לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תזונה ודיאטה

ברוכים הבאים לפורום תזונה ודיאטה. אכילה ומשקל משפיעים באופן ישיר על הבריאות שלנו, התחושות הפיסיות , מצב הרוח, ועוד הרבה היבטים פיזיולוגיים ופסיכולוגיים בחיינו. מצד שני יש לנו לא מעט אתגרים בשמירה על אכילה מאוזנת ומשקל רצוי באורח החיים המודרני עם סדר היום התובעני, שפע האוכל, ההשפעה של הלחץ והקשיים היומיומיים על האכילה, האירועים שסובבים סביב אוכל ומה לא. ומצד שלישי יש המון מידע בנושא, לרוב סותר ולא מקצועי, המון גישות של תזונה ודיאטה והתעסקות רבה בנושאים של אוכל ומשקל. אשמח לגייס את ניסיוני הרב מ 25 שנות עבודה בתחום ואת הידע האקדמי והמקצועי שצברתי כדי לענות על שאלות שמטרידות אתכם ולתת טיפים הנחיות ועצות. חשוב לציין שהמענה בתחומי הפורום אינו מחליף טיפול אישי. שלכם,מלי תבור, לרזות באיזון אונליין

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תזונה ודיאטה

ברוכים הבאים לפורום תזונה ודיאטה. אכילה ומשקל משפיעים באופן ישיר על הבריאות שלנו, התחושות הפיסיות , מצב הרוח, ועוד הרבה היבטים פיזיולוגיים ופסיכולוגיים בחיינו. מצד שני יש לנו לא מעט אתגרים בשמירה על אכילה מאוזנת ומשקל רצוי באורח החיים המודרני עם סדר היום התובעני, שפע האוכל, ההשפעה של הלחץ והקשיים היומיומיים על האכילה, האירועים שסובבים סביב אוכל ומה לא. ומצד שלישי יש המון מידע בנושא, לרוב סותר ולא מקצועי, המון גישות של תזונה ודיאטה והתעסקות רבה בנושאים של אוכל ומשקל. אשמח לגייס את ניסיוני הרב מ 25 שנות עבודה בתחום ואת הידע האקדמי והמקצועי שצברתי כדי לענות על שאלות שמטרידות אתכם ולתת טיפים הנחיות ועצות. חשוב לציין שהמענה בתחומי הפורום אינו מחליף טיפול אישי. שלכם,מלי תבור, לרזות באיזון אונליין
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום תזונה ודיאטה. אשמח לגייס את ניסיוני הרב מ 25 שנות עבודה בתחום ואת הידע האקדמי והמקצועי שצברתי כדי לענות על שאלות שמטרידות אתכם ולתת מידע, טיפים והנחיות. חשוב לציין שהמענה בתחומי הפורום אינו מחליף טיפול אישי. אין לפרסם בפורום ואין להשתמש בשפה לא נאותה. מלי תבור
המשך >>

לצפיה ב-'שיטת דיאטה מומלצת'
שיטת דיאטה מומלצת
24/05/2016 | 21:06
4
52
איזו שיטה מומלצת לדיאטה כדי להוריד 7-8 ק"ג ?
לצפיה ב-'שיטת דיאטה מומלצת'
שיטת דיאטה מומלצת
( לעמוד שלי בתפוז )
25/05/2016 | 13:42
50
כל שיטה שתהיה שפויה ולא קיצונית, מאוזנת עם כל סוגי המזונות ולא מנחה אותך להימנע מסוגי מזון מסוימים. כזו שנעים לך לחיות אותה ואם את מדברת גם על מסגרת ומעקב שזה יהיה ישים עבורך- אם מתאים לך קבוצות אז לכי על זה, אם לא- אז משהו אישי. 
בקיצור- כל מה שיעזור לך לעשות שינוי אמתי, לארגן את האכילה בצורה מאוזנת אבל גם נוחה לך כאורח חיים. אחרת כל ירידה תהיה זמנית בלבד ולא תפיקי את הערך המוסף של השיפור הבריאותי, התפקודי, האנרגתי וכו שבאכילה מאוזנת
בהצלחה!
לצפיה ב-'שומרי משקל - זאת לדעתי השיטה הכי טובה לרזות ולהשאר בריאים.'
שומרי משקל - זאת לדעתי השיטה הכי טובה לרזות ולהשאר בריאים.
25/05/2016 | 16:10
11
לצפיה ב-'בעקרון צריך לנתח ממה השמנת ולנטרל את הגורמים'
בעקרון צריך לנתח ממה השמנת ולנטרל את הגורמים
25/05/2016 | 18:34
28
* אם הכמויות לא מתאימות להתרגל לגודל מנה קטנה יותר
* אם נשנושים בין ארוחות לתכנן ארוחות ביניים מסודרות במקום
* הנאה מופרזת מאוכל מעוררת חריגה ויש מאכלים מיותרים
  מזיקים כמו שומנים מוקשים במאפים וסוכר בשתיה שרצוי להמנע.
* גורם אחרון חוסר פעילות - שכדאי לשלב אבל האפקט להרזיה נמוך.
 לכן בלי להשלות מדי , מגיע בעיקר מהגבלה קלורית (לאכול פחות)

לא מורידים 7 8 ק"ג אלא מסגלים אורח חיים קבוע - נצחי.. גם לאחרי
משקל היעד. מתחילים לאכול כמו אנשים רזים ומגיעים לתוצאה.

לצפיה ב-'תנסי אותם ...'
תנסי אותם ...
10/06/2016 | 02:04
13
 מדרסים רפלקסולוגים המסייעים בירידה במשקל - בהשתתפות קופות חולים מובחרות  :
וזה גם בריאותי -  http://intaurl.com/16e46f76

לצפיה ב-'כורכום, חומצה פולית'
כורכום, חומצה פולית
25/05/2016 | 12:28
2
27

1. האם תוסף כורכום (כדורים) פוספוליפיד מריווה עדיף מתוסף כורכום (כדורים) עם פלפל,
מכיוון שפוספוליפיד מריווה גורם לספיגה טובה יותר, או שזה קשקוש פרסומי?

2. האם יש מניעה לקחת תוסף כורכום (בכדורים) בזמן הריון? (בנוסף לשאר התוספים)

3. האם נכון שכבר לא מומלץ לכולם לקחת 5 מ"ג חומצה פולית בהריון אלא 400 מק"ג או שזו שמועה לא מבוססת מחקרית?

לצפיה ב-'אלה שאלות לגורמי מקצוע בתחום'
אלה שאלות לגורמי מקצוע בתחום
( לעמוד שלי בתפוז )
25/05/2016 | 13:44
16
תוספים מסוג זה אינם התחום שלי. תעזרי בגורם מקצועי בתחום התזונה האלטרנטיבית.
כנ"ל בנושא חומצה פולית- אל תחפשי תשובות ברשת. שהרופא ייתן לך את ההמלצה הנכונה. 
לצפיה ב-'עניתי לך גם בפורום השני'
עניתי לך גם בפורום השני
25/05/2016 | 16:12
15
לגבי 3 עודף חומצה פולית עלול להזיק יותר מלהועיל וזה כן מבוסס מחקרית.

לצפיה ב-'אתרים לבניית תפריט יומי?'
אתרים לבניית תפריט יומי?
23/05/2016 | 20:00
1
33
אהלן
אני בן 27 בקרוב, 1.74, לא אוכל ביצים וחלב..
מתקשה בבניית תפריט שיתאים למתאמן בחד"כ פעמיים בשבוע + כדורעף 1-2 פעמים בשבוע... ומעבר לתזונה החשובה שבספורט אני מתקשה לדעת גם מה עוד אפשר לאכול ביום-יום בעיקר בבוקר ובערב.
האם קיימים אתרים כלשהם שניתן להרכיב בהם תפריטים יומיים כולל מס' קלוריות/חלבונים/פחמימות וכו'? 
לצפיה ב-'זה לא בריא להוריד אבות מזון מהתפריט '
זה לא בריא להוריד אבות מזון מהתפריט
24/05/2016 | 15:41
27
למה אתה לא אוכל ביצים וחלב ?
חלב מקור חשוב לסידן חלבון וויטמינים כנ"ל ביצים .

בכל מקרה לינקים לאתרים עם מחשבוני תזונה :

לצפיה ב-'גבינה לבנה 0.5% שומן'
גבינה לבנה 0.5% שומן
20/05/2016 | 18:47
4
40
היי, רציתי לדעת אילו חברות מייצרות גבינות לבנות 0.5% שומן?
כל הזמן מדברים על בריאות, ולהפחית את אחוזי השומן במזון, אז האם יתכן שרק תנובה מייצרת גבינה כזאת?
מה עם שטראוס? טרה? אולי עוד חברה שאני לא מודעת אליה?
אשמח לעזרתכם.
תודה
לצפיה ב-'גם בדיאטה אפשר לאכול גבינות'
גם בדיאטה אפשר לאכול גבינות
20/05/2016 | 20:14
39
3 אחוזי שומן. 
לצפיה ב-'חפש בסופר מרקט .'
חפש בסופר מרקט .
22/05/2016 | 12:03
40
אני קונה ואוכל רק תנובה משתי סיבות.
קודם כל הגבינות של תנובה לדעתי הן טעימות יותר ( לדעתי)  
שנית בתנובה יש קו יצור "גלאט-כושר \ כשרות בד"ץ" שמשתמשים שם  רק מחלב ישראלי תחת השגחה קפדנית של החרדים.
ולא בגלל שאני דתי או שומר כשרות, (ממש לא ) אלא בגלל שאני יודע שיש  להם בקוים של הגלאט כושר מישהו שמשגיח שלא יכנס חלב ממקור לא ידוע ואבקת חלב מסין או ממקור בלתי ידוע .
ההשגחה של הכשרות כוללת גם השגחה על נקיון ומניעת ערבובים.
ובגלל שאני יודע שבתעשיית המזון הפיקוח האמיתי היחידי שיש הוא של החרדים, כל היתר כמו האישורים של משרד הבריאות , הISO, הGMP,  השרות הוטירינרי... זה חארטה בארטה, ואי אפשר לסמוך עליהם בכלל. (כל האישורים האלה זה רק ניירת לצורכי כיסויי תחת וביקורת חפיפית של פקידים חנטרישיים וממש לא מקצועיים בקושי אחת לשנתיים)
לצפיה ב-'אני לא בעד גבינה 0.5%'
אני לא בעד גבינה 0.5%
( לעמוד שלי בתפוז )
22/05/2016 | 19:10
1
49
זה ממש לא הרעיון להוריד כמה שיותר את אחוזי השומן בטח לא בגבינות. השומן גם משמעותי לספיגת הסידן וגם הנוכחות של שומנים בארוחה מגבירה את השובע. נכון אם יש עוד מקורות שומנים בארוחה אז זה יכול להסתדר אבל אם אוכלים לדוגמא רק לחם וגבינה זה לא רעיון טוב גבינה חצי אחוז. חוץ מזה שזה ממש לא טעים..
לצפיה ב-'השומן בגבינה פחות בריא משמן צמחי, שמן זית למשל'
השומן בגבינה פחות בריא משמן צמחי, שמן זית למשל
26/05/2016 | 15:30
21
לכן אולי עדיף לאכול גבינה חצי אחוז עם קצת שמן זית מאשר גבינה שמנה יותר...
אני אוכל גבינה כמו שאוכלים גבינה לבאנה במסעדה מזרחית - כמו שעושים עם חומוס מעגל כשבאמצע יש עם כל מיני דברים טובים, אני שם באמצע של הגבינה סלט קטן עגבניות פלפלים עשבים ושום ... אפשר לשים גם רק שמן זית וזעתר ...
פעם היתי משתמש בגבינה לאבנה 5% , או גבינה לבנה 9% או 5% , אבל לאחרונה מצאתי שגבינה חצי אחוז גם טעימה בצורה הזאת במיוחד עם קצת שמן זית.

לצפיה ב-'טיפול בתסמונת קדם וסתית חמורה - מחקר '
טיפול בתסמונת קדם וסתית חמורה - מחקר
19/05/2016 | 14:20
28
היי לכולן,
אנו מחפשות משתתפות למחקר אשר עוסק בטיפול חדשני (ללא תרופות) בטכניקת נוירופידבק. המחקר בודק את יעילות הנוירופידבק בטיפול בסימפטומים הנפשיים של התסמונת הקדם וסתית חמורה, המופיעים בימים לפני קבלת הווסת (המחזור החודשי).
הוא מתקיים באיכילוב במרפאה לבריאות הנפש של האישה, בשיתוף מרכז המח וכולל פגישות עם פסיכיאטר מומחה, מענה על שאלונים וסדרה של אימוני נוירופידבק. המחקר נמשך בין חמישה לשבעה חודשים.
לפרטים נוספים או הצטרפות מוזמנות ליצור איתנו קשר בטלפון 03-6973685 או במייל anatha@tlvmc.gov.il

סופ"ש נעים,
ענת
לצפיה ב-'שלום - יש לי שאלה לגבי שקדים וסידן'
שלום - יש לי שאלה לגבי שקדים וסידן
17/05/2016 | 23:34
5
49
גם בשקדים מולבנים יש הרבה סידן ?
לצפיה ב-'אותו דבר. '
אותו דבר.
18/05/2016 | 10:46
1
36
אבל בשביל מה לך לקנות "מולבנים".
קח שקדים אורגניים טיבעיים השרה אותם במים רותחים ותוך כמה דקות הקליפה יורדת מהם והם הופכים למולבנים.
כך תדע בטוח שלא הכניסו לך שום צבעי מאכל או חומרי הלבנה כימיים לשקדים.
בכל מקרה כמות הסידן לא משתנה.
בשקדים יש אמנם הרבה סידן אבל גם המון קלוריות
( 575 קלוריות ב 100 גרם)  וחומצת השומן שיש בהם היא אומגה 6 , ולכן לא הכי בריא לצרוך אותם כמקור לסידן.
למשל - ב 300 גרם גבינה לבנה חצי אחוז למשל יש כמות סידן דומה ורק חצי מהקלוריות שיש ב100 גרם שקדים - וכבונוס גם הרבה חלבון.
במקום שקדים אפשר גם לאכול זרעי פשתן טחונים :
בזרעי פשתן יש סידן כמו בשקדים (וגם קלוריות כמו בשקדים) אבל חומצת השומן שיש בהם היא אומגה 3 שהוא שומן בריא (בניגוד לאומגה 6 הפחות בריא שיש בשקדים.)

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
23/05/2016 | 19:52
10
טוב שיש התראות ב"תפוז" כי שכחתי לגמרי ששאלתי את זה ושנכנסתי לפורום הזה
לצפיה ב-'קליפת השקד מכילה נוגדי חימצון חשובים וציאנידן '
קליפת השקד מכילה נוגדי חימצון חשובים וציאנידן
19/05/2016 | 09:34
2
31
יש בשקדים כנראה מעבר לסידן שומן וחלבונים.
לצפיה ב-'מה שהוא שאל על שקדים מולבנים זה שקדים בלי קליפה.'
מה שהוא שאל על שקדים מולבנים זה שקדים בלי קליפה.
19/05/2016 | 10:49
1
18
לצפיה ב-'הוספתי למה הקליפה טובה בלי הסידן'
הוספתי למה הקליפה טובה בלי הסידן
22/05/2016 | 10:57
10
לצפיה ב-'אגוזים צריכה יומית'
אגוזים צריכה יומית
16/05/2016 | 11:47
4
50
שלום..

יש לי שאלה. אני לוקחת איתי בכל יום קופסא עם אגוזים כמובן לא קלויים אלא טבעיים: קשיו בוטנים אגוזי מלך ברזיאלי שקדים וכו..

קשה לי לדעת בגלל שזה מיקס של אגוזים כה מומלץ מתוך כל אחד לאכול ביום כדי שזה לא יעבור את הכמות המומלצת.

בנוסף אני אוכלת גם תמר מיובש אחד ותאנה מיובשת אחת ביום האם זה בסדר?

תודה מראש
לצפיה ב-'אגוזי ברזיל'
אגוזי ברזיל
16/05/2016 | 15:08
1
45
צריך לא להגזים בצריכה של אגוזי ברזיל (לא לעבור 2-3 ביום) בגלל תכולת סלניות גבוהה. לגבי בוטנים לא קלויים  יש חשש מסוים מאלרגנים שהם מכילים, ובכלל יש הגורסים שכדאי להמעיט בצריכת בוטנים בכל צורה בגלל שהם מכילים הרבה שומן מסוג אומגה 6.  לגבי כל השאר, למיטב ידיעתי מלבד הערכים הקלוריים הגבוהים אין שום בעיה לצרוך מהם החופשיות.
לצפיה ב-'גם שקדים מכילים הרבה אומגה 6 '
גם שקדים מכילים הרבה אומגה 6
17/05/2016 | 12:00
16
לצפיה ב-'בכל המאכלים הללו יש הרבה קלוריות'
בכל המאכלים הללו יש הרבה קלוריות
17/05/2016 | 12:11
36
אם את סובלת מהשמנה את צריכה לצמצם את צריכת הקלוריות ולכן לא טוב לך לאכול הרבה אגוזים בוטנים ותמרים כי זה פשוט משמין.
בקשר לקליה אין בעיה עם אגוזים ושקדים ובוטנים קלויים בטמפרטורה נכונה - קליה לא משפיעה בכלל על מינרלים. (שזה האלמנט הכי חשוב לתזונה בצריכה של האגוזים והבוטנים).
קליה נכונה לא משפיעה משמעותית על הרכב חומצות השומן  (קליה נכונה, כלומר בטמפרטורה נמוכה מ 120 מעלות לא משפיעה על חומצות שומן, אם המוצר קלוי בטמפרטורות גבוהות מידי כלומר "שרוף" או שינה את צבעו לחום אז כן יש השפעה ולא בריא לצרוך אותו בגלל תוצרי לוואי של השרפה.)
בתמרים יש יתרונות תזונתיים אבל מצד שני יש בהם המון סוכר - ודווקא סוכר פירות שהוא לא בריא,  מסיבה זאת אני לא אוכל תמרים בכלל .
לצפיה ב-'כמה אגוזים לאכול'
כמה אגוזים לאכול
( לעמוד שלי בתפוז )
22/05/2016 | 19:36
33
השאלה אם זה בסדר היא כללית מאוד. קודם כל אם את אוכלת את זה כל יום ושומרת על המשקל למרות כמות השומנים היחסית גבוהה אז כבר טוב. מעבר לכך צריך לקחת בחשבון ערכים נוספים שיש במזון \ חומרים בעיתיים ולכן גם מאוכל שנחשב בריא לא מומלץ להגזים בכמויות.
לצפיה ב-'איכות וספיגת חלבון בבשר טחון'
איכות וספיגת חלבון בבשר טחון
16/05/2016 | 10:39
2
26
שלום רב ותודה מראש על התשובה והזמן.
אני מרים משקולות וכשאני אוכל בשר 2-3 בשבוע זה בדרך כלל עוף או הודו טחון, מבחינת תקציבית זה הרבה יותר זול ומשתלם לי, השאלה היא האם בכלל כמות החלבון שמופיע שם באריזה ל 100 גרם שהוא 18 גרם חלבון, הוא באמת  נספג בגוף ותורם לבנית שריר או שזה סוג חלבון ברמה נמוכה בגלל שזה בשר טחון, קפוא ועם חומרים משמרים וכולה? יודע שזה לא בריא אבל אוכל רק 100 גרם 2-3 בשבוע, וחוץ מהבשר טחון התזונה שלי מאוד טובה ובריאה, וגם עושה ניקוי גוף כל כמה חודשים :)
לצפיה ב-'חלבון מהחי הוא חלבון באיכות טובה ונספג טוב'
חלבון מהחי הוא חלבון באיכות טובה ונספג טוב
19/05/2016 | 14:44
25
לגוף לא משנה אם החלבון בא מהודו או מעוף או מבקר הוא מפרק את החלבון לחומצות אמינו ובונה מזה חלבונים משלו.
מה שחשוב בחלבון ומשפר את הזמינות שלו לגוף זה ההרכב והיחס בין חומצות האמינו , כלל שהיחס הזה קרוב יותר ליחס של החלבוןבשריר ככה הגוף יקבל את מה שהוא צריך.
ולכן חלבון מבשר (בקר, עוף, הודו, דגים...)  הוא הכי טוב.
אחר כך מוצרי חלב,  ומביצים.
היתרון קל בחזה הודו ובחזה עוף שיש בהם יותר חלבון יחסית לשומן , בבקר יש יותר שומן.
מקור טוב מאד לחלבון זה גבינה רזה חצי אחוז שומן (חצי אחוז ומטה) - כי יש בה מעט שומן מעט פחממות והרבה חלבון.
חלבון מצומח הוא חלבון פחות טוב כי אין בו את אותו יחס של חומצות אמינו כמו שיש בשריר  ולכן הגוף צריך לקחת קצת מכאן וקצת משם 
לדוגמה אם אתה אוכל עדשים ולחם הגוף יקח חלק מחומצות האימנו מהלחם וחלק אחר מהעדשים מצד שני יקבל משניהם הרבה חומצות אמינו שהוא לא צריך בכלל ויהפוך אותם לאנרגיה או יפלוט אותם ויבזבז משאבים על כך..
לצפיה ב-'כל חלבון מהחי הוא חלבון בעל ערך ביולוגי גבוה'
כל חלבון מהחי הוא חלבון בעל ערך ביולוגי גבוה
( לעמוד שלי בתפוז )
23/05/2016 | 17:18
12
כל החלבונים מהחי הם בעלי ערך ביולוגי גבוה, כלומר- מכילים את תרכובת חומצות האמינו השלמה והמלאה ולכן הניצול שלהם לתהליכי בניה הוא מצוין. זה לא קשור לתוספות הנוזלים וחומרים משמרים וכו. 
מה שחסר לעומת סוגי בשרים אחרים זה ברזל שיש יותר בבשרים אדומים- בקר והודו
מה שכן, 100 גרם זה יחסית מעט לגבר שעוסק בספורט משקולות. אלא אם כן אתה משלים כמות חלבונים מטונה או גבינות. בכל מקרה הכי מומלץ לשלב כל מיני מקורות חלבונים כדי לענות גם לצרכי הוויטמינים והמינרלים שסוגי המזון השונים מספקים
לצפיה ב-'כמות קלוריות מומלצת'
כמות קלוריות מומלצת
15/05/2016 | 22:41
1
39
שלום , יש לי שאלה.
אם אני אוכלת ביום מעל או הרבה מעל לכמות הקלוריות המומלצת ביום , האם אני מוסיפה אנרגיה מיותרת לגוף? 
(אני לא משמינה בכלל )
לצפיה ב-'אם את לא משמינה סימן שאת אוכלת את הכמות הנכונה של קלוריות'
אם את לא משמינה סימן שאת אוכלת את הכמות הנכונה של קלוריות
16/05/2016 | 10:32
26
יש אנשים ששורפים יותר קלוריות מאחרים באופן טיבעי, מחשבוני הקלוריות והטבלאות BMI לא נכונים לכל אחד בכל מקרה.

לצפיה ב-'מחפשת מאמר טוב על ההשפעות של ג'נק פוד על הגוף.'
מחפשת מאמר טוב על ההשפעות של ג'נק פוד על הגוף.
14/05/2016 | 23:38
8
41
הי, אני מחפשת מאמר או מספר מאמרים קצרים שמסבירים מה הנזקים של קמח לבן, מלח, סוכר ושומנים על הבריאות שלנו. זה במסגרת הניסון (הנואש) שלי לשכנע את בעלי להפסיק לדחוף לילדים שלנו (9 ו6), ג'נק פוד. יש הרבה כתבות על זה באינטרנט, אבל בכדי שזה ישכנע אותו, חשוב שזה יהיה מקצועי וענייני.
לצפיה ב-'אולי את מגזימה ובעלך צודק '
אולי את מגזימה ובעלך צודק
15/05/2016 | 13:20
4
48
כי האוכל המהיר שנקרא ג'אנק פוד לא תמיד לא בריא,  וגם קמח וסוכר ומלח חשובים לתזונה כשהם נאכלים במידה נכונה.
אני לא אוכל ג'אנק פוד, מסיבות בריאותיות (אני כבר זקן, והיתה בעיה של שומנים בדם ולחץ דם גבוה וכ"ד אז בגלל זה אני מקפיד על הדיטה שלי אבל לאנשים צעירים ובריאים אין סיבה להקפיד כלכך ) .
לילדים שלי נתתי והשתדלתי לתת אוכל בריא, אבל גם הרשתי להם לאכול ג'אנק פוד, כמתיעצים איתי אני מסביר ומנסה לשכנע שכדאי לאכול בריא, אבל לא מטיף ולא שוטף את המוח לבני ביתי , שיאכלו מה שטוב להם.
לצפיה ב-'מנצל"ש,האם הצלחת להוריד רמת כולסטרול רע ldl מדיאטה?'
מנצל"ש,האם הצלחת להוריד רמת כולסטרול רע ldl מדיאטה?
15/05/2016 | 22:05
2
26
ו/או ירידה במשקל? אני יודע שטריגליצרידים קשורים לתזונה
ודוקא הם בערך תקין אצלי - למרות עודף המשקל.
מאידך הססטינים שקיבלתי בכלל לא מוצאים חן בעיני.
לצפיה ב-'כן בהחלט ה LDL ירד בהרבה מתחת לגבול וגם הטריגליצרידים.'
כן בהחלט ה LDL ירד בהרבה מתחת לגבול וגם הטריגליצרידים.
18/05/2016 | 10:29
1
21
ה HDL תמיד היה ברמה תקינה אצלי (חמישים ומשהו),  והוא נשאר באותה רמה. מצד שני אצלי  ה LDL והטרי גליצרידים היו גבוהים בהרבה  מהגבול (למרות הסטטינים).
בעבר קיבלתי 40 מ"ג  סימבסטטין, אחרי שירדתי במשקל הרופא שינה לי ל 20 מ"ג עכשיו הרופא אמר לי שלאור הבדיקות האחרונות אפשר להפסיק את הסטטינים לגמרי, אבל אני בכ"ז ממשיך לקחת 10 מ"ג ,(באישור הרופא כמובן, אבל מרצוני) ,  כי אני מרגיש טוב איתם, וגם כי קראתי מחקרים שמראים שיש לסטטינים יתרונות אחרים מבחינת  תוחלת חיים, זרימת דם  וכ"ד והתופעות הלואי שמיחסים להם כמו חולשה וכאבי שרירים נמצאו לא "מובהקים".

לצפיה ב-'תודה אם כך מעודד מאוד'
תודה אם כך מעודד מאוד
18/05/2016 | 10:47
15
אני כרגע על 20mg ליפיטור, החוויי בינתיים הוא שתן כהה יותר
למרות שתיה, דהיינו עומס נוסף על הכבד. אני מודע למחקרים
והיתרון בעיקר במניעת דמנציה ווסקולרית לטווח רחוק  אך אפקטיבי
במינונים הגבוהים יותר. למי שיש נטיה גנטית כמוני הldl עולה
עם הגיל  (יש לו תפקיד חיוני בתיקון דופנות עורקים וקרומי התאים)
ערך נמוך מדי גם לא בריא.
אחת ההסתייגויות מססטינים, שהנוטלים מרשים לעצמם תזונה גרועה
כי התרופה תתקן ממילא..
אבל שווה אם כך לנסות למזער את הנטיה בתזונה ופעילות .

לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
16/05/2016 | 00:19
10
אני מבינה שלא צריך להיות קיצוניים, אבל אצלינו נראה שזה כבר לא מאוזן והילדים מתמכרים למאכלים לא בריאים.
לצפיה ב-'אכילת ג'אנק פוד בוודאי בעייתית אבל זה לא אומר שצריך להימנע'
אכילת ג'אנק פוד בוודאי בעייתית אבל זה לא אומר שצריך להימנע
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2016 | 14:43
2
38
תעשי חיפוש באינטרנט בטח תמצאי מאמרים.. בכל מקרה ברור שאם בעלך דוחף לילדים ג'אנק פוד ברמה היומיומית זה לא בריא ולא נכון. קודם כל אוכל תעשייתי הוא לא רעיון טוב בכלל. בהחלט רצוי שרוב האוכל שאנחנו והילדים אוכלים יהיה בהכנה ביתית.
מצד שני יש סוגי ג'אנק פוד שבהכנה ביתית הם בוודאי טובים. אני למשל מכינה לילדים שלי פיצה מטורטיה גבינה צהובה (רגילה לא לייט) ורוטב עגבניות. הגבינה הצהובה מספקת את הסידן שילדים כל כך צריכים, הטורטיה את הפחמימות שהגוף צריך לאנרגיה (כן, גם אם זה מקמח לבן זה עדיין פחמימות) ואת הסיבים והויטמינים והמינרלים צריך להשלים עם ירקות. זו ארוחה מאוד בריאה. כשקונים בחוץ או בסופר זה לא בהכרח מגבינה צהובה אמיתית,  יש חומרים משמרים אם קונים קפוא בסופר וכו כך שזה באמת פחות בריא.
גם פלאפל יכול להיות מעולה מבחינה בריאותית, גם המבורגר בלחמניה. רק שוב- בהכנה ביתית אם מדובר ברמה די יומיומית.
לעומת זאת אם זה קורה פעם בשבוע שבעלך לוקח את הילדים לקנות פיצה זה בוודאי לא נורא כל עוד שאר התזונה היומית שלהם טובה. גם פעמיים בשבוע זה לא טראגי.
בקיצור, הכול עניין של מינון והבטחה ששאר האוכל מאוזן ובריא.
ואפשר תמיד להכין בבית כדי לאכול יותר ברמה היומיומית
מה שבטוח בורקסים, ג'חנון, מלאווח, סיגרים וכו שקונים קפוא בסופר זה באמת לא רצוי בכלל או ממש ברמה של אחת ל..

לצפיה ב-'תודה על התשובה המפורטת'
תודה על התשובה המפורטת
16/05/2016 | 00:24
1
15
אני מסכימה עם הגישה שלך. טוב לקבל רעיונות למאכלים בריאים שילדים אוהבים. כמו שכתבתי קודם, אצלנו המצב לא מספיק מאוזן ואני חושבת שהם מחפשים פחמימות פשוטות וממתקים על חשבון  מזון בריא והפיתוי כשיש מבחר של חטיפים וממתקים בארונות, מקשה לשלוט בזה. לכן רציתי להפנות את בעלי למידע מקצועי ומתומצת שאולי ישפיע עליו מאחר והוא זה שמקל יותר בנושא הזה. 
לצפיה ב-'נצלי את שבוע הספר'
נצלי את שבוע הספר
16/06/2016 | 21:34
16
לרכוש את הספר הזה שינחה אותך איך להוביל את משפחתך לאכילת מזון אמיתי

לצפיה ב-'מנת חלבון מומלצת ליום'
מנת חלבון מומלצת ליום
13/05/2016 | 14:50
2
40
מה גודל מנת חלבון (בשר, עוף או דג) שמומלצת לאדם מבוגר ליום?
יש שאומרים שמנה ממוצעת לאדם מבוגר צריכה להיות 250-200 גרם ליום, ואילו אחרים אומרים שמנה למבוגר צריכה להיות 300-250 גרם ליום.

לצפיה ב-'יש דעות שונות על זה '
יש דעות שונות על זה
15/05/2016 | 13:13
25
יש לרוב הדיטנים דעה שמבוססת על המלצות שמדברות על פירמידת המזון המערבית המקובלת שאומרות ש כ 20 אחוז מהקלוריות אמורות לבא מחלבון .
אבל אין איזה מספר שהוא הגבלה שמעליה עלול להגרם נזק בריאותי.
יש אנשים שעושים דיטות קטוגניות - דיטות שבהם אוכלים "המון בשר" כלומר המון חלבון ושומן ומעט מאד פחממות עד למצב שבו הגוף מיצר את רוב האנרגיה שלו מהחלבונים והשומנים במקום מהפחממות (בתהליך שנקרא תהליך קטוגני)- והרופאים חלוקים בדעתם אם זה בריא או לא בריא. ויש מחקרים שמראים שאנשים כאלה בריאים אפילו יותר מכאלה שאוכלים דיטה מאוזנת עם פחממות.

לצפיה ב-'כמות המנה הבשרית המומלצת תלויה גם במקורות חלבון אחרים באוכל'
כמות המנה הבשרית המומלצת תלויה גם במקורות חלבון אחרים באוכל
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2016 | 14:32
26
זו הסתכלות צרה מדי להתיחס רק לכמות החלבונים המסופקת על ידי בשרים. יש גם את הביצים ומוצרי החלב שמספקים חלבון בעל ערך ביולוגי גבוה כמו של הבשר.
כמובן יש הבדלים ברכיבים אחרים כמו - בשר הוא מקור טוב לברזל, גבינה היא מקור טוב לסידן וכו, אבל מבחינת כמות החלבון למה שניהם ספקי חלבון לגוף ולכן צורך של אחד מהם נובע גם מצריכה של האחר. כלומר מי שאוכל גם גבינה כל יום, שלא לדבר על ביצה, צריך פחות חלבונים מבשרים ממי שלא אוכל מהם.
באופן כללי אני יכולה להגיד לך שאם את אוכלת מוצרי חלב וביצים כממו המנה הבשרית הנכונה היא בטח לא מעל 200 גרם
לצפיה ב-'שמירת מיץ סלק במקרר'
שמירת מיץ סלק במקרר
13/05/2016 | 19:41
1
23
כל יום אני שותה מיץ סלק+גזר שנסחט במכונת סחיטה איטית.
ברור ששתייה מיידית לאחר הסחיטה היא הכי מומלצת אך אם אסחוט מראש לכל השבוע עד כמה אני אפגע ברמת המרכיבים?
לצפיה ב-'ככל שזה עומד יותר זמן מתרחש חימצון של אנטי אוקסידנים'
ככל שזה עומד יותר זמן מתרחש חימצון של אנטי אוקסידנים
15/05/2016 | 13:07
15
וויטמינים שהם אנטי אוקסידנטים כמו יטמין C.
זה גם תלוי אם זה בכלי פתוח או סגור ובאיזו טמפרטורה...
אי אפשר לאמוד כמה בדיוק .
אבל באופן מעשי הנזק של איחסון של כמה ימים במקרר זה בטל בשישים.
ודב שני זה שהכי בריא זה לאכול את הירקות שלמים ולא לסחוט מהם את המיץ כי יש בהם מרכיבי תזונה חשובים שאובדים בזמן הסחיטה עצמה.
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2016 | 12:15
1
 עונה חדשה של "המירוץ למליון" עולה למסך, והפורום חוזר לפעולה!
אז בואו נצא לסיבוב מסביב לעולם עכשיו בפורום המירוץ למליון!

יש לכם שאלות לגבי תביעות סיעוד נגד חברות הביטוח?
עכשיו בפורום תביעות ביטוח סיעודי תוכלו לקבל מידע מקצועי ומהימן!

חושבים על מעבר לאוסטרליה? יש לכם שאלות בנוגע לתהליך?
היכנסו עכשיו לפורום הגירה לאוסטרליה בתפוז!
לצפיה ב-'שלום רב ,אני בן 54 וכ 36 שנה בתחביב בחדר כושר '
שלום רב ,אני בן 54 וכ 36 שנה בתחביב בחדר כושר
08/05/2016 | 20:03
7
52
מכשירים משקולות וגם אירובי ,אולי לא מספיק :9
לאחרונה אני קצת דאגתי כי היה חלבון בשתן ,כ 80 בערך ,, וכבר ב2011 היה 48 כשהמקסימום זה 30 ,
אני 1.79 ובחור דיי בריא חסון שרירי /מלא ,
שוקל 104-105
כבר הרבה שנים מעבר לאוכל בריא ושטויות לקוח כל יום גם אבקת חלבון ,,  
היום הייתי אצל נפרולוג ,שלח אותי לבדקות אולטראסאונד כליות ואולטרא וורידים של הכליות אקו לב מנוחה ומאמץ ולחץ דם אולטר ליום שלם ,,חוץ מזה הערכים של תפקוד הכליות בסדר ,, הנפרולוג אמר לי קודם מידית להפסיק את אבקת החלבון ,,, בנוסף שלח אותי -הפניה לדיאטן ,   אשמח לשמוע דעה :)   האם החלבון בשתן זה כבר ממש בעיה או שזה רק סימן אזהרה ,שיש עומס על הכליות או סימן לבעייה מסוימת ?
תודה רבה
לצפיה ב-'רק הרופא יכול לענות לך על זה .'
רק הרופא יכול לענות לך על זה .
09/05/2016 | 10:35
33
פעם אחת מצאו אצלי חלבון בשתן
עשו לי בדיקה חוזרת של השתן הראשון בבוקר ונמצא תקין.
אבל כאומור זה נושא שרק רופא יכול לאמר לך מה הסיבה, עובדה שהרופא  שלח אותך לבדיקות, ואמר לך להפסיק עם האבקה - אז קודם כל עשה מה שהוא אומר לך ואל תחפש עצות אחיתופל ברשת.
בתזונה נורמאלית כמות החלבון צריכה להיות כזאת ש כ 20 אחוז מהקלוריות מגיעות מחלבון, הגוף לא צריך יותר מזה, וממילא לא יודע להשתמש בעודף החלבון הזה והופך את זה לאנרגיה = שומן,  או שמנסה להפטר מזה דרך הכליות ואז יש בעיה של עומס על הכליות וחלבון בשתן שעלול במיקרים שזה ממש מוגזם גם לפגוע בכליות.
אנשי בודי בילדינג שאוכלים דייטה עתירת חלבון ולוקחים את אבקות החלבון המרוכזות גם לוקחים במקביל הורמונים וסטרואידים כדי שהגוף יוכל לנצל את החלבון הזה לבניית שרירים, זה תהליך שבו הם מתערבים במטבוליזם של הגוף בצורה מסוכנת לבריאות, ואצל המקצוענים זה נעשה בצורה מאד מבוקרת וכל סטיה מהמרשם המדוייק עלולה לפגוע פגיעה קשה בבריאות עד סיכון לחיים , ולכן  אני ממש לא ממליץ לך להכנס לתהליך הזה.  (לקיחת סטרואידים בכמויות לא מבוקרות, ואפילו הפסקה לא מבוקרת של לקיחת סטרואידים אצל מי שכבר לוקח עלולה לגרום למוות.  ואל תאמין לאתרי האינטרנט בנושא הם טועים ומטעים) 
לצפיה ב-'הרופא שאמר לך את זה מעלם לא ראה לא אבקת חלבון ולא ח"כ '
הרופא שאמר לך את זה מעלם לא ראה לא אבקת חלבון ולא ח"כ
11/05/2016 | 17:16
1
21
אבקת החלבון הינה תחליף לחלבון הנצרך מהאוכל. אדם שמתאמן בפעילות אינטנסיבית אף יכול להגיע לצריכה של 3 גרם חלבון לק"ג משקל גוף וקשה לי להאמין שאתה צורך כ -300 גרם חלבון ליום (שווה ערך לקילו בשר לאחר בישול) או 12 כפות מדידה של חלבון. ובפועל - רק אנשים בעלי כליה אחת שים "תקרת מקסימום" לגבי צריכת חלבון. יש מדדים אחרים שבודקים בבדיקות דם כדי לבחון באם צריכת החלבון בעודף.
כש"בורח" חלבון בשתן כמובן שהחשוד הראשון הוא - הכליות
הבנתי שהנפרולוג לא מצע ממצא פתולוגי
הבנתי גם שאלו ערכים שהתקבלו בבדיקה שגרתי ולא מאיסוף שתן של 24 שעות.
תחום ההתמחות שלי הוא שילוב הכושר והתזונה

לצפיה ב-'מאיפה אתה יודע מה הרופא שלו ראה או לא ראה?'
מאיפה אתה יודע מה הרופא שלו ראה או לא ראה?
15/05/2016 | 12:57
6
הוא לא פרט בדיוק מי הרופא ומה היו הממצאים של הרופא .
מה שאתה כותב זה נכון לאנשים בריאים שמתאמנים וכ"ד...
אבל גם אתה מומחה הכי גדול לכושר ותזונה, אתה צריך להמנע מלתת עצות שנוגדות הוראות של רופאים .
לצפיה ב-'בוודאי שתעשה את מה שהרופא ממליץ'
בוודאי שתעשה את מה שהרופא ממליץ
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2016 | 14:27
3
9
קודם כל הוא הסמכות להמליץ לך מה לעשות ואני במקומך לא הייתי מחפשת את התשובות לבעיה כזו ברשת. וכן, זה סימן לבעיה- לא סתם יש תחומי נורמה לבדיקות הדם וכל חריגה מתחומי הנורמה יש לה משמעות תפקודית בריאותית.
וכמות החלבון בשתן מושפעת ישירות מאכילת חלבונים בתפריט אז בוודאי שאם יש עודף צריך לצמצם בצריכת החלבון.
התאמת כמות החלבון היא עניין מקצועי ולא סתם הכפלה של גרם חלבון ל ק"ג משקל גוף- שאלה ממה מורכב משקל הגוף, אם יש רקמת שומן עודפת שלא נכנסת בכלל לחישובי הדרישה לחלבון. זו רקמת מחסן שאין בה תהליכי פירוק ובניה מחדש שדורשים חלבונים כמו ברקמות הגוף הרזה (שרירים, עצמות ואברים פנימיים)  זה ממש לא נכון להגיד שאם אתה שוקל 100 קילו אתה צריך לאכול 300 גרם חלבון!!! בקיצור, תפעל לפי הנחיות הרופא ושדיאטנית או דיאטן יבדקו את צרכי החלבון הנכונים לגוף שלך ומה אתה אוכל כנגד
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה רבה ,בינתיים עשיתי כבר בדיקת אקו לב מאמץ ומנוחה '
תודה רבה ,בינתיים עשיתי כבר בדיקת אקו לב מאמץ ומנוחה
23/05/2016 | 06:43
2
5
זה יצא תקין ,
עכשיו נשארו אולראסאונד כליות דרכי שתן וקרוטיס ,וחודש הבא מיפוי כליות עם מה שנקרא קטפטן ,ולאחר שבוע שולב חוזרים על זה והפעם בלי כדור.
ואתמול עשיתי שוב כמה בדיקות דם ושתן והפעם כשבועיים ללא אבקת החלבון.נראה מה יהיה ,,  מה שכבר יצא זה כדוריות דם אדומות ,,
שאני שם לב שהן קצת עלו ,הנה דוגמא 

22-05-2016     
6.13
5.5 יחידות: 10*6/micl 4.5        
            07-04-2016     
6.04
            20-08-2015     
5.63
            22-07-2015     
5.52
            חזור  

בנוסף מגמה מוזרה במחסני ברזל לאורך השנים 

מריאנה  בסלוב   07-04-2016     
29
250 יחידות: ng/ml 20   
יבלקוביץ  דורון  20-08-2015     
62
מריאנה  בסלוב   22-07-2015     
65
בסלוב  מריאנה   07-09-2014     
73
מריאנה  בסלוב   19-02-2014     
83
גרינשטיין  אלכסנדר         09-12-2012     
92
מריאנה  בסלוב   31-03-2011     
116
בסלוב  מריאנה   12-01-2011     
105
מריאנה  בסלוב   21-12-2009     
160
266 יחידות: ng/ml 33   
בסלוב  מריאנה   20-04-2009     
158
266 יחידות: ng/ml 33    
והאחרון אתמול היה 27

בסלוב  מריאנה   22-05-2016     
119
180 יחידות: micg/dl 70
מריאנה  בסלוב   07-04-2016     
לחץ לתוצאות

יבלקוביץ  דורון  20-08-2015     
93
מריאנה  בסלוב   22-07-2015     
66
בסלוב  מריאנה   07-09-2014     
64
מריאנה  בסלוב   19-02-2014     
71
גרינשטיין  אלכסנדר         09-12-2012     
72
מריאנה  בסלוב   31-03-2011     
94
בסלוב  מריאנה   16-01-2011     
53
מריאנה  בסלוב   12-01-2011     
לחץ לתוצאות

בסלוב  מריאנה   21-12-2009     
58
מריאנה  בסלוב   20-04-2009     
60
,בקיצור אני קצת לחוץ ,מקווה שאין ממה :)
לצפיה ב-'לדעתי אתה יותר מידי היפוכונדר'
לדעתי אתה יותר מידי היפוכונדר
23/05/2016 | 10:08
1
6
כל זמן שהערכים תקינים בתחום הנורמאלי אתה בריא לחלוטין .
אין שום משמעות לתנודות של המדידות בתוך התחום הנורמאלי כי המדידות הלאה לא משהו מאד מדוייק ואם תתן את הבדיקה לשתי מעבדות שונות או אפילו אותה בדיקה באותה מעבדה אם יבצעו אותה פעמיים תקבל שתי תוצאות שונות שיכולות להיות בקצוות של התחום .
גם אם יש סטיות מהתחום, לא צריך להלחץ  אם בבדיקה חוזרת חוזרים לנרמאלי זה בסדר גמור.
אין שום סיבה להילחץ ואין שום סיבה לעקוב אחרי מגמות וטרנדים בבדיקות האלה.

לצפיה ב-'מה שבאמת חשוב זה עינין החלבון בשתן '
מה שבאמת חשוב זה עינין החלבון בשתן
23/05/2016 | 10:31
4
לעשות את הבדיקות ולראות מה הסיבה לכך ,
לצפיה ב-'שינוי אורח חיים וירידה במשקל'
שינוי אורח חיים וירידה במשקל
08/05/2016 | 07:55
5
73
שלום - אני בגיל 58 בפנסיה מוקדמת ושוקל 98 וגובה 175 עד לפני 12 שנה הייתי מעשן ומאז עליתי במשקל 20 קילו . היום בהמלצת הרופא ובגילי עלי לשנות אורח חיים ולרדת במשקל ( אין לי סכרת או מחלות חוץ מפריצת דיסק ) לשמירת הבריאות 
עד לפני חודשיים אכלתי ושתיתי בלי שום מגבלות מתוקים-קולה  - פיצוחים - לחם - בשרים וכל זה בשעות לא סדירות ואפילו לפני שינה עד שהגעתי למשקל 98-100.
כאמור התחלתי לסבול מכאבי גב ונשימות כבדות ובהמלצת הרופא לקחתי עצמי בידיים . לפני חודשיים עשיתי שינוי גדול משקאות מוגזים ירדו מהתפריט לחם במקום 6 פיתות ביום רק שתי פרוסות לחם מלא כל ארוחה בבקר שתי פרוסות עם לבנה או ביצה וסלט ב10 פרי ובשעה 6 בערב סלט עם טונה או חזה עוף ובמקום פיצוחים בלילה רק מלפפון עם קולורבי . בקיצור כמות המזון ירדה ב 60% ומעל כל זה עשיתי מנוי במכון כושר 5 פעמים בשבוע 3 שעות כל אימון שכולל שחיה סאונה אימוני כושר וכח וגם בבית לפני שינה הליכה על הליכון 15 דקות .
המתסכל בדבר שאחרי חודשיים שינוי דרסתי באורח חיים ותזונה  ואימון מפרך 
עליתי על המשקל והופ 98 --- השאלה ברשותך כל השינוי באורח חיים ללא תוצאות
איך יתכן שהגוף לא מגיב אחרי כל ההשקעה והכרס נשארת כמו שהיא אפילו המשפחה לא מעקלים היות והם עדים לשינוי אצלי . בברכה ובתודה  
לצפיה ב-'יכול להיות שלמרות שכמות המזון ירדה עדיין אתה אוכל יותר'
יכול להיות שלמרות שכמות המזון ירדה עדיין אתה אוכל יותר
08/05/2016 | 13:08
38
קלוריות מאשר נדרש להרזיה.
הגוף הוא מחשב קלוריות מדוייק ואכזרי, אם אתה מכניס יותר קלוריות מאשר אתה צורך לא יעזור כלום, המשקל אולי לא יעלה באותה מהירות כמו קודם אבל גם לא ירד.
כדי לרדת אתה צריך להפחית כ 500 קלוריות ליום מסה"כ הקלוריות שנדרשות לך .
דיטנית טובה מקצועית תתן לך דיטה מדוייקת ועליך פשוט להקפיד מאד על ההוראות אחרת לא תרזה.
עוד משהו שצריך לדעת זה שפעילות גופנית סדירה  מאד טובה לבריאות אבל לא כלכך יעילה לצורך הירידה במשקל.
לצפיה ב-'בנוסף לתגובה הקודמת רציתי לספר לך שאני הייתי במצב מאד דומה'
בנוסף לתגובה הקודמת רציתי לספר לך שאני הייתי במצב מאד דומה
08/05/2016 | 16:02
2
43
גם מבחינת גיל (קצת יותר זקן ממך ) גובה 174, ומשקל היה 93,  ובעיות בריאות.
קילה, אולקוס, וקרע במיניסקוס שכנראה נגרמו בגלל משקל יתר, ואכילה לא נכונה, היה לי גם לחץ דם גבוה שומנים בדם ( בעיקר טריגליצרידים) והתחיל גם סוכר קצת גבוה.
אחרי שרזיתי כ 20 קילו וירדתי בתוך חצי שנה ממשקל 93 קילו למשקל 73 קילו (מאז עברה שנה וחצי)   רוב הבעיות נעלמו (את הקילה תיקנו לי בניתוח ) אבל הלחץ דם והשומנים בדם ירדו בגלל הירידה במשקל לערכים כמו של של בחור בגיל 20 , הורדתי את המינון של כל התרופות פעם אחת בחצי,  ואחרי חצי שנה שוב בחצי,  ועכשיו הרופא רוצה להפסיק לי לגמרי את התרופות ללחץ דם סטטינים וכ"ד לדעתו אני כבר לא צריך אתם ( בתנאי שאמשיך לשמור).
התהליך לא קל וצריך המון משמעת וללמוד לאכול מעט, להשאר קצת רעב, להתגבר על הרעב בין ארוחות ... אבל עם הזמן מתרגלים לזה, דיטה זה לא תהליך שאפשר להפסיק אחרי שמגיעים למשקל הרצוי, וצריך אחרי כן להמשיך לשמור כל החיים.
לצפיה ב-'תגובת המשך'
תגובת המשך
08/05/2016 | 16:48
1
27
תודה על התגובה . השינוי שעברת והתוצאות המדהימות נוטעות בי תקווה ורוח גבית שלא להתיאש ולהמשיך בתהליך אומנם כמעט נשברתי היות שאחרי חודשיים קשים ואימונים מפרכים שעות על גבי שעות והתנזרות ממאכלים ומשקאות המשקל נתקע במקום . ולגבי הספורט הרבה שעות אימון אין בהן לשרוף קלוריות מיותרות ולתרום בחילוף חומרים . אבל מעניין שבמכון כושר לא פעם שמעתי הערות מחמיאות על גוף שונה ממה שהתרגלו לראות אבל כמובן המשקל נשאר כמו שהוא - בתודה וברכה
לצפיה ב-'אמוני כח גם סופחים נוזלים לשריר נסה להשקל אחרי הפוגה קצרה.'
אמוני כח גם סופחים נוזלים לשריר נסה להשקל אחרי הפוגה קצרה.
15/05/2016 | 22:22
4
לצפיה ב-'הסיבות האפשריות למה אין הרזיה למרות צמצום כמויות האוכל'
הסיבות האפשריות למה אין הרזיה למרות צמצום כמויות האוכל
( לעמוד שלי בתפוז )
08/05/2016 | 17:34
37
ראשית כל הכבוד על השינוי העצום שעשית. וזה נשמע גם שאתה מאוד רציני ואכן מיישם את הגבלות האכילה שלקחת על עצמך והאימונים האינטנסיביים.
ואני  לגמרי מבינה את התסכול העמוק מהעובדה שהמשקל לא השתנה, בסופו של דבר הוא כן מדד לשינויים בגוף. ברור שיש שינויים יומיומיים והמשקל נע סביב נקודה מסויימת אבל אני מבינה שאתה לא רואה שינוי משמעותי. יש מדדים נוספים של היקפים ואחוזי שומן אבל עדיין- גם במשקל חייבת להיות ירידה והאמת שזה נשמע מוזר שלא קרה שום שינוי עם המשקל.
אני רוצה לתת לך כמה סיבות אפשריות ומה אני מציעה לך לעשות:
1. יכול להיות שאתה שומר ככה 5 ימים בשבוע אבל בשישי שבת אתה משחרר ואוכל משמעותית יותר. וזה לא אומר שאתה אוכל המון אבל כיוון שאתה מגביל מאוד את כמות הקלוריות באמצע השבוע, העודף של סוף השבוע, גם אם הוא לא גדול כמו שהיית אוכל בעבר, זה עדיין פער מאוד גדול בין מה שהגוף מקבל 5 ימים בשבוע לבין מה שהוא מקבל בסוף שבוע. וכשיש פער כל כך גדול העודף הקלורי של הסופשבוע משמין בעל פוטנציאל השמנה הרבה יותר גדול.
והצעתי: תשקל ביום שישי ואחר כך ביום ראשון. בעקרון כשתפריט הדיאטה מאוזן לא יהיה הבדל גדול. אבל אם אוכלים נורא מעט באמצע השבוע ויחסית הרבה בסוף השבוע, המשקל ביום ראשון יהיה הרבה יותר גבוה מאשר ביום שישי. וזה הסימן עבורך שאתה לא מאזן נכון את התפריט בין אמצע השבוע לסוף השבוע
2. לפי מה שאני מבינה אתה אוכל בעצם רק ארוחת בוקר וארוחת ערב, פרי ב 10 וירקות בלילה. וזה מעט מדי פחמימות ומעט מדי ארוחות ויוצר התנגדות של הגוף להרזיה.
ומה צריךלעשות? צריך לאכול 5-6 ארוחות ביום כדי להוריד את הגוף מההתנגדות להרזיה ואגב התנגדות זה אומר שכמו שאתה אוכל מעט מדי הגוף מצמצם את קצב ביצוע התהליכים (מטבוליזם) ובקיצור מסתפק בפחות קלוריות. וכך נוצר מצב שאתה אוכל פחות, הגוף שורף פחות ותכלס לא נוצר פער גדול מספיק כדי שהוגף יפנה למאגרי השומן וישרוף אותם
3. יכול להיות שבכל זאת יש נשנושים קטנים שאתה לא לוקח בחשבון.
ולכן אני ממליצה לך לרשום כל מה שאתה אוכל כל יום, כל היום, כל השבוע.
ותראה מה התוצאה במשקל אחרי שבוע של רישום. רק תשווה את המשקל של יום מסוים. נגיד תשקל ביום שני ואחרי שבוע גם ביום שני. אני ממליצה לך לעשות את זה שבועיים כדי לקבל תמונה מלאה.
4. ולגבי הספורט- זו נקודה נורא מתסכלת ששורפים הרבה קלוריות בספורט ולא מרזים אבל רק שתדע שרוב ההשפעה על הרזיה זה באיזון האכילה.

אשמח לשמוע ממך אם אתה מיישם ואם יש תוצאות. 
כמובן יהיה מצוין אם תפנה לדיאטנית שאפילו רק תיצור עבורך תפריט נכון, לא בהכרח לעשות תהליך שלם.
בהצלחה!
לצפיה ב-'מבצע מיוחד לחברי קופות חולים נבחרות - מדרסים רפלקסולוגיים'
מבצע מיוחד לחברי קופות חולים נבחרות - מדרסים רפלקסולוגיים
05/05/2016 | 09:41
21
ישראלים רבים מרזים וממליצים! מדרסים רפלקסולוגיים המסייעים לירידה במשקל.
מקבלים מד צעדים במתנה .
מלאו את הטופס : http://goo.gl/KLuWnC

לצפיה ב-'איך ניתן לדעת אם אדם בוגר מימש'
איך ניתן לדעת אם אדם בוגר מימש
01/05/2016 | 21:52
10
66
את מלוא פוטנציאל הגדילה שלו ?
לצפיה ב-'יש בדיקה מיוחדת של העצמות - פנה לרופא מומחה.'
יש בדיקה מיוחדת של העצמות - פנה לרופא מומחה.
02/05/2016 | 10:36
8
11
לצפיה ב-'איך אדם בוגר יכול לדעת אם התפספסו מס' ס"מ ? אם היה הפסד ?'
איך אדם בוגר יכול לדעת אם התפספסו מס' ס"מ ? אם היה הפסד ?
02/05/2016 | 12:56
7
27
אחרי גיל 21 .

לצפיה ב-'יש רופאים מומחים לגדילה וכדאי לפנות אל אחד כזה.'
יש רופאים מומחים לגדילה וכדאי לפנות אל אחד כזה.
03/05/2016 | 10:44
6
15
מה שידוע לי זה שבאופן טיבעי גדילה נמשכת בממוצע עד גיל 25 ולפעמים אפילו יותר מזה.
אצל נשים בדרך כלל הגדילה לגובה מתעכבת או נעצרת עם תחילת המחזור.
בכל מקרה יש טיפולים בהורמון גדילה והורמונים לעצירת המחזור , וכדאי לטפל בגיל צעיר ככל הניתן אחרת זה כבר לא משפיע.

לצפיה ב-'זה לא עד 18-20 ? עד 25? '
זה לא עד 18-20 ? עד 25?
03/05/2016 | 11:05
5
6
לצפיה ב-'זה לא קורה בגיל מדוייק , אצל כל אחד זה אחרת.'
זה לא קורה בגיל מדוייק , אצל כל אחד זה אחרת.
03/05/2016 | 11:15
4
13
לכן צריך לעבור בדיקות אצל מומחה לגדילה.
לצפיה ב-'מכיר מישהו שגבה אחרי גיל 20 ?'
מכיר מישהו שגבה אחרי גיל 20 ?
03/05/2016 | 12:39
3
14
לצפיה ב-'כן הבן שלי גבה קצת גם אחרי השרות הצבאי '
כן הבן שלי גבה קצת גם אחרי השרות הצבאי
03/05/2016 | 16:18
2
18
אבל זה לא אומר כלום .
חוץ מזה בגיל מבוגר גם מתמכים כי עמוד השדרה מתכווץ עם הגיל.
אני למשל התנמכתי בשני סנטימטר אחרי גיל  50 
לצפיה ב-'באיזה גיל? וכמה סמ גבה ?'
באיזה גיל? וכמה סמ גבה ?
03/05/2016 | 17:09
1
6
לצפיה ב-'לא זוכר, וזה לא ישנה כלום לגביך כי לכל אחד יש את גנים שונים'
לא זוכר, וזה לא ישנה כלום לגביך כי לכל אחד יש את גנים שונים
04/05/2016 | 10:16
10
צריך להבדק אצל רופא גדילה והוא יכול לאמר  אם הגדילה ממשיכה או נעצרה, מדובר בבדיקה פשוטה.
אל תסיק ממה שקורה אצל אנשים אחרים , כל אחד גנים שונים הורמונים שונים וסיפור אחר.
לצפיה ב-'זה נושא להתייעצות עם רופא שמתמחה בגדילה'
זה נושא להתייעצות עם רופא שמתמחה בגדילה
( לעמוד שלי בתפוז )
04/05/2016 | 09:21
2
לצפיה ב-'דג סלמון'
דג סלמון
02/05/2016 | 21:49
4
47
אני נוהגת לקנות פילה סלמון מעושן (מוכן לאכילה).
הערך הקלורי הרשום על האריזה הוא 188 קלוריות ל-100 גרם.
משקל הדג הוא כ-100 גרם, אך לאחר שאני מסירה את העור מהדג, משקל הדג הוא כ-85 גרם.
האם החישוב הקלורי צריך להיות לפי 100 גרם (משקל הדג עם העור) או לפי 85 גרם (משקל הדג לאחר הסרת העור)?
לצפיה ב-'הערך הקלורי של העור עם שכבת השומן הצמוד אליו גבוה יותר'
הערך הקלורי של העור עם שכבת השומן הצמוד אליו גבוה יותר
03/05/2016 | 10:51
2
24
מהפילה עצמו. 
ערך קלורי זה לא מדע מדוייק אבל כדי לדייק - חפשי ברשת מה הערך הקלורי של "פילה סלמון מעושן בלי עור" ושיקלי רק את הפילה בלי העור.
עוד משהו חשוב גם זה שהוא מעושן, להבדיל מפילה חי או מבושל,  כי בתהליך העישון הבשר מפסיד נוזלים והערך הקלורי שלו עולה יחסית למשקל. (אם את לא מוצאת "מעושן" חפשי ערך קלורי של  "אפוי" או "צלוי" בלי שמן , כי הבשר מאבד נוזלים בעישון כמו באפיה או בצלייה בלי שמן.)
לצפיה ב-'חישוב קלורי של פילה סלמון מעושן'
חישוב קלורי של פילה סלמון מעושן
03/05/2016 | 15:43
1
20
אני לא מבינה למה לחפש באינטרנט.
הערך הקלורי של פילה סלמון מעושן רשום על האריזה של המוצר:
188 קלוריות ל-100 גרם.
השאלה היא כיצד לחשב את הערך הקלורי, מאחר ולאחר הסרת העור משקלו של הפילה הוא 85 גרם.

לצפיה ב-'לחפש באינטנט כי על האריזה לא כתוב אם זה עם או בלי עור'
לחפש באינטנט כי על האריזה לא כתוב אם זה עם או בלי עור
03/05/2016 | 16:26
15
אבל זה לא מדע מדוייק , אז אפשר להניח שמה שכתוב על האריזה מספיק מדוייק בשביל להסתמך על זה בחישוב קלורי לצורך הדייטה וזה לא כלכך משנה עם עור או בלי עור..
בקיצור: יש פחות מ 160 קלוריות בכל החבילה (בלי העור) .
85X 188/100=159.8

אני כותב "פחות" כי בעור יש יותר קלוריות יחסית , אז כשהורדת את העור הורדת יותר קלוריות מאשר אם הית מפחיתה אותו משקל מהפילה עצמו.
לצפיה ב-'הערך הקלורי הוא לפי המשקל שאוכלים בפועל'
הערך הקלורי הוא לפי המשקל שאוכלים בפועל
( לעמוד שלי בתפוז )
04/05/2016 | 09:20
19
לפי ה 85 גרם
לצפיה ב-'אם הייתי מרבה לאכול גזר, הייתי יותר גבוה?'
אם הייתי מרבה לאכול גזר, הייתי יותר גבוה?
01/05/2016 | 20:52
3
23
לצפיה ב-'כמה הערות - 1. בגזר אין ויטמין A אלא בטה קרוטן שהופך בגוף'
כמה הערות - 1. בגזר אין ויטמין A אלא בטה קרוטן שהופך בגוף
02/05/2016 | 10:49
2
23
לויטמין A. (רטינול)
2. עודף ויטמין A (רטינול) מאד רעיל ומזיק מאד, אבל מגזר אי אפשר לקבל עודף כי מקבלי בטה קרוטן בלבד  ולכן אין מגבלה לאכול גזר כי הגוף לא הופך בטה קרוטן לרטינול אם יש לו מספיק רטינול ממקורות אחרים.
3. מצד שני אכילה מוגזמת של גזר וירקות כתומים  עלולה לגרום להופעת צבע כתום בציפרניים ובקצות האצבעות - ונראה כמו צהבת. אבל גם כזה קורה זה לא גורם כל נזק בריאותי.
4 בנוסף באופן פרדוקסלי . עודף של החומר שיש בגזר ובירקות כתומים (בטה קרוטן וקרטנואידים אחרים) עלול לגרום גם לתופעה הפוכה שבה נוצר חוסר בויטמין A . כי אם הכבד מקבל יותר מידי בטה קרוטן הוא מפסיק משום מה ליצר רטינול וגם לספוג רטינול ממוצרי מזון אחרים.
5. וטמין A  רטינול , יש בכמות מספקת מעל ומעבר למה שהגוף צריך בבשר ביצים חלב ובמיוחד בכבד ואיברים פנימיים  , וגם בירקות ירוקים יש קרטנואידים,  ולכן די מיותר להאביס ילדים בגזר.
בנוסף:

לצפיה ב-'זה בסדר לשתות כל יום כוס גדולה של מיץ גזר ?'
זה בסדר לשתות כל יום כוס גדולה של מיץ גזר ?
02/05/2016 | 13:05
1
16
לצפיה ב-'זה בסדר גמור, רק שעדיף לאכול את הגזר עצמו '
זה בסדר גמור, רק שעדיף לאכול את הגזר עצמו
03/05/2016 | 10:53
18
בתתהליך סחיטת המיץ מאבדים סיבים תזונתיים וערכים תזונתיים נוספים חשובים.
לצפיה ב-'עבודת תזונאי בארה"ב'
עבודת תזונאי בארה"ב
29/04/2016 | 01:20
3
40
חברים, האם עבודת תזונאי בארה"ב זה מקצוע טוב שם? האם המשכורת שם טובה? האם צריך לעשות שם מבחנים מיוחדים  לאישור? תודה רבה לכל העונים וחג שמח :)
לצפיה ב-'לגבי השאלה האחרונה'
לגבי השאלה האחרונה
29/04/2016 | 14:35
2
35
לצפיה ב-'תודה, ועוד שאלה'
תודה, ועוד שאלה
29/04/2016 | 15:22
1
27
מי שסיים לימודי תזונה ויש לו אישור בארץ לתת ייעוץ תזונאי, איך הוא נקרא בארה"ב, nutritionist או dietitian?
לצפיה ב-' זה יעזור לך?'
זה יעזור לך?
29/04/2016 | 18:35
26

מנהל/ת הפורום

אודות:
מלי תבור, דיאטנית קלינית בכירה בוגרת תואר ראשון מביה"ס לתזונה קלינית של אוניברסיטה העברית ותואר שני מביה"ס לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. בעלת ניסיון
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

מלי תבור- מנהלת פורום תזונה ודיאטה
מנהלת פורום תזונה ודיאטה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו