לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום צליאק

שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין. כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.השתתפות נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צליאק

שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין. כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.השתתפות נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הודעות מנהלתיות לגולשים חדשים וותיקים - ממש ממש כאן!
המשך >>

לצפיה ב-'רשימת התכשירים שאינם מתאימים לחולי צליאק - אתר כל הבריאות'
רשימת התכשירים שאינם מתאימים לחולי צליאק - אתר כל הבריאות
12/09/2016 | 12:42
5
76
כשטיפול תרופתי אינו מתאים לחולי צליאק, קיימת זכות לקבלת חלופה מתאימה! להלן רשימת התכשירים שאינם מתאימים לחולי צליאק, כפי שהוגדר ע"י אגף רוקחות משרד הבריאות:
**מתוך אתר "כל הבריאות" המעניק מידע בנושא זכאויות רפואיות ומשווה בין כל קופות החולים במגוון נושאים**
http://call.health.gov.il/infocenter/index?page=co...

לצפיה ב-'אורית שלחת בדיוק את אותו הקישור לפני פחות מחודש...'
אורית שלחת בדיוק את אותו הקישור לפני פחות מחודש...
13/09/2016 | 14:46
4
10
לצפיה ב-'האם הנושא נמצא בהודעות נבחרות?'
האם הנושא נמצא בהודעות נבחרות?
15/09/2016 | 13:05
3
23
אם כן אז מעולה.
ובכל מקרה, חשוב שכולם יהיו מעודכנים. לא כולם מסתכלים אחורה בהודעות. מה שאני מעלה הוא חשוב מאוד. 
לצפיה ב-'אפשר להתווכח על זה.....'
אפשר להתווכח על זה.....
19/09/2016 | 08:42
1
6
לצפיה ב-'חס וחלילה....'
חס וחלילה....
20/09/2016 | 10:36
4
לצפיה ב-'הוא לא נמצא מפני שמזה זמן מה יש קושי להכנס'
הוא לא נמצא מפני שמזה זמן מה יש קושי להכנס
21/09/2016 | 06:41
10
למסך הניהול (שרק דרכו אפשר לעשות שינויים בפורום) ולכן זה ימתין.
עדיין ולמרות חשיבות המידע אין צורך לפרסם יותר מפעם אחת מפני שמי שרוצה להגיע למידע יכול להריץ חיפוש בפורום ולקבל את ההודעה הקודמת שלך ולא משנה עד כמה היא רחוקה מן העמוד הראשון(:
לצפיה ב-'האם שמן שטוגן בו גלוטן מותר לאכול ממנו?'
האם שמן שטוגן בו גלוטן מותר לאכול ממנו?
11/09/2016 | 20:45
2
35
שלום,

האם במסעדות כששואלים על גלוטן
נענים בתשובה כי בשמן טוגן גלוטן (פירורי לחם או קמח)
האם אפשר לאכול משהו שטוגן באותו השמן שאינו מכיל גלוטן כמו בטטה מטוגנת?

תודה
לצפיה ב-'אסור'
אסור
11/09/2016 | 22:14
13
לצפיה ב-'אסור'
אסור
12/09/2016 | 06:35
11
לצפיה ב-' פטיסרי נטול גלוטן בפריז'
פטיסרי נטול גלוטן בפריז
11/09/2016 | 16:14
1
48
לצפיה ב-'טוב לדעת'
טוב לדעת
12/09/2016 | 06:37
11
לצפיה ב-'חביתת חומוס ועדשים - עוגילה דולסה '
חביתת חומוס ועדשים - עוגילה דולסה
08/09/2016 | 07:40
54
חפשו את המתכון הזה
כי הוא פשוט טוב ופשוט

טוב לרגישים לביצים 

לצפיה ב-'קייטרינג ללא גלוטן'
קייטרינג ללא גלוטן
07/09/2016 | 22:00
2
56
נושא : קייטרינג בשרי ללא גלוטן
תאריך : 07/09/16 18:40

היי ,
אשמח לקבל המלצות לקייטרינג בשרי/ חלבי שמבשל אוכל ללא גלוטן .
באיזור השרון והמרכז ( 25 - 20 סועדים ).

תודה ,
ורד
לצפיה ב-'נסי את יניב צמח שף ללא גלוטן. אני לא מעודכנת נכון לרגע זה'
נסי את יניב צמח שף ללא גלוטן. אני לא מעודכנת נכון לרגע זה
08/09/2016 | 06:04
1
33
אבל בזמנו היו לו שירותי קייטרינג:
לצפיה ב-'יש גם את שי ללא גלוטן'
יש גם את שי ללא גלוטן
19/09/2016 | 21:48
5
הוא משוהם, לא יודעת אם הוא עושה קייטרינג אבל הוא עושה סדנאות בישול ללא גלוטן 
לצפיה ב-'אשמח לקבל מצגת בנושא צליאק לילדים בכיתה ב' '
אשמח לקבל מצגת בנושא צליאק לילדים בכיתה ב'
07/09/2016 | 12:45
32
תודה רבה! 
לצפיה ב-'מאפי נייר אורז: אלטרנטיבה לבצק עלים שאינה תחליף.'
מאפי נייר אורז: אלטרנטיבה לבצק עלים שאינה תחליף.
07/09/2016 | 00:23
1
98
חזרתי הרגע ממסעדה סינית שבתפריט הלל"ג שלה היו מאפי הטופו בנייר אורז שבתמונה. אינני בטוח אם שיטת ההכנה היא אפייה או טיגון אך הפואנטה היא שנייר האורז הוא אחת האפשרויות הרבות שבמטבח הסיני ושף חדשני במיוחד הסיק שאפשר להשתמש בו להכנת מאפים ללא גלוטן. המאפה היה דק אך ניתן וודאי להשתמש בכמה שכבות כדי ליצור שיכוב של בצק עלים במאכל כמו בורקס. אני תמיד טוען שעדיף לגלות אופציות קיימות במטבחים אתניים במקום להיות תלויים בתחליפים...
לצפיה ב-'נרא טוב!'
נרא טוב!
07/09/2016 | 13:55
13
לצפיה ב-'מבקשת המלצה לויטמין D נטול גלוטן'
מבקשת המלצה לויטמין D נטול גלוטן
05/09/2016 | 10:03
11
37
.
לצפיה ב-'ויטמין D'
ויטמין D
05/09/2016 | 11:03
1
51
אל תכעסי..
חשיפה מתונה לשמש .
נטול גלוטן לחלוטין
לצפיה ב-'חשיפה לשמש אינה מספקת את כל הצריכה הדרושה'
חשיפה לשמש אינה מספקת את כל הצריכה הדרושה
06/09/2016 | 06:28
35
אם יש חסר גדול, רצוי לקחת תוסף
לצפיה ב-'אולי יש ברשימת תרופות באתר עמותת הצליאק'
אולי יש ברשימת תרופות באתר עמותת הצליאק
05/09/2016 | 11:18
1
26
לצפיה ב-'תודה בכיף ובכל זאת.......'
תודה בכיף ובכל זאת.......
05/09/2016 | 16:06
18
לצפיה ב-'של לייף (שמשווק בסופרפארם) נקי מגלוטן'
של לייף (שמשווק בסופרפארם) נקי מגלוטן
06/09/2016 | 06:32
4
38
ואם זכור לי נכון גם של סופרהרב אבל צריך לודא(:
לצפיה ב-'תודה רבה לא הייתי בטוחה'
תודה רבה לא הייתי בטוחה
06/09/2016 | 09:33
3
20
.
לצפיה ב-'טלי'
טלי
08/09/2016 | 11:03
2
11
הייתי בסופר פארם , אבל אמרו לי שזה לא ידוע אם מכיל גלוטן, לא מצוין על האריזה
שזה נטול.
הציעו לי ויטמין של סולגר כתוב במפורש בכל החומרים הנכללים בו הם לא חיטה ומה שקרוב לזה מה דעתך?
לצפיה ב-'המידע לגבי המוצר של לייף מופיע במדריך התרופות של העמותה'
המידע לגבי המוצר של לייף מופיע במדריך התרופות של העמותה
10/09/2016 | 10:01
1
10
בחלק הפתוח לשימוש הקהל הרחב כך שאת יכולה לבדוק שם.
אם החברה נתנה אישור רשמי ובכתב לעמותה הרי שהוא נקי מגלוטן כולל בפס הייצור.

לגבי סולגאר-אם אין גלוטן ברכיבים שלו זה סבבה אבל צריך לודא שהוא לא מיוצר על פס ייצור שעלול להכיל גלוטן. שוב, בדקי באתר העמותה ואם אין שם מידע ספציפי, את יכולה לפנות לחברה עצמה.
לצפיה ב-'תודה רבה טלי'
תודה רבה טלי
10/09/2016 | 13:25
2
לצפיה ב-'גם זה שנמכר בבתי מרקחת של מכבי נטול'
גם זה שנמכר בבתי מרקחת של מכבי נטול
07/09/2016 | 09:18
1
11
לצפיה ב-'נטלי 22'
נטלי 22
08/09/2016 | 11:00
11
אינני יודעת מה נותנים במכבי , אני בכללית.
לצפיה ב-'אבחון חוזר לצליאק בספק'
אבחון חוזר לצליאק בספק
04/09/2016 | 13:52
9
85
הבן שלי בן 17 היום.  אובחן בגיל 6 עם צליאק,  בעקבות בדיקות דם חיוביות ואח מאובחן עם צליאק.  הרופא אז חשב שביופסיה במקרה כזה מיותרת. היום הילד שלי מעורר ספקות, גם אצלי,   אולי אין לו בכלל צליאק...  מה עושים? איך בודקים? ומנגד,  האם הצבא עדין מתעקש על ביופסיה? תודה להכוונה
לצפיה ב-'למה ספק ? אם אובחן בצורה החלטית אז נראה לי שלא צריך'
למה ספק ? אם אובחן בצורה החלטית אז נראה לי שלא צריך
04/09/2016 | 17:20
55
להיות ספק.

אם רוצים שוב לברר אם יש צליאק, הדרך היחידה היא לאכול שוב גלוטן , לתקופה, ואז שוב לעשות  בדיקות דם ואולי גם ביופסיה ( גסטרו צריך להחליט )

לגבי הצבא, כבר שמעתי על מקרים שמקבל איבחון ללא ביופסיה.
לצפיה ב-'לא ברור, למה התעוררו ספקות?'
לא ברור, למה התעוררו ספקות?
05/09/2016 | 08:37
46
קודם כל נראה לי שזאת דוגמא קלאסית לכל ההורים לילדים קטנים שמתלבטים האם לעשות או לא לעשות ביופסיה.. 
מעבר לכך למה התעורר החשד? האם נחשף לגלוטן ללא תסמינים? האם סיבה אחרת? לא נראה לי שתהיה בעיה לבצע ביופסיה לאחר צריכה אינטנסיבית של גלוטן לתקופה של כחודשיים...
לצפיה ב-'מקרה דומה'
מקרה דומה
05/09/2016 | 12:10
4
59
בתי בת 17 אובחנה בגיל 11 לאחר ביופסיה. הרמזים היחידים לצליאק היו העדר ברזל וסידן. במשך כל השנים מאז התחלנו את הדיאטה בדיקות הדם שלה היו תקינות לחלוטין. לאחרונה היא מקפידה פחות על התזונה, ביחוד כאשר היא מחוץ לבית (מה שקורה לעתים קרובות...). בקיץ הייתה שבוע ביוון בלעדינו ולדבריה אכלה הכל. היא אומרת שהרגישה יותר טוב מאשר כשהיא מקפידה על תזונה נטולת גלוטן... מאז היא מקפידה הרבה פחות (כמובן שבבית האוכל נטול גלוטן אך בחוץ אין לי שליטה).
עשינו בדיקת דם לאחר כחודש וחצי ללא הקפדה והן היו תקינות לחלוטין.
ההתלבטות שלי היא אם לחזור על הביופסיה.
אשמח לשמוע מה דעתכם - האם כדאי לחשוף אותה לכמויות רציניות של גלוטן במשך חודשיים? האם שמעתם על מקרה של אבחון שגוי בעקבות ביופסיה?
לצפיה ב-'לא דומה בכלל...'
לא דומה בכלל...
05/09/2016 | 13:54
2
53
אבחון ע"י ביופסיה הוא חד משמעי ומדויק ביותר! צריכה של גלוטן לא בהכרח מובילה לתסמינים גלויים. ברגע שקיימת ביופסיה חיובית יש צליאק והשוני בין אדם לאדם הוא במידת הנזק - יש כאלו שהנזק למעי אצלם הוא נרחב ויש כאלו שאצלם הוא מוגבל לחלק קטן מהמעי. אני לא מכיר(וגם לא חיפשתי) מחקרים האם קיימת התאמה בין מידת הנזק למעי ובין חומרת התסמינים אבל יש סיכוי לא רע שאם ביתך תמשיך לצרוך גלוטן זה יקבל ביטוי ברמות הברזל כפי שהיה בעבר וכמובן בעיות אחרות שיכולות להתעורר עם הזמן. מבחינתי כמי שאובחן בעשור הרביעי לחייו וללא סימפטומים לפני כן (בקושי ברזל נמוך אבל בנורמה) הסיבה היחידה לשמור על דיאטה נטולת גלוטן היא הסיכון הגדול והמפחיד ממחלות מעי ממאירות. ביום ובשעה שבה יפרסמו שמצאו תרופה לסרטן המעי תוכלו למצוא אותי בקונדיטוריה השכונתית אוכל פיתה ממולאת בפרוסת לחם מחמצת. תגידי לביתך שכמו שלא מתים מסיגריה אחת לא מתים מביס אחד אבל בנתיים אורח החיים חייב להיות בלתי מתפשר
לצפיה ב-'נכון...'
נכון...
05/09/2016 | 15:07
1
38
מסכימה אתך לחלוטין, הבעיה היא איך לשכנע נערה בת 17 שלא חושבת לטווח רחוק. לכן חשבתי שאם אעשה ביופסיה חוזרת זה ישכנע אותה שהצליאק קיים ואין לה ברירה.
לצפיה ב-'ולמה את חושבת שביופסיה שניה תעזור לשכנע אותה יותר ?'
ולמה את חושבת שביופסיה שניה תעזור לשכנע אותה יותר ?
05/09/2016 | 21:51
38
הרי עשיתם ביופסיה אחת והיא אובחנה כחולת צליאק. זו לא מחלה שעוברת.
ממה שאני שמעתי ולמדתי במשך השנים מבין חולי הצליאק למינהם זה שדברים משתנים. מי שקודם לאיבחון לא היה סימפטומטי, עשוי להיות סימפטומטי אחרי תקופת דיאטה ללא גלוטן ( בהחשפות לגלוטן ) לעומת זאת היו כאלו שסיפרו שפתאום הם לא מגיבים לגלוטן, מה שמעורר לעיתים שאלות כמו, אולי זו טעות באיבחון, אולי " עבר לי"...
אז מה שידוע היום זה ראשית שצליאק לא עובר.
דבר שני, שלא ממש יודעיןם הכל על צליאק, אבל אם יש איבחון של ביופסיה, זה חד משמעי- לתמיד!
דבר אחרון- חולה צליאק שלא מקפיד על דיאטה ללא גלוטן, גם אם מגיב או לא, עושה לעצמו נזק ומגביר את הסיכויים לחלות במחלות אחרות בצורה משעותית יותר מבן אדם בריא.

עכשיו לחלק שבו את כאמא " משכנעת" אותה להקפיד על דיאטה.....
מה שאני הייתי עושה זה לוקחת לרופא שמבין ( בין אם משפחה או גסטרו ) שיבהיר לה בדיוק מה עשוי ועולול לקרות אם תמשיך כך, כולל סטטיסטיקה של מה הסיכוי....
ואולי גם קצת מפחידה על הדרך...
זה אולי נכון שילדה בת 17 לא יכולה לחשוב קדימה הרבה, אבל היא גם לא ילדה קטנה ומסוגלת להבין שלמעשים יש תוצאות.

לצפיה ב-'אני חושבת קצת אחרת'
אני חושבת קצת אחרת
07/09/2016 | 14:03
40
אני שמעתי על מקרה של אבחון שגוי שכלל ביופסיה אצל נער שלאימו יש צליאק.... אחרי ביופסיה שניה הוחלט שמקור הבעיה הוא אחר ולא צליאק!

ובכלל, נערה בת 17 - היא בוגרת מספיק לטעמי בשביל להחליט שהיא רוצה לבדוק שוב.
אבל  -  זה חייב להיות מלווה בפיקוח רפואי

לצפיה ב-'מצטרפת לדבריהם של נטע וטל לגבי שני המקרים'
מצטרפת לדבריהם של נטע וטל לגבי שני המקרים
06/09/2016 | 06:41
1
27
לצפיה ב-'תודה לכולם!'
תודה לכולם!
08/09/2016 | 16:05
20
אני חושבת שאקח אותה למומחה גסטרו להתייעצות... ובינתיים אני ממשיכה להקפיד על תזונה נטולת גלוטן ומקווה שגם היא...
לצפיה ב-'האם יש קשר בין צליאק ליתר פעילות בבלוטת התריס?'
האם יש קשר בין צליאק ליתר פעילות בבלוטת התריס?
05/09/2016 | 17:41
27
לצפיה ב-'מישהו היה במסעדת "עדנה" ברמת-השרון?'
מישהו היה במסעדת "עדנה" ברמת-השרון?
05/09/2016 | 13:11
3
38
יש להם בראנץ' בופה. יש שם מודעות לנושא הגלוטן?
לצפיה ב-'לא מכירה, אבל בופה הוא תמיד די בעייתי '
לא מכירה, אבל בופה הוא תמיד די בעייתי
05/09/2016 | 14:47
1
29
כי גם אם המסעדה מבינה בענייני גלוטן, הרי מספיק שמישהו לקח עם הכף הציבורית והגיש מכלי אחר, או הניח משהו על פרוסת הלחם שלו, בשביל שיהיה זיהום משני.

לצפיה ב-'הכי איום כשהסועדים האחרים מנפנפים לך לחם מעל הצלחת.'
הכי איום כשהסועדים האחרים מנפנפים לך לחם מעל הצלחת.
10/09/2016 | 02:08
18
האיום הכי גדול זה פירורים, או במגש ההגשה או כפי שתיארתי. לפני כשנה הייתי בבופה במלון צרפתי עם תיירים בריטים ואחד מהם עבר עם הזרוע מעל לצלחת שלי כדי לקחת לחם או שניים. זזתי אחורה וכיסיתי עם היד אבל במקום להבין את הרמז הוא שאל מדוע אני לא מתקדם בתור. אמרתי לו שאני לא יכול לאכול גלוטן ולא יכול לקחת אוכל מהבופה בזמן שהוא מניף לחם מעל הצלחת שלי. התנצלות לא היתה כי בחלקים מהציבור זה לא מוכר או ידוע ונשמע כמו עוד שטות פוליטיקלי קורקט.
לצפיה ב-'היינו בבראנץ' שלהם והיו מספיק דברים לאכול'
היינו בבראנץ' שלהם והיו מספיק דברים לאכול
16/09/2016 | 12:45
2
לצפיה ב-'הדבר היחיד שבקשתי שיביאו לנו מארה"ב'
הדבר היחיד שבקשתי שיביאו לנו מארה"ב
05/09/2016 | 10:35
96
נורי נטול גלוטן לחובבת הסושי : )
לצפיה ב-'לידיעה: מגה גלופלקס-אלטמן אינו מכיל גלוטן'
לידיעה: מגה גלופלקס-אלטמן אינו מכיל גלוטן
03/09/2016 | 08:51
1
41
לאחר בירור עם אלטמן קבלתי אישור לכך שמגה גלופלקס של אלטמן אינו מכיל גלוטן ואינו נמצא בקטגוריית 'עלול להכיל' (נמסר לי לאחר בדיקה מול היצרן).
לעומת זאת
מגה גלופלקסFAST-עלול להכיל גלוטן בגלל פס הייצור (למרות שברכיביו אין גלוטן).

המידע יועבר לעמותה מחר בבוקר(:
לצפיה ב-'וכתבה מווינט: בשורה לחולי צליאק-ד"ר איתי גל'
וכתבה מווינט: בשורה לחולי צליאק-ד"ר איתי גל
04/09/2016 | 05:58
55
המכשיר שמאתר גלוטן במזון באופן מיידי:
לצפיה ב-'קנייה בארומה'
קנייה בארומה
02/09/2016 | 00:56
2
78
האם ידוע למישהו לגבי הברד  שמוכרים בארומה? מישהו בדק לגבי גלוטן במוצרים שלהם??
לצפיה ב-'באייס ארומה יש גלוטן. '
באייס ארומה יש גלוטן.
02/09/2016 | 11:17
56
בעקרון יש להם לחמניות ללא גלוטן ועוגה ללא גלוטן שאפשר לקבל ארוזים בנפרד כדי להמנע מזיהום משני.

הם מוכנים גם לתת סלט, ארוחת בוקר או מרכיבים לכריך שלא מכילים גלוטן כדי שאפשר יהיה לעשות כריך מהלחמניה הנטולה (שאותה אסור להם לפתוח), אבל לרוב לא יכולים להתחייב שאין זיהום משני בגלל מטבחים קטנים ועתירי גלוטן.

כל זה נכון לגבי ארומה ישראל. ארומה תל אביב היא רשת נפרדת ואני לא בטוחה מה קורה שם.
לצפיה ב-'מנסיון אישי בלבד/חייבת החמיא לארומה'
מנסיון אישי בלבד/חייבת החמיא לארומה
02/09/2016 | 14:52
76
יש סניפים מעולים ויש סניפים שאומרים מראש שלא כדי לאכול אצלם.
הסניף בעיר נשר זה היחיד שקרה לי שסירב לתת שירות התקשרתי והם אמרו שכל המטבח עמוס חיטה.
אבל בירושלים בשוק  הם מקסימים ומבינים ואכלתי שם אין ספור פעמים צריך להגיד בהזמנה ולבקש שיגשו למטבח וידברו איתם שם גם מוכנים לבצע התאמות למנות .
גם הסניף שעושה משלוחים בירושלים סבבה  ושם ממש ביקשתי דברים חריגים והיה מעולה.
בתל אביב אכלתי פעם אחת וגם היה בסדר גמור . הסניף במושבה הגרמנית בחיפה לדעתי קצת יותר בעייתי אבל הצלחתי לאכול שם למרות זאת ...
הלוואי וכל הרשתות היו מתייחסות בהזמנה כמו בארומה זה היה עושה את האפשרות שלי לאכול בחוץ להרבה יותר טובה.
(גלוי נאות אני אלרגית לחיטה ולא צליאק)..
לצפיה ב-'רופא מומלץ'
רופא מומלץ
02/09/2016 | 00:38
38
מחפשת  גסטרו ילדים מומלץ עדיף מאיזור השרון...תודה
לצפיה ב-'התייעצות/"ששון הקולה"'
התייעצות/"ששון הקולה"
29/08/2016 | 14:58
4
77
הי,
קוראים לי פנינה אני אלרגית לחיטה. מצאתי את השירוש הזה בפורום.
הייתה לי תגובה אלרגית די קשה לפני כמה ימים אחרי 2 ביסים מאחד המוצרים שלהם. מעבר לתסכול העצום  אני מנסה לקבל תשובות מהחברה,לקח לי הרבה זמן להשיג מישהו בטלפון והנציגה ניסתה להוציא אותי טיפשה בשיחה  יש שם בוטנים אז חייב להיות שם קמח(יש קמח תפוח אדמה ברשימה ולא חיטה אני לא אוכלת בלי לבדוק).שלחתי להם במייל את התמונות של המוצר והם אומרים שהם יחזרו כשתיהיה תשובה.
אני יודעת שזה שירוש ישן אבל קוויתי להצליח לקבל מידע ממי שיודע על מידע רלוונטי על החברה נכון להיום. אני פשוט חייבת להבין מה קרה לי ..

תודה.

לצפיה ב-'ככל הידוע לי, ששון הקולה אינו מתחייב על מוצרים'
ככל הידוע לי, ששון הקולה אינו מתחייב על מוצרים
01/09/2016 | 06:09
3
29
נטולים מגלוטן לכן לא הייתי לוקחת סיכון, ודאי שלא אם כשאת אלרגית לחיטה.
פיצוחים ופירות יבשים הנם בעייתיים בנושא בגלל שיטות יבוש או קליה שונות שחלקן כוללות קמח חיטה או שמכונת הקלייה 'עבדה' עם קמח במוצר אחר ונשארו שאריות.

עדיף להתאפק ולהשתמש במוצרים שיש עליהם אישור או סימון ברור וחד משמעי של 'עלול להכיל'
לצפיה ב-'החברה מתחמקת מתגובה'
החברה מתחמקת מתגובה
01/09/2016 | 13:53
2
35
באריזות שאינן כשרות לפסח כתוב  שיש חיטה
באריזות לפסח לא היה כתוב- אין לי ספק שהיה בזה חיטה ,אבל זה מכעיס נורא זה היה מסוכן, לא היה לי כזה התקף קשה אף פעם עבר שבוע אני צמודה  לתרופות למשאף ולאינהלציה... אני שומרת על עצמי   קוראת תוויות תמיד ...זה כל כך מעצבן ומפחיד מי יודע איזה עוד מוצרים פשוט לא מסומנים ...
לצפיה ב-'חברה שמחתמקת מתגובה/מתשובה ראויה(גם אם היא לא תמצא חן בעיני)'
חברה שמחתמקת מתגובה/מתשובה ראויה(גם אם היא לא תמצא חן בעיני)
03/09/2016 | 08:41
1
27
לא מקבלת את הכסף שלי.
סוג של חוק פנימי שלי
לצפיה ב-'ברור'
ברור
03/09/2016 | 14:50
23
לא אכלתי שום מוצר בטעות כמה שנים 
אני כבר די מתאוששת...אבל יש תחושת עלבון צורב -הבטחון העצמי שלי ספג פגיעה...אני שמחה שאני בחיים ולא מנסה יותר שום מוצר חדש אין צורך אני והאורז עם קטניות מסתדרים מצוין 
לצפיה ב-'לכל הצליאקים הצעירים, להוריהם ולכל מי שעובד'
לכל הצליאקים הצעירים, להוריהם ולכל מי שעובד
01/09/2016 | 06:36
111
במערכת החינוך
שנת לימודים מוצלחת ופוריה
בהצלחה רבה!

לצפיה ב-'פסטה של ברילה ללא גלוטן'
פסטה של ברילה ללא גלוטן
31/08/2016 | 14:23
2
82
הכנתי אותה אתמול (כמו שכתוב בהוראות-אש בינונית 10 דקות), גם בדקתי מידי פעם את הגז (וראיתי שהיא לא מוכנה), כשהיא כן התרככה לבסוף נוצרה לי עיסה של תירס ולא פסטה.
לא ברור לי מה לא עשיתי נכון. (פסטה רגילה אני מבשלת בלי בעיות)
נ.ב-אין לי צליאק, אני מעוניינת להפחית בצריכת גלוטן משיקולים בריאותיים.

לצפיה ב-'פסטה מעולה.. לא קוראים הוראות.. מבשלים כמו'
פסטה מעולה.. לא קוראים הוראות.. מבשלים כמו
31/08/2016 | 14:49
1
79
פסטה רגילה במים רותחים עם מלוח.. מערבבים פעם פעמיים ( לא יותר מדי, כמו שלא מערבבים פסטה רגילה יותר מדי ) שומרים על רתיחה נמוכה... בודקים עם מזלג או אצבעות אם היא מספיק רכה לטעמך, ( אחרי 7-8 דקות, אם יש צורך בעוד קצת, אז ממשיכים ) מסננים וזהו
לצפיה ב-''
01/09/2016 | 06:00
5
לצפיה ב-'עוגיות מצוינות LAZZARONI'
עוגיות מצוינות LAZZARONI
30/08/2016 | 11:43
2
86
בפסח שופרסל התחילו להביא את העוגיות האיטלקיות הטעימות הללו:
ומאז נעלמו מהמדפים
ממליצה לרכוש אם אתם מוצאים.
כתוב עליהן שמיובאות ע"י קפה סעדי נצרת, מקווה שימשיכו להביא אותן!
לצפיה ב-'כמובן שזה עניין של טעם אישיאבל אצלינו לא התלהבו מהן '
כמובן שזה עניין של טעם אישיאבל אצלינו לא התלהבו מהן
03/09/2016 | 08:55
19
ומהקרקרים שלהם. המוצרים שלהם עבים מדי לטעמנו.

את יכולה לפנות לשירות לקוחות של השופרסל דרך האתר שלהם ולבדוק האם מביאים אותם משך כל השנה. אם אתם אוהבים, חבל לחכות לפסח
לצפיה ב-'בפרסום החדש של השופרסלדיל, במחלקת גרין, העוגיות מופיעות'
בפרסום החדש של השופרסלדיל, במחלקת גרין, העוגיות מופיעות
08/09/2016 | 05:56
12
במחיר של 2 שקיות ב-15 ש"ח כך ששווה לך לבדוק את זה(:
לצפיה ב-'מה הסבירות לצליאק?'
מה הסבירות לצליאק?
25/08/2016 | 10:55
6
112
שלום רב, בני בן 10 נמוך מאוד/ אחוזון 3, מדי פעם משלשל אבל ללא כאבי בטן, המוגלובין נמוך אבל עדיין בנורמה...בבדיקות לצליאק יצא בדיקות בטווח הנורמה 1190 IgG שזה בין 700-1600 Igm 154 שזה בין 40-230 חוץ מ Celiac screen 49.2 ואנדומיסיאל (משהו כזה) נגטיב (שלילי) , מה הסבירות לצליאק? האם יש דבר כזה רק רגישות לגלוטן ואז התזונה לא לגמרי משתנה? או שחייבים ממש ללא גלוטן ויש מצב של יש צליאק או אין צליאק? כי הרופאה אמרה שהבדיקה גבולית ועשינו פעמיים ויצא אותו דבר...הופננו לגסטרו אבל התורים ארוכים....האם הוא יצטרך בהכרח ביופסיה כדי להיות בטוחים?
מה הסבירות לצליאק?

לצפיה ב-'היי לימור וברוכה הבאה הבדיקה לצליאק מעט גבוהה'
היי לימור וברוכה הבאה הבדיקה לצליאק מעט גבוהה
26/08/2016 | 11:36
4
64
מהנורמה (הנורמה היא 0-40 ואצלכם התוצאה היא 49.2) והאנדומיסיאל שלילי לכן אני מניחה שלזה התייחסה הרופאה כאשר אמרה שזה גבולי.
יחד עם זה התוצאה עדיין גבוהה מהנורמה ויש תסמינים אופייניים לצליאק (אחוזון נמוך, המוגלובין נמוך [האם בדקתם ברזל ופריטין?] ושלשולים לעתים) לכן הייתי מנסה לקדם את התור לגסטרו וממשיכה כמובן את הברור.
אפשר להתקשר כל יום ולהציק במוקד תורים, אפשר להשאיר את שמכם למקרה של ביטול פתאומי וכו'
עד אשר הגסטרו יחליט יחד אתכם על המשך תהליך האבחון-לא להפסיק את הגלוטן. חשוב מאוד להבין שעל מנת לאבחן צליאק חייב להיות גלוטן במערכת

לשאלת הביופסיה: כן, תהליך אבחון צליאק מחייב ביופסיה אבל הבדיקה לא נוראית כמו שזה נשמע. היא מאוד קצרצרה (חצי שעה כולל התאוששות) . אם תגיעו לשלב הזה, חברי הפורום שעברו את התהליך עם ילדים בגילו של בנך יוכלו לשתף אותך בחוויה שלהם(:

רגישות לגלוטן: עדיין אין דרך לאבחן אותה אלא בניסוי וטעיה. כלומר, להוריד גלוטן ואז לבדוק האם יש שינוי בתופעות שלו.
יכול להיות שהתייחסות תזונתית לרגישות לגלוטן שונה מלצליאק ברמת ההקפדה  אבל ברור לגמרי שגם אם יוחלט שהוא רגיש לגלוטן ולא צליאקי התזונה שלו תצטרך להשתנות ולא תשאר כפי שהיא היום.

בהצלחה
ונשמח לענות על שאלות נוספות (אם נדע את התשובות כמובן(:)

לצפיה ב-'תודה רבה :) קבלנו תור לעוד שבועיים...'
תודה רבה :) קבלנו תור לעוד שבועיים...
26/08/2016 | 13:33
3
38
הסתכלתי שוב על בדיקות הדם, פריטין יש לו 36.2 שזה בנורמה, כל מה שקשור להמוגלובין, נמוך אבל הרוב בנורמה..MCHC (ריכוז המוגלובין) 31.6 נמוך מעט (צריך  בערכים 33-36.7) ברזל לא ראיתי...בילוברין נמוך קצת..
אינזימי כבד GGT 18 מעט גבוה מהנורמה, הוא לוקח פוקלין לקשב וריכוז חשבתי שזה קשור לתפקודי כבד ואז אני רואה שזה קשור לצליאק....בקיצור אין לי מושג.
נהיה כנראה יותר חכמים אחרי הגסטרו.  לפי מה שאת אומרת אי אפשר לדעת....השאלה אם הסבירות יותר נמוכה כי רק הצליאק סקרין יצא מעט גבוה והשאר בנורמה? בכל מקרה נצטרך לחכות. תודה רבה
לצפיה ב-'שבועיים זה זמן סביר לחכות לתור'
שבועיים זה זמן סביר לחכות לתור
28/08/2016 | 06:19
2
38
מצטערת, אין לי הערכה לגבי הסבירות(:
צליאק סקרין היא בדיקה ספציפית לצליאק כך שנוגדנים גבוהים מהנורמה (גם אם במעט)+תוצאת ביופסיה שמראה נזק במעי (נזק האופייני לצליאק) יראו שיש לילדך צליאק. אולי בתחילת הדרך אבל צליאק הוא צליאק גם אם הנזק שנעשה עד כה הוא מזערי והטיפול בצליאק זהה כאשר הנוגדנים גבוהים או נמוכים.
מצד שני, כשכל התמונה מונחת לפניו (תוצאות+תסמינים+בדיקה פיזית של הילד) רופא מומחה ובעל נסיון יכול להגיע למסקנה שמדובר במשהו שונה.
לכן הערכת סבירות אינה אפשרית כרגע (לדעתי כמובן ואני ממש לא רופאה).

לצפיה ב-'תודה רבה.....'
תודה רבה.....
28/08/2016 | 08:41
1
27
ברור שזה זמן סביר, אחרי התעקשות מהמזכירה וכו' :) בכל מקרה תודה רבה, גם אם את לא רופאה טוב שיכולתי להעזר בך!! נתת לי לפחות כיוון, כי אין לי מושג בעניין בכלל... ונחכה בסבלנות. 
לצפיה ב-''
29/08/2016 | 07:20
7
לצפיה ב-'בדיקה גבולית'
בדיקה גבולית
05/09/2016 | 12:11
10
אצלנו היו תוצאות גבוליות גם בבדיקה שניה חודש אחרי הבדיקה הראשונה. ולא היו סמפאומים פרט לפריטין מעט נמוך מהנורמה. הגסטרולוגית בקשה שנחכה חצי שנה ואז נחזור לבדיקה נוספת.
אז כבר היו תוצאות חד משמעיות.

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
ד
ד"ר רון טנצר
Vieweat - מדריך המנות האישי שלי
רוצים לדעת מה יש בצלחת?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה