לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
96159,615 עוקבים אודות עסקים

פורום מחלות זיהומיות

מאז גילוי הפניצילין (האנטיביוטיקה הראשונה בעולם) בשנת 1928 ע"י אלכסנדר פלמינג, מתנהל "מירוץ חימוש" צמוד בין האדם לחיידק/וירוס. בעוד שבחמישים השנים הראשונות ידו של האדם הייתה על העליונה, החל מאמצע שנות ה-80 החיידקים/וירוסים משיבים מלחמה שערה. האנושות, מצדה, העמיקה את הידע והתובנות שלה בטיפול במחלות רבות. פיתחה חיסונים ותרופות אנטיביוטיות חדשות אשר נועדו לפגוע בחיידיקם/וירוסים ומצאה פתרונות לעגבת, שחפת, דלקת ריאות וקרום המוח,פוליו,דבר וכו'- מחלות שעד לפני מספר עשורים נחשבו כחשוכות מרפא. החיידקים/וירוסים מצידם,פיתחו עמידות כלפי "תרופות הפלא" החדשות, המשיכו להתרבות וליצור מוטציות וזנים חדשים אשר אינם עוד רגישים לחומרים האנטיביוטיים כדוגמת: VRE, Acinetobacter ,MRSAו- Clostridum difficile. בשנת 1981 הם הכינו לנו "הפתעה" בדמות מחלה חדשה ולא מוכרת, האיידס. מחלת האיידס (AIDS) או תסמונת הכשל החיסוני הנרכש היא מחלה המתבטאת בפגיעה במערכת החיסון כתוצאה מנגיף בשם .HIV ההשערה הרווחת כיום, הינה שמקור המחלה מקופים שהיו מקור מזון לשבטים באפריקה שמדרום לסהרה. ההדבקה מהקופים לאדם הייתה כנראה תוצאה של הכנת החיה למאכל. בזמן חיתוך החיה, מגע דם של הקוף ופצעים פתוחים של הצייד אפשרו את ההדבקה. כמו כן, מוטציות גנטיות של הנגיף במשך השנים מאפשרות את ההדבקה ואת המחלה אצל האדם.חשוב לציין כי איידס היא עדיין מחלה קשה, אף על פי שכיום, אנשים הנגועים בנגיף ה-HIV יכולים לחיות חיים נורמאלים לחלוטין, כמובן עם מגבלות מסוימות ובעזרת טיפולים מתאימים. המחלה אומנם ניתנת לשליטה בדומה לסוכרת וללחץ דם, אולם היא עדיין גובה מחיר כבד בדמות תופעות לוואי לא פשוטות, הוצאה כלכלית גבוהה על הטיפול התרופתי הנדרש, תיוג חברתי, התמודדות נפשית ופגיעה משמעותית באיכות החיים של החולים. כאן המקום לציין כי ההדבקה העיקרית היא במוצרי דם נגועים ומין לא מוגן (ללא קונדום) ואין הדבקה בשימוש בכלי אוכל משותפים, שירותים ציבוריים, נשיקות וחיבוקים. הדבקה בנגיף ה-HIV מתבטאת בד"כ לאחר מספר שבועות במחלת חום דמוית שפעת או מחלת הנשיקה החולפת לאחר זמן יחסית קצר.בדיקה לזיהוי נשאות הנגיף הינה בדיקת דם פשוטה, המיועדת לחפש נוגדנים שהגוף מייצר. נוגדנים אלו יכולים להופיע מספר שבועות לאחר ההדבקה כך שמשמעות תוצאת בדיקה שלילית (כלומר שאין הדבקה) היא שעד לפני מספר שבועות לא הייתה הדבקה. ניתן לומר כמעט בוודאות שעד שלשה חודשים לפני הבדיקה לא הייתה הדבקה. כלומר אם משהוא נדבק אתמול ועושה היום בדיקה, תוצאת הבדיקה תהיה שלילית. אם יחזור על הבדיקה לאחר מספר שבועות היא תיהפך לחיובית. לאור זאת חשוב לזכור כי קל יותר למנוע איידס- בפעולה פשוטה של שימוש בקונדום, מאשר לטפל במחלה. מטרת קהילה זו הינה להוות במה נרחבת לכל השאלות והתהיות בתחום מחלות זיהומיות החל מזיהומים בזמן הריון (CMV וטוקסופלסמה), דרך מניעת מחלות מדבקות המועברות בדרכי האוויר, יחסי מין ומגע ידיים וכלה בהתמודדות שלנו עם איידס. שמי ד"ר דן טורנר ואני מנהל את מרכז האיידס שבמרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי. אני בוגר לימודי רפואה בצרפת (1991) ואני מומחה לרפואה פנימית (המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי) ומומחה למחלות זיהומיות ( המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי). משנת 1992 אני מטפל באיידס. ב-1996 עברתי השתלמות באירופה וביולי 2004 חזרתי משתי שנות השתלמות ומחקר במונטריאול שבקנדה בהנחייתו של פרופ' מרק ווינברג, נשיא האיגוד הבינלאומי לאיידס לשעבר. יחד אתכם ובשבילכם ד"ר דן טורנר מנהל מרכז האיידס ומומחה למחלות זיהומיות

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מחלות זיהומיות

מאז גילוי הפניצילין (האנטיביוטיקה הראשונה בעולם) בשנת 1928 ע"י אלכסנדר פלמינג, מתנהל "מירוץ חימוש" צמוד בין האדם לחיידק/וירוס. בעוד שבחמישים השנים הראשונות ידו של האדם הייתה על העליונה, החל מאמצע שנות ה-80 החיידקים/וירוסים משיבים מלחמה שערה. האנושות, מצדה, העמיקה את הידע והתובנות שלה בטיפול במחלות רבות. פיתחה חיסונים ותרופות אנטיביוטיות חדשות אשר נועדו לפגוע בחיידיקם/וירוסים ומצאה פתרונות לעגבת, שחפת, דלקת ריאות וקרום המוח,פוליו,דבר וכו'- מחלות שעד לפני מספר עשורים נחשבו כחשוכות מרפא. החיידקים/וירוסים מצידם,פיתחו עמידות כלפי "תרופות הפלא" החדשות, המשיכו להתרבות וליצור מוטציות וזנים חדשים אשר אינם עוד רגישים לחומרים האנטיביוטיים כדוגמת: VRE, Acinetobacter ,MRSAו- Clostridum difficile. בשנת 1981 הם הכינו לנו "הפתעה" בדמות מחלה חדשה ולא מוכרת, האיידס. מחלת האיידס (AIDS) או תסמונת הכשל החיסוני הנרכש היא מחלה המתבטאת בפגיעה במערכת החיסון כתוצאה מנגיף בשם .HIV ההשערה הרווחת כיום, הינה שמקור המחלה מקופים שהיו מקור מזון לשבטים באפריקה שמדרום לסהרה. ההדבקה מהקופים לאדם הייתה כנראה תוצאה של הכנת החיה למאכל. בזמן חיתוך החיה, מגע דם של הקוף ופצעים פתוחים של הצייד אפשרו את ההדבקה. כמו כן, מוטציות גנטיות של הנגיף במשך השנים מאפשרות את ההדבקה ואת המחלה אצל האדם.חשוב לציין כי איידס היא עדיין מחלה קשה, אף על פי שכיום, אנשים הנגועים בנגיף ה-HIV יכולים לחיות חיים נורמאלים לחלוטין, כמובן עם מגבלות מסוימות ובעזרת טיפולים מתאימים. המחלה אומנם ניתנת לשליטה בדומה לסוכרת וללחץ דם, אולם היא עדיין גובה מחיר כבד בדמות תופעות לוואי לא פשוטות, הוצאה כלכלית גבוהה על הטיפול התרופתי הנדרש, תיוג חברתי, התמודדות נפשית ופגיעה משמעותית באיכות החיים של החולים. כאן המקום לציין כי ההדבקה העיקרית היא במוצרי דם נגועים ומין לא מוגן (ללא קונדום) ואין הדבקה בשימוש בכלי אוכל משותפים, שירותים ציבוריים, נשיקות וחיבוקים. הדבקה בנגיף ה-HIV מתבטאת בד"כ לאחר מספר שבועות במחלת חום דמוית שפעת או מחלת הנשיקה החולפת לאחר זמן יחסית קצר.בדיקה לזיהוי נשאות הנגיף הינה בדיקת דם פשוטה, המיועדת לחפש נוגדנים שהגוף מייצר. נוגדנים אלו יכולים להופיע מספר שבועות לאחר ההדבקה כך שמשמעות תוצאת בדיקה שלילית (כלומר שאין הדבקה) היא שעד לפני מספר שבועות לא הייתה הדבקה. ניתן לומר כמעט בוודאות שעד שלשה חודשים לפני הבדיקה לא הייתה הדבקה. כלומר אם משהוא נדבק אתמול ועושה היום בדיקה, תוצאת הבדיקה תהיה שלילית. אם יחזור על הבדיקה לאחר מספר שבועות היא תיהפך לחיובית. לאור זאת חשוב לזכור כי קל יותר למנוע איידס- בפעולה פשוטה של שימוש בקונדום, מאשר לטפל במחלה. מטרת קהילה זו הינה להוות במה נרחבת לכל השאלות והתהיות בתחום מחלות זיהומיות החל מזיהומים בזמן הריון (CMV וטוקסופלסמה), דרך מניעת מחלות מדבקות המועברות בדרכי האוויר, יחסי מין ומגע ידיים וכלה בהתמודדות שלנו עם איידס. שמי ד"ר דן טורנר ואני מנהל את מרכז האיידס שבמרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי. אני בוגר לימודי רפואה בצרפת (1991) ואני מומחה לרפואה פנימית (המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי) ומומחה למחלות זיהומיות ( המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי). משנת 1992 אני מטפל באיידס. ב-1996 עברתי השתלמות באירופה וביולי 2004 חזרתי משתי שנות השתלמות ומחקר במונטריאול שבקנדה בהנחייתו של פרופ' מרק ווינברג, נשיא האיגוד הבינלאומי לאיידס לשעבר. יחד אתכם ובשבילכם ד"ר דן טורנר מנהל מרכז האיידס ומומחה למחלות זיהומיות
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינו כללי וחלקי בלבד, ואיננו בא להחליף יעוץ מקצועי ואישי, המבוסס על נתונים אישיים של כל מטופל. לפיכך, ``תפוז``, המרכז הרפואי ת``א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
הפורום נועד לטיפול במחלות זיהומיות ובהן איידס
המשך >>

לצפיה ב-'שאלה בקשר לחיטוי מטבח'
שאלה בקשר לחיטוי מטבח
07/08/2019 | 21:14
1
11
שלום דר..שאלתי אתמול שאלה לגבי מזון שבא במגע עם עכבר ..יש לי שאלה נוספת ברשותך ייתכן שהעכבר נכנס לאחד הארונות של המטבח והסתובב שמה..שאלתי היא אם אני מנקה את הארון עם מגבונים של 70 אחוז אלכוהול ולאחר מכן עם קצת מים זה פעולת חיטוי מספקת או שעליי לנקות בצורה אחרת ?תודה מראש.
לצפיה ב-'נקיון מטבח'
נקיון מטבח
08/08/2019 | 07:41
12
מספיק לעשות נקיון טוב עם חומרי ניקוי בית הכוללים אקונומיקה
לצפיה ב-'חשש הפטיטיס C מדקירת מזרק'
חשש הפטיטיס C מדקירת מזרק
05/08/2019 | 17:33
1
30
דר' טורנר שלום רב,
בבילוי בסאונה לגייז נידקרתי באמה ביד שמאל במעבר צפוף בין אנשים, כנראה במכוון ולדעתי ממזרק, מופיעים על האמה 3 נקודות פצעים.
במיון קיבלתי PEP מונע ל-HIV (הבנתי שהסיכוי להדבקה ב-HIV קטן)
בבדיקות שנערכו במיון: אני מחוסן להפטיטיס B ושלילי להפטיטיס C.
כלומר החשש העיקרי שלי שנידבקתי בצהבת C,
1.אם במזרק או מקור הדקירה נגוע בהפטיטיס C סיכוי ההדבקה וודאי, נכון?
2.האם יש טיפול מונע לצהבת C?
3.כמה זמן הכי פחות אפשר להיבדק כדי לשלול הדבקה?
תודה.
לצפיה ב-'הפטיטיס C'
הפטיטיס C
07/08/2019 | 15:33
29
סיכון ההדבקה הוא סביבות 2% אם המזרק נגוע. כדאי לחזור על הבדיקה לאחר 3 חודשים. 
לצפיה ב-'מגע עם מזון'
מגע עם מזון
06/08/2019 | 15:28
1
15
שלום וברכה..היום בבוקר ראיתי מתחת לארון חולדה די גדולה והיא היתה ליד סל של הבצל שאני מאחסנת.לפני שראיתי אותה הכנתי סיר עם אוכל שהשתמשתי וחתכתי מהבצללבישול של אורז .רציתי בבקשה לדעת אם וחס וחלילה  החולדה באה במגע עם הבצל או כרסמה  ממנו  ולאחר מכן עשיתי בישול של כחצי שעה בסיר האם הדבר מסוכן ויכול להעביר מחלות?או שכדאי להשליך את האוכל אני מאד מודאגת כי הבן שלי הקטן אכל קצת מהאורז.תודה רבה.
לצפיה ב-'מגע עם מזון'
מגע עם מזון
07/08/2019 | 15:31
11
אם היה בישול של חצי שעה בטמפרטורה גבוהה לא סביר שיבו מחלות. את הבצל שלא בושל מציע לזרוק. 
לצפיה ב-'חיסון נוסף לחצבת'
חיסון נוסף לחצבת
05/08/2019 | 12:28
9
שלום וברכה דר..אני יליד שנת 81 ונולדתי בישראל אני יודע שלפי משרד הבריאות חיסנו  בשתיי מנות בשנתון שלי..משום מה ממה שאני רואה בפנקס שיש לי רשום רק פעם אחת או שלא רשמו או שפספסתי.עשיתי בדיקת נוגדנים ויצא לי borderline..האם עליי להתחסן שוב לדעתך?
לצפיה ב-'קבלת PEP טיפול מונע במיון'
קבלת PEP טיפול מונע במיון
05/08/2019 | 08:07
1
18
דר' טורנר שלום,
לאחר אפשרות חשיפה ל-HIV בנוסף לטיפול התרופתי ל-28 ימים מקבלים זריקה במיון,
מה זו הזריקה הזו? ואילו מחלות אמורה למנוע?
תודה
לצפיה ב-'PEP'
PEP
05/08/2019 | 10:32
23
מדובר על אנטיביוטיקה בשם רוצפין שאמורה לטפל בזיבה. במרבית המקרים ההמלצה שלנו היא בדיקה לאחר מספר שבועות ולא זריקה באופן אוטומתי. 
לצפיה ב-'הודעה שלא עמית prep ואורלי (ראה למטה)'
הודעה שלא עמית prep ואורלי (ראה למטה)
04/08/2019 | 11:53
17
דר שלום
אודה לך עם תענה לי להודעה  ששלחתי לך
תודה איתן
לצפיה ב-'חום נמוך שלא יורד במשך חודש'
חום נמוך שלא יורד במשך חודש
01/08/2019 | 12:46
1
20
שלום
בת 35 בריאה בדר"כ. לפני כחודש התחילה לי מחלה עם כאב גרון שחלף תוך יומיים. במקביל עלה לי החום ל 37.3 כחון הגוף הרגיל שלי הוא 36.5
מאז כבר חודש שלם שאני עם חום נמוך, יום יום באופן עקבי.
כשלפעמים מתעוררת ללא חום שעולה תוך כמה שעות ונשאר עד הלילה.
בדיקות דם ושתן חזרו תקינות, כולל ebv ו cmv. צילום חזה וסינוסים תקינים. Std ו hiv תקינים.
מציינת שכשבועיים לפני שהחום החל לעלות הייתי ליד ביצה טבעית וחזרתי עקוצה כולי מחרקים שהשאירו נקודות אדומות במשך שבוע (לא נכנסתי למים רק הייתי ליד הביצה).
האם יכול להיות קשר בין העקיצות לחום הנמוך שלא יורד כבר חודש?
ואם לא האם יש לך כיוון לרעיון אחר או לבדיקות נוספות שכדאי לעשות?
בתודה מראש!
לצפיה ב-'חום'
חום
04/08/2019 | 08:39
22
במידה ולא היו נוגדנים ל EBV או CMV שמראים על הדבקה קודמת עדיין זה יכול להיות זה ולכן צריך לחזור על הבדיקות עוד שבועיים. לא אוכל להתייחס מעבר לזה כיון שבירור חום ממקור לא ידוע הוא מורכב וכדאי לפנות לרופא מטפל. 
לצפיה ב-'חשש להדבקה HIV'
חשש להדבקה HIV
03/08/2019 | 09:48
1
66
דר' טורנר שלום רב,
כשהייתי בסאונת גייז הרגשתי דקירה בזרוע במעבר חשוך בו היו לא מעט אנשים,כשנגעתי בזרוע הוצאתי מעין כמו דבק לכלוך קטן, אח"כ ראיתי מעין נקודה,( אולי דקירה ממחט, מזרק )
1.האם במצב זה נותנים טיפול מונע? (ברור לי שאתה לא יכול לנחש אם מדובר במזרק או האם ייתכן בניסיון מכוון להדבקה)
2. לאחר כמה זמן מהאירוע כדאי להיבדק?
תודה.
לצפיה ב-'חשש'
חשש
04/08/2019 | 08:37
53
החשש זניח ולכן לא נותנים טיפול מניעתי. 
ניתן להבדק 3 שבועות לאחר האירוע ולחזור 3 חודשים לאחר מכן
לצפיה ב-'תסמינים '
תסמינים
31/07/2019 | 16:20
23
מודעת שהדבקה יכולה להופיע ללא תסמינים כלל אבל במידה וכן האם כאבי בטן הקאות ושלשולים בלבד מעידים על הדבקה?
לצפיה ב-'חיסון חצבת'
חיסון חצבת
30/07/2019 | 12:29
12
שלום וברכה דר..אני יליד שנת 81 ונולדתי בישראל אני יודע שלפי משרד הבריאות חיסנו  בשתיי מנות בשנתון שלי..משום מה ממה שאני רואה בפנקס שיש לי רשום רק פעם אחת או שלא רשמו או שפספסתי.עשיתי בדיקת נוגדנים ויצא לי borderline..האם עליי להתחסן שוב לדעתך?
לצפיה ב-'אצינקובקטור סיכון למחלה'
אצינקובקטור סיכון למחלה
29/07/2019 | 20:15
12
שלום רב
אבי בן 75 מונשם מזה 3 חודשים. נמצא בתהליך גמילה. הוא נשא של אצינקובקטור.
מה הסיכון של נשא להפוך לחולה? כמה אחוזים מהנשאלים מפתחים את המחלה?
האם יש תרופה לחיידק הזה? (הוא עמיד לפחות לרוב סוגי האנטיביוטיקה)
מה סיכויי התמותה מהמחלה?
יש דרך לתת לו תרופה כבר עכשיו כדי שלא יהיה נשא?
כיצד נוכל להימנע מהדבקה?
תודה?
לצפיה ב-'טיפול מונע ל hiv ה prep וסיכויי הדבקה בנגיף'
טיפול מונע ל hiv ה prep וסיכויי הדבקה בנגיף
24/07/2019 | 11:12
1
52
ד"ר טורנר שלום
בזמנו התיעצתי עימך ואמרתי לך שאני מקיים מין אורלי לא מוגן כולל גמירה בפה  (הצד המוצץ) עם גברים שאני לא יודע מה הסטטוס שלהם מבחינת hiv .  והמלצת לי לקחת את הprep.
אכן אני כבר תקופה מעל לחצי שנה לוקח את הטיפול המונע ברצוני לישאול אותך 1 מה הסיכוי שאדבק בנגיף הhiv במין אורלי לא מוכן  במידה ואני לוקח את  הprep   בצורה מסודרת כול יום?
שוב השאלה מתיחסת לגבי מין אורלי  לא מוגן לא מין אנאלי.
2 האם הטיפול המונע פוגע ויכול לשבש את תוצאות הבדיקה ולתת תשובה כוזבת
ושאלה אחרונה 3 האים  בדיקת hiv לאחר חודש  אמינה בהתחשב שאני לוקח את ה prep  ?
אודה לך עם תוכל להשיב לי על כול שאלה בניפרד
תודה איתן

לצפיה ב-'PREP'
PREP
05/08/2019 | 10:35
42
1. סיכון זניח
2. הטיפול המונע במיקרה של הדבקה לתת תשובה שלילית אם היא נלקחת בשבועות הראשונים ולכן צריך לבדוק לאחר 3 חודשים. 
3. כמו ב 2. בד"כ כן אבל חייבים לחזור על הבדיקה לאחר 3 חודשים. 
לצפיה ב-'עזרה !'
עזרה !
19/07/2019 | 12:22
26
שלום,

התבשרתי  שלבת זוג הקודמת  שלי יש איידס.
כמובן,שישר רצתי לעשות בדיקות דם אך התשובות יהיו רק ביום ראשון לגבי החלק הספציפי הזה.
האם לפי תוצאות של בדיקות דם רגילה, אפשר לראות אם גם הדבקתי בנגיף?
תודה רבה
לצפיה ב-'עקב נסיעה לא יהיה מענה בפורום עד ה 1.08 '
עקב נסיעה לא יהיה מענה בפורום עד ה 1.08
09/07/2019 | 09:15
8
לכל הפונים לפורום.
עקב נסיעה לא אוכל לענות בפורום עד ה 1.08.
איתכם הסליחה.

ד"ר טורנר
לצפיה ב-'בדיקת איידס'
בדיקת איידס
07/07/2019 | 15:31
1
65
לפני כשלושה שבועות קיימתי יחסים
מוגנים עם קונדום.  
במהלך היחסים גיליתי שהיה לבחורה דימום קל.
הקונדום היה תקין (היו סימנים של דם באזור האשכים).
מאז אני נמצא בחרדה.
האם אני נמצא בסיכון?
איפה אפשר להיבדק במרפאה פרטית ולקבל תשובות במידית ?
תודה על העזרה
לצפיה ב-'HIV'
HIV
08/07/2019 | 16:16
72
אינך בסיכון. לבדיקה שאמינה לאחר 3 שבועות אתה יכול להבדק באיכילוב ביום שני ולקבל תשובה ביום רביעי. תכנס לאתר. 
לצפיה ב-'מישהו ניסה?'
מישהו ניסה?
02/07/2019 | 20:32
33
לצפיה ב-'מישהו ניסה?'
מישהו ניסה?
02/07/2019 | 20:31
10
לצפיה ב-'UREA.PARVUM-PCR תוצאות בדיקה וטיפול'
UREA.PARVUM-PCR תוצאות בדיקה וטיפול
01/07/2019 | 16:59
1
20
היי ד"ר,

מקווה ששלומך בטוב

לי ולאשתי יש היסטוריה של UREA.PARVUM-PCR.

אני יודע שהחיידק/טפיל הזה קיים גם במערכת הגופנית של נשים והוא לא בהכרח משהו שנדרש לטפל בו.

עם זאת, להבנתי, מומלץ שלא יהיה בגוף, בייחוד כאשר גם ככה יש לנו היסטוריה בנושא הנ"ל שנבעה מטריכומונס שטופל בשלב מאוחר יחסי (וגם חשוב לי מאוד השקט הנפשי של אשתי שלא רגועה כאשר החיידק מופיע חיובי בבדיקות שתן).

מסתמן כי עשינו טעות ובכל פעם אחד טיפל והשני לא טיפל באותו זמן, כך שהטיפול עזר, אבל כשניסינו שוב לקיים יחסים, כנראה שהדבקמו אחד את השנייה מחדש וכן הלאה. אף פעם לא טיפלנו בו-זמנית עם זטו.

עכשיו שנינו רוצים לקחת את הטיפול בו זמנית ובאמת לפתור את זה אחת ולתמיד
הטיפול שעזר לנו הוא 4 כדורי זטו בו זמנית (אשתי רגישה לדוקסילין).

למיטב ידיעתי ונסיוני מהפעם הקודמת, השפעת הזטו נראית לאחר 48 שעות מרגע בליעת הכדורים, במידה ואני טועה, אשמח לדעת וללמוד כמובן.

בפעם הקודמת, שנבדקתי ונמצאתי חיובי UREA.PARVUM-PCR, לקחתי 4 כדורי זטו, וביצעתי בדיקה לאחר 48-72 שעות והבדיקה יצאה שלילית ל-UREA.PARVUM-PCR.

אשתי ביקרה עכשיו אצל עכשיו אצל רופא משפחה, שאמר לה שהוא היה באיזשהו כנס ושמע שם שעדיף לשני המטופלים לחכות 45 ימים(?) לאחר טיפול ורק אז לעשות את בדיקת ה STD כדי לבדוק אם ה UREA.PARVUM-PCR שלילי או חיובי.
הבדיקות שאנחנו מבצעים הן בדיקות שתן.

מאחר ואנחנו מנסים להיכנס להריון, אשמח אם תוכלו להכווין אותי מעט ולהמליץ לנו כיצד להתקדם?

האם בדיקה לאחר 48 משקפת תוצאות אמת, או שבאמת נדרש מאיתנו לחכות 45 ימים, בתקופה הזו לא לנסות, ולהמתין לתוצאות הבדיקה לאחר 45 ימים?

כאמור, אנו מנסים להרות ולא רוצים לגרום נזק טרם או במהלך הניסיונות, וכמובן לא לשלב ההיריון ו/או חס ושלום לעובר, ולכן חשוב לנו להיות חכמים יותר ובטוחים יותר בתהליך.

בתודה מראש על המענה.

לצפיה ב-'UREA.PARVUM'
UREA.PARVUM
02/07/2019 | 08:10
27
אין שום משמעות לחיידק הזה לא קלינית ולא להריון והבדיקה עצמה מיותרת לחלוטין. בטח שלא צריך לטפל. 
לצפיה ב-'שריטה דקירה מקוצים '
שריטה דקירה מקוצים
28/06/2019 | 15:46
1
40
הי לפני כחודש הייתי אצל הרופא עור עם הבן שלי כי הוא הדביק אותי במולסקום (טעות איומה של שימוש באותה המגבת) בכל אופן הרופא אמר שהפרוטוקל מחייב את כל הבדיקות למחלות מין וכך עשיתי כולל hiv הפטטיס ועוד כ 8 מחלות מין שונות גם באמצעות מתן שתן . הכל כמובןןןן יצא תקין לחלוטין. אני עשרים שנה בזוגיות וזה בכלל לא הטריד אותי.
אמש בלילה סביב 22:00 חזרתי הבית ועל המדרכה משהו זרק עץ שלם של לימון עם קוצים ענקיים והרגשתי שאני נדקר נשרט ממשהו מייד עצרתי וראיתי שקיבלתי שריטה כ 10 מ"מ בלבד אורכה. לא ראיתי טיפות של דם ( רק שממש מותחים את העור רואים בתעלת השריטה מעט אדום, מעט דם) החשש שבמידה והיה לי שמשהו עבר לפני וגם נדקר נשרט והוא נשא  ואני כאמור נשרטתי אחריו ( לא חושב שהיה מדובר בדקירה עמוקה אלא בעיקר שריטה) .היה חשוך שם ולכן אחרי שנדקרתי אני מציין שניסיתי להאיר עם הפנס ולא ראיתי דימום על הקוצים ( שוב כמובן שלא הייתה לי אפשרות לבחון קוץ קוץ על אותו עץ) האם אני יכול להניח לזה ולהמשיך עם החיים כרגיל. אני משער שעובדי תברואה שהזיזו את הפחי אשפה לפני גם באו עם זה במגע ואולי אנשים מהרחוב. מה דעתך
לצפיה ב-'שריטה'
שריטה
30/06/2019 | 15:04
34
אם מדובר ב HIV או הפטיטיס אין לך מה לדאוג. כמו כל שריטה כדאי לחטא למנוע זיהום בחיידקים 

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה למחלות זיהומיות,רופא בכיר ביחידה למחלות זיהומיות ומנהל מרכז האיידס

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ