תורגם במלואו (הספר של מייקלס שניר ציין). יחד עם זאת, אני מקווה מאוד שהספר של בנואה יסתיים בשבוע הקרוב ואולי יהיו פרויקטים נוספים בעתיד. בינתיים אתה מוזמן להעיף מבט בקטעים שכבר תורגמו

לצפיה ב-'לא עוקבים פה אחרי קונור מקגרגור וחבריו?'
לא עוקבים פה אחרי קונור מקגרגור וחבריו?
27/08/2017 | 12:01
1
86
לצפיה ב-'גם אם מישהו עוקב אחריו'
גם אם מישהו עוקב אחריו
27/08/2017 | 14:33
170
הוא בטח לא ירצה לחשוף את זה, כי אז יכולים להזמין לו משטרה והכל... בכל זאת, פגיעה בפרטיות
לצפיה ב-'Ring of Hell: פרק 11'
Ring of Hell: פרק 11
23/08/2017 | 23:16
18
57

הספר ממש קרוב לסיומו, עוד שלושה פרקים לא ארוכים לפנינו
בפרק הקודם עסקנו בגיהינום של בנואה ב-WCW והסיבות שהובילו אותו לעבור ל-WWE.

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/Articles/Default...

והפעם ב- Ring of Hell
23/08/2017 | 23:19
1
99

בנואה מגיע ל-WWE, הוא מלווה בחבריו הרדיקלז. אנו מקבלים פרופיל קצרצר של מקמהון, לשמחתי לא מתחיל בילדותו אלא יותר סקירה כללית של מעלליו. מציע לשים לב לסיפור מפתיע שהיה עלול להסתיים ברצח של וינס.. אנו מגלים שלאחר שנים קשות ב-WCW, בנואה נהנה מאוד ב-WWE של שנת 2000. יחד עם זאת, נקרא תיאורים מכעיסים על כך שקרעו לו את הצורה בזירה, ונגלה מהו חלקו המפתיע של פול היימן בנזק שנגרם לבנואה. חלק מהקישורים שלמטה ממחישים עד כמה בנואה הסכים לקחת באמפים גם כשהוא מפורק לחתיכות. דניאל כריסטופר בנואה נולד במהלך הפרק הזה, ובסיומו בנואה נאלץ לגלות שקריירת ההיאבקות שלו עלולה להסתיים.

נאום "אוסטין לקח את הכדור והלך הביתה"
https://www.youtube.com/watch?v=9CZX_xHros8

הופעת הבכורה של הרדיקלז
https://www.youtube.com/watch?v=orSG0LVfG0Q

הפרומו הראשון של הרדיקלז
https://www.youtube.com/watch?v=xixRCIKtOOg

סמקדאון הראשון של הרדיקלז
http://www.dailymotion.com/video/x3aiybv

הרדיקלז ו-DX בשיתוף פעולה נדיר, עם רייטינג מטורף של 8.1
https://www.youtube.com/watch?v=eYVJsnmehd4
https://www.youtube.com/watch?v=_i5NqkMGuM8

הרדיקלז תוקפים את מיק פולי
https://www.youtube.com/watch?v=1fRHeAfeCr8

בנואה נגד אנגל נגד ג'ריקו ברסלמניה 2000
http://www.dailymotion.com/video/x8sjnc

כריס בנואה נגד הרוק בפולי לואדד
http://www.dailymotion.com/video/xz5063

בילי גאן ורוד דוג מלכלכים על האנטר
https://www.youtube.com/watch?v=r5xe_P4emhM

קרב TLC השלישי בסמקדאון
http://www.dailymotion.com/video/x48zcb0

הפציעה של טריפל אייץ' בקרב הזוגות
http://www.dailymotion.com/video/x3k332o

בנואה נגד ג'ריקו נגד אוסטין ממלך הזירה 2001
http://www.dailymotion.com/video/x47ahcw

בנואה נגד אוסטין בקלגרי
http://www.dailymotion.com/video/x4jcfxi

בנואה נגד אנגל בקרב כלוב
http://www.dailymotion.com/video/x6usds

לצפיה ב-'קראתי הכל. תודה.'
קראתי הכל. תודה.
25/08/2017 | 03:00
45
מדהים איך הענף מצליח לאסוף את אותם טיפוסים מגודלים, חסרי בטחון עצמי ו-וורקוהוליקים שמוכנים לעשות הכל למען העסק. לעומת דור הY, שמספיק שהבוס מסתכל עליך לא נכון, ואתה מתפטר, מבקש פיצויים ועושה לו שיימינג ברשתות החברתיות.
לצפיה ב-'פרק 11: האימפריה'
פרק 11: האימפריה
23/08/2017 | 23:24
79

"בכל 42 שנותיי מעולם לא ראיתי אדם רשע ברמתו של וינס מקמהון. הוא רשע בכל רמ"ח איבריו. אני מקווה, ואתה יכול לתעד את דבריי, שאחיה יותר זמן מוינס. במידה וזה יקרה, אשתה כמות אדירה של אלכוהול ואסע לקברו בקונטיקט כדי לעשות כמה דברים נוראיים"
(מייקל "רוד ווריור הוק" הגסטרנד, לפני שנפטר בגיל 43. הוק מת בשנת 2003 כתוצאה מהתקף לב אשר נגרם מסטרואידים.)

המקצוען

בניגוד לשאר המתאבקים ב-WCW, כריס בנואה התנהל בצורה מקצוענית במיוחד. בנואה הגיע למופעים כשבגדיו נקיים ומגוהצים. הוא לא נעדר מהמופעים, ומעולם לא איחר. בנואה חילק חתימות למעריצים, בעוד שקוין נאש ברח מהם. בנואה מעולם לא היה שיכור או מסומם, הוא התמתח מאחורי הקלעים והתייעץ עם חבריו לגבי הקרב שלו. הוא הקפיד לשמור על נהלי החברה, וכמו כן נתן כבוד רב למתאבקים הוותיקים. הוא היה צייתן, נאמן וחסר אגו. הנהלת WCW ניצלה את העובדות הללו והתעללה בו בכל הזדמנות, במיוחד כשסאליבן עבד כבוקר, אבל בנואה היה שקט ולא התלונן.

בנואה עבד בזירה כמו חייל מצטיין. כריס ידע שיריביו עצלנים, זה לא עניין אותו. הוא השקיע מעצמו עבור המוניטין והמורשת שלו. בנואה עבד גם בזמן פציעותיו; הוא לא וויתר על המהלכים המסוכנים שלו. כריס חשב לעצמו שהצופים שילמו כדי לצפות במהלכים הללו. הוא שמר על גופו וגזרתו בעזרת משטר אימונים מדויק לצד דיאטת סטרואידים קפדנית. בנואה רצה גוף שיזכיר את הדיינמייט קיד. כריס תמיד דאג שהביזנס יהיה במקום הראשון, ובשל כך הוא קיבל כבוד רב מהקולגות שלו. יריביו ידעו שכדאי לעבוד איתו, הוא יגרום להם להיראות טוב. בנואה לא היה אנוכי גם בקרבותיו עם סאליבן. קוין נראה אמין בכל הקרבות שלהם. הוותיקים ידעו שבנואה יתנהג בצורה מכובדת, הם הרגישו שניתן לפנות אליו כשרוצים לבקש טובה או עצה.

בנואה הפך לחביב הסמארקים כבר בסוף שנות ה-90. הם כתבו אינספור סקירות של קרבותיו, אשר לדבריו זכו לדירוג הנדיר של 5 כוכבים. המעריצים הללו הצביעו עבור בנואה בסקר המתאבק הטכני של הרסלינג אובזרבר. למעשה הם העניקו לו את המקום הראשון או השני בכל השנים שבין 1994-2007, למעט 1998. אוהדים מסוימים התייחסו למקרי הרצח כטרגדיה, לא בשל החיים שהסתיימו בטרם עת, אלא מתוך אכזבה שהוא לא יתאבק יותר. הם סירבו להאמין שבנואה היה וורקר טוב וגם אדם רע; מעריצים רבים העדיפו (ועדיין מעדיפים) להאמין שקוין סאליבן תכנן את מקרי הרצח. קשה לקבל את העובדה שבנואה המתאבק המדהים הפך לרוצח שפל. כלל האוהדים חשים שבנואה שרף 5 שנים מיותרות ב-WCW. הם טענו שבנואה היה צריך לעבוד ביפן עם לייגר, או להצטרף לארגונו של וינס מקמהון. לדבריהם וינס היה הופך אותו לכוכב.  

וואו, הוא ממש השטן...

מקמהון לא היה צדיק וטהור בחייו האישיים, אך נותר מקצוען אמיתי בכל הנוגע לעסקים. בישוף היה חבר של המתאבקים, אולם מקמהון היה איש עסקים אכזרי: במידה ומקמהון סבר שאתה מסוגל להכניס כסף לארגון, לא היה לו אכפת אם יש לך כישרון, רקע אתלטי, כישורים, אישיות, בריאות סבירה, שפיות או כוח פוליטי. מקמהון לא היסס להתחנף לאויביו כדי להרוויח כסף, למשל הוגאן ואולטימט ווריור קיבלו ממנו מספר הזדמנויות.

סטן גורדון (אגדת אגרוף מניו יורק) שיתף אותי לגבי התרשמותו מוינס מקמהון: "חיבבתי מאוד את אביו. כשוינס ג'וניור קנה את החברה, לא ממש הכרתי אותו. הוא לא כל כך הצליח למכור כרטיסים, חלק מהמחירים הגיעו לסכומים של 100-150 דולר. וינס שאל את מנהל האולם מה מחיר הכסאות בשורות הראשונות. נאמר לו שהעלות הייתה 20 דולר, אז הוא קנה 250 והכריז שהצופים יוכלו לקחת את הכסאות בתום המופע. הוא הורה למתאבקיו לחתום על הכסאות; הכרטיסים נחטפו בתוך מספר שעות. בשלב הזה ידעתי שוינס עומד לכבוש את העולם. הוא היה נוכל מושלם; בכל עסקה יש לו 20 כיוונים אפשריים כדי לסחוט ממך כסף, כשלאדם הרגיל יש רק 1-2".

פרומוטר רגיל מנסה למכור כרטיסים או חולצות. וינס מקמהון הופך אותך למוצר בידורי כמו הומר סימפסון או מיקי מאוס, אשר יימכר בכל צורה ובכל פלטפורמה אפשרית. "אנשים לא מבינים שוינס מקמהון גאון בתחום המרצ'נדייז", כך לדברי אחד מעובדיו לשעבר. "לפעמים מקמהון מצליח לעקוף את דיסני ברמת חשיבת הדיסני שלו. הוא תמיד חושב איך להפוך רעיון קטן לחולצה, צעצוע, משחק, סרט או אלבום. זאת המחשבה הראשונה שחולפת בראשו לגבי כל מתאבק. והמחשבה השנייה? איך הוא משיג זכויות יוצרים גם על שמם של המתאבקים. הכל חלק מהעסקים".

החברה של וינס גלגלה רבע מיליארד דולר בשנה. שנת 2000 הייתה מוצלחת מאוד מבחינת WWE. המתאבקים כתבו ספרים והנחו את SNL. בעוד ש-WCW התקדמו בצעדי ענק לעבר פשיטת רגל, WWE הפכו לאימפריית ענק אשר שלטה ברזי השיווק, המרצ'נדייז ובעיקר איכות ההפקה של הפרו רסלינג. המודל העסקי הנ"ל היה עמוס ביתרונות, מתאבקים רבים הפכו למיליונרים בעזרתו של וינס. רמת ההפקה הייתה גבוהה במיוחד. יתרה מכך, לאחר שנאש והול עזבו, כעת גם שון מייקלס פרש (זמנית). רמת הפוליטיקה בארגון ירדה באופן משמעותי. בנואה וחבריו הבינו שב-WWE הם מקבלים הזדמנות יוצאת דופן.

שני הארגונים המתחרים (WCW ו-ECW) סגרו את שעריהם כשנה לאחר שבנואה עבר ל-WWE. וינס מקמהון הפך לפרומוטר היחיד באמריקה שמסוגל לייצר כוכבים. הוא שלט בעתידם של המתאבקים, ודרש מהם להקריב את בריאותם. למעשה גם בתעשיית הקולנוע והפורנו לא תוכלו לראות רמת שליטה כזאת. מקמהון הפך למונופול, השליט היחיד בדרכך לתהילה. "נניח שהתלוננת יותר מדי, אז הוא פיטר אותך, כך שהיה עדיף מבחינתך לשתוק", כך סיפר ריק סטיינר. "מצד שני, במידה והחליט שתהיה כוכב גדול, זה יקרה. הוא שולט לגמרי בתעשייה".
לצפיה ב-'חלק ב''
חלק ב'
23/08/2017 | 23:26
1
74

מקמהון רחב הכתפיים נראה כמו מפתח גוף שתמיד רוצה להילחם במישהו. רבים טוענים שדמותו הטלוויזיונית של מקמהון זהה לחלוטין לאישיותו במציאות. שוחחתי עם אחד מכותביו לשעבר, דומיניק קוטר: "הוא ממש מפחיד, דמות מאיימת. אם אתה רוצה לדעת איך הוא מתנהג במציאות, נסה לדמיין את דמותו בטלוויזיה; הוא איש גדול עם קול רם וביצים ענקיות. מבחינתי וינס נחשב להתגלמות הרסלינג, לטוב ולרע". תסריטאי אחר בשם רנג'ן שיבר חיזק את הדברים: "הוא גדול מהחיים, כתפיים רחבות, חליפות יקרות, שיער מדויק, הקול המפחיד. הוא מדבר עם אנשים כאילו שנמצא באמצע פרומו. אני זוכר ישיבות שהוא פשוט הריץ פרומואים מול כל אחד שהרגיז אותו. לפעמים הוא דיבר למשך שעה ומשהו ללא הפסקה. הבנאדם הזה תמיד מתנהג כאילו שנמצא בשידור טלוויזיוני".

דן מדיגן ממשיך את רצף הסופרלטיבים: "הוא לגמרי האלפא של האלפא דוגז. מעולם לא ראיתי מישהו שעובד כל כך קשה. גם אם חלילה פשט רגל, וינס עדיין היה מוצא דרך להיות פרומוטר. הוא חי את הביזנס, הוא אוהב את הביזנס, כל החיים שלו בביזנס. אני זוכר מקרה שהוא נכנס לאיזה מלון ב-2 לפנות בוקר. הבנאדם עבד 40 שעות ברציפות, ועדיין התחבק עם האוהדים. הוא חילק חתימות ושמר על דמותו. וינס עובד בערך 70 שעות בשבוע, הוא חי ונושם רסלינג. זאת גם הסיבה שוינס דורש כזאת השקעה ממתאבקיו. אתם עייפים? מתגעגעים לבית? שחוקים? נסו לומר זאת לבוס שלכם, אשר עובד הרבה יותר קשה מכם". האלק הוגאן טוען שמקמהון לא מעז לפהק בפומבי, הוא עושה זאת רק כשנמצא לבדו.

הבוס וורקוהוליק, אז גם העובדים חייבים לנהוג באותה דרך. אד פררה סיפר: "השעה הייתה 2 בלילה, ניסינו לברוח מוינס כדי ללכת לישון במלון. מקמהון מלמל באוזנינו: לא שכחתי משהו? אני חושב ששכחתי, תאמרו לי מה שכחתי". טרי ראנלס סיפרה שג'ף הארדי הפצוע והמסומם ביקש חופש. מקמהון סירב, עד שלבסוף ג'ף הפסיק להגיע ופוטר. מקמהון הוורקוהוליק פגע גם במשפחות המתאבקים. רעייתו של רוד דוג אושפזה בבית חולים עקב קריסת ריאה. רוד דוג היה בדרכים וביקש אישור לבקר את אשתו הגוססת. נמסר לו שהוא יוכל לצאת רק לאחר קרב הזוגות שלו באותו ערב. רוד דוג נכנס לישיבה וזרק את חגורת האליפות על הרצפה. הוא אמר: "לכו תזדיינו, נראה לכם באמת שהחגורה חשובה יותר מהריאה של אשתי?" לאחר מכן הוא נסע לבקר אותה, מבלי להמתין לקרב שלו.  

אשתו של דן מדיגן נכנסה לרצף טרגדיות נדיר: בתוך מספר ימים היא נאלצה לבצע הפלה, אביה נפטר והיא גילתה שלכלבם האהוב יש סרטן. מדיגן הגיע להלוויה וניחם את אשתו בעקבות מותם של אביה ובנם. לפתע הטלפון שלו צלצל, זאת הייתה המזכירה של סטפני מקמהון. היא מסרה שסטפני התאכזבה מאוד מכך שלא הגיע לפגישה בנוגע לטאף אינף. "זה היה ממש מביש, ברגע הזה החלטתי לעזוב את הארגון", כך סיפר מדיגן. במהלך שנות ה-80, בילי ג'ק היינס עבד אצל וינס מקמהון. הוא נעדר מביתו למשך 97 ימים ברציפות. היינס פוטר ע"י מקמהון לאחר שנסע לבקר את אביו הנכה והעיוור, אשר סבל משבץ. היינס התקשה להבין איך יכול להיות שהביזנס חשוב יותר מאביו.

לאחר מספר שנים, חלק מהמתאבקים החליטו למתוח את היינס האומלל. הם עשו זאת כדי להתחנף לוינס אשר טען שהיינס "נטש את הביזנס". היינס קיבל זימון לקרב באמרילו, טקסס. הוא נהג למרחק של 2000 מייל וגילה שאף אחד שם לא יודע במה מדובר. היינס חזר למכוניתו ופרץ בבכי. העצב הפך במהרה לכעס, היינס שלף אקדח מהרכב. "החלטתי שאני הולך לירות למקמהון בראש, אני ארצח אותו". אחד מחבריו של היינס הבחין באקדח, והרגיע אותו. בכך הוא מנע ממנו לשנות את הביזנס לנצח, ככל הנראה לטובה.

סקוט הול נזכר ברושם הראשוני שקיבל לגבי מקמהון; לדבריו בריאן נובס התלונן על הלו"ז העמוס, אבל מקמהון הציע לו לצרוך כמויות גבוהות של אלכוהול וכדורים. "נובס קיבל קנס של 10 אלף דולר לאחר שנתפס על שימוש במריחואנה. זאת הייתה הפעם הרביעית שלו. הייתי מאחורי וינס, הוא עומד שם עם החליפה שלו. תמיד היו לו חליפות עם כריות מנופחות בכתפיים. נובס צועק עליו: "חתיכת מזדיין! למה אני לא יכול להתמסטל קצת בחדר שלי? איך אתה מצפה שאני אהיה רגוע? יש לי 300 ימים בדרכים בכל שנה!" מקמהון הגיב בקול רגוע: "אין ברירה, פשוט תצטרך לשתות יותר אלכוהול ולקחת כדורים, זה ירגיע אותך". הייתי בשוק, באותה תקופה עוד לא התחלתי עם הסמים והאלכוהול. אני זוכר שחשבתי לעצמי: וואו, הוא ממש השטן... המילים שאמר נצרבו לי בתודעה. הרגשתי שהוא ממש לא שם ז*ן על אף אחד".

כשוינס לא נחקר לגבי שימוש בסמים, המתירנות שלו בנושא הייתה נדירה. קונאן סיפר: "בפעם הראשונה שהגעתי ל-WWE, לא אנקוב בשמות אבל ראיתי אנשים שעישנו ג'וינטים במקלחת. זה היה מדהים בעיניי". מקמהון של שנות ה-80 נהג לשתות עם המתאבקים. לאחר מספר שנים החלו החקירות בנושא הסטרואידים, ומקמהון החליט לצאת עם המתאבקים לערב אחרון של אלכוהול וסמים. הם הגיעו לבר עמוס באוהדים. מקמהון היה כל כך שיכור ומסטול, עד שדרש מהמתאבקים לבצע עליו את הפינישרים שלהם. על פי מספר שמועות מקמהון אהב קוקאין, הוא נהג להתרברב שיכול להסניף בלי סוף ועדיין לא יתמכר. האנרגיה של וינס הייתה מדהימה, אנשים חשדו שהוא לא ישן אף פעם. כולם צחקו על כך שהוא לקח חומרים ממריצים בכמויות שעיניו החלו לצאת מהחורים.

אמנם לא הצלחתי למצוא מקור שיסכים להזדהות ולומר בוודאות שוינס צרך קוקאין, אבל כולם יודעים שהוא היה צרכן של סטרואידים. ברט הארט נזכר שבשנות ה-80 וינס נהג לגשת לרופא מארק ולחזור עם שקיות מלאות בכדורים. מקמהון התאמן ברמה של מפתח גוף, לצד מתאבקיו השריריים. וינס אכל טונה בכל הזדמנות, ריח הדגים מילא את אוויר המשרדים בסטמפורד. בחלק מהפגישות וינס הגיע ללא חולצה והרים משקולות. מקמהון חשף בראיון למגזין אוסטרלי שביום המושלם מבחינתו הוא רק נהנה מסקס לצד הרמת משקולות.  

במשפט הסטרואידים של 1994, מקמהון הודה בשימוש אישי וזוכה מרוב ההאשמות. מקמהון התנקה לכאורה, אך שמר על גזרה מרשימה אשר נוצרה בעזרת סטרואידים. אחד מעובדיו של מקמהון אמר לי: "האם ראית לאחרונה את שוורצנגר ללא חולצה? כבר אין לו את הגזרה של שנות ה-80, אז הוא נשאר בחליפה. ומקמהון? עדיין מתהלך עם גזרת שוורצנגר, למרות שהוא יותר מבוגר ממנו". לא מדובר בגנטיקה, מקמהון בן ה-63 (הערת המתרגם: כיום בן 72) הגיע למימדים כאלה באמצעות משטר אימונים שנמשך עשרות שנים. גם מתאבקים בני 20 לא מגיעים לתוצאות כאלה מבלי להשתמש בסטרואידים. "זה מפחיד, אני מוכן להמר שהתקפי הזעם שלו נובעים משימוש כימיקלי כלשהו", כך סיפר אחד מהתסריטאים.

לצפיה ב-'תמונה נוספת'
תמונה נוספת
23/08/2017 | 23:28
54
לצפיה ב-'חלק ג''
חלק ג'
23/08/2017 | 23:30
63
דומיניק פגליארו אמר: "וינס רוצה שתהיה גדול, ורצוי שתשתמש בסטרואידים. הכוכבים הגדולים ידעו שהם חייבים סטרואידים". דן מדיגן מסכים, לדבריו מקמהון דורש מהמתאבקים להדביק את הפער שלהם מדרישותיו העצמיות. אם הוא מיליונר בגיל העמידה עם גוף של מפתח גוף ולוקח באמפים מטורפים, זה בערך מה שהוא מצפה ממך. זה הגיוני לגמרי. תסריטאי אחר סיפר לי שאפילו חלק מהשדרנים משתמשים בסטרואידים. הוא שמע שני שדרנים שמדברים על סייקלים. לדבריו שניהם לא היו מתאבקים מעולם, אין שום סיבה שישתמשו בסטרואידים.

בנואה וחבריו ידעו שהם חייבים לאמץ את סגנונו של מקמהון. האלק הוגאן ושון מייקלס היו מהבודדים שזכו להשחיל משפט בקרבתו של מקמהון, בדרך כלל הוא לא אפשר לעובדיו לנשום לידו. שמעתי סיפור מפורסם שבו מקמהון נזף בפלייר ובסבאג' לאחר שלא מילאו חלק מהוראותיו במהלך הקרב שלהם. מתאבקים פחות ותיקים הושפלו, נמתחו ופוטרו במידה והעזו להפגין סימנים קלים של חשיבה עצמאית. גם סטיב אוסטין הכוכב ננזף בשידור חי לאחר שסירב לסטוריליין מסוים. כשסקוט הול הגיע למשרדו של מקמהון כדי לבקש העלאה בשכר, לפתע הוא גילה שהפוסטרים שלו הוחלפו בתמונות של אנדרטייקר.

דן מדיגן תקף: "WWE מנוהלים כמו כת. אם אתה צייתן וחסר דעה משלך, אולי תצליח. במידה ואתה מנסה להיות עצמאי, תפוטר בוודאות. זה כמו סטליניזם". בנואה וחבריו גילו את העובדה הזאת כבר בשלב המו"מ: מקמהון אמר שהוא מעריך את העובדה שהם מוכנים לוותר על כסף לטובת עקרונותיהם. מקמהון לא חילק חוזים מובטחים, הוא לא נתן תנאים סוציאליים. ארבעתם קיבלו חוזי קבלן, למעשה הם אפילו לא היו עובדי WWE. הארגון לא נשא בהוצאות שלהם, והם יכלו להיות מפוטרים בכל רגע נתון. בנואה וגררו אף חתמו על כך שמעבירים למקמהון אחוז מסוים מזכויות היוצרים של שמותיהם. אין ב-WWE שליטה בסטוריליין; אם מקמהון יחליט לתת לבנואה גימיק של פדופיל נאצי, זה בדיוק מה שיקרה.

הארבעה קיבלו הבטחה להכנסה מינמלית של 250 אלף דולר. שכרם המקסימלי עשוי להגיע ל-400 אלף. יחד עם זאת, כאמור שכרם לא כלל הוצאות נסיעות, אשר הגיעו מדי שנה (לדברי רנדי אורטון) לסכומים של עד 100 אלף דולר. שכרם לא היה מרשים במיוחד, וזאת על אף שהיו חלק מרכזי מחברה בשווי מיליארדים. כבר בפרק הקודם בד ניוז אלן הזהיר את בנואה מפני וינס: "אם אתה לוחץ את ידו, לאחר מכן ספור היטב את אצבעותיך". שכרם עשוי להשתדרג בהתאם למעמדם בקארד ובארגון. הנוסחא לא הייתה ברורה, והארבעה חתמו שהם לא ממש יכולים להתלונן על קיצוצים בשכרם. הם למעשה ויתרו על זכויותיהם הבסיסיות כדי להצטרף לחדר ההלבשה ב-WWE. אם נבחן את החלטתם, בדיעבד בנואה וגררו בחרו בכיוון הנכון; שניהם הפכו לכוכבים גדולים.

האורות הבוהקים

ארבעת המתאבקים החדשים של WWE הגיעו למהדורת רו של ה-31 לינואר 2000. הם ישבו בשורה הראשונה וג'ים רוס העמיד פני מופתע שמתאבקי WCW מגיעים למופע של WWE. ארבעתם נראו מוזנחים ומרושלים. רוד דוג הועף מחוץ לזירה והותקף על ידי ארבעתם. בנואה וגררו טיפסו לחבל העליון כדי לבצע את מהלכי הטריידמארק שלהם. ג'ים רוס סיפר לצופים שהרדיקלז הגיעו ל-WWE. התוכנית הראשונה של הרדיקלז הניבה רייטינג של 6.59, כשב-WCW השיגו בקושי 2.79.

במהדורת סמקדאון הבאה, אלוף העולם טריפל אייץ' הציע לרדיקלז חוזים במידה ויוכלו לנצח את DX בסדרת הטוב מ-3. מלנקו הפסיד בקרב שלו, גררו וסאטורן היו חייבים לנצח בקרב הזוגות שלהם כדי שהקרב המכריע בין האנטר לבנואה יוביל להצטרפותם הסטוריליינית. גררו עבר ניתוח במרפקו הימני. הוא חזר לפני שהחלים, ולא היה אמור להתאמץ. גררו קפץ מהחבל העליון וניסה לבצע פרוג ספלאש מבלי לנחות על מרפקו הימני, אז הוא נחת על מרפקו השמאלי.. אשר התפרק לחתיכות. גררו כמעט נפטר ממנת יתר כחודש לפני כן, וכעת הוא גם נפצע בשני המרפקים.

גררו ידע שאסור לו להיעדר מהזירה, ולכן הוא התנצל בזמן שקיבל טיפול רפואי. גררו לא הצליח לסיים את הקרב שלו, ולכן הסדרה הוכרעה לפני שבנואה נלחם עם טריפל אייץ'. יחד עם זאת, האנטר גרם לבנואה להיראות כמו כוכב. הוא נכנע לאחר שבנואה ביצע את הקריפלר קרוספייס, אך נעזר בלואו בלואו כדי לנצח את הקרב. זה היה כביכול הקרב האחרון של הרדיקלז, אך כמובן שהם לא עזבו. בנואה הרשים מאוד את מקמהון וטריפל אייץ'.

תוכנית רו של ה-7.2.2000 הייתה המצליחה ביותר בקריירה של בנואה. הרדיקלז נכנסו לזירה כדי להודות למיק פולי ולאוהדים. זה היה אמור להיות סגמנט הפרידה שלהם, אך הם תקפו את מיק פולי. הרדיקלז ביצעו היל טרן, למעשה התגלה שהאנטר נתן להם חוזים בתמורה לעזרתם מול פולי. בסיום התוכנית בנואה חבר למלנקו, סאטורן, האנטר ואקס פאק בקרב 5 על 5 שהניב את אחוזי הצפייה הגבוהים ביותר בקריירה של בנואה: 8.1. בפרו רסלינג טורץ' נכתב: "המוראל בחדר ההלבשה גבוה מתמיד. הכל התחבר בקרב החמישיות. כולם יצאו אובר, החל מרוק + טריפל וכלה ברדיקלז".
לצפיה ב-' חלק ד''
חלק ד'
23/08/2017 | 23:33
1
63

"בכל שנותיי בזירה, ואני כבר מתאבק במשך 14 שנה, הייתי ביפן, מקסיקו, אירופה וארה"ב. מעולם לא נתקלתי בתגובה כזאת מדהימה מהקהל. הקהל היה מחשמל", כך סיפר בנואה באתר שלו. "אנחנו חיים כדי לקבל תגובות כאלה. אף אחד לא רואה את מסעותינו בדרכים, האימונים והדיאטות. אלו הרגעים הקשים, אך אנו חיים עבור הרגעים המרגשים בזירה. זה מפצה אותנו על כל החרא שמסביב". הקרב הנ"ל נחשב לנקודת המפנה בקריירה של בנואה. כריס שכנע את ההנהלה שלמרות היעדר הכריזמה שלו, הוא יכול להיעזר בכישורי ההיאבקות כדי להיראות אמין גם מול כוכבים כמו הרוק. בנואה הוכיח שהוא יכול להתאים את עצמו לסגנון של WWE. בנואה נכנס ישירות למיין איבנט כבר ב-3 התוכניות הראשונות שלו, והוא הצליח לצאת אובר בזכות וורקרייט נדיר. מקמהון רצה להעסיקו כבר ב-1995, אך כעת משרתו של בנואה נראתה בטוחה מתמיד. בשבוע שלאחר מכן, בנואה קיבל בוקינג שירמה וינצח את הרוק.  

"מקמהון גדל כחלק ממשפחת פרומוטרים, כבר מילדותו הוא חלם להיות מתאבק", כך סיפר דן מדיגן. "הוא העריץ מתאבקים כמו בנואה, אשר נראה מבחינתו כמו לוחם אמיתי. לדעתי מקמהון אהב את היוקרה והאמינות של כריס". בנואה וחבריו שגשגו בחדר ההלבשה, אך גם היו זהירים במיוחד. גררו סיפר: "הגענו לשם והיינו מאוד זהירים, לא ידענו איך להתנהג בחדר ההלבשה. כולם אמרו לנו שחייבים להירגע ולהשתחרר. ב-WCW היינו תמיד לחוצים ומתוחים, אז לא הצלחנו לזהות אם החיוכים היו זדוניים או אמיתיים".

זאת הייתה תקופת השיא של WWE – הם הרגישו כמו WCW בזמן הצלחת האנגל של NWO, עם הבדל חשוב במיוחד: וינס מקמהון, דמות סמכותית שלא תאפשר להם לאבד את הראש. בנואה סיפר בראיון שזה נהדר כשיש לך בוס ששולט בעניינים. ההיאבקות ב-WWE הזכירה לבנואה את תקופתו בניו ג'פאן. בשנת 2000 אולמות של 15 אלף מקומות היו מלאים בכל מופע. אירועי ה-PPV מכרו 20 אלף כרטיסים בתוך מספר דקות. האוהדים התלהבו, הם קנו חגורות וחולצות. בנואה נדהם מרמת ההפקה של הארגון. הוא הרגיש שצוותי הצילום עוזרים לו לצאת אובר.

צוות הצילום ידע להוציא את המירב מהמגרעה הבולטת של בנואה: הוא איבד שן בזמן שהשתעשע עם הכלב שלו. הצלמים התמקדו בשן החסרה והקנו לו מראה של טורף. בנואה נדרש לחייך בזמן הפרומואים, כשבכך הוא חושף את השן החסרה ונראה מאיים במיוחד. המצלמה התמקדה בפניו גם כשביצע את הקרוספייס, כך שנראה אינטנסיבי בזמן שיריביו נכנעו. הארגון החליט לשים דגש על המראה שלו. הם רצו להסתיר את יכולות המיק שלו, על אף שעזרו לו להשתפר גם בתחום הפרומואים.

"מסעותיי עם דין, אדי ופרי תמיד מייצרים חוויות", כך כתב בנואה באתר שלו. "אנחנו כמו משפחה מוזרה, תמיד קורים דברים מעניינים ומצחיקים. הם כמו אחים. אני אוהב לשבת ליד פרי כשהוא נוהג בכל אחת מ-50 המדינות. רק בניו יורק אני מסרב לשבת לידו, הוא מתחרפן כשמגיע לשם. אף אחד לא רוצה לשבת לידו. פרי אומר שהוא נוהג מצוין. פרי, כולנו רוצים למסור לך: בניו יורק הנהיגה שלך מתחת לכל ביקורת".

הפסקה הנ"ל מתארת היטב את מערכת היחסים של בנואה עם שאר הרדיקלים – חמה וחברותית. הוא אהב את שלושתם, אך היה קשור במיוחד לאדי. זה היה הקשר המשמעותי ביותר בחייו. בנואה שמח שההימלטות מ-WCW התבצעה לצד חבריו; הוא לא היה מסוגל להשאיר את אדי ב-WCW, עם שלל ההתמכרויות והנטיות האובדניות שלו. בנואה וחבריו מצאו את המקום המושלם מבחינתם. ב-18.2.2000, בנואה התראיין לאתר האינטרנט שלו וסיפר: "אני ממש מאושר כרגע. אני מרגיש נהדר, מלא תקווה לגבי הקריירה והעתיד שלי". בהמשך הוא כתב: "36 הימים האחרונים היו החשובים ביותר בקריירה שלי. השגתי מחדש את התשוקה שאיבדתי ב-WCW. אני בעצם לא חושב שאיבדתי את זה, אולי הייתי מבולבל מהיעדר הכיוון והמנהיגות ב-WCW. סבלתי מאוד מכך שאנגלים וקרבות טובים נמנעו מהצופים עקב פוליטיקה שפלה... שמחתי לראות שדין, אדי ופרי חזרו ליהנות. הם רצו לתרום לביזנס".

הרגע הכי משמח בתקופה הטובה ביותר של בנואה הגיע כשננסי ילדה את בנם דניאל. בנואה עדכן ב-23 לפברואר שהם נוסעים לבית החולים. למחרת בנואה שיתף שבנו טרם נולד. בפוסט שלאחר מכן, בנואה חשף בשמחה רבה:

"ננסי ואני גאים לבשר לכולכם על לידתו של
דניאל כריסטופר ביום שישי, ה-25 לפברואר
בשעה 3 לפנות בוקר. הוא בריא ושלם,
דניאל נולד במשקל 4.12 ק"ג!

השעה כרגע 5:30, חזרתי הביתה כדי להתקלח,
לאכול, ולחזור לבית החולים. ננסי ואני הגענו
לשם ב-23 לחודש.

הייתי רוצה לספר כמה שאני עייף, אבל לאור
המאמץ שננסי השקיעה, אין לי זכות להתלונן.
אני רוצה להעיר את כל השכנים ולספר להם.
אני מוצף ברגשות, קשה לי למצוא מילים מתאימות.
אני מרגיש מעולה, איזו התלהבות!"

בנואה לא היה בקשר עם שני ילדיו מנישואיו הראשונים. הוא קיבל את בנו החדש באהבה ובשמחה רבה. בנואה העלה לאתר תמונות מקסימות של בנו. הוא הציג צד שונה ולא מוכר של אישיותו, בנואה נראה מאושר וחיובי. מעט לאחר לידתו של דניאל, הגיע שיא נוסף בקריירה של בנואה: הרסלמניה הראשונה שלו. רסלמניה 2000 נערכה באנהיים, קליפורניה. זה היה אחד מהאירועים המצליחים של WWE בכל הזמנים. בנואה עבד בקרב חלומות עם כריס ג'ריקו וקורט אנגל. בנואה זכה בתואר הביניבשתי, אשר היה הראשון שלו בארגון. זאת גם הייתה הרסלמניה הראשונה אי פעם שלא הסתיימה עם פייס שחוגג בזירה. טריפל אייץ' ההיל ניצח בקרב מרובע ושמר על אליפות העולם.        

בתקופה שלאחר רסלמניה, דין ופרי איבדו סבלנות בכל הנוגע לגררו. אדי כתב בספרו שנמאס להם לשמור עליו. בנואה כתב באתר: "נראה כרגע שהרדיקלז מתרחקים אחד מהשני. אם אני אמור לשמור על אדי מבלי לקבל עזרה משאר החברים, זה עלול להיות בעייתי. המסעות בדרכים בלאו הכי מתישים מבחינה רגשית ופיזית". בנואה שכח לכתוב שהדרך הרבה יותר קשה כששותפך לדרכים מסומם ואלכוהוליסט. אדי כתב בספרו: "כריס ואני המשכנו לבדנו בדרכים. כריס קדוש אמיתי, הוא תמיד שמר עליי. כריס היה היחיד שנהג, עקב חששו שאני עלול להירדם על ההגה. ישבתי לידו עם מספר בקבוקי יין, והוא נהג מעיר לעיר. גם במקרים הבודדים שנתן לי לנהוג, כריס לא ישן והשגיח עליי".

לצפיה ב-'תמונה נוספת'
תמונה נוספת
23/08/2017 | 23:34
49
לצפיה ב-' חלק ה''
חלק ה'
23/08/2017 | 23:36
1
61

בזמן שגררו קרס מבחינה אישית, איכשהו הוא פרח מבחינה מקצועית. דמות הלטינו היט שלו נהייתה אובר. גררו עבד בצמוד לצ'יינה, המתאבקת המפורסמת ביותר בעולם הרסלינג. גם צ'יינה סבלה מהתמכרויות רבות, ובמיוחד לאחר שטריפל אייץ' עזב אותה לטובת סטפני מקמהון. צ'יינה לא ידעה שכולם בחדר ההלבשה כבר שמעו על הרומן בין פול לסטפני. היא התקשרה לוינס אשר קטע אותה ואמר: "אני מקווה שלא ניאלץ לפטר אותך", לפני שניתק לה את השיחה. צ'יינה שקעה בדיכאון והתמכרה לסמים; אף אחד בחברה לא חשב לרגע שאולי כדאי לעזור לאדי ולצ'יינה להיגמל מסמים.

השיא הבא של בנואה הגיע כשקיבל בוקינג למיין איבנט של פולי לואדד. בנואה עבד עם הרוק בקרב על אליפות העולם. הוא נעזר בשיין מקמהון ואימץ גימיק עמוס בסדיזם. שיין סיפר לכל העולם שבנואה מלא באכזריות. הבנייה המעולה של WWE גרמה לבנואה להיראות כמו יריב ראוי, גם מול הרוק בשיאו. הוא קיבל היט משמעותי, אולם רבים חששו שהוא נמוך בהרבה מהרוק והרבה פחות שרירי ממנו. בקרב עצמו בנואה הוכרז כמנצח, אך לבסוף התוצאה השתנתה והרוק שמר על התואר. הארגון בנה את בנואה בצורה איכותית, הצופים באולם האמינו שהוא יכול לנצח את הרוק. האירוע זכה לביירייטס ראויים, ובכך שמר את בנואה בתמונת המיין איבנט לקראת העתיד.

בנואה שמר על מעמדו למשך 3 שנים; דמות אמינה ויציבה, אשר מדי פעם נותנת גיחה למיין איבנט. גם כשעבד במידקארד, בנואה השתתף בקרבות טכניים מעולים אשר גרמו לאוהדים להתלהב בכל פעם מחדש. הפיוד של בנואה והרוק הגיע לסיומו, ובינתיים החל סטוריליין מרכזי של משולש אהבים בין סטפני להאנטר וקורט אנגל. זה היה פיוד שהזכיר אופרות סבון, אולם האוהדים נהנו מהסיפור. האנטר ניצח בקרבות, זה היה דומה ל-WCW, שהמתאבקים שומרים על האגו שלהם גם כשהאוהדים רוצים לראות משהו אחר. מקמהון החליט לתת לסטפני בת ה-24 לנהל את מחלקת הקריאייטיב. סטפני מעולם לא הייתה בוקרית, והיא הורידה במעט את איכות הסטוריליינים.

בפעם הראשונה מאז פרישתו של מייקלס, כוח פוליטי רב זלג לעברו של מתאבק מסוים: טריפל אייץ'. על פי אחד מהסיפורים המפורסמים, כשפול לבק הגיע לראשונה ל-WWE, הוא אמר למקורביו: "לא משנה מה אצטרך לעשות, בסופו של דבר אני אנהל את המקום הזה". האנטר חבר לפוליטיקאים נאש, הול ומייקלס. באם באם ביגלו סיפר שלא דיבר בכלל עם טריפל אייץ' משום שלא אהב את הגישה שלו. "ראיתי שהוא סחב להם את התיקים; הוא דחף את האף הגדול שלו לתחת של נאש. האף שלו נהיה חום מכל החרא שהוציא מהתחת של קוין".

סטפני סיפרה שרבים פקפקו בכנותו של האנטר לגבי מערכת היחסים שלהם. הם חשדו שהוא רוצה לקבל כוח פוליטי. גם קוין נאש חשד בכך, הוא נשאל אם הופתע מכך שפול החל לצאת עם סטפני: "ממש לא מפתיע, האנטר למד מאיתנו כבר כשהגיע לארגון. למה שלא יהיה חכם? אינך יכול לשלוט במי שהלב שלך בוחר", נאש הוסיף חיוך וקריצה . האנטר למד מנאש איך להשתמש בפוליטיקה לטובתו. בילי גאן סיפר בראיון שפול "חתיכת מוצץ, זבל, חרא, איש רשע, הוא בוגד באנשים". האנטר היה מתאבק מוכשר, אך גם דאג לקבל מאשתו בוקינג מחמיא בסגנון הוגאן/נאש של WCW. איכשהו הוא תמיד נראה חזק יותר מיריביו. אפילו מקמהון ידע להשפיל את עצמו מול אוסטין, אבל האנטר ווידא שתמיד יישאר דומיננטי.  

בנואה תמך במערכת היחסים של האנטר וסטפני, אולי בגלל שהקשר שלהם הזכיר לו את יחסיו עם ננסי. בשנת 2001 הרייטינג והביירייטס החלו לרדת, שוב אוהדי ההיאבקות נטשו מוצר עם בוקינג אנוכי. מקמהון רכש את WCW במרץ, ו-ECW פשטו רגל באפריל. האוהדים המאוכזבים כבר לא יכלו לזפזפ לערוץ אחר, אז הם הפסיקו לצפות בהיאבקות. התקופה המדהימה של הביזנס הגיעה לסיומה; כמות הרסלינג הטלוויזיוני הצטמצמה בחצי (כעת שאין יותר תוכניות של נייטרו או ECW) ואחוזי הצפייה של רו ירדו ב-40 אחוז לעומת התקופה המקבילה בשנת 2000.

דוגמא נוספת לבוקינג המרגיז של האנטר וסטפני הייתה ההיל טרן של אוסטין. הצופים רצו שיהיה פייס, אך הוא עבד כהיל ושיתף פעולה עם האנטר. הקהל לא קיבל את הטרן והמשיך להריע לאוסטין. סטפני לא הקשיבה לצופים והמשיכה לרוץ עם אוסטין ההיל למשך מספר חודשים. אוסטין נראה כמו סמרטוט, ברוב הזמן האנטר דיבר במקומו. חוסר האמינות של הציוות בין האנטר לאוסטין זעק לשמיים. אירועי ה-PPV של אוסטין והאנטר ההילים ספגו ירידה של 40 ו-20 אחוז בביירייטס לעומת האירועים המקבילים אשתקד. היימן הצטרף לצוות הבוקינג, הוא דחף לכיוון היאבקות בסגנון ECW. הוא רצה קרבות ארוכים ואלימים שאמנם יסכנו את המתאבקים, אך ככל הנראה יגרמו לצופה להתעניין במוצר. מקמהון לא אהב את הגודל של בנואה וג'ריקו, אך הוא הקשיב להיימן וסידר להם פיוד עם אוסטין וטריפל אייץ'.
במהלך רו של ה-21.5.01, בנואה וג'ריקו ניצחו את אוסטין וטריפל אייץ'. האנטר נפצע בברכו ונעדר למשך תקופה ארוכה. מספר גורמים האשימו שהפציעה נגרמה עקב שימוש מוגזם בסטרואידים, אשר הפעילו לחץ על השרירים מעבר ליכולותיהם. טריפל אייץ' כבר לא חזר להתאבק ב-2001, הסמארקים מהאינטרנט חגגו ללא הפסקה. היימן קבע קרב TLC לסמקדאון הבא, בנואה שמח שיוכל לבצע מהלכי דיינמייט קיד בקרב המסוכן. לבסוף בנואה לא בלט במיוחד בקרב, אבל השיג לעצמו חוסר תחושה ביד ימין + כאב אדיר בצווארו. בנואה הבין שנפגע בעמוד השדרה.

לצפיה ב-'תמונה נוספת'
תמונה נוספת
23/08/2017 | 23:38
44
לצפיה ב-'חלק ו''
חלק ו'
23/08/2017 | 23:39
69
בנואה לא הלך לרופא, הוא פחד לפספס את המיין איבנט הבא שלו. בנואה לא למד דבר מטום בילינגטון, הוא הסכים להסתכן בשיתוק עבור קרב היאבקות. בנואה עבד עם אוסטין בקלגרי, הקהל הקנדי העריץ את בנואה. סטו הסנילי ישב בקהל, גם ברוס וסמית הארט הגיעו למופע. הם עשו זאת על אף הסכסוך בין וינס לברט ומרתה הארט. ברט כתב בספרו: "התחלתי לדמוע כשראיתי את תחילת המופע. סטו התשוש ישב בשורה הראשונה עם ברוס וסמית. הם החזיקו שלט של "חחח ברט". זה היה אמור להיות ערב מיוחד של בנואה שמופיע מול מאמניו מסטמפיד. לעומת זאת, וינס החליט ללעוג לברט כששחזר את הסטוריליין של הדפיקה ממונטריאול. גם למחרת באדמונטון הם הריצו אותו סטוריליין. בנואה לקח באמפים ללא הפסקה, הוא החמיר את מצבו הבריאותי. כריס לא הצליח לישון או לחשוב בבהירות.

בנואה התקשר לברט והתנצל על התנהגותו של וינס. הוא שאל אותו אם סטו באמת במצב קשה, ברט השיב שאכן סטו סובל ממחלות רבות. וינס השתמש בבנואה כדי להשפיל את מוריו, מאחר והעזו להתלונן על הנזקים המחרידים שגרם למשפחתם. מקמהון לעג להם בכל הזדמנות, ובשידור חי. בנואה החל לאבד משמחת החיים שלו. הצוואר שלו כאב בטירוף, הוא לא נהנה מעבודתו וחברו הטוב הגיע למצב אנוש. בנואה ומלנקו נאלצו להלשין להנהלה שאדי אוטוטו ימות ממנת יתר כלשהי. מלנקו הסביר לאדי שמצפונו לא מאפשר לו לגלות את גופתו בחדר בית המלון מבלי שניסה להצילו. אדי קיבל נזיפה מההנהלה, ובתוכנית הבאה הוא הגיע במצב אפילו יותר גרוע. גם נישואיו של גררו החלו להתפורר.

היימן הכין לבנואה בוקינג מכאיב מבחינה פיזית. הוא נתן לו קרבות אלימים ומרתקים בתוכניות רגילות. בכך הוא גרם לאוהדים להתרגש, אך בזבז קרבות PPV ולמעשה לא הכניס כסף לחברה. שיא הכאב הגיע בקרב הכלוב של בנואה מול קורט אנגל, אשר צווארו נשבר לפחות 3-4 פעמים במהלך הקריירה. דומיניק קוטר סיפר: "אנגל היה לא שפוי. הוא בנאדם אינטנסיבי, אפילו יותר מבנואה. לא היה לו אכפת ממצבו הגופני; אנגל מכר לכולם שמדובר באדם החזק בעולם, כשהוא בקושי הצליח ללכת. זה כמעט נראה שהוא רצה למות בזירה".

בנואה חש חוסר ביטחון כשעבד עם אנגל. הוא רצה להגיע לרמתו של המדליסט האולימפי. שניהם היו מוכנים למות בזירה. אנגל ובנואה היו מומחים לסופלקסים. המהלך הזה מפעיל לחץ על הצוואר, גם עבור המבצע. בנואה לא שמר על עצמו, הוא ביצע ג'רמן סופלקס מהחבל השני. מיד לאחר מכן כריס ביצע 9 סופלקסים ברצף. בכך הוא הפעיל לחץ מטורף על צווארו ועמוד השדרה שלו. אנגל ביצע מונסולט מפסגת הכלוב, בנואה הרגיש צורך להשתוות אליו עם פליינג הדבאט מפסגת הכלוב. "אני זוכר שזינקתי מהכלוב וידעתי שזה רעיון גרוע", כך סיפר בנואה. "לא כדאי לי לקחת באמפ כזה בהתחשב במצבי עם הצוואר, אבל האדרנלין זרם בעורקיי, והקהל צרח. לא היה שום סיכוי שאוותר על הספוט". בנואה נחת ולפתע איבד תחושה בכל הצד הימני של גופו. הוא הפך לטום בילינגטון, מתאבק שגרם לנכותו בזירת ההיאבקות.

בנואה לא הפסיק להתאבק (!) והמשיך לעבוד עם סטיב אוסטין וג'ריקו במלך הזירה 2001. האירוע הפך לפלופ מבחינת הביירייטס. היימן הבין באיחור שלא כדאי לחלק קרבות PPV בתוכניות רגילות. הצופים לא ישלמו 30 דולר כדי לראות את הקרבות באירועים, אם כבר ראו הכל בחינם. וינס ושאר ההנהלה האשימו את בנואה בכישלון האירוע. סטפני והאנטר טענו שהאוהדים רוצים אותו במידקארד. הבוקינג כמעט הרג את בנואה, למה לגרום לו להיות נכה כשאפשר פשוט לשים פרומו של אוסטין אשר ימשוך יותר צופים?

"חדר ההלבשה שלאחר מלך הזירה 2001 נראה כמו אתר צילומים של הסדרה ER: דם, פצועים, אנחות ויללות. אוסטין נפצע בידו, אנגל כמעט שבר את עצם הזנב ואיבד את ההכרה למספר שניות. כריס ג'ריקו סבל מזעזוע מוח, וכריס בנואה יצא לחופשה כדי להחלים מניתוח", כך נכתב בפרו רסלינג טורץ'.

הפציעה של בנואה הייתה חמורה מהצפוי: הוא סבל מפריצת דיסק אשר גרמה ללחץ במערכת העצבים. צוות המנתחים הזהיר את בנואה מסכנת שיתוק ושבץ מוחי. הם הדגישו בפניו שבמקרה הטוב יוכל לחזור להתאמן רק בעוד שנה. בנואה לא ידע איך להתמודד עם הבשורה המרה; הוא בכה וצרח על הרופא. בנואה פחד מאוד. הוא לא פחד בגלל הניתוח, אלא שלא יוכל לעבוד באותה רמת אינטנסיביות שלפני הפציעה. בנואה שאל מספר שאלות: האם ב-WWE יזכרו אותי לאחר שנת היעדרות? האם דמותי תצליח להתאושש? האם אצליח לבצע את מהלכיי המוכרים? האם אצליח לעמוד בקצב של המתאבקים הצעירים? האם WWE יעברו למתאבק הגדול הבא?

בנואה חשב על כל השאלות הכי לא נכונות. הוא שכח לשאול את עצמו: האם כדאי לי להתאבק למרות שנפגעתי בעמוד השדרה וכמעט הפכתי למשותק? האם זה חכם להתאבק באותו סגנון ששיתק את דיינמייט קיד? האם אני צריך לעבוד בחברה שתהרוס את גופי ותדרוש ממני לעבוד בזמן פציעות? ספק רב אם השאלות האלה חלפו בראשו ולו לרגע אחד.

לצפיה ב-'בפעם הבאה:'
בפעם הבאה:
23/08/2017 | 23:42
1
67

שני פרקים אחרונים בדרך לרצח המצמרר שהסעיר את עולם ההיאבקות. בפרק הבא אנו עוסקים בשנים 2001-2004, כולל הקרב האהוב על הפורום מרסלמניה 20. חשוב לציין שהפרק הבא הינו אחד מהקצרים בספר, ואחריו יעלה הפרק האחרון אשר עוסק ברצח עצמו. אמנם לדעתי כבר הפרטים המזעזעים ידועים לכולם, אולם יהיה מעניין לסיים את הספר יחדיו ולסכם את כל התיאורים הקשים של הסופר הביקורתי.

קריאה נעימה!

לצפיה ב-'תודה על ההשקעה'
תודה על ההשקעה
28/08/2017 | 16:04
6
לצפיה ב-'ממש הסוף'
ממש הסוף
24/08/2017 | 15:21
1
69
כן, וינס מרושע. אם לא היה לא היה מגיע לאן שהגיע. הוק עצמו בכלל לא יכול היה לשרוד ב-WWF, הוא היה מסומם לגמרי כבר אז.

הכרטיסים החתומים מצליחים עד היום.

אני לא מבין מאיפה ריק סטיינר מביא את הטענות שלו. הוא עבד אצל וינס בדיוק שנה, ולא בתקופת המונופול. הוא גם פוטר בגלל זה שלא הסכים לסטוריליין.

רוד דוג דווקא נשמע בן אדם די רגוע וטוב, לא פלא שהוא עוד חי.

בילי ג'ק היינס לא פוטר בגלל שסירב לעשות ג'ובים? הוא טען את זה.

ניילז העיד פעם שווינס ביקש ממנו במפורש לקחת סטרואידים.

מעניין איזה שדרנים לקחו. ג'ים רוס? מייקל קול?

וינס נזף בסאבאג' ובפלייר ברסלמניה 8 אחרי הבליידינג של פלייר.

"גם סטיב אוסטין הכוכב ננזף בשידור חי לאחר שסירב לסטוריליין מסוים"- על זה לא שמעתי. מישהו יודע משהו על זה? או שהכוונה היא לתקרית לסנר?

"יחד עם זאת, האנטר גרם לבנואה להיראות כמו כוכב."- וואו, זה משפט שלא חשבתי שאשמע.

קרב החמישיות ענק, צירפתי אותו.

הצלמים עושים עבודת קודש.

אדי וצ'יינה זוג מסוממים. אאוץ'.

"לא משנה מה אצטרך לעשות, בסופו של דבר אני אנהל את המקום הזה". יודע לתכנן הבחור.

כן, אני לא מאמין שהאנטר עם סטפני רק בגלל שהיא מקמהן.

"בילי גאן סיפר בראיון שפול "חתיכת מוצץ, זבל, חרא, איש רשע, הוא בוגד באנשים"." - מה שלא הפריע לו ולרוד דוג להתנצל במהירות ולחזור ל-WWE ב-2014. היריב של היום הוא החבר מחר.

"דוגמא נוספת לבוקינג המרגיז של האנטר וסטפני הייתה ההיל טרן של אוסטין." - לא ממש מבין איך זה קשור...

"טריפל אייץ' כבר לא חזר להתאבק ב-2001, הסמארקים מהאינטרנט חגגו ללא הפסקה." - אני חושב שהוא ממש טועה כאן. מתאבק אחד שהוא לא נוגע בו כי כנראה לא נלחם מול בנואה יותר מדי, אבל באותה תקופה נחשב לשליט הבלתי מעורער בחדר ההלבשה, היה טייקר. טייקר נחשב אז לפוליטיקאי שקובר אנשים, טייקר היה שנוא הסמארקים. רוב הביקורת הייתה על זה שהוא (וקיין) היה במיין איבנט מול הפאוור טריפ. כל הביקורות כלפי טריפל אייץ' היו מרוככות יחסית, הם טענו שהוא עדיין אחד מהטובים ביותר ושאין להם בעיה איתו במיין איבנט, רק שיעשה ג'ובים מפעם לפעם. טייקר היה זה שחטף את רוב השנאה אז.

"וינס השתמש בבנואה כדי להשפיל את מוריו"- אולי פעם אחת, אבל זה היה חד פעמי ועוד פרק במלחמות האחים לבית הארט. הקרב באדמונטון היה חתיכת קרב מדהים, הוא היה ענק ואני ממש לא חושב שבנואה הושפל בו.

הביקורת שלו על הבוקינג של היימן חושפת שהוא לא מעריץ. כל ארבעת הקרבות האלה- בנואה וג'ריקו מול הפאוור טריפ, ה-TLC, בנואה-אוסטין ובנואה-אנגל - כולם היו מהקרבות הטובים ביותר באותה השנה, ואמרתי לא פעם שמדובר באחד מהפיודים שאני הכי אוהב. אולי היה אפשר קצת לפזר אותם באירועים אבל אני באופן אישי ממש אהבתי אותם.
לצפיה ב-'לגבי אוסטין '
לגבי אוסטין
24/08/2017 | 17:23
80
אכן הכוונה לתקרית לסנר ולנאום האוסטין לקח את הכדור הביתה. צירפתי כאן למעלה קישור לנאום וגם לקרב החמישיות ועוד מלא קרבות מכאיבים מאותה תקופה. בנואה פשוט פירק את עצמו בשנים 2000-2001. קרבות מעולים אבל קרעו אותו לגזרים.

לצפיה ב-' פאקינג איי'
פאקינג איי
26/08/2017 | 18:31
2
48
המון תודה על התרגום. גם הפרקים שאמורים להיות פחות מעניינים, עדיין ממש ממש מעניינים.
ממתין בכיליון.
לצפיה ב-'תודה על הפידבק '
תודה על הפידבק
27/08/2017 | 02:39
1
33
לפני מספר דקות סיימתי לתרגם את פרק 12, מקווה שיעלה לפורום ביומיים הקרובים.
הפרק מסתיים לאחר רסלמניה 20, משמע שהפרק האחרון יתחיל ממותו של גררו ויסתיים במוות הטרגי. אני מעריך שעד סופש אעלה את שני הפרקים.
לצפיה ב-'אם היינו בפייסבוק'
אם היינו בפייסבוק
27/08/2017 | 19:24
42
הייתי מעלה לפה גיף של החתול השמן שכתוב עליו Heavy breathing.
אבל זה תפוז ואין לי כוח להעלות לפה קבצים.
אז אעשה לך מלא לייקים:
לצפיה ב-'לוצ'ה אנדרגראונד עונה 3 פרק 32- גביע קוואטו'
לוצ'ה אנדרגראונד עונה 3 פרק 32- גביע קוואטו
24/08/2017 | 20:59
2
26
גמר הגביע!

מי יזכה באליפות? מי יפגוש אותו באולטימה לוצ'ה 3?

עשרה שבועות של בנייה מסתיימים היום!
לצפיה ב-' דיווח '
דיווח
24/08/2017 | 20:59
1
40
מסכה מול מסכה: סקסי סטאר ניצחה את ונאנו בספירת חוץ אחרי דקה. ממש בתחילת הקרב, ג'ואי ראיין הגיע והוריד לוונאנו את המסכה, כשהוא חושף אותו כקורטז קסטרו. קסטרו התחיל לתקוף אותו ונספר בחוץ. ג'ואי נתן לקסטרו מכה בביצים וברח עם המסכה.

סגמנט מצולם: דאריו קוואטו יושב במשרד שלו ואז ג'וני מונדו נכנס. דאריו שואל אם הוא מוכן למיין איבנט הלילה, ובנג'מין קוק יוצא ואומר שהוא לא בטוח. דאריו לא מכבד את ג'וני ואת מה שהוא עשה- הוא הציל את הארגון כשלקח את האליפות מסקסי סטאר! ג'וני אומר שדאריו נתן לכל הרוסטר להתפרע והוא יכול היה להיפצע. ג'וני מאיים בללכת לארגון אחר. דאריו מסביר שהוא הרחיק כל אחד ממעורבות בקרב אחרת הם יפוטרו. ג'וני מסכים ומניח שזה לא תקף לוורלדווייד אנדרגראונד. דאריו כמובן אומר שזה תקף להם, ולפני שג'וני מסרב להתאבק דאריו אומר שהוא לא צריך אותם בשביל להילחם מול ריי. ג'וני מזהיר שאם הוא יפסיד בצורה לא הוגנת הוא ייקח את התואר לארגון אחר. קוק אומר ששום דבר לא יעצור את ג'וני הלילה וזה אינטרס של דאריו.

גמר גביע קוואטו: פרינס פומה ניצח את פנטגון דארק עם 630 ספלאש אחרי תשע וחצי דקות. לאחר הקרב ואמפירו בא לחגוג עם פומה.

לאחר הקרב הגיע דאריו קוואטו לברך את פומה ולהעניק לו את גביע קוואטו. דאריו אומר שהוא מוכן לגלות מי יילחם מול פומה- ריי או ג'וני.

אליפות הלוצ'ה אנדרגראונד: ג'וני מונדו ניצח את ריי מיסטריו ג'וניור אחרי שמונה עשרה דקות. לקראת סוף הקרב ריי פגע בטעות בשופט, וג'וני ניסה להשתמש בחגורה כנגד ריי, אבל דומיניק בא לעצור אותו. דומיניק תיקל את ג'וני אל המזרן. דומיניק נאלץ לברוח מהמאבטחים אחר כך. ריי השתמש ב-619 ובפרוג ספלאש, אבל דאריו קוואטו יצא ומשך את השופט לפני ההצמדה. דאריו גם נתן אגרוף לריי והתעמת מולו. ריי נתן לדאריו 619, וכשהשופט בדק אותו, ג'וני ניצל את זה כדי להכות את ריי עם החגורה ולקנח עם פין דל מונדו ולהצמיד.
לצפיה ב-'דעות'
דעות
24/08/2017 | 21:02
37
כצפוי, פרק בלי הרבה דיבורים ועם נטו קרבות. צפוי לפרק ספיישל.

שמחתי שהקטע עם קסטרו לא לקח יותר מדי. מעניין מה זה אומר על המשך הקריירה שלו במקדש...

הקרב בין פומה ופנטגון היה חביב, אבל לא גדול כמו שחשבתי שיהיה. קצת חבל. הסיום היה מגניב, אבל ההתחלה הייתה איטית כהוגן.

המיין איבנט לעומת זאת היה מדהים בכל קנה מידה אפשרי. מהלכים נהדרים, קצב טוב, ודקות הסיום היו מותחות. הופתעתי מההתערבות של דומיניק. זה בוצע טוב מאוד. חשבתי לעצמי שאין לי מושג מה יעצור את ריי והופתעתי לחלוטין כשדאריו החליט להתחיל מחדש את הפיוד שלו מול ריי. סיום טוב ממש לקרב מעולה. רוצו לצפות!

יאללה, פומה-ג'וני. המיין איבנט בתכנית הראשונה הוא גם המיין איבנט של אולטימה לוצ'ה 3.
לצפיה ב-'שרשור סמאקדאון'
שרשור סמאקדאון
23/08/2017 | 08:35
3
42
פרק עם כמה דברים מעניינים...
אירועים חשובים
23/08/2017 | 08:36
229
AJ סטיילס יוצא ומדבר על הניצחון שלו ביום ראשון. הוא מכריז על החזרת האתגר הפתוח על תואר ארה"ב. קווין אוונס יוצא ורוצה לקחת את האתגר, AJ מסרב ואומר שהוא ניצח אותו בסאמרסלאם. קווין מאשים את שיין מקמהן בשחזור של הדפיקה במונטריאול. שיין יוצא ואומר ש-AJ ניצח באופן הוגן. אוונס יורד על איך ששיין, ששרד נפילה מסאל והתרסקות מטוס, נפגע מ-450 ספלאש. שיין גם תקף אותו. הוא מראה תמונה שלו מצמיד את AJ (כשהרגל על החבלים). שיין מסרב. אוונס דורש את התואר בחזרה. AJ מסכים לתת לאוונס קרב ואוונס דורש לבחור את השופט.

דניאל בריאן מדבר עם ג'ינדל מהאל והאחים סינג', ומסביר שלשינסוקה נאקאמורה מגיעה נקמה. כיוון שג'ינדר לא מחויב להילחם מולו, שינסוקה ילחם הלילה מול האחים.

קווין אוונס מבקש מסמי זיין להיות השופט בקרב שלו, וסמי אומר שהוא כבר לא זוכר על מה הם נלחמים. אוונס מבקש ממנו לעשות פעם אחת משהו משמעותי.

אידן אינגליש נותן פרומו, עד שבובי רוד מופיע לקטוע אותו! רוד מכסח אותו עם גלוריוס DDT בקרב. לאחר מכן הוא מתראיין ומסביר שסמאקדאון תהיה גלוריוס.

דניאל בריאן מדבר עם צ'אד גייבל. גייבל אומר שזה בסדר שג'ורדן עבר ל-RAW, הוא רוצה להתמקד בקריירה שלו. בריאן מסביר שכשאנגל החתים את ג'ורדן ל-RAW, הוא הסכים, בתמורה, לעזור לו להחתים חבר... שלטון בנג'מין, השותף החדש של גייבל. בריאן קובע להם בכורה בשבוע הבא.

סמי זיין מסרב לעזור לאוונס.

האוסוז ניצחו את ההייפ ברוז אחרי סופרקיק לריידר.

שינסוקה נאקאמורה ניצח את האחים סינג' אחרי חניקת משולש. לאחר מכן ג'ינדר ניסה לתקוף את שינסוקה אבל חטף קינשאסה.

קווין אוונס דוחה את הבקשה של בריזאנגו להיות שופטים. לאחר מכן ברון קורבין מגיע ומסכים להיות השופט אם אוונס ייתן לו קרב ראשון על התואר.

נטליה נותנת פרומו על הזכייה שלה בתואר. כרמלה יוצאת ואומרת שהיא על זמן שאול. ג'יימס אלסוורת' חושף בטעות שכרמלה תכננה לתת לנטליה לחטוף כל הקרב ואז לפדות את המזוודה...

בקי לינץ' ונעמי ניצחו את נטליה וכרמלה אחרי עימות בין נטליה וכרמלה, בקספלודר לכרמלה ומונסולט.

דולף זיגלר מתראיין ואומר שהוא הבין מה צריך לעשות. לשיר, לרקוד, להתנהג כמו אידיוט, ככה נהיים כוכבים. הוא אומר שזה יקרה בשבוע הבא.

לאנה אומרת לטאמינה שבשבוע הבא המסע שלהן לתואר יתחיל.

AJ סטיילס אומר שאחרי שהוא ינצח, קורבין יצטרך לענות לאתגר הפתוח.

אליפות ארצות הברית, ברון קורבין השופט: AJ סטיילס ניצח את קווין אוונס אחרי ששיין מקמהן השתלט על תפקיד השופט, מה שהוביל לפנומנאל פורארם. אוונס לא יוכל לקבל עוד קרב על התואר כל עוד AJ האלוף.
לצפיה ב-'ספוילר'
ספוילר
23/08/2017 | 11:07
197
בדיוק כשחשבתי שאין לי באמת סיבה לראות ס"ד הוא הגיע... הולך להיות גלוריוס!
לצפיה ב-'מג'
מג
23/08/2017 | 13:45
191
ניב
לצפיה ב-'תוצאות סאמרסלאם 2017 '
תוצאות סאמרסלאם 2017
21/08/2017 | 06:28
6
233
פרה שואו
המיזטוראז' ניצחו את ג'ורדן וההארדיז. מיז הצמיד את ג'ורדן.

אליפות משקל קל: נוויל ניצח את טאזוואה (א) וזכה בתואר.

אליפות הזוגות של סמאקדאון: האוסוז ניצחו את הניו דיי (א) וזכו בתואר.

אירוע ראשי:
ג'ון סינה ניצח את בארון קורבין.

אליפות הנשים של סמאקדאון: נטליה ניצחה את נעמי (א) עם שארפשוטר וזכתה בתואר.

ביג קאס ניצח את ביג שואו. אנזו התפשט על התחתונים ושם על עצמו שמן כדי להחליק החוצה מהכלוב, אבל כאמור זה לא עזר וקאס ניצח.

רנדי אורטון ניצח את רוסב ב-5 שניות (!!!!)

אליפות הנשים של ראו: סשה באנקס ניצחה את אלכסה בליס (א) והפכה לאלופת הנשים בפעם הרביעית.

"השד" פין באלור ניצח את בריי ווייאט.

אליפות הזוגות של ראו: אמברולינס ניצחו את שייזארו (א) וזכו בתואר. במהלך הקרב, סזארו קפץ לקהל, תפס כדור חוף ופינצ'ר אותו! בעקבות הזכייה, דין אמברוז הפך לחבר השילד הראשון שהוא אלוף גראנדסלאם.

אליפות ארה"ב: איי ג'יי סטיילס (א) ניצח את קווין אוונס.

אליפות הWWE: ג'ינדר מאהל (א) ניצח את שינסקה נאקאמורה, אחרי הסחת דעת של האחים סינג.

אליפות אוניברסלית: ברוק לסנר (א) ניצח את רומן ריינס, סמואה ג'ו וברון סטרומן. לסנר הצמיד נקי את ריינס. במהלך הקרב, סטרומן נתן ללסנר 2 ראנינג פאוורסלאם על 2 שולחנות שדרים והפך על לסנר את השולחן השלישי, דבר שהוביל להוצאתו של לסנר על אלונקה באמצע הקרב, עד החזרה שלו לקראת סוף הקרב.
לצפיה ב-'ספוילר.'
ספוילר.
21/08/2017 | 07:57
4
305
אירוע טוב.

אצלי אירוע טוב נמדד כאשר אני רואה קרב מבלי לעשות FF.

ולמה הוא טוב?

כי נתנו לנטליה את התואר לאחר שנים של השפלה. מגיע לה. היא המתאבקת הכי טובה שיש להם בארגון.

סינה לא היה במיין אבנט.

המיין אבנט נראה רצחני, למרות שיש לריינס עוד הרבה עבודה עד שהוא יראה אמין עם המהלכים המטופשים שלו, ורוב הקרדיט הולך ללסנר שמוכר תרגילים כמו משוגע.

הבוקינג גם לקרב של סטיילס היה מושלם.

זה כאילו ווינס או מישהו בהפקה התעורר והבין שצריך לעשות את האירוע הזה טוב.
לצפיה ב-'ספוילר..'
ספוילר..
21/08/2017 | 15:27
3
270
היה שקוף שסינה ינצח את קורבין, במיוחד אחרי החדשות על קורבין ועל מה שעשה..משער שהנפילה החופשית תימשך עוד הרבה זמן.
אהבתי את הקטע שעשו את אורטון ורוסב.
נשים לא באמת מעניין..גם לא רולינס ואמברוס.
אוונס-סטיילס היה נהדר לדעתי, אוונס ממשיך "להידפק" ע"י השופטים כמו תמיד.
לא מבין איך זה הגיוני שהמיין אבנט של סמאקדאון אשכרה הכיל בתוכו את ג'ינדר מהאל...פאקינג ג'ינדר מהאל!!
המיין אבנט היה פשוט משוגע...לא חושב שהיה אפשר לבקש בוקינג יותר טוב מזה(למרות שלסנר יצא טיפה סופרמן, אבל לא נורא).

לצפיה ב-'טעות בשרשור כמובן.'
טעות בשרשור כמובן.
21/08/2017 | 15:28
100
לצפיה ב-'מה הוא עשה?'
מה הוא עשה?
21/08/2017 | 17:11
1
113
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
21/08/2017 | 18:36
239
בגדול, נכנס למלחמת טוויטר עם יוצא צבא אמריקאי...הוא התנצל אחרי זה אבל כנראה שהWWE לא אהבו את זה.
לצפיה ב-''
22/08/2017 | 08:14
268
אירוע של קרב אחד. המיין איבנט עשה את העבודה והיה קרב מצויין.
זה שלסנר לא עשה שום דבר מהתרגילים ה"גדולים" שלו על סטרומן כנראה מעיד שהם שומרים את זה למפגש אחד על אחד בינהם.

שאר האירוע נע בין רע לבין "אה" כזה אדיש של חוסר אכפתיות.

אירוע די רע, מיין איבנט טוב.
לצפיה ב-'שרשור RAW'
שרשור RAW
22/08/2017 | 06:17
1
59
אחרי סאמרסלאם.
אירועים חשובים
22/08/2017 | 06:17
230
ברוק לסנר ופול היימן יוצאים. היימן אומר שלמרות ששלושת היריבים של לסנר כמעט נטרלו אותו, הוא חזר לנצח. ברון סטרומן יוצא והם מתקוטטים, מה שמסתיים עם פאוורסלאם של סטרומן.

ברוקלין סטריט פייט: אנזו אמורה ניצח את ביג קאס אחרי שהשופט עצר את הקרב, כיוון שקאס נחת על הברך שלו בצורה לא טובה וכנראה נפצע.

נייה ג'קס ניצחה את אמה אחרי סמואן דרופ.

אליאס ניצח את R טרות' אחרי דריפט אוויי.

קורט אנגל יוצא ומציג את ג'ון סינה. סינה יוצא ומסביר שפגש את קורט בסאמרסלאם וקורט הציע לו לעבור ל-RAW. סינה החליט לעבור כי רצה לראות מישהו. רומן ריינס יוצא והם מתעמתים אחד עם השני. המיזטוראז' יוצאים ומיז אומר שנמאס לו לעבוד קשה ולהפסיד הזדמנויות לסינה ולריינס. המיז יורד על שניהם ואומר שהקהל לא רוצה לראות אותם. ג'ון סינה מציע למיז לבחור שותף ולהילחם מול שניהם. סמואה ג'ו יוצא ואומר שהוא יהיה השותף של מיז. לאחר מכן יש קטטה וריינס עוזר לסינה להבריח אותם.

גראן מטאליק, ריץ' סוואן, סדריק אלכסנדר ומוסטפה עלי ניצחו את דרו גולאק, טוני ניס, אריה דאבורי ונועם דר אחרי שאלכסנדר הצמיד את ניס.

נוויל מתראיין, אקירה טוזאווה וטייטוס או'ניל מגיעים וטוזאווה מבקש קרב חוזר מחר ב-205 לייב.

ג'ייסון ג'ורדן מבקש מאבא קורט קרב מול פין באלור.

אמברולינס יוצאים החוצה והם מדברים על הזכייה שלהם בתואר. ההארדי בויז יוצאים ואומרים שהם מבינים מה קורה כשאחים רבים ומתאחדים. הם רוצים קרב.

אמברולינס ניצחו את ההארדי בויז אחרי שאמברוז השתמש בדירטי דידז על ג'ף. שייזארו צפו מאחורי הקלעים.

בעוד חמישה שבועות בנו מרסי, ברוק לסנר יגן על התואר מול ברון סטרומן.

סשה בנקס יוצאת לחגוג את הזכייה שלה בתואר. אלכסה בליס יוצאת לרדת עליה והן מסכימות לקרב חוזר בשבוע הבא.

פין באלור ניצח את ג'ייסון ג'ורדן אחרי קו דה גרה.

ג'ון סינה ורומן ריינס ניצחו את סמואה ג'ו והמיז אחרי AA למיז.
לצפיה ב-'תוצאות טייקאבור ברוקלין 3 '
תוצאות טייקאבור ברוקלין 3
20/08/2017 | 09:17
3
183
אנדרדה סיאן אלמאס ניצח את ג'וני גארגאנו, אחרי שהמנג'רית של אלמאס זרקה לזירה חולצה של DIY, שהסיחה את דעתו של גארגאנו.

סאניטי (אריק יאנג ואלכסנדר וולף) ניצחו את AOP וזכו באליפות הזוגות. בגדול, דיין התחיל על הזירה לצד וולף, אבל אריק יאנג אמר לו לרדת מהזירה ונכנס במקומו לקרב. אחרי הקרב, רדדרגון (בובי פיש וקייל אוריילי) תקפו את כולם ועמדו עם החגורות.

אליסטר בלאק (שפתח את האף) ניצח את הידאו איטאמי.

אסקה ניצחה את אמבר מון ושמרה על התואר. אמבר הצליחה לפגוע עם האקליפס סוף סוף, אבל אסקה יצאה בספירת 2.99.... 

דרו מקינטייר ניצח את בובי רוד וזכה באליפות הNXT. אחרי הקרב, רדדרגון באו לזירה ואז יצא אדם קול ביייייביייייי~! ושלושתם תקפו את מקינטייר. בסוף קול עמד במרכז הזירה עם החגורה לצד פיש ואוריילי. 

רק אחרי שהשידור נגמר, בקטע בלעדי לערוץ הWWE ביוטיוב, רואים את קול עושה את תנועות הידיים וכל הקהל צורח איתו Adam Cole BAAAAAYBAAAAYYYYYYY

לצפיה ב-'דעות אחרי צפייה '
דעות אחרי צפייה
21/08/2017 | 10:54
197
אלמאס V גרגנו: איזה קרב מצויין! כבר בכניסה של גרגנו הייתה הרגשה שזה קרב גדול ושהולך להיות מותח ומטריף , גרגנו מזכיר לי מאוד את דניאל בריאן בעיקר בגלל היכולות האדירות שלו בזירה ובגלל הגודל שלו שהופך אותו אוטומטית לאנדרדוג. הקהל מאוהב בו וזה כנראה היה הקרב שהקהל הכי שתתף בו גם ריגשית. 
אלמאס גם כן מצויין , אני לא כ"כ מבין למה הקהל של NXT אף פעם לא כ"כ אהב אותו (גם לפני שהיה היל) , הוא פשוט נראה כמו סופרסטאר בזירה רואים בבירור שהוא לוצדור דור שלישי ושרסלינג זה בדם שלו. לא מתתי על הפיניש אבל כנראה שם רוצים להראות שהמלווה של אלמאס היא איום.

סאניטי V אוטורס: עוד קרב מצויין,מזל שאריק יאנג נכנס לקרב כי הוא הכניס את כל הקהל איתו . אלכסנדר וולף גם היה טוב , ולAOP יש כמה מהלכי טאג-פאוורהאוס מפחידים רצח . ניקי קרוס כמעט מתה שם. 
מישהו יכול להסביר לי אם בתחילת הקרב AOP היו פייסים וסניטי הילים? כי בסוף אחרי התקיפה של רדדרגון הם בטוח בייבי פייסים...

בלאק V איטאמי: עוד קרב מצויין , שניהם נתנו קרב בעיטות סטיפי בטירוף עד כדי שפחדתי שאיטאמי יפצע עוד פעם. בלאק מצויין הוא עוד יהיה אלוף NXT יום אחד.

אסקה V מון : האמת שלא יצא לי לראות , אני צריך להשלים את הקרב הזה, מעניין מי תנצח סופסוף את הסקה , אולי הזוכה בטורניר מיי יאנג קלאסיק?.

מקנטייר V רוד: היה קרב טוב , היה הרגשה שהקהל קצת התעייף והיה קרב ארוך אבל עדיין מהנה תחרותי וטוב . הטופ'ה של מקנטייר היה אדיר ביותר ואחר כך זוכה באליפות , אין לי שום בעיה עם זה ..רוד כבר חייב לעבור לרוסטר הראשי. 
ואז...משום מקום...אדם קול בייבייייייי!!! זה הולך להיות מעניין מאוד!. 

לסיכום: אירוע מצויין , מאוד נהנתי , קרבות טובים מאוד! אין מצב בעולם שסאמרסלאם יהיה יותר טוב (עוד לא ראיתי) ממליץ לכולם לראות לפחות את גרגנו-אלמאס והטאג מאצ'. 

לצפיה ב-'תגובה שהצחיקה אותי'
תגובה שהצחיקה אותי
23/08/2017 | 16:18
1
79
רק שב-WWE לא יהפכו את אדם קול לאחיין או לבן האובד של מייקל קול
לצפיה ב-'ואת פיט דאן לבן דוד מדרגה שנייה של קווין דאן '
ואת פיט דאן לבן דוד מדרגה שנייה של קווין דאן
29/08/2017 | 08:30
5
לצפיה ב-'חשיפת ההיאבקות לילדים צעירים'
חשיפת ההיאבקות לילדים צעירים
18/08/2017 | 12:25
8
173
אני מניח שאני לא היחיד כאן שהזדקן ומתחיל להיות עסוק בדילמות של זקנים.
לאחרונה (בזכותכם) קניתי את המשחק של ה WWE ב XBOX.
אני מתקשה להחליט האם זה ראוי לחשוף את בני (בן 7 וחצי) למשחק הזה.

מצד אחד הוא לא ממש גראפי במובן המגעיל או המפחיד של המילה. מצד שני זו עדיין אלימות ואני לא בטוח איך זה ישפיע עליו.

על המשחק עצמו מומלץ להשתמש בגיל העשרה ומעלה (רמה אחת מעל 10+... אני לא בטוח שברור לי למה הכוונה). הWWE בעצמו הוא בכלל PG, אז בעיקרון לא אמורה להיות בעיה....

היתי שמח לשמוע מהורים כאן מה דעתם.
לצפיה ב-'דילמה שגם אני התחבטתי בה'
דילמה שגם אני התחבטתי בה
18/08/2017 | 18:28
141
לדעתי זה יותר קשור לבגרות של הילד מגיל מסוים.
לפני כ-10 חודשים כשהבן שלי היה בן 6 וקצת ועדיין לא חשבתי האם הגיע הזמן לחשוף אותו להיאבקות, פתאום נוצרה לנו נסיעה משפחתית לניו יורק מעכשיו לעכשיו. היתה הזדמנות ללכת איתו ביחד להאוס שואו של NXT וידעתי שזו יכולה להיות חוויה משותפת נהדרת.
ואז חשבתי על זה והגעתי למסקנה שהבן שלי מספיק בוגר בשביל שאוכל לשבת איתו, להראות לו רסלינג (לא מהקרבות האלימים יותר) ולהסביר לו תוך כדי שהם בעצם המתאבקים חברים והכל הצגה. ואני מרגיש שהוא באמת הבין ומאוד נהנה מההצגה. החוויה של לרקוד ביחד לצלילי הכניסה של NO WAY JOSE, נקאמורה ובובי רוד, לצעוק 10 10 כל הערב היא חוויה שאני לא אשכח. בחיים שלי לא נהניתי כל כך מערב של היאבקות. יותר מרסלמניה 20 שגם שם הייתי לייב. תוך כדי הערב כשהבן שלי כבר היה גמור מעייפות כי הוא רגיל ללכת לישון כל יום ב-7 וחצי הוא עצר הכל כדי להגיד לי אבא אני אוהב אותך. זה היה מרגש מאוד.
אחיו הקטן בן קרוב ל-5 ואני מרגיש שהוא רחוק מאוד מהבגרות של אחיו. אני בטוח לא אוכל להסביר לו את האלמנטים האומנותיים שברסלינג ואני לא בטוח שבגיל 6 הוא יהיה מוכן לזה. נחייה ונראה.
לצפיה ב-'מה שתומר אמר '
מה שתומר אמר
19/08/2017 | 16:15
1
119
זה לגמרי תלוי בילד ואיך חינכתם אותו לשפוט גילויים של אלימות.
אני מגיל יחסית נותן לו לראות כל חלק בתכנית שלא קשור במכות - ככה שהוא תקופה ארוכה ראה כניסות וראיונות, אהב חלק מהאנשים ולא היה לו מושג מה הם עושים

קודם כל אני מסביר לו על זה מזווית של "תחרות" ו"תרגילים", בשום פנים לא במונחים של "מכות" או "להרביץ", אלא תחרות שכל אחד רוצה לנצח בה, כמו ג'ודו, כדורגל וכל ספורט אחר. לכן, בהתאם,  אני לא נותן לו לראות גילויים של שנאה או רוע, תקיפות שלא במסגרת הקרב, אלימות מוגזמת או כל מה שלא נראה כמו ניסיון ספורטיבי לנצח (על צעקות כועסות אחד על השני במהלך פרומואים נאלצתי להחליק, אבל גם על זה אני מדלג כשזה נראה "מרושע מדי" או כועס מדי).
לצד כל זה, הוא מהרגע הראשון שראה מהלך היאבקות למד שזה מופע שהמשתתפים בו הם חברים ששומרים אחד על השני, הם נפגשים לפני כדי לעשות חזרות כמו כל הצגה, ואחרי שהם מסיימים להופיע הם ממשיכים להיות חברים.

במקרה שלי המעבר מחשיפה רק למסביב לחשיפה לקרבות (או "תחרויות" כמו שהוא קורא לזה), שזה לא קורה הרבה - מדי פעם בטפטופים, היה דרך המשחק wwe champions (שבו עושים תרגילים ע"י סידור אבנים לפי צבעים כמו כל משחק מצליח בימינו). כשהוא כבר יודע שזאת הצגה והכל, החלטתי לתת לו לראות את זה באנימציה של המשחק, ואז כבר הייתה לו סוג של הבנה איך נראה קרב.

מה גם שהיה קטע ממש מצחיק, שהוא מתישהו ביקש ממני שנשחק בהיאבקות, הוא ג'ון סינה ואני רומן ריינס. אז אני מולו ואומר "שלוש ארבע ו..."
והוא עושה סימן של החלקה ימינה עם האצבע ואומר "רביעיית אדומים!"

לצפיה ב-'ענק '
ענק
19/08/2017 | 18:43
25
לצפיה ב-'נראה לי בגיל הזה'
נראה לי בגיל הזה
20/08/2017 | 10:48
2
109
הם חשופים כבר ברוב המשחקים וסדרות הטלוויזיה לדברים אלימים יותר, לא?
בגיל הזה עוד אפשר להציג את זה יותר כמשחק ספורט ולא כ"אלימות". כמו אגרוף וכו'... זה לא מורטל קומבט בכל זאת
לצפיה ב-'אבל איפה הבעיה בלהציג כמשחק ספורטיבי?'
אבל איפה הבעיה בלהציג כמשחק ספורטיבי?
21/08/2017 | 07:49
1
59
כמעט בכל קרב יש רמאויות מאחורי השופט ומתאבקים שלא קשורים מתערבים בקרב.
לגבי זה שהם חשופים לאלימות בסדרות אחרות, הילדים שלי למשל רואים רק סדרות אנימציה. לא משנה כמה אלימות יש שם,בהיאבקות זה לא מצוייר והכל נראה מאוד אמיתי, במיוחד שהיום ב-WWE יש מתאבקים מאוד איכותיים שהתרגילים שלהם נראים כואבים באמת (ג'ו, אסקה, לסנר וכו).
לצפיה ב-'אין לי ילדים אז אני לא ממש יכול '
אין לי ילדים אז אני לא ממש יכול
21/08/2017 | 09:34
65
באמת לייעץ, אני יכול רק להגיד שהדור שלנו (שאנחנו בערך אותו דור אאל"ט) ראה האבקות מגיל צעיר ושיחק במשחקי האבקות מגיל צעיר ויצא די בסדר, וזה בלי שאף מבוגר אחראי ינחה אותנו ויסביר לנו שהכל הצגה ויפקח אחר הצפייה שלנו.
(לדעתי בזמננו אומנם הקרבות היו פחות מלהיבים ואתלטיים, אבל המכות הבסיסיות ביותר כמו אגורפים ובעיטות בוצעו בצורה הרבה יותר אמינה ממה שמבוצע כיום).

פשוט צפינו בזה ופשוט שיחקנו בזה ויצאנו די בסדר.  אז אני מניח שזה לא העניין של האבקות אלא העניין של שאר החינוך הלא ישיר בעניין הזה בסביבה של הילד.
לצפיה ב-'כזקן השבט אני יכול לומר כך'
כזקן השבט אני יכול לומר כך
24/08/2017 | 09:24
40
אני לא נתתי לילדים שלי לצפות בהיאבקות בגילאי 7 או בסביבה. כשהייתי צופה והם היו נכנסים לחדר, הייתי עובר ערוץ. הסברתי להם שאני צופה בסוג של קרקס שבו אנשים עושים תרגילים מסוכנים וכמו שאני לא נותן להם לצפות בקטעים של אלימות בסרטים, כך גם כאן, והם קיבלו את זה.
היום הם לא מתעניינים בכלל בהיאבקות, אבל כן יודעים שיש דבר כזה שנקרא ג'ון סינה. הם בני 13 ו-11 והגדול צופה איתי בכדורגל וכדורסל והצעיר יותר בכלל לא מתעניין בספורט. ובכלל יש להם קלאש רויאל שהרבה יותר מעניין מרוסב.

לצפיה ב-'ברשותכם, אני רוצה לצרף לדיון את דפנה למיש'
ברשותכם, אני רוצה לצרף לדיון את דפנה למיש
24/08/2017 | 23:14
18

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום קרב מגע הגנה עצמית
פורום קרב מגע הגנה עצמית
פורום חופשות סקי
פורום חופשות סקי
פורום קרוואנים קמפינג
פורום קראוונים קמפינג

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה