לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תזונה ודיאטה

ברוכים הבאים לפורום תזונה ודיאטה. אכילה ומשקל משפיעים באופן ישיר על הבריאות שלנו, התחושות הפיסיות , מצב הרוח, ועוד הרבה היבטים פיזיולוגיים ופסיכולוגיים בחיינו. מצד שני יש לנו לא מעט אתגרים בשמירה על אכילה מאוזנת ומשקל רצוי באורח החיים המודרני עם סדר היום התובעני, שפע האוכל, ההשפעה של הלחץ והקשיים היומיומיים על האכילה, האירועים שסובבים סביב אוכל ומה לא. ומצד שלישי יש המון מידע בנושא, לרוב סותר ולא מקצועי, המון גישות של תזונה ודיאטה והתעסקות רבה בנושאים של אוכל ומשקל. אשמח לגייס את ניסיוני הרב מ 25 שנות עבודה בתחום ואת הידע האקדמי והמקצועי שצברתי כדי לענות על שאלות שמטרידות אתכם ולתת טיפים הנחיות ועצות. חשוב לציין שהמענה בתחומי הפורום אינו מחליף טיפול אישי. שלכם,מלי תבור, לרזות באיזון אונליין

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תזונה ודיאטה

ברוכים הבאים לפורום תזונה ודיאטה. אכילה ומשקל משפיעים באופן ישיר על הבריאות שלנו, התחושות הפיסיות , מצב הרוח, ועוד הרבה היבטים פיזיולוגיים ופסיכולוגיים בחיינו. מצד שני יש לנו לא מעט אתגרים בשמירה על אכילה מאוזנת ומשקל רצוי באורח החיים המודרני עם סדר היום התובעני, שפע האוכל, ההשפעה של הלחץ והקשיים היומיומיים על האכילה, האירועים שסובבים סביב אוכל ומה לא. ומצד שלישי יש המון מידע בנושא, לרוב סותר ולא מקצועי, המון גישות של תזונה ודיאטה והתעסקות רבה בנושאים של אוכל ומשקל. אשמח לגייס את ניסיוני הרב מ 25 שנות עבודה בתחום ואת הידע האקדמי והמקצועי שצברתי כדי לענות על שאלות שמטרידות אתכם ולתת טיפים הנחיות ועצות. חשוב לציין שהמענה בתחומי הפורום אינו מחליף טיפול אישי. שלכם,מלי תבור, לרזות באיזון אונליין
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום תזונה ודיאטה. אשמח לגייס את ניסיוני הרב מ 25 שנות עבודה בתחום ואת הידע האקדמי והמקצועי שצברתי כדי לענות על שאלות שמטרידות אתכם ולתת מידע, טיפים והנחיות. חשוב לציין שהמענה בתחומי הפורום אינו מחליף טיפול אישי. אין לפרסם בפורום ואין להשתמש בשפה לא נאותה. מלי תבור
המשך >>

לצפיה ב-'שייק ירוק - האם אני מגזים?'
שייק ירוק - האם אני מגזים?
26/04/2017 | 14:43
1
25
כבר קרוב לשנה שאני מכין ושותה שייקים ירוקים בבקרים, אבל בחודשים האחרונים שכללתי את המתכון שלי והגברתי את הקצב. רציתי לדעת האם אני מגזים ברכיבים והאם יש המלצות לשיפור.

אני שותה שייק ירוק בממוצע 6 פעמים בשבוע והוא מכיל:

1. שלושה סוגי עלים ירוקים (מתחלף. הנפוצים: שמיר, נענע, תרד, חסה, ברוקולי, עלי בייבי, פטרוזיליה, כוסברה, עלי סלרי).
2. מלפפון אחד ובננה אחת.
3. כפית וחצי זרעי צ'יה (משרה במים כ-15 דקות לפני).
4. כפית וחצי זרעי פשתן (טוחן במטחנת קפה).
5. כשתי כפיות פולי קקאו גרוסים (טוחן במטחנת קפה).
6. כפית וחצי ספירולינה (אבקה או פתיתים).
7. חופן של אגוזי מלך\שקדים\קשיו + חופן של ג'וגי ברי.
8. כשתי כוסות מים.

סך הכל כמעט ליטר משקה.

תודה רבה!
לצפיה ב-'נשמע מאד בריא ומזין '
נשמע מאד בריא ומזין
26/04/2017 | 15:09
20
עדיין יש לי את כל השיניים בפה אז אני מעדיף לאכול את כל הדברים האלה כמו שהם.
אבל זה רעיון מעולה ופעם כשלא ישארו לי שיניים אכין גם שייקים כאלה. 
לצפיה ב-'חוסר בברזל עקב אי אכילת בשר'
חוסר בברזל עקב אי אכילת בשר
25/04/2017 | 15:02
8
25
שלום.
רציתי לדעת אילו תחליפים ומה רמת היעילות שלהם, קיימים להחלפת בשר בקר לצורך קבלת ברזל?
תודה!
לצפיה ב-'ברזל יש הרבה באוכל, גם בצמחים ואפילו במים'
ברזל יש הרבה באוכל, גם בצמחים ואפילו במים
25/04/2017 | 16:44
7
38
הבעיה היא הזמינות שלו , בצמחים יש חומצה אוקסלית שנקשרת לברזל ויוצרת תרכובת שלא מתעכלת  ולכן ברזל מצמחים במיוחד ירוקים לא כלכך זמין .
הרבה ברזל יחסית יש בקטניות גרעינים אגוזים צימוקים חרובים  וכן הלאה ...
אבל מצד שני אם רואים בבדיקות דם סימנים לאנמיה,  יכול להיות שחסר לך ויטמין B12 וחומצה פולית ולא ברזל, ואת אלה כדאי לך לקחת בתוסף - כדור למציצה תחת הלשון,  בכל מקרה אם אתה לא אוכל בשר כדאי שתקח תוסף B12 וחומצה פולית (לכל הטיבעונים מומלץ לקחת).

לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
26/04/2017 | 10:26
5
לצפיה ב-'חומצה אוקסלית אינה מעכבת ברזל אלא סידן'
חומצה אוקסלית אינה מעכבת ברזל אלא סידן
13/05/2017 | 07:39
5
8
אמנם אין הרבה מחקר בנידון, אבל לפחות המחקר המועט שנעשה, אין עיכוב של ספיגת ברזל בגלל חומצה אוקסלית
לצפיה ב-'גם ברזל וגם מגנזיום נקשרים לח. אוקסלית ויוצרים אוקסלטים'
גם ברזל וגם מגנזיום נקשרים לח. אוקסלית ויוצרים אוקסלטים
15/05/2017 | 11:21
4
12
מחומצה אוקסלית ויון מתכת דו ערכי ( מתכת שיש באטום שלה שני אלקטרונים חופשיים, למשל : סידן, ברזל ,מגנזיום, אבץ, נחושת )  מהחיבור של המתכות האלה עםחומצה אוקסלית נוצר מלח שנקרא אוקסלט , שזה  חומר קשה תמס, קשה לעיכול, מופרש בשתן, ועלול גם להצטבר בכליות וליצר אבני כליה (אבני כליות מורכבות מאוקסלטים).
לכן חומצה אוקסלית  מפריעה גם לסידן גם לברזל וגם למגנזיום  וגם לאבץ וגם לנחושת להספג בגוף.
חומצה אוקסלית זאת חומצה שנותנת לצמחים רבים את הטעם החומצי ,( פירות בוסר וחמציצים למשל מכילים הרבה ח אוקסלית)  וכן גם תרד עלים ירוקים וצמחים רבים אחרים .
וחס וחלילה שלא יובן שלא צריך לאכול עלים ירוקים  בגלל שישי בהם חומצה אוקסלית ! או לאכול פחות מהם. להפך יש בעלים ירוקים הרבה הרבה יותר יתרונות מהחסרון הזה.
אלא שבנוסף לאכילה של עלים ירוקים  צריך לספק לגוף מקורות אחרים למתכות  הדו ערכיות האלה  ( סידן, ברזל, אבץ , נחושת...   אשלגן למשל הוא מתכת חד ערכית ולכן הוא לא יוצר תרכובת כזאת עםהחומצה  האוקסלית  ואנחנו מקבלים אותו בעודף גדול מצמחים ירוקים כמו תרד)
מקורות אחרים למתכות דו ערכיות שבהם אין חומצה אוקסלית  זה בעיקר  חלב, בשר, ומים מינרלים, וגם אגוזים גרעינים , קטניות, ודגנים... יש תזונאים שממליצים להפריד בין אכילה של מזונות עם ובלי ח אוקסלית אבל לדעתי זה מיותר ומוגזם.
לצפיה ב-'כמו שכתבתי למעלה, חומצה אוקסלית לא מעכבת כנראה ספיגת ברזל'
כמו שכתבתי למעלה, חומצה אוקסלית לא מעכבת כנראה ספיגת ברזל
15/05/2017 | 23:35
3
7
לצערנו, אין יותר מדי מחקר בנושא, ולכן אני כותב ״כנראה״, אבל ממעט המחקר שיש- אין עכוב.

זה לא שכל יון דו ערכי נקשר לחומצה אוקסלית. גבישי אוקסלט וסידן נוצרים בתהליך מורכב שכולל פעילות אנזימית ספציפית.

הנה מחקר התערבותי שמדגים את אי העיכוב

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17440529

לצפיה ב-'גם כמו שכתבתי זה לא סיבה לא לאכול צמחים שיש בהם ח אוקסלית'
גם כמו שכתבתי זה לא סיבה לא לאכול צמחים שיש בהם ח אוקסלית
17/05/2017 | 13:28
2
7
ולא סיבה להמנע מאכילה של צמחים . 
גם אם יש עיכוב וגם אם אין עיכוב וגם אם העיכוב הוא לא משמעותי ... 
מה שכתבתי בהתחלה הוא העיקר וזה שמי שאוכל מאוזן מקבל מספיק ברזל, לאנשים שיש אנמיה כדאי לבדוק קודם כל את הנושא של חוסר ב B12   או חוסר בחומצה פולית ולא למהר  לקחת תוספי ברזל כי עודף ברזל  גם יש תופעות לואי לא נעימות וגם משבשים קליטה של מינרלים וויטמינים אחרים. 
לצפיה ב-'לא כתבתי שצריך להימנע'
לא כתבתי שצריך להימנע
18/05/2017 | 02:51
1
4
רק תיקנתי את הטעות שלך לגבי עיכוב הברזל על ידי חומצה אוקסלית. שיתוף מידע, לא יותר ולא פחות
לצפיה ב-'זה לא טעות כי מבחינה ביוכימית יש עיכוב! השאלה אם זה משמעותי '
זה לא טעות כי מבחינה ביוכימית יש עיכוב! השאלה אם זה משמעותי
18/05/2017 | 10:59
7
המחקר שהבאת בלינק למשל גם לא טוען שאין עיכוב בכלל (הרי בגלל זה שיודעים שיש בעיה כזאת עשו את המחקר)  אבל העיכוב כמו שראו במחקר הוא לא משמעותי וגם זה מסוייג כשאוכלים ארוחה מלאה דשנה כמו שאכלו הנבדקים במחקר .
  אותו דבר שנכון לברזל נכון גם  לגבי סידן ומגנזיום ואבץ ונחושת.
כשבודקים שתן של מי שאוכל ירקות מוצאים שהוא מפריש ברזל אוקסלט ואוסלטים אחרים של יתר המתכות וגם אבנים  בכליות עשויים מאוקסלטים כאלה. כלומר חלק מהמתכות האלה מופרזש השאלה היא רק כמה זה משמעותי.
יש מומחים ומחקרים שטוענים גם ההפך ויש אפילו מומחים לתזונה שממליצים להפריד בין אכילה של ירקות לדברים אחרים - וכמו שכתבתי , לדעתי זה מוגזם ולא צריך להתיחס לזה  בכלל והמחקר שהבאת אכן אומר שאין לזה משמעות.
חבל שהמחקר מתמקד רק בברזל כי אותו דבר גם לגבי מגנזיום אבץ וסידן. 
לצפיה ב-'איך בן אדם יכול לדעת מה פוטנציאל הגובה הגלום בו?'
איך בן אדם יכול לדעת מה פוטנציאל הגובה הגלום בו?
18/04/2017 | 12:49
8
28
יש כאלה שאומרים "הייתי צריך להיות יותר גבוה". איך הם יודעים שהם היו צריכים להיות יותר גבוהים?

לצפיה ב-'יש עקומות לפי מין גיל ומוצא של ממוצע האוכלוסיה בארץ שלך'
יש עקומות לפי מין גיל ומוצא של ממוצע האוכלוסיה בארץ שלך
18/04/2017 | 17:11
6
24
אם אתה בעקומה אתה בממוצע של אותה ארץ בה אתה גר,  אם אתה נמוך יותר או גבוה יותר אתה מחוץ לממוצע. - כלומר נחשב אדם גבוה או אדם נמוך.
אין לזה שום משמעות מעבר לזה.
את הגובה קובע הורמון הגדילה שמופרש בגיל צעיר בזמן השינה .
מה שקובע כמה הורמון גדילה יופרש זה כמה גורמים :תורשה מזון ושינה .
התורשה - אם ההורים שלך גבוהים סביר שאצלך יופרש יותר הורמון גדילה ותהיה גבוה יותר ולהפך.
בנוסף לתורשה קובע איכות המזון- מי שאוכל מזון איכותי יותר יגבה יותר, מי שניזון מאוכל לא בריא סובל מתת תזונה אוכל רק ג'נק פוד יכול להיות של איגבה למירב שהיהי גובה אילו אכל בריא.
דבר נוסף שמשפיע זה שינה - כיוון שההורמון מופרש בשינה חשוב לישון מספיק ובשעות קבועות . בעיות של חוסר שינה עלולות לגרום לך להשאר נמוך יותר. 

באופן טיבעי אדם גודל מהר בשנות הילדות ממשיך לגבוה עד גיל 25  בערך  ואחרי זה מאבד מגובהו בחזרה בזיקנה מספר סנטימטרים.
אפשר להתערב באופן מלאכותי אצל ילדים ע"י מתן הורמון גדילה , אצל ילדות גם ע"י טיפול הורמונלי בדחיית המחזור .
יש רופא ממומחה לגדילה ואם יש בעיה כדאי לפנות אליו ( בכל גיל עד 25) .
לצפיה ב-'באמת עד גיל 25 גובהים? '
באמת עד גיל 25 גובהים?
18/04/2017 | 18:01
1
17
כמה אפשר לגבוה אחרי גיל 18 21 ?

לצפיה ב-'רופא גדילה יכול לבדוק אותך ולאמר לך זה שונה מאדם לאדם'
רופא גדילה יכול לבדוק אותך ולאמר לך זה שונה מאדם לאדם
19/04/2017 | 17:35
4
לצפיה ב-'איך אדם יכול לדעת אם הוא היה צריך להיות יותר גבוה'
איך אדם יכול לדעת אם הוא היה צריך להיות יותר גבוה
18/04/2017 | 18:45
3
14
ובגלל שלמשל לא שתה חלב בגיל הגביהה אז הוא פספס גובה

"אם הייתי שותה חלב הייתי יותר גבוה"
איך הוא יודע שזה נכון?
אפשר להוכיח את זה?

לצפיה ב-'יש בדיקה שעושים לראות אם העצם עדיין יכולה לגדול'
יש בדיקה שעושים לראות אם העצם עדיין יכולה לגדול
19/04/2017 | 17:34
2
16
אתה יכול לעשות את הבדיקה אצל רופא מומחה לגדילה.
אחרי הבדיקה הוא יגיד לך אם יש עדיין אפשרות לגבוה או לא .
אין קשר לחלב דווקא או למזון אחר דווקא - כבר כתבתי לך מה הגורמים לגדילה: תזונה טובה (לאו דווקא חלב) , שעות שינה, ותורשה. 
לצפיה ב-'אם פוטנציאל הגובה הוחמץ , איך אני יכול לדעת'
אם פוטנציאל הגובה הוחמץ , איך אני יכול לדעת
20/04/2017 | 10:49
1
19
כמה ס"מ הפסדתי?
לצפיה ב-'אין דרך לדעת דבר כזה . '
אין דרך לדעת דבר כזה .
20/04/2017 | 14:33
15
זה כמו , שתוחלת החיים בישראל היא 80 אבל אדם מסויים שעישן סיגריות ומת בגיל שישים , האם אפשר לדעת כמה היה חי אם לא היה מעשן ?
אולי היה חי עד גיל 80 ואולי  יותר 90 , ואולי דווקא היה מת קודם כי אם לא היה מעשן היה שותה יותר אלכהול או אוכל יותר ומשמין יותר.
בקיצור אפשר רק לדעת מה הממוצע באוכלוסיה, ולזה יש עקומות "גרפים" . זה לא אומר כלום לגבי אדם ספציפי .
לצפיה ב-'אכילה רגשית איך מתמודדים איתה '
אכילה רגשית איך מתמודדים איתה
29/04/2017 | 13:39
10
אהלן אדם יכול לדעת מה הפוטנציאל שלו לפי התזונה שלו אם אתה אוכל טוב אז אתה תהיה גבוה ואם יש לך בעיות רגשיות עם האוכל כמו אכילה רגשית איך מתמודדים איתה אזה אתה תיהיה נמוך 
לצפיה ב-'סוכרים ברכיבים התזונתיים'
סוכרים ברכיבים התזונתיים
20/04/2017 | 11:15
2
33
היי,
שמתי לב שבחלק מהמוצרים רשום את כמות הפחמימות ומתוכם כמה סוכרים. ובשאר, רשום רק פחמימות (שהן בעצם סוכרים). לא מבין למה.
מצורפת דוגמא בתמונה
לצפיה ב-'עניתי לך בפורום השני " תזונה ואורח חיים בריא."'
עניתי לך בפורום השני " תזונה ואורח חיים בריא."
20/04/2017 | 14:28
11
לצפיה ב-'כשכותבים סוכרים'
כשכותבים סוכרים
01/05/2017 | 10:28
11
עד כמה שידוע לי הכוונה לדו סוכר (או כמה כפיות סוכר שולחן שלא רב סוכר יש במוצר)

דוגמה..כשאת מסתכלת על קורנפלקס אז חלק מהמוצר יכיל סוכר מוסף שאותו יכתבו לך כסוכרים ואת שאר הסוכר שהוא בעצם נובע מהדגן עצמו הוא ההפרש בין הסוכרים לכלל הפחמימה.(הסוכר שמגיע מדגן לבד הוא רב סוכר ולכן יתפרק יותר לאט מאשר דו סוכר שעובר תהליך פירוק לחד סוכר ומשם עובר לעיבוד בכבד).

מקווה שזה היה ברור.

דרך אגב...כשאת מסתכלת על מוצרים לסוכרתיים מסמנים להם במפורש מה הם הרב כהליים (ממתיקים) לבין הסוכר המורכב שמקורו בפחמימה של המוצר (כי הם סופרים בצורה מורכבת יותר את הסוכרים) זה נחשב סימון יותר נכון בעיני..
לצפיה ב-'מוצרים ללא גלוטן במיוחד לפסח'
מוצרים ללא גלוטן במיוחד לפסח
12/04/2017 | 22:06
19
כאן תוכלו להזמין מוצרים ללא גלוטן במחירים נוחים לכל כיס!
במיוחד לחג פסח ולכל ימות השנה!!
להזמנה ופרטים נוספים לחצו על הלינק->
חג שמח ובריא לכולנו!!
לצפיה ב-'משלוח ירקות ופירות טריים שנקטפו מהשדה באותו היום'
משלוח ירקות ופירות טריים שנקטפו מהשדה באותו היום
10/04/2017 | 12:48
27
הי חברים, רציתי לספר לכם על מיזמם חקלאי חברתי מדהים שממנו אפשר להזמין משלוחי פירות וירקות טריים (מאותו היום) במחירים זולים הרבה יותר מאשר בסופרים. יש להם גם מוצרי מזון איכותיים נוספים - ביצים, שמן זית מעולה , לחמים מקח מלא, ועוד - הכל של מותגים קטנים. אפשר להגיע אליהם פיזית אבל עדיף פשוט להזמין באתר שלהם:
חג שמח! (נחה קצת מהבישולים ונזכרתי שמזמן כבר רציתי לפרגן להם)
לצפיה ב-'כבר כתבתי כאן אך הבעיה החמירה לצערי'
כבר כתבתי כאן אך הבעיה החמירה לצערי
08/04/2017 | 13:21
7
84
אני ממשיכה לעלות במשקל במקום לרדת
וזאת על אף שאני באמת מתאמצת ועושה דיאטה 
לא יודעת אם לקרוא לזה דיאטה
מה שבטוח אני אוכלת הרבה פחות והרבה יותר בריא וזה בטוח
בנוסף עוסקת בפעילות אירובית ואנאירובית
זה כבר מתחיל נורא לתסכל
אני אובדת עצות
לצפיה ב-'אשמח לעזור לך לעזור לעצמך אם תעשי את הפעולות הבאות:'
אשמח לעזור לך לעזור לעצמך אם תעשי את הפעולות הבאות:
09/04/2017 | 10:16
3
46
1. קחי  פנקס קטן  ורישמי בדיוק נמרץ מה את אוכלת וכמה בכל ארוחה , וגם מה את שותה , פשוט קחי פנקס קטן או פתחי קובץ אקסל וכ"ד בסמרטפון,  ורישמי בדיוק נמרץ כל הזמן מה נכנס לפה. - כולל שתיה,  וכולל נישנושים ... חשוב לרשום כמויות מדויקות (כוס, כפית כף ... מספיק אבל ) רצוי מאד אפילו לשקול , חשוב מאד כמות השמן או אחוז השומן בכל דבר שאוכלים, חשוב לרשום את כמות הסוכר.
2. שקלי את עצמך בבית שקילה אחת בלבד ביום ראשון בבוקר איך שאת קמה מהמיטה   ( בלי בגדים, אחרי הפיפי, לפני שאת שותה או אפילו מצחצחת שיניים )
3. המשיכי בדיטה שאת עושה, ברישום יומן האכילה, והתמידי בזה כל השבוע כולל סוף שבוע.
4. השקילה הבאה, רק אחרי שבועיים! בדיוק באותה צורה ובאותו יום ובאותו מצב , אין שום צורך להשקל בין לבין, ואין שום משמעות לשקילות בין לבין .
5. אם תבצעי את הדברים האלה בדיוק נמרץ, אחרי שבועיים נוכל לעשות  חישובי קלוריות ומרכיבים ולדעת אם התפריט שלך הוא באמת דיטה או שצריך להוריד ממנו  או להמשיך בו. ואז לפי הרישומים שלך אפשר לדעת מה מיותר ומה אפשר להחליף .

לצפיה ב-'אני חוששת שאולי מדובר בבעיה רפואית כלשהי'
אני חוששת שאולי מדובר בבעיה רפואית כלשהי
09/04/2017 | 11:11
2
37
שמונעת ממני ירידה או אפילו גורמת לי להשמנה
כי מאז שהתחלתי את הדיאטה, לא רק שלא ירדתי אלא אפילו עליתי 2 קילו והתנפחתי ואני מתביישת לצאת מהבית
אני כן יודעת שיש לי בעיה של תת פעילות בבלוטת התריס אני כן לוקחת כדור לאיזור 
אבל מזמן לא נבדקתי ואולי קרה משהו בזמן הזה
לכן עוד השבוע אחרי החג אלך לרופאה לבקש הפנייה לכל הבדיקות האפשריות
אני בת 25 וזה מאוד מתסכל אני רק לפני שנה שקלתי 6 קילו פחות ואכלתי בכמויות וזה לא השפיע עליי

לצפיה ב-'זה לא קשור אחד לשני - את צריכה להבדק ולטפל בבלוטת התריס אבל'
זה לא קשור אחד לשני - את צריכה להבדק ולטפל בבלוטת התריס אבל
09/04/2017 | 16:49
1
40
משמינים רק מאוכל !
הגוף הוא מחשבון קלוריות ואנרגיה מדוייק , מה שנכנס ולא נשרף הופך לשומן .
תהליכים מטבוליים והורמונליים שונים אצל אנשים שונים תאבון מוגבר אצל אנשים שונים או מחלות כאהל ואחרות יכולים לגרום להשמנה אך ורק אם אוכלים יותר ממה ששורפים.
אין שום תרופה שמשמינה או מחלה שמשמינה- יש תרופות או מחלות שמגבירות תאבון ואז אוכלים יותר.
בכל מקרה ההשמנה זה רק מאוכל.
אם תעשי בקרה על הדיטה שלך, כמו שתארתי לך קודם, תוכלי לירזות, למרות הבלוטה או התרופה שאת מקבלת..
בשיטה הזאת שתארתי לך למעלה אני הצלחתי לרדת 25 קילוגרם,  בגיל שישים (גיל שיותר קשה לרדת), למרות שקיבלתי טונות של תרופות  בגלל אולקוס יתר לחץ דם שומנים בדם ועוד... 
היום (בגיל שישים וארבע ( ארבע שנים אחרי התחלת הדיטה)) אני במשקל תקין ורוב הבעיות הרפואיות שהיו לי נעלמו בגלל שאני שומר על המשקל,  ואוכל אוכל בריא, ולכן הרופא הפסיק לי  גם את רוב התרופות.
לדוגמה סבלתי מלחץ דם גבוה של 190 \ 110 קיבלתי שלשל סוגי תרופות כדי להוריד את הלחץ דם ל 140\90  וגם זה בקושי,  כל כמה שנים הגוף מתרגל לתרופות והחליפו לי את התרופות כמה פעמים.  .
היום הלחץ דם שלי הרגיל בלי תרופות בכלל הוא 120 על 80 ...כמו של בחור בגיל 18 . ואין לי שום בעיה של שומנים בדם ...
לצפיה ב-'השמנה ומשקל'
השמנה ומשקל
10/04/2017 | 11:53
34
אתה צודק בקשר להשמנה במובן של כמות השומן בגוף, אהל אפשר לעלות במשקל גם ע"י צבירת נוזלים, וייתכן שזה המצב כאן ׁ(אם יש בעיות עם בלוטת המגן).
לצפיה ב-' את צריכה תזונאית או נתורופטית צמוד,דרך שאלות- '
את צריכה תזונאית או נתורופטית צמוד,דרך שאלות-
17/04/2017 | 23:53
19
בפורום אי אפשר .
לצפיה ב-'הצעה רפקסולוגיה ונטרופת'
הצעה רפקסולוגיה ונטרופת
01/05/2017 | 14:21
1
9
יש סיכוי שאת עולה במשקל בגלל הבעיה בבלוטת התריס ואולי מהתרופות שאת לוקחת לבעיה.

לי אישית טיפול נטרופתי ורפחקסולוגי עזר לי לטפל בבעיה של תת פעילות בבלוטת התריס אחרי אנורקסיה...זה לקח שנתיים אבל עבד - ממליצה לך לנסות טיפול רפלקסולוגי ונטרופתי לטיפול זה אמור לפתור לך גם את העליה במשקל וגם את הבעיה בבלוטת התריס.
לצפיה ב-'"זה לקח שנתיים אבל עבד"'
"זה לקח שנתיים אבל עבד"
10/05/2017 | 12:46
5
מניין לך שזה עבד? מה דעתך על האפשרות שהגוף שלך פשוט התאושש באותן שנתיים בלי קשר לטיפול?
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 17:02
2
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'אשמח לדעת מה האלטרנטיבה שלכם לדייסת שיבולת שועל בפסח'
אשמח לדעת מה האלטרנטיבה שלכם לדייסת שיבולת שועל בפסח
08/04/2017 | 09:15
4
25
שלום לכולם,

ידוע כי שיבולת שועל נחשבת לבסיס טוב/מעולה לדייסה/מוזלי עם או בלי חלב או חלב סוייה,

אשמח לדעת מה החלופה (אם קיימת כזו) לפסח,
בתודה מראש!
לצפיה ב-'אשאל גם, האם כוסמת והאם קינואה כשרים לפסח : )'
אשאל גם, האם כוסמת והאם קינואה כשרים לפסח : )
08/04/2017 | 20:29
3
10
לצפיה ב-'זה לא פורום שאל את הרב- אבל במקרה אני בעניינים'
זה לא פורום שאל את הרב- אבל במקרה אני בעניינים
09/04/2017 | 10:31
2
33
כי אני עובד בתעשיית המזון והתרופות ולכן מכיר היטב גם את חוקי הכשרות. 
הציבור הדתי מתחלק בגדול לשני חלקים : אוכלי קטניות ( ספרדים בדרך כלל) והאשכנזים .
אוכלי קטניות (ספרדים) לא אוכלים קמח שהחמיץ, וכן דגנים מסוימים כמו חיטה ,שעורה ושיבולת שועל - שעלולים להחמיץ , אלא אם הם מקמח שמור, קמח שנשמר יבש ונאפה ללא החמצה לפני הפסח ( קמח מצה) וכתוב על זה כשר לפסח.
לאוכל קיטניות אין בעיה עם קטניות (עדשים שעועית אפונה חומוס וכן הלאה) והם גם אוכלים כמה סוגי דגנים כמו תירס ואורז ובטח מותר להם קינואה -שזה לא דגן ולא קיטניה. (אבל קטניות צריכות להיות כשרות לפסח לאוכלי קטניות , כי במפעלים שאורזים קטניות אם אורזים גם חיטה יש חשש שגרגר חיטה יכנס לשק עם הקיטניות ויחמיץ לו שם ...
אלה שלא אוכלים קטניות  ( אשכנזים) לא נוגעים בכל מה שעגול וקטן, דגן קטניה או כל מה שדומה לזה כמו קינואה אפילו שזה לא קיטניה ולא דגן,  ויש להם גם מסורות שונות ומשונות - יש כאלה שאפילו קמח תפוחי אדמה לא אוכלים, כל אחד לפי המסורת שהיתה נהוגה במשפחה שלו.
אגב, אתה לא חייב לזרוק מהבית כל מה שלא כשר לפסח - כי נעשתה מכירת חמץ לגוי שחלה על כל החמץ במדינה, והחמץ הזה שישאצלךך בבית נמכר גם כן ובעצם לא שייך לך עד אחרי החג אז אתה פשוט יכול לשמור אותו בארון נעול או מקום שלא פותחים במשך החג.  (גם בסופר מרקט לא זורקים את החמץ אלא רק מסתירים אותו.
הכי טוב שתקח את כל מה שיש לך בבית שלא כתוב עליו "כשר לפסח" תנעל בארון שלא פותחים עד אחרי פסח ותקנה בסופר רק מוצרים שכתוב עליהם כשר לפסח ואתה מכוסה.

לשאלה השניה:  - כוסמת לא אמרו להיות כשר בכלל ,מצד שני  קינואה זה לא דגן ולא קיטניה ואמור להיות כשר - אבל כאמור אם לא כתוב "כשר לפסח " או כשר לפסח לאוכלי קטניות" יש חשש שזה נארז ביחד עם דגן שאסור לאכול בפסח ויש חשש לזיהום צולב של חמץ.
לצפיה ב-'רגע, אז נשאלה כאן שאלה טובה, אי אפשר להכין דייסה מזינה...'
רגע, אז נשאלה כאן שאלה טובה, אי אפשר להכין דייסה מזינה...
09/04/2017 | 10:41
1
14
אכן תגובה מפורטת,
אבל משתמע מכך שאין שום דבר להכין ממנו דייסה מזינה (כמו שבולת שועל)
לצפיה ב-'אבותינו לא אכלו דייסה משיבולת שועל '
אבותינו לא אכלו דייסה משיבולת שועל
09/04/2017 | 17:00
17
כשיצאו ממיצריים - נכון!?
אז גם אנחנו לא נאכל דייסה שבוע !  למה מה קרה? כוווולה שבוע אחד מיסכן בלי דייסה. קטן עלינו.
תאר לך שמשה רבנו היה כותב שאנחנו צריכים  כל שנה לחצות את הנילוס בשחיה או לחצות את מדבר סיני ברגל ,  כדי להזדהות עם אבותינו. (במיוחד עכשיו עם כל אזהרות המסע לסיני) 
לצפיה ב-'משקל תקוע בתחילת הדיאטה'
משקל תקוע בתחילת הדיאטה
02/04/2017 | 14:32
4
49
שלום, לפני כחמישה ימים התחלתי לאכול בצורה יותר בריאה ומסודרת, אפילו התחלתי להתאמן, ברור שלא ציפיתי לירידה במשקל בחמישה ימים, אבל מה שקרה זה שבכלל עליתי במשקל, לא רק שהוא לא ירד הוא עלה.
זה מוזר כי אני אוכלת הרבה פחות, באופן משמעותי ואפילו התאמנתי קשה מאוד בכל החמישה ימים הללו, אירובי ואנאירובי. 
יש לי תת פעילות בבלוטת התריס, אבל אני מטופלת בכדורים, לכן אני חושבת שהמצב מאוזן. 
מה עליי לעשות?<
תודה
לצפיה ב-'אימונים לא תורמים יחסית הרבה להורדה במשקל'
אימונים לא תורמים יחסית הרבה להורדה במשקל
02/04/2017 | 16:31
36
לפחות לא בטווח הקצר.
מה שתורם משמעותית זה מאזן הקלוריות .
כמה קלוריות נכנסות לעומת כמה קלוריות יוצאות .
את זה אפשר לחשב בעזרת דיטנית או בעזרת מחשבוני קלוריות.

אם מאזן הקלוריות שלך שלילי , את תרדי במשקל - כאשר כל 7000 קלוריות פחות שווה לקילוגרם אחד.
הגרעון הקלורי בדייטת רעב קשה  הוא כ 500 -1000 בדיטה מתונה יותר הוא כחצי מזה - כלומר אם תשמרי בקפדנות על מאזן של דייטה מתונה תרדי קילו אחד בשבועיים בערך. (זה לא מדע מדוייק)  
התנודה היומית של משקל בגלל נוזלים ועוד הוא כ קילו שלם עד שני קילו ביום ! 
ולכן בחמישה ימים לא בטוח שתראי הבדל בכלל .
מה שאת צריכה לעשות זה לבדוק שאת בדייטה נכונה 0 מאזן קלורי) ולהמשיך בזה במסירות ובקפדנות ובהתמדה כמה חודשים... 
בהצלחה.

הסבר לכותרת: 
כמובן שפעילות גופנית שורפת קלוריות , ועוזרת למאזן הקלוריות, אבל הכמות של הקלוריות שנשרפות בפעילות היא יחסית קטנה לעומת הקלוריות שנכנסות עם האוכל.
לדוגמה : מבחינת מאזן קלוריות עדיף להמנע מאכילת סנדויץ אחד מאשר לרוץ שעה .
לצפיה ב-'ויתור על ספורט על פני אכילת קלוריות לדעתי לא נכון תמיד'
ויתור על ספורט על פני אכילת קלוריות לדעתי לא נכון תמיד
05/04/2017 | 12:48
2
23
לא לשכוח שעשיית ספורט, בונה שרירים בגוף.
שרירים שורפים קלוריות והרבה
ואפילו בפאסיבי
ולכן הייתי מעדיפה לרוץ מאשר לאכול סנדויץ.
לצפיה ב-'עדיף גם וגם . כי ספורט גם טוב לבריאות '
עדיף גם וגם . כי ספורט גם טוב לבריאות
05/04/2017 | 15:49
18
אבל אם רוצים לרזות  צריך קודם כל להגביל את האכילה  
מכיר הרבה אנשים שעושים ספורט מתאמצים מזיעים ואחר כך זוללים ולא מבינים למה הם משמינים במקום לרזות.
לפעמים זה עובד הפוך כי הספורט עוד מגביר את התאבון ועוד יותר קשה להתאפק .
ספורט יש אירובי ויש לכוח- ספורט אירובי שורף קלוריות בזמן הפעולה יותר מתרגילי כוח ( משקולות וכ"ד)  אבל הוא פחות גטוב להגדלת שרירים .
כייון ששריר צורך יותר קלוריות במצב מנוחה, כלומר צורך את הקלויות גם כשלא עוסקים בספורט, אפילו בזמן השינה , אז  יותר קל להשאר רזה לאורך זמן אם יש יותר שרירים .
לכן אומרים שספורט כוח הוא השקעה לטווח ארוך.
 בקיצור כדי לרזות ולהשאר רזים עדיף להגביל קלרויות ולעסוק בספורט שבונה שרירים.

לצפיה ב-'כמה הרבה?'
כמה הרבה?
06/04/2017 | 11:28
14
כמה קלוריות שורף ק"ג שריר ביממה? וכמה שורף ק"ג שומן? וכמה ק"ג שריר נבנים ע"י ריצה?

אבי צודק: עיקר ההורדה במשקל מושגת לא ע"י הפעלת השרירים אלא ע"י אי-הפעלת שרירים מסויימים: שרירי הלסת.
לצפיה ב-'דייטות אופנתיות '
דייטות אופנתיות
02/04/2017 | 16:21
25
אנשים רצים אחרי דיטות אופנתיות אבל כשמדובר בבריאות מה שנכון אלה ההנחיות הותיקות .
כתבה במדסקייפ ציטוט מדברי ד"ר אנדרו פרידמן מנהל מחלקה למניעת מחלות קרדיווסקולריות במרכז הלאומי היהודי לבריאות  בדנוור.
מדובר על סיכום של מחקר שמסכם מחקרים אחרים בנושא תזונה והפשעתה על מחלות לב, ובריאות. וסוקר את הדיטות השונות.
בזמן האחרון יש כל מיני דיטות אופנתיות והחמקר טוען שהטוב ביותר אלה ההוראות השמרניות.
לאכלול הרבה פירות וירקות, שלמים, דגנים וקטניות מלאים.
מיצים לא מומלץ בגלל הסוכר ועודף הקלוריות שיש בהם.
שומן דקלים ושמן קוקוס מאד אופנתיים אבל אין  הוכחות שהם מועילים לבריאות. לעמת זאת יש הוכחות לטובת שמן זית כתית.
בכל מקרה צריך להגביל את השומנים באוכל מבחינה קלורית ולבסס את השומנים על שמן זית, אגוזים, ופחות שומנים מהחי.
למרות שאין הגבלה על כולסטרול באוכל כדאי להמעיט באכילת ביצים כי זה בכל זאת שומן מהחי - רצוי לאכול בשר וחלב רזים.
דיטה ללא גלוטן טובה רק לחולי צליאק ולא מועילה בכלל לאנשים שלא חולי צליאק.
בשר וחלב מומלץ לצרוך בשר וחלב רזים.

לינק :  http://www.medscape.com/viewarticle/877941

לצפיה ב-'מה עדיף, קוקה קולה או שוקו עמיד?'
מה עדיף, קוקה קולה או שוקו עמיד?
01/04/2017 | 19:59
1
27
2 ליטר של מה עדיף:

1. קוקה קולה
רכיבים: מים, סוכר, פחמן דו-חמצני, צבע מאכל קרמל (E-150d), מווסת חומציות: חומצה זרחתית, חומרי טעם וריח טבעיים, קפאין.

סימון תזונתי ל-100 מ"ל
קלוריות (אנרגיה) 42
חלבונים (גרם) 0
פחמימות (גרם) 10.6
מתוכן סוכרים (גרם) 10.6
שומנים (גרם) 0
נתרן (מ"ג) 5

2. שוקו עמיד של תנובה
רכיבים:
חלב, סוכר, קקאו, מייצב (E-407).

מידע תזונתי:
סימון תזונתי ל-100 מ"ל
אנרגיה 73 קל
חלבונים 3.1 גרם
פחמימות 10.6 גרם
שומנים 2.0 גרם
מתוכם שומן רווי 1.2 גרם
נתרן 50.0 מ"ג

לצפיה ב-' השוקו פחות גרוע.'
השוקו פחות גרוע.
02/04/2017 | 10:57
9
לצפיה ב-'סיבים תזונתיים עם האוכל והשתיה גורמים לירידה במשקל'
סיבים תזונתיים עם האוכל והשתיה גורמים לירידה במשקל
27/03/2017 | 00:54
1
33
שלום רב,
אודה למי שבאמת מבין ויעשה לי סדר בדילמה הבאה:
מישהו אמר לי את המשפט שכתבתי למעלה, ואני לא מבין את ההיגיון שבו,
אם נגיד אני שותה כוס מיץ תפוחים טבעי שיש בו כמות קלוריות מסויימת, ואני מוסיף לזה סיבים תזונתיים ומערבב ואז שותה - איך הסיבים התזונתיים יגרמו לגוף שלי לקבל פחות קלוריות מהמיץ וכתוצאה מכך פחות להשמין ממנו?
מה שקורה זה שלוקח לו יותר זמן להתעכב/להיספג בגוף, אבל הקלוריות הן אותן קלוריות והגוף מקבל אותן.
תודה,
L2010

לצפיה ב-'סיבים תזותיים מזרזים את פעולת המעיים ולכן מפחיתים את יעילות'
סיבים תזותיים מזרזים את פעולת המעיים ולכן מפחיתים את יעילות
27/03/2017 | 10:39
29
העיכול .
כלומר חלק מהקלוריות פשוט עובר במערכת העיכול ויוצא ביחד עם הסיבים החוצה...
לסיבים תזונתיים לא לוקח יותר זמן להתעכל ....  הסיבים עשויים מצללוזה "תאית" ורב סוכרים דומים ,  זה חומר שלא מתעכל ולכן הם לא מתעכלים בכלל , במערכת העיכול הם סופחים מים יוצרים מסה שלא מתעכלת מנפחת את המערכת וגורמת לה לזרז את הפריסטלטיקה (התנועה של המעיים)  והיציאות ...
יותר מידי סיבים תזונתיים יכולים לגרום לשילשול או "קיבה רכה" - אבל לאנשים שמנים זאת תופעה חיובית  - רק חשוב לשתות הרבה כדי לא לאבד יותר מידי נוזלים ביחד עם מה שיוצא...
חסרונות של סיבים תזונתיים או יותר מידי סיבים תזונתיים - איבוד של ויטמינים ומינרלים מהמזון  ואיבוד של נוזלים .
סיבים תזונתיים יש רק בצמחים.  בכל הירקות והפירות ובקליפות של זרעים  .
יש גם סיבים תזונתיים שנמכרים בצורה יבשה כתוסף תזונה או משלשל, הם באים בצורת אבקה או קפסולות , לוקחים אותם  כשיש עצירות או קיבה קשה, כדי לזרז יציאות וכדי לרזות .  חייבים לשתות הרבה מים כשלוקחים סיבים יבשים. 
לצפיה ב-'חישוב קלוריות'
חישוב קלוריות
25/03/2017 | 16:33
2
44
שלום,

הכנתי מרק מברוקולי, כרובית, בצל ושום בלבד..

איך אני מחשב כמה קלוריות יש?

המרכיבים הם
800 גרם ברוקולי
800 גרם כרובית
בצל 1 גדול
2 שיני שום
2 ליטר מים

ניסיתי לחשב לבד על ידי סכימה של כמות הקלוריות חלקי המשקל בגרמים כפול 100.. האם זה החישוב הנכון? הוספתי גם את המים למשקל הכולל של הגרמים.. כך שיוצא כמעט 4000 גרם... ויוצא בערך 16 קלוריות ל100 גרם.. זה הגיוני??

תודה
לצפיה ב-'החישוב שלך כמעט נכון'
החישוב שלך כמעט נכון
26/03/2017 | 15:06
1
32
השיטה הנכונה היא שאתה מסכם את סה"כ קלוריות שיש במרכיבים שאתה שם במרק  ומחלק במשקל של כל המרק ( משקל המרכיבים + משקל המים , ופחות  המים שהתאדו מהמרק).
כייון שהרבה מים מתאדים מהמרק בזמן הבישול אז הכי מדויק לשקול את המרק בסוף הבישול .
סה"כ במרק אין הרבה קלוריות ליחידת משקל כי הרוב מים.

בנוסף אל תשכח להוסיף תבלינים אם יש במיוחד סוכר , אבקת מרק, ושמן (אם יש.)
לצפיה ב-'תודה'
תודה
26/03/2017 | 15:27
16
תבלינים יחידים זה מלח ופלפל.. אין שמן.

ההבדל יהיה מינורי גם אחרי אידוי המים..
לצפיה ב-'דיאטה מבלי לעשות דיאטה'
דיאטה מבלי לעשות דיאטה
22/03/2017 | 18:44
3
63
משתף מאמר נחמד שקראתי בנושא תזונה.

אז שוב הגיע יום ראשון ושוב החלטנו להתחיל בדיאטה… נשמע מוכר ?
כל השבוע שמרנו ואז הגיע סוף השבוע ולחלקנו זה גם סוף הדיאטה, כל מה שהורדנו במשך השבוע (במידה ולא עשינו הפסקה "רק" ביום שלישי) אנו מעלים בחזרה ואפילו מקבלים קצת עודף רק בגלל הבורקסים של שישי בצהריים,מארוחת שישי בערב, מהקינוח אחרי הארוחה,מהקרואסון של שבת בבוקר… שכחנו משהו ?

הדרך הטובה ביותר להפחית במשקל היא לרדת בהדרגה תוך כדי שינוי הרגלי אכילה כלומר דיאטה מבלי לעשות דיאטה. מה זה אומר? אספנו עבורכם מספר טיפים כיצד לרדת במשקל/טיפים לחיים בריאים ולא להיות רעבים.

ארוחת בוקר:

לארוחת הבוקר השפעה גדולה מאוד על תפקודינו במשך היום.
אנו חושבים יותר טוב, הביצועים שלנו טובים יותר ואנו ערניים הרבה יותר. טעות לחשוב שוויתור על ארוחת הבוקר היא דרך טובה להתחיל את הדיאטה של יום ראשון.
ארוחת הבוקר יכולה להכיל דגני בוקר, פירות או משהו קל אחר.

ארוחת ערב:

ארוחת ערב צריכה להיות קלה.
ארוחה זו יכולה לכלול 2-3 פרוסות עם גבינה, סלט ירקות ביצים.
אכלו לאט ובשעה לא מאוחרת. קבעו לכם שעה קבועה לארוחה- אתם זוכרים מה המטרה שלנו ? הרגלי אכילה נכונים שיובילו להורדה במשקל מבלי לעשות דיאטה.
שעות קבועות לארוחות יובילו עם הזמן להרגלי אכילה נכונים.

מים:
שתו מים והרבה ! עזבו אתכם מכל המשקאות המוגזים עתירי הקלוריות והלא בריאים. לאלו שבינינו שנמצאים במשרד או מול המחשב קחו איתכם בקבוק של ליטר מים שפשוט יהיה לצידכם.
שתו לגימות קטנות כך לא תרגישו שאתם שותים.
במידה ואתם עדיין רוצים משהו מתוק שתו מיץ פירות- הרבה יותר בריא !

אכלו פירות וירקות:
לכולנו מגיע הרגע בו אנו קמים למקרר ופשוט רוצים לאכול משהו ! לא כי אנחנו רעבים, סתם כי בא לנו. אז במקום לפתוח עוד חפיסת שוקולד, עוגיות או שקית חטיפים אחרת אכלו ירקות ופירות.

דברים שאפשר לוותר עליהם:
כולנו אוכלים סלט ליד ארוחת הצהריים, נכון ? אז ככה, ברגע שזה סלט ירקות אז זה אפילו טוב, אבל ברגע שאת סלט הירקות מחליף סלט חצילים בטחינה או חומוס וליד החומוס פיתה אחת אז הסלט הוא כבר לא כל כך סלט. וותרו על כל דברי המטוגנים: צ'יפס, אוכל שבושל בכמות שמן גדולה וכו'.
צחצחו שיניים
צחצחו שיניים מיד לאחר ארוחת הערב, כך לא יישאר לכם טעם בפה שיוביל לטעימות נוספות. ומעבר לכך חלקנו מתעצלים לצחצח פעם נוספת שיניים אז אולי זה מה שימנע מאיתנו ללכת למטבח

ספורט:
כולנו חייבים ספורט אבל לא תמיד יש לנו זמן. החוכמה היא לעשות ספורט מבלי להרגיש שאנו מקציבים את הזמן שאין לנו. למה הכוונה? ניתן להחליט כי אנו עולים במדרגות ולא במעלית, יורדים מהאוטובוס תחנה אחת לפני התחנה שאנו באמת צריכים, יוצאים לטיול עם הכלב או עם בת הזוג ולא יוצאים להליכה.
לסיכום, אורח חיים בריא טוב יותר מכל דיאטה שנעשה, במידה ונרגיל את עצמנו לאכול נכון ולאכול בריא, לוותר על דברי מתיקה, לעסוק בספורט וכו' הרווח יהיה כולו שלנו, כולו שלכם.
לצפיה ב-'המביא דברים בשם אומרם...'
המביא דברים בשם אומרם...
23/03/2017 | 15:45
1
30
והקרדיט מגיע ל...?
לצפיה ב-'מגיע לקליקבייט שהוא מפרסם, לא?'
מגיע לקליקבייט שהוא מפרסם, לא?
24/03/2017 | 05:16
9
לצפיה ב-'יש כמה דברים אני לא מסכים איתם'
יש כמה דברים אני לא מסכים איתם
26/03/2017 | 15:37
27
גילוי נאות:  אני מעיד בתור מי שעשה דיטה מאד מלומדת ומחושבת, הצליח לרדת 25 קילו ל BMI24  והצליח לשמור עליה כבר שלש שנים. בנוסף לשיפור מדדים של לחץ דם ושומנים בדם.
סה"כ המאמר יפה אבל יש במאמר הזה כמה "פרות קדושות" שבא לי לשחוט:

1. ארוחת הבוקר הקדושה: אני לא אוכל בכלל  ארוחת בוקר, וחושב שלוותר על ארוחת בוקר או לדחות אותה ככל האפשר יש יתרון גדול ביכולת ההתמודדות עם הדיטה.
בגלל תהליכים מטבוליים בגוף ( אינסולין וכ"ד)אכילה מעוררת תאבון , ואילו אחרי צום ממושך התאבון יורד.
ולכן  הרבה יותר קל לי לדחות את הצום של הלילה  וככל שדוחים את הצום של הלילה לשעה מאוחרת יותר הארוחה הבאה גם נדחת ובסופו של יום אוכלים פחות.
2. דגני בוקר זה מאכל רע ולא בריא, שמכיל המון קלוריות לא משביע ולדעתי אפילו פותח תאבון וכדאי לוותר עליו.  (הוא מכיל כימיקלים וחומרים משמרים , סוכר, מלח , עמילן, ושומנים לא בריאים)
3. מיץ פירות - לא בריא בכלל , עדיף לאכול פרי שלם , הסוכר במיץ פירות זה פרוקטוז וכשהוא בא בלי הסיבים שיש בפרי עצמו הוא מזיק .
4. ארוחת ערב- דווקא ארוחת ערב צריכה להיות ארוחה משביעה כדי שלא תעוררו רעבים בלילה ותתחילו לנשנש.
5. פירות וירקות - צריך גם להגביל לפי מספר הקלוריות - אל תשכחו שהחיה הכי שמנה בעולם אוכלת רק עשב.
סלט - סלט זה לא בלי הגבלה ! חות מהקלוריות שבירקות צריך לחשב גם את הקלוריות שברוטב או בשמן - נסו לעשות סלט בלי מלח בלי שמן ובלי רוטב - זה יכול להיות  מאד טעים.
6. אסור לשתות יותר מידי מים יש כמות מוגבלת של  מים שמעליה יש איבוד יתר של מינרלים וכ"ד וזה מתחיל להזיק לבריאות. (היו מיקרים של מוות מעודף שתיית מים) הכמות שצריך לשתות תלויה בפעילות ובאיבוד הנוזלים, צריך לשתות במידה שגורמת לכך שהשתן בהיר ולא כהה.
7. כל היתר אני מסכים - גם ציחצוח שיניים חשוב מאד אבל לא קשור בכלל דיטה.
לצפיה ב-'תוספי תזונה לספורטאים'
תוספי תזונה לספורטאים
20/03/2017 | 19:23
2
47
אני לוקח תוסף מזון מסוג חלבון וזה תרם למסת השריר ללא תופעות לוואי, שולח לך לינק שהמאמן שלי שלח לי בנושא 

לצפיה ב-'סתם ביזבוז כסף , עובדים עליך .'
סתם ביזבוז כסף , עובדים עליך .
21/03/2017 | 10:46
1
27
זה לא יזיק לך אבל גם לא יועיל. הגוף יכול לנצל חלק קטן מהחלבון שאוכלים.
אכילה של ביצים גבינה בשר וקטניות מספקים מעל ומעבר חלבון לגוף.
הגוף יכול לנצל יותר חלבון לבניית שריר רק אם במקביל לאימונים אינטנסיביים ביותר וגם לנטילת האבקה המרוכזת אתה מקבל הורמונים ( סטרואידים אנאבולים או הורמון גדילה , או סטוסטסטרון ) אחרת הגוף הופך את החלבון המרוכז הזה לאנרגיה - קלוריות = ועודף הקלוריות מצטבר כשומן.
ולכן אם אתה לא משתמש בסטרואידים או הורמונים אחרים ( דבר שאני לא ממליץ לך לגעת בו בחיים) אין שום סיבה לצרוך את האבקות חלבון האלה .
פשוט אכול סטייקים, ביצים ,גבינות רזות, ופחות לחם ופסטה ופחממות אחרות, ותקבל חלבונים מעל ומעבר למה שהגוף של צריך, ואל תזרוק כסף על השטות הזאת.. 

לצפיה ב-'אין שום הבדל'
אין שום הבדל
21/03/2017 | 11:34
22
מנה של אבקת חלבון  לא שונה משום מקור חלבון אחר, ולא מכילה יותר חלבון מאשר קופסת טונה למשל. אם עושים את החשבון (רק עבור גרם חלבון) היא גם לא יקרה יותר, לפחות לא באופן משמעותי. החומר הנפוץ ביותר ממנו מייצרים אבקות חלבון הוא מי גבינה, ואמנם מדובר על מזון מעובד אבל תהליך הייצור שלו די ידידותי למשתמש.
לצפיה ב-'שאלת מיקסר'
שאלת מיקסר
19/03/2017 | 12:37
1
29
kmix של קנווד
דברו אליי, מה ההבדל בין הדגמים?
הלכתי לאיבוד.

אני לפני קניה
לצפיה ב-'אין לי בכלל מיקסר בבית .'
אין לי בכלל מיקסר בבית .
19/03/2017 | 17:31
20
יש לי מג'ימיקס - פודפרוססור.
ובלנדר קיצ'נאיידס.
אני לא עושה עוגות אבל להקצפה אישתי  משתמשת בדרך כלל במקציף ידני (למרות שהמג'ימיקס גם יודע להקציף).
אני אוהב שכל מכשיר  עושה פעולה אחת.
ללוש בצק אני אוהב בידיים.
לא מרגיש צורך במיקסר בכלל.
היה לי פעם מיקסר של קנווד עם כל החלקים והאביזרים תפס המון מקום במטבח ולא כלכך השתמשנו בו בסוף התקלקל ונזרק.
לצפיה ב-'יש עצה אכול ביצה - אין צורך להגביל כולסטרול במזון '
יש עצה אכול ביצה - אין צורך להגביל כולסטרול במזון
13/03/2017 | 15:30
7
55
זה לא חדש זה  כבר מ 2015 רק במקרה קראתי את זה שוב היום, וזכרתי שמישהו כאן היהי מודאג מהכולסטרול בללבות עוף...
אז אני מצרף את הקטע שבו זה כתוב.
זה כתוב במסמך שמוציא משרד הבריאות בארצות הברית  ובדרך כלל כל משרדי הבריאות בעולם מאמצים את ההמלצות שלהם.

כתוב שם  : בעבר היתה המלצה להגביל את כמות הכולסטרול במזון ל 300 מ"ג ליום , אבל מאחר שנמצא במחקרים כי אין קשר בין כמות הכולסטרול שאוכלים לבין כמות הכולסטרול שנמצא בבדיקות דם ירדו לחלוטין מההגבלה הזאת והיום אין שום הגבלה לכמות כולסטרול במזון.
לצפיה ב-'ולא להתבלבל עם בשר אדום ושומן רווי אותם כן צריך להגביל '
ולא להתבלבל עם בשר אדום ושומן רווי אותם כן צריך להגביל
13/03/2017 | 15:36
33
את כמות השומן הכללית רצוי להגביל , להעדיף שומן לא רווי מהצומח  ואומגה 3, ויש הוכחות שבשר אדום ושומן רווי כן מזיקים לבריאות.

בנוסף יש המלצה להרבות באכילה של ירקות ופירות ולהגביל את כמות המלח . 

לצפיה ב-'מתוך ניסיון שלי הכולסטרול יורד ב 10 אחוז אצלי ללא בייצים'
מתוך ניסיון שלי הכולסטרול יורד ב 10 אחוז אצלי ללא בייצים
16/03/2017 | 20:23
5
24
אבל התרומה העיקרית הייתה עוף - אבל אני כבר יותר מ 15 שנה צמחוני ועכשיו טבעוני מתשרי.
לצפיה ב-'מהמחקרים עולה שהכולסטרול שיש לנו בדם הוא לא הכולסטרול '
מהמחקרים עולה שהכולסטרול שיש לנו בדם הוא לא הכולסטרול
19/03/2017 | 10:46
4
27
שנמצא במזון.
כנראה שהכולסטרול שאוכלים אחרי שמגיע לכבד מתפרק שם למרכיבים שלו הכבד מיצר כולסטרול בהתאם לצורכי הגוף .
מצד שני  עודף של שומן רווי באוכל גורם לכבד ליצר יותר כולסטרול מהסוג הרע LDL ופחות כולסטרול מהסוג הטוב HDL .
שומן רווי בדרך כלל יש בשומן מהחי אבל לא כל השומן מהחי הוא שומן רווי ומצד שני יש גם בצמחים שומן רווי למשל בשמן דקלים יש כחמישים אחוז שומן רווי .
הגוף צריך גם שומן רווי וגם לא רווי אבל הכל במידה. 
בקשר לביצים בשר וכ"ד - אפשר לאכול כמה ביצים בשר וכ"ד שרוצים בתנאי שכמות השומן ובמיוחד כמות השומן הרווי הכללית שיש במזון לא תחרוג מההגבלה של כמות שומן רווי שנחוצה לגוף . כל תוספת של שומן רווי מעבר לערך הזה תגרום לעליה של הכולסטרול ה LDL .

תזונה צמחונית וטיבעונית היא בריאה כי יש בה הרבה שומן לא רווי ומעט שומן רווי - אבל זה בתנאי שלא אוכלים שומן שהורווה בצורה מלאכותית  כמו מרגרינה, או "שומן צימחי מוקשה", שזה שומן שהוא רווי בצורה מלאכותית ולכן הוא מכיל גם הרבה שומן רווי ויותר גרוע מכיל גם שומן טראנס .
לצפיה ב-'בקשר לתזונה צמחונית'
בקשר לתזונה צמחונית
19/03/2017 | 15:34
3
21
קראתי לא מיזמן  סקירת מחקר גדול  שטוען שחלב בכמויות  גדולות מסוכן גם לנשים וגם לגברים - מות מוקדם- אבל המחקר היה על אוכלי כל- האם ראיתה מחקר על צמחונות וחלב.
המחקר שאני מדבר עליו הבאתי אותו בפורום טבעונות.

לצפיה ב-'המחקר חלב בכמויות גדולות גורם למות מוקדם'
המחקר חלב בכמויות גדולות גורם למות מוקדם
19/03/2017 | 15:43
2
26
לצפיה ב-'לאנשים מבוגרים וכנראה במיוחד לנשים יש בעיה עם הסוכר של החלב'
לאנשים מבוגרים וכנראה במיוחד לנשים יש בעיה עם הסוכר של החלב
19/03/2017 | 17:00
1
23
הלקטוז ואחד המרכיבים שלו גלקטוז עוברים תהליך בגוף שעלול לעודד דלקות .
מערכת העיכול של תינוק בדרך כלל יודעת להסתדר עם הלקטוז אצל מבוגרים לא כלכך.
לכן ממליצים לאנשים מבוגרים לא לשתות חלב טרי אלא לצרוך חלב שעבר החמצה - לבן ,יוגורט, וכ"ד כי בהם הסוכר עובר תהליך התססה שמנטרל חלק  מהסוכר.
אפשרות אחרת זה גבינות, במיוחד גבינות יבשות שבהם כמות סוכר החלב נמוכה , כשמייצרים גבינה הסכור שבחלב יוצר מהגבינה עם מי הגבינה.
בעיה נוספת בחלב זה שיש בו הרבה שומן רווי כמו שכתבתי קודם לא בריא לצרוך הרבה שומן רווי .
אמנם הסוכר והשומן בחלב לא בריאים, אבל החלבון שיש בחלב הוא מאד בריא וגם הסידן כמובן.
הפתרון זה גבינה רזה או מוצרי חלב מוחמצים רזים .
כמובן הכל במידה.
אגב אני לא מכיר אנשים מבוגרים ששותים ככה שלש כוסות חלב מלאות ביום כמו אלה שבמחקר. 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/03/2017 | 17:06
10
גם אבי הקשיש אוכל מעט מאוד דברי חלב. וכך גם דודתי.
לצפיה ב-'חידק הנמצא ביוגורט מרפא דיכאון בעכברים'
חידק הנמצא ביוגורט מרפא דיכאון בעכברים
11/03/2017 | 14:36
2
28
לצפיה ב-'החשיבות של חיידקים טובים לבריאות הרבה מעבר למה שאנשים חושבים'
החשיבות של חיידקים טובים לבריאות הרבה מעבר למה שאנשים חושבים
12/03/2017 | 10:45
1
25
גוף האדם הסתגל לאוכלוסיית החיידקם הטובים שיש לנו במעיים על העור ובפה ... חלק מהחייקים האלה מאד חשובים לבריאות, יש חיידקים כאלה שעוזרים בעיכול ובלעדיהם לגוף יחסרו ויטמינים ( בעיקר ויטמינים מסוג B )  וחיידקים אחרים שמפרישים חומרים בכמויות מאד קטנות שמשפיעים עלינו בצורה ישירה או בצורה עקיפה יש כאלה שהמדע עדיין לא גילה.
הרופאים נותנים ואנשים לוקחים תרופות נגד חיידקים - אנטיביוטיקות שונות,  בלי חשבון ובלי צורך.
בנוסף אנשים אוכלים אוכל עם חומרים משמרים, רוב האוכל המתועש  מכיל חומרים משמרים, החומרים האלה הורגים חיידקים שמקלקלים מזון אבל הורגים גם חיידקים טובים שנמצאים לנו בגוף ומועילים לבריאות .
כל החומרים שהורגים חיידקים גם הורגים את החיידקים הטובים שיש לנו בגוף .

לצפיה ב-'מסכים אתך'
מסכים אתך
12/03/2017 | 14:54
16
עם תרופות הפוגעות בפלורה יש לקחת גם בחשבון טיפול שיניים קונבנצינלי- צריך טיפול הוליסטי או ביולוגי. והעיקר לשמור על השינייים מילדות.
לצפיה ב-'תזונה לא טובה אחראית למחצית מקרי המוות מלב ושבץ'
תזונה לא טובה אחראית למחצית מקרי המוות מלב ושבץ
11/03/2017 | 14:41
3
20
לצפיה ב-'החצי השני זה גנטיקה , ובעיקר שילוב של שני הגורמים'
החצי השני זה גנטיקה , ובעיקר שילוב של שני הגורמים
12/03/2017 | 10:49
2
13
כל מי שהיה בעבר במשפחה שלו מיקרים של ארועי התקף לב, כולסטרול גבוה, סכרת, לחץ דם גבוה- סביר מאד שהגנטיקה שלו גרועה מבחינה זאת.
ולכן הוא צריך להשגיח יותר מאנשים אחרים על תזונה נכונה , משקל תקין , ולהמנע מעישון ואלכהול . 
לצפיה ב-'יש עוד דבר קשה ריסוסים בחקלאות.'
יש עוד דבר קשה ריסוסים בחקלאות.
12/03/2017 | 14:51
1
14
ואני מעריך שהוא לא נלקח בחשבון במאמר
לצפיה ב-'נכון- במיוחד היום שחומרי ההדברה הם כאלה שנספגים לתוך הצמחים'
נכון- במיוחד היום שחומרי ההדברה הם כאלה שנספגים לתוך הצמחים
15/03/2017 | 12:10
11
חומרי סיסטמיים.
בהנדסה גנטית מפתחים צמחים עמידים למחלות שלא צריך לרסס אבל העמידות הזאת מבתצעת ע"י זה שהצמח עצמו מיצר חומר רעיל - אז זה כבר לא יותר בריא מריסוסים.
אני משתדל לקנת ולאכול תוצרת אורגנית .
אני חושב ככל שיותר אנשים יצרכו תוצרת אורגנית זה יאלץ את החקלאים ליצר יותר תוצרת כזאת לפתח אמצעים אורגניים ולגדל בלי ריסוסים .
עם זה יקרה השווקים של האורגני יגדלו  ועם הגדלת השוק והזמינות של תוצרת אורגנית המחירים גם ירדו.
הכל עניין של מודעות של הציבור.

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ