לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1031810,318 עוקבים אודות עסקים

פורום אורח חיים רוחני

שלומות יקרים, לאחר עשר שנים של פעילות הפורום במתכונת הזו, ועם כניסתו של פלוטו לסימן גדי גם הפורום שלנו משנה את פניו ועובר ט-ר-נ-ס-פ-ו-ר-מ-צ-י-ה. כאשר נוסד פורום רוחני הוותיק, באפריל 1999, הוא היה הפורום השני בקטגוריה ה'רוחנית' הקדים אותו פורום 'אסטרולוגיה' שמנהל עד היום יאיר טריבלסקי ומיד אחריו נוסד גם פורום 'מאגיה לבנה' ההיסטורי שניהלה צילה שיר-אל. מטרתו הראשונית של פורום 'רוחני' הייתה, להיות מעין מורה נבוכים ולענות על שאלות הגולשים בכל התחומים הקשורים בדרך הרוחנית שבה אנו הולכים ולתרום את תרומתו הצנועה להעלאת רמת המודעות והתודעה האנושית, אוניברסלית. אך מים רבים זרמו מאז בירדן ופורומים בנושאים רוחניים התרבו כפטריות אחרי הגשם. מאז נוסדו עוד 43 פורומים באשכול רוחניות-כן ירבו. וכפי שהתודעה האנושית לא שקטה על שמריה בעשור האחרון, כך אף אני, המשכתי בדרכי האישית אל האור. לכן, לאחר כמעט עשר שנות פעילותו של הפורום, אני רואה צורך לשנות את פניו ולהביא אליכם, הגולשים יותר מידע וסיוע על המעבר לאורח חיים רוחני, הוליסטי, המרחיב את גבולות התודעה ומכין אותנו להגשמה עצמית תרתי משמע. השם החדש שנבחר לפורום הוא : יעוץ ואימון רוחני. היות שזהו התחום שבו אני עוסקת כבר למעלה מ 22 שנה אם כי ההגדרות שהיו אז, השתנו. המונח ' אימון' שהפך פופולרי מאד בעת האחרונה, מתיחס בעצם למה שאנו, המורים והמלווים הרוחניים, עושים מזה עידן ועידנים כאשר תלמיד רציני המוכן להתחייב לתהליך התפתחות רוחנית נקרא בדרכינו. ואולם, כאמור, התחום הזה התרחב. כיום אנשים רבים מבינים שהם יכולים להעזר ביעוץ, הכוונה והנחיה (אימון) לא רק בדרך הרוחנית, אלא בכלל, על מנת להגשים את החזון האישי שלהם. הפורום הזה פותח את דלתו לכל מי שמעוניין לדעת מעט יותר מקרוב על יעוץ ואימון רוחני ולהיעזר בתחומים אלו.וכמובן לשיח עם יועצים ומאמנים רוחניים אחרים, המעוניינים להחליף רעיונות, רשמים והתנסויות. . מטרת הפורום היא להביא למודעות הקיבוצית את יכולתנו לקחת סמכות כשותפים-יוצרים ביצירה הקוסמית ולבטא את המהות הפנימית בדרך שיכולה לשנות את תוואי חיינו ואף את איכות החיים שלנו בפרט ועל פני "כדור השיש הכחול" שלנו בכלל. להביא למודעות את נוכחותה של האהבה, ואת נוכחות השפע, שהם מורשתנו הטבעית.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורח חיים רוחני

שלומות יקרים, לאחר עשר שנים של פעילות הפורום במתכונת הזו, ועם כניסתו של פלוטו לסימן גדי גם הפורום שלנו משנה את פניו ועובר ט-ר-נ-ס-פ-ו-ר-מ-צ-י-ה. כאשר נוסד פורום רוחני הוותיק, באפריל 1999, הוא היה הפורום השני בקטגוריה ה'רוחנית' הקדים אותו פורום 'אסטרולוגיה' שמנהל עד היום יאיר טריבלסקי ומיד אחריו נוסד גם פורום 'מאגיה לבנה' ההיסטורי שניהלה צילה שיר-אל. מטרתו הראשונית של פורום 'רוחני' הייתה, להיות מעין מורה נבוכים ולענות על שאלות הגולשים בכל התחומים הקשורים בדרך הרוחנית שבה אנו הולכים ולתרום את תרומתו הצנועה להעלאת רמת המודעות והתודעה האנושית, אוניברסלית. אך מים רבים זרמו מאז בירדן ופורומים בנושאים רוחניים התרבו כפטריות אחרי הגשם. מאז נוסדו עוד 43 פורומים באשכול רוחניות-כן ירבו. וכפי שהתודעה האנושית לא שקטה על שמריה בעשור האחרון, כך אף אני, המשכתי בדרכי האישית אל האור. לכן, לאחר כמעט עשר שנות פעילותו של הפורום, אני רואה צורך לשנות את פניו ולהביא אליכם, הגולשים יותר מידע וסיוע על המעבר לאורח חיים רוחני, הוליסטי, המרחיב את גבולות התודעה ומכין אותנו להגשמה עצמית תרתי משמע. השם החדש שנבחר לפורום הוא : יעוץ ואימון רוחני. היות שזהו התחום שבו אני עוסקת כבר למעלה מ 22 שנה אם כי ההגדרות שהיו אז, השתנו. המונח ' אימון' שהפך פופולרי מאד בעת האחרונה, מתיחס בעצם למה שאנו, המורים והמלווים הרוחניים, עושים מזה עידן ועידנים כאשר תלמיד רציני המוכן להתחייב לתהליך התפתחות רוחנית נקרא בדרכינו. ואולם, כאמור, התחום הזה התרחב. כיום אנשים רבים מבינים שהם יכולים להעזר ביעוץ, הכוונה והנחיה (אימון) לא רק בדרך הרוחנית, אלא בכלל, על מנת להגשים את החזון האישי שלהם. הפורום הזה פותח את דלתו לכל מי שמעוניין לדעת מעט יותר מקרוב על יעוץ ואימון רוחני ולהיעזר בתחומים אלו.וכמובן לשיח עם יועצים ומאמנים רוחניים אחרים, המעוניינים להחליף רעיונות, רשמים והתנסויות. . מטרת הפורום היא להביא למודעות הקיבוצית את יכולתנו לקחת סמכות כשותפים-יוצרים ביצירה הקוסמית ולבטא את המהות הפנימית בדרך שיכולה לשנות את תוואי חיינו ואף את איכות החיים שלנו בפרט ועל פני "כדור השיש הכחול" שלנו בכלל. להביא למודעות את נוכחותה של האהבה, ואת נוכחות השפע, שהם מורשתנו הטבעית.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'האם מצאת דרך לפתור את הקשיים?'
האם מצאת דרך לפתור את הקשיים?
17/01/2019 | 11:57
2
יש לנו אלוהים ולכן אנו לא פוחדים מכל קושי

תראה מאת ללה, דרום קוריאה כיצד לחוות הסתמכות על אלוהים
https://he.light-of-truth.org/we-have-God-so-we-ar...

לצפיה ב-'תמונה מקורית בנושא קבלה.'
תמונה מקורית בנושא קבלה.
22/12/2018 | 22:01
2
למכירה תמונה מקורית מיקסד מדיה עבודת יד בנושא קבלה. הסבר בגב התמונה. במחיר 200 ש"ח.
לצפיה ב-'מה עוד לא גילינו?'
מה עוד לא גילינו?
20/12/2018 | 07:27
2
גילינו שהסביבה משפיעה ומעצבת את דמותנו
גילינו שתנאים פנימיים כמו גנים, הורמונים וכו' גם להם חלק עיקרי בעיצוב התנהגותנו. 
הבנו שיש כזה דבר שנקרא תת מודע - משהו שאינו עולה למודעותנו בצורה מפורשת וברורה אלא כרגשות, תשוקות, חלומות ועוד.
אז מה עוד עוד נשאר לנו לגלות ?
נשאר לנו לגלות אך ורק דבר אחד.
שבשינוי פנימיותנו מה שהיה נחשב לתת מודע, היינו מחוץ לתודעתנו, יהפוך לגלוי ובשליטתנו. 
ובמילים אחרות, כל אותו החלק שהיה ניסתר אך גרם לנו לתופעות שונות, יהפוך למודע וגלוי. 
ובכך רמת התודעה הפרטית שלנו תתגלה בקומתה השלמה. אותם תופעות שליליות יקבלו גוון חיובי, ואותו המימד שהיה עד עתה פרטי, יתרחב ויאפשר לקלוט את מה שסביבי ותפיסת מציאותי לכללי.
לצפיה ב-'מחפש דרך להכניס קלות ושמחה לחיים?'
מחפש דרך להכניס קלות ושמחה לחיים?
26/11/2018 | 09:51
2

היי,
מרגיש פחות? יודע שאפשר יותר עבורך?
יודע שמשהו אחר אפשרי?
מאמין שהחיים יותר קלים יותר שמחים אך לא מוצא את הדרך לממש את זה
אולי האקסס בארס בשבילך
כל הפרטים בלינק הבא:
https://bit.ly/2TJM7XV

או באתר הבא: 
https://www.spaceofchoice.com

לצפיה ב-'סימה סולטנה - סיפור שהיה לי איתה'
סימה סולטנה - סיפור שהיה לי איתה
20/11/2018 | 17:39
5
קודם כל אני לא חסיד של עולם המיסטיקה והרוחניות, אבל שנים שסבלתי מחרדות, חוסר שינה, עייפות מה זה כבדה- כל הזמן הייתי עייף, מרגיש מותש מבפנים מה שאני לא שותה מה שאני לא אוכל אני כל הזמן הייתי עייף, הרופאה שלי אמרה לי לעשות בדיקות דם עשיתי הכל היה פיקס, לא חסר ברזל ולא ויטמנים הכל פיקס, אבל עדיין משהו בשינה שלי היה דפוק אני הייתי יושן 8-9 שעות אפילו 12 בסופ״שים אבל תמיד הייתי מתעורר וסוחב את עצמי עייף, כל הזמן היו לי תחושות רעות שכל פעם יקרה משהו רע עזבו שקרה כל הזמן וכל מקום שהלכתי לא ראו אותי, הייתי שקוף לכולם, כל הזמן היה לי קשה לבחור דברים, הייתי רק מתלבט ומתלבט וחושב וחושב כל הזמן מחשבות כל הזמן הראש היה במחשבות.
בקיצור הגעתי לסימה סולטנה מקרית אונו, קודם כל היא לא הייתה נראית איזו רוחניקית אבל היא מאוד חדה ידעה לענות לי על הדברים אבל אמרה לי שאני חייב לעשות בדיקה אנרגטית אצלה ואז היא תדע בכלל אם היא יכולה לעזור לי. אחרי איזה שבוע היא התקשרה אליי לבוא אליה, היא אמרה לי שיש עליי עין מאוד חזקה שהיא בעצם גורמת לי לעייפות לחרדות ולתשישות ולכל התקיעות שהייתה לי. הטיפול אצלה היה איזה חודשיים משהו כזה - שמעו הייתה תקופה של טיפול מה זה מוזרה כל הזמן הרגשתי שקורה משהו, יום אני עייף יום אני לא עייף, יום עם חרדה יומיים בלי חרדה אבל לאט לאט זה התאזן בטיפול שלה נפגשנו איזה כל שבועיים לדבר על מה אני חולם, מה אני מרגיש מה אני לא מרגיש בסופו של דבר - אחרי חודשיים וחצי של טיפול אני פאקינג לא עייף יותר!!! היא מלאה אותי באנרגיות מחודשות חיברה אותי לאור הבורא, חרדות כבר אין לי פשוט אין!! משהו הזוי פתאום אני שמח כזה, אנשים רואים אותי באור אחר מחייכים אליי, אני נרדם גם יותר בקלות המחשבות בראש נחלשו בקיצור אני מה זה ממליץ עליה יש בה משהו מיוחד היא לא נראית רוחיקית אבל היא חזקה ביותר, תחפשו אותה בפייסבוק או בגוגל - סימה סולטנה!

לצפיה ב-'קורס גלגול נשמות ע"פ הקבלה'
קורס גלגול נשמות ע"פ הקבלה
12/10/2018 | 16:47
5
הי לכם
ממליצה בחום על יהודית עזרד ועל הקורס שלה קורס גלגול נשמות ע"פ הקבלה
היא מדהימה והקורס נוגע בעמקי תהליכי הנשמה שזה מרתק בפני עצמו, וגם תורם לנו בגלגול הנוכחי לטפל ולסגור מגלגולים אחרים .
תהנו 
קרן
לצפיה ב-' מחכים לך בפורום מיסטיקה '
מחכים לך בפורום מיסטיקה
30/08/2018 | 13:46
3

פורום מיסטיקה נועד כדי להאיר, לחבר, להסביר, להנגיש וללמד על החיבור לעולם הרוחני. מומחה חדש בפורום יענה על כל שאלותיכם במטרה להעביר תוכן, תשובה, מהות, משמעות ודרך, נומרולוגיה קבלית, תורת ע"ב שמות, קבלה וסוד האותיות, קלפים, ריקול הילינג.

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'צום תשעה באב 2018.'
צום תשעה באב 2018.
20/07/2018 | 14:47
8
שלום לחברי הפורום. כידוע לכולנו מחר בערב בעזרת השם מתחיל צום תשעה באב. ואני באופן אישי מתלבט תקופה ארוכה לגבי הצום עצמו. אני צם באופן קבוע בערך כ 15 שנה, ובשנה שעברה לא צמתי. זה מגיע למצב שחודש לפני הצום, אני מתלבט האם לצום או לא כל יום כל היום, מאבד ריכוז ומרגיש בסוף יום מותש מאוד רק מעצם ההתלבטות. אני באמת לא יודע מה לעשות כי מצד אחד אני מרגיש מחויבות לצום הזה, ולפחות אני חושב שאני מבין את החשיבות שלו, ומצד שני הלחץ המנטלי הזה שארגיש בצום עצמו אם אחליט לצום, גם יכול להשפיע על המוטיבציה שלי בהמשך. מה אתם אומרים? תודה מראש ושבת שלום.
לצפיה ב-'שינוי היחס למציאות והכבדות שעוברות עלינו בחיים'
שינוי היחס למציאות והכבדות שעוברות עלינו בחיים
28/03/2018 | 06:49
1
31
כל ההכבדות שאנו עוברים בחיים שלנו, כל הצרות, ההתאכזבויות, הכישלונות והמצבים השליליים כביכול.
כל אלו לא באו אלא בכדי שמצידנו נלמד להתייחס אליהם בצורה נכונה.
יחס נכון למצבים או ל"סרט" שאני עובר בחיים שלי, בונה בתוכי סכמות חדשות לתפיסת המציאות.
או מה שנקרא - השגת אותיות התורה.
כמו שנאמר: "למען שיתי אותותי אלה בקרבו"
לצפיה ב-'אז זה טוב או זה רע?'
אז זה טוב או זה רע?
30/07/2018 | 16:32
7
לצפיה ב-'המפץ הגדול לפי הוקינג, תחילת הבריאה לפי האר"י וטעימה על זמן'
המפץ הגדול לפי הוקינג, תחילת הבריאה לפי האר"י וטעימה על זמן
25/03/2018 | 17:47
12

כך מתחיל את שירו עץ החיים מקובל בשם האר"י (רבי יצחק בן שלמה לוריא )  :

"דע, כי טרם שנאצלו הנאצלים ונבראו הנבראים
היה אור עליון פשוט ממלא את כל המציאות.
ולא היה שום מקום פנוי בבחינת אויר ריקני וחלל,
אלא הכל היה מלא אור האין סוף הפשוט ההוא.
ולא היה לו לא בחינת ראש ולא בחינת סוף,
אלא הכל היה אור אחד פשוט שווה בהשוואה אחת,
והוא הנקרא "אור אין סוף".

למה זה כל כך מעניין?
?למה יש בכלל טעם לשים מדעני ענק כמו סטיבן הוקינג ואחרים עם מקובל כמו האר"י

לפני זמן מה, במה שהיה ככל הנראה הריאיון האחרון שלו, נשאל בתכנית
Star Talk  מה היה לפני המפץ הגדול והסביר כי לא היה שם כלום, משום שגם הזמן עצמו התחיל במפץ הגדול.
טענות של הוקינג היא כי: "פשוט לא היה כלום, אבל זה לא אומר שלא היה כלום".
"מצב הגבולות של היקום... הוא שאין לו גבולות", סבור הוקינג. לדבריו, כדי להבין את התיאוריה הזו טוב יותר, צריך לתפוס את ה"שלט" של היקום ולהתחיל להריץ אחורה. כפי שידוע לנו היום, היקום מתרחב כל הזמן; ככל שנעים אחורה בזמן, היקום מתכווץ. אם מחזירים אחורה מספיק זמן (בערך 13.8 מיליארד שנים), היקום כולו מתכווץ לגודל של אטום אחד, כך מסביר הוקינג.

הנקודה התת-אטומית הזו, שמכילה הכול מהכול, ידועה בשם "סינגולריות כבידתית". בתוך הנקודה המזערית והצפופה מאוד הזו של חום ואנרגיה - חוקי הפיזיקה והזמן בעצם מפסיקים להתקיים.
הנקודה של הוקינג היא שלא היה זמן לפני שהתחיל הזמן, אבל הזמן תמיד היה שם בצורה כלשהי, גם אם אחרת לגמרי. 
מדענים נוספים מספרים לנו שלפני הפיצוץ לא היה חלל, אנרגיה או חומר.
מגודל אפסי החלל החל להתפתח ולהתרחב במהירות לגודל עצום.
ואם לא היה דבר זה מתרחש אזי הכבידה הייתה מכווצת את החלל לאותו "כלום" ממנו הגיע.
ההתרחבות הייתה מהירה ממהירות האור ונקראת גם בשם Inflation
פרוטונים ונויטרונים קיבלו את המבנה שלהם מאותם צברי קוורקים שקיבלו סדר מחדש.
ועכשיו בוא נראה מה כותב לנו האר"י וכיצד הוא השיג את מה שמכנים המפץ הגדול.

כותב האר"י בשירו עץ החיים:
"דע, כי טרם שנאצלו הנאצלים ונבראו הנבראים" – כלומר טרם הבריאה. לפני שנבראו העולמות. כאן הארי מדבר טרם נברא עולם שנקרא עולם האצילות ועולם שנקרא עולם הבריאה.
"היה אור עליון פשוט ממלא את כל המציאות" – כלומר מה שהוקינג מכנה שלא היה כלום אבל זה לא אומר שלא היה כלום. מכנה הארי בשם אור עליון ממלא את כל המציאות.
ואם לא היתה מציאות אזי איזה אור עליון קיים בה?
בכינוי "אור פשוט" האר"י מתכוון לכך שקיימת מציאות שאין לנו בה תפיסה.
פשוט פירושו הוא – שאין הבחן מדרגות וצדדים. כלומר אור פשוט הוא אור הכולל בתוכו את הכלי עד בלי להבחין בין האור לכלי.
למה הכוונה? אנסה להסביר בשפה הפשוטה ביותר על מנת לנסות להעביר את המושג.
קיימים שני מרכיבים שבונים את היכולת שלנו לתפוס, להשיג, ליהנות והם:
א. גורם התענוג. אפשר לקרוא לו מילוי, שפע, ובשפת הקבלה נכנה אותו: אור.
ב. כלי הקבלה שמקבל את התענוג. היינו הרעב והרצון לתענוג.
לדוגמא: המילוי/האור/השפע =  סטייק עסיסי
כלי הקבלה = הרעב וההשתוקקות לקבלת הסטייק.
ננסה לתאר מצב שהאור/התענוג גדול פי מיליארד מהכלי.  במצב זה לכלי אין אפשרות להתמודד או להרגיש אותו.(תנסו לדמיין את הדבר).  מה קורה במצב כזה? במצב זה הכלי כלומר הרצון, החיסרון מתבטל באור/בשפע. הוא ניבלע בו ואינו יכול בעצמו להשתוקק אליו. אפשר לנסות לתאר את זה כמצב של עובר ברחם אימו במצב שהוא מקבל את כל ההזנה בצורה שהוא אינו עצמאי, אין לו השתוקקות משלו, אך מבחינתו הוא נמצא במצב אינסופי.

האר"י ממשיך וכותב: "ולא היה שום מקום פנוי בבחינת אויר ריקני וחלל" – למה הכוונה?
הכוונה שלא היה שם חיסרון. אלא הכול היה מבוטל באור הפשוט.
הסבר: כלי רוחני קיים כשיש מאציל ונאצל. במילים אחרות, יש המשתוקק לקבלת התענוג שהוא מכונה נאצל, ויש השפע עצמו. וגדלות הנאצל נמדדת ברצונו לקבלת השפע.
אז כותב לנו האר"י שבנקודה טרם הבריאה זה לא היה קיים!

"אלא הכל היה מלא אור האין סוף הפשוט ההוא"  - כלומר שאין בו מדרגות של קטן וגדול אלא הכול היה שווה.

" ולא היה לו לא בחינת ראש ולא בחינת סוף" – לא הייתה התחלה ושורש ולא היה סוף.   ראש = שורשי כלים שאינם נחשבים לכלים גמורים המתאימים לגמר התלבשותו של האור.
סוף = סוף וסיום.

אלא הכל היה אור אחד פשוט שווה בהשוואה אחת"
והוא הנקרא "אור אין סוף". – כלומר שכל אלו ההבדלים השינויים ההתחלות והסוף לא היו קיימים אלא שכל ההבדלים האלו היו כביכול בטלים לאור שנקרא אור פשוט.

ואיך אפשר להסביר שלא היה זמן?
בוא נחשוב מה בעצם מהווה עבורנו הזמן
בוא נחשוב (וננסה להפעיל את הדימיון מכיוון שאין דבר זה קיים במציאות שאנו מכירים), מה זאת אומרת שזמן אינו קיים.
האם כלפי עובר ברחם אימו קיים מימד הזמן? כלפי מי שנמצא באותו המצב שבו הוא מקבל אינסוף תענוג האם קיים זמן? האם קיים עבורו מקום?
נגיד והוא היה מסוגל לדבר. האם הוא היה יכול לדבר על זמן? ולמה אני טוען כי הזמן והמקום לא היו קיימים עבורו?
אז מהו זמן?
לפי חכמת הקבלה זמן הינו סכום מסוים של בחינות, המשתלשלות זו מזו בסדר סיבה ומסובב.
כלומר? כלומר מצב בו יש תנועה
כלומר? כלומר מצב בו יש חיסרון/כלי/השתוקקות ולאחריו מילוי/אור/שפע.
אז רגע, ומה קורה אם החיסרון מתבטל בתוך המילוי/האור/התענוג. או במילים אחרות מה תהיה התוצאה אם אין פרופורציות בין שניהם והרצון/כלי/חיסרון קטן לעומת האור/התענוג. והרצון/חיסרון נבלע או מתבטל בתוך האור/התענוג/המילוי
תשובה: אז הזמן איננו קיים.
ובמילים אחרות? זמן הוא מה שמתרחש בין רצוי למצוי. אני רוצה משהו ואני מקבל משהו. אני סובל ממשהו, ואני מרגיש את הפער בין החיסרון והרצון שלי לבין המצב שאני מצפה לו. במצב כזה הזמן מורגש כארוך.
אבל - אם אין רצוי ומצוי? אם המצוי ממלא את הרצוי והרצוי מתבטל בו?
תשובה: אז אין תנועה.
קשה לדמיין את זה כי אנחנו לא מכירים את זה מהעולם שלנו אבל בוא ננסה לדמיין: יש דבר רצוי (יש רצון/חיסרון/כלי) ומכיוון שהחיסרון כולו מבוטל במילוי/באור/בשפע אז לא קיימת השתוקקות. כי השפע כבר קיים ומכסה את החיסרון.
כלומר הרצון או ההשתוקקות שיקרה משהו אינו קיים  מכיוון שהשפע כבר שם. אז בעצם אין שום תנועה.
ומה עוד לא יהיה שם?
לא יהיה קיים שם מימד הזמן.
וזו רוחניות? נכון, המופשט מכל מיקרים גשמיים, דהיינו זמן, מקום, דמיון ותנועה.

לצפיה ב-'כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים'
כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים
22/02/2018 | 01:35
1
19
לצפיה ב-'תוקן כדי למנוע מהציבור היקר לפרש את הדברים בצורה שגויה'
תוקן כדי למנוע מהציבור היקר לפרש את הדברים בצורה שגויה
22/02/2018 | 14:52
11
לצפיה ב-'יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי - כח הרצון היהודי'
יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי - כח הרצון היהודי
21/02/2018 | 01:02
12
בס"ד

חשבתי לבאר בעה"י את הפסוק שנאמר פעמיים בחתימה לתפילת העמידה: "יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ ד' צוּרִי וְגֹאֲלִי" (תהלים יט, טו), ולומר שבפסוק הזה חבוי רעיון עמוק ואמירה פנימית שכל הברכות שתיקנו לנו אבותינו הקדושים ואנשי כנסת הגדולה זצוק"ל שהוצאתי מפי במהלך התפילה לא ישארו רק בגדר מילים שיוצאות מהפה אל החוץ, אלא שיהפכו לרצון האישי והעצמי שלי, וכך כל העקרונות העליונים שגלומים בכל אחת מהברכות האלה יושרשו עמוק בקרבי עד כדי כך שיהפכו לרצון הפנימי והפרטי שלי, שארצה בכך בכל מאודי ושתהיה לי כמיהה וערגה לאותה מציאות אלוקית מתוקנת שמתוארת באמצעות מילות התפילה האלה, היינו אמרי פי יהיו לרצון - יהפכו לרצון שלי ולמטרה אליה אני שואף וכוסף בעצמי.

תארו לעצמכם מה היה מתרחש אם המשיח היה מגיע ואיתו הגאולה וגם ביהמ"ק היה נבנה במציאות הנוכחית בה רוב היהודים אינם שומרים תורה ומצוות ואינם מחוברים בלבם לבורא עולם. כמה מהם היו עולים לרכבת הגאולה הזאת? כמה היו מצטרפים לקריאת המשיח: "מי ל-ד' אליי"? כמה היו קופצים על המציאה המופלאה כמוצאי שלל רב ומבינים שנפלה בחלקם זכות אדירה, כשאותו חלום לו יחלו כל אבות אבותינו במשך אלפי שנים והתפללו יומם ולילה כדי שיתגשם ביום מן הימים מתוך הבנת הערך העליון שבכך הפך למציאות אמיתית של ממש?

בל נשכח שלא פחות מ-80% מעם ישראל מצאו את מותם במכת החושך בדיוק מהסיבה הזאת, מאחר והעדיפו להישאר במצרים כעבדים במקום לצאת ממצרים ולהפוך לבני חורין. העונש החריף הזה הוא בהחלט יוצא מן הכלל כשבדר"כ ד' יתברך שהוא אל חנון ורחום מאריך אפו ונוקט בהנהגת החסד והרחמים ואעפ"כ במצב הזה חרג ממנהגו והפעיל את מידת הדין בצורה מידית וחד משמעית כלפי 4/5 מעם ישראל, כשלמעשה ניתן לראות כיצד גם כאן גלומים רחמיו של הקב"ה, שהרי אם אלה שרצו להיגאל חטאו לאחר שיצאו בין היתר בחטא העגל ובחטא המרגלים וזאת לאחר שזכו לגילויים אלוקיים שלא היו משאירים כל מקום לספק אף לגדולי הכופרים, תארו לכם כיצד היו חוטאים אותם אלה שלא רצו להיגאל מלכתחילה והיו מחיבים בעונשים חמורים לא רק את עצמם אלא את כלל ישראל, שהרי ידוע שהקב"ה אינו מעמיד אף אדם בנסיון שהוא אינו יכול לעמוד בו, וישנם פשעים כ"כ נוראיים שאם האנשים שעשו אותם היו נשאלים הם היו מעדיפים שהבורא ב"ה יקח חזרה את נשמתם שעה או יום לפני מעשה הפשע שבצעו.

ברור לכל אדם מאמין שה-ד' יתברך יצטער מאוד אם אף לאחר שיוריד לעולם את כל מתנות העל האלה יהיו יהודים שיבחרו להישאר מחוץ לתמונה וימשיכו להיות מנותקים כפי שהיו עד אז, שהרי הקב"ה רוצה שכמה שיותר יהודים יהיו מחוברים לתורה, למצוות ולאינסוף ב"ה ויזכו לחיי הנצח של העוה"ב, ולשם כך בין היתר ברא את העוה"ז והוריד אליו את נשמותיהם הקדושות.

אגוזים נותנים למי שיש שיניים, ומתנה חשובה ויקרת ערך לא מפקידים בידי אדם שיזלזל בה ולא יעשה בה כל שימוש ואולי אף יעבירה למישהו אחר מתוך חוסר הערכה. כמו כן אין אב שהיה מסכים להשיא לבתו היקרה בחור שלא מכיר בחשיבות הגבוהה של מוסד הנישואין או מכל סיבה אחרת שהיתה גורמת לו לחשוב שלא יעניק את היחס והכבוד הראויים לבתו, גם אם אותו אב רחוק מתורה ומצוות, מאחר וגם הוא יודע שרק מי שרוצה להתחתן הוא גם מוכן לכך ויכול לשמש כבעל למופת ואבא טוב לילדיו. זוהי נקודת הפתיחה ועל פחות מזה "אין מה לדבר". כולם מכירים אנשים שהתקבלו לעבודה בגלל שהמעסיק הבחין שיש להם ברק בעיניים, שהרי מהוה זה סימן לרצון העז שהיה להם לעבוד שם, והמעסיק הבין מיד שהמשמעות היא שעובד כזה לא יזלזל אלא יעריך את הזכות שנפלה בחלקו לעבוד בחברתו ויבצע את עבודתו במסירות. בהרבה תחרויות האדם שזכה הוא לא בהכרח האדם החזק או החכם יותר אלא דוקא זה שרצה בכך יותר מכולם. יש לא מעט זוגות שטובי הרופאים הצהירו באוזניהם שיגדלו להם שערות בכף היד לפני שהם יצליחו להביא ילדים ואעפ"כ בניגוד לטבע ולכל הסיכויים זיכה אותם בורא עולם בילדים, ללמדנו על כוחו הגדול של הרצון ועד כמה הוא פועל בשמים ויכול ליצור מציאות שהיא מעל הטבע ואף לשנות גזרות.

כך גם הקב"ה למעשה מחכה ליום בו יצמחו לנו "שיני בינה" שמסמלות הבנה והכרה עצמיים ופנימיים מצדנו בערכן האמיתי והעצום של המתנות האדירות האלה שמהוות את תכלית הבריאה.

כשם שקשה לדרוש מבחור רווק שיאהב את אשתו לפני שהכיר אותה ואת ילדיו לפני שנולדו ואף מתינוק שיאהב את הוריו, כך לא פחות קשה לדרוש מאדם לפתח רצון פנימי לביאת המשיח, להשתוקק לבוא הגאולה המיוחלת ולהתגעגע לביהמ"ק שלא זכינו להיות בו בגופנו ולכסוף לרגע בנייתו מחדש, במידה ואינו מודע לערכם העליון של אותם רצונות אלוקיים נשגבים וההשפעה האדירה שתהיה להם על המציאות של כל בני האדם והעולם כולו.

הרב ראובן פיירמן אמר בשיעורו, שאדם שחושב שבתפילתו הוא אמור לשכנע את הקב"ה כדי שיביא את העולם לתיקונו ע"י כל הדברים הנשגבים האלה הוא כעובד עבודה זרה. האם יעלה על הדעת שהקב"ה אינו רוצה בכל הדברים האלה? ודאי שהוא רוצה ואף יותר מכולם ביחד, אלא שהתפילה נועדה לבנות בתוכנו ולהעצים בקרבנו את כל הרצונות האלוקיים. עכ"ל. וחשבתי לומר שהרצון שהאדם בונה בקרבו, כחלק חשוב מעבודת ד' שלו, מהוה הוכחה חד משמעית לכך שהוא מוכן, מתאים וראוי למציאות אליה הוא כוסף, וכשהיא תגיע הוא לא יתרחק או יתנתק ממנה מפאת חוסר ידיעה והבנה של המשמעות והעומק הנצחיים שגלומים בה אלא יעריך אותה ויתחבר אליה, ומכאן מובנים דברי החכם באדם: "מֵסִיר אָזְנוֹ מִשְּׁמֹעַ תּוֹרָה גַּם תְּפִלָּתוֹ תּוֹעֵבָה" (משלי כח, ט), שהרי ללא לימוד התורה הקדושה האדם לעולם לא יצליח להבין את הערך העליון, החשיבות העצומה והצורך ההכרחי בהופעת כל הרצונות של ד' יתברך בבריאה, ורק באמצעות לימוד התורה, הרצון להופעת המציאות הזאת יבנה גם בתוך תוכו באופן הדרגתי עד שיופיע בקרבו בצורה מלאה ומפוארת, כשבשלב מסוים הוא יביע מתוכו רצונות פנימיים אדירים לקיום אותם עקרונות עליונים לא פחות מאלה שמתפללים מעומק לבם יום ויום לבורא עולם שיזכה אותם בבנים, בריאות ופרנסה, ומכאן יוצא שככל שיהיו יותר יהודים שיפתחו בקרבם את הרצונות הנאצלים האלה הם יקרבו בכך את כל הבריאה אל תכליתה ויגרמו לחלום של אלפי שנים להפוך למציאות של ממש בעה"י.

יהי רצון שנזכה כולנו לקחת בכך חלק גדול ומשמעותי בעה"י.
לצפיה ב-'מדע ויהדות'
מדע ויהדות
13/02/2018 | 12:23
13
שלום רב,

להלן סרטונים בנושא מדע מול יהדות - מרתק.
מומלץ ורצוי לשלוח לכל מי שמוכן לקבל...

(אשמח גם להערות\הארות\הצעות לשיפור)

כוכבים -
כדור הארץ עגול -
דינוזאורים -
גיל העולם -
זמן סיבוב הירח סביב כדור הארץ -
הכרת כל היצורים בעולם -
סוד האותיות -
התאוריה של הכול -

בברכה,
לצפיה ב-'רק מי שברא אותך יודע מהן הוראות היצרן שמתאימות לך'
רק מי שברא אותך יודע מהן הוראות היצרן שמתאימות לך
07/02/2018 | 15:45
1
27
בס"ד

האם כדאי לאדם להימנע מדברים מסוימים בעולם או לברוח מהם כדי לתקן את עצמו? האם יש שיטה מומלצת כזאת שכדאי לשקול ברצינות?

ע"פ היהדות האדם לא צריך לשתוק כל היום כדי להיות רוחני אלא יכול לדבר היכן וכמה שצריך דברים חכמים ומועילים כראוי לבן של מלך תוך שמירה על כללי הלשון.

כמו כן אין האדם צריך להתנזר מאשה אלא להתחתן ולחיות איתה בקדושה וטהרה, לקיים איתה את מצות "ואהבת לרעך כמוך" ולהוליד צאצאים שימשיכו את קיום העולם.

האדם גם לא צריך למנוע מעצמו הנאות ולסגף את עצמו בחיי צער ומכאוב אלא לעבוד את בוראו באושר ושמחה טהורים, אהבה, דבקות, בטחון וזריזות.

האדם לא צריך למנוע מעצמו אוכל, שתיה אלא לאכול ולשתות לשובע נפשו בצורה מכובדת דברים כשרים ובריאים שיעזרו לו לשמור ואף להעצים את מדרגתו הרוחנית.

האדם לא צריך לחסוך מעצמו שינה אלא לישון בצורה איכותית ובריאה מתוך כונה שהשינה, האכילה והשתיה יעניקו לו כח לעבודת ד' ויעזרו לו לעשות את רצונו יתברך בצורה טובה יותר.

הסיבה לכך היא שנשמת האדם הגיעה לעולם הגשמי הזה כדי לעבוד את ד' יתברך על אף הרצונות, היצרים והתאוות שמציב בפניה הגוף הגשמי שבתוכו היא ספונה, כאשר בפני האדם ניצבים לא מעט נסיונות, קשיים, פיתויים, ספקות והסחות הדעת עליהם הוא נדרש להתגבר בין היתר כדי להוכיח את נאמנותו לבוראו, לתקן את עצמו, ולהגיע לתכלית הבריאה בדרך העולה בית אל.

אמנם האדם לא צריך להכניס את עצמו לידי נסיון, אך רק על ידי עמידה באותם נסיונות שבורא עולם שולח לו בהשגחה פרטית ע"פ התפקידים והתיקונים האישיים והמיוחדים לשמם נשלחה נשמתו לעולם, הוא יצליח לתקן את נפשו אף אם יכשל כמה וכמה פעמים עד שיצליח בסופו של דבר להגיע לידי התיקון השלם בעה"י.

אחת המטרות לשמן נברא העולם היא כדי שהאדם יוכל לתקן את נשמתו וזאת יוכל לעשות רק אם יפגש עם הנסיון ויעבור אותו בהצלחה, אך אדם שבורח מאותם נסיונות ומונע מהם מלהגיע אליו בורח למעשה מהתכלית שלו ושל הבריאה כולה.

לדוגמא, אדם כעסן שימנע מלבוא במגע עם אנשים כדי להימנע מהופעות וביטויים של כעס בקרבו לא יצליח לתקן את עצמו כך לעולם, אלא ישאר אותו כעסן ולא ישתנה לטובה וכנראה שמצבו אף ילך ויחמיר עם הזמן, אלא אם יעבוד על תיקון מידותיו, יתפלל לבורא עולם שיושיע אותו, והחשוב מכל - ילמד תורה ויזכך בכך את נפשו בצורה שתשפיע על כל מידותיו ותחומי חייו, וגם אם יחוה נפילות בדרך העולה בית אל ילמד מכל נפילה ולא יתיאש אלא יסיק מסקנות ויפיק לקחים לעתיד, יעשה תשובה וימשיך הלאה ויראה איך מפעם לפעם הוא הולך ומשתפר ומיתקן בדרך אל התיקון המלא.

משל למה הדבר דומה? לאדם שמבחין בזמן נסיעתו ברכבו שנורית הדלק שמתריאה על כך שהמיכל עומד להתרוקן מהבהבת, ובמקום לגשת מיד לתחנת הדלק הקרובה ביותר הוא תולש את נורית ההתראה וממשיך לנסוע כשהוא חושב שבזאת פתר את הבעיה, אך בפועל הוא רק העצים אותה, ועל כך נאמר: "כִּי אָדָם לְעָמָל יוּלָּד" (איוב ה, ז). הגענו לעולם הזה בין היתר כדי לתקן את עצמנו ולהתעלות מעל הטבע והקב"ה נותן לכל אדם את כל הכלים להם הוא זקוק לצורך כך, והמטרות האלה לא תושגנה אם נברח מהטבע ונמנע את עצמנו מכל העולם אלא רק אם נעשה את רצון ד' ונלך בדרכו יתברך, מאחר ורק מי שברא אותך יודע מהן הוראות היצרן שמתאימות לך והוא היחיד שמוסמך לתת לך אותן.

בהצלחה לכולם.
לצפיה ב-'לממש את הוראות היצרן'
לממש את הוראות היצרן
26/03/2018 | 08:18
14
קראתי ואהבתי! כל מילה בסלע.
לצפיה ב-'***?,,,,'
***?,,,,
26/01/2018 | 12:12
3
32
להבנתי,,,אין זה פורום-תורני-,,,,,,,,,,

לצפיה ב-'וכי יש לך רוחניות גבוהה ונעלה מזו של תורתנו הקדושה?'
וכי יש לך רוחניות גבוהה ונעלה מזו של תורתנו הקדושה?
31/01/2018 | 13:41
2
12
לצפיה ב-'***רוחניות,,,?,,,,,'
***רוחניות,,,?,,,,,
31/01/2018 | 14:51
1
43
הכל בעיניי התבונן,,,ובתרבות שבה הוא,,,,,וכן,,,,,יש,,,,,,,
השאלה היא,,,,,אתה לבטח מכיר את השאלות הנלוות,,,,,,
לצפיה ב-'כשאתה מחפש את האמת...'
כשאתה מחפש את האמת...
01/02/2018 | 01:11
20
בס"ד

...אחי היקר הדבר הטוב והחכם ביותר לעשות הוא למצוא ולהיצמד למקור ולא לחיקויים שמצויים בשפע לכל דבר. כולם מכירים את הכלל שמה שעולה בזול בסוף עולה הכי  ביוקר. והדבר הכי בטוח בעולם זה שיש בורא לעולם ושהתורה היא מן השמים וכשאתה הולך בדרך המלך אתה מגיע לרמות הגבוהות והטהורות ביותר ולא רק ברוחניות אלא בכל תחומי  החיים.

יש הרבה מושגים נשגבים ונעלים שהרבה טועים נתנו להם פירושיים אישיים שגויים המנותקים לחלוטין מהאמת האלוקית והגיעו לטעויות נוראיות כתוצאה מכך, כאשר גם למושג הנצחי  "אהבה" ניתנו אינספור פירושים עצמאיים ומשובשים וכדי להמחיש לאיזה טעויות קשות ומרות אנשים יכולים להגיע בחייהם אם הם נשענים על תחושות פנימיות או דעות זרות שאינן מבוססות  על דעת תורה מספיק לבדוק מה היחס של אחוז הגירושים בקרב עושי רצון ד' ששומרים תורה ומצוות לבין אלה ששאינם הולכים בדרך ד' ואינם עושים את רצונו וחושבים שהם חופשיים אך  למעשה הם העבדים הגדולים שיש בעולם שהולכים בדרך ה"מה שבא לי ועושה לי הכי טוב כי אני מספיק חכם כדי שאף אחד לא יגיד לי איך לנהל את החיים שלי", והיצר הרע מתעתע בהם  על ימין ועל שמאל ומרחיק אותם מחיי הנצח של העולם הבא. למה בעצם שאדם שאין לו אמונה בבורא עולם ויראת שמים לא יחשוב שכדי להצליח בחיים הוא צריך לשקר, לגנוב ולרמות  בכל הזדמנות אפשרית בדרך לפסגה? ומכאן שברוחניות השיבושים אליהם ניתן להגיע הם הרבה יותר חמורים. מה לדעתך יקרה אם בחללית של נאסה ישימו דלק של קטנוע וינסו להשיט  את הספינה הגדולה והמפוארת ביותר בעולם עם משוטים של סירת קיאקים? המזון הרוחני שהנשמה האינסופית שלנו זקוקה לו נמצא רק בתורה ובמצוות שאלוקים נתן לנו, וניתן להמשיל כל  חלופה שקרית אחרת לאדם שאוכל אויר כשהוא בטוח שזה האוכל האיכותי ביותר שישביע אותו.

שיא הרוחניות שיש בעולם הזה היא כאין וכאפס לעומת הפרט הזניח ביותר בעולם הבא, שלחומריות אין בו כל קיום אלא רק לרוחניות. ומי שרוצה להגיע לדרגות הרוחניות הגבוהות ביותר גם  בעולם הזה אין שום אפשרות וכתובת אחרת מאשר הקב"ה והתורה הקדושה ובפרט אם הוא זכה להשתייך לעם הנבחר. לנשמה שם אין גוף גמשי כמו פה ולכן המושגים של אכילה, שתיה  ושינה לא קימים שם אלא רק מושגים רוחניים כמו תורה, מצוות, חכמה וקדושה, וזה כרטיס הכניסה האמיתי שלנו לשם.

הקב"ה קבע בבריאה שאדם שבקיא בתורה הקדושה יכול לשלוט בגרמי הטבע, וסיפורים אמיתיים על גדולי ישראל שאכן הצליחו לעשות זאת יש למכביר, ולא רק ממה שכתוב בתנ"ך אלא  אף סיפורים מהדורות שלנו. לדוגמא על קצה המזלג לכל קדושי העליון ששמותיהם מופיעים בגמרא היתה יכולת להחיות מתים. פנחס בן יאיר חצה את נהר גינאי לשנים רק מכח התורה  שהיתה לו כשהיה בדרך למצות פדיון שבויים. המהר"ל מפראג יצר גולם אדם כשהתעוררו עלילות דם שקריות על היהודים. ברכות של צדיקים אף בדורנו עוזרות לאנשים שהרופאים לא הותירו  להם כל סיכוי לחיות להבריא באופן מלא ועל טבעי, וגם לזוגות נשואים שהרופאים אמרו להם חד משמעית שיצמחו להם שערות על הידיים לפני שהם יצליחו להוליד ילדים, ובניגוד לשכל  ומעל הטבע הם הצליחו ללדת ילדים חכמים, טובים ובריאים, וזכיתי להכיר כמה אנשים יקרים כאלה. כאן בבני ברק כל אדם שתפגוש מגיע עם מחסן מלא בסיפורי ניסים שהתרחשו אצלו  ואצל קרוביו ומכריו. הכל מכח התורה, יראת השמים ואותה מסירות הנפש בעבודת ד' למענה המון יהודים היו מוכנים למות במשך כל הדורות. מי שעומד כיום בראש ארגון "ערכים" הוא אדם  שביום אחד במהלך חייו הוא הגיע לתובנה מהותית ששינתה את חייו שהוא הולך כעת לקנות עם כספו ומתוך רצון פרטי את אותו חזיר עליו מסר סבו את נשמתו לבורא כשסירב במסירות נפש  לפקודת החייל הנאצי י"ש שפקד עליו לאכול אותו. האמת לפתע התנוצצה בנשמתו והיא גברה על היצר לאכול את הבשר הטמא הזה, וכיום הוא עומד בראש אחד הארגונים החשובים ביותר  בעולם כולו שעוזרים ליהודים בכל העולם למצוא את המקור והשורשים שלהם ולהתחבר עם בורא עולם. אתה מבין איזה אבא יקר יש לנו בשמים שמליוני יהודים היו מוכנים לחיות ואף למות למענו לכבוד קידוש שמו? לא כמו אותם מוסלמים שעושים את זה מתוך תאות עריות פסולה רק כי הבטיחו להם 70 בתולות בשמים. אנחנו היהודים להבדיל עושים את זה כדי לעשות נחת רוח ליוצרנו, לעשות רצון בוראנו ולשמח את קוננו שיתגדל ויתקדש שמו לנצח נצחים ולעולמי עולמים בעה"י.

הרב אפרים שרבני מסר שיעור בנושא ואשמח שתקשיב לו:

יש לא מעט רבנים כמו הרב יצחק פנגר שהתעסקו ברוחניות לפני שחזרו בתשובה ולאחר שהיו בהרבה מקומות ושמעו הרבה דעות הגיעו למסקנה חד משמעית אודות האמת שהיא אחת ויחידה שיש בורא לעולם ושהתורה היא מן השמים. כדי להיות אנשים רוחניים לא צריך לרעות בשדות זרים מתוך צורת חשיבה שגויה שהדשא של השכן ירוק יותר או ככל שזה יותר רחוק  זה כנראה יותר זוהר ואמיתי או שרוב הסיכויים שהאמת נמצאת בנקודה הרחוקה ביותר בעולם. האמת נמצאת הכי קרוב שאתה רק יכול לדמיין. היא נמצאת בתוכך, כדכתיב: "וּמִבְּשָׂרִי אֶחֱזֶה אֱלוֹקה" (איוב יט, כו) שהרי אלוקים ברא את האדם בצלמו ובדמותו. בניגוד למה שהרבה חושבים.

ביהדות יש הכל, כשמה שמיחד אותה זה שהיא לא דוגלת בהתנזרות והתנתקות מוחלטת מהחומר כמו בתרבות המזרח או בקיצוניות ההפוכה של שעבוד מוחלט לחומריות ותאוות אסורות כמו בתרבות המערב אלא בקידוש החומר כשהיא יוצרת את האיזון המדויק ביותר שמתאים לנפש האדם. אין שם שום דבר אחר (אמיתי).

כשם שהורים טובים הם לא אלו שמתירים לילדיהם לעשות הכל ככל העולה על רוחם ללא מעצורים וגבולות מאחר והם מודעים לכל הסכנות הרוחניות והגשמיות שצריך להיזהר מהן, כך גם  כשבורא עולם ציוה אותנו לעשות דברים מסוימות ולהימנע מדברים אחרים יכול כל אדם להיות בטוח שזה רק לטובתו, שהרי אם אפילו הצעצוע הזול ביותר שקונים בחנות של "הכל בשקל" מגיע עם הוראות הפעלה, לא יתכן שהיצירה המשוכללת והמפוארת ביותר בעולם כולו תגיע ללא הוראות כאלה ולכן בורא עולם העניק לנו את התורה הקדושה בזמן ובמקום המתאימים, כשהיא מהוה את הוראות היצרן של הבורא כלפי כל נבראיו ללא יוצא מן הכלל, שבניגוד לכל שאר הדתות השקריות לא נמצאה בה ולו טעות קטנה אחת על אף כל הנסיונות הכושלים של הכופרים למצוא בה סתירות, ומי שמנותר ממנה מנותק מהאמת והתכלית שלו ומטרות העל לשמן נשלחה נשמתו לעולם. מישהו היה מוכן לקנות מחשב גם אם יש בו את המפרט הטכני המתקדם ביותר בעולם אם אין לו כל מערכת הפעלה? ודאי שלא מאחר וזה החלק הפנימי והחשוב ביותר שמחבר בין כל הרכיבים ומפעיל את המחשב, וגך כם התורה והמצוות הם מערכת ההפעלה של כל יהודי ויהודיה, זה התוכן האמיתי והמהות היחידה שלנו ובלעדיהן אין ריקים וחסרים מאיתנו, כשאין לך מילוי טהור וקדוש ויותר מאשר התורה והמצוות הן לגוף והן לנשמה.

ולכן חשוב לזכור שהמילים הנרדפות לרוחניות הן השם יתברך, התורה הקדושה, יראת שמים, מצוות, יהדות, חכמה, ענוה, צניעות, קדושה, טהרה, שבת וכו'.

מאחל לך כל טוב אחי היקר ושנזכה כולנו למצוא את האמת ולדבוק בה בעה"י.
לצפיה ב-'המשמעות האמיתית והעמוקה של זכות הבחירה שניתנה לאדם'
המשמעות האמיתית והעמוקה של זכות הבחירה שניתנה לאדם
25/01/2018 | 15:36
24
לצפיה ב-'אפילו הגהינם מוכיח את חסד ד' כלפי ברואיו'
אפילו הגהינם מוכיח את חסד ד' כלפי ברואיו
08/01/2018 | 23:59
27
בס"ד

במהלך דרשתו הסביר הרב עוזי ששון שהסיבה לכך שמשה רבנו נכוה בפיו כשהיה תינוק ע"י גחלים לוהטות כשבכך בדק פרעה את כוונותיו ונהיה כתוצאה מכך ערל שפתיים היא שאמנם לא הסכים לינוק מכל הנשים המצריות שהביאו עבורו כדי שיניקוהו עד שהביאו לו את יוכבד אמו היהודיה והצדיקה, אך עדיין היו כמה טיפות של חלב נכרי שניתזו על פיו במהלך כל הנסיונות הכושלים האלה, ואע"פ שלא התכוון ולא רצה בכך כלל דקדקו איתו מפאת דרגתו הגבוהה מאחר ומדובר בפה שעתיד לדבר עם השכינה הקדושה. עכ"ד.

רבי משה שלמה כשר מסביר באחד מספריו הנפלאים שהרעיון של הגהינם שקול לזה של הגעלת כלים, שהכלל בו הוא "כבולעו כך פולטו", וכשם שהכלי בלע את האיסור ברותחין, גם דרך הפלטתו ממנו תהיה ברותחין כדי להכשירו מחדש, ועל אותו עקרון פועל גם הגהינם שאף בו מתבטא החסד העצום של ד' יתברך כלפי ברואיו בכך שהוא מאפשר לכל נשמה לתקן את עצמה ולהסיר מעליה את כל הכתמים שדבקו בה כתוצאה מהחטאים והעוונות שעשה האדם בו שכנה בעוה"ז, שהרי אם בגדי האדם התלכלכו בדרך לארוע כלשהו הוא יעשה כל מאמץ אפשרי לנקותם או להחליפם מאחר והוא יודע שאם יראו אותו בני אדם בשר ודם עם אותם בגדים מטונפים זה יגרום לו להתבייש עד עמקי נשמתו, ק"ו שהבושה העצומה שנשמתו תחוש אם תצטרך להיפגש עם האינסוף ב"ה כשהכתמים עדיין דבוקים בה היא הרבה יותר גדולה לאין ערוך כמו כל דבר שהרבה יותר גדול בעוה"ב ביחס לעוה"ז, וגם אם יאפשרו לה להיכנס מיד לגן עדן היא בעצמה תרצה לעבור תחילה את מכבסת החסד של הגהינם למרות כל הסבל שהיא עתידה לעבור שם ואף תרוץ לשם במהירות האפשרית, מאחר ובעולם האמת אין שאלות והאמת גלויה שם לכל בצורה פשוטה וברורה, ומכאן שהיא תדע היטב שהצעד הזה הוא כדאי, מתבקש והכרחי עבורה מאחר והוא יזכה אותה להגיע למפגש המיוחל והנכסף עם ד' יתברך כשהיא זכה וטהורה לחלוטין לא פחות מכפי שהיתה לפני שירדה לעוה"ז שמלא באינספור הסחות דעת, פיתויים, קשיים, בלבולים ונסיונות.

משה רבנו הוא האדם הגדול, הנעלה והקדוש ביותר בכל תולדות האנושות שהצליח להתקרב לבורא ב"ה יותר מכל אדם אחר ונקרא: "איש האלוקים", היינו שמחציו ומטה היה אדם ולמעלה היה אלוקי, היה שקול לכל עם ישראל ושימש כשליח ד' ונציגו המסור שתיווך בינו יתברך לעמו הנבחר, ובתורה כתוב שזכה לכך ש-ד' יעיד עליו: "עַבְדִּי מֹשֶׁה בְּכָל בֵּיתִי נֶאֱמָן הוּא" (במדבר יב, ז). יחסו של משה רע"ה אל עם ישראל שיקף את יחס ד' כלפיהם, ולכן נענש בפרשת מי מריבה שכעסו של משה רבנו לא שיקף את היחס של ד' שלא כעס עליהם כלל, אך זה מה שהיה עלול לגרום לעם להגיע למסקנה השגויה ולחשוב כך בטעות.

וחשבתי לומר שמפאת דרגתו הגבוהה של משה רבנו שכבר בעוה"ז חי ע"פ עולם מושגים ורמה רוחנית שקרובים מאוד לעוה"ב, מספיק שאפילו כמה טיפות בודדות של חלב ששייך לנשים לא יהודיות יגע בשפתיו כדי שזה יכתים את הנשמה הגבוהה ביותר שהגיעה לעוה"ז וימנע ממנה לשמש בתפקיד הרם והנשגב הזה, ולכן היה צריך לעבור כמעין גהינם קטן ונקודתי בשפתיו, שיסיר את הכתם הזה מעליו ויאפשר לו להתעלות לדרגות הגבוהות ביותר שילוד אשה הגיע אליהן אי פעם בעוה"ז, היינו שהאדם הבכיר ביותר בכל המין האנושי שלא נפל ממדרגת מלאך והצליח לחיות כבר בעוה"ז במושגים של העוה"ב נדרש להיות גם טהור, זך ונקי מכל רבב כפי שנדרש מהנשמה בעוה"ב כבר בעוה"ז, שהרי כשעלה על הר סיני שהה עם הקב"ה 40 יום ו-40 לילה בלי כל אוכל ושתיה, ובשלב מסוים פרש מאשתו ציפורה בהיתר באופן חריג ויוצא מן הכלל מפאת מעלתו הגבוהה, מאחר והיה הנביא הגדול ביותר בכל הזמנים, כדכתיב: "וְלֹא קָם נָבִיא עוֹד בְּיִשְׂרָאֵל כְּמֹשֶׁה אֲשֶׁר יְדָעוֹ ד' פָּנִים אֶל פָּנִים" (דברים לד, י), והיה יכול להתחבר עם השכינה הקדושה ולהתנבא בכל רגע נתון ישירות מפי ד' ולא באמצעות חידות ומשלים גם בזמן שהיה ער מבלי שאיברי גופו יזדעזעו בזמן הנבואה כמו שאר נביאי ישראל שקיבלו את נבואתם דרך מלאך ובאמצעות חידות ומשלים אותם היו צריכים להבין ולפרש, כפי שאמר ד' לאהרן ומרים אודות משה אחיהם: "פֶּה אֶל פֶּה אֲדַבֶּר בּוֹ וּמַרְאֶה וְלֹא בְחִידֹת וּתְמֻנַת ד' יַבִּיט וּמַדּוּעַ לֹא יְרֵאתֶם לְדַבֵּר בְּעַבְדִּי בְמֹשֶׁה?" (במדבר יב, ח).
לצפיה ב-'לחיות בעוה''ז במושגים של העוה''ב - האם זה אפשרי?'
לחיות בעוה''ז במושגים של העוה''ב - האם זה אפשרי?
03/01/2018 | 22:41
3
27
בס"ד

כל אדם יכול להגיע לרמת חיים חלומית, שמימית וקדושה עוד בעוה"ז כך שכל ימי השבוע שלו יהיו כמו שבת וחג.

איך אפשר להגיע לזה?

ע"פ ההלכה אסור לדבר דברי חול בשבת דכתיב: "אִם תָּשִׁיב מִשַּׁבָּת רַגְלֶךָ עֲשׂוֹת חֲפָצֶיךָ בְּיוֹם קָדְשִׁי וְקָרָאתָ לַשַּׁבָּת עֹנֶג לִקְדוֹשׁ ד' מְכֻבָּד וְכִבַּדְתּוֹ מֵעֲשׂוֹת דְּרָכֶיךָ מִמְּצוֹא חֶפְצְךָ וְדַבֵּר דָּבָר" (ישעיהו נח, יג), ודרשו: חפציך אסורים חפצי שמים מותרים (מ"ב סימן שו ס"ו סקכ"ה) ובס"ח פסק הש"ע שאע"פ שמעיקר הדין מותר לחשוב על עסקי חולין בשבת, אם יצליח להימנע ממחשבות בענייני חול יקיים בכך מצוה. כשהאדם לומד תורה הוא מקיים את המצוה החשובה ביותר ששקולה לכל המצוות, כדאיתא במשנה: "וְתַלְמוּד תּוֹרָה כְּנֶגֶד כֻּלָּם" (פאה א, א) וגם כשהוא מזמר שירי קודש לכבוד ד' יתברך הוא מקיים בכך מצוה חשובה מאוד, אך עדיין במהלך השבת יש לשני הדברים האלה מעלה מיוחדת וחשיבות גבוהה הרבה יותר.

חג הפסח מסמל את האמונה, שהרי עם ישראל נדרשו לרמות גבוהות של אמונה בבורא עולם שידאג ויכלכל אותם בדרך לארץ המובטחת שנמשכה 40 שנים, כדכתיב: "כֹּה אָמַר ד' זָכַרְתִּי לָךְ חֶסֶד נְעוּרַיִךְ אַהֲבַת כְּלוּלֹתָיִךְ לֶכְתֵּךְ אַחֲרַי בַּמִּדְבָּר בְּאֶרֶץ לֹא זְרוּעָה" (ירמיהו ב, ב), ומי שמקפיד על כל הפרטים במהלך ליל הסדר הרי זאת סגולה שאמונתו תהיה חזקה במהלך כל השנה.

חג השבועות הוא חג מתן תורה ובמהלך חג זה נקבע כמה תורה ובאיזו רמה ילמד במהלך השנה, ולאילו השגות וחידושים יזכה להגיע גם בהתאם לתיקון שהוא עושה בליל שבועות, כשהוא מתקן בכך את מה שעם ישראל היו ישנים בזמן שרצה ד' לתת להם את התורה.

חג הסוכות מסמל את החתונה בין הקב"ה שמסמל את החתן לעם ישראל שמסמלים את הכלה ואת האהבה ביניהם, ומצוה גדולה היא לשמוח בסוכות, כדכתיב: "וְשָׂמַחְתָּ בְּחַגֶּךָ... וְהָיִיתָ אַךְ שָׂמֵחַ" (דברים טז, יד-טו), כשמובטח לו לאדם שמקפיד לשמוח בחג זה שיהיה שמח כל השנה.

השבת והחגים על כל מצוותיהם ומנהגיהם מלאים במושגים נשגבים ועקרונות עליונים ששיכים לעוה"ב וכל מי שאוחז בהם מצליח למעשה לחיות במושגים של העוה"ב ומקבל טעימה ממנו כבר בעוה"ז.

יוצא מכאן שכאשר האדם ממלא כל שעה אפשרית בחייו בלימוד התורה הקדושה שהיא חכמת ד' וחי בקדושה וטהרה, כפי שבא לידי ביטוי במעשיו, במוצא פיו, במחשבותיו, ברצונותיו ואף בתאוותיו שמוקדשים כל כולם לכך, ויש לו אמונה חזקה ובטחון גבוה בבורא עולם כפי שניכר מכל אורחות חייו, והוא דבק בבוראו, מקיים את מצוותיו ברמת ההידור המירבית שהוא יכול, כדכתיב: "זֶה אֵלִי וְאַנְוֵהוּ" (שמות טו, ב), אוהב את ד' עד עמקי נשמתו יותר מכל דבר אחר בחייו ושואף להגדיל את אהבתו אליו יותר ויותר, שר שירי קודש ומהלל את מי שאמר והיה העולם, מאדיר את שמו יתברך ועובד אותו בשמחה אמיתית וטהורה, ובכך מגלה את דעתו עד כמה יקר, חשוב ואהוב הוא הקב"ה עבורו וכמו כן גם התורה הקדושה והמצוות, הוא מביא את עצמו בכך למקום הטוב, הגבוה, המוצלח והחשוב ביותר שרק אפשר להגיע אליו בעוה"ז, ואע"פ שהגיע בכך לשיא, בכל יום הוא זוכה להתעלות עוד ועוד, לשבור שיאים ולהגיע לגבהים חדשים ומקומות מדהימים שלא ידע כלל שקיימים, מאחר ואין גבול לעד כמה ניתן להתעלות בתורה, חכמה וקדושה, כשכל יום הוא בחינת עוה"ב ביחס לאתמול, שהרי כל דבר תורה שהאדם לומד, כל מצוה שהוא עושה וכל מידה שהוא מצליח לתקן מקרבים אותו יותר לבורא עולם, מה שמסב לו עונג עצום והנאה מעין עוה"ב, כשבנוסף כל התקרבות כזאת מגבירה בקרבו את רמות האור והרוחניות, האושר והשמחה, הקדושה והטהרה, האהבה והדבקות יותר מכל דבר אחר.

גם אתם יכולים להגיע לדרגה הזאת. זה מגיע לכם. אתם הבנים והבנות של מלך מלכי המלכים, הקב"ה, ואתם ראויים לזה.

בהצלחה לכולם!
לצפיה ב-'מידת האמת'
מידת האמת
26/03/2018 | 08:27
2
9
מצד אחד מה שכתבת הוא מאוד יפה. אין סיבה לא להסכים שכולנו יכולים להגיע לדרגה שכזאת. 
יחד אם זאת תהיה כנה עם עצמך - האם בלימוד הפשט, בחיים הנוכחיים, בדור הנוכחי, אתה יכול להגיד שעל ידי שיטה זו ביטלת את יצר הרע והינך בדרך לקדושה.
האם אנחנו מבינים מה זו תורה? מלבד המונח הוראה, מלבד מה שמשה הוריד איתו מהר סיני. האם אנחנו יכולים לומר שהיא כתובה על לוח ליבנו?                 ואם כן למה התכוונו אותם החכמים?
האם כל פעם שאני מרגיש עונג עצום הדבר מלווה בהשפעת נחת רוח לבורא?
חומר למחשבה...
לצפיה ב-'אחי היקר'
אחי היקר
26/03/2018 | 09:30
5
הרי מה זה קדוש? מובדל, מופרש, ומכאן מובן מדוע היצר הרע הוא חלק בלתי נפרד מהחיים, שמטתו בין היתר לבחון את האדם עד כמה חשוב לו והוא רוצה ללכת בדרך ד' ולדבוק בו יתברך. ואמנם כל הדברים איתם מנסה הוא לפתות את האדם באמצעותם הם אשליה, הבל וריק אך אי אפשר להתעלם מהנסיון הגדול שזה מעמיד בפני האדם, ועצם ההתגברות שלו על היצר הרע לא רק מעלה אותו במעלות הקדושה, הטהרה ויראת השמים אלא גם מעצימה בקרבו את אהבתו לבוראו ולתורה ע"פ הכלל שנתינה מולידה אהבה, והאם יש לך נתינה גדולה ממצד האדם שמצליח לוותר על תאוות הגדולות ביותר שהיצר הרע מנסה למכור לו כדי להרחיקו מהאמת ומהתכלית מתוך היכרות עמוקה איתו יחד עם כל תאוותיו הכמוסות.
חשוב לזכור שכשם שהאדם לא נדרש ללמוד את כל התורה כולה ביום אחד כך גם הוא לא נדרש לכבוש את יצרו ביום אחד והקב"ה יודע היטב שבדרך עלולות להיות נפילות, ועל כך נאמר: "כִּי שֶׁבַע יִפּוֹל צַדִּיק וָקָם" (משלי כד, טז), וחוץ מאותם ארבעה שהיו נקיים מכל חטא ועוון ומתו בעטיו של נחש (בנימין בן יעקב, עמרם אבי משה, ישי אבי דוד וכלאב בן דוד) אין לך צדיקים שלא נפלו מעולם כאשר המבחן האמיתי של אותם צדיקים הוא ביכולתם לקום מאותה נפילה ולשקם את עצמם עם הרבה עזרה מה-ד' יתברך ובין היתר נדרשת כאן אמונה בכח התשובה, החסד והרחמים של מי שאמר והיה העולם.
לצפיה ב-'מסכים עם מה שכתבת אבל'
מסכים עם מה שכתבת אבל
26/03/2018 | 11:27
7
אני מסכים עם כל מה שכתבת אך ישנה חכמה עתיקה שזנחנו בפינה אפלה, ואף אם עוסקים בה לא נותנים לה את מלא חשיבותה. 
ועליה כתבו גדולים :
"השאלות הרוחניות הגדולות שהיו נפתרות רק לגדולים ומצוינים, מחויבות הן להיפתר עכשיו בדרגות שונות לכלל העם" הראי"ה קוק.
"דווקא בעת משבר גדול וסכנה עצומה, צריכים לקחת את המעולה שבתרופות".
הראי"ה קוק, אגרות ב', קכ"ג-קכ"ה

לצפיה ב-' פורומים חדשים מחכים לכם '
פורומים חדשים מחכים לכם
24/12/2017 | 13:07
5

פורום חדש יעסוק בדיני המס כולל תחום המיסוי הפלילי, בו תקבלו ייעוץ מעו"ד מומחה, לשעבר מנהל תחום במחלקת החקירות של רשות המיסים 
היכנסו עכשיו לפורום דיני מע"מ ומס הכנסה 

פורום חדש מרכז ייעוץ משפטי ומענה על שאלות בנושאים של ויזה, דרכון זר, הגירה, אזרחות ואשרת עבודה בחו"ל, בבריטניה וארה"ב בעיקר
היכנסו עכשיו לפורום ויזה ואזרחות בבריטניה וארה"ב
לצפיה ב-'עין רעה'
עין רעה
22/11/2017 | 22:10
18
הרבה אנשים לא מאמינים בעין הרע וגם אני לא ממש האמנתי בזה.
אבל יש לי חשש כבד שעין רע משפיעה ועובדת על אחרים.
שאני שומע על אנשים שהולך להם ומצליחים בחיים לעיתים אני מרגיש קינאה כלפי אותם אנשים.
הבעיה אצלי שלא הולך לי בחיים ולא מאושר בחיים ושאני שומע או רואה אנשים שטוב להם אני קצת מקנא בהם ואחרי תקופה קצרה קורא לאותם אנשים דברים רעים. פתאום אותם אנשים שקינאתי בהם הסתבכו בבעיות. בין היתר מדובר באנשים שהופיעו בטלויזיה  והם היו מפורסמים.
אני יכול למנות הרבה אנשים שעשיתי להם עין רע ואחרי תקופה באו עליהם בעיות או חולי או אסון. הבעיה יותר חמורה כי אני יכול לפגוע גם בקרובי משפחה. כמובן לא מתוך כוונה אבל יוצא שאני פגעתי באנשים קרובים משפחתית. הדבר הזה מטריד אותי.

מרגיז אותי שאני לא יכול לעשות עין רע לאנשים שאני שונא. פגעתי בסתם אנשים שלא גרמו לי נזק כל שהוא ולכן זה מתסכל.
לא יודע מה לעשות. זה די מטריד.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

רוצה לנהל את הפורום?
מוביל בתחום שלך ?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו