לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום צליאק

שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין. כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.השתתפות נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צליאק

שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין. כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.השתתפות נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הודעות מנהלתיות לגולשים חדשים וותיקים - ממש ממש כאן!
המשך >>

לצפיה ב-' ללא גלוטן ב פסטיבל תל אביבEAT '
ללא גלוטן ב פסטיבל תל אביבEAT
18/05/2017 | 01:00
1
66
זוכרים את "טעם העיר" [ אז עוד היה מותר לי עם גלוטן ] 
אז החל מ 23-5-2017 יש פסטיבל דומה וחדש ליד הים בתל אביב 

רק מה ? אף אחד לא טורח לכתוב עם יהיו מנות ללא גלוטן 
למרות שכנראה שיהיו, אני חושב שעם כמות הרגישים לגלוטן 
פסטיבל כזה אמור לפרסם גם אם יהיו מנות ללא גלוטן 

שמישהו יעיר להם, ואולי נקבל רשימה של מנות ללא גלוטן 
בפסטיבל שוק משאיות אוכל אכלתי בסוף ללא גלוטן במקדולנס הסמוך 
מקווה שהפעם לא נצטרך לנדוד מהמיקום של הפסטיבל
למקדונלס חוף בוגרשוב 

פסטיבל תל אביבEAT חוזר ובגדול לגן צ'ארלס קלור. שלושה ימים בחברת טובי השפים שיכינו אוכל משובח וטעימות של המנות הטובות בארץ. חוויה יוצאת דופן על חוף ימה של תל אביב-יפו.

בעקבות הצלחת הפסטיבל בשנה שעברה, עיריית תל אביב- יפו שמה לה למטרה להפיק גם השנה את פסטיבל האוכל - עם שפים מעולים, אוכל רחוב חדשני, שדירת שוק חגיגית, משאיות אוכל ססגוניות, הופעות מוזיקה חיות, מתחם לילדים, פינות ישיבה, בתי קפה וברים שיהיו פרושים אל מול נופו המהפנט של הים.
כל מחירי המנות עד 35 ₪ והכניסה חופשית!

יהיו שם: יפו תל אביב, מאנטה ריי, קפטן קארי, התרנגול הכחול, ויקי כריסטינה, דיקסי/פילדלפיה, פרונטו, ניני האצ'י, vong, דוד ויוסף, סופרה, אגאדיר, מקסיקנה, קפה אל נור, טקסס ברביקיו, פונדק דה לוקס, aria, סילו ועוד ועוד.

יבשלו שם: חיים כהן, שאול בן אדרת, גיא פרץ, יונתן רושפלד, דייויד פרנקל, רונן סקינזיס, רובי פורטנוי, בינו, גיא גמזו, יוסף ז'וז'ו חנא, יהלומה לוי, מיכאל סיידוב, לירון ברנר ועוד רבים וטובים.

יוגשו שם: כריך אנטריקוט של דיקסי/פילדלפיה, פרגית גרוסה בפיתה של יפו תל אביב, מיני המבורגר של ויקי כריסטינה, צ׳בורקי מאפה גאורגי במילוי בשר של סופרה, פסטות של פרונטו, אסאדו של התרנגול הכחול, טאקו מקסיקני של מקסיקנה, אוכל הודי של קפטן קארי, כנפיים מעושנות של טקסס ברביקיו, מסעדת סילו, קבב בפיתה של דוד ויוסף, פיש אנד צ'יפס של מאנטה ריי, סושי של ניני האצ'י, אוכל לבנטיני גורמה של קפה אל נור, אוכל רחוב וייטנאמי של vong, צ'יקן קריספי של פונדק דה לוקס, לחמניות שרימפס של aria ועוד מנות רבות.

עוד יהיו במתחם הפסטיבל:
Street food: fauchon, בינו שווארמה, גורדוס, TASH & TASHA, ממתקי מוטראן, נקניקיות ביירן, זה סושי, דים סאם, cookeez, גלידות אייסברג, קמפאי, אסאי, טראקס דה דלוקס, ברטון קרפרי, yatai, shi-shi, מיצי בשוק ועוד.
Food truck: אראפס משוק הכרמל, עגלה של קפה, טראק יווני ועוד.

שוק: ממלכת החלבה, מנצ'יס תבלינים, גבינות באשר, פירות גן העיר, איש הפסיפלורה, השוקולד של רווית גליצקי, נקניקי HOOK, מלכה קינוחים בצבעים ועוד.

במת שף של קיטשן ליין: הופעות חיות של השפים המובילים בישראל במרכזה של במה, מבשלים בלייב, מול קהל המבקרים. על הבמה יודגמו טכניקות בישול לצד מנות שיוצאות תחת ידם.

הכניסה חופשית. בואו רעבים!
לצפיה ב-'הפייסבוק של פסטיבל '
הפייסבוק של פסטיבל
18/05/2017 | 01:04
40
לצפיה ב-' פורומים נפתחים מחדש '
פורומים נפתחים מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2017 | 12:32
11
  סובלים מכאב כרוני ואין לכם את מי לשתף?
פורום כאב עצבי וכאב כרוני נפתח מחדש על מנת לדבר על ההתמודדות ולקבל תמיכה אחד מהשני!

צריכים ייעוץ לגבי זכויות יוצרים או מפתחים מוצר חדש?
פורום קניין רוחני ופטנטים נפתח מחדש לכל היזמים שבנינו, היכנסו ושאלו את המומחה!

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'פיצהאט מפלים צליאקים'
פיצהאט מפלים צליאקים
11/05/2017 | 18:36
1
124
אנחנו נוהגים לרכוש פיצה בפיצהאט למרות המחיר המופקע, למרות שמבקשים מאיתנו עוד 10 ש"ח לכל פיצה.
בד"כ אנחנו קונים את המבצע של שתי הפיצות, מוסיפים 20 ש"ח לפיצות ללא גלוטן ומקפיאים את מה שנשאר.
השבוע קבלנו קופון שכולל מבצע של שתי פיצות ב- 100 ש"ח. ממש שמחנו. הנחה של 40 ש"ח מהמחיר הרגיל.
כשהתקשרתי להזמין ענה לי מנהל המשמרת, מיכאל, שהמבצע לא כולל פיצה ללא גלוטן. כן. גם אם אני מוסיפה 10 ש"ח לכל פיצה. המבצע אינו כולל פיצות ללא גלוטן. כמה מרגיז ומאכזב!!
הזמנתי פיצה בפאפא ג'ינוס
לצפיה ב-'מאכזב'
מאכזב
14/05/2017 | 06:27
14
לצפיה ב-'בית קפה ללא גלוטן בצפון'
בית קפה ללא גלוטן בצפון
09/05/2017 | 13:58
1
53
יש לי אורחת מחו"ל שאסור לה גלוטן ולקטוז.
אנחנו נוסעים לאיזור ראש הנקרה לטיול ואני מחפשת מקום שמגיש גם ללא גלוטן.
מישהו מכיר?
לצפיה ב-'אם עדיין אקטואלי, מציעה לברר בארומה.'
אם עדיין אקטואלי, מציעה לברר בארומה.
14/05/2017 | 05:34
11
לצפיה ב-'בורקס חברים בורקס ! טרי במקררי מרקס אנד ספנסרס'
בורקס חברים בורקס ! טרי במקררי מרקס אנד ספנסרס
06/05/2017 | 21:17
5
110
טכנית זה "פאסטי נוסח מחוז קורנוול" אבל עקרונית זה אותו הדבר, עם מיתוג הללא גלוטן הקצת מבלבל של מארקס אנד ספנסרס (פונט מתגלגל וקשה לקריאה, "ללא חיטה" כשהכוונה ללא גלוטן - אולי ההגדרה לא נראית להם אקסקלוסיבית מספיק לרשת) אבל זה בורקס מוכן לאכילה ישר מהמקרר, מה שוודאי יהיה מאכל ראוי לנסיעות בעת תיירות בבריטניה.
לצפיה ב-'והביקורת אחרי האכילה ברכבת: '
והביקורת אחרי האכילה ברכבת:
06/05/2017 | 22:11
82
אין סומסום אבל יש בצק עלים לל"ג שחום והמוצר נראה נכון.

יתכן שהיה עדיף לחמם אותו אבל הטעם לא היה שונה מדי ממוצר גלוטני דומה במצב צבירה דומה אם אני זוכר נכון מ2013 ולפני כן. בצק העלים עצמו היה דק ורך אבל לשכבה השחומה הבודדת היה מרקם של בד. בסך הכל טעים אבל הייתי ממליץ לחמם אם יש אופציה כזו.
לצפיה ב-'טוב לדעת '
טוב לדעת
07/05/2017 | 10:04
2
37
בעלי מפנטז על קורניש פסטי נטול כבר שנים, ואין לי כוח להכין לו.
לצפיה ב-'פאסטי גדול ובשרי יש ב Asda אבל אין אופציות צמחוניות.'
פאסטי גדול ובשרי יש ב Asda אבל אין אופציות צמחוניות.
08/05/2017 | 01:59
1
29
מוצרי הרשת הטריים מאד שונים מרשת לרשת.

מי שבא לדירת נופש או קרובים יכול לקנות בצק עלים קפוא של ג'יניוס בכל סופר עם מקפיא לל"ג ולהכין כל מילוי שירצה אבל זה דורש יכולת בישול.
לצפיה ב-'בצק עלים יש גם בארץ '
בצק עלים יש גם בארץ
08/05/2017 | 07:22
28
אבל פסטי כהלכתו הוא לא מבצק עלים של ממש.
לצפיה ב-'תודה על ההמלצה. המידע ישמש אותי בקרוב(:'
תודה על ההמלצה. המידע ישמש אותי בקרוב(:
08/05/2017 | 06:10
11
לצפיה ב-'פראג ללא גלוטן'
פראג ללא גלוטן
07/05/2017 | 21:40
2
59
קודם כל, לא הייתי כאן המווון זמן, וטוב לחזור.
עוד כשלושה שבועות אנחנו טסים לפראג, יש לי כמה שאלות שאולי בעלי ניסיון יכלו להשיב עליהן:
1.אילו מאכלי רחוב מותר לאכול?
2.יש המלצות למסעדות במחיר סביר, ללא גלוטן או שאפשר גם במסעדות רגילות ידידותיות, מה שאני אוכלת זה בדרך כלל  זה בשר וסלט (צמחוני לא בא בחשבון).
3. יש לי גם יומולדת, איפה אפשר לקנות עוגה ללא גלוטן?

תודה רבה!!!

לצפיה ב-'היי טוב לראות אותך שוב'
היי טוב לראות אותך שוב
08/05/2017 | 06:13
1
48
בהמשך העמוד יש קישור למסעדה בפראג.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
08/05/2017 | 20:07
9
לצפיה ב-'ארוחה בטיסה '
ארוחה בטיסה
04/05/2017 | 15:33
3
103
לצפיה ב-'הבורות הזועקת בתגובות "שפשוט יקנו כריך". '
הבורות הזועקת בתגובות "שפשוט יקנו כריך".
06/05/2017 | 11:04
26
לצפיה ב-'העיקר היה מלח!'
העיקר היה מלח!
08/05/2017 | 10:37
1
37
לא יאומן!
לצפיה ב-'ההאמת, לפני חודשיים שלושה טסתי כמה טיסות ארוכות'
ההאמת, לפני חודשיים שלושה טסתי כמה טיסות ארוכות
08/05/2017 | 10:39
51
ובארוחה שניה/שלישית כשאחרים קיבלו כריך וחטיף, לא קיבלתי כלום
לצפיה ב-'שאלה בדבר בדיקה לאבחון צליאק. '
שאלה בדבר בדיקה לאבחון צליאק.
01/05/2017 | 18:56
3
94
 שלום!
עברתי אתמול בדיקת גסטרוסקופיה וקולונוסקופיה בעקבות ממצא פריטין נמוך שהתקבל מספר פעמים בבדיקות דם(בבדיקה האחרונה הפריטין עמד על10). בבדיקות הגסטרו/קולו נלקחו ביופסיות, שעדיין לא הגיעו תוצאותיהן. 
במספר בדיקות דם שערכתי נבדקו לי נוגדנים לצליאק - יצא שלילי. 
שאלתי היא האם יתכן כי אתגלה כחולה צליאק בתוצאות הביופסיה, למרות שבבדיקות הדם לנוגדני צליאק - יצאתי שלילי (igg,iga) התקבל ערך של 18, כאשר הטווח הוא מאפס עד 40. (לצע הערך 18 בבדיקת הדם מצויין 'נגטיב'). 
מה הסבירות שיצא כי יש לי צליאק למרות בדיקת הדם השלילית? 
תודה. בן.
*מצורפת תמונה ובה סוג בדיקת הדם שביצעתי ותוצאותיה. 
לצפיה ב-'היי בן וברוך הבא'
היי בן וברוך הבא
03/05/2017 | 06:41
2
49
כמו שנראה לי, חסרה כאן בדיקה שמאמתת קיום של הנוגדנים בגופך (IGA).
אחוז מסויים מהאוכלוסיה נולד עם חסר בנוגדנים אלה כך שאם אתה אחד מן האחוז הזה הרי שממילא התשובה לבדיקת הדם לצליאק תהיה שלילית ויהיה צורך לעשות בדיקת נוגדנים ממשפחה אחרת. כמו כן אם הפסקת לאכול גלוטן בתקופה שלפני הבדיקה, גם זה עלול להטות את תוצאת הבדיקה.
תוצאת הביופסיה תתן תמונה טובה על מצבך כך שהתשובה לשאלתך היא חיובית. יש אפשרות שבדיקת הדם תהיה שלילית אך הביופסיה חיובית.
לוקח יותר זמן לקבל תשובה לגבי הביופסיה אבל כדאי לחכות ובכל מקרה, לא להפסיק לאכול גלוטן עד לתוצאה סופית.
בהצלחה

לצפיה ב-'תודה רבה על העזרה:)'
תודה רבה על העזרה:)
03/05/2017 | 08:27
1
31
מאד מודה על ההסבר :)
אני מאד חושש מתוצאות הביופסיה, האם הסיכוי לקבלת תשובה חיובית גבוה? 
בהתחשב בזה ששתי תוצאות בדיקות הדם יצאו שליליות ואיני חווה אף תסמין בזמן שאני צורך מאכלים המכילים גלוטן. 

לצפיה ב-'הייתי רוצה לעודד ולומר (בחוסר אחריות...) שהסיכוי קלוש'
הייתי רוצה לעודד ולומר (בחוסר אחריות...) שהסיכוי קלוש
04/05/2017 | 06:47
46
אבל הצליאק ידוע כמפתיע ובעל תסמינים כל כך רבים שלפעמים רק לאחר מעשה אפשר לדעת האם היו או לא היו. וזה מנסיון אישי (:
מה שנותר זה לחכות בסבלנות ולהחזיק אצבעות.
על פניו המצב נראה סביר לגמרי אבל כמו שאמרתי...
לצפיה ב-'פסטיבל משאיות אוכל בנמל - יש גם ללא גלוטן ?'
פסטיבל משאיות אוכל בנמל - יש גם ללא גלוטן ?
03/05/2017 | 18:51
1
36
לגבי האירוע הבא 
מישהו מכיר האם יש כאן משהו ללא גלוטן לאכול ?

אגב יש מקדולנס עם גביע גלידה ללא גלוטן - לא רחוק משם
רק תשימו לב מאיפה מביאים לכם כפית,,, וגם תבקשו מיד בכוס
שלא יכינו לכם מראש בגביע - אין באפשרות הזמנה - אפשרות כזאת 
וזה לא רק במקדולנס בנמל תל אביב אלא גם במקדולנס על חוף הים 
[ אם אני לא טועה בחוב בורגשוב ] 

לצפיה ב-'יש דוכן ( משאית) עם ארפה, זה בגדול ללא גלוטן, אבל כמובן'
יש דוכן ( משאית) עם ארפה, זה בגדול ללא גלוטן, אבל כמובן
03/05/2017 | 21:58
42
צריך לשאול במקום אם יש גם דרברים אחרים שהם מכינים, או תוספות, עם גלוטן, וכמובן שאלות על זיהום משני וכו
לצפיה ב-'הפתרון שלי לבעיית חוסר הקייטרינג הלל"ג-צמחוני בטיסה'
הפתרון שלי לבעיית חוסר הקייטרינג הלל"ג-צמחוני בטיסה
26/04/2017 | 13:49
6
98
ביום טיסת ההלוך אהיה בביקור בעיר שנמצאת שעתיים מביתי לפני שאמשיך ממנה לשדה התעופה. מסיבה זו אי אפשר להביא אוכל טרי מראש וסירובה של חברת התעופה לחשוב כיצד ניתן להתאים את מנת הלל"ג לצמחונות או לספק מידע כלשהו על תכולת המנות למעט מידע אלרגנים לא מאפשרות לעבוד מולה.

אז הנה הפתרון שמצאתי והוא רלוונטי גם לטסים מלונדון. ברשת סיינסבריז יש מבחר קישים אישיים ועוגות אישיות טריות ללא גלוטן הכוללות אופציות צמחוניות רבות (בגלל חלב וביצים זה לא פתרון לטבעונים אלא לצמחונים או שומרי כשרות כי באותה רמה הבשר במנת הלל"ג יכול להיות חזיר  ותזכו לאותו חוסר נכונות למידע או התאמה). מאמאזון קניתי תיק אוכל קטן מבודד של חברת תרמוס, כדי להוסיף בידוד וזמן קירור יצרתי מיכל פנימי מסוג של בד קלקר שהיה חומר אריזה והגיע עם איזה מוצר אחר שקניתי, ובתמונות שצירפתי אני מראה איך שלושה מוצרים כאלו מצטופפים להם בתיק האוכל.

מי שרוצה ליישם את הפתרון הזה מלונדון חייב ללכת לסניף גדול של סיינסבריז כגון אלו של קמדן טאון, איינג'ל או קרומוול רוד צפונית לארל'ס קורט. צריך לברר מראש אם יש בסניף מקרר  free from כי רק בסניפים הגדולים יש, בסניפי ה"בעיר" אין ובסניפים שנראים כמו סופר גדול אבל נחשבים ארגונית לחנות בקנה מידה בינוני אין גם. לכל סניף יש מס' טלפון שמופיע בגוגל וצריך לשאול ספציפית על המקרר fridge ולא המקפיא freezer או המדפים shelves.
לצפיה ב-'פתרון יעיל. יופי של התארגנות'
פתרון יעיל. יופי של התארגנות
30/04/2017 | 06:33
5
21
כשחליתי בצליאק, הדברים הראשונים שרכשתי לעצמי היו מגוון ציידניות קטנות ונוחות לנשיאה או להכנסה לתרמיל גב ואפילו לתיק צד ותרמוסים קטנים לחלב (מפני שאני לא יכולה לשתות חלב רגיל).
אני בכלל לא מתעסקת עם שאלת האוכל מחוץ לבית. גם כשידוע לי מראש שתהיה אפשרות, אני מתארגנת בעצמי. אני תמיד לוקחת אוכל בציידנית/תרמוס כאשר אני יוצאת מהבית ליום שלם וזה מחזיק מצויין לכ-8 שעות.
לצפיה ב-'זה פתרון להלוך בלבד, רלוונטי לכם בחזור מלונדון.'
זה פתרון להלוך בלבד, רלוונטי לכם בחזור מלונדון.
30/04/2017 | 15:32
4
26
אדווח אם היו בעיות בביטחון, אך אני מעביר מאכלים אחרים שאינם סנדביצ'ים ללא בעיות (אני לא סובל את הספוג שמכונה לחם ללא גלוטן אז העברתי דברים כמו סושי וטורטייות).

בחזור אני לא יודע בדיוק מה יש במדינת היעד מבחינת מוצרים צמחוניים ללא גלוטן אך יש שם מבחר צמחוני גדול כך שאוכל לבחור כנראה משהו. יתכן שתהיה לי גישה למטבח של חברים לפני שאעזוב לשדה התעופה כך שאוכל אולי להכין משהו אבל אצטרך משהו שיחזיק את מרבית הטיסה לארוחת הבוקר של החזור.

לצפיה ב-'עידכון ניסוי כלים'
עידכון ניסוי כלים
12/05/2017 | 04:46
3
17
היום ניסיתי את הצידנית, בנסיעה ברכב שלא כללה טילטולים רבים כמו הליכה מרכבת לשדה התעופה וכו'. התוצאות היו שהקישים התפרקו בגלל חוסר הדביקות של בצק הלל"ג,  אבל עוגת הגבינה החזיקה מעמד מהצהריים עד הערב. הלקח הוא להמליץ רק עליה ולנסות לקנות ריבות או משהו בסגנון בשדה כדי ליצור מגוון טעמים.
לצפיה ב-'חבל. אם כך אולי כדאי להסתפק, בנסיעה ארוכה במיוחד, בלחם'
חבל. אם כך אולי כדאי להסתפק, בנסיעה ארוכה במיוחד, בלחם
14/05/2017 | 06:40
2
8
ובפירות וכתוספת עוגה/ עוגיות עמידים.
לצפיה ב-'מצאתי "קרח" שיקרר את האוכל: בוריטו לל"ג של איימי'ז'
מצאתי "קרח" שיקרר את האוכל: בוריטו לל"ג של איימי'ז
14/05/2017 | 14:28
1
11
ועד היעד הוא יספיק להפשיר ויהיה אכיל (זה מוצר צמחוני).

ביעד אראה מה יש במקפיאים המקומיים כדי להמנע מאכילת קלקר.
לצפיה ב-'מצויין(:'
מצויין(:
21/05/2017 | 05:47
1
לצפיה ב-'פיצה ללא גלוטן במדריד'
פיצה ללא גלוטן במדריד
23/04/2017 | 11:50
1
48
אודה על המלצתכם היכן ניתן למצוא פיצה ללא גלוטן במדריד, כמו כן שניצל ללא גלוטן
לצפיה ב-'פיצה: רשת: Gino's , עצמאית: מאד נפוץ בקשו מהמלון לברר.'
פיצה: רשת: Gino's , עצמאית: מאד נפוץ בקשו מהמלון לברר.
25/04/2017 | 10:38
36
הנה התפריט ללא גלוטן של רשת המסעדות האיטלקיות Gino's

הפיצות לא מתאימית לצמחונים או שומרי כשרות כי יש בהן בשרים כאלו ואחרים ומשום שהפיצה מוכנת במטבח מרכזי אי אפשר לבקש אותה בלי הבשר.

רשת Gino's נמצאת ליד רשת האחות VIPS שלה מספר ארוחות בוקר ללא גלוטן וכו המבורגרים וכו'.

במרכז מדריד ניתן למצוא את שתיהן ליד תחנת סביליה Sevilla הנמצאת כ 500 מטר מכיכר פוארטה דל סול.

בגלל שיש חובה חוקית בספרד וכל האזור הכלכלי האירופאי לדעת על הימצאות גלוטן וסיכון לזיהום משני בגלוטן מסעדות איטלקיות רבות בוחרות להציע פיצות ופסטות ללא גלוטן. זה מאד נפוץ בספרד אבל צריך לברר מראש. בניגוד למצב בארץ שבו מסעדה יכולה להגדיר לעצמה מה "חופשי מגלוטן" בעיניה ללא מחוייבות לסטנדרט ותוך סיכון הסועדים באירופה אסור לקרוא למאכל "חופשי מגלוטן" אם יש חשש לזיהום משני וזה אומר שניתן לסמוך על המסעדה. אם יש קמח חיטה באותו המטבח ואותו אזור הכנה יזהירו אתכם שזה לא ברמה שמתאימה לצליאקים.

הדרך הפשוטה למצוא מקום היא לבקש מפקידי הקבלה במלון למצוא אופציה עבורכם, לציין Sin Gluten, Celiaco / Celíaca ולתת להם להזמין מקום במסעדה עבורכם אחרי שביררו אם המקום מתאים.

כמו כן אתר חובה למבקרים במדריד הינו מאפיית צליסיאוסו Celicioso בקרבת תחנת Gran Vía. זוהי מאפייה וקונדיטוריה ללא גלוטן ואפשר לאכול את כל המאפים והעוגות שם. הכתובת היא

Calle de Hortaleza, 3, 28004 Madrid, Spain    

ואני מוסיף "תמונה קשה לצפייה" מביקור במדריד ואכילה בצליסיאוסו לפני שנה.
לצפיה ב-'נוסעים הקיץ לצכיה - אשמח להוריד את רמת הלחץ....'
נוסעים הקיץ לצכיה - אשמח להוריד את רמת הלחץ....
24/04/2017 | 11:41
1
44
שלום לכולם
נוסעים הקיץ עם ילדה צליאקית בת 7 לצכיה
אם יש למישהו המלצות לגבי מסעדות, רשתות, סופרים מומלצים...
ממש מודה למי שעונה
יום טוב
לצפיה ב-'המלצה קפריסין - איה נאפה'
המלצה קפריסין - איה נאפה
23/04/2017 | 14:40
3
63
מלון Alion Beach Hotel - בארוחת הבוקר ליד כל מנה מסומנים האלרגנים שהיא מכילה (גלוטן הוא מס' 2 ברשימה). בנוסף מבקשים מהמלצר ותוך רגע מקבלים 2 סוגי לחם נטול גלוטן (בטוסט) וכמה פרוסות עוגה ו/או עוגיות.
בלי קשר זה מלון ברמה גבוהה ובמיקום מצוין על החוף.
אם יש למישהו שאלות ספציפיות על קפריסין אנסה להשיב מנסיוני.
לצפיה ב-'תודה רבה על ההמלצה אני בטוחה שהיא תועיל לנוסעים(:'
תודה רבה על ההמלצה אני בטוחה שהיא תועיל לנוסעים(:
24/04/2017 | 06:40
2
11
לצפיה ב-'מסעדה - Atlas'
מסעדה - Atlas
24/04/2017 | 12:46
35
מסעדה איטלקית באיה נאפה שמגישה פסטה נטולת גלוטן (ספגטי) עם מגוון אפשרויות של רטבים לבחירה מהתפריט הרגיל. טעים מאד. בנוסף הם מכינים פיצה נטולת גלוטן, ועוגת בראוניז נטולה. מכירים היטב את הנושא ומדברים אנגלית. אחלה שירות.

לצפיה ב-'רשת בתי קפה Costa Coffee'
רשת בתי קפה Costa Coffee
24/04/2017 | 15:34
34
בקפריסין יש מספר סניפים של רשת הקפה הידועה, ובמקרה ראינו שם בראוני נטול-גלוטן ארוז אישית. טעים מאד (חלבי):

לצפיה ב-'שיבולת שועל ללא גלוטן.'
שיבולת שועל ללא גלוטן.
23/04/2017 | 12:21
87
שלום רב, שאלה עבור חבר, היכן ניתן להזמין במחיר סביר שיבולת שועל ללא גלוטן.
החבר השתמש מתוצרת cream hill אך מתקשה להשיג בארץ.
האם מישהו התנסה בהזמנה מחו"ל ומהיכן
לצפיה ב-'שניצל ללא גלוטן'
שניצל ללא גלוטן
20/04/2017 | 00:58
1
80
איך מכינים שניצל טעים שהטעם יהיה הכי מתקרב לפירורי לחם? תודה
לצפיה ב-'קונים פירורי לחם ללא גלוטן '
קונים פירורי לחם ללא גלוטן
20/04/2017 | 11:43
41
ומכינים בדיוק כמו שמכינים שניצל רגיל.
לצפיה ב-'לחמניות כשרות לפסח'
לחמניות כשרות לפסח
20/04/2017 | 01:52
62
שלום לכולם קניתי בערב פסח לחמניות ללא גלוטן ברמי לוי
הן היו 6 לחמניות מיני במגשית שקופה בעטיפה אדומה
מישהו יודע של איזו חברה זה
אני פשוט לא זוכרת ורוצה לרכוש עוד לחמניות כאלו ולא רואה אותן בחנויות
תודה רבה
לצפיה ב-'מתכונים מוצלחים לקינוחים ומאפים ללא גלוטן'
מתכונים מוצלחים לקינוחים ומאפים ללא גלוטן
20/04/2017 | 01:05
1
67
לצפיה ב-'?'
?
22/04/2017 | 08:33
11
לצפיה ב-'בריטיש איירוויס - מישהו מכיר את תפריט הלל"ג ? '
בריטיש איירוויס - מישהו מכיר את תפריט הלל"ג ?
12/04/2017 | 18:49
6
47
אני אמור לטוס בקרוב טיסת לילה בבריטיש איירוויז ( תשע בערב עד שש בבוקר כיוון אחד, תשע בערב עד הצהריים בכיוון השני ) ואין אופציה צמחונית ללא גלוטן אלא רק אופציית ללא גלוטן כללית, ואין לחברת התעופה מידע כלשהו על מה המגש מכיל או אפילו אם אלו ספציפית ארוחת ערב וארוחת בוקר.

כוונתי היתה להחליף אי-אילו מאכלים מהחי במאכלים צמחוניים שאביא איתי (ולהודיע לצוות שאינני מעוניין בחמגושית) אך ללא מידע כלשהו מהחברה קשה לבנות תמונה של ההיצע וההחלפות. אינני טבעוני אז אני יכול לאכול חלב וביצים.

האם טסתם איתם לאחרונה בשעות שהגישו בהן ארוחות ערב, לילה, בוקר או ארוחת עשר ואם כן מה היה במגש ללא הגלוטן ?

אני מניח שכמו בכל מגש מטוס אמורים להיות דברים כמו לחמנייה, קרקרים, שתיה כלשהי וקינוח, אבל אפילו את זה הם לא מוכנים לפרט בצורה נורמאלית. להבדיל - כשנסעתי ברכבת המהירה בספרד החברה יכלה לשלוח לי תפריטים למנות הלל"ג בכל ארוחה וארוחה מארוחת הבוקר ועד לארוחת הערב.
לצפיה ב-'טסתי בשנתיים האחרונות בבריטיש , אבל לא ממש זוכרת.'
טסתי בשנתיים האחרונות בבריטיש , אבל לא ממש זוכרת.
12/04/2017 | 22:32
4
43
האמת, זה די דומה ברוב החברות.
הבעיה אצל כולן זה שאמת אין אוכל נ״ג צמחוני. היו שנים שבחרתי ארוחת פירות, אבל יש חברות שחושבות שחתיכת תפוח ומלון, שני צימוקים ושקד וחצי זו ארוחה.... אז חזרתי להזמין ארוחה נ״ג. לרוב ארוחה של צהריים/ ערב זה איזה בשר ( שמן הסתם אני לא נוגעת בו ) אורז, ואיזה ירק... סלט מזעזע, לפעמים לחמניה עטופה או פריכיות אורז עטופות. משום מה ברוב החברות חושבים שמי שלא אוכל גלוטן , לא מגיעה לו חמאה והוא מקבל מרגרינה... ולפעמים יש איזה ״קינוח״ בלתי מזוהה...
לפני חודשיים טסתי כמה טיסות ארוכות, בכמה חברות שונות ( אייר קנדה, סוויס, לופטנזה ) האוכל היה די זהה ודי לא מדהים. האוכל האחרון הסביר שאכלתי במטוס לאחרונה היה בספטמבר בחברה פרואנית. שזה היה די מפתיע.
בקיצור... מי שרעב, עדיף להצטייד באוכל מהבית.
לצפיה ב-'הבעיה היא לא באיכות האוכל אלא בקיומו. '
הבעיה היא לא באיכות האוכל אלא בקיומו.
13/04/2017 | 03:29
3
45
בכל זאת 12 שעות באוויר.

כמו כן, אין לי מטבח לא בהלוך ולא בחזור, מה שמגביל את אופציות ההכנה.

בדיווח בפורום אחר נאמר לי שהם נתנו לנוסעת אחת איזו עוגת אוכמניות לל"ג לארוחת הבוקר שלה ותו לא.

על הצד הטוב לא נראה שיש השפעה לרעה מהאיחוד עם איבריה, ב AVE הכל היה עם חיות ואפילו הטורטייה (שאני בדרך כלל אוכל) מוגשת באותו המיכל עם עוף. ה"מסביב" שלהם נשמע כמו גירסאת לל"ג לאוכל די סטנדרטי. לא ברורה לי הסיבה שהמידע הזה לא ניתן ע"י חברת התעופה כי זה ממש לא סוד בטחוני.

בהלוך אקנה כנראה איזה קישים ללא גלוטן מסופר בריטי מסויים, בחזור זה יותר מסובך כי אינני מכיר את המגוון. אני בדרך כלל נמנע מתחליפי הלחם למיניהם כי הם די ספוגיים אז אני רוצה להמנע מסנדביצ'ים.
לצפיה ב-'ככה '
ככה
13/04/2017 | 19:00
2
37
את יכולה להביא איתך לטיסה ירקות פירות שתקני בסופר(לא צריך מטבח בשביל זה) אפשר לקנות לחמניה ללא גלוטן מראש, וחומוס טחינה סגורים בסופר
לצפיה ב-'בהלוך אני יכול להביא קישים טריים מהסופר.'
בהלוך אני יכול להביא קישים טריים מהסופר.
13/04/2017 | 20:00
1
45
בחזור פחות מתורבת ואצטרך לראות מה יש.

ממה שהצלחתי למצוא ברשת לחמניות ספוג מגעילות כנראה שיהיו.

חומוס אין בכוונתי להביא כי מפעל הגז  הטבעי סגר את שעריו לפני 3 שנים, ולמרות שחומוס לא כל-כך עושה גזים ללא הפעתות עדיין יש ממנו איזו קול ענות חלושה שלא מתאימה לטיסת לילה, ובכלל מדובר בקרם / נוזל גדול מ100 מ"ל.

העניין הוא שבטיסת לווו קוסט אני יכול לבחור כרצוני מהעגלה ופה בסדירה אין כל התחשבות. אפילו לא לקבל חמגושית עם חיה זו מבחינתם טובה שהם לא מוכנים לארגן מראש ואצטרך לבקש במיוחד במטוס עצמו.
לצפיה ב-'מה לגבי טחינה?'
מה לגבי טחינה?
14/04/2017 | 07:27
28
כאילו באמת לדעתי חבל להילחץ.. את יכולה להיכנס לסופר בכל מקום שתהיי לקנות קצת גזרים קטנים, קצת שרי קצת מלפופונים קטנים, תפוח או שניים לחם או לחמניה איזה ממך (לא טחינה וחומוס אז ריבה בטוח תמצאי משהו) ולהביא את זה. זה באמת לא סוף העולם..
לצפיה ב-'טסנו השבוע בבריטיש פעמיים '
טסנו השבוע בבריטיש פעמיים
18/04/2017 | 12:23
42
בשני המקרים זה היה לארוחת צהריים/ערב, ובשני המקרים היתה מנה עיקרית של עוף ברוטב, נדמה לי שבאחד מהמקרים זה היה עם פירה. בנוסף המגש כלל סלט, לחמניה ללא גלוטן, חמאה, וקינוח.
לצפיה ב-'חג שמח לכולכם ולמשפחותיכם'
חג שמח לכולכם ולמשפחותיכם
10/04/2017 | 15:48
1
23
הרבה הנאה ושמחה לכולם

ושנזכה להנות מהמבחר נטול הגלוטן שעומד לרשותנו בחג הזה
(למרות שלא חסר הרבה משך השנה(:).

ובכל מקרה, למרות שזה החג שלנו, לא לשכוח שלא הכל נ"ג !
וגם את מה שמוצהר כנ"ג-צריך לבדוק.
אחרי הכל, יש מצות וקמח מצה באוויר בפסח

לצפיה ב-'חג שמח! השנה סוף סוף יוצא לי להסתובב ולהגיע לתל אביב, ממש '
חג שמח! השנה סוף סוף יוצא לי להסתובב ולהגיע לתל אביב, ממש
12/04/2017 | 22:36
43
קשה לי לקלוט שאני יכולה לעצור ולקנות משהו לנשנש על הדרך... יש מבחר ממש נהדר. לא כל מה שניסתי עד עכשיו היה מוצלח, אבל זו התחלה  נהדרת! שימשיך כך.
לצפיה ב-'חו"ל'
חו"ל
11/04/2017 | 17:40
2
38
מבחינת הצליאק אילו מדינות/ מקומות בחו"ל מומלצים?
לצפיה ב-'כל האיחוד האירופאי קל כי יש חובת סימון ויידוע. '
כל האיחוד האירופאי קל כי יש חובת סימון ויידוע.
12/04/2017 | 18:40
23
חפש/י בארכיון הפורום את " דירקטיבת האלרגנים האירופאית ". חובה לכל מסעדה באירופה להחזיק חוברת עם מידע על 14 אלרגנים שונים ובכללם גלוטן והמצאותם בכל מנה ומנה. כמו כן חובה לסמן מרכיבים אלרגניים במודגש (בשפת המקום) על אריזות מזון בסופר.

במצב כזה המודעות גבוהה, אפשר לאכול כמעט בכל מקום (אין חובה שיהיו מאכלים ללא גלוטן אבל בדרך כלל יש משהו ובמקומות מסויימים משתדלים שיהיה ספציפית מזון ללא גלוטן) ולא מדובר ב"טובה" שעושים לך אלא במחוייבות חוקית.
לצפיה ב-'אטליה, ספרד, אנגליה, פינלנד נהדרות! גם יש מודעות, מבחר'
אטליה, ספרד, אנגליה, פינלנד נהדרות! גם יש מודעות, מבחר
12/04/2017 | 22:24
27
נהדר, מוצרים שווים, תפריטים ללא גלוטן.
גם בצרפת יש שיפור , מודעות, ומבחר הולך וגדל של מוצרים והיצע.
ארה״ב/ קנדה יש מבחר גדול של מוצרים, יש מודעות בהרבה מקומות.
שמעתי שאוסטרליה/ניו זילנד נהדרות... טרם הגעתי.

תמיד אפשר להסתדר גם במקומות אחרים, גם אם אין מודעות, ואין מבחר...
מעולם לא בחרתי יעד לפי ההיצע הנטול גלוטן שלו, אם כי נחמד וקל כמובן במקום שיש יותר מודעות ומבחר.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
Cancer Hope
Cancer Hope- יש תקווה
פורום התמודדות עם סרטן
לא חייבים להתמודד לבד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה