לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1208612,086 עוקבים אודות עסקים

פורום אדריכלות

פורום אדריכלות הוא מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון בעולם המרתק של עיצוב ותכנון אדריכלי.
הפורום מיועד לכל מי שמתעניין בגישות לעיצוב ותכנון, רישוי, היתרים ובנייה. ניתן להעלות סקיצות, רעיונות ושאלות מעולם האדריכלות, ולקבל מענה מקצועי מהגולשים והנהלת הפורום. סטודנטים לעיצוב ואדריכלות מוזמנים להעלות לכאן עבודות שלהם ולקבל חשיפה ועזרה, וכמו כן אדריכלים מוזמנים להציג פרוייקטים מעניינים וגישות לעיצוב ולתכנון. 

גולשי הפורום קוראים לשיח ענייני, ומבקשים לשמור על כבודו של מפרסם ההודעה ומושאה. אין להעלות לפורום הודעות פרסומיות בשום נושא. 

בברכת גלישה מועילה ומהנה,
הנהלת הפורום.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אדריכלות

פורום אדריכלות הוא מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון בעולם המרתק של עיצוב ותכנון אדריכלי.
הפורום מיועד לכל מי שמתעניין בגישות לעיצוב ותכנון, רישוי, היתרים ובנייה. ניתן להעלות סקיצות, רעיונות ושאלות מעולם האדריכלות, ולקבל מענה מקצועי מהגולשים והנהלת הפורום. סטודנטים לעיצוב ואדריכלות מוזמנים להעלות לכאן עבודות שלהם ולקבל חשיפה ועזרה, וכמו כן אדריכלים מוזמנים להציג פרוייקטים מעניינים וגישות לעיצוב ולתכנון. 

גולשי הפורום קוראים לשיח ענייני, ומבקשים לשמור על כבודו של מפרסם ההודעה ומושאה. אין להעלות לפורום הודעות פרסומיות בשום נושא. 

בברכת גלישה מועילה ומהנה,
הנהלת הפורום.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
בונים? משפצים? מתכננים? 
זה המקום שלכם להתייעץ, לחלוק רעיונות ולשתף את העולם בהשראה וביצירה.
 אדריכלות היא מקצוע רחב היקף הנוגע בתחומים רבים. 

פורום אדריכלות של אתר תפוז הוא המקום המקצועי, המגוון והעדכני לכל המתעניינים בתחום התכנון והבנייה, ובשאר התחומים הנוגעים והמתייחסים לעיצוב הסביבה הבנויה בה אנו חיים.
בין אם אתם בונים, מתכננים או חובבי אמנות וטכנולוגיה, בפורום זה תמצאו קהילה מקצועית ומנוסה, שתנסה לסייע ולייעץ בכל שלב. 
הפורום מעודד העלאת רעיונות, הגיגים ותכנים איכותיים מכל גולשיו.

בברכת ביקור מועיל ומהנה בפורום,

המשך >>

לצפיה ב-'אדריכל בראשון לציון לבניית בית פרטי'
אדריכל בראשון לציון לבניית בית פרטי
12/05/2018 | 12:53
48
שלום,
אנחנו מחפשים המלצות לאדריכל לצורך בניית בית פרטי בנווה דקלים בראשון.
אם יש למישהו המלצות אשמח לשמוע
לצפיה ב-'תכנית גג'
תכנית גג
08/05/2018 | 21:23
7
100
הי,
אשמח לעזרה ב 2 תכניות גג.
בשתי התוכניות זה אמור להיות גג טכני (שלהבנתי המעקה בו 40 ס"מ). אני צריכה
עזרה בעניין של השיפועים והניקוזים וצורת החישוב.
בתכנית הראשונה שמתי מיקמתי ניקוזים לפי איך שאני חושבת, אני לא יודעת אם אני בכיוון נכון ואיך להראות את השיפועים שהכל מתנקז לשם. (החזית הדרומית זוהי החזית הקדמית של הבית).
בתכנית השנייה זה כמה מבנים שמתחברים ביניהם עם גשרים וגם פה החזית הדרומית היא הקדמית. שם אני יותר מסתבכת ואשמח להכוונה. 
תודה! :)

לצפיה ב-'מספר עקרונות לתכנון ניקוז גגות שטוחים'
מספר עקרונות לתכנון ניקוז גגות שטוחים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/05/2018 | 00:21
6
57
בעקרון כאשר שטח הגג 40 מ"ר ומטה, אפשרי רק קולטן אחד, כאשר לשטחי גג הגדולים מ-40 מ"ר יש  למקם לפחות 2 קולטנים. 
יש לחשב את שטח הגג ולחלקו לחלקים שווים פחות או יותר על ידי קווי רכס לפי מספר הקולטנים שנפזר בגג, כאשר לכל 100-120 מ"ר מתוכנן קולטן. בעת מיקום הקולטן בגג עלינו לחשוב לאן יזרמו מי הגשמים בהגיעם לשטח שסביב המבנה, וזאת במטרה להרחיק את המים מאזורים שזרימת מים בקרבתם עלולה להוות בעיה, לדוגמא, באזור הכניסה למבנה. 
מכיוון שאינני יודעת מהי תכנית הסביבה שתכננת במסגרת שני הפרוייקטים שצרפת את תכניתם אין לי ממש אפשרות להמליץ לך על מיקום הקולטנים בגג. 
במבנה "המפורק" יש לנקז כל גג בנפרד, כאשר גם פה הייתי ממקמת את הקולטנים במיקום שיאפשר את הרחקת המים מהקומפלקס שתכננת במהירות. 
את צוואר הקולטן יש למקם במרחק של לפחות 40 ס"מ בינו ובין המעקה החיצוני הקרוב וזאת כדי לאפשר לאיש האיטום, לעבד את היריעה הביטומנית סביב הנקז. אם הנקז מאוד צמוד לקיר, קשה לאטום סביבו. 
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
11/05/2018 | 09:16
3
25
ולגבי החישוב של השיפוע?
בתמונה המצורפת עשיתי לפי איך שנראה לי נכון רק אני צריכה לחשב את השיפוע..
תודה :)

לצפיה ב-'שיפוע ניקוז בגג שטוח הוא כ-2% '
שיפוע ניקוז בגג שטוח הוא כ-2%
( לעמוד שלי בתפוז )
11/05/2018 | 10:36
2
20
אם תצרפי את מידות הגג נוכל לערוך את החישובים 
לצפיה ב-'צירפתי'
צירפתי
18/05/2018 | 02:16
1
12
הי,
צירפתי את תוכנית גג של מבנה ציבור (אני סטודנטית, כחלק מפרוייקט) ומיקמתי את הניקוזים לפי איך שנראה לי. הסיבה שמיקמתי אותם ככה היא מפני שניסיתי שהניקוזים יפנו כמה שיותר כלפי חוץ.
הקווים המקווקים הם גשרים ובתוכו יש מן חצר פנימית.

החזית הדרומית היא מדרחוב, הצפונית פונה לרחוב ומימין למזרחית ומשמאל למערבית יש בניינים במרחק של כ8 מ'. 

אני מתלבטת איפה להראות את הסימון של השיפוע לפי הניקוזים שסימנתי (אם המיקום שלהם הגיוני...) ושוב לא כל כך הבנתי איך לבצע את החישוב...

תודה רבה!

לצפיה ב-'צירפתי תכנית חדשה..'
צירפתי תכנית חדשה..
18/05/2018 | 09:18
11
מצרפת את התוכנית עם מפלסים אם זה עוזר.
לצפיה ב-'האם יש מצב שזה יכול להיראות ככה?'
האם יש מצב שזה יכול להיראות ככה?
18/05/2018 | 14:52
1
15
מצורף
לצפיה ב-'עליך להוסיף לשרטוט את מידות הגגות '
עליך להוסיף לשרטוט את מידות הגגות
( לעמוד שלי בתפוז )
23/05/2018 | 11:04
6
הי שחר
עליך להוסיף לשרטוט מידות על מנת שניתן יהיה לחשב מה גובה המילוי שיהיה בו צורך ליצירת שיפוע של 2% וכן כדי שאפשר יהיה לענות על השאלה כמה פתחי ניקוז יש לתכנן- אחד, שניים או יותר...? 
בחלק "הדרומי" של השרטוט מיקמת על הגג 3 פתחי ניקוז שמופנים לאזור המרכזי, שממוקם בין המבנים. האם אין עם כך בעיה? ללא הכרות עם המבנה לא ניתן לענות על כך.  
לצפיה ב-'להפוך 4 חדרים ל4.5'
להפוך 4 חדרים ל4.5
09/05/2018 | 18:50
4
76
שלום 
הדירה שלנו דורשת שיפוץ ובמסגרתו אנו מעוניינים להוסיף חצי חדר שישמש כמשרד. החלל לא חייב לכלול חלון אך חייב להיות סגור עם קירות מלאים ודלת וצריך להכיל שולחן כתיבה, כסא וספריה או ארון. מאחר והדירה דורשת שיפוץ כולל אנחנו פתוחים לכל רעיון שכולל הריסה של המבנים הקיימים, אך מבלי לבצע שינויים חיצוניים (למשך הזזת מיקום דלת הכניסה אינו אפשרי). האם למי מכם יש רעיון יצירתי איך יוצרים כאן חצי חדר? תודה מראש!

לצפיה ב-'פנית אלינו כבר בעבר בנוגע לאותה שאלה בדיוק '
פנית אלינו כבר בעבר בנוגע לאותה שאלה בדיוק
( לעמוד שלי בתפוז )
09/05/2018 | 20:01
3
81
הי שירה
פנית אלינו בעבר (או מישהו אחר...?). את יכולה לצפות בתגובות שקבלת על ידי כניסה לארכיון ההודעות. ההודעה שלך היא מתאריך 29.1.2017. 
לצפיה ב-'היי תודה'
היי תודה
09/05/2018 | 20:09
2
63
אכן פניתי בעבר, ההמלצה העיקרית שקיבלתי היתה כרוכה בהזזת דלת הכניסה- לאחר בדיקה אינו אפשרי.  ההצעה שלך בזמנו היא האופציה המובילה כעת אך היא כרוכה בהקטנה משמעותית של החלל הציבורי, מאחר וכעת אנחנו עומדים לקראת שיפוץ כללי כולל חדרי אמבטיה ריצוף וכו חשבתי שזו הזדמנות טובה לבדוק אם יש לכן הצעות נוספות. כלומר- בהנחה שישנם רק קירות המעטפת והממ״ד- האם ישנה דרך מוצלחת יותר לתוכן דירת 4.5 ח בחלל זה?
המון תודה שוב!
לצפיה ב-'הוספת חצי חדר '
הוספת חצי חדר
( לעמוד שלי בתפוז )
09/05/2018 | 20:35
1
69
ללא הזזת המטבח ו/או הקטנת שטח החלל הציבורי אין אפשרות להוסיף חצי חדר. אלא אם תסכימו לוותר על שירותי ההורים וחדר הארונות ותהפכו אותם לחצי חדר צר וארוך...
לצפיה ב-'תודה שוב!'
תודה שוב!
10/05/2018 | 07:48
13
לצפיה ב-'מה קורה ברגבה ?'
מה קורה ברגבה ?
06/05/2018 | 22:48
4
124
מישהו יודע מה קורה שם ,סגרו סניף ...יגמרו כמו דקור ?
לצפיה ב-'לא עודכנתי בעניין '
לא עודכנתי בעניין
( לעמוד שלי בתפוז )
07/05/2018 | 11:48
2
41
לצפיה ב-'מקווה שמצבם הכספי טוב ..חברה ותיקה '
מקווה שמצבם הכספי טוב ..חברה ותיקה
07/05/2018 | 16:13
1
71
בהרצליה סגרו את הסניף והם מפרסמים חנויות שלמות למכירה מתצוגה
לצפיה ב-'רגבה '
רגבה
13/05/2018 | 16:29
56
ראיתי עכשיו שמוכרים את כל המטבחים בתצוגה של סניף רגבה פתח תקווה ,כנראה שהחנות נסגרת .

לצפיה ב-'רגבה חיה ובועטת אבל חברה אחרת פשטה רגל '
רגבה חיה ובועטת אבל חברה אחרת פשטה רגל
( לעמוד שלי בתפוז )
06/06/2018 | 10:59
150
לצפיה ב-'רק לעדכן ,סוף הסאגת מיסתור כביסה.'
רק לעדכן ,סוף הסאגת מיסתור כביסה.
06/05/2018 | 22:17
1
110
לאחר שקיבלתי מזוהר טיפ לגבי שאלת מיסתור הכביסה הסתבר שאין !!! תקן מחייב והתקן הקיים מאד מאד מעורפל וכל אחד יכול לפרשו כרצונו למרות שהמילים "לאפשר זרימת אויר חופשית במיסתור" מופיעה בכתובים.
העיריה התחמקה מלעסוק בענין למרות שאישור הבנין נעשה על ידה ובצד ובשקט נאמר" תורידו את כל השלבים שמפריעים" והקבלן מצידו הוציא מכתבים האוסרים על שינוי המיסתור.
לבסוף הקבלן נכנע והסכים לפשרה בה נחתכו השלבים לכדי מחצית ונםתחו כלפי חוץ כך שנפתח פתח יפה ובא לציון הגואל. 
לצפיה ב-'תודה על העדכון '
תודה על העדכון
( לעמוד שלי בתפוז )
07/05/2018 | 11:52
36
טוב שהדברים הסתיימו לטובת הדיירים (ובמיוחד לטובת המזגנים), רק חבל באמת שזה הפך ל"סאגה" מעיקה שכזו, במיוחד לאור העובדה שהפיתרון לא היה מתוחכם מדי...
לצפיה ב-'סקר בנושא הדפסות בתלת מימד'
סקר בנושא הדפסות בתלת מימד
03/05/2018 | 10:51
26
בס"ד

שלום רב,
אנו 3 סטודנטיות מהמרכז האקדמי לב, עורכות סקר במסגרת פרוייקט הגמר שלנו בנושא ההדפסות בתלת מימד.
נודה לכם מאוד באם תוכלו להקדיש דקה או שתיים מזמנכם לטובת מענה על הסקר הבא, יעזור לנו מאוד.

בין המשיבים יוגרל שובר ברשת ארומה.
בתודה מראש,
שני נבון, רונית שרעבי ולאה זשקובסקי.

לצפיה ב-'העברת קו חשמל במגרש של שכן'
העברת קו חשמל במגרש של שכן
01/05/2018 | 14:40
2
38
שלום,
אני בשלבים מתקדמים של רכישת בית ישן על מגרש.
כעת המוכרים הציבו תנאי, שעלי לקים הבטחה שלהם לבעלים של הבית החדש שנבנה בתת חלקה האחורי ושפונה לרחוב השני:
להעביר קו של חברת החשמל מהעמוד שנמצא בצד השמאלי של המגרש "שלי", דרך המדרכה (מתחתיה - עומק של לפחות 1 מטר) על לקצה הימני של המגרש "שלי", ומשם לחפור במגרש שלי צמוד לדופן הימנית גם בעומק של לפחות מטר אל המגרש שלו (ומשם לפילר שברחוב השני).
האם העברת קו החשמל סמוך לחומה שלי מבחוץ, ואז בתוך המגרש שלי, צמוד לחומה מבפנים, יכול להוות איזה מכשול בעתיד כשארצה לבנות?
האם יכולה להתעורר איזושהיא בעיה בעתיד בכגלל העברת קו החשמל?
תודה.
לצפיה ב-'תשתיות שמוטמנות במגרש עלולות ליצור בעיה'
תשתיות שמוטמנות במגרש עלולות ליצור בעיה
( לעמוד שלי בתפוז )
02/05/2018 | 11:04
1
55
במידה ולא מתכננים כראוי את הטמנתן. התשתית הבעייתית יותר להעברה בתחום מגרש היא תשתית של צנרת ביוב , כאשר תשתית חשמל פשוטה יותר להעברה. במידה ותקח בחשבון אפשריות שונות לתכנון מגרשך יתכן שתוכל למנוע בעיות עתידיות. האפשרויות שעולות כרגע בדעתי הן: יכול להיות שתרצה לבנות בריכה שתהיה צמודה לקו המגרש, שתרצה לבנות מרתף או שתרצה לבנות מחדש את הגדרות שמקיפות את מגרשך. במקרים האלה התשתית התת קרקעית עלולה להוות הפרעה ולכן כדאי לך להתייעץ עם מנהל פרוייקטים או יועץ חשמל שיסייעו לך למצוא דרך להטמין את קו החשמל באופן הבטוח ביותר, לאור האפשרויות שציינתי, או אפשרויות אחרות שעולות בדעתך. 
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
02/05/2018 | 12:17
8
לצפיה ב-'המלצה על אדריכל\ית להכשרת משק בשרון'
המלצה על אדריכל\ית להכשרת משק בשרון
01/05/2018 | 16:24
21
מחפש אדריכל\ית או המלצה, מישהו שעשה משהו דומה.
dgamim@zahav.net.il
לצפיה ב-'בלוקים באוטוקד'
בלוקים באוטוקד
26/04/2018 | 23:11
3
39
שלום :) 
אני סטודנטית שנה א׳ ואני רוצה להתחיל תכנית באוטוקד לפרוייקט. העבירו לי קובץ אוטוקד עם כל מיני בלוקים שאני רוצה להשתמש בהם, הבעיה היא שאני שומרת כל דבר שאני רוצה מתוך הקובץ הזה בתור בלוק משלי (כדי שהשכבות לא יתערבבו עם הtamplate שלי אני לא מעתיקה) אבל כשאני מייבאת את הבלוק ששמרתי לקובץ של התוכנית שלי הוא ממש ענק. אני לא מצליחה לעבוד עם הscale. יש אופציה שיכולה לעזור לי? אולי לשמור את הבלוק במידות מסויימות שאני רוצה לפני שאני שומרת אותו כבלוק?
תודה! 

לצפיה ב-'שילוב בלוקים בשרטוט '
שילוב בלוקים בשרטוט
( לעמוד שלי בתפוז )
30/04/2018 | 16:55
2
32
הי שחר
כאשר מייבאים בלוק לשירטוט נפתח מסך "insert" ובו ניתן לקבוע את קנה המידה של הבלוק המיובא ובדרך כלל אנחנו לא יודעים מראש באיזה קנה מידה נשמר הבלוק לעומת השרטוט שלנו. אני תמיד מייבאת את הבלוק לשרטוט ואז משנה את קנה המידה שלו בהתאם לגודל של השרטוט עליו אני עובדת.
בנוגע לשאלתך אם כדאי לשמור את הבלוק במידות מסוימות- מכיוון שאת תלמידת שנה א' אולי יש לך כעת מעט בלוקים, אבל עם הזמן תצברי עוד ועוד בלוקים ויהיו לך רשימות של מאות בלוקים, כך שהאפשרות הזו איננה ריאלית במיוחד. עם הזמן תצברי ניסיון בתוכנה והשימוש בבלוקים יהפוך להיות פשוט ומהיר יותר ושאלת קנה המידה שלהם תהפוך להיות פחות רלוונטית. יתכן שעם הזמן, יהיו לך מספר בלוקים בהם תשתמשי באופן תדיר ולגביהם תוכלי באמת ליצור התאמות שיהיו רלוונטיות יותר לאופן בו תתרגלי לעבוד בתוכנה. 
לצפיה ב-'בלוקים באוטוקד'
בלוקים באוטוקד
30/04/2018 | 18:39
1
21
אחלה תודה רבה! 
ושאלה נוספת, יש לי כבר הרבה זמן בעיה באוטוקד. את מכירה אולי מישהו/טכנאי שיכול להתקין את התוכנה מההתחלה עד הסוף במחיר לא מופרז? 
לצפיה ב-'לצערי לא...'
לצערי לא...
( לעמוד שלי בתפוז )
30/04/2018 | 21:50
22
אם יש מישהו שיכול לעזור, נא להשאיר הודעה לשחר במערכת המסרים 
לצפיה ב-'התקנת מעלית בבניין קיים.'
התקנת מעלית בבניין קיים.
24/04/2018 | 12:07
2
55
בבניין שלנו 3 קומות ו-9 דיירים מהם קשישים.
בחדר המדרגות יש פיר ברוחב 80 ס"מ (ברוטו, המעקה מבלוק)

הרוחב הכולל של חדר המדרגות עם הפיר וגרמי המדרגות
הוא 275 ס"מ.

האם יש אפשרות להרחיב את הפיר על חשבון הרוחב של גרמי
המדרגות להתקנת מעלית, בתנאי המידות האלה?

תודה רבה
לצפיה ב-'בעקרון התשובה היא חיובית '
בעקרון התשובה היא חיובית
( לעמוד שלי בתפוז )
24/04/2018 | 23:42
1
36
בבנין כמו שלכם (דהיינו בנין שאיננו רב קומות), שבו מבוקשת הוספת מעלית, הרוחב המינימלי של המדרגות שיש להשאיר הוא 90 ס"מ. ניתן גם להשאיר רוחב מינימלי של 80 ס"מ וזאת באישור מיוחד של מהנדס הוועדה ושירותי הכבאות. 
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
25/04/2018 | 07:32
9
לצפיה ב-'אדריכל בצפון '
אדריכל בצפון
22/04/2018 | 20:06
1
95
שלום, מעוניינת לבנות בהרחבה בקיבוץ בצפון בית שטוח 125 מ"ר. מחפשת אדריכל שמכיר את איזור הצפון. מכיר את הועדה לתכנון ובניה של מועצה איזורית גליל עליון . ניתן גם אדריכל מתחיל .
וגם שאלה- האם אדריכל כותב גם כתב כמויות או שצריך ללכת עם התוכנית האדריכלית למהנדס/הנדסאי בניין לשם כך?
לצפיה ב-'המלצה חמה '
המלצה חמה
23/05/2018 | 14:48
22
אחותי בנתה בית מהממם בצפון עם אדריכלית מדהימה שגם שילבה לה קצת אדריכלות ירוקה ומעבר לזה שהבית יצא יפה וממש מותאם עבורם היא שיבחה את
היחס האישי שהיא קיבלה הליווי היא באה מתל אביב אחותי ולא הכירה אף אחד בצפון והיא דאגה להכול והמומחיות שלה זה בניה בצפון

מיכל רוזצוויג גופר - 052-8773403
צרפתי לך תמונה מהממת של הבית של אחותי

לצפיה ב-'חישוב כיוון השמש '
חישוב כיוון השמש
15/04/2018 | 09:54
3
101
יש אתר או תוכנה לחישוב כיוון מסלול השמש והזווית שלה לפי מיקום מסוים? אני צריך כלי כמו המפורט לעיל לתכנון מבנה ציבורי בשטח נתון.
לצפיה ב-'כלים אלו קיימים בתוכנות תלת מימד'
כלים אלו קיימים בתוכנות תלת מימד
( לעמוד שלי בתפוז )
15/04/2018 | 17:48
58
ישנם כלים לחישוב מסלול השמש בתוכנות תלת מימד כדוגמת סקטצ'אפ. יש לבנות את המבנה בתוכנה ו"למקמו" בקורדינטות אמיתיות ואז להשתמש ביישום שבתכנה באמצעותו ניתן לראות כיצד השמש משפיעה על המבנה בכל חודש ושעה שתרצה (בסקטצ'אפ זה מופיע תחת location ו-shadows).  
לצפיה ב-'גם ברוויט'
גם ברוויט
18/04/2018 | 07:38
1
41
מצטרפת ומוסיפה שתוכנה מעולה לחישוב כיווני שמש ועומק צל היא רוויט, יש לה כלי מיוחד שמייצא סרטונים כאלה. מוזמן ללמוד עוד :
לצפיה ב-'תודה לשתיכן!'
תודה לשתיכן!
18/04/2018 | 12:33
12
לצפיה ב-'קירוי חצר אנגלית'
קירוי חצר אנגלית
15/04/2018 | 11:54
1
59
בביתנו יש חצר אנגלית גדולה וכרגע אין לה קירוי כלשהו בקומת הקרקע, אלא מדובר בפיר גדול בין המרתף לקומה 1.

האם אפשר (חוקי) לקרות חצר אנגלית רק ע"י סורג, או שאפשר לקרות גם ע"י לוחות זכוכית?

אנחנו רוצים שאפשר יהיה לדרוך על הקירוי בלי חשש "ליפול" לקומה למטה. האם זה אפשרי עם קירוי סורג או זכוכית?

תודה מראש
לצפיה ב-'נהוג לשים מדרכים מסורגי מתכת '
נהוג לשים מדרכים מסורגי מתכת
( לעמוד שלי בתפוז )
15/04/2018 | 12:07
56
בדרך כלל נהוג לשים סורגי מתכת ככיסוי לחצר אנגלית וכך ניתן לעבור מעליה ועדיין קומת המרתף מתאווררת ומוארת. מעולם לא ראיתי שמישהו כיסה חצר אנגלית בלוחות זכוכית משום שזה מבטל את האפשרות לאיוורור וגם הרבה יותר יקר. 

לצפיה ב-'תוכנית בית פרטי'
תוכנית בית פרטי
09/04/2018 | 09:26
5
239
שלום,
אנו בתחילת תהליך התכנון של בית פרטי, מתלבטים בין שתי תוכניות ונשמח לחוות דעתכם.
אלה תוכניות ראשוניות ונתונות לעוד הרבה שינויים. כרגע אנחנו רוצים להחליט על כיוון, בעיקר לגבי המטבח והסלון.
בשלב הראשון אנו מתכננים לבנות קומה אחת ובשלב מאוחר יותר להוסיף עוד קומה בה יהיו חדרי השינה. לכן בתוכניות גם מצוין מקום עתידי למדרגות.
מתוכננת גם חניה מקורה שאנו כנראה נוותר עליה לפחות בשלב הראשון.
המגרש בגודל 370 מטר, הבית שלנו יהיה צמוד לבית השכן. החזית פונה לרחוב חד סטרי ומשאר הצדדים המגרש צמוד למגרשים השכנים.
כיוון הכניסה לבית הוא צפון מערב.
תודה רבה מראש!
לצפיה ב-'אין התייחסות לקווי המתאר של המגרש'
אין התייחסות לקווי המתאר של המגרש
09/04/2018 | 13:08
1
77
וליתר דיוק - קווי המתאר של החניה קצת משונים ובייחוד פינת הבית שנכנסת אל תוך החניה. אני חוששת גם מהחזית - איפה ימוקם שער הכניסה ואיך יראה הכניסה למגרש ולבית. הייתי מבקשת להקדיש עוד קצת מחשבה לגבי הקונטור של הבית.
מבחינת סידור פנימי, סידור החלק הפרטי של הבית באופציה הראשונה נראה לי נכון יותר.
לצפיה ב-'קווי מתאר'
קווי מתאר
09/04/2018 | 14:26
55
תודה אתי.
קווי המתאר של המגרש מתוארים ע"י הקו הכחול המקווקו והקו האדום זה קו הבניין.
לצפיה ב-'באמת חסרים הרבה פרטים גם עליכם וגם על המגרש'
באמת חסרים הרבה פרטים גם עליכם וגם על המגרש
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2018 | 23:12
2
75
שלום לך
כפי שכתבה אתי באמת התכנית לא ממחישה כרגע בצורה מוצלחת את הקשר עם המגרש והסביבה. אני מניחה שהסיבה לכך היא שמדובר בתכניות מאוד ראשוניות אבל עדיין אפשר קצת לתת התייחסות לפתחים עתידיים, גם אם לא בגודל סופי, רק כדי לרמז או לתת מושג על הקשר שיהיה לבית עם הגינה שסביבו. 
דבר נוסף שחסר הוא מעט מידע עליכם- כמה נפשות אתם במשפחה?- הורים וילדים, מהם הדברים שחשוב לכם שיהיו בבית, מהם עקרונות התכנון שחשוב לכם לדבוק בהם במסגרת תהליך התכנון. חוץ מזה כל פרט נוסף שיכול להבהיר את התכנון המוצג יסייע לתת ביקורת כמו למשל- מדוע האי במטבח כל כך ארוך ויש בו 6 מקומות ישיבה? (הרי לפי התכניות נראה שאתם משפחה קטנה יותר). האם אתם נוהגים לארח הרבה? האם אתם עובדים מהבית (ולכן חשוב שתהיה פינת עבודה)? 
וגם אנא התייחסות לעניין הדלת המסתובבת- בשום בית פרטי בחיי לא ראיתי דלת שכזו חוץ מבניני משרדים וקניונים. אז במה מדובר?  
ולשאלתך- החלוקה בין האזורים הציבוריים והאזורים הפרטיים טובה יותר באופציה 1, למרות שאני מאוד אוהבת את הסידור של החללים הציבוריים (סלון-פינת אוכל-מטבח) לאורך החזית האחורית, כפי שזה מוצג באופציה 2. הסידור המאורך הזה יכול ליצור קשר טוב בין פנים וחוץ אבל אז ההפרדה בין החללים הציבוריים והפרטיים קצת בעייתית, וזה גם מפריע לי (למשל מהסלון רואים ממש לתוך המקלחת). לכן אני חושבת שהכיוון המוצלח יותר הוא אופציה 1 עם שינוי באופן העמדת הריהוט בסלון כך שניתן יהיה לצפות ממנו אל הגינה. 
אני פחות אוהבת את האי הארוך שלדעתי זו צורה לא נוחה של ישיבה משום שאין קשר עין בין האנשים שיושבים יחד לאכול וזה מזכיר יותר ישיבה בבר ולא בבית משפחתי. 
דבר נוסף ששווה לתת עליו את הדעת הוא תכנון המקלחת שבאופציה 1 הוא טוב מאוד. באופציה זו המקלחת צמודה לחדר ההורים והדבר יאפשר לכם, לאחר בניית הקומה השניה, לחבר אותה לחדר ההורים, פשוט על ידי פתיחת דלת מהחדר.  כך תקבלו בעצם יחידת הורים מושלמת, עם מקלחת צמודה, מבלי ליצור כמעט כל שינוי. 
הצעה נוספת היא לא לתכנן את חדר העבודה כחדר פשוט עם קירות ודלת אלא ליצור בו אלמנט שיחבר אותו לחלל הציבורי- למשל- לתכנן אותו כחדר עם קיר שקוף בינו ובין פינת האוכל, או לתכנן איזה חלון/פתח הצצה ממנו לעבר הבית. כך מי שיושב בחדר יכול להיות בקשר עין עם הנעשה בבית ולעבוד בו זמנית. 
דבר אחרון- כרגע אין התייחסות לחזיתות הפונות לגינה. אני מניחה שמדובר בחזיתות הפונות לכיוון דרום-מזרח (כי הכניסה לבית היא מכיוון צפון-מערב). זה כיוון בעייתי ומאוד שימשי וחם. כדאי לוודא שתתכננו אלמנטים מתאימים להצללה לאורך חזית זו. 
בהצלחה!
לצפיה ב-'פרטים נוספים'
פרטים נוספים
10/04/2018 | 12:30
1
78
תודה רבה על התשובה המפורטת!
לא רציתי להלאות יותר מדי אבל אוסיף פרטים.
אנחנו זוג עם שני ילדים קטנים כרגע. זאת התוכנית לשנים הקרובות, אך בהמשך אנחנו מתכננים להוסיף קומה שניה שבה יהיו חדרי השינה של הילדים, חדר אמבטיה ויחידת הורים. לאחר מכן החדרים בקומת הקרקע ישמשו לאירוח ולמשחקים. אנחנו אכן עובדים מהבית ולא נוהגים לארח הרבה, אבל זה יכול להשתנות.

התוכניות ראשוניות ולכן אין התייחסות לפתחים אבל אנו רוצים ליצור פתחים גדולים לכיוון הגינה.
הגינה המרכזית תהיה האחורית. אני לא יודעת כמה השמש תפריע שם כי המגרש שמאחרינו מוגבה בכמטר וחצי והדו הצמוד מאוד גבוה. נבדוק את זה. 
לגבי הדלת - לא שמתי לב לזה קודם, אבל עכשיו זה באמת נראה כמו דלת מסתובבת של קניון. אני חושבת שהמטרה הייתה פשוט לסמן קצת אחרת את הכניסה לבית. לא מדובר באמת בדלת מסתובבת 
האי במטבח אמור להיות משטח עבודה ולכן הוא ארוך. מסכימה לגבי מקומות הישיבה, נבקש לבטל אותם. אנחנו לרוב אוכלים בפינת האוכל.
אני מאוד מתחברת למה שכתבת על הפרדת החללים וחדר האמבטיה שפונה לסלון. אופציה 1 נראית מסודרת יותר, אבל אופציה 2 נראית מרווחת יותר.

לצפיה ב-'תודה על תגובתך '
תודה על תגובתך
( לעמוד שלי בתפוז )
12/04/2018 | 00:53
51
את מוזמנת להמשיך ולשתף את התכנית המעודכנת 
לצפיה ב-'אשמח לרעיונות בפריסת הבית על המגרש שלהלן'
אשמח לרעיונות בפריסת הבית על המגרש שלהלן
11/04/2018 | 10:56
1
81
תוכן ההודעה: 
יש לי מגרש 450 מ"ר שטוח 
שטח בנייה כדלהלן 
צלע עליונה 15.75 מ´ 
צלע תחתונה 12.6 מ´ 
צלעות הצד 14.2 מ´ כל צלע 
מעוניין בבית של 160 מ"ר (שתי קומות) 
3 חדרי שינה 
ממ"ד 
מטבח סלון פינת אוכל 
לצפיה ב-'אתה באמת חושב שאפשר לענות לך על כך בפורום? '
אתה באמת חושב שאפשר לענות לך על כך בפורום?
( לעמוד שלי בתפוז )
11/04/2018 | 17:50
53
אפשר להתייחס לתכנית קיימת ולהביע דעה על משהו שכבר התחילו לעבוד עליו אבל אי אפשר להתייחס ברצינות לשאלה הכוללנית והפתוחה שלך. כדי לתכנן בית צריך להכיר את המקום ולראות את המגרש, לדעת מהם כיווני האוויר שלו, מהי חזית הכניסה אליו כיצד בנויים המבנים הגובלים בו ועוד...
חוץ מזה צריך להכיר אותך ואת משפחתך, את צרכיכם והעדפותיכם. את כל הדברים האלה רק אדריכל או הנדסאי אדריכלות יכול לבצע בצורה רצינית, מקיפה ומקצועית. כל דרך אחרת מלבד זאת משמעותה- שרלטנות וחובבנות.  
לצפיה ב-'התייעצות לגבי תוכנית אדריכלית'
התייעצות לגבי תוכנית אדריכלית
09/04/2018 | 10:54
3
182
היי לכולם, קראתי פה קצת ומורגש שיש כאן אנשי מקצוע מעולים אשמח לעזרה:)

אנחנו בתהליך של תכנון בית פרטי. השטח הוא צר וארוך- 11 מטר שמתרחב ל-12 מטר על 40 מטר לערך. סה"כ 434 מ"ר. אנחנו הולכים לעשות מרתף קטן, קומת קרקע קומה שנייה והכנה לקומת גג.
לכן החלטנו לעשות דלת כניסה מהצד והרשנו לעצמנו בגלל האורך גינונת קטנה מקדימה וגינה יותר גדולה מאחורה.
התוכנית מצ"ב היא רק של קומת הקרקע. הקומה העליונה עם כל החדרי שינה עדיין ממש לא מגובשת.
וגם כבר על התוכנית שמצורפת עשינו שינויים. כנראה במקום חדר ילדים סגור ומשרדון נעשה פינת משפחה פתוחה(אם כי אני לא סגורה על זה). 
אנחנו נכנסים עם 2 ילדים קטנים, בשאיפה עם 3 ילדים לבית בע"ה ולכן רציתי מאוד שיהיה חדר ילדים ליד המטבח שיהיה בו את כל הבלגן והמשחקים אבל התחלתי להתחרט על זה כי לא בא לי שיהיו לי חדרים סגורים בקומת הקרקע. אני רוצה כמה שיותר פתוח. אשמח לשמוע דעתכם בנושא.
לגבי העניין של שתי פינות אוכל- אנחנו לא סגורים
החצר האנגלית והסגירה בצד מבוטלת כי החלטנו לוותר על יחידת דיור.(אנחנו עושים הכנה לזה אם נרצה בעתיד)
ולגבי משרד אנחנו בטוח רוצים אבל חשבנו לעשות אותו במרתף במקום בקומת הקרקע. מה דעתכם?
אגב את הבריכה כנראה אנחנו נעשה לאורך המגרש בצד השמאלי ולא ככה רחוק והיא תהיה יותר קטנה.

תודה:)

לצפיה ב-'יש כאן כמות מטורפת של פינות ושולחנות אוכל! '
יש כאן כמות מטורפת של פינות ושולחנות אוכל!
( לעמוד שלי בתפוז )
10/04/2018 | 00:31
2
99
טוב, אז באמת הגזמתם עם כמות פינות האוכל שתכננתם!
פינת האוכל בסלון ממש מיותרת שכן היא כל כך רחוקה מהמטבח שזה יהיה ממש מיגע להעביר כלים ומגשים עמוסים באוכל מהמטבח אליה ובחזרה. פינת האוכל שליד המטבח טובה יותר, רק שיש לי בעיה עם הנוף שנשקף ממנה- החניה. אם אפשר לעשות משהו ולשפר את המצב, זה יהיה רק לטובה.  
הבית בתכנון הכללי נראה מאוד מהודר ואקסטרווגנטי ונראה לפי התכנון הכללי שיש לכם רצון להרשים. באופן אישי אני פחות מתחברת לגישה הזו כי לדעתי בית צריך להיות מקום אינטימי ומחבק יותר אבל בעניין זה- "על טעם ועל ריח" ולכן לא אתייחס לכך מעבר למה שכתבתי. 
שביל הכניסה לבית- הוא ארוך וצר ויש נקודה שבה הוא נהיה צר יותר וזה במקום שבו חולפים על פני חלון המטבח. החלון אמנם יהיה די גבוה אבל עדיין מאפשר לחטוף מכה די רצינית מפינת החלון שבולטת לתוך השביל. לכן כדאי להרחיק בהתחלה את השביל מהבית ולאחר שעוברים את חלון המטבח להטות את השביל חזרה לכיוון הבית. מעבר לכך מי שממשיך ללכת  בשביל הולך סביב הקיר המעוגל ו...נתקע בסופו של דבר בקיר הסלון. מאחר ולא נותר מרחק רב בין קצה השביל ורחבת הפרגולה הייתי כבר ממשיכה את השביל עד אליה. 
שירותי אורחים- דלת שירותי האורחים נפתחת ישירות לחלל הסלון! בבית כל כך מרווח זו ממש לא אופציה, וצריך למצוא להם מקום צנוע ומוסתר יותר. 
מעלון- מאחר ואתם מתכננים בית שבקומת הקרקע שלו אין חדרי שינה, זה יהיה דבר חכם לתכנן מקום להתקנה (עתידית או עכשווית) של מעלון. הדבר יאפשר לכם להתנייד בין קומות הבית כשתהיו מבוגרים יותר ותתקשו לעלות ולרדת במדרגות, או במקרה שאחד מבני הבית יתקשה מסיבה כלשהי לעלות לקומה העליונה (פציעה חו"ח וכו'...) 
חלל עגול בסלון- האמת שלא הבנתי את פשר החלל העגול בסלון. למה הוא מיועד?פינת משפחה אלטרנטיבית? פינת משחק? אשמח לקבל הסבר. מבחינה פונקציונלית הוא נראה לא קשור לחלל הסלון ולדעתי במידה ותוותרו על פינת האוכל שליד הסלון תוכלו למקמו במקום שיתפנה (כמובן בצורה מרשימה ומעניינת). הדבר אולי יאפשר לכם להגדיל את שטח הגינה שלצד דלת הכניסה. 
חדר ילדים- הייתי מציעה להפוך את חדר הילדים לפינת משפחה ומשחקים שפתוחה אל חלל המטבח. כך גם לא יווצר "חדר" אלא חלל פתוח וזורם וגם יתאפשר לך להשגיח על הילדים בזמן שאת מבשלת או עסוקה בעינייניך במטבח. 
פינת עבודה- לדעתי מי שיישב בפינת העבודה הזו ירגיש קצת בעונש- גם החלל צינוקי, צר וקטן, וגם יש רק חלון קטנטן שמשקיף לעבר הגינה האחורית. הייתי משלבת את פינת העבודה באזור הסלון באופן כזה שיאפשר למי שנמצא בה להיות בקשר עין עם מי שנכנס הביתה ומי ששוהה בסלון. 
חצר אנגלית- צריך לשים לב שכרגע אין גישה לאזור שמחוץ לגרם המדרגות, מה שנקרא בתכנית "חצר אנגלית". אמנם לא יהיה שם משהו מיוחד (אולי בעתיד חצר אנגלית) אבל עדיין  זה לא יכול להשאר אזור כלוא ללא גישה. 
שיהיה לכם בהצלחה! 
לצפיה ב-'וואו תודה רבה אז ככה...'
וואו תודה רבה אז ככה...
10/04/2018 | 11:10
1
69
לגבי פינת האוכל בסלון- כתבתי שאנחנו לא סגורים על זה וכנראה באמת נבטל אותה. ולגבי הפינת אוכל מול המטבח- הנוף שנשקף ממנה הוא של הגינה. 
דבר ראשון תהיה לנו הגבהה קטנה של שלוש מדרגות כנראה כדי לתת למרתף חלונות וגם כדי באמת להיפרד מהחלק של החנייה ודבר שני אני לא חושבת שאני אחנה שם וגם אם כן יהיה שם רק רכב אחד, ובצד. לא כמו שמצוייר בתמונה שזה במרכז ככה. פשוט מכריחים אותנו לייצר מקום לשני רכבים...

את צודקת ואני שמחה ששמת לב אפילו! הרצון להרשים קיים בעיקר את עצמנו:) אני מפנטזת על בית כזה הרבה זמן ואני פריקית של עיצוב ומגזינים וכאלו. אנחנו הולכים על סגנון שהיום אולי אנשים פחות הולכים, משהו בין סגנון קלאסי לבין טוסקני- אירופאי- פרובאנסי. כמובן שאני בשאיפה לשלב כמה שיותר פרקטיות עם החלום הזה:) וכמובן כמובן שחשוב לי שהבית יהיה חם ואוהב מאוד וזה הכיוון הכללי. אני דווקא לא אוהבת את כל המודרני הייטקיסטי שגורם לבית להיראות מנוכר בעיני ואני הולכת להכניס הרבה עץ בעיצוב פנים.

לגבי השביל כניסה- תודה שהסבת את תשומת לבי לעניין! הסתכלתי על התוכנית מאה פעם ולא ראיתי את זה בכלל.. נסדר את זה.

לגבי השירותי אורחים- איפה היית ממקמת אותם? או שהיית משנה רק את המיקום של הדלת?

החלל העגול בסלון- אכן עדיין לא נמצא לו שימוש כמו לעיגול של פינת האוכל ולעיגול של הגרם מדרגות. אשמח להצעה. חשבתי אולי 2 כורסאות יפות עם מנורה מקום כזה שקט בלי טלוויזיה לקרוא ספרים.. אבל זה גם קצת בזבוז כי יש שם את הסלון ממש ליד...אודה להצעתך!

חדר ילדים- רשמתי כבר בהודעה שאנחנו כנראה נפתח אותו ונעשה פשוט פינת משפחה ולא נשאיר את הקיר ושהמשרד לא יהיה שם. התוכנית הזאת עברה שינויים כבר פשוט האדריכל לא שלח לי עדיין את העדכני. כנראה נשאיר שם רק מחסן קטן איפה שהיה אמור להיות המשרד לצעצועים של הילדים שישמש כמזווה של המטבח אחר כך.

פינת עבודה- כפי שאמרתי, היא לא תהיה שם. רשמתי שחשבנו לשים אותה במרתף, והרעיון שלך למקם בסלון הוא טוב. הוא עלה כבר ואנחנו שוקלים אותו, חשבנו לעשות אותו מאחורי ויטרינה יפה ושזה יהיה חלק עיצובי גם... רק מפריע לי קצת שאם אני אעשה את זה זה יצטרך להיות מקום נורא נקי ומסודר כל הזמן. 

חצר אנגלית- רשמתי שהחצר אנגלית מבוטלת וזה אומר גם שהגינה הקדמית גדלה קצת(כי משם הדייר היה אמור לעבור). אנחנו עושים לזה הכנה שאם בעתיד נרצה נחפור ונפתח כניסה נפרדת.כרגע הוחלט שלא.

המון תודה על העזרה

לצפיה ב-'מאחר ועבר יותר משבוע מאז תגובתי האחרונה '
מאחר ועבר יותר משבוע מאז תגובתי האחרונה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/04/2018 | 23:19
53
ואולי כבר התקדמתם ועידכנתם את התכנית, אשמח לראות לאן הדברים התגלגלו. 
בכל מקרה לשאלותיך- 
לגבי החלל העגול בסלון- הוא יכול לשמש כחלל אירוח אלטרנטיבי, כמו מן פינת משחק נוספת לילדים או פינת מפגש נוספת עבורכם המבוגרים. הכרתי משפחה שהיה לה מן חלל דומה בבית וזה היה השימוש העיקרי שלהם בו (פינת אירוח נוספת). ההבדל בינם לבינכם הוא שהיה מדובר בזוג מבוגר שאירחו בכל סוף שבוע את ילדיהם ונכדיהם והיה להם באמת צורך בכך. דבר נוסף הוא שחלל הסלון שלהם היה קטן מחלל הסלון המתוכנן אצלכם. לכן בשורה התחתונה נראה לי שהחלל העגול בסלון מיותר וכמשפחה צעירה אתם בהחלט יכולים לוותר עליו, מה גם שגם ככה שטח קומת הקרקע אצלכם יחסית גדול והקומה המתוכננת מאוד מרווחת. 
לגבי שירותי האורחים- הייתי ממקמת אותם בצד השני של המדרגות, כלומר סמוך לפינת המשפחה ולמטבח, ומתכננת לידם את המעלון לקומה השניה. (אגב, לא כתבת לי מה דעתך על הרעיון לשלב מעלון בתכנון הכולל). זה גם ימקם אותם באזור פחות בולט בבית, וגם נכון יותר למקמם ליד פינת המשפחה, שם נמצאים הילדים, שלהם בדרך כלל קשה להתאפק וטוב שהשירותים נמצאים לידם. 
אגב, גם אם תשאירו את השירותים במקומם הנוכחי ותעבירו את הדלת למקום אחר, זה לא יפתור את בעיית הפרטיות שכן השירותים עדיין ממוקמים ממש ליד הסלון ומי שיוצא מהם "נופל" לתוך חלל האירוח וזאת בזמן שהוא ממהר לבדוק שלא שכח את רוכסן מכנסיו פתוח.... שלא נדבר על הריחות שיכולים להתפשט משם... בעיני התכנון האולטימטיבי לשירותי אורחים הוא ליצור עבורם מן מבואה קטנה מוסתרת מעין, כך שמי שיוצא מהם עדיין נמצא באזור שאיננו חשוף למבטים של אחרים ויש לו עוד שניה וחצי לבדוק שהוא לא עומד להביך את עצמו בפומבי. 
מבחינת פינת העבודה- כאמור כפי שציינתי קודם לדעתי רעיון טוב למקמה לצד הסלון, כפי שאתם מתכננים לעשות. 
מחסן/מזווה בקומת הקרקע- לדעתי מיותר. יש לכם מטבח מאוד גדול שיהיו בו שפע של מגירות ומקומות אחסון כך שלא יהיה צורך במזווה. וגם מחסן לצעצועי ילדים? לשם מה? ברגע שצעצועים מאוחסנים שוכחים מהם... נוח יותר לשים את צעצועי הילדים בקירבתם, וכך להם נוח לשחק בהם, כי הם נגישים, וגם קל יותר להחזיר אותם למקום. אל תשכחו שיש לכם גם קומה שניה שגם בה יהיה שפע של מקומות אחסון אז לא הייתי ממהרת להוסיף מחסן. 
בהצלחה 

לצפיה ב-'עיצוב חדר אמבטיה וחדר שירות'
עיצוב חדר אמבטיה וחדר שירות
07/04/2018 | 09:30
2
112
אם הייתם משנים את תכנון חדר האמבטיה? בגדול כבר עשינו שינויים ואיחדנו שירותי אורחים עם חדר האמבטיה. השאלה אם מיקום האובייקטים נכון מבחינת חלוקה וניצול חלל וכמובן עיצובית. על מה צריך לחשוב כמתכננים אמבטיה מבחינת שירות.
הערה: אנחנו זוג צעיר עם ילדה. כרגע לא נוגעים בחדר טכני. השאלה בעיקר לגבי מיקום כיור/שירותים/אמבטיה בחלל הקיים.
בנוסף אשמח לרעיונות איך להפוך את חדר השירות לנגיש, פרקטי ואסתטי.
תודה
מצ"ב מידות מקוריות לפני איחוד אמבטיה-שירותי אורחים
לצפיה ב-'די קשה להבין'
די קשה להבין
07/04/2018 | 10:37
43
מהשרטוט החלקי הזה, מה הולך פה.
לאן שלושת הדלתות - של האמבטיה, השירותים וחדר השרות נפתחות?
מה שברור שהתכנון בלתי יעיל בעליל.
גם ההצעה החדשה - גם אותה קשה להבין, ואת הקשר שלה לתכנון הישן.
מציע שתעלי תכנית רחבה יותר - של כל הדירה.
אם אין צורך בתא שירותים נפרד נוסף - הייתי מחבר את כל המרחב הזה,
לחדר אחד מרווח. 
אבל שוב - מהשרטוט החלקי הזה, אי אפשר להבין לאן זה מתחבר ומה יש מסביב.

לצפיה ב-'חבל שאתם מתייעצים לאחר מעשה...'
חבל שאתם מתייעצים לאחר מעשה...
( לעמוד שלי בתפוז )
08/04/2018 | 23:56
51
אם אני מבינה נכון כבר הסרתם את הקיר בין שירותי האורחים וחדר האמבטיה. אז מה נותר לייעץ לכם בשלב זה? אפשר להתקין ארון כיור רחב יותר ואני הייתי מסובבת את האסלה כך שתהיה על הקיר המשותף לחדר האמבטיה ולחדר השירות כך שמי שמתפנה יוכל לראות את חלל חדר האמבטיה ולא יתבונן על הקיר שמולו. 
אבל התכנון המועדף לדעתי היה שונה ממה שעשיתם, משום שחדר האמבטיה בגודלו הנוכחי (3 מ'-  1.75 מ')  הוא יחסית סביר ואין צורך להגדילו. דווקא חדר השירות שלכם קטן מאוד ואם כבר הייתי מגדילה אותו על חשבון שירותי האורחים. באופן הזה הייתם מקבלים חדר שירות שיש בו יותר מקום אחסון, במקום חדר שירות קטן וצפוף. 

לצפיה ב-'מחפש אדריכל שעבד עם מ.א.חוף השרון'
מחפש אדריכל שעבד עם מ.א.חוף השרון
08/04/2018 | 15:10
25
להכשרה של משק עזר לפני מכירה,
ושיפוץ הבית לקונים החדשים.
לצפיה ב-'מודל ראשוני'
מודל ראשוני
08/04/2018 | 00:51
1
67
שלום,
אני צריכה עזרה בהעלאת רעיון למודל רעיוני לפרוייקט סמסטר. יש לי נושא, רק אני מתקשה עם המודל הראשוני...
אשמח אם יש פה מישהו יוכל לעזור לי בזה, תודה:)

לצפיה ב-'תוכלי להוסיף פרטים נוספים? '
תוכלי להוסיף פרטים נוספים?
( לעמוד שלי בתפוז )
08/04/2018 | 10:11
29
מה הנושא שבחרת? היכן הפרוייקט מוקם בארץ? איזו שנה את? האם קבלת הנחיות כשלהן מהמנחים שלך? כל פרט מידע שתוסיפי יסייע לנו לעזור לך 
לצפיה ב-'ברכת חג אביב שמח ופורח לכל הגולשים בפורום '
ברכת חג אביב שמח ופורח לכל הגולשים בפורום
( לעמוד שלי בתפוז )
30/03/2018 | 15:17
1
19
לצפיה ב-'חג שמח ונעים! '
חג שמח ונעים!
30/03/2018 | 18:25
12

מנהל/ת הפורום

אודות:
זוהר רוזנפלד היא אדריכלית רשומה (B.Arch.) בוגרת בית הספר לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב משנת 2001 בהצטיינות. עבדה במספר משרדי אדריכלות בולטים, ומשנת 20
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ