לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
89918,991 עוקבים אודות עסקים

פורום מחלות זיהומיות

מאז גילוי הפניצילין (האנטיביוטיקה הראשונה בעולם) בשנת 1928 ע"י אלכסנדר פלמינג, מתנהל "מירוץ חימוש" צמוד בין האדם לחיידק/וירוס. בעוד שבחמישים השנים הראשונות ידו של האדם הייתה על העליונה, החל מאמצע שנות ה-80 החיידקים/וירוסים משיבים מלחמה שערה. האנושות, מצדה, העמיקה את הידע והתובנות שלה בטיפול במחלות רבות. פיתחה חיסונים ותרופות אנטיביוטיות חדשות אשר נועדו לפגוע בחיידיקם/וירוסים ומצאה פתרונות לעגבת, שחפת, דלקת ריאות וקרום המוח,פוליו,דבר וכו'- מחלות שעד לפני מספר עשורים נחשבו כחשוכות מרפא. החיידקים/וירוסים מצידם,פיתחו עמידות כלפי "תרופות הפלא" החדשות, המשיכו להתרבות וליצור מוטציות וזנים חדשים אשר אינם עוד רגישים לחומרים האנטיביוטיים כדוגמת: VRE, Acinetobacter ,MRSAו- Clostridum difficile. בשנת 1981 הם הכינו לנו "הפתעה" בדמות מחלה חדשה ולא מוכרת, האיידס. מחלת האיידס (AIDS) או תסמונת הכשל החיסוני הנרכש היא מחלה המתבטאת בפגיעה במערכת החיסון כתוצאה מנגיף בשם .HIV ההשערה הרווחת כיום, הינה שמקור המחלה מקופים שהיו מקור מזון לשבטים באפריקה שמדרום לסהרה. ההדבקה מהקופים לאדם הייתה כנראה תוצאה של הכנת החיה למאכל. בזמן חיתוך החיה, מגע דם של הקוף ופצעים פתוחים של הצייד אפשרו את ההדבקה. כמו כן, מוטציות גנטיות של הנגיף במשך השנים מאפשרות את ההדבקה ואת המחלה אצל האדם.חשוב לציין כי איידס היא עדיין מחלה קשה, אף על פי שכיום, אנשים הנגועים בנגיף ה-HIV יכולים לחיות חיים נורמאלים לחלוטין, כמובן עם מגבלות מסוימות ובעזרת טיפולים מתאימים. המחלה אומנם ניתנת לשליטה בדומה לסוכרת וללחץ דם, אולם היא עדיין גובה מחיר כבד בדמות תופעות לוואי לא פשוטות, הוצאה כלכלית גבוהה על הטיפול התרופתי הנדרש, תיוג חברתי, התמודדות נפשית ופגיעה משמעותית באיכות החיים של החולים. כאן המקום לציין כי ההדבקה העיקרית היא במוצרי דם נגועים ומין לא מוגן (ללא קונדום) ואין הדבקה בשימוש בכלי אוכל משותפים, שירותים ציבוריים, נשיקות וחיבוקים. הדבקה בנגיף ה-HIV מתבטאת בד"כ לאחר מספר שבועות במחלת חום דמוית שפעת או מחלת הנשיקה החולפת לאחר זמן יחסית קצר.בדיקה לזיהוי נשאות הנגיף הינה בדיקת דם פשוטה, המיועדת לחפש נוגדנים שהגוף מייצר. נוגדנים אלו יכולים להופיע מספר שבועות לאחר ההדבקה כך שמשמעות תוצאת בדיקה שלילית (כלומר שאין הדבקה) היא שעד לפני מספר שבועות לא הייתה הדבקה. ניתן לומר כמעט בוודאות שעד שלשה חודשים לפני הבדיקה לא הייתה הדבקה. כלומר אם משהוא נדבק אתמול ועושה היום בדיקה, תוצאת הבדיקה תהיה שלילית. אם יחזור על הבדיקה לאחר מספר שבועות היא תיהפך לחיובית. לאור זאת חשוב לזכור כי קל יותר למנוע איידס- בפעולה פשוטה של שימוש בקונדום, מאשר לטפל במחלה. מטרת קהילה זו הינה להוות במה נרחבת לכל השאלות והתהיות בתחום מחלות זיהומיות החל מזיהומים בזמן הריון (CMV וטוקסופלסמה), דרך מניעת מחלות מדבקות המועברות בדרכי האוויר, יחסי מין ומגע ידיים וכלה בהתמודדות שלנו עם איידס. שמי ד"ר דן טורנר ואני מנהל את מרכז האיידס שבמרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי. אני בוגר לימודי רפואה בצרפת (1991) ואני מומחה לרפואה פנימית (המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי) ומומחה למחלות זיהומיות ( המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי). משנת 1992 אני מטפל באיידס. ב-1996 עברתי השתלמות באירופה וביולי 2004 חזרתי משתי שנות השתלמות ומחקר במונטריאול שבקנדה בהנחייתו של פרופ' מרק ווינברג, נשיא האיגוד הבינלאומי לאיידס לשעבר. יחד אתכם ובשבילכם ד"ר דן טורנר מנהל מרכז האיידס ומומחה למחלות זיהומיות

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מחלות זיהומיות

מאז גילוי הפניצילין (האנטיביוטיקה הראשונה בעולם) בשנת 1928 ע"י אלכסנדר פלמינג, מתנהל "מירוץ חימוש" צמוד בין האדם לחיידק/וירוס. בעוד שבחמישים השנים הראשונות ידו של האדם הייתה על העליונה, החל מאמצע שנות ה-80 החיידקים/וירוסים משיבים מלחמה שערה. האנושות, מצדה, העמיקה את הידע והתובנות שלה בטיפול במחלות רבות. פיתחה חיסונים ותרופות אנטיביוטיות חדשות אשר נועדו לפגוע בחיידיקם/וירוסים ומצאה פתרונות לעגבת, שחפת, דלקת ריאות וקרום המוח,פוליו,דבר וכו'- מחלות שעד לפני מספר עשורים נחשבו כחשוכות מרפא. החיידקים/וירוסים מצידם,פיתחו עמידות כלפי "תרופות הפלא" החדשות, המשיכו להתרבות וליצור מוטציות וזנים חדשים אשר אינם עוד רגישים לחומרים האנטיביוטיים כדוגמת: VRE, Acinetobacter ,MRSAו- Clostridum difficile. בשנת 1981 הם הכינו לנו "הפתעה" בדמות מחלה חדשה ולא מוכרת, האיידס. מחלת האיידס (AIDS) או תסמונת הכשל החיסוני הנרכש היא מחלה המתבטאת בפגיעה במערכת החיסון כתוצאה מנגיף בשם .HIV ההשערה הרווחת כיום, הינה שמקור המחלה מקופים שהיו מקור מזון לשבטים באפריקה שמדרום לסהרה. ההדבקה מהקופים לאדם הייתה כנראה תוצאה של הכנת החיה למאכל. בזמן חיתוך החיה, מגע דם של הקוף ופצעים פתוחים של הצייד אפשרו את ההדבקה. כמו כן, מוטציות גנטיות של הנגיף במשך השנים מאפשרות את ההדבקה ואת המחלה אצל האדם.חשוב לציין כי איידס היא עדיין מחלה קשה, אף על פי שכיום, אנשים הנגועים בנגיף ה-HIV יכולים לחיות חיים נורמאלים לחלוטין, כמובן עם מגבלות מסוימות ובעזרת טיפולים מתאימים. המחלה אומנם ניתנת לשליטה בדומה לסוכרת וללחץ דם, אולם היא עדיין גובה מחיר כבד בדמות תופעות לוואי לא פשוטות, הוצאה כלכלית גבוהה על הטיפול התרופתי הנדרש, תיוג חברתי, התמודדות נפשית ופגיעה משמעותית באיכות החיים של החולים. כאן המקום לציין כי ההדבקה העיקרית היא במוצרי דם נגועים ומין לא מוגן (ללא קונדום) ואין הדבקה בשימוש בכלי אוכל משותפים, שירותים ציבוריים, נשיקות וחיבוקים. הדבקה בנגיף ה-HIV מתבטאת בד"כ לאחר מספר שבועות במחלת חום דמוית שפעת או מחלת הנשיקה החולפת לאחר זמן יחסית קצר.בדיקה לזיהוי נשאות הנגיף הינה בדיקת דם פשוטה, המיועדת לחפש נוגדנים שהגוף מייצר. נוגדנים אלו יכולים להופיע מספר שבועות לאחר ההדבקה כך שמשמעות תוצאת בדיקה שלילית (כלומר שאין הדבקה) היא שעד לפני מספר שבועות לא הייתה הדבקה. ניתן לומר כמעט בוודאות שעד שלשה חודשים לפני הבדיקה לא הייתה הדבקה. כלומר אם משהוא נדבק אתמול ועושה היום בדיקה, תוצאת הבדיקה תהיה שלילית. אם יחזור על הבדיקה לאחר מספר שבועות היא תיהפך לחיובית. לאור זאת חשוב לזכור כי קל יותר למנוע איידס- בפעולה פשוטה של שימוש בקונדום, מאשר לטפל במחלה. מטרת קהילה זו הינה להוות במה נרחבת לכל השאלות והתהיות בתחום מחלות זיהומיות החל מזיהומים בזמן הריון (CMV וטוקסופלסמה), דרך מניעת מחלות מדבקות המועברות בדרכי האוויר, יחסי מין ומגע ידיים וכלה בהתמודדות שלנו עם איידס. שמי ד"ר דן טורנר ואני מנהל את מרכז האיידס שבמרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי. אני בוגר לימודי רפואה בצרפת (1991) ואני מומחה לרפואה פנימית (המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי) ומומחה למחלות זיהומיות ( המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי). משנת 1992 אני מטפל באיידס. ב-1996 עברתי השתלמות באירופה וביולי 2004 חזרתי משתי שנות השתלמות ומחקר במונטריאול שבקנדה בהנחייתו של פרופ' מרק ווינברג, נשיא האיגוד הבינלאומי לאיידס לשעבר. יחד אתכם ובשבילכם ד"ר דן טורנר מנהל מרכז האיידס ומומחה למחלות זיהומיות
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינו כללי וחלקי בלבד, ואיננו בא להחליף יעוץ מקצועי ואישי, המבוסס על נתונים אישיים של כל מטופל. לפיכך, ``תפוז``, המרכז הרפואי ת``א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
הפורום נועד לטיפול במחלות זיהומיות ובהן איידס
המשך >>

לצפיה ב-'נגיף הזיקה ויחסי מין מוגנים'
נגיף הזיקה ויחסי מין מוגנים
25/09/2018 | 12:14
שלום - בעלי חזר משהות קצרה בברזיל.

בתוך חודש אנחנו מתכננים החזרת עובר מוקפא מטיפולי IVF שעברנו בעבר. אני מבינה שיש סכנה בהידבקות שלי בזיקה ושיש לקיים יחסי מין מוגנים בלבד למשך פרק זמן.

במרפאת המטיילים בה בעלי ביקר נאמר לו שיש לקיים יחסי מין מוגנים במשך 6 חודשים מהחזרה ארצה, באתר משרד הבריאות פרק הזמן המומלץ הוא 3 חודשים ואילו באתר של קופ"ח כללית מדובר על תקופה של 4 שבועות.

כמה זמן צריך להימנע? אני גם מבינה שיש בדיקה שניתן לבצע בתשלום אך שהיא אינה חד משמעית.
לצפיה ב-' מהיום עד סוף החג ה 2.10 לא יהיה מענה.חג שמח'
מהיום עד סוף החג ה 2.10 לא יהיה מענה.חג שמח
( לעמוד שלי בתפוז )
25/09/2018 | 11:05
2
לצפיה ב-'נוגדנים לעגבת'
נוגדנים לעגבת
22/09/2018 | 13:27
1
8
לאחר כמה זמן מהחשיפה ניתן לבצע בדיקת Treponema PalliD Ab שתיתן תוצאות אמינות
לצפיה ב-'עגבת'
עגבת
( לעמוד שלי בתפוז )
25/09/2018 | 10:59
כחודש
לצפיה ב-'תוצאות הפטיטיס'
תוצאות הפטיטיס
24/09/2018 | 19:28
1
6
שלום,
אשמח לפענוח תוצאות.
עשיתי בדיקה להפטיטיס B ואלו התוצאות:
HEPATITIS B SURFACE
ANTIGEN : 0.19
HEPATITIS B
CORE AB TOTAL: 0.15
anti HBC: more than 2.80
בנוסף עשיתי בדיקת שתן ובתוצאות הבקטריות יצא +++ (האם זה קשור?)
תודה
לצפיה ב-'הפטיטיס'
הפטיטיס
( לעמוד שלי בתפוז )
25/09/2018 | 10:58
1
נראה לפי התשובה שחלית בעבר בצהבת B. ממליץ להראות את התשובות לרופא המטפל. אין קשר לבדיקת שתן. 
לצפיה ב-'בדיקת דם המטולוגיה'
בדיקת דם המטולוגיה
20/09/2018 | 19:35
1
8
בבדיקת דם שעשיתי יצא 49.2 אחוז שזה מעל הנורמה ולימפוציטים בערך מוחלט יצא 2.45#מה אומרת התוצאה?
לצפיה ב-'המטולוגיה'
המטולוגיה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/09/2018 | 10:59
הכל לפי הסיפור הקליני
לצפיה ב-'פיענוח בדיקות'
פיענוח בדיקות
20/09/2018 | 18:39
1
14
בעקבות שיחה בין חברים, החלטתי להיבדק לכל מחלות המין, והתעקשתי שהרופא יתן גם בדיקה להרפס.
כל הבדיקות יצאו תקינות, רק ההרפס גמר אותי והייתי בדיכאון.
הבנתי שיש לי הרפס, אבל האם ניתן להסיק שזה HSV 1?
כי לHSV2 יצא לי שלילי.

ובדיקת PCR שהיא שלילית ב2 המקרים (בדקו לי נוסיירה וכלמידיה), האם היא מהימנה? אפשר לסמוך עליה?
כי מישהו אמר שהיא יעילה רק ב30%.

בתודה מראש.
לצפיה ב-'הרפס'
הרפס
( לעמוד שלי בתפוז )
25/09/2018 | 11:01
אתה נשא של הרפס 1 כמו חלק גדול מהאוכלוסיה. בדיקת ה PCR אמינה אך תלוי מאיזה איזור היא נלקחת לפי המגע המיני. (לוע, שתן או אנוס)
לצפיה ב-'נשיקה הליקובקטור'
נשיקה הליקובקטור
20/09/2018 | 13:56
1
3
שלום וברכה ..האם ניתן להדבק בחיידק הליקובקטר בנשיקה על הלחי?
לצפיה ב-'הליובקטר'
הליובקטר
( לעמוד שלי בתפוז )
25/09/2018 | 11:02
לא
לצפיה ב-'רופא שיניים'
רופא שיניים
20/09/2018 | 08:52
2
10
שלום,

היום ביקרתי אצל רופא שיניים במהלך הטיפול יצאתי מהחדר ומטופלת אחרת נכנסה לצילום בלבד. לאחר שנכנסתי הסייע (סייעת בלשון זכר) לא החליף כפפות בין המטופלת שצולמה אלי. הטיפול נמשך והוא מסר לרופאה דברים שהוכנסו לפי והכניס בעצמו את מכשיר השאיבה לפי. האם יש סיכוי שנדבקתי באיידס?
לצפיה ב-'תוספת'
תוספת
20/09/2018 | 08:55
6
אני לושש שמא היה לה דם בפה כתוצאה מדלקת וכד' והא נגע ברוק שלה כשהוציא את התקן הצילום מפיה
לצפיה ב-'רופא שיניים'
רופא שיניים
( לעמוד שלי בתפוז )
25/09/2018 | 11:02
1
לא
לצפיה ב-'דקירה באצבע מבורג'
דקירה באצבע מבורג
17/09/2018 | 22:54
1
11
  1. שלום וברכה .אתמול תיקנתי את הממיר של הטלוויזיה בבית וסובבתי את הבורג שלו ונדקרתי קלות באצבע ..כל הזמן שהטכנאים של יס מגיעים הם נפצעים מהבורג הזה כי הוא חד ..שאלתי היא בהנחה שלפני חודש ככה נדקר טכנאי מהבורג ועכשיו אני נדקרתי האם ניתן להדבק במחלה זיהומית כלשהיא מכך דוגמת צהבת?תודה מראש
לצפיה ב-'דקירה מבורג'
דקירה מבורג
( לעמוד שלי בתפוז )
25/09/2018 | 11:03
אין סיכון
לצפיה ב-'חושש מפני הדבקה בנגיף'
חושש מפני הדבקה בנגיף
17/09/2018 | 08:33
1
18
שלום

היום ישבתי בחברת אדם הנמנה על אחת מקבוצות הסיכון המשמעותיות לשאת את נגיף האיידס. זבוב שהיה נח על שפתיו ואולי גם בפצעים שהיו לו . לאחר מכן אותו זבוב פגע לי בעין ובשפתיים. יצויין כי אני סובל מדלקת חניכיים. האם יש סכנה להדבקה בנגיף האיידס?
לצפיה ב-'איידס'
איידס
( לעמוד שלי בתפוז )
25/09/2018 | 11:03
1
לא
לצפיה ב-'שאלה לגבי hiv בין נשים '
שאלה לגבי hiv בין נשים
13/09/2018 | 15:11
2
35
שלום,
לפני כחודשיים בערך היה לי "סטוץ" עם בחורה שאני לא מכירה
האקט היה החדרת אצבעות לנרתיק (אני לה ולא מעבר לכך ) 
בסוף העניין ראיתי שהיה הרבה נוזל על היד שלי 
באותה תקופה כססתי ציפורניים והעור על האצבעות היה פצוע ( בחריץ שבין הציפורן לאצבע וגם על הציפורן עצמה- צירפתי תמונה  ) אך לא ראיתי שום פצעים פתוחים או דם . 
מיד לאחר מכן שטפתי ידיים עם מים בלבד

זו הייתה התנסות חד פעמית ומאז אני ממש בחרדות 
ברמה שיש לי כאבי בטן לפעמים מהמחשבה על כך. אני שומרת על עצמי תמיד אך במקרה זה פשוט לא ידעתי איך ניתן להשמר. 
האם ייתכן ונחשפתי לHIV/ מחלות מין אחרות ? האם עליי ללכת להבדק? 

קראתי הרבה חומר באינטרנט שאומר שלא אך אשמח אם תוכלו להפריך את חששותיי כאן אחת ולתמיד. אני עדיין ממש בחרדות.
בנוסף, אשמח לדעת איך לסביות יכולות להגן על עצמן ממחלות כאלה ואחרות. 

תודה רבה ושנה טובה !

לצפיה ב-'בנוסף-'
בנוסף-
13/09/2018 | 15:17
17
למחרת הייתי בים והעור מסביב לאצבעות הללו שרף לי . לא יודעת מה זה אומר על מצב הפצע. 
לצפיה ב-'הדבקה ב HIV'
הדבקה ב HIV
( לעמוד שלי בתפוז )
16/09/2018 | 08:30
23
לפי התאור סבירות הדבקה אפסי. מה שאת מתארת הוא בסבירות מאד נמוכה. מתואר בספרות מיקרה אחד בלבד של הדבקה בין שתי נשים. אם את רוצה להרגע את יכולה כבר לעשות בדיקה כדי להוריד את החרדה. לגבי מחלות מין אחרות יכול להיות הרפס שאין מקום לבדיקה ספציפית (זה יכול להיות על האצבעות ) ומחלות מין אחרות שגם הסיכון לא גבוה. 
לצפיה ב-'שאלה לד"ר טורנר'
שאלה לד"ר טורנר
13/09/2018 | 11:14
2
22
שלום
יש לי שאלה - מגע מיני חשוד ב 23.8, עשיתי בדיקה אתמול ה 12.9, שזה 20 יום אחרי ההדבקה. הבדיקה שלילית. מה פחות או יותר אמינות הבדיקה? כי קראתי שבדרך כלל אחרי 3 שבועות ניתן לזהות הדבקה חדשה. לתשובתך אודה

לצפיה ב-'HIV'
HIV
( לעמוד שלי בתפוז )
16/09/2018 | 08:25
1
17
תשובה שלילית שוללת כמעט לחלוטין הדבקה אך יש המלצה לחזור על הבדיקה לאחר 3 חודשים. 
לצפיה ב-'גם אם נעשתה 20 יום מהחשיפה?'
גם אם נעשתה 20 יום מהחשיפה?
16/09/2018 | 09:47
3
לצפיה ב-'שאלה על דרך הדבקה אפשרית בhiv'
שאלה על דרך הדבקה אפשרית בhiv
12/09/2018 | 16:41
1
19
שלום. אני גבר והייתי אצל מעסה (גבר). הוא החדיר לי אצבעות לפי הטבעת בזמן העיסוי. שנינו היינו עירומים בזמן העיסוי. הוא חיכך את איבר המין שלו על האיזור החיצוני של הישבן שלי(לא החדיר אותו כמובן) אבל כן החדיר את האצבעות שלו כאמור. יתכן ואם היה על האצבעות דם או נוזל קדם זרע שלו ובהנחה שהוא נשא לא מטופל - אפשרי שאדבק ממנו בדרך הזו?
לצפיה ב-'HIV'
HIV
( לעמוד שלי בתפוז )
13/09/2018 | 08:19
18
מאד לא סביר
לצפיה ב-'חשש מעגבת'
חשש מעגבת
07/09/2018 | 16:33
3
53
מצ"ב צילום נגע בברך
האם ייתכן שזה צ'אנקר של עגבת ראשונית
לפני כחודש הייתי בעיסוי אירוטי ללא חדירה וללא חיכוך בין איברי המין
תודה
לצפיה ב-'לדעתי הלא מקצועית'
לדעתי הלא מקצועית
09/09/2018 | 08:14
25
זה נראה כמו פטריה, אבל ניתן למנהל להחליט.
לצפיה ב-'עגבת'
עגבת
( לעמוד שלי בתפוז )
12/09/2018 | 11:10
1
43
זה לא נראה כמו CHANCRE. 
אם אתה חושש תעשה בדיקת דם לעגבת. 
לצפיה ב-'תודה ד"ר טורנר'
תודה ד"ר טורנר
12/09/2018 | 13:03
5
לצפיה ב-'חשש מעגבת - הבהרה לשאלתי - מיקום הנגע ליד הברך'
חשש מעגבת - הבהרה לשאלתי - מיקום הנגע ליד הברך
09/09/2018 | 00:54
10
תודה ושנה טובה
לצפיה ב-'קדחת הדנגי - האם עקיצה שנייה מסכנת חיים ?'
קדחת הדנגי - האם עקיצה שנייה מסכנת חיים ?
06/09/2018 | 13:26
1
11
שלום רב
אני בת 37 . נשואה +2. בריאה כיום .
בשנת 2001 נעקצתי עי יתוש הדנגי בטיול שלאחר הצבא בתאילנד .
יש לי הזדמנות ליסוע לנסעית עבודה לסינגפור .
האם הדבר מסוכן עבורי ?
מה המשמעות ?
האם עליי להערך לנ"ל ?

תודה רבה
הדס
לצפיה ב-'דנגי'
דנגי
( לעמוד שלי בתפוז )
12/09/2018 | 11:07
8
ראשית הבהרה, נעקצת ע"י יתוש שמעביר את נגיף הדנגי. אם אכן חלית בדנגי , הדבקה שנייה יכולה להיות מסוכנת ויש להקפיד על מיגון נגד יתושים (משחות ושינה עם צילייה). 
לצפיה ב-'מענה בחג'
מענה בחג
( לעמוד שלי בתפוז )
06/09/2018 | 13:15
18
לכל הפונים לפורום. עד יום רביעי הבא לאחר ראש השנה לא יהיה מענה בפורום.
מאחל שנה טובה ובריאה.
ד"ר טורנר
לצפיה ב-'שאלה על הדבקה אפשרית בhiv'
שאלה על הדבקה אפשרית בhiv
05/09/2018 | 01:33
1
21
שלום! רציתי לשאול אם עשיתי חוקן להתנקות לפני סקס ע״י החדרת צינור המים לפי הטבעת (כאשר פרקתי את החלק העליון שמחובר כדי שאוכל להחדיר את קצה הצינור) העניין הוא שעשיתי את זה אחרי שמשהו לפני עשה את זה ואני לא מכיר אותו. האם יכול להיות שכתוצאה מזה שהוא החדיר והוא נשא לא מטופל ומספר דק אחר כך אני החדרתי את אותו צינור אז משהו ממנו עבר אליי וכך אוכל להידבק? חוץ מזה לא היה לי מגע איתו(עם הנשא) כלל.
לצפיה ב-'אלה על הדבקה אפשרית בhiv'
אלה על הדבקה אפשרית בhiv
( לעמוד שלי בתפוז )
06/09/2018 | 13:13
22
סבירות נמוכה
לצפיה ב-'Cmv'
Cmv
05/09/2018 | 09:41
1
16
שלום, לפני מספר חודשים אובחנה אצלי מחלת cmv. להלן תוצאות הבדיקה מלפני כמה ימים. מה משמעות תוצאות הבדיקה? אני מתכננת הריון בקרוב. האם אפשרי? תודה.

לצפיה ב-'CMV'
CMV
( לעמוד שלי בתפוז )
06/09/2018 | 13:12
15
לפי התוצאה נדבקת ב CMV לפני מספר חודשים מהבדיקה בעד כ 3 חודשים. 
המתנה להריון לאחר מחלה הוא בין 3 חודשים לחצי שנה (תלוי את מי שואלים). 
אם את רוצה יותר פרטים ממליץ לך ביקורת מסודרת עם מומחה למחלות זיהומיות או מרפאה להריון בסיכון. 
לצפיה ב-'השפריצו עליי מים'
השפריצו עליי מים
05/09/2018 | 17:00
1
13
שלום וברכה מצטערת מראש על השאלה הקצת לא  שגרתית..הייתי בפגישת עבודה אתמול מול לקוח וישבנו אחד מול השני בשעה ששתה מים קצת נחנק והשפריץ עליי מתוך הפה שלו כמות מסויימת של מים לכיוון הפנים..השאלה שלי האם בכזה תרחיש ניתן להדבק במחלה זיהומית כלשהיא או בהליקובקטר?
לצפיה ב-'השפריצו עליי מים'
השפריצו עליי מים
( לעמוד שלי בתפוז )
06/09/2018 | 13:09
13
לא

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה למחלות זיהומיות,רופא בכיר ביחידה למחלות זיהומיות ומנהל מרכז האיידס

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

דר דן טורנר- מנהל פורום מחלות זיהומיות
מנהל פורום מחלות זיהומיות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו