לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום צליאק

שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין. כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.השתתפות נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צליאק

שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין. כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.השתתפות נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הודעות מנהלתיות לגולשים חדשים וותיקים - ממש ממש כאן!
המשך >>

לצפיה ב-'פסטה של ברילה ללא גלוטן'
פסטה של ברילה ללא גלוטן
31/08/2016 | 14:23
1
16
הכנתי אותה אתמול (כמו שכתוב בהוראות-אש בינונית 10 דקות), גם בדקתי מידי פעם את הגז (וראיתי שהיא לא מוכנה), כשהיא כן התרככה לבסוף נוצרה לי עיסה של תירס ולא פסטה.
לא ברור לי מה לא עשיתי נכון. (פסטה רגילה אני מבשלת בלי בעיות)
נ.ב-אין לי צליאק, אני מעוניינת להפחית בצריכת גלוטן משיקולים בריאותיים.

לצפיה ב-'פסטה מעולה.. לא קוראים הוראות.. מבשלים כמו'
פסטה מעולה.. לא קוראים הוראות.. מבשלים כמו
31/08/2016 | 14:49
10
פסטה רגילה במים רותחים עם מלוח.. מערבבים פעם פעמיים ( לא יותר מדי, כמו שלא מערבבים פסטה רגילה יותר מדי ) שומרים על רתיחה נמוכה... בודקים עם מזלג או אצבעות אם היא מספיק רכה לטעמך, ( אחרי 7-8 דקות, אם יש צורך בעוד קצת, אז ממשיכים ) מסננים וזהו
לצפיה ב-'עוגיות מצוינות LAZZARONI'
עוגיות מצוינות LAZZARONI
30/08/2016 | 11:43
32
בפסח שופרסל התחילו להביא את העוגיות האיטלקיות הטעימות הללו:
ומאז נעלמו מהמדפים
ממליצה לרכוש אם אתם מוצאים.
כתוב עליהן שמיובאות ע"י קפה סעדי נצרת, מקווה שימשיכו להביא אותן!
לצפיה ב-'התייעצות/"ששון הקולה"'
התייעצות/"ששון הקולה"
29/08/2016 | 14:58
39
הי,
קוראים לי פנינה אני אלרגית לחיטה. מצאתי את השירוש הזה בפורום.
הייתה לי תגובה אלרגית די קשה לפני כמה ימים אחרי 2 ביסים מאחד המוצרים שלהם. מעבר לתסכול העצום  אני מנסה לקבל תשובות מהחברה,לקח לי הרבה זמן להשיג מישהו בטלפון והנציגה ניסתה להוציא אותי טיפשה בשיחה  יש שם בוטנים אז חייב להיות שם קמח(יש קמח תפוח אדמה ברשימה ולא חיטה אני לא אוכלת בלי לבדוק).שלחתי להם במייל את התמונות של המוצר והם אומרים שהם יחזרו כשתיהיה תשובה.
אני יודעת שזה שירוש ישן אבל קוויתי להצליח לקבל מידע ממי שיודע על מידע רלוונטי על החברה נכון להיום. אני פשוט חייבת להבין מה קרה לי ..

תודה.

לצפיה ב-'מה הסבירות לצליאק?'
מה הסבירות לצליאק?
25/08/2016 | 10:55
5
73
שלום רב, בני בן 10 נמוך מאוד/ אחוזון 3, מדי פעם משלשל אבל ללא כאבי בטן, המוגלובין נמוך אבל עדיין בנורמה...בבדיקות לצליאק יצא בדיקות בטווח הנורמה 1190 IgG שזה בין 700-1600 Igm 154 שזה בין 40-230 חוץ מ Celiac screen 49.2 ואנדומיסיאל (משהו כזה) נגטיב (שלילי) , מה הסבירות לצליאק? האם יש דבר כזה רק רגישות לגלוטן ואז התזונה לא לגמרי משתנה? או שחייבים ממש ללא גלוטן ויש מצב של יש צליאק או אין צליאק? כי הרופאה אמרה שהבדיקה גבולית ועשינו פעמיים ויצא אותו דבר...הופננו לגסטרו אבל התורים ארוכים....האם הוא יצטרך בהכרח ביופסיה כדי להיות בטוחים?
מה הסבירות לצליאק?

לצפיה ב-'היי לימור וברוכה הבאה הבדיקה לצליאק מעט גבוהה'
היי לימור וברוכה הבאה הבדיקה לצליאק מעט גבוהה
26/08/2016 | 11:36
4
38
מהנורמה (הנורמה היא 0-40 ואצלכם התוצאה היא 49.2) והאנדומיסיאל שלילי לכן אני מניחה שלזה התייחסה הרופאה כאשר אמרה שזה גבולי.
יחד עם זה התוצאה עדיין גבוהה מהנורמה ויש תסמינים אופייניים לצליאק (אחוזון נמוך, המוגלובין נמוך [האם בדקתם ברזל ופריטין?] ושלשולים לעתים) לכן הייתי מנסה לקדם את התור לגסטרו וממשיכה כמובן את הברור.
אפשר להתקשר כל יום ולהציק במוקד תורים, אפשר להשאיר את שמכם למקרה של ביטול פתאומי וכו'
עד אשר הגסטרו יחליט יחד אתכם על המשך תהליך האבחון-לא להפסיק את הגלוטן. חשוב מאוד להבין שעל מנת לאבחן צליאק חייב להיות גלוטן במערכת

לשאלת הביופסיה: כן, תהליך אבחון צליאק מחייב ביופסיה אבל הבדיקה לא נוראית כמו שזה נשמע. היא מאוד קצרצרה (חצי שעה כולל התאוששות) . אם תגיעו לשלב הזה, חברי הפורום שעברו את התהליך עם ילדים בגילו של בנך יוכלו לשתף אותך בחוויה שלהם(:

רגישות לגלוטן: עדיין אין דרך לאבחן אותה אלא בניסוי וטעיה. כלומר, להוריד גלוטן ואז לבדוק האם יש שינוי בתופעות שלו.
יכול להיות שהתייחסות תזונתית לרגישות לגלוטן שונה מלצליאק ברמת ההקפדה  אבל ברור לגמרי שגם אם יוחלט שהוא רגיש לגלוטן ולא צליאקי התזונה שלו תצטרך להשתנות ולא תשאר כפי שהיא היום.

בהצלחה
ונשמח לענות על שאלות נוספות (אם נדע את התשובות כמובן(:)

לצפיה ב-'תודה רבה :) קבלנו תור לעוד שבועיים...'
תודה רבה :) קבלנו תור לעוד שבועיים...
26/08/2016 | 13:33
3
25
הסתכלתי שוב על בדיקות הדם, פריטין יש לו 36.2 שזה בנורמה, כל מה שקשור להמוגלובין, נמוך אבל הרוב בנורמה..MCHC (ריכוז המוגלובין) 31.6 נמוך מעט (צריך  בערכים 33-36.7) ברזל לא ראיתי...בילוברין נמוך קצת..
אינזימי כבד GGT 18 מעט גבוה מהנורמה, הוא לוקח פוקלין לקשב וריכוז חשבתי שזה קשור לתפקודי כבד ואז אני רואה שזה קשור לצליאק....בקיצור אין לי מושג.
נהיה כנראה יותר חכמים אחרי הגסטרו.  לפי מה שאת אומרת אי אפשר לדעת....השאלה אם הסבירות יותר נמוכה כי רק הצליאק סקרין יצא מעט גבוה והשאר בנורמה? בכל מקרה נצטרך לחכות. תודה רבה
לצפיה ב-'שבועיים זה זמן סביר לחכות לתור'
שבועיים זה זמן סביר לחכות לתור
28/08/2016 | 06:19
2
31
מצטערת, אין לי הערכה לגבי הסבירות(:
צליאק סקרין היא בדיקה ספציפית לצליאק כך שנוגדנים גבוהים מהנורמה (גם אם במעט)+תוצאת ביופסיה שמראה נזק במעי (נזק האופייני לצליאק) יראו שיש לילדך צליאק. אולי בתחילת הדרך אבל צליאק הוא צליאק גם אם הנזק שנעשה עד כה הוא מזערי והטיפול בצליאק זהה כאשר הנוגדנים גבוהים או נמוכים.
מצד שני, כשכל התמונה מונחת לפניו (תוצאות+תסמינים+בדיקה פיזית של הילד) רופא מומחה ובעל נסיון יכול להגיע למסקנה שמדובר במשהו שונה.
לכן הערכת סבירות אינה אפשרית כרגע (לדעתי כמובן ואני ממש לא רופאה).

לצפיה ב-'תודה רבה.....'
תודה רבה.....
28/08/2016 | 08:41
1
22
ברור שזה זמן סביר, אחרי התעקשות מהמזכירה וכו' :) בכל מקרה תודה רבה, גם אם את לא רופאה טוב שיכולתי להעזר בך!! נתת לי לפחות כיוון, כי אין לי מושג בעניין בכלל... ונחכה בסבלנות. 
לצפיה ב-''
29/08/2016 | 07:20
6
לצפיה ב-'ציון לשבח לנופש במעגן עדן'
ציון לשבח לנופש במעגן עדן
22/08/2016 | 21:41
3
99
מתחשבים מאוד בחולי הצליאק בארוחת הבוקר.
הפעוט קיבל בכל בוקר פנקייק חם (ויש מייפל ללא גלוטן זמין), שני סוגי קורנפלקס (שוגי רגיל לא מתוק וכריות). קיבל גם לחמניה נטולת גלוטן וביצה שהוכנה לו בנפרד במקום. בנוסף יש לכל הסועדים יוגורטים ומעדנים סגורים ללא גלוטן ומגוון פירות.

בחדר יש מקרר גדול עם פריזר גדול, אז גם אין בעיה להתארגן עם אוכל מהבית או קנוי לארוחות הצהרים והערב.

היה גם פעילות של פיסול בבצק סוכר. הבצק הוא של גילרו ללא גלוטן ומשתמשים רק בו ובמרגרינה של בלובנד לשימון הידיים וללא אבקת סוכר או קורנפלור. למדריכת הקורס יש מודעות לנושא. אז הקטנצ'יק גם זכה לחוג בצק סוכר.

ובאופן כללי ממש כיף שם עם ילדים.

ממליצה בחום.
לצפיה ב-'מקסיםתודה על ההמלצה. אני בטוחה שהיא תשמש אנשים'
מקסיםתודה על ההמלצה. אני בטוחה שהיא תשמש אנשים
23/08/2016 | 06:13
27
משפחות של צליאקים(:
לצפיה ב-'שלום לכולם, איפה נמצא מעגן עדן? '
שלום לכולם, איפה נמצא מעגן עדן?
29/08/2016 | 14:51
1
232
לצפיה ב-'בקיבוץ מעגן שליד הכנרת'
בקיבוץ מעגן שליד הכנרת
29/08/2016 | 14:54
3
לצפיה ב-'ניו יורק ללא גלוטן'
ניו יורק ללא גלוטן
22/08/2016 | 20:56
2
66
מצורפת כתבה מוואלה
לצפיה ב-'תודה על המידע הילה'
תודה על המידע הילה
23/08/2016 | 06:17
6
לצפיה ב-'מעניין, אך חלקי מאד מבחינת החוק והצגת פיצות בקמח כ"לל"ג"'
מעניין, אך חלקי מאד מבחינת החוק והצגת פיצות בקמח כ"לל"ג"
27/08/2016 | 02:41
17
הסיקור היה כאילו מדובר באיזו נישה או טרנד, לא בהכרח בצורך.

מה שמאד חסר הוא מידע אם קיימת חובת יידוע חוקית כמו באירופה או שמדובר בנדיבות ליבם ושיפוטם האישי של בעלי המסעדות, ותמוהה ביותר שפיצה המיוצרת בענן קמח חיטה ובאותו התנור מוצגת בכתבה כמוצר "ללא גלוטן אך לא לצליאקים" כי אצלנו באירופה היא היתה נחשבת "עלולה להכיל" והצגתה כ"ללא" היתה הטעיית הצרכן.

כמו כן, בארה"ב יש את ה FDA המרכזי, אך גם חוקים מקומיים של המדינות ולכן אם אין מדיניות פדרלית ברורה יתכן שיש מערכת טלאים של חוקים פה ושם, כאשר חוק שיגן עלינו בניו יורק או קליפורניה לא יהיה רלוונטי בעת ביקור בפלורידה או מדינות מתקדמות פחות.
לצפיה ב-'ניתן להשיג שיבולת שועל ללא גלוטן?'
ניתן להשיג שיבולת שועל ללא גלוטן?
22/08/2016 | 11:20
1
25
הי האם אתם יודעים היכן ניתן להשיג ואיזה מוצר מתאים לצליאקים? בחנויות טבע מצאתי רק עלול להכיל... תודה
לצפיה ב-'נראה לי שיש מקומות שאפשר להשיג '
נראה לי שיש מקומות שאפשר להשיג
22/08/2016 | 11:30
23
אבל כדאי לקחת בחשבון שחלק מהצליאקים מגיבים לא טוב גם לשיבולת שועל (יש בה חלבון שאינו גלוטן אבל דומה לו, וחלק מהצליאקים רגישים לו), אז כדאי לאכול בזהירות.
לצפיה ב-'היום לראשונה,,, פרסומת בטלוויזיה למוצרים ללא גלוטן '
היום לראשונה,,, פרסומת בטלוויזיה למוצרים ללא גלוטן
20/08/2016 | 03:19
3
65
אם חברה מסחרית מפרסמת בטלוויזיה, זה אומר שללא גלוטן
הפך לתעשייה מאוד חזקה בישראל

לראשונה אני שומע על חברת G FREE
ובנתיים חוץ מהפרסומת לא ראיתי שום אתר עם רשימת נקודת מכירה !
שזאת טעות גורלית של יוצרי הקמפיין !!! שהיה צריך להיתמך באתר
עם רשימה שכזאת ורשימת מוצרים וכו'

האמת היא שיש לי תחושה שאו שרמת המודעות עלתה או
שאחוזי החולים במחלה הכפילו את עצמם, כי בכל ביקור שלי בסופר
אני רואה שהקפי המדפים עולים וגם כמות האנשים שרגישים לגלוטן 
עולה כל הזמן

עם כל הבלאגנים של הסלמונלה וכו אני מתחיל להבין שכשר 
לא מבטיח שהמזון בישראל יותר בריא ונקי

לצפיה ב-'הפרסומת של GFREE מופיעה כבר כמה שבועות והמוצרים שלהם'
הפרסומת של GFREE מופיעה כבר כמה שבועות והמוצרים שלהם
20/08/2016 | 08:53
2
62
נמצאים ברשתות הגדולות ובבתי הטבע כבר מס' חודשים (ראיתי בשופרסל ובויקטורי).
כמו שכתבתי בפורום לפני מס' שבועות לאחר שיחה עם שירות לקוחות של בראל:
המוצרים מיוצרים על ידי חברת בראל (הנקראת היום אשבל) עבור חברה בעלת השם GFREE.
המתכונים לייצור אינם אותם מתכונים של בראל אלא של החברה עצמה ולכן הטעם והמרקם של GFREE לא יהיה זהה לטעמים של התוצרת של בראל. כך גם לגבי הערכים התזונתיים.

לצפיה ב-'באיזה שופרסל מצאת?'
באיזה שופרסל מצאת?
20/08/2016 | 18:58
1
31
כי אני לא מצאתי בכמה סניפים בגוש דן
לצפיה ב-'לא באיזורך לצערי(:בשופרסל דיל במתחם בפאורסנטר אשקלון'
לא באיזורך לצערי(:בשופרסל דיל במתחם בפאורסנטר אשקלון
21/08/2016 | 08:01
31
במתחם גרין.
הדרך היעילה ביותר לבדוק את הנושא היא להתקשר לשירות לקוחות של בראל, להשאיר טלפון (הם חוזרים...לא לדאוג(:) ולבדוק איפה יש באיזור שלך.
כמו כן, צריך לקחת בחשבון שהמחיר שלהם (לפחות בשופרסלדיל) הוא כמו של כל לחם נ"ג אחר=15-17 ש"ח לכיכר) אבל בויקטורי הם עולים 6.90 בלבד וזאת סיבה לנסות לאתר סניף באיזורך או אפילו להגיע במיוחד לטובת רכישה מרוכזת (אם יש בבית מקפיא כמובן).
לצפיה ב-'האם יש לי צליאק?'
האם יש לי צליאק?
17/08/2016 | 11:44
5
92
שלום רב,
אני בת 39, אנמית כל חיי וסובלת מבעיות במערכת העיכול לפרקים....
לבקשתי - נעשו לי בדיקות דם לצליאק.
התוצאות:
CELIAC SCREEN - 49.1 ׁ(הטווח 0-40)
TRASGLUTAMINASE IgA - 0.2 (הטווח 0-7.2)
ENDOMYSIAL Ab - Negative

כלומר - רק תוצאה אחת חיובית.
יש לי אחיין עם צליאק.
כמובן שדווקא היום הרופאה שלי בחופש...
מה דעתכם?
תודה רבה,
קרן
לצפיה ב-'האם זה צליאק?'
האם זה צליאק?
17/08/2016 | 21:01
63
אני לא מומחית אבל למיטב הבנתי שתי הבדיקות שיצאו שליליות הן בדיקות של נוגדנים מאותו סוג - IgA. לאנשים רבים אין נוגדנים מהסוג הזה ואז מתקבלת תוצאה שליליתגם אם יש צליאק. תבדקי אם יש אצלך בדיקה להמצאות נוגדני IgA.
לעומת זאת CELIAC SCREEN כוללת גם נוגדנים מסוג אחר. לבדיקה זו תוצאה חיובית וצריך להמשיך לבדוק. אני משערת שיפנו אותך לגסטרולוג להמשך בדיקה.
בהצלחה וספרי מה קורה
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
18/08/2016 | 07:16
3
50
קשה לדעת. תצטרכי להמתין בסבלנות לדעתו של רופא (ועדיפה דעתו של רופא גסטרו).
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה'
תודה
18/08/2016 | 10:19
2
28
בוקר טוב,
תודה על המענה.
גיליתי עכשיו שרופאת המשפחה שלי בחופש עד ה-6.9.
אשמח להמלצה לרופא גסטרו.
תודה רבה,
קרן
לצפיה ב-'תשמעו מה רופא המשפחה אמר...'
תשמעו מה רופא המשפחה אמר...
18/08/2016 | 11:21
1
58
אז כאמור - רופאת המשפחה שלי בחופשה.
רופא מחליף שהסתכל לבקשתי על הבדיקות שלי אמר לי לעשות דיאטה נטולת גלוטן....
ולפי כל מה שקראתי - זה בדיוק מה שאני לא אמורה לעשות כי אז זה ישפיע על תוצאות של הבדיקות הבאות וישבש את האבחנה.
נכון??
אוף, סליחה, אני מתוסכלת...
מחפשת כרגע גסטרולוג פרטי באזור המרכז (כי אני בספק אם הרופםא המחליף יתן לי הפנייה לגסטרולוג). אני בקופת חולים כללית.
תודה
לצפיה ב-'למה שהוא לא יתן לך הפניה לגסטרו? הוא אמנם מחליף '
למה שהוא לא יתן לך הפניה לגסטרו? הוא אמנם מחליף
19/08/2016 | 14:32
35
אבל עדיין הרופא שלך כרגע. והליך האבחון ממשיך בגסטרו. זה סוג של...הליך מובנה. זה לא שהמצאת את זה או משהו כזה
אם הוא בכל זאת יסרב לתת לך הפניה, גשי למנהל המרפאה וערבי אותו בזה.
אני לא רואה סיבה ללכת לגסטרו פרטי כשאת חברת קופ"ח וכשיש רופאי גסטרו ממש טובים בקופה.
את האופציה הפרטית כדאי להשאיר לסוף
וכן, כמובן שאת צודקת.
אל תורידי גלוטן עד שתסיימי את תהליך האבחון.
כשתדעי האם יש לך צליאק או אין-זה יהיה הזמן להכנס לאורח חיים נ"ג. לעתים מורידים גלוטן כאשר האבחון אינו מראה בבירור על צליאק ויש חשד ל רגישות לגלוטן. אבל, כמו שאמרה לי הגסטרו שלי, עד כה לא נמצאה הדרך לאבחן רגישות לגלוטן (שאינה צליאק) אז אני מניחה שמדובר בניסוי וטעיה.
על כל זה יתן את הדעת גסטרו שמתעסק עם צליאק ולכן מאוד חשוב שתגיעי לרופא טוב שיראה את התמונה הכללית
לצפיה ב-'לחם של נטורל קייקס'
לחם של נטורל קייקס
19/08/2016 | 09:44
1
55
לפני שבוע קניתי באושר עד לחם פרוס של נטורל קייקס (זה שעולה 5 ש"ח ובמקומות אחרים עולה יותר מ 15). הכנתי לי טוסטים להנאתי ופתאום הרחתי ריח מוזר וגם הטעם היה שונה, על גבול המבחיל. טעמתי שוב בלי לשים בטוסטר ושוב היה אותו הטעם הנוראי. טעמתי מכיכר לחם אחר שקניתי עם תוקף שונה (קניתי 6 כיכרות) ושוב לא טעים.... עוד מישהו הרגיש בשינוי????
לצפיה ב-'מצטערת, אני לא משתמשת בלחם והלחמניות שלהם'
מצטערת, אני לא משתמשת בלחם והלחמניות שלהם
19/08/2016 | 14:23
36
לכן לא יכולה להעיד על שינוי כלשהו.
בכל מקרה,ממליצה לך לנסות את הלחם/לחמניות של בראל שנמכרים גם הוא באושר עד באותו מחיר. הם מצויינים ולדעתי אין להם טעם/ריח לוואי והמרקם מעולה. הכיתוב על התווית שלהם הוא בצבע חום ותחת השם החדש של בראל-אשבל.

ד.א. הבנתי משיחה עם שירות לקוחות של בראל שהמחיר באושר עד הוא מחיר של הרשת שנובע מתמיכה במאבק המחירים של מוצרים נ"ג. כך שיש סיבה נוספת לרכוש דווקא באושר עד את הלחמים והלחמניות במחיר המצחיק הזה (ולא משנה עם זה של נטורל קייקס או של בראל).
אני מורידה את הכובע בפני אושר עד ונוסעת לרכישה מרוכזת אחת לחודש בערך עבור הצליאקיות שלי, למרות שהחנות הקרובה נמצאת מחוץ לעיר.
לצפיה ב-'התאמת טיפול תרופתי לחולי צליאק. חשוב.'
התאמת טיפול תרופתי לחולי צליאק. חשוב.
18/08/2016 | 13:48
1
136
מתוך האתר החדש, כל הבריאות, של משרד הבריאות - המעניק לך בשקיפות מלאה, מידע על זכאויותיך, כולל השוואה בין ארבעת קופות החולים האחרות.
להלן, רשימת תכשירים שאינם מתאימים לחולי צליאק:

בריאות טובה לכולם/ן.

לצפיה ב-'תודה רבה על המידעחשוב מאוד'
תודה רבה על המידעחשוב מאוד
19/08/2016 | 14:14
14
לצפיה ב-'קמח חדש נטול גלוטן?'
קמח חדש נטול גלוטן?
17/08/2016 | 16:51
4
108
לצפיה ב-' '
17/08/2016 | 21:04
34
אם אפשר לאכול חגבים אז גם צרצרים אפשר 
מענין אם טעים?
לצפיה ב-'באופן אישי נשמע לי...מזעזע (בניסוח עדין)'
באופן אישי נשמע לי...מזעזע (בניסוח עדין)
18/08/2016 | 07:15
30
לצפיה ב-'ישבנו פעם בבית קפה בארה"ב '
ישבנו פעם בבית קפה בארה"ב
18/08/2016 | 11:26
1
66
ובדיוק היה שם איש שעבד עם מנהלי בית הקפה להכניס חרקי מאכל לתפריט.
הוא הציע לנו לטעום אבל נמנעתי מטעמי צמחונות.
הם אכן הכניסו בסופו של דבר את החרקים לתפריט (זה אכן טרנד חדש בתחום החקלאות ברת הקיימא).
למרות שהתגובה הראשונית שלי היא "איכס", אני יכולה להבין שזה לגמרי משהו מותנה תרבותית ושאין שום סיבה עקרונית שזה יהיה יותר מגעיל מאשר הרבה דברים אחרים שאוכלים.
לצפיה ב-'נכון מאוד'
נכון מאוד
19/08/2016 | 14:23
8
לצפיה ב-'פלאפל או פיצה ללג במודיעין'
פלאפל או פיצה ללג במודיעין
15/08/2016 | 17:56
43
מחר אני באזור מודיעין ואשמח לשמוע על מזון מהיר או כל המלצה אחרת ללא גלוטן באזור. תודה.
לצפיה ב-'בקשת המלצה על גסטרו ילדים'
בקשת המלצה על גסטרו ילדים
14/08/2016 | 18:35
1
42
היי
מבררת עבור חברה שלי (אמנם אני צליאקית אבל הילדים שלי לא)
הבן שלה בן שנה וחצי, מגיל טעימות "עושה בעיות" עם אוכל, הוא קטן פיזית ורזה. בגלל תוצאות בדיקות דם , גובה ומשקל שלחו אותה לבדיקת צליאק.
הילד צליאקי. בינתיים עברה לתזונה ללא גלוטן כמובן אך היחד חווה חוסר שגשוג והחל לזחול במקום ללכת (היה הולך נהדר כבר)
אשמח להמלצה חמה על גסטרו ילדים תותח. כסף לא מהווה פרמטר וגם לא מעקום - היא תסע לכל מקום בארץ.
תודה!
לצפיה ב-'ברוכה הבאה קצת יותר למטה, בהודעה של אלונשל'
ברוכה הבאה קצת יותר למטה, בהודעה של אלונשל
15/08/2016 | 06:19
27
יש המלצות חמות על שני רופאי גסטרו לילדים
לצפיה ב-'המלצות למסעדות ביער השחור'
המלצות למסעדות ביער השחור
13/08/2016 | 13:40
46
אנו נוסעים ל-8 ימים ליער השחור, נשמח לקבל המלצות למסעדות שמגישים בהם אוכל ללא גלוטן
לצפיה ב-'מה קורה כאן, צליאק???'
מה קורה כאן, צליאק???
10/08/2016 | 00:39
3
144
מספר שנים עם בעיות עיכול, מתבטא בעיקר בעצירות וגזים רבים. לאחרונה תופעות נוירולוגיות של עקצוצים ונימולים בעיקר בגפיים ממקור לא ידוע, בנוסף, לאחרונה ירידה במשקל, תת ספיגה ונשירת שיער מאסיבית.. בדיקת דם לצליאק , גסטרוסקופיה וקולונוסקופיה שללו צליאק. MRI נמצא תקין. שללו מחלות דלקתיות של המעי והקיבה. לאחר הפסקה קלה יזומה מגלוטן, אתמול אכלתי חתיכת פיצה ושעה לאחר מכן הופיעה מעין עקיצה מוזרה בגב אדומה לא מגרדת, היום שוב לאחר אכילת לחם יבש הופיעה פריחה מוזרה בצורת נקודות אדומות ופסים אדומים על העור. מה דעתכם???
לצפיה ב-'הי איילת'
הי איילת
10/08/2016 | 11:53
82
אני לא מומחית בכלל, אבל האם שללו רגישות ללקטוז? זו בדיקת נשיפה פשוטה. הרבה סוגים של אי-נוחות במעיים יכולים להיגרם מלקטוז (אם כי לא סביר שתיגרם תת-ספיגה רק מרגישות ללקטוז).
האם שללו אלרגיה לחיטה? האם שללו אלרגיות אחרות? יש בדיקה לנשאפים (שעושים טסטים על היד) ויש בדיקת דם (יקרה יותר...) למזונות שידועים כאלרגנים.
אלרגיה יכולה להסביר גם תופעות סיסטמיות.
אלו הדברים הראשונים שעולים לי לראש. בהצלחה.
לצפיה ב-'לי גילו את זה דרך נימולים ברגלים'
לי גילו את זה דרך נימולים ברגלים
10/08/2016 | 21:00
48
לצפיה ב-'אתמול הייתה לצליאקית הצעירה שלי'
אתמול הייתה לצליאקית הצעירה שלי
11/08/2016 | 16:00
92
בקורת ראשונה אחרי חצי שנה .שאלתי את רופאת הגסטרו שלנו לגבי צליאק במצב של נוגדנים שליליים+ביופסיה שלילית. היא המליצה לעשות בדיקה גנטית שתעזור(למרות שלא חד משמעית) באבחנה.
אם הבדיקה תצא שלילית לגנים של צליאק, צריך לחפש במקום אחר.
אם יש לך את הגנים הרי שיש אפשרות שהצליאק בדרך.לא בהכרח התפרץ כבר אבל יש סיכוי וצריך להמשיך לעקוב
לצפיה ב-'מוצרים עם פג תוקף ארוך וללא צורך בקירור '
מוצרים עם פג תוקף ארוך וללא צורך בקירור
11/08/2016 | 13:42
2
60
מה אפשר לקחת לחופשה ארוכה בסוף העולם ?
מוצרים שמחזיקים חודשים ללא קירור
לצפיה ב-'לחמית, פריכיות, עוגיות, פיצוחים, תמרים, קבנוס, מנה חמה'
לחמית, פריכיות, עוגיות, פיצוחים, תמרים, קבנוס, מנה חמה
11/08/2016 | 14:45
41
ואם יש בחופשה אפשרות לבשל, אז פסטה/אורז/או כל מה שיש לך במילא במזווה שלך.
לצפיה ב-'תפרטי איזו ארץ/ות. יתכן שיהיה בהן מזון מקומי ומוצרים מקומיים'
תפרטי איזו ארץ/ות. יתכן שיהיה בהן מזון מקומי ומוצרים מקומיים
12/08/2016 | 00:49
18
לצפיה ב-'גסטרו לילד - המלצה בבקשה'
גסטרו לילד - המלצה בבקשה
09/08/2016 | 17:35
5
73
היי
מצטרף לפורום  
לאחר בדיקות דם שמצביעות על צליאק, הילד הופנה לגסטרו לצורך המשך טיפול וביופסיה. 
אתגרים:
1. אין שום סימפטומים - אין כאבים, הגדילה תקינה, אין נפיחות
2. הילד חרדתי ממחלות 
כלומר, צריך שמעבר למקצועיות, הרופא יהיה מאוד "ידידותי" ולא מאיים (מספיק שהוא ירמוז משהו על סרטן, והילד לא ישן חודשים. רמת כדוריות דם לבנות קצת נמוכה בבדיקת הדם שלו גרמה לו לבכי של יומיים מרוב דאגה).
כרגע יש לנו תור לד"ר דרור וסרמן (דרך מכבי). מישהו מכיר אותו, האם הוא עונה לקריטריונים? האם יש מומלצים אחרים באזור המרכז / שרון ?

תודה רבה מאוד
לצפיה ב-'רופא מקסים ונחמד ביצע את הביופסיה לביתי'
רופא מקסים ונחמד ביצע את הביופסיה לביתי
09/08/2016 | 20:04
1
81
הוא גם מבין עניין ממליץ במקרה הזה לדבר איתו דקה שתיים בלי נוכחות הילד ולהסביר לו את המצב
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
10/08/2016 | 06:29
31
תודה רבה!
לצפיה ב-'ברוכים הבאים המלצות תוכל לקבל מחברי הפורום שלהם'
ברוכים הבאים המלצות תוכל לקבל מחברי הפורום שלהם
10/08/2016 | 06:07
2
39
יש צליאקים צעירים.
האם אפשר לדעת בן כמה הצליאקי הצעיר והאם ישנם עוד צליאקים במשפחה?
ובינתיים חשוב מאוד: לא להפסיק גלוטן עד לסיום הגסטרוסקופיה

בהצלחה לכולכם!
לצפיה ב-'ברוכים הנמצאים '
ברוכים הנמצאים
10/08/2016 | 06:15
1
35
הבחור בין 11, והוא הראשון במשפחה המורחבת עם צליאק. 
ולא נפסיק עם הגלוטן, תודה!
לצפיה ב-'גם אנחנו חדשים בעסק...'
גם אנחנו חדשים בעסק...
13/08/2016 | 16:21
36
ד"ר שלומי כהן, מנהל גסטרו ילדים באיכילוב אבחן את בתי לראשונה. הוא עונה לכל הקריטריונים שציינת - רופא עדין ונחמד מאוד, וסופר מקצועי. נדמה לי שמקבל גם דרך מכבי. 
לצפיה ב-'חצי שנה מהאבחון - למה עדיין אנמי'
חצי שנה מהאבחון - למה עדיין אנמי
08/08/2016 | 18:05
2
71
הצליאקי הקטן בן שנתיים וחצי.
חגגנו חצי שנה של דיאטת צליאק עם בדיקות דם משמחות:
CELIAC SCREEN 2.0 (היה גדול מ 300 לפני חצי שנה)
TRANSGLUTAMINASE_IgA 1.97 (היה 454 לפני חצי שנה).
גם הבטן שהיתה פעם מאוד נפוחה נראית עכשיו חטובה ויפה.
שמחים ומרוצים.

אבל,
אנמי:
FERRITIN קטן מ 5
IRON 33
HB 10.2

למה? האם היה צפוי כבר שיפור דרמטי באנמיה?
הוא אוכל הרבה מאוד בשר בקר ובאופן כללי אוכל לא רע.

תודה רבה מראש לעונים ולעונות
לצפיה ב-' על ההקפדה והתוצאות המעולות של נוגדני הצליאק'
על ההקפדה והתוצאות המעולות של נוגדני הצליאק
09/08/2016 | 06:23
1
70
כל הכבוד לצליאקי ולמשפחתו(:
לא כתבת מה הייתה רמת הברזל בזמן האבחון אבל אני מניחה שיש שיפור גם בתחום הזה. זה בדרך כלל הולך יד ביד אבל לפעמים לוקח יותר זמן למלא את מחסני הברזל בגוף. עם שיפור כל כך משמעותי בנוגדנים אני בטוחה שעם הזמן גם ערכי הברזל יכנסו לנורמה(:

הצליאקית הטריה שלי עשתה גם היא את בדיקות חצי השנה לאחר אבחון וגם אצלה הנוגדנים במצב מעולה והברזל, למרות שיש שיפור, עדיין רק קרוב לנורמה הנמוכה (ועדיין מהצד האדום שלה).
אני בטוחה שבבדיקות הבאות זה ישתפר משמעותית.

לצפיה ב-'תודה, עודדת אותי מאוד!'
תודה, עודדת אותי מאוד!
09/08/2016 | 09:17
34
לפני חצי שנה היה 
IRON 22.
אז בזה אכן נרשמה עליה.
בינתיים רופאת הילדים הנחתה לתת לו ברזל.
נקווה לתוצאות משופרות בעוד חצי שנה.
בכל מקרה לא נראה שהאנמיה משפיעה אצלו על משהו...

שוב תודה!
לצפיה ב-'האם יש זיהום משני בגלוטן בחלווה אחווה ?'
האם יש זיהום משני בגלוטן בחלווה אחווה ?
06/08/2016 | 01:01
7
74
הייתי היום אצל קרובים שקנו בין השאר חלווה אחווה מהמדף הכשר בסופר (אריזת יצוא באנגלית שאינה עוברת את גטו המדף הכשר) ומאז - גזים. לפי האריזה אין מרכיב המכיל גלוטן אז אני שואל כדי לאמת אם זה מקור הזיהום. שאר הארוחה היתה בסדר .
לצפיה ב-'לא ידוע לי, מצטערת'
לא ידוע לי, מצטערת
07/08/2016 | 06:23
21
לצפיה ב-'ככל הידוע לי אחווה לא מתחייבים על נקיון מגלוטן.'
ככל הידוע לי אחווה לא מתחייבים על נקיון מגלוטן.
07/08/2016 | 12:29
3
24
לצפיה ב-'פה זה מחייב לסמן "עלול להכיל". האם היו סימפטומים למוצר? '
פה זה מחייב לסמן "עלול להכיל". האם היו סימפטומים למוצר?
07/08/2016 | 13:52
2
43
אם חברות ישראליות מייצאות לאירופה בלי לעמוד בסטנדרטים אירופאים זה חמור. אין כאן "לא מתחייבים" אלא חובה חוקית לציין "עלול להכיל", והתווית לא ציינה זאת.
לצפיה ב-'האמת שלא ניסינו כי אנחנו לא מנסים מוצרים שעלולים להכיל.'
האמת שלא ניסינו כי אנחנו לא מנסים מוצרים שעלולים להכיל.
08/08/2016 | 09:03
31
באמת חברות בארץ ממש לא מקפידות לציין מוצרים שעלולים להכיל כי החוק בארץ מחייב לציין רק אם המוצר מכיל בפועל.

לצפיה ב-'מחזקת את מה שכבר נכתב'
מחזקת את מה שכבר נכתב
15/08/2016 | 14:56
18
אחווה לא מוכנים לתת שום פרטים לגבי ניקיון מזיהום משני.
לפני כמה שנים כשגרנו בארה"ב התקשרתי לברר ואמרו לי שאין להם  אישור לניקיון או אי ניקיון מגלוטן. ושאנהג לפי הבנתי.

באריזות שיש בארץ גם לא מופיע שום אזכור, כולל במידע על אלרגנים לגבי גלוטן.

אנחנו לא אוכלים מהם.
לצפיה ב-'למזלי לא, עבר אחרי יום וחצי כמו חשיפה רגילה לגלוטן סמוי'
למזלי לא, עבר אחרי יום וחצי כמו חשיפה רגילה לגלוטן סמוי
15/08/2016 | 03:43
9

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
פורום התמודדות עם סרטן
לא חייבים להתמודד לבד
פורום הסרת עודפי עור
פורום הסרת עודפי עור

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה