לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
92879,287 עוקבים אודות עסקים

פורום מחלות זיהומיות

מאז גילוי הפניצילין (האנטיביוטיקה הראשונה בעולם) בשנת 1928 ע"י אלכסנדר פלמינג, מתנהל "מירוץ חימוש" צמוד בין האדם לחיידק/וירוס. בעוד שבחמישים השנים הראשונות ידו של האדם הייתה על העליונה, החל מאמצע שנות ה-80 החיידקים/וירוסים משיבים מלחמה שערה. האנושות, מצדה, העמיקה את הידע והתובנות שלה בטיפול במחלות רבות. פיתחה חיסונים ותרופות אנטיביוטיות חדשות אשר נועדו לפגוע בחיידיקם/וירוסים ומצאה פתרונות לעגבת, שחפת, דלקת ריאות וקרום המוח,פוליו,דבר וכו'- מחלות שעד לפני מספר עשורים נחשבו כחשוכות מרפא. החיידקים/וירוסים מצידם,פיתחו עמידות כלפי "תרופות הפלא" החדשות, המשיכו להתרבות וליצור מוטציות וזנים חדשים אשר אינם עוד רגישים לחומרים האנטיביוטיים כדוגמת: VRE, Acinetobacter ,MRSAו- Clostridum difficile. בשנת 1981 הם הכינו לנו "הפתעה" בדמות מחלה חדשה ולא מוכרת, האיידס. מחלת האיידס (AIDS) או תסמונת הכשל החיסוני הנרכש היא מחלה המתבטאת בפגיעה במערכת החיסון כתוצאה מנגיף בשם .HIV ההשערה הרווחת כיום, הינה שמקור המחלה מקופים שהיו מקור מזון לשבטים באפריקה שמדרום לסהרה. ההדבקה מהקופים לאדם הייתה כנראה תוצאה של הכנת החיה למאכל. בזמן חיתוך החיה, מגע דם של הקוף ופצעים פתוחים של הצייד אפשרו את ההדבקה. כמו כן, מוטציות גנטיות של הנגיף במשך השנים מאפשרות את ההדבקה ואת המחלה אצל האדם.חשוב לציין כי איידס היא עדיין מחלה קשה, אף על פי שכיום, אנשים הנגועים בנגיף ה-HIV יכולים לחיות חיים נורמאלים לחלוטין, כמובן עם מגבלות מסוימות ובעזרת טיפולים מתאימים. המחלה אומנם ניתנת לשליטה בדומה לסוכרת וללחץ דם, אולם היא עדיין גובה מחיר כבד בדמות תופעות לוואי לא פשוטות, הוצאה כלכלית גבוהה על הטיפול התרופתי הנדרש, תיוג חברתי, התמודדות נפשית ופגיעה משמעותית באיכות החיים של החולים. כאן המקום לציין כי ההדבקה העיקרית היא במוצרי דם נגועים ומין לא מוגן (ללא קונדום) ואין הדבקה בשימוש בכלי אוכל משותפים, שירותים ציבוריים, נשיקות וחיבוקים. הדבקה בנגיף ה-HIV מתבטאת בד"כ לאחר מספר שבועות במחלת חום דמוית שפעת או מחלת הנשיקה החולפת לאחר זמן יחסית קצר.בדיקה לזיהוי נשאות הנגיף הינה בדיקת דם פשוטה, המיועדת לחפש נוגדנים שהגוף מייצר. נוגדנים אלו יכולים להופיע מספר שבועות לאחר ההדבקה כך שמשמעות תוצאת בדיקה שלילית (כלומר שאין הדבקה) היא שעד לפני מספר שבועות לא הייתה הדבקה. ניתן לומר כמעט בוודאות שעד שלשה חודשים לפני הבדיקה לא הייתה הדבקה. כלומר אם משהוא נדבק אתמול ועושה היום בדיקה, תוצאת הבדיקה תהיה שלילית. אם יחזור על הבדיקה לאחר מספר שבועות היא תיהפך לחיובית. לאור זאת חשוב לזכור כי קל יותר למנוע איידס- בפעולה פשוטה של שימוש בקונדום, מאשר לטפל במחלה. מטרת קהילה זו הינה להוות במה נרחבת לכל השאלות והתהיות בתחום מחלות זיהומיות החל מזיהומים בזמן הריון (CMV וטוקסופלסמה), דרך מניעת מחלות מדבקות המועברות בדרכי האוויר, יחסי מין ומגע ידיים וכלה בהתמודדות שלנו עם איידס. שמי ד"ר דן טורנר ואני מנהל את מרכז האיידס שבמרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי. אני בוגר לימודי רפואה בצרפת (1991) ואני מומחה לרפואה פנימית (המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי) ומומחה למחלות זיהומיות ( המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי). משנת 1992 אני מטפל באיידס. ב-1996 עברתי השתלמות באירופה וביולי 2004 חזרתי משתי שנות השתלמות ומחקר במונטריאול שבקנדה בהנחייתו של פרופ' מרק ווינברג, נשיא האיגוד הבינלאומי לאיידס לשעבר. יחד אתכם ובשבילכם ד"ר דן טורנר מנהל מרכז האיידס ומומחה למחלות זיהומיות

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מחלות זיהומיות

מאז גילוי הפניצילין (האנטיביוטיקה הראשונה בעולם) בשנת 1928 ע"י אלכסנדר פלמינג, מתנהל "מירוץ חימוש" צמוד בין האדם לחיידק/וירוס. בעוד שבחמישים השנים הראשונות ידו של האדם הייתה על העליונה, החל מאמצע שנות ה-80 החיידקים/וירוסים משיבים מלחמה שערה. האנושות, מצדה, העמיקה את הידע והתובנות שלה בטיפול במחלות רבות. פיתחה חיסונים ותרופות אנטיביוטיות חדשות אשר נועדו לפגוע בחיידיקם/וירוסים ומצאה פתרונות לעגבת, שחפת, דלקת ריאות וקרום המוח,פוליו,דבר וכו'- מחלות שעד לפני מספר עשורים נחשבו כחשוכות מרפא. החיידקים/וירוסים מצידם,פיתחו עמידות כלפי "תרופות הפלא" החדשות, המשיכו להתרבות וליצור מוטציות וזנים חדשים אשר אינם עוד רגישים לחומרים האנטיביוטיים כדוגמת: VRE, Acinetobacter ,MRSAו- Clostridum difficile. בשנת 1981 הם הכינו לנו "הפתעה" בדמות מחלה חדשה ולא מוכרת, האיידס. מחלת האיידס (AIDS) או תסמונת הכשל החיסוני הנרכש היא מחלה המתבטאת בפגיעה במערכת החיסון כתוצאה מנגיף בשם .HIV ההשערה הרווחת כיום, הינה שמקור המחלה מקופים שהיו מקור מזון לשבטים באפריקה שמדרום לסהרה. ההדבקה מהקופים לאדם הייתה כנראה תוצאה של הכנת החיה למאכל. בזמן חיתוך החיה, מגע דם של הקוף ופצעים פתוחים של הצייד אפשרו את ההדבקה. כמו כן, מוטציות גנטיות של הנגיף במשך השנים מאפשרות את ההדבקה ואת המחלה אצל האדם.חשוב לציין כי איידס היא עדיין מחלה קשה, אף על פי שכיום, אנשים הנגועים בנגיף ה-HIV יכולים לחיות חיים נורמאלים לחלוטין, כמובן עם מגבלות מסוימות ובעזרת טיפולים מתאימים. המחלה אומנם ניתנת לשליטה בדומה לסוכרת וללחץ דם, אולם היא עדיין גובה מחיר כבד בדמות תופעות לוואי לא פשוטות, הוצאה כלכלית גבוהה על הטיפול התרופתי הנדרש, תיוג חברתי, התמודדות נפשית ופגיעה משמעותית באיכות החיים של החולים. כאן המקום לציין כי ההדבקה העיקרית היא במוצרי דם נגועים ומין לא מוגן (ללא קונדום) ואין הדבקה בשימוש בכלי אוכל משותפים, שירותים ציבוריים, נשיקות וחיבוקים. הדבקה בנגיף ה-HIV מתבטאת בד"כ לאחר מספר שבועות במחלת חום דמוית שפעת או מחלת הנשיקה החולפת לאחר זמן יחסית קצר.בדיקה לזיהוי נשאות הנגיף הינה בדיקת דם פשוטה, המיועדת לחפש נוגדנים שהגוף מייצר. נוגדנים אלו יכולים להופיע מספר שבועות לאחר ההדבקה כך שמשמעות תוצאת בדיקה שלילית (כלומר שאין הדבקה) היא שעד לפני מספר שבועות לא הייתה הדבקה. ניתן לומר כמעט בוודאות שעד שלשה חודשים לפני הבדיקה לא הייתה הדבקה. כלומר אם משהוא נדבק אתמול ועושה היום בדיקה, תוצאת הבדיקה תהיה שלילית. אם יחזור על הבדיקה לאחר מספר שבועות היא תיהפך לחיובית. לאור זאת חשוב לזכור כי קל יותר למנוע איידס- בפעולה פשוטה של שימוש בקונדום, מאשר לטפל במחלה. מטרת קהילה זו הינה להוות במה נרחבת לכל השאלות והתהיות בתחום מחלות זיהומיות החל מזיהומים בזמן הריון (CMV וטוקסופלסמה), דרך מניעת מחלות מדבקות המועברות בדרכי האוויר, יחסי מין ומגע ידיים וכלה בהתמודדות שלנו עם איידס. שמי ד"ר דן טורנר ואני מנהל את מרכז האיידס שבמרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי. אני בוגר לימודי רפואה בצרפת (1991) ואני מומחה לרפואה פנימית (המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי) ומומחה למחלות זיהומיות ( המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי). משנת 1992 אני מטפל באיידס. ב-1996 עברתי השתלמות באירופה וביולי 2004 חזרתי משתי שנות השתלמות ומחקר במונטריאול שבקנדה בהנחייתו של פרופ' מרק ווינברג, נשיא האיגוד הבינלאומי לאיידס לשעבר. יחד אתכם ובשבילכם ד"ר דן טורנר מנהל מרכז האיידס ומומחה למחלות זיהומיות
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינו כללי וחלקי בלבד, ואיננו בא להחליף יעוץ מקצועי ואישי, המבוסס על נתונים אישיים של כל מטופל. לפיכך, ``תפוז``, המרכז הרפואי ת``א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
הפורום נועד לטיפול במחלות זיהומיות ובהן איידס
המשך >>

לצפיה ב-'פריחה בכפות הידיים והרגליים'
פריחה בכפות הידיים והרגליים
20/02/2019 | 21:55
3
אחרי התייעצות קודמת פה בפורום ניגשתי לרופא עור. לפני כחודש וחצי היה לי מקרה של עגבת וקיבלתי טיפול בפניצילין. לאחר מספר שבועות התחילה לי מעין פריחה בעיגולים בכפות הידיים והרגליים, אחרי התייעצות פה ניגשתי לרופא עור שאיבחן שזו אכן פריחה של עגבת ושלח אותי למיון. שם ראו אותי מספר רופאים והיו מעט מבולבלים אבל קבעו שזו לא עגבת אלא פריחה רגילה או סוג של אקזמה. נתנו לי טיפול באלוקום ונראה שזה לא ממש עוזר והפריחה/יובש מתפשטים (ניתן לראות במיוחד בתמונה ברגל). אגש כנראה שוב לרופא אבל רציתי לקבל עוד חווד מה זה יכול להיות עוד כיוון שהרופאים היו מבולבלים בעצמם? תודה
לצפיה ב-'עקב נסיעה לא יהיה מענה בפורום עד ה 25.02. '
עקב נסיעה לא יהיה מענה בפורום עד ה 25.02.
20/02/2019 | 15:46
1
לצפיה ב-'שאלה בנוגע לתרופת emtrivir prep'
שאלה בנוגע לתרופת emtrivir prep
19/02/2019 | 11:12
1
10

שלום!
אשמח לתשובות מקצועיות בנוגע למספר שאלות בנושא פרפ. שאלתי שאלות אלו את הרופא שנתן לי את המרשם, אך לצערי לא היו לו תשובות ראויות לספק לי עקב חוסר ידע. 
א. אני ספורטאי שצורך מוצרי חלבון בכמות גבוהה מידי יום. האם ישנה בעייתיות לשילוב מוצרי חלבון אלו יחד עם לקיחת הפרפ? אם כן - מה הדבר הכי חמור שזה יכול לעשות לי בגוף? אציין שאני מודע לכך שעליי לבצע בדיקות לתפקודי כבד וכלייה כל שלושה חודשים, ואני אכן עושה זאת. 
ב. האם ישנה בעיה לקחת את הכדור לפני שינת הלילה? אני לוקח אותו בסיום ארוחת הערב? האם הספיגה שלו פחות יעילה כשהוא נלקח לפני השינה? ג. אני צורך את הפרפ ביחד עם שימוש בקונדום כמובן, אך ברצוני לדעת אם חס וחלילה יקרע הקונדום ואני הצד הנחדר ביחסים הומוסקסואלים, מהי הסבירות באחוזים שאדבק? (כשאני מקפיד באופן עקבי לקחת את הפרפ יום יום על פי התנאים שציינתי ב:א׳ ו- ב׳ ללא פספוס של אף יום). ד. האם ישנה בעיה לשלב תרופה זו ביחד עם שתיית אלכוהול? 
הבריאות שלי חשובה לי מאד, לכן אשמח מאד למענה מקצועי בנושאים הללו כדי שאדע איך להתנהל בהמשך עם תרופה זו (כאמור, לרופאים שאמורים להיות עם ידע בתחום - לא היו תשובות לספק לי, לצערי). תודה רבה:) 

לצפיה ב-'PREP'
PREP
20/02/2019 | 15:35
12
אין בעייה לצריכת חלבון. במידה וכן מופיע חלבון בשתן יש להתייעץ גם עם נפרולוג לגבי המשמעות. 
הכדור יכול להלקח בכל שעות היממה ולא תלוי באוכל. 
סבירות ההבדבקה מאד נמוכה . אני לא רוצה להתייחס לאחוזים. 
אין בעייה ספציפית לגבי אלכוהול פרט לשתייה מופרזת באופן כללי. 
לצפיה ב-'Q fever'
Q fever
19/02/2019 | 21:15
1
7
אני כבר כמה חודשים חולה עם חום כל יום חולשה ובחילות
לאחרונה אושפזתי בבית חולים ואובחנתי שיש לי נפיחות בבלוטת לימפה בבטן האחורית פלוס טחול קצת מוגדל ותפקודי כבד ירודים , ישר חששו אולי זה מחלת הסרטן .
ואז הגיע תשובה מהקופת חולים כמה ימים לפני שאושפזתי שבכלל אני חולה ב q fever.
האם q fever יכול לנפח בלוטת לימפה ולעשות את מה שאני מרגיש? 
הבית חולים מתעקש לקחת לי ביופסות מהמקומות שנפוחים שאולי זה המחלה
לצפיה ב-'Qfever'
Qfever
20/02/2019 | 15:31
3
למחלה מספר צורות ובלוטנ איננה קלאסית לכן נכון שיקחו ביופסיה אם הבלוטה חשודה. 
לצפיה ב-'שאלות חשובות לגבי emtrivir prep'
שאלות חשובות לגבי emtrivir prep
18/02/2019 | 11:55
8
שלום!
אשמח לתשובות מקצועיות בנוגע למספר שאלות בנושא פרפ. שאלתי שאלות אלו את הרופא שנתן לי את המרשם, אך לצערי לא היו לו תשובות ראויות לספק לי עקב חוסר ידע. 
א. אני ספורטאי שצורך מוצרי חלבון בכמות גבוהה מידי יום. האם ישנה בעייתיות לשילוב מוצרי חלבון אלו יחד עם לקיחת הפרפ? אם כן - מה הדבר הכי חמור שזה יכול לעשות לי בגוף? אציין שאני מודע לכך שעליי לבצע בדיקות לתפקודי כבד וכלייה כל שלושה חודשים, ואני אכן עושה זאת. 
ב. האם ישנה בעיה לקחת את הכדור לפני שינת הלילה? אני לוקח אותו בסיום ארוחת הערב? האם הספיגה שלו פחות יעילה כשהוא נלקח לפני השינה? ג. אני צורך את הפרפ ביחד עם שימוש בקונדום כמובן, אך ברצוני לדעת אם חס וחלילה יקרע הקונדום ואני הצד הנחדר ביחסים הומוסקסואלים, מהי הסבירות באחוזים שאדבק? (כשאני מקפיד באופן עקבי לקחת את הפרפ יום יום על פי התנאים שציינתי ב:א׳ ו- ב׳ ללא פספוס של אף יום). הבריאות שלי חשובה לי מאד, לכן אשמח מאד למענה מקצועי בנושאים הללו כדי שאדע איך להתנהל בהמשך עם תרופה זו (כאמור, לרופאים שאמורים להיות עם ידע בתחום - לא היו תשובות לספק לי, לצערי). תודה רבה:) 
לצפיה ב-'מחפשת רופא שמתמחה במחלות זיהומיות בילדים'
מחפשת רופא שמתמחה במחלות זיהומיות בילדים
18/02/2019 | 00:26
5
אני אשמח להמלצה לרופא ממש טוב במרכז/שרון או צפון שמתמחה במחלות זיהומיות בילדים ומקבל  פרטי
לצפיה ב-'הידבקות בנגיף הhiv.'
הידבקות בנגיף הhiv.
15/02/2019 | 14:46
1
44
אני לוקח את ה פרפ prep על בסיס יומי  היות ואני פסבי  ועושה יחסי מין עם פרטנרים מיזדמנים ולא מישהוא קבוע .
אני גם לוקח את הפרפ הprep  וגם דורש שהפרטנר ילבש קנדום   כשהוא חודר אלי
להגנה מקסמלית
אתמול הייתי עם משהוא שאני לא יודע את הסטטוס הרפואי  שלו והקנדדום ניקרע והוא גמר בתוכי.
שאלותי : ואודה  לך  ד"ר  טורנר עם תענה לי בניפרד על כול שאלה בניפרד
1. האים יש צורך לבוא למיון ולקבל את הpep  ?
2 האים אכן לפי מה שקראתי וכתוב הלקיחת הפרפ prep אמורה להגן עלי בפני הדבקה  בhiv במיקרה  שכזה  ?
3. מה הסיכוי שבכול זאת ע"ס  הידע שלך למרות שאני לוקח  prep פרפ r אני יכול להידבק  בזן שעמיד לתרופה?

תודה לך על התשובות המיקצועיות
לצפיה ב-'PREP'
PREP
17/02/2019 | 08:26
29
1. לא
2. כן
3. יש סיכון אבל נמוך
לצפיה ב-'מין אוראלי סיכון'
מין אוראלי סיכון
16/02/2019 | 05:48
1
13
ביצעתי מין אוראלי והבחור גמר לי ממש קצת בפה כי הצלחתי להוציא את הפה כמעט ישר וכמה שניות אחרי הלכתי לירוק את זה ושטפתי את הפה במים. צריכה בדיקת איידס?
לצפיה ב-'HIV'
HIV
17/02/2019 | 08:25
12
הסיכון זניח . יכולות להיות מחלות מין אחרות. 
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
12/02/2019 | 20:25
1
38
בהמשך לשאלה קודמת שבעניינה אמרת שאין צורך בטיפול מונע. האם חיכוך בין איברי המין מספר פעמים במסאז אירוטי נחשב סיכון  לhiv? אם כן באיזה רמה? האם מחייב בדיקה ? או שאפשר להמנע כי מדובר בבדיקה מלחיצה.
לצפיה ב-'HIV'
HIV
13/02/2019 | 07:53
26
בלי קשר לאירוע תמיד טוב להבדק
לצפיה ב-'לקיחת 3 פעמים באותו השבוע מנה כפולה של אמטבייר (לטיפול מונע '
לקיחת 3 פעמים באותו השבוע מנה כפולה של אמטבייר (לטיפול מונע
12/02/2019 | 20:49
1
22

דר תודה 
האים התשובה שלך שאין לי מה לדאוג  נכונה גם אם זה לקחתי שלוש פעמים מנה כפולה אבל זה היה_באותו_השבוע?_
(יש לציין שאני המשכתי  כול יום למשך המשך החודש  כמקובל לקחת כדור ביום)
לצפיה ב-'PREP'
PREP
13/02/2019 | 07:52
18
כן
לצפיה ב-'חשש מאיידס'
חשש מאיידס
12/02/2019 | 20:54
1
29
הייתי בעיסוי והמעסה עיסתה את ראשי ונגעה באצבעותיה בעפעפיים מספר פעמים. אם הייתה לה שריטה על אצבע ואולי גם מגע באזור הלבן של העין האם יש מקום לחשש. נראה לי שזה חשש שווא אבל אני מוטרד מאד מזה
תודה ד"ר טורנר על תשובתך
לצפיה ב-'HIV'
HIV
13/02/2019 | 07:52
17
אין חשש
לצפיה ב-'לקיחת מנה כפולה של אמטריביר טיפול מונע נגד הדבקות ב נגיף הhi'
לקיחת מנה כפולה של אמטריביר טיפול מונע נגד הדבקות ב נגיף הhi
11/02/2019 | 16:37
1
25
iאני לוקח את טיפול ה פרפ prep  באופן מסודר כול יום בבוקר כדור אחד .של אמטיביר כטיפול מונע נגד  הדבקות בנגיף הhiv  היות ואני  בסיכון להדבקוצ
בבדיקה שעשיתי לפני שהתחלתי ת כליות ות כבד שלי תקנים לחלוטין.
שבוע שעבר לקחתי שני ימים או שלושה  אני חושב מנה כפולה ביום זא לא זכרתי עם לקחתי בבוקר ולקחתי שוב מנה נוספת- זא במקום כדור 1 ביום  לקחתי 2 כדורים.
שני שאלות עש לי ד"ר
האים בלקיחה של מנה כפולה אני יכול לפגוע לרעה באפקטיביות הטיפול ( שאלה מוזרה כצת אבל האים זה יכול לגרום שאני יהיה פחות מוגן או שלא?)
מה הנזק לכליות או לכבד אם במשך כול החודש לקחתי  שלוש פעמים לערך מנה כפולה שוב 2 כדורים כול פעם  בימקום כדור 1
אין לי תופעות לוואי או כאבים בשל כך  לא בבטן  ולא סבלתי מהקאות  ושום תחושה חריגה
האים אתה מיעץ להיבדק במיוחד בשביל זה או שאחכה לבדיקות הכלליות בעוד שלושה חודשים?
אודה לך אם תשיב לי על כול סעיף בניפרד
תודה רבה  לך על תשובתך המקצועית
איתן
לצפיה ב-'PREP'
PREP
12/02/2019 | 17:06
25
אם לקחת  רק 3 פעמיםן מנה כפולה אתה יכול להיות רגוע. תמשיך את המעקב הרגיל. 
לצפיה ב-'שאלה דחופה'
שאלה דחופה
12/02/2019 | 00:29
1
37
האם יש צורך לקחת טיפול מונע (קרה אתמול) או להיבדק בעקבות המקרה הבא:
- מסאז אירוטי עם נערת ליווי. במסגרת ההתגפפות היה מגע בין איברי המין (מספר פעמים) ובין הגוף שלנו אבל ללא חדירה!!!
- ביצעה בי מין אוראלי בלבד עם קונדום שהיה שלם ולא נקרע. לא היה כל סקס או חדירה.
האם מגע או שפשוף בין איברי מין ללא חדירה ואף ללא שהרגשתי נוזל כלשהו אלא ככל הנראה שפשוף חיצוני בין איברי המין הוא מסוכן מבחינת hiv? יש סיכון אם כן מה רמת הסיכון? האם מצדיקה טיפול מונע? האם אפשר לישון בשקט?
תודה מראש
לצפיה ב-'HIV'
HIV
12/02/2019 | 17:04
25
אין צורך בטיפול מונע
לצפיה ב-'הדבקה בhiv האם יתכן?'
הדבקה בhiv האם יתכן?
10/02/2019 | 15:34
1
25
שלום! אם יש לי פצע מאד מדמם בפתח פי הטבעת וניקיתי את הדם שיש לי שם ע״י מגבת של בית מלון שהיתה לי בחדר, האם (בהנחה שעל המגבת היו הפרשות מדבקות מנשא איידס שאינו מטופל) תיתכן העברה של הנגיף אליי עקב חיכוך המגבת עם הפצע שהיה לי בפי הטבעת? תודה.
לצפיה ב-'HIV'
HIV
11/02/2019 | 08:37
23
לא. כבר לא סביר שיהיו וירוסים פעילים. 
לצפיה ב-'סיכוי הדבקה הרפס השפתיים'
סיכוי הדבקה הרפס השפתיים
08/02/2019 | 12:39
1
7
שלום

לגננת של הילדה יש פצע הרפס בשפתיים, כנראה בשלב האחרון כי הוא הגליד והיה לו קרום.

היא נישקה את הבת שלי פעמיים במצח ובלחי, תוכל לומר לי מה סיכויי ההדבקה במצב כזה?

תודה
לצפיה ב-'הרפס'
הרפס
10/02/2019 | 14:05
5
אפסי אם זה הגליד
לצפיה ב-'סימני יובש עגולים אחרי עגבת'
סימני יובש עגולים אחרי עגבת
07/02/2019 | 10:38
1
24
לפני כחודש לערך אובחנה אצלי עגבת. קיבלתי טיפול בפניצילין ותסמיני העגבת הפסיקו להופיע. לאחר כשבועיים החלו להופיע לי בכפות הידיים סימנים ברורים של אקזמה (שמעולם לא הייתה לי לפני) - גבשושיות בידיים באיזורים נקודתיים שנראות ממש כמו תמונות שמתארות Dyshidrotic eczema- נקודות ושינוי יבש במרקם העור באיזור. הגבשושיות נעלמו תוך שבוע ומשהו בערך ונשאר יובש באיזורים ונראה שיש עוד איזורים של יובש שנראים קצת כמו בצורה של סימני העגבת, גם בכפות הרגליים. האם ייתכן שהגוף לא הבריא מהטיפול בעגבת והיא חוזרת? והאם זה הגיוני עם תיאור האקזמה? מצורפות תמונות. אין סימני עגבת ברורים כמו שהיו לי אז (כתמי האם ופצעים ברורים אלא רק סימני יובש עגולים).
לצפיה ב-'עגבת'
עגבת
10/02/2019 | 14:09
20
מנה אחת של בנזטין פניצילין במינון 2.4 מיליון  מספיקה. כדאי לבדוק שזה מה שקיבלת. 
האפשרויות שזה לא עגבת, שלא קיבלת טיפול נכון , שנדבקת מחדש. 
לצפיה ב-'סימני יובש עגולים בידיים לאחר עגבת'
סימני יובש עגולים בידיים לאחר עגבת
07/02/2019 | 10:34
14
לפני כחודש לערך אובחנה אצלי עגבת. קיבלתי טיפול בפניצילין ותסמיני העגבת הפסיקו להופיע. לאחר כשבועיים החלו להופיע לי בכפות הידיים סימנים ברורים של אקזמה (שמעולם לא הייתה לי לפני) - גבשושיות בידיים באיזורים נקודתיים שנראות ממש כמו תמונות שמתארות Dyshidrotic eczema- נקודות ושינוי יבש במרקם העור באיזור. הגבשושיות נעלמו תוך שבוע ומשהו בערך ונשאר יובש באיזורים ונראה שיש עוד איזורים של יובש שנראים קצת כמו בצורה של סימני העגבת, גם בכפות הרגליים. האם ייתכן שהגוף לא הבריא מהטיפול בעגבת והיא חוזרת? והאם זה הגיוני עם תיאור האקזמה? מצורפות תמונות. אין סימני עגבת ברורים כמו שהיו לי אז (כתמי האם ופצעים ברורים אלא רק סימני יובש עגולים).
לצפיה ב-'לקיחת פרפ Prep טיפול מונע לפני חשיפה לhiv'
לקיחת פרפ Prep טיפול מונע לפני חשיפה לhiv
05/02/2019 | 14:59
3
53
.שלום דר טורנר
רציתי להתיעץ איתך בנוגע לפרפ prep  שאני לוקח כבר חצי שנה לערך .
החלטתי לקחת פרפ לפני חצי שנה היות ולא היה לי פרטנר קבוע ועשיתי יחסי מין מיזדמנים עם פרטנרים שאני לא יודע מה הסטטוס שלהם.  יש לציין שאני פסבי בדרגת סיכון גבוהה להדבקות ב נגיף ה hiv.
1.שאלה ראשונה שאני רוצה לשאול אוותך :בתקופה שלקחתי את הפרפ (כול יום באופן מסודר)
השתדלתי לעשות במקביל גם סקס מוג (עם קנדום)ן אך היו מס פעמים בודדים שמעדתי  ושעשיתי  סקס לא מוגן ללא קנדום  (שוב יש להזכיר שהייתי על פרפ prep  בזמן זה  .
קראתי מאמרים רבים וגם תשובות שנתת לשאלות ששאלו אותך בנושא  והבנתי שהפרפ נותן הגנה גבוהה מאוד בפני הדבקות  ויש שכותבים שאפילו ב 98%
( לפי מחקרים שעשו בשנים האחרונות ) אך --קראתי באחד מתשובתך שהיו מקרים בודדים בעולם שהיה הדבקה מזן עמיד לתרופה  .  
בקרוב אני אמור לעשות בדיקה בקופח לhiv  ומחלות  מין אחרות
האים יש סיכוי שבמעט היחסים הלא מוגנים ללא קנדום שעשיתי   שכאמור היתי על prep  ישנו סיכון גבוה  שנידבקתי בזן עמיד לתרופה למרות שלקחתי את  הפרפ באופן מסודר כול יום?   האים  לדעתך הסיכון גבוהה  ?  בארץ
או מזערי  ? על סמך הידע המיקצועי שלך (אני פשוט מאוד חרד כי אני מאוד מקורר וחולה היום וחרד שנידבקתי )
2 השאלה השניה  האים תקופת חלון של 3 שבועות  וגיבוי לאחר 3 חודשים נותנת אידיקציה להדבקה שהתרחשה
ז"א  האים  הפרפ יכול ליפגוע  בתוצאות הבדיקות.?
3 ושאלה שלישית  קיום אני נימצא בקשר עם משהוא  שמבוסס על אמון רציתי לשאול במידה ואני רוצה להפסיק לקחת את הפרפ כמה זמן אני צריך לחכות מהמגע המיני האחרון  המיזדמן שהיה לי בסיכון?..
4.האים בגדול אתה מיעץ לי להמשיך לקחת את הפרפ ?לצורך הגנה גם בקשר

ד"ר  אודה לך אם תוכל להשיב לי על כול שאלה בניפרד.
וברצוני להודות לך על תרומתך כרופא ועל הידע המיקצועי הסובלני והאמפטי שאת נותן לכול שאלה ושאלה ששואלים אותך כאן.
תודה  איתן
לצפיה ב-'PREP'
PREP
06/02/2019 | 07:57
2
66
1. הסיכון אן קיים אבל נמוך. חשוב לקחת את הטיפול בצורה מסודרת. 
2. 3 שבועות אינו מספיק תחת טיפול תרופתי. עדיף להסתמך על 3 חודשים. 
3. 3 חודשים
4. מציע להמשיך. 
לצפיה ב-'המשך שאלה לגבי ה prep'
המשך שאלה לגבי ה prep
06/02/2019 | 09:01
1
64
ד"ר תודה על תשובתך.
ברשותך אני רוצה לשאול עוד שתי שאלות אודה לך אם תשיב לי על כול אחת בניפרד
1 . קראתי - ו"הוועד למילחמה באיידס" אמר לי בשיחת טלפון שדברתי איתם השבוע  שהיו מיקרים בודדים בעולם של הדבקה על פרפ prep. וגם אז יתכן ואנשים לא לקחו אותו בצורה מסודרת...
וכן כמוך ענו שהסיכוי הוא נמוך מאוד אפילו מזערי שאדבק  ושהזן העמיד מאוד נדיר.
בתשובתך ענית לי שהסיכוי נמוך להדבקה . האים אתה מסכים עם תשובתם ואכן לפי הידע שלך אכן הזן העמיד לתרופה אכן נדיר??.ולכן הסיכוי  שאדבקאכן נמוך מאוד?
2 . בשאלתי הקודמת שאלתי אותך וענית שאתה ממליץ להמשיך עם ה פרפ prep .
אך כעט אני בזוגיות שאלתי במידה ואחליט להפסיק את לקיחת ה פרפ לאחר שאבדק.
תוך כמה זמן אני צריך להפסיק לקחת את התרופה מאירוע אחרון שהיה לי בסיכון?...
תודה לך על תשובתך.
איתן

לצפיה ב-'PREP'
PREP
07/02/2019 | 07:47
48
1. כן
2. כחודש
לצפיה ב-'סוג בדיקת hiv'
סוג בדיקת hiv
06/02/2019 | 17:20
1
13
איזה סוג בדיקת hiv בית חולים איכילוב ת''א מבצעות  שנשלחות דרך קופת חולים? 
לצפיה ב-'hiv'
hiv
07/02/2019 | 07:46
15
קומבו. זו בדיקה אחידה בכל הארץ. 
לצפיה ב-'צהבת הפטיטיס A'
צהבת הפטיטיס A
06/02/2019 | 20:00
1
5
הי,
עשיתי בדיקות דם כלליות והפיטיטיס A יצא חיובי :(
לפי קריאה קצרה בגוגל, אני רואה שאין יותר מדי מה לעשות.
אני מתכנן לטוס לכמה ימים עוד שבועיים, האם זה צריך לעצור אותי?
אני מרגיש בסדר גמור.
מנסה עדיין לחשוב איפה הייתי יכול להידבק מזה,
מהבריכה\מלתחות בקאנטרי, מניקוי הצואה של הכלבה בחצר, שירותים ציבוריים אללא יסתור שיש לנו בבניין בעבודה . . .
לצפיה ב-'הפטיטיס A'
הפטיטיס A
07/02/2019 | 07:45
6
מה שכנראה יצא חיובי אלו נוגדנים מסוג IGG כלומר אתה מחוסן (או חיסון בעבר או מחלה). נוגדנים מסוג IGM מצביעים על מחלה חדשה. המחלה בד"כ עוברת באוכל ומים והיא קיימת בארץ. כדאי שתבדוק מה סוג הנגדנים. אם אתה מרגיש טוב זה לא צריך למנוע ממך לנסוע. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה למחלות זיהומיות,רופא בכיר ביחידה למחלות זיהומיות ומנהל מרכז האיידס

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד דניאל ארנסט

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו