לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1016110,161 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לחיילים

שלום לכולם כהורים לחיילים בהווה או בקרוב אנו זקוקים לפורום חם שייעץ, יעודד, וינחה אותנו בנבכי תהליך הגיוס והשירות. ניתן להעלות בפורום כל נושא הקשור לשירות בעתיד או בהווה, בכל מסגרת שירות שהיא, כולל עתודה, מכינות, הסדר ושירות לאומי.הפורום נועד לשמש ככלי שיתן להורים הרגשה טובה, ייעוץ, ועידוד. יש לכבד את כל המשתתפים באשר הם ולשמור על אוירה טובה ומכובדת. שנעבור את השירות בשלום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לחיילים

שלום לכולם כהורים לחיילים בהווה או בקרוב אנו זקוקים לפורום חם שייעץ, יעודד, וינחה אותנו בנבכי תהליך הגיוס והשירות. ניתן להעלות בפורום כל נושא הקשור לשירות בעתיד או בהווה, בכל מסגרת שירות שהיא, כולל עתודה, מכינות, הסדר ושירות לאומי.הפורום נועד לשמש ככלי שיתן להורים הרגשה טובה, ייעוץ, ועידוד. יש לכבד את כל המשתתפים באשר הם ולשמור על אוירה טובה ומכובדת. שנעבור את השירות בשלום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'הסוד שלא לימדו אותך בבית הספר שמונע ממך חופש כלכלי'
הסוד שלא לימדו אותך בבית הספר שמונע ממך חופש כלכלי
13/10/2018 | 00:50
1
20
לימדו אותנו להיות עניים.
סיפרו לנו שכדי להצליח בחיים, אנחנו צריכים לעבוד בתור שכירים עם שכר גבוה במשרד מצאת החמה ועד צאת הנשמה. מה שלא סיפרו לנו זה שהעבודה הזו תיקח 
מאיתנו את כל החלומות שלנו ואת הזמן והתחביבים שלנו, ("למרות שיש אוויר, אין זמן לנשום.....").
יש המון דרכים ליצירת חופש כלכלי, אבל ברוב המקרים זה תהליך שדורש ידע והתמחות כלשהי והרבה מאוד זמן וניסיון.
בעידן המודרני גדל תחום אחד שממשיך לתפוס תאוצה ומחבר בין כולנו ואם נבין איך להשתמש בו לטובתנו, אנחנו סוף סוף נוכל לעבוד מכל מקום ומתי שרק בא לנו 
והכי חשוב, אנחנו נהיה הבוסים של עצמנו.
התחום הזה הוא כמובן האינטרנט, ובתקופה בה מסביבנו כל הזמן אנשים קונים באינטרנט אנחנו יכולים ללמוד כיצד אפשר לתווך בין הקונה למוכר, ולקבל מהמוכר עמלה.

כנס עכשיו אם הנושא מעניין אותך ואם גם אתה רוצה לפטר את הבוס המעיק ולחיות כמו שמגיע לך (זמין לזמן מוגבל)��

https://t.dingdongaffiliates.co.il/SignalsServer/v...

(לצורך ההגינות הלינק פה הוא לינק מיוחד שאם תקנו דרכו אני ארוויח עמלה וזה מה שהספר "איך באמת מרוויחים כסף מהאינטרנט" מלמד)
לצפיה ב-'מעניין למדתי בבית ספר יסודי'
מעניין למדתי בבית ספר יסודי
13/10/2018 | 17:11
16
וגם בתיכון וגם (לא עלינו) ביליתי כמה שנים בחוגים לכלכלה של כמה אוניברסיטאות, את השטויות האלה (סיפרו לנו שכדי להצליח בחיים, אנחנו צריכים לעבוד בתור שכירים עם שכר גבוה במשרד מצאת החמה ועד צאת הנשמה), לא שמעתי בשום בית ספר. 
אז הנה הצעתי: אתה רוצה לעסוק בשיווק? לך תלמד שיווק.
לצפיה ב-'בוקר טוב של אחרי החגים וחזרה לשגרה '
בוקר טוב של אחרי החגים וחזרה לשגרה
02/10/2018 | 08:41
3
25
החייל הפרטי שסיים את ההכשרה שלו בין החגים וזכה להיות את כל חג סוכות (כולל חול המעד) בבית מתחיל היום את השירות.
כרגע הא משובץ באזור המרכז במתכונת של "יומיות" וללא תורנויות ואני מקווה שידאגו לו למגורים מסודרים (כי נסיעה בתחבורה ציבורית שעתיים לכל כיוון נראית לי קצת לא הגיונית).
שיהיה בהצלחה לכל המתחילים, ממשיכים ואלו שכבר רואים את סוף השירות לפניהם.
חזרה לשגרה ברוכה ונעימה.

לצפיה ב-'החגים עברו ואנחנו בשיא ההתרגשות.'
החגים עברו ואנחנו בשיא ההתרגשות.
13/10/2018 | 20:22
2
16
הבכור מסיים קורס קציני חי"ר בעוד 12 ימים.

לצפיה ב-'ממש התרגשות והמון גאוה'
ממש התרגשות והמון גאוה
15/10/2018 | 13:10
1
8
מה שלום השני, הספורטאי (לא התבלבלתי, נכון?)
והבת (שהיא כבר עלמה גדולה בעצמה)?
לצפיה ב-'כן... הספורטאי עדיין ספורטאי.'
כן... הספורטאי עדיין ספורטאי.
16/10/2018 | 20:27
4
השרות שלו מאידך הוא אפילו לא לפרוטוקול אלא רק בשביל אבא ואמא.

העלמה... גיל ההתבגרות בעיצומו .
לצפיה ב-'הדרכות בחינם על שיווק שותפים.'
הדרכות בחינם על שיווק שותפים.
27/09/2018 | 23:29
15
חברים יקרים!!�� רק עכשיו הדרכות בחינם איך להרוויח כסף מהאינטרנט בשיווק שותפים�� כל מה שצריך לעשות זה לרשום את הפלאפון והמייל בקישור שמופיע כאן למטה ותתחילו לקבל את ההדרכות בחינם��.
http://go.scrm.co/aff_c?offer_id=469&aff_id=79...
������
לצפיה ב-'חוסר שיתוף פעולה מפקדים'
חוסר שיתוף פעולה מפקדים
16/09/2018 | 14:58
2
52
שלום
אני צריכה את שיתוף הפעולה של המפקדים של הבן שלי כדי לפתור מצב מאוד בעייתי שהוא נמצא בו, ומחייב התגייסות של המפקדים.
ניראה שהמפקדת הישירה לא ממש עוזרת וכשביקשתי לדבר עם המפקד שמעליה, ניראה שהיא לא ממש העבירה את הבקשה.
מה ניתן לעשות?
תודה
לצפיה ב-'להציץ בפורום ולראות שכבר פורסמו פרטי נקח"ל וקצינת'
להציץ בפורום ולראות שכבר פורסמו פרטי נקח"ל וקצינת
08/10/2018 | 09:38
13
פניות הציבור
לצפיה ב-'אצלנו'
אצלנו
13/10/2018 | 17:18
8
יש לחייל טלפונים של המפקד הישיר, זה שמעליו, וזה שמעליו. ואני שביקשתי יפה מהחייל שלי, קיבלתי גם (תוך התחייבות שאני לא מתקשרת אם לא ממש צריך). אז ראשית תבררי אם לחייל שלך נתנו את הטלפונים, ואם כן, בקשי ממנו יפה שיתן לך.
אם לא, כפי שכתבו מעלי, יש נציב קבילות חיילים, אבל הוא פועל יחסית לאט.
וגם: אם המצב כפי שאת מתארת "מאוד מאוד בעייתי", הוא יכול לנסות לדבר במסגרת הת"ש וזה יעבור הלאה.
לצפיה ב-'נתוח דחוף'
נתוח דחוף
04/09/2018 | 22:43
1
72
שלום רב!
לאחיין שלי שהוא חייל יש ווריקוצלה דרגה 3 שזה מצב מתקדם של התרחבות ורידים ופגיעה באספקת הדם לאיזור האשכים.
המצב זה יש פגיעה בפוריות  ואכן ב2 בדיקות זרע יש פגיעה משמעותית .
קיבל מכתב הפניה  מרופאה אורולוגית לנתוח דחוף  לפני 3 חודשים.עד כה לא קיבל כל זימון  בפניה לבית החולים נאמר שיש הממתינים  8 חודשים..
אכן הנתוח אינו דחוף אם עדין אין פגיעה בזרע..
הפניה מיוחדת מנהל המחלקה הפנה אותו לנתוח ב"שבע עיניים" מרכז רפואי שהצבא עובד איתו אולם הנתוח נדחה כי לא הצליח להשיג אסמכתא תקציבית, 
ואינו מקבל מענה מי אמור לאשר אסמכתא.
מדובר על נתוח באשםוז יום שאורך כשעה.
אולם דחיית הנתוח  עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך.
מה עלי לעשות  ומי צריך לטפל בסוגיה זו?
אני אובדת עצות.
אשמח לקבל מענה.
תודה.
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי'
למיטב ידיעתי
05/09/2018 | 22:55
29
הפגיעה באיכות הזרע היא הפיכה, הבעיה העיקרית היא שזה כואב במאמץ גופני. אם את אמיתית (אני מוצאת את זה מוזר שהדודה מטפלת בענינים כאלה ולא ההורים) פני למוקד הטלפוני של חיל הרפואה כאן:  03-9489999/*6690
לצפיה ב-'לנוחיותכם: בה"ד 1 כתובת למשלוח חבילות מעודכן אוגוסט 2018 '
לנוחיותכם: בה"ד 1 כתובת למשלוח חבילות מעודכן אוגוסט 2018
30/08/2018 | 10:19
26
ד.צ. 02232
צריך להוסיף קודם מגמה (קציני היבשה זו מגמת להב - ראו את השאר בויקיפדיה).
גדוד ופלוגה
לצפיה ב-'דחיית גיוס של בתי ממרץ לאפריל'
דחיית גיוס של בתי ממרץ לאפריל
19/08/2018 | 09:32
57
שלום
בתי ילידת נובמבר. נקבע לה מועד גיוס במרץ.
היא היתה במיונים לח"א בירפ"א וטרם קיבלה תשובה.
לפני שבוע דחו לה את הגיוס ממרץ לתחילת אפריל.
האם זה קשור למיונים בירפ"א? מדוע דוחים גיוס בד"כ?
תודה

לצפיה ב-'המשרד הצהלי בפיקוד העורף ביירדה'
המשרד הצהלי בפיקוד העורף ביירדה
11/08/2018 | 09:30
1
68
הבת שלי קצינה חדשה בפיקוד העורף קיבלה לפקד על משרד  ובו שלוש חילות 
לא ברור לי עם המבנה תקין או מסוכן הריצפה שלו נמצאת בשיפוע מאוד משמעותי 
הבנות מתגלגלות במשרד .
צריך לעבוד במשרד כל יום מהבוקר עד אחר הצהריים הדבר לא הגיוני ולא תקין הבת פנתה למפקדים שלה ששם הריצפה תקינה כמובן ואמר להם שהדבר בלתי נסבל ולא תקין.
התשובה שלהם היתה את לא יודעת באיזה משרד קטן ישבה הקצינה בקודמת 
ולהביא מנוף לתקן את הבעיה לוקח הרבה זמן.
אני שואל אתכם אנשים טובים זה צבא הגנה לישראל החזק ביותר במזרח התיכון.
מה עושים איך פותרים את הבעיה .

למי יש רעיון למי לפנות כדי לפתור את הבעיה.

תודה חיים.

לצפיה ב-'יש מוסד שנקרא קצין קבילות'
יש מוסד שנקרא קצין קבילות
11/08/2018 | 10:50
50
לשם חיילים (והוריהם) החושבים שאינם מקבלים מענה הולם ממפקדיהם הישירים, יכולים לפנות.
אז לפני תלונות בסגנון "זה צבא הגנה לישראל החזק ביותר במזרח התיכון." פנה לשם. אם לא תיענו, אז צריך לחפש פתרונות אחרים.
לצפיה ב-'תאונות אימונים '
תאונות אימונים
07/08/2018 | 09:00
67
נושא קשה שעלה השבוע שוב בעקבות פציעה של שני לוחמים ב"מגלן".

תאונות האימונים מסתיימות לפעמים ב"כמעט פגיעה בנפש", לפעמים בפציעות (קלות או קשות) ואפילו במוות.

האשמה מתחילה ב"ש.ג." ועולה גבוה גבוה וקשורה ל"מסורת יחידה", לחוסר תשומת לב, זילזול. בקיצור - כל טווח האחריות הנראה לעין.
הצבא מרענן נהלים, בודק את עצמו, משנה ומפתח דרכים למנוע אבל בשטח התאונות עדיין קורות.
במעגל האישי שלי (מכרים וכו') נהרגו לפחות שישה חיילים.

קשה לקבל את זה!

לצפיה ב-'שבוע טוב-מה דעתכן.ם בנושא מסדרי נקיון '
שבוע טוב-מה דעתכן.ם בנושא מסדרי נקיון
05/08/2018 | 11:58
4
76
מסדרי נקיון בחדרים הם דבר חשוב, על זה אני לא חולקת.
החייל שלי מספר לי על מסדרי נקיון הזויים שנראים לי קצת תלושים מהמציאות.
החייל נמצא בקורס בבסיס במרכז הארץ.
חדרים לשישה-שמונה חיילים: מיטות קומותיים, לוקרים, מזגן - חדר סטנדרטי.
מגיע המפקד, נכנס לחדר, מעביר אצבע על מסגרת המיטה, החלון, הפאנלים, הלוקרים מלמעלה ומלמטה, המזגן ואז מעיף מבט על הרצפה.
הרצפה חייבת להיות נקיה, שטופה!
ואז:
נמצא אבק - המסדר נכשל
נשאר סיב מהסמרטוט על הרצפה - המסדר נכשל
נמצאה שערה על הרצפה - המסדר נכשל
נמצאו סימני מים על הרצפה (גם מתחת למיטה) - המסדר נכשל
נמצא אבק בפילטר של המזגן - המסדר נכשל

באחת הפעמים המפקד טען שמצא שערה, החייל ביקש לראות, ענה המפקד שהיא עפה לו מהיד ואז מולל את אצבעות היד שלו והראה שיש לו קצת לכלוכים שחורים ובזה פסל את המסדר.....
אין ספק שהחדרים צריכים להיות נקיים ומסודרים, אבל ראבאק, אין למפקדים במה להתעסק? סיב מהסמרטוט? שערה? (בודדת, אחת, בחדר של בנים, כלומר אפילו לא ארוכה)

בצקצוק לשון ובנדנוד ראש קל - שיהיה שבוע טוב ומבורך
שבוע של שקט.

לצפיה ב-'די, את לא רצינית... גם אם הגב' נתניהו היתה מנקה את החדר '
די, את לא רצינית... גם אם הגב' נתניהו היתה מנקה את החדר
05/08/2018 | 14:29
1
55
המסדר היה ניפסל...
זו עוד שיטה של טירלול החיילים בתקופה הראשונה של הטירונות כדי להרגילם למשמעת ולהוריד מהם את שיירי האזרחות...

היה, קיים ויהיה תמיד.

אין צורך להתרגש...
לצפיה ב-'לא מתרגשת יותר מדי'
לא מתרגשת יותר מדי
05/08/2018 | 14:37
54
בכל זאת, ילד שלישי בצבא
אבל טירלול מוחלט!
והגברת נתניהו..........................
לצפיה ב-'זה לא קשור לנקיון, מראש נקבע שהמסדר נכשל'
זה לא קשור לנקיון, מראש נקבע שהמסדר נכשל
06/08/2018 | 10:24
56
מה זה משנה באיזה תירוץ?
לצפיה ב-'אני זוכרת את זה מימי הטירונות שלי.'
אני זוכרת את זה מימי הטירונות שלי.
26/08/2018 | 19:41
27
ממש ככה, עם האצבע.
נו... ברור שגם אם הברקנו מיד יש אבק חדש
לצפיה ב-'בוקר טוב ושבוע טוב '
בוקר טוב ושבוע טוב
29/07/2018 | 09:04
35
היום ממשיכים בגיוסים הקרביים של מחזור 2018, שיהיה בהצלחה לכולן/ם.
הרבה שקט ושלווה והרבה ימים (ולילות) רגועים להורים.

לצפיה ב-'חיילת במצב נפשי ירוד'
חיילת במצב נפשי ירוד
15/07/2018 | 20:20
5
135
שלום רב,
בתי המשרתת באחד מבסיסי חיל האוויר היתה נערה שמחה ובטוחה בעצמה, חברותית ונעימה לכולם. מאז גיוסה הצבאי נמצאת במצב נפשי ירוד בעקבות. ישנה אטימות קשה וזלזול ואף ירידה בתחושת הערך העצמי שלה. התחושה היא שאין עם מי לדבר וזו תחושה מפחידה ממש. ההתייחסות היא אל ילדה מפונקת בעוד אני יודעת שמדובר בסוג של דיכאון. היא איננה מסוגלת להנות מדברים שנהנתה בהם בעבר, גם כשהיא בבית היא נתקפת חרדה מכך שעליה לחזור לבסיס והחיים של כולנו התהפכו בשל כך. ניסיתי לדבר עם מפקדיה אך ברור שישנו זלזול במצבה. אנו מאוד מודאגים. מאוד.
היא נפגשה עם קפסית (לאחר שביקשה פגישה תקופה ארוכה מאוד) אך נראה שגם שם היא לא נענתה בהבנה למצבה. במצבה הירוד אליו הגיע היא זקוקה לתמיכה מהבית ולכן אנו מנסים להעבירה לבסיס קרוב ולשירות יומיות. מה עושים עם האטימות??
הורים מודאגים מאוד
לצפיה ב-'פונים לקב"ן מייד'
פונים לקב"ן מייד
16/07/2018 | 17:21
3
48
לצפיה ב-'חיילת במצוקה'
חיילת במצוקה
17/07/2018 | 11:56
2
80
מסתבר שגם זה לא פשוט כ"כ. לאחר פיות רבות , ולאחר למעלה מחודשיים היא הופנתה לקפסית של היחידה שבאופן לא ברור, לא הבינה את חומרת הבעיה.
הבעיה חמורה, כל מי שמכיר את ביתי מבחין בזה. אנחנו אובדי עצות.
התחושה היא שבבסיס בו היא משרתת אין מענה אמיתי והמצב מתדרדר.
מה עוד ניתן לעשות? למי לפנות?
תודה
לצפיה ב-'החיילת יכולה לפנות לנציב קבילות החיילים'
החיילת יכולה לפנות לנציב קבילות החיילים
17/07/2018 | 17:29
70
פה יש פירוט מדוייק כולל טפסים עם התייחסות מיוחדת לעניינים רפואיים
כמובן שאת יכולה להכין את הכל והחיילת רק צריכה לחתום

את יכולה לפנות לקצינת פניות הציבור
https://www.idf.il/צור-קשר/

וכמו שאמרתי ולא התייחסת, לו הייתי חושב שביתי נמצאת בדיכאון קליני והצבא לא נותן מענה מתאים הייתי ניגש עם החיילת לפסיכיאטר פרטי - מהר ככל האפשר
לצפיה ב-'מנסיון, כשלא מנצלים את הערוצים המקובלים שיכולים לעזור'
מנסיון, כשלא מנצלים את הערוצים המקובלים שיכולים לעזור
24/07/2018 | 09:14
76
בדרך כלל באמת מדובר בפינוק
לצפיה ב-'קפסית היא אשת מקצוע, היא לא אמורה "להענות בהבנה"'
קפסית היא אשת מקצוע, היא לא אמורה "להענות בהבנה"
17/07/2018 | 10:09
85
אלא לאבחן.
מה היא איבחנה?

כל מקרה חשוב לפנות לקב"ן כדי לקבל טיפול/פרופיל רפואי מתאים למצבה שבעקבותיו היא תוצב בתפקיד שמתאים למגבלות שלה.

אגב אם אני הייתי אב מודאג שחושש שהילדה שלו בדיכאון הייתי הולך איתה בהקדם האפשרי לפסיכיאטר אזרחי.
לצפיה ב-'חוויות מהבקו"ם'
חוויות מהבקו"ם
16/07/2018 | 15:49
2
108
בחור צעיר אחד קיבל "דחיית שירות" (להלן: דח"ש) מהצבא.
קיבל צו גיוס ליום רביעי שעבר על מנת להתחייל ולקבל את הדח"ש.
הגיע הבחור לבקו"ם חיכה לקצין מיון, חיכה וחיכה, קצין המיון שוחח איתו ושלח אותו  לקבל ציוד ומדים, מהאפסנאות לא איפשרו לו לחזור למשרד הראשי אלא שלחו אותו לחכות בשק"ם ומשם לקחו אותו (ואת כל שאר המתגייסים) לחדר האוכל, שם לקחו אותו לתורנות מטבח, משם שלחו אותו להסתפר, כל תחינותיו לספר שהוא בסך הכל הגיע לקבל את הדח"ש עלו בתוהו, הודיעו לו שהוא מסופח לאיזה משהו לא ברור ובגלל שזה סוף היום שלחו אותו הביתה ואמרו לו לבוא ביום למחרת.
ביום למחרת, יום חמישי, הוא אמור היה לנסוע עם ההורים לסופ"ש באילת, אחרי נסיונות ארוכים לשוחח עם מישהו טלפונית הצליחו לשנות את רוע הגזירה עם הבטחה שיגיע ביום ראשון.
ביום ראשון הגיע הבחור לבקו"ם, המתין לקצין המיון. אחרי שעתיים וחצי של המתנה קיבל טלפון ממישהו ממיט"ב שחשב שהוא "נעלם", הודיע לו בחורנו שהוא בבקו"ם ממתין לקצין מיון.
הגיע הבחור ממיט"ב ולקח אותו למשרד שלו והודיע לו שהוא מסופח אליו לעבודות משרדיות.
כאן אזר הבחור אומץ והודיע לו שיש טעות והוא בכלל אמור לקבל דח"ש והוא חוזר לקצין מיון.
נתן לו הבחור ממיט"ב להמתין כעשרים דקות סתם ככה ואז שלח אותו חזרה לקצין מיון.
הגיע הבחור חזרה לקצין המיון וגילה שקצין המיון הלך לארוחת צהריים!
אחרי שחזר קצין המיון מהארוחה, קיבל הבחור את הדח"ש המיוחל וחזר הביתה שמח וטוב לב שזה נגמר עד שנה הבאה שבה יבוא לקבל את ההארכה לדח"ש.
התנהלות מעצבנת ולא ברורה. ממש קשה להבין את זה.
לצפיה ב-'אוקי, אז הוא קיבל שיעור על איך צה"ל מתפקד'
אוקי, אז הוא קיבל שיעור על איך צה"ל מתפקד
17/07/2018 | 10:14
66
כל מי שנמצא בצבא יותר מחודשיים מאתר את הבשר הטרי כדי שיעשה במקומו את המטלות שלו,
כל מי שקצת יותר בכיר חסר אכפתיות ומאפשר את זה.

טוב, אולי לא כולם אבל ממש קל להבין את זה.
לצפיה ב-'דווקא הגיוני ומתאים לצהל.'
דווקא הגיוני ומתאים לצהל.
26/08/2018 | 19:43
10
לצפיה ב-'גיוס עוד חודש'
גיוס עוד חודש
08/07/2018 | 15:17
4
129
שלום לאורחי הפורום,
בני מתגייס בעוד כחודש לכלל צהלי ויש לו קה"ס 41, הילד יודע כבר למה שובץ והודיע לנו שהוא לא מתכוון להתפנות.
אנסה לפרט:
קבא 53 פרופיל 82 ודפר 80.
החלד מטופל בערך כשנה וחצי אצל פסיכולוגית ופסיכאטרית באופן פרטי עקב חרדות ודכאוו שהיה שרוי בהם.
לילד יש חרדה חברתית, בין היצר מהחינה גופנית הוא חלש, יש לו גמישות יתר מפרקית שניסנו ל"התעלם" ממנה כדי לו לת לו במה ללמה כמי לא יעול לעשות.
טיולים שנתיים הוא בקושי שורד והמורות וחברים היו עוזרים לו.
הוא עבר את המבחנים לתכנות וזה מה שהוא רצה לעשות בצבא אבל לא התקבל ולפי מה שאני קוראת בגלל הפרופיל.
אבל כל זה לא קשור  .
אני מאוד מפחדת שהגיוס יחזיר אותו לאחור ושוב יהיה משבר כי כבר זה התחיל מהרגע שהוא יודע לאן שובץ.
הםסיכולוגית והפסיכאטרית טוענות שהוא לא ידרוד וצופות קשיים.
לא הגשנו מסמכים לצבא ואת קה"ס הוא קיבל רק בגלל שהזכיר את העיית נחרדות ושנוא טופל.
מצד אחד אני מפחדת שהילד יקרוס לי ומצד שני לא רוצה לפגוע לו אם כן יראו את הקדיים הפיזיים שלו בטירונות ויעזרו לו בצבא.
אנא אם יש לכם יעוץ כלשהו
בנוסף, אני  נכה והמליצו לי להגיש הת"ש (לא כלכלי) דבר שאנני מעוניינת לעשות אבל אם לא תהיה לי ברירה...

לצפיה ב-'כרגע יש בצבא מחסור בקוראי מחשבות ומגידי עתידות'
כרגע יש בצבא מחסור בקוראי מחשבות ומגידי עתידות
08/07/2018 | 15:28
3
76
צה"ל לא יכול להתחשב בבעיות של חייל אם החייל לא מדווח עליהן.
הוא יכול לדווח לפני שיגיע לכלא או אחרי שיגיע לכלא, בחירה שלו.
לצפיה ב-'אז אתה אומר שאין לי ברירה אלא להגיש את המכתב של הפסיכאטרית?'
אז אתה אומר שאין לי ברירה אלא להגיש את המכתב של הפסיכאטרית?
08/07/2018 | 15:52
2
46
לצפיה ב-'בהחלט, להגיש את כל המסמכים הרלוונטיים'
בהחלט, להגיש את כל המסמכים הרלוונטיים
09/07/2018 | 15:13
61
מצד אחד את פוחדת שיקרוס, מצד שני את לא מיידעת את הצבא....
כדאי להעביר את כל המידע הקיים כדי שיתייחסו אליו ברצינות לפני הגיוס ולא תתחילו לחפש  את כל הגורמים אחרי הגיוס (ואז יהיה הרבה יותר קשה).
לצפיה ב-'ברור, ולא סתם להגיש'
ברור, ולא סתם להגיש
10/07/2018 | 07:48
66
מכיוון שהתחמקתם במועד הסטנדרטי בו קבעו את הפרופיל קבעו לו פרופיל שלכאורה לא מתאים ליכולות שלו.
מפקד בצבא לא מתחשב במכתבים מגורמים אזרחים, אם וכאשר הבן שלך יתקל בקשיים הסיכוי שמישהו יתחשב בו אם ינפנף במכתב מגורם אזרחי מאוד נמוך.

אם סתם "תגישו" את המכתב יכול להיות שהוא לא יטופל או שיקח הרבה מאוד זמן עד שיטופל, אתם צריכים לדאוג לכך שיגיע עם כל המידע הרפואי הרלוונטי לועדה רפואית צבאית שם יקבע לו פרופיל צבאי מתאים עם סעיפי ליקוי מתאימים.
לפי התיאור שלך הילד סובל מיותר ממגבלה אחת, יש גם מגבלה נפשית וגם פיסית, אתם צריכים לדאוג לועדה רפואית שתדאג לפרופיל שמתחשב בשתי המגבלות.
רוב הסיכויים שכדי להגיע לועדה רפואית הוא יצטרך להגיע קודם לרופאים מומחים של הצבא, גם פסיכיאטר וכנראה גם אורטופד,בד"כ גם ועדה לא מסתפקת במכתב מרופא אזרחי.

אחרי שיקבע לו פרופיל מתאים וסעיפי ליקוי מתאימים צה"ל יוכל לשבץ אותו בתפקיד שמתאים למגבלות שלו, וגם אז אם יש צורך בהקלות נוספות הוא יצטרך לגשת לרופא היחידה, רצוי עם עותק המכתבים של הרופאים המומחים הצבאיים, כדי לקבל כאלה.

אני מקווה שהבנת שבשלב הזה לשלוח מכתב ולקוות לטוב רחוק מאוד מלספק, מדובר בילד שלך וחשוב מאוד לדאוג לו, לא ברור אם הדיכאון שאת מדברת עליו הוא דיכאון בשפת העם או דיכאון קליני אבל אם מדובר בדיכאון קליני + קשיים גופניים + חייל עם גישה קלה לנשק את חייבת לדאוג לילד.
כמובן שאם מדובר בילד עצוב ומאוכזב בגלל שלא קיבל את ההצבה שהוא רצה ולא בדיכאון קליני המצב חמור פחות ואולי השירות דווקא יעשה לו טוב, אני לא יודע מהו המצב לאשורו, בשביל זה יש רופאים מומחים

התהליכים שתיארתי יכולים לקחת הרבה מאוד זמן ולכם יש רק חודש.
לצפיה ב-'נהיגה ברכב פרטי במדים בזמן קורס'
נהיגה ברכב פרטי במדים בזמן קורס
07/07/2018 | 14:20
2
56
הבן שלי צריך להגיע במסגרת קורס צבאי לביקור באחד הבסיסים.
האם יכול לנהוג ברכב המשפחתי במדים אל הבסיס וחזרה או שאסור להגיע ברכב פרטי? ולמה?
לצפיה ב-'מותר לנהוג במכונית גם אם לובשים תחפושת של ליצן'
מותר לנהוג במכונית גם אם לובשים תחפושת של ליצן
08/07/2018 | 15:25
39
אלא אם קיבל פקודה אחרת
לצפיה ב-'לא'
לא
14/10/2018 | 04:12
הבעיה איננה נהיגה ברכב פרטי במדים, אלא אישור להגיע ברכב פרטי לבסיס. אישור כזה צריך לבקש מהמפקד. בדרך כלל הוא לא ניתן.
לצפיה ב-'תנאים לא אנושיים בכיפת ברזל'
תנאים לא אנושיים בכיפת ברזל
05/07/2018 | 10:27
1
93
יש לכיפת ברזל הילה שהצבא הורים יקרים. אל תתנו לילדים שלכם להגיע לכיפת ברזל התנאים שם לא אנושיים גם שמירות שלוש שנים ללא הפסקה גם שירותים כימיים שלוש שנים ממש כלבי שמירה. יוצאים פעם בשלושה שבועות - היחידים בצה"ל!! 
עושים שמירות מתחת לכיפת השמיים במשך שלוש שנים כל שבע שעות שלוש שעות שמירה ובבוקר לא משנה אם שמרת אתה נכנס ללוז שמנסה להוציא את החיילים שפויים אבל עושה בדיוק חשוב.
יש לכיפת ברזל מעין הילה שהצבא משתדל לתת אבל בפועל החיילים שם מתחרפנים.

לצפיה ב-'ידוע וזה כך לא רק ביחידה הזו, אגב זה לא שלוש שנים'
ידוע וזה כך לא רק ביחידה הזו, אגב זה לא שלוש שנים
08/07/2018 | 15:24
66
שנתיים ושמונה ובניכוי טירונות שנתיים וחצי.
אגב בלי קשר, יש לי המון הכרת תודה לחיילים בכיפת ברזל ששומרים עלי.
לצפיה ב-'מיונים חיל אויר'
מיונים חיל אויר
02/07/2018 | 09:44
62
שלום,
בתי היתה במיונים למודיעין כללי . היא הוזמנה לראיון למסלול מסוים ולאחר יומיים הודיעו לה שלא עברה את הראיון. בינתיים היא לא קיבלה זימונים לתפקידים נוספים במודיעין.
לאחר שבועיים התקשרו אליה מחיל האויר לזמן אותה ליום מיונים בירפ"א ושאלו אותה איזה מס' יש לה במקשפיים/עדשות מגע.
האם מישהו יודע מה עושים במיונים האלה? זה כמו המיונים למודיעין? מדוע שואלים על מספר המשקפיים?
הנתונים שלה: קב"א 52, דפ"ר 60 ופרופיל 64.
תודה
לצפיה ב-'הסתיימה לחייל הטירונות והתחילה ההכשרה'
הסתיימה לחייל הטירונות והתחילה ההכשרה
24/06/2018 | 11:57
1
117
זו היתה טירונות קצרה (אני לפני כך וכך שנים עשיתי טירונות יותר מפרכת עם מסע ומסלול מכשולים...), אבל זהו, הסתיימה הטירונות והיום מתחילה ההכשרה הצבאית.
במקצועו הוא הנדסאי תוכנה - בפועל, כנראה שאין סיכוי שיקבל משהו שמתקרב לתחום.
היום בבוקר נסע לבסיס, אותו בסיס שבו אני עברתי את ההכשרה הצבאית שלי לפני כך וכך שנים - משעשע במקצת.
שיהיה לו ולכל שאר החיילים שבוע שקט, בלי בלונים ועפיפוני הרס ושיעבור לכולנו שבוע שקט ומוצלח!

לצפיה ב-'ואז הגיע הערב... '
ואז הגיע הערב...
25/06/2018 | 11:48
89
באסה, 
הכל דפוק,
אני בחדר עם חברה' מגעילים,
אין קורסים שווים,
אני הולך לחתום סירוב.....

לא קל לו, לא קל לי!
מאחר ולילה קודם לא ישן ועבר עליו יום ארוך ולא קל אני מקווה שהבוקר כבר יהיה יותר בהיר ונעים.
כמו שידענו, הקורסים הם בעיקר לאלקטרונאים ולא לאנשי תוכנה.
מקווה שהיום יעבור עליו יותר טוב ורגוע ובערב הוא ישמע אחרת.

שיהיה המשך יום נפלא לכולם 
לצפיה ב-'מיונים חיל המודיעין'
מיונים חיל המודיעין
21/06/2018 | 13:53
5
97
שלום
בתי הוזמנה למיונים של חמ"ן, עברה אותם וזומנה לראיון במסלול מסוים .
היא לא התקבלה ובינתיים לא מוצעים לה תפקידים אחרים בחמ"ן.
האם היא יכולה לפנות במייל אליהם ולבקש שישלחו לה זימונים נוספים או שפשוט אין להם יותר מה להציע לה.
תודה

לצפיה ב-'למיטב ידיעתי המיונים הם לתפקידים מסויימים'
למיטב ידיעתי המיונים הם לתפקידים מסויימים
21/06/2018 | 16:10
64
כך שנראה שכרגע הם לא צריכים אותה לתפקידים אחרים.
אין מניעה שהיא תפנה אליהם בשאלה לגבי זימון נוסף - היא יכולה רק להרוויח במידה ויחליטו כן לזמן אותה.
לצפיה ב-'תנחומי, תעשי חיפוש באינטרנט ותראי'
תנחומי, תעשי חיפוש באינטרנט ותראי
24/06/2018 | 09:02
3
67
שחיל המודיעין חוסם מלשבים מלהתמיין לקורסים טובים בחילות אחרים למרות אין לו הקצאות לחיילים האלו ומשחרר אותם ברגע האחרון כמעט בגיוס, כך שהם כבר לא יכולים להתמיין לשירות משמעותי ומעניין.
ועד הרגע האחרון המלש"ב בטוח שהוא הולך להתמיין לאיזה סייבר או שקר אחר.

לפני כשנה אפילו ראש אכ"א התייחס לנושא והודה שיש בעיה חמורה.

לו הייתי במקומכם הייתי עושה כל מה שניתן כדי לשחרר אותה לתפקידים אחרים לא במודיעין.
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
24/06/2018 | 11:06
2
54

נשמח לשחרר אותה לתפקידים אחרים, אך איך עושים זאת?
בינתיים לא מזמינים אותה ממיטב לתפקידים נוספים שביקשה בשאלון העדפות ומצד שני קיבלה תשובה שלילית לאחר ראיון לתפקיד ספציפי במודיעין.            התקשרנו למיטב ונאמר לנו שכרגע אין לה מיונים נוספים למודיעין.
מה עליה לעשות?
תודה

לצפיה ב-'מצטער, אני יודע להצביע על הבעיה אבל לא על דרך הפתרון'
מצטער, אני יודע להצביע על הבעיה אבל לא על דרך הפתרון
25/06/2018 | 14:01
1
49
תצטרכו למצוא בעצמכם את הדרך למנוע את הנזק של חיל המודיעין
לצפיה ב-'ה"נזק" תלוי בשלב בו נפסקו המיונים'
ה"נזק" תלוי בשלב בו נפסקו המיונים
25/06/2018 | 15:02
56
אם נפסקו בשלב מוקדם עדיין אין "נזק".
אצלנו הסטודנט עזב אותם מיוזמתו כשהציקו לו עם הזימונים המטורפים* שלהם וכשידע שהוא רוצה "סיירות" ופחד שהם לא ישחררו אותו בשלב מיונים מתקדם.

זימונים מטורפים - תחקיר בטחוני היסטרי, ראיונות שוא (ראיונות שנסע אליהם במיוחד ולא היו מעודכנים אצלם...), מאחר ודחה את השירות בשנה לטובת שנת שירות הוא נאלץ לחזור על התחקיר הבטחוני ועל כל התהליך מ-ה-ת-ח-ל-ה! זה השלב שהרים ידיים ואמר שלא רוצה לשמוע מהם מאחר וממילא רוצה ללכת לכיוון אחר.
לצפיה ב-'אז היא סיימה אתמול קורס יוקרתי, ואני דודה גאה'
אז היא סיימה אתמול קורס יוקרתי, ואני דודה גאה
22/06/2018 | 10:09
79
והיא עשתה אותו בבסיס שסבא וסבתא שלה הכירו ואכלה בחדר אוכל שסבתא שלה הייתה שותפה בבניה לפני 50 שנים

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

אוטיקה
מחכים לך באוטיקה
פורום עדשות מגע ומשקפיים
מרכיבים משקפיים או עדשות?
פורום דיני עבודה ופנסיה
פורום דיני עבודה ופנסיה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה