לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1522415,224 עוקבים אודות עסקים

פורום תזונה ודיאטה

ברוכים הבאים לפורום תזונה ודיאטה, בפורום זה נעסוק בשאלות נפוצות בנושאי תזונה נכונה, אורח חיים בריא, אכילה רגשית, ירידה במשקל, תזונת ספורט, תזונה מאוזנת לצמחונים וטבעונים, וכן פתרונות תזונתיים למחלות כגון: סכרת, כולסטרול, יתר לחץ דם, כבד שומני, סינוסיטיס, מיגרנות, מחלות מעיים (מעי רגיז, קרון, קוליטיס וכו'). אשמח לייעץ ולתת לכם פתרונות בנושאים הנ"ל ואף ללוות אתכם עד להשגת הפתרון האופטימלי עבורכם. תמיד כאן בשבילכם,

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תזונה ודיאטה

ברוכים הבאים לפורום תזונה ודיאטה, בפורום זה נעסוק בשאלות נפוצות בנושאי תזונה נכונה, אורח חיים בריא, אכילה רגשית, ירידה במשקל, תזונת ספורט, תזונה מאוזנת לצמחונים וטבעונים, וכן פתרונות תזונתיים למחלות כגון: סכרת, כולסטרול, יתר לחץ דם, כבד שומני, סינוסיטיס, מיגרנות, מחלות מעיים (מעי רגיז, קרון, קוליטיס וכו'). אשמח לייעץ ולתת לכם פתרונות בנושאים הנ"ל ואף ללוות אתכם עד להשגת הפתרון האופטימלי עבורכם. תמיד כאן בשבילכם,
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'יותר בשר אדום יותר סיכון לכבד שומני'
יותר בשר אדום יותר סיכון לכבד שומני
20/02/2019 | 11:20
4
13
במחקר הזה שבוצע על כמה אלפי אנשים נמצא שאצל אוכלי בשר אדום יש סיכוי גבוה יותר משמעותית לחלות בכבד שומני .
זה לא חדש, זה דבר שהיה ידוע שנים רבות  וגם קונצנזוס מקובל על כל הממסד הרפואי כבר שנים רבות , אבל משום מה עדיין נתון לויכוחי רשת, והכחשות,  במיוחד מהצד של חסידי הפליאו ודיאטת אתקינס .

https://www.medscape.com/viewarticle/909019
לצפיה ב-'מוזר'
מוזר
21/02/2019 | 00:59
2
6
ממה שראיתי, אנשים שהחלו לאכול רק בשר (דייטה קטוגנית) נרפאו מכבד שומני שהיה להם קודם לכן. אולי מדובר באנשים שאוכלים גם הרבה פחממות וגם הרבה בשר.
לצפיה ב-'איפה ראית אנשים שנרפאו מאכילת בשר ( דיטה קטוגנית) ?'
איפה ראית אנשים שנרפאו מאכילת בשר ( דיטה קטוגנית) ?
21/02/2019 | 11:55
1
8
זה מעניין מאד,  אפשר לינק או משהו כזה.
מה שאני קראתי זה רק שדיאטה קטוגנית משפרת מדדים של שומנים בדם מורידה טריגליצרידים בדם, לא מורידה אבל גם לא מעלה את הכולסטרול,  ועוזרת לאפילפסיה . אבל לא יותר מזה.- כלומר אין הוכחה שהיא מפחיתה התקפי לב או פותחת עורקים סתומים או מרפאת סכרת.
לעומת זאת דיטאת אורניש  שמבוססת דווקא על צימחונות (פחחמות מלאות, אחוז שומן נמוך ) הצליחה גם להוריד מדדים כאלה אבל גם ממש לרפא חולי לב ולפתוח אצלם עורקים סתומים .
לצפיה ב-'זה מתוך דיווחים על תוצאות של בדיקות רפואיות '
זה מתוך דיווחים על תוצאות של בדיקות רפואיות
22/02/2019 | 00:12
4
שאנשים בדיאטה קטוגנית מדווחים על עצמם. אתה יכול לעשות חיפוש על כבד שומני בקבוצת דיאטה קטוגנית בפייסבוק.
גם לגבי ריפוי סוכרת (סוג 2! ) יש הרבה עדויות לריפוי בעזרת דיאטה אם זה הקליניקה של ד"ר גייסון פונג (בעיקר צומות ודל פחממה) או דיאטה קטוגנית או דייטת ברנשטיין.

לצפיה ב-'כבד שומני זה בגדול מעודף מזון'
כבד שומני זה בגדול מעודף מזון
23/02/2019 | 11:18
6
ובספציפי מעודף סוכר כמו פרוקטוז שנמצא בעיקר במזון פחממתי ומשקאות.

לצפיה ב-'תזונת חלבונים '
תזונת חלבונים
19/02/2019 | 14:53
2
11
אהלן, בכל הקשור לחלבונים ואני מציינת שאני צמחונים שגם דגים לא אוכלת, יש מקום לשיפור ככה מרגיש.
אני מבינה שבשעועית, עדשים וקטניות נוספות - יש הרבה חלבון אבל גם יש הרבה פחממות.! והמטרה שלי היא להתחטב. אני מרגישה שאני אוכלת את הקיטניות ועם כמה שאני מתאמנת הגוף לא מתחטב כמו אצל מתאמנות שאוכלות בשר או חלבון מהחי. 

מה ההמלצה כדי שאוכל להוריד במשקל, לא להיות רעבה, בלי תוספים ולהתחזק כמו מתעמלות שאוכלות בשר. 

אני מבקשת לא לשלוח קבוצות דיאטות וכאלה

תודה רבה לעונים ולעוזרים ויום חטוב לכולכם  
לצפיה ב-'בין הקטניות יש כאלה שיש בהן יותר שומן ופחממות ויש קטניות'
בין הקטניות יש כאלה שיש בהן יותר שומן ופחממות ויש קטניות
20/02/2019 | 10:55
57
שהן רזות יותר מאחרות .
למשל- פחממות רזות- עדשים, פול,שעועית אפונה..
פחממות שמנות- חומוס סויה ...
פעם עשיתי טבלת השוואה בין קטניות ומה היחס בין חלבון לקלוריות שמקבלים מהן - מצורפת..
דבר נוסף בקטניות בניגוד לחלק ממוצרי המזון האחרים שיש בהם פחממות (למשל תפוחי אדמה אורז לבן ויתר מוצרי המזון מקמח לבן) יש יחס גבוה של סיבים לפחממות , כלומר הרבה סיבים יחסית , וזה גורם לכך שלא כל הפחממות מתעכלות כיוון שסיבים מזרזים את העיכול מיצרים נפח שלא מתעכל במערכת העיכול שכולא בתוכו נוטריאנטים ולכן גם מוריד את היעילות של הספיגה של נוטריאנטים בניהם פחממות.
רצוי לשלב בין פחממות ודגנים - המומלץ ביותר זה אורז בסמטי מלא ( הוא בעל אינדקס גליקמי הכי נמוך מסוגי האורז)  עם עדשים ="מג'דרה".
וזה בגלל שהחלבון של שניהם מכיל איזון טוב יותר של חומצות אמינו ( מרכיבים של החלבן) ואז הגוף יכול לנצל טוב יותר את החלבון הזה לשרירים ...
יש גם חלבן צמחי מסויה דל שומן טופו וכ"ד - חשוב לקנות דל שומן ( לא יותר מ 3% שומן)  יש גם לקנות חלבון צמחי דל שומן - למשל גלוטן ( חלבון מדגנים) חשוב שיהיה דל \נטול  שומן ופחממות .

בכל מקרה אצל צמחונים קשה יותר לפתח שרירים (= להתחטב)  מאשר אצל קרניבורים וזה לא רק בגלל חוסר בחלבון , אלא גם בגלל ההורמונים שיש בבשר מהחי , הסטרואידים וההורמונים הטיבעיים וגם המלאכותיים שהחקלאים נותנים לעגלים ולתרנגולות כדי שיגדלו מהר נספגים מהמזון ומשפיעים על אוכל י הבשר.
לצפיה ב-'הבעיה שלך כנראה איננה באכילת הקטניות'
הבעיה שלך כנראה איננה באכילת הקטניות
20/02/2019 | 11:02
10
בקיטניות אין חלבון מלא, כדי לקבל חלבון מלא את צריכה לשלב דגנים עם קטניות. הדגנים מכילים אפילו יותר פחממות.
כדי להגיע לגוף חטוב את זקוקה לכ 1 גרם חלבון מלא לכל ק"ג משקל גוף. אם תחשבי את כמות הפחממות שאת צורכת עם החלבון תוכלי לדעת כמה אנרגיה את צריכה להוציא על מנת לשרוף אותן.
כדי להפחית את כמות הפחממות בקטניות מומלץ להנביט אותן.
אפשר להגיע לגוף חטוב מאד בתזונה צמחונית. ממליץ לצפות בסרטונים של freelee ביוטיוב.

לצפיה ב-'אידוי תבלינים בשמן'
אידוי תבלינים בשמן
16/02/2019 | 04:40
5
24
כל מתכון למנה מבושלת מבקש אידוי בשמן של התבלינים הארומתיים (שום/צילי/זרעים) או השחמה/הזהבה של הירקות (בצל/גזר/סלרי) כדי לפתוח להם את הטעם 
לפי מה שהבנתי לטיגון בשמן יש 2 בעיות אחת זה חמצון ושחרור רדיקלים שהוא מחומם והשניה זה שהוא נשרף בטמפ מעל 180
מצד שני התבלין משחרר טעם רק בשומן ולהשחמה אפשר להגיע רק מ190 מעלות
אם מחממים כף שמן ומוסיפים כף מים ככה שהטמפ במחבת לא עולה על 100 מעלות (טמפ רתיחה) זה עדיין נחשב טיגון וגורם להתפרקות השמן עם כל הסיכונים הנלווים?
לצפיה ב-'מופחת מאד.'
מופחת מאד.
16/02/2019 | 10:25
2
17
אבל מתיז אם מגזימים בחימום.
לצפיה ב-'אז כל עוד השמן על אש קטנה'
אז כל עוד השמן על אש קטנה
16/02/2019 | 19:54
1
12
השמן לא מתחמצן בכלל ואין יצור של רדיקלים?
לצפיה ב-'שמן עלול להישרף גם על אש קטנה.'
שמן עלול להישרף גם על אש קטנה.
20/02/2019 | 11:33
9
כל עוד השמן לא מאד מתחמם, השרפה ויצור הרדיקלים, הם קטנים. אפשר גם ליצור שמן בטעמים ע"י הכנסת התבלינים לבקבוק השמן לשבוע או יותר.
לצפיה ב-'הכמות שמתשמשים בתבלין בדרך כלל קטנה ולכן זה בטל בשישים'
הכמות שמתשמשים בתבלין בדרך כלל קטנה ולכן זה בטל בשישים
21/02/2019 | 14:25
1
8
לצפיה ב-'טיגון'
טיגון
21/02/2019 | 18:19
3
הכוונה לטיגון של בסיס התבשיל (לא תערובת תבלינים קנויה שטיגנו בשמן)
למשל "לזהיב" בצל זה בעצם טיגון שלו על טמפ יחסית גבוהה ל8-10 דקות או נמוכה יותר ל20 דקות
זה לא יוצר רדיקלים בכמות משמעותית?
לצפיה ב-'יבול מעבודה במסעדה'
יבול מעבודה במסעדה
15/02/2019 | 16:15
2
19
לצפיה ב-'אמל"ק: שטן = באסה, אלוהים = סבבה '
אמל"ק: שטן = באסה, אלוהים = סבבה
19/02/2019 | 01:12
2
לצפיה ב-'למותר לציין שצ'ונג שין הסינית היא בודהיסטית ומאמינה באלילים'
למותר לציין שצ'ונג שין הסינית היא בודהיסטית ומאמינה באלילים
21/02/2019 | 15:12
5
לאל שאליו היא התפללה קוראים :שיווה או בודהה או הרי קרישנה...
כמובן שהיא התפלל לאלוהים הזה תוך כדי בישול ספרייבס של חזיר,  ושרימפס ואוכל טעים אחר .

מעניין  למה אתר דתי טורח להעלות אגדות של עכ"ום במקום מסיפורי חזלנו החכמים.

אגב זה מזכיר לי סיפור על רב יהודי שאחרי ארוחת ליל הסדר כמה רבנים קנאים שטינקרו עליו וגרמו לכך שהרומאים יצלבו אותו,  ואלוהים החזיר אותו לתחיה בתמורה לאדיקותו הרבה.. אחלה סיפור.
אולי תעלו גם את הסיפור הזה  באתר שלכם .
לצפיה ב-'תרופה בלוויק 10 מ"ג'
תרופה בלוויק 10 מ"ג
13/02/2019 | 19:24
19
אני לוקחת 2 כדורים אחד בבוקר ואחד בצהרים , כבר 4 ימים ולא מרגישה שום השפעה 
להמשיך לקחת או שזה פשוט לא עובד עלי 
האם יש מניעה להגדיל את המינון ?
אם אני לוקחת את זה עם נס קפה זה מקטין את הספיגה ?
מה יכול להיות הסיבה לכך ?
ומה אפשר לקחת במקום ?
עברתי ניתוח טבעת לפני 7 שנים לאחרונה הטבעת היתה נסגרת לי סתם בלי סיבה והגעתי למצב שלא הייתי אוכלת כלום אבל מיצי הקיבה היו עולים לי בשינה . כדי לישון הייתי צריכה לקום ולהקיא 6-7 פעמים בלילה 
הרופא טען שאני מזיקה לריאות שלי וכמובן לוושת ופתח לי 3 ס"מ לפני כחודש 
מאז עליתי כבר 10 קילו 
אני בטראומה מלסגור את הטבעת 
אבל גם לא מסוגלת לראות את עצמי ככה 
ואת כל התסכול אני פורקת על מתוקים ממש כמו התמכרות .
לצפיה ב-'האם פעילות גופנית מעלה את האפקט התרמי של המזון?'
האם פעילות גופנית מעלה את האפקט התרמי של המזון?
13/02/2019 | 04:06
2
17
האם יש הבדל בהשפעה בין פעילות קלה לבין פעילות מאומצת?
בתודה מראש לעונים
לצפיה ב-'לפעילות גופנית יש אפקט תרמי משלה'
לפעילות גופנית יש אפקט תרמי משלה
16/02/2019 | 10:28
1
10
אני לא שמעתי על השפעה על האפקט התרמי של המזון.
לצפיה ב-'אפקט טרמי של מזון זה הקלוריות שנפלטות כחום מהמזון'
אפקט טרמי של מזון זה הקלוריות שנפלטות כחום מהמזון
21/02/2019 | 14:47
10
כשמחשבים קלוריות של מזון מתבססים על הקביעה העתיקה והמשוערת עם שונות של עשרות אחוזים,  וגם שונה מאדם לאדם,  וממזון למזון,  שאומרת כך : חלבון ופחממה מספקים לגוף כ 4 קלוריות לגרם, ואילו שומן כ 9 קלוריות .
על זה מתבססים בחישוב של מספר הקלוריות במזון - כלומר בודקים מזון במעבדה כמה חלבון יש בו כמה פחמימות יש בו וכמה שומן יש בו ולפי זה מחשבים את הקלוריות .
בדרך כלל לא מתחשבים בכך שחלק בכלל לא מתעכל שיש השקעה של הגוף בתהליך העיכול שהוא שונה ולא מתחשבים ביעילות בעיכול נוכחות של סיבים תזונתיים שמזרזים את העיכול  ויוצרים אפקט של משלשל טיבעי שלפעמים מבזבז יותר קלוריות מאשר מוסיף .
ולכן אפקט טרמי של מזון זה  משהו שבטל בשישים ולא יעזור לאף אחד לרדת גרם אחד במשקל..

לצפיה ב-'דיאטת התה האדום - מומלץ?'
דיאטת התה האדום - מומלץ?
09/02/2019 | 21:22
1
34
אהלן
מישהו ניסה את התה הזה (יש קישור למטה)
מומלץ?
זה עזר לכם?
תודה לעונים

https://bit.ly/2RDJxR6
לצפיה ב-'אין מידע על החומרים או רשיון משרד הבריאות. מומלץ להיזהר!'
אין מידע על החומרים או רשיון משרד הבריאות. מומלץ להיזהר!
( לעמוד שלי בתפוז )
10/02/2019 | 11:07
11
בס"ד
שלום רן זהבי,

התה הזה לא מוכר לי אישית ולכן קראתי את החומר שצרפת. ממש לא כתוב כלום על החומרים אפילו לא על ה2-3 חומרים עיקריים ובוודאי שאין אישור משרד הבריאות. נשמע לי הרפתקאה שלא בטוח שאתה רוצה להשתתף בה. בנוסף זה לא קסם, כתוב בפירוש שצריך לשמור במקביל על תפריט.
מנסיני רב השנים בתחום, תפריט מתאים+ דיקור שגורם לתחושת שובע ומוריד חשק למתוקים ופחמימות ועובד על חילוף חומרים והמסה של שומנים, עובד מדהים!
במידה ואינך מעוניין להיות שפן נסיונות ולהכניס כל מיני חומרים לא ידועים לגופך רק כדי להגשים את החלום של משקל תקין, הנך מוזמן ליצור עימי קשר לפרטים נוספים.
מאחלת לך הרבה בריאות והצלחה בכל דרך שתבחר!
אורית
לצפיה ב-'משקל'
משקל
07/02/2019 | 14:21
1
18
המלצה למשקל אדם  מדוייק?
דגש על הדיוק !!!
לצפיה ב-'כל המאזניים הדיגיטלים מדוייקים מאד'
כל המאזניים הדיגיטלים מדוייקים מאד
07/02/2019 | 16:43
12
רובם אפילו יותר מידי מדוייקים.
כי השינוי במשקל של אדם לאורך היום היא כ1-2 קילוגרם או יותר .
לצפיה ב-'האם מותר לי לאכול בננה בבוקר??? העבודה שלי היא בהליכות'
האם מותר לי לאכול בננה בבוקר??? העבודה שלי היא בהליכות
07/02/2019 | 07:57
2
26
בוקר טוב אני נאור וחדש כאן
 רציתי לדעת האם בבוקר מותר לי לאכול בננה אם אני אדם שמתאמן?
 העבודה שלי היא דוגווקר כאחד שמוליך כלבים כל היום..אומרים שבננה
 לא טובה על הבוקר אבל מה בכל הקשור למי שיוצא להליכות לכל היום מהבוקר?
 האם זה בסדר?
לצפיה ב-'בננה מצויינת על הבוקר'
בננה מצויינת על הבוקר
07/02/2019 | 12:36
26
הרבה יותר בריא  לאכול בננה בבוקר מאשר את הג'אנק פוד המזיק שנקרא "חלב עם דגני בוקר". שיצרני הג'אנק הזה ממליצים לאכול בבוקר.
גם הרבה הרבה יותר בריא מביצה מטוגנת , טוסטים, מפנקייק , סנדוויצ'ים, או כל הזבל המזיק האחר שממליצים לאנשים לאכול בבוקר.
וכמובן יותר בריא מביצה עם ביקון וטוסטים עם חמאה.  שהאנגלים אוכלים בבוקר,  וגם יותר מהדונאטס עם חמאה וסירופ מייפל שהאמריקאים אוכלים בבוקר.
לצפיה ב-'בננה זה אחלה, אני אוכלת הרבה פעמים על הבוקר '
בננה זה אחלה, אני אוכלת הרבה פעמים על הבוקר
15/02/2019 | 12:36
11
לפעמים מוסיפה בננה ואגוזי מלך (וקינמון...) לברנפלקס עם החלב, זה שילוב נהדר בעיניי.
לצפיה ב-'אפליקציית הליכה בטלפון'
אפליקציית הליכה בטלפון
01/02/2019 | 18:38
3
15
מחפשת המלצה על אפליקציה חינמית לטלפון למדידת צעדים. אמינה ככול האפשר, עדיפות לאפליקציה העוברת אוטומטית בין הליכה לריצה.
לצפיה ב-'אני משתמשת ב-Sports Tracker כבר שנים רבות'
אני משתמשת ב-Sports Tracker כבר שנים רבות
01/02/2019 | 21:18
2
13
הוא מודד גם צעדים, אם כי זה לא מדד שמעניין אותי אז אני לא בודקת אותו בד"כ... לא הבנתי את המעבר ה"אוטומטי" בין הליכה לריצה, למיטב הבנתי זה לא ממש משנה ליישומון.
לצפיה ב-'אפליקציית הליכה'
אפליקציית הליכה
02/02/2019 | 08:57
1
15
האפליקציה לצעדים הרגילה לא מסוגלת לספור צעדים בריצה. היא סופרת בערך רק 50% מהריצה. יש אפליקציות מיועדות שמזהות ריצה בזמן אמת ונותנות בסיום האימון שתי תוצאות, אחת להליכה והשנייה לריצה.  כזאת אפליקציה אני מחפשת.
לצפיה ב-'היישום שהזכרתי אינו ייעודי להליכה אלא לכל סוגי הפעילויות'
היישום שהזכרתי אינו ייעודי להליכה אלא לכל סוגי הפעילויות
02/02/2019 | 11:43
12
אפילו יוגה, למשל (מן הסתם במקרה כזה הוא לא מודד מרחק, אבל הוא יכול למדוד דופק, הוא מתממשק עם רצועת חזה). אני לא יודעת אם מדידת הצעדים שלו אמינה או לא, כי כאמור, זה לא פרמטר שמעניין אותי ולכן אני לא בודקת אותו. ממליצה לשאול בפורום ריצה וכיו"ב.
לצפיה ב-'אחוזי שומן'
אחוזי שומן
29/01/2019 | 09:12
11
38
שלום,

אני שוקלת 57 ק"ג וגובהי הוא 1.68 ס"מ.
אני עושה בין פעם לפעמיים בשבוע פילאטיס ואחוזי השומן שלי כ- 29%. יחסית גבוה.
מה עליי לעשות כדי להוריד עוד 3-4 ק"ג ולהוריד את אחוזי השומן ?

לצפיה ב-'לפי הנתונים את רזה, אחוז השומן שלך תקין וה-BMI שלך 20...'
לפי הנתונים את רזה, אחוז השומן שלך תקין וה-BMI שלך 20...
31/01/2019 | 03:15
21
אני לא מבינה למה להוריד עוד 3–4 ק"ג, אבל אם המטרה היא להוריד את אחוז השומן, להבנתי (הלא מקצועית) הגברת הפעילות הגופנית תעלה את מסת השריר בגוף ולפיכך תוריד את אחוז השומן. פילאטיס זה אחלה (גם אני עושה) אבל זה עוזר ליציבות, גמישות, חיזוק שרירי ליבה וכו', לא ממש מעלה מסת שריר. נסי לשלב גם פעילות אירובית (הליכה, ריצה, שחייה, אופניים וכו') ו/או תרגילי כוח, עבודה עם משקולות (לא ניפוח שרירים, אבל קצת יותר רציני מהמעט שעושים בד"כ בפילאטיס).
לצפיה ב-'אחוז שומן מורידים ע"י העלאת מסת השריר והעצם'
אחוז שומן מורידים ע"י העלאת מסת השריר והעצם
31/01/2019 | 17:21
9
20
ספורט בונה שריר ועצם , אכילה של מספיק חלבונים מינרלים במיוחד סידן מגנזיום (בשביל העצם) בכמות מספקת, וויטמינים .
במקביל לתירגול, אכילה של הרבה ירקות פירות ושל בשר רזה ומוצרי חלב דלי שומן.
והימנעות מפחממות ריקות  כמו קמחים לבנים  ומה שמיוצר מהם, אורז לבן, עמילן , סוכר, ומהג'אנק פוד שמכיל אותם בכמויות גדולות. הימנעות ממשקאות מתוקים וממותקים ואלכהול. ומשמנים מזוקקים (שמן חמאה מרגרינה ושומן)

לצפיה ב-'אחוזי שומן ומאכלים'
אחוזי שומן ומאכלים
05/02/2019 | 13:22
8
15
היי אבי,

תודה.
תוכל להסביר אילו מאכלים כוללים כמות מספקת של -
"חלבונים מינרלים במיוחד סידן מגנזיום (בשביל העצם) בכמות מספקת, וויטמינים .
במקביל לתירגול, אכילה של הרבה ירקות פירות ושל בשר רזה ומוצרי חלב דלי שומן".
כמה פירות ביום ? ואיזה סוג של פירות ? מה מכיל סידן ומגנזיום ווטימנים?
האם זה יעזור לי להגדיל מסת שריר ?  רצוי לאכול אחרי או לפני פילאטיס ?

לצפיה ב-'זה יעזור לך להגדיל מסת שריר רק אם את עושה אימוני כוח'
זה יעזור לך להגדיל מסת שריר רק אם את עושה אימוני כוח
07/02/2019 | 02:19
2
14
או לכל הפחות אימונים אירוביים רבים... בגדול, פעילות גופנית בעצימות ובתדירות גבוהות יותר. פילאטיס פעם–פעמיים בשבוע זה אחלה, אבל ממש לא זה. כפי שכתבתי לך, פילאטיס יכול לחזק לך את שרירי הליבה, לשפר יציבות וגמישות, לחטב מעט ולשמור על הגב, אבל בסה"כ אין בו תרגילי כוח מסיביים ברמה שתשפיע רבות על מסת השריר או תצדיק צריכה מיוחדת של חלבונים (אחרי האימון, בעיקר; לפני אימון אוכלים משהו קל ולא קרוב מדי לתחילתו).

בד"כ הכוונה לחלבונים ממוצרים כמו עוף, דגים, חלב, ביצים וגם קטניות; ירקות ופירות מכל הסוגים, כדאי לגוון בצבעים ולא לצרוך יותר משלוש מנות פרי ביום. אלה קווים מנחים כלליים לתזונה בריאה בכל מקרה (אם אין בעיות רפואיות או צרכים מיוחדים) בלי קשר לאימון; כאמור, פילאטיס לא דורש תזונה מיוחדת. אם את הולכת לחדר כושר כדי לפתח את הגוף ולבנות מסת שריר זה כבר משהו אחר. במקרה כזה תוכלי להתייעץ עם המדריכים במקום. לרוב כשעושים מינוי מקבלים בחינם בנייה של תוכנית אימונים אישית ועדכוני מעקב כל זמן מה.
לצפיה ב-'אחוזי שומן- סוג ספורט '
אחוזי שומן- סוג ספורט
18/02/2019 | 08:28
1
5
על איזה סוגי קטניות את ממליצה ?
ואיזה סוג ספורט את ממליצה להוסיף במקום הפילאטיס או בנוסף על מנת להוריד את אחוזי השומן ?
האם פעם בשבוע הליכה מהירה או חדר כושר ?
כאמור לא מפתחת גוף - רק מעוניינת בחיטוב.
לצפיה ב-'קטונתי מלהמליץ, אני לא אשת מקצוע'
קטונתי מלהמליץ, אני לא אשת מקצוע
19/02/2019 | 01:02
4
הנה מה שאשת מקצוע כותבת, לדוגמה:
ההמלצה האישית שלי היא שהן יהיו טעימות לך (אחרת אין טעם). אני, לדוגמה, שונאת עדשים ולכן לא אוכלת אותן.

בעניין ספורט, ברור לי שאינך מפתחת גוף... כדי להגיע לפיתוח גוף צריך הרבה הרבה (הרבה) יותר עבודה בחדר כושר. שעות בשבוע. את ממש לא שם... ופעם בשבוע חדר כושר (לכמה זמן?) או הליכה מהירה שבועית (כמה זמן?) זה עדיין לא הרבה כדי לקבל השפעה של ממש. אין פירוש הדבר שזה מיותר ושלא כדאי לעשות; כל מה שאפשר – כדאי; השאלה רק מה היעד ולמה את מכוונת.

שאלת קודם על אחוזי שומן, ולפי הנתונים שכתבת את די רזה; הסיבה שהמלצנו לך על ספורט כי שהגדלה של אחוז השרירים באה על חשבון אחוזים אחרים, לא כי את חייבת לפתח גוף וכו'. עכשיו שאלת על "חיטוב" ואני לא ממש מבינה למה כוונתך בכך. מה מפריע לך באמת?

קחי בחשבון שאם תעשי יותר כושר תהיי יותר בכושר, אבל כדי להיראות כמו מדריכת כושר תצטרכי לעשות ה-ר-ב-ה יותר כושר. רובנו לא נראות כמו מדריכות כושר... (כי אנחנו באמת לא כאלה). אני לא יודעת מה מציק לך, מה את רוצה להשיג, לאן את מכוונת... ואני לא מדריכת כושר בעצמי... אולי כדאי שתשבי עם אחת ותנסי לבנות תוכנית אימונים, להציב יעדים, להחליט איך את רוצה לראות את עצמך ולהבין במה זה כרוך, מה ההתחייבות הנדרשת, מה ריאלי עבורך ומה לא.
לצפיה ב-'הסברים והמלצות נוספים\ות:'
הסברים והמלצות נוספים\ות:
07/02/2019 | 12:26
4
16
המלצה שלי של תזונה בריאה ומאוזנת לגבר ממוצע :
ירקות רזים - כמה שיות ובלי שום הגבלה   -  כורוב עגבניה מלפפון גזר דלעת סלק חצילים חסה מלפפון קישואים תרד, עלי ביבי, קייל , סלרי פטרוזיליה וכן הלאה  . אני ממליץ לאכול לפחות קילוגרם אחד שלם מכל הירקות האלה ביום רצוי אפילו שנים שלושה קילוגרם.   ( כל פעם שאתה מרגיש רעב אתה יכול לאכול ירקות כאלה בלי להתחשבן)
ירקות ופירות שמכילים הרבה קלוריות -פירות שמנים או שמכילים הרבה עמילן  רצוי להגביל בגלל הקלוריות :
למשל :  אבוקדו - בריא מאד אבל מכיל הרבה שומן, אני ממליץ לאכןל רבע-חצי ביום ולא יותר.
בננה - אחד שניים בשבוע. 
תפוח אדמה \בטטה מתוקה- מכיל הרבה עמילן  , להגביל לאחד או חצי ביום ולא יותר .
פירות מתוקים מאד כמו מנגו אפרסמון  אחד שניים בשבוע.
פירות פחות מתוקים, תפוח, תפוזים, אגסים, כשלושה ביום .
מקור לחלבונים עם מעט שומן יחסית , מוצרי חלב רזה - גבינה רזה אני ממליץ לאכול רק גבינה לבנה ורק שלושה אחוז או פחות משלושה אחוז..
בשר - דג סלמון בורי שיש בהם הרב האומגה 3 -  30 -50 גרם ביום   עוף הודו - לאכול כ 100 גרם ביום  ( חזה בלי עור אפשר גם יותר מ 100 גרם) .
דגנים וקטניות : אורז מלא  (רצוי בסמטי) - כ50 גרם ביום , עדשים שעועית  אפונה  כ100 -200 גרם ביום. 
ביצה - לאכול אחת ביום .
אגוזים ושקדים - מומלצים בעיקר: אגוזי מלך, זרעי פשתן, זרעי דלעת , פיסטוק חלבי, ללא מלח - לא יותר מ 50 גרם אבל כל יום.
רצוי להמנע ככל האפשר  מסוכר ( כולל דבש מולסה, ריבה ומתוקים), משמן (כל השמנים , כולל טחינה מרגרניה חמאה מיונז...), וממלח (כל סוגי המלח), מלחם (במיוחד לבן וומוצרי מאפה עוגות מקמח לבן), ומאוכל מעובד. מאלכהול, ממשקאות ממותקים.  (כל אלה חוץ מזה שהם משמינים, וסותמים את העורקים,  הם גם גורמים לביזבוז של מינרלים ויטמינים )
אם תאכל את כל זה אתה מקבל את כל מה שאתה צריך מבחינה תזונתית ובצורה מאוזנת והכי בריאה שיש.
רצוי לא לאכול סמוך לפני פעילות גופנית בגלל שזה גורם להרגשת מלאות וכבדות ומפריע לאימון אבל זה לא קריטי בכלל.
פילטיס ויוגה רצוי על קיבה ריקה ורצוי גם להתרוקן אבל לא קריטי.

לצפיה ב-'לגבר ממוצע? שמת לב שהשואלת היא אישה?'
לגבר ממוצע? שמת לב שהשואלת היא אישה?
15/02/2019 | 12:32
1
3
לצפיה ב-'אבל אני לא אישה ואלה הנתונים שיש לי '
אבל אני לא אישה ואלה הנתונים שיש לי
18/02/2019 | 14:37
4
לצפיה ב-'הורדת אחוזי שומן '
הורדת אחוזי שומן
18/02/2019 | 08:25
1
7
היי אבי,

האם יש שוני בתפריט שהמלצת פה בין גבר לאישה?
למה בננה מותר רק פעם אחת בשבוע ? אני אוכלת כל יום אחת . מה לגבי סרדינים ? איזה דברים מתוקים ניתן לאכול על בסיס יומי ?
אני אוכלת כל יום 5 פריכיות  אורז זה בסדר? וגם במבה - כי אני חייבת איזה חטיף מתוק/ מלוח במהלך היום והבנתי שיש בה לא מעט ויטמינים.
איזה פעילות גופנית עליי להוסיף בנוסף לפעמיים בשבוע פילאטיס  כי להוריד את אחוזי השומן מ- 30% לאיזור ה- 20% ? האם חדר כודשר פעם בשבוע יספיק ? או הליכה נוספת פעם בשבוע במשך חצי שעה ? משהו שיעזור לי להוריד עוד 2 ק"ג.
אני לא רוצה להיות שרירית- רק רוצה חיטוב.
לצפיה ב-'יש מחשבון ברשת ואת יכולה לעשות המרה '
יש מחשבון ברשת ואת יכולה לעשות המרה
18/02/2019 | 14:35
9
גבר ממצוע זה גובה 175 משקל 75 ק"ג פלוס מינוס .והוצאה קלורית מומלצת כ 2500 קלוריות ליום.
בגלל שאני כזה אלה הנתונים שיש לי.
במחשבונים ברשת אפשר לעשות את החישוב שיתאים לך.
אם תאכלי פחות קלוריות מאשר יוצא בחישוב את תרזי .

התזונה שתארתי בהודעה למעלה  זאת התזונה שאני מקפיד עליה בעצמי לפי הנתונים שלי , אני מרגיש טוב עם הדיאטה הזאת כבר חמש שנים שומר על משקל תקין חיטוב טוב וכושר גופני טוב ( אני לא בודי בילדר).
אני משתדל לאכול אוכל בריא , ללא מוצרים מתועשים בכלל.

פריכיות אורז ובמבה אני לא אוכל בכלל, כי אלה מוצרים מתועשים יש בהם\ או עלול להיות בהם כל מה שתעשיית המזון דוחפת למוצרים כמו חומרים שונים , מלח סוכר וכ"ד
אני לא אוכל חטיפים מתוקים אבל אוכל פירות שהם מספיק מתוקים .
בפרי וירק יש הרבה סיבים תזונתיים, שאין בממתקים,   כאשר אוכלים מספיק סיבים מערכת העיכול עובדת מהר יותר בנפחים גדולים יותר ופחות סוכר נספג , וגם הסוכר שנספג נספג לאט יותר ( אינדקס גלוקמי נמוך) ומכאן הרגשת שובע ארוכה יותר... ו
אין לך מה לדאוג להיעשות "שרירית" גם אם תעשי פעילות הרבה יותר גדולה ממה שאת מתארת לא תעשי "שרירית" כמו גבר( הורמון המין הזכרי זה מה שגורם לגוף להעשות שרירי).
בקשר לעוד או פחות 2 ק"ג , את לא צריכה לדאוג כל הזמן למשקל אלא לאחוז שומן נמוך ואחוז שרירי ועצם גדולים יותר את זה רואים בחיטוב , וזה מה שחשוב גם למראה וגם לבריאות.

לצפיה ב-'הדיאטה שגורמת לירידה במשקל מהר'
הדיאטה שגורמת לירידה במשקל מהר
24/01/2019 | 20:47
15
43
שלום לכולם,
אני חייבת לרדת במשקל - מי מכיר דיאטה שאפשר להוריד 15 קילו בחודש?

לצפיה ב-'מהם היתרונות והחסרונות בירידה מהירה לדעתכם?'
מהם היתרונות והחסרונות בירידה מהירה לדעתכם?
24/01/2019 | 23:19
16
שלום ליורד במשקל,
אני מבינה שהחלום להיות רזה ומהר הוא חלום רטוב של הרבה אנשים, אבל האם זה נכון?
נסי למנות את היתרונות והחסרונות בכך ואשמח לסייע במסקנות.

לצפיה ב-'אני לא מכירה. ירידה מהירה כ"כ עלולה לגרום נזק גם לטווח הארוך'
אני לא מכירה. ירידה מהירה כ"כ עלולה לגרום נזק גם לטווח הארוך
26/01/2019 | 17:30
10
6
לצפיה ב-'דווקא ירידה מהירה במשקל היא הירידה הבטוחה '
דווקא ירידה מהירה במשקל היא הירידה הבטוחה
27/01/2019 | 11:50
9
21
והמאפשרת שמירה על תוצאות לטווח הארוך.
התוצאות של ירידה איטית במשקל הם ברוב המיקרים דייטת יויו וחזרה למשקל גבוה יותר מהמשקל הקודם.

לצפיה ב-'נו באמת, זה בדיוק הפוך! ולא קשה למצוא על כך מידע, למשל:'
נו באמת, זה בדיוק הפוך! ולא קשה למצוא על כך מידע, למשל:
27/01/2019 | 12:18
8
46
"הדבר הכי גרוע שאפשר לעשות לגוף הוא דיאטות יו-יו. זה מסוכן, זה לא בריא ללב וזה גם לא גליק גדול מבחינה נפשית. למעשה, מחקרים מעלים שמעט משקל עודף מזיק פחות ממחזורים אינסופיים של יו-יו"
"מחזורים של שינויים גדולים במשקל הם בדרך כלל תוצאה של דיאטות כסאח, המבטיחות ירידה מהירה במשקל..."
"מילות המפתח כאן הן "גישה ארוכת טווח" ומילות הקסם הן "לאמץ הרגלים בריאים". את ביצוע השינויים בצורת האכילה ובהרגלי האכילה יש לבצע באופן הדרגתי וקבוע. אחרת נכשלים. חד וחלק."

ד"ר מיכל גילאון היא דיאטנית קלינית במרכז "שניידר" לרפואת ילדים מקבוצת כללית
לצפיה ב-'הערות'
הערות
27/01/2019 | 12:45
7
10
כמו שכתבת (וגם אני) "הדבר הכי גרוע שאפשר לעשות לגוף הוא דיאטות יו-יו" בזה אנחנו מסכימים.
רוב המנסים לרזות מקבלים את העצות שאת (ושאר הדייטניות) נותנות, גם עולים לאחר מכן בחזרה. כלומר דייטות יויו הן בדיוק התוצאה של אמירות לא מבוססות מחקרית כאלה.

לצפיה ב-'דיאטת יויו = ירידה מהירה במשקל ואז עלייה מהירה. זו ההגדרה.'
דיאטת יויו = ירידה מהירה במשקל ואז עלייה מהירה. זו ההגדרה.
27/01/2019 | 12:59
6
8
לא יודעת מי הן "שאר הדיאטניות", אבל אני לא דיאטנית. יש הסכמה נרחבת מקיר לקיר (והיא גם מבוססת מחקרית) ששמירה על משקל תקין כרוכה בשינוי הרגלים לטווח הארוך ולא בשום מבצע "זבנג וגמרנו", ואנשים שעושים זאת (מכירה כאלה אישית, ויש גם כאן בפורום) לא בהכרח עולים לאחר מכן בחזרה (אלא אם הם חוזרים להרגלים הישנים...). ירידה איטית בריאה יותר גם כי היא לא מכניסה את הגוף לשינוי קיצוני ומאפשרת הסתגלות הדרגתית לשינוי, בפרט ששינוי קיצוני מדי גורם לגוף להיכנס למגננה ולהוריד את קצב חילוף החומרים.
לצפיה ב-'לא אמרתי שאין צורך בשינוי הרגלים לטווח הארוך.'
לא אמרתי שאין צורך בשינוי הרגלים לטווח הארוך.
27/01/2019 | 13:43
5
11
אבל דווקא ירידה איטית היא קשה וסזיפית ולכן הנתונים מראים שרבים לא עומדים בה.
בנוסף, ממחקרים רואים ששינוי קיצוני מאד לא גורם להורדת קצב חילוף החומרים, שינוי הדרגתי אכן עלול לגרום לירידה בקצב חילוף החומרים ולכן לעליה חזרה במשקל.

לצפיה ב-'לא, לא, לא ולא. מחקרים מראים? יאללה, תראה.'
לא, לא, לא ולא. מחקרים מראים? יאללה, תראה.
29/01/2019 | 02:11
4
5
לצפיה ב-'למשל זה'
למשל זה
31/01/2019 | 13:42
3
82
לצפיה ב-'מדובר פה על צום לפרקי זמן קצרים לעומת הגבלה קלורית חמורה'
מדובר פה על צום לפרקי זמן קצרים לעומת הגבלה קלורית חמורה
31/01/2019 | 23:08
2
9
ואילו אני דיברתי על ירידה הדרגתית מתונה ושינוי הרגלים לטווח הארוך.
לצפיה ב-'במאמר מדובר על גידול בצריכת האנרגיה במנוחה'
במאמר מדובר על גידול בצריכת האנרגיה במנוחה
01/02/2019 | 10:21
1
14
במהלך צום של מספר ימים. האם את יכולה להראות תוצאות דומות (או לפחות אי הפחתה בצריכת הקלוריות הבסיסית) בדיאטה שמפחיתה את אותו מספר קלוריות (מן הסתם זה יקרה לאחר זמן ארוך פי 4 או 8)?

לצפיה ב-'במאמר בדקו משהו מסוים מאוד, והוא לא תומך ברוב מה שכתבת'
במאמר בדקו משהו מסוים מאוד, והוא לא תומך ברוב מה שכתבת
01/02/2019 | 12:31
5
ובעיקר לא רלוונטי למה שכתבתי. גם בקישור השני שהבאת כתוב שאלה מחקרים ראשוניים ואין עוד די ידע מבוסס לטווח ארוך... פסקת הסיום שלהם מסויגת ורחוקה מאוד מהטון הנחרץ שלך. יש די עדויות בעולם (אפילו כאן בפורום) ששינוי אורח החיים לטווח הארוך עובד.

ה"בעיה" בדיאטה, כל דיאטה, כל הקפדה על אכילה, על אורך חיים, על הרגלים (וזה נכון גם לגישה של צום חלקי) שצריך אשכרה לעשות את זה, וזה לא משהו שאתה יכול לעשות פעם בחיים ונגמר. כמו כן אנשים שמנים מאוד בד"כ סובלים מאכילה רגשית, ולכן זו לא סוגיה של הרגלים אלא טיפול נפשי שיטפל בהפרעות האכילה.
לצפיה ב-'אם את מאד שמנה- מעל מאה ק"ג ++ אז זה לא בעיה '
אם את מאד שמנה- מעל מאה ק"ג ++ אז זה לא בעיה
31/01/2019 | 16:40
2
12
אבל אם את לא מאד שמנה, לא תצליחי לרדת בחודש אחד 15 ק"ג גם עם צום מוחלט.
ככל שהמשקל הבסיסי שלך קרוב יותר ל BMI האידאלי  כך קשה יותר לאבד משקל.
למשל בחורה ממוצעת קצת שמנמנה קרוב ל BMI תקין ,  ששורפת בממוצע 2000 קלוריות ביום כדי לרדת 15 ק"ג שומן צריכה לשרוף לצורך זה 7000X  15  = 105000  קלוריות . (נב - המספרים לא מדויקים רק להמחיש את סדר הגודל)
אם היא לא תאכל כלום, רק תשתה מים ,  זה יימשך כ 52 יום (  מאה וחמש אלף לחלק ל 2000)  אבל יתכן מאד שהיא תמות קודם לכן , מתת תזונה.

בחורה מאד מאד שמנה יכולה לרדת מאד בקלות משקל כזה כי בהתחלת הדיאטה היא מאבדת המון נוזלים וזה לא קשור בכלל למספר הקלוריות ולשומן ... ולכן זה תלוי .
לצפיה ב-'גם לא שמנים שמתחילים לרזות מאבדים הרבה נוזלים בתחילת הדיאטה.'
גם לא שמנים שמתחילים לרזות מאבדים הרבה נוזלים בתחילת הדיאטה.
31/01/2019 | 21:14
1
5
לצפיה ב-'הכל יחסי למשקל ההתחלתי , שמן יותר יאבד יותר ויותר מהר'
הכל יחסי למשקל ההתחלתי , שמן יותר יאבד יותר ויותר מהר
01/02/2019 | 11:49
8
לצפיה ב-'שמר פרוביוטי'
שמר פרוביוטי
23/01/2019 | 12:30
1
15
קנו לי שמר פרוביוטי לפני טיול ארוך לחול (ברזיל).
האם יש מחקרים שזה יכול לעזור למערכת העיכול להסתגל להגניה ותזונה לא מוכרים?
לחילופין האם ריבוי פרוביוטיקה (ובייחוד פרוביוטיקה של שמרים) - יכול להזיק? או להפריע לחיידקים הטבעיים בגוף?
לצפיה ב-'הנושא נמצא בויכוחים בין רופאים ומדענים '
הנושא נמצא בויכוחים בין רופאים ומדענים
31/01/2019 | 16:46
9
בנושא הפרוביטוי ובכלל המיקרוביולוגי יותר לא יודעים מאשר יודעים .
בכל מקרה לרוב הדעות זה לא מזיק והויכוח הוא על אם זה מועיל .
המאמר היחידי שראיתי לאחרונה שטוען  שזה כאילו מזיק טוען רק שהאוכלוסיה הטיבעית של המעיים אצל אנשים שלקחו אנטיביוטיקה מתאוששת יותר מהר בלי הפרוביוטיקה . בכל מקרה זה לא המקרה שלך , לכן לא נראה לי שזה יכול להזיק לך .
לצפיה ב-'מוצר החורף שלי!!'
מוצר החורף שלי!!
16/01/2019 | 12:50
4
24
אני רוצה להמליץ ולספר על מוצר הומיאופתי שנקרא "בוירון אוסילוסיניום". זהו מוצר הומיאופתי נגד התקררות ושפעת ואני משתמשת בו כבר 3 שנים. בעיקרון בכל פעם שמרגישים סימפטום הכי קטן של התקררות לוקחים את הבוירון (זה כדוריות קטנטנות שמתמוססות בפה) כל כמה שעות. הבוירון פשוט מעביר את הסימפטום ומונע את ההגעה של השפעת\התקררות. לפעמים בימים חורפיים אני פשוט לוקחת מראש את הבוירון כ"תרופת מנע". הבוירון באמת מוכיח לי את עצמו פעם אחר פעם.
אני בדכ קונה את הבוירון דרך אייהרב (או חנות ויטמינים אינטרנטית כלשהי..)
זה המוצר https://iherb.co/37CkhfGv
רק בריאות!
לצפיה ב-'איבדת אותי ב"הומיאופתי"... ואיך יודעים שזה באמת קשקוש?'
איבדת אותי ב"הומיאופתי"... ואיך יודעים שזה באמת קשקוש?
16/01/2019 | 21:33
2
12
(כלומר מלבד העובדה שזה הומיאופתי...) כי שפעת והצטננות הן מחלות שונות בתכלית (אף שרבים בציבור מתבלבלים ביניהן, כי חלק מהתסמינים משותפים) ואין שום סיבה שתכשיר כזה יתאים לשתיהן...

אין שום תכשיר שמטפל במחלות כאלה מלבד תרופות אנטי-ויראליות, וגם אז לא בהכרח. מנגד, כשמרגישים "סימפטום הכי קטן" זה יכול להיות סתם שום כלום שלא קשור לנגיפים ואז ברור שהתכשיר "עוזר" (למי שמשווק לך אותו, הוא מרוויח יופי מהתמימות שלך).

אגב, מה שבאמת מונע הגעה של שפעת הוא חיסון נגד שפעת. הוא לא תמיד יעיל באותה המידה, אבל בהחלט עוזר מאוד, וזה הכי טוב שיש. אני מתחסנת בכל סתיו כבר שנים רבות ולא מצליחה להיזכר מתי חליתי בשפעת.
לצפיה ב-'חוות דעת של אנשים נוספים'
חוות דעת של אנשים נוספים
17/01/2019 | 08:27
1
15
לי זה עוזר, ולפי התגובות זה עוזר גם לעוד המון אנשים. ראיתי את המוצר באמזון ויש עליו אלפי חוות דעת של אנשים כמוני-כמוך שמשתמשים וסיפרו איך זה עוזר להם. גם הייתי סקפטית בהתחלה אבל אמרתי שווה לנסות (יש כל מיני גדלים למוצר). ובאמת, הייתי ועדיין מרוצה.
לא סותר את עניין ההתחסנות כלל....זה עומד בפני עצמו

לצפיה ב-'ומיליונים מתפללים לישו וטוענים שזה עוזר להם, אז?'
ומיליונים מתפללים לישו וטוענים שזה עוזר להם, אז?
17/01/2019 | 10:11
7
לצפיה ב-'אני רוצה לתת דוגמה אישית של מי שלא מאמין בתרופות מניעה'
אני רוצה לתת דוגמה אישית של מי שלא מאמין בתרופות מניעה
31/01/2019 | 17:04
17
אני לא לוקח תרופות הומאופטיות או טיפולים או תוספי תזונה נגד שפעת , (גם לא חיסון), והפעם האחרונה שהיתי מצונן או חולה בשפעת היה לפני עשרים וחמש שנה .

מצד שני אני מאמין באכילה בריאה וטיבעית ואימון גופני סדיר, אולי זאת הסיבה , אולי משהו אחר.
בכל מקרה זה לא גנטי אצלי כי  כשהייתי צעיר לפני גיל שלושים הייתי חולה המון ,ומצטנן המון, וחולה בשפעות קשות אחת לכמה שנים. היו לי הרבה העדרויות מהעבודה ומהלימודים, וקיבלתי הרבה גימלים בצבא.
אני גם ממש לא פדנט ולא מקפיד על רחיצת ידיים לפני האוכל או נקיון של האוכל עצמו.
אני גם בא במגע יומיומי עם המון אנשים, אני גם נוסע בתחבורה ציבורית כל יום, נכנס לפעמים לשרותים ציבוריים,  ולכן זה גם לא בגלל אי חשיפה לוירוסים.

אני בטוח שאם הייתי לוקח תאוקסילוסיקוקוסינום ההומאופטי מן הסתם גם לא הייתי מקבל שפעת והצטננויות ולכן אולי הייתי יכול גם להמליץ על זה , אבל לשמחתי אני לא יכול להמליץ על זה.
לצפיה ב-'דיאטת חלבונים ומספר קלוריות ביום'
דיאטת חלבונים ומספר קלוריות ביום
17/01/2019 | 04:54
1
23
מה הסכנות בדיאטת חלבונים ? האם אם מגבילים אותה ליומיים בשבוע לא רצופים עם מנת פחמימות אחת ביום זה מקטין את הסיכון? 
האם דיאטת 1200 קלוריות ביום לאורך זמן מזיקה? האם אחר כך הוספת מעט קלוריות תביא בהכרח להשמנה? תודה רבה

לצפיה ב-'הגוף צריך לקבל כל אבות המזון ויטמינים מינרלים בצורה מאוזנת'
הגוף צריך לקבל כל אבות המזון ויטמינים מינרלים בצורה מאוזנת
31/01/2019 | 17:32
10
לכן דיאטות לא מאוזנות יכולות להזיק.
אי אפשר לאמר ספציפית על דיאטה כזאת או אחרת בלי לבדוק את כל המרכיבים.
לצפיה ב-'תוסף תזונה טבעי - דבש מדבורים שניזונו מצמחי מרפא'
תוסף תזונה טבעי - דבש מדבורים שניזונו מצמחי מרפא
10/01/2019 | 17:02
1
23
חברת צוף גלובוס עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של מוצרים טבעיים. סדרת המוצרים המובילה את מוצרי המפעל הנה מוצרי כוורת . ייצור תוספי התזונה והמוצרים הטבעיים מבוסס על צמחים, הידועים ומפורסמים בעולם כבעלי תכונות ריפוי שונות, המפעל מייצר סוגים שונים של תוספי תזונה טבעיים המבוססים על מוצרי כוורת, צמחי מרפא וחומרים טבעיים בלבד.

לחנות:
לצפיה ב-'דבש = סוכר ולא בריא בדיוק באותה המידה כמו סוכר.'
דבש = סוכר ולא בריא בדיוק באותה המידה כמו סוכר.
11/01/2019 | 18:23
19
ומאותן סיבות.
שנית - הפרסום הזה לא חוקי כי אסור לייחס למוצר מזון תכונות רפואיות בלי הוכחות של יעילות ובטיחות .
לצפיה ב-'להשתמש באוכל'
להשתמש באוכל
08/01/2019 | 21:25
5
40
http://bit.ly/2BBlpbx כאן תמצאו את המזון הכי אבל הכי נכון לכן .
אני בכל אופן שמחה לשתף אותכם במה שעזר לי
לצפיה ב-'בטוח שלמי שתהיה סבלנות לקרא את כל זה יוריד כמה'
בטוח שלמי שתהיה סבלנות לקרא את כל זה יוריד כמה
09/01/2019 | 12:50
2
22
קלוריות והמוח יתכווץ לו .

מדובר בפרסומת לעוד ספר דיאטות ואימוני כושר גופני של מאמן כושר.
לצפיה ב-'אבי היקר'
אבי היקר
09/01/2019 | 21:30
1
19
זה אולי נראה לך פרסומת אבל אני משתפת את מה שעבד עלי!!! לא הרזיה והבטחות שווא פשוט 28 יום הורדתי אומנם רק 4.2 קילו אבל הגוף שלי נראה הרבההההה יותר טוב
לצפיה ב-'אני הורדתי 25 קילו לפני חמש שנים ונשארתי באותו משקל'
אני הורדתי 25 קילו לפני חמש שנים ונשארתי באותו משקל
10/01/2019 | 14:53
26
בלי לקנות ספר כושר, יש מספיק אינפורמציה ברשת מי שרוצה מספיק יכול לעשות דיאטה וכושר  
השיטה לא משנה כלום כל השיטות בהם מורידים משקל ומעלים כושר הן אותו דבר בדיוק - בסופו של דבר .
ההבדל בין מי שמצליח ובין מי שלא  הוא רק כוח הרצון וההתמדה האישי, את זה הספר שלך לא יכול לשנות.
לצפיה ב-'תודה ענקית ....'
תודה ענקית ....
22/01/2019 | 14:49
1
9
הי דנה אני רוצה לומר לך שההמלחצה שלך על דקל המורה המתוק הזה שגם יצא לי להיפגש איתו הגיע לי בוללל בזמן 
הייתי דיי מיואשת מלפתוח כל יום בגוגל ולחפש מתכונים בריאים וכו
הגיע לי בזמן האיש הזה שלימד אותי מה זה אוכל ומה זה אכילה נכונה ובאמת היום אני מרוצה מאוד .אז תודה לך ואני רוצה להמשיך את מעגל הנתינה הלאה...
לי זה באמת שינה את ההרגלי התזונה שלי ואני מאמינה שזה ישנה גם לכם!!!
שווההההה 
לצפיה ב-'איכסה ! איזה גרוע זה ממש התאכזבתי '
איכסה ! איזה גרוע זה ממש התאכזבתי
31/01/2019 | 17:11
7
היי חביבה=דנה=דקל  אני רוצה לספר לך שהספמריות שלך שקופה כמו הפרסומת המטופשת בלינק שלך. ושזה לא צודק להשתמש בפורום כדי לפרסם את עצמך.
לצפיה ב-'קלוריות'
קלוריות
09/01/2019 | 20:22
2
30
אם אני אוכלת בשעה 2 בלילה והולכת לישון ובהמשך היום ממשיכה לאכול עד הקלוריות שאכלתי בלילה נחשבות?
לצפיה ב-'ממשיכה לאכול עד...? לא הבנתי את השאלה; נחשבות למה?'
ממשיכה לאכול עד...? לא הבנתי את השאלה; נחשבות למה?
09/01/2019 | 23:41
23
כל הקלוריות שנכנסות לגוף "נחשבות"...
לצפיה ב-'הקלוריות שנחשבות הם ממוצע יומי '
הקלוריות שנחשבות הם ממוצע יומי
10/01/2019 | 12:39
20
אם את רוצה חישוב מדוייק של כמה קלוריות ליום, קחי את כל הקלוריות של כל השבוע וחלקי לשבע או של עשרה ימים וחלקי לעשר.
ובגלל שמדובר על ממצוע לאורך תקופה אם אכלת ב 2 בלילה את יכולה לחבר את הקלוריות האלה  או ליום שקודם או ליום שאחר כך זה לא כלכך משנה .

לצפיה ב-'הביטוי "מכיל חיידקים פרוביוטיים" זה מסר בריאותי או תזונתי?'
הביטוי "מכיל חיידקים פרוביוטיים" זה מסר בריאותי או תזונתי?
09/01/2019 | 03:54
5
14
או אף אחד מהם?
שאלה נוספת - איך נקרא החוק שאוסר בארץ פרסום מסרים כאלה?
לצפיה ב-'חוק הגנת הצרכן סעיף כל שהוא ... שעוסק באמת בפירסום'
חוק הגנת הצרכן סעיף כל שהוא ... שעוסק באמת בפירסום
09/01/2019 | 12:42
12
למיטב ידיעתי אין חוק שאוסר את המשפט הזה אם הוא נכון כמובן מצד שני יש ויכוח גדול על התועלת שיש בהמצאות חיידקים כאלה במזון.
יש גם תקנה של משה"ב (אגף מזון) שאסור ליחס למוצר מזון או תוסף תזונה תכונה רפואית כל שהיא .
המילה פרוביוטיים  לדעתי אכן בעייתית מבחינה זאת .
לצפיה ב-'זה מסר שיווקי... אבל כל עוד הוא עובדה* הוא חוקי, להבנתי'
זה מסר שיווקי... אבל כל עוד הוא עובדה* הוא חוקי, להבנתי
09/01/2019 | 13:23
3
12
* הכוונה לכך שהמוצר אכן מכיל חיידקים "ידידותיים". מה וכמה ועד כמה הוא באמת תורם לבריאות זו כבר סוגיה אחרת... אבל כל עוד לא הבטיחו מסר בריאותי (למשל שהבריאות שלך תשתפר בעקבות הצריכה) זה כנראה חוקי, לפחות בישראל כיום; אם ההיבט המשפטי מעסיק אותך, לרשותך פורומים משפטיים בתפוז כמו פורום חוק ומשפט.

בעניין הבריאות:
חוקרים ישראלים מערערים על תעשיית הפרוביוטיקה וטוענים כי היא עלולה להזיק
שני מחקרים שנערכו במכון ויצמן מצאו כי השפעת החיידקים הפרוביוטיים משתנה מאדם לאדם, ועלולה להשפיע לרעה על הרכב חיידקי המעי. חוקר: הממצאים חושפים תופעת לוואי חדשה ומדאיגה
06.09.2018
לצפיה ב-'המסקנות "תוצאת לוואי מדאיגה שעלולה להזיק" מוגזמות'
המסקנות "תוצאת לוואי מדאיגה שעלולה להזיק" מוגזמות
09/01/2019 | 17:04
2
12
אז לקח לאוכלוסיית החיידקים שלהם חודש אחד לחזור למצב הקודם. אז מה ?
סוכרת ומחלות אחרות שמיוחסות לחיידקי מעיים זה תהליך שאורך עשרות שנים .
שנית מי בכלל אמר שאוכלוסית החיידקים שהיתה להם קודם היתה האידיאלית בשבילם? לצורך זה צריך לעקוב אחריהם שנים ולראות אם הם מפתחים בעיות בריאות כרוניות .
לא שאני מאמין גדול בפרוביוטיקה אבל אני יודע שהפרוביוטיקה שמכניסים לכמוסות ולמוצרי חלב מסויימים, מבוססת על אוכלוסיות חיידקים שיש אצל תינוקות אוכלי חלב אם ואנשים מאוכלוסיות שאוכלות אוכל טיבעי ובריא בלבד, ונמצאו במחקרים כבריאים יותר בגלל החיידקים האלה,  ולא מה שיש לצעירים מערביים שאוכלים בדרך כלל ג'אנק פוד בלי חשבון באופן "טיבעי" .

לצפיה ב-'אז זה אומר שהפרוביוטיקה לא הועילה אלא הזיקה, גם אם רק זמנית'
אז זה אומר שהפרוביוטיקה לא הועילה אלא הזיקה, גם אם רק זמנית
09/01/2019 | 23:58
1
9
ומי אמר שאוכלוסיית החיידקים במוצרים אידאלית בשבילם?

"אני יודע שהפרוביוטיקה שמכניסים לכמוסות ולמוצרי חלב מסויימים, מבוססת על אוכלוסיות חיידקים שיש אצל תינוקות אוכלי חלב אם ואנשים מאוכלוסיות שאוכלות אוכל טיבעי ובריא בלבד, ונמצאו במחקרים כבריאים יותר בגלל החיידקים האלה"

– ע"ס מה אתה יודע? אילו מחקרים? תוכל לתת סימוכין? נשמע לי די מפוקפק. אילו זה היה כך החברות היו מפרסמות את המידע הזה, אך מעולם לא שמעתי על כך.
לצפיה ב-' מצאתי לך לינק שקצת מסביר את ההיסטוריה של הפרוביוטיקה'
מצאתי לך לינק שקצת מסביר את ההיסטוריה של הפרוביוטיקה
10/01/2019 | 12:31
22
יש שם קישורים לעוד מאמרים .
בכל מקרה הטענה של המצדדים בפרוביוטיקה היא שהחיידקים שיש אצל אנשים שאוכלים תזונה מערבית אינה טובה ולכן גורמת לתיסמונת המטבולית בגילים מתקדמים .  ולכן מומלץ לאנשים בריאים  לקחת פרוביוטיקה - כלומר כדי כן לשנות את האוכלוסיה של החיידקים במעי וכדי שכן החיידקים הפרוביוטיים ( לקטוס בצילוס ודומיו) יהוו את הרוב במעי  ולא החיידקים שיש להם "באופן טיבעי" וכ"ו ... 

לצפיה ב-'אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים'
אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים
08/01/2019 | 10:07
3

ביום ג', 15.1, בשעות 20:00-22:30, נארח בפורום תמ"א 38 את מר עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים.

על האירוח

הוספת מרפסות בבתים משותפים באמצעות בניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום.

על המתארח

עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים, בעל ידע עשיר וניסיון של למעלה מ- 10 שנים בתחום הבנייה, בדגש על עבודות פלדה מיוחדות.
מוביל בהצלחה ובמקצועיות את חברת נירים המתמחה בבניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום, והכל בתהליך קצר ומקצועי המבטיח תוצאה איכותית ואחריות לאורך שנים רבות.
לחברה לקוחות רבים וניסיון רב בבנייה במבנים קיימים, מגדלים ומבנים ציבוריים בכל רחבי הארץ, והיא מובילה בבניית קונסטרוקציית פלדה עם למעלה מ-500 מרפסות בשנה.
כחלק מחזונה לספק מענה איכותי ומקיף לכל אורך הדרך - תוכלו למצוא בחברה מחלקת רישוי ותכנון, הנדסה, תפעול, ביצוע ושירות לקוחות. 

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

מנהל/ת הפורום

אודות:
אורית הרטום הינה רופאה סינית ודיאטנית קלינית מובילה בתחומה. מנהלת רשת מרפאות לבריאות והרזייה. בעלת נסיון טיפולי כבר 15 שנה, מאות לקוחות מרוצים ואלפי ק
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

אורית הרטום - מנהלת פורום תזונה ודיאטה
אורית הרטום מנהלת הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו