לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1528815,288 עוקבים אודות עסקים

פורום תזונה ודיאטה

ברוכים הבאים לפורום תזונה ודיאטה, בפורום זה נעסוק בשאלות נפוצות בנושאי תזונה נכונה, אורח חיים בריא, אכילה רגשית, ירידה במשקל, תזונת ספורט, תזונה מאוזנת לצמחונים וטבעונים, וכן פתרונות תזונתיים למחלות כגון: סכרת, כולסטרול, יתר לחץ דם, כבד שומני, סינוסיטיס, מיגרנות, מחלות מעיים (מעי רגיז, קרון, קוליטיס וכו'). אשמח לייעץ ולתת לכם פתרונות בנושאים הנ"ל ואף ללוות אתכם עד להשגת הפתרון האופטימלי עבורכם. תמיד כאן בשבילכם,

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תזונה ודיאטה

ברוכים הבאים לפורום תזונה ודיאטה, בפורום זה נעסוק בשאלות נפוצות בנושאי תזונה נכונה, אורח חיים בריא, אכילה רגשית, ירידה במשקל, תזונת ספורט, תזונה מאוזנת לצמחונים וטבעונים, וכן פתרונות תזונתיים למחלות כגון: סכרת, כולסטרול, יתר לחץ דם, כבד שומני, סינוסיטיס, מיגרנות, מחלות מעיים (מעי רגיז, קרון, קוליטיס וכו'). אשמח לייעץ ולתת לכם פתרונות בנושאים הנ"ל ואף ללוות אתכם עד להשגת הפתרון האופטימלי עבורכם. תמיד כאן בשבילכם,
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'יש דבר כזה יותר מדי פירות ירקות ושיבולת שועל בתפריט?'
יש דבר כזה יותר מדי פירות ירקות ושיבולת שועל בתפריט?
25/03/2019 | 21:03
2
8

שלום
בחור בן 34. בריא. מתאמן בצורה ממוצעת בחדכ"ש + 5 קמ פעמיים בשבוע.
187/81
הדיאטה שלי היא ללא פחממות ריקות. משתדל לאכול מאוד בריא. אבל כמותית אוכל הרבה. 
הלכתי לייעוץ אצל תזונאית. אני מבין שתזונאית ספורט מתאימה לי יותר ובכל זאת הייתי קצת בשוק ממה שאמרה לי התזנואית של קופח.
היא בעיקר נתנה לי ציטוטים מאיזה ספר שלמדה פעם על כמה חשוב לגוון (בפחמימות כולל פסטה ולחם וחובה לאכול גם חלמון...).
לא ככ הצלחתי להבין ממנה למה המפחמימות שאני צורך בפירות, בירקות, בשיבולת שועל שאני אוכל הרבה במהלך היום - בכל זאת דורשות גיוון.

אני יכול להבין שילוב של שומן מן הצומח. ועוד. אבל הגיוון באמת חשוב בפחמימות? (גם המיתוס של מג'דרה כבר ניפצו) 
מצ"ב את התפריט שלי (לא מצפה לניתוח אישי. אבל אם מישהו רוצה לחו"ד - אשמח).
הוא בעיקר כולל מלא מלא ירקות ופירות. חזה עוף נקי. מוצרי חלב. ושיבולת שועל לאורך כל היום.

היא המליצה לי להוריד כמויות בחצי. בלי להגיד מה המטרה (אני בחור רזה והפתיע אותי שהיא לא הייתה מוכנה לדבר איתי על מטרה אלא רק על חינוך לאכילה נכונה כמותית).
האם יש באמת סיבה להוריד כמיות אם אני לא מרגיש מפוצץ? אם אני מרגיש שאני נהנה מהתפריט שלי?
עודף סיבים. עודף סוכר פירות. עודף חלבון (יכול להפוך לשומן. כמובן).
המטרה שלי היא לאכול בריא. להתחטב ביחד עם האימוני כח ואירובי. ולעזור לגוף להראות שרירי.

אשמח לחו"ד. כי אני יודע שאני אוכל הרבה אבל לא חשבתי שהיא תגיד לקצץ בחצי.
מה גם שהתשובות שלה היו: צריך עד 3 פירות ליום (למי? לאדם בגילי? בBMI שלי? לאורח חיים שלי?) - הכל נשמע מצוטט מאיזה ספר שהיא קראה פעם. בלי הרבה אדפטציה למטופל.

לצפיה ב-'גיוון זה המלצה של כל הדיאטניות'
גיוון זה המלצה של כל הדיאטניות
26/03/2019 | 06:17
4
היא התכוונה שבתפריט יש הגזמה בסוג אחד של מזון (קווקר) על חשבון מזונות אחרים מאותה קבוצה (דגנים מלאים) שהיא גם הכי גדולה בתפריט (50-55% מהקלוריות)
כמו שמגוונים בירקות אמורים לגוון גם בשאר הקבוצות (דגנים, קטניות, שומנים, חלבונים)

המטרה בגיוון היא שאין מזון אחד בקטגוריה מסוימת שמכיל את כל הרכיבים שנמצאים באותה קטגוריה
למשל בחיטה יש רכיבים שאין בקוואקר (בטאין) ובקוואקר יש רכיבים שאין בחיטה (בטא גלוקן)
עוד סיבה לגיוון היא במזונות מסוימים יש יתרונות אבל גם חסרונות (ביצה וכולסטרול, חלב ושומן רווי, וכו)
למשל כוסמת מכילה רוטין אבל גם חומצה אוקסלית ואם תגזים איתה (תאכל רק אותה ולא דגנים אחרים) היא תעלה את הסיכון לאבנים בכליות

ירקות ופירות רצוי 16 סוגים בשבוע, בתפריט הזה גם בירקות יש יותר מדי מאותו סוג (2 מלפפון ביום נחשב מנת ירק אחת), וחסר ירקות שורש (גזר/בטטה/סלק/צנון/קולורבי), מצליבים (ברוקולי/כרובית/כרוב), עלים כהים (רוקט/פטרוזיליה/סלרי), ומעט מאוד כתום וסגול

ירקות לא נחשבים לפחמימה בבניית תפריט, אם גבינה מכילה פחמימה (סוכר החלב) זה לא אומר שמתייחסים לגבינה בתור פחמימה
מה שכן נחשב פחמימה זה דגנים (מבושלים, לחם, פסטה), קטניות, ירקות עמילניים (בטטה ותפוא) ופירות

לחם פסטה בורגול עשויים מאותו דגן (חיטה)
פחמימה ריקה זה סוכר/דבש/סילאן, לחם זה פחמימה מורכבת (גם לבן)
פייבר 1 וברנפלקס זה מוצרים מעובדים
שום עדיף טרי ולא אפוי כי היתרונות שיש בו נהרסים בחום
אבוקדו אפשר גם כל יום
לצפיה ב-'דגנים'
דגנים
26/03/2019 | 06:38
4
חיטה (פסטה)
שיפון (לחם)
שעורה (גריסים)
כוסמין
כוסמת
קינואה
אורז
לצפיה ב-' ברכות השחר – נוסח עדות המזרח'
ברכות השחר – נוסח עדות המזרח
23/03/2019 | 13:42
1
15
לצפיה ב-'כן מתחנפים ככה לאלוהים כל בוקר ובכל זאת מרגישים מקופחים'
כן מתחנפים ככה לאלוהים כל בוקר ובכל זאת מרגישים מקופחים
25/03/2019 | 15:36
4
אז אולי אלוהים לא אוהב חנפנים.

לצפיה ב-'מחקר חדש כולסטרול במזון כן מזיק לבריאות !'
מחקר חדש כולסטרול במזון כן מזיק לבריאות !
19/03/2019 | 10:30
24
26
במחקר חדש נמצא כי לאכילה של ביצים וכולסטרול יש אפקט שגורם להגברת התמותה והתקפי הלב .
בניגוד למה שחשבו עד עכשיו  ואחרי שב 2015 הרשויות בארה"ב אפילו הורידו את ההמלצה להקטין אכילה של כולסטרול וביצים הנה שוב מחקר חדש שמכויח שזאת היתה טעות והכולסטרול כן מזיק .
מחקר כזה זה  ממוטט את תאוריות האתקינס-פילאו -הקרניבוריזם שאין נזק באכילת שומן ובשר שמן ואיברי םפנימיים ביצים וכלסטרול .
ציטוט : "הסיבה הפוטנציאלית לתוצאות הלא-עקביות שהושגו במחקרים קודמים, מעריכים עתה החוקרים, טמונה בעובדה שלא הובאה בחשבון צריכת ביצים שיש לה אולי קשר עם התנהגויות לא בריאות אחרות כמו פעילות גופנית מעטה, עישון או תזונה לא בריאה אחרת. בדרך כלל מזונות המכילים כולסטרול הם גם עשירים בשומן רווי ובחלבון ממקור של בעל חיים. אבל עתה המחקר החדש הביא בחשבון גם נושאים אלה, הסביר מחבר הדו"ח."
המחקר הקיף מעל 29 אלף נבדקים כך שהאמינות שלו די גבוהה .
https://jamanetwork.com/journals/jama/article-abstract/2728487
לצפיה ב-'לא כתוב שיש אפקט'
לא כתוב שיש אפקט
19/03/2019 | 12:19
16
14
כתוב שיש מתאם.
מאחר ובארה"ב יש רבים שאוכלים הרבה יותר מדי, סביר להניח שהם גם אוכלים הרבה ביצים ומי שאוכל יותר צפוי ליותר תמותה.
לא נבדקה בלעדית אוכלוסיה שמתנזרת מפחממות או אוכלוסיה במשקל וBMI תקינים.
לצפיה ב-'למה המחקר דומה?'
למה המחקר דומה?
19/03/2019 | 12:24
3
8
נמצא שכל מי שאוכל מלפפון לאחר אכילת כפית של ציאניד מת מהר מאד.
לכן אכילת מלפפון קשורה למוות מיידי.
לצפיה ב-'כמו שנאמר איש איש באמונתו יחיה '
כמו שנאמר איש איש באמונתו יחיה
19/03/2019 | 15:27
2
15
המחקר הזה דווקא כן בודד את כל המישתנים שמחקרים אחרים קודמים לא בודדו ולכן הוא אמין יותר.
בתור אוהב ביצים ובשר, שמאד שמח לקרא ב 2015 שאכילת ביצים לא מזיקה ושהפסיקו להמליץ על הפחתת כולסטרול במזון גם לי קשה ולא נוח לקרא מאמר כזה דווקא עכשיו  אחרי שזללתי עשרות ביצים במשך השנים האלו .
אבל אני מקבל את זה שמדע זה לא דת ושתגליות מדעיות זה דבר דינמי,  ולא איזו תורה שאלוהים חקק באבן בהר סיני .
אולי בעוד כמה שנים יתפרסם מאמר הפוך ב 180 מעלות

בנתיים שנהיה בריאים. 
לצפיה ב-'איזה בידוד משתנים היה במחקר הזה?'
איזה בידוד משתנים היה במחקר הזה?
19/03/2019 | 15:57
1
11
ממה שראיתי הם רק מציגים את כמות הביצים הממוצעת שהנבדקים דיווחו! על צריכתם.
לצפיה ב-'במחקר הזה הם בודדו משתנים רבים שקשורים לאורח החיים '
במחקר הזה הם בודדו משתנים רבים שקשורים לאורח החיים
24/03/2019 | 17:20
7
דברים שלא בודדו  במחקרים הקודמים מלפני 2015 ,   כמו למשל  שתיית אלכהול ,עישון ,ופעילות גופנית  ועוד כאלה דברים שיכולים להשפיע על הבריאות ולכן למסך את אכילת הכולסטרול .כל  זה כתוב שם במאמר
ובנוסף יש ציטוט מדוקטורז און ליין :
"במאמר דעה נלווה שכתב ד"ר רוברט אקל מבית הספר לרפואה של אוניברסיטת קולורדו צוין כי "למחקר חשיבות לרופאים, למטופלים ולציבור הרחב בכלל". הקשר בין צריכת ביצים וכולסטרול בתזונה עם מחלות קרדיווסקולריות שנוי במחלוקת כבר עשורים אחדים ועד כה חשבו שלקשר הזה חשיבות מעטה. "אלא שבהשוואה למחקרים קודמים, הנוכחי יותר מקיף וכולל יותר נתונים שמאפשרים לספק הצהרה חזקה לכך שצריכת ביצים ובכלל תזונה המכילה כולסטרול היא בעלת חשיבות שיש לה השפעה על סיכון למחלה קרדיווסקולרית ולכן היא מעלה את הסיכון לתמותה מכל סיבה שהיא".

ועוד כתוב : "
הסיבה הפוטנציאלית לתוצאות הלא-עקביות שהושגו במחקרים קודמים, מעריכים עתה החוקרים, טמונה בעובדה שלא הובאה בחשבון צריכת ביצים שיש לה אולי קשר עם התנהגויות לא בריאות אחרות כמו פעילות גופנית מעטה, עישון או תזונה לא בריאה אחרת. בדרך כלל מזונות המכילים כולסטרול הם גם עשירים בשומן רווי ובחלבון ממקור של בעל חיים. אבל עתה המחקר החדש הביא בחשבון גם נושאים אלה, הסביר מחבר הדו"ח.
לצפיה ב-'אפקט \ מתאם.. בשורה התחתונה כתוב שכולסטרול זה לא בריא .'
אפקט \ מתאם.. בשורה התחתונה כתוב שכולסטרול זה לא בריא .
19/03/2019 | 15:31
11
5
לצפיה ב-'ההבדל בין מתאם לאפקט'
ההבדל בין מתאם לאפקט
19/03/2019 | 16:09
10
12
במתאם לא ברור שמה שנמדד הביא לתוצאה שנמדדה. יכול להיות למשל שיש משהוא אחר שתואם למדידה והוא שיצר את האפקט.

לצפיה ב-'אם יש מתאם בין אכילת כולסטרול לתמותה זה אומר שיש גם אפקט'
אם יש מתאם בין אכילת כולסטרול לתמותה זה אומר שיש גם אפקט
21/03/2019 | 10:54
9
15
באכילת הכולסטרול שגורם למתאם הזה.
מתאם זה מונח סטטיסטי שנובע מהניסוי בניסוי מוצאים מתאם בין אכילת כולסטרול להתקפי לב.
זה נכון שכדי למצא מה בדיוק האפקט שגורם לזה ומה המנגנון המדוייק צריך לחקור מנגנונים ולהוכיח אותם ... ונכון שבמחקר הספציפי הזה עצמו לא חיפשו את הגורם המדוייק .
אבל הם לא צריכים לחפש אותו כי הוא כבר ידוע לרפואה שנים רבות - כלומר יודעים שכולסטרול LDL גורם ליצירת שכבות של פלאק על הדפנות של העורקים מה שמוביל לסתימה שלהם כלומר לטרשת עורקים ולהתקפי לב , יודעים שהורדת כולסטרול LDL בדם מורידה את הטרשת  וגם את התקפי הלב.
הדבר היחיד שלא היה ברור זה האם הכולסטרול LDL שגורם להתקפי לב זה אותו כולסטרול שבא מהמזון ומאכילה של כולסטרול,  או שהוא נוצר בגוף מסיבות אחרות .
המחקר הזה מוצא מתאם בין אכילה של כולסטרול לסיבה הסופית של המחלה והיא תמותה מהתקף לב ולכן זה מוכיח  שהכולסטרול מהאוכל הוא אכן זה שגורם לעליית כולסטרול בדם שגורם לטרשת עורקים שמובילה בסוף להתקפי לב ...
וזה כמו שחשבו בעבר  עד 2015 שאז יצאו מחקרים שטענו שהקשר לא ברור  ובעקבות מחקרים אלו יצאה המלצה לא להגביל כולסטרול במזון .
ולכן נראה לי שעכשיו בעקבות מחקר זה יחזרו להמליץ על הגבלת הכולסטרול במזון .

זה אמנם מכה לאוהבי הביצים והבשר וחסידי הפליאו אבל מדע זה דבר דינמי כל פעם מגלים דברים שלא ידעו קודם , אחרת זה היה דת ולא מדע.

לצפיה ב-'לא תמיד כשיש מתאם יש גם אפקט.'
לא תמיד כשיש מתאם יש גם אפקט.
22/03/2019 | 09:16
3
6
יכול להיות, וסביר שזה המצב במחקר הזה, שאכילת מספר גדול של ביצים ליום, היא במתאם גבוה עם התנהגויות אחרות שמזיקות לבריאות (כמו עישון השמנה או העדר פעילות ספורטיבית) ומשם בא האפקט הנמדד.
כשבדקו לראשונה את ההשפעה של קפה על הבריאות בשיטה דומה של מחקר תצפיתי גילו שגם קפה מזיק וגורם להתקפי לב. במחקרים מאוחרים יותר גילו שלשותי קפה יש נטיה גדולה יותר להיות גם מעשנים ומשם האפקט של מחלות לב .

לצפיה ב-'אבל זה בדיוק מה שהמחקר הזה מצטיין בו '
אבל זה בדיוק מה שהמחקר הזה מצטיין בו
24/03/2019 | 17:23
2
135
וזה ההבדל בינו לבין מחקרים קודמים, כי כאן הם כן בודדו את המישתנים האלה שכתבת.
הסיבה הפוטנציאלית לתוצאות הלא-עקביות שהושגו במחקרים קודמים, מעריכים עתה החוקרים, טמונה בעובדה שלא הובאה בחשבון צריכת ביצים שיש לה אולי קשר עם התנהגויות לא בריאות אחרות כמו פעילות גופנית מעטה, עישון או תזונה לא בריאה אחרת. בדרך כלל מזונות המכילים כולסטרול הם גם עשירים בשומן רווי ובחלבון ממקור של בעל חיים. אבל עתה המחקר החדש הביא בחשבון גם נושאים אלה, הסביר מחבר הדו"ח.
לצפיה ב-'איך המחקר התחשב בנושאים אלה?'
איך המחקר התחשב בנושאים אלה?
24/03/2019 | 20:38
1
6
יש לך דוגמאות מהמחקר עצמו (בניגוד לאמירה כללית שמצוטטת מפי עורך המחקר?)

לצפיה ב-'למה שלא תפתח את הלינקים שצרפתי בהתחלה ותקרא בעצמך ?'
למה שלא תפתח את הלינקים שצרפתי בהתחלה ותקרא בעצמך ?
25/03/2019 | 15:17
3
אם זה כל כך מעניין אותך אתה מוזמן גם לקרא את המאמר המקורי המלא יש שם לינק לזה , ( אולי צריך לשלם כמה שקלים עבורו ) ואז תוכל  לחפור בעובדות ובמספרים ובסטטיסטיקה ... זה לא עד כדי כך מעניין אותי.
אני למדתי מספיק כדי להבין את הפרנציפ ולא זקוק למחקר הזה כדי להבין שטוב לבריאות  להפחית באכילת שומן רווי, כולסטרול, בשר אדום, וביצים, ולהרבות באכילה של ירקות ופירות .

לצפיה ב-'לא, מתאם אינו סיבתיות. לפעמים יש גורם אחר, לפעמים סתם מקריות'
לא, מתאם אינו סיבתיות. לפעמים יש גורם אחר, לפעמים סתם מקריות
22/03/2019 | 17:18
4
15
לצפיה ב-'מי שלא מבין בסטטיסטיקה באמת יכול לחשוב כך.'
מי שלא מבין בסטטיסטיקה באמת יכול לחשוב כך.
25/03/2019 | 15:18
3
42
לצפיה ב-'לחשוב איך?'
לחשוב איך?
25/03/2019 | 15:33
2
2
לצפיה ב-'שזה סתם מיקריות .'
שזה סתם מיקריות .
25/03/2019 | 15:37
1
42
לצפיה ב-'להפך, כל מי שמבין בסטטיסטיקה, מדע ולוגיקה יודע זאת היטב'
להפך, כל מי שמבין בסטטיסטיקה, מדע ולוגיקה יודע זאת היטב
25/03/2019 | 15:42
4
לצפיה ב-'בנוסף'
בנוסף
19/03/2019 | 16:07
3
13
הם מדברים על צריכה יומית של מעל 300mg כולסטרול.
לצפיה ב-'זה מה שיש בביצה אחת '
זה מה שיש בביצה אחת
21/03/2019 | 10:59
2
13
מי שאוכל ביצה שתיים כל יום  שלא לדבר על  מי שאוכל גם בשר איברים פנימיים , מוצרי חלב שמנים ... עובד את המספר הזה בהליכה.

לצפיה ב-'נב- אני אוכל כל ערב שתי ביצים עם רצועות דג סלמון '
נב- אני אוכל כל ערב שתי ביצים עם רצועות דג סלמון
21/03/2019 | 11:51
9
וזה משהו שאני לא מוכן לוותר עליו , בריא או לא בריא.
למרות זה הכולסטרול אצלי תקין .

לצפיה ב-'כן, הם מדברים על כל מה שיותר מביצה אחת ביום'
כן, הם מדברים על כל מה שיותר מביצה אחת ביום
22/03/2019 | 09:02
7
ולא על מה שפחות.
לצפיה ב-'סירטון בנימה הומוריסטית.'
סירטון בנימה הומוריסטית.
20/03/2019 | 23:07
2
14
לצפיה ב-' LOL'
LOL
21/03/2019 | 00:52
3
לצפיה ב-'נחמד , מזכיר לי את הסרט של וודי אלן ישנוני'
נחמד , מזכיר לי את הסרט של וודי אלן ישנוני
21/03/2019 | 11:48
8
בסרט וודי אלן מוקפא ומעירים אותו בעתיד והוא מבקש אוכל צמחוני אורגני ...והמדענים אומרים זה לזה שבתקופתו לא הכירו את היתרון בריאותי בטיגון עמוק ובאכילת שומן רווי ...
לצפיה ב-'ירידה של 12 קילו '
ירידה של 12 קילו
17/03/2019 | 12:56
7
42
אני בן 32 שוקל 112 קילו.
אני עובד מהבית ואוכל בחוץ. עושה כשעה הליכה (רגילה, לא מהירה) והולך כ10 ק"מ ביום כ3/4 פעמים בשבוע.
הצבתי לעצמי יעד של ירידה של 12 קילו, ולאחר מכן להמשיך לרדת עוד.
אני פשוט לא מצליח להרזות ומשבוע לשבוע אני רק משמין. אני מתוסכל.
עצות לירידה במשקל?
לצפיה ב-'אתה צריך לאכול פחות קלוריות מאשר אתה מוציא'
אתה צריך לאכול פחות קלוריות מאשר אתה מוציא
18/03/2019 | 12:35
5
28
בשלב ראשון תרשום מה את האוכל בדיוק וגם מה שאתה שותה.
שלב שני תחשב כמה קלוריות אתה מכניס .
יש מחשבונים ברשת .  
שלב שלישי תתחיל להפחית קלוריות - נסה להגביל את עצמך ל 2000 קלוריות ביום , זה לא קשה.
הכי קל זה להפחית שומן ושמן מהאוכל , כי שומן ושמן  מכילים הכי הרבה קלוריות , אחרי כן פחממות ( אני מתכוון למאכלים שמיכלים הרבה עמילן - לחם פסטה- תפוחי אדמה וכ"ד)  וסוכרים וממתיקים ומתוקים .
אכול במקום הרבה ירקות,  יש הרבה ירקות שאפשר לאכול בלי הגבלה ובלי למדוד קלוריות  למשל - כרוב ,חסה, עגבניות, מלפפונים, גזר, פלפל, כל הירוקים וגם קישואים חצילים וכן הלאה .   (בתנאי שהם לא מבושלים בשמן) 
כל היתר תאכל בהגבלה לפי מספר הקלוריות  שיש בהם.
אל תשתה משקאות מתוקים בכלל , ואל תשתה אלכהול.
וזה מספיק.
בהצלחה.
לצפיה ב-'הגבלה של 2,000 קלוריות לגבר שמן זה דווקא כן קשה בד"כ'
הגבלה של 2,000 קלוריות לגבר שמן זה דווקא כן קשה בד"כ
21/03/2019 | 01:03
4
14
אם הוא רגיל לצרוך כפול, למשל. אנחנו לא יודעים. הוא גם לא כתב מה הגובה שלו, אז קשה לדעת עד כמה זה באמת הרבה או מעט עבורו.

אני מצטרפת לשאר ההמלצות – לנהל יומן אכילה, לראות מהם ה"בורות" שנופלים בהם ומקפיצים את הצריכה הקלורית, לנסות לאכול בריא ולנסות לצמצם ככל האפשר את כל התוספות המיותרות (שתייה שמכילה קלוריות, ממתקים, חטיפים, מטוגנים וכו').

מי שעושה את כל הנ"ל, גם בלי לספור קלוריות, בד"כ יורד במשקל. אני חושבת שדווקא לכוון בבת אחת לכמות קלוריות מסוימת עלול להיות לו קשה מדי.
לצפיה ב-'אבל הוא יכול למלא את הבטן בירקות בלי הגבלה '
אבל הוא יכול למלא את הבטן בירקות בלי הגבלה
21/03/2019 | 11:02
3
10
כמו בשומרי משקל שנותנים אפס נקודות לירקות , אם לא מתחשבים בירקות בחשבון הקלוריות , אז זה לא כלכך קשה.
ההגיון מאחרי זה שבירקות יש הרבה סיבים ומים יחסית לקלוריות וזה גורם משלשל שעוזר להרזיה.

לצפיה ב-'זה לא באמת עובד כך... בטח למי שאינו רגיל לצרוך כמויות כאלה'
זה לא באמת עובד כך... בטח למי שאינו רגיל לצרוך כמויות כאלה
21/03/2019 | 12:23
2
9
אני יודעת שיש לך כל מיני הרגלים ושיטות שטובים לך, זה לא כך אצל כולם. ירקות לא משביעים באותה מידה, לא כולם אוהבים ירקות בכלל או עד כדי כך, לא כולם יכולים לטחון ירקות מבוקר ועד ליל, ודווקא העמסה של הרבה סיבים בבת אחת אינה משלשלת אלא עלולה לגרום לעצירות (כן, אף על פי שיש בהם תכולת מים גבוהה) שלא לדבר על גזים...

ולאדם שרגיל, נגיד, לצרוך 4,000 קלוריות ביום, לרדת בחצי בבת אחת זה בד"כ כן קשה. ושינויים חדים בהרגלי התזונה ובאורח החיים קשים לא רק נפשית, גם גופנית. זה יכול להשפיע עליו בצורה לא נעימה בכלל. אתה לא יודע מה הרקע שלו ומה המדדים שלו, יש פה הרבה מאוד משתנים שצריך להתחשב בהם, אז ודאי שאי אפשר לקבוע בנחרצות שזה ממש קל וזו לא בעיה.
לצפיה ב-'זאת השיטה של שומרי משקל לא שלי'
זאת השיטה של שומרי משקל לא שלי
25/03/2019 | 15:30
1
25
שומרי משקל זאת שיטה שהוכחה על הרבה מאד אנשים.
לפי השיטה הזאת על ירקות מסויימים לא נותנים נקודות  כלומר לא סופרים קלוריות בירקות האלה ולכן אפשר לאכול אותם בלי הגבלה אם מרגישים עדיין רעבים.
סיבים תזונתיים מירקות לעולם לא גורמים לעצירות.
גזים זה תוצר לואי  של תזונה בריאה , לא צריךלסבול מהם, צריך להתפנות בזמן הנכון ואז אין בעיה איתם.
והוא בחור צעיר 32 ובריא ופעיל לפי מה שהוא כותב.
לצפיה ב-'השיטה בסדר, היישום לא בהכרח מתאים, ולעולם אל תגיד "לעולם לא"'
השיטה בסדר, היישום לא בהכרח מתאים, ולעולם אל תגיד "לעולם לא"
25/03/2019 | 15:45
4
אשריך וטוב לך אם אין לך בעיות עצירות או גזים או שאתה יכול להחליט להתפנות "בזמן הנכון" (והמתאים לך ולא לפי מה שמכתיב הגוף שלך) אבל לא כולנו בורכנו בגוף מוצלח כמו שלך (ולפחות אצל נשים, אגב, יש משתנים נוספים במשוואה).

הוא אכן די צעיר אבל הוא לא כתב שהוא בריא וגם לו היה כותב, אינך מכיר אותו ואת התיק הרפואי שלו.
לצפיה ב-'תחתוך לאכול בחוץ'
תחתוך לאכול בחוץ
19/03/2019 | 05:59
18
האוכל בחוץ משמין ולא בריא. העובדים שמכינים אותו לא רוחצים ידיים ונושפים את החיידקים שלהם על המזון שלך. ולך תדע מה עוד משלהם הם מורחים לך. אין לך שליטה ואפילו לא מושג אילו מרכיבים הם מכניסים לך לאוכל וזה אפילו במקרה הלא סביר שהם שומרים מאה אחוז על הגיינה.
תלמד להכין את האוכל שלך בעצמך במיוחד אם אתה עובד בבית. אני עובד בבית ומכין את האוכל שלי בעצמי. יהיה לך גם יותר בריא וגם יותר תחת שליטה על המרכיבים.

לצפיה ב-'תחליף לחלבון'
תחליף לחלבון
06/03/2019 | 20:48
17
38
אני בחור צעיר שמתאמן ורוצה להוריד את צריכת חזה העוף מטעמים של אנטיביוקטיה ועיבוד בעוף.

איזה תחליף בריא, זול וזמין אוכל לקחת?
רוצה לשמור על מסת שריר אבל לא להעלות אחוז שומן

בשיבולת שועל וקינואה יש אחוז גבוה של חלבון?
לצפיה ב-'חלבון מהצומח לא זהה בדיוק לחלבון מהחי'
חלבון מהצומח לא זהה בדיוק לחלבון מהחי
07/03/2019 | 11:03
11
34
כל חלבון מורכב מחומצות אמינו בחלבון מהחי יש בדיוק אותו יחס שהגוף צריך ואילו בחלבון מהצומח יש יחס שונה או לפעמים חוסר של חומצת אמינו, מה שזה גורם הוא שחלק יותר גדול מהחלבון הזה ( מהצומח) פשוט משמש את הגוף לאנרגיה בתהליך מטבולי ארוך ולא כלכך יעיל .
ולכן זה אולי טוב ובריא לאכול חלבון מהצומח, אבל זה לא ממש תחליף זהה לחלבון מהחי בכל הנוגע ליעילות המטבולית שלו  ופיתוח שרירים .
אם אתה מחפש תחליף זהה יש עוף שמגודל בלי אנטיביוטיקה, יש חלבון מחלב , יש ביצים  ויש אבקות חלבון מרוכז שעשוי מחלב .

לפיתוח שרירים מהיר יותר עוזרת מאד אכילה של בשר אדום במיוחד של עגלים , וזה לא בגלל החלבון, אלא יותר בגלל ההורמונים והסטרואידים שיש בבשר זה.
אבל להרבות באכילת בשר אדום זה גם לא בריא כידוע.
לצפיה ב-'המון תודה'
המון תודה
07/03/2019 | 18:23
10
25
"אבקות חלבון מרוכז שעשוי מחלב"
לבניית שריר הן עדיפות על צריכת חלב (עם אנטיביוטיקה)?
הן יכולות לשמש תחליף לחלבון מהחי בחזה עוף?

"ההורמונים והסטרואידים שיש בבשר זה."
זה בכלל בריא לאדם לצרוך הורמונים + סטרואידים - ישירות או בעקיפין?
לצפיה ב-'הכל עדיף מטבעונות'
הכל עדיף מטבעונות
07/03/2019 | 23:17
4
24
לצפיה ב-'מצטער לשאול- למה הורמונים עדיפים על טבעונות?'
מצטער לשאול- למה הורמונים עדיפים על טבעונות?
09/03/2019 | 13:30
2
16
לצפיה ב-'עדיף שתפסיק לקרוא שטויות באינטרנט'
עדיף שתפסיק לקרוא שטויות באינטרנט
10/03/2019 | 20:05
1
20
ואז לא יהיו לך שאלות טיפשיות.

תקרא כאן
לצפיה ב-'"מידה "ה דבר נכון וטוב אבל המאמר הזה ממש לא מידתי'
"מידה "ה דבר נכון וטוב אבל המאמר הזה ממש לא מידתי
11/03/2019 | 16:42
10
גם המחקרים שהוא מתבסס עליהם לא רציניים ולא מוליכים ממש בדיוק לאותם מסקנות שהוא מסיק מהם .
למשל מחקר מבוסס על שאלון שמסיק שיש צמחונים עם תת תזונה ומזה הוא מסיק שצמחונות זה לא בריא ... חבל שלא בדק לכמה אוכלי בשר יש התקפי לב לחץ דם גבוה וגאוט סרטן המעי הגס, ועוד סוגי סרטן שמיוחסים לאכילת בשר,  וכמה מתו מפרה משוגעת הרעלת בוטוליזם ,וכן הלאה. ועוד מחלות שבאות מבשר ושאצל צמחונים  נדירות ביותר  אם בכלל קימות.
אני אישית בעד מידתיות אמיתית, לא ממליץ על צמחונות או טיבעונות  אבל גם לא על אכילת בשר מעובד, בשר בקר,  בשר על האש בכמויות גדולות, ובכלל בשר בכמות גדולה אישית אני אוכל בעיקר עוף ודג ובכמות של לא יותר ממאה גרם ליום  (עוף אורגני שמגודל בלי תרופות ), ביצה אחת ליום ( מתרנגולות חופש אורגניות בלבד,) גבינה לבנה רזה בלי שום תוספות (מכיל רק חלב מלח ). קיטניות (עדשים) עם קצת אורז כל יום והרבה הרבה ירקות ,  וזה מה שאני ממליץ לעשות .

לצפיה ב-'טיבעונות זאת תנועה \כת\דת שמטרתה להמנע מלפגוע בחיות'
טיבעונות זאת תנועה \כת\דת שמטרתה להמנע מלפגוע בחיות
09/03/2019 | 18:09
14
לכל מה שהטיבעונים אוכלים אין שום קשר לנושא הבריאותי אם כי יש מחקרים שמצאו שיש אי אלו יתרונות בתזונה שלהם על תזונה מערבית רגילה לא טיבעונית .
הבעיה שלהם שהם אוכלים הרבה אוכל מתועש מלא כימיקלים ,למשל כל תחליפי הבשר מסויה ומחלבון צמחי מעובד אחר.
אם משווים טיבעונים עם כאלה שאוכלים  אוכל לא מתועש טיבעי  בלי קשר לבשר או צמחים יש יתרון ברור לאלה שנמנעים מאוכל מתועש אפילו אלו שאוכלים בשר ( והכוונה לבשר אורגני )

אבל אם משווים כאלה שאוכלים אוכל לא מתועש עם בשר וחלב לכאלה שאוכלים אוכל צמחוני טיבעי מסתבר שהתזונה הצמחית  יותר בריאה .
כדי להגיע למסקנות האלה צריך לקרא כמה ספרים אין כאן מקום להביא את כל הלינקים אבל אפשר להגיע למסקנה הזאת אם קוראים בעיון את הספר של ד"ר גרבר "איך לא למות" https://nutritionfacts.org/   ורצוי גם לקרא חלק מהמחקרים שהוא מפנה אליהם.

לצפיה ב-'יש חלב אורגני בלי אנטיביוטיקה '
יש חלב אורגני בלי אנטיביוטיקה
09/03/2019 | 17:59
4
17
בדרך כלל במוצרי חלב מותססים, יוגורט , לבן, גבינה לאבנה ועד אין אנטיביוטיקה כי אם היה אנטיביוטיקה התהליך של ההחמצה לא היה מתבצע .
אפשר לקנות גם חלב אורגני בלי אנטיביוטיקה, עוף בלי אנטיביוטיקה...
יש גם עוף "עוף טבע וכ"ד בלי אנטיביוטיקה .
לאדם בריא מאד לא בריא לצרוך הורמונים וסטרואידים, זאת אחת הסיבות שבשר של בקר לא בריא כי עגלים לבשר מקבלים הורמונים כאלה .
כמו שיש בשר עוף בלי אנטביוטיקה בארצנו בחול יש גם  יש גם בשר בקר בלי תרופות ויש בשר בקר אורגניגם בלי תרופות גום שאוכל רק עשב... רק שזה יקר מאד וקשה להשיג את זה בארצנו.

מבחינת בריאות די ברור שרצוי לאכול מאוזן אבל יותר בריא לאכול יותר מהצומח ופחות מהחי יש לזה אין סוף הוכחות ומחקרים לא אכנס לזה עכשיו, מי שרוצה לקרא על זה אני ממליץ על אתר של ד"ר גרבר תמצא שם אוסף מרשים של מחקרים מדעיים שמוכיחים שתזונה צמחונית וטיבעית ( לא האוכל המתועש שטיבעונים אוכלים) בריא יותר ממזון מהחי .
לצפיה ב-'צמחונית וטיבעית ( לא האוכל המתועש שטיבעונים אוכלים) בריא יות'
צמחונית וטיבעית ( לא האוכל המתועש שטיבעונים אוכלים) בריא יות
09/03/2019 | 20:53
3
13
אז איזה חלבון צמחי ממליצה?

הרי סויה, סייטן וכו' הם מעובדים.
לצפיה ב-'קטניות שלמות עם דגן מלא מספקים חלבון צמחי מלא'
קטניות שלמות עם דגן מלא מספקים חלבון צמחי מלא
11/03/2019 | 15:11
2
22
 למשל מג'אדרה - עדשים עם אורז זה מקור חלבון צמחי מאוזן ויחסית דל בשומן .
הדגן - למשל האורז משלים את חומצות אמינו שחסרות בקטניות ולהפך. 
אפשר גם חומוס עם לחם (רצוי לחם מלא) .
הבעיה בחלבון מהצומח שהוא בא ביחד עם פחממות ושומן וקשה להשיג חלבון צמחי טהור ממקור לא מעובד  כמו בחלבון מהחי ( בחלבון מהחי יש מקורות טיבעיים בהם יש יותר חלבן עם מעט מאד שומן או פחממה ,  כמו גבינה רזה ,כמו חלבון ביצה או חזה עוף  בצמחי אין כאלה מקורות)
בכל מקרה אל תצפה לפתח שרירים של בודי בילדר עם תזונה צמחונית .
לצפיה ב-'מה לגבי אבקת חלבון על בסיס צמחי?'
מה לגבי אבקת חלבון על בסיס צמחי?
11/03/2019 | 19:04
1
10
שמעתי מידידה שהיא צורכת אבקה על בסיס גראס.

זה חלבון נקי?
לצפיה ב-'מה כתוב על האריזה ?'
מה כתוב על האריזה ?
13/03/2019 | 12:26
2
לצפיה ב-'מבחינת חלבון מהצומח'
מבחינת חלבון מהצומח
14/03/2019 | 01:04
4
16
ואני יודע שיש תחליפים לא צמחיים, אבל במידה ואתה מתעניין- קטניות הן הפתרון המשובח ביותר וטופו במיוחד. אין באמת צורך לשלב קטניות ביחד עם דגנים כדי לקבל חלבון מלא. זהו מיתוס עתיק שלצערי עדיין פופולרי. שתי מנות קטניות יהיו עשירות יותר בכל חומצה אמינית מאשר שילוב של מנת קטניות עם מנת דגנים.

שעועית שחורה היא קטנית מומלצת במיוחד למטרות שלך
לצפיה ב-'טופו לא מכיל הורמון נשי ומעובד מאוד?'
טופו לא מכיל הורמון נשי ומעובד מאוד?
14/03/2019 | 11:06
3
11
זה החשש שלי.

איזה עוד דוגמאות לקטניות כאלה?

שילוב של קנטיות ודגנים זה אורז + שעועית? (לגבי המיתוס)
לצפיה ב-'לא'
לא
14/03/2019 | 16:29
2
175
הוא לא מעובד מאד. טופו זה סויה שעברה גיבון.
הוא לא מכיל הורמון נשי. הוא מכיל פיטאסטרוגנים שאנשים בעבר חששו שיש לו השפעה דומה לאסטרוגן, והיא לא.

השילוב שנתת הוא אכן דוגמה לשילוב שכזה ביחס למיתוס. שלא תבין לא נכון, אין שום בעיה בלאכול את השילוב הזה, אלא שעדשים+עדשים יהיו יותר עשירים בכל חומצת אמינו כלשהי מאשר עדשים+אורז.
קטניות- עדשים, שעועיות למיניהן, חומוס, סויה
לצפיה ב-'אז אין חשש לאכול טופו כל יום בצהרים. לפעמים כתחליף בשר?'
אז אין חשש לאכול טופו כל יום בצהרים. לפעמים כתחליף בשר?
16/03/2019 | 14:44
1
9
מבחינת מזון מעובד ותופעות לוואי
וגם מבחינת ערך תזונתי
לצפיה ב-'לא אם אין לך רגישות מיוחדת לטופו'
לא אם אין לך רגישות מיוחדת לטופו
16/03/2019 | 15:17
3
לצפיה ב-'חשש מבדיקת דם והאם יתכן חוסרים הקשורים לבעיות עור?'
חשש מבדיקת דם והאם יתכן חוסרים הקשורים לבעיות עור?
01/03/2019 | 18:05
2
24
שלום רב
הנני גבר כבן 49 מאזור המרכז.אבי ז"ל נפטר מסיבוכי סכרת.אני מאז 2011 לא עשיתי בדיקות דם חשש מאי הנוחות וכאב.בשנה האחרונה בחצי שנה עברתי מס ארועי בריאות לא נעימים בהם[צוואר תפוס,טחורים,פטריה בכף הרגל,ולאחרונה סוג של אלרגית עור ממגע שגרמה לסוג של יובש בעור קל עם רגישויות בחוץ].רופא העור המליץ לי מעבר לבדיקת סכרת על בדיקת דם כימיה מלאה למה הכוונה? אמר שלפעמים שיבוש בבלוטת התריס או בעיות אחרות יכולות לגרום ליובש בעור האם יתכן ויש קשר? כמו כן האם בדיקת דם מלאה כוללתגם בדיקת סכרת? איך מומלץ לעבור את בדיקת הדם שלא יכאב לי כ אני מוכן ללכת לרופא שינים ולא לבדיקת דם.אחרי תוצאות בדיקת דם אני רוצה ללכת לנטרופטית לשינוי תזונה,האם לתזונה כזאת או אחרת,או הוספת תוספי מזון,יכולים לסייע בשיפור,הקלה משמעותית על תחושת יובש,גרד בעור במיוחד לאחר דלקת אלרגית?
בברכה רוני לב
לצפיה ב-'פחד מבדיקת דם זאת בעיה פסיכולוגית לא תזונתית .'
פחד מבדיקת דם זאת בעיה פסיכולוגית לא תזונתית .
04/03/2019 | 12:26
19
בכל מקרה כימיה מלאה זאת בדיקה שבה בודקים את החומרים הכימיים שיש בדם .
מבחינת הפחד שלך זה אותה דקירה.
את כל הבדיקות עושים באותה מנת דם שלוקחים ממך בדקירה אחת שלדעתי לא כואבת בכלל.
נטורופטית לא תוכל לעזור לך בלי המידע  שמוצאים בבדיקת הדם שלך, את הבדיקה צריך לעשות כדי לדעת מה הבעיה שלך  ורק אז אתה יכול ללכת לנטורופטית או לרופא אמיתי.
לצפיה ב-'מכירה חולה סוכרת עם חרדה ממחטים (אירוני...) אבל הוא עושה'
מכירה חולה סוכרת עם חרדה ממחטים (אירוני...) אבל הוא עושה
06/03/2019 | 13:40
19
כשאין ברירה ולפני כן לוקח תרופות הרגעה. זה פסיכולוגי לגמרי מאחר שהדקירה עצמה לא ממש כואבת. ברור שזה לא נעים, עוד לא פגשתי אדם ש"נהנה" מבדיקות דם, אבל זו אי-נעימות קטנה מאוד בהשוואה לבדיקות רבות אחרות, שלא לדבר על פציעות, מחלות וכו'. כל כאב בטן (לא חייב להיות קלקול קיבה, אפילו סתם גזים או עצירות) גרוע יותר. למען האמת אפילו מכה באצבע הקטנה ברגל מהפינה של השולחן כואבת פי כמה...

בקיצור, אם אתה מפחד מכאב של בדיקת דם זו בעיה פסיכולוגית שכדאי לטפל בה בנפרד, אבל אם אתה מסוגל ללכת ולהתמודד עם זה, פשוט עשה זאת וחסל (ותטפל בפסיכולוגיה אח"כ). בדיקות דם הן דבר חשוב מאוד, ואם יש בעיות בגוף הן עלולות להזיק ולהכאיב לך פי כמה וכמה.
לצפיה ב-'שאלת השאלות - איזו ארוחה הכי חשובה ביום? '
שאלת השאלות - איזו ארוחה הכי חשובה ביום?
27/02/2019 | 16:24
3
27

והאם לכל ארוחה יש להתאים ערכים תזונתיים בהתאם (למשל עדיף יותר לאכול פחמימות בבוקר מאשר בערב או חלבון עדיף בצהריים מאשר בבוקר?)
תודה 
לצפיה ב-'לדעתי אין שום הבדל בין ארוחות.'
לדעתי אין שום הבדל בין ארוחות.
28/02/2019 | 16:05
20
אבל תזונאים ודיאטטנים רבים אומרים ש  "ארוחת בוקר" הכי חשובה ביום ...
לא ראיתי אף פעם מחקר שמוכיח את זה.

לצפיה ב-'הארוחה שלא אוכלים'
הארוחה שלא אוכלים
01/03/2019 | 12:41
25
ככל שאוכלים פחות ארוחות, פחות משמינים. מי שמרזה ואוכל ארוחות רבות ביום צריך להקפיד מאד על ההקף הקלורי של כל ארוחה (מה שמחייב התעסקות רבה לאורך היום) מי שמתרגל לאכול פעמים ספורות ביום, יכול לחסוךקלוריות לארוחה יותר משביעה.

לצפיה ב-'הארוחה האחרונה שאוכלים היא הכי חשובה'
הארוחה האחרונה שאוכלים היא הכי חשובה
02/03/2019 | 10:23
22
לצפיה ב-'מתבגרים שמנים '
מתבגרים שמנים
28/02/2019 | 10:37
5
42
היי לכולם, 
יש לי שני מתבגרים בבית ושניהם שמנים. ניסיתי להתחיל דרך חיים, תקראו לזה דיאטה, תקראו לזה שינוי תפיסה - זה לא חשוב. מה שחשוב הוא ששניהם לא מעוניינים להתגייס ולעשות שינוי בחייהם. 
אני יודעת שהחברה שלנו שיפוטית מדיי כלפי הילד/האדם השמן ואני יודעת שאם זה יבוא מהם - זה לא יבוא, אבל איך ניתן להביא אותם לידי אותה הכרה שהשינוי צריך לבוא מהם (אם בכלל) 
אולי פשוט להניח להם?
מה דעתכם?
לצפיה ב-'קודם בואי נתחיל מזה '
קודם בואי נתחיל מזה
28/02/2019 | 15:25
2
25
שאל תקראי להם שמנים כי קודם צריך לשפר להם את הביטחון כמה שאפשר במסגרת הביתית קודם כל. תקני להם הרבה פירות וירקות ולחתוך למקררר שאם בא להם לנשנש שיהיה להם חתוך בצד. עד שהם יתרגלו. גם 
לצפיה ב-'למה לא לקרוא לילד בשמו? אם הם שמנים הם שמנים, נקודה.'
למה לא לקרוא לילד בשמו? אם הם שמנים הם שמנים, נקודה.
06/03/2019 | 13:44
15
למד איתי בבי"ס נער שמן, ופעם אחת מהמורות ניסתה לומר זאת בעדינות אז יצא לה משהו כמו "שמע, אתה לא כ"כ רזה". בתגובה הוא פרץ בצחוק עד דמעות, וכשנרגע אמר לה "את יכולה לומר שמן, זה בסדר, אני יודע איך אני נראה".

הכחשה לא עוזרת, הכרה בבעיה היא השלב הראשון להמשך. בכל מקרה אם הם שמנים ולא אכפת להם והם סבבה עם זה (נגיד כמו נטע ברזילי) אז בלאו הכי זה לא יעליב אותם...
לצפיה ב-'יותר נכון לשפר להם את הביטחון בזה שהם מסוגלים לשנות '
יותר נכון לשפר להם את הביטחון בזה שהם מסוגלים לשנות
11/03/2019 | 16:55
6
את מצבם הגרוע. 
אבל הכחשה זה הדבר הגרוע ביותר .
לצפיה ב-'אני מציע שלא תכניסי הביתה מזון משמין ולא בריא '
אני מציע שלא תכניסי הביתה מזון משמין ולא בריא
28/02/2019 | 16:00
14
עם הזמן הם יגלו שמזון בריא יכול להיות טעים מאד , ויתרגלו.
אבל בשביל זה גם אתם ( ההורים)  צריכים לשנות את ההרגלים שלכם.
השמנה זה לא רק עניין  של חברה שיפוטית או אופנה, זה בעיקר עניין של בריאות - השמנה זה מחלה .
אני חושב שכן כדאי לקרא "לילד בשמו" , וכן צריך שהם יבינו שהם "שמנים" ששמן זה לא רק "לא יפה" אלא גם "לא בריא", ושלטובתם הם צריכים לעשות מאמץ ולרזות ושהחיים שלהם יהיו הרבה יותר טובים אם הם יהיו רזים.
לא מכיר אף דרך אחרת שעובדת , כל הדרכים האחרות מביאות למצב של ילד בריא שהופך לאדם חולה, סוכרתי, כבד שומני, לחץ דם, והתקפי לב.
לצפיה ב-'השינוי צריך לבוא מהם... אתם יכולים לעודד ולספק סביבה תומכת'
השינוי צריך לבוא מהם... אתם יכולים לעודד ולספק סביבה תומכת
06/03/2019 | 13:47
13
לשמש דוגמה בעצמכם, להחזיק בבית רק אוכל בריא, לא להזמין פיצה או לצאת לארוחות ג'אנק פוד, לנסות ליזום פעילויות משפחתיות ספורטיביות וכו', אבל מעבר לכך הם כבר בגיל שבו עושים מה שרוצים, וכפי שכתבת, אם זה לא יבוא גם מהם זה כנראה לא יקרה. עשו אתם את חלקכם, ומה שלא בידיים שלכם... לא בידיים שלכם.
לצפיה ב-'יותר בשר אדום יותר סיכון לכבד שומני'
יותר בשר אדום יותר סיכון לכבד שומני
20/02/2019 | 11:20
22
57
במחקר הזה שבוצע על כמה אלפי אנשים נמצא שאצל אוכלי בשר אדום יש סיכוי גבוה יותר משמעותית לחלות בכבד שומני .
זה לא חדש, זה דבר שהיה ידוע שנים רבות  וגם קונצנזוס מקובל על כל הממסד הרפואי כבר שנים רבות , אבל משום מה עדיין נתון לויכוחי רשת, והכחשות,  במיוחד מהצד של חסידי הפליאו ודיאטת אתקינס .

https://www.medscape.com/viewarticle/909019
לצפיה ב-'מוזר'
מוזר
21/02/2019 | 00:59
4
16
ממה שראיתי, אנשים שהחלו לאכול רק בשר (דייטה קטוגנית) נרפאו מכבד שומני שהיה להם קודם לכן. אולי מדובר באנשים שאוכלים גם הרבה פחממות וגם הרבה בשר.
לצפיה ב-'איפה ראית אנשים שנרפאו מאכילת בשר ( דיטה קטוגנית) ?'
איפה ראית אנשים שנרפאו מאכילת בשר ( דיטה קטוגנית) ?
21/02/2019 | 11:55
3
30
זה מעניין מאד,  אפשר לינק או משהו כזה.
מה שאני קראתי זה רק שדיאטה קטוגנית משפרת מדדים של שומנים בדם מורידה טריגליצרידים בדם, לא מורידה אבל גם לא מעלה את הכולסטרול,  ועוזרת לאפילפסיה . אבל לא יותר מזה.- כלומר אין הוכחה שהיא מפחיתה התקפי לב או פותחת עורקים סתומים או מרפאת סכרת.
לעומת זאת דיטאת אורניש  שמבוססת דווקא על צימחונות (פחחמות מלאות, אחוז שומן נמוך ) הצליחה גם להוריד מדדים כאלה אבל גם ממש לרפא חולי לב ולפתוח אצלם עורקים סתומים .
לצפיה ב-'זה מתוך דיווחים על תוצאות של בדיקות רפואיות '
זה מתוך דיווחים על תוצאות של בדיקות רפואיות
22/02/2019 | 00:12
2
18
שאנשים בדיאטה קטוגנית מדווחים על עצמם. אתה יכול לעשות חיפוש על כבד שומני בקבוצת דיאטה קטוגנית בפייסבוק.
גם לגבי ריפוי סוכרת (סוג 2! ) יש הרבה עדויות לריפוי בעזרת דיאטה אם זה הקליניקה של ד"ר גייסון פונג (בעיקר צומות ודל פחממה) או דיאטה קטוגנית או דייטת ברנשטיין.

לצפיה ב-'אני מעדיף להאמין למחקרים מדעיים ולא לסיפורים של אנשים'
אני מעדיף להאמין למחקרים מדעיים ולא לסיפורים של אנשים
25/02/2019 | 11:13
1
19
במיוחד לא לכאלה ששיכים לתנועה או כת כזאת או אחרת כמו  הפליאו או טיבעונים צמחונים וכ"ד.
הסיפרים שלהם לא אמינים ולא אוביקטיביים כי הם תמיד יהללו וישבחו את האמונה שלהם.

לצפיה ב-'בכל מקרה מצב קטוגני זה מצב קיצוני שלא נבדק במחקר הזה'
בכל מקרה מצב קטוגני זה מצב קיצוני שלא נבדק במחקר הזה
25/02/2019 | 11:41
16

.
לצפיה ב-'כבד שומני זה בגדול מעודף מזון'
כבד שומני זה בגדול מעודף מזון
23/02/2019 | 11:18
14
23
ובספציפי מעודף סוכר כמו פרוקטוז שנמצא בעיקר במזון פחממתי ומשקאות.

לצפיה ב-'מה שבטוח זה נגרם מעודף שומן בכבד.'
מה שבטוח זה נגרם מעודף שומן בכבד.
25/02/2019 | 11:35
13
17
באופן תיקני הכבד מיצר שומן מפחממות והשומן הזה זורם עם הדם מהכבד הלאה ומזין את יתר הרקמות , אבל יתכן גם שמי שאוכל הרבה שומן הרקמות שלו  רוויים בשומן וגם הדם רווי בשומן ואז גם אם יווצר קצת שומן בכבד השומן יישאר בכבד.
בכל מקרה המחקר מראה קשר ברור בין אכילת בשר לכבד שומני .  

לצפיה ב-'רק שכחו להזכיר שזה לא מחקר קליני'
רק שכחו להזכיר שזה לא מחקר קליני
26/02/2019 | 06:27
1
12
זה מחקר מניתוח שאלונים של אנשים בני שבעים. סוג המחקר הכי לא נחשב במדע.

לצפיה ב-'לא שכחו זה כתוב '
לא שכחו זה כתוב
26/02/2019 | 15:51
19
רוב המחקרים בנושא תזונה הם סקרים שמבוססים על שאלונים.
לצפיה ב-'שומן רווי מהחי זה אנרגיה'
שומן רווי מהחי זה אנרגיה
26/02/2019 | 19:54
9
16
מכל סוגי השומן לגוף הכי קל להשתמש בו לאנרגיה וגם לכל הדברים האחרים שצריך בשבילם שומן.

שומן צימחי אומגה 6 זה שומן שמעורר דלקת בגוף.
שומן צימחי אומגה 3 זה שומן שמדלל את הדם, שבכמות גדולה גם יזיק.

לצפיה ב-'שומן זה אנרגיה ואנרגיה עודפת גורמת להשמנה.'
שומן זה אנרגיה ואנרגיה עודפת גורמת להשמנה.
28/02/2019 | 15:51
8
10
בכל גרם שומן או שמן לא משנה איזה יש פי שניים אנרגיה מאשר בסוכר או חלבון
ולכן שומן משמין פי שניים מכל דבר אחר.
שנית שומן אומגה 6 ו 3 הם שומנים חיוניים, ואי אפשר לחיות בלעדיהם. וצריך לאכול אותם ביחס של 1ל 1 ובפועל היחס שיש היום במזון הוא לא נכון.
מעורר דלקת - זה חיוני למערכת החיסון , מרסן דלקת ומדלל דם גם גם טוב וחשוב - אין שום מחקר שהוכיח שאומגה 3 מדלל דם עד כדי לגרום נזק.
שומן רווי מהחי או מהצומח זה סתם קלוריות מיותרות שלא חיוניות לגוף זה כמו סוכר לבם או עמילן לבן רק פי שניים יותר קלוריות.

יש מחקרים שמראים ששומן רווי (בעיקר מהחי)  גורם ליותר טרשת עורקים וליותר התקפי לב מאשר שומן לא רווי, וזה הקונצנזוס בעולם הרפואה כבר שנים רבות ושלא השתנה עד עצם היום הזה, ולכן כל הרופאים ממליצים להמעיט בשומן רווי.

וזה כל מה שיש לי לומר על שומן .
לצפיה ב-'המחקרים ששומן רווי לא בריא הם טעות'
המחקרים ששומן רווי לא בריא הם טעות
02/03/2019 | 10:32
3
16
אם אתה מאמין באבולוציה,  בני אדם צדו  אלפי שנים אם לא יותר וגם צרכו מזונות אחרים מהחי.  ובכל אלה יש שומן רווי.  אז איך יכול להיות ששומן שנמצא במזון הבסיסי של האדם הוא לא בריא לו? דבר כזה לא יתכן.

ושומן צימחי מסוג אומגה 6 ו- 3  מקבלים שאוכלים מהצומח.
לרכז אותו בצורה תעשייתית מצמחים שונים לבקבוקים, זה בדיוק כמו לרכז סוכר מצמחים שונים.  אתה לוקח רכיב אחד שנמצא בצמח  וצורך כמות מוגזמת ממנו.

ושומן זה לא רק קלוריות.  שומן זה מרכיב בתאים ובהורמונים.

לצפיה ב-'שומן רווי לא מזיק אבל עודף של שומן רווי זה מזיק'
שומן רווי לא מזיק אבל עודף של שומן רווי זה מזיק
04/03/2019 | 12:52
2
10
כמו עודף של סוכר או עמילן או כל דבר אחר שנאכל בעודף.

שנית בני אדם התפתחו מיצורים קדומים יותר שהיו צימחוניים לחלוטין ,  וגם במהלך מליוני השנים השנים האחרונות ( פילואליטים ונאוליטים...) בני אדם אכלו גם צמחים , ובשום תקופה  בני אדם מעולם לא היו קרניבורים מלאים ( כמו חתולים וכלבים) , ולא חיו בדיאטה קטוגנית, הם תמיד ניזונו בעיקר מצמחים.

בכל מקרה  שומן רווי זה מזון עתיר קלוריות  מיותר ומשמין.
זה חלק במזון שרק מספק אנרגיה ותו לא  ושהגוף לא זקוק לו בכלל , בדיוק כמו סוכר מזוקק או עמילן נקי .
הגוף זקוק רק לשתי חומצות שומן  (אומגה 6 ואומגה 3)  ובכמות קטנה ביותר . את כל יתר חומצות השומן שהגוף צריך כדי ליצר הורמונים ומרכיבי תאים אחרים הגוף מיצר בעצמו  .
ההמלצה להמעיט בשומן רווי ושעודף שומן רווי גורם להתקפי לב זה קונצנזוס של כל עולם הרפואה ואף רופא אמיתי לא מערער על זה.

לצפיה ב-'גם בשומן מהחי יש אומגה 3'
גם בשומן מהחי יש אומגה 3
08/03/2019 | 16:07
1
8
ויש המון סוגי שומן רווי במזון מהחי. זה לא סוג  אחד.  וזה שומן שהגוף הכי מכיר וזקוק לו.
ושומן מסוג אומגה 6 אתה אמור לקבל באכילה מהצומח בכמות שיש שם.
כל השימוש בשמנים צימחיים שמגיעים בבקבוקים (לא משנה כבישה קרה או לא)
גורם לך לעודף לא בריא שלו.

ואנשים שמנים שאוכלים המון שומן מהחי, אוכלים במקביל גם המון פחממות, מעשנים ושותים אלכוהול בכמויות ולא עושים פעילות פיזית.

וכל המחקרים בעבר שקבעו ששומן מהחי מזיק ושעליהם מבוססת כל  המסקנה הזאת,  לא התחשבו במשתנים האלה.

לצפיה ב-'שומן רווי מזיק ללב כל קרדיולוג יאמר לך את זה.'
שומן רווי מזיק ללב כל קרדיולוג יאמר לך את זה.
11/03/2019 | 17:08
3
מהחי או לא מהחי.
שומן רווי הוא לא מזון חיוני ואפשר לחיות בלי לאכול שומן רווי בכלל.
כמו שאפשר לחיות בלי סוכר או עמילן .
מצד שני אי אפשר לחיות בלי שומן בלתי רווי מסוג אומגה 6 ו 3  כי הגוף לא יודע ליצר אותם והוא זקוק להם כמו שהוא זקוק לויטמינים.
אני מכיר מחקרים שכן התחשבו במישתנים האלה, בעצם דווקא די הרבה מחקרים כן מתחשבים בעישון  בשתית אלכהול  ובפעילות פיזית ומקזזים אותם בסטטיסטיקות שלהם .
הגוף לא זקוק להרבה שומן בתזונה ואנשים בדרך כלל אוכלים יותר מידי שומן .
ושומן זה המקור העיקרי לקלוריות ולכן גם להשמנה,  כי גרם שומן מכיל פי שניים יותר קלוריות מגרם פחממה או חלבון.
לצפיה ב-'אגב, שומן צימחי בצורה המקורית שלו, לא שמיש לגוף'
אגב, שומן צימחי בצורה המקורית שלו, לא שמיש לגוף
02/03/2019 | 11:16
3
14
הוא עובר בגוף תהליך שהופך אותו לצורה שהגוף יכול להשתמש בו.
לא ככה עם השומן מהחי, שמגיע כבר מוכן לשימוש.

חתולים  למשל לא יכולים להפוך שומן צימחי לצורתו הפעילה.  לכן הם חייבים לקבל שומן מהחי.
בני אדם יכולים לעשות את זה.   זה רק מראה לך ששומן מהחי יותר מתאים לנו.
לצפיה ב-'דווקא מה שכתבת מוכיח שאנחנו לא קרניבורים מלאים'
דווקא מה שכתבת מוכיח שאנחנו לא קרניבורים מלאים
04/03/2019 | 13:05
2
13
כמו חתולים .

בכל מקרה הבעיה של התזונה המערבית זה יותר מידי ולא חוסר-  אנשים שמנים וחולים בגלל שהם מקבלים יותר מידי שומן ופחממות ובכלל יותר מידי אוכל ולא להפך.
החלק במזון הוא הכי משמין זה השומן ולכן קודם כל כדאי להמעיט בשומן גם רווי וגם לא רווי .
יש הוכחות קליניות חד משמעיות שתזונה דלה מאד בשומן ( מכל הסוגים) גורמת לפתיחה של עורקים סתומים אצל חולי לב שהעורקים שלהם היו סתומים לפני הדיאטה.
דר דין אורניש הוכיח את זה חד משמעית על חולים רבים ופיתח דיאטה דלת שומן שמצילה בפועל חיים של חולי לב. אתה יכול למצא המון חומר על דין אורניש והדיאטה שלו ברשת.
נב. למרות שכותבים בהרבה מקומות שהדיאטה שלו צמחונית\טיבוענית  זה לא נכון. הוא מתיר לאכול חלבון מביצים ומחלב וגם בשר רזה העיקרון זה להפחית שומן.

לצפיה ב-'ההגדרות האלה חסרות משמעות.'
ההגדרות האלה חסרות משמעות.
08/03/2019 | 15:53
1
13
בני אדם זקוקים לתזונה מהחי וגם לתזונה מהצומח.

תזונה שרק מהחי או רק מהצומח,  רעה לאדם.

האדם הוא לא טורף כמו החתול. האדם הוא טורף על.
לצפיה ב-'חסרות משמעות בעידן השפע שלנו'
חסרות משמעות בעידן השפע שלנו
11/03/2019 | 16:52
6
אנשים בתקופתנו צריכים להתמקד יותר במה לא לאכול.
ופחות במה שחסר להם בתזונה כי אנחנו אוכלים יותר מידי  וזה מזיק לנו בטווח הארוך.
לצפיה ב-'שומן שנצרך באכילה'
שומן שנצרך באכילה
27/02/2019 | 13:34
20
מגיע לדם כחומצות שומן חופשיות ולא כשומן (טריגליצריד).
לצפיה ב-'יש מחקר יחסית חדש שגילה שבבשר בקר זה בכלל לא השומן שמזיק '
יש מחקר יחסית חדש שגילה שבבשר בקר זה בכלל לא השומן שמזיק
08/03/2019 | 16:19
1
9
אלא משהו בחלבון שבבשר שגורם לתגובה שעושה את הנזק שחשבו אז שהשומן אחראי עליו.

לצפיה ב-'הפרסום הנ"ל מ15 בפברואר 2019 מה יותר חדש מזה ?'
הפרסום הנ"ל מ15 בפברואר 2019 מה יותר חדש מזה ?
18/03/2019 | 12:49
4
והוא מדבר על חלבון מהחי ובשר אדום במיוחד לאו דווקא על השומן .
יכול להיות שזה לא השומן אלא משהו אחר אבל עובדה שאכילה של הרבה בשר גורם למחלות .

לצפיה ב-'תזונת חלבונים '
תזונת חלבונים
19/02/2019 | 14:53
7
30
אהלן, בכל הקשור לחלבונים ואני מציינת שאני צמחונים שגם דגים לא אוכלת, יש מקום לשיפור ככה מרגיש.
אני מבינה שבשעועית, עדשים וקטניות נוספות - יש הרבה חלבון אבל גם יש הרבה פחממות.! והמטרה שלי היא להתחטב. אני מרגישה שאני אוכלת את הקיטניות ועם כמה שאני מתאמנת הגוף לא מתחטב כמו אצל מתאמנות שאוכלות בשר או חלבון מהחי. 

מה ההמלצה כדי שאוכל להוריד במשקל, לא להיות רעבה, בלי תוספים ולהתחזק כמו מתעמלות שאוכלות בשר. 

אני מבקשת לא לשלוח קבוצות דיאטות וכאלה

תודה רבה לעונים ולעוזרים ויום חטוב לכולכם  
לצפיה ב-'בין הקטניות יש כאלה שיש בהן יותר שומן ופחממות ויש קטניות'
בין הקטניות יש כאלה שיש בהן יותר שומן ופחממות ויש קטניות
20/02/2019 | 10:55
75
שהן רזות יותר מאחרות .
למשל- פחממות רזות- עדשים, פול,שעועית אפונה..
פחממות שמנות- חומוס סויה ...
פעם עשיתי טבלת השוואה בין קטניות ומה היחס בין חלבון לקלוריות שמקבלים מהן - מצורפת..
דבר נוסף בקטניות בניגוד לחלק ממוצרי המזון האחרים שיש בהם פחממות (למשל תפוחי אדמה אורז לבן ויתר מוצרי המזון מקמח לבן) יש יחס גבוה של סיבים לפחממות , כלומר הרבה סיבים יחסית , וזה גורם לכך שלא כל הפחממות מתעכלות כיוון שסיבים מזרזים את העיכול מיצרים נפח שלא מתעכל במערכת העיכול שכולא בתוכו נוטריאנטים ולכן גם מוריד את היעילות של הספיגה של נוטריאנטים בניהם פחממות.
רצוי לשלב בין פחממות ודגנים - המומלץ ביותר זה אורז בסמטי מלא ( הוא בעל אינדקס גליקמי הכי נמוך מסוגי האורז)  עם עדשים ="מג'דרה".
וזה בגלל שהחלבון של שניהם מכיל איזון טוב יותר של חומצות אמינו ( מרכיבים של החלבן) ואז הגוף יכול לנצל טוב יותר את החלבון הזה לשרירים ...
יש גם חלבן צמחי מסויה דל שומן טופו וכ"ד - חשוב לקנות דל שומן ( לא יותר מ 3% שומן)  יש גם לקנות חלבון צמחי דל שומן - למשל גלוטן ( חלבון מדגנים) חשוב שיהיה דל \נטול  שומן ופחממות .

בכל מקרה אצל צמחונים קשה יותר לפתח שרירים (= להתחטב)  מאשר אצל קרניבורים וזה לא רק בגלל חוסר בחלבון , אלא גם בגלל ההורמונים שיש בבשר מהחי , הסטרואידים וההורמונים הטיבעיים וגם המלאכותיים שהחקלאים נותנים לעגלים ולתרנגולות כדי שיגדלו מהר נספגים מהמזון ומשפיעים על אוכל י הבשר.
לצפיה ב-'הבעיה שלך כנראה איננה באכילת הקטניות'
הבעיה שלך כנראה איננה באכילת הקטניות
20/02/2019 | 11:02
23
בקיטניות אין חלבון מלא, כדי לקבל חלבון מלא את צריכה לשלב דגנים עם קטניות. הדגנים מכילים אפילו יותר פחממות.
כדי להגיע לגוף חטוב את זקוקה לכ 1 גרם חלבון מלא לכל ק"ג משקל גוף. אם תחשבי את כמות הפחממות שאת צורכת עם החלבון תוכלי לדעת כמה אנרגיה את צריכה להוציא על מנת לשרוף אותן.
כדי להפחית את כמות הפחממות בקטניות מומלץ להנביט אותן.
אפשר להגיע לגוף חטוב מאד בתזונה צמחונית. ממליץ לצפות בסרטונים של freelee ביוטיוב.

לצפיה ב-'מתקן את הטעות הפופולרית של הצורך בשילוב קטניות ודגנים'
מתקן את הטעות הפופולרית של הצורך בשילוב קטניות ודגנים
14/03/2019 | 01:10
3
6
אין צורך לשלב קטניות עם דגנים לקבלת חלבון מלא. ב- 100 גרם קטניות יש יותר חלבון כללי ויותר מכל חומצה אמינית כלשהי מאשר ב- 100 גרם דגנים.

את רוצה להתחטב? תדאגי לאכול כך שתהיי בגרעון קלורי, תאכלי מספיק חלבון (וקטניות הן המקור הצמחי הטוב בשבילך) ותעשי תרגילי כח עם משקולות ו/או כנגד משקל גוף. אין פה איזה טריק או קסם
לצפיה ב-'זה לא טעות ולא צורך , זה רצוי ומיעל את הקליטה של חלבון לשריר'
זה לא טעות ולא צורך , זה רצוי ומיעל את הקליטה של חלבון לשריר
18/03/2019 | 12:38
2
8
זה לא הכרח כי הגוף יכול להתקיים גם מחלבון לא שלם בלי להכנס לחוסר. אבל זה יכול לעזור "בקטנה" .
כשאתה אוכל חלבון לא מאוזן מהצומח החלק שלא משתלב פשוט הופך לאנרגיה ולא לחלבון אחר בגוף כמו שרירים.

לצפיה ב-'נחמד, אבל לא באמת מבוסס'
נחמד, אבל לא באמת מבוסס
19/03/2019 | 00:56
1
5
אם זה היה נכון, אז היה גם צריך לאכול את השילוב הזה באותה ארוחה, ומהמיתוס הזה לפחות כבר מזמן ירדו.
קודם כל, יש אגירה מסויימת וזמנית בשרירים עצמם. שנית, יש אגירה ושחרור מבוקר של חומצות אמינו דרך רשת הספלנצ׳ניק. 
זה לא שמה שאנחנו אוכלים כרגע מסונתז לחלבון בשרירים או לאנרגיה. זה הרבה יותר מורכב מזה
לצפיה ב-'לביוכימאים אין מיתוסים '
לביוכימאים אין מיתוסים
21/03/2019 | 11:14
4
החשבון הביוכימי פשוט  כדי  לבנות חלבון ,הגוף זקוק ל 20 חומצות אמינו הכרחיות ( כאלה שהוא לא מסוגל ליצר בעצמו  במספר הנדרש לבניית החלבון  אם החלבון שאוכלים מכיל את כל ה20 חומצות אמינו האלה אבל לא בצורה המאוזנת, או שחומצה אמינו אחת חסרה בחלבון הזה  הוא ישתמש במה שהוא יכול לבניית חלבוני שריר מה שיקבע זה  אותה חומצה שיש לו הכי מעט
ואילו כל היתר הולכים לכבד שהופך אותם לאנרגיה או שפשוט יוצאים מהמערכת .
זה לא מיתוס בכלל זה פשוט ביוכימיה .  וזה לא משהו מאד משמעותי זה רק עניין של תזונה יותר יעילה ופחות יעילה למטרה המסויימת הזאת.
מה שכן מיתוס זה שאם לא תאכל  בצורה כזאת כלומר גם דגן וגם קיטניה יהיה לך "חוסר" או תסבול מתת תזונה וזה לא נכון בגלל שהגוף של אדם ( אני מדבר על אדם טיבעוני רגיל שלא מתאמן) לא זקוק להרבה חלבון  והוא משיג את החומצה החסרה  ממקורות אחרים  כמו שכתבת בעצמך .

לצפיה ב-'ובמקרה שאת גם בפייסבוק:'
ובמקרה שאת גם בפייסבוק:
14/03/2019 | 01:11
5
לצפיה ב-'אידוי תבלינים בשמן'
אידוי תבלינים בשמן
16/02/2019 | 04:40
8
35
כל מתכון למנה מבושלת מבקש אידוי בשמן של התבלינים הארומתיים (שום/צילי/זרעים) או השחמה/הזהבה של הירקות (בצל/גזר/סלרי) כדי לפתוח להם את הטעם 
לפי מה שהבנתי לטיגון בשמן יש 2 בעיות אחת זה חמצון ושחרור רדיקלים שהוא מחומם והשניה זה שהוא נשרף בטמפ מעל 180
מצד שני התבלין משחרר טעם רק בשומן ולהשחמה אפשר להגיע רק מ190 מעלות
אם מחממים כף שמן ומוסיפים כף מים ככה שהטמפ במחבת לא עולה על 100 מעלות (טמפ רתיחה) זה עדיין נחשב טיגון וגורם להתפרקות השמן עם כל הסיכונים הנלווים?
לצפיה ב-'מופחת מאד.'
מופחת מאד.
16/02/2019 | 10:25
2
25
אבל מתיז אם מגזימים בחימום.
לצפיה ב-'אז כל עוד השמן על אש קטנה'
אז כל עוד השמן על אש קטנה
16/02/2019 | 19:54
1
13
השמן לא מתחמצן בכלל ואין יצור של רדיקלים?
לצפיה ב-'שמן עלול להישרף גם על אש קטנה.'
שמן עלול להישרף גם על אש קטנה.
20/02/2019 | 11:33
17
כל עוד השמן לא מאד מתחמם, השרפה ויצור הרדיקלים, הם קטנים. אפשר גם ליצור שמן בטעמים ע"י הכנסת התבלינים לבקבוק השמן לשבוע או יותר.
לצפיה ב-'הכמות שמתשמשים בתבלין בדרך כלל קטנה ולכן זה בטל בשישים'
הכמות שמתשמשים בתבלין בדרך כלל קטנה ולכן זה בטל בשישים
21/02/2019 | 14:25
4
12
לצפיה ב-'טיגון'
טיגון
21/02/2019 | 18:19
3
10
הכוונה לטיגון של בסיס התבשיל (לא תערובת תבלינים קנויה שטיגנו בשמן)
למשל "לזהיב" בצל זה בעצם טיגון שלו על טמפ יחסית גבוהה ל8-10 דקות או נמוכה יותר ל20 דקות
זה לא יוצר רדיקלים בכמות משמעותית?
לצפיה ב-'נכון , טיגון שלעצמו הוא לא בריא ויוצר חומרים מסרטנים '
נכון , טיגון שלעצמו הוא לא בריא ויוצר חומרים מסרטנים
25/02/2019 | 11:20
2
12
כל חימום יתר של שמן יוצר חומרים כאלה בשמן גם בלי שיוסיפו לו כלום .
אבל טיגון מוסיף הרבה טעם , הגוף יכול להתגבר על כמות מסויימת של חומרים מסרטנים בלי לחלות, והכל עניין של כמות.
כמו האימרה שמה שטעים זה או לא בריא או משמין או לא מוסרי.

לצפיה ב-'חימום יתר'
חימום יתר
25/02/2019 | 20:22
1
9
מתי טיגון הופך להיות חימום יתר? ברגע שזה מגיע לטמפ העישון של השמן? או מיידית ברגע שמתחילים לחמם את השמן בלי קשר לזמן וטמפ?
לצפיה ב-'שומן לא רווי כשהוא חשוף לחמצן שבאויר הוא מתחמצן '
שומן לא רווי כשהוא חשוף לחמצן שבאויר הוא מתחמצן
28/02/2019 | 16:20
11
ויוצר תרכובות לא בריאות , כל חימום מזרז את התהליך הזה .
ככל שהשומן פחות רווי,  הבעיה יותר גדולה ולכן כביכול יותר בריא לטגן בשומן רווי מאשר בלא רווי .
(שומן לא רווי זה שומן שיש בו קשרים כפולים שיכולים להפתח ולהתרכב עם חמצן , אפשר להכניס לתוכו חמצן עד לרוויה ולכן הוא נקרא לא רווי  )
מצד שני כאשר השומן מגיע לטמפרטורה גבוהה מאד 150-180 מעלות (עוד  לפני הטמפרטורה שהוא מעשן) נוצרות ראקציות בשומן, גם ברווי וגם בלא רווי,  שיוצרות תרכובות לא בריאות .
לכן חסידי הבריאות ממליצים לא לטגן בכלל ולא לחמם שמן.
למשל רצוי לא לבשל בכלל או לבשל באדים ובכל מקרה שהטמפרטורה לא תעבור 100-120 מעלות .

בקיצור:
הכי בריא לא לבשל , או לבשל קלות .
אם בכל זאת מטגנים אז לטגן ולבשל יותר בריא בשומן רווי,
אבל כשהשומן קר, יותר בריא לאכול שומן לא רווי .
לצפיה ב-'יבול מעבודה במסעדה'
יבול מעבודה במסעדה
15/02/2019 | 16:15
2
35
לצפיה ב-'אמל"ק: שטן = באסה, אלוהים = סבבה '
אמל"ק: שטן = באסה, אלוהים = סבבה
19/02/2019 | 01:12
4
לצפיה ב-'למותר לציין שצ'ונג שין הסינית היא בודהיסטית ומאמינה באלילים'
למותר לציין שצ'ונג שין הסינית היא בודהיסטית ומאמינה באלילים
21/02/2019 | 15:12
10
לאל שאליו היא התפללה קוראים :שיווה או בודהה או הרי קרישנה...
כמובן שהיא התפלל לאלוהים הזה תוך כדי בישול ספרייבס של חזיר,  ושרימפס ואוכל טעים אחר .

מעניין  למה אתר דתי טורח להעלות אגדות של עכ"ום במקום מסיפורי חזלנו החכמים.

אגב זה מזכיר לי סיפור על רב יהודי שאחרי ארוחת ליל הסדר כמה רבנים קנאים שטינקרו עליו וגרמו לכך שהרומאים יצלבו אותו,  ואלוהים החזיר אותו לתחיה בתמורה לאדיקותו הרבה.. אחלה סיפור.
אולי תעלו גם את הסיפור הזה  באתר שלכם .
לצפיה ב-'תרופה בלוויק 10 מ"ג'
תרופה בלוויק 10 מ"ג
13/02/2019 | 19:24
1
26
אני לוקחת 2 כדורים אחד בבוקר ואחד בצהרים , כבר 4 ימים ולא מרגישה שום השפעה 
להמשיך לקחת או שזה פשוט לא עובד עלי 
האם יש מניעה להגדיל את המינון ?
אם אני לוקחת את זה עם נס קפה זה מקטין את הספיגה ?
מה יכול להיות הסיבה לכך ?
ומה אפשר לקחת במקום ?
עברתי ניתוח טבעת לפני 7 שנים לאחרונה הטבעת היתה נסגרת לי סתם בלי סיבה והגעתי למצב שלא הייתי אוכלת כלום אבל מיצי הקיבה היו עולים לי בשינה . כדי לישון הייתי צריכה לקום ולהקיא 6-7 פעמים בלילה 
הרופא טען שאני מזיקה לריאות שלי וכמובן לוושת ופתח לי 3 ס"מ לפני כחודש 
מאז עליתי כבר 10 קילו 
אני בטראומה מלסגור את הטבעת 
אבל גם לא מסוגלת לראות את עצמי ככה 
ואת כל התסכול אני פורקת על מתוקים ממש כמו התמכרות .
לצפיה ב-'לא לקחת בשום אופן מווסתי רעב כאלה .'
לא לקחת בשום אופן מווסתי רעב כאלה .
01/03/2019 | 11:21
10
אפשר לטפל בריפלוקס מהקיבה בעזרת תרופות נגד ריפלוקס או תרופות נגד חומציות יתר.
אבל בשום אופן לא לגעת במדכאי רעב בלוויק וכאלה אלה כדורים ממכרים שהשפעתם רעה מאד והם בסופו של דבר רק יגרמו לך נזק ולהשמנה יותר גרועה.
תנסי לעבוד קצת על הראש, על כוח הרצון ... כי הכל בראש.
נסי להתגבר על הפחד מהרעב ע"י תרגילים כמו  צומות לסרוגין  שהולכים ומתארכים , תני לעצמך ציון על אורך הצום כל פעם ועל ההתגברות על הרגשת הרעב . ( כשתרגישי שאת מסוגלת לבצע צום של שלושה ימים , צום מאוכל רק מים תדעי ש"ניצחת את הבטן") .
כשתוכלי  להרגיש כשהבטן ריקה ומקרקרת שאת מסוגלת להתעלם מההרגשה הזאת ולנצח אותה,  ולא לפחד מהרעב וכל קירקור של הקיבה שאת חייבת לרוץ למלא אותה,  תוכלי אפילו להוריד את הטבעת ולהכנס לדיאטה רגילה.  
ובמתוקים פשוט אל תגעי יותר - תכניסי לך לראש שסוכר זה רעל.
לצפיה ב-'האם פעילות גופנית מעלה את האפקט התרמי של המזון?'
האם פעילות גופנית מעלה את האפקט התרמי של המזון?
13/02/2019 | 04:06
2
23
האם יש הבדל בהשפעה בין פעילות קלה לבין פעילות מאומצת?
בתודה מראש לעונים
לצפיה ב-'לפעילות גופנית יש אפקט תרמי משלה'
לפעילות גופנית יש אפקט תרמי משלה
16/02/2019 | 10:28
1
16
אני לא שמעתי על השפעה על האפקט התרמי של המזון.
לצפיה ב-'אפקט טרמי של מזון זה הקלוריות שנפלטות כחום מהמזון'
אפקט טרמי של מזון זה הקלוריות שנפלטות כחום מהמזון
21/02/2019 | 14:47
21
כשמחשבים קלוריות של מזון מתבססים על הקביעה העתיקה והמשוערת עם שונות של עשרות אחוזים,  וגם שונה מאדם לאדם,  וממזון למזון,  שאומרת כך : חלבון ופחממה מספקים לגוף כ 4 קלוריות לגרם, ואילו שומן כ 9 קלוריות .
על זה מתבססים בחישוב של מספר הקלוריות במזון - כלומר בודקים מזון במעבדה כמה חלבון יש בו כמה פחמימות יש בו וכמה שומן יש בו ולפי זה מחשבים את הקלוריות .
בדרך כלל לא מתחשבים בכך שחלק בכלל לא מתעכל שיש השקעה של הגוף בתהליך העיכול שהוא שונה ולא מתחשבים ביעילות בעיכול נוכחות של סיבים תזונתיים שמזרזים את העיכול  ויוצרים אפקט של משלשל טיבעי שלפעמים מבזבז יותר קלוריות מאשר מוסיף .
ולכן אפקט טרמי של מזון זה  משהו שבטל בשישים ולא יעזור לאף אחד לרדת גרם אחד במשקל..

לצפיה ב-'דיאטת התה האדום - מומלץ?'
דיאטת התה האדום - מומלץ?
09/02/2019 | 21:22
1
37
אהלן
מישהו ניסה את התה הזה (יש קישור למטה)
מומלץ?
זה עזר לכם?
תודה לעונים

https://bit.ly/2RDJxR6
לצפיה ב-'אין מידע על החומרים או רשיון משרד הבריאות. מומלץ להיזהר!'
אין מידע על החומרים או רשיון משרד הבריאות. מומלץ להיזהר!
( לעמוד שלי בתפוז )
10/02/2019 | 11:07
16
בס"ד
שלום רן זהבי,

התה הזה לא מוכר לי אישית ולכן קראתי את החומר שצרפת. ממש לא כתוב כלום על החומרים אפילו לא על ה2-3 חומרים עיקריים ובוודאי שאין אישור משרד הבריאות. נשמע לי הרפתקאה שלא בטוח שאתה רוצה להשתתף בה. בנוסף זה לא קסם, כתוב בפירוש שצריך לשמור במקביל על תפריט.
מנסיני רב השנים בתחום, תפריט מתאים+ דיקור שגורם לתחושת שובע ומוריד חשק למתוקים ופחמימות ועובד על חילוף חומרים והמסה של שומנים, עובד מדהים!
במידה ואינך מעוניין להיות שפן נסיונות ולהכניס כל מיני חומרים לא ידועים לגופך רק כדי להגשים את החלום של משקל תקין, הנך מוזמן ליצור עימי קשר לפרטים נוספים.
מאחלת לך הרבה בריאות והצלחה בכל דרך שתבחר!
אורית
לצפיה ב-'משקל'
משקל
07/02/2019 | 14:21
1
33
המלצה למשקל אדם  מדוייק?
דגש על הדיוק !!!
לצפיה ב-'כל המאזניים הדיגיטלים מדוייקים מאד'
כל המאזניים הדיגיטלים מדוייקים מאד
07/02/2019 | 16:43
17
רובם אפילו יותר מידי מדוייקים.
כי השינוי במשקל של אדם לאורך היום היא כ1-2 קילוגרם או יותר .
לצפיה ב-'האם מותר לי לאכול בננה בבוקר??? העבודה שלי היא בהליכות'
האם מותר לי לאכול בננה בבוקר??? העבודה שלי היא בהליכות
07/02/2019 | 07:57
2
46
בוקר טוב אני נאור וחדש כאן
 רציתי לדעת האם בבוקר מותר לי לאכול בננה אם אני אדם שמתאמן?
 העבודה שלי היא דוגווקר כאחד שמוליך כלבים כל היום..אומרים שבננה
 לא טובה על הבוקר אבל מה בכל הקשור למי שיוצא להליכות לכל היום מהבוקר?
 האם זה בסדר?
לצפיה ב-'בננה מצויינת על הבוקר'
בננה מצויינת על הבוקר
07/02/2019 | 12:36
45
הרבה יותר בריא  לאכול בננה בבוקר מאשר את הג'אנק פוד המזיק שנקרא "חלב עם דגני בוקר". שיצרני הג'אנק הזה ממליצים לאכול בבוקר.
גם הרבה הרבה יותר בריא מביצה מטוגנת , טוסטים, מפנקייק , סנדוויצ'ים, או כל הזבל המזיק האחר שממליצים לאנשים לאכול בבוקר.
וכמובן יותר בריא מביצה עם ביקון וטוסטים עם חמאה.  שהאנגלים אוכלים בבוקר,  וגם יותר מהדונאטס עם חמאה וסירופ מייפל שהאמריקאים אוכלים בבוקר.
לצפיה ב-'בננה זה אחלה, אני אוכלת הרבה פעמים על הבוקר '
בננה זה אחלה, אני אוכלת הרבה פעמים על הבוקר
15/02/2019 | 12:36
21
לפעמים מוסיפה בננה ואגוזי מלך (וקינמון...) לברנפלקס עם החלב, זה שילוב נהדר בעיניי.
לצפיה ב-'אפליקציית הליכה בטלפון'
אפליקציית הליכה בטלפון
01/02/2019 | 18:38
3
24
מחפשת המלצה על אפליקציה חינמית לטלפון למדידת צעדים. אמינה ככול האפשר, עדיפות לאפליקציה העוברת אוטומטית בין הליכה לריצה.
לצפיה ב-'אני משתמשת ב-Sports Tracker כבר שנים רבות'
אני משתמשת ב-Sports Tracker כבר שנים רבות
01/02/2019 | 21:18
2
24
הוא מודד גם צעדים, אם כי זה לא מדד שמעניין אותי אז אני לא בודקת אותו בד"כ... לא הבנתי את המעבר ה"אוטומטי" בין הליכה לריצה, למיטב הבנתי זה לא ממש משנה ליישומון.
לצפיה ב-'אפליקציית הליכה'
אפליקציית הליכה
02/02/2019 | 08:57
1
25
האפליקציה לצעדים הרגילה לא מסוגלת לספור צעדים בריצה. היא סופרת בערך רק 50% מהריצה. יש אפליקציות מיועדות שמזהות ריצה בזמן אמת ונותנות בסיום האימון שתי תוצאות, אחת להליכה והשנייה לריצה.  כזאת אפליקציה אני מחפשת.
לצפיה ב-'היישום שהזכרתי אינו ייעודי להליכה אלא לכל סוגי הפעילויות'
היישום שהזכרתי אינו ייעודי להליכה אלא לכל סוגי הפעילויות
02/02/2019 | 11:43
16
אפילו יוגה, למשל (מן הסתם במקרה כזה הוא לא מודד מרחק, אבל הוא יכול למדוד דופק, הוא מתממשק עם רצועת חזה). אני לא יודעת אם מדידת הצעדים שלו אמינה או לא, כי כאמור, זה לא פרמטר שמעניין אותי ולכן אני לא בודקת אותו. ממליצה לשאול בפורום ריצה וכיו"ב.
לצפיה ב-'אחוזי שומן'
אחוזי שומן
29/01/2019 | 09:12
12
52
שלום,

אני שוקלת 57 ק"ג וגובהי הוא 1.68 ס"מ.
אני עושה בין פעם לפעמיים בשבוע פילאטיס ואחוזי השומן שלי כ- 29%. יחסית גבוה.
מה עליי לעשות כדי להוריד עוד 3-4 ק"ג ולהוריד את אחוזי השומן ?

לצפיה ב-'לפי הנתונים את רזה, אחוז השומן שלך תקין וה-BMI שלך 20...'
לפי הנתונים את רזה, אחוז השומן שלך תקין וה-BMI שלך 20...
31/01/2019 | 03:15
30
אני לא מבינה למה להוריד עוד 3–4 ק"ג, אבל אם המטרה היא להוריד את אחוז השומן, להבנתי (הלא מקצועית) הגברת הפעילות הגופנית תעלה את מסת השריר בגוף ולפיכך תוריד את אחוז השומן. פילאטיס זה אחלה (גם אני עושה) אבל זה עוזר ליציבות, גמישות, חיזוק שרירי ליבה וכו', לא ממש מעלה מסת שריר. נסי לשלב גם פעילות אירובית (הליכה, ריצה, שחייה, אופניים וכו') ו/או תרגילי כוח, עבודה עם משקולות (לא ניפוח שרירים, אבל קצת יותר רציני מהמעט שעושים בד"כ בפילאטיס).
לצפיה ב-'אחוז שומן מורידים ע"י העלאת מסת השריר והעצם'
אחוז שומן מורידים ע"י העלאת מסת השריר והעצם
31/01/2019 | 17:21
10
26
ספורט בונה שריר ועצם , אכילה של מספיק חלבונים מינרלים במיוחד סידן מגנזיום (בשביל העצם) בכמות מספקת, וויטמינים .
במקביל לתירגול, אכילה של הרבה ירקות פירות ושל בשר רזה ומוצרי חלב דלי שומן.
והימנעות מפחממות ריקות  כמו קמחים לבנים  ומה שמיוצר מהם, אורז לבן, עמילן , סוכר, ומהג'אנק פוד שמכיל אותם בכמויות גדולות. הימנעות ממשקאות מתוקים וממותקים ואלכהול. ומשמנים מזוקקים (שמן חמאה מרגרינה ושומן)

לצפיה ב-'אחוזי שומן ומאכלים'
אחוזי שומן ומאכלים
05/02/2019 | 13:22
9
20
היי אבי,

תודה.
תוכל להסביר אילו מאכלים כוללים כמות מספקת של -
"חלבונים מינרלים במיוחד סידן מגנזיום (בשביל העצם) בכמות מספקת, וויטמינים .
במקביל לתירגול, אכילה של הרבה ירקות פירות ושל בשר רזה ומוצרי חלב דלי שומן".
כמה פירות ביום ? ואיזה סוג של פירות ? מה מכיל סידן ומגנזיום ווטימנים?
האם זה יעזור לי להגדיל מסת שריר ?  רצוי לאכול אחרי או לפני פילאטיס ?

לצפיה ב-'זה יעזור לך להגדיל מסת שריר רק אם את עושה אימוני כוח'
זה יעזור לך להגדיל מסת שריר רק אם את עושה אימוני כוח
07/02/2019 | 02:19
3
16
או לכל הפחות אימונים אירוביים רבים... בגדול, פעילות גופנית בעצימות ובתדירות גבוהות יותר. פילאטיס פעם–פעמיים בשבוע זה אחלה, אבל ממש לא זה. כפי שכתבתי לך, פילאטיס יכול לחזק לך את שרירי הליבה, לשפר יציבות וגמישות, לחטב מעט ולשמור על הגב, אבל בסה"כ אין בו תרגילי כוח מסיביים ברמה שתשפיע רבות על מסת השריר או תצדיק צריכה מיוחדת של חלבונים (אחרי האימון, בעיקר; לפני אימון אוכלים משהו קל ולא קרוב מדי לתחילתו).

בד"כ הכוונה לחלבונים ממוצרים כמו עוף, דגים, חלב, ביצים וגם קטניות; ירקות ופירות מכל הסוגים, כדאי לגוון בצבעים ולא לצרוך יותר משלוש מנות פרי ביום. אלה קווים מנחים כלליים לתזונה בריאה בכל מקרה (אם אין בעיות רפואיות או צרכים מיוחדים) בלי קשר לאימון; כאמור, פילאטיס לא דורש תזונה מיוחדת. אם את הולכת לחדר כושר כדי לפתח את הגוף ולבנות מסת שריר זה כבר משהו אחר. במקרה כזה תוכלי להתייעץ עם המדריכים במקום. לרוב כשעושים מינוי מקבלים בחינם בנייה של תוכנית אימונים אישית ועדכוני מעקב כל זמן מה.
לצפיה ב-'אחוזי שומן- סוג ספורט '
אחוזי שומן- סוג ספורט
18/02/2019 | 08:28
2
19
על איזה סוגי קטניות את ממליצה ?
ואיזה סוג ספורט את ממליצה להוסיף במקום הפילאטיס או בנוסף על מנת להוריד את אחוזי השומן ?
האם פעם בשבוע הליכה מהירה או חדר כושר ?
כאמור לא מפתחת גוף - רק מעוניינת בחיטוב.
לצפיה ב-'קטונתי מלהמליץ, אני לא אשת מקצוע'
קטונתי מלהמליץ, אני לא אשת מקצוע
19/02/2019 | 01:02
15
הנה מה שאשת מקצוע כותבת, לדוגמה:
ההמלצה האישית שלי היא שהן יהיו טעימות לך (אחרת אין טעם). אני, לדוגמה, שונאת עדשים ולכן לא אוכלת אותן.

בעניין ספורט, ברור לי שאינך מפתחת גוף... כדי להגיע לפיתוח גוף צריך הרבה הרבה (הרבה) יותר עבודה בחדר כושר. שעות בשבוע. את ממש לא שם... ופעם בשבוע חדר כושר (לכמה זמן?) או הליכה מהירה שבועית (כמה זמן?) זה עדיין לא הרבה כדי לקבל השפעה של ממש. אין פירוש הדבר שזה מיותר ושלא כדאי לעשות; כל מה שאפשר – כדאי; השאלה רק מה היעד ולמה את מכוונת.

שאלת קודם על אחוזי שומן, ולפי הנתונים שכתבת את די רזה; הסיבה שהמלצנו לך על ספורט כי שהגדלה של אחוז השרירים באה על חשבון אחוזים אחרים, לא כי את חייבת לפתח גוף וכו'. עכשיו שאלת על "חיטוב" ואני לא ממש מבינה למה כוונתך בכך. מה מפריע לך באמת?

קחי בחשבון שאם תעשי יותר כושר תהיי יותר בכושר, אבל כדי להיראות כמו מדריכת כושר תצטרכי לעשות ה-ר-ב-ה יותר כושר. רובנו לא נראות כמו מדריכות כושר... (כי אנחנו באמת לא כאלה). אני לא יודעת מה מציק לך, מה את רוצה להשיג, לאן את מכוונת... ואני לא מדריכת כושר בעצמי... אולי כדאי שתשבי עם אחת ותנסי לבנות תוכנית אימונים, להציב יעדים, להחליט איך את רוצה לראות את עצמך ולהבין במה זה כרוך, מה ההתחייבות הנדרשת, מה ריאלי עבורך ומה לא.
לצפיה ב-'סוגי ספורט לחיטוב'
סוגי ספורט לחיטוב
05/03/2019 | 17:02
10
אני מציע על אימון כוח עם משקולות וקפיצים .
הגדלת שרירים = חיטוב 
ומשיגים את זה ע"י אימון כוח כמו הרמת משקולות מתיחת קפיצים .
אפשר להשיג חיטוב לא רע עם שלושה -ארבעה תרגילים בסיסיים  - קוביות בבטן ( סיטאפס עם משקולות), גב וכתפיים( סימולציה של חתירה כנגד כוח למשל משיכה של כבל עם משקולות או משיכה של קפיצים )  , ידיים  ( הרמת משקולות יד) , רגליים ( כפיפות סקוואט , ו\או ריצה אופניים וכ"ד).
רצוי כל יום תרגיל אחר כדי שהשרירים ינוחו.
ואת לא צריכה לדאוג משרירנות יתר,  זה לא יקרה אצלך אם לא תאכלי תוספים ולא תקחי סטרואידים .

לצפיה ב-'הסברים והמלצות נוספים\ות:'
הסברים והמלצות נוספים\ות:
07/02/2019 | 12:26
4
17
המלצה שלי של תזונה בריאה ומאוזנת לגבר ממוצע :
ירקות רזים - כמה שיות ובלי שום הגבלה   -  כורוב עגבניה מלפפון גזר דלעת סלק חצילים חסה מלפפון קישואים תרד, עלי ביבי, קייל , סלרי פטרוזיליה וכן הלאה  . אני ממליץ לאכול לפחות קילוגרם אחד שלם מכל הירקות האלה ביום רצוי אפילו שנים שלושה קילוגרם.   ( כל פעם שאתה מרגיש רעב אתה יכול לאכול ירקות כאלה בלי להתחשבן)
ירקות ופירות שמכילים הרבה קלוריות -פירות שמנים או שמכילים הרבה עמילן  רצוי להגביל בגלל הקלוריות :
למשל :  אבוקדו - בריא מאד אבל מכיל הרבה שומן, אני ממליץ לאכןל רבע-חצי ביום ולא יותר.
בננה - אחד שניים בשבוע. 
תפוח אדמה \בטטה מתוקה- מכיל הרבה עמילן  , להגביל לאחד או חצי ביום ולא יותר .
פירות מתוקים מאד כמו מנגו אפרסמון  אחד שניים בשבוע.
פירות פחות מתוקים, תפוח, תפוזים, אגסים, כשלושה ביום .
מקור לחלבונים עם מעט שומן יחסית , מוצרי חלב רזה - גבינה רזה אני ממליץ לאכול רק גבינה לבנה ורק שלושה אחוז או פחות משלושה אחוז..
בשר - דג סלמון בורי שיש בהם הרב האומגה 3 -  30 -50 גרם ביום   עוף הודו - לאכול כ 100 גרם ביום  ( חזה בלי עור אפשר גם יותר מ 100 גרם) .
דגנים וקטניות : אורז מלא  (רצוי בסמטי) - כ50 גרם ביום , עדשים שעועית  אפונה  כ100 -200 גרם ביום. 
ביצה - לאכול אחת ביום .
אגוזים ושקדים - מומלצים בעיקר: אגוזי מלך, זרעי פשתן, זרעי דלעת , פיסטוק חלבי, ללא מלח - לא יותר מ 50 גרם אבל כל יום.
רצוי להמנע ככל האפשר  מסוכר ( כולל דבש מולסה, ריבה ומתוקים), משמן (כל השמנים , כולל טחינה מרגרניה חמאה מיונז...), וממלח (כל סוגי המלח), מלחם (במיוחד לבן וומוצרי מאפה עוגות מקמח לבן), ומאוכל מעובד. מאלכהול, ממשקאות ממותקים.  (כל אלה חוץ מזה שהם משמינים, וסותמים את העורקים,  הם גם גורמים לביזבוז של מינרלים ויטמינים )
אם תאכל את כל זה אתה מקבל את כל מה שאתה צריך מבחינה תזונתית ובצורה מאוזנת והכי בריאה שיש.
רצוי לא לאכול סמוך לפני פעילות גופנית בגלל שזה גורם להרגשת מלאות וכבדות ומפריע לאימון אבל זה לא קריטי בכלל.
פילטיס ויוגה רצוי על קיבה ריקה ורצוי גם להתרוקן אבל לא קריטי.

לצפיה ב-'לגבר ממוצע? שמת לב שהשואלת היא אישה?'
לגבר ממוצע? שמת לב שהשואלת היא אישה?
15/02/2019 | 12:32
1
3
לצפיה ב-'אבל אני לא אישה ואלה הנתונים שיש לי '
אבל אני לא אישה ואלה הנתונים שיש לי
18/02/2019 | 14:37
5
לצפיה ב-'הורדת אחוזי שומן '
הורדת אחוזי שומן
18/02/2019 | 08:25
1
12
היי אבי,

האם יש שוני בתפריט שהמלצת פה בין גבר לאישה?
למה בננה מותר רק פעם אחת בשבוע ? אני אוכלת כל יום אחת . מה לגבי סרדינים ? איזה דברים מתוקים ניתן לאכול על בסיס יומי ?
אני אוכלת כל יום 5 פריכיות  אורז זה בסדר? וגם במבה - כי אני חייבת איזה חטיף מתוק/ מלוח במהלך היום והבנתי שיש בה לא מעט ויטמינים.
איזה פעילות גופנית עליי להוסיף בנוסף לפעמיים בשבוע פילאטיס  כי להוריד את אחוזי השומן מ- 30% לאיזור ה- 20% ? האם חדר כודשר פעם בשבוע יספיק ? או הליכה נוספת פעם בשבוע במשך חצי שעה ? משהו שיעזור לי להוריד עוד 2 ק"ג.
אני לא רוצה להיות שרירית- רק רוצה חיטוב.
לצפיה ב-'יש מחשבון ברשת ואת יכולה לעשות המרה '
יש מחשבון ברשת ואת יכולה לעשות המרה
18/02/2019 | 14:35
15
גבר ממצוע זה גובה 175 משקל 75 ק"ג פלוס מינוס .והוצאה קלורית מומלצת כ 2500 קלוריות ליום.
בגלל שאני כזה אלה הנתונים שיש לי.
במחשבונים ברשת אפשר לעשות את החישוב שיתאים לך.
אם תאכלי פחות קלוריות מאשר יוצא בחישוב את תרזי .

התזונה שתארתי בהודעה למעלה  זאת התזונה שאני מקפיד עליה בעצמי לפי הנתונים שלי , אני מרגיש טוב עם הדיאטה הזאת כבר חמש שנים שומר על משקל תקין חיטוב טוב וכושר גופני טוב ( אני לא בודי בילדר).
אני משתדל לאכול אוכל בריא , ללא מוצרים מתועשים בכלל.

פריכיות אורז ובמבה אני לא אוכל בכלל, כי אלה מוצרים מתועשים יש בהם\ או עלול להיות בהם כל מה שתעשיית המזון דוחפת למוצרים כמו חומרים שונים , מלח סוכר וכ"ד
אני לא אוכל חטיפים מתוקים אבל אוכל פירות שהם מספיק מתוקים .
בפרי וירק יש הרבה סיבים תזונתיים, שאין בממתקים,   כאשר אוכלים מספיק סיבים מערכת העיכול עובדת מהר יותר בנפחים גדולים יותר ופחות סוכר נספג , וגם הסוכר שנספג נספג לאט יותר ( אינדקס גלוקמי נמוך) ומכאן הרגשת שובע ארוכה יותר... ו
אין לך מה לדאוג להיעשות "שרירית" גם אם תעשי פעילות הרבה יותר גדולה ממה שאת מתארת לא תעשי "שרירית" כמו גבר( הורמון המין הזכרי זה מה שגורם לגוף להעשות שרירי).
בקשר לעוד או פחות 2 ק"ג , את לא צריכה לדאוג כל הזמן למשקל אלא לאחוז שומן נמוך ואחוז שרירי ועצם גדולים יותר את זה רואים בחיטוב , וזה מה שחשוב גם למראה וגם לבריאות.

לצפיה ב-'הדיאטה שגורמת לירידה במשקל מהר'
הדיאטה שגורמת לירידה במשקל מהר
24/01/2019 | 20:47
15
54
שלום לכולם,
אני חייבת לרדת במשקל - מי מכיר דיאטה שאפשר להוריד 15 קילו בחודש?

לצפיה ב-'מהם היתרונות והחסרונות בירידה מהירה לדעתכם?'
מהם היתרונות והחסרונות בירידה מהירה לדעתכם?
24/01/2019 | 23:19
30
שלום ליורד במשקל,
אני מבינה שהחלום להיות רזה ומהר הוא חלום רטוב של הרבה אנשים, אבל האם זה נכון?
נסי למנות את היתרונות והחסרונות בכך ואשמח לסייע במסקנות.

לצפיה ב-'אני לא מכירה. ירידה מהירה כ"כ עלולה לגרום נזק גם לטווח הארוך'
אני לא מכירה. ירידה מהירה כ"כ עלולה לגרום נזק גם לטווח הארוך
26/01/2019 | 17:30
10
10
לצפיה ב-'דווקא ירידה מהירה במשקל היא הירידה הבטוחה '
דווקא ירידה מהירה במשקל היא הירידה הבטוחה
27/01/2019 | 11:50
9
32
והמאפשרת שמירה על תוצאות לטווח הארוך.
התוצאות של ירידה איטית במשקל הם ברוב המיקרים דייטת יויו וחזרה למשקל גבוה יותר מהמשקל הקודם.

לצפיה ב-'נו באמת, זה בדיוק הפוך! ולא קשה למצוא על כך מידע, למשל:'
נו באמת, זה בדיוק הפוך! ולא קשה למצוא על כך מידע, למשל:
27/01/2019 | 12:18
8
56
"הדבר הכי גרוע שאפשר לעשות לגוף הוא דיאטות יו-יו. זה מסוכן, זה לא בריא ללב וזה גם לא גליק גדול מבחינה נפשית. למעשה, מחקרים מעלים שמעט משקל עודף מזיק פחות ממחזורים אינסופיים של יו-יו"
"מחזורים של שינויים גדולים במשקל הם בדרך כלל תוצאה של דיאטות כסאח, המבטיחות ירידה מהירה במשקל..."
"מילות המפתח כאן הן "גישה ארוכת טווח" ומילות הקסם הן "לאמץ הרגלים בריאים". את ביצוע השינויים בצורת האכילה ובהרגלי האכילה יש לבצע באופן הדרגתי וקבוע. אחרת נכשלים. חד וחלק."

ד"ר מיכל גילאון היא דיאטנית קלינית במרכז "שניידר" לרפואת ילדים מקבוצת כללית
לצפיה ב-'הערות'
הערות
27/01/2019 | 12:45
7
13
כמו שכתבת (וגם אני) "הדבר הכי גרוע שאפשר לעשות לגוף הוא דיאטות יו-יו" בזה אנחנו מסכימים.
רוב המנסים לרזות מקבלים את העצות שאת (ושאר הדייטניות) נותנות, גם עולים לאחר מכן בחזרה. כלומר דייטות יויו הן בדיוק התוצאה של אמירות לא מבוססות מחקרית כאלה.

לצפיה ב-'דיאטת יויו = ירידה מהירה במשקל ואז עלייה מהירה. זו ההגדרה.'
דיאטת יויו = ירידה מהירה במשקל ואז עלייה מהירה. זו ההגדרה.
27/01/2019 | 12:59
6
11
לא יודעת מי הן "שאר הדיאטניות", אבל אני לא דיאטנית. יש הסכמה נרחבת מקיר לקיר (והיא גם מבוססת מחקרית) ששמירה על משקל תקין כרוכה בשינוי הרגלים לטווח הארוך ולא בשום מבצע "זבנג וגמרנו", ואנשים שעושים זאת (מכירה כאלה אישית, ויש גם כאן בפורום) לא בהכרח עולים לאחר מכן בחזרה (אלא אם הם חוזרים להרגלים הישנים...). ירידה איטית בריאה יותר גם כי היא לא מכניסה את הגוף לשינוי קיצוני ומאפשרת הסתגלות הדרגתית לשינוי, בפרט ששינוי קיצוני מדי גורם לגוף להיכנס למגננה ולהוריד את קצב חילוף החומרים.
לצפיה ב-'לא אמרתי שאין צורך בשינוי הרגלים לטווח הארוך.'
לא אמרתי שאין צורך בשינוי הרגלים לטווח הארוך.
27/01/2019 | 13:43
5
12
אבל דווקא ירידה איטית היא קשה וסזיפית ולכן הנתונים מראים שרבים לא עומדים בה.
בנוסף, ממחקרים רואים ששינוי קיצוני מאד לא גורם להורדת קצב חילוף החומרים, שינוי הדרגתי אכן עלול לגרום לירידה בקצב חילוף החומרים ולכן לעליה חזרה במשקל.

לצפיה ב-'לא, לא, לא ולא. מחקרים מראים? יאללה, תראה.'
לא, לא, לא ולא. מחקרים מראים? יאללה, תראה.
29/01/2019 | 02:11
4
5
לצפיה ב-'למשל זה'
למשל זה
31/01/2019 | 13:42
3
83
לצפיה ב-'מדובר פה על צום לפרקי זמן קצרים לעומת הגבלה קלורית חמורה'
מדובר פה על צום לפרקי זמן קצרים לעומת הגבלה קלורית חמורה
31/01/2019 | 23:08
2
11
ואילו אני דיברתי על ירידה הדרגתית מתונה ושינוי הרגלים לטווח הארוך.
לצפיה ב-'במאמר מדובר על גידול בצריכת האנרגיה במנוחה'
במאמר מדובר על גידול בצריכת האנרגיה במנוחה
01/02/2019 | 10:21
1
17
במהלך צום של מספר ימים. האם את יכולה להראות תוצאות דומות (או לפחות אי הפחתה בצריכת הקלוריות הבסיסית) בדיאטה שמפחיתה את אותו מספר קלוריות (מן הסתם זה יקרה לאחר זמן ארוך פי 4 או 8)?

לצפיה ב-'במאמר בדקו משהו מסוים מאוד, והוא לא תומך ברוב מה שכתבת'
במאמר בדקו משהו מסוים מאוד, והוא לא תומך ברוב מה שכתבת
01/02/2019 | 12:31
7
ובעיקר לא רלוונטי למה שכתבתי. גם בקישור השני שהבאת כתוב שאלה מחקרים ראשוניים ואין עוד די ידע מבוסס לטווח ארוך... פסקת הסיום שלהם מסויגת ורחוקה מאוד מהטון הנחרץ שלך. יש די עדויות בעולם (אפילו כאן בפורום) ששינוי אורח החיים לטווח הארוך עובד.

ה"בעיה" בדיאטה, כל דיאטה, כל הקפדה על אכילה, על אורך חיים, על הרגלים (וזה נכון גם לגישה של צום חלקי) שצריך אשכרה לעשות את זה, וזה לא משהו שאתה יכול לעשות פעם בחיים ונגמר. כמו כן אנשים שמנים מאוד בד"כ סובלים מאכילה רגשית, ולכן זו לא סוגיה של הרגלים אלא טיפול נפשי שיטפל בהפרעות האכילה.
לצפיה ב-'אם את מאד שמנה- מעל מאה ק"ג ++ אז זה לא בעיה '
אם את מאד שמנה- מעל מאה ק"ג ++ אז זה לא בעיה
31/01/2019 | 16:40
2
15
אבל אם את לא מאד שמנה, לא תצליחי לרדת בחודש אחד 15 ק"ג גם עם צום מוחלט.
ככל שהמשקל הבסיסי שלך קרוב יותר ל BMI האידאלי  כך קשה יותר לאבד משקל.
למשל בחורה ממוצעת קצת שמנמנה קרוב ל BMI תקין ,  ששורפת בממוצע 2000 קלוריות ביום כדי לרדת 15 ק"ג שומן צריכה לשרוף לצורך זה 7000X  15  = 105000  קלוריות . (נב - המספרים לא מדויקים רק להמחיש את סדר הגודל)
אם היא לא תאכל כלום, רק תשתה מים ,  זה יימשך כ 52 יום (  מאה וחמש אלף לחלק ל 2000)  אבל יתכן מאד שהיא תמות קודם לכן , מתת תזונה.

בחורה מאד מאד שמנה יכולה לרדת מאד בקלות משקל כזה כי בהתחלת הדיאטה היא מאבדת המון נוזלים וזה לא קשור בכלל למספר הקלוריות ולשומן ... ולכן זה תלוי .
לצפיה ב-'גם לא שמנים שמתחילים לרזות מאבדים הרבה נוזלים בתחילת הדיאטה.'
גם לא שמנים שמתחילים לרזות מאבדים הרבה נוזלים בתחילת הדיאטה.
31/01/2019 | 21:14
1
6
לצפיה ב-'הכל יחסי למשקל ההתחלתי , שמן יותר יאבד יותר ויותר מהר'
הכל יחסי למשקל ההתחלתי , שמן יותר יאבד יותר ויותר מהר
01/02/2019 | 11:49
10

מנהל/ת הפורום

אודות:
אורית הרטום הינה רופאה סינית ודיאטנית קלינית מובילה בתחומה. מנהלת רשת מרפאות לבריאות והרזייה. בעלת נסיון טיפולי כבר 15 שנה, מאות לקוחות מרוצים ואלפי ק
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

אורית הרטום - מנהלת פורום תזונה ודיאטה
אורית הרטום מנהלת הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו