לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום צליאק
שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין. כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.השתתפות נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צליאק

שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין. כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.השתתפות נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הודעות מנהלתיות לגולשים חדשים וותיקים - ממש ממש כאן!
המשך >>

פותחים שבוע עם
( לעמוד שלי בתפוז )
07/02/2016 | 13:33
אני לא סובלת את חמותי
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/610/18008014...

מתכון לעוגת גבינה שתמיד מצליחה
http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?Ent...

טיפים מעולים לטיפול טבעי בהצטננות או שפעת
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1127/1800721...

רעיונות לפעילויות ויצירה לכבוד יום המשפחה
http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?r=1...

שניצל ללא גלוטן - מאמא עוף
06/02/2016 | 20:56
40
שניצל ללא גלוטן של מאמא עוף קניתי ביינות ביתן ב- 24.90 ש"ח (מחיר רגיל 34.90, יש כרגע הנחה).
איפה קונים גרעיני חמניות - ללא גלוטן ? ערמונים ?
06/02/2016 | 06:28
1
21
גרעיני חמניה זה בריא, מחפש לקנות ללא גלוטן 
ואולי אפילו ללא מלח וללא קלייה - פשוט טיבעי 
איפה משיגים ? יש חברה שמוצריה מותרים ?

קנו לי המון ערמונים, הם ללא גלוטן,
וזה המוצר הטיבעי       ללא שום עיבוד 

השאלה איך אוכלים את זה ? צריכים לבשל את זה ?
ונניח להוסיף ליד בשר \ אורז וכאלה ?
ערמונים-יש המון מתכונים ברשת. הנה דוגמה אחת לאתר שבו
06/02/2016 | 06:51
19
יש שפע של מתכוני ערמונים (אבל, שוב, יש הרבה מאוד)

גרעיני חמניה יש למיה ולמגדן.
לפי הודעות שהיו בפורום בעבר בנושא, ממגדן אפשר להזמין עם משלוח.
מוצרי מיה קיימים ברשתות שונות כמו ויקטורי ויינות ביתן.

מאגר מתכונים ללא גלוטן
05/02/2016 | 22:37
1
64

שלום חברים ,
אני מעונינית להזמין אותכם לעלות מתכונים לאתרי , עקב רבים מבני משפחתי שסובלים מצליאק הכנתי קטגוריה נפרדת באתרי למתוכנים ללא גלוטן.

אשמח שנפיץ לכלל המשתמשים כמה שיותר מתכונים ללא גלוטן
אודה לכם על השתתפות ואשמח שביחד נפיץ כמה שיותר מתכונים בריאים
תודה מראש !
http://www.xchef.co.il

אשמח לעזרתכם !

תודה ששתפת אותנו גליה ובהצלחה
06/02/2016 | 06:43
11
מדפדוף מקרי במתכונים גיליתי טעות במתכון עוגיות תמרים ממולאות (קטגוריית מאפים). המתכון מסומן כללא גלוטן כאשר הוא מכיל קמח לבן.
המגוון הרחב ביותר של מוצרים ללא גלוטן - בפתח תקווה
05/02/2016 | 11:00
1
48
בהמשך סקירה על ויקטורי ומבצעים באושר עד בפתח תקווה

במרכז העיר פתח תקווה, ברחוב בר כוכבא, נמצא סניף של ויקטורי,
יש של מגוון גדול של לחמים במקרר [ ליד מחלקת בשר ודגים ] ולידם
גם השניצל עוף ללא גלוטן 

כמו כן המגוון הגדול ביותר של מוצרים - כולל קמחים עוגות עוגיות 
הקורנפלקס ללא גלוטן של בטר אנד דיפרנט, פשוט מגוון אדיר 
בסוף הסניף ליד מקרר החלב

מבחינת מחירים - לא זול שם כמו באושר עד 
אבל המגוון גדול יותר 

מבצעים ללא גלוטן באושר עד פתח תקווה 
במקרר של הלחמים יש עכשיו גם לחמים של נטורל קייקס 
וגם לחמניות ב 5 ש"ח

סריקה של התווית על ההרכב החומרים בלחמים, בשבוע הבא, 
כאשר יגיע תורו של הלחם שנקנה היום :)

יש גם מבצע על טחינה גולמית אחווה - 8 ש"ח 
אבל לא ברור - מישהו יודע אם המפעל החדש הוא ללא גלוטן ?

ויש גם מבצע על אורז פרסי של מיה, קילו ורבע ב5 ש"ח 
הערה חשובה: זה ארוז במיוחד עבור אושר עד, 
באפונה, חומוס, וכו' כתוב "עלול להכיל" ואילו על האורז פרסי 
אין הערה כזאת, וכנראה שאין חשש לגלוטן 

אכן הייתי שם
05/02/2016 | 19:59
24
הייתי באושר עד ב-26 בינואר וקניתי את המוצרים שתמונותיהם מצורפות כאן. הלחמניות סבירות, את הלחם עדיין לא טעמתי. שני המוצרים נקנו כל אחד ב-4.90. לפני זה נסענו לרח' גיסין למפעל, אבל התברר שהחנות שם נסגרה והם מוכרים את זה לסופרים, ושאיזושהי רשת (הבחור אמר איזו, אך אני לא זוכר) מוכרים את המוצרים במחיר יותר זול ממה שהם קונים מהמפעל כדי למשוך קהל חולי צליאק (זה באמת הדהים אותי, כי מי כבר עושה משהו במדינה הזאת למען חולי צליאק). פתח תקווה על המפה!
הצטרפתי בפעם הרביעית למשפחת הצליאק.ברוכה הבאה טלי
03/02/2016 | 06:09
7
87
אתמול בערב קבלנו את התשובה החיובית לביופסיה של בתי הצעירה וכך עלה מפלס האוטואימוניות במשפחה לארבע צליאקיות+סוכרתי אחד.

אני חייבת לציין לטובה את האבחון המהיר בקופ"ח כללית באשקלון.
חודשיים בלבד מרגע קבלת תוצאת בדיקת הדם.
את התור הזריז לגסטרו (תוך 10 ימים מקבלת תוצאת בדיקת הדם) אני מייחסת לכך שהרופאה שלנו סקרנית, חוקרת ומאוד מנוסה בתחום הצליאק למבוגרים וכמובן לשיתוף הפעולה של רופאת המשפחה שלנו שעל פי בקשתי התקשרה אליה להזכיר במי מדובר. (הייתה לי תחושה שהסקרנות תנצח כל תור)ומכאן גם התור לביופסיה לאחר שבוע בלבד.
בשבוע הבא תור לגסטרו ומשם...נקווה שכל החולירות שהיא סבלה מהן משך שנים יעברו כלא היו (שעד כה היו מיוחסות ללופוס שטרם התפרץ אבל נמצא בדרך ולכן הייתה במעקב בחמש שנים האחרונות. אין ספק שבמבחן ה'כדאיות'-צליאק לוקח בגדול)

חשוב לי להדגיש, לכל מי שמחפף למרות ההמלצה: הנוגדנים התגלו אצלה בביקורת שגרתית שעושים כל בני משפחתי הלא צליאקים אחת לשנה/שנתיים. לפני שנתיים בדיוק הנוגדנים היו שליליים. אני ממליצה לא להתעצל ולהקפיד על בקורת קבועה.

בההצלחה לנעמה שתתחיל בשבוע הבא את הרומן שאינו נגמר עם הצליאק(: 

וואוו טלי ! אין מה לומר, אתם שיחקתם
03/02/2016 | 09:58
1
61
אותה בגדול....
בטוחה שנעמה תגלוש לעולם הללא גלוטן כמו גדולה.
וכמו שאני תמיד אומרת, צליאק עדיף על כ"כ הרבה דברים אחרים...
העיקר שתרגיש טוב.

בקרוב אצלינו ( תור לגסטרו עוד שבועיים...)
בהצלחה ותודה(:
04/02/2016 | 05:37
10
וואהו, לפחות זה משהו שאתם כבר מכירים....
04/02/2016 | 19:39
4
30
מעניינות אותי המחשבות שלך בעניין - אם תרצי להשיב.
כתבת שהיא סובלת במשך שנים מכל מיני חולירות, אבל במקביל אני מבינה מדברייך בהמשך שהיא נמצאת במעקב שנתי (פחות או יותר) ושכביכול רק עכשיו נמצאו הנוגדנים.....
האם לתחושתך (וברור לי שאלה יהיו תחשוות ומחשבות שלך ולא שום דבר מדעי או רפואי או מוסמך מלבד סמכותך), היא בעצם סובלת מצליאק שלא בא לידי ביטוי בנוגדנים כבר כמה שנים? שבעצם לקח כמה זמן עד שהנוגדנים התפתחו אצלה?
כי זו תחושה שנוצרה אצלי, בעקבות תהליכי אבחון איטיים אצל ילדיי, שסימפטומים היו קיימים כמה שנים לפני שהנוגדנים הופיעו בדם. אבל רופאים נותנים את האבחון אך ורק אחרי הופעת הנוגדנים בדם והביופסיה. שזה אולי מוצדק ברמה העקרונית אבל פוגעת בחולים מסויימים.
בהקשר הזה, משהו שמטריד אותי הרבה שנים ( ונראה לי שהעלתי
04/02/2016 | 21:33
2
43
את זה כאן ) לגבי איבחון של בן משפחה שחי בבית עם משהו שכבר אובחן.
עצם ההובדה שיש צליאקי בבי ( אחד או יותר ) מוריד לדעתי את כמות הגלחוטן ששאר בני הבית צורכים ( גם במטבח מעורב )
אם זה שאוכלים פחות גלוטן, גורם להתפתחות יותר איטית של הצליאק, או שומר עיו ברמה כזו שעוד לא ניתן לאיבחון ובכך הופך את האיבחון ליותר קשה ובמיוחד יותר ארוך ?

אופס.... כמוןבן צ"ל עצם העובדה...
04/02/2016 | 21:34
14
ההגיון אומר שהשאלה נכונה. אשאל את הרופאה שלנו בשבוע הבא(:
05/02/2016 | 06:50
24
אמנם זה תיאורטי אבל זאת אולי עוד סיבה שלא להעביר את כל הבית לנ"ג בגלל שלמישהו במשפחה יש צליאק.
עם השנים הבישול אצלי בבית הפך להיות כולו נ"ג וכך גם 95% מהאפיה. בד"כ כשאני מארחת אני מכינה רק דברים ספציפים כמו פסטה, לחם או בצקי שמרים גם עם גלוטן (בגלל המחיר).
תוסיפי לזה את העובדה שנעמה עזבה את הבית לפני שנתיים ואז חזרה מן הסתם לתזונה גלוטנית מלאה... אולי יש בזה משהו(:

מאוד יכול להיות שזה היה צליאק לאורך כל הזמן הזה אבל
05/02/2016 | 06:30
25
באותה מידה יכול להיות שלא. קצת קשה לדעת בדעבד ולכן הילדים שלי שאין להם צליאק(כולל הסוכרתי) עושים בדיקות דם כל שנה-שנתיים מפני שאז אפשר לדעת את טווח ההתפרצות.
לדעתי הסיכוי הוא 50% לכאן או לכאן וגם כעת אני מאוד זהירה שמא במקרה שלה תצוץ גם המחלה האחרת (שגם האי אוטואימונית והיא יותר מדאיגה אותי מאשר צליאק)
רופאת הגסטרו שלנו אמרה שיכול להיות שזה מה שקרה, שזה היה צליאק שהתפתח לאט כאשר הנוגדנים עלו רק עכשיו.
אם את שואלת לתחושתי משך כל השנים האלה, התשובה שלי היא שלא חשבתי שיש לה צליאק אבל זה בא יותר ממקום של רוויה. כלומר, מכיוון שגם כך היינו כבר 3 עם צליאק+בן אחד עם סוכרת נעורים- לא האמנתי שיהיה עוד צליאק אצלנו. אפילו הסטטיסטיקה לא הולכת כל כך ...צפוף.

בקשר להערה שלך בנושא האבחון רק לאחר הופעת הנוגדנים, נכון. יש עם זה בעיה. כמו שאמרת- זה עלול לפגוע בחולה במקרים כאלה אבל מצד שני, לא באמת אפשר לדעת חד משמעית האם זה צליאק או כל דבר אחר אם אין נוגדנים חיוביים או לחלופין תוצאת ביופסיה שמראה על נזק במעי שאופייני לנזק של צליאק (וצריך לקחת בחשבון שגם כאשר אין נוגדנים חיוביים יש בדרך כלל ירידה כלשהי בברזל ובשאר הויטמינים בגלל הנזק במעי.)
לדעתי, יש בעייתיות עם  אבחון על פי תחושות ובלי תמיכה רפואית טכנית (בדיקות גם אם לא כולן כמו שנדרש) מפני שנזק יכול להיות גם לכיוון השני. כלומר, אם על פי תחושת בטן יש למישהו צליאק והוא הולך על תזונה נ"ג האמירה שלו היא: "יש לי צליאק ואני מטופל" ולכן הוא עלול לפספס את הבעיה האמתית שעלולה להיות לו (ולא חסר כאלה שבאות לידי ביטוי בסימפטומים דומים לצליאק). כאשר הטיפול במחלה אחת יכול לעזור למחלה אחרת אך לא להיות הטיפול הנכון ספציפית לה.

בוקר טוב, האם אפשר לנפות תחליף קמח קונדיטור של גלעם?
04/02/2016 | 09:15
1
30
כן, בהחלט אבל לקחת בחשבון שיש לו נטיה להתעופף ולכן כדאי
05/02/2016 | 06:31
19
לעשות את זה בתוך הכיור או אפילו בתוך שקית גדולה (כולל הנפה).
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 15:23
1
 מתעניינים בצורפות? מחפשים טבעות נישואין וזקוקים להכוונה?
בפורום צורפות טבעות נישואין תוכלו לשאול ולהתייעץ!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2550

מעצבים את הסלון מחדש וזקוקים לייעוץ לגבי הוילונות? מתלבטים בין וילון ארוך לקצר?
בפורום וילונות תוכלו להתייעץ עם מומחה מתחום הוילונות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2549 

מעוניינים לדעת מהם הכלים הטובים ביותר להשקעה נבונה וחסכונית? רוצים לנסות להשיג את המקסימום משוק ההון?
בפורום ייעוץ השקעות תוכלו לקבל מענה לכל השאלות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1591 

מתעניינים בעולם הגאדג'טים ורוצים לדעת מהם החידושים הכי חמים בתחום? היכנסו עכשיו לפורום גאדג'טים בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/673

יש לכם שאלות בנושא בריאות הגוף והנפש? מתעניינים בשיטת הרפואה הפונקציונלית?
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552 

רוצה לתקן את נזקי הזמן ולהעניק לפנים מראה צעיר יותר? מתעניינת בניתוח למתיחת פנים?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום מתיחת פנים!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2046

חוסרים תזונתיים, בתזונה ללא גלוטן, והפעם: מגנזיום
30/01/2016 | 13:20
5
316
מידי פעם אני "מתלבש" על רכיב תזונה או וויטמין, ובודק כמה ממנו יש לי בתזונה,
מול הכמות המומלצת, הפעם יצא שעם התזונה שלי יש לי קצת מחסור במגנזיום, 

אז הנה מידע חשוב על מגנזיום 

מנה יומית מומלצת (RDA) של מגנזיום : 
גברים-350-400 מ"ג
נשים-300 מ"ג      
בהריון והנקה-450 מ"ג
מגנזיום
טף   184 ל 100 גרם  [ ללא גלוטן ] 
חיטה מלאה    120 גר'     כוס    166  [ גלוטן ] 
קינואה [ 210 ] 
דג הליבוט מבושל  -     160 גר'    חצי פילה    170
תרד מבושל    180 גר'    כוס    157
קמח תירס    122 גר'    כוס    155
גרעיני דלעת    30 גר'         151
פולי סויה מבושלים    170 גר'    כוס    148
שעועית לבנה משומרת    260 גר'    כוס    134
שיבולת שועל מבושלת     220    כוס    88
כוסמת מבושלת    170 גר'    כוס    86
ארטישוק    120 גר'     יחידה בינונית    72
אפונה מבושלת    195 גר'    כוס    71
עדשים מבושלים     100 גר'    1/2 כוס    35
צימוקים    100 גר'    7 כפות    32
תפוח אדמה אפוי עם קליפה    200 גר'    יחידה    57
דג טונה טרי מבושל    85 גר'         54
אורז בר מבושל    160 גר'     כוס    52
כרוב מבושל    170 גר'    כוס    51
בוטנים    30 גר'         50
בשר בקר מבושל    100 גר'         50
גרגירי חומוס מבושלים    100 גר'    4 כפות    48
אגוזי אילסר    30 גר'         46
תירס גרעינים מבושלים    165 גר'    כוס    46

מגנזיום (מ"ג) כוס מבושלת של קינואה    79  כוס מבושלת כוסמת 48
קמח תירס [ פולנטה ] 155 מ"ג  \ תירס מבושל -  מגנזיום 127  mg

קקאו- אבקה המכילה 22-24% שומן, הקקאו מכיל 519 מ"ג של מגנזיום ב-100 גרם אבקה.
גרעינים
גרעיני דלעת קלויים עם הקליפה מכילים 385 מ"ג מגנזיום ב- 100 גרם. 
גרעיני אבטיח עם קליפה מכילים 190 מ"ג מגנזיום ב-100 גרם (ללא קליפה - 515 מ"ג מגנזיום ל- 100 גרם).
שקדים לא קלויים מכילים 275 מ"ג מגנזיום ב-100 גרם
 טחינה גולמית משומשום מלא - 281 מ"ג מגנזיום ב-100 גרם.

מגנזיום במזון אפשר למצוא בירקות ירוקים כגון תרד, ברוקולי, (הם מהווים מקור עשיר במגנזיום הודות למרכז מולקולת הכלורופיל אשר נותן לירקות ירוקים את צבעם ומכיל מגנזיום), 
חלק מהקטניות - שעועית, אפונה, אגוזים, שקדים 
מזונות נוספים שעשירים במגנזיום הם: מוצרי סויה, בעיקר קמח סויה וטופו, שקדים, אגוזי פקאן, ערמונים, אגוזי קשיו ואגוזי ברזיל, דוחן, אורז חום, אבוקדו או מישמש מיובש.
אבוקדו -  מגנזיום 29 mg

נבטי כוסמת

שוקולד מריר נכנס לרשימה של מוצרי חובה, מה עם חרוב ?
01/02/2016 | 13:55
3
51
מסתבר שזאת הדרך הקלה והטובה לצרוך מגנזיום

אפשר לקבל את ערכי המגנזיום שיש בחרוב מיובש ?
[ החרוב הרגיל - לא האבקה ] 
ניסית אצל גוגל ידידנו?
01/02/2016 | 14:14
2
17
חיפשתי ולא מצאתי
02/02/2016 | 15:39
1
24
לא באנגלית ולא בעברית 
אולי היו לי טעויות באנגלית 
יצא רק ערכים של "קמח \ אבקת חרובים"

ידעתם שיש קמח חרובים?

מעניין 
משונה. זה עולה כערך הראשון בחיפוש
03/02/2016 | 05:38
24

מופיע בטבלה מצדו השמאלי של העמוד
מגנזיום
05/02/2016 | 01:16
22
מגנזיום חושב מאוד לתאים. יותר מ-300 אנזימים בתאים צריכים מגנזיום כדי לתפקד, בהם אנזימים שמסנתזים ATP, DNA, RNA.
מקורות מגנזיום במיליגרמים למאה גרם:
raw beet greens 70
raw purslane 68
raw spinach 79
raw swiss chard 81
dates 54
prickly pear 85
wild rabbit 29
anchovy 69
wild catfish 300!!!
pacific cod 238
halibut  83
atlantic pollack 67
snail 250
scallop 56
turbot 51

סליחה שזה באנגלית. תזכורת לכל הצליאקים ולאנשים שיש להם מחלה אוטואימונית או חשש למחלה אוטואימונית - חשוב לטפל בחוסרים!! חוסר יכול להיות טריגר למחלה אוטואימונית, אחד מהטריגרים באוסף.
הי לכולם...
29/01/2016 | 03:30
3
111
גם אנחנו הצטרפנו השבוע למשפחת חולי הציליאק, בני בן ה 5 עבר את הבדיקות הנדרשות וקיבלנו את התשובות.
אז קצת מבולבלת… התחלתי לקרוא באתרי האינטרנט השונים ועדיין נותרתי עם שאלות פתוחות כמו… אם יש מוצר שלא רשום אזהרה לגבי גלוטן וגם לא רשום שיש גלוטן, האם מותר לצרוך?
בשוקולד מקופלת למשל רשום שעלול להכין גלוטן מתחת ל 20 ppm (משהו כזה חחח) האם כמות זו מותרת לחולה ציליאק.?
איך מתמודדים במסיבות יום ההולדת כאשר הוא ילך לחברים? האם לצפות שיכינו לו כיבוד מיוחד או לשלוח אותו עם שקית ממתקים מיוחדים?
אודה לתשובתכם ובריאות מלאה לכולם. 
דינה
בוקר טוב דינה וברוכה הבאה
29/01/2016 | 06:19
2
62
הגעת למקום הנכון שבו תוכלי לשאול ולהתלבט לפי הצורך שלך ולקבל תשובות מאנשים בעלי נסיון באופן כללי וחשוב עוד יותר, בעלי נסיון עם צליאקים צעירים כמו הצליאקי שלך
כמהלך ראשון, אני ממליצה להירשם לעמותת הצליאק.
תוכלי להעזר בקו החם של העמותה שמאוייש על ידי מתנדבים מקסימים וחמים. כמו כן, להשתתף באירועים וכנסים של העמותה וכמובן, לקבל גישה למדריך המזון המקוון שבו תוכלי למצוא מזונות אשר החברה היצרנים או הייבואן נתנו אישור רשמי ובכתב לעמותה שהם אינם מכילים גלוטן. מקל מאוד על ההתנהלות היומיומית.

ולשאלותיך:
1. אם יש מוצר שלא רשום אזהרה לגבי גלוטן וגם לא רשום שיש גלוטן, האם מותר לצרוך?
נגעת בחלק המתסכל(: בעקרון חובה לסמן האם המוצר מכיל גלוטן בפירוט הרכיבים אבל כמו שכתבתי קודם, כדאי לבדוק במדריך המקוון כדי לודא. כמו כן, אם מדובר במוצר שאת לא זקוקה לו באופן מיידי, אפשר לשלוח מייל לחברה או להתקשר לשירות לקוחות ולהקשיב לניואנסים. אם מרגישים חוסר בטחון בנושא, לבקש ליחזרו אלייך עם תשובה.
כמובן שתמיד אפשר לשאול כאן בפורום.
2. בשוקולד מקופלת למשל רשום שעלול להכין גלוטן מתחת ל 20 ppm (משהו כזה חחח) האם כמות זו מותרת לחולה ציליאק.?
כן. כמות של עד 20PPM מותרת לחולי צליאק.
3. איך מתמודדים במסיבות יום ההולדת כאשר הוא ילך לחברים? האם לצפות שיכינו לו כיבוד מיוחד או לשלוח אותו עם שקית ממתקים מיוחדים?
יש שתי אפשרויות:
הראשונה והבטוחה מביניהן אבל גם הבעייתית יותר היא לשלוח אתו קופסה מיוחדת משלו עם המזון שיוגש במסיבה (לברר לפני מה בתכנית). הבעיה היא הייחודיות שלו (שאפשר להפוך כמובן למשהו יפה, תלוי בגישה(:).
השניה, לצפות שיכינו לו. זה כרוך בהסברים להורה המארח, בלקיחת סיכון לגבי העבודה על העוגה בסביבה גלוטנית, הרכיבים שלה וכו' אם מדובר רק בחטיפים, אפשר לסמוך אם נותנים להורה שמעוניין ללכת אתכם בנושא, רשימה של כל האופציות המתאימות לצליאקי.
בנושא הזה, הורים מנוסים יוכלו להאיר את עיניך מנסיונם האישי.

בנוסף, למרות שלא שאלת, חשוב להערך בבית ובגן, לשוחח ולהסביר לגננות ולהיות עם יד על הדופק בנושא.

אני בטוחה שיהיו לך עוד שאלות בהמשך, אנחנו כאן לכל צורך שהוא
בהצלחה!

תודה רבה על התשובה המפורטת
29/01/2016 | 08:22
1
37
כבר כייף כאן ומרגיש בבית (:

תודה ושבת שלום.
זה גם תלוי ארוע
29/01/2016 | 18:25
50
מאוד יכול להיות שביום הולדת אחד האימא תגיד לך "אני מביאה להם פיצות מפיצריהובדקתי יש שם ללא גלוטן .. .. במקום עוגה קניתי מוס שוקולד ללא קמח ..."
וביום הולדת אחר יגידו לך לשבור את הראש
שאלה לגבי משלוחי מנות בפורים
27/01/2016 | 15:39
3
79
שלום לכולם,
כמעט לא יוצא לי להכנס לפורום, ותהיתי האם גם השנה יהיו משלוחי מנות?
ממש ממש נשמח אם כן :)
משלוח מנות בפורים
27/01/2016 | 21:00
66
גם אני, לצערי, כבר לא מבקרת בתדירות קבועה בפורום. נשמח מאד אם גם השנה יתקיים המנהג הנפלא של משלוח מנות בין חברי הפורום. אז....?
בהחלט. הכוונה היא להמשיך עם המסורת המתוקה הזאת
29/01/2016 | 05:46
1
48
פורים יחול השנה ב 24.3 כך שיש עדיין זמן(:
בקרוב תצא הודעה מסודרת בנושא, לא לדאוג

איזה כיף!! תודה
31/01/2016 | 10:38
25
אכנס לבדוק מעת לעת, שלא נפספס. 
חרובים - לא רק בטו בשבט
28/01/2016 | 17:49
47
מישהו יודע לכמה זמן אפשר לאחסן חרובים במקרר ?
פעם קודמת איחסנתי ל 3 חודשים, והיה טוב, אפשר גם יותר ?

מאז שאני צליאקי חרובים זה סוג של ממתק, משביע רעב, וזמין
כי להכין אוכל ללא גלוטן זה זמן, ועד שהוא מתבשל, אני אוכל חרוב 
או שניים ליום [ יותר מזה כבר לא כזה טוב ] 

מצורף מידע שאספתי על סגולות החרובים
אני תמיד קונה אחרי טו בשבט - את העודפים 
הציעו לי השנה ב20-25 ש"ח לקילו 

הפרי שהזין את רבי שמעון בר יוחאי במשך 13 שנה יכול לעזור לכם כיום נגד דלקות, בעיות נשימה, פצעים, הפרעות בעיכול, בדרכי השתן ועוד
מספרים על רבי שמעון בר יוחאי (רשב"י), שבמשך 13 שנות שהותו במערה שבה הסתתר מרדיפות הרומאים, ניזון מפרי עץ החרוב וממי מעיין שנבע בסמוך למערה
פעילות רפואית      מאחה רקמות פגועות     אנטי דלקתי      הפחתת חומציות בקיבה      מאלחש (מרגיע כאבים)     אנטי דכאוני   מפחית שיעול (עדין)
בקיעת שיניים. מתאים למריחה מקומית (סירופ מרוכז) באזור בקיעת השיניים לילדים, להפגת כאבים ושיכוך המקום. אחד הצמחים היעילים ביותר למטרה זו. 
החרוב הוא אחד הפירות העשיר ביותר במרכיבים חיוניים. אפשר להתקיים רק עליו תקופה ארוכה יחסית. הוא משביע ומשמש מקור טוב לחלבון צמחי. 
הרכבו הכימי של החרוב שונה בזנים השונים. בד"כ אורגני אלא אם כן מקבל ריסוס ממטעים סמוכים. בקיץ לשמור בקירור . נשמר שנה.
בפרי התרבותי המובחר יש 8% חלבון, 13% שומן, 50% סוכרים טבעיים (סוכרוז, פרוקטוז, קסילולז, מלטוז ודקטרוז), 
2.7% אפר, 6.8% תאית, 12.1% מים וריכוז גבוה יחסית של מינרלים חיוניים כגון סידן, זרחן, אשלגן, מגנזיום וברזל וכן ויטמינים A ,C ו-B.
השפעות רפואיות
1. מצוין לתסמונת מעי רגיש או שלשולים. בזכות תכולה גבוהה של טנינים. 
2. מתן אנרגיה – יש בו תכולת סוכרים גבוהה וזמינה. תורם לאנרגיה, ריכוז, זיכרון. מצוין לספורטאים, סטודנטים ואנשים העובדים בתנאי לחץ.
3. משפר תנובת חלב
4. ריפוי סוכרת – שתיית תה מזרעי חרובים עוזרת לסכרת. 
5. תחליף מצוין לשוקולד ושוק לילדים.
אופן השמוש לפי אבי יעקובוביץ: 
1. חרובים שלמים – לבחור חרוב שלם ללא חורים (אין תולעים) ולאכול אותו ללא הגרעינים.
2. רסק חרובים – להשרות 24 שעות במים חרובים שלמים. אח"כ לרסק אותם עם פומפיה או להוציא את הגרעינים ואז לטחון במטחנת קפה. 
את הרסק לייבש על מגש כ-4 שעות ולאחסן בצנצנת סגורה הרמטית. לשים בקירור.
3. סירופ דבש חרובים – לשבור ½ ק"ג חרובים בשלים לחתיכות קטנות. לבשל בליטר מים משך כשעה לסנן . מקבלים סירופ חרובים מתוק.
4. תה חרובים – לבשל 50 גר` זרעים בליטר מים משך שעה. לסנן ולשתות 2-3 כוסות ביום.
5. אבקת חרובים – לטחון את החרובים לאבקה. בתעשייה האבקה מתחמצנת.
6. שוקולד חרובים – מוצר תעשייתי על בסיס חרובים המוכן ללא סוכר וללא קקאו ובצרוף לציטין, שמן צמחי , סוכר חום או ממתיק.
7. ממרח חרובים – ניתן לרכוש ממרח חרובים על בסיס חומרים טבעיים ללא סוכר לבן וחומר משמר חסרונו בתהליכי העיבוד התעשיתים שלו.
מתכונים
1. לארוחה מזינה חרוב בתוספת חיטה נבוטה ו-5 אגוזי מלך.
2. סלט פירות – להוסיף 2 כפיות רסק חרובים לסלט פירות עם צימוקים ואגוזים קצוצים.
3. כדורי תמרים – להשטיח חצי חבילת תמרים מעוכים בתוך מעט מיץ לימון, לפזר 2 כפיות רסק חרובים, מעט אגוזים טחונים וצימוקים. ליצור כדור ולטבול באבקת קוקוס.
4. דייסת קווקר – להוסיף בסוף הבישול 2 כפיות רסק חרובים, 1 כף שומשום חום טחון, 1 כפית דבש נוזלי וקורט קינמון.
5. קפה חרובים – להוסיף מים רותחים ל-1 כף רסק חרובים ומעט חלב ודבש.
6. גלידת חרובים – להוסיף 2 כפיות סירופ חרובים לגביע אשל ולערבב.
7. ממרח חרובים – למרוח סירופ חרובים על לחם חי.
8. לערבב 2/3 טחינה עם 1/3 סירופ חרובים.
בברכה, רונית נחום 
דבש חרובים  חרובים מוריד כולסטרול 
על אף שלא הוזכר בתנ"ך (רק בתלמוד), לחרוב היו שימושים רבים בארץ ישראל כגון מזון לבהמות, להכנת דבש ויין, דבק לנגרים, רהיטים וגם כחומר לכתיבה.
תכולת הסוכר הטבעי בו גבוהה יחסית, אך כמות הסיבים התזונתיים בו כל כך גדולה, שהיא ממתנת את קצב כניסת הסוכרים לדם וגורמת לתחושת שובע.
יש בחרוב גם ויטמיני  C, Bומינרלים חיוניים כמו סידן, זרחן, אשלגן, מגנזיום וברזל.
אגב, בדרך כלל החרוב הוא אורגני, אלא אם כן ספג ריסוס ממטעים סמוכים.
כדורי חרובים.
שוקו חרובים

פניה לתושבי הוד השרון/כפר סבא. האם משהו
28/01/2016 | 11:59
2
78
מכיר חנות באזור עם מוצרים ללא גלוטן ( וללא לקטוז ) שעושה משלוחים באזור ( ולא בהתניה של משלוח גדול במיוחד )
תודה
האתר של שופרסל? ויש את נק' טבע בכפ"ס
28/01/2016 | 13:50
1
43
יש חנות בשם נקודת טבע http://www.nekudatteva.com/
יש להם משלוחים חינם בקניה מעל 250
אם זה נחשב קניה גדולה שווה להרים טלפון ולבקש משלוח בתשלום
יש להם מגוון גדול מאוד של מוצרים ללא גלוטן
והם גם נחמדים
תודה רבה רבה!
28/01/2016 | 16:23
11
האם יש לי צליאק או לא?
26/01/2016 | 13:18
4
85
בחודש מרץ עשיתי בדיקת דם ויצא שלילי בחודש ספטמבר חזרתי על הבדיקה ויצא חיובי עשיתי בדיקת גסטרוסקופיה ביופסיה ויצא תקין ללא כל סימן לצליאק התחלתי דיאטה ללא גלוטן ועשיתי שוב את בדיקת הדם ויצא חיובי אך עדין ברמות גבוהות של גלוטן מה כל זה אומר? לרופא אין תשובות מספיק ברורות אשמח להמלצה של רופא מומחה אחר לבעיה
בתודה מראש אילנה אבנעים
היי אילנה וברוכה הבאה לפורום
26/01/2016 | 16:03
57
אני ממליצה ללכת לרופא גסטרו טוב שמבין בנושא.
אין קיצורי דרך וקשה מאוד להעריך מהתיאור שלך מה קורה ובכל מקרה, אנחנו הרי לא רופאים ובסה"כ משתפים מנסיוננו האישי כך שאם משהו חריג כדאי להמשיך את הבירור בצורה מקצועית
באופן כללי מסכימה עם טלי אבל,
28/01/2016 | 13:10
1
34
 לא תמיד מוצאים רופא שהוא מספיק מעמיק ולכן אני חושבת שטוב שאת שואלת כאן, ואני מניחה ומקווה שאת מבצעת בדיקה רחבה בכל כיוון שאת יכולה....

אני לא יודעת מה זה אומר כל התוצאות של הבדיקות שתיארת אבל כמה נקודות למחשבה:
1. האם הקפדת על דיאטה ללא גלוטן ברמה מוחלטת? ז"א ללא חשש לזיהום מישני, ללא צריכה של מזונות שעלולים להכיל, או מזונות שנגעו וכדו'?
2.  שמעתי על מקרים בהם תוצאות המעבדה שנעשו היו שגויות,  מקרה של מישהו בעבודה, אני לא מכירה את הפרטים, אבל צריך לחשוב גם בכיוון הזה.

והכי חשוב, למה נבדקת לצליאק? האם היו סימנים שגרמו לך להיבדק ונעלמו? חזרו? התגברו? נחלשו?

לא כתבת באיזה אזור את מחפשת רופא.... יש לא מעט רופאים שהומלצו בפורום בעבר, אני מניחה שאם תעשי חיפוש תגיעי לאחד או שניים שיתאימו לך.

עם אחד הילדים שהיינו צריכים חוות דעת נוספת הגענו אל פרו"פ רענן שמיר שמקבל בהרצליה, הוא היה נחמד ואדיב, אבל נראה היה שהוא מרגיש כמו דג במים בתחום הצליאק (ובצדק כי הוא מאוד מקובל בקהילה הרפואית בתחום הזה בארץ) ולכן לא התאמץ לחשוב יותר מדיי על המקרה שלנו.
בהצלחה
נכון, טוב שהיא שואלת בפורום אבל מכיוון שההודעה לא מספיק
04/02/2016 | 06:13
6
ברורה (לא ברור למה התחילה תזונה ללא גלוטן כשהביופסיה הייתה שלילית ולפני בירור נוסף, לא ברור כמה זמן אכלה ללא גלוטן, לא ידוע מדוע התחילה את הבירור מלכתחילה, לא ברור האם הרופא המדובר הוא רופא גסטרו או רופא משפחה) ומכיוון שיש כאן עניין חריג של נוגדנים לצליאק ללא ביופסיה מאשרת-כדאי מאוד להמשיך את הבירור אצל רופא מומחה לנושא. יכול להיות שמדובר במשהו שאינו צליאק. יכול להיות שהתזונה של צליאק אינה מתאימה לבעיה.
יש הרבה מידע בפורום. מידע טוב, מועיל וחשוב מאוד אבל כשמדובר בחלק הרפואי נטו-אפשר ורצוי לקבל מאתנו עצות ורעיונות אבל חובה לעשות אבחון מקצועי שיבדוק את כל האפשרויות במיוחד מאחר ויש כאן משהו שחורג מהאבחון הרגיל של צליאק.
וזה בדיוק מה שכתבתי.
מהתאור שלך
05/02/2016 | 01:29
6
ממה שאני מבין בתאור שלך יש מצב שהביופסיה לא ממצה - זה אומר שלקחו דגימות לא משטח גדול או מספר דגימות לא מספיק. זאת רק השערה, אולי אני טועה. צריך לכתוב בהפנייה למי שעושה ביופסיה שייקח כמה דגימות וממקומות שונים בדואודנום השני.
פחות גלוטן, זה פחות אלצהיימר
28/01/2016 | 12:18
1
59
מזון מהיר, גלוטן ואלצהיימר
מחקר שבדק את ההשפעה של אכילת "ג'אנק פוד" על אנשים בוגרים ובריאים גילה כי לאחר ארבעה שבועות בלבד זוהו חסימות בנוזל השדרה שלהם, שמשפיע בין השאר על תפקוד המערכת הנוירולוגית. מחקרים מהשנים האחרונות מראים בבירור שלתזונה שלנו השפעה ניכרת על בריאות המוח.

נמצא שגם עלייה קטנה יחסית ברמות הסוכר בדם מעלה משמעותית את הסיכון ל 
<a class="bluelink" data-cke-saved-href="http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4167591,00...; href="http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4167591,00...; '="" target="_blank" style="margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; outline: 0px; font-size: 12px; vertical-align: baseline; color: rgb(0, 0, 255); background: transparent;">גם רגישות לגלוטן, חלבון המצוי בדגנים נפוצים כמו חיטה, שיפון ושיבולת שועל, יכולה להתבטא בתופעות נוירולוגיות הכוללות דמנציה, אפילו ללא סימני הרגישות המאפיינים של מערכת העיכול. רמה גבוהה של פחמימות בארוחה מעלה את הסיכון לדלקות מקומיות, לכן מומלץ להחליף בהדרגה את מרב הדגנים בירקות ירוקים לא עמילניים, הגדלים מעל האדמה, ומעט פירות דוגמת תפוחי עץ ופירות יער.

זה ברור
05/02/2016 | 02:14
4
לפי מחקרים אחרונים יש חשד שאלצהיימר היא מחלה אוטואימונית, וידוע שגם צליאק הוא מחלה אוטואימונית. כן, זה קשור לדלקות וכל דבר שיכול להעלות את הפרמאביליות (חדירות) של מעיים, יכול להיות טריגר למחלה אוטואימונית, כמו צליאק ושאר המחלות. בגלל זה עדיף להפחית ככל האפשר בדגנים, קטניות, וירקות ממשפחת סולנום.
גלידות בן אנד ג'ריס - הסוף?
26/01/2016 | 18:11
8
96
לא מתארגנת שום מחאה על סימון כל הגלידות שלהם כעלולות להכיל גלוטן?
זה לא סימון... ע"פ מה שנאמר זה בגלל שהם שינו
26/01/2016 | 19:34
5
78
את אחד מחומרי הגלם וכמו כן סביבת היצור (כנראה בגלל אותו חומר גלם )
אז איזו מחאה בדיוק ניתן לעשות?
התכונתי לאמר שזה לא סימון שרירותי, אלא כנראה
26/01/2016 | 19:35
63
שאכן יכיל או עלול להכיל גלוטן.
וכן, אכן מבאס.
סתם רעיון - מכיוון שאני מכיר קצת את עולם חומרי הגלם
27/01/2016 | 09:48
3
84
לקנות מספק שיכול לספק הצהרה של ללא גלוטן
אם זה חשוב מחפשים ומוצאים.
למיטב הבנתי הם חיפשו ספק שיש לו הצהרה של סחר הוגן - חשוב
שיחפשו עוד קצת וימצאו אחד שהוא גם ללא גלוטן - גם חשוב
ועוד משהו - ספק חו"ג שעובד בכמויות גדולות עם חומרי גלם שמראש לא מכילים גלוטן ושלא מסוגל לקחת אחריות על מוצר שלו שהוא נקי מגלוטן זה אומר הרבה לגבי אופן ההתנהלות במפעל גם לגבי שאר מזהמים.
ודבר אחרון - גם אם יש חשש להימצאות גלוטן באחד מחומרי הגלם יש לנו בארץ הקודש מעבדות וניתן לשלוח לבדיקה להימצאות גלוטן (לא בשמים - מחיר זניח ליח' מוצר) ורק על אצוות שנמצאו שמכילות פחות מ- 20PPM להוסיף מדבקה שמאשרת את זה על המוצר.
או כמו שאומרים בצבא - אין לא יכול יש לא רוצה
מסכימה איתך !! לצערי לא חושבת שמחאה " המונית" תעזור
28/01/2016 | 05:32
2
47
אצלינו בבית הגלידה שלהם היא מצרך יסוד

הבעיה במקרים כאלו גם שמודיעים על שינוי כזה אחרי שכבר נעשה תהליך מול ספקים וכ"ו.
אז גם אם נניח נתארגן איכשהוא לאיזו מחאה ( בעמוד הפייסבוק שלהם, מכתבים אישיים  וכ"ו ) אם ירצו ללכת לקראת הצליאקים, זה ענין של לא מעט זמן לדעתי.
מבאס.
דווקא אולי מחאה תניע מהלך מסויים ועד הקיץ יחזרו הגלידות
28/01/2016 | 09:36
1
40
אין מצב שלוקח יותר מחצי שנה לבצע את המהלך הזה
יאללה. אני ניגשת להשאיר להם הודעה בעמוד הפייסבוק.
28/01/2016 | 11:49
33
מזמינה את כל מי שחשוב לו להצטרף.
זו התשובה שקיבלתי הבוקר בעמוד הפייסבוק שלהם
31/01/2016 | 10:45
1
47

"היי נטע
אנו מודים לך על פנייתך. אנו מצטערים ומבינים את הרגשתך בנוגע להוספת אזהרת אלרגנים למוצרנו.
אזהרה זו נוספה כתוצאה משינוי באספקת חומרי הגלם שלנו והמעבר ל FAIR TRADE, המחייבים אותנו להוסיף אזהרה כזו.
אנו מתכוונים לפעול בשיתוף פעולה עם ספקי חומר הגלם שלנו לאפשרות לייצר שוב בעתיד את מוצרנו ללא אזהרה זו, כך שיתאימו גם לרגישים.
אנו בבן & ג'ריס נעשה הכול על מנת שתשובי ליהנות ממוצרינו"

נקוה שלא יקח יותר מדי זמן....
אצלי עוד לא ענו
01/02/2016 | 08:29
11
משקה שיבולת שועל
25/01/2016 | 21:56
3
64

במהלך קניות בשופרסל בבאר שבע לפני כשבועיים גיליתי להפתעתי במדף נטולי הגלוטן מוצר בשם משקה שיבולת שועל שמרכיביו כוללים גלוטן. פניתי מייד בתלונה לשירות  הלקוחות של השופרסל ואני עדיין ממתינה לתשובתם.

לא יודעת איך זה בב"ש אבל מאמינה שמדובר בשיטה של הרשת כך ש..
26/01/2016 | 05:57
1
47
בשופרסל המדפים הם מדפי 'בריאות' שכוללים מכל טוב ולא רק מוצרים ללא גלוטן לכן יש לשים לב.
בסניפים שיש בהם מתחם גרין יש מדפים שמוגדרים אך ורק כנטולי גלוטן בעקר למוצרים יבשים אבל המשקאות למיניהם נמצאים על מדפים מרוכזים שכוללים אורגני+ללא גלוטן בלי הפרדה.
לא רק בשופרסל... מדפי ה" בריאות" די מעורבבים עם
26/01/2016 | 07:31
43
דברים שמיועדים למוצרים ללא גלוטן, ללא סוכר , טבעוניים וכ"ו.

האחריות בסופו של דבר היא עלינו- לקרוא תוויות ! מעבר לעובדה שגם מוצרים שאנחנו מכירים ויודעים שהם ללא גלוטן, עלולים לעיתים לשנות ססטוס, וזאת משום שהיתרן עבר להשתמש ברכיבים שאין לו עליםה אישור.
בקיצור- תמיד לקרוא ולבדוק מה קונים. זה שמוצר מונח על מדף באזור " ללא גלוטן" לא מבטיח שהוא ללא גלוטן.
שלא לדבר על זה שקורה שאנשים מניחים מוצרים על מדפים סתם, לקחו משהו, בדקו, לא נראה להם, החזירו למדף אחר או למקום אחר במדף... ולא מסדרים מדפים כל שניה בסופר...
כל המדפים כמעט מעורבים במוצרים שהם עם גלוטן
26/01/2016 | 18:01
29
לדעתי לפחות בפעם הראשונה צריך לוודא לגבי כל מוצר בוודאי מוצר ששצו הוא משקה שיבולת שועל... במקפיאים גם כן צריך להיזהר ממוצרי טבעונות על בסיס סייטן שזה פשוט גלוטן טהור ונמצא צמוד לכל הלחמים והלחמניות ללא גלוטן
אכילה ללא גלוטן
25/01/2016 | 07:28
5
92
שלום רב
לפני כשנה בבדיקות דם נמצא אצלי 300 אחוז נוגדנים לצליאק.הביופסיה נמצאה תקינה.
רופאה אחת המליצה לי לא לאכול גלוטן לשם בטחון ורופא אחר אמר שאיך שאני מרגישה. מאז כמעט שאינני אוכלת גלוטן.
שאלותי: האם כדאי לי להמשיך בדרך זו .כמו כן האם יכול להיות שמעצם ההמנעות הזו אני יורדת במשקל? (מרגישה שאוכלת לשובע)
תודה
ברוכה הבאה אלואה השיקול האם להמשיך בדרכך
25/01/2016 | 18:41
49
הוא לגמרי שלך יחד עם זה יש בעייתיות מסויימת בהתנהלות שלך:
אם יש לך צליאק- המשפט "מאז כמעט שאינני אוכלת גלוטן." אינו טוב ואינו בריא בשבילך. חולי צליאק נמנעים לחלוטין מגלוטן. אין 'כמעט שלא' או 'מדי פעם'. יש רק איסור מוחלט על גלוטן.
מצד שני- אם אין לך צליאק, למה לא לאכול גלוטן?

מה שכדאי לעשות לדעתי זה לחזור לאכול גלוטןמשך מס' שבועות ולחזור ולאבחן בצורה מלאה. נוגדנים+ביופסיה.
הנוגדנים היו אמנם גבוהים אבל יכול להיות שבזמנו נלקחה לך ביופסיה ממקום במעי שלא נפגע עדיין. קשה לדעת בדיעבד ויהיה קשה לאבחן כרגע כראוי אם את נמנעת מגלוטן.

בקשר לירידה במשקל- אם את לא צורכת תחליפי גלוטן (קמחים ללא גלוטן או מאפים שונים ללא גלוטן)הגיוני שתרדי במשקל.
פחות גלוטן יותר בריאות
05/02/2016 | 02:17
3
4
עדיף לא לצרוך גלוטן בכלל, במיוחד אם יש לך הסטוריה של מחלות אוטואימוניות במשפחה, לא רק צליאק.
לא מסכימה אתך. גלוטן הוא חלק מתזונה של אדם שאין לו בעיה
05/02/2016 | 06:55
2
131
רפואית שמצריכה המנעות מגלוטן. אין סיבה להפסיק לצרוך אותו (אם אין בעיה רפואית).

כן ולא
05/02/2016 | 19:34
1
5
בחישוב גס - את צודקת. אבל עד כה זוהו בערך 140 מחלות אוטואימוניות. הגורם היחיד למחלות האלה שעליו יש הסכמה בקהילה המדעית הוא רגישות לגלוטן. יכולים להיות גורמים אחרים כמו זיהום, חוסר בוויטמינים, במיוחד בוויטמין D, אבל גלוטן הוא סוג של מרכיב מרכזי שנוכח תמיד. צליאק, טרשת נפוצה, דרמטיטיס הרפטיפורמיס, פמפיגואיד - כולם קשורים לפי מחקרים לגלוטן כטריגר סביבתי. עכשיו נעשים מחקרים שכבר נמצא קשר למחלות אוטואימוניות אחרות. אז אם את אומרת שמותר כשאין בעיה רפואית - בהרבה מקרים אנשים פשוט לא יודעים שיש להם בעיה, ודווקא צריכת גלוטן תביא להתפרצות המחלה. מכייוון שטרם התפרצות של כל מחלה אוטואימונית יש עליה בחדירות של מעיים ונקבע בוודאות שגלוטן קשור אליה באופן הדוק, חוקרים חושבים שרגישות לגלוטן היא מרכיב בכל המחלות האוטואימוניות. אז רק הזהרתי. שוב, באופן גס את צודקת, אך שומר נפשו ירחק.
לפי התיאוריה הזאת, אולי לא היה מתפרץ אצלינו צליאק אם היינו
06/02/2016 | 07:37
6
נמנעים מראש מגלוטן.
אני לא רופאה ולא חוקרת אבל נראה לי שאם לא היינו צורכים גלוטן-עדיין היינו חולי צליאק רק שלא היינו יודעים את זה.
ובכל מקרה לא הבנתי למה הכוונה ל'בהרבה מקרים אנשים פשוט לא יודעים שיש להם בעיה'.
למשל עם צליאק: איזו בעיה אני יכולה לדעת שיש לי כשהמחלה לא התפרצה? לפני שהיא מתפרצת הכל תקין. כאשר המחלה מתפרצת מגיעים העליה בנוגדנים והנזק במעי. לפעמים יש סימפטומים ולפעמים אין.
בוא נקח לרגע דוגמה חיה אקטואלית מבחינתי:
הבת שלי סבלה מסימפטומים (שמאפיינים כמה מחלות אוטואימוניות, לא רק צליאק)משך מס' שנים. בדיקות הדם הקשורות לצליאק היו תקינות לגמרי (כולל ויטמנים, ברזל וכו') במשך 6 השנים מאז שהיא בבקורת מפני שאני, אחותה וסבתא שלה חלינו.
אם היא הייתה מפסיקה לאכול גלוטן במהלך השנים האלה בגלל 'שומר נפשו ירחק', אין לי ספק שהמצב שלה היה משתפר וחוזר לנורמה הרפואית.
אבל אליה וקוץ בה- איך היינו יודעים שיש לה צליאק?

מה שאני אומרת הוא שיש אמירות/מחקרים שמראים קשר של מוצרי חלב/בשר/גלוטן/סוכר/מלח...מה שלא יהיה למחלות שונות. כאשר מדובר בהקטנה כללית של סיכונים לחלות, אפשר להתחשב בזה ולאכול במידה, לאזן, אבל לדעתי האישית אין צורך להכנס לקטע גורף קיצוני של המנעות (שוב, אלא אם יש לכך סיבה רפואית).

מזון מהיר ללא גלוטן בירושלים ?
24/01/2016 | 12:59
1
51
היי
בני נוסע עם הכיתה לסמינר בירושלים.
אשמח ממקומיים להמלצות למזון מהיר....(פלאפל פיצות ) שאפשר להזמין עבורו

תודה מראש שרון
יש פיצה האט ללא גלוטן בירושלים
25/01/2016 | 10:00
35
יש כמה מקומות שיש בהם פלאפל ללא גלוטן, אבל לא יודעת אם אפשר "להזמין".
רשת צ'וקה (אוכל סיני מהיר) יודעת להכין כמה מנות ללא גלוטן.

אפיית עוגה ללא גלוטן
24/01/2016 | 18:09
2
69
אפשר לאפות עוגה ללא גלוטן עם עוגה רגילה ביחד בתנור?

אם לא מפעילים טורבו והן לא קרובות מדי אז אין
24/01/2016 | 19:20
53
בעיה ( או ששמים את הזו ללא גלוטן למעלה ואת ההיא עם הגלוטן במדף תחתון )
הקמח לא קופץ או מתעופף בתנור (  הרי בכלל הוא לרוב בה במגע עם חומרים רטובים ליצירת הבלילה של העוגה וכ"ו ) אבל אם מפעילים טורבו, ויש אולי שאריות של קמח, אז עדיף בלי טורבו..
אני בגישה של נטע ואם יש לי ספק, אופה בנפרד
25/01/2016 | 06:26
15
חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
Flix וידאו
בשיבה בריאה -טיפול באלצהיימר
ד"ר רון בן יצחק
פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה