לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הורים לחיילים

שלום לכולם כהורים לחיילים בהווה או בקרוב אנו זקוקים לפורום חם שייעץ, יעודד, וינחה אותנו בנבכי תהליך הגיוס והשירות. ניתן להעלות בפורום כל נושא הקשור לשירות בעתיד או בהווה, בכל מסגרת שירות שהיא, כולל עתודה, מכינות, הסדר ושירות לאומי.הפורום נועד לשמש ככלי שיתן להורים הרגשה טובה, ייעוץ, ועידוד. יש לכבד את כל המשתתפים באשר הם ולשמור על אוירה טובה ומכובדת. שנעבור את השירות בשלום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לחיילים

שלום לכולם כהורים לחיילים בהווה או בקרוב אנו זקוקים לפורום חם שייעץ, יעודד, וינחה אותנו בנבכי תהליך הגיוס והשירות. ניתן להעלות בפורום כל נושא הקשור לשירות בעתיד או בהווה, בכל מסגרת שירות שהיא, כולל עתודה, מכינות, הסדר ושירות לאומי.הפורום נועד לשמש ככלי שיתן להורים הרגשה טובה, ייעוץ, ועידוד. יש לכבד את כל המשתתפים באשר הם ולשמור על אוירה טובה ומכובדת. שנעבור את השירות בשלום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'הכנה לצו ראשון'
הכנה לצו ראשון
20/04/2017 | 11:01
1
27
שלום הורים יקרים, אם הילד/ה שלכם לקראת צו ראשון וחולמים על שרות צבאי משמעותי, ממליצה להתחיל להתכונן מראש למבחנים הפסיכוטכניים שיערכו להם בלשכת הגיוס. מבחנים אלה יקבעו במידה רבה את ציון קב"א שלהם וישפיעו על התפקיד שיקבלו במהלך השירות. כאן תוכלו לקרוא את כל המידע על צו ראשון ועל הדרכים להתכונן למבחנים הפסיכוטכניים (ולא רק).
לצפיה ב-'נהוג לבקש אישור ממנהלת הפורום לפני שמעלים פרסומת!!!'
נהוג לבקש אישור ממנהלת הפורום לפני שמעלים פרסומת!!!
20/04/2017 | 11:42
6
לצפיה ב-'טלפון/ מייל של כרמלה מנשה'
טלפון/ מייל של כרמלה מנשה
15/04/2017 | 09:18
2
51
חייבת דחוף דרכי התקשרות עם כרמלה מנשה. לבן שלי יש בעיה רפואית ובבסיס מתעלמים ומנפנפים אותו.
לצפיה ב-'למה כרמלה מנשה?'
למה כרמלה מנשה?
15/04/2017 | 23:01
25
הייתי מנסה קבילות חיילים, נסי את לדבר עם המפקד (משום מה זה מקובל בימינו).
לצפיה ב-'האם פניתם לקצינת פניות הציבור'
האם פניתם לקצינת פניות הציבור
16/04/2017 | 08:47
26
בתחום הרפואה?

בפניות בתחום הרפואה יש לפנות אל מוקד זימון התורים והמידע של חיל הרפואה בטלפון: 03-9489999, מטכ"לי 0333-9999 (שלוחה 3).

כמו שמירי כתבה מעלי: נסו לפנות דרך המפקדים הישירים (היום אפשר להגיע עד מפקד הבסיס)

* בכל מקרה שימרו כל מסמך בנושא (ואל תתנו מסמכים מקוריים - רק צילומים!)

הרבה בריאות
לצפיה ב-'מועדים לשמחה '
מועדים לשמחה
12/04/2017 | 17:11
5
14
עברנו את ליל הסדר ופנינו אל סוף שבוע וחג שני.

מזג האויר נע בין אביבי לסתווי עם גלי חורף וקיץ באמצע...

מקווה שכולם מבלים, הרבה חיילות/ים בבית בחג/שבת/חג.

שיהיה המשך שבוע נפלא לכולם

לצפיה ב-'שבוע טוב וחג שמח.'
שבוע טוב וחג שמח.
15/04/2017 | 23:03
4
19
אחרי ליל הסדר בבסיס החייל הגיע לסופ"ש ארוך.
לצפיה ב-'איזה יופי שהגיע לסופ"ש ארוך '
איזה יופי שהגיע לסופ"ש ארוך
16/04/2017 | 08:48
3
17
איך מתקדם השירות עד כה?
לצפיה ב-'לא קל העניין של בן לוחם.'
לא קל העניין של בן לוחם.
17/04/2017 | 15:49
2
20
בינתיים הוא בקורס מכים, אז אם לא יהיה משהו קיצוני אני יכולה להמשיך לישון בלילה.
מצד שני כ"כ הרבה גאווה.
לצפיה ב-'בהחלט לא קל'
בהחלט לא קל
18/04/2017 | 09:53
1
10
לא קל לראות אותם כשקשה, לא קל להתמודד עם זה בעצמנו.
מצד שני - הגאווה כשהם מתמודדים עם כל זה ומצליחים.
הרבה בהצלחה בקורס.

מה קורה עם הצעיר וגיוסו?
לצפיה ב-'השבוע נדע מה קורה עם המלש"ב'
השבוע נדע מה קורה עם המלש"ב
23/04/2017 | 19:51
5
אנחנו מקווים...
בינתיים יש לו פרופיל 24....
ואם הרופא יואיל בטובו....
מי שחשב איך להוציא שם רע לצה"ל המציא את מיטב! (איפה שוברים שתיקה כשצריכים אותם )
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 17:03
3
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'סוף השבוע כבר כאן '
סוף השבוע כבר כאן
30/03/2017 | 14:23
23
גיוסי מרץ הסתיימו היום!
בן של חברה טובה התגייס ואני מאחלת לו שירות מעניין ומועיל.

שיהיה לכולן/ם סוף שבוע נהדר (גם אם קצת חורפי), עם הרבה ילדות/ים בבית.
תנוחו לפני "הישורת האחרונה" לקראת חג הפסח.

לצפיה ב-'בוקר טוב לשבוע חדש - גיוס מרץ בעיצומו '
בוקר טוב לשבוע חדש - גיוס מרץ בעיצומו
19/03/2017 | 09:18
50
והמון חיילים חדשים מצטרפים לאלו שכבר משרתים ואלו שכבר רואים את הסוף.

שיהיה שבוע מוצלח, נעים ושקט.
המון בהצלחה לכולם בכל אשר יעסקו,
המון שקט להורים
או בקיצור, שתמיד ישעמם לכם

לצפיה ב-'גאווה כחול-לבן'
גאווה כחול-לבן
16/03/2017 | 21:10
35
תנועת "גאווה כחול-לבן" היא תנועה חדשה, שמקימה פרויקט שנקרא "פי 2 גאווה לישראל".
מטרת פרויקט "פי 2 גאווה לישראל" היא הכפלת היקף הלוחמות והכפלת הגאים מחוץ לארון בתפקידים משמעותיים בצה״ל.
ציטוט נבחר:
"אנחנו, שמכירים את ההשפעה הרבה שיש למפגש הבלתי אמצעי והייחודי שמתרחש בצה״ל על עמדות הציבור, מבקשים לשמור על הצבא כצבא העם, כזה המאפשר לכל אחת ואחד לשרת בכבוד ותוך הגשמה עצמית מירבית. אנו יודעים כי כאשר לוחם משרת כתף אל כתף עם לוחמת וכאשר חייל גאה מתאמן לצידו של סטרייט נשברות חומות ומתאפשר מפגש ייחודי המשנה את הנחות היסוד כלפי אוכלוסיות אלה בחברה. אנחנו, ב"גאווה כחול-לבן", מבקשות ומבקשים להעצים את המפגש המתרחש בצה״ל, זאת מתוך ההבנה שהשותפות שנוצרת בתנאי הצבא מלווה את המשרתים גם לחייהם האזרחיים. חייל ששירת לצד לוחמת וראה את ערכה האמיתי של אישה יכבדה ולא יעז לפגוע בה מינית, ולוחם שהתאמן לצד לוחם גאה יראה את הקהילה הלהט"בית כשווה ונורמטיבית.

״גאווה כחול-לבן״ מאמינה כי רק שילוב ושותפות של כלל החלקים בחברה הישראלית תיצור חברה בטוחה, סבלנית ומכילה, המאפשרת לכלל הפרטים בה לממש את עצמם בלי קשר לדת, גזע או מגדר."

מי שמעוניין להשפיע ולגרום לשינוי אמיתי בחברה הישראלית, יכול לעשות זאת כאן (נותרו רק עוד 16 ימים):
https://www.headstart.co.il/project.aspx?id=22356

לצפיה ב-'הבן משאיר אחריו חדר מבולגן מאוד - לסדר?'
הבן משאיר אחריו חדר מבולגן מאוד - לסדר?
02/03/2017 | 09:59
10
761
בני לא חייל עדיין, אך מתנדב בשנת שירות, כך שזה הפורום הכי מתאים לשאול את השאלה -
הבן מגיע הביתה לסופש אחת לשבועיים לרוב. ביום א' עוזב את הבית כשחדרו מבולגן מאוד. מבינה שזו ההזדמנות בשבילו להתפנק ולפרוק עול....
עד עכשיו הייתי מפנקת אותו ומסדרת לו את החדר לפני בואו, אבל האמת שזה מתחיל להעיק עלי. יש עוד ילדים בבית ועבודה לעשות כשאני חוזרת מהעבודה..
אשמח לשמוע דעתכם - האם אני קטנונית? איך זה אצלכם?
לצפיה ב-'לא קטנונית בכלל - זו שאלה רצינית'
לא קטנונית בכלל - זו שאלה רצינית
02/03/2017 | 10:53
263
ש(כמעט) כולנו מתעסקות בה.
אני תמיד הייתי נשברת ומסדרת אחריהם.
השריטה הפרטית שלי היא המיטה!
אין מצב שמיטה תישאר מבולגנת חצי שעה אחרי שקמו ממנה.
שריטה קטנה, אבל היא שם.
נסי לדבר איתו, להזכיר לו בערב או בבוקר לפני שיוצא לישאיר מסודר.
בכל מקרה, יש לך שובעיים לסדר :)

לצפיה ב-'השאלה היא למה הרגלת אותו עד הלום'
השאלה היא למה הרגלת אותו עד הלום
02/03/2017 | 20:06
242
אם עד עכשיו סידרת, החלפת מצעים, ניקית, קיפלת, למה שפתאום הוא יעשה את זה? אם עד עכשיו הרגלת אותו להחליף לעצמו מצעים, להשאיר רצפה נקייה מבגדים, להחזיר צלחות למטבח, מה פתעום שאת תעשי.
לפי התשובה אפשר להגיד משהו. העובדה שהבן הגיע לשנת שרות לא מעידה על כלום ולא צריכה לבשר שינוי. אם את בכל זאת רוצה שינוי, את צריכה לדבר איתו על זה ולרק "לצפות ממנו"
לצפיה ב-'אני חושבת שאת קטנונית. '
אני חושבת שאת קטנונית.
15/03/2017 | 10:53
214
אם היה מדובר בילד בתיכון או בילד/נער/גבר שגר אצלך בבית בשגרה הייתי אומרת לך אל תסדרי ואל תגעי בחדר עד שיסדר בעצמו. גם כחינוך וגם כי זה אחריותו של מבוגר. 

אבל בחייך, מדובר בחייל שיוצא פעם בשבועיים. יומיים הוא בבית וישן במיטה נורמלית. זה כזה דחוף שהוא יסדר? פעם בשבועיים את נאלצת לסדר את הבלגן שלו והוא שבועיים שלמים עושה שמירות ותורנויות, אוכל אבק ומי יודע איפה הוא מוצב ומה עוד הוא עושה בשביל כולנו. מבחינתי כשהבן חייל יוצא הבייתה בתדירות כזאת, כאן המקום לפנק אותו. וכן כולל לכבס ולסדר. לא הגיוני בעיני שהוא 48 שעות בבית ויצטרך לסדר את החדר. 
ואגב, יש עוד ילדים בבית? שהם יסדרו את החדרים שלהם ויעזרו לך בניקיון וגם בן זוגך צריך לקחת חלק ולא רק "לעזור". קשה לי להאמין שלסדר חדר אחד פעם בשבועיים זה הדבר שמעמיס על עבודות הבית. 
אני כחיילת (לפני 20 שנה) הייתי מאד נעלבת אם היו דורשים ממני לנקות כשאני באה לסופש פעם בשבועיים. 
לצפיה ב-'זה קצת קטנוני'
זה קצת קטנוני
15/03/2017 | 11:00
180
אני מבינה שזה מעצבן אבל זה לא עניין יום יומי, פעם בשבועיים לסדר זה לא כזה עניין. אם זה היה כל יום הייתי לגמרי מבינה אותך.
ואת יכולה כמובן להעיר לו (לא הבנתי, לא עשית את זה עד כה?) ולבקש ממנו שלפחות ישתדל (גם אם לא יהיה מושלם תהיה לך פחות עבודה אח״כ).
ואני אספר לך שאני הייתי ילדה סופר בלגניסטית וההורים שלי רק החריפו את המצב כי כל הזמן סידרו אחרי ולא נתנו לי אפילו שניה להתמודד עם זה לבד. למשל הייתי רואה סרט ואימא שלי הייתה מבקשת ממני לסדר את החדר. הייתי אומרת בסדר- אסדר כשייגמר הסרט. הייתי קמה בסוף הסרט לסדר הייתי מגלה שהיא כבר איבדה סבלנות וסידרה. וחוזר חלילה. מסקנה- אם משהו מפריע לך ואת רוצה לחנך פשוט אל תעשי, או לחילופין תני לו בקצב שלו. אם את מבקשת והוא מסרב, סגרי את הדלת ותשאירי את החדר ככה. אם את לא מסוגלת, שבי לו על הראש שיסדר.
לצפיה ב-'לא, את לא קטנונית. חד משמעית. בקשי ממנו'
לא, את לא קטנונית. חד משמעית. בקשי ממנו
15/03/2017 | 20:33
88
שיתחשב בך מאחר והוא לא בן יחיד ואת אשה עובדת. גם אם לא ביקשת עד עכשו הוא מספיק בוגר להבין שזה מאד מפריע לך.
לצפיה ב-'הוא עדיין לא חייל ואת בהחלט מוזמנת ויכולה '
הוא עדיין לא חייל ואת בהחלט מוזמנת ויכולה
15/03/2017 | 20:35
80
להכין אותו להיות חייל ושיתחיל ללמוד סדר נקיון ומשמעת עצמית,
כי בצבא הוא יצטרך לנקות ולמרק למסדרים גם את השרותים הפלוגתיים\גדודיים\יחדתיים וכו' וכו'
ואצל הרס"ר אין "אמא תרחמי עלי"...
אלא אם כן את מתכוונת לעשות את זה  במקומו גם שם.

לצפיה ב-'סגרי את דלת החדר, ואז הבלגן לא יפריע לך בעיניים. '
סגרי את דלת החדר, ואז הבלגן לא יפריע לך בעיניים.
15/03/2017 | 21:53
85
בביקור הבא הוא יבין את הרמז ואולי?...
לצפיה ב-'אשתי מסדרת בכיף !'
אשתי מסדרת בכיף !
16/03/2017 | 07:27
89
ואת החדר של הקטנה - סוגרת...
לצפיה ב-'למה את דוחפת את האף לענייניו? זה החדר *שלו!*'
למה את דוחפת את האף לענייניו? זה החדר *שלו!*
16/03/2017 | 09:10
93
את לכנסי אליו, אל תגעי בו. למה בכלל את יודעת שהוא מבולגן? אני הייתי כועסת מאוד מהתנהגות כזו.

אני גם נגד העצות של לדבר איתו. זה החדר שלו, ובהנחה שזה לא מפגע היגייני שגורם לעכברים ונמלים להציף את הבית, אין סיבה להתערב בכלל במה שהוא עושה. החדר שלו הוא שלו. הוא זה שיסדר או לא יסדר אותו, הוא זה שנמצא שם.

אין סיבה שהוא יסתדר את החדר מתוף התחשבות בך. תתחשבי את בעצמך, ותסגרי את הדלת. כך לא תדעי אם הוא מסודר או מבולגן. ומה שהבחור יעשה זה עניינו.
לצפיה ב-'לא לסדר. מכירה את הנושא מררוב'
לא לסדר. מכירה את הנושא מררוב
18/03/2017 | 05:56
66
אני לא מסדרת את החדרים שלהם. בכלל. אף פעם ומעולם לא.
זה מעצבן אבל זה החדר שלהם.  הממלכה שלהם וכילדה זה נראה לי מיותר שאמא תסדר לי רק כי היא לא יכולה לחכות.את הזמן דנדרש לי לסדר אז שתסדר. לפיכך, אני לא מסדרת.
לצפיה ב-'מי יצא שבת ?'
מי יצא שבת ?
24/02/2017 | 21:31
51
החיל שלנו בבסיס.
עוברים מחר בבוקר בהמבורגריה שווה שפתחו באזור שפתוחה בשבת (די נדיר בפרוורים)  ונוסעים להאכיל אותו.
זה יהיה ביקור די קצר כי הוא בשמירות אז תהיה לנו איתו כשעה נטו אבל זה יותר טוב מכלום.
מה אצלכם ?
לצפיה ב-'בן יחיד - חתימה לשירות קרבי ?'
בן יחיד - חתימה לשירות קרבי ?
22/02/2017 | 23:40
4
109
האם דרושות עדיין שתי חתימות הורים לצורך זה ? והאם יש לחתימת האם משקל יותר משל האב ?
לצפיה ב-'ראה קישור'
ראה קישור
23/02/2017 | 17:24
3
60
להנחיות מיט"ב בנושא כפי שנמסרות למועמדים לגיוס. את הסעיף  שקובע שאת החתימה של ההורים הם יכולים לבטל גם תוך כדי שירות , ביטלו לאחרונה. כלומר חתמתם הסכמה - זה תופס עד סוף השירות ואין חרטות.
למיטב הבנתי שני הורים צריכים לחתום כשיש לילד קשר עם שניהם ואין לחתימת אחד מהם משקל רב יותר מלחתימת השני.

לצפיה ב-'הכרתי הרבה משפחות להורים גרושים שבהם הילד '
הכרתי הרבה משפחות להורים גרושים שבהם הילד
23/02/2017 | 19:46
2
77
היה בן יחיד רק לאחד ההורים
לצפיה ב-'ומה באמת קורה בכזה מקרה ?'
ומה באמת קורה בכזה מקרה ?
23/02/2017 | 20:48
1
63
הילד נחשב לבן יחיד לצורך שירות בקרבי או לא ? לא מתייחסים למצב כזה באיגרת של מיטב
לצפיה ב-'נחשב בן יחיד.'
נחשב בן יחיד.
02/03/2017 | 18:44
54
מנסיון של חברה, שנישאה פעמיים ומכל מערכת נישואים יש לה בן אחד.
כל אחד מהילדים הוא בן יחיד לאביו, ונחשב כבן יחיד בצבא.
לצפיה ב-'יום שישי הגיע '
יום שישי הגיע
10/02/2017 | 14:07
1
70
יום יפה ואביבי, כיאה לט"ו בשבט

מה שלום כל החיילות והחיילים?
המתגייסים והמשתחררים?

אצלי, הבכור - זומן אחרי שנה וחצי ליום מילואים ואחרי ארבע שעות המתנה שאלו אותו אם הוא רוצה להמשיך להיות חובש, ענה שכן והלך הביתה... מקווה שיוכל לסיים את הלימודים בלי הפרעות מיותרות.
מס' 2 זומן פעם לאימון של יחידה שרצתה אותו כמדריך ליומיים, היה מבסוט ובנתיים שקט.
המתבגר נמצא כעת במיונים לקראת גיוס עתידי (עושה י"ג - י"ד) אז המיונים הם בממר"מ ובחיל התקשוב. מחכים לראות לאן יובילו הדברים.
את אחד המבחנים עשה בבסיס ששהיתי בו בעצמי שלושה חודשים בקורס אחרי הטירונות. פתאום היה לי פלאשבק מהמקום הזה. אני חושבת שכל מי שהיה שם פעם יסכים שזה אחד הבסיסים הכי עלובים שקיימים.

שיהיה סוף שבוע מקסים עם כמה שיותר חיילות וחיילים בבית
לצפיה ב-'והנה תכף מגיע עוד אחד :)'
והנה תכף מגיע עוד אחד :)
23/02/2017 | 17:26
42
מה הענינים ?  כבר כמה חודשים שלא נכנסתי פה לפורום.

לצפיה ב-'חדר כושר עיר הבהדים'
חדר כושר עיר הבהדים
10/02/2017 | 14:04
66
שלום לכולם,
אני כרגע בקורס בעיר הבהדים, רציתי לשאול אם מישהו יודע מה שעות הפעילות של חדר הכושר שם, או יותר ספציפית- האם ביום ראשון בתשע בבוקר הוא פתוח..
לצפיה ב-'אם אתם הורים וילדיכם מתגייס-אנא תיקראו:'
אם אתם הורים וילדיכם מתגייס-אנא תיקראו:
25/01/2017 | 14:10
131

בן/ או בת שלכם מתגייס/ת? אתם יכולים להרוויח שובר מתנה על סך 100 שייח בלי לצאת מהבית!
אתם מוזמנים למלא שאלון במחשב,ותקבלו שובר!
הירשמו:
https://www.r4you.co.il/?categories%5B%5D=10&s...
לצפיה ב-'ביקורופא'
ביקורופא
25/01/2017 | 09:43
104
אני חדש פה.מערכת רפואה קטסטרופלית באמצעות ביקורופא, מה ניתן לעשות להעיף את השירות ה""מעולה"" של ביקורופא.
מה דעתכם על עצומה?האם היא תעזור לצה"ל להבין הגוף הזה בכלל לא מסייע רפואית לחיילים ,אלא פשוט מאריך את הסבל שלהם?
לצפיה ב-'עוד שבועיים'
עוד שבועיים
21/01/2017 | 21:06
2
120
שלום,
חדשה בפורום, כותבת בפעם הראשונה בפורומים בכלל, ואוטוטו אמא לחיל בפעם הראשונה. הבכור מתגייס..
אשמח לשמוע עצות (כמו מה הדבר  שקניתם שסייע לחיל בטירונות),באיזו שעה  כדאי להגיע לבקו"ם ? האם נשארים שבת בשבוע הראשון לטירונות? וכל מה שנראה לכם חשוב..
תודה מראש
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
22/01/2017 | 11:42
1
56
יש קישור בפורום לדברים שצריך (או כדאי) לקנות לקראת הגיוס.
מומלץ לא להתפתות לרשימות שיש בחנויות המיועדות כי יש בהן המון דברים מיותרים.
האם הוא מתגייס לחייל קרבי? יעבור טירונות ארוכה/קצרה? קרוב לבית? 
בד"כ יוצאים בשבת הראשונה.
לבקו"ם כדאי להגיע בשעה שציינו בצו הגיוס.
חכמי וחכמות הפורום מוזמנים להצטרף ולהגיב מנסיונם וחוכמתם  ואת מוזמנת להשאר.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
22/01/2017 | 16:31
38
תודה רבה
לצפיה ב-'כמעט סוף שבוע '
כמעט סוף שבוע
19/01/2017 | 11:39
1
57
יום חמישי בצהריים.
מי ב"יוצאים חמשוש"? או "שו"ש"? מי ב"סוגרים"?

מתוכננת שבת חורפית וקצת גשומה.

שיהיה סוף שבוע שקט וחמים על כולם, עם הרבה חיילים בבית ואוכל טעים

אמהות ואבות, עדכנו קצת מה קורה עם החיילימ/ות: קורסים, מסלולים, שגרה....
לצפיה ב-'סוגרים'
סוגרים
19/01/2017 | 13:28
40
טירונות, אי שם בערבות דימונה... אין ביקורים
החייל לא ורבאלי במיוחד (כנראה לא סיים את גיל ההתבגרות או שיותר מדי דומה לאבא שלו...) אז אין תלונות...
לצפיה ב-'למי פונים לפני גיוס'
למי פונים לפני גיוס
11/01/2017 | 13:43
1
100
בתי גרושה עם ילד בן 17 ואביו חולה במחלה סופנית. נולד בקנדה ועלה לפני מספר שנים לארץ עם אימו. לפני פונים לפני הגיוס. הוא קיבל תאריך גיוס וקרבי. נסתה כל מיני טלפונים ואף אחד לא עונה. היא רוצה שיבואו לבדוק את מצבה הכלכלי ולשנות את הסטטוס כי היא מפרנסת יחידה ובן יחיד. אם מישהו יודע זה יעזור כי עד עכשיו כל הטלפונים לא עוזרים. תודה
לצפיה ב-'משהו לא ברור'
משהו לא ברור
12/01/2017 | 17:02
70
לא מגייסים בן יחיד לקרבי. זה נגד הפקודות. האם הוא החתים אותה על ויתור? האם יש לו אחיות?
בכל אופן, לדברים האחרים (מצב כלכלי, מחלות של הורים) מדברים עם המראין בצו הראשון, ואם כבר עבר, אז מדברים עם המש"קית ת"ש אחרי הגיוס ולא לפני. הנסיון מלמד שהם פועלים במהירות בדרך כלל.
לצפיה ב-'כמה קשה להיות אמא מגויסת לקרבי'
כמה קשה להיות אמא מגויסת לקרבי
12/01/2017 | 08:36
98
אני לא באה בטענות לאף אחד נהפוך הוא -אני בטוחה שילדי בידי טובי המפקדים. 
אני פשוט רוצה לשתף -זר לא יבין זאת באמת.
הם בני 18 נערים ש לאט לאט מקלפים מהם את קליפת התמימות,שוברים אותם ובונים אותם מחדש כלוחמים. זה קשה לראות איך הילד שלך נהפך לגבר שרירי עם כתפיים חסונות אך ליבו עדיין לב רך שזקוק לאמא ,לחיבוק חם ואוהב, למרק מנחם ביום גשם ובמקום זה הוא נמצ בשבוע שד"אות בגשם ובקור עם מנת קרב מצומצמת.
השכל אומר :זה מה ששיש הם חיילים הם לא ילדים-הם אמורים להגן עלינו ולהיות מוכנים לגרוע ביותר. אבל הרגש...הרגש מבולבל,רוצה שכל זה יגמר ושהוא יחזור אלי כאן ועכשיו .
במיוחד כשהם נשארים שבתות כפולות אחרי פעילות אינטנסיבית .  
אני אוספת את עצמי כדי להיות חזקה בשבילו-גם אני מגוייסת כשאני שומעת את הקול שלו שבור בטלפון -עייף,"מבועס"  אני חייבת להיות חזקה בשביל שנינו,הרי זה זמני,זה יעבור,זו תקופת הסתגלות לצבא והנה בעוד כמה חודשים זה יגמר (ואז יתחיל פרק ב' חדש בשטח,נקווה שלא תהיה מלחמה)
ידעתי שזה הולך להיות לא פשוט אבל לא ידעתי עד כמה. 
מחפשת את העוגנים שלי ועוזרת לו למצוא את העוגנים והכוחות שלו -כי יש לו ,יש לכולם.
זהו שחר של יום חדש -עדיין יש חושך בחוץ אבל יש גם תיקווה ואמונה שבקרוב תזרח השמש שוב וכך הלאה....
שוכחים אותנו האמהות -גם אנחנו טירוניות. אם אפשר היה לקבל מכתב ממפקד החטיבה,אולי קצת הסבר על מה שעובר על הטירונים ולתת לנו כלים להתמודדות טובה יותר, זה היה עוזר לכולם-לטירונים,למשפחות ולגם לצ"הל.
כל כך מזדהה עם השיר של נעמי שמר https://www.youtube.com/watch?v=ajXks-EcHFk
תודה על ההקשבה לפעמים פשוט צריך לשחרר ,לשתף ולחלוק כי כולנו שותפים לאותו גורל :דתיים,חילונים,אשכנזים,מזרחיים,עולים חדשים ,דרוזים,בדואים ועוד כולנו הורים לחיילים בצבא הגנה לישראל
לצפיה ב-'זקוקה לעזרתכם הורים יקרים לחיילים'
זקוקה לעזרתכם הורים יקרים לחיילים
10/01/2017 | 11:24
1
103
שלום לכל האמהות לחיילים בצה"ל
אני ושותפתי עורכות מחקר לקראת סוף התואר על הקשר בין עמדות לשירות צבאי ואיכות שינה
וממש נשמח אם תקדישו 2 דקות מזמנכן ותעזרו לנו כשתענו על כמה שאלוני קצרים בקישור הבא.תודה מראש!
לצפיה ב-'אמהות ואבות**'
אמהות ואבות**
10/01/2017 | 11:25
14
לצפיה ב-'רק התחלנו... לא לראשי!'
רק התחלנו... לא לראשי!
09/01/2017 | 15:47
1
143
טוב, אנחנו בטירונות חי"ר... ואתמול בערב טלפון מאחד החבר'ה שאומר, XXX נירצחה אתמול בפיגוע, תודיע לבן שלכם, הם היו מאוד קרובים.
פתאום, אני מבין שבכלל אין לנו שום אמצעי קשר לילד שאינו הטלפון שלו... מה לעשות? הוא בשטח והטלפונים סגורים ומוחזקים אצל הסגל. בסוף הצלחנו דרך 4 אנשי קשר להגיע למפקדים שלו והוא התקשר...
יש לי רק מילים טובות לומר על הסגל שלו ששיחרר אותו להלוויה, אפילו שזה היה בשעה שלא היה לו סיכוי להגיע במועד אליה... ככה זה כשאתה צפוני והוא נמצא אי שם בצד השני...
"אבא הסעות בע"מ" מייד התיישב בדום מתוח על ההגה והביא את החייל באיחור קל להלוויה. שעתיים מנוחה ויש לי עוד איזה 9 שעות נהיגה (הלוך ושוב)...
סתם פורק, התמודדות עם מוות מתסכל של חברה קרובה כבר מההתחלה... משיחה איתו עוד לא נראה שקלט מה קורה... נראה איך יחזור אחרי ההלוויה

מה נגיד, שלא נדע... עצוב
לצפיה ב-'בהחלט עצוב '
בהחלט עצוב
09/01/2017 | 19:34
66
ויקח זמן עד שיעכל את המשמעות האיומה של זה.
לגמרי לא ברור מאליו היחס של הסגל הפיקודי שלו, שמחה שהיו מספיק רגישים לעניין ושחררו אותו.

ולענין ההסעות.... זה ברור, לא?

שנשמע בשורות טובות

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
ד"ר יעקב הימן
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
פורום ייעוץ סיעודי לגיל הזהב
פורום ייעוץ סיעודי לגיל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה