לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1486314,863 עוקבים אודות עסקים

פורום תזונה ודיאטה

ברוכים הבאים לפורום תזונה ודיאטה, בפורום זה נעסוק בשאלות נפוצות בנושאי תזונה נכונה, אורח חיים בריא, אכילה רגשית, ירידה במשקל, תזונת ספורט, תזונה מאוזנת לצמחונים וטבעונים, וכן פתרונות תזונתיים למחלות כגון: סכרת, כולסטרול, יתר לחץ דם, כבד שומני, סינוסיטיס, מיגרנות, מחלות מעיים (מעי רגיז, קרון, קוליטיס וכו'). אשמח לייעץ ולתת לכם פתרונות בנושאים הנ"ל ואף ללוות אתכם עד להשגת הפתרון האופטימלי עבורכם. תמיד כאן בשבילכם,

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תזונה ודיאטה

ברוכים הבאים לפורום תזונה ודיאטה, בפורום זה נעסוק בשאלות נפוצות בנושאי תזונה נכונה, אורח חיים בריא, אכילה רגשית, ירידה במשקל, תזונת ספורט, תזונה מאוזנת לצמחונים וטבעונים, וכן פתרונות תזונתיים למחלות כגון: סכרת, כולסטרול, יתר לחץ דם, כבד שומני, סינוסיטיס, מיגרנות, מחלות מעיים (מעי רגיז, קרון, קוליטיס וכו'). אשמח לייעץ ולתת לכם פתרונות בנושאים הנ"ל ואף ללוות אתכם עד להשגת הפתרון האופטימלי עבורכם. תמיד כאן בשבילכם,
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'שלום אורית...'
שלום אורית...
21/08/2018 | 11:43
8

אשמח לדעת הבדלים בריאותיים בין-
חזה עוף/פילה עוף/שוקיים/כרעיים/בשר אדום- בקר...

אני מבשלת המון- ארוחת צהריים כל יום לי ולמשפחתי שלוקחת בקופסאות לעבודה...

מטעמים של העדפות שונות- למשל חזה עוף יוצא תמיד יבש (גם "מוקפץ" וגם בתנור) אני רוצה לדעת מה כדאי להכין... למצוא מה גם טעים לכולם אבל בריא ומזין

תודה רבה!
לצפיה ב-'עדויות מצולמות של אנשים שמנים: הטוב, הרע והעצוב נורא'
עדויות מצולמות של אנשים שמנים: הטוב, הרע והעצוב נורא
18/08/2018 | 03:49
3
21
לצפיה ב-'סליחה על השאלה | שמנים (תוכנית תיעודית של כאן)'
סליחה על השאלה | שמנים (תוכנית תיעודית של כאן)
18/08/2018 | 04:08
22
"התוכנית ששואלת כל מה שתמיד רציתם לדעת אבל חששתם או לא יכולתם לשאול. הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו ע"י הצופים. הפעם: שמנים."

תוכנית מומלצת מאוד, פוקחת עיניים, וכל הכבוד לאנשים האמיצים שהתייצבו מול המצלמה וענו בכנות על שאלות לא פשוטות. צפיתי גם בתוכנית על ילדים למשפחות גאות (מהממים!), על טרנסג'נדרים (מקסימים!), ועל נרקומנים לשעבר (מדכא מדי, נטשתי באמצע ).

התוכנית על השמנים (מאוד) הייתה אף היא עצובה למדי, אבל מרתקת ומחכימה. מדברים הרבה על השיפוטיות החברתית נגד שמנים, על כך שיש הרבה שמנים שמרוצים מחייהם, אבל ברמת ההשמנה הזאת מדובר באנשים שכולם, בלי יוצא מן הכלל (אאז"נ) היו שמחים להיות רזים יותר (לדבריהם). הם סיפרו בכנות על הוויתורים הרבים, על הדברים שהיו רוצים לעשות והם לא יכולים. הם סיפרו על הקשיים לקנות בגדים, על היחס מהסביבה וכל מה שאנחנו מדמיינים.

כולם ניסו, כמובן, אין ספור דיאטות בחייהם... וברור לחלוטין שדיאטות איומות ומאמללות אינן הדרך, כי נדרש שינוי מהותי באורח החיים, ולא כזה שמתחיל בתפריט. אחת מהן סיפרה על אימה, שנפטרה מסיבוכים השמנה, וכשמכבי האש היו צריכים לפנות את גופתה, היא ראתה את העתיד שלה לנגד עיניה. מצמרר. ועדיין, היא שמנה...

וקשה להבין איך אנשים מגיעים למצב כזה, אבל כשצופים עד הסוף אי אפשר שלא להבין: הם פשוט מכורים. לא לקפה, למתוק או למלח אלא להכול, לאוכל. אכילה בלתי נשלטת. אצל כולם, בלי יוצא מן הכלל, מדובר באכילה רגשית. הם לא אוכלים כדי לחיות, הם חיים כדי לאכול. אכילה כפייתית, הפרעת אכילה לכל דבר ועניין. והתמכרות היא לא בעיה שאפשר לפתור בדיאטה, ואני מעריכה שגם לא בניתוח לקיצור קיבה. אני יודעת שכיום סדנאות גמילה מעישון כלולות בסל הבריאות וניתנות חינם; האם גם סדנאות גמילה מאכילת יתר?
לצפיה ב-'איך פן ג'ילט (הקוסם) השיל כ-50 ק"ג ועדיין אוכל מה שהוא רוצה?'
איך פן ג'ילט (הקוסם) השיל כ-50 ק"ג ועדיין אוכל מה שהוא רוצה?
18/08/2018 | 04:55
1
19
פן ג'ילט, הקוסם הגבוה (ובעבר גם השמן מאוד) מהצמד האמריקני המפורסם "פן וטלר" השיל כשליש ממשקלו. הוא שקל בשיאו כ-155 ק"ג וכיום שוקל כ-105 ק"ג (זה לא מעט, אבל די קרוב למומלץ לגילו ולגובהו – הוא נושק ל-2 מטר וכבר עבר את גיל 60).

הוא מספר שלא הפריע לו להיות שמן, לא הייתה לו בעיה עם המראה שלו והוא נהנה לאכול הכול, אבל החליט לרזות מסיבות בריאותיות. לחץ הדם שלו היה גבוה מאוד ותוחלת החיים לא נראתה מעודדת, ויש לו כיום ילדים קטנים שהוא רוצה לחיות איתם כמה שיותר. הרופא הציע לו ניתוח לקיצור קיבה (שרוול) וזה נשמע לו מטורף לעבור ניתוח שימנע ממנו לבלוע, אבל הוא אוהב אתגרים מטורפים, ולכן החליט לעשות דיאטות קיצוניות משלו במקום.

הוא גילה שכל מה שהוא אוכל הוא מכוחו של הרגל (והרגלים אפשר לשנות, כידוע). כדי להרגיל את עצמו לדברים אחרים, הוא פצח בכל מיני דיאטות מוזרות (ולא ממש בריאות...) של אכילת מזון מסוג אחד בלבד. למשל במשך שבועיים הוא אכל אך ורק תפוחי אדמה שלמים בקליפתם, ללא תוספות (וגם לא בצורת צ'יפס) בכל פעם שהיה רעב. אחרי שבועיים הוא מעריך שירד כ-6 ק"ג, אבל השינוי המהותי היה בבלוטות הטעם שלו.

הוא הפסיק להטביע את המזון בשמן ובמלח וליהנות מהטעם הטבעי שלו. הוא גילה למשל שקלח תירס טעים לו כמו שהוא, מתוק כמו ממתק. בהמשך הוא עבר לאכול ירקות וקטניות, אבל בלי פירות ואגוזים, ובעיקר בלי מוצרים מהחי, והוא מעריך שבאותה תקופה השיל כ-400 גרם מדי יום, בלי פעילות גופנית. הוא העדיף להתרכז בתזונה ומבחינה גופנית לנוח ולתת לגוף שלו להתמודד עם הירידה במשקל.

מאז הוא שומר על משקל יציב כבר שנתיים לערך (ואם הבנתי נכון כיום כן עושה פעילות גופנית, כי בממדיו הנוכחיים זה כבר לא כ"כ קשה לו), והצליח להיפטר מרוב התרופות נגד לחץ דם. הוא נהנה יותר, מרגיש טוב יותר עם עצמו ומרוצה מהחיים. לחיות יותר שנים עם ילדיו חשוב לו מעוד עוגת שוקולד. עם זאת, אחרי שהגיע למשקל המטרה שלו, הוא מרשה לעצמו מדי פעם (כחלק מהדיאטה) גם ארוחות שבהן הוא אוכל מה שבא לו (כולל מוצרים מהחי) בלי להגזים, אבל גם בלי לספור ולחשב.

אז מה ה"סוד" ומה הוא למד מכל החוויה? (שכתב עליה בספר). אחרי השינויים שעבר, הן פזיולוגית (פלורה שונה, טעם שונה) והן מנטלית, הוא כבר לא כמהּ לג'אנק-פוד. עוף וביצים מגעילים אותו, וגם החשק להמבורגרים ולסטייקים די עבר לו, במפתיע, וזה לא משהו שהוא היה מסוגל להעלות בדעתו בעבר. בשורה התחתונה, הוא אוכל מה שהוא רוצה, אבל מה שהוא רוצה השתנה משמעותית.
לצפיה ב-'נקודה שחשבתי עליה: למה הוא הצליח במקום שאחרים נכשלו'
נקודה שחשבתי עליה: למה הוא הצליח במקום שאחרים נכשלו
21/08/2018 | 00:00
12
והתשובה היא שאצלו זו לא הייתה בעיה רגשית או חוסר שליטה, אלא רק רצון וסדר עדיפויות. הוא אכל כל מה שהוא רצה (ובהפרזה) בלי לדפוק חשבון כי לא היה אכפת לו, עד נקודה מסוימת שבה נהיה לו אכפת כי סדר העדיפויות שלו השתנה והוא עבר להתנהל אחרת.

שינוי תודעתי כזה מצריך מטרה אמיתית, לא "ממחר דיאטה" אלא מחויבות אמיתית, כזאת שבאמת מסדרים מחדש את החיים בשבילה (למשל ילדים). אנשים עושים זאת כל הזמן, השאלה מה זה דורש מהם, אילו ויתורים. אותו ויתור יכול להיות בעל מחיר שונה לאנשים שונים. מבנה האישיות שלו (בין היתר בתור אדם ראציונלי מאוד, אתאיסט וכו') מתאים לשינוי כזה.

אבל אנשים ש"מכורים" למזון וחיים כדי לאכול, בורחים אליו, מוצאים בו נחמה, בונים את חייהם סביבו, נמצאים במקום אחר לחלוטין. במקרה כזה צריך לטפל קודם בבעיות הרגשיות ורק אח"כ לשנות את אורח החיים. רק מרגע שהאוכל יהיה דלק (מהנה, אבל דלק) לגוף ולא עולם ומלואו, אפשר יהיה להתייחס אליו בהתאם ולעבור לדיאטה מאוזנת ובריאה.
לצפיה ב-'אז כמה קלוריות יש ב-100 גרם בורי טרי, לפני ההכנה?'
אז כמה קלוריות יש ב-100 גרם בורי טרי, לפני ההכנה?
14/08/2018 | 01:21
32
33
יש מי שטוענים 185 (פחות או יותר):
שירותי בריאות כללית
דגת הארץ
וגם יישומון המחשבון שיש לי בסלולרי.

יש מי שטוענים 117:
תנובה
FoodsDictionary
חיים בכושר
כתבה ישנה במעריב (nrg) ויש קרדיט: "הנתונים התזונתיים באדיבות ענבל קרקו, דיאטנית ראשית, "שומרי משקל"

על אפוי מצאתי 150:
טבע הריפוי
FoodsDictionary
אינפו-דוק (לא מציינים שאפוי, אבל כנראה...)

ניסיתי לחפש גם באנגלית ומיד קיבלתי הנחה, רק 140 קלוריות:
או 131:
או 82?!

אני מניחה שחלקם העתיקו זה מזה, אבל הפערים כ"כ גדולים שאני לא מצליחה להבין מי צודק ועל מי אפשר לסמוך.

אני יודעת שבורי לא נחשב דג רזה, ומצד שני לא שמן כמו סלמון... (וסלמון מעושן הוא כ-200 קק"ל ל-100 גרם, סלמון טרי לפני אפייה כ-170, למיטב ידיעתי) ואני לא מצליחה למצוא היגיון במספרים.
לצפיה ב-'אני לא יודע כמה קלוריות יש, אבל לשאלה על מי אפשר לסמוך'
אני לא יודע כמה קלוריות יש, אבל לשאלה על מי אפשר לסמוך
14/08/2018 | 08:09
8
20
כנראה שאם אפשר בכלל לסמוך על מישהו, כדאי לסמוך על משרד החקלאות האמריקאי

לצפיה ב-' הוא אומר 117 לטרי, 150 לאפוי. מעניין מאין הגיע 185...'
הוא אומר 117 לטרי, 150 לאפוי. מעניין מאין הגיע 185...
14/08/2018 | 13:30
3
7
לצפיה ב-'לפי מה שכתוב באתר מגדלי הדגים בישראל: מעבדת מילודע'
לפי מה שכתוב באתר מגדלי הדגים בישראל: מעבדת מילודע
14/08/2018 | 14:48
2
17
אתר קופת חולים מפנה לאתר מגדלי הדגים בישראל והם מציינים שזו המעבדה שעשתה את הבדיקות.
האם אפשר לסמוך על מעבדה זו?
אני לא יודע. באתר שלהם הם מונים כל מיני הסמכות שיש להם ותקנים שהם עובדים לפיהם. ממה שהם מספרים על עצמם הם נראים רציניים.

לצפיה ב-'ההסמכה הרצינית ביותר זה ה GLP וכיוון שיש להם GLP אפשר לסמוך'
ההסמכה הרצינית ביותר זה ה GLP וכיוון שיש להם GLP אפשר לסמוך
14/08/2018 | 16:40
3
לצפיה ב-'כלומר כ-10% שומן ו-173 קלוריות... זה הרבה הרבה יותר מ-117'
כלומר כ-10% שומן ו-173 קלוריות... זה הרבה הרבה יותר מ-117
15/08/2018 | 01:32
8
(אבל פחות מ-185, אם כי לא רחוק). מעניין אם זה משקף את המצב של הבורי הממוצע בישראל, ואיך ייתכן שחברו האמריקני כזה שחיף...

תודה על הקישור, נראה רציני יותר מהמקורות האחרים.
לצפיה ב-'בעקרון אתה צודק'
בעקרון אתה צודק
14/08/2018 | 13:34
3
17
אבל לא בטוח שבורי שגדל בארה"ב זהה לבורי שגדל בארץ גם מבחינה גנטית וגם סביבתית.
לצפיה ב-'כן זה כנראה ההסבר להבדל בערכים '
כן זה כנראה ההסבר להבדל בערכים
14/08/2018 | 14:49
2
12
לצפיה ב-'זה הגיוני עקרונית, אבל מעשית רובם מעתיקים את המספרים זה מזה'
זה הגיוני עקרונית, אבל מעשית רובם מעתיקים את המספרים זה מזה
15/08/2018 | 01:20
7
ואם הולכים על הבדלים סביבתיים וכו' גם בישראל יכולים להיות הבדלים בין מגדלים/יצרנים/משווקים שונים...   קל וחומר במדינה ענקית כמו ארה"ב, יש בה הבדלים סביבתיים עצומים בין מדינות שונות...
לצפיה ב-'ומן הסתם אתה יכול למצא הבדלים כאלה בין שני דגים שגדלו באותה '
ומן הסתם אתה יכול למצא הבדלים כאלה בין שני דגים שגדלו באותה
15/08/2018 | 11:51
6
בריכת דגים.

לצפיה ב-'אי אפשר להשוות ערך קלורי של טרי למבושל או צלוי או קפוא'
אי אפשר להשוות ערך קלורי של טרי למבושל או צלוי או קפוא
14/08/2018 | 12:44
20
16
כיוון שבבישול או בצליה או בהקפאה הערך הקלורי ל יחידת משקל משתנה בעיקר בגלל כמות המים.
אותה חתיכת דג עם יותר מים , למשל אחרי הקפאה = פחות קלוריות ,
בצליה פוחתת כמות המים ולכן יש יותר קלוריות.
צריך להשוות תמיד באותו מצב . בנוסף צליה מיבשת ומשנה מאד את כמות המים וככל שהצליה מתארכת כמות המים יורדת יותר ולכן תלוי כמה זמן זה צלוי .

לכן כדי להשוות יותר במדויק רצוי להשוות תמיד במצב טרי חי, לא מבושל (חשוב לציין איזה חלק בדג מתייחסים , ועם או בלי עור )  

לכל זה נוסף חוסר הדיוק שנובע מזה שלכל דג ספציפי יש כמות שונה של שומן , ודג קצת יותר שמן יכיל יותר קלוריות מחברו אפילו אם שניהם גדלו באותה בריכת דגים.

לצפיה ב-'ברור, לכן הפרדתי את האפוי מהשאר, במה שפירטו, אבל'
ברור, לכן הפרדתי את האפוי מהשאר, במה שפירטו, אבל
14/08/2018 | 12:59
19
12
מן הסתם, אם באפייה כמות הקלוריות למשקל עולה, לא הגיוני שהערכים יהיו נמוכים יותר, זו הנקודה. בהקפאה בעיקרון לא צריך להיות הבדל גדול אם לא הוסיפו מים; הדג נארז בוואקום, והמים שבפנים פשוט קופאים, לא נעלמים.

באשר לדרך הגידול של הדג, אין לי שליטה בכך, ויש תנודות כאלה בכל מוצר מזון טבעי (לפעמים אפילו מיוצר, יש הערות כאלה לגבי אחוזי שומן ביוגורטים לדוגמה) אבל אלה לא אמורים להיות פערים של עשרות אחוזים.

בקיצור, תודה על המידע, אבל הוא לא מחדש לי ולא מקדם אותי.
לצפיה ב-'יש הבדלים בכמות השומן בדגים האלה '
יש הבדלים בכמות השומן בדגים האלה
14/08/2018 | 17:10
18
20
אם מחשבים כמות שומן X9 + כמות חלבון X 4 מקבלים את הקלוריות.
חלק מהדגים הם שמנים יותר בשני האתרים הראשונים יש 12 גרם שומן.
בקפוא של תנובה ובאתרים האחרים -  יש רק 4 גרם שומן.
באחרון שהוא צלוי יש  29 % שומן.

לצפיה ב-'נו ברור, אבל זו לא הנקודה... ידוע איך חישבו, השאלה מה נכון'
נו ברור, אבל זו לא הנקודה... ידוע איך חישבו, השאלה מה נכון
15/08/2018 | 01:26
17
6
אתה שוב כותב את המובן מאליו שלא עוזר לי כלל. אם אין לך מידע לשאלה ששאלתי, באמת שאין צורך לענות סתם. אני יודעת איך מחשבים קלוריות ומה משפיע על הסה"כ, תודה. זו לא הנקודה.

השאלה שלי היא מה המספר הנכון והרלוונטי לדג טרי, לפחות בממוצע. כי ברור לי שיכולים להיות הבדלים, ועם זאת מוזר לי מאוד שבאותו סוג של דג יהיו הבדלים של מאות אחוזים בשומן. משהו כאן לא לגמרי מסתדר לי, ואני מן הסתם לא אקח את הדג למעבדה. אני גם לא בטוחה שתנובה לקחו...
לצפיה ב-'אני די בטוח שכל המדידות והנתנים האלה נכונים לרגע הבדיקה .'
אני די בטוח שכל המדידות והנתנים האלה נכונים לרגע הבדיקה .
15/08/2018 | 11:47
16
11
ואף אחד מהם לא פיברק נתונים .
כמו שיש אנשים שמנים עם אחוז שומן גבוה ויש אנשים עם אחוז שומן נמוך כך גם יש דגים שמנים ורזים , וזה בנוסף לסטיות באחוזי המים שכתבתי קודם.
לכן אין נתון קבוע שהוא " מספר קלוריות בדג בורי" , כמו שאין נתון קבוע שאומר מה המשקל או אחוז השומן בבן אדם .

לצפיה ב-'שונוּת'
שונוּת
15/08/2018 | 13:19
15
12
דגים שמגודלים מלאכותית הם בעלי שונות גנטית נמוכה מאד וכולם מקבלים אותו מזון בערך (אם כי ייתכנו שינויים קלים בין מגדלים שונים). זאת הסיבה שהם מגיעים לגודל דומה, ואני כמעט בטוח שגם הערכים התזונתיים שלהם דומים. לכן לא תמצא בין דגי הבורי - לפחות אלה שמגיעים לצלחת - את האקויולנט של לורל והארדי.

לצפיה ב-'פעם עבדתי במכון לחקר המדגה בדור (טנטורה)'
פעם עבדתי במכון לחקר המדגה בדור (טנטורה)
16/08/2018 | 11:06
13
15
הינו מוצאים דגים מהבריכות ( קרפיונים, בורי ואמנונים וגם שרימפס ) הינו מודדים כל אחד ושוקלים כל אחד, ורושמים...
באותה בריכה מאותו גידול , מאותו גיל ומאותו מזון... היו דגים שונים בגודל ובעובי בהבדלים של יותר מפי שניים...
מה שעשו שם  עסק בדיוק במחקר של השונות של הדגים האלה  מדדנו שקלנו כל דג ומישהו רשם את הנתונים , וכמה חוקרים אספו את הנתונים האלו ,  לא יודע ולא זוכר בדיוק מה עשו איתם כי עבדתי שם בחופשות הקייץ בתיכון ואחר כך גם כשלמדתי בטכניון בתור סטודנט,  לא ממש התעניינתי במחקר.
בכל אופן הדגים ממש לא אותו דבר , אלה שמגיעים לשוק ממויינים לפי גודל,  בגלל זה הם נראים אותו דבר .

לצפיה ב-'נב כשעשיתי דיאטה עם ספירת קלוריות לא התחשבתי בהבדלים כאלה'
נב כשעשיתי דיאטה עם ספירת קלוריות לא התחשבתי בהבדלים כאלה
16/08/2018 | 11:20
3
11
עשיתי לעצמי טבלה כללית  של בשרים ועופות ודגים  שאני אוהב לאכול   וחישבתי בקירוב כמה זה מנה שוות  ערך למנה של  רבע עוף בערך  200 גרם של עוף אפוי ( עצמות+ עור ) שזו המנה שהחלטתי לאכול כל יום  (וכל פעם חלק אחר של העוף)  
ניהלתי יומן תזונה שחמשב ערכים תזונתיים כמו שפעם הראתי כאן  ( מהאתר נטוגרין)  ביומן התזונה כתבתי תמיד 200 גרם עוף .  אבל בפועל אכלתי פעם דג פעם עוף פעם הודו עם חזה ופעם פרגיות לפעמם עם עצמו לפעמים בלי  וכן הלאה.
אני הבאתי בחשבון שזה לא חשבון מדוייק אבל שאם מגוונים ההבדלים האלה בסוף מתקזזים.

היום אני כבר לא סופר קלוריות , אוכל לשובע, ושבע בין הארוחות, ומצליח לשמור על המשקל בקלות , אני  אפילו צריך לשמור על המשקל שלא ירד יותר מידי.
אני מיחס את זה לסוגי המזון שאני אוכל, ולא לכמות ולא לקלוריות,  וכבר הסברתי כמה פעמים מה אני אוכל ומה לא.
לצפיה ב-'בעצם כן התחשבת, כי עשית טבלה וחישבת בקירוב... וזו הנקודה'
בעצם כן התחשבת, כי עשית טבלה וחישבת בקירוב... וזו הנקודה
18/08/2018 | 05:09
2
11
כי כל חישוב יהיה בקירוב (מן הסתם, אני לא אשלח את הדג למעבדה לפני האכילה) אבל הוא צריך להתבסס על משהו. פער של עשרות אחוזים לא מאפשר חישוב בקירוב.

מעבר לכך, מה אתה סופר או איך אתה אוכל לא מעניין אותי. תאכל מה שעושה לך טוב ומתאים לך, כל הכבוד ולבריאות. לי כן חשוב לדעת ערכים תזונתיים של המזון שאני צורכת, גם אם אתה מתנהל אחרת.
לצפיה ב-'לא מעניין אותי מה לא אותך והתגובה בכלל לא היתה אליך.'
לא מעניין אותי מה לא אותך והתגובה בכלל לא היתה אליך.
19/08/2018 | 11:36
1
19
מה שרציתי לומר זה ש: א. חישוב הקלוריות בטבלאות ממילא לא מדוייק ולכן אין שום חשיבות להבדלים כאלה.
ב . שאחרי שעשיתי דיאטה עם ספירת קלוריות, גיליתי על עצמי  שאפשר לרזות גם בלי לחשב בכלל קלוריות .
כי יש מאכלים שגורמים להשמנה גם אם סופרים קלוריות, ויש מאכלים שאפשר לאכול בלי הגבלה ושלא משמינים בלי קשר לכמה קלוריות יש בהם.

לצפיה ב-'מדהים איך כל דיון שלא קשור אליך אתה מצליח לסובב עליך בסוף...'
מדהים איך כל דיון שלא קשור אליך אתה מצליח לסובב עליך בסוף...
19/08/2018 | 13:18
3
לצפיה ב-'פעם...'
פעם...
16/08/2018 | 11:34
8
12
אני לא יודע מתי היה אותו "פעם" אבל דברים השתנו. הדגים שמגודלים היום הרבה פחות שונים זה מזה, ובין שני דגים שמגיעים לצלחת - שהם במשקל דומה - יש מעט מאד הבדל מבחינת הערכים התזונתיים.

לצפיה ב-' ובכל מקרה הקלוריות אינן לדג שלם אלא ל-100 גרם...'
ובכל מקרה הקלוריות אינן לדג שלם אלא ל-100 גרם...
18/08/2018 | 03:09
1
5
לצפיה ב-'ברור'
ברור
19/08/2018 | 11:52
8
אלא שאותם 100 גרם יכולים להכיל כמות שונה של שומן.
לצפיה ב-'קודם כל זה בגלל שממיינים אותם לפי גודל '
קודם כל זה בגלל שממיינים אותם לפי גודל
19/08/2018 | 11:30
5
5
שנית הגברת שפתחה את השירשור השוותה בין דגים שמן הסתם הם לא מאותה בריכה, אלאל מגידולים שונים, מאתרים שונים, אפילו מארצות שונות,  ואחד מהדגים היה בכלל דג צלוי.
בכל אחד מהאתרים כתוב אחוז השומן והוא שונה זה אומר שהדג הספציפי שנבדק הוא שמן יותר או רזה יותר .
לצפיה ב-'לא השוויתי בין דגים, השוויתי בין ערכים של אתרים בישראל'
לא השוויתי בין דגים, השוויתי בין ערכים של אתרים בישראל
19/08/2018 | 13:17
4
8
שכפי שניתן היה לראות, רובם חזרו על אחת מבין 2 או 3 אפשרויות (ושתיים מהן בסופו של דבר הופיעו בכלל בטבלאות של משרד החקלאות האמריקני). אז אין שום קשר ל"אותה בריכה" או "גידולים שונים" כי זה לא שכל מקור הלך ובדק או השווה, הם מעתיקים אחד מהשני. אין ספק שיכולה להיות שונות, ולכן חיפשתי ערך ממוצע אמין שאפשר להתבסס עליו, וקיבלתי תשובות טובות מגולש אחר, בזמן שאתה כתבת את המובן מאליו כאילו אין לי מושג על מה אני שואלת. ולא אחד מהדגים היה צלוי, את האפויים הפרדתי לקטגוריה נפרדת. אני מבינה שאין לך כבר שום דבר מועיל לתרום לדיון, אבל בבקשה אל תהפוך אותי למטומטמת.
לצפיה ב-'עשית השוואה בין דברים שמראש לא אמורים להיות שווים'
עשית השוואה בין דברים שמראש לא אמורים להיות שווים
21/08/2018 | 10:48
3
26
דג של תנובה עם דג אמריקאי ודג חי עם דג צלוי.
בכל אחד מהאתרים האלה כתוב אחוז השומן בדג שנמדד ומכאן ההבדל במספר הקלוריות
המסקנה היחידה שאת יכולה ללמוד מההשואה הזאת היא שהדגים לא אחידים באחוז השומן שישי בהם, ושבדג אמריקאי יש אחוז שומן שונה מדג ישראלי ושבדג צלוי יש יותר שומן ופחות מים מן הסתם ולכן יותר קלוריות ל100 גרם.
וכבר הסברתי שכיוון שדגים זה יצור חי ולכל דג יש את המטען הגנטי שלו,  ושאפילו באותה בריכת דגים יש דגים שמנים ורזים.  ולכן החשיבה שאפשר לקבוע מספר קלוריות מדויק לכל סוג של דג היא שגויה מראש.

החישוב של הקלוריות במקורות שהבאת הוא נכון , והוא נובע מאחוז השומן ב100 גרם דג,  ואין שום טעות באף אחד מהאתרים האלה  פשוט כל אחד מהם בדק דג אחר.

ואני לא בוחן ולא מנסה לאמוד את רמת ההבנה שלך והידע שלך, כבר הסברתי הרבה פעמים  שאני לא כותב אישית  אליך  אלא יותר עבור אנשים שאולי יקראו את זה בעתיד.
לצפיה ב-' כרגיל, כאילו לא כתבתי כלום. מקשיב רק לעצמך.'
כרגיל, כאילו לא כתבתי כלום. מקשיב רק לעצמך.
21/08/2018 | 11:28
2
3
לצפיה ב-'העיקרון של השוואה כזאת מראש הוא לא נכון'
העיקרון של השוואה כזאת מראש הוא לא נכון
21/08/2018 | 15:51
1
8
כל דג יש אחוז שומן שונה את הקלוריות מחשבים לפי אחוז שומן כפול 9 ואחוז חלבון כפול 4 וככה מחשבים את הקלוריות.
לכל דג אינדיוידואלי בעולם יש אחוז שונה של שומן,  ולכן אין בכלל מה לחפש אחידות בזה כמו שאין לחפש אחידות במשקל של אנשים שונים.
לצפיה ב-'רק שלא עשיתי שום השוואה בין דגים שוב פספסת את הנקודה.'
רק שלא עשיתי שום השוואה בין דגים שוב פספסת את הנקודה.
21/08/2018 | 23:05
1
אין לי איך לענות לך בלי לחזור על כל מה שכבר נכתב כאן בשרשור. אם לא הבנת עד עכשיו זה כנראה אבוד. לילה טוב.
לצפיה ב-' חסכת לי. השונות באורח החיים של בני אדם גדולה מאוד'
חסכת לי. השונות באורח החיים של בני אדם גדולה מאוד
18/08/2018 | 03:11
7
אצל דגים (קל וחומר בחקלאות, ובפרט באותו מקום) זה עובד "קצת" אחרת... (וזה עוד לפני השונות הגנטית).
לצפיה ב-'למה זה כלכך משנה לך כמה קלוריות יש בלחם?'
למה זה כלכך משנה לך כמה קלוריות יש בלחם?
18/08/2018 | 16:40
1
4
לצפיה ב-' לא שאלתי על לחם...'
לא שאלתי על לחם...
18/08/2018 | 17:11
2
לצפיה ב-'אומגה 3 ו 6 '
אומגה 3 ו 6
03/08/2018 | 10:13
4
216
שאלה בבקשה : ממה שהבנתי מהדיאטנית שעלי לקחת אומגה 3
כאשר DHA +EPA לא יפחתו מ 500 מ״ג ליום .
קיימים בשוק המון מוצרים , ואפילו מחו״ל , כיצד ניתן לדעת מה לקחת ?
כ״כ ראו קישור למוצר שפעם לקחתי ועומד בדרישות הנ״ל , האם בסדר ?

תודה מראש

לצפיה ב-'אומגה 3: מומלץ לבחור בחברה מוכרת שהמוצר שלה עומד בתקני GMP '
אומגה 3: מומלץ לבחור בחברה מוכרת שהמוצר שלה עומד בתקני GMP
( לעמוד שלי בתפוז )
03/08/2018 | 18:20
1
16
בס"ד
שלום ששש14,
אכן קיימים המון מוצרים בשוק. צריך ללכת על חברה מוכרת ואמינה שמוצריה עומדים בתקני הGMP או FDA או שניהם.
הדרך לבדוק אם מה שקנית הוא שמן איכותי או סתם שמן סויה, היא מאוד פשוטה:
מקפיאים את המוצר. אם זה שמן דגים אמיתי הוא לא קופא! שכן האומגה 3 בטבע נועד לשמור על הדגים שלא יקפאו במי האוקיינוס הקרים. אם המוצר קופא, מדובר בשמן אחר או משהו שמדולל עם שמן אחר. בהצלחה!
לצפיה ב-'מוצר שאני משתמש '
מוצר שאני משתמש
05/08/2018 | 17:04
11
הקפאתי קפסולה אחת ואכן נהפכה לג׳ל וקיבלה עמימות ...
קצת מתפלא כי קניתי את המוצר בחנות גדולה ומרכזית בוורשה ...
הדיאטנית אמרה לי לרכוש מוצר שמכיל 500 מ״ג EPA ו DHA 
במוצר שהזכרתי יש רק 26 ו 11 מ״ז ( בהתאמה ) 
משונה מאד 
לצפיה ב-'מחקרים אחרונים שקראתי מראים שאין תועלת בתוספי תזונה'
מחקרים אחרונים שקראתי מראים שאין תועלת בתוספי תזונה
05/08/2018 | 11:32
1
23
מסוג אומגה 3.

בכל מקרה כמות שצריך לקחת כדי להשיג תועלת היא די גדולה והמחיר של התוספים האלה אסטרונומי.
אפשר לקבל את האומגה 3 מהמזון ע"י הקפדה על כמה עקרונות פשוטים.
1. לאכול דגים - במיוחד סלמון טונה ומקרל . 0 שתיםם שלוש מנות דג סלמון בשבוע כמו שממליצים במאמרים שונים,  אני פעם חישבתי ש כמות של כ 30 גרם סלמון ביום מספקת את כל האומגה 3 שצריך ( רצוי לאכול גם את העור והשומן)
2. לאכול זרעי פשתן, צ'יה , מרווה שישי בהם אומגה 3 צמחי ALA  כ 20- 50 גרם ביום מספק את הכמות הנדרשת
3. לאכול הרבה ירקות ירוקים .
4. יותר חשוב זה להמעיט בשמנים שיש בהם הרבה אומגה 6 כיוון שהאומגה 6 מתחרה באומגה 3  - להעדיף שמנים עם אומגה 9 שלא מתחרה באומגה 3 כמו שמן זית אבוקדו  קנולה , ולהמנע משמנים שמכילים הרבה אומגה 6  כמו שמן סויה, שמן תירס,  חמניות, חריע, נר הלילה וכ"ד.  או הכי טוב להעדיף שמן פשתן  ( הבעיה שהוא יקר ומתקלקל מהר צריך לשמור במקרר בכלי אטום לאור...)
6. כיוון שאומגה 3 יש בבשר של חיות שאוכלות עשב רצוי להעדיף בשר מחיות מרעה אם אפשר או לפחות להעדיף בשר דל שומן (כדי לקבל פחות אומגה 6) , להעדיף ביצי אומגה , גם בחלב רצוי להעדיף חלב עיזים וכבשים (שבדרך כלל אוכלות יותר עשב מפרות) או מוצרי חלב דלי שומן  וכן הלאה..
לצפיה ב-'תודה , !!'
תודה , !!
05/08/2018 | 16:57
7
לצפיה ב-' עושים סדר בתזונה: מה כדאי להכניס לגוף וממה להמנע '
עושים סדר בתזונה: מה כדאי להכניס לגוף וממה להמנע
29/07/2018 | 16:34
43
1260

ביום ראשון, 5.8, בשעה 20:00, יתארח בפורום הנטורופת תומר דיין

בפורום תוכלו לשאול שאלות כלליות בנושאי תזונה נכונה ובריאות, ובפרט בנושאים כמו בעיות במערכת העיכול, מערכת חיסון חלשה, סטרס, עייפות, אלרגיות...
המשך>>

ביום ראשון, 5.8, בשעה 20:00, יתארח בפורום הנטורופת תומר דיין

בפורום תוכלו לשאול שאלות כלליות בנושאי תזונה נכונה ובריאות, ובפרט בנושאים כמו בעיות במערכת העיכול, מערכת חיסון חלשה, סטרס, עייפות, אלרגיות ועוד, ולקבל טיפים חשובים לבריאות נכונה.

תומר דיין הוא נטורופת קרוב ל- 15 שנה ומנהל חברה ליבוא מזון בריאות לחנויות הטבע והרשתות.

אתם מוזמנים להעלות שאלות בשרשור זה כבר עכשיו!
לצפיה ב-'קשיו טבעי מול קשיו קלוי '
קשיו טבעי מול קשיו קלוי
03/08/2018 | 15:28
2
24
קראתי בזמנו שאכילת שקדים,קשיו,אגוזי מלך בקטנה, הם שומנים טובים לגוף .

כמובן , לא בגירסה הקלוייה שלהם בפיצוציות ...,אלא במצב הטבעי שלהם.

אז הלכתי לסופר וראיתי קשיו טבעי באריזה ........
וראיתי אריזה של קשיו קלויים ומומלחים (כמובן שהיותר טעים זה הקלויים )

אז התחלתי להשוות בין השניים——-וראיתי שלקשיו הטבעי ל 100 גרם זה 618 קלוריות
והקשיו הממולח ל 100 גרם זה 600 קלוריות!

אז איך זה הגיוני ,לעזאזל??

כמובן שהסתכלתי גם בנתרן, בסיבים , פחמימות וכו.........ובתכלס, אין כמעט שום הבדל מהותי בין שתי האריזות .

אז מדוע אומרים שהקשיו הטבעי פחות משמין ויותר בריא ??

למה בעצם לא לאכול את הקשיו הקלויי עם המלח והכל.....
גם הרבה יותר טעים.......וגם אין בינו לבין הקשיו הטבעי הבדל משמעותי .

תסתכלו מאחורה באריזה ותראו .

חייב הסבר

תודה

לצפיה ב-'מקשרת לשרשור עם התשובות שכבר קיבלת בפורום שאלה קטנה:'
מקשרת לשרשור עם התשובות שכבר קיבלת בפורום שאלה קטנה:
03/08/2018 | 21:51
27

עיקרי הדברים: בקלייה הסיבים לא נעלמים וגם לא השומנים (לכל היותר משתנים) ולכן אין שינוי בערכים הנ"ל; אבל הקשיו הטבעי אינו מומלח והקלוי כן, ותוספת המלח אינה בריאה. עם זאת גם הקשיו הטבעי מעובד במידה מסוימת ועובר חימום בתהליך (ולכן חלק מהוויטמינים עלולים להיהרס), ובקיצור, יש אגוזים בריאים יותר.

אם אתה צורך קשיו רק כי הוא טעים לך ולא אכפת לך מהערכים התזונתיים, שיהיה לבריאות; אם יש לך מטרה תזונתית מאחורי הצריכה, כדאי שתפרט אותה כדי לקבל המלצות רלוונטיות.
לצפיה ב-'הרכב שומנים בערך כמו שמן זית הרבה אומגה 9 '
הרכב שומנים בערך כמו שמן זית הרבה אומגה 9
05/08/2018 | 10:51
26
אבל כמות האומגה 3 זניחה .ולכן זה בריא יחסית לשונים אחרים (למשל  הרכב השומנים  יותר בריא משקדים מבוטנים ומפקאנים ולוז וכ"ד שיש בהם יותר מידי אומגה 6)
בנוסף יש בו שני הרבה מינרלים בריאים מגנזיום אבץ נחושת וכ"ד.
עקרונית אין הבדל משמעותי בין הקלוי ללא קלוי מבחינת השומנים והמינרלים.
אבל בקלוי יש הרבה מידי מלח ולכן לא כלכך בריא במיוחד למי שסובל מיתר לחץ דם או השמנה, ובנוסף אם הוא קצת שרוף מידי יכול להיות שיש פגיעה בשומנים ( חימצון ) ולכן גם יתכן שיש בו חומרים מסרטנים כמו שיש בכל מזון שרוף.
בכל מקרה זה מזון מאד משמין ולכן למי שרוצהלשמור משקל לא מומלץ לאכול הרבה ממנו.
יתר החומרים אני אוקסידנטים פיטו סטרולי פיטו אסטרוגנים וכן הלאה יש בו כמו ביתר האגוזים\גרעינים וחלק מאלה אולי נהרס בחימום יתר ( האגוז הזה ממילא מגיע כבר קצת מבושל כי בתהליך הסרת הקלליפה מבשלים אותו בחום) אבל לדעתי זה לא עקרוני .

לצפיה ב-'לקחתי קפסולה שאמורה לתמוך בכבד'
לקחתי קפסולה שאמורה לתמוך בכבד
28/07/2018 | 23:37
9
27
והתחילו לי כאבים באיזור הכבד.

מה זה אומר? זה בסדר? לא בסדר? להפסיק להמשיך? ללכת לרופא?

https://il.iherb.com/pr/Now-Foods-Silymarin-Milk-T...
לצפיה ב-'לך לרופא אם כואב לך אבל לדעתי זה לא קשור לתוסף הזה'
לך לרופא אם כואב לך אבל לדעתי זה לא קשור לתוסף הזה
29/07/2018 | 11:41
8
40
כמובן שכדאי להפסיק , לקחת את הקופסא לרופא ...
חוץ מזה שאתה צריך ללכת לרופא :
1. כאבים באזור שבו נמצא הכבד ( צד ימין מתחת לצלעות ובבטן עליונה) לא בהכרח מקורם בכבד זה יכול להיות מכאבים שמקורם בקיבה, במעי הגס, או בשלד כגון שריר תפוס וכ"ד.  , כאבים בחלל הבטן מוקרנים לכל מיני אזורים ולא תמיד נובעים מאותו מקום בו הם מורגשים, אם הכאבים חזקים מטרידים ולא עוברים אתה זקוק להפניה לפנימאי מומחה או לרופא גסטרו מוחמה או בכלל לאורטופד או ראומטולוג.
2. אין שום תוסף תזונתי שמועיל לכבד או מנקה את הכבד, מה שעוזר לכבד זה לא מה שאוכלים\בולעים אלא רק מה שלא אוכלים או בולעים, זאת דייאטה דלת שומנים , דלת פחממות , המנעות ממשקאות ממותקים ומאלכהול, מתרופות ומג'אנק פוד, ומחומרים כימיים שיש במזון כזה.

ו\או כמו שכותב פרופסור בן עמי :  (מאמר חדש מאתמול ) 
"כבד שומני לא-אלכוהולי הוא בדרך כלל תרחיש שפיר שניתן לטיפול מוצלח על ידי שינויים באורח חיים: 
איבוד משקל של 7-10% ממשקל הגוף לאלה עם BMI מוגבר או כאלה המוגדרים כ-obese.
שיקולי תזונה- -רצוי לעבור לדיאטה של רמת שומנים נמוכה עד בינונית, וכן דיאטת פחמימות נמוכה ולהתמקד בדיאטה ים-תיכונית, שנראו משפרים את מדדי NAFLD, אם כי לא ברור איזה מרכיב דיאטתי הוא המועדף ביותר (הנחיות איגוד הכבד האירופי ב-Journal of Hepatology משנת 2016).
יש להימנע מצריכת משקאות קלים או פריטי מזון עתירי פרוקטוזה, שכן צריכת פרוקטוזה גבוהה כרוכה ב-NAFLD (Vos ו-Lavine ב-Hepatology משנת 2013).
פעילות גופנית של 150-200 דקות בשבוע כמו ריצה קלה, הליכה מהירה, עבודות גינון, עבור לפעילות יותר מאומצת כמו ריצה, רכיבה מהירה על אופניים, או שחייה מהירה (Zelber-Sagi וחב' ב-Therapy Advances in Gastroenterology משנת 2016, ו-Kistler וחב' ב- American Journal of Gastroenterology משנת 2011).
צריכה מוגבלת של אלכוהול שאינה עולה על 30 גרם ליום לגברים או 20 גרם ליום בנשים. 14 גרם אלכוהול שווי ערך לשתייה סטנדרטית אחת שהיא: 370 מ"ל של בירה בת 5% אלכוהול, 150 מ"ל של שתיית יין עם אחוז של 12% אלכוהול, או 50 מ"ל של שתית אלכוהול בריכוז של 40% אלכוהול).
שתיית קפה מפחיתה את הסיכון ל-NAFLD. =( מחלת כבד שומני) "

לצפיה ב-'50 מ''ל של שתיה חריפה (40 אחוז) זה רק 14 גרם אלכוהול?'
50 מ''ל של שתיה חריפה (40 אחוז) זה רק 14 גרם אלכוהול?
29/07/2018 | 12:10
2
25
והם מאפשרים עד 30 גרם? כלומר שתי מנות וויסקי /2 כוסיות יין/ 2 בקבוקי בירה?  באופן יומיומי ??  זה נשמע לי על הפנים לכבד...

בקיצור ללכת לעשות בדיקות? תפקודי כבד אולי ? אף פעם לא עשיתי
לצפיה ב-'אני נמנע לגמרי מאלכהול מכמה סיבות :'
אני נמנע לגמרי מאלכהול מכמה סיבות :
29/07/2018 | 15:51
26
פעם למדתי שאלכהול הוא חומר שמשפיע ברמה התאית על כל התאים בגוף, הוא גורם להגדלת החדירות של הממברנות של התאים  לחומרים מחוץ לתא לתוך התא,  ולכן גם להגברת חדירת סידן והתכווצות של שרירים לא רצוניים בדופן כלי הדם ומכאן לעליית לחץ דם, (הוכח שגם מנות קטנות מגבירות לחץ דם) .
בנוסף נמצא כחומר מסרטן או מגביר את התכונה המסרטנת של חומרים מסרטנים - כנראה מאותה סיבה מגביר את החדירות של הממברנה לחומרים .
התועלת של האלכהול לחולי לב היא בזה שהוא גם  מקטין  את הקרישיות של הדם ולכן הוצע שכמות קטנה אולי מועילה נגד קרישי דם שעלולים לגרום לטרומבוזה, אבל קראתי שזה מוטל בספק גדול.
במחקרים אחרים הוכח שגם כמויות קטנות גרום נזק לנשים בהריון למשל ועוד.

גנ :  יש מחקרים סותרים, יש דעות שונות ומשונות בנושא, יש המון אינטרסנטים בעד ונגד אלכהול שמונעים ממניעים לא מדעיים .
לא בא לי להכנס לויכוחים על זה ולא בא לי עכשיו לחפש לינקים להוכיח שום דבר מזה, תרצו תקראו ברשת, תרצו תאמינו לי בלי לקרא, לא תרצו להאמין לי תשאלו את מוחמד זה  כתוב גם בקוראן.

לצפיה ב-'יש ארצות שזה סטנדרטי לשתות ככה , והכבד שלהם מחזיק מעמד.'
יש ארצות שזה סטנדרטי לשתות ככה , והכבד שלהם מחזיק מעמד.
30/07/2018 | 15:09
21
צרפתים שותים 130 מ"ל יין ליום ויש להם "פרדוקס צרפתי".

לצפיה ב-'באמת מעניין'
באמת מעניין
30/07/2018 | 13:46
4
20
איך 40% מ-50 יוצא להם 30. שני המחשבונים שלי טוענים שזה 20.
לצפיה ב-'זה אחוז נפחי, צריך להכפיל במשקל סגולי '
זה אחוז נפחי, צריך להכפיל במשקל סגולי
30/07/2018 | 15:01
3
15

לצפיה ב-'טוף, נעשה את החשבון:'
טוף, נעשה את החשבון:
30/07/2018 | 17:08
2
13
ב"50 מ"ל של ... אלכוהול בריכוז של 40%"  יש 20 מ"ל אלכוהול (האחוז הוא נפחי). במשקל הסגולי של אלכוהול הוא 0.8 כך שאותם 20 סמ"ק שוקלים 16 גרם. בקירוב טוב זה חצי מהכתוב שם.
לצפיה ב-'כתוב שזה מנה אחת של 14 גרם אז 16 זה לא רחוק מזה'
כתוב שזה מנה אחת של 14 גרם אז 16 זה לא רחוק מזה
31/07/2018 | 10:10
1
4
לצפיה ב-'נכון'
נכון
31/07/2018 | 12:32
11
טעות שלי.
לצפיה ב-'דיאטת הזון '
דיאטת הזון
30/07/2018 | 14:49
2
37
בוקר  - הפוך נקרא ארוחת בוקר
ביניים רשום לחם קל- אפשר להמיר בפריכיות ?
איזה כמות משקל חלבון בצהרייים + כולל פחמימות ?
לא רואה פירות בתפריט ?
לצפיה ב-'דיאטת הזון'
דיאטת הזון
30/07/2018 | 15:21
19
מנסה לעשות לבד 
לצפיה ב-'לדעתי זאת דיאטה טובה ובריאה דומה למה שאני עשיתי בעצמי.'
לדעתי זאת דיאטה טובה ובריאה דומה למה שאני עשיתי בעצמי.
05/08/2018 | 11:54
12
בהקשר של פחממות וחלבון , הדיאטה הזאת היא עשירה בחלבון אבל די מאוזנת מבוססת על יחס מעט גבוה לטובת החלבון על פחממות יחסית לדיאטות אחרות  אבל לא בצורה קיצונית כמו באתקינס וכ"ד.
בנוסף מבוססת על אוכל בריא הרבה סיבים ירקות וכ"ד.
בכל דיאטה אפשר להמיר מזונות מאותו סוג באחרים בזון אתה צריך לשמור חוץ מאותו מספר קלוריות כגם על אינדקס גליקמי נמוך סיבים ולכן הכל צריך להיות "מלא" חיטה מלאה אורז מלא וכן הלאה.
לדעת לחם קל ממש לא מתאים בכלל לעקרונות הדיאטה הזאת , במקום זה עדיף אורז מלא או לחם מלא או מוצר אחר מדגן מלא (בכמות שיש בה אותם קלוריות כמו בלחם הקל).
קצת על עקרונות הדיאטה  בלניק הזה :
ותוכל להעזר ביומן התזונה באתר הזה כדי לחשב את היחס בין חלבון ופחחמה בדיאטה שלך , בדיאטת הזון זה חשוב .

לצפיה ב-'התכווצות שרירים ברגליים'
התכווצות שרירים ברגליים
29/07/2018 | 13:26
5
42
אני בן 78, בריא מתאמן במכון כושר.
לאחרונה, במהלך הליכה על מכשיר הליכה מתכווץ לי השריר בשוק וגם בבהונות הרגליים. האם אני צריך תוסף תזונה כמו מגנזיום, מנגן וכו' או משהו אחר.

לצפיה ב-'מגנזיום הוצע להתכווצויות לא רצוניות שקורות בלילה '
מגנזיום הוצע להתכווצויות לא רצוניות שקורות בלילה
29/07/2018 | 15:38
2
23
אולם במחקרים מדעיים לא נמצא יתרון למגנזיום על פלאצבו  למשל כאן ( https://www.haaretz.co.il/news/health/research/.premium-1.3958200)
בכל מקרה מגנזיום לא אמור להועיל להתכווצות שרירים עקב תירגול ספורטיבי.
מגנזיום הוא מרכיב בקרקע גירית כמו סידן ובארצנו מצוי בשפע בקרקעות ולכן גם בכל מה שגודל בהן, בתזונה מאוזנת כוללת פירות ירקות בשר וחלב בישראל לא אמור להיות מחסור במגנזיום .

התכווצות שרירים במהלך תירגול יכולה לקרות כתוצאה מחימום לא מספק לפני התירגול , (חושב מאד לחמם שרירים ולמתוח שרירים לפני תירגול )  יכול לקרות גם ממאמץ יתר , מביצוע לא נכון של התירגול  (למשל הליכה לא נכונה בגלל בעיה אורטופדית נעליים לא מתאימות וכן הלאה)

במאמץ יתר של שרירים נגרמים נזקים קטנים לשרירים , בגיל צעיר השריר מתאושש במהירות אולם בגילים מבוגרים לוקח לשריר יותר זמן להתאושש ולכן רצוי להגדיל את המרווחים שבהם השרירים נחים , למשל אם אתה מתאמן יום יום רצוי להקטין את התדירות .לפעם ביומיים שלושה.

בקיצור כדאי שתתיעץ עם מאמן טוב רצוי אחד שהתמחה בעבודה עם אנשים מבוגרים .

לצפיה ב-'נב - תרגול יוגה מאד עוזר לכל בעיות כאבי שרירים ושלד'
נב - תרגול יוגה מאד עוזר לכל בעיות כאבי שרירים ושלד
30/07/2018 | 10:53
7
תירגול יוגה באופן קבוע במקביל לכושר,  עזור מאד לבעיות כאלה .( מניסיון אישי)
לצפיה ב-'חימום'
חימום
30/07/2018 | 13:39
10
אין לי ידע בקשר לאנשים בגילו של השואל, אבל לפחות עבור צעירים יותר כדאי לדעת שחימום ומתיחות של לפני האימון אינם נחוצים כלל עבור פעילות כמו הליכה. ההליכה עצמה היא החימום הנדרש, בהנחה שההולך לא מתחיל מיד בקצב אולימפי.

בעניין משיק, לפני אימון כוח בכלל לא מומלץ לבצע מתיחות! בסיומו אפשר, אבל לא לגמרי ברור אם יש צורך.
לצפיה ב-'התייבשות וגם חוסר מגנזיום יכולים להיות סיבה להתכווצויות.'
התייבשות וגם חוסר מגנזיום יכולים להיות סיבה להתכווצויות.
( לעמוד שלי בתפוז )
29/07/2018 | 23:25
1
21
בס"ד
שלום איזי אסא,
מצוין שאתה מקפיד להתאמן בחדר הכושר. לאחרונה מדובר בימים מאוד חמים, והתייבשות גורמת להתכווצויות שרירים, שהרי 70% מהשריר הוא מים. לאדם בריא מומלץ לצרוך 3 ליטר מים ביום. במידה וזה לא עוזר או לא מקל עד הסוף, ניתן להוסיף מגנזיום (רק אם אתה לא סובל משילשולים או נטיה לשלשולים) . ניתן לקבל מגנזיום גם דרך האוכל:
כמות המגנזיום במ"ג ב-100 גר' מזון. גרעיני חמניות ללא קליפה, 364. שקדים, 270. אגוזי קשיו, 267. אבטיח, 225. 

בהצלחה!
לצפיה ב-'3 ליטר מים ביום'
3 ליטר מים ביום
30/07/2018 | 13:41
18
וכמה גרם נתרן צריך לצרוך בכל יום?
לצפיה ב-'אבקות העשרת מזון לקשישים/חולים'
אבקות העשרת מזון לקשישים/חולים
29/07/2018 | 19:48
1
14
שלום
הורי הקשישים נעזרים באבקות העשרה כהשלמה למזון שהם מסוגלים לאכול.עד כה נעזרנו בחברת הדסה מטירת הכרמל וחברת איזי-ליין..שתיהן עושות עבודה מצוינת וראויות לשבחים..האם מישהו מכיר וממליץ על חברות נוספות שיש להם מוצרים כאלה מרובי קלוריות    שיעזרו יותר לעלייה במשקל ?
תודה מראש 
לצפיה ב-'קיימים גם סדרת תוספי אנשור בצורה נוזלית, לרב מסובסדים'
קיימים גם סדרת תוספי אנשור בצורה נוזלית, לרב מסובסדים
( לעמוד שלי בתפוז )
29/07/2018 | 23:16
14
בס"ד
שלום ליאו65,
2 החברות שציינת טובות, אם נדרש תוספת מעבר, ניתן להוסיף גם שתיה בשם אנשור. יש סוגים רבים של אנשור לפי המצב הבריאותי של המטופל, עם/בלי סוכר, יותר סיבים וכו'. במקרה של בעיות בליעה, ניתן להסמיך עם מסמיך מיוחד שמגיע בטעמים שונים.אם אין בעיה של סוכר, אז אנשור פלוס מכיל קלוריות רבות בבקבוק אחד.
ההרכב התזונתי של אנשור פלוס
בקבוק אנשור פלוס (237 מ”ל) מכיל:
350 קלוריות
13 גרם חלבון
24 סוגי ויטמינים ומינרלים
3 גרם סיבים תזונתיים
בטעמים וניל ושוקולד
אנשור פלוס קפה משווק בפחית.

בהצלחה!
לצפיה ב-'תפוחי אדמה'
תפוחי אדמה
28/07/2018 | 14:58
8
84
שלום רב,

יש לי שאלה בנוגע למוצר של חברת שטראוס- תפוחי אדמה מוכנים.
על גבי האריזב כתוב שהערך התזונתי ל-100 גרם מוצר הוא 61 קלוריות.
מצ"ב קישור:

האם ייתכן שהערך הקלורי של תפוחי אדמה כל כך נמוך?
לצפיה ב-'בתפו"א מבושלים יש קצת פחות קלוריות מאשר בצורות בישול אחרות'
בתפו"א מבושלים יש קצת פחות קלוריות מאשר בצורות בישול אחרות
( לעמוד שלי בתפוז )
29/07/2018 | 09:54
35
בס"ד
אופל שלום,
בעת בישול התפו"א במים, נכנסים מים לתפו"א ומעלים את משקלו מבלי להעלות את הערך הקלורי שלו. לכן אם תפו"א בינוני שוקל כ-90 גר' ומכיל 75 קלוריות, תפו"א מבושל יתכן ש100 גר' יכילו כ-61 קל'. 
ברגע שאופים או מטגנים את התפו"א, מים יוצאים מהתפו"א והוא הופך מרוכז יותר ואז הערך הקלורי עולה. כמובן שגם כמות השמן המוספת לבישול משפיעה. 
השתמשי בחוכמה! התפו"א עשיר באשלגן ובויטמין C ואף הופך לבסיס בקיבה ולכן טוב לאנשים עם קיבה רגישה, החיסרון- מתפרק לסוכר באופן מיידי ומעלה סוכר, אסור לחולי סכרת, ולאנשים בריאים- עלול להעלות מאוד את הצורך במתוק בסוף הארוחה.
בהצלחה!

לצפיה ב-'בהחלט, אבל זה ממש מיותר לקנות מוצר כזה '
בהחלט, אבל זה ממש מיותר לקנות מוצר כזה
29/07/2018 | 11:47
6
32
הדבר הכי קל זה לשים תפוח אדמה שלם במים ולבשל כמה דקות עד שמזלג ננעץ.
אפילו בתנור, במיקרו או בטוסטראובן זה עניין של כמה דקות.
אני שם אותם בסיר של הקוסקוס ומאדה אותם ביחד עם עוד ירקות.
לצפיה ב-'זה מוצר מוכן; לא תמיד יש זמן/אפשרות להכין, למשל בעבודה'
זה מוצר מוכן; לא תמיד יש זמן/אפשרות להכין, למשל בעבודה
01/08/2018 | 01:37
5
16
ולא לכולם יש אפשרות/זמן/כוח/יכולת להיערך מראש או להביא איתם מזון לעבודה לכל היום.
לצפיה ב-'וגם כל העצלנים והבזבזנים אוהבי הניילונים ושונאי הסביבה. '
וגם כל העצלנים והבזבזנים אוהבי הניילונים ושונאי הסביבה.
01/08/2018 | 10:38
4
17
נב-  אריזות הלמינת של המוצרים הקפואים לא ניתנות למיחזור  ולא מתכלות לעולם...
אבל למי אכפת מהעולם .
לצפיה ב-'על מה אתה מדבר, לעזאזל? ומה זה "למינת"? (למינט?) למינציה?'
על מה אתה מדבר, לעזאזל? ומה זה "למינת"? (למינט?) למינציה?
01/08/2018 | 11:30
3
16
מי דיבר על מוצרים קפואים?
מה הקשר בין חוסר זמן לעצלנות או ל"שנאת הסביבה"?
לצפיה ב-'אני מדבר על תרבות הצרכנות היתר שמזהמת את כדור הארץ'
אני מדבר על תרבות הצרכנות היתר שמזהמת את כדור הארץ
01/08/2018 | 17:51
2
15
באריזות מיותרות .
שלא לדבר על פליטות הפד"ח ויתר המזהמים בתהליך היצור של האריזות האלה.
אריזות למינט עשויות מיריעת פלסטיק שעשויה שכבות שכבות שמגינות על מוצרי מזון ,הבעיה ש זה עשוי מפלסטיקים וחומרים אחרים  מכמה סוגים שאי אפשר להפריד אותם ולכן גם אי אפשר למחזר את זה וזה גם מאד עמיד בפני פירוק טיבעי .
רוב אריזות המזון של תעשיית המזון  עשויות מזה.  גם רוב הזהום הצף, "חרצף" בים עשויים מהאריזות האלה .

לצפיה ב-'זו אכן בעיה, אבל מה לה ולפורום תזונה ודיאטה?'
זו אכן בעיה, אבל מה לה ולפורום תזונה ודיאטה?
02/08/2018 | 01:06
1
14
כבר הבנו שאתה לא צורך אוכל מוכן, יכול לבשל לעצמך הכול, מייצר בעצמך גבינה, שומר על משקל יציב וחי נפלא. אבל בהנחה שלא כולנו מושלמים כמוך, וההטפה הזאת לא קשורה לנושא הפורום או לשאלה בפתח השרשור, מה אתה רוצה, לעזאזל?
לצפיה ב-'אני רק רציתי להביע את דעתי על עוד נזק שגורמת תעשיית המזון'
אני רק רציתי להביע את דעתי על עוד נזק שגורמת תעשיית המזון
02/08/2018 | 12:04
15
ואת תמיכתי באיכות הסביבה ובמינימליזם.
לעזזל צריך לשלוח את תעשיית המזון כולה בלי יוצא מהכלל זה רק היה עושה טוב לעולם לבריאות האנשים ולאיכות הסביבה.

http://slow.org.il/2013/11/01/המינימליסטים-1-מה-זה-מינימליזם
לצפיה ב-'בדיקת תזונה אישית'
בדיקת תזונה אישית
23/07/2018 | 11:59
4
51

היי,
אני מחפשת בדיקה שתאפשר לי לדעת אילו מזונות טובים לי ואילו פחות.
המטרה שלי היא -לא- לרדת במשקל, אלא להרגיש טוב וקליל יותר, למנוע נפיחות בבטן וגזים.

קראתי על בדיקת חיידקי המעיים לשמירה על רמת בסוכר מאוזנות (המחקר של מכון ויצמן), ועל בדיקות דם כמו LRA.

השאלה שלי מתייחסת לבדיקות השונות, איזו מומלצת במקרה כזה?
תודה מראש, אשמח לתשובה מפורטת.

לצפיה ב-'קנדידה- כגורם לתחושת מלאות ונפיחות ועייפות אחרי אוכל'
קנדידה- כגורם לתחושת מלאות ונפיחות ועייפות אחרי אוכל
( לעמוד שלי בתפוז )
23/07/2018 | 21:55
35
בס"ד
דורית שלום,
התופעות שאת מתארת של נפיחות בבטן וגזים ותחושת מלאות ועייפות אחרי אוכל, נובעות לרוב מבעיה של פטריית קנדידה במעיים. 
פטרית הקנדידה נמצאת בגוף של כל אחד מאיתנו והיא מצויה בסטטוס קוו עם הפרוביוטיקה(החיידקים הטובים) במעיים. כאשר אדם נוטל אנטיביוטיקה או נמצא בתקופה של לחץ ומתח למשל, קיימת פגיעה ישירה באוכלוסיית החיידקים הטובים במעיים. ברגע שיש ירידה בפרוביוטיקה במעיים יש צמיחה של פטריית הקנדידה ואז אנו חשים, נפיחות וכאבי בטן אחרי אוכל. לעיתים זה גם מלווה בבעיות שינה, הפרשות מהנרתיק אצל נשים, שכבה לבנה על הלשון, פטריות בציפורניים ועוד ועוד.
הפתרון: הפטריה הזו שייכת למשפחת פטריות השמר וניזונה משמרים וסוכר, לכן יש לצרוך במשך 1/2 שנה תפריט ללא סוכר ושמרים כדי שלא להזין אותה. בנוסף, לאדם בריא מומלץ להוסיף את התוספים הבאים:
1. פרוביוטיקה באיכות טובה
2. אנזימי עיכול: מקלים סימפטומטית, נלקחים בתחילת הארוחה הגדולה ביום.
3. תמצית זרעי אשכוליות: התמצית הורגת את כל הפרזיטים במערכת העיכול מהגרון ועד פי הטבעת.
ניתן להוסיף דיקור לקנדידה ואז זמן ההחלמה מתקצר משמעותית, הקלה כמעט מיידית (שבוע-שבועיים).
מוזמנת לפנות אליי גם בפרטי לפרטים נוספים.
המון בריאות!

לצפיה ב-'הלינק הזה יכול לעזור '
הלינק הזה יכול לעזור
24/07/2018 | 16:35
25

בכל אופן גאזים במעי הגס נוצרים בעיקר מחיידקים שמעכלים חומרים שונים במעי ופולטים גאזים .
בכל מקרה פרוביוטיקה נכונה ,  והמנעות ממאכלים מסיימים שגורמים לגאזים עוזרים לבעיה . ( מאכלים שגורמים לגאזים או לא גורמים לגאזים זה אינדיוידואלי בהתאם לאדם ולאוכלוסיית החיידקים שישי לו במעי למרות שיש שמאכלים שאצל רוב האנשים גורמים לגאזים כמו קטניות ארטישוק וכ"ד) 

בכל מקרה השיטה הטובה ביותר למניעת נפיחות וגאזים זה להתרוקן  בתכיפות גדולה יותר , ככל שהצואה נשארת יותר זמן במעי יותר גאזים נוצרים  והריח שלהם נעשה גרוע יותר,  בנוסף גם יותר רעלים נוצרים ונספגים לגוף. 
לצפיה ב-'למה לא לרשום מה את אוכלת, ואז להוריד מזונות'
למה לא לרשום מה את אוכלת, ואז להוריד מזונות
25/07/2018 | 04:31
1
23
עד שמתגלה מה מהם גורם לך להרגיש רע?
ממליץ לקרוא ולצפות ביוטיוב בסיפורה של מיקאילה פטרסון, אשה צעירה שסובלת ממחלה אוטואימונית, ולאורך כל חייה סבלה מכאבים גופניים ומדיכאון, עד שניסתה להוריד סוגי מאכלים מהתזונה הרגילה שלה, וגילתה דרך ניסוי וטעיה שמצבה הגופני והנפשי השתפר מאד ע"י מעבר לתזונה בשרית לגמרי.
אני לא הייתי לומד ממנה שתזונה בשרית היא הנכונה לכולם - ברור שמדובר באשה מאד חולה - אבל כן ללמוד מהסיפור שמצבים רפואיים יכולים להיות מושפעים מאד מהתזונה. וללמוד מהטכניקה שלה.
לצפיה ב-'נכון ! זאת שיטה מקובלת ברפואה שנקראת "דיאטת אילימינציה" '
נכון ! זאת שיטה מקובלת ברפואה שנקראת "דיאטת אילימינציה"
25/07/2018 | 11:21
27
או " דיאטת החסרה"
שיטה מקובלת ברפואה כדי לאבחן רגישות לחלב לחיטה לגלוטן ולאלרגנים .
יש רגישויות שאפשר לאבחן רק בשיטה הזאת.
הבעיה היא שאת התוצאות מרגישים רק אחרי זמן ארוך ( לפעמים כמה שבועות או אפילו חודשים) ולאנשים מאד קשה להתמיד ולהקפיד .
לצפיה ב-'קמח שקדים'
קמח שקדים
22/07/2018 | 20:53
4
33
מחפשת מתכונים עם קמח שקדים, במיוחד לחם. אשמח אם מישהו יכול להפנות אותי לפורומים מתאימים.
לצפיה ב-'בבקשה, רשימת כל פורומי האוכל/מתכונים בתפוז:'
בבקשה, רשימת כל פורומי האוכל/מתכונים בתפוז:
23/07/2018 | 02:09
1
27

+ פורום צליאק:

+ התוצאות הראשונות בגוגל כשמחפשים "קמח שקדים":

מתכונים מטריפים עם המוצר
6 מתכונים מעולים עם קמח שקדים
לצפיה ב-'קמח שקדים'
קמח שקדים
23/07/2018 | 08:04
15
תודה רבה
לצפיה ב-'קמח שקדים-משמש כתחליף ללא גלוטן. מתכונים'
קמח שקדים-משמש כתחליף ללא גלוטן. מתכונים
( לעמוד שלי בתפוז )
23/07/2018 | 21:29
1
20
הי מור, 
מצ"ב קישור ל6 מתכונים עם קמח שקדים. פנקייק, פיצה, עוף מצופה, טבעות בצל מצופות וכמובן בראוניז (שרבים מכירים מקינוחי פסח, ששם משתמשים הרבה בקמח שקדים) בתאבון!
לצפיה ב-'כבר צירפתי לה את הקישור הנ"ל'
כבר צירפתי לה את הקישור הנ"ל
27/07/2018 | 03:00
5
לצפיה ב-'אפקטים פסיכולוגים והצלחה בדיאטה'
אפקטים פסיכולוגים והצלחה בדיאטה
19/07/2018 | 18:28
12
46
אני שמן עקב תרופה משמינה. לאחרונה קבלתי תרופה לסוכרת טרוליסיטי  שהרופאה אמרה שהיא סותמת תאבון. התאבון ירד לי לחודש ועלה בחזרה אבל הורדתי 5 קילו בינתיים ואני לא מעלה אותו. כיצד דואגים שהתאבון ירד שוב. המשקל שלי עכשיו 100 קילו
לצפיה ב-'בלי להיכנס לעניין התרופות שצריך להתייעץ עם רופאים'
בלי להיכנס לעניין התרופות שצריך להתייעץ עם רופאים
21/07/2018 | 09:43
11
35
מבחינה פסיכולוגית תאבון כמו כל יצר הוא תגובה לפיתוי. אם יש פיתוי כלומר אוכל, במיוחד אוכל עשיר בקלוריות, מתעורר בהתאם תיאבון.
לכן הכי חשוב הוא לסלק את הפיתוי. לא להכניס הביתה שום מאכל שאינו חיוני לתזונה בריאה. גם אם יש עוד בני משפחה בבית. 
קניות במרכול עושים בדיוק לפי רשימה שמכינים בבית, שבה יש רק מצרכים חיוניים, ולא קונים שום דבר שלא מופיע ברשימה. מי שלא מסוגל להיכנס למרכול בלי להוריד מהמדפים מוצרים מזיקים, שישלח מישהו אחר.
עם הזמן התיאבון יסתדר לפי ההיצע שיש בבית. בהתחלה התיאבון ימשיך כמו שהגוף התרגל אבל אם מתמידים התיאבון ירד ויתאים למה שיש לאכול.

בנוסף להקטנת הפיתוי צריך להוסיף חיזוקים חיוביים ושליליים. למשל להישקל כל יום באותה שעה ולרשום את המשקל. אם המשקל ירד זהו חיזוק חיובי שאומר שנמצאים בדרך הנכונה. המשמעות היא לא שאפשר לאכול מאכל מזיק כ"פרס", אלא להפך שצריך להמשיך באותה תזונה.
אם המשקל עלה זהו חיזוק שלילי שאומר שצריך להתאמץ יותר ולא שהניסיון נכשל ועדיף להתייאש.

כל זאת כאמור בלי להתייחס לתרופות וההשפעה שלהן על המשקל. זאת יש לברר מול הרופא.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/07/2018 | 11:48
1
4
לצפיה ב-'מה שעזר לי להתגבר על התאבון זה יוגה '
מה שעזר לי להתגבר על התאבון זה יוגה
22/07/2018 | 11:42
22
אחד הדברים שלומדים ביוגה זה שליטה עצמית .
אבל בשביל זה צריך מדריך יוגה רציני וטוב שמבין לעומק את הפילוסופיה...
ולא סתם חוג שמתרגלים תרגילי גמישות וברכת השמש... או לולינות  (רוב חוגי היוגה בארצנו הם כאלה)
זה שאני למדתי ממנו כבר לא נמצא בישראל הרבה שנים .
יש גם ספרים טובים (לא זוכר שמות כרגע) .
יוגה זאת דת שלמה אבל יש בה קטע שהוא פשוט טכני ולא חייבים להאמין שהרי קרישנה או בבודהה כדי לתרגל את זה ולהגיע להשגים.
הקטע החשוב ביוגה שצריך ללמוד זה החלק שמלמד שליטה עצמית  "ניאמה -טאפס" לפי תורתו של פנטג'לי .
כמובן שצריך לתרגל תנוחות (אסאנות) נשימות ומדיטציה וכ"ד.. אבל המטרה היא שתהיהי לך שליטה עצמית בגוף ובנפש .
הרעיון המרכזי של התורה הזאת היא שהרצונות והחשקים של האדם בנויים ממעגלים ( צ'אקרות) המעגלים האלה הם מעגלים של התמכרות - אוכל טעים גורר לאכול יותר ולרצות עוד אוכל וחוזר חלילה אחרי כמה זמן מתרגלים לטעים ורוצים עוד יותר טעים וזה מעגל אין סופי שמביא את האדם למה שנקרא בשפה פשוטה התמכרות או פינוק יתר.  
ביוגה זה נקרא מעגל (צ'אקרה ) שאם תשבור אותו  תגיע למצב שאתה לא זקוק יותר לאוכל אלא שולט בעצמך, כך שאתה יכול לאכול ולא לאכול באותה מידה, אתה יכול לאכול לחם שחור יבש ולהנות ממנו כמו מארוחת גורמה.
אימרה ידועה ביוגה זה שליוגי בדרגה העליונה אחד שמגיע ל"נירוונה" ( אחד שהצליח לשחרר את כל הצ'אקרות שלו ) חצץ ויהלומים מבחינתו זה אותו דבר.
לצפיה ב-'הבעיה שהמשקל לא משתנה משמעותית ביום אחד'
הבעיה שהמשקל לא משתנה משמעותית ביום אחד
22/07/2018 | 10:30
2
20
גם בדיאטת רצח.

לצפיה ב-'נכון מאד והייתי צריך להבהיר ששינוי צריך לראות על פני תקופה'
נכון מאד והייתי צריך להבהיר ששינוי צריך לראות על פני תקופה
22/07/2018 | 11:34
16
אפילו של חודשים. לכן באמת המשקל כצורה של חיזוק מחייב סבלנות, ורצוי להוסיף חיזוקים נוספים.
לצפיה ב-'לדעתי דוקא יתרון לראות משהו יציב ומתון, לפחות שלא השמנת..'
לדעתי דוקא יתרון לראות משהו יציב ומתון, לפחות שלא השמנת..
27/07/2018 | 09:18
5
לצפיה ב-'מסכימה עם הרוב, למעט השקילה. לא כל יום! פעם בשבוע גג'
מסכימה עם הרוב, למעט השקילה. לא כל יום! פעם בשבוע גג
23/07/2018 | 02:17
5
16
ולמעשה עדיף אפילו פעם בשבועיים או בחודש. למי שלא עושה דיאטה מהירה (כלומר ירידה איטית ומתונה לאורך זמן) זו תהיה סתם חוויה מתסכלת במקום מחזקת.

מה שכן כדאי לעשות יום יום הוא ניהול יומן אכילה. לרשום במדויק (רצוי ביישום כלשהו לסלולרי או למחשב) מה אוכלים כדי לשלוט בכמות ובאיכות, להיות בבקרה, לדעת מה משפיע יותר ומה פחות, ממה כדאי להימנע וכו'.
לצפיה ב-'אפשר להישקל פעם בשבוע או שבועיים, נכון שאין הבדל משמעותי'
אפשר להישקל פעם בשבוע או שבועיים, נכון שאין הבדל משמעותי
23/07/2018 | 03:13
4
14
אני מוצא ששקילה יומית באותה שעה הופכת לטקס שבמהותו הוא בקרה שוטפת של המשקל (למרות שלא רואים הבדל מיום ליום), עם הרישום היומי שלו, ויש לו אפקט פסיכולוגי שהופך את המשקל למרכיב שאני שולט בו כל הזמן. המשמעות היא פסיכולוגית בלבד.
אני בעד ניהול יומן אכילה במיוחד אם נוטים לחרוג מתוכנית תזונה מוגדרת מראש, כדי שהחטאים יהיו רשומים, ואז החטא התזונתי הרשום הוא חיזוק שלילי, ודף נקי מחטאים הוא חיזוק חיובי.
לצפיה ב-'צריך להוסיף שאפשר לראות שינוי משמעותי מיום ליום'
צריך להוסיף שאפשר לראות שינוי משמעותי מיום ליום
23/07/2018 | 11:03
3
16
שינוי כלפי מעלה. מי שאוכל כל יום אותו דבר צריך לראות משקל יציב, פלוס מינוס 200 גרם או משהו כזה. אבל מי שאכל יום קודם ארוחה יותר גדולה מבדרך כלל, כנראה יראה עליה במשקל שמבטאת את תכולת הקיבה שטרם עוכלה. אם אכל למשל בערב שישי ארוחת ערב גדולה, בבוקר יראה עליה במשקל של אפילו 2 ק"ג. אמנם המזון יעוכל בהמשך היום (ואולי עוד חצי יום אחריו) והעליה תתפוגג, אבל עצם העליה הזמנית מזכירה את הסעודה הגדולה שאכלתי אתמול, ומדגימה את המשמעות שלה. היא יכולה לסמן שאולי היום אני צריך להתייחס לאוכל יותר בצניעות.

לצפיה ב-'אבל זה לא שינוי משמעותי כי הוא זמני ולא בהכרח רלוונטי'
אבל זה לא שינוי משמעותי כי הוא זמני ולא בהכרח רלוונטי
23/07/2018 | 14:54
2
13
דובר כאן על פסיכולוגיה, לא אצל כולם זה עובד כפי שציינת. לדעתי שקילה מהסוג שאתה מציע רק תדכא את הנשקל ותערער אותו. לעומת זאת יומן אכילה עם סיכום קלורי יבהיר הרבה יותר טוב את האיזון שהזכרת, כי הוא מתייחס לערך הקלורי ולא למשקל המזון. הרי גם אם שתית עכשיו שתי כוסות יהיה לך הבדל של כחצי ק"ג, בין אם מדובר שתייה משמינה (מיץ או אפילו אלכוהול) ובין אם מדובר במים.
לצפיה ב-'ממש לא מערער אם מתאמים ציפיות והכי חמור ששוכחים להשקל בכלל'
ממש לא מערער אם מתאמים ציפיות והכי חמור ששוכחים להשקל בכלל
26/07/2018 | 20:41
1
19
אם נשקלים  בבקר אחרי השרותים אין אפקט של נוזלים
אם לא נשקלים כל יום עדיין חושבים כל הזמן על יום השקילה
דוקא המחשבה והחרדה מה יראה המשקל בעוד שבוע או שבועיים
פוגעת ומייאשת, האם נעמוד בציפיות או לאו
מנסיון אישי כשהפסקתי להקפיד להשקל כל בוקר גם הפסקתי להקפיד
על אכילה מסודרת / ספורט וכיו"צ
שורה תחתונה לחכות ליום שקילה יזום לבד דורש תכנון ורישום שמקשה.
לצפיה ב-'ממש לא רלוונטי, כל אחד שונה. לדעתי לא כדאי להישקל יום יום'
ממש לא רלוונטי, כל אחד שונה. לדעתי לא כדאי להישקל יום יום
27/07/2018 | 02:56
43
ואני לא מסכימה עם הניתוח שלך. הניסיון האישי שלך רלוונטי לך, לא לכולם. יש מי שזה כן מערער אותו, שאין לו חרדות או ייאוש משקילה פעם בשבוע-שבועיים וזה לא גורם לו להפסיק להקפיד. למיטב ידיעתי גם בשומרי משקל השקילה היא שבועית ולא יומית, והשיטה שלהם מצליחה מאוד.
לצפיה ב-'האם למישהו יש ניסיון עם GARCINIA CAMBOGIA לדיכוי יצר'
האם למישהו יש ניסיון עם GARCINIA CAMBOGIA לדיכוי יצר
19/07/2018 | 17:51
2
17
הזלילה/תאבון ?
תודה
לצפיה ב-'לא ניסיתי אבל תוכל לקרא על זה כאן '
לא ניסיתי אבל תוכל לקרא על זה כאן
22/07/2018 | 10:28
1
8

בקיצור - זה אכן עובד אבל לא כלכך משמעותי ולפי המאמר לא שווה את הכסף שעולה התוסף.
יש גם אזהרה של ה FDA בנוגע לסיכון לכבד, אבל לא בטוח שזה בגלל הפרי אלא בגלל חומרים אחרים שיש בתוסף הזה.

נב- במקום תוסף מלאכותי  אתה יכול להשיג את הפרי "תמר הינדי" יש בחנויות טבע.
זה פרי שההודים משתמשים לטיבול לקבלת בטעם חמוץ, ערבים מכינים משקה "תמר הינדי"  - זה אותו דבר רק ממקור טיבעי.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
23/07/2018 | 18:33
2
לצפיה ב-'משקל תקוע'
משקל תקוע
16/07/2018 | 22:02
9
50
היי
אני חודשיים אחרי הלידה ואני צריכה להוריד עוד 5 קילו אך הם תקועים!
אני אוכלת מעט ומסודר ללא פחמימות
אני מתאמנת כמעט כל יום ועדיין המטבוליזם לא זז...
יש למישהו טיפ איך לגרום למטבוליזם לעבוד?
לצפיה ב-'טיפ למטבוליזם: שתיית מים מרובה, כ-3 ליטר ביום- לאנשים בריאים'
טיפ למטבוליזם: שתיית מים מרובה, כ-3 ליטר ביום- לאנשים בריאים
( לעמוד שלי בתפוז )
17/07/2018 | 00:01
1
52
בס"ד
הי טלטול,
הבעיה שלך מאוד נפוצה. לאחר כל לידה יש האטה במטבוליזם ולכן קשה יותר לרדת במשקל לעומת לפני ההריון. הנקה מסייעת לירידה במשקל משום שהגוף שורף הרבה קלוריות על הנקה. אם עושים דיאטה חריפה זה פוגע בכמויות החלב.
מים עוזרים מאוד בתהליך המסת השומנים וחילוף החומרים. על המים להיות בטמפ' החדר או חמים. בשום אופן לא קרים מהמקרר! הקור ממצק את השומנים בארוחה ומונע מהם להתפרק בקלות. 
אם אוכלים מעט מדי גם לא יורדים במשקל. מוזמנת לפנות אליי בפרטי לגבי אופן אכילתך הספציפי.
דיקור גם מסייע מאוד לאנשים "תקועים" לרדת במשקל באופן מדהים!
שיהיה לך המון בהצלחה! מאוד יכול להיות שהקפדה על תפריט נכון ושתיית מים וספורט לאורך זמן כן תסייע לך בירידה. התמדה, נחישות וזמן הם המפתח.
המון בהצלחה!
לצפיה ב-'"הקור ממצק את השומנים בארוחה ומונע מהם להתפרק בקלות"? '
"הקור ממצק את השומנים בארוחה ומונע מהם להתפרק בקלות"?
18/07/2018 | 14:19
34
קראתי פעם שמים קרים דווקא עוזרים לגוף לשרוף קצת קלוריות (כי הגוף משקיע אנרגיה בחימום המים). לא יודעת אם זה נכון, אבל לפחות לא נשמע חסר היגיון...
לצפיה ב-'איך את נשקלת?'
איך את נשקלת?
17/07/2018 | 05:43
1
36
צריך להישקל תמיד באותה שעה, למשל בבוקר אחרי שירותים ולפני שתיה ואכילה.
המשקל נע לאורך היום - יכול לנוע אפילו 2 ק"ג - ולא בטוח שהשעה שהצעתי היא בהכרח נקודת השפל. אם יודעים מתי נקודת השפל - כמה שיותר רחוק מהארוחה האחרונה - אז רצוי לקבוע את אותה שעה.
לרשום את המשקל באופן מסודר. 
ככה אפשר לעקוב יותר נכון אחרי התקדמות ההרזיה.
מי שלא מאד שמן ועושה דיאטה חריפה לא אמור לראות ירידות חדות. אם את רזה יחסית ואוכלת בריא כך שלא מרגישה רעב ואפילו חולשה, הירידה במשקל תהיה איטית. צריך לחפש מגמת ירידה על פני חודשים שלמים. חודש אחד הוא זמן קצר מדי. 

לצפיה ב-' נכון מאד.'
נכון מאד.
18/07/2018 | 16:13
6
לצפיה ב-'אם את מקפידה על הוצאה קלורית יותר מההכנסה'
אם את מקפידה על הוצאה קלורית יותר מההכנסה
18/07/2018 | 15:58
1
21
את אמורה לרזות עם הזמן .
לכן נדרשת סבלנות והתמדה .
כל דיאטה מתחילה בירידה מהירה ואחרכך עצירה או התמתנות .
בשלב ראשון יש ירידת משקל גדולה חלק בגלל איבוד של נוזלים במקביל גם הגוף אכן שורף שומן אבל עם זמן הגוף לומד לחסוך באנרגיה וקצב  שריפת השומן יורדת .
אחת השיטות לזרז את ההרזיה היא להגביר את אחוז החלבון בדיאטה לתקופה , בנוסף הגברת אחוז הסיבים מזרז את העיכול ומפחית את היעילות של העיכול וגורם גם הוא להרזיה, השמן והשומן במזון הוא מקור הקלוריות הכי מרוכז בתזונה ולכן צריך להקפיד מאד על צריכה מינימלית של שומן  .

לצפיה ב-'עוד טיפ- בישול ארוך של מזון עוזר ליעילות עיכול ולכן'
עוד טיפ- בישול ארוך של מזון עוזר ליעילות עיכול ולכן
18/07/2018 | 16:12
17
גם עוזר להשמנה.
אורז ופסטה לבשל בישול מינימליסטי לאלדנטה- יש הבדל גדול ביעילות העיכול בין פסטה מבושלת או אורז מבושל ביתר לבין אלדנטה.
אורז- עדיף אורז ארוך בסמטי ולא הפרסי הרגיל או העגול (ריזוטו או יפני) ועדיף אורז מלא שיש בו גם סיבים תזונתיים .
ולהמנע לחלוטין מחיטה ומוצריה, ורצוי גם מתפוחי אדמה, ומתירס, גם עוזר -  וזה כבר מניסיון אישי שלי.   קראתי את הספר בטן של חיטה,  ניסיתי על עצמי , וזה עובד מעולה  .

לצפיה ב-'השאלה מה וכמה זה "מעט"... כדאי לנהל יומן אכילה מסודר ולבדוק'
השאלה מה וכמה זה "מעט"... כדאי לנהל יומן אכילה מסודר ולבדוק
18/07/2018 | 16:41
16
לא פעם הרישום המדוקדק עוזר בפני עצמו, כמו גם לדעת מה מהדברים שאת אוכלת משפיע משמעותית וכדאי לצמצם אותו או להימנע ממנו.
לצפיה ב-'עזרה '
עזרה
21/07/2018 | 22:04
1
13
היי, יכל להיות שזו הבעיה שלך שאת אוכלת מעט מידי,ישמע מצחיק אבל בשביל לשרוף שומן הגוף חייב אנרגיה גם בשביל זה...
לא לאכול פחמימות זה סתם יתן לך תחושת עייפות ותסכול וחוסר ריכוז ביומיום...הטיפ הכי טוב שאני יכל לתת לך הוא להייעץ עם מאמנים אישיים שמבינים בתחום.... 
מקווה שעזרתי...
לצפיה ב-'לא, לא עזרת'
לא, לא עזרת
17/08/2018 | 09:28
2
אין לנו מחסור בפרסומות סמויות, תודה.
לצפיה ב-'כמות חלבונים - צריך לפרוס לכל היום?'
כמות חלבונים - צריך לפרוס לכל היום?
16/07/2018 | 00:22
28
127
אני מתאמן בחדר כושר 5 פעמים בשבוע (40 דק) + 2 ימי אירובי.

אני מבין שאני צריך לצרוך 1.8 * 80 ק"ג חלבון.

נהגתי לאכול הרבה חלבונים בארוחת בוקר. ובכלל.
2 חלבוני ביצה. גביע קוטג'. 3 כפות טונה. גבינת פטה.

לאחרונה מאמן הכושר שלי אמר לי שהגוף לא יודע לעכל ככ הרבה חלבון בבת אחת והוא אוגר את העודפים בתור שומן.

אני אוכל גם בשר בצהרים. דגים. וחלבון של שני ביצים בערב (+קינואה וקוטג')

בקיצור מזונות עטירי חלבונים. ונמנע מפחמימות.

אני חשבתי שיש מכסה יומית שפשוט מגיעים אליה. ואם אני לא אוכל חלבון ממזון עתיר פחמימות - אני יכול לצרוך חלבון בכל זמן של היום.

האם עדיך להוריד את כמות החלבונים בארוחה ולהוסיף שתי פרוסות לחם (למרות שלא מרגיש שחסר לי לחם אחרי שהורדתי אותו בכלל)? 
אני שואל מבחינת תזונה לתזונה של מתאמן ביינוני כמוני שרוצה להוריד אחזו שומן ולהעלות מסת שריר אבל לא בודי-בילדר.

לצפיה ב-'המאמן שלך צודק אתה לא אוכל בריא ולא בגלל החלבונים'
המאמן שלך צודק אתה לא אוכל בריא ולא בגלל החלבונים
16/07/2018 | 10:07
6
43
או בגלל שאתה לא אוכל לחם .
אלא בגלל שאתה לא אוכל ירקות ופירות .
שרירים צריכים לא רק חלבון אלא גם את כל יתר אבות המזון ויטמינים ומינרלים שיש בפירות ירקות.
כיוון שאתה לא "בודי בילדר "... אין לך שום צורך בתזונה עתירת חלבון במיוחד, הכמות של חלבון שהגוף צריך מוגבלת למשהו כמו 10-20 אחוז מהקלוריות בתזונה היומית כל היתר סתם הופך לקלוריות  ובסוף לשומן.
למשל - שתי ביצים ( רצוי ביצים שלמות כולל חלמון) , 200 גרם בשר \עוף\ דגים , גביע גבינה, כ 100 גרם קטניות \קינואה \אורז מלא וכ"ד  והרבה ירקות , ושתיים שלש מנות פרי ביום, זאת דיאטה מאוזנת  שמספקת הרבה חלבון ודלת פחמימות מיותרות..
מצד שני זה בסדר שאתה לא אוכל לחם, (במיוחד לא לחם לבן)  אתה לא זקוק לסוכר ולא ללחם לבן (שזה בעצם סוכר) ולא לפחמימות ריקות בכלל יש מספיק פחמימות במזונות האחרים במיוחד בפירות וירקות וחלב וכמובן במנת הקטניות או הקינואה או אורז מלא או דגן מלא אחר .
בנוסף אתה לא זקוק לשמן באוכל,  יש מספיק שומן בביצים בגבינה בבשר, כי השמן הזה הופך גם לקלוריות ולשומן . ולכן רצוי לאכול כמה שיותר מבושל במים \מאודה, אפוי בתנור, ולא מטוגן בשמן.
לצפיה ב-'באמת?'
באמת?
16/07/2018 | 12:56
4
30
"הכמות של חלבון שהגוף צריך מוגבלת למשהו כמו 10-20 אחוז מהקלוריות בתזונה היומית" - סימוכין בבקשה.
לצפיה ב-'לא צריך - תעשה חשבון בעצמך מהלינקים שאתה הבאת'
לא צריך - תעשה חשבון בעצמך מהלינקים שאתה הבאת
18/07/2018 | 13:22
3
28
.
"It has been proposed that muscle protein synthesis is maximized in young adults with an intake of ~ 20–25 g of a high-quality protein; anything above this amount is believed to be oxidized for energy "

20-25 גרם כפול שלוש ארוחות כפול 4 זה  270 קלוריות  זה בערך בין 10 ל 20 אחוז מהקלוריות שבחור ממוצע מוציא ביום .
לצפיה ב-'זאת בדיחה?'
זאת בדיחה?
18/07/2018 | 16:40
2
18
"It has been proposed" מתאר את המיתוס שהמאמר עצמו מקעקע! ולמה אתה מחשב לפי שלוש ארוחות, ולא, למשל ארבע (כמו שהם עושים במאמר) או שש, או שתים עשרה? אם היית קורא לפחות את התקציר עד סופו היית מגלה ש:

Based on the current evidence, we conclude that to maximize anabolism one should consume protein at a target intake of 0.4 g/kg/meal across a minimum of four meals in order to reach a minimum of 1.6 g/kg/day. Using the upper daily intake of 2.2 g/kg/day reported in the literature spread out over the same four meals would necessitate a maximum of 0.55 g/kg/meal.

(לנוחותך צבעתי את המספרים הרלבנטיים. לאדם שמשקלו 80 ק"ג  המספר התחתון נותן 128 גרם חלבון , שהם קצת יותר מ-500 קלוריות ליום, והעליון  176 גרם חלבון שהם כ 700 קלוריות).
לצפיה ב-'המאמר לא מקעקע את המיתוס הוא מציע דרכים לנצל יותר חלבון'
המאמר לא מקעקע את המיתוס הוא מציע דרכים לנצל יותר חלבון
19/07/2018 | 11:26
1
20
ע"י חלוקת הארוחות ...
הבחור ששאל כתב שהוא אוכל שלוש ארוחות ביום והוא גם לא בודיבילדר מקצועי  ולכן ה"מיתוס" הזה נכון לגביו.
ובנוגע לחשבון שלך :
אדם במשקל 80 קילוגרם  בפעילות בינונית צורך ביום  בערך  3000 קלוריות
500  זה 16%  (700 זה 23 %)  ואני כתבתי שהגוף יכול לנצל בין 10 ל 20 אחוז !   אז מה שכתבתי עומד יפה בתחום הזה.
אז לפי המאמר אם תחלק את הארוחות הגוף יכול לנצל מקסימום 23 % חלבון וכל היתר הולך לקלוריות שאם לא נשרפות בפעילות הופך לשומן , ולכן המאמן צדק.

לצפיה ב-'אוקיי'
אוקיי
19/07/2018 | 11:35
10
לא ראיתי שהוא כתב שהוא אוכל שלוש ארוחות ביום. משקולנים (לאו דווקא בודי בילדרס) בתקופת הירידה במשקל שלהם שנקראת "חיטוב" (משקולנים נוהגים להעלות ולהוריד משקל במחזוריות) אוכלים הרבה פחות מ- 3000 קלוריות ביום יחד עם הרבה מאד חלבון (כדי שהירידה במשקל תהיה בעיקר ממסת השומן ולא ממסת השריר) כך שאין טעם לדבר על כמה קלוריות כדאי/צריך לקבל מחלבון, שומן או פחמימות. אני יודע שדיאטניות אוהבות לתת כל מיני פרופורציות כמו 50-30-20  אבל נסה לבקש מהן סימוכין למספרים האלה. אני ניסיתי, ולא ממש הצליח לי
לצפיה ב-'לא ציינתי אבל אני אוכל המון ירקות ופרות'
לא ציינתי אבל אני אוכל המון ירקות ופרות
16/07/2018 | 13:50
19
 רצוי ביצים שלמות כולל חלמון - מה היתרון בחלמון? אם אני מקבל אבות מזון ממקורות אחרים? זה רק קולסטרול (לא שיש לי בעיה) ופחיממות.

אני גם אוכל שיבולת שועל כל אחר צהרים ולא ציינתי. לא חשבתי לפרט ככ אלא לשאול מה היתרון בלחם (לא יודע אם לבן, אלא דגנים או לחם נלסון).

בתשובה מתחת רשמו שאין משמעות לריכוז החלבון ביום או פרוס על כל היום.
לצפיה ב-'לא נכון'
לא נכון
16/07/2018 | 12:55
6
20
לזמני צריכת החלבון יש משמעות מועטה מאד, אם בכלל. הגוף לא ממהר להמיר חומצות אמינו בשומן ופחמימות.

בפורומים של חדרי כושר תוכל למצוא שפע של חומר, למשל אם תחפש שם "חלון ההזדמנויות".
לצפיה ב-'תודה, רק להבהיר הכוונה היא לא השעה ביום'
תודה, רק להבהיר הכוונה היא לא השעה ביום
16/07/2018 | 13:47
5
16
אלא שואל אם נגיד אני צריך לצרוך 150 גרם חלבון ביום
אז האם אפשרי לצרוך נניח 100 גרם בבוקר (מגזים, אבל רוצה להבין תיאורטית אם זה יהפוך לשומן כי הגוף לא מספיק לעכל את כל החלבון בבת אחת).

*מה החשיבות להוסיף 2 פרוסות לחם ביום אם אני בד"כ לא הייתי צורך פחמימות ככה אלא רק חלבון ושומן צמחי?
לצפיה ב-'100 גרם בארוחה אחת - קצת מוגזם'
100 גרם בארוחה אחת - קצת מוגזם
16/07/2018 | 15:33
4
23
בראד שיינפלד ואלאן אראגון הם שני גורואים  מפורסמים בתחום של תזונת ספורט ופיתוח גוף. לפי מטא אנליזה שלהם,  אתה יכול לחלק את הצריכה היומית שלך ל-4 מבחינת החלבון, כלומר לא לעבור כ-40 גרם חלבון בארוחה אחת. 

לגבי הלחם, אין שום חשיבות לאכילת לחם או לצריכת פחמימות בכלל. את המינימום ההכרחי לפעולת המוח הגוף יודע לייצר בעצמו משומן ו/או חלבון. מכל מקום, מאחר ולדבריך אתה אוכל ירקות ופירות,  אין שום חשש שחסרות לך פחמימות בדיאטה. תזונאיות רבות יגידו לך דברים אחרים ואפילו יקבעו יחסים אופטימליים בין פחמימות/שומן/חלבון   אבל למיטב ידיעתי לא יצליחו לבסס את ההמלצות על מחקרים אמינים (לא, הקלה על זרימת הצ'י במרידיאן הטרנס-אטלנטי לא נחשבת למחקר אמין).

לצפיה ב-'רשמתי שהגזמתי. אבל בכל זאת - עודף חלבון בזמן קצב '
רשמתי שהגזמתי. אבל בכל זאת - עודף חלבון בזמן קצב
16/07/2018 | 16:49
3
11
יהפוך לשומן?

זו השאלה המקורית שלי.
כי הגוף לא יודע לאגור בצד עודף חלבון שהוא לא מספיק לעכל?
לצפיה ב-'לא בהכרח לשומן'
לא בהכרח לשומן
16/07/2018 | 17:05
2
13
מכל מקום, נראה שצריכה מוגזמת של חלבון בפעם אחת תגרום לגוף לפרק את חלקו.
לצפיה ב-'אז למה יהפכו עודפי החלבון שהגוף לא מספיק לפרק?'
אז למה יהפכו עודפי החלבון שהגוף לא מספיק לפרק?
16/07/2018 | 17:15
1
13
והאם זה עלול לגרום להשמנה ולכן כדאי לצמצם כמות בכל ארוחה
לצפיה ב-'ישמשו כמקור אנרגיה'
ישמשו כמקור אנרגיה
17/07/2018 | 12:19
44
שאלת ההשמנה אינה תלויה בתזמון הארוחות או הרכבן אלא במאזן הכולל של צריכה מול הוצאה קלורית (יש גם דעות אחרות, עם תמיכה מחקרית מסוימת. אם הנושא מעניין אותך אתה מוזמן לקרוא כאן מאמר מתורגם של לייל מקדונלד שהוא עוד גורו בעניינים אלה. המאמר לא מאד חדש - המקור באנגלית הוא משנת 2007  - ואם אני לא טועה מאז פרסומו הצטברו כמה מחקרים שמעמידים בסימן שאלה מסויים את המסקנה שלו. אתה מוזמן לשוחח עם גוגל בשאלה זאת, ולחילופין לאתר ההוא יש מערכת פורומים פעילה, ובפרט פורום תזונה שם תוכל לקבל תשובות מאנשים עם תחומי עניין דומים לשלך. אני לא מעודכן בתחום כבר כמה שנים טובות, והנושא לא מעניין אותי מספיק כדי לבדוק לעומק.

מכל מקום, בהסתייגויות לעיל, עודפי חומצות האמינו ("חלבון") מתפרקים ונכנסים פשוט למשוואת מאזן האנרגיה בגוף באגף של "הכנסות" והגוף יעשה איתם מה שהוא עושה עם כל מקורות האנרגיה שלו, למשל עם פרוסת הלחם שאכלת יחד עם החלבון: ישתמש בהם לתפעול שוטף או יאגור אותם כגליקוגן או שומן, יחד עם כל העודפים האחרים באנרגיה.

אלא שמעבר לשיקולי האנרגיה, יש מי שטוענים שעודף חלבון מעמיס על הכליות (הפירוק של חומצות האמינו יוצר הרבה שתנן), אם כי למיטב ידיעתי אין הוכחות לכך שזה פוגע בכליות של אדם בריא.  גם כאן, אני משער שהקישורים שנתתי לך יועילו יותר ממה שאני מסוגל להעלות מנבכי זכרוני. 
לצפיה ב-'כמות הפחמימות הנספגת בארוחה משתנה מאדם לאדם'
כמות הפחמימות הנספגת בארוחה משתנה מאדם לאדם
( לעמוד שלי בתפוז )
17/07/2018 | 00:23
10
27
שלום בחור חדש9:
פעם היה מיתוס מקובל שהגוף לא יכול לספוג יותר מ-30 גר' פחמימה בארוחה. כיום יודעים שזה לא נכון. כאשר אתה אוכל חלבון, הגוף מפרק את החלבון לחומצות אמינו ומטפטף אותן לדם באיטיות שכן, לא קיים מאגר של חלבון בגוף. הטיפטוף הזה יכול לארוך מספר שעות ומשתנה מאדם לאדם. עיכול החלבון מושפע הן מהאדם והן מסוג החלבון, מן החי (בשר,ביצים) יתעכל הרבה יותר טוב בגוף שלנו שהוא גם ייצור חי, בהשוואה לחלבון מהצומח.
ניתן להרגיל את הגוף לצריכה ועיכול מוגברים של חלבון בגוף. כמובן שצריכה מוגזמת יכולה לפגוע בכליות. כאשר מתאמנים הרבה, יש פירוק מוגבר של חלבון בגוף ולכן דרוש יותר חלבון בצריכה היומית. עד 2 גר' חלבון לק"ג משקל גוף נחשב לתקין. כמובן שהכוונה למשקל גוף תקין. אם אדם הוא בעודף/תת משקל, מחשבים לפי משקלו האידאלי. 
באופן כללי מומלץ לאכול פחמימות לפני אימון, פחמימה מורכבת כגון: לחם, פסטה שתתפרק לאט לאט ותתן אנרגיה לכל אורך האימון. מומלץ לצרוך חלבונים לאחר פעילות גופנית, עת יש צורך בבניית השרירים מחדש לאחר שהתפרקו באימון.
אם אדם בולע מי גבינה, תמיסה נוזלית עם תכולה גבוהה של חלבון, מומלץ שלא יעבור את ה-30 גר' לארוחה, כי הספיגה המהירה לא מאפשרת לגוף להפעיל את מנגנון הטפטוף האיטי של חומצות האמינו לדם.
בהצלחה!
לצפיה ב-'"לא קיים מאגר של חלבון בגוף"'
"לא קיים מאגר של חלבון בגוף"
17/07/2018 | 00:56
5
25
אם כן מה קורה במצב היפוטתי שאני צורך הרבה חלבון בבת אחת?
אם אין מאגר של חלבון - הוא חייב להפוך לשומן או פחממה. לא?

אני לא מדבר על כמות כוללת ביום. אלא על כמות גדולה בארוחת מסוימת.

"באופן כללי מומלץ לאכול פחמימות לפני אימון,"
אכילת פחמימה כמו לחם מלא/לחם נלסון - בבוקר לא תורמת כלום פרט לתחושת שובע שמונעת אכילת ממתקים?

לצפיה ב-'החלבון שלא מנוצל לחלבון מתפרק לפחמימה'
החלבון שלא מנוצל לחלבון מתפרק לפחמימה
18/07/2018 | 15:34
4
390
בגלל שחלבון עשוי מחלק פחמני וחלק חנקני , התהליך הזה לוקח מהחלבון את החלק הפחמני ומשאיר תוצר לוואי מהחנקן שיש בחלבון שזה אמוניה שהוא חומר רעיל, ולכן הוא מומר לאוראה (שיתנן) שמופרש בכליות - עודף אוראה מעמיס על הכליות ולכן לא כלכך בריא להתבסס על אנרגיה מחלבון במיוחד  למי שיש בעיה בכליות ,( יש ספורטאים שאוכלים דיאטה רבת חלבון בצורה מוגזמת ופוגעים בכליות שלהם .)
בוני שרירים מקצוענים "בודיבילדינג" אוכלים דיאטת חלבונים עם מעט מאד פחממות אבל במקביל הם מתאמנים בעוצמה רבה מאד, הרבה יותר מאדם ממוצע,  שגורמת לגוף שלהם לנצל את החלבון הזה .
אבל גם לזה יש גבול שכדי לעבור אותו הם משתמשים בהורמונים ( הורמון גדילה, טוסטסטרון , או סטרואידים אנבוליים ) ההורמונים האלה מאלצים את הגוף לנצל יותר חלבון לגידול שרירים.
אבל גם כך עם או בלי הורמונים הם לא יכולים להתמיד בלי פחממות הרבה זמן כי מאגר הפחממות בשריר "הגליקוגן" אוזל תוך כמה ימים, ולכן הם מחדשים את מלאי הגליקוגן אחת לכמה ימים בתהליך זלילת פחממות שנקרא "העמסת פחממות" (כתוב בגוגל "העמסת פחממות" תמצא הסבר מפורט על זה.)
תהליך העיכול הוא תהליך ארוך שנמשך שעות, הגוף אוגר פחממות בשרירים שמספיק לכמה ימים , ולכן מתי אוכלים את החלבון או הפחממה לפני אימון אחרי אימון וכ"ד זה לא משנה , מצד שני לפזר לארוחות קטנות כדי ליעל את העיכול והספיגה זה יכול כן לשנות .
וכמו שכתבתי קודם - חוץ מחלבן ופחממות, שרירים זקוקים גם למינרלים ולויטמינים ולחומצות שומן = לפירות וירקות,  ולחלבון של הביצה לסידן בחלב  וכ"ד.  אם חסר נוטיאנט בתזונה תהליך העיכול והמטבוליזם והבניה של השריר עלול להפגע ואז לא משנה כמה חלבון שתאכל .
בנוסף במהלך בניית שריר גם העצם מתחזקת והגוף מפנה משאבים גם לשם ולכן צרין מינרלים כמו סידן זרחן אבץ וכן הלאה.
לכן אני ממליץ לך לאכול דיטה מאוזנת כמו שכתבתי בהודעה בהתחלת השירשור.
לצפיה ב-'בוחן כליות ולב'
בוחן כליות ולב
18/07/2018 | 16:29
15
"יש ספורטאים שאוכלים דיאטה רבת חלבון בצורה מוגזמת ופוגעים בכליות שלהם" - אולי באמת יש כאלה, אבל למיטב ידיעתי  מספרם מועט ביותר, אם בכלל. אני מסכים שליתר בטחון לא כדאי לבסס את הדיאטה כולה על חלבונים,  אבל ההפחדה הכללית מעודף חלבון מוגזמת ביותר (או לפחות זה היה המצב המחקרי עד לפני ארבע שנים בערך, המועד בו הפסקתי להתעדכן בעניינים אלה).
לצפיה ב-'אני אוכל מאוזן. הדבר היחיד שאני לא צורך זה פחממות פשוטות'
אני אוכל מאוזן. הדבר היחיד שאני לא צורך זה פחממות פשוטות
19/07/2018 | 11:16
2
12
לא אוכל בכלל לחם. לא פסטה. לא אורז.
כן אוכל קינואה מדי פעם. שיבולת שועל. ברנפלקס בסופש.

האם יש בהם משהו חיוני שאני מחסיר אם אני לא אוכל?

לצפיה ב-'לדעתי אין עם זה שום בעיה'
לדעתי אין עם זה שום בעיה
19/07/2018 | 11:32
6
לצפיה ב-'מה שדיאטנים קוראים "פחמימות" זה עמילן =סוכר '
מה שדיאטנים קוראים "פחמימות" זה עמילן =סוכר
19/07/2018 | 11:36
17
העמילן במאכלים האלה מתפרק בגוף לגלוקוז =סוכר .
באוכל שאתה אוכל יש פחמימות גם בלי שתאכל לחם.
פחמימות יש בחלב ובפירות  ובירקות די והותר  הגוף לא צריך את הלחם והפסטה ותפוחי האדמה.
זה שהדיאטנים קוראים ללחם לבן ולפסטה תפוחי אדמה ואורז לבן "פחמימות" זה בגלל שהם רק פחמימות וכמעט כלום יותר מזה.
פחמימות ריקות כמו לחם לבן ופסטה ואורז לבן מוסיפות רק סוכר= אנרגיה= קלוריות, אבל כדי לנצל את האנרגיה הזאת הגוף "מבזבז" ויטמינים שהוא מקבל ממזון אחר ולא מקבל מהפחמימות הריקות האלה, לעומת זאת אם אתה אוכל פרי אתה מקבל הרבה פחמימות וביחד איתם גם  את הויטמינים .
לצפיה ב-'הצב "חלבון" במקום "פחמימה" בכותרת '
הצב "חלבון" במקום "פחמימה" בכותרת
17/07/2018 | 12:24
3
20
ובמשפט הראשון של גוף ההודעה.

לגבי "מומלץ לצרוך חלבונים לאחר פעילות גופנית, עת יש צורך בבניית השרירים מחדש לאחר שהתפרקו באימון" אני שב וממליץ לחפש מידע על "חלון ההזדמנויות". למיטב ידיעתי הוא נחשב היום כמיתוס חסר ביסוס אם כי, כמו הרבה מיתוסים, מסרב למות.
לצפיה ב-'לא הבנתי ככ. אם בא לך להסביר- מה אחליף בכותרת?'
לא הבנתי ככ. אם בא לך להסביר- מה אחליף בכותרת?
17/07/2018 | 15:30
2
14
חוץ מזה רשמת:

יאגור אותם כגליקוגן או שומן, יחד עם כל העודפים האחרים באנרגיה.

אז גם עודף חלבון ביחס לקצב צריכה עכשיוי של הגוף
יהפוך לגליקוזן או שומן

כלומר יותר מדי חלבון משמין כמו פחמימה?
וזה ביחס לקצב צריכה הגוף (לעכשיו. כלומר אם צרכתי עכשיו 20 גר יותר ממה שהגוף יודע לפרק. זה לא משנה שעוד 5 שעות לא אוכל חלבון. הגוף כבר יאגור את החומצות אמינו של החלבון בצורת שומן) - אז זה תלוי גם בפריסה לאורך היום.

או שאני מפספס משהו
לצפיה ב-'הסבר:'
הסבר:
17/07/2018 | 15:44
1
22
הגב' הרטום כתבה בכותרת "כמות הפחמימות הנספגת בארוחה משתנה מאדם לאדם" ואח"כ "פעם היה מיתוס מקובל שהגוף לא יכול לספוג יותר מ-30 גר' פחמימה בארוחה".

אני חושב שהיא התכוונה לכתוב ""כמות החלבון הנספגת בארוחה משתנה מאדם לאדם" ואח"כ "פעם היה מיתוס מקובל שהגוף לא יכול לספוג יותר מ-30 גר' חלבון בארוחה".

אתה חוזר ושואל לגבי *קצב* הספיגה של החלבון, ואני שב ואומר לך שמבחינת ההשמנה הקצב הזה לא משנה. הוא משנה, קצת, מבחינת השאלה איזה חלק מהחלבון "יבוזבז" (כלומר יהפוך לגלוקוז ו/או שומן) ולא יגיע לבניית שריר. לכן לא כדאי לרכז את כל החלבון לארוחה אחת, אבל גם אין צורך לחלק אותו באדיקות למנות קטנות במשך היממה.
לצפיה ב-'תודה אבו זקן, אכן הכוונה היתה לחלבון ולא לפחמימה.'
תודה אבו זקן, אכן הכוונה היתה לחלבון ולא לפחמימה.
( לעמוד שלי בתפוז )
18/07/2018 | 23:08
8
לצפיה ב-'תשמע אחי '
תשמע אחי
21/07/2018 | 22:20
2
17
תשמע אחי, דבר ראשון אתה ח-י-י-ב לספור קלוריות. כל מה שנכנס לפה אתה רושם ורואה כמה גר חלבונים פחמימות ושומן אתה אוכל ביום . כמה אתה צריך לאכול? זה רק אתה יכל לדעת...ההמלצה שלי 
1. תבדוק באינרנט כמה קלוריות פחמימה שומן וחלבון אתה צריך לאכול בהתאם למשקל גופך ורמת הפעילות שלך. 
2. תשחק עם הכמות קלוריות -אכלת כמות מסויימת של קלוריות , תראה איך אתה מרגיש בנוגע לזה , האם אתה רעב מידי , אם אתה מרגיש טוב ואנרגטי באימונים עם אתה מרגיש שאתה אוכל יותר מידי... תשחק עם זה עם שתגיע לנק שאתה מרגיש סבבה, ומשם תעלה את כמות הקלוריות בהדרגיות(חשוב מאודד) עם אתה רוצה לעלות במסה או שתוריד (בהדרגתיות) אם אתה בחיטוב... 
עכשיו תקשיב... זה לא משנה כמה חלבון אתה אוכל בכל ארוחה...מה שחשוב זה הכמות היומית!
קח לתשומת ליבך את המידע הזה ... (זה מידע שמאמנים אישיים מקצוענים לוקחים עליו 200 שח לשעה חחח ) 
מקווה שעזרתי לך (; 

לצפיה ב-'תודה, איך אתה יודע שהחשיבות היא לכמות חלבון יומית?'
תודה, איך אתה יודע שהחשיבות היא לכמות חלבון יומית?
22/07/2018 | 16:33
1
10
ולא פר ארוחה?

אסתכל בלינק שלך.
אבל על עודפים של חלבון אפילו בארוחה אחת הגוף לא מצליח לעכל והופך לפחמימה להבנתי. לאנרגיה זמנינה

וזה גורם להשמנה.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
22/07/2018 | 21:42
14
כמה דברים אחי. 
קודם כל אתה צודק במה שאתה אומר אם אתה באמת תאכל יותר מידי וזה לא משנה אם זו ארוחה אחת או 10 ארוחות, כל עוד תאכל יותר מידי הגוף לא יעכל והעודפים יהפכו לשומן בגוף (תדמה לעצמך כוס של ליטר שתמלא אותה ב 10 ליטר מים רק ה 1 ליטר יהיה בכוס וכל ה 9 לפח...) , אבל הכוונה שלי הייתה זה תשחלק את הארוחות שלך בצורה כזו שתוכל להתמיד בה לאורך זמן ושמתאימה  לאורך החיים שלך. כך שתגיע בסוף כל יום לכמות מסויימת של חלבון פחמימה ושומן ותראה איך אתה מרגיש בנוג לזה(אם אכלת יותר מידי או מעט מידי) ותשחק עם כמות הקלוריות היומית. תבין משהו, אם אתה רוצה לבנות גוף לא משנה אם אתה רוצה להיות בודי בילדר או סתם רוצה להיראות הכי טוב שאתה יכל, אתה צריך להבין שכל הדבר האלו הם הרגלים. נקודה.דברים שאתה עושה 24/7 ,אימונים תזונה נכונה , שינה ועוד... אם ההרגלים שלך הם טובים (בעיקר התוזנה שלך כי זה מה שבאמת חשוב) אתה תראה שינוי ברמת האימונים שלך , ובלי ספק תראה את התוצאות שאתה רוצה, אבל כמו שאמרתי זה הרגלים ולפתח הרגל לוקח זמן. 
אני יודע את הדברים האלו כי אני מתאמן זמן מה וקיבלתי תוצאות שהרבה אנשים(בלי להשוויץ) היו רוצים לקבל. 
בתחילת דרכי  התאמנתי עם המאמן אישי (שהוא באמת תותח על) מאמן באזור תל אביב. 
אם אתה רוצה אני ישלח לך קישור ( כאן
מקווה שהמידע שלי עוזר לך , 
שיהיה לך בהצלחה גבר .
לצפיה ב-'Omg אכלתי שום חי וזה עשה לי ממש רע לא חושבת'
Omg אכלתי שום חי וזה עשה לי ממש רע לא חושבת
07/07/2018 | 21:53
13
46
שזו המלצה נבונה לצרוך אותו חי.
לצפיה ב-'שום מאד בריא כשהוא חי כמו שנכתב במיליון מקומות'
שום מאד בריא כשהוא חי כמו שנכתב במיליון מקומות
08/07/2018 | 10:18
10
37
כשאוכלים הרבה שום ומערכת לא רגילה לזה יתכן שתהיהי עודף חומציות =צרבת תיתכן הרגשת גועל ובחילה, וכמובן הריח שיוצא מכל החורים של הגוף שעות רבות אחרי כן .
גם פלפל חריף מאד בריא אם אוכלים הרבה פלפל חריף שורף הפה, מקבלים שילשול , הזעה מוגברת, ואחרי כן שורף בעוד מקומות.

מה שזה אומר שצריך לאכול הכל במידה ולהרגיל את הגוף לאט לאט.

לצפיה ב-'לדוגמה סלט בריא דיאטטי וטעים עם שום :'
לדוגמה סלט בריא דיאטטי וטעים עם שום :
08/07/2018 | 10:40
3
29
אחרי סלט כזה בטוח שתרגישי טוב .
2-3 עגבניות .
חצי פלפל חריף ( ירוק אדום ...)
פלפל לא חריף ירוק ואדום וצהוב...
צרור קטן של פטרוזיליה קצוץ דק.
הכל חתוך קטן קוביות קטנות .
מעל זה לגרד שן שום .
מיץ לימון מחצי לימון
מלח לפי הטעם .
לערבב בעדינות  שלא למעוך את  העגבניות .

נב- בסלט הזה לא שמים שמן.
לצפיה ב-'תודה המקסימום חריף אצלי זה פלפל שחור:)'
תודה המקסימום חריף אצלי זה פלפל שחור:)
08/07/2018 | 11:12
2
6
לצפיה ב-'פלפל חריף לא חובה אפשר גם עם פלפל מתוק במקום.'
פלפל חריף לא חובה אפשר גם עם פלפל מתוק במקום.
08/07/2018 | 11:24
1
10
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
08/07/2018 | 13:06
3
לצפיה ב-'תודה רבה התחלתי להרגיש'
תודה רבה התחלתי להרגיש
08/07/2018 | 11:11
5
21
חום ופשוט תחושה רעה כללית 
לצפיה ב-'אוכלים חצי -רבע שן שום בסלט - או בטחינה ... לא יותר. '
אוכלים חצי -רבע שן שום בסלט - או בטחינה ... לא יותר.
08/07/2018 | 11:26
4
9
לצפיה ב-'תודה:) כן ניסיתי לאכול 3 שיני שום שמנמנות'
תודה:) כן ניסיתי לאכול 3 שיני שום שמנמנות
08/07/2018 | 13:06
3
5
לצפיה ב-'ואווו ! והכלבים ברחוב לא רצים אחריך , בגלל הריח ? '
ואווו ! והכלבים ברחוב לא רצים אחריך , בגלל הריח ?
08/07/2018 | 15:52
2
7
לצפיה ב-'לא ידעתי שכלבים אוהבים שום.'
לא ידעתי שכלבים אוהבים שום.
08/07/2018 | 16:31
1
7
לצפיה ב-'הם אוהבים קבנוס '
הם אוהבים קבנוס
09/07/2018 | 10:27
8
לצפיה ב-'בשום חי יש חומר שנקרא אליצין, חשיפה לאור/בישול משמידה אותו '
בשום חי יש חומר שנקרא אליצין, חשיפה לאור/בישול משמידה אותו
( לעמוד שלי בתפוז )
09/07/2018 | 05:58
23
שלום לך הקוסמת הורודה,
החומר אליצין המצוי בשום, הוא החומר אליו מיוחסות כל הסגולות הרפואיות של השום. חומר זה קשה למיצוי כי חשיפה לאור או לבישול גורמת להשמדתו, לכן לעיסת שיני שום בפה סגור אכן תשמור על כל סגולות השום כגון: ניקוי הדם, נגד חיידקים שונים ומחלות לב. 
חייבת להיות קציצה של השום או לעיסתו ליצירת חומר זה. גוף האדם יודע להתמודד עם האליצין (בעזרת חומר המצוי בתאי האדם ונקרא גלוטטיון) אך חיידקים ופטריות לא יודעים להתמודד עם האליצין ולכן זה משמיד אותם.
כמו שענו לך לעיל, כמובן שלעיסת השום בפה סגור מותירה ריח דומיננטי מהפה שלא כולם מסתדרים איתו. לכן קיימת האופציה גם ללקיחת החומר הפעיל (אליצין) בתוספי מזון שונים.
בהצלחה!
לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
11/07/2018 | 16:38
18
שורף אש בבטן   אלא אם לקצוץ דק מאוד בסלט  
לצפיה ב-'יש לי שאלה על ירקות ללא טעם'
יש לי שאלה על ירקות ללא טעם
05/07/2018 | 21:02
51
63
יצא לי להתקל לאחרונה הרבה בפלפלים שנראים כלפי חוץ טוב/סביר אך יש להם טעם של כלום או בקיצור ללא טעם.
האם לירקות שללא טעם חסר ויטמינים ושאר מרכיבים תזונתיים חשובים? כמו העגבניות ללא הטעם שנראות אדומות ומתוקות ויש להם טעם קלוש
המשך>>
יצא לי להתקל לאחרונה הרבה בפלפלים שנראים כלפי חוץ טוב/סביר אך יש להם טעם של כלום או בקיצור ללא טעם.
האם לירקות שללא טעם חסר ויטמינים ושאר מרכיבים תזונתיים חשובים? כמו העגבניות ללא הטעם שנראות אדומות ומתוקות ויש להם טעם קלוש
לצפיה ב-'בטטה מול תפ"א'
בטטה מול תפ"א
03/07/2018 | 15:22
5
37
האם שורש בטטה עדיף על פני פקעת תפ"א?
לצפיה ב-'ראשית זה לא אותו צמח בכלל '
ראשית זה לא אותו צמח בכלל
03/07/2018 | 17:32
22
בטטה זה צמח מטפס מסוג לפופית,   ותפוח אדמה זה סולניים (קרוב משפחה דווקא  לעגבניה ולפלפל ולחציל).

בבטטה יש יותר ויטמין A  בטה קרוטן  אבל פחות ויטמין  C מאשר בתפוח אדמה
לעומת זאת האינדקס הגליקמי של בטטה יותר נמוך ויש בה פחות עמילופקטין לכן גם נותנת הרגשת שובע יותר ארוכה - לעומת זאת  יש בה קצת יותר קלוריות - אבל לא משמעותי.

לבטטה יש טעם מתוק בגלל שיש בה יותר סוכר פירות מאשר בתפוח אדמה.
חוץ מזה  ששניהם מכילים הרבה פחמימות יחסית ליתר חומרי המזון שיש בהם ולכן רצוי לא לאכול יותר מידי מהם במיוחד למי שסובל מסכרת או מטריגליצרידים או מי שרוצה לשמור על המשקל.
אישית אני מעדיף בטטה - אני אוכל בטטה מבושלת במים\ או מאודה  אחת-שתיים  בשבוע בערך.
מתפוחי אדמה אני משתדל להימנע אבל גם לפעמים אחד עד שניים בשבוע לא יותר .

לצפיה ב-'יתרונות הבטטה מול תפו"א (בטטה בריאה יותר)'
יתרונות הבטטה מול תפו"א (בטטה בריאה יותר)
( לעמוד שלי בתפוז )
03/07/2018 | 21:44
3
27
גונן שלום,
לבטטה יתרונות בולטים מול התפו"א. בהיותה שורש הבטטה עשירה בעמילן וסוכר אך גם בויטמינים ומינרלים שהשורש יונק מהאדמה:
ערך תזונתי ל-100 גרם
מים 77.28 ג'
קלוריות 86 קק"ל
חלבונים 1.57 ג'
פחמימות 20.12 ג'
פחמימות זמינות 4.2 ג'
שומן 0.05 ג'
כולסטרול 0 מ"ג
ויטמינים ‏
 ‑ ויטמין A 709 מק"ג
 ‑ ויטמין B1 0.078 מ"ג
 ‑ ויטמין B2 0.061 מ"ג
 ‑ ויטמין B3 0.557 מ"ג
 ‑ ויטמין C 2.4 מ"ג
ברזל 0.61 מ"ג
סידן 30 מ"ג
נתרן 55 מ"ג
סיבים תזונתיים 3 ג'
מקור: משרד החקלאות האמריקני
לעומת התפו"א שעשיר בעיקר בויטמין C:
ערך תזונתי ל-100 גרם
מים 79.34 ג'
קלוריות 77 קק"ל
חלבונים 2.02 ג'
פחמימות 17.47 ג'
פחמימות זמינות 17.5 ג'
שומן 0.09 ג'
כולסטרול 0 מ"ג
ויטמינים ‏
 ‑ ויטמין A 0 מק"ג
 ‑ ויטמין B1 0.08 מ"ג
 ‑ ויטמין B2 0.032 מ"ג
 ‑ ויטמין B3 1.054 מ"ג
 ‑ ויטמין B6 0.295 מ"ג
 ‑ ויטמין C 19.7 מ"ג
ברזל 0.78 מ"ג
סידן 12 מ"ג
אשלגן 421 מ"ג
נתרן 6 מ"ג
סיבים תזונתיים 3.2 ג'
מקור: משרד החקלאות האמריקני
לבטטה גם אינדקס גליקמי נמוך בהרבה מאשר לתפו"א שהופך מיד לסוכר בגוף ולכן אסור לחולי סכרת. בטטה שנאכלת עם הקליפה מכילה סיבים רבים ואינה מעלה מאוד את הסוכר מיד (לחולי סכרת אסור מרק כתום כי טחינת הבטטה גורמת לספיגה מהירה של הבטטה בגוף ואז הסוכר כן עולה מהר).
ברפואה סינית בטטה וכל הירקות הכתומים נחשבים בריאים מאוד ומחזקים את מערכת העיכול, בעלי אנרגיה מזינה וערך תזונתי גבוה. באנשים שאינם חולי סכרת, מומלץ מאוד מרק כתום במיוחד לאנשים חלשים, נשים אחרי לידה, אנשים שעברו מחלה ממושכת או ניתוחים וכמובן לילדים אשר זקוקים למערכת עיכול איתנה בשל גדילתם המואצת.
בתאבון!
לצפיה ב-'רשימות שקשה לקרוא'
רשימות שקשה לקרוא
04/07/2018 | 11:10
2
22
הרשימות מסודרות בטבלאות נוחות לקריאה בויקיפדיה:

- - - - - - - - - -
המביא דבר בשם אומרו....
לצפיה ב-'מה שמצחיק זה ש"בטטה" בערבית זה תפוח אדמה.'
מה שמצחיק זה ש"בטטה" בערבית זה תפוח אדמה.
04/07/2018 | 11:59
1
20
והשם העיברי בטטה בא מערבית .
זה עוד שיבוש משפה אחרת כמו ג'ינס "ליוייס" ו מסור "ג'קסון" ו "טקסי" (עם צרה מתחת לט) .

לצפיה ב-'והשיא בעיני: '
והשיא בעיני:
04/07/2018 | 12:12
25
נסה לחפש את הספורט "סנפלינג"(*) בארצות העולם...
- - - - - - -
שיבוש של

מנהל/ת הפורום

אודות:
אורית הרטום הינה רופאה סינית ודיאטנית קלינית מובילה בתחומה. מנהלת רשת מרפאות לבריאות והרזייה. בעלת נסיון טיפולי כבר 15 שנה, מאות לקוחות מרוצים ואלפי ק
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

אורית הרטום - מנהלת פורום תזונה ודיאטה
אורית הרטום מנהלת הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו