לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1208512,085 עוקבים אודות עסקים

פורום אדריכלות

פורום אדריכלות הוא מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון בעולם המרתק של עיצוב ותכנון אדריכלי.
הפורום מיועד לכל מי שמתעניין בגישות לעיצוב ותכנון, רישוי, היתרים ובנייה. ניתן להעלות סקיצות, רעיונות ושאלות מעולם האדריכלות, ולקבל מענה מקצועי מהגולשים והנהלת הפורום. סטודנטים לעיצוב ואדריכלות מוזמנים להעלות לכאן עבודות שלהם ולקבל חשיפה ועזרה, וכמו כן אדריכלים מוזמנים להציג פרוייקטים מעניינים וגישות לעיצוב ולתכנון. 

גולשי הפורום קוראים לשיח ענייני, ומבקשים לשמור על כבודו של מפרסם ההודעה ומושאה. אין להעלות לפורום הודעות פרסומיות בשום נושא. 

בברכת גלישה מועילה ומהנה,
הנהלת הפורום.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אדריכלות

פורום אדריכלות הוא מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון בעולם המרתק של עיצוב ותכנון אדריכלי.
הפורום מיועד לכל מי שמתעניין בגישות לעיצוב ותכנון, רישוי, היתרים ובנייה. ניתן להעלות סקיצות, רעיונות ושאלות מעולם האדריכלות, ולקבל מענה מקצועי מהגולשים והנהלת הפורום. סטודנטים לעיצוב ואדריכלות מוזמנים להעלות לכאן עבודות שלהם ולקבל חשיפה ועזרה, וכמו כן אדריכלים מוזמנים להציג פרוייקטים מעניינים וגישות לעיצוב ולתכנון. 

גולשי הפורום קוראים לשיח ענייני, ומבקשים לשמור על כבודו של מפרסם ההודעה ומושאה. אין להעלות לפורום הודעות פרסומיות בשום נושא. 

בברכת גלישה מועילה ומהנה,
הנהלת הפורום.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
בונים? משפצים? מתכננים? 
זה המקום שלכם להתייעץ, לחלוק רעיונות ולשתף את העולם בהשראה וביצירה.
 אדריכלות היא מקצוע רחב היקף הנוגע בתחומים רבים. 

פורום אדריכלות של אתר תפוז הוא המקום המקצועי, המגוון והעדכני לכל המתעניינים בתחום התכנון והבנייה, ובשאר התחומים הנוגעים והמתייחסים לעיצוב הסביבה הבנויה בה אנו חיים.
בין אם אתם בונים, מתכננים או חובבי אמנות וטכנולוגיה, בפורום זה תמצאו קהילה מקצועית ומנוסה, שתנסה לסייע ולייעץ בכל שלב. 
הפורום מעודד העלאת רעיונות, הגיגים ותכנים איכותיים מכל גולשיו.

בברכת ביקור מועיל ומהנה בפורום,

המשך >>

לצפיה ב-'תוכנית שינוים'
תוכנית שינוים
23/08/2018 | 19:48
45
היי,
הגרמושקה שלי מאושרת אבל לצורך טופס ארבע אני צריך להגיש תוכנית שינוים (הבית כבר נבנה).
האדריכל שלי כבר לא זמין לזה, אז אני מחפש אדריכל שיגיש לי
האם למישהו יש הערכה כמה זה אמור לעלות לי?
מדובר בפגישה שבה אציג את השינוים הנדרשים תיקון הגרמושקה  הגשה
ואשמח גם לליוי מול המעוצה אבל זה לא קריטי. זה באזור השרון.
תודה
לצפיה ב-'לפטופ לסטודנטית'
לפטופ לסטודנטית
18/08/2018 | 18:59
1
28
האם היי
אני מתחילה בקרוב לימודי אדריכלות.
אשמח לקבל המלצה לפטופ.
חשוב לי מאד שיהיה קל משקל.
הבנתי שצריך לפחות 16גיגה זיכרון וכרטיס גרפי ברמה של 1050,וכדאי כונן קשיח  ssd.
אם התקציב לא מוגבל,על מה תמליצו?
אם זה המחשב היחיד שלי כדאי מסך קטן מ 15.6?
תודה

לצפיה ב-'עדיף שתפני לפורום מחשבים ניידים בתפוז '
עדיף שתפני לפורום מחשבים ניידים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
18/08/2018 | 22:47
21
תפני לפורום מחשבים ניידים בתפוז ותצייני מה הצרכים שלך מהמחשב, אלו תוכנות תרצי להפעיל בו וכדומה. הם יוכלו להנחות אותך איזה מפרט מומלץ עבורך. 
ישנו גם פורום מחשבים- חומרה תוכנה 
לצפיה ב-'מרתף שמהווה מקלט'
מרתף שמהווה מקלט
16/08/2018 | 11:15
6
77
שלומות,

קניתי מגרש במושב שממוקם בדרום מ"א חוף הכרמל. אני מתכנן בית בשני מפלסים בלבד, מרתף + קומה ראשית. רציתי שכל קומת המרתף תהיה ממוגנת. חבר טוב, מהנדס אזרחי ובעל חברת הנדסה, מציע לבנות ממ"ד תקני פשוט כדי לא להסתבך עם פיקוד העורף, ואז למגן את המרתף איך שאני רוצה. אפילו בונקר. האם באמת יהיה כל כך קשה לקבל היתר לקומה שלמה ממוגנת? לא שיש לי בעייה שיהיה שם גם ממ"ד, יש שטח די והותר ואני אפילו יכול לחשוב על שימושים בשבילו. אבל רציתי לדעת לפני שאחליט.
לצפיה ב-'שאלה בתור שכנה מישוב סמוך'
שאלה בתור שכנה מישוב סמוך
16/08/2018 | 12:26
3
59
למה המיגון העודף הזה?
אם זיהיתי נכון את הישוב, זה ישוב כפרי קטן מוקף שדות חקלאיים. קשה לי להאמין שירו טילים ארוכי טווח שיכולים לפספס ולפגוע בכפר הערבי הצמוד.
אם כבר, ירו על האסדה ליד חוף דור, צפונית לכם (אלא אם המאבק נגד הקרבה לחוף יצליח, אינשאללה, והיא תורחק לעומק הים), או על תחנת הכוח בחדרה מדרום.
אני אישית במקומך הייתי מסתפקת בממ"ד דואגת יותר למיגון נגד פורצים.

לצפיה ב-'לא מנסה להכנס לחיזבאללה לראש'
לא מנסה להכנס לחיזבאללה לראש
16/08/2018 | 13:24
2
49
פשוט לא רואה את עצמי נכנס לממ"ד כל פעם כשתהיה אזעקה. ואני בטוח שיהיו. אז שאלתי את החבר הזה מה אם אני הופך את כל המרתף למקלט. ממילא אני הולך להעביר שם את רוב הזמן כי שם יהיה המשרד שלי, אולם קולנוע ביתי, חדר כושר. מבחינה הנדסית זה לא סיפור כזה גדול, רק מייקר קצת את הבנייה ונדרשים כמה קירות תומכים שאפשר לשלב עם התכנון, אבל לך לשכנע את פיקוד העורף...

אז פשוט כנראה שנבנה את הממ"ד שהם רוצים ואחרי היתר הבנייה, ישמש בעיקר ככספת אחרי שנתקין מנעול על הדלת.
לצפיה ב-'אם אתה לא רוצה להכנס להם לראש '
אם אתה לא רוצה להכנס להם לראש
16/08/2018 | 13:39
1
51
אז איך אתה שולל על הסף טיל לא קונבנציונאלי? הרי אתה רוצה לבטל את החדר האטום...
התקנת מנעול-כספת על הדלת תפגע באטימות הממ"ד. התקנת סורגים על החלון תבטל את האפשרות לעשות ממנו חדר-מקלט.
אגב, ב20 השנה שאני גרה באזור, נשמעו אזעקות אמת אולי 3 ימים , במלחמת לבנון השניה, ועוד פעם אחת.  הנפילה הכי קרובה שהיתה (לפני כיפת ברזל) היתה במרחק עשרות רבות של ק"מ.

אני משערת שפיקוד העורף יאפשר לך להקים שם ממ"ק (מרחב מוגן קומתי).
אך אין סיכוי שיאשרו לך לוותר על ממ"ד ולהחליפו במקלט.

לצפיה ב-'פרנויה לא נמנית על התכונות שלי'
פרנויה לא נמנית על התכונות שלי
16/08/2018 | 13:48
52
אי אפשר להתגונן מכל איום תיאורטי. אגב, כיום אני גר בשוהם והנפילות הקרובות נשמעו היטב.
לצפיה ב-'מלבד שאלת הצורך הייתי מעלה נקודות נוספות '
מלבד שאלת הצורך הייתי מעלה נקודות נוספות
( לעמוד שלי בתפוז )
16/08/2018 | 20:15
1
56
הנחיות פיקוד העורף לבניית חללים ממוגנים, מחמירות ויוצרות חללים אטומים ולא נעימים לשהייה לזמן ארוך, שכן הפתחים שניתן לפעור בהם יחסית קטנים. מרתף  מטבעו הוא חלל סגור ולא מואר במיוחד והפיכתו למקלט תחמיר את המצב שבעתיים. נקודה נוספת שהייתי מתייחסת אליה היא עניין הגזים המצטברים בחללים תת קרקעיים. מהבטון  ומהקרקע משתחרר גזים רעיל שנקרא "גז ראדון", גז זה נפלט אך אינו יכול לצאת החוצה מאחר והחדר אטום. כדי להימנע מחשיפה לריכוז גבוה של גז ראדון, יש להקפיד שלא לשהות בחללים סגורים ותת קרקעיים ורצוי לאוורר חללים כאלה בתדירות גבוהה. מאחר ואתה רוצה להפוך את המרתף כולו למרחב מוגן הרי שהדבר ייפגע ביכולת האיוורור הטבעית שלו, והוא יהפוך להיות מקום בלתי בטיחותי בעליל במיוחד לילדים. 
לצפיה ב-'לזה דווקא יש פתרונות פשוטים'
לזה דווקא יש פתרונות פשוטים
17/08/2018 | 05:32
47
בדרך כלל מספיק אוורור מאולץ. אבל אני מתחיל לרדת מכל העניין.

תודה על התשובה בכל מקרה.
לצפיה ב-'עזרה במציאת יצרן בית מזוזה'
עזרה במציאת יצרן בית מזוזה
14/08/2018 | 12:24
32
אני צריך בדחיפות יצרני בתי מזוזה שחורים מאלומיניום, תודה מראש.
לצפיה ב-'מי נושא בעלויות קיר תומך בין מגרשים בגבה שונים'
מי נושא בעלויות קיר תומך בין מגרשים בגבה שונים
26/07/2018 | 21:53
1
32

שלום

נשמח לקבל עזרה בקבלת הבהרות לגבי לשון החוק בנושא בנית קיר תומך.

אנחנו התחלנו בבניה ראשונים (המגרשים השכנים בפער רב מאיתנו).
מי צריך לשאת בעלויות בניית החומות?

לגבי צפון ומערב - ברור לנו שאנחנו נושאים בעלות המלאה של בניית הקירות והחומות - צפון פונה לשצ"פ ומערב לכביש

בצד המזרחי יש מגרש הנמוך מאיתנו במטר וחצי ובצד הדרומי מגרש הגבוהה מאיתנו במטר וחצי (מצב תמונה להבהרה).

לפי הבנתנו השכנים צריכים לשלם לנו מחצית מהסכום.
האם הבנו את החוק נכון?
מה הכלים העומדים לרשותנו להתמודד עם שכנים שמסרבים לשלם את חלקם בעלויות הקיר התומך?

תודה

לצפיה ב-'עלויות גדר בין שכנים- שאלה הקשורה לדיני מקרקעין '
עלויות גדר בין שכנים- שאלה הקשורה לדיני מקרקעין
( לעמוד שלי בתפוז )
28/07/2018 | 15:25
48
שלום לך
בעקרון שאלתך בדבר מי נושא בעלויות גדר הפרדה בין שכנים קשורה לדיני מקרקעין. נושא זה הינו נושא מורכב, הדורש הבנה והתמצאות בחוק ובהוראות השונות הרלבנטיות לנושא, ואין להתייחס אליהם בקלות דעת ולבצע פעולות כאלה או אחרות ללא ייעוץ וליווי מתאים ע"י עו"ד העוסק בתחום. 
אני יכולה רק להפנות אתכם לסעיף 49 לחוק המקרקעין, התשכ"ט-1969 הקובע ש:
"(א)   קירות, גדרות, עצים ומחוברים וכיוצא באלה הנמצאים במיצר של מקרקעין שכנים (להלן- מחוברים שבמיצר), יראום כנכסים בבעלות משותפת של בעלי המקרקעין השכנים, כל עוד לא הוכח היפוכו של דבר.
(ב)    מחוברים שבמיצר רשאי כל אחד מבעלי המקרקעין להשתמש בהם למטרה שלשמה הוקמו, וחייב הוא להשתתף בהוצאות הדרושות כדי להחזיקם במצב תקין לפי שיעור שהוסכם ביניהם, ובאין הסכם כזה – בחלקים שווים, זולת אם מידת השימוש בהם הייתה שונה".
לפיכך לכאורה, לפי סעיף 49(ב) לחוק המקרקעין, במקרה שאין הסכם בין בעלי מגרשים שכנים, על בעלי המגרשים לשאת בחלקים שווים בהוצאות הכרוכות בשמירה ובהחזקת המחוברים שבמיצר. 
לסיכום- כדי לדעת כיצד להמשיך ולהתמודד עם הנושא הזה, פנה לעורך דין שינחה אותך כיצד להמשיך לנהוג בעניין. 

לצפיה ב-'גג רעפים עם תקרת גבס- שאלת בידוד אקוסטי'
גג רעפים עם תקרת גבס- שאלת בידוד אקוסטי
22/07/2018 | 01:15
5
57
האם נכון לבנות תקרת גבס אחת  מתחת לגג רעפים- המכסה את כל חדרי הקומה? מבחינה אקוסטית?
לצפיה ב-'אף אחד לא יודע לעזור לי?'
אף אחד לא יודע לעזור לי?
24/07/2018 | 00:03
1
13
לצפיה ב-'השאלה לא ברורה,'
השאלה לא ברורה,
24/07/2018 | 00:31
36
לא הצלחתי לרדת לסוף דעתך.
נסה להסביר או להעלות שרטוט.
לצפיה ב-'בידוד אקוסטי בתקרת גבס מתחת לגג רעפים'
בידוד אקוסטי בתקרת גבס מתחת לגג רעפים
( לעמוד שלי בתפוז )
24/07/2018 | 18:28
1
51
בעקרון ישנן כיום חומרים שונים שמונעים מעבר רעש בין חדרים, בין אם מדובר ברעש שעובר בין קירות גבס או דרך חלל גג הרעפים. כדי למנוע מעבר רעש בין חדרים דרך חלל גג הרעפים וכן בין קירות גבס יש לשים יריעות של צמר סלעים. בהנחה על תקרת גבס הדבר יעניק לך הן בידוד טרמי והן בידוד אקוסטי.  ככל שהצמר דחוס יותר כך הוא מבודד יותר ועלותו גבוהה יותר. כדי לקבל תשובות ספציפיות יותר בהקשר לשאלתך עליך לפנות ליועץ אקוסטיקה. 
לצפיה ב-'תודה רבה זוהר.'
תודה רבה זוהר.
24/07/2018 | 23:53
6
לצפיה ב-'הרעש בד"כ עובר בחיבורים'
הרעש בד"כ עובר בחיבורים
16/08/2018 | 10:46
15
בעבודה עם גבס נוצרים חריצים גדולים שמכסים בשפכטל דק שויזואלית נראה רציף אבל זוועה מבחינה אקוסטית. חומרי בידוד אקוסטי כבדים מאד ואם מתכוונים ליישם, צריך להביא בחשבון בתכנון הגג. הקונסטרוקטור צריך לתכנן.
לצפיה ב-'שלום, נעים להכיר '
שלום, נעים להכיר
19/07/2018 | 15:00
2
128

קוראת בפורום כבר מספר חודשים, ואשמח להיעזר בכם.
בשלב זה, לשאלה תיאורטית (אעלה תכנית בהמשך, אבל רוצה לחשוב מראש):
איך כדאי למקם סידורי ישיבה בסלון בבית קרקע בו קיר אחד (מזרח) פונה למטבח ולכניסה, קיר נוסף (צפון) מהווה יציאה החוצה וקיר נוסף (דרום) משקיף החוצה לפטיו?

(שואלת גם בפורום בונים בית)

לצפיה ב-'חשבתי כבר,'
חשבתי כבר,
19/07/2018 | 18:47
81
שאת הולכת להעלות איזו שאלה פילוסופית אקזיסטנטיאלית על החיים.
זו שאלה מאוד, מאוד מעשית וספציפית על תכנון מאוד ספציפי,
ולא שאלה תאיורטית כללית!.
אז תעלי תכנית וננסה להבין למה התכוונה המשוררת.
לצפיה ב-'להפנות את סידור הישיבה לעבר מראה יפה- נוף פתוח גינה מטופחת'
להפנות את סידור הישיבה לעבר מראה יפה- נוף פתוח גינה מטופחת
( לעמוד שלי בתפוז )
24/07/2018 | 18:47
52
הי מיכל 
עדיף להפנות את סידור הישיבה לעבר מראה יפה למשל גינה מטופחת או נוף פתוח וכדומה. הישיבה יכולה להיות בניצב לנוף או מולו, וממש לא כדאי להפנות אליו גב, אחרת אנחנו מחמיצים את כל ההנאה מהתבוננות בו. כאמור כדאי שבהמשך תעלי את תכניות הבית ואז נוכל לתת לך תשובות יותר ספציפיות. 
לצפיה ב-'חיפוי אבן ירשלמית'
חיפוי אבן ירשלמית
08/07/2018 | 13:46
10
90
שלום,
אנחנו גרים בבניין בן 3 קומות בירושלים, הבניין ישן מאוד ואינו מחופה באבן ירושלמית אלא מצופה בטיח (מתקלף) מבחוץ.
התחלנו תהליך של בקשת היתר להוסיף קומה נוספת על הגג (ע"פ תבע מאושרת) והאדריכל אומר לנו שרשום בתקנון שנצטרך לצפות את התוספת באבן ירושלמית.
לי אישית לא כ"כ מתחשק לעשות זאת גם בגלל התוספת לעלות הבניה וגם בגלל הכיעור הנוראי שיהיה כאשר חלק מהבניין יהיה עם טיח פשוט וחלק אחר מחופה באבן...
האם יש אפשרות לקבל פטור מהחובה הזו? ואם לא, האם תכלס בבניה העירייה תאכוף את הציפוי? בכל הביניינים לידינו שהוסיפו קומות עם היתר אני לא רואה אפילו לא אחד שציפה את הבניה באבן.
תודה רבה,
לצפיה ב-'האם יש אדריכל ירושלמי שיודע את התשובה לכך? (אלון...גלמיש...)'
האם יש אדריכל ירושלמי שיודע את התשובה לכך? (אלון...גלמיש...)
( לעמוד שלי בתפוז )
08/07/2018 | 17:17
1
52
לדעתי גם אם רשום בתקנון שיש לצפות את הבנין באבן ירושלמית תמיד אפשר לבקש לוותר על דרישה זו תוך ציון הסיבות לכך. ייתכן שהוועדה תקבל את בקשתכם. אופציה נוספת היא לא לחפות את החזית כולה אלא רק מקטעים מסוימים בהתאם למצב המוצע, וייתכן שזה יניח את דעת הועדה.
מקווה שאדריכלים ירושלמיים יוכלו לתת מידע נוסף על שאלתך. 
לצפיה ב-'אדרילית ברכה כהן '
אדרילית ברכה כהן
13/08/2018 | 23:01
22
דבר עם ברכה כהן מתמחה בקרית יובל 0585177177.

לצפיה ב-'תלוי במקום ובסטטוס של הבית'
תלוי במקום ובסטטוס של הבית
10/07/2018 | 06:40
7
58
בא לך קצת לפרט? איפה זה? 
אתה אומר - בית ישן - כמה - "ישן"?
עברתם במחלקת שימור בעירייה? הייתם צריכים להכין תיק תיעוד?

בדרך כלל לבתי טיח "ישנים" בירושלים, יש סיפור מעניין,
ועל רבים מהם חלות הגדרות של שימור - אפשר להגיד 
בגדול כמין יוצאים מהכלל המעידים על הכלל.

האמת שקצת קשה לי להאמין שיבקשו לחפות באבן תוספת של קומה,
כאשר הקומות התחתונות המקוריות בטיח.
בכל מקרה אפשר לשבת עם האנשים של תכנון עיר בעירייה,
על התכנון והעיצוב המפורט, גם של החזיתות.

בהצלחה.
לצפיה ב-'בית לשימור...: -) '
בית לשימור...: -)
10/07/2018 | 07:49
44
מדובר בבניין בן 60 שנה בקריית יובל, בניין רכבת מתפורר של שלוש קומות. 
כל האיזור שלנו הוא מבניינים כאלו וכולם בנו עם היתר וללא חיפוי אבן. 
בבניין שלנו יש מספר תוספות שעשו ללא חיפוי אבן ושכן אחד שבנה תוספת וחיפה אותה באבן. האמת, אתם לא רוצים לדעת איך זה נראה... 
למי עלינו לפנות כדי להסיר את החובה הזו? האם זה נחשב הקלה? 
תודה רבה
לצפיה ב-'חפרתי קצת באתר העירייה,'
חפרתי קצת באתר העירייה,
10/07/2018 | 19:51
5
52
מתברר שלכל השכונה שלנו יש תבע ישנה שלא מחייבית חיפוי אבן אלא טייח פשוט בגוון הבניין ורק לבניין שלנו יש תבע חדשה שדורשת שיתבצע חיפוי של אבן ירושלמית, ולכן, רק שכן אחד שבנה בבניין שלנו לאחר התבע החדשה אכן חיפה את חזית התוספת באבן.
האם יש סיכוי להפטר מחובה זו?
האם כאשר האדריכל שלי מגיש את תיק להיתר בניה, אם הוא לא יסמן שנחפה באבן הוא צריך להגדיר את זה כהקלה?
ואם יאשרו את ההקלה, האם אצטרך לשלם היטל השבחה על זה?
סתם סקרנות, מה העלות של חיפוי חזית באבן ירושלמית?
תודה רבה!
לצפיה ב-'מה מספר התכנית (החדשה) ?'
מה מספר התכנית (החדשה) ?
11/07/2018 | 19:50
1
27
לצפיה ב-'שולח לך בפרטי'
שולח לך בפרטי
11/07/2018 | 19:52
14
לצפיה ב-'אכן כן,'
אכן כן,
11/07/2018 | 20:55
2
62
מדובר על שיכונים משנות ה-50 או ה-60, שנבנו בחיפוי טיח.
בתכנית שהוגשה בשנות ה-80 לתוספות, גמר התוספות נקבע 
להיות טיח כמו הקיים.
בתכנית החדשה מ-2007, חוץ מהתוספות המבוקשות, נקבעה 
הסדרה של עיצוב הבניין והחזיתות - למעשה אתם מחוייבים,
לחפות באבן את כל הבניין.
אני לא יודע אם זה בסמכות הועדה המקומית ומהנדס העיר -
לשנות קביעה עיצובית של הועדה המחוזית, אבל שווה לבדוק את זה.
אפשר לבדוק מול תכנון - שרון דינור או אמי ארבל.
אפשר אולי גם לבדוק מול מחלקת שימור....
אבל זו עלולה להיות פתיחה של תיבת פנדורה.
אפשרות נוספת, מסורבלת יותר, היא להגיש תכנית חדשה.
כדאי לבדוק גם את המצב מול תכניות האב החדשות לשכונות,
לא זוכר בתחום איזו תכנית אתם נופלים, אולי,
יכול להיות שתוכלו לקבל יותר - אבל גם אם כן - כמובן שזה כרוך בעיכוב.

לצפיה ב-'ממש תודה רבה'
ממש תודה רבה
11/07/2018 | 21:09
1
35
ננסה לטפל לפי מה שיעצת, אם לא יסתדר, נחפה לפי מה שצריך.
אני מקווה שהכל ירוץ ואוכל לעדכן איך בסוף התקדמנו.
תודה רבה על הטרחה והעזרה!
לצפיה ב-'אלון-תודה על התשובות המפורטות '
אלון-תודה על התשובות המפורטות
( לעמוד שלי בתפוז )
13/07/2018 | 19:35
17
לצפיה ב-'עזרה לגבי קריאת תוכנית שטח'
עזרה לגבי קריאת תוכנית שטח
10/07/2018 | 19:11
1
87
קיבלתי תוכנית פיתוח קיימת מהמרצה שלי בלימודים ועליי לתכנן מבנה ציבורי בתחומי קו המגרש. 
בקובץ המצורף ניתן לראות את התכנית הנ"ל כולל קווי גובה של הטופוגרפיה וקווי המגרש והבניין. 
המרצה שלי הסביר לי שהחלק העליון (הצפוני) של קו המגרש נמוך יותר מחלקו הדרומי, ולכן עליי להתחשב בזה בתכנון הניקוזים והשיפועים של הקרקע.
לא הצלחתי להבין לגמרי מדוע הוא קבע שהחלק הדרומי גבוהה מהצפוני. 
לצפיה ב-'יותר מדויק להגיד שהמגרש משתפע ממזרח למערב '
יותר מדויק להגיד שהמגרש משתפע ממזרח למערב
( לעמוד שלי בתפוז )
13/07/2018 | 19:44
30
בעקרון הקטע הגבוה ביותר במגרש המסומן נמצא בחלק המזרחי של המגרש, בגובה 28.75+. המגרש משתפע לכיוון מערב וצפון מערב כאשר בפינת המגרש הצפון-מערבית נמצא המפלס הנמוך ביותר שהוא 26.25+. דהיינו בין החלק הגבוה של המגרש והנמוך יש הפרש של 2.5 מטרים. 
לצפיה ב-'התקנת מזגן חדש - האם המתקין פעל כשורה?'
התקנת מזגן חדש - האם המתקין פעל כשורה?
06/07/2018 | 22:42
1
58
אימי החליפה את המזגן שלה במזגן חדש. המתקין השתמש בתשתית הקיימת של המזגן הקודם, תשתית מנחושת שלדבריו תקינה לשימוש. 

החיפוי מפלסטיק של הצינור לא היה ארוך מספיק, אז הוא סיים עם שאריות חיפוי ישנות שהיו לו וכשאמא שלי העירה לו על כך אמר לה שהיא מדקדקת בפרטים (זה ניצב במרכז הסלון). בנוסף לזה, הוא לא החליף את הספוג שעוטף את הצינוריות שמובילות למנוע, ספוג שקיים 30 שנה מהמזגן הקודם. 

אחרי כמה ימים, אחרי שאימי התלוננה בפניו שהוא לא סיים את העבודה כמו שצריך, הוא חזר והחליף את חתיכת החיפוי לחדשה ואת הספוג הישן ליפף עם נייר דבק. 

אנחנו חושבים שגם את כיסוי הספוג היה עליו להחליף בחדש ולא להדק את הכיסוי הקיים והמתפרק שהיה.

בנוסף, מעבר לתשלום על הובלה, התקנה ופירוק המזגן הישן, הוא גבה 300 ש"ח נוספים על הצנרת, אבל בעצם הוא השתמש בתשתית קיימת ולא היה צריך להרכיב גם תושבת למזגן. מה שכן, הוא השאיר את נקודת החשמל שהיתה מותאמת למזגן הישן והתאים לה את המזגן החדש.

אמא שלי מרגישה שרימו אותה, בהיותה אשה מבוגרת לבד. האם היא צודקת בתחושותיה?
לצפיה ב-'לצערי אין לי את הידע המקצועי הנדרש כדי לענות על שאלתך '
לצערי אין לי את הידע המקצועי הנדרש כדי לענות על שאלתך
( לעמוד שלי בתפוז )
08/07/2018 | 09:46
21
לצפיה ב-'איזה בית! פתרון אדריכלי מדהים לבניית החדרים צמוד לבריכה '
איזה בית! פתרון אדריכלי מדהים לבניית החדרים צמוד לבריכה
04/07/2018 | 12:39
1
132
לצפיה ב-'מצטערת שאני לא שותפה להתלהבותך '
מצטערת שאני לא שותפה להתלהבותך
( לעמוד שלי בתפוז )
05/07/2018 | 19:03
111
הבית מבחוץ נראה מרשים ואכן האדריכל יצר קשר בלתי אמצעי ומבורך בין הפנים והחוץ, אבל בעיני הפיתרון של הלוחות המסתבסבים רחוק מלהיות מושלם. קודם כל בוילה כזו, העובדה שנבחר דווקא פתרון low-tech תמוה בעיני. הרי בכל פעם שמישהו ירצה לשנות את זווית הלוחות הוא צריך לפתוח לשם כך את חלון הבית. נכון שזה דבר פשוט אבל כיום כשיש  מנועים לכל דבר כמעט נראה לי משונה שלא בחרו "למנע" גם את המערכת הזו. דבר נוסף הוא שהלייסטים שמהם מורכבים הלוחות לא ניתנים לפתיחה ולשינוי זווית והן קבועים (אלא אם אני טועה ואז אני לוקחת את דברי חזרה). כך נוצר מצב שכאשר הלוחות עומדים במצב אלכסוני המבט שנוצר כלפי חוץ הוא רק לצדדים ולא לכיוון המרכז. אמנם לא רואים את מי שנמצא בחדר אבל גם הוא לא יכול לראות מי נמצא בחצר. כמו כן בין הלייסטים יש רווחים דקים שלא ניתנים לסגירה. האם המשמעות היא שלא ניתן להחשיך לחלוטין את החדר? 
מעניין שדווקא שלסלון כן נבחר הפתרון הפשוט והיעיל של תריס גלילה שמאפשר את כל הדברים שרשמתי לעיל (החשכה מוחלטת, מבט לכיוון המרכז מבלי להיות חשופים). מדוע גם לסלון לא נבחר הפתרון של הלוחות המסתבסבים? אם כבר זה היה יוצר חזית אחידה לחלוטין כלפי חוץ ואז הנראות של הלוחות כאלמנט חיצוני דומיננטי היתה מרשימה יותר. 
ובסוף- "הבריכה"! כל הגינה מוקדשת לאלמנט האחד והיחיד והוא בריכה ענקית שמסביבה הכל מרוצף ובקצה בנוי קיר גבוה. אז נכון שמסביב ישנו נוף פתוח אולם בעיני הוא בהחלט לא מהווה תחליף לנוף של גינה ירוקה, עצים מצילים, פרחים, פרפרים וכל הדברים האחרים שנעימים לנו בעיניים. 
מה עם איזו פיסת דשא לנוח עליה אחרי בילוי בבריכה? 
אגב, היה לנו דיון פעם על מיקום רצוי לבריכה. לדעתי למקם בריכה במרחק יריקה מפתחי הבית זו טעות שכן בריכה משמשת אותנו בעיקר במשך שלושה-ארבעה חודשים בשנה. ביתר הזמן היא עומדת די מיותמת ועדיין מחייבת טיפול ותחזוקה. לעומת זאת בגינה ניתן להשתמש לאורך כל עונות השנה כאזור לארוח, משחק ופעילויות פנאי.
ודבר אחרון-בטיחות. לפי הוראות מרבית אם לא כלל המועצות אזור בריכה צריך להיות מגודר. הבריכה פה איננה מגודרת והמשמעות ברורה- לא ארחיב על כך.
וכדי להמחיש את כוונותי בקשר למיקום בריכה בחצר אני מצרפת תמונות מחצר של וילה, שתוכננה על ידי האדריכל אורי ורנר שעבדתי במשרדו. פה הבריכה ממוקמת במרחק מה מהבית כך שנוצר מרחב לגינה קטנה ולאזורי אירוח מוצלים. וכמובן שאין תחליף לכל הירוק הזה בעיניים. 
לצפיה ב-'אשמח להארות והערות '
אשמח להארות והערות
04/07/2018 | 11:47
5
193
בית בפרדס חנה 140 מטר קומה ראשונה,  תקציב מוגבל ביותר , אסור לנו לעבור סה"כ של 200 מטר.
קומה שנייה מיועדת לדייר (כ- 50 מטר)אנו  זוג 2  (ילד 5 +תינוקת)  מארחים לא מעט בסופי שבוע וחגים .
המבנה נצמד  לקיר ס ללא חלונות  (פטיו מדרגות וכו) 
(רוחב מקסימלי 971 ס"מ')
* מתחת לאי במטבח אמור להיות שולחן שנפתח רק לסופי שבוע (עבודת נגרות) במקרה של אירוח. (זה הפתרון שמצאנו במקום פינת אוכל מול דלת הכניסה שלא ממש שייכת מבלי לעלות במטרז' ).
כן, חייבים 3 שירותים בבית - ועל כך אין פשרות.
הפטיו אמור להיסגר בסטנף לאחר טופס 4 ולהיות שמיש לאחסון , תליית כביסה ומ.כביסה בלבד.
חנייה +מחסן בצד דרום.
(אוהבים צד צפון פחות מתחברים לצד הדרומי השימשי )

אשמח להערות והארות  לשיפור (משהו שאולי לא חשבנו עליו).
תודה מראש לכל המגיבים
לצפיה ב-'נראה מצוין'
נראה מצוין
05/07/2018 | 08:15
1
90
לא מהתחום, סתם נאבקת עם תכנון בית במבנה מאוד דומה אבל בשטח הרבה יותר קטן.
בעיניי מאוד מוצלח
לצפיה ב-'התייחסות'
התייחסות
05/07/2018 | 10:44
91
שלום,
חבל שבתכנית שהעלית לא מופיע המגרש.
האם זו אינדיקציה לכך שהחוץ לא נלקח בחשבון בעת תכנון הפנים? כך זה נראה על פניו - וחבל...
לגבי התכנית עצמה (עד כמה שניתן לשפוט, ללא ההתייחסות למגרש) -
החלוקה בין האזור הציבורי לפרטי טובה.

אבל:
  • תכנית המטבח לא ברורה.
  • הסלון נראה קטן מדי והרהיטים אינם ממוקמים בו טוב.
  • מערך חדרי השינה והשרותים והמסדרונות הארוכים והמפותלים המובילים אליהם מתוכננים רע מאד (רשימת הבעיות והחסרונות שניתן להעלות ארוכה ביותר - בזבוז שטחים, דלת ממ"ד היא הנוף העיקרי אליו מכוון המסדרון, ארון בחדר ההורים הניצב אל מול דלת הכניסה ועוד ועוד ועוד.... תכנון מוקפד יותר יכול לייצר תוצאה הרבה יותר טובה).
  • לא ברור מהיכן הכניסה למגרש והיכן עוברת הדרך ממנה ועד הכניסה לבית (האם סמוך לח.ההורים?) 
בנוסף - שווה לבחון העברה של ח.שינה או שניים לקומה העליונה. הדבר עשוי להגדיל את שטח החצר, לאפשר שיפור דרמטי בתכנון ק.הכניסה ואף להפחית את הוצאות הבניה.

בהצלחה בכל דרך

לצפיה ב-'אני מאד מסופק אם את התכנית הזאת עשה אדריכל'
אני מאד מסופק אם את התכנית הזאת עשה אדריכל
05/07/2018 | 11:47
100
כבר במבט כללי יש פה דברים שלא מתישבים עם המקצועיות האדריכלית. 
סימון כיווני השמש - איזה מן סימון זה לכתוב בצד אחד דרום ובשני צפון? תמיד צריך לשרטט חץ צפון שיצביע על הכיוון המדוייק. 
אין סימון קווי בנין. ואין שרטוט המגרש ככה שאין שום מידע על איכות ההעמדה של המבנה עליו.
המטבח מתוכנן לא טוב. בבית עם 3 חדרי שינה יש פה 2 מטר של מקררים? ואז מכניסים שולחן מתקפל מתחת לאי (פתרון הזוי). ואיפה בדיוק יציבו ויפתחו אותו? אם צריך שולחן לארוח, ואין מקום נפרד לזה, אפשר להעמיד אותו במקום האי. 
באיזור החדרים בלגן שלם. סלאלום של מסדרונות.
אם הכניסה האחורית נועדה עבור הדיירים שלמעלה  למה דלת האמבט מופנית לשם? ועוד כשהאסלה מול הדלת. בכלל ,החדר מתוכנן לא טוב. ולמה שלא נגיש יותר עבור החדרים אותם הוא משרת. 
הממד לא מספיק סובל מהיותו ממד, כאן הוא גם הכי קטן שמותר. 
בחדר הורים נכנסים לתוך דופן הארון. 
כתוב בתכנית "המלצה להכניס את החלונות לכיס" , כיס בקיר בעובי 20 סמ משמעותו שאין שם בידוד. ובכל מקרה , 
בכללי - נראה ששיטת התכנון היא לקחת את קווי הבנין בצורת מלבן ולהתחיל למלא.
התכנית לא טובה.
מהתבוננות מקרוב אני חושד שהמתכנן הוא מעצב פנים!
בכל מקרה , לא אדריכל. 
לצפיה ב-'מצטרפת לביקורת'
מצטרפת לביקורת
05/07/2018 | 15:15
78
קודם כל יש פה בית ללא מגרש, אבל ברור ששטחי החוץ לא נכללו בכלל בהליך התכנון והחשיבה, ושלא תהיה שום חצר/גינה משמעותית בחוץ. רק רצועות היקפיות סביב הבית, שלא מקושרות לבית בשום צורה מלבד יציאה די צדדית מהסלון.
מבפנים תכנון שבלוני וחסר מעוף לגמרי, סתם בית, עם מסדרונות וחדרים לפי רשימה.
בנוסף יש את הליקויים הספציפיים שמקצתם כבר צוינו לפני...

לצפיה ב-'גם לי מאוד חסרה תכנית מגרש '
גם לי מאוד חסרה תכנית מגרש
( לעמוד שלי בתפוז )
05/07/2018 | 18:27
66
שלום לך
אני תומכת בכל ההערות של קודמיי. מאוד חסרה תכנית המראה כיצד הבית יושב במגרש. בפורום הזה אנחנו מעלים שוב ושוב את חשיבות סוגיית הקשר בין הפנים והחוץ וכיצד הבית מתוכנן במגרש שבו הוא אמור להבנות. התעלמות מהסביבה יכולה להיות דבר שיפגע בנכס עצמו ולא תאפשר את מיצוי הפוטנציאל שלו וזה דבר שאי אפשר יהיה לתקן אח"כ. לכן חשוב לתת את הדעת על כך כבר בשלבי התכנון הראשוניים. 
גם אני מסכימה שהתנועה בבית מסורבלת בשל הפרוזדור הארוך והמפותל שנוצר. עדיף  "לרכז" את כל הפתחים לאזור אחד וכך לקצר את מרחקי ההליכה. ניתן להעביר את דלת מקלחת הילדים לקיר הקצר בצדה השמאלי (מזרחי) של המקלחת וזה ישפר חלק מהמצב. 
האם בכוונתכם להשתמש בעתיד בקומה העליונה ולהשמיש אותה עבורכם? במידה וכן אז תכנון המדרגות במיקום הנוכחי יקשה מאוד על כך. 
שאלה נוספת- מדוע הפטיו המתוכנן כל כך גדול? גם אם ישמש בעתיד כמחסן עדיין מדובר במחסן ענקי.  בשרטוט הפטיו גדול יותר מכל אחד (!) מחדרי השינה. האם זה הגיוני? (אתה כותב שאתם תתלו בפטיו כביסה...מדוע? האם לא עדיף לתלות את הכביסה בחצר?) אז אולי עכשיו תחסכו כסף אבל המחיר הוא שתחיו בבית חדש עם  חללים קטנים וצפופים ובעיני זהו מחיר יקר יותר. בסופו של דבר כשבונים בית צריך למצוא את האיזון שבין הנוחות והצרכים ובין הניסיון לחסוך ובמקרה שלכם נראה לי שהניסיון לחסוך גבר על הצורך בחיי נוחות וברווחה. 
השטח הציבורי בביתכם משווע לקצת יותר אוויר ומרחב ויש לכם את השטח הזה בפטיו. כתבתם שאתם יכולים לבנות עד 200 מ"ר כך שלפי החישוב שלי יש לכם עדיין כמה מ"ר לא מנוצלים שכאמור במקרה שלכם יכולים מאוד לסייע. אגב, אינני מתכוונת שתבטלו לחלוטין את הפטיו אלא שתקטינו אותו למימדים יותר "מחסניים". 
הצעה נוספת שהייתי בוחנת היא החלפה בין מיקום המטבח והסלון. כרגע הסלון כלוא בין 3 קירות מהם שניים אטומים. החלפת מיקום הסלון עם המטבח תאפשר לקצר קצת את המסדרון שנוצר בכניסה לבית, תאפשר למקמו בחלל בעל שני כיווני אוויר, ותעניק אפשרות  לתכנן פתח יציאה נוסף אל הגינה מלבד הפתח היחיד שמתוכנן כרגע.  
בקיצור, עם כל ההערות שקיבלתם מהחברים האחרים וממני יש לכם באמת הרבה דברים להתייחס אליהם אבל זה יבטיח שבסופו של דבר תקבלו בית משופר. בהצלחה!
לצפיה ב-'ריצוף חצר'
ריצוף חצר
03/07/2018 | 06:19
12
83
ברפורמת פרגולה נאמר שמותר לעשות עבודות פיתוח וריצוף בחצר ללא היתר בתנאי שהם לא פוגעים בניקוז הקיים.אם בחצר היתה קרקע לחילחול מים ואחר כך ריצפו את כל החצר ופתחו צינור ניקוז לגינה של שכן בלי הסכמה שלו האם פעולה כזאת נחשבת לפגיעה בניקוז הקיים מחייבת היתר?
לצפיה ב-'לפי התיאור שלך התשובה היא כן'
לפי התיאור שלך התשובה היא כן
( לעמוד שלי בתפוז )
03/07/2018 | 10:59
11
51
כיום ישנן מועצות ועיריות רבות שמחייבות שאחוז מסוים משטח החצר יהיה בעל כושר לקליטת מי גשמים וזאת כדי לאפשר למי גשם ומי נגר עילי להספג באדמה ולהעשיר את מאגרי מי התהום וכן כדי למנוע אפשרות של הצפות. לפי חוק התכנון והבניה יש לטפל במי נגר עילי במגרש על ידי השהיה או חלחול. דהיינו הזרמת מי הנגר לחצר של בית השכן מנוגדת לחוק התכנון והבניה ובוודאי שפעולה כזו במידה ואין אפשרות אחרת לניקוז החצר מחייבת הוצאת היתר וקבלת אישור. 
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
03/07/2018 | 13:40
10
34
אנחנו גרים בבית של 4 דירות עם גינות צמודות ומולינו גם בית כזה במפלס 1.6-1.8 מטר גבוהה ממפלס שלנו.שלוש גינות כבר מרוצפות מאה אחוז ונראה שגם רביעית בדרך.לפני כמה ימים הם פתחו ניקוז שלישי לגינה שלנו למרות שאמרנו שאנחנו לא מסכימים.הוצאנו אותו החוצה אבל הם החזירו אותו .הם גם משתמשים הצינורות ניקוז האלה לשתיפת ריצפות ואפילו לפעמים מגיעים לשם מים ממכונת כביסה.במחלקת פיקוח בניה נאמר לי שבגלל שמדובר בקינין הם לא מתעסקים עם ריצוף, מרזבים ותנורים ובכלל ריצוף זה לא בניה ורק תביעה אזרחית יכולה לעזור  לנו.כמה שנים אנחנו סובלים מהמצב הזה.אני יודעת שתשובה שלהם לא נכונה ולא הגיונית אבל לא יודעת איך לבדוק אם זה באמת תקנון שלהם ואיך לגרום להם לעשות את מה שהם חייבים לעשות לפי חוק.
לצפיה ב-'אם זו תשובת המועצה אל תנסי לשכנע אותם '
אם זו תשובת המועצה אל תנסי לשכנע אותם
( לעמוד שלי בתפוז )
03/07/2018 | 15:16
9
34
מאחר והמצב שבו ניקוז חצרות השכנים זורם לחצר שלכם ומסב לכם נזקים אל תנסי לשכנע את המועצה כי הם לא ישתפו איתך פעולה. הבעיה היא שגם תביעה אזרחית תמשך זמן רב ועלותה תהיה גבוהה. נראה לי שבמקרה שלך עדיף לפנות למישור של תהליך גישור במסגרת סכסוך שכנים. 
לצפיה ב-'אבל נראה לי'
אבל נראה לי
03/07/2018 | 15:49
8
25
שהחוק מחייב את המועצה חד משמעי לשתף איתי פעולה.ואם נלך לגישור נצתרך להתפשר אם השכנים אבל גם עכשיו הניקוזים שלהם אצלנו (כלומר כבר התפשרנו)
לצפיה ב-'השאלה שאת שואלת כבר נוגעת בעניינים משפטיים '
השאלה שאת שואלת כבר נוגעת בעניינים משפטיים
( לעמוד שלי בתפוז )
03/07/2018 | 17:14
7
33
אינני יודעת האם החוק מחייב את המועצה לשתף איתך פעולה (פנית לעורך דין בעניין זה?) מה שכן בתהליך גישור מנסים להגיע לפתרון שרואה את טובת כל הצדדים ולאור מה שסיפרת זה נראה לי הצעד ההגיוני הראשון שהייתי נוקטת בו. 
לצפיה ב-'צדקת'
צדקת
03/07/2018 | 19:15
6
25
שאני לא אשכנע אותם לשתף פעולה איתי.הייתי אצל מהנדסת העיר והיא אמרה שזה לא חוקי לפתוח ניקוז לגינה שלנו,אבל הם לא מטפלים בזה.נשקול את האופציה של גישור.אני מאוד מודה לך על התשובה.
לצפיה ב-'שכחתי'
שכחתי
03/07/2018 | 22:13
5
20
לציין שבהנחיות מרחביות כתוב שבשכונה שלנו  בגינון פרטי יחס ריצוף/חילחול צריך להיות כזה, שלפחות 60 אחוז של שטח צריך להשאיר לחילחול.ובכול זאת המהנדס אמרה לי שמותר להם לרצף את כל החצר ללא היתר.
לצפיה ב-'ועוד רשום בהנחיות מרחביות'
ועוד רשום בהנחיות מרחביות
04/07/2018 | 05:38
4
15
של העיריה שלנו שניקוז צריך להיות בכיוון של כביש או שטח ציבורי פתוח.
לצפיה ב-'לאה יקרה- אין ספק שאת צודקת בעניין הזה'
לאה יקרה- אין ספק שאת צודקת בעניין הזה
( לעמוד שלי בתפוז )
04/07/2018 | 07:43
3
26
הסעיפים שציינת ביחס לשטח חילחול של 60% והפניית מי הנגר לכיוון הכביש או שצ"פ הינם סעיפים סטנדרטיים למדי ונועדו למנוע בדיוק את המצב שבו את נמצאת כרגע (וכמובן דברים נוספים). אבל האופציות שלמיטב ידיעתי עומדות בפניך כרגע הן תביעה אזרחית (שתהיה יקרה ותמשך זמן רב) או פניה להליך גישור שהוא זול ומהיר יותר ואני מניחה שתמצאו פתרון שכן ישנן מספר דרכים להתמודד עם בעיה שכזו. 
לצפיה ב-'איך עושים את זה?'
איך עושים את זה?
04/07/2018 | 09:36
2
20
סליחה על השאלה אבל אף פעם לא עשינו את זה ואיך לי מושג איך מתחילים ולאיזה גוף צריך לפנות.ואני מודה לך מאוד על האיכפטיות ועל התשובות הפרקטיות שלך.
לצפיה ב-'אין לי ניסיון ספציפי בעניין הגישור אבל....'
אין לי ניסיון ספציפי בעניין הגישור אבל....
( לעמוד שלי בתפוז )
04/07/2018 | 12:49
1
22
אפשר כמובן לחפש באינטרנט מגשרים שמתעסקים בסכסוכי שכנים. כמו כן יש ב"תפוז" פורום שנקרא ועד בית-בתים משותפים, שמנוהל על ידי עו"ד עופר שחל. הייתי מתייעצת איתו. בהצלחה 
לצפיה ב-'תודה רבה זוהר'
תודה רבה זוהר
04/07/2018 | 13:36
5
לצפיה ב-'הערות לתוכנית לבית פרטי'
הערות לתוכנית לבית פרטי
01/07/2018 | 21:54
8
149
שלום
מבקש את התייחסותכם/הערותיכם לתוכנית המצורפת
אנחנו משפחה עם 4 ילדים.בונים על שטח של חצי דונם.
קומה שנייה לא אופצייה עבורנו כך שמבקש לא להציע חלופה כזו 
תודה מראש
לצפיה ב-'משטח בטון'
משטח בטון
02/07/2018 | 15:10
7
100
יכול להיות שהשארתם בטעות רצועת גינון קטנה בפינה העליונה? 
מה שבטוח חברת הבטון תעשה עליכם ימבה כסף. 
רק אשמח להבין למה לכם לבנות בית קרקע, כשאפשר לקנות דירה גדולה בבנין, בקומה טובה, עם יותר אויר ואור והרבה הרבה פחות כאב ראש ותלאות של בניה עצמאית. 
מבפנים יש פה חללים ענקיים ללא צורך. כמו החלל בין הסלון למטבח כ 30 מ"ר ! חללים גדולים בפנים, שלוש ! מרפסות גדולות בחוץ בנוסף לרחבת כניסה גדולה, ורחבת כביסה, ורחבת מנגל, ורחבת לא-ברור-מה מאחורי חדר הורים,  ובטון סביב סביב. והעיקר שלא תבצבץ אדמה בשומקום.
ולא נשאר כלום מהמגרש. 
מענין מי האדריכל שתכנן את זה 

לצפיה ב-'התלבטתי איך להגיב..ביקשתי התייחסות מקצועית'
התלבטתי איך להגיב..ביקשתי התייחסות מקצועית
02/07/2018 | 16:51
6
96
ראשית, מדובר בסקיצה ראשונית שניסתה להכיל את הדרישות שלנו.
נושא הגינון עדיין לא טופל והבטון הנראה בסקיצה רובו יהפוך לגינון והצללות. 
לא הבנתי מה הקשר להצעה לעבור לבניין? העניין הוא לגור ביישוב קהילתי. לרגע חשבתי שהעיסוק שלך הוא בתיווך.

עניינית, השלב הבא הוא צמצום שטחים לתצורה פרופורציונלית והגדלת שטח הגינה.
אגב, האדריכל הוא מהטובים בתחום  
לצפיה ב-'הפורום פתוח לשאלות ולתגובות של כולם '
הפורום פתוח לשאלות ולתגובות של כולם
( לעמוד שלי בתפוז )
03/07/2018 | 12:10
5
90
כל עוד התגובה עיניינית ואיננה פוגענית היא בהחלט רלוונטית, גם אם נוסחה בצורה שאיננה מקצועית או "נעימה". 
בכל אופן גם אני מסכימה עם קודמי שהבית גדול על המגרש וכמות השטחים הפתוחים שהותרתם סביב הבית מגוחכת. העניין הוא שברגע שכתבת "קומה שנייה לא אופציה עבורנו כך שמבקש לא להציע חלופה כזו" (אשמח לדעת למה) למעשה מנעת את הפתרון האולטימטיבי לבעיית התכנון המרכזית במגרש שלך. 
כשאתם ממקמים בית כל כך גדול על מגרש כזה עשיתם עוול לעצמכם ולנכס העתידי שלכם. לא הותרתם כל שטח גינה משמעותי שבאמת אפשר להנות ממנו ועוד כמשפחה עם 4 ילדים! שטח גינה גדול עבורם יכול לשפר את איכות חייהם ולהעניק להם שטחי משחק ומשטחים לפעילויות פנאי וספורט. עבורכם גינה גדולה יכולה לשמש כשטח לאירוח ובילוי משפחתי. 
ניכר שגם בתכנון הבית עצמו אין התייחסות לחיזוק הקשר שבין פנים הבית והחוץ. תכנון הבית בפני עצמו הוא טוב אבל זו בקלות היתה יכולה להיות דירה בבנין משום שאין כל קשר בין הבית וסביבתו. לדוגמא אין יציאה לחצר מאף אחד מחדרי השינה, אלא רק מהויטרינות שממוקמות באזור הסלון. 
מיקמתם פינת ישיבה מול חלון המטבח ואין כל קשר בינה ובין הבית. כדי להגיע אליה צריך לצאת מהמטבח ואח"כ לצאת מדלת הכניסה הראשית... נראה לכם שבאמת תעשו את כל העיקוף הזה? בסופו של דבר מקום שמרוחק מהאזור שהוא אמור לשרת יהיה פחות שימושי עבורכם וחבל. 
אני חושבת שלא באמת חשבתם לעומק וברצינות כיצד אתם רוצים לחיות בגינה, חשבתם רק על הבית עצמו. זו בדיוק הסיבה שבגללה תכנון החוץ נראה כפי שהוא. למשל מיקמתם שולחן אוכל גדול הגובל בקיר הסלון ועל קיר החיצוני מתוכננת טלוויזיה. האם זו הדרך הנוחה לראות טלוויזיה כשיושבים בחוץ כשחלק מהיושבים לשולחן בכלל נמצאים עם הגב אליה? האם לא היה עדיף למקם אותה במן "סלון חוץ" עם ספות וכורסאות ישיבה נוחות? אגב, שולחן האוכל נמצא במקום כל כך צר שאין כמעט מקום לעבור מצדדיו. ומדוע יש שתי פינות אוכל בחצר?  כשמתכננים בית עם חצר צריך לתת את הדעת לקשר שבין הבית לחצר וכשמתכננים חצר יש להתייחס לפונקציות השונות בחצר כחלק בלתי נפרד מהבית ומהחיים שלכם בו. 
אני מפנה אותך לכתבה מאת שי דוד הבעלים של חברה לתכנון נוף "כרכום", בנוגע לחשיבות תכנון הגינה כבר בשלבים הראשוניים של תכנון הבית וכחלק בלתי נפרד מהבית עצמו. 
אשמח לעדכונים 

לצפיה ב-'תודה'
תודה
03/07/2018 | 16:33
1
58
שלום זוהר 
תודה על התגובה המפורטת. אנחנו ניקח חלק מההמלצות וננסה ליישמן. 
לצפיה ב-'חבל שלא ענית על שאלתי מדוע אופציה של שתי קומות לא מקובלת'
חבל שלא ענית על שאלתי מדוע אופציה של שתי קומות לא מקובלת
( לעמוד שלי בתפוז )
03/07/2018 | 17:17
36
לצפיה ב-'זהר'
זהר
15/07/2018 | 14:50
2
49
הנה משהו שאני כתבתי על תכנון פיתוח חוץ ותכנון שטח בשלב תכנון הבית. החדר החיצוני הוא החדר הכי גדול בבית, ויש להתיחס אליו בלא פחות כבוד מאשר לשאר חדרי הבית.

לצפיה ב-'מיכל, תודה רבה '
מיכל, תודה רבה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/07/2018 | 11:34
1
32
אני אשמח לשלב המלצות למאמר זה במקומות רלוונטיים נוספים  
לצפיה ב-''
16/07/2018 | 17:57
2
לצפיה ב-'עזרה בבחירת צבע אלומיניום לחניה ושערים'
עזרה בבחירת צבע אלומיניום לחניה ושערים
29/06/2018 | 16:43
6
72
היי לכם,
מתלבטים לא מעט עם איזה צבע ללכת עבור מבנה חניה ושערים בחוץ.
האלומיניום של החלונות הוא אפור כהה מעט (34 קליל) וצבע הבית קרם בהיר, כנ"ל ציפוי אבן בהיר. צבע השערים צריך להתאים לחלונות (אפור) או לקיר הבית ואבן הציפוי (אופ וויט - קרם)?
צבע מעקות החוץ שטרם עשינו צריכים לדעתנו להשתלב עם צבע השער או שלא? האדריכל חולק על דעתנו.
גם אנחנו חלוקים ביננו לבין עצמנו.
נשמח לתגובות.
בתמונה חזית החניה, ומימין בין עמודי האבן צריך להיות מעקה החוץ. יש לציין שהחניה כוללת מבנה בגובה 2.50 עם סגירת חזית אלומיניום "שקופה" (סגנון הייטק).
תודה
לצפיה ב-'לדעתי עדיף לבחור בצבע בהיר (קרם) עבור השערים ומבנה החניה '
לדעתי עדיף לבחור בצבע בהיר (קרם) עבור השערים ומבנה החניה
( לעמוד שלי בתפוז )
01/07/2018 | 00:31
5
41
מאחר וחזית הבית תזזיתית למדי ועמוסה באלמנטים אדריכליים הייתי מנסה להשקיט את המצב על ידי בחירה בצבע לשער ולמבנה החניה הדומה לגוון הטיח (קרם). 
לצפיה ב-'במקרה זה, מה לדעתך צריך להיות הצבע של המעקה הקדמי?'
במקרה זה, מה לדעתך צריך להיות הצבע של המעקה הקדמי?
01/07/2018 | 11:01
4
23
תודה זוהר,
למעקה הקדמי (שעוד לא הוזמן) איפה שהדק בחזית, מתאים האפור של החלונות
או קרם כמו מבנה החנייה?
אני חושב שאפור...
מה דעתך? 

עידו
לצפיה ב-'כיצד המעקה אמור להראות? '
כיצד המעקה אמור להראות?
( לעמוד שלי בתפוז )
01/07/2018 | 17:29
3
32
אם המעקה מאוד מנימליסטי וגרפי או לחילופין אלמנט ייחודי-אמנותי הוא יכול להיות בגוון החלונות. אם הוא דומיננטי ובולט ניתן להשתמש עבורו בצבע קרם (כמו הטיח) על מנת להוריד את רמת הדומיננטיות שלו.  סה"כ אפשר להשתמש בשני הגוונים שהרי אלו הגוונים ששולטים בחזיתות הבית. צריך רק להבין מה המשמעות של שימוש בכל גוון ביחס לחזית הבית וזה הדבר שיכול לסייע לכם להחליט. כלומר אם אתם רוצים להבליט את הנוכחות של המעקות והשערים בחזית הבית תשתמשו בגוון האפור. אם אתם דווקא מעוניינים למתן ולהרגיע תשתמשו בקרם. אם תראה לי באיזו דוגמת מעקה אתם בוחרים יהיה לי קל יותר להחליט. 
לצפיה ב-'מעקה'
מעקה
01/07/2018 | 18:53
2
40
היי
מעקה הכי פשוט ומינימלי.
צרפתי תמונה להמחשה

תודה
לצפיה ב-' איך שיראה המעקה מבפנים חשוב יותר מאיך שיראה מבחוץ'
איך שיראה המעקה מבפנים חשוב יותר מאיך שיראה מבחוץ
01/07/2018 | 19:33
16
לצפיה ב-'מכיוון שהמעקות מינימליסטיים ניתן לבצעם בגוון האפור '
מכיוון שהמעקות מינימליסטיים ניתן לבצעם בגוון האפור
( לעמוד שלי בתפוז )
02/07/2018 | 23:53
23
כפי שכתבתי בתגובתי הקודמת- בחזית הבית שולטים שני גוונים- הקרם והאפור. ניתן להשתמש בשניהם בשילובים שונים או באחד מהם. מה שאני מנסה להגיד זה שלשאלה שלך אין תשובה של נכון ולא נכון מאחר וזו ומדובר בטעם אישי. אם יש לכם אפשרות לעשות מודל תלת מימדי, תוכלו לבחון בו את גווני הגדרות והמעקות והשפעתם על המראה הכללי של חזית הבית. אולי זה הדבר שיעזור לכם להגיע לכדי החלטה. 
לצפיה ב-'תחרות פומבית לפיתוח מתחם ורבורג בירושלים '
תחרות פומבית לפיתוח מתחם ורבורג בירושלים
( לעמוד שלי בתפוז )
26/06/2018 | 14:00
30
תחרות פומבית חדשה המיועדת לאדריכלים רשומים. 
כן ירבו! 

לצפיה ב-'טבלת מערכות קליל- חלונות ודלתות '
טבלת מערכות קליל- חלונות ודלתות
( לעמוד שלי בתפוז )
26/06/2018 | 09:45
2
184
למי שמתלבט ומתבלבל (וזה כמעט כולנו אני חושבת...) אני מצרפת טבלה המסכמת בקצרה את סוגי המערכות של חברת קליל ומאפינייהן.    
לצפיה ב-'תודה רבה, כל הכבוד על הריכוז של הדגמים'
תודה רבה, כל הכבוד על הריכוז של הדגמים
28/06/2018 | 21:10
1
10
לצפיה ב-'הקרדיט על עריכת הטבלה-לחברת קליל '
הקרדיט על עריכת הטבלה-לחברת קליל
( לעמוד שלי בתפוז )
01/07/2018 | 00:19
9
לצפיה ב-'תשלום ארנונה על פרגולות חשמליות ?'
תשלום ארנונה על פרגולות חשמליות ?
23/06/2018 | 14:48
3
46
עד כמה שאני יודע יש חובת תשלום ארנונה ואחוזי בניה על קירוי פרגולה רק אם הקירוי הוא מעל 40% משטח הרצפה.
שאלתי...
איך בא לידי ביטוי עניין זה בנוגע לפרגולה עם גג זכוכית חשמלי שנפתח ונסגר לפי הצורך או פרגולת אלומיניום עם שלבים חשמליים שגם כאן נסגרים לפי שליטה ?
איך כאן באים לידי ביטוי התקנות ?
תודה  
לצפיה ב-'התקנות לא מתייחסות ספציפית לאלמנטים שציינת '
התקנות לא מתייחסות ספציפית לאלמנטים שציינת
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2018 | 10:12
2
42
שלום רב
התקנות לא מתייחסות ספציפית לאלמנטים שציינת. אני סבורה שההתייחסות לפרגולה חשמלית בעלת רפפות מתכווננות זהה לפרגולה רגילה, שכן פרגולה מוגדרת כמבנה ללא קירות, שתקרתו משטח הצללה מישורי, שאינו משופע או נטוי, הנסמך על עמודים והמרווחים בין החלקים האטומים של משטח ההצללה מחולקים באופן שווה ומהווים 40% לפחות ממנו. בפרגולה חשמלית המרחקים בין הרפפות זהים ובמצב פתוח הם יוצרים מרווחים של יותר מ-40% ולכן היא עומדת בתקנות. 
גג זכוכית נפתח איננו עונה על ההגדרה של "פרגולה", שכן הוא מגן מפני גשם ולא אמור ליצור הצללה. גג זכוכית נפתח עונה על ההגדרה של גג או סוכך עונתי ולכן נכלל במסגרת אחוזי הבניה. 
בכל מקרה של התלבטות ההמלצה הגורפת היא לפנות למחלקת התכנון והבניה באזור בו נמצא הנכס הנדון. 
לצפיה ב-'חדר שמש ...'
חדר שמש ...
25/06/2018 | 14:37
1
25
בגדול אני מעוניין להקים חדר שמש.
כלומר בחורף ... יהיה סגור בצדדים בחלונות זכוכית ובקיץ החלונות ניתנים לסגירה או להסרה לאחסון.
לגבי החלק העליון ... גם כאן אני עדיין מתלבט .. כשהמטרה לנסות להקים הנ״ל ללא חיוב ארנונה או שלא יכללו באחוזי הבניה.
כמובן ...
שכל הדיון הזה .. בשלב זה תיאורטי
ובמציאות
אדריכל מטעמי יפנה בצורה מסודרת לרשויות.
לצפיה ב-'את התשובה הסופית תקבל באמת רק לאחר פניה לרשויות '
את התשובה הסופית תקבל באמת רק לאחר פניה לרשויות
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2018 | 17:32
20
מדובר על מקרה פרטי (חדר שמש עם גג זכוכית נפתח) שההתייחסות אליו תלויה ברשות אליה משתייך הנכס שלך. 
לצפיה ב-'קיר ממד ליד מעלית'
קיר ממד ליד מעלית
23/06/2018 | 01:18
1
66
אני שוקל לקנות דירה מקבלן על הנייר.
אחת הבעיות בדירה היא שהקיר חדר הורים משותף עם פיר המעליות.
האם נראה בשרטוט שהקיר עבה במיוחד?
איך אוכל לדעת אם זה יוריד את ערך הדירה/יקשה על מכירה או השכרה בעתיד?
מישהו גר בדירה דומה ויכול לספר?
לצפיה ב-'לא נראה לי עניין בעייתי '
לא נראה לי עניין בעייתי
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2018 | 08:57
34
בעיקרון מעליות לא אמורות ליצור רעש חזק בעת פעולתן והרעשים שהן יוצרות בדרך כלל מאוד עמומים ומתמזגים עם רעשי הרקע בסביבה. עובי הקיר של פיר המעליות, שהינו גם קיר הממ"ד, הינו 20 ס"מ, קיר עבה שמבודד מרעשים. כמו כן שים לב שעל הקיר המשותף בין הפיר וחלל החדר ממוקם ארון הבגדים שגם הוא יוצר סוג של בידוד מרעשים אפשריים. 
האמת היא שממבט מהיר בתכנית הדירה היא נראית לי בעייתית מהיבטים אחרים, אבל מכיוון שאינני רואה את כל התכנית זו רק השערה 
לצפיה ב-'אקווריום בדירה'
אקווריום בדירה
20/06/2018 | 21:47
3
71
 שלום רב
אני מתכנן לקנות אקווריום במידות
160-אורך
75-רוחב
85-גובה
וסטנד, כל העניין עם הציוד אמור לשקול קרוב ל-2-2.5 טון
מתכנן להביא את זה לקומה 6
האם הרצפה יכולה להחזיק את זה מבלי להישבר?, כבר קרו מקרים, בבקשה רק תשובות ענייניות
מה אתם אומרים?
העיסקה נסגרה והכסף שולם
האם זה מסוכן
במידה ולא ניתן לשים אותו
האם ניתן לשים אקווריום במידות?
155 אורך
70 רוחב
80 גובה
תודה מראש
יש לציין שהבניין ניבנה בשנים 2006-2008
ושלא התייעצתי/קיבלתי אישור משום קונסטרקטור/מהנדס בניין/קבלן כך שאין לי מה לעשות בנדון
תודה מראש

לצפיה ב-'ולמה שלא תשאל קונסטרוקטור?'
ולמה שלא תשאל קונסטרוקטור?
22/06/2018 | 00:02
35
הכי בטוח. 
לצפיה ב-'תתייעץ עם מהנדס!'
תתייעץ עם מהנדס!
23/06/2018 | 21:22
30
סביר להניח שהתשובה תהיה שאי אפשר.
קשה לי להאמין שתקרה רגילה, בבניין מגורים רגיל, מתוכננת לעמוד בעומסים כאלו.
אבל שוב - תתייעץ עם מהנדס. אולי הוא יוכל לתת איזשהו פתרון.
אבל תגיד - 
אם איזה מישהו כאן היה בא ואומר לך - צ'מע חביבי, אין שום בעיה! לך על זה!
היית מוכן להסתכן על סמך עצה לא מוסמכת מפורום באינטרנט?
לצפיה ב-'כשיש ספק אז אין ספק '
כשיש ספק אז אין ספק
( לעמוד שלי בתפוז )
24/06/2018 | 21:03
36
שלום דניאל
כפי שאמרו קודמי כמובן שעליך להתייעץ עם מהנדס שיבדוק באמת מהו המשקל הסופי של האקווריום המלא במים ויוודא היכן ניתן למקם אותו בדירה. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
זוהר רוזנפלד היא אדריכלית רשומה (B.Arch.) בוגרת בית הספר לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב משנת 2001 בהצטיינות. עבדה במספר משרדי אדריכלות בולטים, ומשנת 20
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ