לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הורים לחיילים

שלום לכולם כהורים לחיילים בהווה או בקרוב אנו זקוקים לפורום חם שייעץ, יעודד, וינחה אותנו בנבכי תהליך הגיוס והשירות. ניתן להעלות בפורום כל נושא הקשור לשירות בעתיד או בהווה, בכל מסגרת שירות שהיא, כולל עתודה, מכינות, הסדר ושירות לאומי.הפורום נועד לשמש ככלי שיתן להורים הרגשה טובה, ייעוץ, ועידוד. יש לכבד את כל המשתתפים באשר הם ולשמור על אוירה טובה ומכובדת. שנעבור את השירות בשלום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לחיילים

שלום לכולם כהורים לחיילים בהווה או בקרוב אנו זקוקים לפורום חם שייעץ, יעודד, וינחה אותנו בנבכי תהליך הגיוס והשירות. ניתן להעלות בפורום כל נושא הקשור לשירות בעתיד או בהווה, בכל מסגרת שירות שהיא, כולל עתודה, מכינות, הסדר ושירות לאומי.הפורום נועד לשמש ככלי שיתן להורים הרגשה טובה, ייעוץ, ועידוד. יש לכבד את כל המשתתפים באשר הם ולשמור על אוירה טובה ומכובדת. שנעבור את השירות בשלום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'בוקר טוב למתגייסות/ים החדשות/ים של קיץ 2016'
בוקר טוב למתגייסות/ים החדשות/ים של קיץ 2016
26/07/2016 | 10:10
2
26
בשבוע האחרון החל גיוס קיץ 2016, שיהיה לכולם בהצלחה.
שיחזרו בשלום ויצליחו להפיק את המירב ממה שהן/ם עושים.

להורים - היו חזקים!!!

לצפיה ב-'בהצלחה למתגייסים החדשים ! '
בהצלחה למתגייסים החדשים !
26/07/2016 | 20:43
8
ולהורים שלהם - וולקאם לפורום . אנחנו פה  
לצפיה ב-'ריני שכחתי לציין - תמונה ענקית '
ריני שכחתי לציין - תמונה ענקית
26/07/2016 | 20:47
11
העברתי מיד לבן בווטצאפ
לצפיה ב-'סרבני גיוס'
סרבני גיוס
23/07/2016 | 15:34
13
119
כהורים לחיילים וחיילות שכן התגייסו וגוייסו, איך אתם מתייחסים להורים ולילדיהם שאינם מתגייסים?
זה אכפת לכם? משפיע עליכם? מעצבן אתכם?
אנשים שמנצלים את הדת ניצול ציני ו"פתאום" מצהירים עם עצמם או עצמן כדתיים בכדי לא להתגייס?
אנשים שממציאים מחלות כרוניות או מוגבלויות אחרות כדי לא להתגייס.
אנשים שפתאום מוציאים כל מיני סעיפי 21.

אני לא אומר שכולם חייבים להתגייס וכולי, ויש אנשים שבאמת לא אמורים להתגייס מ 1001 סיבות, אני מדבר על אלו שהיו יכולים בשקט להתגייס בדיוק כמו הילדים שלנו ופשוט מתחמקים ומחפשים איך לתחמן את המערכת ולברוח מזה.

עברה בכם פעם המחשבה לא לגייס את הילד שלכם?
האם הילד שלכם הראה רצון לא להתגייס והיה צריך שכנוע?

לצפיה ב-'לבכור שהתגייס לא מזמן'
לבכור שהתגייס לא מזמן
23/07/2016 | 19:59
64
יש חבר די קרוב מבית הספר שהתלגל לאותו בה"ד אליו הגיע גם הבן לקורס.
בעוד הבן ממלא את חובותיו , סוגר שבתות, עושה שמירות וכו' החבר רץ מפגישה אחת לקב"ן לפגישה שניה עם קצינת ת"ש בוכה להם שקשה לו וכבר שלפו אותו מקורס א' ושבצו לקורס ב' בו יש אפשרות לשרת קרוב לבית בבסיס פתוח ("יומיות").
חייבת להודות שזה העלה תהיות בלב הבן שלי. בעצם למה לא ?
לא עשה עם זה בפועל שום דבר אבל הציק לו באיזה שהוא מקום שהחבר עושה את כל זה (לדעתו על סמך ההכרות האישית בינהם) פשוט כדי לראות יותר את חברתו שהיא שכנה שלנו.
המחשבה לא לגייס את הבנים לא עברה לי בראש אם כי כשהבכור עף מקרבי ועבר שבוע משברי מאוד בו שקל לבקש שחרור על סעיף נפשי (.....התאושש בסוף ועבר לו) אמרתי לו שניתן גב לכל מה שיחליט.
לצפיה ב-'בכעס, אפילו בכעס רב.'
בכעס, אפילו בכעס רב.
23/07/2016 | 20:31
65
אישית אני אפילו מתרחקת מעט מזוג חברים ממש טוב, שעכשיו עמלים שהבן שלהם יקבל כל פטור אפשרי עבור הבן, שחלילה לא יהיה רשום שלא עשה צבא אבל עוד יותר חלילה שלא יתרום משהו.

אפילו את הבן שלי ניסו לשכנע שלא ילך לקרבי.

מאידך, הצעיר שלי עכשיו בשלבי צו ראשון (כן, כבר היה יותר מפעמיים) ודי ברור לי שהוא לא יעשה שרות משמעותי, כי אם יעשה ייפגע בחלום חייו להיות שחקן כדורסל.
הוא יודע את דעתי בנושא. מאידך הוא לא יעז להשתמט (כי זה יימנע ממנו את הסיכוי לנבחרת ).

לפעמים, כשהצבא ממש מעצבן אותי בא לי שהם יישארו בבית ולא 'יעשו' צבא, אבל בעצם מי שואל אותי
לצפיה ב-'בטח שמכעיס , ויותר מכעיס אותי '
בטח שמכעיס , ויותר מכעיס אותי
24/07/2016 | 08:14
61
זה כשהחיילים משתחררים המדינה בועטת להם בפרצוף , בעוד שהמשתמטים זוכים לכל מיני הטבות וזכויות .
אז למה בעצם ? למה שהבת שלי תלמד מהבוקר עד עשר בלילה בקורס נחשב במודיעין  ותתרום בתפקיד משמעותי וחשוב בעוד אחרים ישתמטו  ? כי ככה ! אבוי לנו אם כולם יהיו עצלנים משתמטים . אני בזה להם , וגאה בילדה שלי שהגיעה לתפקיד כל כך חשוב ושתתרום למדינה .

כאלה שעוקפים יש בכל מקום לצערנו , לא רק בצבא , גם בעבודה , גם בתור , גם בכביש , זה ישראלי לתחמן את המערכת ....
לצפיה ב-'בהחלט מכעיס ומקומם, יש חלופות היום לשירות צבאי'
בהחלט מכעיס ומקומם, יש חלופות היום לשירות צבאי
24/07/2016 | 09:00
1
57
ומי שלא מתאים לו מבחינה "מצפונית" שיועיל ויעשה באותה תקופה "שירות לאומי".
היה מקרה אצלנו במשפחה של בחור, נכה במאה אחוז - מרותק לכסא גלגלים (שלצורך העניין נקרא לו זרובבל) שנלחם במערכת על מנת להתגייס ואכן זכה לגיוס וכעת לקראת השחרור הצבא מחזר אחריו שיחתום קבע. מצד שני היה בצד השני של המשפחה בחור צעיר שנשא את אותו שם (זרובבל, כמובן) שהיה ספורטאי, לא ממש מצטיין כי לא קיבל מהצבא את התואר הנכסף והצבא הפריע לתוכניותיו. הוא דאג להוריד פרופיל עד כמה שאפשר כדי לשרת קרוב לאימונים. האבסורד הוא שמצד אחד הוא היה ספורטאי בכושר טוב ומצד שני הציג לצבא אישורים שהוא סובל מבעיות בריאותיות. בסוף השירות הוא היה ממש "מש"ק ממטרות בבקו"ם" - אותי זה הכעיס.
אם היתה לנו הפריבילגיה במדינה לשירות צבאי מבחירה הייתי מבינה שאנשים בוחרים אחרת, היום מדובר בתחמון של המערכת והפלת העול על כל אחד אחר שהוא לא "אני".
לצפיה ב-'גם לי יש ספורטאי.'
גם לי יש ספורטאי.
24/07/2016 | 10:04
56
את יודעת מה צריך כדי לקבל ספורטאי פעיל? אני מכירה את התחום מכדורסל, רק 21 חיילים מקבלים את זה (לא בכל שנתון, בכלל) מי שיפסיק להתאמן מן הסתם לא יוכל להמשיך בתחום מעבר למשחקים בשכונה, אולי קצת בליגה למקומות עבודה.
זה מעצבן ומתסכל אבל אני מבינה את הבן שלי, הוא עזב את הבית לפנימיה לפני גיל 16 כדי להגשים את החלום שלו.
ואת יודעת מה, גם אותי זה מכעיס כשאח שלו קורע ת'תחת ולא ניגש לחופל ע"מ שלא יוציאו אותו חלילה מהמסלול הקרבי.
מצד שלישי הצבא כ"כ לא קשוב לצרכים של החייל (מה שהם עשו לגדול עם העתודה, אני לא מבינה איך עדיין יש בו כ"כ הרבה אמביציה) ובכלל נסי לדבר איתם לגבי ספורטאי במשחק נבחרת היה חסר חייל בגלל עיניינים עם הצבא, חה!
אני "מתנחמת" בטימטום של הצבא שמוריד לו פרופיל (כי ככה הוא-הצבא מחליט) בגלל בעיה בעבר שלא מפריעה לו להיות ספורטאי, קרבי הם לא ייתנו לו להיות בכל מיקרה, יש הרבה תפקידים שהוא יכול היה לתרום בהם, אבל למה שהצבא ינסה לצאת מהקוביה ולאפשר גם וגם....
לצפיה ב-'כאם לילד עם צרכים מיוחדים שלא גוייס לצבא'
כאם לילד עם צרכים מיוחדים שלא גוייס לצבא
24/07/2016 | 09:22
66
הבחור מסיבותיו בחר גם לא להתנדב, כרגע שוקל שירות לאומי
וכאם לחייל שמשרת כבר שנתיים
כן, ביד קלה על ההדק, נערים משתמטים, כמו הרבה נערים שצממידים לעצמם לקויות למידה כדי לזכות בהקלות
לא היה עולה בדעתי לעודד את הילד שלי להשתמט.
אם היה לבן שלי ממש קשה, הייתי מעודדת אותו להתגייס לשירות קל"ב, לעשות תפקיד פחות קרבי או משהו בסגנון.

לצפיה ב-'אני לא רואה הבדל'
אני לא רואה הבדל
25/07/2016 | 22:07
3
51
בין סרבנים מחמת מצפונם וכאלה שהפעילו כוח פוליטי שנתן להם פטור. העובדה שלמישהו יש חברי כנסת שמפעילים מספיק כוח פוליטי כדי לפטור אותו/אותה לא משנה את מצב ההשתמטות.
לצפיה ב-'כל אחד והמצפון שלו '
כל אחד והמצפון שלו
26/07/2016 | 10:34
2
8
לצפיה ב-'אני חושבת שהייתי תומכת בבן שלי'
אני חושבת שהייתי תומכת בבן שלי
26/07/2016 | 14:04
1
21
בכל החלטה שהוא היה עושה בתנאי שהיא היתה מנומקת. מכיוון שיש כל כך הרבה משתמטים ברשיון, (ועם מצפון נקי למהדרין ), שאלת המצפון איננה רלוונטית. 
לצפיה ב-'הרבה יותר קשה לבצע '
הרבה יותר קשה לבצע
26/07/2016 | 19:12
12
אמרתי לבן שהוא ייאלץ לעשות הכל לבד ושאני אקבל כמעט הכל.
ובכל מיקרה הוא ימשיך להיות הבן שלי רק בירושה הוא יהיה זה שיקבל את חלק החובות.
(אבל גם זה כשאין סיכוי שהוא ייתחמק לגמרי, לא יודעת מה הייתי עושה במקרה כזה).
לצפיה ב-'הפתרון'
הפתרון
26/07/2016 | 19:19
2
15
הכי טוב זה שפשוט יתקשרו לכל אחד ואחד שאמור להתגייס בשנה הקרובה, וישאלו אותו האם הוא רוצה להתגייס.
מי שרוצה מתגייס ומי שלא, לא.
מוות לכפייה ויחי הרצון החופשי.
לצפיה ב-' לא חבל על זמן הטלפונים?'
לא חבל על זמן הטלפונים?
26/07/2016 | 19:34
1
15
ממילא מי שרוצה בא ומי שלא- לא.
מעטים באמת נענשים אם לא.
לצפיה ב-''
26/07/2016 | 20:48
לצפיה ב-'נפתח פורום פוקימון GO'
נפתח פורום פוקימון GO
( לעמוד שלי בתפוז )
26/07/2016 | 11:59
 אם גם אתם נפלתם לטירוף החדש שמשגע את העולם, הפורום הזה נועד בדיוק בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום פוקימון GO בתפוז, שם מחכים לכם פוקימונים נדירים ביותר:
לצפיה ב-'מדי צבא א''
מדי צבא א'
25/07/2016 | 16:33
2
23
בתי  התגייסה  לפני שבוע, בשעה  טובה , קיבלה  מדים  גדולים  ממנה  ב5 מספרים , בגיוס  ראתה  שגדול  ואמרה  להם  ,אמרו זה  מה שיש היא בטירונות ----- עכשיו   בהוראות  שקיבלו שיצאו הביתה  אמרו להם  לא  לעשות שינוים   במדים  חוץ  ממכפלת  היא חששה  לעשות  שלא  יתנו לה  עונש , למי  היא צריכה  לפנות ??  להחליף  מידה   או  לבקש  לעשות  שינוי   במדים  לפי  הגודל  שלה  להצר  אותם  תודה  על תגובות   שיעבור השבוע מהר  שהחיילים  וחיילות  יחזור לשלום  הביתה  
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי'
למיטב ידיעתי
25/07/2016 | 17:34
1
24
בכל בסיס יש אפסנאות (גם בטירונות) וניתן לגשת לשם ולבקש להחליף מידה.
לצפיה ב-'יגיד לחיילת לבקש להחליף מקווה שיסכימו '
יגיד לחיילת לבקש להחליף מקווה שיסכימו
25/07/2016 | 18:32
7
לצפיה ב-'זכויות חייל קרבי ששבר את היד'
זכויות חייל קרבי ששבר את היד
21/07/2016 | 23:32
2
39
שלום לכם הורים יקרים,
זו הפעם הראשונה שלי כאן בפורום. 
בני היקר שבר את שורש כף ידו בסופ"ש בבית.התפנה לבית חולים אזרחי וטופל בגבס. הרופא נתן לו 6 שבועות בבית ועוד 3 שבועות פיזטיורפיה .
 (בני משרת ביחידה קרבית.שירות קשה יציאות קשות .חייל מסור שמבצע את שירותו כראוי ,משתחרר בעוד 3 חודשים)
היום כבר 4 שבועות בבית . לאחר ביקורת שבועית ראשונה בבי"ח התבקש להעביר לרופא היחידה שלו (מהשבוע הראשון) טופס לחתימה המאשר את התשלום לבית החולים.  בני שלח ליחידה את הטופס לחתימה והיה במעקב שיחזירו לו את הטופס חתום.
אז, "התעורר השד " בדיעבד, שזו היתה טעות שהוא קבל גימלים והוא היה צריך לחזור ליחידה ולעסוק בינתיים בעזרה במפקדה. וכשיצטרך לצאת לבדיקה יצא מהיחידה(שלא במרכז הארץ). בקיצור לטרטר את החייל הלוך ושוב כל כיוון בין שעתיים ל 3 שעות והחייל צריך לעשות פיזיטיורפיה...והחשש שלא יאפשרו לצאת בזמן לפזיוטרפיה וזה עלול לפגוע בתיפקוד הרגיל של היד ולגרום נזק.בני לא מעוניין בשלב זה שאדבר עם מפקד הפלוגה לשיחת הבהרה.
האם מישהו יודע מה אפשר לעשות בנידון , אשמח לשמוע את דעתכם בעניין?!
תודה ושבת ברוכה

לצפיה ב-'לא יודעת לעזור לך'
לא יודעת לעזור לך
23/07/2016 | 20:02
24
שווה לנסות לשאול בפורום עו"ד צבאי http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2473/%D7%9...
לצפיה ב-'אני חושבת שלצבא יש את האפשרות לבקש ממנו להיות בבסיס'
אני חושבת שלצבא יש את האפשרות לבקש ממנו להיות בבסיס
24/07/2016 | 09:04
21
ולעשות עבודות פקידותיות. 
מצד שני יש להם מחוייבות להוציא אותו בזמן לפיזיוטרפיה ושאר בדיקות וטיפולים.
צריך לזכור שבזמן שהוא במפקדה ולא בשטח האפשרות שלו לצאת לענייניו האישיים קלה יותר.
אני מבינה את חוסר הנוחות והחשש.

* הבכור היה באמצע טיפול יישור שיניים כאשר התגייס, פעם בשבועיים-חודש היה צריך להגיע לביקורת + מתיחה ושירת רחוק יחסית מהמרפאה. איפשרו לו, גם בטירונות, לצאת (או להשאר יום נוסף בבית אם היה מדובר ביום ראשון) כדי להגיע לטיפול. 

הרבה בריאות לחייל 
את מוזמנת להשאר 
לצפיה ב-'היי לכולם, המון זמן לא הייתי פה'
היי לכולם, המון זמן לא הייתי פה
21/07/2016 | 13:53
4
44
החייל אוטוטו שנתיים בצבא
כבר לא רוצה לשרת קרוב
כבר לא יוצא לאפטרים במשך השבוע, , אלא אם כן נשאר שבת
לפני שבוע עבר ניתוח סינוסים ויישור מחיצת האף בתל השומר
באו מהאגודה למען החייל לבקר אותו, קיבל גם שי נחמד
תרופות קנינו באופן פרטי, כי שלחו אותנו לצריפין והתעצלנו לגשת לשם
אז לא נתלונן
בנתיים החייל בגימלים, מרבה לנוח, ואני נחה קצת מדאגה וכביסות
היום ביקרו אותו חברה מהבסיס
בהמשך הזמן יבואו לבקר גם קצינת נפגעים, וקצין מהבסיס
אשמח לחזור ולכתוב פה יותר
יום חמישי שמח לכולם

לצפיה ב-'ברוכה השווה '
ברוכה השווה
21/07/2016 | 13:59
1
24
אוווו, כבר כמעט שנתיים?
לכמה גימלים זכה? אני מניחה שאת לא מתלוננת 
העיקר שירגיש טוב ויהיה בריא
לצפיה ב-'שלושה שבועות של גימלים'
שלושה שבועות של גימלים
21/07/2016 | 14:22
33
והוא כבר סמל מן הסתם
לצפיה ב-'ברוכה השבה '
ברוכה השבה
23/07/2016 | 20:03
1
18
בריאות לבחור !
לצפיה ב-'תודה'
תודה
24/07/2016 | 09:24
1
לצפיה ב-'נפתח פורום שמאות מקרקעין'
נפתח פורום שמאות מקרקעין
( לעמוד שלי בתפוז )
21/07/2016 | 09:58
 האם אתם לקראת רכישה או מכירה של נכס? נמצאים בהליך לקיחת משכנתא וזקוקים לסיוע או הכוונה בהתנהלות עם שמאי הבנק?

בפורום שמאות מקרקעין בתפוז תקבלו תשובות לכל השאלות:
לצפיה ב-'רכבת ישראל קטע לב המפרץ-נהריה'
רכבת ישראל קטע לב המפרץ-נהריה
16/07/2016 | 18:30
2
47
יהיה סגור בשבוע הבא (מהלילה) בגלל שיפוצים. כדאי להתעדכן באתר רכבת ישראל לכל החיילים שאמורים מחר לנסוע צפונה.
שבוע טוב
לצפיה ב-'או החיילים שנוסעים דרומה '
או החיילים שנוסעים דרומה
17/07/2016 | 22:25
1
31
לא נורא, קו 270, 271, 272 ממרכזית המפרץ (שם "נגמרת" הרכבת) צפונה עד נהריה שיותר מזה עדיין לא מגיעה הרכבת.
ולכל קווי האמצע יש לא מעט אוטובוסים, היום האוטובוס לעבודה (בבוקר) היה עמוס לעייפה, אבל הבכור בכלל יצא אחה"צ (ל-3 שבועות )
לצפיה ב-'כן כמובן '
כן כמובן
18/07/2016 | 12:22
26
בימים בהם הבן שלי נוסע ברכבת לבסיס בימי א' הכוון הוא צפונה אז זה מה שעלה לי לראש באופן טבעי....

לצפיה ב-'שאלה לותיקות פה'
שאלה לותיקות פה
15/07/2016 | 14:51
4
72
באיזה שלב/פז"ם מותר להם לנסוע לחו"ל והאם יש מגבלה של יעדים ?
החבר'ה רוצים לנסוע לשבוע באוקטובר, מניחה שהיעד הוא אחד מאיי יוון. רובם התגייסו הרבה לפניו והקיץ מלאה להם שנה לפז"מ, החייל שלנו יהיה באוקטובר עם פז"ם של כחצי שנה.
לצפיה ב-'קראתי באחד האתרים ברשת '
קראתי באחד האתרים ברשת
15/07/2016 | 14:52
49
שהחל מ 2012 ניתן לטוס לחו"ל עקרונית גם ללא פז"ם של שנה. זה נכון ?
לצפיה ב-'חו"ל'
חו"ל
17/07/2016 | 12:03
1
35
 דבר ראשון  צריך אישור של המפקד הישיר  ואחר כך אישור של ביטחון  שדה ומפקד בכיר יותר, שזה די אוטומאטי.
קרביים צריכים לחכות ל"רגילה" וזה קצת בעייתי כי לפעמים יודעים עליה ברגע האחרון ולפעמים יש הקפצות.
חיילי מנהלה שיש להם ימי חופשה שנצברים , מתאמים עם האחראים מתי אפשר לצאת לחופש.
כל יעד שיש אליו "אזהרת מסע" אסור לטוס אליו. כל השאר - אין בעיה.
שיסעו ויהנו וישמרו על עצמם.

לצפיה ב-'תודה '
תודה
17/07/2016 | 16:11
7
לצפיה ב-'אני משערת שזה משתנה.'
אני משערת שזה משתנה.
17/07/2016 | 22:22
25
הבכור אמר שלפחות אחרי אימון מתקדם (שזה 8 חודשים) ואם לא תהיה רגילה אז צריך לחכות לרגילה.
מי שלא קרבי זה הרבה יותר פשוט, אבל תלוי גם בסיווג הביטחוני.
לצפיה ב-'שלום לכלום בתי מתגייסת ביום שני '
שלום לכלום בתי מתגייסת ביום שני
16/07/2016 | 14:30
3
61
בתפקיד  משקית שלישות
הייתי שמחה  לשמוע  אם  יש  המלצות  לדברים  הכי  חשובים   לקחת  לגיוס   האם   חיילות  משתמשות  עם הגברים  של  החיילים    של  הצבא  או יש  להם סוג  אחר  קנינו   גרבים  השאלה  כמה  צריך  
היום הגדול קרב  ובא  הדמעות  בעיניים    התרגשות בשיאה

תודה
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
16/07/2016 | 14:56
26
לגבי קניות צריך שיהיו לה גרבים כולל שני זוגות אקסטרה (כמו תחתונים) למספר הימים שהיא נשארת בבסיס. 
אין לי מושג לגבי גרביים של בנות, אולי חכמות הפורום כאן תדענה לתת יותר טיפים.
אני מניחה שאם היא מתגייסת ביום שני אז לסוף השבוע היא תצא.
בשבוע שאחרי כן יש סיכוי שתישאר לשבת אז כדאי שיהיו מספיק גרביים.

שיהיה בהצלחה ביום שני ובכלל, שיעבור לה שהנאה ובקלות 
את מוזמנת להשאר
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
16/07/2016 | 15:31
25
דבר ראשון שיהיה בשעה טובה ויעבור בקלות ונעימות גם לילדה וגם לכם.
גייסתי רק בן (יש לי שני בנים) אז לא ממש שולטת ממקור ראשון בציוד נדרש לגיוס בנות.
מצרפת לך פה קישור לרשימה מהרשת http://www.4girls.co.il/article.asp?catId=2007&...
לצפיה ב-'בקשר לגרביים'
בקשר לגרביים
16/07/2016 | 22:51
37
לבת שלי קניתי גרביים קצרות , ובטירונות היא השתמשה בגרביים הארוכות שקיבלה כי זה נוח יותר עם הנעליים הצבאיות , כשבאה הבייתה כבר חיכו לה גרביים ארוכות שלקחה איתה  .  כדאי לקחת פלסטרים , אקמול , אלתוש , פניסטיל . כרית - קניתי לה כרית באריזת ואקום , לא תופס מקום בתיק והכרחי לשינה נוחה  , מצעים כמובן  .
בהצלחה

לצפיה ב-'לפני חצי שעה היה פתאום צלצול בדלת'
לפני חצי שעה היה פתאום צלצול בדלת
13/07/2016 | 20:31
4
82
והחייל נכנס
איזו הפתעה. מתברר שבקשו מתנדבים לתרום דם. הוא התנדב ואח"כ שלחו את כל התורמים לאפטר.
התיישב מיד לטרוף צלחת גדולה של קוסקוס עם עוף וקערת סלט.
כייףףףף
לצפיה ב-'איזה כיף '
איזה כיף
13/07/2016 | 21:39
12
לצפיה ב-'מזלך שהיה לך בשלוף'
מזלך שהיה לך בשלוף
14/07/2016 | 07:12
1
38
אוכל אהוב.

מזכיר לי שפעם עם החייל הראשון הוא הודיע לי ב 23:00 שהוא יגיע למחרת, אז לאחר תכנונים עם עצמי איך לשלב את הבישולים למחרת עם העבודה...קמתי והתחלתי לבשל ב 24:00 .

איזה כיף תהנו.
לצפיה ב-'כן, היה יותר מזל משכל'
כן, היה יותר מזל משכל
14/07/2016 | 14:00
37
הבעל בדיאטה אז אני משתדלת שכל הזמן יהיה סיר עם אוכל זמין במקרר שלא יתפתה לסנדוויץ ואת הקוסקוס אינסטנט לקח חמש דקות להכין .

לצפיה ב-'כייף שהם בבית.'
כייף שהם בבית.
15/07/2016 | 00:04
25
החייל שלנו מסיים רגילה לקראת 21 נוספים.
(לפעמים אני חושבת שהוא בשריון )
לצפיה ב-'שלום יש כאן מקום ל"טרום"?'
שלום יש כאן מקום ל"טרום"?
08/07/2016 | 09:23
16
150
הי, כמעט אמא של חייל, ואני מנסה להבין האם יש דברים שחובה להכין עכשיו שייקח איתו לבקום. עצות מהורים בעלי נסיון יתקבלו בברכה רבה.
תודה
לצפיה ב-'הי נומלה , וולקאם '
הי נומלה , וולקאם
08/07/2016 | 13:58
74
גם אני די טריה פה (שלושה חודשים)
מתי הבחור מתגייס ?
לצפיה ב-'ולעניננו :'
ולעניננו :
08/07/2016 | 14:51
84

אלה קישורים לרשימות בסיס (יש ברשת המון כאלה) של מה להביא לבקום וקצת הסברים על היום הראשון.
שימי לב בעיקר למסמכים. אם אין לו ת"ז זה הזמן. פתק ועליו פרטי חשבון הבנק שלו . צריכים לתת שיהיה לאן להעביר את המשכורת הצבאית.
לא לשכח טוש שחור עבה כדי לרשום על כל מה ששלך את השם, משחה לצחצוח נעליים, הכי קל אלה הלחיצות עם הספוג, תכשירי גילוח, בטירונות עם הלחץ של הזמן לבכור שלי היה הכי קל עם מכונת גילוח. מטען לטלפון הנייד. כסף ! לא הרבה אבל משהו בכיס. זו הצלה לפעמים כשאת מת מרעב וחדר אוכל סגור. יש שקם או בלילה מכונות.
ושיתיעץ עם חברים שהתגייסו לאחרונה.הם יודעים הכי טוב :)
לצפיה ב-'נזכרתי גם :'
נזכרתי גם :
08/07/2016 | 14:54
63
שעון יד. אפשר להשאיר את הרולקס מהזהב בבית  אבל כן להביא משהו עמיד ופשוט עם שניות .
משהו נגד שפשפות , פלסטרים, אלתוש לפעמים הוא קריטי תלוי איפה יהיה בטירונות.
לצפיה ב-'לאיפה הוא מתגייס?'
לאיפה הוא מתגייס?
09/07/2016 | 10:42
54
הרשימה שונה אם קרבי או לא.
ויש כאלה המון ברשת, אני נתתי לחייל להרכיב אחת עבור עצמו, ויחד עם אמא שלי קנינו לו את מה שביקש ועוד קצת (אבל היה חורף, אז חלק מהרשימה הייתה גופיות תרמיות למשל).
לצפיה ב-'תודה על האינפורמציה'
תודה על האינפורמציה
10/07/2016 | 03:18
5
86
הוא מתגייס לקרבי (אמהלה...) יש הבדל תהומי בין הנונשלנטיות של להיות אמא לחיילת ללהיות אמא לחייל.
בכל אופן להרכיב רשימה לבד, לא יקרה. הוא צריך קודם לנחות, וזה להערכתי יקרה רק לאחר שיטרטרו אותו קצת.
לצפיה ב-'אז'
אז
10/07/2016 | 15:30
4
55
בנסיון שלנו הדבר החשוב שהיה שווה להוציא עליו כסף הוא גרביים טובות בסגנון - גרבי טורלו, יש של עוד חברות, ובחנויות היעודיות ידעו על מה את מדברת. זה שומר על הרגליים משיפשופים ויבלות גם במאמצים קשים במיוחד (אזהרה- לא שומר מפטריות :) לזה יש דברים אחרים )
ובענין השעון- אז נדרש לו שעון עם סטופר.
כל השאר לגמרי רגיל, במיוחד בקיץ כשאין צורך בביגוד טרמי.

לצפיה ב-'תודה בנושא הגרביים אנחנו מסודרים'
תודה בנושא הגרביים אנחנו מסודרים
10/07/2016 | 17:45
2
53
מהיותנו משפחה השבה מהכפור יש הרבה גרביים של סמרטוול בבית.
לצפיה ב-'הענין הוא לא חימום'
הענין הוא לא חימום
10/07/2016 | 17:55
1
55
אלא ריפוד מיוחד באצבעות ובעקבים
לצפיה ב-'כמובן'
כמובן
10/07/2016 | 20:15
15
לצפיה ב-'החייל שלי מעדיף את אלה שקיבל בבקום '
החייל שלי מעדיף את אלה שקיבל בבקום
11/07/2016 | 19:42
50
לא יודעת אם קנינו בדיוק את אלה שציינת אבל קנינו גרביים מומלצות.
לצפיה ב-'עוד דברים שכדאי לדעת :'
עוד דברים שכדאי לדעת :
10/07/2016 | 22:32
1
74
קניות : כשהבכור התגייס (לקרבי) שכנע אותו המוכר בריקושט להשקיע יותר מ 100 שח בפנס ראש שהיה מיותר לחלוטין כמובן. סתם פנס כיס פשוט מספיק
כמעט הצליח "לדחוף"  לו גם אולר של לדרמן (כל אולר פושט יספיק).
תחתונים מנדפי זעה - סתם בולשיט. אם יש מבצע והם נמכרים בזול למה לא, הם דקים ונעימים אבל לא שווים מחיר מלא.
טי שירטס ירוק זית או לבן - בריקושט הרבה יותר איכותיות וגם זולות יותר (כשיש מבצע שלוש או ארבע במאה) מאשר בדלתא.
רשת לחייל ולטייל יותר זולה ברוב הפריטים מריקושט וחגור.
אריזה- דברים חשובים לארוז בשקיות נפרדות (שקית לגרביים, שקית שיפצורים, שקית טי שירטס) הכי קל למצוא בשיא הלחץ בחושך באוהל בתוך הצ'ימידאן.
כדאי גם לקחת שקית שתיים ריקות של הסופר לכביסה מלוכלכת.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
11/07/2016 | 07:22
40
אולרים, פנסי ראש ושאר ציוד טיולים מתרוצץ אצלנו בבית חופשי, ובזכותך אני אזכור לא לארוז את זה בתוך הקרטונים של המעבר אלא לשים לתיק שילקח לצבא.

לצפיה ב-'תוספות קטנות של אמא לקרבי וותיק'
תוספות קטנות של אמא לקרבי וותיק
12/07/2016 | 10:25
3
71
נרתיקים של סנדלי שורש עדיין משמשים  לאריזות של גרביים ותחתונים, כל אחד בנפרד, מקל על ההתמצאות. (גם לטיולים ד"א)
תיק בד לכביסה, של ריקושט או כל חברה אחרת, מכיל הרבה ומתכבס עם מדי הב' המיוזעים.
מגבת ייבוש מהיר, בעיקר כי היא בעלת נפח קטן יחסית למגבות אחרות.
לא חייבים להשקיע בנעלי ספורט חדשות , בקרבי מקבלים וואצ'ר לנעליים שוות.
לארוז גרביים למד"סים, נוחות יותר לשמוש עם נעלי ספורט מהגרביים האפורות .
ליום הגיוס הארוך והמרגש, לאסוף הרבה סבלנות, נשנושים ומעט מטבעות, לשמוש במכונות האוטומטיות (האמת שאין להם הרבה זמן לזה...)
מטען לנייד, אוזניות לנסיעות.
בהצלחה לכל המתגייסים החדשים ולהורים בבית. זה הזמן להתאמן על מאפים שיחזיקו מעמד בדרכים.

לצפיה ב-' איך ראיה של אנשים...'
איך ראיה של אנשים...
12/07/2016 | 11:08
2
66
אצלנו הוא עדיין משתמש בתיק שקיבל מהצבא ויש תא שמשמש לגרביים ותא לתחתונים.
הסל כביסה של ריקושט מיותר לנו, הוא משתמש בו, אבל ראשית צד אחד הוא רשת- אז מה כל הייתרון? ושנית אחרי שבועיים-שלושה ממילא אין בו מקום, הכל חוזר מסריח.

גם אני אהבתי את המגבת שמתייבשת, אבל היא לא חזרה אפילו פעם אחת הבייתה, הוא איבד אותה.

יום הגיוס... כ"כ מהר לקחו לי אותו, לפני ואחרי לא ראיתי כזו יעילות בצה"ל

ולקוות שאפשר יהיה לשלוח מאפים יבשים, אצלנו בד"כ אסור לו להביא...אולי עכשיו אחרי סיום הטירונות....

לצפיה ב-'המאפים לחבילות .'
המאפים לחבילות .
12/07/2016 | 11:20
1
56
השק שלנו מריקושט אינו מרשת אלא בד , שווה לבדוק אצלם .
חלק מהעניין הוא שונשלף בקלות מהתיק הצבאי הגדול.
כמובן שיש ספיחים שנדחפו מסביב. גם הם מקבלים שטיפה הגונה.
והכסף הקטן עבור המתגייס להמשך היום, בבקום ואחר כך בבסיס האם.
לחיילצ'יק שלנו הייתה נסיעה ארוככככה מאד.
לצפיה ב-'אפילו המפקד שלו לא יודע איך שולחים אליו חבילות '
אפילו המפקד שלו לא יודע איך שולחים אליו חבילות
23/07/2016 | 20:32
2
לצפיה ב-'גם השבת מאפשרים להורים'
גם השבת מאפשרים להורים
07/07/2016 | 20:33
4
88
לבוא לבקר. איזה כיף . עדיף אילו הגבר שלנו היה חוזר הביתה אבל טוב בהרבה מהשבתות שלא נותנים להורים להגיע.
ה"וויש ליסט" כבר מוכנה (מחר בבוקר רצה לקנות אבטיח ענק)
מחכים לעדכון באשר לשעה בה ניתן להגיע.

מה קורה עם החיילים שלכם השבת ?
לצפיה ב-'זה לא פייר! ואצנו זו כבר שבת שניה...'
זה לא פייר! ואצנו זו כבר שבת שניה...
09/07/2016 | 10:43
1
38
אבל מחר הוא חוזר לרגילה, כשאחזור הביתה מהעבודה הוא כבר אמור להיות כאן.
לצפיה ב-'איזה יופי :)'
איזה יופי :)
10/07/2016 | 14:24
7
לצפיה ב-'סוף סוף'
סוף סוף
10/07/2016 | 15:32
17
היה קצת בבית השבת, ואתמול בערב נפרדנו לעוד כמה שבועות

לצפיה ב-'השבת, בניגוד לביקור הקודם'
השבת, בניגוד לביקור הקודם
10/07/2016 | 22:35
34
לקח איתו כשנפרדנו את כל האוכל שנשאר כי חלק מההורים לא יכולים היו להגיע או שאולי לחלק מהקורסים לא אישרו.
עדכן בלילה שהוא והחבר'ה ירדו בערב על השאריות עד לפירור האחרון. 
לצפיה ב-'הבן שלי הולך ויורד במשקל '
הבן שלי הולך ויורד במשקל
04/07/2016 | 17:37
12
227
מאז הגיוס ירד להערכתי שלושה ק"ג (אחד בכל חודש) מה עושים ?
האוכל לא טעים, אם כבר יש משהו אכיל יש המון אנשים בתור ועד שמגיע תורך כבר לא נשאר כלום. מצאתי את עצמי דוחפת לו שוב ושוב כסף ומפצירה בו לקנות אוכל ברגע שיש הזדמנות כזו (לא תמיד יש) . ממש לא היה בררן גדול באוכל לפני הגיוס.
כשאפשר דוחפת לו לתרמיל תפוחים וחבילות במבה. אין אפשרות לשמור מזון בקירור ובחום הזה הכל מתקלקל.
גם אצל הילדים שלכם אותה בעיה ?

לצפיה ב-'זה קורה ובסופו של דבר מתאזן'
זה קורה ובסופו של דבר מתאזן
05/07/2016 | 11:11
93
אל תשכחי שיש את קשיי הקליטה, ...כן גם לאוכל צריך להתרגל*.
אני לא זוכרת אם החייל שלך עסוק בפעילות פיזית מאומצת או לא אבל גם זה תורם ל"צימצום היקפים". חיילים שמנמנים נעשים רזים וחיילים רזים נעשים חטובים 
כשמגיעים בשלב מסויים למקום מסודר הם מתחילים לאכול כמו שצריך, מסודר, יותר נורמלי והמשקל גם מתאזן.
תמשיכי לתת לו כתוספת מה שאת נותנת והעיקר - שלא יתמכר למכונות האוכל והשתיה שבצבא. המכונות האלה הן מכה כלכלית קשה!

* מי היה מאמין שמס' 2 שאכל כל ימיו רק פסטה לבנה מחוסרת רוטב  יבקש לקראת סוף השירות שאוסיף לו רוטב על הפסטה - הלם שרר ליד השולחן!
לצפיה ב-'הבת נמצאת בקורס ואצלה דווקא ההפך , היא עלתה במשקל '
הבת נמצאת בקורס ואצלה דווקא ההפך , היא עלתה במשקל
05/07/2016 | 13:43
85
האוכל שם טוב , ויש גם חומוסייה וסלטייה ואם הם מספיקים לשם אז  מקבלים  אוכל טעים שהיא אוהבת , שלחה לי תמונות , נראה ממש בסדר .  אין להם זמן פנוי ללכת לקנות גם אם הייתה רוצה .
אבל כשלקחו אותם  לאן שישרתו , הם אכלו שם צהריים והיה לא משהו ...
אני קונה לה חטיפי אנרגיה  ,  עוגיות ,  אפשר גם פירות  קשים שיתרככו עם הזמן .

לצפיה ב-'עולם הולך ונעלם.'
עולם הולך ונעלם.
05/07/2016 | 23:12
6
93
כן, לגמרי ככה, הוא לא מקטר על האוכל (טוב, הוא גדל על האוכל שלי ) אבל הכמויות מזעריות והוא גם ככה הגיע רזה וגבוה ושרירי
לפני כמעט שבועיים לקח קצת דברים יבשים, הספיקו אולי ליומיים שלושה, ומאז ועד יום ראשון הקרוב הוא לא יהיה בבית.
בפעם לפני כן אסור היה אפילו להביא מהבית (הראה לי את ההודעה מהמפקד שייבדקו התיקים).
ביום חמישי לפני שבא הביתה סיפר שהגיע שני ב"איזה מליון קילומטר זחילה" - הגיע הביתה הזחל הרעב.

הכי נורא? שאני אפילו לא יכולה לתפוס שיחה עם המורה שתטפל בזה
לצפיה ב-'כמויות? '
כמויות?
06/07/2016 | 00:50
5
86
אולי זיכרוני בוגד בי, אבל בצבא, למעט המנה הבשרית/טבעול, זה לא בצורה של בופה ואוכלים כמה שרוצים? או שהכל נגמר מהר? שייקח שתי צלחות... כואב הלב לשמוע על ילד רעב בצבא! 
לצפיה ב-'בטירונות קרבית זה לא ככה'
בטירונות קרבית זה לא ככה
06/07/2016 | 09:01
3
93
מירי, לא נעים לי להוסיף שמן למדורה (ומלח לפצעים) אבל הבכור סיפר שבתקופה שלו גם קיבלו לחם מעופש ומה שהיה אמור להספיק לשמונה בקושי הספיק לארבעה כי נאלצו לזרוק חצי ממנו.
כעבור כשנה התברר שהמשטרה הצבאית תפסה חיילים מהאספקה הצבאית שסיפסרו באוכל, גנבו ומכרו. הסובלים היו, כמובן החיילים ה"קטנים".
עם החייל השני היה "איסור שוקולד" מטעמים מופרכים (כלומר בעיקר משמעת, קרי: משמעת עצמית). השיא היה שהם ישבו בחדר האוכל ואסור היה להם לגעת ברוגעלעך או לשתות שוקו. על השוקו הם התגברו אבל כל אחד חשב שהרוגעלע היחיד שלוקח לא ישנה את מצב התבנית העמוסה...
אחרי שהתבנית כמעט נגמרה כולם קיבלו שעה ביציאה....

לצפיה ב-'מה ? אין מצב '
מה ? אין מצב
06/07/2016 | 17:31
2
70
שעה ביציאה בגלל שאכלו רוגלעך? אמר להם מפורשות שזו הסיבה?
לצפיה ב-'שוקו וגבינתסקי (במילה אחת)'
שוקו וגבינתסקי (במילה אחת)
06/07/2016 | 19:22
1
76
זה לא חסר.
הבעיה היא בעיקר כשהם בשטח (וזה חלק גדול מהזמן), יש מספיק מנות, אלא שאני לא יודעת מי מרכיב אותן, מדובר בגברים שמוציאים הרבה אנרגיה, ובעצם הם אפילו לא לגמרי גברים הם עדיין גדלים (כן... בנים גדלים בערך עד גיל 21).
בנוסף לכל הבן שלי לעולם לא יינסה לאכול ראשון, כלומר, יש את אלה שייקחו 2 מנות והוא יישאר בלי (אני מכירה את זה מאבא שלו..).

צרה נוספת שהוא אוכל לאאאאאאאאאאאאאאאאט, אז אני משערת שהוא לא מספיק לאכול

בקיצור, אני מקווה שדווקא בגלל שמ"צ כבר תפסו שם ספסרות זה לא יחזור שוב, בכל מיקרה הוא לא מדבר על אוכל מעופש או איסורים מוזרים.
לצפיה ב-'אפרופו "גבינתסקי" תשאלי אותו'
אפרופו "גבינתסקי" תשאלי אותו
07/07/2016 | 11:12
64
אם הם כבר שרים שירי מורל:
למה יש גבינת סקי - אם אין פה סקי אם אין פה סקי
למה יש משקית ת"ש - אם אין כאן ת"ש אם אין כאן ת"ש

לגבי שירי ה"הוֹס" אני לא אשאל כי קשה להסביר אבל מדובר על "ירידות" ועקיצות בין החיילים / מחלקות / פלוגות / חטיבות וכו' דברים משעשעים שהם ממציאים אחד על השני.
לצפיה ב-'הלוואי שהיה מה לשים בשתי הצלחות האלה'
הלוואי שהיה מה לשים בשתי הצלחות האלה
06/07/2016 | 16:36
17
לצפיה ב-'בוואטצאפ עדכן אתמול'
בוואטצאפ עדכן אתמול
06/07/2016 | 16:35
2
89
שהארוחה האחרונה שאכל בחדר האוכל היתה מורכבת בעיקר מלחם ומפסטה "שהפז"ם שלה יותר משלי"....
הוא חשב שזה נורא מצחיק. אני כמעט נחנקתי מצער
לצפיה ב-'למדתי שזה משתנה עם הבסיסים'
למדתי שזה משתנה עם הבסיסים
06/07/2016 | 17:35
1
71
אם הוא עתיד לזוז תקווי לטוב.

הראשון היה בבסיס ידוע לשימצה במשך שנתיים עם הפסקות באמצע,  כל פעם שהיה שם היה מצטייד באוכל ככל שניתן. מכיוון שהיו צריכים להחזיק שבועיים לפחות, היו להם כל מני פטנטים לשידרוג וכאלה שיאפשרו איזה תיבול או עירבוב קליל עם הפרודוקטים הקיימים ומה שהם מביאים.
לצפיה ב-'כן'
כן
06/07/2016 | 21:18
61
הוא כרגע בקורס. מאוד מקוה שכשהקורס יסתיים ויקבל הצבה קבועה יהיה שם מה לאכול.
לצפיה ב-'שוב הסבוב הקבוע...'
שוב הסבוב הקבוע...
02/07/2016 | 14:59
1
79
ימי חמישי שלי הם בעיקר במטבח... לא, לא כל היום
מתחילה בשעות הצהריים המאוחרות... ועד רדת החשיכה...
מאותם שעות שאני עומדת ומצפה לראות את האבק שעולה מהשביל עפר המוביל אל החווה שלנו...

שכך זה היה, ואני אנסה לקצר..., שאישי הקים לעצמו חווה, ימים, שנים שהיינו פרודים... פרודים רשמית, לא גרושים כי לא נישאנו באותם ימים, פרודים בחותמת בית משפט.
הקים דיר לכבשים, והקים מחסנים לציוד ומזון לבעה"ח ועוד הקים מקום שבו יהיה לצוות פינה שקטה ונעימה... ואורוות סוסים בנה וכל השאר... וגם 'בית'.
רכש שני קארוונים חיבר בינהם הוריד קירות הוסיף קירות... חדר לעצמו וחדר לכל ילד ו'סלון'... ומשהו שדומה למטבח...

וכשהופיע דמותי???
דרשתי שני דברים בלבד.
אחד - אין עוד בדלי סגריות וקליפות גרעינים על השולחן ב'סלון'...
        בזמן משחקי כדור או ריצות קפיצות וכו' בטלביזיה...
שניים - יותר מטבח וכיוון המטבח אל השביל...

וכך הפכתי לבעלת נסיון...
צבי מהלך בשביל... או שמא אדם??? מזהה מיד.
בן חוזר מהצבא לבד? מזהה
בן שיאמר לי 'אמא תכירי...' מזהה...
וכו'.
רואה את האבק... חממת מחבט לשניצלים...
מחממת את הצ'יפסר לטובת צ'יפס... כך זה אצלנו...
למד מאחיו המבוגר ממנו... רק צבע הכומתה שונה...
בסיום ההליכה וטריקת הדלת אחרי החיבוק החזק והנשיקות
עד ה'אמא נו...' ו'אמא די...' שניצלים חמים חמים וצ'יפס חם חם...
והקטשופ והחרדל... והסחוג...
יאללה הכל לשבת...

וכשילדה נשחטת במיטתה בחברון... את לא שואלת כי במילא הוא ישקר...
ישקר כאילו הוא הראשון שלי להתגייס...

מתחילה את הבישול בשישי בבוקר...
אבל אם וכאשר וגם את השבת הבאה...
נעמיס את הטנדר... כי צריכים לגמור את השניצלים, לא??
לא בבית, לפחות בחברון.

לצפיה ב-'|חיבוק" ענק ענק, נהדר.'
|חיבוק" ענק ענק, נהדר.
05/07/2016 | 22:36
11
לצפיה ב-'שבת שלום, כאן פינת השוויץ.'
שבת שלום, כאן פינת השוויץ.
24/06/2016 | 16:50
17
114
אחרי שבועיים ארוכים כ"כ (בשבילי!) החייל חזר הבייתה, הביא תעודת הצטיינות באיזו השתלמות שעשו ושוב הפך אותי לתרנגולת....
אכל משהו ויצא עם חברים לים.

מזל שמחר נקבע משהו עם המשפחה המורחבת ולכן נהנה ממנו גם אנחנו.
לצפיה ב-'כבוד '
כבוד
25/06/2016 | 10:57
1
36
ואיזה יופי שחזר סוף סוף לאחר שבועיים.
אנחנו נוסעים עוד מעט לבקר את החייל שלנו בבסיס.
שבת ראשונה מאז שהתגייס שהוא סוגר ומתירים להורים לבוא לבקר.
ארזתי כמויות אוכל ממש פסיכיות כולל שתיה ומתוקים למרות שהזהיר אותי לא להביא הרבה. מקסימום נחזיר.
הקציבו בדיוק שלוש שעות לראות אותם. עדיף על כלום 
סיפר שחטף מכה בפרצוף ויש לו עכשיו פצע בתוך הפה שמציק לו. הפציעות הקטנות והרבות האלה מוציאות לי את הנשמה.
לצפיה ב-'לאחרונה נחשפתי לאופציה של'
לאחרונה נחשפתי לאופציה של
25/06/2016 | 14:45
54
להביא טייק אווי מאיזה המבורגריה נחשקת לכל אחד עפ"י בחירתו, וככה נחסך הבלגן שבסופו של דבר לא תמיד מתאים.  עוד לא יישמתי.
תהנו לכם.
לצפיה ב-'יפה לכם '
יפה לכם
25/06/2016 | 14:42
32
מוכר הסידור הזה של "החייל בבית אבל בקושי רואים אותו"
אבל העיקר שהם נהנים.
לצפיה ב-'אני בינתיים חיה על 10 דקות בשישי בערב'
אני בינתיים חיה על 10 דקות בשישי בערב
25/06/2016 | 14:46
4
55
אתמול כמעט טרפתי אותו כבר דרך הטלפון
לצפיה ב-'מחזיקים אצבעות שיגיע בשבת הבאה !'
מחזיקים אצבעות שיגיע בשבת הבאה !
25/06/2016 | 17:52
3
13
לצפיה ב-'שחררי '
שחררי
25/06/2016 | 22:59
2
40
קשה לתפקד ככה שבועיים

רק אז זה כנראה יקרה.
לצפיה ב-'טוב תחזיקי בחזרה '
טוב תחזיקי בחזרה
28/06/2016 | 08:59
1
27
כי כנראה שהשבת זה אכן יקרה 
אשמח מאד אם תפתיעי אותי שוב ככה בהמשך 
לצפיה ב-'לא קרה'
לא קרה
01/07/2016 | 18:44
21
מרגישה צורך לעדכן למרות שאני מדברת כאן עם עצמי כנראה :)

מה שאומר ששבוע הבא כבר אין שאלה בכלל.
לצפיה ב-'חזרתי כדי לדווח '
חזרתי כדי לדווח
25/06/2016 | 17:58
3
69
הוא כנראה מאוד שמח שבאנו כי זכיתי לחיבוק ולאפשרות להדביק לו על הלחי נשיקה ממש לפני כולם וגם קיבלתי חיבוק גדול לפרידה
אכל בתיאבון מה שהבאנו וכשנפרדנו לקח כמה דברים בשקית איתו.
גם אני נחשפתי לאופציה של הבאת טייק אווי. משפחה אחת הביאה לחייל שלה משהו שנראה כמו אריזה של המבורגר. אמרנו לו שבשבת הבאה שניתן יהיה לבקר נתקשר לשאול אותו אם רוצה משלוח ממקדונלדס וכד'.
הפקת לקחים א' : כדאי להביא מחצלת או כסאות של פיקניק. היו שולחנות מעץ אך הם היו תפוסים או בשמש.
הפקת לקחים ב' - איך שכחנו להביא פרוסות אבטיח קר ?
גולת הכותרת של הביקור - אחותו הגדולה של החייל שלנו ובן זוגה הגיעו במפתיע והצטרפו לביקור ולא שכחו להביא לו עיתון של סופשבוע ופיצוחים.

לצפיה ב-'נשמע מה זה כיף'
נשמע מה זה כיף
25/06/2016 | 23:01
1
37
גם אצלכם הוא מאד אוהב כשהגדול/ה משקיעים בו ?
לצפיה ב-'אוהב בכללי תשומת לב מאחיו הגדולים'
אוהב בכללי תשומת לב מאחיו הגדולים
26/06/2016 | 17:37
19
לצפיה ב-'בוודאי שישמח ! חסר לו שלא '
בוודאי שישמח ! חסר לו שלא
26/06/2016 | 14:41
31
בטקס ההשבעה הזמנתי לה מגש פירות , חתוך יפה  , היא לקחה לחדר וכולם נהנו מזה
כדאי לאמץ בימים החמים האלה .
לצפיה ב-'כל הכבוד לבן , שימשיך להצליח '
כל הכבוד לבן , שימשיך להצליח
26/06/2016 | 09:57
3
34
גם הבת  שלי הגיעה אחרי שבועיים ארוכים , כמה קשה להתרגל
הייתי צריכה להתחנן אליה שתצא קצת עם החברים במוצש ,  היא נמצאת בקורס מאוד קשה ותובעני , שעות ארוכות ,  מבחינתה להגיע הבייתה בשישי ולהשלים שעות שינה שכל כך חסרות  ולהיות עם המשפחה .
שבוע טוב
לצפיה ב-'אצלנו זה הפוך'
אצלנו זה הפוך
26/06/2016 | 13:54
2
35
הגיע עם עיניים עצומות, אכל משהו התקלח והלך לים.
לפני ארוחת הערב יצא עם האחים שלו לגלידה ובערב יצא עם חברים.
חזרנו בשבת אחה"צ וכמובן שבערב יצא לבלות.

המצחיק הוא שהילדון הזה לא יצא לבלות עד שסיים את התיכון ואני כ"כ דאגתי.
לצפיה ב-'בגלל שאנחנו שומרים שבת היא לא יוצאת '
בגלל שאנחנו שומרים שבת היא לא יוצאת
26/06/2016 | 14:38
1
41
וזו ילדה שאף פעם לא הייתה בליינית גדולה , תמיד מעדיפה להיות בבית עם המשפחה או ספר טוב
אני שדוחפת אותה לצאת , הם צריכים חיי חברה כשמגיעים הבייתה , זה חשוב מאוד לדעתי .
משחררים אותה בשישי  בסביבות 11 , עד שמגיעה כבר לא ממש נשאר זמן לכלום , כל כך רצתה להצר מעט את המדים והיא לא מספיקה לזה  אפילו !
מקווה שבמהלך הקורס יהיה איזה חמשוש אחד לפחות  לעשות סידורים קצת .
הכי חשוב שיהיה להם טוב בצבא  , ושיהיו להם מפקדים טובים  ( את שלי אני מקללת עד היום  חחחח )
לצפיה ב-'גם דתיים יוצאים.'
גם דתיים יוצאים.
26/06/2016 | 15:38
35
נכון שמדובר בדרכים אחרות, אבל בהחלט אפשרי להיפגש עם חברים (לא חייבים ללכת לפאב )

ושיהיה טוב בצבא זה עינין של מוטיבציה, קיבלתי כמעט כל מה שרציתי בצבא וסבלתי נורא, הבכור קורע את התחת ומאושר...
לצפיה ב-'כל הכבוד!'
כל הכבוד!
26/06/2016 | 11:45
11
לצפיה ב-'שיבוץ לפני גיוס'
שיבוץ לפני גיוס
23/06/2016 | 10:30
2
95
בתי נמצאת במכינה קדם צבאית וקבלה הודעה בווצאפ שהיא משובצת ביממ(עברה מיונים).
לא עברו מספר ימים וקבלה הודעה שהיא משובצת כתצפיתנית. בתי לא מעונינת בשיבוץ כתצפיתנית וגם שיש לה בעיות ראיה ובעיה רפואית של קשב וריכוז.
פנינו למיטב-הם עומדים על השיבוץ לתצפיתנית. פנינו גם לקבילות לפני שלושה שבועות. תשובתם- זה בטיפול. מועד הגיוס מתקרב. אנחנו חסרי אונים.
לצפיה ב-' ענק ענק ענק.'
ענק ענק ענק.
23/06/2016 | 18:39
54
מיטב זו יחידה גרועה אפילו מצה"ל.
להתקשר לנציבות שוב ושוב ושוב, כן... יש מסיבה והם לא זמינים וכן... החייל המטפל לא נמצא וכן.... עוד מליון תירוצים. (לנו היה פחות משבוע להחלטה...)
אם יש לך כח אז בהרבה כח (עיתונות? פייס? ועוד קבילות לכל העולם...) הבכור שלי וויתר.

לצפיה ב-'אין לי שום עיצה טובה עבורך'
אין לי שום עיצה טובה עבורך
25/06/2016 | 10:51
51
חוץ מלהמשיך לנסות גם אחרי הגיוס. צה"ל למרבה הצער לא מגלה ענין ברצונות חייליו בדרך כלל.
לצפיה ב-'עד כמה התערבתם במילוי המנילה'
עד כמה התערבתם במילוי המנילה
18/06/2016 | 19:57
6
111
ובכלל בבחירות שהילדים עשו ועושים בנושאים צבאיים ?
לבכור בזמנו הוצעו כמה מסלולי לימודי הנדסה+קבע שהיו מביאים אותו לכך שבגיל 29 היה יוצא לאזרחות כקצין , מהנדס מוסמך עם הרבה ניסיון ולאחר שירות צבאי (שבעיננו לפחות) רציני וראוי.
ניגש לכל הבחינות כי נורא ביקשנו. עבר , התקבל וחתם ויתור. לא העזנו לאמר מילה. הערכנו שכיבד את בקשתנו מספיק כדי לגשת לבחינות.
ביקש וקיבל שיבוץ קרבי כלבבו .כיבדנו את בחירתו ותמכנו ככל יכולתנו. (בסוף נשר במהלך הטירונות אבל זה כבר לדיון אחר)
עד כמה אתם הייתם מעורבים ?
לצפיה ב-'מעורבת רק עד כמה שהם בחרו'
מעורבת רק עד כמה שהם בחרו
18/06/2016 | 22:35
3
65
כל אחד בתורו (אני במספר 2) שאל והתיעץ עד כמה שהתאים לו, מקבל תשובות ותמיכה עד כמה שרוצה, והעיקר-מזכירה לעצמי כל הזמן שזה לגמרי שלהם, זה כרוך במאמץ שלהם שחייב לבוא מתוך מוטיבציה שלהם, ותפקידנו בשלב הבוגר של החיים שלהם הוא בעיקר להתאפק
לצפיה ב-'להתאפק? '
להתאפק?
19/06/2016 | 20:08
2
65
ההתאפקות הכי גדולה שלי היא להגיד 'אתה לא רואה שאני מתאפקת?'
לצפיה ב-''
19/06/2016 | 22:25
7
לצפיה ב-'לגיטימי, ונראה לי שאאמץ'
לגיטימי, ונראה לי שאאמץ
19/06/2016 | 23:09
14
לצפיה ב-'מעורבת עד הסוף '
מעורבת עד הסוף
19/06/2016 | 20:07
56
הכל הלך אצלו הפוך, מכיוון שהוא צעיר ובמיט"ב יושבות חיילות שאסור להן לחשוב ובנוסף עבר ניתוח בסיום י"ב.....  עבר צו ראשון באמצע-סוף כיתה י"ב, בכלל לא חשב על כל מיני תפקידים מקצועיים.
מילא מנילה לקרבי, הסכים ללכת ללמוד, אבל הצבא שיבש הכל ועבר לקרבי, רצה עוקץ אבל נפל בגיבוש וממשיך בקרבי.
בשלב הלימודים גם אני מאוד דחפתי עד שהוא אמר לי 'אמא די, אני לא רוצה להלחם עם הצבא', עד הרגע האחרון ניסינו לשכנע אותו לתרום ליחידות שדורשות יותר מחשבה אבל הוא התעקש...
כרגע הוא מרוצה.

הצעיר עכשיו ממש בהתחלה, אצלו המצב הוא הפוך, בינתיים הצבא כבר מוציא לו את המיץ והוא יעשה הכל כדי להמשיך לשחק כדורסל, אני כבר מנסה לחפור ולנסות למצוא דרכים לשכנע אותו לעשות שרות עם לפחות קצת משמעות

לצפיה ב-'עזרנו ברמה האדמיניסטרטיבית'
עזרנו ברמה האדמיניסטרטיבית
21/06/2016 | 09:09
47
הבכור, פרופיל 97 מילא מנילה קרבית, התחיל עתודה, הפסיק אחרי 3 סמסטרים ועשה שירות קרבי, רצה חובלים, הצבא השאיר אותו ב"ירוקים".
מס' 2, פרופיל 97, מילא מנילה קרבית ובמקביל התחיל מיונים למודיעין, עשה שנת שירות, הצבא רצה אותו בחובלים, הוא סירב, יצא ליום סיירות ולא התקבל למה שרצה, הצבא שוב אמר חובלים, הוא עדיין סירב. ממודיעין התייאש בגלל המיונים המתישים ואחרי שהגיע פעמיים לתל אביב והתברר שטעו ביום הוא נטש אותם לטובת שירות מאתגר ומיוחד - קרבי!
המתבגר , פרופיל 82, מילא מנילה קרבית (מג"ב במקום הראשון...) ואז בתחילת י"ב החליט שהוא רוצה להמשיך בתחום המחשבים ונרשם למסלול י"ג-י"ד. אמנם לא דרך הצבא אלא במימון מלא שלנו, מה שאומר שלכאורה הצבא יכול לשבץ אותו היכן שרוצה אבל אנחנו מאמינים שאם הצבא אישר את הדחיה אז אולי שווה להם לקבל אותו הנדסאי.
לא התערבנו בבחירות של אף אחד מהם, ייעצנו, אמרנו את דעתנו ונתנו חופש פעולה.

לצפיה ב-'עוד שבת כשהוא בבסיס...'
עוד שבת כשהוא בבסיס...
17/06/2016 | 15:51
12
70
אויש, זה ממש קשה.... 
חייבת לציין שהחייל נשמע ממש טוב, כלומר... בניגוד לאמא שלו הוא ממש לא 'לחוץ בית'.
לצפיה ב-''
17/06/2016 | 16:16
11
32
יגיע בשבת הבאה אני מקווה בשבילך.
אצלנו החייל דוקא חזר והשמחה היתה רבה וגם כפולה מהרגיל כי הגיע אתמול מאוחר בלילה והספיק להמשיך ישר לחתונה של חבר שמאוד רצה להיות בה. אפילו הספיק את רוב החופה כי הרב של הזוג הצעיר אחר משמעותית.
בשבת הבאה בוודאות יסגור וכנראה גם בזו שאחריה אז מנסים להינות מנוכחותו שבת זו כמה שאפשר.
לצפיה ב-'כן... הוא אמור לחזור בשבוע הבא...'
כן... הוא אמור לחזור בשבוע הבא...
17/06/2016 | 17:50
10
12
לצפיה ב-'מירי, נראה לי שאנחנו יכולות '
מירי, נראה לי שאנחנו יכולות
18/06/2016 | 13:56
9
33
להתכתב בפרטי וזהו 
בנות, לאן נעלמתן ?
לצפיה ב-'גמני פה '
גמני פה
18/06/2016 | 14:17
8
36
רק מנסה להתחפר בזה פחות כי אצלנו עכשיו סוגרים קבוע (שלב ראשון ל 28) ויש לי איתו רק דקות ספורות בשישי בערב.
אתמול התבאסתי גם לשמוע  שהחבילה ששלחתי בשני עוד לא הגיעה, כל הכבוד לדואר ישראל , תכננתי שכל שישי תגיע חבילה...אז תכננתי ...
לצפיה ב-'הי '
הי
18/06/2016 | 19:45
1
25
איזה באעסה עם החבילה 
כמה זמן הוא כבר חייל ?
לצפיה ב-'באסה לגמרי'
באסה לגמרי
18/06/2016 | 22:28
22
אבל זה לא ימנע ממני לארגן את הבאה מחר נכון ? מקסימום תגיע ערימת חבילות ביחד :)

הוא חצי שנה בצבא.
לצפיה ב-' ....'
....
18/06/2016 | 21:46
5
24
אני חושבת שגורמים לנו האמהות להתבגר.
על דואר ישראל לא הייתי סומכת, אני גם לא בטוחה שעל הד"צ הייתי סומכת.

לצפיה ב-'אז מה נותר'
אז מה נותר
18/06/2016 | 22:30
4
26
להביא לש"ג ?  
לצפיה ב-'כן... אנחנו רצינו לעשות את זה בשבועות '
כן... אנחנו רצינו לעשות את זה בשבועות
18/06/2016 | 23:26
3
26
החייל אמר ש'אי אפשר', ואז התברר שהיו הורים שכן הגיעו.
אני לא לומדת לא להקשיב לו.... בפעם הבאה שיישאר בחג אני אצלנו.
לצפיה ב-'לא'
לא
18/06/2016 | 23:33
2
26
גם כשזה אפשרי טכנית אני לא מעיזה, זה מפדח אותם מוות (להתאפק כבר אמרתי ? )
לצפיה ב-'מפדח? למה? '
מפדח? למה?
18/06/2016 | 23:37
1
28
אני בטוחה שאם הייתי מביאה להם כמה פשטידות של שבועות כולם היו מרוצים (זה החג היחיד שאני יודעת לבשל, וטוב! אצלנו במשפחה מחכים לחג הזה, בחגים אחרים אם חלילה אני צריכה לארח אני קונה מוכן....)
הגדולים שלי (החייל ואחיו הצעיר) אינם מהמתפדחים, מזה אני לא דואגת...
אבל החייל שלי כ"כ רוצה את העצמאות שלו שזה מפחיד, אחרי שיומיים לפני הגיוס בקושי חינם לעצמו את האוכל...
לצפיה ב-'גם לדעת לקנות טוב זו אומנות'
גם לדעת לקנות טוב זו אומנות
18/06/2016 | 23:40
30
אני נופלת על - "מה אני אקנה את זה....לא בעיה לעשות....." וככה אני ממשיכה לקטר על העול שעל ראשי.
אם לא מפדח אותם אז ברור שלבוא, במלוא הפרץ.
לצפיה ב-'חג שמח לכולם !'
חג שמח לכולם !
12/06/2016 | 10:02
1
44
גם אתם במצב של אוברדוז מוצרי חלב ?
מישהו מהחיילים הגיע הביתה ?
איך עבר החג ?
לצפיה ב-'החייל נשאר בבסיס.'
החייל נשאר בבסיס.
12/06/2016 | 18:45
35
ויישאר גם בשבוע הבא אפילו לבקר אותו אי אפשר.
ושבועות זה החג שאנחנו תמיד מארחים והיחיד שאני יודעת לבשל

חג שמח לכולם!

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

אולטק- גאדג'טים ומתנות
אולטק- גאדג'טים ומתנות
פורום דיור מוגן
פורום דיור מוגן
ד
ד"ר יעקב הימן

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה