לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1539515,395 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום תזונה ודיאטה

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'האם לנוזל הצרברו-ספינלי יש ערך תזונתי ?'
האם לנוזל הצרברו-ספינלי יש ערך תזונתי ?
15/06/2019 | 03:19
3
האם יש מחקרים בנושא ?
לצפיה ב-' האם אתם יודעים מהי המשמעות העמוקה של בריאת כל הדברים על ידי'
האם אתם יודעים מהי המשמעות העמוקה של בריאת כל הדברים על ידי
11/06/2019 | 10:23
1
17
https://he.light-of-truth.org/the-deeper-significa...
"אלוהים ברא את השמיים והארץ וכל צבאם למען האנושות והוא ברא גם את סביבת החיים."

"מלבד כול סוגי המזונות, אלוהים מספק לאנושות גם מקורות מים. … בנוסף לכך, בין כול הדברים, בין שאלה בעלי חיים, בין שצמחים ובין שאלה כל מיני העשבים, אלוהים ברא גם צמחים הנחוצים לטיפול בנזקים או במחלות בגוף האדם. …  יש צמחים המשפרים את זרימת הדם והפעילות, משככים כאבים, עוצרים דימום, מאלחשים, עוזרים לבני אדם לשקם את העור הרגיל, לבטל עצירת דם בגוף ולנקות רעלים מן הגוף. בקצרה, ניתן להשתמש בכולם בחיי היום-יום. הם שימושיים לבני אדם ואלוהים הכין אותם לגוף האדם למקרה הצורך. … בקצרה, הדברים האלה כולם מאלוהים והוכנו ונשתלו כשהוא ברא סביבת מחיה לאנושות. כול הדברים האלה נחוצים מאוד. האין זה מראה שכאשר אלוהים ברא את השמים והארץ וכל הדברים, הוא חשב טוב יותר על שיקוליו בהשוואה לשיקולי האנושות? כשאתם רואים את כול אשר עשה אלוהים, האם אתם יכולים להרגיש את צדו המעשי של אלוהים? אלוהים עבד בחשאי. כשהאדם טרם בא אל העולם הזה, בטרם בא במגע עם האנושות הזו, אלוהים כבר ברא את כול זה. כול אשר עשה היה למען האנושות, למען הישרדותה, ולמען שיקול קיומו של האדם, כדי שהאנושות תוכול לחיות בעולם החומרי העשיר והשופע הזה שאלוהים הכין למענה, וכדי שתוכול לחיות באושר מבלי שיהיה עליה לדאוג למזון או לבגדים, ומבלי שיחסר לה דבר."
לצפיה ב-'גנן, טבח, מלצר,ברמן, נטורופאט - יש לך אלוהים חרוץ שישרת אותך'
גנן, טבח, מלצר,ברמן, נטורופאט - יש לך אלוהים חרוץ שישרת אותך
11/06/2019 | 12:52
10
אלוהים עובד למען האדם - איזו גישה חצופה !!!
אם אני היתי אלוהים שברא את היקום כולו שבו כדור הארץ עם האדם והאנושות כולה הוא פחות  מגרגיר אבק במדבר.
והיה מישהו בגודל שלי אומר לי שאני  עובד בשביל המיקרוב שדבוק לאחד מגרגירי האבק הזה היתי נעלב , אבל למזלנו מי שאומר את זה הוא פחות מגרגיר אבק ולכן אלוהים לא נעלב ממנו.
לצפיה ב-'תקיעות בירידה במשקל '
תקיעות בירידה במשקל
05/06/2019 | 08:43
2
20
שלום, 
אני אעשה בת 38 שוקלת 81.5 אחרי ירידה של 16 קג. בשנה האחרונה. 
אני מנהלת יומן אכילה ואוכלת 1200 קלוריות, מתאמנת פעמיים בשבוע שעה וחצי אירובי ואנארובי. תקועה כבר חודשיים באותו משקל. כל האפליקציות שהסתכלתי רשום שאני צריכה לאכול 1500 קלוריות ואפילו יותר. נאמר לי שהגוף שלי במדינה כי אני אוכלת מעט מדיי.  
האם אני צריכה להוסיף קלוריות לתפריט כדי לחדש את הירידה? אני מפחדת לעלות במשקל. 
אשמח לתשובתכם המהירה.. 
תודה מראש, חיה.   
לצפיה ב-'אני לא אשת מקצוע אבל גם למיטב הבנתי זה מעט מדי קלוריות ביום'
אני לא אשת מקצוע אבל גם למיטב הבנתי זה מעט מדי קלוריות ביום
09/06/2019 | 01:57
11
אני מנסה לנחש למה התכוונת ב"הגוף שלי במדינה" – במגננה? אם כן, זה נשמע סביר; אם צורכים מעט מדי קלוריות זה גם לא בריא, ואני לא יודעת מה להציע לך לפתור את הבעיה. במקומך הייתי נעזרת באיש מקצוע – יש בקופות החולים תזונאים ודיאטנים שאפשר לבקש אליהם הפניה מרופא משפחה. לשבת ולבדוק מה, כמה, מתי ואיך את אוכלת, מה המדדים שלך וכו'.
לצפיה ב-'תקטיני את כמות השומן והפחממות ותגדילי עלחשבונם את החלבון'
תקטיני את כמות השומן והפחממות ותגדילי עלחשבונם את החלבון
11/06/2019 | 12:39
11
ורצוי גם את כמות הסיבים. הכל כמובן באותו מספר הקלוריות .
תעשי את זה לתקופה מוגבלת : חודש- חודשיים, כי זה לא הכי בריא להתמיד בדיאטה רבה מידי בחלבון לאורך זמן .
דיאטות נתקעות בגלל שהגוף "לומד" להסתדר עם מספר קלוריות מופחת ולשמור על המשקל, שינוי כזה נותן פוש משמעותי לדיאטה תקועה.

יותר חלבון עם פחות שומן ופחממות אפשר לקבל מחזה עוף בלי עור, מחזה הודו ( פסטרמה), מגבינה רזה 1/2 אחוז, מחלבון ביצה, מעדשים, שעועית, אפונה, פול ,(קטניות רזות יחסית שמהן מקבלים גם יותר סיבים) ואפשר גם מתוספי תזונה של חלבון . והימנעות משמן שומן פחמימות במיוחד מפחממות ריקות( לבנות).
רצוי להמנע מעמילן  : מדגנים תפוחי אדמה בטטה תירס, לחלוטין בתקופה הזאת .
סיבים מקבלים  מירקות, במיוחד ירוקים, סובין , או תוסף של סיבים תזונתיים.

לצפיה ב-' המזון והשתייה היום-יומיים שאלוהים מכין לאנושות'
המזון והשתייה היום-יומיים שאלוהים מכין לאנושות
30/05/2019 | 06:18
2
26
https://he.light-of-truth.org/daily-diet.html
דגנים, פירות וירקות, וכול סוגי האגוזים, כולם מזונות צמחוניים. על אף שהם מזונות צמחוניים, יש בהם די חומרים מזינים כדי לספק את צרכיו של גוף האדם. אולם, אלוהים לא אמר: "די לתת את אלה לאנושות. האנושות יכולה פשוט לאכול את הדברים האלה". אלוהים לא עצר בזאת, אלא הכין דברים שטעמם ערב עוד יותר לחיכם של בני האדם. מהם הדברים האלה? אלה הם סוגי הבשר והדגים השונים שרובכם יכולים לראות ולאכול. ישנם סוגים כה רבים של בשר ודגים שאלוהים הכין עבור האדם. כל הדגים חיים במים. מרקם בשרם שונה מזה של הבשר הגדל על היבשה, והם יכולים לספק חומרים מזינים שונים לאנושות. תכונותיהם של הדגים יכולות גם לווסת את הקור והחום בגוף האדם, ולכן הם מועילים מאוד לאנושות. אך אסור להפריז במה שערב לחך. זוהי עדיין אותה אמירה: אלוהים מעניק לאנושות את הכמות הנכונה בזמן הנכון, כדי שבני האדם יוכלו ליהנות מן הדברים האלה באופן רגיל והולם, בהתאם לעונה ולמועד. מה כוללים העופות? תרנגולות, שלווים, יונים וכו'. רבים אף אוכלים ברווזים ואווזים. על אף שאלוהים ערך הכנות, היו לו בכול זאת דרישות מעמו הנבחר, והוא קבע תחום מסוים בעידן החוק. כעת, התחום הזה מבוסס על טעם אישי והבנה אישית. סוגי הבשר השונים האלה מספקים לגוף האדם חומרים מזינים שונים, שיכולים לחדש את מלאי החלבון והברזל, להעשיר את הדם, לחזק את השרירים והעצמות, ולספק אנרגיה רבה יותר. אין זה משנה באילו שיטות בני האדם משתמשים כדי לבשלם ולאכלם, בקצרה, הדברים האלה יכולים מצד אחד לעזור לבני האדם לשפר טעמים ותיאבון, ומצד שני, להשביע את קיבתם. הדבר החשוב ביותר הוא שהם יכולים לספק לגוף האדם את צרכיו התזונתיים היומיים. אלה הם השיקולים שהיו לאלוהים כשהוא הכין מזון לאנושות. יש מזונות צמחוניים וכן בשרים – האין זו תזונה עשירה ושופעת? אך על בני האדם להבין, מה היו כוונותיו המקוריות של אלוהים כשהוא ברא את כול המזונות לאנושות. האם כוונתו הייתה להניח לאנושות ליהנות בחמדנות מן המזונות החומריים האלה? מה היה קורה אילו בני האדם היו מפריזים בסיפוק רצונם החומרי? האם הם לא היו אוכלים יתר על המידה? האם האכילה המופרזת לא הייתה גורמת לחוליים שונים בגוף האדם? (כן.) זו הסיבה בשלה אלוהים מקציב את הכמות הנכונה בזמן הנכון ומאפשר לבני האדם ליהנות ממזונות שונים בהתאם לתקופות ולעונות שונות. לדוגמה, לאחר שעברו קיץ חם מאוד, בני אדם צוברים בגופם לא מעט חום, וכן יובש הגורמים למחלות ולחות בגופם. כשמגיע הסתיו, סוגי פירות רבים מבשילים, וכשבני האדם אוכלים פרי, הלחות שלו נעלמת. באותה עת, הבקר והצאן גדלו והתחזקו, כך שעל בני האדם לאכול בשר כדי להזין את עצמם. לאחר שאכלו סוגים שונים של בשר, יהיו לגופם של בני האדם אנרגיה וחום שיעזרו להם לעמוד בקור של החורף, וכתוצאה מכך הם יוכלו לעבור את החורף בשלום. מתי להכין אילו דברים למען האנושות, ומתי להניח לאילו דברים לצמוח, לשאת פרי ולהבשיל – כל זה נשלט ומתומרן בידי האל באופן מדוד מאוד. אלא שהאנושות אינה מבינה את רצון אלוהים. זהו הנושא העוסק בשאלה "כיצד הכין אלוהים את המזון הנחוץ לחיי היום-יום של האדם".
לצפיה ב-'כלומר אלוהים הוא השף של המסעדה הזאת שנקראת העולם.'
כלומר אלוהים הוא השף של המסעדה הזאת שנקראת העולם.
03/06/2019 | 13:04
1
7
לצפיה ב-'אלוהים הוא האח הגדול בתוכנית הראליטי'
אלוהים הוא האח הגדול בתוכנית הראליטי
13/06/2019 | 12:14
11
הכי מצליחה ביקום
לצפיה ב-'תזונה קטוגנית - כן או לא'
תזונה קטוגנית - כן או לא
24/05/2019 | 15:07
6
31
קראתי הרבה על דיאטה קטוגנית. למטה אחד מה כתבות.
לא יודע האם להתחיל עם זה או לא

לצפיה ב-'לי זה עזר מאוד'
לי זה עזר מאוד
24/05/2019 | 17:49
25
רקע של הפרעות קשב, קיבה רגיזה, הפרעות אוטואימניות והשמנה.

הכל נעלם כלא היה.

אחרי חצי שנה בקטוגני עברתי לפליאו זה יותר מרגיש לי כמו הדבר האמיתי, יש הרבה יותר התיחסות לגוף כמכלול ואני לא כלכך מאמין במה שקוראים "קטוזיס" זה ערך של חומצות שומן ולא באמת מייצג מצב מטבולי מעבר לכך שהגוף מייצר בקדחנות גלוקוז באמצעות שריפת שומן.
גם קטגוני זה מעולה רק לוודא לקחת תוספי תזונה בקטוגני כי בבשר אין את הכל.

בקטגוני יש המון אנרגיה כל הזמן, בפליאו יש לך אנרגיה כשאתה מבקש מהגוף אנרגיה ואתה יכול לנוח כשאתה רוצה שהגוף ינוח, הגוף עובד כמו בטבע.

חוץ מזה לשניהם יש את אותו אפקט, לבחירתך
לצפיה ב-'מה הסיבה/מטרה?'
מה הסיבה/מטרה?
25/05/2019 | 13:41
15
אם קראת אתה ודאי יודע שתזונה קטוגנית היא דיאטה מוגבלת, נוקשה ולא קלה להתמדה. בד"כ לא מקפידים עליה בקנאות אלא אם יש מצב רפואי רלוונטי. השאלה מה גורם לך לשקול לעבור אליה, למה אתה רגיל כרגע, מה אתה מעוניין להשיג וכו'.
לצפיה ב-'אני לא ממליץ , אין מספיק נסיון על ההשפעה לטווח ארוך.'
אני לא ממליץ , אין מספיק נסיון על ההשפעה לטווח ארוך.
27/05/2019 | 15:19
3
12
לצפיה ב-'רק כמה עשרות אלפי שנים'
רק כמה עשרות אלפי שנים
29/05/2019 | 11:41
2
16
אבל מסתבר שיש אנשים שזה לא מספיק להם.
לצפיה ב-'יש רק אוסף של מיתוסים על האסקימוסים '
יש רק אוסף של מיתוסים על האסקימוסים
03/06/2019 | 12:46
1
10
החברה יחידה הידועה שחיה על דיאטה כזאת היו האסקימוסים , תוחלת החיים שלהם היתה קצרה, לפי המיתוסים   היו להם פחות התקפי לב,  אבל היה להם יותר שבץ מוחי.
חוץ מזה  הם חיו על בשר חי של דגים וחיות ים צפוני,  שהוא שונה לחלוטין מהבשר שאוכלים היום,  וחוץ מזה שכבר מעל מתיים שנה שנים אין אסקימוסים שחיים על דיאטה קטוגנית ומעט מאד ידוע על הבריאות של אלה שחיו כך.
וחוץץ מזה אין שום מחקר או ידע מסודר מדעי על אנשים שחיו בדיאטה קטוגנית .
והיה את אתקינס שיסד את הכת החדשה הזאת ושמת מהשמנת יתר והתקף לב .

נב- פליאו זה לא דיאטה קטוגנית.
לצפיה ב-'אטקינס מת בתאונה'
אטקינס מת בתאונה
13/06/2019 | 14:27
4
כל מי שמבצע דיאטה קטוגנית, מרזה.
האינואיט (אסקימוסים) חיים בדיאטה קטוגנית וזה לא מיתוס, המיטוס הוא שהם סובלים מעודף שבץ מוחי שהרי לא היו אמצעים לאבחן זאת.

לצפיה ב-'מזון מעובד גורם להשמנה יותר ממזון לא מעובד באותם קלוריות'
מזון מעובד גורם להשמנה יותר ממזון לא מעובד באותם קלוריות
21/05/2019 | 11:18
40
59
מחקר שפורסם כאן :
https://www.cell.com/cell-metabolism/pdf/S1550-413...

כלומר עצם זה שהמזון מעובד האו משמין יותר מאותה כמות ואותם קלוריות ממזון לא מעובד.
לדוגמה: חטיף דגנים שמכיל 100 קלוריות,  משמין יותר מ100 קלוריות שנצרכים מדגנים מלאים טיבעיים.
לצפיה ב-'לא, כתוב שם שמזון מעובד גורם לאנשים לצרוך יותר קלוריות'
לא, כתוב שם שמזון מעובד גורם לאנשים לצרוך יותר קלוריות
22/05/2019 | 00:44
20
31
בעיקר בשל עלייה בצריכת הפחמימות והשומן, זה מצוין במחקר עצמו (שכנראה לא טרחת לקרוא מעבר לעמוד הראשון ולא הבנת את הניסוח בתקציר). כדאי שתקרא לפני שאתה מפרסם, כי מה שכתבת בכותרת זה לא מה שהוא בדק. כתוב מפורשות שהנבדקים קיבלו ארוחות זהות בכמות הקלוריות ו(כמעט) זהות בהרכב התזונתי, אבל הם צרכו מהן "כאוות נפשם" (ad libitum, בלטינית) או בלשון המאמר באנגלית פשוטה "Subjects were instructed to consume as much or as little as desired."

זו לא הפעם הראשונה שאני נכנסת לבדוק את המקור שאתה נסמך עליו ומגלה שמה שהבנת ממנו ומה שבאמת כתוב בו לא עולה בקנה אחד... אולי יום אחד תלמד.
לצפיה ב-'ראשית לא זה מה שכתבתי, ושנית את סותרת את עצמך '
ראשית לא זה מה שכתבתי, ושנית את סותרת את עצמך
22/05/2019 | 12:07
19
19
ראשית : כתבתי שהמסקנה מהמחקר היא : " עצם זה שהמזון מעובד האו משמין יותר מאותה כמות ואותם קלוריות ממזון לא מעובד"  כלומר שמזון באותו מספר קלוריות יותר משמין אם הוא מעובד. וזה מה שהמחקר הזה מראה.

שנית  את סותרת את עצמך כי אם הנבדקים אכלו כאוות נפשם  אז דווקא המשמעות מזה שישי אפשרות להניח שדווקא מזון מעובד גרם להם לאכול יותר קלוריות   (זה מה שכתבת שאני כתבתי אבל  זה לא מה שאני כתבתי) .

שלישית :
מה בדיוק הסיבה שבגללה האוכל המעובד  גורם להשמנה לא הובררה מהמחקר הזה.
מה שכן הובהר שאם נותנים לאדם לאכול אותו דבר מבחינה תזונתיית ( אותו הרכב נוטרינטים וקלוריות)  המזון המעובד ישמין אותו יותר מהלא מעובד.
לצפיה ב-'ודאי שזה לא מה שכתבת, הרי תיקנתי אותך. זה לא מה שהמחקר מראה!'
ודאי שזה לא מה שכתבת, הרי תיקנתי אותך. זה לא מה שהמחקר מראה!
22/05/2019 | 12:27
18
16
אני לא סותרת את עצמי – הנבדקים אכן אכלו כאוות נפשם (מתוך הארוחות שהוגשו להם; כלומר הם לא יכלו לאכול יותר ממה שהוגש להם) והמשמעות היא אכן שמזון מעובד גרם להם לאכול יותר קלוריות, זה בדיוק מה שכתבתי, כי זה בדיוק מה שעלה מהמחקר...

מלכתחילה ברור שאם הנבדקים קיבלו הנחיה לאכול כאוות נפשם מתוך המזון שהוגש להם (ציטטתי במיוחד בשבילך) לא ייתכן שמדובר בצריכת קלוריות זהה. כמו כן כתוב שם clories intake = צריכת קלוריות, כמה קלוריות הם הכניסו לגוף (מרצונם החופשי, כאמור). זה לא כמה קלוריות הם הפיקו / קלטו או כל פרשנות אחרת שנתת לזה.

וזו הסיבה שמזון מעובד גרם להשמנה – צרכו ממנו יותר, בעיקר פחמימות ושומן. זה מצוין מפורשות, פשוט תקרא. לא הובהר ש"אם נותנים לאדם לאכול אותו דבר מבחינה תזונתיית ( אותו הרכב נוטרינטים וקלוריות)  המזון המעובד ישמין אותו יותר מהלא מעובד" כי " כלומר שמזון באותו מספר קלוריות יותר משמין אם הוא מעובד. וזה מה שהמחקר הזה מראה." לא הוא לא. זה פשוט לא מה שכתוב שם, צר לי.

המחקר הזה לא מגלה שום דבר חדש או פורץ דרך... רק שמזון מעובד טעים ומשמין ויש יאמרו "ממכר" ואנשים נוטים לצרוך ממנו יותר. העובדה שכשצורכים יותר פחמימות וקלוריות משמינים היא לא בדיוק "הפתעה", איך לומר. חשבת שהמחקר מראה משהו אחר, קורה... לא בושה להודות בטעות. במקום להתווכח איתי, קרא לעומק את הקישור שצירפת כאן.

לצפיה ב-'זה לא המסקנה של המחקר.'
זה לא המסקנה של המחקר.
22/05/2019 | 12:48
17
22
אחת ההשערות של המחקר היתה שהנבדקים אכלו-צרכו  פחות חלבון כאשר קיבלו מזון מעובד בגלל שזה בגלל ההרכב של מזון מעובד שגורם לאנשים לאכות יותר שומן ופחממות מאשר חלבון ...  בכל מקרה אלה רק השערות והמחקר לא מגיע למסקנה למה זה קורה,  ולא מסיק שהאוכל המעובד גורם  לאכול יותר מבחינת כמות .
ציטוט : :
it is unclear why subjects chose to meet their protein
targets via compensatory overeating of dietary carbohydrate
and fat rather than selecting foods with high protein content.
Perhaps within-meal palatability differences between foods or
the composite nature of many ultra-processed foods limited
the possibility for targeted consumption of higher protein foods
without concomitant overeating of carbohydrate and fat during
the ultra-processed diet.
לצפיה ב-'זה דיון חסר טעם, אתה פשוט לא מבין מה אתה קורא '
זה דיון חסר טעם, אתה פשוט לא מבין מה אתה קורא
22/05/2019 | 13:04
15
11
אני מרימה ידיים, אולי מישהו אחר כאן ירצה להרים את הכפפה.
לצפיה ב-'זאת את שלא קוראת ולא מבינה וחושבת שכולם מטומטמים'
זאת את שלא קוראת ולא מבינה וחושבת שכולם מטומטמים
22/05/2019 | 13:11
14
12
אם הסיבה היתה שבגלל שמזון מעובד טעים יותר או מעורר יותר תאבון  ולכן גורם  לאכילת יתר לא היה צריך לבצע בכלל מחקר כזה.

מה גם שהציטוט האחרון שהבאתי ,  מוכיח את זה חד משמעית. 
לצפיה ב-'כולם? אני מדברת רק עליך... ואתה לא מטומטם, פשוט לא מבין'
כולם? אני מדברת רק עליך... ואתה לא מטומטם, פשוט לא מבין
22/05/2019 | 13:37
13
11
מה אתה קורא, וזה לא רק באנגלית, וזו לא הפעם הראשונה. זו אחת הסיבות שיש כאן כ"כ הרבה ויכוחים איתך (וממש לא רק איתי). אני ממש לא מנסה להתווכח איתך, אבל מה לעשות שמה שכתבת פשוט לא נכון? טענתך "עצם זה שהמזון מעובד האו משמין יותר מאותה כמות ואותם קלוריות ממזון לא מעובד" היא לא מה שכתוב במחקר.

מה בדיוק גרם להם לצרוך יותר מהמזון המעובד כבר לא בדקתי, מודה; זה לא ממש מעניין אותי. הניסיון מלמד שהוא טעים ומפתה יותר ("ממכר") ולכן זה מה שכתבתי קודם, צר לי אם השתמע מדבריי שזו מסקנת המחקר, זו לא הייתה כוונתי.

יאללה, אני אתן עוד ניסיון אחרון ואאכיל אותך בכפית:

כתוב כבר בעמוד הראשון
Ad libitum intake was ~500 kcal/day more on the ultraprocessed versus unprocessed diet
= הצריכה החופשית הייתה כ-500 קלוריות יותר ליום מהמזון המעובד לעומת המזון הלא מעובד.

התקציר בעמוד השני מתחיל ב"We investigated whether ultra-processed foods
affect energy intake"
= בדקנו האם מזון מעובד במיוחד משפיע על צריכת הקלוריות (כלומר כמה קלוריות אדם מכניס לגופו, אם זה לא ברור).

ובהמשך התקציר כתוב מפורשות:
Meals were designed to be matched for presented calories, energy density, macronutrients, sugar, sodium, and fiber. Subjects were instructed to consume as much or as little as desired. Energy intake was greater during the ultra-processed diet
= הארוחות תוכננות להיות תואמות בכמות הקלוריות המוגשת וברכיבים התזונתיים. הורינו לנבדקים לצרוך מהן כאוות נפשם. צריכת הקלוריות הייתה גדולה יותר בארוחות מהמזון המעובד.

כל זה כתוב כבר בתקציר, יש פירוט גדול יותר בהמשך כמובן. אני חוששת שפספסת את הנקודה שהמשתתפים לא צרכו ארוחות זהות אלא שהוגשו להם ארוחות זהות והם קבעו כמה לצרוך. כוונת החוקרים ב-Energy intake היא כמה קלוריות בעצם הנבדקים הכניסו לגוף, לא כמה אנרגיה הגוף שלהם הפיק וכו'. שוב, תשים לב היטב לניסוח ולעבודה שהורו להם מפורשות לאכול מעט או הרבה, כרצונם.

ברגע שזה מודגש מפורשות לא ייתכן שהם אכלו כמות קלוריות זהה, מסכים?
בוא נתחיל מהנקודה הזאת ונמשיך הלאה.
לצפיה ב-'טוב זה לא נכון ואת מוציאה דברים מהקשרם. '
טוב זה לא נכון ואת מוציאה דברים מהקשרם.
22/05/2019 | 14:24
12
10
הכוונה ב Ad libitum היא שהם קיבלו מנות זהות מבחינה תזונתית ואמרו להם לאכול כמה שהם רגילים,  כלומר הם  אכלו כמה שהם רגילים לאכול ( הרי לכל אחד יש נפח שונה של קיבה )  ואי אפשר לדחוף לאנשים בכוח אוכל,  וגם לא רצו להרעיב אותם או לעזות להם דייאטה כי רצו לדעת מה שוקרה לאנשים שאוכלים מזון כזה או אחר בכמות שהם רגילים לאכול .ולכן כשעושים מחקרים על תזונה נותנים לנבדקים לאכול כמה שהם רגילים- גם כשעושים ניסויים בחיות נותנים להם מזון והם אוכלים כמה שהם רגילים. וגם אז כותבים  .Ad libitum
. בקשר לקלוריות :
הם לא אכלו מרצונם יותר קלוריות , הם "קיבלו"  יותר קלוריות מהמזון שהם אכלו .
זה לא אותו דבר. וזה לא בגלל הכמות שהם אכלו.
וזה לא בגלל שהמזון המעובד יותר טעים או יותר מעורר תאבון,  ולכן הם אכלו יותר ממנו זה כתוב בפרוש במסקנות, אם זאת היתה הסיבה כל המחקר הזה היה מטופש.

ההשערות לכך כתובות בסוף, הם לא הגיעו לסיבה לעליה במשקל או לסיבה למה אנשים מקבלים יותר קלרויות ממזון מעובד, כמו שאת הגעת בצ'יקצ'אק.
הם מניחים כלמיני הנחות - למשל שזה בגלל שאנשים מקבלים יפחות חלבן או פחות סיבים וכן הלאה, בהם בפרוש ניטרלו את הסיבה לכך שמזון מעובד מעורר תאבון מהנה יותר או טעים יותר ולכן אוכלים ממנו יותר. וזה כתוב במסקנות.
לצפיה ב-'כן נכון. ציטטתי בדיוק את עיקר הדברים, לא הוצאתי אותם מהקשרם'
כן נכון. ציטטתי בדיוק את עיקר הדברים, לא הוצאתי אותם מהקשרם
22/05/2019 | 14:46
11
8
Ad libitum = כאוות נפשם, נקודה. כתוב אח"כ במפורש שנאמר להם שהם יכולים לאכול מעט או הרבה ככל שירצו. לא כתוב "כמו שהם רגילים", אבל מה זה משנה? גם "כמה שהם רגילים" = הם אלה שבחרו את כמות הקלוריות שהם הכניסו לגוף מתוך הארוחות שהוגשו להם ומכאן ההבדל.

"הם לא אכלו מרצונם יותר קלוריות , הם "קיבלו"  יותר קלוריות מהמזון שהם אכלו "
לא, זה לא מה שהמחקר טוען!
אנא הצג ציטוט שמראה זאת.

"אם זאת היתה הסיבה כל המחקר הזה היה מטופש"
הוא אכן די מטופש בעיניי. אתה בחרת אותו, לא אני...

"למשל שזה בגלל שאנשים מקבלים יפחות חלבן או פחות סיבים וכן הלאה"
לא מעניין אותי, באמת.
כל הנקודה שלי היא שהמחקר הזה לא הראה שכמות הקלוריות שגוף האדם "סופג" ממזון מעובד גדולה יותר. זו פרשנות שגויה של הטקסט, ואתה מוזמן לבדוק זאת עם כל איש מקצוע שתבחר.
לצפיה ב-'הכל כתוב במסקנות הסופיות של המחקר.'
הכל כתוב במסקנות הסופיות של המחקר.
22/05/2019 | 17:06
10
12
אם היית צודקת, אז או שזה היה כתוב שם כמסקנה ברורה מאיליה,  או שאלה שערכו את המחקר מטומטמים עד כדי כך שלא ידעו לחשוב על דבר כלכך טרוויאלי.
לצפיה ב-'חוץ מהטענה שלך... (שאינה חלק ממסקנות המחקר, מה לעשות?)'
חוץ מהטענה שלך... (שאינה חלק ממסקנות המחקר, מה לעשות?)
22/05/2019 | 17:36
9
12
בוא נלך שלב שלב

During each diet phase, the subjects were presented with three daily meals and were instructed to consume as much or as little as desired. Up to 60 min was allotted to consume each meal. Menus rotated on a 7-day schedule, and the meals were designed to be well matched across diets for total calories,
energy density, macronutrients, fiber, sugars, and sodium, but widely differing in the percentage of calories derived from ultra-processed versus unprocessed foods.
בכל שלב של הניסוי, הוצעו למשתתפים ארוחות זהות בכמות הקלוריות הכוללת ונאמר להם לצרוך מעט או הרבה לפי רצונם.

מסכים? (אנא ענה כן /לא).
אם אינך מסכים, אנא פרט ונמק.

The increased energy intake during the ultra-processed diet resulted from consuming greater quantities of carbohydrate and fat but not protein
העלייה בצריכת האנרגיה בתזונה המעובדת מאוד נבעה מאכילה רבה יותר של פחמימות ושומן, אך לא חלבונים

מסכים? (כן/לא)
אם לא, פרט ונמק

אחרי שתענה על אלה, אפשר יהיה להמשיך.
לצפיה ב-'לא מדוייק'
לא מדוייק
23/05/2019 | 11:20
8
14
בכל שלב של הדיאטה נתנו לנבדקים שלוש ארוחות ביום ( לא הי נישנושים בין הארוחות) והם הונחו לאכול בהתאם לצורכם כלומר רק עד הרגשת שובע .as little as desired להבדיל מ   מה שאת כתבת שזה  , .As much as desired
( זה בגלל שלכל אדם יש צרוך שונה בתזונה וכל אחד אוכל בארוחה עד שהוא מרגיש שבע )
הארוחות הוגבלו בזמן עד 60 דקות,  ( זה חשוב - כי אם לא היתה הגבלה כזאת היה אפשר להניח שרמת האינסולין שעולה אחרי ארוחות למשל עולה יותר אחרי ארוחה עם אינדקס גליקמי גבוה גורמת לאדם להמשיך לנשנש אחרי האוכל ואז יתכן שהיו אוכלים יותר בכמות בגלל זה )

המשפט השני :
הגידול בכמות האנרגיה שנצרכה נבעה מכמויות גדולות יותר של פחממות ושומן אבל לא מחלבון.
בניסוי לא שקלו לכל אחד כמה הוא השאיר בצלחת ולכן לא יודעים כמה אכל כל אחד ממה שהוא קיבל אבל בדקו כמה משקל הוא עלה וזמה חישבו את האנרגיה שהוא קיבל.

למרות שזה נשמע דומה יש הבדל גדול בין התרגום שלך לשלי כי הכוונה היא שמאכילה של אותה כמות מזון באותו הרכב, הגוף של הנבדקים קיבל יותר פחממות ושומן מאשר חלבון וזה למרות שהמזונות היו באותו הרכב.

עכשיו מה הסיבות לזה - זה מה שחשוב .
בין הסיבות שרשומות בסיכום של המחקר לא כתוב שזה בגלל שהם אכלו יותר מהאוכל ההמעובד מאשר הלא מעובד ולא רק זה אלא שנבדק העניים הזה והנבדקים דווחו שלא נהנו יותר מהאוכל המעובד ומכך גם שלא אכלו כמות יותר  גדולה מהאוכל הזה .
האפשרויות שהועלו רשומות בסיכום המחקר ושתיים מהן העלתי כבר קודם .

אילו היו החוקרים מעלים בדעתם את המסקנה שלך, שהנבדקיםאכלויותר בגלל שהאוכל המעובד טעים יותר וכ"ד  המחקר היה מסתיים במשפט אחד: האוכל  המעובד גורם לאנשים לאכול יותר .
אבל לא רק שהם לא העלו את המסקנה הזאת הם סתרו אותה בזה שהם כותבים בפרוש שהאוכל המעובד לא גרם לאנשים יותר הנאה או תאבון .
לצפיה ב-'לא מדויק בלשון המעטה... הקריאה הסלקטיבית שלך מרשימה'
לא מדויק בלשון המעטה... הקריאה הסלקטיבית שלך מרשימה
23/05/2019 | 11:59
7
5
לא כתוב "והם הונחו לאכול בהתאם לצורכם כלומר רק עד הרגשת שובע", המילה "שובע" לא מוזכרת. כתוב "as much or as little as desired" ואני ציטטתי את שניהם, ואף כתבתי בעברית "נאמר להם לצרוך מעט או הרבה לפי רצונם".

עכשיו אתה פשוט משקר, כי כדי לעוות את דבריי כתבת "as little as desired להבדיל מ מה שאת כתבת שזה , .As much as desired". אז לא, זה לא מה שכתבתי, וזה גם לא מה שהם כתבו במחקר. השמטת חצי! לא נאמר להם לאכול את המינימום הדרוש שלהם כדי לשבוע, נקודה. זו פרשנות שלך שאינה מגובה בטקסט.

"בניסוי לא שקלו לכל אחד כמה הוא השאיר בצלחת ולכן לא יודעים כמה אכל כל אחד ממה שהוא קיבל אבל בדקו כמה משקל הוא עלה וזמה חישבו את האנרגיה שהוא קיבל."
אם כך ודאי שאי אפשר להגיע מזה למסקנה שאתה טענת בשם המחקר... אתה לא מבין בעצמך כמה זה מגוחך?!

"למרות שזה נשמע דומה יש הבדל גדול בין התרגום שלך לשלי כי הכוונה היא שמאכילה של אותה כמות מזון באותו הרכב, הגוף של הנבדקים קיבל יותר פחממות ושומן מאשר חלבון וזה למרות שהמזונות היו באותו הרכב."
אבל המזונות לא היו בדיוק באותו הרכב, הם מציינים זאת מפורשות! (הם ניסו להתאים חלקית, יותר מזה אי אפשר. הכול מפורט. הם מסבירים גם למה).

עזוב את המסקנה שלי, היא לא רלוונטית וכבר כתבתי זאת. לא משנה לי הסיבה שהם אכלו יותר מהאוכל המעובד, רק עצם העובדה שזה מה שהם עשו. הנקודה היא שגם עכשיו, בתגובה שלך, לא גיבית את טענתך המקורית "כלומר עצם זה שהמזון מעובד האו משמין יותר מאותה כמות ואותם קלוריות ממזון לא מעובד. לדוגמה: חטיף דגנים שמכיל 100 קלוריות, משמין יותר מ100 קלוריות שנצרכים מדגנים מלאים טיבעיים. "

זה לא מה שהמחקר בדק וזו לא המסקנה שלו. ואם אתה עדיין ממשיך להתעקש על דברים שלא כתובים או להשמיט דברים שכתובים מפורשות, אין לי מה לעשות. אולי למישהו אחר בפורום (שעוד לא התייאש מהעקשנות העיוורת שלך) יהיה כוח לנסות להעמיד אותך על טעותך.
לצפיה ב-'עכשיו תרגמי את אחד הסיכומים של המחקר. '
עכשיו תרגמי את אחד הסיכומים של המחקר.
23/05/2019 | 12:52
6
14
לנוחיותך  מחקתי את המספרים הסטטיסטיים שבסוגריים.

Participants did not report significant differences in the
pleasantness  or familiarity of the meals between the ultra-processed and
unprocessed diets as measured using 100-point visual
analog scales .
This suggests that the observed
energy intake differences were not due to greater palatability
or familiarity of the ultra-processed diet. Furthermore, differences
in the energy intake-adjusted scores for hunger, fullness , satisfaction
, and capacity to eat were not significant between the diets,
suggesting that they did not differ in their subjective appetitive
properties.
לצפיה ב-'לא, עכשיו אתה תתנצל על כך שסילפת את דבריי ושיקרת שכתבתי'
לא, עכשיו אתה תתנצל על כך שסילפת את דבריי ושיקרת שכתבתי
23/05/2019 | 13:39
5
12
משהו שלא כתבתי, ולא תדחף מסקנות לא רלוונטיות שלא מוכיחות את מה שכתבת מלכתחילה (וכנראה כבר הבנת שהוא לא נכון, אבל אתה לא מסוגל להודות בטעות) ונשענות על הדיווח של המשתתפים במחקר. זה לא מעניין אותי מה גרם להם לצרוך יותר קלוריות. כל הנקודה היא שהם לא השמינו מאכילת אותה כמות קלוריות.
לצפיה ב-'בסיכום שלא טרחת לקראכתוב שההפרשים בכמויות שאכלו לא משמעותיות'
בסיכום שלא טרחת לקראכתוב שההפרשים בכמויות שאכלו לא משמעותיות
23/05/2019 | 16:00
4
18
אז זה לא הכמות שאכלו , ולא התאבון, ולא האינסולין, ולא שום דבר שתלוי בצורת האכילה או ברצון המודע או הלא מודע שלהם, אותם  הכמויות שהם אכלו גרם לזה שהם צרכו יותר אנרגיה מהאוכל המעובד מאשר מהאוכל הלא מעובד.
מכיוון שהכומויות זהות והרכב התזונה זהה והחוקרים לא יודעים את הסיבה לכך לא משתמעת מסקנה אחרת מלבד שאוכל מעובד  משמין יותר,  וזה מסיבה עלומה, ולא כלכך ברורה ופשוטה כמו שבגלל שהם אכלו כאוות נפשם האם אכלו יותר מהמזון המעובד.
לצפיה ב-'שוב, מה זה "כמויות"? הבדל של 500 קלוריות זה כן משמעותי'
שוב, מה זה "כמויות"? הבדל של 500 קלוריות זה כן משמעותי
23/05/2019 | 16:14
12
"אותם  הכמויות שהם אכלו גרם לזה שהם צרכו יותר אנרגיה מהאוכל המעובד מאשר מהאוכל הלא מעובד."
זה לא מה שכתוב בסיכום. הם צרכו יותר אנרגיה = הכניסו לגוף יותר קלוריות. זה שלא שהם הכניסו לגוף אותה כמות קלוריות אבל "ספגו" מהמזון כמות קלוריות שונה. זה לא מה שהמחקר אמר (וגם לא מה שהוא בדק).

כבר ביססנו שהם צרכו יותר קלוריות וגם גידי שמר כתב לך בדיוק אותו הדבר. בסיכום כתוב רק שהם לא מצאו את הסיבה לפי הדיווח של המשתתפים (שים לב, דיווח שהוא עדות אישית של תחושות של אנשים, לא מדידה כמותית אובייקטיבית).

הכמויות לא היו זהות והרכב התזונה לא היה זהה (להפך, הם ציינו מפורשות שהם צרכו יותר פחמימות ושומן, ציטטתי את זה יותר מפעם אחת). הם אכן אכלו יותר מהמזון המעובד, והם אפילו לא הצליחו לגמרי למצוא למה, בקיצור, מחקר לא-משהו שאתה מתעקש להיאחז בו מסיבות שאינן ברורות לי.
לצפיה ב-'ואגב, מנין לך שלא טרחתי לקרוא? די לשקר עליי, קראתי.'
ואגב, מנין לך שלא טרחתי לקרוא? די לשקר עליי, קראתי.
23/05/2019 | 16:37
2
7
לצפיה ב-'קראת ולא הבנת זה אותו דבר.'
קראת ולא הבנת זה אותו דבר.
03/06/2019 | 12:48
1
2
לצפיה ב-'ממממ... לא.'
ממממ... לא.
03/06/2019 | 13:01
1
לצפיה ב-'בנוסף - המזון המעובד לא היה טעים להם יותר מהלא מעובד '
בנוסף - המזון המעובד לא היה טעים להם יותר מהלא מעובד
22/05/2019 | 13:06
12
ולכן הם לא צרכו יותר ממנו בגלל זה,   וזה כתוב בפרוש במסקנות :
Participants did not report significant differences in the
pleasantness (4.8 ± 3.1; p = 0.13) or familiarity (2.7 ± 4.6;
p = 0.57) of the meals between the ultra-processed and
unprocessed diets as measured using 100-point visual
analog scales (Figure 2D). This suggests that the observed
energy intake differences were not due to greater palatability
or familiarity of the ultra-processed diet. Furthermore, differences
in the energy intake-adjusted scores for hunger
(1.7 ± 2.5; p = 0.5), fullness (1.1 ± 2.5; p = 0.67), satisfaction
(1.9 ± 2.4; p = 0.42), and capacity to eat (2.9 ± 2.5;
p = 0.25) (Figure 2E) were not significant between the diets,
suggesting that they did not differ in their subjective appetitive
properties
לצפיה ב-'לא, זה לגמרי לא שמתואר שם'
לא, זה לגמרי לא שמתואר שם
23/05/2019 | 07:14
13
22
אלו שאכלו מזון אולטרא מעובד צרכו 500 קלוריות (ביום) יותר מאשר כמות הקלוריות שנצרכה באכילת המזון הלא מעובד.
לצפיה ב-'לא בגלל שהאוכל המעובד היה טעים יותר ולא בגלל שאכלו יותר '
לא בגלל שהאוכל המעובד היה טעים יותר ולא בגלל שאכלו יותר
23/05/2019 | 10:27
10
16
הועלו בסיכום מספר אפשרויות לסיבה מנגנונים  שבגללה הם צרכו יותר קלוריות.  ואלה הם האפשרויות שקימות , לא ראיתי שם שהנחקרים אכלו כמויות יותר גדולות ( בנפח או במשקל) מהמזון המעובד.
ולכן אני מניח שזאת לא הסיבה.
לצפיה ב-'כן מכיוון שאכלו יותר. זה כתוב מפורשות.'
כן מכיוון שאכלו יותר. זה כתוב מפורשות.
23/05/2019 | 12:02
9
14
The increased energy intake during the ultra-processed diet resulted from consuming greater quantities of carbohydrate and fat but not protein
העלייה בצריכת האנרגיה בתזונה המעובדת מאוד נבעה מאכילה רבה יותר של פחמימות ושומן, אך לא חלבונים.

ושים לב שגידי שמר הוא איש מקצוע בתחום (נדמה לי ד"ר לביולוגיה, אבל אני מתנצלת אם אני לא מדייקת) והוא כבר האדם השני שמבהיר לך שמה שטענת בראש השרשור פשוט לא נכון. אולי הגיע הזמן לרדת מהעץ ולומר "מתנצל, הניסוח היה מבלבל, לא הבנתי"?
לצפיה ב-'ברור שהם אכלו יותר קלוריות '
ברור שהם אכלו יותר קלוריות
23/05/2019 | 13:05
3
19
אבל למה - והלמה זה לא בגלל הכמות של האוכל שהם אכלו , בגלל שהאוכל המעובד מעורר יותר חשק לאכול..
כתוב בפרוש:
observed energy intake differences were not due to greater palatability or familiarity of the ultra-processed diet
וגם  כתוב :
capacity to eat were not significant between the diets
לצפיה ב-'אם זה ברור, למה טענת שזו אותה כמות קלוריות והתווכחת?'
אם זה ברור, למה טענת שזו אותה כמות קלוריות והתווכחת?
23/05/2019 | 13:20
2
11
להזכירך, כתבת: "כלומר עצם זה שהמזון מעובד האו משמין יותר מאותה כמות ואותם קלוריות ממזון לא מעובד. לדוגמה: חטיף דגנים שמכיל 100 קלוריות,  משמין יותר מ100 קלוריות שנצרכים מדגנים מלאים טיבעיים. "

אז כבר סיכמנו שזו לא יכולה להיות אותה כמות (כי אומנם הוגשו להם ארוחות באותה כמות, אבל הם אכלו מהן כמה שהם רצו) ועכשיו אתם מודה בפה מלא ש"ברור שהם אכלו יותר קלוריות" לא ברור לי על מה ולמה הוויכוח. הם הכניסו לגוף יותר קלוריות ולכן משקלם עלה. תודה רבה, היה קשה?
לצפיה ב-'הם קיבלו יות רקלוריות למרות שאכלו אותו דבר אבל מה שהם קיבלו'
הם קיבלו יות רקלוריות למרות שאכלו אותו דבר אבל מה שהם קיבלו
23/05/2019 | 16:21
1
14
זה גם ממה שהם אכלו.
לכן זה אותו דבר.
אבל הם לא אכלו יותר מהמזון המעובד בגלל שנתנו להם לאכול כפי רצונם.
כתוב במסקנות שאין הבדל משמעותי בכמות שהם אכלו בין הדיאטות
capacity to eat were not significant between the diets
ההבדלים בצריכת האנרגיה השונה  הם או בגלל הרכב המזון או בגלל המטבוליזם או בגלל סיבה אחרת לא ידועה.
לצפיה ב-'לא, פשוט לא. ואם תחזור על כך שוב ושוב זה לא ייהפך לנכון.'
לא, פשוט לא. ואם תחזור על כך שוב ושוב זה לא ייהפך לנכון.
23/05/2019 | 16:41
7
לצפיה ב-'לא יותר בכמות של האוכל. אחת ההשערות היא'
לא יותר בכמות של האוכל. אחת ההשערות היא
23/05/2019 | 13:09
4
9
שצריכת האנרגיה העודפת היא  בגלל העדפה של שומן ופחממות , בכל מקרה זאת אחת ההשערות שלהם שכבר הבאתי קודם לכן .   
לצפיה ב-'מה זה "לא יותר בכמות האוכל"? בגרמים או בנפח? זה לא רלוונטי'
מה זה "לא יותר בכמות האוכל"? בגרמים או בנפח? זה לא רלוונטי
23/05/2019 | 13:31
3
8
יותר קלוריות, זו כל הנקודה. הרי ברור שאתה יכול לאכול באותה כמות קלוריות סלט גדול או פרוסת עוגת קצפת, ויהיו הבדלי משקל ונפח. אבל הנקודה היא שהם צרכו יותר קלוריות, והקלוריות העודפות נבעו מצריכה גבוהה יותר של שומן ופחמימות, זה אכן מצוין מפורשות.

מה החידוש הגדול ומהי הבשורה – רק אתה יודע. בעיניי זה מחקר לא מעניין ולא חשוב. הם לקחו בסה"כ 20 אנשים שמנמנים (BMI של 27 פלוס מינוס) בני 30+ וגילו שמזון מעובד גורם להם לצרוך יותר קלוריות. יא אללה, איזו הפתעה!

אני באמת לא מבינה מה גורם לאדם לצרוך מרצונו יותר קלוריות מלבד שתי אפשרויות (זה טעים לו / הוא עוד לא שבע) אבל גם אם יש אפשרויות אחרות, זה לא באמת מעניין (לפחות אותי). אין כאן כל חידוש או בשורה.
לצפיה ב-'מי שאוכל תפוז אוכל יותר ויטמין C ממי שאוכל בננה .'
מי שאוכל תפוז אוכל יותר ויטמין C ממי שאוכל בננה .
23/05/2019 | 16:09
2
10
או מי שאוכל תפוז מקבל יותר ויטמין C ממי שמקבל בננה.
אם ניתן לנבדקים לאכול תפוז או בננה אלה שיאכלו תפוז יקבלו יותר ויטמין C מאלה שיקבלו בננה.
הסיבה ליותר ויטמין C היא שיש איזו תכונה שמי שאוכל לא מודע אליה בזמן האכילה.
שבגללה הגוף מקבל יותר ויטמין ב ( במקרה זה זה ברורו שיש בתפוז יותר ויטמין C)   תכונה שלא קשורה לכמה תפוז נאכל וכמה בננה נאכל או לכמה התפוז טעים יותר וכ"ד.

אותו דבר מי שאוכל ביום יום אוכל מעובד מקבל יותר קלוריות ממי שאוכל ביום יום אוכל לא מעובד,  אבל באוכל המעובד אין יותר קלוריות .
לדוגמה שלי מההודעה הראשונה-  מהמחקר הזה מתשמע ש:  מי שנוהג לאכול  חטיף אנרגיה לארוחת בוקר, כנראה שישמין יותר ממי שאוכל תערובת של דגנים לא מעובדים.  למרות ששניהם יהיו באותו מספר קלוריות ובאותו הרכב של שומן \פחממות\ וחלבונים.

לצפיה ב-'ואיך זה קשור לענייננו?'
ואיך זה קשור לענייננו?
23/05/2019 | 16:36
1
9
"הסיבה ליותר ויטמין C היא שיש איזו תכונה שמי שאוכל לא מודע אליה בזמן האכילה."
הא?
הסיבה ליותר ויטמין C היא מדד אובייקטיבי פשוט ואין לו קשר למודעות שלך בזמן האכילה. אלה פשוט פירות שונים עם הרכב שונה של ערכים תזונתיים. בתפוז יש יותר ויטמין C משיש בבננה (ל-100 גרם, ויש כמובן גם תלות בכמות שאתה צורך, כי פירות גם מגיעים בגדלים שונים, כידוע). אפשר למדוד את כמות הוויטמין בפירות:

גם כמות הקלוריות שיש בבננה או בתפוז שונה, ולכן פירות שונים משמינים במידה שונה (בד"כ בהתאם לכמות הסוכר והשומן שהם מכילים). לכן זו ההשוואה הנכונה, ולא הטענות שאתה מתעקש עליהן ואינן מגובות בנתונים.

"אותו דבר מי שאוכל ביום יום אוכל מעובד מקבל יותר קלוריות ממי שאוכל ביום יום אוכל לא מעובד,  אבל באוכל המעובד אין יותר קלוריות "
זו טענה שאתה מתעקש לחזור עליה אף על פי שהיא לא מה שהמחקר הזה בדק. מה ש"משתמע" ממנו הוא לא יותר מפרשנות שלך או משאלת לב, וכבר שני אנשים כאן מנסים להעמיד אותך על טעותך, אבל אתה לא מוכן לרדת מהעץ שטיפסת עליו.
לצפיה ב-'הבנת הנקרע'
הבנת הנקרע
27/05/2019 | 15:19
4
לצפיה ב-' תודה לך על קול שפוי... אולי אם עוד אנשים יכתבו יש סיכוי'
תודה לך על קול שפוי... אולי אם עוד אנשים יכתבו יש סיכוי
23/05/2019 | 12:56
1
11
שהוא יבין...

למען האמת לא ברור לי למה בכלל להתקבע על המחקר הזה, רק 20 אנשים, מלאים/שמנמנים (BMI של 27 פלוס מינוס 1.5, כלומר כולם במשקל עודף ואפילו על גבול ההשמנה) והם לא מבוגרים, בני 30 וקצת בסה"כ.
לצפיה ב-'כי זה ניסוי בתנאי מעבדה על מתנדבים'
כי זה ניסוי בתנאי מעבדה על מתנדבים
23/05/2019 | 16:13
9
וניסויים כאלה מבצעים על משתתפים זהים \דומים ככל האפשר .
ניסוי בתנאי מעבדה הרבה יותר אמין ממחקר מבוסס על שאלונים ולכן אני חושב שזה מחקר חשוב.
לצפיה ב-'הגיוני, בסופו של דבר אינסולין הוא הורמון ההשמנה'
הגיוני, בסופו של דבר אינסולין הוא הורמון ההשמנה
23/05/2019 | 09:02
1
16
והכימיקלים במזון מעובד גורמים לכמות לא פרופורציונלית של שיחרור האינסולין.

לצפיה ב-'יכול להיות אבל זה לא אחת המסקנות שהמחקר העלה בסיכום.'
יכול להיות אבל זה לא אחת המסקנות שהמחקר העלה בסיכום.
23/05/2019 | 10:24
9
לצפיה ב-' הניסוי הזה חשוב מהבחינה הזאת שהוא מוכיח '
הניסוי הזה חשוב מהבחינה הזאת שהוא מוכיח
27/05/2019 | 15:51
1
12
שיש גורם (נוסף על כל מה שחשבו קודם) במזון מעובד ביתר,  שגורם להשמנה.
המשהו הזה זה לא ברור , ולא כל מה שחשבו קודם :
לא  בגלל שהמזון הזה גורם לאכילת יתר.
לא בגלל שהמזון הזה טעים יותר או שיש בו חומרים שגורמים לאכילת יתר .
לא  בגלל שהמזון הזה מעורר מנגנון של אינסולין שגורם לחוסר שובע. או לאכילה בין ארוחות.
אלא יש סיבה נוספת שלא קשורה לכל הנ"ל.
יכול להיות כמובן שמזון מעובד  יגרום להשמנה גם בגלל הגורמים הנ"ל , אבל המחקר מראה שיש עוד גורם חוץ מזה .
בסיכוום של המחקר, יש כמה השערות מעניינות לסיבה לגורם הזה אבל אין קביעה החלטית על הסיבה לזה.
בניגוד למחקרים שמתבצעים ע"י שאלונים ותלויים באמינות הנשאלים ובזכרון שלהם , המחקר הזה נעשה במעבדה בצורה מבוקרת  מאד נכונה וטובה ואין שום פגם בצורת הביצוע שלו ולכן ניתן לסמוך על התצואות שלו בבטחון יותר גדול ממחקרים אחרים.
לכן אם מתכננים דיאטה עדיף לא לכלול בה מזון מעובד.
וזה כל מה שיש לי לאמר בעניין זה.
לצפיה ב-'לא.'
לא.
29/05/2019 | 23:49
5
לצפיה ב-'רבקה ווטסון, אמריקנית ספקנית (מדעית) הזכירה את המאמר ב-VLOG'
רבקה ווטסון, אמריקנית ספקנית (מדעית) הזכירה את המאמר ב-VLOG
09/06/2019 | 02:12
7
הקבוע שלה ביוטיוב (היא מוכרת מאוד, יש עליה אפילו ערך בוויקיפדיה) שבו היא סוקרת מחקרים חדשים, מדבקת על מיסקונספציות ועוד.

הפעם היא דיברה על מזון מעובד במיוחד והזכירה כמה מאמרים שהתפרסמו בזמן האחרון. היא דיברה על כך שהגוף צריך לעבד פחות מזון שכבר מעובד, ובעיקר שהוא נוח וזמין יותר לאכילה, והרבה יותר קל לה לאכול אריזה שלמה של מזון כזה כשהוא טעים ומוכן מלאכול את הרכיבים הגולמיים יותר שלו, וכך היא עלולה לצרוך יותר קלוריות בלי לשים לב.

ואת זה היא קישרה למאמר הנ"ל, וגם היא, איזו "הפתעה", אמרה מפורשות על המאמר הזה [5:25] "האנשים בקבוצה שקיבלו את המזון המעובד נטו לאכול הרבה יותר ממנו מהקבוצה השנייה". כן כן, ממש כך. "הם לא דיווחו שהוא היה להם טעים יותר או שהם שמו לב שהם אוכלים ממנו יותר, הם פשוט עשו זאת".

אז הנה, אדם שלישי, אמריקנית שאנגלית היא שפה האם שלה (ומיומנת מאוד בקריאת מחקרים מדעיים) שמבין בדיוק את מה שכתוב במאמר – מזון מעובד גורם לאנשים לצרוך ממנו יותר (יותר קלוריות = עלייה במשקל). גם אם המשתתפים או החוקרים לא הצליחו למצוא את הסיבה לעלייה בצריכה, הנקודה הפשוטה היא שמה שכתבת פשוט שגוי: לא מדובר באותה כמות קלוריות שגורמת להשמנה רק כי המזון מעובד (כפי שהתעקשת שוב ושוב) אלא בצריכת כמות גדולה יותר של קלוריות, נ-ק-ו-ד-ה.
לצפיה ב-'דיאטה ים תיכונית מגנה מפני הופעת דיכאון בגיל מבוגר'
דיאטה ים תיכונית מגנה מפני הופעת דיכאון בגיל מבוגר
23/05/2019 | 12:14
10
https://www.medscape.com/viewarticle/913284#vp_1

למי שלא יודע אז : מה שנקרא "דיאטה ים תיכונית" הכוונה לתזונה של אזורים במדינות אירופאיות ששוכנים על שפת הים התיכון היוונים דרום איטלקים ודרום צרפת ( ולא ישראל ולא ארצות ערב )
מתבססת על אוכל טרי ולא מעובד ( או מעובד בבית כמו חמוצים וכבושים ויין וכ"ד בלי כימיקלים ובלי מספרי E ), פירות ים,  דגים  ,  פירות וירקות, מוצרי חלב תוצרת ביתית, ויינות מתוצרת ביתית וכ"ד
הדיאטה הזאת נמצאה בעבר  כדיאטה שהכי טובה לאריכות חיים ומניעה של מחלות לב , וסרטן,  אז עכשיו גם לדיכאון .
לצפיה ב-' בשן הארי הקטנטן מצויה אהבת האל'
בשן הארי הקטנטן מצויה אהבת האל
17/05/2019 | 07:10
1
25
https://he.light-of-truth.org/In-the-tiny-dandelio...

אמי הייתה אומרת לעתים קרובות ששן הארי מטיב עם גוף האדם, אך עבורי הוא נותר רק פרח רגיל. מאוחר יותר, בעקבות מפגש מקרי, זכיתי להבנה חדשה לחלוטין בנוגע לפרח שן הארי.
לצפיה ב-'בפרח הדטורה הקטנטן מצויה שנאת האל או השטן'
בפרח הדטורה הקטנטן מצויה שנאת האל או השטן
17/05/2019 | 14:19
17
לצפיה ב-'.'
.
17/05/2019 | 14:16
9
לצפיה ב-'מלח לימון'
מלח לימון
15/05/2019 | 02:39
6
35
יש לי פוביה מהרעלת מזון ככה שכל דבר מוכן/מבושל אני מצנן במקרר וישר מעלה לפריזר
מה אני עושה עם ממרחים כמו חומוס/טחינה/אבוקדו/חציל? צריך להכין אותם בכמות אבל אוכלים מהם כל פעם קצת והם מתקלקלים מהר
כמה יהיה אפקטיבי להשתמש במלח לימון? (כמה זמן יחזיקו לעומת בלי) והוא בכלל מזיק או ניטרלי? מיץ לימון הוא במקור נוזלי אז הגרסה הגבישית היא בעצם כימיקל?
לצפיה ב-'מלח לימון = חומצה ציטרית הוא מוצר סינטטי שזהה לחומצה שיש'
מלח לימון = חומצה ציטרית הוא מוצר סינטטי שזהה לחומצה שיש
15/05/2019 | 11:17
4
19
במיץ לימון .
מלח לימון שנמכר עבור מזון "FOOD GRADE " הוא מנוקה בצורה כימית ( ע"י גיבוש מחדש)  ברמה שמבטיחה עמידה בתקני מזון מבחינת מזהמים שעלולים להיות בו כתוצאה מהתהליך הסינטטי.  (מבחינת הרשויות מפעל שמייצר חומרי מזון מחוייב לבצע בדיקת מתכות כבדות פעם בשנה ותו לא)
אישית אני לא משתמש במלח לימון באוכל, ולא אוכל מוצרי מזון מעובדים בכלל.
אבל אני לא חושב שזאת בעיה בריאותית  יותר גדולה ממלח שולחן , אבקת אפיה, חומץ סינטטי, צבעי מאכל ,משמרים ... או כל כימיקל אחר שמכניסים למזון.

לצפיה ב-'מלח לימון'
מלח לימון
16/05/2019 | 00:52
3
15
אז למה בדיוק מוסיפים "דמוי לימון" אם ממילא יש בחומוס לימון שהוא חומר משמר טבעי?
אבל אז אם מכינים חומוס לבד (שמכיל לימון ואמור לשמש חומר משמר) איך זה שאומרים לצרוך אותו רק תוך יומיים? מיץ לימון פחות חזק מהגרסה הסינתטית שלו? איך בכל זאת אפשר לשמר חומוס לפחות לשבועיים (במקרר לא פריזר) בלי חומרים סינתטיים?
לצפיה ב-'לא צריך להוסיף לחומוס שמכינים בבית מלח לימון'
לא צריך להוסיף לחומוס שמכינים בבית מלח לימון
16/05/2019 | 12:43
2
19
ולא שום "דמוי לימון"
חומוס בבית עושים מחומוס מבושל טחון טחינה גולמית מיץ מלימון טרי ומלח  ושום.
מה שגורם לקילקול זה חיידקים, בחומוס המבושל אין חיידקים אלא אם טיפלו בו לא נכון וזיהמו אותו .
למיץ לימון טרי יש אפקט משמר , לטחינה גם יש אפקט משמר ( חיידקים לא גודלים בטחינה בגלל הסביבה השומנית) .
וגם למלח יש אפקט משמר .
ולכן חומוס שמכינים בבית בצורה נקיה "אספטית"  ועם כמות מספקת של טחינה מלח ולימון יחזיק יותר זמן . קשה לאמר כמה זמן יחזיק חומוס שהכנת בבית במקרר אבל אם הוא מוכן נכון ונקי ,  הוא יכול להחזיק כמה ימים עד שבוע או קצת יותר .
ואפשר להקפיא חומוס ביתי והוא לא מאבד מהטעם והמרקם בהפשרה.

טיפ - אם החומוס מתקלקל מהר, אם הוא מקבל שכבה מחומצנת "מיובשת" בצבע שונה במיוחד למעלה  זה סימן שאין מספיק טחינה בחומוס .  אם תשים יותר טחינה , החומוס גם יהיה טעים יותר.

לצפיה ב-'אם כבר טחינה'
אם כבר טחינה
17/05/2019 | 04:17
1
10
לבד היא מחזיקה עד שנה במקרר לפי מה ששמעתי אבל מה אם מדללים אותה? נגיד יחס 1 טחינה 1 נוזל (מים/לימון) כמה זמן יקח לזה להתקלקל? כמה זמן לאבוקדו עם לימון? וכמה למשהו דליל יותר כמו רוטב סלט? (3 שמן 2 חומץ שום מלח פלפל)
לצפיה ב-'מה שמשמר טחינה זה הסביבה של שמן שבו לא יכולים לגדול חיידקים'
מה שמשמר טחינה זה הסביבה של שמן שבו לא יכולים לגדול חיידקים
17/05/2019 | 14:08
10
לכל שמן יש אפקט שימור
טחינה גולמית (וכל שמן אחר) יכולה גם לא להתקלקל ע"י חיידקים עשרות שנים אם הקופסה סגורה .
לטחינה ולחיידקים ובכלל לכל מוצרי המזון   אין שעון ולא לוח שנה ולא מבוצעות בדיקות מדעיות  של יציבות ויעילות שימור,  ולכן הקביעה "שנה" היא קביעה שרירותית של היצרנים שלא רוצים לקחת אחריות על יותר משנה  ( זה נכון לכל הנושא של תאריכי תוקף במזון )
(אגב זה  לא נכון לגבי תרופות כי בתרופת נעשות בדיקות יציבות , ובדיקות יעילות שימור , מדעיות, ובתרופות תאריך פג התוקף נקבע על סמך תוצאות הבדיקות האלה ולא סתם שרירותי כמו שזה במזון)

כמובן אם מדללים טחינה ומוסיפים מים מפחיתים את אפקט השימור ואז חיידקים כן יכולים לגדול ולזהם את הטחינה.
באבוקדו מראש יש סביבה מימית וחומרים שמתחמצנים  , הקילקול של אבוקדו נגרם מהתחמצנות ורק אחר כך מחיידקים ופטריות. אבוקדו טרי מרגע שהתרכך לא מחזיק זמן רב גם לא במקרר ומתקלקל במהירות גם בתוך קליפתו , ועוד יותר מהר אם מכינים ממנו מתכון .

לצפיה ב-'עם מלח לימון מנקים אבנית בקומקום'
עם מלח לימון מנקים אבנית בקומקום
16/05/2019 | 16:48
24
אתה יודע שקילו וחצי מהמשקל שלך אלה חיידקים שחיים במעיים שלך?
בלעדיהם אתה תהיה חולה.

לצפיה ב-'עוד על ביצים וכולסטרול מאמר של פרופסור עמי סלע'
עוד על ביצים וכולסטרול מאמר של פרופסור עמי סלע
17/05/2019 | 13:55
20
http://www.tevalife.com/article.asp?id=4470

השורה התחתונה  : " ובכן, איפה אנו עומדים כיום בסוגיה של "כמה ביצים מומלץ לאכול בשבוע, בלי לפגוע בבריאות?"
התשובה המושכלת היא כתמיד שהמתינות באכילה היא מידה טובה. גברים ונשים במחצית חייהם ייטיבו עם עצמם עם 2-3 ביצים בשבוע, ואם הם חולי סוכרת כדאי שיסתפקו בביצה אחת בשבוע.  בברכה, פרופ' בן-עמי סלע."
לצפיה ב-'מבקשת המלצות שימוש'
מבקשת המלצות שימוש
10/05/2019 | 11:11
2
42
קראתי מאמר על סלרי.
האם יכולים להמליץ על אופן השימוש בו?
לצפיה ב-'אופן השימוש: דרך הפה.'
אופן השימוש: דרך הפה.
10/05/2019 | 13:30
5
לצפיה ב-'לשים בסלט'
לשים בסלט
14/05/2019 | 17:07
3
לצפיה ב-'עוד מחקר שמראה שתזונה מבוססת על צמחים טובה ללב'
עוד מחקר שמראה שתזונה מבוססת על צמחים טובה ללב
07/05/2019 | 16:01
4
34
https://www.medscape.com/viewarticle/912494

במחקר\ סקר הזה מצאו שיש באופן משמעותי פחות התקפי לב אצל אנשים בריאים שאוכלים תזונה שמבוססת על צמחים , מאשר אלה שאוכלים דיאטה רגילה עם הרבה בשר.

לא שגילו כאן משהו חדש - רק עוד מסמר בארון של תאורית  האתקינס-פליאו.
לצפיה ב-'רק צמחים זה טבעונות. ולא ראו שזה בריא'
רק צמחים זה טבעונות. ולא ראו שזה בריא
08/05/2019 | 11:54
1
24
תזונה שהיא בערך חצי צמחונית וחצי בשרית, זה מה שבריא.
לצפיה ב-'לא רק צמחים אלא תזונה שבה הרוב צמחים ראה טבלה'
לא רק צמחים אלא תזונה שבה הרוב צמחים ראה טבלה
14/05/2019 | 11:45
11
חצי חצי זה יותר מידי בשר .
תזונה נכונה לפי המאמר זאת תזונה שעיקר הנפח זה צמחים ורק מעט מהחי - בעיקר דגים.
הכי בריא זה  : "ירקות מצליבים , ושאר ירקות, פירות, שעועית, ודגים ".
ראה את הטבלה שצרפתי בהודעה הבאה.
לצפיה ב-'למה הכוונה ב"דיאטה רגילה עם הרבה בשר"?'
למה הכוונה ב"דיאטה רגילה עם הרבה בשר"?
08/05/2019 | 12:06
1
30
"פליאו" אינה דיאטה "רגילה" והתזונה ה"רגילה" המקובלת כאן דווקא לא כוללת "הרבה בשר" (זה נכון לארה"ב, לא לישראל).
לצפיה ב-'המחקר על אמריקאים , מצורף פירוט של הדיאטות '
המחקר על אמריקאים , מצורף פירוט של הדיאטות
09/05/2019 | 13:13
17
לצפיה ב-'תרבות בתי קפה + אורח חיים בריא?'
תרבות בתי קפה + אורח חיים בריא?
03/05/2019 | 15:22
14
152
אני מסתובב בימי שישי ומן הסתם רואה הרבה אנשים בבתי קפה.
לחמים. גבינות שמנת. קפה עם חלב. מיצים סחוטים.
לכאורה הכל משרד בריאות, אבל תכלס הכל מלא סוכר. חורג מהתפריט.
ואני מבין שאפשר לעשות חריגה פעם בכמה זמן. אבל תוהה - כי כשהייתי בזוגיות היינו הולכים הבן זוג ואני כל שישי לארוחת בוקר זוגית בבית קפה אחר.
זה אומנם פאן. אבל בעיני לא מצדיק את הקלוריות או את המחיר.
ואם סתם הולכים בשביל אספרסו - זה בכלל לא מצדיק את המחיר. לא?
10 שח + 5 טיפ. למשהו שעולה בבית 2 שח?
אני תוהה מה עושים חברי הפורום?
לא מתוך מקום מבקר או ציני. באמת תוהה אם יש לכם את הדילמה הזו?
ואיך שומרים על אורח חיים בריא (לא דיאטה, אלא דרך חיים) ועדיין יוצאים עם הבן זוג לבתי קפה בשישי? או עם המשפחה?
לצפיה ב-'לא הבנתי את "לכאורה הכול משרד בריאות". מה הקשר של המשרד?'
לא הבנתי את "לכאורה הכול משרד בריאות". מה הקשר של המשרד?
04/05/2019 | 11:56
3
61
אני גם לא מבינה למה אתה עושה כאן סקרים על מסעדות במקום בפורום ביקורת מסעדות וחוזר גם על שאלות שכבר שאלת בשרשור קודם שקשורות יותר בלחץ חברתי ולא בתזונה. איש הישר בעיניו יעשה. בעיניך זה לא מצדיק את הקלוריות או את המחיר? אז אל תלך! מה זה משנה מה עושים אחרים?

אם הבנתי מדבריך כרגע בלאו הכי אין לך בן זוג, ואם יהיה לך, ממש לא בטוח שהוא ירצה לשבת כל שישי בבית קפה. בכל מקרה בזוגיות מקובל לעשות מה ששני בני הזוג רוצים, אז אם לך זה לא מתאים אל תעשו את זה (לפחות לא בתדירות הזאת).

רוב מכריי בזוגיות ואף על פי כן אני לא מכירה אף אחד שיושב בבית קפה פעם בשבוע כל שבוע, אבל אם יש אנשים כאלה שיהיה להם בכיף ולבריאות, מה אכפת לי? למה זה ענייני? כשאני יוצאת לחגוג באירועים מיוחדים אני לא יושבת וסופרת קלוריות, אבל אני כן אוכלת רק מה שטעים ומתאים לי. זה נכון תמיד ובכל מקום. ממליצה לך לאמץ את הגישה ולהפסיק להשוות את עצמך כל הזמן לאחרים. הם חיים את החיים שלהם כפי שהם מוצאים לנכון, אתה חי את החיים שלך כראות עיניך. זאת לא תחרות.
לצפיה ב-'משרד = משדר. שגיאת הקלדה'
משרד = משדר. שגיאת הקלדה
06/05/2019 | 11:38
2
60
לא שאלתי על סקרים. ולא על המלצות למסעדות.
איפה ראית ששאלתי?

"גם על שאלות שכבר שאלת בשרשור קודם שקשורות יותר בלחץ חברתי ולא בתזונה"
חשבתי שפורום של עוסקים בתזונה יבינו את הסיטואציה ויוכלו לשתף

"ממליצה לך לאמץ את הגישה ולהפסיק להשוות את עצמך כל הזמן לאחרים. הם חיים את החיים שלהם כפי שהם מוצאים לנכון, אתה חי את החיים שלך כראות עיניך. זאת לא תחרות."

אף אחד לא דיבר על תחרות. יש נורמות חברתיות. ואנשים שאני יוצא איתם לדייט  מרימים גבה.

תודה בכל אופן על התשובה.
לצפיה ב-'תרבות האוכל והאכילה בחוץ בהחלט נידונה בפורום ביקורת מסעדות'
תרבות האוכל והאכילה בחוץ בהחלט נידונה בפורום ביקורת מסעדות
06/05/2019 | 16:42
1
48
לא מעט ולכן זה המקום הטבעי לערוך בו "סקר" כזה (= מה הייתם עושים). אל תיצמד בכזה כובד ראש למילים... כשאומרים "זאת לא תחרות" זה לא מילולי, הכוונה היא שלא צריך למדוד את עצמך כל הזמן לעומת אחרים, ההשוואה הבלתי פוסקת הזאת לא עושה טוב לאיש, אז לשם מה? עשה מה שעושה לך טוב, אכול מה שמתאים וטעים לך, אין צורך להסתכל בצלחת של אחרים, תרתי משמע .

נורמות חברתיות משתנות בין אנשים ומקומות ובכל מקרה לא חייבים לחיות על פיהן במקרים כאלה. כאמור, אני לא מכירה אף אחד שיוצא לבית קפה מסעדה פעם בשבוע בכל יום שבוע, אבל אם יש אנשים שיכולים להרשות זאת לעצמם (מכל הבחינות), בכיף, למה לא? ואם זה לא מתאים זה גם בסדר גמור ואין מה להרים גבה. אם מישהו היה מרים גבה הייתי מורידה לו אותה בחזרה, או פשוט יוצאת עם אדם אחר... (הרי כל הרעיון הוא ההתאמה, לא?). ולפעמים בזוגיות גם מתפשרים ומוצאים את שביל הזהב שאיתו שני הצדדים יכולים לחיות בשלום (ואם יש בעיות בזוגיות הן בד"כ לא רק בנקודה הזאת, וגם עליהן אפשר להתייעץ בפורומים רלוונטיים).
לצפיה ב-'תודה'
תודה
08/05/2019 | 00:50
6
לצפיה ב-'למה לצאת לאכול?'
למה לצאת לאכול?
06/05/2019 | 10:58
55
אפשר לצאת לטיול, לפעילות ספורטיבית כמו ריקוד, ריצה, משחק כדור, הליכה, אפשר לשבת בטבע בפארק בחוף הים. אפשר ללכת לראות סרט. ואפשר לעשות המון פעילויות בבית, לארח ועוד המון.

לצפיה ב-'לא מבחירה חופשית, רק במסגרת העבודה או במסגרת ה"לא נעים ..."'
לא מבחירה חופשית, רק במסגרת העבודה או במסגרת ה"לא נעים ..."
07/05/2019 | 11:23
8
61
האמת שאף פעם לא אהבתי לבזבז זמן בבתי קפה.
מסעדות "גורמה" פעם אהבתי אבל מאד שהתחלתי לאכול בריא אני משתדל להמנע מהם..
במסגרת העבודה אני נקלע לפעמים בלית ברירה לפגישות בבתי קפה שבדרך כלל לא אני יוזם , אני שותה רק תה או קפה בלי המתקה ובלי עוגה.
אם אני הולך למסעדה  או בית מלון בגלל איזה ארוע או במסגרת פגישה עיסקית, אני משתדל לאכול רק דברים בריאים כמו למשל דג סלמון וסלט ירקות בלי רוטב (יש כמעט בכל מסעדה) .
במקרה ביום ראשון (שלשום) היתי ב "דויד - אינטרקונטיננטל" בתל אביב בכנס של ה PDA , ואכלנו שם  בוקר, וצהריים , בארוחת בוקר היה גם מיזנון בריאות "ללא גלוטן" היה שם למשל  יוגורט 0% שומן , פירות  ... והסתפקתי בזה .
בצהריים  בחרתי בדג סלמון אפוי קלות,  מאד טעים , באורז מאודה "תערובת של אורז פרא,חום בסמטי, מלא" , ירקות בלי שמן ובלי רוטב . קינוח אבטיח מלון , והיה טעים ודאטטי .

לצפיה ב-'תודה. זה מעודד'
תודה. זה מעודד
08/05/2019 | 00:44
7
40
אני עדיין תוהה אם לדייט זה יראה מוזר כל העסק של קפה בלי עוגה או בלי אלכוהול.

אני מבין שאין מקום להסתיר אורח חים שלי. ומי שלא יתאים לו מההתחלה זה בכלל בעיה.

אני באופן כללי תהיתי איך אנשים יושבים בבית קפה ואוכלים ככ הרבה פחמימות קלוריות וכו'.
לצפיה ב-'זו תהיה שאתה יכול להעלות בפורום ביקורת מסעדות, הוא פעיל יותר'
זו תהיה שאתה יכול להעלות בפורום ביקורת מסעדות, הוא פעיל יותר
08/05/2019 | 11:16
6
41
אבל בינינו, אני לא מבינה את השאלה "איך".
איך מה בדיוק? מה לא מסתדר לך?
לצפיה ב-'איך עם כל המודעות הגדלה לתזונה בריאה'
איך עם כל המודעות הגדלה לתזונה בריאה
09/05/2019 | 13:42
5
30
ועם כל הידע היחסית חדש על כמה סוכר, פחמימות ריקות - לחם לבן- לא בריאים לנו.

עדיין אין הדלדלות בבתי הקפה.

תראי נניח מקדונלדס - שינו תפריט שלם כי אנשים הבינו שזה ג'אנק
עדיין אוכלים. זה נכון. אבל בכל זאת היה איזה שינוי צרכני
לצפיה ב-'איך יש עדיין מעשנים? (גם חדשים). איך יש מחלות מין?'
איך יש עדיין מעשנים? (גם חדשים). איך יש מחלות מין?
09/05/2019 | 17:37
4
32
אנשים לא שמעו על מין בטוח? (במדינות מערביות). להמשיך?
לצפיה ב-'דווקא עישון זו דוגמא מציוניית. יש ירידה חדה בעישון סגריות'
דווקא עישון זו דוגמא מציוניית. יש ירידה חדה בעישון סגריות
10/05/2019 | 18:00
3
9
לצפיה ב-'לא ממש... האחוזים די דומים כבר לא מעט שנים, והירידה שהייתה'
לא ממש... האחוזים די דומים כבר לא מעט שנים, והירידה שהייתה
10/05/2019 | 19:17
2
35
(מבערך 40% לפני כמה עשורים לסביבות 20%–25% בעשרים השנים האחרונות) כבר נבלמה, יש שנים שבהן אפילו ניכרת מגמת עלייה... והיא לא הגיעה רק בזכות המודעות אלא בעיקר בגלל חוקים רבים והשקעה ממוקדת (מניעת עישון במקומות ציבוריים, איסור פרסום ברוב המדיות, איסור מכירה לקטינים, מיסוי כבד על מוצרי טבק, מימון סדנאות גמילה בקופות החולים ועוד) שמצמצמים את הלגיטימיות של עישון ברמה העקרונית ואת הנראות, הזמינות והנגישות של סיגריות ברמה המעשית. ואף על פי כן יש לך הרבה מאוד מצטרפים חדשים בכל שנה...

אני לא מנסה לפתוח כאן דיון על עישון אלא רק להזכיר לך שמודעות אינה "קסם" ואנשים לא עושים רק מה שטוב ובריא. במציאות (שוודאי גם אתה מכיר) אנשים רבים נוהגים בחוסר אחריות (תרתי משמע), נחשפים לשמש בצורה לא בטוחה, מקיימים יחסי מין לא מוגנים, אוכלים זבל, מעשנים, שותים אלכוהול, צורכים סמים, לא עוסקים בפעילות גופנית קבועה, לא בהכרח מקפידים על הגיינה או על מיליון ואחד דברים אחרים... להמשיך?

אז אני באמת לא מבינה מה אתה רוצה דווקא מאנשים שמבלים בבתי קפה. כל התשובות נכונות: לחלקם לא אכפת מה הם מכניסים לפה, יש כאלה שיכולים לאכול מה שהם רוצים ולהישאר רזים ובריאים, בשביל אחרים זה פינוק של "פעם ב" בתזונה מאוזנת... כל אחד והבחירות שלו בחיים. אני חוזרת לנקודה שבה התחלתי: למה אתה כ"כ עסוק בלבדוק מה יש לאחרים בצלחת? תאכל מה שטעים ומתאים לך, אחרים יעשו מה שטעים ומתאים להם.
לצפיה ב-'תודה על הכל. " למה אתה כ"כ עסוק בלבדוק מה יש לאחרים בצלחת?"'
תודה על הכל. " למה אתה כ"כ עסוק בלבדוק מה יש לאחרים בצלחת?"
11/05/2019 | 01:10
1
27
אני מאמין שאני חושש שאנשים יסתכלו עלי כזר ויפסלו אותי לזוגיות ובכלל.
לצפיה ב-'זר? יפסלו אותך?! בעולם עם צמחונים, טבעונים, פליאו, ומה לא?'
זר? יפסלו אותך?! בעולם עם צמחונים, טבעונים, פליאו, ומה לא?
11/05/2019 | 01:34
35
יש היום כ"כ הרבה מגבלות (מכשרויות שונות ועד אלרגיים) ושלל דיאטות, שלא ברור לי על מה אתה מדבר. במפגשים חברתיים כבר נתקלתי לא רק בכשר/לא כשר אלא כמובן צמחוני/טבעוני, נטול גלוטן... ועוד לא הזכרנו אורגני; ומלבד צמחוני וטבעוני (זה כבר ישן) יש טבעונאי(!) ופגשתי כבר מישהי שאוכלת אך ורק פירות (אמיתי לגמרי) שמישהו ש"סתם" אוכל בריא (או נמנע מפחמימות) זה ממש לא משהו מיוחד, אל תחמיא לעצמך.
לצפיה ב-'היזהרו ילדים מעצי באובאב , וממספרי E !!!'
היזהרו ילדים מעצי באובאב , וממספרי E !!!
30/04/2019 | 10:39
1
36
עוד מספר E שנחשב עד היום למאד בטוח, נמצא מזיק. !
כולה חומצה פרופיונית - חומר שנחשב למאד טיבעי מופק ע"י חיידקים שחיים בין האצבעות של הרגליים ובגבינות מסריחות ( הוא עצמו דווקא לא מסריח ) ומשמש לשימור מזון.
ציטוט:
"חומר משמר, המעכב גדילת עובש על פריטי מזון כמו גבינות ולחם ארוזים בניילון, עלול להוביל לעלייה במשקל ולסוכרת, כך נמצא במחקר משותף לבית החולים שיבא בתל השומר ולאוניברסיטת הרווארד בבוסטון. המחקר נעשה על מודל עכבר ואומת במחקר המשך בבני אדם.
גבינות, לחמים תעשייתיים ארוזים בניילון וצבעי מאכל מכילים חומצה פרופיונית (קלציום פרופיונאט - E280-282). זה חומר משמר שעד כה הוגדר כבטוח למאכל על ידי מינהל המזון והתרופות האמריקאי. אלא שבמחקר החדש שנעשה במעבדתו של פרופ' אמיר תירוש, מנהל המכון האנדוקריני במרכז הרפואי שיבא, בשיתוף עם אוניברסיטת הרווארד, נמצא כי החומר הזה, המוסף למזונות מעובדים רבים עקב יתרונו בעיכוב גדילת עובש, עלול, בחשיפה ארוכה, לגרום להתפתחות של עמידות להורמון האינסולין ובעקבות זאת להשמנה ואף לסוכרת."

וציטוט מהשורה התחתונה: "אין ספק", ציין עוד פרופ' תירוש, "כי בעקבות הממצאים שיושגו במחקרים נוספים יימצאו חומרים נוספים המטילים בספק את מידת בטיחותם בשימוש ארוך טווח בבני אדם."

אז היזהרו ממספרי E !

https://doctorsonly.co.il/2019/04/164023
לצפיה ב-'קישור פתוח שאפשר לקרוא גם בלי להירשם לאתר:'
קישור פתוח שאפשר לקרוא גם בלי להירשם לאתר:
01/05/2019 | 01:57
16
לצפיה ב-'הנבטה רק לצמחונים/טבעונים?'
הנבטה רק לצמחונים/טבעונים?
24/04/2019 | 16:04
3
33
הבנתי שיש הרבה יתרונות להשריה/הנבטה של אגוזים זרעים קטניות ודגנים, בעיקר מבטל אנטי נוטריאנטים (חומצה פיטית שקושרת סידן וברזל, אוקסלית שגורמת לאבנים בכליות וכו) וגם מעלה ערך תזונתי וגם מקל על העיכול
לצמחונים/טבעונים הצורך הזה מובן כי לרוב חסר להם סידן וברזל
מצד שני החומצה הפיטית עוזרת למנוע סרטן בהיותה אנטי נוטריאנט/אנטי אוקסידנט
איפה היתרונות גדולים יותר? עם הנבטה או בלי? ומה לגבי השריה? (אגוזים/שקדים)
לצפיה ב-'חשיבות מינרלים'
חשיבות מינרלים
28/04/2019 | 16:12
1
16
דגנים מונבטים עשירים הרבה יותר בויטמינים ומינרלים, והם גם מכילים פחות גלוטן. למקרה שלא מתאפשר להכין אותם, פעמים רבות מומלץ לצרוך תוספי תזונה איכותיים כדוגמת דנסיטי הסידן האמורפי. מחקרים מוכיחים כי הוא נספג בגוף פי 2 יותר מכל שאר תוספי הסידן, ולכן הוא יכול להשלים את ערכי מינרל הסידן בגופנו, שהוא החשוב ביותר והאחראי על תהליכים רבים וגם על בניית עצמות ושיניים חזקות.
לצפיה ב-'עשירים יותר או פחות זה "בקטנה" .'
עשירים יותר או פחות זה "בקטנה" .
30/04/2019 | 11:26
7
ההבדלים הם חסרי משמעות
אוכלים נבטים כי זה טעים . אוכלים דגנים לא מונבטים כי גם זה טעים וזה טעם אחר.
רוצה יותר מינרלים אכול יותר , לא רוצה גלוטן :  אל תאכל חיטה ושעורה אלא אכול דגנים ללא גלוטן : אורז ותירס וקינואה וכ"ד.
גם התועלת בנטילת תוספי תזונה מוטלת בספק, עד היום לא קראתי מאמר שמוכיח שנטילת תוספי תזונה אכן מועיל , ולהפך, כל פעם מתפרסם מחקר שמראה שתוספי תזונה לא מועילים..

לצפיה ב-'לפי מה שידוע לי רק לקטניות יש יתרון בהנבטה '
לפי מה שידוע לי רק לקטניות יש יתרון בהנבטה
30/04/2019 | 11:12
19
והיתרון הוא שהנבטים יותר קלים לעיכול פחות גורמים לגזים, ותו לא.
אבל מצד שני יש יתרונות באכילה של קיטניות לא מונבטות כי בהנבטה חלק מהנוטריאנטים הולכים לאיבוד..
במחקרים שקראתי מצאו והוכיחו כבר הרבה פעמים שחומצות פיטית ואוקסלית בקטניות ובצמחים בכלל, לא עושה שום נזק ,  זה רק מיתוס  עוד משהו שעובד במבחנה במעבדה אבל בצמח יש כלכך הרבה חומרים שונים ביחד שמה שקורה במבחנה במעבדה לא קורה בקיבה.
בנוסף חומצה פיטית נהרסת בחום לא בהנבטה והיא דווקא אנטיאוקסידנט טוב לבריאות. ויש מחקרים שמראים שהיא מונעת סרטן !
ועובדה שלצמחונים טיבעונים  שאוכלים בעיקר קטניות וצמחים אין בעיה אופיינית של אבנים בכליות  יותר מאשר לכאלה שכמעט לא אוכלים צמחים.    ויש אפילו טענה הפוכה שלטיבעונים יש פחות בעיות כאלה.
גם ברזל לא חסר לטיבעונים - הדבר היחיד שחסר להם זה B12 .

לצפיה ב-'השתתפות במחקר '
השתתפות במחקר
11/04/2019 | 18:03
5
53
מכון ויצמן פותח מחקר ארוך טווח שאולי יעניין מישהו בפורום המכובד הזה:

https://heb.wis-wander.weizmann.ac.il/life-sciences/n-10093
לצפיה ב-'אכן מעניין, תודה!'
אכן מעניין, תודה!
11/04/2019 | 19:52
9
לצפיה ב-'מתאים להיפוכונדר שמוכן לסבול שנעוץ בו חיישן סוכר לשבועיים'
מתאים להיפוכונדר שמוכן לסבול שנעוץ בו חיישן סוכר לשבועיים
15/04/2019 | 13:11
3
29

לצפיה ב-'חיישן סוכר זאת באמת בעיה גדולה'
חיישן סוכר זאת באמת בעיה גדולה
16/04/2019 | 17:53
2
36
אלא אם כן עקץ אותך יתוש פעם בחיים ואיכשהו שרדת.

מעיון שטחי בפורום נראה שאכן מסתובב כאן לפחות היפוכונדר אחד שמקדיש חלק גדול מחייו לענייני תזונה ומתגאה בכך. לא משנה, בעיקר שיהיה בריא.
לצפיה ב-'לדעתך צריך להתבייש אם מתעניינים בנושא תזונה ?'
לדעתך צריך להתבייש אם מתעניינים בנושא תזונה ?
17/04/2019 | 11:35
31

מעיון שיטחי במאמר שצרפת מסתבר שבמכון ויצמן מסתובבים הרבה שמקדישים חלק גדול מחייהם לעייני תזונה וגם מתגאים בכך.
לצפיה ב-''
14/05/2019 | 01:42
1
לצפיה ב-'הגורם המוביל בגרימת מוות בעולם - צריכת מזון לא בריא '
הגורם המוביל בגרימת מוות בעולם - צריכת מזון לא בריא
11/04/2019 | 11:17
6
27
https://doctorsonly.co.il/2019/04/163022/
ttps://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140...
ציטוט:

" גורמים למזון לא בריא, קבעו החוקרים: צריכה מעטה של דגנים מלאים ופירות וצריכה גבוהה של מלח – יותר מ-50% ממקרי המוות הקשורים במזון לא בריא. שאר ה-50% הם כתוצאה מצריכה גבוהה של בשר אדום, מוצרי בשר מעובדים, משקאות קלים ממותקים בסוכר וכן מוצרים המכילים שומן רווי. "
לצפיה ב-'מחקר חשוב למי שחושב לנקות ת'כבד באמצעות בשר אדום ושומן רווי '
מחקר חשוב למי שחושב לנקות ת'כבד באמצעות בשר אדום ושומן רווי
11/04/2019 | 11:41
5
7
לצפיה ב-'הכי חמור שיש אנשים שלא מבינים שבשר ושומן רווי חשובים לבריאות'
הכי חמור שיש אנשים שלא מבינים שבשר ושומן רווי חשובים לבריאות
16/04/2019 | 11:29
4
13
הרי שומן רווי נמצא במזון מהחי וכמה זמן האדם צרך מזון מהחי?  מיליון שנה לפחות?

השאלה היא רק הכמויות ואיך  מכינים את המזון.  

לצפיה ב-'שומן רווי זה כמו סוכר לבן הגוף לא זקוק להם'
שומן רווי זה כמו סוכר לבן הגוף לא זקוק להם
17/04/2019 | 11:02
3
15
וכשהם בעודף הם מזיקים.
לא צריך להמנע מהם לגמרי אבל התזונה המערבית גדושה בהם וזה לא בריא.
לצפיה ב-'הגוף זקוק לסוכר. סוכר נמצא במזונות מהצומח'
הגוף זקוק לסוכר. סוכר נמצא במזונות מהצומח
18/04/2019 | 13:08
2
18
אם לוקחים רק את הסוכר ומזקקים אותו וצורכים אותו בנפרד, זה בעיה.

אם יקחו שומן רווי ויזקקו אותו וימכרו בנפרד אז זה בבעיה.

אבל סוכר שנמצא בצורתו הטיבעית במזון זה בדיוק כמו שומן רווי שנמצא בצורתו הטיבעית במזון.  אלה שני רכיבים שצריך לצרוך.

אגב, אותו דבר על שומן לא רווי מהצומח.
לצפיה ב-'חמאה, שומן כבש, אווז.. שמן קוקוס, דקלים = שומן רווי מזוקק .'
חמאה, שומן כבש, אווז.. שמן קוקוס, דקלים = שומן רווי מזוקק .
02/05/2019 | 12:24
1
12
לצפיה ב-'לצרוך במידה'
לצרוך במידה
08/05/2019 | 11:57
9
במזון יש שומן רווי וצריך גם אותו.
לצפיה ב-'מתקשה לאכול במסעדה'
מתקשה לאכול במסעדה
05/04/2019 | 09:45
16
64
אני מקפיד על אוכל בריא עד שזה נהיה סלידה מאוכל לא בריא.

לא כי חסר לי. לא כי אני מתגעגע.
זה כמו שיבקשו ממישהו לשתות קולה כשהוא יודע כמה זה גרוע.
זה פשוט מוריד מהחשק.

אתמול ישבתי במסעדה עם חברים.
הזמינו לחמים. פיצות. המבורגים.

אני פשוט לא מסוגל לאכול את זה. לא עושה לי כיף.
מצד שני גם סלט חסה מלא ברטבים וקלוריות.

אני מרגיש רע להגיע למסעדה ולא להזמין כלום. אבל באמת לא בא לי.
איך אתם מתמודדים עם מצב דומה? יושבים ושותים סודה. מסבירים לאחרים את הסיבה?

לצפיה ב-'כן בהחלט'
כן בהחלט
05/04/2019 | 09:55
8
46
בנוסף , ממעטים לבלות במסעדות ובוודאי באלו שמגישות מאכלים לא מומלצים.
לצפיה ב-'אני נמנע ממסעדות ובתי קפה ואם יש מצב שמזמינים אותי ואני '
אני נמנע ממסעדות ובתי קפה ואם יש מצב שמזמינים אותי ואני
05/04/2019 | 12:32
1
134
ואני מרגיש לא נעים לסרב, אני יושב עם כולם,  אוכל כמו כולם וחורג קצת מהדיאטה שלי , הרי זה לא "עשר הדיברות".  
בסה"כ לא מדובר בחוקי כשרות או עקרונות דתיים אין איזה אלוהים שיזרוק עלי אבן מהשמיים אם לא אוכל רק אוכל בריא , אני לא טיבעוני ולכן לא ארגיש רגשי מצפון על התרנגולת\פרה\חזירה שנשחתה בשבילי, וגם לא חבר בכת הפליאו ולא יהיו לי יסורי מצפן על כך שהחומוס פיתה שאכלתי לא אכלו במערות האדם הקדמון,   וגם הנזקים מאוכל לא בריא הם לא נזקים שבאים מאכילה חד פעמית אלא מהצטברות של שנים...
ולכן פה ושם חריגות מהאוכל הבריא זה בטל בשישים.
אבל למרות זאת ובכל זאת אני משתדל גם במסגרת כזאת לבחור בדברים הפחות לא בריאים אם יש כאלה.
ואגב יש מסעדות שמגישים בהם אוכל בריא בריא כמו דרך חיים בנמל תל אביב  וכ"ד.
לצפיה ב-''
06/04/2019 | 16:38
5
לצפיה ב-'אז איך לא הופכים לסוציומט?'
אז איך לא הופכים לסוציומט?
05/04/2019 | 17:15
5
13
לצפיה ב-'סוציומט'
סוציומט
05/04/2019 | 19:00
4
48
לא נמדד במה שהוא מזמין במסעדה (אלא ע"י אנשים שיטחיים בצורה קיצונית).

לצפיה ב-'אבל עצם אי הנוחות במסעדה מרגישה לי שעדיף לפעמים לא ללכת'
אבל עצם אי הנוחות במסעדה מרגישה לי שעדיף לפעמים לא ללכת
06/04/2019 | 12:33
3
5
לצפיה ב-'אז אל תלך... זה אמור להיות בילוי, לא סבל'
אז אל תלך... זה אמור להיות בילוי, לא סבל
06/04/2019 | 16:37
2
20
אם לחברים חשוב שכולם יהיו מרוצים, גם אתה, צאו למקום שאתה יכול לאכול בו. אחרת תחליט מה חשוב לך יותר, וזה בסדר גמור לוותר.
לצפיה ב-'אני בדכ מוותר. אלה לא חברים קרובים. אבל בכללי- אני הרבה יותר'
אני בדכ מוותר. אלה לא חברים קרובים. אבל בכללי- אני הרבה יותר
06/04/2019 | 18:35
1
20
בררן באוכל מהסביבה.

השאלה המקורית היא איך שומרים עלי חיי חברה כשזה מתנגש?
לכם זה לא בעיה?
לצפיה ב-'אם אלה חברים טובים הם יתחשבו בי בקביעת מקום המפגש'
אם אלה חברים טובים הם יתחשבו בי בקביעת מקום המפגש
06/04/2019 | 20:04
20
ולא ינחיתו עליי מקום שאין לי מה לאכול בו. המקרה החריג הוא אם זה באמת אירוע מיוחד (ולא סתם בילוי חברתי) שנקבע למסעדה מסוימת, אבל זה די נדיר בלאו הכי.

אם זה בכל זאת קורה, כפי שכתב לך אבי, מתפשרים. אוכלים את הכי סביר שיש או מסתפקים בשתייה. מה עוד נראה לך שאפשר לעשות?
לצפיה ב-'אין בעיה לאכול בריא במסעדה (טובה). אתה מחליט מה להזמין'
אין בעיה לאכול בריא במסעדה (טובה). אתה מחליט מה להזמין
05/04/2019 | 19:52
6
42
יש מסעדות שיש בהן מנות מצוינות (דגים, מאכלי ים, בשר וכו'), תבשילים בריאים, סלטים מזינים (את הרוטב אפשר לקבוע ולבקש בצד, וכך הוא בשליטתך המלאה). למשל באחת המסעדות החביבות עליי אני מזמינה מנה של שרימפס והיא מגיעה עם אורז בר ליד, מה רע?

ובכל מקרה אם לא בא לך להזמין כלום זה בסדר גמור להסתפק במשהו קטן ושתייה ולבוא רק בשביל ליהנות מהחברה.
לצפיה ב-'תודה, בד"כ מדובר בבר מסעדה'
תודה, בד"כ מדובר בבר מסעדה
06/04/2019 | 13:33
5
26
לכן הרמה לא גבוהה. וסביב אלכוהול ופחמימות.

ומסעדות יקרות הן לא בשביל כל אחד (לי או לחברים לא תמיד בא להתפרע)
לצפיה ב-'מסעדה טובה לא חייבת להיות יקרה. אבל אם כבר אז כבר'
מסעדה טובה לא חייבת להיות יקרה. אבל אם כבר אז כבר
06/04/2019 | 16:29
4
25
אם אנחנו יוצאים, אז זה למקום שטעים ונעים לנו, אחרת אין טעם. אם סתם רוצים להיפגש בשקט וברוגע נפגשים בסלון של אחד החבר'ה וחסל.
לצפיה ב-'דוגמאות למקומות כאלה בת"א?'
דוגמאות למקומות כאלה בת"א?
06/04/2019 | 18:38
3
7
לצפיה ב-'זו שאלה לפורום ביקורת מסעדות. כתוב מה אתה מחפש, יעזרו לך.'
זו שאלה לפורום ביקורת מסעדות. כתוב מה אתה מחפש, יעזרו לך.
06/04/2019 | 20:07
2
19
פרט את הסגנון הרצוי / סוג המנות שאתה מעוניין/מוכן לאכול וכמה אתה מוכן לשלם ואפשר יהיה לכוון אותך. אני לא גרה בת"א ואם וכשאני מגיעה במיוחד למסעדה תל-אביבית היא תהיה מסעדת שף... אז כנראה לא בשבילך .
לצפיה ב-'אגב, סליחה שמסית את השאלה- אבל מה עושים בדייט'
אגב, סליחה שמסית את השאלה- אבל מה עושים בדייט
06/04/2019 | 23:40
1
36
שגם שם הכל סב סביב אלכוהול + בוטנים

אני אולי פנאט אבל לא מת על מיצים או על אלכוהול. די שותה מים

ולשתות סודה בדייט זה די מוריד לאנשים אני מניח
לצפיה ב-'מעולם לא הייתי בדייט סביב אלכוהול ובוטנים. לא חייבים פאב...'
מעולם לא הייתי בדייט סביב אלכוהול ובוטנים. לא חייבים פאב...
07/04/2019 | 00:06
31
אנשים שהם טיפוס של פאב ומחפשים אנשים אחרים שהם טיפוס של פאב, יוצאים לדייט בפאב. אנשים אחרים שזה לא האופי שלהם לא נוטים להיפגש במקום שלא מתאים להם או לחפש בני זוג עם אופי שזר להם.

לתחושתי אתה משדר חוסר ביטחון עצמי, מרגיש "אנוס" לשחק איזשהו משחק חברתי שלא מתאים לך ומודאג נורא מה יחשבו עליך במקום לשחרר ופשוט ליהנות, לבלות עם אנשים דומים לך שמקבלים אותך כמו שאתה... וכל זה ממש לא קשור לפורום תזונה. נראה לי שאלה שאלות ונושאים לדיון שאתה צריך להפנות לפורומים חברתיים בנושא היכרויות / זוגיות.
לצפיה ב-'ניקוי רעלים מהכבד במגבלות הפליאו'
ניקוי רעלים מהכבד במגבלות הפליאו
01/04/2019 | 13:57
6
38
היי, אני מחפש להתחיל תהליך עדין וארוך טווח לניקוי רעלים מהכבד.

אני רגיש מאוד לפרוקטוז (סוכר פירות) הסימפטומים מתחילים בסיניסיטוס אחרי צריכה מועטת ואם אני לא נמנע מפרוקטוז למשך זמן ממושך אז נהיה לי יתר פעילות בלוטת התריס.
כמוכן, זה חייב להיות במגבלות הפליאו התחלתי את התזונה לפני כשנה וזו השנה הראשונה שלי שלא סבלתי מחוסרי איזון במערכת האוטואימונית.

אני רוצה לעשות ניקוי רעלים מהכבד בצורה עדינה ולא דרסטית, לא אכפת לי להשקיע חצי שנה אפילו שזה איטי אבל שלא יהיו יותר מידי תופעות.

כמובן שאלך גם להתייעץ עם דיאטן קליני שמכיר את התזונה שקבעתי איתו פגישה לעוד כמה שבועות (זה הזמינות שלו), אבל אני רוצה כבר להתחיל להשכיל בנושא.
לצפיה ב-'מה שדופק את הכבד זה אכילת יתר וכימיקלים'
מה שדופק את הכבד זה אכילת יתר וכימיקלים
01/04/2019 | 16:42
5
39
אכילת יתר של שומנים שגורמת לכך שהשומנים שנוצרים בכבד יצטברו שם , אכילת יתר של סוכרים מכל הסוגים ( כולל עמילן) שגורם לכך שהכבד ייצר מהם עודף שומן,
אכילה  של כימקלים שהכבד צריך לפרק כמו אלכהול וכל מיני כימקלים שיש במזון מעובד .
אם תמנע מכל אלה הכבד שלך יתנקה .
פרוקטוז שבא במשקאות קלים או בצורה מרוכזת בסוכר לבן או סוכר תירס בדבש  ובכל הדברים המתוקים יכול להזיק ולהעמיס על הכבד אבל כשהוא בא בפרי טיבעי הוא בכמות קטנה וביחד עם נוזלים סיבים תזונתיים הוא לא מזיק לכבד. אז פשוט אל תשתה ואל תאכל דברים ממותקים . אבל אל תמנע מפירות בעלי מתיקות נמוכה בינונית.

אכילה נוסח הפליאו ממש לא טובה לכבד, הפילאו אוכילי םהרבה בשר וחלבון מהחי,  עודף החלבון  עובר פירוק בכבד ומיצר תוצרי לואי כמו אמוניה שזה חומר רעיל לכבד ולרקמות בכלל חומר מזיק שהכבד צריך לנטרל ולהפוך לחומר פחות רעיל שזה אוראה- שיתנן, ולכן יותר מידי חלבון מהחי גם מעמיס על הכבד.   
הרבה שומן כבר אמרנו .
בנוסף בבשר יש את כל הכימיקלים התרופות והאנטיביוטיקות שהפרה אוכלת ומקבלת וזה ממש לא בריא לכבד.

תזנוה שמקלה  על הכבד להתנקות למשל:   אורז מלא מאודה,  קטניות מבושלות,  וירקות בכל הצבעים, במיוחד ירוקים,  פירות במתיקות נמוכה ( תפוח אגס פרי הדר וכ"ד , להבדיל ממנגו ואפרסמון שמכילים הרבה סוכר)   ירקות מאודים ללא שמן , מוצרי חלב דלי שומן ( למשל גבינה לבנה חצי אחוז) מעט חלבון מהחי ומעט שומן , שומן עדיף מאגוזים שקדים וזרעים גרעינים וגם זה בכמות מוגבלת .
להשתדל לא להכניס כימיקלים לגוף , לא מזון מעובד ,  לא לעשן ולא לגעת בכלל באלכהול ובמשקאות ממותקים.

והכי חשוב לאכול מעט, ולרדת במשקל, ולעסוק בפעילות גופנית מתונה.

לצפיה ב-'אתה המסטר של האינטרנט'
אתה המסטר של האינטרנט
01/04/2019 | 17:59
4
32
ענית תשובה שאובייסלי סותרת את תפיסת העולם שלי, אני אסיר תודה ומעכשיו אקשיב רק לך.
זה הזוי שהאינטרנט בסביבה משנות השמונים ואף גולש לא חשב לסתור תפיסת עולם של גולש אחר.
עלית פה על סטארט-אפ אתה יכול עכשיו לתקן את האינושות, העולם הוא הבמה שלך.
לצפיה ב-'אני מסתמך רק על מה שמקובל על הממסד הרפואי והמדעי.'
אני מסתמך רק על מה שמקובל על הממסד הרפואי והמדעי.
04/04/2019 | 13:07
3
38

על חומר שלמדתי באוניברסיטה, חומר שאני קורא במאמרים מדעיים, בספרי רפואה, ובספרים שכתבו רופאים או מדענים .

אין לי שום תפיסת עולם אחרת מלבד להאמין רק לרופאים ומדענים,  ולא להאמין לכל מיני כתות, ובעלי רעיונות הזויים באינטרנט.

לצפיה ב-'תיקון - המילה "להאמין" לא מדוייקת יותר נכון "להעדיף" '
תיקון - המילה "להאמין" לא מדוייקת יותר נכון "להעדיף"
04/04/2019 | 14:23
12
אני מעדיף את דעתם של רופאים ומדענים מאשר את דעתם של מייסדי הכתות והאופנות השונות כגון פליאו טיבעונים צמחונים וכן הלאה..
לצפיה ב-'זה עדיין לא לגיטמציה להתעלם מבקשות מפורשות של אנשים'
זה עדיין לא לגיטמציה להתעלם מבקשות מפורשות של אנשים
04/04/2019 | 16:40
1
22
נתתי אילוצים מאוד ברורים שדרכם אני מבקש תשובה שבאה בקנה אחד עם ה'כת' שלי.

והתשובה שלך מאוד מפרה את השאלה ויכולת להסית את את הפוסט במקום שיתנו לי תשובה לדיון חסר טעם בין עוד גולשים.

ממילא אין פה תנועה אז לא כזה משנה גם ככה.

בהצלחה.
לצפיה ב-'"רוב" חברי הפורום הזה לא נמנים על חסידי הכת שלך'
"רוב" חברי הפורום הזה לא נמנים על חסידי הכת שלך
05/04/2019 | 12:20
20
אני רק משתתף בפורום הזה ולא מנהל אותו , ולכן לא חייב לענות על בקשות השואלים , אלא לכתוב מה שבא לי .

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ