לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1238612,386 עוקבים אודות עסקים

פורום אדריכלות

פורום אדריכלות הוא מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון בעולם המרתק של עיצוב ותכנון אדריכלי.
הפורום מיועד לכל מי שמתעניין בגישות לעיצוב ותכנון, רישוי, היתרים ובנייה. ניתן להעלות סקיצות, רעיונות ושאלות מעולם האדריכלות, ולקבל מענה מקצועי מהגולשים והנהלת הפורום. סטודנטים לעיצוב ואדריכלות מוזמנים להעלות לכאן עבודות שלהם ולקבל חשיפה ועזרה, וכמו כן אדריכלים מוזמנים להציג פרוייקטים מעניינים וגישות לעיצוב ולתכנון. 

גולשי הפורום קוראים לשיח ענייני, ומבקשים לשמור על כבודו של מפרסם ההודעה ומושאה. אין להעלות לפורום הודעות פרסומיות בשום נושא. 

בברכת גלישה מועילה ומהנה,
הנהלת הפורום.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אדריכלות

פורום אדריכלות הוא מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון בעולם המרתק של עיצוב ותכנון אדריכלי.
הפורום מיועד לכל מי שמתעניין בגישות לעיצוב ותכנון, רישוי, היתרים ובנייה. ניתן להעלות סקיצות, רעיונות ושאלות מעולם האדריכלות, ולקבל מענה מקצועי מהגולשים והנהלת הפורום. סטודנטים לעיצוב ואדריכלות מוזמנים להעלות לכאן עבודות שלהם ולקבל חשיפה ועזרה, וכמו כן אדריכלים מוזמנים להציג פרוייקטים מעניינים וגישות לעיצוב ולתכנון. 

גולשי הפורום קוראים לשיח ענייני, ומבקשים לשמור על כבודו של מפרסם ההודעה ומושאה. אין להעלות לפורום הודעות פרסומיות בשום נושא. 

בברכת גלישה מועילה ומהנה,
הנהלת הפורום.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
בונים? משפצים? מתכננים? 
זה המקום שלכם להתייעץ, לחלוק רעיונות ולשתף את העולם בהשראה וביצירה.
 אדריכלות היא מקצוע רחב היקף הנוגע בתחומים רבים. 

פורום אדריכלות של אתר תפוז הוא המקום המקצועי, המגוון והעדכני לכל המתעניינים בתחום התכנון והבנייה, ובשאר התחומים הנוגעים והמתייחסים לעיצוב הסביבה הבנויה בה אנו חיים.
בין אם אתם בונים, מתכננים או חובבי אמנות וטכנולוגיה, בפורום זה תמצאו קהילה מקצועית ומנוסה, שתנסה לסייע ולייעץ בכל שלב. 
הפורום מעודד העלאת רעיונות, הגיגים ותכנים איכותיים מכל גולשיו.

בברכת ביקור מועיל ומהנה בפורום,

המשך >>

לצפיה ב-'עזרה לגבי כיוון חזיתות - שאלה פשוטה'
עזרה לגבי כיוון חזיתות - שאלה פשוטה
19/12/2017 | 07:52
4
106
יש לי תכנית של בית עם חץ צפון כלפי מעלה. איך אני יודע את הכיוון של כל חזית? הקדמית היא הצפונית או הדרומית? אני תמיד מתבלבל בזה.
לצפיה ב-'לפי התיאור שנתת באמת אי אפשר לדעת '
לפי התיאור שנתת באמת אי אפשר לדעת
( לעמוד שלי בתפוז )
19/12/2017 | 11:58
3
60
אינני יכולה להגיד לך על סמך התיאור שנתת האם החזית הקדמית של הבית היא צפונית או דרומית. האם יש באפשרותך לשלוח תמונה של התכנית? 
בכל מקרה במידה ואתה מסתכל על השרטוט ובצד העליון שלו מצוין חץ צפון כלפי מעלה, מה שמשורטט בחלק "העליון" של השרטוט, בסמוך לחץ, מייצג את קיר החזית הצפונית. מה שמשורטט בחלק התחתון של השרטוט מייצג את החזית הדרומית. 
לצפיה ב-'צירפתי את התכנית'
צירפתי את התכנית
19/12/2017 | 17:04
2
94
החץ צפון כאמור מורה למעלה
לצפיה ב-'לפי התכנית חזית הכניסה לבית הינה דרומית '
לפי התכנית חזית הכניסה לבית הינה דרומית
( לעמוד שלי בתפוז )
19/12/2017 | 18:29
1
98
החזית האחורית ממנה ניתן לצאת לגינה היא צפונית. 
לצפיה ב-'מעולה תודה רבה לך!'
מעולה תודה רבה לך!
20/12/2017 | 21:01
11
לצפיה ב-'הדמיית הבית'
הדמיית הבית
17/12/2017 | 11:52
2
167
שלום לכולם.וחנוכה שמח
לאחר שעזרתם לי בתיכנון הבית עם הרבה עצות מועילות
התקדמנו לחזיתות והדמיה
אז הנה ההדמיה לפניכם עם הרבה עזרה שלכם 
תודה
לצפיה ב-' עברת באמת תהליך מדהים'
עברת באמת תהליך מדהים
( לעמוד שלי בתפוז )
18/12/2017 | 16:47
1
123
אבנר שלום
התהליך שעברת איתנו באמת ראוי לציון- הגעת בהתחלה עם תכניות מאוד בעייתיות, החלפת אדריכל וכעת לאחר מספר סבבים של ביקורות ותיקונים אתה ומשפחתך בדרך להיות בעליהם של בית נוח ומוצלח. 
לאורך התהליך מאוד אהבתי את הגישה החיובית שלך והפתיחות לקבל ביקורת, גם אם היא שלילית, ללמוד, להפנים אותה ולהתקדם תוך דבקות במטרה ליצור עבורך ועבור משפחתך בית שיתוכנן היטב למרות מגבלות המגרש. ועל זה בהחלט מגיע לך צל"ש ממני 
יש לי כרגע שתי הערות ש"קופצות" לעיני. אחת, בנוגע לפרגולות- מאחר וחזית הבית מופנית לכיוון צפון לא בטוח שיש בפרגולות צורך, למעט כאלמנט דקורטיבי שכן הן מוסיפות עניין בחזית. 
בנוגע לחלונות בסלון- ראיתי שהפנת את הויטרינה הראשית לחזית הקדמית ולכיוון החזית הצדדית-מזרחית תוכננו שני חלונות גדולים. האם לא כדאי ליצור ויטרינה גדולה גם לכיוון מזרח, שתיצור קשר בין הגינה הצידית והסלון? 
שתהיה לך המון הצלחה בהמשך 
לצפיה ב-'תודה על התגובה זוהר..'
תודה על התגובה זוהר..
18/12/2017 | 17:38
71
אין ספק שמי שמגיע לפורום עם ראש פתוח יכול לקבל הרבה מהנסיון שלכם

לגבי ההערות שלך 
1.צודקת..הפרגולות יותר בשביל יופי ודקורטיבי
2.לגבי הוויטרניה העדפתי מקדימה ששם הגינה הגדולה והנוף
עשית חלונות בצד המזרחי ולא וויטרינה בגלל ששם ישם הסלון הגדול  וממילא המעבר לא יהיה נגיש

שוב תודה לכם אין ספק שהתהליך היה ארוך ומייגע (אני חושב שאני בפורום פה בערך שנה וחצי)
אבל היה שווה..אין ספק
לצפיה ב-'הרחבה בהיתר ללא ממד'
הרחבה בהיתר ללא ממד
17/12/2017 | 18:28
1
44

שלום רב, הבנתי כי ניתן להוציא היתר להרחבת דירה בתוספת של 12 מר ללא הוספת ממד, האם הנ״ל אפשרי? האם ניתן לבצע הריסה ובנייה של תכנון חדש לכל הבית כולל 12 המ״ר ללא ממד ? 

לצפיה ב-'בעקרון לא ניתן להרחיב דירה מעל 12 מ"ר ללא הוספת ממ"ד '
בעקרון לא ניתן להרחיב דירה מעל 12 מ"ר ללא הוספת ממ"ד
( לעמוד שלי בתפוז )
18/12/2017 | 16:17
85
בעיקרון התשובה לשתי שאלותיך היא שלילית: כאשר אתה מעונין להרחיב את דירתך או להרוס אותה ולבנותה מחדש יהיה עליך להוסיף ממ"ד וזאת על פי חוק  משנת 1992. 
החוק מחייב להוסיף ממ"ד לכל מבנה חדש או לכל תוספת. אשר לתוספת, ניתן להגיש בקשה לפטור כל עוד שטחה אינו עולה על 12 מ"ר. באזורים שבהם אין בנמצא ממ"ד או מקלט, הרשות מטעם הוועדה לחוק תכנון ובנייה אינה מקבלת בקשות לתוספות ולהיתרים ללא אישור הג"א, המחייב את בעל הנכס לבנות בשטחו ממ"ד.
אגב שטח הממ"ד המינימלי הוא 9 מ"ר נטו. כתוצאה מכך, זיכוי השטחים בגינו הנו 12 מ"ר. 
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום עסקים '
מחכים לכם בפורום עסקים
17/12/2017 | 12:07
1

אם אתם מקימים עסק או מיזם, נותנים שירות או משווקים מוצרים,
אמיר לניאדו הגיע לפורום עסקים כדי לתת לכם הנחיה ראשונית לפיתוח העסק שלכם, לגיוס הכספים ולפיתוח המוצר שלכם.
היכנסו להתייעץ איתו עכשיו בפורום עסקים!
לצפיה ב-'עליית גג'
עליית גג
10/12/2017 | 11:04
2
63
שלום,

יש לי עליית גג עם המון תמיכות, כך ששטח החדר, שאני רוצה לעשות שם, הוא מאד מוגבל.
האם ניתן להזיז את התמיכות (תמיכות מעץ) יותר לצדדים, כך שיהיה יותר מקום לעשות חדר?

תודה מראש

חיים
לצפיה ב-'כן, אבל!!!! אתה לא יכול להזיז לבד. צריך קונסטרוקטור'
כן, אבל!!!! אתה לא יכול להזיז לבד. צריך קונסטרוקטור
10/12/2017 | 15:40
45
או לכל הפחות גגן מנוסה מאד כדי לשנות תמיכות של גג רעפים, אם אתה לא רוצה שהגג יתמוטט עליך.
לידיעתך - כדי להפוך את חלל הגג לחלל מגורים אתה צריך לקבל היתר מהועדה המקומית.
לצפיה ב-'יתכן שניתן אולם כמובן שאי אפשר לענות על כך בפורום'
יתכן שניתן אולם כמובן שאי אפשר לענות על כך בפורום
( לעמוד שלי בתפוז )
10/12/2017 | 18:25
40
עליך להתייעץ עם גגן/מהנדס שמתמחה בתכנון והקמת גגות רעפים.  
לצפיה ב-'חיפוי תקרה מתחת לחניה שהשטח שמתחתיה מיועד לגינה'
חיפוי תקרה מתחת לחניה שהשטח שמתחתיה מיועד לגינה
06/12/2017 | 10:23
3
57
שלום.
מבקשת עזרה. מעל חלק מגינתנו הוקמה חניה. רצפת החניה מהווה תקרה (25 מ"ר) לחלק מהגינה. התקרה כמובן מצופה בבטון די מכוער. אנחנו מחפשים חומר *לא יקר*שניתן לצפות איתו את התקרה ואשר יתר מראה טבעי ו"גינתי". חשבנו על לוחות עץ אבל נאמר לנו שנצטרך קורות מתחת ללוחות , מה שייקר מאוד את הסיפור. מה אתם מציעים? תודה
לצפיה ב-'2 חלופות'
2 חלופות
06/12/2017 | 14:43
1
49
היפה והיקר - לוחות עץ
הזול - מפרש בד. הנה תמונות השראה  https://www.google.co.il/search?biw=1354&bih=1...
לצפיה ב-'תודה'
תודה
08/12/2017 | 09:04
10
לצפיה ב-'עלות הלוחות מושפעת מסוג העץ ולא בשל הקורות '
עלות הלוחות מושפעת מסוג העץ ולא בשל הקורות
( לעמוד שלי בתפוז )
08/12/2017 | 00:28
43
שלום אורה
לדעתי בחירה בפתרון של חיפוי תקרת הגינה בקורות עץ היא בחירה טובה והחומר "הלא יקר" המתאים לכך הוא קורות מעץ אורן. כדי להוזיל את העבודה לא חייבים לחפות את כל שטח התקרה. ניתן לחפות את מרכז התקרה תוך השארת שוליים ברוחב מסוים אותם ניתן לטייח ולצבוע. 
לא הבנתי מדוע כתבת שהקורות מתחת ללוחות ייקרו את העבודה. לדעתי מה שעשוי לייקר את העבודה יהיה דווקא הצורך בפילוס התקרה לפני התקנת הלוחות, על מנת שהחיפוי יראה מישורי וחלק. כמו כן בחירה בעץ איכותי יותר גם כן תייקר את עלות הפרוייקט. דוגמאות לחיפוי תקרות בתמונות 1 ו-2. 
אופציה נוספת היא לא לחפות את התקרה אלא לטייח אותה, לצבוע ולתלות עליה קורות עץ רחבות שיתנו מראה טבעי וכפרי (תמונה 3).
אפשר גם פשוט לטייח את התקרה כדי להעניק לה מראה נאה יותר ולא של בטון מחוספס וקר. 
מציעה לכם להתייעץ עם מתקין פרגולות, נגר או איש מקצוע שיוכל לכוון אתכם ולתת לכם הערכות מחיר ביחס לעלויות העבודה האפשריות בהתאם לכל אחת מהאופציות. 
לצפיה ב-'מה עדיף???'
מה עדיף???
07/12/2017 | 21:57
86
מצ"ב תכנית נוספת של קומה ב
בתכנית זו יש יותר ניצול של השטח, 4 חדרים במקום 3.
מה דעתכם?
לצפיה ב-'האם דרוש היתר להזזת דלת כניסה'
האם דרוש היתר להזזת דלת כניסה
04/12/2017 | 20:44
1
39
בבניין משותף, דלת הפונה ללובי הקומתי.
האם הזזה כזו חייבת בהיתר?
אם כן, האם ניתן לבצע הליך מקוצר כלשהו?

תודה רבה.
לצפיה ב-'הזזת דלת כניסה לדירה הפונה ללובי קומתי מחייבת היתר '
הזזת דלת כניסה לדירה הפונה ללובי קומתי מחייבת היתר
( לעמוד שלי בתפוז )
05/12/2017 | 15:49
42
על פי חוק התכנון והבניה שינוי בבנין שנוגע לרכוש משותף, צנרת או לציוד המשרת גם דירות אחרות מחייב היתר בניה. בכל מקרה יש לגשת למחלקת ההנדסה ולברר מה נדרש ומה ההליך במסגרת בקשה שכזו. יתכן שישנן מועצות שבהן הליך הרישוי עבור בקשה שכזו יהיה מקוצר או מהיר יותר. 
לצפיה ב-'רציתי להודות לך זוהר, בנושא חישוב נסיעות למקום הלקוח. תודה!'
רציתי להודות לך זוהר, בנושא חישוב נסיעות למקום הלקוח. תודה!
01/12/2017 | 16:14
1
37
לצפיה ב-'בבקשה '
בבקשה
( לעמוד שלי בתפוז )
04/12/2017 | 20:34
16
לצפיה ב-'פרוייקט גמר הנדסאים ניהול אתר בנייה '
פרוייקט גמר הנדסאים ניהול אתר בנייה
30/11/2017 | 17:52
57
היי כולם,
אם יש ביניכם הנדסאים שמתעניינים כאן בפורום לגבי פרוייקט גמר הנדסאים ניהול אתר בנייה, ממליץ בחום להיכנס לאתר של אלפאליסט ולקרוא שם על כל הטיפים והדגשים שיש לשים לב אליהם בפרוייקט. החברה מתמחה במתן סיוע להנדסאים וניתן ללמוד מהם הרבה.
בהצלחה:)
לצפיה ב-'האם יש אדריכלים שמתמחים בתכנון שיפוץ של דירות ישנות?'
האם יש אדריכלים שמתמחים בתכנון שיפוץ של דירות ישנות?
28/11/2017 | 08:28
3
64
האתגרים אני מניח שונים מאשר בתכנון בית, בנין, חנות, משרד, whatever....

ואם כן איך מוצאים אחד כזה? אפשר לשער שאם אתקשר סתם לשאול אז כולם יגידו שכן עושים.

אודה לתובנות בנדון.
לצפיה ב-'כולם יגידו כי זאת בערך האמת. '
כולם יגידו כי זאת בערך האמת.
28/11/2017 | 13:49
59
אמנם ישנם משרדים שעוסקים בעיקר בבניה ציבורית, וישנם שעוסקים בבניה רוויה, וישנם שעוסקים בעיקר בעיצוב של משרדים ועסקים וכן הלאה התמחויות.
אבל רוב המשפרדים הקטנים עוסקים גם בשיפוצים והרחבות בניה.
אם אתה רוצה לוודא שלאדריכל שלך יש נסיון בשיפוצים - יש שתי אפשרויות:
1. לחפש דרך מכרים/שכנים/קרובים ששיפצו וממליצים.
2. לבקש מהאדריכלים שאתה רוצה לראות עבודות קודמות מהסוג הזה, ולקבל ממליצים.
לצפיה ב-'יש לך אפשרות נוספת....'
יש לך אפשרות נוספת....
( לעמוד שלי בתפוז )
28/11/2017 | 23:15
67
יש לך גם אפשרות והיא: להרשם לאתר "תפוז" , לתת מספר פרטים על הדירה (מיקום, שטח, תכולת העבודה וכדומה) ולבקש מאדריכלים שיש להם ניסיון בשיפוץ דירות ישנות ליצור עמך קשר. באמצעות הרישום לאתר ניתן יהיה לשלוח לך מסר פרטי דרך מערכת המסרים ואולי כך תצליח למצוא מישהו. 
לצפיה ב-'מחפשים '
מחפשים
02/12/2017 | 18:29
11
לצפיה ב-'חישוב נסיעות'
חישוב נסיעות
27/11/2017 | 12:52
1
92
שלום רב,
קיבלתי פרויקט לתכנון ועיצוב פרויקט בחיפה ואני גרה בכפר סבא. שאלתי, כיצד מחשבים את הנסיעות לשם(רכב פרטי) וכמה ביקורים יספיקו כדי לממש ולהבטיח ללקוח שלי רמת פיקוח נאותה? המקום הוא מוסד ציבורי ורוב הספקים מגיעים מהלקוח. 
תודה מראש
מרטה
לצפיה ב-'חישוב עלות נסיעה '
חישוב עלות נסיעה
( לעמוד שלי בתפוז )
28/11/2017 | 23:09
82
שלום מרטה,
בעיקרון עלות כל קילומטר נסיעה בממוצע הינה כ-2 ש"ח (ראי מאמר מצורף). קיימת אפשרות נוספת והיא לחשב את עלות הוצאות הדלק עבור הנסיעה בהתאם לסוג הרכב שבו את נוסעת, אלא שאפשרות זו לא לוקחת בחשבון את הבלאי של הרכב שמתווסף להוצאות הנסיעה. ישנם מחשבוני דלק ברשת שיכולים לסייע לך בכך- ראי קישורים. 
בנוגע לשאלת הפיקוח- כמובן שאין אפשרות לענות לך על כך משום שאיננו יודעים מה גודלו של המוסד, מה נדרש ממך במסגרת הפרוייקט, מה רמת הקבלן המבצע וכו'.. וכו'... כמו כן תמיד מתגלים הפתעות ועניינים בלתי צפויים שמשבשים את ההערכות הראשוניות שניתנו בהתחלה. האפשרות שעומדת לרשותך היא לתמחר כל ביקור באתר במחיר מסוים. אפשרות נוספת היא לתמחר מספר מסוים של ביקורים בסכום גלובלי (לדוגמא לתמחר עד עשרה ביקורים במחיר של X שקלים) ומעבר לכך לציין שכל ביקור יתומחר בנפרד. 

קישור למאמר בנוגע לעלות כל ק"מ נסיעה בממוצע: 

קישור למחשבוני דלק: http://www.delekulator.co.il/

לצפיה ב-'בחינות רישוי'
בחינות רישוי
23/11/2017 | 22:40
39
מבין האדריכלים שפה,
יש מיש'ו שמתכוון לגשת לאחת הבחינות הקרובות? 

מנהל/ת הפורום

אודות:
זוהר רוזנפלד היא אדריכלית רשומה (B.Arch.) בוגרת בית הספר לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב משנת 2001 בהצטיינות. עבדה במספר משרדי אדריכלות בולטים, ומשנת 20
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ