לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1454714,547 עוקבים אודות עסקים

פורום תזונה ודיאטה

ברוכים הבאים לפורום תזונה ודיאטה. אכילה ומשקל משפיעים באופן ישיר על הבריאות שלנו, התחושות הפיסיות , מצב הרוח, ועוד הרבה היבטים פיזיולוגיים ופסיכולוגיים בחיינו. מצד שני יש לנו לא מעט אתגרים בשמירה על אכילה מאוזנת ומשקל רצוי באורח החיים המודרני עם סדר היום התובעני, שפע האוכל, ההשפעה של הלחץ והקשיים היומיומיים על האכילה, האירועים שסובבים סביב אוכל ומה לא. ומצד שלישי יש המון מידע בנושא, לרוב סותר ולא מקצועי, המון גישות של תזונה ודיאטה והתעסקות רבה בנושאים של אוכל ומשקל. אשמח לגייס את ניסיוני הרב מ 25 שנות עבודה בתחום ואת הידע האקדמי והמקצועי שצברתי כדי לענות על שאלות שמטרידות אתכם ולתת טיפים הנחיות ועצות. חשוב לציין שהמענה בתחומי הפורום אינו מחליף טיפול אישי. שלכם,מלי תבור, לרזות באיזון אונליין

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תזונה ודיאטה

ברוכים הבאים לפורום תזונה ודיאטה. אכילה ומשקל משפיעים באופן ישיר על הבריאות שלנו, התחושות הפיסיות , מצב הרוח, ועוד הרבה היבטים פיזיולוגיים ופסיכולוגיים בחיינו. מצד שני יש לנו לא מעט אתגרים בשמירה על אכילה מאוזנת ומשקל רצוי באורח החיים המודרני עם סדר היום התובעני, שפע האוכל, ההשפעה של הלחץ והקשיים היומיומיים על האכילה, האירועים שסובבים סביב אוכל ומה לא. ומצד שלישי יש המון מידע בנושא, לרוב סותר ולא מקצועי, המון גישות של תזונה ודיאטה והתעסקות רבה בנושאים של אוכל ומשקל. אשמח לגייס את ניסיוני הרב מ 25 שנות עבודה בתחום ואת הידע האקדמי והמקצועי שצברתי כדי לענות על שאלות שמטרידות אתכם ולתת טיפים הנחיות ועצות. חשוב לציין שהמענה בתחומי הפורום אינו מחליף טיפול אישי. שלכם,מלי תבור, לרזות באיזון אונליין
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'איזה מרק נמס הכי מומלצים?'
איזה מרק נמס הכי מומלצים?
01/02/2018 | 10:01
7
23
והאם יש חיסרון כלשהו במרק נמס ?

לצפיה ב-'חוץ מזה שקשה לדעת מה מפעל המזון הזה '
חוץ מזה שקשה לדעת מה מפעל המזון הזה
01/02/2018 | 11:07
4
24
מכניס באמת ואם הוא אמין ורשימת המרכיבים נכונה.
האם בכלל את המסוגל לקרא ולהבין מרשימת הכימיקלים עם כל מספרי ה E ושמות הכימיים מה יש בפנים וממה מיצרים את כל המרכיבים האלה ?
וזה נכון לכל\רוב מפעלי המזון .
בבטחון מלא אני יכול לאמר לך שאבקות מרק כאלה מכילים הרבה כימיקלים , הרבה מלח סוכר לא בריאים .
ולמה בכלל צריך אבקות מסונטזות?
מה הבעיה לזרוק קצת ירקות בשר ותבלינים טיבעיים לסיר עם מים ולתת לזה להתבשל טוב ולקבל מרק טיבעי וטעים ובריא.?

לצפיה ב-'נב- שפים וטבחים טובים לעולם לא משתמשים באבקת מרק '
נב- שפים וטבחים טובים לעולם לא משתמשים באבקת מרק
01/02/2018 | 11:19
3
22
משאריות של  עצמות ובשר הם מכינים מה שנקרא "ציר" .
ציר עוף ציר בשר ציר דגים וכ"ד, את הציר אפשר לשמור כמה ימים במקרר או להקפיא בצורת קוביות כמו קוביות קרח  ולטבל בזה את התבשילים.

להכנת ציר עוף או בשר שמים את העצמות הכנפיים וכל מה שלא אוכלים מהעוף בסיר אפשר להוסיף עצמות בקר , שמים ירקות לטיבול : בצל, שום, פטרוזיליה, שמיר, סלרי, שורשים של פטרוזיליה סלרי , אפשר פטריות ואפשר כל מה ששמים במרק , וכמובן מלח סוכר פלפל וכ"ד.
את זה מבשלים טוב טוב הרבה זמן .
(שעה שעתיים) , נותנים להתקרר , ומסננים את הנוזל לתוך מתקן לקוביות קרח ומקפיאים.  
במקום להוסיף לתבשילים אבקת מרק סינטטי מלאה רעלים, מוסיפים  קוביה או כמה קוביות קפואות של הציר הטיבעי והבריא הזה.

לצפיה ב-'עד שלא עושים תחקיר על מסעדות..'
עד שלא עושים תחקיר על מסעדות..
03/02/2018 | 09:49
9
לאף אחד אין מושג איך נראה ומתנהל שם המטבח בפועל.

וממה שכבר נחשף בעבר, אם היו שמים אבקת מרק זה היה מאוד עדיף יחסית לשאר הדברים שהם עושים שם.
לצפיה ב-'אגב, מה אתה אומר על מסעדה שהמטבח שלה מלא במצלמות'
אגב, מה אתה אומר על מסעדה שהמטבח שלה מלא במצלמות
03/02/2018 | 10:59
1
14
ויש ליד הסועדים טלויזיות ענקיות שמציגות את המטבח בשלל זויות?
או אפילו דרך אפליקציה בסלולרי.

לאנשים שאוכלים במסעדה אין מושג איך נראה ואיך מתנהל המטבח שלה.
וממה שנחשף בעבר יש מקרים שלא נדע 
אז למה לא חשבו על זה ולמה אין דרישה כזאת מכל אוכלי המסעדות?

יש מסעדות סיניות שהטבח נמצא מולך ומכין את האוכל.
לצפיה ב-'אני לא התכוונתי למסעדות עממיות אלא לשפים מבשלים גורמה.'
אני לא התכוונתי למסעדות עממיות אלא לשפים מבשלים גורמה.
05/02/2018 | 12:54
14
משתתפי בתחרויות ומקבלים או נותנים אותו הצטיינות על בישול גורמה ...
ובוודאי לא למסעדות עממיות בארצנו
ולא שאני בעד כל זה, אני הפסקתי להתעניין בתוכניות בישול .
חוץ מהתוכניות של ג'ימי אוליבר ששם דגש על בריאות ומצרכים טיבעיים.
ואני ממילא לא אוכל במסעדות, בפעם הארונה שאכלתי במסעדה קיבלתי זהום ושילשלתי שבועיים אחרי זה ואחרי שנרפאתי מהשילשול ,  סבלתי מזהום בקיבה מחיידק הליקובקטר פילורי ועברתי טיפול אנטיביוטי די קשה נגדו ( זה היה לפני כחמש שנים).

לצפיה ב-'מומלצים מאיזו בחינה? מזון בריאות זה לא... '
מומלצים מאיזו בחינה? מזון בריאות זה לא...
02/02/2018 | 00:16
14
החיסרון הוא מן הסתם שמדובר במוצר תעשייתי ללא יתרונות בריאותיים (מבחינת הירקות) ויש בו מלח וכיו"ב. מנגד, זה בד"כ מרק לשתייה חמה בספל (בגדר "נשנוש") ולא מרק אמיתי שמכינים מאפס בסיר (ואז אפשר לשלוט היטב בכל רכיביו). בהנחה שאתה מודע לכך ואין לך בעיה עקרונית עם מרק מאבקה, אני ממליצה על מה שטעים לך. באופן אישי אני מעדיפה את המרקים של אוסם על פני קנור, אבל עניין של טעם.
לצפיה ב-'החיסרון הוא שזה לא ממש מזון'
החיסרון הוא שזה לא ממש מזון
03/02/2018 | 09:46
21
לארוחות מהירות כדאי למצא דברים אחרים.
לצפיה ב-'זה כבר עלה לכאן? '
זה כבר עלה לכאן?
31/01/2018 | 16:53
1
26
ראיתי וזה והצחיק אותי.... חוץ מזה ישראל גוריון פשוט אלוף, הלוואי עלי להיות ככה בגילו 
לצפיה ב-'פרסומת לתמרים? לא ממש... ותמר אינו מזון דיאטתי'
פרסומת לתמרים? לא ממש... ותמר אינו מזון דיאטתי
02/02/2018 | 00:19
16
בכל מקרה, סחתיין על ההשקעה שלהם... ישראל גוריון אכן תופעת טבע.

עדיף לצרף סרטונים מוטמעים דרך האפשרות הייעודית:
לצפיה ב-'אני מרגיש טעם חמוץ מר בפה כמה פעמים ביום'
אני מרגיש טעם חמוץ מר בפה כמה פעמים ביום
01/02/2018 | 12:19
3
25
פתאום הפה מתמלא בטעם חמוץ מר .
זה טעם חמוץ מר שהולך ובא.

כשזה מגיע חמוץ חזק זה גורם להקיא

מה זה יכול להיות?
זה סתם ככה פתאום נכנס לפה והפה מתמלא בטעם הזה וזה עושה בחילה.
לצפיה ב-'ריפלוקס?'
ריפלוקס?
01/02/2018 | 12:31
1
6
לצפיה ב-'לא מרגיש שזה עולה מהקיבה '
לא מרגיש שזה עולה מהקיבה
01/02/2018 | 13:06
58
זה רק טעם שמורגש על הלשון
לצפיה ב-'פנה לרופא , זה יכול להיות הרבה דברים. '
פנה לרופא , זה יכול להיות הרבה דברים.
01/02/2018 | 14:42
18
לצפיה ב-'אני מעוניין לדעת כמה ס"מ גובה החמצתי אם בכלל '
אני מעוניין לדעת כמה ס"מ גובה החמצתי אם בכלל
31/01/2018 | 11:19
2
39
איך?
לצפיה ב-'חכה עוד כמה שנים'
חכה עוד כמה שנים
31/01/2018 | 12:26
19
להערכתי תוך 20 שנה יוכלו להגיד לך במדוייק מה היה הגובה המקסימלי אליו יכולת להגיע בתנאים אופטימליים ע"ס הגנום שלך. כמה זה יעלה לך ומה תעשה עם המידע הזה אין לי מושג.
לצפיה ב-'אולי אצל מומחה גדילה'
אולי אצל מומחה גדילה
02/02/2018 | 00:20
5
לצפיה ב-'מחפשת את החוברת של שומרי משקל'
מחפשת את החוברת של שומרי משקל
28/01/2018 | 20:16
2
16
האם מישהי יכולה להעלות לי? תודה:)
לצפיה ב-'יש אפליקציה כזאת , חפשי בגוגל '
יש אפליקציה כזאת , חפשי בגוגל
29/01/2018 | 10:56
8
לצפיה ב-'מצאתי דרך גוגל סריקה בבלוג של מישהי שהעלתה (ב-2009)'
מצאתי דרך גוגל סריקה בבלוג של מישהי שהעלתה (ב-2009)
02/02/2018 | 00:22
12
לצפיה ב-'אחרי בדיקות דם'
אחרי בדיקות דם
25/01/2018 | 16:49
24
41
קודם כל מתבאסת שאחרי שעות טובות שנברתי וחפרתי באינטרנט בשביל להבין אילו בדיקות דם עליי לבקש מהרופאה על מנת שנוכל לדעת למה יש לי נשירת שיער גדולה בתקופה האחרונה לא התעקשתי לעבור איתה על הרשימה שהבאתי, למרות ששאר הבדיקות כן היו רשומות שם, 
הבדיקה אצל רופא עור מסתכמת בזה שמושכים לי את השיער (חשבתי שזה איזה רופא מעפן בגיל הבגרות שנהג כך, אחרי נבירה באינטרנט הבנתי שככה בודקים גם היום  שיגיע אחרי הסירוק של אחרי מקלחת ונראה מה יש לו לומר... 
בקיצור או שלא ... הצלחתי לרדת במשקל בעקבות תזונה קטוגנית שמבוססת רובה על בשר ו.. כמה שיותר שמן יותר טוב וירקות עליים ירוקים, יורדים לחמישים גרם פחמימות. 
בבדיקות הדם האחרונות הגלוקוז שלי יצא גבוה והכולסטרול. 
קיבלתי היום תוצאות בדיקות דם וקבעתי לרופא עור לשבוע הבא. השאלה האם כדאי לבקש כמה פגישות עם דיאטנית?
מבינה שהגוף שלי השתגע ואני דיי מודעת לכמות הסוכרים שנכנסים לי לגוף הרבה פחות מבעבר ובכל זאת בגלל שלא שמרתי כמו שאני רגילה לשמור המדדים השתגעו. 
בקיצור ההודעה יצאה הכי לא ברורה שיש. לא חייבים לענות. עייפה מלנסות להבין לבד מול האינטרנט את הערכים. 
נלך לרופא שנראה אותו מושך לי בשיער ואומר כמו כל השנים ... הכל בסדר... 
לצפיה ב-'מה קודם למה- הנשירה לדיטה הקטוגנית או להפך ?'
מה קודם למה- הנשירה לדיטה הקטוגנית או להפך ?
28/01/2018 | 13:13
22
מניסיוני רב השנים ורב הדיאטות לאחר שכל דיאטה איבדתי חלק ניכר מהשיער...
וגם קראתי איפה שהוא ( מצטער שלא זוכר איפה) שזה קשור לעצם זה שעושים דיאטה,  כלומר אכילה עם גרעון קלורי גורמת לנשירת שיער בכל מקרה אצל אנשים מסויימים.
(אני לא התרגשתי מזה כי זה ממילא קורה לגברים שממיילא אצלם יש את התהליך שבו הטוסטסטרון עולה לפדחת ודוחף את השער מהקרחת לכוון הגב, אז הדיאטה קצת מזרזת את התהליך הבלתי נמנע הזה.)

דיאטה קטוגנית אמורה להיות דיאטה בריאה כי הגוף לא זקוק לפחממות, ואמור להסתדר מעולה בלי שום פחממה.
 אבל את צריכה להקפיד שאת מקבלת את כל הויטמינים והמינרלים שבאים בדרך כלל ביחד עם הפחממות ולא נמצאים בבשר.
הכי בטוח כדי למנוע חוסר בחומרי תזונה זה לקחת בזמן הדיאטה מולטיויטמין-מולטימינרל איזה שהוא (כמו- "צנטרום "וכ"ד)

הבעיה שלא שמים לב אליה בדיאטה קטוגנית , במיוחד את את אוכלת כמו כת הנאו-פליאו, זה שהחיות אנחנו אוכלים ניזונות מאוכל רע ולכן השומן שלהם הוא שומן לא בריא, בניגוד לחיות שחיות על מרעה טיבעי.
כדי למנוע כולסטרול LDL CRT גבוה וכל יתר הדבריפ שגורמים ל סתימת עורקים, צריך לאזן את השומנים הלא רוויים אומגה 3 והאומגה 6 בתזונה, ואי אפשר לעשות את זה אם אוכלים רק בשר של פרות. צריך לאכול גם דגים - סלמון וכ"ד.  בבשר בקר וצאן עדיף לאכול בשר של חיות מרעה, למשל כבשים ועיזים  או בשר פרות  מרעה... שיש בהם יותר אומגה 3.

ולמרות ההתלהבות מאכילת אברים פנימיים ושומן ... אני לא ממליץ לך לאכול כבד של פרות וחיות משק כי חוץ מחומרים מזינים וויטמינים שיש בכבד, יש שם גם כל הרעלים שחיות המשק אוכלות מהאוכל הזבל והתרופות שהן מקבלות וכל הרעלים מצטברים בכבד.
לצפיה ב-'יש סיבה רפואית לדיאטה הקטוגנית? רושמים אותה לחולי אפילפסיה'
יש סיבה רפואית לדיאטה הקטוגנית? רושמים אותה לחולי אפילפסיה
02/02/2018 | 03:34
22
20
כמוצא אחרון; היא אינה דיאטה טבעית לגוף אלא דיאטה קיצונית ולא מאוזנת, ויש לה תופעות לוואי.
אם אין סיבה רפואית דווקא לדיאטה הזאת והמטרה היא לרדת במשקל, הייתי בהחלט קובעת פגישה עם דיאטנית (בכל מקרה מה יש לך להפסיד?).
לצפיה ב-'זאת הדיאטה היחידה בה ירדתי במשקל והייתי ממש שבעה'
זאת הדיאטה היחידה בה ירדתי במשקל והייתי ממש שבעה
04/02/2018 | 15:59
21
13
ידוע לי שזה עבור חולים אפילפטיים, דיאטה לפני מאה שנה, הגעתי אליה דרך הפליאו שאני מאוד מאמינה בה, ועוד יותר מזה באטקינס שזה על אותו הרצף פחות או יותר
לצפיה ב-'אני מבינה, אבל זו גם דיאטה בעייתית ולא מאוזנת שפוגעת לך בגוף'
אני מבינה, אבל זו גם דיאטה בעייתית ולא מאוזנת שפוגעת לך בגוף
04/02/2018 | 16:31
20
17
וזו לא הפעם הראשונה שאני שומעת תיאורים כאלה, אגב... נזכרתי בכתבה הזאת, למשל:

קיצוניות אינה בריאה. לכי לדיאטנית/תזונאית, תרכיבו דיאטה מאוזנת שמתאימה לך. ירידה במשקל היא לא חזות הכול. עדיף להיות בריא וקצת פחות רזה מלשגע את הגוף (זה הניסוח שלך) ולגרום לעצמך נזקים שעלולים להשפיע לטווח ארוך.
לצפיה ב-'תודה על הקישור'
תודה על הקישור
04/02/2018 | 16:51
19
17
אז ככה, בתחילת הדרך הייתי מאוד קיצונית וגם עשיתי פעילות גופנית הרבה יותר גדולה מהרגיל (והשינוי התחיל והצליח ממש כשהייתי לצד אימי במשך שבוע בבית חולים היא יצאה משם בנס באותו הזמן גנבו לי את האופנים ולא מיהרתי לקנות חדשות בשביל להפעיל את עצמי יותר) עשיתי שינוי דרסטי וניקיתי את כל הממתקים והסוכרים לאפס, את הפחמימות לאיזה 40 גרם, אחרי שקראתי את הכתבה הבנתי מה שאני, אני לא עומדת בקיצוניות מנסה לדבוק בה ובגלל שירדתי המון במשקל אני מרשה לעצמי לאכול פרי למשל כשבא לי מתוק. 
אני צריכה ללכת ולבקר דיאטנית אני קצת חוששת שהיא תשבור לי את כל הדברים שהאמנתי בהם בדיאטה הקטוגנית ולצאת מבולבלת לגמרי. 
בגלל שאני עצלנית אני לא רוצה להיות משועבדת לאוכל ולאכול לפי משקל כל כמה שעות, בקטוגנית את אוכלת מנת בשר גדולה והראש שלי שקט לשאר היממה. 
צריך לאכול במידה. תודה
לצפיה ב-'למה את חוששת לשפר את המצב? הרי לו היה מצוין לא היית כאן'
למה את חוששת לשפר את המצב? הרי לו היה מצוין לא היית כאן
04/02/2018 | 16:57
18
11
אם את חוששת שהיא "תשבור לי את כל הדברים שהאמנתי בהם בדיאטה הקטוגנית" סימן שאת עצמך חושדת בכך... מה תעזור ההתחבאות מהאמת? את כותבת על ראש שקט, אבל לא נראה לי שזה המצב באמת.
לצפיה ב-'הלכתי קצת לאיבוד'
הלכתי קצת לאיבוד
04/02/2018 | 17:13
17
9
אני לא חוששת לשפר את מצבי.
אני מאמינה שחסרים לי בגוף תוספים 
מאמינה שמשהו התפספס לי בדרך
אני לא מתחבאת מהאמת
כל תקופה יש בה את האמת שבה
לא ירדתי במשקל רק מטעמי יופי, הייתי בחריגה היו לי בצקות ברגלים 
לא מתחרטת לרגע על התקופה שהייתי בתזונה הקטוגנית היא תהיה תמיד הבסיס לחזור אליו
עשית קצת שקשוקה, ושקשוקה זה לא קטוגני 

לצפיה ב-'כמה דברים לגבי פליאו ותזונה קטוגנית'
כמה דברים לגבי פליאו ותזונה קטוגנית
05/02/2018 | 13:23
16
27
1. הבסיס של הפליאו שאומר שאכילה טיבעית כמו שהאדם אכל במהלך ההתפתחות שלו לאורך מליוני שנים היא אכילה בריאה ונכונה יותר היא חשיבה נכונה מאד ויש הרבה מחקרים ועובבודת שתומכות בזה.
2. תזונה קטוגנית ו\או מופחתת פחממות היא בריאה, ובה להרזיה מהירה, טובה נגד מחלות קרדיווסקולריות... לדעת ההסתרות הרופאים הקרדיולוגים , ראי לינק עמוד 14 . 3. אבל ההמלצות האלה מבוססות על דיטות שמכילות פחות פחממות ויות ר שומן וחלבון  אבל גם את כל הויטמינים המינרלים, סיבים תזונתיםם  וגם מוגבלות במספר הקלוריות לסה"כ קלוריות שהגוף צריך לשמירה על משקל תקין .
אבל :  לחברה מהפליאו יש מספר טעויות , טועת ראשונה זה אכילה מוגזמת של כבד
ואיברים פנימיים - איברים פנימיים ובמיוחד כבד מכיל את כל הרעלים שהחיה אוכלת והחיות בימנו אוכלות הרבה רעלים.
שומן צריך להיות מוגבל ל כ 30 % מסה"כ שומן , החומצות אומגה 3 ואומגה 6 צריכים להיות מאוזנים, השומן הרווי צריך להיות גם מוגבל יחסית ליתר השומנים וזה לא כך בתזונה של הפליאו.
בשר על האש - מאד לא בריא בגלל כל החומרים המסרטנים שיש בתוצרי שריפה עשן.
קיטניות- בקטניות יש הרבה אבות מזון חיוניים הפליאו לא אוכלים משום קטניות וזה חבל.
מלח- מלח זה אחד הכימיקלים המזיקים ביותר שהאדם המודרני הוסיף לתזונה שלו , המטרה היה במקור לשימור אבל היום משמש יותר להגברת הטעם , ככל הידוע לי הפליאו לא נמנעים לחלוטין ממלח כפי שהיו אמורים להימנע.
( אבותינו הפליאוליטיים האמיתיים לא השתמשו בכלל במלח,  הם צרכו פחות מ 250 מיליגרם מלח ליום , בתזונה המודרנית יש כ5000 מיליגרם ויותר).

לינק המלצות הקרדיולוגים בישראל (חפשי "דיטה דלת פחממות" עמוד 14 -15) :
chrome-extension://oemmndcbldboiebfnladdacbdfmadadm/http://his-files.com/pdf/%D7%94%D7%9E%D7%9C%D7%A6%...
לצפיה ב-'"כמו שהאדם אכל במהלך ההתפתחות שלו לאורך מליוני שנים"'
"כמו שהאדם אכל במהלך ההתפתחות שלו לאורך מליוני שנים"
06/02/2018 | 15:46
13
24
זה משפט כ"כ לא מדעי, שלא לומר נאיבי... לא נותר לי אלא לקשר למה שכבר כתבתי בעבר:

לגבי תמיכה מחקרית בפליאו, להלן סקירה שכתבה ד"ר בת חן וולף, דיאטנית קלינית מוסמכת, דוקטורנטית במחלקה למדעי הצמח במכון ויצמן למדע:

בכתבה מקושרת הרצאת טד שעוסקת בביסוס הארכיאולוגי של תזונת פליאו. בגדול, המרצה אמרה הרבה מהדברים שכתבתי בעצמי (בלי להיות ארכיאולוגית או תזונאית, פשוט מתוך היגיון בסיסי): אין ולא הייתה דיאטה פלאוליטית אחת מכיוון שהיה שוני בתזונה בכפוף לגאוגרפיה, אקלים ועונות השנה; לאדם מודרני אין שום דרך לאכול באמת כמו האדם הקדמון כי המזון שלנו כיום (גם הלא מעובד) הוא כולו חקלאי ומעשה ידי אדם (יצרנו ברירה מלאכותית על הצמחים ובעלי החיים שאנחנו אוכלים). המשמעות היא גם שאדם קדמון באזורנו (לדוגמה) לא אכל בננות, אבוקדו, תירס, פירות יער ועוד, מאחר שכל אלה (ואחרים) אינם טבעיים לאזור והתפשטו בעולם רק במאות האחרונות. כמו כן לא נכון לומר שהאדם הקדמון צרך הרבה בשר אדום או שלא צרך דגנים וקטניות. לסיום, היא הדגישה את חשיבות הגיוון, הימנעות ממזון מעובד וממותק וכו', עקרונות שלמעשה קיימים כיום בכל תזונה מאוזנת ומומלצת ע"י תזונאים ודיאטנים.

נ.ב.
אם היא תחפש במסמך "דיטה דלת פחממות" היא לא תמצא, כי אין מילה כזאת "דיטה". במסמך כתוב "דיאטה דלת פחמימות" (ולכן זה מה שצריך לחפש כי רק זה מה שהמחשב יוכל למצוא).
לצפיה ב-'זה מאד מדעי , וממש לא נאיבי '
זה מאד מדעי , וממש לא נאיבי
07/02/2018 | 11:37
12
20
אבולציה זה מדע.
רוב המדענים מסכימים לטענה זאת , הויכוח הוא בכלל לא על העיקרון אלא מה בדיוק התזונה הנכונה שעליה התפתח האדם .
אספתי כמה ציטוטים הבאים של פרופסורי ודוקטורים לרפואה. 
(לא טרחתי לאסוף גם את לינקים אבל הכל נמצא ברשת ומי שרוצה לבדוק, אפשר לחפש את המקור בגוגל בקלות)

לצפיה ב-'מי אמר שאבולוציה אינה מדע?! '
מי אמר שאבולוציה אינה מדע?!
07/02/2018 | 12:43
11
12
"מה בדיוק התזונה הנכונה שעליה התפתח האדם" זה שוב משפט לא מדעי, אבל אין לי כוח לחזור על עצמי כשאתה פשוט מתעלם ממה שאני כותבת. כל עוד אתה לא טורח לקרוא את מה שכתבתי, אין לי שום כוונה לקרוא את המידע שאתה מביא. אני כותבת א' אתה מתייחס ל-ב'. אני לא יודעת אם זו בעיה בהבנת הנקרא, קריאה סלקטיבית או שפשוט לא מעניין אותך לקרוא מקורות שלא בחרת בעצמך, אבל זה כבר גובל בגסות רוח.
לצפיה ב-'במקרה זה אני מתייחס לאחת הנקודות שכתבת כי זה נושא כבד וחשוב'
במקרה זה אני מתייחס לאחת הנקודות שכתבת כי זה נושא כבד וחשוב
07/02/2018 | 16:06
10
10
הנושא היה התפתחות האדם לאורך מליוני שנים כלומר - אבולוציה.
וזה היה בהמשך לזה שאני טענתי שהבסיס הרעיוני של הפליאו הוא נכון מדעית ועקרונית.
ולא תמיד אני מתיחס לכל מה שכתבת בהודעה מכמה סיבות
א. ההודעות שלך ארוכות וכוללות  הרבה נושאים שונים ולא תמיד אני יכול מקוצר זמן בהודעה אחת להתייחס לכל דבר שכתבת.
ב. לא תמיד יש לי מה לומר בכל נושא שאת מעלה.
ג. לפעמים את כותבת משהו, גם אם אני לא בדיוק באותה דעה אבל אני לא מרגיש צורך לפתח ויכוח סביב זה. ואני מבין שזאת דעתך ואני מכבד אותה.
ד. לפעמים אני פשוט מתעייף מהויכוח האין סופי ולא רוצה לחזור על דברים שכבר אמרתי .

מצד שני יש לי אותהטענה לגבייך ושמתי לב שאת לא קוראת בכלל את הלינקים שאני מביא כי את לא מתייחסת אליהם בכלל.
לצפיה ב-'זו לא דעה... וכאמור, מכיוון שאתה לא מגיב לעניין ואין קשר'
זו לא דעה... וכאמור, מכיוון שאתה לא מגיב לעניין ואין קשר
07/02/2018 | 16:32
9
לדבריי, אני אכן לא רואה סיבה לקרוא את הקישורים שאתה מביא. כאמור, ביום שבו תתייחס עניינית לדברים שאני כותבת ותגיב למקורות שאני אשכרה מביאה, יהיה על מה לדבר.
לצפיה ב-'אני כתבתי שלמרות הרעיון הבסיסי של הפליאו נכון'
אני כתבתי שלמרות הרעיון הבסיסי של הפליאו נכון
07/02/2018 | 16:49
8
9
הרעיון שאומר שהאוכל הכי בריא זה האוכל שהאדם התפתח עליו במשך האבולוציה שלו.
אניכותב כל הזמן שאני לא מסכים עם הפליאו בהרבה דברים,  ושיש הרבה טעויות בגישה שלהם - וציינתי את הטעויות והנקודות שבהם אני לא מסכים איתם.
למשל כתבתי שכמו שחיות המשק לא אוכלות אוכל בריא ולכן הבשר שלהם לא בריא כמו הבשר שאכלו אבותנו... את חוזרת על זה בהודעה שלך (הארוכה זאת מהלינק)  ולכן אני לא מוצא צורך להגיב על זה כי ממילא אני מסכים שהפליאו כפי שהם אוכלים היום זה לא טוב ולא בריא.
אבל את חוזרת על זה שוב ומציגה אותי כאילו אני אמרתי שאני תומך בפליאו - מה את רוצה שאני אגיד לך על זה ?

בנושא של הספר- "בטן של חיטה"- כתבתי שקראתי את הספר ואני מסכים איתו על נקודה אחת בספר מנגנון ביוכימי אחד שהוא פשוט מסביר אותו יפה ורק על זה המלצתי בספר הזה.
לא כתבתי שאני מסכים איתו בכל מה שכתוב בספר ולא מסכים איתו שאף אחד לא צריך בכלל לאכול חיטה , ולא חושב שחיטה זאת הבעיה התזונתיתי היחדיה והכי חשובה בעולם, ולא לכל יתר התאוריות שהם אינטרפטציות שלו בלבד,  והוא גם אומר שזה רעיונות שלו בלבד 
אני ממש לא ממליץ לא לאכול בכלל חיטה כמו שהוא כותב וזה למרות שהוא לא איזה סטודנט אלא רופא מדופלם בעל תואר דוקטור לרפואה ומומחה בחירורגיה וכ"ד.. 
להפך אני לא רואה הבדל בין עמילן מתירס לעמילן בחיטה , לדעתי צריך להגביל את כל העמילן בתזונה כי אנחנו אוכלים יותר מידי עמילן.
אבל את כל הזמן חוזרת ותוקפת אותי כאילו אני ממליץ על הספר הזה כמו שחרדי ממליץ על עשרת הדיברות - וזה ממש לא כך.
עוד דבר שנזכרתי עכשיו : 
ובאותו הקשר לעמילן כתבתי שרצוי מאד להגביל עמילן, גם מאורז גם מתירס וגם מתפוחי אדמה - את כתבת שאני כתבתי שאסור לאכול תפוחי אדמה...

דבר נוסף: צרפתי לינק לחוות דעת של ההסתדרות הרפואית שבה הם ממליצים על תזונה קטוגנית ותזונה דלת פחממות ... ואת לדעתי לא טרחת לקרא את זה בכלל, וצרפת לי כתגובה לינק למאמר של דיטאנית   !! 
לא הבנתי אם את מתכונת להשוות  את דעתה של דיטאנית , לדעתם של בחירי הקרדיולוגים בישראל ?  או שזה מה שמצאת נגד הפליאו .
אגב בניגוד למאמר הזה, הפליאו זה לא "דיאטה עם תפריט אחיד וקבוע " זאת יותר פילוסופיה ותורת חיים, זאת מעין כת שגובלת באמונה דתית   וגם אין בניהם אחידות בתזונה ובמה שהם אוכלים או לא אוכלים זה יותר דומה לצימחונות וטיבעונות .
אלה כתות שאומרות מה אסור לאכול אבל לא בדיוק ממליצות מה וכמה כן לאכול  כמו בדיאטה מסודרת.  
לצפיה ב-'לא הצגתי אותך כתומך בפליאו ולמעשה לא התייחסתי לדיאטה עצמה'
לא הצגתי אותך כתומך בפליאו ולמעשה לא התייחסתי לדיאטה עצמה
08/02/2018 | 00:48
7
8
אלא לרעיון שעומד מאחורי הצגת הדברים באופן הלא מדעי ולא מדויק הזה. כאמור, הניסוחים שלך לגבי האבולוציה והתזונה שטחיים ולא מדעיים, נימקתי והסברתי מדוע, ולכן איני רואה טעם לחזור על הדברים עד אין קץ. חבל, אבל כנראה אינך מסוגל להבין.

אגב, קראתי את המסמך של ההסתדרות הרפואית (ולמעשה התייחסתי אליו בהקשר לתזונה הים תיכונית, זוכר? ניסיתי להבין ממך מדוע אתה נגדה כשהם דווקא כן ממליצים עליה, ואתה סירבת לנמק מדוע אתה מקבל המלצות מסוימות שלהם ופוסל אחרות, אף שאלה אותם מומחים שבדקו את כל הדיאטות באותם קריטריונים). הם לא מתייחסים נקודתית לדיאטה קטוגנית אלא באופן כלל לדיאטות דלות פחמימות (ויש הבדל משמעותי עד כמה הדיאטה אכן דלה בפחמימות).

בכל מקרה, זו סטייה מהנקודה. הנקודה שלי הייתה להצביע על ניסוחים לא מדעיים שכתבת ומדוע (בניגוד לדבריך) אין שום היגיון בביסוס של דיאטת פליאו כקונספט (ומכיוון שגם ארכיאולוגית שחוקרת את הנושא אמרה אותם דברים, הרי שכיוונתי לדעת גדולים). אין פירוש הדבר אם הדיאטה עצמה כדיאטה טובה או רעה, זה עניין נפרד. דיאטת פליאו אפשר לשפוט כמו כל דיאטה אחרת, בכלים המדעיים הקיימים; אבל מי שחושב שהוא אוכל כמו האדם הקדמון, חי בסרט.
לצפיה ב-'לעולם לא כתבתי שאני נגד התזונה היים תיכונית !'
לעולם לא כתבתי שאני נגד התזונה היים תיכונית !
10/02/2018 | 11:21
6
10
11. אני ממש לא נגד התזונה הזאת-  להפך הגמור אני מאד בעד התזונה הים תיכונית.
(אלא שהתזונה שנהוגה בישראל היא ממש לא "תזונה ים תיכונית" כשמדובר על תזונה ים תיכנית מדובר על  התזונה שנהוגה ביוון, בדרום איטליה, בדרום צרפת  בעיקר ששם אוכלים אוכל טיבעי מגידול מקומי, מאכלי ים רבים , והבשר הוא בשר בעיקר של עופות  וחיות מרעה)

2. במסמך של הקרדיולוגים הם גם מתיחסים בפרוש גם לדיאטה קטוגנית, כנראה לא קראת בעיון.

3. בקשר פליאו-
התזונה של כת  הפליאו היא לא  קבועה , יש בינהם גם חילוקי דעות,  היא בבסיס אכילת אוכל טיבעי , המנעות מאוכל מעובד, ודלת פחחמות -ועם העיקרון הזה אני מסכים,  אבל כמו שכתבתי קודם פעמים רבות היא ממש לא התזונה של האדם הקדמון ומלאה טעויות גסות כמו אכילת מלח, המנעות מקטניות, אכילת בשר צלוי עם האש ואכילת בשר ואיברים פנימים של חיות משק שאוכלות אוכל לא טיבעי , ומקבלות תרופות.
לצפיה ב-'בקצרה'
בקצרה
10/02/2018 | 13:02
5
12
1. הם פירטו למה הכוונה וכך גם משרד הבריאות. אתה לא קיבלת את ההגדרה שלהם.

2. קראתי בעיון ויותר מפעם אחת. הם לא מתייחסים, הם מזכירים את עצם קיומה.

3. שוב, לא התייחסתי לדיאטה עצמה אלא לביסוס המדעי שלה. למעשה ציינתי שיש בה עקרונות שמומלצים באופן כללי ע"י דיאטנים.
לצפיה ב-'אם תעברי על כל המסמך שלהם תראי שיש להם המלצות שונות'
אם תעברי על כל המסמך שלהם תראי שיש להם המלצות שונות
11/02/2018 | 12:25
4
8
על דיאטות שונות, ולכל אחת מהדיאטות יש יתרונות וגם חסרונות .
כלומר הם ממליצים על דיאטה אחת שהיא מומלצת ללחץ דם (בגלל א ב ג) ודיאטה אחרת להרזיה (בגלל ד ה ו )....וכן הלאה.
יש להם גם לינקים למאמרים מדעיים שאם תעייני בהם את יכולה לדעת בדיוק מה טוב בכל אחת מהדיאטות האלה.
מה שאני עשיתי אחרי שקראתי המון מאמרים מדעיים כאלה, ולאורך תקופה די ארוכה,  על כל מיני דיאטות ושיטות תזונה בעולם , על היתרונות ועל החסרונות של כל דבר ( ורק חומר ממאמרים מדעיים כאלה) תפרתי לעצמי  חיבור\סיכום של כל הדברים הטובים מכל סוגי הדיאטות .
הדיאטות הבסיסיות שהתבססתי עליהן הן דיאטה ים תיכונית (לקחתי את  מה שטוב בדיאטה הזאת)  ודיאטת דש כנ"ל.
לבסיס של הדיאטות האלה  הוספתי המנעות מוחלטת ממלח, מסוכר, משמן מזוקק, וממוצרי מזון מעובדים. וצימצום של עמילן ופחמימות (למינימום שבו הפחממות יהיו כ 45% מהקלוריות).
מה שנשאר לאכול זה הרבה ירקות פירות קיטניות, מעט דגנים מלאים (רצוי טיבעי ואורגני כמו בתזונה ים תיכנית ) וגם ביצים, מעט בשר רזה (עוף) דגים, ומעט מוצרי חלב דלי שומן , ומינון מוגבל של שומן מהסוג שלא מכיל יותר מידי אומגה 6 , אגוזי מלך, זרעי פשתן, שמן זית, אבוקדו להשלמת השומן (לא יותר מ 30% מהאנרגיה משומן שרובו מהצומח).

לצפיה ב-'עברתי. ואני ממש לא מתדיינת איתך איזו דיאטה עדיפה.'
עברתי. ואני ממש לא מתדיינת איתך איזו דיאטה עדיפה.
11/02/2018 | 16:48
3
13
התייחסתי אך ורק למה שאשכרה כתוב במסמך. לצערי אתה כנראה לא מסוגל לכך.
לצפיה ב-'ואני לא מתדיין איתך מי אמר מה , ולמי יש יותר גדול.'
ואני לא מתדיין איתך מי אמר מה , ולמי יש יותר גדול.
12/02/2018 | 11:01
2
7
לצערי התגובות שלך לא משרתות  שום מטרה מלבד מלמות אגו והתנגחויות טיפשיות  .
לצפיה ב-' זה לא הדיון... לצערי אתה לא מסוגל להתייחס עניינית'
זה לא הדיון... לצערי אתה לא מסוגל להתייחס עניינית
12/02/2018 | 13:37
1
12
ולנהל דיון קוהרנטי ולשמור על הקשר, הן בדיון והן בטקסטים המקושרים. אח"כ כשמעירים לך (ולא רק אני הערתי) אתה מתחיל בהאשמת הצד השני ובטענות מסוג זה. חבל.
לצפיה ב-'בולשיט.'
בולשיט.
13/02/2018 | 16:49
2
לצפיה ב-' תודה על תשובתך המפורטת '
תודה על תשובתך המפורטת
11/02/2018 | 20:19
1
6
והמושקעת. 
התחברתי לכל מה שכתבת, ולמען האמת הגוף שלי מדבר אם צרכתי יותר מידיי כבד היו לי סיוטים בלילה אחרי שבקושי הצלחתי להרדם. כל הדברים שכתבת הם מבוססים מחקרית, כמו בשר על האש ומלח, היתרונות של קטניות (שאני קצת חוששת לגעת בהם מהפחד של עליה במשקל) אני מושפעת בקלות מעליה במשקל. 
אני מתחברת לכל מה שכתבת.

לצפיה ב-'לבריאות '
לבריאות
12/02/2018 | 10:58
2
לצפיה ב-'ליפטון שיפרו את האריזה בתה השחור שלהם'
ליפטון שיפרו את האריזה בתה השחור שלהם
25/01/2018 | 23:42
3
20
בדרך כלל תה ויסוצקי שחור באריזה ירוקה גדולה היה ארוז כשכול שקיק עטוף גם בעוד מעטפת נייר, אבל לא כזאת מהסוג האטום.

ובתה ליפטון שחור באריזה גדולה השקיקים פשוט ישבו מסודרים בקופסה כמו שהם.  מצד אחד זה פחות פסולת נייר אחר כך.  מצד שני זה לא היה נראה טוב וגם חלק מהתה היה מפוזר באריזה עצמה
והשקיקים היום מתפזרים ומתקמטים.

אגב, גם בויסוצקי חלק מהתה היה מפוזר ככה באריזה.  אבל השקיקים נמצאו בעטיפה מה ששמר יותר על הסדר שלהם ומנע מהם להתקמט.

אז לעניין, אני היום קניתי את התה של ליפטון והם שינו את האריזה.
כל שקיק תה יושב בתוך מעטפת נייר אבל מהסוג הסגור.  זאת אומרת שכל שקיק תה נמצא באריזה אטומה משלו.  וזה כבר יותר טוב מויסוצקי ששם כל ששקיק תה יושב במעטפה משלו אבל במעטפה מהסוג הפתוח שלא שומרת על טריות המוצר.

מענין אם זה משהו זמני כזה או שזה סטנדרט חדש.

אגב, יש שקיקי תה בעטיפות אטומות שמבפנים יש שכבת אלומיניום.
בליפטון זה עטיפה אטומה אבל מבפנים אין שכבת אלומיניום.

לצפיה ב-'כמה שיותר אטום יותר שומר על הניחוח \ארומה'
כמה שיותר אטום יותר שומר על הניחוח \ארומה
28/01/2018 | 12:53
11
אני שותה תה משקיות בעבודה בלבד ורק מה שהם מביאים
בבית אני מכין תה מצמחים שיש לי בגינה.

( נב- התרגלתי לשתות תה בלי שום ממתיקים וזה טעים מאד)
לצפיה ב-'ללפטון כבר שנים יש שני מוצרים'
ללפטון כבר שנים יש שני מוצרים
16/02/2018 | 17:52
1
6
אחד , שקיות לא עטופות ובשני שקיות עטופות. אני חושב שהשני הוא יוקרתי יותר למרות שיצא לי לקנות את שני המוצרים במחירים דומים.
לצפיה ב-'אף פעם לא ראיתי שיש להם שני מוצרים בתה שחור'
אף פעם לא ראיתי שיש להם שני מוצרים בתה שחור
23/02/2018 | 00:45
3
תמיד היה להם תה שחור מסוג אחד.
לצפיה ב-'בטן מתנפחת וצריבות'
בטן מתנפחת וצריבות
23/01/2018 | 20:15
4
24
כבר הרבה זמן שאני אוכלת באופן קבוע ארוחת בוקר קלה - או פרוסת לחם קלה עם עגבניה , או דגני בוקר וחטיף אנרגיה

כעבור זמן מה לקראת הצהריים , כמעט כל יום אני מרגישה את הבטן שלי מתנפחת והרגשת שובע , ולעיתים גם כאבים וצריבות בבטן. אני מרגישה רעבה אך לא יכולה להכניס כלום לפה , והבטן פשוט מתנפחת

מה יכולה להיות הסיבה,מה אני עושה לא בסדר?
חשוב לציין שבעבר לא הייתי אוכלת ארוחת בוקר בצורה סדירה , ולעיתים גם הייתי מרגישה את התחושה הזאת.אבל כשעברתי לאכול ארוחת בוקר , תדירות ההרגשה הזאת רק התחזקה
לצפיה ב-'כדאי שתפני לרופא , רצוי גסטרו '
כדאי שתפני לרופא , רצוי גסטרו
24/01/2018 | 10:24
3
20
זה יכול להיות מהרבה סיבות .
יכול להיות שזה שום כלום, ויכול להיות שזאת מחלה שצריך לטפל בה.
למשל : רגישות לגלוטן , או לחלב או אלרגיה כל שהיא למוצר מזון כל שהוא .
ויכול להיות שזאת בעיה של עודף חומציות בקיבה שגורמת דלקת ברירית הקיבה או בשער הקיבה, או בתרסריון  עם או בלי חיידק הליקובקטר פילורי וכ"ד. - במקרה כזה מקבלים תרופה נגד חומציות וטיפול אנטיביוטי נגד החיידק.
לצפיה ב-'כבר כמה פעמים פניתי אליהם'
כבר כמה פעמים פניתי אליהם
24/01/2018 | 19:00
2
19
זאת סיטואציה שנמשכת אצלי בערך לפחות 7-8 שנים
בהתחלה לא שמתי לב לזה כל כך , אחרי בערך שנה פניתי לגסטרו , מצאו לי חיידק בבטן ועשו לי ניתוח
הכאב עבר , אבל הוא חזר אחרי כמה זמן , נבדקתי פעמיים ואמרו שלא מצאו כלום
החלפתי הרגלתי תזונה כי כן בעבר לא הייתי אוכלת בצורה בריאה , ועדיין הכאב נשאר ולא עבר , ואפילו ההתנפחות והכאב רק גדלים עם הזמן

לצפיה ב-'ניתוח ? איזה ניתוח ? האם את לוקחת תרופות נוספות?'
ניתוח ? איזה ניתוח ? האם את לוקחת תרופות נוספות?
25/01/2018 | 15:13
1
20
מה היה האיבחון ? איזה חיידק מצאו ?...
כל אלה שאלות רפואיות שבלעדיהם אי אפשר לענות על דבר כזה.
את צריכ הלעשות עוד בדיקות.
קורה הרבה שזהום בחיידק חוזר שוב.
את חייבת לחזור לרופא שטיפל בך או לזה שניתח אותך ולהמשיך לנדנד לו ולא להרפות ואם לא עוזר פני לרופא מומחה אחר, זה כנראה עניין רפואי  רציני ולא בעיה שיכולה להיפתר באינטרנט..
לצפיה ב-''
02/02/2018 | 00:26
7
לצפיה ב-'אם אדם אחרי גיל 21 חושב שהוא היה אמור להיות גבוה יותר '
אם אדם אחרי גיל 21 חושב שהוא היה אמור להיות גבוה יותר
23/01/2018 | 14:04
1
26
ולא הגיע לגובה שהיה אמור להגיע.
הוא יכול להוכיח את זה שהוא החמיץ מס' ס"מ ? "והיה צריך להיות יותר גבוה" ?

תודה!

לצפיה ב-'לא אין דבר כזה! אי אפשר לדעת לכמה סנטימטר היה אדם יכול להגיע'
לא אין דבר כזה! אי אפשר לדעת לכמה סנטימטר היה אדם יכול להגיע
23/01/2018 | 14:24
14
כמו שאי אפשר לדעת כמה שנים אדם אמור לחיות .
לצפיה ב-' יתכן שבפירות יש סם. '
יתכן שבפירות יש סם.
19/01/2018 | 09:49
28
31
סם שהוא מועיל במקור
אבל שעשו בו שימוש רע בהמשך.

זה סם שמשפיע על הגוף והמוח שגורם לך לרצות לצרוך ממנו עוד.
בפירות זה הגיוני.  כי פירות זה בריא ואתה צריך לרצות להמשיך לצרוך מהם.  ואם צרכת פרי ונחשפת לסם הזה, הסם הזה יגרום לך לרצות לאכול עוד פירות בשביל לקבל ממנו עוד.

אבל שלקחו את הסם הזה וזיקקו אותו לצורתו הטהורה או רק ריכזו אותו בכמות גדולה והכניסו אותו למיצים ולכל מיני מאכלים, זה גרם לאנשים לאכול מהם בכמות גדולה מה שהתחיל לגרום לנזק.

גם בגלל כמות המזון הגדולה וגם בגלל צריכת הסם בכמויות הרבה יותר גדולות ממה שהיה נצרך בעבר מפירות.

הסם הזה הוא פרוקטוז (סוג של סוכר)

לצפיה ב-'שלא לדבר על פרי הפרג'
שלא לדבר על פרי הפרג
19/01/2018 | 12:46
27
15
בטח כבר אמרו לך את זה לא פעם: אתה לא נח מספיק.
לצפיה ב-'יש כאלה שאומרים שסוכר זה סם שממכר אותך'
יש כאלה שאומרים שסוכר זה סם שממכר אותך
19/01/2018 | 13:24
26
16
אני פשוט יותר ספציפי ושמתי לב שמדובר בפרוקטוז.

פרג מכיל רכיבים שיכולים להטעות בבדיקת סמים.  וזה כבר עניין אחר.

למה אנשים היום יותר שמנים מבעבר? למה יש היום יותר סוכרת מבעבר?
האם זה רק בגלל שיש יותר אוכל?  או בגלל שמשהו גורם לאנשים לאכול יותר?

לצפיה ב-'יש עוד סם כזה שנקרא עמילן '
יש עוד סם כזה שנקרא עמילן
21/01/2018 | 11:42
25
17
ויש גם סם כזה שנקרא  סוכרוז .
ויש גם גלוקוז (שאתה אולי חשב שהוא  פחות מזיק אבל גם הוא מזיק מאד כשהוא בעודף.)
כולם סוכרים , וכשהם בעודף העודף הזה הופך לשומן .
כולם כשהם במצב נקי הם יותר מידי מרוכזים ולכן גם משמינים, וגורמים למחלות קרדיווסקולריות. (מחלות לב וכלי דם שנגרמות מהשמנה) וכל יתר הצרות שנגרמות מעודף סוכרים והשמנה.

לצפיה ב-'לא.'
לא.
22/01/2018 | 16:34
11
13
סוכרוז זה גלוקוז ופרוקטוז.
עמילן זה גלוקוז.

עמילן זה גלוקוז וזו האנרגיה מהתזונה.  וצריך לצרוך כמות יחסית לא קטנה ממנו.

פרוקטוז בטבע נמצא בכמות קטנה בפירות וצריך לצרוך כמות קטנה ממנו.
מה שעשו היום זה שלקחו אותו והכניסו אותו להמון מזונות ומשקאות.

יש ויכוח אחר שמדבר על אם גלוקוז בכמות גדולה שמעלה אינסולין מזיק ועדיף במקומו מזון עם ערך גליקמי נמוך שמשחרר באיטיות גלוקוז לדם.

בכללי עודף קלורי גורם להשמנה.  אבל פרוקטוז זה סוכר שבלי קשר לעודף קלורי, גורם ליצירת טרגליצרידים ושומן.
לצפיה ב-'אנחנו לא צריכים להוסיף לאוכל שום סוכר מזוקק כל שהוא'
אנחנו לא צריכים להוסיף לאוכל שום סוכר מזוקק כל שהוא
23/01/2018 | 12:57
10
7
לא גלוקוז לא פרוקטוז לא לקטוז ולא עמילן ולא שום סוכר אחר.
יש מספיק פחמימות מעל ומעבר למה שהגוף צריך בתזונה הטבעית וכשהן באות בתזונה הטיבעית הן נסבלות היטב ולא גורמות לשום בעיה.
כל תוספת של סוכר או עמילן מלאכותי מזוקק ,מנוקה, או אפילו אכילה של דגנים או של תפוחי אדמה שהושבחו כך שיהיה בהם יותר עמילן היא מזיקה.
ויותר מזה הגוף לא זקוק בכלל לפחמימות ויודע להסתדר עם דיאטה חסרת פחמימות אפילו לחלוטין,  (הדיאטה שנקראת "דיאטה קטוגנית") הוכח שהגוף מסתגל לתזונה חסרת פחמימות והוכח שדיאטה כזאת היא אפילו טובה לבריאות, מרזה ומורידה שומנים בדם וכן הלאה..
מחקרים אחרונים מוכיחים שדיאטה שבנויה על יותר פחמימות אינה בריאה,  ועדיף להקטין את הפחמימות ודווקא לאכול יותר שומנים וחלבונים .

לצפיה ב-'בתזונה, ההגזמות הם רעות'
בתזונה, ההגזמות הם רעות
25/01/2018 | 16:08
9
8
אסור לעשות הכללות ואסור לומר שאסור בכל.  כי ככה אי אפשר להתמיד בדיאטה.

לפחות בתור התחלה צריך להמעיט בפרוקטוז וההמלצה שלי להחליף את רובו הגדול בגלוקוז.

לצפיה ב-'מתרגלים , אני כבר ארבע שנים בלי וזה לא חסר לי בכלל'
מתרגלים , אני כבר ארבע שנים בלי וזה לא חסר לי בכלל
25/01/2018 | 16:16
8
9
התרגלתי לאכול ולשתות בלי שום המתקה מלאכותית.
התרגלתי לאכול בלי לטגן ולאפות עם שמן ובלי להוסיף שמן נוזלי לאוכל.
התרגלתי לאכול בלי מוצרים מקמח - בלי לחם בלי אורז בלי פסטות .
וגם בלי מלח בכלל.
הדברים האלה לא חסרים לי בכלל ,ואני אוכל הרבה , מכל אבות המזון, אני מכין המון אוכל טעים, וכולו רק מדברים טיבעיים בלי החומרים הלא בריאים האלה. ונהנה מכל ביס.
למדתי שחוש הטעם משתנה ומתפתח ונעשה רגיש יותר, אני מרגיש היום טעמים שלא הרגשתי בעבר .

לצפיה ב-'התרגלת'
התרגלת
25/01/2018 | 16:43
7
8
אבל לרוב האנשים זה לא מתאים והם לא יוכלו להתרגל לזה.

לצפיה ב-'כל אחד יכול להתרגל אם ירצה בכך'
כל אחד יכול להתרגל אם ירצה בכך
25/01/2018 | 16:48
6
5
יש אנשים שלא מתאים להם להיות בריאים והם מעשנים סיגריות אני לא מדבר על אלה. אני מדבר על אנשים שרוצים לאכול בצורה בריאה ולאה זה מתאים .

יש משל ידוע שנלמד ביוגה  על הכלב ואגסי הבר -

הנמשל הוא שכל אחד יכול להתרגל,  וכשמתרגלים פתאום הדברים נראים אחרת..

לצפיה ב-'ויש אנשים שאוכלים בריא בלי להגרר לקיצוניות שלך.'
ויש אנשים שאוכלים בריא בלי להגרר לקיצוניות שלך.
25/01/2018 | 16:50
5
4
לצפיה ב-'בריא זה יחסי כמובן , אני לא מרגיש שאני קיצוני בכלל'
בריא זה יחסי כמובן , אני לא מרגיש שאני קיצוני בכלל
25/01/2018 | 16:59
4
8
אני עכשיו כמו הכלב שנהנה מהאגסים במשל  ההודי.
אני אוהב ונהנה מהאוכל שאני אוכל. ויותר חשוב ירדתי 25 קילוגרם, הבריאות שלי השתפרה פלאים , אני לא משמין בכלל למרות שאני שבע כל הזמן ולא סופר כמויות וקלוריות .

לצפיה ב-'אתה גם מבצע פעילות גופנית מאומצת?'
אתה גם מבצע פעילות גופנית מאומצת?
25/01/2018 | 17:01
3
7
לצפיה ב-'לא במיוחד, אני מנצל את הדרך לעבודה לריצה קלה'
לא במיוחד, אני מנצל את הדרך לעבודה לריצה קלה
25/01/2018 | 17:10
2
10
יוצא לי לעשות בערך עשרים דקות ביום ריצה קלה, בבית קצת יוגה ותרגילי 5BX  (פושאפס, סיטאפס וכ"ד  5-10 דקות ) ומקפיד לעלות במדרגות ולא במעליות.
לצפיה ב-'מי שעושה פעילות מאמצת צריך יותר קלוריות'
מי שעושה פעילות מאמצת צריך יותר קלוריות
25/01/2018 | 21:29
1
11
וקלוריות מגלוקוז עדיפות על פרוקטוז.
לצפיה ב-'קלוריות אני מקבל מכל האוכל - ואם כבר עדיף לקבל קלוריות '
קלוריות אני מקבל מכל האוכל - ואם כבר עדיף לקבל קלוריות
28/01/2018 | 13:23
13
מאוכל טיבעי , והכי טוב לקבל את הקלוריות מהמאגרים של השומן בגוף.
לצפיה ב-'הנושא ידוע וברור , הפקת הפרוטוז מתירס וכל הסיפור של המטבוליז'
הנושא ידוע וברור , הפקת הפרוטוז מתירס וכל הסיפור של המטבוליז
23/01/2018 | 11:12
11
12
המטבוליזם שלו בכבד וכן הלאה.
כול דיירי הפורום הזה גם מן הסתם ראו את ההרצאה ביוטיוב של ד"ר רוברט לוסטיג ומודעים לבעיה.
אין ספק ואין ויכוח שהפרוקטוז הסינטטי המרוכז  מזיק.
אבל הוא לא הבעיה היחידה שגורמת להשמנה, ולא הבעיה היחידה שגורמת למחלות .
גם אנשים שלא גרים בארה"ב ולא שותים משקאות עם סירופ תירס עתיר פרוקטוז סובלים וסבלו מסכרת השמנה וממחלות קרדיווסקולריות , סבלו מזה גם לפני שניקסון נבחר לנשיא ארצות הברית ודחף את התעשיה ליצור הסוכר עתיר פרוקטוז...

מצד שני לך יש בעיה שאתה לא רואה את הדברים בפרופורציה נכונה , הפרוקטוז הוא בעיה אבל כל הסוכרים המזוקקים והמנוקים הם בעיה .
כמו ד"ר  לוסטיג שעורר את הנושא של הפרוקטוז יש גם את ד"ר וילאם דוויס שכתב את הספר "כרס של חיטה" ששם הוא מתאר את הנזק שגורם דווקא העמילן שבחיטה .
יש את הספר וההרצאות על פקטור K  הפתרון ללחץ דם וכ"ד- של ד"ר ריצרד מור   שגילה שהבעיה היא דווקא המלח והיחס בין נתרן לאשלגן.
ויש את הנושא של השומן טרנס ואת היחס ביןם אומגה 6 ואומגה 3 ועוד...
ובכלל יש מחקרים חדשים שטוענים  שתזונה שמבוססת על עודף  פחממות זאת הבעיה. ( על זה מתבססים הפליאו ואטקינס ודיטות קטוגניות...)

לדעתי זאת לא בעיה אחת שגורמת לכל הצרות אלא זה שילוב של כמה בעיות שנגרמו בגלל המזון הלא טיבעי והלא בריא, ובמיוחד הלא מאוזן נכון , שאנחנו אוכלים .
הבעיה התחילה עוד לפני אלפי שנים כשהאדם שהתפתח מליוני שנים על מזון מסויים טיבעי - ופתאום שינה את הדיטה שלו מקצה לקצה  , ובשנים האחרונות עם התםתחות תעשיית המזון זה עוד יותר גרוע.

לצפיה ב-'אין קשר למקור הפרוקטוז. פרוקטוז הוא פרוקטוז'
אין קשר למקור הפרוקטוז. פרוקטוז הוא פרוקטוז
25/01/2018 | 16:10
10
4
ולא משנה מה היה המקור שלו.
וההוספה שלו למיצים ומזונות היא רעה.

לצפיה ב-'בסירופ סוכר המופק מהתירס הפרוקטוז הוא בריכוז של 80-90 אחוז'
בסירופ סוכר המופק מהתירס הפרוקטוז הוא בריכוז של 80-90 אחוז
25/01/2018 | 16:43
9
10
ואילו בסוכר רגיל לבן הוא רק 50%  בדבש כ 50-40 אחוז...  לכן זה גרוע יותר.
בתעשיית המזון מוסיפים את הסוכר עתיר פרוקטוז שמופק מתירס, הזה הזה לא רק למשקאות אלא גם למזון תינוקות לקטשופ ולכל המזון המעובד בארצות הברית.

אבל הפחד ברשת והעליהום על הפרוקטוז מוגזם ותפס גובה יותר מה שהוא באמת צריך.
בנוסף לחסרונות שנטחנו בלי סוף הוא הרבה פחות גרוע מאלכהול מבחינת הנזק לכבד,
יש לו גם אינדקס גליקמי נמוך ומתיקות גבוהה ולכן הוא משביע יותר בכמות קטנה יחסית.
כשהוא בפרי הוא בא ביחד עם כלכך הרבה ערכים תזונתיים טובים וחשובים שהנזק שלו  בטל בשישים.
אבל העליהום שעושים עכשיו על הפרוקטוז יצא מכל הפרופורציות ומתחיל להזכיר את העליהום על החלב, ועל הגלוטן ועוד...
וכבר יש תזונאים (שרלטנים לדעתי) שממליצים להימנע מאכילת פירות .
יש ברשת יותר מאמרים נגד פרוקטוז משיש נגד אלכהול או עישון סיגריות.

לצפיה ב-'להרבה אנשים זה זניח. מי שאוכל הרבה סוכר לבן במשקאות'
להרבה אנשים זה זניח. מי שאוכל הרבה סוכר לבן במשקאות
25/01/2018 | 16:46
2
5
ובמזונות, מקבל תוספת של המון פרוקטוז, שאחרת הוא לא היה מקבל אותו

בישראל לפי ידיעתי במשקאות ממותקים וברטבים שונים משתמשים בסוכרוז ולא בסירופ תירס.
לצפיה ב-'קוקה קולה המפעל בישראל אבל הפורמולות אמריקאיות'
קוקה קולה המפעל בישראל אבל הפורמולות אמריקאיות
25/01/2018 | 16:52
1
6
אז אני לא יודע .
תמיד כשאי לקרא את מה שתכתוב על התוית. ( אבל צריך גם להאמין שזה נכון)
אני בכל אופן פתור מקריאת תויות כאלה כי אני לא שותה שום משקה מלבד אלה שאני מכין לבד מחומרים טיבעיים או מים .
גם לא אוכל שום דבר שיצא ממפעל מזון כל שהוא .

לצפיה ב-'תעשית התירס המסובסדת היא בארצות הברית'
תעשית התירס המסובסדת היא בארצות הברית
25/01/2018 | 16:56
9
לכן שם סירופ תירס זול יותר מסוכר.  בישראל ברוב במוצרים משתמשים בסוכר רגיל (סוכרוז)

אבל גם סוכר רגיל שכזה חצי ממנו זה פרוקטוז. וזה המון תוספת פרוקטוז.
לצפיה ב-'ואתה מאוד מטעה'
ואתה מאוד מטעה
25/01/2018 | 16:49
3
14
ערך גליקמי זה דבר מיושן שלא אומר הרבה לרוב האנשים.
הפרוקטוז זה למעשה סם שגורם לך לאכול יותר.  גם בגלל שהמתיקות שלו מושכת אותך לרצות  לצרוך ממנו עוד.

וגם בגלל שהוא לא מעלה את האינסולין, וככה המוח שלך חושב שהוא לא אכל ולכן ירצה שוב לאכול.

לצפיה ב-'יש לך טעות עם האינסולין- אינסולין גורם להרגשת רעב'
יש לך טעות עם האינסולין- אינסולין גורם להרגשת רעב
25/01/2018 | 17:07
2
8
ודווקא העלאת רמת האינסולין יוצרת תאבון יתר .
כל העיניין של ערך גליקמי זה שהסוכר מתעכל לאט ולכן לא מעלה את האינסולין.
למשל משקאות אנרגיה שממותקים בגלוקוז "סוכר ענבים" ( שגם הוא מופק מתירס)  יש הרבה יותר סוכר ולכן גם יותר מידי קלוריות והם משמינים יותר ממשקאות הרגילים שממותקים בפרוקטוז.
גם הגלוקוז אחרי שהוא מרווה את הגליקוגן ונמצא בדם בעודף, הופך לשומן.
לצפיה ב-'זה מידע נפוץ אבל לא ממש מבוסס מדעית'
זה מידע נפוץ אבל לא ממש מבוסס מדעית
25/01/2018 | 17:13
1
12
מה שמבוסס זה שמאז שהתחילו לצרוך יותר פרוקטוז, יש השמנה ומחלות ואנשים גם אוכלים יותר.
כנראה שזה שהאינסולין לא עולה או לא עולה מספיק, משפיע יותר על אכילת הייתר.

ולא ידוע לי על משקאות ממותקים שהם עם גלוקוז בלבד וללא פרוקטוז.
לא נראה לי שעדיין קיים דבר כזה.

לצפיה ב-'זה שאינסולין גורם לרעב זה מדעי לחלוטין.'
זה שאינסולין גורם לרעב זה מדעי לחלוטין.
28/01/2018 | 13:21
9
וזה שעליית הסוכר גלוקוז בדם גורמת להפרשת אינסולין מהלבלב, ולרעב וצורך באכילת סוכר, זה גם מדעי.

וכל חולה סכרת סוג 1 , שמזריק לעצמו אינסולין יספר לך את זה .

הבעיה עם זה שסוכר מסוג גלוקוז ו\או עמילן מעלה את רמת האינסולין בדם במהירות והרבה מעבר למה שהגוף צריך כדי לעכל את אותו סוכר,  ולכן יש עודף אינסולין אחרי עיכול הסוכר ויש צורך לאכול עוד סוכר, זה מנגנון פשוט של התמכרות.

לצפיה ב-'לגבי פירות, מי שמתנגד להם מעוות את העניין'
לגבי פירות, מי שמתנגד להם מעוות את העניין
25/01/2018 | 16:54
1
19
המקום היחיד שפרוקטוז נמצא בו והוא טוב אלה הפירות.

אבל גם כאן, אני מניח שמי שאוכל כמות מוגזמת זה יזיק.  אבל כמה כבר אוכלים פירות בכמות מוגזמת?
הבעיה בפרוקטוז זה המזונות האחרים ששם הוא נמצא בגלל שהוסיפו אותו ושם קל מאוד להגיע לצריכה מוגזמת שלו.

לצפיה ב-'לזה אני מסכים, לכל מילה.'
לזה אני מסכים, לכל מילה.
28/01/2018 | 13:24
2
לצפיה ב-'בדיקת מי ברז בחינם,יש דבר כזה?'
בדיקת מי ברז בחינם,יש דבר כזה?
17/01/2018 | 22:51
4
21
עברתי דירה מלפני כמה חודשים 
בעלי הדירה הקודמים היו זקנים ועברו לבית אבות, ואו שהם לא מבינים או שהעדיפו להסתיר זאת ממני
כשפתחתי את הברז יצאו מים חומים, הסבירו לי שזה חלודה, אז סחבתי מארזים של סודה לשתיה 
לפני כמה חודשים בתשלום המים היה כתוב משהו לגבי חידוש הצנרת או משהו כזה אני צריכה לחטט ולבדוק. 
א. בכלל לא חשבתי לשאול את חברת החשמל אם הם יכולים לבדוק אם יש לי חלודה ואם זה נובע מהצנרת שהם אחראים לה
ב. האם יש גורם שאפשר לבקש ממנו בדיקת מים חינם, בלי שיהיה לו צד ואינטרס למכור לי משהו או לומר לי מצד שני שהמים בסדר גמור כשהם לא בסדר?
ג. יש לציין שהמים לי כבר לא בצבע חום מבהיל

לצפיה ב-'זאת תופעה ידועה נפוצה ולא מזיקה '
זאת תופעה ידועה נפוצה ולא מזיקה
18/01/2018 | 11:28
20
במיוחד בבתים ישנים בהם הצנרת עשויה מברזל מגלוון ( ברזל מצופה אבץ) כאשר המים עומדים בצנרת הרבה זמן חלודה מהצנרת ( ברזל )  מצטברת ונותנת צבע חום למים.
הפתרון הוא פשוט לפתוח את הברז מספיק זמן עד שיוצאים מים צלולים.
החלודה לא מזיקה, אבל אם המים עמדו הרבה זמן יש בהם גם יותר חיידקים וזה כן עלול להזיק.
אין שום צורך לבזבז כסף זמן על בדיקות , במיוחד שהבדיקות לא כוללות בכלל כמות של ברזל ואבץ שלא נחשבות למתכות רעילות בכלל.
לצפיה ב-'חברת חשמל?'
חברת חשמל?
18/01/2018 | 11:54
14
המונופול השתלט גם על הספקת המים?

יש חברות שמבצעות בדיקת מי הברז בתשלום. אני לא יודע להגיד בוודאות שאין להם אינטרס.
לצפיה ב-'אין מה להילחץ, זה קורה כשהמים עומדים (כי לא משתמשים בברזים)'
אין מה להילחץ, זה קורה כשהמים עומדים (כי לא משתמשים בברזים)
18/01/2018 | 15:32
1
24
או אחרי שעושים תיקונים בצנרת... פשוט מחכים שהמים יחזרו להיות צלולים, וכפי שכתבת בעצמך, הבעיה כבר לא קיימת.

אגב, אם יהיו לך שאלות נוספות בנושא צנרת, תיקונים בבית וכיו"ב, כדאי לשאול בפורום "עשו זאת במו ידיכם". יש בו תותחים אמיתיים שמבינים עניין (וגם ידעו להפנות אותך לאיש מקצוע במצבים שאי אפשר לעשות לבד).
לצפיה ב-'מהתגובות שאני מאוד מעריכה. תודה'
מהתגובות שאני מאוד מעריכה. תודה
25/01/2018 | 16:41
12
ולמה? כי הפורומים בתפוז תמיד הוכיחו את במהימנותם ובמקצועיותם
תודה!
אשתמש בזה
לצפיה ב-'שלום - יש לי שאלה לגבי "תמצית שמרים"'
שלום - יש לי שאלה לגבי "תמצית שמרים"
11/01/2018 | 18:38
11
23
קראתי שתמצית שמרים היא הגירסה הטבעית של מונוסודיום גלוטומט.
מה זה אומר ?
זה אומר שתמצית שמרים מזיקה ממש כמו מונוסודיום גלוטומט ?
זה אומר שתמצית שמרים פחות מזיקה מממונוסודיום גלוטומט ?
זה אומר שתמצית שמרים לא מזיקה בכלל ?
יש דיעה שזה אותו נזק ויש דיעה שבניגוד למונוסודיום גלוטומט תמצית שמרים לא מזיקה

לצפיה ב-'מונוסודיום גלוטמט לא מזיק יותר ממלח'
מונוסודיום גלוטמט לא מזיק יותר ממלח
12/01/2018 | 00:59
10
28
באופן כללי ממליצים (בצדק) להמעיט בצריכת מזון מעובד, אבל לא צריך לפחד ממנו באופן מיוחד.

קישורים למידע באתרים רפואיים:

על תמצית שמרים לא שמעתי; חיפוש בגוגל הניב ממרח בריטי שכנראה לא ממש פופולרי בישראל:
לצפיה ב-'תודה'
תודה
12/01/2018 | 13:18
9
17
היו לי כאבי ראש בממוצע בערך כול חמישה ימים ומאז שהחלטתי להפסיק לקנות כול דבר שיש בו חומר משמר וכול דבר שיש בו מונוסודיום גלוטומט הכאבי ראש מופיעים בממוצע בערך כול 20 ימים וגם משך הזמן של הכאב ראש הוא לא ליום שלם כמו לפני זה.

תמצית שמרים רשום ברכיבים של 2 מוצרים של טבעול
לצפיה ב-'לא יודעת אם זה קשור דווקא לזה, אבל סבבה, תאכל מה שטוב לך'
לא יודעת אם זה קשור דווקא לזה, אבל סבבה, תאכל מה שטוב לך
12/01/2018 | 14:04
11
לצפיה ב-'ואחרי שהפסקת לאכול את זה אין לך יותר כאבי ראש ? '
ואחרי שהפסקת לאכול את זה אין לך יותר כאבי ראש ?
15/01/2018 | 12:30
7
19
מונוסדיוםגלוטאמט ידוע כמשפיע על מערכת העצבים ויש לו תופעות לואי כאלה (סחרחורת כאבי ראש, נימנום...)
בתמצית שמרים מרמייט - (חומר שחור מלוח מאד) אין את הבעיות האלה אבל יש בה המון מלח למי שיש בעיה של לחץ דם וכ"ד לא מומלץ. (גם במונוסודיום גלוטמט יש כמובן סודיום אבל לא בכמות משמעותית - כ 13% )
אבל למיטב ידיעתי ה"גסטרונומית" תמצית שמרים הזאת זה דומה בטעם יותר לרוטב סויה ויכול להיות תחליף לרוטב סויה , ולא כלכך במקום מונוסודיום גלוטאמאט .
אגב במסעדות גורמה טובות לא משתמשים בכלל במונוסודיום גלוטאמט ושפים טובים רואים בשימוש בחומר הזה ניסיון לשפר טעם של אוכל לא טעים ונמנעים ממנו.

לצפיה ב-'תודה רבה -- אם זה ככה אז אין בעיה לצרוך תמצית שמרים'
תודה רבה -- אם זה ככה אז אין בעיה לצרוך תמצית שמרים
15/01/2018 | 14:35
1
14
לפני שהפסקתי לאכול דברים שיש בהם מונוסודיום וגם דברים שיש בהם חומר משמר ולשתות משקאות שיש בהם חומר משמר היו לי כאבי ראש בממוצע בערך כול חמישה ימים ואחרי שהפסקתי יש לי כאבי ראש בממוצע כול חמישה ימים וגם כן הכאב לא נמשך יום שלם כמו לפני זה

לצפיה ב-'סליחה --תיקון טעות -- אחרי שהפסקתי כול 20 ימים'
סליחה --תיקון טעות -- אחרי שהפסקתי כול 20 ימים
16/01/2018 | 13:48
4
לצפיה ב-'סליחה -- תיקון טעות -- אחרי שהפסקתי כול 20 ימים בממוצע '
סליחה -- תיקון טעות -- אחרי שהפסקתי כול 20 ימים בממוצע
16/01/2018 | 13:50
4
6
לצפיה ב-'משהו מהנסיון שלי '
משהו מהנסיון שלי
17/01/2018 | 16:00
3
14
פעם סבלתי מכאבי ראש ומיגרנות , קראתי באיזה מקום ( לא זוכר בידיוק איפה, אבל זה היה קשור לרפואה סינית או הודית שהן תורות הוליסטיות שמסתכלות על כל הבן אדם כשלם שקילקול במקום אחד יכול לגרום לתופעה במקום אחר)
בקיצור לפי מה שקראתי כאבי ראש זה סימן שמשהו בגוף לא בסדר וזה יכול להיות כל דבר.
אם לא ישנת מספיק, אם לא שתית מספיק, אם לא היו לך יציאות סדירות ( עצירות ) , אם חסר לך משהו בתזונה , אם יש זיהום אויר בסביבה שלך , וכן הלאה.  זה יכול להיות גם נפשי - מתח נפשי, עצבנות , עייפות נפשית וכן הלאה.
לפעמים כאב אחר בגוף מקרין לראש , כאב שיניים, אזניים, גרון וכ"ד.  
אז כשכואב לך הראש אתה צריך לנסות לחשוב מה השתנה ומאיפה זה בא , מה לא בסדר אצלך ולנסות לפתור את הבעיה הזאת , או לטפל בו זמנית בכל הגוף שלך למשל לשתות , ללכת לשרותים להתרוקן, לישון קצת, לאכול בצורה מאוזנת,  וכן הלאה.

לי זה מאד עזר , במשך הזמן הבנתי מה גורם לי לכאבי ראש, והפסקתי לקחת כדורים נגד כאבי ראש.
לצפיה ב-'יכולים להיות הרבה סיבות ויכולים להיות גם שילוב של כמה סיבות'
יכולים להיות הרבה סיבות ויכולים להיות גם שילוב של כמה סיבות
18/01/2018 | 08:01
2
15
לגבי העניין הנפשי אין פיתרון.. אני לא מתכוון ללכת לפסיכולוג.
לפעמים הסיבה אורטופדית אז אני עושה לפעמים מתיחות שלמדתי וזה מסייע נגד הכאב ראש וגם הכרית יותר נוחה לי לאחר המתיחות האלה.
אני משוכנע שההמנעות ממונוסודיום גלוטומט ו/או ההמנעות מחומר משמר גם עוזר.
התוצאות מדברות בעד עצמן (לפחות במקרה שלי)
לצפיה ב-'מתח נפשי אפשר לפתור בעזרת שיטות כמו יוגה מדיטציה וכ"ד '
מתח נפשי אפשר לפתור בעזרת שיטות כמו יוגה מדיטציה וכ"ד
18/01/2018 | 11:35
1
7
או אפילו מוזיקה רגועה ומרגיעה .
אני די בטוח שהימנעות ממוצרי מזון ומשקאות מתועשים מאד עוזר, לי זה מאד עזר .
אכילה של הרבה ירקות ויטמינים וסיבים ושתית מים נקיים וכל הדברים שעוזרים לזירוז העיכול ויציאות רכות מאד עוזר. (מניסיוני האישי יש קשר חזק וברור בין כאבי ראש לעצירות )
ובכלל אורח חיים בריא , אוכל בריא, פעילות גופנית , שמירה על משקל תקין...
לבריאות.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
18/01/2018 | 17:27
6
לצפיה ב-'יש דרך לתסף מינראלים למים מבלי לסחוב בקבוק מהסופר?'
יש דרך לתסף מינראלים למים מבלי לסחוב בקבוק מהסופר?
12/01/2018 | 01:46
25
19
אני חושבת שחסרים לי מנרלים בגוף. כי כשאני שותה מים מנרלים אני מרגישה ישר שהתחזקתי.
שאלה בטח אחרת איך הופכים את המים לבריאים יותר?

לצפיה ב-'תיסוף'
תיסוף
12/01/2018 | 09:43
19
17
הייתי ממליץ להתחיל מבדיקת דם שתראה אם באמת יש לך מחסור במינרלים, ואם כן מה בדיוק חסר לך. מים מינרליים הם בעיקר בזבוז כסף (וגם שוד משאבים ציבוריים ע"י חברות פרטיות אבל זה בטח פחות מעניין אותך).
לצפיה ב-'אין בדיקות דם שבודקת מינרלים. אולי יש אחד 2. אבל לא בדיקה'
אין בדיקות דם שבודקת מינרלים. אולי יש אחד 2. אבל לא בדיקה
12/01/2018 | 10:35
12
12
מקיפה.

לצפיה ב-'איזה מינרלים יש במים המינרליים?'
איזה מינרלים יש במים המינרליים?
15/01/2018 | 15:44
11
11
סידן, מגנזיום, נתרן, אשלגן, יוד ואולי עוד משהו. נתרן בטח אינו תוסף רצוי, כמות הסידן במי ברז פשוטים גדולה (לצערם של הקומקומים החשמליים שלי לדורותיהם) ורמת שאר המינרלים בגוף ניתנת לבדיקה במעבדה. בתזונה מערבית נורמלית אם אין בעיות ספיגה מיוחדות לא סביר שייווצר מחסור באלה, ואם בכל זאת נוצר הרבה יותר הגיוני לטפל בו ישירות ולא דרך מי השתיה.
לצפיה ב-'המגנזיום במים חשוב'
המגנזיום במים חשוב
16/01/2018 | 19:04
10
16
יותר מהתזונה.  כי מגנזיום נספג יותר מהמים.
יש מים מינרלים עם מגנזיום ויש כאלה עם יותר מגנזיום.

החלודה מהצנרת של הברז מאוד מזיקה לבריאות.  אני מתחיל להרגיש רע מהטעם אחרי שתית כוס מים אחת כזאת.

לצפיה ב-'אני מתייחס רק לשאלה שפתחה'
אני מתייחס רק לשאלה שפתחה
17/01/2018 | 12:44
1
12
מי שרוצה לתסף מים רגילים במינרלים כדי לחסוך את סחיבת הבקבוקים כנראה לא מודאג מהטעם או מהחלודה.
לצפיה ב-'תיסוף המים הוא לא כל כך מוצלח'
תיסוף המים הוא לא כל כך מוצלח
17/01/2018 | 19:46
8
ואי אפשר להשוות את זה למים הטיבעיים.

לצפיה ב-'חלודה של הצנרת זה ברזל ואבץ וזה דווקא לא מזיק (אולי להפך). '
חלודה של הצנרת זה ברזל ואבץ וזה דווקא לא מזיק (אולי להפך).
17/01/2018 | 16:15
7
8
תלוי כמובן בכמות , עודף בהחלט מזיק.
מצד שני בישראל חסר נחושת , שבחול מקבלים אותה ממים שעוברים בצנרת נחושת לפעמים בעודף , בארה"ב אנשים לפעמים מקבלים הרעלת נחושת.
בישראל יש אנשים שסובלים מחוסר בנחושת - גורם לאנמיה ועוד..
בנוסף חסר יוד בגלל ההתפלה של המים , עד היום תושבי ישראל קיבלו את היוד מהמים מאז שהתחילו בהתפלה יש בעיה, מי שלא אוכל דגים קבוע רצוי שייקח תוסף יוד.
מה שעלול להזיק במים זה מתכות כבדות ורעילות כמו כספית עופרת בדיל וכ"ד אם יש כאלה , בישראל עקרונית מקפידים שלא יהיה אבל לא בודקים מספיק.
לצפיה ב-'בצנרת יש גם מתכות רעילות שמשתחררות ממנה בגלל שהחלודה מפרקת'
בצנרת יש גם מתכות רעילות שמשתחררות ממנה בגלל שהחלודה מפרקת
17/01/2018 | 19:50
6
7
את הצינור.
לצפיה ב-'צינור מברזל מגלוון עשוי ברזל ומצופה באבץ , אלה שתי מתכות לא '
צינור מברזל מגלוון עשוי ברזל ומצופה באבץ , אלה שתי מתכות לא
18/01/2018 | 11:45
5
10
לא מזיקות . ואין בצנרת הזאת מתכות רעילות אחרות .
עם הזמן הצינור מיצטפה מבפנים בשכבה של אבנית - קרבונטים של סידן ומגנזיום שגם הם לא מזיקים.  
לעומת זאת צינור נחושת עלול להפריש תחמוצת נחושת שהיא רעילה , וגם להעלות את ריכוז הנחושת במים לרמה רעילה .
בארצות הברית נוהגים להשתמש בצנרת נחושת בבתים ואכן יש שם בעיות של הרעלות כאלה, בישראל כמעט שאין צנרת מנחושת. מלבד בבצנרתשל מים חמים - ולכן לא כדאי לשתות או להשתמש לבישול מים מברז המים החמים בבית.
צנרת של מים מטופלים ( שמוציאים מהמים את האבנית ) לא מיצטפה באבנית ולכן יותר מתכת נכנסת למים האלה. ולכן גם הכי גרוע זה צינור נחושת או פליז ביחד עם פילטר נגד אבנית .
צנרת מפלסטיק תיקנית מיוצרת מפלסטיק מיוחד מאושר למזון  ולכן לא אמורה להפריש כלום למים .

לצפיה ב-'הצינור יכול להיות עשוי מעוד כל מיני מתכות'
הצינור יכול להיות עשוי מעוד כל מיני מתכות
19/01/2018 | 09:37
4
11
שיתכן שהן בכמות קטנה אז החוק לא מתייחס אליהם.
ומתכות כאלה גם בכמות קטנה מזיקות.

כל פלסטיק בחום מפריש חומרים.

לצפיה ב-'נכון אבל יש כמויות שהגוף שלנו מסוגל לסבול בלי שום בעיה'
נכון אבל יש כמויות שהגוף שלנו מסוגל לסבול בלי שום בעיה
21/01/2018 | 12:17
3
4
גם במי מעיינות מהרים יש עקבות של מתכות לא בריאות מינרלים לא רצויים ורדיואקטיביים - אבל גם אלה כמו החומרים שנפלטים מהצנרת הם ברמה שלא משפיעה על הגוף.
לצפיה ב-'מים שיצאו מצינור חלוד מכילים יותר מעקבות של חומרים לא בריאים'
מים שיצאו מצינור חלוד מכילים יותר מעקבות של חומרים לא בריאים
22/01/2018 | 16:53
2
5
לצפיה ב-'אם למים יש צבע לא שקוף לא מומלץ לשתות אלא לפתוח את הברז'
אם למים יש צבע לא שקוף לא מומלץ לשתות אלא לפתוח את הברז
23/01/2018 | 13:01
1
10
עד שיצאו מים צלולים .
זה מספיק.
לצפיה ב-'ממש לא. אין לזה קשר לעכירות המים'
ממש לא. אין לזה קשר לעכירות המים
25/01/2018 | 16:12
3
לצפיה ב-'למה הזילזול בסוף? מי אמר שלא מעניין אותי משאבים ציבוריים?'
למה הזילזול בסוף? מי אמר שלא מעניין אותי משאבים ציבוריים?
17/01/2018 | 22:42
5
5
אני מטיבת לכת ומטיילת כל שבת שניה, שומרת ועידה למה שקורה בטבע במדינה שלי יותר מהאזרח ממוצע. 

לצפיה ב-'אם את צורכת מים מינרליים תוצרת הארץ '
אם את צורכת מים מינרליים תוצרת הארץ
18/01/2018 | 12:02
4
4
את שותפה להרס הסביבה. האבסורד בגדול ביותר הוא מי עין-גדי: לוקחים מים מנווה מדבר יחיד במינו ומבקבקים אותם. למה? כי בשנות החמישים הקיבוץ שהיה אז בקצה העולם קיבל היתר להשתמש במים לצרכי חקלאות (וגם זאת הייתה טפשות גדולה) ומאז אף אחד לא משנה את זה. גם מי עדן ונביעות משתמשים במים שהיו מביאים הרבה תועלת לציבור  אם היו מניחים להם לזרום בנחל. אם את שותה מים מיובאים הנזק היחיד לסביבה הוא הפחמן הדו-חמצני שנוצר בשינוע שלהם, וזה באמת די זניח.

מכל מקום, את צודקת בכך שהייתי צריך לנסח אחרת את ההודעה, ואני מתנצל.
לצפיה ב-'אני שמעתי שהם לא מונעים את הזרימה בנחל '
אני שמעתי שהם לא מונעים את הזרימה בנחל
18/01/2018 | 12:33
3
9
שמעתי פעם ממישהו שבנה להם מערכות מים שיש להם מערכת  ששואבת את המים מהסוף של הנחל ומזרימה אותו חזרה למקורות הנחל ... יש עליהם פיקוח ואסור להם לגרום להקטנת הזרימה בנחל .
חוץ מזה שכולנו שותפים להרס הסביבה הגדול ביותר שנגרם ע"י המוביל הארצי ששואב את המים מהכינרת מיבש את הכינרת את הירדן ואת ים המלח .
אז מה - שלא נשתמש מים בכלל ? או שלא נאכל ירקות וירקות תוצרת הארץ כי לא תהיה חקלאות בישראל .
בנוסף המים המינרלים זאת כמות אפסית לעומת השאיבה של חברת מקורות וזה בטל בשישים לעומת הנזק שמקורות עושה בשאיבת מים מכל הנחלים והמעיינות בישראל.
אבל משום מה כל מיני מטיפי איכות הסביבה, שונאי קיבוצים, ויחצנים של יבואני מים מינרלים מחו"ל  פילטרים של מים ומערכות טיהור מים ... חברו יחד נגד יצרני המים המינרלים ושוטפים לנו את המוח.  -  הם משקיעים הון בפרסומות בעד ונגד ובשטיפת מוח - שאל את אורי גוטליב.
לצפיה ב-'והרי החדשות: כבר לא שואבים מים מהכנרת'
והרי החדשות: כבר לא שואבים מים מהכנרת
19/01/2018 | 12:41
2
11
אפילו חושבים לבצע תהליך הפוך ולהזרים אליה מים מותפלים.

אני לא "שונא קיבוצים" וגם החברה להגנת הטבע לא.  אינני יכול להוכיח לך שאין לי אינטרסים סמויים, ואני מזמין אותך פשוט לבוא לבקר בשמורת עין-גדי ולהתרשם במו עיניך.
לצפיה ב-'אני שותה מים מהברז אצלי בבית - ככה ישר בלי שום פילטרים'
אני שותה מים מהברז אצלי בבית - ככה ישר בלי שום פילטרים
21/01/2018 | 12:20
2
לצפיה ב-'בנוסף: מצאתי בדיוק מה שכתבתי לך קודם '
בנוסף: מצאתי בדיוק מה שכתבתי לך קודם
21/01/2018 | 12:49
3
"ובתמורה הקיבוץ יעביר מים בצינור מנחל ערוגות למקום מעיין עין גדי, כפיצוי. במילים אחרות "מזייפים את הטבע"."
בכתבה זה מוצג ככה אבל אני מכיר אישית את אחד המהנדסים שתיכנן את המערכת הזאת וזה פתרון מעולה של יקטין את הזרימה בנחל .
ברור שהחברה הטובים מהחברה להגנת הטבע מתנגדים תמיד לכל שינוי בטבע זה תפקידם.
אבל לידיעתך פתרון כזה קיים ברוב, אם לא בכל הנחלים שעדיים קיימים בארצנו, כי חברת מקורות כבר שנים רבות שואבת את המים מהמקורות של הנחלים ובתמורה שואבת מים ומתחתית הנחלים ומזרימה מים בצינורות .
משום מה לא עושים עצומות כאלה גם לגבי הנחלים האחרים.   אולי בגלל שלחברת מקורות אין מתחרים  עם אינטרסים כספיים כמו שיש לחברות שמייצרות מים מינרלים.

זה שהפסיקו זמנית לשאוב מים מהכינרת זה בגלל שהצינור קצר מידי והגיעו לקו האדום השלישי מתחת לשחור הרביעי ונכנס כבר בוץ לצינור ( רק לפני כמה ימים הייתה כתבה על זה בטלויזיה )

מהאקוויפרים וממקורות הנחלים עדיין שואבים במרץ רב מים זולים  שהחקלאים בארצנו המתייבשת מקבלים במחיר מסובסד ולהשקות בהם פרחים ליצוא . (למה על זה אין עצומות? )(
לצפיה ב-'מים מינרלים זה הפתרון.'
מים מינרלים זה הפתרון.
12/01/2018 | 10:36
12
לצפיה ב-'אתה יכול לקחת תוספי תזונה כמו צנטרום וכ"ד.'
אתה יכול לקחת תוספי תזונה כמו צנטרום וכ"ד.
15/01/2018 | 12:07
15
כדור שיש בו את כל המינרלים והויטמינים  ותראה אם זה עוזר לך .
בקופת חולים לא יתנו לך את הכל הבדיקות שמגלות את כל החוסרים האפשריים וגם לא תמיד הבדיקות האלה יעילות.
במי הברז היום שמופקים בהתפלה חסר יוד סידן ומגנזיום נחושת ...ועוד מינרלים חשובים שהיו פעם במי הבארות .
מים שעוברים טיפול נגד אבנית או אלה שמקבלים מהמכשירים (מיניבר וכ"ד)  גרועים יותר מבחינה זאת כי נוסף על זה שמוציאים מהם מינרלים חשובים יש בהם יותר נתרן .
מים מינרלים בקבוקים  תלוי מאיפה הם ומה ההרכב שלהם , אם אלה מים משלגים יש בהם פחות מינרלים מאשר במי בארות , ויש גם מים מינרלים מלאכותיים כלומר מפעלים מזקקים מי ברז רגילים ומוסיפים להם מינרלים, בדרך כלל כתוב על הבקבוק.
לצפיה ב-'תודה לכל העונים'
תודה לכל העונים
17/01/2018 | 22:47
2
4
לצפיה ב-'תודה לך שהכנסת כמה הודעות לפורום הזה שלא יסגרו לנו אותו '
תודה לך שהכנסת כמה הודעות לפורום הזה שלא יסגרו לנו אותו
18/01/2018 | 11:47
1
12
מחוסר עניין לציבור...
את מוזמנת להמשיך לכתוב כאן .
לצפיה ב-'איזה בעסה למצא פורום ואז לגלות שנסגר מחוסר פעילות'
איזה בעסה למצא פורום ואז לגלות שנסגר מחוסר פעילות
25/01/2018 | 16:40
9
אני בעד פורומים 
ואין על הפורומים של תפוז, מודה שבעבר השתמשתי המון ועכשיו הפייסבוק גונב את רוב הזמן, אין על הפורומים של תפוז, יותר נוח לכתוב אנונימי, בפייסבוק זה לא ממש רלוונטי וגם צריך למצא את הקבוצות הנכונות. 
מקוה שלא יסגרו. הולכת לכתוב כאן עוד שאלה
לצפיה ב-'מה אתם אוכלים בעבודה?'
מה אתם אוכלים בעבודה?
11/01/2018 | 18:33
1
25
הסעדה בחברות לא תמיד בריאה ומזינה, זה ידוע ובתור מי שכן אוכלת קייטרינג באירגונים ולא תמיד מרוצה מהתפריט לפעמים זה יכול לבאס והמון עובדים או מכינים את הצהריים בבית או אוכלים בחוץ...כדי למנוע את זה אצלנו עכשיו התחילו טרנדים חדשים שיש בהסעדה בארגונים וקייטרינג בחברות (מסתבר שיש לא מעט ) אחד מהם זה Meatless Monday השאלה שלי האם רק הפחתה בכמות הבשר לעובדים באמת נחשבת לבריאה? 
לצפיה ב-'היום אני מביא לעבודה אוכל מהבית.'
היום אני מביא לעבודה אוכל מהבית.
15/01/2018 | 12:39
18
במקום העבודה הקודם שלי לא הרשו לעובדים להביא אוכל מהבית והיה שם חדר אוכל מפואר ואוכל "פלצני" שמתאים לחברת הייטק - אוכל כמו במלון 5 כוכבים.
אבל מסתבר שאוכל שנראה נפלא הוא גם לא תמיד בריא ואת החיידקים לא רואים ולא מרגישים  למרות הפאר והאוכל הטעים , במהלך 15 שנים שעבדתי שם  חטפתי כמה פעמים  זיהום קשה במעיים ובסוף גם נדבקתי בהליקובקטר פילורי מהאוכל ,  אחרי 15 שנה של האוכל הזה גם עליתי במשקל והתחלתי לסבול משומנים בדם ויתר לחץ דם.
רק אחרי שהתחלתי לעבוד במקום עבודה אחר והחלתי לאכול אוכל שאני מביא מהבית, ירד לי האסימון שכל הבעיות האלה היו בגלל האוכל הזה.

לצפיה ב-'המשקל יורד בלי להגביל קלוריות או כמויות '
המשקל יורד בלי להגביל קלוריות או כמויות
11/01/2018 | 10:56
31
המשקל שלי מהיום בבוקר 71.6 וה BMI שלי עכשיו 23.7 כלומר "משקל תקין". (לפני ארבע שנים היה מעל 30)
והלחץ דם שלי שהיה לפני ארבע שנים 175/100 היום  110/70 והכולסטרול שהיה מעל 200 , עכשיו 129 .
וזה למרות שאני אוכל המון ולא מגביל את עצמי בקלוריות או בכמות האוכל כבר הרבה מאד זמן.
אני מקווה שזה אומר שאני אוכל נכון , והמסקנה שלי היא שאפשר לרזות אם רק אוכלים את הדברים הנכונים ולא אוכלים את הדברים הלא נכונים גם בלי צורך להקפיד על מספר קלוריות.
לצערי הרב עדיין לא הצלחתי לשכנע אף אחד לאמץ את התפריט שלי  
לצפיה ב-'הייתי שלושה ימים בדיאטה ללא סוכר לבן בכלל'
הייתי שלושה ימים בדיאטה ללא סוכר לבן בכלל
03/01/2018 | 20:49
18
57
ועכשיו החלפתי את הסוכר הלבן בסוכר ענבים.  סוכר ענבים זה דקסטרוזה שזה למעשה גלוקוז בלבד.

הוא הרבה פחות מתוק מסוכר לבן, שזה חצי גלוקוז וחצי פרוקטוז.

נמצא שפרוקטוז שמקבלים כתוספת בסוכר לבן או סירופ תירס מאוד מזיק לבריאות.

הקפה והתה עם סוכר ענבים הרבה פחות מתוק.  זה עניין שאפשר להתרגל אליו.  ושמתי לב שאחרי שתיה כזאת הרבה יותר שבעים.

יש טענה שאכילה/ שתיה של דברים עם פרוקטוז משבשת את תחושת השובע
ולכן המוח דורש מזה עוד ועוד.
יתכן שגם בגלל זה הוא מוסף למזון ולכל השתיה המתוקה.

זה, וגם בגלל שללא פרוקטוז המזון הזה יהיה הרבה פחות מתוק.  ומתוק לצערנו זה היום מה שמוכר.

לצפיה ב-'וגם מישום מה סוכר ענבים הרבה יותר יקר מסוכר לבן'
וגם מישום מה סוכר ענבים הרבה יותר יקר מסוכר לבן
04/01/2018 | 01:05
12
סוכר לבן נמכר בחבילה של קילו ועולה בערך 5 שקלים אולי קצת יותר.

סוכר ענבים נמכר בחבילה של חצי קילו. יש כאלה ב- 15 שקל ואפילו קצת יותר ויש כאלה ב 12 שקל ואולי קצת יותר.
וקראתי שמישהו גם קנה ב-8 שקל לחצי קילו.  

בכל מקרה גם במחיר הכי נמוך זה יותר יקר מסוכר לבן.

לצפיה ב-'אני כבר ארבע שנים בלי שום סוכר , ואני ממליץ לכולם לאמץ זאת'
אני כבר ארבע שנים בלי שום סוכר , ואני ממליץ לכולם לאמץ זאת
04/01/2018 | 12:07
16
22
ואחרי שהתרגלתי הסוכר לא חסר לי בכלל.
כל הסוכרים (וגם העמילן) גרמים ליצור עודף של אינסולין וזה הורמון שמגביר את תחושת הרעב ועושה חשק לאכול עוד סוכר.
נכון שיש הבדלים בין גלוקוז פרוקטוז ועמילן מבחינה זאת , ומצד שני יש גם את הנושא של ערך גליקמי... אבל כל זה "בקטנה" ,כי בסופו של דבר כל הסוכרים גורמים לתהליך הזה. שמוביל להשמנה.
אני מסתדר בלי סוכרים וממתיקים בכלל וכשבא לי "מתוק" אני אוכל איזה פרי.
לצפיה ב-'אני לא יכול לשתות תה וקפה בלי סוכר'
אני לא יכול לשתות תה וקפה בלי סוכר
05/01/2018 | 01:19
15
26
אז בלי סוכר בכלל זה גם בלי שניהם.  וזה יותר מידי.
גם לבישולים סוכר בכמות קטנה זה דבר שצריך.

אז אחרי שחקרתי את העניין הרבה זמן הגעתי למסקנה שסוכר הענבים (דקסטרוזה)
זה הסוכר הכי פחות רע בשבילי.  כי הוא מכיר רק גלוקוז ואין שם פרוקטוז.

כי למי שבריא, מדד גליקמי הוא חסר משמעות.
בהעמסת סוכר בודקים כמה זמן אחרי שתית סוכר הוא נשאר בדם.
המחקרים הראו שהדבר שהכי משפיע לטובה על זה זה פעילות גופנית.   

לעומת זאת הפרוקטוז זה חומר מזיק שבגללו הגוף מייצר יותר שומן וטרגליצרידים, אפילו אצל מי שלא חולה במחלות שקשורות לשניהם.  ככה שעדיף תמיד להקטין מאוד את הצריכה שלו.

המחקרים גם הראו שהבעיה של חולי סוכרת וגם מי שטרום סוכרתי, הוא שהגוף לא מצליח לנצל את האינסולין. (תנגודת אינסולין) והדבר שמשפיע על זה הוא הפרוקטוז שגורם לשומן להצטבר בכבד ובעוד איברים.
ככה שגם כאן מגזימים בנושא של המדד גליקמי גבוהה והנזק שהוא גורם.

אגב, לפרוקטוז יש מדד גליקמי מאוד נמוך. בגלל זה בעבר רופאים ותזונאים המליצו עליו כסוכר למי שחולה בסוכרת.  מתברר שזאת היתה טעות קשה וברגע שהבינו את המסלול המטבולי של הפרוקטוז והנזק שהוא גורם הפסיקו עם ההמלצה הזאת.

לצפיה ב-'אם'תה ממתיק בסוכר ענבים ובגלל שזה פחות מתוק אתה שם יותר סוכר'
אם'תה ממתיק בסוכר ענבים ובגלל שזה פחות מתוק אתה שם יותר סוכר
07/01/2018 | 13:06
2
15
"יוצא שכרך בהפסדך" כי זה יותר קלוריות.
לדעתי עדיף ממתיק מלאכותי מאשר סוכר כל שהוא .
והכל עניין של פרופורציות וכמויות , הכבד יכול להתמודד עם כמויות קטנות של פרוקטוז כמו שהוא יכול להתמודד עם כמויות קטנות של אלכהול .

לצפיה ב-'וקבל קישור למאמר בנושא '
וקבל קישור למאמר בנושא
07/01/2018 | 15:03
13
לצפיה ב-'בכמויות שאני אוכל ועם המצב הבריאותי שלי..'
בכמויות שאני אוכל ועם המצב הבריאותי שלי..
09/01/2018 | 12:34
19
(אין לי סוכרת וגם לא במשפחה)
עדיף לי קצת יותר גלוקוז מאשר פרוקטוז.

הבדיקות היום מראות שגם בכמות הקטנה של פרוקטוז שאוכלים (שלא מפירות)
הוא מזיק.

על סוכר מלאכותי אין בכלל מה לדון.  מחקרים חדשים מראים שהוא משבש את חידקי המעיים מה שיכול לגרום למגוון בעיות בריאות כולל השמנה.

לצפיה ב-'גם אני חשבתי כמוך לא האמנתי שאצליח לשתות בלי סוכר בכלל'
גם אני חשבתי כמוך לא האמנתי שאצליח לשתות בלי סוכר בכלל
12/01/2018 | 01:50
11
20
כשמורידים משמעותית את הסוכר זה ממש עוזר לשתות בלי. פתאום מרגישים את הסוכר שקיים בכל המזונות האחרים שלנו.
מה שעוזר לי (וזה דיי דוחה אבל שותה את זה כמו ששותים תרופה,וזאת התרופה שלי לתשוקות לפחמימות (שהופכות לסוכרים בדם אחכ) ולסוכרים) זה .... לשתות כף חומץ תפוחים בבוקר ובערב. זה גם שורף את השומן הבטני וגם מאזן את רמת הסוכר בגוף ויש לו עוד המון דברים טובים ובריאים לגוף
לצפיה ב-'שורף את השומן הבטני'
שורף את השומן הבטני
12/01/2018 | 09:49
6
19
כן, בטח.

יש עדויות אנקדוטליות שזה משפיע לטובה על הסוכר בדם, זה נכון. טענות כאלה יש על כמה מאות  מזונות אחרים.
לצפיה ב-'בפרוקטוז מול גלוקוז, קלוריה מול קלוריה..'
בפרוקטוז מול גלוקוז, קלוריה מול קלוריה..
12/01/2018 | 10:44
5
15
נמצא שפרוקטוז מייצר יותר שומן בגוף.
לצפיה ב-'נניח לרגע שזה נכון'
נניח לרגע שזה נכון
15/01/2018 | 15:56
4
5
איך זה מאשש את הטענה ששתיית חומץ אורגני שורפת שומן בטני?
לצפיה ב-'אני לא דיברתי על חומץ.'
אני לא דיברתי על חומץ.
16/01/2018 | 19:14
3
4
לצפיה ב-'פותח השרשור דיבר על חומץ'
פותח השרשור דיבר על חומץ
17/01/2018 | 12:46
2
5
ואמר שהוא שורף את השומן הבטני, ולזה התייחסתי.
לצפיה ב-'אני פתחתי את השרשור'
אני פתחתי את השרשור
17/01/2018 | 19:45
1
9
ולא דיברתי על חומץ.
לצפיה ב-'שרשור המשנה עוסק בחומץ '
שרשור המשנה עוסק בחומץ
18/01/2018 | 11:48
4
לצפיה ב-'נב = חומץ תפוחים לא שונה מחומץ מפירות אחרים '
נב = חומץ תפוחים לא שונה מחומץ מפירות אחרים
15/01/2018 | 12:47
3
12
לשתות כף חומץ - לא נראה לי .  כל האגדות שקשורות לחומץ תפוחים לדעתי זה סיפורי סבתא.
(חומץ זה חומצה אצטית כ 3-5% ומים וגם כל מיני מינרלים שהיו בפרי עצמו - אם תאכל תפוח תקבל אותם יותר טוב מאשר בחומץ) 
חומץ בכללי זה חומר מחטא מצויין לפטריות בפה וגם ברגליים , טוב נגד אפפטות בפה ... אבל  מכיל קלוריות יותר מסוכר (כמעט כמו אלכהול) ואני לא כל בטוח שכדאי לשתות אותו ככה. כשיש לי כאב גרון או אפטות בפה אני שוטף את הפה מגרגר עם חומץ ויורק אותו.
את השומן הביטני שורפים רק ע"י דיאטה נכונה ופעילות גופנית .
לצפיה ב-'אני ההוכחה שחומץ עוזר לשירפת השומן הביטני!'
אני ההוכחה שחומץ עוזר לשירפת השומן הביטני!
17/01/2018 | 22:54
2
8
התמדתי במשך מספר חודשים וזה פעל ועזר 
כשאני רוצה להחזור ולהכנס למסלול של דיאטה (קיטוזיס למי שמבין זה קשור לתזונה הקטוגנית) אני מקפידה על שתיית חומץ תפוחים וזה כמעט ולגמרי הורג לי את התשוקה לסוכרים (אנחנו כולנו מכורים ולא יודעים עד כמה, עוד מספר שנים אחד מתוך שלושה יהיה חולה בסוכרת) מי שכתב שתפוח יכול לעזור לו כמו חומץ... לך על זה
לצפיה ב-'אני הוכחה שתפוח מקטין את השומן הביטני ובכלל את השומן '
אני הוכחה שתפוח מקטין את השומן הביטני ובכלל את השומן
18/01/2018 | 11:57
1
20
רזיתי 25 קילוגרם, והורדתי את השומן הבטני שלי לגמרי,  בעזרת דיאטה שמבוססת על ירקות פירות ותפוחי עץ ( לפחות שניים ביום) וגזר , וגם קצת פעילות גופנית מוגברת.
האם רזיתי בגלל התפוחים ?
אולי בגלל הגזר?
אולי בגלל היתר..
אני חושב שזה בגלל המכלול
וגם לדעתי את הורדת את השומן הבטני בגלל כל היתר של מה שאת עושה ולא בגל החומץ דווקא , אם החומץ עוזר לך נגד תשוקה לסוכרים סבבה - ואגב זה לא פלא בכלל כי החומץ בעצמו מכיל הרבה פחממות  - מבחינה זאת  כוס חומץ = לכוס יין . כי חומץ תפוחים מיוצר מיין  תפוחים- הסוכר במיץ תפוחים הופך לאכהול , והאלכהול שביין הופך לחומצה אצטית,  שזה אותו מספר פחממות\קלוריות בדיוק.

אגב אני התגברתי על החשק לסוכר פשוט ע"י זה שקיבלתי החלטה לא לגעת בכל מה שמכיל סוכר בצורה מלאכותית .  אם אני רוצה משהו מתוק אוכל תפוז, גזר או תפוח עץ...
לצפיה ב-'וואו!! לא ידעתי!!'
וואו!! לא ידעתי!!
25/01/2018 | 16:53
5
תודה על תגובתך המלמדת! מעריכה!
לצפיה ב-'אי חשיפה למספיק שמש יגרום לאי הגעה לגובה הפוטנציאלי?'
אי חשיפה למספיק שמש יגרום לאי הגעה לגובה הפוטנציאלי?
03/01/2018 | 14:53
5
32
זה יגרום לאדם להיות נמוך יותר ממה שהיה אילולי היה נחשף מספיק לשמש ?
לצפיה ב-'כן ! כי השמש גורמת להווצרות ויטמין D שחשוב לגדילה'
כן ! כי השמש גורמת להווצרות ויטמין D שחשוב לגדילה
04/01/2018 | 12:19
4
23
אבל יותר מידי שמש גורם לסרטן .
חשיפה של ידיים או רגליים ופנים עשר דקות ביום לשמש לבעלי עור בהיר מספק מספיק ויטמין D לכל היום , ואפילו ליותר מיום אחד.
אבל לא חייבים להסתכן בסרטן מהשמש , אפשר לקבל ויטמין D  גם מהמזון (דגים, ביצים, חלב וכ"ד) וגם בתוסף תזונה (טיפות או כדורים).

לצפיה ב-'למה לא אמרו לנו לקחת ויטמין די?ולמה לא בדקו לנו אם הוא תקין'
למה לא אמרו לנו לקחת ויטמין די?ולמה לא בדקו לנו אם הוא תקין
04/01/2018 | 15:02
3
32
אצלנו?

מאיפה לנו לדעת שיש דבר כזה ויטמין די שצריך לקחת?
זה לא שהלכנו לעמוד במיוחד בשמש...

אגב
לצפיה ב-'הוא פרופסור - אתה צריך לשאול אותו את השאלה קצת אחרת'
הוא פרופסור - אתה צריך לשאול אותו את השאלה קצת אחרת
04/01/2018 | 16:28
2
20
למשל:
"האם מחסור כרוני  בוויטמין D בגיל צעיר עלול להשפיע על גדילה? "
אולי תראה לו את המאמר הזה למשל :

אחרי שיענה עלך על השאלה הראשונה שאל אותו :

"האם אי חשיפה לשמש עלול לגרום למחסור בויטמין D. ? "

ואחרי זה " האם אפשר מזה להסיק שאי חשיפה לשמש משפיעה על גדילה? "

הוא בטוח למד בביס לרפואה שילדים לא נחשפו לשמש סבלו מרככת עצמות ואי התפתחות עצמות ושאחד הדברים הכי חשובים שקשורים לגדילה זה השלד והעצמות בגוף.

אבל כמו שכתבתי פרופסורים הם "מומחים" - וידוע שמומחה זה אדם שלומד יותר ויותר על פחות ופחות... עד שבסוף הוא יודע הכל על שום דבר.  
יכול להיות שהוא הכי יודע מכולם בתחום שבו הוא מומחה אבל לא מסוגל לקשר בין דברים אחרים שלא קשורים לתחום המומחיות שלו כמו תזונה שמש ויטמינים ...
ויכול להיות שהוא יודע משהו שאחרים לא יודעים בכל מקרה לא יזיק לדאוג לרמה טובה של ויטמין D לכל ילד ,נעל , מתבגר , וגם למבוגר.  או ע"י תוספים או ע"י חשיפה מבוקרת לשמש .
כשאני היתי ילד קיבלנו שמן דגים שמכיל ויטמין D וגם חשפו אותנו לשמש כי ידעו שזה ועזר לעצמות ולמניעת רככת .
לצפיה ב-'אנחנו לא ידענו מה זה ויטמין די .'
אנחנו לא ידענו מה זה ויטמין די .
04/01/2018 | 17:07
1
19
ולימדו אותנו להיזהר מהשמש ולא להחשף (בטח לא לעמוד 10 דקות מולה)
ואין את זה במזון.

ממש מוזר שלא בודקים את זה ולא אומרים לקחת את זה.

מה צריך לעשות?
לצפיה ב-'כתוב בויקיפדיה מה זה ויטמין D'
כתוב בויקיפדיה מה זה ויטמין D
07/01/2018 | 12:59
10
אז היום כולם צריכים לדעת. ( למרות שאני שמעתי על זה בית ספר יסודי לפני הרבה שנים, שצריך להחשף למשמש ולקחת שמן דגים נגד רככת עצמות)
ומי שמפחד מהשמש יכול לקחת תוסף תזונה .
ויש הרבה רופאים שאומרים את זה וממליצים לקחת ויטמין D.
לצפיה ב-'היי, זקוקה לעזרה'
היי, זקוקה לעזרה
03/01/2018 | 14:56
26
אני מחפשת טבלה (ממקור מוסמך) של זמני שהיית נוזלים בקיבה ולא מצליחה למצוא. מישהו יכול לעזור?
לצפיה ב-'שלום. האם אדם בוגר יכול לדעת מה הגובה הגנטי שלו ? '
שלום. האם אדם בוגר יכול לדעת מה הגובה הגנטי שלו ?
03/01/2018 | 13:01
1
22
אם פוטנציאל הגובה הוחמץ ,
אפשר לדעת כמה ס"מ "הפסיד" ?
תודה!
לצפיה ב-'זה לא מדע מדוייק.'
זה לא מדע מדוייק.
21/01/2018 | 14:02
2
אין דבר כזה פוטנציאל גובה שהוא ידוע מראש .
אבל יש רופאי גדילה שיכולים לומר לפי צילומים רנטגן של העצמות אם הגדילה נגמרה או לא נגמרה ואם אתה יכול עדיין לגדול.
לצפיה ב-'איזה קובה מוכנה מומלץ לבשל ? '
איזה קובה מוכנה מומלץ לבשל ?
31/12/2017 | 12:37
1
13
לצפיה ב-'רק קובה שמכינים בבית מחומרים טריים וטיבעיים .'
רק קובה שמכינים בבית מחומרים טריים וטיבעיים .
01/01/2018 | 16:55
12
לא חסר מתכונים ברשת.
אפשר להכין הרבה ולהקפיא  .

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ