לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1030610,306 עוקבים אודות עסקים

פורום חובבי תעופה

ברוכים הבאים לכל חובבי התעופה! למי נועד פורום זה? לכל מי שחי ונושם את תחום התעופה: אלו שמצלמים אותם, או סתם עוצרים נשימה כל פעם שהם עדים לעוד המראה או נחיתה, התחרות של אירבוס האירופאית מול התשובה של בואינג האמריקאית הוותיקה. ולמי שמריח דלק מטוסים ומרגיש בבית. המשותף לכולם זה: האהבה לעולם התעופה! בואו נבנה ביחד את הפורום שיהפוך לבית לכל חובבי התעופה בישראל!
הנהלת הפורום

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חובבי תעופה

ברוכים הבאים לכל חובבי התעופה! למי נועד פורום זה? לכל מי שחי ונושם את תחום התעופה: אלו שמצלמים אותם, או סתם עוצרים נשימה כל פעם שהם עדים לעוד המראה או נחיתה, התחרות של אירבוס האירופאית מול התשובה של בואינג האמריקאית הוותיקה. ולמי שמריח דלק מטוסים ומרגיש בבית. המשותף לכולם זה: האהבה לעולם התעופה! בואו נבנה ביחד את הפורום שיהפוך לבית לכל חובבי התעופה בישראל!
הנהלת הפורום
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום חובבי תעופה!
ספוטרים יקרים!
נא להפעיל שיקול דעת, צנזורה ומשמעת עצמית בעת העלאת תמונות לפורום.
א. אין להעלות תמונות העוברות על חוקי הבט"ש וחסיון המידע!
ב. אין להעלות תמונות ללא קבלת אישור על כך מהצלם ואין להעלות תמונות מאתרים דוגמת Airliners. תנו קישור לתמונה במקום זאת.
ג. ולסיום - אנא הימנעו מהעלאת תמונות רבות החוזרות על עצמן או תמונות באיכות ירודה. כמו-כן, במידה והדבר אפשרי, נצל"שו את תמונותיכם לשרשורים דומים שנפתחו באותו יום.

תודה על שיתוף הפעולה.
המשך >>

לצפיה ב-'סקירה על מועדון הנוסע המתמיד "פנורמה" של UIA'
סקירה על מועדון הנוסע המתמיד "פנורמה" של UIA
15/10/2018 | 23:47
2
19
בשנתיים וחצי האחרונות טסתי עשרות פעמים לקייב וערים אחרות באוקראינה עם UIA (יוקריין אינטרנשיונל איירליינס).

כתבתי סקירה עניינית ומקווה שמלאה על מועדון הנוסע המתמיד "פנורמה" של יוקריין.

לטעמי, לטסים המרבים לטוס לקייב המועדון של UIA משתלם יותר משמעותית מאשר המתמיד של אל על וניתן להגיע איתו יותר מהר לסטטוס בכיר ולהקנות מכרטיסי טיסה חינם או שדרוגים לביזנס כבר אחרי 3 קטעי טיסה (ת"א-קייב).

אשמח לפידבק ותיקונים במידה ותמצאו אי דיוקים.
לצפיה ב-'למה להצטרף למועדון שלא חבר בשום איגוד?'
למה להצטרף למועדון שלא חבר בשום איגוד?
16/10/2018 | 00:00
1
15
לא אל על ולא UIA לא חברים בשום איגוד. לטיסות קצרות למזרח אירופה באמת שהשדרוג בביזנס לא תורם לך כלום, ואת המיילים שלהם אפשר לנצל רק במבחר מאוד מצומצם של קווים מחוץ לחברה עצמה.

המועדונים האלה שווים את המעט ערך שלהם אך ורק עבור אנשים עם brand loyalty מטורף או שטסים בתדירות מאוד גבוהה בקווים מאוד מסויימים (כמוך, כנראה), לא לאוכלוסיה הכללית.
לצפיה ב-'אכן, רק לנוסעים שמרבים לטוס עם חברת התעופה'
אכן, רק לנוסעים שמרבים לטוס עם חברת התעופה
16/10/2018 | 09:37
המועדון של UIA משתלם לנוסעים הטסים עם UIA יותר מ-4 קטעי טיסה הלוך חזור ב-3 שנים מתוך החישוב שזה המינימום שמאפשר לקבל שדרוג כלשהו (אקונומי לביזנס) אחרי כ-3-4 קטעי טיסה והנקודות פגות תוקף אחרי 3 שנים.
בנוסף, גם נוסעים מזדמנים שטסים אפילו פעם אחת עם UIA יכולים לעשות את המועדון שלהם בחינם ולקבל 5 ק"ג יותר בכבודת היד שלהם ללא עלות.

לגבי אל על, יש מספר יתרונות למועדון שלהם:
  1. אפשרות לטיסות חינם עם מנקודות של כרטיסי אשראי (פוסט שלי בנושא)
  2. נוסעים המרבים לטוס מישראל (ומעדיפים טיסות ישירות), בחלק גדול מהמקרים יהיה משתלם דווקא מועדון מתמיד של אל על על פני אחד של הבריתות האחרות. היתרון היחיד לאל על הוא שהיא טסה מישראל לכמעט כל היעדים.
בכל אופן, שמתי לשתף את הידע שצברתי על מועדון פנורמה של UIA שכן עבורי הוא היה המשתלם ביותר בשנתיים וחצי בהן טסתי עשרות פעמים בין ת"א לאוקראינה או בטיסות המשך דרך קייב.
לצפיה ב-'(ללא נושא)'
(ללא נושא)
15/10/2018 | 14:58
29
לצפיה ב-'שדרוג בשדה לעומת שדרוג בבידינג'
שדרוג בשדה לעומת שדרוג בבידינג
14/10/2018 | 15:00
3
82
שאלה למנוסים יותר מביניכם:

בתחילת נובמבר אני טס ליפן עם קאטאי דרך הונג-קונג. כמו אחד האדם קניתי כרטיס למחלקת תיירים אבל אחרי נסיון נעים בפרימיום אקונומי של לופטהאנזה לפני שנתיים, אני שוקל לשדרג את עצמי לפרימיום של קאטאי, שלמיטב הבנתי נחשב לבין הטובים בעולם מסוגו.
ראיתי שקאטאי מאפשרת עכשיו להגיש ביד על מחיר לשדרוג דרך האתר. מחיר ברירת המחדל לשדרוג באתר עומד על 575 דולר לטיסה מהארץ להונג-קונג (הטיסה הקצרה יותר מהונג-קונג ליפן לא זכאית לשדרוג ופחות מטרידה אותי).
אם אני מוריד את מחיר הביד, החוזק של ההצעה יורד (יש כזה מד שמראה מה חוזק ההצעה).
השאלה היא בעצם כפולה:
1. האם להצעה בחוזק בינוני יש סיכוי לזכות?
2. נניח ואגיע לשדה ואשאל על שדרוג במעמד הצ'ק-אין, האם המחיר צפוי להיות גבוה יותר או נמוך יותר מאשר בביד או שבכלל יגידו לי שאין אפשרות לשדרג?
לצפיה ב-'בחברות אחרות'
בחברות אחרות
14/10/2018 | 21:32
52
אין לי נסיון עם קתאי. בחברות אחרת לרוב המחיר בשדה גבוה יותר מBID נמוך.
ממליץ לך לחפש פורומים של נוסעים מתמידים של קתאי (למשל בflyertalk) ולשאול שם.
לצפיה ב-'אין לי ניסיון ב-bidding - '
אין לי ניסיון ב-bidding -
14/10/2018 | 23:06
1
47
אבל הכל עניין של כמה מקומות נמכרו על הטיסה בסופו של דבר מול כמות המציעים.
נובמבר הוא דיי low season בהונג קונג, ואני יכול להגיד לך שחברה שטסה לפני כמה ימים להונג קונג באל על טסה במטוס חצי ריק. מצד שני, מחלקת עסקים היתה מלאה לחלוטין.
ברמה אישית, אני חושב שתוספת של 1150$ למחיר הטיסה הכולל שלך (שככל הנראה, לא היה כ"כ רחוק מזה) הוא מטורף רק עבור premium economy
גם סוויס וגם לופטהנזה מציעות בפרומושנים שלהן לתקופה זו כרטיסים ליפן במחלקת עסקים באזור ה-2000$, וההבדל בין premium economy לעסקים הוא עצום.
הייתי מציע לך לשים bid נמוך, באזור ה-200$ לטיסה ולהחזיק אצבעות.
מחלקות ה-premium economy הפכו להיות מכרה יהלומים לחברות התעופה ביחס לכמות המקומות במחלקה וההפרש במחירים שהם גובים עליה. לעניות דעתי, לא מצדיק את המחיר.

לצפיה ב-'תודה על נקודת המבט'
תודה על נקודת המבט
15/10/2018 | 13:33
27
אני לא מתכוון לשלם עוד 1000 דולר על כרטיס שגם ככה לא היה הכי זול.
ואני בהחלט מסכים שפרימיום לא מצדיק תוספת כ"כ גבוהה.

אבדוק את מה שאתה והבחור שמעליך הצעתם.

לצפיה ב-'מתי יגיע ה787 השביעי של אל על?'
מתי יגיע ה787 השביעי של אל על?
13/10/2018 | 19:29
1
57
לצפיה ב-'לפי הפרסומים של אל על בשבועות הקרובים (אוקטובר 18')'
לפי הפרסומים של אל על בשבועות הקרובים (אוקטובר 18')
13/10/2018 | 21:02
48
לצפיה ב-'לוח הטיסות של אל על ולמה הוא בנוי כפי שהוא בנוי'
לוח הטיסות של אל על ולמה הוא בנוי כפי שהוא בנוי
13/10/2018 | 17:47
95
שלום לכולם,

אני שב וכותב כאן מידי פעם מידע מעניין (לדעתי ) אודות עולם התעופה וחברת אל על. הפעם אסקור את לוח הטיסות של אל על ואת הלוגיקה שלו וגם אתייחס לשאלה מה אפשר ללמוד מלוח הטיסות של אל על גם לאלו שלא טסים עם אל על. את הפוסט המלא כתבתי בבלוג המתמידים בקישור זה, אבל אני מצרף לכם את עיקרי הדברים גם כאן (לפוסט המלא לחצו כאן):

אז איך בנוי לוח הטיסות של אל על ולמה הוא בנוי כך?
נתייחס תחילה לטיסות הממריאות מתל-אביב (TLV) ותוך כדי ננתח איך נראה לוח טיסות החזור. החלוקה המרכזית ביותר בלוח הטיסות של אל על היוצאות מתל-אביב, היא למעין שלוש "פעימות" של עומס: בוקר, אחר הצהריים ולילה.

– טיסות הבוקר מתחילות בסמוך לאחר סיום העוצר הלילי בנמל התעופה בן גוריון, בסביבות שעה 5:00 בבוקר, ומסתיימות בסביבות שעה 10:00 בבוקר, אך הרוב הגדול של הטיסות יוצאות בין השעות 6:00 ל-7:00. טיסות הבוקר מורכבות ממספר טיסות קבועות, כלומר יומיות (למעט שבתות וחגים), עם משבצת קבועה, וביניהן תל-אביב-מוסקבה (LY611), תל-אביב-מדריד (LY395), תל-אביב-אמסטרדם (LY337), תל-אביב-ורשה (LY563), וכו', וגם מספר טיסות שאינן קבועות, כלומר שהן יוצאות מידי כמה ימים לסירוגין, ועושות ביניהן "רוטציה", ובין היתר תל-אביב-מרסיי (LY321), תל-אביב-ונציה (LY289), תל-אביב-בריסל (LY331) וכו'. מרבית טיסות הבוקר מבוצעות במטוסי ה-737 של אל על. אך בסביבות שעה 9:00 מתחיל רצף טיסות קבועות עם מטוסים רחבי-גוף בדרך כלל, וביניהן תל-אביב-ברצלונה (LY393), תל-אביב-פריז (LY323), תל-אביב-לונדון הית'רו (LY315) ותל-אביב-ניו-יורק (LY7) ש"סוגרת" את טיסות הבוקר, בסביבות שעה 10:30.

– בשלב הזה כל טיסות הבוקר מתפזרות ביעידהן, מרביתן במזרח ומערב אירופה. אלו נוחתות ביעד בסביבות 3-4 שעות לאחר ההמראה, בשעה מקומית 9:00-10:00. הן עוברות פריקה, העמסה וניקוי ויוצאות כעבור שעה בערך חזרה לארץ. הן ינחתו בהדרגה חזרה בתל-אביב החל משעות הצהריים המוקדמות, כשהראשונות שמגיעות, מטבע הדברים, הן הטיסות מאתונה (LY542), סופיה (LY552), ונציה (LY290) ורומא (LY386). אותם מטוסים נוחתים בארץ, ושוב עוברים תהליך פריקה, העמסה וניקיון, ויוצאים בתוך כשעה חזרה, עם פעימת טיסות אחר הצהריים.

– במהלך שעות הצהריים, כלומר בין 11:00 ל-15:00 כמעט ואין טיסות קבועות לאל על. הטיסות הקבועות שכן קיימות הן תל-אביב-פריז (LY327) ותל-אביב-ניוארק (LY25). בנוסף, בשעות אלה מידי פעם יוצאות טיסות "תגבור" ליעדים מסוימים, כמו תל-אביב-לונדון לוטון (LY211).

– טיסות אחר הצהריים דומות באופיין לטיסות הבוקר. גם הן מנתקזות למספר שעות ספציפיות – החל משעה 15:00 ועד 19:00 בערב, כשעיקר הטיסות הן בין 17:30 ל-18:30. לוח טיסות אחר הצהריים נפתח בדרך כלל עם הטיסות תל-אביב-פרנקפורט (LY355), תל-אביב-בריסל (LY333) ותל-אביב-וינה (LY363). גם כאן, מרבית הטיסות יבוצעו במטוסי 737 וחלק קטן יבוצעו במטוסים רחבי-גוף (למשל LY317 ללונדון-הית'רו ו-LY325 לפריז).

– טיסות אחר הצהריים מתפזרות ביעדיהן, בעיקר במזרח ומערב אירופה, בשעות הערב. הן מתרעננות שעה, ויוצאות חזרה לתל-אביב. הראשונות מביניהן חוזרות בסביבות חצות, כמו פרנקפורט-תל-אביב (LY356), וינה-תל-אביב (LY364) ובוקרשט-תל-אביב (LY572) והאחרונות בהן חוזרות בשעות הבוקר המוקדמות, כמו אמסטרדם-תל-אביב (LY338), לונדון הית'רו-תל-אביב (LY318) ומדריד-תל-אביב (LY398).

– גם לאחר פעימת אחר הצהריים יש הפסקה ברצף טיסות אל על עד לשעות הלילה, אך יש מידי פעם טיסות ערב תגבור, ליעדים כמו פריז ולונדון לוטון.

– טיסות הלילה הן רצף טיסות שמתחילות בסביבות שעה 22:00 ומסתיימות עם סגירת נמל התעופה בן גוריון להמראות, בסביבות 1:30 בלילה. מרבית טיסות אלו הן ליעדים ארוכי-טווח, ולכן הן מבוצעות ברובן במטוסים רחבי-גוף. ביניהן טיסת LY1 המפורסמת בקו תל-אביב-ניו-יורק קנדי, ו-LY75 שפותחת את לוח טיסות הלילה בקו תל-אביב-הונג קונג. חלק מטיסות הלילה אינן יומיות, אלא יוצאות לסירוגין מספר פעמים בשבוע, כמו תל-אביב-בוסטון (LY15) ותל-אביב-מיאמי (LY17), וחלק יומיות, כמו השתיים שהזכרתי קודם. לפעמים בפרק הזמן של טיסות הלילה יוצאות גם כמה טיסות קצרות טווח, למשל שוב לפריז וללונדון לוטון.

מה כל נוסע - גם נוסע שאינו טס באל על - יכול וצריך ללמוד מלוח הטיסות של אל על?
הדגש החשוב למרבית הנוסעים שאינם טסים עם החברה, הוא שככל שניתן, יש לבחור בטיסות שיוצאות בשעות הצהריים (בין 10:00 ל-15:00) או הערב (בין 19:00 ל-22:00). אל על היא מפעיל הטיסות הגדול ביותר בנתב"ג ובשעות השיא של החברה יכולות לצאת כ-10-15 טיסות ברצף בזו אחר זו. זאת, בנוסף לכך שבשעות אלה יוצאות גם ככה הרבה טיסות של חברות תעופה זרות. מהבחינה הזאת, שעות ה"פיק" של אל על הן גם שעות העומס בנמל התעופה בן גוריון כולו. ולכן, ככל שמתאפשר, כדאי לבחור בשעות אחרות לטיסתכם, שעות בהן השדה רגוע יותר ויש הרבה פחות עומס.

מקווה שהיה מעניין ומעשיר וכרגיל אשמח להשיב על שאלות ותהיות .
לצפיה ב-'קונקשן באירופה לטיסה לצפון אמריקה'
קונקשן באירופה לטיסה לצפון אמריקה
07/10/2018 | 21:59
7
159
שלום רב
אני מתכנן טיול לצפון אמריקה המתחיל בסנט לואיס, ולבקר חבר בקנדה.
האפשרות המתאימה זה עם אייר קנדה וקונקשן באירופה עם 3 אפשרויות:
40 דקות בציריך בבוקר
שעה בפרנקפורט בבוקר
שעה ו40 במינכן.בבוקר
כמובן שיש הבדל משמעותי במחיר בין היעדים וכולם מתנקזים לטיסת ההמשך האחרונה בין טורונטו לסנט לואיס.
אבקש לדעת את דעתכם לזמני הקונקשן, האם צפוף מדי?
מה עדיף לקחת?
תודה מראש לכל העונים 
לצפיה ב-'בתור אחד שעושה את הטיסות האלה כל הזמן אני ממליץ'
בתור אחד שעושה את הטיסות האלה כל הזמן אני ממליץ
08/10/2018 | 01:05
3
152
40 דקות יהיה קצר מדי למרות שזה בטח עם סוויס והם מעולים.
שעה זה סביר מינוס, לך תדע אם יהיה עיכוב של הטיסה שלך לשם.
אני הייתי הולך על השעה ו-40.
מבחינת שעת הטיסה זה לא כזה משהו במילא יהיה לך ג׳ט לג.
לצפיה ב-'מסכים'
מסכים
08/10/2018 | 11:56
2
100
מסכים שהייתי בוחר מינכן
אבל רק לוודא - האם מדובר בכרטיס טיסה אחד?
הקונקשן במינכן זה מלופטנזה לאייר קנדה? 
לצפיה ב-'מינכן יקר הרבה יותר מ2 האשרויות האחרות'
מינכן יקר הרבה יותר מ2 האשרויות האחרות
11/10/2018 | 17:01
1
46
2 נוסעים, ואכן מלופטנזה לאיר קנדה.
כרגע נמצא פתרון אחר שלא נלקח בחשבון 
והוא קונקשן בניוארק מטרמינל C לטרמינל A עם יוניוטד וחזרה עם איר קנדה דרך ציריך.

לצפיה ב-'שים לב שתצטרך ויזה לארה"ב בשביל קונקשן בארה"ב'
שים לב שתצטרך ויזה לארה"ב בשביל קונקשן בארה"ב
13/10/2018 | 10:09
21
לצפיה ב-'הייתי הולך על ציריך'
הייתי הולך על ציריך
10/10/2018 | 01:52
1
88
שדה קל מאוד (ויחסית קטן) לקונקשנים
לצפיה ב-'לרוב'
לרוב
10/10/2018 | 09:35
81
40 דק בציריך זה לרוב מספיק למי שמכיר את השדה היטב. כבר קרה לי כמה פעמים שהיו תורים ארוכים בביקורת דרכונים. (צריך לעבור ביטחון, ביקורת דרכונים ולעבור טרמינל).
לצפיה ב-'מכיר שניים מהשלושה'
מכיר שניים מהשלושה
10/10/2018 | 01:59
110
40 דקות בציריך זה הרבה יותר משעה בפרנקפורט.

לא מכיר את מינכן, אבל שעה ו40 דקות צריך להספיק בכל מקום.
לצפיה ב-'לוחות זמנים ישנים של ארקיע'
לוחות זמנים ישנים של ארקיע
09/10/2018 | 08:25
119
בוקר טוב לכל חברי הפורום היקרים.
האם יש כאן למישהו צילום של לוחות זמנים ישנים של ארקיע, מסביבות 1995-2000 בערך ?
אם כן, אשמח מאוד, גם אם זה באיכות נמוכה.

תודה רבה !
לצפיה ב-'ההמשך שלי...,'
ההמשך שלי...,
08/10/2018 | 17:14
12
145
שזה מעין הפרק השני התעופתי שלי,והפעם : מרכז-אמריקה,שכלל את קובה,קוסטה-ריקה ופנמה.
קונקשנים בטראנס-אטלנטיות בשני הכיוונים היו בצרפת,וקונקשנים אזוריים היו באל-סלודור,שמסיבה לא כל-כך ברורה לי על אי-המצאות טיסות מסודרות בין חלק ממדינות מרכז-אמריקה,נוצר מצב הזוי שכדי להגיע מקוסטה ריקה אל פנמה שמדרום לה,הטיסו אותנו צפונה מעל ניקרגואה לאל-סלודור,ומשם ירדנו דרומה חזרה ואל פנמה.
אבל אני לא מסתכל על זה בשלילה,זה היה טיול מאורגן המוצלח ביותר בו השתתפתי בחיי,מכל הבחינות,ואני כזה שחלק מהמקרים אני נוסע במאורגן וחלק באופן עצמאי.
חברות התעופה המעורבות פה הן איר-פראנס וְאַוְיַאנְקָה,שלמיטב ידיעתי היא חברה קולומביאנית (תקנו אותי אם אני טועה).
לצפיה ב-'תל-אביב / נתב"ג...:'
תל-אביב / נתב"ג...:
08/10/2018 | 17:22
151
עבדכם הנאמן לפני העליה למטוס איר-פראנס לפאריס / CDG.
לצפיה ב-'נמל התעופה CDG / פאריס...,'
נמל התעופה CDG / פאריס...,
08/10/2018 | 17:27
117
כמה דקות אחרינו נחת מטוס אל-על כאן.
לצפיה ב-'ההתארגנות במטוס איר-פראנס,ההמשך...,'
ההתארגנות במטוס איר-פראנס,ההמשך...,
08/10/2018 | 17:29
123
עוד 10 שעות טיסה מצרפת לקובה.
לצפיה ב-'טרמינל "חוזה מארטי"...,'
טרמינל "חוזה מארטי"...,
08/10/2018 | 17:35
115
שזה נמל התעופה הבינלאומי של הַוַאנָה שבּקובּה,אחרי הנחיתה שם.
לצפיה ב-'טיסת AVIANCA מקובה לאל-סלודור'
טיסת AVIANCA מקובה לאל-סלודור
08/10/2018 | 17:39
1
103
לצפיה ב-'ברוכים הבאים לאל-סלודור'
ברוכים הבאים לאל-סלודור
08/10/2018 | 17:41
101
בדרך לקוסטה-ריקה.
לצפיה ב-'טיסת AVIANCA מאל-סלודור...,'
טיסת AVIANCA מאל-סלודור...,
08/10/2018 | 17:46
100
נחתה בקוסטה-ריקה,בנמל התעופה חואן סנטה-מריה,שממוקם בין הערים אלאחואלה וסן-חוזה.
לצפיה ב-'טיסת AVIANCA מסן-חוזה אל פנמה סיטי'
טיסת AVIANCA מסן-חוזה אל פנמה סיטי
08/10/2018 | 17:52
100
עם מראות מנמל התעופה חוזה סנטה-מריה,בקוסטה-ריקה.
לצפיה ב-'מקום ישיבה נוח בדרך לפּנמה'
מקום ישיבה נוח בדרך לפּנמה
08/10/2018 | 17:56
108
לצפיה ב-'הנחיתה בנמל התעופה טוקומן שבפנמה'
הנחיתה בנמל התעופה טוקומן שבפנמה
08/10/2018 | 17:58
100
לצפיה ב-'עד כאן ממרכז-אמריקה...,'
עד כאן ממרכז-אמריקה...,
08/10/2018 | 18:02
72
ואחרי יומיים של שהות בפנמה,היה עוד קטע ארוך של כ-½9 שעות של טיסה מפנמה לצרפת באיר-פראנס,עם קונקשן של כ-10 שעות ב-CDG,שכאן חלק מהקבוצה שלנו,יצאנו לסיור ערב בפאריס הקרה עם תחבורה ציבורית,וחלק נשארו לנוח בנמל התעופה.
בהמשך כמובן טיסת איר-פראנס לישראל.
לצפיה ב-''
09/10/2018 | 20:55
6
לצפיה ב-'הנסיעות והטיסות לאחר הפרישה מהעבודה'
הנסיעות והטיסות לאחר הפרישה מהעבודה
06/10/2018 | 22:50
15
158
בסוף יוני 2017 פרשתי מהעבודה לפנסיה מוקדמת,אחרי כמעט 36 שנות עבודה באותה החברה וב-3 תפקידים.
בשנה החופשית הראשונה נסעתי 3 פעמים,פעם אחת למסע נוסטלגי בסקנדינביה ופעמיים ליבשת האמריקנית.
אבל כאן ידובר כמובן על הצד התעופתי.
הנסיעה הראשונה היתה לשוודיה,שב כבר בקרתי קודם-לכן כבר 6 פעמים וזו היתה הפעם השביעית,זה לא היה טיול במובן הרגיל,שתי מטרות היו לי כאן : לאתר מצבה של חבר שוודי שהלך לעולמו באוגוסט 2011, (3 חודשים אחרי שפגשתי אותו שם),ולראות את מוזיאון ABBA שבסטוקהולם.
המטרות הוגשמו.
לצפיה ב-'בטרקלין המלך דוד'
בטרקלין המלך דוד
06/10/2018 | 22:59
150
פעם ראשונה בחיי לקראת טיסה במחלקת עסקים,אז גם בטרקלין המלך דוד בנתב"ג,לקראת טיסת אל-על לפרנקפורט,גרמניה,שם צפוי קונקשן לטיסת של SAS לסטוקהולם,שוודיה.
לצפיה ב-'מתוך הטיסה'
מתוך הטיסה
06/10/2018 | 23:03
2
141
לצפיה ב-'ארוחת-בוקר פשוטה וטעימה...,'
ארוחת-בוקר פשוטה וטעימה...,
06/10/2018 | 23:06
145
היתה די כיפית.
לצפיה ב-''
06/10/2018 | 23:09
98
לצפיה ב-'פרנקפורט > סטוקהולם'
פרנקפורט > סטוקהולם
06/10/2018 | 23:40
124
SAS.
לצפיה ב-'הכנה לטיסה פנים ארצית בשוודיה...,'
הכנה לטיסה פנים ארצית בשוודיה...,
06/10/2018 | 23:49
2
119
מ-Östersund לסטוקהולם.
הגעתי לכאן יומיים אחרי ההגעה לשוודיה,מהבוקר עד הצהרים נסעתי ברכּבת כמעט 6 שעות,כשלערב ממוזמנת לי טיסת פנים במשך שעה של SAS חזרה לסטוקהולם.
באוסטרשונד "סגרתי" מעגל עם חבר שוודי ותיק,שכפי שנאמר לעיל הלך לעולמו בהפתעה כ-6 שנים קודם לכן,שגם איתור המצבה שלו זה לא היה פּשוט כּלל,אבל "במקרה" מצאתי גברת חביבה שעובדת בבית העלמין המקומי,שעזרה לי ומצאה את המצבה לפי נתוני מיקום ומספר מסוים,שגם השגתי "בדרך לא דרך".
לצפיה ב-'בתוך המטוס...,'
בתוך המטוס...,
06/10/2018 | 23:53
113
טיסת הפנים.
לצפיה ב-'טיסה אל מול השקיעה...,'
טיסה אל מול השקיעה...,
06/10/2018 | 23:59
100
השעה 20:06 זמן מקומי.
לצפיה ב-'מתחיל את הטיסות לישראל...,'
מתחיל את הטיסות לישראל...,
07/10/2018 | 00:04
1
107
נמל התעופה ארלנדה שבאזור סטוקהולם.
לצפיה ב-'בטיסה לגרמניה'
בטיסה לגרמניה
07/10/2018 | 00:06
94
לצפיה ב-'קונקשן בפרנקפורט...,'
קונקשן בפרנקפורט...,
07/10/2018 | 00:09
109
מטוס אל-על כבר בסביבה.
לצפיה ב-'עד כאן מהנסיעה לשוודיה...,'
עד כאן מהנסיעה לשוודיה...,
07/10/2018 | 00:12
80
תם הפרק הראשון.
אמשיך בהקדם עם שני הפּרקים מהיבּשת האמריקנית.
שבוע טוב.
לצפיה ב-'תמיד נחמד לקרוא את הסיפורים שלך ולראות את התמונות.'
תמיד נחמד לקרוא את הסיפורים שלך ולראות את התמונות.
07/10/2018 | 11:58
1
65
מאחל לך בריאות והצלחה בהמשך החיים כפנסיונר צעיר.
לצפיה ב-'-רבה'
-רבה
07/10/2018 | 17:20
36
רק בשמחות ובשורות טובות.
לצפיה ב-''
10/10/2018 | 17:50
4
לצפיה ב-'תמונה מטיסה בדרימליינר'
תמונה מטיסה בדרימליינר
03/10/2018 | 20:17
3
259
לפני כחודש טסתי לאתונה בטיסת אל על, ולשמחתי החברה שידרגה את המטוס לדרימליינר.
תמונה שצילמתי בקבינה במהלך הטיסה התקבלה היום לאתר JetPhotos.
אז מי שמעוניין לראות איך נראית קבינה בדרימליינר מוזמן ללחוץ על הקישור הבא:

כדי שלא תחשבו שאני מפרסם חתול בשק מצ''ב דוגמית קטנה.

דרך אגב, למי שתוהה למה אני מפרסם קישור ולא את התמונה עצמה - הסיבה מאוד פשוטה:
צלמים מכל העולם מפרסמים באתר הנ"ל תמונות שצילמו ודוחפים את התמונה בעזרת פרסום בפייסבוק וכדומה.
לי אין פייסבוק וחוץ מאשר לתת "דחיפה קלה בכנף" בעזרת מעט בני משפחה אינני מהדחפנים.
ומכיוון שהתמונה הנ''ל מתמודדת היום על תואר "תמונת היום" אני מרשה לעצמי לנסות ולתת לה [ול  שלנו] פוש קטן בעזרתכם.

לצפיה ב-'אז גם אני רוכב על ההצלחה שלך ומוסיף אחת משלי מהקוקפיט'
אז גם אני רוכב על ההצלחה שלך ומוסיף אחת משלי מהקוקפיט
05/10/2018 | 11:13
1
116
אז גם  אני לא פרסמתי פה המון המון זמן תמונות מצרף אחת נדירה נחיתה בשדה התעופה באילת מהקוקפיט התמונה כבר בעמוד הראשי אז בואו נעזור לה להישאר שם

שבת שלום ותודה 

לצפיה ב-'בשמחה רבה גלעד ידידי.'
בשמחה רבה גלעד ידידי.
05/10/2018 | 11:28
64

התמונה שלך כבר בדף הראשי, התמונה שלי לא הגיעה לשם כי לא נלחמתי מספיק חזק בצלמים מהעולם שמפרסמים קישורים לתמונות שלהם בכל מיני פייסבוקים ורשתות חברתיות אחרות.

זה ממש לא בשבילי, ומספיק לי עם המעט שנהנים מהתמונות שלי בזכות הקישור שפרסמתי בתפוז, וכל האחרים שרואים את התמונות שלי באתרים עצמם בלי צורך בקישורים.
לצפיה ב-'תודה ארז :)'
תודה ארז :)
05/10/2018 | 22:38
46
אין הרבה אנשים צנועים כמוך, שמח שאתה ממשיך לבקר פה ואחלה של תמונה
לצפיה ב-'Primera Air נפחה את הנשמתה'
Primera Air נפחה את הנשמתה
01/10/2018 | 20:35
3
184
החברה שהייתה אמורה להפעיל טיסות סדירות מפריז כבר מסוף אוקטובר עם A321neo, הודיע על פשיטת רגל והשעתה כל הפעילות בחברה,הקו החדש מת"א לפריז בוטל.

https://primeraair.com/about-us/corporate-news/cea...
לצפיה ב-'אנשים רוצים לטוס בזול'
אנשים רוצים לטוס בזול
02/10/2018 | 17:33
2
119
וחברות תעופה רוצות להטיס אותם בזול, אבל אלה התוצאות בתחרות הגדולה שיש.
לצפיה ב-'אני חושב שהם הציעו מחירים טובים לפריז.'
אני חושב שהם הציעו מחירים טובים לפריז.
02/10/2018 | 19:08
64
לצפיה ב-'ולא רק זה, קראתי שהם "איבדו" מטוס אחד לפני שנה עם נזק שמוערך'
ולא רק זה, קראתי שהם "איבדו" מטוס אחד לפני שנה עם נזק שמוערך
03/10/2018 | 08:58
133
מעל 18 מיליון יורו וגם עיכובים במסירת מטוסים חדשים ומזה ככל הנראה נגרם להם נזק כלכלי.

Dear Customers,

With a great regret, we must inform you that Primera Air will cease all operations on the midnight of October 1st, 2018 and enter administration process, after 14 years of operations.
This is a sad day for all the employees and passengers of Primera Air. The company has been working relentlessly during the last months to secure the long-term financing of the airline. Not being able to reach an agreement with our bank for a bridge financing, we had no other choice than filing for bankruptcy.
During the last 2 years, several unforeseen misfortunate events severely affected the financial standing of Primera Air. In 2017, the company lost one aircraft from operations due to severe corrosion problems and had to bear the total cost of rebuilding, resulted in a loss of more than 10 million euros. 2018 began with a fantastic start of our low-cost long-haul project with a brand-new Airbus 321neo fleet, however, due to severe delays of aircraft deliveries this beginning ended up being rocky and incredibly problematic: operational issues, cancelations of number of flights, loss of revenues are just a few to mention. In addition, to fulfill our obligations in front of passengers, Primera Air leased in aircraft and beared additional costs of over 20 million euros.
Weighting the potential losses due to future delivery delays, and the added exposure to our partners and lessors, and bearing in mind the difficult environment that airlines are facing now due to low prices and high fuel costs, we have decided to cease operations now, where it will have a smaller effect on our clients, due to the timing of the year, rather than increasing the exposure. Without additional financing, we do not see any possibility to continue our operations.
This is an enormous disappointment after the incredible hard work and dedication put into building the airline. The company wants to sincerely thank all its employees for their hard work and dedication, its clients for years of loyal support and its suppliers for their cooperation during the years.

Sincerely,
The board of Primera Air
לצפיה ב-'אייר אינדיאה תפעיל טיסות סדירות גם ממומבאי'
אייר אינדיאה תפעיל טיסות סדירות גם ממומבאי
27/09/2018 | 20:39
226
הטיסה תהיה קצרה יותר מהטיסה של אלעל, בת 5 שעות ואלעל 8 שעות, הטיסה של אייר אינדיאה בקו החדש תעבור מעל סעודיה, מחיר מוצע בחברה כ- 250 דולר לכיוון.
לצפיה ב-'A-321 לופטהנזה רטרו יפה בציריך שבוע שעבר'
A-321 לופטהנזה רטרו יפה בציריך שבוע שעבר
26/09/2018 | 08:16
1
305
לצפיה ב-'אולי אני נוסטלגי (או סתם מיושן)...'
אולי אני נוסטלגי (או סתם מיושן)...
27/09/2018 | 16:25
157
אבל אני ממש מחבב את הצביעות הישנות.
לצפיה ב-'757-200 של איסלנד אייר, הגיע אתמול לנתב"ג'
757-200 של איסלנד אייר, הגיע אתמול לנתב"ג
24/09/2018 | 21:09
1
450
לצפיה ב-'האם הגיע ישירות מרייקיאויק...,'
האם הגיע ישירות מרייקיאויק...,
07/10/2018 | 17:30
29
וקיים טיסה מסחרית בין איסלנד לישראל?
לצפיה ב-'המראה מנתב"ג מעל תל אביב'
המראה מנתב"ג מעל תל אביב
24/09/2018 | 19:54
276
לצפיה ב-'בתחילת החודש טסתי לטיול ליוון'
בתחילת החודש טסתי לטיול ליוון
23/09/2018 | 14:51
1
229
אל על שידרגה לנו את המטוס לדרימלינר, והטיסה היתה חוויה נהדרת.
צילמתי והעליתי כמה תמונות לאתרים, תמונה ראשונה התקבלה כעת, וזאת תמונה שצילמתי מבעד לחלון בעת ההנמכה לשדה התעופה באתונה.
לצפיה ב-''
27/09/2018 | 20:37
7
לצפיה ב-'חידה: שדה תעופה עם שם של תרופה ?'
חידה: שדה תעופה עם שם של תרופה ?
22/09/2018 | 13:23
150
לצפיה ב-'שמירת תמונה מאתרים'
שמירת תמונה מאתרים
17/09/2018 | 15:11
5
166
שמרתי לאורך השנים עשרות תמונות מאתרי צילום המטוסים השונים, מובן שזה נשאר אצלי ולא עושה בזה כל שימוש..
לגבי נניח הג'טפוטו אני מניח שזה לא חדש, אבל נתקלתי בזה שבוע שעבר שאי אפשר לשמור תמונה כגון זאת https://www.jetphotos.com/photo/9063433

איך אפשר לשמור תמונות בכ"ז ממנו ומדומיו?

תודה!

לצפיה ב-'ב-chrome'
ב-chrome
17/09/2018 | 17:45
106
קליק ימני על התמונה ואז copy image, לאחר מכן תדביק אותה ב-paint או word או משהו דומה.
לצפיה ב-'תשובה.'
תשובה.
18/09/2018 | 04:27
2
111
לאחרונה בחלק מהאתרים אכן שינו את פורמט הקבצים לפורמט webp במקום jpg.
גם אני חיפשתי לזה פתרון, ומלבד ההצעה שכבר קיבלת בתגובה קודמת, מצאתי פתרון באינטרנט בתוכנות המרה שונות שממירות את הקבצים חזרה לפורמט jpg.
תוכל לבחור באחת מהן כרצונך:
https://www.google.com/search?q=webp2jpg&rlz=1...

לצפיה ב-'עוד טיפ המשך...'
עוד טיפ המשך...
13/10/2018 | 10:15
1
6
לרוב האתרים משתמשים בשירותי CDN חיצוניים ומפנות לתמונה בפורמט המתאים לדפדפן. כלומר, אם מדובר בכרום מודרני אז הנתיב יוביל ל-webp, אם מדובר באקספלורר ישן תקבלו jpg ככל הנראה וכו'.
אז פתרון שהייתי מנסה הוא פשוט לפתוח את התמונה בחלון חדש (open image in new tab) ולשנות את הסיומת מ-webp ל-jpg. בחלק גדול מהמקרים זה יעבוד.
לצפיה ב-'ניסיתי יותר מפעם אחת לעשות את מה שהצעת'
ניסיתי יותר מפעם אחת לעשות את מה שהצעת
13/10/2018 | 20:33
3
ואצלי זה לא הצליח אף פעם. תמיד היה חסר מקודד ל-webp עד שהורדתי אחד כזה.
לצפיה ב-'תודה על התשובות!'
תודה על התשובות!
21/09/2018 | 21:57
16
לצפיה ב-'מטוסי Airbus בארקיע'
מטוסי Airbus בארקיע
14/09/2018 | 20:18
9
308
בלוח הזמנים של ארקיע יש בחודש נובמבר טיסות מנתב"ג לאילת עם מטוס Airbus 321.
מתי מתוכנן להגיע מטוס ומאיזה דגם ?
לצפיה ב-'אמור להגיע אחד כזה חדש מהמפעל בחודש הקרוב.'
אמור להגיע אחד כזה חדש מהמפעל בחודש הקרוב.
15/09/2018 | 19:50
8
149
לצפיה ב-'מקווה שלא יגיע עם מושבים כמו בישראייר'
מקווה שלא יגיע עם מושבים כמו בישראייר
16/09/2018 | 23:05
194
לקחו מושבים דקים שזה חוסך מקום/משקל/דלק אבל הם לא ניתנים להטיה ולכן הרבה פחות נוחים
לצפיה ב-'אמור להחליף מישהו? '
אמור להחליף מישהו?
17/09/2018 | 15:00
2
152
לאן שלחו את BAW?

ומה הסטטוס כרגע של BAU?

תודה.
לצפיה ב-'כן, ה-321neo מחליפים את ה-757'
כן, ה-321neo מחליפים את ה-757
17/09/2018 | 15:18
172
ה-BAW כבר נמכר לאייסלנד אייר והפך ל-TF-ISX. 
ה-BAU אמור לצאת משירות לקראת סוף השנה, כשייכנסו ה-321neo לשירות. בינתיים עדיין טס בשירות ארקיע.
לצפיה ב-'757 השני יפרוש מארקיע במהלך חודש אוקטובר.'
757 השני יפרוש מארקיע במהלך חודש אוקטובר.
17/09/2018 | 21:45
105
לצפיה ב-'4X-AGH "אהוד מנור"'
4X-AGH "אהוד מנור"
17/09/2018 | 21:44
2
166
לצפיה ב-'מצאתי תמונה '
מצאתי תמונה
17/09/2018 | 21:56
1
255
לצפיה ב-'יצא יפה'
יצא יפה
20/09/2018 | 06:21
63
לצפיה ב-'נדחתה האספקה של A330neo לארקיע'
נדחתה האספקה של A330neo לארקיע
17/09/2018 | 21:47
268
יגיע כנראה אחרי פסח אחרי שיראו אם יילך טוב הטיסות עם 767 של neos לתאילנד ולעוד יעדים אחרים עם 767, כמו אוסלו ועוד.
לצפיה ב-'בקשת רישום'
בקשת רישום
16/09/2018 | 20:28
107
הלוך  יום רביעי, ספטמבר 26, 2018
תל אביב אתונה אל על LY 543

חזור  יום שלישי, אוקטובר 02, 2018
אתונה תל אביב אל על LY 542

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ברנדוויז
ברנדוויז- תקשורת שיווקית
פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
פורום ביטוח חיים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה