לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1222912,229 עוקבים אודות עסקים

פורום אדריכלות

פורום אדריכלות הוא מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון בעולם המרתק של עיצוב ותכנון אדריכלי.
הפורום מיועד לכל מי שמתעניין בגישות לעיצוב ותכנון, רישוי, היתרים ובנייה. ניתן להעלות סקיצות, רעיונות ושאלות מעולם האדריכלות, ולקבל מענה מקצועי מהגולשים והנהלת הפורום. סטודנטים לעיצוב ואדריכלות מוזמנים להעלות לכאן עבודות שלהם ולקבל חשיפה ועזרה, וכמו כן אדריכלים מוזמנים להציג פרוייקטים מעניינים וגישות לעיצוב ולתכנון. 

גולשי הפורום קוראים לשיח ענייני, ומבקשים לשמור על כבודו של מפרסם ההודעה ומושאה. אין להעלות לפורום הודעות פרסומיות בשום נושא. 

בברכת גלישה מועילה ומהנה,
הנהלת הפורום.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אדריכלות

פורום אדריכלות הוא מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון בעולם המרתק של עיצוב ותכנון אדריכלי.
הפורום מיועד לכל מי שמתעניין בגישות לעיצוב ותכנון, רישוי, היתרים ובנייה. ניתן להעלות סקיצות, רעיונות ושאלות מעולם האדריכלות, ולקבל מענה מקצועי מהגולשים והנהלת הפורום. סטודנטים לעיצוב ואדריכלות מוזמנים להעלות לכאן עבודות שלהם ולקבל חשיפה ועזרה, וכמו כן אדריכלים מוזמנים להציג פרוייקטים מעניינים וגישות לעיצוב ולתכנון. 

גולשי הפורום קוראים לשיח ענייני, ומבקשים לשמור על כבודו של מפרסם ההודעה ומושאה. אין להעלות לפורום הודעות פרסומיות בשום נושא. 

בברכת גלישה מועילה ומהנה,
הנהלת הפורום.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
בונים? משפצים? מתכננים? 
זה המקום שלכם להתייעץ, לחלוק רעיונות ולשתף את העולם בהשראה וביצירה.
 אדריכלות היא מקצוע רחב היקף הנוגע בתחומים רבים. 

פורום אדריכלות של אתר תפוז הוא המקום המקצועי, המגוון והעדכני לכל המתעניינים בתחום התכנון והבנייה, ובשאר התחומים הנוגעים והמתייחסים לעיצוב הסביבה הבנויה בה אנו חיים.
בין אם אתם בונים, מתכננים או חובבי אמנות וטכנולוגיה, בפורום זה תמצאו קהילה מקצועית ומנוסה, שתנסה לסייע ולייעץ בכל שלב. 
הפורום מעודד העלאת רעיונות, הגיגים ותכנים איכותיים מכל גולשיו.

בברכת ביקור מועיל ומהנה בפורום,

המשך >>

לצפיה ב-'בתים משתנים יצירתיים'
בתים משתנים יצירתיים
08/10/2018 | 12:26
1
46
מחפשת מקור או אתר המציגים פיתרונות לבתים משתנים: ובעיקר בתים המשלבים קרוואנים (מוטורהום)
אשמח ללינקים
לצפיה ב-'את רוצה בית נוסע או בית שיאפשר לך גמישות תכנונית- עתידית? '
את רוצה בית נוסע או בית שיאפשר לך גמישות תכנונית- עתידית?
( לעמוד שלי בתפוז )
09/10/2018 | 09:05
31
אין לי כל מידע בנוגע לקרוואנים. לדעתי אם את רוצה מבנה שיאפשר לך גמישות תכנונית לאורך זמן (הגדלה או הקטנה) כדאי לך לבדוק את התחום של בניית בית ממכולות. כיום זו אופציה תכנונית-אקולוגית שמאפשרת יצירת שינויים בקלות יחסית. 
מצ"ב קישור לכתבה בנושא: 

לצפיה ב-'התייעצות'
התייעצות
03/10/2018 | 13:24
12
110
שלום לכולם,
אשמח להארות לגבי התוכנית המצורפת.
רקע:
זוג + 2 ילדים גדולים
בית בקיבוץ. מגרש בגודל 400 מ"ר. מעבר לקו המגרש המתעקל (מערב וצפון) עובר הכביש ההיקפי של הקיבוץ (אין ולא יהיו בתים מעבר לכביש). ממערב לכביש - בריכת הקיבוץ. מצפון - חורשה. מדרום - בית צמוד. ממזרח - בית נוסף (על קו המגרשים - חומה בגובה 1.5 מטרים). אין לי אפשרות לצרף את תוכנית הפיתוח. מול הכניסה הבית גבוה מהכביש בכחצי מטר.
מבנה הבית נולד מדגם + שינויים. אינני יודעת אם השינויים יאושרו או לא.
מכיוון שאין הרבה גמישות, אשמח בעיקר אם תסבו את תשומת לבי לליקויים בולטים בתוכנית (המדרגות חורגות מקו הקיר אל המסדרון, למשל. האם זו בעיה?). אם יהיה צורך, אני יכולה לפרט מה הצרכים וכיצד הם באים לידי ביטוי בתוכנית.
תודה,
מיכל
לצפיה ב-'חלון המטבח פונה למערב'
חלון המטבח פונה למערב
03/10/2018 | 13:26
18
לצפיה ב-'אשמח לראות גם את הקומה העליונה '
אשמח לראות גם את הקומה העליונה
( לעמוד שלי בתפוז )
03/10/2018 | 16:22
10
56
כמו כן אשמח שתפרטי מהם הצרכים שלכם. כרגע הדבר שהכי צורם לי בתכנית זה שהכניסה לבית צופה ישירות לפינת המשפחה וכן מיקום פינת המשפחה בצמוד לסלון גם כן נראה לי בעייתי. האם מיקום פינת המשפחה הוא שינוי שאתם ביצעתם או שהוא חלק מהדגם המקורי? 
לצפיה ב-'קומה עליונה'
קומה עליונה
03/10/2018 | 16:34
9
66
תודה על ההתייחסות.
בדגם היה שם חדר / חלק מהחלל הציבורי.
בהתחלה "גזרנו" אותו מהדגם והיה שם פטיו, ואח"כ הכנסנו בחלקו פינת משפחה.
צרכים:
ממד גדול שישמש גם כחדר עבודה לשנינו + חדר אורחים.
פינת משפחה למטה ולא למעלה - אני לא בטוחה עד כמה תהיה בשימוש. זאת התהייה הגדולה, כי אין לנו עכשיו משהו כזה, כך שזה לא בהרגלי הבית. אני בעיקר רואה את היציאה החוצה משם, לחצר.
חדרי ילדים - גדולים. מתוך המחשבה שהיום נשארים הרבה בבית.
מטבח - היינו שמחים למטבח גדול יותר, אבל זה כנראה לא יכול לקרות. מאוד רוצים את המזווה.
מאוד רצינו את מבואת הכניסה עם שירותי האורחים.
(אנחנו בלגניסטים - צריכים להיות כמה שפחות משטחים בבית, וכמה שיותר מקומות ייעודיים לכל דבר).
תודה

לצפיה ב-'פינת המשפחה צריכה לזוז לקומה העליונה '
פינת המשפחה צריכה לזוז לקומה העליונה
( לעמוד שלי בתפוז )
05/10/2018 | 18:30
7
51
לא ציינת מהם הגילאים של ילדיך אבל אני מניחה שאם הם יכולים לגור לבדם בקומה העליונה הם אינם זאטוטים קטנטנים ויש להם יכולת לדאוג לעצמם בשעות הלילה, במידה והם מתעוררים פתאום. 
כתבת שאת רוצה את פינת המשפחה בקומה התחתונה אבל בעיני זו טעות בשל כמה היבטים:
1. סיבה ויזואלית - המראה של פינת המשפחה ליד הסלון כשרק קיר קצר מפריד בניהם איננו יפה בעיני. מדובר בשתי פונקציות זהות מבחינת הניראות שלהן והדבר יוצר כפילות שלא ברור ברגע הראשון מדוע היא קיימת. דבר שני- למעשה פינת המשפחה היא הדבר הראשון שרואים כשנכנסים הביתה. העדת על עצמך שאתם אנשים לא מסודרים, ובדרך כלל פינת המשפחה נועדה להיות מן חלל  בעל אופי יותר "זרוק" שבו הילדים יכולים ללכלך את הספות בכיף, לעשות בלגן וכדומה. כך יוצא שהחלל הכי פחות רישמי בבית ובעל האופי הכי בלגניסטי יהיה הדבר הראשון שתראי כשתכנסי הביתה... לא יודעת מה איתך אבל אותי זה היה מעצבן . הרבה יותר נעים להכנס הביתה ולראות משהו יפה ומרגיע, למשל מבט אל הפטיו הירוק. 
2. סיבה פונקציונלית- סלון ופינת משפחה שבשניהם אמורה להיות טלויזיה- זה פשוט לא יעבוד! אתם תרצו לראות משהו, הילדים ירצו לראות את התכניות שלכם ובבית תווצר קקפוניה של קולות ורעש בלתי נסבל. אם אנחנו רוצים לראות טלויזיה בסלון, ולתכנן חלל נוסף שבו הילדים יוכלו לצפות בתכניות שהם אוהבים תעשו זאת בחלל אחר, נפרד כך שקולות המכשירים לא יתערבבו זה בזה. 
3. שיפור הקומה העליונה והפיכתה לקומה מתפקדת בפני עצמה- לאחר שראיתי את הקומה העליונה הבנתי שהעלאת פינת המשפחה לקומה העליונה תעשה חסד לא רק עם קומת הקרקע אלא גם עם הקומה העליונה. כרגע הקומה העליונה היא קומה בעייתית מאחר ויש בה שני חדרי שינה ומקלחת ושתי מרפסות ענקיות. כלומר בעצם החלל בו ילדיך יכולים לשהות ולשחק יחדיו או עם חבריהם הוא או בחדרם הפרטי או באחת המרפסות שהן אינן מקורות. בקומה העליונה, למרות גודלה, אין כל פונקציה בעלת אופי יותר "ציבורי" ולדעתי העלאת פינת המשפחה לקומה העליונה תשפר מאוד את הניראות והתפקוד שלה. אם תוסיפו בקומה זו אפילו מטבחון קטנטן שבו אפשר לחמם פופקורן ולמזוג כוס שתיה, תתקבל מעין קומה בעלת תפקוד עצמאי, בה ילדכם יכולים לבלות בכיף עם חבריהם וזאת בשעה שאתם מתנהלים לכם בשקט ונחת בקומה התחתונה. בעתיד תוכלו אולי, אם זה יהיה אפשרי מבחינת נהלי הבניה, להוסיף גרם מדרגות שיוביל ישירות לקומה זו ותוכלו בעצם ליצור מעין יחידת דיור פרטית עבור ילדיכם. 

בנוגע לתכנון קומת הקרקע- בסך הכל התכנון טוב. הייתי יוצרת יציאה לחצר גם מהמטבח, מאריכה את הפרגולה והרחבה החיצונית לכיוון מערב מתכננת אפשרות למקם שולחן אוכל מקורה ממש מעבר לויטרינה של המטבח. כמו כן הייתי מוותרת על חדרון המזווה הקטנצ'יק שיצרתם, ובמקומו הייתי מתכננת ארון מזווה בעל מדפים נשלפים, שהוא לאין ערוך נוח יותר ממה שמתוכנן אצלכם כעת. 
כדי להרחיק מעט את שירותי האורחים מאזור הכניסה לבית הייתי מחליפה בינם ובין גרם המדרגות. כך מבואת הכניסה לבית "תפתח" ותהיה פחות פרוזדורית, שאלת המדרגה הראשונה שבולטת למסדרון תפתר, ושירותי האורחים וארון השירות יעברו למקום מוצנע יותר. כמובן שהדבר יוצר שינוי גם ביחס לקומה העליונה אבל עדיין זה שינוי שניתן להתמודד איתו יחסית בקלות. 

לצפיה ב-'תודה רבה על התייחסותך!'
תודה רבה על התייחסותך!
07/10/2018 | 21:15
6
27
אני מעריכה מאוד את ההשקעה והנכונות.
הילדים יהיו בערך בני 10 ו-12 כשנעבור (שנתיים מעכשיו). גדולים, לא מאוד גדולים.
גם אני העדפתי את פינת המשפחה למעלה. בן הזוג רוצה אותם קרובים אליו.
אני לא כ"כ רואה איך אפשר להכניס פינת משפחה למעלה, במיוחד אם מוותרים על זאת שלמטה ומחזירים את הפטיו (ואז אי אפשר לבנות מעליו חדר, ובנוסף, למיטב הבנתי, צריך לפחות מטר מקיר הבית הצמוד). אשמח לשמוע אם יש לך רעיון

יציאה מהמטבח לצפון נשקלת בחיוב!
לצפיה ב-'לא הבנתי מדוע צריך להיות רווח של מטר מקיר הבית הצמוד '
לא הבנתי מדוע צריך להיות רווח של מטר מקיר הבית הצמוד
( לעמוד שלי בתפוז )
08/10/2018 | 12:21
5
32
כדי לסדר את פינת המשפחה בקומה העליונה עליכם לדבר עם האדריכל איתו  אתם נמצאים בקשר- הרי יש בקומה העליונה המון מקום פנוי ואפשר לארגן את הקומה מחדש במספר אופנים. כמו כן לא הבנתי מדוע יש צורך להשאיר מטר מקיר הבית הצמוד? 
אם תמקמו את פינת המשפחה בקומה העליונה זה לא אומר שאתם מרחיקים את הילדים מכם. מה שזה כן אומר שאתם מעניקים לכם ולהם מרחבי פעילות שמאפשרים להם לפעול בחופשיות ובאופן עצמאי. בהמשך עם חלוף מספר שנים מועט כשילדיכם יהיו כבר בני נוער בני 16-14+ ההחלטה תתגלה כמוצלחת אפילו יותר בשל הפרטיות שהקומה העליונה תעניק להם. 
לצפיה ב-'הגדרות הבנייה של הקיבוץ'
הגדרות הבנייה של הקיבוץ
08/10/2018 | 15:49
12
לצפיה ב-'שאלה לגבי קומה עליונה עצמאית '
שאלה לגבי קומה עליונה עצמאית
10/10/2018 | 09:25
3
18
אוקיי, כנראה יהיה תכנון אדריכלי מתאים. במקרה כזה, השאלה שלי היא לא אדריכלית, אלא לגבי איך זה מרגיש. אין לי ניסיון כזה ואשמח לשמוע מבעלי ניסיון איך זה כשלילדים יש קומה משלהם.

לצפיה ב-'קבלתי המלצה ממישהו שתכנן את ביתו בדיוק כך '
קבלתי המלצה ממישהו שתכנן את ביתו בדיוק כך
( לעמוד שלי בתפוז )
13/10/2018 | 08:28
2
34
הי!
מכיוון שאינני גרה בוילה אינני יודעת איך זה לחיות כשהילדים בקומה נפרדת, אבל לאור שאלתך התייעצתי עם קרובי משפחה שגרים גם הם בקיבוץ ותכננו את ביתם כך שבקומת הקרקע נמצאים הסלון והמטבח, חדר הורים, מקלחת וממ"ד, ובקומה העליונה נמצאים חדרי הילדים, מקלחת, פינת המשפחה ומרפסות. הם המליצו חד משמעית לדבוק בתכנון כזה בו לילדים יש קומה משלהם (להם יש 3 ילדים שהקטן שבהם בן 6). הם אומרים שבקיבוץ החברים של ילדים באים לבקר, משחקים, מכינים שיעורים ועושים רעש, כך שכשהם בקומה העליונה הם מתנהלים להם מבלי להפריע ולהשפיע על כל מי שנמצא בקומה התחתונה. גם הם אגב יצרו תכנון עתידי שיאפשר להם לנתק בעתיד את הקומה העליונה מהתחתונה על ידי כך שהכינו צנרת מים עבור מטבחון ומכונת כביסה. באופן הזה הם יוכלו בעתיד ליצור מעין יחידת מגורים עם כניסה נפרדת עבור ילדיהם המתבגרים. 
לצפיה ב-'תודה רבה! זה כנראה מה שנעשה'
תודה רבה! זה כנראה מה שנעשה
13/10/2018 | 11:50
1
6
לצפיה ב-'שמחתי לעזור '
שמחתי לעזור
( לעמוד שלי בתפוז )
14/10/2018 | 17:51
8
לצפיה ב-'הוספתי סקיצה שמדגימה את כוונותי '
הוספתי סקיצה שמדגימה את כוונותי
( לעמוד שלי בתפוז )
05/10/2018 | 19:33
71
הפכתי בין מיקום המדרגות ומיקום שירותי האורחים וגם ניסיתי קצת לשחק עם תכנית חדר השינה של ההורים. נראה לי שיהיה עדיף שהמיטה תהיה ממוקמת כך שאפשר יהיה לראות ממנה החוצה לעבר הפטיו ולא לצפות ממנה לעבר דלת חדר השירותים. הזזתי את מיקום דלת הכניסה לחדר ההורים כדי שדלת חדר הממ"ד לא תמצא ישירות מולה. 
לצפיה ב-'התייעצות בנוגע לקיר תומך מתחת לממד'
התייעצות בנוגע לקיר תומך מתחת לממד
03/10/2018 | 08:56
6
49
בבית שאני מעוניינת לרכוש יש בקומה הראשונה סלון, מטבח, פינת אוכל, שירותי אורחים ויחידת הורים ובקומה מעל 3 חדרי שינה כאשר אחד מהם הוא הממד.
יוצא שהממד הוא בדיוק מעל פינת האוכל וישנו קיר תומך מתחת לממד שבעצם מהווה מחיצה בין המטבח לפינת האוכל....

הייתי רוצה להוריד את הקיר הזה ולעשות מטבח מקבילים גדול עם אי במקום הפינת אוכל... האם אפשרי? האם אפשר להפוך את הקיר לעמוד וקורה תומכת במקום קיר שלם? ואז לעצב אי חובק עמוד וכאלה?
אשמח לתגובות מניסיונכן, רצ"ב תמונות.
לצפיה ב-'נראה שהתשובה לשאלתך שלילית '
נראה שהתשובה לשאלתך שלילית
( לעמוד שלי בתפוז )
03/10/2018 | 11:03
3
45
שלום לך,
לפי התקנות יש להמשיך את הקירות ההיקפיים של המרחב המוגן עד היסודות ב-70% לפחות מאורך היקפם. לפי התמונה ששלחת ניתן לראות שהריסת הקיר בין המטבח ופינת האוכל תפחית את אורך הקירות התומכים בקירות הממ"ד לפחות מ-70% ולפיכך הדבר איננו אפשרי. 
מצ"ב הנחייה של פיקוד העורף בנוגע לירידת קירות ממ"ד 
לצפיה ב-'תודה על תגובתך....'
תודה על תגובתך....
03/10/2018 | 11:47
29
מבאס נורא... אנסה להתייעץ עם קונסטרוקטר הקיר הזה ממש לא לטעמי :(
לצפיה ב-'השאלה אם...'
השאלה אם...
04/10/2018 | 09:32
1
28
אפשר לעשות "חלון" גדול בקיר הזה ולהשאיר קורה בכל החלק העליון ועמוד מצד שמאל? ואז לעצב מזה משהו? או שהקיר בשלמותו חייב להיות עד היסודות...
לצפיה ב-'הקיר בשלמותו צריך לרדת ולהגיע עד היסודות '
הקיר בשלמותו צריך לרדת ולהגיע עד היסודות
( לעמוד שלי בתפוז )
05/10/2018 | 17:15
26
לא ניתן לעשות פתח ובוודאי לא פתח גדול מבלי לפגוע ביציבות הממ"ד, כפי שנדרש על פי התקנות. 
לצפיה ב-'אחדד-בית שהינך רוצה לרכוש'
אחדד-בית שהינך רוצה לרכוש
06/10/2018 | 23:46
1
31
הקיר אינו קיר תומך אלא קיר נושא
הוא נושא את הממד ויש תקנות בנושא-לא בדיוק ניתן בשלב זה לפתוח בו חלון ו/או דלת
הוא חלק קונסטרוקטיבי שמהווה יחידה ברישוי הממ"ד בהיתר הבניה, ולכן הסרתו ללא אישור מהנדס המחוז בפיקוד העורף מהווה עבירה
בקיצור-אם תקנה את הנכס שווה להתעסק בזה, אם לאו חבל"ז
לצפיה ב-'תודה על תשובתך!'
תודה על תשובתך!
07/10/2018 | 09:17
21
אנחנו במשא ומתן בעקרון לפני חוזה...  אבל עדיין הקיר מבאס אותי :(
מבינה כל מה שאתם אומרים.

תודה שוב על התשובות המקצועיות.
לצפיה ב-'דלת ממ"ד'
דלת ממ"ד
27/09/2018 | 15:12
3
31
הי,

האם יש תקנים שונים לדלת של ממ"ד? הקבלן היקר שלי (תרתי משמע) טוען שיש רק תקן אחד. עפ"י החוזה אני מזמין את הדלת של הממ"ד (כמו כל יתר הדלתות בבית).

במידה וישת תקנים שונים, למה לשים לב?

שמעתי שיש תקן ישן שמאשרים בכל מקום ותקן חדש, פחות מחמיר, שלא מאשרים בכל מקום.

תודה.

לצפיה ב-'יש דלת ממ"ד רגילה ודלת הדף ורסיסים משופרת '
יש דלת ממ"ד רגילה ודלת הדף ורסיסים משופרת
( לעמוד שלי בתפוז )
28/09/2018 | 11:38
2
41
קיימת דלת ממ"ד רגילה שאותה מתקינים במידה ובונים קיר הדף מולה. במידה ואין אפשרות או רצון לבנות קיר הדף ניתן לשים דלת הדף ורסיסים משופרת שעם התקנתה במרחק שלא יורד מ-2 מטר מהקיר החיצוני של הדירה, לא תדרש התקנת קיר מגן מבטון או בלוקים, וזאת ללא תלות בגודל הפתחים. 
מצ"ב קובץ תקנות התגוננות אזרחית ובו פרוט בנוגע לאופן בניית הממ"ד ומרכיביו
מצ"ב קובץ בנוגע לדלת הדף ורסיסים דירתית משופרת 
לצפיה ב-'תודה רבה, עזרת לי מאד'
תודה רבה, עזרת לי מאד
29/09/2018 | 17:51
1
9
לצפיה ב-'בבקשה '
בבקשה
( לעמוד שלי בתפוז )
03/10/2018 | 11:05
4
לצפיה ב-'אדריכל/ית להגשת היתר בניה בועדת שורקות'
אדריכל/ית להגשת היתר בניה בועדת שורקות
26/09/2018 | 19:55
37
שלום לכולם
מחפש אדריכל/ית להגשת היתר בניה לתוספת ממ"ד ועוד קצת לבית פרטי, באחד מישובי נחל שורק. 
אשמח מאד להמלצה למישהו שמתמצא בועדה האיזורית שורקות.
תודה מראש, וחג שמח!
לצפיה ב-'תכנון דירת גג - דופלקס '
תכנון דירת גג - דופלקס
20/09/2018 | 12:40
4
87
שלום לכולם במסגרת תמ"א 38 אני אמור לקבל דירת דופלקס לכיוון דרום בגבעתיים.  
אנו 2 דירות שרוצים דרום ולכן הקבלן תכנן את 2 הדירות לכיוון דרום. מה שיוצר שהדירות קצת צרות וארוכות.
האם התכנון כמה שהוא נראה לכם טוב או שיש מקום לשיפורים. חשוב שאני יעלה אותם עכשיו לפני מעמד החתימה שאמור להתקיים בימים הקרובים.

מצב התכנון 
לצפיה ב-'תמ"א 38'
תמ"א 38
20/09/2018 | 17:09
1
51
תראה, תכנון פרויקטים של תמ"א 38 הוא כל כך מורכב, ואני אומר את זה מניסיון.

מעבר למורכבות הרגילה שיש בכל תכנון, יש פה התמודדות עם החוקים של תמ"א 38, וההשתלבות שלהם עם מדיניות התכנון המקומית. קומפילציה של חוקים, ותקנות ממקורות שונים. לקחת בחשבון את הדרישות של היזם, ההתחשבות ברצונות של הדיירים, התמודדות עם מתנגדים וכו' וכו' שאני אפילו לא נכנס כאן לבחינה של התכנית. כל רעיון לשינוי שאני עלול להעלות יכול לשבת על כל הרבה אילוצים ןשיקולים שקרוב לוודאי כבר נבחנו וניטחנו. 

בסך הכול ממבט מרפרף התכנית טובה ומקצועית. נראה שהאדריכלים פה מיצו את מה שאפשר למצות. 

אם יש לך שאלות או תהיות ספציפיות, אתה מוזמן להעלות. אתה יכול גם לקחת אדריכל/ית או אפילו מעצב/ת פנים, לעבור על התכנית בצורה פרטנית ומדוקדקת, לאור כל השיקולים והאילוצים שהביאו לתכנון הנוכחי, ולבדוק מה עוד ניתן לעשות. 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/09/2018 | 08:45
12
לצפיה ב-'איזו דירה היא שלך? המזרחית או המערבית? '
איזו דירה היא שלך? המזרחית או המערבית?
( לעמוד שלי בתפוז )
20/09/2018 | 20:12
1
59
התשובה שאלון נתן לך מצוינת ובאמת לא ברור מה ניתן לשנות מבלי שהדבר כבר נידון קודם לכן. 
באופן אישי מפריע לי מאוד שדלת שרותי האורחים פונה ישירות לפינת האוכל. עדיף למקם אותה בקיר שמול המדרגות (כאמור אם הדבר אפשרי). בדירה המזרחית מפריע לי מאוד הפרוזדור הארוךךךך ויותר מזה- היציאה השבורה והצרה מגרם המדרגות לכיוון הפרוזדור. ממש מתקבלת תחושה של מבוך. אבל אם הדרישה היא לתכנן 5 חדרי שינה+2 מקלחות+מרפסת אז מה הפלא שהתוצאה היא ש"תפסת מרובה לא תפסת". בעיקרון אפשר לשפר את העיצוב הזה במידה וההורים יסכימו לוותר על הצמידות למרפסת.
הדירה המערבית מתוכננת טוב יותר (היא גם גדולה יותר), כאשר פינת העבודה  יוצרת חלל מרווח יותר באזור היציאה מגרם המדרגות ומקצרת את אורכו של הפרוזדור. 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/09/2018 | 08:46
18
לצפיה ב-'התייעצות תכנון בית פרטי'
התייעצות תכנון בית פרטי
15/09/2018 | 23:13
7
366
שלום,
אנחנו לפני אישור סקיצות לאדריכל ואשמח לשמוע הערות ותובנות על הסקיצה.
מראש מציינת שטרם ישבנו על החלונות אז אין טעם כרגע להתייחס אליהם.
הבית נמצא במושב בנגב המערבי.
מבחינת כיוונים, הכניסה לבית היא צד דרום.
הבית נמצא על גבעה עם נוף פתוח.
פינת האוכל תמוקם מול המטבח והסלון מול הכניסה.
אנחנו משפחה עם ילדים קטנים, מראש היה לנו חשוב שהבית ישרת אותנו גם כשהם גדלים ולכן יצרנו הפרדה בין חדר ההורים לחדרי הילדים.
החלל שבין שירותי האורחים לממ"ד ישמש כחדר משפחה והטלוויזיה צפויה להיות שם, מולו עשינו פטיו שייתן אור לתוך הבית וישמש כחצר נוספת ואולי בעתיד נסגור אותו לחדר נוסף.

לצפיה ב-'חסרים עוד פרטים:'
חסרים עוד פרטים:
17/09/2018 | 00:08
6
82
תכנית כללית של המגרש והסביבה, גינה ופיתוח, והעמדה של הבית בתוך המגרש. הבית נמצא בראש גבעה? נוף פתוח 360 מעלות בלי שכנים מסביב? איפה הרחוב? איפה החניה? איפה שכנים? איפה ואיזה נוף. איפה הצפון (ציון חץ על התכנית, לא הסבר מילולי) פירוט יותר של הפנים - של הסלון, שולחן האוכל.

ממה שאפשר לראות כככה בינתיים:
התכנון הזה הוא די לארג'י, אוורירי, זולל שטחים. אם זה מה שאתם רוצים, אז סבבה. אבל אפשר קצת להדק, לייעל את הבית. תכנית לארג'ית כזו נותנת תחושה של מגרש ענקי, האם זה באמת ככה או שהבית "אוכל" את כל המגרש?

מה קורה ברחבת הכניסה הזו? זה היה יכול להיות נחמד - מעין אזור התכנסות או פרידה, המקום הזה ש-"נתקעים" בו כשנפרדים מהאורחים, ואז פתאום מתחילים לדבר על כל מה שרצינו לדבר ולא הספקנו. או אזור התכנסות ומשחק של הילדים, איפה שהחברים זורקים את האופניים ומתחילים לשחק בכדור, רק ש- הוא חסום לאזור הציבורי, דווקא לשם אין למטבח חלון! הוא צמוד לחדר שינה ולאמבטיה! וגם לשרותי האורחים!. אם רחבה כזו הייתה מחוברת (למשל) לחדר משחקים/טלויזיה/עבודה, זה היה יכול להיות מגניב!. 

יש פה כמה טעויות נפוצות שחוזרות על עצמן בהרבה תכניות - הדילמה לאן פונה המטבח שמפנה את כל הפונקציות הגבוהות כלפי הכניסה, וחוסם ת'עצמו ממנה. ושוב - בלי חלון שפונה לכיוון הכניסה!. 
איך הסידור של האזור הציבורי? של הסלון, פינת האוכל? נראה שלא סתם זה לא סומן, כי כל סידור אפשרי בתכנון הזה יוצר בעיות.
והפטיו המיותר הזה. עוד טעות שחוזרת על עצמה. בשביל מה צריך "להכניס אור לתוך הבית" בבית צמוד קרקע עם ארבעה, אפילו חמישה כיווני אוויר?
וושוב - חסר המסביב בשביל להבין כמה גינה נשארה, במקום הפטיו הזה, הייתי מושך את החדרים "צפונה" ומייצר מבנה בצורת ר', אבל שוב - זה תלוי בצורה של המגרש והאופן שהבית יושב בו.
הפרוזדור הורים הזה, עם החלון בסוף, הוא חביב, אבל שוב - בזבוז שטח. הפרוזדור הזה ישמש להצטברות ג'אנק. 
הפיצול בין חדר האמבטיה לחדר כביסה ו-הרחבה הזו בינהם. בעקרון זה יפה שיש מעין רחבה קטנה ולא פרוזדור בין החדרים, אבל בסך הכול כל האזור תופס כמעט 20 מ"ר! זה מטורף.

לצפיה ב-'מצ"ב תמונה כללית במגרש + הדמייה כללית של הסלון-פינת אוכל'
מצ"ב תמונה כללית במגרש + הדמייה כללית של הסלון-פינת אוכל
17/09/2018 | 08:54
3
148
הי, צירפתי את תכנית ההעמדה על המגרש, התכנית קצת פחות מעודכנת ולכן יש כמה שינויים פנימיים אבל בהעמדה החיצונית - בדיוק אותו דבר. 
לשאלותיך:
הבית נמצא בראש גבעה.
נוף 360.
אין שכנים צמודים למגרש.
הרחוב מצד דרום.
החניה תמוקם באזור שבין הפילר למטבח.
סימון צפון (חץ בצד ימין).
זה מגרש בן 2 דונם במשק ולכן זה נראה שלא 'חסכו' בפריסה של הבית. מצד שני לא שוללים ייעול פנימי של הבית ולכן נשמח לקבל כל הערה והארה.
בכניסה לבית תהיה מרפסת רחבה, מדרגה אחת לכל היותר שיהיה נעים לשבת בשמש חורפית.

בנוסף צירפתי הדמייה כללית מאד (אין תכנית חלונות עדיין) של הסלון + פינת אוכל.

תודה!
לצפיה ב-'דחוף אדריכל נוף!!!'
דחוף אדריכל נוף!!!
( לעמוד שלי בתפוז )
18/09/2018 | 14:04
91
לפעמים אין צורך בתכנון נופי החל מהשלבים הראשוניים של התכנון. במקרה שלכם זה ממש זועק לשמיים- יש לכם את אחד המגרשים המאתגרים ולא קונוונציונליים שראיתי מימיי- מגרש ענק, גבולות מגרש שנראים אקראיים ולא אורטוגונליים (ניצבים), שיפוע חד בחלק מרכזי של המגרש...
זה ממש לא המקום פשוט להנחית בית בשטח כמו חללית. את התכנון פה צריך לעשות מלכתחילה תוך התייחסות מירבית לשטח. 
כרגע נראה שזה מה שהמתכנן שלכם עשה- פשוט הנחית את הבית במגרש... למשל- לפי מה הוא קבע את זווית הבית בשטח? ומה עם פינת חדר השינה שכמעט ונוגעת בנקודה שבה השטח הולך ומשתפע? איך זה ייתכן? 
כולי תחינה ובקשה שאם למתכנן שלכם אין רגישות לעניין מיקום הבית בשטח, תעזרו באדריכל נוף שיסייע לכם, אחרת זה פשוט יהיה פיאסקו תכנוני. 
מבחינת התכנון הפנימי-מסכימה לגמרי עם אלון. קשר חוץ-פנים אקראי ולא מיטבי, מיקום הריהוט בסלון יתגלה כבעייתי בשל הפרופורציות הריבועיות של החלל, שבו הסלון אמור להיות ממוקם. הפרוזדור המוביל לחדר ההורים מיותר וסתמי. הפטיו ממוקם בצורה לא טובה ובשל כך לא ממלא את מלוא הפוטנציאל שלו. שטחי המעבר בין חדרי השינה גדולים, חשוכים ובזבזניים. 

לעניין הפטיו- כתבת ש:"החלל שבין שירותי האורחים לממ"ד ... מולו עשינו פטיו שייתן אור לתוך הבית וישמש כחצר נוספת ואולי בעתיד נסגור אותו לחדר נוסף". בתכנית האזור החשוך ביותר בבית הוא דווקא מבואת הכניסה לחדרי הילדים. אם אתם רוצים להחדיר אור באופן שבאמת יצור אפקט, אז זה המקום לעשות זאת. חוץ מזה, השטח שלכם כל כך גדול...למה שתבחרו לסגור חדר שכלוא בין קירות צרים ומגבילים? כמו כן אם תסגרו את החדר דווקא שם אז פינת המשפחה תהפוך להיות חלל חשוך לחלוטין, אז במה הועיל התכנון הזה? ומדוע אתה חושב שילדיך ירצו לשחק דווקא שם, בכוך הזה, כשיש להם חצרות ענקיות סביב הבית כולו?

העמדה שונה בשטח ותכנון ארוך יותר של  הבית (מלבני יותר ופחות ריבועי) תאפשר לכם להגדיל אותו בעתיד ביתר קלות וליצור חללים מוארים באור טבעי מבלי להזדקק לפתרונות שנותנים מענה חלקי כמו הפטיו הנוכחי. 
והערה כללית- יש משהו מאוד מתסכל לראות שלמרות השטח המיוחד שלכם התוצאה הסופית שקבלתם מזכירה וילות שניתן לתכנן בכל אזור אחר בארץ. הקשר של הבית אל הסביבה מאוד מינימלי וזאת כשיש לכם מסביבכם שטח פתוח ללא שכנים, חצרות ענקיות, נוף... (מה עוד אפשר לבקש)

לצפיה ב-'וואי, איזה כיף! לבנות ולגור במקום כזה! '
וואי, איזה כיף! לבנות ולגור במקום כזה!
19/09/2018 | 23:35
1
67
ואיזו החמצה אדירה התכנון הזה!.
התמהמתי עם התגובה, כי... לא התחשק לי להיות ה-"רשע", לפחות לא הראשון. זוהר ניסחה את זה מצויין: הבית בתכנון הזה לגמרי מונחת אאוט אוף דה בלו, בלי שום קשר למקום. 
לדעתי, אני לא חושב שאדריכל/ית נוף יפטור ת'בעיה. אולי אני לא לגמרי מבין עד הסוף את התפקיד של אדריכל נוף, אנסה להזמין את מיכל תכנון להגיב פה גם, אבל תכנון אדריכלי טוב ונכון צומח ומתחיל מתוך האתר עצמו. יוצא ממנו ומתחבר אליו. ואם הבסיס הזה לא קיים, גם אדריכל נוף לא יעזור.
אולי בכלמני מגרשים פשוטים, סטנדרטיים כאלו של חצי דונם, קווי בניין, שכנים וכו', אפשר להנחית תכנית סטנדרטית, וזה יהיה פחות קריטי, אבל במקום כזה - להביא תכנית שלא קשורה לכלום, זה פספוס אדיר.
אז או שהאדריכל/ית שלכם יתאפס על עצמו, יתחיל מחדש, ויתחיל לתכנן מתוך המקום עצמו, או שפשוט תקחו מישהו אחר.

לצפיה ב-'הנה הסבר על תפקיד מתכנן הנוף בשלב תכנון הבית'
הנה הסבר על תפקיד מתכנן הנוף בשלב תכנון הבית
26/09/2018 | 10:30
35
אשמח לענות על עוד שאלות ולהרחיב.

לצפיה ב-'אולי חסרים כמה פרטים'
אולי חסרים כמה פרטים
20/09/2018 | 10:37
1
62
קודם כל אתנצל ואתקן שהנוף הוא 180 מעלות לכיוון צפון - טעות שלי.
מכאן בעצם התכנון, הגבעה בצורתה הנוכחית ככל הנראה תשתנה.
לקחנו אדריכלית  נוף שבהתייעצות עם האדריכל הוחלט שתיכנס לתמונה רק לאחר סיום הסקיצה של הבית לשביעות רצוננו (והיו לנו המון התלבטויות על כל פינה והמון שינויים שביקשנו).
דבר נוסף שלא צוין הוא שבמדרכה בפינת המגרש (מימין לפילר) מוצב לו עמוד חשמל מתח גבוה + שנאי.

אז אחרי הפרטים שהוספתי, אולי יהיה קל יותר להבין מדוע הבית בנוי בצורת ר' בניסיון להתרחק מהחשמל.
הגבעה לא תישאר בצורתה הנוכחית וככל הנראה תעבור שינויים כך שנהנה מחצר צפונית בחזית הסלון-פינת אוכל, לא תהיה חצר\מרפסת מעבר ליחידת ההורים.
אין לנו עדיין תכנית מפורטת לטיפול בהפרשי הגובה - אנחנו משאירים את זה לאד' נוף.

דבר נוסף, יש איזה תכנון לעשות קומת עמודים מתחת ליחידת ההורים (ואולי קצת מעבר. הגישה אליה תהיה מהמפלס התחתון) כך שתשמש למחסן חקלאי ואולי לסגירת יחידת דיור בעתיד.

מלבד זאת, ההערות שלכם חשובות לנו. תודה.
לצפיה ב-'אני שמחה שיש אדריכלית נוף שמעורבת בפרוייקט ועדיין...'
אני שמחה שיש אדריכלית נוף שמעורבת בפרוייקט ועדיין...
( לעמוד שלי בתפוז )
20/09/2018 | 20:35
61
התוצאה בשלב זה מאכזבת. גם מבחינת תכנית ההעמדה בשטח וגם מבחינת תכנון הפנים. גם לא הבנתי למה התכוונת כשכתבת: הנוף הוא 180 מעלות לכיוון צפון.  כרגע הבית פונה לכיוון צפון מערב, אז לא ברורה לי הזווית שלפיה נקבע מיקום הבית בשטח. אגב, אין שום בעיה עם תכנון ה"ר" לבית. אבל עדיין ההרגשה שלי היא שהפוטנציאל של המגרש והבית לא מומש. נראה לי שהצמדת הבית לקו הבניין המערבי תפתור כמה בעיות ותרחיק עוד יותר את יושבי הבית מעמוד החשמל המקרין. 
לצפיה ב-'התייעצות'
התייעצות
16/09/2018 | 23:22
2
104
קנינו מגרש 280 דונם. באיזור פ"ת. אנחנו זוג בני 45-50 ושלוש ילדים בגיל 12.10.9.
כרגע אנחנו גרים בדירה שכורה שבקומת קרקע יש 2 חדרים ילדים וכו' והחדר הורים בקומה השנייה כולל מרפסת מאוד נוח ועונה לדרישות שלנו כאשר רוצים שקט עולים למעלה וכאשר נמצאים למטה ניתן לראות האם הילדים מכינים שיעורים ומה בעצם כל אחד עושה ובין לבין אני יכולה לעשות דברים במטבח ובסלון.
ולמה אני מספרת את כל זה הלכנו לאדריכלית שהיא גם מעצבת והיא אמרה שנעשה במגרש שקנינו בקומת קרקע יחידת הורים גדולה, סלון, מטבח +  אי, ממ"ד שירותים אורחים+מקלחת ופינת אוכל.
ובקומה השנייה 3 חדרים ילדים כך שבעתיד נוכל גם לפצל את הבית ולתת לאחד הילדים לגור למעלה. וגם חשיבה לעתיד שהחדר שלנו כבר למטה.
השאלה האם כדאי?מה שמפריע לי זה היכולת להיות נגישה למה שהילדים עושים ובבוקר לראות שכיבו אורות מזגנים וכו'.
שאלה שנייה בתוך השטח הקטן יחסית בעלי רוצה לבנות בריכה, האם ידוע לכם מה עלות אחזקה חודשית של בריכה? והאדרכלית הציעה לעשות בריכה שנסגרת על ידי תריס/משטח שבזמן שזה סגור ניתן להשתמש בתור פינת ישיבה.
אין לי עדין סקיצה של האדרכלית שולחת קוי בנייה שבעלי עשה מקווה שזה יעזור.
בתודה מראש על התשובות.
לא מצליחה לעלות את הסרטוט מקווה בהמשך סה"כ ניתן לבנות בקומת קרקע 120.
ובצמוד לנו יש שותפה שגם היא בונה על 280 דונם
לצפיה ב-'לא רואה10 '
לא רואה10
17/09/2018 | 00:23
63
קשה להתייחס למה שלא רואים 
מוכרח לציין, לשאול (יותר נכון את צריכה לשאול את עצמך ואותה)
האם ה-אדריכלית שלך היא - גם מעצבת? או שהיא רק מעצבת?
לגמרי אין לי שומדבר נגד מעצבים/ות! אבל חשוב להבין שתכנון אדריכלי של בית, צריך להיעשות על ידי אדריכל/ית ולא על ידי "מעצב/ת"!.

אבל על פניו ככה בעל פה, הגישה שלכם ושלה, נראית כמו גישה נכונה - להסתכל על צורת החיים שלכם כרגע, לקחת מה שטוב ומתאים, ולהשאיר מאחור את מה שמפריע.

תעלי תכנית ואפשר יהיה להתייחס יותר לעומק.

לצפיה ב-'במגרש של 280 מ"ר רצוי ליצור תכנון מאוזן בין הקומות'
במגרש של 280 מ"ר רצוי ליצור תכנון מאוזן בין הקומות
( לעמוד שלי בתפוז )
18/09/2018 | 12:50
55
שלום לך וברוכה השבה!
בואי נתחיל בזה שמגרש של 280 מ"ר הוא מגרש קטן מאוד. אם תבנו 120 מ"ר בקומת הקרקע למעשה אתם "מחסלים" את המגרש. אם תוסיפו בריכת שחייה לא ישאר לכם כמעט שטח לגינה (רק רצועות צרות) וכדי לשבת בגינה באמת תזדקקו לכיסוי עבור הבריכה 
עבור מגרש בגודל שלכם התכנון הנכון הוא ליצור איזון בין שטח קומת הקרקע והקומה העליונה. דהיינו לבנות בקומת הקרקע את כל הפונקציות הציבוריות (סלון, מטבח וכו'...) ממ"ד מרווח, שירותי אורחים ומקלחת. בקומה העליונה לרכז את חדרי השינה כולל חדר ההורים. כך יישאר לכם שטח גינה משמעותי יותר ותוכלו גם להותיר מקום לבריכה במידה ותרצו בכך. אגב, גם אם תחליטו לוותר על בניית הבריכה עדיין ההמלצה הזו עומדת בעינה. 
אם תחליטו לבנות בקומת הקרקע את כל הפונקציות הציבוריות וגם את חדרי השינה של הילדים, ובקומה העליונה יהיה חדר שינה בודד (עבורך ועבור בן זוגך) מקלחת וחדר ארונות ... אז מה תקבלו? קומת קרקע עמוסה וצפופה בצמוד לגינונת קטנטונת.  לעומת זאת בקומה העליונה חדר אחד ולידו גג עצום וחשוף בשטח של כ-100 מ"ר? אין בתכנון הזה שום היגיון...
זו המלצתי עבורך. אם יש לך תכניות מעודכנות הכוללות תכנית העמדה בשטח עצמו אשמח לראות   

לצפיה ב-'התייעצות'
התייעצות
14/09/2018 | 20:53
2
91
מה דעתכם על קניית שטח ובנייה עליו עם החברה שממנה קונים את השטח (חברת פרו בונה אם מישהו מכיר).

מה הסיכונים? הדגשים שצריך לקחת בחשבון?

אנחנו נורא מתלבטים כי לא מבינים דבר וחצי דבר בבנייה...

מה העלות הממוצעת של בנית בית (דו משפחתי)?
לצפיה ב-'התשובה לשאלתך מאוד רחבה '
התשובה לשאלתך מאוד רחבה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/09/2018 | 11:52
42
אני ממליצה לך לבדוק באינטרנט ולחפש תכנים העוסקים בבניית בית פרטי בישראל. ישנם הרבה מאוד מאמרים ומידע מקיף בנושא. גם עלות בניית בית פרטי משתנה מאזור לאזור ותלויה בגורמים רבים ולכן אין טעם לציין סכום ספציפי. 
ממליצה לך לעיין במאמר הזה: "האם בניית בית צמוד קרקע באופן עצמאי משתלמת?" 
לצפיה ב-'בשביל זה קיימים עורכי דין. בהצלחה!'
בשביל זה קיימים עורכי דין. בהצלחה!
26/09/2018 | 10:28
10
לצפיה ב-'אדריכל ומעצב פנים '
אדריכל ומעצב פנים
12/09/2018 | 14:51
4
106
רצוי ששניהם יעבדו יחד בשביל להקל על התהליך? 
לצפיה ב-'חד משמעית-כן!'
חד משמעית-כן!
( לעמוד שלי בתפוז )
12/09/2018 | 16:33
1
66
אי תיאום בין אדריכל ומעצב פנים בזמן תהליך עבודה על בית פרטי משמעותו האטה בקצב התכנון והתקדמות הפרוייקט. 
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
13/09/2018 | 14:06
10
לצפיה ב-'תמיד רצוי '
תמיד רצוי
14/09/2018 | 10:49
36
שהיועצים ובעלי המקצוע השונים יעבדו בתיאום.

ואפשר גם לאחד - לעבוד עם אדריכל שהוא גם מעצב פנים  
לצפיה ב-'כן, בהחלט! וגם מתכנן נוף'
כן, בהחלט! וגם מתכנן נוף
26/09/2018 | 10:27
17
הנה הסבר מעמיק למה צריך לשלב מתכנן נוף (אדריכל נוף או הנדסאי אדריכלות נוף) בשלב תכנון הבית, לפני ההגשה.
לצפיה ב-'יועץ מיגון'
יועץ מיגון
13/09/2018 | 15:07
1
25
אני צריכה המלצות על יועץ מיגון מומחה- עבור מקלט,
יש לכם להמליץ לי על מישהו איכותי אמין מוסמך ורציני.

אנא המליצו רק אם יצא לכם לעבוד עם ביועץ אישית.

תודה!
לצפיה ב-'כדאי להוסיף את אזור המגורים בו נדרש הייעוץ '
כדאי להוסיף את אזור המגורים בו נדרש הייעוץ
( לעמוד שלי בתפוז )
13/09/2018 | 16:34
7
לצפיה ב-'מיקום חצר בבית פרטי'
מיקום חצר בבית פרטי
11/09/2018 | 10:12
3
292
שלום רב,

אנו עומדים לקנות מגרש של 400 מ"ר לבניית בית פרטי. המגרש מלבני כאשר הצלע הארוכה יותר היא בכיוון צפון ודרום והנוף גם הוא מכיוון דרום. בכוונתנו לבנות בית לא גדול של כ 150 מ' בשתי קומות. שאלתי היא איפה כדאי למקם את החצר עם דשא והגינה - בצד המזרחי או בצד המערבי? יש לנו ילדים קטנים והייתי שמחה שיוכלו להתרוצץ בחוץ אך יהנו מצל.

תודה רבה!
עדי

לצפיה ב-'אין לשאלה שלך תשובה חד משמעית '
אין לשאלה שלך תשובה חד משמעית
( לעמוד שלי בתפוז )
12/09/2018 | 16:24
91
הי עדי, 
לפני תכנון של בית צריך ללכת ולעשות סיור בסביבה ולראות את המגרש עצמו. כמו כן כמובן שעל המתכנן לדבר איתכם לשמוע על הצרכים שלכם, העדפותיכם ולהתרשם מכם באופן אישי. זה מה שאתם והאדריכל שתבחרו צריכים לעשות ממש בשלבים הראשונים במסגרת תהליך התכנון, ורק אז ניתן להתחיל בתכנון עצמו, תוך התייחסות לכל הנתונים שנאספו. 
אם נתייחס כרגע רק למשטר הרוחות עדיף למקם את החצר בצד מערב שכן בצורה הזו תקבלו בריזות נעימות לביתכם. אבל אם לדוגמא ישנם בנינים גבוהים בצד המערבי של מגרשכם ואתם לא מעונינים שאנשים יוכלו להשקיף לגינתכם, אז אולי כדאי לשקול למקם את החצר בצד מזרח. ומאיזה כיוון הכניסה למגרש והחניות? גם זה לא ברור משאלתך ולכן לא ניתן לענות עליה באופן חד משמעי, כל עוד לא רואים את התמונה בכללותה. 
לצפיה ב-'היי עדי.'
היי עדי.
17/09/2018 | 07:02
33
ילדים בשעות הבוקר נמצאים בגנים ובבתי הספר. השמש בבוקר היא במזרח ובערב במערב. אם כך כדאי למקם את הגינה במזרח כדי שבשעות הערב יהיה לכם צל. בכלל כדאי לבנות מתקן-מצילה כדי שגם בצד מזרח יהיה צל, ככה בשבתות יוכלו הילדים לשחק באין מפריע. גם עץ גדול יכול להוות פתרון. 
בהצלחה ומזל טוב.
לצפיה ב-'מסכימה עם קודמי, : אין לשאלה שלך תשובה חד משמעית '
מסכימה עם קודמי, : אין לשאלה שלך תשובה חד משמעית
26/09/2018 | 10:25
16
הכיוון תלוי במיקום בארץ, בנוף, במיקום הרחוב, השכנים, הכביש, מבנה המגרש. קוי בניה.
יש המון גורמים שקובעים את זה.

אבל במגרש אידיאלי -
מבחינת הצללה - עדיף שהפתחים הגדולים (ויטרינה) תהיה לכיוון צפון או לכיוון דרום (בדרום חובה לקרות למעלה). לא מומלץ מזרח ומערב, כי השמש הנמוכה חודרת.

מבחינת גינון - אפשר לשתול גינה מצוינת בכל תנאי שמש, החל משמש מלאה וכלה בצל מלא , בתנאי שהתכנון מתבצע בצורה מקצועית ע"י מי שלמד את המקצוע.
לצפיה ב-'דירה בקומה תחתונה הרחיבה את מרפסת'
דירה בקומה תחתונה הרחיבה את מרפסת
10/09/2018 | 10:15
1
61
שלו באמצעות התקנת בסיס עמודי ברזל וגג ברזל או דומה וצירף את השטח הסגור לדירה שלו לפני הרבה שנים
גג של מבנה הזה ממש על יד מרפסות שלי ומטרד רעש ויונים וזיהום ולכלוך, האם מבנה לא חוקי שבנה נותן לו זכות!  בעלות על מרחב הגג  גם?   
האם הוא יכול להתנגד שאני מקומה למעלה ארחיב את מרפסת שלי [אחרי אישורים כמובן] על הגגון הזה ולהתנגד לבנייה מרפסת מורחבת בקומה שלי?  כלומר  לא שבנה מטרד לא מאושר על ידי וגם יכול להשתלט על מרחב הגג של מבנה לא חוקי מול המרפסות שלי, מה עושים ?
לצפיה ב-'השכן יכול להתנגד אבל לא בטוח שההתנגדות שלו תתקבל'
השכן יכול להתנגד אבל לא בטוח שההתנגדות שלו תתקבל
( לעמוד שלי בתפוז )
10/09/2018 | 20:48
42
בתהליך שבו אתה מבקש להרחיב את דירתך, ייתכן ותתקל בהתנגדותם של שכניך אבל לא בטוח שהתנגדותם תתקבל, משום שאין בכך היגיון שאדם מתנגד לדבר שהוא עצמו ביצע בנכס שברשותו. 
אם אתה באמת מעוניין להרחיב את דירתך אנא פנה לאיש מקצוע שינחה אותך כיצד לפעול. אין טעם להלאות את הפורום בשאלות שנסובות שוב ושוב סביב עניין המטרד שיצר שכנך. 
בהצלחה 
לצפיה ב-'שנה טובה ומוצלחת '
שנה טובה ומוצלחת
( לעמוד שלי בתפוז )
09/09/2018 | 21:18
1
21
לצפיה ב-'שנה טובה! חג שמח! '
שנה טובה! חג שמח!
10/09/2018 | 09:56
3
לצפיה ב-'התייעצות לגבי סקיצה'
התייעצות לגבי סקיצה
07/09/2018 | 18:05
5
162
שלום לכולם,

אנחנו כבר המון זמן בתהליך של תכנון הבית שלנו מלווים ע"י אדריכלית. היו המון לבטים, וקושי להגיע להחלטה לגבי קומה אחת או שתיים. התקציב שלנו לא מאוד גדול ולכן העדפנו בית קטן יותר, שגם ישאיר אותנו עם גינה יותר גדולה וגם יסייע לנו לא לחרוג מהתקציב.
אנחנו מרגישים קצת אובדי עצות, והאדריכלית שלנו מתחילה לאבד סבלנות מחוסר ההחלטיות.
לפני שאנחנו פונים אליה בפעם האחרונה אנחנו מצרפים סקיצה שחשבנו עליה בעצמנו ואנחנו חושבים שיכולה להתאים לצרכים שלנו. אנחנו זוג+ שניים בגילאים שלוש ושש, מתכננים להתרחב. בונים בבאר שבע. נשמח לשמוע עצות, דעות בעניין הסקיצה המצורפת לפני שנחזור לאדריכלית שלנו....
בגלל שזה משהו שעשינו בעצמינו, צריך לקחת בחשבון שזה לא משהו מקצועי, נשמח להתייחסות לרעיון הכללי של התכנון.לקחנו את מקסימום ההקלות האפשריות מבחינת התב"ע.גודל הבית 162 מ"ר. גודל מגרש 460 מ"ר.

תודה רבה על כל התייחסות!
יהודה.

לצפיה ב-'אם זו תכנית הבית שמתאימה לכם אז תקנו דירה מקבלן'
אם זו תכנית הבית שמתאימה לכם אז תקנו דירה מקבלן
( לעמוד שלי בתפוז )
08/09/2018 | 12:06
109
שלום לכם
הסקיצה שיצרתם מזכירה בצורה מדהימה הרבה דירות קבלן בבתים משותפים. אם זו התוצאה שאתם חושבים שמתאימה לכם אז עדיף לכם באמת ובתמים לזנוח את רעיון הצמוד קרקע וללכת על דירה בבית משותף. 
למה בעצם אתם רוצים לגור בבית פרטי? מה היה התמריץ שלכם להכנס לתהליך בניית בית פרטי שהוא תהליך ארוך, יקר ומורכב יותר מקניית דירה מקבלן? מדוע בבית צמוד קרקע אתם "מחסלים" את הקרקע בבניית בית בן קומה אחת ולא מתכננים בית דו קומתי שיאפשר לכם גמישות תכנונית רבה יותר? 

אנחנו מדברים פה בפורום רבות על כך שאנשים רבים בוחרים לבנות בשטח של כחצי דונם ופחות מזה, בתים בני קומה אחת ולמעשה יוצרים בתים בעלי תכנון מוגבל ומגביל, מקטינים בצורה מגוכחת את שטח הגינה, מתעלמים בתכנון הבית מהחוץ ויוצרים בית שאיננו מתייחס אל החוץ ואל הסביבה בכללותה (כיווני אוויר למשל). 

אני מאוד אשמח אם תענו על שאלותי וגם אם תוכלו להעלות כמה סקיצות שעשיתם עם האדריכלית, כולל הסקיצה שבעיניה היא הטובה ביותר. 

לצפיה ב-'שאלה:'
שאלה:
09/09/2018 | 09:33
92
אם יש לכם אדריכלית, למה אתם מתכננים את הבית?
כן, זה לגמרי לא מקצועי, ולא ראוי להתייחסות.

לצפיה ב-'מתנצל על הבוטות....'
מתנצל על הבוטות....
09/09/2018 | 11:27
91
יש לכם פה בעיה מאוד בסיסית, וקשה לשים את האצבע בדיוק על מה.
יכול באמת להיות - כמו שזוהר אמרה, שיהיה יותר טוב לכם לקנות דירה/בית מוכן, ולא לבנות, כאמור תהליך ארוך, יקר ולא קל, שדורש בין השאר - יכולת להחליט החלטות.
יכול להיות שהבעיה היא עם האדריכלית שלכם - או בקשר בינכם. אתם לא אמורים לתכנן את הבית בשביל האדריכלית. אתם צריכים לשבת איתה, לספר לה מה אתם רוצים, מה הצרכים והציפיות שלכם מהבית. לגבש ביחד איתה פרוגרמה. ואז היא צריכה להתחיל להביא לכם סקיצות. 
על מה היא מאבדת סבלנות? מה אתם מתקשים להחליט? כמה חדרים אתם רוצים? איזה מטבח?....

אז הנה עכשיו זה זמן טוב לשבת ולעשות חשבון נפש ולחשוב מה הלאה.
בהצלחה! ושנה טובה,
שנה של החלטות נכונות.
לצפיה ב-'תגובה לתוכנית'
תגובה לתוכנית
13/09/2018 | 18:25
60
אני אגיב מהצד של בונה כמוכם-
אני מבין אתכם מאוד, לא כולם נופלים על האדריכל הנכון, ולפעמים חוסר יצירתיות, ניסיון, וגישה נכונה ומבטיחה (שמשרה בטחון בעצות האדריכל) של האדריכל גורמת לנו, הבונים, להיות לא שקטים, לא רגועים, ולא שלמים עם ההחלטות האלה- מה שמביא לחוסר החלטיות שחוזרת כמו בומרנג מכיוון האדריכל שאינו סבלני.

ייתכן שנפל בחלקכם מגרש במחיר טוב וזה מה שהביא אתכם להחליט לבנות בית פרטי. כמו שכבר אמרו מעליי, בניה פרטית היא לרוב יקרה יותר מקניית דירת קבלן, אם כי, ניתן גם להוזיל אותה. רק שזה יצריך אתכם להיות מפוקסים, החלטיים, ורציונליים. לבחור בנייה זולה וטובה בו זמנית.

עכשיו אתם צריכים לשבת עם עצמכם ולהחליט שמחליטים (=
ייתכן ותצטרכו להחליף אדריכל למישהו מנוסה יותר שיקח אתכם לבנייה חכמה וזולה יותר ויחד עם זאת, ינחה אתכם להחליט מהר ונכון- כל אלה יחסכו לכם בבנייה (ובשכירות שתחסכו ממסיום בנייה מהיר יותר) גם אם האדריכל עצמו יהיה יקר יותר.
לא חושב שנכון לוותר מהר כל כך על חלום הבית הפרטי, רק תעשו אותו מושכל.

לגביי הסקיצה שהעליתם- לא ניתן להתייחס אליה בלי להבין מה קורה במגרש, איפה הכניסה אליו, שכנים, רצונות שלכם וכו..
וגם במה שכבר עשיתם- יש המון הערות שהייתי מעיר, אבל לא משם מתחילים.

בהצלחה
לצפיה ב-'מסכימה לגמרי עם קודמי'
מסכימה לגמרי עם קודמי
26/09/2018 | 10:21
26
לגבי התכנון הנוכחי, שהדבר הנכון לעשות איתו זה לזרוק אותו ואז להפוך אותו למילים: רוצים 3 חדרי שינה, רוצים מבטח חצי פתוח וגדול, רוצים חדר שירות ליד החדרים וכו' וכו'.

לגבי הבוטות - קחו את זה בצורה חיובית. דוקא בשלב זה חשוב להיות בוטה, כדי למנוע מכם להוציא את כל הכסף שיש לכם או אין לכם על בית בתכנון קלוקל.

לגבי האדריכלית - לכל סיר יש מכסה. בהחלט יתכן שהיא אדריכלית טובה, אבל לא מתאימה לכם. אז אם זה לא הולך, שלמו לה מה שמגיע לה, ופנו לאדריכל אחר, רשום או רשוי (לא "אדריכל פנים" שאינו אדריכל). זה לא בזבוז כסף, כי לבנות בית שאינו לרוחכם זה בזבוז כסף פי מיליון גדול יותר.
לצפיה ב-'פטור מבנית ממ"ד'
פטור מבנית ממ"ד
08/09/2018 | 19:28
1
55
שלום
אנו רוצים להוסיף מרפסת ברזל בבנין מגורים משותף
השכנים חתמו על אישור
גודל המרפסת 24 מטר
לפי הבנתנו אנו זכאים לפטור מבניית ממ'ד
לא מצליחם לקבל אישור מפיקוד העורף על כך
מה עושים
לצפיה ב-'מה הסיבה שבגללה פיקוד העורף מסרב לתת פטור? '
מה הסיבה שבגללה פיקוד העורף מסרב לתת פטור?
( לעמוד שלי בתפוז )
08/09/2018 | 20:46
36
כמו כן, מדוע את סבורה שאתם זכאים לפטור מבניית הממ"ד? 
לצפיה ב-'פרדוקט לא נותנים לפתוח תיק לממד!'
פרדוקט לא נותנים לפתוח תיק לממד!
03/09/2018 | 23:30
1
49
שלום רב,
לפני כחודשיים התייעצנו כאן בפורום לגבי רצוננו להוסיף ממד לבית.
בבניין שלנו אין מקלט ואנו מאוד דואגים מהמצב.
ניגשנו לעיריה ונאמר לנו שאי אפשר לפתוח תיק בקשה, כי צריכים הסכמה של 2/3 66 אחוז מהעמודה שלנו כדי לעשות ממד.
הבעיה והפרדוכס היא שלא ניתנת לנו אפילו ההזדמנות שיבדקו את בסיס התנגדות השכנים, אולי הם סתם מתנכלים? (יש 2 שכנים מעלינו בעמודה סהכ מאוד בעייתיים) לפחות שהיו נותנים לנו לבדוק את ההתנגדויות.
אצלנו אנו קומה ראשונה לא מצילים לא מסתירים שמש לא מגבילים מקום לא על חשבון גינה משותפת. יש זכויות בניה. הכל בסדר. רק שהם מתנכלים ולא רוצים שיהיה לנו מיגון.
מה ביכולתנו לעשות???
נודה מאודדדדדדדדד לעזרה!!
לצפיה ב-'אני ממליצה להעזר בפורום "ועד בית-בתים משותפים" '
אני ממליצה להעזר בפורום "ועד בית-בתים משותפים"
( לעמוד שלי בתפוז )
08/09/2018 | 18:21
22
שלום לך שלגיה
השאלה ששאלתם מתייחסת יותר לעניינים הקשורים לעניינים משפטיים מאשר אדריכליים-תכנוניים. אנא פנו לפורום הנ"ל. 
לצפיה ב-'בניין ישן 3 קומות, בקומה אמצע נסגר חלל שבין 2 הדירות בקומה'
בניין ישן 3 קומות, בקומה אמצע נסגר חלל שבין 2 הדירות בקומה
30/08/2018 | 10:26
8
65
עם גג מתכת - גג הזה הפך למוקד לשלשת יונים ומטרד וסכנה בריאותי אמיתית וריחות רעות ורעשי יונים מול חלונות דירה בקומה עליונה הצמודה לחלל זה, אין ועד בבניין לטפל בזה, האם גם דירה בקומה עליונה יכולים לסגור תיכנוני וטכני את החלל הזה בקומה שלהם ולצרף לשטח ריצפה שלהם [להוסיף ריצפה בטון - תיקרה בטון לשכן] ולהפוך שטח מיטרד ומזיק לשימושי ויעיל? 
לצפיה ב-'עדיף לך להביא מדביר'
עדיף לך להביא מדביר
30/08/2018 | 15:02
31
יותר פשוט להביא מדביר 
ישנם הרבה מדבירים אשר מתעסקים
בהרחקת יונים
לצפיה ב-'יעזור אם תצרף תמונה '
יעזור אם תצרף תמונה
( לעמוד שלי בתפוז )
30/08/2018 | 21:32
6
38
הגדלת שטח דירתך על חשבון חלל שנמצא בין שתי דירות, הינה עבודה שמחייבת הוצאת היתר בניה, היתר שאותו יכול להוציא אדריכל/הנדסאי/מהנדס בנין. 
אגב, סגירת חלל שכזה בבנין ישן עדיף לבצע באמצעות שיטות בניה מתועשות (לדוגמא: מרצפות קלות הנתמכות על קורות פלדה). באופן הזה הבניה תהיה מהירה יותר ותלכלך הרבה פחות משיטות הבניה הקונבנציונליות. 
ובקשר להרחקת היונים- גם זה פיתרון אפשרי 
לצפיה ב-'אתה צודק'
אתה צודק
31/08/2018 | 21:51
5
27
זה מה שעשה בעל נכס בקומה מתחת, הרכיב עמודי ברזל ובנה ריצפה וסגר את הסביב ושם גגון, גגון שמטריד ומפגע בריאותי ואין מי ינקה אותו מול חלונות חלל דירה שלי,
 אז במקום לרוץ כל יום להביא מנקה וכו' או הרכבת רשתות נגד יונים, אני חשבתי שבכלל כדי להפוך את הגגון המוזנח למרפסת [פתוחה או סגורה] - עקב כך מחפש איש מיקצוע עם ניסיון בזה שיעזור לי ולעט לעט לקדם את הרעיון [עם שיתוף פעולה או בלי של דייר בקומה תחתון] ולקבל אישור
לצפיה ב-'קבלת אישור תחייב אותך לקבל את הסכמת הדייר שמתחתך'
קבלת אישור תחייב אותך לקבל את הסכמת הדייר שמתחתך
( לעמוד שלי בתפוז )
01/09/2018 | 10:29
4
25
כאשר רוצים לבצע שינוי שמחייב הוצאת היתר בבית קיים, שגרים בו דיירים נוספים, מבקשים במועצה לראות שדיירים אחרים מסכימים גם הם לשינוי המבוקש.  

לצפיה ב-'האם אישור'
האם אישור
01/09/2018 | 12:12
3
23
ינתן על פי הסכמה רוב או ההיגיון המעשי?
הרי נניח רוב מתנגד, אז רוב גם ידאג בשיפור מצב תברואתי
אבל רוב לא איכפת לו מי זה, 
האם בקשה להגדלת מרפסת צריכה הסכמת דיירים? מה התהליך בבקשה?
לא לשכח שכל הצורך בזה בא בגלל שדייר אחר עם הסכמה או בלי, הרחיב את המרפסת לחלל האמצע בניין, כלומר יש תקדים !
לצפיה ב-'הליך הוספת מרפסת לדירה קיימת מחייב הוצאת היתר'
הליך הוספת מרפסת לדירה קיימת מחייב הוצאת היתר
( לעמוד שלי בתפוז )
03/09/2018 | 16:40
2
20
זהו תהליך שניתן לבצעו על ידי איש מקצוע (אדריכל/מהנדס בנין/הנדסאי) והוא יפרט בפניך מהם שלבי הוצאת ההיתר. 
הליך בניית מרפסת מחייב קבלת הסכמה מרוב הדיירים (75% לפחות). 
העובדה שמישהו מהדיירים הרחיב את ביתו (עם היתר או בלעדיו?) לא אומרת שבהכרח גם אתה יכול לעשות זאת וזאת מפני שהליכי הוצאת היתר מתבססים על חוק התכנון והבניה ועל תכניות בנין עיר (תב"ע), ועליך לבדוק שבקשתך איננה נוגדת אותם. אגב, לא כל הרשויות העירוניות מאשרות בנייה של מרפסת בודדת. לכן אולי יהיה לך קל יותר לממש את תכנית הוספת המרפסת על ידי צירוף כל הדיירים או רובם לתכנית ההשבחה, שבדרך גם תוזיל את עלויות הבניה. 
לצפיה ב-'ומה לגבי הוספת ממ"ד?'
ומה לגבי הוספת ממ"ד?
04/09/2018 | 10:48
1
13
ממד דירתי גם זה חייב הסכמת דיירים?
לצפיה ב-'כן! הוספת ממ"ד מחייבת הסכמת דיירים '
כן! הוספת ממ"ד מחייבת הסכמת דיירים
( לעמוד שלי בתפוז )
08/09/2018 | 12:08
11
כל שינוי בבנין קיים, למעט שינויים בפנים דירתך, מחייבים הסכמת דיירים. אם אתה מעוניין להוסיף ממ"ד שיגדיל את שטח דירתך, עליך לקבל את הסכמת הדיירים, שכן בבניית הממ"ד אתה למעשה מנצל זכויות בנייה שניתנו לכל דייר ודייר אחר שהוא בעל זכויות בבנין. 
לצפיה ב-'הצללה על ויטרינת מרפסת מערבית, קומה גבוהה'
הצללה על ויטרינת מרפסת מערבית, קומה גבוהה
31/08/2018 | 19:34
1
37
שלום,
מחפשת פתרון הצללה פנימית, לויטרינה גדולה של מרפסת מערבית שאין בה תריס.
האם הסן-סטריפ יעיל לצורך העניין? מה האופציות שקיימות?
תודה.

לצפיה ב-'קיימים וילונות שונים ליצירת הצללה '
קיימים וילונות שונים ליצירת הצללה
( לעמוד שלי בתפוז )
01/09/2018 | 10:47
37
ממליצה לך להעזר בוולן (מתכנן ותופר וילונות) שיבוא לביתך ויוכל לסייע לך בהתאם למצב הקיים ולהציע לך מספר פתרונות. נראה לי שוילון מסוג סן-סטריפ איננו פתרון טוב, שכן יש לו חלקים שקופים דרכם האור יחדור בעוצמה. 
כיום קיימים וילונות גלילה ייעודיים להצללה. בגב של הוילונות האלו יש ציפוי אלומיניום שמטרתו לדחות את קרינת השמש ולהקטין את עומס החום שחודר לבית, וזאת מבלי לחסום את המבט החוצה. לפני וילונות הגלילה ניתן להתקין וילון נשפך ובכך לטשטש את המראה הנוקשה שלהם. 
הערה נוספת- בעקרון כדאי לחסום את קרינת השמש כבר מבחוץ, ולא לאפשר לה לחדור לבית. אז אם יש לך אפשרות להתקין מרקיזה או תריס גלילה, זה עדיף. 
לצפיה ב-'חלוקה מחדש של קומת מגורים'
חלוקה מחדש של קומת מגורים
28/08/2018 | 23:12
4
76
הי. נשמח לשמוע את דעתכם בעניין הבא.
אנחנו משפחה עם 4 ילדים (גילאים 11, 9.5 , 6.5 ותינוק). אנחנו גרים בבית שאוהבים מאוד, כאשר בקומה השניה יש 4 חדרי שינה ( 1 לנו, ועוד 3 חדרי ילדים). כרגע שניים מהילדים נמצאים יחד בחדר, אך מתחילים להתעורר קולות על רצון בפיצול כך שלכל ילד יהיה חדר בנפרד.
הקומה השניה היא גדולה יחסית, והאיזור המסומן כמרפסת מקורה בין החדרים נסגרה לפינת משפחה ממנה אנחנו נהנים (קוראים ספרים, יושבים ומדברים וכו'). שאלתינו היא, האם לדעתכם ניתן לתכנן מחדש את הקומה כך שיתקבלו 4 חדרי שינה (קטנים) לילדים (בנוסף לחדר השינה שלנו, כלומר סה"כ 5 חדרי שינה) , אך תוך שמירה גם על פינת משפחה כלשהי?
מהו גודל מינימלי לדעתכם של חדר ילדים?
האם כדאי כבר לעשות חלוקה מחדש כך שיתקבל גם חדר אמבטיה גדול יותר, או לחשוב על הוספת חדר שירותים נוסף למשל שישמש את הילדים כשיהיו גם מתבגרים...?
ברור לנו שנתייעץ בשלב מסוים עם אדריכל/מעצבת פנים, אך עדיין נמצאים בשלב גישוש ראשוני אם בכלל זה משהו ששווה להיכנס אליו.
(סקרנים לשמוע על דעותיכם, יש לנו מחלוקת פנימית, נראה לאיזה כיוון תכריעו את הדיון. הפוסט הזה פורסם גם בפורום עיצוב פנים )
לצפיה ב-'האם יש לכם אפשרות לסגור את מרפסת חדר השינה? '
האם יש לכם אפשרות לסגור את מרפסת חדר השינה?
( לעמוד שלי בתפוז )
29/08/2018 | 00:47
3
45
הי
מעיון חפוז בתכנית הבית שלכם אני לא רואה אפשרות להפוך את הקומה לבעלת 5 חדרי שינה או לחילופין להגדיל את המקלחת מבלי להגדיל את שטח הקומה עצמה או לנצל את שטח פינת המשפחה. 
בקשר לשאלת גודל החדר: על פי חוק התכנון והבניה, שטח חדר שינה מינימלי צריך להיות 8 מ"ר נטו, לאחר טיח וצבע. תנאי נוסף הוא שרוחב מינימלי לחדר תיקני הוא 260 ס"מ נטו. המשמעות היא שצריך לתכנן חדרים ברוחב בנוי מינימלי של 270 ס"מ לפני טיח. במידה ותתכננו חדרים ששטחם פחות מ-8 מ"ר הם ייחשבו כחצאיי חדרים וחצאיי חדרים הם למעשה סוג של כוכים. 
במידה ולא ניצלתם את מלוא זכויות הבניה בשטח הבית שלכם אז אתם יכולים לנצל את שטח מרפסת חדר ההורים לצרכים שציינתם. 

לצפיה ב-'תודה'
תודה
29/08/2018 | 23:18
2
31
לא בטוח שנותרו לנו אחוזי בנייה, כך שלא נוכל באופן רשמי לפחות לסגור את המרפסת, אלא אולי בבנייה קלה..
ברור לנו כי חדר נוסף חייב יהיה לבוא על חשבון משהו, אפילו הקטנה של הפינת המשפחה, אך האם למשל אם לוקחים את שני חדרי הילדים הצמודים, אפשר לייצר משם 3 חדרים קטנים יותר בעזרת נגרות פונקציונלית למשל..? 
כמובן שנפנה לייעוץ מקצועי, אנחנו רק בשלב הפנטזיות כרגע.. 
 תודה על ההתיחסות, 
לצפיה ב-'זה אתגר אמיתי-לא בטוח שאפשרי'
זה אתגר אמיתי-לא בטוח שאפשרי
( לעמוד שלי בתפוז )
30/08/2018 | 20:05
1
40
כשמחלקים חלל קיים לחדרים, צריך לקחת בחשבון שלושה דברים עקרוניים:
-מיקום פתחי הכניסה לחדרים
-מיקום החלונות בחדרים  
-פרופורציית החדרים
במקרה שלכם, בו אתם מבקשים לחלק את שני חדרי הילדים לשלושה, השטח אותו אתם מבקשים לחלק הוא קטן, וקיים קושי למקם את פתחי החדרים, לתאם את החדרים עם מיקום החלונות הקיימים (אלא אם תפתחו פתחים עבור חלונות חדשים) וליצור חדרים בעלי פרופורציות סבירות (דהיינו חדרים שאינם צרים וארוכים). 
אני לא ממש משוכנעת שהדבר אפשרי אצלכם וגם אם תצליחו נראה לי שהתוצאה תהיה מאולצת ובעייתית והחדרים שיתקבלו יהיו קטנים מאוד (8 מ"ר ופחות מזה). 
אם זה משהו שמאוד חשוב לכם, הייתי נפגשת עם מעצב או אדריכל לפגישת ייעוץ שבה תוכלו לבדוק את הדבר יותר לעומק ותקבלו תשובה חד משמעית לשאלתכם.  

*פתרון אפשרי- אפשר להפוך את שני החדרים לחדר גדול שמחולק ל-3 "אגפים" נפרדים באמצעות מחיצות, שיעניקו לכל אחד מהילדים פרטיות בעודם בחדר אחד, אבל לא נראה לי שזו כוונתכם. 

לצפיה ב-'תודה זוהר '
תודה זוהר
31/08/2018 | 13:09
25
אכן ייעוץ רשמי הוא הצעד הבא
(או לשכנע את שתי הבנות כמה כיף לחלוק חדר ...)

מנהל/ת הפורום

אודות:
זוהר רוזנפלד היא אדריכלית רשומה (B.Arch.) בוגרת בית הספר לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב משנת 2001 בהצטיינות. עבדה במספר משרדי אדריכלות בולטים, ומשנת 20
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ