לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום דולפינים ולוויתנים

בשנים האחרונות, מעוררים לווייתנים ודולפינים אהדה בקרב בני האדם בארץ ובעולם. טכנולוגיית הצילום המפותחת אשר חשפה את הקהל הרחב למראם האצילי, לחיי החברה המורכבים שלהם, למגוון אמצעי התקשורת שלהם ולמסתורין האופף אותם, הביאה רבים לפעול למען שימורם. גם סיבות אקולוגיות גורמות ללוויתנאים (דולפינים ולווייתנים) להיות "נושאי דגל" השימור הימי. ימי העולם נתונים תחת לחץ מתמיד של דייג יתר מחד וזיהום ופגיעה בסביבה האקולוגית מאידך, אשר יחד גורמים לפגיעה ישירה וחמורה במגוון המינים השוכנים בו ובראשם טורפי העל. כטורפי-על מובהקים, מהווים הלוויתנאים סמנים מהימנים למצב המערכת, באמצעותם ניתן לקבל תשקיף על זמינות המשאבים ועל רמות הזיהום. שימורם מחייב שימור המערכת הימית כולה.בפורום זה נעסוק בדולפינים, לווייתנים והסובב אותם.

אודות הפורום דולפינים ולוויתנים

בשנים האחרונות, מעוררים לווייתנים ודולפינים אהדה בקרב בני האדם בארץ ובעולם. טכנולוגיית הצילום המפותחת אשר חשפה את הקהל הרחב למראם האצילי, לחיי החברה המורכבים שלהם, למגוון אמצעי התקשורת שלהם ולמסתורין האופף אותם, הביאה רבים לפעול למען שימורם. גם סיבות אקולוגיות גורמות ללוויתנאים (דולפינים ולווייתנים) להיות "נושאי דגל" השימור הימי. ימי העולם נתונים תחת לחץ מתמיד של דייג יתר מחד וזיהום ופגיעה בסביבה האקולוגית מאידך, אשר יחד גורמים לפגיעה ישירה וחמורה במגוון המינים השוכנים בו ובראשם טורפי העל. כטורפי-על מובהקים, מהווים הלוויתנאים סמנים מהימנים למצב המערכת, באמצעותם ניתן לקבל תשקיף על זמינות המשאבים ועל רמות הזיהום. שימורם מחייב שימור המערכת הימית כולה.בפורום זה נעסוק בדולפינים, לווייתנים והסובב אותם.
הפורום לא פעיל

לצפיה ב-'מה דעתכם על הבג"צ שהוגש אתמול?'
מה דעתכם על הבג"צ שהוגש אתמול?
09/09/2009 | 11:21
5
שמעתם על העתירה הזאת שהוגשה אתמול?

מה דעתכם על זה מהזווית של אוהבי בעלי חיים? ברור לנו שכלבים או חתולים (או דולפינים) היו סובלים מאוד להיות כלואים כל החיים שלהם בכלוב רשת בנפח הגוף שלהם בלי יכולת לעשות אפילו תנועות בסיסיות. האם זה אותו דבר עם תרנגולות? האם זה שאנחנו אוכלים אותן ואת הביצים שלהם נותן יותר לגיטימיות כביכול להתעללות בהם? אשמח לשמוע את דעתכם.
לצפיה ב-'המתנה הגדולה מהים, ספר קסום על דולפינים'
המתנה הגדולה מהים, ספר קסום על דולפינים
05/09/2009 | 13:30
1
9
כחובב דולפינים וים, נתקלתי השבוע בספר הילדים החדש - "המתנה הגדולה מהים". סיפור הרפתקאות על נער שחי בכפר ליד הים שחייו משתנים מהקצה לקצה בעקבות מפגש מוזר ומופלא שמתרחש בים. הספר הלא שיגרתי שכתב סול דיה, שמבוסס על סיפור שקרה באמת ומתאר חברות שנולדה בטבע בין ילד לדולפין. מקסים ומומלץ לכל ההורים שרוצים לחנך את ילדיהם בדרך של קריאה שהיא חוויה, בכל הקשור לדולפינים ויונקים ימיים.
לצפיה ב-'לא מכיר, תודה על הפנייה'
לא מכיר, תודה על הפנייה
06/09/2009 | 12:58
8
לצפיה ב-'אמץ דולפין לחג'
אמץ דולפין לחג
01/09/2009 | 17:44
3
אתם מוזמנים להיכנס לפירסום ב-NRG :
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/936/853.html

ולאמץ דולפין

אביעד
לצפיה ב-' פורומים חדשים בתפוז אנשים '
פורומים חדשים בתפוז אנשים
27/08/2009 | 17:22
3

ל-3 ימים בסוכות הופכת עיר שלמה לעיר של מוסיקה, הופעות ומסיבות לחוויה ענקית, בלתי נשכחת לצעירים של כיף, מוסיקה ואהבה. בואו לדבר על זה בפורום ווליום ערד 2009
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

אוגוסט החם עומד להסתיים ועל אף שנראה שהרוחות נרגעו מעט, יש תחושה שניצוץ קטן והדליקה עלולה לבעור מחדש. די לאלימות זה יותר מסיסמה, זה משהו שצריך לעשות ולפעול למענו. אפשר להתחיל בלדבר על זה בפורום די לאלימות
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
לצפיה ב-'רוצים לשמוע על חיסון כלבי ים נגד הרפס?'
רוצים לשמוע על חיסון כלבי ים נגד הרפס?
25/08/2009 | 09:41
1
4
בפגישה החודשית של חודש אוגוסט (שתתקיים ב-28/8) במרכזינו בכפר הנוער הימי "מבואות-ים" שליד מכמורת, ירצה חבר הוועד ווטרינר מחמל"י ד"ר דני מוריק על הפרויקט התלת שנתי של חיסון כלבי הים כנגד וירוס ההרפס, המתבצע במרכז לשיקום וחקר כלבי ים בהולנד. בתחילת הפגישה נסקור גם את אירועי החודשיים האחרונים ובסוף ההרצאה נקיים פגישת וועד.

נתכנס על הדשא ליד מרכז מחמל"י, מול המעגן בכפר הנוער בשעה 14:00. בואו לחגוג איתנו את סוף החופש הגדול!
לצפיה ב-'תודה לדני, היתה הרצאה מרתקת'
תודה לדני, היתה הרצאה מרתקת
29/08/2009 | 08:56
6
פרוייקט מאוד חשוב, חודש הבא מחדשים את המרכז שלנו לקראת השנה החדשה

נתראה...

אביעד
לצפיה ב-'תצפית דולפינים בצפון'
תצפית דולפינים בצפון
20/08/2009 | 00:49
15
במסגרת שיתוף הפעולה של מחמל"י עם רשות הטבע והגנים, בקר מוצלח היה שלשום, פרטים ותמונות באתר מחמל"י:

http://immrac.haifa.ac.il/hebrew/immra.html

אביעד
לצפיה ב-'גרינפיס השליכו סלעים לים - למנוע דיג מכמורת'
גרינפיס השליכו סלעים לים - למנוע דיג מכמורת
17/08/2009 | 17:58
5
9
קצת חדשות מהעולם

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3762480,00.html
לצפיה ב-'קישור אוטומטי לכתבה'
קישור אוטומטי לכתבה
17/08/2009 | 17:59
4
5
לצפיה ב-'עוד מהעולם: מתרחצים הצילו לוויתן'
עוד מהעולם: מתרחצים הצילו לוויתן
17/08/2009 | 18:19
3
7
מצורפת הכתבה:
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'וזה הקישור הנכון'
וזה הקישור הנכון
17/08/2009 | 18:21
2
9
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'גם לא עולה..'
גם לא עולה..
17/08/2009 | 20:26
1
8
לצפיה ב-'ניסיון נוסף'
ניסיון נוסף
18/08/2009 | 10:08
4
לצפיה ב-'כתבהמעניינת בYNET על תקשורת'
כתבהמעניינת בYNET על תקשורת
05/08/2009 | 11:02
1
4
לצפיה ב-'ועוד אחת על קייטנה מיוחדת במינה'
ועוד אחת על קייטנה מיוחדת במינה
05/08/2009 | 11:04
6
לצפיה ב-'יומן חייתי - ניוזלטר וידאו 2 (מומלץ) '
יומן חייתי - ניוזלטר וידאו 2 (מומלץ)
05/08/2009 | 01:00
1
2
למי שאוהב/ת חיות ומישום מה עוד לא נרשם/ה...
כנסו וצפו בקליפ המעולה של להקת סופרסול קונקשיין (אחלה להקה סלובנית!) "לא לאלימות".
אין תמונות קשות, יש תרגום בעברית, ובכלל... וידאו מעולה שיכול להתאים לחתימות מייל, להפיץ לחברים, ולראש הממשלה!

http://animal-tv.org/newsletter/newsletter2.html

יאלללה באלגן!!!

וכן! זה קשור גם ליונקים ימיים!!!!
לצפיה ב-''
05/08/2009 | 02:42
10
לצפיה ב-'כתבה מעניינת בהארץ על הקשר בין'
כתבה מעניינת בהארץ על הקשר בין
01/08/2009 | 14:53
1
7
לווייתנים לבני אדם:

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1104046.htm...

אביעד
לצפיה ב-'מדהים'
מדהים
03/08/2009 | 01:29
7
לצפיה ב-'חשוב מאוד!'
חשוב מאוד!
01/08/2009 | 10:01
6
הקטע הבא אמנם לא קשור לפורום אבל מאוד חשוב שתקראו אותו.

"ייצור ביצים כרוך בהתעללות. רוב הביצים שבסופרמרקט מגיעות
מלולים תעשייתיים, שבהם כלואות תרנגולות בכלובים צפופים
הנקראים 'כלובי סוללה'. תרנגולות אלה נידונות לחיים קצרים של צפיפות,
זוהמה, רעב, כאב, תסכול, תשישות ופחד מתמיד."

מאוד חשוב שתחתמו על עצומה לשחרור תרנגולות מכלובי הסוללה:
http://www.anonymous.org.il/petitions/batterycoops...

ולהרחבה בנושא:
http://www.anonymous.org.il/art634.html
לצפיה ב-'חשוב ביותר לכל אוהבי השוכנים בים '
חשוב ביותר לכל אוהבי השוכנים בים
30/07/2009 | 00:03
6

בנשרד להגנת הסביבה הודיע כי אבקות הכביסה מזהמות את המים עם מלחים מוםרזים ועם חומרים נוספים החומרים האלו מגיעים למים
מרעילים את שוכני המצולות ומזיקים לסביבה.
פונה אליכם כאוהבי דולפינים וחות מים אחרות - בואו נציל אותם מעצמנו. חשוב מאוד להעביר את הסרטון לכמה שיותר אנשים רוב האנשים לא יודעים שזה מזהם!!!
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'דנמרק-רצח דולפינים '
דנמרק-רצח דולפינים
26/07/2009 | 11:12
1
13
לחצו על הקובץ המצורף
פשוט זוועה
לצפיה ב-'שילחו מייל מחאה לשגרירות דנמרק, הנה המייל'
שילחו מייל מחאה לשגרירות דנמרק, הנה המייל
26/07/2009 | 15:11
5
tlvamb@um.dk
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
25/07/2009 | 03:07
2
אני כבר שנים מעוניינת לשחות עם דולפינים. כמה עולה שעה בחברתם בריף הדולפינים באילת? האם מגדלים דולפינים רק בקרבת ים גדול (האם אפשר ליד אגם או בריכה נטו)? אני שואלת את זה כי אני טסה להולנד ואשמח לנצל את האטרקציה הזו בקרבת אמסטרדם אם יש...
אשמח לתשובתכם המהירה:)
ביי
לצפיה ב-'שלום לכולם!'
שלום לכולם!
21/07/2009 | 14:24
5
5
אני טסה בקרוב לתאילנד ורציתי לדעת אם ידוע לכם על מקומות באיים של תאילנד {או בכל מקום אחר} שבו אפשר לשחות עם דולפינים?
תודה רבה ויום טוב! :)
לצפיה ב-'הכי פשוט להגיע לדייג מקומי לשלם'
הכי פשוט להגיע לדייג מקומי לשלם
22/07/2009 | 10:43
4
10
לו כמה באט ולבקש ממנו לצאת לים ולראות דולפינים בין האיים. הם נמצאים שם בכול מקום!

בהצלחה  תהנו

אביעד
לצפיה ב-'תודה רבה :)'
תודה רבה :)
22/07/2009 | 13:04
5
לצפיה ב-'מה עם לוויתנים? יש שם?'
מה עם לוויתנים? יש שם?
22/07/2009 | 22:18
2
6
לצפיה ב-'יש אבל לא כול כך קרוב לחוף'
יש אבל לא כול כך קרוב לחוף
25/07/2009 | 21:34
1
8
לצפיה ב-'תודה~'
תודה~
29/07/2009 | 16:31
3
לצפיה ב-'לוויתנים בנורווגיה - היכן ?'
לוויתנים בנורווגיה - היכן ?
21/07/2009 | 00:16
2
39
שלום,

אני מתכנן טיול משפחתי לנורווגיה ועל הדרך היינו רוצים לשלב שייטל צפייה בלוויתנים, הכיוון הוא לאזור דצמבר. אשמח לקבל המלצות בכל הקשור ללוויתנים בנורווגיה.ואם כבר שאלתי ומישהו יודע, אז היכן צופים שם בדובי קוטב.

תודה
לצפיה ב-'היי,'
היי,
21/07/2009 | 00:56
1
19
נורבגיה מקום מדהים וגם בהתאם- יקר בטירוף
דובי קוטב אפשר לראות בסוולאברד- אי נורבגי שנמצא לצפון לה, וידוע בזכות תמרורי האזהרה ששכיחים במקום, שעליהם מצוייר דוב קוטב. יש טיסות סדירות למדי מאוסלו ולאחרונה כשבדקתי, עלותן היא כ-300 יורו (אבל בדצמבר ייתכן ובגלל החגים יעלה..)
האי נחשב כ'חווית הקוטב הצפוני האולטימטיבית' והוא מלא קרחונים וכמובן שיש בו גם כלבי ים/אריות ים/דובי קוטב, אבל גם אי אפשר להסתובב בו לבד (אסור להסתובב מחוץ לעיירה בלי רובה להגנה מדובים) וכמובן שכל טיול מאורגן = הוצאה כספית רבה נוספת. יש המון מידע על האי ברשת, תגגל SVALBARD.

בקשר ללוויתנים-

באיי לופוטן LOFOTEN שאמורים להיות מדהימים כשלעצמם, בין החודשים אוקטובר-דצמבר מגיעים כמה מאות לוויתנים קטלנים לאיזור כדי לאכול מכמויות דגי ההרינג שנמצאים שם בתקופה הזו, ככה שיש הרבה ספארי-ליוויתנים באיזור בתקופה הזו, כך שהסיכויים לצפות בהם הם גדולים למדי.

באי בשם Andenes ידוע שיש מספר רב של ראשתנים (נדמה לי שרק זכרים). אני לא סגור על התאריכים שהם נמצאים שם, אם לא כל השנה- אבל יוצאות משם סירות לצפייה בלוויתנים.

אלה שני האתרים היותר ידועים בנורבגיה לצפייה בלוותנים לטעמי, אבל נדמה לי שגם בצפון נורבגיה אפשר לצפות בהם, צריך פשוט לעשות קצת חיפוש באינטרנט.

תעשו חיים
לצפיה ב-'אלה גם האתרים שאני מכיר'
אלה גם האתרים שאני מכיר
22/07/2009 | 10:41
14
לא כי הייתי שם אלא רק מסיפורים, יש לי חבר שמפליג שם הרבה במידה ואתה מעוניין בפרטים נוספים אני יכול לתת לך את הטלפון שלו.

אביעד
לצפיה ב-'דואל שהגיע אלי בנושא רצח לוויתנים ודולפינים '
דואל שהגיע אלי בנושא רצח לוויתנים ודולפינים
21/07/2009 | 19:53
1
32
רצח של לוויתנים ודולפינים לשם רצח- בדנמרק

אני מניח שהתאור אמיתי אלא אם כן עבדו עלי ?
למי שמעוניין לחתום על העצומה
http://www.gopetition.com/petitions/denmark-end-wh...
לצפיה ב-'מכתב לשגרירות דנמרק יותר אפקטיבי'
מכתב לשגרירות דנמרק יותר אפקטיבי
25/07/2009 | 21:35
18
לצפיה ב-'סקר דולפינים מוצלח'
סקר דולפינים מוצלח
12/07/2009 | 19:27
2
8
אתמול נשברה מסורת, לראשונה בסקרי מחמל"י החופיים נצפו דולפינים מצויים ולא דולפינן מצוי. התצפית הייתה 5 מייל מערבית לנתניה, מאחורי הירכתיים של מכמורתן ניצן. הדולפינים עסקו בחיפוש מזון (שיחור) בקרבת הרשת של המכמורתן, היו כ-7 דולפינים בוגרים. ההפלגה בוצעה על גבי יאכטה של מועדון היאכטות של שיא-גל. התצפית הזו מצטרפת לרצף תצפיות של דולפין מצוי שהיו מאז תחילת  חודש מאי.

תודה למיה אבירם, ולצוות מועדון היאכטות של שיא-גל

אביעד

הכתבה ב-YNET:
http://www.ynet.co.il/articlesnc/0,7340,L-3745189,...
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'תצפית מהרצליה 21.7'
תצפית מהרצליה 21.7
22/07/2009 | 08:53
1
4
אביעד, אתמול שתי תמפיות במכה אחת.
ב 12:40 במיקום 32 מ' 15 ד' צפון 34 מ' 42 ד' מזרח (כלומר מערבית להרצליה בעומק של יותר מ 50 מטר) שלישיה של דולפינים (אם ובן? ואבא?  שנסרך בסביבה) שיחקו איתנו , ביוזמתם כרבע שעה. מה שעיננין אותנו היה שצבעם היה בהיר יותר. גבם היה חלק ולא היו להם סימני פגיעה מרשתות ומדחפים.
ב 13:00 במיקום 32 מ' 13 ד' צפון 34 מ' 45 ד' מזרח דולפין בודד (הפעם בצבע האפור הרגיל) עם סנפיר גב פגוע בחלקו האחורי בשליש המרכזי שלו עם שתי צלקות לבנות אלכסוניות מבסיס הסנפיר הגב לאחור ולמטה , אחת מכל צד.

מכמורתנים : היו בעומק 40 כשעה לפני התצפית הראשונה לא היו בכלל באופק לאחר מכן. נראה שהדולפינים לא היו קשורים למכמורתנים.

אין צילומים.
לצפיה ב-'דיווח מפורט וברור, תודה תודה '
דיווח מפורט וברור, תודה תודה
22/07/2009 | 10:39
6
לצפיה ב-' הזמנה לתחרות צילומים חייתית'
הזמנה לתחרות צילומים חייתית
05/07/2009 | 17:32
6
שלום,

שמי לי ואני חלק מצוות הנהלת הפורומים. רציתי להסמין אתכם להשתתף בתחרות בפורום טבע פראי וחיות בר ואולי לזכות בכרטיס זוגי לספארי.
מה צריך לעשות כדי להשתתף? פשוט מאוד להיכנס לקישור ולהעלות תמונה של חיית בר שצילמתם.
הזדרזו, שלב העלאת התמונות יסתיים מחר בשעה 12:00...
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

בהצלחה למשתתפים
לצפיה ב-'שחפים תוקפים לווייתנים'
שחפים תוקפים לווייתנים
01/07/2009 | 21:51
4

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ