לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום צליאק

שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין. כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.השתתפות נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צליאק

שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין. כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.השתתפות נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הודעות מנהלתיות לגולשים חדשים וותיקים - ממש ממש כאן!
המשך >>

לצפיה ב-'עבודת מחקר של הצליאקית הגדולה- פליז עזרתכם החשובה'
עבודת מחקר של הצליאקית הגדולה- פליז עזרתכם החשובה
29/01/2017 | 21:37
1
78
מזמן לא כתבתי לכם. למי שאולי זוכר גילנו לפני כמה שנים ששתי הבנות שלנו עם צליאק. מאז ההיסטריה, עברנו לחיים שגרתיים, למעט קצת עצבים מדי פעם מצד האמצעית.
אני פונה אליכם בבקשה לענות על שאלון שיקח דקותיים, במסגרת עבודת המחקר של הצליאקית הגדולה שלנו.

הנה פנייתה:
שמי ליהיא בן-יהודה ואני תלמידה בכיתה י״ב במגמת מדעי החברה בבית הספר עינות ירדן, בגליל.
שאלון זה הינו לצורך עבודת מחקר שאני כותבת במסגרת לימודיי, ואודה לכם אם תענו עליו בכנות המירבית.
השאלון הוא אנונימי לחלוטין ולא ייעשה בו כל שימוש אחר פרט לעבודתי.

תודה מראש לכל המשתתפים/ות
לצפיה ב-'בהצלחה!'
בהצלחה!
30/01/2017 | 06:38
6
לצפיה ב-'מוצרי מיה אוסם עלית שטראוס פלדמן - ללא גלוטן '
מוצרי מיה אוסם עלית שטראוס פלדמן - ללא גלוטן
26/01/2017 | 13:59
3
85
פעם הופיעו כאן בפורום רשימות של מוצרים ללא גלוטן 
של החברות המובילות

אפשר לרכז כאן את רשימת המוצרים 
הכי נפוצים ללא גלוטן של החברות המובילות -
ואת ה PDF והרשימות שהם מפרסמים ?

לצפיה ב-'אתה מוזמן להריץ חיפוש בפורום לגבי רשימות שפורסמו בעבר אבל '
אתה מוזמן להריץ חיפוש בפורום לגבי רשימות שפורסמו בעבר אבל
28/01/2017 | 13:41
46
יותר יעיל, וכדאי להשתמש בשירותי עמותת הצליאק , כלומר במדריך המקוון.

רק במדריך המקוון הרשימות מעודכנות על ידי היצרנים/יבואנים ובנוסף, במקרה שנודע בעמותה על בעיה כלשהי עם מוצר- המתנדבים של העמותה פונים לייצרן ומקבלים אישור רשמי בכתב על השינוי בסטטוס המוצר.
בפורום שלנו אין עשיה כזאת לכן כל רשימה שפורסמה בעבר אינה אקטואלית לרגע זה.

חשוב לדעת: אין להעתיק ממדריך העמותה המקוון חומר כלשהו ללא אישור בכתב מהעמותה עצמה. המדריך מוגן בזכויות יוצרים ולכן כל העתקה לכאן ללא אישור רשמי תמחק מיידית וללא התראה מוקדמת (כמו שכבר נעשה בעבר)
לצפיה ב-'יש גם באתר החברות '
יש גם באתר החברות
28/01/2017 | 19:02
1
41
לפחות באתר של עלית
לצפיה ב-'נכון מאוד(:'
נכון מאוד(:
30/01/2017 | 06:40
14
לצפיה ב-'מוצר שלא מסומן כ"ללא גלוטן" אך אין'
מוצר שלא מסומן כ"ללא גלוטן" אך אין
26/01/2017 | 00:04
3
78
במרכיביו גלוטן וכן באלרגנים לא  כתוב גלוטן, האם ניתן לצרוך? או רק מוצר שכתוב בפרוש "ללא גלוטן"?
אני כעת חדשה בדרכי כצליאקית ועדיין מסתבכת בקניות...:)
ישנם רטבים של קנור שמסומנים "ללא גלוטן" ויש רוטב שלא מסומן אך אין במרכיביו גלוטן, בחברה אומרים שאם לא מצויין בפרוש אז כנראה יש עד 20 מליון PPM.
האם אפשר לאכול מוצרים אלו??  
לצפיה ב-'בגדול עפ החוק, אם ש גלוטן זה צריך להופיע ברשימת הרכיבים'
בגדול עפ החוק, אם ש גלוטן זה צריך להופיע ברשימת הרכיבים
26/01/2017 | 22:39
46
לא הייתי מסתמכת על ״ כנראה״.
בכל מקרה, אם לא מצוין ברשימת רכיבים שמכיל גלוטן, ואין רכיבים שלא ממש ברור מה הם, אז כנראה שהמוצר בסדר.
עיקר הבעיה, מעבר לרשימה, זה מוצרים ש״עשויים להכיל״ גלוטן, פס יצור לא נקי וכ״ו.
לעמותת צליאק יש רשימה מעודכנת של מוצרים שמותר לצרוך. מאד עוזר, במיוחד בתחילת הדרך.
לצפיה ב-'אם היינו אוכלים רק מוצרים שכתוב עליהם במפורש "ללא גלוטן"'
אם היינו אוכלים רק מוצרים שכתוב עליהם במפורש "ללא גלוטן"
28/01/2017 | 13:23
1
64
המגוון שלנו היה ממש קטן.
כמו שנטע כתבה, צריך להתחשב בכמה דברים:
1. רשימת הרכיבים
2. תיבת אלרגניים (לא תמיד קיימת וכמו במקרה סניקרס שצץ בשבועות האחרונים- מתברר שלא תמיד מכניסים לתיבה את כל האלרגניים).
3. סימון של עד 20PPM שמלווה בד"כ (אך לא תמיד!) בפרח הצהוב/אדום שלנו ואז המוצר מותר.
4. בכל מצב של אי בהירות-לבדוק במדריך המקוון של עמותת הצליאק או לשאול כאן. אם אין תשובה חד משמעית-לפנות לחברה המייצרת או לייבואן במייל או טלפונית (ואז התשובה כמובן לא תהיה מול המדף בסופר אלא תקח זמן).
5. לפעמים אין ברירה וצריך להפעיל שיקול דעת ולנהוג על פיו.

מדגישה שיש לבדוק גם תרופות וכדאי גם מוצרים קוסמטיים והגיינים כמו קרמים, משחות שיניים, מי פה וכו'
לצפיה ב-'רק עכשיו ראיתי את התגובות'
רק עכשיו ראיתי את התגובות
05/02/2017 | 00:24
31
המון תודות לכולם:)
לצפיה ב-'תופעה מעצבנה: מלצרים שמתבלבלים בין גלוטן ללקטוז.'
תופעה מעצבנה: מלצרים שמתבלבלים בין גלוטן ללקטוז.
26/01/2017 | 22:43
1
54
פעם שנייה ב4 ימים שנתקלתי בזה.

ביום שני קפצתי לקפה אחרי איזה סידור בבנק ומשום שבספרד יש חיטה בשוקו (גם ביוקרתי) הסברתי שאני צליאקי ולכן אם אפשר אז ללא (מלצרית: "קצפת!", אני: לא! ללא אבקת שוקולד כי באבקות השוקולד יש חיטה.") הקפה (שכלל חלב וגלידה) הגיע ללא קצפת ועם עוגייה רגילה.

היום הייתי בסושייה שיש בה רוטב סויה ללא גלוטן וביקשתי בנוסף למאקי שבתפריט מאקי אבוקדו גבינה. המלצרית הסינית שדיברה רק ספרדית חזרה והתנצלה שלא כתוב על הגבינה (פילדלפיה) אם היא ללא גלוטן. הסברתי לה שהיא כנראה מתבלבלת בין שני מושגים - לקטוז שהוא מוצר של חלב וגלוטן שהוא חלבון הנמצא בצמחים כמו חיטה ושעורה.

לצערי התופעה מאד שכיחה במיוחד בגלידריות (ללא הסבר על זיהום משני אלא בילבול מוחלט בין לקטוז לגלוטן). שנתיים אחרי שדירקטיבת האלרגנים האירופאית נכנסה לתוקף ישנן בעיות הבנה חמורות מצד עובדים שלא קיבלו את הקורס המקורי בסוף 2014.

לפני שבועיים הייתי במסעדה מקסיקנית עם מלצר אמריקני (הבעלים?) שלא ידע אם יש גלוטן בקוקוס ומהו זיהום משני.

צריך לזכור שבאירופה זו בעיה שלהם והם אלו שאינם עומדים בסטנדרט. לא מדובר בנדיבוד ליבם או בשיקולם אלא חובתם החוקית. אם אי המודעות שלהם אינה מרשעות יש להסביר להם בצורה יפה ולהיות שגרירי חינוך.
לצפיה ב-'מתסכל וחבל שבמקום שיש בו חוקים לאכוף את הנושא, עדיין'
מתסכל וחבל שבמקום שיש בו חוקים לאכוף את הנושא, עדיין
28/01/2017 | 12:58
29
יש בעיה עם זה.
לצפיה ב-'ביופסיה לילדה בת 10'
ביופסיה לילדה בת 10
27/01/2017 | 19:35
3
61
שלום לכולם,
בתי חשודה כחולת צליאק. בדיקות הדם סרולוגיות גבוליות, אך היו הסימפומים קליניים. עליה לעבור ביופסיה לקבלת אבחנה סופית.
א. עד כמה חשוב לקבל אבחנה סופית והאם כדאי לעשות ביופסית מעי לשם כך? אם לאמץ אורח חיים נ''ג ללא אבחנה רשמית, האם ישנה הדבר משהו, מתישהו?
ב. במידה ומחליטים על ביופסיה, מה צורת ההרדמה? התתכנה בעיות?
עד כמה זה פולשני?
והאם כדאי לעשות ביופסיהבאופן פרטי?
ג. האם יש משמעות לגיל ביצוע הבדיקה מבחינת ההרדמה?
תודה רבה לכל המשיבים.
לצפיה ב-'כדאי לעשות ממספר סיבות'
כדאי לעשות ממספר סיבות
28/01/2017 | 10:20
1
50
אנסה להתייחס לפי הסעיפים:
א. חשוב מאוד בגלל סרולוגיה גבולית - חשוב לראות את הביטוי בפועל במעי - יכול להיות שהסרולוגיה לא משקפת את מצב המעי ז"א מעי נקי - לא צליאק ואז צריך לברר מה מקור התסמינים הקליניים, או מצולק מאוד ואז יודעים שלא להסתמך בעתיד יותר מדי על סרולוגיה. נכון להיום צה"ל מגייס חולי צליאק אבל ללא ביופסיה לא בטוח שתקבל הכרה כחולת צליאק ולעשות את זה אחרי שעוברים לתזונה נטולת גלוטן זה סבל אמיתי.
ב. מדובר בטשטוש עמוק ולא הרדמה, לא מרגישים כלום בד"כ ילדים מתקבלים ראשונים בבוקר כי צריך להיות בצום 12 שעות הבדיקה לוקחת 5 דקות ואחרי שעה וחצי כבר אפשר לשבת לאכול גלידה (לפעמים יש גירוי קטן בגרון וזה עוזר) ויאללה לבית הספר (או למנוחה בבית - תלוי בהורים)
פרטי/ציבורי - אין הרבה הבדל אם יש אפשרות, כמו רוב הדברים פרטי יותר מהיר
ויודעים מי מבצע את הפרוצדורה לפעמים זה יותר טוב ולפעמים זה פחות.
ג. לא
ד. הרבה מאוד מתלבטים ומספיק לדפדף כמה דפים בפורום ולראות את התגובות אחרי - הרבה מאוד מופתעים מקלות ומהירות הבדיקה וההמלצה הגורפת היא לבצע בלי חשש
לצפיה ב-'מצטרפת לדבריך'
מצטרפת לדבריך
28/01/2017 | 12:53
16
לצפיה ב-'ביופסיה. תודה רבה רבה על התשובה!'
ביופסיה. תודה רבה רבה על התשובה!
28/01/2017 | 11:08
19
לצפיה ב-'בדיקת TTG'
בדיקת TTG
26/01/2017 | 16:04
2
69
שלום רב,

לבת שלי יש צליאק מגיל 10 כל השנים הנוגדנים היו שליליים עכשיו עשתה בדיקת TTG והתוצאה 28 חיובי חלש מה זה אומר? היא עדיין שומרת על דיאטה נטולת גלוטן, לא ידוע לי שהיא אוכלת משהו עם גלוטן
לצפיה ב-'זה אומר שהיא אוכלת גלוטן'
זה אומר שהיא אוכלת גלוטן
28/01/2017 | 10:05
1
51
בין אם בטעות ובין אם בכוונה צריך לברר מה המקור ולתקן
לצפיה ב-'נכון'
נכון
28/01/2017 | 12:55
13
לצפיה ב-'עדשים שחורות - ללא גלוטן '
עדשים שחורות - ללא גלוטן
26/01/2017 | 14:03
1
37
היכן אפשר להשיג "עדשים שחורות" ללא גלוטן ?
לאיזה חברות יש ללא גלוטן ?

ויש לכם מתכונים טובים ושילובים מה להכין ולהגיש ליד זה ?

לצפיה ב-'אין בעיה עם גלוטן בקטניות- פשוט לברור ולשטוף'
אין בעיה עם גלוטן בקטניות- פשוט לברור ולשטוף
26/01/2017 | 19:17
40
תחת ברז מים.
לגבי מתכונים כתבתי  הרבה ותפוז זרק אותי... אז בקצרה: מג׳דרה, או לשלב עם ירקות קצוצים בסלט.
אני מכינה גם מרק טוב עם עדשים שחורות ותרד.
יש לי מתכונים רבים ( גם לעדשים ) ללא גלוטן בבלוג
http://mekashkeshet.blogspot.co.il/
לצפיה ב-'שאלון לחולי צליאק. בבקשה תענו! זה ממש ממש חשוב !����'
שאלון לחולי צליאק. בבקשה תענו! זה ממש ממש חשוב !����
25/01/2017 | 17:32
2
59
שלום רב, אנו תלמידי כיתה י'א - שקד , ליהי, שחר ורותם מחיפה, עורכים מחקר במסגרת תוכנית "נס טכנולוגיות". 
השאלון מיועד לחולי צליאק בלבד.
השאלון הינו אנונימי וכל המידע שיופק ממנו הוא לטובת המחקר שלנו בלבד.
נשמח אם תענו על השאלון ותפיצו �� https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc6McXMYy...;
לצפיה ב-'הקישור לא עובד'
הקישור לא עובד
25/01/2017 | 21:03
6
לצפיה ב-'שלחתי תודה לכם ובהצלחה'
שלחתי תודה לכם ובהצלחה
28/01/2017 | 13:11
5
לצפיה ב-'מסעדה עם מנות נ"ג באיזור טבריה - מגדל'
מסעדה עם מנות נ"ג באיזור טבריה - מגדל
25/01/2017 | 12:12
1
34
מתכננים נסיעה לצימר באיזור כלנית עם ילד צליאקי. אנחנו מחפשים מסעדה באיזור כלנית - מגדל - טבריה שיש בה או ניתן להזמין בה מנה נ"ג לילד (כלומר לא סושי או סלטים) - האם מישהו מכיר ויכול להמליץ? 
תודה
לצפיה ב-'מצטערת, לא מכירה . תהנו'
מצטערת, לא מכירה . תהנו
28/01/2017 | 13:12
6
לצפיה ב-'מדיניות פירסום בפורום צליאק-רענון נוהלים'
מדיניות פירסום בפורום צליאק-רענון נוהלים
19/01/2017 | 06:50
5
42
לצערי הרב נאלצתי בשבועיים האחרונים למחוק מס' הודעות פרסום שהופיעו בפורום שלא על פי נוהלי הפירסום של תפוז.
כדי למנוע אי נעימות/עגמת נפש יש לנהוג על פי נוהלי האתר:
אין לפרסם מעל גבי הפורום כל פרסום עסקי של מוצר, חברה, אתר, בלוג וכו' ללא אישור מראש מהנהלת תפוז או ממנהל הפורום.
הנוהל הזה חל גם כאשר התוכן קשור ישירות לנושא הפורום (כלומר לצליאק במקרה שלנו) ואפילו אם התוכן חשוב לחברי הפורום.

הבהרה: הנוהל הזה אינו חל על חברי פורום שממליצים על מוצר שהתנסו בו או שואלים לגבי מוצר שמעניין אותם.

מכיוון שקיים ברשת סוג של תחכום ולעתים עולות הודעות פרסומיות במסווה של הודעה אישית, אין ברירה אלא להפעיל שיקול דעת ובהתאם לתוכן ולסגנון להחליט האם למחוק או לא.
כשיש לי ספק אני שולחת מסר לכותב ההודעה כדי לבדוק את הנושא אך מי שמופיע עם כוכבית לפני שמו (כלומר נכנס לפורום כאורח בפורום) אינו יכול לקבל מסר ולכן ההודעה שלו תמחק ללא הסבר או שאלה.

תודה רבה לכולם והמשך יום טוב

לצפיה ב-'מבצע ב"אושר עד" פתח תקווה - לט"ו בשבט '
מבצע ב"אושר עד" פתח תקווה - לט"ו בשבט
26/01/2017 | 13:55
4
40

צימוקים כהים - 200 גרם במקום 9 ש"ח - 3 ש"ח
5 שוקולד עלית - ללא גלוטן [ במדפי הללא גלוטן ] ב 20 ש"ח 

נ.ב
אני לא עובד של אושר עד - 
אבל מפרסם קבוע מבצעים שלהם בסניף בו אני קונה בלבד

לצפיה ב-'צימוקים של איזו חברה?'
צימוקים של איזו חברה?
28/01/2017 | 13:13
3
11
לצפיה ב-'של "מיה"!!! - אצלינו מחסלים אחת כזאת כל יום'
של "מיה"!!! - אצלינו מחסלים אחת כזאת כל יום
29/01/2017 | 02:43
2
28
עם תוקף ליותר מחצי שנה ! מתוקים וטריים להפליא  !
מוסיפים ליוגורטים ולבישולים 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
30/01/2017 | 06:41
7
לצפיה ב-'ואיך הקו החדש?'
ואיך הקו החדש?
31/01/2017 | 17:39
6
לצפיה ב-'רגישות לחיטה'
רגישות לחיטה
19/01/2017 | 21:06
1
62
היי, לבני בן השנה וחודשיים יש פצעים מסוגים שונים על העור. המליצו לנו להוריד חיטה.
איפה הכי כדאי לקנות מוצרים ללא חיטה?
לצפיה ב-'היי הלה וברוכה הבאה'
היי הלה וברוכה הבאה
22/01/2017 | 06:27
36
אני חושבת שהכי כדאי לקנות באושר עד אבל המגוון (לפחות בסניף הקרוב אלי) הוא דל. יש לחמים ולחמניות (במחיר מצויין), פיצה ועוד מס' מוצרי מקפיא. ובמדפים הייעודיים יש פתי בר, ופלים ומבחר קטן של קמחים, פירורי לחם ושאר יבשים.
בסה"כ היום יש כמעט בכל סופר מדפי מוצרים נטולי גלוטן.
בשופרסל דיל יש בד"כ מבחר יפה, כמו כן בויקטורי.
הבעיה עדיין היא המחירים.

עכשיו, נשאלת השאלה האם עשיתם בדיקה לצליאק ועד כמה רמת ההקפדה הנדרשת (אם מדובר במשהו שאינו צליאק כמובן). בנך עדיין צעיר מאוד אבל יש כאן הורים לילדים שאובחנו בגיל צעיר מאוד למרות שהאמירה הכללית היא שאבחון נעשה מגיל שנתיים.
אני ממליצה להתייעץ עם רופא מומחה לגבי האבחון לפני שמתחילים להוריד לו גלוטן בצורה גורפת מפני שלאחר ההורדה תהיה בעיה לאבחן האם מדובר בבעיית עור או בצליאק שהתפרץ בצורה הזאת (ואם תכנסי לאתר עמותת הצליאק או תריצי חיפוש בגוגל על הנושא, תוכלי לראות שעלול להיות קשר בין השניים).

בהצלחה הלה
לצפיה ב-'צליאק במשפחה וחשיפת תינוק לגלוטן'
צליאק במשפחה וחשיפת תינוק לגלוטן
17/01/2017 | 04:47
3
57
שלום לכולם,
אבא של בן זוגי הוא צליאקי. יש לנו תינוק בן 5.5 חודשים עם אסטמה של העור שטופלה. הבנתי שזה יכול להיות סמן לרגישות אלרגנית לעוד דברים.
מה עשיתם עם ילדים שהתחילו טעימות כשיש היסטוריה צליאקית?
אני תוהה איך לחשוף אותו לדייסות - האם קודם לעשות לו בדיקת דם לשלול צליאק?
תודה רבה מראש!

לצפיה ב-'בעבר היו ממליצים להמתין לגיל שנה עם חשיפה לגלוטן,'
בעבר היו ממליצים להמתין לגיל שנה עם חשיפה לגלוטן,
17/01/2017 | 10:32
2
60
אחר כך עשו מחקר שבדק השפעה של חשיפה מוקדמת לגלוטן ולא איששו את השערת המחקר. ההנחייה העדכנית הינה לחשוף כרגיל לגלוטן יחד עם המוצקים בגיל חצי שנה. 

בדיקות דם ראשונות לצליאק עושים בגיל שנתיים, כי עד גיל שנתיים יש סבירות גבוהה לתוצאה שלילית שגויה. מקדימים את הבדיקה אם יש סימפטומים חריגים כמו האטה/עצירה בגדילה או שלשולים/הקאות וכן הלאה.

אין לך מה לבדוק צליאק לפני חשיפה לגלוטן כי בוודאות יצא שלילי.
אפשר לעשות בדיקה גנטית אבל היא לא תיתן יותר מדי, כי גם 30% מהאוכלוסיה הבריאה הם נשאים של אחד הגנים הידועים לצליאק. רק אם היא תצא שלילית זה יוכל לתת אינדיקציה שרוב הסיכויים שלא יתפתח צליאק במהלך החיים.

לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה '
תודה רבה על התשובה
17/01/2017 | 12:39
28
החכמתי! 
לצפיה ב-'תודה על התשובה הממצה נטלי. גם אצלנו יש התלבטות'
תודה על התשובה הממצה נטלי. גם אצלנו יש התלבטות
18/01/2017 | 06:38
40
בקשר לנכדה הקטנה שלי (בת 7 חודשים)
אצלנו יש 4 צליאקיות במשפחה הקרובה ואמא שלה (שגם היא צליאקית) מעריכה שלקטנה יש צליאק מכיוון שיש בעיה כשהיא נחשפת לדברים שמכילים גלוטן אבל השאר תקין אז ההחלטה היא לחכות ולעקוב אחרי סימפטומים שהם מעבר לכאבי בטן.
נקווה שזה לא צליאק אלא אחד מאותם דברים שמאפיינים את הגיל הזה.
לצפיה ב-'דגני בוקר נסטלה '
דגני בוקר נסטלה
16/01/2017 | 20:57
1
92
הגיעו דגני בוקר של נסטלה go free בחול רשום בגדול על האריזה של המותג go free "ללא גלוטן״. בארץ על גבי האריזה זה לא רשום. בפירוט האלרגיות רשום שהוא מכיל בוטנים אבל לא רשום שהוא מכיל חיטה או גלוטן. מה הקטע ? יש בהם גלוטן או לא? למה באריזה בארץ לא רשום ״ללא גלוטן״ שכחו לרשום? למישהו יש נסיון עם המוצר?
לצפיה ב-'בשביל לכתוב על מוצר שהוא "ללא גלוטן" צריך אישור'
בשביל לכתוב על מוצר שהוא "ללא גלוטן" צריך אישור
17/01/2017 | 08:18
57
מתכתובת בפייסבוק באחת הקבוצות ראיתי שפנו לחברה שאמרה שמדובר באותו מוצר המשווק בחו"ל אבל עדיין לא התקבלו האישורים ממשרד הבריאות לסמן את המוצר כללא גלוטן.
באופן אישי אני לא ממתין למשרד הבריאות ומשתמש בו בבית.
לצפיה ב-'יפן'
יפן
16/01/2017 | 20:25
51
אפשר להסתדר ביפן עם אוכל ללא גלוטן?
לצפיה ב-'עוגת בר מצווה מעוצבת נטולת גלוטן פרווה'
עוגת בר מצווה מעוצבת נטולת גלוטן פרווה
15/01/2017 | 16:43
3
62
היכן אוכל להזמין עוגת בר מצווה מהודרת ללא גלוטן באיזור עפולה?
אודה על כל הכוונה ומידע.
בברכה-ותודה
לצפיה ב-'יש בחיפה קונדיטוריה צליאקית למהדרין שיש לה שם טוב'
יש בחיפה קונדיטוריה צליאקית למהדרין שיש לה שם טוב
16/01/2017 | 06:28
2
53
והומלץ עליה כאן כמה וכמה פעמים.
לא זכור לי השם שלה אבל אני בטוחה שיש כאן צפוניים שיוכלו לעזור בנושא
לצפיה ב-'מאפה גלוטן פרי בחוצות המפרץ'
מאפה גלוטן פרי בחוצות המפרץ
16/01/2017 | 10:50
1
54
לצפיה ב-'תודה טל'
תודה טל
18/01/2017 | 06:30
7
לצפיה ב-'גסטרוקופיה'
גסטרוקופיה
11/01/2017 | 20:44
10
56
שלום לכולם
ביום שישי יש לי תור לגסטרוקופיה עקה בדיקות חיוביות של צליאק (אני בת 33)
אני צריכה את עזרתכם!!
האם הבדיקה כואבת? מרגישים משהו? כדאי אולי לבקש בהרדמה כללית??
אני פשוט בתקופה מאוד קשה נפשית ופיזית ולא מסוגלת לחשוב על כאבים!
אשמח לתשובות
לצפיה ב-'לא מרדימים לבדיקה כזו. מקבלים טישטוש קל, לא כואב בכלל'
לא מרדימים לבדיקה כזו. מקבלים טישטוש קל, לא כואב בכלל
11/01/2017 | 20:57
1
41
וכל הבידקה לוקחת גג 5 דקות. אחרי זה נחים עוד 15-20 דקות ומשתחררים. הדבר היחידי שאולי אולי יש אחרי זה טיפה אי נעימות בגרון. זהו
בהצלחה, אין מה לחשוש.
לצפיה ב-'תודה על התגובה המהירה הרגעת אותי, אשמח לתגובות נוספות.'
תודה על התגובה המהירה הרגעת אותי, אשמח לתגובות נוספות.
11/01/2017 | 22:58
20
לצפיה ב-'כל הכבוד על תקתוק קביעת תור מהיר של הבדיקה...'
כל הכבוד על תקתוק קביעת תור מהיר של הבדיקה...
12/01/2017 | 13:10
3
40
בדרך כלל לוקח הרבה יותר
בגדול הטשטוש הוא כמעט הרדמה - הסיבה היחידה שאנשים לא נרדמים לחלוטין בתהליך היא שקשה להיות רגועים והאדרנלין עובד שעות נוספות וזה טבעי ובסדר
למרות האדרנלין מובטח לך שלא תרגישי כאב תוך כדי הבדיקה. הבדיקה עצמה לוקחת כשתי דקות ואחר כך את מועברת להתאוששות בעיקר מההרדמה.. מיחושים מינוריים עד כאב קל בגרון (זה תלוי במבנה הגוף שלך ובעדינות הרופא שמכניס את הצינורית) זה מה שתחושי בדקות הראשונות לחידוש ההכרה. חשוב להבין שחומר ההרדמה משפיע מעט על ההרכה והרבה על השרירים ומערכת העצבים ולכן חשוב להקפיד להישמע להוראות הצוות הרפואי ולהמתין מספיק זמן לפני שמתחילים לרדת מהמיטה. אני ראיתי במו עיני שניים נופלים לרצפה כי הרגישו טוב אבל לא באמת שלטו בתנועות היטב... 
אחרי שעה בערך אוכלים גלידה טובה (נגד כאב הגרון או סתם כפיצוי) והולכים לעבודה או לכל מקום אחר.

לצפיה ב-'אחרי גסטרוקופיה'
אחרי גסטרוקופיה
14/01/2017 | 23:54
2
46
תודה על התגובות החמות, אז אני עכשיו אחרי הבדיקה, לא הרגשתי כלום! פשוטנרדמתי וכשהתעוררתי הייתי אחרי ולא הרגשתי שום כאב, אז הכל עבר בשלום.
והתוצאה-צליאק ב100% הפרופסור שערך לי את הבדיקה אמר שאין צורך לחכות לתוצאות הביופסיה כי מראה המעי מתאים לצליאק בטוח.
אז זהו, אני מתחילה לתכנן את העניין.
למי שיש המלצות אשמח לשמוע (להזכירכם אני בת 33 נשואה ום ל3) איך מנהלים מטבח כשרק לי יש צליאק ולבעלי ולילדים אין.
תודה טשבוע טוב
לצפיה ב-'גם אצלנו רק אני עם צליאק מבני הבית. רוב הבית עם גלוטן, ז״א'
גם אצלנו רק אני עם צליאק מבני הבית. רוב הבית עם גלוטן, ז״א
15/01/2017 | 09:50
43
אני מבשלת ואופה רגיל.
מאכלים משותפים ( אני צמחונית, אז לא צריכה בכלל לדאוג לגבי בשר ) כמו תוספות, אורז , ירקות- הם ללא גלוטן.
אם אני מכינה למשל קיש או מאפה פסטה ואני יודעת שגם אני ארצה, אני מכינה לכולם ללא גלוטן, או אם יש לי זמן, גם וגם. ( למשל, מכינה אותו הרוטב לפסטה, ושני סוגי פסטות )
אפיה- אני אופה המון, גם עם גלוטן לכולם, וגם לי ללא גלוטן.
שוב, אם למשל אכין עוגת גבינה, אכין אותה ללא גלוטן כי זה לא כזה הבדל.
הכל לפי הנוחיות שלי.
מכיוון שאני זו שבמטבח, אני קובעת, אני מודעת למה נקי או לא.
בני הבית יודעים לשמור ולהקפיד על זיהום משני (לא לטבול סכין שנגע בלחם בקוטג או למרוח חמאה וכ״ו)
כל כלי הבית משותפים, נרחצים היטב.
יש מססנות נפרדות וזהו.
וגם כלי עץ ( קרש חיתוך, כפות) עדיף שיהיו מופרדים.
לצפיה ב-'אצלי המצב שונה. אני חיה לבד כך שהבית בגדול נ"ג'
אצלי המצב שונה. אני חיה לבד כך שהבית בגדול נ"ג
16/01/2017 | 06:26
33
בד"כ גם האירוחים שלי הם נ"ג לגמרי . רק במקרים ספציפיים אני מכינה גם אוכל גלוטני או כאשר זה כשור ליוקר מעל היכולת שלי.
יש לי מעט מאוד דברים גלוטנים בבית-בעקר לחמניות במקפיא בסלסלה מופרדת ומסומנת בבירור! יחד עם קמח רגיל ופירורי לחם רגילים. אפילו החטיפים המועטים שאני מחזיקה לנכדותי, אני משתדלת לקנות נ"ג למקרה שאמא שלהן תרצה לנשנש (או בגלל ההרגל).

הכלים שלי כולם מיועדים למזון נ"ג (למעט מסננת פסטה ייעודית לגלוטן) אבל יש לי סדר פעולות מוקפד כאשר אני מכינה גם וגם.
תמיד ובלי פשרות- המג'ימיקס/מטחנה או כל מכשיר אחר עובד קודם כל על הנטול גלוטן ורק אחרי שסיימתי הכל-אעבור להכנה גלוטנית. גם המצרכים לא יהיו יחד על השיש. שוב, אחרי שאני מסיימת את ההתעסקות עם נ"ג- מוציאה את הקמח הרגיל . זה מונע בלבול של היסח הדעת.
לאחר העבודה משרה במים רותחים וסבון ומדיחה היטב.
כנ"ל לגבי רידוד ואפיה.
תמיד הנ"ג מקבל עדיפות בעבודה ותמיד בין 2 ניירות אפיה (גם אם ניקיתי היטב את השיש לפני כן).
אני ממליצה במידה ואת משתמשת בטוסטר קופץ-לרכוש אחד במיוחד בשבילך ושיהיה מסומן/מכוסה כראוי. טוסטר לחיץ אפשר (ובכל מקרה רצוי) לשים את הלחם בין 2 גליונות ניר אפיה.

במקרר ובמקפיא יש הפרדה וסימון ברורים.
פעם הסימון היה רק על מה שנ"ג-היום הסימון הוא על הגלוטני. הסניף הצליאקי התרחב ובהתאם הצטמצם השטח של הגלוטן בחיים שלי(:

מפתחים הרגלים כשקצת משתפשפים בנושא
בהצלחה תמר ואנחנו כאן לכל שאלה והתלבטות.

לצפיה ב-'מקווה שעבר בהצלחה ובקלות'
מקווה שעבר בהצלחה ובקלות
15/01/2017 | 06:22
2
36
אנחנו 4 צליאקיות וכולנו ישנו היטב בזמן הטשטוש ואף אחת מאתנו לא התעוררה עם כאב או אפילו תחושת אי נוחות בגרון.
מקווה שגם את לא
לצפיה ב-'עבר לי מעולה תודה על ההתענינות'
עבר לי מעולה תודה על ההתענינות
16/01/2017 | 01:26
1
14
לצפיה ב-'מזכירה שמומלץ ביותר לעשות לילדים ולקרובים מדרגה ראשונה'
מזכירה שמומלץ ביותר לעשות לילדים ולקרובים מדרגה ראשונה
16/01/2017 | 06:12
36
(אחים, הורים) בדיקות נוגדנים.
זאת המלצה רפואית אך גם המלצה מנסיון אישי.
לאחר האבחון שלי עשו כל בני הבית בדיקות-בתי הבכורה אובחנה באותן בדיקות כשהיה ברור שהיא הייתה חולה מס' שנים קודם לאבחון שלי, שנה לאחר מכן אובחנה אמי והשנה (לאחר 7 שנים בהן כל הלא צליאקים עשו בדיקות שגרתיות אחת לשנה-שנתיים) אובחנה בתי הצעירה.
לצפיה ב-'פרופסור שמואל אדלר-המלצות'
פרופסור שמואל אדלר-המלצות
11/01/2017 | 23:00
54
מישהו שמע על פרופסור אדלר
או טופל אצלו
אשמח לשמוע
תודה
לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:48
13
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'סלובקיה עם 2 ילדי צליאקא'
סלובקיה עם 2 ילדי צליאקא
08/01/2017 | 14:51
2
47
אנחנו מתכננים השנה לנסוע לסלובקיה עם 2 ילדי צליאק.
מישהו יודע האם יש שם מודעות? האם ניתן בסופר להשיג מאכלים ללא גלוטן או שצריך להביא הכל מהארץ? אני מדברת על לחמים, קורנפלקסים, פסטות וכו'.
לצפיה ב-'סלובקיה היא חלק מהאיחוד ודירקטיבת האלרגנים חלה בה.'
סלובקיה היא חלק מהאיחוד ודירקטיבת האלרגנים חלה בה.
12/01/2017 | 03:44
37
לא ביקרתי בסלובקיה אישית אך מבחינת מודעות ויידוע חלות בה הכללים שבלינק הבא:

ברטיסלאבה היא כמעט עיר לווין של וינה אז אני משאר שיהיו בה מוצרים של Schär שבסיסה בדרום טירול (אזור דובר גרמנית בצפון איטליה).        
לצפיה ב-'צליאק בסלובקיה'
צליאק בסלובקיה
15/01/2017 | 12:47
43
היינו שם בקיץ 2014, משפחה עם צליאקים. הבאנו לחמניות מהבית.
בסופרים בערים הגדולות יש מחלקות יפות ללא גלוטן, כולל לחם, עוגיות ועוד. טיילנו בהרי הטטרה ומצאנו מחלקה כזאת בסופר טוסון בעיר Poprad.
בעיר Rozomberuk  נתקלנו במקרה בפיצריה מדהימה עם אפשרויות רבות למנות ופיצות ללא גלוטן. כתבתי הכל בפורום ועכשיו אני לא מצליחה למצוא (לא זוכרת אפילה עם איזה שם משתמש נכנסתי..). אולי משתמש מיומן יוכל למצורא את ההודעה המקורית עם כל הפרטים והכתובות.
לצפיה ב-'חיפוש בפורום'
חיפוש בפורום
07/01/2017 | 23:33
1
38
היי, איך אני יכולה לחפש נושא ספציפי בפורום הזה?
לצפיה ב-'כתבי מילות חיפוש בקוביית החיפוש למעלה מצד שמאל'
כתבי מילות חיפוש בקוביית החיפוש למעלה מצד שמאל
09/01/2017 | 05:55
5
לצפיה ב-'עוגיות סנדוויץ' ממולאות קרם בטעם וניל - גרין שופרסל'
עוגיות סנדוויץ' ממולאות קרם בטעם וניל - גרין שופרסל
05/01/2017 | 16:00
1
104
אלה עוגיות "אוראו" מגרות וטעימות, נטולות גלוטן, של מותג הבית של שופרסל,
אך לרוע המזל נתקפתי כאבי בטן אחרי אכילתן... מישהו עוד ניסה אותן?

לצפיה ב-'הצליאקיות שלי אוהבות אותן ולא נצפו תופעות'
הצליאקיות שלי אוהבות אותן ולא נצפו תופעות
09/01/2017 | 05:55
22

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ליאת גורדון  -עורכת דין
ליאת גורדון - עורכת דין
פורום כירורגיה אונקולוגית- מעיים
עומדים לעבור ניתוח מעיים?
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה