לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1222912,229 עוקבים אודות עסקים

פורום אדריכלות

פורום אדריכלות הוא מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון בעולם המרתק של עיצוב ותכנון אדריכלי.
הפורום מיועד לכל מי שמתעניין בגישות לעיצוב ותכנון, רישוי, היתרים ובנייה. ניתן להעלות סקיצות, רעיונות ושאלות מעולם האדריכלות, ולקבל מענה מקצועי מהגולשים והנהלת הפורום. סטודנטים לעיצוב ואדריכלות מוזמנים להעלות לכאן עבודות שלהם ולקבל חשיפה ועזרה, וכמו כן אדריכלים מוזמנים להציג פרוייקטים מעניינים וגישות לעיצוב ולתכנון. 

גולשי הפורום קוראים לשיח ענייני, ומבקשים לשמור על כבודו של מפרסם ההודעה ומושאה. אין להעלות לפורום הודעות פרסומיות בשום נושא. 

בברכת גלישה מועילה ומהנה,
הנהלת הפורום.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אדריכלות

פורום אדריכלות הוא מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון בעולם המרתק של עיצוב ותכנון אדריכלי.
הפורום מיועד לכל מי שמתעניין בגישות לעיצוב ותכנון, רישוי, היתרים ובנייה. ניתן להעלות סקיצות, רעיונות ושאלות מעולם האדריכלות, ולקבל מענה מקצועי מהגולשים והנהלת הפורום. סטודנטים לעיצוב ואדריכלות מוזמנים להעלות לכאן עבודות שלהם ולקבל חשיפה ועזרה, וכמו כן אדריכלים מוזמנים להציג פרוייקטים מעניינים וגישות לעיצוב ולתכנון. 

גולשי הפורום קוראים לשיח ענייני, ומבקשים לשמור על כבודו של מפרסם ההודעה ומושאה. אין להעלות לפורום הודעות פרסומיות בשום נושא. 

בברכת גלישה מועילה ומהנה,
הנהלת הפורום.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
בונים? משפצים? מתכננים? 
זה המקום שלכם להתייעץ, לחלוק רעיונות ולשתף את העולם בהשראה וביצירה.
 אדריכלות היא מקצוע רחב היקף הנוגע בתחומים רבים. 

פורום אדריכלות של אתר תפוז הוא המקום המקצועי, המגוון והעדכני לכל המתעניינים בתחום התכנון והבנייה, ובשאר התחומים הנוגעים והמתייחסים לעיצוב הסביבה הבנויה בה אנו חיים.
בין אם אתם בונים, מתכננים או חובבי אמנות וטכנולוגיה, בפורום זה תמצאו קהילה מקצועית ומנוסה, שתנסה לסייע ולייעץ בכל שלב. 
הפורום מעודד העלאת רעיונות, הגיגים ותכנים איכותיים מכל גולשיו.

בברכת ביקור מועיל ומהנה בפורום,

המשך >>

לצפיה ב-'היתר בנייה על הקרקע'
היתר בנייה על הקרקע
11/11/2018 | 12:34
4
41
לא יודעת אם זה הפורום הנכון לשאול...
יש לנו בית 84 מ"ר בנוי על 250 מ"ר - יש זכויות לבנייה של 150 מ"ר נוספים
איך אנחנו יודעים אם חלק מהזכויות הן על הקרקע או לגובה?
היינו מאוד רוצים להגדיל את הבנייה על הקרקע
לצפיה ב-'איך יודעים '
איך יודעים
11/11/2018 | 23:37
3
31
פונים למחלקת ההנדסה ברשות המקומית בה אתם גרים ומוציאים דף מידע לגבי המגרש שלכם ושם כתוב הכל 
לצפיה ב-'תודה ושאלה נוספת'
תודה ושאלה נוספת
12/11/2018 | 10:49
2
31
אם מה שכתוב הוא שמיצינו את הזכויות על הקרקע
מה הסיכוי שיאשרו בקשה לאפשר עוד על הקרקע
האם קיימים מקרים שמאשרים כזו בקשה?
לצפיה ב-'יכול להיות אני לא קראתי את זה אז איני יכול להגיב '
יכול להיות אני לא קראתי את זה אז איני יכול להגיב
12/11/2018 | 14:47
1
32
בכדי להגיב אני חייב לקרוא את מה שכתוב בתיק המידע 
לצפיה ב-'אוקי תודה'
אוקי תודה
12/11/2018 | 15:53
5
לצפיה ב-'מחשב נייד ללימודים'
מחשב נייד ללימודים
11/11/2018 | 11:36
2
19
שלום! רציתי לדעת האם צריך מחשב נייד חזק ללימודים באוניברסיטה, ואם כן אשמח לקבל המלצות או דרישות מערכת שחובה שיהיו במחשב.
תודה מראש!
לצפיה ב-'תלוי מה הולכים ללמוד ?'
תלוי מה הולכים ללמוד ?
11/11/2018 | 23:39
13
משפטים ספרות הנדסה פיזקה גרעינית אדריכלות או סתם למודי לכידה 
לכל אחד מהמקצועות ישנו אופי אחר של דרישות 
לצפיה ב-'התייעץ עם פורום מחשבים ניידים בתפוז '
התייעץ עם פורום מחשבים ניידים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
12/11/2018 | 11:24
13

אל תשכח לציין בפניהם מה אתה מתכוון ללמוד ולאלו תוכנות תזדקק 
לצפיה ב-'סקיצות לקומת קרקע'
סקיצות לקומת קרקע
08/11/2018 | 22:42
4
96

ערב טוב!
נשמח שוב לשמוע את דעתכם לגבי שני סקיצות של קומת קרקע.
1. הממ"ד ישמש כחדר אורחים גודל פנימי 12 מ"ר.
2. המדרגות בקיר המשותף וזאת על מנת לאפשר בעתיד לפצל את קומת הקרקע מקומה א' לעזרה לילדים.
3. בסקיצה 2 חסרה פינת האוכל, היא אמורה להיות ממוקמת ממול המטבח ותגלוש מעבר לקי הבניין למרפסת מקורה וסגורה.
4. בסקיצה 2 וש לבטל את הספה של השלוש
נשמח לקבל הערות והארות על הסקיצות, מאוד קשה היה לנו כיצד למקם את דלת הכניסה, מטבח, פינת אוכל וסלון.
תודה מראש.      

לצפיה ב-'מומלץ לזנוח ולפנות לאדריכל טוב '
מומלץ לזנוח ולפנות לאדריכל טוב
09/11/2018 | 18:03
51
הנזק הכספי בשלב זה עדיין קטן...
לצפיה ב-'חבל על הזמן ועל הכסף'
חבל על הזמן ועל הכסף
11/11/2018 | 08:52
54
הי,
אני לא איש מקצוע, אבל כמו בסקיצות הקודמות, גם הסקיצות האלו מזעזעות ומעידות יותר מכל על חוסר המקצועיות של מי שהעיזה לשלוח לך תוצרים כאלה.
אמנם חבל על הכסף שכבר שילמתם, אבל הטעויות שתשלמו עליהן בבית שתבנו עם המתכננת הזו יעלו לכם הרבה יותר מהסכום שכבר שילמתם לה.

לסיכום - תמצאו אדריכל מורשה וודאו שאתם חותמים על חוזה הוגן.
בהצלחה
לצפיה ב-'שלום לך גברת יקרה '
שלום לך גברת יקרה
( לעמוד שלי בתפוז )
12/11/2018 | 11:57
1
64
אני שמחה לראות שאת באמת מנסה להעזר בפורום לצורך תכנון ביתך. האמון שאת רוחשת בנו מקסים ומעורר בי רגשות חמים כלפיך. אבל באמת עם כל הרצון הטוב, אי אפשר לתכנן בית דרך הפורום. אנחנו יכולים לעזור, לתת מספר עצות, להעלות רעיונות כיצד אפשר לשפר אזור כזה או אחר...
אבל במקרה כמו שלך שיש כל כך הרבה "באגים", כשלים וטעויות בתכנית (ומדובר רק בתכנית קומת הקרקע, טרם ראינו את תכנית הקומה השניה), מה שלא נעשה זה לא באמת יעזור, כי כאמור מלאכת התיקון פה היא אחת- להתחיל הכל מהתחלה על דף נקי. אין דרך אחרת. 
אני אציין רק כמה דברים- 
1. קשר עם הסביבה- אנחנו רואים עכשיו את הבית כשהוא ממוקם בשטח, אבל היכן שער הכניסה? היכן החניות יהיו? היכן מתוכננת הגינה? כיצד אפשר לשנות את מיקומי הפונקציות בבית מבלי לתת את הדעת על כך? (שהרי לרוב אנחנו רוצים שיהיה קשר בין הגינה והסלון ושינוי במיקומי הפונקציות הללו משפיע על תכנון החוץ).  
2. תכנון בזבזני בשטח- מדוע תוכנן הפרוזדור בין חדר הכביסה והגינה? האם לא ניתן היה לתכנן זאת כך שתהיה יציאה ישירה מחדר זה אל הגינה? האם לא נכון היה להזיז את הממ"ד כך שהוא יגבול בקיר המשותף ולמקם את חדר הכביסה בין חדר ההורים ובינו? ויתור על הפרוזדור הזה יאפשר לכם להשתמש בשטח שלו לצרכים אחרים ולפונקציות אחרות, דבר שבבית כמו שלכם (כלומר בית לא גדול) הוא מאוד משמעותי.
3. אתם מתכננים בית חדש מאפס ולמרות זאת באחת האופציות הותרתם את המטבח ללא חלון חיצוני. את הכיריים מיקמתם כמעט במרכז הבית (סקיצה 1). האם אתם מבינים את משמעות התכנון הזה מבחינת אופן השימוש במטבח, דהיינו מבחינת האופן בו תתקשו לשלוט בריחות הבישול והטיגון שיתפשטו בכל הבית? גם תכנון המטבח עצמו כפי שהוא מופיע בסקיצה איננו נכון שכן מרחק בין שני הארונות והאי צריך להיות בין 1.10-1.20 מ', ואילו פה משורטט מרחק קטן יותר. וישנן טעויות נוספות בתכנון המטבח אולם לא אתייחס אליהן. 
4. כתבת שבסקיצה 2 פינת האוכל תהיה ממוקמת במרפסת מקורה וסגורה שתגלוש מעבר לקווי הבנין. כלומר עוד לא הונחה לבנה אחת על מגרשכם וכבר אתם מדברים על חריגות בניה ובניה בלתי חוקית. נפלא! 
5. רמת השרטוט מתחת לכל ביקורת. שרטוט כזה גורם לכם לא להבין באמת את תכנון הבית, ויותר מזה- מונע מכם להבין מה השטח ברוטו ונטו של הבית, וזה בעיני דבר מאוד משמעותי ומהותי והכי בסיסי בתכנון. 
לצפיה ב-'ההערות האלו של זוהר - עלולות להטעות,'
ההערות האלו של זוהר - עלולות להטעות,
13/11/2018 | 19:40
33
ולגרום לך לחשוב שיש פה סקיצה ראויה איכשהו, ושיש על מה לדבר, בסיס להתקדמות, לתקן קצת פה, קצת שם.
את חייבת להתחיל לשמוע ולהקשיב ולהפנים:
ההערות האלו של זוהר נועדו להמחיש לך כמה שדרך הפעולה שלך גרועה וחסרת תוחלת. אני לא יודע אם אתם ניסיתם פה להכין תכניות בעצמכם, או שיש פה איזושהי "מעצבת" שאין לה מושג ירוק איך לתכנן בית, שלקחה או לא לקחה את הכסף, בכל מקרה, זו לא הדרך. זה לא יוביל אתכם לשום מקום. 

תעשו ריסטרט, תתחילו מהתחלה. חפשו אדריכל/ית (או לפחות הנדסאי/ת אדריכלות) אמיתי/ת, מוסמך/כת, מקצועי/ת מנוסה, ותתחילו לתכנן בית, בתהליך נורמלי ובריא.

לצפיה ב-'העברת אינסטלציה מטבח'
העברת אינסטלציה מטבח
03/11/2018 | 19:43
3
51
שלום לכולם,
במסגרת שיפוץ שאנו שוקלים לערוך בדירתנו, אנו בודקים אפשרות להעתיק את המטבח ממיקומו הנוכחי אל צדו השני של המרחב הציבורי. מדובר במרחק אנכי של 9.5 מטר מקיר לקיר. אין ניקוז קרוב אחר שניתן להתחבר אליו.
נועצנו עם שלושה אינסטלטורים ולא הצלחנו לקבל תשובה חד משמעית האם הדבר אפשרי.  חשבנו לפתוח מרצפת או שתיים כבר עכשיו כדי לוודא שיש מספיק גובה, אך אחד האינסטלטורים אמר שבלי לפתוח הכל לא ניתן בודאות לדעת.
האם עקרונית דבר כזה אפשרי או שמדובר בתכנון בעייתי? האם צפויות נזילות, סתימות וכו׳?
אשמח לשמוע את דעתכם המקצועית.

לצפיה ב-'העברת אינסטלציה'
העברת אינסטלציה
05/11/2018 | 10:00
35
שלום לכם,אם יש חשיבות רבה בהעברת המטבח עשו זאת ורצפו מחדש את הבית
כל דבר אפשרי, השאלה כמה חשוב ומחיר העבודה
צריכים לעבוד עם אדריכל רציני ובעל נביון שיסביר לכם זאת ויפרט
לצפיה ב-'קשה לענות על שאלתך '
קשה לענות על שאלתך
( לעמוד שלי בתפוז )
05/11/2018 | 11:34
36
כמובן שאם שלושה אינסטלטורים רואים את הדירה ולא יכולים לתת תשובה, גם אני שלא ראיתי את המקום לא אוכל לעשות זאת. עם זאת ברור שככל שצינור ניקוז מי הדלוחין ארוך יותר, ושייתכן והשיפוע שלו יהיה קטן מ-2%, הסיכוי לסתימות גדל. 
האם הזזת המטבח כל כך משמעותית בתכנון? האם לא ניתן לעשות תכנון שלא יכניס  אתכם לסיטואציה בעייתית כזו (לפני השיפוץ וגם לאחריו כנראה)? 

לצפיה ב-'הזזת מטבח '
הזזת מטבח
11/11/2018 | 23:51
15
אין סיכוי שמערכת דלוחים במטבח תפעל ללא סתימות ובעיות בקו שאורכו 9.5 מטר מכמה סיבות:
1.  אין מספיק גובה בכדי לעשות שיפוע מאחר והשיפוע צריך להיות 2% ובמרחק כזה זה אומר שצריך מרווח של 19 ס"מ 
2 . לא ניתן לעשות קופסת ביקורת באמצע הקו הניקוז 
3. . גם עם יעשוקו כזה לא תוכלו לעשות טוחן אשפה מאחר והוא לא מסוגל לחוף מים למרחק העולה על 3.6 מ' והסתימות אשר יציפו לך את את השטח הציבורי בבית יהיו רבות מאוד.
לצפיה ב-'צמודי קרקע VS בנייה רוויה'
צמודי קרקע VS בנייה רוויה
30/10/2018 | 15:38
53
1
דיון/ויכוח שהתחיל פה ושם 
הבטחתי פה פעם להרחיב בעניין, לא זוכר כבר מה היה ההקשר.
ועכשיו בעקבות דיון שהתפתח בפוורם השכן - הגעתי לזה.
מעתיק גם לכאן.

אקדים ואומר שבעינינים האלו, הושפעתי רבות מהספר "חייהן ומתן של ערים אמריקאיות" של ג'יין ג'ייקובס. מומלץ מאוד, גם למי שלא עוסק בתחום.
זה ש- קרקע היא משאב שהולך ונהיה יותר ויותר נדיר ויקר במדינתנו הקטנטונת, זה רק חלק מהסיפור. חלק חשוב ורציני אבל זה רק היבט אחד. גם אם היו לנו קרקעות בשפע, מרחבים עד קצה האופק ומעבר לו - ובמדינות ובמקומות שאכן זו המציאות, עדיין, מהרבה מאוד סיבות והיבטים (שאני מתעצל לפרט כאן ועכשיו) יותר עדיף וטוב לגור ולבנות בצורה של ריכוזים גדולים של אוכלוסיות. כלומר - בצורה של ערים, בצורה של בנייה רוויה. בטח ובטח שבעידן שלנו. יש לזה הרבה מאוד, מאוד יתרונות מהיבטים שונים ומשונים, לא רק לכלל - לחברה, לשלטון, גם לפרט לאדם. גם במקרו וגם במיקרו.
אבל זה עדיין לא - סוף הסיפור. זה לא רק זה. בוא נגיד, כמו שאמרו פה איפושהו קודם - שיש כאלו שזה (מגורים בסביבה אורבנית כזו או אחרת) לא מתאים להם. שרוצים לגור בבית בכפר, אאוט אוף נוואר, מוקפים מרחבים ירוקים ותרנגולות. מה? לא נאפשר להם את זה? 
אומר אפילו יותר מזה - הפנטזיה הזו, על מין בית קטן בערבה שכזה, היא כנראה רווחת אצל כמעט כולנו. כמו שילדים מכל רחבי העולם, גם כאלו שגרים בבקתות קש ובוץ, וגם כאלו שגרים במגדלים רבי קומות, כשמבקשים מהם לצייר בית - כמעט תמיד יציירו מרובע לבן עם גג רעפים משולש אדום וארובה. מאיפה בא הדימוי הזה? אללה קארים!. יש על זה כלמני תיאוריות. 
העניין הוא - כשאנחנו כבר גדולים מספיק בשביל לקחת משכנתה ולהגשים את פנטזיית הבית קטן בערבה שלנו, חוץ מזה שבתכל'ס אין לנו ממש תקציב בשביל להרים את החלום הזה (אבל גם אם כן) חוץ ממרחבים ותרנגולות, ואם אפשר כמה שפחות שכנים נודניקים, אנחנו רוצים גם איזשהו - סל שרותים. החל בדברים הכי בסיסיים - חשמל, מים, ביוב, כבישים, חניה. וגם מערכת חינוך טובה לילדים. מבחר של גנים קרובים לבית, שאפשר לבחור מתוכם. בתי ספר יסודיים, תיכונים. שירותים עירוניים, תרבות, בידור, אפשרויות מגוונות של תעסוקה וכן הלאה וכו'.
בסיסי - לא?
בשביל לגור בבית קטן בערבה, אבל עדיין לקבל את כל סל השירותים שפורט לעיל, אנחנו צריכים לגור לא רחוק מעיר גדולה, ביחד עם עוד כמה עשרות או מאות אלפים כמונות. ובשביל שכולם יוכלו להיות קרובים לכל השרותים האלו, ועדיין לגור בבית צמוד קרקע, זה צריך להיות צפוף מאוד. מגרשים של חצי דונם במקרה הטוב, כוורת של מגרשים אחד בתוך התחת של השני, בסופו של דבר הרבה מאוד מהיישובים הפרבריים שלנו, די נראים כמו הפואבלות בדרום אמריקה, רק "קצת" יותר נוצצות ומפונפנות, עם אסלה תלויה, עם פס דקור, מטבח עם אי וקיר בריקים בסלון, וכל האקססוריז. 
עכשיו חוצמיזה מסתבר לנו - שאנחנו בעצם לא ממש אוהבים לעבוד בגינה, (ולגדל תרנגולות זה כאב ראש ולכלוך) ולהעסיק גנן זה מאוד יקר. אז אנחנו מייבשים את הדשא ומכסים בדשא סינטטי או דק או שבכלל מרצפים, או שיותר טוב כבר לבנות "יחידה מניבה" בשביל להשכיר, לכסות ולו קצת את התשלומים המפלצתיים של המשכנתה. ולעמוד כל בוקר בפקקים אינסופיים, כי כולם מפוזרים בבתים קנים בערבות הפרברים של הערים, ורוצים כולם ביחד בבוקר לעבודה בעיר הגדולה. 

בקיצור - נגמרה לי הסבלנות לכתוב עכשיו - יוצא שהאיכות חיים הטובה יותר, היא דווקא בתוך אותן ערים צפופות, בעין הסערה האורבנית. הבתים הקטנים בערבות יכולים להיות מעין יוצאים מין הכלל למשוגעים לדבר. 
ואני מניח שהדיון/ויכוח הזה עוד יימשך לו הלאה.

לצפיה ב-'מחפש אתרים בחו"ל כדוגמת SAF ו- PRATIM'
מחפש אתרים בחו"ל כדוגמת SAF ו- PRATIM
27/10/2018 | 12:32
1
28
מחפש אתרים בחו"ל כדוגמת SAF ואתר PRATIM הישראליים שאפשר למצוא בהם פרטי בניין

לצפיה ב-'אשמח גם לשמוע.'
אשמח גם לשמוע.
30/10/2018 | 15:35
20
חפש בגוגל cad drawings או details וכאלו.
פעם חיפשתי ומצאתי כלמני שרטוטי אוטוקד, כן חוץ מ-סף.
אבל לא זוכר ספציפית.

לצפיה ב-'עצה בנוגע לפרוייקט'
עצה בנוגע לפרוייקט
23/10/2018 | 12:49
9
93
היי שלום, 

אני שנה ב באדריכלות ואשמח לעצה בנוגע לפרוייקט שאנחנו אוטוטו מתחילים. 

מדובר על פרוייקט שיקומי שאנחנו אמורים לתכנן בתל אביב (ברחוב נחלת בנימין ליד שוק הכרמל). 
אני מחפשת באיזה תחום שיקומי להתעסק (נוער בסיכון, נשים מוכות וכו).
בגלל שאנחנו צריכים לקשר את התחום לסביבה חשבתי יותר על משהו שקשור בנוער (בעיקר בגלל האיזור- תל אביב ששופע מקומות בילוי ומתאים לצעירים). אשמח לייעוץ בנושא או וכל רעיון יתקבל בברכה.

תודה :)
לצפיה ב-'היתרון אולי בתל אביב הוא - '
היתרון אולי בתל אביב הוא -
23/10/2018 | 20:16
8
46
בעצם שיש בה - הכול מכל כל!.
גם מבחינת "החומר האנושי" - עשירים ועניים, מזרחיים ואשכנזים, דתיים וחילוניים, ימניים ושמאלנים, ומה לא. וגם מהבחינה הזו - של נזקקי שיקום, יש בה גם עניים ונזקקים, ילדים ונוער במצוקה וסיכון. נשים בסיכון, נכים, חולי סרטן... בקיצור, מכל טוב
אני חושב גם - שהמקום הכי טוב להשתקם בו - הוא כרך שוקק, פעיל מגוון. אפשר למצוא בו פינות שקטות, אינטימיות, נסתרות. אפשר למצוא בו הזדמניות מגוונות לשיקום, תעסוקה, התערבות מבוקרת באוכלוסיה ה-"נורמלית"

לכן, מאחר שבתור סטודנטית יש לך חופש לבחור את הקליינטים שלך - מציע לך לחפש בתוך עצמך - מה הכי מעניין, מסקרן, מושך אותך, להתעסק בו.

לגבי קשירת הפרויקט לסביבה - גם כאן, המיקום - העיר ללא הפסקה, ואזור נחלת בנימין, בכלל, המחשבה צריכה להתחיל מהעניין הזה - מה הפרויקט ודייריו יכולים להרוויח מהסביבה שבה הם נטועים (כמובן שיש הרבה מה!) מה הסביבה יכולה להרוויח מפרויקט כזה בתוכה (גם כאן לא חסר)
איך מעון או מוסד או מה שזה לא יהיה, לאוכלוסיה כזו או אחרת בשיקום - יכול לנצל את מיקומו בתוך העיר הגדולה - לשמור על פרטיות, אינטימיות, אפילו סודיות אם צריך (כמו למשל במקרים של נגיד מעון לנשים מוכות, סתם דוגמה) ומצד שני להיות מעורב ופעיל בקהילה סביבו....

לצפיה ב-'נושא...'
נושא...
24/10/2018 | 00:50
7
22
קודם כל תודה רבה :) , חשבתי אולי בכיוון של מרכז שיקומי לאסירים (כנראה לבני נוער), אך אני עדיין מתקשה לקשר את זה לסביבה או להוציא מזה קונספט..
לצפיה ב-'רעיון לפרוייקט '
רעיון לפרוייקט
( לעמוד שלי בתפוז )
24/10/2018 | 15:23
6
40
אם חשוב לך לקשור בין הסביבה והאוכלוסייה במקום, הייתי מציעה לך להתייחס לאוכלוסיית הפליטים בכלל וילדי הפליטים בפרט, שרובם ככולם גרים בדרום תל אביב. ילדי הפליטים הקטנטנים (תינוקות ופעוטות בני פחות מ-3 שנים), מבלים את שעות היום שלהם במה שמכונה "מחסני ילדים". הסתכלי באתר של עמותת "אליפלט"- אזרחים למען ילדי פליטים. 
תסתכלי גם על התכנית "סליחה על השאלה-פליטים", שחשפה בצורה מאוד רגישה את מצוקתם ובעיותיהם של הפליטים. 
לצפיה ב-'מודל קונספטואלי'
מודל קונספטואלי
26/10/2018 | 10:23
5
20
תודה!
בהנחה ואני הולכת על הרעיון של האסירים רציתי לקחת את זה לקונספט של צמיחה. השאלה איך אני יכולה להביא את זה לידי ביטוי במבנה? או במודל קונספטואלי?
לצפיה ב-'היי שחר,'
היי שחר,
27/10/2018 | 09:38
18
(עכשיו רק נפל לי האסימון איך היתה ההגשה בשנה שעברה עם מוזיאון הזמן?)

דבר ראשון את צריכה להגדיר (קודם כל לעצמך) את המושגים שאת משתמשת בהם, או - כשאת אומרת "צמיחה" למה את מתכוונת. 
למשל באסוציאציה שלי, זה לוקח אותי למובן הכלכלי של המושג הזה - כלומר בפשטות, הגדלה של הרווחים. מה זה קשור לשיקום נוער? לעיר? 
אם את לוקחת את זה לכיוון של - גדילה ופריחה ושגשוג וכו', קודם כל, זה קצת קלישאתי. דבר שני כשחושבים, כשאני חושב על שיקום אסירים בכלל ונוער בפרט, המושג שעולה לי בראש (אם נמשיך במושגים מתחום הצמחיה והחקלאות ) זה נביטה או נביטה מחדש, לבלוב, אולי אפילו - ייחורים - משהו חדש שצומח מתוך גזע ישן....

אבל הלקח החשוב (בעיני) פה הוא - שצריך להיזהר מאוד עם - המשגת מושגים! 

גם לא לקחת את זה יותר מדי ברצינות! ובטח ובטח שלא להתחיל להתפס לאיזה מושג באדיקות....

לצפיה ב-'הייתי הולך לכיוון אחר:'
הייתי הולך לכיוון אחר:
27/10/2018 | 09:49
3
22
אם הסטודיו הגדיר לכם אזור או אולי אפילו מגרש ספציפי, הייתי לוקח את המקום - מפה אולי אפילו מודל (רצוי פיזי, מקרטון וקאפה וכאלו, לא ממוחשב) ומתחיל "להדביק" אלמנטים, ש- משתלבים במרחב....
(האמת - כשחושב על זה - בקונטקסט הזה, המילה/מושג "שילוב", "השתלבות" נראה לי יותר מתאים) 
אחת האוסיציאציות שעלו לי כשהצגת את הנושא היה - מקווה! 
גם הפונקציה של - מקווה - היא פונקציה קהילתית, ששזורה בחיי הקהילה, אבל יש לה מימדים - נסתרים, אינטימיים. המקווה צריך להיות קרוב ונגיש לאוכלסיה שמשתמשת בו, אבל גם נסתר, נחבא.
באותו אופן, מוסד לשיקום אסירים, שנטוע בתוך העיר (הנה עוד מילה המתחום החקלאי) צריך להיות נגיש, כאן זה הפוך מ-מקווה - הוא צריך להנגיש את העיר, עם בואי נגיד את זה ככה - עם היכולות וההזדמנויות השיקומיות שיש בה, לדיירי המקום, אבל גם נסתר, חבוי מהעין.

אפשר אולי איכשהו להראות - משהו ש-"נטוע" בתוך העיר. צומח ממנה (הנה גם המילה צמיחה ) שואב ממנה כוחות וריפוי, אבל גם מחזיר לה ומעניק לסביבה שלו.... דוגמה קצת יותר קונקרטית, פחות קונספטואלית - אם נגיד הנוער שמשתקם בתוך המוסד הזה - יוצא לעבוד באיזה בית אבות (או משהו כזה) שנמצא לייד, אז המקום, המוסד עצמו יכול להיות בית אחד, אפילו דירה אחת בתוך השכונה, אבל אותו בית אבות (זו סתם דוגמה, כן, זה יכול להיות אלף דברים אחרים) הופך להיות באופן לא פורמלי חלק מהמתחם עצמו, שכאילו שולח שורשים לסביבה שלו....
לצפיה ב-'קונספט'
קונספט
28/10/2018 | 13:16
2
18
היי, הלך מעולה בפרוייקט על מנהרת הזמן :) מודה על כל העזרה.

בעקרון התכנון שלי הוא להפעיל שם מקום כמו מכבסה שכונתית שהיא תשמש כעיסוק לבני הנוער שמה.
אני פשוט מחפשת דרך טובה להוכיח שהקונספט צמיחה מתאים לפרוייקט.
אני רוצה להגיד שצמיחה, היא משהו שנעשה בשלבים, כמו שיקום שלאט לאט באופן הדרגתי חוזרים לתפקוד.
השאלה אם זה מתאים או שיש דרך להציג את זה באופן משכנע יותר?

לצפיה ב-'מודה שיש לי קצת בעיה עם הגישה!'
מודה שיש לי קצת בעיה עם הגישה!
30/10/2018 | 15:49
1
22
את לא צריכה - "להוכיח קונספט".
נראה לי שזה מין דיון דיאלקטי, איך "מוכיחים קונספט" כלשהו.
אם את מאמינה ב-"קונספט" אם הוא בא מתוך מחשבה ויש מאחוריו תוכן,
לא יהיה לך צורך להוכיח אותו. הוא יוכיח את עצמו - דרכך.
השאלה היא מה זה ה-"קונספט" הזה - "צמיחה", למה את מתכוונת? (אם בכלל)
הרעיון של - להפעיל עסק כלשהו בתוך העיר, ומיכבסה לצורך העניין הזה, זה אחלה, בשביל להעסיק נוער לצורך שיקום, הוא רעיון טוב.
השאלה היא - האם יש משהו (האם בכלל צריך להיות משהו) שמייחד את המיכבסה הזו, ממיכבסות אחרות שפזורות ברחבי העיר?
האם הקליינטים של המיכבסה צריכים לדעת שהמפעילים של המיכבסה שלהם היא נוער משוקם? האם זה ירתיע אותם או להיפך, יימשוך אותם?
אולי הנוער המשוקם רוצה להיות אנונמי, כאחד האדם, ואז צריך להצניע את המיוחדות של המיכבסה הזו. ואז בעצם קורס כל ה-"קונספט" כי השאלה אדריכלית עיצובית פה היא - איך מתכננים סתם מיכבסה בתוך העיר, בלי קשר לנוער בסיכון או לצמיחה או וואט-אבר.

בקיצור - תבחרי או תייצרי "קונספט" שאת מאמינה בו, ואז לא תהיינה לך תהיות, איך להוכיח אותו.

לצפיה ב-'גם לדעתי הגישה שלך עלולה לסבך אותך'
גם לדעתי הגישה שלך עלולה לסבך אותך
( לעמוד שלי בתפוז )
31/10/2018 | 00:08
18
כפי שטוען אלון, גם לדעתי הניסיון להצמיד קונספט לפרוייקט הוא לא אמין ועלול להציב בפניך קשיים שגישה אחרת היתה יכולה למנוע. תתמקדי בדבר עצמו שמעניין אותך. למשל כמו שאמרת: נוער בסיכון. תשאלי שאלות כמו: מי האנשים שמשתייכים לקבוצה זו?  מה הוביל אותם להפוך להיות "נוער בסיכון"?  מה הבעיות המאפיינות את מי שמשתייכים לקבוצה זו? עם אלו קשיים הם צריכים להתמודד? (האם שאלת את השאלות האלו והצלחת לענות עליהן?). רק אז תוכלי לשאול את השאלה המשמעותית הבאה: כיצד ניתן באמצעים צורניים-אדריכליים לנסות לסייע לאותם נערים ונערות להתמודד עם הקשיים שלהם? כיצד אפשר באמצעים אדריכליים להעניק להם מרחב שייתן מענה לקשיים ולמגבלות שבפניהם הם ניצבים? באופן הזה תוכלי באמת ליצור מבנה ייחודי שמבחינה צורנית יהיה קשור לאותה אוכלוסייה שעבורה הוא תוכנן, והקשר הזה יהיה מאוד ברור, אמין וישיר. במקרה של נוער בסיכון אני סבורה שהמילה צמיחה פחות רלוונטית, ונראה לי שיש דברים ומושגים מהותיים יותר שיעלו במסגרת בירור החוסרים והקשיים שמלווים את חברי הקבוצה כגון: הגנה, תמיכה, יציבות וכדומה. 
לצפיה ב-'סקיצה ראשונית לקומת קרקע'
סקיצה ראשונית לקומת קרקע
21/10/2018 | 23:49
15
197
שלום, מצ"ב סקיצה ראשונית לא כולל מיקום חלונות וויטרינות , 280 מ"ר 40% אחוזי בנייה (מעוניינים לבנות 2 קומות).
מיקום המדרגות בצד על מנת שבעתיד נוכל לפצל את הדירה ל-2 יחידות.
בקומה א' מתוכנן להיות חדרי ילדים.
הקיר הדרומי הוא קיר משותף.
זוג + 3 ילדים.
נשמח לשמוע את דעתך.
בתודה מראש.
לצפיה ב-'מי עשה את התכנית הזו? '
מי עשה את התכנית הזו?
( לעמוד שלי בתפוז )
22/10/2018 | 10:32
5
103
שלום לך,
האם אתם עשיתם את התכנית הזו?  
ניכר שהיא לא מקצועית בעליל, וכמובן לא מייצגת תכנון טוב. גם תכנית ראשונית שנערכת על ידי אדריכל רציני ומקצועי תראה הרבה יותר טובה מהתכנית הזו ואפשר יהיה להבחין בה בעקרונות התכנון המרכזיים אותם רוצה האדריכל ליישם כגון: הקשר בין פנים וחוץ, מערך התנועה, מיקומי פונקציות, אופן הכניסה לבית וכדומה. 
בפברואר 2017 פנה לפורום גולש נחמד עם תכניות מאוד לא איכותיות שנבעו כתוצאה מחוסר מקצועיותו של המתכנן. לאחר תכתובת ארוכה ומפורטת והמלצות חמות מצד חברי הפורום הוא איתר מתכננת טובה יותר ומאותו רגע הכל נראה הרבה יותר טוב, נכון ומקצועי. גם הגולש הביע את שביעות רצונו מהמהלך שבזמנו גרם לו להוציא יותר כסף ממה שתכנן אבל בסופו של דבר הוביל לתכנונו של בית איכותי, המתאים לצרכי משפחתו.  ההמלצה שלי אליך זהה להמלצה שלי אליו- אל תבזבזי זמן וכסף שאין לך. פני למישהו מקצועי שיודע את עבודתו. רק כך תוכלי לבנות לך ולמשפחתך בית ראוי ונאה למגורים ולחיים. 

לצפיה ב-'אשמח לקבל הערות יותר ממוקדת'
אשמח לקבל הערות יותר ממוקדת
22/10/2018 | 11:06
4
84
על מנת שאני יוכל להבין במה כל כך גרוע התוכנית.
מה יש לשנות בתוכנית על מנת לקבל תוצאה יותר טובה.

יש לציין ששלמנו לה גם על עיצוב פנים ואת מחצית הכסף.
תודה רבה על התייחסות אני מאוד מעריכה את זה.
לצפיה ב-'הדלת שמופנה לחצר אחורית....'
הדלת שמופנה לחצר אחורית....
22/10/2018 | 11:51
2
75
*מאמבטיה של חדר הורים אנו נבטל ונבקש ממנה לעשות מסדרון בין ח.הורים לממ"ד לחצר האחורית (ע"י שנצמם קצת את חדר ההורים והממ"ד)
* המכונת כביסה צויין רק לעתיד לפי דעתי הוא יהיה בשלב הראשוני בקומה הראשונה.

תודה.

לצפיה ב-'בואי נשאל- מה טוב בתכנית הזו? '
בואי נשאל- מה טוב בתכנית הזו?
( לעמוד שלי בתפוז )
22/10/2018 | 16:15
1
74
הערה ראשונה- למה שילמתם למתכננת מחצית משכר הטרחה? הרי היא עדיין לא עשתה כמעט כלום, אז למה לשלם על דבר שטרם קיבלתם? בשלבים הראשונים משלמים מקדמה שיכולה לנוע בין 10-20% מגובה שכר הטרחה, וממשיכים לשלם בשלבים בהתאם לקצב ההתקדמות.  גם אם מדובר במישהי שהכרתם קודם לכן (קרובת משפחה או שכנה) הרי יכול להיות שבזמן תהליך התכנון תראו שאתם פחות מסתדרים ומאחר וכבר שילמתם מחצית משכר הטרחה, הפרדת הכוחות בניכם תהיה בעייתית. 
הערה שניה- השרטוט לא מקצועי בעליל. למשל אזור החדרים משורטט כאשר לקירות יש עובי (שזה בסדר). אבל פתאום באזור הסלון מטבח הקירות מאבדים את עוביים והופכים לקווים. לאדם לא מיקצועי זה נראה אולי לא משמעותי, אבל עבור איש מקצוע זה נחשב דבר מאוד בסיסי ומעיד על חוסר מקצועיות. 
הערה שלישית- איפה המגרש? מדוע התכנון מנותק ממנו? איפה גבולות המגרש, קווי הבנין, מיקום החניות? מיקום שער הכניסה למגרש? הרי אתם לא מתכננים תחנת חלל שצפה לה. אתם מתכננים בית על מגרש בעל גבולות, כניסה, חניות, בתים גובלים, גינה ודשא... תכנון מקצועי לוקח בחשבון את מה שבחוץ ולא מתעלם ממנו בתכנון. 
הערה רביעית- תכנון לקוי של חדרים, מקלחת וכדומה. לדוגמא, בממ"ד הקטן אתם מתכננים להלין שני ילדים. שימו לב שהמיטות כמעט נוגעות בשולחן הכתיבה וארון הבגדים. כמעט אי אפשר לזוז בחדר הזה. האם לא נכון לתכנן חדר ילדים מעט מרווח יותר עבור שני ילדים? הרי אתם בונים קומה שניה, אז מדוע לצופף שני ילדים בחדר בצורה כל כך בעייתית שלא תאפשר להם להנות מהשהיה בו?  
כמו כן תכננתם מקלחת שיוצאת ישירות אל הסלון, כלומר מי שמתקלח בה יוצא עם המגבת כשהוא מטפטף כל דרכו חזרה לחדר וכל זאת לעיני כל מי שנמצא בסלון ובמטבח באותו זמן = 0 פרטיות ואינטימיות. שלא נדבר על מכונת הכביסה שנמצאת גם היא בחלל הסלון ממש...תכנון הגיוני זה בטח לא. 
אלו רק הערות על קצה המזלג..
כשיש כל כך הרבה דברים להעיר לגביהם אז אני מסיקה שיש בעיה עם המתכנן שלא יודע להנחות את הלקוחות כיצד יוצרים בית איכותי וטוב, ולכן אני מאוד סקפטית ביחס להמשך הדרך איתו. 

לצפיה ב-'מספר הבהרות'
מספר הבהרות
23/10/2018 | 08:56
66
בוקר טוב!
תודה על ההארות שלך. יש לציין שהאדריכלית הכינה את הסקיצה הבסיסית הנ"ל ועדיין לא כתוכנית כוללת אלא רק מיקומים של קומת הקרקע בלבד. יש לציין כי הממ"ד ישמש כחדר אורחים ולא לילדים, לילדים תתוכנן להם קומה א'.
תודה ויום טוב.
לצפיה ב-'בואי נסגור פינה אחת - מי ששירבט את זה לא אדריכל/ית!'
בואי נסגור פינה אחת - מי ששירבט את זה לא אדריכל/ית!
24/10/2018 | 15:55
69
כבר מעצם השירטוט (גם אם לא נתייחס בכלל לאיכות התכנון)ברור שמי ששרטט אינו מקצועי בעליל. אדריכלית היא בטוח לא!
למרבה הצער התחום פרוץ משום שאין שום גורם שמבצע אכיפה. יש היום בשוק עשרות או מאות בוגרי/ות של מיני מכללות פרטיות שמלמדות קורסים שונים וקוראות לזה לימודי אדריכלות. לפעמים אלו מעצבי/ות פנים שהחליטו שהן יכולות גם לתכנן בתים, יש מאלה שקוראים לעצמם אדריכלי-פנים (תואר שלא קיים בשום מקום רישמי) כדי לבלבל לקוחות תמימים כמוך. כמובן אלו וגם אלו חסרים את ההכשרה והידע העצום שנדרש כדי לתכנון אדריכלות, שלא לדבר שהם חסרי רשיון עיסוק בתחום. 

אז הנה עצות אופרטיביות איך להמשיך מפה :

1. קודם כל בירור - את יכולה לבדוק בפנקס המהנדסים והאדריכלים אם היא רשומה שם. ו/או את יכולה לפנות אליה ולבקש ממנה את מספר הרשיון האדריכלי שלה (היא חייבת למסור לך). את יכולה גם לשאול  אותה איפה למדה ובמשך כמה שנים. והסבר  : תואר אדריכל מקבל רק מי שלמד  במוסד אקדמי בבי"ס לאדריכלות (5 שנות לימוד במוסד אקדמי - יש רק 5 כאלה בארץ). 
יש יוצא דופן אחד לכלל הזה - וזה לימודי הנדסאי-אדריכלות. עם דגש על המילה 'אדריכלות'. ואז אמנם יש רישיון לתכנון בית פרטי, אבל התואר הוא הנדסאי.

בכל מקרה - את תגלי שהיא לא רשומה, ולא אדריכלית. ודי בטוח שגם לא הנדסאית אדריכלות. 
היות שכך - את יכולה לדרוש את כספך חזרה שכן היא לא אמרה את האמת בעת הסכמה על החוזה. זה נקרא התחזות ואסור ע"פ חוק. 
כלומר - הנה העילה לביטול החוזה וקבלת כל הסכום ששילמת לה.(אם היא תסרב, מכתב מעו"ד בדרך כלל מסדר את הענינים במהירות.). 

2. לחפש אדריכל/ית אמיתי/ת ! שלמדו במוסד רציני ויש להם נסיון בתכנון ובניה, וכל החבילה. 
ואז להתחיל לתכנן בית כמו שצריך. להתחיל מהכנת פרוגרמה, להמשיך בהעמדה של המבנה על המגרש, ומשם לתכנון הבית, פנים וחוץ. 
מצטער לבעס אבל זו הדרך היחידה שבה כל המאמץ והכסף והזמן שאתם משקיעים יביא לכם בסוף בית איכותי וטוב הן למגורים והן כהשקעה. 
לצפיה ב-'סקיצה'
סקיצה
23/10/2018 | 20:10
61
קודם כל, כדי לתת לסקיצה חוו"ד- חייבים לראות את המגרש ולהבין מה יש מכל הכיוונים שלו.. ופה זה חסר.
דבר שני, יש פה קומת קרקע בשטח של 128 מ"ר (!!!) שבה יש:
סלון לא ברור ולא מוגדר. יש לו חצר שאליה יוצאים? אם כן היכן היא? בחזית הבית? אז הסלון גלוי לכל מי שעובר ברחוב או מגיע לבית? יש לכם טלויזיה?- היכן היא תמוקם? 
פינת אוכל.
מטבח בלי הרבה שטחי עבודה או אחסון.
כל אלה בopen space עצום ומבוזבז.
אין מבואת כניסה.
מדרגות במיקום לא כל כך קשור.
מכונת כביסה מאחורי הספה כאילו זו דירת סטודנטים קטנה.
ממ"ד שכנראה לא יעמוד בתקן כי אין לו קיר הדף.
חדר הורים שהכניסה שלו מתוך המטבח (?!) וחשוף לגמרי לכל אורח או חברים של הילדים שמגיעים הביתה, והחדר עצמו מאוד קטן ביחס לשטח הבית, ובכלל העימוד של המיטה והארון בתוכו לא משהו. ותזכירי לי מאיפה נכנסים לחדר המקלחת של ההורים? מספיק לכם ארון אמבטיה של 90 ס"מ?
מדובר פה על קומה קרקע ענקית ומבוזבזת.. במקום אחר זו דירת 5 חדרים. אז לפחות אם זה בית פרטי- שיהיה משהו מעניין יותר, מתוכנן טוב יותר, פרקטי יותר.
לצפיה ב-'עדיין לא רואים....'
עדיין לא רואים....
23/10/2018 | 21:47
6
59
חיפוש פשוט בגוגל, יכול לתת לך מושג כללי איך יכולה להיראות סקיצה אדריכלית.
השירבוט הילדותי הזה שהעלית כאן, מעיד על הכול חוץ מהבנה מקצועית כלשהי.
הן בצורה של השירבוט הזה, ובעיקר בתוכן שלו, כפי שכבר פירטו לך כאן.
מתנצל על הבוטות, אבל זו הדרך היחידה שבה אנחנו כאן נוכל לעזור לך.
גם אם תפסידי את כל הכסף שכבר שילמת ל-"אדריכלית" הזו,
זה עדיין הרבה פחות ממה שתפסידי אם תתני לה לתכנן לך את הבית.

לצפיה ב-'תודה רבה לכל המגיבים'
תודה רבה לכל המגיבים
25/10/2018 | 00:03
5
86
אומנם זה באסה כי שלמנו לה גם עבור אדריכלות + עיצוב פנים + הנדסאי (הבעל מהנדס) ככה שזה סכום לא מבוטל ועד סוף דצמבר אנו מסיימים את התשלומים (נשארעוד 2) וזה תוצאה/סקיצה שקבלנו לאחר חודש וחצי של המתנה (כולל החגים) באמת נראה שלא הושקעה מחשבה רק מקמו את הדברים.
לפי מה שאני מבינה נעזוב את זה שמובן שהסרטוט לא איכותי ואין בו עדין מיקום חלונות  וכו' גם המיקום של מטבח סלון חדר הורים יש לשנות על מנת ליצור משהו יותר מעניין ואינטימי?...והרעיון של להמשיך את המטבח ולעשות דלת טא'צ על מנת להכנס לחדר הורים יראה מצחיק?
אנחנו נשב איתה וניתן לה ניסיון על מנת להביא תוצאות מושקעות יותר. במידה ולא יהיה שינוי נקווה שנסיים איתה בטוב.
1.באמת לפי הצעתכם נוסיף קיר קטן בין הסלון לשירותי אורחים על מנת ליצור פרטיות לשירותי אורחים
2. המדרגות לקומה א' אין ברירה להשאיר אותם על הקיר המשותף עם הדו על מנת שאם נרצה בעתיד לפצל את הדירה ל-2 יהיה לנו הרבה יותר פשוט וקל.
3.כמובן למצוא פתרון למעבר לחצר האחורית (לא דרך שירותי ההורים)
4. וכן שיהיה חדר שירות לעתיד למכונת כביסה שלא יהיה באמצע הבית.
מצ"ב מיקום השטח אנחנו 2/1 זה מגרש פנתי שאיפה שרשום אבן משולב זה רחוב ללא מוצא לא גדול שרק דיירי הרחוב נכנסים ובצד השני כביש מעבר חד סטרי.
תודה רבה על הרצון הטוב וסליחה על החפירות.
לצפיה ב-'תשלום לספקים'
תשלום לספקים
25/10/2018 | 08:32
3
59
הי,
רק חשוב לציין שהשיעור להמשך התהליך הוא לשלם לספקים לפי אבני בניין מוגדרות מראש: בהתאם להתקדמות ואספקה בפועל של מוצרים/שירותים ולא לפי תאריך כזה או אחר.

אפשר למצוא באינטרנט הסכמים לדוגמה עם מגוון רחב של בעלי מקצוע וחשוב לשים לב שאתם שומרים על הזכויות שלכם.

לצפיה ב-'היא רצתה את הכסף'
היא רצתה את הכסף
25/10/2018 | 09:59
2
66
כמעט את הכל בהתחלה ...במקרה בעלי אמר שיקח זמן עד שיקבלו את הדף מידע לכן נתן את חצי מהסכום קצת יותר מאוחר אבל יוצא שאנחנו משלמים את הכל בעוד חודשים והעבודה מסתיימת אולי בעוד שנה.
שכחתי לציין ששלמנו להם גם עבור ליווי.
ואיך הם מקבלים דף מידע ומגישים תוכניות בעירייה אם אין רישום בפנקסי האדרכילות ותואר אדרכלית ומהנדס? (לבעל יש תעודת הנדסת חשמל אם זה בכלל הוא כי זה לא ממש אותו שם יכול להיות שהוא קיצר את השם שלו למשהו דומה).
הם באמת זוג מאוד נחמד ורואים שהם אנשים טובים....מעניין...
אני יסתכל בחוזים לאדרכלים וכיצד אנו אמורים לשלם ...לפחות נדע על הכסף שיש אצלה.
תודה ויום טוב.
לצפיה ב-'כל ההתנהלות הזאת יחד עם השירבוט ברמה של ילד'
כל ההתנהלות הזאת יחד עם השירבוט ברמה של ילד
25/10/2018 | 16:41
63
מעידים על הונאה. לא פחות. זה לא שרטוט, ואף איש מקצוע לא דורש את תשלום כל השכר מראש. אין דברים כאלה.
אני מציעה לך בחום לנתק מגע מהר ככל שניתן.
את צריכה להבין שאתם רק בתחילת הדרך. את לא צריכה ללמד אותה איך לתכנן או להציע לה פתרונות! זאת היא שצריכה להציע לך פתרונות טובים, ולהציע לך כמה סקיצות של חלופות אפשריות.
היא צריכה לדעת לתכנן, שלא לדבר על לשרטט בקנה מידה. (מה שיש כאן זה שירבוט ברמה של תלמיד חטיבה שקיבל שיעורי בית בשרטוט ...וגם היה מקבל מספיק בקושי) 
היא צריכה לחתום מולכם על חוזה שבו מוגדרות כל העבודות והשרותים שהיא נותנת לכם, ואילו אתם משלמים לפי התקדמות התכנון בשלבים השונים  (בין 4 ל 6 שלבים בד"כ).
אבל את חייבת להבין שגם אם תגיעו מחר לתכנית טובה (ואין סיכוי שזה יקרה ברמת החוסר מקצועיות כאן) זאת רק התחלת הפרויקט! מישהו יצטרך  להכין לכם מפרטים ומכרז קבלנים. מישהו יצטרך לתת ליווי מקצועי של הבניה - מה שנקרא פיקוח עליון.
יש לכם עוד שנה שנתיים של פרויקט.  

מה זה משנה שהגברת נחמדה ? בשביל זה אתם משלמים לה ? ולמהנדס כן/לא בעלה ?

אין דרך נחמדה להגיד את זה - תעזבו אותה , ועכשיו !
לפני שתבזבזו עוד זמן וכסף. ובעיקר לפני שתמצאו את עצמכם בתוך פרויקט כושל , עם עלויות נלוות עצומות בגלל תכנון לא מקצועי, כשלים וטעויות בלי סוף, ובלי ליווי מקצועי.

לצפיה ב-'לא לשלם הכל לפני גמר העבודה'
לא לשלם הכל לפני גמר העבודה
27/10/2018 | 00:01
45
לא לה ולא לאחרים. איזה מוטיבציה תהיה להם לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר?
עם כל בעלי המקצוע, תשמרו לפחות 30% לסוף העבודה.
גם אם יתווכחו איתכם.

סליחה, אבל מי שלוחץ ככה על הכסף עוד לפני שהתחיל לעבוד זה אומר שהוא לא עובד מהנשמה.
אני לא אדריכלית, אבל אני כן עצמאית בתחום אחר ועובדת עם קבלני משנה. מי שמציב לי רף כזה של תשלומים לא יקבל ממני עבודה...

לצפיה ב-'עכשיו כשאת מעלה את שרטוט המגרש...'
עכשיו כשאת מעלה את שרטוט המגרש...
25/10/2018 | 22:30
70
זה הופך להיות הזוי עוד יותר.
תמקמו את ה"סקיצה" בתוך קווי הבניין ותבינו שאין חצר אחורית- אז לאן נפתח חלון הממ"ד? שירותי ההורים? יציאה לחצר אחורית?!
הבעל מהנדס חשמל...?! ואיך הוא ממלא את תפקיד הקונסטרוקטור בדיוק..?!

הסיפור נשמע חשוד מאוד. חשוד מדי.
מומלץ לעזוב מהר.
לצפיה ב-'סקיצה קומת הכניסה'
סקיצה קומת הכניסה
05/11/2018 | 09:54
33
הסקיצה מתוכננת ממש לא טוב נכנסים לבית מול הכניסות לחדרים, כלל אין פרטיות
בסלון מספר פתחים שלא משאירים אפיךו פינה אחת לישיבה 
משקיעים כל כך הרבה בבנית בית גדול, קחו בעל מקצוע לתיכנון והתוצאה תהיה אחרת
לצפיה ב-'הרחבת בית פרטי דו משפחתי מקומה אחת לשתי קומות-'
הרחבת בית פרטי דו משפחתי מקומה אחת לשתי קומות-
22/10/2018 | 14:37
1
52
כמה צריכה להיות שכר טירחת האדריכל כולל טיפול בהיתרים ותכניות עבודה ?
ומה של המהנדס בניה ?
.
לצפיה ב-'מחשבון שכר טרחה '
מחשבון שכר טרחה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/10/2018 | 15:26
34
קיים מחשבון שכר טרחה באתר saf
הוא יכול לתת לך סדר גודל של שכר הטרחה עבור הפרוייקט הספציפי שלך. 
לצפיה ב-'צלם אדריכלות '
צלם אדריכלות
24/10/2018 | 13:05
22
שלום,

אשמח להצליץ על צלם לעבודות של עיצוב פנים ואדריכלות מאוד יסודי 
לצפיה ב-'אדריכל בחולון'
אדריכל בחולון
22/10/2018 | 12:53
1
22
מחפש אדריכל לבניית בית בחולון,יש המלצות?
לצפיה ב-'הכוונה לתכנון תוכנית או להגשה מול העירייה?'
הכוונה לתכנון תוכנית או להגשה מול העירייה?
29/10/2018 | 21:09
8
אני בתהליך דומה בחולון- יכול להמליץ בהודעה פרטית (לא מכיר אם נהוג להמליץ בפורום על בעלי מקצוע) על מהנדס ואיש מקצוע ברמה גבוהה מחולון שעבד במשך שנים בעירייה ושמטפל לי בתהליך.
לצפיה ב-'הפסקת העבודה עם האדריכל - אשמח לעזרתכם'
הפסקת העבודה עם האדריכל - אשמח לעזרתכם
21/10/2018 | 21:28
2
47
שלום לכולם,
לצערי, מסתמן שהאדריכל ואנחנו לא מתאימים זה לזה, ולא בטוח שניתן יהיה לגשר על הפערים.
יש חוזה, והוא כולל גם עיצוב פנים, בחירת חומרים וליווי ופיקוח אדריכלי עד תום הבנייה. למרבה הצער, אין תמחור של כל סעיף בנפרד.
כרגע יש גרמושקה מוכנה, או כמעט מוכנה. אשמח לשמוע מאלה מכם העוסקים בתחום איזה אחוז מהעבודה זה מהווה להערכתכם.
תודה רבה
לצפיה ב-'האם בחוזה קיים סעיף של "פילוג תשלומים"? '
האם בחוזה קיים סעיף של "פילוג תשלומים"?
( לעמוד שלי בתפוז )
22/10/2018 | 09:11
1
34
בחוזה בין אדריכל ללקוח לא תמיד מתמחרים כל סעיף בנפרד, אבל לרוב יש סעיף "פילוג תשלומים" ובו למעשה מתואר אופן התשלום לאדריכל בהתאם להתקדמות בפרוייקט. האם בחוזה בניכם יש סעיף שכזה? במידה וכן ייתכן שבפילוג התשלומים כתוב איזה אחוז משכר הטרחה עליכם לשלם עם סיום הכנת הגרמושקא ומסירת התכניות לועדה. 
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
25/10/2018 | 17:00
8
לצפיה ב-'איך עושים עיר טובה? סדרת הסכתים בהנחיית ניצן הורביץ '
איך עושים עיר טובה? סדרת הסכתים בהנחיית ניצן הורביץ
( לעמוד שלי בתפוז )
17/10/2018 | 00:46
23
אם לפעמים יצא לכם לשאול את עצמכם את השאלה הזו, ניצן הורביץ מנסה לתת על כך תשובה בסדרת הסכתים (פודקסטים) שנקראית "איך עושים עיר טובה?". 
הפרק הראשון עוסק בשאלה: מהי עיר? ובו הוא מראיין את יעל גרמן ראשת העיר הרצליה לשעבר ואת האדריכל הלל שוקן. 

לצפיה ב-'בניית מדרגות פנימיות לגג בטאבו'
בניית מדרגות פנימיות לגג בטאבו
19/10/2018 | 16:18
5
28
שלום לכולם!
האם אפשרי לבנות מדרגות בתוך הבית לגג השייך לדירה בטאבו?
כרגע הכניסה לגג היא חיצונית בלבד.
האם צריך אישור מיוחד מהעירייה לדבר כזה?
יכול להיות שלא יאשרו? בהנחה כמובן שמהנדס יחליט שזה אפשרי.
מהי העלות הצפויה?

תודה מראש!
זהבית.
לצפיה ב-'בניית מדרגות פנימיות לגג בטאבו מחייבת הוצאת היתר'
בניית מדרגות פנימיות לגג בטאבו מחייבת הוצאת היתר
( לעמוד שלי בתפוז )
19/10/2018 | 18:43
4
29
שלום זהבית,
מבחינה משפטית גם אם הגג שייך לדירה בטאבו אין זה אומר שבאופן אוטומטי, הדבר גורר גם הצמדה של זכויות הבניה הניתנות לניצול על הגג, לאותה דירה. הדבר נובע מכך שזכויות הבניה בבניין שייכות למעשה לכלל בעלי הדירות ונחשבות כחלק מקניינם. על כן, על מנת להצמיד זכויות בניה לבעלים של דירה ספציפית, על חשבון יתר בעלי הדירות, יש לקבל את הסכמתם של כלל הדיירים ולעגן את ההצמדה של הזכויות במסגרת תקנון הבית המשותף. כדי לעשות זאת עליך לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. 
במידה ותצליחי להצמיד את זכויות הבניה לגג המשויך לדירה תצטרכי גם להוציא היתר בניה שכן :
1- יש להוציא היתר בניה עבור עבודות בדירה, שיוצרות בין היתר, שינויים בקירות חיצוניים, דלת חיצונית, חלון חיצוני, מדרגות חיצוניות ושינוי גג קיים. מאחר ובניית המדרגות תכלול שינויים בגג הרי שיש להגיש היתר בניה לשם כך. 
2- לרוב בניית מדרגות כוללת גם בנייה של חדרון יציאה לגג (אם לא יותר מכך), והדבר מהווה ניצול של  זכויות הבניה. תכנון כזה מחייב בדיקה מקדימה שתענה על השאלה האם בכלל נותרו זכויות בניה בלתי מנוצלות בבניין.  
לצפיה ב-'וואו, תודה רבה על התשובה המפורטת! '
וואו, תודה רבה על התשובה המפורטת!
20/10/2018 | 08:42
3
21
תודה זוהר, מעריכה את זה מאוד!
נשמע כמו סיפור לא פשוט, כל העניין...
הבעיה היא שבגלל שהגישה לגג היא חיצונית לדירה, כמעט לא נעשה בגג שימוש...
אז במידה ואנחנו נרצה ללכת על זה סדר הפעולות צריך להיות כזה:
1. לפנות לעירייה ולברר האם נותרו זכויות בניה בלתי מנוצלות.
2.במידה ויש כמה לדעתך דרוש לחדרון יציאה לגג? מניחה שיהיה צורך לפתוח חלק יחסית גדול, כדי לאפשר לאנשים לעלות במדרגות ולא להתקע בתקרה...
הגג מחולק לשלושה חלקים שכל אחד מהם מוצמד בטאבו לדירה אחרת, אז אני מניחה שגם הדירות האחרות ירצו אפשרות לזכויות בניה..
3. במידה ויש מספיק זכויות בנייה כדי לאפשר בניית חדרון מספק, אצטרך לבקש את הסכמת כל הדיירים? או רק הרוב?
4. במידה ויש הסכמת דיירים, לשכור עורך דין שיטפל בעניין ההצמדה והתקנון
5. ורק אז לפנות לעירייה בבקשה לפתיחת פתח לגג.

הבנתי נכון?
תודה רבה!
לצפיה ב-'ניצול זכויות הבניה מחייב הסכמת כלל הדיירים '
ניצול זכויות הבניה מחייב הסכמת כלל הדיירים
( לעמוד שלי בתפוז )
20/10/2018 | 22:02
2
17
מאחר וזכויות הבניה שייכות לכל אחד מדיירי הבנין, ניצול שלהן מחייב אותך לקבל את הסכמת כל הדיירים. 
שטחו של חדרון עליה לגג יכול להיות קטן מאוד (תלוי בתכנון שתעשי),  כאשר שטח הרצפה עליו נבנות המדרגות לא נכלל בחישוב השטחים החדש. רק שטח הגג אותו סוגרים וממנו יוצאים לגג שאיננו מקורה, נכלל בחישוב השטחים. אגב, שטח איננו מתייחס לגובה תקרה, שבכל מקרה צריכה להיות בגובה כזה שיאפשר לאנשים לעלות במדרגות מבלי להתקע בתקרה. מציעה לך להתייעץ עם אדריכל/הנדסאי אדריכלות שיוכל לסייע לך בתהליך. 
לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
21/10/2018 | 14:42
1
10
האם אדריכל יוכל גם לקבוע אם זה בכלל בטיחותי לפתוח פתח בתקרה?
או שצריך בשביל זה מהנדס?
לצפיה ב-'מיקום הפתח המדויק בתקרה ייקבע ע"י מהנדס, בתיאום עם האדריכל'
מיקום הפתח המדויק בתקרה ייקבע ע"י מהנדס, בתיאום עם האדריכל
( לעמוד שלי בתפוז )
21/10/2018 | 20:40
9
גודל הפתח וצורתו ייקבעו על ידי האדריכל, בהתאם למיקום וצורת המדרגות שיבחרו על ידך ועל ידו. המהנדס צריך לאשר (או לחילופין לשלול) את מיקום המדרגות שנבחר. לרוב אין בעיה קונסטרוקטיבית לפתוח פתח בתקרה קיימת, אבל האישור הסופי ניתן כאמור על ידי המהנדס. 
לצפיה ב-'הקלה באחוזי בניה ?'
הקלה באחוזי בניה ?
17/10/2018 | 14:54
5
41
שלום,
רציתי לברר סוגיה כללית...
קראתי פעם שניתן לבקש הקלה ולהגדיל את שטחי הבנייה הקיימים... משהו שקשור ל 6% ?!
האם אני מבין נכון ... כלומר, נגיד ומדובר על בניית בית פרטי שהשטח העיקרי שמותר הוא 200 מר למשל ... האם ניתן לבקש הקלה ולהגדיל את הנ״ל ?
מישהו יכול לעשות לי סדר ?
תודה. 
לצפיה ב-'הקלה של 6% '
הקלה של 6%
( לעמוד שלי בתפוז )
19/10/2018 | 18:56
4
42
רק במבנים שמתבססים על תכניות, שאושרו או הופקדו לפני 1.8.89 ניתן לבקש  הקלה של 6% מעבר לזכויות המותרות בתכנית. כלומר אם על סמך התכנית אתה יכול לבנות בית בשטח של 200 מ"ר אזי לאחר אישור ההקלה תוכל לבנות 212 מ"ר, וזאת רק במידה והתכנית (התב"ע) אושרה או הופקדה לפני 1.8.89. 

לצפיה ב-'תודה ...'
תודה ...
20/10/2018 | 15:02
3
17
אז אני מבין שתוכנית שהופקדה לאחר המועד הנ״ל לא זכאית להקלה ... ואחוזי הבניה ישארו בעינם לפי התוכנית הקובעת ללא סייגים או ההקלות ?
לצפיה ב-'במידה וישנן הקלות הן תופענה בתב"ע הרלוונטית '
במידה וישנן הקלות הן תופענה בתב"ע הרלוונטית
( לעמוד שלי בתפוז )
20/10/2018 | 22:08
2
11
לצפיה ב-'תיקון טעות של זוהר'
תיקון טעות של זוהר
21/10/2018 | 19:33
1
18
ההקלה היא של תוספת 6% משטח המגרש !!! ולא מהשטח המותר לבניה …
לצפיה ב-'אכן- 6% משטח המגרש. תודה על התיקון'
אכן- 6% משטח המגרש. תודה על התיקון
( לעמוד שלי בתפוז )
21/10/2018 | 20:30
7
לצפיה ב-'הגדרה של קומה ע"פ התב"ע'
הגדרה של קומה ע"פ התב"ע
16/10/2018 | 01:26
1
44
שלום,
התב"ע מאפשרת מבנה בן 2 קומות, גובה מקסימלי 9 מטר.
המגרש הוא מגרש מדורג, מפלס הכניסה בגובה הכביש ו"נפילה" של 3 מטר באמצע המגרש. מה ייחשב לקומה בהגדרת התב"ע? האם המפלס הנמוך (עמודים) שמתחת למפלס הכניסה נספר כקומה? כמרתף? השאלה היא האם מותר לבנות קומה נוספת מעל מפלס הכניסה או שזו חריגה ומדובר ב 3 קומות. ( יש אישור בתב"ע לבנית מרתפים של עד 50 מ"ר)

תודה
לצפיה ב-'שאלה מורכבת שנידונה גם בערכאות משפטיות '
שאלה מורכבת שנידונה גם בערכאות משפטיות
( לעמוד שלי בתפוז )
17/10/2018 | 13:05
32
שלום לך
התשובה לשאלה שאתה שואל איננה חד חד משמעית ונידונה גם בערכאות משפטיות. כך שאת התשובה שאני כותבת כרגע יש לבדוק היטב עם האדריכל ו/או עורך הדין שמלווים אותך בתהליך הבניה/רכישת המגרש. 
ההגדרה של מרתף לפי חוק התכנון והבניה הינה: 
מרתף- "חלק מבנין, שהחלל בין רצפתו לתחתית תקרתו נמצא כולו או חלקו מתחת למפלס פני הקרקע המתוכננים או פני הרחוב לאורך יותר מפאה אחת של החלל, ושפני תקרתו אינם גבוהים יותר מ-1.20 מטרים מפני הקרקע האמורים או מפני הרחוב. 
קומה מוגדרת כחלל, בכל צורה גאומטרית שהיא, המשתרע בין שתי רצפות סמוכות הנמצאות זו מעל זו, שגובהו גדול מ-1.80 מטרים, למעט עליית גג ויציע.
מאחר ואתה מתאר מצב בו המגרש מדורג והפרש הגבהים הוא 3 מטרים הרי שאם תבנה קומה במפלס הנמוך היא תהיה גם גבוהה מ-1.80 (לפחות 3 מטרים כדי לגשר על הפרש הגבהים במגרש) וגם תהיה גלויה ב-3 פאות לכל הפחות. לפיכך, על פי הגדרות בחוק התכנון והבניה, הרי שהקומה הנמוכה ממפלס הרחוב תחשב כקומה רגילה ולא כקומת מרתף. 
לצפיה ב-'חידוד ההבדל בין עבודת אדריכלות לעיצוב פנים'
חידוד ההבדל בין עבודת אדריכלות לעיצוב פנים
14/10/2018 | 20:19
9
80
שלום לכם. 
רכשנו בית ישן, ואנחנו מעוניינים לשפץ אותו ולהוסיף חדרים. 
קיבלנו מספר הצעות מחיר מאדריכלים, חלקם גם עושים את עבודת עיצוב הפנים.
חלקם נתנו לנו הצעות מלאות של גם אדריכלות וגם עיצוב פנים, וחלקם נתנו לנו הצעות של אדריכלות בלבד. 
כל הצעה נראית אחרת לגמרי, ואנחנו די אבודים.  מכמה סיבות:

- אנחנו שוקלים אם לקחת בכלל עיצוב פנים, או שמספיק לנו מספר מפגשי הום סטיילינג. 
 - אנחנו לא מצליחים להבין איפה נגמרת עבודת האדריכל ומתחילה עבודת מעצב הפנים... 
 - האם האדריכל עובד איתי על הנדסת אנוש של המיקומים? מסלולי הליכה, סגנון חיים שלנו... היכן כדאי לשים ספה, היכן כדאי לשים גז, נקודות חשמל, מתגים, נקודות מאור....
או שהאם הפרטים האלו בהגדרתם הם התמחות של מעצב פנים?

אשמח לחידוד ההבדלים בין השניים ועל אילו פרמטרים אני צריכה לשים דגש בחתימה על הצעת המחיר מול האדריכל, במידה וארצה לעבוד עם אדריכל בלבד. (ז"א מה שאני חייבת חייבת חייבת לקבל מהאדריכל)

מקווה שהסברתי את עצמי...
תודה מראש לעונים! 
לצפיה ב-'לפני שאני עונה...'
לפני שאני עונה...
( לעמוד שלי בתפוז )
15/10/2018 | 13:03
1
55
האם במסגרת השיפוץ אתם שוקלים להגדיל את שטח הבית הישן/להוסיף קומה?
מה אתם מתכננים לעשות? התשובה לשאלה שלכם מורכבת ועדיף לענות לכם בהתאם למה שאתם מתכוונים לעשות.  
לצפיה ב-'כן'
כן
16/10/2018 | 12:32
32
הבית הבנוי הוא קומה וחצי
אנחנו מתכוונים לבטן את התקרה (חלקה רביץ וחלקה בניה אחרת לא ברורה) כמו שצריך ולהשלים את הקומה העליונה.
לצפיה ב-'קצת קשה - לחדד - כי...'
קצת קשה - לחדד - כי...
15/10/2018 | 22:03
6
58
אזורי החפיפה בין התחומים, הם מאוד רחבים. 
הגבולות יכולים להיות מאוד מטושטשים.

בהמשך לשאלה המנחה של זוהר, אתחיל אולי ממה שנמצא באופן מובהק בתחום האחריות הבלעדי של האדריכל ומחוץ לתחום של המעצב פנים (מטעמי נוחות אני רושם בלשון זכר - אדריכל, מעצב. כמובן שהכוונה היא גם לאדריכלית ומעצבת)

כל עבודה שדורשת הוצאת היתר בנייה - תוספת שטחים, שינויים חיצוניים ושינויים בחזיתות המבנה, שינויים קונסטרוקטיביים למבנה וכן הלאה - התכנון שלה חייב להתבצע על ידי אדריכל או הנדסאי אדריכלות מוסמך.מוסיף לזה גם אם השיפוץ לא כולל את כל הנ"ל ולא דורש היתר בנייה, אבל הוא שיפוץ מורכב וגדול, הייתי ממליץ להיעזר בשירותיו של אדריכל, עם או בלי מעצב פנים.

עכשיו אפרט בגדול את שלבי העבודה:
1. בניית פרוגרמה. לשבת אתכם ולגבש מה ומי ואיך וכמה. כמה חדרים, מה הארגון שלהם. כן שרותי אורחים, לא שירותי אורחים איפה המטבח, איפה הסלון וכן הלאה וכו'.
2. על סמך כל המידע שנאסף - הנתונים הפיזיים של הבית, ושקלול הרצונות והצרכים שלכם - הכנת סקיצה ראשונית. התהליך הזה יכול לקחת זמן. יכול להיות שהאדריכל יכין סקיצה אחת, שלא תראה לכם. אופציה שנייה ושלישית, עד שתגיעו למשהו, ואחר כך ימשיכו - שינויים ושיפורים, fine tuning עד שתגיעו לתכנון האופטימלי.
3. מכאן יתחיל שלב של פירוט, של ירידה לפרטים והכנת סט של תכניות לביצוע (כמובן אם נדרש היתר בנייה - אז קודם כל הכנה וקבלת היתר בנייה) 

אפשר להגיד שבגדול עד כאן זה התחום המובהק יותר של האדריכל. גם מכאן והלאה זה עדיין תחום עבודה של אדריכלים, אבל גם מעצבי פנים (מקצועיים ורציניים, לא שרלטנים שעשו קורס של שבועיים) יכולים לעשות את העבודות המפורטות מכאן (מאידך יש גם מעצבי פנים שיודעים לעבוד על פרוגרמה, ועל תכנון ראשוני)

תכניות הריסה ופירוקים.
תכניות מפורטות של הבית - כולל בנייה חדשה, העמדת ריהוט, סימון חלונות ודלתות, ופרטים מיוחדים. פירוט של מדרגות אם דרוש.
תכניות של ריצוף ושל תקרות.
תכניות חשמל ואינסטלציה. 
תכניות מפורטות של אזורים מיוחדים - כמו מטבח, פרישות של אמבטיות ושרותים וכו'. 
כתבי כמויות, אמדן ומפרטים.
אמצעי המחשה - סקיצות ידניות או הדמיות.

עכשיו אפשר להגיד ש-מכאן זה כבר התחום יותר של המעצב פנים, 
של ה-"הלבשה" ו-"הסטיילינג",
למרות ש-יש לא מעט אדריכלים שמתעסקים גם עם זה - 
אדריכלים טוטאליים שהם גם מעצבי פנים.

בחירות של גוונים, ריצופים, חיפויים, אביזרים. 
בחירות של ריהוט, "אקססוריז", וילונות, גופי תאורה וכו'.
עיצוב לפרטי פרטים ללכת אתכם לחנויות לבחור דברים.

ההמלצה שלי - כל מתכנן - אדריכל, מעצב פנים שאתם פונים אליו,
לבקש הצעות מפורטות כמה שיותר,
הצעות שמחלקות את העבודה לשלבים באופן כזה שתוכלו לבחור - 
לקחת חלקים מסויימים של העבודה - וחלקים אחרים לא לקחת,
ושכל חלק/פרק כזה של עבודה, יתומחר בנפרד.

לצפיה ב-'וואו תודה! '
וואו תודה!
16/10/2018 | 12:36
5
32
כל הצעה נראית ממש אחרת, לא ידעתי שצריך גם תכניות פירוקים למשל...
האם מקובל להגיע לאדריכל עם רשימה כזו ולדרוש שתופיע בהצעת המחיר?
(גם אם זה יכלול עדכון ההצעה..)

ועוד שאלה- האדריכלית שהכי מצאה חן בעיננו המליצה לא לעבוד עם כתב כמויות, אז מה מחליף אותו מול הקבלן? השרטוטים שעל פיהם נקבל הצעות מחיר?
לצפיה ב-'הי, בואו נעשה סדר לפני שתעשו טעויות '
הי, בואו נעשה סדר לפני שתעשו טעויות
( לעמוד שלי בתפוז )
16/10/2018 | 16:09
4
47
קניתם בית ישן ואתם רוצים להרחיב ולהגדיל את הקומה השניה. 
המשמעות היא קודם כל שיפוץ שמחייב הוצאת היתר בניה ואת זה יכול לעשות רק אדריכל או הנדסאי אדריכלות (ולא מעצב פנים). 
הוצאת היתר בניה אורכת מספר חודשים אם לא למעלה מכך, אז זה משאיר לכם זמן להערך למכרז הקבלנים. 
חוץ מזה אדריכלית (בטוח שהיא אדריכלית?) שאומרת לכם לא להוציא כתב כמויות עבור פרוייקט כזה לא יודעת על מה היא מדברת (!). 
אם היה מדובר בפרוייקט קטן בהיקף מצומצם, אז מילא. באמת לא חייבים כתב כמויות. אבל אתם אומרים שאתם רוצים להוסיף קומה שניה, לשפץ את קומת הקרקע... מדובר בפרוייקט מורכב שיש להערך לקראתו ברצינות הראויה. 
כתב הכמויות הוא למעשה בסיס ההתקשרות שלכם מול הקבלן והוא בעצם הדרך היחידה לתמחר פרוייקט גדול ונרחב כמו שאתם רוצים לעשות. כל דרך אחרת היא מתכון בטוח לבעיות בתמחור ובעיות במפרט העבודה לביצוע. כי כתב כמויות לא כולל רק פרוט של כמויות האלמנטים המשמשים בבניה אלא גם אינפורמציה חיונית לגבי השטחים של כל אחד מחללי הבית, תוך התייחסות לנתונים קונסטרוקטיביים, הנדסיים, אדריכליים וכל אינפורמציה נוספת המתאפיינת בתכנית המבנה עד לפרט הקטן ביותר. ככל שהמידע המופיע בכתב הכמויות יהיה מדויק יותר, כך גם הפרויקט יתנהל בצורה חלקה ונכונה ואתם תוכלו לשלוט בצורה טובה יותר בהוצאות הפרוייקט. 
כיום אדריכלים רבים עוסקים גם באדריכלות וגם בעיצוב פנים ואני ממליצה לכם לפנות למשרד מקצועי שכזה שיתן לכם מענה הן בנוגע להיבטים של תכנון הבית לצורך קבלת היתר הבניה והן מענה לכל מה שקשור לתכנון הפנימי של הבית (עיצוב פנים). 

לצפיה ב-'תודה... עכשיו ממש נלחצתי '
תודה... עכשיו ממש נלחצתי
16/10/2018 | 22:01
24
נפגשנו עם ארבעה אדריכלים שונים, וכולם אמרו לנו את אותו הדבר לגבי כתב הכמויות...
חוץ מאחת שאמרה לנו שכדאי כתב כמויות אבל אפשר גם להסתדר בלי
השאר אמרו לנו שעדיף לתת לקבלנים את השרטוט ולקבל מהם הצעה מסודרת, עם מפרטים מסודרים וכו'...

האם זו אותה גברת בשינוי אדרת?

לגבי הקטע של ההיתר כן ברור לנו שאנחנו נכנסים לפרויקט שיארך אולי יותר משנה בגלל הנושא של ההיתר.

לצפיה ב-'אגב, ממש אחלה פורום! '
אגב, ממש אחלה פורום!
16/10/2018 | 22:05
2
25
אני עוקבת אחריכם תקופה (מאז שהחלטנו לקנות בית פרטי)
תענוג לקרוא את המקצוענים שמגיבים ומסייעים לאנשים.
לצפיה ב-'תודה רבה על המחמאה '
תודה רבה על המחמאה
( לעמוד שלי בתפוז )
17/10/2018 | 00:36
1
41
...בנוגע לכתב הכמויות. לתת לקבלן לתמחר פרוייקט רק על פי תכניות זה לא מספיק. זה אפשרי אבל זה מהווה פתח לאי דיוקים בתמחור, סחטנות של הקבלן בנוגע לדברים שהוא "לא ידע שיהיה צורך לעשות בפרוייקט ולכן לא תומחרו מראש" ואי דיוקים במפרטי העבודות השונים (לדוגמא מפרט איטום חדרים רטובים, מפרט חשמל, אינסטלציה, טיח, צבע וכדומה). 
ללקוחות שלי שעומדים בפני שיפוץ רחב וגדול אני ממליצה לעבוד עם מנהל פרוייקט שירכז עבורם את כל  ניהול הפרוייקט ויפקח על כל התהליך מתחילתו ועד סופו. בתחילת התהליך מנהל הפרוייקט מרכז את כתבי הכמויות של הקונסטרוקטור, יועץ האינסטלציה והאדריכל, מוסיף או מעדכן את מפרטי הבניה, שאותם הוא ממליץ לבצע במסגרת השיפוץ, וכך יוצר מסמך שלם ואחיד אותו הוא מוציא למכרז בין מספר קבלנים. כך הצעת המחיר שמתקבלת מכל אחד מהקבלנים מתייחסת לאותם סעיפים בדיוק וקל להשוות, להבין ולהחליט עם איזה קבלן תרצו להמשיך לעבוד. 
תארו לכם שאתם מגישים תכניות אדריכליות ל-4 קבלנים שונים. נראה לכם שתקבלו 4 הצעות מחיר שמתייחסות לאותם דברים? קבלן אחד "ישכח" לתמחר סעיף מסוים, קבלן אחר משתמש בחומרים זולים יותר, קבלן שלישי יציע הצעה פאושלית והרי לכם בלגן בהתגלמותו. תהיו במצב שבעצם אתם משווים תפוחים לאגסים ולא תפוחים לתפוחים ותמצאו את עצמכם מבולבלים ואובדי עצות. 
הרי העדתם שאתם כבר מבולבלים רק מהצעות המחיר של האדריכלים שהן לאין ערוך זולות יותר ופשוטות יותר מהצעות המחיר של הקבלנים, אז נראה לכם שבהמשך זה יהיה פשוט יותר או קל יותר? 
סיבה נוספת לערוך כתב כמויות (לצורך העניין גם אם יש קבלן אחד) היא שכתב כמויות מצורף כנספח לחוזה שעליו חותמים עם קבלן השיפוצים והוא מהווה מסמך משפטי שמחייב את הקבלן לעמוד בהתחייבויותיו.
אני ממליצה לכם לקרוא ולראות את הסרטון באתר מידרג שמתייחס לנושא:
מלבד זאת יש ברשת הרבה מאוד מידע על הנושא. מציעה לכם לחקור קצת ולרדת לעומקם של דברים. 

לצפיה ב-'תודה רבה רבה רבה!!'
תודה רבה רבה רבה!!
18/10/2018 | 19:35
13
הבהרת לי כמה נקודות חשובות.
לא הכרתי את הסרטונים של מדרג. תודה גם על זה

סופשבוע נעים
לצפיה ב-'Living Green in a Tiny Home‬ '
Living Green in a Tiny Home‬
( לעמוד שלי בתפוז )
15/10/2018 | 08:36
24
בהמשך לשאלתה של אליס54 בנוגע לבתים שמשלבים קראוונים נתקלתי בכתבה על  קראוון קטנטן המספק לאדם החי בו את כל צרכיו הצנועים. 
https://www.youtube.com/watch?v=svzZUAMtT3c

לצפיה ב-'אומדן מחיר לתכנון בית'
אומדן מחיר לתכנון בית
10/10/2018 | 12:14
2
82
שלום לכולם,
בימים אלו אני רוכשת בית דו משפחתי שדורש שיפוץ קטן ותכנון מחדש של האזורים.
אני רוצה לקבל אומדן מחיר לייעוץ ותכנון שכזה.
מדובר בבית עם שני מפלסים, בנוי 170 מ"ר.
בקומה התחתונה אני רוצה לתכנן נכון את המטבח, יחידת אירוח קטנה במקום סוויטת הורים גדולה הכוללת מטבחון קטן במקום חדר ארונות, כניסה ליחידה וכו'.
בקומה העליונה ארצה להזיז את האמבטיה והשירותים לחלל צמוד שכרגע ריק ולהוסיף עוד שירותים ואמבטיה לאחד החדרים בכדי להפוך את החדר לסוויטת הורים (יש מקום בצמוד לאמבטיה הקיימת כך שאפשר להעביר מים וביוב) ואולי לשנות את מיקום מכונת הכביסה... שלושת חדרי השינה ישארו בגדול כפי שהם.

אין לי צורך בעיצוב פנים של החללים מבחינת סוג קרמיקה, ריצוף, ריהוט, אקססוריז וכל המשתמע.... אני רק רוצה תכנון נכון של החלל.
בשביל זה אני צריכה אדריכל נכון? :) לא מעצב פנים? 
ברור לי שזה תלוי בהרבה דברים אבל יש למישהו אומדן מחיר כמה אמור לעלות תכנון שכזה... 

תודה מראש לעונים
לצפיה ב-'נהוג לתמחר לפי 10% ממחיר הבנייה'
נהוג לתמחר לפי 10% ממחיר הבנייה
12/10/2018 | 18:23
44
"מחיר מחירון". אבל אדריכלים צעירים בתחילת הדרך יסתפקו בפחות. אבל אין בטחון שהתוצאה תהיה אופטימלית.
לצפיה ב-'עלות איש מקצוע לתכנון פנים של בית דו משפחתי '
עלות איש מקצוע לתכנון פנים של בית דו משפחתי
( לעמוד שלי בתפוז )
13/10/2018 | 08:13
58
הי,
עבור מה שאת מתארת תוכלי להעזר הן באדריכל והן במעצב פנים. אם את סבורה שכתוצאה מהשינויים שנוצרים תרצי ליצור גם שינויים בחזיתות המבנה, אז מראש כדאי לך להעזר באדריכל, שבמידת הצורך יוכל להגיש בקשה להיתר עבור שינויי החזיתות (מה שמעצב פנים לא יוכל).
מכיוון שלא ברור בשלב זה מה בדיוק העבודה כוללת, שכן מדובר בשינוי במיקום חדרים ולא ברור מה תהיה השפעת השינוי על הבית אני מניחה שעלות עבודה כזו נעה בין 5000 ש"ח עבור עבודה מצומצמת ועד  15,000-20,000 עבור עבודת תכנון מקיפה וכוללת יותר.
לעיתים קרובות נראה בהתחלה שהיקף העבודה איננו גדול אולם כשמתחילים לעבוד על התכנון הלכה למעשה, "עם האוכל בא התאבון", ומתווספים עוד ועוד אלמנטים לתכולת העבודה,  דבר שמעלה את גובה עלות התכנון בהתאם. 
לפני שעורכים שינויים פנימיים בוילה כה גדולה אני מציעה בחום לשכור את שירותיו של מודד מקצועי שיערוך תכנית מדידה מדוייקת של כל קומות הבית. תכנית  זו תהווה בסיס לכל עבודת התכנון והעיצוב בהמשך ואת עלותה כדאי להוסיף גם כן בשלב זה כחלק מעלות התכנון (עלות תכנית מודד כמה אלפי שקלים בודדים, תלוי במשרד המבצע). 
שיהיה בהצלחה 
לצפיה ב-'המלצה לספק חלונות בלגיים'
המלצה לספק חלונות בלגיים
09/10/2018 | 23:33
28
היי..
אשמח להמלצה לספקי חלונות בלגיים מברזל..
בנוסף אם מישהו יודע מה ההבדל בין שיטות הגילוון השונות ומה עדיף, אשמח לשמוע.

תודה

מנהל/ת הפורום

אודות:
זוהר רוזנפלד היא אדריכלית רשומה (B.Arch.) בוגרת בית הספר לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב משנת 2001 בהצטיינות. עבדה במספר משרדי אדריכלות בולטים, ומשנת 20
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ