לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הורים לחיילים

שלום לכולם כהורים לחיילים בהווה או בקרוב אנו זקוקים לפורום חם שייעץ, יעודד, וינחה אותנו בנבכי תהליך הגיוס והשירות. ניתן להעלות בפורום כל נושא הקשור לשירות בעתיד או בהווה, בכל מסגרת שירות שהיא, כולל עתודה, מכינות, הסדר ושירות לאומי.הפורום נועד לשמש ככלי שיתן להורים הרגשה טובה, ייעוץ, ועידוד. יש לכבד את כל המשתתפים באשר הם ולשמור על אוירה טובה ומכובדת. שנעבור את השירות בשלום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לחיילים

שלום לכולם כהורים לחיילים בהווה או בקרוב אנו זקוקים לפורום חם שייעץ, יעודד, וינחה אותנו בנבכי תהליך הגיוס והשירות. ניתן להעלות בפורום כל נושא הקשור לשירות בעתיד או בהווה, בכל מסגרת שירות שהיא, כולל עתודה, מכינות, הסדר ושירות לאומי.הפורום נועד לשמש ככלי שיתן להורים הרגשה טובה, ייעוץ, ועידוד. יש לכבד את כל המשתתפים באשר הם ולשמור על אוירה טובה ומכובדת. שנעבור את השירות בשלום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'חיי חברה של חיילים'
חיי חברה של חיילים
20/08/2016 | 13:52
4
53
מה החיילים שלכם עושים כשהם חוזרים לסוף שבוע ואיך נראים חיי החברה שלהם מאז שהתגייסו ?
לפני שהבכור התגייס די חששתי שהגיוס יחסל את חיי החברה שלו אבל לשמחתי הרבה לא רק שהחבורה שלהם מימי התיכון נשארה בקשר הדוק (כל סוף שבוע נפגשים כל אלה שיצאו שבת) אלא שלאט לאט מצטרפים לחבורה "מגוייסים" חדשים שהחברה הכירו לאחר הגיוס.
זה נפלא ונהדר בעיני.
איך אצל החיילים/חיילות שלכם ?
לצפיה ב-'החייל בקשר הדוק עם החברים.'
החייל בקשר הדוק עם החברים.
20/08/2016 | 20:07
27
אחד מהם יוצא כל שבת אז הם נפגשים המון, אם יש מי שלא נפגש איתו הרבה זמן כי לא היו סופשים משותפים הוא ייפגש איתם בעיניים עצומות.

החייל גילה את חיי החברה רק בסיום התיכון (לפני שנתיים) ומאז הגיוס מנצל אותם עד תום.
לצפיה ב-'כשהגדולים היו חיילים ומגיעים בסופ"ש'
כשהגדולים היו חיילים ומגיעים בסופ"ש
21/08/2016 | 08:20
31
מצאו בד"כ חברים להיות איתם.
הבעיה היא כשהם לפני גיוס. 
ראיתי את זה עם הבכור שהתחיל במסלול עתודה וכעת עם המתבגר שמתחיל ללמוד י"ג בקרוב - החברה מתחילים להתגייס ופתאום "נעלמים" להם.
תוסיפו את זה שהם דתיים אז היציאות בשישי בערב הן רק בסביבה - לא נוסעים להפגש עם אף אחד או עם חברה' אחרים.
לצפיה ב-'החייל שלי'
החייל שלי
21/08/2016 | 11:52
1
35
קרבי. קרבי כזה שיוצא 19-2 (19 יום בבסיס, שי-שבת בבית)
רוב החברים שלו מהתיכון הם "לא קרביים", חלקם ג'ובניקים וחלקם יוצאים כמעט כל שבוע.
אז שהוא מגיע הביתה, האמת, אין לו כח לכל התיאומים האלה וההתחשבנויות האלה מי יוצא מתי ועם מי אפשר בכלל להפגש.
מבחינו כרגע החוסר העיקרי שיש לו הוא החוסר ב"שעות משפחה ובית"
פחות מעניין אותו חברים והוא מעדיף לבלות את ה"יום וחצי שיש לו" בבית איתנו, בנוחות והפינוק של הבית.
אנחנו מבחינתינו מעמידים לנוחיותו את כל הכלים, אם זה הרכב שיהיה זמין לו, כסף, לא מביאים משפחה מורחבת הביתה ולא עושים תכנונים מיותרים שהוא מגיע הבייתה.
הוא בקשר רק עם גרעין מאוד מצומצם של חברים טובים, מקסימום יקפוץ אליהם הביתה לשעה-שעתיים או שיבואו אלינו.
אבל הוא לא היה בליין לפני זה ועכשיו בטח לא "יבזבז זמן יקר של בית" על בילויים בשישי בלילה.
לצפיה ב-'מחמם את הלב '
מחמם את הלב
21/08/2016 | 22:11
23
כשיש להם סדר עדיפויות שכולל אותנו במקום טוב ברשימה 

לצפיה ב-'ביום הגיוס מגיעים בבוקר עם הבכורה. יש חניה ליד הבקו"ם?'
ביום הגיוס מגיעים בבוקר עם הבכורה. יש חניה ליד הבקו"ם?
21/08/2016 | 16:53
3
18
לצפיה ב-'כן. כולם מגיעים עם המשפחה היום.'
כן. כולם מגיעים עם המשפחה היום.
21/08/2016 | 18:21
13
לצפיה ב-'כן'
כן
21/08/2016 | 22:06
1
29
(בהתייחס לבקום תה"ש) יש חניון גדול ממול.
בשעה טובה ובהצלחה !
לצפיה ב-'תודה. מתגייסת שלושה חודשים לפני גיל עשרים.'
תודה. מתגייסת שלושה חודשים לפני גיל עשרים.
21/08/2016 | 22:30
5
לצפיה ב-'גיוס בנים יחידים לקרבי'
גיוס בנים יחידים לקרבי
15/08/2016 | 21:57
40
בימים אלו אנו עובדים על תכנית חדשה uאנו מחפשים בנים יחידים שמעוניינים להתגייס ליחידות קרביות וההורים מתלבטים האם לחתום?

אשמח אם תחזרו אליי במידה ורלוונטי shanibg7@gmail.com
לצפיה ב-'יום שישי הגיע'
יום שישי הגיע
12/08/2016 | 13:21
4
38
מקווה שרוב החיילות והחיילים חוזרים היום הביתה.
יש מי שחזר אתמול ויש מי שכבר בדרך (ויש מי, שלא עלינו, סופר שעות ביציאה...).

שתהיה שבת שקטה ושלווה עם הרבה אוכל טעים.

לצפיה ב-'סוף שבוע נפלא לכולם '
סוף שבוע נפלא לכולם
12/08/2016 | 19:49
35
החייל שלנו חזר הביתה לשבת.
מקווים שביום א' יתחיל להתבהר מה צה"ל מתכנן עבורו . סיים קורס אבל העתיד לוטה בערפל וזה די מלחיץ אותו.
שבת נעימה לכולם
לצפיה ב-'החייל בבית '
החייל בבית
13/08/2016 | 15:28
2
47
ובתכנון אמור לחזור גם בשבוע הבא....
אני מנסה להנות ממנו בין מחוייבויות לצבא (ביום שישי היה באזכרה של חייל סיירת חרוב) בילויים עם חברים והשינה שלו (נשאר איתי קצת אתמול ותוך כדי שיחה נרדם).

לצפיה ב-'נרדם ? '
נרדם ?
15/08/2016 | 22:25
1
36
ממש תוך כדי שיחה ? חחח.... מסכנים , הם לא ישנים שם יותר מידי.
אצלנו לחייל יש נוהל חזרה הביתה קבוע.
תחנה ראשונה - ישיבה בשירותים....
אח"כ מקלחת ואוכל ותוך כדי עדכון מה קורה איתו ומה חדש אבל בקיצור. אחרי זה מגיע תור השלום לחבר'ה ודווח שהוא בבית ואז השפכות למיטה לכמה שעות.
רק אח"כ אפשר לדבר איתו 
לצפיה ב-'גם אצלנו יש נוהל.'
גם אצלנו יש נוהל.
16/08/2016 | 22:22
25
חברים-לישון-לישון-חברים בין לבין כמה רגעים איתנו.
השבת "דווקא" הייתה שונה, היה הרבה בבית ישששששששששששששןןןןןןןןןןןןן במוצ"ש יצא עם האחים לסרט ורק קצת עם חברים.
לצפיה ב-'חיל רפואה '
חיל רפואה
09/08/2016 | 18:40
2
75
טוב, היה לי ברור שנגיע לשם, העיניין הוא שאסור לי להתערב.
הבכור סובל מכאבים בברך, רופא ופיזיוטרפיסט פרטי (בעל ניסיון) חושדים בקרע ברצועה.
כבר חודש הוא מחכה לרופא, אבל מכיוון שהוא פוחד לעוף מהמסלול יחד עם כח סבל שלא יאמן, הוא לא מתלונן ולא מנג'ס ומחכה...
יש לנו ביטוח פרטי, התחננתי שנפנה לרופא פרטי וכנראה שנצטרך גם MRI, והוא לא מוכן

בנוסף נשלח למיון כי עקץ אותו עקרב, עכשיו צריך לרוץ אחרי אישור תקציבי (נו, ההוא שהוא ט 17) והוא בנחת רוח....צריך להגיע לביה"ח להביא את הסיכום מיון (שהוא או מישהו אחר איבד ואז....אולי....) ושוב אמר לי לא להתערב (כי הכי פשוט זה לבקש את הסיכום בטלפון...)

זזהו קיטרתי....
לצפיה ב-'באעסה '
באעסה
10/08/2016 | 19:24
1
39
גם אנחנו בסרט הזה מאז הטירונות 03 בה צפו כל הבעיות הרפואיות . אבנים בכליות, כאבי ברכיים וגב נוראיים וכו'.
באיזה שהוא שלב כבר כל כך כאב שהסכים לשתף אותנו ואפשר לנו לעזור לו לקבוע תורים בבתי חולים וכו'. 
נסי לדבר להיגיון שלו ותסבירי שאם הבעיות הרפואיות לא תטופלנה המצב רק ילך ויחמיר ולבסוף הוא יסיים בתפקיד סתמי באיזה בסיס נידח. את החייל שלנו זה שכנע שאם הוא רוצה תפקיד טוב שהולם את כישוריו וחלומותיו כדאי שישמור על רמה מסוימת של בריאות פיזית.
לצפיה ב-'חלומותיו הצבאיים מסתכמים בחי"ר '
חלומותיו הצבאיים מסתכמים בחי"ר
10/08/2016 | 21:11
36
סביר להניח שהאדם סביר כבר היה נשבר, רופא של ביקור רופא אמר שהמקומות שכואבים מצביעים על קרע אבל לא הגיוני כי אמור היה לכאוב לו הרבה...
אבא שלו מדבר איתו על הנושא כל הזמן, אותי הוא מראש מסנן.
גם המפקדים שלו כנראה לא מבינים את חומרת הנושא כי הוא מתפקד גם אם לא מלא

לצפיה ב-'טירונות בנות חייל אוויר'
טירונות בנות חייל אוויר
08/08/2016 | 22:19
3
50
שלום לכולם
הבת שלי מתגייסת עוד שבוע לחייל האוויר. שמעתי שהטירונות היא בד"כ בעובדה. יש גם מקום אחר?
תודה לעונים
לצפיה ב-'יש אפשרות גם לטכני בחיפה , זה משנה ? לא ממש שואלים אתכם '
יש אפשרות גם לטכני בחיפה , זה משנה ? לא ממש שואלים אתכם
09/08/2016 | 17:07
11
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי '
למיטב ידיעתי
10/08/2016 | 19:31
30
יש גם בטכני חיפה.http://www.iaf.org.il/5620-he/IAF.aspx
לצפיה ב-'ויש גם אפשרות ששולחים לטירונות כלל צהלי"ת במחנה 80 או זיקים'
ויש גם אפשרות ששולחים לטירונות כלל צהלי"ת במחנה 80 או זיקים
12/08/2016 | 12:02
23
התקשרו אליה מהצבא לעדכן אותה איפה הטירונות, ממתי עד מתי ומתי הקורס שלה. האמת.... הפתעה לטובה מצה"ל.... מקווה שכך ימשיך....

לצפיה ב-'שאלות של מתחילים'
שאלות של מתחילים
10/08/2016 | 11:40
4
76
הילדונת מתגיסת שבוע הבא, והסבירו לנו בקופת חולים שבזמן הצבא הכרטיס שלה חסום אז איך מקבלים מרשמים לגלולות לקונצרטה ןלכל מה שצריך בהמשך.

לצפיה ב-'לפי מיטב ידיעתי היא אמורה לגשת לרופאים צבאיים'
לפי מיטב ידיעתי היא אמורה לגשת לרופאים צבאיים
10/08/2016 | 12:58
40
(רופא נשים, נוירולוג וכו') ולקבל דרכם מרשמים.
לצפיה ב-'הידידות של הבכור אומרות'
הידידות של הבכור אומרות
10/08/2016 | 19:27
2
47
לפנות בדחיפות לחופלת בטירונות ולבקש ממנה תור לרופא שיתן בעצמו מרשם או יתן הפניה לגניקולוג. הלא ביישניות אומרות במפורש שזקוקות למרשם לגלולות. ביישנית אחת הודתה שמלמלה משהו על בעיה גניקולוגית (שורף, מגרד וכו') וקבלה הפניה לגניקולוג מיד שנתן מרשם.
לצפיה ב-'תודה, העברתי את המידע למתגיסת'
תודה, העברתי את המידע למתגיסת
15/08/2016 | 16:54
1
8
לצפיה ב-'ובהצלחה בגיוס כמובן '
ובהצלחה בגיוס כמובן
15/08/2016 | 22:20
15
שיעבור לה בקלות ובנעימות
לצפיה ב-'שבוע טוב לכולן/ם'
שבוע טוב לכולן/ם
06/08/2016 | 21:28
5
43
איך עבר השבוע?
מה מצב הטירוניות/ים?
איך הולך בקורסים השונים?
נכנסנו לשגרה של אין חגים ואין חופשים אבל חםםםםם.
איך עוברים הימים על המשרתים באיזורי החום?

מה מתוכנן השבוע?

לצפיה ב-'שבוע טוב ומבורך '
שבוע טוב ומבורך
08/08/2016 | 08:37
32
השבוע החייל שלנו עדיין בהמתנה. סיים קורס וממתין בבה"ד .
מקווים שיחזור לשבת. ת'כלס אין כל כך מה לעשות איתו שם בסוף שבוע.
שיהיה שבוע קל ונעים להם ולנו ושיגיעו כולם בסוף השבוע הביתה. אמן.
לצפיה ב-'ההרגשה היא שעונים לעצמנו ... אין כאן פעילות ממש ... חבל'
ההרגשה היא שעונים לעצמנו ... אין כאן פעילות ממש ... חבל
09/08/2016 | 17:09
9
לצפיה ב-'סופרים את הימים עד שבת '
סופרים את הימים עד שבת
09/08/2016 | 18:34
25
יותר כאן בבית, הוא ממש מרוצה.
נמצא עכשיו במרכז הארץ ולא כ"כ בשטח, אבל החייל שלי לא ממש מהסובלים בחום, אפילו בבית שאן הוא אמר 'חם'
האמת היא שאני מקווה שלא תיגמר הטירונות

לצפיה ב-'עוד לא טירון'
עוד לא טירון
10/08/2016 | 09:03
1
38
שבוע בזבוז זמן שנקרא ט"ט (טרום טירונות). אתמול בילה יום שלם מ-5 בבוקר עד 11 בלילה בתורנות מטבח. היום שיבוצים וסוף סוף תתחיל הטירונות. לפחות, גרמו לו לנקות סירים....
לצפיה ב-'אני תמיד מסבירה לחייל'
אני תמיד מסבירה לחייל
15/08/2016 | 22:27
14
שהשירות הצבאי נועד למעשה להכשיר אותו לחיי נישואין 
לצפיה ב-'נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016'
נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016
( לעמוד שלי בתפוז )
03/08/2016 | 14:15
1
המשחקים האולימפיים של קיץ 2016 עוד רגע כאן, ואנחנו מזמינים אתכם לפורום אולימפיאדה ריו 2016 כדי להתעדכן ולדבר על כל מה שחם!

היכנסו כבר עכשיו:
לצפיה ב-'שאלה לי למי שיודע'
שאלה לי למי שיודע
30/07/2016 | 22:20
2
88
בני סיים 3 שנות שירות סדיר ,
וחתם שנה וחצי קבע.
מה גובה המענק שהוא אמור לקבל עם תום השירות הסדיר?
הוא לא שירת כלוחם.
ומה וגובה הפיקדון ?
לצפיה ב-'אולי כאןhttps://www.hachvana.mod.gov.il/hacvana/maanak/medak'
אולי כאןhttps://www.hachvana.mod.gov.il/hacvana/maanak/medak
31/07/2016 | 20:12
23
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי '
למיטב ידיעתי
31/07/2016 | 22:17
43
את המענק מקבלים כשמסתיים שירות חובה גם אלו שנכנסים לקבע (בעת הכניסה לקבע) ולא רק המשתחררים.
את הפיקדון זכאים לממש חיילים שסימו את הסדיר בתוך 7 שנים מיום סיום הסדיר. כולל חותמי קבע שמסיימם את הקבע לפני שעברו 7 שנים. 
כלומר בנך יוכל לממש את הפיקדון בכפוף לתנאי המימוש המקובלים במשך חמש וחצי שנים מיום שחרורו מקבע של 1.5 שנים.
ראי את הקישור שצרפו לך. זה קישור למחשבון שמחשב את סכום הפיקדון והמענק.
לצפיה ב-'בוקר טוב למתגייסות/ים החדשות/ים של קיץ 2016'
בוקר טוב למתגייסות/ים החדשות/ים של קיץ 2016
26/07/2016 | 10:10
10
98
בשבוע האחרון החל גיוס קיץ 2016, שיהיה לכולם בהצלחה.
שיחזרו בשלום ויצליחו להפיק את המירב ממה שהן/ם עושים.

להורים - היו חזקים!!!

לצפיה ב-'בהצלחה למתגייסים החדשים ! '
בהצלחה למתגייסים החדשים !
26/07/2016 | 20:43
43
ולהורים שלהם - וולקאם לפורום . אנחנו פה  
לצפיה ב-'ריני שכחתי לציין - תמונה ענקית '
ריני שכחתי לציין - תמונה ענקית
26/07/2016 | 20:47
37
העברתי מיד לבן בווטצאפ
לצפיה ב-'בהצלחה לכל המתגייסים! ולחיילי המנומרת שהתגייסו היום.'
בהצלחה לכל המתגייסים! ולחיילי המנומרת שהתגייסו היום.
27/07/2016 | 22:07
14
לצפיה ב-'עוד חודש הבכורה שלי בצבא.'
עוד חודש הבכורה שלי בצבא.
09/08/2016 | 09:31
6
26
הבטחי לברר עבודה מה לקחת לצבא מיד עם הגיוס. נראה שאני מתרגש יותר ממנה.
אחרי שנתיים של לימודים במכללה בשיתוף הצבא, היא תהיה בחיל ה...
טירונות וקורסים.
לצפיה ב-'ברכות לבכורה לגיוס והרבה נחת ושקט לך '
ברכות לבכורה לגיוס והרבה נחת ושקט לך
09/08/2016 | 09:52
1
85
לגבי מה לקחת לצבא עם הגיוס, פורסם כאן קישור לרשימה מומלצת, הרשימה נראית בסדר.
צריך להזהר לא ליפול במלכודת "רשימת גיוס" של חנויות הציוד לחיילים שהם המקבילה הבוגרת של "רשימת הלידה" של חנויות הציוד לתינוקות.

שיהיה המון המון בהצלחה לבכורה וגם לכם,
אתה מוזמן להשאר איתנו

לצפיה ב-'תודה על התשובה הזריזה. ברור שמעתה תהיה לי סיבה להשאר.'
תודה על התשובה הזריזה. ברור שמעתה תהיה לי סיבה להשאר.
09/08/2016 | 10:05
6
לצפיה ב-'וולקאם מחשבות '
וולקאם מחשבות
10/08/2016 | 19:32
3
16
ובהצלחה לילדה 
לצפיה ב-'תודה. ה"ילדה" עוד מעט בת 20. אני לא מאמין שאני כותב את זה.'
תודה. ה"ילדה" עוד מעט בת 20. אני לא מאמין שאני כותב את זה.
10/08/2016 | 20:32
2
5
לצפיה ב-'טיפ לבנות שמתגייסות '
טיפ לבנות שמתגייסות
14/08/2016 | 14:43
1
20
ברצוני לשתף אותך במשהו שיהיה לה מאד שימושי - כאם לבת שהתגייסה עכשיו
חיפשתי באינטרנט פתרון לבעיית השירותים של הבנות ומצאתי !!....
זה נקרא פי מייט (חברה לפי...) אני לא יודעת אם אתה יודע אבל בנות בדר"כ מתאפקות ולא הולכות לעשות פיפי כשהן צריכות בגלל סיבה היגיינית של השירותים בצבא וזה גורם לדלקות שתן חוזרות ונשנות (אני יודעת כי בשירותי הצבאי גם אני סבלתי לא מעט ), מצאתי את הפתרון הזה שנשמע לא אמיתי אבל האמן לי גם אני וגם ביתי החיילת ...משתמשות במשפך המיוחד הזה וזה אדיר תגיד לה שתנסה  לפני הגיוס והיא תבוא לצבא מנצחת כל סיטואציה.... בהצלחה וגיוס קל   טלי
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
14/08/2016 | 15:30
3
לצפיה ב-'סרבני גיוס'
סרבני גיוס
23/07/2016 | 15:34
16
156
כהורים לחיילים וחיילות שכן התגייסו וגוייסו, איך אתם מתייחסים להורים ולילדיהם שאינם מתגייסים?
זה אכפת לכם? משפיע עליכם? מעצבן אתכם?
אנשים שמנצלים את הדת ניצול ציני ו"פתאום" מצהירים עם עצמם או עצמן כדתיים בכדי לא להתגייס?
אנשים שממציאים מחלות כרוניות או מוגבלויות אחרות כדי לא להתגייס.
אנשים שפתאום מוציאים כל מיני סעיפי 21.

אני לא אומר שכולם חייבים להתגייס וכולי, ויש אנשים שבאמת לא אמורים להתגייס מ 1001 סיבות, אני מדבר על אלו שהיו יכולים בשקט להתגייס בדיוק כמו הילדים שלנו ופשוט מתחמקים ומחפשים איך לתחמן את המערכת ולברוח מזה.

עברה בכם פעם המחשבה לא לגייס את הילד שלכם?
האם הילד שלכם הראה רצון לא להתגייס והיה צריך שכנוע?

לצפיה ב-'לבכור שהתגייס לא מזמן'
לבכור שהתגייס לא מזמן
23/07/2016 | 19:59
95
יש חבר די קרוב מבית הספר שהתלגל לאותו בה"ד אליו הגיע גם הבן לקורס.
בעוד הבן ממלא את חובותיו , סוגר שבתות, עושה שמירות וכו' החבר רץ מפגישה אחת לקב"ן לפגישה שניה עם קצינת ת"ש בוכה להם שקשה לו וכבר שלפו אותו מקורס א' ושבצו לקורס ב' בו יש אפשרות לשרת קרוב לבית בבסיס פתוח ("יומיות").
חייבת להודות שזה העלה תהיות בלב הבן שלי. בעצם למה לא ?
לא עשה עם זה בפועל שום דבר אבל הציק לו באיזה שהוא מקום שהחבר עושה את כל זה (לדעתו על סמך ההכרות האישית בינהם) פשוט כדי לראות יותר את חברתו שהיא שכנה שלנו.
המחשבה לא לגייס את הבנים לא עברה לי בראש אם כי כשהבכור עף מקרבי ועבר שבוע משברי מאוד בו שקל לבקש שחרור על סעיף נפשי (.....התאושש בסוף ועבר לו) אמרתי לו שניתן גב לכל מה שיחליט.
לצפיה ב-'בכעס, אפילו בכעס רב.'
בכעס, אפילו בכעס רב.
23/07/2016 | 20:31
90
אישית אני אפילו מתרחקת מעט מזוג חברים ממש טוב, שעכשיו עמלים שהבן שלהם יקבל כל פטור אפשרי עבור הבן, שחלילה לא יהיה רשום שלא עשה צבא אבל עוד יותר חלילה שלא יתרום משהו.

אפילו את הבן שלי ניסו לשכנע שלא ילך לקרבי.

מאידך, הצעיר שלי עכשיו בשלבי צו ראשון (כן, כבר היה יותר מפעמיים) ודי ברור לי שהוא לא יעשה שרות משמעותי, כי אם יעשה ייפגע בחלום חייו להיות שחקן כדורסל.
הוא יודע את דעתי בנושא. מאידך הוא לא יעז להשתמט (כי זה יימנע ממנו את הסיכוי לנבחרת ).

לפעמים, כשהצבא ממש מעצבן אותי בא לי שהם יישארו בבית ולא 'יעשו' צבא, אבל בעצם מי שואל אותי
לצפיה ב-'בטח שמכעיס , ויותר מכעיס אותי '
בטח שמכעיס , ויותר מכעיס אותי
24/07/2016 | 08:14
84
זה כשהחיילים משתחררים המדינה בועטת להם בפרצוף , בעוד שהמשתמטים זוכים לכל מיני הטבות וזכויות .
אז למה בעצם ? למה שהבת שלי תלמד מהבוקר עד עשר בלילה בקורס נחשב במודיעין  ותתרום בתפקיד משמעותי וחשוב בעוד אחרים ישתמטו  ? כי ככה ! אבוי לנו אם כולם יהיו עצלנים משתמטים . אני בזה להם , וגאה בילדה שלי שהגיעה לתפקיד כל כך חשוב ושתתרום למדינה .

כאלה שעוקפים יש בכל מקום לצערנו , לא רק בצבא , גם בעבודה , גם בתור , גם בכביש , זה ישראלי לתחמן את המערכת ....
לצפיה ב-'בהחלט מכעיס ומקומם, יש חלופות היום לשירות צבאי'
בהחלט מכעיס ומקומם, יש חלופות היום לשירות צבאי
24/07/2016 | 09:00
1
80
ומי שלא מתאים לו מבחינה "מצפונית" שיועיל ויעשה באותה תקופה "שירות לאומי".
היה מקרה אצלנו במשפחה של בחור, נכה במאה אחוז - מרותק לכסא גלגלים (שלצורך העניין נקרא לו זרובבל) שנלחם במערכת על מנת להתגייס ואכן זכה לגיוס וכעת לקראת השחרור הצבא מחזר אחריו שיחתום קבע. מצד שני היה בצד השני של המשפחה בחור צעיר שנשא את אותו שם (זרובבל, כמובן) שהיה ספורטאי, לא ממש מצטיין כי לא קיבל מהצבא את התואר הנכסף והצבא הפריע לתוכניותיו. הוא דאג להוריד פרופיל עד כמה שאפשר כדי לשרת קרוב לאימונים. האבסורד הוא שמצד אחד הוא היה ספורטאי בכושר טוב ומצד שני הציג לצבא אישורים שהוא סובל מבעיות בריאותיות. בסוף השירות הוא היה ממש "מש"ק ממטרות בבקו"ם" - אותי זה הכעיס.
אם היתה לנו הפריבילגיה במדינה לשירות צבאי מבחירה הייתי מבינה שאנשים בוחרים אחרת, היום מדובר בתחמון של המערכת והפלת העול על כל אחד אחר שהוא לא "אני".
לצפיה ב-'גם לי יש ספורטאי.'
גם לי יש ספורטאי.
24/07/2016 | 10:04
72
את יודעת מה צריך כדי לקבל ספורטאי פעיל? אני מכירה את התחום מכדורסל, רק 21 חיילים מקבלים את זה (לא בכל שנתון, בכלל) מי שיפסיק להתאמן מן הסתם לא יוכל להמשיך בתחום מעבר למשחקים בשכונה, אולי קצת בליגה למקומות עבודה.
זה מעצבן ומתסכל אבל אני מבינה את הבן שלי, הוא עזב את הבית לפנימיה לפני גיל 16 כדי להגשים את החלום שלו.
ואת יודעת מה, גם אותי זה מכעיס כשאח שלו קורע ת'תחת ולא ניגש לחופל ע"מ שלא יוציאו אותו חלילה מהמסלול הקרבי.
מצד שלישי הצבא כ"כ לא קשוב לצרכים של החייל (מה שהם עשו לגדול עם העתודה, אני לא מבינה איך עדיין יש בו כ"כ הרבה אמביציה) ובכלל נסי לדבר איתם לגבי ספורטאי במשחק נבחרת היה חסר חייל בגלל עיניינים עם הצבא, חה!
אני "מתנחמת" בטימטום של הצבא שמוריד לו פרופיל (כי ככה הוא-הצבא מחליט) בגלל בעיה בעבר שלא מפריעה לו להיות ספורטאי, קרבי הם לא ייתנו לו להיות בכל מיקרה, יש הרבה תפקידים שהוא יכול היה לתרום בהם, אבל למה שהצבא ינסה לצאת מהקוביה ולאפשר גם וגם....
לצפיה ב-'כאם לילד עם צרכים מיוחדים שלא גוייס לצבא'
כאם לילד עם צרכים מיוחדים שלא גוייס לצבא
24/07/2016 | 09:22
94
הבחור מסיבותיו בחר גם לא להתנדב, כרגע שוקל שירות לאומי
וכאם לחייל שמשרת כבר שנתיים
כן, ביד קלה על ההדק, נערים משתמטים, כמו הרבה נערים שצממידים לעצמם לקויות למידה כדי לזכות בהקלות
לא היה עולה בדעתי לעודד את הילד שלי להשתמט.
אם היה לבן שלי ממש קשה, הייתי מעודדת אותו להתגייס לשירות קל"ב, לעשות תפקיד פחות קרבי או משהו בסגנון.

לצפיה ב-'אני לא רואה הבדל'
אני לא רואה הבדל
25/07/2016 | 22:07
3
83
בין סרבנים מחמת מצפונם וכאלה שהפעילו כוח פוליטי שנתן להם פטור. העובדה שלמישהו יש חברי כנסת שמפעילים מספיק כוח פוליטי כדי לפטור אותו/אותה לא משנה את מצב ההשתמטות.
לצפיה ב-'כל אחד והמצפון שלו '
כל אחד והמצפון שלו
26/07/2016 | 10:34
2
14
לצפיה ב-'אני חושבת שהייתי תומכת בבן שלי'
אני חושבת שהייתי תומכת בבן שלי
26/07/2016 | 14:04
1
55
בכל החלטה שהוא היה עושה בתנאי שהיא היתה מנומקת. מכיוון שיש כל כך הרבה משתמטים ברשיון, (ועם מצפון נקי למהדרין ), שאלת המצפון איננה רלוונטית. 
לצפיה ב-'הרבה יותר קשה לבצע '
הרבה יותר קשה לבצע
26/07/2016 | 19:12
38
אמרתי לבן שהוא ייאלץ לעשות הכל לבד ושאני אקבל כמעט הכל.
ובכל מיקרה הוא ימשיך להיות הבן שלי רק בירושה הוא יהיה זה שיקבל את חלק החובות.
(אבל גם זה כשאין סיכוי שהוא ייתחמק לגמרי, לא יודעת מה הייתי עושה במקרה כזה).
לצפיה ב-'הפתרון'
הפתרון
26/07/2016 | 19:19
2
50
הכי טוב זה שפשוט יתקשרו לכל אחד ואחד שאמור להתגייס בשנה הקרובה, וישאלו אותו האם הוא רוצה להתגייס.
מי שרוצה מתגייס ומי שלא, לא.
מוות לכפייה ויחי הרצון החופשי.
לצפיה ב-' לא חבל על זמן הטלפונים?'
לא חבל על זמן הטלפונים?
26/07/2016 | 19:34
1
43
ממילא מי שרוצה בא ומי שלא- לא.
מעטים באמת נענשים אם לא.
לצפיה ב-''
26/07/2016 | 20:48
2
לצפיה ב-'להציג את התועלת'
להציג את התועלת
02/08/2016 | 15:54
2
29
לדעתי הרבה פעמים סרבני גיוס חושבים במונחים של עלות-תועלת.
ובמילים אחרות, הם רוצים להרגיש ש"שווה" להם להתגייס.
במקרים כאלה אפשר לנסות לשכנע אותם ולהציג את היתרונות שבשירות הצבאי:
אפשר להגיד, למשל, שמשתחררים מצה"ל זכאים לכל מיני דברים שלא מקבל מי שלא שירת (נניח, עבודה מועדפת, מענק שחרור, פיקדון צבאי), אפשר לדבר על האספקט החברתי (בצבא רוכשים חברים וכו'). וכן הלאה ברוח כזאת.
לצפיה ב-'זו תועלת? פחחחח'
זו תועלת? פחחחח
06/08/2016 | 19:06
1
22
נסי לחשוב כמה מרוויחים ב-3 שנות עבודה עם כ"כ הרבה שעות נוספות אפילו בשכר מינימום ותגלי שאין בזה שום תועלת.
הצבא מרחיק אותם מחברי הילדות וההתבגרות כשהוא שולח כל אחד מהם לחור אחר ואת החברים מהצבא ומהתיכון הם עלולים לאבד לנצח.

אין שום תועלת אמתית מהצבא, זו חובה וצריך לעשות אותה על הצד הטוב ביותר כי אנחנו חיים במדינה הזו.
לצפיה ב-''
08/08/2016 | 08:38
3
לצפיה ב-'נפתח פורום פוקימון GO'
נפתח פורום פוקימון GO
( לעמוד שלי בתפוז )
26/07/2016 | 11:59
7
 אם גם אתם נפלתם לטירוף החדש שמשגע את העולם, הפורום הזה נועד בדיוק בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום פוקימון GO בתפוז, שם מחכים לכם פוקימונים נדירים ביותר:
לצפיה ב-'מדי צבא א''
מדי צבא א'
25/07/2016 | 16:33
2
60
בתי  התגייסה  לפני שבוע, בשעה  טובה , קיבלה  מדים  גדולים  ממנה  ב5 מספרים , בגיוס  ראתה  שגדול  ואמרה  להם  ,אמרו זה  מה שיש היא בטירונות ----- עכשיו   בהוראות  שקיבלו שיצאו הביתה  אמרו להם  לא  לעשות שינוים   במדים  חוץ  ממכפלת  היא חששה  לעשות  שלא  יתנו לה  עונש , למי  היא צריכה  לפנות ??  להחליף  מידה   או  לבקש  לעשות  שינוי   במדים  לפי  הגודל  שלה  להצר  אותם  תודה  על תגובות   שיעבור השבוע מהר  שהחיילים  וחיילות  יחזור לשלום  הביתה  
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי'
למיטב ידיעתי
25/07/2016 | 17:34
1
53
בכל בסיס יש אפסנאות (גם בטירונות) וניתן לגשת לשם ולבקש להחליף מידה.
לצפיה ב-'יגיד לחיילת לבקש להחליף מקווה שיסכימו '
יגיד לחיילת לבקש להחליף מקווה שיסכימו
25/07/2016 | 18:32
15
לצפיה ב-'זכויות חייל קרבי ששבר את היד'
זכויות חייל קרבי ששבר את היד
21/07/2016 | 23:32
2
60
שלום לכם הורים יקרים,
זו הפעם הראשונה שלי כאן בפורום. 
בני היקר שבר את שורש כף ידו בסופ"ש בבית.התפנה לבית חולים אזרחי וטופל בגבס. הרופא נתן לו 6 שבועות בבית ועוד 3 שבועות פיזטיורפיה .
 (בני משרת ביחידה קרבית.שירות קשה יציאות קשות .חייל מסור שמבצע את שירותו כראוי ,משתחרר בעוד 3 חודשים)
היום כבר 4 שבועות בבית . לאחר ביקורת שבועית ראשונה בבי"ח התבקש להעביר לרופא היחידה שלו (מהשבוע הראשון) טופס לחתימה המאשר את התשלום לבית החולים.  בני שלח ליחידה את הטופס לחתימה והיה במעקב שיחזירו לו את הטופס חתום.
אז, "התעורר השד " בדיעבד, שזו היתה טעות שהוא קבל גימלים והוא היה צריך לחזור ליחידה ולעסוק בינתיים בעזרה במפקדה. וכשיצטרך לצאת לבדיקה יצא מהיחידה(שלא במרכז הארץ). בקיצור לטרטר את החייל הלוך ושוב כל כיוון בין שעתיים ל 3 שעות והחייל צריך לעשות פיזיטיורפיה...והחשש שלא יאפשרו לצאת בזמן לפזיוטרפיה וזה עלול לפגוע בתיפקוד הרגיל של היד ולגרום נזק.בני לא מעוניין בשלב זה שאדבר עם מפקד הפלוגה לשיחת הבהרה.
האם מישהו יודע מה אפשר לעשות בנידון , אשמח לשמוע את דעתכם בעניין?!
תודה ושבת ברוכה

לצפיה ב-'לא יודעת לעזור לך'
לא יודעת לעזור לך
23/07/2016 | 20:02
33
שווה לנסות לשאול בפורום עו"ד צבאי http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2473/%D7%9...
לצפיה ב-'אני חושבת שלצבא יש את האפשרות לבקש ממנו להיות בבסיס'
אני חושבת שלצבא יש את האפשרות לבקש ממנו להיות בבסיס
24/07/2016 | 09:04
32
ולעשות עבודות פקידותיות. 
מצד שני יש להם מחוייבות להוציא אותו בזמן לפיזיוטרפיה ושאר בדיקות וטיפולים.
צריך לזכור שבזמן שהוא במפקדה ולא בשטח האפשרות שלו לצאת לענייניו האישיים קלה יותר.
אני מבינה את חוסר הנוחות והחשש.

* הבכור היה באמצע טיפול יישור שיניים כאשר התגייס, פעם בשבועיים-חודש היה צריך להגיע לביקורת + מתיחה ושירת רחוק יחסית מהמרפאה. איפשרו לו, גם בטירונות, לצאת (או להשאר יום נוסף בבית אם היה מדובר ביום ראשון) כדי להגיע לטיפול. 

הרבה בריאות לחייל 
את מוזמנת להשאר 
לצפיה ב-'היי לכולם, המון זמן לא הייתי פה'
היי לכולם, המון זמן לא הייתי פה
21/07/2016 | 13:53
4
71
החייל אוטוטו שנתיים בצבא
כבר לא רוצה לשרת קרוב
כבר לא יוצא לאפטרים במשך השבוע, , אלא אם כן נשאר שבת
לפני שבוע עבר ניתוח סינוסים ויישור מחיצת האף בתל השומר
באו מהאגודה למען החייל לבקר אותו, קיבל גם שי נחמד
תרופות קנינו באופן פרטי, כי שלחו אותנו לצריפין והתעצלנו לגשת לשם
אז לא נתלונן
בנתיים החייל בגימלים, מרבה לנוח, ואני נחה קצת מדאגה וכביסות
היום ביקרו אותו חברה מהבסיס
בהמשך הזמן יבואו לבקר גם קצינת נפגעים, וקצין מהבסיס
אשמח לחזור ולכתוב פה יותר
יום חמישי שמח לכולם

לצפיה ב-'ברוכה השווה '
ברוכה השווה
21/07/2016 | 13:59
1
35
אוווו, כבר כמעט שנתיים?
לכמה גימלים זכה? אני מניחה שאת לא מתלוננת 
העיקר שירגיש טוב ויהיה בריא
לצפיה ב-'שלושה שבועות של גימלים'
שלושה שבועות של גימלים
21/07/2016 | 14:22
45
והוא כבר סמל מן הסתם
לצפיה ב-'ברוכה השבה '
ברוכה השבה
23/07/2016 | 20:03
1
28
בריאות לבחור !
לצפיה ב-'תודה'
תודה
24/07/2016 | 09:24
2
לצפיה ב-'נפתח פורום שמאות מקרקעין'
נפתח פורום שמאות מקרקעין
( לעמוד שלי בתפוז )
21/07/2016 | 09:58
 האם אתם לקראת רכישה או מכירה של נכס? נמצאים בהליך לקיחת משכנתא וזקוקים לסיוע או הכוונה בהתנהלות עם שמאי הבנק?

בפורום שמאות מקרקעין בתפוז תקבלו תשובות לכל השאלות:
לצפיה ב-'רכבת ישראל קטע לב המפרץ-נהריה'
רכבת ישראל קטע לב המפרץ-נהריה
16/07/2016 | 18:30
2
52
יהיה סגור בשבוע הבא (מהלילה) בגלל שיפוצים. כדאי להתעדכן באתר רכבת ישראל לכל החיילים שאמורים מחר לנסוע צפונה.
שבוע טוב
לצפיה ב-'או החיילים שנוסעים דרומה '
או החיילים שנוסעים דרומה
17/07/2016 | 22:25
1
37
לא נורא, קו 270, 271, 272 ממרכזית המפרץ (שם "נגמרת" הרכבת) צפונה עד נהריה שיותר מזה עדיין לא מגיעה הרכבת.
ולכל קווי האמצע יש לא מעט אוטובוסים, היום האוטובוס לעבודה (בבוקר) היה עמוס לעייפה, אבל הבכור בכלל יצא אחה"צ (ל-3 שבועות )
לצפיה ב-'כן כמובן '
כן כמובן
18/07/2016 | 12:22
27
בימים בהם הבן שלי נוסע ברכבת לבסיס בימי א' הכוון הוא צפונה אז זה מה שעלה לי לראש באופן טבעי....

לצפיה ב-'שאלה לותיקות פה'
שאלה לותיקות פה
15/07/2016 | 14:51
4
95
באיזה שלב/פז"ם מותר להם לנסוע לחו"ל והאם יש מגבלה של יעדים ?
החבר'ה רוצים לנסוע לשבוע באוקטובר, מניחה שהיעד הוא אחד מאיי יוון. רובם התגייסו הרבה לפניו והקיץ מלאה להם שנה לפז"מ, החייל שלנו יהיה באוקטובר עם פז"ם של כחצי שנה.
לצפיה ב-'קראתי באחד האתרים ברשת '
קראתי באחד האתרים ברשת
15/07/2016 | 14:52
60
שהחל מ 2012 ניתן לטוס לחו"ל עקרונית גם ללא פז"ם של שנה. זה נכון ?
לצפיה ב-'חו"ל'
חו"ל
17/07/2016 | 12:03
1
46
 דבר ראשון  צריך אישור של המפקד הישיר  ואחר כך אישור של ביטחון  שדה ומפקד בכיר יותר, שזה די אוטומאטי.
קרביים צריכים לחכות ל"רגילה" וזה קצת בעייתי כי לפעמים יודעים עליה ברגע האחרון ולפעמים יש הקפצות.
חיילי מנהלה שיש להם ימי חופשה שנצברים , מתאמים עם האחראים מתי אפשר לצאת לחופש.
כל יעד שיש אליו "אזהרת מסע" אסור לטוס אליו. כל השאר - אין בעיה.
שיסעו ויהנו וישמרו על עצמם.

לצפיה ב-'תודה '
תודה
17/07/2016 | 16:11
8
לצפיה ב-'אני משערת שזה משתנה.'
אני משערת שזה משתנה.
17/07/2016 | 22:22
30
הבכור אמר שלפחות אחרי אימון מתקדם (שזה 8 חודשים) ואם לא תהיה רגילה אז צריך לחכות לרגילה.
מי שלא קרבי זה הרבה יותר פשוט, אבל תלוי גם בסיווג הביטחוני.
לצפיה ב-'שלום לכלום בתי מתגייסת ביום שני '
שלום לכלום בתי מתגייסת ביום שני
16/07/2016 | 14:30
3
77
בתפקיד  משקית שלישות
הייתי שמחה  לשמוע  אם  יש  המלצות  לדברים  הכי  חשובים   לקחת  לגיוס   האם   חיילות  משתמשות  עם הגברים  של  החיילים    של  הצבא  או יש  להם סוג  אחר  קנינו   גרבים  השאלה  כמה  צריך  
היום הגדול קרב  ובא  הדמעות  בעיניים    התרגשות בשיאה

תודה
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
16/07/2016 | 14:56
32
לגבי קניות צריך שיהיו לה גרבים כולל שני זוגות אקסטרה (כמו תחתונים) למספר הימים שהיא נשארת בבסיס. 
אין לי מושג לגבי גרביים של בנות, אולי חכמות הפורום כאן תדענה לתת יותר טיפים.
אני מניחה שאם היא מתגייסת ביום שני אז לסוף השבוע היא תצא.
בשבוע שאחרי כן יש סיכוי שתישאר לשבת אז כדאי שיהיו מספיק גרביים.

שיהיה בהצלחה ביום שני ובכלל, שיעבור לה שהנאה ובקלות 
את מוזמנת להשאר
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
16/07/2016 | 15:31
30
דבר ראשון שיהיה בשעה טובה ויעבור בקלות ונעימות גם לילדה וגם לכם.
גייסתי רק בן (יש לי שני בנים) אז לא ממש שולטת ממקור ראשון בציוד נדרש לגיוס בנות.
מצרפת לך פה קישור לרשימה מהרשת http://www.4girls.co.il/article.asp?catId=2007&...
לצפיה ב-'בקשר לגרביים'
בקשר לגרביים
16/07/2016 | 22:51
45
לבת שלי קניתי גרביים קצרות , ובטירונות היא השתמשה בגרביים הארוכות שקיבלה כי זה נוח יותר עם הנעליים הצבאיות , כשבאה הבייתה כבר חיכו לה גרביים ארוכות שלקחה איתה  .  כדאי לקחת פלסטרים , אקמול , אלתוש , פניסטיל . כרית - קניתי לה כרית באריזת ואקום , לא תופס מקום בתיק והכרחי לשינה נוחה  , מצעים כמובן  .
בהצלחה

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד גלעד רמתי
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
פורום אלצהיימר
להתייעצות עם מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה