לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום דולפינים ולוויתנים

בשנים האחרונות, מעוררים לווייתנים ודולפינים אהדה בקרב בני האדם בארץ ובעולם. טכנולוגיית הצילום המפותחת אשר חשפה את הקהל הרחב למראם האצילי, לחיי החברה המורכבים שלהם, למגוון אמצעי התקשורת שלהם ולמסתורין האופף אותם, הביאה רבים לפעול למען שימורם. גם סיבות אקולוגיות גורמות ללוויתנאים (דולפינים ולווייתנים) להיות "נושאי דגל" השימור הימי. ימי העולם נתונים תחת לחץ מתמיד של דייג יתר מחד וזיהום ופגיעה בסביבה האקולוגית מאידך, אשר יחד גורמים לפגיעה ישירה וחמורה במגוון המינים השוכנים בו ובראשם טורפי העל. כטורפי-על מובהקים, מהווים הלוויתנאים סמנים מהימנים למצב המערכת, באמצעותם ניתן לקבל תשקיף על זמינות המשאבים ועל רמות הזיהום. שימורם מחייב שימור המערכת הימית כולה.בפורום זה נעסוק בדולפינים, לווייתנים והסובב אותם.

אודות הפורום דולפינים ולוויתנים

בשנים האחרונות, מעוררים לווייתנים ודולפינים אהדה בקרב בני האדם בארץ ובעולם. טכנולוגיית הצילום המפותחת אשר חשפה את הקהל הרחב למראם האצילי, לחיי החברה המורכבים שלהם, למגוון אמצעי התקשורת שלהם ולמסתורין האופף אותם, הביאה רבים לפעול למען שימורם. גם סיבות אקולוגיות גורמות ללוויתנאים (דולפינים ולווייתנים) להיות "נושאי דגל" השימור הימי. ימי העולם נתונים תחת לחץ מתמיד של דייג יתר מחד וזיהום ופגיעה בסביבה האקולוגית מאידך, אשר יחד גורמים לפגיעה ישירה וחמורה במגוון המינים השוכנים בו ובראשם טורפי העל. כטורפי-על מובהקים, מהווים הלוויתנאים סמנים מהימנים למצב המערכת, באמצעותם ניתן לקבל תשקיף על זמינות המשאבים ועל רמות הזיהום. שימורם מחייב שימור המערכת הימית כולה.בפורום זה נעסוק בדולפינים, לווייתנים והסובב אותם.
הפורום לא פעיל

לצפיה ב-' פורומים חדשים בתפוז אנשים '
פורומים חדשים בתפוז אנשים
04/11/2009 | 14:09
2

התכנית האהובה רוקדים עם כוכבים חוזרת הערב בעונה חדשה וכך גם הפורום!
אתם מוזמנים להתעדכן במה שקורה בתכנית, לתת ביקורת על הריקודים ולהנות בפורום שכולו אבק כוכבים:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

פורום ניפ/טאק, הפורום של הסדרה המצליחה על עולם הניתוחים הפלסטיים חוזר לכבוד העונה השישית בכוחות מתחדשים. בואו לדבר על הסדרה שכבשה את ארה"ב:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...

המוזיקה, הריקודים, התלבושות וכמובן – האוכל. אנשים מזמינה אתכם להנות מחגיגה של טעמים, ריחות וצבעים שלא הכרתם בפורום יהדות כורדיסטאן – אנא כורדי
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...
לצפיה ב-'אולטרסאונד פוגע בבעלי חיים ימיים...ובעוברים?'
אולטרסאונד פוגע בבעלי חיים ימיים...ובעוברים?
03/11/2009 | 10:50
2
14
בחלק הראשון של חייהם.... לפני הלידה... העוברים מזכירים "בעלי חיים ימיים" מכמה בחינות. ובכן - כיצד האולטרסאונד שפוגע בבעלי החיים הימיים - פוסח על הפגיעה בעוברים.... בזמן בדיקת-אולטרסאונד . ומי שמתעסק כאן בניסויים מדעיים - אנא יענה לי על השאלה - איזה עוד בעלי חיים נפגעים מ"אולטרסאונד". האם  קיימת אמנה בינלאומית להגנת דגים מפני "מיכשור צבאי" בזכות "צער בעלי חיים"?
לצפיה ב-'למרות הגוון הפרובוקטיבי של השאלה, אענה'
למרות הגוון הפרובוקטיבי של השאלה, אענה
03/11/2009 | 11:51
1
6
אולטראסאונד לא פוגע בבעלי חיים ימיים, וגם לא בעוברים ובבעלי חיים לא ימיים.
הדולפינים משתמשים ב"אולטראסאונד" למציאת כיוון ואיתור גופים בים, עטלפים משתמשים באולטראסאונד למציאת חרקים בלילה.
אולטראסאונד הוא פשוט תדר הגבוה מיכולת האדם לשמוע.
אתה אולי מתכוון לסונאר, בו משתמש הצי האמריקאי, ובכן, הסונאר עצמו לא גורם נזק, אבל יש לו כנראה השפעה על התנהגות של חלק מהיונקים הימיים. הבעיה ששינוי ההתנהגות הזה אכן יכול להביא לנזקים לחיות הללו, עד כדי מוות, אבל זה לא הסונאר שפוגע אלא הקול המפחיד שהוא משמיע שגורם להם לעשות שטויות (ובעקיפין אכן גורם נזק).
הסונאר הוא לא אולטראסאונד, להפך, הוא בתדרים הנמוכים מיכולת השמיעהשל אדם ולא גבוהים ממנה.
לצפיה ב-'infrasaund ? נורא נורא. תודה.'
infrasaund ? נורא נורא. תודה.
03/11/2009 | 15:02
5
זה עצוב מאוד  .   אני מודה לך על ההזדמנות לראות את היצורים המופלאים שצילמת....
לצפיה ב-'איזה סוג דולפין חיי במיים מתוקים?'
איזה סוג דולפין חיי במיים מתוקים?
02/11/2009 | 12:29
2
8
יש דולפינים מהסוג שיש בריף הדולפינים באילת ששמים אותם בבריכות , הבריכות הם עם מיים מתוקים או מיי ים?
לצפיה ב-'מי ים ראה תשובתו של דני ברחנא למטה'
מי ים ראה תשובתו של דני ברחנא למטה
02/11/2009 | 17:48
10
לצפיה ב-'דולפינים יכולים לחיות תקופה קצרה במים מתוקים'
דולפינים יכולים לחיות תקופה קצרה במים מתוקים
02/11/2009 | 21:37
10
לכמה שבועות בדרך כלל לא יקרה להם כלום, אבל לאורך זמן זה לא טוב להם לעור ולעיניים.
הדולפינים החיים בבריכות בדולפינריומים חיים בבריכות של מי ים או מי ים מלאכותים.
לצפיה ב-'מסקנות אחרי שחזרתי מריף דולפינים אילת השבוע'
מסקנות אחרי שחזרתי מריף דולפינים אילת השבוע
30/10/2009 | 10:03
4
8
המקום לא מטופח, מים עכורים ומלוכלכים איפה שהדולפינים.
יש שם זבובים שעוקצים ברמה כואבת זבובים שמעולם לא הכרתי, המקום דרוש שיפוץ דחוף הוא נראה לי לא עבר שיפוץ מאז שהוקם.
חבל באמת המקום נראה מוזנח והמזח איפה שאנשים הולכים לראות את הדולפינים נראה במצב לא טוב.
הגדר שמפרידה בן החוף הסגור של המתרחצים לדולפינים נראה ממש נורא כל המקום הזה דרוש שיפוץ.

נ.ב זה יכול להוביל לדכאון של הדולפינים.
לצפיה ב-'המים בהם נמצאים הדולפינים הם מי המפרץ'
המים בהם נמצאים הדולפינים הם מי המפרץ
30/10/2009 | 19:13
3
9
יש שמונה דולפינים בטח של 30,000 מטר רבוע ובעומק של 12 מטר בממוצע - והמים הם אותם מים כי רק רשת מבדילה בינם לבין הים, אם המים עכורים שם, הם יהיו עכורים בכל המפרץ.
המזח עליו הולכים האנשים שופץ לפני שנה ובמצב מצויין, ואת הזבובים אף אחד לא ייבא במיוחד לריף, הם נמצאים בכל איזור החוף, במקומות בהם יש צמחיה, ובריף יש הרבה מאוד צמחיה..
הגדר בין חוף המתרחצים לדולפינים מלאה אלמוגים אם לזה אתה קורה ממש נורא....
ואם היית רציני, היית כותב לריף ולא לפורום, אם משהו באמת מדאיג אותך ואני בטוח שהיית מקבל תשובה רצינית.
לצפיה ב-'המיים'
המיים
30/10/2009 | 21:40
6
הייתי בחופים אחרים ולמשל בחוף של לייד טאבה המיים צלולים ושקופים, המיים בריף מלוכלכים יש שם למשל שקיות וכל מיני בקבובקים במיים שראיתי ועוד כל מיני לכלוך אחר הם לא משקיעים המקום נראה מוזנח וחבל וכמו שציינתי זה לא רק המיים.
לצפיה ב-'עוד דבר,כשהייתי בריף שמתי לב שהדולפינים נמ...'
עוד דבר,כשהייתי בריף שמתי לב שהדולפינים נמ...
30/10/2009 | 21:53
1
13
עוד דבר,כשהייתי בריף שמתי לב שהדולפינים נמשכו לאנשים שמחים צוהלים מחייכים וצועקים.

אני לא כזה והם לא באו אלי והיו עוד כמה אנשים שקטים, קצת נראו דכאוניים שהדולפינים ממש לא התקרבו וההפך .

ואני חשבתי שדולפינים אוהבים לרפא ולעזור , החיבה שלי לכלבים רק מתגברת לאור העובדה שהייתי בריף הכלב של הריף חש שאני עצוב ובא אלי וישב ליידי.
לצפיה ב-'החשבון השני הרגיל עושה לי בעיה לכן אני מדבר '
החשבון השני הרגיל עושה לי בעיה לכן אני מדבר
30/10/2009 | 21:54
8
בזה
25/10/2009 | 10:14
3

עלילותיה של משפחה מסורתית משכונת הנחלאות בירושלים מגיעות גם לתפוז.
צופים קבועים בסדרה מעורב ירושלמי? הפורום מחכה לכם:

אז מה קרה היום במרחב הוירטואלי?
פורום מה קורה - פורום על התוכנית שמביאה אליכם את הידיעות החמות הכי חמות ברשת

נמאס לכם מהאוכל במלונות, מחדרניות שמעירות אתכם השכם בבוקר כדי להחליף מגבות ומהמחירים השערורייתיים?
אנחנו ב- אנשים נחלצים לעזרתכם ופותחים פורום חילופי דירות בו תוכלו להחליף דירה ברעננה תמורת דירה בפריז, מנהטן או לוס אנג'לס לכמה שבועות של חופש.
יש לכם ניסיון בחילופי דירות? חושבים שאתם יכולים לנהל את הפורום? אנחנו מחכים לכם!
גולשים המעוניינים להציע את עצמם לניהול הפורום מוזמנים להגיש מועמדות בקישור הבא:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...
לצפיה ב-'מי יודע איך פועל הריפוי שהדולפינים נותנים'
מי יודע איך פועל הריפוי שהדולפינים נותנים
22/10/2009 | 22:51
1
8
לפני 8 שנים צללתי עם דולפינים בריף באילת ובעקבות הצלילה קרה לי משהו מדהים התחלתי לראות דברים בצורה יותר חיובית, וככה כבר עברו כמה שנים וצללתי מאז עוד כמה פעמים וכל פעם שאני צולל אני חווה חוויה של שינויים במבנה האישיות ובהסתכלות על החיים ובבגרות נפשית ואיזון נפשי.

שבוע הבא אני כנראה הולך לצלול איתם שוב ואני מרגיש ששוב ייקרה לי משהו לטובה.

מישהו יודע איך זה שהם מרפאים, מה יש להם שזה מרפא?
לצפיה ב-'העיקר שזה עושה לך טוב'
העיקר שזה עושה לך טוב
27/10/2009 | 12:16
8
לצפיה ב-'לחובבי דולפינים כמוני'
לחובבי דולפינים כמוני
22/10/2009 | 04:57
10
לצפיה ב-'מי היצור החכם ביותר בעולם ?'
מי היצור החכם ביותר בעולם ?
17/10/2009 | 11:11
4
10
מהו היצור (עוף, יונק, זוחלים, דגים או כל יצור אחר...), חוץ מבנאדם, הכי אינטלגנטי ביותר בעולם ? כוונתי היא לאינטלגנציה של יכולת עיבוד חשיבתי שבאמצעותו הוא מצליח לפשט תהליכים ולהבין מצבים.
לצפיה ב-'עורכי דין....'
עורכי דין....
18/10/2009 | 22:09
2
3
תראה, עומדים להשתמש בעורכי דין באוניברסיטאות, במקום לערוך ניסויים על עכברים, מכמה סיבות:
1. יש המון מהם, כך שזה לא בעיה להשיג והם לא נדירים.
2. עובדי המעבדה לא נוטים להקשר אליהם, כמו שקורה להם עם עכברים וחולדות חמודים.
3. הם ממש, ממש דומים לבני אדם......

ועכשיו ברצינות - מאיפה לנו לדעת, מי יכול לבדוק אינטליגנציה באמת ולהשוות למשל בין ייצור יבשתי לייצור ימי?
כנראה שמי שהכי קרוב אלינו (שימפנזים, גורילות, אורנג אוטנגים - ובקיצור, קופי האדם) הוא הכי קרוב אלינו גם באינטליגנציה, מה זה אומר עליהם לעומת דולפינים למשל? לא יודע אם מישהו מסוגל לאמר...
לצפיה ב-'אהבתי'
אהבתי
18/10/2009 | 23:04
6
לצפיה ב-''
20/10/2009 | 11:12
3

אין דוק אתה
לצפיה ב-'לא יודע מי הכי חכם, אבל שימפנזים בהחלט '
לא יודע מי הכי חכם, אבל שימפנזים בהחלט
15/11/2009 | 10:47
6
מראים יכולות מדהימות. סירטון מדהים אודות יכולת הזיכרון של שימפנזה.
לצפיה ב-'סקר דולפינים מוצלח במיוחד אתמול'
סקר דולפינים מוצלח במיוחד אתמול
11/10/2009 | 11:05
5
אתמול במסגרת הפלגת מחקר שיגרתית, צפינו בלהקת דולפינים עם גורים קטנים. בקיצור חוויה מדהימה.

הנה כתבות בנושא:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3788081,00.html

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1120042.html

שבוע טוב

אביעד
לצפיה ב-'אפשר לשאול גם על דגים באקווריום?'
אפשר לשאול גם על דגים באקווריום?
10/10/2009 | 16:38
2
4
קנינו אקווריום ממש לא מזמן ומשהו מוזר קורה שם- כל פעם שמביאים דגים- הם מתים.
קניתי אקווריום, פילטר שנותן גם חמצן, חומר שמחטא את המים, חומר נגד בקטריות, אוכל וזהו
עשיתי מה שבחנות אמרו לי- שמתי מים מהברז וחיכיתי קצת ואח"כ הכנסתי את השקית עם המים והדגים כמו שהיא ורק אח"כ שיחררתי אותם אחרי שטיפה התרגלו.
משום מה כשאני מפזרת אוכל ( כ 3 גרגירים לדג) נראה שהם חסרי אוריינטציה ולא מגיעים לאוכל הזה (אולי מתים מרעב?)
וגם עוד תופעה מוזרה- הם כל הזמן נצמדים ליפלטר במקום להסתובב באקווריום.

מה אני צריכה לעשות יותר ממה שעשיתי?
לצפיה ב-'אולי '
אולי
10/10/2009 | 21:11
4
פילטר פגום?
משהו בחומר שמחטא את המים או בחומר נגד בקטריות?
אולי משהו באוכל עצמו?
ואולי, חלילה וחס, הדגים מגיעים חולים? (אקווריום שלם שנדבק במחלה בחנות עצמה, לא כזה נפוץ אבל לכי תדעי)
לצפיה ב-'היי,'
היי,
10/10/2009 | 23:49
קודם כל, כמה זמן האקווריום עמד עם הפילטר , פעל כמו שצריך, רק בלי דגים?
חומר נגד בקטריות- על איזה חומר מדובר? כי דווקא צריך להכניס לאקווריום בקטריות, כנראה שבזה מדובר.
ובאיזה דגים מדובר?
ומה גודל האקווריום?
לצפיה ב-'אל הים השחור'
אל הים השחור
04/10/2009 | 00:34
13
"אני ממש ממש מצטערת... ממש ממש..."

אלו הם דבריה של מיה זילבר, בדקותיו האחרונות של למון הדולפין שמת מטיפול חובבני של אנשי ריף הדולפינים, כתוצאה מעומס ועקה שאילצו את הדולפין הצעיר לעבור.
מצומרר מהטיפשות וקלות הדעת שלה - צפיתי בסרט אימה זה.
מחר, יום ראשון, 16:25 ערוץ 8 אתם מוזמנים לצפות בסרט "אל הים השחור" ולחזות במו עיניכם בצוות חובבני, לא מקצועי להחריד שלא יודע כיצד לטפל בדולפינים, והתוצאה של כך היא מותם של אותם דולפינים מסכנים.
חבורה של חובבנים שאהבו ים ודולפינים והחליטו לקנות קצת דולפינים ולא הבינו את ההשלכות של הטיפול בחיה מסוג זה. למון, בנג'י, יאסו, דומינו, סינדי הגור של דומינו, הגורה של דנה והרשימה עוד ארוכה - כולם קורבנות של טמטום תחת המטרייה היפה של ריף הדולפינים, אילת.

"ממש מצטערת בובי" - עלי זה לא עובד, אלא רק מעלה בחילה

פעם אהבתי את המקום הזה,
עד שהבנתי באמת מה הולך שם. ובשתי מילים: גועל נפש.
לצפיה ב-'דיווח מרשים מאשקלון, 45 דולפינים מצויים'
דיווח מרשים מאשקלון, 45 דולפינים מצויים
27/09/2009 | 01:04
1
3
נראו היום על ידי צוות היאכטה הזקן והים כק"מ ממרינה אשקלון

http://www.youtube.com/watch?v=5IcUYZTxnno

שיהיה צום קל

אביעד
לצפיה ב-'צייד לווייתנים באיסלנד ........'
צייד לווייתנים באיסלנד ........
09/10/2009 | 06:49
2
קראתי שגודלו של לב הלווייתן הוא כמו גודל של ג"יפ ואני חוששת שינצלו את זה למחקר-ביוטרור בקרדיולוגיה ((מחקר שמטרתו פלילית)). מהם החוקים הבינלאומיים לגבי ציד לווייתנים למחקר-רפואי
לצפיה ב-'כיצד דולפינים מתמודדים עם לחץ בעומק?'
כיצד דולפינים מתמודדים עם לחץ בעומק?
18/09/2009 | 12:29
10
8
לאיזה עומק מסוגל דולפין לצלול ואיך הוא מתמודד עם הלחץ? (בני אדם סובלים מלחץ כבר בעומק של שני מטרים)
לצפיה ב-'השיאים הרשומים כפי שנמדדו על ידי הצי האמריקאי'
השיאים הרשומים כפי שנמדדו על ידי הצי האמריקאי
19/09/2009 | 17:56
9
8
בהנחה שאתה מדבר על דולפין אף-בקבוק:
דולפין אטלנטי - כ 350 מטר
דולפין פאסיפי - כ 500 מטר.
לגבי היכולת לצלול לעומק, אני מניח שהכוונה להשוואת הלחצים באזניים?
אם כן, מבנה תעלתהאוזן והסינוסים מאוד שונה בדולפינים לעומת בני אדם. אצלנו יש חלל שכאשר אנו צוללים, האויר נדחס וחלה קריסה של החלל הזה פנינמה ולכן הכאב והפציעות. לדולפינים יש רקמת כלי דם המסוגלת להתרחב ולמלא את החלל ובכך למנוע את הקריסה שלו.
המדהים הוא שעדיין נשארת שכבת אויר מאוד דקה המאפשרת שמיעה של טונים גבוהים למרות העומק הרב והרקמה המלאה בדם.
זה נושא מאוד סבוך, אפשר לקרוא עליו קצת יותר בפרוט, אם זה מעניין אותך, כאן  או פה (אם כי המקור הזה קצת בעייתי משום שהוא דן בתאוריות שאינני בטוח כלל שהן נכונות (הקשר בין רעידות אדמה תת מימיות והחפה של לוייתנים)
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
19/09/2009 | 20:12
8
3
אכן התכוונתי לדולפין אף-בקבוק.

ועכשיו לשאלה קצת מוזרה: האם מערכת כזו כמו שתיארת אצל הדולפינים יכולה תיאורטית להתקיים אצל בני אדם ללא שינוי מבנה הגולגולת? הכוונה לרקמת דם שתתרחב אצלנו בחללים הריקים ובכך תמנע קריסה של החלל.

לצפיה ב-'בתאוריה? לא הבנתי? השתלה? ספונטנית? איך?'
בתאוריה? לא הבנתי? השתלה? ספונטנית? איך?
19/09/2009 | 21:23
7
4
החללים אצלנו מאוד שונים מאצל הדולפין, ובכלל השונות האנטומית היא כל כך גדולה ונדרשו 50 מיליון שנות אבולוציה לפתח מערכת כזאת כך שנראה לי בלתי סביר.
כל מערכת הסינוסים, מבנה האף ומיקומו, מבנה הגולגולת, הלרינקס שהופרד מהפרינקס... יותר סביר שיצמח לנו זנב של דולפין או סנפיר גב מאשר זה.
לצפיה ב-'טוב, אני מניח שזה כבר קשור לפורום צלילה'
טוב, אני מניח שזה כבר קשור לפורום צלילה
19/09/2009 | 22:10
6
5
אבל אולי אתה יודע איך בני אדם מתמודדים עם השוואת לחצים?
אני מכיר תא לחץ. יש אולי דרכים יותר טבעיות? (כמו הבחור שצלל לעומק של 214 מטרים. אני מניח שהוא עבר בתא לחץ לפני כן)
לצפיה ב-'עניתי רק לגבי השוואת לחצים בסינוסים ואוזניים.'
עניתי רק לגבי השוואת לחצים בסינוסים ואוזניים.
20/09/2009 | 17:10
5
4
מה שצוללים נוהגים לקרוא "פימפום". לא הבנתי שהתכוונת לכל המכלול....
באופן עקרוני צוללים מתמודדים עם כמה דברים הנוגעים ללחץ:
1. השוואת לחצים בסינוסים - השיטה היא ל"פמפם" - דוחסים אויר לסינוסים ולאוזן התיכונה על ידי סגירת האף והעלאת הלחץ בסינוסים וצינור אאוסטכיו בעזרת כיווץ החזה והפה.
2. קריסת בית החזה - מנוטרל כאשר נושמים אויר דחוץ במלילת מכשירים = SCUBA
3. הרעלות (שיכרון מעמקים=הרעלת חנקן, הרעלת חמצן) - מתמודדים על ידי שינוי תערובות נשימה.
דקומפרסיה - סינדרום הנובע משהיה בלחץ גבוה ומעבר מהיר ללחץ מופחת - ההתמודדות היא על ידי עליה איטית ומבוקרת.
יונקים ימיים פתורים מסעיף אחד, כפי שהסברתי. מסעיף 2 בגלל מבנהבית חזה, ריאות, נאדיות ריאה ודרכי אויר שונים.
ומסעיף 3 זה כבר סיפור ארוך שאין לי הרבה כוח וסבלנות לפרט (אני מפרט אותו בדרך כלל בהרצאות של 45 דקות עד שעה וחצי - בהתאם לרמת ההרצאה.)
לצפיה ב-'דחוץ במלילת=דחוס בצלילת,'
דחוץ במלילת=דחוס בצלילת,
20/09/2009 | 17:17
4
ודקומפרסיה=סעיף 4.
יונקים ימיים פטורים ולא פתורים
והם פטורים מסעיף 3 כי הם לא נושמים בעומק ופטורים מסעיף 4 בגלל כל מה שאין לי כח, זמן ומקום להסביר.
סליחה על כל הטעויות....
לצפיה ב-'תודה'
תודה
20/09/2009 | 22:52
3
1
דווקא סעיף 4 הוא זה שמעניין אותי אבל אני אחפש מקורות מידע חלופיים.
(תוכל אולי להפנות אותי לכאלה?)
לצפיה ב-'צודק, זה באמת נושא מרתק.'
צודק, זה באמת נושא מרתק.
20/09/2009 | 23:03
2
3
כתבתי לא מזמן כתבה "פופולרית" בלי לטחון יותר מדי מדע לעומק בדיוק על זה.
אם תשים את ידך על גליון "צלילה" של ההתאחדות הישראלית לצלילה , גיליון 43 מרץ 2009, תמצא את הכתבה שם, שמה "צלילה של יונקים ימים - מדוע הם פטורים מדקומפרסיה"
שנה טובה.
דני
לצפיה ב-'יונה הנביא במעי הדג.........'
יונה הנביא במעי הדג.........
09/10/2009 | 06:53
1
1
התנהגותם של גלי הקול במים - אפשר לקבל הסבר קצר?
לצפיה ב-'בבקשה, אם כי זה קשור יותר לפיסיקה מלוטרינריה'
בבקשה, אם כי זה קשור יותר לפיסיקה מלוטרינריה
10/10/2009 | 23:40
5
הבדל העיקרי בין המים לאויר (מבחינת גלי קול) הוא צפיפותם הגדולה של המים, עקב כך מהירות הקול במים גבוהה פי 4 מאשר באויר/
הצפיפות גורמת גם לקצב דעיכה של גדול יותר ולכן מדידות אקוסטיקה במים קשות להשוואה למדידות באויר (לא אכנס לזה בכלל).
מכיוון שהאוזן האנושית בנויה לקול באויר (עור התוף ועצמות השמע הן מנגנון המיועד חהעביר לחץ נמוף לנקודה אחת באון הפנימית) במים האוזן לא מסוגלת להבחין בכיוון הקול, גם בגלל מהירות המעבר של קול במים וגם בשל קליטת הרטט האקוסטי דרך כל עצמות הגולגולת.
הסבר בכלל לא רע מויקיפדיה דווקא - כאן .
לצפיה ב-'קפיצות וזנב'
קפיצות וזנב
18/09/2009 | 13:39
12
7
לפני יומיים חזרתי מטיול במדגסקר, שבמסגרתו ביקרתי באי Ille Sainte marie, שידוע בכך שבחודשים יולי-ספטמבר, חולפים בחופיו לוויתנים גדולי-סנפיר עם צאצאיהם הטריים. ישר עם הנחיתה באי התחלנו לראות אותם קופצים במרחק מהחוף, ולמחרת לקחנו סירה והם פשוט היו בכל מקום, שחו וקפצו (יש מליון תמונות, אחלוק בהמשך!) חבטו במים עם הזנב, לפעמים רק האמא ולפעמים הגור..
יש איזושהי סיבה להתנהגות הזו? האמהות פשוט מלמדות את הגורים כיצד לנהוג בהמשך?
לצפיה ב-'תמונות'
תמונות
19/09/2009 | 14:23
10
109
לצפיה ב-'2'
2
19/09/2009 | 14:24
1
4
לצפיה ב-'תמונה מדהימה!'
תמונה מדהימה!
20/09/2009 | 08:16
7
לצפיה ב-'3'
3
19/09/2009 | 14:27
6
לצפיה ב-'4'
4
19/09/2009 | 14:28
5
לצפיה ב-'5'
5
19/09/2009 | 14:29
4
לצפיה ב-'6'
6
19/09/2009 | 14:30
5
לצפיה ב-'7'
7
19/09/2009 | 14:31
5
לצפיה ב-'8'
8
19/09/2009 | 14:49
2
7
לצפיה ב-'ואו!!!!'
ואו!!!!
23/09/2009 | 13:09
1
1
איזה מדהימים! אתה יכול לשלוח לי את האימייל שלך? לשאלות..
לצפיה ב-'שלחתי בפרטי'
שלחתי בפרטי
23/09/2009 | 16:48
9
לצפיה ב-'הקפיצות נקראו BREACHING ויש כמה תאוריות '
הקפיצות נקראו BREACHING ויש כמה תאוריות
19/09/2009 | 18:02
3
המסבירות אותן (עד שלא נהיה לוויתנים בעצמנו, אפשר רק לנחש )
1. הסרת טפילי עור, הקפיצה, החבטה במים וכנראה גם הכוח של הסיבוב באויר מעיפים כל מיני טפילים הנדבקים לעור.
2. תקשורת, החבטה במים גם מרשימה וגם נשמעת למרחוק, יכול להיות שזאת תצוגה שנועדה להרשים את הלוויתנים האחרים....
3. משחק, אם כי קשה להניח שחיה בוגרת תבזבז כל כך הרבה אנרגיה על הוצאת כמה טונות של גוף מהמים רק לשם משחק....
17/09/2009 | 17:58
2

מתגוררים ועובדים במדינה זרה? מהגרים לחוץ לארץ ומתכננים לעבוד שם?
בפורום עבודה בחו"ל תקבלו את התשובות לכל השאלות בנושא:

הכוח ירושלים חוזרת בפעם השלישית למגרשים ואנחנו נשארים איתם גם אחרי הדקה ה-90!
כל העדכונים, הרכילויות וההתפתחויות בפורום לטלנובלה הישראלית השווה ביותר - האלופה 3:
לצפיה ב-'צייד הדולפינים ביפן טיאג'י החל'
צייד הדולפינים ביפן טיאג'י החל
13/09/2009 | 17:11
6
7
לצפיה ב-'נורא ואיום!'
נורא ואיום!
13/09/2009 | 23:14
6
לראות את זה, ולבכות.
האם יש דרך, מעבר לעצומת אינטרנט כדי לעזור לנסות לעצור את זה?
לצפיה ב-'אביעד, אולי זאת שאלה טיפשית'
אביעד, אולי זאת שאלה טיפשית
14/09/2009 | 11:02
4
2
אבל אם אזור הציד חוזר על עצמו, לא היינו מצפים שהדולפינים יתרחקו לפחות מאזורי הכפרים האלו?
פשוט זוועה!!!
לצפיה ב-'שאלה טובה'
שאלה טובה
16/09/2009 | 12:44
3
1
אני לא מכיר את האיזור, אולי זה איזור חשוב מבחינת התזונה שלהם. אולי יש שם נדידה של פרטים באיזור ולא אוכלוסיה קבועה.

בכול מקרה זה נורא

אביעד
לצפיה ב-'האם יש משהו שאנחנו יכולים לעשות נגד זה?'
האם יש משהו שאנחנו יכולים לעשות נגד זה?
16/09/2009 | 18:46
2
12
משהו שהוא יותר מעצומות אינטרנט?
לצפיה ב-'מכתב מחאה לשגריר יפן ישראל'
מכתב מחאה לשגריר יפן ישראל
17/09/2009 | 13:07
1
6
לצפיה ב-'צייד לווייתנים באיסלנד ....כנ"ל.........'
צייד לווייתנים באיסלנד ....כנ"ל.........
09/10/2009 | 06:51
8
אולי כל האסונות שפוקדים את איזור הפיליפינים קשורים לצייד לווייתנים?
לצפיה ב-'זוכים בקורסי צלילה ועוד בתחרות "חלומות בכחול"'
זוכים בקורסי צלילה ועוד בתחרות "חלומות בכחול"
15/09/2009 | 09:40
3
קטגוריה קבוצתית: עד 5 אנשים זוכים ב: קורס צלילה+חופשת צלילות בסיני+צלילות עם דולפינים בריף הדולפינים+ציוד צלילה בסיסי+יום צלילות בצפון הארץ ועוד הרבה פרסים!
להגשה מכינים סרטון של עד 90 שניות עם מסר של אהבת ושמירת הים.

קטגוריה אישית: אדם אחד זוכה בקורס צלילה+ציוד צלילה אישי, מקום שני זוכה גם בקורס צלילה
להגשה מכינים מודעה/קומיקס/סלוגן/סיפור קצר עם מסר של אהבת ושמירת הים.

התחרות מטעם ההתאחדות הישראלית לצלילה ובתמיכת המשרד להגנת הסביבה
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'איפו הדוק של הריף? ?'
איפו הדוק של הריף? ?
13/09/2009 | 11:43
4
6
חזרתי מהביקור השנתי שלי....

רק נדמה לי או שיש פחות דולפינים כל שנה?

משהו זרק שם שהולכים להביא עוד דולפינים שוב מאיזה מכון מחקר בים האדום  זה נכון או שזה עוד חכמולוג ..
לצפיה ב-'אני כאן '
אני כאן
17/09/2009 | 23:19
3
6
לגבי ה"הולכים להביא" - בהחלט לא, הדולפינים שיש כיום בריף הם דולפינים שהיו בשבי ולא נתפסו לצורך העיניין. אלו דולפינים מסוג דולפינן הים השחור האסורים כיום (לשמחתי) במסחר ולכן גם אם מישהו היה רוצה להביא/למכור הוא לא היה יכול. מותר להשאיל דולפינים כאלו בין מתקנים לצרכי רביה בלבד והעשרת הגנים, אבל אין שום דבר כזה בתכנון.
לגבי מספר הדולפינים - יש לידות ויש תמותה, זה טבעי בכל מקום בו יש דולפינים, בשבי או בטבע.
השינויים שהיו ב 4 השנים האחרונות:
סנדי מת מזיקנה בשיבה טובה.
שיבא מתה עקב סיבוך של מחלה.
בזמן הזה נולדו גם 3 גורים - ניאו, אנזו וראג'ה.
אנזו, היה גור קטנצ'יק כשהסתבך ברשת (שלא איפשרו לנו לתקן אותה בשל בעייה משפטית שלא אכנס אליה) וטבע.
כך שלפני 4 שנים היו 8 דולפינים בריף ואילו היום יש..... 8 דולפינים בריף.

לצפיה ב-'תודה על התשובה דוק..'
תודה על התשובה דוק..
18/09/2009 | 09:46
2
5
אחד מהגורים מאוד מחבב את כפות הרגלים שלי מתסבר.. היה מאוד משעשע לראות איך הוא בוחן את התגובה שלי כל פעם שהוא התקרב, אני חושבת שזה בגלל שאני היחידה שלא ממש ניסתה "לתפוס" אותו, אלא פשוט השאירה לו להיות היוזם..
חוויה מעלפת...

אני שמחה לדעת שלא הולכים "לקנות" עוד דולפינים.. אחת הסיבות שאני באה לריף כבר שנים זה בגלל שאני יודעת שהם היו בשבי ולא צדו אותם לצורכי בידור..

ואם אני כבר מציקה לך , ואפרופו רביה- מי יהיה היורש של סנדי?

לצפיה ב-'השיטה היא באמת לתת להם ליזום, זה עובד עם רוב'
השיטה היא באמת לתת להם ליזום, זה עובד עם רוב
18/09/2009 | 10:22
1
בעלי החיים.
מי יהיה היורש של סנדי?
קשה לאמר בשלב הזה. זכרים בדולפינים מגיעים יכולת מינית לקראת גיל 6-8 אבל ליכולת רביה (כלומר לא רק טסטוסטרון אלא גם בגרות) רק בגילאי העשרה היותר מאוחרים. מכיוון שאין זכר אחר בריף, אנו מחכים שהגורים יגדלו קצת (זה ממש לא בוער לנו, הרבה יותר שקט ככה וממש אין לחץ של זמן).
מי מהם יירש את סנדי? ניאו מבוגר מראג'ה בשנה (הוא בן 4) אבל זה לא הפרש משמעותי, ולפעמים זכרי דולפינים שגדלו יחד משתפים פעולה ברביה.. בקיצור, אין לדעת כרגע, נחכה ונראה.....
לצפיה ב-'תודה על תהגובה דוק..'
תודה על תהגובה דוק..
20/09/2009 | 10:09
4
אני בעד ניאו.. אבל רק בגלל השם
לצפיה ב-'יש אפשרות להתנדבות באקואריום של '
יש אפשרות להתנדבות באקואריום של
10/09/2009 | 00:46
2
9
אורקה? יש מקום שמאפשר כזה דבר ? אם יש למשהו מושג- אשמח לדעת . זו חיה שאני מת להתקרב אליה עד כמה שניתן (האכלה? ליטופים?) סיבה נוספת לעשות את זה - לימוד אנגלית , חלש מאוד בשפה. תודה מראש
לצפיה ב-'יש מספר מתנדבים במחמל"י שהתנדבו במספר מרכזים'
יש מספר מתנדבים במחמל"י שהתנדבו במספר מרכזים
12/09/2009 | 21:00
1
5
תגיע לפגישה החודשית הקרובה של מחמל"י, ותוכל לקבל פרטים...

אביעד
לצפיה ב-'מהפורום אין משהו שיצא לו? '
מהפורום אין משהו שיצא לו?
13/09/2009 | 01:00
6
אני רוצה לראות אם זה ראלי מבחינתי, מבחינת עלויות אם ישנם ולא פחות חשוב - מבחינת כשרות של אוכל באזור אם יש , ( אני שומר גם שבת ככה שחשוב לי להיות בטוח שזה אפשרי לפני שאני עובר משלב הדימיון למציאות חח)
לצפיה ב-'סקר דולפינים מוצלח'
סקר דולפינים מוצלח
12/09/2009 | 20:58
3
השקע השרבי הראשון של עונת הסתיו, העניק לנו ים נפלא הבוקר ותצפית דולפינים בהתאם. אמא, גור קטן ובוגר נוסף שנראה יחסית צעיר, מהמין דולפינן מצוי, התגלו מערבית לגעש כ-3.5 מייל מהחוף, מאחורי מכמורתן סער, אבל מיד עזבו אותו ועברו לפעילות שיחור ולמנוחה לסירוגין. הבוגר הצעיר עם סנפיר חלק הגיע לרכב על גל החרטום של היאכטה, האמא והגור הקטן שנולד לפני מספר שבועות נמנעו מקרבה. מסריקה מהירה שעשיתי בקטלוג הסנפירים, האמא לא מוכרת למרות שהסנפיר שלה מאוד משונץ. פתיחה טובה לסתיו...

תודה לשיא-גל על התמיכה במחקר הדולפינים בישראל. למיטל שהצטרפה לסקר

שבוע טוב

אביעד

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ