לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1208612,086 עוקבים אודות עסקים

פורום אדריכלות

פורום אדריכלות הוא מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון בעולם המרתק של עיצוב ותכנון אדריכלי.
הפורום מיועד לכל מי שמתעניין בגישות לעיצוב ותכנון, רישוי, היתרים ובנייה. ניתן להעלות סקיצות, רעיונות ושאלות מעולם האדריכלות, ולקבל מענה מקצועי מהגולשים והנהלת הפורום. סטודנטים לעיצוב ואדריכלות מוזמנים להעלות לכאן עבודות שלהם ולקבל חשיפה ועזרה, וכמו כן אדריכלים מוזמנים להציג פרוייקטים מעניינים וגישות לעיצוב ולתכנון. 

גולשי הפורום קוראים לשיח ענייני, ומבקשים לשמור על כבודו של מפרסם ההודעה ומושאה. אין להעלות לפורום הודעות פרסומיות בשום נושא. 

בברכת גלישה מועילה ומהנה,
הנהלת הפורום.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אדריכלות

פורום אדריכלות הוא מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון בעולם המרתק של עיצוב ותכנון אדריכלי.
הפורום מיועד לכל מי שמתעניין בגישות לעיצוב ותכנון, רישוי, היתרים ובנייה. ניתן להעלות סקיצות, רעיונות ושאלות מעולם האדריכלות, ולקבל מענה מקצועי מהגולשים והנהלת הפורום. סטודנטים לעיצוב ואדריכלות מוזמנים להעלות לכאן עבודות שלהם ולקבל חשיפה ועזרה, וכמו כן אדריכלים מוזמנים להציג פרוייקטים מעניינים וגישות לעיצוב ולתכנון. 

גולשי הפורום קוראים לשיח ענייני, ומבקשים לשמור על כבודו של מפרסם ההודעה ומושאה. אין להעלות לפורום הודעות פרסומיות בשום נושא. 

בברכת גלישה מועילה ומהנה,
הנהלת הפורום.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
בונים? משפצים? מתכננים? 
זה המקום שלכם להתייעץ, לחלוק רעיונות ולשתף את העולם בהשראה וביצירה.
 אדריכלות היא מקצוע רחב היקף הנוגע בתחומים רבים. 

פורום אדריכלות של אתר תפוז הוא המקום המקצועי, המגוון והעדכני לכל המתעניינים בתחום התכנון והבנייה, ובשאר התחומים הנוגעים והמתייחסים לעיצוב הסביבה הבנויה בה אנו חיים.
בין אם אתם בונים, מתכננים או חובבי אמנות וטכנולוגיה, בפורום זה תמצאו קהילה מקצועית ומנוסה, שתנסה לסייע ולייעץ בכל שלב. 
הפורום מעודד העלאת רעיונות, הגיגים ותכנים איכותיים מכל גולשיו.

בברכת ביקור מועיל ומהנה בפורום,

המשך >>

לצפיה ב-' מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם '
מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם
12/09/2017 | 13:01
2

מומחים ואנשי מקצוע חדשים מחכים לכם בפורומים הבאים 

בפורום משפט פלילי תוכלו לשאול הכל על התחום ולקבל תשובות מעו"ד מומחה

בפורום טיפול זוגי תוכלו להתייעץ ולשתף בבעיות בזוגיות או בבניית זוגיות

בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו לדעת איך לרפא את גופכם בעזרת תזונה ואורח חיים בריא

בפורום השקעות נדל"ן בקנדה תוכלו להתייעץ לגבי כל סוגי ההשקעות עם עו"ד ישראלי וקנדי

בפורום שמאות מקרקעין תוכלו לשאול על מיסוי נדל"ן, תכנון ובנייה, תביעות מקרקעין ועוד

בפורום נזקי גוף ותאונות דרכים תוכלו לקבל ייעוץ משפטי לגבי כל סוגי נזקי הגוף והתאונות

בפורום אוטיזם- גישה ביו רפואית תוכלו לדעת איך מפחיתים את התסמינים של אוטיזם לפי עקרונות הרפואה המשלימה

בפורום מכירות ופיתוח עסקי תוכלו לשאול על מכירות b2b, פיתוח עסקי, הגדלת רווחים ועוד

בפורום משפחות מורכבות תוכלו לשתף ולהתייעץ בהכל אם אתם נמצאים בפרק ב' מעט מורכב 

בפורום דרכון פורטוגלי ידברו אתכם על הוצאת דרכון ואזרחות פורטוגלית-אירופאית

גלישה נעימה

לצפיה ב-'שינוי באופציה ב'
שינוי באופציה ב
06/09/2017 | 21:19
3
83
שלום לזוהר ולכל המגיבים
אני מעלה פה את האופציה השניה לאחר שינויים שביקשתי
אשמח לשמוע את דעתכם
לצפיה ב-'באופן אישי אני פחות אוהבת את האופציה הזו '
באופן אישי אני פחות אוהבת את האופציה הזו
( לעמוד שלי בתפוז )
09/09/2017 | 19:32
2
46
נתחיל בזה שהסלון-מטבח-פינת אוכל נראים מצוין אבל לא ברור לי מדוע יש הבדל במפלס קיר המטבח וקיר הסלון ומדוע הם לא מיושרים על אותו הקו. חוץ מזה אני לא אוהבת באופציה הזו מספר דברים:
1. חדר ההורים מקבל חלון שפונה לתוך אזור צר, חשוך ולא מואר וזאת בניגוד לאופציות אחרות שבהן הוא גבל בגינה וקיבל חלון גדול לעברה.
2. למקלחת ההורים אין בכלל חלון והאיוורור יהיה רק איוורור מאולץ. כמו כן תכנון חדר האמבטיה איננו טוב- לא ממקמים אסלה בדיוק מול דלת הכניסה לחדר הרחצה! צריך להפוך את מיקום הכיורים עם מיקום האסלה. גם משטח ברוחב של 1.70 קצת קטן עבור שני כיורים. במידה ותמקמו שני כיורים לא יוותר לכם משטח נוח למקם עליו כלי רחצה וכדומה. 
3. דלת שירותי האורחים ממוקמת בדיוק מול דלת חדר ההורים. כמו כן העובדה שכיור שטיפת הידיים לא ממוקם באזור האסלה יוצרת סיטואציה בעייתית ומסורבלת בכל הקשור לשטיפת הידיים לאחר הביקור בשירותים. שים לב גם שדלת חדר העבודה תוכננה כך שהיא נפתחת על הכיור- כמובן שיש לשנות את כיוון הפתיחה כך שפתיחת הדלת לא תפגע במי שעומד ליד בכיור. אבל כאמור כל התכנון הזה המפריד בין כיור שטיפת הידיים והאסלה הוא בעייתי ולחלוטין לא מומלץ. 
4. בקומה העליונה חדר ההורים מאורגן ממש לא טוב- גב המיטה נמצא על קיר המרפסת הנופית במקום להיות בדיוק על הקיר הנגדי. דבר זה היה מאפשר לפתוח חלון בקיר זה ומאפשר לצפות לכיוון הנוף היפה הנשקף מכיוון צפון. כמו כן שים לב שאין התאמה בין מתאר קומת הקרקע והקומה העליונה...
5. המבואה בקומה העליונה נעלמה בתכנון הזה ולמעשה קיבלתם קומת חדרים ומרפסת שהקשר שלה לקומה קלוש. פינת המשפחה שהיתה באופציה הקודמת פינתה את מקומה למבואה רחבה אמנם, אבל כזו שלא מאפשרת לילדכם לקיים בה פעילויות משחק משותפות. 
6. הכניסה לשני חדרי הילדים המזרחיים שונתה והדבר צמצם עוד יותר את שטחם, שגם קודם לא היה גדול במיוחד.  
7. חדר האמבטיה של הילדים לא תוכנן כהלכה- הכיור צריך להיות מצד שמאל של הדלת, אחריו האסלה ולבסוף האמבטיה. מה ההיגיון למקם את הכיור בקצה החדר? במיוחד כשיוצא שהכיור נמצא מול החלון- היכן תמקמו את המראה? 

בקיצור- בעיני מדובר באופציה שאיננה מבריקה במיוחד, הסובלת מכשלים וחסרים שעלולים לפגום באיכות חייכם העתידית בבית. אבל כאמור זו דעתי בלבד...
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
09/09/2017 | 20:50
1
32
החלטנו סופית ללכת על האופציה הקודמת
אעדכן כשתהיה מוכנה הקומה השלישית
וההערות הקטנות שההערתם לשפר באופציה הקודמת

על התגובות והעזרה בהחלטות

לצפיה ב-'בשמחה '
בשמחה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/09/2017 | 10:10
27
אשמח להתעדכן ותודה על האמון 
לצפיה ב-'שאלה..אם עושים 2 חניות צמודות'
שאלה..אם עושים 2 חניות צמודות
07/09/2017 | 15:34
4
65
מה רוחב המינמאלי של שניהם יחד
האם 4.80 יספיק לפי החוק?
תודה
לצפיה ב-'זה תלוי בכלמני נתונים.'
זה תלוי בכלמני נתונים.
07/09/2017 | 19:20
1
49
יש חוברת שלמה של הנחיות לתכנון חניה.
אבל בוא נגיד ככה - אם זה בשטח פתוח, אין גדרות/עמודים/קירות/מדרכות מסביב, אז כן. זה מספיק.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
08/09/2017 | 08:19
11
לצפיה ב-'לא עושים פחות מ-5'
לא עושים פחות מ-5
09/09/2017 | 16:19
1
48
480 נועד לרכב שרוחבו 180 עם פתיחת דלתות מינימאלית, ובלי קירות בצדדים, זה יצא כמו בחניון צפוף (מכירים את זה שצריך להכניס את הבטן כדי לצאת מהרכב בחניון? )

אני תמיד מעדיפה לעשות מינימום 6, בעיקר עם המכוניות של ימינו.
לגישתי, עדיף להרחיב את החניה במטר כדי שאפשר יהיה להשתמש בה בנוחות, על פני החלופה שעושים ב-ד-י-ו-ק לפי המינימום התקני, ואז רכב אחד עומד בפנים, ורכב שני שצפוף לו עומד בחוץ .
(התשובה מניסיון אישי בנוסח  "הסנדלר הולך יחף", זה מצב שקיבלתי בירושה)

כמו שאלון כתב, אם יש קיר באחד הצדדים, הדרישות לרוחב החניה משתנות.

לצפיה ב-'עלות מול תועלת'
עלות מול תועלת
24/09/2017 | 19:10
10
אצלנו 2 החניות טוריות, ממוקמות בין חומת המגרש לבין: החניה הראשונה גובלת עם שביל הכניסה, והחניה השניה גובלת עפ קיר הבית ודלת הכניסה.
חייבו אותנו להתרחק בצד זה 3 מטר מהחומה, אך מניסיון רע עם חניות צפופות כאלה התעקשתי להרחיק את הבית מטר נוסף באזור החניה כדי שחניה זו אכן תהיה שימושית ונוחה, אחרת לא נרצה להיכנס אליה.
כל מטר שאני מוסיף לרוחב החניה- בא על חשבון החצר המרכזית, שכעת היא 8 מטר (ו-17 מטר אורך). לפי מה שאת אומרת, אני צריך כמעט עוד מטר נוסף לחניה נוחה. האם זה שווה את ה-מטר פחות בחצר המרכזית...?
לצפיה ב-'פרופיל אלומיניום 3 על 5 '
פרופיל אלומיניום 3 על 5
06/09/2017 | 18:59
26
איפה ניתן להשיג פרופיל אלומיניום 3 על 5?
כבר כמה ימים שאני מחפש ולא מוצא.
לצפיה ב-'תודה. צריכה להחליט על תאורה'
תודה. צריכה להחליט על תאורה
03/09/2017 | 11:41
9
58
להתקנה בתקרת גבס. איזו תאורה להתקין? גודל גופי התאורה? כמה? 
לצפיה ב-'תכנון תאורה במבואה '
תכנון תאורה במבואה
( לעמוד שלי בתפוז )
03/09/2017 | 18:13
8
41
הי גל 
בעקרון כדי לדעת אלו גופי תאורה מתאימים למבואה יש לדעת פרטים נוספים על המקום אותו את רוצה להאיר:
-מה גודל המבואה?
-מה גובה תקרת הגבס במבואה?
-מה המרחק בין תקרת הגבס והתקרה הקונסטרוקטיבית? 
-מהם צבעי קירות המבואה?
-האם מדובר במבואה סגורה או פתוחה שיש לה קשר עם חללים אחרים מסביבה?
בעקרון במבואה אפשר למקם גופי תאורה שקועים בתקרת הגבס וניתן גם למקם גופי תאורה קיריים שיכולים ליצור אפקט אור מעניין על גבי הקיר. כמות הגופים ועוצמת האור שהם מפיצים תלויה כאמור בגודל המבואה, גובה תקרת המבואה וכיו"ב. 
באפשרותך להעלות תמונות של המבואה ולענות על השאלות ששאלתי אותך על מנת לקבל תשובות המשך מפורטות ומדויקות יותר. 
לצפיה ב-'תודה, זוהר. הנה הפרטים'
תודה, זוהר. הנה הפרטים
03/09/2017 | 18:55
7
29
המבואה נמצאת בעליית גג. צורת המבואה לא אחידה, לא מלבן רגיל: האורך המקסימלי 5.5, הרוחב 3.5.
הגובה המקסימלי 2.25, בצדדים יש שיפוע
התקרה עדיין לא בנויה, אני לא יודעת מה יהיה המרחק מהתקרה הקונסטרוקטיבית.
נצבע אותה בצבע ירוק בהיר מאוד, התקרה תהיה לבנה.
היא פתוחה ומקשרת בין חללים: המדרגות שעולות אליה מהדירה, 2 משרדים, חדר-מחסן ושירותים.
כן, אני מעוניינת בתאורה שקועה בתקרה בלבד.
יש בה ספרייה ופינת ישיבה.
היא בשיפוצים, אין מה לצלם כרגע...

לצפיה ב-'יש לך במקרה תכנית של הקומה עם מיקומי הריהוט? '
יש לך במקרה תכנית של הקומה עם מיקומי הריהוט?
( לעמוד שלי בתפוז )
04/09/2017 | 14:35
6
17
לדעתי בתכנון תאורה כדאי להתחשב במיקום הפונקציות שבחלל ולהתאים את התאורה אליהן. בעיני פחות מומלץ לבצע תאורה אחידה בחלל שבו ישנן פונקציות שונות שמצריכות רמות שונות של הארה. 
אגב, בחנויות רבות שמוכרות גופי תאורה ישנם יועצי תאורה שמעניקים ייעוץ מקצועי. כל שעליך לעשות הוא לבוא עם תכנית הבית ובה סימונים של מיקומי הרהיטים והם יסייעו לך לבחור את גופי התאורה המתאימים ביותר ויתאימו לחלל גם את הנורות בעוצמת האור הנכונה והנוחה ביותר. 
אם תעלי את תכנית קומת עליית הגג+ריהוט לפורום אוכל לייעץ לך בעניין. 
לצפיה ב-'השאלות שלי'
השאלות שלי
05/09/2017 | 10:03
5
17
הן איזו תאורה לבחור בגלל התקרה הנמוכה. איזה מרחק בין גוף לגוף? איזה סוג של גופי תאורה?
לצפיה ב-'ישנן לא מעט אופציות שבהן ניתן להאיר חלל בעל תקרת גבס'
ישנן לא מעט אופציות שבהן ניתן להאיר חלל בעל תקרת גבס
( לעמוד שלי בתפוז )
06/09/2017 | 08:37
4
33
ישנם סוגים רבים של תאורות שקועות המתאימות לתקרת גבס. מכיוון שלא העלת תמונות/תכנית ריהוט של חלל עליית הגג קשה לדמיין את הסיטואציה שאת מדברת עליה ולתת לך תשובה רצינית.
אני מציעה לך לגשת לחנות תאורה גדולה ולשאול שם מה האפשרויות שעומדות בפניך.  
על מנת להקל עליך אני מצרפת טבלה שבה יש השוואה בין עוצמות האור השונות של 3 סוגי נורות- נורות ליבון, נורות פלורסנט ונורות לד. 
לצפיה ב-'מצרפת את הסרטוט של עליית הגג'
מצרפת את הסרטוט של עליית הגג
07/09/2017 | 08:32
3
27
1. התקרה משופעת, בחלק השטוח של התקרה, במרכז, מגיע עד לגובה של 230. במבואה יהיו מפוזרים פופים, לא פינת ישיבה מוגדרת במקום מסוים. אז השאלות שלי כמה גופי תאורה צריך במבואה ואיך לפזר אותם. 
2. בשני המשרדים חשבתי להתקין תאורה לאורך השולחנות הרצים, לא במרכז החדר, כדי שלא יהיה צל על השולחן. אז כמה להתקין ואיזה צבע מתאים למשרד, לבן או צהוב?
3. איך להתקין תאורה במחסן?
4. ואיך בשירותים?
אני מקווה שלא הגזמתי בשאלות שלי. כל עצה שתיתני תתקבל בברכה :)
תודה רבה
לצפיה ב-'קיימים כיום גופי תאורה מסוגים שונים שמתאימים לדרישותיך'
קיימים כיום גופי תאורה מסוגים שונים שמתאימים לדרישותיך
( לעמוד שלי בתפוז )
09/09/2017 | 20:33
2
21
כפי שכתבתי קודם לכן קיימים סוגים רבים של גופי תאורה שמתאימים לתקרת גבס ושיכולים לתת מענה לדרישותיך. כל גופי התאורה הינם גופים המבוססים על תאורת לד חסכונית באנרגיה. 
אני אתן מספר דוגמאות: באזור המבואה ניתן למקם כ-10 ספוטים שקועים, בשתי שורות שבכל אחת מהן 5 ספוטים, או לחילופין למקם שני גופי תאורה גדולים ושקועים או צמודי תקרה, שיפיצו אור בכל החלל. מעבר למנורות התקרה שישטפו את החלל כולו בתאורה, ניתן להוסיף לחדר עוד מנורות שידגישו פינות נוספות כדי ליצור אווירה, כגון מנורות עומדות שמאירות פינה זו או אחרת. 
בחדר השירותים האופציה הבסיסית ביותר היא להתקין גוף תאורה קירי מעל הכיור (בגובה של כ-2 מטרים מהרצפה). ניתן גם להתקין ספוטים שקועים מעל הכיור, מאחר והתקרה איננה גבוהה.
במחסן יש לוודא שגוף התאורה לא יתנגש/יפריע לדברים שמאוחסנים בו. 
בחדרי העבודה ניתן למקם פרופילי לד שקועים או תלויים, מעל שולחנות העבודה, שאורכם יקבע לפי אורך השולחנות. 
מאחר והתקרה במקום כולו איננה גבוהה(מקסימום 2.30 מ'), ניתן למקם גם גופים קיריים במקומות שונים בחלל, שיזרקו אור כלפי התקרה, דבר שיעניק לו אשליה של גודל ותחושת גובה. 
שוב כפי שציינתי קודם לכן, אני מציעה לך להעזר בשרותי הייעוץ שמעניקות חנויות לממכר גופי תאורה, בדגש על תאורה מבוססת טכנולוגיית לד, שכן יש לך מספר חללים שלכל אחד מהם יש להתאים גופי תאורה שונים, בעוצמות אור שונות ובגווני אור שונים. 
לצערי הייעוץ במסגרת הפורום הינו ייעוץ כללי מטבעו, שאיננו יכול לתת מענה מדויק לשאלות כה ספציפיות 

לצפיה ב-'תודה רבה, זוהר, עזרת לי מאוד'
תודה רבה, זוהר, עזרת לי מאוד
09/09/2017 | 22:12
1
5
לצפיה ב-'בבקשה '
בבקשה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/09/2017 | 10:11
2
לצפיה ב-'הצעה..'
הצעה..
05/09/2017 | 13:42
25
שלום לכולם..
אם יש כאן קבלנים/אדריכלים או אפילו דיירים שמעוניינים בתוספת בנייה וזקוקים להדמיות/שרטוטים מכל סוג, במחירים הוגנים מאוד.. נא לכתוב בפרטי..
לצפיה ב-'מבקש המלצות על אדריכל מומלץ באזור זכרון יעקב'
מבקש המלצות על אדריכל מומלץ באזור זכרון יעקב
31/08/2017 | 21:02
5
43
היי,
מבקש לקבל המלצות על אדריכל/ית מומלצ/ת באזור זכרון יעקב -
עבור תכנון בית פרטי על מגרש של כחצי דונם.
ברור לי שהמלצה היא עניין סובייקטיבי - אבל בכלל זאת אשמח לקבל...
אציין כי איני משתייך לעשירון העליון (או לאלה הסמוכים לו) והפרוייקט כולו צפוי להתקיים בתנאים של תקציב מוגבל.
תודה מראש למשיבים,
דני
לצפיה ב-'זכרון יעקב זה מרכז הארץ, אתה יכול לקחת כל אדריכל שעובד במרכז'
זכרון יעקב זה מרכז הארץ, אתה יכול לקחת כל אדריכל שעובד במרכז
31/08/2017 | 21:31
2
22
לצפיה ב-'שמחתי לשמוע שזכרון זה במרכז'
שמחתי לשמוע שזכרון זה במרכז
05/09/2017 | 14:28
1
41
איך רואים שאת מאזור ירושלים
עבור תל אביבים ודרומיים להם אנחנו בצפון הרחוק.
ולרוב שאר האנשים אנחנו איזה פרבר של חיפה...
ועבור אחי - זה החור שרואים בדרך כשטסים לאירופה  

לצפיה ב-'חחח... אני אומרת את זה לא בתור ירושלמית '
חחח... אני אומרת את זה לא בתור ירושלמית
05/09/2017 | 19:38
32
אלא בתור קרובה וחברה של אנשים שגרים באיזור ועובדים במרכז (הרצליה). מבחינתם הגיוני לגמרי לנסוע יום יום למרכז. אז לאדריכל לנסוע מדי פעם בכייון ההפוך - לא סיפור.
וכן, היה גם לי פרויקט בזיכרון לפני כמה שנים. בתור ירושלמית זה היה לא טריוויאלי בכלל. אבל עשיתי את זה כי אלו חברים.
לצפיה ב-'אני מזכרון דבר איתי בפרטי אתן לך מספר המלצות'
אני מזכרון דבר איתי בפרטי אתן לך מספר המלצות
02/09/2017 | 09:06
44
ניסים
פיקוח בנייה
לצפיה ב-'תודה רבה לממליצים עד כה (מדני ודנית)'
תודה רבה לממליצים עד כה (מדני ודנית)
03/09/2017 | 20:30
18

מנהל/ת הפורום

אודות:
זוהר רוזנפלד היא אדריכלית רשומה (B.Arch.) בוגרת בית הספר לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב משנת 2001 בהצטיינות. עבדה במספר משרדי אדריכלות בולטים, ומשנת 20
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ