לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום צליאק

שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין. כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.השתתפות נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צליאק

שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין. כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.השתתפות נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הודעות מנהלתיות לגולשים חדשים וותיקים - ממש ממש כאן!
המשך >>

לצפיה ב-' דואג לגיל הזהב'
דואג לגיל הזהב
( לעמוד שלי בתפוז )
05/12/2016 | 10:47
 שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי זכויותיהם של הקשישים בישראל! ביום רביעי נארח בפורום יעוץ סיעודי לגיל הזהב את נציגי הביטוח הלאומי שישיבו על שאלותיכם וידריכו אתכם כיצד ניתן למצות את זכויותכם בביטוח לאומי באופן עצמאי, בקלות ובפשטות!

הכנסו כבר עכשיו 
לצפיה ב-'מחפשת אוכל מוכן לאבי באיזור אשקלון'
מחפשת אוכל מוכן לאבי באיזור אשקלון
04/12/2016 | 23:45
12
שלום לכולם, 
אבא שלי אובחן לפני כשנה ומאז מתקשה למצוא דרך לתזונה מאוזנת ומסודרת.
המטבח תמיד היה בעייתי עבורו ובדרך כלל "סגר פינה" עם סנדוויצים ושאר גלוטנים.
מעבר לנסיונות כרגע למצוא מתכונים שיעבדו בשבילו, הוא מחפש איזשהוא מקום שמוכר אוכל ביתי, או מסעדה בסגנון, קייטרינג אולי, שיוכל לרכוש ארוחות ידידותיות לצליאקים ולהקפיא למשך השבוע. 
הוא גר באיזור אשקלון אבל גם מגיע לב"ש פעם בשבוע.
אשמח מאוד לקבל המלצה, או אפילו רעיון לכיוון אחר אם יש למישהו.
תודה!
לצפיה ב-'אגוזי לוז וקשיו טבעיים ללא גלוטן ?'
אגוזי לוז וקשיו טבעיים ללא גלוטן ?
04/12/2016 | 21:11
14
שלום, האם מישהו יודע היכן ניתן להשיג בוטנים טבעיים (לא מומלחים) ואגוזי קשיו טבעיים ללא גלוטן, ושל איזו חברה? במסמך pdf של חברת מיה שיש לי מופיע כי יש להם בוטנים וקשיו כאלה, אולם ייתכן והוא אינו מעודכן מאחר ובאתר שלהם אין מוצרים כאלה (בחצי חינם מצאתי רק בוטנים קלויים וקשיו קלויים שלהם, שע"פ כמות הנתרן נראה שמומלחים).
תודה מראש לכל המשיבים
לצפיה ב-'סודה לשתיה'
סודה לשתיה
01/12/2016 | 19:39
2
33
ערב טוב, האם סודה לשתיה של י.כהן המשווקת תחת המותג שופרסל מותרת לשימוש ?

לצפיה ב-'לא הצלחתי לקבל מהשופרסל/י. כהן תשובה בנושא הזה (וגם'
לא הצלחתי לקבל מהשופרסל/י. כהן תשובה בנושא הזה (וגם
03/12/2016 | 08:37
1
18
בקשר לשאר המוצרים שלהם) למרות שנראה לי הזוי שיכיל גלוטן אני נמנעת מהמוצרים שלהם עד שאקבל תשובה.
בשופרסל יש גם סודה לשתיה של סוגת כך שאפשר ללכת על בטוח.
לצפיה ב-'גם אני התקשתי להבין מחברת י. כהן'
גם אני התקשתי להבין מחברת י. כהן
04/12/2016 | 12:47
9
האם המוצרים שלהם נקיים. מצד אחד אמרו לי שהכל בסביבה שאינה נקיה. מצד שני אמרו שעושים בדיקות למוצרים. בסופו של דבר אמרו שיחזרו אלי ולא חזרו. לכן גם אני בינתיים מסתדרת בלעדיהם.

לגבי סוגת, בדקתי בזמנו את אבקת האפיה שלהם והיא היתה מיוצרת ע"י י. כהן, אבל הופיעה כתקינה באפליקציה של העמותה. לא בדקתי מי היצרן בסודה לשתיה. נדמה לי שאני קונה של סודה לשתיה של קונדיטור.
לצפיה ב-'מחסור בביוטין וחיפוש רופא מתאים לצליאקים '
מחסור בביוטין וחיפוש רופא מתאים לצליאקים
28/11/2016 | 08:43
3
49
רציתי לשאול האם ידוע לכם על מחסור בביוטין אצל חולי צליאק? האם ידוע לכם על חוסרים נוספים שמאפיינים את הצליאק ולא נבדקים בבדיקות שגרתיות? 
בנוסף מחפשת המלצה על רופא המבין גם בצליאק וגם בשיער באיזור המרכז, כנראה רופא שמתמחה בגסטרו ועור אם קיים כזה דבר... 

לצפיה ב-'יש קשר'
יש קשר
29/11/2016 | 18:52
29
בקלות אפשר למצוא מאמרים באינטרנט שמקשרים בין תת-ספיגה של נוטריאנטים ממזון (שנגרמת מצליאק למשל) לבין מחסור בויטמינים כמו ביוטין.
וכמו שכתבת, לא בודקים מחסור בויטמין זה בבדיקות שגרתיות (לא יודעת אם יש בדיקה כזו בכלל). הסיבה היא כנראה שמחסור כזה לא נחשב דרמטי מבחינה רפואית. פשוט לוקחים תוסף. זה לא יקר. ובלי קשר כדאי לברר עם הרופא המטפל האם יש חוסרים אחרים כמו ברזל, פריטין, B12. אם יש לך צליאק ואת שומרת היטב על תזונה נטולת גלוטן אז ייתכן שלחוסרים יש סיבה אחרת.
אגב, נשירת שיער היא תופעה ידועה של תת-ספיגה.
בהצלחה!
העניין הוא 
לצפיה ב-'בנוסף למה שכבר נאמר, כדאי לבדוק את רמת הסידן'
בנוסף למה שכבר נאמר, כדאי לבדוק את רמת הסידן
03/12/2016 | 08:46
10
אמנם קלציום מופיע בבדיקות השגרתיות אבל לדעתי כדאי לעשות בדיקת צפיפות העצם גם אם מדובר בצליאקי מתחת לגיל הבדיקה הזאת.
אצלינו זה הוכח כחשוב כאשר בזמן האבחון לצליאקית הגדולה שלי שהייתה אז בת 26, מצב צפיפות העצם שלה היה ירוד ברמה מאוד משמעותית מאשר אצלי (הייתי בת 53 ואני לוקחת באופן קבוע תוסף מגיל 40 ללא קשר לצליאק).
להערכתנו (כולל דעת הרופאה המומחית שלנו) ובבחינה לאחור של כל הסימנים, היא הייתה חולה 6 שנים לפני האבחון (שנעשה בזכות בדיקת כל בני המשפחה לאחר התפרצות הצליאק אצלי) ולכן הייתה השפעה גדולה על החוסרים אצלה.

לצפיה ב-'כן '
כן
03/12/2016 | 18:43
8
אנמיה, סידן, אבן , מגנזיום
לצפיה ב-'המלצה לרופא'
המלצה לרופא
28/11/2016 | 10:28
1
47
מחפשת רופא מומלץ של מכבי. מאיזור השרון  או מרכז לביצוע  גסטרוסקופיה לבני בן ה 5 שכפי הנראה יש לו צליאק. תודה
לצפיה ב-'דוקטור אפרת ברוידא ברחוב החיל ברמת גן.'
דוקטור אפרת ברוידא ברחוב החיל ברמת גן.
29/11/2016 | 09:38
17
דוקטור דרור וסרמן באסותא רמת החייל.
דוקטור ורד נחמיאס-פרידלר בקליניקה שלה בגבעת שמואל (עובדת גם בשניידר) - לא יודעת אם עושה בעצמה או רק מפנה כי אליה הגענו לאחר האבחון.
את הגסטרוסקופיות של שני הילדים שלנו עשינו באיכילוב (דנה) ע"י הצוות המעולה שיש שם, עם הפנייה ראשונית מגסטרו של הקופה.
לצפיה ב-'מוצרים של Dr.Schar'
מוצרים של Dr.Schar
27/11/2016 | 09:47
5
105
שלום לכולם, ברצוני לעדכן לכל מי שמתעניין במוצרים של Schar מהיום ניתן לקנות מגוון שלם של 16 מוצרים שונים בחנות אונליין בישראל. בכשרות חלבי. כל המוצרים טריים וחיי מדף של 10 חודשים. משלוח עד 5 ימי עסקים עד הבית
כתובת החנות באינטרנט: www.glutenfree-lifestyle.co.il
יום נעים
נתן
לצפיה ב-'בהצלחה ובבקשה תביאו את הלחמניות האלו'
בהצלחה ובבקשה תביאו את הלחמניות האלו
27/11/2016 | 10:44
1
52
לצפיה ב-'ל- Schär יש "קוראסון מרציפן / שקדים" מטריף שחבל שאין בארץ :('
ל- Schär יש "קוראסון מרציפן / שקדים" מטריף שחבל שאין בארץ :(
27/11/2016 | 10:53
38
לצפיה ב-'חל איסור פרסום עסקי בתפוז ללא אישור מראש (לפני הפרסום!)'
חל איסור פרסום עסקי בתפוז ללא אישור מראש (לפני הפרסום!)
28/11/2016 | 06:39
2
29
נא לא לעשות את זה בעתיד שאם לא כן ההודעה תמחק גם כאשר היא בדיוק בנושא הפורום ולרווחת אנשי הפורום.
לצפיה ב-'מתנצל '
מתנצל
30/11/2016 | 09:47
1
16
טלי שלום, מרוב התרגשות להביא את הבשורה לכל כך הרבה אנשים שחיכו הרבה זמן לא חשבתי לרגע על עניין הפרסום..מתנצל שוב ובהחלט בפעם הבאה אשמע לכללים ואבדוק מולך לפני כל פרסום עתידי
מאחל יום ללא גלוטן לכולם
נתן
לצפיה ב-' בהצלחה רבה'
בהצלחה רבה
03/12/2016 | 08:28
2
לצפיה ב-'שאלה "תאולוגית" - האם גלוטן לגמרי לא נקלט כחלבון? '
שאלה "תאולוגית" - האם גלוטן לגמרי לא נקלט כחלבון?
26/11/2016 | 02:08
3
33
השאלה רלוונטית לעבר כי אני צמחוני וטבעול הוא הרי גלוטן טהור.

אם יש קליטה מסיומת של גלוטן כחלבון בגוף זה אומר שבתקופות שהתבססתי על טבעול קלטתי חלבון ואם יש אפס קליטה זה אומר למעשה שהייתי על אפס חלבון.

לצפיה ב-'לא הבנתי את השאלה. מצטערת'
לא הבנתי את השאלה. מצטערת
26/11/2016 | 07:14
2
14
לצפיה ב-'אנסה לחדד:'
אנסה לחדד:
26/11/2016 | 11:17
1
33
השאלה היא אם החלבון שבגלוטן נקלט אצלנו ברמה מסוימת כמו כל חלבון אחר (במחיר בעיות העיכול וכו') או שאכילת גלוטן שוות ערך לאכילת עשבים ואבנים (כמו בצפון קוריאה) ולא נקלט ממנו שום חלבון ובסך הכל הוא עובר דרכנו תוך גרימת נזקים.

השאלה רלוונטית לעבר כי היו תקופות שכצמחוני טבעול היה אמור להיות אחד ממקורות הילבון העיקריים שלי.

לצפיה ב-'הגלוטן מתפרק - ובסופו של דבר גם מזין'
הגלוטן מתפרק - ובסופו של דבר גם מזין
27/11/2016 | 02:17
35
בדומה לחלבון אחר אולם חלק מאוד ספציפי שנחשף בפירוק הגליאדין עושה הרבה בעיות כפי שאתה בוודאי מכיר
להלן קישור
לצפיה ב-'קו אוטובוס נוסף לאושר עד פתח תקוווה - קו 23 של אפיקים'
קו אוטובוס נוסף לאושר עד פתח תקוווה - קו 23 של אפיקים
23/11/2016 | 09:57
4
61
אושר עד פתח תקווה ידועים בכך שהם מחזיקים מלאי גדול של מוצרים ללא גלוטן
החיסרון שלהם היה שהם נמצאים במיקום מבודד עם קו אוטובוס אחד, עכשיו זה השתנה !!!  ויש 2 קווים מול אושר עד גם למי שצריך תחבורה ציבורית

לאחרונה עם המעבר מחברת קווים לחברת אפיקים
נוספו תחנות לקו 23, הוא יוצא כעת ממול כניסה לבית החיים
וחנות מקס בסגולה מרחק 2 דקות הליכה מאושר עד 

למיקום התחנה החדשה
תחנת אוטובוס -  בן ציון גליס/צבי ברגמן 38262

למיקום כלל התחנות בקו 

יתרונות:
במקום קו 62 שמסיים את השירות בשעה 22:00
מדובר בקו שנותן עוד כשעה -
יש ימים שאושר עד פתוח עד 11 בלילה
ואוטובוסים יש רק עד 22:00 

זמני פעילות אושר עד פתח תקווה [ מתוך דפי זהב ] 
מים א' - ג' 10:00 - 23:00
ימים ד', ה' 10:00 - 23:59
יום שישי 8:00 - 13:00 שעון חורף
יום שבת סגור

התחנות הן בשכונות
איזור תעשייה סגולה

בן ציון גליס/צבי ברגמן 38262 איסוף בלבד
בן ציון גליס/דרך החיים 38265 איסוף והורדה
מרדכי בן דרור/דורני שלום 37445 איסוף והורדה
המכבים/השופט ברנדייס 32303 איסוף והורדה
תחנה מרכזית 39628 איסוף והורדה
רוטשילד/מוצקין 32780 איסוף והורדה
ברון הירש / מונטיפיורי 35348 איסוף והורדה
חיים עוזר/נורדאו 31591 איסוף והורדה
חיים עוזר / וולפסון 38298 איסוף והורדה
אחד העם/הרב קטרוני 32345 איסוף והורדה
ביאליק/הרב קטרוני 35352 איסוף והורדה
 הרב קטרוני/שלום שבזי 32344   איסוף    והורדה
צבי הירש קלישר/שלום שבזי 35353 איסוף והורדה
צבי הירש קלישר/זכריה הלל 32498 איסוף והורדה
בריגדיר קיש/צבי הירש קלישר 35354 איסוף והורדה
הנרייטה סולד/השופטים 38290 איסוף והורדה
הנביאים/הנרייטה סולד 32864 איסוף והורדה
רות/תפוצות ישראל 38321 איסוף והורדה
כנסת ישראל/עובדיה 32431 איסוף והורדה
כנסת ישראל/הושע 32429 איסוף והורדה
יואל/כנסת ישראל 32430 איסוף והורדה
גלוסקא/כנסת ישראל 32432 איסוף והורדה
יונה/מיכה 32440 איסוף והורדה
יואל/יונה 32406 איסוף והורדה
הנביאים/הרב צעירי 38285 איסוף והורדה
החמישה/משעול ראובן 35358 איסוף והורדה
מסוף החמישה 32297 הורדה בלבד

לצפיה ב-'ישתבח שמו - בשורה מצויינת!! '
ישתבח שמו - בשורה מצויינת!!
23/11/2016 | 10:29
3
57
מס' שאלות:
א. לא ציינת הפעם מחירים ומבצעים מיוחדים האם המבצע על שימורי התירס עדיין בתוקף?
ב. מה מחירי הנסיעה?
ג. איזה קודים של חופשי חודשי מתאימים לנסיעה לשם?
ד. האם יש הנחה לחולי צליאק בקו החדש?
לצפיה ב-'מודה שצחקתי '
מודה שצחקתי
23/11/2016 | 14:06
36
תראי מאז שנסגרה גלוטן פרי בפתח תקווה
זאת החלופה של הרבה אנשים למזון ללא גלוטן 

לצפיה ב-' ואם כבר אושר עד... הסניף באיזור שלי (בבת הדר) הוריד'
ואם כבר אושר עד... הסניף באיזור שלי (בבת הדר) הוריד
26/11/2016 | 07:26
34
לא מעט מוצרים נ"ג מהמגוון שבמקפיא (היה שפע יחסי) ובנוסף, לצערי,  העביר את המוצרים לפינה שאינה גלויה לעין.
לשמחתי הלחם של בראל ב-4.90 עדיין קיים ואני מקווה שמגמת הצמצום לא תגרום למוצרים האלה להעלם לגמרי.

לצפיה ב-'הסניף בפ"ת - תורים מטורפים'
הסניף בפ"ת - תורים מטורפים
04/12/2016 | 11:30
2
אז נכון שמחירי הפירות/ירקות זולים, ויש לחמים קפואים במחירים אטרקטיביים, אבל הזוועה שמגיעים לקופות, המתנה של 20 דקות לפחות!
כשאני הייתי כל הקופות היו מאוישות, ובכולן היה תור של 3 אנשים עם עגלות מפוצצות. כמובן שאין שום קופה מהירה. ממש לא בטוח שהזמן שווה את החיסכון בחשבון.
לצפיה ב-'עוגיות משעועית שחורה - ללא קמח'
עוגיות משעועית שחורה - ללא קמח
23/11/2016 | 19:48
1
38
לצפיה ב-'יש לא מעט מתכונים שהרכיב שמחליף את הקמח'
יש לא מעט מתכונים שהרכיב שמחליף את הקמח
26/11/2016 | 07:20
15
הוא ממקור קטניה. כמו גרגרי חומוס, שעועית שחורה וכו' לדוגמה מבית היוצר של פיליס גלזר.
אמנם לא ניסיתי שעועית שחורה אבל יש מתכונים שאני מכינה עם גרגרי חומוס טחונים והאפקט שלהם על עוגת שוקולד (למשל) הוא עסיסיות נוספת ואין שום רמז לטעם שלהם בעוגה.
נשמח לשמוע חוויות לאחר שתנסה אותן.
לצפיה ב-'קורנפלקס gofree נטול גלוטן? ??'
קורנפלקס gofree נטול גלוטן? ??
21/11/2016 | 21:58
2
41
האם קורנפלקסgofree נטול גלוטן???
על האריזות של שני הסוגים החדשים לא מצוין שום רמז או אזהרה, אפילו לא עלול להכיל,  משהו הקשור לגלוטן.
באתר הבינלאומי מופיעה כתובית  gluten free על האריזות ואצלנו לא.
האם הקורנפלקסים האלו בטוחים עבורנו?
אשמח לתשובה מהימנה
עמי
לצפיה ב-'חפש שעורה או מאלט ברשימת המרכיבים.'
חפש שעורה או מאלט ברשימת המרכיבים.
22/11/2016 | 03:44
25
בקורנפלייקס רגילים ורעילים המרכיב שמוסיף גלוטן הוא שעורה / מאלט שעורה. זה נכון גם לפיצפוצי אורז רגילים. אם מדובר במוצר "טבע" ולא מוצר ללא גלוטן ייעודי תמיד יש סיכון שאיננו קהל היעד. להבנתי אין חיוב חוקי לכתוב "עלול להכיל" בארץ וזה נתון לנדיבות ליבן של החברות השונות, אך אם המרכיב שמכיל גלוטן נמצא ברשימת המרכיבים אין חובה לציין "מכיל" וחייבים למצוא אותו בשמו.
לצפיה ב-'לפי מה שהבנתי עדיין לא אישרו להם במשרד הבריאות את הכיתוב'
לפי מה שהבנתי עדיין לא אישרו להם במשרד הבריאות את הכיתוב
22/11/2016 | 15:13
30
אני קניתי כבר מס' פעמים 
לדעתי טעים במיוחד עם הבוטנים והדבש
לצפיה ב-'מה אתם מבינים מזה? מכיל שיבולת שועל מלאה וגם נטול גלוטן...'
מה אתם מבינים מזה? מכיל שיבולת שועל מלאה וגם נטול גלוטן...
20/11/2016 | 12:12
5
67
ראיתי את המוצר הזה בסופר:
ברכיבים יש שיבולת שועל מלאה, ומייד רשום נטול גלוטן. הייתם קונים??
לצפיה ב-'יש דבר כזה שיבולת שועל ללא גלוטן, אבל'
יש דבר כזה שיבולת שועל ללא גלוטן, אבל
21/11/2016 | 11:00
48
15% מהצליאקים מגיבים גם לאחד החלבונים בשיבולת שועל שדומה לגלוטן.
אז אם צורכים שיבולת שועל צריך לצרוך בצורה מבוקרת, להפסיק אם יש תופעות כמובן, וגם אם אין, אחרי מספר חודשי חשיפה כדאי לבדוק שוב שלא יצאת מאיזון בבדיקות הדם.

זו ההמלצה שאנחנו קיבלנו מהגסטרו (ולצרוך כמובן רק אחרי שהבדיקות מאוזנות, כדי לדעת אם זה מה שמעלה את הנוגדנים...).
לצפיה ב-'חשוב לזכור ששיבולת שועל לא מכילה גלוטן אבל וזה אבל גדול'
חשוב לזכור ששיבולת שועל לא מכילה גלוטן אבל וזה אבל גדול
21/11/2016 | 11:04
43
ישנם 2 בעיות עם שיבולת שועל:
1. הרוב המכריע של גידול שיבולת שועל הוא עם חשש כבד לזיהום משני של דגנים אחרים כבר משדה הגידול (זאת אומרת שבשדה שמגדלים בו שיבולת שועל ישנם צמחים של חיטה/שעורה) ולכן עלול להכיל גלוטן - יש שיבולת שועל שאיננה מכילה גלוטן אבל חשוב לוודא זאת במיוחד. במקרה הזה נראה לי שמדובר בשיבולת שועל בלי גלוטן ולכן זה בסדר
2. אחוז קטן מחולי הצליאק מגיבים לחלבון המצוי בשיבולת שועל כאילו היה גלוטן ולכן עליהם להימנע גם משיבולת שועל, מומלץ לחולי צליאק שלא לצרוך כמויות גדולות של שיבולת שועל ובטח לא בתקופה הסמוכה למעבר לתזונה נטולת גלוטן מכיוון שאם ישנה רגישות גם לשיבולת שועל לא יהיה שיפור במצב.
לצפיה ב-'ישנם לא מעט מוצרים שהם נטולי גלוטן ומכילים שיבולת שועל'
ישנם לא מעט מוצרים שהם נטולי גלוטן ומכילים שיבולת שועל
22/11/2016 | 15:05
1
33
כפי שכתבו כאן, שיבולת שועל כשלעצמה אינה מכילה גלוטן. הבעיה דרך כלל היא שהיא מיוצרת בסביבת גלוטן, ואין דרך להפריד בין גרגירי החיטה לגרגירי השיבולת.
לשם כך, ישנם יצרנים המקפידים על גידול שיבולת שועל בשדות נפרדים, כדי שזו תהיה נטולת גלוטן, והיא זו שמשמשת במוצרים נטולים.

עם זאת - כפי שכתבו - ישנו אחוז מסויים של חולי צליאק שמגיבים רע גם לשיבולת שועל, אפילו זו הנטולה, ועל כן רבים מעדיפים להמנע ממנה.
לצפיה ב-'שיבולת שועל,,, כמה אהבתי פעם '
שיבולת שועל,,, כמה אהבתי פעם
23/11/2016 | 14:08
22
היום לא נוגע 
לצפיה ב-'בגלל שיש בהחלט שיבולת שועל נ"ג ובגלל שלא כתוב'
בגלל שיש בהחלט שיבולת שועל נ"ג ובגלל שלא כתוב
26/11/2016 | 07:30
21
בתיבת אלרגניים שמכיל גלוטן/ עלול להכיל גלוטן-הייתי מניחה שמדובר במוצר נקי מגלוטן.
יחד עם זה- לא הייתי צורכת אותו לפני שהייתי בודקת באתר של החברה או מול היבואן את הנושא.

לצפיה ב-'צ'כיה ופראג ללא גלוטן'
צ'כיה ופראג ללא גלוטן
21/11/2016 | 14:44
1
41
שלום לכולם
אשמח לשמוע המלצות ממי שהיה בצ'כיה או בפראג. האם יש מודעות? מסעדות? מוצרים בסופר?
אנחנו מתכננים לנסוע עם ילדה בגיל אשמח לקבל כל פיסת מידע או המלצות
המון תודה לעונים
לצפיה ב-'לגבי מודעות: צ'כיה באיחוד האירופי וחובת המסעדה לדעת על גלוטן'
לגבי מודעות: צ'כיה באיחוד האירופי וחובת המסעדה לדעת על גלוטן
22/11/2016 | 03:59
29
חפשי בהודעות הנבחרות את הודעתי על דירקטיבת האלרגנים האירופאית.

בכל מדינה באיחוד האירופאי חובה לציין אלרגנים כולל גלוטן על אריזות המזון וחובה על כל מסעדה להחזיק ספר אלרגנים המפרט את המצאותם בכל מנה ומנה (זה אינו התפריט אלא חוברת מיוחדת שיש לבקש אותה במיוחד). כל המידע הכתוב יהיה בצ'כית ולכן צריך לעשות קצת גוגל טרנסלייט מראש למושגים בסיסיים כפי שפירטתי בפוסט הארוך.

כמו כן יש כרטיסי מסעדות של אגודות צליאק בכל מני שפות

מעולם לא ביקרתי בצ'כיה אבל יש מספר פוסטים בפורום על פראג (אפשר לחפש) וביוני עשיתי פוסט על איך מצאתי אוכל ללא גלוטן ונמנעתי מאוכל עם גלוטן במעגנייה פולנית שנכנסתי אליה בטעות באנגליה בזכות גוגל טרנסלייט והמילים הפולניות לחיטה, קמח חיטה, שעורה ושיפון. (ב"עלול להכיל" המילה גלוטן די בינלאומית וכנ"ל צליאק אבל תרגמי גם אותן ליתר ביטחון).

נסיעה נעימה.
לצפיה ב-'Black Friday 2016 למוצרי מטבח ללא גלוטן '
Black Friday 2016 למוצרי מטבח ללא גלוטן
21/11/2016 | 11:46
1
61
רוצה לנצל את המבצעים לשדרג את המטבח ללא גלוטן 
נתקלתי למשל במוצר הבא: 
האם החברה הזאת אמינה ? כדאי להזמין ולקנות את המוצר הבא ?
[ אני שואל גם על האתר וגם על "אופסה" החברה שמייצרת 
את המעבד מזון הזה - יש כאן למישהעי ניסיון טוב ? רע ?

אני יעדכן על עוד מבצעים לשידרוג ואשמח אם גם אתם תעדכנו 

אגב ביינות ביתן סניף תחנה מרכזית פ"ת
יש עכשיו במבה שוש 5 ב 10 
וגם אורז פרסי קלאסי בחבילה אדומה 3 ב 10 
זה של מיה אבל לא כתוב האם זה "נארז בסביבה חופשית מגלוטן"
מישהו יודע אם זה ללא גלוטן ?

לצפיה ב-'אין לי מושג. אני לא מכירה את החברה הזאת'
אין לי מושג. אני לא מכירה את החברה הזאת
26/11/2016 | 07:34
11
אני ממליצה לבדוק האם מג'ימיקס נמצא במבצע של בלאק פריידי ולהשקיע במעבד מזון עם מנוע חזק ומגוון גדלי קערות ואביזרים.
אין לי ספק שגם במבצע הכי טוב הוא לא יעלה לך 200 ש"ח וגם לא קרוב לזה אבל זאת השקעה טובה שתשמש אותך הרבה שנים.
לצפיה ב-'מתכון מדהים לבראוניז בריא - ללא גלוטן וללא אפיה '
מתכון מדהים לבראוניז בריא - ללא גלוטן וללא אפיה
14/11/2016 | 17:30
119
לצפיה ב-'למסירה 2 וחצי שקיות שניצל תירס טבעול נטול איזור פרדס חנה '
למסירה 2 וחצי שקיות שניצל תירס טבעול נטול איזור פרדס חנה
13/11/2016 | 20:34
1
63
והסביבה ניתן לפנות בפרטי
לצפיה ב-'כל הכבוד על הנדיבות'
כל הכבוד על הנדיבות
15/11/2016 | 06:11
15
לצפיה ב-'"משק לין" - ממרחים'
"משק לין" - ממרחים
12/11/2016 | 22:37
74
מישהו יודע האם הממרחים של משק לין נטולי גלוטן?
על גבי האריזה יש התייחסות לאלרגנים אבל לא רשום דבר על גלוטן.
לצפיה ב-'הקפדה יתרה באיקיה בספרד.'
הקפדה יתרה באיקיה בספרד.
11/11/2016 | 20:53
73
החנות ממוקמת בשטח ההפקר שבין הקוסטה דל סול לעיר הספרדית אך יש בה סימני בינלאומיות כמו קטלוג נפרד באנגלית. הקפיטריה לצערי מותאמת מדי לספרדים (שעבורם אם אין בזה חיה זה לא אוכל, בבריטניה הנקניקיות הבסיסיות הן נקניקיות לל"ג צמחוניות של Quorn) אז לא ציפיתי ליותר מדי אבל כששאלתי על הפירה והצ'יפס הטבחית סירבה לתת לי אוכל מהקפיטריה בטענה שהכל מזוהם (Contaminación) ונתנה לי שני מגשי מיקרו קפואים של פסטה ללא גלוטן שאותם הייתי צריך לחמם במיקרו בצד השני של מתחם האוכל. כדי שתבינו את האבסורד היתה שם עוגת לל"ג של דיים (על בסיס שקדים) בפרוסות על צלחות ללא עטיפה כלשהי במדפי הקינוחים. מוגזם לחלוטין כי בדרך כלל אפשר לאכול מאכל רגיל או שניים ורק לפני חודשיים אכלתי בקפיטריה של איקאה הבריטית ללא ניילונים.

לא מדובר בבופה פתוח אלא בעמדות הגשה מאחורי זכוכית ורק הצוות יכול להגיש. אין סיבה שהפירה או האורז שם היו מזדהמים אם אין בהם מרכיבים המכילים גלוטן.
לצפיה ב-'אני לא מאמינה ש...אולי גם לי יש ציליאק?'
אני לא מאמינה ש...אולי גם לי יש ציליאק?
08/11/2016 | 21:47
5
132
אני בת 42.טבעונית כבר 8 חודשים.הלכתי השבוע לרופאה לבדוק מה מצבי..מבחינת החוסר בשר..וכו..בגלל הטבעונות..וככה על הדרך אמרתי לה-תעשי לי בדיקה לציליאק. למה? כי לאחותי יש..טוב.עד כאן הכל בסדר.חזרתי אליה אחרי שבועיים..ומה מתברר? הכל כמעט תקין,לא חסר B12,רק המאגרי ברזל נמוכים.טוב.ואז אמרתי לה מה עם הציליאק? יצא 284!!
אני עדיין לא יודעת איך לעכל...כ"כ הרבה דברים הורדתי ככה,והייתי חיה על גלוטן...(פסטות,לחם,עוגיות..)ועכשיו...רק זה חסר לי...אני חשבתי כי הרגשתי נפיחות וכבדות בגלל הבשר.אז הורדתי אותו.חלב- ומוצריו-בגלל הליחה-הורדתי.
אז עכשיו..להוריד את הגלוטן??דיכאון....בנתיים קבעתי תור לגאסטרו.השאלה ממתי יש לי את זה? ומה יקרה לי אם אמשיך לאכול גלוטן?אשמח לכל תגובה.
לצפיה ב-'אמממ... ממתי? אי אפשר לדעת. מה שחשוב הוא להתחיל לטפל'
אמממ... ממתי? אי אפשר לדעת. מה שחשוב הוא להתחיל לטפל
10/11/2016 | 06:17
2
69
ברגע שנגמר הליך האבחון וכמו שכתבתי בתגובה לגיל, אני חושבת שחשוב לעשות גסטרוסקופיה על מנת לודא למרות הנוגדנים הגבוהים.
מה יקרה אם תתעלמי ותמשיכי לאכול גלוטן?
נזקים גדולים לגוף. החל בדלדול עצמות בגלל אי ספיגה של סידן, בעיות במערכת העצבים בגלל אי ספיגת B12 ועד כדי סיכון הרבה יותר גדול מאשר שאר האוכלוסיה (כולל צליאקים מטופלים!) לסוגי סרטן שונים. הטווח באמצע מאוד גדול.
אבל למה לקחת סיכון?
החלטת להיות טבעונית מפני שהיו לך אי אילו בעיות ועכשיו כשאת מגלה שאולי יש לך צליאק, לא תטפלי? איפה ההגיון בזה כאשר צליאק זה לא בטווח של ריבוי ליחה.
זאת מחלה שעל פניו נראית אמנם כ 'מה הבעיה? זה רק להוריד גלוטן' אבל המחיר של אי טיפול בה גבוה מהרבה מחלות אחרות.

לצפיה ב-'בדיקת גאסטרו למעי הדק'
בדיקת גאסטרו למעי הדק
17/11/2016 | 23:00
1
17
אז בשעה טובה הרופא הפנה אותי לבדיקה לקבוע סופית...בעוד שבוע,ועד אז אמר שאני יכולה וצריכה לאכול גלוטן....מישהו יכול לספר לי על הבדיקה? כואב? הרופא אמר שזה בטשטוש ולוקח 2 דקות
לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
20/11/2016 | 06:25
9
נכון, מדובר בטשטוש ולא הרדמה מלאה כפי נהוג לחשוב(הוסבר לנו בפורום בעבר שההבדל ביניהם הוא שהרדמה מלאה דורשת מכשירים תומכי נשימה וחיים ואילו טשטוש לא)ארבע הצליאקיות אצלינו ישנו מצויין במהלך הטשטוש והתעוררו לאחר זמן קצר. הבדיקה עצמה לוקחת כמה דקות, לא מרגישים אותה ואצלינו לא היו תופעות כלשהן לאחר מכן ולאחריה יש זמן התאוששות שגם הוא קצר יחסית (משהו כמו חצי שעה ואת אחרי הכל).
נדרש להגיע עם מלווה.

שיהיה בהצלחה רבה
לצפיה ב-'סיכוי גבוה לצליאק'
סיכוי גבוה לצליאק
10/11/2016 | 08:27
50
*ספוילר - לא כתבתי בצורה רכה ומנחמת
ערכי הבדיקה גבוהים מאוד והסיכוי שלא מדובר במחלת צליאק נמוך מכדי לתלות בו תקוות. חייבים לברר את הנושא אצל רופא גסטרו. במידה והרופא יאשר את דברי שהחשש לצליאק גבוה מאוד, יש שתי גישות לקביעת האבחון - אחת באמצעות ביופסיה והשניה היא בלי ביופסיה על סמך תוצאות בדיקות הדם וקרבה ראשונה לחולה צליאק. בקצרה - ממליץ על ביופסיה וחייבים להמשיך לאכול גלוטן עד לביקור אצל רופא גסטרו.
לגבי התפריט - מחלת צליאק היא מחלה רצינית שלא מומלץ להקל בה ראש, ההשלכות לטווח ארוך נחקרו ואי הקפדה על הימנעות מגלוטן משולה לעישון - עד כה "עישנת" בלי לדעת על ההשלכות הבריאותיות של העישון - היום למדת שעישון גורם לסרטן ועוד מחלות, אז תמשיכי לעשן?
לגבי שאר התפריט נפיחות וכבדות יכול להיות שנגרמו מהצליאק, ליחה נגרמת בד"כ מחלב ניגר, גבינות ובעיקר גבינות קשות לא גורמות בד"כ לליחה. ממליץ לך לחזור ולצרוך את המוצרים האלה במקביל להימנעות מגלוטן (בכפוף להמלצת רופא) על מנת לייצב תפריט מזין בשלב המעבר לתפריט נטול גלוטן. אם ההחלטה על טבעונות היא ממניעים אידאולוגיים תוכלי לאחר תקופה מסויימת של ייצוב לחזור לטבעונות נטולת גלוטן זה קשה מאוד מאוד ולכן לא חושב שכדאי לנסות לעבור מיידית לתפריט נטול גלוטן טבעוני.
בהצלחה
לצפיה ב-'רדי כמה תגובות לאשכול צילומי הארוחות הצמחוניות שלי...'
רדי כמה תגובות לאשכול צילומי הארוחות הצמחוניות שלי...
11/11/2016 | 01:44
44
אמנם זה לא 100%  טבעוני אבל זה קרוב ויש כמה החלפות פשוטות כמו טופו מול גבינה.

אציין שהנקניק על הסושי הוא נקניק צמחוני של Quorn.

יש צליאקים שאצלהם ישנה רגישות ללקטוז (העניין עולה בדיונים) אבל יש כאלו שאצלהם עיקר הבעיות נובעות מגלוטן ולכן אם הטבעונות שלך בריאותית ולא אידאולוגית אפשר לשקול מוצרי חלב אחרי תקופה מסויימת ללא גלוטן.

בתחום תחליפי הבשר הצמחוניים יש בעיה של מוצרים מבוססי גלוטן (טבעול רגיל) אבל יש יצרניות אחרות שמייצרות מוצרים מסויה או פטריות ללא שימוש בגלוטן (תמיד לבדוק מאחורי האריזה).

מבחינת פחמימות בסיסיות אפשר לאכול אורז, תפוחי אדמה, תירס, קטניות (ואם היו לך גזים בגלל הצליאק תגלי שאחרי הוצאת הגלוטן מהתפריט אפשר לאכול פחית שימורים שלמה של קטניות לא מבושלות ובסך הכל תהיה איזו קול ענות חלושה בלבד) ולהתבסס על מטבחי המזרח הרחוק (יש רוטב סויה מיוחד ללא גלוטן) ודרום אמריקה. במטבח הים תיכוני יש ממולאים, מוסקה צמחונית, פסטה ללא גלוטן (מוצר ייעודי יקר אך קיים). במטבח האנגלוסקסי יש פאי רועים צמחוני ללא גלוטן, תפוח אדמה אפוי, באיטלקי יש מלא אופציות של אנאיפסטי, פולנטה, לזניה צמחונית ללא גלוטן (בבית), ריזוטו וכו'. המגוון גדול ולא חייב לבוא דווקא ממוצרים ייעודיים ללא גלוטן.

האתגר הגדול אינו אי אכילת מוצרי חיטה, שעורה ושיפון ברורים כמו לחם אלא חשיפה לגלוטן כמרכיב בלתי נראה במאכלים שעל פניהם לא נראה שהם מכילים אותו וכן חשיפה משנית כמו טיגון באותו השמן (אסור בתכלית). החלק הזה מסובך כי צריך לקרוא מרכיבים כל פעם ובארץ המידע עלול להיות וולונטרי (במיוחד כשיש מצבי "עלול להכיל" וישנן חברות שלא מצהירות על כך) אך יש מידע רב בפורום ויעזרו לך.

לצפיה ב-'האם 100% צליאק'
האם 100% צליאק
08/11/2016 | 11:05
1
116
שלום,
בן 50 סובל כחודש מכאביי בטן ושילשולים
הרופאה נתנה לי ב.דם מקיפות וקבעה שאני חולה צליאק משום שהttg יצא 99 .
אמרה שאין סיבה לבצע בדיקה פולשנית משום שההמוגלובין שלי והברזל ומדדיי הדלקת תקינים.
אשמח לדעתכם מנסיונכם תודה גיל.
לצפיה ב-'אני אובחנתי בגיל 53, ואמא שלי בגיל 76 ושתיינו עשינו ביופסיה'
אני אובחנתי בגיל 53, ואמא שלי בגיל 76 ושתיינו עשינו ביופסיה
10/11/2016 | 06:09
61
לא הייתה עם ההליך שום בעיה.
הסיבה שהיא נתנה לך היא בעיני רק סיבה טובה יותר להקפיד לעשות גסטרוסקופיה כדי לאשש את האבחנה.
בד"כ זה בא יחד. נוגדנים גבוהים ונזק כלשהו ברמות הויטמנים (זה אמנם אישי ולא מחוייב אבל זה מה שגורם צליאק: אי ספיגה של הויטמינים במעי מפני שהוא 'חולה') אם אכן כל הערכים תקינים למעט TTG כדאי מאוד לודא שיש נזק במעי על מנת לאבחן את הצליאק.
אני באופן אישי לא הייתי רוצה להתחיל אורח חיים ללא גלוטן (שהוא אפשרי לגמרי כמובן אבל תובעני מאוד ברמת ההקפדה והמחיר הכלכלי גבוה וכו') ללא הבטחון המוחלט שמדובר בצליאק. תמיד ישאר ספק קטן.
ההליך עצמו נשמע אולי מאיים בגלל המילה פולשני אבל כל הסיפור נמשך מס' דקות +כחצי שעה התאוששות והביתה.
יש לציין שחובה להמשיך לאכול גלוטן עד אחרי הגסטרוסקופיה. בשום פנים לא להפסיק לפני הבדיקה
בהצלחה גיל

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ליאת גורדון  -עורכת דין
ליאת גורדון - עורכת דין
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
פורום ניתוחי חזה
פורום ניתוחי חזה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה