לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1058610,586 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לחיילים

שלום לכולם כהורים לחיילים בהווה או בקרוב אנו זקוקים לפורום חם שייעץ, יעודד, וינחה אותנו בנבכי תהליך הגיוס והשירות. ניתן להעלות בפורום כל נושא הקשור לשירות בעתיד או בהווה, בכל מסגרת שירות שהיא, כולל עתודה, מכינות, הסדר ושירות לאומי.הפורום נועד לשמש ככלי שיתן להורים הרגשה טובה, ייעוץ, ועידוד. יש לכבד את כל המשתתפים באשר הם ולשמור על אוירה טובה ומכובדת. שנעבור את השירות בשלום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לחיילים

שלום לכולם כהורים לחיילים בהווה או בקרוב אנו זקוקים לפורום חם שייעץ, יעודד, וינחה אותנו בנבכי תהליך הגיוס והשירות. ניתן להעלות בפורום כל נושא הקשור לשירות בעתיד או בהווה, בכל מסגרת שירות שהיא, כולל עתודה, מכינות, הסדר ושירות לאומי.הפורום נועד לשמש ככלי שיתן להורים הרגשה טובה, ייעוץ, ועידוד. יש לכבד את כל המשתתפים באשר הם ולשמור על אוירה טובה ומכובדת. שנעבור את השירות בשלום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'למי פונים?'
למי פונים?
16/06/2019 | 02:12
4
12
הגיע אלי מקרה של חיילת בודדה במצוקה
שלחתי מייל לקבילות כי מצאתי את הכתובת וכי מוכרת להם כבר..
למי פונים?

היא אלופה ניסתה לבד לכ גורם שמצאה ולא מועיל לא כותבת פרטים כי לא יודעת אם זה בסדר מבחנתה...אבל מצבה מזכיר לי את עצמי ואני בחיים כי קצין  שלא היה מפקד שלי שמע עלי מחייל שלו וישב איתי פעמיים לשיחה ודאג לי לקבנית בדיוק בזמן.. אני מהמעצבנים שהיו צריכים להיות בודד חריג וזה נתקע לכל השירות  כמעט..

אשמח לעזרה

לצפיה ב-'כשיש בעיה רפואית (כולל נפשית) פונים לרופא'
כשיש בעיה רפואית (כולל נפשית) פונים לרופא
18/06/2019 | 11:04
7
ואת יכולה לפנות לקצינה לפניות הציבור, ראי ב"שאלות ותשובות" תשובה לשאלה מס' 7
לצפיה ב-'על איזה סוג מצוקה את מדברת?'
על איזה סוג מצוקה את מדברת?
20/06/2019 | 08:57
2
8
- כספית? נפשית? רפואית?
בכל אופן אם אפשר לעזור מחוץ לצבא נסי כאן:
בתוך הצבא תלוי בבעיה.
לצפיה ב-'לחזור ולקרוא הודעות בפורום שאנשים טרחו וניסו לעזור'
לחזור ולקרוא הודעות בפורום שאנשים טרחו וניסו לעזור
20/06/2019 | 15:08
6
למרות הפוסט האובר דרמטי שלי.

לצפיה ב-' השיחות טלפון עם גורמים שונים במערכת היו מאוד מתסכלות'
השיחות טלפון עם גורמים שונים במערכת היו מאוד מתסכלות
21/06/2019 | 17:38
5
יודעת שהיה תור לקב"ן סוף סוף  ..אחרי המתנה ממושכת מאוד.

מקווה מאוד שיש לאן לפנות בצורה יעילה יותר זה היה מתסכל מאוד לנסות להתקשר לגורמים השונים ..

לא אגיב לטרול שהגיב לי.תודה לנומלה שומרת את הקישור לפעם הבאה או למקרה ואקבל שוב  איתות שהדברים לא מתקדמים, יהיה יעיל יותר מלהתקשר להתחנן שהצבא יטפל בזה, אני נמצאת בהרבה קבוצות תמיכה ופורומים  של נכי צה"ל  ונתקלת הרבה בחיילים שמצטרפים בבקשה לקבל סיוע  ממי שהיו במצב הזה לפניהם..
לצפיה ב-'טקס השבעה גבעתי בלטרון'
טקס השבעה גבעתי בלטרון
20/05/2019 | 15:36
29
שלום ליודעי דבר. בטח שאלו כבר בעבר לא מעט. האם צריך להביא כיבוד להשבעה? זה ברביעי הקרוב. הבן הודיע שהוא בדרך הביתה כעת (עם נשק!)  ונוסע איתנו להשבעה. שמועות שנאמרו לי זה שעושים שם פריסה עם המשפחה וכדאי להביא כיבוד. מה דעתכם? ועוד שאלה: נכתב שההתכנסות היא בחמש וחצי והטקס ב7 וחצי. אז מתי למעשה להגיע? מגיעים מהצפון....תודה לעונים
לצפיה ב-'מה עושים עם מפקדת'
מה עושים עם מפקדת
21/03/2019 | 21:40
1
91
שלא מסכימה לחיילות לאכול בחדר אוכל? מסכימה ש-2 ילכו להביא אוכל לכל המשרד, ושהן יאכלו רק במשרד. 

תודה מראש
לצפיה ב-'לחיילים בתורנות זהו נוהל מקובל, כך שמותר למפקדת להחליט כך'
לחיילים בתורנות זהו נוהל מקובל, כך שמותר למפקדת להחליט כך
24/03/2019 | 16:18
60
אבל אפשר לנסות לדבר איתה ואם לא מצליח - אז עם מי שמעליה
לצפיה ב-'שאלה לחיילת למי פונים'
שאלה לחיילת למי פונים
20/03/2019 | 13:06
4
96
אני שואלת בשביל אחותי התקשרה אמרה שהיא צריכה כדור של היום שאחרי העניין שהיא בבסיס שלה ולא יוצאת עד חמישי... מה היא יכולה לעשות?
לצפיה ב-'שתשאל במרפאה של הבסיס'
שתשאל במרפאה של הבסיס
21/03/2019 | 11:33
14
לצפיה ב-'היא צריכה ללכת לרופא'
היא צריכה ללכת לרופא
21/03/2019 | 21:37
46
אם הרופא לא נמצא במרפאה אפשר לבקש שישלחו לו מייל על מנת שיתן מרשם לגלולת אלה, ואח״כ עם המרשם היא תקבל את זה חינם בכל בית מרקחת. אגב אפשר לקחת את הגלולה הזאת עד חמישה ימים מקיום היחסים הלא מוגנים
לצפיה ב-'הפרטים למטה'
הפרטים למטה
24/03/2019 | 16:21
42
ואם אחותך נתקלת בקשיים אני ממליץ שפשוט תרכשי את הגלולה ותגיעי עד אליה לבסיס, עדיף להיות נבונה על צודקת
לצפיה ב-'זה כבר לא רלוונטי עבור אחותך'
זה כבר לא רלוונטי עבור אחותך
24/03/2019 | 23:03
45
ומקווה שהסתדרה.
אבל לכל אחת אחרת, אפשר לקבל אישור דרך מוקד הרפואה (1111) ולקבל החזר.
לצפיה ב-'נסיעה לחו"ל'
נסיעה לחו"ל
21/03/2019 | 11:35
3
54
מה החוקים לגבי נסיעה לחו"ל? כל חייל שרוצה לטוס יכול? ואם כן האם יש הגבלה של ימים?
לצפיה ב-'יש מדינות שאסור לטוס אליהן'
יש מדינות שאסור לטוס אליהן
21/03/2019 | 21:34
28
לגבי הימים אני לא זוכרת בדיוק... יכול להיות שצריך להוציא אישור כלשהו.
לצפיה ב-'מצורפת פקודת מטכ"ל בנושא'
מצורפת פקודת מטכ"ל בנושא
24/03/2019 | 16:24
24
לצפיה ב-'זה תלוי בחופשה של החייל'
זה תלוי בחופשה של החייל
24/03/2019 | 23:05
21
יש מדינות שאסור באופן גורף, יש כאלה שתלויות תפקדי.

בכל מיקרה ממליצה לקנות כרטיס עם ביטוח ביטול.
לצפיה ב-'אבט"ש '
אבט"ש
10/03/2019 | 18:51
1
57
שלום רב . הבת שלי נמצאת ביישובגוש עציון 
 בהבטחת הישוב. השער של היישוב מקולקל , שבור וכך יוצא ש5 בנות , לפחות אחת לא קרבית בכלל בלשון המעטה , נאלצות לשמור , לשבת בבוטקה ליד שער פתוח בשעות היום לבד ובשעות הלילה בזוגות . אני כאמא לא ישנה ומחכה רק שהסיוט הזה ייגמר. לא ברור לי למה לא מביאים חיילים בשרות סדיר אלא חיילות בקבע שגם משלמים להן משכורת וגם לא ב"כושר". בערב להסתובב  לבד ולחפש פריצה בגדר עם פנס . נראה לי חלמאות ....
לצפיה ב-'דמם של חיילי חובה סמוק פחות משל אנשי קבע?'
דמם של חיילי חובה סמוק פחות משל אנשי קבע?
11/03/2019 | 11:36
43
בסדר לסכן חיילים בחובה ולא בסדר לסכן חיילים בקבע?
גם חיילי קבע הם חיילים ועם הזכויות יש גם חובות, גם חיילת בקבע לפעמים צריכה לעלות על נשק ולשמור.
אני מכיר מילואימניקים בעלי פרופיל 45 שגוייסו לאבט"ש - בניגוד לרצונם.
בניגוד לחיילת בסדיר וחייל במילואים החיילת בקבע יכולה להחליט שלא מתאים לה הג'וב הזה ולא להמשיך בשירות.

מקווה שעכשיו ברור יותר.
לצפיה ב-'טלפון של מחנה 80'
טלפון של מחנה 80
04/03/2019 | 19:50
37
אפשר בבקשה את הטלפון של מחנה 80.
לצפיה ב-'טיסה ללונדון לחתונה של קרובת משפחה'
טיסה ללונדון לחתונה של קרובת משפחה
03/03/2019 | 13:53
5
61
אחותי חיילת עם פז"ם של שנה וחצי המשרתת כמורה חיילת.
היא ביקשה לטוס לשבוע ללונדון כדי להשתתף בחתונה של בת דודה שלנו. המפקדת לא אישרה לה בטענה שניתן לאשר רק את יום האירוע, יום לפני האירוע ויום אחריו לצורך הטיסות. האם זה לגיטימי? האם ניתן לערער ? ולמי ניתן לפנות? חשוב לציין שכמורה חיילת היא משרתת בבית ספר והחתונה היא בחופשת פסח כך שכל מקרה היא אינה "עובדת" בתקופה זו וצה"ל מצפה ממנה לשעות בדירת המורות החיילות ללא כל תעסוקה.
אודה לעזרתכם.
לצפיה ב-'קשקוש מקושקש'
קשקוש מקושקש
03/03/2019 | 15:12
52
לחיילת יש ימי חופשה שמותר לה לנצל. היא צריכה לבקש לקחת ימי חופשה על חשבונה. בדרך כלל ניתן לפנות למפקד שמעל מי שלא אישר אבל אין לי מושג מי זה אצל מורות חיילות.
לצפיה ב-'האם היא בקשה את החופשה כחלק מימי החופשה המגיעים לה?'
האם היא בקשה את החופשה כחלק מימי החופשה המגיעים לה?
03/03/2019 | 16:36
2
36
או שביקשה חופשה מיוחדת מעבר לימי החופשה שמגיעים לה?
בצה"ל יש השבתה בחול המועד פסח ולמעט יחידות מבצעיות כולם מקבלים את החופשה באותו מועד.

אם אחותך ניצלה את כל ימי חופשה המגיעים לה מעבר להשבתות המתוכננות אזי אכן אף אחד לא חייב לה כלום.
לפי הפקודות למפקדת הישירה שלה מותר (לא חייבת) לתת עד 3 ימי חופשה מיוחדת על חשבון צה"ל ולפי הפרטים החלקיים שנתת נראה שהמפקדת היתה מוכנה ללכת לקראת אחותך ולתת לה את המקסימום שהיא יכולה.
לצפיה ב-'יש לה מספיק ימי חופשה והתפקיד לא נפגע...'
יש לה מספיק ימי חופשה והתפקיד לא נפגע...
04/03/2019 | 07:38
1
39
יש לה מספיק ימי חופשה והיא ביקשה לנצל אותם (לא במסגרת חופשה מיוחדת) ומוכנה אפילו לעשות דח"ש (אם הצבא ידרוש) כמו שהסברתי במהלך חופשת פסח בית הספר בו היא משרתת נמצא בחופשה כך שתפקידה הצבאי לא נפגע. בגלל שמדובר ביחידת המורות חיילות מי שצריכה לטפל בבקשה זו המפקדת הישירה (אין בסיס בו הם משרתות והן לא יכולות לגשת להחתים סא"ל) ולדעתנו המפקדת הישירה שלה (שהיא אפילו לא קצינה) פשוט לא רוצה להתעסק עם זה... האם יש מה לעשות?
לצפיה ב-'לא מבין, מגיעה לה חופשה וצה"ל מסרב לאשר לה?'
לא מבין, מגיעה לה חופשה וצה"ל מסרב לאשר לה?
04/03/2019 | 10:01
39
שתפנה לשלישות של היחידה ותגיד שהיא רוצה את החופשה שמגיעה לה. לא רואה סיבה שהשלישות לא תאשר.
הרי אם מגיעה לה חופשה מתישהו צריכים לתת לה אותה.
במקביל שתבקש אישור יציאה מהארץ לבריטניה, שתברר ביחידה (בשלישות) מי נותן אישורים כאלה, בטח לא המפקדת שלה. אין בעיה בטחונית עם בריטניה ולכן אין סיבה שלא יאשרו.
ברגע שאושרה לה חופשה ואושרה לה יציאה לחו"ל המפקדת שלה לא יכולה להחליט כמה ימים מתוך החופשה היא תהיה בארץ וכמה בחו"ל.

אם אחותך רוצה לצאת לחו"ל היא צריכה להתעסק עם כל המנהלות.
לצפיה ב-'אין חובה לשחרר לחתונת בת דודה, גם לא בארץ.'
אין חובה לשחרר לחתונת בת דודה, גם לא בארץ.
24/03/2019 | 23:10
29
גם אם מגיעים לה ימי חופשה, הצבא יכול להחליט מתי היא מקבלת אותם.

עורפיים בד"כ יוצאים להדממות בתאריכים סגורים וקרביים יוצאים לפי לו"ז יחידה, אם החופשה בתקופת ההדממה לא המפקדת קובעת, צריך לפנות אל השלישות (אני חושבת) כדי לקבל תדריך וכו', אם זו לא הרגילה שלה, כן צה"ל יכול לצפות ממנה רק להיות בדירה שלה (או להטיל עליה תפקידים אחרים).
בכל מיקרה גם אם יש אישורים הם יכולים להתבטל עקב אילוצי צבא.
לצפיה ב-'בדיקות פרטיות לחייל'
בדיקות פרטיות לחייל
03/03/2019 | 09:41
2
46
שלום, רציתי לדעת מה הנוהל לגבי בדיקה פרטית לחייל, האם ניתן לקבל ימי ג' לצורך בדיקה רפואית אם היא מתקיימת אצל רופא פרטי?
לצפיה ב-'בדיקה פרטית'
בדיקה פרטית
03/03/2019 | 15:18
27
החייל כרגע איננו מבוטח באף קופת חולים, ולכן בדיקה פרטית תהיה כרוכה בתשלום עליה. בהנחה שזה משהו מעבר לרפואה דחופה (שאז הולכים בזמן החופשה למוקד או חדר מיון), אני לא בטוחה שזה כשר לגמרי עם הצבא, ובכל אופן הם לא צריכים לתת גימלים בשביל זה. מצד שני יש ימי חופשה שניתן להשתמש בהם ולצאת באישור המפקד.
הנסיון שלי, אם הרופא הפרטי הוא אסמכתא ידועה, אז למרות שזה לא נעשה במסגרת הצבא יש סיכוי טוב שהרופא הצבאי יתיחס לממצאים.
לצפיה ב-'חייל מקבל ימי ג' אם הוא חולה ולדעת הרופא הוא חייב להיות בבית'
חייל מקבל ימי ג' אם הוא חולה ולדעת הרופא הוא חייב להיות בבית
03/03/2019 | 16:46
21
ולא יכול להבריא ביחידה.

צה"ל ככלל אמור לטפל בכל הצרכים הבריאותיים של חיליו (למרות שלעיתים הטיפול לא טוב) ולכן אין פקודות בנוגע לחייל שרוצה לקבל טיפול או בדיקה על חשבונו.
החייל יכול לבקש ממפקדיו התחשבות מיוחדת והם יכולים לשחרר אותו לבדיקה (בדיקות בד"כ לוקחת כמה שעות, לא ימים), תלוי באופי היחידה.
או לחילופין לתאם חופשה על חשבונו באותו מועד.
לצפיה ב-'הבן כלוא,ואני רוצה לדעת למי צריך לפנות כדי להשיב אלי את הניי'
הבן כלוא,ואני רוצה לדעת למי צריך לפנות כדי להשיב אלי את הניי
03/03/2019 | 09:57
39
לצפיה ב-'גיוס כללי היום 18.2.19'
גיוס כללי היום 18.2.19
18/02/2019 | 16:22
55
שלום לכולם/ן
ידוע  היכן מתבצעת הטירונות של הגיוס הנ"ל ?
תודה מראש- בעל לאישה/אמא מודאגת...
לצפיה ב-'טוב'
טוב
10/02/2019 | 08:01
15
לצפיה ב-'טוב'
טוב
10/02/2019 | 08:00
34
 מטרידן כייפתי אובססיבי שמאיים ברצח על נשים מתקשר באמצע הלילה במשך שנים ומציק חיכה מתחת לביתי מספר פעמים וחשף תמונות של איבר מינו קליידר ירדן גר בקדימה בסימטת הפעמון 3 נמצא בטיפול משטרתי עם תיק על איום ברצח והטרדה

לצפיה ב-'איך לקבל מבחן חוזר לצו הראשון? מאמר שידריך אתכם צעד אחר צעד'
איך לקבל מבחן חוזר לצו הראשון? מאמר שידריך אתכם צעד אחר צעד
04/02/2019 | 11:50
42
מבחן חוזר לצו ראשון – יש חיה כזו?!
על חשיבות המבחנים בצו הראשון כבר דובר רבות. אך מה נעשה אם המבחנים שלנו לא היו כל כך טובים? אם לא הרגשנו טוב? נכנסנו לחרדה? כדאי לדעת שיש אפשרות לגשת למבחן חוזר. במאמר הבא תוכלו ללמוד כיצד אפשר לגשת למבחן חוזר לצו ראשון, למי בכלל יש סיכוי לגשת שוב למבחן, מתי כדאי לשלוח את מכתב הערעור ועוד הרבה מידע חשוב!
לקריאת המאמר:

לצפיה ב-'התנכלות לבני החייל מצד המפקדים'
התנכלות לבני החייל מצד המפקדים
03/02/2019 | 14:28
3
96
לאחר שירות של שנה ובעיות שבני סובל עם הנעליים הצבאיות, הוא ניגש לרופא וקיבל פטור מנעליים צבאיות.
ככל הנראה הדבר לא מצא חן בעיני המפקדים הם החלו (שלא על פי חוק) לנבור בתיקו הרפואי של בני, שלא בידיעתו, ולנסות לגרום לשינוי בפטור, מול רופאים שונים. במקביל המפקדים מתגרים בבני, וגורמים לשינויים תכופים במצב רוחו, ולהתפרצויות חוזרות בבית. עלי לציין כי בכל הזמן הזה ישנן התגרויות חוזרות על כל צעד שבני עושה בבסיס. כל זה בזמן שבני אחראי עדיין ויש לו גישה לנשקייה בבסיס, דבר שעלול לגרום לצרות ונזקים לבני ו / או למפקדים בסיס.
אשמח לכל עזרה
לצפיה ב-'העזרה הראשונה, תקרא את הפוסטים האחרונים בפורום לגבי בעיות'
העזרה הראשונה, תקרא את הפוסטים האחרונים בפורום לגבי בעיות
04/02/2019 | 10:37
48
עם מפקדים.
העזרה השניה, תקרא באותם פוסטים איך מזהים הורה שחושב שילדו באמת במצוקה ברמה שיגרום חו"ח נזק לעצמו או לאחרים לבין הורה שמאיים איומי סרק.

אחרי שקראת והבנת מה דרכי הפעולה הפתוחות בפני הבן שלך ובפניך תחזור עם שאלות ספציפיות ויהיה אפשר לעזור.
לצפיה ב-'שיתחיל לתעד!'
שיתחיל לתעד!
03/03/2019 | 15:19
1
24
ועם תיעוד ניתן לקבול
לצפיה ב-'עבר חודש מאז התלונה, כנראה שההתנכלות נפתרה מעצמה'
עבר חודש מאז התלונה, כנראה שההתנכלות נפתרה מעצמה
03/03/2019 | 16:49
6
לצפיה ב-'בעיה רפואית למתגייס'
בעיה רפואית למתגייס
26/01/2019 | 16:49
3
64
לבני יש כתם בראיה והיה אצל רופאת עיניים יום לפני גיוסו שראתה רפלקסים לא שווים. היא הפנתה דחוף למיון ומכיון שהבדיקה אינה מבוצעת בערב, למחרת התגייס כרגיל. 
היום היינו בביקור רופא והם המליצו לחזור לרופא היחידה בטירונות. 
הבעיה היא שהעניין מחריף ונוסף לו לחץ בעין  ורגישות לאור. יש לי הרגשה שגם רופא היחידה ימסמס זאת ואפילו יפנה הלאה התורים אינם מהרגע להרגע, בעוד שהבעיה מחמירה.
יש עוד גורם רפואי שהצבא מכיר בו שניתן להתיעץ איתו?
מה עושים בנקאים רפואיים כאלו שלפי הפרוטוקול הצבאי אינם מוגדרים במקרים הקלאסיים הדחופים אבל מבחינה רפואית/קלינית - הם כן? 
לצפיה ב-'למה ללכת בדרכים עקיפות אם פתוחה לפניו הדרך הישרה?'
למה ללכת בדרכים עקיפות אם פתוחה לפניו הדרך הישרה?
27/01/2019 | 12:47
39
שילך לרופא היחידה, יחד עם ההמלצה של רופאת העיניים (למרות שהיא לא מחייבת את הצבא), יסביר לו את הבעיה.
נכון שרופאים לפעמים מפספסים, גם צבאיים וגם אזרחיים, אבל מרבית הסיכויים שהרופא לא יפספס.
אין כזה דבר מקרה שמבחינה רפואית קלינית דחוף שיש עליו פרוטוקול צבאי שאומר שהוא לא דחוף.
אם לאחר הפניה לרופא היחידה הבן להערכתכם לא מקבל טיפול סביר הוא תמיד יכול לפנות לנציב קבילות חיילים ואתם יכולים לפנות לקצינת פניות הציבור. לא פונים אליהם על סמך תחושה שהרופא לא יטפל.

קודם כל פונים בדרך הראשית ורק אם היא לא מצליחה ממשיכים לגורמים נוספים.
לצפיה ב-'יש לי הרגשה שלא רופא היחידה הוא זה שממסמס'
יש לי הרגשה שלא רופא היחידה הוא זה שממסמס
29/01/2019 | 16:03
1
37
את הבעיה הבריאותית
לצפיה ב-'נראה שתחושתי היתה נכונה'
נראה שתחושתי היתה נכונה
13/02/2019 | 10:32
29
נראה שרופאי היחידה פתחו מיומנות בזיהוי מתחזים
לצפיה ב-'טקס סיום טירונות בנות במחנה שרון, ינואר 2019'
טקס סיום טירונות בנות במחנה שרון, ינואר 2019
13/01/2019 | 18:52
2
65
מישהו יודע באיזו שעה הטקס ואיפה בדיוק? אין לנו מושג מה לעשות, איך להגיע, מה להביא..... HELP
לצפיה ב-'זקוקים להכוונה'
זקוקים להכוונה
13/01/2019 | 19:36
45
באמת זקוקים למידע בסיסי. זה הטקס הראשון שלנו ואין לנו שום הכוונה
לצפיה ב-'היום אחה"צ כשתהיה שעת ת"ש תתקשרי ותשאלי אותה'
היום אחה"צ כשתהיה שעת ת"ש תתקשרי ותשאלי אותה
14/01/2019 | 12:24
11
לצפיה ב-'הבן רוצה לעבור יחידה'
הבן רוצה לעבור יחידה
12/12/2018 | 09:16
1
119
שלום הבן שלי משרת בחייל הים באשדוד הוא משרת בדבורים הוא הגיש טופס 55 לפני חודשים לעבור לשרת ביחידות חייר לגולני הוא קיבל תשובה שלילת .הוא קיבלת את זה קשה מאוד .מאחר ויש לא מוטיבציה גבוהה מאוד להיות לוחם ואף לצאת לקצונה לשרת בקבע כלוחם כפי שאבא שלא הייה .בעקבות הסירוב הוא שוקל לצאת משירות מצה"ל על סעיף נפשי וזה מתסכל אותו מאוד הוא טוען שהוא התגיס  לצה"ל להיות לוחם ולהגן על המדינה חבל מורד לפספס חייל כזה
לצפיה ב-'עם התנהגות כזו נראה לך שהוא מתאים להיות קצין?'
עם התנהגות כזו נראה לך שהוא מתאים להיות קצין?
12/12/2018 | 15:25
71
לא מקבל מה שהוא רוצה אז שובר את הכלים? קצין לא יכול להתנהג כמו ילד שהרגיזו אותו, קצין צריך להיות אדם שקול ואחראי.

לא כל אחד מקבל בצה"ל מה שבא לו, דבורן זה תפקיד חשוב מאוד שתורם הרבה למדינה ונחשב לוחם. אין מה להתבייש בתפקיד הזה.

אם הדבורן מאוד רוצה גם הוא יכול ללכת לקצונה,
אני מכיר אישית דבורן שהלך לקורס חובלים והיום הוא קצין בשייטת 7 ודבורן שהלך לבה"ד 1 ושירת לקצין על החוף (כבר השתחרר משירות).
אגב יכול להיות שהוא יכול להיות לוחם בשייטת 13, מכיר אנשים בחיל הים שהתנדבו (לא דבורנים).
לצפיה ב-'086351210'
086351210
12/12/2018 | 11:03
66
עונים בסוף לא להתיאש ותבקשי נייד של משקית ת"ש 
לצפיה ב-'חברים שלום , אני חדש כאן ואשמח להתייעץ איתכם'
חברים שלום , אני חדש כאן ואשמח להתייעץ איתכם
04/12/2018 | 11:21
9
132
בעניין שעלה עם הבן שלי

וזו ההתייעצות -
הבן שלי סיים לא מזמן תואר ראשון בפיזיקה במסגרת העתודה הצבאית.
עכשיו הוא התחיל תפקיד שהוא מאוד רצה בו.
לצורך התפקיד הוא עבר לבאר שבע ושוכר שם דירה עם שותפים.
במסגרת התפקיד הוא לומד ומתקדם וצריך לעשות איזשהו בידוק בטחוני שאחריו הוא יתקדם בתוך התפקיד ויקבל פרויקטים משמעותיים.
למעשה , למרות שהוא עכשיו "בסדיר" הוא כבר עבר למעשה לשלב הפרקטי של החיים והקריירה.
כאן צצה הדילמה , הבן שלי מאוד רצה ורוצה לצאת לקורס קצינים - הוא חשב שהוא יצליח לצאת בנוב' האחרון , 2018 , לקורס קצינים , אבל לא היו מספיק תקנים. משך הקורס הוא כחצי שנה ואחריו הוא היה מתחיל את התפקיד ושום נזק לא היה נגרם.
עכשיו הוא כבר בתפקיד ואם הוא ייצא , בפברואר הקרוב 2019 , לקצינים זה עשוי לגרום לו לעיכוב של שנה בקידום שלו בתפקיד ואז גם יכול להיות מצב שלא יהיו עמדות טובות כי הם יתפסו ע"י אחרים.
הוא יאלץ לעזוב את הדירה או לסבלט אותה לחצי שנה ומה יקרה אם אחרי חודש הוא ירצה לפרוש מהקורס ולחזור לתפקיד?
הקורס קצינים , מבחינה פרקטית ומבחינת התפקיד  לא יתן לו כלום!
זה מחד.
מאידך , הוא מאוד רוצה להרגיש שהוא עשה צבא , במהלך העתודה הוא עשה חודשיים טירונות וזהו...
הוא רוצה לחוות חוויה ולדעת שהוא עשה את הקורס - יש לציין שזה לא קורס קציני חי"ר  , זה קורס קצינים פשוט יחסית שהם עוברים בו כל מיני סוגי חיילות כולל ירי ועוד.

ההתלבטות היא , האם לצאת לקורס ולשבש את כל ההתקדמות שלו בתפקיד.

אני אציין שהתפקיד הוא תפקיד נחשק שמקדם אותו בחיים , הוא התקבל כמצטיין.

או להישאר בתפקיד ולשכוח מהקורס קצינים הזה.

אשמח לדעת מה אתה חושבים?

יש לציין שזו תהיה ההזדמנות האחרונה שלו לצאת לקורס קצינים , אם הוא ימשיך בתפקיד בשלבים מאוחרים כבר לא יתנו לו לצאת.
גם עכשיו הם לא ששים לזה שהוא יצא אבל יתנו לו.

אני מקווה שאני בפורום הנכון לשאלה.

לצפיה ב-'בקיצור הבן רוצה לצאת לקורס קצינים ואתה לא רוצה שיצא'
בקיצור הבן רוצה לצאת לקורס קצינים ואתה לא רוצה שיצא
05/12/2018 | 08:13
8
66
אני צודק?
כמעט לכל דבר יש בעד ונגד ואתה בגלל ההעדפות שלך ממעיט בבעד ומבליט את הנגד.

אני אומר משהו פשוט, אחרי שפרשתם את הבעד והנגד תן ל"ילד" שלך להחליט ולא משנה מה הוא מחליט, אחרי ההחלטה תתמוך בו כמה שאתה יכול.
לצפיה ב-'ברור שאני לא מחליט לו...הוא כבר בן 22 .... אבל'
ברור שאני לא מחליט לו...הוא כבר בן 22 .... אבל
05/12/2018 | 09:46
7
60
הוא מתייעץ איתי ולמרות שהחשיבה שלי היא פרקטית , רציתי
לשמוע דעה ממישהו שאולי היה במצב דומה ויכול לתת איזושהי
פרספקטיבה נוספת , בגלל זה פניתי לפורום הנ"ל.

לצפיה ב-'ציינת כל מיני אי ודאויות שיכולות לשנות את התמונה'
ציינת כל מיני אי ודאויות שיכולות לשנות את התמונה
05/12/2018 | 14:46
6
56
אולי הוא לא יקבל תפקיד שהוא אוהב, אולי הוא לא יקודם מספיק מהר, אולי הוא לא ירצה לסיים את הקורס....
אם הבן שלך יהיה קצין הוא ינהל קבוצה של אנשים כנראה אינטיליגנטים, מי באזרחות יתן לו צ'אנס בשנים הקרובות לנהל קבוצה של נניח 10 אנשים? אתה אומר שכל הקצונה היא לתחושה של הבן שהוא "עשה צבא", אתה לא יודע כמה אתה טועה.
אם הוא ירצה להמשיך את השירות בצה"ל - הרבה יותר משתלם כקצין ואז הוא גם יוכל לפרוש לפנסיה לפני גיל 50.
היום יוצאים לפנסיה בגיל 67, עד שהבן שלך יצא לפנסיה בטח יעלו את גיל הפנסיה ל 73 ויותר, מה הלחץ על המקסימום שנה ותק?
אם לא ימשיך עם קריירה צבאית, יש הבדל גדול בין שירות מילואים של חפ"ש ושל קצין.

החשיבה שלך לא פרקטית יותר משל הבן, נראה שהחשיבה שלך מוטה ואתה מחפש טיעונים כדי לתמוך אותה ומתעלם מטיעונים נגדה.
לצפיה ב-'כנראה לא הבנת...הוא לא עושה צבא רגיל...אני פשוט לא'
כנראה לא הבנת...הוא לא עושה צבא רגיל...אני פשוט לא
06/12/2018 | 18:26
5
62
יכול לפרט יותר מדי , אין משמעות להיותו קצין בתפקיד שהוא עושה...
המפקדים/מנהלים במקום הזה הם לא קצינים....והוא לא יעשה מילואים באופן
שאתה חושב שהוא יעשה מילואים....
בגלל זה ההתלבטות , אם היתה לקצונה חשיבות בוודאי שהוא היה  יוצא...
זה לא המצב... 
לצפיה ב-'גם אם כדבריך הקורס לא יתן לו כלום מבחינה פרקטית ומבחינת '
גם אם כדבריך הקורס לא יתן לו כלום מבחינה פרקטית ומבחינת
07/12/2018 | 19:02
1
43
תפקיד הוא יתן לו הרבה מבחינה אישית. לא הכל בחיים נמדד בפרקטיקה ותפקידים הוא עוד יקבל במהלך חייו אם הוא טוב. אין לך מושג כמה קורס קצינים יכול לתרום להעצמה אישית, בטחון, יכולת ניהול ופיקוד. קורס קצינים זה לא  "פשוט יחסית שהם עוברים בו כל מיני סוגי חיילות כולל ירי ועוד." מה זה פשוט יחסית בעיניך? כן, זה לא לימודים בטכניון או באוניברסיטה אבל אל תזלזל. לא תאמין איך הקורס הזה יכול לגרום ל"חנון" לעמוד על דעתו מול מפקדים/מנהלים/פקודים כדי לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר.
תן לבן שלך לבחור ולעשות מה שליבו חפץ בו במקום לחפש את כל הסיבות בגללן בעיניך זה לא כדאי. יש גיל שבו עדיף שההורים יאפשרו לילדיהם לעשות את הבחירות שלהם וכן, אפילו את הטעויות שלהם ויפסיקו לנהל את חיי ילדיהם.
הבן שאל לדעתך, הבעת אותה ועכשיו הנח לו להחליט לפי ראות עיניו.

לצפיה ב-'"חנון" הוא לא.... בינתיים הוא לא יצא בפברואר , הוא יסיים את'
"חנון" הוא לא.... בינתיים הוא לא יצא בפברואר , הוא יסיים את
08/12/2018 | 21:16
44
ההכשרה שלו ואז אם ירצה הוא יצא אחרי ההכשרה וכשהוא יחזור לתפקיד
בלי הרבה נזק מבחינת התפקיד.
לצפיה ב-'לא הבנתי מה אתה רוצה'
לא הבנתי מה אתה רוצה
10/12/2018 | 09:27
2
32
אתה מודיע לנו שאין חשיבות לקצונה
לא מקובל עליך שיגידו שיש חשיבות לקצונה.
ולכן צריך לתמוך בעמדתך.
בשורה התחתונה זה מה שאתה אומר?
לצפיה ב-'האמת , רציתי לשתף בלבטים שלי , האם להסתכל על העניין רק'
האמת , רציתי לשתף בלבטים שלי , האם להסתכל על העניין רק
11/12/2018 | 14:13
1
38
מנקודת מבט פרקטית , או שיש טעם להכניס גם אלמנטים נוספים ,
כמו עוד פרק בחיים , התמודדות חדשה ומאתגרת , אנשים חדשים...
וכל מה שציינתם.

והאמת , שנתתם עוד פרספקטיבות נוספות - תודה על ההתייחסות.

בינתיים , בהתייעצות עם המקום בו הוא נמצא הם החליטו , הוא והם ,
 החליטו שהוא לא ייצא בפברואר , הוא יסיים את ההכשרה ואז ייצא
במאי לקורס קצינים ויחזור לתפקיד.. המיועד.

עכשיו ההחלטה בידיים שלו.
לצפיה ב-'שיהיה לו שירות מעניין ומספק ושיחזור הביתה בשלום'
שיהיה לו שירות מעניין ומספק ושיחזור הביתה בשלום
12/12/2018 | 15:14
26
בהצלחה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

רעות מרכז רפואי שיקומי
רעות מרכז רפואי שיקומי
פורום דיני עבודה ופנסיה
פורום דיני עבודה ופנסיה
פורום כאב
פורום כאב כרוני

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה