לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום צליאק
שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין. כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.השתתפות נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צליאק

שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין. כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.השתתפות נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הודעות מנהלתיות לגולשים חדשים וותיקים - ממש ממש כאן!
המשך >>

מתכון ללחם דל פחמימות
23/05/2016 | 07:12
5
31
היי פורום,

ירושה גליקמית משפחתית מאלצת אותי מזה כחצי שנה לחשב פחמימות בכל ארוחה, 1-3 מנות בכל אחת כזו. לאחר תקופה של טיפוס ערכי הגלוקוז אל מעבר ל-100, אלה ירדו ל-96, עדיין ללא השפעה על ה-A1C, אבל ממשיך בדיאטה כמובן. אני לא סכרתי, וגם לא טרום-סכרתי, אך מודע היטב למחלה האיומה הזו, שמימנה נפטר אבי בסופו של דבר. 

לאחר ירידה של 8 ק"ג, שנבלמה בעקבות מעקב צמוד של דיאטנית קופ"ח, (תמר שמיר, קופ"ח כללית. לא זוכר מתי קיבלתי יעוץ כל כך רגיש ונכון כמו שאני מקבל מימנה), אני מוצא את עצמי מקטין את הארוחות שלי ומפזר אותן כך שכל 3-4 שעות אני אוכל ארוחה מאוזנת שהיא.

בתוך כל ההקשר הזה, יוצא שאני אוכל פרוסות של לחמים קלים. עם כל ההתלהבות ללחם הנמכר ב-4.9 באושר עד, יוצא שהוא מאוד פחמימתי בהשוואה ללחם הקל של בר-אל.

כל אלה הביאו אותי לחשוב על אפיה ידידותית למי שתזונתו מחוייבת מטען פחמימתי קל. אני מוצא, שבעיקר אני לא מוצא מתכון ראוי. אלתרתי לחם שכולל שליש קמח קונדיטור, שליש קמח כרגיל ושליש קמח קוקוס. יצא טעים, אבל לא מספיק בשביל להפוך אותו למתכון מנצח.

האם מישהי מכירה מתכון ללחם, כזה שהוא דל פחמימות ודל גלוקוז? כזה שאפשר בכיף לאכול מימנו 2-4 פרוסות בארוחה?

תודה רבה, ומזמן לא היה לנו בפורום פיקניק שכזה,
אלון
בלוג מומלץ שכיף לקרוא
23/05/2016 | 11:57
2
26
תודה, אבל מחפש מתכון ללא גלוטן ודל פחמימות.
23/05/2016 | 22:49
1
10
המתכונים באתר, תן כיוון וננסה לעזור
24/05/2016 | 12:30
2
אין לי מתכון כזה אבל, אם הלחם הקל של בראל מתאים לך, למה לא
24/05/2016 | 06:20
9
להמשיך לאכול ממנו?

אלון בוקר טוב, הבן שלנו שומר על דיאטת
24/05/2016 | 08:48
15
דפ"מ בגלל מחלת קרוהן. הקווים המנחים של הדיאטה היא הימנעות מגלוטן, מסוכר, מלקטוז ומעמילנים שונים.
במסגרת הדיאטה אני מכינה לו לחם שקדים שיוצא לא רע בכלל, פשוט ומהיר מאוד להכנה וגם נשמר כמה ימים.
אבל אני לא מבינה בערכים גליקמיים של מזון, אז לא יודעת להגיד אם מבחינתך מתאים.  אני אכתוב לך את המתכון ותראה אם זה יכול להתאים:

להקציף 5 ביצים במשך 4 דקות
להוסיף לקצף
3 כפות שמן זית
כף גדושה של דבש
רבע כפית מלח
רבע כפית סודה לשתיה
250 גרם קמח שקדים

לערבב הכל. לצקת לתבנית אינגליש קייק משומנת. לאפות כ-35-45 דקות (תלוי בתנור) בחום של 180 מעלות.

ומה לגבי לחם הטחינה המפורסם? לא מתאים לדיאטה שלך?

בהצלחה ורק בריאות

נטלי
סדנה לבישול או פעילות מתאימה אחרת
24/05/2016 | 00:24
3
13
הי, 
יש לנו קבוצה קטנה בישוב של ילדים חולי צליאק. אנחנו רוצים לארגן מעין "ערב גיבוש" כזה, פעילות שבה יתקיים מפגש בין הילדים, שיכירו זה את זה וירגישו בנוח בסביבה שבה הם לא חריגים. זו גם הזדמנות להפגיש בין ההורים שלא ממש מכירים מעבר להתכתבויות בווצאפ. 
חשבנו על סדנת בישול או אפייה משותפת (הורה + ילד). מדובר בקבוצה של כ - 15 איש

מישהו מכיר סדנה כזו שמגיעה ללקוחות הביתה? יש למישהו רעיון אחר שאפשר לקיים בסביבה הביתית? (חשוב לי שזה לא יהיה איזה פיקניק משותף או משהו, שידרוש מינימום היערכות מצידנו, אחרת זה לא יתקיים....)

תודה
4CHEF
24/05/2016 | 05:34
8
אני הייתי מנסה לפני הכל את תמי. היא אלופה בסדנאות כאלה
24/05/2016 | 06:16
10
את יכולה לפנות אליה דרך הבלוג שלה (קולינריא) או בדף הפייסבוק שלה. לדעתי יש שם גם את מס' הטלפון שלה.
בזמנו היא קיימה כל שנה סדנה כזאת שהייתה חגיגה אחת גדולה.
אני בטוחה שהיא תשמח לעזור לכם(:
איזה אזור?
24/05/2016 | 06:48
8
מסעדה טבעונית בת"א והסביבה שמקפידה על נטול גלוטן מלא?
23/05/2016 | 22:21
12
מתכנן מחר יציאה עם ידידה למסעדה טבעונית כלשהי בת"א (והסביבה). ממה שהבנתי אלה המסעדות שבתפריט מופיע אצלם מנות ללא גלוטן: משק ברזילי, אנסטסיה, טבעלה והרצוג. אבל במקום לבחור רנדומלי, ואולי יש אחרות שפספסנו, מישהו מכיר מסעדה טבעונית בסביבה שרציניים בעניין השמירה על נטול גלוטן? היום הרבה התחילו להכריז על עצמם ככאלה רק כי יש להם במגירה לחמנייה בלי גלוטן, בלי לקחת בכלל את נושא הזיהום המשני...

ויש בקהל צליאקי שהוא גם טבעוני?
שוקל את הרעיון שוב, אבל מעדיף המשך דיונים בפרטי בנושא. תודה מראש.

חופשה בחו"ל ללא גלוטן - מדינות ידידותיות לצליאקים
22/05/2016 | 21:55
5
25
חשבנו על טיול משפחתי בבולגריה, אבל מצאנו מעט מאד מידע על אפשרויות ללא גלוטן שם וגם הבנו שלא כ"כ מדברים שם באנגלית. האם מישהו התנסה בחופשה שם? ואם לא - מהם היעדים המומלצים למשפחה צמחונית עם ילדה צליאקית, שאוהבת טיולי טבע ולא לשהות בערים גדולות אם לא חייבים.
תודה מראש
מממ אני ההיתי בלונדון
22/05/2016 | 22:40
21
יש מודעות די גבוהה אבל לא היה לי כוח להתחיל לתחקר במסעדות.. אז פשוט קניתי דברים בסופר וזהו
מנסיון שלי, בריטניה ואירלנד.מנסיון של אחרים, איטליה
23/05/2016 | 05:10
22
וסקנדינביה. לגבי מסעדות ומלונות, אני נוהגת לחפש מראש אלו מסעדות יתאימו. לפני שנסעתי ללונדון עם הצליאקי שלי, נרשמתי לעמותת הצליאק הבריטית וקיבלתי הרבה מידע רלוונטי.
אירופה בגדול מאד נוחה. יש מודעות, יש מוצרים בסופרמרקטים
23/05/2016 | 08:16
19
א ב ל.... תחשבי על זה כמו טיול בארץ.... להגיע למסעדות ספציפיות, זה לא תמיד " על הדרך" ( מה שבחו"ל אולי אפילו יותר קשה... מרחקים, זמן טיול וכ"ו )  לטיול בארץ " בטבע" צריך להערך בהתאם, כי את לא זומכת על זה שתתקלי במוצרים ספציפיים שהילדה אוהבת- אז ככה ה בדיוק בחו"ל.
אז באירופה כמו שכתבתי יש מודעות, יש מוצרים, ויש ארצות מאד ידידותיות לצליאק: בריטניה, ספרד, אטליה, פינלנד, צרפת. אבל גם באילו, צריך להערך אם יוצאים לטיולי יום.
אז מה שאני ממליצה זה להערך מראש, לקחת כמה דברים שהיא אוהבת אתכם. אם אתם מתכננים לשהות במקום אחד ולצאת לטיולי יום משם, אז אולי לחפש מלון דירות או דירה, שתוכלו לקנות מצרכים ולפחות בוקר וערב לארגן לעצמכם, ולקחת אוכל לדרך לשאר היום.

בתור צליאקית צמחונית, זה טיפה יותר בעייתי אולי להסתדר, אבל זה אפשרי, תמיד יש שווקים בעיירות, ואפשר לאכול פירות, יוגורט במשך היום, ולחפש משהו חם ומזין בערב.

תהנו.
קצת עידוד
23/05/2016 | 12:25
21
לפני שטסנו לצ'כיה קראתי בפורומים שמחוץ לפראג אין כלל מודעות לצליאק. להפתעתנו נכנסנו באקראי למסעדות על הדרך ונוכחנו שהעניין דווקא מוכר למלצרים, ובמסעדות איכותיות (כאלו שמדורגות גבוה ב tripadvisor למשל) שתיירים רבים מגיעים אליהן במיוחד, יש מודעות מצויינת. אפילו פיצריה בעיירה קטנה הציגה תפריט באנגלית עם רשימת כל האלרגנים כפי שמחוייב באירופה, וכך קל למצוא מנה שלא מסומן עליה אלרגן מס' 1 (גלוטן). לסיכום, לא הייתי בבולגריה, אבל לא הייתי דואגת מנושא זה. תמיד אפשר להביא נשנושים מהבית ולקנות ירקות/פירות בסופר.
בריטניה
23/05/2016 | 12:33
19
אני אמנם אוהבת ערים, אבל בבריטניה גם מחוץ לערים הגדולות יש מודעות, ובמיוחד אם עושים משהו כמו לקחת דירת נופש עם מטבח ויוצאים ממנה לטיולים, אז אפשר ללכת לסופר ולקנות המון מוצרים מעולים.

הבנתי שגם איטליה די טובה.
יש או אין?
20/05/2016 | 00:59
17
59
שלום לכולם/ן,
אובחנתי בצליאק לפני שנתיים, אחרי בדיקת דם וביופסיה חיוביות לצליאק (על אף שהביופסיה היתה לא חד משמעית, אך כן בטווח הקליני של המחלה). זאת למרות שלא היו לי סימפטומים לעולם, ובדיקת הדם היתה במקרה לגמרי, בעקבות ערך מוזר של החומצה הפולית בבדיקת דם אחרת שעשיתי בתור צמחוני. 

במשך שנתיים הקפדתי על דיאטה נטולת גלוטן אך חיפפתי פה ושם. זה לא שדפקתי בורקס, אבל לא ממש הקפדתי על "עלול להכיל" וגם על זיהום משני רק כשהתחשק לי. בין היתר החיפוף היה כי איפהשהוא בפנים לא האמנתי שהצליאק באמת קיים, זה הרגיש לי כמו משהו ערטילאי כזה ושאולי היתה בכלל טעות בבדיקה. לכן החלטתי אחרי שנתיים לקבל חוות דעת שניה ולבדוק שוב אם יש לי צליאק, על אף שידעתי שהסיכויים שבאמת היתה טעות הם קטנים מאוד. 

בבדיקת הדם החוזרת ה ttg היה תקין לחלוטין (אחרי חודש של אכילת גלוטן באופן אינטנסיבי), ובביופסיה שאת תוצאותיה קיבלתי היום התוצאות היו לא חד משמעיות. הרופא הגדיר זאת בהתחלה כ"שינויים קלים בביופסיה" במה שנשמע די פסימי מבחינתי, אבל אז אמר שאם נגיד היה סולם של 0-4 כש 4 אומר 'יש לך צליאק בוודאות' ו - 0 אומר 'אין לך צליאק', אז לי יש 1. סיכמנו שאוכל בחודשיים הקרובים גלוטן (ואני אוכל גלוטן כבר חודשיים, חודש עד הבדיקה וחודש מהבדיקה לתוצאות היום), ואז אעשה שוב בדיקת דם ל ttg (ללא ביופסיה נוספת). 

אשמח לחוות דעת שלכם/ן בתור בעלי נסיון על המקרה המוזר הזה. מה המשקל של בדיקת דם לעומת ביופסיה? האם תקופה של ארבעה חודשים של אכילת גלוטן בהנחה שיש לי צליאק היא לא מסוכנת מאוד עבורי, או שמדובר בתקופה זניחה? האם נתקלתם בעבר במקרים של טעות באבחון לצליאק? הרי זה לא שהיה לי צליאק והבראתי, כי אין חיה כזו. מה הייתם עושים במקומי?

תודה! (:
יכול להיות שהצליאק אצלך אכן ברמה מאד " קלה"
20/05/2016 | 06:59
4
43
יכול להיות שחודש לא ממש הספיק לגרום נזק .
לא כולם מגיבים לגלוטן עם סימפטומים, לא חסר אנשים שאובחנו עם צליאק " על הדרך" בבדיקות כלליות או כי עשו בדיקה כי בן משפחה אובחן.
בקיצור- עוד לא יודעים הכל על צליאק, ובעיקר מה שלא יודעים ולדעתי יהיה מאד קשה לדעת בצורה מדעית - כמה גלוטן משפיע ויוצר נזק אצל כל אחד ואחד.. ז"א כנראה כאלו שמספיק להם ה" עלול להכיל" להתחיל לגרום נזק, וכנראה שיש כאלו שצריכים ממש לאכול גלוטן, אבל מה שכן בטוח זה שאצל כולם- יגרם נזק למעי. אולי אצל אחד זה יהיה תהליך איטי, ואצל השני יותר איטי.
מכיוון שאין תשובות לשאלות הללו- ההמלצה הגורפת היא דיאטה של המנעות ב 100%.
זה אולי " ללכת על בטוח" אבל מה שידוע בודאות על צליאק זה שנגרם נזק למעי, גם אצל אילו שזה " קל" וגם אצל איו שזה מקרה " קשה"....
מעבר לכך, לא חסר מקרים רפואיים שפתאום הגוף " משנה כיוון"  ומאיץ תהליכים נזקיים....או גם, נוספות צרות חדשות... וכל זה כי יש איזה שהיא בעיה בסיסית ( במקרה הזה צליאק )
ככה שאישית, לא הייתי לוקחת סיכון. צליאק לא עובר.
אין ספק שצליאק לא עובר
20/05/2016 | 16:26
3
26
השאלה שאני שואל ומבקש לבדוק היא האם הוא בכלל היה קיים מלכתחילה.
ברור לי שיש צליאק "'שקט" בלי סימפטומים ושגם הוא פוגע. 
פשוט קצת קשה לי לקבל את זה שבגלל שזאת "מחלת אלף הפנים" ולא יודעים עליה הכל, ובגלל שרופאים מכסתחים את עצמם, אני אצטרך לאכול בלי גלוטן למרות שיכול להיות שאין לי בעצם כלום. 
מה דעתך, אם נניח בדיקת הדם הנוספת שאעשה עוד חודשיים תתברר גם היא שלילית לצליאק ותקינה - האם גם אז עליי להיאחז בביופסיה הגבולית ולהקפיד על דיאטה? (אל דאגה ברור לי שדעתך היא לא דעת מומחה ואין בה כדי להשפיע עליי, אני פשוט רוצה לשמוע כמה שיותר דעות). 

על זה אי אפשר לענות לדעתי.....אולי בכלל כמות הגלוטן שאתה
21/05/2016 | 05:23
2
27
צורך " ברגיל" ( לפני האיבחון ) לא היתה כזו משמעותית ( לך ) ?! זה לא משהו " מדיד"....
אני במשך שנים אכלתי יחסית כ"כ מעט גלוטן באופן אינטואיטיבי, ככה שאני מאמינה שבתקופות מסוימות אם הי עושים לי בדיקות דם ספק אם היו רואים משהו.

עוד שני דברים למחשבה- לגבי בדיקות דם, לא יודעת אם אתה מודע לזה שאנשים עם חוסר בנוגדני IGA לא יקבלו תשובה לערכי הבדיקה הרגילה לצליאק ( גם אם יש ממש מעי נוגדנים נראה לי ) וצריך לעשות את הבדיקה לצליקא עם נוגדנים אחרים... ( זה אגב המצב אצלי ואצל שניים מהילדים שלי , וקראתי שאצל הרבה חולי צליאק יש בכלל חוסר לנוגדנים אילו )
לגבי ביופסיה- ידוע היום שיש לקחת מספר דגימות לביופסיה מאזורים שונים.
אני כותבת את זה על מנת שתדע שגם את הבדיקות צריך לדעת איך לעשות...

אצלי אגב, בדיקות דם ( מלפני הרבה שנים שלא ידעו על מה שהסברתי למעלה ) היו שליליות..... ביופסיה היתה גם " גבולית" חלק דגימות הראו מעין תקין וחלק כנראה בשלב די התחלתי, אבל היה " משהו"... בכל מקרה אני מציגה סימפטומים מאד קליניים של צליאק.

מבינה בהחלט את ההתלבטות, ולא כתבת אם כל הבירורים היו אצל אותו רופא- שווה אולי  לקבל דעה נוספת אצל רופא אחר. עוד זוג עיניים שיראה וישקול.
על פי הנתונים שקראתי בזמנו, ל 30% מהאוכלוסיה יש חסר מולד
21/05/2016 | 16:40
25
בנוגדני IGA ולכן, כמו שכתבת, מן הסתם נוגדני צליאק ממשפחת ה-IGA יצאו שליליים לצליאק.
לכן חשובה בדיקת הבקורת של ה-IGA בנוסף לבדיקת נוגדני צליאק ספציפית.

החלפתי רופא
22/05/2016 | 01:09
16
באמת במחשבה של חוות דעת שנייה. כך שהרופא שאבחן אותי לפני שנתיים זה לא אותו רופא שעשה את הבדיקות שוב עכשיו. 

והאמת שאפילו אין לי מושג מה זה IGA, המונח היחיד שהכרתי הוא TTG. גם מספר דגימות לביופסיה לא הכרתי. אבל אני מניח שהרופא (הפרופסור) מודע לכל הדברים האלה לא?
בוקר טובאני מסכימה עם דבריה של נטע ומוסיפה שלדעתי יש לך
20/05/2016 | 08:57
11
33
כרגע 2 אפשרויות:
1. לקבל את האבחון הראשוני כעובדה על כל המשתמע מזה. והמשתמע הוא שאין הנחות ועיגולי פינה. אין לאכול עלול להכיל, אולי מכיל, מכיל כמות מזערית או כל ניסוח אחר. מקפידים על זיהום משני בבית ומחוץ לבית. זהירים במסעדות ודוכני אוכל ואירועים וכו'
בודקים כל מוצר לגופו. צורכים אך ורק את אלה שיש בטחון בניקיון שלהם מגלוטן (כמובן שיש מצבים בהם עושים שיקול דעת זהיר ומושכל לגבי מוצר מפני שלא כל דבר אנחנו יכולים לדעת באופן חד משמעי).
חיים את החיים הצליאקים במלואם ובהשלמה עם העובדה שהנזק מצריכת גלוטן (גם כשהוא בכמויות קטנות וגם כאשר אין כלל סימפטומים) שעלול להגרם לנו לטווח הארוך (שכולל מחלות נוספות כולל סרטן וצפיפות עצם דלילה וכו') הוא נזק אמיתי ומוכח רפואית ולא משהו דימיוני ולכן ההקפדה חייבת להיות מלאה.

2. הפקפוק בקיום הצליאק כרגע מובן לגמרי אם לא הוקפד על אבחון חד משמעי או אם אי אפשר היה להגיע לאבחון חד משמעי (גם זה קורה לצערי).
לכן, אם כרגע אתה בתהליך של צריכת גלוטן לצורך האבחון המחודש, כדאי להמשיך אתו עד הסוף. האם זה עלול לגרום לך נזק? אני לא יודעת. אולי ואולי לא. מה שברור הוא שאם לא תגיע להכרה חד משמעית שיש/אין צליאק יקרה אחד משניים:
1. במקרה שיש לך ואתה ממשיך לחפף לאורך השנים זה משהו שעלול לגרום לנזק שלא תמיד יש ממנו דרך חזרה.
2. במקרה שאין לך צליאק- אורח החיים הזה מיותר לך(:

צליאק היא מחלה שאפשר לחיות אתה בשלום. לא תמיד נוחה, לא ידידותית למשתמש ב-100% אבל אפשר לחיות אתה יפה מאוד ויש גרועות ממנה אבל כדאי לדעת בפני מה אתה עומד מפני שאז קל הרבה יותר להתמודד.

ואם בדיקת הדם הנוספת שאעשה בעוד חודשיים
20/05/2016 | 16:31
10
24
תצא שוב שלילית לצליאק ותקינה - האם לדעתך עדיין כדאי לי להקפיד על דיאטה (ואכתוב גם לך - ברור לי שדעתך אינה דעת מומחה ואין בה כדי להשפיע עליי אלא רק לתת עוד דעה)?

בעיה נוספת היא שמלכתחילה עשיתי את האבחון הנוסף כדי שאראה שלא הייתה טעות ויהיה לי קל יותר להאמין בקיום המחלה ולשמור את הדיאטה. לא האמנתי לרגע שאקבל תוצאות אחרות. עכשיו אני חושש שהתקבל האפקט ההפוך - אני גם מאמין אפילו פחות בקיום המחלה, וגם אני תוהה לעצמי - אם הרופא אישר כל כך בקלות שאוכל שוב גלוטן (והרבה ממנו) למשך מספר חודשים - כמה באמת משמעותי היה ויהיה להימנע מגלוטן ברמת הפירור הקטן?
כמו שצויין בהודעה של נטע (שחיזקתי בהודעה משלי)
21/05/2016 | 16:49
2
15
אם עשית גם את בדיקת הבקורת של IGA (לא רק בדיקת נוגדני צליאק ממשפחת IGA) ונמצא שיש לך נוגדנים- לאחר 4 חודשי צריכה רגילה וקבועה של גלוטן, אולי אכן תוכל להניח שאינך חולה צליאק אבל אני ממליצה ללכת להתייעץ עם עוד רופא לפני שתחליט על כך. כך הייתי אני עושה במקרה שהייתי במצבך(:

כמו שכתבתי בהודעה הקודמת שלי, אני מבינה לגמרי את הקושי בשמירה על תזונה נ"ג מוקפדת כאשר אינך בטוח ב-100% שאתה אכן חולה צליאק. אצל חולי צליאק, כל גרגר מקרוסקופי משמעותי ביותר ולכן, אני לא בטוחה שהרופא אישר בקלות (כדבריך) את חזרתך לאכילת גלוטן למס' חודשים אלא מתוך כוונה לודא שאתה אכן צליאקי (כנראה בגלל האבחון הראשוני שלא היה חד משמעי).
האמת שאני ממש לא בקיא בסוגי הבדיקות
22/05/2016 | 01:07
1
17
אני עכשיו מסתכל בתוצאות בדיקת הדם ורואה שמה שעשיתי זה:
ANTI TTG + DGP (IGG + IGA) וזה יצא 26.30 ואז רשום NEGATIVE
אמורה להיות לך בדיקה נפרדת של (Immunoglobulin - A(=IGA
22/05/2016 | 06:20
12
היא מודדת את רמת הנוגדנים בגופך ממשפחה זאת.

שאלת השאלות
22/05/2016 | 12:09
4
29
בעבר צירפתי פה קישור למחקר שבדק כמה זמן לוקח למעי "לחלות" בחשיפה לגלוטן לאחר תקופת הימנעות ממושכת. התוצאות הצביעו על כך שלאחר שבועיים כבר אפשר לראות את הנזק למעי בצורה ברורה (תוצאה סטטיסטית) כך שלאחר חודש מרבית האוכלוסיה הסובלת מצליאק אמורה להראות סימנים בביופסיה. מצד 
שני מצאתי את המאמר הזה שאני מאמין שיכול לפתור את השאלה שבה אתה מתחבט
בהצלחה

תודה על הקישור- אינפורמטיבי ביותר!
22/05/2016 | 12:46
3
9
טלי, שווה לשים אותו איפה שהוא כאן בצד ( את
22/05/2016 | 12:48
2
12
הקישור כמובן)
יטופל(:
24/05/2016 | 06:23
1
3
תודה לכולם על הייעוץ (:
24/05/2016 | 11:38
1
המלצת הרופא לצרוך שוב גלוטן
22/05/2016 | 13:12
1
24
לדעתי לא נתנה בקלות. אני חושבת שהרופא סבור שאם יש לך צליאק עדיף לגרום נזק מוגבל בזמן -כלומר ארבעה חודשיים, ולהגיע לאבחנה ברורה שתשכנע אותך בקייום המחלה.  מאשר שתמשיך בדיאטה לא מוקפדת. נזק של זמן מוגבל יכול להשתקם כאשר עוברים לדיאטה נטולת גלוטן. בעוד שדיאטה עם 'חיפוף' תמידי עשויה לגרום לנזק מצטבר גם אם כרגע סמוי. נזק שיכול להתגלות פתאום לאחר שנים.בתפעות של אוסטרופרוזיס בגיל צעיר אנמיה סרטן מעי וכו.
תודה
24/05/2016 | 11:49
1
לצערי כל הסיפור הזה של הבדיקה המחודשת גורר אפקט הפוך מהמצופה - גם אם אווכח כי בוודאות יש לי צליאק, יהיה לי קשה להקפיד עד רמת הפירור אחרי שארבעה חודשים אכלתי ה-מ-ו-ן (אבל באמת המון) גלוטן. אני חושב שזה טמון בזה שאני לא באמת מבין איך המחלה הזו עובדת - איך פירור פה ושם, או בורקס אחת לכמה חודשים, יכול לפגוע בי יותר מארבעה חודשים של אכילת גלוטן ללא הפסקה? אוקי נכון אז יש את עניין השיקום לאחר תקופה ספציפית, אבל אם ארבעה חודשים כאלה לא גרמו (חס וחלילה) סרטן במעי או תופעות נוראיות אחרות לא עלינו, איך אותו פירור שנכנס מדי פעם יכול לגרום לזה? בשביל שנזק אמיתי יצטבר - לא צריך קצת יותר מזה? הבעיה היא שכל פעם שאני שואל את השאלה הזאת אני נענה בתשובה בסגנון 'אף אחד לא יודע כמה גלוטן בדיוק יגרום לנזק משמעותי' וכו' ולכן צריך להקפיד לגמרי לגמרי לגמרי לגמרי, שזה בסדר ואם אני רופא אני אומר את אותו הדבר למטופלים, אבל זה פשוט לא מסתדר לי עם הקלות של לאכול עוד חודשיים גלוטן עכשיו (בלי להסביר לי את הסכנות, אגב).
חנות M&M בלונדון
19/05/2016 | 14:33
2
36
הי לכולם, עושה שיעורי בית לפני טיול ללונדון, רואה הרבה המלצות על חנות m&m, ידוע לי שהשוקולדים שלהם שמוכרים בארץ ללא גלוטן אם לא כתוב אחרת, מישהו ידעה אם נוכל לקנות שם משהו, אם זה גם ללא גלוטן?

החנות מוכרת בעיקר מרצ'נדייז, אבל הM&Ms אכילים.
19/05/2016 | 20:41
1
31
הנה לינק עמוק למוצר באתר של טסקו:

http://m.tesco.com/h5/groceries/r/www.tesco.com/gr...

יש טבלאת מרכיבים לפי הסטנדרט המקובל באירופה ויש גם אזהרות אלרגנים. אין מרכיבים שכוללים גלוטן ואין חשש לזיהום משני ממנו. אפשר להשתמש באתר כדי לברר על כל מוצר שנמכר בסופר בלי שהוא יהיה פיזית לפניכם, ועל כל אריזה יש פירוט דומה.

גיגלתי על החנות והקונספט שלה הוא שרוב המוצרים הם מרצ'נדייז - מגבות, קערות, בובות ודובונים - הכל כדי להפוך את המותג לסוג של דיסני.

יש לשאול את העובדים לגבי הסוכריות שבמיכלי הזכוכית הגדולים אך אלו אמורים להיות M&Ms במגוון צבעים או ציפויים. יש להזהר לגבי מוצרים נלווים - עוגיות M&Ms זה לא בדבילנו, ובגלל שהמותג שייך ל MARS שבבעלותה מותגי סוכריות אחרים שאינם ללא גלוטן יש לקרוא את רשימות המרכיבים שלהן. יש להזהר לא רק מחיטה אלא גם משעורה כי היא תיבול נפוץ בדברי מתיקה ודגני בוקר רגילים. אל תתביישו לשאול - מידע אלרגנים זו זכות של כל צרכן באיחוד האירופי והמודעות לכך היא גבוהה.
תודה על העזרה
20/05/2016 | 18:04
7
חופשה ללא גלוטן ברודוס
18/05/2016 | 20:36
47
ערב טוב,
מחפשים מלון טוב ברודוס עם מודעות גבוהה לכל נושא הגלוטן.
נשמח להמלצות.
תודה
עזרה דחופה
18/05/2016 | 11:49
3
69
שלום רב,

האם ניתן להשתמש ברוטב הנ"ל לקרוב שיש לי צליאק, רגישות לגלוטן?

תודה
איזה רוטב זה?
18/05/2016 | 13:50
2
16
רוטב לפיצה של יכין
18/05/2016 | 17:01
1
27
רוטב לפיצה של יכין
כל המוצרים של זנלכל (יצרן הרוטב) מותרים
19/05/2016 | 06:15
14
טיסות עם איזי ג'ט
16/05/2016 | 15:27
11
61
שלום לכולם! אחרי האבחון פעם ראשונה יוצאים לחופשה בלונדון,
בטיסות של איזי ג'ט אין ארוחות(חוץ מלקנות סנדוויץ), אני מניחה שבנתב"ג לא תהיה בעיה להביא אוכל מהבית,
אבל מה עם טיסה בחזרה? אנחנו טסים לשדה תעופה בלוטון? יתנו לי לקחת למטוס אוכל לילדה צליאקית? זוכרת שבברלין לא נתנו לקחת אפילו מים, אולי אני צריכה להביא אישור מהרופא?
מזון ושתיה זה דברים שונים
16/05/2016 | 17:05
1
53
בטיסות מאירופה לארץ לא ניתן להעלות שום בקבוק שתיה מטעמי בטחון. מהארץ לאירופה אין בעיה להעלות בקבוק שתיה קטן.
לגבי מזון ארוז כמו חטיפים, עוגיות, פסטה, סנדויץ מהבית, אין שום בעיה בשני הכיוונים.
מאשרת ! מהארץ אין בעיה לקחת גם מים, מארה"ב ואירופה
16/05/2016 | 18:44
39
אין בעיה לעלות עם כריך או חטיף.עוגיות וכ"ו... אבל לא נוזלים ( כולל דברים כמו יוגורט או משהו " חצי נוזלי"  אחד )
אוכל אין בעיה לעלות
16/05/2016 | 20:33
1
47
באשר לנוזלים חייבים לזרוק בביקורת הביטחונית אבל אפשר לקנות בדיוטפרי ולעלות..(מה גם כוס מים בטיסה אפשר לקחת)
הרגעתם אותי, תודה רבה
16/05/2016 | 21:43
12
לוטון: יש WH Smith ו Boots לצידה לדרך של רשתות.
17/05/2016 | 12:58
6
60
כפי שנאמר - אין בעיה להעלות סנדביצים תוצרת בית / מלון, ההגבלה היא על נוזלים  (מותר להעביר עד 10 מיכלים קטנים 100מ"ל בשקית שקופה נפרדת אבל זה יותר לקוסמטיקה אישית ולא לאוכל)  אז ההמלצה היא לקנות צידה לדרך במדפים ללא הגלוטן בכל סופר בריטי גדול.

אזהרה: אסור לסמוך על מדפי ה  free from של רשת חנויות ה"בריאות"  Holland and Barrett's כי הם אינם חופשיים מגלוטן אלא הטעייה מסוכנת. המוכרים מתודרכים לומר "לא כתוב ממה זה חופשי". הם שמים מוצרי חיטה באמצע מוצרי הלל"ג.

מייד אחרי הבידוק הבטחוני בלוטון יש חנות גדולה של רשת הקיוסקים (עיתונים וחטיפים וכן כלי כתיבה, באנגלית Newsagents ואין מקבילה עברית) WH Smith. הם יקרים, כ £2 לבקבוק 500 מ"ל של קולה, מים וכו'. בדרך כלל יש להם מבצעים של 3 במחיר 2. אפשר להצטייד שם בנוזלים לטיסה, 2.5 בקבוקים לאדם יספיקו לטיסה של 4-5 שעות.

אזהרה: אסור צ'יפס של וולקרס כי יש בו זיהום משני, אסור סמארטיז כי יש חיטה בקליפות הצבעוניות, אסור מארס בארז כי יש תיבול שעורה. לבדוק מרכיבים של כל שוקולד צבעוני שנמכר שם כי זה מאד מפתה (במיוחד בתור...) ועדיף לא לטעות.

בצד השמאלי של אולם ההמתנה יש חנות של Boots שהיא חנות פארם. יתכן שיהיו בה מוצרים ייעודיים ללא גלוטן אבל ההיצע ברשת זו אינו מרשים במיוחד ומחירי הנוזלים בה דומים לאלו שסמית'. אם יצא לכם להגיע ללא צידה לדרך או שאתם צריכים להשלים זה שווה חיפוש קצר.

בתחילת העשור היתה בצד הימני של האולם (כיוונים: כשאתם נכנסים מהבידוק) קפיטרייה קצת אורגנית. אפשר לאכול שם תפוח אדמה אפוי (ברירת המחדל של המטבח הבריטי) ויתכן שבימינו יהיו שם אופציות ללא גלוטן.

בבתי הקפה העיקריים (סטארבאקס, קוסטה) יש עוגיות ללא גלוטן שנמכרות באריזות פלסטיק הרמטיות. יש באולם בית קפה או שניים אז שווה לשאול אבל העוגיות הן בדרך כלל ממש ליד הקופה וצריך להמתין את כל התור עד שמגלים אותן.

כשגרתי בלונדון הייתי טס לספרד מהשדה הזה 4-5 פעמים בשנה.
ניתן לסייר במפות גוגל באולמות היוצאים בשדות התעופה בבריטניה.
17/05/2016 | 13:55
5
21
הטיפ הזה תקף גם לתחנות רכבת ראשיות. לפעמים מופיע טור קטן עם מספרים שמאפשר לבחור בקומות השונות.

בכל קומה וקומה מצויינים שמות העסקים וניתן בקליק אחד למצוא מידע כמו שעות פתיחה, מספרי טלפון ואתרי רשת. אם אתם נמצאים בלונדון שבוע-שבועיים ומתרגלים למבחר אפשר אפילו להתקשר מראש לחנויות בשדה התעופה ולשאול אם ישמרו לכם מוצר ספציפי שקיים באותה הרשת. ניתן גם להתקשר למסעדות מראש ולשאול על אופציות ללא גלוטן - באירופה מידע על אלרגנים זו חובה חוקית.
תודה רבה על המידע החשוב, אשמח אם תעזור לי בעוד כמה התלבתויות
17/05/2016 | 23:00
4
34
באיזה דרך כדאי לנו להגיע מלוטון ללונדון, אנחנו זוג ושני ילדים בני 14 ו6, הדירה שהשכרנו נמצת בDeptford,  אזור Greenwich Park, הנחיתה בשעה 18:45, לאיזו שעה להזמין כרטיסים לeasybus(כמה זמן תיקח לנו ביקורת בערך), ואיך אחרי אוטובוס הזה להגיע לדירה? או שכדאי להזמין מיניקאב? עוד שאלה-אנחנו בלונדון 6 ימים מלאים (8לילות), איזה כרטיס לקנות בעיר עצמה-אויסטר או טרוול קארד, אנחנו רוצים לבקר במקומות המפורסמים, איך זה עובד מבצע של 1+1?
זה יותר עניין לפורום תחבורה ציבורית אך אענה על האזור.
18/05/2016 | 05:00
3
21
משום שזו דירה לכו ל Sainsbury's הגדול שליד תחנת New Cross. היצע הלל"ג במדפים היבשים טוב, וכולל לחמים, פסטות, מטבלים ורטבים, וכן דגני בוקר. המבחר במקפיא הלל"ג סביר אך יש להזהר כי מעברבבים שם לל"ג וצמחונות (יתכן שיהיו מוצרים צמחוניים במספר מדפים ומוצרי לל"ג באחרים, ומדף או שניים עם שילוב קטלני. לינדה מקרטני זה לא אוכל !) תמיד אפשר לסמוך על מוצרי Schär אבל אם יש מוצר רשת בדקו שמדובר במוצר רשת ללא גלוטן ולא מוצר רשת צמחוני. אם אתם צמחונים או שומרי כשרות חצי מהגוון של המותג Quorn הוא ללא גלוטן ומסומן כך, וחצי מכיל גלוטן.

אם אתם רוצים להנות ממבצעי 2for1 של הרכבת הלאומית ההנחיה היא לקנות כרטיס Travelcard שבועי (עולה כמו 5 יומיים ונותן יומיים חינם אז אתם יוצאים מורווחים) לאזורים שאותם תצטרכו (1-2 או 1-3 אם אתם נוסעים מעבר לגבולות אזור 2) אך ורק מתחנות הרכבת הארצית  National Rail. טכנית אפשר לקנות אותם כבר בלוטון בעמדה של  National Rail בשדה התעופה, אבל ציינו שמדובר ב One week London travel  card zones 1-2.

תחנת Deptford Bridge ותחנת Deptford  הן תחנות כאלו עם הסמל האדום שנראה כמו =Z= ולא הסמל האדום של התחתית. אל תקנו כרטיסי Travelcard של התחתית כי הם לא תקפים למבצעי 2for1. יש לשימוש בכרטיסים כאלו מחיר קל של אי נוחות כי צריך להכניס אותם לסורק הכרטיסים המגנטי הישן והטוב במקום לגעת בהם כמו כרטיסי האויסטר אבל החיסכון באטרקציות שווה את זה. יש לבקש לילדים כרטיסי ילדים או כרטיסי נוער (אינני בטוח מה גיל 14 נחשב אבל באנגליה מבוגרים זה מגיל 16 או 18 בלבד תלוי בנסיבות).

אם אינכם אזרחים אירופאים יקח לכם יותר זמן לעבור את התור הארוך בדרכונים בלוטון, למרות שפעם בטיסה מהארץ היתה ישראלית שעקפה אותי בטור לזרים כי רוב הנוסעים היו בתור האירופאי. אני מניח שיש גם מזוודות. תנו לפחות חצי שעה מהנחיתה ליציאה אם לא 45 דקות ותשקלו אם לא עדיף לכם לקחת רכבת (המחיר לילדים נמוך יותר ואם קונים כרטיס הלוך ושוב open return מקבלים הנחה משמעותית בהשוואה למחיר של שני כרטיסים בודדים לנוסע). ברכבת תוכלו לקחת Thameslink עד לתחנת לונדון ברידג' ושם להחליף לרכבת שתיסע תחנה או שתיים לDeptford או Deptford Bridge. האוטובוס של איזיג'ט זורק אתכם בתחנת Hendon Central באזור 4 בצפון מערב העיר ואתם שוהים בדרום מזרחה.  מיניקאב שווה את ההשקעה כי £50 מתחלקים בין 4 נוסעים וזו יכולה להיות תוספת מחיר צנועה לעומת הרכבת, אבל אם אינכם מכירים חברות מהאזור לא תדעו מי מסיע אתכם ואני יכול לספר על אפגנים לא חגורים שמדברים בפלאפון כי חשוב להם להתעסק עם אשרת השהייה של אשתם... לכו רק על חברה שמכרים ממליצים ולצערי אינני מכיר חברה מהצד השני של העיר. (יש משהו בשם Addison Lee שזו חברת מיניקאבס גדולה מאד ויתכן שהיא טובה אך מעולם לא נסעתי בה, היא כמה רמות מעל לתחנה בודדת עם כמה רכבים, אך אינה חברה של מוניות שחורות).

מה ששווה באזורכם הוא אזור גריניץ' שבו יש חנויות ומסעדות טובות ושווה אולי לקפוץ פעם ב DLR לקניון שבקנרי וורף (אזור עסקים שהוא כמו ניו יורק שנחתה באמצע לונדון) אך המחירים שם נועדו לעובדי הבנקים. שווה גם לקחת סירת נהר למרכז העיר לפחות פעם אחת מהמזח בגריניץ', אבל זה אינו כלול בכרטיס הטראבלקארד. על דפטפורד עצמה אינני רוצה להגיד דברים רעים אבל מסורתית צפון ומערב הם הכיוונים הטובים למרות שבגלל גריניץ' יש איים טובים באזור הזה - אך צריך לדעת ספציפית. חברים שלי גרו באזור בזמנו אז אני מכיר את גריניץ' ויכול להמליץ עליה. ניו קרוס לעומת זאת היא מקום פחות נחמד, וממנה לפקהאם האזור די שחור, אם כי בימינו כל אזור של מיעוט אינו יותר מ40% המיעוט ה"טיפוסי" לו ויש את כל הקבוצות האתניות האפשריות. כשיוצאים מאזור התחנות נהיה יותר נחמד ויותר פרברי אבל זה בערבון מוגבל.
וחשוב שיעדכם מסומן Luton airport ולא Luton airport Parkway
18/05/2016 | 05:22
2
12
כך השאטל בין שדה התעופה לתחנת הרכבת יכלל במחיר הכרטיס. ציון שמה של תחנת הרכבת לוטון אירפורט פארקווי יגרור דרישת תשלום נוספת. בירוקרטיה בריטית שמקשה על מי שאינו מכיר את כלליה השונים והמשונים.
תודה רבה, עזרתה לי מאוד
18/05/2016 | 08:36
7
תיקון: לונדון ברידג' עדיין מנותקת מהטמזלינק, תצטרכו 2 החלפות
18/05/2016 | 12:17
15
מעיון במפת הרכבת הארצית העדכנית עולה שחיבורה מחדש של לונדון ברידג' לרשת הטמזלינק מתעכב (בונים שם גשרי רכבת חדשים והקו הראשי לברייטון דרך מרכז לונדון נוסע דרך הקו הפרברי, עדיין ניתן להגיע לתחנה ברכבת אחת  מגאטוויק אך לא מלוטון) אז נסיעה ברכבת תהיה מסובכת ותצריך שתי החלפות רכבת בתחנות ראשיות בלונדון: מלוטון קחו רכבות ברייטון או סט פנקרס ורדו בסט פנקרס, תחליפו לקו הצפוני ענף בנק, רדו בלונדון ברידג ועלו לתחנת הרכבת הארצית ושם רכבת לדפטפורד או דפטפורד ברידג'. כרטיס רכבת ארצית לנסיעה שכוללת את התחתית תקף בתחתית אך יש לוודא זאת מראש בקופה. עם שני ילדים ומזוודות זה מעלה את כדאיותה של המונית. טכנית אפשר לרדת באלפאנט אנד קאסל ולחזור שתי תחנות אבל האזור הוא די חור ועדיף להחליף בתחנות הראשיות, מה גם שהן המסלול שהכרטיס יאפשר. הפוסט כאן כי זו פאשלה שלי. זה היה המסלול בעבר ובנקודה מסויימת בעתיד החיבור ללונדון ברידג' יוחזר.
מסעדה נטולת גלוטן בפראג
18/05/2016 | 10:58
1
45
ביקרנו במסעדת Alriso במרכז העיר המציעה תפריט מלא נטול גלוטן, הפסטות בעיקר מאורז ותירס, והם אופים גם לחם אורז חביב במקום. חוויה נחמדה לצליאקים, המנות גדושות גבינות ובשר, האוכל טעים אך לא מדהים, השירות בינוני. המסעדה ממש במרכז העיר. תהנו!
איזה כייף לראות הודעה כזאת(:
20/05/2016 | 08:58
3
תשובה לטובה: ארקוקסיה=גלוטן/ללא גלוטן-חשוב שכולם יקראו
18/05/2016 | 06:51
5
223
ראשית אני חייבת לציין את האדיבות והסבלנות של מי שדברו איתי. שתיהן היו מקסימות וחזרו אלי במהירות יחסית. בנוסף, טרחו להכנס לאתר העמותה, למדריך התרופות ולבדוק האם אכן, מופיעות שם תרופות שלהם (לאחר שציינתי זאת בפניהם בהמשך השיחה) קרדיט חשוב עבור אדיבות ורצינות לזכות MSD(:

אבל האמת היא שהתשובה שקבלתי הייתה לא מספקת בלשון המעטה וחשוב לי שכולם יקראו אותה.
לדברי MSD:
על הצרכן (במקרה הזה זאת טובה אבל זה יכול להיות כל אחד מאתנו)להתקשר אליהם, להשאיר הודעה, יחזרו אלייך ואז תצטרכי למסור להם את הטלפון/ שם של רופא/רוקח שאת בקשר אתו ורק לו הם יכולים למסור את התשובה האם מכיל/לא מכיל גלוטן.
לדבריהם, והקריאו לי חוזר של משרד הבריאות כך שזאת לא המצאה הזויה (למרות שזה הזוי לגמרי) יש להם אישור למסור אך ורק את המידע מעלון לצרכן ואך ורק לאיש מקצוע.
עכשיו (טלי חושבת בקול רם)...
מה שכתוב בעלון לצרכן זמין לצרכן כך שמה הצורך במסירת שם של בעל מקצוע? בשביל מה הסרבול המיותר הזה?
התשובה הייתה שזאת החלטת הרופא, בהנחה שהוא יודע שהחולה צליאקי כמובן, להנחות את החולה האם להשתמש בתרופה או לא.

בנוסף, הקריאו לי את הקטע בחוזר של משרד הבריאות שאומר שחברות התרופות חייבות לציין רק גלוטן ממקור חיטה (אם הוא מופיע ברכיבים כמובן) ולא את שאר מקורות הגלוטן כך שאם יש גלוטן ממקור שעורה אין חובה לציין אותו.
ציינתי שלמעשה אם התרופה מכילה גלוטן ממקור שעורה וזה לא מצויין כי החוק אינו דורש זאת, לכאורה נראה לצרכן הצליאקי שתרופה נקיה מגלוטן ומותרת לנו, האמירה הייתה 'זאת ההנחיה של משרד הבריאות'

האמת היא שאני עדיין לא יודעת איך להגיב לשיחת הטלפון שהתקיימה אתמול מפני שאם אלה אכן הוראות משרד הבריאות בקשר לסימון אך ורק גלוטן ממקור חיטה יש כאן בעייתיות מעבר לתרופה ספציפית. 
ברור. יש בעייתיות.
18/05/2016 | 10:22
1
39
קשה להאמין אם הרופא יודע. וכך החולה נשאר קרח מפה ומפה.
נכון
19/05/2016 | 06:22
10
אם התרופה מיובאת מאירופה תבררי שם.
21/05/2016 | 11:21
2
16
ההגדרה של משרד הבריאות נשמעת כמו ההגדרה האמריקנית "מכיל חיטה" ותאימות עם ה FDA כדי לאפשר יבוא לפי סטנדרטים אמריקנים ירודים. באירופה יש חובה לציין המצאות גלוטן ולכן אם מתחכים אחרי יצרן אירופאי (באייר, גלאקסו וכו') אפשר לפנות אליהם ישירות ברשת (אולי באתרם הבריטי או האירי שיהיה באנגלית, ובלי לציין את מיקומך). אפילו אם זו חברה אמריקנית או טבע שווה לפנות לאתרם הבריטי או האירי (.co.uk או .ie ) כי הסניף הזה מחוייב לסטנדרטים אירופאים. אינני יודע בוודאות שדירקטיבת האלרגנים האירופאית תקפה לתרופות אבל יש סיכוי גבוה שכן
כבר לא צריך
23/05/2016 | 10:38
1
12
אני חיה עם זה. לא סובלת מאוד.
טוב לשמוע
24/05/2016 | 06:12
1
ספר לילדים
17/05/2016 | 16:47
2
25
הי, 
מישהו יודע היכן ניתן למצוא את הספר "העוגה המיוחדת של רוני"?
או מכיר ספר בנושא צליאק שמתאים לילדים?
אפשר לרכוש את הספר "העוגה המיוחדת של רוני" בעמותת צליאק
18/05/2016 | 06:02
11
מחירו לחברי העמותה -38 ש"ח, ולאחרים - 55 ש"ח.

יש גם את " ילד סנדוויץ בלי גלוטן"
פרטים לגבי הזמנה ונקודות רכישה באתר www.sandwichboy.co.i

היה עוד אחד שאני לא זוכרת עכשיו.....
האביר צליאקון וגלוטני השד/ענת אייזנמן
18/05/2016 | 06:23
13
אפשר לרכוש ברשת
כיבוד ל - 35 איש וילדה צליאקית אחת.....
15/05/2016 | 14:56
3
80

הי אני צריכה עזרה, מקווה שתוכלו לסייע....
צריכה לארגן למחר כיבוד ל 35 איש, משהו ממש קליל, שלפני חודש הייתי פשוט מביאה בורקסים ורוגלך. גילינו לילדה צליאק ואני לא רוצה להביא משהו שהיא לא יכולה לאכול (היא תהיה, זה יומולדת של בעלי) ואני לא רוצה שהכל יהיה ללא גלוטן כי העלות מטורפת. אין לי זמן להכין, זה חייב להיות קנוי. חשבתי להביא פירות, ו.... מה עוד? זה אנשים מבוגרים אז במבה ובייגלה פחות העניין.....
וגם - האם יש מקום שאפשר לקנות עוגה *טובה* ללא גלוטן, בלי הזמנה? מהיום למחר כזה? באיזור המרכז. המון תודה!!!

גלידה....
15/05/2016 | 19:48
48
בחום הזה כולם יודו לך
לא יודעת אם מאוחר מדי.... ולא כתבת בת כמה היא
16/05/2016 | 05:15
53
כי אם היא לא קטנטונת מדי, אז את יכולה לקנות כמו שהיית עושה טרום-צליאק, ולהביא לה משהו אחר מהבית שהיא אוהבת.
לגבי מקומות לקנות בהם כיבוד ללא גלוטן- נסי ב " ביסהלה" http://bisaleh.co.il/homepage.asp? יש להם ללא גלוטן וכמה סניפים במרכז...
עוגה ללא גלוטן- קצת בעייתי מהיום להיום, יש מקומות שניתן למצוא עוגה בלי קמח ( " בן עמי" " בוטיק סנטרל".. אבל קיים החשש לזיהום משני )
מרנג, סושי, בופה סלטים קרים וכו'.
17/05/2016 | 13:10
32
ישנן הרבה אופציות שבאופן טבעי אין בהן גלוטן, ולגבי חטיפים - אסור ביסלי כי זו חיטה וגם במבה של אוסם פסולה בגלל זיהום משני.

לכי על סושי כי זה נראה מאד מבוגר ומתוחכם, ויש אופציות צמחוניות שיתאימו לילדים כמו מאקי אבוקדו, טאמאגו (ביצה יפנית מתוקה) וכדומה. יש להקפיד להשתמש ברוטב סויה מיוחד ללא גלוטן (נמכר כללא גלוטן או כ "טאמארי") כי ברוטב סויה רגיל יש מגע עם חיטה בשלב ההכנה. להקפיד לא להביא טמפורה (ציפוי לחם) ושאם יד איטריות אז שהן יהיו איטריות אורז.

אפשר לשים גם סלטים, סלט תפוחי אדמה במיונז, נקניקים וכדומה.

לעוגה תוצרת בית שניתן להכין בקלות גגלי Eaton mess. זה סוג של פודינג שניתן להכין בקלות עם קצת סירופ, קצפת, תותים (יש גירסאות עם פירות אחרים או שוקולד אבל זו הקלאסיקה) והרבה הרבה מרנג "נשיקות" ששוברים אל תוך התערובת. את העוגה יש להכין כשעה מראש כי המרנג נמס אל תוך הקצפת אם מכינים את העוגה ביום שלפני.

מנות צליאק בצהרונים
15/05/2016 | 21:14
1
51
האם מישהו מכיר עוד בחרה מלבד תמם המספקת מזון לצהרונים לילדים רגישים לצליאק. המנות של תמם בלשון המעטה לא שוות את הכסף ולא נאכלות על ידי הילדים
לא ידוע לי על חברה נוספת בסדר גודל כזה. נסי להתקשר
16/05/2016 | 06:15
27
לעמותת הצליאק ולבדוק אתם.
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2016 | 12:16
7
 עונה חדשה של "המירוץ למליון" עולה למסך, והפורום חוזר לפעולה!
אז בואו נצא לסיבוב מסביב לעולם עכשיו בפורום המירוץ למליון!

יש לכם שאלות לגבי תביעות סיעוד נגד חברות הביטוח?
עכשיו בפורום תביעות ביטוח סיעודי תוכלו לקבל מידע מקצועי ומהימן!

חושבים על מעבר לאוסטרליה? יש לכם שאלות בנוגע לתהליך?
היכנסו עכשיו לפורום הגירה לאוסטרליה בתפוז!
מסעדה מומלצת בודפשט
14/05/2016 | 17:51
2
57
בעקבות המלצות נלהבות ב tripadvisor הגענו לביסטרו זלר בבודפשט, והתלהבנו מאד בעצמנו. זוהי מסעדת שף משפחתית, שמגדלים בחווה שלהם את הבשר, ומייצרים את היין. הם כמעט ולא משתמשים בחומרי גלם גלוטניים, רק במנות ספורות יש גלוטן. האירוח נפלא, מדויק ומפנק. קיבלתי לחם נטול גלוטן, והכל טעים טעים.

תמונות
14/05/2016 | 17:59
33
שמחה שנהניתם
15/05/2016 | 06:33
13
טרקלין דן בנתב"ג - גם נ"ג
13/05/2016 | 21:22
2
70
שמחנו לראות בטרקלין דן בנמל התעופה בן גוריון, בין שאר הלחמים, סלטים ומאפים הרגילים, גם פתיתיות נטולות גלוטן (של אסם), וקורנפלקס נ"ג. שניהם מסומנים בפתקית "נטול גלוטן" יישר כח.
האם הם ארוזים או פתוחים? בין הלחמים זה מתכון לזיהום בפירורים
14/05/2016 | 00:20
1
37
התיאור מזכיר לי מאפייה כלשהי שביקרתי בה והראו לי בחיוך וגאווה עוגייה ללא גלוטן על מגש מלא פירורים ליד עוגיות רגילות מבלי להבין שמספיק פירור או שניים כדי שנסבול.

אם הפתיתיות נמצאות במקום שמעבירים מעליהם לחמים רגילים זה רע. מרבית הציבור לא מיודע לסף הנמוך ויצא לי להיות במצבים שאנשים מעבירים לי חופשי מעל הצלחת פרוסות לחם רגיל בבופה. עיצוב הגשה טוב צריך לשים לחם רגיל למטה ולחם לל"ג למעלה ואם אפשר - בנפרד ובאריזות אטומות.
הקורנפלקס בכלי משלו, והפתית בצלחת משלו
14/05/2016 | 12:57
37
זה נחמד לדעתי, אבל לא שיש המון אוכל איכותי בטרקלין דן...
סלטים מוכנים, קוטג', עוגיות רגילות, ריבה, פירות, שתיה חמה וקרה.
ברצלונה ללא גלוטן
14/05/2016 | 00:24
1
60
אשמח להמלצות עדכניות ...מסעדות בתי קפה וכו...תודה מררש
מי יכול לעזור?
20/05/2016 | 09:00
6
מי היה לאחרונה בברצלונה ויכול לתת מידע עדכני?
נרכין ראש לזכרם של כל אלה שבזכותם אנחנו כאן
10/05/2016 | 21:07
20
אנחנו מאותו הכפר 
נעמי שמר 

אנחנו שנינו מאותו הכפר 
אותה קומה, אותה בלורית שיער 
אותו חיתוך דיבור מה יש לומר 
הן אנחנו מאותו הכפר 

אנחנו שנינו מאותו הכפר 
שדה ירוק חצינו עד צוואר 
בערב שבנו יחד לכיכר 
כי אנחנו מאותו הכפר 

ובלילות שישי 
כשרוח חרישי 
בצמרות שחורות עובר 
אז אני אותך זוכר 

תמיד בפרדסים ובשדרות 
אהבנו את אותן הנערות 
אבל תמיד אמרנו - אין דבר 
זה הכל נשאר בתוך הכפר 

ברחנו אל אותם המקומות 
לחמנו בשלוש המלחמות 
זחלנו על קוצים ועל דרדר 
אבל שבנו יחד אל הכפר 

ובלילות שישי... 

אני זוכר בקרב שלא נגמר 
פתאום ראיתי איך אתה נשבר 
וכשעלה השחר מן ההר 
אז אותך הבאתי אל הכפר 

אתה רואה - אנחנו כאן בכפר 
כמעט הכל נשאר אותו הדבר 
בתוך שדה ירוק אני עובר 
ואתה מעבר לגדר 

ובלילות שישי... 

"אושר עד" בפתח תקווה מפציצים במלאי של מוצרים חדשים
09/05/2016 | 20:24
2
113
הרגע חזרתי מאושר עד פתח תקווה 
חטיפי קרקר אוסם[ שנשארו מפסח ] במדפים של הממתקים 
[ בקו ישר מול מדף השוקו - רק בשדרת הממתקים ] 
רק ב 5 ש"ח 
בסקוויט ללא גלוטן, בייגלך ללא גלוטן [ במדפי הללא גלוטן ] - 5 ש"ח
נוספו מוצרים חדשים של אוסם שהיו עד כה רק ביינות ביתן 
כמו "בייגל קרקר" 

במקררים [ ליד הלחמים ] יש [ מוצר חדש ]  5 פשטידות ללא גלוטן קטנות,
ב 14 ש"ח [ פשטידת בצל, פשטידת תירס, ברוקולי ועוד ] 

לחם פרוס ולחמניות נקניקיה כרגע האחרונים במדף [ 5 ש"ח ליחידה ] 

מבצעים רגילים:
עגבניות ב 2 ש"ח לקילו 
טחינה גולמית בארכה - אריזת ענק של 1 קילו - 19 ש"ח

חומוס אסלי של שמיר - 1 קילו - 5 ש"ח [ ללא אלרגנים של גלוטן 
לא כתוב מפורש על האריזה, אבל לא מופיע ברשימת האלרגנים, 
ועד כמה שזכור לי ניתן לסמוך על "שמיר" שאם לא מוזכר גלוטן 
אז אין גלוטן ? ] 

יום עצמאות שמח !!!!!!!!
תודה על המידע
10/05/2016 | 05:58
1
31
באושר עד אצלנו אין לחמניות נקנקיה הרבה זמן לפני פסח. כנ"ל לגבי לחם קל (שאמנם לא עולה 5 ש"ח אבל עדיין זול ב-6-7 ש"ח מאשר בכל מקום אחר).

וד.א. בייגל קרקר היה גם בשופרסלדיל ובמחיר מצויין (ולא רק ביינות ביתן).
הקיץ בא: "גלידות פלדמן" ללא גלוטן [ ליד אושר עד פ"ת ]
10/05/2016 | 14:37
49
תזכורת לחדשים בפורום:
ליד "אושר עד" פתח תקווה יש את חנות המפעל של גלידות פלדמן
עם מחירים כמו 4 שלגון מצופה שוקו \ וניל \ בננה ועוד ב 10 ש"ח בלבד

בחנות המפעל - יש הרבה מוצרים מתחום הגלידות - ללא גלוטן 

בשנים קודמות הבאתי לכם את הקטלוג של המוצרים ללא גלוטן
של גלידות פלדמן 

ממתין לקבל מהם את רשימת המוצרים ללא גלוטן
ולפרסם אותה כאן  - ברגע שתתקבל 

חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
ד
זקוקים למידע אמין בנוגע
ד
ד"ר רון טנצר
פורום התמודדות עם סרטן
לא חייבים להתמודד לבד
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה