לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2290122,901 עוקבים אודות עסקים

פורום אודיו וקולנוע ביתי

ברוכים הבאים לקהילת אודיו וקולנוע ביתי.

הקהילה הזו נוסדה בתחילת שנת 2000 ב IOL כמקום מפגש, יעוץ והחלפת דעות לכל חובבי ציוד האודיו באשר הם, כמו גם למי שמעוניין לשאול שאלה, ולקבל תשובה מאנשים שגם יודעים על מה הם מדברים - ולצערנו, מוכרים בחנויות אלקטרוניקה הם בדרך כלל לא כאלה ...
מאז הספקנו לארגן חמישה מפגשים לחברי הקהילה, לשמוע הרצאות, להאזין לציוד ולהתפעל מאוד מאופי האנשים שאנו פוגשים כאן. החל מיולי 2001, ביתה החדש של הקהילה הוא כאן ב``תפוז``. אם את/ה מבקר/. חדש/ה הנה כמה דברים חשובים:
* אנחנו שמחים לענות על שאלות ולסייע כמיטב יכולתנו. מכיוון שיש שאלות ששואלים אותנו מדי יום, כדאי לנסות ולהשתמש בתיבת ``חיפוש הודעות`` בפורום כדי לראות אם שאלו את השאלה כבר לפניכם.
* כל האנשים שעונים כאן על שאלות, עושים זאת בהתנדבות. אם לא קיבלתם תשובה, אל תכעסו, ונסו לשאול שוב. טונים גבוהים וחוסר שביעות רצון אינם במקומם.
* אין ציוד שהוא ``פשוט מדיי`` בשבילנו. אל תתביישו לשאול שאלה. זה שאנחנו אוהבים בעיקר ציוד יקר, לא אומר שלא נשמח לסייע גם בשאלות על ה DVD של הדיוטי-פרי. גם בפורום ``מכוניות`` אוהבים לדבר על ``פורשה`` אבל שואלים המון על ``לאנטיס``.
* במידת האפשר, הציגו את עצמכם. ממילא כולנו ניפגש בסמינר הבא. אל תתחבאו מאחורי כינויים נטולי אימייל. * בפורום כותבים כאן יבואנים, משווקים, מוכרים ועוד בעלי מקצוע. ככה זה בפורום מקצועי כמו שלנו, תמיד יש אנשים שמוכנים לעזור.
* הודעות מכירה של ציוד פרטי - לשם כך קיימים לוחות הפורום, בהם תוכלו למצוא מגוון מודעות קניה ומכירה בתחומים שונים. הקליקו על "לוחות" בראש הדף.
* שדה ``נושא ההודעה`` נועד בדיוק לכך. השתדלו ככל האפשר לבחור שורת נושא שתתאר היטב את תוכן ההודעה, ותוכל לחסוך ממי שהנושא אינו מעניין אותם, את קריאתה.

משהו קטן על הממשק. כשאתם משיבים על הודעה, היא מטפסת אל ראש הדף הראשון כדי שכולם יראו את התגובה. לכן, חשוב להקפיד להשיב על הודעה, ולא לפתוח נושא חדש. זהו.

בברכה,
יבגני גלפרין מנהל הפורום אודיו וקולנוע ביתי.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אודיו וקולנוע ביתי

ברוכים הבאים לקהילת אודיו וקולנוע ביתי.

הקהילה הזו נוסדה בתחילת שנת 2000 ב IOL כמקום מפגש, יעוץ והחלפת דעות לכל חובבי ציוד האודיו באשר הם, כמו גם למי שמעוניין לשאול שאלה, ולקבל תשובה מאנשים שגם יודעים על מה הם מדברים - ולצערנו, מוכרים בחנויות אלקטרוניקה הם בדרך כלל לא כאלה ...
מאז הספקנו לארגן חמישה מפגשים לחברי הקהילה, לשמוע הרצאות, להאזין לציוד ולהתפעל מאוד מאופי האנשים שאנו פוגשים כאן. החל מיולי 2001, ביתה החדש של הקהילה הוא כאן ב``תפוז``. אם את/ה מבקר/. חדש/ה הנה כמה דברים חשובים:
* אנחנו שמחים לענות על שאלות ולסייע כמיטב יכולתנו. מכיוון שיש שאלות ששואלים אותנו מדי יום, כדאי לנסות ולהשתמש בתיבת ``חיפוש הודעות`` בפורום כדי לראות אם שאלו את השאלה כבר לפניכם.
* כל האנשים שעונים כאן על שאלות, עושים זאת בהתנדבות. אם לא קיבלתם תשובה, אל תכעסו, ונסו לשאול שוב. טונים גבוהים וחוסר שביעות רצון אינם במקומם.
* אין ציוד שהוא ``פשוט מדיי`` בשבילנו. אל תתביישו לשאול שאלה. זה שאנחנו אוהבים בעיקר ציוד יקר, לא אומר שלא נשמח לסייע גם בשאלות על ה DVD של הדיוטי-פרי. גם בפורום ``מכוניות`` אוהבים לדבר על ``פורשה`` אבל שואלים המון על ``לאנטיס``.
* במידת האפשר, הציגו את עצמכם. ממילא כולנו ניפגש בסמינר הבא. אל תתחבאו מאחורי כינויים נטולי אימייל. * בפורום כותבים כאן יבואנים, משווקים, מוכרים ועוד בעלי מקצוע. ככה זה בפורום מקצועי כמו שלנו, תמיד יש אנשים שמוכנים לעזור.
* הודעות מכירה של ציוד פרטי - לשם כך קיימים לוחות הפורום, בהם תוכלו למצוא מגוון מודעות קניה ומכירה בתחומים שונים. הקליקו על "לוחות" בראש הדף.
* שדה ``נושא ההודעה`` נועד בדיוק לכך. השתדלו ככל האפשר לבחור שורת נושא שתתאר היטב את תוכן ההודעה, ותוכל לחסוך ממי שהנושא אינו מעניין אותם, את קריאתה.

משהו קטן על הממשק. כשאתם משיבים על הודעה, היא מטפסת אל ראש הדף הראשון כדי שכולם יראו את התגובה. לכן, חשוב להקפיד להשיב על הודעה, ולא לפתוח נושא חדש. זהו.

בברכה,
יבגני גלפרין מנהל הפורום אודיו וקולנוע ביתי.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'יבש הפורום יבש חבל '
יבש הפורום יבש חבל
24/04/2018 | 13:45
15
28
היו כאן חברה קבועים . כתבו על כול מיניי נושאים בצליל ותמונה . ומה שמיסביב 
כום נעלמו כם הרוח 
ביגלל המיגבלות של המנהל 
מעניין מה יגידו בהנהלת תפוז על זה . שאין תעבודה למפרסם 
יום נעים 
לצפיה ב-'לא מדויק'
לא מדויק
24/04/2018 | 16:51
12
29
שלום
אף הודעה לא נמחקה.
מי שרצה ענה, לא התערבתי, למרות שבקשתי.
ס"ה היו פה 3 פוסטים בנושא TV ועוד 3 בנושאים רגילים.
תחת ניהולו של המנהל הקודם היו שבועות בלי פוסט!
אתה מנסה לקדם אג'נדה.
אתה לא מכבד את בקשתי.
ואתה חוזר ומטיף לי.
נסה שלא.
לצפיה ב-'אני לא עושה כלום '
אני לא עושה כלום
24/04/2018 | 17:28
11
22
מה פרוש המילה אג'נדה ? 
ולראייה אין תעבורה . כולם נדדו ליראות בשדות זרים 
לצפיה ב-'קרמר, בוא ונפתח ביחד פורום לטלוויזיות ווידאו. הולך?'
קרמר, בוא ונפתח ביחד פורום לטלוויזיות ווידאו. הולך?
24/04/2018 | 18:04
10
8
לצפיה ב-'סוף הסיפור של הענק וגנו '
סוף הסיפור של הענק וגנו
24/04/2018 | 18:14
1
27
זה שהענק שבר את החומה . ואז חזרו הילדים והציפורם לגן לשחק .
גם כאן החומה תיפול (TV) וכולם יכתבו על כול דבר שכייף בו 
"תפוז " צריך תעבורה למפרסם. כבר קרה מיקרה בפורום חשבים . גם שם המנהל היגביל,מחק, כתבתי כמה מיכתבים להנהלה . המנהל הוחלף 
הקיום של תפוז הוא מתעבורה מפרסום. אותו לא מעניין מה יכתבו כאן . העיקר שיכתבו . 
לצפיה ב-'שוב נגמרו לך הסוללות במחשבון?'
שוב נגמרו לך הסוללות במחשבון?
24/04/2018 | 19:27
35
שלום
קרמר, שכחת שחסמו אותך לצמיתות מכל הפורומים של תפוז...ואיך חזרת?
אתה מוזמן לכתוב פה, ואתה מוזמן לעזוב. אין פה עניין לשמר אנשים שלא טוב להם, בנושאים שאינם קשורים (כמו TV). 
סה"כ האיום (שלך ושל אחרים) הוא תגובה ילדותית. 
בקטע של המשך פתיחת שרשורי "הענק וגנו" למיניהם, בקשתי שתחדל מהם.
מה לא הבנתה מבקשתי? 
לצפיה ב-'הצעתי זאת בעצמי'
הצעתי זאת בעצמי
24/04/2018 | 19:24
7
19
שלום
זה יתן פתרון למי שכל עולמו ב-TV וגם יסיר מהפורום הזה, שממש לא לשם כך הוקם, להתעסקות מתמשכת בנושא.

לצפיה ב-'מר לנג היקר, אתה רשאי לכעוס על דבריי או שלא להסכים עמם, '
מר לנג היקר, אתה רשאי לכעוס על דבריי או שלא להסכים עמם,
24/04/2018 | 23:34
6
14
אבל עמדתי שונה מהותית מעמדתך. 
כשמסכלים על שם הפורום, הוא נקרא "אודיו וקולנוע ביתי". לכן, אם אתה מפרש את השם ומשמעותו, אתה מקבל תמונת מצב, שכוללת מערכת אודיו ומערכת חוזי. ומה לעשות? חוזי זה מקרני תמונה וטלוויזיות
אז כשם שאתה משיב בסבלנות לאנשים ששואלים על התאמת רמקול למחשב, כדי לשפר את השמע מהרמקולים האומללים של הטלוויזיה, אתה אמור להשיב (או לאפשר למשתתף ש"בא לו"), להשיב, גם על שאלה כזו או אחרת שקשורה במכשיר החוזי, דהיינו, הטלוויזיה, הן אם היא מתוצרת האייר והן אם מדובר במסך OLED משוכלל של סוני. 
שום שאלה ואף תשובה לא תפגע ב"איכות הפורום", ודיונים שייסובו סביב טלוויזיות, יגיעו באותה מהירות לדף החמישי מאחור, כשם שיגיעו לשם הדיונים על כבילה וחישובי שטח חתך הכבל. ויתרה מזו: הם יגיעו הרבה יותר מהר לשם, כי הפורום יתמלא בשאלות ותשובות והדפים יתמלאו במהרה. 

איני בא לערוך את החישובים שמר קרמר מנסה לחשב, על תנועה של משתתפים, או יכולת (בעלי) האתר להתפרנס מהפרסומות עקב כך. בעיניי ערכו של נושא זה חשוב כקליפת השום. 

אבל תראה את הפורום המתחרה... "הכחול". שם נפתחים דיונים כאלה ואחרים אפילו על הברגים שבגב המסך (כשאנשים מתלוננים על חברת השירות של המסך). 
ושם אתה מוצא באמת ובתמים, אנשים מביני דבר, שחלקם משיבים תשובות מלומדות על שאלות שאולי עבור קורא אחד הן נראות תלושות מן המציאות, אבל עבור קורא אחר, הן עניין שמחייב פתרון ומהר.

אז לפעמים זה מצחיק ולעתים באמת שאפשר ללמוד משם חומר חשוב. 
לכן, איני מצליח להבין מדוע אתה מלגלג ומזלזל בנושא שהוא חלק בלתי נפרד במהותו ממטרת הפורום הזה. ומעבר לכך? ראה לאיזו קבוצה שייך הפורום: טיולים ופנאי. ומה זה פנאי? כיף. תחביבים. בילוי. אבל אצלך? לא! חלילה. זה סופר רציני. זה רק שמע. זה רק שמע משוכלל. וחלילה מלהזכיר מסכים. 
אז אני חושב, שאתה באמת מפספס וגורם לאחרים שלא להגיע לבית שהפורום הזה אמור לספק להם. אבל תמשיך כך, גם אם אולי מר קרמר צודק, והמשל ההיתולי על הענק וגנו באמת מתאים פה. לדעתי? זה פשוט חבל. 

לצפיה ב-'הסבר'
הסבר
25/04/2018 | 08:22
5
20
שלום
אנני מלגלג או מזלזל בשום נושא. פשוט יש נושאים שלטעמי מקומם לא פה: TV.
הדרך שלך לנסות ולאפיין את הנושא, בין אם בהשוואה לפורום אחר (מניח DTOWN) או בדוגמאות, מאפיין מדרון חלקלק. 
מנהלו של אותו פורום, שלפעמים גם גלש כאן, נהג לפרסם סקירות למכשירי TV באתרי החדשות. באחד, הוא בחן את המסך ע"י זריקת חפצים עליו עד שנשבר!
פה, רוב הנושאים שעלו, היו המלצה לאיזה מסך לרכוש (גם לא לקו"ב!), איך לתקן בעיות וכו'. 
אז את אילו אני לא רוצה פה. התעסקות בטלה בנושאים לא לנו.
תצא טכנולוגיה חדשה (כמו שסמסונג הציגו את ה-QLED) או המסך OLED החדש של SONY, בברכה.
הצעתי, ואני אברך על כך, שתפתחו פורום TV ותקחו את כל מה שקשור לנושא לדיונים שם. זה יכול להיות נפלא. אבל אל תעשו את זה פה.

לצפיה ב-'בוקר אור. במקרה לא דיברתי על DTOWN אלא על HT "הכחול". '
בוקר אור. במקרה לא דיברתי על DTOWN אלא על HT "הכחול".
25/04/2018 | 08:45
3
17
גם אני לא דוגל בניסיונות לרסק מסכים, אבל תראה כמה שאלות טכניות שואלים (ומקבלים התייחסות רצינית) בהום תיאטר.
ושם יש גם סקירות מקיפות על מסכים, על ממירים ועל כל מיני ציודים שונים,  שנעשות ע"י מנהל האתר עופר או חברים אחרים שהתמקצעו בתחומים שלהם. 
אז למה לחסום גיוונים? האתר ההוא חי, פועל ובועט, ויכול להיות נחמד מאד, אם גם תפוז יאפשר במה לשואלים, לעונים ואפילו לסתם קשקשנים שלעתים די משעשעים לעתים.

אין לי כל רצון להמשיך ולהתפלמס אתך הלאה בנושאים אלה, אבל אזכיר שוב, שכמה שיותר אנשים ייהנו להיכנס לכאן ולהתבטא בחופשיות, כך יהיה לפורום סיכוי להיות פעיל ומארח לכל דורש. 
כשיש הגבלות, יש לאן ללכת "במקום", וכשכיף, באים למקום שכיף בו, גם אם פה ושם שוגים או שמשחילים איזו דחקה. לא כל דחקה היא רצון לפגוע או לפעול שלא עפ"י הנוהלים הקשוחים של האתר. 

לצפיה ב-'פורומים שכנים'
פורומים שכנים
25/04/2018 | 09:08
2
143
שלום
בחלקם לפחות, נעשתה חלוקה לתת פורומים או נושאי דיון. תפוז אינו ערוך לכך.
לכן כל הנושאים והדיונים עולים על מסך אחד. וזה לא נכון לעשות.
גם שם, כאשר נושא A מחליק לתת פורום C הוא מועבר מייד על מנהלו והסדר נשמר.
לצפיה ב-'יש מצב. כשהפורום הוא למעשה אתר שלם, וכשמנהלי הפורום הם גם'
יש מצב. כשהפורום הוא למעשה אתר שלם, וכשמנהלי הפורום הם גם
25/04/2018 | 10:12
1
14
אנשים שמסתתר מאחוריהם אינטרס כלכלי, ברור שזה שונה.
כאן, תפוז נותן במה למאות פורומים, ולכן יש בלגן כלשהו בחלוקה לנושאים בתוך כל פורום בודד. ועובדה, שעדיין, גם בפורום זה וגם בפורום הגינון שבניהולי, אורחים נכנסים שוב ושוב ומעלים גם נושאים שאינם מתקבלים באהדה בפורום. אז יש דרכים, לרמוז לשואל, שבפורום "שלנו" לא מקבלים באהדה את הנושא, ויש (במקרה שלי דווקא יש בתפוז), פורומים אחרים, שיוכלו לעזור טוב מאיתנו. וכן. לפעמים אני גם מפנה את השואל לחפש בהיסטוריה, כי לא בא לי לנבור ולחפש עבורו. וכידוע לך, כמעט כל שאלה שאפשר להעלות על הדעת, נשאלה כבר מן הסתם גם בעבר...

והנה. אתה לגלגת עלי, על שפעם כתבתי על כבל הזנה של אוזניות או על התנגדות. 
והנה, ממש בימים האחרונים, אתה ענית לשואל מסוים והתייחסת למקרן קול, כשהוא שאל בעצם על מקרן תמונה. אז מה? לרבי מותר ולתלמיד אסור לשגות? ואם אני מזכיר כבר את הקטע הזה,,, הרי שאם אתה הערת לי, עליך להקפיד בציציות הרבה יותר, כדי א. לתת דוגמא אישית ו-ב. ממילא [בתשובתך למר קרמר], מנית את כמות התגובות שהיו בימים האחרונים בפורום. אז עם כל כך מעט תגובות לשגות? נו.... 
ועכשיו, לך ותלין עלי, שאני פוגע פגיעה אישית במנהל. אז לא. רק רציתי לומר, שכולנו בני אדם ולכולנו הזכות לשגות מדי פעם. 

לצפיה ב-'זו הודעתך השלישית בשרשור הזה. ואני מניח שתמשיך...'
זו הודעתך השלישית בשרשור הזה. ואני מניח שתמשיך...
25/04/2018 | 11:17
76
שלום
בפורום הזה אין מניע כלכלי. לפחות לא בניהולי. היה בעבר. פסק.
עד כה, כתבתי לכל מי שנשכנס עם נושא TV, שהפורום שלנו לא המקום. הם לא נמחקו.
בנושא האוזניות והמקרן קול/תמונה: לא לעגתי או זלזלתי. אך תשובתך לא היתה נכונה טכנית ותיקנתי. כך היה במקרה שלי. מה הבעיה שלך, לא הבנתי?
לדעתי, אחת הסיבות שהפורום הזה הגיע למעמדו היום, זה מפני שקודמי המשיכו במתן במה פה, לנושאי TV להפוך לרוב ולנצח. אז ניסיתי לשנות את הגזרה ולא יכולתי. היום, משהפכתי למנהל, לא אוכל לתת לזה להמשיך. בטח לא מפני שיש פה כמה שזו הדרך העיקרית או היחידה שלהם לבוא לידי ביטוי.
לצפיה ב-'חבל. נראה שיותר מגולש אחד ויותר משניים מצרים על כך, '
חבל. נראה שיותר מגולש אחד ויותר משניים מצרים על כך,
25/04/2018 | 18:16
9
שמנהל הפורום מצא לנכון להפריד בין דיונים על מסכי טלווזיות לבין הקולנוע הביתי. 
דווקא כעת, כשאנשים מכינים את עצמם לקראת תחרויות המונדיאל, אתה קוטע נושא חשוב מתוך כלל הנושאים שאמורים [מאז ומתמיד] לעלות לדיון בפורום.
והיה ואנשים כן יידעו להשיב? ישיבו. והיה ולא? לא ישיבו. אבל להודיע מראש שהנושאים הללו אינם שוב נושאים שנכון לדון בהם כאן? מאיפה זה בא?  
לצפיה ב-'הפורום הזה יבש כבר 10 שנים.'
הפורום הזה יבש כבר 10 שנים.
24/04/2018 | 19:29
1
32
בלי קשר למנהלים או מגבלות, רוב החברים של פעם כבר לא פעילים כאן מאז 2009. רן מואיל, רפאל, גינאדי ועוד רבים. לפחות ליוסי הרי יש סיבה טובה שהוא כבר לא כותב כאן, אבל הרבה לפני שהוא מת, גם הוא עבר לפורום המתחרה. 

אגב למה בכלל ה JEXY הזה עדיין רשום כמנהל כאן? לא לא ביקר בפורום הזה יותר משנה...
לצפיה ב-''
24/04/2018 | 19:30
2
לצפיה ב-'שאלה לגבי iTunes, מקווה שזה מתאים לפורום הזה.'
שאלה לגבי iTunes, מקווה שזה מתאים לפורום הזה.
25/04/2018 | 08:06
18
שמתי לב להבדלים באינפורמצייה לגבי סרטים בין החנות הישראלית לחנות האמריקאית. הדבר העיקרי שמפריע לי הוא שבגירסה הישראלית בכמה מקרים לא מצויינים ה - iTunes Extras שמקבלים יחד עם הסרט, מה שכן מפורט בגירסה האמריקאית. אני מנסה להבין האם מדובר רק בחוסר אינפורמצייה, ולמעשה מקבלים בדיוק את אותו תוכן ללא קשר לחנות בה מבצעים את הרכישה, או שבפועל בכ"ז קיים הבדל. תודה.
לצפיה ב-'מעונין ברסיבר איכותי במחיר הוגן '
מעונין ברסיבר איכותי במחיר הוגן
22/04/2018 | 21:03
1
31
האם שווה לתקן רסיבר סנסוי שאינו עובד  או לקנות פאראסאונד כמה זה עולה או  משהו אחר 
לצפיה ב-'דרוש יותר מידע'
דרוש יותר מידע
22/04/2018 | 22:51
28
שלום
1. מה התקציב?
2. מה השימוש של הרסיבר?
3. באילו פרמטרים אתה מודד רסיבר איכותי?
4. לגבי המחיר, סביר להניח שבחו"ל יהיה יותר זול, עם כמה סיכונים...

לצפיה ב-'הגברה לבחוץ'
הגברה לבחוץ
21/04/2018 | 23:47
3
29
אני מחפש לרכוש מגבר לאירוע בחוץ ל1000 איש. לא משהוא יקר. מישהוא יכול בבקשה להמליץ לי מה לחפש? אני שומע לפעמים כל מיני מערכות קריוקי שנשמעות ממש בכל הרחוב. אני מחפש משהוא כזה. תודה

לצפיה ב-'אם האירוע חד פעמי למה שלא תשכיר?'
אם האירוע חד פעמי למה שלא תשכיר?
22/04/2018 | 06:55
22
שלום
למרות שמגברי ורמקולי PA - Public Address אינם התחום שלי, אני מניח שתזדקק ליותר מזוג רמקולים אחד וכך גם לכמה מגברים. אירוע של 1,000 איש נשמע גדול למדי, על שטח ניכר, ולשם כך דרוש הרבה כוח הגברה ויכולת.
זה יהיה רמקולים ומעמדים לרמקולים (הם לא ישבו על הרצפה), כבילה די משמעותית, והגברה עצמתית. כמובן שגם מקור עם יכולת החלפה ללא הפסקות.
כל העניין גם חייב להיות בטיחותי! 
מציע שתחפש יעוץ בחברת הפקות מקצועית. 
מזל טוב ובהצלחה.
לצפיה ב-'הגברה "לבחוץ"'
הגברה "לבחוץ"
22/04/2018 | 13:26
24
קח בחשבון כי מומלץ להשתמש בשני רמקולים מוגברים, לפחות 300 וואט לרמקול (אם כי 500 וואט עדיף, ע"מ שלא לצרוך את מלוא ההספק מהגברים הפנימיים).
ובנוסף לרמקולים תידרש למיקסר, חיווט מתאים, מיקרופונים, סטנדים וחוטי חיבור מנגנים למיקסר.
מדובר במערכת גדולה, שעלותה כמה עשרת אלפי שקלים. לא הייתי ממליץ לך לרכוש מערכת כזו אם מדובר באירוע חד פעמי. (בדיוק, כפי שמיכאל המליץ לך). המלצתי - שכור מגבירן מיקצועי, שיביא את כל הציוד הנדרש ועבור העבודה ידרוש בין 100 לאלפיים ש"ח (פחות ממחיר רמקול מוגבר יחיד).
אריאל אריאלי
לצפיה ב-'יש אפשרות '
יש אפשרות
22/04/2018 | 20:24
19
להישתמש ברמקול "הורן" אני הייתי עושה במות עם רמקולים הכאלה בשנות ה80 . הנצילות כבוה ולא צקיך הגברה חזקה . הצליל  הוא חזק ללא באס 
לצפיה ב-'TV של סמסונג חוזרת מHDMI לרמקול פנימי אחרי הדלקה'
TV של סמסונג חוזרת מHDMI לרמקול פנימי אחרי הדלקה
22/04/2018 | 11:01
4
27
היי,

יש לי בעיה מוזרה. אני עם TV samsung MU7000 ורסיבר YAMAHA V681, הם מחוברים עם HDMI ARC. אני משתמש ברסיבר כHUB שאליו מחוברת הטלוויזיה (על שלל אפליקציותיה) ובחיבור אחר, מחשב סלוני.
הכל עובד יופי. אני שומע את הסאונד של נטפליקס מהטלוויזיה דרך הרסיבר, וכשעובר עם הSMART HUB של הTV למחשב, אז גם הוא נשמע דרך הרסיבר.
אבל... ב99% מהפעמים, אחרי שאני מכבה ומדליק את הטלוויזיה, היא עוברת למצב "רמקול טלוויזיה" במקום "מקלט HDMI" ואני צריך שוב להכנס להגדרות הקול ולבחור ברסיבר.
הרסיבר עובד תמיד, לא מכבה אותו, כך שזה לא נראה שהטלוויזיה לא מוצאת את הרסיבר.
ישבלתי לחבר גם את המחשב לטלוויזיה במקום לרסיבר, ולהשתמש בTV כHUB, אבל לא נראה לי שזה ישנה משהו.
מה עושים ?
לצפיה ב-'זה לא הפורום המתאים לנושאי TV'
זה לא הפורום המתאים לנושאי TV
22/04/2018 | 11:40
2
26
אבקש לחפש פתרון במקום אחר. תודה
לצפיה ב-'זה לא נושא TV, אבקשך לקרוא את ההודעה'
זה לא נושא TV, אבקשך לקרוא את ההודעה
22/04/2018 | 11:58
1
27
זה נושא מערכתי של חיבור TV למערכת קולנוע ביתי (שללא TV היא ... מערכת סטריאו).
ARC, HDMI וחיבור של טלויזיה למגבר הוא לא פחות (אם לא יותר) הנושא של הפורום הזה.
לא מדובר בתקלה בטלוויזיה. זה לא למטרת גיימינג

אם יש בעיה עם שאלות כאלה, שנה את שם הפורום ל"פורום אודיו" (מה גם שאין פורום אחר מתאים)
לצפיה ב-'זה לא משנה. הפורום עוסק רק באודיו סטריאו, רצוי של חברת NAIM'
זה לא משנה. הפורום עוסק רק באודיו סטריאו, רצוי של חברת NAIM
22/04/2018 | 13:51
33
שאלות כאלו תפנה לפורום HT הכחול...
לצפיה ב-'הזיכרון של הTV פגום '
הזיכרון של הTV פגום
22/04/2018 | 12:53
30
אצלי זה לא קורה . יש י את אותו הדגם
פנה לשרות של סמסונג . לדעת מיכאן מה קורה שם . יותר קל לנחש את הלוטו 
לצפיה ב-'שאלה בנושא חיבור רסיבר למקרן'
שאלה בנושא חיבור רסיבר למקרן
16/04/2018 | 20:25
4
26
שלום לכולם,
יש לי רסיבר של דנון. אני רוצה לחבר אותו למקרן דרך יציאת  HDMI של הרסיבר אל כניסת ה HDMI של המקרן אבל לא רוצה שהמקרן ישמיע את הצלילים, איך עושים זאת אם בכלל אפשרי, אני רוצה שהשמע יעבור למערכת הרמקולים.
תודה לעונים.
אריה
לצפיה ב-'אז מה הבעייה '
אז מה הבעייה
16/04/2018 | 21:24
1
20
חבר את הממיר לרסיבר ץ ואת הרסיבר למקרן . הרי הרסיבר מחובר לרמקולים לא? 
תנמיך את הרמקול במקרן וזהוא 
לצפיה ב-'זה הפתרון הפשוט'
זה הפתרון הפשוט
17/04/2018 | 20:22
18
לא רציתי להנמיך כל פעם.
וגם אולי אם הרסיבר מזהה שהיציאה היא HDMI אז לא יעביר לרמקולים. 
תודה על התשובה בכל אופן.
לצפיה ב-'מה תפקידו של המקרן קול ב-Set Up שלך?'
מה תפקידו של המקרן קול ב-Set Up שלך?
18/04/2018 | 11:37
1
15
שלום וחג שמח
או מתי אתה כן רוצה שהוא יעבוד?
לצפיה ב-'הוא כותב על '
הוא כותב על
18/04/2018 | 15:55
20
מקרן TV . מקרן קול.  זה סיפור אחקר בשביל מקרן קול לא חייב כבל HDMI / DP רבש RCA
לצפיה ב-'טלויזיה מסוג HAIER אנדרואיד סמארט T.V'
טלויזיה מסוג HAIER אנדרואיד סמארט T.V
16/04/2018 | 15:19
4
39
דגם : 65U6600 , האנדרואיד סגור כל ההגדרות  סגורות , אבטחה / בולטוס וכ'ו...
Hiaer סגרה חסמה את ההגדרות של למשל להוריד אפליקציה ממקורות לא ידועים לא מוכרים כמו באנדרואיד, ארצה להוריד את החנות של גוגל פלי סטור, ובשביל להוריד את הקובץ APK צריך להכנס לאבטחה של האנרואיד ולאשר את הההורדמה ממקורות לא ידועים, אייר חסמה את ההגדרות האלו , כל הגדרות של הטלויזיה מצומצים באופן מנימליסטי, וארצה לפרוץ או לפתוח את התוכנה , אמרו לי קוד טכנאים , לא מצאתי פיתרון אשמח לעזרה.
לצפיה ב-'חל איסור חמור ממנהל הפורים '
חל איסור חמור ממנהל הפורים
16/04/2018 | 20:00
1
45
ליכתוב על TV ולא משנה מה הנושא  ראה למטה בשירשור שלי . מה כותב המנהל ירום הודו 
לצפיה ב-'..'
..
17/04/2018 | 00:42
17
לצפיה ב-'הפורום הפסיק לטפל בתקלות במכשירי TV ובכלל בנושאי TV'
הפורום הפסיק לטפל בתקלות במכשירי TV ובכלל בנושאי TV
17/04/2018 | 08:04
1
46
נסה בפורום אחר או במוקד השרות של HAIER 
חג עצמאות שמח 
לצפיה ב-'הפורום מודע לאירוניה של החרגת TV מקולנוע ביתי ?'
הפורום מודע לאירוניה של החרגת TV מקולנוע ביתי ?
22/04/2018 | 11:15
24
אולי מנהל הפורום לא שם לב לכך שבשנים האחרונות, הטלוויזיה תופסת את מקומה כמרכז הבידור הסלוני, אפילו יותר מאשר הרסיבר ורמקולי הסראונד.
מערכת ממוצעת היא היום יותר טלוויזיה וסאונד בר מאשר מערכת אודיו מפוארת.

אם כוונתך ששאלות על חיבור הTV למערכת הקולנוע הביתית אסורות בפורום זה.

אתה מנהל את הפורום הלא נכון.
(אני מקווה שהשאלות ה"אסורות" הן בנושאים של TV STAND ALONE)
לצפיה ב-'מאמר - יסודות'
מאמר - יסודות
13/04/2018 | 12:11
20
61
שלום
לאור שאלות ותשובות ל-EB10000, ולשם ריענון הנושאים שבבסיסו של התחביב.
לצפיה ב-'תודה. שאלה טכנית או שלא'
תודה. שאלה טכנית או שלא
13/04/2018 | 15:49
19
42
למה כל ההקלטות (דיסקים) ה"אודיופיליות" כמו מוסיקת ג'אז, בלוז, קלאסי, מוקלטות בעוצמה חלשה מידי? בדיסק אודיו לרוב ההקלטות לא עולות על מינוס 10 דציבל. ולא, זה ממש לא בכדי לשמור על דווח דינאמי, אם אני בודק את ההקלטה (קובץ WAV) בתוכנת עריכת אודיו, כל השיר לא עולה על מינוס 10, כך שזה לא בגלל שאיזה קטע אחד כולל צליל בעוצמה המתקרבת ל 0 דציבל.

לדעתי זו טעות, שכן הקלטה בעוצמה נמוכה מ 0 דציבל או FULL SCALE לא מנצלת טוב את כל 16 הסביות של הדיסק! אז בסוף מקבלים הקלטה השקולה ל 12 או 14 סביות מבחינת דווח דינאמי.

אני יודע שקיימת מלחמת הלאונדנסס ושיש גרסאות REMASTER שמבצעות דחיסה דינאמית. אני לא מדבר על זה. ללא דחיסה עדיין הקלטות שמתיימרות להיות איכותיות, חלשות מידי. אגב זה נכון לכל דיסקי הסימינר שקבלתי ממך. אכן שומעים איתם מעולה, אבל כולם מוקלטים חלש מידי. אני ממש נאלץ להגביר בכדי להגיע לעוצמת שמע שאני מקבל מדיסקי מוסיקת פופ ורוק למשל. שם הם דואגים לנצל כל סיבית בדיסק. זו לדעתי הגישה הנכונה.

יותר מעצבן, זה ששלמתי יותר כסף על הקלטות איכותיות של LINN באיכות 24 ביט 96 קילוהרץ, וגם הן חלשות ולא מנצלות של כל ה 24 סביות. 

שמתי לב שאין זה כך בהקלטות איכותיות בפורמט DSD. כידוע זה פורט מבוסס אפנון דלטא-סיגמה בתדר גבוה מאד (עד 11.2 גה הרץ). שם, אין לי ממש דרך להציג את ההקלטה בתוכנת מחשב באופן גראפי, ללא המרה ל PCM WAVE, אבל על סמך ההמרה לאנלוגי באופן ישיר מסטרים DSD עי הרסיבר ימהה, העוצמה המתקבלת מאד חזקה, לפחות 6 דציבל מעל לעוצמה המקסימאלית של CDDA! 

מסיבה זאת עברתי ל DSD, אם כי קשה למצוא תכנים פיראטיים, ולרכוש הכל מחדש ב DSD256 החדש והכי מתקדם, יוצא 5 שח לכל שיר!
לצפיה ב-'מעולם לא בדקתי כך...מעניין'
מעולם לא בדקתי כך...מעניין
13/04/2018 | 16:10
28
שלום
מעולם לא המרתי כותרים לקבצים ובדקתי להם תחום דינאמי או עוצמת הקלטה.
מלבד קטע אחד (15) בדיסק סמינר 6 שבו יש הקלטה של ואריאציה לפגניני של ליזט, מוקלט ע"י Reference Recording, ההקולטות האחרות בסדר.
בעיקרון, הקלטה דחוסה קל יותר להקליט "חזק" והיא גם נשמעת חזק מהקלטה לא דחוסה.
בשעתו, כאשר השתמשתי בקדם הדיגיטאלי של SONY ESD-2000ES, היה LED שנדלק ברוויה הדיגיטאלית! היה רק כותר אחד שבו זה קרה, בדיסק של TELARC עם הרדצקי מארש (1990).
לגבי הקלטות של 24 סיביות שוות ל-144.5dB תחום דינאמי. בלתי סביר לשהשמיע במערכת. לכן לא נורא אם הורידו משם 10dB. זה עדין מעל ומעבר למה שכן נתין לנגן בבית בכלל ובבית משותף בפרט ואפילו באזניות.
ההקלטות שיש לי ב-DSD הן SACD. חלקן מעולות וחלקן פחות. במעולות, יש להן Adge על ה-CD, בפירוט ובאיכות. אחת מהן, זה הביצוע של Tsuyoshi Yamamoto Trio ‎– Midnight Sugar
הקטע ב-PCM מצוי בדיסק הסמינר ה-1 (רצועה 2).

לצפיה ב-'כאשר מקליטים באמצעים דיגיטאליים, בדרך כלל'
כאשר מקליטים באמצעים דיגיטאליים, בדרך כלל
13/04/2018 | 17:25
5
25
לא עוברים את ה- מינוס 12 ד"ב ביחס לכל הסקאלה.
הסיבה לכך כי ישנם "ספייקים" קצרים מאד שעלולים "לסתום" את הממיר AtoD.
הספייקים האלו קצרים אפילו עבור זמן התקיפה של קומפרסורים.
כאשר מקליטים בדגימה של 24 ביטים ממילא אין אפשרות לנצל את כל התחום הדינאמי גם בשל השכנים אבל ובעיקר כי למגבר אין תחום דינאמי המכסה את כל טווח ה-24 ביטים.
אבדן של אפילו ארבעה ביטים חסר משמעות לחלוטין.
(קח בחשבון ש- 16ביט נותן טווח דינאמי של 96 ד"ב שהוא ממש לא פרקטי בתנאי ההאזנה הביתיים.
אריאל אריאלי
לצפיה ב-'אני לא בטוח שהמטבע הלכה לאיבוד תחת הפנס'
אני לא בטוח שהמטבע הלכה לאיבוד תחת הפנס
13/04/2018 | 19:10
71
שלום
הגישה בהקלטות הדיגיטאליות, הולכות אחרי עוד רזולוציה.
רזולוציה אנכית (אמפליטודה), בחיפוש אחרי עוד סיביות.

רזולוציה אופקית (על ציר הזמן) בקצב דגימה יותר גבוהה.
בנוגע לקצב הדגימה, פתרו כבר את הבעיות של קצב הדגימה ב-44.1KSPS ע"י שיטות של Oversampling ו-1BIT DAC. למרות שיש שטוענים אחרת (!) אני לא מאמין שיש מידע מעבר לתחום השמע, שאנחנו לא שומעים בתדרים הגבוהים, אך משפיעים על החוויה. גם כך כל מה שמעל 12kHz זה הרמוניות. וגם מעל 8kHz, אין הרבה מידע.

ברזולוציה האנכית (סיביות) אנחנו חורגים מהר מאוד מהתחום הדינאמי האפשרי, הן בציוד והן במרחב האקוסטי. 

כמה מההקלטות היותר טובות ששמעתי (וחלקם מצויים בדיסקי הסמינר ), הן
הקלטות אנלוגיות ושחזור ב-PCM של 16 סיביות ו-44.1KSPS. לגבי הנסיונות לשפר (ולמכור) הקלטות ב-HDCD ואחרים (צ'סקי ב-192ksps או 24BIT,
ו-Hi Res, לא באמת הניבו את התוצאה המבוקשת. חלקם היו טובים דיים גם בלי הגימיק.
לצפיה ב-'עזוב טווח דינאמי כרגע. זה לא הענין'
עזוב טווח דינאמי כרגע. זה לא הענין
13/04/2018 | 23:17
3
15
טווח דינאמי מדבר על פערים בין קטעים  חלשים לחזקים בעוצמה. בו נניח לרגע שאני איזה חייזר שנהנה להאזין לצליל סינוס טהור בתדר 1kHz. כיצד יש להקליט צליל כזה דיגיטאלי? טווח הדינאמי שלו זה 0 דציבל, כי האמפליטודה שלו לא משתנה בזמן (ערכו הרגעי משתנה, אבל זה משהו אחר). ברור שאני ארצה להקליט אותו מראש ב 0 דציבל FULL SCALE של כל 16 הסביות. אם אני אקליט אות כזה בעוצמה מלאה ואקליט אותו שנית במחצית העוצמה, ואז אני אנתח את הספקטרום של שני האותות ללא סינון (ז"א את פונק' המדרגות דמיויית הסינוס המתקבלת), מה לדעתך נקבל? ברור שמדד ה THD של האות השוקלטת תוך ניצול כל 16 הסביות יהיה נמוך יותר משמעותית. לאחר שמהנדס הקול סיים לערוך את המאסטר, צריך לבדוק מהו הצליל החזק ביותר, ולדאוג שהוא מועתק ל 0 דציבל בקידוד ה PCM. 

בהקלטות קלאסיות זה יותר בעייתי, כי ברוב היצירה העוצמה מאד חלשה ורק לקראת הסוף היא עולה, ואז רוב ההקלטה מקודדת במס סביות מוגבל. אבל לא כולם שומעים מוסיקה קלאסית... שוב, הקלטה בעוצמה שלא מנצלת את כל הסביות היא בעייתית

לאחרונה נוספה שיטת הצפנה ייחודית לכל שיטות הקידוד, אשר נקראת Master Quality Authentication  או בקיצור MQA. ראיתי שיש כבר דיסקים שקודדו כך, וגם קבצי FLAC ו DSD למכירה שכוללים את הסטנדרד הזה.

התקן מבטיח שההקלטה לא עברה שום עיבוד שאינו מאושר עי מהנדס הסאונד המקורי. זה כולל עוצמות, מהנדס הסאונד בעצמו יוצר מאסטרים ב 16, 20 ו 24 סביות להפצה ורק הוא רשאי לקבוע מהי העוצמה וה EQ וכיצד תראה כל סיבית כאשר ההקלטה תגיע למאזין בבית. ה MQA זה בסה"כ חתימה אלקטרונית ב METADATA של הקובץ או הדיסק שמבטיח נאמנות למקור ולרצונו של מהנדס הקול באולפן. ה MQA מונע את בעיית מלחמת ה LOUDNESS שקיימת. בצורה זאת כל מי שרוצה הקלטה איכותית ונאמנת למקור, שישלם יותר בכדי לקבל קובץ\דיסק שכולל את האישור MQA שזה למעשה הרחבה ל DRM. 

יש כבר נגנים ותוכנות שקבלו עדכון תוכנה בכדי לזהות ולתמוך ב MQA.

לצפיה ב-'מוזר'
מוזר
14/04/2018 | 07:15
2
10
שלום
פוסט הפתיחה שלך בעקבות המאמר (וללא קשר אליו) מלין על הקלטות חלשות ותחום דינאמי (צמצום האמפליטודה בהקלטה). ועכשיו אתה כותב: "עזוב טווח דינאמי כרגע. זה לא הענין"!
האם תוכל להסביר על מה הדיון פה אמור להתנהל?

אגב, הדוגמא שלך, על הגל סינוס, אינה רלוונטית להקלטת מוזיקה. במיוחד שהתדר והאמפליטודה של הגל סינוס ידועות, הן מחזוריות ונותרות קבועות, והכימות שלו לסיביות יתכן ב-FS או כפי שאתה קורא לו 0dB.
בקטע מוזיקאלי, העניין דינאמי ויכול להגיע ל-100dB! והיחס בין הקטעים החלשים לחזקים בד"כ מגיע ל-1:20 ויותר. הוא גם לא תמיד ידוע מראש, מפני שקטע מוזיקלי מנוגן כל פעם קצת אחרת. במיוחד אם יש בו כמה נגנים.

לצפיה ב-'יש קטעי מוסיקה ויש קטעי מוסיקה'
יש קטעי מוסיקה ויש קטעי מוסיקה
14/04/2018 | 09:12
1
18
למשל לדוגמה הקטע הפתיחה של Carmina Burana בן כ 4.5 דקות מתוכן כל 3.5 הדקות הראשונות הוא מאד חלש בעוצמה, ואז עולה ביחס של 1:20. אז כאן אין הרבה ברירה, ואתה נאלץ "לסבול" את רוב הקטע בקידוד מוגבל של 8 מתוך 16 סביות. עדיין, בדיסק שיש לי, גם בסוף הקטע העוצמה המרבית לא מגיעה לשיא של FULL SCALE שהם 0 דציבל רפרנס. וזה לא ברור לי! זה אומר שרוב הדיסק הזה מקודד ב 5 סביות בממוצע..

אבל יש גם קטעי מוסיקת רוק, ששם אין פערים של 1:20 ולכל היותר יש 1:2. אז מדוע גם אלו לא תמיד מוקלטים בשיא העוצמה בכדי לנצל את רוב הסיביות? 
לצפיה ב-'דוגמה יפה'
דוגמה יפה
14/04/2018 | 10:10
19
שלום
ליצירה Carmina Burana יש ביצועים רבים (לי יש לפחות 3) חלקן טוב יותר וחלקן טוב פחות. הן מבחינת ביצוע והן באיכות ההקלטה. 
החביבה עלי היא זו:
אני אוהב את הרצועה ה-14, בטברנה, שגם מתחילה חלש ומתגברת מאוד. אני מסופק אם בהקלטה הנ"ל זה גם רחוק ה-0dB המירבי...
הרבה פחות טובה מהראשונה.
החל מהדקה 7:41. זה לא הביצוע של  Berliner Philharmoniker / Seiji Ozawa.
לגבי השימוש במספר הסיביות, אני חושב שאתה טועה.
במילה דיגיטאלית בעלת N סיביות, סיבית ה-MSB אחראית לפולריות, שהרי הגל AC והוא Bipolr  או חציו חיובי וחציו שלילי. קל להבין את זה ב-Two's compliment data.
לכן, עליך להתיחס במידע המוצג (אני מניח גרפית) של האות שמע ע"פ ציר הזמן, 
כגל שכל מה שמעל האמצע (0V ב-AC) ה-MSB="1" ואילו כל מה שמתחתיו, ה-MSB יהיה שווה ל-"0".
ע"מ ליצר עצמה של 1LSB מתחת ל-1/2 כל ה-14 מתוך ה-15 סיביות הנותרות יהיו "1", וה-MSB יחליף ערך מ-"0" ל-"1" וחזרה בגלל האופי של הגל AC.
אם ההקלטה עברה את ה-1/2, הרי ה-MSB ה-"שני" חייב לעלות ל-"1". ובכך, כל ה-14 סיביות היו פעילות לפני האירוע הזה, אומנם לא בו זמנית.
1/2 עצמה זה רק 3dB-. אך במניין הסיביות זו סיבית בודדת: ה-MSB השני!
לטענתך, בהקלטות הנ"ל (ולא התיחסת להקלטות הסמינר, למשל כדי שנוכל לדבר על אותם התפוחים), 3 סיביות שאחרי ה-MSB אינן פעילות וההקלטה היא רק ב-12 סיביות מתוך ה-16.

לצפיה ב-'תחום דינאמי במאסטרים'
תחום דינאמי במאסטרים
14/04/2018 | 13:17
10
30
בשנים האחרונות אני מתעסק הרבה בהכנת מאסטרים, גם להוצאות רשמיות.
ומזה 22 שנים, אני מתעסק בהעברת תקליטים למאסטר דיגטאלי.
כך, שאני מכיר לפרטי פרטים את כל מה שאתה שואל.
מה שקובע את "מהו התחום הדינאמי" של הקלטה, הוא היחס בין עוצמת ההקלטה הממוצעת (מדידת RMS של השיר או האלבום) לבין עוצמת השיאים בקטע המוסיקלי.
1) בהעברות מוסיקה מתקליט (רוק, פופ, גאז, לא ניסיתי קלאסי) התחום הדינאמי הוא בד"כ כ 16 DB. (יש גם לכאן ולכאן יש של 13 דיבי וישבאופן נדיר של 18-20 דיבי.
2) בהעברות מוסיקה מסלילי מסטר (לצורך הדפסת תקליט)I שיצא לי בשנים האחרונות לבצע, קיבלתי תחום דינאמי של עד 22 דיבי. לדוגמא:  האלבום פלסטלינה של אריק איינשטיין.
בכל אופן, בתקליט עצמו התחום צומצם בהדפסה המקורית לכ 16 דיבי (בזמן ביצוע החיתוך השתמשו במסנן HPF לחתוך תדרים נמוכים, ובלימיטר, שזה סוג של קומפרסור להגביל את התחום הדינאמי).
3) בדיסקים שיצא לי לנתח שמתי לב, שבשנות ה90 שמרו על תחום דינאמי של 16 דיבי. לעומת זאת, בדיסקים חדשים יותר, התחום הלך והצטמצם עד כדי כך, שהיום מקובל לעבוד בתחום דינאמי של כ 9 דיבי.
4) עוד בשנות ה60, חברת מוטאון ידעה להבחין, ששירים שנשמעים חזק יותר ברדיו, הם אלו שמכרו יותר, והחברה הזו דאגה לכך שהתקקליטים שלה יודפסו ויישמעו חזק יותר.
5) לכן מלחמת הלאודנס, היא בכלל נולדה כצורך לאיך יישמע הדיסק ברדיו, כשהשדרן מעביר מהקטע הקודם. 
5) לעניננו, אתה מבין שדיסק חלש יותר יתן לך יותר דינמיקה. ולכן דיסק אודיופילי מוקלט להעביר את כל התחום הדינאמי שיש בהקלטה, והקלטות אודיופילות מכוונות כך שיהיה תחום דינאמי גבוה יותר (כ 20 דיבי) ולכן יימעו חלש יותר בכ 5 דיבי מהקלטות פופ - רוק אודיופילות (לא דחוסות), שהן תישמענה חלש יותר מאותם הכותרים שיצאו "דיגיטאל רימסטר" (במקרה הטוב "רק" 12 דיבי תחום דינאמי) של העת האחרונה.
6) 16 סיביות זה די והותר לכל מסטר של הקלטה איכותית שיש. זה לא מספיק טוב לעבודה על הקבצים, צריך לפחות 24 סיביות. ב16 סיביות אתה יכול לשמוע אינפורציה של כ 20 דיבי תחום דינאמי (חפש ביטיוב הסבר על דיטר).
7) לדלתא סיגמה יש את היתרונות והחסרונות שלה. הרזולוציה יורדת ככל שהתדר גבוה יותר, והרחש עולה. הוויליום ששומעים בו אינו קובע. אם אתה רוצה להשוות DSD לשיטה אחרת עליך להשוות את הנגינה כשעוצמת השמע זהה. (בדיוק לשם כך נולדה מלחמת הלאודנס).

שבת שלום

לצפיה ב-'תודה '
תודה
14/04/2018 | 16:37
1
19
שלום
כמדומני שהכוונה בעיקר להקלטות דיגיטאליות, ולא לאנלוגיות שהומרו.
כל עוד מדובר במקור אנלוגי, יש הגבלה לתחום הדינאמי, במיוחד אם המקור הוא LP. גם ב-TAPE MASTER אין את התחום הדינאמי של CD (של 96dB).

רוב החומר המוסיקאלי (הלא אודיופילי) עובר דחיסה בהקלטה. 
התחום הדינאמי של תקליט (בהתחשב ברצפת הרעש, בשיא העוצמה והתחום שביניהם), הוא כחצי משל CD (מתחת ל-50dB).

מה לגבי התיחסות של למה שיא העצמה בהקלטה נמצא כ-10dB- מתחת לשיא הדיגיטאלי?
לצפיה ב-'לא מדוייק'
לא מדוייק
15/04/2018 | 00:25
13
בתקליט הרעש בתחום התדר הנמוך מ100 הרץ הוא גבוה ולכן שם מקבלים 50 עד 60 דיבי יחס אות לרחש. אבל בתחום בו האוזן מאוד רגישה, שהוא תחום המדיום, יש תחום דינאמי של כ 80 דיבי.
כמו כן, כשאתה אומר שלסידי יש תחום דינמי של 96 DB, אז כאשר המוסיקה היא במינוס 90 דיבי אנחנו מדברים על שנוי של סיבית אחרונה, אחת שלמה. כך שלתקליט יש תחום דינאמי יפה מאוד.
לגבי -10 דיבי מהשיא: זה חוסר ניצול של התחום המלא, אני לא מאמין שההקלטה האודיופילית לא מנצלת את כל התחום. אם כך הוא, זו שטות.

לצפיה ב-'כשאני מקליט מוזיקה קלסית, אני מקליט ע"פ תחום דינמי של '
כשאני מקליט מוזיקה קלסית, אני מקליט ע"פ תחום דינמי של
14/04/2018 | 18:09
1
21
בין 50 ל-60 ד"ב.
בעבודה על הקובץ המוקלט, אני מקטין לטווח שבין 30 ל-40 ד"ב (שימוש בקומפרסור).
כל אלו מתאימים כמובן, כק למדיה דיגיטאלית 
התחום הדינאמי הפרקטי בתקליטי ויניל, כפי שפיני כתב, משתרע ע"פ עד 20 ד"ב.
במוסיקת פופ, גם במדיה דיגיטאלית, מצמצמים לבערך 6 עד 10 ד"ב.
למי שיש מד VU במגבר, יוכל לעקוב אחרי תנועת המחט ולראות כי במוסיקת פופ, המחט "עומדת" או נעה בתחום מאד צר ואילו במוזיקה קלאסית המחט "רצה" מצד לצד.
אריאל אריאלי
לצפיה ב-'VU meter'
VU meter
14/04/2018 | 18:52
21
שלום
מד VU אנלוגי תקני מבוסס על קצה תחתון של 20dB- (ראה תמונה).
בטייפ קסטות האחרון שלי, שנזרק לפח בקנדה, ה-מינוס אינסוף היה ב-60dB-.
ראה תמונה:

לצפיה ב-'Dither זה לא תרופת פלא שתגרום ל 16סביות להשמע כמו 20'
Dither זה לא תרופת פלא שתגרום ל 16סביות להשמע כמו 20
15/04/2018 | 00:51
5
16
אני יודע מה ה דיטר (אני מהנדס חשמל במקצועי), ואני בעצמי משמש בדיטר אבל לא בתחום המוסיקה. הדיטר עוזר להקטין שגיאות כימות בקטעים חלשים, וזה בא על חשבון הגדלת רעש רקע. בעבודה שלי אנחנו משתמשים בדיטר בתהליכי בקרה ספרטית בכדי למנוע תופעה של LIMIT CYCLES הקשורה גם היא בכימות, יותר בהעלאה של הרזולוציה של האות (אני עוסק בתכנון ספקי כוח ממותגים, אבל הרעיון דומה). בכלל, ל CDDA הדיטר הופך לאפקטיבי רק בשיטות קישור יחודיות ולא נפוצות כמו HDCD ששם עושים שימוש בסביות נוספות על ה 16 שמקורן במידע נוסף שקיים בדיסק ומנוצל לשם כך. 

אני אישית, חולק על הקביעה ש 16 סביות הז מספיק בשביל סאונד איכותי. לדעתי נעשתה טעות ב RED BOOK ככל הנראה כי רצו תאימות עם מחשבי PC דאז בשנות ה 80. גם דגימה ב 44.1 קילוהרץ לא מספיקה, שכן מוסיקה זה לא אות מוגבל פס, ולכן משפט נייקויסט לא ממש תקף. 24 סביות ב 96 היה אמור להיות סטנדרט. אם שיטות דחיסה לא הרסניות כמו FLAC היו זמינות בתחילת שנות ה 80, אני בטוח שה CD היה מקבל סנטנדרט הרבה יותר מתקדם ממה שהוא היום.

חבל מאד שה SACD של סוני לא תפס והחליף את ה CDDA. היום עם DSD ב 11.2 מגה הרץ, הרזולוציה לא נפגעת גם בהצלילים של מעל ל 40 קילוהרץ. יותר מזה, DSD הוא פורמט ליניארי עם תכונות מאד אנלוגיות. תגביר אות DSD RAW ותזין אותו לרמקולים, אתה תשמע מוסיקה! החסרון ב DSD זה שלא ניתן לעבוד איתו בזמן אמת, ז"א להפעיל כל מיני פינטרים דיגיטאליים. 
לצפיה ב-'תתפלא, גם אות אנלוגי הוא אות נדגם.'
תתפלא, גם אות אנלוגי הוא אות נדגם.
15/04/2018 | 01:15
2
16
רוחב החריץ בראש המגנטי של טייפ המסטר הוא דוגם (במימד התדר) הקובע את רוחב הפס המקסימלי (ביחס למהירות נגינת הסרט). שנויים מהירים מרוחב החריץ לא יעברו.
באותו האופן, רוחב המחט של הפטיפון היא גודל הדגימה (במימד התדר) עבור התקליט. שינויים מהירים מרוב המחט לא יעברו. 
יש גם מימד עוצמה. 
גודל הרחש (אלקטרוני, מכאני)  קובע את רזולוצית האות (במימד העוצמה). אות הנמוך מהרחש לא יובחן על ידי המערכת.

לצפיה ב-'אות אנלוגי רציף'
אות אנלוגי רציף
15/04/2018 | 07:19
1
14
שלום
בהקלטה על סרט מגנטי, מגבלת התדר תלויה בעיקר באיכות הסרט ומהירות תנועתו ע"פ הראש. מבחינת תחום דינאמי, הוא מצוי בין רווית הסרט (מגנטית) לבין רצפת הרעש (HISS). האות מאופנן, כדי להתגבר על שינוי השטף כתלות בתדר, בתדרי השמע השונים.
בתקליט, התדר מוגבל מהירות, ולכן ב-LP (של 33.33RPM) רוחב הסרט משתנה, במהלך התקליט. זאת מפני שמהירות הסיבוב (מהירות זויתית) קבועה, אך מפני שהמחט מתקדמת מהחוץ למרכז, המהירות הקווית משתנה. והתדר הגבוהה תלוי בו.זאת בהינתן שאין מגבלת מהירות מכנית למכלול המחט/ראש.
גם ב-LP התחום הדינאמי תחום בין עצמה גבוהה (בליטה שתקפיץ את המחט החוצה מהחריץ), לרצפת הרעש. רק שב-LP השניים קרובים יותר מאשר בטייפ סלילים.
הנושא לא הטריד כלל את העוסקים בהפקה, מפני שהקטעים שהוקלטו (ברב ערוצי) "בושלו" יותר מפעם אחת, וזה די הוריד איכות. ובסופו של יום, הציוד בביתם של הלקוחות, ממילא לא היה בנוי לבטא תחום דינאמי עודף.
לצפיה ב-'אחדד'
אחדד
15/04/2018 | 08:01
21
איכות סרט ההקלטה קובעת בעיקר את הרחש (הנמוך בסרטים איכותיים), התחום הדינאמי (מקסימום עוצמה מגנטית שניתן להקליט על הסרט, בשנות ה80 AMPEX כבשו את השוק עם הסרט המגנטידגם  765 ודומיו מהדומיננטיות של מגוון סרטי ההקלטה של חברת 3M  - Scotch).
ומקסימום עוצמת תדר גבוה (שבסרטים מגנטיים אפילו במהירות גבוהה של 15IPS מתקשה להגיע לעוצמת 0 DB).
לעומת זאת, לסרט אין השפעה על רוחב הסרט המקסימלי (המדידה מתבצעת לא בעוצמה מקסימלית, מקובל למדוד במינוס 20DB).
את רוחב התדר המקסימלי משפיע רוחב חריץ ראש ההקלטה, בטייפ קסטות מדברים על מספר כמו 4 מיקרו מטר. (ו2 מיקרומטר לראש ההשמעה) אני מאמין שבסלילים אלו מימידים רחבים יותר.
אם נחשב לפי רוחב של 4 מיקרומטר, יוצא שלסרט המנגן במהירות 15IPS (מהירות מסטר הקלטה באולפן) יש יכולת "דגימה" של 95,250 "רוחב ראש" (דגימות אות) בשניה (אורך) של סרט הקלטה.
בנתונים אלו מתאפשר תדר מקסימלי של 47,625.
המקביל לכך בהקלטה דיגטאלית הוא אות בעל תדר דגימה של 96 קה"צ. 
וכמובן, דגימה ברזולוציה 24 ביט היא הרבה מעבר לסף הרחש המגנטי של הקלטת מסטר.
לגבי ה"בושלו יותר מפעם אחת"  אם התכוונת לאמר שהוקלטו מערוץ לערוץ אז אתה טועה.
בהקלטות המודרניות של תחילת שנות ה70 נעשו כבר על טייפים ברוחב 2 אינץ ובעלי 16 או 24 ערוצים.כל כלי הוקלט על גבי טראק יחיד או יותר. המסטר נוצר מהקלטת יציאת מיקסרשל 16 ערוצים, זה אומר תחום דינאמי פי 8 מזה של ערוץ בודד. התוצאות של 20 דיבי תחום דינאמי של הקלטות מאסטר (לדוגמא פלסטלינה) הן תוצר של קומפרסייה (עבודה עם לימיטר) ולא תוצר של אילוץ הנוסבע ממגבלות יכולת הקלטה על סרט.
הרחש הקיים בסרט הקלטה שהוקלט במהירות 15 אינץ לשנייה הוא אפסי (למרות שהוא גבוה בהרבה רחש של הביט ה24)

יום טוב
לצפיה ב-'מגבלות ה-CD'
מגבלות ה-CD
15/04/2018 | 07:23
15
שלום
לאור העובדה שזה יצא בתחילת שנות ה-80 ופיתוחי התרחש עוד קודם, מגבלות התדר (קצב הדגימה) והרזולוציה היו מוגבלים. באותם ימים, ממיר 16 סיביות בקצב 44.1KSPS היה יקר ופחות נפוץ.
לגבי SACD, אכן הפורמט לא ממש תפס. אגב גם ה-SACD הוא פיתוח של סוני ופיליפס, כמו ה-CD. כמו שכבר כתבתי, לא כל ה-SACD מכילים איכות עודפת ע"פ ה-CD. במיוחד שיש לאותה הקלטה (שיצאה מחדש על SACD, "בישול" מחודש, שמשה את אופיו ולכן קשה להשוות 1:1.
לצפיה ב-'דיטר אינה תרופה, זו שיטה מעשית.'
דיטר אינה תרופה, זו שיטה מעשית.
15/04/2018 | 09:51
18
הנה הדגמה מצויינת הממחישה באופן ברור את פעולת הגיטר דרך דוגמא ויזואלית.

לצפיה ב-'נסה לבחור את הקובץ ולבצע normalize '
נסה לבחור את הקובץ ולבצע normalize
15/04/2018 | 18:44
18
בתוכנות עריכה ניתן לבחור שיר שלם או קטע ממנו ולהגביר
אותו עד למקסימום בלי לקטום או לשנות את התחום הדינמי
אם אחרי התהליך הקובץ "יקפוץ" בעוצמה - משמע צדקת בהיבט הצר.
מעבר יש להשוות לא לקטע מסוים אלא לכל הכותר -
כי בנאמנות למקור מעוניינים לתת לכל קטע את העוצמה המקורית
וכאן באה ההתיחסות הרחבה למוסיקה קלאסית בה במפורש יש קטעים שקטים
או חזקים - האם יהיה נכון לנרמל אותם לעוצמה אחידה ?
pianissimo עד fortissimo
מחויב לקבל בטוי גם בדיסק ובהקלטה.
לצפיה ב-'חיבור רסיבר לרשת'
חיבור רסיבר לרשת
14/04/2018 | 18:58
3
30
שלום אודה לסיוע
רסיבר של פיוניר  924
אני מבקש לשמוע מוסיקה מסמסונג באמצכות WIFI ולא באמצעות בלוטוס
ז"א שהמגבר ישב בארון תקשורת רחור ואני מהחצר אוכל לשמוע את המוזיקה שנמצאת אמלי בסלולר
איך ניתן?
לצפיה ב-'האם שמת את הסלולארי על HOT SPOT?'
האם שמת את הסלולארי על HOT SPOT?
15/04/2018 | 07:09
2
24
שלום
לא בטוח שבמרחק שאתה מדבר עליו תהיה לך קליטת WIFI ברסיבר בארון תקשורת והמקור (סמסונג) בחצר. המרחק גם פוגע ברוחב הסרט ועשוי לגרום לניתוקים ברצף.
למה שלא תחבר כבל ישירות ותשים את הראוטר שלך בארון יחד עם הרסיבר?
לצפיה ב-'שבוע טוב ותודה'
שבוע טוב ותודה
15/04/2018 | 11:34
1
23
אני מבקש לברר את השאלה באופן עקרוני לגבי רסיבר הפיוניר 924
את החיבור לרשת אני אפתור (מן הסתם הרסיבר יישב בארון תקשורת ויתחבר ב RG45 לראוטר שישדר ויקלוט WIFI לכל הבית)
האם ניתן להזרים מוסיקה לרסיבר מהמכשיר הסלולרי כאשרר הרסיבר מחובר לרשת בתצורת כבל\WIFI והמכשיר הסלולרי מתחבר גם הוא ל WIFI?
לצפיה ב-'לדעתי לא'
לדעתי לא
15/04/2018 | 11:39
21
שלום
ישות (רסיבר או מחשב) בד"כ יכולים להתחבר למקור WIFI אחד בו זמנית.
אם אתה רוצה לדלג מאחד לשני, תאלץ לשוב ולהגדיר רשת ברסיבר.
רשת WIFI מעצם היותה רשת אלחוטית, היא אינה HUB או ראוטר ויטואלי. 
לו החלפת, לצורך העניין, את העל חוטי, לחוטי, לא היה ניתן לבצע חיבור פיסי או אחר ביניהם ללא ראוטר. גם שם, לא כולם מדברים עם כולם. 
אולי תוכל לקבל יותר מידע בפורום רשתות.
לצפיה ב-'אים הכול ימחק '
אים הכול ימחק
13/04/2018 | 09:34
8
47
אז מה ישאר בפורום ? בעייה של תפוז ושל המפרסם
לצפיה ב-'קרמר'
קרמר
13/04/2018 | 09:56
7
47
1. לדיון המרמור על אין TV יש שרשור. למה לפתוח חדש? זה השני בנוסף...שלך!
2. העניין של TV, למה הוא כל כך חשוב לך?
3. הנושא סוכם. אנחנו לא פורום TV. כל העניין תפח ויצא מפרופוציות. 
4. מתשובותיך לאחרונה, אתה כותב שכל ה-TV אותו הדבר, שוקלים מעט ועושים אותו הדבר, אז אין טעם לקנות את היקר...כל העניין לאפשר לך להמשיך לכתוב את זה?
5. הודעות שנמחקות, הן לא בנושא או לא באופן שמכבד את ההנהלה או גולש אחר. וגם אם משהו פשוט יוצא מגדר הסביר ופרסם פוסטים בלי סוף...
כל אילו אינם קשורים ל-TV, מלבד הנושא. השרשור האחרון שלך הפך ללא ראוי בעליל! כולל איומים עלי. זה מה שאתה מחפש? יש לכך כלים!
אני מציע לך לא לפתוח שרשור חדש בנושא. זה יהיה האחרון!
כל עוד לא יחרוג מהכללים.
לצפיה ב-'מיכאל '
מיכאל
13/04/2018 | 10:07
6
32
שלום
אצלך הפורום זה חיים ומוות ביד הכותב
אצלי הפורום הוא שעשוע עם החברה כאן. כול מה שניכתב מקובל
אתה חושב אחרת . יערב  לך
ביי חג עצמעות שמח
מקרמר
לצפיה ב-'קרמר, נמחק כאן שירשור או שנדמה לי?'
קרמר, נמחק כאן שירשור או שנדמה לי?
14/04/2018 | 04:11
5
7
לצפיה ב-'המנהל החדש עושה סדר בבלגן '
המנהל החדש עושה סדר בבלגן
14/04/2018 | 09:06
4
31
אסור ליכתוב על כלום . מבלבד אדיו . לא על TV . לא על תקלה . לא על איכות TV .רק אדיו . יהרג ובעל יעבור . כך פסק המנהל החדש 
לצפיה ב-'אנסח את השאלה אחרת.'
אנסח את השאלה אחרת.
14/04/2018 | 09:09
3
36
ככל הזכור לי היה כאן אתמול שישירשור שגם אתה אני חושב ואני השתתפתי בו בוודאות
ועכשיו אני לא רואה אותו. הוא נמחק?
לצפיה ב-'סדר'
סדר
14/04/2018 | 09:52
2
35
שלום
היה ונמחק. לגבי מחיקות שאל אותי ולא את קרמר.
השיח שם יצא משליטה ועבר לניבולי פה ואיומים. לכן נמחק.
מה גם שכבר היה שרשור (עדין יש) ואין סיבה לפתוח חדש.
נושא ה-TV ירד מהפרק.
המחיקה בוצעה בשל חריגה מכללי הפורום.
אני מבקש לשים סוף לדיון הזה.
לצפיה ב-'יהיה סדר, משתתפים לא יהיו. ביי.'
יהיה סדר, משתתפים לא יהיו. ביי.
14/04/2018 | 10:09
1
11
לצפיה ב-'ביי'
ביי
14/04/2018 | 10:14
32
שלום
חבל שלא אמרת מהתחלה, שכל מה שמעניין אותך זה TV.
האם תמיד זה היה כך...?
לצפיה ב-'נושא TV בפורום אודיו וקולנוע ביתי'
נושא TV בפורום אודיו וקולנוע ביתי
07/04/2018 | 18:38
61
494
שלום
נושא ה-TV נכנס בעברו של הפורום והיה לאחד הסיבות לדעיכתו. אז למנהלים לא היה אכפת. לא מזה ולא מזה. 
אני לא רואה ביעודו של הפורום הזה, אתר לתיקון מכשירי TV, המלצות לפתרון בעיות ב-TV, או המלצות לרכישת מכשירים חדשים. גם במחיר תנועת מבקרים.
אין לי בעיה עם סקירת...
המשך>>
שלום
נושא ה-TV נכנס בעברו של הפורום והיה לאחד הסיבות לדעיכתו. אז למנהלים לא היה אכפת. לא מזה ולא מזה. 
אני לא רואה ביעודו של הפורום הזה, אתר לתיקון מכשירי TV, המלצות לפתרון בעיות ב-TV, או המלצות לרכישת מכשירים חדשים. גם במחיר תנועת מבקרים.
אין לי בעיה עם סקירת טכנולוגיות או מוצרים חדשים, בעיקר אם הם אכן משמשים לק"ב ולא כמסך מחשב לגימינג או TV לחדר שינה. 

לעתיד, פוסטים בנושא TV לא יתקבלו פה בברכה.
לצפיה ב-'החזרים מקירות'
החזרים מקירות
07/04/2018 | 22:13
6
24
שלום

מקמתי זוג רמקולי SUR BACK בקיר האחורי. כאשר אני מבצע בדיקה אני שומע אותם בעיקר מהקיר הקדמי! הם עובדים טוב, אבל משום מה ההחזר מהקיר מולם מפיק צליל יותר דומיננטי מהם, מה שפוגע במיקום הצלילים בחדר עי הרסיבר. מבדיקה נוספת, שמתי לב שזה קורה גם ברמקולי הסראונד הצדדיים. כמעט ולא ניתן להרגיש את הכיווניות שמאל\ימין שלהם בגלל החזרים מהקיר הנגדי. כאשר אני משמיע PINK NOISE מסראונד שמאלי, אני שומע אותו ואת ההחזר מהקיר הימני מולו. המקולים תלויים גבוה כמטר וחצי מעד הראש. התופעה לא קורית ברמקולים הקדמיים שנמצאים בגובה האוזניים ומאחוריהם יש חפצים, ורהיטים. ככל הנראה זה עוזר לבלוע את ההחזרים או לפזר אותם.

מה ניתן לעשות? להדביק חומר כלשהו? איזה? ואם כן היכן? רק בקו אווירי מול הרמקולים? 

תודה

לצפיה ב-'ייעוץ אקוסטי'
ייעוץ אקוסטי
07/04/2018 | 23:05
17
אני ממליץ לך לעשות מה שאני ממליץ גם לבעלי אולפנים ביתיים: קח לך יועץ אקוסטי, שיאתר את הבעיות האמיתיות (יש לו הכלים והידע לכך) והוא ייתן לך גם את הפיתרון המתאים.
גילוי נאות - אני יועץ אקוסטיקה.
אריאל אריאלי
לצפיה ב-'רב הנסתר מהגלוי בשאלתך'
רב הנסתר מהגלוי בשאלתך
08/04/2018 | 07:34
4
18
שלום
חסר איור החדר, מיקומים ומרחקים וגם זויות.
בעיקרון, חשוב לדעת מה המרחקים בינך (Sweet Spot) לרמקולים. 
קיר (במקרה שלך הקדמי) מחזיר כאשר הוא מקביל, או עשוי מחומרים מחזירים (למשל דלת זכוכית למרפסת). לדלת, הפתרון יהיה וילון. למקבילות, הטית הרמקול כלפי מטה, או פנימה (In) למרכז.
בנוסף, לפתרון החביב עליך: ה-DSP של הרסיבר, אפשר בוודאי להתערב ידנית ולהוריד עוצמה Gain) לרמקולים הסוררים.
לצפיה ב-'תודה. הטיה לא אפשרית'
תודה. הטיה לא אפשרית
08/04/2018 | 09:59
3
18
אלו רמקולי JBL מסוג ARENA B120 יעודיים שנועדו לתליה על הקיר (אטומים ללא פורט), כפי שניתן לראות בתמונה. כיול עוצמה וגם כיול החזרים בוצע ברסיבר, אבל התוצאה דיי מאכזבת. היום השמעתי דרגם מוסיקה בסטריאו (מצב סטריאו לכל הרמקולים, כאשר את כל השאר השתקתי והשארתי רק את ה BACK ואת הסאב).

לא לאומן, אם לא ההיתי יודע שהם היחידים שפועלים, ההיתי חושב שגם הקדמיים פועלים באותה העוצמה. ראשית שומעים איתם מעולה, הבמה בסטריאו מאד מדוייקת גם עי דיסק בדיקה, אבל אני ממש לא שומע את הצליל מגיע מאחורנית מהם, אלא מכל החדר, כאילו שגם הקדמיים עובדים. הצליל שלהם מופנה ישירות לקיר ממול, שהוא מקביל כמובן וחלק בחלקו העליון (מחציתו התחתונה עמוסה בארונית וטלויזיה והקדמיים שהם בגובה 120 ס"מ). 

אין דרך להטות אותם כלפי מטה, אלא אם כן אני ארכוש מתקן תליה מיוחד (יש רק חור אחד מאחור, ולכן יהיה צורך במתקן אחזקה יקר. אני חושב אולי לשים מולם איזו לוח חוסם שיורד מהתקרה. יש לך רעיון איזה חומר או משהו שניתן לרכוש? 

אין בעיה לקדוח בתקרה ולתלות אותי מחיצה ספוגית או עץ שתעמוד כ 20 ס"מ מול כל רמקול, בכדי למנוע ממנולזרוק צליל לעבר הקיר הנגדי. מה אתה אומר?

נראה שכל הגימיג של ימהה כיות YMAO RSC שזה קיצור ל REFLECTIVE SOUND CONTOL עם כיול החזרים לרבות זויות, זה בולשיט אחד גדול, כי הרסיבר לא זיהה אפילו שיש בעיית החזרים קשה בחדר עם מיקום הרמקולים הללו.  אם כי יש לציין שבכל הרצת כיול, הרסיבר מתלונן על שגיאה W1 ברמקולים הללו - פירושה חיווט הפוך (REVERSE WRING). ז"א אכן ה DSP זיהה בעיה ברמקולים, אבל הוא חושב שחיברתי את החוטים הפוך, כאשר הבעיה היא החזר מהקיר הנגדי (ימהה ממליצים להתעלם מהשגיאה אחרי שמוודאים שהחיבור תקין, אומרים שזה בגלל שימוש ברמקולים לא סטנדרטיים). בתמונה רואים רמקול אחד בקיר אחורי.

מה עוד ניתן לנסות? 
לצפיה ב-'זרוע קטנה'
זרוע קטנה
08/04/2018 | 16:07
2
13
שלום
בכוונה לתת להם זוית, התכוונתי לזרוע: http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=h-tvholder&am...
יש בשפע, כמה ברגים ואתה מסודר. חפש אחד עם מפרק כדורי שיאפשר הטיה גם מעלה-מטה וגם ימינה - שמאלה.
הרמקולים קלים: 3.5 ק"ג בלבד
לגבי המיקום, והערוצים שהם משרתים (7.1) אתה די בסדר עם ההוראות:
לאור התאור שלך, אני מניח שיש לך בעיות נוספות בחדר, מעבר לריבוי רמקולים.
סה"כ בתפיסה של שמיעת מוסיקה בדו ערוצי מדברת על זוג רמקולים קדמי בלבד!
יש לך צורך לשחק במשחקים שונים ומשונים, כמו לחבר אינסוף רמקולים בדו-ערוצי, או 2 רסיברים לסאב אחד ועוד. זה לא הפתרון לכך שבמצב הרגיל של דו-ערוצי, אתה לא מרוצה מהתוצאה. 
אתה צריך זוג רמקולים שתהיה "מאוד מרוצה" מהצליל שלהם. ממש תאהב אותם, עם הגברה עודפת ואיכותית, ואליה תחבר ב-HT Bypass את הרסיבר.
לצפיה ב-'תודה, האמת כל ה"צרות" שלי התחילו כאשר רכשתי'
תודה, האמת כל ה"צרות" שלי התחילו כאשר רכשתי
08/04/2018 | 17:45
1
22
את האוזניות HD800 ולאחר מכן את מגבר האוזניות MAGNI 3. מאז אני בקונפלקטים כי אני מתאכזב בכל פעם שאני מאזין להם ואז עובר להאזין דרך הרמקולים. מכל בחינה אפשרית ה HD800 נשמעות טוב יותר. זה כולל למשל דיוק ב IMAGING. באס יציב. ביציב אני מתכוון שלא משנה איזה שיר אני משמיע, הבאס מכוון באוזניות, לעומת זאת ברמקולים, אני כל רגע צריך או להגביר או להנמיך את הסאב. יש לי דיסקי בדיקה של FOCAL JMLAB יש בהם בדיקת הפרדה בסטריאו של תופים שבכל פעם מוקלטים עי מקרופון סטריאופוני במרחק הולך וגדל, כך שקשה להבחין בהפרדה או מעבר בין הערוצים. דרך הרמקולים אני מפסיק להרגיש במעבר במרחק גדול מ 8ft, ובאוזניות אני עדיין מרגיש את המעברים גם במרחק הקלטה של 30ft. 

נכון, אין מה להשוות בין אוזניות שעלו לי כמעט 2000 שח יד שנייה, לרמקולים שעולים 4000 שח חדשים, אבל בכל זאת זה דיי מתסכל להבין כמה אתה מפספס.

רכשתי לא מזמן אלבום של NILS LOFGREN בפורמט הכי איכותי שיש - DSD256 שזה 11.2MHz קצב שעון. אחרי שקראתי סקרה על איכות השמע, היו לי הרבה צפיות, אבל דיי התאכזבתי מהתוצאה בהשמעה דרך הרמקולים הקדמיים בלבד. חשבתי לנסות מגבר HI FI דו ערוצי, אבל גם כאן לא הרגשי כמעט בהבדלים בהשווה לימהה...

בקיצור, לא יודע אם זה האקוסטיקה בחדר, הרמקולים, או שילוב ל הכל. מסופק מאיכות הסאונד (במוסיקה), אני ממש לא. 
לצפיה ב-'בוא נעשה סדר'
בוא נעשה סדר
08/04/2018 | 18:05
26
שלום
ראשית, מקובל בתחביב שלנו, שיחס איכות למחיר באזניות כדי X10 ויותר לרמקולים.
לא מחיר יד 2! אלא "חדש".
ה-HD800 שלך עולות 5,500 ש"ח (http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=743337)
המקבילה שלהם תהיה זוג רמקולים ב-55,000 ש"ח.
זה, בהינתן שיש לך הגברה נאותה להניע אותם, וחדר אקוסטי לשכן בו את הציוד היקר שלך.
לטעמי, הציוד שיש לך בבית לא שם. 
הדרך שלך להגיע למטרה (לשמוע "טוב" כמו באוזניות HD800) אינה בפעלולי DSP ברסיבר, הוספת ערוצי שמע ברמקולים של 150$ וכו'.
התגלית שאתה משתף אותנו, במעשה הכיול מחדש של הסאב לכל קטע מוסיקאלי - בוודאי אינה הדרך. זה מזכיר לי ימים בתיכון, שהינו משחקים כל הזמן בכפתורי ה-TONE או ה-EQ. אבי ז"ל כינה זאת: "כפתוריטיס". (כנראה מלשון מחלת האור פזוריאריס, שאין לה מרפא). אני מניח שאתה כבר לא בגיל הזה...
אינך משתף במימדי החדר והמיקום של הרמקולים, מקום הישיבה והזויות (הטיית הרמקולים הקדמיים) והמרחק לקיר האחורי והצדדי.
לדעתי, אתה חייב לחזור ליסודות.
1. לבדוק שהרמקול שלך ממוקם בהתאם לדרישות. אם זה מרחקים מהקירות, זוית ההטיה, גובה (אם הוא לא Floor Standing). כמו כן, שגודל החדר אינו דוחק אותם לצפיפות, ושאתה נמצא במקום שאין בו מקורות רעש כמו מקרר, מדיח או מזגן גדול ורועש. כמו כן, רצוי שוודא שאין משטחי זכוכית גדולים והחדר אינו מהדהד (יש שטיח וריהוט).
קח בחשבון גם את היחסים של 1/3 - 1/3 - 1/3 ותראה כמה אתה רחוק מהמימוש שלהם. 
2. לבצע כיול של הסאב עם הרמקול, ע"י מערכת הכיול של הרסיבר (זה הכי טוב שיש), ולא לגעת יותר. יש הקלטות שיש בהם יותר באס ויש אחרות שהן בחסר.
כל האמור, ללא DSP, ב-2 ערוצים בלבד, ובלי התחכמויות.
3. אם בשלב הזה אתה לא אוהב את הצליל, הכיוון שלך במציאת זוג רמקולים שאתה כן אוהב את הצליל שלהם (מנגנים אצלך בחדר!)
אח"כ, להתאים להם הגברה וכבילה. 
זה מסע...ארוך ויקר.
אני מלווה חבר טוב שנמצא במסע הזה מעל 15 שנה.
הוא החליף 3 רמקולים (AR-7, מגנפאן 1.6 ועכשיו B&W802D)
2 הגברות, פשוט מפני שהאדקום 2X250W שלו התקלקל.
ו-2 רסיברים (ONKYO ועכשיו DENON מסידרת 43xx).
גם נגן (SONY CDP-2AES ללאקסמן חדש).
את הכבילה האחרונה אני עשיתי לו (XLR מקצועי עם ניוטריק, וכבלים לרמקולים ב-#4AWG).
לטעמי שומעים טוב, אבל החדר מגביל אותו עכשיו...מלשמוע ממש טוב!

לצפיה ב-'טלויזיה חכמה lg'
טלויזיה חכמה lg
05/04/2018 | 23:26
18
41
שלום.רכשתי טלויזיה חכמה LG 43j550y
אני חיברתי מקלדת אלחוטית עם עכבר מובנה וקשה לעתים לעבוד עם העכבר.השירות לא נותן לי תשובות והטכנאי שנשלח אלי.לא מבין דבר ואני ממש מיואש.מה עושים בקשר להתאמה?ואיך אני מזרז את השירות לתת שירות יןתר טוב?
תודה
לצפיה ב-'רכישה לא חכמה...'
רכישה לא חכמה...
06/04/2018 | 07:40
41
טלביזיות LG עושות שימוש במערכת הפעלה סגורה ומאד מוגבלת בשם TIZEN. אין הרבה מה לעשות כדי לפתור או לשפר בעיות, כמו תאימות לחומרה הקפית. זה מה יש, ותאלץ ללמוד להסתדר עם זה. אם אתה רוצה חוויה של סטרימר חכם, תרכוש סטרימר. אם רצית טלויזיה חכמה באמת, ההית צריך לרכוש סוני מבוססת על ANDROID TV. שם תוכל לחבר כל מה שרק ניתן לחבר למחשב, כולל ג'ויסטיקים, מקלדות בעברית, עכברים ועוד. כמובן היתרון האנדרויד שזו מערכת הפעלה נפוצה שניתן להתקין עליה כל מה שאתה רוצה ולא רק מה ש LG מאפשרים בחנות האפלקציות המאד מוגבלת שלהם... מה גרם לך לבחור דווקא בדגם הזה? אתה יודע שזה מסך IPS? זה אומר תשכח מלקבל צבע שחור טהור...

לצפיה ב-'מכת LG לפסח, המכה ה-11. חכו ל-LG בעומר...'
מכת LG לפסח, המכה ה-11. חכו ל-LG בעומר...
06/04/2018 | 10:37
16
50
שלום
חכם, מה הוא אומר? קודם מתיעצים ואח"כ קונים. כפי שהוסבר, לאחר מעשה - אין הרבה מה לעשות. 
פתרון: חבר ל-TV מחשב נישא ועמו יעבדו לך המקלדת והעכבר וכל האביזרים.
ממילא המדיה מגיעה בשניהם מהרשת ולא מהכבלים, כך שרוחב הסרט (בגלישה) נותר זהה.
לצפיה ב-'למה מחשב נישא? יש מחשבונים קטנים שנועדו ממש למטרה זו.'
למה מחשב נישא? יש מחשבונים קטנים שנועדו ממש למטרה זו.
06/04/2018 | 11:31
15
13
לצפיה ב-'שיהיה לו עוד שימוש, אחרי הגחמה של TV חכמה תחלוף...'
שיהיה לו עוד שימוש, אחרי הגחמה של TV חכמה תחלוף...
06/04/2018 | 16:05
4
345
לצפיה ב-'חחח.. נראה שאתה ממש לא מתחבר ל-LG...'
חחח.. נראה שאתה ממש לא מתחבר ל-LG...
06/04/2018 | 18:08
3
10
לצפיה ב-'דווקא אין לי דבר נגד החברה '
דווקא אין לי דבר נגד החברה
06/04/2018 | 20:39
2
35
שלום
בכל זאת הם היחידים שמיצרים פנלים OLED ל-TV. 
בעבר, החברה נקראה בשם Goldstar. כמו הבירה שלנו.
עכשיו LG אמור להיות ר"ת של Life (is) Good.

לצפיה ב-'אני לא מת על מוצרי האלקטרוניקה הבידורית שהם, אבל עובד איתם'
אני לא מת על מוצרי האלקטרוניקה הבידורית שהם, אבל עובד איתם
07/04/2018 | 05:57
23
במחקה אצלינו אנו עובדים על מחקר משותף איתם, אבל ממש לא עם השלוחה הבידורית, אלא על השלוחה הכימית של LG. אני מקבל מהם גראנטים למחקר עבור סטודנטים. הם מובילים בתחום וללות אכסון אנרגיה:

אנו בין השאר עובדים על מטענים מהירים וממירים מבוססים סוללות אכסון שלהם, אחרי שהפסקנו לעבוד עם מוצר דומה של טסלה. בשנות ה 80-90 החברה הזו הייתה על גבול המדבקה...
לצפיה ב-'טעות... Lucky Goldstar זה השם. '
טעות... Lucky Goldstar זה השם.
07/04/2018 | 23:07
10
לצפיה ב-'ל LG שלי מחוברת קופסת אנדרואיד של MINIX. הכל עובד יופי.'
ל LG שלי מחוברת קופסת אנדרואיד של MINIX. הכל עובד יופי.
07/04/2018 | 16:32
9
26
ברור שלא הייתי מבזבז את הנייד על זה.
לצפיה ב-'נכון. זו הדרך הטובה ביותר, אלא אם רכשת מסך אנדרואיד שהוא טוב'
נכון. זו הדרך הטובה ביותר, אלא אם רכשת מסך אנדרואיד שהוא טוב
07/04/2018 | 23:11
8
13
יותר, או ב'שפה' של LG, מסך שמופעל ע"י תכנת .Web.O.S
לצפיה ב-'לא אוהב את הסמארט ב LG שלי,'
לא אוהב את הסמארט ב LG שלי,
07/04/2018 | 23:28
7
14
לא הקדשתי מחשבה למערכת ההפעלה של הסמארט, רק ראיתי שלא אוהב אותה.
לצפיה ב-'לא אתווכח אתך. למרות זאת, יש סתם סמארט ויש Web.O.S ויש'
לא אתווכח אתך. למרות זאת, יש סתם סמארט ויש Web.O.S ויש
07/04/2018 | 23:41
6
12
כבר גם מספר גירסאות ל"דבר" הזה. 
בעיקרון, איני בעד הסמארט בכלל, ואילו ניתן היה להשיג טלוויזיה איכותית ללא המרכיב של הסמארט, הייתי בוחר ברכישה שכזו, וקונה במקביל לטלוויזיה מחשב מהסוג שהצעת. היה לי כזה, ונהניתי ממנו מאד (עד שבני החרים אותו). 
לצפיה ב-'זה לא היה בכלל שיקול בזמן הרכישה.'
זה לא היה בכלל שיקול בזמן הרכישה.
08/04/2018 | 01:47
5
3
לצפיה ב-'א. שאלה מתי רכשת. ב. תלוי כמובן בדגם. לא מדובר ב"ברירה".'
א. שאלה מתי רכשת. ב. תלוי כמובן בדגם. לא מדובר ב"ברירה".
08/04/2018 | 07:17
4
5
או שזו סתם סמארט, או שזהדגם של גירסא ראשונה, שניה או שלישית. לא תמצא דגם כלשהו שבו יש ברירה לבחור. 
לצפיה ב-'רכשתי לפני מספר חודשים'
רכשתי לפני מספר חודשים
08/04/2018 | 10:10
3
7
אבל כל זה לא רלוונטי.
את הסמארט של הטלוויזיה אני לא אוהב, את קופסת האנדרואיד שיש לי
אני כן מחבב ומסתדר איתה מצויין וממילא אמשיך להשתמש בה ללא תלות
במערכת ההפעלה של הסמארט במסך.
אם תרצה אבדוק לך אח"כ איזו מערכת הפעלה יש שם.
לצפיה ב-'בדקתי. WEB OS. דגם המסך UF680T'
בדקתי. WEB OS. דגם המסך UF680T
08/04/2018 | 10:39
2
200
לצפיה ב-'אחלה. תיהנה.'
אחלה. תיהנה.
08/04/2018 | 10:46
1
3
לצפיה ב-'היא נהנית. אני צופה פעם בחודש בערך. מעדיף לקרוא.'
היא נהנית. אני צופה פעם בחודש בערך. מעדיף לקרוא.
08/04/2018 | 11:20
3
לצפיה ב-'ראשית - חגשמח לטכנאי קרמר. אני מתחיל להתעניין בהחלפת מסך '
ראשית - חגשמח לטכנאי קרמר. אני מתחיל להתעניין בהחלפת מסך
07/04/2018 | 14:47
3
32
מזה יותר מעשור, יש לי אחלה פלאזמה 50 אינצ של פנסוניק.
היות והתוצאות של מסכי ה-קיולד בגדלי 65 או 70 די נראים לי ככדאיים...חשבתי להתקין את הפלאזמה בחדר מוזיקה ייעודי שאני רוצה (מאורת גיטריסטים) ויש לי הזרמה די טובה של וואי פיי.

מה בא בחשבון? מומלץ? חשוב הגיבוי של היבואן...
לצפיה ב-'חג שמח '
חג שמח
07/04/2018 | 19:00
2
30
אים אתה לא עומד על קוצו של יוד . קנה את הזול ביותר . בגודל הרצוי לך 
כול הTV זהות ביצור . חבל על הפרש של הכסף . היום טלויזה זה קופסה קטנה של בונבונרה . זה הכול שוקלת גג 10 קילו. פעם שקלה 30 קילו 
לצפיה ב-'תודה הר קרמר...לא זיהית אותי...'
תודה הר קרמר...לא זיהית אותי...
08/04/2018 | 00:46
1
9
לצפיה ב-'אכשו כן . לפי ה"הר" קרמר '
אכשו כן . לפי ה"הר" קרמר
08/04/2018 | 09:41
24
אחד מותיקיי הפורום של זאכי . מתקין צלחות מעולה במרכז 

איך הבריאות ? 
לצפיה ב-'עזרה בהתקנת מקרן קול'
עזרה בהתקנת מקרן קול
07/04/2018 | 11:28
2
19
שלום לאחר שהתייעצתי בפורום, קניתי מקרן קול JBL, עשיתי לו התאמה לאייפד ושומעים מוזיקה מעולה...
הבעיה אני לא מצליח לחבר לטלויזיה, חיברתי את הכבל האופטי מהמקרן אל הממיר של יס, ושום דבר לא שומעים (כמובן שהעברתי במקרן מצב ל- OPT)
מישהו יכול לחשוב על פתרון? אין בממיר של יס יציאת HDMI פנויה כך שחוץ מאופטי אין לי איך לחבר
תודה
לצפיה ב-'ניסית לחבר את המקרן ישירות לטלוויזיה בכבל אופטי?'
ניסית לחבר את המקרן ישירות לטלוויזיה בכבל אופטי?
07/04/2018 | 16:34
12
זה אמור לעבוד.
לצפיה ב-'אולי לשחק בהגדרות הקול בממיר של יס '
אולי לשחק בהגדרות הקול בממיר של יס
07/04/2018 | 18:19
11
למצב הכי בסיסי / pcm stereo אם יש
לצפיה ב-'הדלקת טלויזיה lg'
הדלקת טלויזיה lg
05/04/2018 | 10:11
3
40
לאחרונה נידרשות מספר רב של לחיצות בשלט בכדי להדליק את הטלויזיה .הנורית בתחתית המסך מגיבה לכאורה אך המסך אינו נפתח/נדלק בלחיצות הראשונות. מה מקור וכיצד ניתן לפתור? אם אפשר בלי התחכמויות של תקנה חדש וכיו"ב. תודה וחג שמח!
לצפיה ב-'מעבר ל......'
מעבר ל......
05/04/2018 | 14:35
29
החלפת הסוללות . או הוצאות התקע מהחשמל לכמה דקות
הרבה אין מה לעשות 
לצפיה ב-'יש לך כנראה בעיה בטלוויזיה (השכיחה ביותר = בעיה בספק המתח).'
יש לך כנראה בעיה בטלוויזיה (השכיחה ביותר = בעיה בספק המתח).
06/04/2018 | 11:35
1
23
סביר שתיאלץ ללכת למעבדה או להזמין טכנאי שיסכים לתקן לך בבית. 
השאלה, האם שווה להשקיע בתיקון או שבאמת "להתחכם" ולקנות חדש. לא מזמן, חיים הכט הראה, כיצד טכנאי שהוזמן רק כדי להחליף נתיך (פיוז) גבה סך של 1,800 ש"ח. אז תעשה לבד את חשבון הנפש... מה שכן, אם אתה באזור חיפה, אולי אנסה לעזור. תוכל לפנות אלי בפרטי.
לצפיה ב-'אשמח.תן '
אשמח.תן
06/04/2018 | 12:58
22
לי מספר או מייל.ואצור קשר .תודה
לצפיה ב-'אוזניות AIRPODS של אייפון'
אוזניות AIRPODS של אייפון
01/04/2018 | 15:45
7
43
שלום לכם.                                                                                                       לפני כחודשיים קניתי את האוזניות האלו.ולאחר חודש באופן פתאומי בקושי היה אפשר לשמוע דרך האוזנייה הימנית.שלחתי לתיקון ואני אמור לקבל ממש בימים אלו (סוף סוף) את האוזניות,לאחר שנמסר לי שהאוזנייה הימנית הוחלפה בחדשה.כדי שלא יהיו לי בעיות עם האוזניות לאחר התיקון רציתי לשאול שאלה אחת.בד"כ השתמשתי עם האוזניות בעיקר לראות סדרות ותוכניות מלל דרך האייפון,לכן השתמשתי בעיקר עם אוזנייה אחת (הימנית בעיקר) כשהשמאלית נמצאת במחסנית.האם אופן שימוש זה הביא לקלקול באוזניות? או שלהשתמש באוזנייה אחת זה שימוש תקין?           

לצפיה ב-'ממליץ שתשאל את השאלה פורום אף אוזן גרון'
ממליץ שתשאל את השאלה פורום אף אוזן גרון
01/04/2018 | 17:41
6
37
שלום

האם ניסית להחליף בין האוזניות לפני ששלחת לתיקון? אולי הבעיה היא באוזן הימנית שלך... אם האזניה שבה השתמשת התקלקלה, אז כנראה שאתה סובל מעודף חומציות בתעלת האוזן הימנית. מדובר במצב מסכן חיים! פנה למיון של בית החולים האוניברסיטאי הקרוב בהקדם!

החלמה מהירה וחג שמח..
לצפיה ב-'חשבתי שתציע לו לחבר הארקה...'
חשבתי שתציע לו לחבר הארקה...
01/04/2018 | 17:57
10
לצפיה ב-'ראשית כל'
ראשית כל
01/04/2018 | 23:54
4
35
אתם אולי מבינים טוב בנושא הפורום,אך ליצנים קטנים מאוד.שנית,אני שואל ברצינות.אין אפשרות להחליף בין האוזניות,וכל אוזנייה מתאימה לאוזן ימין או לאוזן שמאל ולא לשניהם.האוזניות האלו יקרות מאוד ,וחברת אפל לא הייתה מחליפה לי אוזנייה אם הייתה לי בעייה שרופא אף אוזן גרון היה הכתובת.
לצפיה ב-'חברת אפל מייצרת ג'נק שרק חובבי אפל רואים בו טוב'
חברת אפל מייצרת ג'נק שרק חובבי אפל רואים בו טוב
02/04/2018 | 01:03
37
ובלי קשר, התגובה שלי הייתה ברוח 1 באפריל.. ההיתי בטוח שגם השאלה שלך, עד שעכשיו הבנתי שההית רציני... אז לא, שימוש באזניה אחת לא אמור לקלקל אותה, אלא אם כן מדובר במוצר סוג ז' תוצרת אפל...
לצפיה ב-'תקלה באוזניה עלולה לקרות בד"כ בשל אחת משתי סיבות.'
תקלה באוזניה עלולה לקרות בד"כ בשל אחת משתי סיבות.
03/04/2018 | 06:36
2
37
1. כבל האוזניה נמתח או שפותל שוב ושוב, עד שהסיבים הפנימיים נפגמו. זה עלול לקרות גם בכבלים גמישים ואיכותיים, ובטח שבכבלים זולים ופשוטים. 
2. בשל עצמת יתר, האוזניה עצמה עלולה להיפגם. נכון, שמרבית האוזניות הן אוזניות בעלות התנגדות פנימית גבוהה, כך שהזרם שעובר בהן הוא נמוך, אבל אם השמתשת בעצמות גבוהות ולאוזניה יש התנגדות נמוכה, הסיכוי שתיהרס רב יותר. 
לצפיה ב-'זו תשובה של 1 באפריל בשלישי לאפריל?'
זו תשובה של 1 באפריל בשלישי לאפריל?
03/04/2018 | 11:12
1
52
שלום
AirPods של אפל הן אוזניות אלחוטיות! 
לכן, כבל, התנגדות וכל ייתר הדברים שאתה כותב טובים רק ל-1 לאפריל ולא לייתר ימות השנה!

לצפיה ב-'פששש... אכלתי אותה מיכאל! סורי. אני חי עדיין בחשכת ימי ה....'
פששש... אכלתי אותה מיכאל! סורי. אני חי עדיין בחשכת ימי ה....
04/04/2018 | 07:24
16
לצפיה ב-'חיבור שני מגברים לאותו הסאב = עובד אבל נוצר HUM ברקע'
חיבור שני מגברים לאותו הסאב = עובד אבל נוצר HUM ברקע
31/03/2018 | 02:29
4
20
שלום

לקחתי בהשאלה מחבר רסיבר סטריאו ימהה A-S301, בכדי לראות אם הוא משפר את איכות השמע במוסיקה בהשוואהלרסיבר קולנוע ביתי. חיברתי אליו סטרימר מוסיקה (מיני מחשב מבוסס קודי, בחיבור אופטי). חיברתי זוג רמקולים. לרסיבר יש יציאת סאב אחת. יש לי סאב CANTON שיש לו שתי כניסות LINE LEVEL ימין ושמאל (על אחת רשום בסוגריים LFE-MONO). היא תפוסה עי רסיבר קולנוע הביתי.

אני רוצה שהסאב ישרתאת שני הרסיברים באופן שקוף (לא בו זמנית, אבל ללא צורך לשנות חיבורים כאשר אני רוצה להאזין למוסיקה).

אז חיברתי את יציאת הסאב של רסיבר הסטריאו לכניסה R השנייה הפנויה של הסאב. ברגע שאני מדליק את שני הרסיברים, מתחיל רעש HUM 50 הרץ כמו לולאת אדמה. אבל זה עובד. 

ניסיתי לחבר רק רסיבר אחד (AV) לשתי הכניסות בו זמנית, וזה עובד בלי רעש. ז"א למרות שלשני הרסיברים אין חיבור להארקה (בידוק כפול), משום מה כאשר שניהם מתחברים לאותו הסאב, נוצרת לולאת אדמה או מצב של ריבוי מסלולי אדמה.

השאלה היא האם זה מצב תקין? האם סאב אחד מסוגל לשרת שני מגברים (אפילו בו זמנית, זה אמור לעבוד, כי שתי הכניסות ממוזגות ברמת ה PRE של הסאב).

כיצד לנסות לפתור את הבעיה? אולי לחבר אדמה (של הבניין) לסאשי של שני הרסיברים (בורג הארקה של כניסת הפטיפון למשל, חיבור לכבל חשמל רק לפין האמצעי?)

מה דעתכם?

תודה

לצפיה ב-'רעיון מוזר'
רעיון מוזר
31/03/2018 | 07:34
16
שלום
לא ברור לי הצורך הזה. כל שכן, אני מניח שאף יצרן סאב לא חשב על אפשרות כזו, כאשר תהנן את מעגלי הסאב.
מה גם, שלא שמעתי על סאב שממתג כניסות או מערבל (MIX) כניסות.
אתה מבקש דבר אחד ("לא בו זמנית") אך אתה עושה דבר אחר: "ברגע שאני מדליק את שני הרסיברים...". אז זה לא תקין.
HUM = חוג אדמות. והסאב תוכנן לקבל כניסה אחת (אדמה משותפת) ממקור דו ערוצי או חד ערוצי (בד"כ יציאת סאב היא חד ערוצית, במיוחד ממקור מפוענח בק"ב). אתה מחבר 2 אדמות ממקורות שונים (2 רסיברים) וזו הבעיה.
אם הרסיבר בהדאלה ומדובר במצב זמני, מציע לך לרדת מזה.
לצפיה ב-'לולאת האדמה יכולה להגיע מאחד המקורות של הרסיבר'
לולאת האדמה יכולה להגיע מאחד המקורות של הרסיבר
31/03/2018 | 15:18
1
12
יתכן והרסיבר עצמו
מייצר זליגה של מתח הרשת לתוך האדמה שלו לפרוק חשמל סטטי.
1. לנסות להפוך קוטביות של תקע החשמל ברסיבר/ים
2. לנתק מקורות נוספים עם אדמות (פטיפון כבלים של yes או hot)
3. אם בחרת בהארקה לחבר אותה לסאב וממנה לשני הרסיברים (כוכב)
    כשאין הארקה נוספת באף מקור (לא תמיד אפשרי)
4. להוסיף מגבר הפרשי בכניסה לסאב לאחת הכניסות, שיהפוך balanced
   ניתן לישם עם מגבר שרת אחד או לקנות מתאם - ממילא זה תדר נמוך.

לצפיה ב-'תודה - זה היה מחשב ה HTPC שגרם ללולאה כי הוא למעשה מוארק.'
תודה - זה היה מחשב ה HTPC שגרם ללולאה כי הוא למעשה מוארק.
31/03/2018 | 16:58
5
מתברר שכל לוח אם, כולל חיבור פיזי של אדמות יציאות\כניסות AV כגון HDMI לאדמה של ספק הכוח, אשר הוא בעצמו מוארק לאדמת הרשת... 
לצפיה ב-'תודה. חיבור הארקות לשני הרסיברים פתר את הבעיה. מעניין.'
תודה. חיבור הארקות לשני הרסיברים פתר את הבעיה. מעניין.
31/03/2018 | 16:54
10
היות ושני הרסיברים בעלי ספקי מתח עם בידוד כפול, אין להם אפשרות לחבר אדמות. תחילה היה לא ברור לי למה בכלל התקבלה הבעיה הזאת. שני רסיברים שונים = אדמות צפות. גם למקסר יעודי מחברים מקורות בעלי אדמות שונות אשר מתלכדות במקסר עצמו. אבל תודה לרון אכן הבעיה הייתה בחיבור של אחד מהמכשירים ששכחתי כי הוא למעשה מאורק - מחשב HTPC שמחובר לרסיבר ה HT. כידוע למחשב PC יש ספק כוח ממותג שמשום מה תמיד מגיע עם חיבור חשמל 3 פינים ותמיד הסאשי שלו מוארק (מעולם לא הבנתי מדוע? קטע בטיחותי? תאימות לציוד הקפי אחר?). ברגע שנתקתי את כבל ה HDMI של מחשב ה HTPC ה HUM נעלם. כמובן שזה לא פרקטי כי אני חייב את המחשב הזה מחובר. אז מה שעשיתי זה פשוט הארקתי את רסיבר ה HI FI עי חיבור פין אמצעי מכבר חשמל לבורג אדמת ה PHONO. זה פתר את הבעיה גם כאשר ה HTPC נשאר מחובר לרסיבר ה HT. בשביל השקט הנפשי עשיתי את אותו הדבר גם עם רסיבר ה HT. 

לגבי מה שמכאל כתב, לא רואה בעיה עם החיבר. הסאב מצוייד בקדם מגבר בעל שתי כניסות. לא משנה לאן אני מחבר יצאה בודדת של רסיבר ק"ב, זה עובד ללא כל הבדל בעוצמת השמע של הסאב. משמע - שתי כניסות הליין עוברות מיזוג בתוך קדם המגבר של הסאב ומתאחדות לכניסה שקולה שעוברת סינון ואז הגברה. 

אני רוצה לנצל את אותו הסאב גם עבור רסיבר ה  HI FI וגם עבור רסיבר ה HT. ברור שלא בו זמנית, אבל מצד שני אני לא רוצה להוסיף מפסק בורר. חיבור שני הרסיברים בו זמנית. זה פתרון שאמור לעבוד ואכן עובד. 

אם רסיבר HT נועד לחיבור מכשירי HT וביניהם גם מחשב HTPC שברוב המקרים (פרט ל מיני PC או סטרימר או לפטופ שמגיעים עם ספק כוח חיצוני לא מוארק), מאורק,למה יצרני הרסיברים לא מאריקים את הרסיברים עצמם כדי למנוע לולאות אדמה? האם הפתרון שלי (חיבור הארקה פיזי) עדיף על למשך בידוד הארקה של ה HTPC? (באי ביי אפשר למצוא מבודד אדמות גם עבור חיבור HDMI, אם כי הוא לא זול אם דורשים אחד בתקן HDMI 2.0).

ובאותו נושא, מדוע ציוד AV מסוג מייןסטרים תמיד בעל בידוד כפול, לעומת זאת ציוד יוקרתי מסוג בוטיק תמיד בעל ספק מוארק לאדמה של רשת החשמל? האם הארקה רצויה בציוד אודיו? הא כדאי להאריק ידנית את כל המכשירים במערכת בבית?

תודה

לצפיה ב-'כשאני קונה טלביזיה פשוטה, יש הבדל בין מותגים?'
כשאני קונה טלביזיה פשוטה, יש הבדל בין מותגים?
28/03/2018 | 12:18
32
48
בימינו אין להימנע ממקלט "חכם" ושאר שטויות אז 'פשוטה' זה בהתאם להיצע כיום:
בתקציב של עד "50, בלי 4K, יש סיבה לבחור במותג אחד על פני אחר?

אני מחפש רק מסך לחבר אליו מחשב, וחשוב שתהיה אפשרות לבטל מעבדי תמונה "עודפים", אם יש כאלו.
למסך Samsung שמת לי בפתאומיות, לדוגמא, הייתה אפשרות Game Mode שביטלה את האצת התמונה לכביכול 100hz, שהייתה בלתי נסבלת.
לצפיה ב-'נסה בפורום מחשבים, אם זה למחשב'
נסה בפורום מחשבים, אם זה למחשב
29/03/2018 | 07:57
6
9
לצפיה ב-'זה משנה בשביל מה המסך אם אני רוצה לדעת על הבדלים בין מותגים?'
זה משנה בשביל מה המסך אם אני רוצה לדעת על הבדלים בין מותגים?
29/03/2018 | 13:34
5
23
אלא אם אני משתמש במקלט המובנה כדי לקלוט את הערוצים הפתוחים, המסך מקבל אות דרך חיבור HDMI.
באמת יש הבדל אם האות מגיע ממחשב או מקופסת כבלים\לווין או נגן יעודי?
כי גם אלו הם מחשב. רק מחשב המבצע מספר פעולות מוגבל.

אנסה להציג את השאלה אחרת:
אני מתכוון לקנות טלביזיה בגודל של עד "50, ללא 4K.
לא חשוב לי כמה או איך היא "חכמה" אלא רק איכות המסך במגבלות שהצבתי לעצמי, ושאפשר יהיה לבטל עיבוד תמונה אם המכשיר עושה זאת.
במסגרת הזאת, האם עדיף לי לקנות LG או Samsung שראיתי שנחשבות טובות יותר, או שכל מותג יספק אותי?
לצפיה ב-'מנסיון - אם אתה רוצה לחבר טלויזיה למחשב'
מנסיון - אם אתה רוצה לחבר טלויזיה למחשב
29/03/2018 | 13:53
31
חשוב ביותר שתהיה בעלת רזולוציה גבוהה ככל הניתן. 
בטלויזיה בעלת רזולוציה נמוכה לא תוכל לקרוא טקסטים באותיות קטנות. ואל תשכח כי פירוש מסך גדול, שהוא "מגדיל" את המרווח בין הפיקסלים.
אריאל אריאלי
לצפיה ב-'אם השמוש הוא גלישה ברשת ועבודה עם טקסט מקרוב'
אם השמוש הוא גלישה ברשת ועבודה עם טקסט מקרוב
29/03/2018 | 19:45
3
23
עדיף צג המותאם למחשב לצפיה מקרוב - צגים אלו יקרים בהרבה מטלויזיה.
 קשה לקרוא טקסט במרחק 2 מטר + אלא אם אתה מריץ על הצג סרטים ממחשב
שאז הוא מתפקד כטלויזיה לכל ענין.

לצפיה ב-'אז... בנוגע לשאלה ששאלתי...'
אז... בנוגע לשאלה ששאלתי...
29/03/2018 | 20:35
2
20
איכות תמונה בהגבלות שהצבתי - יש או אין הבדל בין מותגים?
לקנות שוב Samsung, או שמותג זול יותר יראה לי אותו דבר?
לצפיה ב-'ההבדל הוא בין מסך מחשב לטלויזיה המותג פחות קריטי '
ההבדל הוא בין מסך מחשב לטלויזיה המותג פחות קריטי
29/03/2018 | 21:50
1
54
אם הסמסונג הקודם שלך לא היה צג מחשב אלא טלויזיה 
ממילא ההבדל במחיר לא משמעותי למותגים אחרים.
מה גם שהתקלקל תוך שנים ספורות.
לצפיה ב-'כן, ה-Samsung שמתה הייתה טלוויזיה "46.'
כן, ה-Samsung שמתה הייתה טלוויזיה "46.
30/03/2018 | 15:06
19
אני לא יודע כמה נחשב 'שנים ספורות'. היא שרתה אותי נאמנה 7 שנים.
הפתאומיות זה מילולית: ללא כל סימן מקדים, המסך החל להראות פסים אופקיים, וחצי שעה אחרכך הוחשך.

אז אתה אומר לי לא להתלבט כי במגבלות שהצבתי לא אמצא הבדל מחירים משמעותי מספיק בשביל לחסוך?
לצפיה ב-'אנסה להביט על זה מכיוון אחר...'
אנסה להביט על זה מכיוון אחר...
30/03/2018 | 10:44
9
30
1. היום כבר לא מייצרים מסכים של FHD. הייצור עבר ל-4K.
2. המיסוי על מכשירי החשמל ירד בתחילת שנה זו, ועל כן, קרוב לודאי, שתוכל לרכוש מסך 4K במחיר שישתווה בערך למחירי ה-FHD, שעבורם שילמו היבואנים מס מלא. נכון שהיבואנים רוצים גם להיפטר ממלאי ישן, אבל שיווי המשקל במחירים אינו צפוי ואינו ברור וידוע.
3. המסכים הזולים אינם איכותיים, ואתה תחוש בזה, גם בעת צפייה בתכני שידור וגם בעת שימוש באמצעות מחשב. נכון. כיום חלק מהטלוויזיות מאפשרות צפייה בתכני סלקום, פרטנר ונטפליקס ללא שום ציוד נלווה נוסף, ויש כאן "סוג של" חיסכון כספי לטווח הארוך. אינך מחוייב בתשלום חודשי על השימוש בממירים ואינך זקוק גם למחשבון, כדי לצפות בקודי.
4. לו היה הדבר תלוי בי, הייתי מעדיף מסך איכותי, שגם הוא כבר אינו "כזה יקר", ולא מתפשר על מס זול, שיזכה לקללות בכל פעם שתפעיל אותו.
5. בגדול, גם לסוני, גם ל-LG וגם לסמסונג יש סדרות מסכים זולות ויש יקרות. לטווח ארוך ולאורך זמן, לפחות השניים האחרונים אינם נחשבים כ"מאריכי ימים". והסוני? הזולות, אינן מציאה כלל ועיקר. לדעתי. גרוע עוד יותר, זה להחזיק טלוויזיה שמאריכה ימים, שלא נותנת שום פן חיובי בעת השימוש בה... 

לצפיה ב-'כל המסכים שאינם 4K בהכרח "ישנים"?'
כל המסכים שאינם 4K בהכרח "ישנים"?
30/03/2018 | 15:10
2
23
ציינתי שמה שאעשה עם הטלוויזיה זה חיבורה למחשב, כדי להדגיש שלא אכפת לי אילו "חוכמות" יש לה, כי אני לא משתמש בזה.

עוד פרטים שחשבתי שלא נחוצים:
- אין לי תוכן 4K לצפות בו. לכל היותר אשדרג את אוסף התמונות המשמשות אותי כשומר מסך.
- אני לא יודע מה הכוונה ב'טווח ארוך', ה-Samsung שהייתה לי פעלה 7 שנים. בכוונתי לקנות מסך לזמן קצר יותר מזה, ולשדרג למסך OLED או QLED כשיהיו נפוצים (וזולים) יותר. לכן אני רוצה לקנות משהו באותו סדר גודל ("46) ובאותה איכות כי אני לא מחפש לשדרג, רק לוודא שאני לא מוציא כסף על איכות נמוכה יותר ממה שהיה לי.

מה שאני מבין מנקודות 3,4, זה שלא כדאי לי לחפש "מותג זול" כי ההבדל הכספי יהיה קטן יותר מההבדל באיכות התמונה, בין המותג הזול למותג האיכותי יותר.

אז השאלה עכשיו היא: איזה מותג כדאי לי?
להמשיך עם Samsung שאני סומך עליו או שיש סיבה לבחור במשהו אחר?
לצפיה ב-'כדאי שתפנים, ש-QLED של סמסונג אינה פריצה של טכנולוגיה.'
כדאי שתפנים, ש-QLED של סמסונג אינה פריצה של טכנולוגיה.
31/03/2018 | 00:40
1
15
מדובר במסך עם תאורה היקפית, ולכן אין כאן איזשהו "שפיץ".
גם הOLED סובל עדיין ממחלות ילדות, ולמרות שיש עליו ביקורות מחמיאות, יהיו שיקטרגו עליו ויתקפו אותו מכיוונים שונים. 
מאד יתכן, שהטכנולוגיה שתתפוס במסכי העילית העתידיים תשתנה, וסוני לקחה מראש כיוון שונה של טכנולוגיה. 
נכון להיום פיליפס, שארפ וטושיבה הפכו למוצרי מדבקה, ואם אינל רוצה מוצר שהוא סיני, מה שנותר זה סוני, סמסונג ו-LG. לאחרונה יש מסכי IPS, שהם מסכים טובים וזולים משמעותית ממסכי ה-OLED. יש כמובן גם את הסיניות כמו ה-הייסנס וה-האייר. בכל מקרה, ובמצב של המחירים היום, לא הייתי מציע לחשוב על "יד שניה". 
ואגב, יס משדרים כבר היום תכנים של 4K במידה מצומצמת. אבל סביר שיעלו בהדרגה את המינון, ואם תהפוך להיות צרכן של תכנים של נטפליקס, קיים סיכוי טוב שתוכל ליהנות שם גם מתכני 4K. 
לצפיה ב-'...אז להמשיך עם Samsung. בסדר. תודה.'
...אז להמשיך עם Samsung. בסדר. תודה.
31/03/2018 | 13:33
1
לצפיה ב-'משה, תמליץ לו על ה-TV שלך ונגמור עם זה '
משה, תמליץ לו על ה-TV שלך ונגמור עם זה
30/03/2018 | 16:12
2
13
לצפיה ב-'אפשרי אבל קצת יקר עבורו...'
אפשרי אבל קצת יקר עבורו...
31/03/2018 | 00:50
1
18
לצפיה ב-'בהתחשב שזאת מכילה את כל הדברים שאני לא צריך, המחיר לא משנה.'
בהתחשב שזאת מכילה את כל הדברים שאני לא צריך, המחיר לא משנה.
31/03/2018 | 13:35
4
לצפיה ב-'איזה פן חיובי? צג מותג/מדבקה לרוב מספק תמונה מעולה ביותר '
איזה פן חיובי? צג מותג/מדבקה לרוב מספק תמונה מעולה ביותר
30/03/2018 | 18:57
2
20
הנתון הגרוע הוא להשתמש בצג טלויזיה לעבודה מטווח קרוב
כפי שיש גם רמקולים near field שמתואמים להאזנה מטווח מטר
הצג הנכון לעבודה עם מחשב למטרת תוכנות, הוא צג שמיועד בעיקר למחשב.
אגב טלויזיה ממותג יקר לרוב תעלה יותר בתיקון (אצל היבואן)
מסתבר אינה אמינה יותר, כך שבסיכום - לא מומלץ בכלל לקנות מותג יקר.

לצפיה ב-'וכאשר תיקון אינו שיקול?'
וכאשר תיקון אינו שיקול?
30/03/2018 | 19:55
1
15
התיקון היחידי שה-Samsung שמתה נדרשה לו, זה התיקון שהתברר כבלתי אפשרי, ולכן אני נאלץ לקנות חדשה. אז השאלה נשארת אך ורק בנוגע לאיכות התמונה: להמשיך עם Samsung? להעדיף מותג נחשב אחר? או שזה לא משנה לצרכי כפי שהסברתי אותם?
לצפיה ב-'באיכות תמונה אתה יכול להבחין לבד אם בכלל'
באיכות תמונה אתה יכול להבחין לבד אם בכלל
30/03/2018 | 20:16
277
מנסיון שלי מותג מדבקה כמו grundig שמיוצר בתורכיה
נראה טוב גם בהשוואה לסמסונג (אמנם ישנה יותר) אצל שכן
מותג נוסף מוצלח הוא פיליפס. אופציה נוספת לרכוש יד שניה
ממי שמשדרג לצג גדול במחיר אטרקטיבי.
לצפיה ב-'תודה לכל מי שעזר אבל יש לי שאלה נוספת - שאלה טכנית:'
תודה לכל מי שעזר אבל יש לי שאלה נוספת - שאלה טכנית:
03/04/2018 | 21:29
14
18
אני יכול לחסוך כמה שקלים ע"י קניית הטלוויזיה שהחלטתי עליה מיבואן לא רשמי, אבל לפי מה שקראתי וגם נאמר לי בחנויות, בקנייה כזו יכול להיות שאקבל מוצר ללא תפריט באנגלית.

נאמר לי שהיבואן המקביל קונה מוצר המיועד לשוק אחר ולכן אין לו התאמה לשוק הישראלי - אני מנחש שזה מה שמוזיל את העלות. אבל ככל הידוע לי אנגלית זו השפה של הטכנולוגיה, אז גם אם הטלוויזיה מגיעה מכוונת לממשק בסינית, צריכה להיות אנגלית אי שם בנבכי ההגדרות.
לא?
לצפיה ב-'אם יש בחנות מסך כזה בתצוגה, תדע זאת מיד. אם לא, זה אולי רשום'
אם יש בחנות מסך כזה בתצוגה, תדע זאת מיד. אם לא, זה אולי רשום
06/04/2018 | 11:40
2
9
במפרט של המכשיר. אם לא, תוכל אולי לבקש לפתוח כדי לבדוק בחנות (סיכוי נמוך שיאפשרו זאת). נכון שמסכים שלא מיובאים ע"י יובאן רשמי, לא מגיעים עם תפריט בעברית. לעומת זאת, ולעניות דעתי, דווקא כן סביר שיגיעו עם תפריט באנגלית. מה שכן, יש מסכים די זולים של האייר והם נחשבים לגמרי לא רעים. סיניים אבל בסדר.
לצפיה ב-'אני לא יודע על חנות שמחזיקה טלוויזיות ביבוא לא רשמי.'
אני לא יודע על חנות שמחזיקה טלוויזיות ביבוא לא רשמי.
06/04/2018 | 13:07
1
10
מסך של Haier, אני צריך לבדוק.

תודה.
לצפיה ב-' יש בכרמיאל חנות שמתמחה בייבוא חלופי. אבל הם מייבאים בעיקר'
יש בכרמיאל חנות שמתמחה בייבוא חלופי. אבל הם מייבאים בעיקר
06/04/2018 | 18:15
8
מסכים גדולים, ש"שווה להם להביא". די וי די סנטר. אצלם תקבל אחריות לשנה אחת ויש גם תשלום עבור הובלה = 200 ש"ח. 
ולגבי האייר ו/או הייסנס, הם זולים יחסית. סיניים ואולי תמצא בהן עניין.
לצפיה ב-'טרם נתקלתי במכשיר אלקטרוני ללא תפריט באנגלית'
טרם נתקלתי במכשיר אלקטרוני ללא תפריט באנגלית
07/04/2018 | 16:37
10
10
ואני לא קונה בישראל.
לצפיה ב-'גם במכשירים המיועדים לשוק הערבי/הודי/סיני?'
גם במכשירים המיועדים לשוק הערבי/הודי/סיני?
07/04/2018 | 18:45
9
2
לצפיה ב-'אין כ"כ דבר כזה "שוק ערבי",'
אין כ"כ דבר כזה "שוק ערבי",
07/04/2018 | 20:15
8
12
יש חלוקה בין קבוצות במדינות ערב.
ראיתי 2-3 מכשירים שהיו מיועדים למדינות ערב וראיתי מכשירים מיועדים לשוק הסיני,
הייתה בהם אנגלית.
אבל במה שמיועד למדינות ערב ראיתי רק סלולרים, בסינים ראיתי כל מיני דברים.
אישית קונה מכשירים שמיועדים לשוק התאילנדי ובזה אני מכיר הכל, בהכל יש אנגלית.
גם בכל מה שמיועד לשוק הויאטנמי שאני מכיר די טוב.
לצפיה ב-'זה מעודד.'
זה מעודד.
07/04/2018 | 21:39
7
7
לאחר עוד קצת חיפושים, נדמה לי שאיפוס המכשיר יפתור לי את הבעיה.
בסרטון אחד ראיתי איפוס של דגם חדש, המתנהג כמו טלפון מבחינת בחירת השפה וכמובן שאנגלית הייתה ברירת המחדל.
בסרטון אחר ראיתי שיש אפשרות Language Set בתפריט הטכנאי, בו כנראה מחליפים אילו שפות זמינות לתפריט המשתמש.

אני ממש מתפתה לקנות את החתול בשק הזה.
לצפיה ב-'אם הצלחתי לשכנע טלוויזיות, אומנם סמסונג ו LG'
אם הצלחתי לשכנע טלוויזיות, אומנם סמסונג ו LG
07/04/2018 | 21:59
6
8
שמיועדות לשוק התאילנדי להציג תפריט בעברית ללא מאמץ מיוחד
אז אנגלית תמצא בכל מכשיר.
בכל מקרה שאל את המוכר.
הסיבה למחיר הזול אגב היא לא העדר העברית, זה לא משנה את המחיר,
אלא העובדה שהיבואנים המקבילים לא רוכשים ישירות מהיצרן אלא מאתרים
עודפי מלאי ברחבי העולם ורוכשים מבית העסק שמעוניין להיפטר מהם.

לצפיה ב-'אני מכוון אל Samsung.'
אני מכוון אל Samsung.
07/04/2018 | 22:48
5
7
אשמח אם תפרט איך החלפת שפות.
עברית לא חשובה לי אבל באחת מהחנויות שבדקתי, היה כתוב "שפות: ערבית, צרפתית, גרמנית, ספרדית", אז אני רוצה להיות בטוח שאוכל להחליף לאנגלית.
לצפיה ב-'מצטער אבל לא זוכר.'
מצטער אבל לא זוכר.
07/04/2018 | 23:33
4
6
זה היה לפני 5-6 שנים כשקניתי אותה ומאז כבר מסרתי אותה כך שלא יכול לבדוק.
תיכנס לתפריט, זה מופיע שם בצורה ברורה.
מניח שלא ציינו אנגלית כי זה מובן מאליו.
הכי פשוט לשאול את המוכר. איפה הבעיה?
לצפיה ב-'אם 5 שנים, אז זה גם בטח לא תקף עוד.'
אם 5 שנים, אז זה גם בטח לא תקף עוד.
07/04/2018 | 23:41
3
6
הבעיה היא ששאלתי את המוכר בחנות, וכל שנאמר לי זה רק שלא ניתן להבטיח אנגלית.
לצפיה ב-'ודאי שתקף.'
ודאי שתקף.
08/04/2018 | 01:48
2
6
אם כבר הוסיפו שפות, לא הורידו אנגלית.
לצפיה ב-'כוונתי היא לדרך בה משנים שפות זמינות למשתמש.'
כוונתי היא לדרך בה משנים שפות זמינות למשתמש.
08/04/2018 | 07:11
1
8
בוודאי שלא הסירו את האנגלית.
לצפיה ב-'אם לזה התכוונת אז אתה צודק.'
אם לזה התכוונת אז אתה צודק.
08/04/2018 | 10:21
4
בהחלט יתכן ששינו את מיקום שינוי השפה בתפריט במהלך הזמן.
מה שלא ציינתי הוא שלפני כחודש הלכתי עם ידידה לקנות לה מסך.
עברנו על כ 20 דגמים של כל חברה אפשרית, בכולם הייתה אנגלית.
בסופו של דבר היא בחרה ב HAIER שתאמה את התקציב שלה, גם
בה יש כמובן אנגלית. עברית לא חיפשתי כי זה לא רלוונטי לה אבל
אולי בשביל הספורט אעשה את זה אם וכאשר אבקר בדירתה.
כמובן שכל המכשירים מיועדים לתאילנד.
דווקא ה HAIER לא בטוח כי היא רכשה מיבוא מקביל דרך הרשת
לאחר שראינו אותה בחנות.
לצפיה ב-'חג פסח כשר ושמח לכל מבקרי הפורום'
חג פסח כשר ושמח לכל מבקרי הפורום
30/03/2018 | 08:15
1
3
לצפיה ב-'חג שמח '
חג שמח
30/03/2018 | 10:12
1

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ