לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום צליאק

שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין. כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.השתתפות נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צליאק

שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין. כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.השתתפות נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הודעות מנהלתיות לגולשים חדשים וותיקים - ממש ממש כאן!
המשך >>

לצפיה ב-'שאלה נוספת'
שאלה נוספת
02/08/2016 | 17:45
10
89
הפסקתי לאכול פריכיות, כל הסוגים כי כולם מלאות בגלוטן. אני קונה עכשיו את הפריכיות עם התירס, היקרות, כתוב פתאום שיש בזה סויה. הם נ"ג?.......
לצפיה ב-'קודם כל, לא כל פריכיות האורז יינות'
קודם כל, לא כל פריכיות האורז יינות
03/08/2016 | 10:56
1
63
מלאות בגלוטן. ממש לא.
יש מצויינות של בטר אנד דיפרנט B&D.הן עשויות אורז מלא והאריזה  הכפולה שומרת על טריות הרבה זמן. הן במבצע עכשיו בויקטורי. 9.90 לאריזה של מעל 300 גר'.

פריכיות תירס- אם יש לך בעיה עם סויה פשוט לודא שאין בסוג שאת קונה. יש כמה סוגים ללא גלוטן כולל תוצרת חוץ.
לצפיה ב-'תודה טלי'
תודה טלי
03/08/2016 | 12:04
31
.
לצפיה ב-'הפריכיות של RealFoods מצוינות ונטולות גלוטן'
הפריכיות של RealFoods מצוינות ונטולות גלוטן
03/08/2016 | 12:18
7
58
לצפיה ב-'וואוו..... במקרה קניתי אותם'
וואוו..... במקרה קניתי אותם
03/08/2016 | 13:43
6
48
עלה לי 14.70 ש"ח. שחיטה.......
לצפיה ב-'פריכיות'
פריכיות
03/08/2016 | 17:41
1
37
לפני שבועיים שלושה מצאתי בשופרסל את הפרכיות של המותג שלהם שכשרות לפסח והן נ"ג. אלו האריזות עם מלבן סגול  מיוצרות על ידי פרח. עלו 5.9 שח. כמובן שקניתי סטוק.
לצפיה ב-'יכול להיות שאעבור בשופרסל'
יכול להיות שאעבור בשופרסל
03/08/2016 | 18:56
26
ואקנה.
לצפיה ב-'בחצי חינם הן ב- 10.90 ש"ח'
בחצי חינם הן ב- 10.90 ש"ח
03/08/2016 | 19:22
3
32
עוד אפשרות:
בסופרים של דתיים יש מארזים גדולים של 300 (או אולי 400) ג' יחסית בזול....
לצפיה ב-'תודה'
תודה
03/08/2016 | 21:03
10
לצפיה ב-'אלה לא אותן פריכיות. אלה של B&D שהמלצתי עליהן בהודעה הקודמת'
אלה לא אותן פריכיות. אלה של B&D שהמלצתי עליהן בהודעה הקודמת
05/08/2016 | 06:10
1
25
כמו שכתבתי למעלה הן עולות עכשיו9.90 בויקטורי למארז של 310 גר'.
לצפיה ב-'תודה טלי'
תודה טלי
05/08/2016 | 17:24
12
תלוי במיקום הגיאוגרפי
לצפיה ב-'ביופסיה לפני טיסה'
ביופסיה לפני טיסה
02/08/2016 | 21:30
2
80
שלום,
אנחנו נמצאים כעת בעיצומו של אבחון צליאק לבן שלי בן ה3, האבחון נמרח לטעמי המון זמן, כבר כחודשיים, מכל מיני סיבות שלא אפרט עכשיו. יש לנו תור לביופסיה בתחילת ספטמבר. היום התקשרו להודיע שיש תור קרוב יותר לעוד שבועיים. הבעיה היא שיום אחרי התור החדש אנחנו טסים לחול. מצד אחד אני רוצה להקדים ולסיים עם זה כבר. מצד שני, מה אם יהיו סיבוכים, נבטל את הטיסה? או יותר גרוע, שיהיה סיבוך כשנהיה כבר בחול? מה דעתכם?

תודה רבה
לצפיה ב-'הורים רבים סיפרו בפורום שילגם'
הורים רבים סיפרו בפורום שילגם
03/08/2016 | 11:02
71
עבר את התהליך בקלות וללא תופעות ושלמחרת כבר הלך לביה"ס או לגן.
אצלי כל הצליאקיות מבוגרות לכן אין לי תובנה בנושא אבל האינסטינקט האמהי אומר לי לא לצאת ביום אחרי. לחכות כמה ימים אהל שוב....זאת אני
לצפיה ב-'מניסיון של 3 ביופסיות'
מניסיון של 3 ביופסיות
05/08/2016 | 11:39
53
אנחנו התנסינו ב3 ביופסיות בגילאים 3-5 בכולן הכל עבר בלי שום תופעת לוואי ועוד באותו היום - למרות שלא הלכו למסגרות. התנהגו לגמרי כרגיל.
אבל
אם חס וחלילה משהו קורה, לא הייתי רוצה לקחת את הסיכון - ככה שאני מצטרפת לדעתה של טלי.

לצפיה ב-'בדיקת גסטרו סקפיה לגילוי צליאק'
בדיקת גסטרו סקפיה לגילוי צליאק
03/08/2016 | 13:30
3
84
מאז שהגיעו הבדיקות דם (לפני שבוע) הורדנו כמעט את כל הגלוטן לקטן.
ברוב הימים שזייפנו קצת ואכל נגיד חצי פרוסת לחם/עוגיה אבל לא יותר מזה מבחינת הכמות
אנחנו רוצים לקבוע תור לבדיקה כמה שיותר מוקדם
כמה זמן צריך לתת לו עכשיו גלוטן?
או שזה בסדר נגיד כבר ביום א הקרוב הבדיקה?
לצפיה ב-'להמשיך עם הגלוטן עד להוראה מרופא'
להמשיך עם הגלוטן עד להוראה מרופא
03/08/2016 | 18:09
31
כמו שכתבו בשירשור הקודם חשוב להמשיך לתת לילד אוכל מכין גלוטן כמו שאכל עד עכשיו - עד לסיום הבדיקות. נכון שזה מרגיש ש"יכול להיות שאני נותנת לילד שלי לאכול אוכל שמזיק לו". (לפחות ככה אני הרגשתי), אבל זה לתקופה קצרה רק עד הביופסיה. ויופי שקבלתם תור כל כך מהיר. גם אם הורדתם כמות לשבוע אני חושבת שזה לא מספיק כדי לטשטש את התוצאות. אבל עכשיו תעשו את הדברים כמו שצריך כדי לקבל תשובה חד משמעית. שולחת חיבוק חיזוק.
לצפיה ב-'במאמר שמצאתי לפני הרבה זמן'
במאמר שמצאתי לפני הרבה זמן
04/08/2016 | 13:03
28
והעלתי פה דובר על שבועיים  לפחות של צריכת גלוטן אני חושב שצריך לפחות חודש אם לא יותר של צריכת גלוטן רגילה אם לא לומר אינטנסיבית..
תחשבי על כך שעלול להיות מצב שבגלל שהורדתם גלוטן עלולה להגיע תוצאה לא ברורה או לא חד משמעית של הביופסיה - ומה אז? מה מסיקים מדבר כזה? עושים עוד פעם?
לצפיה ב-'יכול להיות שהורדת גלוטן לתקופה של שבוע לא תשפיע אבל'
יכול להיות שהורדת גלוטן לתקופה של שבוע לא תשפיע אבל
05/08/2016 | 06:06
25
באופן אישי, כדברי טל, לא הייתי לוקחת סיכון ומחכה כחודש של תזונה עם גלוטן ורק אז עושה את הביופסיה. יכול להיות שהנזק במעי הוא כזה ששבוע נטול גלוטן לא ישפיע על התוצאה והיא תהיה חד משמעית אבל אם אכן התוצאות יהיו לא חד משמעיות, תצטרכי ממילא לתת לו גלוטן משך תקופה ואז לחזור על הבדיקה.

לצפיה ב-'בדיקות דם לצליאק '
בדיקות דם לצליאק
04/08/2016 | 10:10
2
72
עשיתי בדיקת דם  לצליאק דרך הקופה ונלקחה ביופסיה מהקיבה. התוצאות שליליות לצליאק. האם הבדיקות אמינות? כל תסמיני הצליאק קיימים ושללו מחלות אחרות. 
לצפיה ב-'קצת חסר מידע'
קצת חסר מידע
04/08/2016 | 13:06
32
מה היו תוצאות בדיקות הדם שבגללם בוצעה הביופסיה
מה היו תוצאות הביופסיה? כמה דוגמאות הוצאו? האם בוצעה תוך כדי צריכת גלוטן רגילה? מה אמר רופא הגסטרו? מה זה כל תסמיני הצליאק? יש עשרות תסמינים שונים ולעיתים סותרים אחד את השני.. ומה שללו?
לצפיה ב-'הבדיקות אמינות יחד עם זה אם יש תסמינים'
הבדיקות אמינות יחד עם זה אם יש תסמינים
10/08/2016 | 06:00
16
צריך להמשיך לבדוק את הנושא כמובן. אולי כדאי לפנות ליעוץ נוסף אצל רופא מומחה
לצפיה ב-'מוצרי "כרמית" עדין במבצעים, מיקום מקרר הלחם שונה '
מוצרי "כרמית" עדין במבצעים, מיקום מקרר הלחם שונה
04/08/2016 | 01:40
63
באושר עד שינו את מיקום הלחם ללא גלוטן הקפוא והוא עכשיו
והוא עכשיו קרוב יותר למדפי הללא הגלוטן

מוצרי כרמית עדיין במצבע של 2 ב 12
כולל מוצר חדש שנקרא "מיקס" 4 ב 10

לצפיה ב-'סושי ללא גלוטן'
סושי ללא גלוטן
02/08/2016 | 19:20
1
65
שלום רב לכולם... ראיתי שהיו פה כמה שיחות בנושא ועדיין לא מצאתי פתרון, מישהו יודע אילו אצות נורי הן ללא גלוטן בוודאות (מתחייבים בחברה שזה נקי מזיהום משני) וגם ראיתי שמישהו מצא פה חומץ אורז ללא גלוטן, האם אתם מכירים ויודעים להמליץ?
תודה לכולם
לצפיה ב-'גם אני מחפשת. אמור להיות של אורינטל פוד'
גם אני מחפשת. אמור להיות של אורינטל פוד
03/08/2016 | 17:44
32
לא מצאתי באף רשת בסביבה שלי. כתבתי להם מייל דרך האתר לפני יומיים ועדיין לא ענו.
לצפיה ב-'נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016'
נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016
( לעמוד שלי בתפוז )
03/08/2016 | 14:15
2
המשחקים האולימפיים של קיץ 2016 עוד רגע כאן, ואנחנו מזמינים אתכם לפורום אולימפיאדה ריו 2016 כדי להתעדכן ולדבר על כל מה שחם!

היכנסו כבר עכשיו:
לצפיה ב-'לא על הלחם לבדו '
לא על הלחם לבדו
31/07/2016 | 19:12
16
135
היי

אני זקוקה לעצה בנושא שיראה לחלק מהאנשים פה אולי קצת מוזר, אבל זה מחרפן אותי כבר יותר מדי זמן: יש לי חברה יקרה שאני מתארחת אצלה לארוחות לעתים קרובות יחסית. היא בשלנית מצטיינת שמאמינה גם בבישול בריא כך שנדיר עד נדיר מאוד שאני לא יכולה לאכול את רוב מה שהיא מכינה, ולפעמים אפילו כל הארוחה שהיא מכינה נטולת גלוטן למעט לחם שמגישים בצד - יש קטע כזה אצל אנשים מסוימים שארוחה לא נחשבת שלמה בלי לחם, זה קטע יהודי כזה, ואני כבר שנים מנסה להיאבק בזה וכל פעם מבהירה מחדש שבאמת אין צורך לארגן לחם בשבילי וגם לא פריכיות אורז (שזה בכלל הזוי - יש ארוחה מושקעת ומפוארת ומתעקשים לדחוף לי ליד פריכיות...), אבל זה לא עובד, ואני מוצאת את עצמי כל פעם מחדש מול לחמניה גדולה שבלי קשר לטעם הלא מדהים שלה, זה ממש מיותר וגם עולה למארחת המון כסף וגם מצפים שאני אוכל הכל (אם כבר קנו והפשירו בשבילי...) וגם מושך תשומת לב, מה שמעיק בכללי אבל במיוחד כשיש אורחים נוספים, וגם - רחמים על הגזרה ועל מערכת העיכול שלי...

אני יודעת שזה נשמע כמו צרות של עשירים, ואני מאוד מעריכה את הכוונות הטובות אבל זה כבר נהיה מוגזם ואני מתחרפנת מזה כל פעם מחדש. הייתה פעם שניצלתי בזכות ההתעניינות של הילדים בלחמניה וכיבדתי אותם, ואז הם ננזפו ע"י ההורים שלהם שהם לא בסדר כי להם מותר לאכול את הלחם הרגיל ו"זו הלחמניה של מרצי", וגם בפעמים שהבהרתי מראש שלא יקנו ושאין צורך זה לא עזר לי, וזה נהיה אפילו יותר מעיק כשאנשים אחרים מצטרפים למקהלה ו"משכנעים" אותי שאין לי מה להיות מנומסת ושגם לי מגיע לאכול לחם...

יש למישהו רעיון יצירתי מה ניתן לעשות? כי להגיד במפורש לא כל כך עזר, והאמת שלא רק עם החברה הזאת זה קורה, וזה כבר קרה לי גם עם אנשים מאוד לא קרובים - כולל חברה של חברה שעשתה לי פאדיחות בארוחה שאירחה, הבחורה חצי שפית ודאגה לבופה שלא היה מבייש בר מצווה ורוב המנות היו נטולות גלוטן, ובכל זאת היא באה והכריזה לפני כולם שיש לה פריכיות אורז בשבילי - וגרמה לחלק נכבד מהאורחים לתהות איזה סוג הפרעות אכילה יש לי שנדרש לדאוג לי לפריכיות אורז בסיטואציה כזאת.

לצפיה ב-'פשוט לבקש ממנה '
פשוט לבקש ממנה
31/07/2016 | 20:57
4
60
שלא תארגן לך דברים בנפרד. אני תמיד אוסרת על אנשים לארגן לי בנפרד כי זה גורם לי להרגיש לא בנוח .

לצפיה ב-'לבקש לא עזר כאמור '
לבקש לא עזר כאמור
01/08/2016 | 18:18
3
63
לא איתה וגם לא עם אחרות. על מנת שתביני את האבסורד - לא התארחתי אצלה במשך תקופה ארוכה בגלל סיבות שונות, וכשהיא הזמינה אותי אחרי תקופה בכוונה לא אמרתי לה כלום כדי שלא תכין כלום במיוחד - "לרוע מזלי" בעלה זכר את הנושא, ואמנם באותה פעם הם לא הספיקו להיערך והתנצלו מליון פעם, ועניתי להם בצורה ברורה שאין על מה להתנצל ושלא סתם לא אמרתי כלום ושבאמת אין שום סיבה לארגן לי לחם/פריכיות אורז כשיש כל כך הרבה אוכל טעים... ובכל זאת החל מהארוחה הבאה הסיטואציה הקבועה הייתה כמו שתיארתי, למרות המחאות הרבות והחוזרות שלי.

לצפיה ב-'פעם הבאה תגידי שאת '
פעם הבאה תגידי שאת
01/08/2016 | 20:58
2
58
שונאת לחם ללא גלוטן ופריכיות ולא אוכלת את זה ולכן אין למה לקנות.
לצפיה ב-'זה לא כל כך עובד לצערי'
זה לא כל כך עובד לצערי
01/08/2016 | 21:20
1
60
עם הקטע של הפריכיות זה בכלל הזוי, כי עוד לא יצא לי להכיר אנשים שבאמת אוהבים פריכיות ושנוהגים לשלב אותן בארוחה של ממש, וכשמוגשת ארוחה מפוארת ומושקעת זה ממש הזוי להתעקש להביא פריכיות אורז.
לצפיה ב-''
02/08/2016 | 05:47
7
לצפיה ב-'כמה טוב לראות אותך כאן(:'
כמה טוב לראות אותך כאן(:
01/08/2016 | 06:42
3
78
במקרה שאת מתארת, כאשר כל הסבר ובקשה אחרים לא עשו את העבודה, כאשר ברור לך שזה ימשך ושלא תוכלי לשנות את זה (כי כמו שאמרת: נושא הלחם הפך להיות כנראה תופעת על וקצת קשה למגר תופעות על) לא נעים לומר אבל הייתי פשוט משקרת. כן כן... פשוט שקר טוב וחד משמעי כמו "אסור לי לאכול לחם/פריכיות" "זה משהו רפואי" (עם זה לא מתווכחים כשזה נאמר בצורה חד משמעית ואם תוסיפי אנחה פולנית זה יעשה את העבודה מצויין).
אני לא בעד שקרים, ממש לא. אין סיבה להשתמש בהם בד"כ אבל במקרה הזה כששום דבר אחר לא עוזר וזאת תופעה שחוזרת על עצמה בתדירות גבוהה ולכן מעיקה עלייך וכשהשקר לא יזיק לאיש ויעזור לך...לכי על זה.

אני מודה שיש מצבים, לא רבים אבל יש, בהם אני מעגלת פינות בדרך הזאת על מנת להמנע מטרחנות סביבי שבאה אמנם ממקום טוב ומאוד אכפתי אבל גורמת לי ל'כאב ראש'.

לצפיה ב-'רעיון לא רע!'
רעיון לא רע!
01/08/2016 | 18:26
2
56
אם כי... אני מניחה שבמצב כזה אני אצטרך לתת הסבר למה לא, כי אז ירצו לוודא שלא מכניסים את המרכיב הבעייתי הנוסף למאכלים שמכינים, או יותר גרוע - יחפשו לי תחליפים אחרים... אני אנסה לחשוב איך אני מנסחת את זה.

דרך אגב - בתקופה שהייתי בדיאטה חשבתי שזה יכול לתת מענה לנושא, אבל לא רק שזה לא עזר, זה הוביל לקטעים אפילו יותר לא נעימים כמו חקירות מה בעצם אני אוכלת בתפריט הדיאטה אם גם ככה "אסור לך לאכול כלום", או ניסיונות פולניים לדחוף בכל זאת "תחזרי לדיאטה מחר" וכדומה.

תודה

לצפיה ב-'זה כבר תגובה '
זה כבר תגובה
01/08/2016 | 20:59
1
56
לכל בן אדם בדיאטה ללא קשר לצליאק שאני ספציפית לא אוהבת
לצפיה ב-'נכון מפני שצריך לאפשר ולפרגן לאדם שמחליט ללכת בדרך'
נכון מפני שצריך לאפשר ולפרגן לאדם שמחליט ללכת בדרך
02/08/2016 | 05:45
29
שונה, להמשיך בה ותוך כדי, לא להמנע מחברה.
הצטרפתי לשומרי משקל לפני חודשיים ובשבוע הראשון חוויתי מס' תגובות מהסוג שמרצי מתארת. לא אפשרתי לזה להמשיך. מכיוון שיש לי מראש ניסיון של תזונה שונה בגלל (או בזכות) הצליאק ושל כל מני תגובות הזויות לזה, פשוט חתכתי. הודעתי באופן חגיגי שמכיוון שהתזונה שלי 'מורכבת' אני מביאה לכל מקום את האוכל שלי ובבקשה לא 'להתחשב' בי. זה כולל משפחה, חברים ועבודה.

לצפיה ב-'תזמיני אותה אלייך שתראה מה את אוכלת.'
תזמיני אותה אלייך שתראה מה את אוכלת.
01/08/2016 | 19:25
3
50
העניין עם זה שאת מספרת מה לא הוא שהם לא יודעים מה כן. אז הם יוצאים מגדרם כדי לקנות את מה שמהיכרותם השטחית עם ההגדרה אמור להתאים לך לפי הבנתם (אני צמחוני, כמות הירקות שאנשים קונים לי במקום תחליפי בשר, שהם בעצמם שדה מוקשים בגלל הגלוטן).

צאי עם החברה הזו לסושי, הודי או סיני - מקומות שזו פדיחה להגיש בהם לחם. תמשיכי לאירוח אצלך גם אם אינך בשלנית כמוה (הארוחה יכולה להיות חלק משני מהסיבה לביקור) או סתם לקפה תוך הזמנה להציץ לך במקרר. כך היא תבין שיש מגוון עשיר שאת כן אוכלת ומה רגיל לאכול אצלך.

אני אישית לא נוגע בתחליפי לחם לבנים כי יש להם טעם של קלקר. אני גם בטוח שרובם דחוסים יותר מלחם רגיל וכשאני מסרב להם אני מסביר שהם דחוסים "כמו 2-3 פרוסות לחם רגיל שדחסו אותם יחד". החומים טעימים יותר לטעמי במיוחד אם יש בהם זרעים כאלו ואחרים. יש משהו בטענה שהתחליפים מתאמצים מדי להראות כמו הדבר האמיתי על חשבון הטעם והמרקם ואפשר ללכת גם עם זה כדי להסביר מדוע את מעדיפה פשוט לאכול דברים שטבעית אין בהם גלוטן ולא חיקויים.
לצפיה ב-'הם יודעים מצוין מה כן '
הם יודעים מצוין מה כן
01/08/2016 | 21:15
2
48
כמו שכתבתי בהודעה הפותחת, בארוחות אצלם מטעמי בישול בריא נדיר למצוא מנות עם גלוטן, הם יודעים מצוין מה אני יכולה לאכול - הבעיה כאן היא שהם מסוג האנשים שבשבילם לחם זה הבסיס לארוחה, זה קטע יהודי כאמור, וגם אם כל מה שעל השולחן נטול גלוטן, נדרש בראייתם שיהיה לחם או תחליף לחם.

הזכרת לי קטע שהיה בחנוכה עם חבר שיש לו קטע דומה, שאחרי שהודעתי לו שלא יחשוב בכלל לקנות בשבילי סופגניות, והדבר היחיד שאני מבקשת זה סלט לא מתובל, הוא הודיע שידאג שלפחות יהיה לי לחם לאכול יחד עם הסלט, וזה הגיע למצב שהודעתי לו שאם אני מגיעה ורואה לחם נטול גלוטן אני עושה אחורה פנה וחוזרת הבייתה. איתו זה עבד - אבל עדיין נדרשת תזכורת כל פעם מחדש.

אם כבר שאלת לגבי, אני בשלנית לא פחות מאותה חברה וכשאני מארחת כולם נהנים מארוחה נטולת גלוטן ומלחמניות שאני אופה, החברים שלי יודעים ממזמן שאפשר בקלות להכין ארוחה שווה ללא גלוטן ואותה חברה ספציפית כאמור מאמינה בבישול בריא בלי קשר אלי, ובכל זאת סוגיית הלחם קיימת.
לצפיה ב-'טוב אם הם עקשנים וחסרי הבנה'
טוב אם הם עקשנים וחסרי הבנה
02/08/2016 | 05:48
1
53
אופציה אחת לאיים כמו על אותו חבר שפעם הבאה שאת באה ורואה פריחיות את קמה והולכת.. למרות שקחי בחשבון שזה סתם יכנס לריב ולא היתי מפסיקה חברות של שנים על פריחיות אורז.

אופציה שניה לעלות מדרגה במתינות.. פעם הבאה שאת באה ורואה פריחיות לציין "איכססה לא סובלת את הקש הזה".. לא לגעת בזה.. וחצי מהזמן שאת מדברת עם אנשים לרמוז על זה שוב בעדינות אבל לא בצורה פוגעת.. לדוגמא.. "ואו שולמית לא תאמיני איך אני שונאת פריחיות.. זה כזה קש.. לא מבינה למה חושבים שחולי צליאק אוכלים את זה.. אצלי בתיק לא תמצאי אף פעם את זה או לחמניה ללא גלוטן.. רק הטעם עושה לי בחילה שאני מקיאה יומים כמו אישה בתחילת הריון.."
נראה לי אחרי זה לא יעיזו להביא לך יותר..
לצפיה ב-'האמת שה"לחם" הלבן הוא בטעם קלקר ואינני מבין למה נאבקים עליו.'
האמת שה"לחם" הלבן הוא בטעם קלקר ואינני מבין למה נאבקים עליו.
06/08/2016 | 01:03
10
לצפיה ב-'לבקש שקית... ואז להסביר שאיזה מזל שהיא דאגה לך ללחמניה, ככה '
לבקש שקית... ואז להסביר שאיזה מזל שהיא דאגה לך ללחמניה, ככה
02/08/2016 | 08:58
1
50
תוכלי לאכול אותה בהמשך היום/מחר, כי בדיוק נגמרו לך הלחמניות בבית או ששכחת לקחת לך צידה לדרך להמשך היום או כל תירוץ יצירתי אחר... 
או לבוא עם כיסים גדולים ולדחוף חתיכות מידי פעם לכיס...  נשמע הזוי אבל לא נראה לי שהיא תבין...
בהצלחה!
לצפיה ב-''
03/08/2016 | 17:21
2
לצפיה ב-'תגידי לה ולכולם שלחם ופריכיות עושים לך גזים'
תגידי לה ולכולם שלחם ופריכיות עושים לך גזים
04/08/2016 | 07:57
27
והיות שאף אחד לא ירצה לגרום לך לגזים....
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
31/07/2016 | 19:22
2
72
אני סובלת מאוד מכאבי גב. יש קשר בין כאבי גב למזון נטול גלוטן? אולי אם 
היו פחמימות זה היה מעדן את הצרה הצרורה הזו.
לצפיה ב-'לא ידוע לי טובה אבל בכל מקרה, פחמימות קיימות בלי קשר'
לא ידוע לי טובה אבל בכל מקרה, פחמימות קיימות בלי קשר
02/08/2016 | 05:51
1
34
לגלוטן. אלא אם יש בעיה רפואית, לדעתי רצוי להשאיר אותן בתפריט (כשהוא מאוזן כמובן).
מקווה שתמצא הבעיה ושתרגישי טוב במהירות
לצפיה ב-'תודה טלי'
תודה טלי
02/08/2016 | 07:51
17
.
לצפיה ב-'אבחון צליאק'
אבחון צליאק
31/07/2016 | 22:57
3
60
בני בן שנה ועשרה חודשים
מכיוון שלא עלה כמעט במשקל נשלחנו לבדיקות דם.
זה מה שקיבלנו: 

ANTI TTG(IGA) 0.20 AU/ML ( 0.00- 7.20) (*........)
Negative
בדיקת אימות לסקר
ANTI TTG+DGP (IGG+IGA) 136.00 U/ML ( 0.00- 40.00) (.........)*
Positive
בדיקת סקר לנוגדני צליאק

מישהו יודע מה זה אומר?
הבנתי שיש בדיקה בהרדמה מלאה שמאמתת או שוללת אתץ החשש לצליאק
האם זה הכרחי?
\אני חוששת לעשות בהרדמה מלאה.
תודה

לצפיה ב-'תוצאות בדיקת דם'
תוצאות בדיקת דם
31/07/2016 | 23:39
43
למיטב הבנתי תוצאות של הבדיקה השניה מראות על קיום נוגדנים שמעידים על צליאק. השלב הבא הוא לפנות לגסטרולוג ילדים שיחליט על המשך הבירור.
לגבי הבדיקה בהרדמה החשש מובן. לא נעים לראות את הילד מורדם (גם כשהם יותר גדולים). אבל זו הרדמה קלה יחסית וקצרה. אצלנו היה ממש מהיר: היתי עם ביתי עד שנרדמה ועשר דקות אחרי כן כבר ישבתי לידה בחדר התאוששות. ולאחר עוד עשר דקות היא התעוררה. לפעמים זה לוקח יותר זמן.  
לגבי הכרחיות הבדיקה: לפני  שעוברים לחיים שלמים ללא גלוטן כדאי להיות בטוח שמדובר בצליאק.  אצל הצליאקים שאוכלים גלוטן יש  פגיעה אופינית במעי שנוצרת בעקבות חשיפה לגלוטן. והדרך לבדוק את זה היא לקחת דגימות זעירות מהחלק הראשון של המעי ולבדוק אותם במקרוסקופ.
אז כרגע לנשום עמוק, לקבוע תור לגסטרולוג ילדים, ולהמשיך לשאול וללמוד  כאן תמיד יש מי שעונה.

לצפיה ב-'משהו לא ברור לי בתוצאות. הבדיקה השניה נראית שלילית לפי מיקום'
משהו לא ברור לי בתוצאות. הבדיקה השניה נראית שלילית לפי מיקום
01/08/2016 | 06:50
32
הכוכבית על הסקלה כך שלא ברור לי מדוע כתוב שם פוזיטיב אלא אם בתהליך העתקת התוצאות והעברתן לתפוז משהו השתבש (קורה לא אחת(:). קצת קשה לדעת מהתוצאות שהעלית לכאן.
בכל מקרה, צריך להתייעץ עם רופא מומחה ולהראות לו את כל התוצאות כולל ויטמינים וברזל. שיראה את התמונה הכללית..

הבדיקה שציינת הנה גסטרוסקופיה והיא נעשית בטשטוש ולא בהרדמה מלאה. (כפי שהוסבר לנו כאן, הרדמה מלאה דורשת אמצעים שתומכים בנשימה ובתפקודי הגוף). הבדיקה אינה קשה, היא קצרה ונדרשת על מנת לודא או לשלול צליאק על ידי לקיחת ביופסיה.
הורים לילדים צעירים כמו ילדך יוכלו לעזור ולהרגיע כשיגיע הרגע לזה.

לצפיה ב-'על פניו נראה שבדיקת הדם תומכת בקיום צליאק.'
על פניו נראה שבדיקת הדם תומכת בקיום צליאק.
01/08/2016 | 15:42
26
בשביל לאמת את האבחנה יש צורך באמת לבצע גסטרוסקופיה וליטול ביופסיה מהמעי הדק.
אצל ילדים הבדיקה אכן נעשית בהרדמה, אך זו הרדמה מאוד קלה על גבול הטשטוש, ותוך פחות מ-10 דקות מסתיים כל התהליך.
חשוב לעשות את הבדיקות במתואן כדי שתהיה אבחנה חד משמעית לצרכים עתידיים וכדי שלא תצטרכו לחזור ולעשות העמסת גלוטן בעתיד רק בשביל האבחנה.

בינתיים חשוב מאוד להמשיך לתת לו גלוטן כרגיל כדי שלא תתקבלנה תשובות שליליות שגויות.

בהצלחה ורק בריאות
לצפיה ב-'דיאטת גלוטן'
דיאטת גלוטן
30/07/2016 | 21:50
2
75
מה קורה אם בן אדם אשר מאובחן כמישהו עם מחלת צליאק ומקפיד על דיאטה נטולת גלוטן, מחליט להפסיק לשמור על הדיאטה ולאכול גלוטן למשך תקופה מסויימת?
לצפיה ב-'אני מניחה שמה שיקרה הוא בשני מישורים: 1. במיידי:'
אני מניחה שמה שיקרה הוא בשני מישורים: 1. במיידי:
31/07/2016 | 06:27
1
66
הוא עלול לקבל את התופעות של אכילת גלוטן (שילשולים, הקאות, כאבי בטן וכו'-הסימפטומים הם אישיים). אי אפשר להיות בטוחים בזה מפני שיש שינויים בגוף במשך הזמן, תגובות שונות שיכולות להיות או החמרה בסימפטומים לאחר אי אכילת גלוטן משך תקופה, או שבכלל לא יהיו לו סימפטומים.
2. לטווח הארוך: יהיו נזקים שלהם גורם הצליאק כאשר לא מטפלים בו ( החל באי ספיגה של ויטמינים וסידן ועד סרטן). רצוי וחובה לקרוא על הנושא ולהתייעץ עם רופא שמבין בהשלכות הקשות לפני שמחליטים להפסיק את הטיפול בצליאק.

מדגישה:
אין שום סיבה לעשות את זה גם אם מדובר בזמן מוגבל
לצפיה ב-'תודה רבה לך!!!'
תודה רבה לך!!!
31/07/2016 | 14:01
14
לצפיה ב-'אירלנד'
אירלנד
27/07/2016 | 21:32
2
48
האם באירלנד יש מודעות לצליאק? אפשר למצוא אוכל ללא גלוטן בלי בעיה?
לצפיה ב-'אירלנד היא באירופה ודירקטיבת האלרגנים תקפה בה. ובנוסף...'
אירלנד היא באירופה ודירקטיבת האלרגנים תקפה בה. ובנוסף...
29/07/2016 | 02:12
37
יש רשתות בריטיות כמו Tesco שיש להן מבחר מוצרי לל"ג טוב.

אז לא רק שחובה לציין בפניך במה יש גלוטן - הקשרים המסחריים והתרבותיים לאי השכן מביאים הרבה מבחר מהסוג שאני נוהג לסקר כאן.

המטבח דומה מאד למטבח הבריטי ויש גם מסורת אירית של מאכלים מבוססי תפוחי אדמה וירקות שניתן למצוא בפאבים.

במדור הגלוטן הסמוי יש להזהר מהכרובית בגבינה כי משתמשים
בקמח חיטה לעיבוי הרוטב, ואסור לגעת בצ'יפס של חברת החטיפים Walkers כי היא מאפשרת זיהום משני במפעליה שגורם לי לסימפטומים גם אם אין גלוטן במרכיבים המוכרזים אלא רק ב"עלול להכיל".

יתכן שבפאבים טובים ימכרו בירה ללא גלוטן כך שלא תחמיצו את מלוא החוויה האירית.

לצפיה ב-'כן וכן. כשהייתי שם, חוץ מקפיטריה אחת, בכל המסעדות היה'
כן וכן. כשהייתי שם, חוץ מקפיטריה אחת, בכל המסעדות היה
08/08/2016 | 05:54
8
אוכל ללא גלוטן. בכל סופר  נידח יש מדף עם דברים ללא גלוטן.
לצפיה ב-'שאלה לגבי צליאק והתפתחות '
שאלה לגבי צליאק והתפתחות
28/07/2016 | 19:09
1
73
ערב טוב,
הבנתי שיש קשר בין צליאק לגובה נמוך , האם בהמשך כשהילד אוכל את התזונה המתאימה לו הפער מצטמצם והוא יגיע לגובה שהיה צריך להגיע ללא המחלה או שהנזק בלתי הפיך ?
תודה רבה
לצפיה ב-'קראתי פעם מחקר, שזה תלוי בגיל האבחון.'
קראתי פעם מחקר, שזה תלוי בגיל האבחון.
28/07/2016 | 23:34
62
לפי המחקר, ילדים שאובחנו עד גיל 8-9 הצליחו להדביק את הפער ומימשו את פטנציאל הגדילה שלהם. ילדים שאובחנו לאחר גיל זה לא תמיד הדביקו את הפער.
אבל כמובן שזה רק מחקר אחד וזה לא מדע מדוייק.
אני יכולה להגיד שהבת שלי אובחנה בגיל 6.5 לאחר שירדה מאחוזון 75 בגובה לאחוזון 50.
כיום היא בת 17 וכבר עברה את ה-1.70 מטר, מה שמביא אותה לאחוזון 95 בגובה...

לצפיה ב-'פיצה ללא גלוטן - התייעצות'
פיצה ללא גלוטן - התייעצות
26/07/2016 | 15:04
5
131
פורום יקר,
החלטתי להתייעץ עימכם בנושא קניית פיצה ללא גלוטן.
יש לי הרגשה לא טובה מהפיצה שמוכרים בפיצה האט, והם גם אומרים בעצמם שהם עובדים בסביבה ללא נקייה מגלוטן ובאותו תנור. וגם אני חושבת שזה קצת השפיע על הבן שלי אחרי שהוא אכל את זה (הוא הרגיש במשפחה).
שבוע הבא יש לנו חופשה משפחתית בצפון באזור מעלות ומתכננים להזמין פיצות. למישהו יש רעיון לפיצה ללא גלוטן שאפשר לקנות באזור? חוץ מפיצה האט.
וגם אם יש למישהו מחשבות על הנושא של הפיצה בפיצה האט, אשמח מאד לשמוע.
סתם ככה בבית אפשר להכין פיצה, זה לא נורא.
תודה רבה לכם
צופיה
לצפיה ב-'אני חושבת שזה תלוי בסניף '
אני חושבת שזה תלוי בסניף
27/07/2016 | 15:15
64
ושכדאי לדבר איתם ולהבין מה הנהלים שלהם.
אצלנו להבנתי הם די מקפידים, אבל זה לא בהכרח אומר שזה כך בכל סניף.
לצפיה ב-'סביר להניח שזה תלוי סניף'
סביר להניח שזה תלוי סניף
31/07/2016 | 08:35
2
31
האמת היא שבכלל לא שקלתי להזמין משם עד ששמעתי ממישהי בירושלים, שמגדירה את עצמה כגלאי גלוטן בגלל שהיא מאוד סימפטומטית, שהיא מזמינה משם ושתמיד זה עובר בשלום.
אנחנו מחיפה. התקשרתי לסניף וביררתי. אמרו שמכינים באיזור נפרד ושאופים על תבנית מיוחדת בתנור. הזמנתי פעם אחת. עבר בשלום, אבל אצלנו זה לא אומר הרבה. בכל מקרה לי זה היה טעים אבל לילדים פחות אז לא הזמנו שוב. אחרי מה שרשמת כאן, ספק אם אזמין.
לצפיה ב-'מי שגלאי גלוטן הוא אכן כזה.'
מי שגלאי גלוטן הוא אכן כזה.
31/07/2016 | 12:47
1
40
אצלי למשל תוך חצי שעה עד שעתיים מהחשיפה יש רשימה שלמה של סימפטומים קבועים- כבדות בבליעה, צרבת, גזים, רעב חזק שקורים אך ורק בגלל גלוטן, וסף החשיפה נמוך מאד - פירורים ואפילו "עלול להכיל".

כשמודעים לעיכוב אז זה מאד קל לזיהוי אצל מי שסימפטומטי ולכן כאשר החברה שלך מגדירה את עצמה גלאי גלוטן אנושי זו אינה הגזמה אלא עובדה. אם את אחת האמהות לצליאקים בפורום תנסי ליצור מודעות לעיכוב הזה שבין החשיפה לזיהום בגלוטן לבין הסימפטומים כי איננו בעולם מושלם, תמיד יש סכנה לטעויות, ואם יש כלי לזיהוי מאכלים מזוהמים או טעויות זה עוזר לשלול אותם בעתיד.

כמו כן - במסעדות כששואלים אותי אם הכל היה בסדר אני מקפיד להסביר שבגלל שגלוטן זה עניין של עיכול ולכן אי אפשר לדעת עד חצי שעה עד שעתיים מהארוחה עצמה. המסעדנים רוצים אישור שהכל בסדר אבל אי אפשר לספק להם אותו עד שאנחנו יודעים שזה המצב.

לצפיה ב-'עדכון פיצה האט מעלות'
עדכון פיצה האט מעלות
03/08/2016 | 10:06
38
תודה למגיבים.
אז היינו בפיצה האט במעלות והם אמרו שהם ממש מקפידים שם.
קנינו פיצה משפחתית לגלוטן שהיתה ממש טעימה!
ולא היו סמפטומים אחר כך, והבן שלי מגיב מייד בד"כ כשיש גלוטן.
אז מהניסיון שהיה לנו אני ממליצה.
באופן כללי, הרגשתי שהשנה הרבה יותר פשוט ליסוע לחופשה, כמעט בכל סופר אפשר לקנות לחם/לחמניות/טבעול ללא גלוטן וזה מאד עוזר.
לקחנו איתנו מהבית טוסטר והיה ממש מוצלח.
חופשה נעימה לכולם.
לצפיה ב-'תחקרתי אתמול את סניף מרכז הכרמל בחיפה'
תחקרתי אתמול את סניף מרכז הכרמל בחיפה
08/08/2016 | 16:27
12
כמעט כל התשובות הניחו את דעתי.
עד שהגענו לסוגיית הרוטב.
משתמשים באותו כלי של רוטב לפיצות עם גלוטן ולפיצות ללא גלוטן,
כלומר כף עם רוטב מורחת פעם את הפיצה הזו ופעם את הפיצה הזו.

בשלב הזה כבר עצרתי ולא שאלתי על מרכיבי הרוטב - תבלינים וכו...

חבל
לצפיה ב-'האם גלוטן עובר בחלב אם לתינוק?'
האם גלוטן עובר בחלב אם לתינוק?
25/07/2016 | 11:18
3
44
חשש לצליאק אצל תינוק בן 11 חודש רזה שלא עולה במשקל ומתפתח קצת באיטיות.  עד עכשיו ינק ושתה מטרנה ודייסת קורנפלור. פעמים ספורות ניתן לו לחם, אך רק בחודשים האחרונים. אם אכן יש לו צליאק, איך יכול להיות שהגלוטן פגע בו?
תודה, שואלת בשביל חברה
יום מקסים לכולם
לצפיה ב-'מצאתי הודעה בפורום הנקה שעוסקת בנושא'
מצאתי הודעה בפורום הנקה שעוסקת בנושא
26/07/2016 | 06:14
2
62
בתוך ההודעה יש קישורים למקומות נוספים שעוסקים בזה:
לצפיה ב-'תודה רבה רבה'
תודה רבה רבה
26/07/2016 | 09:01
1
14
לצפיה ב-'גלוטן בהנקה וחלב אם'
גלוטן בהנקה וחלב אם
27/07/2016 | 01:01
52
מכיוון שהתשובה כל כך חשובה 
שמרתי וצרפתי אותה בקובץ PDF 

תגיות:
הנקה, חלב אם, תינוק, גלוטן, צליאק
לצפיה ב-'נפתח פורום פוקימון GO'
נפתח פורום פוקימון GO
( לעמוד שלי בתפוז )
26/07/2016 | 12:00
10
 אם גם אתם נפלתם לטירוף החדש שמשגע את העולם, הפורום הזה נועד בדיוק בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום פוקימון GO בתפוז, שם מחכים לכם פוקימונים נדירים ביותר:
לצפיה ב-'"זה המצב" ערוץ 2 בקליפ מזעזע על "צליאק" '
"זה המצב" ערוץ 2 בקליפ מזעזע על "צליאק"
25/07/2016 | 23:27
146
לרגעים צחקתי,  לרגעים התעצבנתי, אבל בסוף זכרתי
מה שחשוב שזה שיש מודעות לנושא !
אבל אהבתי בעיקר את הסוף
כי תכלס רק בגלל הצליאק הלכתי לאכול במסעדה אתיופית  :)

לצפיה ב-'ללא גלוטן בתאילנד'
ללא גלוטן בתאילנד
23/07/2016 | 10:15
1
70
אנחנו נוסעים לבנגקוק ודרום תאילנד (Ao Manao, Hua Hin, Ko Samed ועוד). אשמח לקבל המלצות למסעדות ומקומות ורכישת מוצרים ללא גלוטן.
לצפיה ב-'זה מה שמצאתי בחיפוש בפורום, אמנם לא עדכני להיום אבל'
זה מה שמצאתי בחיפוש בפורום, אמנם לא עדכני להיום אבל
24/07/2016 | 06:37
39
קצת מידע באדיבותה של ליגלי שנסעה, חזרה ושיתפה:
לצפיה ב-'בדיקת צליאק'
בדיקת צליאק
24/07/2016 | 00:51
1
61
ב 40
לאחרונה חליתי בסוכרת נעורים ולכן נשלחתי לבדיקת צליאק.
תוצאות בדיקת (Gliadin IgG/IgA (DGP היא קטן מ 3 U/ml

האם יש משמעות לבדיקה זו במצבי כאשר Immunoglobulin A קטן מ 10 ?

לצפיה ב-'ברוך הבא גידי לדעתי, מכיוון שהIGA שלך כל כך נמוך'
ברוך הבא גידי לדעתי, מכיוון שהIGA שלך כל כך נמוך
24/07/2016 | 06:35
44
מלכתחילה (קטן מ-10) כדאי לעשות בדיקת נוגדנים שונה כדי לקבל תוצאה אמינה.
אני כמובן לא רופאה כך שאולי אני טועה, אבל מכיוון שהנזקים בצליאק שאינו מטופל גדולים ומצטברים ומכיוון שכבר 'זכית' בסוכרת נעורים (שיש לה קשר לצליאק), כדאי מאוד להיות בטוחים כדי שתוכל לטפל בעצמך כראוי(:
בהצלחה

לצפיה ב-'המלצה: חרובים !'
המלצה: חרובים !
22/07/2016 | 02:53
1
69
מאז שעברתי לתזונה ללא גלוטן, חיפשתי כל הזמן
להוסיף רכיבים שיעזרו לי למלא חוסרים, ובעיקר יעניקו לי תחושת שובע
מאז שגילתי את החרובים, תחושת הבטן שלי, וכמוה העירנות, 
ושאר התפקודים - פשוט חזרו להיות במיטבם 
בט"ו בשבט רכשתי "סטוק" של חרובים, ושמרתי במקרר, 
ולפני כמה חודשים השגתי "אספקה" נוספת, בקיצור, אין יום שאני 
לא אוכל חרובים, זה הפך לסוג של ממתק, נשלף בקלות, ומוכן לאכילה
וכאמור נשמר זמן רב במקרר מבלי לאבד טעם 
ממליץ לכל הרגישים לגלוטן,
לצפיה ב-'תודה על ההמלצה'
תודה על ההמלצה
24/07/2016 | 06:38
12

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
פורום כירורגיה אונקולוגית- מעיים
עומדים לעבור ניתוח מעיים?
פורום אסתטיקה וגינאלית
פורום אסתטיקה וגינאלית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה