לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תזונה ודיאטה

ברוכים הבאים לפורום תזונה ודיאטה. אכילה ומשקל משפיעים באופן ישיר על הבריאות שלנו, התחושות הפיסיות , מצב הרוח, ועוד הרבה היבטים פיזיולוגיים ופסיכולוגיים בחיינו. מצד שני יש לנו לא מעט אתגרים בשמירה על אכילה מאוזנת ומשקל רצוי באורח החיים המודרני עם סדר היום התובעני, שפע האוכל, ההשפעה של הלחץ והקשיים היומיומיים על האכילה, האירועים שסובבים סביב אוכל ומה לא. ומצד שלישי יש המון מידע בנושא, לרוב סותר ולא מקצועי, המון גישות של תזונה ודיאטה והתעסקות רבה בנושאים של אוכל ומשקל. אשמח לגייס את ניסיוני הרב מ 25 שנות עבודה בתחום ואת הידע האקדמי והמקצועי שצברתי כדי לענות על שאלות שמטרידות אתכם ולתת טיפים הנחיות ועצות. חשוב לציין שהמענה בתחומי הפורום אינו מחליף טיפול אישי. שלכם,מלי תבור, לרזות באיזון אונליין

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תזונה ודיאטה

ברוכים הבאים לפורום תזונה ודיאטה. אכילה ומשקל משפיעים באופן ישיר על הבריאות שלנו, התחושות הפיסיות , מצב הרוח, ועוד הרבה היבטים פיזיולוגיים ופסיכולוגיים בחיינו. מצד שני יש לנו לא מעט אתגרים בשמירה על אכילה מאוזנת ומשקל רצוי באורח החיים המודרני עם סדר היום התובעני, שפע האוכל, ההשפעה של הלחץ והקשיים היומיומיים על האכילה, האירועים שסובבים סביב אוכל ומה לא. ומצד שלישי יש המון מידע בנושא, לרוב סותר ולא מקצועי, המון גישות של תזונה ודיאטה והתעסקות רבה בנושאים של אוכל ומשקל. אשמח לגייס את ניסיוני הרב מ 25 שנות עבודה בתחום ואת הידע האקדמי והמקצועי שצברתי כדי לענות על שאלות שמטרידות אתכם ולתת טיפים הנחיות ועצות. חשוב לציין שהמענה בתחומי הפורום אינו מחליף טיפול אישי. שלכם,מלי תבור, לרזות באיזון אונליין
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום תזונה ודיאטה. אשמח לגייס את ניסיוני הרב מ 25 שנות עבודה בתחום ואת הידע האקדמי והמקצועי שצברתי כדי לענות על שאלות שמטרידות אתכם ולתת מידע, טיפים והנחיות. חשוב לציין שהמענה בתחומי הפורום אינו מחליף טיפול אישי. אין לפרסם בפורום ואין להשתמש בשפה לא נאותה. מלי תבור
המשך >>

לצפיה ב-'תגליות חדשות מפריכות את תאורית תזונת הפילאו'
תגליות חדשות מפריכות את תאורית תזונת הפילאו
06/12/2016 | 11:37
3
30
http://www.israelhayom.co.il/article/433441

ילוי ארכיאולוגי חושף את התפריט הצמחי העשיר שנהג לאכול האדם הקדמון. אוסף הצמחים האכילים בן ה־780 אלף שנה, שנחשף בחפירות ארכיאולוגיות באתר גשר בנות יעקב, הוא הגדול והמגוון ביותר שנמצא במסדרון הלבנטיני, הקושר בין אפריקה לאירו־אסיה. התגלית מעניקה הצצה לאורח חייו ותזונתו של האדם הקדמון.
פרופ' נעמה גורן־ענבר, מהמכון לארכיאולוגיה באוניברסיטה העברית, חקרה במשך שנים עדויות לאורח חייהם של ההומינידים לאורך המסדרון הלבנטיני, שהיה אחד הנתיבים ליציאתו של האדם הקדמון מאפריקה לאסיה ולאירופה.
לאחר מחקר ממושך היא חושפת עם עמיתיה במאמר בכתב העת "PNAS" יותר מ־20 אלף שרידים של צמחים אכילים, המעידים לראשונה על כך שבניגוד לסברה שתזונת האדם הקדמון נשענה בעיקר על מרכיבים מהחי, עמד לרשותו מגוון צמחי. לדברי פרופ' גורן־ענבר, "נקרתה לידינו הזדמנות פז כשבאתר נמצאו שרידים רבים של פירות, אגוזים, זרעים, עצים ושיחים".
ד"ר יואל מלמד, מהפקולטה למדעי החיים באוניברסיטת בר־אילן, שזיהה את הממצאים, בהנחיית פרופ' מרדכי כסלו מהפקולטה למדעי החיים באוניברסיטת בר־אילן, הדגיש כי "האזור שלנו ידוע בעושר צמחים, אבל מה שהפתיע אותנו היו מקורות של צמחי מזון שהגיעו מהאגם, מבית הגידול. מצאנו יותר מ־10 מינים שלא קיימים היום בארץ". עוד זוהו פירות, ומגוון זרעים דוגמת כף־אווז. ד"ר מלמד הסביר כי "האתר היה שקוע בתנאים לחים. כנראה הכיסוי בשכבות אדמה, שבהן נתגלו גם כלי אבן ומאובנים, איפשר תנאים של חוסר חמצן בשכבות התחתונות".
לצפיה ב-'זה מפריך את כל התאוריה של תזונת הפילאו מכמה סיבות'
זה מפריך את כל התאוריה של תזונת הפילאו מכמה סיבות
06/12/2016 | 11:41
2
16
ראשית - עצם העובדה שגילו שהתזונה של הפליאוליטים היתה שונה ממה שחשבו עד כה והתבבסה בעיקר על הצומח ולא על בשר..
שנית - זה שכל פעם מתגלות תגליות חדשות,  מוכיח שאין מספיק ידע  כדי לבסס תאוריות תזונה על הבסיס של "מה שאכלו אבותינו"... ולכן שומט כל בסיס מהתאוריות הללו.
וזה כולל תזונת הפליאו, תזונה לפי סוג הדם, תזונה לפי הגנים וכן הלאה.
לצפיה ב-'לא מדוייק'
לא מדוייק
07/12/2016 | 11:58
1
17
דיאטת הפליאו לא יצאה מההנחה שרוב התזונה היתה בשרית, כי תמיד היה ידוע שבשר הוא מצרך קשה להשגה, והחלק של ה"לקטים" במונח "ציידים לקטים" מתייחס לזה.  היחס בין הקלוריות שהושגו מהבשר לעומת אלה שהגיעו מהצומח לא ידוע וזה מה ש(אולי) ישתנה כתוצאה מהמחקר החדש. אבל לפני הכל, מחקר על קבוצה אחת של אנשים בפינה אחת של העולם לא יכול ל*הפריך* שום תיאוריה שמדברת על ממוצעים לאורך הרבה שנים ומקומות.

שנית, הרקע התיאורטי של דיאטת הפליאו מבוסס על הרעיון שהגוף שלנו מותאם למזונות  *שונים מאד* מאלה שאנחנו אוכלים ביום, וביתר פירוט: מאז המהפיכה החקלאית. בין אם יתברר שהחבר'ה בגשר בנות יעקב באמת מייצגים איזה מנהג רווח ובין אם לא, ברור שהם לא אכלו הרבה לחם עם ממרח שוקולד...

(אין להסיק מזה שאני תומך בדיאטת הפליאו. אני לא, אבל מסיבות אחרות).

לצפיה ב-'אתה צודק אבל זה מצריך מהם לשנות את התאוריות שלהם כל פעם'
אתה צודק אבל זה מצריך מהם לשנות את התאוריות שלהם כל פעם
07/12/2016 | 16:13
12
שמתגלה ממצא כזה כי האמת שיש מעט מידי ידע על האדם הקדמון ועל הדייטה שלו והרוב ניחושים.

חוץ מזה עוד משהו שמפריע לי אצלם זה שכל החסידים של דיטת הפליאו שפגשתי עד כה הם אנשים צעירים ובריאים .
לא פגשתי אף זקן בגיל שלי שסובל שנים מיתר שומנים בדם מלחץ דם מנטיה להשמנה וסיכון גבוה  של סכרת 2 , ושעשה דיטה כזאת ונרפא עד מצב שהרופא שלו אמר לו  להפסיק לגמרי לקחת תרופות.
כמו שקרה לי עקב הדיטה המאוזנת  שאני עושה.

לצפיה ב-'.'
.
06/12/2016 | 11:48
12
לצפיה ב-'תפוז דואג לבריאות הגוף שלכם'
תפוז דואג לבריאות הגוף שלכם
( לעמוד שלי בתפוז )
24/11/2016 | 15:07
23
20
החלטנו להאריך את התחרות עד ליום ראשון הקרוב.
אתם מוזמנים להמשיך ולהעלות הודעות 
לצפיה ב-'תפוז דואג לבריאות הגוף שלכם'
תפוז דואג לבריאות הגוף שלכם
( לעמוד שלי בתפוז )
17/11/2016 | 11:07
22
1947
 רבות דובר על גנטיקה וכיצד היא קובעת ומשפיעה על חלקים שונים בחיינו כולל מראה החיצוני, תכונות, מאפיינים אישיים ועוד. מדע שהתפתח בשנים האחרונות ונקרא Nutrigenetics חוקר ומגלה את הקשר החזק הקיים בין גנטיקה ותזונה, והרעיון הוא שהתזונה של כל אחד מושפעת מהמבנה הגנטי האישי והמיוחד שלו.
כל אחד מאיתנו מכיר את הגוף שלו (פחות או יותר) והחלקנו מקשיב לגוף ופועל לפי מה שהגוף מנסה להגיד לו...
אבל משהו אחד ברור - ​ככל שתכירו את הגנטיקה שלכם טוב יותר, כך תוכלו לשמור על עצמכם טוב יותר, להרגיש יותר טוב וכמובן להיות בריאים יותר.

על התחרות
ספרו לנו על גבי שרשור זה ​האם ו​כיצד אתם מקשיבים לגוף שלכם ואולי תזכו בבדיקה גנטית רחבה ומקיפה להתאמת פרופיל תזונה ​וכושר ​איש​יים.
האם אתם אוכלים כל דבר שמתחשק? האם הפסקתם לצרוך סוג מזון שגרם לכם להרגיש רע? האם אתם אוכלים רק כשאתם רעבים? ובכלל שתפו אותנו בתקשורת שיש לכם עם הדבר הכי חשוב שיש לכם – הגוף שלכם....

ההודעה המקורית ביותר תזכה את כותבה בבדיקה גנטית מקיפה, המתייחסת גם להתאמה של תזונה וגם לספורט מתנת MYBIO!

לתקנון התחרות:
http://www.tapuz.co.il/blogs/viewentry/7376400

MYBIO
להכיר את הגנטיקה שלך, זה כבר לא מדע בדיוני! צעד קטן מפריד בינך ובין הסודות והרמזים של גופך. האבחון הגנטי של MyBio מספק לך דו"ח אישי ומפורט שיגדיר לך מה נכון לך לאכול, ממה מומלץ להתרחק, איזה תהליכים עובדים אצלך יותר או פחות טוב, ומהי הדרך האישית שלך למשקל ואורח חיים אופטימליים.
MyBio מייצגת בישראל את אחת החברות המובילות בתחום האבחונים הגנטיים מאירופה - Geneplanet. כל בדיקות החברה עומדות בסטנדרטים המחמירים ביותר של איכות ומבוססות על התגליות המדעיות האחרונות. באמצעות בדיקת רוק פשוטה הנשלחת למעבדה גנטית מובילה באירופה מתקבל דו"ח מפורט וידידותי לקריאה (בעברית כמובן) המפרט אודות 38 מאפיינים שונים הקשורים לתזונה ולאורח חיים בריא.
את הגנטיקה אי אפשר לשנות – אפשר וצריך להתאים את עצמנו לגנטיקה שלנו!!

לפרטים נוספים:
אתר: http://www.mybio.co.il/
עמוד פייסבוק: https://www.facebook.com/mybio.co.il/?pnref=story

לצפיה ב-'אני מקשיבה לגוף שלי כדי לחיות טוב יותר '
אני מקשיבה לגוף שלי כדי לחיות טוב יותר
17/11/2016 | 11:50
1
87
הרעיונות הטובים ביותר של איינשטיין באו אליו תוך כדי הליכת בוקר. 
גם הוא הבין שרצוי להקשיב לגוף, גוף בריא בנפש בריאה הוא תמצית הקיום הראוי לדעתי, יש לשקול מה מכניסים לגוף מדי יום כמעט באותו אופן שאנו בודקים איזה סוג שלק אנו שופכים למכונית שלנו, לכל מכונית יש את הדלק הספציפי שלה, כשאני בריאה ומנהלת חיים מסודרים עם אכילה נכונה ופעילות ספורטיבית תקינה הראש שלי חושב יותר טוב ואני מצליחה לנהל חיים פרודוקטיביים יותר. 
אני משערת שעל ידי הבדיקה של MYBIO אוכל לקדם עצמי שלב אחד קדימה בנושא אבחון מדוייק של אכילה נכונה יותר עבורי ועל ידי כך למנוע תחלואה מיותרת ולהעלות את איכות החיים הפיזית והנפשית שלי של חבריי הטובים ושל משפחתי. 

לצפיה ב-'להקשיב לגוף כדאי רק למי שרזה מטיבעו'
להקשיב לגוף כדאי רק למי שרזה מטיבעו
23/11/2016 | 16:56
28
מצד שני למי שיש נטייה להשמנה כדאי שלא יקשיב לגוף, אלא ילמד את הגוף להקשיב לשכל.
לצפיה ב-'לפני שנתיים וקצת סבלתי מיתר לחץ דם ומשומנים בדם'
לפני שנתיים וקצת סבלתי מיתר לחץ דם ומשומנים בדם
17/11/2016 | 15:03
1
98
הרופא כבר לא הצליח לאזן לי את הלחץ דם וחייתי על כדורים.
במשפחה שלי יש הרבה בעיות של  לחץ דם גבוה, סכרת ,והתקפי לב, ותמיד ידעתי מה צריך לעשות אבל לא לקחתי את זה ברצינות.
לפני שנתיים וחצי בערך, (בגיל 60) "ירד לי האסימון" והתחלתי בדייטה מאוזנת מופחתת קלוריות ובתפריט בריאות .
בתוך כשנה ירדתי עשרים וחמישה קילו , לחץ הדם ירד לערכים נורמאליים בלי שאצטרך לקחת תרופות , בדיקות הדם תקינות לחלוטין.
מאז עברה שנה וחצי ואני שומר על המשקל ועל דיטה בריאה.
הדייטה שלי מאוזנת וכוללת רק דברי מאכל טיבעיים ואורגניים שמכילים את כל אבות המזון, הויטמינים, והמינרלים ( בדוק ומדוד במדויק ). ואת כמות הקלוריות לשמירה על המשקל הנוכחי שלי   BMI24 .
הרבה ירקות, שתיים שלש מנות פרי ביום , 2 ביצים אורגניות חופש ביום, בשר עוף, או דג, וגבינה רזה. זרעי פשתן אגוזי מלך.
אני לא אוכל שום דבר תעשייתי או שמכיל כימיקלים כל שהם 
אני נמנע לחלוטין ממלח.
אני נמנע לחלוטין משמן  (משלים את ח.שומן החיוניות מזרעי פשתן ואגוזי מלך , לפעמים קצת אבוקדו) .
נמנע לחלוטין מסוכר , ( גם מדבש סילאן או כל דבר שיותר מתוק מפרי טיבעי).
נמנע לחלוטין ממתיקים מלאכותיים.
מגביל את העמילן - רק שתי פרוסות לחם מקמח מלא אורגני ביום, לחם שאני אופה בעצמי ללא מלח וללא שמן.
שתיה- קפה אחד ביום, תה אחד ביום. קקאו אחד ביום(ללא סוכר וללא ממתיק מלאכותי), והרבה מים .
מבצע פעילות גופנית יומיומית מתונה - יוגה , תרגילי כוח (לשמירה על מאסת שריר ועצם) , הליכה.

לצפיה ב-'ועשרת הדיברות של האני מאמין שלי '
ועשרת הדיברות של האני מאמין שלי
24/11/2016 | 16:34
30
1. לכל אדם יש בעיות רפואיות ורקע גנטי שונה ולכן הוא צריך לשים דגש שונה על המזון שלו - למשל מי שיש לו רקע משפחתי של יתר לחץ דם שומנים בדם סכרת או השמנה צריך להתאים את התזונה שלו למניעה של מחלות אלו.
2. התזונה הטובה ביותר היא תזונה מאוזנת מכל אבות המזון .  (לא פליאולא צמחונים לא טיבועני ולא אתקינס ולא רק חסה...) אין להמנע מאחד או יותר מאבות המזון בגלל כל מיני כתבות מגמתיות ושטיפות מוח באינטרנט.
3. יש לאכול במידה - לחשב קלוריות ולא לאכול לפי מה שהגוף ונפש דורשים,  אלא לפי מה שהשכל וההגיון אומר שצריך.
4. להמנע - ממוצרים תעשייתיים, מחומרים כימיים, צבעי מאכל משמרים... וממזון מעובד המכיל אותם, מאלכהול, מסוכר, מלח, מעמילן, ומשמן.
5. להמנע מלאכול מחוץ לבית הכין אוכל בבית ממרכיבים טריסים בסייסיים .
6. לאכול אוכל בסיסי ופשוט , לאכול כדי לחיות, ולא להפך ,לא להפוך את האוכל לבילוי ולתחביב , להמנע מגורמה וממסעדות וגם לא לצפות בתוכניות בישול ותחרויות בישול.
8. להעדיף אוכל אורגני ללא חומרי הדברה, (ככל האפשר.)
9. לשתות רק מים ורצוי מים עם מינרלים (מי ברז או מים מינרלים).
10.  לעסוק בפעילות גופנית רצוי בניית מסת שרירים וחיזוק עצם , ולהשתדל ביום יום להמנע מ"עצלנויות" כמו מעליות ,ומכוניות, ואופניים חשמליים, - במקום זה ללכת ברגל לעלות מדרגות.

לצפיה ב-'שתיית מים'
שתיית מים
20/11/2016 | 09:56
61
אני חושבת שזה המפתח להכל.
מים יעזרו להחיות את הגוף, לרענן אותו.... עור פנים זוהר ומתוח.... הכל טמון במים.
אז ככה אני מקשיבה לגוף שלי - עם המון מנות של מים
לצפיה ב-'הסיפור שלי'
הסיפור שלי
20/11/2016 | 10:56
67

ללא קשר למודעות לתזונה בריאה אני מקשיב לגופי שנים רבות, מכיר ויודע בדיוק עם מה נוח לי או לא. היום אני בן 44 ושוקל כ 70 ק״ג. מודע מאד למזון שאני צורך. להלן הממצאים:
  • אני לא נוגע במתוקים שלא לדבר על עוגות ועוגיות שגורמים לי לבאלגן בבטן והשפעה על תפקוד במשך היום.
  • סוגי אגוזים למיניהם מחריפים את הבעיה, גרעינים שחורים עוד בסדר איכשהו.
  • חלב פרה ושקדים גם גורמים לי לכאבי בטן וחגיגה בשירותים. חלב אורז קצת יותר קל לי ולדעתי גם חלב קוקוס.
  • ניתן לומר שמאכלים עתירי סיבים גורמים לי לסבול ומעלים את מספר היציאות שלי שהוא גם כך גבוה.(לפחות 3 ימים בשבוע כ 4 יציאות יומיות) 
  • מזונות מטוגנים אותו סיפור.
  •  
  • לעיתים רחוקות אני נוהג להחליף סוכר בסירופ מייפל,אגבה או טיפות סטיביה ולעיתים דבש
  • בשנת 2011 אובחנתי עם קרוהן קל אך לדעתי זה נבע משנים של סטרס, בשנת 2015 נעלמו עקבות הקרוהן אך עדיין במצבי סטרס יש לי התלקחות.
לצפיה ב-'כמובן שאני מקשיבה לגוף שלי'
כמובן שאני מקשיבה לגוף שלי
20/11/2016 | 16:12
49
ויש לי סוד פשוט- לאכול רק כשאני באמת רעבה.
ולאכול בכמויות קטנות.
אני יודעת שרבות דיברו על ארוחות מסודרות, במרווחי זמן קבועים, אבל אצלי זה לא עובד כך.

ממש מקשיבה לקירקורי הבטן ולפי זה אוכלת.
לצפיה ב-'גנטיקה'
גנטיקה
21/11/2016 | 09:27
38
כל שנה בחודש יום הולדת עושה בדיקות דם. אז השנה זה היה היום וביום הולדת :)
לצפיה ב-'מקשיבה לגוף ומרגישה טוב'
מקשיבה לגוף ומרגישה טוב
21/11/2016 | 10:53
33
שנים שעשיתי דיאטות, לאו דווקא קיצוניות אבל ללא הקשבה לגוף. הכל כדי לרדת במשקל והוא לא זז.
התחלתי לאכול לפי הקשבה לגוף ופתאום הרגשתי מצויין. אוכלת כשרעבה, עוצרת כששבעה ונותנת מקום לחשקים ורצונות.
הייתי מפחדת מהרבה מאכלים (אפילו לא הייתי מעיזה לאכול לחם קנוי) עד שהגעתי לדיאטנית מדהימה שהוציאה ממני את כל הפחדים.
כיום כבר אין לי התקפי רעב ואני מעיזה לאכול מתוקים במידה וזה עושה לי רק טוב. הייתי במשקל יציב ובטווח הבריא אבל רציתי לרדת עוד במשקל וזה עיצבן אותי. באיזשהו שלב ניסיתי לחזור לדיאטה קצת יותר הדוקה והרגשתי כל כך רע ועדיין המשקל לא זז. לא היה לי כוח לכלום והיו לי כאבי ראש (-נכון שאי אפשר לדעת בוודאות שזה רק מהאוכל אני הרגשתי שכן).
חזרתי לאכול לפי הקשבה לגוף והכל עבר! כנראה זה המשקל שהגוף שלי צריך להרגיש טוב ואני לא אוותר שוב על מה שהגוף שלי מבקש בשביל משהו חיצוני.
לצפיה ב-'משתדלת להקשיב לו ולאכול רק כשאני באמת רעבה ולא רק כשמתחשק...'
משתדלת להקשיב לו ולאכול רק כשאני באמת רעבה ולא רק כשמתחשק...
21/11/2016 | 16:40
25
יודעת שיש גנים בעייתיים לסכרת ויש תסמונת שכוללת כמעט תמיד חוסר איזון סוכרים בדם..
מקווה לדעת שלא בטוח שיהיה
בנוסף חושבת שאולי רגישה ללקטוז ובודקת תקופה בלי...
לצפיה ב-'הקשבה לגוף באמצעות חושים'
הקשבה לגוף באמצעות חושים
21/11/2016 | 17:41
28
"מקשיבה" לגוף באמצעות חוש הריח (מהפה..). חוש הטעם (בלשון..). חוש המישוש (נקודת חן בולטת...). חוש השמיעה(רחשים מהבטן...) ובעיקר רגש ...הנשמה עייפה /לאה/עצובה/כואבת... הגוף רוצה לנוח. יש מיגרנות... משהו בתזונה ...הגוף מנוון..יאללה לרקוד !
לצפיה ב-'מקשיבה לגוף ומרגישה טוב'
מקשיבה לגוף ומרגישה טוב
21/11/2016 | 10:33
31
שנים שעשיתי דיאטות, לאו דווקא קיצוניות אבל ללא הקשבה לגוף. הכל כדי לרדת במשקל והוא לא זז.
התחלתי לאכול לפי הקשבה לגוף ופתאום הרגשתי מצויין. אוכלת כשרעבה, עוצרת כששבעה ונותנת מקום לחשקים ורצונות.
הייתי מפחדת מהרבה מאכלים (אפילו לא הייתי מעיזה לאכול לחם קנוי) עד שהגעתי לדיאטנית מדהימה שהוציאה ממני את כל הפחדים.
כיום כבר אין לי התקפי רעב ואני מעיזה לאכול מתוקים במידה וזה עושה לי רק טוב. הייתי במשקל יציב ובטווח הבריא אבל רציתי לרדת עוד במשקל וזה עיצבן אותי. באיזשהו שלב ניסיתי לחזור לדיאטה קצת יותר הדוקה והרגשתי כל כך רע ועדיין המשקל לא זז. לא היה לי כוח לכלום והיו לי כאבי ראש (-נכון שאי אפשר לדעת בוודאות שזה רק מהאוכל אני הרגשתי שכן).
חזרתי לאכול לפי הקשבה לגוף והכל עבר! כנראה זה המשקל שהגוף שלי צריך להרגיש טוב ואני לא אוותר שוב על מה שהגוף שלי מבקש בשביל משהו חיצוני.

לצפיה ב-'להציב גבולות'
להציב גבולות
22/11/2016 | 16:38
29
אני חושבת שהתשובה טמונה בזה שלא צריך להקשיב לגוף יותר מידי. גם אם ממש בא לי מתוק, זה לא אומר שאני צריכה לצרוך אותו. צריך לשים לעצמי מגבלות.
וכך אני עושה. שלוש ארוחות מסודרות ביום. נישנוש אחד בלבד בין לבין וזה הכל.
לצפיה ב-'לא מקשיב לו '
לא מקשיב לו
23/11/2016 | 11:40
48
לצערי הגוף שלי משקר לי ללא הרף, ולכן הפסקתי להקשיב לו. אם הייתי מאמין לסיפורים שלו הייתי מוסיף הרבה מלח לתבשילים שלי (מלוח ממש טעים לי), הייתי זולל עוגות בלי אבחנה (יאמי!), הייתי מורח הרבה מרגרינה על הלחם (יותר טעים לי מחמאה), הייתי אוכל 6 ביצים ביום כתוספת נאה לסטייק עתיר שומן רווי ומקנח בכמויות גדולות של אלכוהול. בין ארוחה לארוחה הגוף שלי מייעץ לי בהתמדה לבדוק את הגלידות בפריזר, את השוקולד במזווה ואת החטיפים במגרה המיועדת לפעוטות. וכשאני אומר "לבדוק" הכוונה היא לבדיקה יסודית, כולל המרקם, הטעם והרגשת הכיף הכללי  שנלווית לאכילה. מובן שבדיקה כזאת אינה יכולה להיעשות על פריט בודד, כך לוחש לי הגוף, אלא צריך לחזור עליה עד קבלת מדגם תקף סטטיסטית. כן, כן, הגוף שלי יודע דברים!

הנקודה שאני רוצה להעלות היא שאותם בני מזל שמצליחים ל"הקשיב" לגוף שלהם ומקבלים ממנו עצות טובות אינם זקוקים לפרס שאתם מציעים. קהל היעד שלכם, מי שבאמת צריך את השרות הזה, הם בדיוק אנשים כמוני: אלה שזקוקים לנימוקי נגד טובים בוויכוח היומיומי שהם מנהלים עם הגוף הבוגדני והשקרן שלהם. 

לצפיה ב-'הדבר הכי חשוב זה ידע.'
הדבר הכי חשוב זה ידע.
23/11/2016 | 12:21
26
יש כל כך הרבה תורות תזונה ובריאות בעולם ולא כל אחת מהם מתאימה לגוף שלנו. בנוסף לתורות התזונה, יש גם אידיאולוגיות, כשרות מטעמי דת, טבעונות, צמחונות, התנזרות מסוגי מזון מסוימים ועוד.
אנחנו חיים בעידן שמזון קיים בשפע ובמהירות. בכל רגע נתון אני יכול לאכול מה שארצה ו/או לבשל לעצמי, כל עוד יש לי את הידע היכן להשיג אותו וכמובן את האמצעים להשיג את הדבר הנכון.
אז אני קודם כל יודע. קורא, שומע, חוקר, מתעניין בפורומים, משוחח עם חברים. יש לי מספר חברים שמדברים איתי יומם וערב על שיטת התזונה שלהם - אני מקשיב, מלקט את מה שחשוב לי, ומיישם.

הדבר המוביל מבחינתי באורח חיים בריא הוא הקשר שלך עם הגוף-נפש.
הגוף שלנו מסוגל להכיל כמות מסוימת של מזון, וכל גוף מתנהג אחרת ומגיב אחרת למזונות שונים.
מצד שני, גם הנפש שלנו שונה. של אחד עדינה, של השני מושפעת ושל השלישי מסוקרנת.
אסור להגביל אף אחד מהשניים; הגוף והנפש.
היו תקופות שניסיתי להגביל את הנפש שלי ולא לאכול דברים שאני אוהב בכלל. פשוט לחיות לפי משטר אימונים ספרטני וקפדני, כשכל התפריט שלי כלל דברים שאני מסוגל לאכול, הם חביבים, אבל הם לא אהובים עלי. במסעדות, הקפדתי להזמין שתיה בלבד. בארוחות ערב אצל חברים, לרוב הגעתי שבע ואכלתי מעט מאוד אם בכלל.
הסגנון הזה לא היטיב עם הנפש שלי.  הנפש שלי סקרנית, רעבה כמו ילד קטן, ומדי פעם רוצה במשהו שהיא אוהבת. מזלי הגדול היא, שהדברים שאני אוהב הם לא שוקולדים, פיצות וקוקה-קולה, אלא עגבניות, בשר ואגוזים
עם השנים, לומדים גם להבין מינונים. לומדים להבין שהנפש והגוף במאבק - הגוף רעב לירקות מבושלים ומרק, אך הנפש עייפה מלעמוד ולבשל.
הנפש מאוד רוצה להתפנק במגש פיצה, אך הגוף מנסה לאותת שהמגש לא יעשה לו טוב בשעה כזו.

הגבול הדק הזה חייב שישמר. חייבים להקשיב לשניהם ולהבין איך שניהם חיים בתוך העולם המגניב ושופע האפשרויות הזה.
מי יודע. אולי הבדיקה הגנטית תעזור לי בחלק של הגוף. לגבי הנפש, נמשיך לעבוד לבד
לצפיה ב-'הגנטיקה שלי גרועה'
הגנטיקה שלי גרועה
23/11/2016 | 14:40
41
מילדות הייתי שמנמנה, הייתי מאוד פעילה, חולה על כל סוגי הספורט שיש, אוכלת בערך מה שבת דודה שלי הצנומה אוכלת, אבל הייתי עגולה.
במהלך ההתבגרות החלטתי לפצוח בכל מיני דיאטות שלא עשו לי טוב,
ירדתי במשקל אבל זה היה זמני, ותמיד עליתי חזרה עם ריבית.
לפני הצבא, עשיתי דיאטה אחת דרסטית, ירדתי 25 קילו בערך, והייתי צנומה, אך לא בריאה, זה עורר בי הפרעת אכילה (לא רוצה לפתוח את זה...).
בכל מקרה הייתי רזה איזה שנתיים, וכשהשתחררתי התחלתי להשמין עוד ועוד.
לא שקלתי את עצמי ורק לאחרונה קלטתי עד כמה עליתי.. ויזואלית זה היה ברור שעליתי המון, אבל לבסוף המשקל הוכיח לי, שאצלי השמנה זאת מחלה כרונית, אני אני חייבת "להיבדק" באופן קבוע, גם כדי שאני לא אפתח מחלות אחרות כמו סכרת, לחץ דם וכ'ו.
אז מה אני עושה בשביל להקשיב לגוף שלי?
חזרתי לבדוק עם עצמי מה אני אוכלת, רק בצורה בריאה.
אוכלת גם במסעדות, גם שוקולד אבל הכל במידה.
נרשמתי לקבוצת דיאטה, שם אני מקבלת מוטיבציה כל שבוע וגם נשקלת שם.
החלטתי לא להתבייש במשקל הנוכחי שלי ( הייתי 86 על 1.60 ועכשיו ירדתי ל 80 עם הקבוצה בשלושה חודשים).
החלטתי שאין כזה דבר לרדת מהר, אני מעדיפה לרדת 200-300 גרם בשבוע מבלי להימנע מפינוקים מאשר לרדת קילו+ ולעלות אח"כ הכל חזרה בבום.
ההקשבה שלי לגוף היא לתת לו לרדת לאט, מבלי שהוא ירגיש חוסר ויכנס למצב הישרדותי.
לצפיה ב-'אני מקשיב לגוף שלי אבל גם פועל לפי ידע - אחרת '
אני מקשיב לגוף שלי אבל גם פועל לפי ידע - אחרת
25/11/2016 | 13:09
24
הייתי אוכל הרבה עוגות ועוגיות.
אני צמחוני ועכשיו מנסה שוב טבעונות. ואני בודק היטב את מצב הלשון והיציאות   לפטרת ויציאות לא סדירות או עצירות ושילשולים שהם תסמינים לסכנת  גידולים במעי הגס- מצאתי שתוספת אסידופולוס או יוגורט עוזרת לתקן את זה. כמו כן אני מסתכל איזה מזון משביע אותי ואיזה לא. למשל לחם קל שמכיל סוכר לא משביע.לכן אני תמיד מחפש את התווית של מתאים למצבי סוכרת על הלחם.
לצפיה ב-'מנסה להקשיב, זה לא קל '
מנסה להקשיב, זה לא קל
26/11/2016 | 16:56
12
(כותבת מהמשתמש של הבן-זוג שלי) 
מאז ומתמיד היו לי כאבי בטן ובעיות במערכת עיכול. אני משתדלת לאכול יותר ממה שלא מכאיב ופחות ממה שכן. 
מנסה להימנע מאוכל מטוגן\עם שמן
מקמח לבן שזה הכי גרוע, אבל גם קמחים אחרים כמה שפחות
מאוכל תעשייתי\חטיפים\חומרים משמרים\אוכל לא טרי\אוכל במסעדות מסוימות
מגבינות, ביצים, מתוק
מחיות- גם כי זה לא טעים לי וגם כי זה לא מתעכל אצלי טוב
משתדלת לשתות הרבה מים, כן לאכול קטניות, דגנים מלאים, תבלינים מחממים ומרגיעים (כמו קינמון וזנגביל) ירקות מבושלים, אוכל בייתי ועוד ועוד ועוד
בקיצור לא כיף. בכלל לא. זה כאב ראש אחד גדול ולפעמים בא לי דברים שלא טובים לי ואני הולכת על זה. ואחרכך סובלת. 
לצפיה ב-'איך אני מקשיבה לגוף שלי'
איך אני מקשיבה לגוף שלי
26/11/2016 | 18:29
1
26
עברתי כברת דרך ארוכה מאוד עם הגוף שלי, ושיפרתי המון תסמינים שסבלתי מהם שנים רבות מגילאים צעירים: כאבי בטן תכופים, אפטות בפה, אי-סבילות לקור, יובש חריף בידיים, חיתוכים בצידי השפה, ציפורניים חלשות ועוד ועוד.
בו-זמנית הצלחתי לשפר מדדים רבים בבדיקות הדם שלי, אבל לצערי עדיין לא את כולם.

שמתי לי למשימה להגיע לבדיקות דם מושלמות, ולהיפטר מכ-ל התסמינים שסבלתי מהם אי-פעם.

הרגלים שגיליתי לאורך הדרך שאכן מזיקים לי - הצלחתי להיפטר מהם לחלוטין - כגון צריכת מוצרי חלב, מקלחות ממושכות מאוד (למעלה מארבעים דק') במים חמים מאוד ועוד.

אמנם הדרך הזו ארוכה, וכללה בתוכה גם טעויות, אבל בתוך זה למדתי להקשיב לגוף שלי, ולא לעשות שום דבר באופן קיצוני, והרווחתי את היכולת לחיות ללא תסמינים שהחשבתי ככאלו שאיאלץ לחיות איתם לתמיד.

אני מקווה שהבדיקה הזו תוכל לעזור לי להיפטר מהתסמינים האחרונים שנשארו לי להיפטר מהם :)
לצפיה ב-'אפטות בפה.'
אפטות בפה.
27/11/2016 | 15:56
19
גם אני סבלתי מאפטות , אחרי שניסיתי הכל נגד אפטות מצאתי ששטיפת הפה בחומץ מאד עוזרת.
פשוט ממלא את הפה בחומץ ללא מיהול ומגרגר אותו בפה ויורק -
אהרה ! זה מגעיל חמוץ נורא וממש לא קל . אבל לדעתי הסבל מהאפטות יותר גרוע .
להזהר לא לנשום את זה כי זה שורף חבל"ז.
מי שלא  יכול לסבול חומץ אפשר אולי גם להספיג  צמר גפן ולהרטיב את האפטות בחומץ בלי למלא את הפה...
לצפיה ב-'והזוכה הוא'
והזוכה הוא
( לעמוד שלי בתפוז )
04/12/2016 | 18:04
1
20
גולשים יקרים, תודה ששיתפתם אותנו וסיפרתם לנו כיצד אתם מקשיבים לגוף שלכם. קיבלנו המון הודעות ואהבנו את כולן! 

לצערנו, עלינו לבחור בהודעה אחת בלבד....
והזוכה הוא:
אבו זקן!

*מסר אישי נשלח לזוכה

נפגש בתחרות הבאה!
המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'ברכותי לאבו זקן - אני אוהב את הראש שלו ובאמת מגיע לו.'
ברכותי לאבו זקן - אני אוהב את הראש שלו ובאמת מגיע לו.
05/12/2016 | 10:31
4
לצפיה ב-'ארוחות בינים מושלמות '
ארוחות בינים מושלמות
28/11/2016 | 23:04
4
41
שלום רב
אשמח לעזרהלגבי ארוחות בינים
אחרי הרבה שנים הבנתי שארוחות בינים זה מה שעוזרלי לרדת במשקל
אבל ופהיש לי כמה שאלות
לגבי כמויות
האם שתי פרוסות לחם רגיל עם כפית ממרח כלשהו זה נחשב ארוחת בינים ? או ארוחה רגילה?
כמו כן הרבה פעמים כתוב ארוחת בינים פרי או מעדן
הנקודה היא שמבחניתי ארוחת בינים מטרתה שלא אגיע רעבה לארוחה המרכזית אבל פרי לא משביע. ומעדן לבד לא משביע. והאמת גם מעדן וגם פרי לא משביע אני חייבת פחמימה בכל ארוחת בינים
אשמח לרעיונות לארוחות בינים משביעות שבאמת עושות את העבודה שארוחת בינים אמורהלעשות
וכן דוגמאות לארוחת לילה האם 4 קוביות שוקולדיכול להיות ארוחת לילה ?
בנוסף אני ממש ממש לא אוהבת וזה אפילו עושה לי רע בבטן כל מוצרי הדיאט כמו לחם קל או מיצים דיאט וכו
האם זה בעייתי ?
אני גם לא כך יודעת מבחינת כמויות למשל פירות יבשים זה דבר שהבנתי שמומלץ לארוחת בינים השאלה כמה? האם שני תמרים זה ארוחת בינים ? זה מעט מידי ? בנוסף לפני ארוחת בוקר אני נוהגת עם הקפהלאכול משהו קטן כמו ביסקויט אחד האם זה נחשב ארוחת בינים ?
אשמח לטיפים לארוחות בינים שסוגרות את התיאבון או לכל הפחות משאירות אותי שבעה עד ארוחה הבאה
תודה !!!!
לצפיה ב-'שתי פרוסות לחם עם ממרח זה הרבה קלוריות ולכן בהחלט נחשב ארוחה'
שתי פרוסות לחם עם ממרח זה הרבה קלוריות ולכן בהחלט נחשב ארוחה
29/11/2016 | 11:01
25
מלאה .
לנשנש בין ארוחות אפשר ירק כמו מלפפון או גזר שיש בהם פחות קלוריות.
סה"כ מה שחשוב זה כמה קלוריות נכנסות ביום שלם כולל כל הארוחות.
לצפיה ב-'המלצה למתכון בריא ומשביע '
המלצה למתכון בריא ומשביע
18/12/2016 | 22:36
2
19
אני הכנתי את המתכון ממש קל וטעים, לפעמים אחר הצהריים אני נעשית רעבה ואז אני אוכלת לי 3 קרקרים בלי להרגיש רע עם הקלוריות. תראי אני לא אוכלת כל יום וכמות גדולה כי בכל זאת זה לא ירקות אבל משביע אותי ליותר שעות עד ארוחת הערב. צרפתי קישור ליוטיוב שם מסברים עם סרטון ממש נחמד מה לעשות שלב אחר שלב. בהצלחה ובתאבון
לצפיה ב-'זמן הכנה'
זמן הכנה
19/12/2016 | 10:10
1
6
היי עדי תודה רבה על המתכון, איפה מצאת את הסרטון? זה ממש עוזר לאנשים כמוני שלא בדיוק מצליחים לעשות מתכונים בפעם הראשונה
כמה זמן לקח לך להכין את המתכון? 

לצפיה ב-'תשובה לשאלה'
תשובה לשאלה
19/12/2016 | 10:15
5
לינור שלום
אני שמחה שהמתכון מצא חן בענייך!
את המתכון מצאתי בקישור הזה - https://youtu.be/IluAU95rzb0
זמן הכנה בערך 20 דק' מתכון מהיר דוגלת בהכנה מהירה!!!!

לצפיה ב-'סובלות בימים לפני קבלת הווסת מדכדוך, עצבנות או תנודות קשות ב'
סובלות בימים לפני קבלת הווסת מדכדוך, עצבנות או תנודות קשות ב
27/11/2016 | 15:24
12
אנחנו מזמינים אתכן להשתתף במחקר חדש בבית החולים איכילוב.
המחקר עוסק בטיפול חדשני (ללא תרופות) בגרייה מוחית מגנטית עמוקה (dtms) ובודק את יעילותו בסיוע להתמודדות עם תסמינים נפשיים דוגמת תנודתיות ניכרת במצב הרוח, עצבנות ודכדוך, המופיעים בימים לפני קבלת הווסת (המחזור החודשי).

המחקר מתקיים באיכילוב במרפאה לבריאות הנפש של האישה. הוא מיועד לבוגרות מעל גיל 18 הסובלות מתסמונת קדם וסתית חמורה (PMDD). במהלך המחקר ייפגשו המשתתפות עם פסיכיאטר מומחה, ימלאו שאלונים ויעברו סריקת מוח ב-fMRI. לאחר מכן יעברו סדרה של טיפולי גרייה מגנטית עמוקה, תוך מעקב אחר מצבן הקליני.

המחקר יימשך כחמישה חודשים.

מוזמנות ליצור איתנו קשר בטלפון: 03-6973685 ובמייל  maayanmo@tlvmc.gov.il
מעיין

לצפיה ב-'מישהו התנסה בבודי טייט?'
מישהו התנסה בבודי טייט?
25/11/2016 | 21:49
22
לצפיה ב-'תמצית סטיביה'
תמצית סטיביה
23/11/2016 | 10:50
8
23
שלום וברכה,
בחודשים האחרונים התחלתי להשתמש בתמצית סטיביה כממתיק למשקאות שלי.
ברכיבים של התמצית מופיע בנוסף למים ותמצית סטיביה - גם פוטסיום סורבאט.
מה דעתכם על הרכיב הזה שבתמצית, מזיק לבריאות?
תודה מראש לעונים!
לצפיה ב-'בדקת בויקיפדיה?'
בדקת בויקיפדיה?
23/11/2016 | 10:53
6
12
לצפיה ב-'וודאי, אך חשבתי לקבל אולי חוו"ד נוספת'
וודאי, אך חשבתי לקבל אולי חוו"ד נוספת
23/11/2016 | 10:58
5
6
לצפיה ב-'החומר מוכר בשם E202'
החומר מוכר בשם E202
23/11/2016 | 11:14
4
15
ויש הרבה מידע עליו ברשת. מה שלא תמיד זוכרים כשעוסקים בשאלות האלה הוא שחומרי שימור למיניהם ממלאים תפקיד בריאותי חשוב בכך שהם מונעים עובש, ועובשים מסויימים עלולים להזיק  הרבה יותר מהחומרים המשמרים.
לצפיה ב-'קראתי גם על זה'
קראתי גם על זה
23/11/2016 | 11:49
3
9
תודה
לצפיה ב-'לדעתי האישית כל מה שלא בא טיבעי ושהגוף שלנו לא התפתח עליו'
לדעתי האישית כל מה שלא בא טיבעי ושהגוף שלנו לא התפתח עליו
23/11/2016 | 17:00
2
19
בדורות קודמים - כבדהו חשדהו.
יש המון חומרי תזונה שנראו בהתחלה כשגילו אותם תמימים וטובים והסתבר אחרי נסיון ארוך שנים כרעים וגורמים נזקים.
אישית אני לא אוכל שום ממתיק כולל סוכר דבש וכ"ד , גיליתי שאפשר להתרגל לחיות בלי שום המתקה מלאכותית.
לא צריך את הממתיקים האלה , יש המון מתוק טיבעי ובריא למשל : פירות .
לצפיה ב-'קצת משונה לקרוא את זה'
קצת משונה לקרוא את זה
07/12/2016 | 11:59
1
2
ביחד עם הביקורת שלך על דיאטת הפליאו שאומרת *בדיוק אותו דבר*!
לצפיה ב-'לא "בדיוק אותו דבר", ואני לא פוסל לגמרי את הפליאו .'
לא "בדיוק אותו דבר", ואני לא פוסל לגמרי את הפליאו .
08/12/2016 | 10:39
4
יש לי ביקורת ספציפית מאד על מספר נושאים מסויימים שהם עקרוניים בפליאו.
ומכאן גם על הבסיס של התאוריות שלהם.
אבל לא על העיקרון הזה של לאכול טיבעי אורגני וללא מוצרים תעשייתיים.

למשל אני מאד בעד - אכילה טיבעית אורגנית , והמנעות ממוצרים תעשיתיים.
אבל אני נגד כמה נושאים בדיטה שלהם-
נגד- אכילה מוגזמת של בשר ושומן.
נגד דיטה קטוגנית.
נגד המנעות מקיטניות ומדגנים.
נגד המנעות מחלב רזה מצד אחד אבל מצד שני דווקא אכילת חמאה וחמאה מזוקקת .
הבעיה היא שאני תמיד חוטף אש מהחסידים של הפילאו , בגלל שהפלאו התפתחה ככת כמעט דתית .
אי אפשר לאמר מילה אחת בניגוד לתורתם הקדושה בלי להתפס ככופר.
לצפיה ב-'גם אני לא משתמש בממתיק'
גם אני לא משתמש בממתיק
25/11/2016 | 13:13
8
ויש לי אותם רק בתרופות - כמו ויטמין D וסטרפסילס. וזה בכמויות קטנות
לצפיה ב-'המנעות מוחלטת מסוכר, כן או לא?'
המנעות מוחלטת מסוכר, כן או לא?
20/11/2016 | 12:40
2
33
שלום, לאחרונה אני נמנעת באופן מוחלט מסוכר (חודשיים) ואכן רואה שיפור בבריאות ומרגישה טוב יותר (הכוונה כמובן לסוכר לא טבעי, אני כן אוכל פירות), אך נאמר לי שהגוף כן זקוק למעט סוכר וכדאי לאכול קוביית שוקולד (85% קקאו) ביום, האם צריך להמנע מסוכר לגמרי לתמיד או שיש עניין להגמל ואז לצרוך בהגבלה.
לצפיה ב-'ממה שאני יודעת, ואת יכולה לבדוק את זה גם'
ממה שאני יודעת, ואת יכולה לבדוק את זה גם
23/11/2016 | 14:52
27
הגוף לא צריך שתצרכי סוכר טהור או שקולד.
הגוף יודע לקבל את הסוכר שהוא צריך מפחמימות.
בסוכר שמוכן מקני סוכר אין שום צורך.
לאנשים שיש בעיה בהפרשת האינסולין יכולה להיות נפילת סוכר ואז הם יצטרכו שוקולד\סוכר\תמר שהן סוכרים מיידיים.
אם את לא מרגישה ברע, אין לך שום סיבה לצרוך סוכר שאינו מפירות או פתחמימות.
לצפיה ב-'הגוף לא זקוק לסוכר , לא מעט ולא הרבה !'
הגוף לא זקוק לסוכר , לא מעט ולא הרבה !
23/11/2016 | 17:04
26
סוכר זה פחממות - הגוף לא מבדיל בין פחממות שמקבלות מסוכר לבין פחממות מפרוסת לחם.
הגוף מקבל פחממות מירקות טיבעיים , דגנים, קטניות, חלב, ובתזונה הרגילה והמאוזנת הוא מקבל פחממות הרבה הרבה מעל ומעבר למה שהוא צריך.
לצפיה ב-'גזים מרחיבים את הקיבה וגורמים לכך שאנו אוכלים יותר'
גזים מרחיבים את הקיבה וגורמים לכך שאנו אוכלים יותר
17/11/2016 | 09:37
2
54
הורדתי קולה מהתפריט וירדתי במשקל
לצפיה ב-'ירדת לא כל כך בגלל הגאזים'
ירדת לא כל כך בגלל הגאזים
19/11/2016 | 11:19
23
קולה מכילה הרבה סוכר שמשמין, סודה שמכילה הרבה גאזים אך לא סוכר, איננה משמינה.

לצפיה ב-'כבונוס הורדת את כל הכימיקלים שיש בקולה ותרמת רבות לבריאותך.'
כבונוס הורדת את כל הכימיקלים שיש בקולה ותרמת רבות לבריאותך.
23/11/2016 | 17:05
6
לצפיה ב-'פומלה,,פומלית... וסטטינים...ֻ'
פומלה,,פומלית... וסטטינים...ֻ
15/11/2016 | 16:10
4
64
.כחלק משמירה על תזונה מאוזנת,התווספו פומלה ופומלית לסדר היום התזונתי,,. מאחר והבנתי שאשכולית לא מתחברת טוב לסטטינים,אשמח לדעת כיצד להתיחס לפומלית ופומלה.. האם גם הם לא מומלצים לאכילה למי שלוקח סטטינים..[ליפיטור איזיטרול וכדו'..],, האם הם בעיתיים כמו האשכולית?...

לצפיה ב-'כנראה לא רצוי'
כנראה לא רצוי
16/11/2016 | 12:18
1
26
לפי מקורות זרים (ומקור עברי אחד) נראה שאותו חומר שפוסל את האשכוליות (אין לי מושג מהו) נמצא גם בפומלה. אגב, לא כל הסטטינים מושפעים מאשכולית/פומלה.
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה '
תודה רבה על התשובה
17/11/2016 | 17:08
16
ועל הקישור לתגובה של הרוקחת....
סופ"ש מאושר
לצפיה ב-'אישית אני מעדיף את הפומלות על הסטטינים'
אישית אני מעדיף את הפומלות על הסטטינים
16/11/2016 | 13:01
1
31
אשכוליות אני לא כלכך אוהב ממילא אבל אני מודע לעניין , ואני פשוט לא לוקח את הסטטינים ביום שבו אני אוכל פומלות .או שדוחה את הנטילה לכמה שעות ...
סה"כ למיטב הבנתי סטטינים זאת לא תרופה כל כך קריטית שאסור לפסוח פה ושם על מנה , והעניין הזה של התנגשות עם אשכוליות דווקא , ואולי גם עם פומלות או פרי הדר אחר... זה משהו במסגרת המלצות "לא רצוי".. בלה בלה בלה .
ולכן לא נראה לי ממש קריטי ואקוטי ,  אם אכלתי  פה ושם פומלה או אשכולית .
לצפיה ב-'תודה תודה'
תודה תודה
17/11/2016 | 17:10
12
תודה על השיתוף וההסבר,,,
סופ"ש מאושר
לצפיה ב-'עזרה בפיתוח תפריט'
עזרה בפיתוח תפריט
09/11/2016 | 20:07
10
50
שלום לכולם,

אני מעוניין בפיתוח תפריט לצורך העלאת המשקל בצורה בריאה יחסית ומאוזנת.
טיוטת התפריט הנוכחית שלי היא בערך כך:

בוקר:
*דגנים עם חלב
*כוס חלב/סויה נוספת

צהריים:
* מנת בשר/דגים
* תוספת פחמימות ממוצעת (אורז/תפו"א)
* מיץ תפוזים טבעי (כוס)
* 3 כפות שמן זית (ישירות)

ביניים:
* חביתה (ביצה אחת בד"כ)
* סלט ירקות
* מיץ תפוזים טבעי (כוס)

ערב:
* טוסט
* 2 כוסות חלב/סויה
*פרי

כרגע חשבתי להוסיף צימוקים ודברים נוספים, אבל אני לא מגיע למינימום הנדרש בינתיים - גם אני מגביר ל5 כוסות חלב או חלב סויה ביום וגם אם תוספת מיצים.

אני מחפש מאכלים עתירי קלוריות נוספים שאפשר לצרוך בקלות (כי חוץ מקיבולת נמוכה יש לי גם בעיית סינוסים שמקשה עליי).

תודה :)

לצפיה ב-'אנו לא יכולים לפתח לך תפריט בגלל האחריות -'
אנו לא יכולים לפתח לך תפריט בגלל האחריות -
10/11/2016 | 11:57
4
30
זה תפקיד של דיאטנית או תזונאית.
יש מאכלים עתירי קלוריות כמו אגוזים וטחינה אך רצוי מאוד שתפנה לדיאטנית
לצפיה ב-'אשמח אם תפרטו סוגי מזונות כאלו'
אשמח אם תפרטו סוגי מזונות כאלו
10/11/2016 | 12:50
19
ללא קשר לתפריט.
הייתי עד לא מזמן ואחזור בקרוב לדיאטנית, אבל עדיין חסרים לי רעיונות...

לגבי אגוזים זה נכון, אבל זה דבר שאני לא יכול לצרוך ממנו כי זה עושה לי כאבי גרון, ומה גם שבאופן כללי זה לא דבר שאפשר לאכול בלי להתמלא (כמו שמן זית לדוגמה).

לצפיה ב-'יש אגוזים בממרח וגם בוטנים במממרח'
יש אגוזים בממרח וגם בוטנים במממרח
11/11/2016 | 09:46
2
21
בוטנים יש סיכון קטן בגלל עובש קטלני שלפעמים יש בהם.
אני בדרך כלל נמנע לאכול בוטנים
לצפיה ב-'תודה - זה רעיון טוב!'
תודה - זה רעיון טוב!
12/11/2016 | 17:24
1
13
לא ידעתי שיש.
אני רואה שיש גם נטולי סוכר שעדיין מכילים די הרבה קלוריות.

אם יש עוד רעיונות - אשמח

לצפיה ב-'אבוקדו'
אבוקדו
16/11/2016 | 12:19
9
לצפיה ב-'יש לך בעיה טובה - העלאת משקל '
יש לך בעיה טובה - העלאת משקל
10/11/2016 | 16:01
4
26
על פי כל חוות הדעת הרפואיות שאני מכיר להיות רזה זה תמיד בריא יותר מלהיות שמן.
אנשים רזים חיים יותר וסובלים פחות מבעיות רפואיות.
אם אתה מתחת לBMI המומלץ ( חשב את ה BMI שלך לפי המשקל והגובה) אתה יכול לחשוב על הגדלת המשקל אבל  שהדרך הנכונה היא לא להגדיל את שכבות השומן בגוף שלך כדי להעלות משקל  זה רק יפגע בבריאותך.
במקום זה אתה צריך להתמקד בהגדלה של  מאסה של שרירים ועצם ע"י תוספת חלבונים ואימון כוח לצורך הגדלת מאסה של שרירים ועצמות , ולא להוסיף שכבות שומן ע"י אכילה מוגברת של שומנים ופחממות.
חפש בגוגל אתרים שמסבירים איך להגדיל  מסת גוף : .
למשל :  https://www.kilogram.co.il/74/המדריך-השלם-להעלאה-במסת-השריר
לצפיה ב-'באופן מפתיע זה לא תמיד נכון'
באופן מפתיע זה לא תמיד נכון
10/11/2016 | 16:10
3
22
מסתבר שעבור אנשים בגיל השלישי עודף משקל קל דווקא מגדיל את תוחלת החיים.
לצפיה ב-'נכון קראתי על זה , אבל מדובר על קשישים ועל עודף קל.'
נכון קראתי על זה , אבל מדובר על קשישים ועל עודף קל.
10/11/2016 | 16:32
2
17
קראתי גם מחקר שקשישים חיים יותר ככל שמסת השריר ועצם שלהם יותר גדולה.
(יש הרבה קשישים  שמתים בגלל סיבוך משברים בעצמות בגלל בריחת סידן מהעצמות  שמאפיין קשישים וקשישות במיוחד רזים)
בכל מקרה עדיף להכנס לגיל השלישי כשאתה  בעל מסת שריר ועצם ולא מסת שומן.

לצפיה ב-'אני מתרכז ברע במיעוטו'
אני מתרכז ברע במיעוטו
11/11/2016 | 00:38
1
13
שזה כרגע להגיע לBMI הבסיסי (אני נמוך ממנו משמעותית).
כרגע מה שחשוב לי הוא שהמזון עצמו יהיה בריא יחסית, ופחות מתעסק בהתפלגות קבוצות המזון שבתפריט, על אף החשיבות.
זה גם הייעוץ הקליני שקיבלתי.

השאר, אם וכאשר - בהדרגה.

אשמח לשמוע חוות דעתכם בעניין

לצפיה ב-'לדעתי לאכול מאוזן רק כמויות יותר גדולות.'
לדעתי לאכול מאוזן רק כמויות יותר גדולות.
14/11/2016 | 17:16
17
אכול בריא :   בשר, גבינה, פירות , וירקות , ביצים, ויתר המוצרים הטיבעיים  .
אל תתפתה לאכול מוצרים תעשייתיים וסינטיים , מוצרים מקמח לבן ושמן  וסוכר מזוקקים, הם אולי משמינים אבל בריאות אין בהם.
אולי אתה צריך לקבל איזה תוספת ויטמינים, והכי חשוב אימוני כוח , כדי שזה יכנס לשרירים ולעצמות ולא לשומן.
גם לרזים לא טוב להוסיף שומן במקום שרירים ועצמות  , הכל יחסי.. 
BMI זה לא בשמיים זה מדד ממוצע שלא אומר הרבה לאדם אינדיוידואלי , אם אתה מרגיש טוב, אתהחזק ובריא ולא סובל מסימנים של תת תזונה ...עדיף להיות מתחת ל BMI  מאשר מעליו.
לצפיה ב-' על סרטן מעי הגס הפלורה במעיים ותוספי מזון- לינק'
על סרטן מעי הגס הפלורה במעיים ותוספי מזון- לינק
09/11/2016 | 19:03
4
26
לצפיה ב-'המחקר היחיד שהובא שם'
המחקר היחיד שהובא שם
10/11/2016 | 11:13
3
20
היה מחקר על עכברים .
לצפיה ב-'אני יודע'
אני יודע
10/11/2016 | 11:54
2
16
אבל יהיו גם מחקרים. אני מקווה. על בני אדם. יש הרבה שלא אוכלים תוספים והרבה שאוכלים.
לצפיה ב-'רציתי לוודא שגם כל האחרים יודעים '
רציתי לוודא שגם כל האחרים יודעים
10/11/2016 | 12:39
1
15
האמת היא שלאחרונה אני נתקל יותר ויותר באפשרות שמתחלבים (emulsifiers) שונים הם פחות תמימים ממה שהיה מקובל לחשוב, אבל למיטב זכרוני לא ראיתי משהו מאד משכנע.
לצפיה ב-'אני נמנע להכניס לגוף שלי כל מה שלא טיבעי ואורגני'
אני נמנע להכניס לגוף שלי כל מה שלא טיבעי ואורגני
10/11/2016 | 16:20
17
ואני כימאי בתעשיה ומכיר היטב ומקרוב את התעשיה של תוספי התזונה והמזון  ואת מה שהם מכניסים למזון ומה שהם עושים למזון .
אבל לצערי אני לא מצליח לשכנע את בני המשפחה שלי (אפילו לא את הבת הרופאה)...

לצפיה ב-'בניגוד למלעיזים על הפרות והעיזים - חלב זה בריא !!!'
בניגוד למלעיזים על הפרות והעיזים - חלב זה בריא !!!
07/11/2016 | 11:53
5
50

הערת פרופ' יודפת:
""מכל מקום, תוצאות מחקר זה בניגוד למלעיזים שחלב ומוצריו מזיקים לבריאות, מראה שחלבוני החלב משפרים את ההיענות הואסקולרית, את תיפקוד האנדותל ומורידה חלק משומני הדם כאשר לחלבוני מי הגבינה יש השפעה נוספת של הורדת לחץ הדם."

לצפיה ב-'תבדוק לגבי 2 מחלות'
תבדוק לגבי 2 מחלות
09/11/2016 | 19:02
2
34
פרקינסון. סרטן הערמונית. בכמויות שמעל למנה ליום
לא ברור עם יוגורט מזיק לדעתי הוא מועיל לסרטן המעי הגס
לצפיה ב-'נו יש לכאן ולכאן , צריך לאכול הכל במידה.'
נו יש לכאן ולכאן , צריך לאכול הכל במידה.
10/11/2016 | 16:49
1
17
לצפיה ב-'ברור שהכל במידה.'
ברור שהכל במידה.
11/11/2016 | 09:49
7
לצפיה ב-'חלב פרה זה דבר מגעיל'
חלב פרה זה דבר מגעיל
17/11/2016 | 18:52
1
13
אני לא בטוח אם זה בגלל שהוא פשוט מגעיל, או בגלל התזונה שנותנים כאן לפרות.
בעבר ניסיתי של כמה חברות.  יש שינויים בטעם אבל טעם הגועל הוא בכולם.

חלב טעים זה חלב עיזים.

לצפיה ב-'אותי דווקא מגעיל חלב עיזים.'
אותי דווקא מגעיל חלב עיזים.
23/11/2016 | 17:10
9
כי אני מרגיש בזה את הריח האופיני של העיזים.
מצד שני  חלב וגם גבינות של כבשים הכי טעים לי. (וגם הבשר של הכבשים)
אבל בפועל אני רק שם קצת חלב בקפה בבוקר וזה כל החלב שאני שותה, והטעם של החלב כמעט לא מורגש.
לצפיה ב-'אפליקציה חדשה לתזונה נכונה ודיאטה'
אפליקציה חדשה לתזונה נכונה ודיאטה
02/11/2016 | 19:32
5
51
ערב טוב חברים.
יש אפליקציה מעולה עבור תזונה נכונה שמראה לכם את הקלוריות היומיות, חלבונים ויטמינים ומתריעה על חוסרים תזונתיים.

לצפיה ב-'נראה טוב , רק חסרה אינפורמציה חשובה '
נראה טוב , רק חסרה אינפורמציה חשובה
03/11/2016 | 11:06
1
24
למשל בפירוט הויטמינים מינרלים חסרים ויטמינים ומינרלים חשובים שבהרבה מיקרים חסרים בתזונה בישראל והרבה אנשים סובלים מחוסר בהם כמו :
יסודות קורט:  אבץ, יוד, כרום, מנגן ,נחושת.
וטמין B12 - שחסר להרבה אנשים בישראל.
וטמין D - כנ"ל.
וכן הלאה...
לצפיה ב-'ויטמינים ומינרלים נוספים'
ויטמינים ומינרלים נוספים
05/11/2016 | 11:55
19
היי אבי, 
אתה צודק שויטמינים ומינרלים אלו חשובים.
יש נתונים שקל מאוד להשיג (למשל חלבונים שרשומים על אריזת כל מוצר) ויש נתונים שקשה יותר להשיג (ויטמין B12ׂ למשל קיים בהרבה מוצרים, אך יצרנים רבים אינם מפרטים כמות זו). 
שבוחרים נתון להצגה צריך לשמור על דיוק גבוה מצד אחד, ועל מגוון מאכלים רחב מצד שני.
לצפיה ב-'אתר חדש העוסק בבריאות ויטמינים ואורח חיים בריא'
אתר חדש העוסק בבריאות ויטמינים ואורח חיים בריא
18/12/2016 | 22:42
2
4
אתר יפה ומושקע המרכז בתוכו מידע על ויטמינים, תוספי תזונה, צמחי מרפא וכל מה שקשור לאורח חיים בריא
באתר ישנה גם אפשרות להזמין מוצרים במחיר מוזל מאשר בארץ
לצפיה ב-'משתתפת בהמלצה!'
משתתפת בהמלצה!
19/12/2016 | 10:12
1
2
לצפיה ב-'תודה רבה ממש מחמם את הלב אחרי השקעה רבה באתר'
תודה רבה ממש מחמם את הלב אחרי השקעה רבה באתר
19/12/2016 | 10:19
1
לצפיה ב-'אכילה רגשית אחרי שהילדים ישנו'
אכילה רגשית אחרי שהילדים ישנו
03/11/2016 | 19:56
2
48
שלום לחברים ]ה
אני בת 41 אמא לשני ילדים נשואה
באופן כללי לא שמנה וגם לא רזה
לא ממש נשקלת
הילדים שלי כבר די גדולים 5 ו 10
אני די מקפידה על שש -שבע ארוחות קטנות ביום וזה עובד לי
אממה יש בעיה כבר כמה שנים של אכילה רגשית
זה קורה במצבים שאני בלחץ וסטרס בשעות הערב בימים שבעלי עובד בעבודה נוספת ואז חוזר בחצות ואז אני ערב שלם עם הילדים
אני יכולה לעבור גם ערב נפלא איתם אבל בסוף איזשהוא ריב או מתח יפרק אותי ואז הם ילכו לישון ואני אוכל שטיות ופחמימות כשאני לא בטוחה שאני רעבה בכלל
אני מודעת שזה בוודאות אכילה רגשית אכילת תסכול
מה עושים עם זה? איך מתמודדים ?
די מייאש ובתוך תוכי אני גם מאוד כועסת על הילדים שלי כי הם ואך ורק הם הסיבה לאכילה הזו. עם כל כמה שאני אוהבת אותם .זה אך ורק בגלל הלחץ והמתח בגידול ילדים ואצלי זה בנים .
אשמח לעצות
די מייאש . בעלי עובד בערך פעמים בשבוע וזה מחרב לי את כל השמירה על המשקל
לצפיה ב-'תנסי לאכול בלחץ ירקות כמו עגבניה מלפפון פילפל;'
תנסי לאכול בלחץ ירקות כמו עגבניה מלפפון פילפל;
04/11/2016 | 20:52
33
ואם את צריכה פחממות תנסי תפוח עץ אחד 60 קלוריות לפרי והרבה פעולות לעיסה.
לצפיה ב-'תפחיתי קלוריות מהדיטה שלך ותשמרי אותן לנישנושים הנוספים'
תפחיתי קלוריות מהדיטה שלך ותשמרי אותן לנישנושים הנוספים
07/11/2016 | 11:59
22
הגוף הוא מחשבון קלוריות ולכן לא יעוזר כלום - מה שקובע זה סך כל הקלוריות בסופו של יום.
לכן כדאי לך להשאיר מראש כמות של קלוריות עבור הנישנוש שאחרי ארוחת ערב.
אם לא תאכלי אותם ותלכי לישון בליעדיהן תרויחי גם ירידה נוספת במשקל וגם הרגשת סיפוק ,  ואם תאכלי אותן לא תפסידי.
לצפיה ב-'פליאו'
פליאו
30/10/2016 | 10:07
5
37
היי

התחלתי קצת להתעסק עם התזונה ואשמח לדעת היכן הכי מומלץ לקנות את המוצרים בזול

תודה
לצפיה ב-'חלק מהרעיון הבסיסי של הפליאו הוא רעיון נכון - כלומר'
חלק מהרעיון הבסיסי של הפליאו הוא רעיון נכון - כלומר
01/11/2016 | 14:53
4
45
לאכול אוכל טיבעי ככל האפשר בלי כימיקלים ושלא עבר את תעשיית המזון המודרנית.
אני בעצמי גם מאמץ את הכללים האלה.
מצד שני יש להם כללים מוזרים שלדעתי גם לא נכונים מבחינה תזונתית , למשל להרבות באכילה של שומן ובשר של איברים פנימיים , או להמנע מקיטניות (אחד מאבות המזון הבסייים ביותר), להמנע מדגנים וכן הלאה-  (כללים שכל הקהילה הרפואית והמדעית חושבת הפוך מהם)
מצד שני התורה אמורה להתבסס על צורת האכילה של האדם הקדמון ביותר הפילאוליטים מתוך הנחה שהאבולוציה של האדם התאימה את הגוף למזון ולכן זה המזון הכי בריא עבורנו- למרות שהידע על הפליאוליטים מתבסס רק על כמה מערות ושברי עצמות שנמצאו כאן ושם יכול להיות שהפליאוליט באמת אכל רק בשר ושומן
אולם הפלאוליט זה איש המערות - האדם הקדמון ביותר (מלפני תקופת הנאוליטים )  הידע שיש היום על הפליאוליטים קטן מאד כי מדובר על אדם שחי לפני מליוני שנים (2-3 מליון שנה) ידוע גם על כמה זני אדם כזה ואנחנו כנראה צאצאים רק של זן אחד או תערובת - כך שלא בטוח בכלל שהגנים שלנו הם אותם גנים שהיו להם ולכן גם שמה שהם אכלו בריא עבורנו.
מצד שלישי אם כבר מאמצים את הרעיון לאכול כמו אבותנו אז יותר ידע יש על התזונה של הנאוליטים,  שהם שבטים מאורגנים שהתחילו לחיות במושבות ולהתבסס על חקלאות פרימיטיבית ובנוסף  לצייד וליקוט  והם באמת אבותנו שחיו מלפני כמליון שנה ועד לתקופת התנ"ך, ושהגנים שלהם עברו אלינו.
לצפיה ב-'תשובה מעולה תודה'
תשובה מעולה תודה
02/11/2016 | 14:05
3
11
לצפיה ב-'זה נותן לי רעיון במקום תזונה פליאו-ליטית - תזונה נאוליטית'
זה נותן לי רעיון במקום תזונה פליאו-ליטית - תזונה נאוליטית
03/11/2016 | 10:53
2
31
כלומר לאכול כמו אבותנו - לא להרחיק עד אנשי המערות אלא תקופת התנ"ך צפונה.
לאכול דברים טיבעיים אורגניים עם הקליפה , פירות וירקות עונתיים , בשר של חיות שרועות בשדה וביצי חופש.
להחזיר לתפריט מאכלים שהיו מקובלים בתקופת התנ"ך ובתקופה הניאוליטית וכמעט נעלמו - כמו פשתן , עשבי בר כמו חובזה וריגלה, לחם מחיטה מלאה, ודגנים אחרים - שעורה, שיבולת שועל, דורה , דוחן, שיפון, כוסמת, חלב עיזים, בשר עיזים , ...
(כמובן הכל אורגני מלא עם הקליפה כמו שאכלו אבותנו) כמובן קטניות כמו פול ועדשים וכ"ד.
וכן חשוב דווקא לאכול בארוחות מסודרות ובזמנים קבועים ובכמויות מוגבלות וקבועות ( בניגוד לתפיסה הפלאוליטית שאוכלים כמה שמתחשק ומתי שמתחשק)
לצפיה ב-'מה עניין שמיטה?'
מה עניין שמיטה?
03/11/2016 | 14:38
1
17
הרעיון של התזונה הפלאוליתית נעוץ בהנחה שזאת היתה התזונה שלנו במשך המון זמן (מליוני, או לפחות מאות אלפי, שנים) כך שהאבולוציה דאגה להתאמה שלנו אליה. התנ"ך הגיע לעולם רק באלפי השנים האחרונות, כלומר לאחר המהפכה החקלאית ולכן מה שאכלו בתקופת התנ"ך לא היה בריא עפ"י אותה תיאוריה.
לצפיה ב-'התקופה הפליאוליטית הסתיימה לפני כ 20000 שנה'
התקופה הפליאוליטית הסתיימה לפני כ 20000 שנה
06/11/2016 | 12:24
52
אבותינו שבתקופה של לפני שני מליון - שלשה מליון שנה אלה לא היו בכלל בני אדם ( הומו ספיינס כמו היום) אלא כמה גזעים שלא בדיוק ברור מי מהם בכלל היו אבותינו ולכן מה שהיה בתקופה הזאת כבר לא כלכך רלונטי לגבינו (יש לנו גנים אחרים משהיו להם
). 
לפי ממצאים ארכיאולוגיים הפליאוליטים גם לא היו בריאים וגם לא חיו שנים רבות ולכן לא בטוח שיש מה ללמוד מהם על תזונה בריאה.
גם השבטים של ציידים לקטים שיש היום (שגם עליהם מתבססים חסידי הפליאו), סובלים חלקם מחוסר תזונה, ואינם מצטיינים בבריאות ובאריכות ימים, יש שבטים שסובלים מגמדות, או מפיגור שיכלי ועוד ותוחלת החיים שלהם קצרה בהרבה משלנו. 
חוץ מזה תקופה הנאוליטית (תקופה של 10000- 20000 שנה אחרונות היא תקופה מספיק ארוכה להתפתחות ולהסתגלות למזון.)
מצד שני אבותינו מתקופת התנ"ך היו כנראה מאד חזקים פיזית, הם חיו הרבה שנים והיו במצב בריאותי מעולה , כך שיש לנו יותר מה ללמוד מהם ( לדעתי האישית) 
דבר נוסף - לפי נתוני מחקרים מדעיים, והתפיסה של הרפואה המודרנית שמבוססת עליהם , תזונה שמורכבת מקיטניות ודגנים מלאים מאד בריאה לנו, אכילה מופרזת של איברים פנימיים של חיות ושומן שלהם ( כמו שממליצים חסידי הפליאו) לא בריאה לנו , וזה גם משהו שסותר את התאוריה הפליאוליטית.

אם אני עושה חשבון של מה טוב אצל הפליאו  (אוכל טיבעי וכ"ד)- לעומת מה רע בתשזונה המודרנית (כימיקלים מאכלים מתועשים מזוקקים ) .. אז מגיעים לתזונה של אבותנו הלא כלכך קדומים - הנאוליטים. 
לצפיה ב-'אחרי החגים הגיעו - אז מתחילים דיאטה? '
אחרי החגים הגיעו - אז מתחילים דיאטה?
25/10/2016 | 14:36
2
45
אחרי שעלינו 2-3 קילו בחגים, כיצד אתם מורדים הכי טוב העודפים?
מסכים עם זה שצריך לעשות שינוי תודעתי
לצפיה ב-'זה לא עובד ככה. עם צורת חשיבה כזאת רק משמינים'
זה לא עובד ככה. עם צורת חשיבה כזאת רק משמינים
25/10/2016 | 16:56
1
30
דיטה זה שינוי תודעתי - נקודה.
אחרת חבל"ז.
דיטה זה לכל הזמן כל החיים חגים וימי חול , ולא צריך להעלות ולרדת כמו יויו.
כל פעם שמעלים ואחר כך עושים דיטה כאסח כדי להוריד את מה שעלינו אחרי זה מעלים עוד יותר- בצורה הזאת רק משמינים בלי סוף.
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שכתבתי'
זה בדיוק מה שכתבתי
26/10/2016 | 12:11
20
שינוי חשיבה
ולא נסחאות פלא
לצפיה ב-'משקה אגוזי לוז של alpro'
משקה אגוזי לוז של alpro
23/10/2016 | 15:45
3
43
קניתי משקה אגוזי לוז של alpro.
https://www.alpro.com/il/products/drinks/hazelnut/...
על המוצר כתוב כי הערך הקלורי ל- 100 מ"ל של משקה הוא 29 קלוריות.
מאחר וידוע כי אגוזי לוז הינם בעלי ערך קלורי גבוה, אני מתקשה להבין כיצד ייתכן שהערך הקלורי של המשקה כל כך נמוך (אפילו בהשוואה לחלב 1% שומן).
אני יודעת שחברת alpro היא חברה ידועה שמוכרת את מוצריה בכל העולם, ורוצה לוודא שאכן המידע שלהם אמין.
אודה על מתן מענה בהקדם.

לצפיה ב-'לפי רשימת הרכיבים'
לפי רשימת הרכיבים
23/10/2016 | 16:49
21
בקישור שצירפת, 100 גרם משקה מכילים 0.4 גרם חלבון, 3.1 גרם פחמימות ו-1.6 גרם שומן. חישוב זריז נותן 28.4 קלוריות, ומה שאת יכולה ללמוד מהתרגיל הוא שהמוצר לא מכיל יותר מדי אגוזים...
לצפיה ב-'כתוב ברכיבים שהמשקה מכיל 2.5% אגוזי לוז'
כתוב ברכיבים שהמשקה מכיל 2.5% אגוזי לוז
24/10/2016 | 06:58
18
מה שמשאיר כמעט 97.5% למים וסוכר, אז בעיקרון רוב המשקה הוא מים....
לצפיה ב-'חלב הוא תחליב = טיפות שמן שמרחפות במים '
חלב הוא תחליב = טיפות שמן שמרחפות במים
25/10/2016 | 17:11
19
החלבון ו בחלב עוזר להחזיק את טיפות השמן בצורת תרחיף .
אבל בחלב טיבעי בכל זאת השומן לאט לאט צף ויוצר קרום.
חלב תעשייתי עובר "הומוגינציה" זה תהליך שבו מפוררים את הטיפות עוד יותר במכשיר ש"טוחן" את השומן לטיפות מאד זעירות ואז הם מרחפות בנוזל יותר זמן בלי לצוף, . בגלל זה כתוב " חלב הומוגני".
אותו דבר אפשר לעשות מכל שמן וגם משמן אגוזים או מכל מה שיש באגוזים- מעבירים את שמן או כל מה שיש באגוזים טחונים +מים במכשיר הומוגנייזר ויוצא חלב.
אם זה מוצר טיבעי בלי תוספת חומרים אז יתכן שזה התהליך שבו יצרו אותו.
אבל אני מניח שבמוצר תעשייתי מוסיפים עוד חומרים שמייצבים את התחליב ומשמרים אותו... לפעמים אלה חומרים פעילי שטח שלא כלכך בריאים ומפריעים לעיכול של ויטמינים.

לצפיה ב-'משקאות קלים מעלים את הסיכון לסוכרת - לינק'
משקאות קלים מעלים את הסיכון לסוכרת - לינק
21/10/2016 | 19:03
1
27
גם אם הם מומתקים מלאכותית
http://www.medicalnewstoday.com/articles/313612.ph...

לצפיה ב-'לגבי ממתיק מלאכותי'
לגבי ממתיק מלאכותי
22/10/2016 | 20:40
27
לא בדקו את סך צריכת הקלוריות רק העלו השערות
1.יתכן והממתיק מעלה תאבון 2. בחרו במלאכותי מעודף משקל
ורק השערה לגבי חיידקי מעיים.
ברור שמים הם המשקה הכי מומלץ לבריאות
אם מדובר בכפית סוכר למשקה חם סה"כ 20קקל
במשקאות ממותקים זה כבר כמה כפיות לכוס.
לכן מבחינה קלורית לכוס משקה קל עדיף תחליף מלאכותי.

לצפיה ב-'ייעוץ תזונתי והמצלה על צמחי מרפא'
ייעוץ תזונתי והמצלה על צמחי מרפא
22/10/2016 | 14:37
1
17
שלום 
אני יפעת ואני סטודנטית לנטורופתיה שנה רביעית. 
במסגרת הלימודים אני  מחפשת 5 אנשים שמעוניינים לקבל ייעוץ תזונתי על מנת לשנות את אורח החיים ו/או לטפל במחלות שונות.  הייעוץ מתקיים ברמת גן 
אורך המפגש הוא כשעה והוא ללא עלות 

מוזמנים לפנות 
יפעת 
לצפיה ב-'מזכיר לי ש יש צמח מרפא אחד שאני מכיר והוא עושה נפלאות'
מזכיר לי ש יש צמח מרפא אחד שאני מכיר והוא עושה נפלאות
26/10/2016 | 16:56
23
זה צמח שגודל בארצנו בכל "חור" והוא מעולה נגד גב תפוס, כאבי שרירים, מרפקים ברכיים - פשוט חותכים את העלים ומרסקים אותם , ומורחים את המיץ שלהם על המקום הכואב,  ככה ואפשר גם לרסק אותם עם קצת שמן להספיג בצמר גפן ווליצר מין קומפרס כזה ... ושמים על המקום הכואב זה עוזר פלאים,  מנסיון שלי זה עוזר יותר מכל המשחות כמו וולטרן והרניקה טייגרבאלם ועוד .
הצמח נקרא טיון דביק - עשב בר שגודל בצידי דרכים עם פרחים צהובים קטנים ריח חזק אופייני ועלים מלאים שמן ודביקים ...
למרות הריח החזק שלו הצמח לא רעיל בכלל הבדואים עושים מהעלים תה לשתיה.
חפשו בגוגל  -   טיון דביק.

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ