לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
96889,688 עוקבים אודות עסקים

פורום מחלות זיהומיות

מאז גילוי הפניצילין (האנטיביוטיקה הראשונה בעולם) בשנת 1928 ע"י אלכסנדר פלמינג, מתנהל "מירוץ חימוש" צמוד בין האדם לחיידק/וירוס. בעוד שבחמישים השנים הראשונות ידו של האדם הייתה על העליונה, החל מאמצע שנות ה-80 החיידקים/וירוסים משיבים מלחמה שערה. האנושות, מצדה, העמיקה את הידע והתובנות שלה בטיפול במחלות רבות. פיתחה חיסונים ותרופות אנטיביוטיות חדשות אשר נועדו לפגוע בחיידיקם/וירוסים ומצאה פתרונות לעגבת, שחפת, דלקת ריאות וקרום המוח,פוליו,דבר וכו'- מחלות שעד לפני מספר עשורים נחשבו כחשוכות מרפא. החיידקים/וירוסים מצידם,פיתחו עמידות כלפי "תרופות הפלא" החדשות, המשיכו להתרבות וליצור מוטציות וזנים חדשים אשר אינם עוד רגישים לחומרים האנטיביוטיים כדוגמת: VRE, Acinetobacter ,MRSAו- Clostridum difficile. בשנת 1981 הם הכינו לנו "הפתעה" בדמות מחלה חדשה ולא מוכרת, האיידס. מחלת האיידס (AIDS) או תסמונת הכשל החיסוני הנרכש היא מחלה המתבטאת בפגיעה במערכת החיסון כתוצאה מנגיף בשם .HIV ההשערה הרווחת כיום, הינה שמקור המחלה מקופים שהיו מקור מזון לשבטים באפריקה שמדרום לסהרה. ההדבקה מהקופים לאדם הייתה כנראה תוצאה של הכנת החיה למאכל. בזמן חיתוך החיה, מגע דם של הקוף ופצעים פתוחים של הצייד אפשרו את ההדבקה. כמו כן, מוטציות גנטיות של הנגיף במשך השנים מאפשרות את ההדבקה ואת המחלה אצל האדם.חשוב לציין כי איידס היא עדיין מחלה קשה, אף על פי שכיום, אנשים הנגועים בנגיף ה-HIV יכולים לחיות חיים נורמאלים לחלוטין, כמובן עם מגבלות מסוימות ובעזרת טיפולים מתאימים. המחלה אומנם ניתנת לשליטה בדומה לסוכרת וללחץ דם, אולם היא עדיין גובה מחיר כבד בדמות תופעות לוואי לא פשוטות, הוצאה כלכלית גבוהה על הטיפול התרופתי הנדרש, תיוג חברתי, התמודדות נפשית ופגיעה משמעותית באיכות החיים של החולים. כאן המקום לציין כי ההדבקה העיקרית היא במוצרי דם נגועים ומין לא מוגן (ללא קונדום) ואין הדבקה בשימוש בכלי אוכל משותפים, שירותים ציבוריים, נשיקות וחיבוקים. הדבקה בנגיף ה-HIV מתבטאת בד"כ לאחר מספר שבועות במחלת חום דמוית שפעת או מחלת הנשיקה החולפת לאחר זמן יחסית קצר.בדיקה לזיהוי נשאות הנגיף הינה בדיקת דם פשוטה, המיועדת לחפש נוגדנים שהגוף מייצר. נוגדנים אלו יכולים להופיע מספר שבועות לאחר ההדבקה כך שמשמעות תוצאת בדיקה שלילית (כלומר שאין הדבקה) היא שעד לפני מספר שבועות לא הייתה הדבקה. ניתן לומר כמעט בוודאות שעד שלשה חודשים לפני הבדיקה לא הייתה הדבקה. כלומר אם משהוא נדבק אתמול ועושה היום בדיקה, תוצאת הבדיקה תהיה שלילית. אם יחזור על הבדיקה לאחר מספר שבועות היא תיהפך לחיובית. לאור זאת חשוב לזכור כי קל יותר למנוע איידס- בפעולה פשוטה של שימוש בקונדום, מאשר לטפל במחלה. מטרת קהילה זו הינה להוות במה נרחבת לכל השאלות והתהיות בתחום מחלות זיהומיות החל מזיהומים בזמן הריון (CMV וטוקסופלסמה), דרך מניעת מחלות מדבקות המועברות בדרכי האוויר, יחסי מין ומגע ידיים וכלה בהתמודדות שלנו עם איידס. שמי ד"ר דן טורנר ואני מנהל את מרכז האיידס שבמרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי. אני בוגר לימודי רפואה בצרפת (1991) ואני מומחה לרפואה פנימית (המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי) ומומחה למחלות זיהומיות ( המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי). משנת 1992 אני מטפל באיידס. ב-1996 עברתי השתלמות באירופה וביולי 2004 חזרתי משתי שנות השתלמות ומחקר במונטריאול שבקנדה בהנחייתו של פרופ' מרק ווינברג, נשיא האיגוד הבינלאומי לאיידס לשעבר. יחד אתכם ובשבילכם ד"ר דן טורנר מנהל מרכז האיידס ומומחה למחלות זיהומיות

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מחלות זיהומיות

מאז גילוי הפניצילין (האנטיביוטיקה הראשונה בעולם) בשנת 1928 ע"י אלכסנדר פלמינג, מתנהל "מירוץ חימוש" צמוד בין האדם לחיידק/וירוס. בעוד שבחמישים השנים הראשונות ידו של האדם הייתה על העליונה, החל מאמצע שנות ה-80 החיידקים/וירוסים משיבים מלחמה שערה. האנושות, מצדה, העמיקה את הידע והתובנות שלה בטיפול במחלות רבות. פיתחה חיסונים ותרופות אנטיביוטיות חדשות אשר נועדו לפגוע בחיידיקם/וירוסים ומצאה פתרונות לעגבת, שחפת, דלקת ריאות וקרום המוח,פוליו,דבר וכו'- מחלות שעד לפני מספר עשורים נחשבו כחשוכות מרפא. החיידקים/וירוסים מצידם,פיתחו עמידות כלפי "תרופות הפלא" החדשות, המשיכו להתרבות וליצור מוטציות וזנים חדשים אשר אינם עוד רגישים לחומרים האנטיביוטיים כדוגמת: VRE, Acinetobacter ,MRSAו- Clostridum difficile. בשנת 1981 הם הכינו לנו "הפתעה" בדמות מחלה חדשה ולא מוכרת, האיידס. מחלת האיידס (AIDS) או תסמונת הכשל החיסוני הנרכש היא מחלה המתבטאת בפגיעה במערכת החיסון כתוצאה מנגיף בשם .HIV ההשערה הרווחת כיום, הינה שמקור המחלה מקופים שהיו מקור מזון לשבטים באפריקה שמדרום לסהרה. ההדבקה מהקופים לאדם הייתה כנראה תוצאה של הכנת החיה למאכל. בזמן חיתוך החיה, מגע דם של הקוף ופצעים פתוחים של הצייד אפשרו את ההדבקה. כמו כן, מוטציות גנטיות של הנגיף במשך השנים מאפשרות את ההדבקה ואת המחלה אצל האדם.חשוב לציין כי איידס היא עדיין מחלה קשה, אף על פי שכיום, אנשים הנגועים בנגיף ה-HIV יכולים לחיות חיים נורמאלים לחלוטין, כמובן עם מגבלות מסוימות ובעזרת טיפולים מתאימים. המחלה אומנם ניתנת לשליטה בדומה לסוכרת וללחץ דם, אולם היא עדיין גובה מחיר כבד בדמות תופעות לוואי לא פשוטות, הוצאה כלכלית גבוהה על הטיפול התרופתי הנדרש, תיוג חברתי, התמודדות נפשית ופגיעה משמעותית באיכות החיים של החולים. כאן המקום לציין כי ההדבקה העיקרית היא במוצרי דם נגועים ומין לא מוגן (ללא קונדום) ואין הדבקה בשימוש בכלי אוכל משותפים, שירותים ציבוריים, נשיקות וחיבוקים. הדבקה בנגיף ה-HIV מתבטאת בד"כ לאחר מספר שבועות במחלת חום דמוית שפעת או מחלת הנשיקה החולפת לאחר זמן יחסית קצר.בדיקה לזיהוי נשאות הנגיף הינה בדיקת דם פשוטה, המיועדת לחפש נוגדנים שהגוף מייצר. נוגדנים אלו יכולים להופיע מספר שבועות לאחר ההדבקה כך שמשמעות תוצאת בדיקה שלילית (כלומר שאין הדבקה) היא שעד לפני מספר שבועות לא הייתה הדבקה. ניתן לומר כמעט בוודאות שעד שלשה חודשים לפני הבדיקה לא הייתה הדבקה. כלומר אם משהוא נדבק אתמול ועושה היום בדיקה, תוצאת הבדיקה תהיה שלילית. אם יחזור על הבדיקה לאחר מספר שבועות היא תיהפך לחיובית. לאור זאת חשוב לזכור כי קל יותר למנוע איידס- בפעולה פשוטה של שימוש בקונדום, מאשר לטפל במחלה. מטרת קהילה זו הינה להוות במה נרחבת לכל השאלות והתהיות בתחום מחלות זיהומיות החל מזיהומים בזמן הריון (CMV וטוקסופלסמה), דרך מניעת מחלות מדבקות המועברות בדרכי האוויר, יחסי מין ומגע ידיים וכלה בהתמודדות שלנו עם איידס. שמי ד"ר דן טורנר ואני מנהל את מרכז האיידס שבמרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי. אני בוגר לימודי רפואה בצרפת (1991) ואני מומחה לרפואה פנימית (המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי) ומומחה למחלות זיהומיות ( המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי). משנת 1992 אני מטפל באיידס. ב-1996 עברתי השתלמות באירופה וביולי 2004 חזרתי משתי שנות השתלמות ומחקר במונטריאול שבקנדה בהנחייתו של פרופ' מרק ווינברג, נשיא האיגוד הבינלאומי לאיידס לשעבר. יחד אתכם ובשבילכם ד"ר דן טורנר מנהל מרכז האיידס ומומחה למחלות זיהומיות
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינו כללי וחלקי בלבד, ואיננו בא להחליף יעוץ מקצועי ואישי, המבוסס על נתונים אישיים של כל מטופל. לפיכך, ``תפוז``, המרכז הרפואי ת``א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
הפורום נועד לטיפול במחלות זיהומיות ובהן איידס
המשך >>

לצפיה ב-'המשך להודעתי הקודמת.'
המשך להודעתי הקודמת.
22/10/2018 | 01:22
1
14
ערב טוב.
שאלתי שאלה לגביי חשיםה לכלבת לפניי כמה זמן, ורק עכשיו נכנסתי לראות את התשובה.
רק כדיי להזכיר על מה דיברתי:
שאלתי בעצם לכמה זמן אני אמור להיות מוגן לכלבת במידה וקיבלתי טיפול שכלל 2 מנות חיסונים(רק 2 מנות מכיוון שהתחסנתי בעבר), שקיבלתי בעקבות חיה ששרטה אותי.
החיסונים היו מסוג Verorab.

אני עובד עם הרבה חיות משוטטות, ובתשובתך אמרת לי שצריך לעשות בדיקת נוגדנים לכלבת כל חצי שנה.

על פי תשובתך רציתי לשאול, האם זה אומר שאם אני אחשף במהלך עבודתי לכלבת על ידי ליקוק של פצעים פתוחים, או על ידי שריטה קטנה ולא עמוקה, אז החיסון אמור להגן עליי כל עוד לא עבר חצי שנה?

תודה רבה.
לצפיה ב-'כלבת'
כלבת
22/10/2018 | 10:06
10
נכון
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
22/10/2018 | 09:13
1
34
שלום,
היום ביצעתי בדיקת דם בקופ"ח. כידוע הבדיקה נעשית באמצעות מחט פרפר המחוברת בצינור לכוס פלסטיק ובה פיה המאפשרת הכנסת מבחנה ללקיחת דם. מכייון שנדרשתי לבצע כמה סוגי בדיקות נלקחו לי כמה מבחנות. כשלקחו לי את המבחנה האחרונה הבחנתי בנתז דם בחלק הפנימי של הכוס. האם נתז כזה יכול להינתז בשעת הוצאה או הכנסה של מבחנות? כלומר, אם זה אפשרי אז ככל הנראה נתז הדם הוא שלי. החשש שלי שמא הציוד לא היה סטרילי...וכך יכולתי להידבק במחלה זיהומית
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
22/10/2018 | 10:05
27
אין סיכוי
לצפיה ב-'המשך להודעתי הקודמת.'
המשך להודעתי הקודמת.
22/10/2018 | 01:22
8
ערב טוב.
שאלתי שאלה לגביי חשיםה לכלבת לפניי כמה זמן, ורק עכשיו נכנסתי לראות את התשובה.
רק כדיי להזכיר על מה דיברתי:
שאלתי בעצם לכמה זמן אני אמור להיות מוגן לכלבת במידה וקיבלתי טיפול שכלל 2 מנות חיסונים(רק 2 מנות מכיוון שהתחסנתי בעבר), שקיבלתי בעקבות חיה ששרטה אותי.
החיסונים היו מסוג Verorab.

אני עובד עם הרבה חיות משוטטות, ובתשובתך אמרת לי שצריך לעשות בדיקת נוגדנים לכלבת כל חצי שנה.

על פי תשובתך רציתי לשאול, האם זה אומר שאם אני אחשף במהלך עבודתי לכלבת על ידי ליקוק של פצעים פתוחים, או על ידי שריטה קטנה ולא עמוקה, אז החיסון אמור להגן עליי כל עוד לא עבר חצי שנה?

תודה רבה.
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
19/10/2018 | 09:57
1
18
שלום לך,
לפני יומיים קניתי פרגיות קפואות בסופר הן היו חתוכות לצורת סטייק. היום בבוקר חתכתי אותן לקוביות קטנות עם ידיים חשופות. כמובן שעל בשר יש דם. אני יודע שבמפעלים חותכים את הבשר אנשים והחשש שלי שמא הם נפצעו וחלק מהדם שראיתי הוא של אחד הקצבים. יש לי פצעים טריים על הידיים ובשעת החיתוך הרגשתי צריבה. במידה ואחד הקצב נשא איידס והוא נפצע והדם שלו הגיע לבשר וכך לפצע שלי. האם ניתן להידבק כך באיידס?
לצפיה ב-'תוספת'
תוספת
19/10/2018 | 10:11
7
את הבשר שמרתי במקפיא עד לרגע שחתכתי אותו
לצפיה ב-'בליעת יתוש בהריון'
בליעת יתוש בהריון
17/10/2018 | 19:07
1
25
שלום וברכה ..אני  קצת בלחץ אני בחודש 3 להיריןן אתמול תוך כדי הליכה נכנס לי יתוש לפה ובטעות בלעתי אותו.. האם  ייתכן שיש סיכון להדבק במשהו זיהומי לע או לעובר ?
לצפיה ב-'בליעת יתוש'
בליעת יתוש
22/10/2018 | 10:08
50
שום סיכון
לצפיה ב-'CMV'
CMV
14/10/2018 | 20:41
2
23
שלום רב,
1. במצב של הדבקה, כמה זמן לאחר החשיפה לגורם המדבק, IGM וIGG יופיעו כחיוביים בדם?
2. במצב שאדם כבר נחשף בעבר לCMV, ויש הדבקה חדשה (מזן אחר של CMV), האם בדיקת CMV AVIDITY תתייחס לנוגדנים מההדבקה הראשונה (זיקה גבוהה) או הנוכחית (זיקה נמוכה)?
תודה מראש.
לצפיה ב-'CMV'
CMV
17/10/2018 | 11:37
1
15
בד"כ לאחר כ שבועיים ולפעמים יותר. 
לגבי השאלה השנייה תשובה  תמיד יהיו נוגדנים שיקשרו לגורם הישן ואז ה AVIDITY יהיה גבוה. 
לצפיה ב-'המשך'
המשך
17/10/2018 | 11:55
5
אז איך בעצם אפשר ע"י בדיקת דם לראות אם הייתה הדבקה לאחרונה? (אם הavidity במילא גבוה)
לצפיה ב-'שאלה שעלתה לי בעקבות שאלות ששאלו בפורום.'
שאלה שעלתה לי בעקבות שאלות ששאלו בפורום.
14/10/2018 | 18:49
1
27
ערב טוב.
לפניי שבוע קיבלתי 2 מנות חיסון נגד כלבת בעקבות תן ששרט אותי ברגל(קיבלתי 2 חיסונים מכיוון שהתחסנתי לפניי כחצי שנה).
אני במקצועי עובד עם הרבה מאוד בעלי חיים נטושים ועוזר להם להשתקם ובמהלך עבודתי נחשפתי לכמה מקרי כלבת אצלי בעלי חיים שלצערי הרבה נפתרו לאחר כמה ימים.
השאלה שלי היא אם אני צריך להתחסן בכל פעם שיש חשש לחשיפה לכלבת(חשיפה של ליקוק על פצעים כי החיות בדרך כלל ולא נושכות את הצוות) גם אם מדובר בשבוע לאחר 2 המנות שקיבלתי, או שיש לי הגנה לכמה חודשים?

תודה רבה והמשך ערב נעים :)
לצפיה ב-'כלבת'
כלבת
17/10/2018 | 11:42
15
במידה ואתה בסיכון גבוה אתה צריך לבצע בדיקת רמת נוגדנים אחת ל 6 חודשים ואם הם יורדים לקבל  מנת דחף. כדאי שתברר את הנתונים במדוייק בלשכת הבריאות המחוזית שאחראית לחיסוני כלבת. 
לצפיה ב-'נוגדנים ל hiv'
נוגדנים ל hiv
16/10/2018 | 12:06
1
71
הבנתי שנוגדנים למחלה מופיעים בממוצע כחודש לאחר הדבקה אפשרית ומכאן גם נגזרת תקופת החלון.
תקופת החלון של 3 חודשים כוללת מרווח ביטחון כדי לכלול אנשים שמפתחים נוגדנים מאוחר יותר.

שאלתי;
מיהם אותם אנשים? האם מדובר באנשים בעלי מחלות אוטואמוניות מוכרות? עד כמה נפוצה התופעה? וכמה שווה בדיקה אחרי שבעה שבועות?
לצפיה ב-'HIV'
HIV
17/10/2018 | 11:28
102
בדיקת ה HIV הרשמית בארץ מבוססת על נוגדנים ואנטיגן כך שבמרבית המקרים הדבקה מתגלית עד 3 שבועות מהחשיפה. לגבי הנוגדנים אתה צודק שבד"כ הם מופיעים כבר לאחר חודש. האוכלוסיה שהיא אינה שכיחה לא מוגדרת למרות שזה פחות רלונטי בזכות בדיקת הקומבו. לכן 7 שבועות זה מאד מהימן אבל הייתה החלטה גורפת לחזור על הבדיקה לאחר 3 חודשים. 
לצפיה ב-'enterobacter cloacae חיידק'
enterobacter cloacae חיידק
13/10/2018 | 12:06
1
26
היה לי כאב בשקד השמאלי והרופא לקח משטח פצע באזור והתגלה לי החיידק וצוין בבדיקה גם ESBL positive. בינתיים הכאב חלף וחזרתי לעצמי והשאלה אם יש, צורך בטיפול? האם זה מדבק או יכול להסתבך ללא טיפול? 
לצפיה ב-'enterobacter cloacae'
enterobacter cloacae
14/10/2018 | 08:21
14
מאד נדיר שחיידק כזה מופיע על השקד בכל מיקרה אם הזיהום חלף אין צורך בטיפול. החידק הוא חיידק צואתי ונמצא אצל כולנו לכן אין כאן עניין של הדבקה. 
ESBL אומר שזה חיידק שעמיד לחלק מהאניביוטיקות והמשמעות היא בעיקר בבית החולים ולא בקהילה, בו נדרשים טיפולים בזיהומים קשים ומניעת העברה לחולים אחרים. 
לצפיה ב-'CMV'
CMV
10/10/2018 | 17:54
2
17
שלום ד"ר טורנר,
לפני שנתיים וחצי עשיתי בדיקה וIGM וIGG נמצאו שניהם חיוביים אצלי בדם. עכשיו עשיתי שוב בדיקה לאחר שנתיים וחצי ושוב שניהם חיוביים. (השאלה שלי היא בדגש על IGM שלא ירד משום מה).
רציתי לשאול מה סביר יותר, שנדבקתי שוב בCMV? או שהIGM נשאר חיובי עוד מאז ואני לא מדבקת עכשיו?
תודה מראש
לצפיה ב-'תוספת לשאלה'
תוספת לשאלה
10/10/2018 | 18:22
14
אוסיף שחברה שלי הייתה חולה בCMV לפני שבועיים והיא השתעלה לידי והייתה צמוד אלי ולאחר שבוע חליתי בוירוס קשה של כמה ימים. אני לא יודעת אם זה קשור או לא
לצפיה ב-'CMV'
CMV
14/10/2018 | 08:22
14
ה IGM שבד"כ מופיע בתחילת מחלה ונעלם יכול להשאר מספר שנים בדם. יש מקרים של התפרצות הנגיף מחדש או הדבקה מחדש אבל זה פחות שכיח. 
לצפיה ב-'אז על פי תשובתך הקודמת'
אז על פי תשובתך הקודמת
10/10/2018 | 14:53
1
23
תודה על המענה ד"ר.
אז רק כדיי להיות רגועה ולסגור את הנושא הזה, בעיקרון אם עברו שלושה ימים לדוגמא וחתול ליקק אותי מבלי קשר לכמות של הרוק, אני עדיין אמורה להיות מוגנת כי הזמן שעבר הוא זמן מאוד קצר מאז שהתחסנתי, נכון?
לצפיה ב-'כלבת'
כלבת
14/10/2018 | 08:23
14
כן. את אמורה להיות מוגנת. 
לצפיה ב-'תוספת לשאלה הקודמת שלי(סליחה על הפרעה זאת שאלה אחרונה בנושא)'
תוספת לשאלה הקודמת שלי(סליחה על הפרעה זאת שאלה אחרונה בנושא)
09/10/2018 | 16:46
1
21
ממש סליחה על ההרפעה ד"ר.
רציתי רק לשאול אם תשובתך חיובית, האם כמות הרוק(כמות רבה של רוק על הפצע או כמות קטנה של רוק על הפצע) משנה את העובדה אם אני נשארת מוגנת או לא?
תודה וממש סליחה על כל ההפרעה.
עוברת עליי תקופה לא קלה ואני מאוד מפחדת מהנושא הזה של כלבת.
תודה רבה
לצפיה ב-'כלבת'
כלבת
10/10/2018 | 11:40
20
יש אפשקט של הכמות אך היא איננה עולה בשיקולים
לצפיה ב-'תודה על המענה, אז רק כדיי להבין'
תודה על המענה, אז רק כדיי להבין
09/10/2018 | 15:52
18
תודה על המענה ד"ר, אתה ללא ספק מצליח להרגיע אותי.
אני פשוט גרה בסביבה שיש בה הרבה חתולי רחוב ובגלל זה אני קצת היסטרית בנוגע לזה.
אני מבינה את כל תשובותיך, אך רק כדיי לסגור בבקשה את הנושא הזה רציתי לשאול שאלה לגביי תשובתך לשאלתי הקודמת, רק כדיי לדעת אם הבנתי אותך נכון:
נגיד וחתול מלקק אותי ברגל יומיים לאחר החיסון על פצע פתוח(יש לי הרבה פצעים באזור הרגליים וחתולי רחוב נתקעים בי לא מעט ומתחככים בי ברגל וגם היום זה קרה לי), אז אני אמורה עדיין להישאר מוגנת ללא צורך בחיסונים נוספים מהסיבה שעברה תקופה ממש קצרה מסוף החיסון, או שבכל מקרה של ליקוק של חיה על פצע פתוח יש להתחסן פעם נוספת גם אם עבר יום או יומיים לאחר החיסון?
תודה רבה :)
לצפיה ב-'המון תודה, יש לי 2 שאלות אחרונות בבקשה בקשר לכלבת'
המון תודה, יש לי 2 שאלות אחרונות בבקשה בקשר לכלבת
08/10/2018 | 14:23
1
22
שלום ד"ר.
ראשית כל, המון תודה על כל העזרה והתמיכה, זה לא מובן מאליו בכלל.
רציתי לשאול בבקשה 2 דברים:
1. נזכרתי במשהו שגרם לי לתהות והעלה בי שאלה.
אם במהלך הטיפול שלאחר חשיפה שניה שכולל 2 חיסונים סך הכל(כלומר בזמן שקיבלתי חיסון אחד מתוך שניים), נשרטתי וירד לי דם מחפץ לא ידוע שהיה ליד פח ואני לא יודעת אם חיה ליקקה את החפץ הזה, האם אני אמורה להיות מוגנת כל עוד זה קרה במהלך הטיפול או שאני אמורה לקבל טיפול נוסף?

2. סיימתי את הטיפול שלאחר חשיפה שניה אתמול שבו קיבלתי 2 חיסונים סך הכל, ורציתי לדעת לכמה זמן החיסון יהיה תקף אם תהיה לי חשיפה של ליקוק על פצע פתוח מחיה שאני לא יודעת אם היא מחוסנת או לא?
אני שואלת זאת מכיוון שבתשובתך הקודמת אמרת לי שאני עדיין מוגנת מהחשד לחשיפה שהייתה לי לאחר סיום הטיפול שלאחר חשיפה שניה, לכן תהיתי לכמה זמן ההגנה הזאת תימשך עד שאני אצטרך לקבל 2 חיסונים נוספים במידה ויהיה חשד לחשיפה נגד כלבת.

המון תודה, אני מעריכה בטירוף את כל העזרה והתמיכה שלך :)
לצפיה ב-'כלבת'
כלבת
09/10/2018 | 15:41
20
לגבי השאלה הראשונה את מכניסה את עמך לסרטים ומדברים על מצבים שלא נותנים חיסון. 
אין מידע מדוייק לגבי הזמן שהחיסון מחזיק אבל מי שנמצא בסיכון מתמיד לכלבת מומללו לבדיקת נוגדנים כל חצי שנה ומי שבסיכון לעיתים תחופות (אבל לא מתמיד) כל שנתיים. אולי זה לא עונה לגמרי על השאלה אבל לפחות נותן לך כיוון. 
לצפיה ב-'טיפול מונע.PREP לאחר חשיפה לנגיף הhi hiv '
טיפול מונע.PREP לאחר חשיפה לנגיף הhi hiv
09/10/2018 | 15:18
1
69
ד"ר ניכבד שלום לך .
יתכן ונחשפתי- בייחסי מין פסבים- עם גבר לנגיף הhiv.  הגעתי תוך 24 שעות לבה"ח איכלוב 
וקיבלתי מהמיון באישורך טיפול מונע PREP.
 קיבלת אותי לאחר 3 ימים ליעוץ במחלקה האימונולוגית אצלך ו נתת לי המשך טיפול .ויחס אמפטי-ומיקצועי וענית-לי באדיבות ומקצועיות  על שאלות ששאלתי אותך.
ברצוני לישאול עוד שלושה שאלות ואודה לך אם תשיב לי מיקרב לב.
1 במיון נתנו ליי טיווקי. ×2 ביום ובנוסף..אמטריבר  של טבע ( התחליף הגנאי של טרבודה) ×1 ביום --ואתה החלפת לי את הטיפול בגלל אינטראקציה בין תרופות שאני לוקח לתרופות  ל...ייזנטרס×2ביום
ובנוסף.  .אמארביר..×פעם ביום
שאלתיי:
1.האים החלפת הטיפול לא תיפגע בטיפול המונע?
2  במידה ו פיספסתי פעם אחת או פעמיים  במשך כול החודש את נטילת כדור הייזנטרס  בערב--בילבד
(כאמור צריך לקחת אותו×2 ביום ולקחתי
מנה אחת בילבד.) האים זה מאוד קריטי והטיפול המונע יכול להיכשל בשל כך?.
3. באופן כללי מה אחוזי הצלחת הטיפול המונע PEP   אם נילקח בזמן במניעת ההידבקות ב נגיף בהנחה שחשפתי אלו?
ד"ר  אודה לך מקרב לב אם תוכל להשיב לי על כול סעיף בניפרד..
תודה רבה על תרומתך כרופא למחלות זיהומיות  באופן כללי --ותרומתך לקהילה הגאה במניעת ההתפשטות נגיף ה hiv בארץ ובעולם.
תודה איתן
לצפיה ב-'טיפול מונע'
טיפול מונע
09/10/2018 | 15:24
89
1. במיון מקבלים טיביוקיי ואמטריביר פעם ביום. החלפת הטיפול אינה פוגעת ביעילות. 
2. עדיף להמנע מפספוס אבל זה לא קריטי. 
3. אני לא רוצה לדבר על אחרוזים כיון שמדובר במחקרים ישנים עם שילובים פחות יעילים טבל הטיפול מוריד את סיכון ההדבקה משמעותית. 

לצפיה ב-'לקיחת טיפול מונע PEP--והמשך טיפול טרום מניעתי'
לקיחת טיפול מונע PEP--והמשך טיפול טרום מניעתי
07/10/2018 | 16:47
1
56
ד"ר דן וורנר שלום רב .
נחשפתי לפני כשבועיים לנגיף הhiv .
ביחסי מין פסבים  עם גבר שאני לא יודע מה הסטטוס הרפואי שלו .
הגעתי למיון באיכלוב  תוך 24 שעות ובאישורך קיבלתי טיפול מונע PEP
לאחר מיכן באתי ליעוץ במחלקה שלך האימונולוגית  באיכלוב ואתה קיבלת אותי.ובייעוץ שנתת לי-
אמרת שיש לבצע בדיקת hiv לאחר 3 חודשים אחרי החשיפה .
שאלתי  והתיעצתי איתך לגבי האפשרות לקחת  PREP  באופן קבוע 
ו נתת לי את המלצתך-  לקחת את PREP  באופן קבוע כטיפול טרום מינעתי-
שחכתי לישאול אותך  (ואני מנסה להשיג אותך בטלפון ללא הצלחה לצערי )
ואודה לך אם תשיב לי כמה  שאלות ששחכתי לישאול אותך :
-----------------------------------------------------------
1 . האים מייד לאחר שיסתיים  הטיפול
המונע PEP לאחר כחודש אני יכול ישר להמשיך עם ה PREP .  הטיפול טרום מיניתי?
2 בהנחה שהתשובה היא כן  האים אם אני יבדק לhiv  לאחר 3 חודשים לאחר החשיפה שהייתה לי ( תוך כדי שאני לוקח את  ה PREP ) התשובה  שאקבל   בבדיקה תיהיה אמינה .? ונטילת prep 
לא תיפגע לי התוצאה?
3  האים  בהמשך בדיקות hiv  בעתיד שהעשה- כחלק מהשיגרה המקובלת
הם אמינות והטיפול  אינו פוגע בתוצאות  הבדיקה ?
4.מה יעלות ה-PREP לפי מחקרים ולפי דעתך המקצועית?
ד"ר  טורנר אודה לך אם תוכל להשיב לי על כול בכיף בניפרד .
ומודה לך על היחס האמפטי האנושי וכמובן -המיקצועי שקיבלת מימך ..
היה לי העונג להכיר אותך .
תודה איתן
לצפיה ב-'PEP ו PREP'
PEP ו PREP
08/10/2018 | 10:22
61
1. לא ניתנו התוויות ברורות לגבי המשך PREP מייד לאחר ה PEP אך ההמלצה שלי היא כן להמשיך את ה PREP מייד אחרי במידה ואתה עדיין בסיכון . 
2. הבדיקה אמינה לאחר 3 חודשים כיון שהיא כבר מבוססת על הנוגדנים. 
3. הבדיקות אמינות. 
4. ה PREP מוריד בצורה משמעותית את הסיכון להדבקה אך לא ל 0. יש מקרים כרגע בודדים של הדבקה בנגיף שעמיד לתרופה אך נתקלנו במיקרה כזה גם בארץ. לכן מבחינתי ה PREP חשוב אך הוא תוספת למיגון הסטנדרתי כלומר קונדום שמגן גם ממחלות מין אחרות. 

מקווה שעניתי לך על השאלות
לצפיה ב-'מצאתי טעות קטנטנה בהודעה הקודמת שלי'
מצאתי טעות קטנטנה בהודעה הקודמת שלי
08/10/2018 | 00:06
1
16
שלום ד"ר.
הייתה לי טעות קטנה בניסוח בהודעה הקודמת שלי.
לקראת הסוף אני רשמתי בסוגריים
"(כלומר החיסון השני והאחרון כי טיפול שלאחר חשיפה כולל 2 חיסונים)"
כאשר התכוונתי לרשום.
"(כלומר החיסון השני והאחרון כי טיפול שלאחר חשיפה שניה כולל 2 חיסונים)"
במידה וענית לי על התשובה הקודמת, תשובתך נשארת עדיין זהה לאחר שינוי זה?

לצפיה ב-'כלבת'
כלבת
08/10/2018 | 09:48
15
את עדיין נחשבת מוגנת
לצפיה ב-'המון תודה על המענה, שאלה קטנה נוספת לי אליך'
המון תודה על המענה, שאלה קטנה נוספת לי אליך
07/10/2018 | 23:52
11
תודה על המענה שלך להודעתי לגביי כלבת.
רציתי לשאול אותך בבקשה משהו קטן:

קיבלתי את 2 המנות הנוספות שלאחר החשיפה השניה לפניי כ- 9 שעות בערך וסיימתי את הטיפול.

לפני בערך כחצי שעה, היד שלי נרטבה מהפה של הכלב שלי ששתה מים ואני לא יודעת מי שתה מהם לפניו(אם זה תנים, חתולים וכו...).
עשר דקות אחר כך, ניסיתי למשוך מהיד חלק מציפורן שכססתי, ובטעות חתכתי את עצמי באזור ליד הציפורן עם היד שנגעה בפה של הכלב שלי(לא הבחנתי בירידה של דם).
השאלה שלי היא אם זה קרה 9 שעות לאחר שקיבלתי את מנת החיסון האחרונה של הטיפול לאחר חשיפה שניה(כלומר החיסון השני והאחרון כי טיפול שלאחר חשיפה כולל 2 חיסונים), האם אני עדיין אמורה להיות מוגנת?

חשוב לי לציין שהתחלתי את הטיפול שלאחר חשיפה שניה, יומיים לאחר שקיבלתי את הטיפול שלאחר החשיפה הראשונה, מכיוון שיומיים לאחר הטיפול של החשיפה הראשונה שרט אותי חתול.

לצפיה ב-'האם אני נמצאת בסיכון? מאוד מפחדת וחוששת...'
האם אני נמצאת בסיכון? מאוד מפחדת וחוששת...
04/10/2018 | 21:55
1
42
שלום ד"ר. אני באמת כבר לא יודעת מה לעשות... קיבלתי ארבעה חיסונים לאחר חשיפה נגד כלבת והיום, יומיים לאחר החיסון הרביעי, נחשפתי פעם נוספת לכלבת על ידי שריטה של חתול, לכן התחלתי לקבל את הטיפול של 2 החיסונים הנוספים. בסוף החיסון הראשון היום, הייתי צריכה לחכות רבע שעה שבמהלכן נכנס ילד להתחסן בחדר בו אני התחסנתי.
הוא התחיל לבכות וההורים שלו ניסו להרגיע אותו.
לאחר רבע שעה נכנסתי לחדר בו קיבלתי את החיסון מכיוון ששכחתי שם משהו, והבחנתי בטיפה על הרצפה.
בהתחלה לא ייחסתי לזה המון חשיבות, אבל אז נכנסו לי סרטים לראש שאולי זה חלק מהחיסון שיצא בטעות מהמזרק ועכשיו החיסון לא יצליח לי או אפילו ייכשל.
אם נפלה טיפה קטנה מהחיסון על הרצפה, האם זה אומר שהחיסון נכשל והוא לא אפקטיבי?
במידה ומדובר בטיפה של החיסון, מה אני אמורה לעשות במקרה כזה? אני צריכה לקבל פעם נוספת את המנה הזאת מלבד המנה השניה שאני אמורה לקבל?
מזכירה שקיבלתי יומיים לפני כן את החיסון הרביעי לאחר החשיפה הראשונה לכלבת ולאחר יומיים(שזה היום) שהיה חשד ששוב נחשפתי לכלבת, קיבלתי את החיסון הראשון עליו אני רשמתי ההודעה שאני פוחדת שהוא כשל.
תודה רבה.
לצפיה ב-'כלבת'
כלבת
07/10/2018 | 16:24
16
את לא צריכה לדאוג כיון שהסיפור מאד לר סביר ויש לך כבר הגנה מהחיסונים הראשונים. 
לצפיה ב-'איידס?'
איידס?
05/10/2018 | 05:24
1
62
שלום ד"ר טורנר, אני סטודנט בן 26 ולפני כחמישה שבועות קיימתי יחסי מין הטרוסקסואלים לא מוגנים. לפני שבוע החלה אצלי מחלת חום שבתחילתה לא ייחסתי לה חשיבות אך כשהיא נמשכה מעל למספר ימים והחום מאן לרדת (הגיע בשיאו ל39 מעלות) הלכתי לרופא המשפחה ששלח אותי למספר בדיקות דם. אחת הבדיקות הייתה בדיקת איידס (p24 Ag , HIV1,2 Ab) והיא חזרה שלילית. כאמור הבדיקה בוצעה 36 יום לאחר המגע החשוד. אולם, בספירת הדם התקבלו ערכים חריגים מאוד שבגינם רופא המשפחה המליץ לי להתייעץ עם המטולוג. התוצאות החריגות להלן: WBC - 2.79 Neutrophils - 1.34 Lymphocytes - 0.75 Platelets - 163 (טסיות הדם לא חורגות מהנורמל אך קרובות מאוד לגבול התחתון) בנוסף מצויין שחלק מהלימפוציטיים אטיפיים. שאר הבדיקה בערכים תקינים. שאלותיי הן: 1. האם ספירת כדוריות לבנות נמוכה מאוד כמו שלי מעידה על הידבקות באיידס ? 2. האם ספירת כדוריות לבנות נמוכה הנובעת מHIV מופיעה כבר בשלב מוקדם של ההדבקה(5 שבועות) או רק לאחר זמן ממושך יותר ? 3. האם בכלל יש לי מה לחשוש מאיידס ? ביצעתי 2 בדיקות קומבו- אחת לאחר 28 יום מהסקס ואחת לאחר 35 יום ושניהן חזרו שליליות. אני רואה במספר מקומות שתקופת החלון יכולה גם להגיע ל3 חודשים ואני מודאג. 4. לדעתי אני כבר ב"גארבג' טיים" של מחלת החום שלי, אני כבר מרגיש טוב יותר והחום נמוך יותר (37.5). האם ייתכן שהתוצאות החריגות הן כתוצאה מוירוס כלשהו פחות מפחיד מאיידס שגרם למחלת דמוית שפעת קשה בשבוע האחרון ? 5. ושאלה לסיכום - יש לי מבחן בטכניון עוד ארבעה ימים ובינתיים הראש שלי מפליג לחרדות במקום ללימודים. התור אצל ההמטולוג יהיה רק עוד שבועיים ורופא המשפחה היה נראה קצת אובד עצות ופשוט אמר שהוא לא יודע מה זה בינתיים. האם אני יכול להירגע? האם כדאי לגשת למיון במקום לחכות שבועיים לתור עם ההמטולוג ? ד"ר טורנר, אם הגעת עד לפה אז אני מודה לך מקרב לב על הקריאה ומחכה לתשובה. תודה רבה ושבת שלום.
לצפיה ב-'איידס'
איידס
07/10/2018 | 11:49
70
מתנצל אבל תקצר את השאלה לשתיים שלש שורות. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה למחלות זיהומיות,רופא בכיר ביחידה למחלות זיהומיות ומנהל מרכז האיידס

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ