לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אודיו וקולנוע ביתי

ברוכים הבאים לקהילת אודיו וקולנוע ביתי.

הקהילה הזו נוסדה בתחילת שנת 2000 ב IOL כמקום מפגש, יעוץ והחלפת דעות לכל חובבי ציוד האודיו באשר הם, כמו גם למי שמעוניין לשאול שאלה, ולקבל תשובה מאנשים שגם יודעים על מה הם מדברים - ולצערנו, מוכרים בחנויות אלקטרוניקה הם בדרך כלל לא כאלה ...
מאז הספקנו לארגן חמישה מפגשים לחברי הקהילה, לשמוע הרצאות, להאזין לציוד ולהתפעל מאוד מאופי האנשים שאנו פוגשים כאן. החל מיולי 2001, ביתה החדש של הקהילה הוא כאן ב``תפוז``. אם את/ה מבקר/. חדש/ה הנה כמה דברים חשובים:
* אנחנו שמחים לענות על שאלות ולסייע כמיטב יכולתנו. מכיוון שיש שאלות ששואלים אותנו מדי יום, כדאי לנסות ולהשתמש בתיבת ``חיפוש הודעות`` בפורום כדי לראות אם שאלו את השאלה כבר לפניכם.
* כל האנשים שעונים כאן על שאלות, עושים זאת בהתנדבות. אם לא קיבלתם תשובה, אל תכעסו, ונסו לשאול שוב. טונים גבוהים וחוסר שביעות רצון אינם במקומם.
* אין ציוד שהוא ``פשוט מדיי`` בשבילנו. אל תתביישו לשאול שאלה. זה שאנחנו אוהבים בעיקר ציוד יקר, לא אומר שלא נשמח לסייע גם בשאלות על ה DVD של הדיוטי-פרי. גם בפורום ``מכוניות`` אוהבים לדבר על ``פורשה`` אבל שואלים המון על ``לאנטיס``.
* במידת האפשר, הציגו את עצמכם. ממילא כולנו ניפגש בסמינר הבא. אל תתחבאו מאחורי כינויים נטולי אימייל. * בפורום כותבים כאן יבואנים, משווקים, מוכרים ועוד בעלי מקצוע. ככה זה בפורום מקצועי כמו שלנו, תמיד יש אנשים שמוכנים לעזור.
* הודעות מכירה של ציוד פרטי - לשם כך קיימים לוחות הפורום, בהם תוכלו למצוא מגוון מודעות קניה ומכירה בתחומים שונים. הקליקו על "לוחות" בראש הדף.
* שדה ``נושא ההודעה`` נועד בדיוק לכך. השתדלו ככל האפשר לבחור שורת נושא שתתאר היטב את תוכן ההודעה, ותוכל לחסוך ממי שהנושא אינו מעניין אותם, את קריאתה.

משהו קטן על הממשק. כשאתם משיבים על הודעה, היא מטפסת אל ראש הדף הראשון כדי שכולם יראו את התגובה. לכן, חשוב להקפיד להשיב על הודעה, ולא לפתוח נושא חדש. זהו.

בברכה,
יבגני גלפרין מנהל הפורום אודיו וקולנוע ביתי.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אודיו וקולנוע ביתי

ברוכים הבאים לקהילת אודיו וקולנוע ביתי.

הקהילה הזו נוסדה בתחילת שנת 2000 ב IOL כמקום מפגש, יעוץ והחלפת דעות לכל חובבי ציוד האודיו באשר הם, כמו גם למי שמעוניין לשאול שאלה, ולקבל תשובה מאנשים שגם יודעים על מה הם מדברים - ולצערנו, מוכרים בחנויות אלקטרוניקה הם בדרך כלל לא כאלה ...
מאז הספקנו לארגן חמישה מפגשים לחברי הקהילה, לשמוע הרצאות, להאזין לציוד ולהתפעל מאוד מאופי האנשים שאנו פוגשים כאן. החל מיולי 2001, ביתה החדש של הקהילה הוא כאן ב``תפוז``. אם את/ה מבקר/. חדש/ה הנה כמה דברים חשובים:
* אנחנו שמחים לענות על שאלות ולסייע כמיטב יכולתנו. מכיוון שיש שאלות ששואלים אותנו מדי יום, כדאי לנסות ולהשתמש בתיבת ``חיפוש הודעות`` בפורום כדי לראות אם שאלו את השאלה כבר לפניכם.
* כל האנשים שעונים כאן על שאלות, עושים זאת בהתנדבות. אם לא קיבלתם תשובה, אל תכעסו, ונסו לשאול שוב. טונים גבוהים וחוסר שביעות רצון אינם במקומם.
* אין ציוד שהוא ``פשוט מדיי`` בשבילנו. אל תתביישו לשאול שאלה. זה שאנחנו אוהבים בעיקר ציוד יקר, לא אומר שלא נשמח לסייע גם בשאלות על ה DVD של הדיוטי-פרי. גם בפורום ``מכוניות`` אוהבים לדבר על ``פורשה`` אבל שואלים המון על ``לאנטיס``.
* במידת האפשר, הציגו את עצמכם. ממילא כולנו ניפגש בסמינר הבא. אל תתחבאו מאחורי כינויים נטולי אימייל. * בפורום כותבים כאן יבואנים, משווקים, מוכרים ועוד בעלי מקצוע. ככה זה בפורום מקצועי כמו שלנו, תמיד יש אנשים שמוכנים לעזור.
* הודעות מכירה של ציוד פרטי - לשם כך קיימים לוחות הפורום, בהם תוכלו למצוא מגוון מודעות קניה ומכירה בתחומים שונים. הקליקו על "לוחות" בראש הדף.
* שדה ``נושא ההודעה`` נועד בדיוק לכך. השתדלו ככל האפשר לבחור שורת נושא שתתאר היטב את תוכן ההודעה, ותוכל לחסוך ממי שהנושא אינו מעניין אותם, את קריאתה.

משהו קטן על הממשק. כשאתם משיבים על הודעה, היא מטפסת אל ראש הדף הראשון כדי שכולם יראו את התגובה. לכן, חשוב להקפיד להשיב על הודעה, ולא לפתוח נושא חדש. זהו.

בברכה,
יבגני גלפרין מנהל הפורום אודיו וקולנוע ביתי.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'אריאל הקלטות - אתר באינטרנט'
אריאל הקלטות - אתר באינטרנט
22/05/2017 | 08:54
4
75
לאחרונה הקמתי אתר באינטרנט בשם: "אריאל הקלטות".
הכתובת (הזמנית, בינתיים):
באתר אביא מאמרים בנושאים הקשורים באודיו (מקצועי, בעיקר), דוגמאות של הקלטות מאירועים שונים וכן אנסה לענות על שאלות בתחום ההקלטות המיקצועיות.
אתם מוזמנים לבקר.
ובהזדמנות זו, אפשר גם לבקר בדף הפייסבוק שלי: "אריאל הקלטות קלאסיות" וכמובן גם לעשות לייקים.
אריאל אריאלי
לצפיה ב-'נוסף פרק חדש - רמקול דינאמי - עיקרון ואופן נפעולה'
נוסף פרק חדש - רמקול דינאמי - עיקרון ואופן נפעולה
13/06/2017 | 09:32
3
30
היום הוספתי פרק נוסף להרצאה שאני מביא באתר שלי - הרמקול הדינאמי עיקרון ואופן הפעולה.
את הפרק החדש, כמו גם את שאר הפרקים הקודמים, אפשר למצוא באתר:
כולכם מוזמנים להכנס ולקרוא.
ובהזדמנות, אני מבקש להזמין אתכם לחברי בפייסבוק: אריאל הקלטות קלאסיות ואפילו לשים לייק....
אריאל אריאלי
לצפיה ב-'יפה על ההשקעה. אם כי מקריאה מהירה יש כמה אי דיוקים'
יפה על ההשקעה. אם כי מקריאה מהירה יש כמה אי דיוקים
15/06/2017 | 16:23
2
29
לדוגמה, בפרק על קול אתה אומר שאין דבר כזה "גל קול" שזו אמירה לא נכונה. קול הוא בהחלט תופעה קולית של גל הנקרא גל אקוסטי. הוא זהה גם לאדווה בבריכה, ומתאר התקדמות של הפרעה בתווך, רק שגל קול הוא גל אורך וגל בבריכה הוא גל רוחב. ז"א התקדמות גל הקול זהה למגמת ההפרעה או לייתר דיוק וקטור מהירות הגל מכווןבאותו כיוון כמו ווקטור הקיטוב שלו. כמו בגלים בים וגלים אלקטרומגנטיים, גם לגלים אקוסטיים יש את אותם מאפיינים כמו מהירות, אורך גל, תדר זמני (temporal) שנמדד ב Hz ותדר מרחבי (spatial) שנמדד באחד חלקי מטר...אבל כמובן שבתור הסבר בסיסי סטייל וויקיפדיה ההסבר שלך מספק עבור ההדיוט הממומצע ב א'...
לצפיה ב-'דבר נוסך'
דבר נוסך
15/06/2017 | 20:12
1
24
לחץ זה לא מהירות תנועה של מולקולות. מהירות התנועה מכתיבה את האנרגיה הקינטית של המולקולות שזה למעשה הטמפ' של הגז עד כדי קבוע. החלץ של האוויר זה יחס בין כוח לשטח, או בתרגום לגאזים זה שינוי במתקף פגיעת המולקולות חלקי שטח הפגיעה. כמובן שיש קשר הדוק בין לחץ, טמפ' ונפח. אני אשתדל לקרוא גם את שאר הפרקים ואשמח לתת עוד פידבקים
לצפיה ב-'תודה על ההערות.'
תודה על ההערות.
18/06/2017 | 09:29
20
שתי הערותיך בקשר להגדרת הלחץ - כוח הפועל על מעטפת החלל בו נמצא האוויר וגל הקול - תנועת מולקולות לאורך תנועת ההתפשטות, התקבלו בתודה וכבר תוקנו.
לגבי ה"ויקיפדיה".
ההרצאה נכתבה עבור אנשים פשוטים ולא עבור מהנדסים.
כאשר אני נותר את ההרצאה לסטודנטים בבית הספר לסאונד אני מביא, כמובן, את האסמכתאות המתמטיות הנדרשות.
ושוב תודה על ההערות.
אריאל אריאלי
לצפיה ב-'רמקולים לבית לשימושים לא מתוחכמים במיוחד'
רמקולים לבית לשימושים לא מתוחכמים במיוחד
24/06/2017 | 13:50
1
4
אנחנו בתהליך של שיפוץ הבית.
יש הכנה בסלון ל-4 יציאות רמקולים והתבקשנו להגיד לקבלן איזה כבלים להשחיל.
לצורך העניין התחלתי לחפש רמקולים. (גודל הסלון כ-4X7 מ׳).
הרמקולים ישמשו לשמיעה מטלויזיה, וממחשב (מוסיקה ורדיו)

אני כרגע בתחילת הבירורים, קוראת שרשורים מהעבר פה.

שאלה ראשונית שיש לי - הרמקולים הישנים שלי (מלפני יותר מ-10 שנים) התחברו על ידי קליפסים שתפסו את הכבל בקצה (כלומר, קצה הכבל היה ללא מחבר - רק חוט חשוף). האם גם היום הרמקולים מתחברים כך?
ושאלה שניה - האם את הרמקולים מחברים לטלויזיה או למגבר כלשהו - ואז את המגבר מחברים לטלויזיה או לממיר. 
קצת בלאגן בראש, מקווה שתוכלו לעשות לי סדר.
תודה
לצפיה ב-'לשאלתך הראשונה,'
לשאלתך הראשונה,
24/06/2017 | 19:03
2
גם לפני 15 שנה וגם כיום ישנם מגוון חיבורים של הכבלים לרמקול, זה תלוי ברוב המקרים באיכות הרמקולים.
אי לכך גם כיום יתכן חיבור של חוטים חשופים ובהחלט יתכן שתמצאו רמקולים שיתאימו לדרישותיכם עם חיבור כזה.
את הרמקולים מחברים למגבר/רסיבר.
אבל שתי השאלות האלו קצת רחוקות מנושא שאלת האלו חוטים להשחיל.
בקצה התחתון של הסקאלה נמצאים חוטי חשמל רגילים ובקצה העליון חוטים מצופי זהב בעובי מטורף ובמחירי עתק.
לפי השאלה שלך ולמעשה גם כך אני נוהג, לקנות חוטים בחנות סטריאו מתמחה אבל מהטווח הנמוך של המחירים.
לא תרגישו שיפור ממשי בשמיעה עם חוטים יקרים יותר.
מוכר הגון ישמע מכם את הדרישות המדוייקות ויתאים לכם את הכבל.
תמיד קחו אורך חוט עודף למקרה שבעתיד תרצו להעביר את הרמקולים מקום.
במידה ולא עניתי לגמרי לשאלה, תחזרי איתה עם ציון דגם הרמקולים והמגבר וכן עד כמה חשובה איכות המוזיקה
או שעיקר השימוש יהיה בצפיה בסרטים.
לצפיה ב-'הגברה של רסיבר אונקיו NR809 משהו מזהה?'
הגברה של רסיבר אונקיו NR809 משהו מזהה?
19/06/2017 | 13:23
12
20
שלום

היום פרקטי את הרסיבר במטרה לבדוק האם יש דרך להשתמש בו כ POWER לצד פרוססור שאני רוצה לרכוש (אין לו כניסות MAIN IN). אני מנסה להשיג מדריך טכנאי עבורו. אבל לאחר שראיתי את ההגברה שלו, אני כבר לא בטוח שהיא כזאת איכותית. כל ערוץ מוגבר עי שני טרנזיסטורים NPNו PNP מדגם:

KSA1695 ו KSC4468. יש כאן תמונה:

https://www.alibaba.com/product-detail/Best-Price-...

זוג טרנסיסטורים כאלו נועד למתח קטעון של 200 וולט וזרם קולקטור של עד 15 אמפר. כל זוג עולה 2 דולר. האם זה הגיוני לרסיבר הי אנד שנמכר אז ב 6000 שח באמזון? האם זו הגברה מסוג AB או PUSH PULL? ההיתכן שזוג כזה במגבר AB מספק 140 ואט לערוץ בתחום שמע מלא ואחוז עיוותים של 0.05%? והאם בכלל שווה להשתמש בו כ POWER מאולטר (אם אצליח למצוא גישה ישירה לדרגת ה POWER) לצד פרוססור איכותי?

תודה

לצפיה ב-'ככל שאני זוכר, כשיש זוג טרנזיסטורים PNP ו-NPN, מדובר בדחסף.'
ככל שאני זוכר, כשיש זוג טרנזיסטורים PNP ו-NPN, מדובר בדחסף.
19/06/2017 | 13:50
4
14
טרנזיסטור אחד מטפל בפולס השלילי והאחר בחיובי.
אלה טרנזיסטורים די חזקים, אף כי איני בטוח שהם יכולים להוציא 140 וואט לערוץ.
אל תשכח, שאלה לא טרנזיסטורי מתכת ולכן קשה יותר לקרר אותם כראוי.
פעם היה ברשותי מגבר, שכלל בכל ערוץ 4 טרנזיסטורי PNP ו-4 NPN. כולם
ממתכת והיה בו גוף קירור אימתני שכלל גם מאוורר (שהופעל מעל לעצמת קול
רציפה ומתמשכת). מגבר זה הוגדר כ-100 ווט לערוץ ב-RMS, והיה לו שנאי אדיר
מימדים ומשקל....
האם שווה להשתמש בו כפאואר מאולתר? שאלה מה אתה הולך להגביר בו. ואם
הוא בא בחינם, נשאלת השאלה, למה לא בעצם?
איני מכיר את חיבורי המגבר מאחור, אבל אולי יש לך שם כניסת TAPE IN, שיכולה
לשמש אותך למטרה שרצית. ואגב, גם כניסת AUX יכולה להתאים. השאלה מה
אתה הולך לחבר שם. 

לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/06/2017 | 13:59
15
אני לא מרגיש נוח להשתמש ברסיבר כמגבר POWER דרך כניסת LINE (למרות שפול ווליום ללא אות בכניסה אנלוגית אני לא מצליח לשמוע שום רחש רקע). אני מעדיף להתחבר אליו ישירות לדרגת ה POWER ובגלל זה פתחתי אותו בנסיון למצוא את הנקודה בה ה PRE מסתיים ודרגת ה POWER מתחילה. בכלל אני רוצה להשתמש סכל ערוצי ההגברה שלו ולא רק הסטריאו כך שכניסת LINE ךא באה בחשבון כי היא לא מאפשרת גישה לכל ערוץ הגברה בנפרד. אני יכול להשיג מדריך טכנאי מלא (זה נמכר בתשלום של 20 דולר), השאלה אם הוא יעזור..

אני רוצה להשתמש ברסיבר כמגבר כוח עבור הפרוססור הבא:

http://www.nl.onkyo.com/en/products/pr-rz5100-132641.html

לצפיה ב-'מארז מתכת לא רלוונטי ליכולת הספק ברכיב מודרני'
מארז מתכת לא רלוונטי ליכולת הספק ברכיב מודרני
23/06/2017 | 15:35
2
53
גם לאריזות הנ"ל יש גב מתכת והתנגדות טרמית נמוכה
הרכיבים עצמם מסוגלים לעמוד בהספק גבוה ומשבר משני
מה שנקרא second breakdown עדיף גם אחרי עומס שיא
לא נוצרים בהם סדקים שמקצרים את חייהם לכן משתמשים 
ברכיב אחד במקום 2 ואף 4 במקביל
החדישים (משנות ה 70) מכונים epitaxial
לדוגמא בספקי מתח לינארים ישנים השתמשו ב 2 יח' 2N3055 מתכת
לזרם של 1.5A  היום D1047 פלסטי יחיד מסוגל לדחוף 5A עם קרור
בלוח קטן + מאוורר שקט מאוד.

לצפיה ב-'אכן, בטלוויזיות ה-CRT היפניות, השתמשו בטרנזיסטורים מהסוג הזה'
אכן, בטלוויזיות ה-CRT היפניות, השתמשו בטרנזיסטורים מהסוג הזה
24/06/2017 | 05:59
1
17
בספקי המתח במעגל המתנד האופקי והם החזיקו שם מעמד שנים, עד שלבסוף נדפקו.
אבל גם טרנזיסטורים במארזי מתכת נהרסו, ככה שלא היה הבדל ניכר בין אלה לאלה,
כאשר המדד היה אמינות ואורך חיים.
לצפיה ב-'היום ה TO3 הולך ונכחד..'
היום ה TO3 הולך ונכחד..
24/06/2017 | 08:51
16
גם בתחום המוספט וה IGBT למיתוג  הספקים
של קילוואט + המארזים מרובעים (חסכתי לפרט..)

לצפיה ב-'טעות'
טעות
19/06/2017 | 16:06
6
25
שלום
אתה מתיחס לזוג הטרנזיסטורים כמגבר הספק! טעות.
מגבר הספק בנוי מיותר מכך. עליך לחפש שרטוט חשמלי של הרסיבר שלך.
לפני שאתה מחבר לשם משהו, יהיה עליך לנתק את הקדם! אחרת יהיה קצר:
Signal Contension
אני מניח שבנו אותו מלוח שלם של מגברי ההספק (כך עושים היום).
דרגת הכניסה במגבר הספק הוא ברמת אות נמוך. למגבר בהספק הנתון יש הגבר מתח של יותר מ-20dB+.
דרגת הספק בנויה מיותר מזוג טרנזיסטטורים...גם אם דרגת המוצא הוא רק צמד PNP ו-NPN.
כהגברה לערוצים הקדמיים הייתי ממליץ לך על משהו יותר איכותי.
אני חוזר על הטענה, שהמערכת שאתה מיחל לה לא תהיה מאוזנת!
אתה משקיע בקדם-מעבד יקר ושם הגברה מיושנת ונחותה. שלא לדבר על הרמקולים והמקורות.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/06/2017 | 16:24
4
14
ברור לי שיש עוד דרגת הגברה ראשונית לאחר ה PRE ולפני דרגת המוצא, אבל בדרך כלל ההספק נקבע בעיקרו מדרגת המוצא. לפי הלוח נראה שמלבד זוג טרנזיסטורים לערוץ, יש עוד שני קבלים, 3 נגדים גדולים, שתי דיודות וטרנזיסטור שלישי מסוג אחר שאני לא מצליח לזהות. עושה רושם שיש טרנזסיטור אחד להגברה ראשונית מסוג CLASS A ודרגה סופית עי זוג טרנזיסטורים CLASS AB. מאד מאכזב שזה כל ההגברה במוצר הי אנד. עלות כל רכיבי ההגברה האלו יוצאת כ 400 שח לכל היותר... 
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
19/06/2017 | 16:29
20
שלום
לכל אחד מ-7 המגברים בקישור ששלחתי לך יש לפחות 11 טרנזיסטורים.
מלבד דרגת המוצא (שלא תעבוד! ללא דרגת ביניים ודרגת הכניסה) יש גם צימוד,
נגדי ממתח (Bias) ועוד.כמו שאמרתי לך המגברים ברסיברים הם לא משהו. וגם הספק כוח שלהם לא יכול להתמודד עם כל המגברים צורכים ודוחפים את מלוא ההספק.
ההספק נקבע ע"י מתח המוצא והעומס.
כדי לעמוד בו (זרם) על דרגת המוצא להיות מספיק חזקה כדי להעביר את הזרם הנ"ל. כמובן לעמוד במתח הפריצה.
חלק ממקור הזרם הוא ספק הכוח. ספקי הכוח ברסיברים בנויים להספק חלקי מסך 140WX7 מתוך הנחה שלא כולם יעבדו בו זמנית במלוא ההספק.
מגברי רסיברים ניחנו גם ב-DF נמוך .
לצפיה ב-'מה גילו של הרסיבר?'
מה גילו של הרסיבר?
19/06/2017 | 17:48
1
19
שלום
מניח שיש סיבה להחלפת הקבלים האלקטרולינטיים. כמו כן, אם הטרנזיסטוריי הספק מודבקים לגוף קירור עם חומר מבודד חשמלית ומוליך תרמית, יש מצב שזה יתיבש ויפרוץ.
כך קרה למגבר ADCOM בן 20 שנה אצל חבר. רק ששם יש 24 טרנזיסטורים לערוץ (12 מסוג N ו-12 מסוג P בטכנלוגיית FET). במקרה שלו עלות התיקון כערכו של המגבר בשוק יד 2...
שווה גם לנקות ולשים חדש. 

לצפיה ב-'בן 8 שנים לערך'
בן 8 שנים לערך
19/06/2017 | 19:01
6
לצפיה ב-'הגברה איכותית'
הגברה איכותית
22/06/2017 | 07:51
12
שלום
חברי עכשיו במסע למציאת פתרון להגברה אצלו...לרמקולים של B&W801.
מגבר הספק לרוב לא מספקים מידע ואם כן, הם לא מכפילים הספק (2X) ב-4 אוהם
כך שיצרן שמעיד על המגבר שהוא מספק 150W RMS ב-8 אוהם, ו-450W RMS ב-4 אוהם, הוא למעשה מגבר של 225W בלבד. 
מגברים בתוך רסיברים בנויים פחות טוב וכך גם ספקי הכוח שלהם. לא זכיתי לראות מגבר ברסביר שמכפיל הספק. זה לא MUST BE אבל מדד לבחינת איכות. רוב הרמקולים שמוגדרים כבעלי עכבה של 8 אוהם נומינאלי, יורדים גם לפחות, ואולי עד כדי 4 אוהם וגם פחות. כל שכן, רמקולים שמוגדרים מראש כבעלי עכבת של 4 אוהם. 
כל עוד מדובר בהגברה עתירת הספק, והשמעה בעוצמות לא גבוהות, אין לזה הרבה משמעות. אבל אם הרמקול גם בעל נצילות נמוכה (מתחת ל-88dB/SPL/W/m) וגם בעל עכבת של 4 אוהם, המגבר לא יעמוד במשימה.
מגברים ישנים ויד 2:
לציוד אלקטרוני יש נטיה להתקלקל עם השנים. קבלים מתיבשים, כך גם הדבק סיליקון שמחבר תרמית את הטרנזיסטורי הספק לגוף הקירור, ומגעי החיבורים.
במחזור ציוד כזה, מקובל לבצע "שיפוץ כללי" ולהחליף את הרכיבים הנ"ל בחדשים. 

לצפיה ב-'איני מתייחס לזוג הטרנזיסטואים כדרגת הספק. ברור שלא. יש בדרך'
איני מתייחס לזוג הטרנזיסטואים כדרגת הספק. ברור שלא. יש בדרך
20/06/2017 | 07:44
13
דרייברים שדוחפים להם ויש לפחות עוד דרגה לפניהם. אבל כשאתה רואה צמד P ו-N
שיושבים על גוף קירור, מדובר בטרנזיסטורים הסופיים שמפעילים את הרמקולים, ואלה קובעים את רמת ההספק הסופי שהמגבר יוציא.

ואני אכן שגיתי, כי התייחסתי למגבר כמבגר סטריאו. מסתבר שזהו מגבר רב ערוצי,
ועל כן, יהיה לך קשה לעקוף את דרגת הקדם, כדי שתוכל ליצור חיבור מתאים,
וכשמדובר במגבר בן 8, איני בטוח ששווה להתעסק בו.

בנוסף לכך, ההערה, שספק המתח לא יעמוד במצב, בו כל הערוצים יופעלו בעצמה
המירבית, גם זה נכון! הספק תוכנן לפחות מכך, בהנחה שבד"כ, המגברים לא יופעלו
לאורך זמן בעצמת יציאה מירבית וזהה.
לצפיה ב-'רמקול נייד איכותי שאפשר לחבר לטלויזיה?'
רמקול נייד איכותי שאפשר לחבר לטלויזיה?
20/06/2017 | 00:57
5
20
אני משתמש ברמקול בלוטות' ודרכו שומע מהפלפון.
אני מעוניין לקנות TV וחשוב לי שתהיה שמיעה איכותית.  (אני רגיש בזה)
1. איזה פרמטרים עלי לבדוק לפני קניית הטלויזיה?
2. אשמח להמלצה על רמקול נייד איכותי, שאני יכול לקחת אותו לחדר אחר, ולשמוע בו, מה שמושמע כרגע בטלויזיה.

תודה רבה
לצפיה ב-'רמקול נייד איכותי מבחינה אישית עדיפה על טכנית'
רמקול נייד איכותי מבחינה אישית עדיפה על טכנית
20/06/2017 | 11:45
3
19
לכן אתה צריך להאזין לדגמים שונים בהתאם לתקציב שלך

הדרך הזולה והפשוטה לדעתי לשמוע שידורי טלוויזיה בחדרים אחרים היא להציב
ממיר (לא HD) מחברה שאתה בוחר בכול חדר

יוסי

לצפיה ב-'תודה. האם אמורים לחבר את הממיר לרמקולים?'
תודה. האם אמורים לחבר את הממיר לרמקולים?
20/06/2017 | 23:47
2
3
לצפיה ב-'כן ישירות עם כבל או דרך התקן Bluetooth '
כן ישירות עם כבל או דרך התקן Bluetooth
21/06/2017 | 07:19
1
6
תלוי ביכולות חיבור של הרמקול שתבחר

יוסי
לצפיה ב-'ואיזה רמקולים מומלצים? איפה קונים?'
ואיזה רמקולים מומלצים? איפה קונים?
21/06/2017 | 13:56
12
אני יודע שזו שאלה סופר כללית ואין לה בדיוק מענה.
אבל כיוון שאיני מבין כלום בנושא.. אשמח לדעת איך לחפש רמקולים?

תודה רבה
לצפיה ב-'לבדוק לפני קניית הטלוויזיה שיש בה יציאה לאוזניות וגם'
לבדוק לפני קניית הטלוויזיה שיש בה יציאה לאוזניות וגם
21/06/2017 | 17:34
11
קניה מיבואן רשמי עם אחראיות ל3 שנים

אני קניתי לפני כחצי שנה  Samsung UA40J6200 LED ‏40 

עבור רמקול נייד /מקרן קול איכותי תתחיל לחפש בזאפ 

תתאשם במידות ובמחירים

בקשר ל איכות באף חנות לא ידגימו לך לפני הקניה

שמיעה איכותית אני מקבל באזנה דרך האוזניות
יוסי

לצפיה ב-' פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל '
פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 12:31
 מסוכסכים עם השכן על רכוש משותף? מתמודדים עם דייר סרבן תשלום? 
מומחה בפורום ועד בית- בתים משותפים מחכה לשאלות שלכם

נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית? אתם צריכים ייעוץ משפטי בנושא? עו"ד מהתחום מחכה לייעץ לכם בפורום רשלנות רפואית

העסק נמצא בקשיים כלכליים? צריכים ייעוץ פיננסי? פורום הלוואות לעסקים וייעוץ עסקי זה המקום בשבילכם

הקריירה נתקעה? מתקשים למצוא כיוון תעסוקתי בחיים? בפורום ייעוץ קריירה מחכים לכם בקוצר רוח וישמחו לייעץ לכם

בעיות ראייה, משקפיים, מולטיפוקל, עדשות ראייה, צילינדר -  מומחה אופטומטריסט כאן בשבילכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים 

הבניין שלכם עומד לעבור תמ"א 38? לא יודעים מה הזכויות שלכם בפרויקט פינוי בינוי? היכנסו לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית ותקבלו תשובות להכל

מתמודדים עם בעיות בעסק? רוצים להתייעץ לגבי קידומו? בפורום עסקים תימצאו פיתרונות להכל
לצפיה ב-' נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ '
נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 10:31
1
 יזמים צעירים? הקמתם חברה חדשה? זקוקים לייעוץ עסקי-משפטי?
פורום חדש, חם מהתנור, יענה לכם על כל השאלות בנושאים כמו גיוסי הון, הסכמי בעלי מניות ועוד ועוד.

לצפיה ב-'פרס מפעל חיים לד”ר יוסף קרמר'
פרס מפעל חיים לד”ר יוסף קרמר
17/06/2017 | 17:00
2
30
כל הכבוד.
מוצרים של קרמר אלקטרוניקה עובדים ללא שום תקלה גם אצל לקוחותי וגם בכל העולם.

לצפיה ב-'מכיר אותו מירושלים '
מכיר אותו מירושלים
17/06/2017 | 22:11
21
קניתי מימנו מודלדורים . בתקופת הכבלים . שוחחנו כמה פכמים כאשר הייתה תערוכה בת"א 
לצפיה ב-'איני מכיר את המוצרים שלו, אבל כל הכבוד לו ולמפעל שלו.'
איני מכיר את המוצרים שלו, אבל כל הכבוד לו ולמפעל שלו.
19/06/2017 | 07:28
5
לצפיה ב-' פורום הישרדות נפתח מחדש '
פורום הישרדות נפתח מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2017 | 12:59
3
 שורדים אמיתיים מכורים להדחות ומשימות חסינות
פורום הישרדות נפתח ומחכה לכם, במיוחד לרגל העונה החדשה המשודרת בימי רביעי ושבת ערוץ 2.
היכנסו ושתפו מי הפייבוריט שלכם

לצפיה ב-'חברים, האם יש תערוכות אודיו בארץ ?'
חברים, האם יש תערוכות אודיו בארץ ?
14/06/2017 | 13:49
5
21
( חוץ מ - DTOWN  שהיתה לפני שנתיים ואיננה עוד ).
לצפיה ב-'כבר לא'
כבר לא
17/06/2017 | 16:58
4
21
אין טעם בלהרים אירוע שיווקי כאשר 95 אחוז של מבקרים יחפשו את הציוד באמזון...

יש המון כנסים ומפגשים שנועדו לאינטגרטורים בכדי להעשיר את הידע ולהחדיר מוצרים חדשים לשוק.
לצפיה ב-'אמזון לא מאפשר האזנה לאיכות המערכת'
אמזון לא מאפשר האזנה לאיכות המערכת
17/06/2017 | 17:21
3
21
קודם מאזינים בתערוכה - ואת הרכישה מבצעים באמזון. 
אין כמו תערוכה כדי להחליף דעות, להתרשם מהמראה, מהצורה, מהצליל, מהמגע ... אפ' יצא לי להכיר מוסיקה שלא הכרתי קודם, להכיר חנויות וספקים בארץ וכו'וכ'.

אין לדבר סוף.
לצפיה ב-'אתה צודק, אבל הקמת תערוכה זה דבר יקר, וכשאין הבטחה לרווח'
אתה צודק, אבל הקמת תערוכה זה דבר יקר, וכשאין הבטחה לרווח
19/06/2017 | 08:10
2
14
צפוי, מי יקום ויעשה זאת?
לצפיה ב-'את אותם הדברים תוכל לומר גם על כל חנות שהיא '
את אותם הדברים תוכל לומר גם על כל חנות שהיא
19/06/2017 | 11:45
1
21
תמיד יש סכוי לרכישה זולה יותר באינטרנט, אגב, לא תמיד זה משתלם, ובמיוחד כשיש בעיות במוצר שרכשת והיו כבר  מקרים כאלה ....
לעומת זאת,  בתערוכה תחת קורת גג אחת אתה יכול לראות מגוון רב של אפשרויות הרבה יותר מל חנות מזדמנת, שבדרך כלל מוכרת את מה שהיא מעוניינת למכור ואין לך דרך להשוות בין המוצרים השונים הקיימים בשוק באותו התחום.
לצפיה ב-'האמת שאין לי את האומץ לרכוש מוצר יקר מחו"ל, אבל כשאתה רואה '
האמת שאין לי את האומץ לרכוש מוצר יקר מחו"ל, אבל כשאתה רואה
19/06/2017 | 12:56
11
את פער המחירים זה בהחלט מפתה.
ואגיד לך יותר מזה: גם כשאתה רוכש כאן בארץ ומיבואנים רשמיים, אתה נוכח לא
פעם, שהחבר'ה הללו יעשו הכל כדי לחמוק ממתן שירות שבאמת מגיע לך. הם יחפשו
מתחת לאדמה את הפרצות שיאפשרו להם לחמוק ואם לא יעמוד מאחוריך סוחר
בעל כוח שיווקי חזק, הם יהיו אלה שינצחו... ותאמין לי שיש לי כמה סיפורים
"מרתקים" בנושא זה...

אבל כשקבוצה מחליטה להקים תערוכה, מסתתר מאחורי זה קטע של השקעה גדולה, ויש כאן גם תקווה שיווקית. ואם זה לא קורה (ובעיקר פעם אחר פעם), מתייאשים...
אודה ואתוודה, שגם אני, כשאני מתעניין במוצר כלשהו, אני בודק באינטרנט מה
התחדש בענף, ולעתים, אני מנסה גם לבקש עצה מאיש שמתמחה בתחום.
אז נכון. חשוב גם להגיע לחנות שמחזיקה תצוגה עם המוצר המבוקש, וזה דורש
יציאה ל"מסע", אבל אין מה לעשות... או שאתה מחליט מראש להתפשר על מוצר
בינוני, או שתתרוצץ...

לצפיה ב-'בעיית WIFI במיני פיסי של BEELINK BT7'
בעיית WIFI במיני פיסי של BEELINK BT7
11/06/2017 | 12:54
5
22
בעיית חיבור אינטרנט במיני PC של בילינק BT7:
אחרי מספר חודשי עבודה מוצלחים, פתאום ביום בהיר, ללא עדכונים (ידועים)/התקנות או זעזוע כלשהו למכשיר, איבד המחשב את יכולת חיבורו לWIFI.
חמור מכך, גם חיבור סטיק של TPLINK בUSB לא נקלט והוא רושם לי CODE 10 כתקלה.
מישהו פעם הפעיל אחריות על כזה מכשיר שנקנה מחו"ל (גירבסט)?
יש למישהו רעיון לפיתרון?
לצפיה ב-'לכל המכשירים הקטנים האלו יש חסרונות ויתרונות'
לכל המכשירים הקטנים האלו יש חסרונות ויתרונות
11/06/2017 | 22:46
1
29
יתרון - מחיר זול
חסרון - המון תקלות וחומרה לא יציבה

לצפיה ב-'איזו תשובה מועילה. תודה'
איזו תשובה מועילה. תודה
12/06/2017 | 16:45
3
לצפיה ב-'Driver problem,Reinstalling Drivers'
Driver problem,Reinstalling Drivers
12/06/2017 | 20:23
2
17
לצפיה ב-'תודה רבה אבל'
תודה רבה אבל
13/06/2017 | 17:51
1
17
גם אני ראיתי את השרשור הזה לפני שפירסמתי, ו- או שהם ממליצים על דיסק ההתקנה, שלא ברור לי לאן חושבים שאוכל להכניסו אם אין כונן CD, או שלהוריד את הדרייברים, ואותם אני עדיין מחפש.
בכל מקרה, מעריך את רצונך לעזור
לצפיה ב-'רכישת טלוויזיה'
רכישת טלוויזיה
08/06/2017 | 19:28
17
48
שלום,

אשמח מאד שתסבירו לי איזו טלוויזיה מומלצת, פלזמה ? LED ? או איזו טובה יותר. 

היות ואין לי מושג, אני רוצה לרכוש טלוויזיה בגודל 42" - איזו מומלצת. אשמח גם לשמוע על חוות דעת לגבי הפירמה. עד היום הייתה לי היטאצ'י והייתי מרוצה. 

תודה רבה
לצפיה ב-'ננסה לעשות את זה קצר וקולע'
ננסה לעשות את זה קצר וקולע
09/06/2017 | 20:25
16
58
1. היום יש 3 יצרני טלוויזיות עיקריים ויש 2 סוגי מסכים.
יצרני הטלוויזיות הם LG, סמסונג וסוני. מעבר לזה, כל השאר רוכשים את המכשירים
מיצרן סיני, שדואג להדביק את מדבקת שם היצרן, אבל הפנים של המכשיר זהה
אצל כולם.
נכון. יש עוד מספר יצרנים סיניים, אבל בוא ולא נתייחס אליהם. העניין לא שווה
מחשבה ופשוט חבל על הכסף...
2. עידן הפלזמה עבר. לא מייצרים יותר. כנ"ל עידן ה-LCD. לכן, מה שנותר זה LED
ו-OLED, שזו הטכנולוגיה החדשה, החדישה והמבטיחה.
3. LG וסמסונג מייצרים פאנלים וסוני רוכש פאנלים מהם. סוני אינו מייצר פאנלים.
לכן, כעת עומדת השאלה איזו טכנולוגיה מתאימה לך, וכאן באה כמובן גם שאלת
המחיר. המחיר של סוני גבוה ממחירי המתחרים, ומחירי ה-OLED גבוהים ממחירי
ה-LED בצורה משמעותית.   
4. לכל אחד מהיצרנים שהזכרתי, יש סדרות של דגמים. ככל שהסדרה "טובה" יותר,
היא מן הסתם יקרה יותר.
5. כיום החלה מגמה לעבור למסכי 4K, ושוב, אין סיבה לרכוש מסך FULL HD
כשיש 4K.
6. מסכי ה-OLED מיוצרים אך ורק בגודל 55 או 65 אינץ' ומחיריהם 10,000 ו-19,000 בההתאם לגודל. חשוב לציין, שרק LG מייצר פאנלים מהסוג הזה, ואם
לסוני יש כעת דגם כזה, הם משתמשים במסכי LG, כשמחירי הטלוויזיות (עדיין לא
תומחרו בארץ), אבל סביר שינועו מסביב לפי 3 ממחיר LG, כן או שלא בצדק. 
7. איני בטוח שהגודל 42 הוא עדיין גודל "בשימוש", ויתכן שעברו כעת לגדלים מעט
שונים. בעיקרון, הייתי בוחר כעת במסך 49 לפחות וזהו גודל יפה. 
8. סמארט או לא סמארט? רוב המכשירים הנחשבים הם סמארט, למרות שזה לא נחוץ.
לכל יצרן שיטה מעט שונה, כשסמסונג משתמשת באנדרואיד, LG בשיטה משלה,
שנקראת Web OS וסוני... ואללה לא זוכר מה ולמה. לדעתי לפחות, השיטה של
LG היא הנוחה ביותר.
לצפיה ב-'תיקון'
תיקון
10/06/2017 | 07:48
11
308
שלום
גם LED זה LCD!
LED או Light Emitting Diode היא טכנולוגית תאורת המסך מאחור. 
אך המסך עדין מסוג LCD או Liquid Crystal Display (תצוגת גביש נוזלי).
ב-LCD שהיא טכנולוגיה שאינה פולטת אור, מאירים את המסך מאחור. ה-LCD חוסם אותו ב"שחור" ומעביר הכל ב"לבן". לפני ה-LED השתמשו בנורות פלורסצנט. בשניהן, התאורה אינה ישירה אלה ע"י פריזמה שמפזרת כמה נקודות אור לכל השטח באופן אחיד.
גודל מסך: תלוי במרחק הצפיה. מקובל לחלק את המרחק ב-1.67 ולקבל את אלכסון המסך. מתאימים את הגודל הקרוב למספר המתקבל חישובית.
טכנולוגיית ה-OLED או Organic Light-Emitting Diode כן פולטת אור.
יתרונה בניגודיות טובה (השחור ממש שחור, גם בחדר אפל).
בעוד שהניגודיות הטבעית ב-LCD מגיע ל-1:3000 ב-OLED זה מעל 100,000.
הטכנולוגיה יחסית חדשה ורק LG פתחו לה מסכים גדולים.
רק השנה סמסונג וסוני עלו על הרכבת. לא הייתי רץ לקנות מהם בציר ראשון.
גם יהיה יקר וגם בסיכון גבוהה משל LG. בכל זאת מדובר בסכום גבוהה.

לצפיה ב-'תודה ולא תיקנת אלא ציינת. ואעיר עוד מספר הארות.'
תודה ולא תיקנת אלא ציינת. ואעיר עוד מספר הארות.
10/06/2017 | 11:22
9
40
1. טכנולוגיית הפאנל (LCD) אכן נותרה בעינה ומקור האור (פלורסצנט או לד) השתנה.
נוטים לחשוב, שהלד מאיר יותר ולכן רמת הבהירות שלו טובה יותר.
ללד יש את ה"מחלות" שלו ובין היתר, שריפת נוריות, שגורמות להחשכה מלאה של המסך.
2. לגבי מסכי ה-OLED, זו אכן טכנולוגיה חדשה, שבה כל פיקסל מואר בפני עצמו. חשוב להדגיש, שבמסכי ה-OLED של LG, נוסף פיקסל לבן אל האדום, ירוק וכחול,
שאותם התרגלנו לראות עד עתה. תוספת הלבן מגדילה את רמת הבהירות
והניגודיות של המסך לאין ערוך.
3. לסמסונג אין OLED ולא נעליים. לסמסונג יש דגם מסך חדש שנקרא QLED וזה לא זה.
לצפיה ב-'ללד יש את ה"מחלות" שלו'
ללד יש את ה"מחלות" שלו
11/06/2017 | 12:12
8
32
שלום
אורך חיי ה-LED טוב משל הפלורסצנט בשל היותו Solid State.
ב-2 המקרים תקלה בהארה תגרום להחשכת מסך (חלקי או כולל).
כן, רמת הבהירות של ה-LED עדיפה ע"פ הפלורסמנט.
יתרון נוסף, שעם תאורת LED ניתן להגיע למסכים דקים יותר בהרבה.
כיום יהיה נדיר למצוא מכשיר עם תאורה שונה מ-LED. 
לצפיה ב-'על פניו, נראה שהלד ניחן באורך חיים רב יותר מהפלורסצנט, '
על פניו, נראה שהלד ניחן באורך חיים רב יותר מהפלורסצנט,
13/06/2017 | 08:39
7
22
אשאגב אינו פלורסצנט רגיל אלא פלורסצנט "קטודה קרה".
אבל זה לא נכון. אני אישית מכיר טכנאי, שמתפרנס יפה מאד מתיקוני לדים שנשרפים,
והוא בעצמו אמר לי, שעד היום, על אף שאגר נורות פלורסצנט רבות, לא יצא לו
להחליף כאלה, על אף העובדה, שמסכי הפלורסצנט וותיקים מהלדים בהרבה.
לא מזמן, מסך של שכן הפסיק להאיר בהיותו בן 3 שנים ו-10 ימים. היבואן משך ידו
מלתקן, כי טען, שאם עברנו את ה-4 שנים אפילו ביום, תוקף האחריות פג.  
חרא יבואן.
אז הקביעה הראשונה שלך שגויה. כל השאר, נכון.
לצפיה ב-'אין בסיפור שלך כי לשנות את העובדות'
אין בסיפור שלך כי לשנות את העובדות
18/06/2017 | 12:47
6
29
שלום
חיי LED ארוכים מחיי פלורסצנט. מה גם שפלוסצנט מתקהה עם הזמן. LED לא!
כמובן שאם משתמשים ב-LED זול או משהו עלום שם סיני ב-TV של שופרסל...
מה שהסיפור שלך לא מפרט. 
לא כתבתי ש-LED חי לנצח.
לצפיה ב-'לא חי חיי נצח אבל כשמסך מחשיך תוך פחות מ-3 שנים, זה אומר '
לא חי חיי נצח אבל כשמסך מחשיך תוך פחות מ-3 שנים, זה אומר
18/06/2017 | 13:47
14
דרשני וקשה להתווכח עם עובדות. הנורות במסכי הפלורסצנט חיות הרבה מעבר לזה.
לצפיה ב-'אתה מתעקש. מכשיר LG בן 3 שנים ו-10 ימים התפגר בגלל לדים.'
אתה מתעקש. מכשיר LG בן 3 שנים ו-10 ימים התפגר בגלל לדים.
18/06/2017 | 17:28
4
16
המכשיר נרכש ברשת גדולה שאת שמה לא אזכיר כעת (בכל מקרה, משהו בסיגנון שופרסל כזה, אלא שהם מוכרים שם רק מוצרי חשמל).
כששוחחנו עם החנות, הם ישר הציעו שנרכוש מכשיר חדש ומודרני, 'כי מי מתקן מכשיר בן 3'.
הם לא היו מוכנים לקבל את המכשיר ולא לשוחח עם היבואן. "אם תרצו, דברו אתם
עם היבואן", כך סיכמו.
התקשרתי ליבואן, שאינו נחשב כיבואן קטן חלילה.
והנציגה, התעקשה אתי: "האחריות היא ל-3 שנים. לא 3 שנים ויום ולא 3 שנים ו-10 ימים.
אוכל לארגן לך הנחה של 100 ש"ח במעבדה שלנו, אבל לא מעבר לזה".
הסברתי לגברת הנכבדה, שהמשפחה הייתה חודש באבל, ולא הפעילה את
המכשיר. דבר כזה אפשר להוכיח כמובן. היא לא השתכנעה ולא הייתה מוכנה
להעביר אותי לנציג בכיר.  
אז הנה לך LG הידועה, שיובאה דרך יבואן רשמי, ולא יצרן סיני, שמוכר מסכים יחד
עם קולרבי במרכול השכונתי.
אז הגעתי לטכנאי בקריות. אדם נחמד. הוא תיקן את המסך במחיר שווה לכל נפש.
והוא, כאדם מקצועי, שאין לו אחוזים ממכירות המסכים, סיפר לי, שכיום, גם יצרני
צמרת אחרים, מכניסים מעט לדים מתחת למסך, ומפעילים אותם תחת זרם גבוה,
כדי לקבל תאורה מירבית.  
אז כעת, זכותך לסמוך על דברי הטכנאי וזכותך להמשיך ולזמר את הזמירות שלך,
תוך שתטען שאיני מבין דבר וחצי דבר בתחום. תהיה בריא!
לצפיה ב-'קנה פלורסצנט ותהנה'
קנה פלורסצנט ותהנה
19/06/2017 | 07:01
3
258
שלום
רכשנו פנסוניק מאניגמה בחיפה, אחריות 5 שנים. מאז עברו 7 וה-TV כמו חדש.
המקרה היחיד הזה מוכיח את ההיפך, לא?
מימוש האחריות בכל המוצרים אחרי 30 יום מיום הרכישה, מול היבואן ולא המוכר.  סיפור הפניה לחנות ומה נאמר לא רלוונטי לדיון. 

אז זכותך לקנות פלורסצנט וגם לזמר על LED. לא הבנתי את הסיומת האישית והחצופה שלך. כולה דיון טכני.
לצפיה ב-'תרשה לי לשלול את כל דבריך, ללא קשר להערה המיותרת שלך בסיפא.'
תרשה לי לשלול את כל דבריך, ללא קשר להערה המיותרת שלך בסיפא.
19/06/2017 | 07:58
2
14
1. לא אמרתי ש"כל מסכי הלד". דיברתי על שני יצרנים, שבדגמים מסוימים, הם
"שתלו" פחות נורות לד, וכדי לקבל עצמת הארה טובה, הם הגדילו את הזרם. במצב
כזה, מתקצר אורך חיי הנורות, ומסכים רבים מאבדים את יכולת ההארה בשל כך.

את  פנסוניק לא הזכרתי בתגובתי, וחוצמזה, מסך אחד יכול להוות תמיד את היוצא מן
הכלל שמאשר את הכלל. ואגב, עצם העובדה, שקיימות הרבה יותר תקלות של
חוסר הארה בלד יחסית לפלורסצנט, מבטלת לא מעט מיתרונות הלד, למרות
שהוא אינו נחלש עם הזמן ולמרות שתוצאת ההארה על פניה נראית טובה יותר.
ונכון, הוא גם חסכוני יותר בצריכת החשמל. אבל זה לא הקטע החשוב בשרשור זה.
נכון?

2. ישנן חנויות ויש. החנות שהזכרתי היא מעין סופרמרקט, ואצלם, מה שחשוב, זה
למכור. השירות אינו בראש סולם הערכים אצלם, וכדי לפנות זמן למכירות, הם
ישלחו אותך תמיד ליבואן.  לכן איני ממליץ על התקרבות אליהם.  אתה לעומתי,
ציינת שם של חנות כלשהי,  ומדובר בחנות מתמחה. אני משוכנע, שחנות זו, דווקא
כן תדאג לעזור ללקוח בשעת צרה, ויש עוד חנויות שתפעלנה כדי לעמוד בפרץ מול
התחמקויות יבואנים אל מול הלקוח חסר הישע. אני מכיר לפחות עוד 2 חנויות
(באזור חיפה), שבעליהן יעשו הכל, כדי שהלקוח כן ייצא מרוצה, אבל איננו
נמצאים כאן בפינת הפרסומת, ולכן לא אציין שמות. אם תרצה, אכתוב לך על כך
בפרטי. חוצמזה, האם עצרת לרגע וחשבת מה משמעות המשפט "30 יום מול
היבואן"?! ואם צצה תקלה אחרי יומיים? תחכה חודש כדי שתוכל לפנות ליבואן? כך
ש... אם יש לך בעיה, אני כן חושב שקיימת משמעות רבה לנקודה "אצל מי קנית".
בכל מקרה, סיפור החנות רלוונטי מאד לסיפור, כי כשאתה זקוק לגיבוי, אתה מצפה,
שגם המוכר יעמוד לצדך, ברגע שהיבואן מנסה לחמוק מאחריותו לעשות זאת. 

3. "זכותי לקנות פלורסצנט וגם לזמר על לד"? חחח. ואתה מדבר על החוצפה שלי.
יפה לך מר לנג, עם כל הכבוד לידע ולסבלנות שאתה מפגין במרבית המקרים.  
שנינו הלוא יודעים, שאין להשיג כיום מסכי פלורסצנט, אלא מיד שניה. וכן. ראיתי כבר
מסכים כאלה, שהתמונה בהם פשוט איבדה ברק ופירוט. ואין מה לעשות. לכל מוצר יש
"אורך חיים". אז או שהפלורסצנט נחלש, או שהלד נשרף או.... שנעבור בקרוב
ל-OLED, שעליו טרם למדנו ואיננו מודעים ברגע זה לחסרונותיו לטווח הרחוק.
... ואם נעלבת מדבריי, הרי שאני מתנצל. לא רציתי להעליב, ואכן, זהו דיון טכני בלבד.

לצפיה ב-'נראה שעם התקדמות הדיון אתה מפנים ומגלה עובדות חדשות'
נראה שעם התקדמות הדיון אתה מפנים ומגלה עובדות חדשות
19/06/2017 | 17:01
1
9
שלום
1. המקרה שלך או של הטכנאי המקורב, לא מעידים על שוק עולמי או אפילו ארצי.
המידע שאתה שופך עכשיו היה חסר בפתיח. טוב שהגיע מאוחר מאשר לעולם לא...
2. מצב הדהיה בתאורה אופיני לפלורסצנט. לא קורה ב-LED.
3. הרשת שאתה מספר עליה, היא מקום מועד. לא בטוח שמדובר במכשיר שיובא ע"י היבואן. וגם אם כן, ל-LG יצא שם הכי במחוזותינו. אולי בגלל סיפורים שכאילו.
4. אכן OLED היא טכנולוגיה לא ברורה מבחינת אריכות ימים ושיני הזמן.
החדשות נראות פצצה.
לצפיה ב-'או קיי. העדפתי שלא להתעכב על הסיפור ההוא, אבל נאלצתי.'
או קיי. העדפתי שלא להתעכב על הסיפור ההוא, אבל נאלצתי.
19/06/2017 | 23:29
9

1. איני יודע על מה מעיד המקרה שלי עם הטכנאי המקורב. כעובדה, הוא סיפר לי,
שפלורסצנטים לא יצא לו להחליף, אבל לדים כן. מה זה אומר? תחליט אתה.
אתה יכול גם לראות סרטונים ביו טיוב, שמלמדים כיצד מחליפים לדים במסך. אז...
אילולא זה היה קורה, סביר שסרטונים שכאלה לא היו מוצגים שם.

חוצמזה, סביר בעיניי, שלא כל טכנאי יודע להחליף לדים, ואנשים שזה קורה להם,
מעדיפים להחליף מסך ולא להתעסק עם התיקונים (אלא אם זה קורה בתקופת
האחריות).

2. לא אתווכח אתך על כך, משום שאני מודע לשחיקת תאורת הפלורסצנט.

3. מדובר ביבואן הרשמי, ועובדה שאת השיחה ניהלתי עם נציגת היבואן הרשמי.
לא אתווכח אתך שיש גם יבוא מקביל, אך זה לא מה שהיה במקרה שתיארתי.

4. גם החדשות של שנה שעברה (FHD) נראו נהדר. ה-4K של היום הן בכלל...
מדהימות. מעניין יהיה לראות את הדגם החדש של סוני, ה-A-1, שמשתמש במסך
LG ובמחשב הבראוויה של סוני. נכון לרגע זה, רק DVD סנטר מייבאים את
המכשיר הזה מארה"ב ועדיין לא יובאה הגרסה 'המגויירת' ע"י ישפאר.
לצפיה ב-'תודה רבה מיכאל '
תודה רבה מיכאל
11/06/2017 | 10:00
24
לצפיה ב-'תודה רבה משה'
תודה רבה משה
11/06/2017 | 10:00
13
לצפיה ב-'קצר וקולע ? - נדיר !'
קצר וקולע ? - נדיר !
14/06/2017 | 13:47
2
458
כלומר, קולע כן, ועוד איך - אבל לא קצר. שכח מזה ....
לצפיה ב-'אוריאל, החלטת לבוא ולהציק לי גם כאן? '
אוריאל, החלטת לבוא ולהציק לי גם כאן?
14/06/2017 | 20:53
1
7
לצפיה ב-'יש לי מין תחביב כזה ....'
יש לי מין תחביב כזה ....
14/06/2017 | 21:43
164
לצפיה ב-'איך לשמוע אודיו מה TV. במידה והטלויזיה רחוקה?'
איך לשמוע אודיו מה TV. במידה והטלויזיה רחוקה?
05/06/2017 | 11:23
4
29
אני מצטער מראש, אבל באמת שאיני מבין כלום בתחום הזה. וכבר 15 שנים שלא ראיתי TV.
אני רוצה לקנות TV ובעיקר לשמוע מוסיקה ברדיו עידן פלוס (או אולי כבלים בערוצי המוסיקה)
אני ארצה לשמוע את ערוצי המוסיקה בחלקים אחרים בבית, שלא צמודים ל טלויזיה בסלון. איך אפשר לעשות זאת?  בפתרון הכי זול ויעיל?

שאלה נוספת, כשאני קונה TV, (נניח ללא כבלים רק עם עידן פלוס) האם אפשר להקליט תוכניות טלויזיה / אודיו של רדיו?

תודה רבה
לצפיה ב-'לא ממש ברור'
לא ממש ברור
07/06/2017 | 09:50
3
19
אם המטרה היא לשמוע תחנות רדיו, אז למה לא לעשות את זה דרך טלפון למשל?
בשביל לשמוע רדיו אתה רוצה לקנות טלויזיה?
לצפיה ב-'הסבר'
הסבר
07/06/2017 | 22:39
2
18
אני רוצה טלויזיה מהרבה סיבות. אחת הסיבות העיקריות כי אני רוצה לשמוע רדיו באיכות גבוהה.  דרך הפלפון האיכות נמוכה לדעתי. (גם בפלפון כמו סמסונג)
לצפיה ב-'הכוונה היא לשמוע את הרדיו דרך האינטרנט'
הכוונה היא לשמוע את הרדיו דרך האינטרנט
08/06/2017 | 07:59
1
16
לא עם המקלט רדיו שבטלפון
לצפיה ב-'לשמוע את הרדיו דרך האינטרנט ואפילו להקליט'
לשמוע את הרדיו דרך האינטרנט ואפילו להקליט
09/06/2017 | 13:19
17
תוכנה חינם RADIOSURE במחשב
בה כ 34000 תחנות מהעולם כולל ישראל

זאת הדרך הזולה והיעילה ביותר 

יוסי

י
לצפיה ב-' פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם '
פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם
( לעמוד שלי בתפוז )
07/06/2017 | 13:46
2

מחכים לכם מנהלים חדשים ופורומים שצומחים מחדש 

זקוקים לייעוץ בנושאים כמו התאזרחות של בני זוג זרים, ויזה, הגירה או אשרת עבודה בארץ? היכנסו לפורום מעמד זרים ומומחה ישיב לשאילותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2569

חושדת שבעלך בוגד בך? רוצים לגלות פרטים על אדם מסוים? היכנסו לפורום חקירות פרטיות ותבררו הכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2456

בעלי עסק חדש ונתקלים בקשיים? מעוניינים בצמיחת החברה? בפורום עסקים תקבלו פיתרונות להכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2292

מתמודדים עם הפרעות אכילה? זקוקים לתמיכה נפשית? 
יש לכם את מי לשתף   http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/198

הבניין שלכם לקראת תהליך פינוי בנוי או תמ"א 38? מומחה בפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית מחכה לשאלותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2454
לצפיה ב-'סקירה חדשה בעברית - הסטרימר החדש של בילינק - GT1 Ultimate'
סקירה חדשה בעברית - הסטרימר החדש של בילינק - GT1 Ultimate
03/06/2017 | 01:23
4
37
היי חברים,
משתף עמכם סקירה חדשה באתר MyMiniPC
סטרימר האנדרואיד החדש מבית Beelink - דגם GT1 Ultimate

לצפיה ב-'סקירה - חל שיפור'
סקירה - חל שיפור
04/06/2017 | 07:34
1
40
שלום
יפה לך.
אם אתה פתוח לביקורת, כמי שלא מכיר את עולם הסטרימרים, היתי מצפה להשוואה (הזכרת דגמים וקישור) למוצרים דומים בקבוצת המחיר הזו
(הזכרת VFM).
אם נחה דעתך, אולי אפילו לתעדף אותם. הרי אתה כן משווה את החדש לקודמו.

לצפיה ב-'רעיון מצוין, אאמץ אותו. תודה.'
רעיון מצוין, אאמץ אותו. תודה.
07/06/2017 | 01:01
4
לצפיה ב-'עוד זבל סיני. מתי תפנימו שאנדרויד וקודי לא הולכים יחד?'
עוד זבל סיני. מתי תפנימו שאנדרויד וקודי לא הולכים יחד?
05/06/2017 | 14:52
1
30
יש רק סטרימר אחד מבוסס אנדרויד שאמת שווה משהו וזה רק בגלל שהוא מגיע עם בילד מיוחד של קודי 17.1 ונגן וידאו חיצוני. אני מדבר על ה Ziddo X9S שתומך בתפריטי בלוריי מלאים ותלת ממד מלא, כמובן גם 4k ו HDR10 ואטמוס. כל השאר זה זבל סיני שלא שווה התייחסות, בטח שלא סקירה. קודי הופך למאד מוגבר בסביבת אנדרויד. קצב הדגימה להשמעת מוסיקה במוצא הסטרימר מוגבל ל 48kHz ו 16 סיביות. אפשר לשכוח מתלת ממד MVC בקודי. אם רוצים קודי אז יש סטרימרים מבוססי NUKE עם תמיכה בתלת ממד מלא ובלי מגבות חומרה של אנדרויד, בעיקר בסאונד. לי יש את ה Ziddo X9S, סטרימר מבוסס NUKE וגם Dune Solo HD. רק השילוב של השלושה יחד נותן מענה מלא לכל הצרכים. 
לצפיה ב-'תזכיר לי מה זה תלת מימד ?'
תזכיר לי מה זה תלת מימד ?
08/06/2017 | 03:35
24
כי חשבתי שזה נעלם מהעולם יחד עם רכבות הקיטור.
אתה משווה סטרימר ב $70 שנותן מענה שלם להזרמת קודי למכשיר NUKE של אינטל שעולה מאות $$$ ?

אני משתמש בבית כבר חודשים רבים ב NEXBOX A95X שעולה סביב $45 ולא רואה איך NUKE היה נותן לי משהו מעבר למה שאני זקוק לו.
לצפיה ב-'קליטת FM גרועה ברסיבר. אנטנה פנימית תעזור?'
קליטת FM גרועה ברסיבר. אנטנה פנימית תעזור?
31/05/2017 | 16:45
5
23
שלום

בסלון יש רסיבר ישן דנון 809 שקולט FM מצויין עם האנטנת T שהגיעה עימו. בחדר שינה יש רסיבר חדש ימהה RX-V671  גם עם אנטנת T שמחוברת ליציאת 75 אוהם (זו האנטנה המקורית, עד כמה שידוע לי אנטנת T מוגדרת כ 300 אוהם כמו ברסיבר הישן). בימהה הקליטה גרועה עם המון רעשי רקע בשידור סטריאו. הדירה בקומה 11 בבאר שבע. אין אפשרות או כוח לתקין אנטנה 75 אוהם חיצונית, האם יש פתרונות טובים לאנטנה פנימית? ימהה יש רק חיבור 75 אוהם ומתאם לאנטנת T שהגיעה איתו.

תודה

לצפיה ב-'כיווניות וקיר בטון'
כיווניות וקיר בטון
01/06/2017 | 06:41
4
20
שלום
האם הכיווניות של האנטנה בחדר שינה (ימהה) כמו של זו בסלון (דנון)?
האם הקיר עלין האנטנה פרוסה, עשויה בטון או עשויה להכיל ברזל?

אפשר להשתמש באנטנה מוגברת של TERK אך היא משפיע לרעה על הצליל.
למה לא סטרימינג מה-WI FI? 
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
01/06/2017 | 13:56
3
14
שחקתי עם ה T בכל כיוון אפשרי. רעש חזק ובלתי נסבל בכל מצב או זווית. אני מאד מכווה ששזו לא תקלה ברסיבר, כי אין לי כוחות לשלוח חזרה לאמזון. הרדיו חשוב לאשתי כי היא מדי פעם עולה לשידור כיועצת מטעם העיריה וקליטה מהאינטרנט גורמת להד בגלל השהייה של מספר שניות.

לא הבנתי למה אנטנת TERK יכולה להשפיע על איכות הסאונד. זה הרי אפנון תדר. זה או שקולטים וזה מפוענח נכון, או שלא. ברור שייתכנו רעשים כי זה אנלוגי, אבל לא מבין מדוע שתהיה השפעה על פרמטרי סאונד כמו עיוותים, או הנחתה סלקטיבית בתדרים?

מה עוד ניתן לעשות לפני שאני מנסה להכניס את הדנון לחדר שינה לצורך בדיקה (תהליך דיי מורכב שאני מנסה למנוע). ניסיתי את האנטנה הפשוטה של הדנון (בידוד שקוף) ולא שינה כלום. הייתכן שזו הרגישות הגרועה של הימהה? האם מגבר FM יכול לעזור או שהוא רק יגביר את הרעש? אולי אצליח לקדוח חור בקיר החיצוני ולהוציא אנטנה החוצה, אבל זו דירה שכורה ואני מעדיף שלא (גם הבניין מצופה בריכי קרמיקה מבחוץ וזו בעיה לקדוח אותם מבנים...)

תודה

לצפיה ב-'אתה יכול לרכוש טיונר טוב ולחבר לרסיבר'
אתה יכול לרכוש טיונר טוב ולחבר לרסיבר
01/06/2017 | 18:11
2
24
שלום 
במחיר הזה אתה יכול למצוא גם פתרון של סטרימר ב-WIFI שיתן לך את התחנות המקומיות. אולי יש בכלל בימהה מובנה. 
לגבי ה-TERK, היה לי בקנדה ויש לי ניסיון עם זה. ה-GAIN הגבוהה ב-FM משפיע על התוצאה. 
לצפיה ב-'טוב, לקחתי את הימהה לסלון היכן שיש את האונקיו'
טוב, לקחתי את הימהה לסלון היכן שיש את האונקיו
01/06/2017 | 19:02
1
22
יש שיפור מסויים אבל אין מה להשוות לאונקיו... כנראה ימהה בדגם הזה החליטו לחסוך בטיונר FM. כן לימהה יש רדיו אינטרנט, אבל איכות השידור בארץ ירודה (ממש שומעים ארטיפקטים של דחיסה בקצב נמוך) וכמובן יש דילאיי של כמה שניות..

לצפיה ב-'טיונר naim audio nat 02'
טיונר naim audio nat 02
02/06/2017 | 06:47
19
לצפיה ב-'תקלה בתמונה בטלויזיה'
תקלה בתמונה בטלויזיה
01/06/2017 | 22:04
3
43
טלויזית LCD של SANSUI 40 אינץ בת 4 שנים.
מאתמול התמונה נראית ככה.
יש למישהו רעיון ?
או שהלכה הטלויזיה ?
תודה !
לצפיה ב-'החלפתי גם כבל/יציאות - לא עזר '
החלפתי גם כבל/יציאות - לא עזר
01/06/2017 | 22:46
2
17
לצפיה ב-'נסה להחליף טלויזיה..'
נסה להחליף טלויזיה..
01/06/2017 | 22:57
25
אני מקווה שאתה מודע לכך שחברת סמסונג לא קיימת מאז שנת 2000 וכבר עברה לקונס נכסים... קנית מוצר מדבקה והיה לך מזל שהוא שרד 4 שנים, זה 3 שנים מעל לממוצע... הזדמנות לשדרג טלויזיה. נסה ללכת על חברה אמיתית הפעם כמו LG, סמסונג או סוני ותבין מה פספסת עד היום...
לצפיה ב-'זו אכן תקלה ולא שווה להשקיע בתיקון היקר מערך המכשיר '
זו אכן תקלה ולא שווה להשקיע בתיקון היקר מערך המכשיר
10/06/2017 | 06:54
7
מותג המדבקה סנסוי הוא מותג גרוע וממש לא שווה להשקיע בו.
לצפיה ב-'המלצה לרסיבר'
המלצה לרסיבר
29/05/2017 | 21:57
11
39
שלום,

מחפשת המלצה לרסיבר איכותי ולא יקר עבור הסלון. יחובר אל 5 רמקולים (אנלוגיים).
יחוברו אליו:   FHD Samsung Smart TV, ממיר יס MaxHD , סטרימר Beelink GT1 Ultimate ולפעמים עוד מכשירים מזדמנים (מחשב נייד, מצלמה...)

יש לי רסיבר ישן של פיוניר שנתן איכות סאונד מצויינת אבל החיבור האופטי שלו התקלקל והוא גם ככה כבר די מיושן.

קראתי המלצה על רסיבר Pioneer VSX1131 אבל הוא ממש יקר בארץ -
לא מובן לי פער המחירים בין עלותו בארה"ב - $570 למחיר בארץ שהוא בדיוק פי 2... אשמח מאוד לשמוע אם יש רסיברים מומלצים פחות יקרים
לצפיה ב-'מי רוכש רסיברים היום בארץ?'
מי רוכש רסיברים היום בארץ?
30/05/2017 | 01:13
10
53
אפשר ומומלץ להזמין מאמזון אירופה (איטליה, גרמניה, אנגליה). אחרי משלוח ומיסים עדיין יוצא 50% מהמחיר במקרה הגרוע. הפיוניר 1131 עד הבית לפני חודשיים יצא 1800 שח מאמזון. היום המחיר עלה קצת ל 2100 אבל עדיין מאד משתלם.

אין שום חשש, כי השירות של אמזון הוא מהטובים בעולם. אם יתקלקל גם בעוד שנתיים, יחזירו את מלא הכסף והמשלוח או ישלחו חדש מבלי לדרוש את הישן...

אם כל הסיפור הזה חדש לך, כנסי לאתר הישראלי הזה:

זה קישור ישיר לרסיברים. זה אתר לא רווחי שבא לקדם מכירות אמזון בישראל. הם רושמים את המחיר הסופי בשח ליד כל מוצר. הכי טוב זה להתעדכן בעמוד הפייסבוק שלהם.

עבור 5.1 רמקולים אז את יכולה ללכת על דנון 1300:

http://soundforless.co.il/index.php/product/denon-avr-x1300w-7-2/

הוא 7.1 אבל את לא חייבת להשתמש. יוצא 1700 עד הבית והוא טוב יותר מהפיוניר.

אם את רוצה משהוא רק 5.1 ומאד זול, אז לכי על ימהה

אבל כאן הפעם בין אמזון לארץ עומד על רק 500 שח. אם כבר להזמין, אז לחפש רסיבר טוב עם פער מחיר גדול.

כמובן כל המוצרים עובדים תמתח 220 וולט ולא זקוקים לשנאי כמו מאמזון ארצות הברית. הם גם יותר איכותיים מהדגמים שמגיעים לארץ כי הם לרוב מיוצרים באירופה ולא בסין...

תתחדשי

לצפיה ב-'פעם אחרונה שקניתי רסיבר הייתה לפני כמעט 15 שנה '
פעם אחרונה שקניתי רסיבר הייתה לפני כמעט 15 שנה
30/05/2017 | 04:10
9
33
המון תודה על ההפנייה לאתר. לא חשבתי שיש סיכוי שמשלוח של מוצר גדול וכבד כמו רסיבר + מיסים יכול לצאת משמעותית יותר זול מהתמחור בארץ. כנראה שאסור לזלזל ביוקר המחייה כאן, אה...

לפי מה שאני רואה, פיוניר 1131 מתומחר ב2480 ש"ח ולא ב2100
אולי יש קישור אחר?

מה ההבדל בינו לבין הדנון 1300 שעולה 700 ש"ח פחות?

וכמה זמן יכול לקחת משלוח מאמאזון גרמניה בשיטת השילוח הכי זולה?
לצפיה ב-'הוא כנראה עלה'
הוא כנראה עלה
30/05/2017 | 12:23
27
לפני חודשיים באמזון אנגליה היה מבצע 1890 שח הכל כולל עד הבית. אני הזמנתי לאח של אשתי. את הרסיבר שלי גם הזמנתי מאמזון גרמניה יצא אז 4500 שח כאשר בארץ הכי זול עלה 11 אלף שח וכעבור שבועיים הייתה עוד ירידת מחיר באמזון והם זיכו לי את החשבות ב 440 שח במלי שבקשתי!!! רסיבר אחר של ימהה שהזמנתי לחדר שינה מאמזון איטליה התקלקת כעבור שנה וחודשיים. פניתי אליהם והם שאלו אם אני רוה כסף בחזרה או רסיבר חדש חלופי מדגם יותר חדיש כי הדגם שלי כבר אזל להם ואף התנצלו על כך... בחרתי בהחלפה והם שלחו לי רסיבר מבלי להמתין שאני אשלח את שלי חזרה. כמובן שלחתי יחד עם חשבונית על עלות משלוח וכעבור שבועיים קיבלתי זיכוי מלא על המשלוח ועוד התנצלות...

בארץ אפילו לא מכבדים אחריות ומתחמקים מהחלפות...

הרכישה מאד בטוחה. למה את מתעקשת על הפיוניר? מבחינת איכות שמע דנון וימהה נשמעים הרבה יותר טוב. מערכת הכיול האוטומטית של פיוניר מצועצעתולא אפקטיבית. היא לא יודעת לטפל בסאב. דנון עושים שימוש במערכת כיול אודיסי מתקדמת. לימהה יש מערכת מאד טובה משלהם שעברה המון שיפורים בדגמים החדשים. פיוניר ועכיו גם אונקיו שנכרשה עי פיוניר, עושים שימוש במערכת כיול שמעולם לא הוכיחה את עצמה. אני אומר את זה לא רק מסקירות, גם מנסיון.

לכי על דנון או ימהה. אם היה לך פיוניר את מיד תרגישי בהבדלים בסאונד, בעיקר במוסיקה. הסאונד של פיוניר צורם וריקני, להבדיל מימהה ודנון שהוא הרבה יותר עשיר וחם.
לצפיה ב-'פיוניר ודנון'
פיוניר ודנון
30/05/2017 | 12:36
7
22
סליחה רק עכשיו ראיתי את השאלה.אז לגבי פיוניר 1131 ודנון 1300.הם לא באותו קנה מידה. הדנון 1300 הוא ברמת מחיר ופיצ'רים של היוניר 831 הזול יותר שמחירו נמוך בכאמה שח מהדנון 1300. הפיוניר 1131 הוא בדרגת מחיר ופיצ'רים של הדנון 2300 שעולה כ 2700 שח עד הבית.

עכשיו את מבינה שדנון וימהה בכל העולם יותר יקרים מפיוניר, וזה מודק כי מדובר במוצרים יותר איכותיים. דנון 2300 או ימהה  681 הוא דגמי 2016 המקבילים לפיוניר 1131. ההבדל בין דנון 1300 לדנון 2300 הוא הספק מעט יותר גבוהה לערוץ, מעבד וידאו שמסוגל להמיר אות וידאו אנלוגי ל HDMI (לא ממש צריך את זה היום) וגם לשנות רזולוציה של האות (גם בזה אין צורך כי הטלויזיות עושות את זה מצויין). ומערכת כיול אוטומטי שמכיילת על סמך ממוצע של מספר מקומות ישיבה שונים בחדר, לעומת אותה המערכת ב 1300 שעושה כיולעל סמך מקום ישיבה אחד. אם אתה גרה לבד או צופה בסרטים עם בן זוג בספה זוגית, אז מערכת עם כיולחד מקופי מספיקה בהחלט. אם זה סון גדול לכל המשפחה אז אולי כיול רק מוקדי יתן תוצאה טובה יותר. בינינו, אם את לא אדם ששם לב לפרטים קטנים ואם את מסתפקת רק ב 5.1 רמקולים, בעיקר אם זה סאב וסטליטים קטנים, אז ה 1300 או הפיוניר 831 יספיק לך בהחלט. בכל הדגמיםיש היום חיבור WIFI ואפלקציות לשמיעת מוסיקה ורדיו אינטרנט וגם שליטה על הרסיבר מאנדרויד או איפון..
לצפיה ב-'האמת מדובר ב5 רמקולים גדולים'
האמת מדובר ב5 רמקולים גדולים
30/05/2017 | 15:44
6
32
וותיקים מאוד, נרכשו לפני כ15 שנה. סאבוופר אין, ייתכן שיקנה בעתיד.
צירפתי צילום של המדבקה שיש על הרמקול המרכזי מאחורה. האם הדנון 1300 יספיק עבורם לדעתך?

תודה

לצפיה ב-'אם את רוצה להינות מרסיבר חדש תאלצי לשדרג רמקולים'
אם את רוצה להינות מרסיבר חדש תאלצי לשדרג רמקולים
30/05/2017 | 16:35
3
69
הדנון יעבוד איתם, אבל רק לידיעתך, אין חברה כזאת בשם KODA לרמקולים. זה מוצר מדבקה סיני שמוזמן תחת השם הזה העבור היבואן בארץ... הם נשמעים נורא, ואיתם לא תוכלי להוציא את המקסימום מרסיבר כמו דנון או ימהה. לכי על ה דנון 1300 ובהפרש המחיר ביחס לארץ תוכלי להזמין סט רמקולים של סאב ו 5 רמקולים קטנים ואיכותיים גם מאמזון. אני הזמנתי סט של קליפש שעלה גם 50% ממחירו בארץ. 
לצפיה ב-'תודה, אפשר לינק לרמקולים?'
תודה, אפשר לינק לרמקולים?
30/05/2017 | 19:24
12
לצפיה ב-'דווקא האיכות שלהם לא רעה בכלל אבל תוהה אם שווה להשקיע בסאב'
דווקא האיכות שלהם לא רעה בכלל אבל תוהה אם שווה להשקיע בסאב
01/06/2017 | 17:03
1
21
עד כה הסתדרתי בלי כי הם נותנים בסים סבירים.
אם לקנות כבר סאב, האם ה- Yamaha YST-FSW050 בסדר?
לצפיה ב-'זה סאב שמתאים לחדר קטן יחסית'
זה סאב שמתאים לחדר קטן יחסית
01/06/2017 | 17:07
10
הוא בהחלט ישפר את הנמוכים, אבל אם זה סלון גדול ההיתי הולך על סאב קצת יותר גדול.
לצפיה ב-'אם רסיבר בן 15 עמד במשימה גם החדש יעמוד'
אם רסיבר בן 15 עמד במשימה גם החדש יעמוד
30/05/2017 | 17:24
1
24
שלום
נראה שהדברים שצריך לשים לב אליהם אם מזמינים בחו"ל:
1. שהרסיבר פועל על 230V/50HZ
2. שתחנות ה-FM שלו בהתאם לתקן האירופאי (כל 100KHZ)
3. אם יש לך פטיפון - שיש לו כניסה מתאימה (PHONO) או לרכוש מגבר נפרד ביד 2 לנושא.
בהצלחה.
לצפיה ב-'האתר SOUND 4 LESS מציג רק קישורים אירופיים\בריטים'
האתר SOUND 4 LESS מציג רק קישורים אירופיים\בריטים
31/05/2017 | 03:09
28
ומספיק שהרסיבר 230V אז באופן אוטומטי הוא גם 50 הרץ ועם טיונר תואם לאירופה ובריטניה. כניסת PHONO ברסיברים היום שמורה רק לדגמי ה MID END ומעלה. בדנון 1300 אין ב 2300 יש. 
לצפיה ב-'מגבר לפטיפון'
מגבר לפטיפון
26/05/2017 | 18:53
4
42
היי,
יש לי פטיפון Pro-Ject Essential II USB שכרגע מחובר לרמקולים Microlab M-700U.
החלטתי לשדרג את הרמקולים (בתקציב סביר) עם Pioneer SP-BS22-LR. למיטב הבנתי, לפטיפון שלי יש preamp מובנה, והסיבה שלא הייתי צריכה שומ מגבר\רסיבר בsetup הנוכחי הוא שגם הרמקולים עצמם מוגברים, אבל אלה של Pioneer לא מוגברים (כמו שאתם מבינים מהניסוח אני לא באמת מבינה משהו בסיפור הזה, אבל אני משתדלת :) ).
אם הבנתי נכון, בשביל הרמקולים החדשים אצטרך מגבר כלשהו. יש המלצות למגבר שמתאים לקונפיגורציה הזו ושאפשר לקנות בארץ במחיר של, נניח 500-600 שקל?

תודה רבה!
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
31/05/2017 | 09:56
3
21
שלום
ה-Pro-Ject Essential II USB מכיל מגבר ראש מסוג MM ומוציא line-level RCA to amp & USB to PC/Mac (simultaneously)  
כל מגבר יודע לקבל כניסות line-level RCA.
כן, הרמקול שלך: Pioneer SP-BS22-LR זקוק למגבר
לגבי התקציב, אולי ביד 2...הוא קצת נמוך!
הנה משהו ב-800 ש"ח לפני מו"מ:
אולי יאות להתכנס לתקציב שלך?
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
31/05/2017 | 14:07
2
14
כבר הזמנתי את הרמקולים וגם מגבר (SMSL SA50).
לצפיה ב-'תתחדשי '
תתחדשי
01/06/2017 | 08:39
1
9
שלום
שימי לב שלמגבר יש רק כניסה 1.
ולכן לא תוכלי לחבר אליו מקורות נוספים (כמו מחשב, סטרימר, נגן CD, טיונר וכו').
לצפיה ב-'noted. תודה רבה :)'
noted. תודה רבה :)
04/06/2017 | 19:26
1
לצפיה ב-'מגבר כוח "מקצועי" ל DJ עבור קולנוע ביתי כשידוך לפרוססור '
מגבר כוח "מקצועי" ל DJ עבור קולנוע ביתי כשידוך לפרוססור
22/05/2017 | 23:35
17
37
שלום לותיקי הפורום. בעיקר לאלו שמבינים עניין כמו מיכאל לנג

אני שוקל שדרוג רציני למערכת הקולנוע הביתית. כרגע רסיבר אונקיו 809 שכבר התחיל לקרטע בוידאו. אני חושב ללכת על דגם הטופ של 2016 אחרי שבררתי שהוא קיבל עדכון לתמיכה מלאה ב HDR10 ו DOLBY VISION. הרסיבר ירכש מאמזון אירופה ב 8500 שח (הארץ עולה 25 אלף שח!!!). אני מדבר על המפלצת הזאת:

https://www.amazon.de/Onkyo-PR-RZ5100-11-2-Kanal-N...

זה ה PR-RZ5100. הוא מגיע עם רכיבים ברמה אודיו ווידאו פילית.

הבעיה היא שזה פרוססור ללא הגברה (אני צריך 11 ערוצי הגברה). לרכוש את הדגם המקביל שלו  מגבר 11 ערוצים לא בא בחשבון כי זה חורג מהתקציב. לרכוש מגברי כוח עבור צרכן הביתי זה גם יוצא מאד יקר. חשבתי על רכישה של כמה מגברי כוח מקצועיים לתקליטנים שאני יכול להשיג יד שנייה וחדש בעלות של 700 עד 1200 שח. זה לדוגמא:

השאלה אם מגבר כוח לארועים בהספק של 300 וואט (תחום תדרים רחב מאד מ 5 עד 50 קילו), ישמע טוב ברמה שלא תגער מאיכותו של הפרוססרו הנ"ל?  על החברה הספציפית הזאת לא שמעתי,ויש לי הרגשה שזאת מדבקה סינית. בנתוני המגבר לא מצויין אחוז ויעעותים, אבל המוכר אמר שזה 2% בהספק מלא, ופחות מ 0.05 בהספק של עד 80 וואט. אבל לא יודע אם זה אמין. יש לו דגמים מחברות אחרות ושם רשום 4% עיותים בהספק מלא... ברור שאני לא צריך 300 וואט לבית. אפשרי שאני ארכוש מגבר כוח ביתי איכותי יד שנייה עבור זוג הקדמיים, ומספר מגברי DJ מדבקה לשאר הערוצים. האם זה חכם?

תודה
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
23/05/2017 | 08:56
12
28
שלום
1. תודה
2. ממליץ לא לערבב HI END (של ק"ב) והגברה של PA.
אפשרויות:
ללכת על הרסיבר TOTL ולא על פרוססור.
יש לחברת EMOTIVA מגברים יחסית לא יקרים וטובים, עובדים על 220V.
יש להם גם פרוססור מעניין: https://emotiva.com/products/pres-and-pros/xmc-1-0
יש אותו לחבר בקנדה והוא מאוד מרוצה.
לא הבנתי למה 11 ערוצים, אבל שיהיה. 
הייתי מציע להשאיר למסלול 2 ערוצים הקדמי איכות טובה יותר, למצב של מוזיקה.

הערות:
לא שתגיע לניצול 300W, ולא שהבעיה סביב ה-80W. הבעיה דווקא בתחום של עד 3W. שם גם ה-% THD גבוהה.
לחלקם מאוורר!
חלקם בנויים במצב גשר, מה שמוריד את יכולת הדחיפה, מפני שהמגבר רואה ממילא עומס = ל-1/2 מהעומס של הרמקול, קריא, אם הרמקול שלך יורד בתדרים מסויימים ל-4 אוהם, המגבר רואה 2 אוהם!
היעוד של מגברי PA לכריזה והם לא ניחנו בתכונות הנחוצות להאזנה ביתית איכותית. הם גם לא נראים טוב ובד"כ גם רועשים.

לצפיה ב-'תוד על התשובה'
תוד על התשובה
23/05/2017 | 23:55
11
19
גם לי הייתה הרגשה שזה לא שילוב הכי טוב. לגבי 11 ערוצים, זה פשוט. 7.1 ערוצי סראונד עבור סרטים "ישנים" ועוד 4 ערוצי תקרה עבור פורמטים חדשים של אטמוס ו DTS:X. למעשה הרסיבר הזה ממיר כל פורמט כמו 5.1 או 7.1 ל 11.1 עי מפענח DTS NEURAL X שלפי הדיווחים עושה עבודה מדהימה אפילו עם פס קול 2 ערוצים במקור.

אני דיי מתבאס להזמין פרוססור כזה שישמש כלבנה למשך תקופה ארוכה עד שיהיה לי מספיק כסף להגברה.

ל אונקיו  809 המעולה שלי יש הגברה ברמה גבוה ל 9 ערוצים, אבל למרבה הצער אין לו כניסות PRE. אבל צץ במוחי רעיון, אשמח לשמוע את דעתך. ה 809 עובד מצויין ונשמע מעולה באודיו (כרטיס ה HDMI שלו כנראה נדפק והתמונה נעלמת כל כמה זמן וצריך לכבות, להדליק ולהתפלל שתחזור).

כאשר אין אות בכניסה, וגם כאשר יש אות שקט, גם אם ה 809 במצב FULL VOLUME הוא לא מוציא שום רחש רקע ונשאר שקט לחלוטין. האם זה אומר שלכל הפחות אני אוכל לחבר את ה PREOUT של הפרוססור של הקדמיים לאחת מהכניסות האנלוגיות של ה 809 כאשר עוצמת השמע תשאר ב 0 דצי בל. האם זה יהיה שווה ערך לחיבור PRE IN או שזה יגרום לעיוותים? מהן רמות המתחים של PRE OUT לעומת LINE IN ? אולי להוסיף מנחת איכותי בדרך, או פשוט לסמוך על הכיול של הפרוסור שיבצע את הכיול לעוצמות?

לגבי ה EMOTIVA, מכיר את החברה. אכן איכותית אבל אין מה להשוות בין הרסיבר הטוב ביותר שלהם לבין הפרוססור הנ"ל. יחס תמורה למחיר הרבה יותר גבוה במקרה של הפרוססור הזה במחיר של רסיבר בינוני בארץ (לדוגמה, רסיבר ימהה RX-A1060 נמכר בארץ ב 8500 שח וזה נחשב לדגם MID END...

אפשרות שנייה, היא למצוא תכנאי מגברים רציני שאולי יוכל לעשות MODDING ל 809 ולאפשר לי גישה ישירה לכל המגברים שלו (הוספת כניסות PRE). אני מניח שעם סכימה זה יהיה ניתן. אחרי הכל, יש שם מגברי כוח, אז אין סיבה שלא יהיה ניתן לבודד אותם ולעקוף את ה PRE המובנה. לא ברור אם יש מעבדה שמסוגלת לעשות את (נראה לך שטופ אודיו יסכימו?)

תודה

לצפיה ב-'פתרונות'
פתרונות
24/05/2017 | 08:00
10
19
שלום
לא רואה סיבה ל-11.2 ערוצים. (11.2-Channel Network A/V Controller)
אבל יש ל-ONKYO גם רסיבר ל-11.2 ערוצים: TX-RZ310011.2-Channel Network A/V Receiver
פתרון הדרגתי להגברה, אם תחליט שה-PR-SC5530 היא הדרך הנכונה ללכת.
1. אני לא חושב שההגברה ברסיברים טובה או איכותית. לכן אני לא מאמץ את הרעיון של הרסיבר הישןן שלך, ה-809.
2. חפש ביד 2, תמצא יופי של דברים...במחיר סביר.
כהתחלה, חפש מגבר 5 ערוצים ועוד מגבר 2 ערוצים חזק. זה סה"כ 7.
אח"כ תמצא עוד משהו אחד עם 4 או 5 ערוצים ותגיע ל-11.

כקונספט, רכישת הפרוססור הוא הסיכון הכי גבוהה לעמידות בשיני הזמן.
בעוד הגברה טובה תשאר הגברה טובה גם בעוד כמה שנים, הפרוססור מאויים משיטות קידוד ופיענוח או ממשקים חדשים.
מה גם שהקפיצה מה-809 למשהו עכשיווי כבר תפיק צעד גדול. 
האם אתה מתכוון לחבר את כל ה-11.2 ערוצים ב-XLR?
האם לכל ה-11 ערוצי הגברה שתבחר יהיו ברמה שתהיה להם גם כניסה כזו?
האם יש לך חדר יעודי ל-HT שזה מצדיק השקעה כזו?
האם יש לך גם 11 רמקולים באותה איכות מתבקשת (הרמקול הכי חשוב בשרשרת)?
כמה מקורות יש לך שתומכים ב-11.2 ערוצי שמע?
האם התמונה תהיה באיכות דומה לשמע (65" OLED ב-4K וכו')?
האם בעקבות הצעד, באשר תחליט עליו כנכון לך, אתה רואה מע' מאוזנת (איכות ומחיר)?
באופן שאני רואה את התמונה התשובה לחלק מהשאלות היא "לא"!
מעבר לכדאיות (אני לא מבין איך 2,150 יורו הם 8600 ש"ח אחרי משלוח ומיסים?) תנסה לחשוב על התמונה הגדולה בעלות ואז תשבור (אקסל) ותעשה עוגה. תראה שאתה מקבל עיוות חזק בפרוססור, ביחס לייתר הציוד. ואז נשאלת השאלה למה?
לצפיה ב-'זהירות! מגברים מסוגים שונים = הפרשי פאזה בלתי ידועים'
זהירות! מגברים מסוגים שונים = הפרשי פאזה בלתי ידועים
24/05/2017 | 08:14
8
26
היכולת של המוח האנושי לאבחן מיקום במרחב של מקור קול, מבוססת, בין השאר, על הפרשי הפאזה של הקול המגיע לשתי האזניים.
השימוש במגברים מסוגים שונים, אשר אין לדעת מהי הזזת הפאזה של כל מגבר ובתוך כל מגבר לתדירויות השונות, עלול להביא למצב של "טישטוש" מיקום מקור הקול ובכך, למעשה, לאבד את הענין העיקרי שבשלו משתמשים במערכת רב ערוצית - מיקום במרחב של מקורות הקול השונים.
אני לא הייתי בוחר בסוגים שונים של מגברים.
עדיף, לדעתי, להשתמש אפילו במגברים חלשים יותר (ואחד-עשר מגברים של 100  וואט כל אחד, זה יותר ממספיק! אבל, שיהיו זהים.
אריאל אריאלי
לצפיה ב-'פתרון פשוט'
פתרון פשוט
24/05/2017 | 10:44
6
22
שלום
מדוד או בחן ע"י דיסק TEST ואם הפאזה הפוכה, פשוט להפוך בין הדקי החוטים ברמקול או ביציאה מהמגבר.

לצפיה ב-'לא בהפיכת פאזה מדובר'
לא בהפיכת פאזה מדובר
24/05/2017 | 17:45
5
19
אלא בהפרשי פאזה. 
אין קל מלתקן הפיכת פאזה - פשוט הופכים את חוטי הרמקול.
אבל, כאשר מתקיים הפרש פאזה שונה המיקום במרחב של מקור קול משתנה עד לכדי עיוותי מקום משמעותיים. והדבר חמור עוד יותר אם מדובר בהפרשי פאזה המשתנים גם עם התדירות (השתנות שונה בין מגבר למגבר).
אריאל אריאלי
לצפיה ב-'הזזת מופע בתדר שמע?'
הזזת מופע בתדר שמע?
24/05/2017 | 17:46
4
9
לצפיה ב-'כן. בודאי!'
כן. בודאי!
24/05/2017 | 17:49
3
23
הבט בנתוני מגבר אודיו ותוכל לראות כי המגבר מזיז פאזה בתלות בתדירות. ומדובר בהחלט בתחום השמע (אל תשכח כי ברוחב הפס של מגבר שמע נכנסות כמה אוקטאבות שלמות)
אריאל אריאלי
לצפיה ב-'10 אוקטבות אבל רק 3 דקדות'
10 אוקטבות אבל רק 3 דקדות
24/05/2017 | 18:04
23
שלום
הזזת מופע במגבר או מעגל אלקטרוני נובע בעיקר מרכיבי L ו-C.
במגברי הספק לא אמורים להיות כאילו בד"כ, במסלול האות. מאז שנות ה-70 מקובל צימוד DC (Direct Coupled. גג, במוצא יש קבל שלא משפיע על מופע בגלל ה-Ro ביציאה והעומס (DF>40).
מגבר הספק בנוי מדרגת כניסה הפרשית (מראה) דרגת ביניים ודרגה סופית!
הגרוע יותר זה הזזת מופע כתלות בתדר. זה עיוות לכל דבר, במיוחד שככל שהתדר עולה מדובר בהרמוניות.
פגיעה בהם או סרוסם גורם לצליל לא נעים. היה לי קטע כזה ברכב, והתחושה היתה שה-Upper Mid צורם והשתגע.
זאת מפני שה-Cross היה ב-3KHz, והטוויטרים היו שקועים בדשבורד והעוצמה שלהם נפלה ב-20dB!.
הוצאתם, החזירה את התחום מעל 3KHz והצליל השתפר פלאות.
לצפיה ב-'מגברי אדיו זה לא התמחות שלי, אבל'
מגברי אדיו זה לא התמחות שלי, אבל
26/05/2017 | 16:14
1
13
כמהנדס חשמל (תואר שלישי בתחום מערכות הספק), לא ברור לי מה הבעיה של יצרני המגברים לקזז את הזזות המופע כפונק' של התדר. זה אפשרי אנלוגית או דיגיטאלית ברמת ה PRE באוך המבוא לדרגת ההספק, עי מסנן ALLPASS שמתוכנן היטב.

אני למשל עוסק בממירי מתח AC מבוססי PWM בתדר משתנה (בקרה בחוג סגור עם בקר לולאת כשל), ושם נעשה שימוש במסנן מעביר נמוכים שגורר הזזת מופע ליניארית בתדר. אנו מקזזים את ההזזה בקלות עי תכנון של מסנן ALLPASS ספרתי וזה עובד מצויין. לא רואה בעיה לעשות את אותו הדבר במגבר הספק ברמת אות המבוא, ואפילו ברמת אות המוצא עי מסנן LC מסוג LATICE.. סביר להניח שזה נעשה במגברי כוח איכותיים. בלי קשר, כפי שציינתי, ה PRE שאני מתכוון לרכוש יודע לאזן הזזות מופע בזמן הכיול האוטומטי, לפחות זה מה שאונקיו מצהירים..
לצפיה ב-'לטעמי הזזת מופע במגברי הספק היא דבר שולי'
לטעמי הזזת מופע במגברי הספק היא דבר שולי
26/05/2017 | 18:25
46
שלום
בעיקר משום שתדר השמע הוא תדר נמוך. מגברי הספק מגיעים ברוחב סרט של עד 100KHz (-3dB.
הזזת מופע בשמע = כיווניות. בתדרים הממש נמוכים (מתחת ל-100Hz) אנחנו גם רגישים לזה. זו הסיבה שניתן למקם סאב כמעט בכל מקום בחדר.
להבנתי, הזזת מופע מהותית יותר בשל האקוסטיקה (מרחק מהרמקול והחזרים). מצד שני, גם לו במקום מגבר ורמקול, נכח בחדר נגן שהיה מנגן מאותו מרחק בכלי, היננו חווים את אותם הזזי מופע באותו חדר.
מעולם לא ראיתי נגן עם "מסנן LC מסוג LATICE" או "PRE שיודע לאזן הזזות מופע".
לטעמי, צריך מגבר די איכותי לפחות ל-2 הערוצים הקדמיים. למיטב זכרוני יש לך רמקולים מסוג אינפיניטי Kappa. 
בכל המקרים שבהם התנסתי, החלפת מגבר עוצמתי ואיכותי, בחלופה כמו מגבר צנוע או הגברה פנימית ברסיבר, הניבו תוצאות נחותות באופן מובהק.
לדעתי, עם פרה-פרוססור עם יציאות XLR, אפשר (אם יש תקציב) למקם מונובלוקים ליד כל רמקול, ואת החלק הארוך בחיווט לעשות ב-XLR. חיווט לרמקול יכול להיות ברוב המקרים ממש קרוב (פחות מ-1 מ'!)

לצפיה ב-'אבל מערכת הכיול המובנית בפרוססור אמורה לטפל בזה'
אבל מערכת הכיול המובנית בפרוססור אמורה לטפל בזה
24/05/2017 | 14:10
14
שלום

לפי המפרט, מערכת הכיול מטפלת בהפרשי פאזה כולל לסאב וגם בגלים עומדים והחזרי קירות לרבות זוויות החזר... זה אמור לקזז הבדלי הגברה.
לצפיה ב-'11 ערוצים זה בשביל קונפיגורצית 7.1.4 באטמוס'
11 ערוצים זה בשביל קונפיגורצית 7.1.4 באטמוס
24/05/2017 | 14:15
12
פסי קול כאלו יש לא מעט ובעתיד כל כותר בלו ריי יגיע עם אטמוס או DTS:X. אפילו פס קול סטריאו דו ערוצי ניתן לשדרוג ל 7.1.4 עי הפרוססור הזה (DTS NEURAL X עושה את זה מצויין). נראה לי שאני אלך על POWER סטריאו יד שנייה איכותי לקדמיים, ואנסה להשתמש ב 809 לשאר הערוצים, אם אמצא דרך להפוך אותו ל POWER רב ערוצי. התקשרתי לטום אודיו והם אמרו שהם לא מספקים שירות כזה של שינויים ברסיברים. האם ידוע לך על טכנאי טוב בארץ שיוכל לעזור בזה?

תודה

לצפיה ב-'שאלה לגבי אמזון'
שאלה לגבי אמזון
23/05/2017 | 15:21
1
37
1. האם הם שולחים ישירות לישראל? דואר רגיל ups
2. תשלום בכרטיס אשראי והאם יש ביטוח החזר ?

לגבי המגברים
הייתי מרכיב  ממודולים של מגברי 50W ממותגים עבוד הסראונד
גם ספק מתח ממותג פעמיים 24V לתוך מארז 19U
היתרון בנצילות טובה ללא מאווררים משקל נמוך ונפח כולל קטן
לראשיים מגבר הספק סטריאו אפשר יד שניה ימהה / רוטל וכד'.
https://www.amazon.com/50W-Mono-Audio-Amplifier-Ki...
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/4...

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
23/05/2017 | 23:41
41
תודה. כן נשלח לארץ בדקתי מון אמזון. 8600 שח זה המחיר כולל מיסים ומשלוח עד הבית. מחירון בארץ עומד על 25 אלף, אבל בחנות מתמחה מוכרת במרכז רמזו שניתן לקבל בפחות מ 20 אלף אם אני רציני. משהו בסביבות 19 אלף... עדיין 8600 שח "קצת" יותר אטרקטיבי מ 20 אלף שח, שלא ברור לי לאן או למי הם הולכים...

אני לא רוצה להזמין עד שלא תהיה לי תוכנית רכישה למגברי כוח ומגבר כוח איכותי דו ערוצי עבור הקדמיים בתור התחלה.
לצפיה ב-'דוגמה מהשבוע'
דוגמה מהשבוע
25/05/2017 | 12:17
23
שלום
חברי הטוב הספיד השבוע את המגבר ADCOM 555-II בן ה-20 (250W RMSx2).
הוא התחבר בינתיים לערוצים הקדמיים ברסיבר שלו, Denon 43xx.
יש לו רמקולים B&W801.
התוצאה עם הרסיבר פחות טובה מה-ADCOM.
חוויה דומה חוויתי בזמנו כאשר חיברתי לרמקולים שלי מגבר 60W של ROTEL
במקום ה-Carver TFM35 THX. 
אם אתה כבר משקיע בפרוססור TOTL אתה לא רוצה לאבד את האיכות בהגברה. המחשבה שמגברים הם מגברים, רק המספר לפני ה-W משתנה,
אינה נכונה. עבור איזה ערוץ קיקיוני בין 7-11 (במניין ההיקפי, למעט ה-5.1)
יתכן וזה לא משנה. אבל לפחות הקדמיים זקוקים למשהו באותה רמה כמו הפרוססור. 
לצפיה ב-'7 KRELL power showcase'
7 KRELL power showcase
28/05/2017 | 21:37
10
לצפיה ב-'מחפש דרך לחבר טלוויזיה חכמה מסוג סמסונג KS8500 למגבר מנורות'
מחפש דרך לחבר טלוויזיה חכמה מסוג סמסונג KS8500 למגבר מנורות
21/05/2017 | 14:03
6
29
למגבר חיבור RCA בלבד
מהטלוויזיה יציא רק של HDMI או אופטי
אשמח לרעיונות
לצפיה ב-'א. יש לך יציאה לאוזניות. אתה יכול להשיג כבל שמצד אחד הוא '
א. יש לך יציאה לאוזניות. אתה יכול להשיג כבל שמצד אחד הוא
22/05/2017 | 07:55
2
20
תקע אוזניה ומהצד השני 2 תקעי RCA. מצא את הווליום שיתאים לכניסת המגבר, 
ותשאיר את הטלוויזיה על הווליום הזה. 
אתה הלוא ממילא תוותר על היכולת להאזין לרמקולים הטבעיים של המכשיר, ולכן
הוא יישאר תמיד מוגבר מהמגבר. אז נכון, זו לא האופציה ליהנות מאיכות השמע 
הגבוהה ביותר שתוכל לקבל מהמקור (הטלוויזיה), אבל זה לבטח יהיה טוב יותר 
מהאזנה דרך הרמקולים העלובים שלה. 
ב. נכון. לפי מה שראיתי, אין למסך הזה יציאות נוספות. לא RCA, לא סקארט ולא 
HDMI. אז... במידה שיש לך אפשרות להוציא כבל מהממיר, תוכל לנצל את הממיר 
כמקור (כמו שאני עשיתי אצלי). ואם יש לך גם מחשב או DVD, תוכל לנצל גם את
היציאות שלהם כמקור. זה אמנם יתפוס לך עוד כניסה במגבר (ואולי תזדקק לכניסת
ה-TAPE , תלוי כמה כניסות יש בקדם מגבר שלך), אבל סביר שתוכל להסתדר.

כל מה שכתבתי, נכון לגבי הממיר "טוטאל"  ו/או ה-HD הקטן של יס. איני מכיר את
היציאות של ממירי הוט השונים ו/או את ממירי יס  מהדור החדש, אף כי אני מרשה
לעצמי להאמין שגם בהם יש יציאות מתאימות. 
לצפיה ב-'תודה, אין לי יציאת אוזניות וכרגע עדיין לא מחובר מחשב למסך'
תודה, אין לי יציאת אוזניות וכרגע עדיין לא מחובר מחשב למסך
22/05/2017 | 16:49
1
9
  1. הממיר מחובר למגבר ושם אין בעיה
  2. הבעיה היא כאשר אני רוצה לראות תכנים מהסמארט TV ושם הסאונד לא עובר למגבר
  3. האם יש כבל HDMI או אופטי ל RCA?
תודה
לצפיה ב-'לפי נתוני הטלוויזיה יש יציאה לאוזניות אבל אם לא אז...'
לפי נתוני הטלוויזיה יש יציאה לאוזניות אבל אם לא אז...
22/05/2017 | 17:26
11
לצפיה ב-'בדגם KS8500 יש תמיכה בBLUETOOTH'
בדגם KS8500 יש תמיכה בBLUETOOTH
22/05/2017 | 17:05
10
תקנה מתאם 
Bluetooth 4.1 Transmitter and Receiver Stereo Audio 3.5mm Adapter Music USB L2S5

יוסי
לצפיה ב-'ממיר מיציאה האופטית '
ממיר מיציאה האופטית
22/05/2017 | 22:46
14
לRCA . עולה באיביי 30 ש"ח . כך אני חיברתי מגבר לTV 
ראה הכאן http://www.ebay.com/sch/sis.html?_nkw=Digital+Opti...   יש כמה דגמים 

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ