לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3539935,399 עוקבים אודות עסקים

פורום סלולארי

כיום שלכל ישראלי יש את המכשיר כיום כאשר אתם הולכים ברחוב להיתקל באדם מדבר בסלולארי שלו באם הוא מבוגר או ילד שלא סיים ביה"ס זה כמעט בלתי אפשרי וחייב להיות פורום שמדבר על הנושא הזה אז שלום אני - רונן ואני מכור לסלולארי, אני לא יכול לחיות ללא המכשיר הזה וחייב להתעדכן בכל מה שקורה בעולם הסלולאר, ואם אהיה יום ללא המכשיר אשתגע, מכירים את התחושה?? אתם מוזמנים להיכנס לפורום שכולו עוסק בעולם הסלולארי יש בו את כולם החל מנציגים יבואנים ועד סתם אנשים שכרגע קיבלו את המכשיר הראשון בחייהם פה תמצאו תשובות לשאלותיכם החל מהשאלה איך מדליקים את הC1-01 שלי? וכלה בדיון איזה סמארטפון הכי טוב בשוק! רק לפני שאתם נכנסים, כמה חוקים בסיסים
* אסור בתכלית האיסור להציף את הפורום
* שרשרו הודעותיכם אחת לשניה... אם יש לכם הרבה מה להגיד אז או שאספו את כל הדברים להודעה אחת או שתשרשור הודעה אחת לשניה במקרה שהנושאים לא ממש קשורים אחד לשני הדבר יקל על הפורום וימנע משרשורים לא פחות חשובים לעזוב את העמוד הראשי של הפורום
* נא לא לפרסם מכירות\החלפות וכו` בשביל זה קיים הלוח
* אין להעביר קודים למכשירי סלולאר על גבי הפורום מכיוון שישנם קודים שאין בסמכותו של האדם "הרגיל" להשתמש בהם ויכולים להביא נזק בלתי הפיך למכשיר (השתמשו במסרים לצורך זה).
* נא לשרשר הודעות OFF להודעת הOFF שבפורום. הודעת OFF שלא תשורשר תמחק.
* רוב השאלות מקבלות תשובה ולכן נא לא להקפיץ כל 10 דק` אלא אם ההודעה כבר מתקרבת לעמוד הבא או לחילופין לא קיבלה תשובות יותר מיממה הודעה אשר יתווסף לה שירשור הקפצות, כאשר כל ההקפצות הן בנות 10 דקות תימחק לאלתר
* אם במקרה יש לכם מספר שאלות נא לכתוב את כולם בהודעה אחת ולא לפתוח לכל שאלה הודעה. (כנ"ל לגבי קישורים למידע על סלולארי נא לשרשרם אחד אחרי השני)
* נא לא לעקוץ\לרדת\להשמיץ חברות סלולאריות מתחרות, יצרניות מכשירים או כל דבר שקשור לסלולארי שלא תואם את דעותיכם דבר אשר יכול להביא לפגיעה בגורם נוסף ולריבים וסכסוכים מיותרים בפורום - הודעות מסוג זה ימחקו במידית ללא שום התראה
* בפורום יש סקרים, גלריות ועוד` אופציות אשר לא חייבות להיכלל כל פנייה בענייני סקרים, הצעות לגלריות וכו` תעשה בצורה מסודרת על גבי הפורום,
* אין לפרסם את הבלוג שלכם בפורום, יש לכם בלוג? הוספו את קישורו בחתימה שלכם, אם על כל שאלה שתענו עליהם בהפניה לבלוג שלכם, גם אם אכן בבלוג רשומה התשובה, התגובה שלכם תימחק, יש לכתוב תגובה מלאה בפורום, ולא לתת קישור, אפשר לתת קרדיט למקור.
* אין לתת קישורים בגוף ההודעה אשר אין להם הקשר לנושא השירשור או ההודעה ואין הזהרה מה יש בקישור, הודעה כזו תימחק מייד בלי הזהרה.
* אין לצעוק בפורום, לכתוב הודעות בסיגנון "עזרה!!!" "הצילו!!!!" וכו' הודעה מסוג זה תמחק.

* מסרים או כל אמצעי התקשרות אל המנהלים. רוצים ליצור קשר? במסרים הפרטיים, אין לדון על מדיניות ניהול הפורום על גבי הפורום, יש לכם הערה בנושא? פנו בפרטי למנהל או להנהלת תפוז או בפורום משוב, הודעות מסוג זה שיעלו בפורום ימחקו במיידית!.
* קרינה היא לא נושא לפורום סלולרי, המידע כיום על קרינה הוא לא ברור ונועד רק לאנשי מיקצוע בתחום קרינה ולא למשתמשים הפשוטים, כל דעה שתהיה מבוססת או לא תבלבל ותלחיץ סתם גולשים שלא מבינים, אין להעלות שאלות או דעות בנושאי קרינה והשפעותיה, הודעות כאלו ימחקו מייד.
* כאשר יש הודעות בנושאי מערכות הפעלה WM/WP7, פאלם, אנדרואיד או מכשירי iOS של אפל יש לפנות לפורום המתאים (קישורים בכותרת הפורום)
אין להגיב לשאלות בנושאים כאלו, אפשר להפנות לפורום המתאים,
פורום זה עוזר בבחירת מכשירים (כן גם מכשירים שנרשמו בפיסקה הקודמת), כאשר יש שאלה של לפני קניה אין צורך להפנות לפורום המתמחה,
גם שאלות על שימוש במכשירים עם סמביאן מייגו או כל מערכת אחרת שאין לה פורום ייעודי נענות בפורום זה,
וכן גם שאלות בבחירת מסלול וחבילת גלישה במפעילות הסלולריות.
* נושאי תלונות על חברות או חנויות או כל גוף הקשור לנושא הפורום יש לעלות בצורה מנומקת וללא התלהמות תוך שמירה על חוקי המדינה בנושאי לשון הרע והוצאת דיבה, אין לקרוא לגוף האמור בשום צורה פוג

הנהלת הפורום:

אודות הפורום סלולארי

כיום שלכל ישראלי יש את המכשיר כיום כאשר אתם הולכים ברחוב להיתקל באדם מדבר בסלולארי שלו באם הוא מבוגר או ילד שלא סיים ביה"ס זה כמעט בלתי אפשרי וחייב להיות פורום שמדבר על הנושא הזה אז שלום אני - רונן ואני מכור לסלולארי, אני לא יכול לחיות ללא המכשיר הזה וחייב להתעדכן בכל מה שקורה בעולם הסלולאר, ואם אהיה יום ללא המכשיר אשתגע, מכירים את התחושה?? אתם מוזמנים להיכנס לפורום שכולו עוסק בעולם הסלולארי יש בו את כולם החל מנציגים יבואנים ועד סתם אנשים שכרגע קיבלו את המכשיר הראשון בחייהם פה תמצאו תשובות לשאלותיכם החל מהשאלה איך מדליקים את הC1-01 שלי? וכלה בדיון איזה סמארטפון הכי טוב בשוק! רק לפני שאתם נכנסים, כמה חוקים בסיסים
* אסור בתכלית האיסור להציף את הפורום
* שרשרו הודעותיכם אחת לשניה... אם יש לכם הרבה מה להגיד אז או שאספו את כל הדברים להודעה אחת או שתשרשור הודעה אחת לשניה במקרה שהנושאים לא ממש קשורים אחד לשני הדבר יקל על הפורום וימנע משרשורים לא פחות חשובים לעזוב את העמוד הראשי של הפורום
* נא לא לפרסם מכירות\החלפות וכו` בשביל זה קיים הלוח
* אין להעביר קודים למכשירי סלולאר על גבי הפורום מכיוון שישנם קודים שאין בסמכותו של האדם "הרגיל" להשתמש בהם ויכולים להביא נזק בלתי הפיך למכשיר (השתמשו במסרים לצורך זה).
* נא לשרשר הודעות OFF להודעת הOFF שבפורום. הודעת OFF שלא תשורשר תמחק.
* רוב השאלות מקבלות תשובה ולכן נא לא להקפיץ כל 10 דק` אלא אם ההודעה כבר מתקרבת לעמוד הבא או לחילופין לא קיבלה תשובות יותר מיממה הודעה אשר יתווסף לה שירשור הקפצות, כאשר כל ההקפצות הן בנות 10 דקות תימחק לאלתר
* אם במקרה יש לכם מספר שאלות נא לכתוב את כולם בהודעה אחת ולא לפתוח לכל שאלה הודעה. (כנ"ל לגבי קישורים למידע על סלולארי נא לשרשרם אחד אחרי השני)
* נא לא לעקוץ\לרדת\להשמיץ חברות סלולאריות מתחרות, יצרניות מכשירים או כל דבר שקשור לסלולארי שלא תואם את דעותיכם דבר אשר יכול להביא לפגיעה בגורם נוסף ולריבים וסכסוכים מיותרים בפורום - הודעות מסוג זה ימחקו במידית ללא שום התראה
* בפורום יש סקרים, גלריות ועוד` אופציות אשר לא חייבות להיכלל כל פנייה בענייני סקרים, הצעות לגלריות וכו` תעשה בצורה מסודרת על גבי הפורום,
* אין לפרסם את הבלוג שלכם בפורום, יש לכם בלוג? הוספו את קישורו בחתימה שלכם, אם על כל שאלה שתענו עליהם בהפניה לבלוג שלכם, גם אם אכן בבלוג רשומה התשובה, התגובה שלכם תימחק, יש לכתוב תגובה מלאה בפורום, ולא לתת קישור, אפשר לתת קרדיט למקור.
* אין לתת קישורים בגוף ההודעה אשר אין להם הקשר לנושא השירשור או ההודעה ואין הזהרה מה יש בקישור, הודעה כזו תימחק מייד בלי הזהרה.
* אין לצעוק בפורום, לכתוב הודעות בסיגנון "עזרה!!!" "הצילו!!!!" וכו' הודעה מסוג זה תמחק.

* מסרים או כל אמצעי התקשרות אל המנהלים. רוצים ליצור קשר? במסרים הפרטיים, אין לדון על מדיניות ניהול הפורום על גבי הפורום, יש לכם הערה בנושא? פנו בפרטי למנהל או להנהלת תפוז או בפורום משוב, הודעות מסוג זה שיעלו בפורום ימחקו במיידית!.
* קרינה היא לא נושא לפורום סלולרי, המידע כיום על קרינה הוא לא ברור ונועד רק לאנשי מיקצוע בתחום קרינה ולא למשתמשים הפשוטים, כל דעה שתהיה מבוססת או לא תבלבל ותלחיץ סתם גולשים שלא מבינים, אין להעלות שאלות או דעות בנושאי קרינה והשפעותיה, הודעות כאלו ימחקו מייד.
* כאשר יש הודעות בנושאי מערכות הפעלה WM/WP7, פאלם, אנדרואיד או מכשירי iOS של אפל יש לפנות לפורום המתאים (קישורים בכותרת הפורום)
אין להגיב לשאלות בנושאים כאלו, אפשר להפנות לפורום המתאים,
פורום זה עוזר בבחירת מכשירים (כן גם מכשירים שנרשמו בפיסקה הקודמת), כאשר יש שאלה של לפני קניה אין צורך להפנות לפורום המתמחה,
גם שאלות על שימוש במכשירים עם סמביאן מייגו או כל מערכת אחרת שאין לה פורום ייעודי נענות בפורום זה,
וכן גם שאלות בבחירת מסלול וחבילת גלישה במפעילות הסלולריות.
* נושאי תלונות על חברות או חנויות או כל גוף הקשור לנושא הפורום יש לעלות בצורה מנומקת וללא התלהמות תוך שמירה על חוקי המדינה בנושאי לשון הרע והוצאת דיבה, אין לקרוא לגוף האמור בשום צורה פוג
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'נקסוס 5X ועוגיפלצת ותחליף ל-LG-G3'
נקסוס 5X ועוגיפלצת ותחליף ל-LG-G3
17/09/2017 | 19:47
11
62
ברוכים הנמצאים!

הנקסוס 5X שלי התעדכן אתמול בבוקר ל-Oreo ומאז הוא לא שמיש - מאתחל את עצמו כל 5 דקות, בקושי מצליח לעדכן אפליקציות (הסרתי הרבה מהן בגלל הבעיות), המקלדת נעלמת אחרי הקלדה של 3 אותיות (עברתי מ-swiftkey למקלדת של גוגל וזה לא עזר) ואז צריך לפתוח אותה שוב וחוזר חלילה, הסוללה מתרוקנת לחלוטין אחרי 4 שעות כמעט ללא שימוש, כפתוח ה"חזור" לא עובד בתוך אפליקציות ואין התראות על הודעות חדשות בואטסאפ.
כבר רציתי לחזור לנוגט אבל ההוראות שמצאתי ברשת לא הסתדרו עם החלונות 10 שיש לי עד המחשב . גם קשה להחליף מערכת הפעלה כשהמכשיר מתעקש לאתחל את עצמו כל הזמן ולא נשאר דולק מספיק זמן לעשות משהו.
אני אחכה עוד יום-יומיים ואראה אם המצב משתפר.

האם עוד מישהו עדכן לאנדרואיד 8? איזה מכשיר ואיך החוויה אצלכם? ממה שקראתי ברשת עיקר הבעיות במערכת החדשה הן ב-Pixel.

ולעניין אחר - ה-LG-G3 של הנוער יצא משימוש אחרי 18 חודשים (העדשה של המצלמה התרסקה, המכשיר מתחמם בחלקו העליון ואינו מזהה יותר כרטיסי סים - ניסינו כמה של חברות שונות) וזה אחרי שכבר הוחלף לו לוח אם במסגרת האחריות.
עכשיו מחפשים תחליף. השימושים העיקריים הם צפייה בסרטים (יוטיוב, נטפליקס), מוזיקה, צילום והחשודים הרגילים (טוויטר, אינסטגרם, וואטסאפ, סנאפצ'אט וכו'). 
הבקשות: מסך גדול (5.5 אינצ'), מצלמות טובות מאחורה ומקדימה, סוללה חזקה, הרבה זכרון (העדפה ל-64 כי מסתבר שיש הרבה אפליקציות שלא עובדות עם כרטיס הזכרון) וטלפון שעמיד בשימוש יומיומי אינטנסיבי. נפסלו על ידי הנוער: סמסונג, LG ודגמי המוטו. 
המכשיר יקנה כנראה מאמזון גרמניה (נסיון טוב עם האחריות שלהם) ואני מעדיפה שלא יעלה יותר מ-350 יורו.

ראינו את ה-Honor 6X - מה דעתכם? הביקורות שקראתי טוענות שהוא לא טוב כמו המוטו G5 פלוס אבל זה האחרון נפסל ע"י הנוער מטעמי מוטו וגודל מסך (לנוער היה מוטו G2 לפני ה-LG).
הצעות אחרות?

תודה ושנה טובה

לצפיה ב-'ב6P ביומיים שאני איתו הוא עובד לא רע בכלל...'
ב6P ביומיים שאני איתו הוא עובד לא רע בכלל...
17/09/2017 | 22:56
17
לצפיה ב-'ברוכה השווה '
ברוכה השווה
18/09/2017 | 08:54
2
45
למרות הפסילה (אין לי מושג למה), אני קניתי את המוטו G5 פלוס באמזון גרמניה.
יצא 1300 ש"ח בערך.
מכשיר מדהים. אולי כשאי לשקול שוב?

לצפיה ב-'שלום שלום '
שלום שלום
18/09/2017 | 23:13
26
לא מוטו בגלל המסך הקטן יותר ובגלל חוויית השימוש במוטו G2 (לפני ה-LG).

לצפיה ב-'כנראה לא מספיק קול בשביל הנוער '
כנראה לא מספיק קול בשביל הנוער
20/09/2017 | 08:49
4
לצפיה ב-'אצלי לאחר העדכון של ה 5X יש קריסות מרובות, לא ברמה שאתה מתאר'
אצלי לאחר העדכון של ה 5X יש קריסות מרובות, לא ברמה שאתה מתאר
18/09/2017 | 12:49
4
45
אבל הוויפי משתגע ומפסיק לעבוד מידי פעם.
אפליקציות נתקעות TUNEIN למשל ואי אפשר לסגור אותן
ורק ריסט משחרר את המכשיר.
עשית WIPE CACHE וזה לא ממש עזר.
זה לא המכשיר הראשי שלי אלא רק משמש לניהול מדיה של ה CHROMECAST אז אני משתמש בו ממש מעט. (מזמן התיאשתי ממנו ועברתי ל S7)
לצפיה ב-'טוב לשמוע שזה לא אישי נגדי '
טוב לשמוע שזה לא אישי נגדי
18/09/2017 | 23:21
3
31
היום השתפר מעט המצב - בבוקר אתחל את עצמו כל 9 דקות (על השעון!) והאתחולים התרווחו עד לפעם בשעה וחצי אחה"צ.
המקלדת עדיין נעלמת אחרי הקלדת כל מילה (בלתי נסבל!) והוא מכבה את הוייפיי על דעת עצמו ומתחמם מאוד אבל לעומת זאת חזרו ההתראות על הודעות בואטסאפ (אתמול נאלצתי להיכנס לשיחה עצמה כדי לראות אם יש הודעות חדשות). נחמות קטנות.

נראה לי שאחכה עד סוף השבוע ואז אשקול את צעדי (אולי עד אז אמצא הנחיות לשנמוך גרסא שיסתדרו עם חלונות 10).
לצפיה ב-'לא יותר פשוט למצוא מחשב עם ווינדוס 8/7? '
לא יותר פשוט למצוא מחשב עם ווינדוס 8/7?
19/09/2017 | 09:16
13
לצפיה ב-'מצאתי איזו הצעה באתר כלשהו שלדעתי עוזרת:'
מצאתי איזו הצעה באתר כלשהו שלדעתי עוזרת:
19/09/2017 | 22:42
1
27
שווה לנסות, אצלי נראה לי שזה ממש עזר.

לצפיה ב-'תודה! ניסיתי ולא עזר'
תודה! ניסיתי ולא עזר
20/09/2017 | 12:17
בכל מקרה כתבתי אתמול לשרות של LG כי מסתבר שיש לי אחריות של 24 חודשים ולא 12 חודשים כפי שחשבתי (המכשיר נקנה לפני 13 חודשים). קיבלתי מהם היום תשובה שאם הטלפון לא שבור פיזית (והוא לא - אף שריטה) הוא יתוקן בחינם במסגרת האחריות.

נקווה לטוב. 
לצפיה ב-'ה-5X שלי צלח את המעבר ל-Oreo בלי בעיה'
ה-5X שלי צלח את המעבר ל-Oreo בלי בעיה
20/09/2017 | 10:08
7
סורי, אני יודע שזה לא ממש תורם לדיון :)...

והוא אכן יותר מהיר לפי ההבטחות, והסוללה טובה כמו בנוגט (ובנוגט היא השתפרה המון ביחס למרשמלו).

האם פקטורי ריסט (דרך הריקוברי) לא פתר אף בעיה?
לצפיה ב-'עוד אנשים שנתקלו באתחול מחדש ב-Oreo:'
עוד אנשים שנתקלו באתחול מחדש ב-Oreo:
20/09/2017 | 11:38
3
לצפיה ב-'שאלה בשביל חברה: האם מישהו הצליח להעביר הסטוריית וואטסאפ'
שאלה בשביל חברה: האם מישהו הצליח להעביר הסטוריית וואטסאפ
18/09/2017 | 10:18
8
61
מאייפון למכשיר אנדרואיד?

(*בשביל חברה, כי ההיסטוריה של וואטסאפ אצלי מעניינת לי ת׳ת@ת. הוא גם לא מגובה).
לצפיה ב-'לא אותו סוג קובץ ולא אותו ענן גיבוי ככה שככל הידוע לי זה לא '
לא אותו סוג קובץ ולא אותו ענן גיבוי ככה שככל הידוע לי זה לא
18/09/2017 | 10:23
38
אפשרי באמת.
לצפיה ב-'תמורת 12 שקלים תוכלי לנסות... wazzapmigrator'
תמורת 12 שקלים תוכלי לנסות... wazzapmigrator
18/09/2017 | 10:31
6
57
היישום wazzapmigrator טוען שבאמצעותו הדבר אפשרי.
היישום הוזכר מספר פעמים בפורום ב-2142 ובפורום זה.
איש לא חזר לעדכן אם ניסה ואף האם נחל הצלחה.

כנראה שאחרי שרוכשים מכשיר חדש, לשלם 12 ש"ח עבור יישום זו הוצאה כבדה מידי
או פשוט כל הטוענים שהם "לא יכולים בלי ההסטוריה" בורחים עם הזנב בין הרגליים כשמתברר שזה עלול לעלות להם הון עתק.
לצפיה ב-'הכסף הוא לא אישו בוודאי לא סכום כזה פעוט, אבל אם אני משלמת'
הכסף הוא לא אישו בוודאי לא סכום כזה פעוט, אבל אם אני משלמת
18/09/2017 | 14:41
5
60
זה צריך לעבוד. ואתה אומר שאף אחד לא חזר לספר... באסה.
אגב, אפל התחילה להעיף עכשיו אפליקציות שמבטיחות דברים שאינן יכולות לקיים (בגלל מבנה המערכת)...
לצפיה ב-'נסי וחיזרי לעדכן '
נסי וחיזרי לעדכן
18/09/2017 | 15:16
4
45
אפשר גם להתחכם.
כמדומני שברגע שרוכשים יישום יש 120 דקות בהן ניתן להתחרט No questions asked.
אם התהליך יסתיים בפרק הזמן הזה, אפשר לבצע מעשה (לא נכנס לדיון אם ראוי לא לא).

חוות הדעת בעמוד היישום ב-Google play מעידות כי היישום פועל כראוי. רפרפתי מעט, כשיש חוות דעת שאיננה חיובית, המפתח מגיב בצורה עניינית וראויה דבר שלענ"ד נוסך בטחון.
ואם לא יעבוד? 12 ש"ח... מקווה שלא זה הדבר שיוביל את חברתך לפשיטת רגל והסדרי חוב.
לצפיה ב-'כאמור, הכסף הוא לא הבעיה'
כאמור, הכסף הוא לא הבעיה
18/09/2017 | 18:46
3
38
הבעיה היא שהיא שוקלת לעבור לאנדרואיד ומצד שני מאוד מאוד חשובה לה היסטורית השיחות. זה יהיה הרבה יותר מצער מ-12 ש״ח אם היא תקנה מכשיר אנדרואיד ותגלה שזה לא עובד...
לצפיה ב-'המ. אין לי מושג איך whatsapp ו-iphone עובדים'
המ. אין לי מושג איך whatsapp ו-iphone עובדים
19/09/2017 | 09:40
2
26
במידה ומעבירים את הגיבוי למכשיר אנדרואיד זמני, יהיה אפשר להפעיל את ה-WA שוב בiphone מבלי לאבד את ההסטוריה?
במידה ומוחלף מכשיר iphone, איך מעבירים את ה-whatsapp מהישן לחדש? icloud? itunes?

אולי לעשות את הניסוי עם תפוח אחר ואף עם מספר טלפון זמני / מספר טלפון נטול WA.
לצפיה ב-'בין אייפונים אין בעיה, כי הגיבוי הוא באייקלאוד'
בין אייפונים אין בעיה, כי הגיבוי הוא באייקלאוד
20/09/2017 | 08:51
1
10
ברגע שמחברים את אותו ID למכשיר חדש - הכל מגיע מיד.
באנדרואיד אין לי מושג איפה הגיבוי.

לצפיה ב-'הגיבוי של ווטסאפ באייפון ובאנדרואיד עובד באותה שיטה בדיוק:'
הגיבוי של ווטסאפ באייפון ובאנדרואיד עובד באותה שיטה בדיוק:
20/09/2017 | 11:10
7
באייפון ווטסאפ שומרת גיבוי ב icloud  ובאנדרואיד היא שומרת גיבוי ב google drive.
הסיבה שאי אפשר להעביר את הגיבוי ממערכת אחת לשנייה היא שמבנה הקבצים שונה בן המערכות.
מן הסתם לווטסאפ זה לא היה קשה מידי לבנות תוכנה קטנה שתבצע המרה בין סוגי הקבצים אבל משום מה הם לא רוצים לעשות זאת.
לצפיה ב-'זקוק לעזרה בהזמנת moto g4 plus מאמזון'
זקוק לעזרה בהזמנת moto g4 plus מאמזון
18/09/2017 | 18:37
12
47
מישהו כתב כאן שניתן להזמין את המכשיר מאמזון אנגליה והם ישלחו אותו ארצה ללא מיסים או משהו בדומה. לא הצלחתי לראות איך זה נעשה באתר שלהם ובנוסף, המחיר מתורגם לכ- 700 ש"ח. האם אצטרך לשלם על כך מיסים בארץ, מע" מ וכמה?
לצפיה ב-'יש כבר Moto G5 plus וגם Moto G5S plus'
יש כבר Moto G5 plus וגם Moto G5S plus
19/09/2017 | 10:02
26
למה דווקא את הדגם הקודם?
לצפיה ב-'לא חושב שאמזון UK שולח אלקטרוניקה לחו"ל'
לא חושב שאמזון UK שולח אלקטרוניקה לחו"ל
19/09/2017 | 10:36
1
33
למרות "שמישהו כאן כתב" שכן. הרי את לא קונה אצל המישהו אלא באמזון. האם ראית בהצעה שלהם אפשרות למשלוח לחו"ל? וגם אם כן - התכונני לתוספת מחיר עבור המשלוח.
מצד שני ניתן לרכוש מודלים של MOTO בחנויות הסיניות ששולחות לחו"ל ללא תשלום.
ולגבי מסים - עבור טלפון שמחירו מעל USD75 תצטרכי לשלם למכס 17% מע"מ
לצפיה ב-'הם שולחים ועוד איך'
הם שולחים ועוד איך
19/09/2017 | 15:55
25
וממש לא כדאי לקנות MOTO בחנויות הסיניות אלא דווקא כן באמזון.
לצפיה ב-'מדיניות שליחת סלולרים של אמזון לישראל משתנה כל יום.'
מדיניות שליחת סלולרים של אמזון לישראל משתנה כל יום.
19/09/2017 | 13:30
4
41
כרגע אמזון (בניגוד לחנויות שמוכרות דרך אמזון) לא שולחת לישראל.
אני קניתי מאמזון אנגליה את ה G4 לפני כמה חודשים. ועוד אחד מאמזון ספרד.
צריך לבדוק מידי פעם ולנסות.
שווה גם לבדוק את אמזון גרמניה/צרפת/איטליה/ספרד כי המדיניות היא לא אחידה וגם שונה פר מכשיר ספציפי.
אני לא הצלחתי למצוא שום הגיון בשיגעון.
היתרון הגדול כשקונים ישירות מאמזון הוא שהם מפחיתים את המעמ האירופאי שמגיע עד 20%.
לצפיה ב-'אתה בטוח? לפני שבועיים קניתי מאמזון משהו שהגיע בתוך 5 ימים.'
אתה בטוח? לפני שבועיים קניתי מאמזון משהו שהגיע בתוך 5 ימים.
19/09/2017 | 15:57
3
42
ולפני שתשאל, קניתי מאמזון ולא באמזון.
לצפיה ב-'נכון להבוקר הם לא שלחו. אבל כפי שכתבתי זה משתנה כל הזמן.'
נכון להבוקר הם לא שלחו. אבל כפי שכתבתי זה משתנה כל הזמן.
19/09/2017 | 16:08
2
30
בלי שום הגיון או שיטה.
לצפיה ב-'טוב, זה לא מובן.'
טוב, זה לא מובן.
19/09/2017 | 16:31
12
לצפיה ב-'ממה שפעם הוסבר לי זה עניין של מחסנים ומלאים של אמזון'
ממה שפעם הוסבר לי זה עניין של מחסנים ומלאים של אמזון
19/09/2017 | 19:57
22
מחלק מהם משנעים גלובלית מחלק מהם לא. (בתוך אותה מדינה). ככה שייתכן שפעם תראה שיש משלוח כי במלאי של מחסן אחד יש, ויום אחרי תראה שלא כי השינוע נעשה ממחסן שלא שולח לחו"ל.

עעוד עניין הוא שיש באג באתר עצמו בעיקר באירופאים שלפעמים לא מופיע משלוח לישראל אבל שממשיכים את הרכישה בכל זאת פתאום נפתחת האפשרות לאחר בחירת הכתובת . קרה לי עם כמה מכשירים שנרכשו באמזון הגרמני והצרפתי..
לצפיה ב-'כרגע נראה שאף אחד מהאמזון האירופאים שולחים'
כרגע נראה שאף אחד מהאמזון האירופאים שולחים
19/09/2017 | 20:09
3
22
את המכשיר בישראל. אבל שווה לנסות שוב מידי פעם.

בכל מקרה, בעת רכישה גלובלית באמזון מקוזז המס המקומי ובמחיר הסופי לפני החיוב מחושב גם פיקדון מס צפוי ועלויות משלוח  .
אתה בתור הלקוח מקבל מחיר סופי נטול חיובי הפתעה נוספים.
חשוב רק להקפיד לשלם במטבע המקומי (ללא ה currency converter)  כי שער ההמרה שאמזון לוקחים הוא גבוה ולא משתלם.
לצפיה ב-'כלומר מחכים לכמה מילים על ה Honor 8 '
כלומר מחכים לכמה מילים על ה Honor 8
19/09/2017 | 22:23
2
10
לצפיה ב-'אני בדיוק על זה , רק גיליתי שאני לא מפסיק'
אני בדיוק על זה , רק גיליתי שאני לא מפסיק
19/09/2017 | 22:29
1
17
לברבר עליו
לצפיה ב-'עכשיו בא לי הונור 9 תאמת '
עכשיו בא לי הונור 9 תאמת
19/09/2017 | 22:32
21
ה8 ימכר
לצפיה ב-'למי שמחפש רמקול BT טוב יש מבצע טוב באמאזון'
למי שמחפש רמקול BT טוב יש מבצע טוב באמאזון
19/09/2017 | 21:30
1
30

יצא 36$ עם משלוח עד הבית
לצפיה ב-'אם שולחים ישירות, מחיר טוב '
אם שולחים ישירות, מחיר טוב
19/09/2017 | 22:14
79
אם מישהו רוצה כזה מידית לחג  ולא רוצה לחכות,
אני מוכן למכור אחד סגור ב45$ (הזמנתי כמה באוגוסט )

אכן רמקול מצויין
לפניו היה לנו משהו סיני פשוט
ב ANKER הנ"ל:
העוצמה אדירה, הסאונד מעולה
מחזיק עד אינסוף (בערך 22 שעות בטעינה אחת)
יש לו גם מיקרופון ואפשר לנהל שיחות במטבח עם ידיים מלוכלכות
לצפיה ב-'למי יש את הסמארטפון Geotel Note 4'
למי יש את הסמארטפון Geotel Note 4
19/09/2017 | 20:48
1
19
שלום לכולם,
לפני מספר חודשים רכשתי את המכשיר הנ"ל ומאז יש בעיות של גלישה איטית ובעיקר השמע חלש מאוד, הייתי בחברת גולן עברתי להוט מובייל ועדיין הבעייה קיימת
שאלות
א האים הבעייה קיימת אצלכם ,או שזו בעיה רק במכשיר שלי
ב איזו חברת סלולאר אתם מחוברים
תודה שנה טובה
לצפיה ב-'מכיר מישהו עם המכשיר '
מכיר מישהו עם המכשיר
19/09/2017 | 22:09
18
הוא בחברת פרטנר
השמע בסדר גמור באפרכסת, חלש בספיקר
הגלישה מהירה, מהירות סביב 14M down, 3M up בספידטסט
הוא מאד מרוצה מהמכשיר, לפניו היה לו גלקסי 3 של סמסונג
לצפיה ב-' שנה טובה וחג שמח '
שנה טובה וחג שמח
19/09/2017 | 14:12
7

חג שמח לגולשי האתר

שנה טובה ומתוקה
שכולנו נכתב ונחתם לחיים טובים ולשלום 

בברכה 
לצפיה ב-'אפשר להשתגע מהקמצנות של אפל בנוגע לנפח הסוללות באייפונים.'
אפשר להשתגע מהקמצנות של אפל בנוגע לנפח הסוללות באייפונים.
19/09/2017 | 08:47
7
77
אפל נ-מ-א-ס-ת-ם 

דגמי iPhone 8 וiPhone 8 Plus מגיעים עם סוללות קטנות יותר מסדרת אייפון 7.

במהלך השבוע שעבר הציגה אפל באופן רשמי את דור מכשירי הדגל החדש והמתקדם ביותר בייצורה, שכלל שתי סדרות סמארטפונים שונות: iPhone X סדרת פרימיום חדשה המיישרת קו עם התפתחות שוק הסמארטפונים המודרני.
וסדרת iPhone 8 המהווה כממשיכת דרכה של סדרת אייפון 7 וכוללת מגוון שיפורים ושדרוגים צנועים למדי בהשוואה לדור הקודם.

אפל, כהרגלה, אינה נוהגת לחשוף פרטים רבים אודות חיי הסוללה וקיבולת הסוללה של מכשיריה החדשים ומותירה למשתמשיה לגלות פרטים אלו אך ורק לאחר ההכרזה הרשמית  לטובה ולרעה.

אך אם ציפיתם לשמוע שהיצרנית האמריקאית הגדילה את קיבולת הסוללה במכשירי סדרת אייפון 8 החדשים בשורות רעות בידינו.
על פי מידע שנחשף דרך אתר משרד התקשורת הסיני TENAA, דגמי iPhone 8 וiPhone 8 Plus מציעים סוללה בקיבולת נמוכה בהשוואה לקודמם כאשר זו עומדת על 1,821mAh ו2,675mAh בהתאמה.

לשם השוואה דגמי אייפון 7 ואייפון 7 פלוס הגיעו בשנה שעברה עם סוללות בקיבולת 1,960mAh ו2,900mAh בהתאמה כך שמדובר בשינוי די מהותי. 

חרף השינוי מדגישה אפל כי סדרת אייפון 8 תספק חיי סוללה זהים לקודמתה ככל הנראה נוכח שילובו של שבב ה-Apple A11 Bionic המציע צריכת חשמל חסכונית יותר.
אם חלפה בראשכם המחשבה שהקטנת קיבולת הסוללה נובעת מצמצום במימדי המכשירים בהשוואה לקודמם גם כאן צר לנו לאכזב אף על פי שסדרת אייפון 8 כוללת סוללות בקיבולת נמוכה מבעבר לא רק שמימדי צמד מכשירי הסדרה לא קטנו אלא שאלו אף גדלו בכל אספקט.

מימדיו של iPhone 8 יעמדו על 138.4 מ”מ אורך, 67.3 מ”מ רוחב, 7.3 מ”מ עובי ומשקל של 148 גרם, זאת בהשוואה למימדיו של iPhone 7, שעומדים על 138.3 מ”מ אורך, 67.1 מ”מ רוחב, 7.1 מ”מ עובי ומשקל של 138 גרם.
עבור iPhone 8 Plus נמצא גם כן גידול במימדים ואלו עומדים על 158.4 מ”מ אורך, 78.1 מ”מ רוחב, 7.5 מ”מ עובי ומשקל של 202 גרם זאת בהשוואה למימדי iPhone 7 Plus שנמדדים ב-158.2 מ”מ אורך, 77.9 מ”מ רוחב, 7.3 מ”מ עובי ומשקל של 188 גרם.

פרטים נוספים שנחשפים דרך TENAA מציגים מידע בדבר מערך זיכרון הפעולה של סדרת הסמארטפונים החדשה. לפי אלו, אייפון 8 מציע למשתמשיו זיכרון פעולה (RAM) בסך 2 גיגה בייט בלבד, כאשר דגם אייפון 8 פלוס כולל 3GB RAM מערך זיכרון הזהה לזה של דגמי סדרת אייפון 7 פלוס.
לצפיה ב-'אם זה מפריע לך כל כך, אז אל תקנה את האייפונים החדשים'
אם זה מפריע לך כל כך, אז אל תקנה את האייפונים החדשים
19/09/2017 | 09:25
2
12
לצפיה ב-'אל תדאג , הוא לא קונה בלי קשר , הוא סתם חופר'
אל תדאג , הוא לא קונה בלי קשר , הוא סתם חופר
19/09/2017 | 09:55
1
9
לצפיה ב-'אני יודע, ואני לא דואג '
אני יודע, ואני לא דואג
19/09/2017 | 13:57
7
לצפיה ב-'קיבולת הסוללה היא לא חזות הכול'
קיבולת הסוללה היא לא חזות הכול
19/09/2017 | 10:01
3
34
לזכותה של חברת אפל ייאמר כי מערכת ההפעלה שלה פחות בזבזנית מאשר אנדרואיד. ולראיה, אנשים מצליחים "לסחוט" מאייפון 7 בין חמש לעשר שעות שימוש עם מסך דלוק:
לצפיה ב-'אפל לא מסוגלים לפרגן ללקוחות שלהם סוללות חזקות.'
אפל לא מסוגלים לפרגן ללקוחות שלהם סוללות חזקות.
19/09/2017 | 10:47
2
36
מה היה קורה אם אפל היו מכניסים באייפון 8 סוללה של 2000 מ"א ובאייפון 8 פלוס סוללה של 3000 מ"א?

למה בA7 2017 סמסונג מפרגנים סוללה של 3600 מ"א?
למה בJ7 PRO סמסונג מפרגנים סוללה של 3600 מ"א?
למה בREDMI NOTE 4X שיאומי מפרגנים סוללה של 4,100 מ"א?

זה יוצר תחושה שאפל התקמצנו בסוללות בכדי להצדיק את התכונות החדשות במכשירים של סידרה 8 !!!
1) הטענה מהירה.
2) טעינה אלחוטית QI.
לצפיה ב-'אני חוזר ואומר: אין קשר בין קיבולת הסוללה לחיי המסך הדלוק'
אני חוזר ואומר: אין קשר בין קיבולת הסוללה לחיי המסך הדלוק
19/09/2017 | 10:51
32
יש הרבה מה לומר על אפל (חברה סגורה ומסוגרת שהפכה את הצרכנים שלה לסוג של כת), אבל עדיין מערכת ההפעלה iOS יודעת לתפקד טוב עם סוללות פחות מפלצתיות.
לצפיה ב-'למה ולמה ולמה ...'
למה ולמה ולמה ...
19/09/2017 | 11:35
43
אם תוציא את  האצבע מאחורנה ותיבדוק מערכות הפעלה שאינן אנדרואיד , תגלה שאנדרואיד היא סוגשל כשלון במה שקשור לניצולת הסוללה . 
מערכת ההפעלה של BB ?( זצ"ל ) , WP וכמובן IOS עולות עשרות מונים על אנדרואיד בכל מה שקשור לסוללה . 
אבל היי .. העיקר שאתה מקיא מפרטים ומספרים 
לצפיה ב-'אשמח להמלצה עבור בן 12'
אשמח להמלצה עבור בן 12
18/09/2017 | 11:43
5
53
תקציב 500-700 ש"ח. עדיף חדש. כרגע יש לו אייפון 4 מקרטע וגוסס, כך שאני מניחה שכל דבר יהיה שדרוג. נלך על אנדרואיד הפעם. לא מרבה לצלם.
לצפיה ב-'Redmi 4a'
Redmi 4a
18/09/2017 | 13:50
4
42
לצפיה ב-'מהם ההבדלים בין ה 4A ל 4X?'
מהם ההבדלים בין ה 4A ל 4X?
18/09/2017 | 15:26
3
38
הבנתי שה 4X יותר חדש, האם הוא יותר טוב/פחות טוב/לא משנה?
לצפיה ב-'לא משנה'
לא משנה
18/09/2017 | 15:54
2
41
המעבד טיפל'ה יותר חדש, אבל שאר המאפיינים די זהים. מכיר שני אנשים מבוגרים שקנו לעצמם את 4a, והם מאוד מרוצים ממנו.
לצפיה ב-'לא מכיר את 4A, אבל יש לי 4X'
לא מכיר את 4A, אבל יש לי 4X
19/09/2017 | 10:40
1
28
ואני מאוד מרוצה. בין היתר חיי סוללה שלא נגמרים.
מחירו בסין כ- USD120, ויש לבנות על תשלום 17% למכס בעת האיסוף בדואר.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/09/2017 | 11:00
9
לצפיה ב-'4g ב Redmi Note 4 ברשת פלאפון'
4g ב Redmi Note 4 ברשת פלאפון
18/09/2017 | 22:28
2
35
שלום,
קניתי Redmi Note 4 והכנסתי סים של פלאפון שעבד קודם ב LG G3.
ב LG היה דור 4 ובשיאומי רק H+.
לעומת זאת הכנסתי סים של סלקום מטלפון אחר ויש דור 4.

האם יש תדרים שהוא לא תומך בהם שבפלאפון משתמשים בהם לדור 4?

תודה.
לצפיה ב-'למה שלא תבדוק לבד את רשימת התדרים שבהם תומך המכשיר מול '
למה שלא תבדוק לבד את רשימת התדרים שבהם תומך המכשיר מול
19/09/2017 | 09:17
19
התדרים שבהם עובדת פלאפון?
לצפיה ב-'כל החברות בישראל משתמשות באותם תדרים בדור 4, מאידך יכול '
כל החברות בישראל משתמשות באותם תדרים בדור 4, מאידך יכול
19/09/2017 | 09:48
29
להיות שלחברה אחת יש כסוי דור 4 באיזור מסויים ולחברה אחרת אין.
מעבר לזה ל  Redmi Note 4 יש שני תתי דגמים.
לתת דגם הגלובל יש את שני התדרים הישראלים 3 ו7.
לתת הדגם ההודי יש רק את תדר 3, אז יכול להיות שיש קשר.
לצפיה ב-'מכשיר OnePlus 5 גרסה סינית (זול יותר...) - יש סיכון?'
מכשיר OnePlus 5 גרסה סינית (זול יותר...) - יש סיכון?
19/09/2017 | 08:10
3
38
התייעצות: מתכונן לרכוש מכשיר שני (לבן משפחה), ושמתי לב להצעות באתר JD למכשירים עם ROM סיני.   המחיר לדגם ה6G יחסית  אטרקטיבי (כ20% פחות מהגרסה הבינלאומית). אני מניח שהסיבה היא המחיר הזול יותר בסין (לפי החנות המקוונת של החברה).
https://www.joybuy.com/3741626.html

המחירים הם ~400$ לדגם 6G ו465$ לדגם 8G.

מה דעתכם? יש סיכון? כדאי? אם הבנתי נכון, אפשר בקלות רבה לשדרג לROM בינלאומי מאתר החברה.
לצפיה ב-'חומרתית המכשירים זהים. תוכנתית לא; יש לצרוב OOS במקום H2OS.'
חומרתית המכשירים זהים. תוכנתית לא; יש לצרוב OOS במקום H2OS.
19/09/2017 | 09:31
2
13
לצפיה ב-'סבבה. מכיר את האתר? הוא אמין?'
סבבה. מכיר את האתר? הוא אמין?
19/09/2017 | 10:12
1
25
אגב, ראיתי שמועות על דגם "חדש" שלהם שמוכרז היום:

מישהו יודע במה דובר? 5T אולי?
לצפיה ב-'אתר אמין , שירות לקוחות איטי ומסורבל (עד כמה שצריך אותם)'
אתר אמין , שירות לקוחות איטי ומסורבל (עד כמה שצריך אותם)
19/09/2017 | 10:26
11
לצפיה ב-'CCleaner בשרות הפורצים , עכשיו זה רשמי'
CCleaner בשרות הפורצים , עכשיו זה רשמי
18/09/2017 | 19:17
4
121
לצפיה ב-'מדובר בגרסת ה windows ובחברת בת של Avast'
מדובר בגרסת ה windows ובחברת בת של Avast
18/09/2017 | 19:48
3
28
לצפיה ב-'ויי זמיר. Avast זה מה שיש לי בלפטופ'
ויי זמיר. Avast זה מה שיש לי בלפטופ
18/09/2017 | 21:34
1
17
לצפיה ב-'אין בעיה עם avast'
אין בעיה עם avast
18/09/2017 | 22:11
47
בינתיים
זה רק ccleaner
לצפיה ב-'ידוע , קראתי את הכתבה . פשוט אני לא מפרסם'
ידוע , קראתי את הכתבה . פשוט אני לא מפרסם
18/09/2017 | 23:04
39
ביותר מדיי פורומים וחשבתי שזה מידע מעניין לכולם .
במיוחד שהתוכנה גם עובדת על סלולארים מסוגים שונים.
לצפיה ב-'סוף סוף. mobile phone אמיתי'
סוף סוף. mobile phone אמיתי
17/09/2017 | 09:59
6
120
לצפיה ב-''
17/09/2017 | 10:02
3
6
לצפיה ב-'מוררררר .. יוטיוב שלחו לי עכשיו משו במייל במיוחד בשבילך '
מוררררר .. יוטיוב שלחו לי עכשיו משו במייל במיוחד בשבילך
17/09/2017 | 18:14
2
48
לצפיה ב-'גדול '
גדול
17/09/2017 | 22:33
7
לצפיה ב-'יאא זה ממש יפה!!'
יאא זה ממש יפה!!
18/09/2017 | 21:31
27
אני אוהבת את הסגנון הזה מאוד.
וגם הקאבוי לא רע

לצפיה ב-' '
17/09/2017 | 10:19
5
לצפיה ב-'קצת ציפיתי לראות את הרגליים שלו למטה, Flintstones style '
קצת ציפיתי לראות את הרגליים שלו למטה, Flintstones style
17/09/2017 | 10:28
12
לצפיה ב-'מישהו יודע? איך משחזרים שיחות וואטצפ '
מישהו יודע? איך משחזרים שיחות וואטצפ
17/09/2017 | 20:33
4
28
לצפיה ב-'רק צריך לציין שזה משחזר את הכל - אין שיחזור חלקי'
רק צריך לציין שזה משחזר את הכל - אין שיחזור חלקי
18/09/2017 | 09:18
14
לצפיה ב-'מכירה את הלינק הזה .. הבעיה היא ש..'
מכירה את הלינק הזה .. הבעיה היא ש..
18/09/2017 | 18:13
1
23
החליפו לי לוח בנייד .. ונתנו לי חלופי בנייד החלופי הורדתי את וואטצפ ושיחות עלו .. כשקבלתי חזרה את הנייד שלי מתוקן והעלתי את וואטפ לא היו שיחות רק אנשי קשר ..וישנה התכתבות מסויימת שאני צריכה אותה .. יכול להיות שבחברה יש זכרון בענן של כל ההתכתבויות והם יכולים לשחזר לי את השיחה עם המען שאני צריכה? .. מה שנשמר אצלי היא המדיה לא השיחות .. מה עושים?

לצפיה ב-'אפשר לנסות להיכנס דרך המחשב'
אפשר לנסות להיכנס דרך המחשב
18/09/2017 | 18:21
15
לפעמים גרסת הווב - https://web.whatsapp.com/ - שומרת התכתבויות קודמות
לצפיה ב-'Huawei'
Huawei
17/09/2017 | 13:41
7
94
יש מבצע בחנות של אחי על מכשירי Huawei
מי מכיר Huawei P10 L איך הוא מה דעתכם
ב-700 שקל

הייתם קונים/ לא קונים למה?
לצפיה ב-'יש ברמי לוי מבצע על עוף . היית קונה/לא קונה , למה ? '
יש ברמי לוי מבצע על עוף . היית קונה/לא קונה , למה ?
17/09/2017 | 15:22
1
86
ותרגיש בנח לא לשתף אותנו בשם/כתובת של החנות המהוללת 
לצפיה ב-'אני לא עושה פרסומת'
אני לא עושה פרסומת
17/09/2017 | 15:31
69
וב',  כי הפורום לא נועד
אבל מה אני שאלתי ומה אתה עונה...

לצפיה ב-'אולי זה קשור למבצע של יבואנית וואוואי בישראל "אלקטרה סחר"'
אולי זה קשור למבצע של יבואנית וואוואי בישראל "אלקטרה סחר"
18/09/2017 | 09:13
4
53
מחיר רגיל וואוואי P10 LITE כ1375 שקל

מחיר רגיל וואוואי P9 LITE 2017 כ1175 שקל

מדובר במבצע של יבואנית וואוואי בישראל "אלקטרה סחר"

רוכשים וואוואי P10 או P10 PLUS 
ומקבלים וואוואי P9 LITE 2017 במחיר של 499 שקל או וואוואי P10 LITE ב599 שקל

הנה כתבה על P10 LITE
לצפיה ב-'היי, אתה מכיר את הP10 L'
היי, אתה מכיר את הP10 L
18/09/2017 | 10:13
3
39
לאמי היה P9 עד שגגנב לה גנב מנוול
ה-10 L לי יש כרגע 5 S MINI זהכמה דרגות מעל
וטלפון מאוד יקר, 
 לא מעוניין לקנות

לצפיה ב-'הוא לא מכיר כלום, רק יודע לצטט מפרטים'
הוא לא מכיר כלום, רק יודע לצטט מפרטים
18/09/2017 | 10:22
2
20
לצפיה ב-'מה אתה אומר על המכשיר'
מה אתה אומר על המכשיר
18/09/2017 | 10:31
1
31
ביחס למחיר
אני לא רוצה להשקיע 2000 ומעלה בטלפון סלולארי.
לצפיה ב-'אם הייתי מכיר, הייתי כבר עונה'
אם הייתי מכיר, הייתי כבר עונה
18/09/2017 | 10:47
36
אבל אני מוזר - כשאני לא יודע משהו, אני לא מדבר עליו. רק שים לב שגם "מצטטי המפרטים" למיניהם לא מכירים את המכשירים.
לצפיה ב-'סמארטפון למבוגר'
סמארטפון למבוגר
17/09/2017 | 03:16
5
237
אני צריך לקנות סמארטפון ראשון לאבא שלי. הוא אדם מבוגר ולא טכנולוגי במיוחד. ניסיתי לשכנע אותו להמנע מסמארטפון ולהמשיך עם מכשירי הצדפה שלו אבל הוא מתעקש. התקציב הרצוי הוא עד כ-1000 ש"ח אבל אין בעיה גם יותר - הוא נתן לי תקציב חופשי לקנות לו מה שמתאים וזה סתם קו שמתחתי מבחינת מה שנראה לי סביר להוציא על סמארטפון בשבילו.

1. המכשיר צריך להיות כזה שעובד OUT OF THE BOX בלי כל מיני קומבינות והתאמות, ועם ממשיק ידידותי ונגיש.
2. המכשיר צריך להירכש בארץ עם אחריות "יבואן רשמי" אפילו אם זה עולה קצת יותר ואפילו שהשירות ממילא חרא, ורצוי יותר משנה אחריות.
3. המכשיר צריך לא צריך להיות בעל ביצועים גבוהים במיוחד והוא הולך לשמש לדברים הפשוטים ביותר (ווייז, ווטסאפ וכו'). מצד שני שלא יהיה מהמכשירים האיטיים האלה שמתסכלים אנשים, במיוחד כאלה שלא יודעים מה הם עושים כשהם משתמשים בו. זה צריך להיות מכשיר שזורם טוב מבחינת תגובות.
4. המכשיר צריך להיות אמין ורצוי שיהיה בעל מסך גדול כי המשתמש מגשם ובעל אצבעות גדולות.
5. רצוי דגם של מכשיר "מיינסטרים", לא דגמים אקזוטיים ליודעי דבר, אבל זה לא תנאי בל יעבור.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
17/09/2017 | 08:57
2
46
1. קונים סמסונג, למשל,

2. עליו מתקינים לאונצ'ר Apex

3. מסדרים לאבא את כל האייקונים הנחוצים, כולל קיצורי דרך למספרי הטלפון שהוא צריך

4. נועלים את המסך כדי שהמשתמש בטעות לא יזיז/ימחק אייקון (לחיצה על מקש הכניסה לתפריט היישומים, לחיצה על שלוש נקודות למעלה, Lock screen).
לצפיה ב-'וגם מתקינים את QS לשליטה מרחוק'
וגם מתקינים את QS לשליטה מרחוק
17/09/2017 | 09:00
32
לצפיה ב-'הבאת לינק לדגם עם גרסה 16 גיגה'
הבאת לינק לדגם עם גרסה 16 גיגה
18/09/2017 | 09:22
22
בעוד שניתן להשיג במחיר יותר זול את הגרסה של 32 גיגה
לצפיה ב-'לפי הדרישות שלך אני הייתי הולך על הגלקסי J7 PRO , עונה על כל'
לפי הדרישות שלך אני הייתי הולך על הגלקסי J7 PRO , עונה על כל
17/09/2017 | 09:03
40
הבקשות שהגדרת ויש לו את כפתור הבית הפיזי שמאד עוזר למתחילים.
יש בעיה, מסתבכים - לוחצים על הכפתור ומתחילים מהתחלה.

למרות זאת...
אני קניתי באמזון MOTO G4 לבן משפחה בן 75 והוא מאד מרוצה.
הצליח להשתלט עליו באופן מרשים ביותר (עבר מאייפון 4).
נכון שזה מכשיר לא כל כך נפוץ ואם תהיה בעיה אז אי אפשר פשוט ללכת לכל מעבדה כי לא יהיהו להם את החלקים, אבל בינתים זו הצלחה גדולה.
לצפיה ב-'אני מאוד מרוצה מהמייזו של הילד ויש בו אפשרות של simple mode'
אני מאוד מרוצה מהמייזו של הילד ויש בו אפשרות של simple mode
18/09/2017 | 10:10
26
שיכול להיות מעולה לאדם מבוגר ולא טכנולוגי, בלי לותר על היכולות של סמארטפון.
וכן, לא יקר ונמכר בארץ (באג, אם אני לא טועה. אני הזמנתי מחו״ל).
לצפיה ב-'מייזו PRO 7 וPRO 7 PLUS נכנסו לשיווק בישראל.'
מייזו PRO 7 וPRO 7 PLUS נכנסו לשיווק בישראל.
18/09/2017 | 10:09
132

מייזו PRO 7.
גירסה 64/4 = 1,699 שקל.

מייזו PRO 7 PLUS.
גירסה 64/6 = 2,099 שקל.
גירסה 128/6 = 2,399 שקל.
לצפיה ב-'מחזור חיוב של גולן טלקום, הזמנתי חבילת חו"ל ב99 שח'
מחזור חיוב של גולן טלקום, הזמנתי חבילת חו"ל ב99 שח
15/09/2017 | 22:00
12
43
שלום חבר'ה,
הזמנתי היום חבילת הכל כלול בחו"ל אך באתר מופיע שזה יחל רק בחודש הבא,
ואני מעוניין שהחבילה יהיה בחודש הזה,
איך אפשר לשנות שזה יחויב בחודש הזה? שנהיה בחו"ל בחודש הזה.

לצפיה ב-'לא היתה אופציה שתכנית חול תתחיל בתחילת מחזור החיוב (כלומר'
לא היתה אופציה שתכנית חול תתחיל בתחילת מחזור החיוב (כלומר
15/09/2017 | 22:17
11
48
רטרואקטיבית היום?)

מציע לך לוותר על הפתרון הזה. הוא יקר מדי והשתנו התנאים שלו לפני יומיים.
יש בו רק 2G גלישה ורק 100 דקות בחול

לצפיה ב-'אז מה כן?לחמישה ימים'
אז מה כן?לחמישה ימים
16/09/2017 | 10:26
10
20
לצפיה ב-'סים של וואלה מובייל במסלול 99 למשך 5 ימים'
סים של וואלה מובייל במסלול 99 למשך 5 ימים
16/09/2017 | 11:26
9
33
יעלה פחות מ 25 ש״ח.

איך עושים את זה?
מוודאים שתוכנית 99 כוללת את היעד המבוקש
קונים סים בקופיקס ב 6 ש״ח.
מבצעים הצטרפות לתוכנית 99 ביום הנסיעה (עדיף הצטרפות על ניוד)
מבקשים להתנתק ביום החזרה!
סה״כ עלות כ 3.3 ליום בתוספת תשלום חד פעמי לסים רב פעמי של 6 ש״ח.
שומרים את הסים לנסיעה הבאה.
לצפיה ב-'הערות נוספות ולינק לתוכנית'
הערות נוספות ולינק לתוכנית
16/09/2017 | 11:35
3
34
מקבלים 3G גלישה בחו״ל, 500 דקות שיחה יוצאות/נכנסות לישראל ו 500 מסרונים לישראל.

צריך לוודא אם שיחות יוצאות מתבצעות בפלאפון חיסכון או בשיחה ישירה.
אפשר להשתמש בסים כבר בארץ (תמורת 3.3 שח ליום מקבלים גם  20G גלישה בארץ, שיחות חופשי בארץ ו 500  דקות שיחות לחו״ל,
כנראה אפשר לקחת סים בחינם בבאג של pmobile וכנראה להשתמש בו בוואלה מובייל.
לא לשכוח לנתק את הקו/לנייד לחברה אחרת (לא פלאפון) כדי שהחיוב ייפסק

http://wallamobile.walla.co.il/plan990.html
לצפיה ב-'החיוב בוואלה מובייל הוא יומי? לפי מספר ימים?'
החיוב בוואלה מובייל הוא יומי? לפי מספר ימים?
16/09/2017 | 11:40
2
62
אם כן אז באמת כדאי לעבור אליהם יום לפני הנסיעה לבדוק שהכל תקין וכשחוזרים לנייד.
עוד שאלה,אם כבר שואלים- אם כשאני  חוזר אני נשאר בוואלה מובייל,כי בגולן יש לי בעית קליטה מדי פעם בבית,כלומר מיד עם יזרתי עובר לתכנית אחרת של 29.9 זה נחשב מרגע המעבר?
לצפיה ב-'החיוב בחודש ההצטרפות , בחודש הניוד ובחודש ההתנתקות הוא יחסי'
החיוב בחודש ההצטרפות , בחודש הניוד ובחודש ההתנתקות הוא יחסי
16/09/2017 | 11:57
28
לכמות השימושים או למספר הימים , הגבוה מביניהם.

לא מומלץ לעשות ניוד בסמוך לנסיעה, כי מה יקרה אם הניוד ייתקע?

שינוי מסלול בפלאפון מתחיל במחזור החיוב (יש מספר מחזורי חיוב)
לכן לא כדאי לך להשאר בוואלה מובייל.
אתה יכול לנסות את 012 (ניוד) ואם זה לא יהיה טוב לחזור לוואלה כלקוח חדש ללא דמי מעבר (49 ש"ח|)  וללא המתנה למחזור החיוב (שווה ערך לכ 50 ש"ח)
לצפיה ב-'לגבי החיוב היחסי - ציטוט מהחוזה'
לגבי החיוב היחסי - ציטוט מהחוזה
16/09/2017 | 12:17
29
בניתוק של כלל השירותים במסגרתו ניתנה ללקוח כמות יחידות בתשלום חודשי קבוע כאמור לעיל, יחויב הלקוח בגין
השירות לפי חלק היחסי עד מועד הביטול- לפי מס' הימים בהם היה בשירות עד למועד הניתוק או לפי כמות יחידות השירות
שנצרכה -לפי הגבוה מבינהם.

בנוסף כמובן יש את הצהרת משרד התקשורת לגבי חיוב יחסי - הודעה מספר 5133
חיוב יחסי בחודש בו נטש מנוי את החברה הוא יחויב בחיוב יחסי על פי הגבוה מבין: – מספר הימים בחודש בהם היה מנוי של החברה;
- כמות היחידות הגבוהה ביותר שצרך מתוך מכסת היחידות החודשית שהוקצתה לו.

לצפיה ב-'תודה על תשובות, יש רטרואקטיבית בגולן'
תודה על תשובות, יש רטרואקטיבית בגולן
17/09/2017 | 20:08
4
21
בקשר לוואלה מובייל
רציתי לנייד, אך לא הצלחתי להשיג סים בשום קופיקס שהייתי,
הייתי כמה וכמה קופיקס ב3 ערים כולן על הדרך, ואין סים באף אחת שביקרתי.

מעניין כשרוצים לעבור וואלה מוביל איך אנשים יכולים לקבל סים ?

בכל המקרה התקשרתי שוב לשירות גולן וקבלתי הסבר, מסתבר שיש רטרואקטיבית שלא שמתי לב לסמן וי.
אז עברתי למסלול של 99 שח לחודש.

בכל המקרה תודה לכולם!
לצפיה ב-'ייתכן שאפשר לקבל סים בבאג ולהפעיל אותו בוואלה מובייל'
ייתכן שאפשר לקבל סים בבאג ולהפעיל אותו בוואלה מובייל
17/09/2017 | 20:47
3
20
עם לדוגמא  999045 קוד משווק
לצפיה ב-'הבוקר ניסיתי במקום אחד אך בקופיקס השני מצאתי סים.'
הבוקר ניסיתי במקום אחד אך בקופיקס השני מצאתי סים.
17/09/2017 | 22:33
2
21
עשיתי ניוד,האתר מאוד ברור וקל.
15 דקות ואני בוואלה מובייל.
שומעים הרבה יותר טוב מאשר בגולן.
אח"כ הורדתי את האפליקציה ויש בה המון אפשרויות.
גם באתר פלאפון ניתן לשלוט בחשבון כמעט כמו בגולן,רק באתר יותר יפה.
עכשיו נשאר לראות בימים הקרובים איך זה איתם ובשבוע הבא
בקפריסין יהיה המבחן,כי לפני חדשיים עם גולן היתי בכפר שלא הצלחתי
לקלוט אף רשת ברציפות ליותר מדקה.ואני נוסע לשם שנית.
לצפיה ב-'אתה מודע לזה שהפעלת את הסים מוקדם מדי וכל יום אתה משלם עליו '
אתה מודע לזה שהפעלת את הסים מוקדם מדי וכל יום אתה משלם עליו
18/09/2017 | 05:56
1
19
3.3 שח?

וידאת עם המוקד שחבילת חול פתוחה?
לצפיה ב-'כן,בודאי.'
כן,בודאי.
18/09/2017 | 07:51
10
לצפיה ב-'מסך מקורי של LG G4'
מסך מקורי של LG G4
18/09/2017 | 03:00
81
היכן אפשר לקנות חלפים מקוריים (דגש על מקוריים) לטלפונים של LG ?
אני צריך להחליף מסך  של LG G4 וראיתי בכל מיני מקומות שמוכרים חלפים ואני לא יודע על איזה מקום אני יכול לסמוך שימכור לי חלפים אורגינליים.
לצפיה ב-'גולן, מספר שאלות ליודעי דבר, לא מכיר לגמרי מה קורה שם..'
גולן, מספר שאלות ליודעי דבר, לא מכיר לגמרי מה קורה שם..
16/09/2017 | 18:06
12
82
מעוניין להעביר מנוי תחת הלקוח שלי מחבילת ה19 ש"ח (לקו שני) לחבילת 99 (עקב נסיעה לחו"ל לשבועיים)
1. מה העלות של מעבר בין תכניות?
2. מתי מתבצע המעבר? האם מיידית עם חיוב יחסי? האם בסוף מחזור חודשי (15 לחודש קלנדרי)?
3. מה עלות החזרה לחבילה הישנה?
4. חבילת 2גיגה + 200 דקות ב199, חד פעמי, יכול להיות פתרון אם כל הנ"ל יצאו יקרים יותר.

(היות ומדובר על מנויה בת כ-80 הנוסעת לטיול מאורגן ומעוניינת להשאר מחוברת קצת למשפחה בארץ לוקחת איתה את הסמארטפון).
לצפיה ב-'גולן - חול ללקוח גולן'
גולן - חול ללקוח גולן
16/09/2017 | 18:15
4
52
0. אם תעביר מנוי מחבילת ה19 ש"ח (לקו שני) לחבילת 99 (עקב נסיעה לחו"ל לשבועיים) לא תוכל לחזור אח"כ לחבילת ה 19 ש"ח.
1. אין עלות מעבר לחבילת 99.
2. המעבר מתבצע רטרואקטיבית מתחילת מחזור החיוב הנוכחי או עתידית בתחילת מחזור החיוב הבא. החזרה מתבצעת רק במחזור החיוב הבא.
3. עלות שינוי חבילה (לא המקורית) תעלה 49 ש"ח או 99 (תלוי לאיזו חבילה חוזרים)
4. חבילת 2גיגה + 200 דקות ב199, חד פעמי, יכול להיות הפתרון הנכון ואולי לא הרבה יותר יקר מהפתרון של שינוי תוכניות

הפתרון הזול הוא פתרון וואלה מובייל (עדיף לא ניוד אלא סים נוסף) במחיר 50 ש"ח לשבועיים.

לצפיה ב-'פתרון של סים נוסף הוא לא באמת פתרון מבחינתה, היא לא תדע לבצע'
פתרון של סים נוסף הוא לא באמת פתרון מבחינתה, היא לא תדע לבצע
16/09/2017 | 18:18
3
39
את ההחלפה, כאמור מדובר על אישה בת 79, אני לא רוצה לבלבל אותה יותר מדי עם זה ומעוניין לשמור לה על המספר כמו שהוא.

נראה לי שאני אעביר אותה ל99 ואחזיר אותה ל28 אחרי זה (עם ה"קנס" של ה49 ש"ח).
לצפיה ב-'תוכנית ה 28? או ה 24.9?'
תוכנית ה 28? או ה 24.9?
16/09/2017 | 18:20
2
23
תעשה חשבון אם זה שווה כלכלית.
מתי הנסיעה ומתי החזרה?
עד מתי יש לה מחיר 19 לחודש?

תוכנית 99 תיתן לה רק 2G גלישה ו 100 דקות בחו״ל
לצפיה ב-'חבילת ה28 ל שנתיים..'
חבילת ה28 ל שנתיים..
16/09/2017 | 18:30
1
23
היא יוצאת ב1/10 חוזרת ב14/10.
תוקף חבילת ה19 הוא עד ינואר.

לצפיה ב-'עם חבילת ה 200 תשלם 200+19'
עם חבילת ה 200 תשלם 200+19
16/09/2017 | 18:51
27
עם מעבר לחבילת 99 תשלם 99+49

ועוד 30 על מה שותרת בהקדמת שינוי המסלול.
לצפיה ב-'נראה שמעבר ל99 לא יביא הרבה תועלת'
נראה שמעבר ל99 לא יביא הרבה תועלת
16/09/2017 | 20:18
6
30
כי השרותים לחול יכנסו לתןקף רק בחודש הבא.
ואם הא בגולן, השיחות ממילא לא ממש יקרות. כדאי לבדוק את כמות השיחות הצפויה ולחשב מסלול מחדש.
ראה בקישור שינוי שגולן הכניס להצתרפות ל99.
לצפיה ב-'מעבר ל99 יכול להתבצע רטרואקטיבית מתחילת החודש הנוכחי.'
מעבר ל99 יכול להתבצע רטרואקטיבית מתחילת החודש הנוכחי.
17/09/2017 | 00:53
2
11
לצפיה ב-'מסתמן שמשרד התשורת עושה סוף לעניין הזה'
מסתמן שמשרד התשורת עושה סוף לעניין הזה
17/09/2017 | 18:04
1
27
על-פי מסמך שפורסם לא מזמן, מעבר תכנית תעריפים יחול מיידית והחיוב יהיה יחסי עבור תכנית התעריפים הננטשת ותכנית התעריפים החדשה + דמי מעבר (במידה ויהיו).

עמוד 5:
לצפיה ב-'ייקח זמן עד שזה יקרה'
ייקח זמן עד שזה יקרה
17/09/2017 | 18:25
8
לצפיה ב-'אני בעד ואלה מובייל '
אני בעד ואלה מובייל
17/09/2017 | 07:24
48
תחליף לה סים ערב לפני 
תעדכן 1-5 בני משפחה במס החדש
ב15 לחודש כשתחזור לארץ, תחליף חזרה לסים של גולן =עד ינואר
ובמקביל תנתק את ואללה
יתרונות
יותר זול
תקבל שיחות נכנסות רק מבני משפחה ולא מנודניקים
תוציא שיחות כרגיל 
לצפיה ב-'אני נגד להחליף סים לאנשים מבוגרים מאד או טכנופובים. גם ככה'
אני נגד להחליף סים לאנשים מבוגרים מאד או טכנופובים. גם ככה
17/09/2017 | 08:41
1
38
הם בלחץ מכל השימוש בסלולרי בחול.
כשמחליפים סים תמיד יש אפשרות לבעיות - APN משתגע, ווטסאפ יקפיץ שאלה לגבי החלפת הסים דווקא שהם בחול ובטעות הם ילחצו על שינוי מספר, ועוד...
אם יש אפשות סבירה להשאר עם הסים אז לדעתי זה עדיף, גם אם זה עולה קצת יותר.
זה לא הגיוני לנסות לחסוך 30 שח במצב שכזה.
לצפיה ב-'אני נוטה להסכים איתך, רשמתי את סבתא לחבילת ה-99 וביקשתי חזרה'
אני נוטה להסכים איתך, רשמתי את סבתא לחבילת ה-99 וביקשתי חזרה
17/09/2017 | 22:40
26
לתכנית ה28 במחזור החיוב הבא.
30 ש"ח לכאן או לכאן - הם לא שינוי דרסטי מבחינתי או מבחינתה, לעומת זאת להתעסק עם החלפת סים כשאני לא בסביבה - דבר שהיא לא תדע לעשות אז עדיף להמנע.

בכל אופן, תודה לכל העוזרים והמייעצים!
לצפיה ב-'סים לניו יורק'
סים לניו יורק
17/09/2017 | 10:40
8
27
אם קונים מגולן סים לפחות מחודש, אפשר לבקש להשאר עם המספר הנוכחי של חברה אחרת? איפה מקבלים את הסים היום?
אם מחזירים מקבלים החזר על הימים עד לסוף החיוב של אותו חודש?
כמה יעלה סים לגלישה פה ושם ומעט שיחות לישראל, בניו יורק אחרי הנחיתה? איזו חברה טובה ולא יקרה? t-mobile, AT&T' אחרות?
תודה
לצפיה ב-'לכמה זמן ולמה דווקא סים ישראלי של גולן לחו״ל?'
לכמה זמן ולמה דווקא סים ישראלי של גולן לחו״ל?
17/09/2017 | 10:58
2
18
לצפיה ב-'שבוע וחצי עד סוף החודש'
שבוע וחצי עד סוף החודש
17/09/2017 | 13:54
1
20
גולן, כי זה מה שאני בערך מכיר.

לצפיה ב-'גולן ל שבוע וחצי, יעלה 33 פלוס דמי חיבור וכרטיס סים סה"כ 82'
גולן ל שבוע וחצי, יעלה 33 פלוס דמי חיבור וכרטיס סים סה"כ 82
17/09/2017 | 14:01
20
וואלה מובייל יעלה 33 פלוס 6 לאותה תקופה סה"כ 40.

גולן בתכנית 99 ייתן לך 2G גלישה ו 100 דקות שיחה
וואלה מובייל בתכנית 99 ייתן 3G גלישה 500 דקות שיחה

להחלטה אם לנייד או לקחת סים נוסף יש מספר משמעויות:
1. סכנה של תקלה/עיכוב בניוד הלוך או בניוד חזור
2. עלויות ניוד בחזרה + איבוד התוכנית שהיית בה
3. עלויות ניוד לתוכנית ותאריך השינוי בהלוך (אם אתה בפלאפון ונספחיה לדוגמא תשלם 99 ש"ח דמי מעבר והמעבר יתבצע רק בסיום מחזור חיוב)
4. חסכון של כמה שקלים על אי תשלום כפול במשך שבוע וחצי על הקו
לצפיה ב-'ATT ו TMOBILE יקרות, קונים בחברות הוירטואליות ULTRAMOBILE'
ATT ו TMOBILE יקרות, קונים בחברות הוירטואליות ULTRAMOBILE
17/09/2017 | 11:02
4
42
ו LYCAMOBILE למשל שבמחיר שלהן כלולות שיחות לישראל בחינם ברוב התכניות.
לייקה מובייל תקבל ב 23 דולר 1 גיגה ושיחות חופשיות בארהב ולישראל
אולטרה מובייל תקבל ב 29 דולר 4 גיגה ושיחות חופשיות בארהב ולישראל.
שתיהן רוכבות על TMOBILE
צריך כמובן לוודא שבטלפון שלך יש תדרים מתאימים לארהב (גם עם סים שיראלי).
לצפיה ב-'תודה רבה. אעביר הלאה'
תודה רבה. אעביר הלאה
17/09/2017 | 13:55
6
לצפיה ב-'מי שמעדיף את התשתית של AT&T, אפשר לצרוך שירותי h2owireless'
מי שמעדיף את התשתית של AT&T, אפשר לצרוך שירותי h2owireless
17/09/2017 | 14:04
12
לצפיה ב-'פתרונות אלו לא כוללים מספר ישראלי למי שמתקשר אל הבחור הנודד.'
פתרונות אלו לא כוללים מספר ישראלי למי שמתקשר אל הבחור הנודד.
17/09/2017 | 14:06
1
24
למרות שייתכן ששיחות לארה"ב נכנסות לתכניות של המתקשרים אל הבחור הנודד.
לצפיה ב-'לא מדויק. ל-ultramobile יש מספרי גישה ישראליים.'
לא מדויק. ל-ultramobile יש מספרי גישה ישראליים.
17/09/2017 | 14:24
15

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום חקירות פרטיות
פורום חקירות פרטיות
סייט חקירות
חושדים בבן זוג בוגד?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה