לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
86988,698 עוקבים אודות עסקים

פורום מחלות זיהומיות

מאז גילוי הפניצילין (האנטיביוטיקה הראשונה בעולם) בשנת 1928 ע"י אלכסנדר פלמינג, מתנהל "מירוץ חימוש" צמוד בין האדם לחיידק/וירוס. בעוד שבחמישים השנים הראשונות ידו של האדם הייתה על העליונה, החל מאמצע שנות ה-80 החיידקים/וירוסים משיבים מלחמה שערה. האנושות, מצדה, העמיקה את הידע והתובנות שלה בטיפול במחלות רבות. פיתחה חיסונים ותרופות אנטיביוטיות חדשות אשר נועדו לפגוע בחיידיקם/וירוסים ומצאה פתרונות לעגבת, שחפת, דלקת ריאות וקרום המוח,פוליו,דבר וכו'- מחלות שעד לפני מספר עשורים נחשבו כחשוכות מרפא. החיידקים/וירוסים מצידם,פיתחו עמידות כלפי "תרופות הפלא" החדשות, המשיכו להתרבות וליצור מוטציות וזנים חדשים אשר אינם עוד רגישים לחומרים האנטיביוטיים כדוגמת: VRE, Acinetobacter ,MRSAו- Clostridum difficile. בשנת 1981 הם הכינו לנו "הפתעה" בדמות מחלה חדשה ולא מוכרת, האיידס. מחלת האיידס (AIDS) או תסמונת הכשל החיסוני הנרכש היא מחלה המתבטאת בפגיעה במערכת החיסון כתוצאה מנגיף בשם .HIV ההשערה הרווחת כיום, הינה שמקור המחלה מקופים שהיו מקור מזון לשבטים באפריקה שמדרום לסהרה. ההדבקה מהקופים לאדם הייתה כנראה תוצאה של הכנת החיה למאכל. בזמן חיתוך החיה, מגע דם של הקוף ופצעים פתוחים של הצייד אפשרו את ההדבקה. כמו כן, מוטציות גנטיות של הנגיף במשך השנים מאפשרות את ההדבקה ואת המחלה אצל האדם.חשוב לציין כי איידס היא עדיין מחלה קשה, אף על פי שכיום, אנשים הנגועים בנגיף ה-HIV יכולים לחיות חיים נורמאלים לחלוטין, כמובן עם מגבלות מסוימות ובעזרת טיפולים מתאימים. המחלה אומנם ניתנת לשליטה בדומה לסוכרת וללחץ דם, אולם היא עדיין גובה מחיר כבד בדמות תופעות לוואי לא פשוטות, הוצאה כלכלית גבוהה על הטיפול התרופתי הנדרש, תיוג חברתי, התמודדות נפשית ופגיעה משמעותית באיכות החיים של החולים. כאן המקום לציין כי ההדבקה העיקרית היא במוצרי דם נגועים ומין לא מוגן (ללא קונדום) ואין הדבקה בשימוש בכלי אוכל משותפים, שירותים ציבוריים, נשיקות וחיבוקים. הדבקה בנגיף ה-HIV מתבטאת בד"כ לאחר מספר שבועות במחלת חום דמוית שפעת או מחלת הנשיקה החולפת לאחר זמן יחסית קצר.בדיקה לזיהוי נשאות הנגיף הינה בדיקת דם פשוטה, המיועדת לחפש נוגדנים שהגוף מייצר. נוגדנים אלו יכולים להופיע מספר שבועות לאחר ההדבקה כך שמשמעות תוצאת בדיקה שלילית (כלומר שאין הדבקה) היא שעד לפני מספר שבועות לא הייתה הדבקה. ניתן לומר כמעט בוודאות שעד שלשה חודשים לפני הבדיקה לא הייתה הדבקה. כלומר אם משהוא נדבק אתמול ועושה היום בדיקה, תוצאת הבדיקה תהיה שלילית. אם יחזור על הבדיקה לאחר מספר שבועות היא תיהפך לחיובית. לאור זאת חשוב לזכור כי קל יותר למנוע איידס- בפעולה פשוטה של שימוש בקונדום, מאשר לטפל במחלה. מטרת קהילה זו הינה להוות במה נרחבת לכל השאלות והתהיות בתחום מחלות זיהומיות החל מזיהומים בזמן הריון (CMV וטוקסופלסמה), דרך מניעת מחלות מדבקות המועברות בדרכי האוויר, יחסי מין ומגע ידיים וכלה בהתמודדות שלנו עם איידס. שמי ד"ר דן טורנר ואני מנהל את מרכז האיידס שבמרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי. אני בוגר לימודי רפואה בצרפת (1991) ואני מומחה לרפואה פנימית (המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי) ומומחה למחלות זיהומיות ( המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי). משנת 1992 אני מטפל באיידס. ב-1996 עברתי השתלמות באירופה וביולי 2004 חזרתי משתי שנות השתלמות ומחקר במונטריאול שבקנדה בהנחייתו של פרופ' מרק ווינברג, נשיא האיגוד הבינלאומי לאיידס לשעבר. יחד אתכם ובשבילכם ד"ר דן טורנר מנהל מרכז האיידס ומומחה למחלות זיהומיות

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מחלות זיהומיות

מאז גילוי הפניצילין (האנטיביוטיקה הראשונה בעולם) בשנת 1928 ע"י אלכסנדר פלמינג, מתנהל "מירוץ חימוש" צמוד בין האדם לחיידק/וירוס. בעוד שבחמישים השנים הראשונות ידו של האדם הייתה על העליונה, החל מאמצע שנות ה-80 החיידקים/וירוסים משיבים מלחמה שערה. האנושות, מצדה, העמיקה את הידע והתובנות שלה בטיפול במחלות רבות. פיתחה חיסונים ותרופות אנטיביוטיות חדשות אשר נועדו לפגוע בחיידיקם/וירוסים ומצאה פתרונות לעגבת, שחפת, דלקת ריאות וקרום המוח,פוליו,דבר וכו'- מחלות שעד לפני מספר עשורים נחשבו כחשוכות מרפא. החיידקים/וירוסים מצידם,פיתחו עמידות כלפי "תרופות הפלא" החדשות, המשיכו להתרבות וליצור מוטציות וזנים חדשים אשר אינם עוד רגישים לחומרים האנטיביוטיים כדוגמת: VRE, Acinetobacter ,MRSAו- Clostridum difficile. בשנת 1981 הם הכינו לנו "הפתעה" בדמות מחלה חדשה ולא מוכרת, האיידס. מחלת האיידס (AIDS) או תסמונת הכשל החיסוני הנרכש היא מחלה המתבטאת בפגיעה במערכת החיסון כתוצאה מנגיף בשם .HIV ההשערה הרווחת כיום, הינה שמקור המחלה מקופים שהיו מקור מזון לשבטים באפריקה שמדרום לסהרה. ההדבקה מהקופים לאדם הייתה כנראה תוצאה של הכנת החיה למאכל. בזמן חיתוך החיה, מגע דם של הקוף ופצעים פתוחים של הצייד אפשרו את ההדבקה. כמו כן, מוטציות גנטיות של הנגיף במשך השנים מאפשרות את ההדבקה ואת המחלה אצל האדם.חשוב לציין כי איידס היא עדיין מחלה קשה, אף על פי שכיום, אנשים הנגועים בנגיף ה-HIV יכולים לחיות חיים נורמאלים לחלוטין, כמובן עם מגבלות מסוימות ובעזרת טיפולים מתאימים. המחלה אומנם ניתנת לשליטה בדומה לסוכרת וללחץ דם, אולם היא עדיין גובה מחיר כבד בדמות תופעות לוואי לא פשוטות, הוצאה כלכלית גבוהה על הטיפול התרופתי הנדרש, תיוג חברתי, התמודדות נפשית ופגיעה משמעותית באיכות החיים של החולים. כאן המקום לציין כי ההדבקה העיקרית היא במוצרי דם נגועים ומין לא מוגן (ללא קונדום) ואין הדבקה בשימוש בכלי אוכל משותפים, שירותים ציבוריים, נשיקות וחיבוקים. הדבקה בנגיף ה-HIV מתבטאת בד"כ לאחר מספר שבועות במחלת חום דמוית שפעת או מחלת הנשיקה החולפת לאחר זמן יחסית קצר.בדיקה לזיהוי נשאות הנגיף הינה בדיקת דם פשוטה, המיועדת לחפש נוגדנים שהגוף מייצר. נוגדנים אלו יכולים להופיע מספר שבועות לאחר ההדבקה כך שמשמעות תוצאת בדיקה שלילית (כלומר שאין הדבקה) היא שעד לפני מספר שבועות לא הייתה הדבקה. ניתן לומר כמעט בוודאות שעד שלשה חודשים לפני הבדיקה לא הייתה הדבקה. כלומר אם משהוא נדבק אתמול ועושה היום בדיקה, תוצאת הבדיקה תהיה שלילית. אם יחזור על הבדיקה לאחר מספר שבועות היא תיהפך לחיובית. לאור זאת חשוב לזכור כי קל יותר למנוע איידס- בפעולה פשוטה של שימוש בקונדום, מאשר לטפל במחלה. מטרת קהילה זו הינה להוות במה נרחבת לכל השאלות והתהיות בתחום מחלות זיהומיות החל מזיהומים בזמן הריון (CMV וטוקסופלסמה), דרך מניעת מחלות מדבקות המועברות בדרכי האוויר, יחסי מין ומגע ידיים וכלה בהתמודדות שלנו עם איידס. שמי ד"ר דן טורנר ואני מנהל את מרכז האיידס שבמרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי. אני בוגר לימודי רפואה בצרפת (1991) ואני מומחה לרפואה פנימית (המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי) ומומחה למחלות זיהומיות ( המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי). משנת 1992 אני מטפל באיידס. ב-1996 עברתי השתלמות באירופה וביולי 2004 חזרתי משתי שנות השתלמות ומחקר במונטריאול שבקנדה בהנחייתו של פרופ' מרק ווינברג, נשיא האיגוד הבינלאומי לאיידס לשעבר. יחד אתכם ובשבילכם ד"ר דן טורנר מנהל מרכז האיידס ומומחה למחלות זיהומיות
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינו כללי וחלקי בלבד, ואיננו בא להחליף יעוץ מקצועי ואישי, המבוסס על נתונים אישיים של כל מטופל. לפיכך, ``תפוז``, המרכז הרפואי ת``א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
הפורום נועד לטיפול במחלות זיהומיות ובהן איידס
המשך >>

לצפיה ב-'מעבר של חיידקים'
מעבר של חיידקים
18/05/2018 | 10:01
2
8
אולי השאלה שלי לא קשורה לכאן, אבל בכל זאת שואלת.
לי יש חום וגם הילדה שלי לא מרגישה טוב, היא משתעלת וכואב לה הגרון. אמא שלי הציעה שאנקה את השולחן שהיא יושבת עליו כי אם השתעלתי ונגעתי בשולחן, אז החיידקים שלי יכולים לעבור אלייה דרך השולחן. האם הגיוני שדבר כזה יתרחש?
לצפיה ב-'חיידקים יכולים לעבור בכל מקום.'
חיידקים יכולים לעבור בכל מקום.
20/05/2018 | 18:13
2
בעיקר באויר אם אדם חולה משתעל או מתעטש החיידקים עוברים לאנשים בסביבתו.
לאו דווקא מהשולחן.
לצפיה ב-'חיידקים'
חיידקים
( לעמוד שלי בתפוז )
21/05/2018 | 08:07
התשובה היא כן אבל באופל פרקטי לא ניתן למנוע מעבר חיידיקם לכן צריך לשמור על כללי הגיינה בסיסיים כמו רחיצת ידיים. 
לצפיה ב-'נוגדנים לצהבת סי חיובי והנקה '
נוגדנים לצהבת סי חיובי והנקה
17/05/2018 | 16:24
1
5
שלום, 
בבדיקות דם לטובת כניסה להריון שני קיבלתי תוצאה חיובית לנוגדנים להפטיטיס סי עם הערה "רמת נוגדן נמוך יש לעשות בדיקת RNA PCR . יש לציין שעשיתי בדיקת נוגדנים לפני הכניסה להריון ב2016 ויצא שלילי. 
אתמול עשיתי בדיקה חוזרת של הנוגדנים  ובדיקת תפקודי כבד ובדיקת RNA PCR להלן התוצאות 
1. נוגדנים - חיובי עם רמה נמוכה 
2.תפקודי כבד תקינים
3. RNA not detected  
השאלה שלי היא :
אם לא נמצא וירוס חי מדוע בדיקת הנוגדנים יצאה חיובית פעמיים!  האם בוודאות נחשפתי לנגיף? או שזו יכולה להיות טעות מעבדה 
 ( False positive) כמו כן במידה ואכן נחשפתי לנגיף ומערכת החיסון התגברה עליו האם בתקופת הזמן הזו עד שמערכת החיסון פיתחה נוגדנים יכולתי להדביק את בני התינוק בהנקה? 
לצפיה ב-'צהבת C'
צהבת C
( לעמוד שלי בתפוז )
21/05/2018 | 08:09
2
עקרונית צהבת C איננה עוברת בהנקה ואין הוראת נגד. יותר מכך עם ה PCR שלילי כך שאין מה לדאוג. בדיקת הנוגדנים יכולה להעיד על הדבקה והבראה ספונטנית. 
מציע מעקב במרפאת כבד. 
לצפיה ב-'יש קשר'
יש קשר
17/05/2018 | 15:01
1
7
יומיים אחרי שהתחלתי לקחת אוגמנטין 875 התחילו לי כאבי גב תחתון חזקים
לצפיה ב-'אוגמנטין'
אוגמנטין
( לעמוד שלי בתפוז )
21/05/2018 | 08:10
אין קשר. צריך לבדוק את מקור הכאבים. 
לצפיה ב-'אמינות בדיקת קומבו לאחר 18 ימים'
אמינות בדיקת קומבו לאחר 18 ימים
11/05/2018 | 01:13
1
15
היי ד״ר טורנר , לפני כמה ימים עשיתי בדיקת קומבו , המגע המיני היה 18 ימים לפני עד כמה זה אמין ?
לצפיה ב-'קומבו'
קומבו
( לעמוד שלי בתפוז )
13/05/2018 | 08:23
19
ככל מתרחקים מהחשיפה זה יותר אמין. מרבית ההדבקות מאובחנות לאחר 3 שבועות כאשר יש הנחייה לחזור על הבדיקה לאחר 3 חודשים. 
לצפיה ב-'חומץ - לא יודעת אם כאן המקום לשאול אבל...'
חומץ - לא יודעת אם כאן המקום לשאול אבל...
11/05/2018 | 09:26
1
16
הרופא הורה לי לבצע שטיפה וגינאלית עם חומץ מדולל במים פעם ביום במשך חודש.
תהיתי
1 - אם אני יכולה להכין כמות של חומץ מדולל לכל החודש ולשמור אותה נגיד במקרר כדי לקצר את ההתעסקות היומיומית. 
2 - האם בסדר מי ברז רגילים? או שעדיף מורתחים? מזוקקים?

תודה מראש וסופש נעים!
לצפיה ב-'חומץ'
חומץ
( לעמוד שלי בתפוז )
13/05/2018 | 08:22
9
מתנצל אבל אינני מעיר את הנושא
לצפיה ב-'גברים שנמצאים בזוגיות ומתמודדים עם מחלה - שאלון מחקר'
גברים שנמצאים בזוגיות ומתמודדים עם מחלה - שאלון מחקר
10/05/2018 | 20:23
12
היי חברים , שמי רינת ולצורך סיום לימודי תואר שני בעבודה סוציאלית אני עורכת מחקר בנושא זוגיות ומצב רפואי . מחפשת גברים שנמצאים בזוגיות שמתמודדים עם כאב אקוטי או כרוני כלשהו ומוכנים להתנדב לענות על השאלון המצורף . השאלון אנונימי לחלוטין וגובה מספר דקות לכל היותר .
המחקר שלנו בא להבין מצב חברתי מסוים על מנת לתת מענה הולם במסגרת שירותי עבודה סוציאלית בעתיד
תודה מראש לעונים

לצפיה ב-'פרפ'
פרפ
08/05/2018 | 12:59
1
19
שלום דוקטור, אני מתרשם שיש המלצה מקיר לקיר למי שמקיים יחסים מזדמנים עם גברים בפרקטיקות שיש בהן סיכון, לקחת פרפ. השאלה אם נכון שיעילות הפרפ לא 100 אחוז אבל קרובה לזה מאוד, והמקרים הבודדים שדווחו על הדבקות למרות הפרפ הם איזוטריים לחלוטין?
שאלה שניה - האם במרכזי האיידס רואים שיש פחות נדבקים חדשים בעקבות השימוש בפרפ?
תודה

לצפיה ב-'prep'
prep
( לעמוד שלי בתפוז )
10/05/2018 | 09:54
12
ה PREP מוריד את סיכון ההדבקבה בצורה משמעותית. 
צריך לקחת בחשבון שעשויים להדבק מנגיף שעמיד לתרופות ואלו מקרים שדווחו. 
לגבי השאלה השנייה כרגע אין ירידה בהדבקות החדשות אבל אין לנו מידע מי קיבלPREP
לצפיה ב-'גירוי שלא עובר'
גירוי שלא עובר
09/05/2018 | 08:39
25
שלום דר אני סובל כבר שנתיים מגירוי בפין זה התחיל אחרי דלקת בדרכי השתן שהיה מלווה עם כאב גירוי וכאב בקצה הפין למשך יומיים פנית לאורלוג ולאחר בדיקה רקטלית קבע שיש לי דלקת בערמונית נתן לי ציפרודקס לחודש וחצי 
ונשארתי כבר שנתיים עם גירוי שלא עוזב אותי לרגע באזור הפין עשיתי בדיקות למחלות מין בקופה והכול יצא שלילי כולל איידס פניתי שוב לכמה אורולגים ואין להם מוסג מה יש לי וגם ל3 רופאי עור שגם נתנו לי כל מיני משחות שלא עזר לי ואין להם תשובה זה פשוט לא משחרר ממני האי נוחות והגירוי של נגמר . מה לדעתך ניתן לעשות . תודה רבה 
לצפיה ב-'בדיקות מקיפות למחלות מין '
בדיקות מקיפות למחלות מין
07/05/2018 | 08:26
1
25
היי ד"ר טורנר וחבר הפורום,

אשמח לשמוע איזה בדיקות עליי לבקש מבחורה/בת זוג לעשות על מנת לשלול מחלות מין למיניהן או במילים אחרות איזה בדיקות בחורה צריכה לבקש מהרופא על מנת לשלול מחלות מין?
לצפיה ב-'מחלות מין'
מחלות מין
( לעמוד שלי בתפוז )
07/05/2018 | 08:57
38
HIV
צהבת B
עגבת
זיבה וכלמידיה
לצפיה ב-'סכנות בעיסוי אירוטי'
סכנות בעיסוי אירוטי
03/05/2018 | 19:23
1
24
הייתי בעיסוי אירוטי והמעסה נישקה אותי מספר פעמים במהלך העיסוי על הגוף. האם יש סכנה בהדבקות בהרפס או עגבת במידה והיה לה נגע בשפתיים והאם אותו הדין גם על נשיקה חטופה בשפתיים (לא צרפתית) הבהרה: לא היה מגע בין הפין לפות למרות שהבחורה הייתה ערומה

לצפיה ב-'עיסוי'
עיסוי
( לעמוד שלי בתפוז )
07/05/2018 | 08:58
21
הרפס כן. עגבת פחות סביר
לצפיה ב-'שאלה פרפ. '
שאלה פרפ.
03/05/2018 | 12:03
1
23
שלום. כמה זמן אחרי תחילת הטיפול בprep אני נחשב כמוגן? ז״א כמה זמן(ימים) מרגע לקיחת הכדור בראשון הגוף מוגן מהדבקה בhiv?  הפרפ שלי הוא emtrivir teva. 
לצפיה ב-'PREP'
PREP
( לעמוד שלי בתפוז )
07/05/2018 | 08:59
16
אין תשובה חד משמעית. הערכה היא כשבוע וגם אז צריך לזכור שזה איננו 100%
לצפיה ב-'שאלה דחופה יחסית .'
שאלה דחופה יחסית .
02/05/2018 | 06:46
1
28
שלום, אתמול עשיתי ביד לגבר עד שהוא גמר ואולי הזרע שלו נגע לי ביד , הבעיה היא שלפני כמה שעות "אכלתי" קצת את החלק שמתחת לציפורן באבצע חברותו רגע ירדה טיפת דם . ממה שזכור לי בעת המקרה לא ירד דם מהאצבע כי אחרת הייתי רואה אבל היא הייתה קצת רגישה .. ןאני חושב שאם הייתי מפעיל עליה לחץ אולי הייתי רואה טיפונת דם משם .
האם במקרה מסוכן להדבקה בhiv ? 
תודה רבה .
לצפיה ב-'HIV'
HIV
( לעמוד שלי בתפוז )
03/05/2018 | 07:44
31
אין מה לדאוג
לצפיה ב-'Emtrivir teva hiv'
Emtrivir teva hiv
02/05/2018 | 11:45
1
15

שלום. התחלתי לצרוך prep (emtrivir teva) שישה ימים לפני מגע מיני חשוד. כלומר כל יום לקחתי כדור אחד בשעה קבועה. יש לי 3 שאלות:
1. האם טווח שבו התחלתי לקחת את הפרפ לפני המגע החשוד (6ימים) מספק לי הגנה מבחינת קיום מגע מיני חשוד בין גבר לגבר?
2. יום לאחר המגע החשוד הקדמתי את לקיחת התרופה מהשעה הקבועה שבה נהגתי לקחת בששת הימים שלפני ל5 שעות מוקדם יותר והמשכתי בימים הבאים עם השעה החדשה (כלומר לא יצא מצב שחלפו יותר מ24 שעות בין כדור לכדור, אלא להיפך- כתוצאה מההקדמה חלפו פחות מ24 שעות בין כדור לכדור). האם פעולה זו עשויה לגרום להפחתת היעילות של הפרפ? 
3. באחד שאחרי המגע החשוד לקחתי את הפרפ על בטן ריקה. האם פעולה זו עשויה להפחית את יעילות הפרפ וכתוצאה מכך אהיה פחות מוגן? תודה. 

לצפיה ב-'PREP'
PREP
( לעמוד שלי בתפוז )
03/05/2018 | 07:43
13
1. מספק הגנה אבל צריך לדעת שה PREP לא מגן ב 100% ואיננו מספק הגנה מפני מחלות מין אחרות. 
2 ו 3. זה בסדר. 
לצפיה ב-'מחלת הנשיקה EBV וחיידק CMV'
מחלת הנשיקה EBV וחיידק CMV
02/05/2018 | 12:37
1
9
תודה ויום נעיםשלום רב,
לאחר בדיקת דם גילו אצלי את החיידקים EBV ו- cmv כאשר כרגע נאמר שהמדדים בירידה.
הנתונים המעודכנים הם
EBV EBNA Ab IgG 300.0 (Pos>20) U/mL
CMV Ab IgM 1.42 reactive index
CMV Ab IgG 151.3 reactive AU/mL
שאלתי היא האם זה עדיין מדבק מאחר ויש אצלי חולה אונקולוגית ואישה בהריון.
תודה ויום נעים.
לצפיה ב-'CMV'
CMV
( לעמוד שלי בתפוז )
03/05/2018 | 07:41
10
לגבי EBV מחלת הנשיקה מדובר בהדבקה ישנה וזה אינו מדבק. 
לגבי CMV יכול להיות הדבקה חדשה אבל זה לא וודאי. בד"כ ההדבקה היא מס' שבועות שלאחר ההדבקה ובמגע צמוד. 
לצפיה ב-'הרפב מסוג 1 והריון ולידה.'
הרפב מסוג 1 והריון ולידה.
27/04/2018 | 22:11
1
9
שלום, אני לקראת פונדקאות ,לאחר שנים רבות של טיפולי פריון.
לפונדקאית המעומדת היה משנת 2003 הרפס מסג 1 (צינה זאת כמחלת מין, (כך שמשערת שהיה באברי המין). מה הסיכוי לכך שאם הוירוס יתפרץ הוא יפגע בעובר?.האם לפי הערכתך זהו סיבה לפסילה או לחילופין המצב ניתן לטיפול?
גל
לצפיה ב-'הרפס'
הרפס
( לעמוד שלי בתפוז )
29/04/2018 | 08:08
13
אחוז גדול מהאוכלוסיה נושא את הנגיף אולי אפילו את בלי שחלית אף פעם. הרפס 1 בד"כ מופיע באיזור השפתיים ולא באיזור הנרתיק כך שאין לו משמעות לגבי ההריון. במידה והוא כן מופיע באיזור הנרתיק במידה ויש התפרצות לקראת הלידה מבצעים ניתוח קיסרי כין שההדבקה האפשרית היא במעבר התינוק בתעלת הלידה. 
לצפיה ב-'טיפול ללא כפפות'
טיפול ללא כפפות
25/04/2018 | 23:47
2
19
שלום
בני עבר קוראטז להסרת נגעים רבים של מוסקולום קונטגיוזיום. היינו לחוצים מאוד בזמן הטיפול, ורק בסופו שמתי לב שהרופא לא שם כפפות במהלך הטיפול! האם זה מסוכן לילד? ירד דם בפעולה, האם הילד עלול להדבק במשהו? צריך לבדוק אותו למחלות כלשהן?
תודה רבה על תשובתך
לצפיה ב-'בהמשך לשאלה על טיפול ללא כפפות'
בהמשך לשאלה על טיפול ללא כפפות
26/04/2018 | 00:11
1
14
האם ניתן להדבק על באיידס? לא שמתי לב האם לרופא היו חתכים על ידיו. מאוד מודאגת..
לצפיה ב-'כפפות'
כפפות
( לעמוד שלי בתפוז )
29/04/2018 | 08:10
13
אין סיכון הדבקה לילד. אני רק דואג לרופא שלא שם כפפות בטיפול במולסקום שמאד מדבק. 
לצפיה ב-'תופעות לוואי של Emtrivir '
תופעות לוואי של Emtrivir
24/04/2018 | 12:45
1
19
שלום! אני אדם בריא, בן 29, ספורטאי. 
החל משבוע שעבר התחלתי לקחת תרופה בשם:emtrivir teva - תרופה המשמשת כ-prep - טיפול הניתן על מנת למנוע אפשרות של הידבקות בנגיף ה-hiv במקרה של חשיפה. את הטיפול אני לוקח ע״י בליעת כדור אחד ביום, ובו מצויים הרכיבים הפעילים: Emtricitabine- 200mg. 
Tenofovir Disoproxil-245mg. 
כשהסתכלתי בעלון התרופה הנ״ל (emtrivir) ראיתי שאחת מתופעות הלוואי שעשויות להתבטא בספירת הדם היא ירידה במספר תאי הדם הלבנים מסוג cd4, וכמו כן- דיכוי של מח העצם. 
שאלתי היא מה המשמעות של תופעת לוואי זו בעבור הבריאות היומיומית שלי? כלומר האם עקב תופעת לוואי זו, לאורך זמן, אני עלול להימצא בסיכון כלשהו? אם כן- מהו? האם יתכן מקרה קיצוני שבו, כתוצאה מדיכוי מח העצם, הסיכון שלי לסרטן הדם או סרטן הליפה עולה? (עקב שימוש יומי בתרופה הזו). חשוב לי לדעת היטב מה הסיבוכים שעלולים להתרחש, מכיוון שאני אדם בריא וחשוב לי שהתרופה הזו שאני צורך לא תפגע בי בדברים אחרים. 
לפני שמוש בתרופה יצא בספירת הדם שלי:
נויטרופילים (ערך מוחלט)- 2.40. 
לימפוציטים (ערך מוחלט)- 2.20  
ושאלה אחרונה, במידה ותפקוד הכליות שלי יצא גם הוא תקין- האם הנזק שתרופה זו עלולה ליצור לכליות לאורך זמן הוא משמעותי? תודה רבה. 
לצפיה ב-'EMTRIVIR'
EMTRIVIR
( לעמוד שלי בתפוז )
29/04/2018 | 08:11
14
זו תופעת לוואי נדירה ביותר ואין לך מה לחשוש. 
התופעות הלוואי השכחיות יותר הן פגיעה כלייתית ולכן ישד מעקב על תפקודי כליות ולאורך זמן ירידה בצפיפות עצם כלומר אוסטאופורוזיס. 
לצפיה ב-'סקביאס'
סקביאס
23/04/2018 | 20:01
1
11
שלום רב,
האם קיים דבר כזה נשאות לסקביאס?
או שאם למישהו היה ספק סקביאס לפני 5 חודשים, והיום בריא לגמרי, אפשר להיות רגוע שלא נידבק במידה וגרים איתו באותו בית?
לצפיה ב-'סקביאס'
סקביאס
( לעמוד שלי בתפוז )
29/04/2018 | 08:16
7
הדבקה בסקסיאס היא במגע מאד צמוד או שימוש באתם בגדים וסדינים. 
במידה וטופל כפי שצריך כולל הרתחת הסדינים בבית הסקביאס אמור להיות מחוסל. נשאות היא בעיקר תוצאה של הדבקה חוזרת . 
לצפיה ב-'התיעצות'
התיעצות
16/04/2018 | 14:05
1
20
שלום ד,ר,
ילדהבת שנתיים, נפיחות ואודם בבלוטה, אבחון atypical mycobacterium/ קיימות 3 אופציות וקש לנו להחליט באיזו מהן לבחור...הוצאה ע"י ניקוז, ניתוח להוצאת הבלוטה או המתנה ארוכה עד שהבלוטה תבריא מה שעלול לגרום להדבקויות נוספות.
מתקשים לבחור באופציה המתאימה.
אשמח לעזרתך והסבר מה עדיף ביותר? יתרונות וחסרונות.
תודה רבה מקרב לב!
ממתינה לתשובתך.
לצפיה ב-'בלוטה'
בלוטה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/04/2018 | 07:32
18
אכן כפי שציינת אלו האופציות הקיימות. הגישה המקובלת והמהירה היא הוצאת הבלוטה בניתוח ללא טיפול אנטיביוטי שהוא ממושך וגם תלוי בסוג ורגישויות החיידק. 
לגבי המתנה ללא טיפול הדבקה כאן הוא לא שיקול כיון שלא מדובר בשחפת אלא בחיידקים שכולנו חשופים איליו. 
ההחלטה צריכה להלקח בשיתוף פעולה עם הכירורג ורופא הילדים עדיף מומחה לזיהומים. 
לצפיה ב-'נגיף הXMRV'
נגיף הXMRV
17/04/2018 | 12:11
1
13
שלום ד''ר, 
לאחר חיפוש באינטרנט לא מצאתי כתבות בעברית כמעט בנושא, אשמח אם תוכל לשפוך מעט אור בנוגע לשאלותיי:
1. מה הם דרכי ההידבקות בנגיף?
2. האם קיימת בדיקה לזיהוי הנגיף? 
3. האם ידוע לך מהי שיטת הבדיקה והאם קיימת בארץ

תודה רבה
לצפיה ב-'xmrv'
xmrv
( לעמוד שלי בתפוז )
18/04/2018 | 07:21
10
מדובר בנגיף הגורם לסרטן בעכברים. 
היו דווחים להמצאותו בבני אדם (הוא דווח אצל אדם עם סרטן הערמונית) אך עד היום לא נמצא קשר בין המצאותו למחלה בבני אדם. 
ההדבקה לא ברורה וכן כנראה שאין הדבקה בין בני אדם. ייתכן שהוא עבור דרך דם. 
ניסו להסביר את תופעת העייפות יתר עקב שכיחותו באנשים אלו בעבודה אחת אך עבודות אחרות סותרת את הממצאים. 
אין בדיקה זמינה לבדוק את נשאות הנגיף. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה למחלות זיהומיות,רופא בכיר ביחידה למחלות זיהומיות ומנהל מרכז האיידס

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

דר דן טורנר- מנהל פורום מחלות זיהומיות
מנהל פורום מחלות זיהומיות
דלית וולאך - נטורופאתית
דלית וולאך - נטורופאתית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה