לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום צליאק

שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין. כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.השתתפות נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צליאק

שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין. כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.השתתפות נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הודעות מנהלתיות לגולשים חדשים וותיקים - ממש ממש כאן!
המשך >>

לצפיה ב-'"זה המצב" ערוץ 2 בקליפ מזעזע על "צליאק" '
"זה המצב" ערוץ 2 בקליפ מזעזע על "צליאק"
25/07/2016 | 23:27
6
לרגעים צחקתי,  לרגעים התעצבנתי, אבל בסוף זכרתי
מה שחשוב שזה שיש מודעות לנושא !
אבל אהבתי בעיקר את הסוף
כי תכלס רק בגלל הצליאק הלכתי לאכול במסעדה אתיופית  :)

לצפיה ב-'האם גלוטן עובר בחלב אם לתינוק?'
האם גלוטן עובר בחלב אם לתינוק?
25/07/2016 | 11:18
14
חשש לצליאק אצל תינוק בן 11 חודש רזה שלא עולה במשקל ומתפתח קצת באיטיות.  עד עכשיו ינק ושתה מטרנה ודייסת קורנפלור. פעמים ספורות ניתן לו לחם, אך רק בחודשים האחרונים. אם אכן יש לו צליאק, איך יכול להיות שהגלוטן פגע בו?
תודה, שואלת בשביל חברה
יום מקסים לכולם
לצפיה ב-'ללא גלוטן בתאילנד'
ללא גלוטן בתאילנד
23/07/2016 | 10:15
1
33
אנחנו נוסעים לבנגקוק ודרום תאילנד (Ao Manao, Hua Hin, Ko Samed ועוד). אשמח לקבל המלצות למסעדות ומקומות ורכישת מוצרים ללא גלוטן.
לצפיה ב-'זה מה שמצאתי בחיפוש בפורום, אמנם לא עדכני להיום אבל'
זה מה שמצאתי בחיפוש בפורום, אמנם לא עדכני להיום אבל
24/07/2016 | 06:37
16
קצת מידע באדיבותה של ליגלי שנסעה, חזרה ושיתפה:
לצפיה ב-'בדיקת צליאק'
בדיקת צליאק
24/07/2016 | 00:51
1
31
ב 40
לאחרונה חליתי בסוכרת נעורים ולכן נשלחתי לבדיקת צליאק.
תוצאות בדיקת (Gliadin IgG/IgA (DGP היא קטן מ 3 U/ml

האם יש משמעות לבדיקה זו במצבי כאשר Immunoglobulin A קטן מ 10 ?

לצפיה ב-'ברוך הבא גידי לדעתי, מכיוון שהIGA שלך כל כך נמוך'
ברוך הבא גידי לדעתי, מכיוון שהIGA שלך כל כך נמוך
24/07/2016 | 06:35
23
מלכתחילה (קטן מ-10) כדאי לעשות בדיקת נוגדנים שונה כדי לקבל תוצאה אמינה.
אני כמובן לא רופאה כך שאולי אני טועה, אבל מכיוון שהנזקים בצליאק שאינו מטופל גדולים ומצטברים ומכיוון שכבר 'זכית' בסוכרת נעורים (שיש לה קשר לצליאק), כדאי מאוד להיות בטוחים כדי שתוכל לטפל בעצמך כראוי(:
בהצלחה

לצפיה ב-'המלצה: חרובים !'
המלצה: חרובים !
22/07/2016 | 02:53
1
42
מאז שעברתי לתזונה ללא גלוטן, חיפשתי כל הזמן
להוסיף רכיבים שיעזרו לי למלא חוסרים, ובעיקר יעניקו לי תחושת שובע
מאז שגילתי את החרובים, תחושת הבטן שלי, וכמוה העירנות, 
ושאר התפקודים - פשוט חזרו להיות במיטבם 
בט"ו בשבט רכשתי "סטוק" של חרובים, ושמרתי במקרר, 
ולפני כמה חודשים השגתי "אספקה" נוספת, בקיצור, אין יום שאני 
לא אוכל חרובים, זה הפך לסוג של ממתק, נשלף בקלות, ומוכן לאכילה
וכאמור נשמר זמן רב במקרר מבלי לאבד טעם 
ממליץ לכל הרגישים לגלוטן,
לצפיה ב-'תודה על ההמלצה'
תודה על ההמלצה
24/07/2016 | 06:38
6
לצפיה ב-'נפתח פורום שמאות מקרקעין'
נפתח פורום שמאות מקרקעין
( לעמוד שלי בתפוז )
21/07/2016 | 09:58
2
 האם אתם לקראת רכישה או מכירה של נכס? נמצאים בהליך לקיחת משכנתא וזקוקים לסיוע או הכוונה בהתנהלות עם שמאי הבנק?

בפורום שמאות מקרקעין בתפוז תקבלו תשובות לכל השאלות:
לצפיה ב-'אבקת אפייה - איפה אתן קונות?'
אבקת אפייה - איפה אתן קונות?
17/07/2016 | 13:05
6
59
משום מה זה הכי מסובך לי.....
בשופרסל מוכרים של הנמל או של שופרסל שמיוצר ע"י י. כהן.
מצאתי במכולת אבקת אפיה של סוגת (רשום במדריך של העמותה שמותר), אבל כשבדקתי מאחור ראיתי שגם זה מיוצר ע"י י. כהן. התקשרתי למעבדה של י. כהן ואמרו לי שכל המוצרים שלהם מיוצרים בסביבה לא נקייה מגלוטן, ושאינם מבצעים בדיקות.

אז אנא עזרו לי.
איפה אתן קונות (כלומר באיזה סופר) ושל איזו חברה.
תודה רבה!
לצפיה ב-'במכולת. משום מה שם יש של סוגת.'
במכולת. משום מה שם יש של סוגת.
18/07/2016 | 08:24
26
לצפיה ב-'בשופרסל ובזול ובגדול יש של סוגת אבל האמת היא שלא'
בשופרסל ובזול ובגדול יש של סוגת אבל האמת היא שלא
19/07/2016 | 06:37
2
36
בדקתי על ידי מי מיוצר מפני שהיה ברור לי שסוגת זה...סוגת
אבדוק את זה בהמשך השבוע
לצפיה ב-'איזה סוג את קונה בשופרסל?'
איזה סוג את קונה בשופרסל?
19/07/2016 | 08:24
1
27
בסוף מצאתי במגה את אבקת האפייה שממותגת "מגה" (בטח בקרוב כבר לא תהיה....) שמיוצרת ע"י גלעם וכתוב בפירוש שללא גלוטן.

התקשרתי לסוגת ומחכה לתשובות מהם. בינתיים חושדת בכל המוצרים שלהם וזו בעיה
לצפיה ב-'את של גלעם או את של סוגת אבל כמו שאמרתי, לא בדקתי'
את של גלעם או את של סוגת אבל כמו שאמרתי, לא בדקתי
20/07/2016 | 06:33
17
האם של סוגת מיוצר על ידי חברה אחרת. אבדוק את זה בהזדמנות הראשונה.

לצפיה ב-'מה עם חברת מיה? '
מה עם חברת מיה?
19/07/2016 | 13:23
1
503
לצפיה ב-'באיזה סופר אפשר למצוא?'
באיזה סופר אפשר למצוא?
19/07/2016 | 15:12
12
לצפיה ב-'מסעדות באזור נהריה '
מסעדות באזור נהריה
18/07/2016 | 20:43
2
31
שלום 
בשבוע הבא נהיה באזור נהריה לחופשה. האם משהו מכיר מסעדה או פיצריה או כל מקום אחר ללא גלוטן שיש באזור? חיפשתי ברשת ולא מצאתי, תודה 
לצפיה ב-'צפוניים?יש המלצות?'
צפוניים?יש המלצות?
19/07/2016 | 06:38
8
לצפיה ב-'מסעדות באיזור'
מסעדות באיזור
19/07/2016 | 08:22
44
יש לנדוור בנהריה (לא אכלנו שם )
בעכו "אורי בורי " מסעדת דגים מומלצת 
לצפיה ב-'מלון ישרוטל ים סוף באילת ידידותי מאד לצליאקים'
מלון ישרוטל ים סוף באילת ידידותי מאד לצליאקים
17/07/2016 | 13:17
1
62
חזרנו מחופשה מוצלחת במלון ישרוטל ים סוף באילת.
רוצה להחמיא לסו שף זוהר שדאג לפנק את הצליאקית כל בוקר בפיצות, קורנפלקס, בורקסים, פנקייק, עוגות ועוגיות.
הבנו שגם בארוחות ערב יש היצע רב לצליאקים אבל מודה שלא ניסינו.
מומלץ בחום
לצפיה ב-'בהחלט שווה פירגוןטוב לדעת(:'
בהחלט שווה פירגוןטוב לדעת(:
19/07/2016 | 06:38
12
לצפיה ב-'ביטוח נסיעותץ מה קורה עם צליאק'
ביטוח נסיעותץ מה קורה עם צליאק
13/07/2016 | 02:35
6
50
לצפיה ב-'טוב לראות אותך כאן!'
טוב לראות אותך כאן!
13/07/2016 | 06:11
27
לצפיה ב-'לא קןרה כלום.... זו לא מחלה שמצריכה טיפול רפואי. עושים ביטוח'
לא קןרה כלום.... זו לא מחלה שמצריכה טיפול רפואי. עושים ביטוח
13/07/2016 | 06:31
2
60
נסיעות רגיל, ומשתדלים להתארגן לקראת הנסיעה הכי טוב שאפשר ( לקרוא על היעד, לברר מה קורה שם מבחינת אוכל נ"ג, הבנה, נגישות וכ"ו ) מצטיידים בכרטיס מסעדות (http://www.celiactravel.com/cards/ ) לוקחים אוכל בסיסי אם יש צורך. יש אפליקציות במקומות שונים בעולם שניתן להוריד ולהעזר בהן...
ונוסעים . מקפידים ונהנים.
אגב, אני מלבד הצליאק גם חולת קוליטיס- וגם לזה לא עושה ביטוח מיוחד..

לצפיה ב-'תודה נטע. נוסע לארה"ב כך שאין בעיה להסתדר. בשירביט'
תודה נטע. נוסע לארה"ב כך שאין בעיה להסתדר. בשירביט
13/07/2016 | 15:11
1
48
בטלפון רצו הרבה יותר על הביטוח בגלל צליאק ותת פעילות בלוטת התריס, שמסתדרת יופי עם אלטרוקסין ודומיו וקימת אצל הרבה אנשים. לא נראה לי סיכון בריאותי. ברישום באינטרנט לא שואלים שאלות וצריך רק להצהיר שאתה בריא. אני מבין שזה מה שאת עושה.
לצפיה ב-'כי אני בריאה! אין סיבה שאצהיר שאני חולה, בטח שלא בגלל '
כי אני בריאה! אין סיבה שאצהיר שאני חולה, בטח שלא בגלל
13/07/2016 | 19:40
41
הצליאק !
לצפיה ב-'עשיתי רגיל '
עשיתי רגיל
14/07/2016 | 20:23
1
38
ולא שאלו אותי על זה
לצפיה ב-''
15/07/2016 | 07:42
4
לצפיה ב-'פתיחת קבוצת ואצאפ ל"ג באזור השרון'
פתיחת קבוצת ואצאפ ל"ג באזור השרון
13/07/2016 | 17:45
1
56
אנחנו חדשים מאוד בנושא הל"ג עם הבן שלנו, ואנחנו פותחים קבוצת ואצאפ של ל"ג לאזור קריית השרון וסביבתה (אבן יהודה, בית יהושע, בית יצחק, נתניה וכו - וכמובן שהקבוצה פתוחה ולא סגורה לאף אחד...) כשהמטרה היא להעביר מידע שלעיתים הוא יותר קונקרטי לאזור גאוגרפי ולא תמיד רלוונטי לכולם.

מידע/מאבקים/קניות וכו'

מי שרוצה שאצרף אותו מוזמן לפנות אליי במייל

erezlev4@walla.com

לצפיה ב-'תודה ארז. אידע את הצליאקית הצעירה (והטריה) שלי. היא גרה'
תודה ארז. אידע את הצליאקית הצעירה (והטריה) שלי. היא גרה
14/07/2016 | 06:21
45
באיזורך.
בלי קשר, אתה מוזמן להשתתף בפורום כמובן
לצפיה ב-'bezglutenowe na polski sklep לל"ג בחנות הפולנית'
bezglutenowe na polski sklep לל"ג בחנות הפולנית
13/07/2016 | 18:51
50
אתמול נכנסתי די במקרה לחנות פולנית שהשלט בכניסה אליה לא היה " Polski Sklep " הרגיל אלא " מעדנייה ". סוג החנויות הזה די נפוץ בבריטניה בימינו משום שההגירה הפולנית הגיעה לכל מקום במקום להצטופף בערים הגדולות כמו ההגירות האתניות ההיסטוריות. כבר מהכניסה ראיתי מותגים אירופאים המוכרים לי מספרד אך כשהגעתי למדפים הבנתי שהכל בפולנית.

אבל פולין היא באיחוד האירופי והכללים לסימון אלרגנים תקפים גם בה. קצת גוגל טרנסלייט לכל חמשת מרכיבי הגלוטן העיקריים:  pszenna, mąka z pszenicy, jęczmienia, słód, żyto, ויכלתי לפסול לצערי מילקי פולני וגם חטיף בוטנים מוכר לי מספרד שבפולנית היה כתוב מתחת למרכיבים  Może zawierać śladowe ilości glutenu אז גם אותו ידעתי לפסול. מוצרי לל"ג פולניים לא היו אבל בסוף מצאתי כמה דברים מעניינים כמו ממרח בצל, תה לימון (בבריטניה לא מוכרים תה קר משום מה), ובמבה פולנית עם סמל אגודת הצליאק הפולנית בטעמי בוטנים, שוקולד, קרמל ותות. לצערי אך למזלי השוקולדים המעניינים ופירות הג'לי הכילו גלוטן ברשימת המרכיבים כך שיכלתי שלא להרעיל את עצמי והכל בשפה אירופאית שאינני מכיר ומוצרים ממדינה שמעולם לא ביקרתי בה ואינני יודע אם אי פעם אבקר.

המטרה בפוסט זה היא להדגיש שדירקטיבת האלרגנים האירופאית אינה עניין רק לערים הגדולות של מערב אירופה אלא לכל מקום באיחוד.
לצפיה ב-'חזרנו מאזור גארדה- המלצות בפנים...'
חזרנו מאזור גארדה- המלצות בפנים...
13/07/2016 | 12:39
1
76
ראשית כל- היה פשוט נהדר וממש קל! איטליה נהדרת לצליאקים. מודעות גדולה (למרות שלא בדקנו לגבי זיהום משני... עיגלנו פינות) וכמעט בכל מקום יש אופציות נטולות.
טיפים כלליים- האתר של שר glutenfreeroads עוזר מאוד
ישנן מסעדות ששיכות לאיגוד שנקרא mrfree זה שייך גם לשר וזו רשת של בתי קפה נטולים בכל רחבי איטליה. איגוד הצליאק האיטלקי (AIC) מפקח עליהן. יש להם גם מדריך מסעדות אבל לא מצאתי אותו ברשת.
במקדונלדס יש ציזבורגר (ארוז בנפרד בלחמניה של שר)- אנין הטעם שלי לא אהב אותו והסתפק בצ'יפס הנטול גם הוא.
איפה עוד היינו-
מסעדת la berlera בריבה דל גארדה שהומלצה כאן בעבר אכן מומלצת טעים מאוד וגם מאוד יפה, קצת יוקרתית מידי בשביל שלוכים שכמונו אבל קיבלו אותנו יפה בכל זאת.. המון מנות נטולות כולל הלחם בפתיחה וגם מנות מתאימות לילדים.
מסעדת athena בכפר הקטן caprino veronese (לא רחוק מפארק החבלים ג'אנגל אדוונצ'ר)- גם כן מסעדה בה כמעט הכל נטול (ברשימת הקינוחים המנות המסומנות בכוכבית היו אלה עם הגלוטן..), מבחר נהדר גם לילדים ואוכל משובח.
בכפר שבו גרנו- valeggio sul mincio שתי מסעדות מומלצות- האחת ידידותית יותר ומשפחתית, מגישה פיצה נטולה נהדרת וגם פסטה ובירה לצליאקים הגדולים... נקראת la torre. השנייה היא מסעדת טורטליני (המנה המקומית) שמגישה גם טורטליני נטול טעים מאוד. נקראת Del re del tortellino ממש בכיכר העירייה. טעים אבל יקר יחסית.
עוד בכפר- קפה מרטיני- בית קפה קונדיטוריה טעים מאוד, היה מבחר של קינוחים נטולים.
בנוסף בכל הגלידריות שביקרנו לא נתקלנו בקושי (אבל שוב- לא חקרנו לגבי זיהום משני)
לכל הנופשים שיהיה בתיאבון!!
לצפיה ב-'נשמע מעולה תודה על ההמלצות והשיתוף בחוויה הצליאקית'
נשמע מעולה תודה על ההמלצות והשיתוף בחוויה הצליאקית
14/07/2016 | 06:19
12
לצפיה ב-'מתכון מדהים קמח עדשים ועוד '
מתכון מדהים קמח עדשים ועוד
12/07/2016 | 14:49
2
89

פנקייק עדשים

מרכיבים
6 פנקייקס

1/4 1 כוסות עדשים שחורות
2 ביצים
1 כוס פטרוזיליה קצוצה
1/2 כוס (120 מ"ל) קמח עדשים
1 שקית אבקת אפייה
שמן זית
מלח
פלפל שחור גרוס
1 גביע (200 גרם) שמנת חמוצה
1 צ'ילי אדום, פרוס 

אופן ההכנה
מבשלים את העדשים במים רותחים עם מעט מלח עד לריכוך. מסננים ומקררים לטמפרטורת החדר.
טוחנים בבלנדר 1/2 כוס מהעדשים עם 1/2 כוס (120 מ"ל) מים או ציר ירקות. מעבירים לקערה.
מוסיפים לקערה את יתרת העדשים, הביצים והפטרוזיליה, ומערבבים היטב.
מוסיפים את קמח העדשים, בהדרגה ותוך כדי ערבוב, עד שמתקבלת בלילה במרקם של יוגורט סמיך. אם הבלילה סמיכה מדי, מוסיפים לה עוד מעט מים.
מוסיפים את אבקת האפייה, כף שמן זית, מלח ופלפל, ומערבבים רק עד שהם נטמעים בבלילה.
מחממים במחבת מעט שמן זית על אש בינונית. יוצקים למחבת רבע כוס מהבלילה, ומטגנים עד שמופיעות בועות על פני כל הפנקייק. הופכים ומטגנים גם את הצד השני, עד להזהבה.
מגישים חם או בטמפרטורת החדר, עם שמנת חמוצה וצ'ילי פרוס.

לצפיה ב-'תודה רבה. נראה מצויין(:'
תודה רבה. נראה מצויין(:
13/07/2016 | 06:32
6
לצפיה ב-'עוגיות קפה ואגוזים-מרילין איילון(+המרה לנטול גלוטן)'
עוגיות קפה ואגוזים-מרילין איילון(+המרה לנטול גלוטן)
13/07/2016 | 06:40
40
אמנם אני מנועה מטעימה כרגע  והצליאקיות שלי עדיין לא הגיבו, בעבודה נצפתה הצלחה רבה למרות שהן נ"ג.
עוגיות קפה ואגוזים-מרילין איילון+המרה לנ"ג
כ-20 עוגיות
(הכפלתי כמויות=68 עוגיות בגודל מצויין)
 חומרים:
80  גרם חמאה רכה (אך לא נוזלית)
 80 גרם (5 כפות גדושות) סוכר חום כהה
1  ביצה
2  כפיות אבקת קפה נמס
100 גרם (3/4 כוס) קמח לבן (בראל נ"ג)
1 כפית אבקת אפיה
60 גר' (3/4 כוס) אגוזים טחונים
60  גרם אגוזים גרוסים (להגדיל את הכמות בעוד 20 גר' בערך)

אופן ההכנה
מחממים את התנור ל-170 מעלות. מרפדים תבנית בנייר אפייה.
שמים בקערה בינונית את החמאה והסוכר ומעבדים בכף למשחה אחידה.
מוסיפים את הביצה והקפה ומערבבים למרקם אחיד.
מוסיפים את הקמח, אבקת האפייה והאגוזים הטחונים ומערבבים עד שמתקבל בצק אחיד.
מכניסים את הקערה למקרר ל- 5 דקות.
שמים את האגוזים הגרוסים בקערה קטנה.
בעזרת הידיים קורצים מהבצק כדורים בגודל אגוזי לוז ומגלגלים אותם באגוזים עד שהם מצופים היטב.
מניחים בתבנית במרווחים של כס"מ זה מזה.
אופים 12-10 דקות, עד שעוגיות הקפה והאגוזים מזהיבות בשוליים.
מצננים לגמרי לפני שמוציאים מהתבנית.
לצפיה ב-'פיענוח תוצאות בדיקות'
פיענוח תוצאות בדיקות
12/07/2016 | 10:16
2
56
שלום לכולם.
לי יש צליאק, ובחודשיים האחרונים הקטנה שלנו, בת שנתיים, סובלת משלשול כרוני.
בבדיקת דם קיבלנו IgA שלילי, ו-IgG חיובי. לרופאה לא היה זמן להסביר לי מה בדיוק זה אומר חוץ מ"אולי יש לה צליאק" ושלחה אותנו הלאה לגסטרו.
אז עד שיגיע התור- מישהו יכול להגיד לי מה המשמעות של התוצאות האלו? האם יש לי תקווה להאחז בה שאולי זה משהו אחר, או שצליאק זו האופציה הטובה מבין האפשרויות...
תודה.
לצפיה ב-'נוגדני igA igG'
נוגדני igA igG
12/07/2016 | 13:05
40
למיטב הבנתי בגוף יש מספר סוגי נוגדנים ואלה שניים מהם.
בבדיקת נוגדנים לאיתור צליאק בודקים בשלב ראשון נוגדנים מסוג igA. ובמקביל בודקים אם יש לילדה בכלל בגוף נוגדנים מהסוג הזה. לפי מה שכתבת כנראה שלילדה אין נוגדנים מסוג זה (להרבה אנשים אין נוגדנם כאלה).
לכן כדי לבדוק אם יש עדות לצליאק צריך לבדוק נוגדנים מסוג אחר - igG. 
אבל בתוצאות שנתת יש רק עדות שיש לה נוגדנים מהסוג הזה ולא מה רמת הנוגדנים הספציפים שבודקים לצליאק. האם יש תוצאות נוספות כמו אנדומיזיאול? 
לצפיה ב-'הנה הסבר על נוגדני IGG (מתוך אינפומד)'
הנה הסבר על נוגדני IGG (מתוך אינפומד)
13/07/2016 | 06:10
29
יש במאמר את הרמות של הנוגדנים ומשמעותן כשהן גבוהות/נמוכות.

כמו כן תוכלי למצוא מידע על הבדיקה באתר עמותת הצליאק במאמר לגבי האבחון.
שם נכתב שבדיקת DGP מסוג IGG נעשית "רק במקרה של חשד קליני גבוה ותוצאות תקינות בבדיקת TTG בילדים עם רמת IgA נמוכה בדם."

בכל מקרה, המידע הוא כמובן כללי. וכדאי להתייחס אליו גם בפרספקטיבה של שאר התוצאות (אם יש חסרים כלשהם וכו') ולקחת בחשבון את הגיל הצעיר של בתך(:
לדעתי כדאי לחכות לפגישה עם הגסטרו (למרות שקשה 'לא לדעת' וזה מובן וטבעי לגמרי) ולנסות להקדים אותו כדי להפחית את רמת הלחץ
\פרח|

לצפיה ב-'קשר בין צליאק ואסטמה של העור'
קשר בין צליאק ואסטמה של העור
12/07/2016 | 13:52
1
39
היי, האם מישהו נתקל בקשר בין צליאק לאסטמה של העור?
הבת שלי בזמן האחרון סובלת נורא מאסטמה של העור, ובמקביל היציאות של מאוד רכות ובצע צהבהב.
תודה
לצפיה ב-'יש קשר בין צליאק לבעיות בעור '
יש קשר בין צליאק לבעיות בעור
12/07/2016 | 20:39
39
תנסי לחפש בגוגל "צליאק ומחלות עור" זה יתן לך כתבות בנושא
לצפיה ב-'3 ב 18 - לכלל מוצרי כרמית חופשי ללא גלוטן ב"אושר עד"'
3 ב 18 - לכלל מוצרי כרמית חופשי ללא גלוטן ב"אושר עד"
11/07/2016 | 13:50
1
56
באושר עד פתח תקווה - ממש בכניסה לחנות
וזה כולל שוקולדים וופלים ועוד 
לצפיה ב-'תודה על המידע'
תודה על המידע
12/07/2016 | 06:10
6
לצפיה ב-' שאלה על אי תגובה לרוטב סויה רגיל '
שאלה על אי תגובה לרוטב סויה רגיל
09/07/2016 | 21:41
8
60
אני מגיב לכל דבר עם הכמות הכי מזערית של גלוטן כשאני נחשף אליו בטעות חוץ מרוטב סויה רגיל. כשאני יכול אני מבקש רוטב סויה ללא גלוטן, אבל כשאני אוכל רוטב סויה רגיל אין תופעות לוואי (צרבות או גזים). אני מודע לכך שצורת ההכנה של הרוטב הרגיל כוללת עובש חיטה אבל האם יש מגיבים אחרים שבדרך כלל מגיבים לכל פיפס אך לא מגיבים לרוטב סויה רגיל? לפני שנתיים וחצי לפני שגיליתי ביקרתי במלטה וסבלתי כל ערב (פיצה פסטה...) עד שביום האחרון אכלנו סושי וכלום. העניין הוא שלמרות שבמסעדות רשת גדולות תמיד יש רוטב סויה ללא גלוטן במסעדות קטנות של סינים דור ראשון אין תמיד וחלקם לא הכי מודעים למרות החוק. אני לא הכי משתוקק לנסות רוטב סויה רגיל בלי לשמוע אם יש אחרים שספציפית לא מגיבים לו.
לצפיה ב-'אצלי יש גם רגישות לסויה, ורק אחרי שנים עשיתי את'
אצלי יש גם רגישות לסויה, ורק אחרי שנים עשיתי את
10/07/2016 | 09:24
2
57
הקשר והבנתי למה אחרי אוכל סיני תמיד התפתלתי מכאבים...

בכל אופן, מכיוון שלא אובחנת באופן רשמי, יכול מאד להיות שהרגישות שלך היא ספציפית למרכיב אחר . זו אחת הסיבות שרופאים ממליצים גם בהקשר של non celiac gluten sensitivity  לבדוק קודם ורק אז להתחיל בדיאטה ( אחרי שלילה של ה-כ-ל )

לצפיה ב-'סויה היא אחת מ14 האלרגנים אז אותן ההגנות חלות עלייך באירופה'
סויה היא אחת מ14 האלרגנים אז אותן ההגנות חלות עלייך באירופה
10/07/2016 | 15:08
1
36
כל מה שאני מציין לגבי גלוטן תקף לגבי כל 13 האלרגנים האחרים וטוב שכך.

אני יודע שאני מגיב אך ורק לגלוטן או לזיהום משני בגלוטן. בשנתיים וחצי האחרונות כל פעם שיש חשיפה לא מכוונת לגלוטן אני יכול לזהות את המאכל האשם ע"י זיהוי מה שאכלתי באותו היום שהיה חדש או שונה, בדרך כלל הבעיה היא גלוטן במוצר שלא הייתי מצפה שיהיה בו גלוטן (ולכן הזהרתי את הנוסע לספרד מהקמח בשוקו הספרדי) או זיהום משני שמצויין או על האריזה או כשמבררים על דרכי הבישול (האינקוויזיציה שצריך לעשות לכל מקום שמוכר צ'יפס למשל).

בגלל שיש לי את הגנת הדירקטיבה האירופאית ללא צורך להביא הוכחות אלא פשוט מזכותי כצרכן ובגלל שאין תרופה או סובסידיה אין טעם שארעיל את עצמי ואסבול במשך חודש-חודשיים שלמים כדי שבסך הכל יגידו לי להמשיך לא לאכול גלוטן.
לצפיה ב-'לא הבנת אותי נכון. הכוונה שלי היא שלפעמים, בגלל שלא נבדקים'
לא הבנת אותי נכון. הכוונה שלי היא שלפעמים, בגלל שלא נבדקים
11/07/2016 | 05:04
36
מפספסים משהו  ( גם אם אתה בטוח שהאשמה היא גלוטן )
לצפיה ב-'להבנתי הבעיה עם רוטב סויה '
להבנתי הבעיה עם רוטב סויה
10/07/2016 | 10:12
1
57
היא שלעיתים קרובות תהליך התסיסה שלו כולל חיטה. בתהליך התסיסה הזה, ככל הנראה רוב הגלוטן יוצא התוצר (בדומה למה שקורה עם אלכוהול מזוקק כמו ויסקי או וודקה). לכן ככל הנראה יש יסוד סביר להאמין שבעצם רוטב סויה לא ממש מכיל גלוטן גם אם כן הכינו אותו עם חיטה - אבל מאחר ולא נעשות בדיקות מדוקדקות אי אפשר לדעת אם הוא עומד בדרישות המתאימות לחולי צליאק.
על כן, למי שיש צליאק, לא צורכים רוטב סויה אלא אם הוא ספציפית ללא גלוטן.

לצפיה ב-'תודה. '
תודה.
10/07/2016 | 19:24
6
לצפיה ב-'הכל תלוי באופן הכנת הרוטב'
הכל תלוי באופן הכנת הרוטב
10/07/2016 | 15:49
2
33
רוטב סויה אפשר להכין בשיטה המסורתית הכוללת התססה עם דגן המכיל גלוטן ואז יש ברוטב סויה גלוטן בכמות שהיא יותר מ- 20PPM אבל עדיין לא כמות היסטרית (יכול להיות שזה מתחת לסף האישי שלך), בניגוד לזיקוק משקאות אלכוהוליים הגלוטן מהתהליך נשאר בסויה. מותגי הסויה הנחשבים ביותר (קיקומן, ימאסה ומותגי "גורמה" נוספים) מיוצרים בשיטה הזאת שיוצרת טעם עשיר יותר וטוב יותר. ישנה גם השיטה הכימית התעשייתית יותר והפשוטה יותר שנותנת רוטב סויה עשיר פחות בטעמים והיא לא כוללת התססה ולא כוללת מרכיבים המכילים גלוטן הרטבים האלו נחשבים נחותים יותר וזולים יותר בארץ למשל רוטב סויה של אוסם וקנור לא מכילים גלוטן למיטב ידיעתי. יוצא דופן הוא רוטב סויה מסוג tamari שמיוצר בהתססה אבל לא מכיל גלוטן - יש כמה מותגים לסוג זה שגם מצהירים שהם לא מכילים גלוטן אחד מהם ניתן להשיג בשופרסל

לצפיה ב-'ועוד משהו כללי יותר'
ועוד משהו כללי יותר
10/07/2016 | 15:56
1
33
לא לשכוח שבסופו של דבר הביטוי PPM הוא ריכוז של חומר - כמות מסויימת ביחס לכלל המאכל - גם אם לוקחים בחשבון (סתם דוגמא מומצאת) שברוטב סויה יש 1000PPM גלוטן והחלטת להשתמש בכף של רוטב (בערך 2 גרם) להכנת 200 גרם של נודלס הורדת את הריכוז פי 100 ז"א שעכשיו במוקפץ יש 10PPM גלוטן.
* כמובן שהדוגמא לא אומרת שאם תשתה את אותה כף ישירות ולא במוקפץ זה בסדר - יש הבדל גדול!
לצפיה ב-'לי יש כרגע קיקמון ללא גלוטן ותמארי במזווה.'
לי יש כרגע קיקמון ללא גלוטן ותמארי במזווה.
10/07/2016 | 19:15
37
תודה על ההסבר, זה מסביר אולי את חוסר התגובה ויתכן שבעתיד אהמר באופן חד פעמי על רוטב סויה רגיל במסעדה סינית או סושייה כשאין להם רוטב ללא גלוטן.

מדפי הלל"ג הבריטיים כוללים רוטב סויה לל"ג, וגם בספרד ראיתי אם כי לא במדפי הלל"ג (את הרוטב שלי שם קניתי בגיברלטר) אלא בצורה "חופשית ושווה" ליד רוטב הסויה הרגיל ברשת סופרסול שאינה מאמינה בהפרדה. (אני מעדיף הפרדה שמאפשרת בחירה מהירה ולא ליקוט בין מוצרים רגילים).

כאמור - סף התגובה שלי אפסי. דברים שגרמו לי להגיב והוצאתי מהתפריט כוללים מאלט שעורה (ותודה לקווורן שהחליפו למאלט ללא גלוטן בטחון הבסיסי שלהם), צ'יפס שטוגן באותו השמן עם ציפוי פירורים, הציפוי של הסמארטיז, פירור או שניים מבסיס עוגת הגבינה כשמפרידים את הגבינה מהבסיס, תפוצ'יפס Walkers בריטי שאין בו מרכיבים המכילים גלוטן אך אופן הייצור שלו מזוהם ומצויין עליו "עלול להכיל שרידי גלוטן". זו הסיבה שאינני שש לנסות סתם כך רוטב סויה רגיל בלי לברר מה ייחודי בו.

תודה.
לצפיה ב-'מנת גלידה קטנה ללא חלב [ פרווה ] של פלדמן בשקל וחצי'
מנת גלידה קטנה ללא חלב [ פרווה ] של פלדמן בשקל וחצי
09/07/2016 | 11:05
1
92
אפשר לסמוך על פלדמן אם לא כתוב באלרגניים 
שעלול להכיל גלוטן - שזה מוצר בטוח לנו ?

בכל מקרה, נתקלנו במוצר הבא שהוא ללא חלב
אבל יוצר על קו חלבי שהוכשר לפרווה 
הוא ממש לא טעים כמו גלידות חלביות אבל מעולה 
כפיתרון להביא להם משהו טעים בגביע אישי קטן 
[ לא הכי טעים בפעם הראשונה, אבל מתרגלים ] 

למי שמחפש משהו פרווה 
ולמי שהרגישות שלו לחלב מאפשרת "עלול להכיל" מזערי 

לצפיה ב-'אפשר לסמוך והגלידה הזאת מותרת לנו'
אפשר לסמוך והגלידה הזאת מותרת לנו
12/07/2016 | 06:14
17
לצפיה ב-'יבוא של מוצרים ללא גלוטן'
יבוא של מוצרים ללא גלוטן
04/07/2016 | 15:00
7
102
שלום לכולם,
שמי בעז ואני יבואן של מוצרי מזון (לדוג' Deep River snacks). אני מעוניין לייבא מוצרים נוספים מהקטגוריה של הללא גלוטן.
אשמח מאוד לקבל המלצות על מוצרים שהייתם רוצים לראות בארץ.
תודה מראש ויום נהדר :)

לצפיה ב-'''מנה חמה'''
''מנה חמה''
05/07/2016 | 11:30
5
65
כרגע הדבר שהיה עוזר לנו זה מנה תעשיתית שנשמת ללא קרור. שמתאימה לטיולים ומחנות קייץ.  וכדי לאכול צריך לחמם במיקרו או להוסיף מים רותחים. משהוא קצת יותר מהפירה של אוסם שנמכר רק בפסח. קראתי שבעבר היה מנות אורז עם ירקות.

לצפיה ב-'יש מנה חמה של שופרסל, אך בהחלט לא זמינה בכל חנות'
יש מנה חמה של שופרסל, אך בהחלט לא זמינה בכל חנות
05/07/2016 | 13:31
1
55
לצפיה ב-'היתה מנה חמה אך לא עוד'
היתה מנה חמה אך לא עוד
13/07/2016 | 18:58
20
שאלתי היום את מנהל מחלקת גרין בשופרסל נס ציונה לגבי מנה חמה:
הוא אמר שהיה אבל הורד מהמדפים הגלל בעית כשרות.
לצפיה ב-'מנה חמה'
מנה חמה
05/07/2016 | 16:09
2
58
הי, תודה על ההצעה :) 
אני יברר על מוצרים בסגנון ויבדוק אפשרות לייבא
שיהיה יום נהדר
לצפיה ב-'אפשר גם משהוא בסגנון ראמן'
אפשר גם משהוא בסגנון ראמן
18/07/2016 | 08:15
10
באתר vitacost יש ראמן ללא גלוטן. זה גם יכול להיות פתרון לארוחה בבישול מינימלי מחוץ לבית.
http://m.vitacost.com/products/lotus-foods-wakame-...
לצפיה ב-'ועדיף בסגנון heat & eat'
ועדיף בסגנון heat & eat
18/07/2016 | 08:33
12
לצפיה ב-'למרות שאנחנו ארץ זבת חלב ודבש'
למרות שאנחנו ארץ זבת חלב ודבש
06/07/2016 | 12:18
63
קשה להשיג פיצוחים ופירות יבשים נטולי גלוטן.
לחברת מיה יש כמה מוצרים שמסומנים בבירור.
היה מאד עוזר פיצוחים ופירות יבשים ארוזים ומסומנים ללא גלוטן, במחיר סביר.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום התמודדות עם סרטן
לא חייבים להתמודד לבד
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
דלית וולאך - נטורופאתית
דלית וולאך - נטורופאתית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה