לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
94879,487 עוקבים אודות עסקים

פורום מחלות זיהומיות

מאז גילוי הפניצילין (האנטיביוטיקה הראשונה בעולם) בשנת 1928 ע"י אלכסנדר פלמינג, מתנהל "מירוץ חימוש" צמוד בין האדם לחיידק/וירוס. בעוד שבחמישים השנים הראשונות ידו של האדם הייתה על העליונה, החל מאמצע שנות ה-80 החיידקים/וירוסים משיבים מלחמה שערה. האנושות, מצדה, העמיקה את הידע והתובנות שלה בטיפול במחלות רבות. פיתחה חיסונים ותרופות אנטיביוטיות חדשות אשר נועדו לפגוע בחיידיקם/וירוסים ומצאה פתרונות לעגבת, שחפת, דלקת ריאות וקרום המוח,פוליו,דבר וכו'- מחלות שעד לפני מספר עשורים נחשבו כחשוכות מרפא. החיידקים/וירוסים מצידם,פיתחו עמידות כלפי "תרופות הפלא" החדשות, המשיכו להתרבות וליצור מוטציות וזנים חדשים אשר אינם עוד רגישים לחומרים האנטיביוטיים כדוגמת: VRE, Acinetobacter ,MRSAו- Clostridum difficile. בשנת 1981 הם הכינו לנו "הפתעה" בדמות מחלה חדשה ולא מוכרת, האיידס. מחלת האיידס (AIDS) או תסמונת הכשל החיסוני הנרכש היא מחלה המתבטאת בפגיעה במערכת החיסון כתוצאה מנגיף בשם .HIV ההשערה הרווחת כיום, הינה שמקור המחלה מקופים שהיו מקור מזון לשבטים באפריקה שמדרום לסהרה. ההדבקה מהקופים לאדם הייתה כנראה תוצאה של הכנת החיה למאכל. בזמן חיתוך החיה, מגע דם של הקוף ופצעים פתוחים של הצייד אפשרו את ההדבקה. כמו כן, מוטציות גנטיות של הנגיף במשך השנים מאפשרות את ההדבקה ואת המחלה אצל האדם.חשוב לציין כי איידס היא עדיין מחלה קשה, אף על פי שכיום, אנשים הנגועים בנגיף ה-HIV יכולים לחיות חיים נורמאלים לחלוטין, כמובן עם מגבלות מסוימות ובעזרת טיפולים מתאימים. המחלה אומנם ניתנת לשליטה בדומה לסוכרת וללחץ דם, אולם היא עדיין גובה מחיר כבד בדמות תופעות לוואי לא פשוטות, הוצאה כלכלית גבוהה על הטיפול התרופתי הנדרש, תיוג חברתי, התמודדות נפשית ופגיעה משמעותית באיכות החיים של החולים. כאן המקום לציין כי ההדבקה העיקרית היא במוצרי דם נגועים ומין לא מוגן (ללא קונדום) ואין הדבקה בשימוש בכלי אוכל משותפים, שירותים ציבוריים, נשיקות וחיבוקים. הדבקה בנגיף ה-HIV מתבטאת בד"כ לאחר מספר שבועות במחלת חום דמוית שפעת או מחלת הנשיקה החולפת לאחר זמן יחסית קצר.בדיקה לזיהוי נשאות הנגיף הינה בדיקת דם פשוטה, המיועדת לחפש נוגדנים שהגוף מייצר. נוגדנים אלו יכולים להופיע מספר שבועות לאחר ההדבקה כך שמשמעות תוצאת בדיקה שלילית (כלומר שאין הדבקה) היא שעד לפני מספר שבועות לא הייתה הדבקה. ניתן לומר כמעט בוודאות שעד שלשה חודשים לפני הבדיקה לא הייתה הדבקה. כלומר אם משהוא נדבק אתמול ועושה היום בדיקה, תוצאת הבדיקה תהיה שלילית. אם יחזור על הבדיקה לאחר מספר שבועות היא תיהפך לחיובית. לאור זאת חשוב לזכור כי קל יותר למנוע איידס- בפעולה פשוטה של שימוש בקונדום, מאשר לטפל במחלה. מטרת קהילה זו הינה להוות במה נרחבת לכל השאלות והתהיות בתחום מחלות זיהומיות החל מזיהומים בזמן הריון (CMV וטוקסופלסמה), דרך מניעת מחלות מדבקות המועברות בדרכי האוויר, יחסי מין ומגע ידיים וכלה בהתמודדות שלנו עם איידס. שמי ד"ר דן טורנר ואני מנהל את מרכז האיידס שבמרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי. אני בוגר לימודי רפואה בצרפת (1991) ואני מומחה לרפואה פנימית (המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי) ומומחה למחלות זיהומיות ( המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי). משנת 1992 אני מטפל באיידס. ב-1996 עברתי השתלמות באירופה וביולי 2004 חזרתי משתי שנות השתלמות ומחקר במונטריאול שבקנדה בהנחייתו של פרופ' מרק ווינברג, נשיא האיגוד הבינלאומי לאיידס לשעבר. יחד אתכם ובשבילכם ד"ר דן טורנר מנהל מרכז האיידס ומומחה למחלות זיהומיות

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מחלות זיהומיות

מאז גילוי הפניצילין (האנטיביוטיקה הראשונה בעולם) בשנת 1928 ע"י אלכסנדר פלמינג, מתנהל "מירוץ חימוש" צמוד בין האדם לחיידק/וירוס. בעוד שבחמישים השנים הראשונות ידו של האדם הייתה על העליונה, החל מאמצע שנות ה-80 החיידקים/וירוסים משיבים מלחמה שערה. האנושות, מצדה, העמיקה את הידע והתובנות שלה בטיפול במחלות רבות. פיתחה חיסונים ותרופות אנטיביוטיות חדשות אשר נועדו לפגוע בחיידיקם/וירוסים ומצאה פתרונות לעגבת, שחפת, דלקת ריאות וקרום המוח,פוליו,דבר וכו'- מחלות שעד לפני מספר עשורים נחשבו כחשוכות מרפא. החיידקים/וירוסים מצידם,פיתחו עמידות כלפי "תרופות הפלא" החדשות, המשיכו להתרבות וליצור מוטציות וזנים חדשים אשר אינם עוד רגישים לחומרים האנטיביוטיים כדוגמת: VRE, Acinetobacter ,MRSAו- Clostridum difficile. בשנת 1981 הם הכינו לנו "הפתעה" בדמות מחלה חדשה ולא מוכרת, האיידס. מחלת האיידס (AIDS) או תסמונת הכשל החיסוני הנרכש היא מחלה המתבטאת בפגיעה במערכת החיסון כתוצאה מנגיף בשם .HIV ההשערה הרווחת כיום, הינה שמקור המחלה מקופים שהיו מקור מזון לשבטים באפריקה שמדרום לסהרה. ההדבקה מהקופים לאדם הייתה כנראה תוצאה של הכנת החיה למאכל. בזמן חיתוך החיה, מגע דם של הקוף ופצעים פתוחים של הצייד אפשרו את ההדבקה. כמו כן, מוטציות גנטיות של הנגיף במשך השנים מאפשרות את ההדבקה ואת המחלה אצל האדם.חשוב לציין כי איידס היא עדיין מחלה קשה, אף על פי שכיום, אנשים הנגועים בנגיף ה-HIV יכולים לחיות חיים נורמאלים לחלוטין, כמובן עם מגבלות מסוימות ובעזרת טיפולים מתאימים. המחלה אומנם ניתנת לשליטה בדומה לסוכרת וללחץ דם, אולם היא עדיין גובה מחיר כבד בדמות תופעות לוואי לא פשוטות, הוצאה כלכלית גבוהה על הטיפול התרופתי הנדרש, תיוג חברתי, התמודדות נפשית ופגיעה משמעותית באיכות החיים של החולים. כאן המקום לציין כי ההדבקה העיקרית היא במוצרי דם נגועים ומין לא מוגן (ללא קונדום) ואין הדבקה בשימוש בכלי אוכל משותפים, שירותים ציבוריים, נשיקות וחיבוקים. הדבקה בנגיף ה-HIV מתבטאת בד"כ לאחר מספר שבועות במחלת חום דמוית שפעת או מחלת הנשיקה החולפת לאחר זמן יחסית קצר.בדיקה לזיהוי נשאות הנגיף הינה בדיקת דם פשוטה, המיועדת לחפש נוגדנים שהגוף מייצר. נוגדנים אלו יכולים להופיע מספר שבועות לאחר ההדבקה כך שמשמעות תוצאת בדיקה שלילית (כלומר שאין הדבקה) היא שעד לפני מספר שבועות לא הייתה הדבקה. ניתן לומר כמעט בוודאות שעד שלשה חודשים לפני הבדיקה לא הייתה הדבקה. כלומר אם משהוא נדבק אתמול ועושה היום בדיקה, תוצאת הבדיקה תהיה שלילית. אם יחזור על הבדיקה לאחר מספר שבועות היא תיהפך לחיובית. לאור זאת חשוב לזכור כי קל יותר למנוע איידס- בפעולה פשוטה של שימוש בקונדום, מאשר לטפל במחלה. מטרת קהילה זו הינה להוות במה נרחבת לכל השאלות והתהיות בתחום מחלות זיהומיות החל מזיהומים בזמן הריון (CMV וטוקסופלסמה), דרך מניעת מחלות מדבקות המועברות בדרכי האוויר, יחסי מין ומגע ידיים וכלה בהתמודדות שלנו עם איידס. שמי ד"ר דן טורנר ואני מנהל את מרכז האיידס שבמרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי. אני בוגר לימודי רפואה בצרפת (1991) ואני מומחה לרפואה פנימית (המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי) ומומחה למחלות זיהומיות ( המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי). משנת 1992 אני מטפל באיידס. ב-1996 עברתי השתלמות באירופה וביולי 2004 חזרתי משתי שנות השתלמות ומחקר במונטריאול שבקנדה בהנחייתו של פרופ' מרק ווינברג, נשיא האיגוד הבינלאומי לאיידס לשעבר. יחד אתכם ובשבילכם ד"ר דן טורנר מנהל מרכז האיידס ומומחה למחלות זיהומיות
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינו כללי וחלקי בלבד, ואיננו בא להחליף יעוץ מקצועי ואישי, המבוסס על נתונים אישיים של כל מטופל. לפיכך, ``תפוז``, המרכז הרפואי ת``א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
הפורום נועד לטיפול במחלות זיהומיות ובהן איידס
המשך >>

לצפיה ב-'בעיית עייפות קשה.'
בעיית עייפות קשה.
27/03/2019 | 23:55
1
25
אני לא יודע אם קשור, אך לא מצאתי פורום אחר.

כל יום אני סובל.

אני עייף כל היום. אם אני לא אוכל משהו מעת לעת אני נרדם.
אני לא אדם שמן...
אני בן 50.

משתדל להכניס משהו לפה - אפילו מסטיק, כדי להישאר עירני.
בנהיגה יש לי פחד מנסיעה ארוכה. אם אני לא מכניס משהו לפה - יכול להיות מצב מסוכן.

כשאני הולך לישון - תוך דקה אני נרדם.
מרגיש עייפות כל היום.

כשאני הולך לסוף שבוע לבקר את הוריי או את הוריי אשתי - אני נופל ולא ממש יכול להשתתף בכלום. רק "מת" לישון (והאמת שאני מנסה להחזיק את עצמי ...)

עשיתי בדיקות דם מקיפה, כולל סוכר, כולסטרול וכד'. יש חומצה פולית בסדר.
כולסטרול טיפה גבוה (לא נראה לי שמשנה), ולא נמצא דם סמוי.

גם לא יודע אם קשור, אך גם בעיה שאני איזה 15 שנה איתה ואף רופא לא ממש הצביע על משהו. לא מצאו, אז החליטו לקרוא לזה "מעי רגיז" (כך הרופא קבע. אני לעתים, אפשר לאמר פעם במספר חודשים - עם כאביי בטן עזים, שלא נותנים לי לתפקד. לוקח איזה משכך שקוראים לו ספטמלגין, מקיא את נשמתי איזה 5 פעמים עם בטן כואבת ונפוחה ובלתי נסבלת ... לעתים גם איזה 5 שעות עד שהכל נרגע. זה קורה כמעט תמיד בשעות הלילה. קרה לי לפני איזה חודש ומשהו בעבודה לקראת הערב. פעם ראשונה שקרה לי לא בשעות שאחרי 22:00 בלילה. נדיר שקרה לי בשעות ערב - 18:00). בשנה האחרונה זה קרה יותר תכוף...

בכל מקרה - בחצי שנה האחרונה, העייפות בלתי נסבלת, ואני לא יודע מה לעשות.

אודה לעזרה.

תודה.
לצפיה ב-'עייפות'
עייפות
28/03/2019 | 08:16
25
זה נושא מורכב ובטח לא לפורום. מציע לך לפנות לאחת מהמרפאות לעייפות יתר. 
לצפיה ב-'יבלות במפשעה'
יבלות במפשעה
24/03/2019 | 20:50
3
17
ערב טוב
בשבועיים האחרונים הופיעו לי יבלות במפשעה סביב איבר המין. קדם להן נגע אחד על האיבר עצמו. היבלות נראות כצו "חצ'קון" / ציסטה. הייתי אצל רופאת עור לשלול HPV ואכן נשלל, אך מדובר בוירוס ויראלי אחר. היא צרבה לי 2 יבלות ונתנה לי למרוח משחה.

הייתי אצל רופא נוסף לקבל חוות דעת נוספת ובגלל שכמות היבלות גדלה באופן משמועתי וקיבלתי טיפול ב"ורומאל". אני מקפיד מאוד למרוח פעמיים ביום. חלק מהיבלות גדלו וממש שורף לי כאשר אני מורח (סימן להחלמה?). כרגע אני לא רואה שיפור משמעותי (כשבוע). מתי אתחיל לראות שינוי? האם יש דרך לזרז את ההחלמה? תודה
לצפיה ב-'יבלות'
יבלות
25/03/2019 | 09:17
2
17
לפעמים זה לוקח זמן. צריך להמתין בסבלנות. 
לצפיה ב-'שאלה נוספת'
שאלה נוספת
25/03/2019 | 18:36
1
14
ראשית, תודה רבה על התגובה המהירה.

האיזור סביב היבלות נהיה אדום ורגיש. האם זו תגובה נורמלית? האם להמשיך למרוח גם כאשר מאוד שורף? האם לקלף את השכבה הלבנה לפני שאני מורח או למרוח עליה?

צרפתי תמונה. תודה.
לצפיה ב-'שאלה נוספת'
שאלה נוספת
27/03/2019 | 08:26
13
אתה חיב להתיעץ עם רופא העור
לצפיה ב-'מעבר של דם באוכל או שתייה '
מעבר של דם באוכל או שתייה
26/03/2019 | 10:33
1
19
אם נשא איידס לא מטופל נחתך בידו ומכין  אוכל או לשתייה לאדם אחר - יש סיכון להידבקות  ? 
האם איידס יכול לעבור בבליעת אוכל או שתייה שנגועים במעט דם חיובי ?
לצפיה ב-'HIV'
HIV
27/03/2019 | 08:25
24
הוירוס אינו עובר באוכל או שתייה. 
לצפיה ב-'המשל שאלה בנוגע ללקיחת פרפ'
המשל שאלה בנוגע ללקיחת פרפ
24/03/2019 | 14:34
1
21
בהמשך לשאלתי בנוגע לפרפ: 
רשמת לי שזה בסדר שיום אחד לקחתי את הכדור שעה אחת מאוחר יותר מהרגיל... אז רציתי רק לוודא: בהנחה שאני מקפיד כבר חודשים על לקיחת הכדור יום יום בשעה קבועה, ורק ביום בודד לקחתי אותו שעה באיחור- אם יום זה (שבו הכדור נלקח שעה באיחור) היה כמה שעות אחרי מגע מיני הומוסקסואלי לא מוגן, האם אני מוגן? או שעקב איחור של שעה בלקיחה של הכדור אני צריך ללכת למיון כדי לקבל טיפול של לאחר חשיפה pep?(אציין שלאחר היום שבו הכדור נלקח שעה באיחור, המשכתי כרגיל בשעה הרגילה) תודה!
לצפיה ב-'PREP'
PREP
25/03/2019 | 09:18
26
כן אתה מוגן אבל צריך לזכור שבכל מיקרה ההגנה של PREP היא משמעותית אבל לא מאה אחוז. 
לצפיה ב-'הידבקות באיידס משתייה '
הידבקות באיידס משתייה
23/03/2019 | 20:52
1
20
שלום רב
בהנחה שנשא לא מטופל טבל אצבע עם שריטה טיפה פתוחה בכוס הקפה שלי .
ומייד לאחר מכן שתיתי את הקפה - יש אפשרות להידבק באיידס? 

לצפיה ב-'HIV'
HIV
24/03/2019 | 13:50
24
לא
לצפיה ב-'העברת איידס'
העברת איידס
24/03/2019 | 12:15
2
34
שלום,

יש לי שאלה,
קרה לי מקרה - כנראה אין בו סיכון וזה חרדה בלבד.
אישה מהעבודה שאני לא מכיר שרטה אותי בטעות שריטה שירד ממנה דם (יש לה ציפורניים ארוכות)-שריטה בקוטר של גפרור על גב היד .
לאחר מכן,  מישהו שאני לא מכיר לחץ לי את היד ויצא מצב שאולי נגע לי בשריטה.

מתוך ההגיון אני מאמין שאין סיכון במצב הזה שכן להמון אנשים יש חתכים ביד והם לוחצים ידיים עם אדם זר.

אודה לדעתך האם יש סיכון לאיידס?

לצפיה ב-'האדם הזר לחץ לי את היד דקות ספורות לא שנחתכתי'
האדם הזר לחץ לי את היד דקות ספורות לא שנחתכתי
24/03/2019 | 12:16
13
לצפיה ב-'HIV'
HIV
24/03/2019 | 13:50
33
אין סיכון וזה באמת חרדה. 
לצפיה ב-'שאלה בנוגע לאופן צריכת הפרפ '
שאלה בנוגע לאופן צריכת הפרפ
24/03/2019 | 13:18
1
18
שלום! אני צורך את תרופת הפרפ emtrivir באופן קבוע כל יום בשעה קבועה. יום אחד נאלצתי לקחת את הכדור שעה אחת מאוחר יותר מהשעה הקבועה. האם כתוצאה מזה היעילות ירדה? האם זה קריטי? תודה!
לצפיה ב-'PREP'
PREP
24/03/2019 | 13:49
21
זה בסדר. התרופה נשארת זמן ממושך בגוף אבל תשתדל להקפיד. 
לצפיה ב-'שאלה על פרפ אמטריבירהטבע'
שאלה על פרפ אמטריבירהטבע
18/03/2019 | 15:21
1
20
שלום! ברצוני לדעת באיזה אופן  תרופה שניתנת כ-prep (emtrivie) עשויה לפגוע בכליות/בכבד?והאם הנזק יכול להיות חמור/בלתי הפיך? תודה!
לצפיה ב-'PREP'
PREP
19/03/2019 | 07:40
24
מדובר בתופעות לוואי של התרופה.   רוב המטופלים אינן סובלים ממנה ולכן נדרש מעקב מעבדתי. 
לצפיה ב-'תסמינים שנמשכים כבר שנה'
תסמינים שנמשכים כבר שנה
17/03/2019 | 10:18
1
25
אמרת שצריך לחזור על הבדיקה אחרי 3 חודשים אבל הבדיקה האחרונה שעשיתי הייתה שנה אחרי המגע הלא מוגן. צריך לחזור?
לצפיה ב-'HIV'
HIV
18/03/2019 | 09:10
41
אם החשיפה לאחר שנה והבדיקה שלילית אז זה לא HIV. 
לצפיה ב-'תסמינים שנמשכים שנה אחרי'
תסמינים שנמשכים שנה אחרי
14/03/2019 | 16:26
1
47
קיימתי יחסים לא מוגנים לפני שנה. כחודש לאחר התחיל לי המון נזלת שקופה ברובה וגם לבנה קצת עם התעטשויות ולחץ/כאב בראש עם כאב גרון חזק של יום יומיים שעבר עם כדורי מציצה אך הנזלת והלחץ בראש נמשכו חודש-חודשיים. ניתן לי ספריי אף בשם אבאמיס שהעביר לי את הלחץ/כאב בראש אבל עד היום נשארתי עם נזילות קטנות לא משמעויות  מידי פעם באף. 
כמה חודשים אחרי התחילו לי כאביים בברכיים ובבית שחי שמקרנים לזרועות ולרגליים המלוות בהיחלשות הידיים הרגליים והזרועות  בנוסף מדדתי את עצמי ואיבדתי שומן לכן החולשה וחשד לליפודיסטרופיה . יש לי גם בלוטה קטנה מתחת ללסת שזזה במגע עשיתי אולטרסאונד שחי צוואר וברכיים אך ממצאים תקינים.
הלימפוציטים שלי במהלך השנה: 
45.5%  1.47(חודש אחרי המגע המיני)
39.7%  1.37(4 חודשים אחרי המגע)
51%   1.69(שנה אחרי המגע)
הנויטרפילים 
45.5%  1.47(חודש אחרי המגע)
50.7%  1.75(4 חודשים אחרי המגע)
37%  1.23(שנה אחרי המגע) 
Esr 26 
Atypical lymphocytes 3 
עשיתי 4 בדיקות hiv.
29 יום אחרי המגע hiv1,hiv2 שלילי אך eia לא לא ברורה 
44,91,189,370 ימים אחרי המגע כולם שליליים. 
התסמינים של הכאבים והחולשה של השרירים שנמשכים עד היום זה ליפודיסטרופיה של hiv כרוני? צריך עוד בדיקות איידס? 
לצפיה ב-'HIV'
HIV
17/03/2019 | 07:47
45
רוב הסיכויים ש הHIV שילי כאשר כדאי לחזור על הבדיקה גם לאחר ה 3 חודשים. לגבי התסמינים הסיבה כנראה אחרת. 
לצפיה ב-'טיפול בזיהום אוסטאומיאליטיס כרוני'
טיפול בזיהום אוסטאומיאליטיס כרוני
16/03/2019 | 20:31
1
13
בביופסיה של חוליה בגב התגלה זיהום אוסטאומיאליטיס כרוני. נשלחו כמה בדיקות למעבדה מיקרוביולוגית שיצאו שליליות. איך יודעים איך לטפל בזיהום ? מהי התרופה המתאימה ?
לצפיה ב-' טיפול בזיהום אוסטאומיאליטיס כרוני'
טיפול בזיהום אוסטאומיאליטיס כרוני
17/03/2019 | 07:45
11
אחת האפשרויות היא לשלוח בדיקה PCR מהביופסיה שנותנת זהוי למגוון חיידקים. במידה וגם הבדיקה זו שלילית אין ברירה ואז מטפלים באנטיביויקות רחבות טווח שמכסות את החיידקי ששכיחותם גבוהה. 
לצפיה ב-'Hiv '
Hiv
13/03/2019 | 18:13
1
44
אחרי שלב הhiv האקוטי הלימפוציטים עולים?
לצפיה ב-'HIV'
HIV
14/03/2019 | 07:44
48
בהתחלה יורדים אח"כ עולים ומתחילים לרדת בהדרגה
לצפיה ב-'איידס'
איידס
13/03/2019 | 21:33
1
36
Atypical lymphocytes 3% קשור לאיידס?
לצפיה ב-'lymphocytes 3%'
lymphocytes 3%
14/03/2019 | 07:44
26
גם אבל הרבה סיבות אחרות
לצפיה ב-'חוששת שוב'
חוששת שוב
13/03/2019 | 23:19
1
44
היי. אנסה לקצר... 
עקב מגע מיני חד פעמי לא מוגן ניגשתי לבצע בדיקת HIV בוועד למלחמה באיידס. שתי הבדיקות יצאו שליליות (הבדיקה נעשתה שלושה וחצי חודשים לאחר האירוע). בזמן הבדיקה היו עימי עוד כמה נבדקים מקבוצת הסיכון (עובדים זרים). בכמה סיטואציות היד שלי נגעה באותה ידית של אחת הנבדקים בהבדל של כמה שניות, כדקה לאחר מכן יצאתי ומיד הדלקתי סיגריה. כשהגעתי הביתה ושחזרתי את הביקור שלי נזכרתי שלאותו אדם היו חתכים בידיים (לא זוכרת בדיוק אם היה דם). בהנחה והיה דם והיד שלי נגעה באותה ידית בהבדל של כמה שניות  ודקה לאחר מכן כבר הדלקתי סיגריה, כלומר היד שלי נגעה בשפתיים/הייתה בפה. אני חוששת כיוון שיש לי דלקת בחניכיים (לא חריפה) ומשום שעברו שבועיים ואני מרגישה חולשה נוראית. איני יודעת אם אלו החרדות או שקיים פה סיכון כלשהו בהנחה ואכן היה דם של נשא לא מטופל. האם היה מקרה כזה בספרות הרפואית? אודה למענה. תודה
לצפיה ב-'HIV'
HIV
14/03/2019 | 07:43
48
אין לך מה לדאוג
לצפיה ב-'בדיקת סוכר בדם - לזיהוי סוכרת? אפקטיבי?'
בדיקת סוכר בדם - לזיהוי סוכרת? אפקטיבי?
13/03/2019 | 09:35
2
11

אני בחור בריא בן 34.

לאחרונה קורה לי שכל לילה אני קם לשירותים להשתין באמצע הלילה.

אני שותה בד"כ הרבה מים במהלך היום (2-3 ליטר)
אבל משתין לפני השינה ולא שותה ממש סמוך לשינה (נניח שעתיים לפני שהולך לישון ולפעמים גם רווח יותר).

אחד הרופאים חושד שזה יכול להיות סימן לסוכרת.
לסבא שלי הייתה סוכרת אבל לא למישהו אחר במשפחה.

אני אוכל מעט מאוד מתוק וסוכר. מתאמן ומקפיד על תזונה.

השאלה אם בדיקת דם + צום של 10 שעות - יכולים בכלל לאפיין סוכרת?
כי אם הסוכר שלי נספג אבל ברמה מאוד איטית 10 שעות בכל זאת יספיקו לספוג את הסוכר בדם ואז לא יראו סמינים.

יש בדיקה אחרת מומלצת? (דקירה, העמסת סוכר?)

תודה

לצפיה ב-'סוכרת'
סוכרת
13/03/2019 | 16:48
1
18
השאלה צריכה להשאל לרופא פנימי או סוכרת. זה לא בתחום המחלות הזיהומיות. 
לצפיה ב-'השאלה אם עודף שתן בלילה יכול להעיד על זיהום?'
השאלה אם עודף שתן בלילה יכול להעיד על זיהום?
13/03/2019 | 20:01
6
לצפיה ב-'q fever תשובות מנס ציונה '
q fever תשובות מנס ציונה
11/03/2019 | 15:31
1
26
היי.
האם 2 בדיקות שיצאו לי על Q FEVER  בחודש האחרון .
חיובי ל igg  400  וגבולי במצב הכרוני ל igg  יכול להסביר את מה שיש לי כרגע 
חולשה מטורפת , ירידה בתיפקודי כבד , חום כל יום , ספירת דם לא תקינה , הזעות לילה ובעיקר בלוטות לימפה נפוחות עם חשש ללימפומה ( לא סגור ) 
תודה 
לצפיה ב-'Q FEVER'
Q FEVER
12/03/2019 | 07:57
16
יכול. חשוב לברר את הנושא במרפאה למחלות זיהומיות
לצפיה ב-'סכנות משתן שנוגע באיבן מין/ שתיית שתן'
סכנות משתן שנוגע באיבן מין/ שתיית שתן
10/03/2019 | 14:09
1
16
שלום כחלק מאקט מיני שביצעתי עם מישהי, היא השתינה על גופי בזמן שאני ערום ועל פניי . רציתי לשאול מה הסכנות מזה שאולי שתיתי קצת את השתן שלה או שנגע באיבר מיני. ?
לצפיה ב-'סכנות משתן שנוגע באיבן מין/ שתיית שתן'
סכנות משתן שנוגע באיבן מין/ שתיית שתן
11/03/2019 | 09:22
19
הסיכון היחידי הוא מחלות מין . לא איידס
לצפיה ב-'eosinophils 9.9 , crp 1.1'
eosinophils 9.9 , crp 1.1
10/03/2019 | 17:18
1
13
שלום ,בן 46 , ההיתי בטיול בתאילנד וקמבודיה 10 ימים , לאחר שבוע התחילו לי כאבי בטן ושילשולים חזרתי לארץ ובמשך שלושה וחצי שבועות היו לי כאבי בטן ,  ושנים שלשה ימים נפרדים של שילשולים וכאבי בטן , בבדיקות דם שלי
יצא :
eosinophils יצא 9.9
eosinophils 0.68#
Crp - 1.1 - בדיקה שנה לפני 0.7 .
שאר הבדיקות תקינות
שתי בדיקות צואה לאחר שלשה שבועות לא גילו טפילים , ירדתי שלשה וחצי קילו
ללא חום , עכשיו מרגיש  יותר טוב , כאבים קלים בבטן .
יש לי לעשות בדיקת צואה נוספת .

אשמח לקבל חוות דעת והמלצות
תודה רבה
.
( רגישות - לפני שלש שנים ההיתי בתאילנד וקיבלתי  שילשולים עם חום וכאבי בטן חזקים במשך 5 ימים )
.
לצפיה ב-'eosinophils 9.9 , crp 1.1'
eosinophils 9.9 , crp 1.1
11/03/2019 | 09:21
16
זה נראה כמו מחלה טפילית. ניתן לבצע בדיקות דם אם לא מוצאים בצואה. הנכון ביותר הוא לפנות למרפאה למחלות זיהומיות. 
לצפיה ב-'לימפוציטים גבוהים ונויטרופילים נמוכים '
לימפוציטים גבוהים ונויטרופילים נמוכים
10/03/2019 | 18:42
1
28
לחולי hiv שלא מטופלים יש לימפוציטים גבוהים ונויטרופילים נמוכים עם הזמן? 
לצפיה ב-'hiv'
hiv
11/03/2019 | 09:19
28
יש ירידה בלימפוציטים ולפעמים גם נויטרופילים. 
לצפיה ב-'איידס של חתולים'
איידס של חתולים
08/03/2019 | 09:12
1
13
שלום, אני ואשתי גרים במושב במרכז ויש לנו ילדה בת 3 וילד בן שנה וגם חתולה . לפני זמן קצר החתולה אובחנה באיידס של חתולים, הספרות אומרת שאין שום חשש להידבקות של בני האדם. אני מן הסתם דואג לילדיי ורציתי לשאול את דעתך בנושא. תודה רבה
לצפיה ב-'איידס חתולים'
איידס חתולים
10/03/2019 | 08:12
15
נכון מאד. אין שום סיכון להעברה לבני אדם. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה למחלות זיהומיות,רופא בכיר ביחידה למחלות זיהומיות ומנהל מרכז האיידס

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ