לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2194421,944 עוקבים אודות עסקים

פורום אודיו וקולנוע ביתי

ברוכים הבאים לקהילת אודיו וקולנוע ביתי.

הקהילה הזו נוסדה בתחילת שנת 2000 ב IOL כמקום מפגש, יעוץ והחלפת דעות לכל חובבי ציוד האודיו באשר הם, כמו גם למי שמעוניין לשאול שאלה, ולקבל תשובה מאנשים שגם יודעים על מה הם מדברים - ולצערנו, מוכרים בחנויות אלקטרוניקה הם בדרך כלל לא כאלה ...
מאז הספקנו לארגן חמישה מפגשים לחברי הקהילה, לשמוע הרצאות, להאזין לציוד ולהתפעל מאוד מאופי האנשים שאנו פוגשים כאן. החל מיולי 2001, ביתה החדש של הקהילה הוא כאן ב``תפוז``. אם את/ה מבקר/. חדש/ה הנה כמה דברים חשובים:
* אנחנו שמחים לענות על שאלות ולסייע כמיטב יכולתנו. מכיוון שיש שאלות ששואלים אותנו מדי יום, כדאי לנסות ולהשתמש בתיבת ``חיפוש הודעות`` בפורום כדי לראות אם שאלו את השאלה כבר לפניכם.
* כל האנשים שעונים כאן על שאלות, עושים זאת בהתנדבות. אם לא קיבלתם תשובה, אל תכעסו, ונסו לשאול שוב. טונים גבוהים וחוסר שביעות רצון אינם במקומם.
* אין ציוד שהוא ``פשוט מדיי`` בשבילנו. אל תתביישו לשאול שאלה. זה שאנחנו אוהבים בעיקר ציוד יקר, לא אומר שלא נשמח לסייע גם בשאלות על ה DVD של הדיוטי-פרי. גם בפורום ``מכוניות`` אוהבים לדבר על ``פורשה`` אבל שואלים המון על ``לאנטיס``.
* במידת האפשר, הציגו את עצמכם. ממילא כולנו ניפגש בסמינר הבא. אל תתחבאו מאחורי כינויים נטולי אימייל. * בפורום כותבים כאן יבואנים, משווקים, מוכרים ועוד בעלי מקצוע. ככה זה בפורום מקצועי כמו שלנו, תמיד יש אנשים שמוכנים לעזור.
* הודעות מכירה של ציוד פרטי - לשם כך קיימים לוחות הפורום, בהם תוכלו למצוא מגוון מודעות קניה ומכירה בתחומים שונים. הקליקו על "לוחות" בראש הדף.
* שדה ``נושא ההודעה`` נועד בדיוק לכך. השתדלו ככל האפשר לבחור שורת נושא שתתאר היטב את תוכן ההודעה, ותוכל לחסוך ממי שהנושא אינו מעניין אותם, את קריאתה.

משהו קטן על הממשק. כשאתם משיבים על הודעה, היא מטפסת אל ראש הדף הראשון כדי שכולם יראו את התגובה. לכן, חשוב להקפיד להשיב על הודעה, ולא לפתוח נושא חדש. זהו.

בברכה,
יבגני גלפרין מנהל הפורום אודיו וקולנוע ביתי.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אודיו וקולנוע ביתי

ברוכים הבאים לקהילת אודיו וקולנוע ביתי.

הקהילה הזו נוסדה בתחילת שנת 2000 ב IOL כמקום מפגש, יעוץ והחלפת דעות לכל חובבי ציוד האודיו באשר הם, כמו גם למי שמעוניין לשאול שאלה, ולקבל תשובה מאנשים שגם יודעים על מה הם מדברים - ולצערנו, מוכרים בחנויות אלקטרוניקה הם בדרך כלל לא כאלה ...
מאז הספקנו לארגן חמישה מפגשים לחברי הקהילה, לשמוע הרצאות, להאזין לציוד ולהתפעל מאוד מאופי האנשים שאנו פוגשים כאן. החל מיולי 2001, ביתה החדש של הקהילה הוא כאן ב``תפוז``. אם את/ה מבקר/. חדש/ה הנה כמה דברים חשובים:
* אנחנו שמחים לענות על שאלות ולסייע כמיטב יכולתנו. מכיוון שיש שאלות ששואלים אותנו מדי יום, כדאי לנסות ולהשתמש בתיבת ``חיפוש הודעות`` בפורום כדי לראות אם שאלו את השאלה כבר לפניכם.
* כל האנשים שעונים כאן על שאלות, עושים זאת בהתנדבות. אם לא קיבלתם תשובה, אל תכעסו, ונסו לשאול שוב. טונים גבוהים וחוסר שביעות רצון אינם במקומם.
* אין ציוד שהוא ``פשוט מדיי`` בשבילנו. אל תתביישו לשאול שאלה. זה שאנחנו אוהבים בעיקר ציוד יקר, לא אומר שלא נשמח לסייע גם בשאלות על ה DVD של הדיוטי-פרי. גם בפורום ``מכוניות`` אוהבים לדבר על ``פורשה`` אבל שואלים המון על ``לאנטיס``.
* במידת האפשר, הציגו את עצמכם. ממילא כולנו ניפגש בסמינר הבא. אל תתחבאו מאחורי כינויים נטולי אימייל. * בפורום כותבים כאן יבואנים, משווקים, מוכרים ועוד בעלי מקצוע. ככה זה בפורום מקצועי כמו שלנו, תמיד יש אנשים שמוכנים לעזור.
* הודעות מכירה של ציוד פרטי - לשם כך קיימים לוחות הפורום, בהם תוכלו למצוא מגוון מודעות קניה ומכירה בתחומים שונים. הקליקו על "לוחות" בראש הדף.
* שדה ``נושא ההודעה`` נועד בדיוק לכך. השתדלו ככל האפשר לבחור שורת נושא שתתאר היטב את תוכן ההודעה, ותוכל לחסוך ממי שהנושא אינו מעניין אותם, את קריאתה.

משהו קטן על הממשק. כשאתם משיבים על הודעה, היא מטפסת אל ראש הדף הראשון כדי שכולם יראו את התגובה. לכן, חשוב להקפיד להשיב על הודעה, ולא לפתוח נושא חדש. זהו.

בברכה,
יבגני גלפרין מנהל הפורום אודיו וקולנוע ביתי.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-' אירוח בנושא תפעול העסק ואדמיניסטרציה '
אירוח בנושא תפעול העסק ואדמיניסטרציה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/08/2017 | 13:39

ביום שני, 28/8, נארח בפורום עסקים את עינת בכור, מנהלת פרויקטים בתחום אדמיניסטרציה ותפעול.
אתם בעלי עסק ואין לכם זמן פנוי לפיתוח העסק והבאת לקוחות בגלל התעסקות בתפעול הגעתם למקום הנכון

באירוח אתם מוזמנים לשאול ולהתייעץ לגבי תפעול העסק: שירות לקוחות, שירותי משרד, טיפול בלידים, בק אופיס, תיאומי פגישות, רישום וגביה לכנסים, מפגשי גיבוש ועוד.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור האירוח כבר עכשיו

לצפיה ב-'איך מחברים מקרן קול לטלוויזיה באמצעות כבלHDMI?'
איך מחברים מקרן קול לטלוויזיה באמצעות כבלHDMI?
21/08/2017 | 21:43
2
5
שלום רב,

קניתי מקרן קול של SAMSUNG ויש לי TV של NEON שאין לה יציאה לחיבור אופטי.
אשמח לקבל יעוץ על חיבור באמצעות כבל HDMI
תודה
לצפיה ב-'איזה דגם של מקרן?איזה דגם של NEON ?'
איזה דגם של מקרן?איזה דגם של NEON ?
22/08/2017 | 06:49
1
2
לצפיה ב-'תקנה HDMI Audio Extractor Digital to Analog Converter De-Emb'
תקנה HDMI Audio Extractor Digital to Analog Converter De-Emb
22/08/2017 | 07:09
4
HDMI Audio Extractor Digital to Analog Converter De-Embedder Dolby Decoder Optical / Stereo RCA

יוסי
לצפיה ב-'איך אפשר לחבר טלויזיה למחשב נייח שכבר מחובר אילו מסך? :-O'
איך אפשר לחבר טלויזיה למחשב נייח שכבר מחובר אילו מסך? :-O
19/08/2017 | 23:50
1
5
רכשתי טלויזיה ואני רוצה שהיא תהיה מחוברת למחשב( רק לצפייה בסרטים מהמחשב)
אבל הבעיה היא שיש לי רק יציאת HDMI אחת שכבר "תפוסה" ע"י המסך מחשב הקיים,
אין לי צורך להשתמש בשניהם במקביל, אבל אני ממש לא רוצה לנתק ולחבר כל פעם את הכבל לפי מה שאני צופה באותו רגע.
במידה ואינני רוצה לרכוש כרגע כרטיס מסך, וגם לא ביציאת VGA שתוריד את האיכות צפייה,    יש משהו שאפשר לעשות?
לצפיה ב-'HDMI SPLITER'
HDMI SPLITER
20/08/2017 | 07:35
9
1 in 2 Out 1080P HDMI Standard Port Male To 2 Female Spliter Cable Adapter

יוסי
לצפיה ב-'חדר מלבני? חדר ריבועי? soundstage?'
חדר מלבני? חדר ריבועי? soundstage?
15/08/2017 | 23:42
5
26
תנו דעתכם, מה עדיף?

יש את האסכולה אשר טוענת כי חדר ריבועי הוא האולטימטיבי עבור  האזנה  למוסיקה, היות ויש  יותר soundstage או אולי soundstage "נכון יותר", לדבריהם.
אני שואל זאת מפני שיש סלון קצת מלבני ואני לא יכול להשוות ולהסיק מסקנות
מצד שני, אני כן יכול להשוות בין ציוד.
אי לכך, ביצעתי ניסיונות בין שני הגברות.
1/exposure2010 
Hafler  -   pre 915 + amp 9505 /2
בחרתי מספר דיסקים המתאימים מבחינתי לבדיקה
ה - exposure היה "יבש" באופן קטסטרופלי! ללא נפח, לא חם, לא מרגש
לאחר מכן, החזרתי חזרה למערכת את הסט של   Hafler
כמובן שחזר לי ה - soundstage
יש נפח , למעשה, לפעמים אני חושב שיש משהו ב -  Hafler שמרגיש קצת כמו משהו מהפלוסים של מגבר מנורות
נחזור לחדרים, מישהו כאן ביצע פעם "בדיקת חדרים" תוך התייחסות   ל  soundstage?
 אפשר לקבל רשמים על כך?
תודה מראש,
טל
לצפיה ב-'בטיפול אקוסטי נכון - צורת החדר משנה מעט מאד'
בטיפול אקוסטי נכון - צורת החדר משנה מעט מאד
16/08/2017 | 08:48
24
אם תיכנס לאינטרנט, ליוטיוב, בעיקר לקונצרטים של מוסיקה קלאסית תוכל להבחין בשני דברים בולטים באולם בו נערך הקונצרט:
א. רוב האולמות ארוכים יותר מאשר רחבים.
ב. ברוב, כמעט מוחלט, של האולמות, הקירות לא מקבילים.
מאחר וכאשר מתכננים דירה, לא מתכננים אותה כ"אולם קונצרטים" ולא כ"חדר האזנה", יש צורך לעשות טיפול אקוסטי כזה, ש"יתקן" את הגאומטריה הלא מתאימה ואת הסביבה המפריעה.
תתפלא לאילו תוצאות ניתן להגיע בטיפול אקוסטי נאות.

אריאל אריאלי
לצפיה ב-'מה הקשר בין הגברה ואקוסטיקה?'
מה הקשר בין הגברה ואקוסטיקה?
16/08/2017 | 11:30
3
25
שלום
מעבר לצורת החדר: מלבן או ריבוע, שהרי הנדסית ריבוע הוא מקרה יחודי בו כל הצלעות של המלבן שוות! יש דברים הרבה יותר חשובים:
1. גודל החדר.
2. מרחב פתוח ולא קיר בגב הספה עליה יושבים ב-Hot Spot.
3. חומרי בידוד או מחזירי קול: וילון או חלון זכוכית גדול.
4. הסימטריה של החדר.
5. מיקום הרמקולים: האם מתקיים יחס ה-1/3 - 1/3 - 1/3?
6. משולש הזהב בין הרמקולים ל-Hot Spot (60: שישים מע' כל קודקוד.

הניתוח שלך לגבי ההגברה לוקה במידע: באילו רמקולים מדובר?
מה הנתונים של ההגברות?
הטעם האישי שלך. ציוד שפופרתי נשמע אולי נעים וחמים, אך הוא סובל מליקויים חמורים בשיחזור הנמוכים ולינאריות, DF נמוך ו-THD גבוהה. אז בהתיחסות לנשמע טוב, זה עניין יחסי. זה יותר קשור לאיך כ"א אוהב את זה.

לצפיה ב-'האיכות.היא הקשר'
האיכות.היא הקשר
17/08/2017 | 22:23
2
22
אני יכול, על ידי החלפת חלקים או ע"י שינוי תנאי החדר, לשפר את איכות הצליל
כדי שתהיה יותר "במה", למשל.

טל
לצפיה ב-'נכון'
נכון
18/08/2017 | 07:13
16
שלום
בד"כ החדר נתון. מה שנותר זה להתמקד במיקומים: הרמקולים, הישיבה וכו'.
גם הרמקולים נתונים, אלה אם אתה מתכוון להחליפם...
במה:
החלק הארי בהשגת במה לטעמי יהיה בהצבת הרמקולים. עיקרם בהתאם להוראות היצרן. החל ממרחק מהקיר הצדדי והאחורי וכלה בזוית ההטויה כלפי המרכז.
השפעת ציוד על במה: אם הציוד "שקוף" הוא לא אמור להשפיע. השפעה תגיע עם הציוד משפיע על המופע. גפ המקרה זה, יתכן ומה שנרשמע לך כבמה גדולה, הוא
דווקא המקרה של הסטת מופע, ולא המקרה השקוף.
בניסוי ותהיה, ניתן להגיע לשיפור. כיול מערכת עשויה להיות מלאכה לא פשוטה,
אך ניתן להגיע לשורת פעולות מתכנסות שיביאו את הקיים למייטב.

לצפיה ב-'עוד 2 '
עוד 2
18/08/2017 | 09:59
16
שלום
קח בחשבון, שאולי (?) במערך הנתון: חדר, רמקולים, ציוד, אקוסטיקה וכו', הגעת
פחות או יותר ל-TOP. באנגלית: As good as it gets.
2 המרכיבים המהותיים ביותר הם החדר והרמקולים. אילו ישפיעו במידה ניכרת.
הייתר פחות עד כדי זניח.
לחברי יש ציוד ברמה גבוהה מאוד:
רמקולים: B&W D802
הגברה: Pass Lab, קדם XP-12, הספק: 250.8
נגן CD: Luxman D-06/SACD
בנוסף יש לו גם ק"ב שלא קשור ל-דו ערוצי.
בהינתן המצב הקיים, השיפור הבא אצלו יהיה אם יעבור לבית אחר, שבו הציוד יזכה לאקוסטיקה משופרת. 
כל מה שקשור לכיולים, נעשו. החיבורים לאילה. אבל...

בחלק מהמקרים, מדובר בבחירת רמקולים שגויה, או אי התאמתם לחדר.
לצפיה ב-'שני סאבים במצב סטריאו. אטומים או פתוחים?'
שני סאבים במצב סטריאו. אטומים או פתוחים?
15/08/2017 | 15:18
5
23
שלום

אני בקרוב משדרג את האונקיו 809 ל ימהה 2070 שתומך בשני סאבים במצב סטריאו. חשבתי לשדרג את הסאב הישן שלי (ימהה YST-W320). אני שוקל לרכוש שני סאבים זהים שימוקמו בפינות קדמיות של החדר ומעליהם יונחו רמקולים קדמיים.

ממה שהבנתי סאב אטום עדיף עבור מוסיקה, אבל סאב פתוח מסוגל להגיע לעצמות יותר גבוהות בתדרים נמוכים עבור סרטים. הרסיבר בעל 3 מצבים לניהול סאבים. מצב סטריאו (המומלץ עי ימהה) בו כל ערוץ ימני מכל רמקול נחתך לעבר הסאב הימני וההיפך עבור ערוצי צד שמאל. מצב מונו כפול, ומצב קדמי\אחורי ואז החיתוך נעשה בהתאם למיקום הרמקולים האחרים (מקדימה או מאחורה). 

האם יש בכלל טעם לשני סאבים בסטריאו עבור חיתוך תדרים תואם THX של 80 הרץ? האם תתכן בעיה של גלים עומדים או התנגשויות בגלל שני סאבים בפינות החדר? (מערכת הכיול של הרסיברים יודעת לטפל בשני סאבים לרבות ביטול גלים עומדים ממה שהבנתי). והשאלה העיקרית, סאבים אטומים או פתוחים? אולי אחד אטום ואחד פתוח? מה עדיף והכי בטוח (אין אפשרות לשמוע בבית קודם).

תודה

לצפיה ב-'2 סאבים'
2 סאבים
16/08/2017 | 19:15
2
20
שלום
סאב אינו כיווני. כך שמספר הסאבים או המיקום שלהם פחות משמעותי. עוד סאב,
זה עוד 3dB SPL, אם ה-2 זהים. אתה יכול לקרב 1 לחצי המרחק ותקבל אותו אפשט בחינם. 
יש בימהה 2070 יציאה ל-2 סאבים: האם הם לא יציאות זהות? הרי זה כאילו אמרת שיש לך מחבר Y ל-RCA וזו הסיבה להוסיף סאב...
סאב נוסף יכול גם להוסיף בעיות. אם מהשכנים (הבנתי שאתה גר בבית משותף)
ואם ברעידות (קיר גבס אחד כבר עושה לך צרות למיטב זכרוני. אתה יכול לקבל
מזה מנה כפולה! 
אני רואה שירדת מהפרה החדש עם יציאות XLR וחזרת לרסיבר...
תתחדש
לצפיה ב-'תודה'
תודה
17/08/2017 | 00:51
1
17
שלום.

לגבי קיר הגבס, עבר חיזוק ובידוד צמר סלעים בדחיסה גבוהה (1200 שח) וגם מיקום הסאב שונה ועכשיו זה הסתדר. אכן בסוף ירדתי מכל עניין הפרוססור. אני "אסתפק" בימהה 2070 שזה דרגה אחת מתחת לדגם העל כרגע (אני הולך להזמין מאנגליה רק לא דרך אמזון כי הוא לא מוצע שם, אלא דרך אתר אחר ושליחה עי חברת שליחויות לארץ, עדיין חוסך 2500 שח ביחס לשוד בארץ).

לפי פורום AVS יש דיווחים ששני סאבים, בעיקר אטומים נשמעים הרבה יותר טוב במוסיקה מאשר אחד. אנשים מעידים שמרגישים בכיווניות מ 80 הרץ ומעלה.ה 2070 אכן מסוגל לטפל בשני סאבים נפרדים. יש הגדרות של מצב L/R או DUAL MONO או F/B. מצב L/R סאב L מקבל נמוכים מכל הרמקולים השמאליים וההפך. לטענת ימהה זה משפר ביצועים בתדרים נמוכים (גם עבור צלילים לא כיוניים, אתה עדיין מרגיש את מיקום הסאב בגלל וויברציות שמגיעות ממנו). זה אמור ליצור איזון וסימטריה בחדר. הסאבים גם ישמשו כשני מגבהים לקדמיים שיעמדו עליהם (עם הפרדה של שני שטיחי ניגוב רגליים למניעת שריטות מהספייקים).

תיאורטית לי זה נשמע כמו סטאפ אידיאלי. אני מבין שאתה לא ממש מסכים..?

תודה

לצפיה ב-'80Hz ומעלה'
80Hz ומעלה
17/08/2017 | 07:44
28
שלום
לא ציינת אילו רמקולים יהיו הקדמיים? למיטב זכרוני היו לך אינפיניטי קפה 6 או 8.
לא רואה סיבה מדוע לתת לסאב תדרים מעל 80Hz. זה היה התדר שנבחר אצל חברי שהיו לו מאגנפאו 1.6 (ריבון). 
השאלה הנשאלת היא עד כמה הסאב שיש לך, או זה שתרצה לרכוש יורדים נמוך?
אז במקום להשקיע ב-2 סאבים שנניח יורדים ל-35Hz, הייתי משקיע באחד טוב
שיורד מתחת ל-25Hz.
לגבי ה-80Hz ומעלה, אין הדבר אומר שב-1Hz מעל תבחין. וב-80Hz עדין לא.
זהו מדרון חלקלק. וכפי שכתבתי בהתחלה, לא מוצא סיבה לקבוע את תדר החלוקה בין הקדמיים לסאב מעל 80Hz. כך שהכיווניות היא הדבר האחרון שהיה מדאיג אותי, ועבורו שם 2 סאבים. 
ככל שהתדר יותר נמוך, כך הוא יותר בעייתי לשחזור. גם בשל העלות של הסאב וגם בשל המגבלות בחדר. אם תשאל אותי, לא שם הייתי משקיע את כספי לאיכות נוספת. אני מניח שאתה מתכוון ל-2 סאבים זהים: יצרן ודגם.

לצפיה ב-'2 סאבים מונעים התאבכות'
2 סאבים מונעים התאבכות
18/08/2017 | 03:42
1
11
דוגמא מאלפת ב quad 63 וה gradient שמשמשים להם בסיס
* תמיד תהיה חפיפה בתדר החיתוך בין הסאב לרמקול לכן רצוי
 שיהיו בטכנולוגיה דומה שלא יורגש שנוי בפיזור והתאבכות הורסת
 גם בתדר החיתוך בין שני הקדמיים.
*  אקוסטיקה שתומכת בגל עומד פחות קריטית עם 2 סאב
   משתי פינות שמבטלים את ההחזר מהרמקול הנגדי.
   כשמוסיפים  מקורות גל ישיר ההחזרים מרוסנים יותר
* עדיף לתאם את הכווניות (למרות שפחות קריטית בנמוכים).
   באס שיקביל לרמקול הקדמי לא לרצפה או לצד ולא לסמוך על
   התיקון שהרסיבר מאפשר בהפרשי מופע במיוחד שיש חפיפה. 

לצפיה ב-'חפיפה בתדר החיתוך'
חפיפה בתדר החיתוך
19/08/2017 | 10:19
5
שלום
הכי טוב זה כאשר הסאב מחובר לרסיבר, והתדר חיתוך נקבע ברסיבר. שם אין חפיפה. המסנן LPF וה-HPF חותכים ב-3dB- בשניהם בתדר החיתוך (נניח 80Hz).
כך שהעוצמה ב-80Hz תהיה 0dB וכן הלאה ככל שנרד או נעלה בתדר.
הבעיה מתחילה כאשר מבצעים כיול בסאב ע"י נתוני הרמקול.
נניח שהרמקול נתון כ-3dB- ב-45Hz. שם צריך לכייל את הסאב לאותו תדר, בהנחה שהוא יחתוך שם ב-3dB-. הבעיה שהכיול אינו מבטיח שבמציאות החיתוך יהיה מושלם. ברם, גם אם יהיה טיפה ניחות או הגבר בכמה Hz בתחום הזה,
לא נרגיש וזה לא נורא.
כאשר מדובר ב-5.1, הרסיבר ממילא מנתב לשם את ה-.1 לפי הפיענוח.
האם כדי ש-2 סאבים יבטלו זה את זה הם לא חייבים להיות בהיפוך מופע?
לגבי התאום, לטעמי הבעיה הכי גדולה זה רצף ה-SPL עבור רמקולים וסאב בעלי 
נצילות שונה. במיוחד כאשר הסאב חייב להתגבר על רמקול מאוד נציל.
לצפיה ב-'המלצה על מסך.'
המלצה על מסך.
14/08/2017 | 11:49
14
27
מחפש מסך 50 אינצ' באיכות 4K .
עד 3000 שקלים. מחברה טובה ( יש לי בבית מסכים של סמסונג).
לא צריך סמארט TV ו 3D .
יתחבר ל PS4 PRO ,לממיר YES HD  ולמחשב PC נייח.
מה ההבדל בין מסך LED למסך OLED ? 
האם יש מסכי 4K שהם LED ומסכי 4K שהם OLED ?

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
14/08/2017 | 17:26
13
23
שלום
אין מסך OLED חדש בתקציב שלך. קרא בוויקי. אילו 2 טכנולוגיות מסך שונות.
יש גם קישור ודיון שלי בדף הזה. אתה מוזמן לעיין.
יש מסכי 4K ב-LCD וגם ב-OLED. 
LED זה רק התאורה. היום כל ה-LCD באים עם תאורת LED. תאורת הפלורסצנט פסה מהעולם.
לצפיה ב-'מסך.'
מסך.
15/08/2017 | 12:07
12
14
אם כך איזה מסך 4K הכי מומלץ בתקציב הנ"ל, עם אפשרות חריגה עד 4000 שקלים..?..
לצפיה ב-'תראה מה יש לך פה ברף התקציב שלך'
תראה מה יש לך פה ברף התקציב שלך
17/08/2017 | 07:49
11
14
אני לא יודע להגיד לך מה הדגמים האחרונים, אם בתקציב עדיף ללכת דגם אחורה שימכר בפחות או אולי לוותר על 4K כדי לרכוש משהו טוב יותר אך ב-FHD.

לצפיה ב-'העניין הוא'
העניין הוא
17/08/2017 | 08:06
10
13
שיש לי מסך 50 FHD של סמסונג 
אני רוצה להחליף אותו במסך בגודל דומה 4K 
כדי לנצל במקסימום את ה PS4 PRO שיש לנו.
לצפיה ב-'אני חושב שתצטרך להוסיף לפחות 1000 ש"ח כדי להתקדם, ואם תרצה '
אני חושב שתצטרך להוסיף לפחות 1000 ש"ח כדי להתקדם, ואם תרצה
17/08/2017 | 10:31
15
מוצר איכותי יותר, תצטרך אפילו להוסיף הרבה יותר. 
ככל שזכור לי, אין כעת 50 אלא רק 55, אלא אם תיקח איזה דגם ישן. 
אפשר אולי להשיג 49 כלשהו ב-3.5 קש"ח.
במנות שמיכאל קישר אליה, יש אדם שמתמצא היטב במטריה, ואפשר להתייעץ עמו. 
הוא סבלני והוא אחלה. קיים סיכוי טוב, שתשיג אצלו משהו שיתאים בדיוק לצרכים שלך. 

לצפיה ב-'THE BEST 4K HDR TVS FOR THE SONY PS4 PRO'
THE BEST 4K HDR TVS FOR THE SONY PS4 PRO
17/08/2017 | 13:54
8
19
לצפיה ב-'קישור לא עבד-קבל קישור אחר'
קישור לא עבד-קבל קישור אחר
18/08/2017 | 07:28
2
9

או תעתיק את הכותרת 
Top 9 best 4K TV’s for PS4 Pro

או הכותרת הקודמת

יוסי
לצפיה ב-'כמה מה-9 TOP נכנסים לתקציב של 4,000 ש"ח או פחות?'
כמה מה-9 TOP נכנסים לתקציב של 4,000 ש"ח או פחות?
18/08/2017 | 07:57
1
9
שלום
הראשונים (OLED ו-QLED) עולים בארץ סביב ה-20,000 ש"ח. 
כדי להגיע למסגרת התקציב, המספר 9 יאלץ לגדול למספר דו או אפילו תלת ספרתי 
לצפיה ב-'שיסתפק ב SONY דגם KD-49XD7005BAEP'
שיסתפק ב SONY דגם KD-49XD7005BAEP
18/08/2017 | 10:23
12
אם קונים לפי תקציב אז מןרידים חלק מהדרישות
לצפיה ב-'אמרו לי שהדגם הנ"ל טוב.'
אמרו לי שהדגם הנ"ל טוב.
22/08/2017 | 08:43
4
5
UE50MU7000 של סמסונג .
מה דעת המומחים ? המחיר שלו בערך בתקציב.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
22/08/2017 | 08:51
3
4
שלום 
לא בקישור ולא בחיפוש מצאתי מידע טכני על בהירות או ניגודיות.
כן, זה סידרה 7 של סמסונג, עם מסך 50" ב-4K במחיר 4,300 ש"ח.
מה האלטרנטיבות?
בד"כ צריך לחפש חלופות ואז להשוות בינהן ולבחור את העדיפה.
לצפיה ב-'מסך.'
מסך.
22/08/2017 | 09:06
2
5
כאן מצאתי פרטים על המסך .
לסמסונג יש מסכים במחיר דומה
מסדרה 6 . לא חיפשתי של 
חברות אחרות כי אני חסיד 
של סמסונג.
לצפיה ב-'המשך.'
המשך.
22/08/2017 | 10:36
1
4
בדקתי גם כמה מסכים של LG בתקציב שלי ( טיפה יותר) ויש להם נתונים ממש טובים. לא מצאתי גודל 50 . 49 או 55. איך הגיעו ל 49 ?? 
איך המסכים של LG בהשוואה לסמסונג ?

מסך שראיתי - LG 55UH617Y 4K ‏
לצפיה ב-'אין בקישור מידע טכני על איכות המסך'
אין בקישור מידע טכני על איכות המסך
22/08/2017 | 11:23
4
שלום
בין סמסונג ל-LG הייתי נשאר עם הסמסונג. 
לצפיה ב-'כיווניות בכבל XLR?'
כיווניות בכבל XLR?
15/08/2017 | 09:51
6
27
שלום
נתקלתי בזה אמש, כאשר חיברנו סט של חברה ידועה, במקום סט של כבלים בתוצרת עצמית. XLR ל-XLR. 
די הותפעתי כאשר בקצה הכבל (של חברה ידועה), הרכיבו שרוול אלומיניום יפה ועליו הלוגו של הדגם בצד אחד וחיצים (3) להראות על כיווניות הכבל! בצידו השני.
נניח שבכבל RCA Interconnect עוד אני יכול להבין, אבל ב-XLR!

בכבלי XLR יש קוד שכניסה היא פלג נקבה (בכבל) ואילו יציאה מתחברת עם פלג זכר. הציוד תמיד מותאם לזה. כך, שגם אילו חשקה נפשנו ורצינו להפוך, או בטעות הפכנו, הם פשוט לא יתחברו בשום אופן.
אז נשאלת השאלה למה החיצים?

לצפיה ב-'נו, באמת.... אתה לא מבין?'
נו, באמת.... אתה לא מבין?
15/08/2017 | 10:20
3
27
איך יוכלו למכור את הכבלים לוודואיסטים? איך יצדיקו את המחיר הגבוה?
בדרך כלל כבלים המסתיימים במחברים XLR מיועדים לעבודה מקצועית, גם אם יש, שאימצו אותם לציוד "High END".
אני לא מאמין כי בין אנשי המקצוע מישהו מתרשם מ"חיצי כיווניות הכבל" אבל, לוודואיסטים זה "אוצר בלום".
אגב, אתם יודעים מדוע הצד שמביא את הסיגנל (מוצא המיקרופון) הוא זכר בעוד שהצד המקבל נקבה?
רבים לא יודעים את התשובה האמיתית (הלא בציוד חשמל, בדרך כלל זה הפוך - הצד המביא את המתח יהיה תמיד נקבה - להגנה בפני קצרים או התחשמלות).
הסיבה היפוך בכבלי אודיו היא בדיוק אותה הסיבה כמו בחשמל.
כאשר מחברים מוצא מיקרופון לכניסת מיקסר, ישנם מיקרופונים קיבוליים הניזונים ממתח של 48 וולט. מי שמוציא את המתח הוא המיקסר ואכן כניסת מיקרופון במיקסר מקבלת, אמנם את מוצא המיקרופון אבל ממנה גם יוצא מתח של 48 וולט (פאנטום) ולכן בצד זה מתבקש השימוש בשקע נקבה ולא בתקע ואז, כמובן, במיקרופון יהיה תקע זכר.
אריאל אריאלי

לצפיה ב-'חחח'
חחח
15/08/2017 | 11:39
2
20
שלום
בין הייתר, היבואן הציג כבר XLR ל-XLR, שבקצה שלו יש עוד חוט עם נעל כבל להארקה!
לא הבנתי למה יש צורך לזה, לאן זה מתחבר ומה תפקידו. הרי פין 1 ב-XLR זה האדמה. הגוף מחבר גלוונית לשסי של הציוד. ומלבדם הארקה נוספת עשויה רק לייצר חוגי זרם ורעש. אם הקצה לא יחובר, הוא עלול לקצר מגעים בגב המכשיר, בהיותו תלוי שם ללא שימוש. הקסם הזה, יעלה יותר, מאשר כבל XLR ללא הקסם!
לצפיה ב-'אמרת "וודו" - אמרת הכל! עבורם, הכל אפשרי והגיוני '
אמרת "וודו" - אמרת הכל! עבורם, הכל אפשרי והגיוני
15/08/2017 | 15:16
1
12
לצפיה ב-'שיטות שיווק וסיוע הציוד '
שיטות שיווק וסיוע הציוד
16/08/2017 | 11:37
8
שלום
שיטת השיווק המקובלת ביותר, היא שהמשווק (היבואן או בעל העניין לבצע מכירה) יטען שיש הבדל גדול לטובה בכבל היקר שהוא מציע, לעומת הכבל השני, אותו הוא לא מוכר...
"מה, אתה לא שומע את ההבדל?" יש באס יותר הדוק, הגבוהים פתוחים יותר, יש יותר שקט וכו'. 
ההשוואה: אפילו השוואה מהירה של מיתג A/B הוא מעין השוואה לזיכרון. קצר אבל עדיין מהזיכרון. לא ניתן לאוזן לחבר A ו-B לאוזן ימין ושמאל, לנגן אותם יחדיו, ולקבל במוח מידע על ההבדל (בלבד) בין ה-2!
חמור יותר כאשר עובר פרק זמן בין הנגינה של A (כבל אחד) לעומת B כבל אחר.
חלק היצרני הציוד, במיוחד של קדם מגברים - דואגים להשהייה במיתוג, שינוי העוצמה ועוד. הכל שהשואה כזו תהיה קשה עד בלתי אפשרית.
הכל כדי להביא אותך למקום שהמוכר יכול לטעון על שוני שהלקוח לא יכול להצביע עליו. 
אז למה A עדיף על B, אם לא הצלחנו לבצע מבחן השוואתי? מפני שיש עליו סימנים שב-B אין: סימון כיווניות, עובי הידוד, זנבון הארקה מיותר וכו'.
לצפיה ב-'חברת מונסטר בזמנו ספגה ביקורות על הצהרת כיווניות'
חברת מונסטר בזמנו ספגה ביקורות על הצהרת כיווניות
15/08/2017 | 15:23
1
25
וכתוצאה מכך הפסיקה, ובמקום זאת מצהירה שהכבלים יחודיים בכך שבחינת עכבה, הוא 100% reciprocal, זו אומרת מתנהגים זהה באופן הדדי לאותות משני כיווני הזרימה.

פיזיקאלית כיווניות לכבל זה חסר כל משמעות, בעיקר שמדובר באות AC עם קוטביות מתחלפת באופן אקראי... מבחינתי יצרן כבלים שרושם חשיבות לכיוון, נפסל על הסף...
לצפיה ב-'סיפורי המעשיות בכבילה אינן מוצאות שובע'
סיפורי המעשיות בכבילה אינן מוצאות שובע
15/08/2017 | 18:03
21
שלום
הרי החברות הללו גובות מחירים מופקעים וצריך לתרץ את זה איכשהו.
לכן, הומצאו כל מיני סיפורים מרתקים, שאפשר לספר לאנשים שלא מבינים בפן הטכני. 
לגבי Monster: חברה שפרצה מסחרית לתחום, ועדיין כבלים שלה מפארים כל חנות מכשירי חשמל בצפון אמריקה, אך בקרב האודיופילים, הם אינם נחשבים בכלל. גם הם הגיעו לאי אילו תובנות מוזרות כדבריך, עליהן ויתרו מאוחר יותר. 
לי עוד יש כבלי Interconnect עם סימון כיווניות.

לצפיה ב-'סקירה חדשה - MINIX NEO U9-H TV BOX'
סקירה חדשה - MINIX NEO U9-H TV BOX
12/08/2017 | 22:30
4
29
היי חברים,
משתף אתכם סקירה חדשה בעברית אודות הסטרימר העדכני של חברת מיניקס
דגם MINIX NEO U9-H

לצפיה ב-'משוב'
משוב
13/08/2017 | 09:47
1
22
שלום
על העטיפה יש לוגו של 4K. בסקירה אין על 4K אף מילה. האם ה-HDMI או הכבל המסופק תומך ב-4K?
מה לגבי שימוש בדיסק חיצוני? (להקלטות או נגינה ממנו)
לגבי מתחרים: אין ציון של דגמים ומחירם, או במה הם או זה עדיפים...
אין תמונות ומידע נוסף על השלטים השונים. האם זה בכלל משנה?

לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
20/08/2017 | 15:18
3
תודה על המשוב, מיכאל. 
הוא תומך בדיסק חיצוני או בדיסק און קי. יש לשים לב שהדיסק מפורמט ב FAT32 על מנת שמע' ההפעלה (אנדרואיד) תוכל לגשת אליו היות ואין בה "תמיכה טבעית" ב NTFS. לא ניתן להקליט לדיסק און קי, הדגם הנ"ל לא כולל HDMI IN.
כן ניתן לכתוב לדיסק און קי / דיסק חיצוני. 

לגבי השלטים - בתחתית הסקירה נוסף סיקור מפורט שלהם. 

בנוגע למתחרים נוסף לסקירה דגם מקביל במפרט וביכולות ומיצרן באותה הרמה. 
לצפיה ב-'החברה הזאת כבר לא רלוונטית.'
החברה הזאת כבר לא רלוונטית.
15/08/2017 | 15:27
1
21
תמחור יקר ללא הצדקה. אין להם כלל מה להציע. רוב התקנים שבאמת חשובים לא נתמכים. ממליץ מאד על ZIDDO כמו ה X9H עם תמיכה בתפריטי בו ריי מלא, סאונד 24./192 ביצאות SPDIF גם לא קודי, ותמיכה מלאה בלת ממד בחומרה, לרבות BD ISO. אין דברים כאלו אצל שום חברה מתחרה בתחום נגני אנדרויד. 
לצפיה ב-'נסה לכתוב את זה בעברית.'
נסה לכתוב את זה בעברית.
16/08/2017 | 19:57
3
לצפיה ב-' פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה '
פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2017 | 15:56

פורום השקעות בקנדה הוקם כדי לתת לכם מענה לשאלות רבות החל מסוג ההשקעה, מקום ההשקעה, מיסוי, נושאים משפטיים, ניהול ההשקעה, רווחיות ומימוש השקעה.
רוצים להשקיע בקנדה זקוקים לייעוץ מעורך קנדי וישראלי היכנסו עכשיו לפורום החדש >>
לצפיה ב-'מיקרופוניות לא בדיוק וודו של אודיופיילים'
מיקרופוניות לא בדיוק וודו של אודיופיילים
10/08/2017 | 18:44
4
36
בדוגמא משקף תנודות מתקדם של חברה מובילה שנמצא רגיש לרעידות
הסיבה כנ"ל קבלים קרמיים מינאטוריים שמתנהגים כמו מקרופון קיבולי
בהקבלה אודיופיילים משקיעים במעמדים למגברים ונגנים ורגליות גם
לציוד שאינו פטיפון הרגיש מטבעו ואול יש הצדקה מסוימת שהרי הסאונד מרעיד.
במקרה מכשיר הבדיקה התקלה עלולה ליצור דגימת שווא ואף מפריעה יותר.
לצפיה ב-'תופעה ידועה. כבר נתקלתי בה בעבר'
תופעה ידועה. כבר נתקלתי בה בעבר
11/08/2017 | 17:02
3
21
בזמנו, בניתי לחיל הקשר, מערכת קשר פנים עבור רכבי ההאמר המשמשים לאימון צוותים.
בשלב מסויים הבחנתי ב"מיקרופוניות" של המכשיר. כל פעם שנגעתי במכשיר באמצעות כלי עבודה כלשהו, התקבל הצליל האופייני של המיקרופוניות.
צליל זה היה מוכר לי מציוד שמע שפופרתי, שעבדתי איתו בעבר ומאחר שציוד הקשר היה טרנזיסטורי, התופעה נראתה לי מאד משונה. הלא ברכיבים solid state אין סריג שיכול לזוז ולשנות את משטר זרימת הזרם ברכיב?
בדיקות שערכתי לחיפוש מקור התופעה, העלו כי טרנזיסטורים מסוג MOSFET, כאשר נתתי עליהם נקישות עם מברג קטן, יצרו את התופעה. רכיבים אחרים - לא.
לכן, אני דוקא חושד כי לא הקבלים הם מקור התופעה אלא דוקא הרכיבים האקטיביים.
כידוע, בטרנזיסטור MOSFET הזרם הזורם בו בין ה-DRAIN לבין ה- SOURCE נשלט ע"י מתח הנמסר ל- GATE, אשר קובע את שטח ההולכה האפקטיבי של ה"תעלה" בה זורם הזרם. תכונה זו יכולה בהחלט להיות מושפעת מרעידות מכאניות וליצור את המיקרופוניות.
אריאל אריאלי
לצפיה ב-'המשותף הוא עכבת כניסה גבוהה '
המשותף הוא עכבת כניסה גבוהה
12/08/2017 | 11:42
2
15
בתכנון בד"כ מנצלים את העכבה הגבוהה של ה mosfet כמו כניסות מכשיר
מדידה 1M בד"כ - אלא ששם יש כמה קבלים לאזון עקומת הענות בהנחתה
מעבר לצ'יפ שעושה את ההגברה. בדקתי בסקופ שלי והתופעה קיימת רק
בהקשה על מחבר ה bnc עצמו (כנראה מהווה חלק ממודול כניסה)
מבחינה זו עדיף מעגל עם עכבות נמוכות ככל שניתן.
הזכרת לי מערכות קש"פ בנגמש (בתותחנים) לקראת השחרור
מהסדיר כשהייתי בהדרכה גם אני פיתחתי משהו.. חווי חזותי לקש"פ -
נוריות לזהוי מקור שיחה קוי חיצוני/פנימי שהיו פורסים בח-10 
ומחברים למערכת ההגברה במוגף - הקוקוריקו  וה 1781
לצפיה ב-'כמה dB SPL זה הקשה על מחבר ה-BNC?'
כמה dB SPL זה הקשה על מחבר ה-BNC?
13/08/2017 | 09:52
1
11
שלום
ע"מ להביא מוצר למצב שתיווצר תהודה אקוסטית בין רכיב לרעש, צריכים להתקיים כמה תנאים. אחד מהם הוא חשיפה ישירה או מוגברת ל-SPL ניכר.
1. רוב ציוד השמע שאני מכיר, לא נמצא בחשיפה ישירה לסאונד מהרמקולים.
2. כאשר עידם הפטיפונים חי (לא הוחיה שוב) לא היו סאב וופרים. גם רמקולים רצפתיים FR היו די נדירים לתחום הבעייתי.
3. לפעמים יש מלכודת באסים בעצם המיקום. יש לזה פתרונות של הזזה, רגליות בידוד וכו'.
4. כן, התופעה קיימת. כמה היא אקוטית בציוד ביתי? לא ממש.
לצפיה ב-'שווה לבדוק '
שווה לבדוק
13/08/2017 | 10:25
10
בוקר,
התיחסת דוקא לתהודה למרות שהרגישות יכולה להיות גם ממקור חשמלי
לדוגמא רעידות של ממיר מתח / שנאי שמתאפננות על הסאונד
השפעות גומלין בין מכשירים שמונחים זה על גבי זה, מזגן שמרעיד את המבנה.

1. כדי לא לחשוף את הציוד הוא חייב להיות בארון מבודד. תאורטית הוא חשוף.
2 . בעידן הפטיפון היו רמקולים גדולים והקפידו למקם את הבאס למטה
    ואת הפטיפון בגובה לפחות מעל הרמקול
3. ההשפעה לאו דוקא מבאס, רגליות גומי יעילות יותר לתדר ביניים / גבוה 
4. איך מודדים הפרעות כאלו, בטוח לא פשוט ויתכן שהן לא רלוונטיות לחווית  
     ההאזנה בכלל. אפשר להתחיל בבחינת רצפת רעש ספקטרלית בתחום רחב
    כאמור גם רעשים אולטראסונים וסאב סוניים עלולים להתאפנן במוסיקה ולתת
    בטוי שניתן לשמוע.

לצפיה ב-'xrcd'
xrcd
11/08/2017 | 21:13
5
32
היי,  
האם דיסקים xrcd או xrcd24 וכו'
נשמעים טוב יותר או שזה false belief
לצפיה ב-'יש ויש'
יש ויש
12/08/2017 | 08:24
4
27
XRCD היא מותג של JVC שעלה על הגל האודיופילי בסוף שנות ה-90 ותחילת 2000. חלק מההקלטות יותר טובות, וחלק פחות. הם לא זולים.
יש שורה של מותגי CD אודיופילים, שלכל אחד היחודיות שלו:
OPPUS 3
Mobile Fidelity
Reference Recording
ואפילו לדויצה גראמופון יש סדרת 4D
לצפיה ב-'תודה על המידע'
תודה על המידע
12/08/2017 | 17:49
3
12
ראיתי ביצועים  שקיימים  ליצירה מסוימת במדיות שציינת לעיל .
בהנחה שההקלטות טובות,
יש מותגים טובים יותר ? יש כאלה שלוקים בחסר?

האם באמצעות נגן התקליטורים שלי אני אמור לשמוע הבדל?

לצפיה ב-'הנגן הוא רק חוליה אחת ופחות משמעותית'
הנגן הוא רק חוליה אחת ופחות משמעותית
12/08/2017 | 19:05
2
14
שלום
בהינתן שנחלק את עוגת האיכות לפרוסות, אזי מחצית מהעוגה נמצאת בהקלטה:
הקלטה: כל מה שמחבר בין תהליך ההקלטה באולפן, אופן המיקום של המיקרופונים, ציוד ההקלטה, האקוסטיקה של האולפן, תהליך העריכה והכנת ה-MASTER.
החצי השני נמצא ב-Play Back: הרמקול, האקוסטיקה של החדר, מיקום הרמקול, רמת הרעש בחדר, ציוד ההגברה, הנגן, החיווט.
השליטה שלך בחלק ה-1 נמצא אך ורק בברירת ההקלטות היותר איכותיות.
השליטה שלך בחלק ה-2 נמצא בבית בו אתה גר, איזה מהחדרים הוקצו לנושא,
כמה השקעת בציוד, וכמה טוב מיקמת וכיוונת אותו.
עיקר ההקלטות שאנו מדברים עליהם, כמו Mobile Fidelity וגם למיטב זכרוני ה-xrcd, הם שיפור המדיה מהקלטות אנלוגיות של יצירות מובחרות (נגיד פינק פלויד,
הצד האפל של הירח) שההקלטה המקורית שממנה נעשה התקליט ואח"כ ה-CD,
באיכות בינונית. תוכל למצוא שם רשימה ארוכה כמו 2 דיסקים של ניל דיאמונד, 
לילות משי לבן של המודי בלוז ועוד.
נסה למשל יצירה שנקראת Sugar Midnight בהקלטה של TBM )Three Blind Mice). יש גם דיסק זהב שנקרא The Best of TBM. יש את היצירה גם ב-SACD. רמת הפרטים שם מדהימה.
יש בכלל שורת דיסקים אודיופילים, שבד"כ נמצאת בחנויות ובתערוכות, שהם היחוס של השילוש הקדוש. חלקם פשוט נולדו להיות כאילו, למרות שלא הודפסו ע"י אחת החברות שברשימה! כמו Chuck Manguie - Feels so good.
קשה להתיחס לאיכות אבסולוטית למותג. לכל מותג יש הקלטות יותר טובות ופחות טובות. זה גם עניין של טעם. לא רק בהקלטה אלה בסוג המוזיקה.
אומרים שאודיופילים שומעים מפחות מ-10 דיסקים קטע אחד או 2 בכ"א, וזהו.
בעבר (תחילת המילניום) ערכתי סמינרים, והיה לי רעיון ללקט בדיסק את הקטעים הללו, שהושמעו בסמינר הקודם! כך שבסמינר מס. 2 יצא דיסק הסמינר מס. 1
הדיסקים נמכרו אז במחיר עלות ההפקה (צריבה והכנת העטיפה).
סה"כ יש 5 דיסקים מ-6 סמינרים. שנים אחרי, הפקתי בקנדה את דיסק הסינר השישי, אותו יש רק לקומץ קטן של אנשים 
לצפיה ב-'"Blue Tone-the forum prodactions"ואני חלק מהקומץ...'
"Blue Tone-the forum prodactions"ואני חלק מהקומץ...
12/08/2017 | 20:29
1
16
לגבי דיסק סמינר ראשון, קטע -13
AM CD3219 CHUCK MANGIONO - Feels so good
יש שיבוש מאז שקניתי אותו בסמינר - אבל חוץ מהקפיצה הזעירה, הצליל של הקטע הזה באמת באיכות גבוהה מאוד
עכשיו אין ברירה....אלך לקנות את הדיסק כדי שיהיה מושלם
סאונד מדהים גם כן, יש בדיסק XRCD הזה:
4 העונות עם Salvatore Accardo -  הקלטה של   philips 470 450-2 
במהלך ההאזנה, ראיתי שכתוב על הדיסק  XRCD  והתחלתי לבדוק
אפשר לקבל עוד המלצות במיוחד לגבי הקלטות ג'אז+ קלאסי ?
לצפיה ב-'ב-2 הסמינרים האחרונים נמכרו במהלך הסמינר דיסקים של xrcd'
ב-2 הסמינרים האחרונים נמכרו במהלך הסמינר דיסקים של xrcd
13/08/2017 | 07:33
9
שלום
opus 3 recordings
reference recording גם תמכו חזק ב-HDCD
deutsche grammophon 4d recording
הייתי ממליץ לקרוא על כותר נחשק ביקורות לפני רכישה. הם יקרים יותר ולא תמיד מספקים את האיכות המצופה.
שווה לטעמי לבחון גם אפשרות להשקיע בנגן דור קודם של SACD רב ערוצי ולבדוק כותרי SACD גם.
לצפיה ב-'אוזניות איכותיות'
אוזניות איכותיות
11/08/2017 | 21:54
11
35
אני מעוניין לרכוש אוזניות איכותיות
חפרתי קצר בנושא ורציתי לדעת האם המוצר הנ"ל מספיק איכותי:
SENNHEISER HD700

האם ישנן חברות נוספות שכדאי לשקול
תודה רבה
לצפיה ב-'המשך'
המשך
11/08/2017 | 22:11
32
האוזניות יתחברו ישירות לכניסה הייעודית ב - preamp 915
לצפיה ב-'אוזניות'
אוזניות
12/08/2017 | 08:35
9
31
שלום
הקדם שלך מתאים יותר לאוזניות עם עכבת כניסה גבוהה כמו 600 אוהם.
זאת בשל נגדי 150 אוהם טורים בין המגבר לאוזניה.
התקציב שלך? ה-SENNHEISER HD700 עולות כ-2,500 ש"ח.
אולי יהיה שווה לך לשקול מגבר אוזניות יעודי ביד 2?
אז תוכל לחבר גם אוזניות שהעכבת שלהם נמוכה כדי 32 אוהם...
חברות ששווה לבדוק:
AKG
LCD
OPPO
STAX (יקרות יחסית)
SENNHEISER - עוד דגמים, בטווח מחירים שונה.
יש גם ל-Audio Technica דגמים טובים
B&W
לצפיה ב-'חולק לגבי התאמת התנגדות / הספק'
חולק לגבי התאמת התנגדות / הספק
12/08/2017 | 11:27
4
20
MAXIMUM OUTPUT: 4 volts RMS into 150 ohm load OUTPUT IMPEDANCE: 150 ohms
היצרן עצמו מתייחס להתנגדות הנ"ל כברירת מחדל
לרוב  עקומת הענות של האוזניה מתוכננת להתנגדות יציאה זהה 
במקרה השכיח מחברים ליציאה פסיבית במגבר שאף היא בהתנגדות 100-200
לכן אם אין המלצה של היצרן למגבר מסוים התנגדות כזו היא ברירת מחדל.
אפשרות נוספת היא חיבור מיציאת מגבר הספק כפי שמתאים ב akg k1000
הסיכון ביציאה בהתנגדות נמוכה היא נזק לקפסולה (וגם לאוזניים)
לצפיה ב-'שמת לב שמדובר ב-preamp 915 ולא במגבר משולב או הספק?'
שמת לב שמדובר ב-preamp 915 ולא במגבר משולב או הספק?
12/08/2017 | 13:10
3
24
שלום
בעוד המימוש ב-preamp 915 הוא נגד טהור, באוזניה מדובר בסליל.
מגברי אוזניות יעודיים, שיכולים לרדת לדחיפת אוזניות של 32 אוהם אינם בנויים כך.
הטופולוגיה של נגד טורי או מחלק מתח, מקובלת במגברים משולבים זולים שאינן מוסיפים הגברה יעודית, אלה רוכבים על מוצא המגבר הספק.
יש לי את ה-K-701 של AKG והצליל במוצא האוזניות ברסיבר דנון 3808 לעומת מגבר אוזניות יעודי מורגש.
לגבי העצמה, ל-preamp 915 יש כפתור Volume! ששולט במוצא בין 0-4V.

לצפיה ב-'זו יציאת אוזניות ברמה גבוהה (תרתי משמע) יחסית'
זו יציאת אוזניות ברמה גבוהה (תרתי משמע) יחסית
12/08/2017 | 14:04
2
26
ה 5532 הוא מגבר דוחף קו, נקי ומעולה. חזק יחסית ל 072 קדם מגבר נטו
מה גם שהוא ניזון ממתח  +-15 ולא 5v שאז באמת מעדיפים אוזניות 32 אוהם.
לגבי עכבה של סליל+נגד בטור לנגד יש מצב שדוקא משקללים אותו בתכנון ההענות.. האם היצרן סנהייזר דורש עכבת יציאה מסוימת/נמוכה יותר?
בנוסף:
בהנתן עכבת יצאה, ההספק המכסימלי לעומס כשהוא שווה לעכבת היציאה.
אישית אני דוקא אוהב את הסאונד עם נגד טורי ביחס לצמוד ישיר.

לצפיה ב-'תודה לכם על ההסברים. אילו'
תודה לכם על ההסברים. אילו
12/08/2017 | 17:05
1
13
נתונים אני צריך לחפש במוצר מסוים כדי לוודא שהאוזניות יתאימו ל-pre

האם עדיף מבחינת האיכות. "לבזבז" חלק מהתקציב לקניית מגבר אוזניות ולקנות אוזניות עם עכבת נמוכה?
האם אני יכול לקבל מוצר  טוב יותר אם אני לא משקיע במגבר וקונה פשוט אוזניות עם עכבת גבוהה.
לצפיה ב-'שהעכבת שלהם תהיה מעל 300 אוהם'
שהעכבת שלהם תהיה מעל 300 אוהם
12/08/2017 | 19:14
4
לצפיה ב-'טווח התקציב יכול להגיע ל - 4000 - 5000 שח ובלבד שהצליל '
טווח התקציב יכול להגיע ל - 4000 - 5000 שח ובלבד שהצליל
12/08/2017 | 16:08
3
22

יהיה חם, דינמי  , בסים ברמה הנכונה לא מוגזם, הצלילים הגבוהים והנמוכים נשמעים דומיננטיים וכמובן שגם כאשר אני שומע בקול רם דיסק עם תזמורת סימפונית או    jazz big band , לא תהיה צרימה בצליל, תוך התחשבות  ב"עלות / איכות"
מגבר אוזניות ייעודי ייקח ממני חלק מהתקציב לאוזניות. אולי כבר כדאי לקנות
אוזניות עם עכבת כניסה גבוהה . מה זה אומר לגבי האיכות?
כל כך הרבה דגמים,  אני מניח שלא את כל היצרנים מייבאים
לארץ כך שזהו קרב אבוד. מה שכן  B&W קיבלו שבחים .
אגב, ה-SENNHEISER HD700 עולות 492$(1800 שח)

לצפיה ב-'רצוי שתשמע לפני שתרכוש'
רצוי שתשמע לפני שתרכוש
12/08/2017 | 19:13
2
26
שלום
בתערוכה האחרונה בגני התערוכה בכפר המכביה, הודגמו דווקא האוזניות מהשורה ה-1 של המותגים המובילים. היה מעניין למדי. לא כולם הודגמו כראוי, בשל מגבלות המציגים, כך שלמרות היחוס או התג מחיר של כמה מהאוזניות היותר נחשבות, השמעתם עם קבצי MPG דחוסים היתה יריה ברגל.
יש את ה-650, ויש את ה-800 - נסה את זה. נדמה לי שה-800 נמכרה בלוחות של הפורום השכן (הי פי מוסיק).
תוסיף לרשימה גם GRADO.
מגבר אוזניות ביד 2 עשוי לעלות גג 500 ש"ח, כ-10% מהתקציב שלך.
אישית לא אוהב את הצליל באוזניות בגלל שאין במה.
גם עניין הנוחות לאורך זמן מציק לי.
מצד שני, מקובל להגיד שע"מ לשמוע ברמקולים טוב כמו באוזניות, דרוש תקציב של פי 10!.
כלומר אוזניות ב-5,000 ש"ח ישמעו טוב כמו רמקול ב-50,000 ש"ח!

לצפיה ב-'גם אני לא אוהב אוזניות. תודה רבה על ההנחיות'
גם אני לא אוהב אוזניות. תודה רבה על ההנחיות
12/08/2017 | 21:21
7
לצפיה ב-'באיזה מחיר נמכרה ה-800? לדעתי, שערורייתי!'
באיזה מחיר נמכרה ה-800? לדעתי, שערורייתי!
17/08/2017 | 10:57
2
לצפיה ב-'בעיה עם dvi to hdmi'
בעיה עם dvi to hdmi
09/08/2017 | 20:47
1
20
אז ככה: יש לי xbox one שמחובר למסך מחשב ע"י כבל dvi to hdmi, וזה עובד כמו שצריך כך שהבעיה לא בכבל.

הבעיה היא בזה: יש לי קונסולה אחרת (Retron 1 HD; זו קונסולה שנותנת לך לשחק קלטות משחק ישנות של NES בHD ע"י HDMI). כשאני מחבר אותה למסך רגיל ע"י כבל HDMI סטנדרטי, זה עובד כמו שצריך כך שהבעיה לא בקונסולה.

אבל כשאני מחבר אותה לאותו מסך מחשב שחיברתי אליו את האקס בוקס, עם אותו כבל dvi to hdmi שהשתמשתי באקס בוקס, לא רואים כלום. המסך פשוט לא קולט את הקונסולה.

מה שמוזר זה שאם אני מחבר את הקונסולה לכניסת ה-HDMI in שבאקסבוקס, אני רואה אותה על המסך. אבל יש עם זה 2 בעיות: 1. זה מוסיף לאג. 2. אני כנראה מוכר את האקס בוקס בקרוב.

אז אם המסך בסדר (כי האקס בוקס עובד עליו), ואם הכבל dvi to hdmi בסדר (כי הוא קולט את האקס בוקס במסך), והקונסולה בסדר (כי היא עובדת על טלוויזיה HD רגילה או דרך האקס בוקס), אז למה המסך לא מזהה אותה אם היא מחוברת אליו ישירות ע"י dvi to hdmi?

אה, ונסיתי לחבר את הרטרון למסך אחר וזה עבד! אבל אני מעדיף שזה יעבוד עם המסך שדיברתי עליו. איך זה שהאקס בוקס עובד עליו אבל הרטרון לא?! :(

נ.ב. אין בקונסולה תפריט או הגדרות שאפשר לשנות.
לצפיה ב-'ניתוח מבריק: הכל בסדר רק שזה לא עובד.'
ניתוח מבריק: הכל בסדר רק שזה לא עובד.
12/08/2017 | 09:58
2
לצפיה ב-'LG OLED vs SAMSUNG QLED'
LG OLED vs SAMSUNG QLED
06/08/2017 | 07:00
25
37
שלום
מה זה QLED שחברת SAMSUNG מפרסמת ומציגה בליין מכשירי ה-TV החדש שלה? האם זה אכן OLED רק ש-SAMSUNG קוראת לו אחרת?
אז איפה אנחנו עומדים?
QLED זה בעצם LCD עם טכנולוגיית EDGE LED עם עוד מסך צמוד בגב ה-LCD שבולם אור ברמת הפיקסל ב-4K.
OLED זו טכנולוגיה שפולטת אור, ובעלת תחום דינאמי (Contrast Ratio) מעולה.
האמת שגם ב-QLED, בתצוגה באור (בחנויות) השחור נראה טוב. צריך להיבחן בחדר יותר חשוך. ע"פ המאמר, ל-QLED יש יתרון בהירות ע"פ ה-OLED.
המחירים של ה-QLED לא זולים בכלל, והם אף יקרים מהמקבילה של OLED.

לצפיה ב-'היי.. יצא לי לראות את שני המסכים באותה חנות. לא זה לצד זה, '
היי.. יצא לי לראות את שני המסכים באותה חנות. לא זה לצד זה,
06/08/2017 | 16:37
24
34
 אבל שניהם עבדו. וכן. הסמסונג הציג את מה שיש לו בשבב. תמונה מרשימה מאד.
לרגע חשבתי שהם פרצו דרך, אבל די מהר, הבנתי שמדובר במסך EDGE LED קצת
מעל הממוצע. לא פריצת דרך ולא טכנולוגיה חדשה. 
יש האומרים, שאם נפלה כבר החלטה לרכוש מסך, והדילמה היא בין ה-Q ל-O, הכי נכון 
יהיה לבחור ב-O. 
והנה סרטון, שמלמד כיצד "משפרים" מסך מסדרת ה-Q, כשהוא מגיע עם רמת
תאורה נמוכה ממה שהיצרן טוען שהיא אמורה לתת. 
מקווה שהתגובה הזו לא תוסר...
לצפיה ב-'הקטע ה"יפה" הוא, ששני המסכים הללו דומים במחיריהם.'
הקטע ה"יפה" הוא, ששני המסכים הללו דומים במחיריהם.
07/08/2017 | 01:35
23
23
לכן, ההחלטה מיהו הטוב משניהם פשוטה יותר.
יש כמובן את ה-SONY A1, שמשתמש בפאנל של LG, אבל כל המערך מסביב הוא
סוני והעיצוב הוא של סוני. 
כפי שהבנתי, הסאונד יוצא מהפאנל, וכך אפשר לזהות מהיכן מגיעים הקולות...
אבל טוב נו, הבנתי, שמר לנג יעדיף להמתין לדור הבא של סוני, ואז יבחן את האיכות
מול התועלת...
לי אישית עדיין לא יצא לראות את הסוני בפעולה, והאמת שאני סקרן, גם אם אני
יודע שלא אזכה לרכוש אותו...
לצפיה ב-'ראיתי את הסוני בבודפשט ביולי'
ראיתי את הסוני בבודפשט ביולי
07/08/2017 | 11:35
22
24
שלום
מסך מדהים. השחור אבסולוטי. תמונה חדה, צבעים מרהיבים, איכות מכל פינה.
עיצוב מיוחד. מכשיר יפה. מול המתחרים: ממש בפסגה. ב-4K לא משנה כמה תתקרב, עדין לא רואים פיקסלים.
לא יודע מה יהיה מחירו בישראל, טם וכאשר. בד"כ סוני עולים הרבה.

לצפיה ב-'ה-55 תומחר בכ-30 קש"ח, אבל נאמר לי, שכדי להיות תחרותיים עם'
ה-55 תומחר בכ-30 קש"ח, אבל נאמר לי, שכדי להיות תחרותיים עם
07/08/2017 | 12:02
21
20
האולד C-7 של LG (הסידרה החדשה כעת, שמחירה נע סביב ה-14 קש"ח), הם
ייאלצו לרדת ל-19 קש"ח. 
כבר היום יש יבואן חלופי בכרמיאל שמוכר אותה ב-19,200 אבל איני יודע מהו כעת
ה"מחיר הסופי", לאור המהפך שישפאר ייאלץ לחולל.
וכן. העיצוב שלהם ייחודי ומיוחד, והסאונד בוקע מהפאנל עצמו. איני יודע האם הוא 
"תחרותי" מול מערכת שמע חיצונית, אבל בתור גימיק, הם בהחלט שיחקו אותה. 
כדאי גם לקחת בחשבון, שהסאב שלהם הוא ה"רגל" האחורית של המסך...
לצפיה ב-'מה עם ה-65"?'
מה עם ה-65"?
07/08/2017 | 12:10
20
10
לצפיה ב-'לא משהו שעונה לצרכים שלי...'
לא משהו שעונה לצרכים שלי...
07/08/2017 | 12:25
19
21
מה שמצחיק, זה העיניים הגדולות של הצרכנים. 
בישראל, כשאיכות השידור של ערוצי 2 ו-10 הם SD,
וכשאיכות הממירים בHD אינם עוברים את ה-HD READY, אין שום טעם לרכוש מסך כזה גדול, 
כשאתה יודע שהוא רק ימרח לך את התמונה. אז בסדר. יש תכנים איכותיים יותר ויש
גם אפשרות לרכוש כאלה במרשתת. 
אבל כשאני יושב במרחק של 3.5 מ' מהמסך, ועד היום אני מסתדר עם 42? 
אין לי שום כוונה לקפוץ מעל הפופיק ולחפש את ה-65. 
לצפיה ב-'קצת ילדותי'
קצת ילדותי
07/08/2017 | 16:34
18
21
שלום
דיון כללי על OLED מול QLED והכנסת המותגים כולל SONY, אינה אומרת איזה
מכשיר "אני צריך" או רוצה. פעוטות וילדים בקטע של: "זה שלי" או במקום "שלי" אומרים את שמם.
הדיון הזה אינו במה לספר לנו מה מתאים לך, במה אתה צופה ולמה 65" ב-4K זה לא טוב בארץ. בדיוק כמו שבפורום מתכונים, לא נעשה דה-לגיטימציה לשווארמה, מפני שיש בו הרבה שומן. מי שאוהב שווארמה, הנימוק הזה לא ישנה את דרכיו.
כיום יש נגני BR עם יכולות 4K ויש גם תכנים. כולל סרט המד"ב Pasengers שמככב בהדגמה של ה-SONY. יש גם בצינור ומרשתת. כל מצלמה חדשה בעלת יכולות צילום של 4K, כולל כמה טלפונים ניידים. אם אתה חושב ש-4K עדיין לא כאן, אז הוא ממש מעבר לפינה. מה גם ש-YES כבר פרסמו שהם יתנו תכנים ב-4K. האולימיאדה הבאה תשודר ב-4K.
לצפיה ב-'לא חשבתי שתלך עם זה לכיוון שהלכת, אבל ניחא.'
לא חשבתי שתלך עם זה לכיוון שהלכת, אבל ניחא.
07/08/2017 | 23:01
17
20
א. לכל אדם ישנה הזכות להתעניין בנושא שחשוב עבורו ולאו דווקא בכל הנושאים שישנם.
ב. כעת אני במסע התעניינות לעצמי ולביתי בנושא הטלוויזיה שהכי "משכנעת אותי",
אם בגודל ואם בתמורה של מחיר מול תועלת. 
ג. לגבי עצמי, אני יודע בדיוק מה הדרישות בביתי. ברור לי שיש אפשרות לרכוש תכנים
באיכות גבוהה (אבל איני חובב ספורט במקרה)... וחוצמזה. המרחק ישיבה אצלנו, 
אינו מצדיק 65 אינץ'. אז נכון. יש גם גדולות עוד יותר. האם עלי להתעניין בהן?
ד. כשם שאני יכולתי לברר מחירים, אני חושב שגם לך ישנה אפשרות לברר ולאו דווקא דרכי. 
אז היות ששאלת, השבתי, שהיות שזה לא בקטע ההתעניינות שלי, לא ביררתי. 
ה. כן ציינתי בפניך, שקיים כעת גם דור חדש של LG, כי עד כה, ראינו רק את דגמי B-6.
אז הנה. כעת הגיע דגם C-7 שמתאפיין בתאורה גבוהה יותר, דבר שדי חסר בסדרה B. 
גם כאן, נראה שהפרשי המחירים בין הדגמים נוגע ב-5 קש"ח, כאשר ה-B-6 נע סביב 
ה-9 קש"ח. 
עכשיו מה שכן מעניין אותי, זה מה סוני עושה... האם הוא משתמש בפאנלים של סדרה B או C? 
כי בכל זאת, גם אם נניח שהסוני תתייצב על מחיר של 18 קש"ח, וה-LG סדרה B יהיה 9?
זה ממש מחיר כפול!
אבל אם נשווה את סידרה C לסוני, הרי שההפרש ינוע בין 5 ל-6 קש"ח. 
בעיניי, זו הדילמה שכן אמורה לעניין לפחות אותי...
ו. ועוד קטנה, שעליה יהיה קשה מאד לתת מענה:
מה רמת האמינות של מסכי הטכנולוגיה החדשה OLED?
ומה ההבדל בין אמינותו של מכשיר שלם מתוצרת סוני, לעומת LG?
ז. והנה שוב "נקודת השם שלי" על המכשיר... 
אצלי הסלון די חשוך בטבעי שלו. האם יש הצדקה להשקיע במסך מסדרה C, כאשר
אני יודע שאין לי צורך ברמת תאורה משופרת?
אולי מסך מסידרה B יספיק לי? ואולי בכלל, סידרה B, שפחות "שורפת" את המסך, 
תסייע לי בכך, שהמסך ישרוד אצלי יותר שעות עבודה? 
או. אז הנה שאלות שבאמת הייתי רוצה לקבל עליהן מענה.
לצפיה ב-'לידיעה'
לידיעה
08/08/2017 | 19:05
16
164
שלום
טכנולוגיית ה-OLED קיימת במסכים קטנים יותר, מזה שנים רבות. אני כבר עסקתי בפרוייקט של OLED בגודל 3X4 ס"מ כבר בשנת 2001.
היחידים שפרצו את הדרך למסכים גדולים היו LG. אך במסכים יותר קטנים, כמו מסכי טלפון (SAMSUNG) או עינית במצלמות מירורלס (סוני, סמסונג ועוד) יש רבים. סוני בחרה אסטרטגית לא לייצר מסכים, אלה לרכוש מיצרן צד ג'.
למרות עובדה זו, הם מצליחים להעמיד מוצרים מוצלחים ואיכותיים. 
מהתרשמות מהמסך שלהם, הוא מרשימים ביותר.
אתה רוצה להשוות מחירים? לך לאתר Megamart ההונגרי ותרגם (אפשר תרגום) ושם תמצא את כולם. LG OLED, את SAMSUNG QLED וגם את ה-SONY.
אתה מחפש לדעת מה האמינות של מסכי ה-OLED של LG? חפש ברשת.
על החדשים לא יהיה מידע עדין. אפשר לברר כמה אחריות הם נותנים וכמה יעלה להרחיב אותה ל-5 שנים. 
כן, מסך OLED בגודל 65" ו-4K יעלה בין 15-20 אלף ש"ח. 
הטענה בקישור שהבאתי על ההשוואה ביניהם (Q ו-O) זה של-Q יש רמת הארה גבוהה מאשר ל-OLED והמסך חסימה לתאורה האחורית ברזולוציה של 4K
יש שחור "כמעט" כמו ל-OLED. אז עם ה-Q אתה בלי חשש לטכנולוגיה של ה-OLED ועדין מקבל CR מעולה ותמונה טובה.

לצפיה ב-'אגיד לך כך... איני משתייך לחסידי הסמסונג ואני מעדיף את LG '
אגיד לך כך... איני משתייך לחסידי הסמסונג ואני מעדיף את LG
08/08/2017 | 20:47
15
22
על פניו. מאידך גיסא, אני מעדיף כמובן את SONY על פני שניהם.
מה שמרתיע בכל הסיפור זה המחיר של סוני.
אז.... נחכה עוד קצת ובסוף תיפול ההחלטה. 
לצפיה ב-'ומחד גיסא - שיקולים מעבר לחסידיות '
ומחד גיסא - שיקולים מעבר לחסידיות
10/08/2017 | 10:54
14
19
שלום
1. ברור לך שסוני מקבלת מ-LG פנלים OLED מאשתקד ושומרת לעצמה את החדשים לליין שלה.
2. בהתאם להסתיגות שלך מטכנולוגיית ה-OLED בפן האמינות ואריכות חיים, דבר שעדין לא ברור לגמרי, ה-QLED של סמסונג יכול להוות פתרון לסוגיה.
3. עבור סוני זהו דור ראשון של מכשירי OLED. עם כל הסיכון שבדבר...
4. חבל שאין מקומות בארץ שניתן לראות את כל ה-3 אחד ליד השני, עם אותו תוכן ע"מ להשוות. 
לצפיה ב-'חחח... אתה מזכיר לי את תקופת הקורו של פיוניר...'
חחח... אתה מזכיר לי את תקופת הקורו של פיוניר...
10/08/2017 | 11:40
12
18
במרבית החנויות, שבהן הוצגה הקורו, היא הוצגה בפינה נפרדת, עם סרט תכלית
מיוחד ששודר ב-FHD... 
שאלתי את אחד המוכרים מה ולמה, והוא השיב, שאם הוא יתלה את הפיוניר ליד כל 
שאר המסכים, איש לא יקנה כלום. כי כל המסכים לא מגיעים לקרסוליים של הפיוניר, 
אבל מנגד, אף אחד לא ירצה לשלם את המחיר של הפיוניר...
אז הגעתי לחנות אחת, שבה הייתה תלויה פיוניר, בשורה אחת עם הסוני
המתקדמת של אז, ועם הפלזמה הירוקה של פנסוניק, שגם היא הופעלה על אותו
תוכן. 
הסוחר באותה חנות אמר לי: "תסתכל ותבחר".
ואילו היום, אתה בא לאותו סוחר (כבר לא באותה חנות), ומה תראה? 
QLED עם תכני סמסונג הבלעדיים בפינה אחת. OLED עם תכני LG בפינה אחרת וסוני 
(מהסדרה החדשה אבל לא A-1), בפינה שלישית, שגם היא מציגה את התמונה של
התכנים הבלעדיים של סוני.
דווקא את ה-LG, הוא מיקם ליד חלון הראווה המואר (וזהו מסך שסובל מרמת
תאורה חלשה יחסית)...
את הסוני הוא מיקם בפינה חשוכה ואת הסמסונג, בפינה עוד יותר חשוכה.
אז מה תשווה ולמה?
אז... ... ויש עוד כמה "אזים".
1. ל-LG יש מערך שיווק שלא ממש מתחשב במערך הייצור העצמי שלהם, ולכן, 
קיים דווקא סיכוי, שסוני יכולים לרכוש גם את הדור החדש של המסכים. כי אין קשר
בין מכירה מסחרית של מסכים לבין ה"צרכים" היצרניים של הטלוויזיות.
2. האם המחשב של סוני אכן מסוגל "לייצר פלאים" לעומת המחשב של LG?
3. מה תוחלת החיים של כל מסכי ה-OLED? האם יש בכלל אינדיקציה, עד כמה
הם אמינים לאורך זמן, ו/או כמה זמן לוקח עד שהצבעים נצרבים ומאבדים מהברק 
והחיונית שלהם? 
שמע. זוהי טכנולוגיה חדשה ודי יקרה. אז כשאתה קונה מכשיר יקר, האם לא תצפה,
שהוא יהיה גם אמין לאורך זמן? 
הרי אתה לא קונה מכשיר לשימוש לשנתיים ואחרי זה.... יאללה. נחליף.
4. האם כן או לא כדאי לרכוש מסך סוני "אמין" מהליגה השניה (שהוא בעצם "LED"
רגיל אבל איכותי)? נכון. אתה בטח תגיד לי: "מה עניין שמיטה להר סיני"? ותהיה קצת
צודק. אבל קודם כל, הוא עולה קצת פחות, ושנית, זה סוני וזו טכנולוגיה שכבר 
איכשהו הוכיחה את עצמה... ובכל זאת, סוני זה סוני. לא?
אודה ולא אבוש, שאיני מתלהב יתר על המידה ממסכי סמסונג, ולכן, אולי דווקא סוני
כן תצליח לספק עבורי את הסחורה, גם אם לא בליגה של "השורה הראשונה"...
וזה גם תוך התחשבות בעובדה, שה-Q של סמסונג זה איזשהו גימיק מסחרי ולא ממש 
טכנולוגיה פורצת דרך, גם אם אכן קיים מושג כזה "קוואנטום". כי המושג האמיתי אינו 
המוצר שתקבל מבית היוצר של סמסונג...

לצפיה ב-'יש לסוני כמה סדרות'
יש לסוני כמה סדרות
10/08/2017 | 15:44
11
14
שלום
הן נבדלות בעיקר במחיר ובאיכות התמונה. לגבי אמינות, לא יודע להגיד שלסוני יש פחות בעיות מאשר לאחת המתחרות...
ה-Q אינו גימיק מסחרי. ע"מ להשיג שחור טוב, ובכך להגדיל את טווח הצבע והניגודיות, הם בחרו בשיטה ישנה חדשה, של שליטה בתאורה אחורית. רק שהפעם הם לא מכבים נורות LED אתה הוסיפו מסך שלם, שמכסה כל פיקסל במסך LCD הקידמי. להזכירך, שגם במבחן ה-OLED החדש של LG, הוא מלין על עצמת התאורה ב-OLED, לעומת ה-LED LCD.
אם המכשיר TV שלך עומד במקום מואר יחסית, אז ל-QLED יהיה יתרון.
ואם אתה צופה בחדר חשוך או ממש חשוך בסרטים, אז ל-OLED יהיה יתרון.
כמו שאתה רואה לכל ה-3 עיצוב מהמם. כ"א בדרכו שלו. נדמה שרף המחיר עבר מ-15-19 אלף, לאיזור ה-20-25 אלף...וכמו שריתה, יש גם ב-50 אלף.
לצפיה ב-'תודה מיכאל'
תודה מיכאל
11/08/2017 | 12:52
10
7
לגמרי במקרה, הסלון שלי הוא מעין נישה לא ממש מוארת, ולכן יהיה יתרון ל-O. 
השאלה היא אחרת... עד כמה המסך הזה הוא אמין לאורך זמן? ראיתי שיש טענות,
שהוא "נשחק" מהר.
ככל שהתנסיתי עם מכשירים של סוני, הם אמינים יחסית ודי מאריכים ימים. 
לכן, במידה שהם לא דירדרו את ההקפדה על בקרת האיכות, יש ליצרן הזה תעודות מוכחות. 
לצפיה ב-'טעות'
טעות
11/08/2017 | 14:19
9
10
שלום
סוני לא אחראים על הטכנולוגיה והם רוכשים ליין קודם של פנלים -LG. אז כל מה שאתה חושב או יודע עליהם בנושא אמינות לא קשור לפנל OLED.
לגבי האמינות, הצעתי לחפש בגוגל. נראה לי שלא עשית את זה. לא מאוחר. 
אל תחכה שאני יעשה את זה עבורך. לא יקרה!

לצפיה ב-'א. לא צפיתי ש"תעשה עבורי". אינך חייב, בטח לא כשאתה גם נשמע '
א. לא צפיתי ש"תעשה עבורי". אינך חייב, בטח לא כשאתה גם נשמע
11/08/2017 | 23:26
8
10
עויין. 
ב. קיים (גם בעברית) שיח על אמינות המסכים הללו. השאלה היא..... עד כמ כל מי 
שכותב "באמת יודע". זו טכנולוגיה חדשה יחסית, והניסיון לטווח ארוך הוא קצר.
ג. ולגבי אמינות כללית של מוצרי סוני מול אחרים? נראה שהעבר יכול ללמד לא מעט על כך.

לצפיה ב-'עוין?'
עוין?
12/08/2017 | 10:09
7
8
שלום
לא מבין מניין שאבת את האמירה האומללה הזו.
לגבי OLED: סוני היתה מהמובילות בתחילת העשור הקודם ונטשה אותה. סמסונג
הצהירה שתצא יחד עם LG במסכי OLED משלה, כאשר LG יצאה עם הדור ה-1 אך לא! חלק מהטענות של היצרניות בסיגמנט, זה שה-OLED עדין לא יציבה!
גם ייתר החברות הגדולות כמו פנסוניק, בחרו שלא להיכנס לנושא ה-OLED. 
זו טכנולוגיה די יקרה, ועל כך יעידו מחירי המסכים בדורות הראשונים.
לא נורא. מי שהחזיק וקידם את נושא ה-LCD הייתה בזמנו SHARP ןלבסוף הם נשארו מאחור. כך גם פיוניר ב-LD ופיליפס ב-Compact Cassette...
מאחר ושלב ה-"חדירה" (מונח שיווקי) חלף, SONY בחרה לרכב על הגל ולהיכנס ל-"שוק בתחרות" (גם (מונח שיווקי) עם LG, על אותו פלח שוק.

אמינות: אמינות מוצרי חברה (סוני במקרה הזה): אינה מחייבת שגם הטכנולוגיה OLED אמינה. במיוחד שהמסך בכלל של LG. מה שמשנה את המרכיב העיקרי באמירה שלך! כך שבסופו של יום גם אם תהיה תקלה, תוכל להגיד בגאווה שה-TV של SONY מעולה ואמינה, רק שהמסך OLED שקנו מ-LG התקלקלה...
מה שמוכיח שבמוצר צריכה אלקטרוני, אם חברה אינה אחראית על 100% מהרכיבים המרכיבים את המוצר, השליטה באמינות היא מוגבלת.

לצפיה ב-'יופי של מענה, רק שאיכשהו התפספסנו איפה שהוא.'
יופי של מענה, רק שאיכשהו התפספסנו איפה שהוא.
12/08/2017 | 14:16
6
6
אכן, ראיתי שסמסונג ניסתה לצאת עם הטכנולוגיה. משום מה, אז לא עקבתי אחר המתרחש, 
ואין לי מושג איך זה עבד להם ואיך הייתה התוצאה. 
ונכון. ההתחלה של LG לא הייתה ממש "פאר היצירה", אבל לפחות כעת הם התגברו על זה.
ואגב, גם לפנסוניק יש איזשהו דגם של OLED, אבל המחיר שלו ממש בעננים. לא נראה לי 
שיהיה להם סיכוי להיכנס לשוק עם המחיק שקבעו. ורק סביר שגם הם רכשו את הפנלים מ-LG.
וכן. ברור שאם אתה מדבר על האמינות של סוני & OLED, אתה בהחלט צודק, מאחר
שיש כאן שילוב של 2 דברים שונים שאינם מתחברים קוהרנטית זה לזה. 
אבל התכוונתי (גם) למסך פרימיום של סוני, שאינו כזה. ואז, עומדת השאלה: 
OLED? או שאולי LED טוב של סוני, שיכול לתת בראש ולהיות פטור מ"מחלות
המוצר החדש".  
אז כעת תגיד (ובצדק), שהדיון כאן נסוב רק סביב ה-O וה-Q והמשתנה השלישי אינו שייך. 
אבל.... איכשהו, רציתי גם להכניס משתנה נוסף, כשהשיקול הוא מחיר מול תועלת ואמינות.
ואגב, ה"עוין", התייחס להצהרתך שלא תחפש 'עבורי' מידע כזה או אחר... 
מעבר לזה, אתה סבלני, אש בעל ידע רב ואתה 10.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
12/08/2017 | 19:18
5
7
שלום
המשתנה השלישי: מסך LCD רגיל. ככל שיהיה טוב ויש לא רעים, הבעיה תהיה ותשאר עם ה-CR והשחור. במיוחד בחדר אפל.
תדליק אחד כזה ללא תמונה בחדר אפל ותראה מסך אפור. בסרט עם קטעים חשוכים מאוד תראה כתמי צל במקום פרטים. ברוכים הבאים לעולמו המסתורי של ה-LCD.
חדר מואר, מוריד חלק מהבעיות. תמונה מוארת וצבעונית הכל נפלא.
ה-CR גם תורם לאיכויות נוספות כמו רמת הצבע וניגודיות בצבע. ל-OLED פה יש
יתרון מוחלט.
אם אתה לא מתכוון להיכנס להוצאה של 15-20 אלף ש"ח, אז חבל על הדיון. 

לצפיה ב-'כן. אני מכיר את התופעות שציינת בנוגע ל-LCD. '
כן. אני מכיר את התופעות שציינת בנוגע ל-LCD.
12/08/2017 | 22:54
4
7
בכל מקרה, אפשר (אולי עדיין) להשיג את הפריטים האחרונים של סידרה B-7 במחיר 
של 9000 ש"ח, ואתה גם טוען, שהסוני A-1 משתמש באותו מסך. אז יש דרך למצוא
יחסית בזול את ה-55 מסדרת ה-0. אז... נראה. בינתיים אני עדיין ב"המתנה".
לצפיה ב-'גלישה באתר המצורף מגלה לי שיש הכל'
גלישה באתר המצורף מגלה לי שיש הכל
17/08/2017 | 07:57
3
4
שלום
כולל ה-SONY החדשים (OLED) וגם ה-QLED של SAMSUNG, בגדלים המבוקשים: 55" ו-65".
אגב מחירו של ה-SONY 65" מגיע ל-42K INS.
הפנתי אותך לאתר Mediamart 
אותו SONY של 65" שבארץ עולה 42 אלף, עולה בבודפשט 24,300 ש"ח בלבד.
מה גם שהמע"מ שם 27% ולא 17% כמו פה!
אם תיכנס לתפריט תראה שיש הפרדה בין OLED ל-QLED.
וב-OLED יש גם את פנסוניק ו-LG. 
בביקור בחנות (כל מרכז קניות יש אחד ויש  לפחות 4 רק בבודפשט!) כל המכשירים בתצוגה! מדובר במאות דגמים.

לצפיה ב-'יופי. תראה. א. האיש מהקישור הראשון שנתת, הוא ידיד שלי. '
יופי. תראה. א. האיש מהקישור הראשון שנתת, הוא ידיד שלי.
17/08/2017 | 10:25
2
6
הוא אגב גם "כמעט שכן", ואם אני מזמין ממנו מוצר, הוא מגיע לביתי ומביא. 
הוא נחשב גם כבעל חנות מתמחה, וכן. יש לו המון ידע הן בתחום הטלוויזיות והן בתחום
הסטריאו והשמע. הוא גם תחרותי, וככל שתציג בפניו הצעת מחיר שהשגת, הוא ישתדל 
לרצות אותך ולהשיג מחיר דומה בעצמו. נדיר ש"היפלתי אותו עם הצעה שלא יכל
להתחרות בה". ואגב, כדאי ללכת אליו, כי הוא אחד מהיחידים, שכן יילחם עבורך עם
היבואן, במידה שתתעורר בעיה כלשהי עם המוצר. 
אז... עוד מעט, ג'קסי יזרוק לי את התגובה, כי יטען שאני מפרסם תחת חסותו... אבל
בינינו. זו האמת. כשאני רוצה לאסוף מידע על מוצר, אני תמיד יוצר קשר עם 
שרגי. נקודה. 
ב. שרגי גם שוחה בכל המידע ורעשי הרקע מסביב למוצרים. אבל.... את הסוני A1 הוא 
עוד לא קיבל לתצוגה ואת הדגם החדש של LG (סידרה 7) גם עדיין לא. 
לטענתו. סידרה 6 נמוגה ואין כבר פריטים אצל היבואן אגב. 
ג. הוא כבר הספיק לקחת לביתו מסך מסדרה 7 (ותתפלא. הסתפק ב-55). 
ד. ככל שאני רואה. השוק הישראלי ממש תוסס בזמן האחרון, והמחירים כל הזמן
במגמת ירידה היסטרית. נכון להיום, דגמי ה-OLED של LG עולים בארץ פחות 
משהם עולים באירופה, גם אם המסים בארץ גבוהים כשמדובר במסכים גדולים. 
ה. גם ליבואן של סוני לא תהיה ברירה והוא ייאלץ להוזיל את המוצר. כבר היום יש 
חנות בכרמיאל שמייבאת יבוא מקבילי מארה"ב ואצלם המחיר הרבה יותר שפוי. 
אז נכון. לא תפריטים בעברית ואולי לא מותאם לקבל עדכונים בישראל...
אבל כשאתה מקבל מחיר כזה.... יש לא מעט אנשים שילכו על זה, גם אם האחריות
היא רק לשנה אחת בנוסח VIP. 

לצפיה ב-'זו רק דוגמה'
זו רק דוגמה
18/08/2017 | 10:40
1
3
שלום
אכן שרגיא איש נחמד מאוד ובעל ידע רב. מכיר אותו מאז שהיתה לו חנות בק. מוצקין בשד' השופטים. 
אך האתר שלו הוא רק דוגמה. הכונה להראות שיש לדגמים החדשים תוי מחיר והם ברי הזמנה, גם אם שרגי לא מחזיק אותם בתצוגה.
לצפיה ב-'נכון. יש תווי מחיר ויש כנראה מקום לחכות קצת, שהמחירים '
נכון. יש תווי מחיר ויש כנראה מקום לחכות קצת, שהמחירים
18/08/2017 | 18:53
4
ההיסטריים יתייצבו. לא יתכן, שישפאר יציעו OLED במחיר כפול ממחיר הדגם המקביל
של LG, ובטוח שהם ייאלצו איכשהו לצופף את המחיר למחיר הדגם המתחרה. אם לא היום,
אז בעוד חודש או חודשיים, או לקראת דצמבר, עת שהדגמים הללו ייהפכו ל"ישנים". 
הלוא תמיד יש את מבצעי שישי השחור ויש את מבצעי החגים ויש את מבצעי סוף השנה
הקלנדרית. למי שיכול לחכות, כדאי שיחכה...

לצפיה ב-'ראיתי שבאתר ה"מתחרה" נערך כבר איזשהו דיון על סדרת'
ראיתי שבאתר ה"מתחרה" נערך כבר איזשהו דיון על סדרת
10/08/2017 | 11:47
23
ה-C-7 מול ה-B-6 של LG, ובינתיים, ראה זה פלא, נכנסה כבר גם סדרת C-6
לארץ. ועדיין, עוד לא הבנתי מה ההבדילים בין השלוש... אז.... הדילמות רק מתרבות...
לצפיה ב-'חיבור מחשב נייח לרמקולים הרצפתיים'
חיבור מחשב נייח לרמקולים הרצפתיים
04/08/2017 | 12:40
9
27
חיברתי כבל rsa ליציאה הירוקה בכרטיס קול מחשב.וליציאה line out במגבר אונקיו 9010.לא שומעים את המחשב ברמקולים הרצפתיים.כן שומעים את הטלויזיה סמסונג.ברמקולים של המסך מחשב.
לצפיה ב-'חיבורים'
חיבורים
04/08/2017 | 12:52
5
27
שלום
את יציאת המחשב יש לחבר לכניסה ברסיבר (IN) ולא ליציאה (OUT).
נתק משם, מפני שלהבדיל מלהט"ב, בחשמל OUT ל-OUT מזיק! 
מצא כניסה פנויה (לא PHONO) וחבר לשם. בחר ברסיבר את הכניסה הזו, וישמעו.
לצפיה ב-'שלום מיכאל'
שלום מיכאל
05/08/2017 | 07:09
4
20
אכן.זה מה שעשיתי בהתחלה.ולא שמעתי את המוזיקה.ברמקולים הרצפתיים.אני אנסה עוד פעם.ואבדוק בהגדרות של המגבר.תודה.
לצפיה ב-'לא זה מה שכתבת! לא יודע מה עשית?'
לא זה מה שכתבת! לא יודע מה עשית?
05/08/2017 | 07:55
3
30
שלום
הפוסט שלך אומר שעשית אחרת, מלבד שמות שגויים:
חיברתי כבל rsa ליציאה הירוקה בכרטיס קול מחשב. וליציאה line out במגבר אונקיו 9010.
החיבור נקרא RCA ולא rsa. בצד של המחשב זהו פלג PL 3.5mm.
וכתבת שהנ"ל חובר "ליציאה line out במגבר". 
מאחר והחיבור במחשב הוא ליציאת אוזניות, במגבר יש לחבר את זה
לכניסה line In
תבחר אחד מתוך 1-4.

לצפיה ב-'מה עם ההגדרות במחשב?'
מה עם ההגדרות במחשב?
05/08/2017 | 09:50
13
שלום
כדי להיות בטוח שיוצא מהיציאת אוזניות במחשב משהו, חבר למחשב אוזניות או רמקול למחשב, וודא שיש סאונד. כוון עצמה בהתאם.
אח"כ חבר את הכבל עם הפלג PL בצד המחשב, וה-RCA לאחת הכניסות במגבר.
היות והכניסות מסומנות בספרות: 1-4, בחר בבוחר הכניסות את הכניסה המתאימה,
לזו שאליה חובר המחשב.
הגבר מעט - אמור לעבוד.
לצפיה ב-'שלום מיכאל.'
שלום מיכאל.
06/08/2017 | 15:18
1
14
התכוונתי לכתוב-שקודם חיברתי ל-line in-ולא שמעתי.ורק אחרי זה העברתי ל-line out.נכון חשבתי שאני כותב לא נכון-rsa במקום rca .מתוך עצלנות לא בדקתי איך כותבים נכון.חיברתי עכשיו עוד פעם ל-line in.עדיין לא שומעים.אני שם בשלט-על המספר חיבור המתאים(וגם על שאר החיבורים)ב- input selector.עדיין לא שומעים.דברים נוספים-ביציאת אוזניות לא שומעים-גם שהיה לי חלונות 7.וגם אחרי השדרוג לחלונות 10.בלחיצה על סמל מנהל שמע בשורת המשימות במחשב-מתקבלת הודעה-אתה צופה בדף ריק משום שלא מחובר התקן שמע למערכת.להפעלת הממשק הגרפי,חבר התקן שמע למערכת.בכל מקרה החיבורים לרמקולים הפנימיים של המחשב.וליציאה הירוקה בכרטיס קול למחשב.(line in)מסומנים ב-v.תודה על העזרה.
לצפיה ב-'הצעתי לך לבדוק שיוצא שמע מהשקע אזניות במחשב עם אוזניה'
הצעתי לך לבדוק שיוצא שמע מהשקע אזניות במחשב עם אוזניה
07/08/2017 | 11:37
6
שלום
אל תצפה לקבל סאונד אם הוא לא יוצא מהמחשב.
אתה יכול לבדוק שהעסק "חי" ע"י הכנסה והוצאה של התקע PL או לגעת בו עם היד,
ולשמוע רעשים ברמקולים. רק בזהירות עם העצמה.
לצפיה ב-'אם המחשב מחובר לטלוויזיה בHDMI'
אם המחשב מחובר לטלוויזיה בHDMI
06/08/2017 | 10:55
2
25
תחבא כבל sPL 3.5mm - 2 RCA ליציאה אוזניות בטלוויה וקצה השני למגבר

לדעתי לא תוכל לכבל אודיו גם ביציאה הירוקה וגם ב HDMI בו זמנית

יוסי
לצפיה ב-'How to Connect Your Computer to Your Stereo'
How to Connect Your Computer to Your Stereo
08/08/2017 | 09:45
5
לצפיה ב-'האזנה לגלגלצ בטלפון נייד'
האזנה לגלגלצ בטלפון נייד
05/08/2017 | 20:45
1
32
כמה נפח גלישה צורכת האזנה לשידור החי של תחנת הרדיו גלגלצ בטלפון נייד למשך שעה אחת? תודה.
לצפיה ב-'משהו כמו 100MB'
משהו כמו 100MB
06/08/2017 | 07:02
7
לצפיה ב-' מגבר סטריאו ובעלים עצוב..'
מגבר סטריאו ובעלים עצוב..
30/07/2017 | 19:58
15
64
ברשותי מגבר בן 40 ומשהו של לקסמן ( L 81 למי שמצוי ), עם צליל יוצא דופן לטעמי. אתמול שיחק ילד קטן מבאי הבית עם כפתורי הבלנס ובורר המקורות, עד שגיליתי ועצרתי אותו. מאז יש דיסטורשן מעצבן בתחום הגבוה ובצד אחד בלבד. אפשרות של טויטר דפוק נשללה ע"י החלפת הכבילה בין שני הרמקולים, כך שהמקור הוא כנראה מהמגבר. השערה לסיבת התקלה והפניה לטכנאי שמצוי בדברים הישנים הללו תתקבל בתודה.
לצפיה ב-'בדוק גם את המקור / כניסות'
בדוק גם את המקור / כניסות
01/08/2017 | 17:30
1
38
מגע לא טוב בחיבור הכניסה או ביציאת המקור לכוון המגבר
והכבלים בכניסות
לצפיה ב-' תודה..'
תודה..
02/08/2017 | 09:38
34
ניתוק וחיבור אינטרקונקטים מחדש פתר את הבעיה. 
לצפיה ב-'בלי קשר, מגבר בן 40 צריך רענון'
בלי קשר, מגבר בן 40 צריך רענון
03/08/2017 | 09:25
12
38
שלום
גם אם הוא תקין (לא מעוות או משמיע רעשים), סביר להניח שיש לו בעיות:
1. הפוטנציומטרים שלו בוודאי שחוקים.
2. המגעים העלו חימצון.
3. חלק מהקבלים האלקטרוליטיים התיבשו.
4. הלחמות התיבשו ומתחילות להרקב.
5. בידוד מהשנים הללו גם נוטה להתיבש.
מקובל שציוד וינטג' כמו שלך, יעבור בפרק הזמן הזה ריענון אצל איש מקצוע, שבו יוחלפו הקבלים האלקטרוליטיים, יעברו על ההלחמות (אולי אפילו ישאבו את הבדיל וישימו חדש, יבוצע ניקוי למגעי הבוחרים, וריסוס אם לא החלפה לפוטנציומטרים.
כמובן שחיווט שעבר זמנו יוחלף.
לטעמי, התקלה הבעה מעבר לפינה.
לצפיה ב-'לא במקרה של Luxman'
לא במקרה של Luxman
05/08/2017 | 03:31
11
32
המכשירים של פעם יוצרו לשרוד יותר מהעכשוויים, כמעט בכל התחומים.
אצלי שוכנים 2 (לא ככ בשמוש) נגן דיסקים וקלטות D100 K100
מעל 30 ש' - אף תקלה אחת. גם במקרה הנ"ל התקלה היתה חיצונית.
פירוק שלא לצורך עלול לייצר תקלות מה גם שחבל להשקיע סכום נכבד.
גם 3 רסיברים משנות ה80 וה70 תוקנו רק כשהיה צריך ועובדים לא רע
טיפונת רעשי מגעים מאי אלו פוטנציומטרים שכבר לא ניתן להשיג.. B&o ו nad
בינתיים שומר אולי יהיה להם ערך אספני.. 
אגב אפילו ציוד שפורפרתי שתוכנן ובנוי טוב יחזיר את ההשקעה בעשרות שנים
במקרה זה בגילנו לפחות

לצפיה ב-'אין קשר בין היצרן להזדקנות החומרים והרכיבים'
אין קשר בין היצרן להזדקנות החומרים והרכיבים
05/08/2017 | 07:59
10
19
שלום
בתקופה שהמגבר הנ"ל יוצר, נעשה שימוש בבדיל עם עופרת וללחם יש תכונה של התיבשות עם השנים.
כנ"ל רכיבים כמו קבלים אלקטרוליטיים שמאבדים מערכם ולפעמים אף נפרצים. כנ"ל חומר הבידוד שיש בין הטרנזיסטורי הספק לגוץ קירור המוארק.
אני מדבר על חומר ורכיבים. לא על Workmanship. גם הבקרי עוצמה וצליל הם מסוג פומטציומטר פחם ואילו נשחקים אחרי 40 שנות שימוש. 
דווקא בחדשים מדובר ברכיב אחר, אם זה בורר נגדים (יש ב-Revox מהתקופה הנ"ל) או ב-DAC בחדשים יותר. 
לצפיה ב-'אבל עובדה שלא היתה אצלו תקלה במגבר עצמו.'
אבל עובדה שלא היתה אצלו תקלה במגבר עצמו.
05/08/2017 | 09:59
5
16
בדוק ב ebay ממשיכים לסחור במוצרים של החברות היקרות
שנבנו ברמה גבוהה. גם ההלחמות לא מחויבות להתפרק ביחס לזמן
בציוד זול הן מתפרקות גם אחרי זמן קצר או מהתחממות או לחץ מכני
מה גם שהבדיל ללא עופרת דוקא פריך יותר ולרכיבי ה smd  יש בדיל
שנמס ב 150 מעלות - הציוד החדש בודאות לא ישרוד כמו הוינטאג דאז..
פוטנציומטרים אכן מהווים בעיה אבל גם encoder דיגיטלי מאבד מגעים
ואז הסכוי לתקן אותו או למצוא את הרכיב המקורי הופך קשה במיוחד.
לטעון שאין קשר ליצרן = קשקוש.
לצפיה ב-'סחירות: שוק הוינטאז''
סחירות: שוק הוינטאז'
05/08/2017 | 17:24
4
17
שלום
לא רק Luxman. גם Sansui ו-Kenwood ועוד. 
לגבי הרמה, אני מסופק. כך בנו פשוט בשנות ה-70 וה-80. 
כל היצרנים היפניים השתמשו ברכיבים דומים. טרנזיסטורים מסידרת 2SA ו-2SB
וכנ"ל ברכיבים פאסיביים. אין שם ניסים. חלקם יצרו לבד (SONY) וחלקם רכשו.
לידיעה, באותה תקופה החברות הגדולות, כמו AKAI או Pioneer יצאו בליין שלם כל שישה חודשים. הם בנו דגם על (Top) וממנו הורידו חלקים ככל שירדו בדגם.
המודולריות של שנות ה-70. אח"כ התחילו להגדיל הספקים לרסיברים (דו ערוצי)
והגיעו להספקים של עד 190W.
בקנדה וארה"ב יש חנויות שקונות ומוכרות את הוינטז' במשקל. קירות עמוסים בציוד. גם eBay עוסק בהם. חלקם היותר יקר, משופצים מקצועית בגרמניה או שוויץ. במיוחד רכיבים של Studer  ו-DENON.
יש גם אתר שמתמחה רק בטיונרים של אותה תקופה http://www.fmtunerinfo.com/ ;
האתר מהווה בנק מידע על טיונרים אנלוגיים ודיגיטאליים. מוצר שכיום כמעט ונעלם לגמרי.
לגבי הקשקוש, בוא נשפר סגנון. 
לצפיה ב-'יפנים בהכללה זה בטח לא סגנון ומשהו על מגעים..'
יפנים בהכללה זה בטח לא סגנון ומשהו על מגעים..
07/08/2017 | 09:30
3
12
הוינטאג' הוא בררני למדי יש ציוד אמריקאי וגרמני שמחזיק קהל מעריצים
עד היום שוב חברות כמו Crown או Telefunken מבוקשים עד היום
לגבי מגעים דוקא במחשבים היו בעיות ידועות של מגעים בתושבות
של זכרונות ויצרנים דרשו מגעי זהב למרות שהצפוי לא מבטיח עמידות מושלמת
גם neutrik אינם חפים מבעיות ב xlr אפילו בline level 
עדיין luxman היקרים מגיעים לאלפי $ ואינם ברי השוואה ל kenwood
ואפילו סוני הוא סליחה על הבטוי זבל ביחס ללקסמן . 
לצפיה ב-'דעתי על הוינטז''
דעתי על הוינטז'
07/08/2017 | 12:16
2
10
שלום
מעבר לנוסטאלגיה, של מוצרי על מתקופת צעירותינו, שהיום הם ברי הסגה, אין בהם הרבה. גם הרכיבים וגם הטכנולוגיה, צעדו מאז קדימה, בעוד שהחומרים שמהם הציוד עשוי, בעיקר צעדו אחורה.
חלקם עם חיבור רמקולים זול של מחברי צביתה. חיבורי ה-RCA ב"כ מחומצנים, מפני שאז לא עשו אותם עם ציפוי זהב, עדין בחלקם מחבר DIN 5 להקלטה!
פעלולי ה-TONE עם 2-3 תדרי Turnover, ומסננים, אינם מקובלים כיום כלל.
מבחינת כניסות, הם לא מכילים אפילו כניסת CD. בטח לא משהו יותר מתקדם...
ההספקים שלהם צנועים וכך גם ה-DF. 
חסרונם הגדול ביותר: העדר שלט רחוק. מי קם היום מספה להגביר, להחליש או לכבות?

לצפיה ב-'דעה לגיטימית לחלוטין..'
דעה לגיטימית לחלוטין..
08/08/2017 | 19:23
1
18
מעריך שגם זו הטוענת שמעגל נוסף, זה של השלט, לא מוסיף לאיכות הצליל, אף היא לגיטימית ובאמת שאין טעם להכנס לויכוחים האינסופיים שמה שאינו מגובה באמיתות מדעיות מוכחות, לא באמת שווה משהו, בעיקר בשל בורותו בענין הזה של הח"מ אגב. לי על כל פנים לא מפריע העדרו של השלט, בכלל לא, כמו שלא מפריעה כנראה לאלו שחזרו לפטיפונים ההתעסקות הבלתי פוסקת הכרוכה ברצון לשמוע מוסיקה מהכלי העתיק הזה דווקא. מה שאני כן יכול להעיד עליו ומשמיעה בלבד, הוא שהלקסמן העתיק הזה שהחל את הדיון הזה, פשוט נשמע טוב ובעיקר נכון ובאמת שעברו בסמוך אליו והתחברו במקומו כל מיני מגברים מודרניים, גם מנורתיים, גם טרנזיסטוריים, חלקם גם עתירי ספרות בתג המחיר שלהם ודווקא הלקסמן הזה נשאר ולא רק בגלל שהוא גם נראה נהדר.

לצפיה ב-'אין על Luxman'
אין על Luxman
10/08/2017 | 15:51
19
שלום
לחברה הזו היה ליין נפלא בשנות ה-70 וה-80. אח"כ הם קצת ירדו. עכשיו יש להם ליין חדש ואיכותי. המחירים בהתאם: http://www.luxman.com/
לחלק מהעיצובים יש ממש רטרו, כמו למגבר שפופרות LX-380.
חבר רכש את הנגן CD D-06U הזה: http://www.luxman.com/product.php?pid=51
מחירו כחדש סביב ה-25,000 ש"ח. סט הגברה שלהם יהיה יקר אף יותר. 
גם היקרים כמו ה-M-800A
מספק רק 60 W+60W (8Ω)/at stereo.
לטעמי יש בשוק מוצרים טובים יותר בפחות כסף ועם VFM עדיף.
האם אני צריך להקיש מדבריך, שהסדרה הישנה, טובה בכל המובנים מהליין מוצרים הנוכחי של החברה?
לצפיה ב-'אוי אתה מזכיר לי תקופות....'
אוי אתה מזכיר לי תקופות....
07/08/2017 | 08:35
3
12
בתחילת שנות ה-20 לחיי, התלהבתי מאד מטייפ הסלילים של REVOX. אז, היבואן ישב
בירושלים. ביקרתי אצלו מספר פעמים, והתלהבתי מאד בעיקר ממכשירי השטודר, 
שהיו הגירסא המקצועית יותר של אותה חברה.
המכשירים היו בנויים לתפארת. כרטיסים עם מגעי זהב,,, וכל מיני שכלולים חכמים, ש(אני לפחות) לא ראיתי באף מכשיר אחר.
ובכל זאת, משהו הציק לי במכשיר. כמה שהם ניסו לתחכם את מנוע הקפסטן,
שכלל כרטיס בקרה אלקטרונית על מהירות הסיבוב שלו, הוא זייף. היה לו מעין 
FLUTTER, שנשמע היטב אם האזנת לנגינת פסנתר. אוף. זה היה מעצבן. 
אבל ככל שהמכשיר התיישן, נראתה קורוזיה ירקרקה על רכיבים, והבנת, שככל שהושקע
בו מאמץ, לא שמו בו את הרכיבים הכי הכי...
אז כשאתה רואה היום את המכשירים החדישים, עם ציפויי הזהב על שקעי ה-RCA, 
אתה עדיין תוהה, האם זו רק שכבה שנראית זהובה, או שזה באמת ציפוי שיעמוד
במבחני הזמן. והאמת? איני יודע... וכן. ברור שצריך גם כבלים מאיכות גבוהה, וכל
מה שמסביב.

ומדבר לדבר... בשירשור שכן, דיברנו על מסכי סמסונג Q ועל מסכי LG - O. 
אז יופי. צעצועים יפים לסלון. באמת. ואני כבר חולם על הרגע שבו אכניס את ה-O.
אבל...
בכל הכנות: האם מדובר במכשיר, שיש לו אורך חיים שמצדיק את המחיר? 
נכון להיום, יש לי בסלון מסך פלזמה פיוניר כבן 9.5. גודלו 42, ועד לא מזמן, הייתי
גאה בו מאד. 
כעת הצבעים שלו כבר התעייפו קצת, וכשאתה רואה לבן, יש בו מרכזים מרוחים, 
המעידים כי רמת התאורה כבר לא מה שהייתה פעם. 

ועדיין, הוא יכול להתחרות בכבוד עם לא מעט מסכים "צעירים" ממנו בהרבה. 
אבל לא זו הנקודה. כי... יאללה. 9.5 שנים? עשה את שלו!  עם אפס תקלות אגב,
ועם אפס פיקסלים שנדפקו.

הנקודה היא, עד כמה יחזיק מעמד ה-O של LG. האם גם הוא יעניק לי הנאה
מתמשכת של שנים על שנים? והלוא שכן שלי, רכש LG (מהסדרות היותר פשוטות. 
אז מה)? לפני 3 שנים וקצת. חלפו 3 שנים ו-10 ימים? החשיך המסך. נסינו לדבר עם
בית העסק שמכר אותו? אמרו ש"מי מתקן מסך אחרי 3 שנים? הלוא היום השוק מלא
במסכים חדישים יותר, טובים יותר ויחסית גם זולים יותר. אז מה יש לתקן?"

יופי טופי.  אז יצרנו קשר עם היבואן. ומה השיבה הנציגה שם? 
א. עברת 3 שנים ושעה? פג תוקף האחריות. אין על זה וויכוח בכלל. 
ב. אתה רוצה התחשבות? תביא את המסך למעבדה המורשית שלנו, ואסכם איתם
שיפחיתו לך 100 ש"ח מעלות התיקון. רק שהיא ולא ידעה לומר, 100 מתוך כמה. 
כי 900 ש"ח, הרי לא כדאי להשקיע. נכון? 

אז בסוף, מצאתי בקריות טכנאי חביב, שביצע את התיקון במחיר סביר. 
אבל.... הטעם נותר רע, ולא הועיל, שאמרתי לנציגה שאיכות השירות תקבע, האם כן
או לא ארכוש כעת את ה-O שלהם, גם אם הרכישה הזו עומדת ממש על הפרק.
אז... כן או לא לקנות "O", כשאני יודע מה רמת השירות של היבואן? חחח. קשה
להחליט... 
לצפיה ב-'capstanless'
capstanless
07/08/2017 | 09:35
2
12
ב82 ניתקלתי בטייפ דק תעשייתי ששימש קורא קסטות רגילות למחשב
במהירות גבוהה. היו לו שני מנועים הנעה ישירה וללא capstan
עדיין שמר על מהירות יציבה (הקלטתי תדר חיצונית ומדדתי) בעשירית אחוז.
מאז לא מצאתי זכר למוצר הנ"ל שהיה אנלוגי לגמרי..
לצפיה ב-'האם אתה זוכר מי היה היצרן?'
האם אתה זוכר מי היה היצרן?
07/08/2017 | 10:39
1
7
לצפיה ב-'לא, אבל בגוגל יש כמה רשומי פטנטים בתחום..'
לא, אבל בגוגל יש כמה רשומי פטנטים בתחום..
07/08/2017 | 18:36
3
לצפיה ב-'כבל רמקול באורך 2.5 מ' - דעתכם?'
כבל רמקול באורך 2.5 מ' - דעתכם?
29/07/2017 | 18:50
21
42
שלום
במעמד שדרוג ציוד, חבר חשב להחליף גם את הכבלים לרמקולים (B&W 802D).
יבואן הציע לו כבלים של חברת Tara דגם Apollo: http://www.taralabs.com/speaker-cables/item/24-pr-...
אך #14 נראה ליד דק לנושא ושאלתי כמה יעלה הדגם של ה-#4? (Omega)
התשובה לא אחרה לבוא:$32,000
הצעתי לרכוש במרשתת חומרי גלם (כבל #4 ונעלי כבל טובים) ולעשות לבד בעלות של פחות מ-500 ש"ח.
לחבר היה מאוד קשה לקבל שהכבל הקנוי והעשוי יספקו את אותה האיכות הסונית.
דעתכם?
לצפיה ב-'כבל לרמקול'
כבל לרמקול
30/07/2017 | 07:43
12
42
קח Ribbon Cable 50 wires הפרד את כל הגידים הזוגיים ואת כל הגידים האי זוגיים חבר קבוצה אחת לנעל כבל בכל צד וכנ"ל את הקבוצה השנייה ותקבל כבל רמקול בעל איפדנס מאד נמוך בכל טווח התדרים עד 250 קה"ץ.
למעשה ייצרת חוט "ליצה" - מבנה זה גורם לזרם לזרום בכל שטח החתך האפקטיבי (בניגוד לכבל יחיד, שם, בתדירויות גבוהות הוא זורם במעטפת) ולביטול השדות המגנטיים הנוצרים עקב זרימת הזרם בכיוונים הפוכים, באופן ששדה הנוצר מזרימת הזרם בכיוון אחד מבטל את השדה הנוצר ע"י הזרם הזורם בכיוון ההפוך ביטול השדות המגנטיים, למעשה, פירושו הקטנת ההשראות כמעט לאפס. וכן חיבור 25 גידים במקביל נותן שטח חתך השווה לחוט בעל שטח חתך של 2.5 ממ"ר.
המחיר אפסי והתוצאה מפליאה.
אריאל אריאלי
לצפיה ב-'תודה על הטיפ'
תודה על הטיפ
30/07/2017 | 07:59
11
25
שלום
לא מאמין שתדרי שמע (20Hz-20kHz) מיצרים בעיית Skin effect.
מה גם שרוב האנרגיה בתדרים בחצי העליון 10kHz-20kHz הם בכלל הרמוניות ועוצמתן חלשה מזו של הצלילים הגבוהים שיצרו אותם. הרי הרמוניה 2 ושלישית בניחוט, מעצם הגדרתם. החתך האפקטיבי ב-4 AWG (שהם 21.2mm רבוע) להולכת התדרים הנ"ל בזרמים הנ"ל, טובה לא פחות מאשר בכבל ליצה או כל כבל RF. לא ראיתי חיבור שמע עם גלבו או גלבו מקורר.
עיקר הזרם, עבורו עושים כבל עבה, נובע מתדרים נמוכים: מתחת ל-300Hz.
מבחינת התופעות של Skin effect זה DC. 
במשחק שם, יש את העכבת של הרמקול שיכולה לרדת ל-3 אוהם.
את עכבת היציאה של המגבר שלו DF של 150. או 0.053 אוהם)
וההתנגדות האוהמית של הכבל. 0.8152 מיליאוהם למטר.
לגבי החלק המגנטי. מדובר ב-2 כבלים נפרדים, אחד אדום ואחד שחור, שאינם מובלים ע"י בידוד או שרוול כאחד לאורך הקטע במחבר. לכן, לא רואה בעיה של השראה הדדית, במיוחד שהם לא מקבילים.
לצפיה ב-'האם אנחנו שומעים באמת עד 20kH?'
האם אנחנו שומעים באמת עד 20kH?
30/07/2017 | 10:00
10
20
הי מיכאל.
העלית כאן נקודה מאד מעניינת לדיון: עד איזה תדר אנחנו שומעים?
נכון כי מדידות וניסויים שנערכו בעבר, העלו כי תחום השמיעה העליון של האוזן האנושית הוא כ-20 קה"ץ (שאגב, הולך ויורד עם הגיל ועם החשיפה לרעשים , באורח החיים המודרני), אולם מחקר שנערך לפני כמה שנים טובות, ניסה לבדוק האם באמת שמיעתנו מוגבלת ל- 20 קה"ץ.
ניסויים שערכו חוקרים שונים, העלו כי למרות שתחום השמיעה העליון מוגבל לעשרים קילו (כנראה, שזה מה שהאוזן יכולה לחוש), נמצא כי המוח שלנו יודע להבחין בתקיפה הרבה יותר מהירה.
נערכו ניסויים במגברים בעלי RiseTime שונים: מ- 1V/usec עד ל- 20V/usec ונמצא שאנשים הצליחו להבחין בהבדל! וזאת, למרות כי השיפוע של שני הסיגנאלים (dV/dT) עולה על שווה הערך לתדר של 20 קילוהרץ.
אגב, זהו היה אחד ה"דרייבים" לעבור ממגברי טרנזיסטורים bibolar ל- MOSFET.
אז נכון שהכבל אמור להעביר רק את התדרים בתחום השמע, אבל, מומלץ כי הכבל יהיה מסוגל להעביר גם את השינויים המהירים, השקולים לתדר של עד פי עשר מתדר השמע המכסימאלי.
ולענין המגנטיות. כאשר אתה מוליך שני כבלים הרחוקים זה מזה, כל כבל משמש "סליל" בגלל השדה המגנטי הנוצר סביבו. אם תצליח לבטל את השדה המגנטי, גם ההשראות (הטפילית) תתבטל. לכן, השימוש בכבלים "שזורים" זה בזה, כפי שהסברתי בפוסט הקודם, מבטל., למעשה את ההשראות וע"י כך מקטינים את האימפדנס הריאקטיבי (הטורי במעגל הרמקול) כמעט לאפס. בכך אתה "מרוויח" שתי ציפורים במכה: גם הגדלת ה- DF וגם מניעת הזזת פאזה בנגרמת עקב המעגל התגיבותי.
אז מי אמר שלכבלים אין השפעה? (אבל היא ברת מדידה - בניגוד לטענות הוודואיסטים).
אריאל אריאלי
לצפיה ב-'אגב, מאחר ועלות הכבל מאד נמוכה, הייתי מציע לך'
אגב, מאחר ועלות הכבל מאד נמוכה, הייתי מציע לך
30/07/2017 | 10:04
18
להכין לעצמך כבל כזה ולנסות לראות האם יישמע הבדל.
אריאל אריאלי
לצפיה ב-'עדין אתה מציע 2.5 ממ"ר מול 22 ממ"ר'
עדין אתה מציע 2.5 ממ"ר מול 22 ממ"ר
30/07/2017 | 12:44
8
10
לצפיה ב-'נכון. אך על אורך של 2.5 מטר אין להבדל שטח החתך כל משמעות'
נכון. אך על אורך של 2.5 מטר אין להבדל שטח החתך כל משמעות
30/07/2017 | 12:59
7
10
לצפיה ב-'גבולי'
גבולי
31/07/2017 | 08:17
6
19
שלום
בהתחשב בטבלת ה-AWG, ומחישוב הזרם המירבי, לפי עכבת מינימאלית של 3 אוהם, 2.5 ממ"ר הם לא מספקים.
לפי התנהגות העכבת כתלות בתדר: https://www.stereophile.com/content/bw-802d-loudsp... עיקר הבעיה בתחום שבין 80Hz k-800Hz, שבו מרוכז הבאס
והמיד-באס. שם גם עיקר ההספק (אנרגיה) מבחינת המקור. גם קח בחשבון שהרמקול: The B&W's impedance plot (fig.1) reveals the speaker to be moderately difficult to drive, with a magnitude that drops to 3 ohms throughout the upper bass
Read more at https://www.stereophile.com/content/bw-802d-loudsp...
תוסיף לזה נצילות של 90dB/w/m SPL, ותגלה שהמגבר נדרש לספק הספק / זרם ע"מ להניע את ה-802D.

2.5 ממ"ר זה מוליך של 14 AWG. וזה טוב לזרם של עד 17A.
הזרם שיא ב-250W עם 3 אוהם זה 40A. 
מניסיון עם רמקול פחות "קשה" (Klipsch Forte II) עם כבל בחתך 14 AWG לעומת חתך של 6 AWG היה הבדל ניכר באיכות הסאונד. ותמיד בתדרים הנמוכים עד תדרי הבניניים. 

מאחר והושקע סכום משמעותי ברכיבים (רמקול, הגברה ומקור), אין טעם לחסוך כמה ממ"ר בכבל רמקול. לפחות לא בעלויות DIY.

לצפיה ב-'כמה יעלה לנסות?'
כמה יעלה לנסות?
31/07/2017 | 08:26
5
17
הי מיכאל.
מאחר ומדובר בהוצאה כספית ממש קטנה, מה איכפת לך לנסות?
ואפילו לדווח כאן בפורום מה היו התוצאות?
אריאל אריאלי
נ.ב.
הזרם המירבי המוגדר לכבל (או לחוט) לא נובע מיכולתו של החוט להוליך את הזרם, אלא, מסיבה של התחממות. מאחר והזרמים הגבוהים שציינת, מופיעים לזמנים ממש קצרים, הרי שבעיית ההתחממות אינה רלוונטית.
אריאל
לצפיה ב-'המערכת לא שלי'
המערכת לא שלי
31/07/2017 | 08:36
4
17
שלום
וכך גם התקציב. אילו היה ניתן להביא אחד כזה מוכן לטובת ההשוואה, אין לי בעיה.
לצפיה ב-'האם מישהו מוכן "להרים את הכפפה", לנסות ולדווח?'
האם מישהו מוכן "להרים את הכפפה", לנסות ולדווח?
31/07/2017 | 10:52
3
16
ולא בשביל הוויכוח הנצחי בין אנשי ה"וודו" לבין ה"טכנוקראטים", אלא פשוט לשם הסקרנות הטבעית.
תודה
אריאל אריאלי
לצפיה ב-'האם יש לך צילום של קצה הכבל שלך?'
האם יש לך צילום של קצה הכבל שלך?
31/07/2017 | 12:36
2
13
שלום
מה אורכו של הכבל שלך?
האם יהיה ניתן לעשות מפגש לצורך הבדיקה?
לצפיה ב-'אישית אין לי אך אוכל להכין זוג כבלים כאלו באורך 3 מטר'
אישית אין לי אך אוכל להכין זוג כבלים כאלו באורך 3 מטר
31/07/2017 | 15:47
1
20
הקצוות יכולים להיות נעלי כבל או בננות. השאלה איך יתחברו למגבר בצד אחד ולרמקולים בצד השני.
אריאל אריאלי
לצפיה ב-'אין סיבה שתייצר זוג כבלים לטובת הניסוי בלבד'
אין סיבה שתייצר זוג כבלים לטובת הניסוי בלבד
03/08/2017 | 09:17
10
שלום
חשבתי שאתה משתמש בכאילו בחיבור שבין הרמקולים וההגברה שלך, ותוכל להגיע איתם להשוואה.
אני גם לא מבין מניין המידע שזה טוב, אם אין לך כזה. היה לי הרושם שמדובר בהתנסות אישית.
לצפיה ב-'מחיר "הוגן"'
מחיר "הוגן"
30/07/2017 | 07:46
6
24
על פי הדו"ח שמפרסם קרדיט סוויס, ל-260 ישראלים הון של בין 100 ל-500 מיליון דולר, ל-24 יש מעל 500 מיליון דולר, ו-17 אנשים מוגדרים בארץ כמיליארדרים; במישור העולמי

דו"ח העושר העולמי: בישראל יש כ-88 אלף מיליונרים

יוסי

Expensive Audiophile Speakers of All Time
1. Focal Grande Utopia BE Loudspeakers
Currently priced at $269,000 per pair, these French made, 94 dB efficient speakers are considered by audiophiles and recording engineers to be about as good as money can buy.

לצפיה ב-'ולמי שלא שייך למועדון הזה?'
ולמי שלא שייך למועדון הזה?
30/07/2017 | 07:51
5
8
לצפיה ב-'יש מועדון לצרכנות נבונה-על פי היכולת ולא על פי השכן'
יש מועדון לצרכנות נבונה-על פי היכולת ולא על פי השכן
30/07/2017 | 10:19
4
14
לצפיה ב-'ראה מערכון חביב של ה-BBC'
ראה מערכון חביב של ה-BBC
30/07/2017 | 12:41
3
23
שלום
תתמקד למשפט הנאמר בזמן: 02:05
זה יסביר הכל...
במיוחד את ה-32,000$
לצפיה ב-'אופס, שכחתי את הקישור'
אופס, שכחתי את הקישור
31/07/2017 | 08:27
2
15
לצפיה ב-'האם אתה מתכוון have more money than sense'
האם אתה מתכוון have more money than sense
31/07/2017 | 19:24
1
13
במובן you think someone is wasting their money

ראשית אני לא חסיד של הומור הברטי
שנית כול אחד רשאי לבזבז את כספו כהבנתו
לצפיה ב-'לא זו הנקודה'
לא זו הנקודה
03/08/2017 | 09:20
10
שלום
אני יכול להבין אדם שמוציא מכיסו סכום של 32,000$ US על שעון יוקרה או תכשיט. אנשים קנו יהלומים במחיר גבוהה מזה בהרבה. אך ערכם נשמר, והם מהווים השקעה במידה ויגיע יום סגריר.
אבל על כבל (נחושת) לרמקול?
מה גם, שמי שכבר חושב לכיוון, בוודאי צריך להבין קצת בתחביב. והבנה עם המחיר הזה לא מסתדרים לי.
לצפיה ב-'הגיעו חלק מהחומרי גלם'
הגיעו חלק מהחומרי גלם
10/08/2017 | 11:33
7
שלום
זוג כבלים (אחד אדום ואחד שחור) באורך 12.5ft, ב-4 AWG שוקלים כ-2.5kg.
כלומר שבזוג כבלים לרמקולים, יש כ-4kg נחושת. 

לצפיה ב-'קיר טלויזיה מעוצב (ויקר) משולב עם רמקולים'
קיר טלויזיה מעוצב (ויקר) משולב עם רמקולים
30/07/2017 | 17:52
18
48
אויי... אני לא יודע איפה להתחיל , אז אלך ישר לסוף...
אנחנו בתהליך בניית בית וכרגע מדובר על עיצוב הקיר הראשי בסלון כמו בתמונה שצרפתי. ממש במקרה אישתי הביאה מסין בדיוק את גופי התאורה האלו ואפילו הספה די דומה ובצבע כמעט זהה.

העניין הוא שאני ממש ממש רוצה חוויית קולנוע ביתי 5.1 (אנחנו רואים המון סרטים גם לבד כזוג וגם עם הילדים) ובלי קשר אוהבים גם לשמוע מוסיקה ברקע.
כרגע מדובר ע לעשות קיר גבס וכל העיצוב של קווי העץ יתלבשו על הקיר הזה.
בתוך הקיר מתוכננים רמקולים שקועים אבל....
הם יהיו מאחורי הלייסטים של העץ (או דמוי עץ - עוד לא הגענו להחלטה הזאת).
גם הסאב וופר יהיה סאב שקוע - יש לי כבר דגם ספציפי של Monitor Audio, והוא יהיה מאחורי הלייסטים האלו. יש מצב שאפילו נשים 2 סאבים (מימין ומשמאל) כדי לשפר את הסאונד.

רמקולים אחוריים יהיו שקועים בהנמכת גבס מהתקרה (פשרה - אבל עם זה אני חיי)

השאלה הגדולה שלי היא:
כמה הסאונד יפגע מזה שהרמקולים השקועים (כולל הסאב) יישבו מאחורי הלייסיטים העיצוביים?
לצפיה ב-'עצוב'
עצוב
31/07/2017 | 08:34
17
35
שלום
אתה מוטרד מהסתרת רמקולים מאחורי הלוחות עץ? ואילו האורגן עם הכיסא זה בסדר? 
1. אתה יכול ללכת על רמקולי לווין בצבע לבן (מורל) ולהצמיד אותם לתקרא.
2. ממליץ בחום לא לשים סאב בתוך הקיר. סאב ממילא אינו כיווני, כך שלא משנה המיקום שלו. הוא יכול לשבת גם תחת השולחן עליו עומדים הבקבוקים.

לצפיה ב-'למה עצוב?'
למה עצוב?
31/07/2017 | 09:51
16
35
בכלל לא שמתי לב לאורגן ולכיסא - התמונה זה לא הבית שלי, פשוט העיצוב של הקיר זה מה שאנחנו מכוונים אליו. אצלנו זה בכלל נגמר בקצה הימני של גימור העץ בויטרינה יציאה למרפסת (שזה גם לא להיט אקוסטי אבל אין מה לעשות... זה סלון של בית).
1. אנחנו פחות מעוניינים ברמקולים בולטים, אבל האם סטליטים זה לא התפשרות לעומת רמקול שקוע (ברוב המקרים) - אני בהחלט יחשוב על זה.
2. שוב, התמונה זה לא הסלון שלנו. הסאב הוא עניין מאוד בעייתי ואין לנו מקום לדחוף אותו חוץ מבתוך קיר הגבס. מדובר על רמקול in-wall ייעודי של חברה טובה. זה יוצא יקר יותר , וכנראה גם פחות איכותי ממה שאני אשיג באותו מחיר סאב רגיל, אבל שוב , צריך לזכור שזה סלון גם של אישתי. הוספתי תמונה של הסאב המדובר.

השאלה הגדולה היא האם זה שאני אשים את הרמקולים והסאב בתוך הקיר גבס ואחרי זה אעשה את החיפוי העיצובי של הלייסטים ייפגע משמעותית בסאונד?
לצפיה ב-'כמו בפיננסים'
כמו בפיננסים
31/07/2017 | 12:09
15
24
שלום
ע"מ לדעת מה אתה מפסיד או מרוויח, צריך להשוות לאלטרנטיבה היותר טובה:
רמקולים רצפתיים?
רמקולים לוויניים?
רמקולים בתוך קיר גבס?
רמקולים בתוך קיר, מוסתרים בחלקם ע"י לוחות עץ?
תבחר!
לצפיה ב-'מול רמקולים שקועים בתוך קיר גבס'
מול רמקולים שקועים בתוך קיר גבס
31/07/2017 | 13:03
14
15
ההשוואה שאני מעוניין בה היא :
רמקולים שקועים בתוך קיר גבס מוסתרים בחלקם ע"י לוחות עץ
לעומת
בדיוק אותם הרמקולים בתוך קיר גבס , אשר לא מוסתרים.

ואם זה ממש פגע באיכות:
איך תהיה ההשוואה מול רמקולים לוויניים?
לצפיה ב-'פחות טוב'
פחות טוב
02/08/2017 | 20:17
13
9
שלום
רמקול הוא רכיב אקוסטי. אמנם רמקולים שקועים בנויים ע"מ לנגן בקיר, אך אף רמקול לא בנוי ע"מ שיסגרו לו את הטווח קדימה או חלק ממנו.
אתה שואל בכמה ישמעו פחות טוב, או האם הרף יהיה מבחינתך מספק או לא?
1. תעשה את הניסוי ותחליט בעצמך.
2. יתכן ואתה ממש לא מקפיד באיכות שמע וזה לא ישנה לך. יתכן וזה ישמע לא טוב.
3. אתה נכנס לגחמת עיצוב שאולי אינה מתאימה לפתרון אקוסטי. למה?

לצפיה ב-'רק לגבי שאלה מספר 3....'
רק לגבי שאלה מספר 3....
03/08/2017 | 07:46
12
7
למה?
בגלל אישתי והאדריכל. אם זה היה רק אני... הסלון היה מכוסה ספוג אקוסטי, שטיח מקיר לקיר וספות לשים רגליים למעלה + מקום לבירה.

אבל אני לא לבד - ורחוק מלהיות זה שאומר את המילה האחרונה.
לגבי חסימת הרמקולים - אני מקבל ואלחם על זה. התכתבתי גם עם מהנדס אקוסטי בחברת רמקולים חזקה בחו"ל והוא כמוך אמר שזה לא רעיון טוב ושכדאי שאמנע מזה.
לצפיה ב-'סידורי משילות עם ההנהלה ואקוסטיקה'
סידורי משילות עם ההנהלה ואקוסטיקה
03/08/2017 | 10:17
11
11
שלום
אני מניח שאינך מעוניין להעלות לפורום את הנושא. 
מלבד המראה, ע"מ לשמוע טוב יש להתחשב באקוסטיקה של החדר ולא להסתבך עם מבנים מיוחדים לרמקול, כמו שמוצע כאן.
מניסיון קודם, אדריכלים ומעצבי פנים לא תמיד מבינים באודיו או אקוסטיקה. הם נוטים להציע משהו נפלא מבחינת העימוב אך פחות מנפלא בהיבט הסוני.
מאחר והתרשמותי מהעיצוב בתמונה שצורפה, שמדובר בעיצוב שזמנו יעבור. 
לדעתי לא יחלוף עשור עד שיוחלף. ההתלהבות תעבור, וההנהלה תחשף לעיצובים יותר מרתקים. זה יהיה הזמן לממש Rain Cheque שתקח ממנה עכשיו 
הרי אתה מוותר עכשיו, והיא תוותר בסיבוב הבא.

לצפיה ב-'אז אתה אומר לוותר על 10 שנים של סראונד?'
אז אתה אומר לוותר על 10 שנים של סראונד?
03/08/2017 | 12:57
10
13
אני בן 40. אתה מספר לי שאת החלום שלי אני אדחה עוד 10 שנים ואגשים בגיל 50.
וזה רק אם אתה צודק בהכל....

השאלה היא אם אולי כדאי לעבור לרמקולים עומדים מעוצבים , ואיך לשלב את הסנטר בכל זה....

את הסאב אני כנראה אעשה בכל זאת שקוע בגלל גודלו, ואדאג שהוא לא יכוסה עם הפסי עץ. יש כדאיות לשלב 2 סאבים שקועים?

לצפיה ב-'אתה גורר אותי'
אתה גורר אותי
03/08/2017 | 14:10
9
34
שלום
אנשים מתחתנים, מפני שיותר קל להם לפתור ביחד, בעיות שלא היו להם קודם.
הפתרון שלך צריך לבוא משיתוף ההנהלה בלבטים והיעוץ שקיבלת מהיצרן ומפה.
בעיקרון חיי נישואין הם פשרה. כמה שנים ומתי מתחלפים או מסיימים, זה עניין מתי לא מוכנים להתפשר יותר...
אני חושש שהבעיה היא אקוסטית וניסיון לאלץ פתרון חלקי. 
אני  לא יודע כמה הוא יספק אותך, מה גם שלא תוכל להשוות לחלופות. לא אני ולא
אף אחד אחר יכולים להגיד כמה תשמע פחות טוב, וכמה זה יהיה סביל או לא סביל עבורך.
טוב שאתה מודע לחיסרון ולבעיות שהעיצוב הנ"ל יוצרים. רמקול רצפתי, ככל שיהיה מעוצב יסתיר את הקיר בחלקו. אם זה בסדר להנהלה? לך על זה.
תעמיד במרכז החזית את הסאב ועליו את הסנטר, והנה לך פתרון אקוסטי ואסטטי.
האם אתה מודע שכמעט כל רמקול רצפתי צריך להרחיק מהקירות (אחרורי וצדדי)? ולהרחיק לא 5 ס"מ אלה עשרות ס"מ וגם חצי מטר או יותר...
לצפיה ב-'אני מניח שרמקול עומד יפה כזה יכול להתקבל'
אני מניח שרמקול עומד יפה כזה יכול להתקבל
03/08/2017 | 22:44
8
14
מצורף סתם דוגמא למשהו שמצאתי שאולי יכול להתאים לסגנון עיצוב (אין לי מושג של איזו חברה הוא - אבל אני בטוח שאפשר למצוא דברים איכותיים בסגנון דומה)
השאלה היא רק אם מבחינת איכות סאונד אני לפחות נשאר באותה רומה של רמקול שקוע איכותי.
לצפיה ב-'יפה בעיני המתבונן'
יפה בעיני המתבונן
04/08/2017 | 09:55
7
10
שלום
1. רמקול רצפתי איכותי (באופן כללי) מרמקול שקוע. הטובים תמיד רצפתיים.
2. רמקול בד"כ בוחרים ע"פ הצליל שלו.
ולכל אדם יש טעם שונה בנושא, כמו ב-. יתרה מזו, רמקולים שונים יכולים להשמע שונה בחדרים שונים, ובמיקומים שונים. להם ההשפעה הגדולה ביותר על הצליל.
למרות שאני לא מכיר את הדגם והמותג של הרמקול שבתמונה המצורפת, אני יכול להבטיח לך שאי אפשר מבחינה סונית (לא מומלץ ע"י היצרן או איך שהוא ישמע)
להצמיד אותו לקיר כל שרק הבמה הקטנה בתחתית תהווה את הריחוק שלו.
אם אתה בכיוון של רמקול רצפתי, צריך להכין בקיר מקום לכבילה.
והיכן תשב ההגברה והמקורות?

לצפיה ב-'למזלי אני לא אודיופיל....'
למזלי אני לא אודיופיל....
05/08/2017 | 00:13
6
9
לצערי ביין התחלתי להבדיל, ואת האמת שלא היה לי חוש\ידע נהיניתי מיין ב-25 ש"ח יותר ממה שאני נהנה היום מהיין ב-120 ש"ח....
אז גם ברמקולים - כל עוד יהיה רמקול טוב, שמומקם במקום נכון , ואני לא אשב בחדר משווה אותו לרמקולים אחרים אחד לאחד אז אני בטוח אהנה ממנו.
מסכים איתך שעיצוב זה אינדיבידואלי - הרמקולים שאתה שמת להם קישור כאן לא יפים בעיני. ובטוח גם אישתי לא תאהב.

מעניין אותי מאוד מה האיכות של הסאבוופרים ה- INWALL עם הקופסאות הייעודיות שלהם. האם הסאונד של הסאב מספק?
לצפיה ב-'לא מקבל את האמירה: אין שכל, אין דאגות'
לא מקבל את האמירה: אין שכל, אין דאגות
05/08/2017 | 07:45
10
שלום
אודיופיל או לא, באמירתך: "כל עוד יהיה רמקול טוב, שמומקם במקום נכון", אמרת הכל. מה שמטריד אותך, זה האם הפתרון העיצובי עומד בקריטריון שלך?

יין:
אם יין טעים לך, ללא קשר למחירו, אזי הוא טעים לך. אם אתה מבין קצת ביין או במילים אחרות, אספת נסיון בטעימת יינות שונים, תדע להשוות ואולי להבדיל.
לא מכיר בארץ יין טוב ב-25 ש"ח. אני נוטה להסכים שלא כל היינות היקרים גם ערבים לחיכי. אך בד"כ אילו ב-200 ש"ח צפונה לא רעים בכלל  

הפתרון של התקנת סאב בתוך הקיר פחות מוכר לי. ע"מ לדעת, יהיה עליך לשמוע.
מניסיון עם סאב רגיל (מוגבר), יש למיקום השפעה, בשל החזרי הקירות. 
בעיקרון סאב ממונה על התדרים הנמוכים (20-150HZ) בהינתן שהוא יורד ל-20HZ!, ובתחום הזה הצליל הוא הקפי, כלומר הוא מתפשט ב-360 מע' סביב באופן שווה. לכן, כל משטח (קיר, רצפה וכו') שהצליל יפגוש, הוא יוחזר ממנו ויוגבר ב-3dB+. שני משטחים יגבירו ב-6dB+ וכו'. אני מניח שסאב מובנה תוכנן להחזרים הנ"ל. אך אם תקרא קצת למטה, יש כאן גולש שיש לו בעיות של רעידות בקיר גבס...מה שאומר שהקיר שלך צריך להיות עשוי למהדרין!

צליל שמתפשט ב-360 מע' ו-270 מע' מהם כלואים בתוך קיר - זה לא נשמע לי נכון. כלומר, כפתרון אסטטי אולי זה הכי טוב שיש, אבל לא כפתרון אקוסטי...
גם המרחק ישיבה מהסאב משמעותי. סאב בד"כ מוזן בהגברה חזקה (חזקה מזו שבמגברי ייתר הערוצים) וזאת בשל הצורך באותם Watts ע"מ להשוות את ה-SPL (עוצמת רעש). מניין הסאב שלך בקיר יקבל את ההגברה? וכמה?
בסאב רגיל, מומלץ לא לדחוק אותו לפינות, ולקרב אותו ע"מ להרוויח עוצמה.
בסאב מובנה בקיר, 2 אילו בלתי אפשריים.
לצפיה ב-'תראה איזה מבחר... ונסה לדבר עם האיש. הוא מבין עניין. '
תראה איזה מבחר... ונסה לדבר עם האיש. הוא מבין עניין.
06/08/2017 | 17:16
9
לצפיה ב-'הנה רמקול שמעוצב כמו הקיר האחורי שלך '
הנה רמקול שמעוצב כמו הקיר האחורי שלך
10/08/2017 | 10:58
3
10
לצפיה ב-'גדול...'
גדול...
10/08/2017 | 13:51
2
8
רק 2 בעיות:
1. אין להם משווק בארץ
2. גם אם היה ... במחיר של 40,000 דולר הוא עולה יותר מכל מוצרי האודיו שהתכוונתי לקנות יחדיו + כל מוצרי המטבח + הדלת הקידמית המעוצבת היקרה.

לחברה יש עוד דגם יותר זול שהיה מאפשר לי לא לוותר על המקרר והתנור (אבל כן לוותר על כל השאר):

לצפיה ב-'B&o אלופים בעיצוב '
B&o אלופים בעיצוב
11/08/2017 | 08:47
9
שלום
אך יקרים מאוד. עוד לא ברור לי איך שומעים ברמקולים הנ"ל. הדגם שאני הצעתי,
הוא עם הגברה עצמית ו-DSP. קונספט מעניין ופיתוח יחודי. במיוחד הטויטר שלו למעלה (הכובע המוכסף).
חבר רכש את ה-B&W D802 והוא מאוד מרוצה. בגימור עץ אגוז הוא פשוט מהמם.
היום צריכה להגיע ההגברה החדשה שלו של Pass Lab. קדם מגבר XP-12 ומגבר הספק 250.8. לפני כמה חודשים רכש נגן CD-SACD של Luxman.
הכנתי לו 2 סטים של כבלים XLR לחיבור בין הנגן לקדם, ובין הקדם למגבר הספק. עכשיו הוזמן החומר לייצר לו סט כבלים לרמקולים, שמוכנים של Tara
(דגם אומגה) היו עולים לו 32,000$!. החומר גלם יעלה כ-600 ש"ח בלבד.
סה"כ הציוד המוזכר כחדש - די יקרים. 
אגב, ה-D-802 מתומחרים מעל ה-B&o שהמלצתי. הם מעל 60,000$ בחו"ל!
גם הנגן והסט הגברה בערך באותה ליגה...
לצפיה ב-'תנסה בטופ אודיו'
תנסה בטופ אודיו
11/08/2017 | 18:13
3
לצפיה ב-'הוספת פרק נוסף למאמר בנושא אקוסטיקה'
הוספת פרק נוסף למאמר בנושא אקוסטיקה
27/07/2017 | 11:21
21
היום הוספתי פרק נוסף למאמר בנושא אקוסטיקה. בפרק זה אני מסביר את העקרונות הראשוניים בטיפול אקוסטי - בידוד ובליעה.
אתם מוזמנים להכנס לאתר שלי ולקרוא:
אריאל אריאלי

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ