לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1517815,178 עוקבים אודות עסקים

פורום תזונה ודיאטה

ברוכים הבאים לפורום תזונה ודיאטה, בפורום זה נעסוק בשאלות נפוצות בנושאי תזונה נכונה, אורח חיים בריא, אכילה רגשית, ירידה במשקל, תזונת ספורט, תזונה מאוזנת לצמחונים וטבעונים, וכן פתרונות תזונתיים למחלות כגון: סכרת, כולסטרול, יתר לחץ דם, כבד שומני, סינוסיטיס, מיגרנות, מחלות מעיים (מעי רגיז, קרון, קוליטיס וכו'). אשמח לייעץ ולתת לכם פתרונות בנושאים הנ"ל ואף ללוות אתכם עד להשגת הפתרון האופטימלי עבורכם. תמיד כאן בשבילכם,

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תזונה ודיאטה

ברוכים הבאים לפורום תזונה ודיאטה, בפורום זה נעסוק בשאלות נפוצות בנושאי תזונה נכונה, אורח חיים בריא, אכילה רגשית, ירידה במשקל, תזונת ספורט, תזונה מאוזנת לצמחונים וטבעונים, וכן פתרונות תזונתיים למחלות כגון: סכרת, כולסטרול, יתר לחץ דם, כבד שומני, סינוסיטיס, מיגרנות, מחלות מעיים (מעי רגיז, קרון, קוליטיס וכו'). אשמח לייעץ ולתת לכם פתרונות בנושאים הנ"ל ואף ללוות אתכם עד להשגת הפתרון האופטימלי עבורכם. תמיד כאן בשבילכם,
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'מוצר החורף שלי!!'
מוצר החורף שלי!!
16/01/2019 | 12:50
3
10
אני רוצה להמליץ ולספר על מוצר הומיאופתי שנקרא "בוירון אוסילוסיניום". זהו מוצר הומיאופתי נגד התקררות ושפעת ואני משתמשת בו כבר 3 שנים. בעיקרון בכל פעם שמרגישים סימפטום הכי קטן של התקררות לוקחים את הבוירון (זה כדוריות קטנטנות שמתמוססות בפה) כל כמה שעות. הבוירון פשוט מעביר את הסימפטום ומונע את ההגעה של השפעת\התקררות. לפעמים בימים חורפיים אני פשוט לוקחת מראש את הבוירון כ"תרופת מנע". הבוירון באמת מוכיח לי את עצמו פעם אחר פעם.
אני בדכ קונה את הבוירון דרך אייהרב (או חנות ויטמינים אינטרנטית כלשהי..)
זה המוצר https://iherb.co/37CkhfGv
רק בריאות!
לצפיה ב-'איבדת אותי ב"הומיאופתי"... ואיך יודעים שזה באמת קשקוש?'
איבדת אותי ב"הומיאופתי"... ואיך יודעים שזה באמת קשקוש?
16/01/2019 | 21:33
2
6
(כלומר מלבד העובדה שזה הומיאופתי...) כי שפעת והצטננות הן מחלות שונות בתכלית (אף שרבים בציבור מתבלבלים ביניהן, כי חלק מהתסמינים משותפים) ואין שום סיבה שתכשיר כזה יתאים לשתיהן...

אין שום תכשיר שמטפל במחלות כאלה מלבד תרופות אנטי-ויראליות, וגם אז לא בהכרח. מנגד, כשמרגישים "סימפטום הכי קטן" זה יכול להיות סתם שום כלום שלא קשור לנגיפים ואז ברור שהתכשיר "עוזר" (למי שמשווק לך אותו, הוא מרוויח יופי מהתמימות שלך).

אגב, מה שבאמת מונע הגעה של שפעת הוא חיסון נגד שפעת. הוא לא תמיד יעיל באותה המידה, אבל בהחלט עוזר מאוד, וזה הכי טוב שיש. אני מתחסנת בכל סתיו כבר שנים רבות ולא מצליחה להיזכר מתי חליתי בשפעת.
לצפיה ב-'חוות דעת של אנשים נוספים'
חוות דעת של אנשים נוספים
17/01/2019 | 08:27
1
11
לי זה עוזר, ולפי התגובות זה עוזר גם לעוד המון אנשים. ראיתי את המוצר באמזון ויש עליו אלפי חוות דעת של אנשים כמוני-כמוך שמשתמשים וסיפרו איך זה עוזר להם. גם הייתי סקפטית בהתחלה אבל אמרתי שווה לנסות (יש כל מיני גדלים למוצר). ובאמת, הייתי ועדיין מרוצה.
לא סותר את עניין ההתחסנות כלל....זה עומד בפני עצמו

לצפיה ב-'ומיליונים מתפללים לישו וטוענים שזה עוזר להם, אז?'
ומיליונים מתפללים לישו וטוענים שזה עוזר להם, אז?
17/01/2019 | 10:11
4
לצפיה ב-'דיאטת חלבונים ומספר קלוריות ביום'
דיאטת חלבונים ומספר קלוריות ביום
17/01/2019 | 04:54
11
מה הסכנות בדיאטת חלבונים ? האם אם מגבילים אותה ליומיים בשבוע לא רצופים עם מנת פחמימות אחת ביום זה מקטין את הסיכון? 
האם דיאטת 1200 קלוריות ביום לאורך זמן מזיקה? האם אחר כך הוספת מעט קלוריות תביא בהכרח להשמנה? תודה רבה

לצפיה ב-'תוסף תזונה טבעי - דבש מדבורים שניזונו מצמחי מרפא'
תוסף תזונה טבעי - דבש מדבורים שניזונו מצמחי מרפא
10/01/2019 | 17:02
1
18
חברת צוף גלובוס עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של מוצרים טבעיים. סדרת המוצרים המובילה את מוצרי המפעל הנה מוצרי כוורת . ייצור תוספי התזונה והמוצרים הטבעיים מבוסס על צמחים, הידועים ומפורסמים בעולם כבעלי תכונות ריפוי שונות, המפעל מייצר סוגים שונים של תוספי תזונה טבעיים המבוססים על מוצרי כוורת, צמחי מרפא וחומרים טבעיים בלבד.

לחנות:
לצפיה ב-'דבש = סוכר ולא בריא בדיוק באותה המידה כמו סוכר.'
דבש = סוכר ולא בריא בדיוק באותה המידה כמו סוכר.
11/01/2019 | 18:23
12
ומאותן סיבות.
שנית - הפרסום הזה לא חוקי כי אסור לייחס למוצר מזון תכונות רפואיות בלי הוכחות של יעילות ובטיחות .
לצפיה ב-'להשתמש באוכל'
להשתמש באוכל
08/01/2019 | 21:25
3
24
http://bit.ly/2BBlpbx כאן תמצאו את המזון הכי אבל הכי נכון לכן .
אני בכל אופן שמחה לשתף אותכם במה שעזר לי
לצפיה ב-'בטוח שלמי שתהיה סבלנות לקרא את כל זה יוריד כמה'
בטוח שלמי שתהיה סבלנות לקרא את כל זה יוריד כמה
09/01/2019 | 12:50
2
14
קלוריות והמוח יתכווץ לו .

מדובר בפרסומת לעוד ספר דיאטות ואימוני כושר גופני של מאמן כושר.
לצפיה ב-'אבי היקר'
אבי היקר
09/01/2019 | 21:30
1
13
זה אולי נראה לך פרסומת אבל אני משתפת את מה שעבד עלי!!! לא הרזיה והבטחות שווא פשוט 28 יום הורדתי אומנם רק 4.2 קילו אבל הגוף שלי נראה הרבההההה יותר טוב
לצפיה ב-'אני הורדתי 25 קילו לפני חמש שנים ונשארתי באותו משקל'
אני הורדתי 25 קילו לפני חמש שנים ונשארתי באותו משקל
10/01/2019 | 14:53
15
בלי לקנות ספר כושר, יש מספיק אינפורמציה ברשת מי שרוצה מספיק יכול לעשות דיאטה וכושר  
השיטה לא משנה כלום כל השיטות בהם מורידים משקל ומעלים כושר הן אותו דבר בדיוק - בסופו של דבר .
ההבדל בין מי שמצליח ובין מי שלא  הוא רק כוח הרצון וההתמדה האישי, את זה הספר שלך לא יכול לשנות.
לצפיה ב-'קלוריות'
קלוריות
09/01/2019 | 20:22
2
26
אם אני אוכלת בשעה 2 בלילה והולכת לישון ובהמשך היום ממשיכה לאכול עד הקלוריות שאכלתי בלילה נחשבות?
לצפיה ב-'ממשיכה לאכול עד...? לא הבנתי את השאלה; נחשבות למה?'
ממשיכה לאכול עד...? לא הבנתי את השאלה; נחשבות למה?
09/01/2019 | 23:41
19
כל הקלוריות שנכנסות לגוף "נחשבות"...
לצפיה ב-'הקלוריות שנחשבות הם ממוצע יומי '
הקלוריות שנחשבות הם ממוצע יומי
10/01/2019 | 12:39
15
אם את רוצה חישוב מדוייק של כמה קלוריות ליום, קחי את כל הקלוריות של כל השבוע וחלקי לשבע או של עשרה ימים וחלקי לעשר.
ובגלל שמדובר על ממצוע לאורך תקופה אם אכלת ב 2 בלילה את יכולה לחבר את הקלוריות האלה  או ליום שקודם או ליום שאחר כך זה לא כלכך משנה .

לצפיה ב-'הביטוי "מכיל חיידקים פרוביוטיים" זה מסר בריאותי או תזונתי?'
הביטוי "מכיל חיידקים פרוביוטיים" זה מסר בריאותי או תזונתי?
09/01/2019 | 03:54
5
9
או אף אחד מהם?
שאלה נוספת - איך נקרא החוק שאוסר בארץ פרסום מסרים כאלה?
לצפיה ב-'חוק הגנת הצרכן סעיף כל שהוא ... שעוסק באמת בפירסום'
חוק הגנת הצרכן סעיף כל שהוא ... שעוסק באמת בפירסום
09/01/2019 | 12:42
9
למיטב ידיעתי אין חוק שאוסר את המשפט הזה אם הוא נכון כמובן מצד שני יש ויכוח גדול על התועלת שיש בהמצאות חיידקים כאלה במזון.
יש גם תקנה של משה"ב (אגף מזון) שאסור ליחס למוצר מזון או תוסף תזונה תכונה רפואית כל שהיא .
המילה פרוביוטיים  לדעתי אכן בעייתית מבחינה זאת .
לצפיה ב-'זה מסר שיווקי... אבל כל עוד הוא עובדה* הוא חוקי, להבנתי'
זה מסר שיווקי... אבל כל עוד הוא עובדה* הוא חוקי, להבנתי
09/01/2019 | 13:23
3
8
* הכוונה לכך שהמוצר אכן מכיל חיידקים "ידידותיים". מה וכמה ועד כמה הוא באמת תורם לבריאות זו כבר סוגיה אחרת... אבל כל עוד לא הבטיחו מסר בריאותי (למשל שהבריאות שלך תשתפר בעקבות הצריכה) זה כנראה חוקי, לפחות בישראל כיום; אם ההיבט המשפטי מעסיק אותך, לרשותך פורומים משפטיים בתפוז כמו פורום חוק ומשפט.

בעניין הבריאות:
חוקרים ישראלים מערערים על תעשיית הפרוביוטיקה וטוענים כי היא עלולה להזיק
שני מחקרים שנערכו במכון ויצמן מצאו כי השפעת החיידקים הפרוביוטיים משתנה מאדם לאדם, ועלולה להשפיע לרעה על הרכב חיידקי המעי. חוקר: הממצאים חושפים תופעת לוואי חדשה ומדאיגה
06.09.2018
לצפיה ב-'המסקנות "תוצאת לוואי מדאיגה שעלולה להזיק" מוגזמות'
המסקנות "תוצאת לוואי מדאיגה שעלולה להזיק" מוגזמות
09/01/2019 | 17:04
2
8
אז לקח לאוכלוסיית החיידקים שלהם חודש אחד לחזור למצב הקודם. אז מה ?
סוכרת ומחלות אחרות שמיוחסות לחיידקי מעיים זה תהליך שאורך עשרות שנים .
שנית מי בכלל אמר שאוכלוסית החיידקים שהיתה להם קודם היתה האידיאלית בשבילם? לצורך זה צריך לעקוב אחריהם שנים ולראות אם הם מפתחים בעיות בריאות כרוניות .
לא שאני מאמין גדול בפרוביוטיקה אבל אני יודע שהפרוביוטיקה שמכניסים לכמוסות ולמוצרי חלב מסויימים, מבוססת על אוכלוסיות חיידקים שיש אצל תינוקות אוכלי חלב אם ואנשים מאוכלוסיות שאוכלות אוכל טיבעי ובריא בלבד, ונמצאו במחקרים כבריאים יותר בגלל החיידקים האלה,  ולא מה שיש לצעירים מערביים שאוכלים בדרך כלל ג'אנק פוד בלי חשבון באופן "טיבעי" .

לצפיה ב-'אז זה אומר שהפרוביוטיקה לא הועילה אלא הזיקה, גם אם רק זמנית'
אז זה אומר שהפרוביוטיקה לא הועילה אלא הזיקה, גם אם רק זמנית
09/01/2019 | 23:58
1
6
ומי אמר שאוכלוסיית החיידקים במוצרים אידאלית בשבילם?

"אני יודע שהפרוביוטיקה שמכניסים לכמוסות ולמוצרי חלב מסויימים, מבוססת על אוכלוסיות חיידקים שיש אצל תינוקות אוכלי חלב אם ואנשים מאוכלוסיות שאוכלות אוכל טיבעי ובריא בלבד, ונמצאו במחקרים כבריאים יותר בגלל החיידקים האלה"

– ע"ס מה אתה יודע? אילו מחקרים? תוכל לתת סימוכין? נשמע לי די מפוקפק. אילו זה היה כך החברות היו מפרסמות את המידע הזה, אך מעולם לא שמעתי על כך.
לצפיה ב-' מצאתי לך לינק שקצת מסביר את ההיסטוריה של הפרוביוטיקה'
מצאתי לך לינק שקצת מסביר את ההיסטוריה של הפרוביוטיקה
10/01/2019 | 12:31
20
יש שם קישורים לעוד מאמרים .
בכל מקרה הטענה של המצדדים בפרוביוטיקה היא שהחיידקים שיש אצל אנשים שאוכלים תזונה מערבית אינה טובה ולכן גורמת לתיסמונת המטבולית בגילים מתקדמים .  ולכן מומלץ לאנשים בריאים  לקחת פרוביוטיקה - כלומר כדי כן לשנות את האוכלוסיה של החיידקים במעי וכדי שכן החיידקים הפרוביוטיים ( לקטוס בצילוס ודומיו) יהוו את הרוב במעי  ולא החיידקים שיש להם "באופן טיבעי" וכ"ו ... 

לצפיה ב-'אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים'
אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים
08/01/2019 | 10:07
3

ביום ג', 15.1, בשעות 20:00-22:30, נארח בפורום תמ"א 38 את מר עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים.

על האירוח

הוספת מרפסות בבתים משותפים באמצעות בניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום.

על המתארח

עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים, בעל ידע עשיר וניסיון של למעלה מ- 10 שנים בתחום הבנייה, בדגש על עבודות פלדה מיוחדות.
מוביל בהצלחה ובמקצועיות את חברת נירים המתמחה בבניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום, והכל בתהליך קצר ומקצועי המבטיח תוצאה איכותית ואחריות לאורך שנים רבות.
לחברה לקוחות רבים וניסיון רב בבנייה במבנים קיימים, מגדלים ומבנים ציבוריים בכל רחבי הארץ, והיא מובילה בבניית קונסטרוקציית פלדה עם למעלה מ-500 מרפסות בשנה.
כחלק מחזונה לספק מענה איכותי ומקיף לכל אורך הדרך - תוכלו למצוא בחברה מחלקת רישוי ותכנון, הנדסה, תפעול, ביצוע ושירות לקוחות. 

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'ספירולינה - מזון על בעל הצפיפות התזונתית הגדולה בעולם '
ספירולינה - מזון על בעל הצפיפות התזונתית הגדולה בעולם
07/01/2019 | 09:11
2
20

היי חברים, אם מישהו מכם עדיין לא מכיר את הספירולינה אני רוצה להכיר לכם את הסופר פוד הזה.
הוא משנה חיים בשבילי ומבחינתי שכמה שיותר אנשים יכירו וידעו מה זה. זה 100% טבעי ומדהים! כדאי מאוד מאוד להבין על מה מדובר .
ספירולינה היא אצה כחולה-ירוקה הידועה בכך שיש לה את הצפיפות התזונתית הגדולה ביותר מכל המזונות המוכרים לנו היום.. אני גם רוצה להדגיש כי ספירולינה חיה שבאה בהקפאה היא הדרך הכי טובה לצרוך אותה! פשוט מערבבים בשייק עם פירות או עם מיץ.
** תוכלו לפנות אלי למתכונים ודרכי שימוש. או להגיב ולשאול שאלות אשמח לענות.
אז ככה - יש בה ריכוז גבוהה של חלבון, ברזל, חומרים נוגדי חמצון, חומרים מחזקי מערכת חיסון, וויטמינים מקבוצת בי ועוד הרבה מאוד דברים. מה גם שהיא סופחת רעלים ומתכות כבדות ומנקה את הגוף!!
אני צורכת באופן דיי קבוע ספירולינה וממליצה לכל החברים והמשפחה. נתתי לאמא שלי כשסבלה מאלרגיות וממיגרנה, לאבא שלי שסבל מכאבי פרקים ושרירים, לאחותי שסבלה מלחץ, חרדות ונשירת שיער ואני פתרתי את בעית חוסר הברזל והאנמיה שלי.
האחיין הקטן והחמוד שלי מלא באנרגיות ובבית הספר אמרו לו שהוא צריך לקחת ריטלין!! כמובן שהתנגדתי בתוקף להכניס כימיכלים לגופו של הקטקטן! הוריו הסכימו לאפשר לי לנסות לטפל בעניין בספירולינה וזה עבד!!!! הוא השתפר בכל דרך אפשרית שניתן להעלות על הדעת! אפילו רכש יותר חברים כי הוא היה מסוגל להחזיק משחק שלם איתם ולתת להם תשומת לב.
ואם זה לא מספיק אז בגלל הריכוז הגבוהה של חלבון ושלל חומרים טובים ספירולינה מאוד טובה למתאמנים מחד ולאלה הסובלים מבעיות של עייפות כרונית מגיסא.
אז מי שקרא עד פה יש בידי קופון של 20 ש״ח הנחה מחוות לייבספירולינה על כל המוצרים בחנות. מבחינתי הם המקור הכי אמין, בטוח וטוב לספירולינה היום וזה נחמד כי זה פיתוח של חבר׳ה ישראלים סופר חמודים עם שליחות מאוד יפה! אז יש לי אינטרס אישי לתמוך בהם כי מבחינתי זאת עבודת קודש ממש מה שהם עושים

קוד קופון: 72356E0JO

והנה לינק לאתר שלהם:
http://www.livespirulina.co.il/
תודה על תשומת הלב ומקווה שהעשרתי לכמה מכם את הידע ❤️ שיהיה רק בריאות לכולם

לצפיה ב-'היא לא מנקה את הגוף !!! כל היתר נכון, אבל גם בפטרוזיליה'
היא לא מנקה את הגוף !!! כל היתר נכון, אבל גם בפטרוזיליה
07/01/2019 | 12:42
16
ברוקולי, תרד...יש אותו דבר.
לא חייבים לאכול את מזון החייזרים הירוק הזה דווקא, יותר טעים סלט עם פטרוזיליה או ברוקולי מאודה.
ואין שום מזון שמנקה את הגוף, או את הכבד ...
מה שמנקה את הגוף זה רק מה שלא אוכלים בכלל , כי הגוף מתנקה מעצמו כל הזמן.

לצפיה ב-'מי שלא מכניס לגופו כימיקלים (בעיקר DHMO) – מת'
מי שלא מכניס לגופו כימיקלים (בעיקר DHMO) – מת
07/01/2019 | 23:29
13
לצפיה ב-'שמעתי שיש מאכל או צמח לתה שעשה הזדקנות איטית'
שמעתי שיש מאכל או צמח לתה שעשה הזדקנות איטית
05/01/2019 | 05:43
1
10
יש כזה דבר? תזונה או צמח לתה שעושה הזדקנות איטית?
לצפיה ב-'תה ירוק מכיל אנטיאוקסידנטים ומומלץ לכן לאנטיאייג'ינג '
תה ירוק מכיל אנטיאוקסידנטים ומומלץ לכן לאנטיאייג'ינג
06/01/2019 | 17:11
11
כלומר מאט תהליכים של הזדקנות.
יש הרבה יתרונות ומחקרים ליעילות של תה ירוק .
אגב זה אותו תה רק שהוא פחות מעובד ולכן יש בו יותר חומרים כאלה מאשר בתה רגיל.
קראתי המלצה של מומחה לאנטיאייג'ינג שממליץ לשים את התה הירוק ישר באוכל אני אישית מסתפק בתה רגיל.

בקשר לצמחים אחרים כל הצמחים בעלי צבעים עזים וכהים מכילים אנטיאוקסידניטים  -  ירוקים כתומים וסגולים אדומים וכן הלאה,  לכן מומלץ להרבות בהם . 0 גזר, ברוקולי,תרד, דלעת, בטטה מתוקה, פטרוזיליה , סלק, אוכמניות תותים שחורים פטל ענבים אדומים \שחורים  ועוד ועוד...
לצפיה ב-'ממתיק לקפה/תה'
ממתיק לקפה/תה
28/12/2018 | 23:13
10
29
היי
האם יש ממתיק לקפה או לתה במקום סוכר רגיל?
ממתיקים כמו סטיביה, סוכר לוז, קסיליטול, מייפל וכו'.

מצד שני, אני מבין שסטיביה בו פחות שומן, פחות כולסטרול, אך לא מומלץ

http://rotem.org.il/%D7%A1%D7%98%D7%99%D7%91%D7%99%D7%94-%D7%94%D7%90%D7%9E%D7%A0%D7%9D-%D7%AA%D7%97%D7%9C%D7%99%D7%A3-%D7%94%D7%A1%D7%95%D7%9B%D7%A8-%D7%94%D7%98%D7%91%D7%A2%D7%99-%D7%94%D7%98%D7%95%D7%91/

עדיפות ראשונה לממתיק, אם יש משהו טוב, מה צריכה בכל יום,
או, עדיף בלי ממתיק בכלל ולהתרגל לזה?

תודה.
לצפיה ב-'עדיף בלי כמובן, קצת קשה בהתחלה אבל די מהר מתרגלים. '
עדיף בלי כמובן, קצת קשה בהתחלה אבל די מהר מתרגלים.
30/12/2018 | 16:45
9
16
אני כבר 5 שנים בלי ממתיקים וגם בלי מלח וזה לא חסר לי בכלל.
לצפיה ב-'ומי שבריא אין בעיה לקחת סטיביה או ממתיק אחר?'
ומי שבריא אין בעיה לקחת סטיביה או ממתיק אחר?
30/12/2018 | 19:54
8
9
לצפיה ב-'לא בריא ולא מומלץ למי שגם שרוצה להישאר בריא'
לא בריא ולא מומלץ למי שגם שרוצה להישאר בריא
31/12/2018 | 12:56
7
18
מי שבריא ושלא אכפת לו להישאר כזה  אז יכול גם להשתמש בסוכר. ( אולי אפילו עדיף סוכר)
לצפיה ב-'לי אכפת מאוד, אז בלי סוכר?'
לי אכפת מאוד, אז בלי סוכר?
05/01/2019 | 05:42
6
11
לצפיה ב-'כן בוודאי, עדיף בלי המתקה בכלל'
כן בוודאי, עדיף בלי המתקה בכלל
06/01/2019 | 17:05
5
15
אני התרגלתי לזה די בקלות .

לצפיה ב-'אני לא מסוגלת; כל החליטות מרות לי מדי, ותה (רגיל) מר בטירוף'
אני לא מסוגלת; כל החליטות מרות לי מדי, ותה (רגיל) מר בטירוף
06/01/2019 | 23:26
4
11
ולכן ויתרתי עליו מזמן. בלאו הכי אני לא מרבה לשתות שתייה חמה (בעיקר כשאני חולה) אז כפית סוכר "פעם ב" היא לא מה שמשנה את חיי (וביום יום אני שותה רק מים).
לצפיה ב-'זה עניין של התגברות על התמכרויות '
זה עניין של התגברות על התמכרויות
09/01/2019 | 17:09
3
11
המתוק של הסוכר ממכר, כמו מלח וחומרים נוספים שמחזקים ומשנים את הטעם.
אחרי שנגמלים מגלים שאפשר להנות מתה ללא המתקה .
אחרי שנגמלים מהמתוק אז בנוסף  לטעם הטוב ובכלל לא מר של התה מקבלים  ביחד עם כל כוס תה הרגשה טובה יותר של שחרור מהתמכרות ושליטה עצמית, שעדיף בעיני על המתיקות.
לצפיה ב-'ממש לא. אילו סוכר היה ממכר אנשים היו צורכים אותו בכפית'
ממש לא. אילו סוכר היה ממכר אנשים היו צורכים אותו בכפית
09/01/2019 | 23:37
2
6
ישירות מצנצנת הסוכר (זה מה שמכורים עושים עם החומר שהם מכורים לו – צורכים אותו בלי יכולת להפסיק כל עוד הוא זמין להם).

אני צורכת הרבה מזונות שאינם מתוקים ולא שותה שתייה מתוקה ביום יום, כפי שכתבתי. אני חובבת מתוק, אבל במידה ובמתיקות עדינה, וסולדת ממזונות מתוקים מדי. הסיבה שאני מוסיפה סוכר לחליטות אינה שהן לא מתוקות אלא שהן מרות. זו הסיבה שהפסקתי לשתות לחלוטין תה שחור (כלומר מעלי תה מחומצנים), הוא פשוט לא טעים לי. גיליתי שאני נאלצת להוסיף סוכר בכמות לא סבירה כדי להתגבר על המרירות, ולכן אני מוותרת מראש.

אני שמחה בשבילך שתה טעים לך כמו שהוא, לי הוא לא. כל אחד והעדפות הטעם שלו.
לצפיה ב-'אנשים אוכלים ממתקים כמו סוכריות שזה סוכר מרוכז בדיוק כמו'
אנשים אוכלים ממתקים כמו סוכריות שזה סוכר מרוכז בדיוק כמו
10/01/2019 | 15:16
1
12
מצנצנת, בכוס קולה יש 6-8 כפיות סוכר,  בארה"ב קנדה .... אנשים אוכלים לארוחת בוקר דונאטס (סופגניות) ספוגים בסירופ מייפל.
שלא נדבר על כמויות אדירות של סוכר שיש בעוגות וממתקים אחרים. שאני לא מסוגל לגעת בהם.
חוש הטעם משתנה לגמרי כשההתמכרות הזאת נעלמת , אני היום מרגיש שקוקה קולה מתוק בצורה בלתי נסבלת  כמו שהיתי מרגיש בעבר בשתיה של תרכיז קולה בלי מיהול.

לצפיה ב-'לא בדיוק, ובכל מקרה, אנשים לא מתמכרים לסוכריות... אז לא.'
לא בדיוק, ובכל מקרה, אנשים לא מתמכרים לסוכריות... אז לא.
10/01/2019 | 16:31
10
וקוקה קולה באמת מתוק בצורה בלתי נסבלת (וגם הטעם הבסיסי לא משהו, ואני בכלל לא אוהבת משקאות מוגזים) ואפילו בילדות לא כ"כ אהבתי אותו. אז מה?

אנשים אוהבים מתוק, זה ידוע, וגם נחקר ויש לכך הסברים אבולוציוניים. מכאן ועד לטעון להתמכרות לסוכר המרחק רב, ועוד לטעון את זה כלפיי, אחרי שהבהרתי לך שאני לא שותה שתייה ממותקת, זה מגוחך.

לא רק לך, גם לי יש בעיה קבועה עם קינוחים בישראל, רובם מתוקים לי מדי (בלי שום "תהליך גמילה", זה אצלי ככה שנים רבות, ורק "מחמיר" עם הגיל...). כבר החזרתי עוגת דבש במסעדה שהייתה מתוקה עד צרבת, כמעט כמו לאכול דבש בכפית, בלתי אכילה עבורי... התלוננתי פעם במסעדה שאני אוהבת על מתיקות הקינוחים, והם ענו שהם ניסו להפחית את כמויות הסוכר, אבל לקוחות התלוננו שהקינוחים לא מתוקים מספיק...

אנשים (גם כאלה שאוהבים מתוק) שותים הרבה בירה, משקה פופולרי בעולם בכלל ובישראל בפרט, נכון? אבל אני לא, כי גם בתקופה שעוד שתיתי פה ושם משקאות אלכוהוליים, בירה תמיד הייתה מרה לי מדי. ניסיתי הרבה סוגים, אבל גם אם הטעם הבסיסי היה נחמד לי, אחרי כמה לגימות המרירות הייתה משתלטת, והכמות הגדולה ביותר שהצלחתי לשתות היא בערך חצי שליש (כלומר שישית ליטר).

כנראה יש לי קולטנים רגישים לטעם מר, ואין לזה שום קשר ל"התמכרות לסוכר". בבקשה אל תלביש עליי את התיאוריות הפרטיות שלך רק כי מצאת עוד הזדמנות להתנשא ולהתרברב כמה התזונה שלך מושלמת. לך טפס על עץ אחר.
לצפיה ב-'שום מסין'
שום מסין
27/12/2018 | 12:33
7
23
שלום,
ראיתי ברשתות המזון ובחנויות יירקות שהשום הוא תוצרת סין.
קראתי שבסין הם נוהגים לגדלם עם מי ביוב ולהוסיף אקונומיקה ודברים מוזרים (או שלא) כאילה. קניתי פעם וזה עשה לי הרגשה מוזרה.
שום תוצרת הארץ שאני ראיתי (ובדקתי) - פשוט נראה רע.

בקיצור, איפה אפשר לקנות שום תוצרת הארץ צעיר וטרי ובמחיר שפוי?
אציין, שאני משתמש בשום לצרכי בריאות (בעיות לחץ דם).

תודה.

לצפיה ב-'השום הטרי משווק לזמן קצר לפני חג הפסח.'
השום הטרי משווק לזמן קצר לפני חג הפסח.
27/12/2018 | 15:28
9
לצפיה ב-'יש שום ישראלי בסופרים אבל הוא נרקב מהר '
יש שום ישראלי בסופרים אבל הוא נרקב מהר
27/12/2018 | 15:57
5
19
חוץ מזה "אקונומיקה " בריכוז נמוך זה חומר שלא מזיק,  ויש במי שתיה בישראל "אקונומיקה" (מי השתיה בישראל מוכלרים ב"אקונומיקה"=סודיום היפוכלוריט).
במקרה לשום לא מוסיפים אקונומיקה גם בסין.
בנוסף בישראל בחקלאות גם משתמשים במי ביוב ( מים מושבים) לא שונה מאשר בסין.
גם אני מעדיף שום ישראלי, אבל בעונה הזאת הוא נרקב מהר כי לא מנקים, אורזים, ומיבשים אותו כמו שצריך.
לצפיה ב-'אני יודע אבל בזמן האחרון כשאכלתי שום מסין הרגשתי '
אני יודע אבל בזמן האחרון כשאכלתי שום מסין הרגשתי
27/12/2018 | 19:00
4
19
סוג של "שריפה" בחזה איזה 10 דקות בגלל זה השאלה...חוץ מזה סין לא תמיד ידועה במוצרים איכותיים ולך תדע איזה ביוב ואיזה אקונומיקה.
בקיצור, אין שום? אפילו לא אורגני?
לצפיה ב-'"אורגני"? שכח מאורגני.'
"אורגני"? שכח מאורגני.
28/12/2018 | 23:05
16
בירקות מדבירים, בשום כמו שציינת תוצרת סין עם מי ביוב ואקונומיקה ושום מישראל נראה יורת גרוע.
תבדוק שום בעדן טבע מרקט.

"אורגני" אולי תמצא בדרום אמריקה.
לצפיה ב-'נסה בניצת הדובדבן או בשופרסל פינה אורגנית וכ"ד'
נסה בניצת הדובדבן או בשופרסל פינה אורגנית וכ"ד
30/12/2018 | 16:53
2
9
לדעתי שום זה אחד הדברים שלא שווה לקנות אורגני כי שמים מעט שום באוכל ולכן גם אם יש שאריות חומרי הדברה זה כמויות מאד זניחות.
אני מעדיף להשתמש ב"ישראלי" אבל רק  בגלל הטעם (הוא יותר חריף וחזק ) ולא בגלל האקונומיקה או הביוב , כי זה יש בשניהם .
אם הרגשת שריפה בחזה זאת צרבת כדי לך להבדק אצל רופא גסטרו יתכן שיש לך דלקת בוושת ,עקב ריפלוקס מהקיבה,  לדעתי זה לא בגלל איזה חומר שהיה בשום הסיני דווקא אלא שהשום מגרה כאב בפצעים ואם יש לך בוושת דלקת זה עלול לגרום לכאב.

לצפיה ב-'בשופר סל מוכרים שום ישראלי?'
בשופר סל מוכרים שום ישראלי?
31/12/2018 | 09:36
1
2
לצפיה ב-'כן בהחלט אישתי קונה בשופר סל (דיל) '
כן בהחלט אישתי קונה בשופר סל (דיל)
31/12/2018 | 12:58
5
אבל לא תמיד יש במלאי.
אגב יש להם גם מחלקה אורגנית לא רעה בכלל .
לצפיה ב-'חומץ תפוחים'
חומץ תפוחים
19/12/2018 | 11:00
28
40
מועיל או מזיק? לא מצליח מכל הדיבור עליו מה אמת ומה מיתוס

פה אומרים שמזון משומר בחומץ (כמו חמוצים) גורם לסרטן קיבה בגלל הניטריטים (שיש בחומץ)
Pickled food intake could increase gastric cancer risk due to their nitrate and nitrite content, which can react to form gastric carcinogens

פה אומרים שאין בעיה עם ניטריטים
Nitrates themselves aren’t a bad thing

פה אומרים שהחומצה האצטית בחומץ גורמת לדלקת קיבה ובעיות כבד/כליות/בלוטות
Acetic acid has been shown to cause a loss of the protective mucus in the intestinal tract

פה אומרים שחומצה אצטית מונעת חיידקי קיבה ועוד יתרונות
Vinegar can help kill pathogens, including bacteria

לצרוך או לא לצרוך?
לצפיה ב-'בנוסף קראתי שהחומץ בגלל שהוא עוזר לשיחרור ניטריטים'
בנוסף קראתי שהחומץ בגלל שהוא עוזר לשיחרור ניטריטים
24/12/2018 | 11:12
27
19
פועל לשיפור זרימת הדם ועוזר לאון הגברי .
ואגב בחומץ עצמו אין ניטריטים הטענה שהוא עוזר לשיחרור ניטריטים. מחומרים אחרים , או מעכב את הניטרול של ניטריטים וכ"ד ( קישקוש).
( לדעתי האישית כל המאמרים האלה לא מבוססים מספיק והכל אוסף של מחקרים שסותרים זה את זה ללא ביסוס סטטיסטי משמעותי ובעיקר מיתוסים  )

נב.בתור כימאי לשעבר אני יודע שחומץ זה חומר מאד מאד פשוט ,  בחומץ אין שום ניטריטים.  יש בו רק מים וחומצה אצטית CH3-COOH  ( החומצה הזאת זה  מה שקרה לסוכר שהיה במיץ - הוא הפך לאלכהול ואחר כך לחומץ) ולכן יש גם עקבות של  חומרים שנשארו מהמיץ של התפוח ( מיץ תפוחים) או מהפרי ממנו עשו את החומץ ( מיץ הדרים) , לפעמים מוסיפים חומר משמר שזה סודיום ביסולפיט כמו שמוסיפים ליין  וזה דבר מיותר לחלוטין כיוון שלחומץ עצמו יש יכולת שימור פנטסטית .
אין שום הבדל בין חומץ תפוחים לחומץ הדרים או חומץ מצמחים אחרים  העניין של חומץ תפוחים דווקא זה מיתוס.
יש גם חומץ סינטטי שזה פשוט עירבוב של חומצה אצטית סינטטית עם מים.

למה טוב חומץ-  ( את זה למדי במיקרוביולוגיה) זה חומר מחטא מצויין  ומשמר טוב ,  קוטל מעולה של פטריות ולכן הוא מרפא זהומים בפה ופטריות ברגליים  , גם מנקה עובשים ופטריות מחוץ לגוף האדם ( קירות שישי במטבח בתי שימוש ) מסיר אבנית , מונע ריחות רעים , למשל מנעליים וגרביים)  ועוד.
אבל כל זה בגלל שהוא הורג חיידקים ופטריות ותו לא.
ברגע שהחומץ נכנס לקיבה ומתערבב עם החומצות של הקיבה הוא מתנטרל כי החומצה בקיבה הרבה יותר חזקה מבחינת חומציות  , החומצה האצטית מתעכלת לפחממות ( כמו אלכהול)  , לא יכולה להשפיע על שום חידקים בקיבה , זה סתם קישקוש.
לצפיה ב-'ומה לגבי מזון מותסס/מוחמץ?'
ומה לגבי מזון מותסס/מוחמץ?
25/12/2018 | 23:37
26
13
יש טענה שמזון משומר (בחומץ) מסרטן (להבדיל ממזון מוחמץ/מותסס)
50% higher risk of gastric cancer associated with intake of pickled vegetables/foods
ברוטב חריף (טבסקו) מתסיסים את הפלפלים מרסקים בבלנדר מוסיפים חומץ ושופכים לצנצנת  אבל לא מרתיחים/מעקרים אותה אח"כ כמו שעושים בשימורים (ככה שהחיידקים הטובים מההתססה והחומץ נשארים) אז לאיזה קטגוריה הוא נופל? מוחמץ או משומר?
לצפיה ב-'לדעתי זה לא החומץ ולא הירקות ולא התסיסה '
לדעתי זה לא החומץ ולא הירקות ולא התסיסה
26/12/2018 | 17:11
25
10
אם זה נכון שמזון משומר בחומץ מסרטן זה לא בגלל החומץ עצמו או לי בגלל חומרים נוספים.  במיוחד מלח.
כמו שכתבתי קודם גם בחומץ מסחרי מכניסים חומר משמר מיותר.
בנוסף מדובר במטה אנליזה שזה ניתוח סטטיסטי של מחקרים ששואבים מהם אינפורמציה .
אפשר להטות בקלות תוצאות של מטה אנליזה כזאת ע"י בחירת מחקרים מתאימים ולא לבחור כאלה שלא מתאימים.
מה גם שבמקרה זה המובהקות הסטטיסטית לא משהו
ראה את ההסתייגויות שכתובות בהמשך המאמר : " There are reasons to conclude that the results might be biased or confounded, and not causal. "  "There are also reasons to believe that the increased risk is "causal.

ושים לב לשורה התחתונה :  " Other factors may also increase gastric cancer risk. For example, extra salt is consumed with intake of p"
לצפיה ב-'נב- טבסקו זה מזון מאד מעובד אבל לא אוכלים הרבה ממנו .'
נב- טבסקו זה מזון מאד מעובד אבל לא אוכלים הרבה ממנו .
26/12/2018 | 17:19
1
16
ביצור טבסקו הפלפלים נכבשים עם מלח בחביות של עץ אלון מיצור ויסקי ונשארים שם כמה שנים ... אבל מצד שני טבסקו אוכלים כלכךמעט שזה בטל בשישים.
אישית אני לא אוכל לא מוחמצים ולא משומרים ולא טבסקו בעיקר בגלל המלח .
בעבר הכנתי בבית בעצמי כרוב כבוש מלפפון כבוש זיתים וגם רוטב פלפל חריף כמו טבסקו .
בעבר גידלתי פלפלים צ'ילי מסוגים שונים היתי כובש אותם בחומץ ומלח למשך כשבעויים שלושה ואחר כך טוחן את זה לרוטב , לדעתי ולדעת הילדים שלי זה היה יותר טעים מטבסקו (גם יותר חריף) .
נב- ניטריטים במינון נכון כמו שיש בירקות טיבעיים ( סלק למשל)  מרחיבים כלי דם מורידים לחץ דם ומשפרים את האון המיני ועוד... טובים לבריאות ובטח לא מזיקים , לא מוכח בודאות  אם בכלל ניטריטים מזיקים.
לצפיה ב-'רוטב צילי חריף'
רוטב צילי חריף
26/12/2018 | 22:21
5
כן התכוונתי לרוטב חריף שמכינים לבד כמו פה
בתהליך הזה אין שום בעיה של ניטריטים ורעלנים? אפילו שמוסיפים חומץ? או שהחומץ זה מה שיוצר את הריאקציה וגורם להיווצרות NOC?

לצפיה ב-'אולי הבעיה ברעלנים שנוצרים בתהליך?'
אולי הבעיה ברעלנים שנוצרים בתהליך?
26/12/2018 | 22:11
22
12
ברפורט הזה אומרים שהבעיה במזון מותסס היא בגלל
ניטרוסו NOC - מאיפה זה נוצר? מהניטריטים בירקות עצמם או מניטריטים מלאכותיים במלח? אם בכבישה ביתית משתמשים במלח ים כמו הימלאיה אז לא יווצר NOC?
רעלנים - איך הגיוני? בתחילת התסיסה החיידקים הטובים משמידים את הפתוגנים אז איך נוצרים רעלנים? או שגם החיידקים הטובים מייצרים רעלנים?

פה ופה מביאים עוד מחקרים שקישרו מזון מותסס לסרטן הושט וקיבה
פה הWHO מכריז על כבושים (מותססים) כמסרטנים

למיטב הבנתי בקיבה יש דופן שמגנה מפני חומציות  בוושט אין דופן כזאת ככה שהרקמות יכולות להיקרע/להיהרס במגע עם חומצה או מזון חמוץ (כמו שקורה בצרבת וידוע שצרבת כרונית גורמת לסרטן הושט) אולי אותו דבר קורה לושט בזמן שאוכלים כבושים?
לצפיה ב-'כאשר חיידקים שונים ומשונים גודלים ביחד חלקם מפרישים'
כאשר חיידקים שונים ומשונים גודלים ביחד חלקם מפרישים
27/12/2018 | 15:49
21
17
חומצה לקטית וחומץ (ח. אצטית) ועוד אבל כשמזון תוססיש גם חיידקים ופטריות שגודלים ביחד איתם ומפרישים רעלים שונים כמו אלה שהוזכרו במאמר . ( אפלוטוקסינים ועוד)
בעיה נוספת שיש במזון מעובד ומשומר היא חומרים כימיים כמו חומרי שימור , עודף מלח , וכל מיני תוצרים אחרים שנוצרים בתהליך עצמו , חומרים שמופרשים מהאריזות. וכל אלה יכולים להוות גורמים מסרטנים.
יש הבדל עצום בחומציות של חומצות אורגניות לעומת חומצות מינרליות , החומציות של חומץ ושל חומצות מזון אחרות שהן חומצות אורגניות חלשות לא יכולת לגרום נזק לרקמות. החומצות האלה הם חומצות אורגניות שהן הרבה יותר חלשות מהחומצה שמופרשת בקיבה  שהיא חומצה מינרלית חזקה , התאים בקיבה מפרישים יוני מימן ישירות ויוצרים  חומצה מינרלית חזקה  (כגון HCL חומצה כלורית וכ"ד) .
הדופן של הקיבה עמידה לחומצות חזקות אבל אם יש "ריפלוקס" שזה  עליה של חומצה מהקיבה לרקמות מחוץ לקיבה כמו וושת נגרם נזק לרקמה דלקת ואם זה מתמשך הרבה שנים אז יכול גם להתפתח  סרטן .
מה שגורם לריפלוקס זה בעיה בסוגר של הוושט ביחד עם עודף חומציות בקיבה שנגרם ע"י הפרשת יתר של יוני מימן בגלל גרוי של הקיבה גרוי כזה נגרם בעיקר ע"י אוכל חלבוני ושומני בעיקר ולאן דווקא חומצות אורגניות.

אישית אני נמנע מכל אוכל מעובד, כולל דברים שמכינים בבית כמו ריבות וחמוצים דברים מבושלים ביתר מעושנים מומלחים ... כל אלה הם גורמים פוטנציאליים לסרטן ומחלות לב.
כמו שכתבו באחד המאמרים שצרפת בימנו יש מקררים ומקפיאים מזון נשמר טוב יותר בקירור והקפאה ואין צורך יותר להמליח, לשמר, להחמיץ או לעשן מזון כדי לשמר אותו. 
אנחנו היום אוכלים את הדברים האלה רק בגלל שהתרגלנו לטעם החזק שלהם , מנסיוני אפשר להתרגל לחיות בלעדיהם (וגם בלי תוספת סוכר ומלח וחומץ) וחוש הטעם משתפר.
לצפיה ב-'אוקי אז לסיכום'
אוקי אז לסיכום
27/12/2018 | 18:00
20
14
כל הטרנד הזה של מזון מותסס כמו כרוב כבוש זה הכל הייפ אחד גדול? והיתרון של חיידקים פרוביוטים בטל בשישים לעומת החסרון של הרעלנים שנוצרים בתהליך? (הכוונה לכבישה בבית עם מלח בלבד בלי שום תוספים) או שכמות הרעלנים לא משמעותית ועדיין יש יתרון לצרוך כבושים? (כי זאת הדרך היחידה לקבל פרוביוטיקה מבחוץ)
מה עם מוצרי חלב כמו קפיר שאין בו מלח? גם בו נוצרים הרעלנים האלה?
לצפיה ב-'או לחם מחמצת'
או לחם מחמצת
27/12/2018 | 21:48
18
14
שעשוי מקמח מים ומלח גם בו נוצרים אותם רעלנים?
לצפיה ב-'בלחם מחמצת פשוט משתמשים בשאור, שמרי בר, במקום שמרים מתורבתים'
בלחם מחמצת פשוט משתמשים בשאור, שמרי בר, במקום שמרים מתורבתים
29/12/2018 | 15:36
10
כדי להתפיח את הבצק, וכמו כל לחם הוא עשוי ממה ששמים בבצק (עם או בלי מלח / שמן / סוכר / דגנים / עגבניות יבשות / זיתים / אגוזים וכו'). הכנתי בבית לחם משמרים תעשייתיים ולחם משאור ואין הבדל עקרוני מלבד זמן ההתפחה (איטי יותר בשאור) והטרחה בגידול השאור (והתוצר הסופי עלול לצאת חמצמץ יותר).
לצפיה ב-'אותו דבר הכי גרוע בלחם ( מחמצת או לא מחמצת) זה המלח'
אותו דבר הכי גרוע בלחם ( מחמצת או לא מחמצת) זה המלח
30/12/2018 | 17:14
16
10
אחרי זה הקמח (במיוחד הלבן המלוטש ) ובמיוחד העמילן של החיטה ( שמכיל אחוז גבוה של עמילופקטין) עמילן שיש לו אינדקס גליקמי גבוה מאד.
אחרי זה הגלוטן, לכאלה שנושאים גנים של רגישות לגלוטן שאינה צליאק, אלרגיה לחיטה, וכמובן חולי צליאק.
ואחרי זה החומרים המסרטנים שנוצרים באפיה כתוצאה משריפה של העמילן,  ובסוף בסוף אולי גם חומרים רעלניים שנוצרים מהתסיסה, אבל זה כבר בטל בשישים לעומת היתר.

לצפיה ב-'בטוח שמלח עד כדי כך גרוע?'
בטוח שמלח עד כדי כך גרוע?
31/12/2018 | 05:39
12
11
פה אומרים שההמלצות להגביל נתרן עד 1500 מ"ג הם אגרסיביות מדי ותת צריכה מסוכנת יותר מצריכת יתר (כמובן עד לגבול מסוים שהוזכר שם)
מנת לחם 100 גרם מכילה בערך 500 מ"ג נתרן וזה מקור הנתרן העיקרי אצלי (וגם אז מפוצל ל 1-2 מנות בשבוע), אחריו גבינה לבנה (כנ"ל) ואחריה תיבול עם השייקר (לא כפיות/כפות)
ככה שאצלי זה נדיר להגיע ל 1500 מ"ג ליום, אולי 1000 בלחץ אם אכלתי לחם וגבינה באותו יום
כרוב מותסס במי מלח 2% יושב לי במקרר כמה חודשים ויצא לי רק לטעום כמה מזלגות ממנו (200 מ"ג למזלג) וכנראה אזרוק אותו, פחות בגלל המלח יותר בגלל הרעלנים
אני לא צורך שום מוצר מעובד או רטבים למיניהם שיכולים להוסיף לי מלח מתחת לרדאר
יש משהו שפספסתי ועדיין כדאי להימנע ממלח לגמרי?

לצפיה ב-'לא בטוח, אבל זו עמדתו של אבי... תחליט אתה אם לקבל אותה או לא'
לא בטוח, אבל זו עמדתו של אבי... תחליט אתה אם לקבל אותה או לא
31/12/2018 | 12:02
5
לצפיה ב-'יש דעות שונות ומשונות , מכל מה שקראתי ולמדתי עד כה '
יש דעות שונות ומשונות , מכל מה שקראתי ולמדתי עד כה
31/12/2018 | 13:15
10
12
הגוף של אדם בריא לא זקוק לשום תוספת מלח  (בעיקר לסודיום שבמלח) מעבר לכמות שנמצאת באופן טיבעי בצמחים ובבשר ובחלב וכ"ד.
זה נבדק בהרבה מאד מחקרים ובטוח ב100%,  וכל מי שכותב אחרת, הוא שרלטן שמקבל שוחד מחברות שמייצרות מלח .
יש אנשים חולים במחלה תורשתית או מחלת כליות שזקוקים לתוספת מלח אבל זה מאד נדיר.
מצד שני השאלה אם תוספת מלח זה מזיק,  וכמה מלח מזיק,  ומה הרמה המותרת זה כבר ויכוח לגיטימי ויש דעות לכאן ולכאן יש המון מחקרים שמוכיחים את נזקי המלח .
לי אישית יש ניסיון טוב  עם הימנעות מוחלטת ממלח.
בעבר סבלתי מלחץ דם גבוה הפסקתי לאכול מלח  ובעקבות זה ירד הלחץ דם לרמה כזאת שאני לא זקוק יותר לתרופות.
לחץ דם גבוה זה אחד הסימנים למחלה ניוונית כוללת  שנגרמת עקב התזונה המערבית  שנקראת "התיסמונת המטבולית" וכוללת השמנה, סכרת לחץ דם טרשת עורקים ומחלות לב כליות וכבד שומני ועוד.
היום מסווגים לחץ דם תקין יותר נמוך מאשר בעבר,  לחץ דם של 120/80 שנחשב בעבר "תקין" היום נחשב כהתחלה של בעיה.

לצפיה ב-'לינק מעניין בנושא המלח'
לינק מעניין בנושא המלח
31/12/2018 | 13:28
9
11
לצפיה ב-'ועוד מחקר שמראה שמלח פוגע בדפנות כל הדם גם באנשים בריאים'
ועוד מחקר שמראה שמלח פוגע בדפנות כל הדם גם באנשים בריאים
04/01/2019 | 16:56
8
8
לצפיה ב-'אם הלינק לא עובד אז גם כאן יש את המאמר'
אם הלינק לא עובד אז גם כאן יש את המאמר
04/01/2019 | 17:07
7
5
לצפיה ב-'מו שוכידוע מלח גורם להשמנה - מאמרים פחות מדעיים בעיברית '
מו שוכידוע מלח גורם להשמנה - מאמרים פחות מדעיים בעיברית
04/01/2019 | 17:20
6
4

יש כמובן גם מחקרים של מכחישנים וכאמור בעלי עיניין שמרויחים מצריכת מלח גבוהה שהם כל תעשיית המלח וכל תעשיית המזון ...למשל זה :
או זה:\

לצפיה ב-'המשך: למי להאמין ?'
המשך: למי להאמין ?
04/01/2019 | 17:32
5
8
אני מאמין להגיון ולנסיון האישי שלי.
ההגיון אומר שלא יתכן שגוף חי זקוק למינרל שיש צורך להפיק אותו בצורה מלאכותית ושלא נמצא בכל מזון באופן טיבעי.
הנסיון האישי שלי הוכיח כמו שכתבתי קודם, הצלחה רבה בהורדה של לחץ דם מרמה של חלץ דם חמור שנזקקתי לתרופות, לרמה של ילד בן 14 ללא שום תרופות ע"י המנעות מוחלטת ממלח ( מוחלטת זה אומר שאני אפילו לא אוכל פרוסת לחם בגלל שיש בה מלח) .
וזה נסיון מדעי שכל אחד יכול לבצע על עצמו- פשוט לא לאכול מלח כמה חודשים ולמדוד לחץ דם לפני ואחרי .

לצפיה ב-'זה היגיון לא הגיוני במיוחד...'
זה היגיון לא הגיוני במיוחד...
05/01/2019 | 18:43
4
10
מה הקשר בין נחיצות לבין "לא נמצא בכל מזון באופן טבעי"? ממתי כל מזון מכיל כל דבר?

ומי אמר ש"יש צורך להפיק אותו מלאכותית"? יש לא מעט מלח טבעי בטבע...

הערך "מלח בישול" בוויקיפדיה:

בעניין לחץ דם, מדובר כבר בצריכה עודפת של מלח... ומן הסתם מי שסובל מבעיות לחץ דם (או בעיות אחרות הקשורות בצריכת מלח) צריך להקפיד ולהיזהר במיוחד, כמו כל מי שצריך להימנע מחומרים אחרים שאינם טובים לו.
לצפיה ב-'גם לא קשור ללחץ דם אמר פרופסור בן עמי סלע (בלינק למעלה יותר)'
גם לא קשור ללחץ דם אמר פרופסור בן עמי סלע (בלינק למעלה יותר)
06/01/2019 | 16:43
9
ציטוט :  

"ללא כל קשר להשפעת נתרן על לחץ דם, צריכה מוגברת שלו משפיעה באופן שלילי על היפרטרופיה של החדר השמאלי, לייפת של חדרי הלב, ותפקוד דיאסטולי לקוי.
כן גורמת צריכת נתרן מוגברת לנזק לכליות, סרטן קיבה, והפרעה למטבוליזם של מינראלים דוגמת הפרשה מוגברת של סידן בשתן העלולה לגרום לאוסטיאופורוזיס.
ידוע גם שהעמסת נתרן מביאה לדיכוי של הציר רנין-אנגיוטנסין-אלדוסטרון, על ידי עיכוב הפרשת רנין מהכליות. פחות ידועה העובדה שעודף נתרן מגביר את העקה (stress) החמצונית המשבשת את פעילות האנדותליום בדופן כלי הדם, גורמת ללייפת בלב, בכליות ובעורקים.         
צריכה מוגברת של נתרן, מקשיחה את דופן עורקים גדולים, ותופעה זו (stiffness) ניתנת להחלשה עם הורדת צריכת הנתרן במזון."
לצפיה ב-'בקשר לנחיצות במזון'
בקשר לנחיצות במזון
06/01/2019 | 16:58
2
11
בני אדם ובעלי חיים התפתחו במהלך האבולוציה על מזון שקים בסביבתם בלי תוספות.
הגוף של האדם התפתח לשמירה קפדנית על ריכוז של נתרן ואשלגן ואיזון בניהם .
הכליות שלנו בנויות ממסננת שבשלב ראשון מסננת את כל המלחים מהדם אבל בשלב שני באבובית הכליה מחזירה את הנתרן חזרה ואילו את האשלגן לא .,המנגנון הזה אופייני כל בעלי החיים שניזונים מצמחים ובעלי חיים שגם הם ניזונים מצמחים בגלל שבצמחים יש הרבה מאד אשלגן ומעט נתרן והכליות שלנו בנויות בדיוק למצב כזה.
בגלל זה עודף נתרן וגם חוסר אשלגן או יותר נכון חוסר איזון בניהם גורם לבעיות הנ"ל שהראשונה והקלה ביותר לזהוי זה עליה בלחץ הדם אבל זה רק התחלה של בעיה מטבולית יש אנשים שאצלם זה יתבטא בתופעות אחרות

יש מחקרים על חברות פרימיטיביות של בני אדם שמתקיימים על תזונה ללא שום תוספת מלח דורות רבים , ובאורח פלא גם אין להם את המחלות המערביות האלה שנקראות התיסמונת המטבולית.
ובקשר ללחץ דם, היום יודעים שרוב האוכלוסיה סובלת מלחץ דם גבוה מידי.
יש מחקרים שמראים שלחץ הדם הממוצע   120/80 שנחשב בעבר "תקין",  מקצר חיים, ואנשים עם לחץ דם נמוך יותר חיים יותר שנים. ( הבאתי לינק כזה כבר בעבר)
לצפיה ב-'כרגיל, מתעלם מניסוחים מרושלים שלך ודופק מגילה לא קשורה...'
כרגיל, מתעלם מניסוחים מרושלים שלך ודופק מגילה לא קשורה...
06/01/2019 | 23:17
1
5
לצפיה ב-'עצוב שכל כך הרבה אנשים מתים מהמלח הזה '
עצוב שכל כך הרבה אנשים מתים מהמלח הזה
09/01/2019 | 12:59
4
ומה שיש לך לאמר זה איך AVI5199 מנסח ודופק מגילות.

וקבלי עוד מגילה :
תעשיית המזון בזה שהיא מכניסה מלח סוכר שומן טראנס ויתר כימיקלים וג'אהק למזון הורגת יותר אנשים מאשר כל ארגוני הטרור בעולם .
נכון הם לא עוברים על החוק והם לא הורגים אנשים בכוונה , הם עושים את זה לפרנסתם  או לצורך בצע כסף, ולהגנתם אפשר לאמר שהם לא ידעו הרבה שנים שזה הורג אנשים , אבל עכשיו כשהכל ידוע וומשיכים , זה לא שונה מיצרני הטבק ומוצריו שממשיכים לייצר טבק ולהרוג אנשים בצורה חוקית לגמרי.  
נב - זה שאת כותבת שאין קשר זה רק בגלל שאת לא מסוגלת למצא\להבין אותו , וזאת לא בעיה שלי.

לצפיה ב-'אם מנטרלים בלחם את המזיקים שהזכרת'
אם מנטרלים בלחם את המזיקים שהזכרת
31/12/2018 | 05:45
1
8
אינדקס- אם לחם הוא רק חצי מהארוחה והשאר חלבון שומן וירקות שמעכבים פירוק
גלוטן- בהנחה שאין רגישות
עמילן שרוף- אידוי במקום אפיה ככה שלא נוצר קרום/אקרילמיד (לחם mantou)
מלח- הימלאיה במקום לבן ואם לא עוברים 1,500 מ"ג ליום
רעלנים- אם הכמות כ"כ זניחה לעומת היתר, מה נשאר בעיתי בלחם?
לצפיה ב-'גם ללחם מלא יש אינדקס גליקמי מאד גבוה'
גם ללחם מלא יש אינדקס גליקמי מאד גבוה
31/12/2018 | 13:24
6
מלח הימליה לא יותר טוב בכלום ממלח עתלית .
המרכיב המלוח במלח זה סודיום כלוריד וזה מה שמזיק והוא נמצא אותו דבר בכל סוגי המלח.
כל היתר שציינת נכון מאד, ומפחית את הנזקים. (האיסלנדים באמת מכינים לחם באידוי.)
אפשר גם לשפר את הלחם עוד יותר אם תקטין את מרכיב החיטה ותכניס ללחם שיבולת שועל , שיפון או דגן אחר או חיטת בר אורגנית טחונה באבן רחיים וכן הלאה  .
הבעיהעם החיטה המודרנית שהיא מכילה הרבה יותר עמילופקטין מכל דגן אחר  ולכן האינדקס הגליקמי שלה גבוה מאד  ( אפילו יותר מסוכר)  0 עימלופקטיןם הוא סוג של עמילן שמתעכל במהירות רבה וגורם לעליה חדה של הסוכר בדם דבר שגורם להפרשת יתר שלאינסולין שגורם לתחושת רעב מוגברת ורצון לאכול יותר ממה שהגוף באמת צריך וכן הלאה...וזה עוד דבר שעלול להוביל לתיסמונת המטבולית .  
לצפיה ב-'קמח (בעיקר מלא) אינו גרוע, חיטה אינה השטן, ונשאות אינה מחלה'
קמח (בעיקר מלא) אינו גרוע, חיטה אינה השטן, ונשאות אינה מחלה
31/12/2018 | 12:05
7
כל השאר כבר נאמר (מתועד בדברי ימי הפורום) ונטחן דק יותר מהקמח.
לצפיה ב-'אתה צודק אבל הסדר קצת שונה '
אתה צודק אבל הסדר קצת שונה
30/12/2018 | 17:05
13
נתחיל מהסוף:
היתרון של חיידקים פרוביוטים בטל בשישים לעומת הרעלנים, שהם בטלים בשישים לעומת המלח שהוא הוא המזיק הכי גרוע .
פרוביוטיקה מקבלים מהסביבה ומהמזון באופן טיבעי כל הזמן, במיוחד אם לא אוכלים הכל סטרילי מידי.
וזה לא בעיה של איזה חיידקים אתה מכניס למעיים, כי אנחנו חיים בסביבה עתירת חיידקים וכל הזמן נכנסים למערכת שלנו חיידקים מכל הסוגים והמינים, העיניין הוא איזה חיידקים ישגשגו ויגדלו טוב יותר אצלך במעיים ואת זה משיגים ע"י אכילת ירקות ופירות מלאים עתירי סיבים ודגנים וקטניות מלאים.
ונמנעים מג'נק פוד וממזון מתועש שמכיל כימיקלים במיוחד חומרי שימור ( חומרי שימור הרי תפקידם להרוג חיידקים)  וגם נמנעים מתרופות אנטיביוטיות שלא לצורך. ממתיקים, סוכרים מלוטשים טהורים, שמן מזוקק, ממתיקים טיבעיים ומלאכותיים שונים כי אלה חומרים שמפריעים לחיידקים הטובים לגדול . החיידקים הטובים הם אלה שגדלים על תכולת מעיים של הרבה סיבים  ומאוזנת מבחינת סוכרים מלחים ושומנים ונטולת כימיקלים .

לצפיה ב-'פולי סויה מבושלים (אדממה) '
פולי סויה מבושלים (אדממה)
14/12/2018 | 08:51
6
46
היי

אשמח לדעת מה דעתך לגבי אדממה?
נחשב כבריא ?
ילדה בת 8 מאוד אוהבת ...אם אוכלת מנה של 2 כוסות
פעם בשבוע זה יכול להזיק  ?
לצפיה ב-'שאלה מוזרה , הרי אין חטיף יותר בריא מזה.'
שאלה מוזרה , הרי אין חטיף יותר בריא מזה.
17/12/2018 | 11:58
3
29
ולמה שתהיה הגבלה ?
מה זה תרופה ?

לצפיה ב-'בכללי קטניות אחד המזונות הכי בריאים, ומאריך חיים, מונע סרטן'
בכללי קטניות אחד המזונות הכי בריאים, ומאריך חיים, מונע סרטן
17/12/2018 | 15:30
2
23
לדוגמה :

מי שרוצה יכול גם לקרא את כל הלינקים למחקרים ומאמרים מדעיים נוספים שמצורפים למאמר הזה .

לי אין ספק שקטניות זה אחד המזונות הכי בריאים שיש .

לצפיה ב-'והאיגוד האמריקאי למחקר הסרטן שממליץ לאכול קטניות בכל ארוחה'
והאיגוד האמריקאי למחקר הסרטן שממליץ לאכול קטניות בכל ארוחה
17/12/2018 | 15:35
1
20
לצפיה ב-'וגם פה :'
וגם פה :
17/12/2018 | 16:07
19
סויה לא מגביר את הסיכון לסרטן השד כמו שחשבו פעם.
לצפיה ב-'פולי סויה, מצוינים כחטיף בריא! 2 כוסות בשבוע בהחלט אפשרי'
פולי סויה, מצוינים כחטיף בריא! 2 כוסות בשבוע בהחלט אפשרי
( לעמוד שלי בתפוז )
18/12/2018 | 13:23
1
23
שלום אמאלה114,
אין בעיה בפולי סויה. יש להיזהר מאוד עם מוצרי סויה מן הצומח כדוגמאת שניצל סויה ששם במהלך התהליך התעשייתי, כל מה שטוב בסויה נהרס ונשאר רק מה שהגוף לא צריך. צריכה עודפת של מוצרי סויה תעשייתיים (שניצל ונקניקיות סויה) גורמת להתבגרות מינית מוקדמת אצל בנות ומהווה סכנה לפוריות אצל בנים שכן מדובר בתוספת משמעותית של הורמון דמוי אסטרוגן.
בהצלחה!
לצפיה ב-'בענייו הסיפא של דברייך, הקשר בין סויה להתבגרות כבר הופרך'
בענייו הסיפא של דברייך, הקשר בין סויה להתבגרות כבר הופרך
24/12/2018 | 12:25
14
מתוך נייר עמדה משותף (2017) מטעם עמותת עתיד (עמותת הדיאטנים והתזונאים בישראל) ומשרד הבריאות:

"המסקנה העולה מסקירת המחקרים היא שצריכת סויה הינה בטוחה בכל שלבי החיים לרבות: ינקות, ילדות והתבגרות, הן בקרב גברים והן בקרב נשים. היא אף עשויה לספק יתרונות במצבים בריאותיים כמו: סרטן השד, הערמונית ורירית הרחם ועבור מחלות לב וכלי דם."

"לא נמצא קשר בין צריכת סויה לבין התפתחות מינית מוקדמת, ויתכן שצריכתה בגילאי הגדילה מספקת יתרון בהפחתת הסיכון לחלות בסרטן שד בבגרות."

"צריכת סויה לא משפיעה על רמות הורמוני המין בקרב גברים, ולא נמצא קשר בין צריכתה
לבין ירידה בפוריות בקרב גברים בריאים ובקרב גברים בעלי בעיות פוריות."

לצפיה ב-'ממה עשוי תפו"א? מהו תהליך פירוק הפחמימות לסוכר? סרטון הסבר'
ממה עשוי תפו"א? מהו תהליך פירוק הפחמימות לסוכר? סרטון הסבר
11/12/2018 | 00:34
3
80
חמוד של ד"ר אבי סאייג ממכון דוידסון לחינוך מדעי (של מכון ויצמן). בסרטון הוא הופך תפוחי אדמה לסירופ סוכר מתוק בעזרת קצת ביוכימיה (מדמה את התהליך בגוף בעזרת אינזימים). עד כמה זה "נורא" לאכול פחמימות?
לצפיה ב-'סרטון יפה. לכן אסור לחולי סכרת וטריגליצרידים גבוהים לאכילה '
סרטון יפה. לכן אסור לחולי סכרת וטריגליצרידים גבוהים לאכילה
( לעמוד שלי בתפוז )
12/12/2018 | 11:56
1
44
בס"ד
הי טרילינה,
אכן אינדקס גליקמי של תפו"א הוא מאוד גבוהה ולכן תפו"א אסור לאכילה בחולים הנ"ל.
לצפיה ב-'* טריליאן, תודה. '
* טריליאן, תודה.
12/12/2018 | 13:07
23
המחלה היא סוכרת ולא סכרת, ואינדקס הוא זכר, הוא יכול להיות גבוה אבל לא גבוהה.

אני דווקא מכירה חולי סוכרת שאוכלים תפו"א, הכול שאלה של איזונים.
לצפיה ב-'נחמד, יש גם תהליך כימי עם חומצות שמפרק עמילן לסוכר.'
נחמד, יש גם תהליך כימי עם חומצות שמפרק עמילן לסוכר.
13/12/2018 | 15:34
23
בתהליך עם חומצות מפיקים סוכרים בתעשיה, ( בדרך כלל מעמילן של תירס) , התהליך יותר מהיר וזול.

אגב בתפוח אדמה יש חוץ מעמילן גם מינרלים חשובים כמו אשלגן (מוריד לחץ דם) וויטמינים מסוג B ועוד .
לצפיה ב-'איך לשמור חזה עוף במקרר?'
איך לשמור חזה עוף במקרר?
09/12/2018 | 18:58
3
39
הפרשתי חזה עוף קפוא. תיבלתי. וכעת אני רוצה כל פעם להכין 1-2. (הבעיה שיש לי במקרר 20 חזות).  איך אפשר לשמור את זה במקרר מבלי שיתקלקל?
במילים אחרות- מה עושים אם רוצים להכין כל פעם קצת?
תודה רבה
לצפיה ב-'הפשרת חזה עוף'
הפשרת חזה עוף
( לעמוד שלי בתפוז )
09/12/2018 | 23:50
25
בס"ד
שלום עמית,
חזה עוף או כל בשר אחר ניתן להחזיק מופשר 3-4 ימים מקסימום, לפעמים זה גם מופשר מספר ימים בסופר וצריך לשים לב. חוזרים הבייתה ומקפיאים בשקיות נפרדות כמות לשימוש יומי וכל פעם מפשירים רק את השקית הבודדת עם הכמות המבוקשת. בהצלחה!
לצפיה ב-'אופציה נוספת.'
אופציה נוספת.
11/12/2018 | 12:34
1
25

לבשל את כל הבשר ולהקפיא מנות יומיות מבושלות. לחמם כל פעם את המנה לפני האכילה.

לצפיה ב-' זה מה שאני עושה .'
זה מה שאני עושה .
11/12/2018 | 15:51
12
לצפיה ב-'גרעון קלורי'
גרעון קלורי
09/12/2018 | 14:24
7
44
חג שמח,
בת 35, bmi 32, מנסה להרכיב לי תפריט לדיאטה. האם 1200 קלוריות יהיו קצת מידי ? אני רואה המון כתבות להמלצות באינטרנט אבל זה נראה לי לא מספיק אוכל בכלל ... מהי הצריכה המומלצת לנשים בגילי. ללא קשר לדיאטה ?
תודה מראש 

לצפיה ב-'ההמלצה שלי: לשים בצד המלצות באינטרנט ולשבת מסודר עם דיאטנית '
ההמלצה שלי: לשים בצד המלצות באינטרנט ולשבת מסודר עם דיאטנית
09/12/2018 | 15:40
20
שתבין מה הצרכים שלך, היכן נעוצה הסיבה לעודף משקל, מה את אוהבת/מסוגלת לאכול וכו', ותבנה לך תוכנית אישית ותיתן לך את ההמלצות המתאימות לך. הצריכה המומלצת לנשים לא תלויה רק בגיל אלא גם בפרמטרים נוספים (שלא ציינת) כמו גובה, מצב בריאותי (בין היתר לפני/אחרי היריון), רמת הפעילות ועוד. התזונה צריכה להיות כזאת שמתאימה לך, כזאת שתצליחי לעמוד בה ולהתמיד בה בלי לסבול וכמובן בלי להזיק לעצמך.

אני לא דיאטנית ולא מכירה אותך, אבל לי 1,200 קלוריות נשמעות מעט מדי. עדיף יעד ריאלי וירידה מתונה ואיטית על פני ירידה תלולה שבסופה התרסקות ועלייה צפויה מחדש. אם תקבעי לעצמך יעד לא ריאלי את עלולה להישבר מהר ולא לעמוד בו, להתייאש, להיות מתוסכלת יותר, לפצות את עצמך... והגרוע מכל, להרגיל את הגוף למשבר של רעב, כלומר לגרום לו להוציא פחות, ואז בפעם הבאה שתנסי לעשות דיאטה זה רק יהיה קשה יותר. עדיף לעשות זאת נכון ובהדרכה אישית, מניסיון.
לצפיה ב-'אני ממליץ לך להכנס לאתר הבא ולפתוח יומן תזונה'
אני ממליץ לך להכנס לאתר הבא ולפתוח יומן תזונה
09/12/2018 | 16:38
1
25
( זה חינמי לחלוטין בעיברית פשוטה ומאד קל )

את פותח תיומן תזונה אישי ומכניסה את הגובה משקל והגיל והפעילות שלך ויש שם מחשבונים שיגידו לך בדיוק כמה ומה לאכול ומה וכמה לא לאכול.
כל יות תמלאי את יומן התזונה והוא יראה לך גם אם הדיאטה שלך בריאה ומאוזנת וגם כמה קלוריות אכלת . ( אני הורדתי בעזרת האתר הזה 25 קילוגרם וממשיך מידי פעם לעקוב אחרי התזונה שלי בעזרתו)

לצפיה ב-'יומן תזונה זה מצוין, אבל לדעתי בנוסף לתזונאית ולא במקום'
יומן תזונה זה מצוין, אבל לדעתי בנוסף לתזונאית ולא במקום
11/12/2018 | 00:46
14
אנחנו לא רק מספרים, אנחנו בני אדם, וחבל לוותר על ההתאמה האישית.
לצפיה ב-'1200 קלוריות אכן מומלצים כאשר רוצים לרדת במשקל'
1200 קלוריות אכן מומלצים כאשר רוצים לרדת במשקל
( לעמוד שלי בתפוז )
09/12/2018 | 23:38
1
37
בס"ד
שלום ילדת אור,
ניתן להכניס הרבה אוכל ב1200 קל'. את הירקות הדיאטטיים (עגבניות, מלפפונים, פלפל, חסה,כרובית, ברוקולי וכו' )אנחנו בכלל לא סופרים וניתן לאכול מהם ללא הגבלה. ב1200 קל' יכנסו למשל: 4 פרוסות לחם קל עם מריחה קלה, 1/4 עוף+1 כוס אורז, חטיף עד 100 קל', 2 פירות, חביתה/חצי קופסת טונה, 2 כפיות שמן, 1/2 כוס חלב ל-2 כוסות נס. + המון ירקות, זה לא דיאטת רעב. 
המון בהצלחה!

לצפיה ב-'זו אינה דיאטת רעב למי שרגיל לאכול כאלה כמויות... לא לאדם שמן'
זו אינה דיאטת רעב למי שרגיל לאכול כאלה כמויות... לא לאדם שמן
10/12/2018 | 23:58
22
שרגיל לאכול פי כמה וכמה ועבורו זו קפיצה ענקית שלדעתי עדיף לא לעשות בבת אחת (למי שעושה ניתוח הקטנת קיבה אין ברירה, אבל אם יש, לדעתי עדיף בהדרגה).
לצפיה ב-'המלצת קלורית, נקבעת לפי מין, גיל, כמות פעילות גופנית ועוד.'
המלצת קלורית, נקבעת לפי מין, גיל, כמות פעילות גופנית ועוד.
( לעמוד שלי בתפוז )
09/12/2018 | 23:41
19
בס"ד
שוב שלום ילדת אור,
לגבי המלצה ספציפית לגבייך, אכן יהיה צורך לשבת עם דיאטנית, לקבל את כל הרקע ואז להחליט על פתרון מתאים.
לצפיה ב-'בשלב ראשון את צריכה לדעת מה מספר הקלוריות שאת צריכה כדי'
בשלב ראשון את צריכה לדעת מה מספר הקלוריות שאת צריכה כדי
11/12/2018 | 12:07
15
לשמר את משקלך הנוכחי.
בשלב ראשון את חייבת לדעת את המספר הזה, את זה  תוכלי לדעת מהמחשבון ביומן התזונה שהמלצתי לך.
אם תכניסי את הנתונים שלך : גובה, משקל, גיל, ופעילות יומית. תקבלי את מספר הקלוריות הזה.

אם תאכלי פחות קלוריות מהמספר הזה ליום תרזי , ככל שהגרעון יהיה גדול יותר קצב ההרזיה יהיה גדול יותר.

מנסיוני האישי , הטוב ביותר זה להחזיק גרעון של בין 200 ל 500 קלוריות ליום.
על גרעון של פחות מ200 קשה לשמור כי כל טעות קטנה בחישוב גורם לך לאכול אותן מספר או יותר ולא תראי התקדמות במשקל.
גרעון של יותר מ 500 קלוריות זאת דיאטה שמאד קשה להחזיק בה מעמד.
לצפיה ב-'לחץ דם'
לחץ דם
06/12/2018 | 20:35
3
34
האם ניתן להוריד לחץ דם בתרופות הומאופטיות?
לצפיה ב-'כן, ב12.12 יתארח ההומאופט אבי לבנט בפורום '
כן, ב12.12 יתארח ההומאופט אבי לבנט בפורום
( לעמוד שלי בתפוז )
06/12/2018 | 22:22
2
16
בס"ד
שלום יסמין,
לחץ דם היא תופעה שקורית מ2 סיבות עיקריות: לחץ ומתח או השמנה בטנית או שניהם. ניתן לפתור זאת בדרכים רבות, דיקור, תוספי מזון ( לדוגמא יעיל מאוד לבשל עלי זית במים רותחים ולשתות את המים) וככל הנראה גם בהומאופטיה, מוזמנת לשאול את אבי לבנט, ההומאופט שיתארח פה עוד מספר ימים.
בהצלחה!
לצפיה ב-'לחץ דם'
לחץ דם
09/12/2018 | 09:23
1
11
תודה אורית, אכן העברתי את שאלתי להומאופט
לצפיה ב-'מנסיון אישי אפשר להוריד לחץ דם ע"י שלשה דברים:'
מנסיון אישי אפשר להוריד לחץ דם ע"י שלשה דברים:
09/12/2018 | 16:34
22
1-- הימנעות מוחלטת ממלח.
2-- הורדה במשקל.
3- אכילת ירקות ופירות בכמות גדולה. ( אשלגן)

בשיטה זאת הצלחתי להוריד לחץ דם מ לחץ דם מאד גבוה של  175/100 לרמה של לחץ דם תקין מתחת ל 120/80 , בלי תרופות.

את ההשראה קיבלתי מהספר הבא:

לצפיה ב-'אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס'
אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס
07/12/2018 | 14:54
18

ביום ה', בתאריך 13/12/18, בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את נדב טסלר, מנהל המוצר באגף השיווק של מנורה מבטחים פנסיה וגמל

על האירוח

החל משנת 2017 חייבים עצמאים לבצע הפקדות לחיסכון הפנסיוני. מעבר לחובה החוקית, הפקדות אלו מזכות אותם בהטבות במס. במסגרת האירוח נדון בסוגיות פנסיוניות לקראת תום שנת המס ונעלה טיפים והמלצות.

על המתארח

נדב טסלר, מנהל המוצר במנורה מבטחים, מרצה במכללת נתניה ובעל הבלוג פנסיוני, להבין את הפנסיה. יענה על שאלותיכם בנושא החיסכון הפנסיוני, הערכות להפקדות במסגרת פנסיית חובה לשכירים ועצמאים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות'
אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות
05/12/2018 | 13:05
54
895

ביום ד', בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את אבי לבנט, מומחה להומאופטיה

על האירוח

טיפול במחלות חורף כגון שיעול, שפעת...
המשך>>

ביום ד', בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את אבי לבנט, מומחה להומאופטיה

על האירוח

טיפול במחלות חורף כגון שיעול, שפעת והצטננות, באמצעות תרופות הומאופתיות.
ההומאופתיה היא שיטת ריפוי טבעית, עדינה, יעילה ובטוחה, אשר מותאמת אישית לכל אדם על פי המאפיינים הייחודיים שלו ברמה גופנית ונפשית. הטיפול ההומאופתי יעיל בפתרון של בעיות גופניות, רגשיות ומנטאליות ,הן כרוניות והן אקוטיות. הטיפול יוצר שינוי רחב היקף, שורשי ומעמיק אשר השפעתו ניכרת לטווח ארוך ברבדים שונים של חיי המטופל.

על המתארח

אבי לבנט, עוסק בתחום הטיפול על גווניו השונים מעל 20 שנה, ומתמחה בהומאופתיה יותר מעשר שנים. במהלך השנים הללו למדתי תורות ושיטות שונות במקומות שונים בעולם מטובי המומחים בכל תחום.
תחום זה של עיסוק הינו תהליך התפתחות אינסופי המוביל אותי כאדם, באופן מתמיד, לגבהים חדשים, תחומים מגוונים, דינאמיות רגשית ומנטאלית אשר ממנה אני יוצר תהליך אישי וייחודי, עבור כל אחד מהאנשים שמגיעים אלי לטיפול.
ניסיוני הרב, עם מגוון רחב של מחלות וקשיים בתחום הגופני והרגשי, מאות רבות של מטופלים, ארגז כלים רחב, ומסירות רבה לעבודה ולמטופלים שלי, מאפשר לי לעזור לאנשים שונים בהרבה מאוד תחומים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'חברות ויטמנים ותוספים'
חברות ויטמנים ותוספים
04/12/2018 | 08:14
1
24
שלום ,האם יש דירוג לחברות אלו ? מי המומלצות ?
תודה
לצפיה ב-'יש תוי השגחה ותקן '
יש תוי השגחה ותקן
04/12/2018 | 11:14
25
למשל זה  של משה"ב הישראלי :

מנהל/ת הפורום

אודות:
אורית הרטום הינה רופאה סינית ודיאטנית קלינית מובילה בתחומה. מנהלת רשת מרפאות לבריאות והרזייה. בעלת נסיון טיפולי כבר 15 שנה, מאות לקוחות מרוצים ואלפי ק
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

אורית הרטום - מנהלת פורום תזונה ודיאטה
אורית הרטום מנהלת הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו