לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תזונה ודיאטה

ברוכים הבאים לפורום תזונה ודיאטה. אכילה ומשקל משפיעים באופן ישיר על הבריאות שלנו, התחושות הפיסיות , מצב הרוח, ועוד הרבה היבטים פיזיולוגיים ופסיכולוגיים בחיינו. מצד שני יש לנו לא מעט אתגרים בשמירה על אכילה מאוזנת ומשקל רצוי באורח החיים המודרני עם סדר היום התובעני, שפע האוכל, ההשפעה של הלחץ והקשיים היומיומיים על האכילה, האירועים שסובבים סביב אוכל ומה לא. ומצד שלישי יש המון מידע בנושא, לרוב סותר ולא מקצועי, המון גישות של תזונה ודיאטה והתעסקות רבה בנושאים של אוכל ומשקל. אשמח לגייס את ניסיוני הרב מ 25 שנות עבודה בתחום ואת הידע האקדמי והמקצועי שצברתי כדי לענות על שאלות שמטרידות אתכם ולתת טיפים הנחיות ועצות. חשוב לציין שהמענה בתחומי הפורום אינו מחליף טיפול אישי. שלכם,מלי תבור, לרזות באיזון אונליין

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תזונה ודיאטה

ברוכים הבאים לפורום תזונה ודיאטה. אכילה ומשקל משפיעים באופן ישיר על הבריאות שלנו, התחושות הפיסיות , מצב הרוח, ועוד הרבה היבטים פיזיולוגיים ופסיכולוגיים בחיינו. מצד שני יש לנו לא מעט אתגרים בשמירה על אכילה מאוזנת ומשקל רצוי באורח החיים המודרני עם סדר היום התובעני, שפע האוכל, ההשפעה של הלחץ והקשיים היומיומיים על האכילה, האירועים שסובבים סביב אוכל ומה לא. ומצד שלישי יש המון מידע בנושא, לרוב סותר ולא מקצועי, המון גישות של תזונה ודיאטה והתעסקות רבה בנושאים של אוכל ומשקל. אשמח לגייס את ניסיוני הרב מ 25 שנות עבודה בתחום ואת הידע האקדמי והמקצועי שצברתי כדי לענות על שאלות שמטרידות אתכם ולתת טיפים הנחיות ועצות. חשוב לציין שהמענה בתחומי הפורום אינו מחליף טיפול אישי. שלכם,מלי תבור, לרזות באיזון אונליין
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום תזונה ודיאטה. אשמח לגייס את ניסיוני הרב מ 25 שנות עבודה בתחום ואת הידע האקדמי והמקצועי שצברתי כדי לענות על שאלות שמטרידות אתכם ולתת מידע, טיפים והנחיות. חשוב לציין שהמענה בתחומי הפורום אינו מחליף טיפול אישי. אין לפרסם בפורום ואין להשתמש בשפה לא נאותה. מלי תבור
המשך >>

לצפיה ב-'תזונה לפני ואחרי אימון'
תזונה לפני ואחרי אימון
02/07/2016 | 14:54
3
46
היום אכלתי רבע שעה לפני אימון מוקדם בבוקר:

2 תמרים גדולים
חטיף אנרגיה תמרים ומיקס אגוזים

שעה לאחר האימון אכלתי:

2 כעכים עגולים
פיתה שלמה
250 גרם קופסת קוטג' 5%
200 גרם כדור מוצרלה 30% שומן
4 פרוסות גבינה צהובה 9%
2 חצילים מטוגנים
טחינה
סלט ירקות
פטל שחור

האם מה שאכלתי לאחר האימון יילך לשרירים או לכרס שלי בבטן? מה טעיתי באוכל שאכלתי לאחר האימון? האם זאת הייתה טעות לאכול פיתה שלמה ו-2 כעכים?

לאחר האימון שקלתי 3.200 קילו מאשר בבוקר (שנשקלתי על קיבה ריקה בבוקר הייתי 3.200 קילו פחות מאשר לאחר האימון)!!!
איך זה יכול להיות שהשמנתי ככה? זה בגלל הפיתה או ה-600 קלוריות מהגבינת מוצרלה? אכלתי יותר מידי!!! אני משארת שהפיתה והמוצרלה כ-1000 קלוריות!!! ושאכלתי היום בערך 4000 קלוריות!!!!
במה טעיתי? איך אני ארד למשקל ששקלתי בבוקר?
לצפיה ב-'זה לא משנה מתי אכלת לפני אימון או אחרי אימון'
זה לא משנה מתי אכלת לפני אימון או אחרי אימון
03/07/2016 | 11:52
1
41
לאוכל לוקח זמן להתעכל ואחרי כן עובר מטבוליזם בכבד מסלול ארוך שלוקח כמה שעות .
ולכן כל הנושא של אכילה לפני או אחרי אימון זה חארטה .
מה שכן חשוב ופועל מהר זה הסוכרים , לפני אימון מאד אינטנסיבי או אחרי אם מרגישים חולשה לקבל קצת גלוקוז (סוכר ענבים) זה עוזר לחדש את מלאי הסוכר ברקמות.
כל היתר זה עניין של כמה קלוריות את מכניסה וכמה קלוריות את מוציאה ביום שלם .
הגוף הוא מחשבון של קלוריות - כל 7000 קלוריות שאוכלים זה קילו שומן שמתווסף כל 7000 קלוריות ששורפים זה קילו שומן שנשרף.
אבל כיוון שהתהליכים בגוף לוקחים זמן הגוף לא מסוגל לעכל ביום אחד אלפי קלוריות ולכן אם אוכלים ביום אחד 7000 קלויות לא מעלים במשקל קילו שלם כי רוב הקלוריות האלה לא מתעכלות בכלל .
.אין שום הגיון להשקל לפני ואחרי אימון , שינויים משמעותיים במשקל מורגשים רק אחרי שבועות או חודשים של אימונים ודייטות, במהלך היום יש תנודה טיבעית של כ שני קילו פלוס מינוס בגלל נוזלים שנכנסים ויוצאים ולכן אין שום הגיון להשקל פעמיים ביום .

לצפיה ב-'7700'
7700
06/07/2016 | 10:43
21
אבל מי סופר...

לצפיה ב-'קרן היקרה'
קרן היקרה
06/07/2016 | 10:42
23
ראי תגובתי לדנה...
לצפיה ב-'מה הכי טוב להורדת רמת הסוכר?'
מה הכי טוב להורדת רמת הסוכר?
29/06/2016 | 21:58
3
30
לצפיה ב-'אינסולין'
אינסולין
30/06/2016 | 12:38
12
לצפיה ב-''
03/07/2016 | 11:55
8
לצפיה ב-'איך להוריד את רמת הסוכר בדם'
איך להוריד את רמת הסוכר בדם
03/07/2016 | 23:11
40
ראשית אם יש מצב של עודף משקל, עצם הירידה במשקל תשפר את רמת הסוכר בדם. 
ומבחינת האוכל- 
לאכול 3 ארוחות עיקריות עם כמות פחמימות נאותה (בהתאם למדדים האישיים) ולשלב חלבונים וירקות שמאטים את ספיגת הפחמימות.
וכן 3 ארוחות ביניים עם כמות פחמימות קטנה שתפקידן להעביר עוד 2-3 שעות מארוחה עיקרית אחת לארוחה העיקרית הבאה כך שלא תהיה נפילת סוכר.
לצפיה ב-'נואשת '
נואשת
27/06/2016 | 15:01
15
312
אני לא בטוחה למה אני כותבת פה כי אני לא יודעת אם מישהו באמת יוכל לעזור... אבל אולי לכתוב את הכל יעזור לי.
אחרי שנים של נסיונות סופסוף הצלחתי להגיע למשקל שבו הרגשתי נוח עם עצמי, הרגשתי כל כך טוב ושזה באמת המשקל שמתאים לי.
ואז נכנסתי לתקופת ביניים שבה פשוט אין לי תעסוקה.
שום דבר לעשות ושום דבר שיעסיק אותי. אני גרה לבד ורחוק מהמשפחה ולפני כחודש התחילו לי בולמוסים מטורפים ברמה של אני פשוט מגעילה את עצמי ולא מזהה את עצמי.
עליתי במשקל ממש מהר והגעתי למצב שאני מרגישה שאני לא מסוגלת לעצור את עצמי :( החוסר שליטה הזה כל כך מתסכל. אני באמת כבר לא יודעת מי אני.

הבעיה היא בערבים. במשך היום אני אוכלת טוב ואפילו לא נשארת רעבה.
אבל איך שמתקרב הערב הכל נהרס לי. יש לי חשק מטורף שאני לא מצליחה לשלוט בו לאכול את כל הג׳אנק פוד שקיים בעולם.
אפילו כשאני שבעה! אני מודעת לחלוטין שזה בכלל לא נובע מרעב אלא מחוסר תעסוקה.
וניסיתי, באמת שניסיתי למצוא לעצמי משהו לעשות, נראה לי שעשיתי הכל - לדבר עם משפחה/חברות, לצאת להליכה, לעשות פעילות גופנית כלשהי, לראות סרט, להיפגש עם חברים...

עוד שלושה שבועות אני מתחילה עבודה חדשה והתקופה הזאת תסתיים ואני יודעת שיחד עם זה גם האכילה תסתדר.
אבל מה אני עושה עד אז? 
אני מרגישה שאיבדתי כל שליטה, אני מתביישת לצאת החוצה כי אני מרגישה שכולם שמו לב שעליתי במשקל בתקופה כזו קצרה ואני מתביישת בעצמי כי אני לא מבינה איך נפלתי לזה בכלל...

לצפיה ב-'ההמלצה שלי,לארגן תפריט יומי ,ולקנות רק מה שבתפריט,,'
ההמלצה שלי,לארגן תפריט יומי ,ולקנות רק מה שבתפריט,,
27/06/2016 | 21:09
100
אולי במצב הנוכחי,תתאים לך דיאטת הלחם .(של אולגה רז, )
שמבוססת על פרוסת לחם קל וממרח כולשהו,לאורך כול היום,שיהיה אוכל טעים ומנחם.
תפריט לחם יומי,ראי כאן:
לצפיה ב-'המילכוד בשכנוע עצמי שהשמנה קשורה לאי תעסוקה'
המילכוד בשכנוע עצמי שהשמנה קשורה לאי תעסוקה
28/06/2016 | 08:46
4
115
אני יכול להעיד על ההיפך המושלם.. דוקא כשאין לי לחץ עבודה
קל לי להתרכז באכילה מסודרת,בלי לנשנש אחרי ארוחת ערב.
קחי בחשבון שכל ירידה במשקל מעוררת רעב ומתח הוא האויב
המרכזי כמו חוסר וודאות (במידה וחוסר התעסוקה גורם לכך) -
להתמודד עם תחושת הרעב (שפוקדת את כולם כמעט בערב.)
לא איבדת שליטה, עובדה שעצרת והתוודאת ועכשיו אין תרוצים.
לצפיה ב-'גם אני זולל יותר מידי בזמן חופש וסופי שבוע'
גם אני זולל יותר מידי בזמן חופש וסופי שבוע
28/06/2016 | 11:03
2
95
אבל לא מחימיר עם עצמי יותר מידי כי אני יודע שאוריד את הכל במהלך השבוע , (בכל זאת משתדל לא להגזים)  וכשאני חוזר לעבודה הכל חוזר לשיגרה.
עד כה בתקופות שהיו לי חופשים ארוכים יותר  ניהלתי יומן אכילה כתוב מאד קפדני , אחרת בטוח שהיתי מאבד את הפרופורציות ומשמין .
למי שרוצה באמת להשתנות אין ברירה אחרת, צריך ללמוד משמעת עצמית וללמוד להתאפק. 
לצפיה ב-'להתרגל לאכול כול 3 שעות , ארוחה קטנה,,'
להתרגל לאכול כול 3 שעות , ארוחה קטנה,,
28/06/2016 | 15:58
1
71
5 --6 ארוחות קטנות,לפני כול ארוחה לשתות  מים ,שתייה מאוד עוזרת להרזייה.
גם בין הארוחות לשתות כוס מים ,ואז ספל פופקורן ,או קרטיב-דאייט, או מעדן חלבי.
ככה לא יהיה מרווח גדול בין הארוחות, יהיה סדר לפעמיים נשנוש בין הארוחות,
והכי מומלץ,להתרגל לפני שאוכלים,תמיד לשתות  מים.
.
לצפיה ב-'תמיד אכלתי ארוחות קטנות'
תמיד אכלתי ארוחות קטנות
29/06/2016 | 18:23
28
עוד מהבית. אף פעם לא הייתי מהאנשים שאוכלים 3 ארוחות גדולות ביום.
גם מים אני תמיד שותה הרבה
לצפיה ב-'אצלי זה דווקא מאד קשור'
אצלי זה דווקא מאד קשור
29/06/2016 | 18:21
36
כשאני עסוקה אין לי בעיה גם לא לאכול כל היום ואני בקושי ארגיש את זה.
בתקופות שאין לי כלום אני הרבה יותר מרגישה תחושת ״רעב״, שהרבה פעמים זה לא באמת רעב...
אני מנסה עכשיו לחזור חזרה למסלול אבל זה לא קל...
לצפיה ב-'צריך לשנות חשיבה ולהביט קדימה'
צריך לשנות חשיבה ולהביט קדימה
29/06/2016 | 09:36
4
61
הרי כולנו נופלים בשלב כלשהו וצריך הרבה כוח כדי לחזור ולהמשיך....
את כבר הגעת ליעד אני שנים רבות אקורדיון....ולאחרונה אימצתי את החשיבה החיובית ולא מתיאשת,קמה וממשיכה...
בהצלחה
ליאת
לצפיה ב-'פותח השירשור זה הטרול המוכר אבל הדיון מעניין למרות זאת.'
פותח השירשור זה הטרול המוכר אבל הדיון מעניין למרות זאת.
29/06/2016 | 09:56
2
168
אני הגעתי למסקנה שצריך ללמוד לסבול את הרגשת הרעב ולא לפחד ממנה.
אפשר לתרגל את זה כמו שמתרגלים כושר , אחת הדרכים זה ע"י צומות הולכים ומתארכים .
למשל לנסות כמה ימים לא לאכול כלום עד 13 בצהריים , בשבוע אחרי כן  להאריך את הזמן ליותר ויותר , ללמוד להתגבר על ההרגשה ולהמשיך לתפקד רגיל.
כמובן  שחשוב לשתות מים ולא להתיבש.
כשעושים את זה בהתחלה מרגישים לא טוב אבל אחרי כמה זמן זה נעשה קל יותר. ואז גם קל לשלוט על הדייטהץ
כשלומדים לשלוט על ההרגשה של הרעב ולהתעלם ממנה אפשר להגיע למצב שאוכלים רק  שלש- ארבע ארוחות ביום דיטטיות ומוגבלות בכמות, ופשוט להתעלם מהרעב בין הארוחות .
מאד קשה בהתחלה, אבל אחרי כמה זמן מתרגלים.
לצפיה ב-'באמת מעניין אותי,'
באמת מעניין אותי,
29/06/2016 | 18:18
1
41
איזה מן טרול ירשום כזו הודעה?
או שאולי אתה אפילו לא יודע מה המשמעות של טרול.
לצפיה ב-'סליחה, יותר למטה יש הודעה של הטרול'
סליחה, יותר למטה יש הודעה של הטרול
03/07/2016 | 11:59
27
זאת שמתחילה ב "שוקלדים פרלינים..." והרבה סימני קריאה.
בעבר הוא נכנס לכאן ומילא את הפורום בהודעות "נואשות"  כאלה .
לא הגיב לשום תגובה, ובסוף נחסם.
לכן בטעות חשבתי שגם ההודעה שלך של אותו טרול.
קבלי את התנצלותי המלאה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
29/06/2016 | 18:25
30
הבעיה היא שזה כל כך מייאש כבר... נפלתי הרבה וקמתי הרבה וכמה אפשר...
לצפיה ב-'היי נטע מהניסיון שלי'
היי נטע מהניסיון שלי
29/06/2016 | 19:47
3
36
מה שעוצר בולמוסים באופן מיידי 
וגם מוריד במשקל יפה
זה להתנזר מלחם, אורז, פסטה ותפוחי אדמה למשך מס שבועות. 
קונים סלט ארוז של חסלט או חברה אחרת- זה שקיות כאלה במקררים של הסופר עם ירקות חתוכים- חסה, כרוב, גזר וכו.. 
ואוכלים בבוקר עם חביתה 
אחרי זה שוב סלט גדול הפעם של ירקות אחרים כמו מלפפון עגבניה שמן זית ולימון, עם בשר בצהריים, טחינה, 
אחרי זה קצת נשנוש של תמרים ואגוזים אחהצ
ובערב ביצה או טונה במחבת עם.. סלט ושמן זית כמובן:) 
זה ממש מוריד בולמוסי אכילה. יש משהו שבע שנשאר כל היום שמוריד חשק למתוקים ומזון בכלל כאשר מורידים את הפחמימות המורכבות ונשארים עם פחמימות מירקות. 
התמרים זה בשביל הצורך במתוק, אפשר כמובן להחליף בפרי יבש אחר. 
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
29/06/2016 | 20:46
2
29
זה בדיוק מה שהחלטתי לעשות.
החלק הכי קשה זה הקניות בסופר ולעצור את עצמי מלקנות כאלה דברים...

לצפיה ב-'הפתרון הוא ללכת עם רשימה'
הפתרון הוא ללכת עם רשימה
29/06/2016 | 21:01
1
23
וכמובן לא רעבים ....
בהצלחה
לצפיה ב-'ללכת לקניות רק אחרי הארוחה ,כשמרגישים שבעים,,'
ללכת לקניות רק אחרי הארוחה ,כשמרגישים שבעים,,
29/06/2016 | 21:35
27
העדיפות שלי לקנות דובדבנים ,(במקום התמרים שגדושים בסוכרים.)
8 דובדבנים זו מנה. (להתרגל להרכיב מנה כזו ,ולא להתנפל על כול הכמות שבאריזה.)
אפשר להקפיא בפריזר 8 ענבים ,ירוקים בלבד,שיישמשו לאחר הקפאתם כתחליף ל-קרטיב-קרח.
וגם פופקורן יתאים לשעת דחק, למלא את השיעמום.

לצפיה ב-'איזה תמרים נחשבים להכי טובים ?'
איזה תמרים נחשבים להכי טובים ?
29/06/2016 | 18:08
1
22
לצפיה ב-'תמרים טריים לאור ירח ומנגינת כינור תקסים את הלב '
תמרים טריים לאור ירח ומנגינת כינור תקסים את הלב
30/06/2016 | 19:24
15
לצפיה ב-'שוקולד, פרלינים, LINDT הרכב תזונתי של שוקולד, פרלינים, LINDT'
שוקולד, פרלינים, LINDT הרכב תזונתי של שוקולד, פרלינים, LINDT
29/06/2016 | 08:57
1
51
שוקולד, פרלינים, LINDT הרכב תזונתי של שוקולד, פרלינים, LINDT ל 100גרם. אכלתי 4 יחידות ששוקלות 100 גרם של פרילינים. 600 קלוריות סוכרים 43 גרם שומנים 46 גרם בא לי למות אכלתי עכשיו 600 קלוריות של 4 בונבוניירות גדולות. עכשיו עליתי מזה 2 קילו במשקל. איך אני אוריד עכשיו את השוקולדים? איזה אסון קרה!!!!!!!!!!!!אסון!!!!!אסון!!!!!!!!

לצפיה ב-'קישתה טרול מצ'עמם לך לך לקלקל פורום אחר '
קישתה טרול מצ'עמם לך לך לקלקל פורום אחר
29/06/2016 | 09:45
12
לצפיה ב-'פולי סויה'
פולי סויה
26/06/2016 | 10:54
5
30
האם אכילת פולי סויה במקום בשר בארוחת צהריים מספקת? אם כן כמה.. כתוב גם בכל מיני מקומות שפולי סויה, פול ירוק ואפונה לא מכילות מספיק חלבון אלא מתפקדות בגוף כפחמימה וזה קצת בלבל אותי כיוון שאני לא אוהבת עוף ובשר ומחליפה אותם בעיקר במאכלים אלה
לצפיה ב-'בקיטניות יש חלבון צמחי בנוסף לפחממות ושומן'
בקיטניות יש חלבון צמחי בנוסף לפחממות ושומן
26/06/2016 | 11:10
26
הבעיה בחלבון מהצומח שהוא לא "חלבון מלא" .
חלבון מורכב מיחידות שנקראות "חומצות אמינו "- במערכת העיכול החלבון מתפרק לחומצות אמינו ואז הגוף מרכיב ממנו את החלבונים שדרושים לו.
יש חומצות אמינו שהגוף יכול ליצר בעצמו ויש כמה חומצות אמינו שהגוף חייב לקבל אותם מהמזון.
בחלבון צמחי לא תמיד יש את כל החומצות אמינו הללו.
בנוסף בחלבון צימחי החומצות לא באותו יחס שהגוף צריך כדי לבנות את החלבונים שלו .
בנוסף כל חלק מהצמח מכיל יחסית הרבה פחממות ושומן יחסית לכמות החלבון .
ולכן כדי לקבל חלבון מלא מהצומח צריך לאכול גם קטניות שונות גם דגנים וביחסים נכונים וכאלה שיכניסו מספיק חלבון ולא יותר מידי שומן ופחחמות ... האיזון הזה מאד קשה לביצוע.
מי שאוכל בשר חלב  וביצים, יכול לקבל כל החלבון שלו בצורה מאוזנת ללא פחממות וללא שומנים (או בכמות ידועה של פחממות ושומנים) מאד בקלות, החלבון מהחי בדיוק מאוזן כמו שהגוף צריך ולכן אוכלי חלבון מהחי לא צריכים "לשבור את הראש" בנושא זה כמו טיבעונים.

לצפיה ב-'פולי סויה הם עשירים בחלבונים יחסית לכל שאר המוצרים מהצומח'
פולי סויה הם עשירים בחלבונים יחסית לכל שאר המוצרים מהצומח
26/06/2016 | 11:16
3
26
ראשית כל המוצרים מהצומח יכילו פחמימות כיוון שכל הצמחים עושים פוטסינתיזה, תהליך המייצר פחמימות. כמעט בכל המוצרים מהצומח גם יש כמות מוסיימת של חלבונים אם כי בדרך כלל קטנה יחסית לפחמימות. בקטניות יש כמות חלבונים גבוהה יותר משל שאר המזונות מהצומח אבל עדיין ברוב הקטניות היא יחסית נמוכה- בערך 5 גרם חלבון ל 100 גרם קטניה מבושלת. 
אבל!
בפולי סויה אכן יש כמות גבוהה יחסית של חלבונים- בערך 15 גרם חלבונים ל 100 גרם. וכמות הפחמימות קצת יותר נמוכה אם כיעדיין משמעותית- בסביבות 10 גרם פחמימה ל 100 גרם.
ובקיצור- מבחינה כמותית פולי סויה יספקו יחסית הרבה חלבונים. אבל כן, צריך לקחת בחשבון את כמות הפחמימות שלהם. לצורך העניין ב 300 גרם אדממה יש 30 גרם פחמימות, כמות השווה ל 2 פרוסות לחם.
ולכן צריך לאזן את האכילה של פולי הסויה עם אכילה של פחמימות אחרות בארוחה. ולקחת בחשבון שאי אפשר להשיג מהן את כל כמות החלבונים  שמחליפה את המנה הבשרית.
מצד שני, גם כמות החלבון הדרושה היא לא כזו גבוהה, בטח לא אצל נשים. ולכן עם תוספת מזונות חלבוניים אחרים- גבינות וביצים אפשר להשלים את כמות החלבון הרצויה.  
יש גם את העניין של ערכו הביולוגי של החלבון- עד כמה הגוף מקבל את כל מגוון חומצות האמינו שהוא זקוק להן. ואם לא אוכלים בשרים מומלץ לשלב בין קטניות לדגנים. למשל אם את אוכלת אדממה (100-200 גרם) עם סושי או אורז זו השלמה טובה. בכל מקרה חלבון של סויה נחשב בעל ערך ביולוגי גבוה יותר מאשר שבקטניות אחרות ולכן תחליפי הבשר על בסיס סויה הם טובים מהבחינה הזו..

לצפיה ב-'שאלה נוספת'
שאלה נוספת
27/06/2016 | 10:01
2
17
קודם כל תודה על ההתייחסות והמענה המהיר והמפורט.
יש משהו שעדיין לא ברור לי.. חשוב לי לאכול מספיק חלבון בשר/תחליף הולם (בארוחת צהריים) וגם לשמור על משקל תקין.
אז.. אם אני אוכלת פולי סויה בארוחת צהריים אוכל לוותר על פחמימה נוספת כי הם מכילים די פחממות?..או שאפשר להוסיף ביחס מסויים?
נגיד 50 גר פולי סויה שזה 250 קלוריות, 15 גרם חלבון ו-15 גרם פחממה מספיק כארוחת צהריים ללא פחמימה נוספת?.. (כמובן שאוסיף גם מנת שומן וירקות) אישה, גיל 30, משקל תקין.

ולגבי קטניות אחרות כגון חומוס, עדשים, שעועית שחורה/לבנה/מש.. נאמר לי פעם שאם אוכל מהם כוס וחצי מבושל+חצי כוס פחממה מבושלת אקבל חלבון מלא.. שווה ערך למנת בשר/עוף מומלצת.. האם זה נכון?

בבוקר ובערב אני אוכלת חלבונים המורכבים מגבינות וביצים, הבעיה שלי היא רק עם ארוחת הצהריים כי אני לא אוהבת בשר ועוף.

תודה
לצפיה ב-'אם את אוכלת גבינות וביצים, יכול להיות שאת אוכלת מספיק חלבון'
אם את אוכלת גבינות וביצים, יכול להיות שאת אוכלת מספיק חלבון
27/06/2016 | 12:01
1
21
גם בלי הסויה .
כל המדדים והחישובים הם ליום שלם ולא לארוחה.
כדי לדעת מה וכמה את מקבלת מהדייטה שלך צריך לדעת כמויות מדויקות של כל מה שאת אוכלת ביום מכל דבר.
הכי טוב תעלי את כל מה שאת אוכלת על המחשבון באתר גולינגו או נטוגרין ואז תקבלי את הכמות היומית של חלבון פחממות שומנים שאת אוכלת ותוכלי לדעת אם זה מאוזן או לא.
לצפיה ב-'לינק לאתר נטוגרין מומלץ'
לינק לאתר נטוגרין מומלץ
27/06/2016 | 12:10
14
את יכולה לפתוח שם גם יומן תזונה להכניס בדיוק מה שאת כאוכלת ותראי בדיוק מה חסר לך בתזונה.
לצפיה ב-'ארוע מדהים שנחשפתי אליו אתמול'
ארוע מדהים שנחשפתי אליו אתמול
26/06/2016 | 19:52
62
שמחה לשתף אתכם באירוע שנחשפתי אליו אתמול
נשמע לי מדהים – שאפשר לצאת גם לחופשה במלון וגם מבחר ענק של סדנאות בריאות
הנה הפרטים – למי שבעניין – ספרו לי מי מגיע? אני נרשמתי זוגי

פסטיבל "חיים בריא" שלנו שיהיה במלון נווה אילן
הפסטיבל מתאים לכולם גם למתקדמים וגם למתחילים, גם לצמחונים וגם לטבעונים, וגם לכאלו שסתם רוצים לחוות משהו אחר ולהכיר עולם חדש.

הנה הטלפון שלהם: 058-6244115
והנה התוכניה של האירוע
http://page.nomind.co.il/Healthy_Festival/?source=...

לצפיה ב-'שאלה בנושא תוספי תזונה'
שאלה בנושא תוספי תזונה
26/06/2016 | 11:02
2
37
אני מעוניינת לצרוך תוסף תזונה באופן קבוע שמסייע לגוף לחיוניות, שמירה על משקל, מכיל רכיבים טובים לגוף ועוד.. ראיתי פרסום על ספירולינה וכלורלה.. ואז כשחיפשתי ראיתי שיש כל מיני פרסומים עם שיווק מאוד אגרסיבי שממש בלבל אותי כי יש המון דברים.
בדיקות הדם שלי בסדר אבל אני לא תמיד אוכלת בריא ואני מרגישה שאני צריכה להחזיר לגוף משהו לחיזוק.. ועדיף שזה יהיה טבעי.
לצפיה ב-'תוספי תזונה '
תוספי תזונה
26/06/2016 | 11:21
35
באופן כללי קשה להשלים את כל מגוון החומרים שהגוף צריך מהמזון בלבד. אבל מה שצריך זה לא תוסף ספציפי עם כל מיני הבטחות שווא אלא תוסף כללי של ויטמינים ומינרלים. 
התוספים הטבעיים הם לא בהכרח יותר טובים מהלא טבעיים, מה גם שבתוסף טבעי אין לדעת מה הכמות האמיתית במקבלים כי הרי זה תלוי במה שהצמח מכיל. ויש הרבה בעייתיות עם הנושא. אם ראית את התכנית על הדיאטות שדברה בדיוק על כל ההבטחות של תוספי מזון טבעיים להרזיה- בדיוק על זה דברו.
בכל מקרה חשוב שתראי שכמות הוטימינים והמינרלים שבתוסף היא סביב ה RDA ולא הרבה יותר- כלומר כמויות פיזיולוגיות כפי שהגוף צריך, ולא כמויות פרמקולוגיות כפי שתרופות נותנות...
לצפיה ב-'עדיף שתקבלי את הויטמינים והמינרלים מתזונה נכונה ומאוזנת ולא '
עדיף שתקבלי את הויטמינים והמינרלים מתזונה נכונה ומאוזנת ולא
26/06/2016 | 11:54
27
מתוספים מלאכותיים.
בכל תוסף תזונה חוץ מהחומר ה"טוב לגוף " יש גם כל מיני חומרים סינטטיים שמיותרים לגמרי , כמו החומר שמצפה את הגלולה, או החומר שמשמש לשימור, יש גם שאריות של חומרים ששימשו למיצוי  וכן הלאה .
לכן אני ממליץ להמנע מתוספי תזונה, אלא אם יש חוסר מוכח בויטמינים או מינרלים שמחייב לקחת תוסף כזה, וגם אז להעדיף לקחת תוסף של חברת תרופות גדולה ידועה ומוכרת, ולבדוק שיש אישורים של משרד הבריאות ה FDA או EC  ו אישור GMP  מוטבעים על האריזה.

(חשוב לבדוק שיש אישור GMP, אם יש אישור רק של תקן ISO  או רק HACCP זה לא מספיק)
לצפיה ב-'שאלות עזרה בבקשה!!!!!!!!!!!!'
שאלות עזרה בבקשה!!!!!!!!!!!!
26/06/2016 | 09:06
2
52
1) אני רואה שיש אנשים שנכנסים לשיעור ספינינג על קיבה ריקה והם מתאמנים חזק ואין להם סחרחורת וחולשה ועייפות כמוני! מדוע רק לי יש?

2) אם אני אכנס לשיעור ספינינג בערב ולא יאכל כלום מהבוקר אז האם זה ייפגע לי בשריפת הקלוריות?
כי אם אני לא אוכלת לפני = אז אני עייפה סחרחורת ואין לי אנרגיה- האם אני ככה לא אשרוף קלוריות בכלל?

3) אם אני יאכל לפני האימון 4 תמרים שמכילים 300 קלוריות אז אני לא אשמין? האם לא יהיה לי סכרת מ-4 תמרים גדולים בכל יום?

4) אני מפחדת לעלות במשקל ולהשמין ואני מגיעה רעבה חולשה סחרחורת וקשיי נשימה לאימון ומרגישה שאני עומדת להתעלף בספינינג ולקבל דום לב.
כי אני מרגישה בספינינג שאני לא יכולה לנשום דקירות בחזה והבטן מקרקרת.

5) מדוע תמיד בשיעור ספינינג כשאני מתאמנת ב-18:00 בערב לאחר שלא אכלתי כלום משעה 10:00 בבוקר (8 שעות צום) אז יש לי סחרחורת חולשה ועייפות ואני מרגישה כאילו אני עומדת לקבל התקף לב?

6) מדוע כשאני לא אוכלת 8 שעות לפני הספינינג אז אני לא יכולה לדווש? מאוד קשה לי לנשום! מדוע יש לי דקירות בחזה ולחץ בחזה בספינינג?

לצפיה ב-'מה וכמה לאכול לפני ספורט והקשר בין חוסר פחמימה לחולשה באימון'
מה וכמה לאכול לפני ספורט והקשר בין חוסר פחמימה לחולשה באימון
26/06/2016 | 10:49
33
ברור שתרגישי סחרחורת ועייפות כשאת לא אוכלת כל כך הרבה שעות, אפילו בלי קשר לאימון ספינינג. ובוודאי שעל אחת כמה וכמה באימון כזה שהוא כל כך אינטנסיבי! 
מה שנכון זה לא להימנע מאכילה בכלל ואכילה של פחמימות בפרט. הפחמימות הן חומר האנרגיה של הגוף ובלעדיהן שום תהליך לא מתרחש. זה לא אומר שאם לא אוכלים פחמימות הגוף לא ממשיך לתפקד = לבצע תהליכים חיוניים לקיומו = לשרוף קלוריות. ולכן את כן שורפת קלוריות באימון וגם בכלל. אבל אם את לא אוכלת פחמימות בכמות מספקת הגוף מגייס אותן על ידי הפיכה של חלבונים לפחמימות = פירוק מבנים חלבוניים, כולל שרירים. וכשהגוף נאלץ לבצע גיוס פחמימות כזה לא תקין עבורו הוא מצמצם בקצב ביצוע התהליכים. מה שנקרא מוריד את הקצב המטבולי. וככה יוצא מצב שאת לא אוכלת, הגוף שורף פחות ותכלס אין פה כמעט רווח מבחינת המשקל. 
וזה מה שאת מרגישה באימון- הגוף לא נותן לך לבצע אותו בשיא הקצב והאנרגיות כמו כולם, הוא מגביל אותך כי אין לו אנרגיות. ואגב, את לא יודעת מה אחרים אכלו לפני האימון...
החוכמה היא לאזן- לא לאכול יתר מדי ולא לאכול מעט מדי. ובטח ובטח לא לצום.
להתחיל לאכול מהבוקר וכל 3 שעות. בכל ארוחה את כמות הפחמימות הנכונה, לא יותר מדי לא פחות מדי. מה שבטוח 4 תמרים לפני האימון זה יותר מדי ולא על זה מדובר. הכמות הנכונה זה תלוי במימדי הגוף שלך, במטרות לרזות \ לשמור, ובמה את אוכלת במהלך היום. בכל מקרה זה בין תמר גדול אחד לשניים, לא יותר
לצפיה ב-'לדעתי ממה שאת כותבת אימוני הספינינג שלך מוגזמים'
לדעתי ממה שאת כותבת אימוני הספינינג שלך מוגזמים
26/06/2016 | 10:59
25
לדעתי את צריכה להפחית את הקצב והמאמץ באימון כך שלא תקבלי סחרחורת (גם אם את מגיעה לאימון אחרי צום.) אחרת תגרמי לעצמך נזק.
בזמן אימון עצמו השרירים לא מתחזקים אלא ההפך מקבלים נזק ,  אם האימון יותר מידי קשה השריר עלול להנזק כך שלא יצליח להשתקם חזרה ואז הכושר יורד במקום לעלות.
את הכושר והגדילה של השרירים מקבלים בזמן המנוחה בין האימונים.
השרירים מתחזקים והכושר עולה רק כשהשרירים משתקמים מהמאמץ, ולכן חשוב לא לאמץ את השרירי יותר מידי ולנוח בין אימונים לתת לשרירים לגדול ולהתחזק.
בקשר לעליה במשקל, הכל עניין של איזון קלורי , אם את באיזון קלורי שלילי ( שורפת יותר קלוריות מאשר אוכלת תרדי במשקל,  ולהפך ) ולכן צריך לחשב כמה קלוריות נשרפות באימון להוסיף את זה לכמות הקלוריות שאת זקוקה להם במצב מנוחה וזה מה שאת אמורה לאכול כדי להשאר במשקל .
תמרים זה פרי עמוס בסוכר, רוב הסוכר בתמרים זה פרוקטוז-  שהוא סוכר פירות שהוא דווקא לא הסוכר הכי בריא. כדי להשאר שבעים לזמן ארוך עדיף לקבל את הפחממות מפרוסת לחם מלא שגם משביעה יותר זמן בגלל הערך הגליקמי שלה. 

כנראה שגם הדיטה שלך מוגזמת אם את מרגישה רעב וסחרחורת וחולשה כנראה שאת לא אוכלת מספיק או אוכלת לא מאוזן.
לצפיה ב-'לעשות לי סדר בבלאגן - ויטמין בי 12 חומצה פולית וברזל '
לעשות לי סדר בבלאגן - ויטמין בי 12 חומצה פולית וברזל
22/06/2016 | 15:56
5
56
שלום לכולם  לאחרונה בבדיקות דם התגלו לי חוסרים ביטמין בי 12 (גבולי )
חומצה פולית וברזל חוסרים גם כן חוסר גבולי ליד הנורמה .

הסיבה לא ברורה, אבל קשורה כנראה לסותרי חומצה ולבעיות בעיכול . בכל מקרה ניסיתי תוסף בי 12 מתחת ללשון אבל לא ברורה לי מידת הספיגה של התוסף ואני לא רוצה סתם לבזבז כספי או לחיות באשליה שזה עוזר . רוב התוספים היום בלי חומצה פולית בגרסת מתילקובלאמין . באתר צמחונות נאמר שהספיגה בכלל של כל מערכות הגוף מהתוספים יחסית נמוכה ולכן הכמות הגדולה של 1000 mcg ומעלה .

האם יש איזה תוסף שאת  ממליצה  ?

האם יש לקחת חומצה פולית בנוסף לתוספי מתילקובלאמין .?

לגבי הברזל נאמר לי לאכול פשוט אוכל עשיר בברזל למשל בשר בקר אגוזים וכו' בהפרדה ארוכה ממוצרי חלב קפאין וכו' שמפריעים לספיגה אבל לא להעזר בתוסף .

אשמח לכל עצה .

לצפיה ב-'היתה לי\ יש לי אותה בעיה בדיוק'
היתה לי\ יש לי אותה בעיה בדיוק
22/06/2016 | 16:54
2
51
אני מקבל כבר שנים אומפרדקס לסתירת חומצה ונבדק פעם בשנה.
רמת ה B12 שלי ירדה במהלך השנים כל פעם יותר,  עד שלפני כשנתיים הגיעה מתחת לגבול ובמקביל גם המטוקריט והמוגלובין היו נמוכות. (כלומר אנמיה קלה)
קיבלתי כדורים למציצה תחת הלשון ( אלטמן " B12 פלוס") מכיל גם B12 וגם חומצה פולית  , אני לוקח כל יום כדור. (אני ממשיך גם היום לקחת)
בבדיקת דם חוזרת אחרי כחצי שנה שהתחלתי את הכדורים למציצה רמת ה B12 עלתה מעבר לאמצע של התחום הממוצע,  המטוקריט והמוגלובין גם עלו , לא באותה מידה, הם עדיין נשארו קצת נמוכים אבל בתוך הגבול.
בבדיקה אחרי שנה נוספת כל המדדים תקינים וה B12 כבר קרוב לגבול העליון ( אבל אני ממשיך לקחת)
בקשר לברזל :
מכל המאמרים שקראתי בנושא הגעתי למסקנה שברזל הכי טוב לקבל מבשר אדום או חלקים פנימיים של עוף.
אני לא מתיחס לנושא של ההפרעות לספיגה קפה חלב  וכ"ד לא מאמין שזה עקרוני וגם חושב שאם אוכלים מספיק אז גם עם ההפרעה המסויימת לספיגה, מספיק ברזל יקלט.
לצפיה ב-'תודה אבי על המידע והשיתוף .'
תודה אבי על המידע והשיתוף .
25/06/2016 | 12:32
1
23
אחד הדברים לגבי ברזל שחשוב לדעת זה למשל חזה עוף ועוף בגריל לא מכיל כמעט ברזל וברזל מהצומח לא נספג בגוף בצורה משמעותית כמו מהחי . זה מידע שלא פעם מוסתר  ובתור אחד שממעט לאכול בשר גיליתי רק אחרי ליקוט מידע . 
לצפיה ב-'אני שמתי את כל מה שאני אוכל ביום במחשבון של תזונה'
אני שמתי את כל מה שאני אוכל ביום במחשבון של תזונה
26/06/2016 | 10:23
23
באתר נטוגרין  (יש כזה גם באתר גולינגו) - וכך אני יודע ביוק כמה ברזל אני מקבל מכל מה שאני אוכל , וגם סידן וכ"ד...
אני לא אוהב בשר בקר ואוכל רק עוף אבל אתה צודק לגבי חזה עוף , לכן אני לא אוכל רק חזה, אני אוכל את כל העוף . בשוקיים למשל יש יותר ברזל. 
הכי הרבה ברזל יש באברים פנימיים לכן אני אוכל פעם פעמיים בשבוע גם לבבות או כבד.

לצפיה ב-'אילו תוספים מומלץ למחסורים בדם בעקבות טיפול בסותרי חומצה'
אילו תוספים מומלץ למחסורים בדם בעקבות טיפול בסותרי חומצה
26/06/2016 | 11:00
22
הי

אכן סותרי חומצה עלולים ליצור מחסורים בויטמינים הנ"ל ובברזל.
ככל הידוע לי הטיפול הכי מומלץ בנושא ה B12 הוא כדורי מציצה מתחת ללשון כי הספיגה דרך מערכת העיכול אינה טובה. במקרים קיצוניים אף נותנים זריקות.
לכן חשוב לטפל בזה בזמן כדי לא להגיע לזריקות..
בעניין החומצה הפולית הייתי ממליצה לך לקחת תוסף של ויטמינים מקבוצה B הכולל חומצה פולית. 
בעניין הברזל- כדאי לבדוק את המחסנים של הברזל- הפריטין. זה לא מספיק לראות רק את רמות הברל עצמו או ההמוגלובין. אם בהם יש מחסורים צריך גם לקחת תוסף, זה לא קל להרים את רמת המחסנים של הברזל רק מאכילה של בשרים אדומים (בקר והודו בעיקר)
אני הכי ממליצה לך להתייעץ עם רופא המשפחה שיידע להמליץ לך על הטיפול הנכון לאור הטיפול בסותרי החומצה והמצב הבריאותי הכללי. לא הייתי מסתפקת בידע שמקבלים בפורומים ואפילו אני כמקור ידע מקצועי יודעת להגיד לך שצריך לראות את התמונה המלאה דרך התייעצות עם הרופא המטפל.

לצפיה ב-'המלצה שלי'
המלצה שלי
29/06/2016 | 19:52
12
אם יש לך בעיות עיכול סימן שהבעיה היא בעיה של ספיגה. ואז יכול להיות שאת רגישה למשהו כמו חלב פרה, או לחם,
ואז כדאי להפריד באמת ולאכול בשר עוף עם סלט וזהו.
יש בסופרפארם תוסף של בי 12 עם חומצה פולית אני לוקחת 2 ביום.
לצפיה ב-'דיטנית'
דיטנית
23/06/2016 | 14:17
34
מחפש דיטנית בשכר לביקורי בית פעמים בשבוע לזוג ברמת גן באוירה טובה .??שכר הוגן
לצפיה ב-'אכילת חומוס בחומוסיות '
אכילת חומוס בחומוסיות
20/06/2016 | 00:40
7
62
אני בן 41 סך הכל בריא ושאלתי היא מה הם היתרונות וחסרונות מבחינה בריאותית ותזונתית שבאכילת חומוס שמכינים בחומוסיות.  משום שאני אוכל לפחות 3 פעמים בשבוע חומוס עם פול או גרגרים וטחינה .(לא קנוי מסופרים).
לצפיה ב-'חומוס מאכל מאד משמין וגם מאד לא בריא.'
חומוס מאכל מאד משמין וגם מאד לא בריא.
20/06/2016 | 13:14
3
69
השומנים בחומוס ( ויש הרבה כאלה) הם מסוג אומגה 6 שאנחנו מקבלים בעודף בתזונה המערבית והעודף הזה גורם לתהליך דלקתי של כלי דם ומחלות כלי דם .
החומוס עצמו היא הקיטניה הכי שמנה ופחות בריאה שיש לנו בין הקטניות , והטחינה זה שומן נטו שמכיל הרבה מידי אומגה 6 .
התזונה הישראלית ידועה בזה שהיא לא בריאה בניגוד לתזונה הים תיכונית שהיא נחשבת בריאה בארצות כמו יוון צרפת איטליה (תופעה שידועה בשם הפרדוקס הישראלי) וזה בעיקר בגלל הטחינה והחומוס.
אכילת החומוס כמובן גוררת אחריה אכילה מוגזמת של לחם ( פיתה) ושל שמן ( אמנם שמן זית כן בריא אבל בכמויות שיש במנת חומוס זה יותר מידי שמן.)
ואם נכניס גם את החמוצים - עודף נתרן, ואת השתיה הקלה- עודף סוכר - בקיצור מנת חומוס בחומוסיה זה מתכון בטוח להשמנה ולהתקף לב.
עצה שלי - רוצה להיות בריא ורזה ? דבר ראשון וקודם כל להסיר לחלוטין את הג'אנק פוד בכלל ובמיוחד החומוס ,  מהתפריט.
אני יודע שבעבר אמרו שחומוס זה אחד המאכלים הכי בריאים שיש - אבל לאור מחקרים אחרונים שקראתי, ולאור גילוי הנושא של האומגה 6 והפרדוקס הישראלי, וגם לאור חישובים של כמות הקלוריות ומרכיבי התזונה שיש בחומוס שעשיתי בעצמי , הגעתי למסקנות הללו - וזאת דעתי האישית בלבד ואני יודע שלא כולם יסכימו איתי.
לצפיה ב-'שאלת הדיוט'
שאלת הדיוט
20/06/2016 | 17:55
1
42
אם היחס אומגה 6: אומגה 3 כל כך קריטי, ולאור העובדה שאומגה 3 צמחי (חומצות ALA) מותמר לDHA ו EPA (החומצות שהגוף אוהב)  רק באחוז קטן מאד, איך זה שהטבעונים לא סובלים ממצב דלקתי מתמשך וממוות מוקדם?

חומוס הוא לא ג'אנק פוד. אני חוזר: הוא לא! נכון שהוא עתיר קלוריות, אבל אם לוקחים את זה בחשבון חומוס (עם טחינה, אבל בלי הפיתה) הוא אוכל מזין, בריא ובעיקר טעים.

לצפיה ב-'קודם כל אין הוכחות שטיבעונים לא סובלים מדלקות פחות '
קודם כל אין הוכחות שטיבעונים לא סובלים מדלקות פחות
21/06/2016 | 11:50
32
מאחרים .
אין גם הוכחה חד משמעית שתוחלת החיים של טיבעונים והבריאות שלהם לא יותר טובה מאוכלי בשר .
שנית האומגה 6 (גם נגזרות קצרות שלה) נמצא גם בשומן מהחי בשר ובחלב וביצים מחיות שאוכלות תערובת שמבוססת על תירס סויה וגרעינים שמכילים הרבה אומגה 6.
במוצרים מחיות שאוכלות עשב השומן שלהם ( החלק הלא רווי) מכיל יותר אומגה 3 ואומגה 9.
התמרה של ALA ל חומצות ארוכות יותר לא יעילה בגוף שלנו בגלל התחרות עם אומגה 6  ולא בגלל שהיא לא מתרחשת.
הבעיה עם אומגה 6 היא לא רק החוסר ב DHA ו EPA אלא שכשהאומגה 6 עוברת מטבוליזם בגוף היא מעוררת דלקת - כלומר האומגה 6 כשלעצמה גורמת נזק.
אדם צמחוני שיאכל רק שומן צמחי עם אומה 3 וביחס גדול יותר של אומגה 3 מאומגה 6 - למשל 3-4 אומגה 3ALA לכל 1 אומגה 6 ( כפי שכנראה אבותינו הנאוליטים\פלאוליטים אכלו ) הגוף שלו ייצר מספיק חומצות DHA ן EPA מהשומנים האלה - בגלל שלא יהיה להם מתחרה.
בכל מקרה לא יופרשו החומרים מעוררי הדלקת שמופרשים מהמטבוליזם של אומגה 6.
בבשר וחלב של חיות מרעה שאוכלות עשב , ובביצים של תרנגולות שאוכלות עשב יש יותר אומגה 3 מאומגה 6 - (גם בבשר הזה ובביצים האלה מדובר גם על שרשראות קצרות ALA ולאו דווקא  על DHA ןEPA .)
למשל בביצי אומגה המפורסמות שנמכרות בארצנו כלכך ביוקר  יש דווקא יותר שומן מסוג ALA (שרשרת קצרה) ולא DHA EPA , כי מזינים את התרנגולות בפשתן ,  וההתמרה של השומן חלקית בלבד, בחול שמזינים תרנגולות בשאריות דגים יש בבצי אומגה יותר EPA ו DHA .
לצפיה ב-'בחומוסיות אין חומרי שימור. אישית עברתי לפול '
בחומוסיות אין חומרי שימור. אישית עברתי לפול
20/06/2016 | 21:12
1
47
צלחת פול חם עם גרגרי חומוס מלמעלה ומעט טחינה
יוצא פחות שומן פחות כבד ועדיין תחושה של מנה חמה
לדעתי פעם בשבוע מספיק. להוציא מי שרגיש לפול
על פי אתר גאמנון  מחזק מטהר מכייח משתן

לצפיה ב-'פול - אחת הקטניות הכי בריאות שיש .'
פול - אחת הקטניות הכי בריאות שיש .
21/06/2016 | 11:58
42
הרבה חלבון מעט שומן ופחממות .
הטחינה בעיתית (אומגה 6) - עדיף שמן זית במקום.

לצפיה ב-'הטוב והרע בחומוס מחומוסיות'
הטוב והרע בחומוס מחומוסיות
21/06/2016 | 20:18
53
חומוס שמכינים בחומוסיות יכול להיות יותר בריא מבחינה זו שאין חומרים משמרים וכל מיני תהליכי ייצור שעלולים להיות בעייתיים בפני עצמם מבחינה בריאותית.
אבל, חומוסיות יכולות גם להיות לא הגייניות ולהכיל כמות גדולה של חיידקים. לעומת זאת בתהליך ייצור המזון אמור להיות תהליך בקרת איכות. אם כי נכון שגם זה נושא לא סגור אבל בכל זאת הייתי סומכת על זה יותר.
גרגרי החומוס עצמם הם בוודאי בריאים מתוקף היותם קטניות. תוספת הטחינה והשמן גם אמורים להיות בריאים אם האיכויות שלהם גבוהות.
מה שכן בעייתי בחומוסיות זה הכמות הגדולה שמגישים. ולמרות שגרגרי החומוס עצמם לא מכילים שומנים, טחינה ושמן זה נטו שומנים. וצלחת חומוס זה בעצם מוקש שומנים רציני, גם אם הם בריאים. ולכן ממש לא מתאימים למי שמאותגר מבחינת המשקל.
דווקא אכילה של חומוס בבית יכולה להיגמר בפחות נזק מהבחינה הזו אם אוכלים אותו כמרוח על לחם או בפיתה ולא אוכלים כמויות בניגוב כמו שקורה בחומוסיות
לצפיה ב-'תרופות שגורמות לגוף שלנו להשמין'
תרופות שגורמות לגוף שלנו להשמין
20/06/2016 | 12:08
3
54
להלן מאמר מעניין שקראתי על תרופות שגורמות לגוף שלנו להשמין!
שאלתי היא האם לדעתכם הדבר נכון, או שאנו "השמנים" אכלים שאוהבים להאשים!!!

אינסולין
סולפונילאוריאה
גליבנקלמיד, גליפיזיד, גלימפיריד
מגליטיניד
נטגליניד
תיאזולידינדיאון
רוזיגליטזון, פיוגליטזון
SSRI
פרוקסטין, סרטרלין
דיכאון קליני
הגברת תיאבון
מלח

ליתיום קרבונט
מחלה ביפולארית
(מאניה דיפרסיה)
הגברת תיאבון
תת-תריסיות
תרופות אנטיפסיכוטיות

אולנזנפין, קלוזפין, ריספרידון
סכיזופרניה
הגברת תיאבון
תרופות אנטיאפילפטיות

וולפרואט, גאבאאפנטין, קרבמזפין
אפילפסיה
הגברת תיאבון
הורמון

קורטיזון, פרדניזון, דקסמתזון
דלקות, מחלות אוטו אימוניות
הגברת תיאבון, הגברת התנגודת לאינסולין, שינוי פיזור רקמת השומן
הורמון

פרוגסטון
גיל מעבר, גלולות מסוימות למניעת הריון, סוגים מסוימים של סרטן
הגברת תיאבון, הגברת התנגודת לאינסולין
חוסמי קולטני B (ביתא) אדרנרגיים
פרופרנולול
הפרעות קצב הלב, יתר תריסיות, יתר לחץ דם
הגברת תיאבון, הפחתת פירוק השומן

לצפיה ב-'מבחינה מסוימת זה נכון, ומבחינה אחרת זה לא נכון .'
מבחינה מסוימת זה נכון, ומבחינה אחרת זה לא נכון .
20/06/2016 | 13:04
1
28
נכון כי יש תרופות שגורמות להגברת התאבון ולכן אוכלים יותר ומשמינים.
יש תרופות שגורמות לגוף לצבור יותר את הקלוריות או להשרוף פחות קלוריות או שגורמות לנו לפחות פעילות גופנית .
אבל זה לא נכון שהתרופה עצמה משמינה כי - השמנה היא אך רק פונקציה של כמה קלוריות אוכלים וכמה מוציאים,  ולכן אם לוקחים תרופה שמעודדת השמנה,  תמיד אפשר לשמור על המשקל אם מתאמצים לשמור על המאזן הקלורי - רק שזה אמור להיות קצת יותר קשה עם התרופה מאשר בלי התרופה.
לצפיה ב-'מניסיון שלי מבקשים מהרופא תרופה פחות משמינה.'
מניסיון שלי מבקשים מהרופא תרופה פחות משמינה.
21/06/2016 | 12:40
21
ומקפידים על דיאטה ופעילות גופנית.
כך הורדתי 19 קילו
צריך עוד להוריד אבל זו הדרך
לצפיה ב-'תרופות משפיעות על הנטיה להשמין אבל ההשמנה עצמה תלוית אכילה'
תרופות משפיעות על הנטיה להשמין אבל ההשמנה עצמה תלוית אכילה
21/06/2016 | 20:13
28
אין ספק שהשמנה זה לא רק מה שאנחנו אוכלים אלא גם איך הגוף "מטפל" באוכל. ואם תרופה משנה מצב הרומונלי או הפרשת חומרים בגוף זה עלול גם להשפיע על הגוף האם הוא יאגור את האוכל \ ישרוף אותו. למשל אם תרופה גורמת לתנגודת לאינסולין זה אומר שעל כמות פחמימה מסויימת שאנחנו אוכלים הגוף יפריש יותר אינסולין. וכיוון שאינסולין הוא הורמון המעודד אגירת שומנים אז תרופה שגורמת להגברת הפרשת האינסולין תעודד השמנה. 
אבל! ההשפעות האלה הן לא גזירה משמיים והן גם לא הגורם המרכזי לשמנה. ואפשר וצריך להקפיד על אכילה מאוזנת אם צריך לקחת תרופה שמשפיעה על מאזנים הורמונליים. אבל שוב- לא בגלל התרופה מעלים כמויות של ק"ג. הרבה ק"ג יעלו אם לא מאזנים את האכילה.
לדוגמא נשים בטיפולי פוריות, עם כל ההפצצה של הגוף בהורמונים, ישמינו בעיקר בגלל הלחץ הנפשי והפיצויים של תהליך רגשי זה. אני מטפלת בנשים במהלך טיפולי פוריות והן בכלל יורדות במשקל ולא משמינות. כן, עם כל ההורמונים.
לסיכום, יש אתגר בתרופות מסויימות אבל זה לא אומר שזה גזירה שאי אפשר להשפיע עליה
לצפיה ב-'כיצד מתגברים על רעב ליום פעם בשבועיים בדיאטה'
כיצד מתגברים על רעב ליום פעם בשבועיים בדיאטה
13/06/2016 | 19:05
9
84
פעם בשבועיים בערך ביום שהמשקל יורד- הוא יורד בדרך כלל בבת אחת פעם בשבועיים אני מאוד רעב ואוכל יותר. מה לעשות זה פוגע בהורדה במשקל.
היום למשל אכלתי עוד יוגורט ועוד פיתה מלאה. והרעב עבר ובארוחת ערב אכלתי פחות שמן קנולה. כי הרעב היה בצהרים.
לצפיה ב-'כשרעבים פשוט לאכול'
כשרעבים פשוט לאכול
14/06/2016 | 12:38
1
68
בתהליך הרזיה עם תפריט מאוזן לא אמור להיות רעב קיצוני בכלל. 
אני כמובן לא יכולה להיכנס לכל הפרטים מה אתה אוכל ואם זה נכון אבל מה שבטוח נכון לכל תהליך הרזיה זה שרעב אמיתי צריך להיענות. אחרת הוא יתפתח לעוד יותר קיצוני ואז כבר מגיעים לכמות גדולה מדי ואפילו לאובדן שליטה. כלומר- עדיף היה לתפוס את הרעב כשהוא היה עוד יחסית קטן ולאכול חצי פיתה עם ממרח ולהוסיף ירקות ולא פיתה שלמה שזה יחסית הרבה פחמימות ועוד התוספת של היוגורט שגם בו יש פחמימות. 
ככה גם היית שומר על כמות פחמימות נאותה פר ארוחה וגם שבע יותר בזכות הירקות
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
14/06/2016 | 12:42
24
היום באותה דיאטה אני לא רעב. זה קורה רק כפעם בשבועיים שהמשקל יורד בבת אחת.
אני אשמע לעצתך ואוכל קצת בלי להגזים.

לצפיה ב-'אני שומר על תפריט קבוע ולא סוטה ממנו ימינה ושמאלה'
אני שומר על תפריט קבוע ולא סוטה ממנו ימינה ושמאלה
15/06/2016 | 15:47
6
54
אפילו אם אני מרגיש שהבטן נדבקת לגב.
עם הזמן למדתי לחיות עם ההרגשה הזאת של רעב בין הארוחות , ועם הזמן היא הפכה לפחות מטרידה ופחות מורגשת ובסוף התרגלתי לאכול פחות ולהתעלם מהרעב.
חשוב לתכנן את הארוחות כך שלא יעבור הרבה זמן בניהם .
אני בדעה שאי אפשר באמת לרזות בלי ללמוד להתגבר על הרעב.
לצפיה ב-'רעב זו תחושה בסיסית אבל אסור שיהיה קיצוני'
רעב זו תחושה בסיסית אבל אסור שיהיה קיצוני
15/06/2016 | 16:12
38
לא לכל האנשים יש כוח רצון וחוץ מזה רעב אמיתי פיזיולוגי זה אומר ירידה ברמת סוכר- מצב לא רצוי בכלל. כי אז הגוף גם מצמצם את שרפת הקלוריות בהתאם למחסור בסוכר, חומר האנרגיה ההכרחי לכל התהליכים. ומה זה מצמצם את שרפת הקלוריות? זה בעצם לבצע לאט יותר תהליכים לא חיוניים כמו תהליכים של בניה ושימור. וזה אומר גם שהמטבוליזם איטי יותר, מה שמאוד מקשה על שמירת המשקל לטווח הארוך. אז אפשר להפעיל כוח רצון, ולך יש כנראה לא מעט :) רק חבל! לאכול כמות פחמימות קטנה בזמן לא יזיק רק יועיל. פחמימות בכמות נכונה בחיים לא יהפכו לשומנים מה שגורם ליצירת שומנים זה עודפים בזמן נתון.
לצפיה ב-'אם תאכל שומן, חלבון ופחממות בכמות המתאימה'
אם תאכל שומן, חלבון ופחממות בכמות המתאימה
15/06/2016 | 17:43
1
33
לא תהיה רעב בין הארוחות.
בשביל לרדת במשקל צריך להיות בגרעון קלורי ולא בהתנזרות משומן או חלבון.

בקיצור, צריך לאכול כמו שצריך אבל פחות.

לצפיה ב-'תודה - זה מה שאני עושה'
תודה - זה מה שאני עושה
15/06/2016 | 17:55
20
הבעיה היא תרופה קצת משמינה
לצפיה ב-'על רעב קל תיאבון- אני מתגבר- רעב קשה לא'
על רעב קל תיאבון- אני מתגבר- רעב קשה לא
15/06/2016 | 17:57
2
10
לצפיה ב-'ללא תחושת רעב כמעט כולם היו יורדים במשקל "בטעות"'
ללא תחושת רעב כמעט כולם היו יורדים במשקל "בטעות"
16/06/2016 | 14:01
1
35
תחושת הרעב מהווה חלק ממנגנון יצוב משקל
לכן תחושת רעב קל מעידה על גרעון קלורי כלשהוא
הרעיון לפתח כושר עמידות לרעב , כמו להאריך מחזור נשימה
האיסלם לדוגמא, מתרגל את הכושר הנ"ל ברמדאן..

לצפיה ב-'תודה'
תודה
16/06/2016 | 22:02
4
לצפיה ב-'מחפשת משתתפות למחקר חדשני בתסמונת קדם וסתית חמורה'
מחפשת משתתפות למחקר חדשני בתסמונת קדם וסתית חמורה
15/06/2016 | 10:12
16
מדוכאת ועצבנית לפני הווסת? סובלת מתנודות במצב הרוח? יש לך חברה שחווה זאת?
אני עובדת במרכז הרפואי תל אביב, איכילוב ואנחנו עורכות מחקר, בו אנחנו מנסות לעזור לנשים הלוקות בתסמונת קדם וסתית חמורה. המחקר מציע טיפול חדשני, ללא תרופות, בגרייה מוחית מגנטית עמוקה (dtms), ובודק את יעילותו בטיפול בתסמינים הנפשיים המופיעים בימים שלפני קבלת הווסת.

לפרטים את מוזמנת ליצור עימי קשר במייל tal.vinitzky@gmail.com או בטלפון 03-6973685.
שבוע מצוין!
טל

לצפיה ב-'עזרה ביצירת רשימה של חנויות טבע באינטרנט'
עזרה ביצירת רשימה של חנויות טבע באינטרנט
13/06/2016 | 19:46
14
אני מנסה לעשות רשימה של חנויות טבע מחו"ל שמוכרות לארץ.
האם תוכלו לעזור לי מהניסיון שלכם - אלו חנויות אתם מכירים? האם הניסיון שלכם איתם היה טוב?
לצפיה ב-'מתכונים לשבועות וטיפים איך לא להשמין בחג הטעים הזה'
מתכונים לשבועות וטיפים איך לא להשמין בחג הטעים הזה
09/06/2016 | 15:59
2
135
אני רוצה לגלות לכם איך אפשר לעבור
בשלום את חג השבועות בלי לעלות במשקל,
ועדיין...
  • לאכול גם גבינות שמנות ולחמים טובים
  • לשלב גם מאפים מעניינים וטעימים
  • לבחור דווקא גלידה או עוגת גבינה
  • ועוד טריקים שיאפשרו לכם ליהנות בלי להשמין..
  • אז הנה כמה טיפים איך ליהנות בחג בלי להשמין:
צריך לאכול את הגבינות על לחם ולא כביסים בפני עצמן: 
מוצרי החלב מכילים כמות יחסית גדולה של שומנים. 
אפילו בגבינה 5% חצי מהקלוריות הן בעצם שומנים..
לעומת זאת בלחם כמעט כל הקלוריות הן פחמימות,
ופחמימות הן לא שומנים, ופוטנציאל ההשמנה שלהן נמוך בהרבה.
לכן למרוח אבוקדו או גבינה על לחם זה הרבה פחות משמין 
מאשר לאכול קוביות אבוקדו או גבינות שמנות.
אין שום בעיה עם לחם לבן או אוכל על בסיס קמח לבן ולא מלא:
הקמח הלבן לא משמין יותר מקמח מלא- שניהם נטחנו מאותו גרעין חיטה.
ההבדל ביניהם הוא שקמח מלא נטחן עם הקליפה וקמח לבן בלי.
אבל אפשר להשלים את הסיבים של הקמח המלא על ידי שילוב של ירקות.
כדאי להקטין את כמות השומנים שיש בירקות וסלטים:
שוב, השומנים הם המשמינים וכמות השומנים בצלחת סלטים
עלולה לעבור בקלות את כמות השומנים בפרוסת עוגה.
כדי להקטין את אחוז השומן בארוחה כדאי להכין מגש עם ירקות חתוכים
ולא סלטים מתובלים עם הרבה שמן או רוטב.
כמו כן תיבול עם סויה, חומץ, לימון ואפילו קצת סוכר הוא ללא שומנים
ואם מתבלים את הסלטים עם מעט שמן בזכות השילוב איתם זה גם טוב.
מלוחים לא פחות משמינים ממתוקים:
פשטידות, מאפים מלוחים, לזניות, פסטות שמנת ופיצות 
הם בעלי הרכב קלורי ושומנים שאינו שונה בהרבה מעוגות- 
גם בהם הרבה שומנים (חמאה, שמנת וכו') וכמובן קמח.
לכן כדאי לבחור מראש 2-3 סוגים ולקחת חתיכות קטנות יחסית 
ואת שאר הארוחה לבסס על לחם עם גבינות וירקות חתוכים
ריכוז הסוכר בפירות מאוד גבוה, ולכן לא להגזים באכילתם
גם אם הפירות לא ממש מתוקים ואפילו חמוצים,
בכל פרי בגודל רגיל יש כמות סוכרים של 1-1.5 פרוסות לחם (בפרי אחד!)
ובקלות אפשר לגלוש לריכוז סוכרים מאוד גבוה ועצם הריכוז של הסוכרים הוא המשמין.
לכן עדיף לאכול ממש קצת מהפירות יחד עם כדור גלידה או עוגת גבינה דקה.
ככה גם סוגרים טוב יותר את הצורך במתוק אחרי הארוחה ומרגישים מסופקים
כיוון שזה מתוק "אמתי", ולא חמוץ-מתוק כמו פירות. 
והסיכוי שבזאת נסיים את הארוחה הוא הרבה יותר גבוה וגם זה יתרון גדול.
לאכול לאורך היום פחמימות כרגיל בארוחות כל 3 שעות ולא לחסוך לארוחת החג:
ככה מגיעים לארוחה ברגוע ומצליחים לשלוט על הבחירות והכמויות.
מה שכן כדאי זה לשמור כמה שיותר חלבונים ושומנים לארוחת החג.

אני מצרפת למייל גם מתנה מיוחדת-
חוברת מתכונים לחג עם אחוזי שומן נמוכים בלי וויתור על הטעם
כולל מתכון ללזניה, פיצה, פסטות ופשטידות ורטבים לסלטים
ו..
אני מזמינה אתכם לקבל במתנה את הנוסחה להרזיה ולאכילה מאוזנת עם פחמימות ומתוקים, וכן להיכנס לרשימה הפרטית שלי אליה אני שולחת מדי פעם טיפים ומידע להתנהלות נכונה ונעימה עם כל המצבים המאתגרים- חופשות, חגים, עונות השנה וכו'. כדי לקבל את המתנה כנסו ללינק הזה

חג שבועות שמח :)
שלכם
מלי

לצפיה ב-'חג שמח, לחם משמין יותר מירקות כתוספת לגבינות ומאכלים שומניים'
חג שמח, לחם משמין יותר מירקות כתוספת לגבינות ומאכלים שומניים
11/06/2016 | 10:31
30
יצא שנקלעתי ללא לחם בכלל ואכלתי חלבונים כמו ביצים וגבינות
בשילוב ירקות ללא לחם בכלל
התחושה מעולה טעים משביע ביותר ובעיקר מרגישים קל
כי פחמימות מורכבות כשלעצמן סופחות נוזלים ומנפחות יותר
קראתי שדוקא גבינות שמנות קשות, שקדים במידה, משביעים ותורמים
לBMI נמוך יותר. סלט ירקות במקום לחם מספק גם נוזלים ומינרלים
למי שנוטה לשכוח לשתות  מספיק ובזמן
אגב שתיה, הוספתי לתפריט מיץ רימונים (מבוקבק ללא חומרי שימור)
שנמצא מפחית כולסטרול (מדעית) גם תפו"א בננה וכל מה שעשיר
באשלגן מומלץ ללוקים בבעיה הווסקולרית במקביל להפחתת נתרן.
לצפיה ב-'אצלי זה פשוט יותר'
אצלי זה פשוט יותר
15/06/2016 | 16:00
23
שמרתי בקפדנות על התפריט הקבוע שלי גם בחג, ואפילו ירדתי קצת במשקל.
מצד שני אני נהנה מהרגשת הסיפוק כשאני רואה אחרים זוללים עוגות גבינה עתירות שומן סוכר קלוריות, ומצליח להתגבר על יצר הזללנות... 
הכל בראש.
לצפיה ב-'אכילת תוכן חרצני זייתים'
אכילת תוכן חרצני זייתים
08/06/2016 | 13:06
2
47
אני כותבת שאלה בשם חברה אשר נוהגת לפצח את חרצני הזייתים ולאכול את התוכן (היא מפצחת את החרצן באמצעות מפצח אגוזים).
השאלה היא האם התוכם של לחרצן הזייתים מותר באכילה ? החשש שלה שזה רעיל.

תודה מראש
לצפיה ב-'זה מעניין . ככל הידוע לי כמיצרים שמן זית מועכים גם את החרצן'
זה מעניין . ככל הידוע לי כמיצרים שמן זית מועכים גם את החרצן
09/06/2016 | 12:51
30
והתוך של החרצן של הזית מתערבב עם השמן כך שלא ינראהלי שזה משהו שעלול להיות  רעיל.
אם זה בריא או לא בריא לאכול ככה חרצנים של זיתים - אין לי מושג.

אני למשל בעוונותי אוכל חרצנים שנחשבים כ"רעילים" דווקא - חרצני מישמש וחרצני אפרסק.
כי אני אוהב את הטעם כמו של שקדים מרים שיש להם.
חרצנים כאלה מכילים את הרעל המפחיד "ציאניד" , אבל בכמויות מאד מאד קטנות, ולכן אסור לאכול מהם כמות גדולה בבת אחת, אבל אני מודע לזה, והכמות שאני אוכל היא קטנה -לא יותר מ 3 4 חתיכות כל פעם ..
אגב ציאניד זה לא חומר שמצטבר בגוף או גורם לנזק לטווח ארוך ,  ועקבות שלו נמצאים גם בשקדים (במיוחד במרירים) במרציפן וכ"ד ...

לצפיה ב-'נשמע לי מאד לא בריא'
נשמע לי מאד לא בריא
29/06/2016 | 19:54
5
לצפיה ב-'גבינת מוצרלה מופחתת שומן'
גבינת מוצרלה מופחתת שומן
05/06/2016 | 22:16
8
34
שלום.
בארה"ב קיימת גבינת מוצרלה מגוררת המכילה 16% שומן. בארץ לא הצלחתי לאתר כל מותג שהוא המתקרב לאחוז הזה. מרבית הגבינות המגוררות מכילות 28%. הואיל ולא ניתן להזמין גבינות מארה"ב מבלי שתתקלקלנה, אין ברירה אלא להסתמך על המבחר המצוי במחוזותינו. מישהו יודע על מותג כלשהו שמייצר גבינת מוצרלה מופחתת שומן? (גם אם לא מגוררת, לפחות שתהיה קשה ונטולת לחות ושניתן יהיה לגררה עצמאית).

תודה מראש.
לצפיה ב-'לדעתי האישית , מי שאוכל גבינה 16% או 28% זה לא משנה הרבה'
לדעתי האישית , מי שאוכל גבינה 16% או 28% זה לא משנה הרבה
07/06/2016 | 10:23
7
43
 גם 16% זה המון שומן. ולדעתי אי אפשר לשמור על דייטה עם כמות כזאת אדירה של שומן.
אם אתה רק רוצה לטבל בגבינה כזאת, אז פשוט שים קצת פחות מה 28% וזה יהיה אותו דבר מבחינה קלורית ולדעתי יותר טעים.
אני אישית מאז שעשיתי דיטה (לפני שנתיים) אני לא אוכל יותר בכלל מוצרי חלב שיש בהם יותר מ 5% שומן, וזה ממש לא חסר לי.
לצפיה ב-'בוודאי שזה משנה אם הגבינה 16 או 28 אחוז'
בוודאי שזה משנה אם הגבינה 16 או 28 אחוז
07/06/2016 | 15:43
1
40
16 אחוז זה 16 גרם שומן= 3 כפיות שמן. 28 אחוז זה 28 גרם שומן= כמעט 6 כפיות שמן. כמובן אלה הערכים ל 100 גרם. ונכון שאם לא אוכלים 100 גרם אלא רק 30 גרם (משקל פרוסה) אז ההבדל הוא הרבה יותר קטן: 16 אחוז זה כמו כפית שמן לעומת 28 אחוז זה כמו 2 כפיות. ובדיאטה זה הבדל גדול (לשמירה על המשקל פחות).
ואגב גם בגבינה 5% יש יחסית הרבה שומן אבל מה שחשוב יותר זה הכמויות. אם אוכלים למשל 100 גרם גבינה 5% (פחות מחצי קופסה) זה בדיוק אותה כמות שומן כמו בפרוסת גבינה 16 אחוז ששוקלת 30 גרם. הרי שליש מה 16= 5 גרם  שומן, בדיוק כמו 5 גרם שומן ב 100 גרם גבינה 5%.
בכל מקרה אני לא מכירה 16 אחוז במוצרלה אז צריך להסתדר עם מה שיש ומקסימום לאכול פחות... 
לצפיה ב-'התכוונתי שמי שעושה דיטה לא אמור לאכול גבינות כלכך שמנות'
התכוונתי שמי שעושה דיטה לא אמור לאכול גבינות כלכך שמנות
08/06/2016 | 11:47
20
בכלל. (זאת דעתי האישית כמובן).
ואם הוא משתמש בגבינה כזאת רק לטיבול , למשל קצת לגרד בפומפיה על הסלט או על הסנדויץ ... (אני למשל לפעמים מגרד קצת פרמזן או קצ'קבל לפעמים על הסלט) אז זה "בטל בשישים" כמה שומן יש בה, כי הכמות אפסית.
אני אוכל גבינה בארוחת ערב כמקור עיקרי לחלבון וסידן, וכדי לקבל הרבה חלבון בלי  השומן,  מעדיף לאכול גבינה רזה.

לצפיה ב-'מבחינה קלורית אפשר להתמודד השאלה מבחינת כולסטרול'
מבחינה קלורית אפשר להתמודד השאלה מבחינת כולסטרול
08/06/2016 | 13:53
2
35
השאלה האם יש יחס ישיר בין כמות השומן בגבינות לערכי הכולסטרול?
אפשר לשמור דיאטה גם על גבינה צהובה בתנאי שמקזזים קלוריות
ולא אוכלים רק צהובה כל יום.
לצפיה ב-'זאת שאלה של כדאיות '
זאת שאלה של כדאיות
09/06/2016 | 12:30
26
כשמתכננים דייטה, ומתכננים לאכול כמות רצויה של חלבון כמות רצויה של שומן כמות של סיבים וכן הלאה ויתר הכמויות של כל יתר המרכיבים החשובים לתזונה... וכל זה צריך להיות גם כמובן מוגבל בקלוריות .
אז נכנסת השאלה של פשוט "כדאיות" האם כדאי להכניס לתפריט  גבינה צהובה או גבינה לבנה כדי לקבל את מה שהגבינה נותנת הכי הרבה ( סידן חלבון ...).
ולעמוד בכל הפרמטרים הנדרשים של הדייטה.
מהחשבונות שאני עשיתי כשאתה מכניס גבינות שמנות  לתפריט יש לך בעיה של יותר מידי שומן - (וזה גם שומן רווי מהחי ) ופחות מידי חלבון, וסידן.   או כמובן יותר מידי קלוריות.

לצפיה ב-'כולסטרול יש גם בגבינה 5% '
כולסטרול יש גם בגבינה 5%
09/06/2016 | 15:47
26
ואין שום בעיה באכילת פרוסה של גבינה צהובה כל יום. בטח לא למי שאין לו בעיה עם כולסטרול, וגם למי שיש בעיה היא בעיקר ייצור עודף של הגוף..
לצפיה ב-'מי קבע ששומר ממוצרי חלב מזיק?'
מי קבע ששומר ממוצרי חלב מזיק?
15/06/2016 | 17:30
1
18
הינה כתבה

מחקר ישן שהסתירו מהציבור

שומן רווי מזיק?

לצפיה ב-'קצת סדר בנושא השומן'
קצת סדר בנושא השומן
16/06/2016 | 13:07
23
קודם כל המאמרים נכונים וידועים כבר כמה שנים רק שלא כל התזונאים וכל הרופאים מעודכנים.
ובאמת היום הרופאים והתזונאים המעודכנים כבר יורדים מההגבלה של בשר ביצים ושל בכלל שומנים מהחי.
היום כבר יודעים על הנזק שגורם חוסר איזון של חומצות שומן אומגה 6 ו 3 והנזק שנגרם משומן טראנס.
וההמלצות הן שלא צריך להגביל שומן רווי אבל לאכול יותר אומגה 3 ו 9 , ולהפחית באומגה 6 , ולהמנע משומן טראנס.
השומן הרווי שבחלב אינו מזיק אבל גם אינו מכיל  אומגה 3 ואומגה 9 ולכן שמן זית או קנולה יותר בריא ממנו.
דבר שני :
צריך להפריד בין השומן שבמזון לשומן שמצטבר בגוף.
רוב השומן שמצטבר בגוף לא בא ישירות מהמזון אלא מהמטבוליזזם בגוף , השומן שמטצטבר בגוף הםן ברקמת השומן והן בדם ( כולסטרול טריגליצרידים ...) הוא מזיק לכל הדעות.
ולכן בממוצע אנשים שמנים יותר חולים יותר במחלות כלי דם לב וכ"ד וחיים פחות מאנשים רזים.
השומן שמצטבר בגוף בא מעודף קלוריות - בגרם שומן יש 9 קלוריות בגרם פפחממה או חלבון יש רק 4 ולכן שומן משמין יותר מכל דבר אחר ,וזאת הסיבה שצריך להוריד את השומן במזון.
עכשיו נשאלת שאלת הכדאיות האם כדאי לאכול יותר גבינה רזה שמכילה גם חלבון וסידן או לאכול גבינה שמנה.
אם רוצים לשמור על הקלוריות מהגבינה השמנה נאלץ לאכול פחות ואז גם פחות סידן ופחות חלבון.
לעומת זאת אם נאכל גבינה רזה אז  מהגבינה הרזה נוכל לאכול יותר ( באותו מספר קלוריות) ולקבל יותר חלבון ויותר סידן ...

לצפיה ב-'כוסמת'
כוסמת
06/06/2016 | 21:55
4
44
היי רציתי לדעת לגבי כוסמת מה ההבדל בין הקלויה ללא קלויה והאם יש הבדל מבחינת הערך הקלורי בינהן?
לצפיה ב-'כשקולים מוצר יוצאים המים ולכן יש יותר קלוריות ליחידת משקל'
כשקולים מוצר יוצאים המים ולכן יש יותר קלוריות ליחידת משקל
07/06/2016 | 10:11
1
13
לצפיה ב-'תודה אבי519'
תודה אבי519
07/06/2016 | 14:59
8
לצפיה ב-'שימי לב אם תווית המזון היא עם ערכים לפני בישול או אחרי בישול'
שימי לב אם תווית המזון היא עם ערכים לפני בישול או אחרי בישול
07/06/2016 | 15:35
21
אין כמעט הבדל אחרי הבישול בין כוסמת רגילה לכוסמת קלויה. בזמן הבישול בכל מקרה הכוסמת סופגת כמות גדולה של מים כך שבסופו של דבר זה בערך אותו דבר. שימי לב שלא יבלבלו אותך הערכים המופיעים בתווית המזון- לפעמים מפרסמים את הערכים התזונתיים אחרי בישול והם תמיד יותר נמוכים מאשר לפני בישול. כי מן הסתם כשמבשלים כוסמת למשל והיא סופגת הרבה משקל של מים (שהם בלי קלוריות כמובן) אז פר 100 גרם מבושל החלק של הכוסמת עצמו ותרומת הקלוריות הרבה יותר קטן מאשר ל 100 גרם לפני בישול
לצפיה ב-'הכוסמת ידועה בעולם בסירחון שלה'
הכוסמת ידועה בעולם בסירחון שלה
15/06/2016 | 02:10
30
שזאת הבעיה של הגרסה הקלויה הרגילה שקונים בחנויות הרגילות.

הכוסמת של חנויות הטבע הלא קלויה טעמה וריחה טובים יותר.
נראה לי גם שאם יקחו כוסמת לא קלויה ויקלו אותה בבית, היא לא תגיע לאותו טעם וריח שיש לכוסמת שמגיעה קלויה.  ככה שכנראה עושים לה עוד כל מיני דברים שלא מדברים עליהם.

מנהל/ת הפורום

אודות:
מלי תבור, דיאטנית קלינית בכירה בוגרת תואר ראשון מביה"ס לתזונה קלינית של אוניברסיטה העברית ותואר שני מביה"ס לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. בעלת ניסיון
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אלונה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אלונה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ