לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1222312,223 עוקבים אודות עסקים

פורום אדריכלות

פורום אדריכלות הוא מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון בעולם המרתק של עיצוב ותכנון אדריכלי.
הפורום מיועד לכל מי שמתעניין בגישות לעיצוב ותכנון, רישוי, היתרים ובנייה. ניתן להעלות סקיצות, רעיונות ושאלות מעולם האדריכלות, ולקבל מענה מקצועי מהגולשים והנהלת הפורום. סטודנטים לעיצוב ואדריכלות מוזמנים להעלות לכאן עבודות שלהם ולקבל חשיפה ועזרה, וכמו כן אדריכלים מוזמנים להציג פרוייקטים מעניינים וגישות לעיצוב ולתכנון. 

גולשי הפורום קוראים לשיח ענייני, ומבקשים לשמור על כבודו של מפרסם ההודעה ומושאה. אין להעלות לפורום הודעות פרסומיות בשום נושא. 

בברכת גלישה מועילה ומהנה,
הנהלת הפורום.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אדריכלות

פורום אדריכלות הוא מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון בעולם המרתק של עיצוב ותכנון אדריכלי.
הפורום מיועד לכל מי שמתעניין בגישות לעיצוב ותכנון, רישוי, היתרים ובנייה. ניתן להעלות סקיצות, רעיונות ושאלות מעולם האדריכלות, ולקבל מענה מקצועי מהגולשים והנהלת הפורום. סטודנטים לעיצוב ואדריכלות מוזמנים להעלות לכאן עבודות שלהם ולקבל חשיפה ועזרה, וכמו כן אדריכלים מוזמנים להציג פרוייקטים מעניינים וגישות לעיצוב ולתכנון. 

גולשי הפורום קוראים לשיח ענייני, ומבקשים לשמור על כבודו של מפרסם ההודעה ומושאה. אין להעלות לפורום הודעות פרסומיות בשום נושא. 

בברכת גלישה מועילה ומהנה,
הנהלת הפורום.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
בונים? משפצים? מתכננים? 
זה המקום שלכם להתייעץ, לחלוק רעיונות ולשתף את העולם בהשראה וביצירה.
 אדריכלות היא מקצוע רחב היקף הנוגע בתחומים רבים. 

פורום אדריכלות של אתר תפוז הוא המקום המקצועי, המגוון והעדכני לכל המתעניינים בתחום התכנון והבנייה, ובשאר התחומים הנוגעים והמתייחסים לעיצוב הסביבה הבנויה בה אנו חיים.
בין אם אתם בונים, מתכננים או חובבי אמנות וטכנולוגיה, בפורום זה תמצאו קהילה מקצועית ומנוסה, שתנסה לסייע ולייעץ בכל שלב. 
הפורום מעודד העלאת רעיונות, הגיגים ותכנים איכותיים מכל גולשיו.

בברכת ביקור מועיל ומהנה בפורום,

המשך >>

לצפיה ב-'תחרות פומבית לפיתוח מתחם ורבורג בירושלים '
תחרות פומבית לפיתוח מתחם ורבורג בירושלים
( לעמוד שלי בתפוז )
26/06/2018 | 14:00
34
תחרות פומבית חדשה המיועדת לאדריכלים רשומים. 
כן ירבו! 

לצפיה ב-'טבלת מערכות קליל- חלונות ודלתות '
טבלת מערכות קליל- חלונות ודלתות
( לעמוד שלי בתפוז )
26/06/2018 | 09:45
2
190
למי שמתלבט ומתבלבל (וזה כמעט כולנו אני חושבת...) אני מצרפת טבלה המסכמת בקצרה את סוגי המערכות של חברת קליל ומאפינייהן.    
לצפיה ב-'תודה רבה, כל הכבוד על הריכוז של הדגמים'
תודה רבה, כל הכבוד על הריכוז של הדגמים
28/06/2018 | 21:10
1
11
לצפיה ב-'הקרדיט על עריכת הטבלה-לחברת קליל '
הקרדיט על עריכת הטבלה-לחברת קליל
( לעמוד שלי בתפוז )
01/07/2018 | 00:19
10
לצפיה ב-'תשלום ארנונה על פרגולות חשמליות ?'
תשלום ארנונה על פרגולות חשמליות ?
23/06/2018 | 14:48
3
47
עד כמה שאני יודע יש חובת תשלום ארנונה ואחוזי בניה על קירוי פרגולה רק אם הקירוי הוא מעל 40% משטח הרצפה.
שאלתי...
איך בא לידי ביטוי עניין זה בנוגע לפרגולה עם גג זכוכית חשמלי שנפתח ונסגר לפי הצורך או פרגולת אלומיניום עם שלבים חשמליים שגם כאן נסגרים לפי שליטה ?
איך כאן באים לידי ביטוי התקנות ?
תודה  
לצפיה ב-'התקנות לא מתייחסות ספציפית לאלמנטים שציינת '
התקנות לא מתייחסות ספציפית לאלמנטים שציינת
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2018 | 10:12
2
43
שלום רב
התקנות לא מתייחסות ספציפית לאלמנטים שציינת. אני סבורה שההתייחסות לפרגולה חשמלית בעלת רפפות מתכווננות זהה לפרגולה רגילה, שכן פרגולה מוגדרת כמבנה ללא קירות, שתקרתו משטח הצללה מישורי, שאינו משופע או נטוי, הנסמך על עמודים והמרווחים בין החלקים האטומים של משטח ההצללה מחולקים באופן שווה ומהווים 40% לפחות ממנו. בפרגולה חשמלית המרחקים בין הרפפות זהים ובמצב פתוח הם יוצרים מרווחים של יותר מ-40% ולכן היא עומדת בתקנות. 
גג זכוכית נפתח איננו עונה על ההגדרה של "פרגולה", שכן הוא מגן מפני גשם ולא אמור ליצור הצללה. גג זכוכית נפתח עונה על ההגדרה של גג או סוכך עונתי ולכן נכלל במסגרת אחוזי הבניה. 
בכל מקרה של התלבטות ההמלצה הגורפת היא לפנות למחלקת התכנון והבניה באזור בו נמצא הנכס הנדון. 
לצפיה ב-'חדר שמש ...'
חדר שמש ...
25/06/2018 | 14:37
1
25
בגדול אני מעוניין להקים חדר שמש.
כלומר בחורף ... יהיה סגור בצדדים בחלונות זכוכית ובקיץ החלונות ניתנים לסגירה או להסרה לאחסון.
לגבי החלק העליון ... גם כאן אני עדיין מתלבט .. כשהמטרה לנסות להקים הנ״ל ללא חיוב ארנונה או שלא יכללו באחוזי הבניה.
כמובן ...
שכל הדיון הזה .. בשלב זה תיאורטי
ובמציאות
אדריכל מטעמי יפנה בצורה מסודרת לרשויות.
לצפיה ב-'את התשובה הסופית תקבל באמת רק לאחר פניה לרשויות '
את התשובה הסופית תקבל באמת רק לאחר פניה לרשויות
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2018 | 17:32
20
מדובר על מקרה פרטי (חדר שמש עם גג זכוכית נפתח) שההתייחסות אליו תלויה ברשות אליה משתייך הנכס שלך. 
לצפיה ב-'קיר ממד ליד מעלית'
קיר ממד ליד מעלית
23/06/2018 | 01:18
1
67
אני שוקל לקנות דירה מקבלן על הנייר.
אחת הבעיות בדירה היא שהקיר חדר הורים משותף עם פיר המעליות.
האם נראה בשרטוט שהקיר עבה במיוחד?
איך אוכל לדעת אם זה יוריד את ערך הדירה/יקשה על מכירה או השכרה בעתיד?
מישהו גר בדירה דומה ויכול לספר?
לצפיה ב-'לא נראה לי עניין בעייתי '
לא נראה לי עניין בעייתי
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2018 | 08:57
34
בעיקרון מעליות לא אמורות ליצור רעש חזק בעת פעולתן והרעשים שהן יוצרות בדרך כלל מאוד עמומים ומתמזגים עם רעשי הרקע בסביבה. עובי הקיר של פיר המעליות, שהינו גם קיר הממ"ד, הינו 20 ס"מ, קיר עבה שמבודד מרעשים. כמו כן שים לב שעל הקיר המשותף בין הפיר וחלל החדר ממוקם ארון הבגדים שגם הוא יוצר סוג של בידוד מרעשים אפשריים. 
האמת היא שממבט מהיר בתכנית הדירה היא נראית לי בעייתית מהיבטים אחרים, אבל מכיוון שאינני רואה את כל התכנית זו רק השערה 
לצפיה ב-'אקווריום בדירה'
אקווריום בדירה
20/06/2018 | 21:47
3
73
 שלום רב
אני מתכנן לקנות אקווריום במידות
160-אורך
75-רוחב
85-גובה
וסטנד, כל העניין עם הציוד אמור לשקול קרוב ל-2-2.5 טון
מתכנן להביא את זה לקומה 6
האם הרצפה יכולה להחזיק את זה מבלי להישבר?, כבר קרו מקרים, בבקשה רק תשובות ענייניות
מה אתם אומרים?
העיסקה נסגרה והכסף שולם
האם זה מסוכן
במידה ולא ניתן לשים אותו
האם ניתן לשים אקווריום במידות?
155 אורך
70 רוחב
80 גובה
תודה מראש
יש לציין שהבניין ניבנה בשנים 2006-2008
ושלא התייעצתי/קיבלתי אישור משום קונסטרקטור/מהנדס בניין/קבלן כך שאין לי מה לעשות בנדון
תודה מראש

לצפיה ב-'ולמה שלא תשאל קונסטרוקטור?'
ולמה שלא תשאל קונסטרוקטור?
22/06/2018 | 00:02
35
הכי בטוח. 
לצפיה ב-'תתייעץ עם מהנדס!'
תתייעץ עם מהנדס!
23/06/2018 | 21:22
30
סביר להניח שהתשובה תהיה שאי אפשר.
קשה לי להאמין שתקרה רגילה, בבניין מגורים רגיל, מתוכננת לעמוד בעומסים כאלו.
אבל שוב - תתייעץ עם מהנדס. אולי הוא יוכל לתת איזשהו פתרון.
אבל תגיד - 
אם איזה מישהו כאן היה בא ואומר לך - צ'מע חביבי, אין שום בעיה! לך על זה!
היית מוכן להסתכן על סמך עצה לא מוסמכת מפורום באינטרנט?
לצפיה ב-'כשיש ספק אז אין ספק '
כשיש ספק אז אין ספק
( לעמוד שלי בתפוז )
24/06/2018 | 21:03
36
שלום דניאל
כפי שאמרו קודמי כמובן שעליך להתייעץ עם מהנדס שיבדוק באמת מהו המשקל הסופי של האקווריום המלא במים ויוודא היכן ניתן למקם אותו בדירה. 
לצפיה ב-'ביטול דלת מרפסת שירות'
ביטול דלת מרפסת שירות
15/06/2018 | 01:22
1
64

שלום
יש לי אפשרות לבטל דלת למרפסת שירות ויחד איתה ביטול ונטה, או להשאיר את הדלת ולקבל ונטה.
הייתי רוצה לדעת מה השיקולים שכדאי לי לקחת לפני שאני מחליט כך או אחרת?
הערה - צירפתי את התכנית של חדר אמבטיה ושירות.
תודה לעוזרים

לצפיה ב-'השיקול המרכזי הוא האם יש לך צורך במרפסת שירות '
השיקול המרכזי הוא האם יש לך צורך במרפסת שירות
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2018 | 18:35
58
מכיוון שלשאלתך לא צרפת שרטוט של כל הדירה אין לי מושג האם בדירה ישנם שטחי אחסון נוספים מלבד מרפסת השירות. מרפסת השירות אמורה לתת מענה לאחסון של מטאטא, מגב, דלי, חומרי ניקוי, סלי כביסה וכדומה, וזאת בנוסף למכונת הכביסה והמייבש שמשורטטים בקו מקווקוו. האם יש לך מקום אחר בדירה לדברים אלו? במידה ולא, אני סבורה שעדיף להשאיר את הדלת כדי שתשמש כאלמנט שיסתיר את "הבלגן" שיהיה במרפסת השירות. 
אופציה אחרת שיכולה להיות רלוונטית היא להשאיר קיר באורך של כ-70-80 ס"מ בין חדר האמבטיה ואזור השירות, לוותר על הדלת, ולמקם את כל הדברים בארון שירות. במקרה הזה מתקבל חלל גדול, מאוורר ומואר יותר מבלי שיש צורך בוונטה. 
אולם במידה ויש מקומות אחסון אחרים בדירה עבור כל הנ"ל, עדיף לך לנהוג כעצתה של גלמיש מהפורום המקביל, להעביר את האסלה לצד ימין של צינור הביוב ולהגדיל את ארון הכיור. 
לצפיה ב-'מהי עלות עיצוב חלל עבודה'
מהי עלות עיצוב חלל עבודה
13/06/2018 | 23:43
35
שלום,
נתבקשתי להגיש הצעה לתכנון לעיצוב מתחם עבודה בשטח של כ 1200 מר. מהו מחיר שאתם מבקשים המעצבים. אודה לתשובה מהירה.
תודה מראש
מרטה
לצפיה ב-'בניית קומה נוספת'
בניית קומה נוספת
11/06/2018 | 10:51
4
106
שלום לכולם,
דירה במבנה מדורג, שאנחנו הקומה הגבוה ביותר (חמישית).
בדירה יש: סלון ומטבח, שירותי אורחים, מקלחת עם חדר כביסה קטן, ממ"ד, חדר ילדים ויחידת הורים. ו 2 מרפסות בגודל כולל של כ- 50 מ"ר.
כרגע עם 4 ילדים, ועוד היד נטויה.
יש באפשרותנו לבנות קומה נוספת על שטח הגג השייך לנו (כ- 64 מ"ר נטו, 72 מ"ר ברוטו). מיקום המדרגות לא ניתן להזזה.
חשבנו לתכנן למעלה 3 חדרי שינה (לילדים). שיהיה שם שירותים, ושאחד מהחדרים יהיה עם שירותים ומקלחון צמוד, שיוכל להיות יחידת אירוח גם למקרה הצורך.
מצ"ב 2 תוכניות.
אשמח להערות מכל מין וסוג.
תודה רבה!
לצפיה ב-'אופציה 1 טובה יותר '
אופציה 1 טובה יותר
( לעמוד שלי בתפוז )
11/06/2018 | 16:54
3
45
בסך הכל אין הבדל רב בין שתי האופציות מבחינת חלוקת החלל וההבדלים היחידים באים לידי ביטוי בחדרים הרטובים. באופציה 1 תכנון החדרים הרטובים טוב יותר אבל בכל מקרה יש לי שתי הערות:
1. תבקשו להוסיף לתכניות את הריהוט שצפוי להיות בכל אחד מהחדרים. יכול להיות שאפשר לשפר את התכנית אבל רק לאחר שניתן יהיה להבין אילו רהיטים אתם מתכוונים לשים בכל אחד מהחדרים. 
2. האם לא כדאי שבחדר המקלחת של הילדים תתוכנן אמבטיה? זאת מפני שלהורים רבים קל יותר לרחוץ את ילדיהם באמבטיה מאשר במקלחון. 
לצפיה ב-'שאלה על עליית גג'
שאלה על עליית גג
12/06/2018 | 17:23
2
40
א. תודה על המענה והטיפ שבהערה 1.
ב. הולכים להיות למעלה ילדים עצמאיים (נגיד מגיל בי"ס ומעלה) והילדים הקטנים שצריכים עזרה במקלחת בקומה למטה, שם יש אמבטיה.
ג. כשאנחנו בונים את הקומה השניה, מותר לנו לעשות בקומת הגג (=קומה שלישית) מרפסת/ קומת גג.
כפי שכתבתי, הגג הוא בגודל של כ 65 מ"ר נטו, ולא אמור להיות עליו כלום (דוד שמש והמנועים של המזגנים יהיה במקום אחר).
אנחנו מתלבטים עד כמה מרפסת על הגג שכזו תהיה שימושית ואפקטיבית.
מצד אחד, גם ככה הולך להיות שם גג, אז מה אכפת לנו לרצף את הגג (או לעשות דשא סינטטי) ולתת לילדים עוד מקום משחק. בכל מקרה אנחנו צריכים לעשות סביב קומה הגג גובה של 1.2 מ'. אין לבית חצר, אלא 2 מרפסות בגודל כולל של כ 50 מ"ר.
מצד שני, גג שכזה ידרוש עוד קצת השקעה כספית מצידנו (ריצוף/ דשא, אולי יותר בטון בבנייה מבחינת קונסטרוקציה ואולי גם קצת יותר בעיות איטום).
מה דעתכם, מרפסת על הגג (שיצטרכו לעלות קומה נוספת אליה) תהיה משהו שימושי ושווה את ההשקעה? אנחנו נמצא את עצמנו עולים למעלה?
ד. אם נעשה את המרפסת על הגג, תהיה לנו בעיה שאין לנו אחוזי בניה לעשות את המדרגות לשם (יחרגו בגובה המותר לבניה ו'חדר מדרגות' שכזה ייקח לנו מהמ"ר המותר לבניה בקומה השניה).
ממה שראיתי ברשת, יש פתרונות שנראים יחסית סבירים ונוחים שהם לא רק סולם לגג. מצ"ב תמונות מהרשת.
בהתייחס לסעיף ג, עד כמה הגג יהיה שימושי, ככל שלא יהיו אליו גרם מדרגות נורמלי, אלא מדרגות שכאלו לעליית הגג?
ולמישהו יש פתרון יצירתי אחר שלא יקח לנו זכויות בנייה?
תודה רבה!
לצפיה ב-'אפשרות לעלות לגג מבלי לנצל זכויות בניה'
אפשרות לעלות לגג מבלי לנצל זכויות בניה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/06/2018 | 16:08
45
האופציה היחידה שבאמצעותה תוכלו לעלות על הגג מבלי לנצל שטח במסגרת זכויות הבניה שלכם היא לבצע פתח בתקרה וליצור סולם מתקפל העולה לגג. מלבד זאת אני לא מבינה איפה התכוונת לשלב גרם מדרגות עגול לשם העלייה לגג? 
ובנוגע לשאלתך האם תשתמשו במרפסת הגג- זה מאוד תלוי בכם, באורחות חייכם ובסביבה בה אתם גרים. אם אתם אוהבים לארח, לעשות מנגל ולהיות בחוץ (ובסביבת מגוריכם אין הרבה גינות ושטחים פתוחים) אז מרפסת גג שכזו יכולה להיות מאוד אטרקטיבית עבורכם, אבל כמובן ששאלת הגישה אליה היא מאוד קריטית לעניין השימוש. ככל שהגישה לגג תהיה מסורבלת יותר השימוש בו יהיה קטן יותר. 
לצפיה ב-'אופציה נוספת לעלייה לגג ללא ניצול זכויות '
אופציה נוספת לעלייה לגג ללא ניצול זכויות
( לעמוד שלי בתפוז )
13/06/2018 | 16:34
43
קיימת אופציה אחרת לעלייה לגג מבלי לנצל זכיות בניה והיא תכנון סקיילייט שנע על גבי מסילות באמצעות מנוע. לשם כך יש לבנות גרם מדרגות נוסף לגרם הקיים. צרפתי תמונה שממחישה את כוונתי. כמובן שמדובר באופציה יקרה אבל היא נותנת מענה טוב לאפשרות לעלות על הגג בנוחות יחסית. 
לצפיה ב-'שכר לאדריכל'
שכר לאדריכל
10/06/2018 | 09:33
2
97
כמה אמור להיות שכר לאדריכל לבית 100 מטר בערך שני מיפלסים בסובב ירושלים?
לצפיה ב-'אין מחיר קבוע וגם טווח המחירים מאוד רחב '
אין מחיר קבוע וגם טווח המחירים מאוד רחב
( לעמוד שלי בתפוז )
11/06/2018 | 19:53
76
שכר הטרחה האדריכלי אינו קבוע או אחיד והוא נגזר מכישוריו של האדריכל, ניסיונו בתחום, מידת הזמינות שלו וכו'. 
בנוסף השכר משקף גם את גודל חבילת התכנון שהאדריכל מספק, החל מחבילה בסיסית של תכנון המבנה והוצאת ההיתר, ועד לחבילת שרותים מלאה שכוללת גם את כל הטיפול בעיצוב פנים של הבית. מאחר וכך יוצא שגם בבתים שכנים, שגודלם זהה  ניתן למצוא הבדלים בסגנון, משך ועלות הפרויקט ומכאן יוצא שאין מחירים אחידים לתכנון.  

לצפיה ב-'שכר לאדריכל'
שכר לאדריכל
20/06/2018 | 23:09
54
שלום, עלות ליווי של אדריכל יכול לנוע בין 5,000 ש"ח לתכנון תוכניות בינוי ועד ל-50 אלף ש"ח לליווי מלא הכולל:
תכנון תוכניות מפורטות ובחירת ספקים
ליווי הפרוייקט ותיאום ספקים
עיצוב ותכנון המטבח
עיצוב ותכנון חדרי שינה
בחירת החומרים והאלמנטים העיצוביים
הום סטיילינג והלבשת הבית

מוזמן לפנות אליי לקבלת פרטים נוספים
לצפיה ב-'פריסת קרמיקה'
פריסת קרמיקה
10/06/2018 | 17:03
1
51
שלום מי יכול לעזור לי בפריסת  של קרמיקה למקלחות
לצפיה ב-'אתה יכול להרחיב מעט?'
אתה יכול להרחיב מעט?
( לעמוד שלי בתפוז )
11/06/2018 | 16:46
32
כבר קנית את האריחים או שאתה מתלבט כיצד לעצב את חלל האמבטיה וטרם רכשת אותם? בעיקרון מי שיכולים לסייע לך בכל הנוגע לפריסות קרמיקה בחדרים רטובים הם כמובן נציגי השירות בחברות הקרמיקה (נגב, מודי, חזי בנק, חלמיש ועוד...), שיכולים לייעץ לך כיצד לפרוס את האריחים על הקיר. בחברות מסוימות אפילו יכינו עבורך הדמיות תלת מימדיות של חלל האמבטיה שלך במידה ותקנה אצלם את האריחים. כמובן שאתה גם יכול להעזר באדריכל או מעצב פנים אבל בכל אופן משאלתך לא ברור לי למה אתה מתכוון ולאיזו עזרה אתה זקוק בדיוק.  
לצפיה ב-'קנינו מגרש...'
קנינו מגרש...
05/06/2018 | 08:35
2
160
באיזור פ"ת 280 מטר כאשר מותר לבנות 140 מטר...רצינו להתייעץ כיצד לתכנן את הבית...הבית בקו אפס מהכביש/מדרכה.
אנו זוג עם 3 ילדים...האם ניתן בפלטה אחת להכניס..סלון, מטבח, 2 חדרי ילדים, יחידת הורים כולל מקלחת ושירותים, שירותי אורחים, ושירותים מקלחת כללים, חדר שירות קטן למכונת כביסה וכו'.
או שכדאי שיחידת הורים תתוכנן בגג. כמה מטרים מינמום לוקחים המדרגות מחלל הבית עד לקומה א'.
רק אציין שאני לא אוהבת כאשר נכנסים לבית רואים את כל הבית, או מי שיושב בסלון או המטבח רואה את חדרי השינה...כך שמעדיפה שהחדרים לא חשופים לסלון והמטבח באופן ישיר...וגם שיהיה פרטיות לחדר הורים.
בעלי רוצה לבנות את הבית מאבן בשילוב עץ...אשמח לקבל דעתכם בעניין.
תודה מראש ויום מקסים.
לצפיה ב-'מזל טוב על קניית המגרש '
מזל טוב על קניית המגרש
( לעמוד שלי בתפוז )
05/06/2018 | 11:44
1
121
שלום לך, 
אז באמת מזל טוב על קניית המגרש בפתח תקווה. אני מבינה שאת מאוד מתרגשת ומן הסתם יש לך המון שאלות ומחשבות על עניין בניית הבית. השלב הבא שעליך לעשות הוא לאתר אדריכל טוב שיוכל ללוות אותך בתהליך בניית הבית ויוכל לענות על כל השאלות. לבקש במסגרת הפורום המלצות כיצד לתכנן בית כאשר אפילו תכנית המגרש  שבידיכם היא תכנית ששורטטה ביד זה לא דבר שאפשר באמת לייעץ לכם על פיו. 
לגבי בניית בית במגרשים קטנים של כחצי דונם ופחות מכך מומלץ לבנות בית בן שתי קומות. אפשר לתכנן את הדברים שציינת במבנה שגודלו 140 מ"ר, אבל זה יותיר שטח גינה כל כך קטן ולא משמעותי שכבר היה עדיף לכם לקנות דירה בגודל דומה בבנין מגורים ולא להכנס לכל הסיפור של בניית בית פרטי, שכן לא ישאר לכם כל שטח לגינון. 
ההמלצה היא לתכנן בקומת הקרקע את הפונקציות הציבוריות בבית: סלון, מטבח, פינת אוכל (אם יש צורך), שרותי אורחים וממ"ד. אפשר גם לתכנן חדר שינה+מקלחת שישמשו אתכם לכשתתבגרו ותתקשו לעלות ולרדת במדרגות או כאשר ילדיכם יגדלו ותרצו יותר פרטיות. 
בקומה העליונה מתוכננים כל חדרי השינה, המקלחות וחדר השירות. 
לפריסה הזו של הפונקציות יש מספר יתרונות: 
- בניה זולה יותר (פחות יסודות קונסטרוקטיביים)
- יותר אור ואוויר שכן שטח החזיתות גדל וניתן לתכנן יותר פתחים לחלונות. 
- ניצול טוב יותר של שטח המגרש שכן ישנם פחות שטחי מעבר.
- שטח גינה גדול יותר עבורכם ועבור הילדים. 
- פרטיות רבה יותר שכן המרחק מהשכנים גדל.
אני מאחלת לך המון הצלחה בהמשך  ואת מוזמנת להמשיך ולעדכן
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
05/06/2018 | 20:49
81
מאוד מחמם שהתגובות שלך מהירות מפורטות ענייניות מתוך רצון כנה לעזור.
שיהיה לך בעז"ה אצלך בכל.

לצפיה ב-'קולטים סולארים'
קולטים סולארים
05/06/2018 | 10:41
1
40
שלום חברים יש לי שאלה משפטית/אדריכלית בשבילכם
אם אני שמה קולטים סולארים על פרגולה תיקנית (הקולטים יושבים בזוית כך שהם לא מקרים בפני גשם) שנמצאת על הגג האם זה הופך את הפרגולה לשטח עיקרי או שרות או בכלל מבחינת חוק תכנון ובניה
לצפיה ב-'גם אם הקולטים נמצאים בזווית הם עדיין יוצרים קירוי והצללה'
גם אם הקולטים נמצאים בזווית הם עדיין יוצרים קירוי והצללה
( לעמוד שלי בתפוז )
05/06/2018 | 11:52
39
כך שהדבר נוגד את הכתוב בחוק התכנון והבניה ולפיו פרגולה הינה: "מבנה מחומרים קלים, ללא קירות שתקרתו בנויה חלקית ומהווה משטח הצללה. הרווחים שבין החלקים האטומים בתקרה יחולקו באופן שווה ויהוו לפחות 40% מהתקרה = מצללה (כלומר- 60% פנויים מקורות -רואים שמיים)". 
לצפיה ב-'שכר אדריכל לשינוי תבע'
שכר אדריכל לשינוי תבע
01/06/2018 | 14:37
6
51
שלום מישהו יכול להגיד אם יש כלל אצבע לחישוב שכר אדריכל לשינוי תבע
בשביל להוסיף זכויות בניה לסגירת מרפסת? 25 מטר
אם אין כלל אצבע מה הטווח שנהוג לקחת בשביל עבודה כזו?
לצפיה ב-'אין מחירים אחידים לתכנון '
אין מחירים אחידים לתכנון
( לעמוד שלי בתפוז )
01/06/2018 | 17:54
5
42
שכר הטרחה האדריכלי אינו קבוע או אחיד והוא נגזר מכישוריו של האדריכל, ניסיונו בתחום, מידת הזמינות שלו וכו'.

לצפיה ב-'אין שכר קבוע בשום מקצוע'
אין שכר קבוע בשום מקצוע
01/06/2018 | 22:31
4
39
ולכן שאלתי טווח . 
לא ציפיתי לקבל סכום מדוייק
לצפיה ב-'אתה צודק שאין שכר קבוע בשום מקצוע '
אתה צודק שאין שכר קבוע בשום מקצוע
( לעמוד שלי בתפוז )
03/06/2018 | 16:59
3
41
אבל אני לא יכולה גם לציין את טווח המחירים כי גם זה לא יהיה אפקטיבי עבורך. הרי אני לא מכירה את פרטי הפרוייקט, לא יודעת לאיזו מועצה או עירייה שייך הנכס שברשותך, אינני יודעת מהן דרישותך ממבצע העבודה- אז כיצד אני יכולה לנקוט בטווח כלשהו? 
הדרך היחידה היא לבקש שלוש-ארבע הצעות מחיר מאנשי  מקצוע רלוונטיים (אדריכל, הנדסאי אדריכלות. אולי אפשרי גם מהנדס או הנדסאי בנין). ברגע שיש ברשותך מספר הצעות מחיר אפשר כבר לקבל מושג לגבי טווח המחירים האמיתי ולבחור לפיכך את מבצע העבודה. 
לצפיה ב-'הבעיה שתחלתי לאסוף הצעות מחיר'
הבעיה שתחלתי לאסוף הצעות מחיר
03/06/2018 | 22:45
2
51
קיבלתי 3 הצעות כולן אותו הסכום.
40k .
היה ניראה לי יקר בשביל ועדה מקומית לסגירת מרפסת.
אז אם יש כאן אדריכלים שמעוניינים להגיש שינוי תבע במועצה אזורית
יואב אשמח לקבל מייל בפרטי שאוכל לשלוח פרטים לקבלת הצעת מחיר.
זה חוקי במסגרת הפורום?
לצפיה ב-'בוודאי! שיהיה בהצלחה '
בוודאי! שיהיה בהצלחה
( לעמוד שלי בתפוז )
03/06/2018 | 22:49
1
44
האמת שגם לי הצעת מחיר לעבודה הזו נשמעת גבוהה. ביקשת ממגישי ההצעות להסביר לך כיצד ומדוע הם נקטו בהצעת מחיר כזו? 
לצפיה ב-'יש לי פרוט של ההצעה'
יש לי פרוט של ההצעה
04/06/2018 | 07:02
58
לא רואה שם משהו שמצדיק...
לצפיה ב-'כיווני אור ואוויר'
כיווני אור ואוויר
02/06/2018 | 16:34
5
109
האם לדעתם דרה כזו (מסומנת באפור במקרא) הפונה לכיוון דרום-מערב-צפון באזור ירושלים תהיה מוארת מספיק. לציין שבצדה המערבי (אוזר חדר השירות והאמבטיה) יש בניין שחוסם אותה.
זוהי דירת גן בקומת קרקע. מעליה עוד שתי דירות נוספות עם מרפסת.
המרפסת מעל לא משתרעת על שטח הדירה (רק ממש במטר וחצי אולי...כך שיש ממעל בידוד של שמש/גשם).

אני טיפוס ששונא קור בייחוד בחורף הירושלמי ואוהבת אור.

כמה אהיה מרוצה מהבחינות הללו לדעתכם? תודה

לצפיה ב-'אגב, הדירה יושבת על צלע הר.. המרפסות פונות אל נוף פתוח ו '
אגב, הדירה יושבת על צלע הר.. המרפסות פונות אל נוף פתוח ו
02/06/2018 | 17:06
4
39
אין בניינים שחוסמים את הנוף.
לצפיה ב-'ומתחתנו 3 קומות נוספות '
ומתחתנו 3 קומות נוספות
02/06/2018 | 17:58
3
17
לצפיה ב-'מצבכם טוב מבחינת קרינת השמש'
מצבכם טוב מבחינת קרינת השמש
03/06/2018 | 08:05
2
54
הפתחים העיקריים בכיוון דרום (עם הטיה קלה למזרח) ולכן יהנו מקרינת שמש ישירה בתקופת החורף (עד 14:00 בערך בשיא החודש).
הנוף הפתוח בכיוון זה - אם צפוי להשאר כך - מצויין בהקשר הזה.
הזווית הנמוכה המאפיינת את קרינת השמש בתקופת החורף מבטיחה שגג של 1.5 מטר מעל המרפסת לא יפריע בעונה זו; מאידך - הגג הזה יגרום להצללה (רצויה) בתקופת הקיץ בה זווית השמש גבוהה יותר. 
תוכלי להיעזר ב-https://www.suncalc.org/#/31.7683,35.2137,12/2018.06.03/08:01/1/2
לצפיה ב-'תודה על התשובה המקיפה. שאלה נוספת... '
תודה על התשובה המקיפה. שאלה נוספת...
03/06/2018 | 14:37
1
31
דירה המקבילה עדיפה או שתהיה חמה /מוארת מדיי?
לצפיה ב-'דירה מערבית לעומת דירה מזרחית '
דירה מערבית לעומת דירה מזרחית
( לעמוד שלי בתפוז )
03/06/2018 | 22:19
49
דירה מערבית תהנה יותר מרוחות מערביות, שמגיעות מכיוון הים, ובימי הקיץ תתחמם לאט יותר. ישנם אנשים שאוהבים את אור השמש הראשון, אבל אם את מעדיפה דירה מאווררת כדאי לך לבחור בדירה שפונה לכיוון מערב. 
לצפיה ב-'תמחור דירה אחרי פינוי בינוי'
תמחור דירה אחרי פינוי בינוי
31/05/2018 | 01:52
1
28
אני רוצה לרכוש דירה אחרי פינוי בינוי בשכונת הראשונים ברמת גן.
קבלתי הצעת מחיר של 2,7 משח. קומה 4. 97.8 מר+ 7.8 מרפסת.
זה אומר 25,471 שח למטר. לא?
איך אוכל לדעת אם זה מחיר סביר והוגן לדירה חדשה באזור (אין הרבה כאלה להשוות מולן ובטח רק בזמן ישן יותר).
קבלנים אחרים ראיתי במחירים גבוהים או נמוכים מזה- אבל זה תלוי תכנן דירה- אם מלבנית או ריבועית. נניח.

לצפיה ב-'שאלתך מתאימה יותר לפורום נדל"ן '
שאלתך מתאימה יותר לפורום נדל"ן
( לעמוד שלי בתפוז )
31/05/2018 | 09:00
23
אבל אני יכולה להוסיף שמחיר הדירה לא מושפע מצורתה, מלבנית או ריבועית, אלא מגורמים אחרים. 
לצפיה ב-'ממ״ד בקיבוצים/ יישובים קטנים'
ממ״ד בקיבוצים/ יישובים קטנים
30/05/2018 | 10:42
2
50
קצת הלכתי לאיבוד בנושא הממ״דים...מדובר בהרחבה ביישוב קטן וישנו ממ״ד בקרבת מקום...האם זה נחשב ממ״ד משותף או ממ״ד ציבורי? מה ההבדל בתכלס בין שניהם? ....אני מעוניין לחסוך בעלויות הבניה ולא לבנות ממ״ד אם ישנו פטור 
ובכלל את מי עדיף לשאול הגא או את המועצה המקומית? (קיבלתי תשובות סותרות משניהם)

לצפיה ב-'תוכל לשתף אותנו בבקשה בתשובות שקבלת? '
תוכל לשתף אותנו בבקשה בתשובות שקבלת?
( לעמוד שלי בתפוז )
30/05/2018 | 13:56
17
לצפיה ב-'פטור ממ"ד'
פטור ממ"ד
30/05/2018 | 19:34
39
במידה ויש ממ"ד בבית הקיים אין צורך בממ"ד
במידה והוא עבר בירוקת ש הג"א.
תנאי נוסף לקבל פטור זה אם תוספת הבניה אינה עולה על 12 מ"ר
עד לפני כמה שנים היו נותנים פטור ממ"ד אם יש מקלט בקרבת מקום (עד 25 מ"ר אם אני לא טועה),  בכל אופן תקנה זו בוטלה.

לצפיה ב-'איך אפשר לשנות את קירות הפנים כדי לנצל את השטח טוב יותר?'
איך אפשר לשנות את קירות הפנים כדי לנצל את השטח טוב יותר?
29/05/2018 | 00:14
8
231

חברי פורום יקרים,

אשמח לקבל מכם עיצות איך לנצל ביתר יעילות.
קבלתי עיצוב ראשוני לדירת 4 חד.

אני חושב שיש שטח גדול לא מנוצל בין החדרים.
אני יכול לשנות קירות פנים פרט לקירות ממד.
לגבי קיר טלויזיה - הוא קיר למניעת התנפציות לממד.
לכן נחוץ לטופס 4 אבל אני שוקל להוריד חלק ממנו אותו בעתיד. לכן אפשר לתכנן שהוא נשאר כקיר בודד ולא כחדר ובעתיד לפתוח הכל (אם נותן משהו)
הסלון לכיוון דרום.
חדר הורים למזרח.

לצפיה ב-'בדיוק בשביל זה קיימים מעצבי פנים'
בדיוק בשביל זה קיימים מעצבי פנים
( לעמוד שלי בתפוז )
29/05/2018 | 00:46
7
62
אפשר לקבוע פגישת ייעוץ עם מעצב/ת פנים, שעלותה לרוב מסתכמת בכמה מאות שקלים, ולקבל מענה מקצועי ויסודי יותר לכל שאלותיך. 
אני רק אכתוב שלמיטב ידיעתי אין אפשרות להרוס את קיר ההדף, שהוא כאמור גם קיר הטלוויזיה. מדובר בקיר בטון קונסטרוקטיבי ואף קבלן רציני לא יהרוס או יוריד חלקים ממנו. השאלה היא גם איך זה בדיוק יעזור לך? כי האמת היא שאני לא רואה איך אפשר לשפר את מבנה הדירה הזו- כל דבר שתזיז או תשנה ישפיע על משהו אחר, דבר שהוא איננו בהכרח מבורך או רצוי. אז אלא אם אתה רוצה לוותר על חדר שינה אחד או לבצע משהו דרסטי שכזה, כאמור במבט מהיר, אין לי הצעות לשיפור.  
לצפיה ב-'תודה, אם הייתי מזיז את דלת הממד האם זה יכל לקצר את קיר ההדף?'
תודה, אם הייתי מזיז את דלת הממד האם זה יכל לקצר את קיר ההדף?
30/05/2018 | 01:00
6
36
האם לדעתך החלפת אמבטיה + מקלחון בשני מקלחונים - יכול להוריד את ערך הדירה למכירה בעתיד?

האם משפחות חייבות אמבטיה או שגיגית לילד תספיק. 
ושני מקלחונים שעדיפים מבחינת מקום - יהיו בסדר?

שוקל להשכיר לדיירים את הדירה בשנים הראשונות לפחות.
לצפיה ב-'שרטוט'
שרטוט
30/05/2018 | 01:04
5
49
לצפיה ב-'יש הבדל בין שני השרטוטים...אז אני לא מבינה'
יש הבדל בין שני השרטוטים...אז אני לא מבינה
( לעמוד שלי בתפוז )
30/05/2018 | 14:08
4
37
איזו שרטוט מייצג את הדירה שלך באמת? השרטוט האחרון מציג דירה גדולה יותר בעלת תכנון מוצלח יותר...
בכל אופן לדעתי הלגמרי אישית עדיף שבדירה, שיכול להיות שיגורו בה זוג עם ילדים קטנים, עדיף להותיר לפחות אמבטיה אחת ולא להחליף אותה במקלחון. לאדם מבוגר אין בעיה להתרחץ במקלחון או אמבטיה- מבחינתו זה לא ממש משנה. לעומת זאת לרחוץ ילדים קטנים במקלחון זה הרבה פחות נוח מרחיצתם באמבטיה (מניסיוני האישי). 
לצפיה ב-'זה השרטוט הכי מדויק'
זה השרטוט הכי מדויק
31/05/2018 | 01:43
3
41
לצפיה ב-'מה שבעייתי בדירה היא מרפסת השירות '
מה שבעייתי בדירה היא מרפסת השירות
( לעמוד שלי בתפוז )
01/06/2018 | 15:14
2
38
נקודת התורפה בדירה היא מרפסת שירות שאיננה בגודל סביר ושימושי. מדובר בעצם בכוך שלא ניתן יהיה להשתמש בו כאזור לאחסון. בעקרון גם לא ניתן יהיה לתלות כביסה באזור המיועד לכך שכן הוא יהיה תפוס במנועי המזגנים. לכן אני חושבת שכדאי יהיה "לספח" את שטח מרפסת השירות, שהוא איננו שימושי כרגע, עבור חדר השינה ולמקם מחדש את חלל האמבטיה. כתוצאה מכך יתפנה מקום אחסון נפרד עבור מכונת הכביסה ועבור דברים אחרים ויתפנה מקום אפילו עבור פינת עבודה קטנה/שטח אחסון נוסף מול פינת האוכל. באופן הזה ניתן באמת לנצל טוב יותר את שטח הדירה, וזאת על חשבון האיוורור הטבעי של חדר האמבטיה. אפשר לראות למה התכוונתי בסקיצה המצורפת. 
לצפיה ב-'תודה- אבל אם בכל זאת ירצו לתלות כביסה. זה לא מוזר?'
תודה- אבל אם בכל זאת ירצו לתלות כביסה. זה לא מוזר?
02/06/2018 | 00:47
1
29
והריח של השירותים בגלל הונטה לא יפריע לכל הדירה?

לצפיה ב-'בעיני מוזר יותר לתכנן חדר אמבטיה לא אפקטיבי '
בעיני מוזר יותר לתכנן חדר אמבטיה לא אפקטיבי
( לעמוד שלי בתפוז )
03/06/2018 | 16:45
68
אפשר לראות בשרטוט שחלל האמבטיה בכלל וחלל מרפסת השירות בפרט קטנים, צרים וצפופים. שים לב שדלת המעבר למרפסת השירות חסומה בחלקה על ידי מכונת הכביסה כך שלא ברור לי בכלל איך כל המקום הזה יכול להיות שימושי ונוח. מהשרטוט שהצגת נראה שלא יהיה מקום של ממש לתלות כביסה במקום שהוקצה לכך מה גם שאנשים רבים כיום כבר לא תולים כביסה אלא משתמשים במייבש. בכל מקרה באופציה שהצעתי ניתן לתלות כביסה במידה ושומרים על אפשרות לגשת אל החלון.  
בנוגע לוונטה- יש להעביר את צינור פליטת האוויר של הוונטה אל מחוץ לדירה, כך שהריחות יפלטו מחוצה לה. 
לצפיה ב-'מיקום "מדף" אמבטיה'
מיקום "מדף" אמבטיה
28/05/2018 | 18:53
5
65
האמבטיה 160 סמ, קטנה יותר מהנישה - מה המיקום המומלץ למרווח של כ 10 סמ בו יהיה חיפוי (מדף) - בצד קיר הדלת (וגם נירוז האמבטיה) או קיר מכונת הכביסה?
לצפיה ב-'השאלה היא היכן ממוקם ראש הטוש? '
השאלה היא היכן ממוקם ראש הטוש?
( לעמוד שלי בתפוז )
28/05/2018 | 21:25
4
34
האם ראש הטוש ממוקם מעל פתח הניקוז או שאתם מתכוונים לשים סוללת אמבטיה במרכז הקיר שאורכו 170 ס"מ? אם אתם מתכוונים למקם ראש טוש מעל פתח הניקוז אז נכון יותר למקם את המדף ממולו היכן שגב האמבטיה משופע מעט, וזאת על מנת שלא יצטברו עליו מים מראש הטוש ועל מנת המים הניתזים יפלו במקום כמה שיותר פנימי באמבטיה. במידה ואתם מתכוונים למקם אך ורק סוללה במרכז הקיר שאורכו 170 ס"מ אז אפשר למקם את המדף בכל צד שבו תבחרו. 
לצפיה ב-'מתכננים אינטרפוץ '
מתכננים אינטרפוץ
28/05/2018 | 22:06
3
28
בנקודת המים במרכז האמבטיה
לצפיה ב-'מרכז האמבטיה הכוונה על גבי הקיר באורך 170 ס"מ? '
מרכז האמבטיה הכוונה על גבי הקיר באורך 170 ס"מ?
( לעמוד שלי בתפוז )
29/05/2018 | 00:25
2
10
לצפיה ב-'כן, נקודת המים והאינטרפוץ הפנימי כבר קיימים במרכז קיר 1.70'
כן, נקודת המים והאינטרפוץ הפנימי כבר קיימים במרכז קיר 1.70
29/05/2018 | 13:45
1
6
לצפיה ב-'אם נקודת המים נמצאת במרכז הצלע הארוכה של האמבטיה'
אם נקודת המים נמצאת במרכז הצלע הארוכה של האמבטיה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/05/2018 | 22:08
22
אז לדעתי לא משנה היכן ימוקם ה"מדף" שלצידה. אבל אם בבית נוהגים לעשות אמבטיות אז אולי כדאי למקם את המדף ליד האזור המשופע (כלומר לא ליד פתח הניקוז) וזאת כדי שהסבונים והשמפואים יהיו מונחים קרוב למתרחץ. 
לצפיה ב-'סלון וחדר הורים.קומה 1.פונים לכניסה לחניון בניין בן 55 דירות'
סלון וחדר הורים.קומה 1.פונים לכניסה לחניון בניין בן 55 דירות
25/05/2018 | 21:14
1
52

סלון וחדר הורים.קומה 1, פונים לכניסה לחניון בניין בן 55 דירות

יש דירה שאני מעוניין לקנות בגלל מיקום מרכזי, ויחד עם זאת רחוב ללא מוצא.
הבעיה שהדירה שנותרה היא קומה 1 (3 מטר מהקרקע) ופונה עם הסלון וחדר ההורים לכביש (שקט מבוי סתום) אבל מתחת לדירה יש כניסה ויציאה לחניון תת קרקעי של הבניין. מדובר ב55 דירות.
אני קצת חושש ממפגע רעש. הדירה תהיה בהתחלה להשכרה ואחכ אחליט אם לגור בה בעתיד.
כמובן שהיא מתומחרת במחיר סביר (מניח גם בגלל ההגבלה של החניון).
מישהו מכיר חבר פורום או בכלל שגר בדירה שפונה לכניסה וליציאה של חניון תת קרקעי של הבניין?
אני מבין שזה סובייקטיבי כמה אדם רגיש לרעש, ובכל זאת אני רוצה להבין בגדול אם זה מטרד בלתי נסבל.
אם החיים ככה הם חסרי שינה וזה ממש פוגע באיכות החיים.
אם יש בעיה גורפת להשכיר דירות כאלה.
לצפיה ב-'אני גרה בדירה חזיתית בקומה ראשונה ברחוב ללא מוצא...'
אני גרה בדירה חזיתית בקומה ראשונה ברחוב ללא מוצא...
( לעמוד שלי בתפוז )
26/05/2018 | 22:26
57
שלום בחור,
אני גרה בדירה בקומה ראשונה, חזיתית ברחוב ללא מוצא. אני לא חושבת שיש הבדל גדול בין מגורים בדירה חזיתית שפונה לרחוב ובין מגורים מול כניסה לחניון. בשני המקרים שומעים את רעשי הרכבים שעוברים ברחוב/נכנסים לחניון.  מאחר וקיימות היום דרכים להתמודד עם רעשים באמצעות התקנת חלונות בעלי זכוכית כפולה, אני לא משוכנעת שמדובר בבעיה חמורה אבל אם אתה רגיש לרעשי מכוניות אל תעבור לגור בדירה הזו. 
הדבר שנראה לי בעייתי יותר מעניין הרעש הוא המראה הנשקף מהבית: מדירתי אני רואה את העצים והצמחיה שגדלים בגינת הבנין שבו אני גרה, אבל במקרה שבו הדירה ממוקמת מעל הכניסה לחניון נשקף מראה של...כביש הגישה לחניון- בעיני לא מראה מלבב, ואם כבר זה היה הדבר שהיה גורם לי להמנע מרכישת דירה שכזו. 
לצפיה ב-'חוות דעת....'
חוות דעת....
22/04/2018 | 20:32
16
929

היי
אנחנו זוג פלוס שני ילדים המתגוררים בבאר שבע. מדובר במגרש בגודל 457 מ"ר. העדפנו לבנות מפלס אחד על אף שלצערנו זה בא על חשבון הגינה
אנחנו רגע לפני מתן אישור סופי לאדריכל והגשה להיתר בנייה.
אשמח לחוות דעת של המבינים בתחום בעניין התוכנית המצורפת.

לצפיה ב-'אתם לא תאהבו את התגובה שלי'
אתם לא תאהבו את התגובה שלי
22/04/2018 | 21:25
9
318
אני מאד מקווה ששום ועדה לתכנון ובניה במדינת ישראל לא תאפשר מגרש עם כזו תכסית גבוהה, ואפס שטחי חלחול.
אני מאד מקווה שועדות יעמדו על כך שישאר שליש מגרש לחלחול לפחות.
גם אם אנשים רוצים לגור במדבר, זה לא אמור להיות מדבר בטון שמשפיע לרעה על כל סביבתו. יש להשאיר מגרשי קרקע למי שבאמת רוצה את האדמה עם תכסית סבירה. מי שלא רוצה שטחי גינון, יכול לגור בפנטהאוז או בדירה.
לצפיה ב-'חוות דעת....'
חוות דעת....
22/04/2018 | 22:30
8
253

את צודקת התגובה שלך באמת לא רלוונטית לנו וחבל שטרחת לכתוב אותה. 
נשמח לקבל תגובות רלוונטיות ומלמדות. תודה!

לצפיה ב-'לצערי התגובה של מיכל מאוד רלוונטית '
לצערי התגובה של מיכל מאוד רלוונטית
( לעמוד שלי בתפוז )
23/04/2018 | 00:46
7
263
לא סתם ציירת סמיילי עצוב ליד המשפט "העדפנו לבנות מפלס אחד על אף
שלצערנו זה בא על חשבון הגינה". אני הייתי מוסיפה עוד כמה  .
כי באמת מאז שאני מנהלת את הפורום לא ניתקלתי בבית פרטי שלא משאיר שום שטח גינה אפקטיבי, אפילו לא קצת להנאתכם האישית, בשביל הנשמה. אז למה באמת לגור בבית פרטי? 
אבל האבסורד הגדול הנוסף בבית שלכם הוא שיש בו שני מפלסים! מפלס הסלון 0.00 ומפלס החדרים הגבוה ממנו ב-50 ס"מ. אבל רציתם מפלס אחד!! בשביל זה יצרתם את הבית הזה והרגתם את הגינה. אז למה בסוף תכננתם בית שיש בו שלוש מדרגות מרגיזות שתקועות באמצע בין האגף הציבורי ואגף החדרים? מה הרווחתם בכך? חשבתי שאולי אתם נאלצים מסיבות שלא תלויות בכם לתכנן בית בעל מפלס אחד (מחלה, נכות חו"ח) אבל אז באו השלוש מדרגות באמצע והוכיחו לי שלא כך הדבר ושהסיבה ל"מפלס האחד" היא העדפה אישית שלכם. ההעדפה הזו שלכם היא למעשה טעות מוחלטת, שהובילה אתכם לתכנון המאוד בעייתי והצפוף הזה ושבגללו- "שכרכם יצא בהפסדכם"- הפסדתם גם את הגינה וגם את הבית. 
לצערי ההתעלמות שלכם מהמגרש מתבטאת לא רק בכך שהותרתם שבילים (ולא גינה) סביב ביתכם אלא גם התכנון הפנימי מתעלם מהחוץ לחלוטין. למשל פינת האוכל ממוקמת ככה שהיא חוסמת את פתח היציאה אל הרחבה הקטנטונת שהיא אזור הישיבה ה"גדול" בגינתכם. את חדרי השינה של הילדים מיקמתם כך שהם משקיפים על שביל הכניסה לבית, כלומר כל מי שנכנס לבית זוכה להציץ לתוכם- דהיינו אפס פרטיות, דווקא בחדרי השינה (אגב, יש טעות או במיקום שער הכניסה או במיקום שביל הכניסה). אם הייתם ממקמים את החדרים לאורך החזית הדרומית למשל הם גם היו זוכים ליותר פרטיות ואולי אפשר היה לתכנן עבור אחד מהחדרים חלון לחזית הצפון-מערבית, כך שהוא היה זוכה לשני כיווני אוויר. 
מהסלון ניתן להשקיף לעבר שביל ברוחב... 2.77 מטרים-זוהי החזית האחורית שלכם. לרוב אני ממליצה לאנשים למקם את הריהוט בסלון כך שניתן יהיה להתבונן ממנו לעבר הגינה. במקרה שלכם אני חושבת שזה מיותר כי כאמור- אין לכם גינה. 
תכנון הפנים גם הוא בעייתי- למשל הסלון מאוד ארוך וצר. המתכנן שלכם מיקם בשרטוט ריהוט שאיננו בקנה מידה אמיתי כך שאתם לא באמת יכולים להתרשם מהאופן בו תשבו בו יחד, כל המשפחה. 
הכניסה לחדר השינה ממש בלתי אפשרית. כדי להגיע לחדר השינה אתם צריכים ללכת לאורך הפרוזדור ואז לעשות "פניית פרסה", לעבור בכניסה הצרה דרך חדר המקלחת ורק אז להכנס לחדרכם שיחסית ליתר חדרי הבית הוא גדול בצורה לא פרופורציונלית. אני מניחה שהכניסה לחדר תוכננה כך כי רציתם פרטיות לעצמכם, אבל עדיין היה אפשר לתכנן זאת בצורה נוחה יותר ופחות מסורבלת עבורכם. 
גם הפרוזדור מאוד מאוד ארוך ומפותל- שוב תכנון לא מוצלח. 
אני לא יודעת אם באמת תשנו משהו בתכנון שהרי אתם עומדים רגע לפני ההגשה. אבל האמת היא שהחסד הגדול ביותר שתוכלו לעשות עם עצמכם הוא לנטוש את מה שעשיתם עד עכשיו ולתכנן בית בן שתי קומות (אם אתם מוטרדים משאלת העליה במדרגות אפשר תמיד לתכנן מעלון בנוסף...).  או לכל הפחות תוותרו על המפלס המיותר של חצי המטר בתוך הבית.  
לצפיה ב-'חוות דעת....'
חוות דעת....
23/04/2018 | 08:52
6
224
היי,
אולי טעיתי בבחירת המילים התגובה של מיכל רלוונטית אבל האופן שבו היא רשמה את הדברים פשוט לא ענייני.
אני מודה לך מאוד על חוות הדעת המקצועית. אנחנו עדיין יכולים להחליט על שינויים גם אם זה יעלה לנו. שכחתי לציין שלבסוף החלטנו להוריד את חצי המפלס הנוסף מכיוון שאכן כפי שציינת הוא מיותר. אנחנו מאוד חוששים מקומה נוספת יש לנו ילדים קטנים ועוד מעוניינים להתרחב זה יהיה קשה מאוד להתנהל בשתי קומות עם הרבה מדרגות. אשמח לשמוע את דעתך לגבי מרחב אחד פתוח שבו ממוקמים סלון ופינת אוכל יחד בקו ישר.....התלבטנו לגבי זה מאוד ולבסוף העדפנו ללכת על סלון מוגדר.
לצפיה ב-'חוות דעת.....'
חוות דעת.....
23/04/2018 | 09:23
243
אני מעלה קובץ לדוגמא. ממש אודה להתייחסות שלך מה לדעתך עדיף, אשמח שתתייחסי לחלל הציבורי.
לצפיה ב-'גידלתי 3 ילדים בבית דו קומתי'
גידלתי 3 ילדים בבית דו קומתי
23/04/2018 | 20:08
4
236
שניים מהם החל מגיל 0.
אני ממש לא מבינה מה הפחד הגדול ממדרגות.
מארגנים את כל חדרי השינה בקומה שניה, ואת החדרים הציבוריים בקומת הקרקע.  בקומת קרקע שמים לול/עריסה שמאפשר לתינוק להיות לידכם. ממילא פעוטות נמצאים כל הזמן ליד ההורים, גם אם יש 9 קומות ואין שום בעיה. יורדים ועולים לא יותר מ-3 פעמים ביום, כשהילדים מתבגרים - אפילו פחות מזה (אני עובדת ממשרד ביתי, ולמרות שאני בבית הרבה שעות, אני עולה ויורדת מקסימום פעמיים ביום)
וכשהילדים מתבגרים - הפרדת הקומות הופכת ליתרון עצום.
היתרונות: בניה זולה יותר (פחות יסודות)
הרבה יותר חלונות בחדרים, הרבה יותר אור ואויר
פחות בזבוז על שטחי מעבר
תשאר גינה לילדים ולכם
המרחק מהשכנים גדל, הפרטיות גדלה.
ואפשר לעשות הכנה למעלון פנימי עתידי, עבור מי שמתקשה בנגישות.

הבהרה למה שכתבתי קודם:
התסכול שלי הוא מהועדות לתכנון ובניה, שמאשרות תכנית זועתית כזו.
התסכול הוא בטח לא מאדם פרטי יחיד. כלומר, מה שכתבתי לא היה אישי כלפיכם, אלא בכלליות, לגבי תוכניות שכאלה, שמהוות נזק סביבתי, תכנוני, חברתי ומה לא.

לצפיה ב-'חוות דעת....'
חוות דעת....
23/04/2018 | 20:56
1
184
תודה על התגובה.....
לצפיה ב-'לדעתי האופציה השניה שהעלית טובה מהראשונה '
לדעתי האופציה השניה שהעלית טובה מהראשונה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/04/2018 | 00:30
178

האופציה שבה פינת האוכל והסלון נמצאים בקו אחד טובה יותר. קיים מעבר וקשר ויזואלי טוב יותר בין חללי הפנים והחוץ (שגם באופציה הזו הם עדיין קטנים וצרים, אבל עדיין קצת יותר גדולים מהאופציה הראשונה שהצגת). מעבר לכך באופציה הקודמת קיים חלל עצום מול דלת הכניסה ועד הסלון והמטבח שגודלו כ-16 מ"ר! זה אבסורד בהתחשב בכך שכל האזור הציבורי בביתכם אינו גדול במיוחד, אז מדוע להפסיד שטח כה גדול כשטח מעבר? באופציה השניה החלל מתוכנן בצורה מאוזנת יותר ובלי שטחי מעבר מיותרים. גם אזור החדרים מתוכנן בצורה טובה יותר, ללא פרוזדור ארוך ומפותל עם פניית פרסה לחדר השינה שלכם. 
ובקשר לשאלת הקומה השניה- מיכל ענתה לך בצורה מצוינת וגם נתנה לך טיפ טוב ביחס לאופן חלוקת החללים בין הקומות.
אני הייתי רוצה לחזק נקודה נוספת שגם עליה מיכל כתבה. לאחר שכתבת שיש לך ילדים קטנים אני בטוחה שזו תהיה טעות לא לתכנן גינה גדולה... עבורם. גינה גדולה תהיה הרי מגרש המשחקים של הילדים: הם יוכלו לשחק ולרוץ בה, להנות ולבלות זה עם זה וגם איתכם. לגזול מהם את האפשרות הזו בעיני זו תהיה ממש החמצה. 
חוץ מזה שילדים קטנים לא נשארים קטנים לאורך זמן ותוך מספר מועט של שנים הם כבר עצמאיים לחלוטין ומסוגלים להתנייד במדרגות בקלות ובבטיחות. אפשר להגיד שהתייחסות לבניית בית מנקודת מוצא של מצב נוכחי היא טעות. מאחר ואנו בונים בית למספר רב של שנים צריך להביא בחשבון התפתחויות ושינויים עתידיים (כגון גדילת הילדים, קשיים פיזיים שעלולים לחול עם הזדקנותנו)  ולפיהם לתכנן אותו. 
בהצלחה 

לצפיה ב-'לא מומלץ כאופציה מועדפת'
לא מומלץ כאופציה מועדפת
02/05/2018 | 00:51
1
132
כלומר, אם יש אפשרות לחד קומתי - מבחינתי עדיף.
זה לא שיש סכנה יומיומית שילד יתגלגל במדרגות ויפגע.
אבל הסיכון הזה תמיד קיים - כשאתם צמודים אליו (והו משתולל למשל) או שהוא הגיע לשם לבד כי אחיו "הגדול" בן ה-6 מצליח לפתוח את השער/חוצץ של המדרגות ואז כל הילדים עולים למעלה.
אם זה סיכון מחושב שנלקח בחשבון כל יום - מה טוב.
מדבר מניסיון של יותר מ-3 ילדים, בבית של ההורים שמארחים שם עוד נכדים.
לצפיה ב-'הכל תלוי באיכות השער'
הכל תלוי באיכות השער
02/05/2018 | 10:15
110
אם יש שער טוב עם קפיץ חזק, שסוגר אותו גם אחרי בן ה-6 אז אין שום בעיה. אצלנו מעולם לא היתה שום סכנה, לא מחושבת ולא לא מחושבת. השער היה סגור תמיד.
חוצמזה, כל כך מהר ילדים גדלים... כל כך מעט שנים מותקן השער הזה, וכל כך הרבה שנים משתמשים בגינה. אז לוותר על גינה בגלל שלא רוצים להתקין שער טוב?! לא חבל?

אם זו נחלה גדולה או מגרש של דונם, אז ברור שעדיף שטוח. אבל על מגרש כזה, כאשר רוצים לבנות שטח כל כך גדול, בניה שטוח היא טעות, לדעתי.

לצפיה ב-'דעה של הדיוט'
דעה של הדיוט
01/05/2018 | 23:53
176
אני כמוכם, בונה..לא בעל מקצוע בתחום.
אני מאוד מסכים עם דבריהן של זוהר ומיכל.
החלל הציבורי אינו טוב, ובמגרש מלבני יש המון אופציות אחרות טובות יותר.
אדגיש שאכן הסלון לא מתוכנן טוב, הוא והשולחן אוכל חוסמים את היציאות לחצר. ה2.9 מטר רוחב שהשארתם לפינת האוכל זה מאוד צפוף ולא נוח, במיוחד עם ילדים שיש להם כסא אוכל גדול או עגלה ששמים לידכם כשאוכלים. חדר ההורים גדול בלי פרופורציה. חדרי ילדים לא מסודרים בעימוד נכון של הריהוט.
את האורחים שצריכים שירותים,לאן תשלחו? לסוף המסדרון דרך כל הבית?
האופציה השניה שהעלאת טובה בהרבה, פחות מטרים של בניה, עם ניצול טוב יותר ותחושת מרחב טובה יותר.
ועם כל זה, עדיף 2 קומות למרות החסרונות שמתלווים.
לצפיה ב-'חוות דעת - קומת קרקע'
חוות דעת - קומת קרקע
18/05/2018 | 11:51
2
150
1
מודה לכולם מאוד על התגובות....
התלבטנו רבות בנושא ולבסוף החלטנו לעלות קומה.
מוכרחה לציין שעדיין המגבלות רבות, מכיוון שניסינו להשאיר את הפונקציות העיקריות בקומה התחתונה. האדריכלית תכננה עבורינו שתי סקיצות עיקריות.

אנחנו יותר מתחברים לחלל הציבורי באופציה הראשונה אך פחות לחלל הפרטי. ראיתי שהייתה התייחסות לגודל חדר השינה (בלי פרופורציה...), נשמח לדעת מה הגודל הסטנדרטי, אולי נוכל להקטין אותו מעט ולהשתמש בזה כדי לשפר את החלל הפרטי....

אודה מאוד לחוות דעת/ הצעות ייעול...
תודה !
לצפיה ב-'אתם בדרך הנכונה אבל עדיין צריך לעבוד על התכנון '
אתם בדרך הנכונה אבל עדיין צריך לעבוד על התכנון
( לעמוד שלי בתפוז )
24/05/2018 | 15:25
98
שלום לכם-
קודם כל מצוין שאתם מתכננים בית בן 2 קומות כי כבר אפשר לראות שנוצר מרחב גדול יותר וגינה גדולה יותר סביב הבית. אבל עדיין התכנון בזבזני כי אם מקודם האזור הציבורי היה קטן והפונקציות שבו היו צפופות כעת האזור הציבורי ענק ובהחלט ניתן להקטין אותו. 
אבל לפני כן ישנן שתי נקודות מרכזיות שאני רוצה להתייחס אליהן:
1-מערך התנועה בבית
2- בניה בהתייחסות אקלימית 
אחד העקרונות המרכזיים בתכנון בית הוא תכנון מערך תנועה פשוט ונוח עבור בני הבית. כלומר הרעיון למקם את חלל המדרגות בקצה הבית הוא רעיון גרוע שכן הוא מאוד מאריך את הדרך שעל בני הבית לעבור במידה והם משתמשים באופן קבוע במדרגות. הפתרון הוא כמובן למקם את גרם המדרגות במרכז הבית כפי שהדבר מופיע באופציה 2. 
עקרון תכנון שני הוא תכנון הבית מתוך התייחסות אקלימית. מכיוון שאתם בונים את ביתכם בבאר שבע וכדי שיהיה לכם בית נוח ונעים לגור בו, עליכם לתכנן אותו תוך היצמדות לכללי תכנון אקלימיים, כלומר מתוך התייחסות לסביבה, לטמפרטורה באזור, משטר הרוחות, קרינת השמש ועוד ועוד. בסקיצה 1 אפשר לראות שאין לכך שום התייחסות- הבית נפתח לכיוון מערב, והמשמעות היא קרינת שמש חזקה משעות הצהריים/אחר הצהריים שתבעיר את כל אזור הסלון/ פינת אוכל, ותאלץ אתכם לסגור את התריסים ולשהות בבית אטום. באופציה השניה המצב טוב יותר משום שהויטרינה הארוכה יותר מופנית לכיוון צפון שהוא כיוון מוצלל בכל ימות השנה. אני מקווה שאתם מודעים לחשיבות שבתכנון מתוך התייחסות אקלימית ואל תתנו לדבר הזה לחמוק מכם. ישנם אדריכלים שזו התמחותם והם יכולים לתת לכם מידע, המלצות והוראות כיצד לשפר את התכנון כך שהבית שלכם יהיה מותאם יותר לאקלים המדברי (יועצי בניה ירוקה). 
ועוד כמה טיפים: 
-שימו לב למיקום שער הכניסה למגרש- מיקמתם בדיוק לידו את פילר האשפה. האם זו הדרך האידיאלית להכנס לבית- ובדרך להריח את הניחוחות שעולים מפח האשפה? כמו כן מקמו את שער הכניסה תוך התייחסות ומחשבה על הדרך שתעברו ממנו ועד דלת הכניסה לבית. 
- באופן אישי אני דווקא אוהבת את החלוקה של אופציה 2 שמגדירה בצורה טובה את אזור המטבח, פינת האוכל והמטבח. אני גם אוהבת את היציאה המשותפת הן מהסלון והן מהמטבח לגינה- בעיני זה דבר מבורך שיוצר קשר טוב בין פנים וחוץ. גם ההפניה המרכזית של הבית לכיוון צפון היא טובה מבחינה אקלימית, כמו שכבר כתבתי, וזה דבר שכאמור לא מתקיים באופציה 1. 
מה שאני פחות אוהבת באופציה 2 הוא האזור עם החלון ליד גרם המדרגות- למה הוא נועד? בעיני מיותר ומבזבז שטח יקר שניתן לצמצם אותו לטובת הגדלת הגינה או הממ"ד. כ"כ עדיף שהכניסה לחדר הכביסה תהיה מנותקת מחדר האמבטיה (בדומה לאופציה 1)  שכן הדבר יאפשר להשתמש בשתי הפונקציות הללו במקביל. 
מבחינת חדר השינה של ההורים- אם אתם רוצים להבין את גודלו פשוט תשתמשו בגדלים שאתם כבר מכירים- למשל גודלה של המיטה הזוגית. מיטה זוגית היא באורך של כ-2 מטרים ורוחבה כ-170 ס"מ (במידה ומשתמשים במזרון שרוחבו 160 ס"מ). אז בחדר שאורכו 420 ס"מ אפשר בעצם לשים 2 מיטות זוגיות זו אחרי זו! אין ספק שזה חדר מאוד מרווח שבהחלט ניתן קצת לקצר לטובת הגדלת הגינה. המשמעות של צמצום גודל הבית מלבד הגדלת הגינה היא שעלויות הבניה והתחזוקה של הבית גם הן תצטמצמנה בעשרות אלפי שקלים, אז כדאי לקחת זאת בחשבון. וכמו שאומרים שעדיף צבא קטן וחכם מאשר צבא גדול וטיפש, כך גם אפשר לומר על בית- שעדיף בית מדויק שמתוכנן בחוכמה מאשר בית גדול שיסב לכם מפחי נפש ויגרור אתכם להוצאות מיותרות בהמשך. 

לצפיה ב-'מעולה שפיצלתם!'
מעולה שפיצלתם!
17/06/2018 | 21:11
17
יש שיפור משמעותי.
אבל תכנון פיתוח החוץ דורש שיפור רציני. לא כך מתכננים שבילים, ה"חצאית" מסביב לבית מיותרת, יקרה לביצוע, ולא נעימה למראה ולשימוש, רחבת האירוח ענקית,
ובכלל, יש עודפי בטון בשטח עד כדי כך שבעצם לא נשארה גינה משמעותית, כי כולה מרוצפת. אם אתם לא מארחים גדודים, אז אפשר להקטין משמעותית את הבטוניאדה.  כמו כן, הבטון מונע הצללה מהצד למזרח/מערב. חובה להצליל מלמעלה בדרום.
לא תוכננו ניקוזים בצורה הגיונית, ולמחוק מהר את כל סימוני המפלס בשטחי החוץ, כי לא אמור להיות שום דבר מפולס!

עוד משהו שצרם לי: נכנסים דרך ניחוח הפחים (אני מבינה שזה מוכתב לכם, אבל מי הגאון שתכנן כך שכונה שלמה!??  ) , וכשפותחים את הדלת נתקלים בגב של ספה. זה מנוגד לאינסטינקטים שלנו שהכניסה מאחורי הגב שלנו. לא נעים ליושבים על הספה, ולא נעים לנכנסים.
לצפיה ב-'נראה לי שגינה תוסיף'
נראה לי שגינה תוסיף
29/05/2018 | 08:53
1
82
<h3/> מאוד <h3> 
לצפיה ב-'גינה מטופחת, נאה וירוקה מעניקה ערך מוסף לבית '
גינה מטופחת, נאה וירוקה מעניקה ערך מוסף לבית
( לעמוד שלי בתפוז )
29/05/2018 | 22:06
68
באופן חד משמעי, ומעלה בכמה רמות את איכות החיים של הדיירים הגרים בו.  

מנהל/ת הפורום

אודות:
זוהר רוזנפלד היא אדריכלית רשומה (B.Arch.) בוגרת בית הספר לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב משנת 2001 בהצטיינות. עבדה במספר משרדי אדריכלות בולטים, ומשנת 20
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ