לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1222312,223 עוקבים אודות עסקים

פורום אדריכלות

פורום אדריכלות הוא מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון בעולם המרתק של עיצוב ותכנון אדריכלי.
הפורום מיועד לכל מי שמתעניין בגישות לעיצוב ותכנון, רישוי, היתרים ובנייה. ניתן להעלות סקיצות, רעיונות ושאלות מעולם האדריכלות, ולקבל מענה מקצועי מהגולשים והנהלת הפורום. סטודנטים לעיצוב ואדריכלות מוזמנים להעלות לכאן עבודות שלהם ולקבל חשיפה ועזרה, וכמו כן אדריכלים מוזמנים להציג פרוייקטים מעניינים וגישות לעיצוב ולתכנון. 

גולשי הפורום קוראים לשיח ענייני, ומבקשים לשמור על כבודו של מפרסם ההודעה ומושאה. אין להעלות לפורום הודעות פרסומיות בשום נושא. 

בברכת גלישה מועילה ומהנה,
הנהלת הפורום.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אדריכלות

פורום אדריכלות הוא מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון בעולם המרתק של עיצוב ותכנון אדריכלי.
הפורום מיועד לכל מי שמתעניין בגישות לעיצוב ותכנון, רישוי, היתרים ובנייה. ניתן להעלות סקיצות, רעיונות ושאלות מעולם האדריכלות, ולקבל מענה מקצועי מהגולשים והנהלת הפורום. סטודנטים לעיצוב ואדריכלות מוזמנים להעלות לכאן עבודות שלהם ולקבל חשיפה ועזרה, וכמו כן אדריכלים מוזמנים להציג פרוייקטים מעניינים וגישות לעיצוב ולתכנון. 

גולשי הפורום קוראים לשיח ענייני, ומבקשים לשמור על כבודו של מפרסם ההודעה ומושאה. אין להעלות לפורום הודעות פרסומיות בשום נושא. 

בברכת גלישה מועילה ומהנה,
הנהלת הפורום.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
בונים? משפצים? מתכננים? 
זה המקום שלכם להתייעץ, לחלוק רעיונות ולשתף את העולם בהשראה וביצירה.
 אדריכלות היא מקצוע רחב היקף הנוגע בתחומים רבים. 

פורום אדריכלות של אתר תפוז הוא המקום המקצועי, המגוון והעדכני לכל המתעניינים בתחום התכנון והבנייה, ובשאר התחומים הנוגעים והמתייחסים לעיצוב הסביבה הבנויה בה אנו חיים.
בין אם אתם בונים, מתכננים או חובבי אמנות וטכנולוגיה, בפורום זה תמצאו קהילה מקצועית ומנוסה, שתנסה לסייע ולייעץ בכל שלב. 
הפורום מעודד העלאת רעיונות, הגיגים ותכנים איכותיים מכל גולשיו.

בברכת ביקור מועיל ומהנה בפורום,

המשך >>

לצפיה ב-'התייעצות לגביי צורת חדר מקלחת'
התייעצות לגביי צורת חדר מקלחת
24/05/2018 | 21:22
6
91
אשמח לשמוע מאנשים מנוסים בפרקטיקה של החיים, איזה צורת חדר מקלחת/ חדר כביסה יהיה יותר נוח?

אציין שאני אוהב רעיונות מתחכמים ויש לי פחות נטייה לחדרים מלבניים.
אפשרות שמאלית: האמבטיה נמצאת בתוך המקלחון, ככה שגם אמבטיה של ילדים לא משפריצה מים החוצה אלא למקלחון. בנוסף זה פותר בעיה של דלתות זכוכית נוספות לסגירת האמבטיה.
אפשרות ימנית: סידור סטנדרטי של החדרים, עם אפשרות לוותר על המקלחון לטובת ארון בחדר המקלחת. מתקבל חדר כביסה נוח יותר.

ובכלל, המידות סבירות?

תודה!

לצפיה ב-'מספר שאלות לי...'
מספר שאלות לי...
( לעמוד שלי בתפוז )
24/05/2018 | 23:10
5
55
מדוע בחדר הכביסה יש אסלה? 
מדוע יש לתכנן בחדר אמבטיה אחד גם אמבטיה וגם מקלחון? האם אי אפשר להסתפק באחד מהשניים? 
באופן עקרוני- אני יודעת שיש אנשים שמתלהבים מכך שיש מקלחון ואחריו אמבטיה. באופן אישי אני ממש לא אוהבת את אופן ההעמדה הזה שבעיני יש בו משהו לא נכון, במיוחד כלפי מי שמשתמש במקלחון. 
דבר נוסף שאני משתדלת להמנע ממנו הוא העמדת האסלה מול או ממש ליד דלת הכניסה לחדר האמבטיה. תמיד מעדיפה למקם את האסלה במקום מעט סמוי מהעין, למשל במקרה שלך, אחרי ארון הכיור במקום שבו כרגע מסומן ארון גבוה. 
במקלחת כל כך גדולה כפי שמופיעה בשרטוט הימני ניתן לוותר על אחת מהפונקציות (אמבטיה/מקלחת), במקומה למקם ארון אחסון ואת האסלה למקם אחרי ארון הכיור. 
בנוגע למסתור הכביסה- מכיוון שהוא קטן כל כך, הדלת שנפתחת לתוכו מצמצמת עוד יותר את אפשרויות הניצול שלו. הייתי בודקת אפשרות למקם דלת הזזה, שפתיחתה לא תפריע למיקומם של ארונות אחסון ודברים אחרים בחלל הצפוף והקטן הזה. 
לצפיה ב-'מספר תשובות'
מספר תשובות
25/05/2018 | 12:08
4
49
למי שלא מכיר/זוכר את התוכניות הקודמות שלי, אקדים לומר שמדובר בבית פרטי עם 2 קומות. מכיוון ושירותי הילדים בקומה השניה נמצאים בתוך חדר המקלחת, הרגשתי שאני חייב להוסיף אופציה לשירותים נוספים למקרה שהמקלחת תהיה תפוסה.
אני אישית לא אוהב אמבטיות, ולא נוח לי להכנס אליהן או להתקלח בהן, אבל בעצת אשתי, צריך שתהיה לפחות אמבטיה אחת בבית (גם לקלח את הילדים הקטנים). מצד שני, אני רוצה לאפשר לילדים להתקלח במקלחון מרווח שאליו לא צריך "לעלות" כמו באמבטיה.
אני חושב שהעמדה של מקלחון לפני אמבטיה זו אופציה שפותרת בעיות ונשמעת לי מאוד פרקטית.
אשמח לשמוע מה לא נכון בהעמדה כזו..?
גם אני פחות שש להעמיד את האסלה בדיוק מול הדלת, אבל חשוב לי לנצל את חדר המקלחת לאחסון מקסימלי ולכן האסלה הועמדה כך.
בנוגע למרפסת כביסה, את כמובן צודקת, ואני צריך לבדוק האם קיימת דלת חוץ במנגנון הזזה.
התחושה שלי שלמרות הגודל של שני החדרים, אין ניצול מקסימלי וחשיבה על כל הפונקציות שצריך כמו מקום לסלי כביסה, מקום למתלה מגבות, כיור קטן בחדר כביסה..
לצפיה ב-'לדעתי האסלה בחדר השירות מיותרת לגמרי'
לדעתי האסלה בחדר השירות מיותרת לגמרי
( לעמוד שלי בתפוז )
30/05/2018 | 13:52
3
33
הרי יש לכם אסלה בקומת הקרקע אז אם המקלחת תפוסה מקסימום יורדים לקומה התחתונה. אם תוותר על האסלה בחדר השירות אז יתפנה לך מקום לכיור. 
ובנוגע לחדר האמבטיה- מה לעשות שיש לך שטח מוגבל עבורו? אני חושבת שאין בו מ"מ לא מנוצל ולדעתי מבחינה עיצובית לא השגת את המראה האידיאלי עבורו. עדיף היה לוותר על המקלחון וכך היית משיג מקום לכל הדברים האחרים שרצית וכחלל הוא היה מרווח יותר ונוח יותר לשימוש. אגב, גם בעיצוב הנוכחי אפשר לשים סלי כביסה ומתלה למגבות... ראה תמונות מצורפות 
לצפיה ב-'שיקולים'
שיקולים
04/06/2018 | 11:13
2
10
האם האסלה מיותרת או המקלחון- זה דבר שכבר שקלנו אותו והחלטנו שלנו זה לא מיותר.
עם תכנון נכון וחכם, אפשר להכניס הרבה.
מתלה מגבות הכוונה למתלה פתוח שמאפשר איוורור והתייבשות.
מכונת הכביסה והמייבש ישבו בתוך ארון שמגביה אותם ומאפשר סלי כביסה מתחת.

השאלה האם יש רעיון אחר- להכניס את כל הפונקציות שקיימות ולקבל משהו מסודר ונקי?
לצפיה ב-'התכנון אמנם מסודר ונקי אבל אולי באמת יש למישהו רעיון אחר? '
התכנון אמנם מסודר ונקי אבל אולי באמת יש למישהו רעיון אחר?
( לעמוד שלי בתפוז )
04/06/2018 | 12:24
1
13
לי בכל אופן אין רעיון כי התכנון שהצגת (ואני מתייחסת לאופציה בצד ימין שבעיני היא עדיפה) הוא מסודר והגיוני אבל כאמור צפוף. לדעתי סלי כביסה מתחת למכונת הכביסה והמייבש לא יהיו נוחים לשימוש, גם בשל מיקומם הנמוך וגם משום שיותר נוח לזרוק את הכביסה המלוכלכת ישירות לתאים שנמצאים כבר במקלחת ולא לעבור לשם כך למקום אחר. אני תולה מגבות בביתי על מתלה דלת כזה והמגבות מתייבשות בלי בעיה, אז גם זו בעיני אופציה סבירה. 
אבל משום מה יש לי הרגשה שאתם אנשים שלא משתכנעים בקלות...
לצפיה ב-'אוקיי'
אוקיי
05/06/2018 | 11:08
7
תודה על ההכוונה.
את לחלוטין צודקת, אני משתכנע רק כשאני מבין את הרציונל, ואולי גם כי איבדתי קצת אמון באדריכל ואין לי ממש כוחות להחליף אותו.
ההתלבטות היא בין האופציה הימנית ה"הגיונית", לבין השמאלית שהיא ללכת עם הלב. (או בכלל לוותר על חדר הכביסה ולהוציא את המכונה החוצה למרפסת גדולה שתווצר מויתור על חדר הכביסה וככה לנצל עוד מטרים במקומות אחרים בבית.)

מעבר לזה שאני מחפש עיצוב פנים כבר הרבה זמן, שגם יתן לי חוו"ד נוספת על הסקיצות כי למעשה סיימנו את התכנון מלבד חדר הכביסה.
לצפיה ב-'מודל רעיוני'
מודל רעיוני
09/04/2018 | 23:14
22
282

שלום,
אני צריכה להכין מודל רעיוני לפרוייקט סמסטר. הפרוייקט הוא תכנון של מוזיאון/ספרייה. הנושא שבחרתי הוא ׳מנהרת זמן׳, כלומר לעשות מן מוזיאון רטרו שיהיו דברים משנות ה70/80 (או לשלב בין כמה עשורים עדיין לא החלטתי). אשמח לעזרה לרעיון למודל קונספטואלי ראשוני לפרוייקט.
תודה!

לצפיה ב-'"מנהרת הזמן"'
"מנהרת הזמן"
10/04/2018 | 12:09
21
134
האסוטציאציה הראשונה שעלתה לי, היא קצת פשטנית
הסדרה "מנהרת הזמן" משנות ה-70, עם דאג וטוני
אפשר לעשות מין "עמוד שידרה", עם העיגולים האלו השחורים לבנים,
שמובילים לחדרי התצוגה השונים....

אגב, בברלין יש מוזאון קטן ונחמד, מוזאון לתולדות משחקי המחשב!.
מין הסתם הוא מתמקד בעיקר בתקופה הזו של שנות ה-70-80
חלל התצוגה עצמו, לא היה בו משהו מיוחד.
מה שכן - באחד האגפים, היו מעין כוכים, שעוצבו כמו חדרים - 
חדרי שינה, סלונים, מהתקופה ההיא, 
עם שחזור מוקפד ומדויק, עד לרמה של קסטות וידאו,
ספרים, חוברות "MAD", ןכמובן ריהוט ואבזור.
ובתוך החדרים האלו, היו משחקי המחשב האלו של פעם,
והיה אפשר לשבת שם ולשחק.
זה ממש עשה לי פלאשבקים, והחזיר אותי אחורה בזמן!

לצפיה ב-'מנהרת הזמן'
מנהרת הזמן
10/04/2018 | 23:38
20
45
קודם כל תודה רבה.
השאלה אם זה נכון לקשר את כל הקונספט לאיזשהי תוכנית טלוויזיה ושזה כביכול יהיה כל הקונספט של הפרוייקט. אולי בתור התחלה אני יכולה להשתמש בו בתור למודל קונספטואלי זה רעיון יפה :) (פשוט אני לא בטוחה אם הקונספט שאני בוחרת למודל רעיוני צריך לשמש אותי לכל אורך הפרוייקט...) 
תוכל להסביר רק למה התכוונת בעמוד שדרה עם העיגולים? 
לצפיה ב-'"מודל רעיוני"'
"מודל רעיוני"
11/04/2018 | 09:00
19
133
יש לו שתי תכונות:
1. הוא ה... עמוד שידרה (עוד פעם עמוד שידרה??? ) של הפרויקט.
כלומר הוא מהווה את הבסיס הרעיוני, הקונספטואלי, "אבן הפינה" הרעיונית של הפרויקט. לכן - כן. הוא "מחייב"!
2. הוא - "רעיוני", קונספטואלי, מופשט במידה כזו או אחרת, והיישום המופרט שלו בהמשך, יכול להיות נתון לכלמני פרשנויות כלומר הפרויקט הסופי, יכול "להתפתח" להיות שונה לגמרי, צורנית, מהמודל הראשוני. (אבל, בעיני גם הפרויקט הסופי, צריך להכיל בתוכו, בטח מבחינה רעיונית, אבל גם מבחינה פיזית, צורנית, משהו מהסקיצות, או המודל הרעיוני הראשוני)

אגב - באיזו מסגרת את לומדת?

לא יודע אם את מכירה את הסידרה.
הרעיון שלה היה שה-FBI או משהו כזה, איזשהו גוף ממשלתי חשאי, מפתח מכונת זמן, שהצורה שלה היא המנהרה הזו עם העיגולים. הרעיון היה שהמשתמש נכנס לתוך המנהרה, וככול שהוא מעמיק בה - הוא משתגר אחורה יותר בזמן.
כלומר מה שהיה מעניין כאן - שהיה פה מעין מבנה כביכול ארכיטקטוני - מעין "מסדרון זמן", שמתוכו אפשר לפנות ל-"חדרים" שונים במהלך ההיסטוריה.

עכשיו כשמתעסקים ב-"מודל רעיוני", רצוי פחות לדבר במושגים קונקרטיים - "מסדרון", "חדר"... אלא במושגים יותר.... מופשטים, רעיוניים (כן, לפעמים זה קצת... פלצני )
ככה (למשל) המושג "עמוד שידרה" - יכול לציין גם נגיד אלמנט קונסטרוקטיבי, משהו שמחזיק (פיזית) את המבנה.כמו שעמוד השידרה מחזיק את כל הגוף. וגם נתיב מעבר של תנועה, של מידע. וגם מרכז עצבים וכו' וכו'.

בהצלחה!
ונשמח אם תמשיכי ותשתפי פה בתהליך העבודה.

לצפיה ב-'מנהרת הזמן'
מנהרת הזמן
11/04/2018 | 22:36
18
24

טוב אז חקרתי קצת על הסדרה ואפילו ראיתי את הפרק הראשון :)

נשמע לי אחלה רעיון.. קודם כל למודל הקונספטואלי אעשה לדעתי עיגולים שחורים ולבנים שהולכים וקטנים בדיוק כמו בתמונה בתגובה הראשונה ששלחת. אנחנו צריכים כבר לתת כמה אופציות למודלים לבית... בהתחלה רציתי לעשות מבנה שיראה מבחוץ מבנה בסגנון שנות ה80-70 אבל אני חושבת שאוותר על זה ואעשה משהו אפילו מודרני שיתקשר לסביבה אבל בסגנון מנהרה- שזה בעצן מה שילווה אותי ויהווה את הקונספט. (שזה כמובן מגיע מהסדרה הזו). 
ושאלה נוספת שאשמח להתייעץ, זה אם אתה מכיר איזשהו מבנה שמתקשר לנושא הזה? 
 המון המון תודה!! :)

לצפיה ב-'תראי,'
תראי,
12/04/2018 | 00:15
17
56
עולים לי כלמני רעיונות, אבל....
לא הייתי רוצה יותר מדי "ללעוס" לך!

אגב ברור לך ש- העיגולים הולכים וקטנים בדימוי של המנהרה בסידרה,
כאילו מתוך פרספקטיבה, כי המנהרה הזו היא כביכול אינסופית, כמו הזמן!

אז הנה עוד כמה כיוונים דומים ושונים:
1. לא חשבתי על זה קודם - אבל עכשיו עלה לי - מוזיאון גוגנהיים בניו יורק!.
(ואם כבר - אז כבר - המדרגות הספירליות בסנט פטרוס ברומא!)
2. תחנת הרכבת החדשה של קלטראווה לייד גראונד זירו גם כן בניו יורק.
וכו' וכו'.

לצפיה ב-'מנהרת הזמן'
מנהרת הזמן
22/04/2018 | 22:37
16
24
תודתודה
אשמח להתייעצות נוספת בנושא :) ,
לקחתי את הרעיון שלך ועשיתי את המודל קונספטואלי מתוך השראה מהתוכנית. עשיתי עיגולים שחורים ולבנים שיצאו ממש כמו בתמונה.. מן קונוס שחור לבן.
עכשיו הגענו קצת לחלק הפרקטי יותר ועלו לי כמה רעיונות בנוגע לצורה של המבנה אבל אני עדיין מרגישה שזה לא מספיק ושאפשר להוציא מזה משהו יותר טוב. אז ככה, 
בגדול בקומה הראשונה אני רוצה שיהיו חדרי תצוגה של שנות ה60-90.
בקומה השנייה אני רוצה שתהייה ספריה, חדר שימכרו בו פריטי וינטג׳, בית קפה, ואולי אולם קולנוע קטן שישדר סרטים מהתקופות האלו.
בעיקרון הדגש שלי הוא על החלק של המוזיאון ולכן הוא בקומה למטה.
חשבתי על שתי אופציות:
1. לעשות מן ציר זמן ממש בצורה של המנהרת זמן ושם יהיו החדרי תצוגה. ההתלבטות שלי שם זה איך לעשות את הקומה השנייה ומה שטיפה בעייתי שזה יוצא שהחלל תצוגה האחרון הרבה יותר קטן מהראשון.
2. לעשות משהו בסגנון מוזיאון גוגנהיים עם רמפות עולות, מצד שני פה מפריעים לי יותר החללים של הקומה השנייה שאני לא יודעת ממש איך לשלב אותם.
אשמח לרעיונות/איך אוכל לשלב ולשפר את הפרוגרמה הזו יותר טוב בתכנית ובצורה של המבנה, 
תודה רבה! 

לצפיה ב-'כדאי שתצרפי תמונות של המודל או הסקיצה כדי שנבין'
כדאי שתצרפי תמונות של המודל או הסקיצה כדי שנבין
( לעמוד שלי בתפוז )
02/05/2018 | 11:27
15
26
הי שחר
מכיוון שאנחנו לא מכירים את הפרוייקט והמגרש, עדיף שתצרפי תמונות של הדברים שאת מתייחסת אליהם בכתב. 
אני רוצה להעלות שאלה- האם לא כדאי למקם את החנות ובית הקפה בקומת הקרקע מאחר והן פונקציות שיכולות לשמש לא רק את באי המוזיאון אלא גם אנשים מזדמנים שעוברים ליד? מדובר בחשיבה שהיא גם נכונה יותר מבחינה עיסקית וגם מבחינת האפשרות שהפונקציות האלה תמשוכנה אנשים מזדמנים לבקר במוזיאון. 
אולם הקולנוע שהוא פונקציה סגורה ואטומה יכול להיות גם תת קרקעי וגם בקומה השניה כפי שאת מתכננת לעשות. 
לדעתי המחשבה לרכז את כל חללי התצוגה בקומה אחת זה באמת משהו שעלול לתקוע אותך ועדיף לבדוק איך אפשר לסדר את הפונקציות בהתחשב בשטח הנתון שעליו את מתכננת את הפרוייקט ולא לדבוק בעמדה שלפיה על כל חללי התצוגה להיות באותה הקומה. 
אשמח להרחיב עוד לאחר שתשלחי תמונות כדי שמה שאכתוב יהיה קשור להתקדמותך  ולמצב הפרוייקט כעת 
לצפיה ב-'מנהרת הזמן'
מנהרת הזמן
03/05/2018 | 17:02
14
65

אוקי אז ככה, הפרוגרמה שלי היא:
חדרי תצוגה לשנות ה60-90 נפרדים. מעל כל חדר תצוגה אני רוצה לעשות מן חדרי אווירה ששם תהיה את האופציה להתלבש בבגדים מהתקופה לשמוע מוזיקה שמאפיינת את התקופה. ושתהיה בחללים האלו ויטרינה שאנשים יוכלו לראאת ולקבל את האווירה צבחוץ. בית קפה - גם בסגנון וינטג׳
חדר קולנוע שיצפו בו בסרטים ישנים 
ספרייה קטנה עם ספרים מפעם.
חנות וינטג׳
ובנוסף קבלה תאי שרותים מדרגות מעליץ וממ״מ. 
אני מצרפת תמונות של תכנית קומה א וקרקע שיש לי כרגע, ועוד תכנית שעשיתי ובסוף עשיתי גם לפיה את המודל - למרות שאני כנראה אלך על האופציה הראשונה בלי הקיטומים בקירות. (במודל ניסיתי לעשות בין המבנים גשרים בצורת מנהרות שידגיש את הקונספט-מנהרת הזמן.)
דבר נוסף, בחזית איפה שממוקמת המעלית והמדרגות יש מדרחוב, ככה שזו אופציה טובה לשים שם את הבית קפה, מצד שני רציתי ליצור לו מקום שהוא יוכל להיות פתוח גם ללא תלות במבנה של הקבלה (שהוא המבנה שפונה למדרחוב)
את הספרייה וקולנוע שבפרוגרמה ובתוכניות (באמצע) ככל הנראה אשלב בחדרי תצוגה. בנוסף בחזית האחורית יש גן ילדים. 
אשמח להערות/תוספות/רעיונות חדשים שאוכל ליישם כי אני קצת תקועה מבחינת התכנון ומהבחינה שאני לא יודעת אם הקונספט עובד ואולי להדגיש אותו יותר. על החדרי תצוגה והאווירה אני די סגורה, על כל השאר אני ממש אשמח לעצה איך לתכנן בצורה נכונה. תודה רבה! 
לצפיה ב-'אני דווקא אוהבת את התכנית עם הפינות הקטומות '
אני דווקא אוהבת את התכנית עם הפינות הקטומות
( לעמוד שלי בתפוז )
09/05/2018 | 10:18
30

לדעתי היא מעניינת יותר מהתכנית שבה חדרי התצוגה ריבועיים. 
ובנוגע לתכנית עצמה- הרעיון הכללי של מבנה "מפורק" כשכל אלמנט בו מייצג אולם תצוגה אחר הוא טוב בעיני אבל יש כמה בעיות בולטות. 
הדבר הראשון שצריך לשים לב אליו הוא אופן הכניסה לבניין. בכל מבנה ולא משנה מה גודלו, כניסה לא יכולה להיות מתוכננת כ"חור בקיר". אזור הכניסה צריך להיות מתוכנן באופן כזה שניתן יהיה לזהות אותו בקלות ככזה. ניתן לעשות זאת במגוון של אמצעים ודרכים, כגון: הבלטת אזור הכניסה מפני המבנה, תכנון אלמנט קירוי  או שיקוע אזור הכניסה מפני חזית המבנה. למשל במוזיאון תל אביב לאמנות, בשני אגפיו, החדש והישן, אזור הכניסה שקוע מפני החזית ומקורה על ידי הקומה השנייה של המבנה. הדבר מבליט אותה ומהווה סימן ברור לכך שזה אכן אזור הכניסה (ר' תמונה מצורפת).
הדבר השני שאת צריכה לחשוב עליו במסגרת הפרוייקט הזה הוא אופן התנועה במבנה. בתכנון המוצע תנועת המבקרים במבנה המוזיאון היא מאוד מסורבלת, לא הגיונית ולא עומדת בתקנים.
במבנה שאת מתכננת מגיעים לקומת הקרקע, משם עולים לקומה ראשונה ומתחילים במסלול שעובר בין האולמות. אבל אם מישהו רוצה להגיע מהאולמות לקולנוע או לספריה הוא צריך לרדת לקומת הקרקע, לצאת מהבניין לעבור לבניין המרכזי ולעלות שוב במעלית לקומה הראשונה. במבנה כל כך קטן, שהאלמנטים שבו סמוכים זה לזה ברור שצריך להיות קשר בין מבואת הכניסה שבקומה הראשונה לספריה ולאולם הקולנוע.
אין צורך שהאולמות יהיו בני שני קומות כל אחד מאחר וזה מסרבל את אופן התנועה בכל אולם ואולם. אם מישהו נמצא באולם שנות ה-60 לדוגמא, ורוצה להתחפש הוא צריך לרדת לקומת הקרקע, להתחפש ואח"כ כדי להגיע לאולם שנות ה-70 הוא שוב צריך לעלות קומה ולהמשיך במסלול. ברור לך שכל מערכת התנועה הזו מאוד לא נוחה. נראה לי גם שהשטח שהקצת לכל אולם קטן מדי ואם תגדילי את שטחי האולמות לא תוכלי למקם את כולם באותה הקומה. אבל עדיין עדיף שחלק מהאולמות יהיו בקומת הקרקע וחלק בקומה הראשונה ובלבד שלא יהיה צורך לעלות ולרדת בין שתי קומות ש"מייצגות" כביכול את אותו עשור.
בשורה התחתונה- תנסי לפשט את מערכת התנועה במבנה ולהפוך אותה לברורה, יעילה וקלה יותר, תוך מחשבה גם על אופן החיבור בין המבנים ההיקפים והמבנה המרכזי שכרגע הוא מנותק מהם.
מלבד זאת לצערי כל אלמנט בפני עצמו שמצוי בבנין לא תוכנן כראוי- מבואת הכניסה, מיקום המעליות והמדרגות, חדרי השירותים הציבוריים, בית הקפה, הספרייה ובית הקולנוע. אין לי אפשרות לעבור איתך על כל דבר ודבר במסגרת הפורום ועליך לדבר על כך עם המנחים שלך שיסייעו לך להבין כיצד יש לתכנן נכון ולשלב בצורה טובה את האלמנטים הנ"ל במבנה.  

לצפיה ב-'היי שחר,'
היי שחר,
19/05/2018 | 09:55
12
24
פספסתי את ההמשך של הדיון.
אם זה עדיין רלוונטי, זוהר, אולי תקפיצי את השרשור הזה
זו נראית לי יוזמה מבורכת! הייתי שמח אם עוד סטודנטים
היו באים ומציגים פה עבודות שלהם!.

לצפיה ב-'הי אלון'
הי אלון
( לעמוד שלי בתפוז )
23/05/2018 | 11:31
24
בהמשך לבקשתך הקפצתי את השרשור ואתה מוזמן להביע את דעתך בקשר לפרוייקט של שחר . אמנם עבר קצת זמן אבל עדיין אפשר יהיה להתייחס לעקרונות הביקורת ולישמם בפרוייקטים אחרים (ואולי אפילו בפרוייקט זה). 
לצפיה ב-'מנהרת הזמן'
מנהרת הזמן
23/05/2018 | 23:59
10
28

הי אלון,
אני אשמח לעדכן בהתפתחויות של הפרוייקט.
אז ככה, אני מצרפת את השרטוטים של התוכניות (קומת קרקע למטה), וחזית צפונית של המבנה.
החלק הקדמי של המבנה יש בו את הקבלה, ממ"מ, שרותים ובית קפה.
לאחר מכן ממשיכים לשני חדרי תצוגה של שנות ה60 ו70, ולאחר מכן מגיעים לחלל בצורה קצת שונה - זה חלל שחשבתי לעשות אותו חלל אינטראקטיבי - שיש שם משחקי מחשב של פעם שאפשר להתנסות, ומן אולם קולנוע קטן ולאחר מכן שרותים והמשך חדרי תצוגה (שגם אני מתלבטת איך להראות בתכנית את המיצגים שיש שם).
משם עולים לקומה א, ושם יש ארבעה חדרי אווירה לפי השנים - שמה זה אומר בעצם - יש שם תאי הלבשה שאפשר להתלבש בהתאם לאותה שנה, ומן עמדות עם אוזניות לשמוע מוזיקה מאותם שנים ובאופן כללי חלל שיותר נותן את האווירה של אותה שנה.
זה עד כה, מכאן... אני אשמח להמלצה לשיפור אם יש :) ובנוגע לכמה דברים שאני מתלבטת איך לעשות אותם: קודם כל החלל האחורי - אני רוצה לנסות להבדיל אותו יותר משאר המבנים באיזשהו אופן, שיראה שונה לגמרי אולי בצבעים או בחומר. ובאופן כללי אני חושבת איך לייחד כל חלל תצוגה ומאיזה חומרים יהיה המבנה. 
בנוסף, להפריד באיזשהי צורה את מהחלק הקדמי את הממ"מ והשירותים ושאולי תהיה כניסה למסלול גם מהצד השני - אשמח לדעתך אם זה כדאי.
ודבר אחרון שקצת מפריע לי זה שבחלק האחורי אין איזשהי דרך לעבור אותו מבלי לעבור למשל בחלל של הקולנוע. אני רוצה ליצור איזשהו נתיב כזה, הבעיה היא שאני לא יכולה יותר להרחיב את השטח ממה שעשיתי - בזה אני מוגבלת. (רק כלפי פנים אני יכולה להשתמש - בעיקרון כרגע זה מן חצר פנימית שאוסיף שם כסאות שולחנות וכ'ו).
אשמח לכל עצה/דברים שאפשר לשפר...
תודה רבה!!

לצפיה ב-'יש משהו קצת מבאס באופן בו תכננת את אולמות התצוגה '
יש משהו קצת מבאס באופן בו תכננת את אולמות התצוגה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/05/2018 | 22:45
1
19
הי שחר
לדעתי ההפרדה המלאכותית שיצרת בחדרי התצוגה, שמבדילה בין המוצגים עצמם ובין האפשרות להתחפש בבגדי התקופה ולשמוע מוזיקה, פוגעת בחוויה הכוללת ובביקור במוזיאון. אם בכל אולם תצוגה היינו כמבקרים מקבלים את כל האלמנטים שמאפיינים תקופה מסוימת- מוצגים, מוזיקה ותלבושות אז החוויה היתה כוללת יותר ואולי אפילו היינו ממש יכולים להרגיש שאנחנו באמת "חוזרים בזמן". 
טיפ קטן- אם יש משהו שלא עובד לך כמו שרצית בפרוייקט, סימן שהוא לא מתוכנן טוב וצריך לחשוב אחרת ולבדוק מה לא עובד ואיך לשלב אותו בפרוייקט בצורה שונה. אני מדברת על מה שכתבת בקשר לכך שאין דרך לעבור את החלק האחורי מבלי בחלל של הקולנוע. זה סימן שהתכנון לא טוב וצריך לחזור ולתכנן מחדש- לבדוק מה לא עובד ולתקן לפיכך. פונקציה כמו קולנוע צריכה להיות פונקציה סגורה וחשוכה שאין לה חיבור עם שום פונקציה אחרת בוודאי לא עם שרותים שכן כל מי שיוריד את המים בשירותים יפריע לצפיה בסרט. 
כנ"ל הספריה שצריכה להיות פונקציה סגורה, מוארת יחסית, מנותקת מרעשים והפרעות סביבתיות. לכן לא ניתן לשים את פתח הכניסה לשירותים בדיוק מול עמדת הספרנית- איך זה יכול לעבוד בדיוק הסיטואציה הזו? 
אלמנטים כמו חדרי שירותים צריכים להיות מתוכננים כמו קפסולה ש אין לה כל קשר עם מה שמקיף אותה, באופן כזה שהשימוש בה לא יצור הפרעות ורעשים  כלפי פונקציות אחרות. גם מי שמשתמש בשירותים צריך להרגיש שהוא הגיע למקום אינטימי שלא חשוף למבטיהם של אנשים אחרים.  
דווקא חלל משחקי המחשב יכול להיות פתוח לחללים אחרים ואולי אפילו אפשר לשלב משחקי מחשב באולמות התצוגה עצמם. 
הממ"מ כמשרד לא גדול מספיק ועמדת העבודה לא ממוקמת בצורה נכונה בחלל שכן אין מעבר נוח בין השולחן ופינת החדר. 
לסיכום- יש עדיין לא מעט עבודה אבל אל ייאוש. מדובר בפרוייקט לא קל שלמעשה צריך לא מעט ניסיון כדי להתמודד איתו בכבוד. אז שיהיה לך המון הצלחה בהמשך ונשמח לעדכונים 

לצפיה ב-'מנהרת הזמן'
מנהרת הזמן
25/05/2018 | 16:55
16
קודם כל תודה רבה, אני אנסה ליישם את מה שאמרת, רק העניין עם ההפרדה של התצוגה למוזיקה ולתלבושות זה ליצור שני חללים שונים אחד מעל השני שיותר שקט ודורש פחות פעילות מצד המבקר, לחלל השני שהוא יותר רועש ופעיל, אני אנסה לחשוב אולי כן על דרך כלשהי לחבר ביניהם הבעיה היא שאני מאוד מוגבלת מבחינת השטח אז אני לא יכולה להרחיב אותם יותר מזה שזה גם קצת קשה לתכנן בצורה טובה יותר...
ומה שאני בעיקר תקועה איתו זה מאיזה חומרים המבנה יהיה בנוי - אולי אפילו מחומרים שונים או צבעים שונים? (לכל חדר תצוגה אפילו). ואיך לקשר כל תקופה לחומר או לצבע מסויים אפילו לצורה שונה של כל חלל.

תודה רבה :)

לצפיה ב-'מודל רעיוני -'
מודל רעיוני -
25/05/2018 | 23:30
7
17
חוזר רגע לתחילת השרשור הזה.
איפה המודל הרעיוני? כלומר - גם מה עשית שם בסוף? 
ובעיקר - האם לקחת ממנו משהו, האם משהו ממנו נמצא בתכניות המתקדמות?
יש פה אלמנטים כביכול מתקדמים מאוד - כמו הממ"מ והמדרגות שכאילו מתוכננים לפרטי פרטים, אבל הם בעצם קופי-פייסט, כאשר הבסיס הרעיוני של המבנה הזה, רעוע מאוד.
אולי זה היה חלק מהדרישות מכם בפרויקט הזה - בעיני זה מיותר להכעיס. מה איכפת אם הממ"מ תקני, אם יש בו חלון הדף?! 
הרבה לפני שאת ממספרת את המדרגות, תחשבי על מערכת התנועה בתוך המבנה. מדרגות, בעיקר במבנה ציבורי, במבנה כזה, הן הרבה יותר מאשר אלמנט טכני שלוקח אנשים למעלה או למטה!.
התנועה פה במבנה לגמרי לא ברורה. והתנועה פה היא אחד האלמנטים הכי חשובים. הרי כל הרעיון - בחיה הזו - "מוזיאון" זה התנועה, הטיול, המסלול שהמבקר עובר. האם זה מסלול מותווה ומתוכנן מראש, או מסלול שיטוט, ספונטני? 
מה הקשר בין האלמנטים? אם הבנתי נכון יש למטה - חדרי תצוגה. ומעל כל אחד חדר אווירה תואם - אם נגיד חדר התצוגה הראשון הוא של שנות ה-60, מעליו יש חדר אווירה של שנות ה-60. (הבנתי נכון?) אלא ש- אם התנועה היא כזו שעוברים קודם דרך חדרי התצוגה, ואז עולים לקומה השנייה - הקשר הזה ניתק! הקשר הוא לינארי - הולכים במסלול - פונים ימינה שמאלה, עולים, יורדים, אבל עוברים את החדרים אחד, אחד, ואין קשר בין חדר תצוגה מסוים לחדר האוויר שבו! - אולי צריך להיות מעבר בתוך כל "קוביה" כזו - לקומה מעל, מעין גלריה - רואים את התצוגה - ואז עולים למעלה לחדר אווירה (אולי המדרגות נחבאות, צריך לחפש אותן, או למצוא במקרה....) ואז זו שאלה - האם נכנסים לחדר תצוגה - עולים למעלה לחדר אווירה, האם בשביל להמשיך חייבים לרדת חזרה למטה וללכת לחדר הבא? או שאפשר לעבור למעלה בין החדרים? אולי דווקא מחדר אווירה עליון אחד, עוברים למעלה לחדר תצוגה הבא, שחדר האווירה שלו נמצא למטה? וכו' וכו'...

עד כמה שזכור לי הפרויקט הזה לא נמצא באוויר (זו לא שאלה סרקסטית - פרויקט סטודנטיאלי בהחלט יכול להיות "באוויר" נטול קונטקסט קונקרטי, אבל זכור לי שזה לא המקרה) זה נמצא במגרש מסוים במקום מסוים - נכון?
אם ככה - קודם כל, לפני הכול, הייתי רוצה לראות את הקונטקסט בתכניות. כמו שאנחנו כאן מעירים לאנשים שמעלים תכניות של הבתים שלהם - איפה הסביבה? מה יש מסביב? מה כיווני האוויר? למה אין חץ צפון בתכנית?! וכן הלאה. אלו לא רק הערות טכניות. בניין נמצא בתוך קונטקסט. בניין צומח ונוצר מתוך הקונטקסט שלו. 
אוקיי אז - מה מוזיאון כזה שנמצא בתוך מקום מסוים, מקבל מהסביבה שלו... אני זוכר שכתבת משהו על מדרחוב וגן ילדים... מה הוא נותן לסביבה שלו. איך הוא מתקשר עם הסביבה שלו?
האם הוא מפנה לרחוב דלת נעולה? מחוץ לשעות הפעילות זו חזית אטומה? האם אנשים שעוברים ברחוב, שלא שילמו כרטיס, לא מקבלים שומדבר? 
יש פה כמה פונקציות, מעבר למוזיאון עצמו, שיש להן פוטנציאל "קהילתי" גבוהה מאוד - קודם כל, כמובן, בית הקפה. אולי הוא נמצא בתוך איזשהו חלל או מרחב שחלקו בחוץ ברחוב, וחלקו בפנים, נגיד בחצר הפנימית, ומאפשר הצצה חלקית לתוך חדרי התצוגה (למשל)
הספרייה הקולנוע - אם מדברים על קולנוע וינטאז', הדבר הראשון שעולה לי לראש זה הסרט - סינמה פרדיסו תארי לך שבלילות הקיץ עושים הקרנות סרטים בחצר הפנימית, או שאולי בחזית המוזיאון לרחוב, יש איזו רחבה קטנה, ועושים הקרנות סרטים על חזית המבנה.... 
או ש- הספרייה - יכולה לפעול במנותק מהפעילות של המוזיאון, ואנשים או ילדים, יכולים לעבור, נגיד - בחצר הפנימית (ושוב - לחטוף הצצות לחללי התצוגה) וללכת להחליף ספרים....

לצפיה ב-'גם אלון מדבר על בעייתיות בחווית המשתמש ובמערך התנועה '
גם אלון מדבר על בעייתיות בחווית המשתמש ובמערך התנועה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/05/2018 | 23:01
6
16
הי שחר יקרה,
כמו שאת רואה גם אלון העלה את שאלת חווית המבקר ומערכת התנועה במבנה כאחת החולשות הנוכחיות בפרוייקט. הדברים האלו עדיין לא פתורים וכדי לפתור אותם את צריכה לעשות שינוי חשיבתי באופן בו את תופסת ומפרשת את הפרוייקט. ברגע שהדברים העקרוניים הללו יפתרו הכל יזרום לך הרבה יותר בקלות. 
אגב, לדעתי אל תנסי להתתמודד בפרוייקט הזה עם האתגר של צורניות שונה לכל חלל (אתגר מורכב מאוד)- להפך! תעניקי זהות חיצונית זהה לכל חדרי התצוגה כאשר ההבדלים בינהם יבואו לידי ביטוי בעיצוב הפנימי של כל אולם ואולם בהתאם לתקופה המוצגת בו. אבל כרגע תתמקדי בשאלות שהעלנו בדגש על החוויה שעובר המבקר בבואו למוזיאון. למשל, מדוע את חושבת שצריך להפריד את הפעילות במוזיאון לפעילויות "שקטות" ו"רועשות"? מדוע צריך שקט במוזיאון שמטרתו להמחיש תקופה מהעבר? האם אנשים צריכים להתרכז בו? (זו הרי לא ספרייה)...
תנסי ממש לדמיין את עצמך צועדת במוזיאון וחווה את הדברים שאת מדברת עליהם ותראי איפה את יכולה לשפר, איפה את יכולה לגרום לביקור בו להיות מהנה יותר ואולי אפילו בלתי נשכח...
לצפיה ב-'אענה לשניכם כאן :)'
אענה לשניכם כאן :)
26/05/2018 | 23:24
5
16
אוקי אז בקשר למערכת התנועה במבנה, אני הייתי רוצה להעביר איזשהי תנועה מעגלית - שזה צמח מההתחלה מתוך המחשבה על זמן כתנועה מחזורית וכשהם מתחילים בחדר תצוגה הראשון עד שמגיעים לחדר אווירה בצד ימין למטה בקומה העליונה. אני לא יודעת אם זאת הדרך הנכונה להראות את זה אבל אני אחשוב על איך אפשר להראות את זה בצורה טובה יותר.
בנוגע למה שאלון אמר לחיבור בין החללי אווירה לתצוגה, למשל במדרגות מכל חדר תצוגה זה יוצר לי הרבה גרמי מדרגות וגם לצערי אין לי כל כך מקום לזה זה משהו שניסיתי לעשות. 
ואני עדיין מתלבטת אם לחבר כמו שאת אומרת בין החללים האלו או עדיין שיהיו בהם דברים שונים באיזשהו אופן, לאו דווקא כמו שהצגתי את זה כאן. (תלבושות ומוזיקה לתצוגה).

תודה לכם :)

לצפיה ב-'את פרקטית מדי!! '
את פרקטית מדי!!
27/05/2018 | 00:11
4
16
יכול להיות שזה נובע מהמסגרת שבה את לומדת, ומהדרישות מכם, בכולופן, תני למרצים, למנחים שלך - להוריד אותך לאדמה, אל תעשי את זה בעצמך לעצמך!.

למה כמות גרמי המדרגות כל כך מטריד אותך? יש לך מגבלות תקציביות? יזם/קבלן יושב לך על הראש?

אין לי כוח עכשיו להרחיב, או יותר נכון להעמיק ולחפור, אציין רק שלוש נקודות, רק אניח את זה כאן:

1. מי אמר שהזמן הוא מחזורי? בעיני הזמן הוא דווקא לינארי. מה שכן - את עוסקת כאן גם או אפילו בעיקר ב- זיכרון!. המבקר לא באמת נע בזמן משנות ה-60 או מה שזה לא יהיה אל ימנו (או אולי לעתיד?) אלא זו מעין רטרוספקטיבה - תצוגה, זיכרון. התנועה של הזיכרון היא... לא ליניארית אבל גם לא מחזורית.

ועכשיו רק אניח פה שתי אסוציאציות שלי, בלי להרחיב:
2. מכירה את "תמונות תערוכה" של מוזורסקי?
אתן לויקיפדיה להרחיב במקומי.
3. והדבר האחרון: פארק דה לה וילט בפאריז, ומבני ה-"פולי'ז" 

לצפיה ב-'אתה צודק...'
אתה צודק...
28/05/2018 | 10:17
3
16
בעיקרון רציתי להיצמד לקונספט ולקחת את הקטע של מה שכתבתי על זמן לתנועה מעגלית... אבל גם מה שאתה אומר נכון וזו גם נקודה למחשבה. 
ובקשר למה שכתבת קודם על חלון בממ"ד ותקנים אז בסמסטר הזה נורא מקפידים איתנו על כל דבר ושיהיה חלון תקני בממ"ד ושכל בלוק יהיה תואם למה שאנחנו רוצים להעביר.. ובמיוחד לגבי תקנים של ממ"מ ונגישות...

בכל מקרה אחשוב על מה שאמרת על הזמן ואנסה לקחת את זה לפרוייקט שלי.. נראה לי שבסופו של דבר אעשה שם מעברים שיובילו בין החדרי תצוגה/אווירה עם גשרים באמצע כדי שיהיו יותר אופציות למבקר לבחור באיזה חדרי תצוגה/אווירה לעבור ולא רק לפי סדר השנים.

לצפיה ב-'תכלס הוספת מעברים לא תשפר את הפרוייקט (להפך)'
תכלס הוספת מעברים לא תשפר את הפרוייקט (להפך)
( לעמוד שלי בתפוז )
29/05/2018 | 00:58
2
16
הי שחר-
אין שום טענות נגדך! את בחורה אמיצה ונחושה שמנסה להתמודד עם פרוייקט שבעקרון אני יכולה להגיד לך שהתמודדתי עם דומים לו בשנים יותר מתקדמות בלימודי (שנה שלישית ורביעית ללימודים). העובדה שהמרצים שלך חושבים שאתם יכולים להתמודד ברצינות ולתכנן כהלכה פרוייקט כזה בשנה א' היא ממש מקוממת, משום שבשלב הזה אין לכם עדיין את הכלים להתמודד עם פרוייקט כה מורכב. תנסי לעשות את הכי טוב ומוצלח שאת יכולה! מאחלת לך בהצלחה  
לצפיה ב-'חומרים'
חומרים
30/05/2018 | 23:16
1
10
תודה רבה! 
אני אשמח לשאול עוד שאלה שיכולה ממש לעזור לי.. ממש קשה לי להבין איך להראות כיצד הגשרים בנויים, זאת אומרת ממה המשטח שעליו הולכים בנוי, איזה ריצוף לשים על המשטח הזה. מעבר לזה אם יש לכם איזשהו רעיון מאיפה אני יכולה לשאוב רעיונות בנוגע לחומרים שהמבנה יהיה בנוי מהם.. ואם יש רעיון שיכול להתקשר לקונספט בכלל טוב  כי חומרים זה משהו שעדיין ממש יושב לי לא טוב אז אשמח לעצה בעניין הזה.. תודה!

לצפיה ב-'"modular buildings"'
"modular buildings"
( לעמוד שלי בתפוז )
01/06/2018 | 15:39
11
המבנה שתכננת הוא למעשה סוג של מבנה מודולארי שבנוי מיחידות משנה שחלקן זהות (אולמות התצוגה) וחלקן שונות זו מזו (יחידת הכניסה ויחידת הקולנוע-ספרייה-חנות). אז כדאי לך להסתכל בדוגמאות של מבנים מודולאריים (modular buildings) ומשם תקבלי הרבה רעיונות לאופן בו ניתן ליישם מבנה בתכנון הדומה לתכנון שלך. 
דוגמא למבנה כזה: מבנה מגורים בספרד שתוכנן על ידי Amann Canovas Maruri
לצפיה ב-'תב"ע'
תב"ע
22/05/2018 | 11:38
1
85
מה זה תכנית צל ? (לעניין תכנית מתאר כוללנית רע/3000

לצפיה ב-'תכנית צל הינה תכנית רקע ללא פרוט של מבנים'
תכנית צל הינה תכנית רקע ללא פרוט של מבנים
( לעמוד שלי בתפוז )
23/05/2018 | 11:51
80
תכנית צל הינה תכנית המכסה שטח של מספר מרחבי תכנון מקומיים וכוללת יעודי קרקע והנחיות כמותיות כלליות ביחס לבינוי, כגון שטח, צפיפות, מספר קומות וכד´. מדובר בתכנית מנחה, ממנה תגזרנה תכניות מתאר רלבנטיות.
במקרה של רע/3000  מדובר על תכנית כוללנית המגדירה את יעדי התכנון והפיתוח העתידיים של העיר רעננה. 
לצפיה ב-'מדרגות משולשות'
מדרגות משולשות
15/05/2018 | 10:10
2
62
בבית משותף ישן שהולך לתמ"א, חדר המדרגות צר וארוך, האם במסגרת תמ"א אפשר לעשות מדרגות משולשות?  אני לא משיגה את התקן החדש.....היכן לחפש? תודה מראש
לצפיה ב-'ניסית לחפש בגוגל?'
ניסית לחפש בגוגל?
15/05/2018 | 20:53
26

התשובה כמובן היא - לא!.
ניתן לעשות מדרגות טרפזיות בתנאים מסויימים,
אבל גם זה ממש לא מומלץ!.
בסופו של דבר מדרגות טפרזיות תקניות, 
לא ממש חוסכות שטח.
יותר עדיף להשקיע מאמץ ולהקציב עוד קצת שטח למדרגות,
וליצור מדרגות יפות, נוחות ובטוחות!.
לצפיה ב-'במסגרת תמ"א אולי אפשר לעשות מדרגות טרפזיות '
במסגרת תמ"א אולי אפשר לעשות מדרגות טרפזיות
( לעמוד שלי בתפוז )
16/05/2018 | 13:58
40
מדרגות שצורתן משולשת ניתן לעשות רק בדירת מגורים או בתוך מבנה למסחר, עסקים, תעשייה או אחסנה בחלק שמשמש עד 5 אנשים. כך שבבית משותף לא ניתן לעשות מדרגות משולשות. 
ניתן לבצע מדרגות שצורתן טרפזית במבנה מגורים קיים שמבוקשת בו הוספת מעלית. אולם גם לגביהן יש מספר מגבלות:
- עומק שלח המדרגה, מדוד 30 ס"מ מהקצה הצר שלה, זהה לשלחי המדרגות המלבניות במהלך המדרגות והוא לפחות 26 ס"מ. 
- עומק שלח המדרגה בקצה הוא לפחות 15 ס"מ. 
ראי קובץ מצורף

לצפיה ב-'מהנדס ואדריכל בראשון לציון- אלי נחום'
מהנדס ואדריכל בראשון לציון- אלי נחום
12/05/2018 | 12:54
1
79
שלום,
אשמח לחוות דעת לגבי אלי נחום אם יצא לכם לעבוד איתו

תודה
לצפיה ב-'לא מכיר, אבל - '
לא מכיר, אבל -
15/05/2018 | 20:59
52
לא מאמין שיש דבר כזה - "מהנדס ואדריכל!"
רוב הסיכויים שמדובר במהנדס שמנצל את האפשרות שיש לו לחתום בתור עורך בקשה, ושמתחזה לאדריכל!.

לצפיה ב-'אדריכל בראשון לציון לבניית בית פרטי'
אדריכל בראשון לציון לבניית בית פרטי
12/05/2018 | 12:53
52
שלום,
אנחנו מחפשים המלצות לאדריכל לצורך בניית בית פרטי בנווה דקלים בראשון.
אם יש למישהו המלצות אשמח לשמוע
לצפיה ב-'תכנית גג'
תכנית גג
08/05/2018 | 21:23
7
102
הי,
אשמח לעזרה ב 2 תכניות גג.
בשתי התוכניות זה אמור להיות גג טכני (שלהבנתי המעקה בו 40 ס"מ). אני צריכה
עזרה בעניין של השיפועים והניקוזים וצורת החישוב.
בתכנית הראשונה שמתי מיקמתי ניקוזים לפי איך שאני חושבת, אני לא יודעת אם אני בכיוון נכון ואיך להראות את השיפועים שהכל מתנקז לשם. (החזית הדרומית זוהי החזית הקדמית של הבית).
בתכנית השנייה זה כמה מבנים שמתחברים ביניהם עם גשרים וגם פה החזית הדרומית היא הקדמית. שם אני יותר מסתבכת ואשמח להכוונה. 
תודה! :)

לצפיה ב-'מספר עקרונות לתכנון ניקוז גגות שטוחים'
מספר עקרונות לתכנון ניקוז גגות שטוחים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/05/2018 | 00:21
6
60
בעקרון כאשר שטח הגג 40 מ"ר ומטה, אפשרי רק קולטן אחד, כאשר לשטחי גג הגדולים מ-40 מ"ר יש  למקם לפחות 2 קולטנים. 
יש לחשב את שטח הגג ולחלקו לחלקים שווים פחות או יותר על ידי קווי רכס לפי מספר הקולטנים שנפזר בגג, כאשר לכל 100-120 מ"ר מתוכנן קולטן. בעת מיקום הקולטן בגג עלינו לחשוב לאן יזרמו מי הגשמים בהגיעם לשטח שסביב המבנה, וזאת במטרה להרחיק את המים מאזורים שזרימת מים בקרבתם עלולה להוות בעיה, לדוגמא, באזור הכניסה למבנה. 
מכיוון שאינני יודעת מהי תכנית הסביבה שתכננת במסגרת שני הפרוייקטים שצרפת את תכניתם אין לי ממש אפשרות להמליץ לך על מיקום הקולטנים בגג. 
במבנה "המפורק" יש לנקז כל גג בנפרד, כאשר גם פה הייתי ממקמת את הקולטנים במיקום שיאפשר את הרחקת המים מהקומפלקס שתכננת במהירות. 
את צוואר הקולטן יש למקם במרחק של לפחות 40 ס"מ בינו ובין המעקה החיצוני הקרוב וזאת כדי לאפשר לאיש האיטום, לעבד את היריעה הביטומנית סביב הנקז. אם הנקז מאוד צמוד לקיר, קשה לאטום סביבו. 
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
11/05/2018 | 09:16
3
25
ולגבי החישוב של השיפוע?
בתמונה המצורפת עשיתי לפי איך שנראה לי נכון רק אני צריכה לחשב את השיפוע..
תודה :)

לצפיה ב-'שיפוע ניקוז בגג שטוח הוא כ-2% '
שיפוע ניקוז בגג שטוח הוא כ-2%
( לעמוד שלי בתפוז )
11/05/2018 | 10:36
2
22
אם תצרפי את מידות הגג נוכל לערוך את החישובים 
לצפיה ב-'צירפתי'
צירפתי
18/05/2018 | 02:16
1
13
הי,
צירפתי את תוכנית גג של מבנה ציבור (אני סטודנטית, כחלק מפרוייקט) ומיקמתי את הניקוזים לפי איך שנראה לי. הסיבה שמיקמתי אותם ככה היא מפני שניסיתי שהניקוזים יפנו כמה שיותר כלפי חוץ.
הקווים המקווקים הם גשרים ובתוכו יש מן חצר פנימית.

החזית הדרומית היא מדרחוב, הצפונית פונה לרחוב ומימין למזרחית ומשמאל למערבית יש בניינים במרחק של כ8 מ'. 

אני מתלבטת איפה להראות את הסימון של השיפוע לפי הניקוזים שסימנתי (אם המיקום שלהם הגיוני...) ושוב לא כל כך הבנתי איך לבצע את החישוב...

תודה רבה!

לצפיה ב-'צירפתי תכנית חדשה..'
צירפתי תכנית חדשה..
18/05/2018 | 09:18
11
מצרפת את התוכנית עם מפלסים אם זה עוזר.
לצפיה ב-'האם יש מצב שזה יכול להיראות ככה?'
האם יש מצב שזה יכול להיראות ככה?
18/05/2018 | 14:52
1
15
מצורף
לצפיה ב-'עליך להוסיף לשרטוט את מידות הגגות '
עליך להוסיף לשרטוט את מידות הגגות
( לעמוד שלי בתפוז )
23/05/2018 | 11:04
6
הי שחר
עליך להוסיף לשרטוט מידות על מנת שניתן יהיה לחשב מה גובה המילוי שיהיה בו צורך ליצירת שיפוע של 2% וכן כדי שאפשר יהיה לענות על השאלה כמה פתחי ניקוז יש לתכנן- אחד, שניים או יותר...? 
בחלק "הדרומי" של השרטוט מיקמת על הגג 3 פתחי ניקוז שמופנים לאזור המרכזי, שממוקם בין המבנים. האם אין עם כך בעיה? ללא הכרות עם המבנה לא ניתן לענות על כך.  
לצפיה ב-'להפוך 4 חדרים ל4.5'
להפוך 4 חדרים ל4.5
09/05/2018 | 18:50
4
79
שלום 
הדירה שלנו דורשת שיפוץ ובמסגרתו אנו מעוניינים להוסיף חצי חדר שישמש כמשרד. החלל לא חייב לכלול חלון אך חייב להיות סגור עם קירות מלאים ודלת וצריך להכיל שולחן כתיבה, כסא וספריה או ארון. מאחר והדירה דורשת שיפוץ כולל אנחנו פתוחים לכל רעיון שכולל הריסה של המבנים הקיימים, אך מבלי לבצע שינויים חיצוניים (למשך הזזת מיקום דלת הכניסה אינו אפשרי). האם למי מכם יש רעיון יצירתי איך יוצרים כאן חצי חדר? תודה מראש!

לצפיה ב-'פנית אלינו כבר בעבר בנוגע לאותה שאלה בדיוק '
פנית אלינו כבר בעבר בנוגע לאותה שאלה בדיוק
( לעמוד שלי בתפוז )
09/05/2018 | 20:01
3
82
הי שירה
פנית אלינו בעבר (או מישהו אחר...?). את יכולה לצפות בתגובות שקבלת על ידי כניסה לארכיון ההודעות. ההודעה שלך היא מתאריך 29.1.2017. 
לצפיה ב-'היי תודה'
היי תודה
09/05/2018 | 20:09
2
64
אכן פניתי בעבר, ההמלצה העיקרית שקיבלתי היתה כרוכה בהזזת דלת הכניסה- לאחר בדיקה אינו אפשרי.  ההצעה שלך בזמנו היא האופציה המובילה כעת אך היא כרוכה בהקטנה משמעותית של החלל הציבורי, מאחר וכעת אנחנו עומדים לקראת שיפוץ כללי כולל חדרי אמבטיה ריצוף וכו חשבתי שזו הזדמנות טובה לבדוק אם יש לכן הצעות נוספות. כלומר- בהנחה שישנם רק קירות המעטפת והממ״ד- האם ישנה דרך מוצלחת יותר לתוכן דירת 4.5 ח בחלל זה?
המון תודה שוב!
לצפיה ב-'הוספת חצי חדר '
הוספת חצי חדר
( לעמוד שלי בתפוז )
09/05/2018 | 20:35
1
70
ללא הזזת המטבח ו/או הקטנת שטח החלל הציבורי אין אפשרות להוסיף חצי חדר. אלא אם תסכימו לוותר על שירותי ההורים וחדר הארונות ותהפכו אותם לחצי חדר צר וארוך...
לצפיה ב-'תודה שוב!'
תודה שוב!
10/05/2018 | 07:48
13
לצפיה ב-'מה קורה ברגבה ?'
מה קורה ברגבה ?
06/05/2018 | 22:48
4
128
מישהו יודע מה קורה שם ,סגרו סניף ...יגמרו כמו דקור ?
לצפיה ב-'לא עודכנתי בעניין '
לא עודכנתי בעניין
( לעמוד שלי בתפוז )
07/05/2018 | 11:48
2
43
לצפיה ב-'מקווה שמצבם הכספי טוב ..חברה ותיקה '
מקווה שמצבם הכספי טוב ..חברה ותיקה
07/05/2018 | 16:13
1
74
בהרצליה סגרו את הסניף והם מפרסמים חנויות שלמות למכירה מתצוגה
לצפיה ב-'רגבה '
רגבה
13/05/2018 | 16:29
60
ראיתי עכשיו שמוכרים את כל המטבחים בתצוגה של סניף רגבה פתח תקווה ,כנראה שהחנות נסגרת .

לצפיה ב-'רגבה חיה ובועטת אבל חברה אחרת פשטה רגל '
רגבה חיה ובועטת אבל חברה אחרת פשטה רגל
( לעמוד שלי בתפוז )
06/06/2018 | 10:59
154
לצפיה ב-'רק לעדכן ,סוף הסאגת מיסתור כביסה.'
רק לעדכן ,סוף הסאגת מיסתור כביסה.
06/05/2018 | 22:17
1
115
לאחר שקיבלתי מזוהר טיפ לגבי שאלת מיסתור הכביסה הסתבר שאין !!! תקן מחייב והתקן הקיים מאד מאד מעורפל וכל אחד יכול לפרשו כרצונו למרות שהמילים "לאפשר זרימת אויר חופשית במיסתור" מופיעה בכתובים.
העיריה התחמקה מלעסוק בענין למרות שאישור הבנין נעשה על ידה ובצד ובשקט נאמר" תורידו את כל השלבים שמפריעים" והקבלן מצידו הוציא מכתבים האוסרים על שינוי המיסתור.
לבסוף הקבלן נכנע והסכים לפשרה בה נחתכו השלבים לכדי מחצית ונםתחו כלפי חוץ כך שנפתח פתח יפה ובא לציון הגואל. 
לצפיה ב-'תודה על העדכון '
תודה על העדכון
( לעמוד שלי בתפוז )
07/05/2018 | 11:52
36
טוב שהדברים הסתיימו לטובת הדיירים (ובמיוחד לטובת המזגנים), רק חבל באמת שזה הפך ל"סאגה" מעיקה שכזו, במיוחד לאור העובדה שהפיתרון לא היה מתוחכם מדי...
לצפיה ב-'סקר בנושא הדפסות בתלת מימד'
סקר בנושא הדפסות בתלת מימד
03/05/2018 | 10:51
26
בס"ד

שלום רב,
אנו 3 סטודנטיות מהמרכז האקדמי לב, עורכות סקר במסגרת פרוייקט הגמר שלנו בנושא ההדפסות בתלת מימד.
נודה לכם מאוד באם תוכלו להקדיש דקה או שתיים מזמנכם לטובת מענה על הסקר הבא, יעזור לנו מאוד.

בין המשיבים יוגרל שובר ברשת ארומה.
בתודה מראש,
שני נבון, רונית שרעבי ולאה זשקובסקי.

לצפיה ב-'העברת קו חשמל במגרש של שכן'
העברת קו חשמל במגרש של שכן
01/05/2018 | 14:40
2
40
שלום,
אני בשלבים מתקדמים של רכישת בית ישן על מגרש.
כעת המוכרים הציבו תנאי, שעלי לקים הבטחה שלהם לבעלים של הבית החדש שנבנה בתת חלקה האחורי ושפונה לרחוב השני:
להעביר קו של חברת החשמל מהעמוד שנמצא בצד השמאלי של המגרש "שלי", דרך המדרכה (מתחתיה - עומק של לפחות 1 מטר) על לקצה הימני של המגרש "שלי", ומשם לחפור במגרש שלי צמוד לדופן הימנית גם בעומק של לפחות מטר אל המגרש שלו (ומשם לפילר שברחוב השני).
האם העברת קו החשמל סמוך לחומה שלי מבחוץ, ואז בתוך המגרש שלי, צמוד לחומה מבפנים, יכול להוות איזה מכשול בעתיד כשארצה לבנות?
האם יכולה להתעורר איזושהיא בעיה בעתיד בכגלל העברת קו החשמל?
תודה.
לצפיה ב-'תשתיות שמוטמנות במגרש עלולות ליצור בעיה'
תשתיות שמוטמנות במגרש עלולות ליצור בעיה
( לעמוד שלי בתפוז )
02/05/2018 | 11:04
1
56
במידה ולא מתכננים כראוי את הטמנתן. התשתית הבעייתית יותר להעברה בתחום מגרש היא תשתית של צנרת ביוב , כאשר תשתית חשמל פשוטה יותר להעברה. במידה ותקח בחשבון אפשריות שונות לתכנון מגרשך יתכן שתוכל למנוע בעיות עתידיות. האפשרויות שעולות כרגע בדעתי הן: יכול להיות שתרצה לבנות בריכה שתהיה צמודה לקו המגרש, שתרצה לבנות מרתף או שתרצה לבנות מחדש את הגדרות שמקיפות את מגרשך. במקרים האלה התשתית התת קרקעית עלולה להוות הפרעה ולכן כדאי לך להתייעץ עם מנהל פרוייקטים או יועץ חשמל שיסייעו לך למצוא דרך להטמין את קו החשמל באופן הבטוח ביותר, לאור האפשרויות שציינתי, או אפשרויות אחרות שעולות בדעתך. 
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
02/05/2018 | 12:17
8
לצפיה ב-'המלצה על אדריכל\ית להכשרת משק בשרון'
המלצה על אדריכל\ית להכשרת משק בשרון
01/05/2018 | 16:24
21
מחפש אדריכל\ית או המלצה, מישהו שעשה משהו דומה.
dgamim@zahav.net.il
לצפיה ב-'בלוקים באוטוקד'
בלוקים באוטוקד
26/04/2018 | 23:11
3
42
שלום :) 
אני סטודנטית שנה א׳ ואני רוצה להתחיל תכנית באוטוקד לפרוייקט. העבירו לי קובץ אוטוקד עם כל מיני בלוקים שאני רוצה להשתמש בהם, הבעיה היא שאני שומרת כל דבר שאני רוצה מתוך הקובץ הזה בתור בלוק משלי (כדי שהשכבות לא יתערבבו עם הtamplate שלי אני לא מעתיקה) אבל כשאני מייבאת את הבלוק ששמרתי לקובץ של התוכנית שלי הוא ממש ענק. אני לא מצליחה לעבוד עם הscale. יש אופציה שיכולה לעזור לי? אולי לשמור את הבלוק במידות מסויימות שאני רוצה לפני שאני שומרת אותו כבלוק?
תודה! 

לצפיה ב-'שילוב בלוקים בשרטוט '
שילוב בלוקים בשרטוט
( לעמוד שלי בתפוז )
30/04/2018 | 16:55
2
34
הי שחר
כאשר מייבאים בלוק לשירטוט נפתח מסך "insert" ובו ניתן לקבוע את קנה המידה של הבלוק המיובא ובדרך כלל אנחנו לא יודעים מראש באיזה קנה מידה נשמר הבלוק לעומת השרטוט שלנו. אני תמיד מייבאת את הבלוק לשרטוט ואז משנה את קנה המידה שלו בהתאם לגודל של השרטוט עליו אני עובדת.
בנוגע לשאלתך אם כדאי לשמור את הבלוק במידות מסוימות- מכיוון שאת תלמידת שנה א' אולי יש לך כעת מעט בלוקים, אבל עם הזמן תצברי עוד ועוד בלוקים ויהיו לך רשימות של מאות בלוקים, כך שהאפשרות הזו איננה ריאלית במיוחד. עם הזמן תצברי ניסיון בתוכנה והשימוש בבלוקים יהפוך להיות פשוט ומהיר יותר ושאלת קנה המידה שלהם תהפוך להיות פחות רלוונטית. יתכן שעם הזמן, יהיו לך מספר בלוקים בהם תשתמשי באופן תדיר ולגביהם תוכלי באמת ליצור התאמות שיהיו רלוונטיות יותר לאופן בו תתרגלי לעבוד בתוכנה. 
לצפיה ב-'בלוקים באוטוקד'
בלוקים באוטוקד
30/04/2018 | 18:39
1
22
אחלה תודה רבה! 
ושאלה נוספת, יש לי כבר הרבה זמן בעיה באוטוקד. את מכירה אולי מישהו/טכנאי שיכול להתקין את התוכנה מההתחלה עד הסוף במחיר לא מופרז? 
לצפיה ב-'לצערי לא...'
לצערי לא...
( לעמוד שלי בתפוז )
30/04/2018 | 21:50
23
אם יש מישהו שיכול לעזור, נא להשאיר הודעה לשחר במערכת המסרים 
לצפיה ב-'התקנת מעלית בבניין קיים.'
התקנת מעלית בבניין קיים.
24/04/2018 | 12:07
2
56
בבניין שלנו 3 קומות ו-9 דיירים מהם קשישים.
בחדר המדרגות יש פיר ברוחב 80 ס"מ (ברוטו, המעקה מבלוק)

הרוחב הכולל של חדר המדרגות עם הפיר וגרמי המדרגות
הוא 275 ס"מ.

האם יש אפשרות להרחיב את הפיר על חשבון הרוחב של גרמי
המדרגות להתקנת מעלית, בתנאי המידות האלה?

תודה רבה
לצפיה ב-'בעקרון התשובה היא חיובית '
בעקרון התשובה היא חיובית
( לעמוד שלי בתפוז )
24/04/2018 | 23:42
1
37
בבנין כמו שלכם (דהיינו בנין שאיננו רב קומות), שבו מבוקשת הוספת מעלית, הרוחב המינימלי של המדרגות שיש להשאיר הוא 90 ס"מ. ניתן גם להשאיר רוחב מינימלי של 80 ס"מ וזאת באישור מיוחד של מהנדס הוועדה ושירותי הכבאות. 
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
25/04/2018 | 07:32
9
לצפיה ב-'אדריכל בצפון '
אדריכל בצפון
22/04/2018 | 20:06
1
100
שלום, מעוניינת לבנות בהרחבה בקיבוץ בצפון בית שטוח 125 מ"ר. מחפשת אדריכל שמכיר את איזור הצפון. מכיר את הועדה לתכנון ובניה של מועצה איזורית גליל עליון . ניתן גם אדריכל מתחיל .
וגם שאלה- האם אדריכל כותב גם כתב כמויות או שצריך ללכת עם התוכנית האדריכלית למהנדס/הנדסאי בניין לשם כך?
לצפיה ב-'המלצה חמה '
המלצה חמה
23/05/2018 | 14:48
28
אחותי בנתה בית מהממם בצפון עם אדריכלית מדהימה שגם שילבה לה קצת אדריכלות ירוקה ומעבר לזה שהבית יצא יפה וממש מותאם עבורם היא שיבחה את
היחס האישי שהיא קיבלה הליווי היא באה מתל אביב אחותי ולא הכירה אף אחד בצפון והיא דאגה להכול והמומחיות שלה זה בניה בצפון

מיכל רוזצוויג גופר - 052-8773403
צרפתי לך תמונה מהממת של הבית של אחותי

לצפיה ב-'חישוב כיוון השמש '
חישוב כיוון השמש
15/04/2018 | 09:54
3
104
יש אתר או תוכנה לחישוב כיוון מסלול השמש והזווית שלה לפי מיקום מסוים? אני צריך כלי כמו המפורט לעיל לתכנון מבנה ציבורי בשטח נתון.
לצפיה ב-'כלים אלו קיימים בתוכנות תלת מימד'
כלים אלו קיימים בתוכנות תלת מימד
( לעמוד שלי בתפוז )
15/04/2018 | 17:48
60
ישנם כלים לחישוב מסלול השמש בתוכנות תלת מימד כדוגמת סקטצ'אפ. יש לבנות את המבנה בתוכנה ו"למקמו" בקורדינטות אמיתיות ואז להשתמש ביישום שבתכנה באמצעותו ניתן לראות כיצד השמש משפיעה על המבנה בכל חודש ושעה שתרצה (בסקטצ'אפ זה מופיע תחת location ו-shadows).  
לצפיה ב-'גם ברוויט'
גם ברוויט
18/04/2018 | 07:38
1
43
מצטרפת ומוסיפה שתוכנה מעולה לחישוב כיווני שמש ועומק צל היא רוויט, יש לה כלי מיוחד שמייצא סרטונים כאלה. מוזמן ללמוד עוד :
לצפיה ב-'תודה לשתיכן!'
תודה לשתיכן!
18/04/2018 | 12:33
12
לצפיה ב-'קירוי חצר אנגלית'
קירוי חצר אנגלית
15/04/2018 | 11:54
1
62
בביתנו יש חצר אנגלית גדולה וכרגע אין לה קירוי כלשהו בקומת הקרקע, אלא מדובר בפיר גדול בין המרתף לקומה 1.

האם אפשר (חוקי) לקרות חצר אנגלית רק ע"י סורג, או שאפשר לקרות גם ע"י לוחות זכוכית?

אנחנו רוצים שאפשר יהיה לדרוך על הקירוי בלי חשש "ליפול" לקומה למטה. האם זה אפשרי עם קירוי סורג או זכוכית?

תודה מראש
לצפיה ב-'נהוג לשים מדרכים מסורגי מתכת '
נהוג לשים מדרכים מסורגי מתכת
( לעמוד שלי בתפוז )
15/04/2018 | 12:07
61
בדרך כלל נהוג לשים סורגי מתכת ככיסוי לחצר אנגלית וכך ניתן לעבור מעליה ועדיין קומת המרתף מתאווררת ומוארת. מעולם לא ראיתי שמישהו כיסה חצר אנגלית בלוחות זכוכית משום שזה מבטל את האפשרות לאיוורור וגם הרבה יותר יקר. 

לצפיה ב-'תוכנית בית פרטי'
תוכנית בית פרטי
09/04/2018 | 09:26
5
247
שלום,
אנו בתחילת תהליך התכנון של בית פרטי, מתלבטים בין שתי תוכניות ונשמח לחוות דעתכם.
אלה תוכניות ראשוניות ונתונות לעוד הרבה שינויים. כרגע אנחנו רוצים להחליט על כיוון, בעיקר לגבי המטבח והסלון.
בשלב הראשון אנו מתכננים לבנות קומה אחת ובשלב מאוחר יותר להוסיף עוד קומה בה יהיו חדרי השינה. לכן בתוכניות גם מצוין מקום עתידי למדרגות.
מתוכננת גם חניה מקורה שאנו כנראה נוותר עליה לפחות בשלב הראשון.
המגרש בגודל 370 מטר, הבית שלנו יהיה צמוד לבית השכן. החזית פונה לרחוב חד סטרי ומשאר הצדדים המגרש צמוד למגרשים השכנים.
כיוון הכניסה לבית הוא צפון מערב.
תודה רבה מראש!
לצפיה ב-'אין התייחסות לקווי המתאר של המגרש'
אין התייחסות לקווי המתאר של המגרש
09/04/2018 | 13:08
1
82
וליתר דיוק - קווי המתאר של החניה קצת משונים ובייחוד פינת הבית שנכנסת אל תוך החניה. אני חוששת גם מהחזית - איפה ימוקם שער הכניסה ואיך יראה הכניסה למגרש ולבית. הייתי מבקשת להקדיש עוד קצת מחשבה לגבי הקונטור של הבית.
מבחינת סידור פנימי, סידור החלק הפרטי של הבית באופציה הראשונה נראה לי נכון יותר.
לצפיה ב-'קווי מתאר'
קווי מתאר
09/04/2018 | 14:26
57
תודה אתי.
קווי המתאר של המגרש מתוארים ע"י הקו הכחול המקווקו והקו האדום זה קו הבניין.
לצפיה ב-'באמת חסרים הרבה פרטים גם עליכם וגם על המגרש'
באמת חסרים הרבה פרטים גם עליכם וגם על המגרש
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2018 | 23:12
2
76
שלום לך
כפי שכתבה אתי באמת התכנית לא ממחישה כרגע בצורה מוצלחת את הקשר עם המגרש והסביבה. אני מניחה שהסיבה לכך היא שמדובר בתכניות מאוד ראשוניות אבל עדיין אפשר קצת לתת התייחסות לפתחים עתידיים, גם אם לא בגודל סופי, רק כדי לרמז או לתת מושג על הקשר שיהיה לבית עם הגינה שסביבו. 
דבר נוסף שחסר הוא מעט מידע עליכם- כמה נפשות אתם במשפחה?- הורים וילדים, מהם הדברים שחשוב לכם שיהיו בבית, מהם עקרונות התכנון שחשוב לכם לדבוק בהם במסגרת תהליך התכנון. חוץ מזה כל פרט נוסף שיכול להבהיר את התכנון המוצג יסייע לתת ביקורת כמו למשל- מדוע האי במטבח כל כך ארוך ויש בו 6 מקומות ישיבה? (הרי לפי התכניות נראה שאתם משפחה קטנה יותר). האם אתם נוהגים לארח הרבה? האם אתם עובדים מהבית (ולכן חשוב שתהיה פינת עבודה)? 
וגם אנא התייחסות לעניין הדלת המסתובבת- בשום בית פרטי בחיי לא ראיתי דלת שכזו חוץ מבניני משרדים וקניונים. אז במה מדובר?  
ולשאלתך- החלוקה בין האזורים הציבוריים והאזורים הפרטיים טובה יותר באופציה 1, למרות שאני מאוד אוהבת את הסידור של החללים הציבוריים (סלון-פינת אוכל-מטבח) לאורך החזית האחורית, כפי שזה מוצג באופציה 2. הסידור המאורך הזה יכול ליצור קשר טוב בין פנים וחוץ אבל אז ההפרדה בין החללים הציבוריים והפרטיים קצת בעייתית, וזה גם מפריע לי (למשל מהסלון רואים ממש לתוך המקלחת). לכן אני חושבת שהכיוון המוצלח יותר הוא אופציה 1 עם שינוי באופן העמדת הריהוט בסלון כך שניתן יהיה לצפות ממנו אל הגינה. 
אני פחות אוהבת את האי הארוך שלדעתי זו צורה לא נוחה של ישיבה משום שאין קשר עין בין האנשים שיושבים יחד לאכול וזה מזכיר יותר ישיבה בבר ולא בבית משפחתי. 
דבר נוסף ששווה לתת עליו את הדעת הוא תכנון המקלחת שבאופציה 1 הוא טוב מאוד. באופציה זו המקלחת צמודה לחדר ההורים והדבר יאפשר לכם, לאחר בניית הקומה השניה, לחבר אותה לחדר ההורים, פשוט על ידי פתיחת דלת מהחדר.  כך תקבלו בעצם יחידת הורים מושלמת, עם מקלחת צמודה, מבלי ליצור כמעט כל שינוי. 
הצעה נוספת היא לא לתכנן את חדר העבודה כחדר פשוט עם קירות ודלת אלא ליצור בו אלמנט שיחבר אותו לחלל הציבורי- למשל- לתכנן אותו כחדר עם קיר שקוף בינו ובין פינת האוכל, או לתכנן איזה חלון/פתח הצצה ממנו לעבר הבית. כך מי שיושב בחדר יכול להיות בקשר עין עם הנעשה בבית ולעבוד בו זמנית. 
דבר אחרון- כרגע אין התייחסות לחזיתות הפונות לגינה. אני מניחה שמדובר בחזיתות הפונות לכיוון דרום-מזרח (כי הכניסה לבית היא מכיוון צפון-מערב). זה כיוון בעייתי ומאוד שימשי וחם. כדאי לוודא שתתכננו אלמנטים מתאימים להצללה לאורך חזית זו. 
בהצלחה!
לצפיה ב-'פרטים נוספים'
פרטים נוספים
10/04/2018 | 12:30
1
80
תודה רבה על התשובה המפורטת!
לא רציתי להלאות יותר מדי אבל אוסיף פרטים.
אנחנו זוג עם שני ילדים קטנים כרגע. זאת התוכנית לשנים הקרובות, אך בהמשך אנחנו מתכננים להוסיף קומה שניה שבה יהיו חדרי השינה של הילדים, חדר אמבטיה ויחידת הורים. לאחר מכן החדרים בקומת הקרקע ישמשו לאירוח ולמשחקים. אנחנו אכן עובדים מהבית ולא נוהגים לארח הרבה, אבל זה יכול להשתנות.

התוכניות ראשוניות ולכן אין התייחסות לפתחים אבל אנו רוצים ליצור פתחים גדולים לכיוון הגינה.
הגינה המרכזית תהיה האחורית. אני לא יודעת כמה השמש תפריע שם כי המגרש שמאחרינו מוגבה בכמטר וחצי והדו הצמוד מאוד גבוה. נבדוק את זה. 
לגבי הדלת - לא שמתי לב לזה קודם, אבל עכשיו זה באמת נראה כמו דלת מסתובבת של קניון. אני חושבת שהמטרה הייתה פשוט לסמן קצת אחרת את הכניסה לבית. לא מדובר באמת בדלת מסתובבת 
האי במטבח אמור להיות משטח עבודה ולכן הוא ארוך. מסכימה לגבי מקומות הישיבה, נבקש לבטל אותם. אנחנו לרוב אוכלים בפינת האוכל.
אני מאוד מתחברת למה שכתבת על הפרדת החללים וחדר האמבטיה שפונה לסלון. אופציה 1 נראית מסודרת יותר, אבל אופציה 2 נראית מרווחת יותר.

לצפיה ב-'תודה על תגובתך '
תודה על תגובתך
( לעמוד שלי בתפוז )
12/04/2018 | 00:53
52
את מוזמנת להמשיך ולשתף את התכנית המעודכנת 
לצפיה ב-'אשמח לרעיונות בפריסת הבית על המגרש שלהלן'
אשמח לרעיונות בפריסת הבית על המגרש שלהלן
11/04/2018 | 10:56
1
82
תוכן ההודעה: 
יש לי מגרש 450 מ"ר שטוח 
שטח בנייה כדלהלן 
צלע עליונה 15.75 מ´ 
צלע תחתונה 12.6 מ´ 
צלעות הצד 14.2 מ´ כל צלע 
מעוניין בבית של 160 מ"ר (שתי קומות) 
3 חדרי שינה 
ממ"ד 
מטבח סלון פינת אוכל 
לצפיה ב-'אתה באמת חושב שאפשר לענות לך על כך בפורום? '
אתה באמת חושב שאפשר לענות לך על כך בפורום?
( לעמוד שלי בתפוז )
11/04/2018 | 17:50
54
אפשר להתייחס לתכנית קיימת ולהביע דעה על משהו שכבר התחילו לעבוד עליו אבל אי אפשר להתייחס ברצינות לשאלה הכוללנית והפתוחה שלך. כדי לתכנן בית צריך להכיר את המקום ולראות את המגרש, לדעת מהם כיווני האוויר שלו, מהי חזית הכניסה אליו כיצד בנויים המבנים הגובלים בו ועוד...
חוץ מזה צריך להכיר אותך ואת משפחתך, את צרכיכם והעדפותיכם. את כל הדברים האלה רק אדריכל או הנדסאי אדריכלות יכול לבצע בצורה רצינית, מקיפה ומקצועית. כל דרך אחרת מלבד זאת משמעותה- שרלטנות וחובבנות.  

מנהל/ת הפורום

אודות:
זוהר רוזנפלד היא אדריכלית רשומה (B.Arch.) בוגרת בית הספר לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב משנת 2001 בהצטיינות. עבדה במספר משרדי אדריכלות בולטים, ומשנת 20
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ