לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1208612,086 עוקבים אודות עסקים

פורום אדריכלות

פורום אדריכלות הוא מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון בעולם המרתק של עיצוב ותכנון אדריכלי.
הפורום מיועד לכל מי שמתעניין בגישות לעיצוב ותכנון, רישוי, היתרים ובנייה. ניתן להעלות סקיצות, רעיונות ושאלות מעולם האדריכלות, ולקבל מענה מקצועי מהגולשים והנהלת הפורום. סטודנטים לעיצוב ואדריכלות מוזמנים להעלות לכאן עבודות שלהם ולקבל חשיפה ועזרה, וכמו כן אדריכלים מוזמנים להציג פרוייקטים מעניינים וגישות לעיצוב ולתכנון. 

גולשי הפורום קוראים לשיח ענייני, ומבקשים לשמור על כבודו של מפרסם ההודעה ומושאה. אין להעלות לפורום הודעות פרסומיות בשום נושא. 

בברכת גלישה מועילה ומהנה,
הנהלת הפורום.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אדריכלות

פורום אדריכלות הוא מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון בעולם המרתק של עיצוב ותכנון אדריכלי.
הפורום מיועד לכל מי שמתעניין בגישות לעיצוב ותכנון, רישוי, היתרים ובנייה. ניתן להעלות סקיצות, רעיונות ושאלות מעולם האדריכלות, ולקבל מענה מקצועי מהגולשים והנהלת הפורום. סטודנטים לעיצוב ואדריכלות מוזמנים להעלות לכאן עבודות שלהם ולקבל חשיפה ועזרה, וכמו כן אדריכלים מוזמנים להציג פרוייקטים מעניינים וגישות לעיצוב ולתכנון. 

גולשי הפורום קוראים לשיח ענייני, ומבקשים לשמור על כבודו של מפרסם ההודעה ומושאה. אין להעלות לפורום הודעות פרסומיות בשום נושא. 

בברכת גלישה מועילה ומהנה,
הנהלת הפורום.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
בונים? משפצים? מתכננים? 
זה המקום שלכם להתייעץ, לחלוק רעיונות ולשתף את העולם בהשראה וביצירה.
 אדריכלות היא מקצוע רחב היקף הנוגע בתחומים רבים. 

פורום אדריכלות של אתר תפוז הוא המקום המקצועי, המגוון והעדכני לכל המתעניינים בתחום התכנון והבנייה, ובשאר התחומים הנוגעים והמתייחסים לעיצוב הסביבה הבנויה בה אנו חיים.
בין אם אתם בונים, מתכננים או חובבי אמנות וטכנולוגיה, בפורום זה תמצאו קהילה מקצועית ומנוסה, שתנסה לסייע ולייעץ בכל שלב. 
הפורום מעודד העלאת רעיונות, הגיגים ותכנים איכותיים מכל גולשיו.

בברכת ביקור מועיל ומהנה בפורום,

המשך >>

לצפיה ב-'שאלה בעניין שקע חכם'
שאלה בעניין שקע חכם
17/02/2018 | 19:51
2
48
שלום,

איך אני יכול להפעיל מקור חשמל (שקע למשל) לפי זמנים קבועים ומוגדרים מראש ומשתנים במשך ימות השבוע?

מישהו סיפר לי שיש כזה שקע חשמל חכם!
עשיתי חיפוש באינטרנט ולא מצאתי את האופציה של הפעלה בזמנים מוגדרים מראש משתנים בכל יום בשבוע.

עזרה בבקשה.

לצפיה ב-'אולי אתה מתכוון לדבר כזה...'
אולי אתה מתכוון לדבר כזה...
( לעמוד שלי בתפוז )
18/02/2018 | 11:15
1
52
לצפיה ב-'או זה'
או זה
26/02/2018 | 10:01
18
לצפיה ב-'חוות דעת לתכנון האדריכלי'
חוות דעת לתכנון האדריכלי
16/02/2018 | 22:30
10
210
שלום 
אשמח לחוות דעתכם לתוכנית האדריכלית
שטח המגרש חצי דונם,נמצא על מדרון.הבית בן שני קומות,חזית הבית פונה לצפון מערב,משני צידי המגרש שכנים במרחק 5מ׳,בצד האחורי קיר בגובה 4מ׳,בצד זה ישנה פרטיות.

בקומת הכניסה ישנו איזור עם תקרה גבוהה(גלריה).מסביב לגלריה חשבנו לשים קורות פלדה ומעל עץ(מצורפת תמונה להמחשה)על מנת ליצור חמימות וענין,עדיין לא בדקנו עד כמה זה יקר.

ליד המ״מד ישנו איזור ״מת״ ,יש שם סימון מקום לארון.חשבנו להעביר לאיזור הזה את שירותי האורחים ובמקום השירותים לשים ארון גדול למעילים וכו׳ ואז גם לבטל את הנישה מצד שמאל לכניסה לבית.
תודה רבה
לצפיה ב-'גם אצלכם הדבר המרגיז הזה קורה...'
גם אצלכם הדבר המרגיז הזה קורה...
( לעמוד שלי בתפוז )
17/02/2018 | 09:04
147
לצערי התופעה הזו קורית שוב שוב...
ומדובר בקשר לקוי עם הגינה, שאמורה להיות האלמנט הכי משמעותי בבית קרקע שכן זה הדבר העיקרי שמבדיל בינו ובין דירה בבית משותף. 
אתם לקחתם את הממ"ד שהוא החדר הכי אטום וסגור שיש בבית ומיקמתם אותו כאלמנט שגובל בגינה האחורית וכדי הוסיף חטא על פשע סובבתם את חלון החדר לגינה הצידית. את חדר המשפחה שהוא פונקציה פתוחה ומאוד שימושית בבית עם ילדים ובכלל, מיקמתם כך שמהחלונות רואים את החניה- לא להתרגז?!
כל הבית שלכם היה נראה אחרת אם הייתם הופכים בין שתי הפונקציות האלה- הייתם מקבלים חזית פתוחה ומשוחררת לכיוון הגינה הירוקה וחזית אטומה יחסית לכיוון הרחוב. 
דבר נוסף הוא שלקחת את פינת האוכל שיחסית בבית היא פחות שימושית ביום יום, אלא יותר בסופי שבוע, ושמתם אותה כדבר המרכזי שגובל בויטרינת היציאה לגינה. לעומת זאת את הסלון שהוא בדרך כלל יותר שימושי מיקמתם בפינה סגורה ומסוגרת. בקיר הספה אפילו לא טרחתם לפעור איזה חלון קטנטן להחדיר מעט אור...
גם במטבח שהוא חלל פינתי מיקמתם חלון אחד. מדוע? - ממש מתבקש לפתוח חלון נוסף לחזית הצידית, מה גם ששם נמצאים הכיריים וזה יאפשר איוורור יעיל יותר של המקום.  
בשאלה ששאלת ציינת שאתם שוקלים להחליף בין הארון שמאחורי דלת הממ"ד ובין שירותי האורחים- אבל אז אני התבלבלתי - איך תעשו את זה? הרי המשמעות של הזזת שירותי האורחים היא שינוי כל התכנון של האזור הזה, מה גם שקיר הבטון מול דלת הממ"ד הוא אלמנט הכרחי לצורך תקינות הממ"ד וקבלת אישור הג"א, אז איך חשבתם לעשות את זה בדיוק? 
ובכלל, ארון מעילים שליד הממ"ד הוא רחוק מדי מדלת הכניסה וממוקם במקום לא נגיש (מאחורי דלת הממ"ד), אז אני חושבת שבכל מקרה בעניין הזה שכרכם יצא בהפסדכם. 
הייתי מתכננת שוב את כל האגף המערבי בקומת הקרקע באופן כזה שיענה לדרישותכם, יהיה פונקציונאלי יותר ופתוח לגינה האחורית. הייתי בוחנת אפשרות למקם את פינת האוכל במקום הסלון ואת הסלון במקום פינת האוכל באופן כזה שיחזק את הקשר של הסלון אל הגינה, ויהפוך אותו למקום מואר ומאוורר יותר. 
בנוגע לקומה העליונה- אני מניחה שיש לכם שלושה ילדים (לא ציינת...) בשל העובדה שתכננתם שלושה חדרי שינה. את חדר השינה שלכם מיקמתם כחדר הראשון שנמצא ליד המדרגות. כלומר כל הילדים והחברים שלהם יחלפו על פני דלת חדר השינה שלכם בבואם לשחק ולבלות בחדרים והמשמעות היא שקבלתם חדר שאיננו שקט ואינטימי. ושוב, גם פה המתכנן שלכם לא חשב כיצד לאפשר לכם להנות מן הגינה ומיקם את חדר השינה עם החזית לכיוון אזור החניה והרחוב. בעיני זה פספוס. אני לא יודעת מה היו השיקולים שלכם ושל המתכנן אבל אני הייתי מתכננת את חדר השינה בקצה הפרוזדור באופן כזה שהיה מתקבל חדר אינטימי ושקט יותר שרק אתם מגיעים אליו, וכמובן מפנה את חלונותיו לכיוון הגינה כך שכשאתם שוכבים במיטה אולי תוכלו לראות מעט ירוק מול העיניים. 
בשני חדרי הילדים הפינתיים בחרתם לתכנן חלון אחד. מדוע לא לתכנן חלונות גם בקירות הניצבים ולהרוויח כיוון אוויר ואור נוסף? 
אני בכוונה מתעלמת מעניין החלל הכפול ומיקום המדרגות כאלמנט הגובל בחזית האחורית, תכנון שטחי החוץ- גם על זה אפשר לנהל דיונים של שעות, אבל גם ככה יש פה מספיק הערות וביקורת להתייחסות. 
והערה אחרונה פיצפונת- החזית של הבית שלכם פונה לכיוון דרום מערב ולא צפון מערב כפי שכתבת. 

לצפיה ב-'היי'
היי
17/02/2018 | 09:26
1
89
טוב, קודם כל - חסר מידע. על המסביב. איפה המדרון, איפה הקירות.
מהתכנית פה קשה להבין איך הבית יושב בתוך המגרש.
מהחניה לכניסה, אם מבין נכון, יש חמש מדרגות.
מהחניה לגינה יש שבע.
מה שאת מכנה "הצד האחורי" זה הצד של הסלון והממ"ד?
(הנה דוגמה טובה למה לא טוב לציין כיוונים באופן מילולי - 
על פי החץ בתכנית הקומה השנייה, חזית הבית (הכניסה הראשית) פונה לדרום מערב, ולא כפי שציינת)
הקיר הזה של ה-4 מ" בצד האחורי, מתנשא מעל המגרש? 
אמנם זה מייצר פרטיות. השאלה אם נעים לשבת מול קיר תמך של השכנים.
אם המגרש גבוה בסביבות ה-מטר מהכביש, אולי כדאי דווקא להפנות את הבית לשם? 
התכנון החיצוני - לא משאיר מקום לגינה בכלל, מלבד רצועות מסביב לבית. כדאי להקדיש לזה יותר מחשבה ותשומת לב.

התכנון הפנימי, נחמד. אבל יש בעיה של קשר בין האזורים השונים.
המטבח מנותק מהכניסה, ויש בו חלון גדול שפונה לדרום מערב. (אותו הדבר לגבי חדרי השינה שבחזית למעלה) כל האחה"צ תהיה בו שמש מסנוורת.
חסר גם קשר בין פינת המשפחה, למטבח והסלון. וזה ששירותי האורחים נמצאים בתוך המרחב הפרטי, המשפחתי, בעיני זה בעייתי.
וכן - הממ"ד וקיר המגן שלו צריכים להיות מתוכננים טוב יותר. בכלל, למקום ממ"ד בפינה וחדר מדרגות על חזית הגינה, נראה לי בזבוז.

ולעניין החלל הכפול - ותרו עליו! כתבו על זה הרבה פה ובפורומים השכנים. זה נראה יפה בתמונות, אבל מייצר הרבה בעיות.
אפילו בתכנית - במודע או שלא, האדריכל השאיר את הריבוע הזה למטה - ריק. זה שטח מבוזבז, גם למעלה וגם למטה, שלא משיג כלום, ורק יוצר בעיות של חימום ושל אקוסטיקה. גם אם תעשו אותו, בסופו של דבר, תסגרו אותו.

לצפיה ב-'בהמשך למה שכתבו קודמי '
בהמשך למה שכתבו קודמי
17/02/2018 | 16:49
62
חסרה תכנית מלאה הכוללת את כל המגרש כדי להבין את ההקשר של הבית.
למה הבית מוקף בשביל בטון? האם נראה לכם שביל נאה שעובר בצמוד לבית ומתחת לחלונותיו? או שהרעיון הוא להרחיק מים מהבית?
בשני ההיבטים הללו טוב תעשו אם תבטלו את ה'חצאית בטון' סביב הבית. צריך לעשות איטום מסד טוב ואיכותי ואז אין צורך בים הבטון סביב המבנה.

ועוד ענין אחד עקרוני - חשוב שיהיה חדר רחצה מלא בקומת הקרקע. כתבנו על כך הרבה, וחבל לחזור על זה. אבל העתיד מזמן לנו כל מיני מקרים שבהם יהיה צורך בח.שינה +רחצה בקומת הקרקע, שלא לדבר על מה שהעתיד הרחוק יותר יזמן לנו...
לגבי השאר - אגיב אחרי שאראה תכנית מלאה.

לצפיה ב-'בהמשך להערותכם'
בהמשך להערותכם
17/02/2018 | 16:53
6
98
 תודה רבה על התגובות המהירות והמפורטות,
אוסיף פרטים על המגרש,
מדובר על הרחבה  בישוב,3 שורות של מגרשים שיושבים על צלע הר שמשקיף לנוף מרהיב במערב. אנחנו בשורה האמצעית ,עם שכנים מ3 הכיוונים,חזית הבית(החזית בה נמצאת דלת הכניסה) פונה לנוף אך ככל הנראה לא יהיה לנו נוף אלא רק מהקומה השניה(זו הסיבה לכיוון החלונות בקומה השניה) ואולי נראה קצת נוף במרווחים בין הבתים בשורה שמתחתנו:)
אכן כיוון המגרש הוא דרום מערב,טעות שלי.

בהתחלה היתה לנו התלבטות האם למקם את הסלון+פינת אוכל בחזית(דרום מערב) לכיוון הרחוב ולהרוויח אור+אוויר+אולי קצת נוף:) 
או למקם אותם בצד האחורי (צפון מזרח) ולהרוויח פרטיות שמתקבלת  בגלל שיש שם קיר נושא בגובה 4מ׳ של השכנים בשורה מעלינו,חששנו שאולי הקיר הגבוה יחסום אור ואוויר ,מה גם שנוף של קיר זה לא הכי יפה אך אפשר לשים שם צמחיה . החלטנו על אופציה זו אך עדיין לא בטוחים ב100% שקיבלנו החלטה נכונה בענין הזה.

בנוסף אנו מתלבטים היכן למקם את חדר המשפחה(שישמש כפינת מחשב לילדים+חדר עבודה).
מצרפת גירסא קודמת של התוכנית קרקע,שם החלפנו בין הממד לחדר עבודה.
איזו גירסא עדיפה לדעתכם?עכשיו כשיש לכם יותר נתונים על המגרש.

תודה רבה,מקווה שמסרתי את כל הפרטים החסרים .

לצפיה ב-'עדיין לא רואים את כל המגרש. למשל לא ברור כמה שטח יש מאחור'
עדיין לא רואים את כל המגרש. למשל לא ברור כמה שטח יש מאחור
17/02/2018 | 17:28
49
מה המרחק מהחומה...

לגבי נושא הנוף - במצב כשלכם אני הייתי מרימה את הבית עוד כחצי מטר (עוד כ 4-5 מדרגות לכניסה) אם זה יאפשר נוף גם לקומת הקרקע. בפרט שאת מציינת שיש נוף מרהיב ממול....

לגבי התכנית - מסכימה עם קודמי שיש פה ענין עקרוני של החלטה לאן הבית פונה ומה רואים ממנו - נוף פתוח או חומה. גם ענין הכיוונים משמעותי בהקשר זה - חזית צפון מזרחית שגם חסומה בחומה גבוהה - כנראה תהיה פחות כיפית ונעימה מחזית פתוחה לנוף דרומערבית שתהיה מוארת ותקבל גם קצת בריזה מערבית.
מציעה לבחון שנית את ענין הכיוונים.

כרגע הסלון בעצם מופנה לגינה האחורית - אבל פינת הישיבה של הסלון דחוקה לקיר האחורי וחסומה בקיר לכיוון הגינה.
באמצע החלל יש איזור ריק וחסר אפשרות לניצול, זה שמעליו יש 'חור' בתקרה.
את מדמיינת אנשים הולכים של בדרך לסלון ונעצרים מתחת לחור מרימים עיניים למעלה ומתפעלים מהגובה? מה המשמעות של החור הזה? מי יראה אותו?
כדי שחלל דו קומתי יהיה אפקט משמעותי הפתח צריך להיות רחב בהרבה, מעל איזור ספציפי שיש בו שימוש ושאנשים ששוהים בו יחוו את החלל הגבוה.
בקיצור - כאן החלל הזה רק יהווה מטרד. בריחת חום למעלה, מעבר רעשים מהחלל הציבורי אל חדרי השינה וכו.
בטלו את ה 'חור' וחסכו גם את השטח (שכרגע חסר שינוש) שמתחתיו. אפשר להעמיד בו את שולחן האוכל, וזה יאפשר להצר באופן ניכר את המשך הסלון.

הנושא שהוספתי בתגובה הקודמת - השרותים צריכים להפוך לחדר רחצה מלא, ויש את המקום לזה. ככה תוכלו בבוא היום להשמיש את הממד, ו/או את פינת המשפחה כיחידת שינה מלאה.

מדרגות - מדרגות משולשות אסורות! התקן אוסר בפירוש. בטלו אותן.

התכנית למעלה בסדר. אם כי בגלל החלל הפתוח במרכזה יש הרבה שטח מסדרונות מבוזבז.
למעט זה שלחדר כביסה אין כל מוצא החוצה/למרפסת. אין שום אפשרות לתלות כביסה על חבל? לפחות תעשו פתח גדול לחבלי כביסה במקום החלון הצר.
כמו שנאמר כבר, כדאי לתת עוד חלון/כיוון אויר לחדרים פינתיים.

לצפיה ב-'איך אפשר להחליט?'
איך אפשר להחליט?
17/02/2018 | 18:46
1
47
המגרש נמצא בגובה מטר וחצי מהכביש,משני צידיו שכנים במרחק 5 מ׳
מאחור ישנו מגרש שנמצא בגובה של 4 מטר מעלינו ולכן יש שם קיר תומך,הקיר התומך נמצא במרחק 4 מ מקו בניה אחורי של הבית.(מקווה שעכשיו יותר ברור:))
לצערי גם אם נגביה את המגרש בחצי מטר לא יהיה נוף מקומת הכניסה.

בענין מיקום הסלון(קדימה או אחורה),בהתחשב בנתונים הקיימים של המגרש,איך אפשר להגיע להחלטה סופית שנהיה שלמים אתה לגמרי?

האם למקם את הסלון למרחב פתוח (במערב)  שמצד אחד יתן אור ואוויר אך יפגום בפרטיות(כי יש שם כביש, לא ניתן יהיה למקם חלונות ענקיים,נצטרך תריס או וילון,פחות רוצים)

או למקם את הסלון מאחור(שיפנה לקיר התומך)ואז תהיה לנו סופר פרטיות אך קיר גבוה תקוע מול הפרצוף.
ואני חשבתי שהתכנון האדריכלי יהיה החלק הכיפי,כרגע יש לי כאב ראשששש:)

בענין הגלריה,נכון היא לא הכי פרקטית(אקוסטיקה ,חימום הבית וכו׳)אך לדעתנו הגלריה מקשרת בין 2 הקומות ובנוסף קורות העץ יתנו חמימות וענין לבית.
אפשר לתלות שם מנורה ארוכה ומיוחדת.

חשבנו להחליף בין מיקום הסלון לפינת האוכל על מנת לחזק את הקשר של הסלון עם הגינה,במצב כזה צריך לחשוב היכן למקם טלוויזיה.

בנוגע לחגורת הבטון מסביב לבית,אכן מיותרת.וצודקת שכחנו להוסיף מקום לחבל תליה לכביסה.

תודה רבה על כל ההערות שלכם .

לצפיה ב-'מגרש שגבוה מהרחוב ב 2 מ. יספק פרטיות רבה'
מגרש שגבוה מהרחוב ב 2 מ. יספק פרטיות רבה
17/02/2018 | 20:10
51
ואם הבית לא יושב ממש על הרחוב אלא 4-5 מטרים אחורה - בכלל אני לא רואה בעיה של פרטיות. ואם החצר והבית יוגבהו בכחצי מטר אז בכלל התיו מעל מפלס הרחוב.
בנוסף - ממילא תצטרכו מעקה בקצה החצר , אז תוכלו לעשותו אטום לפי הצורך, ו/או להצמיח שם צמחיה בגובה המתאים לכם שיסתיר אתכם מהרחוב.

ככל שאני מבינה את הנתונים מהתיאור שלך -  נראה שהפתרון הטוב יהיה בהפיכת החצר הקדמית לחצר העיקרית. אבל!!! זה טוב בתנאי שתכנון הכניסה לבית יתשנה. כלומר הכניסה תהיה מאחד מהצדדים של הבית ולא מאמצע החזית, כי כמו שזה עכשיו לא תישאר לכם הרבה חצר אחרי החניות ושביל הגישה.
כמובן שיתכן שיש נתונים אחרים והקשרים שאני לא יודעת עליהם מכאן ויש להם משמעות לגבי ההחלטה.

אני לא יודעת על איזו גלריה את מדברת....אין לכם שום גלריה. יש חור בין הקומות, וחוץ מלהתקין שם עמוד של מכבי אש שיהיה אפשר לגלוש עליו למטה - אני לא רואה בו שום טעם ושימוש. גם אם תתלי שנדליר מהתקרה ועד הרצפה זה לא יעשה את החור הזה בעל ערך. לעומת זאת את המפגע האקוסטי והתרמי אתם תרגישו היטב.
אם רוצים חלל גבוה צריך לעשות אותו במיקום הנכון ובגדול הנכון ובאופן הנכון. זה לא איזה אלמנט קישוטי שאפשר פשוט להדביק איפה שיוצא.
לצפיה ב-'תמונות של המגרש (מכיוונים שונים) יוכלו לסייע בייעוץ'
תמונות של המגרש (מכיוונים שונים) יוכלו לסייע בייעוץ
18/02/2018 | 09:11
2
43
לצפיה ב-'וגם תכנית ברורה שבה מצוינים גבולות המגרש וקווי הבניין '
וגם תכנית ברורה שבה מצוינים גבולות המגרש וקווי הבניין
( לעמוד שלי בתפוז )
18/02/2018 | 11:33
1
40
לצפיה ב-'הבית בסדר אך אולי כדאי להחליף מגרש,התכנון אינו מתאים לשיפוע'
הבית בסדר אך אולי כדאי להחליף מגרש,התכנון אינו מתאים לשיפוע
26/02/2018 | 10:06
30
בגדול הכניסה לממד אינה נכונה מבחינת רוחב וקיר מגן הפתוח למסדרון, ולקיר ממול
יתכן ושווה לחשוב על היפוך הבית-חדרי השינה למטה וכך כניסה ישירה לקומת המגורים , כאשר היציאה לגינה הינה מהחדרים בקומה התחתונה...
לצפיה ב-'תוכנה לתכנון אדריכלי'
תוכנה לתכנון אדריכלי
16/02/2018 | 00:21
3
71
תודה ושבת שלוםהיי חברים
ידועה לכם תוכנה בה ניתן להעלות תוכנית אדריכלית (pdf,autocad) שמצליחה להמיר את הקובץ לתוכנית 3D?

לצפיה ב-'תוכנות תלת מימדיות שמיועדות לקהל שאינו מקצועי'
תוכנות תלת מימדיות שמיועדות לקהל שאינו מקצועי
( לעמוד שלי בתפוז )
17/02/2018 | 08:11
71
תוכנה מאוד נוחה לשימוש: https://floorplanner.com/
קיימות תוכנות נוספות- ראה קישור: 
לצפיה ב-'אין חיה כזו.'
אין חיה כזו.
17/02/2018 | 08:13
1
27
לצפיה ב-'הכוונה היא - '
הכוונה היא -
17/02/2018 | 08:22
48
שאין תוכנות שיודעות להפוך באופן אוטומטי, שרטוט דו-מימד למודל תלת-מימדי.
בשביל "להפוך" תכנית למודל, צריך לבנות אותו.

לצפיה ב-'יש לי שרטוט'
יש לי שרטוט
15/02/2018 | 20:14
1
113
מעונין לקבל חוות דעתכם
לצפיה ב-'זה מאוד משמח שיש לך שרטוט אבל מה רואים בו בכלל??? '
זה מאוד משמח שיש לך שרטוט אבל מה רואים בו בכלל???
( לעמוד שלי בתפוז )
17/02/2018 | 08:01
62
השרטוט שאתה מראה הוא מפה אילמת, שלמעט מידות וקירות אין בו דבר:
לא פתחי חלונות, לא ציון פונקציות כגון מטבח, סלון, חדר שינה וחדר מקלחת, לא מיקום רהיטים מתוכנן, לא התייחסות למה שקורה מסביב (גינה/מרפסות/בתים גובלים). אפילו לא כתבת מה מופיע בשרטוט: דירה? בית פרטי? 
אם תוסיף את כל האינפורמציה החסרה אפשר יהיה להתייחס למשהו, כרגע אי אפשר.
לצפיה ב-'ליקויים בתקנות הל"ת - דירה מקבלן'
ליקויים בתקנות הל"ת - דירה מקבלן
13/02/2018 | 11:24
1
26
בדירה חדשה מקבלן, 2 חדרים תמא 38/2. 
גודל המקלחון הוא כ-70/70 ס"מ כאשר לפי הל"ת המינ´ הוא 80/80 ס"מ. 
המרחק מקצה האסלה לקיר המקלחון שממול הוא 40 לכל היותר ולא לפחות 75 ס"מ לפי הל"ת. 
האם אי עמידה בתקנות הל"ת הם סיבה לאי מתן טופס 4? 
בדירה חדשה מקבלן כשבועיים לפני מסירה, הקבלן צריך לתקן את הליקויים? כאשר התכנון של החדר לקוי ופרט להחלפת אגנית לטיפה יותר גדולה לא ניתן לבצע שום שינוי במצב הקיים. 
אני שוכר פוטנציאלי שלה ומעוניין לפנות למשכיר שיטפל בליקויים אלו למענו גם אם לא נשכור את הדירה. 
אשמח למענה 
תודה 
יוסי
לצפיה ב-'כפי הנראה ליקויים בתקנות הל"ת אינן סיבה לאי מתן טופס 4*'
כפי הנראה ליקויים בתקנות הל"ת אינן סיבה לאי מתן טופס 4*
( לעמוד שלי בתפוז )
21/02/2018 | 23:33
10
כפי הנראה ליקויים בתקנות הל"ת אינם פוסלים קבלת טופס 4 כי אחרת המון בניינים לא היו מקבלים טופס 4. בטופס 4 מוודאים בעיקר ביצוע לפי התכניות וקבלת אישורי מעבדה, ופחות עמידה בתקנים מסוג זה. 
במידה וחדר הרחצה בוצע שלא לפי התכניות אז זה יכול להוות בעיה ואכן למנוע את מתן הטופס. 

*תודה לחגי שקלאר מחברת לוג ניהול פרוייקטים על הייעוץ. 
לצפיה ב-'חוות דעת על תכנון בית'
חוות דעת על תכנון בית
07/02/2018 | 20:27
9
233
שלום,

אנחנו זוג+2 קטנטנים, נמצאים בשלבי תכנון בית. נשמח לקבל הערות/הארות לתוכניות המצורפות (התוכניות מוצפנות).

פרטים על המגרש:
    -מגרש של 350 מ"ר.
    -המגרש נמצא בסופו של רחוב ללא מוצא. הכביש מגיע לבית מכיוון צפון.
    -חזית הבית פונה לכיוון מערב. מצידו השני של הכביש אין בתים נוספים.
    -מצפון יש שכן עם מגרש במפלס של כ-1 מטר גבוה יותר.
    -מדרום יש שכן עם מגרש במפלס של כחצי מטר נמוך יותר.
    -בכיווון מזרח הבית פונה למטע אבוקדו.

הדרישות שלנו מהתכנון:
    -קומה תחתונה עם סלון, מטבח, פינת אוכל, ממד (חדר עבודה), פינת משפחה (שיתאפשר לסגור אותה לחדר בעתיד המאוד רחוק אם יהיה צורך), מקום מוגדר לפינת אוכל חיצונית.
    -קומה עליונה עם חדר הורים + 2 חדרי ילדים.
    -שהבית יהיה פתוח ככל הניתן לחוץ, ולכיוון מזרח בפרט.

בתכנון הנוכחי חסרים מספר דברים שעדכנו אך עדיין אינם מופיעים:
    -פרגולה לאורך כל הצד המזרחי.
    -חלון נוסף בחדר ההורים אל מול דלת הכניסה.
    -המחסן לא יהיה במיקומו הנוכחי בתוכנית.

תודה (:

לצפיה ב-'התייחסות'
התייחסות
08/02/2018 | 09:03
1
116
היי,
לדעתי - בתכנית יש מרכיבים שתוכננו יפה - אך לצידם יש גם היבטים שדורשים חשיבה ואולי שינוי. אנסה לגעת בכמה בולטים שבהם:
ק.כניסה:
> שטח "מבוזבז" נרחב מדי באזור שבין הפונקציות השונות (כניסה/מטבח/פ.אוכל/סלון) - למעלה מ-10 מ"ר להערכתי.
> שטח גינה מצומצם מאד בצד המזרחי - וחבל, שכן מדובר באזור החצר העיקרי הפונה לנוף המטע. 
לסיכום 2 הנק' הנ"ל - הייתי מנסה ליצור פריסה אחרת של החלל הציבורי, שתמנע בזבוז ושתותיר שטח חצר נרחב יותר ממזרח. לשם כך הייתי מנסה ל"דחוף" את פינת האוכל פנימה, או ליצור קו חזית אחיד יותר לכיוון מזרח (של המטבח-פ.אוכל-סלון). בכל אופן - הייתי מותיר פתחים משמעותיים גם לכיוון דרום, כדי להנו מקרינת השמש המחממת בחורף מכיוון זה.
> לגבי המטבח - האופן שבו מתוכנן חצי האי מותיר "מיצר" מצומצם מדי לטעמי למעבר אל המטבח וממנו.

ק.עליונה:
מתוכננת בסך הכל יפה (במיוחד החלק של חדרי השינה של הילדים).
עם זאת - יש בה כמה היבטיים בעייתיים:
> כמות המדרגות הנראית בתכנית לא מספקת להפרש הגובה הנדרש (מקווה שאין כוונה לחלק את הפודסטים לטרפזים כי זה לא ממש נוח).
> ח.השינה - חבל לדעתי למקם ארון בצד הדרומי שממול המיטה. עדיף היה להפנות את המיטה לנוף (מזרח?) ולהותיר בצד הדרומי חלונות לצורך כניסת קרינת  שמש בחורף. בנוסף - אם הכוונה היא ליציאה למרפסת מחדר השינה, האזור שאליו יוצאים קצת דחוק מדי בעיני.

לצפיה ב-'תודה (:'
תודה (:
09/02/2018 | 13:39
35
תודה על התגובה המפורטת!

1. תכנון בזבזני: 
אני מסכים לגמרי עם ההערה, אבל לא מצליח לחשוב על פיתרון טוב כדי לפתור את זה במסגרת התכנון הנוכחי. אני חושב שהתוכנית מעט מטעה, כי לדעתי האדריכל לא העמיד את הריהוט באופן נכון בתוכנית. ננסה לחזור למתכנן עם ההערה הזו ולראות אם ניתן לשפר.
2. שטח גינה:
תודה רבה על ההארה. זה משהו שהיה לנו מאוד חשוב ואיכשהו לאורך התכנון הזנחנו את זה לטובת דברים אחרים. דבר מיידי שניתן לעשות הוא ליישר לגמרי את פינת האוכל עם המטבח כמו שהמלצת. פינת האוכל עדיין בגודל מצויין וזה מייד יגדיל באופן משמעותי את הגינה.
3. כניסה למטבח: 
מסכים, יטופל.
4. מדרגות:
אכן חששנו מהעניין של החלוקה הזו. תודה על ההבהרה ונשנה זאת בתכנון.
5. תכנון חדר שינה הורים עם פנים לנוף:
מסכים שכך נכון. נחזור עם זה למתכנן. האם לדעתך רוחב של 3.70 יספיק בכדי להעמיד את המיטה במרכז החדר לכיוון עפ הפנים מזרחה? ולהעמיד ארון על הקיר הצפוני של החדר לכל אורכו?
6. לגבי ההערות על כיוון דרום, נבדוק ונראה היכן ניתן להוסיף.

שוב תודה רבה 
לצפיה ב-'תכמחת פשטנית וטובה'
תכמחת פשטנית וטובה
08/02/2018 | 17:44
70
מפרוע לח כמות השרותים אמבטיות...
יש ממ"ד?

לצפיה ב-'כמה דברים שלא מובנים לי'
כמה דברים שלא מובנים לי
08/02/2018 | 19:17
2
65
דברים שאני לא מבין בתכנון:
מאיפה מגיעים לבית? הקצה העודף של רחבת החניה זה שביל הגישה הראשי לביתכם, ככה בהשתחלות בין מכוניות חונות לבין פינת הבית?
רחבות חוץ - מישהו פה פיתח אובססיה לרחבות חוץ. למה צריך רחבה עצומה מול דלת הכניסה? ושלוש רחבות אחרות גדולות בזויות מוזרות בצד מזרח. 
למה צריך פרגולה גדולה על כל הצד המזרחי אם אין בה שום תועלת? ממזרח ממילא השמש נמוכה מדי ופרגולה לא חוסמת אותה. 
האם יש באמת צורך בנוסף לסלון גדול גם בשתי פינות משפחה בשתי הקומות? לא מספיקה פינה אחת למעלה? או למטה.
המקום היחיד בו נשארה לכם גינה הוא בחזית לרחוב, (מערב?) אבל אין לשם שום התיחסות כדוגמת יציאה לגינה. יש רק חלון ממד וחלון פינת משפחה וחלון שרותים. אז זה אומר שהגינה שם פשוט מבוזבזת. 
בכלל המערב אצלכם די חסום במקום לאפשר חדרית קצת רוח משם לפנים הבית. 
מבחינת תכנון הפנים קומת הקרקע באמת די בזבזנית בשטחים. הרבה שטחי מעברים. פינת אוכל גדולה שנושקת לאי אכילה. היציאה לחצר מפינת האוכל צדדית ולא נוחה, כדאי להוסיף דלת מהמטבח ליציאה ישירה החוצה. 
מומלץ לוותר על אחד החדרים בנוספים בקומת הקרקע. או לוותר על חדר משפחה , היות שיש כבר אחד למעלה. ו/או להעביר אותו לממד - ככה שהממד יתפקד כחדר משפחה/משחקים עד שהילדים יגדלו ויכלו לשהות למעלה. בינתיים ביטול פינת המשפחה תפנה שטח משמעותי שיאפשר הן תכנון מדויק יותר של הקומה (למשל 'הכנסת' פינת האוכל פנימה, מה שייצר מרפסת אחת מלבנית ורחבת ידיים בחוץ, במקום שלל רחבות) והן הרחבת הממד וחדר השרותים-מקלחת כדי שיוכלו לשמש בעתיד יחידת מגורים לילד מתבגר, הורה מזדקן, או יחידת הורים עתידית לכם. כרגע שרותי האורחים הללו צפופים מאד ואין בהם באמת כיור סביר. 
המדרגות לא מתוכננות טוב, התקן אוסר על מדרגה משולשת כמו שיש לכם למעלה. 
בקומה העליונה - חדר הילדים המזרחי לא מוגדר. נסו לרהט אותו בכל מה שחדר ילדים צריך ותראו אם זה מסתדר טוב. 
חדר ההורים - אם כבר יש נוף וחלון גדול - כדאי למקם את החלון ככה שיהיה נוף מהמיטה. 
חדר כביסה - מומלץ לפתוח לו כניסה עצמאית ככה שלא תהיו תלויים בזריזות המקלחות/שרותים של הילדים.
לצפיה ב-'במילים אחרות, הורדת חדר אחד מקומת הקרקע'
במילים אחרות, הורדת חדר אחד מקומת הקרקע
08/02/2018 | 19:22
1
51
(וחדר המשפחה הוא החשוד המיידי) 
תפתח שדה נרחב של אופציות לתכנון טוב יותר של קומת הקרקע. 
לצפיה ב-'תודה אדרי '
תודה אדרי
09/02/2018 | 14:00
34
תודה. אני אתייחס לחלק מהערות.

1. אני אתחיל בהסבר של הסיבה שהביאה אותנו לתכנון בו קיימות 2 פינות משפחה. 
    פינת המשפחה בקומה התחתונה מבחינתנו היא זו בעלת החשיבות הגובהה יותר. עכשיו כאשר הילדים עוד קטנים היא תשמש כחדר בו הילדים יכולים לשחק, אך מצד שני הם קרובים אלינו. כיום יש לנו חדר משחקים בממד, ובגלל שהחדר סגור כלפי הסלון, התוצאה היא שהילדים מביאים את כל הצעצועים לסלון ואנו מוצאים את עצמינו במצב שכל הקומה התחתונה הפכה לחדר משחקים אחד גדול. בהמשך כשהילדים יגדלו, חשוב לנו שבמהלך היום יהיה להם עוד מקום להיות בו גם בקומה התחתונה ושלא יהיה מצב כזה בו הם עולים למעלה לראות טלוויזיה/לעשות ש.ב וכו'. ולכן אנחנו רואים את פינת המשפחה ככזו שתשמש לפעילות הילדים במהלך היום, גם כאשר יגיעו אליהם חברים.
החשיבות של הפינה (הקטנה) בקומה למעלה משמשת לטעמי למטרה אחרת: היא מעין סלון קטן שלדעתי "מלכד" את הקומה. מעין סלון קטן לקומה הזו. זהו מקום בו נוכל לשבת עם הילדים בסיטואציות יותר שקטות ונעימות של המשפחה המצומצמת (הורים וילדים...)
מסכים שיש מעט כפל, אך שתי הפונקציות לדעתי חשובות, ועל כן חבל לנו לוותר על כל אחד מהם. 
אשמח לקבל התייחסות נוספת אם אתם עדיין חושבים כי הדבר מיותרוכדאי לוותר.

2. רחבות ופרגולה.
מסכימים לחלוטין. לא השקענו מספיק מחשבה בנושא. נתחיל לחשוב על הנושאים האלו לעומק יחד עם המתכנן.

3. גינה לחזית:
האמת שאני קצת בדילמה עם הסוגיה הזו. מצד אחד אתה צודק לחלוטין כי זו בסופו של דבר הגינה הכי גדולה, מצד שני זה אזור בחזית הבית שאנחנו לא ממש יודעים איך כדאי או נכון להשתמש בו, בטח כשהכניסה לבית היא מהצד. אשמח אם תוכלו לתת מעט טיפים איך לנצל את הזה.

4. כניסה צפופה עם החניה:
ברור לנו הנושא. בפועל החניה הקרובה לשביל לא תהיה בשימוש (יש אינסוף חניה ליד הבית על המדרכה (ואין ממש בתים). התכנון של השביל היא על חשבון החניה הזו.

5. שירותים/מדרגות/ממד:
זה אחד הדברים הגודלים שהפריעו לנו בתוכנית. אחת ואנחנו משאירים את פינת המשפחה למטה, אין יותר מדיי לאן להרחיב. 
אחת שאנחנו משאירים את חדר המשפחה בקומה התחתונה, אין יותר מדיי לאן להתרחב. ובכל זאת, לאחר הערותיכם, אני מאמין שנרחיב את המדרגות והשירותים ע"ח חלק מגודלו של חדר המשפחה.
לצפיה ב-'אדריכל נוף/ מתכנן גינות- חובה! '
אדריכל נוף/ מתכנן גינות- חובה!
( לעמוד שלי בתפוז )
08/02/2018 | 19:38
2
95
בסך הכל כפי שנכתב על ידי קודמי התכנית הבסיסית טובה. מה שצורם לי מאוד זה פיתוח השטח שהוא ממש לוקה בחסר. שביל הכניסה מתנגש עם פינת החניה ואם תחנה שם מכונית יוותר שם מעבר צר ולא נוח. אינני מתכננת גינות אבל הרחבה שמול דלת הכניסה נראית לי לא פרופורציונלית וגדולה מדי. והדבר הבעייתי מכל- ההתייחסות לחצר המזרחית הפונה לשטח ירוק. נכון שמהבית תוכננו פתחים גדולים שמשקיפים מזרחה אבל כלפי חוץ קבלנו מן גינה לא אחידה שמורכבת ממקטעים צרים ורחבים ואין לה תכנון שיטתי. כפי שציין "מבקר חופשי" גם לדעתי עדיף לנסות ליישר את החזית באזור המטבח פינת אוכל ולייצר שם אזור שיתאים לפינת אוכל חיצונית שיהיה לה קשר חזותי עם יתר שטחי הגינה. לא ברור לי איפה תכננתם למקם את שולחן האוכל החיצוני אבל אם הוא אמור להיות ליד המטבח הרי שהוא מנותק מיתר הגינה ואם הוא יהיה ברחבה שליד הסלון-פינת האוכל הרי שהוא מרוחק מהמטבח וזה מקשה על ההתנהלות בזמן ארוחה. 
המקלחת בקומת הקרקע תוכננת בצורה לא טובה- איפה הכיור? אם מדובר בריבוע הקטן שליד האסלה, אז הרי שמדובר בתכנון גרוע ולא רציני, שבוודאי לא יוכל להוות אלטרנטיבה ראויה כחדר מקלחת יחיד בקומה זו. 
לא ברורה לי הכפילות של פינת המשפחה בקומת הקרקע ובקומה העליונה. לדעתי עדיף להגדיל את הממ"ד על חשבון פינת המשפחה ואולי אפילו לוותר עליה לחלוטין. על ידי כך תקבלו קומת קרקע קטנה יותר בעלת גינה גדולה יותר והממ"ד עצמו יוכל להיות חדר שישמש בעתיד כחדר שינה לכל דבר עבורכם (כמבוגרים) או עבור ילדכם (כמתבגרים). 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
09/02/2018 | 14:29
1
86
אכן תכנון החוץ לא נעשה בצורה מספיק טובה והדבר עולה מכל המגיבים כאן. נשקיע בנושא וניעזר באיש מקצוע.

למרבית ההערות התייחסתי בתגובות האחרות. 

אני מצרף סקיצה פשוטה במקרה בו אנחנו "מיישרים" את הקיר של פינת האוכל עם המטבח. האם לדעתכם זה עדיף? הסיבה הראשונה שבגללה עשינו את הנישה לפינת האוכל, היה כי חשבנו שנכון "להגדיר" אותה בצורה יותר טובה, אך אני מסכים שהפגיעה בגינה היא משמעותית.

לצפיה ב-'כסכמה התכנית הזאת משופרת. אבל, למה צריך את כל גוש הבטון'
כסכמה התכנית הזאת משופרת. אבל, למה צריך את כל גוש הבטון
10/02/2018 | 19:26
58
שמקיף את המטבח?  מספיקה רחבה אחת מרווחת מחוץ לסלון/מטבח.
למה צריך 2 פינות אוכל צמודות ממש גב אל גב. בשביל מה? אפשר לוותר על האכילה באי - ולהצמיד אליו את שולחן האוכל.
אפשר לוותר בכלל על האי ולהציב במקומו את שולחן האכול.
ככה יתפנה שטח משמעותי עבור המרפסת החיצונית.
לצפיה ב-'תכנון פרגולות/משטחי חוץ'
תכנון פרגולות/משטחי חוץ
09/02/2018 | 22:12
1
40
שלום,
בקשר לעלות שכ"ט עם אדריכל, בנוגע לתכנון פרגולות/משטחי חוץ ... האם תכנון זה.. נכנס בתוך שכר הטרחה הכולל של האדריכל ?
האם עלות המ"ר זהה לבית עצמו ? או שהיא מתומחרת בנפרד בעלות שונה ? והאם ישנה הפרדה בתמחור בין שטח הפרגולה למשטח החוץ שמתחתיה למשל ? 
אשמח לדעות .. מהי ההתנהלות הסבירה בעניין זה.
תודה 
לצפיה ב-'תראה, זה תלוי ברמת הפירוט...'
תראה, זה תלוי ברמת הפירוט...
10/02/2018 | 11:11
36
בעקרון, תכנון של בית, אמור להיות תכנון שלם וכולל. מהקונספט הראשוני, בניית פרוגרמה, העמדה, תכנון של הבית, של הפנים ושל החוץ.

עד לאיזו רמה של פירוט מגיע התכנון (למשל - תכנון/עיצוב פנים, או תכנון של החוץ) זה כבר תלוי ספציפית במה שאתה סוגר עם האדריכל.
ברור לך שככול שרמת הפירוט גודלה יותר, העבודה רבה יותר, ולכן שכר הטירחה גדול יותר.

השאלה היא גם - כשאתה אומר "תכנון חוץ", למה אתה מתכוון.
לתכנון של הפיתוח - משטחים, שיפועים, ניקוזים, גינון וכו', מומלץ לקחת אדריכל נוף בנוסף. רצוי כבר מהשלבים של התכנון הראשוני - להתייעץ איתו ביחד עם האדריכל על תכנון העמדת הבית בתוך המגרש.

לצפיה ב-'לימודי אדריכלות'
לימודי אדריכלות
07/02/2018 | 21:59
2
67
שלום!
אני כרגע נמצאת במכינה לקראת מבחני הקבלה ללימודי אדריכלות, וכרגע עושה מבחני קבלה משנים קודמות של המוסדות השונים. שמתי לב שאני לא אוהבת לבנות דגמים של מבנים (למשל מבחני הקבלה של בצלאל, למעט המבחן של 2017 שהיה במתכונת שונה). יש לזה אינדיקציה להאם אוהב את הלימודים? תודה��

לצפיה ב-'לדעתי אין לכך אינדיקציה חד משמעית '
לדעתי אין לכך אינדיקציה חד משמעית
( לעמוד שלי בתפוז )
08/02/2018 | 19:06
56
הי שירה,
אי אהבתך לבניית מודלים לא מעידה על כך שלא תאהבי את לימודי האדריכלות. 
בעבר בניית מודלים מוחשיים היתה דבר מאוד משמעותי במסגרת הלימודים שכן לא היו אופציות מידול אחרות. כיום כשניתן לבנות מודלים תלת מימדים ממוחשבים ייתכן שחשיבות בנייתם של דגמים ירדה (במהלך הלימודים עצמם), ובמשרדי האדריכלים עצמם כבר די נדיר למצוא דגמים ולכן לא הייתי מתרגשת מהעניין. תמשיכי להתמיד ולחקור היבטים ארכיטקטוניים תלת מימדיים באמצעים ובשיטות אחרות כגון סקיצות, שרטוטים, צילום ומודלים ממוחשבים תלת מימדיים וכך תוכלי לשכלל את ראייתך והבנתך בתחום המורכב והיפה הזה. 
לצפיה ב-'.היי היכן את עושה את המכינה '
.היי היכן את עושה את המכינה
11/02/2018 | 16:54
17
לצפיה ב-'שאלה טרם הגשת מסמכים לאישור'
שאלה טרם הגשת מסמכים לאישור
06/02/2018 | 12:19
1
50
שלום, אנחנו שוקלים לשפץ דירה של כ 200 מטר וגינה עם שטח דומה.
במשך השנים במקום שני מחסנים שמנו שני יחידות דיור עם שטח גדול יותר
וכעת אנחנו שוקלים להרוס את הבית המרכזי ( ללא יחידות הדיור ) ולבנות בית חדש.

האם נהייה חייבים להרוס את יחידות הדיור על מנת לקבל אישורים לבנייה חדשה?
האם יחדות הדיור  יחשבו כמטראז של הבית?
לצפיה ב-'כשמבקשים היתר לבניה חדשה יש צורך להכשיר את המצב הקיים בשטח'
כשמבקשים היתר לבניה חדשה יש צורך להכשיר את המצב הקיים בשטח
( לעמוד שלי בתפוז )
06/02/2018 | 19:08
42
במידה ורוצים לבנות בית חדש, לתכנן תוספת לבית קיים או לשנות חזיתות לבית קיים יש צורך להוציא היתר בניה. בעת הגשת ההיתר נבדק גם מצב הקיים בשטח ועל כל דבר שהתווסף לשטח ללא אישור, ושבנייתו מחייבת אישור, תתבקש להוסיף לבקשה הקיימת או לחילופין להרוס. 
יתכן שתתבקש במסגרת הבקשה החדשה להרוס את היחידות, ויתכן שתוכל להכשיר את מיקומן בשטח ואז כמובן שהן תכללנה במסגרת אחוזי הבניה המותרים. 
לצפיה ב-'עיצוב של אדריכל בפרויקט פינוי בינוי'
עיצוב של אדריכל בפרויקט פינוי בינוי
04/02/2018 | 08:33
1
107
בוקר טוב, הבניין שלנו לפני הריסה וזו הדירה שנקבל (סימון בצהוב עם חדר נוסף שהופך את הדירה מ 110 לכ 130 ממ"ר, דירת קרקע, רכבת, עם יציאה לגינה קטנה. יש לנו 3 ילדים. 2 בני 15 היום כך שעד שהפרויקט יהיה גמור הם כבר יהיו בצבא ואחת בת 7. אשמח לשמוע חוות דעתכם על התכנון, אולי תוכלו להפנות את תשומת ליבי לדברים שאני לא חושבת עליהם. אם צריך גם אשמח להיפגש, תודה ושבוע טוב.
לצפיה ב-'כרגע הדירה לא מתוכננת בכלל '
כרגע הדירה לא מתוכננת בכלל
( לעמוד שלי בתפוז )
04/02/2018 | 10:26
73
שלום לך!
התכנית שאת מציגה כאן איננה מראה כל תכנון פנימי הגיוני, כך שלמעשה הדירה לא מתוכננת. למשל כיצד אמור להתבצע המעבר בין שני חדרי השינה שיש להם מקלחות צמודות? כרגע הם מנותקים זה מזה. בכניסה לדירה יש מעין רהיט לא ברור, מעין ארון מעילים או שידה, אבל אם כן מה בדיוק עושה שם הכיסא? ובמקלחת הצמודה משורטט רק מקלחון ללא כיור ואסלה. בקיצור למעשה כרגע יש לכם רק קונטור של דירה ומעבר לזה- כלום!
עליך לגשת לאדריכל או מעצב פנים שיתכננו את הדירה בצורה מקצועית ולא ניתן לעשות קיצורי דרך- זו הדרך הנכונה להתנהל אם את רוצה להשיג דירה נוחה שראויה למגורים. 
אגב, מדובר בפרוייקט פינוי בינוי או תמ"א 38? התכנון הכללי של הדירה מאוד לקוי (מבחינת כיווני אוויר וגודל החדרים, תכנון מרחב הדירה למגורים- למשל במטבח ובחדרי המקלחת לא מתוכננים חלונות לאיוורור, דלת הממ"ד לא מתוכננת לפי התקן), ואם מדובר בבניה חדשה לגמרי אז חבל שזו התוצאה הסופית שהגיעו אליה. 
כ"כ מדדתי את גודל הדירה פחות או יותר וכרגע היא לא בגודל של 130 מ"ר אלא בגודל של כ- 120 מ"ר (נטו- ללא קירות חיצוניים). 

לצפיה ב-'תכנית בית דו משפחתי'
תכנית בית דו משפחתי
31/01/2018 | 07:46
7
231
אשמח לקבל הצעות לשיפור התכנית.
מדובר במגרש 330 מ"ר לבנית דו משפחתי (פינתי).
גובה האפס נמצא כ 2 מ' מעל שביל הגישה (קומת המרתף היא בגובה שביל הגישה).
מצורף תכנון לשני קומות ומרתף. קומת קרקע 96מ, קומה א 86, מרתף כולל ממד כ 45.
לצפיה ב-'לצערי אין לי דברים טובים להגיד על תכנית הבית '
לצערי אין לי דברים טובים להגיד על תכנית הבית
( לעמוד שלי בתפוז )
31/01/2018 | 16:27
5
118
מתן שלום
לצערי כל שלושת מפלסי הבית מתוכננים בצורה לא טובה ולא מקצועית. אני סבורה שהסיבה לכך נעוצה בבחירת המתכנן משום שיש פה טעויות מאוד בסיסיות שמתכנן מוכשר לא היה מבצע בשום אופן. 
נתחיל בכך שהשרטוטים עצמם לא משורטטים בצורה מקצועית ויש בהם טעויות, שמקשות עליך, כאדם מן הישוב, להבין את המבנה המתוכנן.  
העמדת המבנה בשטח איננה מוצלחת- אני לא מבינה למה הצמדתם אותו לקו הבנין האחורי ובכך צמצמתם מאוד את שטח הגינה האחורית, שהיא הגינה המרכזית בבית. אני הייתי ממקמת את הבית בצמוד לקו הבנין הקדמי כדי להגדיל את הגינה האחורית. 
אני מניחה שאתם רוצים ליצור מעין יחידת דיור במפלס הכניסה אבל החיבור שלה לבית כל כך מגושם וכל כך לא ברור שאי אפשר בכלל להבין מה כוונת המתכנן. 
בקומת הכניסה- דלת שירותי האורחים נפתחת ישירות לחלל המרכזי! שלא לדבר על התכנון הקלוקל של המטבח, הסלון, הפתחים (חלונות וויטרינות) החיבור של פינת המשפחה לגג החניה (זה בכלל חוקי?).
הקומה העליונה- קומה של פרוזדור שמתפצל לחדרים, בלי חלל קטן לעצור ו"לנשום", וגם בו דווקא חדרי הילדים, שבהם הם מבלים שעות ארוכות, מאוד קטנים, ואילו אתם זכיתם לחדר שינה בגודל כפול- מדוע לא ליצור תכנון מאוזן יותר? והמרפסת הצרה בחדר ההורים מיותרת לחלוטין, בהתחשב בכך שביתכם מוקף גינה שיש לה פוטנציאל נהדר.
לתכנון כזה אומר דבר אחד- לעצור עכשיו (!) ועם כל הכבוד להגיד תודה רבה ולעבור למתכנן אחר, מישהו מקצועי שייקח את המגרש הנחמד שלכם ויתכנן בו מבנה ראוי למגורים. 
ביקורת כזו עלולה להיות קשה ומצערת עבורכם, אבל בהתחשב בעובדה שאתם עומדים להשקיע בבניה סכום של למעלה ממליון שקלים, מגיע לכם לקבל שירות מקצועי, רציני ואיכותי.
מניסיוני כמנהלת הפורום מי שעשה את הצעד הזה, והצליח לאתר מתכנן איכותי ומוכשר הרוויח בכך בית מוצלח, יפה יותר, שענה על כל צרכיו וניצל את העלות שהושקעה בו בצורה מיטבית. 

לצפיה ב-'מסכימה שהתכנון לא טוב. אבל לפני שאתיחס - חסרה לי אינפורמציה'
מסכימה שהתכנון לא טוב. אבל לפני שאתיחס - חסרה לי אינפורמציה
01/02/2018 | 15:12
4
81
איפה הבית נמצא?
מה הכיוונים פה? צריך חץ צפון לקבל כיוון מדוייק.
האם יש נוף - למה החלטתם להפנות את הסלון לכיוון האחורי ולמקם שם את החצר העיקרית?
ואם החצר מאחור היא החשובה - למה לא הצמדתם את חזית הבית לקו הבנין הקדמי לרחוב? זה היה מפנה יותר שטח חצר מאחור.
כרגע אין לכם באמת גינה. שטחי החוץ העיקריים מאכלסים רחבות ישיבה, ולא נשארת שום חתיכת גינה משמעותית. שום מרחב לילדים לרוץ ולשחק.

אני מבינה שמדובר בסקיצה ראשונית ולכן השרטוט מאד לא שלם...נכון? הדיוק בשרטוט פחות חשוב כרגע.
ואולם הדיוק בתכנון - קריטי לאיכות הבית. 
זוהר כבר העירה על מרבית הכשלים.
בנוסף - התכנון של קומת הקרקע מאד בזבזני.
האם מתאים לכם שהמטבח יהיה רחוק כל כך מהסלון? כשבאים אורחים ומישהו קם להכין תה/קפה כיבוד הוא מנותק לגמרי מהענינים. ולהיפך.
האם באמת צריך פ.אוכל פורמלית בחדר אוכל נפרד? האם באמת זה שווה את העלות בבניה, במיסוי, בתחזוקה וכו....חדר משפחה וחדר אוכל כל אחד מהם תופס שטח של כ 12- מ"ר. 
ואם כבר פ.האוכל למה דוקא בחלל הרחוק מהמטבח? חשבתם על הטיולים עם סירים מלאים וכלים מלוכלכים מהמטבח לשולחן וחזרה....

למעלה - תצורת הקומה קצת של פנימיה. מסדרון עם חדרים...
ח.הכביסה - יש יציאה למרפסת זעירה, יהיה מאד צפוף להתנהל בה ולתלות כביסה.
חדר ההורים עם הראש ממש מעבר למכונת הכביסה - לא תוכלו להפעיל אותה בלילה....
לאן פונה החלון הרחב של ההורים - יש נוף?
ח.הרחצה של ההורים מתוכנן מוזר (גם בהינתן שהאסלה לא באמת בתוך הקיר )
חדר הארונות ענק. הייתי מקטינה אותו לטובת פינת העבודה שמעבר לקיר כדי שיהיה שם באמת קצת עמוק לשולחן.

לצפיה ב-'הסבר נוסף והתייחסויות'
הסבר נוסף והתייחסויות
02/02/2018 | 10:14
3
82
כיוונים- פינת המשפחה נמצאת בקודקוד הצפוני ביותר, פינת הברביקיו (שלא תהיה בפועל) נמצאת בדרום.

נוף- יש שטח ציבורי פתוח וירוק בצד המזרחי, בחלק האחורי (דרומי) יש קיר תמך גבוהה.

מבחינת ילידים יש לנו כרגע אחד וייקח זמן עד שחדרי הילדים יהיו בשימוש מלא לכן לא השקענו בהם, אפילו חשבנו להקטין  יותר את החדר הפינתי כדי להגדיל את המקלחת של הילדים כך שניתן יהיה להלביש שם תינוק...

כרגע לא השקענו בתכנון של החצר אבל  הכוונה לנצל בעיקר את הפינה הדרומית, סוג של ר'.
לצפיה ב-'לא יודעת מה זה בדיוק קודקוד צפוני...בגלל זה אמרתי חץ צפון.'
לא יודעת מה זה בדיוק קודקוד צפוני...בגלל זה אמרתי חץ צפון.
02/02/2018 | 15:21
1
59
אם יש נוף ירוק פתוח בצד מזרח - למה אין לזה כל התיחסות בהפניה של הבית והמבטים? ואם מדרום יש חומה גבוהה - למה לעשות דוקא שם את החצר העיקרית?
לא מבינה איך אפשר להכין חדרי ילדים, אבל לא 'להשקיע בהם' כי הם לשימוש עתידי...
לדעתי אגב - הם בסדר גמור ולא ברור לי איך עוד היה צריך להקיע בהם , חוץ כמובן מלתכנן בהם את העמדת הריהוט בצורה נכונה יותר כי את הכנות החשמל והתאורה אתם עושים כבר עכשיו.

כרגע לא השקענו בחצר... - מתי תשקיעו? אחרי שתכנון הבית יגמר ואז תעמדו מול עובדות בשטח?
לא מתכננים ככה. כשמתכננים בית בצורה טובה משקיעים בכל ההיבטים שלו - כולל, ובעיקר, בחללי החוץ. אחרת מה שנשאר מהם זה ארוחת שאריות.

לכל שאר ההערות לא הגבת....

לצפיה ב-'וגם: תכנון הפיתוח לא טוב'
וגם: תכנון הפיתוח לא טוב
05/02/2018 | 12:55
46
1. ככה לא מתכננים מדרגות כניסה, קבוצות של 4 זה יפה על השרטוט, אבל לא מתאים להנדסת אנוש.
2. כל הריצוף הענק מול דלת הכניסה פשוט מוגזם, יוצר בעית ניקוז, וגם יהיה ממש לא יפה לפתוח את הדלת ולראות מדבר בטון.
3. מבנה החניה והדק מעל החניה בקוים מוזרים.
אני יכולה להוסיף עוד, אבל מה שברור הוא שמי שתכנן את זה אין לו מושג איך לתכנן פיתוח חוץ ראוי לשמו
לצפיה ב-'התגובה שלך רק מדאיגה אותי יותר'
התגובה שלך רק מדאיגה אותי יותר
( לעמוד שלי בתפוז )
02/02/2018 | 20:36
161
בניית בית היא דבר שבדרך כלל לא עושים יותר מפעם בחיים. ההשקעה בכל מ"ר בבית מסתכמת באלפי שקלים. האם זו הצורה שבה אתה צריך להתייחס לתהליך? לא להשקיע? לא לחשוב? לא לתכנן? 
אני מבינה שאתם "זוג צעיר" שבונה את ביתו לשנים ארוכות, ושבו אתם עומדים לבלות את מיטב שנותיכם עם ילדיכם הקטנים. אם אתם רוצים להנות מהבית אתם צריכים להתייחס לתהליך ברצינות וזה מתחיל בבחירה של מתכנן מנוסה שיידע לתכנן עבורכם בית שלא יתאים רק לנקודת הזמן הנוכחית אלא לעשר ועשרים ואולי שלושים השנים הבאות. 
ההחלטה להגדיל את המקלחת על חשבון חדר הילדים היא החלטה שגויה שכן בדרך כלל לא אמורים להלביש תינוק באמבטיה, אלא בחדר שלו על גבי שידת ההחתלה. חוץ מזה שהתקופה שבה הילד הוא תינוק היא יחסית קצרה לעומת יתר שנותיו וכך יצא שהמקלחת שלו תהיה גדולה ואילו הוא יגור בחדר שגודלו כ-9 מ"ר. 
אחד מחדרי השינה אפילו קטן מ-9 מ"ר (8.5 מ"ר ליתר דיוק), כבר קרוב במימדיו לחצי חדר מאשר לחדר רגיל. 
ובקשר לאי פתיחת חלונות בסלון לכיוון מזרח, היכן שנמצא הנוף הירוק (כפי שציינה גלמיש)- שוב חיזקת את עמדתי ביחס לבעייתיות שבתהליך התכנון. 
לצפיה ב-'בנוסף, השקעה עתידית ועכשווית:'
בנוסף, השקעה עתידית ועכשווית:
03/02/2018 | 20:34
67
מבין שאתם כרגע זוג צעיר עם ילד אחד.
יש לכם כאן בית עם ארבעה חדרי שינה, 
(צפופים ודחוסים למעלה)
וניצול שטחים גרוע ובזבזני בקומת הכניסה.
בשטח תכסית של כ-100 מ"ר, בהחלט היה אפשר לכלול חדר הורים + חדר ילד בקומת הכניסה. לוותר על חדר האוכל הגרנדיוזי, לצמצם ולכנס את הסלון והמטבח.
הקומה העליונה יכולה להיות עתידית, או להיבנות ברמה כזו או אחרת של גימור.
כמובן שבכל מקרה, בתכנון, עד לשלבים הסופיים והעתידיים, הכרחי להשקיע כבר עכשיו. 
לצפיה ב-'עזרה בכיוון מדרגות לקומה א''
עזרה בכיוון מדרגות לקומה א'
29/01/2018 | 22:51
4
91
היי חברים
אשמח לשמוע חוות דעת בסוגיה שאנו מתלבטים בה המון:
מצ"ב גרסה 1 :
העליה במדרגות לקומה א' בצד היחידת דיור ופינת האוכל
תוכנית זו מסתדרת לנו הרבה יותר, אך בקומה א' התוכנית הופכת לבזבזנית במטרים של בניה כתוצאה ממסדרון ארוךךךךך (78 מ')
מצ"ב גרסה 2:
העליה לקומה א' היא מהסלון - נראה לנו כי היא מאולצת מידי ומנוגדת לזרימה בבית אך מצד שני קומה א' מסודרת באופן אופטימלי ולא בזבזני (70 מ')

*יש לציין כי כבר חרגנו במטרים ואנו כבר לא נוכל לספוג תוספת מעבר ל 70 מטרים למעלה (אגב למטה 117 מ').
אשמח עד מאוד לתגובתכם ואולי אף חשיבה מחוץ לקופסא.
תודה רבה
עידן
לצפיה ב-'2 האפשרויות לא מוצלחות - מהסיבות שציינת '
2 האפשרויות לא מוצלחות - מהסיבות שציינת
30/01/2018 | 09:54
54
נגעת בנקודות הבעייתיות בעצמך  (אם כי יש נוספות: לדוג': בגרסת המסדרון הארך כל מי שעולה לק.עליונה עובר על פני דלת ח.ההורים - מה שעשוי לפגוע בפרטיות, בהנחה שיש לה משמעות עבורכם) - ולכן ממליץ לחשוב על כיוונים אחרים. 

אך עם כל הכבוד לבעיית המדרגות - הבעייתיות המשמעותית והעקרונית יותר נותרה בעינה והיא היחידה החולשת על אזור הכניסה:
היא מאלצת, בין היתר, כניסה בעייתית ורחוקה לבית שלכם, 
מגבילה אפשרויות תכנון טובות יותר, מצמצמת את שטח החצר. 
לדעתי - עדיף להעביר היח' לקומה אחרת - או לכל הפחות לשנות את מיקומה.
לצפיה ב-'בתכנון מדרגות כדאי להעדיף את האפשרות שבה המדרגה הראשונה'
בתכנון מדרגות כדאי להעדיף את האפשרות שבה המדרגה הראשונה
( לעמוד שלי בתפוז )
30/01/2018 | 11:54
2
58
הכי קרובה לכניסה או לאזור הציבורי שבו נמצאים רוב הזמן (סלון), מטעמי ניראות ונוחות. באופציה שבה גרם המדרגות הגבוה צמוד לקיר יחידת הדיור, תוכלו גם לנצל את החלל שתחת המדרגות לאחסון (על ידי סגירת כל השטח שמתחת למדרגות ותכנון ארון מתחתיו), מה שלא תוכלו לעשות במידה והמדרגות הגבוהות יהיו קרובות לסלון (זה לא יראה טוב). 
אבל לפני הכל- לא יצרתם כל שינוי/עדכון בעקבות ההערות הקודמות שניתנו לכם? האם אתם נשארים עם האופציה הזו? במידה וכן נוצר שינוי בתכניות אז אין טעם להתייחס לתכניות שאיננן מעודכנות. 
לצפיה ב-'אז הכניסה מהסלון לא מוזרה מעט ?'
אז הכניסה מהסלון לא מוזרה מעט ?
30/01/2018 | 12:06
1
42
ראשית זוהר תודה רבה על התגובה.
השינויים שנעשו מהסיבוב הקודם הינם שינויים מינוריים, מאחר והרבה שיקולים שנלקחו מצידו בחשבון בתכנון הבית לא באו לידי ביטוי פה בפוסט.
כתוצר מכלל השיקולים שנלקחו הגענו לתכנון איתו אנו מרוצים אף על פי ש :
1. פינת האוכל רחוקה מהמטבח (לא נורא מצידנו)
2. כניסת הבית רחוקה מהרחוב (מאחר ורצינו גינה בצד מערב - לא נותר לנו אלא להציב את היחידה בצד מזרח ,  מה גם שרצינו לא לפצל את חדרי הילדים ורצינו גם חדר נוסף עבור אורחים\משחקים בקומת קרקע.

בעניין המדרגות - לאור מספר בתים שבהם ביקרתי ראיתי שהמדרגה הראשונה בד"כ נמצאת במקום יחסית צדדי ולא במרכז הבית\הסלון.
ע"פ מה שאני מבין ממה שכתבת את חושבת שאף עדיף להציב את המדרגה הראשונה בסלון - השאלה היא האם רק מתעמי תוכנית הבית הספציפי או בכלל כקונספט העדפתך היא לעלות קומה ממקום מאוד מרכזי בבית?
תודה
לצפיה ב-'עדיף למקם את התחלת המדרגות במקום נגיש ובולט יותר'
עדיף למקם את התחלת המדרגות במקום נגיש ובולט יותר
( לעמוד שלי בתפוז )
31/01/2018 | 18:12
39
בעיני עליה מהסלון היא לא מוזרה- להפך! הגרם התחתון של מדרגות תמיד יראה טוב ומעניין יותר מהגרם העליון, במיוחד אם תושקע מחשבה בעיצובו. למשל אפשר להבליט את המדרגה הראשונה לכיוון פינת האוכל וליצור מן "במה קטנה" שתקל על התחלת העליה במדרגות וגם תהווה אלמנט עיצובי מעניין. 
חוץ מזה הייתי מבצעת עוד מספר שינויים (המחשה באופציה 1)- 
-הייתי יוצרת מעבר מהמטבח לחצר על מנת לאפשר להוציא אוכל בקלות מהמטבח לשולחן האוכל שבחצר (שכדאי למקמו ליד המטבח ולא מול פתח הסלון). בעיני מיקומה הנוכחי של פינת הקפה איננו מוצלח והיא מפריעה למקם כסא אוכל נוסף. הייתי ממקמת אותה כחלק מהארונות הגבוהים או מוותרת עליה לחלוטין (מה הבעיה לעשות כוס קפה על השיש? לשם מה יש צורך ב"פינת קפה"?)
-את הסלון הייתי מרחיבה, שכן כעת הוא מעט קצר ומשנה את סידור הישיבה על מנת לאפשר למי שנמצא בסלון להתבונן בגינה בעת הישיבה בו. 
-את הקמין כדאי להעביר למרכז הבית על מנת שתוכלו להרגיש בנוכחותו. במיקומו הנוכחי הוא מרוחק הן מהסלון והן מהמטבח. 
מאחר ונוצר שטח גדול באזור שבין פינת האוכל וחדר המשפחה הייתי מזיזה את שירותי האורחים וחדר המשפחה לכיוון אזור פינת האוכל ומקטינה בכך את שטח קומת הקרקע. לעומת זאת נראה לי שכדאי להגדיל קצת את יחידת הדיור שכן היא ממש קלסטרופובית. 
הערה נוספת קשורה לאופן שבו שתי הקומות רוכבות זו על גבי זו- הקשר בין שתי הקומות והאופן בו הן מתייחסות זו לזו מקרי לחלוטין ואיננו מוצלח. שימו לב לפינת חדר האמבטיה שנוגעת קלות בקצה גג קומת הקרקע ובכך למעשה מפצלת את מרפסת הגג לשתי מרפסות קטנות. תכנון מעט שונה יאפשר מעבר בין המרפסות כך שהן תהפוכנה למרפסת גג אחת גדולה. לדעתי גם כדאי לתכנן חדר נפרד למכונות הכביסה והמייבש, דבר ששוב יקל על התפקוד בבית שכן לא יהיה קשר בין חדר זה וחדר האמבטיה. 
לצפיה ב-'איוורור חדר'
איוורור חדר
28/01/2018 | 04:46
3
58
מדובר על חדר שנמצא בתוך דירה.
לחדר אין חלון חיצוני, אלא חלון פנימי אל הפרוזדור בדירה.
גם לפרוזדור אין חלון חיצוני.
לחדרים האחרים יש חלון חיצוני, אבל כמעט כל הזמן דלתם סגורה.
הדירה נמצאת בקומה עליונה צמודה לגג החיצוני.
בחדר נוצר עובש בתקרה.
שאלותי:
האם הקפדה על פתיחת החלון הפנימי תעזור באיוורור החדר ובמניעת העובש?
אם לא, איך אפשר למנוע את הופעת העובש?
לא ידוע לי אם יש איטום טוב של הגג, אני שוכר חדש וכרגע אין לי מידע על איטום.
תודה על עזרתכם.

לצפיה ב-'האם מדובר בחדר רטוב או בחדר רגיל (שינה/עבודה)?'
האם מדובר בחדר רטוב או בחדר רגיל (שינה/עבודה)?
( לעמוד שלי בתפוז )
28/01/2018 | 10:16
2
46
במידה ומדובר בחדר רגיל לא אמור להופיע עובש בתקרה שכן עובש מופיע רק במקומות לחים. יתכן שהדבר נובע עקב ליקוי באיטום הגג או מקרבה למזגן או לצנרת מזגן שדולפת, או כתוצאה מקרבה לדליפה בצינור מים.
מה שיכול לעזור בהפגת ריח העובש הוא פתיחת חלון החדר ואיוורורו על ידי מאוורר (מאוורר תקרתי מאוד מומלץ). ניתן גם להתקין ונטה אולם פתרון זה בחדר רגיל פחות מומלץ בעיני. 
בכל מקרה יש לבדוק מה מקור הופעת העובש שכן במידה והבעיה לא תפתר העובש ימשיך להופיע והתופעה רק תלך ותחמיר. 
לצפיה ב-'חדר רגיל'
חדר רגיל
28/01/2018 | 14:49
1
33
בקומה ג'
מעליו יש הגג של הבניין
אין חלון חיצוני בחדר

לצפיה ב-'ראה תשובתי לעיל, אבל בכל מקרה...'
ראה תשובתי לעיל, אבל בכל מקרה...
( לעמוד שלי בתפוז )
30/01/2018 | 00:18
33
מומלץ מאוד להעזר בבדיקה של איש מקצוע שיגלה מהו מקור העובש. 
לצפיה ב-'מידע תכנוני - רשלנות או תום לב'
מידע תכנוני - רשלנות או תום לב
25/01/2018 | 08:55
3
148
מצ"ב סכימת מפה: 
אדריכל מקבל מפה טופוגרפית ממודד אותה אמור הוא להכניס ברישוי זמין על מנת לאשר אותה ולקבל מידע תכנוני להתחלת תכנון. 
במפה מסומן גבול מגרש מערבי החותך בניין שכן!!! מופיע קו סגול המסומן ע"י המודד כגבול מגרש לפי תב"ע.מופיע קו בניין לפי גבול תב"ע (3מ´).לא מופיע הכתוב בבצבע תכלת. 
מסתכל האדריכל במפה ואומר לעצמו "טוב,את הבניין השכן לא ניתן להרוס אבל אם גבול המגרש המערבי חותך את הבניין אז לפחות אצמד לקיר המזרחי שלו (ראש קטן?) ואז מתכנן האדריכל 2 מרתפי חנייה כמתואר בסכימה. 
שאלתי - האם האדריכל פעל בתום לב לפי מפה טופוגרפית של מודד מוסמך או האם כאשר ראה גבול מגרש החותך בניין שכן הייתה צריכה להדלק אצלו נורה אדומה והיה עליו לבדוק את התב"ע החלה במקום או לגשת למחלקת תכנון בועדה ולבדוק את הנושא לעומק? 
אם היה בוטדק תב"ע הרי שהיה רואה כי גם יש שביל שצ"פ המסומן באות א´ שאסור לא לתכנן עלין או תחתיו.זה לא שפ"פ. 
האם יש כאן תום לב או רשלנות או אפילו כוונת זדון? מה אחראיות היזם שבגלגולו הקודם (חברה שפשטה רגל) בנה את הבניין הסמוך וידע על הפרצלציה הלקויה אך שום דבר לא מנע ממנו "לעצור באדום"?

נותרו 6807 תוים
צרף
תמונה
צירוף תמונות להודעה
לצפיה ב-'הסיפור נשמע מעניין ומסובך כאחד'
הסיפור נשמע מעניין ומסובך כאחד
( לעמוד שלי בתפוז )
25/01/2018 | 14:51
2
72
אני מקווה שאתה מבין שמדובר במקרה מאוד ספציפי, שאת פרטיו אתה בוודאי מכיר היטב ועדיין אתה לא יודע מה היו מניעיו של האדריכל והקבלן וכו' וכו'. לכן כיצד אתה יכול לצפות שאני, שאינני מכירה דבר ממכלול הדברים אותם אתה מתאר אוכל לומר לך האם האדריכל פעל מתום לב, רשלנות או שמא מזדון? והאמת היא שגם אם הייתי מכירה לא בטוח שהייתי יכולה לענות לך על כך כי נסתרות הן דרכי הלב 
לצפיה ב-'מסובך למדי אבל...'
מסובך למדי אבל...
27/01/2018 | 12:42
1
50
חישבי איך את היית נוהגת אילו את קיבלת הזמנת תכנון מבנה מגורים והיית מקבלת מפה טופוגרפית כזו עם מצב מאד מוזר.האם היית רצה עם תכנון או בודקת ביסודיות או אולי מנתקת את ההתקשרות עם הקבלן בטוענה של "ראש בריא למיטה חולה"?
לצפיה ב-'יתכן שמדובר ברשלנות אבל בכל מקרה הפורום הזה הוא לא'
יתכן שמדובר ברשלנות אבל בכל מקרה הפורום הזה הוא לא
( לעמוד שלי בתפוז )
28/01/2018 | 10:21
50
המקום לפסוק בעניין, משום שמדובר בנושא בעל רקע משפטי.  כאמור מדובר במקרה ספציפי, שלא ניתן להשליך ממנו או להסיק ממנו דבר, שכן פרטי הארוע אינם ידועים לנו. 
לצפיה ב-'חומרי חיפוי חיצוני בנייני דירות'
חומרי חיפוי חיצוני בנייני דירות
25/01/2018 | 15:37
7
42
שלום

אני לקראת רכישת דירה בשכונה חדשה בטירת כרמל במסגרת מחיר למשתכן.

התב"ע הקיימת של השכונה כוללת הוראות בנוגע לציפוי החזיתות:
המבנים יצופו בציפוי קשיח בדוגמת אבן מסותת בסיתות ידני או מכונה. ברחובות הראשיים ציפוי האבן של החזיתות יהיה לפחות 50% בסיתות תלטיש. יותר שילוב קטעים של חיפוי בחומר קשיח על קרניזים, קורות בולטות וקירות הפרדה בין מרפסות. לא יהיה כל שימוש בחומרים אשר אינם עמידים בקרינת השמש או חומרים רגישים.

כעת נמצאת לקראת אישור תב"ע חדשה אשר מהווה עדכון לתב"ע הקיימת במספר נושאים, אחד התיקונים הוא לאפשר גמישות בבחירת חומר החיפוי בהתאם להנחיות המרחביות ושיקול הדעת של הוועדה.

הגשתי התנגדות לתב"ע, בעיקר בנוגע לסוגיות של פתרונות תנועה ומיגון אקוסטי, אך גם כנגד הכוונה לאפשר יותר גמישות בבחירת סוג החיפוי הקשיח, מחשש שהקבלנים יבחרו בחומרים זולים ככל האפשר כיוון שמדובר במחיר למשתכן (בהתנגדות ביקשתי מהוועדה שתוגדר רשימה סגורה של חומרים איכותיים שלא ניתן יהיה לסטות ממנה).

התב"ע החדשה שיזמה העירייה מבקשת לשנות את הוראות העיצוב של החזיתות ובמקומן להפנות להנחיות המרחביות שבתוקף המאפשרות גמישות בבחירת סוג החיפוי:
חומרי הגמר יותאמו לבניינים הקיימים ברחוב ולמאפייני הישוב. חובת חיפוי קשיח, יותר שילוב טיח כאלמנט עיצובי עד 30% מהחזית. לא יותר חיפוי קרמיקה או פסיפס.

אני לא עוסק בתחומי התכנון/האדריכלות/הבניה ולכן אשמח לקבל הכוונה בנוגע לסוגיית חומרי החיפוי לקראת הדיון הצפוי בהתנגדויות - האם יש חומרים זולים ולא מוצלחים שרצוי לבקש ספציפית שלא יאושרו? האם יש חומרים איכותיים ואסתטיים שכדאי לבקש שבהם יעשה שימוש?

כל עצה נוספת בנושא תתקבל בברכה
לצפיה ב-'התקנים מגדירים איכות מינימלית של אריחי חיפוי'
התקנים מגדירים איכות מינימלית של אריחי חיפוי
25/01/2018 | 22:30
2
27
ברק
חיפוי קיר חיצוני הוא מערכת שלמה הכוללת לפחות:
- קיר הרקע
- איטום
- עיגון
- אריחי חיפוי
- מילוי מישקים

לכל שכבות ורכיבי מערכת החיפוי יש הגדרות מינימום בתקנים:
סדרת תקנים 2378 - מערכות חיפוי באבן טבעית
סדרת תקנים 1555 - מערכת חיפוי באריחים מלאכותיים

קל לקלקל את החומרים הטובים ביותר ביישום לקוי/שגוי

תיהיה זו טעות להתייחס לחומר מסויים ולא ליישום שלו.
כדאי לדרוש שקיפות והוכחה שהחיפוי מתוכנן ומבוצע על פי התקן

בהצלחה

לצפיה ב-'עמידה בתקנים חשובה כמובן אך זאת לא הסוגיה כרגע '
עמידה בתקנים חשובה כמובן אך זאת לא הסוגיה כרגע
26/01/2018 | 09:35
1
23
תודה חגי
ברור לי שחשוב שהיישום יבוצע לפי התקן אך זה נכון לגבי כל אלמנט בבניין - יציקות בטון, חומרי בידוד, צנרת וכו'
השינוי המוצע בתב"ע עוסק בבחירת חומרי החיפוי החיצוני (ולא בפיקוח החשוב על עמידת הקבלן בתקנים בעת ביצוע כל סוג של חיפוי) ולכן אני מבקש למקד כרגע את הדיון לצורך שלי בקבלת מידע הנוגע לבחירת החומרים בכדי שלא נקבל בניין עם חיפוי ברמה נמוכה.
תודה שוב!
לצפיה ב-'קרא שוב - חיפוי אינו רק האריח - ראה תרשים מטיוטת התקן'
קרא שוב - חיפוי אינו רק האריח - ראה תרשים מטיוטת התקן
26/01/2018 | 15:10
28
חלק 1 של התקן מגדיר את תכונות האבן המינימליות, שכנראה בשגגה אתה שואל רק עליה.
חלקים 2-6 מפרטים שיטות יישום תקניות ואיכות שאר החומרים והרכיבים במערכת החיפוי.
התרשים הוא מהטיוטה של חלק 2 של תקן 2378.
טיוטות מפורסמות להערות הציבור והן בחזקת מידע גלוי
תקנים מוגנים בזכויות יוצרים של מכון התקנים 

בהצלחה
לצפיה ב-'נראה לי שמטרת השינוי שאותו מובילה העירייה נובע '
נראה לי שמטרת השינוי שאותו מובילה העירייה נובע
( לעמוד שלי בתפוז )
26/01/2018 | 20:56
3
29
ממניעים אסתטיים ורצון ליצור אחידות יחסית בין סוגי החיפוי הקיימים כבר ביישוב ובין הבתים החדשים, שהרצון הוא שיטמעו בסביבה ולא יהיו מן נטע זר. החומרים שלאורך זמן הוכחו כבעייתיים בחיפוי מבנים, שהנם קרמיקה ופסיפס, לא הותרו. 
חיפויי אבן מסוגים שונים מחזיקים לאורך זמן מעמד בצורה טובה, והסיבה העיקרית לכשל אכן נובעת מליקויים בצורת החיבור לקיר, כפי שציין חגי. 
אולי כדאי לדבר בהתנגדות על אחוז חיפוי האבן בחזיתות ביחס לטיח או חומרי חיפוי אחרים ולא על סוג האבן ואופן ליטושה. 
בכל מקרה שיהיה בהצלחה!

לצפיה ב-'התייחסות לזוהר וחגי'
התייחסות לזוהר וחגי
29/01/2018 | 01:29
2
16
תודה חגי וזוהר

אנסה למקד - להבנתי במצב הקיים כל הבניין אמור להיות בחיפוי אבן בסיתות כלשהו, ובמצב המוצע תהיה אפשרות לבחור בחומרי חיפוי קשיח שאינם בהכרח אבן (מלבד קרמיקה ופסיפס) וכן לשלב עד 30% טיח צבעוני.

1. אני לא בקיא בסוגי החומרים הקיימים מלבד אבן/קרמיקה/פסיפס בהם הקבלנים עשויים לבחור - אשמח לקבל פירוט ודגשים לגבי סוגי חומרים נוספים, בדגש על חומרים זולים ולא מוצלחים שכדאי לבקש שהשימוש בהם לא יתאפשר (כאמור מדובר במחיר למשתכן ולכן לקבלנים יש תמריץ לחסוך עוד יותר מבשוק החופשי)

2. בנוגע ל"חיפוי אבן" - ברור לי שזאת הגדרה מאד כללית, גם כאן אשמח לקבל הגדרות ספציפיות של סוגי אבן שרצוי שיעשה בהם שימוש וסוגי אבן שרצוי שהשימוש בהם יאסר.

3. בנוגע לבקשה לאפשר שילוב טיח - אני מניח שזה זול יותר לקבלנים מחיפוי אבן, אשמח לשמוע יתרונות/חסרונות של שילוב טיח בחיפוי מבחינתנו כבעלי דירות (אסתטיקה, עמידות למזג אוויר / לכלוך לאורך שנים, עלויות אחזקה שוטפת, צורך בחידוש החיפוי לאחר X שנים וכו')

4. חגי - קראתי והבנתי שלא רק בחירת החומר חשובה. האם אתה רואה לנכון לבקש מהוועדה המחוזית להוסיף להוראות העיצוב בתב"ע הערה בנוסח כלשהו הנוגעת ליישום החיפוי בהתאם להנחיות התקן? אם כן - אשמח להצעה לניסוח. 

5. זוהר - מהניסיון וההתרשמות האישית שלי עד כה בתהליך, לצערי אני ספקן בנוגע להנחה שלך לפיה היוזמה לשינוי הסעיף הנ"ל מגיעה אך ורק משיקולים תכנוניים מקצועיים, ללא מעורבות של שיקולים הנוגעים לאינטרסים של הקבלנים... 

תודה!
לצפיה ב-'לצערי - אין לי המלצה מעשית'
לצערי - אין לי המלצה מעשית
01/02/2018 | 21:53
1
10
ברק
השפעת הדיירים על יזם שמכר להם דירה "על הנייר" נמוכה מאוד.
השפעת הדיירים על יזם שבונה עבורם דירה ב"מחיר למשתכן" היא אפסית.
התקווה שהוועדה המחוזית תדאג לכם לבניין איכותי היא כנראה תקוות שוא.

תקנות הבנייה כבר מחייבות את הקבלנים לבנות על פי התקנים הרשמיים ואלו שבחקיקה, אבל הגאווה המקצועית איננה גבוהה (הרצון והכוונה לתת מוצר טוב ועל פי התקנים), הפיקוח הוא ללא סמכות,  והאכיפה מזערית במקרה הטוב.

כפי שכתבתי, אריחי החיפוי הם רכיב שרואים אותו בבניין, אבל יש רכיבים מהותיים יותר למשך השרות שגם הם פעמים רבות מידי אינם מושלמים.....

הערה נוספת מהוועדה המחוזית לא תעלה ולא תוריד, לכן סביר שלא תיכתב.

בהצלחה
לצפיה ב-'לפני כמה זמן שוחחתי עם אדם מבוגר...'
לפני כמה זמן שוחחתי עם אדם מבוגר...
( לעמוד שלי בתפוז )
02/02/2018 | 20:44
17
ודיברנו על ריבוי ליקויי הבניה שבדירות החדשות. הוא אמר שבדירות שנבנו לפני 70 ו-60 שנה יש פחות ליקויי בניה ממה שהיום, ואחר כך הוסיף שהסיבה לכך היא שפעם הקבלנים הרגישו שהם בונים מדינה והיום הם רק בונים דירות ...

לצפיה ב-'קומה להתייחסות'
קומה להתייחסות
25/01/2018 | 14:23
1
109
שלום,
בית פרטי, רק קומת המגורים.
מיועד לזוג ו 3 ילדים
מה דעתכם?
הבית כבר בנוי
לצפיה ב-'תכנית הבינוי טובה אבל עדיין יש לי כמה הערות קטנות'
תכנית הבינוי טובה אבל עדיין יש לי כמה הערות קטנות
( לעמוד שלי בתפוז )
25/01/2018 | 16:31
70
תכנית הבינוי טובה ומנצלת בצורה טובה את השטח הקיים. 
מה תפקידו של החדרון הקטן שליד המדרגות? הייתי שוקלת להפוך אותו למן מחסן קומתי וממקמת בו את מכונת הכביסה והמייבש. הדבר ישפר את מראה אמבטיית הילדים ויעניק לה מעט יותר מרחב, ואפשרות למקם אמבטיה ארוכה יותר. 
מבחינת תכנית החשמל, הייתי ממקמת את מתג החילוף ואת השקע שעל יד המיטות בחדרי הילדים לא מעל המיטה אלא על ידה, היכן שבדרך כלל ממקמים שידה קטנה. כך ניתן בקלות להטעין נייד שמונח על השידה וכדומה. 
בחדר הרחצה של ההורים ישנם שני גופי תאורה- תיקרתי וקירי- לחלוטין מיותר. בחדר כל כך קטן מספיק גוף תאורה קירי אחד חזק שימוקם מעל המראה. 
תוסיפו שקע שירות אחד גם בפרוזדור ליתר בטחון. בכלל יש קצת מיעוט בשקעים בקומה כולה למעט בחדר השינה של ההורים, שם מתוכננים שני שקעים בכל אחד מצידי המיטה. היום יש צורך ושימוש בשקעי חשמל רבים ועדיף, אם כבר עושים שקעים חדשים להפוך את כולם לשקעים כפולים למשל. כלל אצבע בתכנון של שקעי חשמל- לפחות שקע אחד על כל קיר פנוי בחדר שינה. אם מתוכננת עמדת טלויזיה אז יש בוודאות צורך ביותר משקע אחד. 
אגב, מתג ההדלקה ליד דלת הכניסה לחדר ההורים נשכח בשרטוט-צריך להוסיף למען הסדר הטוב. 
והערה אחרונה בקשר לחדר הילדים הצפוני-שמאלי: אם באמת מתוכנן לשים בחדר זה שולחן כתיבה אז המיקום שלו מאוד לא נוח שכן המרחק בינו ובין המיטה קטן למדי- עדיף לתכנן זאת אחרת ולהותיר מרווח גדול יותר בין שולחן הכתיבה והמיטה (לפחות מטר). 
לצפיה ב-'תוכנית להתייחסותכם בבקשה '
תוכנית להתייחסותכם בבקשה
24/01/2018 | 13:01
5
215
שלום לכולם, 
רכשנו מגרש וכעת אנחנו בשלב תכנון הבית.
נשמח לשמוע את חוות דעתכם על התוכנית שהגענו אליה ולקבל הערות במידה וישנן. 
פרטים נוספים :
  • שטח מגרש 335 מ"ר 
  • קומת קרקע 107 מ"ר
  • קומה א- 90 מ"ר
  • הבית תוכנן כך שיתאים לזוג ושלושה ילדים 
  • תוכננה יחידת דיור קטנה בקומת הקרקע
תודה מראש על זמנכם , דיקלה
לצפיה ב-'חוות דעת על וילה+יחידת דיור בקומת קרקע '
חוות דעת על וילה+יחידת דיור בקומת קרקע
( לעמוד שלי בתפוז )
24/01/2018 | 22:48
4
145
שלום לך דקלה! 
קומת הקרקע בסך הכל נראית לא רע ומתוכננת בצורה מרווחת ונוחה. למטבח ולסלון יש קשר טוב עם הגינה האחורית והפרופורציות שלהם טובות. הדבר היחיד שמפריע לי הוא המרחק בין המטבח ופינת האוכל והשטח העצום שנותר חסר תכלית באזור פינת האוכל והמדרגות, כאשר כל השטח מתחת לגרם המדרגות נותר למעשה ללא כל שימוש. 
אני הייתי בודקת האם אפשר להחליף בין המטבח והסלון כך שהמרחק בין פינת האוכל והמטבח יתקצר. מיקום הסלון במקום המטבח יאפשר לתת לסלון שהוא החלל המרכזי בבית, כיוון אוויר נוסף ויאפשר למקם את הספה באופן כזה כך שהיא לא תהיה עם הגב לסלון ולשאר חלל הבית. 
דבר נוסף שאני שואלת את עצמי הוא מה קורה עם הממ"ד? האם יחידת הדיור מיועדת לשוכר? במידה והתשובה לשאלה היא כן, והממ"ד יהפוך להיות חלק מיחידת הדיור, מה תעשו אתם בתקופה שחו"ח יהיה צורך להשתמש בו? תבקרו את השוכר שלכם בכל פעם שתהיה אזעקה? האם נתתם דעתכם על כך? 
הכל טוב ויפה עד כאן, אבל המצב השתנה שכראיתי את הקומה העליונה שאפשר לתאר אותה כ"סללום מתמשך"... 
הקומה מתוכננת רע!
מי שעולה לקומה העליונה רואה בראש ובראשונה את המראה המלבב של חדר הכביסה..אחר כך הוא מציץ לחדר השינה שלכם ההורים ורק בסוף בקצה פרוזדור מפותל מגיע לחדרי הילדים. תכנון לחלוטין לא מיטבי ומאוד לא נוח!! בכל הקומה הזו אין איזה חלל מרכזי, נעים ומרווח מעט שאפשר "לנשום" בו. 
אגב, אם תשימו לב לתכנון המקלחות תראו שאין הקפדה על מעבר נוח למקלחונים (הן במקלחת הילדים והן במקלחת ההורים). במקלחת ההורים המצב ממש מגוחך שכן שם המעבר הוא של כחצי מטר!
טעות תכנונית נוספת אפשר לראות בחדר השינה של ההורים שם הושאר מעבר של כ-30 ס"מ בין פינת המיטה ושידת האיפור. חדר השינה שלכם הוא בגודל של סוויטה אבל התכנון כל כך רשלני שזה זועק לשמים. 
חדר הכביסה הוא ברוחב של 1.60 לפני טיח. קצת צפוף. המשמעות היא שבפועל המרחק בין המכונה והקיר יהיה קטן ממטר, מה שאומר שלא יהיה הרבה מקום להתכופף על מנת להוציא ולהכניס את הכביסה. 
אז חוץ מזה שצריך לתקן את כל הדברים האלה תוך שימת לב למעברים נוחים והגיוניים, צריך לשבת ולתכנן את כל מערך הקומה מחדש, ויש להתחיל מתכנון המדרגות. לדעתי המדרגה הראשונה צריכה להתחיל דווקא מהצד השני, הקרוב לסלון. חוץ מזה הייתי מצמצמת באופן משמעותי את החלל הכפול שמעל פינת האוכל וזאת משתי סיבות עיקריות: האחת, הדבר יגדיל מעט את שטח הקומה ויאפשר לתכנן אותה בצורה טובה יותר. הסיבה השניה היא שהדבר יצמצם את שטח החלל הכפול בין שתי הקומות. היו לנו בפורום הרבה מאוד דיונים בנוגע לבעייתיות שנילוות לחללים כפולים. לדעתי במידה והחלל הכפול תורם בצורה משמעותית לאופן בו אנו חווים את החלל כדאי להשאירו, אולם במידה והוא לא יוצר אפקט משמעותי רצוי לבטלו. חלל כפול יוצר בעיות אקוסטיות ועומס אנרגטי ויש להבין זאת ולקחת זאת בחשבון בעת התכנון. 

מקווה לשמוע מכם בהמשך...

לצפיה ב-' ממליץ לתכנן מחדש גם את הקומה הראשונה'
ממליץ לתכנן מחדש גם את הקומה הראשונה
25/01/2018 | 00:51
3
85
היי,

קודם לכל - אציין שהתכנית שצרפתם קטועה - חסרים בה אזורים חשובים במגרש שיאפשרו להבין טוב יותר את הקשר האפשרי בין הפנים לחוץ.
חסרים גם פרטים חשובים כגון מה יש מעבר לחזית הצפונית שמעבר לסלון (נוף? שכן?) - וכדומה.

מתוך הנתונים שכן קיימים - אני סבור, כמו זוהר, שהקומה השניה מתוכננת גרוע.

לגבי הקומה הראשונה - מעבר לבעיות שזוהר ציינה,
אני חושב שלמקם יחידת דיור במפלס ק.הכניסה במגרש לא גדול כמו שלכם היא טעות פאטאלית - שמצמצמת מאד אפשרויות תכנון, ובמקרה של התכנית שלכם היא הביאה לתוצאה גרועה במיוחד בעיני - ואציין 2 דוגמאות שינסו להמחיש חלק מהבעייתיות הזו:

1. יח' הדיור חולשת על אזור הכניסה למגרש, דלת הכניסה אליה (שמיקומה בעייתי גם בהקשר תכנון הפנים של היח') פונה לכל מי שנכנס למגרש בדרכו לבית שלכם (אני מניח שיהיו אורחים שבביקורם הראשון אצלכם ידפקו על דלת השוכרים בטעות), ומאלצת מסע חיפושים ארוך מדי עד לדלת הכניסה האמיתית שלכם.
גם איכות החיים ביח' עצמה לא תהיה מן המשובחות - לדוג':חלון ח.השינה פונה לחנייה, ה"סלון" פונה לשביל הכניסה ולעוברים בו.

2. יח' הדיור חוסמת כיוון אוויר ושמש - במקרה שלכם את הצד הדרומי, שבעיני הוא החשוב ביותר מבחינת קרינה. התוצאה במצב הנוכחי היא שבתקופה הלא קצרה שבין נובמבר לתחילת אפריל לא יכנסו קרני שמש אל הבית שלכם  - והתוצאה תהיה בית קר (בטמפרטורה - וחמור מכך: בהשפעה על מצב הרוח).
מעבר לכך, העובדה שגם הצד המזרחי חסום (עם הקיר המשותף לדו) יוצרת מצב של "וילה" עם כיוון אוויר אחד וחצי - מצב שמזכיר בתי שיכון מהסוג הדחוק והגרוע ביותר.

לסיכום - ממליץ להעביר יח' הדיור (בהנחה שהיא הכרחית) לק.מרתף או לק.עליונה - הדבר יפתח פתח לאפשרויות תכנון טובות הרבה יותר.

בהצלחה!

לצפיה ב-'אתחיל בחיובי - רואים פה יש מקצועית שיודעת לתכנן'
אתחיל בחיובי - רואים פה יש מקצועית שיודעת לתכנן
25/01/2018 | 09:37
2
113
וזה לא מעט.
עכשיו לביקורת - בגדול אני מסכימה עם קודמי. ולכן אכתוב רק תוספות להם.

ממבט ראשון קומת הקרקע נראית מתוכננת נאה, אבל כשנכנסים לעובי הקורה רואים שיש צורך במקצה שיפורים.
א. הקשר עם החוץ - אמנם לא רואים את כל המגרש אבל די ברור שלא נשאר הרבה ממנו . כלומר - לא תהיה גינה, חצר למשחק, מקום לעצי פרי....או מה שרוצים מגינה.

{לשם השוואה - הבית שלי, (וכל הבתים סביבי) יושב על מגרש של 540 מ"ר ויש לו תכסית (קומת קרקע) זהה לשלכם, 100 מ"ר, ורק תכנון מדוקדק הצליח לפנות מרחב חוץ טוב. לא גדול, לא רחב ידיים, אבל נעים , וירוק, ועם מקום למדשאה קטנה שהילדים יכולים לרוץ ולשחק בה. בתים אחרים בהרבה נשארו כמעט בלי כלום בחוץ}.

ב. היחידה הנפרדת עולה לכם בבעיה הנ"ל, תכסית מנופחת, ובבעיות אחרות : אין לכם חזית לרחוב. הפנים שלכם לרחוב זו יחידה קטנה ומושכרת (על כל המשמעותויות של זה).
הכניסה לבית שלכם לא ניראית ומצריכה מסע חיפושים סביב הבית.
בעיני זו לא איך שבית אמור להתיחס לרחוב שלו. יש לזה השלכות לא רק עליכם אלא על המשמעות והמרקם של רחוב שכונתי קטן.

ג. היחידה - רוב החזית והפתחים שלה פונים ישירות לפגושים של המכוניות. {גם אם לא תרצו לחנות שם, הרי יהיו לכם דיירים (וכנראה גם לשכניכם) ומצוקת החניות ברחוב שלכם מובטחת}.
הסלון שיש פה הוא דה פקטו בעומק 150 מקסימום. כלומר - היחידה הזאת בעצם קטנה וצפופה. האם זה באמת מצדיק את המחיר הכבד שהבית משלם על זה? ובכלל - האם התשואה שתקבלו על יחידה צפופה כזאת באמת תחזיר את ההשקעה ותניב רווח?
לדעתי מומלץ לבדוק את כל הנושא מחדש (גם אם זה נראה שכולם מסביב עושים).
ואם המסקנה שבנית יחידה כדאית כלכלית - הרי שהמיקום שנוכחי לא טוב. עדיף להעלות אותה לק"ב או להוריד למרתף או....

ד. המדרגות זוללות המון שטח, הן למטה והן למעלה. והמבנה שלהן לא נכון למרחב. גם אסטטית, להיכנס לבית או לשבת בסלון ולראות שיפוע מדרגות מלמטה זה לא שוס.
במקרה הזה נראה לי שהמדרגות היו צריכות להיות בתצורה מקבילית, כלומר גרם לצד גרם. אז החלל במרכזן היה מתפנה, ומאפשר צמצום החלל הזה בק"ק (פינת אוכל לא צריכה מרחב של 4.5 4.5X מר) וקבלה של מרחב גדול למעלה שיכול לשמש כפינת משפחה או לטובת הרחבת חדרים או....
בתצורה כזאת היה אפשר לנצל את החלל מתחת למדרגות לטובת ארונות/מזווה וכו.
בתצורה כזאת המראה שלהן במרחב יותר נעים לעין.

ה. למעלה - שינוי המדרגות יפתור חלק ניכר מהסללום.
מה שהכי כואב לי בעין זו יחידת ההורים. יש פה הגזמות מחד (ארון של יותר מ 4 מ"א)  וטעויות תכנון מאידך. ונראה לי שיש פה אלמנטים של שופוני שלא ברור לי מאיפה הגיעו, אם מהרצונות שלכם (בגלל ה'השראה' שמקבלים מדירות פאר שמצולמות נהדר במגזינים) או בגלל רצונו של האדריכל לצלם את הפאר מעשה ידיו לתיק עבודות. ואפרט:
אמבט אובלי פרי-סטנדינג זה רק לשופוני. זה הכי לא נוח ולא פרקטי שיש. וזה גודל שטח גדול שלא לצורך. ואם רוצים להנות מהאלמנט-העיצובי-הנפלא של אמבט כזה צריך חלל הרבה יותר גדול. בגלל האמבט המופרך הזה הדלת לח.הרחצה נפתחת בכיוון הלא נכון ותקועה באמצע החדר. האסלה ממוקמת באופן שחוסם את המעבר למקלחון. המקלחון בפרופורציות הפוכות. היה צריך להיות רחב יותר ופחות עמוק.
חלונות מחדר הרחצה לח.הורים?! בשביל מה? כדי שבלילה כל הליכה לשרותים תעיר את בן/בת הזוג?
בגלל התכנון הלא טוב של כל היחידה נשארתם עם מצב שפינת איפור מהווה מפגע תעבורתי בחדר.

מציעה לעשות חשיבה מחודשת לגבי ההחלטות הגדולות - האם חייבים יחידה? האם בקומת הקרקע? איך רוצים לראות את הכניסה לבית (מבחוץ), את מרחבי החוץ , מה חשוב בחללי הפנים ? וכו.
בהצלחה

{גלמיש, מנהלת פורום בונים בית}

לצפיה ב-' .'
.
25/01/2018 | 10:26
1
215
.
לצפיה ב-' תודה רבה על ההתייחסות '
תודה רבה על ההתייחסות
25/01/2018 | 13:26
59
תודה לכולכם על הזמן שהקדשתם ועל התגובות המפורטות . 
לא מובן מאליו בכלל. 
כבר הייתי בטוחה שנשאר לנו רק לאשר את התוכנית אך סיפקתם לנו  חומר למחשבה ושיעורי בית לעשות.
שוב תודה !
לצפיה ב-'שואב מרכזי'
שואב מרכזי
24/01/2018 | 14:07
2
40
מה דעתכם על המוצר?
לצפיה ב-'המוצר טוב אבל לא כדאי ולא בחישוב עלות מול תעלת '
המוצר טוב אבל לא כדאי ולא בחישוב עלות מול תעלת
08/02/2018 | 12:42
10
לצפיה ב-'בדקתי עם אנשים שהתקינו והם מרוצים'
בדקתי עם אנשים שהתקינו והם מרוצים
11/02/2018 | 12:35
21
כדאי לשאול את אלה שכן התקינו.
לצפיה ב-'איתור מפעלים'
איתור מפעלים
21/01/2018 | 15:46
2
60
שלום,
אני חדשה כאן ואולי זה לא המקום. אשמח אם תוכלו לעזור לי.
באיזו צורה אני יכולה לאתר מפעלים לפני בנייה?
הכוונה ממש בשלב ההתחלתי, עוד לפני התחלת תהליך התכנון, הבנייה והכל..כלומר, שזה עדיין בשלב המחשבה.
אודה לעזרתכם!
לצפיה ב-'אין לי מושג...'
אין לי מושג...
( לעמוד שלי בתפוז )
22/01/2018 | 09:31
1
15
לצפיה ב-'מפעלים באיזה תחום (חומרי בניין? מזון? היי-טק? פלסטיק? אחר?)'
מפעלים באיזה תחום (חומרי בניין? מזון? היי-טק? פלסטיק? אחר?)
23/01/2018 | 07:55
12
לצפיה ב-'התנדבות-אדריכלות ועיצוב פנים'
התנדבות-אדריכלות ועיצוב פנים
15/01/2018 | 16:00
2
106
שלום לכולם,

אני אדריכלית ומעצבת פנים. מחפשת להתנדב בתחום התכנון,שיפוץ ועיצוב פנים. הן לחללים ציבוריים ופרטיים, אני מאיזור הקריות/חיפה.

לצפיה ב-'עליך להוסיף פרטי התקשרות...'
עליך להוסיף פרטי התקשרות...
( לעמוד שלי בתפוז )
16/01/2018 | 09:06
1
28
לצפיה ב-'פרטי התקשרות'
פרטי התקשרות
16/01/2018 | 09:13
62
יש לפנות למייל -
או לטלפון-
0528992914

מנהל/ת הפורום

אודות:
זוהר רוזנפלד היא אדריכלית רשומה (B.Arch.) בוגרת בית הספר לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב משנת 2001 בהצטיינות. עבדה במספר משרדי אדריכלות בולטים, ומשנת 20
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ