לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1430214,302 עוקבים אודות עסקים

פורום תזונה ודיאטה

ברוכים הבאים לפורום תזונה ודיאטה. אכילה ומשקל משפיעים באופן ישיר על הבריאות שלנו, התחושות הפיסיות , מצב הרוח, ועוד הרבה היבטים פיזיולוגיים ופסיכולוגיים בחיינו. מצד שני יש לנו לא מעט אתגרים בשמירה על אכילה מאוזנת ומשקל רצוי באורח החיים המודרני עם סדר היום התובעני, שפע האוכל, ההשפעה של הלחץ והקשיים היומיומיים על האכילה, האירועים שסובבים סביב אוכל ומה לא. ומצד שלישי יש המון מידע בנושא, לרוב סותר ולא מקצועי, המון גישות של תזונה ודיאטה והתעסקות רבה בנושאים של אוכל ומשקל. אשמח לגייס את ניסיוני הרב מ 25 שנות עבודה בתחום ואת הידע האקדמי והמקצועי שצברתי כדי לענות על שאלות שמטרידות אתכם ולתת טיפים הנחיות ועצות. חשוב לציין שהמענה בתחומי הפורום אינו מחליף טיפול אישי. שלכם,מלי תבור, לרזות באיזון אונליין

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תזונה ודיאטה

ברוכים הבאים לפורום תזונה ודיאטה. אכילה ומשקל משפיעים באופן ישיר על הבריאות שלנו, התחושות הפיסיות , מצב הרוח, ועוד הרבה היבטים פיזיולוגיים ופסיכולוגיים בחיינו. מצד שני יש לנו לא מעט אתגרים בשמירה על אכילה מאוזנת ומשקל רצוי באורח החיים המודרני עם סדר היום התובעני, שפע האוכל, ההשפעה של הלחץ והקשיים היומיומיים על האכילה, האירועים שסובבים סביב אוכל ומה לא. ומצד שלישי יש המון מידע בנושא, לרוב סותר ולא מקצועי, המון גישות של תזונה ודיאטה והתעסקות רבה בנושאים של אוכל ומשקל. אשמח לגייס את ניסיוני הרב מ 25 שנות עבודה בתחום ואת הידע האקדמי והמקצועי שצברתי כדי לענות על שאלות שמטרידות אתכם ולתת טיפים הנחיות ועצות. חשוב לציין שהמענה בתחומי הפורום אינו מחליף טיפול אישי. שלכם,מלי תבור, לרזות באיזון אונליין
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'מה אוכלים ההולנדים כדי להיות גבוהים ?'
מה אוכלים ההולנדים כדי להיות גבוהים ?
15/11/2017 | 13:36
1
12
לצפיה ב-'זה לא מה שאוכלים, זה יותר עניין גנטי.'
זה לא מה שאוכלים, זה יותר עניין גנטי.
15/11/2017 | 16:54
17
יש עמים שיש להם גנים של אנשים גבוהים והם לכן גבוהים יותר.
כדי להיות גבוהים נכון שצריך לאכול טוב ומאוזן כי תת תשונה גודלת לעיכוב בגדילה,
אבל גם לישון מספיק שעות כי הורמון הגדילה משתחרר בזמן השינה...
אולי ההולנדים  גם ישנים הרבה שעות  

לצפיה ב-'איזה חטיפים הכי מומלצים ?'
איזה חטיפים הכי מומלצים ?
14/11/2017 | 10:27
2
17
לצפיה ב-'גזר , תפוח עץ, מלפפון...'
גזר , תפוח עץ, מלפפון...
14/11/2017 | 11:39
11
לצפיה ב-'מומלצים למה? מאיזו בחינה? למה? מה ההתלבטות? מה הנסיבות?'
מומלצים למה? מאיזו בחינה? למה? מה ההתלבטות? מה הנסיבות?
14/11/2017 | 15:23
27
נראה לי שברור לכל בר דעת ש"חטיפים" (מעצם טיבם ומהותם) אינם "אוכל אמיתי" דאי שלא מזון בריאות. אז מה השאלה בעצם?
לצפיה ב-'האם יש הבדל מבחינה בריאותית בין מעדני חלב בטעם שוקולד (למשל'
האם יש הבדל מבחינה בריאותית בין מעדני חלב בטעם שוקולד (למשל
11/11/2017 | 21:20
2
35
דני/מילקי וכד') לבין מעדני חלב בטעם פירות (למשל דנונה בטעם תות וכד').

תודה לעונים.
לצפיה ב-'לדעתי אין שום הבדל ושניהם לא מומלצים בכלל.'
לדעתי אין שום הבדל ושניהם לא מומלצים בכלל.
12/11/2017 | 16:51
31
יש במוצרים האלה יותר מידי סוכר וכימקלים לא בריאים.
לצפיה ב-'מאיזו בחינה? אחוזי השומן וכמות הסוכר מפורסמים על המוצרים'
מאיזו בחינה? אחוזי השומן וכמות הסוכר מפורסמים על המוצרים
13/11/2017 | 16:38
33
כמו גם הערך הקלורי, כך שלא קשה לבדוק ולהשוות בזמן הקנייה.

מניסיוני אין הבדל משמעותי בין טעמים שונים של מעדני החלב (= פודינג תעשייתי); רובם מיועדים לילדים ולכן מתוקים מאוד. כמובן, אם אתה אוכל מילקי יש גם קצפת ואז אחוזי השומן גבוהים יותר... אבל לא מדובר במוצר שמתיימר להיות בריא אלא קינוח מפנק.

יוגורטים (למבוגרים) מכילים בד"כ קצת פחות סוכר ויכולים להכיל תוספות כמו "חיידקים ידידותיים", סיבים או יותר חלבון, בהתאם לאג'נדה של המחלבות. זה עדיין לא הופך אותם בהכרח למוצר בריא או מומלץ, אבל הכול יחסי... דיאטנים ממליצים על יוגורטים נקיים (לבנים) ללא תוספת סוכר.

אגב, "מעדן חלב" זה שם גנרי שהומצא למוצרי הפודינג התעשייתי בתקופה שלא היו ערוצי טלוויזיה מסחריים בישראל ולכן לא ניתן היה לפרסם בטלוויזיה מוצרים ממותגים. ה"פתרון" היה תשדירי שירות לילדים ("מעדן חלב בעונג רב") מטעם מועצת החלב... אבל הם מעולם לא כללו יוגורט. יוגורט היה ונשאר פשוט "יוגורט".
לצפיה ב-'לחם כוסמין עם חיטה מלאה'
לחם כוסמין עם חיטה מלאה
09/11/2017 | 18:31
1
108
חיילת עם כאבי בטן נתבקשה לנסות דייטת פוד מפ. בין היתר נתבקשה גם להסתפק בלחם כוסמין . לכן, האם לחם כוסמין עם חיטה מלאה גם אסור? של  מאפיית דגנית עין בר. אינני רגישה לגלוטן(נבדק)
לצפיה ב-'לפעמים יש רגישות לגלוטן שלא מגלים בבדיקות '
לפעמים יש רגישות לגלוטן שלא מגלים בבדיקות
12/11/2017 | 16:49
14
ולכן לפעמים לחשודים ברגישות לגלוטן גם אם הבדיקות תקינות, ממליצים להמנע מגלוטן לתקופה מסויימת.
ולכן חיטה זה לא טוב. אבל מצד שני גם בכוסמין יש גלוטן אז אולי נסי לא לאכול בכלל מוצרים עם גלוטן בכלל כמו חולה צליאק.
בכל מקרה את צריכה לשאול את מי שרשם לך את הדיטה מה הסיבה לאכול דווקא כוסמין.
לצפיה ב-'BMI ותצאות בדיקות הדם. '
BMI ותצאות בדיקות הדם.
08/11/2017 | 19:45
42
34
ערב טוב, 
בן 50. גובה : 1.93 מ'. משקל : 115 ק"ג. עבודה משרדית. פעיל ספורטיבית במהלך ערבי השוע: הליכות, כדורסל, אומנויות לחימה. ממוצע של שעה וחצי כ5 פעמים בשבוע. 
תוצאות בדיקות דם מהשבוע: 
גליצרידים 115
כולסטרול 160
כלוסטרול...
המשך>>
ערב טוב, 
בן 50. גובה : 1.93 מ'. משקל : 115 ק"ג. עבודה משרדית. פעיל ספורטיבית במהלך ערבי השוע: הליכות, כדורסל, אומנויות לחימה. ממוצע של שעה וחצי כ5 פעמים בשבוע. 
תוצאות בדיקות דם מהשבוע: 
גליצרידים 115
כולסטרול 160
כלוסטרול משוקלל 100
המוגלובין מסוכר 5.6%.
GOT 30
GPT 35
אין סוכר בדם ולא בשתן. תיפקודי כליה וכל הבדיקות של הביוכימיה וההמטוולגיה תקינות לחלוטין. 
א. אני צרכן של לחם ( גם קל) ושל תפוחא בתנור = הרבה פחמימות .לא אוהב מתוק , אוהב מלוח וחריף. מה לעשות שאני חוזר מהאימונים אני טורף. !!!
ב. אוהב עוף וחלקיו . ודגים. ממעט בבשר. 
1. יש לי כרס בינונית - איך ממזערים אותה לאור סדר היום הזה ? 
2. אם ה BMI שלי גבוה איך זה מסתדר עם תוצאות בדיקת הדם והסוכר ? 
מה מציעים? 

לצפיה ב-'איזה אוכל מוכן לארוחת צהריים מומלץ לקנות ?'
איזה אוכל מוכן לארוחת צהריים מומלץ לקנות ?
07/11/2017 | 10:39
19
33
האם שווארמה ופלאפל זה הכי מומלץ ?
לצפיה ב-'לא מומלץ בכלל לאכול ג'אנק פוד באופן קבוע'
לא מומלץ בכלל לאכול ג'אנק פוד באופן קבוע
07/11/2017 | 11:24
23
כל המאכלים האלה זה הג'אנק פוד שכל הרופאים מזהירים מהם.
הפיתה שעשויה מקמח לבן זה מה שהכי לא בריא בשניהם. השמן השומן והכמויות הגדולות של מלח, במיוחד לא בריא השמן השרוף בפלפל, וגם בשווארמה יש שומן ושמן שרופים ולא בריאים.
עדיף להכנס למכולת לקנות לחמניה מקמח מלא , או "לחם מלא\ לחם חי" ... לקנות גבינה רצוי גבינה עם כמה שפחות שומן  (למשל קוטג' %5 או 3%), לאכול עם זה פרי או ירק, אפשר גם קופסה טונה (רצוי במים או בשמן קנולה) או סרדינים.
גם תצא יותר בריא וגם יותר בזול.
( אבל אל תקנה סלטים מוכנים בקופסה - חומוס וכ"ד זה גם לא בריא כי הם מכניסים בפנים כימיקלים וזה יותר גרוע מהפלפל)

לצפיה ב-'מומלץ לקנות סלט, אבל השאלה מה האפשרויות העומדות לרשותך'
מומלץ לקנות סלט, אבל השאלה מה האפשרויות העומדות לרשותך
13/11/2017 | 16:50
17
23
הכי מומלץ ביחס למה?
שווארמה ופלאפל אינם מאכלי בריאות, אבל הכול יחסי בחיים... ולכן השאלה מה החלופות.
לצפיה ב-'תמיד אפשר להיכנס למכולת או סופר ולקנות אוכל בריא'
תמיד אפשר להיכנס למכולת או סופר ולקנות אוכל בריא
14/11/2017 | 11:24
16
20
נקי וטרי.
וגם לא פחות טעים מהג'אנק פוד.
לצפיה ב-'לא, לא תמיד. לא בכל מקום יש מכולת ולא לכל אחד זה מתאים.'
לא, לא תמיד. לא בכל מקום יש מכולת ולא לכל אחד זה מתאים.
14/11/2017 | 12:53
15
8
לצפיה ב-'כמעט בכל מקום יש מכולת, פשוט צריך לא להתעצל '
כמעט בכל מקום יש מכולת, פשוט צריך לא להתעצל
14/11/2017 | 17:05
14
21
אם מקבלים החלטה שלא אוכלים יותר ג'אנק פוד.
Give me the money, and I'll give you my heart 
תעבור את הכביש ותחזור למכולת 
קולט גלי צה"ל וקולט עלייה 
מרוסיה
כבר באים' 
כפר שמריהו יהו יהו. 
לצפיה ב-'לא, ממש לא! מכולות נמצאות בשכונות מגורים או באזור מעורב'
לא, ממש לא! מכולות נמצאות בשכונות מגורים או באזור מעורב
14/11/2017 | 17:18
13
22
(של מסחר ומגורים) אבל רבים עובדים באזורי תעשייה, למשל, או אולי בקניון או בכלל באזור שאין בו כמעט עסקים. כמו כן במקרים רבים לא מדובר באילוצי "עצלנות" אלא באילוצי זמן. אני יכולה לומר לך שעבדתי שנים במקום שהיה באזור מסחר נטול מכולות לחלוטין. כמו כן היו לי הפסקות קצרות ותחומות בזמן; להתחיל לשוטט בהן ברחובות לא הייתה אופציה.

אני שמה לב שיש לך נטייה לראות את העולם ב"שחור לבן", כאילו יש דרך אחת נכונה, כאילו כולם יכולים לעשות משהו אם רק ירצו, כאילו אין אילוצים כאלה ואחרים... קח בחשבון שיש גם אנשים שהשינוי שהם יכולים ומסוגלים לעשות הוא קטן, יחסי ולא מוחלט. לא בהכרח מתאים להם (מסיבות שונות) לעבור לתזונה הכי בריאה שיש. הם רוצים לקבל תשובה בהתאם לחלופות הזמינות להם, גם אם הן לא אידאליות. העולם לא אידאלי (ולא כולם כמוך).

כיום גם תפריטי דיאטה שמקבלים מדיאטנים מקצועיים מתאימים לאורח החיים של המטופל, להעדפותיו, לאילוציו ועוד, וכבר מזמן לא "מנחיתים" תפריט קבוע מלמעלה. תפריט דיאטה יכול להיות מתון יותר ומתחשב ובעיקר חשוב שהוא יהיה כזה שהמקבל יוכל לעמוד בו, אחרת לא יצליח להתמיד בו. אבל אתה פשוט מנחית עצות שחור-לבן על גולשים בפורום בנחרצות ובהכללות חסרות פשרות, וזו הקצנה והגזמה שלא לצורך. אני מכירה אנשי מקצוע בתחום והם לא עונים כמוך.
לצפיה ב-'אני לא רואה שחור לבן אני רואה רק שחור '
אני לא רואה שחור לבן אני רואה רק שחור
14/11/2017 | 17:29
12
21
כי  כל החברה שלנו חולה - אוכלת אוכל זבל ,שותה משקאות זבל, ומתקבלת תרופות זבל, נגד המחלות שנגרמות לה  מכל הזבל הזה.
לצפיה ב-''
14/11/2017 | 17:52
11
3
לצפיה ב-'גילוי נאות'
גילוי נאות
15/11/2017 | 16:31
10
22
אני לא ניזון רק מספרים ומסיפורים
אני עובד שנים רבות בתעשייה הזאת ומכיר אותה מבפנים .
מה שקרה לחברה המערבית מבחינה בריאותית זה רע מאד- הרבה מאד אנשים סובלים מהשמנה, ממחלות שנקראות מחלות זיקנה אבל הם קורות גם אצל צעירים , סכרת, לחץ דם, טרשת עורקים, התקפי לב, מחלות אוטואימוניות , אוסטופורוזיס , וכן הלאה.
המחלות הללו היו נדירות בעבר ובאמת היו נחלה של זקנים מופלגים בלבד.
אבל מאז שתעשיית המזון התחילה לדחוף לנו אוכל מלא מלח, סוכר , עמילן, כימיקלים שונים עלה אחוז הסובלים מהמחלות האלה והגיל שלהם ירד , היום מתברר שהמחלות האלה מתחילות אצל ילדים .   
התגובה של התעשייה המודרנית המדע והרפואה , במקום למצא את הסיבה ולהחזיר אותנו למזון בריא המציאה תרופות נגד הסימפטומים - יש לך סכרת,יש לך לחץ דם... אין בעיה המשיך לאכול את הזבל וקח תרופה נגד המחלה.
וזה גם מה שרופאים לומדים בבי"ס לרפואה , ותזונאים והדייטנים גם לומדים לתת דייטות פלא שגורמות לך לרדת כמה קילוגרמים עד החתונה ואחר כך לעלות חזרה פי שניים .

הזכרת מה ספורטאים מקצועיים אוכלים :
אז מסתבר שספורטאים מקצועיים לא בריאים בכלל, הם לא אוכלי בריא,  מקבלים תוספות מלאכותיות כמו אבקת חלבון מרוכז, תרופות מרץ וסטרואידים, אוכלים אוכל  לא בריא בכלל , ואכן הם לא בריאים.
היינו מצפים שרצים אולימפיים כמו רצי  מרתון לעולם לא ילקו במחלות לב אבל זה ממש לא ככה יש הרבה עדויות על רצי מרתון שלקו בהתקפי לב ומחלות "זיקנה" כאלה.
מזכיר לי שלפני כמה ימים ראיתי בטלויזיה את אסתר שחמורוב ( אלופת ישראל בריצה ובעלת מדליה אולימפית בת 65 בערך) מספרת על השתלת כליה שעברה . בעלה גם היה ספורטאי מצטיין ונפטר מהתקף לב בגיל לא כלכך מבוגר.

לצפיה ב-'לא יודעת במה אתה עובד, יודעת איך אתה מגיב (בהקצנה ובהכללה)'
לא יודעת במה אתה עובד, יודעת איך אתה מגיב (בהקצנה ובהכללה)
15/11/2017 | 16:55
9
20
ראשית, מה שקרה לחברה המערבית הוא טוב מאוד: אורך החיים עלה משמעותית בזכות הרפואה המודרנית. המשמעות של חיים ארוכים יותר, בין היתר, הוא בעיות זקנה שפעם היו נדירות יותר כי רוב האנשים פשוט חיו פחות.

שנית, יש אכן בעיות של שפע מבחינת מזון וטכנולוגיה שגורמת לאנשים לפעילות פיזית נמוכה יותר. איש לא מתעלם מכך, גם לא רופאים.

הטענה שרופאים יודעים רק לרשום תרופות היא שקרית ולא מקצועית. עוד לא פגשתי רופא  משפחה / תחום התמחות רלוונטי אחר (או אחות) שלא ראו אדם שמגיע עם בעיות שנובעות ממשקל עודף ולא הציעו לו שינוי תזונה / הפניה לדיאטנית / פעילות גופנית וכו'. למעשה כיום קופות החולים מעודדות זאת בצורה אקטיבית, כמו גם מנהלות רישום מדדים בתיק הרפואי.

הבעיה היא שלא לכולם זה מתאים. לא כולם רוצים/יכולים/מוכנים/מצליחים לעשות שינוי מהותי באורחות החיים (במידה מספקת או בכלל), ולכן קיימים גם פתרונות תרופתיים.

גם הטענה שדיאטנים "לומדים לתת דייטות פלא שגורמות לך לרדת כמה קילוגרמים עד החתונה ואחר כך לעלות חזרה פי שניים" שקרית ומכוערת, ומכפישה אנשי מקצוע טובים. רוב הדיאטנים (ואני לא מתייחסת לאלה שמפרסמים את עצמם בתקשורת עם שלל המצאות) נותנים תפריטים מאוזנים ומותאמים אישית וממש לא "דיאטות פלא".

ברור שכמו בכל תחום, הן ברפואה והן בתזונה יש גם אנשי מקצוע פחות טובים / רשלניים / לא אכפתיים. אבל לא פוסלים ארגז שלם בגלל כמה תפוחים רקובים.

לא הזכרתי "מה ספורטאים אוכלים" (יש המון סוגי ספורט והתזונה ביניהם משתנה מאוד) אלא נתתי דוגמה לכך ששחיינים לפני תחרויות אוכלים פחמימות מורכבות עבור האנרגיה. בירקות אין אותה כמות אנרגיה זמינה לגוף ולכן אוכלים פסטה ולא סלט. זו הייתה הנקודה היחידה שלי (ולא ספורטאים או תזונת ספורט באופן כללי).

באופן כללי ספורט אינטנסיבי (ברמה של ספורטאים אולימפיים) לא בריא לגוף כי הוא יוצר עומסים גדולים ולא פעם מביא לפציעות רבות. אבל אין לזה בהכרח קשר לתזונה ואין פירוש הדבר שספורטאים אינם בריאים באופן כללי חולים או סובלים יותר מאדם ממוצע. ספורטאים רבים מקפידים על תזונה בריאה ומאוזנת. כמו כן אבקת חלבון רלוונטית לשרירנים וממש לא לכולם; סטרואידים וכדורי מרץ אסורים חוקית. ברור שיש גם כאלה שעוברים על החוק או מזיקים לגופם, אבל ההכללה הגורפת שאתה עושה חוטאת למציאות ושוב מכפישה אנשים רבים ללא כל הצדקה.

מחלות שיש לספורטאים בגיל כזה או אחר לא קשורות בהכרח לספורט. העובדה שהם היו ספורטאים בגיל צעיר לא מקנה להם תעודת ביטוח נגד שום דבר. לקחת דוגמה כמו אצנית שעברה השתלת כליה זה לא מוכיח שום דבר וודאי שלא מחזק את טענתך; זה בעיקר מוכיח שאתה אדם שלא יודע באמת איך המדע עובד, כי אף פעם לא משליכים מדוגמה פרטית על הכלל כפי שאתה עושה.

לו היית טורח לבדוק את עצמך, נגיד חיפוש של שנייה בגוגל (כפי שעשיתי כעת) היית מגלה שלבעיית הכליה שלה אין שום קשר לספורט, אלא מדובר בבעיה גנטית משפחתית:

"אבל לצד הפעילות הפיזית הבלתי פוסקת ידעה תמיד רוט-שחמורוב שהגנטיקה שלה עלולה יום אחד להביא עליה צרה רפואית גדולה. אמה סבלה מאי-תפקוד כליות ועברה שנים רבות טיפולי דיאליזה יומיים, עד מותה. בעיית הכליות הופיעה גם אצל אחיה, שמתגורר בארצות-הברית, ונאלץ לעבור השתלה כליה. לכן לא ממש הופתעה לפני מספר שנים כשאחת הבדיקות הראתה סיכון לאי תפקוד הכליות. אבל את הבשורה הסופית קיבלה לפני כשנתיים, כשהרופא ישב מולה, הביט לה בלבן של העיניים ואמר - זהו, הגיע הזמן למצוא כליה."

אז מה הקשר, לעזאזל?
לצפיה ב-'ספורטאים מקצועיים לוקחים תוספי תזונה הורמונים ותרופות '
ספורטאים מקצועיים לוקחים תוספי תזונה הורמונים ותרופות
19/11/2017 | 13:12
8
19
בלי זה אי אפשר היום להגיע לאולימפיאדה כי כולם משמשים בזה, ועובדה שמידי פעם נתפסים ספורטאים שלקחו חומרים אסורים , קצת קרוב מידי לתחרות ונתפסו .

כמו שכתבתי קודם לכן,  מחקרים מעודכנים מראים שבעיות של השמנה מחלות של כלי דם שנחשבו קודם למחלות זיקנה,  נמצאות אצל ילדים ומתחילות בגיל ילדות בגלל תזונה לקוייה.
המחלות הללו לא היו בעבר כה נפוצות גם אצל מבוגרים .
התשובה שישי לרפואה זה תרופות - סטטינים חוסמי תעלות סידן משתנים...וכן הלאה , רופאים - רוב הרופאים נותנים תרופות כפתרון לבעיות אלה , כן הם גם שולחים לדיטנית לפעמים , אבל בחצי פה יספרו לך שהם לא מאמינים בזה, והדיאטות של הדיאטניות בקופת חולים שאף פעם לא עובדות על אף אחד, ואף אחד לא מחזיק איתם מעמד זאת בדיחה עצובה ולא יותר מזה.
בשנות השבעים בפינלנד בעזרת  חוק שאוסר  על תעשיית המזון להכניס מלח למזון והחליפו את המלח שמכיל רק סודיום כלוריד במלח מבוסס אשלגן , אחרי כמה שנים הוכיחו שהתקפי הלב ירדו בשישים אחוז בכל המדינה. הנושא התפרסם וגם במדינות נוספות עשו דבר דומה אבל לא בארצות הברית לא בישראל ...
היום מתחילים לחשוב על זה ,  אחרי שכלכך הרבה אנשים חולים  כתוצאה מהמלח הזה שישי במזון.
מצורף מאמר מ 2014- עדיין לא נעשה דבר.
דבר דומה  אפשר לאמר גם לגבי העמילן והסוכרים בכלל, והשמנים אומגה 6, השומן טרנס וכל הארסנל של כימיקלים אחרים שדוחפים למזון שלנו.

לצפיה ב-'לא בהכרח. תלוי באילו ספורטאים מדובר, יש ענפים רבים ושונים.'
לא בהכרח. תלוי באילו ספורטאים מדובר, יש ענפים רבים ושונים.
19/11/2017 | 13:23
7
10
"בלי זה אי אפשר היום להגיע לאולימפיאדה כי כולם משמשים בזה, ועובדה שמידי פעם נתפסים ספורטאים שלקחו חומרים אסורים , קצת קרוב מידי לתחרות ונתפסו ."

אתה שוב מכליל ומכפיש לחינם. רוב הספורטאים מגיעים לאולימפיאדה בזכות ולא בחסד ולא ע"י שימוש בחומרים אסורים. ראשית, החומרים האסורים שאתה מתייחס אליהם רלוונטיים מלכתחילה לענפי ספורט מסוימים (של בניית שרירים ושל כוח מתפרץ) ולא לכל הספורטאים. שנית, כבר שנים שנעשות כיום בדיקות אקראיות כל הזמן ולא רק בתחרויות, כך שהסיפא שלך פשוט לא מעוגנת במציאות.

לגבי שאר ההודעה שלך, כרגיל, אין בינה לבין התגובה הקודמת שלי שום קשר. זה בכלל לא היה הנושא בדיון הנוכחי, אתה פשוט משחיל ודוחף בכוח את מה שיש לך לומר. כתבת שתשים לב לכך, אבל בפועל אתה ממשיך בשלך ואינך מכבד את הצד השני בדיון. אין לי כל כוונה לכבד אותה בהתייחסות.
לצפיה ב-'כל הדיון התחיל בזה שאת כתבת שאם ספורטאים אוכלים הרבה פחממות'
כל הדיון התחיל בזה שאת כתבת שאם ספורטאים אוכלים הרבה פחממות
19/11/2017 | 15:51
6
11
אז זה אומר שזה בריא.
כל מה שרציתי לומר זה שזה לא דוגמה טובה, כי תזונה של ספורטאים לא מתאימה לאנשים שלא ספורטאים.
ושספורטאים מקצועיים זה לא דוגמה לאנשים שאוכלים בריא.

כל היתר סתם ויכוח סרק שלא יועיל לנושא הפורום.

לצפיה ב-'לא! זה ממש לא מה שכתבתי, וזה אפילו לא היה בדיון הזה (בדוק)'
לא! זה ממש לא מה שכתבתי, וזה אפילו לא היה בדיון הזה (בדוק)
19/11/2017 | 16:15
5
10
כתבתי בשרשור אחר "ספורטאים מקצועיים (למשל שחיינים) שזקוקים לאנרגיה לפני התחרות אוכלים פסטה ולא ירקות". וזה היה בהמשך לתגובתי הקודמת באותו שרשור "הבעיה שירקות ופירות לא משביעים כמו פחמימות". אני לא מכירה אף איש מקצוע שטוען אחרת, אבל אתה טענת "זה לא נכון שפחממות ריקות משביעות יותר!", ולכן בתגובתי הבאתי את הדוגמה הנ"ל.

אשמח אם תראה לי היכן כתבתי "אם ספורטאים אוכלים הרבה פחממות אז זה אומר שזה בריא" (ספוילר: לא תמצא, כי לא כתבתי דבר כזה). כמו בדיון אחר, אתה מכניס לי מילים לפה ואז תוקף אותי על דברים שלא כתבתי ולא טענתי. זה כשל לוגי שנקרא "איש קש" (או "דחליל").
לצפיה ב-'זה מה שהבנתי ממה שכתבת '
זה מה שהבנתי ממה שכתבת
19/11/2017 | 16:25
4
9
אני כתבתי שזה לא בריא , את כתבת שאפילו ספורטאים ...
אז הבנתי שאת רוצה לומר שזה כן בריא בגלל שספורטאים מקצועיים אוכלים ככה והם דוגמה לאנשים בריאים.

לצפיה ב-'אתה עיוור או שקרן. הדיון היה על שובע, לא על בריאות! '
אתה עיוור או שקרן. הדיון היה על שובע, לא על בריאות!
19/11/2017 | 16:46
3
16
לא מה יותר בריא אלא מה יותר משביע. אני מצרפת צילום מסך לראיה.

"זה לא נכון שפחממות ריקות משביעות יותר! 
ירקות ופירות מכילים סיבים תזונתיים שממלאים את הקיבה לזמן ארוך ולכן גם משביעים.
בירקות ופירות יש גם פחממות.
פחחמות ריקות כמו לחם לבן פסטה ומוצרי דגנים לבנים במיוחד חיטה , מכילים עמילן מרוכז ולא מכילים סיבים , העמילן זה סוכר , והוא נספג מהר לדם בצורת סוכר וגורם לתחושת שובע מדומה לזמן קצר אבל במקביל הגוף מיצר עודף של אינסולין כדי לספוג את כל הסוכר הזה , רמת האינסולין הגבוהה נשארת לאחר מכן בדם וגורמת לתחושת רעב מחדש שגורמת לרצות לאכול עוד פחממות כאלה וחו"ח...
[...]"

זו ההודעה שהגבתי לה (ראה תמונה). בתגובה שלי ושלך מופיע השורש ש-ב-ע (וגם ר-ע-ב) שוב ושוב. יודע מה לא מופיע? השורש ב-ר-א! אפילו פעם אחת!

לא כתבתי באופן כללי על ספורטאים בכלל ועל תזונת ספורט ולא כתבתי שספורטאים "הם דוגמה לאנשים בריאים". כתבתי משפט אחד ויחיד בהקשר מסוים מאוד: "ספורטאים מקצועיים (למשל שחיינים) שזקוקים לאנרגיה לפני התחרות אוכלים פסטה ולא ירקות".

פתאום אתה ממציא לך דיון אחר, מנתק את הדיון מההקשר ומכניס לי דברים לפה שלא אמרתי... לפחות תהיה הוגן ותקרא שוב את המקור לפני שאתה עונה או מתעקש שכתבתי דברים שמעולם לא כתבתי. זו כבר הפעם השנייה שאתה עושה זאת!
לצפיה ב-'לא מוכן לרדת לרמה אישית כזאת . '
לא מוכן לרדת לרמה אישית כזאת .
19/11/2017 | 17:14
2
11
לא מעניין אותי מי אמר קודם , מי צדק , ולמי יש יותר גדול.
לצפיה ב-'זו לא רמה אישית, זו רמה עניינית. אי אפשר לנהל איתך דיונים'
זו לא רמה אישית, זו רמה עניינית. אי אפשר לנהל איתך דיונים
19/11/2017 | 17:41
1
12
כשאתה פשוט ממציא דברים. אותי מעניין שתפסיק לעוות ולסרס את דבריי, לשייך לי כוונות שאין לי וטענות שלא כתבתי. לצערי לא נראה שמעניין אותך לקרוא תגובות של אחרים ולהתייחס אליהן, רק לדחוף את המנטרות שלך ולקדם את האג'נדות שלך. זה רלוונטי לדיון? זה קשור לתגובה? מה זה משנה? לא אכפת לך, אתה בשלך. לא מעניין אותך מה כתבתי, אתה כותב מה שמעניין אותך, ולעזאזל הצד השני.
לצפיה ב-'לא הבנת ?'
לא הבנת ?
20/11/2017 | 12:30
79
לא מעניין אותי בכלל הויכוח האישי איתך .
לא מעניין אותי מה שאת יודעת וכמה שאת יודעת ואם את יודעת ולא אם אמרת ככה או אחרת ולא מה אני אמרתי ואם עניתילך לעניין או לא.
אמרת שאני חוזר על המנטרה שלי - נכון !
כל מה שאני רוצה זה אך ורק שאנשים שנכנסים לפורום יקראו את ה"מנטרה" שלי !
בגלל שה"מנטרה" שלי עזרה לי  במקום שאנשים אחרים לא מצליחים
ואני רוצה שהיא אולי גם תעזור לאנשים אחרים.

לצפיה ב-'ערכים תזונתיים (קלוריות) לפטריות שיטאקי/ה'
ערכים תזונתיים (קלוריות) לפטריות שיטאקי/ה
29/10/2017 | 15:35
7
45
קניתי פטריות מיובשות וכתוב בערכים התזונתיים 364 קק"ל ל-100 גרם (כלומר כל האריזה). המספר הזה נשמע לי לא סביר, בהתחשב בכך שלפטריות לא-מיובשות יש בד"כ ערך קלורי דו-ספרתי לא גבוה (לדוגמה, בפטריות שמפיניון משומרות מסוננות יש 20–30 קק"ל ל-100 גרם).

ברור לי שבטריות יש הרבה מים ובמיובשות לא וזה משפיע, אבל זה לא סדר גודל של פי עשרה... גם כשהרטבתי אותן (ההוראות הן להשרות במים לחצי שעה עד שעה) הן לא התנפחו פי עשרה (אפילו לא פי שניים). האם ייתכן שפטריות שיטאקי אכן עד כדי כך משמינות?
לצפיה ב-'זה נכון, וזה חשבון פשוט'
זה נכון, וזה חשבון פשוט
30/10/2017 | 10:35
6
19
תעשה חלבונים 19.3 גרם כפול 4 ==77.2
פחממות 63.4 גרם כפול 4==  253.6
שומנים 3.7 גרם כפול 9 == 33.3
ותחבר את מה שיצא לך.== 364
ואת ההסבר אתה יודע - בפטריות לא מיובשות יש המון מים, ולכן במיובשות יש הרבה קלוריות.
אחרי שאתה משרה אותם במים ומבשל אותן הם סופגות מים בחזרה ואז לכל 100 גרם של פטריות ספוגות מים, כאלה יש פחות קלוריות.ויותר נפח.

לצפיה ב-'תודה, אבל כפי שכתבתי, כמות המים לא הייתה פרופורציונית כלל'
תודה, אבל כפי שכתבתי, כמות המים לא הייתה פרופורציונית כלל
30/10/2017 | 14:18
5
18
ועכשיו כשאתה מציין זאת גם כמות הפחמימות נראית לי מוגזמת ובלתי סבירה...
לצפיה ב-'פטריות'
פטריות
01/11/2017 | 12:50
4
23
מנסיוני האתר הזה אמין למדי, והוא די מתאים בערכו הקלורי למה שרשום במוצר שקנית (אם כי לא בכמות החלבון. אולי קנית פטריות איכותיות במיוחד, או שהיצרן/יבואן לא מדייק). פטריות מיובשות מכילות הרבה פחמימות כי הן צריכות הרי להיות מורכבות ממשהו... .

לצפיה ב-'תודה. עדיין גבוה אבל לא ממש מתאים, תוספת של 23% זה לא מעט'
תודה. עדיין גבוה אבל לא ממש מתאים, תוספת של 23% זה לא מעט
01/11/2017 | 13:59
3
14
לגבי מורכבות מ"משהו" אין סיבה שה"משהו" יהיה דווקא פחמימות...
אבל אולי מכיוון שהן נחשבות לפטריות "בשרניות" יותר.
לצפיה ב-'אין כל כך הרבה אלטרנטיבות'
אין כל כך הרבה אלטרנטיבות
02/11/2017 | 11:57
2
12
ייתכן שהיצרן הסיני לא מבחין בין פחמימות ממש לבין סיבים תזונתיים. מה כבר יכול להיות שם? שומן, חלבונים ופחמימות (את המים הרי הרחיקו ואלכוהול כנראה אין שם) וחומרים אחרים בכמויות מזעריות.
לצפיה ב-'שומן אין, אבל סיבים וחלבונים יכולים להיות'
שומן אין, אבל סיבים וחלבונים יכולים להיות
02/11/2017 | 12:35
1
8
לצפיה ב-'סיבים וחלבון'
סיבים וחלבון
02/11/2017 | 12:50
13
דווקא לעניין החלבון נראה שהיצרן מגזים בכיוון החיובי (או שיש לו זן עשיר במיוחד של הפטריות האלה או שמישהו התבלבל בהעתקה והעתיק בטעות את העמודה "אחוזים" ל"משקל"). לגבי הסיבים, כמות הפחמימות שהוא נותן (63 גרם) מתאימה לכך שהוא כן הפחית את הסיבים  מ-75 גרם של פחמימות כולל סיבים.
לצפיה ב-'מה יותר בריא פיתה עם שווארמה או פיתה עם 3 נקניקיות ?'
מה יותר בריא פיתה עם שווארמה או פיתה עם 3 נקניקיות ?
01/11/2017 | 10:24
42
31
המשך>>
לצפיה ב-'שתייה לאחר צחצוח שיניים'
שתייה לאחר צחצוח שיניים
28/10/2017 | 23:01
7
36
האם זה בסדר לשתות משקאות לא מסוכרים (למשל תה עם דבש או קפה שחור ללא תוספת ממתיקים למינהם) לאחר צחצוח שיניים?
לצפיה ב-'אין שום בעיה רק שזה נושא של רופאי שיניים ולא תזונה'
אין שום בעיה רק שזה נושא של רופאי שיניים ולא תזונה
29/10/2017 | 10:29
14
לצפיה ב-'תה עם דבש הוא משקה מסוכר בהחלט'
תה עם דבש הוא משקה מסוכר בהחלט
29/10/2017 | 11:51
5
12
לצפיה ב-'דבש טבעי'
דבש טבעי
30/10/2017 | 22:33
4
23
בדבש אין חיידקים-בגלל זה הוא לא מתקלקל
לצפיה ב-'חיידקים אולי אין'
חיידקים אולי אין
31/10/2017 | 17:12
23
אבל סוכר יש ויש (למעשה חוץ מסוכר ומים אין שם הרבה). גם סוכר שולחני די עמיד למזיקים.
לצפיה ב-'בדבש יש תכולת סוכר גבוהה מדי עבור חיידקים'
בדבש יש תכולת סוכר גבוהה מדי עבור חיידקים
13/11/2017 | 17:14
2
15
גם לריבה לא מוסיפים חומרים משמרים מאותה סיבה (סוכר באחוזים גבורים הוא חומר שימור טבעי).
לצפיה ב-'שאריות של דבש נשארות על השיניים יותר מסוכר ולכן זה יותר גרוע'
שאריות של דבש נשארות על השיניים יותר מסוכר ולכן זה יותר גרוע
14/11/2017 | 12:30
1
14
לינק : http://www.yatirdent.com/סוכר-עששת
ציטוט:
"דווקא סוכרים במאכלים הנחשבים בריאים כדבש, צימוקים, תמרים ופירות יבשים, נדבקים אל שטח פני השן ונשארים שם לאורך זמן, מה שמאריך את זמן הריסת חומר השן על ידי החומצה."

לצפיה ב-'לגבי פירות זה אולי נכון, אבל דבש מתמוסס בפה מהר מאוד'
לגבי פירות זה אולי נכון, אבל דבש מתמוסס בפה מהר מאוד
14/11/2017 | 13:07
17
וכשהוא כבר נצרך בתוך משקה חם (כפי ששאל פותח השרשור) הוא כבר התמוסס בו ואינו צמיגי או נדבק יותר מכל סוכר אחר. כך שלהערת הטריוויה הזאת אין קשר לשאלה שנשאלה, ולמעשה גם אין לה קשר לתגובה שלי... אבל נו, אין חדש תחת השמש.
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום ריפוי ותזונה טבעית '
מחכים לכם בפורום ריפוי ותזונה טבעית
29/08/2017 | 15:13
22
בפורום ריפוי ותזונה טבעית מומחה מחכה לשאלות שלכם ולייעוץ בתחום התזונה והבריאות 
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552
לצפיה ב-'אנמיה בהריון וברזל'
אנמיה בהריון וברזל
30/10/2017 | 15:17
2
12
שלום,
אני בשבוע 25 ואבחנו אצלי אנמיה.
1. ברזל בכדורים- תוך כמה ימים אחרי שהתחלתי כדורים אני אמורה להרגיש שיפור בחולשה? 
2. ברזל דרך מזון- אמרו לי שכדאי עלים ירוקים- זה משנה איך מבשלים אותם? למשל, נשאר ברזל כלשהו אחרי בישול של עלי סלק?

תודה רבה! 

לצפיה ב-'לקבל ברזל דרך מזון הכי טוב לאכול בשר אדום ואברים פנימיים'
לקבל ברזל דרך מזון הכי טוב לאכול בשר אדום ואברים פנימיים
05/11/2017 | 12:21
1
10
גם של עוף - כבד, לבבות וכ"ד.
דווקא עלים ירוקים הם לא מקור טוב לברזל, בעלים ירוקים ובמיוחד בסלק, בסלק יש הרבה חומצה אוקסלית שקושרת ברזל והופכת אותו לבלתי זמין לגוף
אם את צמחונית אז מקורות טובים לברזל טחינה, דגנים (לחם מקמח מלא), קטניות, אגוזים , זרעי פשתן ... 
בדרך כלל אם יש אנמיה מומלץ לקבל גם חומצה פולית , וגם ויטמין C ,וויטמין B12.

לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
05/11/2017 | 15:20
3
לצפיה ב-'זה בריא ? אפשר לאכול כל יום 3 ?'
זה בריא ? אפשר לאכול כל יום 3 ?
26/10/2017 | 12:04
26
58
לצפיה ב-'על פניו נראה שזה הרבה יותר בריא מנקניקיות אחרות '
על פניו נראה שזה הרבה יותר בריא מנקניקיות אחרות
29/10/2017 | 10:50
25
22
אבל יש בזה הרבה מלח ( 700 מ"ג ב 100 גרם זה המון מלח - כמו בגבינה מלוחה), ואולי יש גם עוד דברים לא בריאים אבל אי אפשר לדעת כי אין רשימת מרכיבים מפורטת- למשל כתוב "סוכרים" לא כתוב איזה וכמה...
ויש לנקניקיות כאלה  מעטפת "מעי מלאכותי" שעשויה מחומרים סינטטיים לא מצויין בכלל הנושא הזה.
אתה גם צריך לסמוך על המפעל הזה שהם באמת עושים מה שכתוב ....
אני לא סומך על שום חברת יצור מזון ולכן לא אוכל דברים כאלה.
לצפיה ב-'אגב ההערה "למעט חומרים שנמצאים באופן טיבעי בתבלינים "'
אגב ההערה "למעט חומרים שנמצאים באופן טיבעי בתבלינים "
29/10/2017 | 10:57
24
30
זאת הערה לא תקינה ולא מקובלת - בתבלינים אין חומרים שנמצאים באופן טיבעי
מצד שני יש תבלינים שיש בהם חומרי שימור וצבעי מאכל סינטטיים שלא נמצאים באופן טיבעי ומוספים ע,י יצרן התבלינים.
על המוצר הז הלא כתוב שהוא מכיל תבלינים אורגניים ולכן זה חשוד.
לסיכום: 
אם אתה אוכל נקניקיות רגילות בדרך קבע ורוצה לאכול את אלה במקום הנקניקיות הרגילות, אז זה מומלץ .
אבל אם אתה לא אוכל בדרך כלל נקניקיות אז לא מומלץ להתחיל לאכול את זה עדיף תמיד לאכול אוכל לא מעובד כמה שיותר כמו שהוא בטבע או מבישול בבית מחומרי גלם.
לצפיה ב-'למה לא? תבלינים ומלח ים הם חומרים טבעיים וחלקם משמרים'
למה לא? תבלינים ומלח ים הם חומרים טבעיים וחלקם משמרים
29/10/2017 | 17:24
23
29
מלחים, חומצות, סוכרים, שומנים ועוד משמשים את האנושות לשימור מזון במשך אלפי שנים.
לצפיה ב-'המלחים סוכרים שומנים שמוכנסים למזון למטרות שימור הם אלה'
המלחים סוכרים שומנים שמוכנסים למזון למטרות שימור הם אלה
30/10/2017 | 10:46
22
22
שגורמים למחלות קרדיווסקולריות לבעיות ההשמנה הסכרת לחץ הדם ואכן זה ככה כבר כמה אלפי שנים.
בני האדם התפתחו במשך מליוני שנים על מזון טיבעי בלי תוספת של החומרים האלה
כאשר האנשים גילו שהוספת מלח סוכר ושומן משמרים מזון התחילו להשתמש בהם בכמויות מוגזמות שהגוף לא מורגל אליהם ולכן האנושות חולה במחלות הניווניות האלה כבר אלפי שנים .
מדענים גילו מחלות לב , טרשת עורקים סכרת , ומחלות ניווניות אחרות במומיות של המיצרים.
לעומת זאת באדם הקדמון יותר ובחברות של ציידים לקטים וכאלה שאוכלים אוכל טיבעי בימנו (בלי מלח בלי שמן ) אין מחלות כאלה כמעט בכלל. 
היום ידוע למדע שהורדה מהתפריט של מלח מונעת לחץ דם וסכרת, עודף שמן ושומן גורם לטרשת עורקים ולהשמנה, סוכר ועמילן בעודף גורמים לסכרת ולאחרונה גם גילו שכל המחלות האלה קשורות אחת לשניה ונובעות גם מגורמים משותפים - למשל עודף מלח משבש את חילוף החומרים בתאי הגוף, גורם גם לסכרת וגם לטרשת עורקים, והסוכר והשומן רק מגבירים את האפקט של המחלה.
ומלח ים זה ממש לא חומר מזון טיבעי שדרוש לגוף למרות שהוא נמצא במי ים , בדיוק כמו שציאניד זה לא חומר מזון טיבעי שדרוש לגוף למרות שהוא  נמצא בשקדים ובזרעים של תפוחים.
לצפיה ב-'מה הקשר בין המשפט שכתבתי לנאום שדפקת בתגובה?'
מה הקשר בין המשפט שכתבתי לנאום שדפקת בתגובה?
30/10/2017 | 14:11
21
17
כתבת קודם, להזכירך, "זאת הערה לא תקינה ולא מקובלת - בתבלינים אין חומרים שנמצאים באופן טיבעי" ובסה"כ ניסיתי לומר שיש תבילינים וחומרים טבעיים שבאופן טבעי הם בעלי יכולת שימור (ולא מוספים כחומרים משמרים). זה הכול. לא נכנסתי כלל לנושא הבריאות ולא כתבתי שמה שטבעי בריא.

לגבי מה שכתבת, ההשוואה לאדם הקדמון מגוחכת, בהתחשב בכך שרוב המחלות הנ"ל מגיעות בגיל מבוגר ותוחלת החיים אז הייתה קצרה יותר (למעט בעלי המזל, ונו, אם היה לך מזל... אתה לא דוגמה מייצגת).

אחרון חביב, המחלה נקראת סוכרת (סֻכֶּרֶת) מהמילה "סוכר" כפי ש"כינמת" היא מ"כינים" ושתיהן דומות אך לא שקולות במשקל המחלות הרגיל (כמו צהבת, חצבת, אדמת, חזרת וכו').
לצפיה ב-'מה הקשר?'
מה הקשר?
02/11/2017 | 12:56
7
11
במבט מהיר מתקבל הרושם שההודעה שלך עם הכותרת "למה לא? תבלינים ומלח ים הם חומרים טבעיים וחלקם משמרים" עונה ישירות לשאלה "זה בריא ? אפשר לאכול כל יום 3 ?" שפותחת את השרשור הזה. למעשה, גם במבט פחות מהיר הרשום הזה עלול להישאר, ואני חושב שזה מה שקרה לאבי.
לצפיה ב-'איך היא עונה ישירות אם היא משורשרת שתי תגובות מתחת?'
איך היא עונה ישירות אם היא משורשרת שתי תגובות מתחת?
02/11/2017 | 13:06
6
10
(ומוזחת פנימה בהתאם) והכותרת שלה מתייחסת באופן מילולי ישיר לכותרת שמעליה... ואני מניחה שאבי קיבל עדכון על התגובה שלי להודעה שלו...
לצפיה ב-'איך, למה, מתי ואיפה'
איך, למה, מתי ואיפה
02/11/2017 | 13:21
5
9
כפי שכתבתי קודם, הכותרת נראית "מתייחסת באופן מילולי ישיר" דווקא לשאלה בראש הפורום ולא לתגובה שמעליה. אין לי מושג אם אבי מקבל הודעות על תגובות להודעות שלו אבל יש לי מושג ברור בקשר לכוונות שלי להמשיך את הדיון הזה: שאלת מה הקשר, עניתי לך מה הקשר, תעשי עם זה מה שאת רוצה (מאדם סביר הייתי מצפה למשהו כמו "סליחה, אבי, לא שמתי לב לניסוח המטעה של הכותרת ולכן עניתי בטון פוגעני מהראוי"  אבל ברור שהציפיה הזאת אינה רלוונטית כאן).
לצפיה ב-'הכותרת לא מטעה, היא מתייחסת ישירות לכותרת שהגבתי לה'
הכותרת לא מטעה, היא מתייחסת ישירות לכותרת שהגבתי לה
02/11/2017 | 13:33
4
15
מבחינת התבלינים והחומרים הטבעיים, ואלה מילים שפותח השרשור כלל לא השתמש בהן כי הוא לא שאל על חומרים משמרים או על תבלינים אלא רק "האם זה בריא". האם התייחסתי לבריא? לא! האם שרשרתי את תגובתי להודעה הרלוונטית? כן!

מאדם סביר הייתי מצפה למשהו כמו "סליחה, טריליאן, לא שמתי לב שהגבת לי ולכן עניתי באופן לא רלוונטי וייחסתי לך כוונות שלא היו לך".
לצפיה ב-'את כתבת : "למה לא , מלח וסוכר...משמשים אלפי שנים וכ"ו..."'
את כתבת : "למה לא , מלח וסוכר...משמשים אלפי שנים וכ"ו..."
05/11/2017 | 14:25
3
12
אז אם אני כותב שמלח סוכר וחומרים משמרים זה לא בריא, ואת כותבת: "למה לא זה רק מלח ים וסכורים שמשתמשים בהם אלפי שנים"... "...משתמע מזה שאת חושבת שמלח ים סוכרים וכל היתר זה כן בריא, כי אנשים משתמשים בזה אלפי שנים ... וכ"ו ...
ולכן כתבתי לך שאלפי שנים זה לא מספיק, כי לפני זה מליוני שנים לא השתמשו בזה.
מכאן ההרצאה ש"דפקתי" על האדם הקדמון ועל כל היתר.

לצפיה ב-'לא, זה לא מה שכתבת בהודעה שלה הגבתי. המילה "בריא" לא מופיעה'
לא, זה לא מה שכתבת בהודעה שלה הגבתי. המילה "בריא" לא מופיעה
05/11/2017 | 14:27
2
12
בה כלל. אתה מוזמן לקרוא מחדש את השרשור ובעיקר את הודעה ההבהרה שלי, שהתעלמת ממנה:
לצפיה ב-'בסדר מתנצל - לא ירדתי לסוף דעתך.'
בסדר מתנצל - לא ירדתי לסוף דעתך.
05/11/2017 | 14:39
1
10
לצפיה ב-''
05/11/2017 | 14:55
2
לצפיה ב-'הקשר הוא שמלח ים זה לא בריא בדיוק כמו מלח מהיבשה'
הקשר הוא שמלח ים זה לא בריא בדיוק כמו מלח מהיבשה
05/11/2017 | 11:40
12
13
מבחינה כימית זה אותו דבר = סודיום כלוריד   NACL.
הנסיונות ליחס ל"מלח ים" תכונות בריאות  יותר ממלח אחר (מלח שנחצב ביבשה למשל) זאת הונאה כי זה בדיוק אותו חומר.
יש מחקרים שמראים שעודף מלח במזון הוא בין אחד הגורמים לסכרת וגם להשמנה.
לידיעתך המחלות האלה לא "באות" בגיל מבוגר , מחקרים אחרונים מגלים שכל המחלות האלה מתחילות להתפתח בגיל צעיר ורק מתבטאות בגיל מבוגר כאשר המצב הופך לפתולוגי ומפריע לתיפקוד.
הקטע עם האדם הקדמון היה להסביר לך שהאדם התפתח מליוני שנים תוספת בלי מלח וסוכר וכימיקלים אחרים באוכל , והתחיל להוסיף את הכימיקלים לאוכל רק באלפי שנים אחרונות. 
בקשר לסכרת שבאה מהמילה סוכר: 
כמו שחזרת זה לא מחלה שבאה מהחזירים וצהבת לא מחלה של סינים, לא תמיד יש קשר בין שם המחלה לגורם שלה.
סכרת נקראת ככה רק בגלל שאחת התופעות שלה זה עליה של רמת הסוכר בדם ולא בגלל הסיבות שגורמות למחלה. יש שני סוגים של סכרת  שאלה שתי מחלות שונות לחלוטין  אחת היא סכרת סוג 1  שזה פגיעה בלבלב מחיידק או וירוס או מחלה אחרת שגורם לחוסר בהורמון אינסולין.
והשניה זאת סכרת סוג 2 שחלק מהגורמים הראשוניים להתפתחות שלה זה עודפים של מלח וסוכר במזון , אכילת יתר, חוסר פעילות, והשמנה, והיא נגרמת ע"י עליה בתנגודת לאינסולין ברמה של תאי הגוף, שינוי ביכולת הניצול של אינסולין ע"י תאי הגוף.
בשתי המחלות רואים עליה של רמת הסוכר בדם בגלל זה הן נקראות "סכרת".
לצפיה ב-'והיכן כתבתי שהוא בריא?'
והיכן כתבתי שהוא בריא?
05/11/2017 | 13:26
11
10
אני יודעת לגבי הנוסחה של המלח, אני יודעת לגבי שמות של מחלות, ואני גם אשת מקצוע בתחום העברית. בעברית תקינה יש לומר ולכתוב "סוכרת" ולא "סכרת".
לצפיה ב-'כשכותבים בפורום פתוח , ההודעות הן לא אישיות'
כשכותבים בפורום פתוח , ההודעות הן לא אישיות
05/11/2017 | 14:12
10
15
ואנשים אחרים שיקראו מה שכתבת יכולים לחשוב שמלח ים זה בריא - כי זה משתמע ממה שכתבת. 
וההסבר שלי נועד גם לאנשים אחרים שאולי יקראו את השירשור.
לצפיה ב-'גם בפורום פתוח התגובות אמורות להיות רלוונטיות, וכבר הבהרתי'
גם בפורום פתוח התגובות אמורות להיות רלוונטיות, וכבר הבהרתי
05/11/2017 | 14:19
9
17
יותר מפעם אחת שלא התייחסתי כלל לנושא הבריאות. אני מבינה שאולי בפעם הראשונה לא הבנת למה התייחסתי, אבל להמשיך לענות לי על א' אחרי שהבהרתי לך שאני מדברת אך ורק על ב', זו כבר סתם אטימות והתעלמות. אתה פשוט כותב על מה שבא לך ללא שום התייחסות או קשר לתגובות שלי. זה פשוט שיח חירשים .
לצפיה ב-'אני כתבתי שזה לא בריא, את כתבת למה לא.'
אני כתבתי שזה לא בריא, את כתבת למה לא.
05/11/2017 | 14:27
1
15
כלומר-  "למה לא בריא, הרי מתשמשים בזה אלפי שנים... וכ"ו "

לצפיה ב-'לא.'
לא.
05/11/2017 | 14:29
3
לצפיה ב-'נו בסדר, אולי לא הבנתי אותך, אז אני מתנצל על אי ההבנות'
נו בסדר, אולי לא הבנתי אותך, אז אני מתנצל על אי ההבנות
05/11/2017 | 14:38
6
9
כנראה שלא ירדתי לסוף דעתך .
נכון שסוכרת בא מסוכר וכותבים בשורוק או קובוץ. (לא זוכר איןך קורים לזה)
בקשר לכתוב ברשימת מרכיבים "חומרים שנמצאים באופן טיבעי" 
אני לא מסכים שמלח וסוכר זה "טיבעי" שיהיו באוכל.

לצפיה ב-'תודה. ראשית, לא כתבת "באוכל", כתבת "בתבלינים".'
תודה. ראשית, לא כתבת "באוכל", כתבת "בתבלינים".
05/11/2017 | 15:00
5
8
שנית, מכיוון שמדובר במזון מעובד, יש שתי אפשרויות:
א. שום מרכיב לא נמצא בו באופן "טבעי" שכן זה לא מזון "טבעי" אלא "מלאכותי", מעשה ידי אדם.
ב. מתייחסים ל"טבעי" בהקשר לסוג המזון, כלומר רכיבים שנמצאים במזון מסוג זה מעצם טיבו ומהותו הם רכיבים "טבעיים" עבורו, לעומת תוספות שהתווספו אך ורק למטרות שימור.

אתה טענת שההערה "לא תקינה ולא מקובלת", אני חושבת אחרת. כאמור, יש חומרי תיבול שאכן יש להם יכולות שימור. כלומר החומרים האלה מוספים למזון עבור טעם ולא כדי לשמר אותו, אבל יש להם גם יכולות שימור ומכאן ההערה.

אחרון חביב, 'אני לא מסכים שמלח וסוכר זה "טיבעי" שיהיו באוכל' זו הערה מוזרה, בהתחשב בכך שיש מזונות טבעיים המכילים סוכר או נתרן. הדוגמה הברורה מאליה היא כמובן פירות. פירות מכילים סוכר באופן טבעי, בין אם תסכים ובין אם לאו... ויש נתרן (בכמויות קטנות) גם בירקות או בחלב (שמכיל גם סוכר, אגב). זה היה מתאים לסעיף א'.

נוסף על כך (בהתאם לסעיף ב') יש מוצרי מזון שהסוכר או המלח הם חלק ממהותם, למשל ריבה או מלפפונים חמוצים. אין פירוש הדבר שכדאי או שבריא לצרוך אותם, אלא רק שאלה המוצרים וכך הם מיוצרים וזה חלק בלתי נפרד מהם.
לצפיה ב-'המילה "טיבעי" מטעה ונותנת רושם של מותר בריא ובסדר '
המילה "טיבעי" מטעה ונותנת רושם של מותר בריא ובסדר
05/11/2017 | 15:49
4
8
בעוד שזה ממש לא כך.
ולכן זאת הטעיה להתשמש במונח טיבעי במזון שכולו- רובו מזון מעובד.
לתוספת סוכר ומלח  - התכוונתי לתוספות סוכר ומלח שמוסיפים מעבר למה שיש במזון באופן טיבעי , אלה כמויות אדיורת לעומת מה שיש במזון באופן טיבעי.
הסוכר שיש במזון באופן טיבעי בא ביחד עם סיבים וויטמינים בצורה מאוזנת כמו שהאבולוציה של האדם ( וחיות אחרות) הסתגלה אליהם.
הסוכר המזוקק גורם לבעיות בריאותיות שלא אכנס להן כאן.
בנוסף הסוכר שמוסיפים למזון זה לא אותו סוכר שנמצא בו באופן טיבעי , למשל בריבת ענבים יש את הסוכר שיש בענבים גלוקוז בכמות מאוזנת לסוכרים אחרים שיש בענבים ולסיבים שיש בהם כאשר מסיפים לריבת ענבים או למיץ ענבים סוכר שמופק מקנה סוכר או מסלק סוכר מוסיפים סוכר שונה כימית , בין היתר יותר מידי פרוקטוז שמעמיס על הכבד.
באופן טיבעי כמות הנתרן שיש בפרי מאד קטנה ולעומת זאת יש כמות אשלגן גדולה , הגורם שמזיק זה היחס הלא נכון בין נתרן לאשלגן , ולכן כאשר מוסיפים למזון מלח שכולו נתרן כלורי בלבד, משנים את המאזן הזה , זה מה שדופק את האיזון הנכון בין אשלגן לנתרן בגוף, הגוף ברמה התאית משבש את משאבות האשלגן- נתרן שיש בתאים ובעקיפין זה גורם להתעבות עורקים ( לחץ דם וטרשת עורקים) ולהגברת התינגודת לאינסולין ( סוכרת) והתקפי לב.

לצפיה ב-'לא היא לא. המילה "טבעי" בסה"כ אומרת "טבעי".'
לא היא לא. המילה "טבעי" בסה"כ אומרת "טבעי".
05/11/2017 | 16:03
3
10
יש אנשים שמחזיקים בתפיסה מוטעית ש"טבעי" הוא גם "בריא", אבל אני לא אחת מהם ואתה ודאי שלא, וכאמור, לא התייחסתי במילה לנושא הבריאות.

לתשומת לבך, שוב ושוב אני כותבת בצורה ממוקדת ועניינית ואתה עונה לי בנאום ארוך ומטיף... (שלא מחדש לי דבר, אגב) זה מעייף. בבקשה שים לב למי אתה עונה ועל מה. אני מבינה שיש לך בטן מלאה על תעשיית המזון, אבל נסה להתאפק ולא לשפוך את כולה בכל פעם שמישהו מעיר הערה נקודתית לגבי משהו. קשה ולא נעים לנהל כך דיון.
לצפיה ב-'אני מניח שיש עוד אנשים שקוראים את הפורום הזה.'
אני מניח שיש עוד אנשים שקוראים את הפורום הזה.
05/11/2017 | 16:47
2
12
אם תסתכלי על הרייטינג של ההודעות בצד -  לפעמים זה מגיע ליותר מ 30 קוראים לכל הודעה...
לא כולם יודעים כל מה שאת יודעת, ולא כולם עקבו אחרי כל מילה בשירשור...אני מכוון גם אליהם כשאני עונה.

לצפיה ב-'רק שאתה לא עונה למי שכתב לך... זו הבעיה'
רק שאתה לא עונה למי שכתב לך... זו הבעיה
05/11/2017 | 16:59
1
18
אם אתה רוצה להוסיף הערה "כמובן, חשוב להדגיש שמה שטבעי אינו בהכרח בריא", סבבה; אבל הנאומים המטיפים שלך במקום תשובה ממוקדת ועניינית הופכים את הדיון איתך לבלתי אפשרי. אתה מוזמן להמשיך לכתוב למי שקורא ולא למי שאשכרה כתב... כנראה נוח לך להיות המגיב ה(כמעט) יחיד, בלי שאיש יחלוק עליך או יתקן אותך, חלילה. אל דאגה, לא אפריע לך יותר.
לצפיה ב-'אני לא מנהל את הפורום הזה , ודווקא כן רוצה שתכתבי כאן'
אני לא מנהל את הפורום הזה , ודווקא כן רוצה שתכתבי כאן
06/11/2017 | 14:24
15
ושבכלל יכתבו כאן כי הנושא מעניין אותי וחבל לי שלא כותבים כאן יותר.
אין לי בעלות על הפורום למרות שאני נכנס לכאן כמעט כל יום ומנסה לכתוב כאן כדי שלא יבטלו את הפורום לגמרי.
אני מקבל את ההערות שלך.
את מוזמנת לכתוב מה שבא לך ואשתדל לא להסחף.

לצפיה ב-'מה החיסרון בלשתות 2 כוסות מים מיד לאחר ארוחה'
מה החיסרון בלשתות 2 כוסות מים מיד לאחר ארוחה
26/10/2017 | 20:02
1
23
?
לצפיה ב-'אין שום בעיה לשתות לפני עם ואחרי ארוחה כמה שבא לך'
אין שום בעיה לשתות לפני עם ואחרי ארוחה כמה שבא לך
29/10/2017 | 10:33
8
לצפיה ב-'בירה שחורה או קולה'
בירה שחורה או קולה
22/10/2017 | 16:32
4
24
אני מניח שעדיף לצרוך מים במקום שניהם,
אך עדיין..אם הבחירה היא בין השניים... האם עדיף בירה שחורה מאלט?
מרפרוף בתווית זה לא נראה שיש יותר מדי רכיבים בעייתים במאלט, לא ביחס לקולה.

תודה
לצפיה ב-'לא זה ולא זה - זה מזיק באותה מידה כמו כל המשקאות הממותקים '
לא זה ולא זה - זה מזיק באותה מידה כמו כל המשקאות הממותקים
23/10/2017 | 11:55
2
21
זה בערך כמו לשאול מה יותר מזיק סיגריות מתוצרת ישראל או תוצרת ארצות הברית.

הכימיקלים שיש במשקאות הללו חומרי הצבע המשמרים חומרי הטעם המלאכותיים כולם מזיקים, והכי מזיק זה הסוכר. 
לצפיה ב-'אתה בטוח במה שאתה אומר?'
אתה בטוח במה שאתה אומר?
23/10/2017 | 19:40
1
11
לצפיה ב-'אני לא נוגע במשקאות כאלה כבר הרבה שנים'
אני לא נוגע במשקאות כאלה כבר הרבה שנים
24/10/2017 | 16:17
20
וכל המאמרים והמחקרים שקראתי אומרים שמשקאות ממותקים גדושי סוכר וכימיקלים שונים הם לא בריאים גורמים להשמנה סכרת וכל המחלות שנלוות לזה.
אני לא מכיר מחקר שבדק אם הבירה השחורה קצת פחות מזיקה מקוקה קולה ולפי כמות והרכב הסוכר בשני המשקאות האלה לא נראה לי שיש הבדל משמעותי....

לצפיה ב-'עדיף מאיזו בחינה? מבחינה בריאותית שניהם לא בריאים, אבל'
עדיף מאיזו בחינה? מבחינה בריאותית שניהם לא בריאים, אבל
29/10/2017 | 15:52
12
קולה יותר לא בריאה... וגם מכילה קפאין (ובד"כ יותר סוכר) כך שאם משתמשים בה כדי להתעורר בהרצאה מרדימה, היא עדיפה...
מנגד, קולה דיאט מכילה פחות מקלוריה אחת ל-100 מ"ל ובירה שחורה דיאט מכילה כ-18 קק"ל (כי הקלוריות שיש בה מגיעות מהלתת וכו' ולא רק מהסוכר).

בחיפוש בגוגל מצאתי רשומה פרסומית בבלוג (בתפוז) שמפליגה בשבחי הבירה השחורה...
לא הייתי מתייחסת ברצינות להבטחות הבריאותיות (סרטן / הנקה וכו') אבל כן אפשר להתרשם מה היא מכילה ואיך היא בהשוואה למשקאות אחרים.

כמו כן מצאתי סקירה של משקאות קלים ב-YNET עם תגובות של דיאטנית. תגובתה לגבי בירה שחורה דיאט:
"תחליף מוצלח של ממתק לאוהבי בירה. אפשר אפילו שתי כוסות ליום. אין בו דברים בעייתיים‭."‬

לסיכום, אם אתה צמא, שתה מים; אם אתה ממש חייב כוס של משהו מתוק ומוגז והבחירה היא בין קולה לבירה שחורה, עדיפה בירה שחורה (ועוד יותר עדיף דיאט, כי יש בה כחצי מכמות הקלוריות). בקולה דיאט אפשר לומר שאין ערך קלורי כלל, אבל היא הרבה יותר זבל וגם לא בריאה (וטוענים שיש בעיה עם שתיית דיאט כי המתיקות ללא סוכר וללא קלוריות משפיעה לא טוב על חיידקי המעיים).
לצפיה ב-'מה יכול להיות תחליף לשיבולת שועל בבוקר?'
מה יכול להיות תחליף לשיבולת שועל בבוקר?
18/10/2017 | 19:38
1
17
לצפיה ב-'פרוסת לחם מקמח מלא.'
פרוסת לחם מקמח מלא.
19/10/2017 | 12:22
9
לצפיה ב-'האם קלוריות הן מדד בלעדי לעלייה במשקל?'
האם קלוריות הן מדד בלעדי לעלייה במשקל?
15/10/2017 | 22:43
3
26
שלום לכולם,

מנסה לעלות במשקל במשך הרבה זמן. הניסיון האחרון היה האינטנסיבי ביותר והסתיים באיזושהי תקלה רפואית (בקע סרעפתי/מעי רגיז ככל הנראה - טרם צלח אבחון) שאירעה עקב הגזמותיי.

שאלתי נוגעת לאפקט שיש למאכלים שונים על הגוף - אני סורק מחשבוני קלוריות שמתוכם אני למד כי מאכלים סמיכים ואף משקאות מכילים כמות קלוריות עצומה (עבורי...).
הדבר נראה לי מעט תמוה - האם באמת בסופו של דבר אדם שיחליף את מנת הבשר היומית שלו 3 כוסות חלב או 3-4 כפות שמן זית יעלה את אותו המשקל בפועל?
האם קלוריות הן המדד היחיד לעלייה במשקל (ככל שאנחנו מדברים רק על העלייה ולא בחיטוב/צורה שבא זה יבוא לידי ביטוי על הגוף)?

כמובן שגם אם התשובה תהיה חיובית אני לא אמיר את התזונה לשמן וחלב, אך הדבר יכול לסייע רבות.
מהניסיון האחרון שלי התרשמתי שכן, אך עקב הפסקתו הכפויה קשה לי לדעת...

תודה :)
לצפיה ב-'עקרונית כן , המשקל תלוי במאזן הקלוריות , אבל'
עקרונית כן , המשקל תלוי במאזן הקלוריות , אבל
16/10/2017 | 16:03
2
182
יש גם עניין של זמינות - כלומר לא כל מה שנכנס לפה מתעכל ולכן מספר הקלוריות תלוי גם ביעילות של מערכת העיכול .
למשל אם אדם סובל משילשול או אוכל הרבה סיבים או חומרים משלשלים לא כל מה שהוא אוכל ייתעכל ויספג בגוף שלו .
אבל אם מדובר במערכת עיכול תקינה ויעילה, היא בהחלט יכולה לספוג כמויות של קלוריות כמו שציינת כמו 3 כוסות חלב או 4 כפות שמן ולעכל אותם במלואם במקרה כזה אתה תעלה במשקל בהתאם למספר הקלויות שתאכל (על כל 7000 -8000 קלוריות שתאכל בעודף תוסיף קילו שומן למשקלך).
בנוסף נראה לי תמוה שאתה רוצה להמיר את התזונה לשמן וחלב , זאת תזונה לא בריאה ולא מאוזנת בלי סיבים תזונתיים שחסרה ויטמינים ומינרלים שונים ומצד שני מכילה עודף לא בריא של שומנים מיותרים.
לא ממליץ לך .
אני סובל מבקע סרעפתי שנים ואוכל אוכל מאוזן , דווקא שמן ושומן גורמים לי לצרבות כי הם מעוררים את הפרשת החומצה בקיבה, וחלב ידוע כקשה לעיכול וגורם לצרות בעיכול כיוון שאנשים מבוגרים לא מעכלים טוב את הלקטוז ( סוכר החלב) בגלל חוסר באנזים שישי לתינוקות וחסר למבוגרים.
כפתרון לבעיה זאת במקום חלב כדאי לאכול יוגורט , לבן ,או גבינות .
לצפיה ב-'אני כרגע כפוף לתפריט של מעי רגיז'
אני כרגע כפוף לתפריט של מעי רגיז
16/10/2017 | 19:41
1
22
כי ההנחה המתבקשת ביותר היא שזה מה שקרה לי, אפע"פ שאני בספק רב לגבי זה (למרות שבפועל ברגע שעברתי לתפריט הזה עברו הכאבים שחוויתי במשך כמעט חצי שנה יומיום).
על כן, אינני יכול לעבור לגבינות וכו'.

אבל בכל מקרה - אני לא הולך לשנות את מצב הצבירה של כל התפריט.
בגלגול הקודם באמת הגזמתי מאוד לצערי וקרה מה שקרה (לקחתי 5-6 כפות שמן, 5 כוסות חלב/סויה, טחינה גולמית בכף ישירות לגוף וזאת לצד הרבה יותר אוכל משיכלתי להכיל), אבל גם אז וגם היום זה לא ברמה של להמיר את כל התפריט.

כרגע בגדול אני מתחיל בארוחת בוקר קלה, בצהריים מנת בשר/דגים בתוספת מנת פחמימות (אורז/תפו"א...) ומשתדל להוסיף גם ירקות (עוד מלקחי העבר - שבו ראיתי את הירקות כאויב משביע...).
לקראת הערב שייק של פירות בתוספת 40-50 גרם אגוזים (בערך התקרה האפשרית כשיש, אם יש, מעי רגיז).
לאחר מכן ביצה, טונה וכיו"ב.
מבחינת מוצרי חלב - הדבר היחיד שאני צורך הוא חלב דל לקטוז.

מה שאתה אומר מעניין מאוד לגבי הבקע הסרעפתי, כיוון שזאת הייתה האבחנה האינטואיטיבית של הרופא שלי, שבד"כ קולע, וזה נראה יותר מתאים למה שאני מרגיש...

כל העניין הוא שאני מוכרח להעלות את המשקל לפחות לBMI המינימאלי (שהוא לפחות 54-50 קילו ושפשוט לא יכול לבצע את המשימה "תרמיות" כמו הזנה בשתייה, אבל משתדל לצמצם את הסיכונים והפשרות על התזונה הנכונה למינימום.

תודה רבה על המידע,ואשמח לחוות דעתך אם ניתן (אני בן 25)
לצפיה ב-'שני דברים - 1. ברור שאתה צריך לעשות מה שהרופא אומר לך'
שני דברים - 1. ברור שאתה צריך לעשות מה שהרופא אומר לך
17/10/2017 | 10:34
43
2. אתה צריך גם לדאוג לתזונה מאזונת ומלאה - לאכול מספיק מכל אבות המזון מינרלים וויטמינים. למשל אם אתה לא אוכל מוצרי חלב - כדאי שתתאג לקבל תוסף סידן ויטמין D מגנזיום וחלבונים ,וכ"ד  אם אתה לא אוכל מספיק פירות וירקות תדאג לקבל ויטמינים C A B וכ"ד.
אם אתה לא אוכל מספיק בשר דאג לקבל B12 ברזל וכל מה שיש בבשר... וכן הלאה.
זה שהעיכול שלך לא יעיל בגלל המעי הרגיז זה עלול לגרום לך לחוסרים 
אם הדיטה המיוחדת שלך של שומן וכ"ד חסרה ויטמין או מינרל כדאי שתתיעץ עם הרופא או עם תזונאי ולברר אם כדאי לך לקבל תוספי תזונה (בצורת כדורים)
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים '
מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים
16/10/2017 | 15:55
1

מתכננים טיול בחו"ל
רוצים להתייעץ עם מדריך טיולים שייתן לכם את כל הטיפים השווים

אתם מוזמנים לפורומים החדשים שלנו 

פורום חדש על המדינות הבלטיות לתכנן טיול בצפון-מזרח אירופה

בואו לברר על האטרקציות הכי שוות בפורום טיולים באירופה

הודו, נפאל, הפיליפינים... אתם מוזמנים לפורום המזרח הרחוק לשאול הכל

טיול לכבוד הפנסיה? טיול אחרי צבא? ירח דבש? הכל בפורום דרום ומרכז אמריקה

רואים רק לבן בעיניים? פורום חופשות סקי הוא הפורום שלכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'זרעי צ'יה'
זרעי צ'יה
12/10/2017 | 11:46
1
30
האם צריך לטחון זרעי צ'יה כדי לקבל את כל הערכים התזונתיים שלהם ?
לצפיה ב-'כן - רצוי ללעוס היטב או לטחון '
כן - רצוי ללעוס היטב או לטחון
15/10/2017 | 15:32
20
אגב עדיף זרעי פשתן  יש בהם גם יותר ערכים תזונתיים, יותר אומגה 3  
הם גם זולים בהרבה.
פשוט לצ'יה יש יחצנים ובעלי עניין .
לצפיה ב-'מה מיוחד בגבינת ריקוטה? מה היתרון של גבינה זו?'
מה מיוחד בגבינת ריקוטה? מה היתרון של גבינה זו?
10/10/2017 | 16:50
1
10
לצפיה ב-'יש לה טעם טוב והיא קלה להכנה .'
יש לה טעם טוב והיא קלה להכנה .
15/10/2017 | 15:38
21
חוץ מזה אין יתרון .
הכנה - מחממים חלב לנקודת הרתחה מוסיפים קצת מיץ לימון או חומץ (1כף-2)
מקררים ואז החלב מתגבן בגלל החומציות, (נוצרים גושים)  ומסננים דרך בד לבן נקי.
אפשר גם להוסיף מלח אם רוצים מלוח.
ריכוז השומן בגבינה  הוא פי 8 מהריכוז בחלב ולכן כדאי להשתמש בחלב רזה ( 1% ) כדי לקבל גבינה 8 % .
מ 2 ליטר חלב תקבל 250 גרם גבינה.

לצפיה ב-'מסטיק'
מסטיק
07/10/2017 | 19:42
1
32
הי
חייבת ללהרזות

ומסטיק ללא סוכר עושה לי מיגרנה

כמה  קקלוריות במסטיקים עגולים?
זה ייכול להשמין??
לצפיה ב-'כמות הסוכר שישי במסטיק לא משמעותי להשמנה.'
כמות הסוכר שישי במסטיק לא משמעותי להשמנה.
10/10/2017 | 12:27
24
מיצרים מסטיק ללא סוכר כדי להגן על השיניים כי סוכר הורס את השיניים.
עדיף בלי מסטיק בכלל .

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ