לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום תזונה ודיאטה
ברוכים הבאים לפורום תזונה ודיאטה. אכילה ומשקל משפיעים באופן ישיר על הבריאות שלנו, התחושות הפיסיות , מצב הרוח, ועוד הרבה היבטים פיזיולוגיים ופסיכולוגיים בחיינו. מצד שני יש לנו לא מעט אתגרים בשמירה על אכילה מאוזנת ומשקל רצוי באורח החיים המודרני עם סדר היום התובעני, שפע האוכל, ההשפעה של הלחץ והקשיים היומיומיים על האכילה, האירועים שסובבים סביב אוכל ומה לא. ומצד שלישי יש המון מידע בנושא, לרוב סותר ולא מקצועי, המון גישות של תזונה ודיאטה והתעסקות רבה בנושאים של אוכל ומשקל. אשמח לגייס את ניסיוני הרב מ 25 שנות עבודה בתחום ואת הידע האקדמי והמקצועי שצברתי כדי לענות על שאלות שמטרידות אתכם ולתת טיפים הנחיות ועצות. חשוב לציין שהמענה בתחומי הפורום אינו מחליף טיפול אישי. שלכם,מלי תבור, לרזות באיזון אונליין

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תזונה ודיאטה

ברוכים הבאים לפורום תזונה ודיאטה. אכילה ומשקל משפיעים באופן ישיר על הבריאות שלנו, התחושות הפיסיות , מצב הרוח, ועוד הרבה היבטים פיזיולוגיים ופסיכולוגיים בחיינו. מצד שני יש לנו לא מעט אתגרים בשמירה על אכילה מאוזנת ומשקל רצוי באורח החיים המודרני עם סדר היום התובעני, שפע האוכל, ההשפעה של הלחץ והקשיים היומיומיים על האכילה, האירועים שסובבים סביב אוכל ומה לא. ומצד שלישי יש המון מידע בנושא, לרוב סותר ולא מקצועי, המון גישות של תזונה ודיאטה והתעסקות רבה בנושאים של אוכל ומשקל. אשמח לגייס את ניסיוני הרב מ 25 שנות עבודה בתחום ואת הידע האקדמי והמקצועי שצברתי כדי לענות על שאלות שמטרידות אתכם ולתת טיפים הנחיות ועצות. חשוב לציין שהמענה בתחומי הפורום אינו מחליף טיפול אישי. שלכם,מלי תבור, לרזות באיזון אונליין
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום תזונה ודיאטה. אשמח לגייס את ניסיוני הרב מ 25 שנות עבודה בתחום ואת הידע האקדמי והמקצועי שצברתי כדי לענות על שאלות שמטרידות אתכם ולתת מידע, טיפים והנחיות. חשוב לציין שהמענה בתחומי הפורום אינו מחליף טיפול אישי. אין לפרסם בפורום ואין להשתמש בשפה לא נאותה. מלי תבור
המשך >>

המשך יומן אכילה: של שבת ראשון ושני
11/01/2016 | 22:00
3
40

יומן אכילה:
6/1 - יום רביעי
סלט ירקות
100 גרם טחינה
רוטב שמן זית ולימון
משקה דנכול
רוטב אלף האיים

7/1 - יום חמישי
סלט ירקות
100 גרם טחינה
ברוקולי
משקה דנכול
רוטב אלף האיים

8/1 - יום שישי
4 פריכיות כוסמת
15 עגבניות שרי
חתיכת עוגת שוקולד
חתיכת לחם
100 גרם חלבה וניל
אלפחורס
עוגיית תמרים
עוגיית אגוזים
2 עוגיות פלורנטין שוקולד
רוגלעך
עוגיית חלבה
פרוסת עוגת שמרים שוקולד
פרוסת עוגת שטרודל תפוחים
פרוסת רולדת תמרים
פרוסת רולדת גבינה
200 גרם אורז צהוב עם שמיר
תפוחי אדמה
שניצל
קובה
פרגיות

יום שבת

2 פיתות
חומוס
לחמניית חלה
ביצה קשה
סלט ירקות
סלט כרוב אדום במיונז
מטבוחה
בייגלה
2 פריכיות כוסמת

יום ראשון הכי גרוע בגלל העצבים של יום שישי שזללתי

קמתי בבוקר יום ראשון עם תאבון חזק!!!

סלט ירקות
רוטב אלף האיים
חומוס
סלט כרוב אדום במיונז
2 פיתות
לחמנייה
פריכיות ריזוטו 100 גרם
100 גרם שוקולד פקאן ושוקולד שקד
150 גרם רצועות הדר בשוקולד
לחמניית דגנים גדולה
עוגות במשקל
200 גרם עוגיות במשקל

ואחר כך הרגשתי כל כך רע שבא לי להקיא ולא הקאתי!!! צרבת והרגשה רעה!!! צרבת חזקה ביותר הייתה לי!!!

והיום בבוקר

שתיתי כוס סחלב חם
כוס חלב בטעם וניל
כוס משקה שקדים
פלפל אדום
עגבנייה
מלפפון
10 פריכיות דגנים
וקופסא שלמה של קוטג' 1 אחוז
וגבינת סימפוניה

ועכשיו עליתי על המשקל וראיתי שעליתי מיום חמישי 3 קילו

אני כל כך רציתי לרדת במשקל השבוע

ביום רביעי חמישי עשיתי דיאטה והתחייבתי לאכול בריא ולא לגעת בבצקים ובשוקולדים ובמתוקים ולא עמדתי ביעד שהצבתי לי.

נכשלתי

אני כישלון!!!!!!! אני אפס

אני לא יודעת מה לאכול מחר רק מפחיד אותי לחשוב על האוכל

אני פוחדת מאוד זה שולט בי

זה לא בשליטתי הבורקסים האלה!!!

איך אני ארד ככה במשקל???

אני נראית כמו חבית שמנה

הלוואי שהייתי יכולה להקיא את כל האוכל אחרי שאני אוכלת אבל הבעייה שאני לא מקיאה בכלל איזה כיף למי שמקיאה את האוכל ככה היא לא משמינה.

כדאי לפנות לייעוץ מסודר אצל דיאטן/נית ו/או גורם אחר
12/01/2016 | 07:59
17
שמטפל בהפרעות אכילה.

אני מוכן גם לשוחח איתך טלפונית 
תשלחי לי מסר עם דואל או תרשמי לאתר ונוכל לתקשר.
מיטל יקרה אני מזמינה אותך לדבר איתי
( לעמוד שלי בתפוז )
12/01/2016 | 08:29
24
אני מזמינה אותך להתקשר אלי ולהתייעץ איתי. את סובלת וצריכה עזרה. אני לא זו שיכולה לעזור לך אבל אוכל להפנות אותך לגורמים המתאימים.. הטלפון שלי בתפוז מופיע למטה
קודם כל כדאי שתכנסי לפורום עם אותו ניק כדי שנוכל לקשר בין
12/01/2016 | 12:48
25
ההודעות שלך הקודמות להודעה הנוכחית.
 שנית זה שלא הצלחת לרדת במשקל לא אומר שאת כישלון או אפס, זה קורה לכולנו הרבה פעמים. אנשים שמנים הם לא אפסים, ולא כישלונות, הם רק סובלים מבעיה רפואית\אסטטית שניתנת לפתרון בכל מצב.
שלישית- כדי לדעת מה קורה איתך מבחינה גופנית חשוב לדעת באופן כללי מה הגובה והמשקל שלך ? ומה ה BMI שלך ?
אולי את בכלל לא שמנה מידי, ורק נדמה לך שאת שמנה.
אולי את רק שמנה שמקומות מסוימים בגוף ואז הפתרון שלך זה פעילות גופנית ולא דייטה.
רביעית והכי חשוב , אם את מרגישה כלכך רע בגלל המשקל והאכילה כדאי לך לפנות לפסיכולוג או פסיכיאטר או רופא משפחה ולספר להם את כל זה- זאת לא בושה לפנות ליעוץ פסיכולוגי או פסיכאטרי, הם יכולים לעזור לך גם בנושא רגשי האשמה שאת מרגישה, וגם להתגבר על הבולמוסים של יום שישי .
בכל מקרה בשום אופן אל תנסי להקיא ואל תתחילי להקיא. כי זה הופך מהר מאד להתמכרות ואיבוד שליטה לחלוטין גם גופנית וגם נפשית.
אימון בשיטת EMS - בלוף או אמת - מה ידוע לכם ?
09/01/2016 | 16:23
8
26
http://www.emsgym.co.il/%D7%9E%D7%94-%D7%96%D7%94-EMS.html

באיזור מגוריי נפתח מרכז כזה
110 שח ל-20 דקות אימון

קשה לי להחליט אם מדובר בגימיק של רמאים
או
בשיטה מוכחת שיש לה תוצאות

הנה כתבה על מישהו, שמתאמן בשיטות קונבנציונאליות וניסה, שהגיע לחדר מיון :
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4691691,00.html

לדעתי, גם אם יש בשיטה זו משהו אמיתי
עדיין נשאלת השאלה עד כמה המאמנים יודעים לבצע אותה כראוי
נכון שפיתחו את השיטה בנאסא
אבל אני די בטוח שאסטרונאוט בנאסא קיבל שירות ברמה קצת יותר גבוהה ממה שאנחנו נקבל בחדרי הכושר המקומיים.

.ANYBODY HOME HAAAA, HOOOO; EHOOOOO
10/01/2016 | 12:49
7
זה לא בלוף בכלל, וגם הוכח מדעית שזה עובד.
10/01/2016 | 14:17
6
45
רק שזה לא גורם להרזיה ולא להפתחת שומן, ולא לפיזור שומן- זה לא עושה כלום לשומן.
זה מחזק  את השרירים ע"י הפעלה שלהם, וזה זהה לאימון כוח קובנציונלי עם קפיצים משקולות וכ"ד.
הפרנציפ זה שבמקום שהמוח ישדר הוראה לשריר להתכווץ ולהתרפות - כמו באימון קונבנציונלי, עושה את זה מכשיר חשמלי שמשדר אות חשמלי ישר לשריר להתכווץ ולהתרפות - התוצאה היא אותה תוצאה מבחינת השריר, השריר מתכוץ ומתרפה וע"י כך עובד- ולכן הוא גם מתפתח וגודל.
האמצעי הזה גם טוב להגדלת מסת עצם, קראתי שמשתמשים בו גם לחולים במחלות ניווניות של שרירים, משותקים, אסטרונאוטים וכ"ד.
בזמן הפעולה כמובן שיש גם איבוד אנרגיה ( קלוריות) ולכן זה גם תורם במידה שולית לירידה במשקל (כמו אימון במשקולות או קפיצים).
או קיי בוא נניח שישנה אמת מדעית
10/01/2016 | 14:48
5
13
אני קראתי שברוס לי השתמש בשיטה זו

עדיין נותרו כמה שאלות פרקטיות :

1. מהי היעילות לעמת אימון קונבנציונאלי ?
     נאמר 20 דקות עולות 110 שח
     האם 330 שח בחודש מכסה אימון חדר כושר אינטנסיבי של חודש אימון
     יום כן יום לא ?
2. גם אם המכשירים של נאסא והמאמנים של נאסא השיגו תוצאות כלשהן
     האם המכון השכונתי יתפקד באותה רמה של אימון יעיל מאוד ומינימום סיכון גופני ?
     למשל, שאלה שאינני יודיע לענות 
      האם אין איזשהו תקן/תואר של מוסמך לאימון EMS ?
      או שזה כמו נאטורופאט או קואצ'ר שכל אחד יכול להיות ?
לא יודע אבל יש מכשירים כאלה שאפשר לרכוש הביתה
10/01/2016 | 16:19
4
14
היה פרסומות בערוץ הקניות לפרפר לחיזוק שרירי בטן וחוגרה כזאת וכ"ד.
לא חליפה שלמה אבל אפשר לחבר כל פעם לשריר אחר.
אישית אני מעדיף לעשות תרגילי 5BX : פושאפס (סמיכה) , כפיפות בטן, סקוואצ'ים (עם או בלי משקולות יד) עשר עשרים דקות -  על השטיח בבית , לי זה מספיק.

כתבה ב-YNET אישרה את חששותיי
11/01/2016 | 14:52
3
10
האזהרות הללו נכונות לכל ספורט מוגזם
11/01/2016 | 16:17
2
16
ברור שצריך זהירות בשימוש במכשיר כזה.
גם אחרי ריצות אנשים מגיעים לבית חולים.
מניסיוני עם משרד הבריאות אני יודע שמשרד הבריאות דואג יותר לבריאותו מאשר לבריאותנו, ולכיסוי התחת שלו מבחינה משפטית ולפנסיה של הפקידים שלו, מאשר לבריאות הציבור.
בכל אופן זה מוכיח שהמכשיר עובד.

טוב, אז תתחיל להתאמן ושיהיה בהצלחה
12/01/2016 | 07:44
1
6
אשמח מאוד לדיווח איך האימון מתקדם....
( על התקדמות בניית הווילה של בעל המכון, אין צורך לדווח ...)

אני בכל אופן, מתאמן כרגע כך
יש לי פדומטר ואני סופר כ-9000-12000 צעדים ביום
בדקתי מדעית המדידה די מדוייקת.

איך מדדתי
הלכתי מסלולים מוגדרים של כ-5 קמ ( כפי שנמדדים בגוגל מפס)
בדקתי כמה צעדים יוצא?
ומה אורך צעד ממוצע ?
הנתונים עקביים ועושים שכל מאימון לאימון.
לא כתבתי שאני מתאמן במכשיר הזה בכלל.
12/01/2016 | 11:17
10
אני מתאמן רק בבית על השטיח.
פעמיים שלשל בשבוע קצת פושאפס כפיפות סמיכה סקוואץ' כפיפות בטן ומשקולות יד.
האם באמת יש איזשהו ערך לחגורה שמודדת "השמנה" ?
11/01/2016 | 07:38
1
16
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4750756,00...

הרי די ברור שכל שינוי במבנה הגוף, אכילה ובשתייה ובצבירת הנוזלים בגוף ישפיע על התוצאה לפי החגורה המשוכללת הזו.
אפילו המקום בגוף שבו שמים אותה ישפיע.

יתר על כן, זה סתם יכניס אנשים לפאניקה
מישהו יאכל 4 עגבניות ויקבל דיווח שהשמין

אין תחליף לשיטה הישנה והטובה של מעקב שבועי/דו שבועי
תוך בחינת המגמה הכללית ולא תוצאה בדידה.

אם באמת רוצים המצאה שתעזור לאנשים
שימציאו מחשב ששמים בבטן ויכול להודיע לטלפון הסלולארי בכל נקודת זמן כמה קלוריות כבר אכלת .

או שימציאו מחשב ששמים בראש עם שני כפתורים
כפתור "עשה" וכפתור "אל תעשה"
ונוכל לתכנת את ה"עשה" ל- צא להליכה גופנית ב-22:00 לשעה
ואת ה "אל תעשה" ל- אל תאכל סופגניות במסיבת החנוכה.
החברות שמיצרות את הדג'טים צריכות פרנסה
11/01/2016 | 16:29
16
וגם הטכנאים שיבואו לתקן את כל המכשירים האלה שיתקלקלו כל הזמן.
אבל דווקא כל הפטנטים האלו שכאילו עוזרים לנו רק גורמים לנו לזוז פחות ולהשמין יותר.
בקיצור אני בעד החיים הפשוטים, כמה שיותר פעילות יומיומית , וכמה שפחות אלקטרוניקה ושיכלולוגיה וחוכמולוגיה.
בקשר לבית חכם - אני שונא את התריסים החשמליים שיש לי בבית שמרעישים נפתחים באיטיות מעצבנת, וכשהם מתקלקים אי אפשר לצאת מהבית, ואת החלונות החשמליים במכונית כנ"ל.
אני לא מצליח לשכוח את המקרר החכם של אחותי שציפצף בקולי קולות שלשה ימים רצוף בלי הפסקה עד שבא הטכנאי. (היתי משתגע אם היה לי מקרר כזה)
ואת משחקי המחשב , תוכניות הטמבלויזיה 24 שעות ביממה, והאופניים החשמליות שגורמות לילדים שלנו לא לזוז , ולהראות כמו בטטות .
נושאים שחשובים לדעת על דיאטה
11/01/2016 | 02:49
30
לכל מי שרוצה לעשות דיאטה אז יש כמה נושאים שחשוב לקרוא שיתנו לכם הרבה כלים כיצד לרזות בצורה מאוזנת ובריאה, אפשר לקרוא את הכתבה בקישור הבא:
http://www.mako.co.il/health-wellness/diet

אי אכילת פירות וירקות
10/01/2016 | 12:11
3
41
היי, אני בת 24, איני אוכלת פירות וירקות כלל וגם מעולם לא אכלתי, לא מסוגלת אפילו לטעום, בד"כ מקבלת בחילה כאשר רוצה לנסות ולבסוף איני מצליחה כלל.

מעוניינת מאוד לשנות את המצב, האם יש לך טיפים? לאיזה אנשי מקצוע כדאי לי לפנות (פסיכולוגית? דיאטנית?)?
כן, יש לי טיפ מניסיון אישי
10/01/2016 | 12:47
40
אילו רופא היה אומר לך שאת חייבת לקחת תרופה או לעבור ניתוח
היית מבצעת את הוראותיו, אני מניח.

תתייחסי לאכילת פירות וירקות כאל לקיחת תרופה או טיפול רפואי 
ולא כאל אוכל שצריך להיות טעים .

המטרה של אוכל היא קודם כל לקיים אותנו ורק אחר כך לגרום לנו הנאה
אז תאכלי מלפפון ועגבנייה בשביל הבריאות ואחר כך תמשיכי עם מה שאת אוהבת.

חוץ מזה, שאלה : עד כמה את לא אוהבת ?
נניח למשל : סלט פירות, את מסוגלת לאכול ?
                     או מרק ירקות ?

את יכולה להכין לעצמך שייק בריאותי על הבוקר ולשתות אותו 
כמו תרופה.

חוץ מזה, תיכנסי לפורומים של הורים וילדים ותלמדי משם טריקים
איך מרמים זאטוטים חמודים כדי לגרום להם לאכול ירקות 
למשל, מכניסים גזר וקישוא מגורדים בתוך התערובת של הקציצה 
רסק עגבניות ברוטב שנותן את הליקופן של העגבניה 
ותלמדי לרמות את עצמך ( נגיד קונפיטורות למיניהן, עוגת גזר , מיץ תפוזים טרי)

וכמובן, אם כל זה לא עוזר אז רק כמוצא אחרון :

1. תוסיפי לך סיבים תזונתיים לתפריט ( כמו בנפייבר )
2. תקחי מולטיויטמין איכותי ( לאחר התייעצות עם רופא המשפחה)
3. תיבדקי גם בבדיקות שלא נכללות בסל הקופה כמו 
      רמת וויטמינים בגוף : ויטמין C,  ויטמין D UFUW
4. חפשי דרכים אלטרנטיביות לכפר על אי אכילת פירות וירקות 
    תבדקי מאילו מקורות אחרים אפשר לקבל ויטמינים שבדר"כ מקבלים מירקות
5. הבעייה עם הפיטוכימיקלים שיש בירקות ואין דרך אחרת לקבלם למיטב ידיעתי

פסיכולוג ורופא.
10/01/2016 | 14:05
14
חובה לשנות את המצב
( לעמוד שלי בתפוז )
10/01/2016 | 19:11
30
אין ספק שאכילה של פירות וירקות היא א"ב של אכילה בריאה. לא חייבים שזה יהיה כל הסוגים וכל המינים, ואם היית אוכלת כמה סוגים בודדים זה כבר היה סביר.
אבל זה נשמע מצב קיצוני מדי ובהחלט דורש בדיקה מעמיקה עם גורם מקצועי.
אני לא יודעת מה פסיכולוגית תעשה כשתבואי אליה עם בעיה שאת לא אוכלת ירקות. הרי יש אנשים שנגעלים מבשר ולא נשלח אותם לפסיכולוג. אני מציעה לך קודם כל להתייעץ עם דיאטנית ולברר את הנקודה ולטפל בה. בגדול נראה לי שאת במן אנטי כזה שנובע מכך שלא נחשפת יותר מדי לאכילה של פירות וירקות בבית. ועם דיאטנית תוכלי לעבור את השינוי שתהיי מחוייבת לו יותר מאשר רצון כללי לשפר את האכילה.
בהצלחה!
מחלה קשה שבא למות מהבורקסים ומהשוקולדים מכורה חזק מידי
08/01/2016 | 14:02
3
56
אני בת 25
בשנה שעברה שקלתי 20 קילו פחות
עליתי בצורה דרסטית במשקל 20 קילו בשנה
ואני לא מצליחה לרדת גרם 1 !
אני מיואשת!!!
לא מוצאת פיתרון לרדת במשקל!
היום תכננתי לא לאכול שטיות ואכלתי 200 גרם שוקולדים ובורקסים גבינה ותרד ועוגת גבינה.
זה הורס אותי! כל יום בורקסים עוגות לחמים ושוקולדים יוגורט עם גרנולה ובוטנים ושקדים וסילאן
20 קוביות חלבה
עוגת פרג
10 חתיכות עוגת גבינה חמה
עוגת שוקולד
עוגת קינמון
עוגת שיש
בורקס קינמון
רוגלעך
קוראסון חמאה
ריבות
לא מצליחה להפסיק על המתוקים!!! זה עושה לי צרבת והרגשה רעה.
מה את מציאים לי לעשות? האם אתם מבינים את הקושי הרב שלי לרדת במשקל????
במקום לרדת במשקל אני עולה בכל שבוע קילו במשקל - זה הורס אותי!!!
אני מוכן לעזור לך בשיחה טלפונית
09/01/2016 | 16:27
19
אם את רוצה תשלחי לי מסר בפרטי בבקשה
יש גמילה מסוכר וגלוטן (כלומר מאפים)... אולי זה מתאים לך
10/01/2016 | 14:08
19
יש אנשים שמתמכרים לסוגי אוכל מסויימים, או לצורת אכילה מסויימת.
אני חושב שצריך להתיחס לזה כמו אל התמכרות ולטפל בזה בהתאם.
המלצתי
( לעמוד שלי בתפוז )
10/01/2016 | 19:05
23
הי מאיה יקרה
נשמע שאת נמצאת במקום מאוד לא טוב וקיצוני מול אוכל ומשקל וזה יהיה מאוד לא מקצועי להציע לך הצעות או להמליץ לך המלצות כלליות. מה שבטוח הסבל מאוד ניכר ממה שאת כותבת וחבל על כל יום שעובר ככה.
אני ממליצה לך קודם כל לגשת לפסיכולוגית שתוכל למפות איתך את הבעיה מול אוכל ובשלב מתקדם יותר לפנות לדיאטנית שתעזור לך עם הידע והכלים לאכילה מאוזנת.
אני מאחלת לך שתעשי זאת בהקדם
יום שישי השחור שהסתיים בלא פחות מ-7000 קק"ל
08/01/2016 | 14:44
3
67
יומן אכילה:
6/1 - יום רביעי
סלט ירקות
100 גרם טחינה
רוטב שמן זית ולימון
משקה דנכול
רוטב אלף האיים
7/1 - יום חמישי
סלט ירקות
100 גרם טחינה
ברוקולי
משקה דנכול
רוטב אלף האיים
8/1 - יום שישי
4 פריכיות כוסמת
15 עגבניות שרי
חתיכת עוגת שוקולד
חתיכת לחם
100 גרם חלבה וניל
אלפחורס
עוגיית תמרים
עוגיית אגוזים
2 עוגיות פלורנטין שוקולד
רוגלעך
עוגיית חלבה
פרוסת עוגת שמרים שוקולד
פרוסת עוגת שטרודל תפוחים
פרוסת רולדת תמרים
פרוסת רולדת גבינה
200 גרם אורז צהוב עם שמיר
תפוחי אדמה
שניצל
קובה
פרגיות
עליתי מהבוקר 2.5 קילו רק היום!!!!!!!!!!!!!!! בא לי למות!!!!!!!!!
האם היום עשיתי נזק בלתי הפיך בכמויות האוכל העצומות שאכלתי היום???
אי אפשר לעלות 2.5 קילו ביום, ואין דבר כזה נזק בלתי הפיך
10/01/2016 | 14:47
29
תנודת המשקל היומית באופן טיבעי אצל אדם במשקל תקין היא פלוס מינוס קילו שלם כך שזה שנשקלת ומצאת שהמשקל עלה בקילו שניים חסר משמעות לחלוטין.
חלק מזה זה כל האוכל הזה שיושב עדיין אצל בבטן חלקו הגדול לא יתעכל בכלל ויצא בסוף וחלק גדול זה נוזלים שנספחים לכל זה.
לאדם אין יכולת עיכול וספיגה של כמויות גדולות מאד של מזון ולכן אי אפשר לעלות ביום אחד קילו שלם גם אם תאכלי מזון שווה ערך ל 7000 קלוריות כי רובו לא יתעכל.
ולכן אל תתיאשי ותמשיכי בדיטה כל השבוע כי זה מה שחשוב , אם תתמידי בדייטה השקילה הבאה צריכה להתבצע רק בעוד שבועיים ואז תוכחי לדעת שכל השנים וחצי קילו האלה נעלמו . (אבל זה יקרה רק אם תתמידי בדיטה כל השובעיים ולא תיתקפי שוב בבולמוס כזה ! )
אני מציע לך לפנות לדיאטנית שמתמחה בהפרעות אכילה בדחיפות
10/01/2016 | 14:56
12
בנוסף לכך אשמח לשוחח איתך ולסייע לך טלפונית 
 אם את לא רוצה לתת טלפון, אין בעייה
תפני אליי במסר 
 ואני אשלח לך טלפון ותתקשרי בחסוי, בלי לפחד

באמת שרוצים לעזור לך 

אני גם מציע לך להתחיל ללכת לפגישות של OA 
OVEREATERS ANONIMOUS באיזור מגורייך 
כל ניסיון הרעבה יגמר מפיצוי ואכילת יתר רק זה נראה קיצוני
( לעמוד שלי בתפוז )
10/01/2016 | 18:55
21
מיטל יקרה
אני מבינה את הרצון העז שלך לרזות וההקרבה שהיית מוכנה לעשות ביומיים האלה של רביעי וחמישי רק ממחישה כמה הוא גדול.
אבל יום שישי השחור הוא קודם כל תוצאה של היומיים האלה שהרעבת את הגוף והנפש- פיצוי ובענק! אחרי יומיים שאוכלים רק ירקות עם רוטב וטחינה ומשקה דנכול אחד בוודאי שהוא יבוא.
אבל! אני חייבת להגיד לך שהרמה של הפיצוי- כמויות וסוגי האוכל מראה על כך שיש לך קושי רציני יותר מהרגיל. כלומר אם היית סתם מנסה לאכול כמה שפחות ביומיים האלה ואז מפצה ביום שישי עם ארוחה גדולה ופרוסה או שתיים של עוגה אז מילא. זה עוד היה נראה בתחום הסביר ויכול לקרות לכל אחד שנופל לפח שטומן לו הרצון העז לרזות. אבל זה לא המצב- הפיצוי שהיה אצלך היה הרבה יותר רציני ובתחום הלא סביר.
אני ממש לא רוצה לשים תוויות של הפרעות אכילה, אם כי ממה שתיארת יש יסוד לחשוב בכיוון- אני לא מכירה את הרקע שלך וזה לא נכון להכריז הכרזות סתם ככה.
לכן אני מאוד ממליצה לך לגשת לדיאטנית שקודם כל תברר איתך יותר לעומק את הנושא של הקיצוניות עם האכילה שהגעת אליה ביום שישי. חייבם לעשות בירור אם הקושי שלך מול אוכל הוא רק עניין של חוסר ידע ומודעות- בקטע של לאכול כמה שפחות כי ככה מרזים, של פחמימות משמינות וכו, טעויות שהרבה אנשים מנסים לרזות לפיהן. או שהקושי הזה הוא רגשי\ פסיכולוגי ונוצר מתפיסה קיצונית של אוכל ומשקל שצריך לטפל בה יותר לעומק. שוב, נראה לי שמה שקרה לך יושב יותר על החלק הזה.
ולגבי המשקל- כן צריך לקחת בחשבון שכשיש עודף קלורי כל כך גדול אז משמינים נטו- כלומר הגוף מייצר שומנים ומאחסן אותם ברקמת השומן. 
אבל רוב השינוי שראית במשקל נובע מזה שפשוט יש במערכת מלא אוכל שבסופו של דבר יש לו משקל. וכמובן נוזלים שנאגרים ונאצרים בגוף יחד עם האוכל. 
מה שבטוח לא מייצרים 2.5 קילו של שומן ביום אחד. כל קילו שומן נוצר עם עודף קלורי של כ 7000 קלוריות. ואם כבר זה אולי קרה. את בכל זאת לא אכלת 17 או 18 אלף קלוריות..
אני מקווה שתפני במהרה לעזרה מקצועית, חבל לסבול ככה!

כמה שאלות על דיאטה
07/01/2016 | 20:05
9
38
שלום לפורום החשוב,
איך יודעים שבאמת רעבים ומה שמרגישים הוא לא סתם אכילה רגשית?
איך מצליחים להפריד לפחות 3 שעות בין ארוחה לארוחה בלי לנשנש באמצע?
איך יודעים שהכמות שאכלנו היא כמות מספקת ומשביעה?
זה בינתיים. בטח בהמשך יהיו לי עוד שאלות.
תודה.

איך מפרידים בין תחושת רעב לסתם אכילה רגשית
( לעמוד שלי בתפוז )
08/01/2016 | 10:51
4
38
תחושת רעב אמיתית הרי ברורה מאוד, והמושג אכילה רגשית מתאר מצב שבעצם אוכלים ללא קשר לתחושת רעב. אבל הרבה פעמים זה מבלבל באמת, ויש מצבים שבהם אכילה רגשית היא תוצאה של רעב אמיתי. למשל אם מגיעים הביתה רעבים ולא אוכלים ארוחה טובה ומסודרת, ובמקום זה אוכלים חטיפים ונשנושים. וכיוון שזה לא מספק את הצורך אז ממשיכים עם זה ועושים טיולים למטבח ולמקרר ולא מצליחים לעצור את זה. בקיצור קשה לסגור את הפה. כי תכלס לא מגיעים למצב שהקיבה מתמלאת, המוח קולט את זה ומתחיל לשדר מסרים של שובע ורוגע- כמו שקורה אחרי שאוכלים ארוחה מסודרת.
וכדי להצליח להחזיק 3 שעות בין ארוחה לארוחה צריך שכל ארוחה תהיה בזמן ותהיה משביעה. כדי שארוחה תהיה משביעה היא צריכה לשלב כמויות מספקות של פחמימות חלבונים וסיבים תזונתיים. הפחמימות הן אלה שנותנות את האנרגיה ושומרות על רמת סוכר תקינה בגוף- תנאי ראשון לתחושת רוגע ושובע. החלבונים והסיבים מאטים את ספיגת הפחמימות כך שאותה כמות נספגת למשך זמן ארוך יותר אחרי ארוחה ושומרת על רמת סוכר תקינה לאותן 3 שעות. כמובן זה פחות או יותר ותלוי גם בתכולת השומנים בארוחה שיש להם ערך שובע משמעותי גם כן. בגדול  אחרי 3 שעות כבר רמת הסוכר מתחילה לרדת אם כמות הפחמימות בארוחה היתה טובה (לא יותר מדי ולא פחות מדי), ואז צריך לאכול ארוחת ביניים שתעביר עוד 2-3 שעות עד לארוחה הבאה. ובעצם התחושה של רוגע ושובע למשך אותן 3 שעות בערך היא התחושה שמשקפת את העובדה שאכלנו כמויות והרכבים נכונים בארוחה. 
תודה על תשובתך
08/01/2016 | 13:24
18
אני הרבה פעמים לא מצליחה להבדיל בין מצב של רעב אמיתי לבין רעב מדומה. קשה לי לרווח בערך 3 שעות בין ארוחה לארוחה, גם כשאכלתי ארוחה משביעה ומלאה. לפעמים נדמה לי שיש ארוחה אחת ביום שממשיכה וממשיכה לאורך כל היום.
להכריח את עצמי לא לאכול כלום 3 שעות, עד שזה יכנס לסדר היום - גם אם אני חשה לא רגועה בגלל הדחף לאכול כל הזמן?
הצלחת לעצבן אותי
09/01/2016 | 10:55
2
24
הרי זאת הבעייה שאני לא מבדיל בין רעב אמיתי לרעב מדומה 
בשני במקרים אני רוצה לאכול .....

נניח שאני עיוור צבעים שלא מבדיל בין אדום לחום
עכשיו תספרי לי שיש בעולם שני צבעים כאלה
הבעייה שאני רואה רק צבע אחד  

לצערי, לא הצלחתי למצוא שום דרך זולת קביעה מראש של כמות נתונה 
של קלוריות מאוכל משביע + המנעות מזבל.

זו בטח לא המטרה לעצבן אבל ניתן להבחין בין סוגי הרעב
( לעמוד שלי בתפוז )
10/01/2016 | 18:08
1
24
ברור שבשני המקרים אתה רוצה לאכול, מישהו אמר אחרת? 
ותכלס זו אחת הסיבות שמשמינים- שלא אוכלים לפי מצבי רעב ושובע, הלוואי שזה כן היה ככה.
רק אני לא הייתי ממעיטה ביכולת שלך להבחין בין רעב פיזיולוגי לרצון לאכול בלי קשר לרעב. הרי אם אתה אוכל ארוחה מלאה שמשביעה אותך ואחרי חצי שעה אתה רוצה לאכול שוב - זה המצב של אכילה רגשית ולא אכילה פיזיולוגית. ואגב רגשית זה לא בגלל שאתה מבואס או שמח או משועמם. אכילה רגשית זה גם סתם "בא לי" בלי רגשות סבוכים ומסובכים. זו אותה אכילה שאינה קשורה למצבי רעב. ושוב, אם ה"בא לי" מגיע חצי שעה אחרי ארוחה טובה אז זה לא רעב פיזיולוגי.
אם כי כן חשוב לסייג את הנחת היסוד הזו עם מצב של ארוחות לא משביעות. למשל אם אוכלים מלא ירקות בתור עיקר הארוחה (או כל הארוחה) ולא משלבים חלבונים ופחמימות אז לא פלא שרעבים שעה אחרי האוכל. כי הירקות לא משביעים. או שאוכלים רק צלחת של פסטה בלי ירקותת ובלי חלבונים- רמת הסוכר בדם קופצת ואז נופלת וכל זה קורה יחסית מהר וארוחה כזו לא תחזיק ל 3 שעות וגם לא לשעתיים. וזה שמרגישים רעבים למרות שהארוחה עצמה (של הפסטה או הסלט לדוגמא) כן השביעה באותו רגע אבל לא היתה מאוזנת כדי לשמור על השובע לאורך זמן ואז הרעב שמופיע שוב שעה אחרי הוא כן רעב פיזיולוגי.
עוד דוגמא יכולה להיות ארוחת ביניים של פרי. יש מצבים \ אנשים שפרי רק "מרעיב" ואפילו חצי שעה אחרי שאוכלים אותו מרגישים רעב. ושוב- זה כן יכול להיות רעב פיזולוגי כי הפרי לא מצליח להחזיק לזמן ממושך מספיק. 
ומצד שני גם יכול להיות רעב רגשי - הפרי לא ענה על הצורך למתוק ועדיין מחפשים את המתוק ואוכלים מתוך מקום רגשי.
בקיצור, זה נכון שזה לא נחרץ כמו שהיינו רוצים אבל בינינו- כן מרגישים מתי זו תחושת רעב באמת. ריקנות אמתית בבטן (ולא סתם תחושה של מרוקנות מהחיים שרוצים למלא עם משהו טעים), שלא לדבר על ששומעים את הבטן מקרקרת.
אל תתעצבן, תנסה לעכל את הדברים ולשים לב לאור מה שדברתי כאן..

תודה על התשובה המפורטת. לדעתי, ישנו סוג רעב רגשי נוסף
11/01/2016 | 07:26
10
אני לא יודע אם זה מדעי או פסיכולוגי

אבל לי יש צורך לאכול לפחות פעם אחת ביום משהו טעים .
אחרת, אני כל הזמן ארגיש רעב.

למשל, ( ושיסלחו לי הצמחונים והטבעונים)
אני חייב פעם אחת ביום חתיכת בשר רצוי עם טחינה/חומוס חריף
חייב פיתה או לחמניה וחייב ביצה .
כנראה זכר לימי זלילת אוכל הרחוב
שניצל, המבורגר, מוקפץ, פסטרמה אבל בשר
אם לא לא משנה מה תתני לי לאכול בכמות ובאיכות אני ארגיש רעב.

באופן די מנוגד להרבה מעושי הדיאטה 
 שוקולד לא חסר לי בכלל 

זה מאד פשוט - לוקחים תפריט מדייטנית מקצועית.
10/01/2016 | 14:23
3
19
הדייטנית נותנת תפריט ושעות אכילה שאת צריכה לאכול לפי הצרכים האמיתיים של הגוף שלך ולכן :
כל מה שאוכלים במסגרת התפריט והשעות שאמרה הדיטנית זאת אכילה רצויה, הרגשת הרעב לפני הארוחה שהדיטנית נתנה היא הרגשת הרעב האמיתית.
כל מה שאוכלים שלא במסגרת שהדיטנית קבעה זאת אכילה רגשית, וכל הרגשת רעב או צורך באכילה בנישנוש שמרגישים מעבר למסגרת הזאת היא הרגשת רעב ריגשית.
ומה עושים בין הארוחות?
10/01/2016 | 20:20
2
9
איך משתלטים על הרעב הרגשי הזה?
זה תמיד יהיה וצריך לדעת להתמודד עם זה.
11/01/2016 | 12:21
9
אפשר להעזר בשיטות שונות פסיכולוגיות, יוגה מדיטציה, היפנוזה, היפנוזה עצמית... וכן הלאה.
יש כל מיני פטנטים להחליש את הרעב למשל ע"י אכילה בשעות מסויימות ובפיזור נכון של האוכל והפחממות וכן הלאה - הדיטניות יתנו לך הרבה עצות מועילות בכוון הזה -אבל תמיד תמיד יהיה העניין של הצורך באכילת יתר הרגשות רעב, וצורך בזלילה, ואז פשוט צריך לגייס את הראש האופי הרצון כדי להתגבר עליהם. 
חשוב מאד ללמוד לא לפחד מהרגשת הרעב, וללמוד להתמודד עם ההרגשה הזאת.
כמו בכל דבר שמתאמנים בו וכשמתאמנים אז גם משתפרים עם הזמן,  גם בשליטה על הרעב אפשר להתקדם בעזרת אימון.
כשאוכלים נכון ובמידה נכונה ומבוקרת עם הזמן לומדים להתמודד עם ההרגשה הזאת של רעב בין הארוחות , גם פסיכולוגית, וגם פיזית כשהגוף מתרגל לפחות אוכל הקיבה מתכווצת, הגוף מפריש פחות הורמונים שמעוררים את הרעב וכ"ו.

איך להתגבר על רעב בין הארוחות, גם פיזיולוגי וגם רגשי
( לעמוד שלי בתפוז )
12/01/2016 | 09:03
10
בעקרון כדי לאזן את האכילה גם לשמירה על המשקל ועל אחת כמה וכמה להרזיה צריך לאכול מסודר במסגרת ארוחות בלבד ולא נשנושים מתמשכים על פני חלקים שלמים של היום.
וכדי שזה יצליח כמה דברים:
1. המרווחים בין הארוחות לא אמורים להיות כאלה גדולים, סביב 3 שעות. וארוחות ביניים אמורות להחזיק אף לפחות זמן, שעתיים בערך. ברור שגם להחזיק 3 שעות אחרי ארוחת צהריים למשל זה לא מעט זמן ואין ספק שצריך להפעיל את ההחלטה לאכול מסודר ואת כוח הרצון כדי להצליח. רק כדי שיהיה סיכוי להצליח להפעיל אותם צריכים להתקיים התנאים הבאים
2. הארוחות צריכות להיות משביעות. כלומר מאוזנות נכון מבחינת הרכבים- עם שילוב של פחמימות חלבונים וירקות. הפחמימות והירקות צריכים להיות החלק העיקרי של הארוחה אבל גם צריך את החלבונים בכמות מספקת. זה השילוב הכי משביע, וחסר באחד מהם לא ישביע כראוי. כדי לדעת מה הכמויות הנכונות צריך עזרה של דיאטנית שתוכל להתאים לך אותן לפי הדרישות של הגוף שלך. כן ליצור את החסר הקלורי אם את רוצה לרזות אבל מצד שני שלא יהיה חסר גדול מדי שלא ייתן סיכוי. לסיכום הנקודה- צריך להיות מאוזנים ברמה הפיזיולוגית (מספיק חומרי אנרגיה, רמת סוכר תקינה, ארוחות שממלאות את הקיבה, הפרשה הורמונלית תקינה וכו) כדי שאפשר יהיה להפעיל את כוח הרצון.
3. בדרך כלל רוצים גם משהו מתוק ואז קוראים לזה אכילה רגשית. ובלי לתת כותרות כאלה פשוט כדאי לסיים כל ארוחה במתוק ואז המלחמה עם הרעב הרגשי ברת סיכוי לשליטה. כמובן לא בכמות גדולה אבל 2-3 קוביות שוקולד או כוס תה עם חטיף מיני לדוגמא. אחרי ארוחה טובה שאוכלים בה פחמימות חלבונים וירקות והנפח שלה מייצר את הרוגע של "הקיבה התמלאה" יש סיכוי טוב להסתפק בכמות קטנה יחסית. מה גם שלא מנסים להילחם בצורך במתוק ולמשוך את הזמן כמה שיותר אחרי הארוחה זה הכי עוזר- כי כשנלחמים מפסידים. אז אני מציעה לא להילחם ופשוט לאכול מתוק וכאמור אחרי הארוחה בלי דחיה ואז יש סיכוי טוב שתספיק כמות קטנה.
4. ואחרי שמספקים את הצרכים הפיזיולוגיים והרגשיים עם ארוחות משביעות עם מתוק בסופן יש סיכוי טוב להירגע מהמצב הזה שהצורך לאכול משהו ירדוף הלאה וכן יהיה שקט מהצורך לאכול ל 3 שעות בערך. 
5. ואם עדיין מתחשק משהו לפה אז אין ברירה וצריך להסתפק בשתיה. כאן אפשר לקחת כוס תה או קפה. דיאט קולה זו גם אופציה טובה ויסלחו לי המצקצקים בלשונם עכשיו שזה לא בריא- זה יותר לא בריא לא להצליח לרזות כשצריך. זה יותר לא בריא להתחרפן מהצורך להכניס משהו לפה ואסור. זה טעים, מרענן ונחמד.
6. עוד אופציה טובה למשהו קטן לבין הארוחות זה פשוט לקחת סוכריה. רגילה, לא סוכריה ללא סוכר- הרווח הקלורי מהללא סוכר הוא לא כזה גדול כי סוכריה רגילה זה גם לא הרבה סוכר. והרווח הוא רגשי- זה טעים ומספק יותר מסוכריה ללא סוכר ושוב- המחיר הקלורי הוא קטן ושווה. אני ממליצה במיוחד על סוכרית דבש או סוכרית חמאה, לא טופי שיגמר תוך שניה. וכן, יסלחו לי גם רופאי השיניים. אני לא מדברת פה על  הרבה סוכריות וגם שוב- לא טופי שנדבק לשיניים. אז רק להדגיש שלא נתנגש- סוכריה אחת. ואם זה יהיה שתיים- זה לא אסון גדול, לא בגלל זה לא מרזים. לא מרזים כי מנשנשים \ מיישרים \ טועמים ממזונות הרבה יותר משמעותיים מבחינת קלוריות ושומנים.
7. ונקודה התנהגותית- זה לא חוכמה להיות משועממים ולהישאר בתחומי המטבח. אם יש קושי ממש משמעותי למרות כל הנ"ל כדאי פשוט לצאת מהבית עם כל הפיתויים. לצאת לעשות הליכה, לא חייבת להיות ספורטיבית אם זה קשה מדי לעמוד בדרישה הזו. להתלבש טוב ולצאת לסיבוב ברגל. לא לקחת את זה כספורט שצריך לשרוף עכשיו קלוריות, ללכת מהר או לרוץ. אלא פשוטו כמשמעו- לצאת לסיבוב ברגל. זה ירחיק מכל הפיתויים וישפר פלאים את המצב רוח. וכשהמצרוח יותר טוב השליטה הרבה יותר טובה. זה גם יכול היה להיות הטיפ הראשון אבל כיוון שזה לא תמיד בר יישום מכל מיני סיבות נתתי גם את השאר. חוץ מזה לא הייתי סומכת רק על זה אלא מיישמת את כל שאר הסעיפים כי מה לעשות אי אפשר לברוח מהבית בכל שעות הפנאי. ולפעמים גם לא מתאים בחושך תלוי איפה גרים, ולפעמים יש גשם או באמת קר מדי. זה טיפ מצוין לשעות שזה בר יישום וכשבאמת מרגישים שכלום לא עוזר.
אשמח לשמוע אם יישמת חלק מהטיפים ואם זה עזר
רעיון חדש שלי בנושא - מדוע ירקות טובים לדיאטה
10/01/2016 | 13:06
7
22

חשבתם פעם שבנוסף לכל היתרונות הידועים של צריכת ירקות
יש עניין נוסף

קחו למשל הכנת תבשיל ירקות

- קונים ירקות
- סוחבים אותם הביתה
- קוצצים ומבשלים אותם
- מנקים אחר כך
- מורידים זבל
- כתוצאה מהבישולים צריך גם לנקות יותר.

סביב אכילת הירקות יש כל מיני "פעולות נלוות" שכנראה גם תורמות לשריפת קלוריות נוספת ...
יותר טוב לגדל ירקות בגינה, ואז מוציאים עוד יותר קלוריות.
10/01/2016 | 14:02
5
6
תן לי גינה ואשמח לעבוד בה
10/01/2016 | 14:43
4
13
מה אתה בדיוק מצפה
שאני אשתול באדמה המשותפת של הבניין עגבניות ?
אתה לא חייב אבל יש גינה שמגדלים במרפסת בשיטת הידרו משהו ...
10/01/2016 | 14:49
3
14
הלינק תוקן
10/01/2016 | 14:51
4
תודה על הקישור, אני בהחלט אלמד את הנושא
10/01/2016 | 15:02
1
13
אתחיל לפחות בכמה עשבי תיבול כמו בזיליקום וכוזברה 

אגב שאלת הדיוט :

בשופרסל ישנה איזשהי סדרה של עשבי תיבול שרוייה "הסדרה עם השורש"
העשב תיבול מגיע בפלסטיק עם פקעת השורש 

האם לדעתך אפשר לשתול את זה בעציץ ?
אם כן , איך אני משיג בזול   אדמה וחומר דישון = פרטילייזר או משהו כזה 
( בסין האיכרים מחרבנים באדמה אבל אני לא מתכוון לעשות זאת )
לא מכיר את הסדרה עם השורש אבל זה מעניין
10/01/2016 | 16:14
8
בכל משתלה יש תערובת אדמה לעציצים שיש בה כבר את כל מה שהצמח צריך לשנה אחת לפחות.
בזיליקום זה לא הזמן כי הוא רגיש לקור, כוסברה אתה יכול פשוט לזרוע את הכוסברה היבשה וזה צומח מהזרעים ( רצוי אורגני )
במשתלות יש גם עציצים קטנים עם צמחי תבלין כאלה מוכנים רק שים ליד החלון השקה וקטוף כל פעם קצת לסלט והעלים גודלים מחדש.
נכון מאוד... אהבתי
( לעמוד שלי בתפוז )
12/01/2016 | 09:05
4
בדיקות דם
09/01/2016 | 14:37
1
21
אני בן 26.
בחור בריא.
אין במשפחתי רקע של מחלות או שומנים.
להלן התוצאות של בדיקות הדם שלי:

• GLUCOSE = 88 mg/dl
  • CHOLESTEROL = 295.7 mg/dl
  • TRIGLYCERIDES = 276 mg/dl
  • CHOLESTEROL- HDL = 49 mg/dl
  • CHOLESTEROL-LDL calc = 191.4 mg/dl
  • NON-HDL_CHOLESTEROL = 247 mg/dl
  • GOT (AST) = 40 U/L
  • GPT (ALT) = 68 U/L
  • GGT = 80 U/L
על מה מעידות התוצאות?
רצב מדריך לפיענוח תוצאות
09/01/2016 | 16:11
15
מלי, תודה על תשובותייך עד כה- עזרת לי מאוד
06/01/2016 | 12:03
7
35

איך אדם שחי חיים רגילים בעבודה משרדית ( 9-17)
ועושה פעילות אירובית בערב של נניח שעה הליכה בין 21 ל-22

צריך לפרוס את :

1. קצובת הקלוריות שלו על פני היממה ?
2. החלבונים שהוא אוכל ?

אין בעד מה
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2016 | 09:05
6
23
הפעילות של הליכה לא משנה בהרבה את הפריסה. אלא רק מאפשרת \ דורשת תוספת של חטיף של ארוחת ביניים (פרי גדול או חטיף גרנולה למשל) לפני האימון. צריך לחלק את הקלוריות פחות או יותר באופן אחיד על פני היום. אם למשל שורפים 2500 קלוריות ליום אז פחות או יותר 800 קלוריות לכל חלק של היום- הבוקר עד הצהריים, הצהריים ואחר הצהריים, ערב ולילה. בכל חלק של היום צריך שה 800 קלוריות יתחלקו בין ארוחה עיקרית וארוחת ביניים אם כי אפשר לזוז קצת אם יש אילוצים. 
כמובן יש עניין של איזון נכון של סוגי הקלוריות- כ 55% מהקלוריות פחמימות, כ 15-20% חלבונים כ 25-30% שומנים
את החלבונים צריך לחלק בין הארוחות העיקריות, לא חייבים באופן אחיד. בכל מקרה פעילות כמו הליכה לא דורשת כמות חלבונים נוספת מהרגיל..

אחלה, תודה. רק עוד שתי שאלות
07/01/2016 | 09:32
5
15
1. לגבי חלבונים - האם ארוחה שמורכבת מקטנייה+דגן למשל מג'דרה + אורז 
     סוגרת את צרכי החלבונים ? ואם כן איך מחשבים ? 

2. לגבי השומנים : האם הכוונה ב- 25%-30% לכל סוג של שומן או לשומן הטוב 
                              - אם ארוחה כוללת חזה עוף + שמן זית + זיתים 
                                 מה השומנים ?
                                 השומן בחזה עוף ? בשמן זית ? בזיתים ?
                                  בחלרק מהם או בכולם ?
                                - האם כשמטגנים בשמן זית הוא עדיין מועיל באותה מידה
קטניות זה שילוב של פחמימה וחלבון
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2016 | 17:55
4
23
בקטניות רוב הקלוריות זה פחמימות ולא חלבונים. אם תיקח למשל את העדשים אז ב 100 גרם לפני בישול יש בערך 25 גרם חלבון וכמות כפולה בערך של פחמימות, כ 55 גרם. וכיוון שכמות הקלוריות בגרם פחמימה ובגרם חלבון היא 4 קלוריות, זה אומר שעיקר הקלוריות בקטניות זה פחמימות. וכדי לאכול 25 גרם חלבון, שזה כמות החלבון במנה בשרית ממוצעת, ואף פחות, צריך לאכול 100 גרם קטניות (משקל לפני בישול), שיחד עם החלבון גם מכילות כמות פחמימות ששווה ל 4 פרוסות לחם. ואם  רוצים להוסיף אורז זה יוצא בכלל המון פחמימות.
בקיצור, קשה לקבל כמות משמעותית של חלבונים באמצעות קטניות. 
לגבי המלצת השומנים הכוונה לסך השומנים מכל המאכלים, אם כי כמובן שווה לכוון לשומנים הבריאים. בארוחה כמו שתארת השומנים בעיקר בשמן זית והזיתים. חזה עוף הוא מאוד דל בשומנים. 
את כוללת ב- 55 גרם פחמימות שבעדשים
08/01/2016 | 02:55
3
15
את כל הסיבים התזונתיים שלא נספגים לגוף, ומשווה אותם ל- 4 פרוסות לחם?
55 גרם זה הפחמימות עצמן, חוץ מזה יש 10 גרם סיבים
( לעמוד שלי בתפוז )
08/01/2016 | 10:38
2
12
אז כן, אלה אותן פחמימות כמו ב 4 פרוסות לחם, 10 גרם הסיבים הם אלה שלא נספגים. הנה החישוב:
ב 100 גרם עדשים יש 345 קלוריות, 25 גרם חלבון, 55 גרם פחמימות, 2 גרם שומן ו 10 גרם סיבים. אם תכפיל את כמות הגרמים של חלבונים ופחמימות ב 4 קלוריות לגרם תקבל 320 קלוריות. 2 גרם שומן זה 18 קלוריות. יחד זה 345 קלוריות. שוב, 10 גרם סיבים זה בנפרד. ובאמת זה לא משנה כמה גרמים לכאן או לשם... זו המציאות, זה לא שרוב הפחמימות של הקטניות זה סיבים שלא נספגים, ממש לא
תקני אותי אם אני טועה
08/01/2016 | 15:29
1
14
על פי המספרים פה: יש פה 60.1 גרם פחמימות, מתוכן 30.1 גרם סיבים.
לא כל הקטניות אותו דבר ויש בהם גם שומן
10/01/2016 | 14:35
10
קיטניות הם מזון מאד חשוב לדעתי( אגב לחברי כת הפליאו משום מה הוציאו את הקטניות מהתפריט לחלוטין,  לדעתי הם  מפסידים כמה אבות מזון חשובים בגלל זה)
פעם כשעשיתי דייטה אספתי חומר על הקטניות מהרשת ובניתי לעצמי טבלת השווה בין קטניות, וחילקתי אותם ליותר דייטיות ולפחות דיטטיות , כדי לדעת לבחור את הקטניות הטובות ביותר לדיטה שלי .
 מצורפת הטבלה (משוחררת  מזכויות יוצרים או אחריות כל שהיא ועל אמינות התוכן )  

נב: הטבלה מכילה לא רק קטניות אלא גם כמה דגנים.
דיאטה חריפה
06/01/2016 | 08:30
8
59
בעקבות דיאטה חריפה שעשיתי בשבוע אחד ירדתי 6 קילו!

אכלתי 500 קלוריות ביום

האם זה הוריד לי 6 קילו של שומן?

האם ככה אני יכול לרדת 24 קילו בחודש אם כל שבוע אני ארד 6 קילו?
אני ממליץ לך לפנות לייעוץ מקצועי אצל דיאט
06/01/2016 | 08:55
35
קילו אחד בשבוע - זה המקסימום האפשרי 
מעבר לזה זה לא בריא ולא יעיל לאורך זמן 
חלק מהירידה מעל לק"ג נובע מפירוק מסת שריר 

כתוצאה מירידת מסת שריר כאמור והקטנה דרסטית של כמות הקלוריות
מואט קצב חילוף החומרים שיעצור את הירידה במשקל.

מהסיבה הזו, ניתוחי קיצור קיבה למיניהם לא יעילים ולא בריאים
כי זה בדיוק מה שהניתוח גורם
בשלב ראשון אוכלים מעט מאוד ואז גם מפרקים מסת שריר וגם דופקים את קצב חילוף החומרים.

מעבר לכך, ספק אם ב-500 קלוריות ביום הגוף מקבל את כל הנדרש
מבחינת וויטמינים, מינרלים כמו : סידן, ברזל, אשלג אבץ וחומרים אחרים.

אני ממליץ לך לפנות לייעוץ מקצועי אצל דיאטן

ירידה גדולה בדיאטה חריפה תהיה רק בשבוע שבועיים הראשונים
( לעמוד שלי בתפוז )
06/01/2016 | 09:39
30
ממש לא! וזה רעיון מאוד גרוע להמשיך ככה!!!
קודם כל חלק רציני ממה ש"ירדת" זה בכלל איבוד של נוזלים, ומערכת עיכול מרוקנת מאוכל (500 קלוריות זה כלום אוכל כמעט). רק המשקל של האוכל במערכת + נוזלים שנאגרים בגוף יחד עם מאגרי הפחמימות זה סיפור של מעל קילו, לכיוון 2 קילו. וזה כבר קורה מהיום למחר, כמו כשצמים ביום כיפור. כמו כן חלק גדול מהירידה במשקל היא איבוד של נוזלים כתוצאה מפירוק חלבונים ושרירים.
אז נכון שאתה שורף שומנים ומרזה אבל זה רק חלק קטן מה 6 קילו. 
ומה הבעיה עם זה?
כשיש מחסור כל כך קיצוני בקלוריות ופחמימות הגוף כאמור מפרק שרירים כדי להמשיך להתקיים על ידי הפיכת החלבונים לפחמימות.
וכשהגוף מפרק חלבונים כי אתה לא אוכל כמעט, הוא מתחיל להילחם: מצמצם את שרפת הקלוריות משמעותית, לא מבזבז קלוריות אלא רק למה שהוא חייב כדי להתקיים. זה יכול להגיע ל 30% צמצום ואף יותר במצבים קיצוניים ממש. כלומר אם שרפת נגיד 2400 קלוריות ליום אז מהר מאוד הגוף יסתפק ב 1600 קלוריות.
ואם אתה ממשיך לאכול רק 500 קלוריות יהיה גרעון של 1000 קלוריות בלבד ועם גרעון כזה יורדים קילו ולא יותר. שלא לדבר על כך שחלק מזה זה לא שומן אלא שרירים.
והכי גרוע- כדי לשמור על הירידה במשקל תצטרך להמשיך לאכול נורא מעט. נגיד תוכל להכפיל את כמות הקלוריות שאתה אוכל בדיאטה ל 1000 קלוריות או טיפה יותר. וברור שעם כמות קלוריות כזו קשה מאוד לשמור, עד כדי אין סיכוי. וכשתאכל יותר תשמין הכול בחזרה ובמהירות.
רד מזה!!! רעיון גרוע!!! גרעון קלורי מקסימלי שיכול להיות הוא 1000 קלוריות פחות ממה שהגוף שורף. גברים שורפים סביב 2500 קלוריות ליום ולכן אסור לאכול פחות מ 1500 קלוריות. זה פי 3 ממה שאתה אוכל עכשיו.
ועוד לא דברתי על הפגיעה הבריאותית, התפקודית , המחסורים בכל מה שהגוף צריך מהאוכל. 
ולסיום- דוגמא לא נעימה אבל ניתן אותה: איך אנשים בשואה שרדו כל כך הרבה שנים בלי אוכל כמעט ועוד עם עבודה פיזית וקור ששורפים עוד יותר קלוריות? רק בזכות זה שהגוף צמצם את התהליכים שהוא מבצע למינימום ההכרחי ועוד פחות. כמובן שרף גם את כל מאגרי השומן אבל ברור שגם השרירים נעלמו.
שוב, לא נעים להעלות את הנושא כחלק מדיון על דיאטה ואני לא מתכוונת לפגוע ברגשות של אף אחד ואם כן התנצלותי מראש. רק היה לי חשוב להעביר לך את התמונה הזו שתהיה לך בראש כדי שלא תעשה את הטעות הזו!!!
מקווה שהמסר הועבר..

זה לא בריא לאורך זמן, אבל יכול להיות ספתח טוב לדייטה מסודרת
06/01/2016 | 17:04
3
26
ויתן לך מוטיבציה להמשיך מעכשיו בדיטה מתונה יותרשבה אתה מפחית 200-500 קלוריות ממה שנדרש לך ואוכל את כל השאר ויורד כחצי קילו-קילו בשבוע ולא יותר.
וחשוב להתאמן ולחזק שרירים כדי שלא יתדלדלו.

מה שמאוד מתסכל אותי בנושא הדיאטה - זהירות חפירה
06/01/2016 | 17:52
1
32
שהגוף הוא כמו סוג של קופסא שחורה 
ברור שאם אוכלים דיאטתי ועושים פעילות בסוף יורדים קצת או הרבה זה קורה 
אבל קשה מאוד לנבא מה יקרה . אני כן יורד במידות של החולצה והמכנסיים 
אבל הייתי רוצה יותר מדעיות, דייקנות 
להיות כמו עכבר המעבדה של עצמי ולדעת הכנסתי X הוצאתי Y ירדתי Z
כן הגעתי לאיזשהי אינדיקציה בדרך של ניסוי וטעייה 
אם אני אוכל כמות קלורית מסויימת ( יש לי טבלת אקסל ) ומספר צעדים ממוצע לשבוע מסויים אז הירידה היא פחות או יותר קילוגרם .
זה הכי טוב שהצלחתי.

אני כבר לא מדבר על זה שאפילו משקל נורמאלי אין 
אני נשקל פעם אחת ומקבל משקל ואחרי שתי דקות משקל אחר 
ואני לא נשקלתי על המשקל יותר מ-10 פעמים מאז שקניתי

בסוף החלטתי שאני לא אוותר אלך ואשקל במרפאת אחיות בקופת חולים 
במשקל המכני שכנראה הוא גם המדוייק ביותר .

בינתיים האינדיקציה הכי טובה זה חולצה 
פעם היא לא עלתה והיום כן עולה בנוחיות אז יש תוצאות 
אבל זה הכל בהערכות ותחושות .

דווקא השקילה בבית יותר מדוייקת מאשר במרפאה.
07/01/2016 | 10:33
21
והמשקל המכני של האחות לא יותר מדוייק ממשקל אלקטרוני בבית.
המאזניים האלקטרוניים המודרניים מבוססים כולם על סטריינגייג' אלקטרוני ולכן הם מאד מדוייקים ומאד אמינים .
אתה יכול לבדוק את הדיוק של המאזניים בבית בקלות - קח משקולת של 1 ק"ג או משהו במשקל ידוע , למשל שקית של קילו סוכר , עלה על המשקל פעם עם השקית ופעם בלי, ותווכח שהמשקל שלך משתנה בדיוק במשקל של המשקולת שהוספת.
אם השקילה בבית מתבצעת תמיד באותו יום בשבוע באותה שעה (רצוי איך שקמים בבוקר אחרי הפיפי) ותמיד באתו לבוש או בלי בגדים, ואז מקבלים שקילה מדוייקת ועיקבית.
המשקל של הגוף משתנה במהלך היום עקב חילופי נוזלים ואוכל , והשקילה אצל האחות אף פעם לא באותם תנאים של לבוש שתיה אכילה ולא באותה שעה ויום ... כמו בבית. 
חוץ מזה שתנודת המשקל של הגוף לאורך היום היא פלוס מינוס קילוגרם, ולכן אין שום משמעות לעליה או לירידה במשקל בפחות מקילוגרם שלם, ואין שום משמעות לשקילה של יותר מפעם בשבוע או פעם בשבועיים.
ברור שזה נותן מוטיבציה שיא אבל זה לא ספתח טוב...
( לעמוד שלי בתפוז )
06/01/2016 | 18:27
16
קודם כל אסור לקחת את הרעיון שזה טוב לעשות שבוע של כלום קלוריות בהתחלה. מה שהבחור עשה הוא כבר עשה אבל לפחות שאחרים לא יחשבו שזו דרך טובה. ומה שהכי קריטי לו ספציפית זה לנרמל את האכילה לכמויות של גרעון קלורי הגיוני (אגב למה 200 קלוריות, זה לא יעשה הרבה. צריך לפחות 500 קלוריות וגברים ששורפים יותר קלוריות באופן בסיסי יכולים אפילו להגיע לגרעון של 1000 קלוריות) חוץ מזה אסור לשכוח את העניין של כמות מספקת של פחמימות כדי לשמר את מסת השריר ופריסה אחידה של האוכל על פני היום.
וחזקה לנקודה- אני מכירה היטב מה הירידה המטורפת במשקל עושה למוטיבציה, זה אושר עילאי ומחזק פיצוץ. רק הבעיה שצריך לקחת בחשבון שעכשיו עם חזרה לתפריט שפוי המשקל יעלה. לפחות בקילו ואולי בשניים. וזה יהרוג את המוטיבציה, עם כל ההבנה בשכל שאי אפשר להתחמק מזה. מי צריך את רכבת ההרים הזו?
תהליך הרזיה צריך להתחיל עם ידיעה בסיסית שצריך סבלנות ואורך רוח.

תשובה לאבי ,מה שירד לך - זה רק הנוזלים מהגוף,,
07/01/2016 | 14:27
1
19
דע לך,שאם תמשיך ככה ,בדיאטה קיצונית שכזו. בעוד זמן קצר,יתדלדלו  ויפלו לך כול השרירים בגוף,אז תיזהר לך, כי זה יגרום נזק לגוף.
דבר נוסף ,
הגוף לא יכול לרדת בשומנים בשיטה שלך ,אלא רק להפסיד את הנוזלים שברקמות הגוף, כולל תאי המוח שזקוקים לנוזלים.
השיטה הטובה ביותר היא ללכת לדיאטן מקצועי,(אפשר במרפאה שלך,
דרך רופא -המשפחה תוכל לקבל הפנייה).ובעזרת תפריט מסודר  תוכל לרדת באופן בריא ובהדרגה,וזאת  מבלי לפגוע באברי הגוף.(עד 15 קילו בשנה).מבלי לאבד מינרלים ו-וויטמינים שאחראים על פעילות התאים, העצבים וקצב הלב.

(דיאטה מסודרת ,יתאימו  לך אישית, לפי תוצאת בדיקות דם ),
בדיאטה מחושבת נכון,בריאותך לא תינזק,והשרירים המוח והלב יתפקדו היטב,
מבלי להיפגע.

למען הדיוק ירד לו כנראה כ 2 קילו שומן ו4 קילו נוזלים
07/01/2016 | 16:20
19
2 קילו שומן חישבתי לפי גבר בגובה ממוצע שצורך 2500 קלוריות ליום.
הוא אכל 500 קלוריות כלומר היה שבעה ימים של חוסר ב 2000 קלוריות ליום.
יוצא 2000X7= 14000 קלוריות (כל 7000 קלוריות שווה ערך לקילו שומן) שזה 2 קילו שומן ...
אם ירד 6 קילו כמו שהוא כותב אז בערך 2 מזה שומן ,  ו4 מזה נוזלים . 

כמובן שלא בריא ולא מומלץ בכלל לעשות דייטה כזאת.
והירידה לא רק בשומן אלא גם במסת העצם, ובחוזק של העצם, גם בשרירים ויכולה להיות פגיעה באיברים חיוניים מתת תזונה, כבד, כליות , מוח, עור, נשירת שיער, פגיעה בחושים... כי בהרעבה עצמית כזאת לא מקבלים את הויטמינים והמינרלים והחלבונים ויתר היסודות שדרושים לפעולה תקינה של הגוף.
בקיצור - בדיטה מטורפת כזאת אפשר לרדת אולי 2 קילו בשבוע ברקמת השומן,   אבל אפשר גם לקבל נזק בריאותי בלתי הפיך, לפני שמגיעים למשקל היעד.... 
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2016 | 16:09
 נמצאים בשנות העשרים לחייכם ומחפשים מקום לדבר בו על הכול?
פורום עשרים פלוס הוא המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו!

מתעניינים בשייט יאכטות? חולמים על חוויה רומנטית או הרפתקה כיפית לכל המשפחה?
היכנסו עכשיו לפורום יאכטות ותקבלו את המידע הדרוש

מתכננים אירוע משפחתי ומעוניינים באטרקציות מגניבות וייחודיות?
בפורום אטרקציות לאירועים תקבלו רעיונות שיהפכו את האירוע שלכם למושלם!

יש לכם שאלות לגבי מערכת אבטחה טובה ואיכותית לעסק שלכם או לבית המגורים?
היכנסו לפורום מערכות אבטחה ותקבלו מידע מקצועי ואמין!

מתלבטים אילו צמחים כדאי לשתול בעונה הנוכחית? יש לכם שאלות לגבי השקייה או דישון?
בפורום צמחים לגינה ולבית תוכלו לשאול ולשתף!
עדכון ושאלה נוספת
06/01/2016 | 18:47
4
41
בפעם הקודמת שנכנסתי לכאן שאלתי בנוגע לעצירה במשקל, למרות הקפדה על דיאטה. מלי המליצה לי לפזר את הפחמימות לאורך כל היום, לא להגזים בכמות המזון בארוחת הערב ולא להעמיס בחלבונים - אם אני זוכרת נכון. בכל אופן, יישמתי את מה שנאמר לי, ואני שמחה להודיע שזה עובד! סוף כל סוף שברתי את המחסום, וירדתי קילו נוסף.
כעת אני שוקלת 57 ק"ג.
אני לא בטוחה שאני רוצה או צריכה לרדת עוד. לפי ה-BMI המשקל שלי תקין, אני מרגישה נהדר ואוהבת איך שאני נראית. המחמאות מגיעות כל הזמן ואנשים אפילו אומרים לי שאני מתחילה להגזים.
אז... במידה ובאמת ארצה לעצור עכשיו, אני לא בדיוק יודעת איך לעשות את זה. במהלך הדיאטה אכלתי כמות של 1200-1300 קלוריות, לפעמים פחות. מודעת לכך שזה לא הכי טוב, ושזה ככל הנראה גרם להאטה בחילוף החומרים. חושבת, לא בטוחה.
בכל אופן, אם ארצה להגיע למצב מאוזן ופשוט לשמור על המצב הקיים, כמה קלוריות אני צריכה לאכול עכשיו? נכנסתי בעבר למחשבונים באינטרנט על מנת לבדוק כמה קלוריות עליי לאכול בכדי לשמור על המשקל הקיים, והם הראו 1600 קלוריות. עם זאת, אני לא בטוחה שהתוצאה נכונה עבורי. כלומר, אם באמת חלה האטה בחילוף החומרים שלי, זה לא אומר שעליי לאכול פחות קלוריות מאדם רגיל על מנת לשמור על המשקל?
אני אזכיר ואומר, אם זה יעזור, שאני בת 24, בגובה 1.62 ומשקל 57 ק"ג.
לפעמים לעשות דיאטה זה קל מאוד, אבל לעצור אותה... קצת יותר קשה. קל מאוד לטעות, לחזור לאכול כמו פעם, ולהעלות את הכול חזרה. אני רוצה לשמור על הרגלי התזונה הבריאה שסיגלתי לי, אבל ברור לי שאני צריכה להעלות את כמות הקלוריות כדי להגיע ממצב של גירעון קלורי למצב מאוזן. השאלה היא - בכמה?
ושאלה נוספת, אם כבר...
אני מאוד אוהבת לאכול פירות. מודעת לכך שיש בהם גם סוכר, ומקפידה לאכול לא יותר מ-3 פירות ביום. האם זה יותר מדי? כמה פירות מומלץ לאכול ביום?

תודה מראש לכל עונה!!! עזרתם מאוד בפעם שעברה ובתקווה שגם עכשיו!
(:
תגידי, בכמה את מוכרת את "הצרות" שלך
06/01/2016 | 22:22
1
13
חחח
07/01/2016 | 11:13
14
כמה קלוריות לאכול כשעוברים מדיאטה לשמירת משקל
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2016 | 09:33
1
20
קודם כל אני מה זה שמחה לשמוע שהעצות שלי הועילו :)
ואכן המשקל שלך תקין לחלוטין ואפילו בתחום המשקלים הרזים לגובה שלך. כל הכבוד שהגעת לזה ואני בטוחה שאת כבר נראית ומרגישה פיצוץ.
וכן, אתגר לא קטן לא לעלות עכשיו. לא פחות מהדיאטה אם לא יותר.
בכל מקרה אל תחששי מכך שקצב חילוף החומרים הואט. אכלת כמות קלוריות טובה ומספקת כדי לשמור עליו במהלך הדיאטה. ברור שזה לא לגמרי אותו דבר כמו לפני הדיאטה אבל גם לא הרבה פחות.
וכן, אסר להישאר בתפריט דיאטה עכשיו וצריך להגדיל את כמות הקלוריות. אני לא יודעת באיזה משקל היית ולמה החישובים הראו לך ששרפת הקלוריות שלך היא רק 1600 קלוריות כשהיית במשקל גבוה יותר. שרפת הקלוריות שלך אמורה לעמוד כעת על כ 1700 קלוריות אבל אם תהיי על הצד הבטוח ותאכלי 1600 גם זה בסדר. בכל מקרה זה לא מדויק וגם הגוף לא שורף בדיוק אותו דבר כל יום ככה שזה סדר גודל. מה גם שתקחי בחשבון שהגוף יודע "לנקות" עודפים או חוסרים קטנים של קלוריות. כלומר אם יש עוד 100 או 200 קלוריות ביום מסוים או פחות לא בגלל זה תרזי או תשמיני. 
אני ממליצה לך להמשיך להשקל אחת לשבוע בתקופה הקרובה כדי להיות עם היד על הדופק. ואפילו לרשום מה את אוכלת כדי לוודא שאת במסגרות הנכונות פחות או יותר. כשמפסיקים את הדיאטה עלולה להיות תקופה של פיצוי וקצת נטיה לשחרר מדי כשאין את המטרה המוגדרת של הרזיה. 
שייהיה לך בהצלחה ותיהני ממש שהשגת!!!

תודה רבה!!
07/01/2016 | 11:13
13
איישם. שוב תודה רבה (:
מחפשת משתתפות למחקר חדשני בתסמונת קדם וסתית חמורה
07/01/2016 | 09:36
11
מתחילים סבב גיוס נוסף!
המחקר עוסק בטיפול חדשני (ללא תרופות) בגרייה מוחית מגנטית עמוקה (dtms) ובודק את יעילותו בסיוע להתמודדות עם תסמינים נפשיים דוגמת תנודתיות ניכרת במצב הרוח, עצבנות ודכדוך, המופיעים בימים לפני קבלת הווסת (המחזור החודשי).

המחקר מתקיים באיכילוב במרפאה לבריאות הנפש של האישה. הוא מיועד לבוגרות מעל גיל 18 הסובלות מתסמונת קדם וסתית חמורה (PMDD). במהלך המחקר ייפגשו המשתתפות עם פסיכיאטר מומחה, ימלאו שאלונים ויעברו סריקת מוח ב-fMRI. לאחר מכן יעברו סדרה של טיפולי גרייה מגנטית עמוקה, תוך מעקב אחר מצבן הקליני.

המחקר יימשך כחמישה חודשים.

מוזמנות ליצור איתנו קשר בטלפון: 03-6973685 ובמייל tal.vinitzky@gmail.com
טל

שמרית הריון ודיאטה
06/01/2016 | 17:35
1
6
אני בבית בשמירת הריון ואחרי אשיפוז בבית חולים בגלל לחץ דם גבוה ושיחה עם הדיאטנית שם במחלקה היא הרכיבה לי תפריט, ורציתי לדעת על מתכון לחזה עוף בתנור ולא מטוגן. ומה כן מותר ואסור לאכול כי אני משתגעת מרוב מרק ועוף מכובס ואין לי כוח וידע לבשל בשר בקר ואני לא מתה במיוחד על דגים.....
שמירת הריון ודיאטה
( לעמוד שלי בתפוז )
06/01/2016 | 18:46
6
ראשית, אני מאחלת לך המשך היריון תקין ושתעברי את התקופה הזו בקלות עד כמה שניתן. וכן, זה לא נשמע קל בכלל ואני מכירה את הנושא היטב ממטופלות שלי.
ו... שאלה כללית יחסית מה מותר ומה אסור, זה דברים שעוברים עליהם בהדרגה תוך כדי טיפול ממושך אבל אנסה לתת לך כמה כללים-
קודם כל לגבי המתכון יש אינסוף מתכונים באינטרנט. רק מה שאת צריכה לעשות זה לא להוסיף מלח כפי שמומלץ וגם לא אבקות מרק, רוטב סויה ודומיו או תיבולים אחרים שעשירים במלח. בעקרון עשבי תיבול הם מתאימים כדי לתת את הטעם ואני מציעה לך לעשות חיפוש על מתכון של עוף בעשבי תיבול כדי להיות ממוקדת על מה שנכון לך. כמו כן אפשר לתת טעמים עם דבש וחרדל ויש מתכונים גם לזה.
והנחיה אחרונה לגבי מתכונים זה לגבי כמות השמן ומרכיבים עשירים בשומנים-
כיוון שאת בשמירת הריון ואין את הוצאת הקלוריות של הפעילות היומיומית צריך להזהר מעלייה במשקל. ולכן תצמצמי את כמות השמן למינמום על ידי שימוש בספריי שמן. ולא לבחור במתכונים עם טחינה או אבוקדו או שקדים \ אגוזים. עם כל הבריאות את צריכה כרגע להזהר משומנים שנוטים להיאגר יותר בקלות.
מה שבטוח עליה תקינה במשקל היא מאוד חשובה לך עכשיו כי יש קשר ישיר בין משקל ללחץ דם. יש את העליה במשקל שנובעת מההריון אבל מי שלא זהירה עם אוכל גם משמינה נטו בעצמה וללא קשר להיריון. קצב העליה במשקל צריך להיות בערך קילו לחודש (!) בשליש השני של ההריון ו 2 קילו לחודש בשליש השלישי.
ובהמשך לנקודה של זהירות מעליה במשקל תהיי מודעת לעובדה שבהריון האינסולין מופרש במידה גדולה יחסית. אינסולין זה הורמון שמופרש בעקבות אכילת פחמימות (לא רק מתוק, כל סוג - גם פריכיות זה פחמימות). ובהריון על כמות נתונה של פחמימות הגוף מפריש יותר אינסולין מאשר ללא הריון. ואינסולין הוא הורמון אנאבולי, בין היתר הוא מעודד השמנה. וכך יוצא שעל אותה כמות פחמימות שלא תשמיני ממנה בהריון את עלולה להשמין ממנה כשאת בהריון.
אני לא מתכוונת להישמע דרמטית או מאיימת חלילה. אני רק מפנה את תשומת ליבך ושאם את מרגישה שאת לא מואזנת עם הנקודה כדאי שתפני לייעוץ יותר משמעותי בקופת חולים שיהיה לך ליווי והנחיה יותר ברורה. אני מבינה שאת לא יכולה לצאת מהבית,  אני מקווה שיש להם  פתרון דרך הטלפון. 
אם אני יכולה לעזור עם עוד טיפים כלליים את מזומנת...
לא אוכל אוכל שעשתה זוגלובק במכונה ( אפילו טבעול לא אוכל)
03/01/2016 | 14:31
19
44
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4747850,00.html

ושזוגלובק לא יבלבלו את המוח על חומרים משמרים.

אם זה נוצר במכונה ויש לזה חיי מדף של יותר מחודש
זה לא יכול להיות בריא, גם אם זה טופו, סייטן וכו'.

חריגים שלי
- לחמניה אחת ביום
- טחינה ושמן זית בכמויות מדודות
- גבינה צהובה 9%
- יוגורט
- טונה משומרת
- פטריות, מלפפונים וזיתים משומרים
- רסק עגבניות
- רטבים : סויה, צ'ילי וכו' - כמויות קטנות
מה לעשות ? צריך לאכול משהו .

- מדי פעם מתפנק במה שבא אבל לא מגזים

אבל לאכול על בסיס קבוע כל מיני מוצרים תעשייתיים
בשום פנים ואופן לא
זה רעלל!!!

אני מאמין שכל התעשייתיים מטמטמים ומשגעים  את הגוף 
וזה בטח לא טוב לבריאות גם אם לא משמינים מזה.

מה כן אוכלים?
03/01/2016 | 14:53
3
24
אתה יכול לתת דוגמאות?
הוא נתן כמה דוגמאות
03/01/2016 | 15:33
1
37
אני למשל משתדל להמנע ממוצרים תעשייתיים ככל הניתן.
יוצאים מהכלל גבינה שמכילה רק חלב - (יש כאלה גם של תנובה וגם טרה).
 מרשה לעצמי לחטוא עם קפס נמס , וסוכרזית- פעם ביום , קקאו בלי סוכר.
אוכל הרבה ירקות טריים , פירות, ירקות מאודים .
בשר עוף טרי ודג טרי מבושל ואפוי, (בלי שמן או עם מינימום שמן ) 
קטניות מבושלות במים.
ביצים.
לחם אני אופה בעצמי.
תבלינים טריים (התבלינים המיובשים והמשומרים עוברים תהליכי עיקור והקרנה ומכילים צבעי מאכל וכימיקלים) .
 שותה הרבה מים מהברז , ותה מצמחים שאני מגדל בגינה, קקאו גולמי מבושל, קפה שחור בוץ.
בכללי כחלק מהשיכנוע העצמי שלי לאכול פחות, אני משתדל להוציא מהראש את האוכל כמשהו מהנה, משכנע את עצמי שאוכל זה כדי לחיות בלבד, ומשתדל להנות מדברים אחרים חוץ מאוכל.
משתדל לאכול אוכל אחיד ומשעמם בכוונה,  "אכול כדי לחיות רק כדי לא להיות רעב, ולא כדי להנות מאוכל ".
מנסה להוציא את האוכל מהראש, הפסקתי לצפות בתוכניות אוכל ולהתעניין בבישול .
לא אוכל מתוקים, ומנות אחרונות, ועוגות, הכי מתוק שאני אוכל זה תפוח עץ.
לא הולך למסעדות ובתי קפה, מעדיף צורות בילוי שלא קשורות לאוכל.
לא שותה יותר אלכהול בכלל.
טוב, אם אני דתי לאומי אתה כבר נטורי קרתא
03/01/2016 | 16:31
20
אני לא מסוגל עדיין עד כדי כך.
מה כן אוכלים
03/01/2016 | 16:29
22
- מוקפץ עם ירקות וחזה עוף
- בשר טחון צרוב במחבת עם בצל וכף טחינה
- טונה במים+אריסה+לימון כבוש+זיתים : מזכיר סנדביץ טוניזאי
- המבורגר של 100 גר' בשר טחון מהסופר
- ביצה
- שיבולת שועל מבושלת 

יש הרבה אפשרויות, רק מה, זה דורש כח רצון למשל
  יצאתי להליכה וסידורים ונהייתי רעב וקר בחוץ
  כמה בא לי איזה שני בורקס גבינה חמימים ועתירי שומן טראנס 
   או איזה פלאפל באורדע ( 10 ש"ח מנה : בבית זה עולה יותר!)
   אבל לא 
   הגעתי הביתה 
   ואז עוד יש לי חצי שעה להחזיק כדי לבשל לעצמי
   בינתיים בלעתי איזה עגבניה ופלפל אדום וקצת שיבולת שועל
צודק ב 100% .
03/01/2016 | 15:12
14
10
למה לוותר על אוכל כאחת מהנאות החיים
( לעמוד שלי בתפוז )
04/01/2016 | 08:54
13
26
ברור שזה לא רעיון טוב לאכול אוכל תעשייתי או לאכול בדוכני רחוב או להזמין אוכל ממסעדה במקום להכין ארוחה ביתית. רק מצד שני להתייחס לאוכל כפונקציונלי בלבד זה חבל. כי אוכל זה כן אחת מהנאות החיים ולבטל את ההנאה הזו לגמרי זה הפסד. אני ממש לא אומרת שצריך לזרום עם מה שמתחשק כמה שמתחשק ומתי שמתחשק. אבל אם אוכלים במסעדה פעם בשבוע ואם מדי פעם אוכלים פלאפל או בורקס - לא בגלל זה הורסים את הבריאות. יש כל כך הרבה מה לעשות כדי לקדם את הבריאות- לשמור על משקל תקין, לאכול ארוחות סבירות בגודלן, לאכול ירקות, לאזן בין סוגי המזון, לגוון בכל קבוצת מזון כדי לכסות על מגוון וויטמינים ומינרלים, לאכול כל 3 שעות ולא להגיע למצבי רעב שמשבשים את פעילות הגוף והתפקוד בכלל. אלה דרישות לא קלות לרוב האנשים ומי שמצליח לעמוד בהן זה כבר כבוד גדול. ומי שעושה את זה עשה כבר את הרוב הגדול של העבודה. אז מדי פעם "חוטאים" אז מה?
אני רואה את זה כמו שאלכהוליסט מוותר על האלכהול ונרקומן מוותר
04/01/2016 | 09:46
2
23
על הסם שלו כשהם רוצים להגמל.
עבורם זה ויתור על הנאת חיים אבל שמזיקה להם ולכן הם צריכים להגמל .
אנחנו נרקומנים \אלכהוליסטים של אוכל ולכן עבורנו ההתמכרות לאוכל היא אותו דבר. והגמילה צריכה להיות על אותו בסיס.
ההבדל הוא שאי אפשר לחיות בלי אוכל בלבד, ולכן צריך להגמל מההנאה שבאוכל המיותר ,  ולאכול רק מה שנחוץ כדי לחיות.
ההבנה שלי שהאוכל בשבילי זה התמכרות וההסתכלות על האובססיה שלי לאוכל כמו על התמכרות עזרה לי לעשות דייטה ולרזות, לא יודע איך זה אצל אחרים , אני מתאר לעצמי שלא כולם כמוני אבל אולי יש עוד כמה שלהם תעזור רק צורת חשיבה "פאטלית" כזאת.

אני מאמין יותר בללמוד להתפנק במידה
04/01/2016 | 13:03
9
ולא להתנזר.

אוכל כהתמכרות
( לעמוד שלי בתפוז )
04/01/2016 | 18:54
16
קודם כל הגישה שלך וכמובן הביצוע ראויים להערכה מה שלא יהיה. ואני מסכימה איתך שמה שהכי חשוב זה שזה עובד לך ואתה מצליח לשמור על המשקל כי זה הכי חשוב לפני הכול. אין על ההרגשה, הבריאות, המראה, המצב רוח ובעצם הכול כשאוכלים מאוזן והמשקל תקין. זה יקר מפז וכל מי שנמצא במקום הזה צריך לטפוח לעצמו על השכם.
ברור מאליו שהגישה הזו מוכרת לי ואני לא בעדה ביסודו של עניין. מעבר לגישה הבסיסית של אוכל כאחת מהנאות החיים יש פה את העניין של המלחמה על סף בלימה ודיברנו על זה רבות אתה ואני. החשש הוא שמחזיקים את הכול על בסיס של כוח רצון והוא עלול להיסדק.
חוץ מזה בניגוד להתמכרויות אחרות כמו לסיגריות או אלכוהול- את החשיפה אליהם אפשר די למנוע. לפחות ברמה היומיומית והאישית. לא קונים ואין. אבל אוכל מציף אותנו מכל עבר, יושבים ליד השולחן עם כולם בארוחות המשפחתיות, וכו וכו.

אני לא מנסה לשנות את דעתך, ממש לא. חס וחלילה להסיט אותך מדרכך. אני באמת מנסה להציג דרך אחרת שאני עובדת לפיה וגם בה המון אנשים עושים תהליכים מדהימים של ירידה במשקל ולא מתנזרים מהכיף.
וכל אחד צריך לבחור את דרכו.
מה שבטוח כולנו מסכימים שאין טעם לשפוך כמויות של שמן באוכל. גם אני אישית מבשלת עם כף של אורז מדודה על סיר שלם ולא עושה סיבובים של שמן מעל הסלט. ושאפשר להכין אוכל נורא טעים בלי הרבה שמן. ברור שאין על מטוגן וזה הכי טעים אין מה לעשות, אבל אפשר לעשות הרבה דברים באפיה עם מינימום שמן. אני מכינה שניצלים עם פירורי לחם בתנור וצ'יפס במכשיר המיוחד להכנה עם מעט שמן. וכן, אפשר להכין הרבה מאכלים בוורסיה עם פחות שומן וזה טעים מאוד. לא נתכחש שהטעם פחות טוב, אבל עדיין טעים מאוד ונותן הרגשה טובה.

אתן לך דוגמא מה אכלתי היום ואת תחליטי אםן זה רק פונקציונאלי
04/01/2016 | 12:58
9
26
חזה עוף מתובל בגריל  מוקפץ עם
בצל ופטריות +רוטב צ'ילי והוי סטיר 
בלחמניה מקמח מלא 
עם טחינה וסלט ירקות

העניין הוא שבשבילי חלק מההנאה זה בבישול עצמו .
כך שאי אפשר להשוות אותי למי ששונא לעמוד במטבח

אני כן אוכל בחוץ אבל פעם ב- 5 ק"ג ירידה 
או שפעם ב
אוכל פלאפל בפיתה או שווארמה בתור ארוחת צהריים ואוכל הרבה סלט כרוב וגזר לפני ולא משתולל עם הטחינה או עם הקצוות פיתה המטוגנים וכו'.
הנה אכלתי ארוחה לפני כמה ימים ובאמת נדפקתי ב-200 גרם בקצב הירידה 
שזה בערך 2200 קלוריות חריגה אבל היה שווה.

אבל גם כן מקפיד על סבירות 
שהמנה תהיה בגודל הגיוני 
בגלל זה
אני לא אלך למקומות כמו מסעדות דגים של 20 סלטים+20 פיתות 
כי זה לבלוס יותר ממנה אחת.
ואם אוכל בכזה מקום אגביל את מספר הפיתות לאחת או שתיים 
אבל השנייה כבר תחליף ארוחת ערב באותו יום.
מצד שני, אין לי בעייה לאכול מנת שחיתות של המבורגר + צ'יפס 
אבל רק מנה

אני כבר אכלתי כל כך הרבה מרורים 
שהיום ברוך השם למדתי לנהל את עצמי מבחינה תזונתית כמו שצריך
אבל כבר עברתי את
הרבבלוף, אטקינס, דיאטת לחמניות וכו'
בסוף למדתי אחרי שעשיתי את כל הטעויות האפשריות

אפשר להכין אוכל מאוד טעים ובריא ודיאטתי
04/01/2016 | 13:09
16
לדוגמא : במקום פריקסה טוניזאי ( לחמניה מטוגנת עם טונה בשמן וסלטים משמינים )
אני מכין
לחמניה מקמח מלא + טונה במים מעורבבת עם בנפייבר,גזר מגורד אריסה ולימון כבוש זיתים קצוצים ואפשר גם להוסיף ביצה וצלפים - יוצא פיצוץ!!!

רק מלקרא את זה אני נעשה רעב אפילו שאכלתי צהריים
04/01/2016 | 14:47
7
23
גם אני מאד אהבתי לבשל , לצפות בתוכניות ותחרויות בישול ולנסות כל מיני גורמה במטבח, ללכת לכל מיני מסעדות ...
בשלב מסויים הבנתי שאני לא מסוגל לשלוט על זה ולווסת את זה, ולהנות רק קצת מאוכל כמו שאתה כותב,  ולשלוט בכמות של מה שאני מכניס לבטן העולה ותופחת.
כשעשיתי חשבון של המשקל  שאני צריך לרדת והקלוריות שאני צריך לאכול כדי לרזות... הפער בניהם היה כלכך גדול שלא ראיתי שום מקום להכניס את כל הפינוקים.
קיבלתי החלטה להיות רזה ולשלם מחיר ולוותר על ההנאה שבעצם האכילה, לדעתי זה שווה את המחיר. אני מרגיש כאילו סחבתי על עצמי כל החיים תיק של 20-30 קילו והורדתי אותו בבת אחת.
אני מרגיש קל יותר, נוח יותר, שיפור גדול בכושר הגופני, בכושר מיני, בעירנות ובכושר מנטלי ...
שלא לדבר על בעיות רפואיות שפשוט נעלמו - כולסטרול, לחץ דם, צרבות ... 
ושלא לדבר על הבגדים שאני יכול ללבוש עכשיו 4-5 מידות פחות מקודם , אני יכול ללבוש את הבגדים של הבן שלי .
ובקשר לאוכל, עכשיו אני לא זקוק לאוכל טעים במיוחד כדי להנות, אני אוכל סתם אוכל טפל, וגם ממנו אני נהנה מספיק, אפשר לאכול את המינימום כדי לחיות ולהנות מדברים אחרים.
אפשר להנות מאוכל ועדיין לשמור ולרדת
04/01/2016 | 16:28
6
13
אם בשבילך אוכל שאפשר להנות ממנו זה למשל פטוצ'יני אלפרדו או פיצה משפחתית
שלימה עם פפרוני  אז אנחנו בבעייה 
אבל
מה הבעייה במוקפץ של 100 גרם אטריות ביצים ( גולמי) + ירקות + 2 כפות שמן + רטבים ???
זה גג  800 קלוריות ואם האטריות מקמח מלא או אודון יפאני ומבושלות אל דנטה אז בכלל .

אני חושב שיש לך אמונה שגוייה שטעים = משמין וזה ממש לא כך .

נגיד ניגוב חומוס עם בשר
100 גרם סלט חומוס + פיתה מקמח מלא+ 50 גר' בשר טחון מוקפץ + סלט ירקות גדול 
בערך 800 קלוריות
אתה רוצה גם צ'יפס?
תחתוך תפוח אדמה דזירה לסלייסים דקים במנדולינה 
תצבע אותו עם טיפל'ה שמן זית ותשלח ל-5 דקות במיקרוגל בעוצמ מירבית
או שתשקיע במכשיר הזה של 1000 שח לציפס עם כף שמן אחת של טפאל.

אז נכון : תשפוך מלמעלה ימבה שמן זית ותאכל 3 פיתות מקמח לבן עם צ'יפס מטוגן  ליד ואולי גם כמה פלאפלים 
וגמרת את תקציב הקלוריות היומי של היום ואולי גם מחר אבל אפשר כך ואפשר גם אחרת.
תראה אני הגעתי לתובנה שלא כולם אותו דבר
04/01/2016 | 17:04
5
31
מה שעובד אצלי אולי לא עובד אצלך ולהפך.
אני חושב שאני נשאר רזה רק בגלל שהפסקתי לחשוב שאני צריך לעשות מה שאחרים עושים.
אני כבר שנה וחצי אוכל רק כשאני חייב לאכול, ורק את מה שקבעתי לעצמי מראש .
התפריט שלי מבוסס על ירקות טריים ומאודים פירות, גבינה רזה, קטניות מבושלות, בשר רזה, דג, ביצים. ושתי פרוסות לחם מקמח מלא ביום, וגרעינים, ואגוזים.
שנית  אני לא מוסיף בכלל שום שמן לאוכל, ולא אוכל שום דברים מטוגנים בשמן.
אני לא אוכל חומוס וטחינה בכלל , בגלל שאני מתיחס לטחינה כמו אל שמן נקי, (מבחינה תזונתית זה לא רחוק מזה)  מקסימום אוכל רק כף אחת חומוס ביתי שאישתי עושה לפעמים כף אחת על פרוסת לחם , בערך פעם בחודש, (רק כדי שלא אשכח בכלל מה זה ).
לחם אני אוכל רק שתי פרוסות לחם מקמח מלא אורגני פעם ביום.
לא אוכל איטריות בכלל, שום פסטות, לא מאכלים שמכילים הרבה עמילן כמו אורז פסטות מאפים תפוחי אדמה בטטות (זה כמו סוכר כי עמילן =סוכר).
יוצא מהכלל אולי תפוח אדמה\בטטה מתוקה  1-2 יחידות קטנים פעם בשבוע או פעם בשבועיים ,  ורק מבושל בלי שמן או מבושל במים או מאודה.
וזה לא רק העניין  של מספר הקלוריות אלא של הכרה עצמית ,זה עיקרון שאם אני שובר אותו אני נסחף די מהר לצלחות עמוסות חומוס והימבה שמן זית ועם בשר כבש או פול באמצע ולאפה או שתי פיתות לייד...

התפריט שלי הוא תפריט קבוע ומוכן ומחושב במסמרות.
אני יודע מראש בדיוק מה אני אוכל באיזו שעה היום מחר בעוד שבוע ובעוד חודש.
הגוון שלי הוא רק בקצת המרכיבים בסלט או בצורת הטיבול של הבשר או איזו ביצה למשל חביתה או עיין .
אני מאמין שככל שהאוכל יותר "מונוטוני ומשעמם ואחיד " ככה יותר קל לי לעמוד בדייטה הזאת לאורך זמן ולא לרצות לחרוג ממנה.
הבנתי אותך לגבי הכל חוץ מהשמן
04/01/2016 | 17:37
4
16
לפי הידוע לי 
ולפי מה שנמסר לי על ידי דיאטנים מקצועיים
יש לגוף צורך גם בשומן בריא ( שמן זית, טחינה, אומגה 3, קנולה )
לא לצרוך בכלל מהשומן הטוב זה גם לא נכון .

HDL / LDL - אתה מבין אותי נכון ?
יש נושא של שומן הכללי , ויש נושא של סוג השומן
05/01/2016 | 11:24
3
26
שומן כללי:
הגוף זקוק לסה"כ כמות של שומן שהיא כ 30% מסך הקלוריות שהוא מקבל מהתזונה (זה לפי המלצת הרשויות בימנו)
למשל גבר בגובה 175 שצריך כ 2500 קלוריות כדי לשמור על משקל תקין זקוק ש 750 מהקלוריות האלה יגיעו משומן.
אם נחלק ל 9 (כי בכל גרם שומן יש 9 קלוריות)  נקבל שגבר בגובה 75 ס"מ זקוק ל  83 גרם שומן כללי בתזונה שלו.
כל מה שהגוף מקבל מעבר לכמות הזאת זה שומן מיותר שנצבר בגוף בשכבות השומן כרזרווה לשעת צרה- וזה מה שגורם לנו להשמין.
חומצות שומן:
השומן מורכב מיחידות שנקראות חומצות שומן ,( בגלל שמבחינה כימית הם חומצות אורגניות) החומצות ההלו מחברות ע"י מולקולה של גליצרין לטרי גליצריד שהוא השומן .לכל סוג של שומן יש תפקיד שונה בגוף ולכן הגוף זקוקו לסוגים שונים לתיפקוד תקין.
את רוב חומצות השומן הגוף יכול לפרק ולהרכיב כרצונו , הוא יודע גם להפיק חומצות שומן מחומרים אחרים כמו פחממות וחלבונים ... חוץ משתי חומצות שומן שהוא לא יכול להרכיב בעצמו ולכן זקוק לקבל אותם מהמזון כמו שהן- אלה נקראות חומצות שומן חיוניות - אומגה 3 ואומגה 6.
אם הגוף לא מקבל את אחת או יותר משתי החומצות האלה הוא משתמש בשומנים אחרים במקומם ומיצר את השומנים בצורה לא נכונה, ואז הם גורמים למחלת יתר שומנים בדם לטרשת עורקים וכן הלאה.
בנוסף נמצא שאם הוא מקבל את אחת החומצות הללו בעודף (בדרך כלל הבעיה היא עם עודף של אומגה 6 ) הוא ישתמש בה במקום החומצה השניה, וגם אז יווצרו שומנים לא טובים ובעיות בריאותיות. במזון שלנו יש עודף גדול מאד של אומגה 6 , ולכן ממליצים לאכול אומגה 3.
באופן כללי: 
 בכל דבר שאנחנו אוכלים יש שומן- אם תבדוק את הערכים התזונתיים של פטרוזיליה וחסה וגזר שנדמה שאים בהם שום שומן תראה שאפילו בהם יש שומן .
סכ" השומן שאתה אוכל ביום בתזונה הרגילה עולה בדרך כלל בהרבה על ה %30 האלה שכתבתי בהתחלה .
אם אתה גם אוכל ביצים בשר וגבינות שבהם יש באופן טיבעי הרבה שומן וגם מוסיף שמן לאוכל אתה עובר די בקלות את הערך הזה.
ולמה אני נמנע משמן ? - כי  שמן הוא מוצר מזוקק - למשל שמן סויה:  לוקחים את גרעין הסויה שמכיל הרבה חומרים בריאים  ויטמינים חלבונים ... מסלקים ממנו את כל החומרים האחרים, ומזקקים ממנו רק את החומר הכי פחות בריא שיש בו - השמן .
לכן תמיד עדיף לאכול את הצמח השלם  גרעין החמניה או גרעים התירס או פול הסויה אבוקדו שלם או זית שלם ולא את השמן שלו.
שמן זה מוצר תעשייתי כמו מיץ של פרי - במיץ של פרי מסלקים את כל הסיבים התזונתיים חלק מהויטמינים את החלבון ויתר הדברים הבריאים ומשאירים את הסוכר והמים שיש בפרי.

תיקון: בשורה שלישית צל: "גבר בגובה 175 ס"מ". ולא 75 ס"מ...
05/01/2016 | 15:25
4
תודה, מסובך לי ..., אני צריך לחשוב על דבריך ואז אחזור לנושא
05/01/2016 | 17:34
1
6
בשורה התחתונה אם אתה אוכל מוצרי חלב בשר ביצים
06/01/2016 | 11:12
17
אגוזים וגרעינים אבוקדו אולי חומוס או טחינה , קטניות שונות, מאפים (לחם), דגנים, אתה מקבל מספיק די והותר שמנים וכל שמן נוסף שתוסיף לאוכל בשיול בטיגון או בצרת טיבול הוא מעבר למה שהגוף צריך.
טחינה גולמית
05/01/2016 | 17:24
4
33
היי,
אני רוצה להוסיף לתפריט שלי כפית טחינה ביום. האם אפשר לאכול את הטחינה גולמית כפי שהיא (בהנחה שאוכל רק כפית אחת ביום)?
זה עשוי לגרום לי לעצירות\דברים בסגנון?

תודה.
האם אתה סובל מאלרגיה לטחינה
05/01/2016 | 18:00
21
בוודאי שאפשר. אחד מהדברים היותר משובחים
06/01/2016 | 04:42
12
בהחלט תוספת רצויה
( לעמוד שלי בתפוז )
06/01/2016 | 09:42
15
אין שום סיבה שיגרום לעצירות להיפך- שומנים באוכל עשויים לסייע ליציאות. בכל מקרה טחינה גולמית זה מהשומנים הבריאים והמומלצים
אין שום בעיה - רק תביא בחשבון שזה שמן
06/01/2016 | 11:07
18
בכפית טחינה יש כ33 קלוריות, יש ויטמינים חשובים E ו K  ו ומינרלים חשובים כמו סידן מגנזיום נחושת ועוד.
מצד שני יש בטחינה חומצות שומן אומגה 6 בכמות גדולה 40%  וכמעט שאין אומגה 3 כך שבמקביל לצריכת טחינה , כדאי לדאוג לצריכת שמן שיש בו הרבה אומגה 3 למשל אגוזי מלך או פשתן או צ'יה.

על פחמימות וצרות אחרות
03/01/2016 | 18:37
1
29
ההרצאה כולה אמנם מדברת על סוכרת סוג 2, אבל ההבחנות הכלליות נכונות לכולם. מי שלא רוצה לראות הכל יוכל להתחיל מהקטע שעוסק בשאלה כמה פחמימות אנחנו צריכים לאכול  
https://youtu.be/E6J4YNpJGb4?t=465

הרצאה נוספת שלה (בקול צווחני די נורא): https://www.youtube.com

(המרצה היא רופאה קונבנציונלית)
עושה רושם שהתוכן מעניין
04/01/2016 | 13:36
14
רק צריך להתרגל למרצה הזאת....

איך מתכוננים לפגישה ראשונה אצל דיאטנית?
01/01/2016 | 12:02
21
32
שלום לכולם ושנה אזרחית טובה,
אני שמנה מאוד. סובלת מאכילת BING, ויש לי טבעת בקיבה מלפני 6 שנים (אני די מרמה אותה, כך שאני שוב במשקל של הניתוח). אני גם לוקחת כדורים שבין היתר גורמים לפתיחת התיאבון.
קבעתי תור לעוד כשלושה שבועות לדיאטנית שמתמחה בין היתר להפרעות אכילה.
מה אתם ממליצים לי לעשות עד שאגיע לדיאטנית כדי להתכונן לפגישה?
לציין, שעשיתי כבר כמעט את כל הדיאטות האפשריות, ותמיד אני נכשלת.
מה שלדעתי הכי חשוב כהכנה לפגישה כזו ובכלל
01/01/2016 | 16:30
1
29
זה לפתח את המודעות שלך למה שאת עושה ולמה שאת מרגישה בנושא האכילה .

כלומר :
1. נהלי יומן אכילה מפורט שבו תרשמי מה את אוכלת וכמה בכל שעה ביום 
    וככל שתהיי ישרה יותר עם עצמך כך תהיי ישרה יותר עם הדיאטנית שלך 
    ותתני לה אינפורמציה כדי לעזור לך .

יומן אכילה אמור לתת תשובה לשאלות מסובכות כגון :
     איך זה שלפני יומיים קניתי חצי קילו גבינה ולמרות שאכלתי רק 100 גרם ליום
      ואף אחד מלבדי לא אכל מהגבינה, הגבינה נגמרה .

2. חישבי על "נקודות השבירה והחטא שלך "

מתי את זוללת ? 
    - נסעת באוטובוס ושמעת מישהי קוראת לך שמנה וירדת מהאוטובוס ורצת לקנות סופגנייה . תנסי לראות ולעקוב אחרי הקשרים האלה .

- 9 בערב, קר ובודד, את לבד מול הטלויזיה - את זוללת כדי להירגע ?

3. כמה ירקות ופירות את אוכלת ביום ?
4. כמה פעילות כגון הליכה את עושה  ?

יש לך משימה להכיר את עצמך 

אם תרצי לשוחח יותר פני אלי בפרטי .
מקווה שעזרתי ושיהיה בהצלחה.

תודה
02/01/2016 | 18:49
12
אני אתחיל ממחר לכתוב יומן אכילה.
יש לי בדיקות עדכניות מהחודשים האחרונים.
לא יודעת על בדיקת RMR, ולדווח על הפרעות האכילה גם אני יכולה.
שוב תודה.

בתוספת למה שכתב קודמי הייתי מביא בדיקות דם עדכניות
02/01/2016 | 10:57
16
8
אם כבר אז הייתי מוסיף גם בדיקות נוספות
02/01/2016 | 11:33
16
- בדיקת תפקוד בלוטת תריס ( אולי זה כלול בבדיקות דם )  
- בדיקת RMR ׁ( שריפת קלוריות במנוחה =RESTING METABOLIC RATE) 
- אם יש היסטוריה של בעיות נפשיות גם מכתב מהפסיכיאטר המטפל על ההיסטוריה
   של הפרעות האכילה.

תודה
02/01/2016 | 18:50
14
8
לדעתי הכוון לא נכון
03/01/2016 | 11:13
13
20
לפי ההסיטוריה שלך כמו שאת כותבת, שכבר עברת דייטות וניתוחי טבעות וכ"ד וזה לא עוזר... 
אז בטוח שאצל יועצות תזונה כבר הית הרבה פעמים,  וגם עברת דייטות מכאן ועד הודעה חדשה... ואת בטוח יודעת מה גורם לך להשמין ומה את צריכה לאכול ומה לא וכמה...
יועצת נוספת לא תוסיף לך כלום על מה שאת כבר יודעת.
את לא צריכה לא דיטנית ולא יועצת וגם ניתוחים לא יעזרו ( כמו שכבר ראית) יש לך את כל הידע והכלים את פשוט לא עומדת בזה מבחינה נפשית.
ולכן לדעתי את צריכה במקום לטפל בקיבה לחשוב על טיפול בכוון של הראש "הנפש".  למשל טיפולים בהיפנוזה, יוגה, מדיטציה, טיפול פסיכולוגי, או פסיכיאטרי (לא צריך להיות חולה נפש כדי ללכת לפסיכיאטר וזה לא בושה) .
בקיצור לדעתי את פשוט צריכה כלים שיעזרו לך לשלוט בעצמך, כי מה צריך לעשות ואיך לעשות דייטה את כבר יודעת.
נושא ההשמנה דורש יצירת מקצוע חדש
03/01/2016 | 13:09
9
13
של מישהו שישלב את הדיסציפלינות הבאות :
- תזונאי ודיאטן ( כמקובל כיום)
- פסיכיאטר עם התמחות בהפרעות אכילה
- פסיכולוג ( כוונתי שהפסיכיאטר ישתמש גם בפסיכולוגיה ולא ינסה לפתור הכל על ידי תרופות ).
- מאמן כושר 
- שף בישול 

כך שמי שיגיע לייעוץ תזונתי יוכל לקבל "חבילה טיפולית" שלמה.

היום יש את כל המקצועות בנפרד.
הבעייה שאף איש מקצוע לא רואה מעבר למקצוע שלו.

למשל: הדיאטן המוסמך לא יכול להתמודד עם בעיות נפשיות שמובילות לאכילת יתר 
ודורשות התערבות תרופתית

הפסיכיאטרים למרות הכשרתם גם כפסיכולוגים דיי נוטים לפתור כל דבר על ידי 
טיפול תרופתי ולא מסוגלים לייעץ למישהו ייעוץ תזונתי כמו למשל 
להגיד למישהו שסובל מאכלנות יתר כפייתית שלא יכניס דברים משמינים הביתה
או שיכין לעצמו ירקות חתוכים מראש לקראת ההתקפים.

או למשל מישהו שהיה רגיל לאכול שווארמה בלאפה בצהריים
שף טוב יכול ללמד אותו איך מכינים בבית ורסיה דיאטתית ובריאה יותר שתורכב למשל מ:
שמן זית+בצל+פרגית עוף + מעט טחינה גולמית וכל זה בלחמנייה מקמח מלא.

ככה אני עושה, אני מחקה במטבח הביתי שלי את אוכל הרחוב שאכלתי פעם
וזה די טעים לי והרבה יותר בריא וזול אבל לא לכל אחד יש את הכישורים הללו.
רעיון טוב
03/01/2016 | 14:07
8
11
אבל לא מעשי.
יותר חשוב שהמטפלים השונים "ידברו" ביניהם.
להכין מראש ירקות להתקף זלילה? פחחח... הצחקת אותי. בהתקף זלילה אוכלים כמעט כל דבר שהוא לא ירק. אי אפשר להתכונן להתקף זלילה. זה פשוט בא, ואז אוכלים מכל הבא ליד ובעיקר לא דברים דיאטטיים.

אני חושב שקודם כל צריך לטפל במודעות ובכוח הרצון
03/01/2016 | 14:15
4
9
ורק אחרי שבטוחים שיכולים מבחינה נפשית להתמודד עם דייטה לגשת לדיטנית רק כדי לדעת מה בדיוק לאכול, אבל את ההחלטות צריך לעשות מראש וזה הקטע הקשה ביותר.
להכניס את עצמך למשמעת ליכולת סיבולת ועמידה בלחץ הנפשי שיש בזה, וזה מאד קשה .
לי בכל אופן היה מאד קשה להפנים שזה מה שאני צריך לעשות, ועבדתי על עצמי בראש הרבה זמן, עד שהבנתי מה שאני צריך לעשות ומה אני לוקח על עצמי בהחלטה הזאת.
שלא יספרו לי שיש דרכים קלות.
אחרי שניסית כל מיני דרכים הגעתי למסקנה שאין דרכים קלות, יש קשות ויש קשות יותר אבל זה לא קל.
וזאת לא סתם מלחמה של זבנג וגמרנו - זאת מלחמת התשה, מלחמה קשה ומתמדת שנמשכת כל החיים.
אני רוצה לשמוע עוד
03/01/2016 | 14:49
3
5
למשל, איך אתה מתגבר על רעב שבא בעקבות הדיאטה?
איך אתה מתמודד עם הקושי של השמירה על המשקל?
קודם כל הגעתי למסקנה שאני צריך להתרגל לחיות עם
03/01/2016 | 15:54
2
8
הרגשת רעב מסויימת.
לימדתי את עצמי שכשאני מרגיש רעב לחשוב שזה עושה לי טוב ולא עושה לי רע .
 במקום לחשוב "אוי אני מת מרעב ", "אני הולך למות או משהו כזה" , "אני חלש וחייב לאכול..."
אני הופך את המחשבה ל : "הנה זה שאני רעב סימן שעכשיו אני מרזה ונעשה בריא יותר" "הקיבה שלי מתכווצת" , "אני נעשה קל יותר" ... וזאת הופכת להיות הרגשה חיובית במקום הרגשה שלילית .
בנוסף עשיתי נסיונות ממש לצום (רק שתיה), וגיליתי שכשאתה צם, בהתחלה יש הרגשת רעב קשה, אבל  לאט לאט היא נעשית קלה יותר .
היום אני מסוגל לצום (רק שתיה) כמעט יום שלם,  לפסוח על ארוחות בלי בעיה .
פעם לא היתי מסוגל לחכות לארוחה, הידיים היו רועדות לי והיתי מרגיש סחרחורת...
היום כשיש לחץ בעבודה , ישיבות, ומתח, אני שוכח ללכת להפסקת צהריים .
כלומר גיליתי שלהתגבר על הרגשת הרעב זה משהו שאפשר לתרגל.
שנית יש כל מיני פטנטים להתגבר על הרגשת הרעב, למשל לשתות הרבה.
אני מסוגל להחזיק יום שלם עם שתיים שלש כוסות שוקו, קפה בוץ, ותה צמחים בלי חלב ובלי סוכר ( רק קקאו גולמי מבושל, מומתק עם סוכרזית) כלומר משקה נטול קלוריות ולא להרגיש רעב.
דבר נוסף לנשנש פרי או ירק , אני לוקח בתיק גזר תפוח וכ"ד .
את הארוחות הדיטטיות שלי , אני אוכל לאט, ומחלק אותם לשניים עם הפסקה באמצע , אוכל מנה ראשונה הולך לכעשר דקות ואוכל אחרי כן את היתר. - זה בגלל שהרגשת השובע אורכת זמן מהרגע שהגוף מרגיש את האכילה ועד הרגשת השובע.
ברגעי פנאי אני  משתדל להעסיק את עצמי  ולמצא דברים אחרים לחשוב עליהם שהם לא אוכל .
הדיטניות יכולות לתת לך עוד פטנטים כאלה, אבל את צריכה לעשות מה שהן אומרות , ולהבין שתמיד באמצע בין הארוחות תמיד תרגישי קצת רעב.
ההבדל בין מה שאנחנו ( השמנים בטיבענו) רוצים לאכול לבים מה שאנחנו באמת צריכים לאכול הוא מאד גדול ולכן אין פתרונות קסם וכדי להתגבר על הפער הזה צריך ללמוד לסבול את ההרגשה הזאת של רעב או צורך לאכול עוד, וזה רק בראש.
רק להבהרה- זה מה שעובד אצלי - אני לא יודע איך אצלך
03/01/2016 | 15:57
1
8
ולא יכול לדעת אם זה מה שגם את צריכה לעשות.
לא בטוח שלך זה טוב או שאת מתאימה לצורת החשיבה הזאת.

מעניין מאוד!
03/01/2016 | 16:02
7
זהו, שאני נבהלת מהרגשת הרעב.
אולי אני צריכה לנסות את מה שאתה אומר. רק כך אני אדע אם זה מתאים לי או לא.
תודה

בסדר, לא צריך לפרש דברים כך
03/01/2016 | 14:18
2
8
אני לא בעל מקצוע, אז אם לא ירקות 
אז אולי מזעור נזקים אחר נניח : תמרים יבשים, פירות, גרנולה 
אפשר אולי להכין מראש כמות קטנה יותר
לא יודע
אולי אני מדבר שטויות 
אני מניח שמי שמתמצא יוכל לייעץ טוב יותר ממני 
איך שלא יהיה 
התגובה שלך מובילה אותי לחשוב שנדרשת עזרה של יותר מדיאטנית
כי הכלים של דיאטנית יהיו 
אכילה נכונה במשך היום + הכנת מזון להתקף
אם הבעייה יותר מזה חוששני שדיאטנית לא תעזור .

את אומרת שלהתקף זלילה לא מתכוננים אלא אוכלים מה שיש 
אז מה את עושה באמת אם קמת נניח ב3 בלילה ואין לך אוכל מתאים ולא דיאטתי ?

אוכלים מה שיש בבית
03/01/2016 | 14:46
1
10
אתן לך דוגמה ממני:
אני למרבה המזל לא קמה ב 3 כדי לאכול, אבל בליל שבת היה לי התקף אכילה אחרי סעודת שבת מלאה ומשביעה. לא עברה שעה מסיום האוכל, ואני התחלתי לחפש עוד אוכל. לא עזרו כל נסיונות ההרגעה שלי את עצמי שאני לא באמת רעבה, אז פשוט ניסיתי ללכת על הדברים הפחות מזיקים - כמו לאכול פריכית אורז עם מעט חמאת בוטנים ולשתות כוס תה. זה כמובן לא עזר וניסיתי לקחת טיפה מתוק בכפית - שוקולד למריחה. זה גם לא הספיק לי, אז ניסיתי קצת אגוזים ושקדים שיכולים להשביע וגם לא עזר. כוס קפה עם מעט חלב סויה, גם לא עזר. פרוסת עוגה, 2 עוגיות ולבסוף לקחתי חבילה קטנה של חלבה ואכלתי אותה, ואז נרגעתי יחסית. זה לא שהשתוקקתי דווקא לדברים הללו. הם היו בבית למטרות אחרות. אם הם לא היו בבית, כנראה הייתי זוללת המון סלט חומוס/חצילים עם פריכיות אורז ואולי גם מחסלת את החמין של הצהרים (היו בה בדיוק 2 מנות - לבעלי ולי).
וזה עוד נקרא בולמוס קטן.
הבולמוסים הגדולים יכולים להכיל פי כמה מזה.

אני מסכימה אתך שצריך יותר מדיאטנית. לכן אני מטופלת במגוון טיפולים - כולל טיפול נפשי.
העניין הוא שזה לא רק הבולמוסים. לפעמים אני "משחקת" עם האוכל - הוא מגעיל אותי (ואני עוד אוכלת ממנו), מנסה לאכול לפי דיאטות מסויימות כמו טבעונות או תזונה קטוגנית (כן, אני יודעת שהם 2 הפכים), ועוד.
אני מקווה ששילוב דיאטנית במטפלים יעזור לי להתגבר על הבעיות שיש לי עם האוכל.
עצם העובדה שאת זוכרת מה שקרה איתך בדיוק
03/01/2016 | 16:21
12
אומר לי, אינטואיטיבית שאת בדרך הנכונה
שיהיה בהצלחה מכל הלב

נ.ב. : אני בכל זאת מציע שאפילו בלי לרצות 
          כשאת חוטפת את הרעב 
             תאכלי קודם כמה ירקות ופירות, אפילו כמי שקפאו שד 
              תתיחסי לזה אפילו בתור תרופה

אחרי זה, אפילו אם תרצי לא תוכלי לאכול יותר מדי.
           אולי גם תנסי להכין לעצמך ולשלב עוגיות שיבולת שועל 
          שזה אמנם משמין אבל פחות וגם בריא וגם משביע
          זה קצת פחות פרובלמטי מעוגה.

אולי גם פירות יבשים : תמרים, תאנים וכו'
          זה גם לא דיאטתי אבל כמו פולנייה שהיא לפחות נמוכה ( זה הרע במיעוטו )
הטיפול בראש שלי לא מספיק
03/01/2016 | 14:10
2
12
ואני כבר מטופלת הן בפסיכותרפיה והן בתרופות.
הפעם לקחתי דיאטנית שמתמחה בהפרעות אכילה, ונדמה לי שהיא גם מומחית בריאטרית, ולא דיאטנית רגילה.
מקווה שזה יעזור.
בהצלחה.
03/01/2016 | 14:20
1
3
תודה
03/01/2016 | 14:50
2
מה אני כדיאטנית מבקשת כדי להתכונן לפגישה ראשונה
( לעמוד שלי בתפוז )
03/01/2016 | 09:53
1
18
בהמשך למה שכתבו החברים הייתי רוצה קצת לחדד ולהדגיש מה חשוב כדי להגיע מוכנה לפגישה:
1. קודם כל להגדיר מהם הקשיים שלך עם אוכל. נכון שיש הרבה דברים במשותף בין אנשים והדיאטנית אמורה להכיר את הקשיים אבל עדיין חשוב שתשתמשי במילים שלך ותדייקי את הניואנסים שרלוונטים לך. בגדול כתבת שאת סובלת מבינג' אבל תחדדי מתי זה קורה (זמנים נטו ומצבים רגשיים למשל), מה בעצם קורה (מה את אוכלת- אוכל \ מתוקים וכו) 
2. לתאר את התנהלות האכילה הכללית שלך. אם תתחילי לכתוב יומן אכילה את תראי שאת משנה את התנהגות האכילה שלך רק מעצם הכתיבה והמודעות וזה לא ישקף את המצב האמיתי. זה בהחלט כלי מצוין אבל הוא משמש לתהליך עצמו. תכתבי איך את מתנהלת- קמה בבוקר אוכלת בדרך כלל או לא \ לוקחת אוכל לעבודה \ אילו סוגי ארוחות את אוכלת בצהריים וכו
3. לעשות סיכום קצר של איזה תהליכים עשית עד היום, כולל כמובן הניתוח. לעשות סדר.
4. להגדיר מהן המטרות שלך במילים שלך- איזה משקל את רוצה להשיג אבל לא רק אלא מה המשמעות של הירידה במשקל עבורך: לשפר את הבריאות \ את התחושה כשאת עולה במדרגות \ לחזור לבגדים שיש לך בארון וכו. אתן אמורות להשתמש בהגדרת המטרות האלה לאורך הטיפול
5. מה סדר היום שלך- מתי את קמה, יוצאת לעבודה, זמני נסיעות, מה קורה בשעות שאחרי העבודה וכו
6. וכן, בדיקות דם עדכניות כולל תפקוד בלוטת התריס

שיהיה המון הצלחה בדרך. אני יודעת כמה זה לא קל לגייס את המוטיבציה לפנות לטיפול ועשית את הצעד הראשון ועל כך כבר מגיע לך כל הכבוד! רק יקירה, תחליטי שאת מנקה שולחן ומגיעה לטיפול נקייה מניסיונות עבר עם כל המשתמש מכך- ללמוד מכשלונות אבל לא להיות מנוהלת על ידיהן בקטע של "עוד ניסיון". אני יכולה לכתוב על זה עוד הרבה אבל אעצור בזאת.. אז שוב, ב ה צ ל ח ה!!! :)
תודה!
03/01/2016 | 14:12
8
אני בהחלט אעבוד על זה.

מנהל/ת הפורום

אודות:
מלי תבור, דיאטנית קלינית בכירה בוגרת תואר ראשון מביה"ס לתזונה קלינית של אוניברסיטה העברית ותואר שני מביה"ס לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. בעלת ניסיון
עוד...
חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
מלי תבור- מנהלת פורום תזונה ודיאטה
מנהלת פורום תזונה ודיאטה
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו