לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום צליאק

שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין. כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.השתתפות נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צליאק

שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין. כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.השתתפות נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הודעות מנהלתיות לגולשים חדשים וותיקים - ממש ממש כאן!
המשך >>

לצפיה ב-'אורז מתוק '
אורז מתוק
08/11/2016 | 10:53
78
הם לא עושים משלוחים לארץ:
לצפיה ב-'sweet rise'
sweet rise
08/11/2016 | 10:51
53
שלום מחפשת לרכוש אורז מתוק שהייצור שלו הוא בקליפורניה האם יש יבואן שמביא את זה לארץ?

לצפיה ב-'ילדה בת 8 אובחנה כחולת צליאק..מה עושים?'
ילדה בת 8 אובחנה כחולת צליאק..מה עושים?
07/11/2016 | 07:49
5
66
היי,
עקב דם בצואה שלחו את הבת שלי לבדיקות ועלינו על זה שיש לנו רמת נוגדנים גבוהה יחסית לגלוטן (TransGlutaminase (IgA) Ab) וגם Endomysial Ab חיובי....
הילדה מסרבת לאכול דברים נטולי גלוטן. היא טוענת שזה מגעיל. לא יודעת מה לעשות. מה להכין לה? מה לתת לה לבית הספר? איל להחליף לה את הלחמניה? את הפסטה?( מעולם לא הייתי חסידה של מוצרי הקמח כי זה סתם ג'אנק, אבל להוריד לגמרי?) אגב, איך זה שהמוצרים נטולי הגלוטן והקמחים כ"כ יקרים? איך אפשר לעשות קופה על אנשים חולים? זה ממש מרגיז. לא צריך להתאחד ולעשות משהו?
מה אפשר לעשות? יש למישהו עצות?
תודה
לצפיה ב-'עשית כבר ביופסיה? אמורים לעשות?'
עשית כבר ביופסיה? אמורים לעשות?
07/11/2016 | 09:35
2
51
כי אם כן אז צריך להמשיך לאכול גלוטן כרגיל עד לביופסיה.
לצפיה ב-'לפי מה שקראתי באינטרנט זה צליאק...'
לפי מה שקראתי באינטרנט זה צליאק...
07/11/2016 | 17:25
1
60
עוד לא עשינו. צריכים לקבוע... את חושבת שצריך? הבנתי שזה בהרדמה מלאה ולפי הבדיקות זה כ"כ נראה זה... אם יש נוגדנים לגלוטן (קראתי שמעל 20 מתחיל ההרס של המעי ויש לה 21 ) אז בטוח היא חולה, לא?
יש גם נוגדן אחר שיצא גבולי (Atypical pANCA).
חוץ מהדם בצואה אין לה תלונות מיוחדות.
כאבי בטן פה ושם היו....
תוך כמה זמן מרגע אכילת הגלוטן נגרמת הדלקת והסמפטומים?
אני ממש בסרט.... יש עוד 2 ילדים בבית ואחותה כבר מתחילה להציק לה ( אני הולכת להוציא את הגלוטן מהבית- שאף אחד לא יוכל ל"גרות" אותה).
ראיתי שיש רכיבים כמו תירס לפופרוקן שכתוב שהוא עלול להכיל גלוטן- גם מכמויות כאלה מתחילים התסמינים?
האמת שאני די לא יודעת מה לעשות....
תודה על ההקשבה

לצפיה ב-'אני רוצה עוד קצת להסביר לך לגבי נחיצות האבחנה של מומחה'
אני רוצה עוד קצת להסביר לך לגבי נחיצות האבחנה של מומחה
08/11/2016 | 08:21
58
אם תחפשי פה בפורום את ההודעות הראשונות שכתבתי תגלי שגם אני חששתי מהגסטרוסקופיה. סתם, כי הרדמה והליך פולשני זה קצת מלחיץ. למרות שהבנתי שזה הליך מאוד פשוט ומאוד קצר ורמת סיכונים נמוכה (ואכן הוא עבר עלינו מאוד בקלות). 
את תגלי גם שאצלנו התוצאות היו מאוד מאוד מובהקות - 
CELIAC SCRREN גדול מ- 300
TTG 460
ובכל זאת הרופא התעקש שנעשה את הבדיקה כדי לוודא שזה אכן צליאק. למה? כי מדובר בדיאטה מאוד מאוד קפדנית, ושיתוף הפעולה של ההורים והילד תלויים בהבנה שזה אכן צליאק שלא יעבור אף פעם ושצריך לתמיד להקפיד. ושאין ספקות.
אם לא תאבחנו בצורה מסודרת, יתכן שבעוד זמן מה תחליט הילדה שזה לא באמת צליאק ושהיא חוזרת לאכול גלוטן.
המשיכו לתת לה לאכול גלוטן בינתיים. קבעו תור למומחה גסטרו ילדים שכנראה יפנה לגסטרוסקופיה, שלאחריה אפשר להפסיק לאכול גלוטן.
ואז, נעמוד כאן לצידך ונענה על כל שאלה, ואם תרצי אתן לך את הטלפון שלי ותוכלי לשאול מה מותר ומה אסור לאכול ואיך להתארגן בבית וכו'...
זה קשה אבל זה אפשרי בהחלט. מתרגלים.

שיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'היי קרן וברוכה הבאה'
היי קרן וברוכה הבאה
08/11/2016 | 05:59
1
48
כמו שכתבה לך תמי, השלב הבא באבחון הוא לעשות גסטרוסקופיה (שבמהלכה נלקחות דוגמיות לביופסיה מהמעי הדק על מנת לודא שמדובר אכן בצליאק). עד לאחר הבדיקה אין לעבור לתזונה נטולת גלוטן בשום פנים ואופן.
למה?
מפני שתזונה נטולת גלוטן מבריאה את הגוף. אם תעשו גסטרוסקופיה לאחר שהילדה כבר הפסיקה גלוטן והמעי החלים- כמו בן שהתוצאה תהיה שלילית לצליאק (וזאת המטרה בתזונה נ"ג).
האם לעשות את הבדיקה?
כן. לגמרי. זה הליך פשוט שנמשך כמה דקות ומבטיח אבחון חד משמעי. בדיקות דם אינן מספיקות. ודאי שלא קריאה באינטרנט ואבחון מתוך ההבנה שלנו את החומר הנקרא.
אבחון נעשה על ידי רופא גסטרו וחשוב מאוד לעשות אותו כמו שצריך.
הבדיקה עצמה נעשית בטשטוש קל שבמהלכו ישנים ולא חשים דבר. כל הסיפור נמשך כחצי שעה (כולל ההתאוששות).
אמנם כרגע לא כדאי לתת לילדה אוכל נ"ג אבל רק כדי להרגיע: הכל עניין של התנסות. יש המון סוגי לחמים ומאפים שאפשר לנסות עבורה. כמו כן, אפשר לאפות. לומדים ובד"כ מתרגלים לטעמים עם הזמן. ושוב, אין להתחיל לפני תום האבחון.

בהצלחה
לצפיה ב-'ולשאלת התסמינים וה"עלול להכיל": אין קשר בין תסמינים'
ולשאלת התסמינים וה"עלול להכיל": אין קשר בין תסמינים
08/11/2016 | 06:03
50
לכמויות גלוטן או לנזק שנוצר.
תסמינים הם רק תסמינים.
יש כאלה שאין להם שום תסמינים גם אם יאכלו פיתה שלמה. ויש כאלה שרגישים לפירור. הנזק נוצר במעי מכל כמות של גלוטן ולכן הטיפול זהה אם יש תסמינים או אין. זה יכול להיות נזק מיידי או נזק מצטבר ולכן אסור לאכול כל מה שמוצהר עליו שמכיל גלוטן או עלול להכיל גלוטן (למעט כשכתוב עלול להכיל או מכיל עד 20 PPM גלוטן. הכמות הזאת שהיא מזערית שבמזעריות-מותרת לצליאקים)
לצפיה ב-'קמח Schaer מי מוצא????'
קמח Schaer מי מוצא????
05/11/2016 | 21:00
4
46
מחפשת, כבר די הרבה זמן קמח mix b של Schaer.הבנתי שמי שהיה היבואן הפסיק - ואני ממש מקווה שכבר יש לו מחליף. ומישהו פה בפורום יידע להגיד לי איפה אפשר להשיג בארץ????

אנחנו ממש אוהבים את הקמח הזה....
לצפיה ב-'ראיתי בשופרסלדיל על המדפים בגרין. יכול להיות שאלה'
ראיתי בשופרסלדיל על המדפים בגרין. יכול להיות שאלה
06/11/2016 | 05:23
37
שאריות אבל שווה לך לנסות באיזורך
לצפיה ב-'אני מצאתי בויקטורי'
אני מצאתי בויקטורי
07/11/2016 | 12:09
23
לצפיה ב-'קמח Mix b של Dr. Schar'
קמח Mix b של Dr. Schar
27/11/2016 | 10:08
1
3
אורנה שלום, אכן כפי שציינת היבואן הקודם הוחלף ביבואן חדש והחל לשווק את Schar החל מהחודש הזה (11-2016). תוכלי למצוא את הקמח Mix b  בויקטורי ובקרוב בעוד רשתות. בנוסף תוכלי למצוא את הקמח לרכישה אונליין עם משלוח עד הבית מהאתר שמוכר רק מוצרים ללא גלוטן מהארץ. יש בחנות את כל המגוון של Schar. הכתובת של האתר: www.glutenfree-lifestyle.co.il
יום נעים
לצפיה ב-'אני לא רואה בקטגוריית המוצרים את כל מוצרי שר. למעט מוצר אחד'
אני לא רואה בקטגוריית המוצרים את כל מוצרי שר. למעט מוצר אחד
28/11/2016 | 06:52
3
שלא ראיתי בארץ קודם לכן, כל השאר כבר עשו עליה והמגוון די קטן (יחסית לפרסום שלך).
היוזמה מבורכת אבל הפרסום קצת יומרני יחסית למציאות באתר.
את כל המגוון של שר אפשר לראות באתר של שר.
כאן:
לצפיה ב-'ללא גלוטן באם המושבות '
ללא גלוטן באם המושבות
05/11/2016 | 14:07
4
95
לידיעתכם יש חנות במרכז שלום סנטר ברפאל איתן 3
עם מדפים מלאים במוצרים ללא גלוטן 

כאן במפה
לצפיה ב-'מה שם החנות?'
מה שם החנות?
06/11/2016 | 05:24
3
17
לצפיה ב-'פרימיום מרקט במושבה, יש בסביבה המון מקום לבילוי חינם'
פרימיום מרקט במושבה, יש בסביבה המון מקום לבילוי חינם
10/11/2016 | 18:42
2
23
"לב הסביונים" במרחק הליכה 

לצפיה ב-'בבקשה לא להציף את הפורום בהודעות (בעקר כשהן באות כקישור'
בבקשה לא להציף את הפורום בהודעות (בעקר כשהן באות כקישור
15/11/2016 | 06:10
12
למתכון בלבד וללא פידבק אישי של מי שניסה אותו) וודאי שאין צורך להוסיף מתכון בשרשור שאי לו קשר למתכון עצמו.
תודה
לצפיה ב-'בסיס לפשטידה דרוש מתכון'
בסיס לפשטידה דרוש מתכון
02/11/2016 | 16:00
1
45
מחפשת בסיס בצק פשוט לפשטידה רגילה של ירקות וגבינות, לפנפן אותה קצת יותר מהרגיל.
למי יש רעיונות? מתכון מנצח?
והאם אופים את הבסיס ביחד עם הפשטידה (אפיה אחת להכל), או שאופים אותו אפיה מקדימה לפני?

לצפיה ב-'תחתית מנצחת לקיש (כל ההוראות בפנים והתוכן גמיש)'
תחתית מנצחת לקיש (כל ההוראות בפנים והתוכן גמיש)
05/11/2016 | 05:56
47

בצק קיש: (מעולה!)

חומרים לבצק:
1 כוס קמח תפוא"ד
1/2 כוס קמח אורז מלא
120 גר' חמאה
1 כפית מלח
2 כפיות סוכר
חצי מיכל שמנת מתוקה
כף חומץ
כף שמן

אופן הכנת הבצק:
1. במיקסר, בעזרת וו גיטרה,
   מערבבים במהירות איטית את הקמחים, חמאה,
   מלח וסוכר  עד קבלת תערובת פירורית.
2. מוסיפים את השמנת המתוקה, חומץ, שמן זית
   וממשיכים לערבב עד קבלת בצק בעל מירקם אחיד.
3. עוטפים בניילון נצמד ומכניסים למקרר לחצי שעה.
4. אם הבצק דביק מדי לרידוד- לשטח אותו על תבנית משומנת
   עם ידיים מקומחות (**זאת הדרך שאני עובדת בה מפני שלאחר הפשרה
   הבצק בד"כ דביק).
5. אופים את הבצק (אפיה עיוורת, בלי מילוי!) 12 דקות בדיוק בטמפ' של 170 מע'
**רצוי בתבנית פיירקס שקופה על מנת לראות תוך כדי עבודה
עד כמה נאפתה התחתית.

לצפיה ב-'בריוש ואושר גדול'
בריוש ואושר גדול
01/11/2016 | 05:51
1
134
מפרגן לשף יניב צמח: חוויתי היום רגע של חסד, השנייה הזו שמבינים בה איך מאפה יכול כל כך להיות טעים ושהוא לא דומה לדברים אחרים.
אם יש רגעים כאלה של חסד בקריירה הצליאקית, אז היום היה לי כזה, כשאכלתי את בריוש השקדים שקניתי במאפיה של יניב.
התמכרות.
לצפיה ב-'וואוו... פירגון אדיר(: שווה ניסיון'
וואוו... פירגון אדיר(: שווה ניסיון
05/11/2016 | 05:52
24
לצפיה ב-'עוגת יום הולדת מיוחדת'
עוגת יום הולדת מיוחדת
31/10/2016 | 05:46
2
83
אני מעוניינת לקנות עוגת יום הולדת ללא גלוטן .
משהוא מכיר?
תודה
לצפיה ב-'יש עכשיו בפתח תקווה קונדיטוריה בשם רונאל'
יש עכשיו בפתח תקווה קונדיטוריה בשם רונאל
31/10/2016 | 14:08
85
כולה נטולת גלוטן. יש להם עוגות מאוד טעימות.
לצפיה ב-'וכדי לפרגן (לצערי לא ממקור ראשון)הנה קישור לאתר החנות:'
וכדי לפרגן (לצערי לא ממקור ראשון)הנה קישור לאתר החנות:
01/11/2016 | 05:43
74
לצפיה ב-'שיבולת שועל ללא גלוטן '
שיבולת שועל ללא גלוטן
28/10/2016 | 19:13
2
73
האם מישהו יודע היכן להשיג בארץ במחיר שפוי?
לצפיה ב-'אני לא משתמשת בשבולת שועל כך שלא ידוע לי.מצטערת'
אני לא משתמשת בשבולת שועל כך שלא ידוע לי.מצטערת
30/10/2016 | 06:02
1
19
לצפיה ב-'הזמנה דרך i herb'
הזמנה דרך i herb
01/11/2016 | 17:06
25
תודה בכל אופן :) 
אני לא מצאתי בארץ אז לבסוף הזמנתי מאתר iherb יחד עם מוצרים נוספים ללא גלוטן... 
למי שמעוניין זה האתר- http://il.iherb.com/?rcode=DAN8139
ועל קנייה ראשונה יש הנחה של 5 דולר (ככה שנחסכות חלק מעלויות המשלוח) דרך הקוד הזה- DAN8139 - זה ספציפית הקוד שלי אבל יש באינטרנט עוד הרבה שונים ומשונים שפשוט נותנים הנחה של כ-5 אחוז מערך הקנייה לאדם שהקוד שייך לו (או משהו כזה אני עדיין לא כל כך בקיאה:) אבל בכל אופןן הוא נותן בוודאות 5 דולר הנחה כי גם אני השתמשתי בקוד :) 

לצפיה ב-'אלטרוקסין'
אלטרוקסין
27/10/2016 | 17:48
1
58
שלום, מחלה אוטואימונית חדשה נוספה לי לסל ואני צריכה להתחיל לקחת את אחת התרופה. מישהו יודע בוודאות שאלטרוקסין נטול גלוטן. ראיתי התכתבויות בנושא מ2013 ואני מניחה שכן אבל רק רוצה לוודא שוב לפני שאני מתחילה. לא מוצאת מידע על כך באתר החברה או החברה המייבאת אותה לארץ. תודה!
לצפיה ב-'הוא מופיע באתר עמותת הצליאק-מותר. הרבה בריאות!'
הוא מופיע באתר עמותת הצליאק-מותר. הרבה בריאות!
30/10/2016 | 06:00
16
לצפיה ב-'סעודת סושי מפוארת כתשובה לטענה שאין לי מה לאכול.'
סעודת סושי מפוארת כתשובה לטענה שאין לי מה לאכול.
24/10/2016 | 01:39
7
128
אתם וודאי מכירים את הטענות האלו נגדנו, בייחוד הצמחוניים שבנו שאם איננו אוכלים גלוטן ואיננו אוכלים חיות מה בעצם נותר לנו לאכול. אחרי טענות כאלו ממכר שלנו ושל השכן הקשיש החלטתי להכין את מאכל הלל"ג הייצוגי שלי - סושי, התמונה כאן צולמה אחרי שכמה מנות כבר עזבו את הצלחת עם הניגירי. כמו כן שלחתי קופסה לשכן עם אחד מכל סוג.

למי שמכיר את הרעיון אך נרתע ממחירן של אצות הנורי (לפי רשימת המרכיבים בסטנדרט אירופאי אין בהן גלוטן או חשש לגלוטן) אציין שבשתי צלחות אין שימוש כלשהו בנורי - צלחת האבוקדו רול וצלחת הרולים הלבנים והאדומים שבה רול גבינה וסומסום, רול אדום עם אבקת מרק עגבניות לל"ג (בסושיות רבות ציפויי הצבעים מכילים גלוטן) ורול עם נקניקי Quorn. בצלחת הטאמגו והנלפפון הכבוש יש שימוש בסרט דק.

יש לציין שכדי ליצור מאקי בגודל רגיל צריך להשתמש בחצי אצה ולגלול את הצד הקצר למעלה. שימוש באצה שלמה יוצר מאקי גדולים וגסים למראה.

הסעודה הסתיימה בתודות עמוקות מהמכר (שממש לא חשב שמדובר בתחליפים אלא ב"אחד מתענוגות החיים" כהגדרתו) ובקופסאת עוגיות (עם גלוטן, לבעלי) מהשכן. לפעמים במקום לומר מה לא צריך להראות מה כן. (הבירה הרגילה אינה שלי).
לצפיה ב-'כל הכבוד על הביצוע המעודן(:'
כל הכבוד על הביצוע המעודן(:
24/10/2016 | 13:54
35
נראה מאוד יפה ואלגנטי
לצפיה ב-'אוכל הודי: צ'אפאטי זה גלוטן !'
אוכל הודי: צ'אפאטי זה גלוטן !
26/10/2016 | 17:54
58
גילוי לא נעים. בניגוד לקמחי החומוס והעדשים שמשמשים למאכלים רבים בנטבח ההודי קמח צ'אפאטי הינו קמח מחיטת דורום שמסתתר מאחורי שני מונחים הודיים שונים (Chapati Bread, Atta Flour) לפני שמגיעים לעובדות.

בבריטניה מסעדות הודיות הן של הודים דור 1 שהאנגלית שלהם לא משהו ולפעמים לא ברור להם שאנחנו יכולים לאכול קמחי עדשים או חומוס (המילה Flour לבדה מפחידה אותם וקרה לי ששאלו אותי אם אני יכול לאכול קמח תירס כי הם לא הכי מבינים שהשאלה היא על הצמח ממנו עדוי הקמח ולא הקמח עצמו). יש תופעה דומה במסעדות סיניות.

אכלנו היום במסעדה הודית, בגלל שנתקלתי בעבר במסעדה אחת שהשתמשה בקמח חיטה אני תמיד מברר אם קמחי העדשים והחומוס הם מחומרים אלו בלבד והתשובה היתה חיובית למרות שהמסעדן לא הבין שקמח Urid יהיה בסדר (בירור ברשת בקישור איטי במיוחד של עיירה ציורית שהתאימה לטיול יום העלה שמדובר בקמח עדשים ללא גלוטן) ואז הוא אמר שאינני יכול לאכול צ'אפאטי כי זה סוג של קמח מלא. הקישור היה איום אז לא הצלחתי לגלות את המידע הרלוונטי, ולא הכי האמנתי לו בגלל שההבנה שלו לגבי קמחי העדשים היתה גרועה.

כאמור - בירור מאוחר יותר העלה שמדובר בסוג של חיטת דורום עתירת גלוטן שמסתתרת מאחורי שני מושגים הודיים.
לצפיה ב-'M&Ms בשקית כחולה מכילים גלוטן, השאר בסדר.'
M&Ms בשקית כחולה מכילים גלוטן, השאר בסדר.
26/10/2016 | 18:02
2
71
אני יודע שהעניין צויין אבל הנה רשימת מרכיבים. אני לא הכי אוכל ממתקים אבל אוכל כזה שמחולק ליחידות קטנות אידאלי לטיסות וסמארטיז רגילים מכילים גלוטן אז התעניינתי יותר ב M&Ms  שעלו בפורום כממתק שרוב גירסאותיו ללא גלוטן. הבוטנים בגירסה בשקיות הצהובות בטוחים וכך גם השוקולדים שבשקיות החומות, אך הקראנצ'יים שבשקיות הכחולות מכילים גלוטן ואינם אכילים.
לצפיה ב-'יש גם m&m עם ביגלע ( גם שקית כחולה ) גם זה עם גלוטן'
יש גם m&m עם ביגלע ( גם שקית כחולה ) גם זה עם גלוטן
29/10/2016 | 17:08
1
15
לצפיה ב-'ההפתעה היא שבקראנצ'יז האלו אין חיטה אלא בסך הכל תיבול מאלט.'
ההפתעה היא שבקראנצ'יז האלו אין חיטה אלא בסך הכל תיבול מאלט.
29/10/2016 | 17:45
32
כלומר - למרות ששני מוצריה המובילים מתאימים לנו החברה לא חשבה עלינו לפני שימוש בתיבול שעורה מזהם נוסח קלוגס ולא במרכיב חיוני כמו קמח לאלמנט הקראנצ'י , במקרה זה קמח אורז. חבל כי קל יותר כשמוצרים רגילים של חברה רגילה מתאימים ללא התאמות מיוחדות והחברה הזו לא בחרה להיות עקבית כלפינו.

בספרד יש גל שלם של חברות רגילות שהצליחו לתת למוצרים הרגילים שלהן את תו אגטדת הצליאק המקומית. זה כולל בין השאר את האפרופו המקומי ועוגות גבינה קטנות שממילא מדתמשות בקמח תירס. זה ההיפך מהמנטאליות של "עלול להכיל" או שימוש באלמנט שולי כמו תיבול שמדיר ציבור שלם מהמוצר. קיוויתי ש M&M היתה יותר בעדנו ופחות צירוף מקרים. אציין שאין צורך בחיטה בביגלה, מקלות הלחם האיטלקיים הקלאסיים עשויים מקמח תירס.
לצפיה ב-'Ed's Easy Diner - מראית עין של נורמאליות ביוקר.'
Ed's Easy Diner - מראית עין של נורמאליות ביוקר.
27/10/2016 | 18:26
1
62
לנוסעים לבריטניה (וכנראה גם ארה"ב, תבררו) יש אופציה לאוכל מהיר אמריקני קלאסי ללא גלוטן ואפילו המבורגר צמחוני ללא גלוטן ברשת  Ed's Easy Diner . יש תפריט ללא גלוטן נפרד לחלוטין עם כל האופציות, בצילום המצורף לפוסט וכן תמונה של המבורגר צמחוני, צ'יפס, כמה תוספות ומילקשייק - כולם צמחוניים וללא גלוטן. כמה טוב לשבת במסעדה ולאכול משהו שנראה נורמאלי, במיוחד כשברשתות הגדולות הדבר היחיד שאני יכול לאכול זה הצ'יפס והגלידה הפשוטה ביותר. זו התגובה האולטימטיבית למי שטוענים שאינני יכול לאכול כלום - אני יכול לאכול הכל אם רק יעשו אופציות רלוונטיות. היתה בעיה קטנה  - הקטשופ הרגיל "עלול להכיל" והמצלר נעלם לפני שהספקתי חבקש קטשופ אכיל אבל הוא הופיע שוב ובלי שאצטרך להסביר מדי (פשוט עם הצד האחורי של הקטשופ כלפיו) הוא אמר שהקטשופ לא לל"ג והציע להביא קטשופ לל"ג. המחיר גבוה, £20 (מה שזה לא יהיה כרגע עם בעיות שער החליפון עקב אסון הברקסיט) אבל אחרי כמה ימים של שאריות ופשרות אני בטוח שגם תיירים מהארץ ירצו להרגיש נורמאליים. לצערי ההמבורגר קצת יבש אבל זה המחיר כשרוצים לשבת עם משהו שנראה נורמאלי... מי שאוהב את האוכל יכול להוריד אפליקציה ולקבל הנחות בקניות בהאות. בלונדון יש להם סניפים בין השאר בכניסה הראשית לתחנת יוסטון ובאזור הרחובות שמובילים ממערב ללסטר סקוור.
לצפיה ב-'מתה על אד'ס. זה אחד מהמקומות שאני חוזרת אליהם '
מתה על אד'ס. זה אחד מהמקומות שאני חוזרת אליהם
30/10/2016 | 12:10
28
כמעט בכל ביקור בלונדון. בפעם האחרונה גילינו גם את האופציה הנטולה ומאוד נהננו.
אבל ההמבורגר שם הוא החלק הפחות משמעותי. ה-atomic fries (למאותגרי גלוטן) או atomic onion rings (לאלו שלא) הם הלהיט האמיתי. וגם השייקים מעולים.
לצפיה ב-'היי היכן ניתן לקנות חלות שבת ללא גלוטן באיזור תא - הרצליה?'
היי היכן ניתן לקנות חלות שבת ללא גלוטן באיזור תא - הרצליה?
25/10/2016 | 09:49
2
21
לצפיה ב-'יש חלות קפואות של גרין לייט '
יש חלות קפואות של גרין לייט
25/10/2016 | 10:49
1
40
אפשר להשיג אותם בסופרים או חנויות טבע שיש בהם מקפיאים של לחם ללא גלוטן.
לצפיה ב-'מעולה, ותודה רבה על התשובה המהירה'
מעולה, ותודה רבה על התשובה המהירה
25/10/2016 | 12:19
11
לצפיה ב-'לכל משתתפי יום הכייף השנתי של עמותת הצליאק'
לכל משתתפי יום הכייף השנתי של עמותת הצליאק
25/10/2016 | 06:25
3
78
יום נפלא, מהנה וללא גלוטן
הנאה גדולה לכל הצליאקים, צעירים ומבוגרים, ובהצלחה לעושים במלאכה
שיעבור בכייף ובבטיחות ונשמח לשמוע חוויות
לצפיה ב-'נו...? איך היה? יש חוויות??ספרו...ספרו...'
נו...? איך היה? יש חוויות??ספרו...ספרו...
30/10/2016 | 06:05
11
לצפיה ב-'היה נפלא'
היה נפלא
30/10/2016 | 08:22
1
36
כבר שנה רביעית שאנחנו נהנים מיום כיף בלונה פארק.
ישר כח!
לצפיה ב-'טוב לשמוע נפלא(:'
טוב לשמוע נפלא(:
01/11/2016 | 05:45
10
לצפיה ב-'ריטלין'
ריטלין
24/10/2016 | 10:29
2
41
מישהו יודע האם בתרופת ריטלין 30 מ"ג יש גלוטן? ובמידה וכן איך אני יכולה לראות את זה במרכיבי התרופה ?
לצפיה ב-'ככל הידוע לי הוא אינו מכיל '
ככל הידוע לי הוא אינו מכיל
24/10/2016 | 13:51
1
34
גלוטן.
איך יודעים?
1. בודקים באתר עמותת הצליאק-מדריך התרופות ותוספי התזונה פתוח לכולם.  מה שמופיע שם בטוח מפני שמופיעים שם רק מוצרים שהתקבלו עבורם אישורים רשמיים מהחברה המייצרת או מהיבואן.
2. בודקים את הרכיבים+אזהרת אלרגנים- אם אין אזהרה ואין רכיב גלוטני הרי שהוא אינו  מכיל גלוטן.
3. אם יש חשד או אי בהירות-לודא בחברה עצמה לפני שמשתמשים.
לצפיה ב-'ריטלין'
ריטלין
24/10/2016 | 16:34
38
תודה רבה
לצפיה ב-'דחוף בבקשה - ללא גלוטן בצפון איטליה'
דחוף בבקשה - ללא גלוטן בצפון איטליה
21/10/2016 | 22:33
3
49
היי עזרה דחופה בבקשה
מי יודע אם יש פיצה ללא גלוטן בברשיה צפון איטליה ?
והאם בגרדאלנד יש משהו לאכול נג?
לצפיה ב-'מצטערת, חו"ל זה ממש לא התחום שלי אבל אני בטוחה שיהיו'
מצטערת, חו"ל זה ממש לא התחום שלי אבל אני בטוחה שיהיו
23/10/2016 | 07:56
19
מי שיעזרו לך.
האם חפשת בארכיון הפורום?
לצפיה ב-'הייתי בקומו לפני שנתיים, תמיד יש מה לאכול ואני גם צמחוני.'
הייתי בקומו לפני שנתיים, תמיד יש מה לאכול ואני גם צמחוני.
23/10/2016 | 13:28
26
במסעדות רבות אפשר לבקש פסטה ללא גלוטן, באחרות יש פיצה ללא גלוטן, ויש מאכלים איטלקיים שאינם מבוססים על חיטה כמו ריזוטו, פולנטה ואנטיפסטי. כל זה כפוף לחוק שנקרא דירקטיבת האלרגנים האירופאית וחובתם לציין באילו מאכלים יש גלוטן או חשש לגלוטן. יש גם מאבחים אחרים. צפון איטליה היא ביתה של חברת Schär שבסיסה בעיר בלזאנו / בולצן שבדרום טירול. במלונות אפשר לבקש לחם ללא גלוטן ודגני בוקר ללא גלוטן (בקומו היה, ברומא השנה רצו תשלום על ארוחת הבוקר הרגילה אך לא דרשו סנט נוסף על הסבה ללל"ג. )

יש חטיפים איטלקיים רגילים שמסומן עליהם שהם ללא גלוטן, לגבי מוצרים ארוזים אחרים צריך לגגל וללמוד את שמות המרכיבים חיטה, קמח חיטה, שעורה, מאלט שעורה, ושיפון באיטלקית. אם יש שרידי גלוטן זה ירשם בתחתית הרשימה תוך שימוש במילה גלוטן אך אם יש מרכיבים הם יצויינו רק בשמם האיטלקי.

הנפילה הגדולה היא גלידה וקינוחים. תמיד לבקש Senza di gluten. מאד נפוץ שיש חלקי עוגות ועוגיות בגלידות עם חלקים מוצקים בין הגלידה עצמה.

Sono Celíaca / Sono Celíaco זה " אני צליאקי/ת" באיטלקית והם מאד מודעים והממשלה שלהם אפילו מסבסדת מוצרים ללא גלוטן לצליאקים תושבי איטליה.

בקומו הצלחתי לאכול משהו שונה כל ערב במדך שבוע מבלי לאכול ספגטי בולונז. ברומא היו פחות ברירות מבצפון איטליה והיה קשה למצוא בה פיצה לל"ג - רוב המסעדות שנתקלתי בהן החזיקו פסטה לל"ג.

אני גלאי גלוטן אנושי ואם אני נחשף יש לי סימפטומים אחרי שעה-שעתיים. בשני הביקורים באיטליה אחרי הגילוי לא היו לי בעיות כלשהן אחרי אכילה במסעדה והחשיפה היחידה היתה לגלידה "אנגלית" (בטעם טרייפל תותים) שחלקי הפרי בה היו למעשה עוגה אדומה. תמיד לשאול, תמיד אפשר לסמוך על התשובה.

כמו כן - בצפון איטליה יש אנשים שהשפה הזרה שלהם אינה אנגלית אלא גרמנית.
לצפיה ב-'צפון איטליה'
צפון איטליה
23/10/2016 | 20:12
33
היינו בצפון איטליה בשנה שעברה.
בגרדלנד מפוזרות מסעדות ברחבי הפארק ובחלקן אפשר למצוא מנות ארוזות ללא גלוטן (לא מנות גורמה אבל אפשר להסתדר). תעשי חיפוש באתר של גרדלנד
בנוסף בהרבה מקומות אפשר למצוא פיצות ללא גלוטן אלו פיצות עם בצק דק מאוד,כמו טורטיה
אפילו במרומי אתר מונטהבלדו,במסעדה שעל ההר יש מנות ארוזות ללא גלוטן שהיו מעולות
תנסי לחפש ברשת garda gluten free ותוכלי למצוא אפשרויות בערים השונות באיזור

לצפיה ב-'המרת קמח תופח'
המרת קמח תופח
22/10/2016 | 20:37
5
40
שלום,
אני רוצה לאפות במכשיר קייקפופ,
המתכון של כדורי גבינה עם זיתים כשבמתכון יש 1.5 כוסות קמח תופח.
יש לי בבית קמח קונדיטור.
האם לדעתכם מתאים?
כמה קמח אני צריכה וכמה אבקת אפייה?
לצפיה ב-'על כל כוס קמח להוסיף כפית אבקת אפיה אבל'
על כל כוס קמח להוסיף כפית אבקת אפיה אבל
23/10/2016 | 07:55
47
השאלה היא האם את מתכוונת להמיר קמח רגיל (גלוטני) לקונדיטור בלבד?
לא הייתי לוקחת סיכון אלא מערבבת כוס וחצי בסה"כ שיהיו מורכבים ממס' קמחים נ"ג. חצי כוס קונדיטור+כוס אחת שמורכבת ממס' קמחים.
יש במאמרי הפורום קטגוריה של תערובות קמחים שהומלצו על ידי חברי הפורום (כלים ומידע למעלה בקוביה הכחולה ומשם למאמרים) וכמובן שאפשר להשתמש גם בתערובת מוכנה (בראל/תמי/MIXB וכו').
לצפיה ב-'כדורי גבינה עם זיתים מקונדיטור +אבקת אפיה יוצאים מעולה'
כדורי גבינה עם זיתים מקונדיטור +אבקת אפיה יוצאים מעולה
24/10/2016 | 22:51
3
14
לצפיה ב-'והמתכון?'
והמתכון?
25/10/2016 | 06:12
2
10
לצפיה ב-'אה, השבתי לשואלת והנחתי שיש לה מתכון והיא מתלבטת לגבי ההמרה'
אה, השבתי לשואלת והנחתי שיש לה מתכון והיא מתלבטת לגבי ההמרה
25/10/2016 | 21:23
1
19
של הקמח. מכיוון שהכנתי פעם ממתכון רגיל והמרתי את הקמח לקונדיטור + א. אפיה אני יודעת שזה יוצא טוב.
אם אמצא את המתכון מבטיחה להביא אותו לפורום.
לצפיה ב-'אשמח מאוד(:'
אשמח מאוד(:
26/10/2016 | 06:18
6
לצפיה ב-'ארוחת בוקר'
ארוחת בוקר
21/10/2016 | 16:39
1
57
שלום לכולם,
אשמח בבקשה לרעיונות מגוונים לארוחת בוקר בריאה ומזינה,
אך לא משמינה במיוחד...
תודה :)
לצפיה ב-'כל שילוב של ביצים/סלט/לחם קל או פריכיות יכול להתאים'
כל שילוב של ביצים/סלט/לחם קל או פריכיות יכול להתאים
23/10/2016 | 07:50
29
כמו כן, יוגורט דל שומן עם כף גרנולה ופרי וכו'
לצפיה ב-'מסעדה/פאסט פוד באיזור כיכר רבין?'
מסעדה/פאסט פוד באיזור כיכר רבין?
20/10/2016 | 15:00
2
30
מישהו מכיר מקום לאכול עם ילדים באיזור כיכר רבין בת"א שיהיה גם אופציות ללא גלוטן?
לצפיה ב-'ברטון קרפקי אבן גבירול 52'
ברטון קרפקי אבן גבירול 52
20/10/2016 | 15:58
37
יש  קרפים גם מתוקים וגם מלוחים...הם כולם מקמח כוסמת buckwheat
לצפיה ב-'יש שם המון מקומות '
יש שם המון מקומות
22/10/2016 | 15:14
47
פלאפל היפו, אמורה מיו, ג'ירף... לא חסר.
לצפיה ב-'לחם טעים בגרמניה'
לחם טעים בגרמניה
20/10/2016 | 10:45
1
108
במלון בגרמניה הגישו לחמניות נטולות גלוטן טעימות, שמגיעות חצי אפויות, ואז רק צריך להכניס לתנור ל-10 דקות. יהיה נחמד אם יהיה ניתן יהיה לרכוש גם בארץ!
כמובן שהמחיר בסופר שם מאד זול לעומת ישראל.
לצפיה ב-'נראה מעולה.הייתי שמחה לנסות אותן. חבל שאי אפשר'
נראה מעולה.הייתי שמחה לנסות אותן. חבל שאי אפשר
21/10/2016 | 14:19
23
להשיג אותן כאן
לצפיה ב-'סקר בוואלה על מזון ללא גלוטן '
סקר בוואלה על מזון ללא גלוטן
18/10/2016 | 16:08
1
74
לצפיה ב-'הקישור אינו פועל כראוי. אי אפשר להכנס לדף הסקר'
הקישור אינו פועל כראוי. אי אפשר להכנס לדף הסקר
23/10/2016 | 07:48
4

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ד
ד"ר רון טנצר
פורום אלצהיימר
להתייעצות עם מנהל הפורום
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה