לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1113911,139 עוקבים אודות עסקים

פורום צליאק

שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין. כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.השתתפות נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צליאק

שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין. כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.השתתפות נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הודעות מנהלתיות לגולשים חדשים וותיקים - ממש ממש כאן!
המשך >>

לצפיה ב-'פלאפל כספי'
פלאפל כספי
29/05/2018 | 17:01
1
44
מישהו יודע אם זה ללא גלוטן. הם טוענים שכן ויש להם אפילו פיתה ללא גלוטן. אני צריכה לדעת בוודאות. תודה
לצפיה ב-'איזו דרך יש לדעת בודאות מלבד לשאול את המסעדה? '
איזו דרך יש לדעת בודאות מלבד לשאול את המסעדה?
03/06/2018 | 11:42
12
אף אחד מאיתנו לא הולך ועושה בדיקות מעבדה לאוכל שאנחנו מקבלים בחוץ.
אם הם אומרים שהפלאפל שלהם ללא גלוטן ושיש להם פיתות ללא גלוטן, ובשיחה איתם עולה הרושם שיש להם מושג מינימאלי על מה הם מדברים (כלומר, שהם לא חושבים שגלוטן זה לקטוז, נניח), אז אין לנו כלקוחות ברירה אלא לסמוך על מה שהם אומרים.
לצפיה ב-'חדש וללא גלוטן : מילקי טורטית, מילקי פסק זמן, גלידה, ++'
חדש וללא גלוטן : מילקי טורטית, מילקי פסק זמן, גלידה, ++
28/05/2018 | 14:36
3
59
מוצרים חדשים ללא גלוטן:
מילקי טורטית ומילקי בטעם פסק זמן

יש גם גלידה טורטית קילו ב 9 ש"ח באושר עד בני ברק ופתח תקווה
שלא רשום באלרגנים "גלוטן" אבל אין סמל "ללא גלוטן"
ואני אברר בשבילכם את הנושא

בסניף גלידות פלדמן ליד אושר עד פתח תקווה 
מביאים 12 גביעי גלידה של עלמה ב 11 ש"ח 

לצפיה ב-'גלידה טורטית - היא ללא גלוטן [ ביררתי הרגע ] '
גלידה טורטית - היא ללא גלוטן [ ביררתי הרגע ]
28/05/2018 | 14:52
2
36
לא הבנתי למה מוצר של שטראוס עלית הוא בלי "הפרח"
הבנתי שזה בגלל שתחום הגלידות הוא תחת יוניליוור
ושם הסימון שונה - אם אין "עלול להכיל" אז זה פחות מ 20 PPM
לצפיה ב-'רק אם כתוב שזה פחות מ 20 PPM אז אפשר להגיד שזה בסדר'
רק אם כתוב שזה פחות מ 20 PPM אז אפשר להגיד שזה בסדר
28/05/2018 | 17:17
1
34
"עלול להכיל" זה כמובן עשוי להכיל גלוטן.
לא ממש הבנתי מה כן כתוב.
בכל מקרה פסק זמן עצמו זה עם גלוטן, אז אני לא מבינה איך משהו עם פסק זמן הוא ללא גלוטן
לצפיה ב-'זה רק מילקי "בטעם" של "פסק זמן" '
זה רק מילקי "בטעם" של "פסק זמן"
30/05/2018 | 15:19
16
לצפיה ב-'מקומות בטוחים לאכול בהרצליה, רעננה, כפר סבא'
מקומות בטוחים לאכול בהרצליה, רעננה, כפר סבא
28/05/2018 | 13:13
2
41
האם יש המלצות? עדיפות למסעדות אתניות והייתי רוצה גם מקום של סושי עם אופציות צמחוניות רבות (לא חייב להיות טבעוני, אבל לא מקום של 100% דגים ובלי טאמאגו) עם רוטב סויה ללא גלוטן ושירות טייק אווי.

כמו כן איך האופציות בנתב"ג ואילו מוצרים צמחוניים ללא גלוטן יש בסופרים ( אני מבין שיש טבעול ללא גלוטן, האם יש מוצרים אחרים בנוסף ? ) והאם יש מוצרים ללא גלוטן טריים במקרר כמו קיש או בורקס ?
לצפיה ב-'לגבי סופרים '
לגבי סופרים
28/05/2018 | 14:38
1
31
נדיר שיש מוצרים ללא גלוטן שהם טריים. יש מבחר גדול של מוצרים קפואים (בורקס וכד), אם כי תלוי באיזה סופר. יש גם לחם טרי בסופרים. לא יודעת לגבי איכותו וטעמו.

לגבי מוצרים צמחוניים, אני משערת שאתה מתכוון לתחליפי בשר. אם כן, בחלק מהסופרים יש במחלקות הטבע המבורגרים צמחוניים ללא גלוטן מדברים כמו עדשים, אורז, וקינואה. יש גם פלאפל ללא גלוטן.

וכמובן לא חסר אוכל צמחוני מגוון שהוא ללא גלוטן פשוט מטבעו: גבינות, ירקות, פירות וכו'. בכמעט כל סופר יש גם קרקרים טעימים ללא גלוטן, כך שאם צריך לחטוף איזו ארוחה קלה, אפשר בהחלט להרכיב משהו נחמד.

לגבי מסעדות - אני לא מאוד מכירה את רעננה. בהרצליה ג'ירף, זוזוברה (תואם wagamama), טנדורי, יש להם מבחר ללא גלוטן. יש עוד לא מעט מסעדות בהרצליה פיתוח שידידותיות, רק כרגע לא קופצים לי השמות.
בכפר סבא גם כן יש זוזוברה. יש גם סניף של מוזס שיש להם המבורגר צמחוני ללא גלוטן, אם אני זוכרת נכון.
אם אתה מוכן "להרחיק" עד הוד השרון, אז יש שם את נונו, שזו מסעדה איטלקית שלבעלים שלה יש ילדות עם צליאק, ויש שם פיצות מעולות ללא גלוטן, וגם פסטות ועוד.
באופן כללי יש בשרון הרבה אפשרויות. לא הכל עכשיו קופץ לי בראש כי לא אכלנו באזור הרבה זמן.
לצפיה ב-'תודה, בקנה המידה של השרון זו לא בעיה להגיע לכל המקומות האלו '
תודה, בקנה המידה של השרון זו לא בעיה להגיע לכל המקומות האלו
28/05/2018 | 14:51
11
לצפיה ב-'בדיקות צליאק'
בדיקות צליאק
26/05/2018 | 14:32
1
39
היי רצית לדעת מזה אומר שבדיקת celiac screen מראה על  borderline 
ובדיקת transglutaminase_lga יצאה negative 5.5 
מזה אומר בבקשה? שיש או אין צליאק?

אני כבר קרוב לשנתיים לא אוכלת גלוטן ונראה לי שבכלל אין לי את המחלה הזו פשוט אף פעם לא בדקתי לעומק..הפסקתי לאכול גלוטן מהרופאה אמרה לי תנסי להוריד את הגלוטן 
לצפיה ב-'האם בזמן שעשית את הבדיקות אכלת גלוטן ? זא בתקופה שלפני'
האם בזמן שעשית את הבדיקות אכלת גלוטן ? זא בתקופה שלפני
26/05/2018 | 19:28
26
הבדיקות? כי הפסקה של אכילת גלוטן עשויה לתת תוצאה שגויה.

לצפיה ב-'ללא גלוטן בקניון מתחם "שרונים" - מחלקה ענקית ב"חצי חינם" '
ללא גלוטן בקניון מתחם "שרונים" - מחלקה ענקית ב"חצי חינם"
24/05/2018 | 17:47
1
37
האם יש ללא גלוטן נוסף חוץ מאשר ב"חצי חינם" ?
כי בקפה גרג הסמוך לא ממש היה משהו ללא גלוטן

בחוצפה ישראלית הלכתי לקנות ללא גלוטן בחצי חינם
וישבתי לאכול בגרג עם כולם - הייתי בטוחהנ שיש להם בתפריט 
ללא גלוטן ! 

מצאתי מדפים שלמים ללא גלוטן מול הקצביה וליד מדפי האורז
[ זה סופר ענק, אז שתוכלו למצוא בקלות ]  

בחצי חינם ב 2 הסניפים שאני מכיר שהם שרונים ואם המושבות 
יש המון מדפים עם מזון ללא גלוטן 
לצפיה ב-'בחצי חינם בחולון יש מחלקה גדולה'
בחצי חינם בחולון יש מחלקה גדולה
27/05/2018 | 15:17
5
לצפיה ב-'בדיקת צליאק'
בדיקת צליאק
24/05/2018 | 00:40
1
62
אם הפסקתי גלוטן 3 ימים לפני הבדיקה האם היא אמינה?
תודה
לצפיה ב-'אין לדעת. אף אחד לא יודע כמה גלוטן עושה כמה נזק בכמה זמן'
אין לדעת. אף אחד לא יודע כמה גלוטן עושה כמה נזק בכמה זמן
24/05/2018 | 14:36
21
זה לא משהו מדיד וגם כנראה שונה מאחד לשני.

3 ימים לא נשמע הרבה, השאלה האם לפני שהפסקת, אכלת כמות סבירה של גלוטן באופן קבוע.
אם לא, אז הייתי חוזרת לאכול לכמה שבועות טובים ועושה שוב את הבדיקה.
חבל לקבל תוצאה שגויה
לצפיה ב-'שאלה קטנה'
שאלה קטנה
24/05/2018 | 12:29
47
גומאקס מכיל גלוטן?
לצפיה ב-'גלוטן על העור: קרמים, תכשירי ההגנה מהשמש, קמח חיטה '
גלוטן על העור: קרמים, תכשירי ההגנה מהשמש, קמח חיטה
22/05/2018 | 00:48
1
45
משחת שיניים ללא גלוטן זה ברור
אבל מה עם קרמים, תכשירי ההגנה מהשמש ?

אגב, השנה סוף סוף הם יהיו זולים יותר בזכות תחרות ענקית בשוק  

יש מה להעדיף מותג לעומת רמי לוי גוד פראם ב 10 ש"ח ?

ומה אם להאכיל תינוק בבסקוויט עם גלוטן ?
חוץ מאשר לשטוף טוב טוב ידיים ולהימלט כשהוא מנסה 
להעביר כפית גדושה אלי,,, 

ולעזור בהכנת בצק עם קמח ?  למעלה עשור שאני לא עוזר בעוגות וכאלה
זה באמת מסוכן או מספיק לשטוף ידיים אחר כך טוב ? 

לצפיה ב-'לחולי צליאק אין בעיה עם מגע על העור של גלוטן, זא'
לחולי צליאק אין בעיה עם מגע על העור של גלוטן, זא
22/05/2018 | 16:56
30
אין בעיה לגעת בקמח, ללוש בצק עם קמח רגיל. לשטוף טוב ידיים, לודא שלא נשאר בצק מתחת לציפורניים וכו.  אני אישית עובדת המון עם קמח רגיל, אני מאד רגישה לגלוטן, ואין לי בעיה עם זה. כמובן מקפידה על נקיון, לפני, אחרי, ידיים, כילים, משטחי עבודה וכו.

עם ילדים ( בעיקר קטנים ) שמכניסים ידיים לפה, אז איתם צריך להקפיד, לחפש מוצרי הגיינה ( קרמים, שמפו וכו ) בלי גלוטן.

לגבי האכלה של תינוקות והכנת אוכל למי שאינו צליאקי ( שמביל גלוטן )- אין בעיה, להזהר פשוט, וגם אם התינוק מנסה " להאכיל" אז אפשר לעשות " כאילו".  יוצא לי להיות בקרבת תינוקות ופעוטות, ולשחק איתם, ולא קרה לי ש" האכילו" אותי בטעות או דחפו לי משהו לפה.
לצפיה ב-'הי קבלנו תוצאות בדיקה TTG multi>62, זה צליאק ודאי? תודה :)'
הי קבלנו תוצאות בדיקה TTG multi>62, זה צליאק ודאי? תודה :)
22/05/2018 | 14:39
44
לצפיה ב-'באיזה סופר המבחר הכי גדול למוצרים ללא גלוטן'
באיזה סופר המבחר הכי גדול למוצרים ללא גלוטן
16/05/2018 | 14:36
17
67
היי
שמי אילן
"בשעה טובה".. הצטרפנו למשפחת הצליאקים.. ביתי ובני בני 8 ו 10.
כמובן שישי לנו דרך לעשות אך אשמח ראשית לדעת היכן הכי כדי (מנסיונכם הרב כמובן) לערוך את הקניות לבית.
המחשבה הראשונית שלי היא המבחר, השניה היא המחיר...
אנחנו גרים בקרבת קניון אילון ועל פי רוב קונים ברמי לוי או סופרסל דיל. תודה!!
לצפיה ב-'ברוכים הבאים למשפחת הצליאק. קשה לענות על השאלה.'
ברוכים הבאים למשפחת הצליאק. קשה לענות על השאלה.
16/05/2018 | 15:33
3
51
מבחר גדול יש בהרבה מקומות, אני חושבת שמבחר הכי גדול נמצא בחנויות " הטבע" למינהן. אבל גם ברשתות הגדולות יש מבחר נאה היום.
יש רשתות שמייבאות לבד מוצרים, כך שיהיו רק במקום ספציפי אחד, ולא באחרים כנ"ל לגבי  סוגים של קמחים או מוצרים אחרים. ככה שלפעמים אם מוצאים משהו שאוהבים שהוא נמצא במקום מסוים, ולא בסופר הרגיל, צריך לעשות קיות בכמה מקומות ( כן, מעצבן )
כנ"ל לגבי מחירים- רשת X יוצאת עם מבצעים על דברים ספציפיים, בעוד שמשהו אחר יקר, ובמקום אחר יהיה יותר זול. ( נראה לי שזה די מקביל לשאר המוצרים )

אז איך בכל זאת- קודם כל לא חסר מוצרים בשוק, יש הרבה מוצרים דומים( מקבילים ) של כמה חברות, וכמו בכל דבר ענין של טעם. אז לאט לאט, להתחיל לבדוק מה אוהבים, לקנות את האריזה הכי קטנה, לא להתפתות לקנות הרבה, במיוחד בהתחלה. הטעמים שונים, ולוקח זמן להתרגל, והרבה דברים לא ימאצ חן בעיניהם.

בקיצור- להתחיל ממה שקרוב הביתה, לא לנסוע במיוחד. לראות איך הם מסתדרים עם מה שיש, איך הם אוהבים או לא אוהבים, ואם חסר, או לא טעים ( הבעיה היא בעיקר הלחמים ) אז להתחיל לקרוא בפורומים ובקבוצות על מה ממליצים ואיפה ( למרות ששוב- ענין של טעם )

לצפיה ב-'ברוכים הנמצאים'
ברוכים הנמצאים
16/05/2018 | 15:56
2
32
מודה שמרגש אותי לקבל את התשובות הראשונות ומרגיש שנכנסנו למשפחה חמה.
כן... ההרגשה ביום הראשון הזה כאילו הפכו לך את החיים...יש קצת שוק ועצב...
בסוף זה הרי ברור שלא מדובר בסוף העולם, החיים יפים, נתאושש ונתארגן.
לוקח את הטיפים שרשמת למעלה ונתקדם משם.
תודה
לצפיה ב-'מליצה להצטרף לעמותת צליאק. יש שם הרבה ידע ומידע שנאסף'
מליצה להצטרף לעמותת צליאק. יש שם הרבה ידע ומידע שנאסף
16/05/2018 | 16:21
1
41
במשך 20 שנה.

לא מזמן אובחנו בצליאק שני ילדים שגרים בסמיכות אלי ( 11 ו 13 ) אני יכולה להגיד שבנתיים ( 4 חודשים ) הכל עובר די חלק. אני חושבת שחלק מזה זו הגישה של ההורים.
מצד אחד לא עשו יותר מדי שינויים ( יש עוד 2 ילדים בבית בלי צליאק ) כך שעדיין יש גלוטן בבית, אבל מצד שני היתה הערכות בבית ( טוסטר נוסף לצליאקים למשל ) חלוקת אזורים למוצרים ללא הגלוטן ( ארון נפרד, מדפים נפרדים במקפיא ) .
די מהר הם מצאו איזה פיתות ולחמים אוהבים ( אצל משהו בקרית מוצקין.... קצת רחוק, אז כשמשהו שמכירים נוסע, שולחים ציידנית ועושים קניה גדולה ומקפיאים )
אפילו חגגו בר מצוה לגמרי נטולת גלוטן !

צליאק היא בעיקר מחלה שמגבילה בקטע הספונטאני. בעיקר מחוץ לבית. צריך לדאוג לצידה לדרך, או לחליפים לחפש מראש מקומות שברור שיהיה מה לאכול ולתכנן בהתאם.
כנ"ל באירועים, או סתם מפגשים משפחתיים או עם חברים.
הכל ענין של אירגון. לפעמים מסורבל, לא נעים, מעיק, אבל זה באמת רק אוכל, ומסתדרים, לא רק בבית, גם נוסעים לחו"ל, אולכים בחוץ, וממשיכים בחיים.
לצפיה ב-'ממשיכים בחיים..'
ממשיכים בחיים..
17/05/2018 | 09:00
42
..וכמובן שנערך בהתאם.
תודה על ההסבר האכפתיות. נרשם כעת לעמותה.
לצפיה ב-'מממ אני גרה ברמת גן '
מממ אני גרה ברמת גן
16/05/2018 | 15:41
8
52
אני בד"כ קונה בחנות טבע שנמצאת בכופר הישוב יש להם מבחר סבבה של עוגיות.. או ברשת אניס ..
לאחרונה גיליתי שבחצי חינם ליד העבודה שלי (עובדת בחולון מטר מחצי חינם) יש מבחר לא רע..

אבל אני בעיקר קונה עוגיות.. לא אוכלת לחמים וכל זה.. לא אוהבת
לצפיה ב-'רמת גן'
רמת גן
16/05/2018 | 15:59
7
38
תודה על תשומת הלב. מחר אני כבר בטח אעבור שם....
לצפיה ב-'גם אני מאלו שלא אוהבים את הלחמים למיניהם.'
גם אני מאלו שלא אוהבים את הלחמים למיניהם.
19/05/2018 | 21:19
6
33
אתה חדש לעולמנו, ויותר מכך אתה הורה שמאכיל את ילדיו ולא בהכרח יאכל את האוכל הצליאקי היקר, אז חשוב לי להוסיף עוד תגובה שלא מסמפטת את הלחם ללא גלוטן.

אם יעשו משאל פורום יתכן שיגיעו למצב של חצי-חצי בין מי שאוכלים את הלחמים לבין מי שלא סובלים אותם. תטעם ותבין למה. בעיקרון כדי להפוך לחם ללא גלוטן לאכיל צריך להפוך אותו לטוסט וכן להעדיף את הלחמים החומים. בגלל הדחיסות שלו וסוגי הסיבים ששמים בו הוא עוד יוצר יציאות ענק שחלק מהן צף אחרי הורדת המים.

אני יודע שכאשר אתה מגיע למדפי המוצרים ללא גלוטן מה שאתה רואה זה התחליפים הישירים למוצרי החיטה אבל צריך לחשוב גם על מאכלים שאינם תחליפים - תפוחי אדמה, אורז, חלב (אם אין לילדיך רגישות ללקטוז שלפעמים נלווית לצליאק עקב הפגיעה שצליאק פוגע במערכת העיכול, פגיפה שיכולה להרפא אחרי מספר חודשים עד שנים ללא גלוטן בניגוד לצליאק שהוא לכל החיים) מוצרים מהחי וכדומה. בישראל מסמנים את האלרגנים ברשימת המרכיבים וכן מציינים אם מוצר עלול להכיל אלרגנים כמו גלוטן. וכך אפשר לאכול גם אוכל רגיל שאין בו גלוטן או חשש לגלוטן ( לעמותת הצליאק יש ספר מוצרים שלם שכבר הומלץ עליו שמפרט אילו מוצרים רגילים בטוחים ואילו לא) אישית כשאני עומד מול המדפים ללא גלוטן אני בדרך כלל קונה כמה רטבים ובעיקר רוטב סויה ללא גלוטן אך לא הכי מתלהב מהאוכל היבש.

פרקטית אם יש לילדים גישה למקרר בבית הספר כדאי לחקור תחום אוכל שנקרא בנטו Bento שזה סוג של ארוחות עשר או ארוחות פיקניק יפניות. יש מגוון ענק ואין התבססות על לחם או תחליפי לחם.

כמו כן הדבר הקשה ביותר בשנה הראשונה אינו הפרידה מהלחם והעוגות אלא ההתמודדות עם גלוטן חבוי (במוצרים שלא היית מנחש שיש בהם גלוטן אבל כתוב במפורש מאחור) או זיהום משני (טיגון באותו השמן, מפעל עם פסי ייצור צמודים או שימוש באותו פס ייצור כפי שקורה עם שיבולת שועל למשל, או מכונות שאי אפשר לנקות ב100% כפי שקורה עם גלידה בהכנה של גלידרייה קטנה ולכן יש אזהרות "עלול להכיל") כי סף התגובה לגלוטן מאד נמוך, הרמה הבטוחה היא 20 חלקים מתוך מיליון. בשנה הבאה תקרא את המרכיבים בכל מוצר ומוצר שאתה מגיש להם כי תופתע לגלות שמשתמשים בחיטה לעיבוי או במאלט שעורה לתיבול במוצרים שאין םהם שום קשר ללחם.

אם לילדיך יש סימפטומים תבקש שיספרו לך ותנסו לגלות מה אכלו באותו היום שגרם לסימפטומים. יתכן שיעברו חצי שעה עד שעתיים שלושה בין האכילה לסימפטומים ולכן זה עניין של חשיבה בלשית (וגם הסיבה שאנשים מגלים בגיל מאוחר ומתפלאים לגלות שהסימפטומים זה לא מערכת העיעול הטבעית אלא תגובה ספציפית לגלוטן). אם אין לילדיך סימפטומים זה יהיה מסובך יותר כי אין איך לדעת במיידית אם נחשפו לגלוטן בטעות.

לצאת לאכול יותר מסובך כי בארץ אין חובת דיווח על אלרגנים במסעדות ומותר לעסקים לקרוא לאוכל "ללא גלוטן" גם כשהוא מזוהם ויש אפילו מקומות שמוכרים "ללא גלוטן - לא מתאים לצליאקים" שזו הודאה בזיהום משני. בפורום הזה יש המלצות טובות על מסעדות ורשתות שבטוח לאכול בהן.

לגבי חו"ל - חפש "דירקטיבת האלרגנים האירופאית" , הסברתי את העניין בפוסט ייעודי והוא תקף בצורה אחידה בכ 32 מדינות (28 מדינות האיחוד האירופי והאזור הכלכלי האירופי). די קל לצאת לחופשה במדינות אלו.
לצפיה ב-'חשוב לציין רוב התחליפים לא בריאים'
חשוב לציין רוב התחליפים לא בריאים
20/05/2018 | 18:48
32
ומכילים כמויות מטורפות של מלחים וצבעי מאכל.. אימא שלי מהנדסת מזון בתואר ראשון וממש נחרדה מכמה מהם
לצפיה ב-'אלף תודות ושאלה על "דליפות" ותוספים/ויטמינים ...'
אלף תודות ושאלה על "דליפות" ותוספים/ויטמינים ...
21/05/2018 | 16:18
4
29
המון אנפורמציה ש"נעכל" אותה בשבועות הקרובים.
שני ילדי האהובים שונים בדרכם... הבן קצת מעופף והבת עם תסמיני ADHD/ODD ולכן באופיה קצת "מתחכמת".
לפחות כרגע ניכר שתהליך ההפנמה (במיוחד לפיתויים שמחוץ לבית כי בבית נשתדל להגיע למצב אבסולוטי) יהיה תהליך מעט מורכב ולא זבנג של יום אחד.
שאלתי היא זו:
1. האם כל ההשתדלות של ההורים שווה לאפס ואין בה שום תועלת וטעם אם יש "דליפות" של גלוטן פה ושם..? סבא נתן שוקולד... בכיתה כיבדו בביגלה... במחנה הצופים אפו פיתות בטאבון... וכו'
2. בביופסיה שנעשתה נאמר לנו שמבנה המעי התיישר ולא במצב גלי כפי שצריך להיות. האם כדי לייצב את המצב ובשעה שאנחנו עדיין "נגועים" בגלוטן יש בשוק ויטמין / קפסולה / תוסף שבמידה ונוטלים אותו הוא מייטיב עם המעי ??
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
21/05/2018 | 17:28
1
22
2. אין תרופות לצליאק או נזקיו. התרופה היא תזונה ללא גלוטן ונזקים כמו נזק למעי יכולים לתקן את עצמם אחרי שאין חשיפה לגלוטן. זה לא שונה ממה שקורה כשנגמלים מעישון למשל, עם הזמן חוזרים למצב תקין יותר ויותר. זו התשובה הקלה ולכן היא ראשונה.

1. אני לא הורה ולכן זו לא נקודת המבט שלי. אני סימפטומטי וכל החיים סבלתי ממספר תופעות לוואי כמו צרבות וגזים. אם אני נחשף לגלוטן הדברים האלו חוזרים ולכן מבחינתי אין פיתוי אלא צורך בהגנה עצמית. מהרגע שידעתי לעשות את הקישור לאכול בייגלה רגיל מעניין אותי בערך כמו לשתות אקונומיקה או לאכול שברי זכוכית וחצץ. יש הפרש זמנים מסויים בין החשיפה לסימפטומים ולכן היה קשה ליצור את ההקשר כי זה היה מצב "רגיל" עבורי.

אם לילדים שלך אין סימפטומים זה יהיה קשה יותר מבחינת ההסבר, אבל אם יש להם יתכן שהם יגיעו לנקודת מבט דומה לשלי.

לגבי הסביבה יש בפורום הזה הורים רבים והם יוכלו לתאר לך איך להתמודד עם הסביבה, לדבר עם הקרובים שלא יפתו את ילדיך באוכל אסור (דוגמת השוקולד טובה כי היא לא בהכרח "לחם/עוגייה" אבל יש שוקולדים שמכילים גלוטן, Lindt למשל, ובחטיפי שוקולד רבים מתבלים עם מאלט שעורה, חייבים לקרור מרכיבים) וכן לדבר עם המורים והמדריכים. יש הרבה דיונים בנושא בפורום אך פוסט ספציפי על התזונה בבתי הספר ובפעילויות יביא לדיון נרחב יותר כולל מידע על זכויות ההורים והילדים במערכות האלו.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
22/05/2018 | 09:40
5
לצפיה ב-'בטח שלא שווה לאפס. אני יכולה להשוות את זה לנסיעה'
בטח שלא שווה לאפס. אני יכולה להשוות את זה לנסיעה
21/05/2018 | 21:46
1
24
מכונית.
האם תתן לילד ( או מבוגר ) לשבת לא חגור במכונית, כשאתה יודע שזה הרבה יותר מסוכן, האם תתן לילד קטן לשבת במושב הקדמי בידיעה שזה לא מתאים לגילו ועשוי להוות סכנה, אפילו סכנת חיים ?. לא !
אותו דבר עם צליאק, אי אםשר ליפות את הענין, זו מחלה ויש לה את הסיכונים שלה, והתרופה היא דיאטה. קצת מוזר ושונה ממחלותאחרות, אבל זו התרופה שלנו. ולכן החינוך של ההורים צריך להיות ברור, עקבי, ומופנה לא רק כלפי הילדים אלא הסביבה שלהם- משפחה מורחבת, חברים, מורים ועוד. כל אילו צריכים לעזור וליישר קו אתכם.
אני מניחה שיהיו שלבים בחיים שיהיו יותר קלים/ קשים, ויצוצו מכשולים בתקופות שונות, אבל הקו המנחה ( עד שימצאו פתרון אחר, אם וכאשר ) הוא שלא אוכלים שום גלוטן, גם לא ״ עלול להכיל״ , ללא הנחות. לא בימי חול ולא בימי חג, אף פעם!
ועל מנת לעקוב ולראות שהדיאטה אכן נשמרת, עושים בדיקות דם. באופן קבוע עפ המלצת הרופא, בהתחלה לעיתים יותר קרובות אולי, אחכ פעם בשנה.
כבר יצא לי לפגוש נער שבגיל ההתבגרות ״שרך״ קצת מדרך הישר וכמובן מיד ראו בבדיקות הדם, והוריו היו צריכים ליישר אותו ולהזכיר לו על חשיבות הדיאטה.

לגבי המעי ותרופות, כמו שכתבו לך- רק דיאטה וזמן. והמעי יתקן את עצמו.

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
22/05/2018 | 09:40
5
לצפיה ב-'הי גם אני הצטרפתי רק החודש ואני בת 43'
הי גם אני הצטרפתי רק החודש ואני בת 43
17/05/2018 | 09:47
1
50
עשיתי בדיקה מקיפה ויכולה להמליץ על חצי חינם יש שם מבחר רחב מאוד. בנוסף גיליתי שבוע שעבר מאפיה/קונדיטוריה כן כן על טהרת הלא גלוטן. הייתי בהלם כשנכנסתי אליה מהשפע והמגוון ללחמים, קורסונים בורקסים, פיצות והכל ללא גלוטן
פתוח רק יומיים בשבוע חמישי ושישי נקרא"יניב צמח ללא גלוטן". כמובן היו דברים שאהבתי ואחרים פחות אבל לא יאמן כמה מאפים אפשר למצוא שם. צריך לקחת בחשבון שזה טיפה יקר מהרגיל....גם אני לאט לאט מנסה להסתגל....בסוף מתרגלים:) בהצלחה לילדים ולכם ההורים
לצפיה ב-'תודה, לי'
תודה, לי
17/05/2018 | 14:40
21
נבקר את חצי חינם פ"ת אחרי החג.
יניב צמח.. תוך יומיים אנחנו מבינים שהוא באמת שם דבר.
בהצלחה גם לך וחג שמח
לצפיה ב-'אנחנו אמנם בירושלים, אבל אנחנו מוצאים שמבחינת מגוון יחסית'
אנחנו אמנם בירושלים, אבל אנחנו מוצאים שמבחינת מגוון יחסית
17/05/2018 | 15:59
1
32
גדול של מוצרים ללא גלוטן שאפשר לסמוך עליו (כלומר, שזה לא שיש את המוצר יום אחד, וביום למחרת אין), הכי טוב לנו שופרסל דיל או להזמין משופרסל אונליין.
מצד שני, יש מוצרים מסויימים שאנחנו אוהבים שאין בכלל ברשתות האלה, ואותם אנחנו קונים במיוחד בסופרים/חנויות טבע שאנחנו יודעים שיש בהם.

כך שלרוב אנחנו מגוונים ועושים את הקניות שלנו כל פעם במקום אחר כדי להגיע למגוון המוצרים שאנחנו רוצים.
לצפיה ב-'תודה דפנה'
תודה דפנה
21/05/2018 | 16:21
5
לצפיה ב-'אבחון חוזר לצליאק'
אבחון חוזר לצליאק
16/05/2018 | 09:30
5
67
שלום,
הבן שלי היום בן 9 אובחן לפני 5 שנים כחולה צליאק.אחרי שהוא קיבל את הדחף של הפוליו בקיץ 2012,התחילו שלשולים שלא נגמרו.רופאת הילדים הפנת אותו לבירור צליאק בבדיקות דם שיצאו חיוביות.הוא עבר גסטרוסקופיה,מיד אחריה הרופא אמר שהכל נראה תקין.הביופסיות הבחינו צליאק.יש לציין שאין במשפחתנו אף אחד עם מחלת צליאק.
שאלתי :האם יכולה להיות טעות באבחנה? אם נעשה בדיקה גנטית והיא תהיה שלילית לצליאק האם זה אומר שאין לו את צליאק?
אולי האבחנה הייתה שגויה בגלל חיסון הפוליו?
אשמח להתייחסותכם.
תודה
חגית
לצפיה ב-'אם הוא אובחן בבדיקת דם + ביופסיה, לא סביר שהיתה טעות. '
אם הוא אובחן בבדיקת דם + ביופסיה, לא סביר שהיתה טעות.
16/05/2018 | 12:22
2
47
בגדול, היום אבחון באמצעות בדיקת דם חיובית וביופסיה חיובית נחשב די ודאי. אני מבינה את התסכול שיש בחיים עם צליאק, ואת הרצון לחשוב שאולי האבחון היה שגוי ואין את זה. מצד שני, מכל המחלות האוטואימוניות שאפשר ללקות בהם, צליאק היא באמת הקלה והנוחה ביותר. בסופו של דבר, כל עוד מקפידים על תזונה ללא גלוטן אפשר לחיות חיים מלאים, בריאים וטובים. אז נשאלת השאלה אם בכלל שווה לסכן את הבריאות של הילד בשביל הסיכוי הקטן מאוד שהאבחון השגוי.

לשאלתך - אפשר לעשות בדיקה גנטית, אבל סביר להניח שהיא לא תלמד אתכם הרבה.

מצד אחד, כ-30% מהאוכלוסיה נושאים את אחד מהגנים שקשורים בצליאק, אבל רק אחוז אחד מהאוכלוסיה באמת חולה בצליאק. כך שרוב האנשים שבדיקה גנטית לצליאק יוצאת אצלם חיובית, אינם חולים בצליאק ואף פעם לא יחלו בצליאק.

מן הצד השני, כ2% ממי שאובחנו באופן די ודאי בצליאק (באמצעות ביופסיה ובדיקת דם), יקבלו תשובה שלילית בבדיקה הגנטית. הסיבה לכך היא גם שבכל בדיקה רפואית שעושים יש סיכוי מסויים ל-false negative, וגם - ככל הנראה - שישנם עדיין גנים שקשורים בצליאק שעוד לא אובחנו.

כך שאם תעשו בדיקה גנטית, והתשובה תצא חיובית, זה יחזק את אמיתות האבחנה של הצליאק אבל לא יבטיח אותה. ואם התשובה תצא שלילית זה עדיין לא אומר שאין לו צליאק.

גם העובדה שאין אצלכם אף אחד במשפחה עם צליאק לא אומרת הרבה. קודם כל, צליאק זו מחלה שסובלת מתת-אבחון משמעותי. יכול להיות מאוד שיש מישהו במשפחה שלכם שיש לו צליאק, והוא או היא לא מודעים לזה. יכול להיות גם שיש מישהו במשפחה שלכם ש*עדיין* אין לו צליאק. בניגוד למיתוס, צליאק היא לא מחלת ילדות, והגיל הממוצע לאבחון של צליאק הוא משהו כמו 45. אצל בעלי היא התפרצה בסביבות גיל 25 והוא אובחן בגיל 30. כך שזה שכרגע אף אחד במשפחה אין לו צליאק ולא מראה סימפטומים של צליאק לא אומר כלום על מה יכול לקרות במשפחה בהמשך (למרות שכמובן אני מאחלת לכם שכולם ימשיכו להיות בריאים ובלי שום עניינים).

עכשיו לשאלה החשובה יותר: את אומרת שהוא כבר ארבע שנים מאובחן עם צליאק. בזמן הזה אתם מקפידים על תזונה ללא גלוטן? אם כן, אתם קודם כל אמורים לראות שאין לו תסמינים חוזרים ונשנים שקשורים בבטן. בנוסף, אם תבקשו מהרופא לחזור על בדיקת הדם לצליאק, אתם אמורים לראות שהנוגדנים התאפסו או הגיעו מאוד קרוב לאפס.

לצפיה ב-'גם אצלי במשפחה אני היחידה '
גם אצלי במשפחה אני היחידה
16/05/2018 | 15:34
35
אימא שלי מספרת שתמיד לסבתא שלי כאבה הבטן .. אבל מי בדק את זה בזמנו.. בכל מקרה היא אכלה המון אוכל מזרח אירופאי (קרי גם גלוטן וגם חלב והכל שוחה בשמן)...אז אין לדעת ממה..

אני ההיתי אנמית מילדות אבל כאבי בטן לא היו לי.. סתם ההיתי בתת עקומה גדילה עם עצמי.. 
ובסוף גילו את זה בכלל בגלל בעיה נרולוגית.. 
ד"א אני עם צליאק.. ואלרגיה לחלב אבל כל המשפפחה שלי חוגגת על חלב וגלוטן כאילו אין מחר ולאף אחד אין שום בעיה.. קיצור אין לזה ממש קשר גנטי מוכח ממה שהבנתי
לצפיה ב-'תודה לעונות'
תודה לעונות
17/05/2018 | 12:09
13
לצפיה ב-'את חושבת שבגלל התרופות לפוליו '
את חושבת שבגלל התרופות לפוליו
16/05/2018 | 15:29
30
הביופסיות יצאו לא תקינות? 

א. ההיתי מתייעצת על זה עם רופא ואולי כמה אפילו 
ב. למיטב הבנתי בביופסיה יש מקרי שהרופא אומר שהתמונה תקנית אבל שמגיעים הממצעים אחרי מעבדה וניתוח מעמיק כן רואים משהו 
לצפיה ב-'מסכימה עם דפנה, אם בדיקות דם+ ביופסיה הראו שיש צליאק'
מסכימה עם דפנה, אם בדיקות דם+ ביופסיה הראו שיש צליאק
16/05/2018 | 15:37
26
אז צריך להשלים עם העובדה ( גם לטובת הילד )
אני אחת מאילו שבבדיקה גנטית לא נמצא אף אחד מהגנים לצליאק ( נדיר, אבל קיים )
גם אצלי כרגע אין אף אחד עם צליאק במשפחה, ואני רק יכולה לספר סיפור קטן להמחשה- כשהייתי בת 16 התפרץ לי פסוריאזיס ( גם יש יש איזה מרכיב גנטי ) לאף אחד במשפחה לא היה. אחרי כמה שנים, התפרץ לססבא שללי ( שהיה אז בן 90 ) אחרי עוד כמה שנים אצל דודה שלי ( שהיתה לא צעירה בכלל ) ולפני חודשיים התפרץ אצל הבן שלי ( חייל ) , ככה שזה שאין אצל אף אחד במשפחה זה בכלל לא לענין ( תמיד משהו צריך להיות ראשון לא ?! )

לצפיה ב-'חוץ מדוריטוס גריל - 70 גרם במחיר 2.5 ש"ח עד 3.5 ש"ח מה עוד'
חוץ מדוריטוס גריל - 70 גרם במחיר 2.5 ש"ח עד 3.5 ש"ח מה עוד
16/05/2018 | 12:17
29
אפשר לקנות בזול כמעט בכל סופר ? חטיפים ללא גלוטן ? 
לצפיה ב-'רגישות לגלוטן '
רגישות לגלוטן
15/05/2018 | 19:08
1
57
אז ככה הבטן אצלי נפוחה מאז שהייתי קטנה ומלווה בגזים וסליחה על הגועל אבל לעיתים זה מלווה בשלשולים אבל לרוב זה צואה רכה ולא אחידה וכואבת לי הבטן מייד אחרי האוכל ובחילות וגזים ואני אז ככה אני סובלת מבטן נפוחה מאז שהייתי קטנה רק שלא הייתה לי נפיחות כזו ואני סובלת גם מכאבי ראש ומיגרנות וזה מחמיר עם הזמן זה ניראה כאילו אני בחודש 6-7 להריון,יש לציין שאני גם עייפה רוב הזמן וישנה 8 שעות וגם השרירים כואבים לי כל הזמן ואני מרגישה לפעמים כאילו יש לי נמלים ברגליים אני לא יודעת מה יש לי,בגיל 15 וחצי אמרו לי שיש לי חוסר גדול בויטמין b12 ולא טיפלתי בזה עד גיל 17 וחצי כמעט כי לא אמרו לי כלום אלא רופאה ראתה במחשב ושאלה עם טיפלתי בזה, יש לציין שבאותה תקופה של גיל 15 וחצי התחילה אצלי דלקת מפרקים בגפיים ועד היום זה רק שם ולא מפרקים אחרים והייתי אצל הרופא והוא הפנה אותי לבדיקת צליאק אבל יצא שלילי, ובפסח השנה ממש סבלתי ובשאר הימים של פסח אכלתי ללא גלוטן ממש הקפדתי והכל נעלם! האם ייתכן ומדובר ברגישות? תודה
לצפיה ב-'זו כבר פעם שלישית שאת שואלת את אותן שאלות תחת שמות שונים'
זו כבר פעם שלישית שאת שואלת את אותן שאלות תחת שמות שונים
15/05/2018 | 21:36
35
אז לא ברור לי אם את לא קוראת תגובות, או שמחכה שמשהו יענה לך משהו שאולי את מצפה לשמוע ?!

אז ככה, אם עשית בדיקות לאיבחון צליאק ( דם, ביופסיה ) והכל יצא שלילי, ואת עדיין לא מרגישה טוב, אז לא לוותר לרופאים ושיחפו הלאה. יש ( לצערי ) עוד מחלות שעשויות לגרום לתופעות שתיארת.

רגישות לגלוטן זה לא משהו שניתן לבדוק בצורה רפואית, רק אחרי שיעשו לך את כל בדיקות האפשריות , וישללו עוד דברים, אולי ימליצו לך על תקופת נסיון של דיאטה ללא גלטן, ואם אחרי תקופה יהי שיפור, אז אולי זה כן רגישות לגלוטן.

בכל מקרה, את צריכה לפנות לרופאים המתאימים ואילו צריכים לבדוק, לא לעשות החלטות ולהפסיק סתם לאוכל גלוטן. כי אם בכל זאת ישנה איזה בעיה רפואית, והיא לא תטופל ( גם אם נניח יהיה שיפור כלשהוא עם דיאטה נטולת גלוטן ) זה לא טוב.
אני אסבר את המשפט האחרון שיהיה ברור יותר: יש עוד מצבים ( מחלות ) שדיאטה ללא גלוטן עשויה לעזור . אבל , לפעמים צריך גם טיפול תרופתי. אם משהוא מחליט על דעת עצמו להשתחיל דיאטה ללא גלוטן, ויש שיפור, וזהו, מסתפק בזה וכל זאת המחלה /בעיה לא מטופלת כי לא המשיכו לבדוק, זה עשוי להוות בעיה בהמשך.

בקיצור- אם לא מצאו צליאק, אולי זה משהו אחר- לכי חזרה לרופא, תגידי שאת לא מרגישה טוב, ושימשיכו לחפש
לצפיה ב-'תחליף לפייברקס'
תחליף לפייברקס
14/05/2018 | 09:21
21
אני מנסה להכין בצק עלים מתוק ללא גלוטן ובמתכון רשום לשים גם פייברקס וגם משפר אפייה. רציתי לדעת אם ניתן להחליף את הפייברקס בבנופייבר או לחילופין אם זה בכלל מרכיב חשוב בהינתן שיש משפר אפייה מס 10 במתכון
לצפיה ב-'לאחר בדיקת ביופסיה לאבחון ציליאק'
לאחר בדיקת ביופסיה לאבחון ציליאק
13/05/2018 | 09:47
1
42
שלום, אמרו לי שבעוד מס' שבועות ינתנו תשובות חד משמעיות למרות שכבר אבחנו מעט בצקתיות סביב המעי.. לאילו תשובות נוספות עלי להמתין? מה הם עוד בודקים ולמה כל כך הרבה זמן לתת תוצאות?
לצפיה ב-'Iאחרי ביופסיה מן הסתם מחכים לתשובה של הביופסיה'
Iאחרי ביופסיה מן הסתם מחכים לתשובה של הביופסיה
13/05/2018 | 22:21
23
אני מניחה שהסבירו לך שלוקחים מספר דוגמיות מן המעי, לבדיקה פתולוגית, וזה לוקח זמן. בדרך כלל בין שבועיים לשלושה.

לא יודעת מה זה אומר בצקת סביב המעי.
לצפיה ב-'תופעות תוואילאחר לקיחת ביופסיה לצילאק'
תופעות תוואילאחר לקיחת ביופסיה לצילאק
12/05/2018 | 15:43
2
32
שלום עברתי לפני יומיים בדיקת ציליאק בעזרת ביופסיה אצל רופא גסטרו. הייתי רדומה לא הרגשתי כלל את הבדיקה. לאחר כמה שעות שחזרתי לאכול הרגשתי שורף בחזה ומעט קושי לנשום...זה הופיע ומופיע בעיקר בזמן שאוכלת וגם קצת אחרי. האם זה נורמלי...האם עלי לגשת לרופא חזרה האם בזמן לקיחת הביופסיה בכל זאת הכניסו צינור עד למעי...האם פגעו במשהו בדרך...השריפה בחזה נורא מפריעה לי...אשמח לעזרה
לצפיה ב-'אולי זה תופעה של הטשטוש?'
אולי זה תופעה של הטשטוש?
12/05/2018 | 18:53
14
כי אני אחרי טשטוש והרדמה קבוע מקיאה, הוזה דברים, מזיעה וקוקו איזה יומים
לצפיה ב-'לא אמור להיות. עברתי כמה פעמים ורק סוג של אי נוחות'
לא אמור להיות. עברתי כמה פעמים ורק סוג של אי נוחות
13/05/2018 | 09:35
15
בגרון, אבל פחות מכאב גרון אפילו.
אם ימשיך ממליצה ללכת לרופאת משפחה, אולי במקרה לא קשור.
לצפיה ב-'תופעות תוואילאחר לקיחת ביופסיה לצילאק'
תופעות תוואילאחר לקיחת ביופסיה לצילאק
12/05/2018 | 15:44
13
לצפיה ב-'גברים שנמצאים בזוגיות - מחקר בנושא זוגיות ומצב רפואי '
גברים שנמצאים בזוגיות - מחקר בנושא זוגיות ומצב רפואי
08/05/2018 | 11:22
27
היי חברים , שמי רינת ולצורך סיום לימודי תואר שני אני עושה מחקר בנושא זוגיות ומצב רפואי . זקוקה למתנדבים גברים שנמצאים בזוגיות ושיענו על השאלון המצורף מטה בלינק . השאלון אנונימי לחלוטין וגובה מספר דקות לכל היותר ! תודה מראש לעונים היקרים
לצפיה ב-'פאקא אינסטנט'
פאקא אינסטנט
01/05/2018 | 19:02
50
היי,
האם שמרים יבשים של חברת פאקא אינסטנט מכילים גלוטן (במרכיבי המוצר רשום: שמרים- סכרומיצס צרויזיה וחומר עזר להמסה E-491).
לצפיה ב-'בעבודה, בלימודים, בבית הספר והגן - מה לוקחים ללא גלוטן ? '
בעבודה, בלימודים, בבית הספר והגן - מה לוקחים ללא גלוטן ?
01/05/2018 | 03:20
2
63
רגישים לגלוטן לא יכולים לסמוך על האוכל
בעבודה בלימודים ולא בבית ספר והגן 

אז מה אתם לוקחים איתכם ?
לצפיה ב-'מה זה רגישים לגלוטן ? יש חולי צליאק, ויש אנשים שמחליטים על '
מה זה רגישים לגלוטן ? יש חולי צליאק, ויש אנשים שמחליטים על
01/05/2018 | 13:05
61
דעת עצמם שזה לא מתאים להם משום מה ( אין שום הוכחה מדעית /בדיקה רפואית לכך )
אז מי ש" רגיש" יכול בהחלט לאכול  בחוץ, תוך לקיחת " סיכון" שיש זיהום משני וכו ( לא חסר דברים שהם " ללא גלוטן "   שניתן לאכול בחוץ.
הבעיה אצל צליאקים היא הזיהום המשני.

מי שצליאקי, צריך להתארגן - אם זה במוסדות החינוך ( גן,בי"ס ) צריך לפנות למי שאחראי, לראות מה ניתן לעשות, לקבל ארוחה מוכנה ממקום שמספק אוכל ללא גלוטן, לדאוג לפינה במטבח שנקי מגלוטן, ליידע את מי שמכין את האוכל וכו.
כנ"ל במקום עבודה שיש מבטחון, או שמזמינים אוכל  ממקומות קבועים- לברר אצלם מה הידע, מה רמת הנקיון אם הם מוכנים לספק אוכל ללא גלוטן.
והיה אם לא- אז להצטייד מהבית.ברוב המקומות יש מיקרוגל, אפשר להכין קופסה עם אוכל, ולחמם.
כל אחד ע"פ מה שהוא מעדיף- לאכול בבית בערב ארוחמה חמה ובמשך היום להסתפק בכריך ( נג ) או סלט, מרק, פירות, יוגורט, או לקחת אוכל חם בקופסה, או תרמוס וכו.
אין שום בעיה להתארגן לכל אחת מהאופציות- רק כן, מצריך אירגון ( זו ה-בעיה המרכזית של צליאק לדעתי, האירגון של אכילה מחוץ לבית )
לצפיה ב-'ככה '
ככה
01/05/2018 | 15:07
34
אני מביאה מהבית . מביאה כל יום ארוחת ביינים וארוחת צהרים

ביינים אני אוהבת להביא לי פירות יבשים (ללא גלוטן כמובן) יחד עם שקדים ואגוזים ושותה עם זה קפה
ולצהרים ירקות חתוכים, מנת בשר , תוספת

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
עו
מירב אשל משרד עו"ד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה