לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
93349,334 עוקבים אודות עסקים

פורום התנדבות לצה"ל

היי לכולם! הצבא אמר לכם "לא"לא סוף העולם. בשביל זה אנחנו פה והגעתם למקום הנכון!בפורום תמצאו אנשים כמוכם בדיוק, שרוצים לשרת ורוצים לתרום, אבל בניגוד לרוב האוכלוסיה, הם צריכים להתאמץ טיפה יותר כדי שיסכימו שהם ישרתו ויתרמו .בפורום ישמחו לעזור ולענות לכם על השאלות (כל אחד מנסיונו האישי כמובן), בתקווה שכל התהליך יראה לכם יותר ברור .שיהיה בהצלחה!

אודות הפורום התנדבות לצה"ל

היי לכולם! הצבא אמר לכם "לא"לא סוף העולם. בשביל זה אנחנו פה והגעתם למקום הנכון!בפורום תמצאו אנשים כמוכם בדיוק, שרוצים לשרת ורוצים לתרום, אבל בניגוד לרוב האוכלוסיה, הם צריכים להתאמץ טיפה יותר כדי שיסכימו שהם ישרתו ויתרמו .בפורום ישמחו לעזור ולענות לכם על השאלות (כל אחד מנסיונו האישי כמובן), בתקווה שכל התהליך יראה לכם יותר ברור .שיהיה בהצלחה!
הפורום לא פעיל
x
הודעה מהנהלת הפורום
 יצירת קשר עם מדור מתנדבים + מידע נוסף
המוקד פעיל בימים א'-ה' בשעות 08:00-17:00.
טלפון: 03-7387157
פקס: 03-7387206 (יש לוודא קבלת הפקס במספר הנ"ל)
מייל: tash@idf.gov.il

מתנדבים בחיל האוויר
טלפון: 03-6063562/3/1 או 03-6065077
מייל: mitnadvim1000@gmail.com
*מומלץ ליצור קשר דרך הטלפון.

תאריכי גיוס קרובים:
   27.08.15    07.10.15    17.12.15  

בהצלחה לכולם !
http://timg.co.il/f/Emo13.gif
המשך >>

לצפיה ב-' סגירת הפורום '
סגירת הפורום
05/10/2016 | 12:19
216
נוכח רמת הפעילות הנמוכה הוחלט לסגור את הפורום בשלב הזה.

המשך גלישה נעימה ב אנשים

לצפיה ב-'התנדבות '
התנדבות
29/09/2016 | 17:52
2
487
שלום לכולם,
התגייסתי לפני כחודשיים, סיימתי טירונות והתחלתי קורס שבמהלכו גילו לי בעיה רפואית שההשלכות שלה הן פרופיל 21
וכרגע אני מחכה לוועדה רפואית
כבר הודיעו לי שהפרופיל שלי ירד ל21 ואני אוכל להתנדב.
השאלה שלי היא מה התהליך התנדבות לחיילת כמוני שכבר עברה צו ראשון יום המאה ואפילו טירונות?
תודה רבה לעונים :)
לצפיה ב-'תהליך התנדבות'
תהליך התנדבות
29/09/2016 | 18:46
1
363
שלום!
ברוכה הבאה למועדון וכל הכבוד על הרצון להתנדב.
בגדול אחרי הוועדה הרפואית (שבה כנראה תקבלי באופן רשמי פטור) את צריכה לפתוח בקשת התנדבות (דרך מדור מתנדבים או לשכת הגיוס שלך). משם והלאה הם יבקשו אישורים רפואיים לבעיה הרפואית שמוכיחים שאת יכולה להתנדב לצבא. אחרי שיש להם את כל האישורים שהם צריכים זה מגיע לרופא מתנדבים והוא מאשר (או שלא, מה שדי נדיר) ואז את מקבלת אישור התנדבות.
אחרי שאת מקבלת אישור התנדבות את צריכה להתמיין. אם הקורס והתפקיד שלהם יועדת מסתדרים עם הפטורים החדשים שלך - אין בעיה שתחזרי לקורס (כנראה למחזור הבא) ואם את רוצה את יכולה להחליט להתמיין מחדש כמעט לכל מקום ותפקיד שמסתדר עם הפטורים.
אחרי שזה התסדר ייקבע לך תאריך גיוס חדש (גיוס מתנדבים) ותעברי טירונות מתנדבים (יש שם כמה שיעורים שרלוונטיים רק למתנדבים - זה חמישה ימים).
אשמח לענות על עוד שאלות כמיטב יכולתי.
בהצלחה!
לצפיה ב-'קשה לי לאמין שתעבור טירונות מתנדבים '
קשה לי לאמין שתעבור טירונות מתנדבים
29/09/2016 | 20:42
198
לצפיה ב-' ושנה טובה לכל גולשי תפוז '
ושנה טובה לכל גולשי תפוז
29/09/2016 | 11:32
14
שנה טובה ומתוקה לכולם!
שתהיה לנו שנה של התחלות חדשות, שינויים, בריאות ואושר.

כתיבה וחתימה טובה
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'פטור מבסיס סגור'
פטור מבסיס סגור
24/09/2016 | 14:42
1
252
היי לפני שנה בערך קיבלתי פטור לינת בית, עוד חודש אני אמור למגייס והתפקיד שלי דורש בסיס סגור,  שלחתי למדור מתנדבים פקס לפני חודש והם לא חוזרים אלי.. מה אני צריך לעשות בשביל לבטל את הפטור הזה?  
לצפיה ב-'איך זה קרה?'
איך זה קרה?
24/09/2016 | 19:39
157
איך קרה שאתה משובץ לתפקיד שדורש משהו שיש לך פטור ממנו?
בכל מקרה - כדי לבטל פטור לינת בית (הוא קשור לפטור הרפואי?) צריך להתקשר למדור מתנדבים ולהציק להם כמה שיותר מהר. להסביר להם שאתה עומד להתגייס לתפקיד שנוגד את הפטור ואתה רוצה לשרת בו ככה שאתה מעוניין לבטל את הפטור על כל המשתמע מכך.
ודבר נוסף - פטורים הם לא עניין גמיש. סביר להניח שאם תבטל את הפטור לא תוכל יותר להחזיר אותו בשלב יותר מאוחר. צה"ל מתייחס לדברים האלה ברצינות. לא נותנים ולא מבטלים פטורים בלי סיבה רצינית.

שבוע טוב ובהצלחה
לצפיה ב-'התנדבות לבעלי פיגור ואוטיזם'
התנדבות לבעלי פיגור ואוטיזם
22/09/2016 | 20:25
2
182
אהלן. אולי מישהו יודע האם יש אפשרות להתנדבות בצהל לבעלי פיגור אוטיזם והפרעות נפש? יש מקום שמתעסק עם אוכלוסיה מיוחדת?

לצפיה ב-'התנדבות על פטור נפשי'
התנדבות על פטור נפשי
22/09/2016 | 21:23
242
היי
מה שאתה שואל עליו נקרא התנדבות על רקע נפשי. קיים ומנוהל על ידי מדור מתנדבים.
כדי להתחיל בתהליך צריך לפנות ללשכת הגיוס שלך ולפתוח דרכם בקשת התנדבות או לפנות ישירות למדור מתנדבים (037388888) ולפתוח את הבקשת התנדבות ישר אצלם.
בהצלחה!
לצפיה ב-'גוונים, רואים רחוק'
גוונים, רואים רחוק
28/09/2016 | 16:32
114
הי, אפשר לפנות לעמותת גוונים שמתעסקת בזה    http://www.y.gvanim.org.il/cgi-webaxy/sal/sal.pl?l....

יש גם את תוכנית רואים רחוק של בית אקשטיין לצעירים על הספקטרום
לצפיה ב-'איך להגיע לענף רותם בתל השומר ממודיעין?'
איך להגיע לענף רותם בתל השומר ממודיעין?
21/09/2016 | 13:30
227
אוטובוס? רכבת?
לצפיה ב-'זה הגיוני שאני בתהליך כבר שנה וחודשיים ועדיין לא גייסו אותי?'
זה הגיוני שאני בתהליך כבר שנה וחודשיים ועדיין לא גייסו אותי?
20/09/2016 | 16:44
6
300
סיימתי לימודים ביולי 2015 ובמקום להתגייס כמו כל חבריי בין יולי למרץ, אני עד עכשיו לא מגויס, האם זה מצב תקין או שאני מקרה מיוחד?
בצו הראשון קיבלתי פרופיל קרבי אבל כמה חודשים לאחר מכן התפרצה המחלה(קרוהן) וכך יצא שרק ביולי 2015 בערך קיבלתי פטור מהשירות והתחלתי את תהליך ההתנדבות. יכול להיות שזו הסיבה שהתהליך במקרה שלי לוקח כל כך הרבה זמן?כי מתנדבים רגילים מקבלים את הפטור עוד בצו הראשון?
לצפיה ב-'לא קשור לצו ראשון'
לא קשור לצו ראשון
20/09/2016 | 17:24
5
142
שלום עידו,

איפה אתה עומד מבחינת התהליך? קיבלת אישור התנדבות? התמיינת לתפקידים?
שנה וחודשיים זה תהליך ארוך, אבל כבר שמעתי על כאלה שלקח להם יותר (לי זה לקח בערך שנתיים וחצי מצו ראשון ועד גיוס, שנה וחצי מהפטור בערך). לא כל המתנדבים מקבלים פטור ישר בצו ראשון, זאת לא נראית לי הסיבה.
מה מדור מתנדבים אומרים? יכול להיות שהם פשוט מחכים שתשלח אישור רפואי מסויים?
אם זה הקטע של מיון אני ממליץ לך לחפש פה בפורום (יש ב"כלים ומידע">"מאמרים">"הצעות תפקיד" כמה הצעות טובות) כי לפעמים מדור מתנדבים לא ממש יעילים בקטע הזה.
לצפיה ב-'אני אמור לקבל אישור התנדבות שבוע הבא.'
אני אמור לקבל אישור התנדבות שבוע הבא.
20/09/2016 | 18:36
4
145
שבוע הבא יש לי ועדה רפואית בענף רותם ששם אמורים לתת לי תשובה, חיכיתי לועדה הזאת כמה חודשים משום מה...
בכל אופן כמה זמן אחרי האישור התנדבות בדרך כלל מתגייסים?כי יש מיונים שלוקחים המון זמן לא?
אני עוד מעט בן 20 ועדיין לא התגייסתי , בן כמה היית שהתגייסת? זה הפריע לך שהיית גדול מכולם?
לצפיה ב-'תלוי גם בך'
תלוי גם בך
20/09/2016 | 20:03
2
122
מכאן והלאה התהליך יהיה תלוי גם בך - אם יש לך תפקיד שאתה רוצה והיחידה רוצים אותך אפשר לסגור עניין לגיוס מתנדבים הקרוב.
אם אתה לא יודע על תפקיד שמעניין אותך ורק מתחיל עכשיו מיונים "לפי הספר" דרך מדור מתנדבים זה יכול להימשך גם שנה נוספת.
אני ממליץ שתתחיל כבר עכשיו לחפש עצמאית תפקיד ותנסה ליצור קשר עם היחידה שבה הוא רלוונטי כדי שהם ימשכו אותך אליהם. זאת הדרך הכי טובה שאני מכיר.
אני התגייסתי קצת לפני גיל 20. זה לא ממש הפריע לי, בין השאר כי הרבה מהעבודה שלי הייתה מול אנשים בקבע שהיו גדולים ממני.
לצפיה ב-'מה הכוונה בגיוס מתנדבים הקרוב?'
מה הכוונה בגיוס מתנדבים הקרוב?
20/09/2016 | 20:24
1
124
חשבתי שאפשר להתגייס כל השנה ורק לקרביים יש מחזורי גיוס..
לצפיה ב-'יש תאריכים ספצייפים למתנדבים'
יש תאריכים ספצייפים למתנדבים
20/09/2016 | 20:27
150
לצפיה ב-'יתכן '
יתכן
20/09/2016 | 20:25
83
ובגלל שהיה לך פרופיל קרבי ואז התפרצה מחלה זה לוקח יותר זמן.
לצפיה ב-'תפקידים טובים למתנדבים.'
תפקידים טובים למתנדבים.
20/09/2016 | 16:33
3
433
שלום, 
שבוע הבא  יש לי ועדה רפואית בענף רותם ושם אני אמור לקבל תשובה סופית האם מאשרים לי את ההתנדבות או לא.
מה שחשוב לי מאוד זה לקבל תפקיד מאתגר ומעניין, אני בנאדם שלא יכול לקום כל בוקר ולעשות את אותו הדבר כמו רובוט בלי לחשוב, אני חייב סביבת עבודה שתאפשר לי  להתפתח ולהתקדם.
מקריאה כאן בפורום ומסיפורים של מתנדבים אחרים, הבנתי שהצבא הרבה פעמים מבטיח תפקיד "מעניין" "ומאתגר" למתדבים וכשהם מגיעים לתפקיד עצמו הם מגלים שהם עושים סתם עבודה סיזיפית ומשעממת 10 שעות ביום.
אני מאוד מפחד למצוא את עצמי מנוצל בתור כוח עבודה זול, במצב שבו השירות לא תורם לי דבר. אני מחכה כבר שנה וחודשיים לצבא, יכולתי להתחיל לימודים באוניברסיטאה, אבל עצרתי את החיים שלי כדי להתנדב ואני לא רוצה לגלות שהכל היה לשווא.

קצת נתונים עלי:
דפר 80 קבא 55. קיבלתי פטור על רפואי.
מתעניין בכל הקשור לטכנולוגיה(פחות בתכנות), ובתחום המודיעין.
ולשאלות:
1.  יש לכם תפקידים לתת לי שאני אוכל לבקש להתמיין אליהם?(תפקידים שאתם יודעים מניסיון שהם באמת מעניינים ותורמים).
2. איך אני נמנע מלהיות מנוצל ומלקבל תפקיד שרק נשמע טוב על הנייר?
3.יש כאן בפורום הודעה של בחור בשם שגב שמציע תפקיד מעניין למתנדבים, מה אתם אומרים, שווה לנסות או שאותו תפקיד מעניין יכול להיות גם פקיד/טבח או משהו כזה?
4. האם זה נכון להגיד שרק תפקידים שכוללים הכשרה יחסית ארוכה ( כמה חודשים) הם סוג התפקידים שאני מחפש?

תודה רבה לעוזרים.

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
20/09/2016 | 17:41
2
284
שלום דור,

כל הכבוד שאתה מתנדב! אשתדל לענות כמיטב יכולתי...

1. אני ממליץ בחום על התפקיד של חיל הים שנמצא פה ב"כלים ומידע">"מאמרים">"הצעות תפקידים".
2. לבדוק טוב, לנסות לפגוש ולדבר עם מתנדבים שמשרתים שם (לשאול אותם בפירוש על היחס, רצוי במצב שבו אף אחד אחר לא שומע). לשאול שאלות קשות ("אני קם בבוקר ומה אני עושה?"). לשאול על אפשרות של קצונה. לא לתת תשובה חיובית על המקום, לחשוב על כל דבר עד הסוף. לשאול כמה מתנדבים יש שם בדרך כלל (ככל שיותר, כנראה שיותר טוב).
3. כל תפקיד אפשר לשווק כמעניין. אם מה שהוא אמר נשמע לך טוב, אני ממליץ שתיצור איתו קשר ותנסה לתאם מפגש בבסיס.
4. לא נכון. תפקידים שדורשים הכשרה ארוכה הם תפקידים שמקנים לך מקצוע. ברגע שיש לך מקצוע תשובץ רק לתפקידים שקשורים אליו ישירות ולרוב מדובר בדברים טכניים (טכנאי, מנהל מערכת כלשהי...). לדעתי כדאי לך לחפש תפקידים שההכשרה שלהם היא OJT כי בדרך כלל הם יותר דינמיים ודורשים יכולות מתקדמות.

אשמח לענות על עוד שאלות,
בהצלחה בנתיים!
לצפיה ב-'כל התפקידים ב "הצעות תפקידים" לא עודכנו למעלה משנה.'
כל התפקידים ב "הצעות תפקידים" לא עודכנו למעלה משנה.
20/09/2016 | 18:51
1
195
לנסות בכל זאת להתקשר לטלפונים שיש שם?
לצפיה ב-'לא חושב שסגרו הרבה מהם'
לא חושב שסגרו הרבה מהם
20/09/2016 | 19:57
130
ממליץ בכל זאת לנסות. אין לך מה להפסיד...
לצפיה ב-'התנדבות'
התנדבות
19/09/2016 | 10:00
1
212
אהלן,
במידה וישנם מלש"בים שעתידים להתנדב לשירות ומעוניינים להגיע ליחידה מעניינת בחיל המודיעין מוזמנים לפנות
ב 052-6558497

לצפיה ב-'עוד פירוט'
עוד פירוט
20/09/2016 | 17:47
147
אהלן שגב,

תוכל בבקשה לפרט יותר? (בהתאם להגדרות שב"כלים ומידע">"מאמרים">"הצעות תפקידים">"איך עושים את זה?")

יום טוב
לצפיה ב-'שאלה מתנדב'
שאלה מתנדב
14/09/2016 | 12:06
2
206
האם יש מישהו שהיה בשירות צבאי קיבל פטור נפשי והתנדב חזרה לשירות?
אם כן מה התהליך? יש בדיקה פסיכאטרית חוזרת?
תודה.
לצפיה ב-'מתנדב נפשי'
מתנדב נפשי
14/09/2016 | 19:08
1
184
שלום,

במידה והסיבה לפטור הנפשי חלפה/נגמרה/לא קיימת יותר או שהיא ירדה לרמה שמאפשרת לבטל את הפטור - מדור מוחזרי שירות הוא הכתובת. כנראה שיידרשו בדיקה חוזרת כדי לוודא ומשם הם כבר יסבירו הכל.
במידה ואין שינוי בסיבה לפטור - מדור מתנדבים הוא הכתובת והם יגידו לך איזה בדיקות ואישורים הם צריכים כדי לתת לך אישור התנדבות.
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה על התשובה עוד שאלה'
תודה על התשובה עוד שאלה
15/09/2016 | 15:24
80
תודה על התשובה אב ל השאלה שלי אם מישהו עבר זאת מניסיון ויכול לתת לי תשובה האם פסיכיאטר אזרחי ממליץ חזרה לשירות ואין בעיות נפשיות האם לא אצטרך לעבור בדיקה בצבא? 
לצפיה ב-'פסילת מקצוע וקיצור שירות'
פסילת מקצוע וקיצור שירות
12/09/2016 | 04:55
1
139
אם עשיתי קורס בצבא ובגלל הקורס חתמתי 3 שנים שירות
ואני מעוניין לפסול מקצוע איך הולך התהליך פסילת מקצוע
והאם אני מקבל קיצור לשנתיים שירות (כי פסלתי מקצוע)
לצפיה ב-'צריך סיבה טובה'
צריך סיבה טובה
12/09/2016 | 06:41
95
לא כל אחד יכול לפסול את המקצוע שהוא רכש בצבא. חוץ מזה שעם פסילת המקצוע הפיקדון ומענק השחרור שלך קטנים טיפה.
צריך להוכיח שאתה כבר לא יכול לבצע את המקצוע.
אני לא יודע בדיוק איך התהליך עובד אבל לדעתי לא תקבל קיצור. (החתימה היא מעצם זה שעברת את הקורס, לא מזה שאתה עובד במקצוע - כמו סוג של תשלום על הקורס)
לצפיה ב-'נשק למתנדב'
נשק למתנדב
11/09/2016 | 21:08
3
168
ערב טוב!

אני מתנדב לצה״ל עם פרופיל 25 בגלל בעיה לבבית שמגבילה אותי בסה״כ במאמץ ממושך ותחרותי. אני משרת ביחידה בתפקיד מסווג שדורש נשיאת נשק (אקדח) באופן קבוע, כמו כל מתנדב קבלתי פטור מנשק ומטווחים ועכשיו שהמפקד הישיר שלי שלח בקשה דרך היחידה, המרפאה בקריה מערימה קשיים - למרות שהבאתי אישור מפרופסור לקרדיולוגיה בכיר שאין שום מניעה לנשיאת נשק, רופא היחידה גם טוען שמבחינה רפואית הוא לא רואה בעיה לנשיאת נשק, אך מפקדת המרפאה לא מאשרת.
למי אני יכול לפנות?
למה לעזאזל צריכים לתת הרגשה של אדם נחות?
תודה מראש על העזרה.
לצפיה ב-'ביטול פטור מנשק חם'
ביטול פטור מנשק חם
11/09/2016 | 22:40
2
203
שלום!
כל הכבוד על ההתנדבות ליחידה כזאת! זה מאוד משמעותי!
המפקד שלח בקשה לביטול הפטור או בקשה לתת לך נשק? יש הבדל קטן בין הדברים.
לדעתי בשני המקרים כדאי לבקש (או לדרוש) וועדה רפואית מיוחדת לביטול הפטור/עדכונו לטובת אישור נשיאת אקדח וביצוע מטווחים בו. מדור מתנדבים צריך לדעת איך לזמן כזו וועדה.
אני לא יודע מי נתן לך הרגשה של אדם נחות אבל זה לא העניין. הבקשה שלך היא לא נדירה, מה שחריג הוא שלך יש באמת צורך לתפקידך בנשק (תהיה מוכן לזה שהם ישאלו למה מלכתחילה קיבלו אותך לתפקיד שדורש את זה - תשובה טובה לזה תעזור מאוד).
אני זוכר שלפני בערך שנתיים - שלוש הייתה פה מישהי עם סיפור דומה (גם רקע קרדיולוגי, אבל לפני גיוס כבר ניסתה ולה לא הייתה דרישה מעצם התפקיד שלה) יכול להיות שאם תחפור קצת בפורום תמצא אותה ותוכל לשאול אותה על זה. לדעתי היא הצליחה בסוף אבל אני לא סגור על זה.
אני ממליץ לך לעבוד ישירות מול מדור מתנדבים - בלי המפקד או היחידה. זה יכול לעזור לך לקבל יחס אישי יותר וטוב יותר.
מקווה שעזרתי, תעדכן בבקשה ואם יש עוד שאלות או פרטים אשמח לשמוע.
לצפיה ב-'פטור מנשק'
פטור מנשק
11/09/2016 | 22:55
1
84
המפקד הישיר שלי בדרגה גבוהה - לפעמים הוא מתעניין אבל לא נעים לי להציק לו עם העניין הזה. מבחינת הבקשה שהוא הגיש זה בקשה לביטול פטור ונשיאת אקדח מתוקף תפקידו של החייל. לפי מה שהוסבר לי אין צורך בוועדה כי כולם טוענים שאני כשיר.
צריך רק אישור של המפקדת מרפאה.
התשובה שלה במדויק: ״בפעם ה-73637494 החייל פטור מנשק ממדור מתנדבים, הוא מוזמן להביא חוות דעת של 100 רופאים אני לא מאשרת
לצפיה ב-'מדור מתנדבים'
מדור מתנדבים
12/09/2016 | 05:49
98
מהתגובה שלה אני מבין שהיא לא חלק ממדור מתנדבים. אין טעם לפנות אליה כי לא היא נתנה לך את הפטור ולכן גם לא היא זאת שיכולה לבטל אותו.
פנה למדור מתנדבים.
הם יכולים לעשות את זה.
לצפיה ב-'התנדבות ללהקה צבאית'
התנדבות ללהקה צבאית
04/09/2016 | 16:35
2
117
שלום.

ראיתי באשכול ישן שיש דבר כזה התנדבות ללהקה צבאית.
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1177/1660906...

איך הולך התהליך של התנדבות ללהקה צבאית? אל מי צריך ליפנות שם ?

תודה.

לצפיה ב-'כמו כל מתנדב אחר'
כמו כל מתנדב אחר
04/09/2016 | 18:40
69
שלום,

מי שבוחר להתנדב לצה"ל למרות הפטור יכול לבקש להתמיין ללהקה צבאית - אחרי שבקשת ההתנדבות מאושרת שואלים את המתנדב איפה הוא מעוניין לשרת ובאיזה תפקיד...

בהצלחה!!
לצפיה ב-'אפשרי בהחלט! מומלץ מאוד לציין זאת כבר בצו הראשון'
אפשרי בהחלט! מומלץ מאוד לציין זאת כבר בצו הראשון
05/09/2016 | 22:44
54
לצפיה ב-'דווחים בתקשורת הערבית על אורון שאול '
דווחים בתקשורת הערבית על אורון שאול
05/09/2016 | 13:36
63
דווחים בתקשורת הערבית: אורון שאול פרץ בבכי כשראה את הלווית אביו הרצל והתעלף

לצפיה ב-'דחיית התנדבות'
דחיית התנדבות
05/09/2016 | 08:15
106
בקשת ההתנדבות שלי בגלל דיכאון למרות המלצה ממחנכים ומהמטפלות נדחתה,
הסירוב היה בגלל חשש לקשיים להשתלבות במסגרת צבאית.
אני חושב שהקביעה הזאת לא מדוייקת ואני רוצה לערער.
אבל בטלפונים חוץ מלומר שצריך לחכות 3 חודשים לפני ערעור אף אחד לא אומר כלום על תהליך ואני לא יודע מה להגיש או לשלוח לאיפה ולמי.

רציתי לשאול מה השלבים המפורטים לערעור על דחיית התנדבות נפשית
ובוסף איך אפשר למצוא מישהו שיתן חוות דעת חדשה (אולי פגישה עם רופא או קבן צבאי במסגרת תפקידו) כי ללכת לאיזה מכון פרטי כדי לנסות להתגייס כמתנדב נראה לא סביר וכל מטפל שהיה לי בעבר המליץ אז לא נשאר ממי לבקש חוות דעת נוספת.

לצפיה ב-'התנדבות לצה"ל'
התנדבות לצה"ל
04/09/2016 | 13:20
1
230
בעל נסיון של מעל 40 שנות ותק בנושא של לוגיסטיקה ומחסנים,מעוניין
לתרום לצה"ל באחד מבסיסיו במרכז.
לצפיה ב-'התנדבות'
התנדבות
04/09/2016 | 18:37
103
שלום בני,

אני ממליץ לך לפנות אל נציב פניות הציבור או אל מיט"ב (אני יודע, לשניהם יש תור ארוך...) ואחד מהם כנראה ידע למי כדאי להפנות אותך כדי שתוכל לתרום בצורה משמעותית.
בכל מקרה פורום הזה עוסק בעזרה לאנשים שקיבלו פטור רפואי משירות צבאי ורוצים למרות זאת להתנדב - לדעתי המסלול הזה מוגבל עד גיל 28 בערך ככה שנראה לי שלא תמצא כאן אנשים במצבך או שמכירים את התהליך מניסיון.

בהצלחה וכל הכבוד על היוזמה!
לצפיה ב-'אי גיוס בשל עודף משקל'
אי גיוס בשל עודף משקל
31/08/2016 | 19:27
3
87
שלום,
אני סובל מעודף משקל של 50 קילוגרם.
Bmi 43
רציתי לשאול מאיזה bmi צהל לא מגייס?
תודה.

לצפיה ב-'עודף משקל'
עודף משקל
31/08/2016 | 21:40
2
103
שלום,
ברוך הבא לפורום!
צה"ל נותן פטור מגיוס לאנשים בעלי עודף משקל, אבל לא ידוע לי על מקרה בו לא אפשרו למישהו שרצה למרות הפטור להתנדב.
גם אם יש גבול, הכי טוב לנסות ולהגיש בקשת התנדבות.
כל זה רק אם באמת קיבלת פטור מגיוס. מה אמרו לך בצו ראשון?
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
01/09/2016 | 07:49
1
59
בצו ראשון שקלתי 30 קילו פחות ממה שאני שוקל עכשו.
לפי הטבלה שמופיעה בתקנות שירות בטחון  עברתי את המשקל המקסימלי לגיוס בגובה שלי
ואני מתכנן לבקש וועדה רפואית על מנת לעדכן תפרופיל מה שלפי תקנות שירות  בטחון יתן לי פרופיל 24 .
ניתן להתנדב עם פרופיל 24?
לצפיה ב-'עניתי לך בפרטי'
עניתי לך בפרטי
01/09/2016 | 18:35
27
לצפיה ב-'דחיית בקשה להתנדב לצה"ל'
דחיית בקשה להתנדב לצה"ל
30/08/2016 | 13:51
166
שלום,
האם מישהו מכם קיבל תשובה שלילית על בקשתו להתנדב לצה"ל על רקע בעיות נפשיות והאם הגיש ערעור שהתקבל?

לצפיה ב-'העברה מבסיס סגור לבסיס פתוח'
העברה מבסיס סגור לבסיס פתוח
26/08/2016 | 17:11
2
110
היי אני מתנדב בגדוד תקשוב שבתוך פיקוד ואצלנו כרגע עושים סגור ואני רוצה לעבור לבסיס פתוח, אחרי הקורס ביקשתי בסיס פתוח והגדוד היה באותה תקופה פתוח ועכשיו כבר כמה חודשים הוא סגור ואני לא מעוניין בזה לא מסתדר אני חייב בסיס פתוח ואני מעוניין לעבור לפיקוד עצמו (הוא בסיס פתוח) איך אני עושה את זה ומה הסיכויים שיאשרו לי?
לצפיה ב-'המפקד הישיר'
המפקד הישיר
26/08/2016 | 18:20
1
75
היי,
המפקד הישיר שלך אמור לדעת איך לעזור לך לעבור, ואם זה לא רלוונטי אז שלישות.
אם זה משהו שקשור לפטור הרפואי שלך (יש לך פטור לינת בית?) אז מדור מתנדבים הם הכתובת.
בהצלחה בהמשך!
לצפיה ב-'אם היה לו פטור לינת בית'
אם היה לו פטור לינת בית
26/08/2016 | 18:26
59
בתעודת מתנדב לא היו משאירים אותו שם
לצפיה ב-'יחידת אגוז'
יחידת אגוז
12/08/2016 | 16:27
3
185
צר לי אבל לכל אלה שפונים להתנדב ליחידה הזו אל תופתעו באם יסתבר לכם שהבטחות לחוד ומימושן לחוד.
בני הגיע ליחידה מלא מוטיבציה ורצון לתרום וגילינו להפתעתנו שההבטחות ריקות מתוכן ובסך הכל ניצלו אותו לתפקידי לוגיסטיקה שהקשר שלהם לרמה האישית שלו ולמה שהובטח לו מקרי לחלוטין.
זו לצערי מגמה בלא מעט יחידות שנוטים לחשוב שהמתנדבים זה כח עבודה זול שניתן לנצל אנשים ברמה אישית גבוהה ע"מ לאייש תפקידים נטולי עניין ומשמעות.
חבל שהוא נאלץ להרים ידיים ולעזוב את הצבא באמצע השרות מאוכזב ומתוסכל.
לצפיה ב-'לא כל המקומות כך'
לא כל המקומות כך
12/08/2016 | 18:38
2
155
אני ממש מצטער לשמוע שככה היה לבנך. פגשתי שני מקומות אחרים בהם זיהיתי את המגמה הזו (אחד לפני הגיוס ונמנעתי מלהתגייס אליו, השני בזמן השירות והצלחתי לשנות את הגישה בו) אבל אני חייב להדגיש שברוב המקומות בהם פגשתי מתנדבים התייחסו אליהם טוב כמו לחיילים רגילים ואפילו קצת יותר.
כמה זמן בנך היה ביחידה? יכול להיות שאלו היו רק הטרטורים הרגילים שנותנים לחיילים חדשים כדי שיבינו מה העבודה ומי האנשים בבסיס?
באמת חבל שהוא ישר עזב, היה יכול לשאול פה קודם אם מישהו מכיר מקום אחר שבו יש יחס טוב ולנסות לעבור לשם...יכולנו לעזור.
השאלה הכי חשובה לי - האם הוא ווידא שהמפקדים יודעים למה הוא עוזב? אם לא אז אחרים עלולים להיפגע כמוהו.
שבת שלום
לצפיה ב-'תפקידי מתנדבים'
תפקידי מתנדבים
13/08/2016 | 06:28
1
226
לצערי זה בהרבה מקומות כך.
הילד קיבל הבטחות לתפקידים מעניינים למספר יחידות אבל כשהגיע לראיונות ביחידה הסתבר שלא דובים ולא יער.לפני הגיוס התקיים מפגש הכרות עם יחידות מסוימות ומגייסת אחת ישר פנתה אליו מבלי אפילו לבדוק את הנתונים שלו והתעקשה להציע לו תפקיד מאוד " מאתגר" תומך לוגיסטיקה שזה שם נרדף לאפסנאי.
כבר נתקלתי בלא מעט הורים שילדהים עברו את דומה  והההבנה היא חד משמעית  מתנדבים מנוצלים לא נכון וחבל .נכון שישנן יחידות איכותיות שמבוססות על מתנדבים ושם המתנדבים מנותבים לעשייה ומפיקים מהם תרומה ,יחידה כדוגמת אמ"ן טכנולוגיה.
מבחינתנו זה מאוחר אם כי עברו מספר שנים אבל המערכת צריכה לתת את הדעת.
זה מאחורנו הילד סיים את הצבא והוא מסיים עוד מעט את לימודיו ,אבל ההחמצה מלווה אותו עד היום וחבל.
לצפיה ב-'שינוי תפיסה בצה"ל'
שינוי תפיסה בצה"ל
13/08/2016 | 23:22
148
כמו שציינת - מדובר במצב לפני מספר שנים.
אני השתחררתי לפני כשנה וחצי, כבר סיימתי שנת לימודים ראשונה ואני בקשר עם מתנדבים עדיין. המצב שאתה מתאר היה קיים לפני כארבע-חמש שנים אך השתנה כמעט מקצה לקצה.
אני זוכר שלפני הגיוס שלי הרבה אנשים הזהירו אותי מהתופעה הזאת אבל בפועל כשהייתי שם גיליתי שהמערכת דינמית ומתנדבים שמגלים שעבדו עליהם מבקשים ועוברים תפקיד למקום אחר. כל מקום שמאבד ככה מתנדבים (כמעט) עושה בדק בית ומשנה דברים כדי שכן ישארו אצלו. המערכת נותנת את הדעת.
גם שמעתי שביחידה שלי היחס למתנדבים היה משפיל ומנצל אבל זה השתנה לגמרי.
נכון שיש עדיין מה לשפר אבל המגמה טובה והצבא לומד איך לעבוד עם מתנדבים כמו שצריך.

ובלי קשר, צורם לי ומעליב אותי שהבן שלך כבר שירת בצבא ומסיים את לימודיו ואתה עדיין קורא לו "ילד". הבנאדם בשנות העשרים שלו, הגיע הזמן להשלים עם זה שהוא התבגר ולשנות את היחס אליו בהתאם. אבא שלך עדיין קורא לך ילד? הרי מבחינתו אתה חסר ניסיון לא פחות מהבן שלך...

שבוע טוב וצום מועיל

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ