לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1096410,964 עוקבים אודות עסקים

פורום צליאק

שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין. כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.השתתפות נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צליאק

שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין. כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.השתתפות נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הודעות מנהלתיות לגולשים חדשים וותיקים - ממש ממש כאן!
המשך >>

לצפיה ב-'מתכונים לפלאפל ביתי ללא גלוטן - לטיגון או אפיה '
מתכונים לפלאפל ביתי ללא גלוטן - לטיגון או אפיה
21/04/2018 | 21:38
1
יש מתכונים לפלאפל ביתי טוב - ללא גלוטן ?
רצוי גם כזה שאפשר בכלל להכין באפייה ?

ואולי גם מתכונים ל"פלאפל" שאינו רק מחומוס ?
כמו למשל פלאפל עדשים ?

יש לכם מתכונים מומלצים לפלאפל ללא גלוטן ?

פלאפל בשני צבעים - foodelicious

דרגת קושי - בינוני
זמן הכנה -  60 דקות ( + לילה השרייה)
מספר סועדים – עבור 6 
אביזרים:
מעבד מזון
קערת ערבוב
ווק לטיגון
כף מחוררת להוצאת הכדורים
מצרכים:
לפלאפל הירוק:
2 כוסות גרגירי חומוס ענקיים - מושרים בקערת מים למשך הלילה 
3 פרוסות לחם אחיד פרוס - מושרות במים וסחוטות [ ללא גלוטן ? ] 
6 שיני שום - כתושות
2 כפיות אבקת אפייה 
1 כוס כוסברה - קצוצה
1 כוס עלי תרד בייבי שטופים מאודים
1 בצל קטן - קצוץ
1 כף כמון טחון 
1 כפית מלח שולחן 
לפלאפל האדום:
2 כוסות גרגירי חומוס ענקיים  - מושרים בקערת מים למשך הלילה 
2 פרוסות לחם פרוסות לחם אחיד פרוס - מושרות במים וסחוטות
6 שיני שום  - כתושות
2 כפיות אבקת אפייה 
1/2 כוס כוסברה  - קצוצה
1/2 כף גרגירי כוסברה - כתושים
1 בצל קטן - קצוץ
1 כף כמון טחון 
1 כפית מלח שולחן 
2 כפות פפריקה מתוקה 

לטיגון עמוק :
1 בקבוק שמן קנולה מזוכך 
לטחינה:
1/2 כוס טחינה גולמית 
4 כפות מיץ לימון 
1/2 כפית מלח שולחן 
1/4 כפית פלפל שחור גרוס 
1 שן שום  – כתושה
1/2 כוס מים
להגשה: 
3 פיתות
סלט ירקות קצוץ
1 כפית מלח שולחן 
1 כפית פלפל שחור גרוס 
2 כפות מיץ לימון 

אופן ההכנה:
לכדורי הפלאפל:
1. במעבד מזון מניחים את כל מרכיבי תערובת הפלאפל הירוק וטוחנים עד לקבלת מסה מגובשת (ניתן להוסיף מים לפי הצורך) ומניחים למנוחה של כ- 20 דקות.
2. במעבד מזון מניחים את כל מרכיבי תערובת הפלאפל האדום וטוחנים עד לקבלת מסה מגובשת (ניתן להוסיף מים לפי הצורך) ומניחים למנוחה של כ- 20 דקות.
3. לאחר 20 הדקות, מרטיבים את הידיים ויוצרים כדורי פלאפל משני התערובות
4. במחבת מניחים את שמן הקנולה ומחממים.
5. מוסיפים למחבת את כדורי הפלאפל ומטגנים עד להזהבה.
לטחינה:
6. בקערה מניחים את הטחינה הגולמית עם המים, מיץ הלימון, המלח, הפלפל השחור ושן השום הכתושה ומערבבים.
להגשה:
7. מתבלים את הסלט במלח, בפלפל השחור ובמיץ הלימון.
8. מניחים כמה כדורי פלאפל בפיתה.
9. מזלפים מעל את הטחינה ומגישים לצד סלט ירקות.

לצפיה ב-'רשימת מוצרי מזון ללא גלוטן שנפוצים בכל בית בישראל '
רשימת מוצרי מזון ללא גלוטן שנפוצים בכל בית בישראל
21/04/2018 | 14:13
1
11
הגעתם בצורה לא מתוכננת לבית של חברים ?
שואלים אתכם מה להכין לכם ? מה תבקשו ? 
מה הם המוצרים ללא גלוטן שנפוצים כמעט בכל בית ?

אני מעדיף ללכת ולקנות לעצמי לבד אבל לפעמים זה שבת הכל סגור
ואז אני מבקש בדרך כלל:  

שתיה כמו קוקה קולה וחטיפים כמו אפרופו או תפוציפס או מקופלת 

אם זה ממש לזמן ארוך 

עגבניה מלפפון חמוץ זיתים ובצל להכנת סלט 
חומוס  טחינה גולמית או מיונז 

תפוחי אדמה, בצל וביצים קשות   קטשופ 

אפשר גם מוצרי חלב ומעדנים [ כמו מילקי ] גבינה צהובה וקוטג 

תפוזים, בננות,
שימורים של טונה, תירס, ולקינוח לפתנים שונים או אננס

חשוב להקפיד להשתמש רק במוצרים חדשים שאתם פותחים אותם,,,

יש לכם עוד רעיונות למה אפשר לבקש ? 

לצפיה ב-'מה עוד אפשר לבקש "ללא גלוטן" כשמתארחים אצל חברים ? '
מה עוד אפשר לבקש "ללא גלוטן" כשמתארחים אצל חברים ?
21/04/2018 | 14:27
3
תוסיפו לרשימות הללו כל מה שאתם חושבים 

נקניקיות עוף טוב \ טירת צבי 
ממרח תמרים של חברת מיה 
אבוקדו
גזר, בטטה, תפוחי אדמה
עגבניות, פלפל אדום, בצל, שום, צנון, כרוב לבן, כרוב סגול,
אבטיח, מילון, תות
תפוחים  אגס 

קטניות ואורז עם יש להם של חברת מיה 
משקה סויה
גמבה 
פטריות
יוגורט, גבינה, 
חלבה 
ארטיקים [ קרח של פלדמן ] 
ממרח שוקולד השחר \ נוטלה 
דבש 

ואפשר גם סתם תירס חם 

ושוב - הכל מקופסאות חדשות שאין חשש שנכנס אליהם גלוטן 

לצפיה ב-'הקשר בין אלרגיות מזון ומגבונים - מאתר מאקו'
הקשר בין אלרגיות מזון ומגבונים - מאתר מאקו
21/04/2018 | 14:02
5
לטובת הילדים: כדאי שתניחו את המגבונים הלחים
מחקר חדש מצא קשר הדוק בין המגבונים האהובים לבין אלרגיות למזון
המחקר חושף קשר בין נזק לעור לבין אלרגיות מזון שונות. על פי מסקנות החוקרים, העובדה שפני התינוקות והפעוטות מלאי שאריות סבון וחומרים שונים שאינם נשטפים, מובילה לאלרגיות הללו. החומרים שמכסים את המגבונים הורסים את השכבה החיצונית של העור

לצפיה ב-'מה מחוייבות היידוע של מסעדות בארץ כיום ? '
מה מחוייבות היידוע של מסעדות בארץ כיום ?
16/04/2018 | 12:54
12
31
בכל עסק שמגיש אוכל באירופה יש חובת יידוע לגבי 14 אלרגנים שונים ובכללם גלוטן. זו חובה חוקית מאז 2015 ויש מידע על כל מאכל ומנה אם הם מכילים, לא מכילים או עלולים להכיל.

להבנתי על מוצרים אגוזים בארץ יש סטנדרטים הדומים לאלו שבאירופה אבל בפעם האחרונה שביררתי המצב במסעדות פרוץ, אין סטנדרט רשמי וכל מקום יכול להגדיר וולנטרית כטוב בעיניו או לא לדעת כלל. האם זה עדיין המצב ?

כמו כן האם בתי המלון יעשו בעיות עם הכנסת מאכלים ללא גלוטן לחדר האוכל במידה שאין להם מאכלים כאלו להגיש? באירופה בדרך כלל מתייחסים בהבנה (אם כי לא בדיוק מבינים מדוע אני נמנע מלחם ללא גלוטן) ונותנים לי לשלב פריכיות תירס, דגני בוקר ללא גלוטן ופאטה צמחוני עם המבחר שבחדר האוכל. בארץ לעומת זאת עשו שערורייה שלמה מצמצמת מיונז קטנה של תלמה שהבאתי פעם בטענה שהיא "לא כשרה" על אף שהתנוססה עליה חותמת הרבנות הראשית לישראל. אני לא רוצה להכנס לוויכוחים עם עובדי אלילים למיניהם (מי שכשרות הרבנות אינה כשרה עבורו אינו יהודי). אני מניח שיש לכם ניסיון עם מבחר מוגבל בבתי המלון וניסיונות לעבוד איתו.

אני חושב לבקר בארץ בטווח הקרוב ולכן השאלות רלוונטיות.

יתכן שבחלק מהביקור אוכל לאכול אצל חברים אבל היכולת לאכול במלון ובמסעדות די קריטית אז אני רוצה לברר מה המצב.
לצפיה ב-'לא שמעתי שמעירים '
לא שמעתי שמעירים
16/04/2018 | 14:57
1
12
אבל זה שאלה של נימוס. אם זה בן אדם מבוגר להכניס אוכל מבחוץ לנסעדה זה קצת נחשב לא מנומס
לצפיה ב-'לא אכניס אוכל למסעדה, רק לבופה בחדר אוכל.'
לא אכניס אוכל למסעדה, רק לבופה בחדר אוכל.
16/04/2018 | 17:38
11
מה לעשות שדגני בוקר ללא גלוטן מאד נדירים במלונות (אני נופש 3-4 פעמים בשנה) ו"לחם" ללא גלוטן מאד דחוס ולא מתאים לימים שמטיילים מהבוקר לערב,  והבופה של ארוחת הבוקר חיוני ליום כולו עד לצהריים המאוחרים. על פאטה צמחוני אין מה לדבר.

אני בא במנטאליות של לעבוד עם הבופה ולא להיות תלוי רק בו. אין לי כוונה להכתיב להם במדוייק את כל מה שהייתי מעדיף בתחום שהם אינם תמיד מכירים (הם תמיד חושבים שאנחנו אוכלים את ה"לחם" המגעיל הזה) אז אני מביא אי אילו דברים וחסל.  באירופה אין בעיה עם זה אבל בארץ יש רעיונות מוזרים המנוגדים לכללי הכשרות.

לצפיה ב-'לגבי רישום על גבי מוצרים יש חובת רישום המצאות של גלוטן'
לגבי רישום על גבי מוצרים יש חובת רישום המצאות של גלוטן
16/04/2018 | 16:27
3
14
ברשימת רכיבים ( אתה יכול להכנס לאתר עמותת הצליאק ולקרוא שם את החוק )

לגבי מסעדות- אין שום חובה, אבל יש הרבה מודעות היום, יש מקומות עם תפריט מתאים, לא בכל המקומות הנטול גלוטן מתאים לצליאקים, עדין צריך תמיד לברר על ענין זיהום משני ולבחון את הידע של מי שמכין/מגיש את האוכל. ( זאת משום שלא חסר אנשים שסתם עושים דיאטה ללא גלוטן ולא מפריע להם זיהום משני וזה די מבלבל עבור מי שלא מבין יותר מדי וצריך לשרת קהל מגוון )

לגבי הכנסת מזון לבתי מלון, אין לי מושג, לא מתארחת במלונות בארץ.
נראה לי שאולי שווה לחפש משהו כמו אייר ב אנד ב ?! אולי אפילו יותר זול ממלון..
יש את כל הקטע של הכשרות שזה באמת עשוי להיות בעייתי.
אבל  שום, אני מניחה שבמלונות ברמה מסוימת ידעו לענות גם על הצרכים של משהו שצריך נ"ג. ( ממה שאני שומעת מאנשים, באילת למשל לא חסר מלונות שהולכים לקראת צליאקים ) בקימור- לבדוק כלמקום לגופו.
לצפיה ב-'באירופה אסור להציג מוצר בזיהום משני כ"ללא גלוטן". '
באירופה אסור להציג מוצר בזיהום משני כ"ללא גלוטן".
16/04/2018 | 18:01
2
13
צ'יפס למשל, אם טוגן באותו השמן עם גלוטן יש לתאר כ "מכיל גלוטן". יותר מכך, בשלבים הראשונים של התזונה ללא גלוטן המלצרים והמגישים היו אלו שהסבירו את הזיהום המשני במוצרים שלא הייתי חושד שיש בהם גלוטן. זה ההבדל בין שיטה רשמית שבה כולם מחוייבים לאותו הסטנדרט ושיטה וולנטרית בה כל עסק יכול להגדיר מה מכיל או לא מכיל גלוטן כטוב בעיניו. מפחיד לצאת לאכול במקום שיכול להרעיל אותך ולהעמיד פנים שזה אוכל ראוי למאכל.
לצפיה ב-'פה זה לא אירופה. אבל, לא חסר פה צליאקים, שמבלים, '
פה זה לא אירופה. אבל, לא חסר פה צליאקים, שמבלים,
16/04/2018 | 21:12
1
11
אוכלים במסעדות ולנים במלונות.
ארוחת בוקר במלונות מלאה בכל טוב בדכ ( במלונות הגדולים) ואפשר לצאת שבעים גם בלי שום גלוטן. וכמו שכתבתי,חלק גדול מהמלונות דואגים לצליאקים.
צריך ורצוי לברר מראש.
לצפיה ב-'בקבוצת פייסבוק '
בקבוצת פייסבוק
16/04/2018 | 22:14
11
CELIAC-צליאק
יש המון המלצות, וממה שאני קוראת רוב המלונות בארץ נותנים מענה לצליאקים כגון דגני בוקר וכדומה.
מעניין באמת מה קורה בבית חולים
לצפיה ב-'צריך ליצור קשר ולשאול '
צריך ליצור קשר ולשאול
17/04/2018 | 09:50
5
8
יש הרבה מסעדות שמגישות אוכל ללא גלוטן. ברובן יופיע "כסת"ח" של "האוכל מיוצר בסביבה שבה יש גלוטן, אנחנו לא יכולים לתת התחייבות של מאה אחוז שלא יהיה בו גלוטן" (מניסיוני, אגב, גם באירופה המקודשת מופיע בדיוק אותו הדבר).
צריך לדבר עם המסעדה ולהבין מהגישה שלהם אם הסיכוי לזיהום משני גבוה או נמוך.

לגבי מלונות, כדאי לדבר איתם מראש. הניסיון שלנו די טוב לגבי הנכונות שלהם לספק מזון ללא גלוטן. לגבי הכנסת אוכל לחדר האוכל - זה בעייתי בגלל ענייני כשרות.
לצפיה ב-'סביבה זה דבר אחד, לזהם במכוון והציג כבטוח זה דבר אחר.'
סביבה זה דבר אחד, לזהם במכוון והציג כבטוח זה דבר אחר.
17/04/2018 | 11:48
4
8
הבאתי את דוגמאת הטיגון המצב בו להבנתי מותר לעסקים בארץ להציג את המזון כ"לא גלוטן" אך באירופה יהיה אסור לטעון כך. היה בחורף סיפור באחד מאתרי העיתונים על אחת מרשתות הפיצה הגדולות בארץ שהתחילה למכור "פיצה ללא גלוטן - לא מתאימה לצליאקים" בגלל אופי הכנה לא בטוח. האיחוד האירופאי הגדרת המונח "ללא גלוטן" כוללת את ההנחייה "כפי שהמוצר מוגש לצרכן הסופי" כך שתהליכי הכנה משובשים אינם חוקיים. בנוסף אסור לקדם מוצר תעשייתי כ"ללא מרכיבים המכילים גלוטן". הסיבה שמטבחי מסעדה מזהירים מזיהום אפשרי היא שלא מדובר במעבדות ולכן יש סיכון מסויים לזיהום מהסביבה, אך אסור להם לכלול תהליך הכנה מזהם בהכנת המנה והם מודעים מאד לתהליך ההכנה. בארבע וקצת שנות ידיעה מעולם לא קיבלתי סימפטומים ממאכל שהוצג לי כ"ללא גלוטן" במסעדה אירופאית והייתי ב 5 מדינות ו 3 טריטוריות ביבשת.

הבעייה בבירור מראש מול מלון היא שבשלב ההזמנה ברשת זה לא הכי נגיש לעשות סבב טלפוני שלם. יתכן שאברר פה או בפורומים שהומלצו כאן בשלב תיכנון הנסיעה.
לצפיה ב-'אפשר לפנות למלונות במיילים '
אפשר לפנות למלונות במיילים
17/04/2018 | 21:11
3
8
ולגבי המצג שווא - ברוב המקומות שראיתי הם כותבים במפורש "לא מכיל גלוטן, אבל מטוגן בשמן עם מוצרים שכן מכילים" או "לא מכיל גלוטן אבל נאפה בתנור עם פיצות שכן מכילות" או כד'. מה לעשות שחלק גדול מהאנשים שמבקשים מנות ללא גלוטן הם לא צליאקים שצריכים להקפיד, אלא אנשים שפשוט כרגע בתזונה "ללא גלוטן" מסיבותיהם התמוהות. המסעדות פונות לקהל הזה, יותר מאשר לצליאקים. לצערנו.
לצפיה ב-'כאמור ההסתייגות הזו אינה חוקית באירופה. לגבי מיילים:'
כאמור ההסתייגות הזו אינה חוקית באירופה. לגבי מיילים:
17/04/2018 | 22:38
2
9
אם אני מול המחשב ויש מספר דילים,  אז קשה לשלוח מיילים ולהמתין יום-יומיים לתשובה בעוד המחירים משתנים עקב קוקיז. אם אברר מול פורומים אוכל לדעת אילו מלונות זוכים להמלצות גבוהות יותר וכן לשאול פרטים נוספים (אני לא טיפוס של לחמים אז חשובה לי ההקפדה) מול לצליאקים או הורים לצליאקים שמבינים את התחום במקום לקבל תשובה לקונית על לחם. מהבחינה הזו אני חושב שהפורום הזה ומקביליו יכולים לעזור לי וכשאחליט על מיקום (אני מתלבט בין ירושלים לתל אביב או שתיהן) אז "אטריח" את הפורום בשאלות ספציפיות יותר.

המצב החוקי המתואר מפחיד ואצטרך להתחשב בו אם אוכל בחוץ. עם כל הצער והתיסכול שזה המצב אני מודה לך ולכל מי שנתנו לי תמונה עדכנית שלו.
לצפיה ב-'תשמע, אני מכירה את החוק באירופה '
תשמע, אני מכירה את החוק באירופה
18/04/2018 | 08:30
3
אבל אני גם מסתובבת הרבה מאוד באירופה, ונתקלתי שם *המון* בתשובות כמו "כן, יש לנו פסטה/לחם/צ'יפס/פיצה ללא גלוטן, אבל זה לא מיוצר בסביבה נקייה, זה מבושל במים של הגלוטן וכו'".
כלומר, חוק לחוד, ומציאות לחוד.

כמובן תקבל את ההחלטות שלך, ואתה גם יודע כמה אתה רגיש, אבל אנחנו יוצאים בארץ כל הזמן למסעדות, וכמעט אף פעם לא נתקלים בבעיות.

לגבי לשאול על מלונות כאן - אני מבינה את ההגיון שלך. הבעיה היא שרובנו ישראלים שחיים בארץ, ולכן בדרך כלל לא הולכים לבתי מלון בירושלים ובתל אביב. ואם כן אז זה בדרך כלל למשהו כמו חופשה זוגית רומנטית בהרי ירושלים, שלא בטוח שזה סוג המלון שאתה מחפש.
לצפיה ב-'הרבה פעמים שהזמנתי דילים '
הרבה פעמים שהזמנתי דילים
18/04/2018 | 18:53
3
רציתי לשאול משהו במלון..לא קשור לצליאק פשוט הרמתי טלפון וענו לי

נגיד ורוצים ללכת לנופש במלון X כותבים שאלה בפייסבוק של הצליאק "מה המענה במלון X לצליאקים" דילים זה לרוב ברשתות גדולות, מבטיחה לך תוך 5 דקות יענו לך. כמו כן מרימים טלפון ללובי של המלון (2 דקות) מבקשים שיעבירו אותך ללמסעדה ושואלים. גג 10 דקות
לצפיה ב-'כתבה YNET על מוצרי שטראוס ללא גלוטן ואתר חדש שלהם '
כתבה YNET על מוצרי שטראוס ללא גלוטן ואתר חדש שלהם
17/04/2018 | 13:53
12
לצפיה ב-'המלצה להכנת קמח'
המלצה להכנת קמח
16/04/2018 | 17:50
1
10
קמח תמי וכרגיל יקרים
יש לכם המלצה להכנת קמח לא פחות טוב?
נסיתי קמח אורז וחומוס על הפנים...

לצפיה ב-'נושא עירבוב קמחים לבד הוא מורכב'
נושא עירבוב קמחים לבד הוא מורכב
16/04/2018 | 21:21
7

וגם ענין של טעם
באשר לכדאיות הכלכלית, לא בטוחה שזה יוצא יותר זול בסופו של דבר, חלק מהקמחים מאד יקרים.

יש לי הרבה נסיון באפיה ללא גלוטן ( צרפתי למטה קישור לבלוג שלי, עם הרבה מתכונים נטולי גלוטן ) אני אישית אוהבת שילוב של קמח אורז מלא, קמח סורגום, וקמח תפ״א ( שליש מכל סוג ) זה לעוגיות ועוגות בחושות
ללחמים זה כבר סיפור אחר, מערבבת בין 5-6 קמחים.

לצפיה ב-'זמני מטס חיל האוויר ביום העצמאות - וללא גלוטן בחוף תל אביב '
זמני מטס חיל האוויר ביום העצמאות - וללא גלוטן בחוף תל אביב
16/04/2018 | 13:06
1
24

מכירים מקומות ללא גלוטן ליד חופי תל אביב בהם יעבור מטס יום העצמאות ? 
לצפיה ב-'פחות מכירה '
פחות מכירה
16/04/2018 | 14:54
6
אבל ההיתי מנסה לאכול כמה שיותר רחוק משם. בד"כ המט"ס זה בלגן. אני 5 דקות אחרי שהוא נגמר והמטוסים עוברים עפה משם
לצפיה ב-'אי סבילות ללוקטוז'
אי סבילות ללוקטוז
16/04/2018 | 09:43
6
שלום
רציתי לשאול אם ומה ההבדל בין אי סבילות ללוקטוז אצל ילדים ואצל מבוגרים?
קבלתי תשובה מהרופאה שלנו שלבת שלי יש אי סבילות ללקטוז של מבוגרים.
תודה מראש על התייחסות
דורית
לצפיה ב-'רגישות ללוקטוז'
רגישות ללוקטוז
16/04/2018 | 09:42
6
שלום
רציתי לשאול אם ומה ההבדל בין אי סבילות ללוקטוז אצל ילדים ואצל מבוגרים?
קבלתי תשובה מהרופאה שלנו שלבת שלי יש אי סבילות ללקטוז של מבוגרים.
תודה מראש על התייחסות
דורית

לצפיה ב-'שירות בצה"ל'
שירות בצה"ל
12/04/2018 | 12:16
5
118
מישהו יודע מה האפשרויות של צליאקים לשרת קרוב לבית ואילו מסמכים יש לתת לצה"ל כדי לבקש זאת?
אודה לתשובות של מי שהתנסה בכך בשנה-שנתיים האחרונות

לצפיה ב-'כנסי לקבוצת פייסבוק "צליאק בצבא"'
כנסי לקבוצת פייסבוק "צליאק בצבא"
12/04/2018 | 14:53
7
לצפיה ב-'ראשית את יכולה ליצור קשר עם עמותת צליאק, יש להם הרבה נסיון'
ראשית את יכולה ליצור קשר עם עמותת צליאק, יש להם הרבה נסיון
12/04/2018 | 16:46
3
20
עם מלשבי"ם וחיילים.
בגדול לצליאקים בעלי פרופיל 97 יש מיונים כמו לכל מלש"ב אחר , הם יכולים ע"פ הנתונים האישיים להגיע לכל מיני מקומות בצבא ( יש עדיין הסתייגות משירות קרבי בכל היחידות הקיימות )
במזן המיונים, אם יש רצון או צורך לשרת קרוב לבית מסיבה כלשהיא, צריך כמובן לדבר על זה בזמן המיונים, אבל צליאק היא לא סיבה מספיק טובה. ז"א חייל שיבקש לשרת קרוב לבית רק בגלל שיש לו צליאק, לא נראה לי שזה מספיק טוב.
זה לא אומר שאין תפקידים שניתן למצוא שהחייל יופנה אליהם , ויהיו גם קרוב לבית, אבל המיון לא עובד כך.
בגדול הצבא מממין ע"פ הצרכים שלו ובהתחשבות בנתונים של כל מלש"ב.
לצפיה ב-'נכון אבל '
נכון אבל
13/04/2018 | 18:56
2
13
אם אני אלך להיות תכניתן בממ"ם ואני גר בגטש דן הסיכוי שאני אשרת יומיות גדול.. ואם אני אלך למיונים לגולני כנראה לא
לצפיה ב-'מבחינת קרביים האפשרויות לצליאקים עדיין מוגבלות'
מבחינת קרביים האפשרויות לצליאקים עדיין מוגבלות
14/04/2018 | 17:03
1
15
ככה שהמבחר " קטן" ( מבחינת אילו שרוצים להיות קרביים )
אם למשהו יש נתונים מתאימים ליחידות שהתנאים בהן שירות יומי ( כמו ממר"ם או יחידות מודיעין מסוימות ) אז אחלה.
הבעיה שהצבא זה לא תוכנית " כבקשתך", בטח שלא בלי סיבה מספיק טובה ומוצדקת ( רפואית, משפחתית וכו )
לצפיה ב-'נכון אבל חשוב לזכור '
נכון אבל חשוב לזכור
14/04/2018 | 19:01
9
שבקיריה בתל השומר וגלילות משרתיים מספיק חיילים עם קב"א לא בשמים ולא גאוני הדור.. יש מגוון תפקידים.. ייתכן ואם מישהו רוצה תפקיד סופר מסוים אולי יהיה בעיה להתאים...
לצפיה ב-'האם לישה מהירה ותעשייתית מגבירה כמות הגלוטן באוכל שלנו ? '
האם לישה מהירה ותעשייתית מגבירה כמות הגלוטן באוכל שלנו ?
12/04/2018 | 01:11
3
21
לפחות לפי הערך הבא של ויקיפדיה
אם הבנתי אותו נכון - אז התשובה היא כן 

זה אולי מסביר למה צליאק הפך למשהו שיש בכל משפחה
מעבר לכך שהיום זאת חיטה מהונדסת ומוסיפים גלוטן בחלק מהמאפיות 

מלוש
מערבל עם מלוש
מלוֹש (או וו לישה של מערבל הנועד לשם לישת בצק בלבד.) בתחום המגדנאות,
מלושים ביתיים מאפשרים לישה של בצק מכ-1 קילוגרם בצק, ובהתאם ליכולת מנוע המיקסר. במאפיות ובקונדיטוריות המקצועיות, המלוש עשוי מיציקת ברזל או סגסוגת ברזל המצופה כרום, ומיוצר בכמה גדלים: מלוש חצי-תעשייתי, המיועד ל-50 קילו קמח; ומלוש תעשייתי המיועד ללישת 60-300 קילו בצק. לישת בצק באמצעות מלוש מתבצעת במהירות נמוכה או בינונית, וזאת כדי ליצור תערובת אחידה של המרכיבים, ובמקרה של בצק שמרים, כדי לקשור יחד את מולקולות הגלוטן ולספק חמצןלשמרים. חלק מהמלושים מחוברים לדוד קבוע. לאחרים יש דוד נשלף כעגלה המאפשר את העברתו לשטח הייצור וחיבורו למעלית מיוחדת המרימה אותו, וזאת על-מנת שהבצק יישפך אוטומטית למערך הייצור. ניתן להוסיף גם מד טמפרטורה דיגיטלי למלושים על מנת לדעת את טמפרטורת הבצק. כיום רוב המלושים המקצועיים עשוייםנירוסטה.
כוח המנוע של המלוש מאפשר לו לפתח את רשת הגלוטן שבבצק לרמה גבוהה מאוד. קשה מאוד, כמעט ובלתי אפשרי, להגיע לתוצאה זו בעת לישה ידנית. ככל שרשת הגלוטן מפותחת יותר הלחם עתיד לתפוח יותר, מה שאומר שלחם תעשייתי יכול להגיע לנפח גבוה יותר מלחם ביתי. נפח גדול של לחם הוא אליה וקוץ בה , שכן ככל שנפח הלחם גדל נפח טעמו של הלחם פוחת. מסיבה זו, ומתוך רצון למקסם את טעמו של הלחם, קיימת מגמת חזרה ללישה איטית במאפיות צרפתיות ובמאפיות "בוטיק" ברחבי העולם.
לא נהוג ללוש בצק במהירות גבוהה, שכן אז מסתכנים בהרס הבצק. רשת הגלוטן של בצק שנלוש זמן רב מידי במהירות גבוהה קורסת, וכתוצאה מכך הבצק מתחיל להפריש את המים שנאצרו בו. במקרה כזה לא ניתן להשתמש בבצק. בלישה ידנית כמעט ובלתי אפשרי להגיע למצב זה.
לצפיה ב-'ראשית, צליאק זה לא משהו שיש בכל משפחה, רחוק זה.'
ראשית, צליאק זה לא משהו שיש בכל משפחה, רחוק זה.
12/04/2018 | 16:39
2
20
הסיבה לזה שיותר ויותר אנשים מאובחנים עם צליאק היא בראש וראשונה מודעות.
מודעות בקרב ציבור הרופאים ( שלא היתה כ"כ מדהימה עד לפני כעשור )  מודעות בקרב האוכלוסיה, שמודעת חחלק מהתסמינים וניגשת לרופא ונבדקת.

ישנה סברה שהחיטה היום לא כמו זו של פעם ויש שטוענים שזה שהחלבון בה יותר בעייתי לחולי צליאק. לא קשור בלישה ידנית או תעשיתית. הגלוטן בחיטה וצורת הלישה משפיע על התוצר הסופי ( המאפה ), לא על איך הגוף שלנו מפרק אותו.

בשורה התחתונה, יכול להיות ש" מודרניזציה" ולא רק של חיטה, לא  הכי בריאה לא רק לחולי צליאק ( מבחינת הרבה מוצרים, לא רק חיטה ) אבל לא חסר היום מוצרים בריאים, מלאים, בעלי ערכים תזונתיים גבוהים שמתאימים לכל אחד לפי מה שהוא צריך..
כל הקטע של המנעות מגלוטן כללית לכל האוכלוסיה הוא לא רק שלא נכון, אף עלול ליצור בעיה בהמשך.
בדיוק לפני כמה ימים קראתי עוד מאמר רפואי על כך שלא קיים מצב " רגישות לגלוטן" ( שאינה צליאק ) מבחינה מדעית רפואית.
לצפיה ב-'מסכימה '
מסכימה
14/04/2018 | 18:58
9
כמו כן אם לפני 100 שנה היה למישהו צליאק לא הייתה ניתן לאבחן זאת ללא הרפואה המודרנית.. ויש עדויות על ידים שחשבו שהם מופרעים או בעלי הפרעה פסיכולוגית עקב כאבי בטן.
לצפיה ב-'האמת שכן יש עליה אובייקטיבית בצליאק, ולא רק באבחון '
האמת שכן יש עליה אובייקטיבית בצליאק, ולא רק באבחון
15/04/2018 | 08:54
11
נעשה מחקר מאוד גדול במישיגן, שבו לקחו בדיקות דם מקבוצות אוכלוסיה ענקיות (עשרות אלפי אנשים) במשך כמה וכמה עשורים, ובדקו אותם לכל מיני דברים, כדי לנסות לעקוב אחרי טרנדים בבריאות הציבור.
בין השאר המחקרים הללו מצאו שיש עלייה אובייקטיבית באחוז האנשים מהאוכלוסיה שיש להם צליאק (כאשר כמובן זה לא קשור באבחון, כי לא מדובר על בדיקה של אנשים עם תסמינים וכו', אלא פשוט על סקירה של נוכחות נוגדנים בדם של קבוצה מאוד מאוד גדולה).

ישנן הערכות שזה קשור לזה שרוב הלחמים היום מתוספים בגלוטן - בנוסף לזה שנמצא בחיטה באופן טבעי - כדי לתת ללחם מרקם יותר טוב. כלומר שבגלל שהאוכלוסיה נחשפת לכמויות יותר גדולות של גלוטן משהיא נחשפה בעבר, זה גם מגדיל במידת מה את נוכחות הצליאק באוכלוסיה.

כל זה:
א. לא קשור בשום צורה שהיא ללישה. הלישה עוזרת לפתח את הגלוטן במאפה כדי לעשות מאפה יותר טוב, אבל היא לא מגדילה את כמות הגלוטן שנמצאת בו.

ב. לא אומר שכלל האוכולוסיה צריכה להמנע מגלוטן, שכפי שאמרת הוא לא בעייתי למי שאין לו צליאק.
לצפיה ב-'ללא גלוטן - ליום העצמאות - מנגל ועל האש - ללא גלוטן '
ללא גלוטן - ליום העצמאות - מנגל ועל האש - ללא גלוטן
13/04/2018 | 13:14
2
20
יום העצמאות בפתח 

המלצה ראשונה זה שיהיה לכם מנגל \ רשת משלכם ושלא תסמכו 
על זה שניקו אותה או שלכם שמים ראשונים 

כבר היום יש את המבצעים על החומוס,
כמו "חומוס מסעדות" של צבר ללא גלוטן 
שנמכר סביב 7 ש"ח באושר עד  ואת חומוס אחלה שגם הוא ללא גלוטן 
חפשו את סמל הפרח של ללא גלוטן 

יש מוצרים לעל האש גם לעוף טוב וגם לחברות נוספות 
אשמח אם תעזרו לי לעשות כאן רשימה 

אבל לא חייבים בשר על האש ויש המון מתכונים לעל האש טבעוני 

ויש גם מוצרים טבעונים וללא גלוטן לעל האש 
פשוט חפשו "מתכונים למנגל טבעוני"  "על האש טבעוני"

אני הכי אוהבתי "קציצות ממולאות בטחינה" לצד כנפיים עוף, שיפודים

לצפיה ב-' רשימה מה להכין ליום העצמאות ?'
רשימה מה להכין ליום העצמאות ?
13/04/2018 | 13:20
1
17
בהודעה הבאה - צ'ק ליסט כללי ליום העצמאות
[ במקור עם גלוטן !!!! ]  בעתיד אכין מהרשימה הכפולה הזאת 
רשימה מאוחדת ועם גדשים מיוחדים עבור הרגישים לגלוטן 
כך שזאת רק הטיוטה,,, 
 חשוב, בשביל לחגוג עצמאות לא צריך כל כך הרבה דברים
ההמלצה שלי תבואו עם הרבה סלטים אישים
והכי חשוב תאכלו ארוחה טובה בבית
ואל תבואו רעבים,,, כי אז יהיה קשה לכם הרבה יותר להתנזר מכל מה שיש,,,

בשרים
נקניקיות
קבב
המבורגר
חזה עוף
פרגיות
כנפיים
סטייקים
אסאדו
כבד
לבבות
צלעות כבש
נתח קצבים 
מרגז
דגים
טבעול לצמחונים 

סלטים
חומוס
טחינה
סלט ירקות 
סלט חסה
כרוב סגול/לבן
מטבוחה
חצילים
סלט טבולה
סלט גזר
צ'ימיצ'ורי
שיפודי ירקות על האש – עגבנייה, בצל, שום וכדומה
תוספות, תבלינים וקינוחים
פיתות
תפוחי אדמה
צ'יפס
אורז 
שימורים - מלפפון חמוץ, תירס, זיתים וכו'
מלח, פלפל ותבלינים אחרים לתיבול הבשר
פיצוחים וגרעינים
חטיפים ונשנושים 
מרשמלו
שיפודי עץ למרשמלו 
פירות העונה – אבטיח, מלון, ענבים וכדומה
עוגה/עוגיות
ציוד נילווה למנגל
מנגל 
פחמים
נפנף
מדליק למנגל
ארובה/נייר ספוג בשמן או כל שיטה אחרת שאתם אוהבים להדלקת הפחמים
גפרורים/מצית
2 זוגות מלקחיים – לבשר ולפחמים
מרית רחבה להפיכת הבשר
מזלג ארוך בעל 2 שיניים
רשת למנגל
קערה לשמן ולבצל
מזלג לבצל לשימון הרשת
שמן ובצל (מן הסתם, אחרת אין צורך בקערה ובמזלג)
שיפודים לבשר
שתייה ונוזלים אחרים
מים – והרבה
שתייה קלה – קולה, דיאט קולה, פאנטה, ספרייט וכדומה
מיצים – תפוזים, לימונדה, אשכוליות וכדומה
שתייה חריפה – בירות, וודקה, וויסקי, ערק, רד בולים ועוד
שמן
שמן זית
סויה
רוטב צ'ילי מתוק
קטשופ
חרדל
טבסקו
כלים חד ורב פעמיים
כלים חד/רב פעמיים – מזלגות, כפיות, סכינים, צלחות וכוסות
מפות שולחן חד-פעמיות
כוסות שתייה חמה
קרש חיתוך
סכין לחיתוך הירקות
סיר לבשר המוכן
שקיות זבל (השאירו את המקום נקי )
נייר טואלט
נייר סופג
נייר כסף
מגבונים לחים (תמיד טוב שיהיה)

למשקיעים ולמתפנקים
מחצלות
שמשיות/ציליה
כיסאות
שולחנות
ערסלים
גיטרות
שש בש
שמיכות
מוזיקה
אלתוש
פנס 
פק"ל קפה
משחקים לילדים – כדורים, 

רשימת קניות וציוד למנגל – דברים שצריך להביא לעל האש
 סטייקים
 כנפיים
 שיפודים
 המבורגר
 קבבים
 נקנקיות
 בשר צימחי
 פרגיות

סלטים חובה לעל האש
 חומוס
 טחינה
 סלט חצילים קלוי
 סלט ירקות קצוץ
 מטבוחה
 כרוב סגול
 זיתים

תירס – לתירס צלוי על הגריל עם צ'ילי
תפוחי אדמה ל צ'יפס על האש
 פיצוחים
 שתייה
 פירות העונה – אבטיח, מלון וכדומה
 עוגות ומתוקים
רשימת ציוד ומשימות לעל האש
 להשרות את הבשר במרינדה ולשפד מראש או להביא שיפודים אחרי שהורטבו במים
 מנגל + נפנף + בצל + שמן + כלי עבודה / מלקחיים + פחמים + חמרי הדלקה אקולוגיים
 ערכת קפה
 שקיות אשפה
 שיפודים
 מפת שולחן
 גלילי נייר סופג
 מפיות חד פעמיות
 מלחיה ופלפליה
 טבסקו 
 סכום חד פעמי
 נייר אלומיניום
 נייר טואלט
 מים – לשתייה וכיבוי
 צידנית עם קרחונים לבשר ולסלטים
 סיר או 2 לבשר או תבניות חד-פעמיות
 פותחן בקבוקים ויין 
 מגבונים לחים – חובה לאחרי כנפיים שהושרו בצ'ילי

קטשופ!
 ערכת עזרה ראשונה 
 פחמים וגפרורים 
 קיסמי שיניים 
 מד חום לבשר 
 קרש חיתוך 
 מספריים
לבידור ופינוק
 מחצלת ושמיכות
 שמשיות
 כיסאות
 שולחנות מתקפלים
 ערסלים
 גיטרות או רמקולים
 שש בש
 משחקים לילדים – כדורים, פריזבי טאקי….
תבנית אלומיניום לשים את הבשר המוכן

לסובלים מברחשים ויתושים : 
ליד כל מנורה לתלות צלחת חד פעמית מרוחה במעט שמן. הברחשים לא יגעו בכם. כמובן שזה עובד רק בחשכה. 
בקבוקי קרח - כדי לשמור על טמפרטורה של השתייה 
מזלג אמיתי לבצל שמנקים איתו את הרשת לפני וסכין מהבית אם רוצים לחתוך ירקות במקום
פותחן בקבוקים וקופסאות שימורים!!
 קרח – כולל אמבטית תינוקות להשרות שם את השתייה שתהיה קרה ונגישה
 המלצה אקולוגית – צלחות חד פעמיות מתכלות מעלי דקל

ציוד עיקרי:
מנגל
רשת למנגל
פחמים
מדליק
גפרורים
נפנף
מלקחיים
מזלג ארוך
סכין חד
שיפודים
נייר כסף
נייר סופג
מגבות לידיים
מגבונים או בקבוקי מים לשטיפת ידיים
שקיות זבל
פנס

עיקרי:
פרגיות
קבבים
המבורגרים
נקניקיות
נקניקיות מרגז
כנפיים
לבבות
כבד
הודו
סטקיים
כבש
צלעות כבש
דגים

תוספות:
חומוס
טחינה
סלט טורקי
מטבוחה
סלט כרוב
סלט חצילים
שום
בצל
עגבניות
מלפפונים
גזרים
חסה
גמבות
תירס
חצילים
מלפפון חמוץ
זיתים
שמן
פיתות
פירות
קינוחים
מרשמלו
פיצוחים
חטיפים
תבלינים

שתיה:
שתיה חריפה
יין  תרוש
מיצים
מוגזים
תה
קפה
חלב
מים

כלים:
קרש חיתוך
קערה לשמן ובצל
קערות לסלטים ונשנושים
צלחות
סכו"ם (סכינים, כפות, כפיות ומזלגות)
כוסות לשתיה קרה
כוסות לשתיה חמה
סיר/ תבנית להכיל בשר מוכן
סכין חד לחתוך
מפות
מפיות
ציוד נוסף:
שולחן
כסאות
מחצלות
מוזיקה
בידור ומשחקים למבוגרים (שש-בש, דמקה וכד')
בידור ומשחקים לילדים (כדור, משחקי קופסא ועוד)

לצפיה ב-'המבורגר קבב נקניקיות ועוד ללא גלוטן - עוף טוב וטירת צבי '
המבורגר קבב נקניקיות ועוד ללא גלוטן - עוף טוב וטירת צבי
14/04/2018 | 14:32
8
הדגשה: יש לבדוק על כל אריזה ואריזה האם ללא גלוטן 
כי יכול להיות שדברים השתנו משנה שעברה 

בנתיים אני רואה שיש מוצרים ללא גלוטן לטירת צבי
ולעוף טוב ויחיעם

מה עם טיבון ויל ועם זובלובק ?
או יצרנים אחרים ? 

יש להם מוצרים ללא גלוטן ? 

שופרסל ומותג הבשר שלה - לא בחרה להציג באתר בצורה ברורה 
מה ללא גלוטן - ולכן אני יכול להזמין משפ כרגע בבטחה רק פחמים,,,
אם מישהו יודע משהו על בשר שופרסל וללא גלוטן שיעדכן 

לצפיה ב-'"ללא גלוטן" באיזור כיכר רבין -אירוע קדם אורוויזין בכיכר מחר'
"ללא גלוטן" באיזור כיכר רבין -אירוע קדם אורוויזין בכיכר מחר
09/04/2018 | 04:30
3
43
מחר ב10 לחודש יש "קדם אורוויזיון" בכיכר רבין 
עם זמרים מ30 מדינות
[ הכניסה חופשית - פרטים בסוף ההודעה ] 

איפה יש משהו ללא גלוטן לאכול באיזור ?
אם אני זוכר נכון יש איזה פלאפל טוב באיזור 

פרטים על האירוע כאן בדף של עיריית תל אביב 

וכאן 

זה הכי מעצבן שבאירועים כאלו יש המון אוכל וכולם 
אוכלים מסביבך ורק משהו ללא גלוטן אין ! 
אז לפחות שיהיה משהו בסביבה 
לצפיה ב-'טיפה דרומה על אבן גבירול יש ברטון קרפרי'
טיפה דרומה על אבן גבירול יש ברטון קרפרי
09/04/2018 | 05:00
2
18
לארוחה יותר בישיבה יש את אמורה מיו באבן גבירול ( טיפונת צפונה מהכיכר )
לצפיה ב-'יש במקום 2 סניפים של סופר יהודה וגם AM PM'
יש במקום 2 סניפים של סופר יהודה וגם AM PM
11/04/2018 | 01:25
1
13
וכל מה שהיה להם ללא גלוטן זה רק וופלים 
לצפיה ב-'יש סניף של ניצת הדובדבן סמוך לפינה של אבן גבירול'
יש סניף של ניצת הדובדבן סמוך לפינה של אבן גבירול
11/04/2018 | 17:40
8
פרישמן. יש שם מבחר לא רע של מוצרים נטולי גלוטן
לצפיה ב-'YNET זובלובק בסדרת מוצרים טבעוניים ללא גלוטן - וללא בשר,,, '
YNET זובלובק בסדרת מוצרים טבעוניים ללא גלוטן - וללא בשר,,,
11/04/2018 | 01:23
10
לצפיה ב-'אוסף מתכונים למימונה - מופלטה ללא גלוטן '
אוסף מתכונים למימונה - מופלטה ללא גלוטן
08/04/2018 | 11:41
1
26
מופלטה ללא גלוטן 
כי גם במימונה חייב ליהנות כמו כולם
מצרכים:
בקערה יש לשים:
500 גרם קמח תמי (אריזה כתומה ) 
30 גרם שמרית או 1 ורבע כפות שמרים יבשים 
חצי כפית מלח 
1 וחצי כפות סוכר 
חצי שקית אבקת אפיה (5 גרם= 1כפית)
500 מל' מים
את הבלילה יש לערבל עם וו גיטרה במיקסר ולתת לעיסה לתפוח כשעה על השיש יש לכסות את הקערה במגבת.
לאחר לחמם מולטי שף לשמן אותו טיפה בחמאה ו
להרים עם המצקת מהעיסה ולצקת על המולטי שף ולשטח את העיסה (ראו בתמונה עם הגב של מצקת יש לשטח את העיסה כמה שניתן) .
לטגן משני הצדדים
וכמו שהמרוקאים אומרים תרבחו ותסעדו
אז שלא תגידו שאין מופלטה נטולת גלוטן במימונה

קרדיט: Mari נטול גלוטן 
לצפיה ב-'מתכונים נוספים '
מתכונים נוספים
08/04/2018 | 11:49
16
החדשות - תרבחו ותסעדו - גם בגרסה ללא גלוטן - Mako
https://www.mako.co.il/news-israel/local-q2_2015/A...

מופלטה ללא גלוטן 
https://www.shay-glutenfree.co.il/recipe/mofleta/

מופלטה ללא גלוטן
http://www.klg.co.il/article.php?id=674
לצפיה ב-'סקירה: מוצרי מותג "שופרסל" - ללא גלוטן '
סקירה: מוצרי מותג "שופרסל" - ללא גלוטן
04/04/2018 | 17:18
12
100
בשנים האחרונות שופרסל, הרשת הכי גדולה בישראל שפעם היה קשה 
להשיג בה מוצרים ללא גלוטן, פתחה מחלקה שלימה של "ללא גלוטן"
והפכה גם לאחת היצרניות הגדולות של מוצרים ללא גלוטן 

ננסה לרכז כאן את רשימת כלל המוצרים של "שופרסל ללא גלוטן"
שבכל סניף רק חלק מהם קיימים - כדי שכולם יכירו אותם וכך הם 
יהיו זמינים בעוד סניפים, הכל אחרי הכל עובד על בקשות ופידבקים 
של לקוחות 

אז הנה טעימה ראשונה 
לצפיה ב-'פרסומת ולא מאד מוצלחת. שופרסל לא יצרנית אלא מייצרים עבורה עם'
פרסומת ולא מאד מוצלחת. שופרסל לא יצרנית אלא מייצרים עבורה עם
04/04/2018 | 19:30
11
26
שם המותג שלהם.
אין מה להתפעל כי במקום מה שהיה בשופרסל פעם - מבחר מוצרים של יצרנים שונים - הם מורידים מהמדפים מוצרים של יצרנים שונים ושמים רק או בעיקר את המותג שלהם.
אז יש להם מותגים טובים יותר ויש טובים פחות אבל הצרכן רוצה אפשרות בחירה ולא שידחפו לו את מה שרווחי יותר לרשת ואולי פחות לטעמו של הצרכן.
זה נכון לגבי המוצרים ללא גלוטן ונכון לגבי כלל המוצרים ואני כצרכנית ממש לא מרוצה ולא מתפעלת מהעניין.
לצפיה ב-'גם אני מתגעגע לחנות גלוטן פרי בהמפלסים 6'
גם אני מתגעגע לחנות גלוטן פרי בהמפלסים 6
05/04/2018 | 02:03
10
27
היתה תקופה שרק שם אפשר היה להשיג מוצרים בסיסיים
היום תודה לאל יש אפשרות להשיג מוצרים בסיסיים
בכל עיר בארץ
אין מה לעשות, המצב הוא כזה שברמי לוי ואושר עד
חצי חינם יוחננוף - יש מקום ליצרנים חיצוניים 
וגם בשופרסל יש להם מקום לצד "המותג הפרטי"
וזה לא רק במוצרים ללא גלוטן - זה בהכל 
חסר רק "נייר טואלט" שופרסל, או שכבר יש

אגב הקוקה קולה הטורקית שלהם זאת פשוט נפילה 
טעמתי פעם אחת - ראשונה ואחרונה 
בשאר הדברים המותג הפרטי די טוב 

לצפיה ב-'סקירה : מוצרים ללא גלוטן ברמי לוי '
סקירה : מוצרים ללא גלוטן ברמי לוי
06/04/2018 | 15:39
9
63
זאת סקירה ראשונית 
בעתיד נעלה רשימה מלאה ומעודכנת 
לצפיה ב-'מוצרי "שר" ללא גלוטן - החברה הגדולה בעולם '
מוצרי "שר" ללא גלוטן - החברה הגדולה בעולם
09/04/2018 | 14:55
8
22
אלו המוצרים שלהם שמצאתי כאן בארץ 
ואשמח לתגובות איזה מהמוצרים שלהם חבל שלא מביאים ?

לצפיה ב-'נטורל קייקס שינו את השם ל Refresh - ריפרש ללא גלוטן?'
נטורל קייקס שינו את השם ל Refresh - ריפרש ללא גלוטן?
09/04/2018 | 15:20
7
12
החיפוש בגוגל לא מוצא לי את האתר שלהם,,, אז הנה האתר החדש 
שמצאתי דרך הפייסבוק הפעיל של נטורל קייקס

האתר החדש 
http://www.refresh-gf.com/ ;  Refresh - ריפרש ללא גלוטן
מי שרוצה להגיע אליהם פיזית לחנות בקריית אריה  - בתחבורה ציבורית 
- ממליץ להגיע לקניון הגדול ומשם ליד אוטובוסים כמו קו 98 קו 7   27  15  10 
עדיין לא ניסיתי אז אפרסם איך הכי כדאי להגיע אליהם כשאסע לשם 

מוצרים נבחרים

לצפיה ב-'גפילטע פיש ללא גלוטן - היימש פיש'
גפילטע פיש ללא גלוטן - היימש פיש
09/04/2018 | 15:27
6
13
האם הדג המיוחד הוא גם ללא גלוטן ? 
איזה עוד גפילטע פיש  הוא ללא גלוטן ? 

לצפיה ב-'עלמה - גביעי גלידה, וופלים, גליליות '
עלמה - גביעי גלידה, וופלים, גליליות
09/04/2018 | 15:29
5
10
ראיתי שזה קיים במלאי בעיקר ב ניצת הדובדבן 
לצפיה ב-'עוד עלמה'
עוד עלמה
09/04/2018 | 15:40
4
7
לצפיה ב-'שקדי מרק - ללא גלוטן '
שקדי מרק - ללא גלוטן
09/04/2018 | 15:43
3
6
לצפיה ב-'מאמא עוף'
מאמא עוף
09/04/2018 | 15:49
2
8
לצפיה ב-'כרמית'
כרמית
09/04/2018 | 15:51
1
5
לצפיה ב-'דגש - קניידלך - קניידל מיקס ללא גלוטן - ועוד '
דגש - קניידלך - קניידל מיקס ללא גלוטן - ועוד
09/04/2018 | 16:09
4
לשאר המוצרים שניתן להשיג בעיקר בניצת הדובדבן 
ובמפעל עצמו 

לצפיה ב-'צליאק בדיקות'
צליאק בדיקות
04/04/2018 | 02:54
1
36
כן אני מבינה שזוהי בדיקה יחסית פשוטה. ובנוגע לערכים שיורדים ועולים אני אוכלת גלוטן כל הזמן ובכל ארוחה (לא יכולה לדמיין את החיים שלי בלי גלוטן...) לכן זה מוזר שיצא בבדיקה שאין כלום.
לצפיה ב-'אני לא רופאה, אז לא יודעת כל כך מה לענות לך'
אני לא רופאה, אז לא יודעת כל כך מה לענות לך
04/04/2018 | 05:39
23
לכן ממליצה ללכת לגסטרו, להיות במעקב. אם לא מספקת אותך תשובה של גסטרו אחד, ללכת לקבל דעה שניה אצל אחר.
לפעמים לוקח שנים לעשות אבחנה לצליאק, זו מחלה קצת בעייתית כי לא תמיד הסמיפטומים דומים, או בכלל מופיעים, לפעמים עושים בדיקות בשלב שהמחלה רק בהתחלה ואז ערכים אולי נמוכים, לפעמים לוקחים דוגמיות ביופסיה ממקומות שעדיין לא נגועים במעי ( בגלל זה צריך לקחת מספר דגימות מאזורים שונים )
בקיצור, לא פשוט. ולכן חשוב ללכת לרופא שמבין בענין, להיות במעקב.
לצפיה ב-'צליאק'
צליאק
03/04/2018 | 00:52
1
30
אני במעקב לגבי צליאק כבר 4 שנים ללא סימפטומים ועם נוגדנים שעולים ויורדים עד לכדי כך שאין צליאק בכלל( לפי הבדיקות דם). אין למשפחתי צליאק בכלל. האם כדי לבדוק האם יש צליאק באמצעות ביופסיה? (מעדיפה שלא בגלל הבדיקה הלא נעימה) 
לצפיה ב-'ממליצה ללכת לגסטרו. לגבי ביופסיה, זו בדיקה'
ממליצה ללכת לגסטרו. לגבי ביופסיה, זו בדיקה
03/04/2018 | 22:18
20
ממש לא נוראית. הכנה של צום, בדיקה שעורכת כמה דקות בלבד עם טישטוש קליל למבוגרים ( ערים, אבל לא מרגישים כלום) אחרי הבדיקה ממתינים קצת ואז משוחררים הביתה. מלבד אולי טיפונת אי נוחות בגרון ( לא כאב) אין שום זכר לבדיקה.
לצפיה ב-' המסננים של תמי 4 מכילים חמץ ולא כשרים לפסח ? '
המסננים של תמי 4 מכילים חמץ ולא כשרים לפסח ?
03/04/2018 | 19:40
22
יש קהילות שלא שותות בפסח מהתמי 4, 
אלא רק מים "כשרים לפסח"

פעם שהמים היו מהכנרת ולא מהטפלה 
היה חשש הלכתי שמישהו זורק לחם בכינרת

למרות שזה נשמע לי ממש קיצוני ולא הגיוני 
ולא סביר שבמסננים "יש חומרים שהם חמץ"

אני חייב לשאול 
יכול להיות שבמסננים של תמי 4 יש "חמץ" וגלוטן ? 
אולי יש משהו שרבני הכשרות יודעים ואנחנו לא ? 
לצפיה ב-'פענוח בדיקות דם לצליאק'
פענוח בדיקות דם לצליאק
02/04/2018 | 01:12
2
37
לאחרונה עשיתי בדיקות דם לצליאק ויצא - transitaminsae igA adults 6.6 immuglobin A  191.1 
מה זה אומר ?
לצפיה ב-'זה אומר לחזור לרופא ששלך לבדיקה'
זה אומר לחזור לרופא ששלך לבדיקה
03/04/2018 | 22:19
1
15
לצפיה ב-'שלח...'
שלח...
03/04/2018 | 22:20
8

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
דלית וולאך - נטורופאתית
דלית וולאך - נטורופאתית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה