לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1237512,375 עוקבים אודות עסקים

פורום אדריכלות

פורום אדריכלות הוא מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון בעולם המרתק של עיצוב ותכנון אדריכלי.
הפורום מיועד לכל מי שמתעניין בגישות לעיצוב ותכנון, רישוי, היתרים ובנייה. ניתן להעלות סקיצות, רעיונות ושאלות מעולם האדריכלות, ולקבל מענה מקצועי מהגולשים והנהלת הפורום. סטודנטים לעיצוב ואדריכלות מוזמנים להעלות לכאן עבודות שלהם ולקבל חשיפה ועזרה, וכמו כן אדריכלים מוזמנים להציג פרוייקטים מעניינים וגישות לעיצוב ולתכנון. 

גולשי הפורום קוראים לשיח ענייני, ומבקשים לשמור על כבודו של מפרסם ההודעה ומושאה. אין להעלות לפורום הודעות פרסומיות בשום נושא. 

בברכת גלישה מועילה ומהנה,
הנהלת הפורום.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אדריכלות

פורום אדריכלות הוא מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון בעולם המרתק של עיצוב ותכנון אדריכלי.
הפורום מיועד לכל מי שמתעניין בגישות לעיצוב ותכנון, רישוי, היתרים ובנייה. ניתן להעלות סקיצות, רעיונות ושאלות מעולם האדריכלות, ולקבל מענה מקצועי מהגולשים והנהלת הפורום. סטודנטים לעיצוב ואדריכלות מוזמנים להעלות לכאן עבודות שלהם ולקבל חשיפה ועזרה, וכמו כן אדריכלים מוזמנים להציג פרוייקטים מעניינים וגישות לעיצוב ולתכנון. 

גולשי הפורום קוראים לשיח ענייני, ומבקשים לשמור על כבודו של מפרסם ההודעה ומושאה. אין להעלות לפורום הודעות פרסומיות בשום נושא. 

בברכת גלישה מועילה ומהנה,
הנהלת הפורום.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
בונים? משפצים? מתכננים? 
זה המקום שלכם להתייעץ, לחלוק רעיונות ולשתף את העולם בהשראה וביצירה.
 אדריכלות היא מקצוע רחב היקף הנוגע בתחומים רבים. 

פורום אדריכלות של אתר תפוז הוא המקום המקצועי, המגוון והעדכני לכל המתעניינים בתחום התכנון והבנייה, ובשאר התחומים הנוגעים והמתייחסים לעיצוב הסביבה הבנויה בה אנו חיים.
בין אם אתם בונים, מתכננים או חובבי אמנות וטכנולוגיה, בפורום זה תמצאו קהילה מקצועית ומנוסה, שתנסה לסייע ולייעץ בכל שלב. 
הפורום מעודד העלאת רעיונות, הגיגים ותכנים איכותיים מכל גולשיו.

בברכת ביקור מועיל ומהנה בפורום,

המשך >>

לצפיה ב-'אדריכל וכתבי כמויות ?'
אדריכל וכתבי כמויות ?
15/02/2019 | 09:18
8
29
הי,
רציתי לשאול מה נהוג ...
אנחנו עומדים לבנות בית פרטי... מבין שכדי לקבל הצעות מקבלנים... נצטרך כתב כמויות מפורט ומדוקדק. 
האדריכל שלנו כהגדרתו מכין ...תוכניות אדריכליות מפורטות לביצוע.. שהבנתי שזה לא כתב כמויות. 
מה ההבדל בעצם ומה נהוג ... ? במידה ואני לא זקוק למפקחים שהם בדרכ מכינים זאת.
בנוסף... הבנתי שאני גם נדרש לתוכניות של קונסקרטור ?
אשמח לדעתכם/ן... 
לצפיה ב-'יש קצת בלבול מושגים בתחום הזה. '
יש קצת בלבול מושגים בתחום הזה.
15/02/2019 | 10:55
1
17
מתפקידיו של האדריכל להכין עבורכם מכרז קבלנים מלא, איתו אפשר לבקש הצעות מחיר ברות השוואה.
המכרז מכיל גם מפרט - זהו המסמך שלפעמים קוראים לו כתב כמויות (בטעות) והוא אמור להכיל את פירוט כל סוגי העבודות והמוצרים, והוראות ביצוע, בהשלמה למה שמופיע בתכניות המפורטות.
לפיכך - האדריכל אמור להכין מפרט כחלק מהמכרז.

כתב כמויות נבנה על בסיס המפרט+התכניות, ומפרט את הכמות של כל סעיף (כמה מ"ר טיח, כמה מ"א פנלים וכו) אותו בד"כ לא אדריכל מכין, אלא מפקח או הקבלן.

לצפיה ב-'זה מה שכתוב לנו בהסכם עם האדריכלית ..'
זה מה שכתוב לנו בהסכם עם האדריכלית ..
15/02/2019 | 14:14
15
הבנו ממנה שזה אכן לא כתב כמויות ביום ראשון ננסה לחדד עמה את הנושא. 
בינתיים זה מה שרשום בהסכם שלה...

תוכניות עבודה ארכיטקטוניות מפורטות לביצוע הכוללות:
גליון תוכנית העמדה
תוכנית מידות מפורטת
תוכנית גגות כולל ניקוזים, מרזבים מסתורים וכו
חזיתות וחתכים 
רשימות אלומיניום
תוכנית אינסטלציה וחשמל מפורטות 
גיליון פרטי בניין
תכנון שטחי חוץ וחניות 
האם זה יספק בסופו של דבר לגשת לקבלנים ?
הבנתי שעדיף לגשת לקבלן להצעה עם כתב כמויות מדויק וככה לקבל הצעת מחיר בהתאם. 

לצפיה ב-'אתה בהחלט נדרש לתכניות של - קונסטרוקטור!'
אתה בהחלט נדרש לתכניות של - קונסטרוקטור!
15/02/2019 | 18:27
16
תראה, בהתאם לרמת ההבנה שלך ב-בניה ותהליכי בניה, אני ממליץ לך בחום כן להזדקק למפקח או מנהל פרויקט, ולא רק בשביל להכין כתבי כמויות!.

אפשר לגשת לקבלנים לקבל הצעות מחיר על בסיס תכניות מפורטות ומדוקדקות שסוגרות את כל הפינות, אבל מהרבה סיבות, יותר עדיף לגשת גם עם כתבי כמויות.

בעקרון אדריכל יכול, אם הוא רוצה, להכין כתבי כמויות (אדריכליות) מהקונסטרוקטור לקבל כתבי כמויות הנדסיות. ממהנדס חשמל ואינסטלציה (במידה ויש) כתבי כמויות בהתאם. 

אם בכל זאת לא יהיה מפקח, אפשר לקחת מישהו -באופן נקודתי שיעזור בהכנת כתבי כמויות ועריכת מכרז קבלנים מסודר, שיכלול את כל התחומים הנדרשים. 

בהצלחה!.
לצפיה ב-'אמליץ לך לקחת כתבי כמויות בתשלום מבעל מקצוע רלוונטי '
אמליץ לך לקחת כתבי כמויות בתשלום מבעל מקצוע רלוונטי
15/02/2019 | 19:31
3
21
ולהמנע מלהשתמש בתוכנית שמספקת האדריכל שגם אצלי זה היה כלול במחיר
מעוניין בהסבר? מצויין

הפירוט היה מיועד לתוכנית עבור בית פרטי (250 מטר עם חשמל חכם) והתוכנית הגיעה מהאדריכל- 4 עמודים עם ספירה כוללת של נקודות ומיקומים..
החשמלאי הראשון שנפגשתי איתו (שלמזלי שהיה קרוב משפחה) עצר אחרי דקה ושלח אותי להכין פירוט חדש ויותר יסודי אצל מתכנן חשמל- אחרי שקיבלתי את המפרט המלא הבנתי את ההבדלים בין התוכנית שהייתה לי ביד לבין התוכנית החדשה:
25 עמודים מלאים עם מיקומים כולל מיקומי תאורות חוץ\אזעקות פנים\חיישני עשן\אודיו אם יהיה לך בבית\משאבת חוץ\בידוד לוחות חשמל\עובי מתכת בארונות וכו'.
לדעתי להשתמש בתוכנית של אדריכל יעלה לך ביוקר (!) בהמשך הדרך כי כל שינוי או מיקום שגוי של החשמלאי תצטרך לריב איתו על תשלום ויותר חשוב על הזמן שתאבד בבניה בגלל הטעויות וחוסר הירידה לפרטים
שוב- הזול עולה ביוקר.
לדעתי האישית והיום אני מבין את זה לעומק (כולל ה"כפל תשלום" ששילמתי גם לאדריכל ולאיש מקצוע)- תוכנית מפורטת למזגנים ולחשמל זו חובה לעשות אצל בעל מקצוע ולא אצל אדריכל כיוון שאם כל הכבוד לידע שצבר לאורך השנים- אין לו את היכולת לתכנן תוכנית מיזוג איכותית עם שיקולי אוויר חוזר\טכנולוגיות חדשות שנכנסו לדוגמה.
המזגן יעבוד ויקרר את הבית כנ"ל לגבי החשמל, אבל לא מושלם...

לצפיה ב-'השאלה ..'
השאלה ..
15/02/2019 | 19:54
1
17
האם הצעת מפקחים למינהם להכנת כתבי כמויות מספקת ...
או ש...
עדיף לקחת יועץ חשמל, מיזוג, אינסטלציה, גגות ועוד ועוד ...
בסוף לא יישאר כסף לבית ...
לצפיה ב-' מאמין שזה לא המקום לחסוך'
מאמין שזה לא המקום לחסוך
15/02/2019 | 20:03
20
עלות הקמת תוכנית כזו היא סביב 10,000 ש"ח
לדעתי המחיר שווה כל שקל כיוון שהמחיר של חציבה בקיר כדי להוסיף או להזיז נקודת חשמל היא די גבוהה כולל פספוס בבנייה של מיזוג האוויר.
אם לא תוכל לעמוד בהשקעה כספית כזו אוכל לשלוח לך בפרטי את סיכום הנקודות העיקריות שכדאי לשים אליהם לב ולוודא שנמצאות אצלך בתוכנית החשמל.
לגבי תוכניות מיזוג אוויר לא אוכל לעזור כי לכל בית יש את התכנון שלו וקטונתי לעזור בתחום הזה

לצפיה ב-'אלא אם אתם עובדים עם אותו אדריכל - הקביעה שלך מטעה.'
אלא אם אתם עובדים עם אותו אדריכל - הקביעה שלך מטעה.
17/02/2019 | 17:37
4
יש אדריכלים שמכינים יופי של מפרט (כתב כמויות). כמובן שזו עבודה מרובה ולקוחות רבים לא ממש ששים לשלם לאדריכל כראוי...
מציעה לך לבדוק עם האדריכל הספציפי שלך ואולי לבקש ממנו לראות דוגמה של כתב כמויות שעשה ללקוחות.
כמובן שתמיד אפשר לפנות למישהו אחר לצורך הענין.
לצפיה ב-'בו ונעשה סדר שיקל עליך '
בו ונעשה סדר שיקל עליך
16/02/2019 | 19:54
10
ראשית לאחר שיש בידך תכניות עבודה כולל תכניות קונסטרוקציה כדאי מאוד לפנות לעיועץ חשמל שיכין תכניות חשמל ותקשורת.כמו כן תחוייה ע"י הרשות המקומית להגיש תכניות של יועץ אינסטלציה כאשר יש בידך את כל אילו קח לך כמאי שיכין לך כתב כמויות מסודר עם אומדן עלויות את כתב הכמויות תן למספר קבלנים שיגישו לך הצעות מחיר שאותו אומדן שקיבלתה מהכמאי יהווה גורם ההשוואה בין כל הקבלנים.
 לאחר מכן מנה לך מפקח בניה שיפקח על כל העבודה שתבוצע.
נכון שכרגע זה ניראה או נשמע עוד הוצאות אך קח בחשבון שעלויול אילו מחזרות עשרות מונים בחיסחון שיעשה וכאשר אתה יודע לאיזה סכומים אתה הולך להוציא אם תרצה הסברים מפורטים יותר אתה יכול לפנות אלי בטלפון 0505271788 דורון ואשמח להבסביר וליעץ בנושא כפי שאני עושה כאן 
לצפיה ב-'מפלס עם שתי מדרגות?'
מפלס עם שתי מדרגות?
16/02/2019 | 09:08
2
22
במסגרת תכנון הבית אנחנו שוקלים לעשות מפלס בסלון. נאמר לנו ע״י האדריכל שעל פי התקנות - חייבים מינימום שלוש מדרגות. אצל הורי גדלתי כל חיי עם מפלס של שתי מדרגות שהיה נוח להפליא. אשמח לדעת אם יש דרך (חוקית...) לבנות בכל זאת מפלס עם שתי מדרגות. אולי איזה משחק עם רוחב המדרגות, מרווח ביניהן או משהו אחר? תודה!
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי....'
למיטב ידיעתי....
16/02/2019 | 13:15
22
התקנה הזו תופסת לגבי בנייה ציבורית (בנייה במרחב הציבורי, מבני ציבור או פרויקטים של משרד השיכון וכיו"ב) ולא לגבי בנייה פרטית. 
כלומר (אני לא סגור על זה עד הסוף) זה לא ימנע מכם לקבל היתר בנייה וטופס 4. וגם אם זה לא תקני - אני בספק אם מישהו יבדוק את זה.
מה שכן - זה יכול להותיר את האדריכל שלכם חשוף לתביעות - אם חו"ח, בעתיד,  
מישהו ייפול מהמדרגות האלו, ויחפש את מי לתבוע. 

אבל מהיבט אחר. סלון עם מפלסים זה... "מה זה אייטיז!" טרנד שהיה נפוץ בשנות ה-70-90 של המאה הקודמת. בתקופה האחרונה טיפלתי לפחות ב-3 פרויקטים, של שיפוץ בית, שביקשו "ליישר את הסלון" - ליישר ולמלא את המפלס הנמוך. 
זה כמובן עניין של טעם - אבל לדעתי זה גם מאוד לא נוח ולא פרקטי. למשל - לעבור עם מגש תה וכיבוד מהמטבח במפלס העליון אל הסלון. 

אבל, כמובן, זה ביתכם ועניין של טעמכם.
לצפיה ב-'גם לדעתי יצירת מפלס בסלון- מיותר לחלוטין '
גם לדעתי יצירת מפלס בסלון- מיותר לחלוטין
( לעמוד שלי בתפוז )
17/02/2019 | 13:08
7
הגבהת אזור הסלון בשתי מדרגות היא דבר שאין לו כל הצדקה מעשית: 
- מייקר את הבניה
- יוצר הפרעה בחיבור בין הסלון ויתר חלקי הבית דבר שעלול לגרום מצד אחד לנפילות ופגיעות ומצד שני להוות מכשול בפני אנשים מוגבלים ומבוגרים (עם כסא גלגלים, הליכון וכדומה). 
- מבחינה עיצובית ההגבהה מגבילה ומגדירה את אזור הסלון באופן שעלול ליצור קושי לעצב באופן שונה את החלל במידה ונוצר רצון בכך. 
לצפיה ב-'חנויות עיצוב לבית שכדאי להכיר'
חנויות עיצוב לבית שכדאי להכיר
( לעמוד שלי בתפוז )
29/01/2019 | 19:24
219
עם תחילתה של שנה אזרחית חדשה- עדכון בנוגע לחנויות עיצוב, שכאמור כדאי להכיר, והן לאו דווקא נמצאות בתל אביב (שזה כבר טוב, כי משמעות הדבר שיש חניה). 
לצפיה ב-'חוות דעת '
חוות דעת
23/01/2019 | 09:55
15
185
שלום לכולם
אנחנו זוג + 3 בנות קטנות מתכננים לבנות בית במושב חבר בחבל התענכים שבצפון
את התכנון לבית עשיתי בעצמי וחשוב לציין שאין לי שום ידע/רקע אדריכלי 
אשמח לשמוע דעתכם המקצועית ולהאיר את עיניי בכשלים בתכנון 

קצת פרטים 
המגרש מלבני 20x25מ (מגרש מס 21)
הכניסה לבית מכיוון מזרח, בצפון שכן, בדרום שצפ, במערב שדה 
קווי הבניין מצפון ודרום 3מ מזרח ומערב 4מ 
שטח הבית סביבות 185מ. בסגנון כפרי. הבית מחולק לשני אגפים: חלל ציבורי שבו סלון מטבח ופינת אוכל. וחלל משפחתי שבו חדרים פינת משפחה ומקלחות. 
בחלל הציבורי ובמבואת כניסה מתוכנן תקרת עץ גושני גבוהה ובחלל המשפחתי יציקת תקרה שתתחיל מהמסדרון. בין שני החללים מתכונן פטיו. 
ישנם כמה שינויים בפתחים של החלונות והעמדת רהיטים שלא מופיעים בתוכנית
תודה למגיבים 

לצפיה ב-'איך מישהו בלי שום רקע יודע לשרטט כך?!'
איך מישהו בלי שום רקע יודע לשרטט כך?!
23/01/2019 | 16:11
1
83
אני בכלל לא מדברת על איכות התכנון, רק על איכות השרטוט.

לצפיה ב-'התכנון שלי הסרטוט לא'
התכנון שלי הסרטוט לא
23/01/2019 | 16:51
79
את התכנון עשיתי על דף נייר עם עפרון וסרגל קנמ, היו כמה עשרות סקיצות ושינויים, כשהגעתי לתוכנית הרצויה נתתי את התוכנית כולל כל המידות למהנדס שלי והוא העלה את זה במחשב. אז השרטוט הוא של המהנדס, התכנון נטו שלי. הייתי שמח שהוא יתערב בתכנון אבל זה לא תפקידו וזה מובן
לצפיה ב-'לא מקצועית אבל יש לי הערה קטנה'
לא מקצועית אבל יש לי הערה קטנה
23/01/2019 | 17:57
80
האמבטיה שלך ממש גדולה תנסה לתת כניסה לחדר כביסה לא רק דרך האמבטיה.
זה ממש מעצבן שכל פעם שרוצים לכבס בדיוק אחד הילדים מתקלח.
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
23/01/2019 | 18:31
86
קודם כל, שאפו למי שאין לו רקע והצליח להוציא מתחת ידיו דבר כזה. יפה מאד, אבל...  זה לא ברמה של אדריכל.

לכל אחד המקצוע שלו.  התכנון הזה מאד "הנדסי". אין בו את הדבר הזה, שאר הרוח שמבחין בין אדריכל לבין שרטט. אפשר לעשות פה V על הכל: חדרים? יש, מטבח? יש, פרגולה? יש. אבל יש גם הרבה טעויות ואפס שאר-רוח אדריכלי. יצאה לכם מכונת מגורים ולא בית נעים. זה לא שזה זוועתי, כבר ראיתי זוועות גדולות מזה. אפשר לגור בזה, , אבל במגרש מדהים כזה אפשר לקבל הרבה הרבה הרבה יותר.  

האם השרטוט בכלל בתחום קו הבנין או חורג ממנו? יש פה ניצול מטורף של המגרש, לפי דעתי יש פחות מידי שטחי חלחול (צריך להשאיר שליש). גם לא נשארה לכם גינה. נשארו רצועות צרות לגינון. זה עוד יותר צר ממה שנדמה לכם, כי גבול מגרש זה לא קו חסר עובי אלא חומה, בין 30-15 ס"מ מהשטח שלכם יורדים בגללה.  נשארו רצועות הקפיות. תשכחו ממדשאה ומרחבים. אם גם השכן בנה כך, גם תשכחו מפרטיות. אתם תשמעו כל לחישה זה של זה. אין שטחי משחק לילדים, אין מרחב. ואם אין את כל זה, אז בשביל מה לגור בבית פרטי? 

יש אפס התחשבות בכיווני שמש. למשל, הפרגולות ממזרח ומערב פשוט לא נכונות. השמש תכנס לסלון *מתחת* לפרגולה. הפרגולה גם מונעת שתילת עץ להצללה.  פרגולות יעילות בדרום, ואפשריות (כגגון נגד גשם) גם בצפון, אבל במז-מע הן רק מפריעות. 
לכיוון הצפוני הנפלא והנחשק במדינתנו החמה הפניתם את ה...שירותים. איזה בזבוז. 
חדר השינה השמש המזרחית תעיר אתכם השכם בבוקר. 
לחדר הפינתי עשיתם רק חלון אחד. חבל. 

פיר האיורור במרכז הבית פשוט מיותר, תופס שטח, לא נותן כלום. בתכנון נכון לא צריך כזה.
נניח שיכנס שם אור, נניח, אז הוא יהיה הישר מול מסך הטלויזיה... 
רוצים עציצים? אז פשוט שימו שם עציצים... בלי כל הבלאגן מסביבם. או העבירו את השטח לגינה, זה עדיף. 

בחזיתות, כל חלון בגודל אחר. הנישה של ה50 ס"מ נראית כמו טעות. 

הישיבה בסלון עם הגב לגינה. כך מתכננים בדירה, לא בבית קרקע

בבית פרטי לבנות חדר שירותים בלי חלון זו טעות גדולה, לדעתי.
אם זה שירותי אורחים, אז האורחים יכנסו לאזור הפרטי כדי להגיע אליו? לפי דעתי המיקום שלו שגוי. 

לסיכום: המלצה שלי: לסובב את הבית ב90 מעלות, להפנות לצפון את הפנים, לוותר על הפטיו המגוחך, ולא להפנות לגינה את הגב. ולפנות לאדריכל, לא לחסוך דוקא בפונקציה הכי חשובה בתכנון הבית. 

לצפיה ב-'דעתי המקצועית:'
דעתי המקצועית:
23/01/2019 | 20:59
6
95
קח אדריכל ותפסיק לשחק משחקים.
הכשל התכנוני הוא שאין תכנון מקצועי.

לצפיה ב-'חוששני שדעתי כדעת קודמי. '
חוששני שדעתי כדעת קודמי.
23/01/2019 | 23:11
5
95
ברגע שראיתי את התכנית רציתי לשאול אם אתה מהנדס מכונות. זה בית מכונה. לא בית עם נשמה, עם הבנה אדריכלית מינימלית.
קודם כל - אין לכם בכלל חצר/גינה! לקחתם מגרש ומילאת אותו בבית, מקצה לקצה.
אתם בונים במושב ומקבלים בית עירוני?! מרצועות החצר שנשארו סביב הבית, צריך להוריד עוד חניות (שבאמת לא ברור איפה נכנסות פה) , שבילים, רחבות שרות, פילרים וכו. מה נשאר?
גם התכנון לא טוב. במטבח המעברים לא מאפשרים פתיחת מקרר/מגירה. החלל הציבורי עצום, ושולחן האוכל תקוע סתם בשומקום. בסלון יושבים עם הגב לויטרינה, וגם חוסמים חלק ממנה. וכו....

זה יופי לעשות דברים לבד, אבל בית זה לא פרויקט ל DIY. ומהנדס לא יודע לתכנן אדריכלות!
תפסיקו לשחק ותשקיעו מה שצריך לבתכנון מצויין שיפיק לכם גם בית יותר טוב, וגם ישאיר לכם חצר/גינה ומרחב חוץ נעים וכיפי.

לצפיה ב-'ואגב - כל המאמץ שהשקעתם עד כה לא יורד לטמיון!'
ואגב - כל המאמץ שהשקעתם עד כה לא יורד לטמיון!
24/01/2019 | 15:54
67
התכנית הזו היא בסיס מצויין עבור האדריכל כדי להבין את הראש שלכם, לקבל מושג איך אתם חושבים ומה הצרכים שלכם. 
ואתם למדתם ממנה הרבה ותוכלו להיות שותפים פעילים בתכנון עם האדריכל. 
לצפיה ב-'חלל ציבורי'
חלל ציבורי
15/02/2019 | 08:21
3
15
החלל שפה 11.4 על 5.5
זה גם החלל הציבורי אצלי..

זה נחשב לחלל ציבורי עצום ?

לצפיה ב-'א. זה חלל גדול מאד. ב. שום חלל לא עומד בפני עצמו'
א. זה חלל גדול מאד. ב. שום חלל לא עומד בפני עצמו
15/02/2019 | 10:51
2
12
השאלות החשובות הן מה יש בחלל הזה? אילו פונקציות, אילו רהיטים, כמה פתחים וכו. גם יש להבין למה החלל מתחבר, כאן למשל הוא פתוח אל מבואת כניסה גדולה ואל פטיו שקוף, שאמנם סגור בזכוכית אבל ממשיך ויזואלית את החלל.
ג. זה תמיד פרופורציונלית לשאר החללים. (לדוגמה - בדירת 80 מ"ר חלל ציבורי של 40 מ"ר יהיה עצום).
לצפיה ב-'אצלי זה חלל ציבורי בבית של 185 מטר..'
אצלי זה חלל ציבורי בבית של 185 מטר..
16/02/2019 | 10:53
1
8
הדלת כניסה נפתחת למטבח בצורת ר עם אי.. בהמשך פינת אוכל ולבסוף סלון עם ויטרינה גדולה לגינה.
התחילו לבנות את החלל פתאום מרגיש לי קצת קטן.. אמרת שזה חלל עצום אז עניין אותי
לצפיה ב-'תעלה תכנית ואומר את דעתי הרלוונטית.'
תעלה תכנית ואומר את דעתי הרלוונטית.
17/02/2019 | 17:32
1
לצפיה ב-'עבודות עץ'
עבודות עץ
24/01/2019 | 13:08
60
שלום רב
בכל נושא הגג הגושני ועבודות העץ אשמח ללוות ולייעץ
שולי לוין-סמכות בעץ
לצפיה ב-'בהמלצתכם.. '
בהמלצתכם..
24/01/2019 | 21:30
2
81
קבעתי היום פגישה עם אדריכל לטפל בתוכנית 
האם אתם חושבים שכדאי לעשות שינויים בתוכנית הקיימת או להתחיל מ-0 
אשתף בהמשך.. 
תודה
לצפיה ב-' כל הכבוד! יופי!'
כל הכבוד! יופי!
24/01/2019 | 22:14
69
מאוד מעריך את הצעד הזה שלך, זה לא ברור מאליו!
מבטיח לך שלא תצטער.
וכן - כמו שגלמיש אמרה - בהחלט כדאי להתחיל את הדיון עם האדריכל עם הסקיצה שהכנת.
מבטיח לך גם - שבעבודה מול האדריכל, זה לא שאתה יושב בבית, כוסס ציפורניים ומחכה למוצא פיו של האדריכל. ככול שתהיה מעורב פעיל בתהליך התכנון, כך ייטב לכולם.

בהצלחה!.

לצפיה ב-' בהצלחה '
בהצלחה
27/01/2019 | 13:18
22
לצפיה ב-'האם אדריכל שסיים לימודיו אך עדין בהתמחות רשאי לבצע'
האם אדריכל שסיים לימודיו אך עדין בהתמחות רשאי לבצע
24/01/2019 | 13:23
1
54
שלום,
אני מעוניין לבצע שיפוץ נרחב בדירה לשימור בדרום תל אביב. האם אדריכל שסיים את לימודי האדריכלות שלו לפני שנה אך עדין בשלב ההתמחות רשאי לתכנן את השיפוץ כולל חשמל, אינסטלציה, שבירת קירות וכו?
האם זה סביר/מקובל לתת לו לבצע את העבודה כאשר הוא בעצם עובד במשרד בהתמחות שלו במהלך כל היום (בוקר עד הערב) ולכן מתפנה לעסוק בתכנון ושיפוץ הדירה שלי רק לאחר שעות העבודה/סופ״שים או שזה דיי ״חלטורה״ כשעובדים ככה? אשמח לדעות והארות. תודה!!

לצפיה ב-'על פניו נראה ש- אפשרי, אבל לא כדאי.'
על פניו נראה ש- אפשרי, אבל לא כדאי.
24/01/2019 | 20:04
53
ויסלח לי הבחור - אני הייתי  במקום הזה לפני כמעט עשרים שנה. אני מכיר את הרעב, התשוקה, ואת התחושה ש- אני יכול!.

אחלק את התשובה שלי לכמה היבטים:
1. מבחינה חוקית/פרוצדורלית: קודם כל השאלה היא - האם העבודות שאתם מבקשים לעשות דורשות היתר בנייה? אם לא, לפחות מבחינה פורמלית, חוקית, אתם לא זקוקים לבעל מקצוע מדופלם.
אם כן נדרש היתר בניה - השאלה היא אם הבחור הצעיר הוא אדריכל רשום? האם נרשם בפנקס האדריכלים? אם כן - הסמכויות החוקיות שלו דומות לסמכויות של הנדסאי אדריכלות, והוא רשאי לחתום על סוגים מסויימים (פשוטים יותר) של היתרים. למשל - הוא רשאי לתכנן ולהגיש בקשה להיתר בניה עבור בית פרטי.
2. מבחינת טיב ואיכות העבודה. האם בא לך שאדריכל צעיר ולא מנוסה "יתגלח" עליך? יעשה עליך את הטעויות הראשונות שלו? גם אם השיפוץ שאתם רוצים לעשות, לא דורש היתר בניה, גם אם מדובר "רק" בשיפוץ פנים, זה תחום ש-הניסיון הוא פקטור מאוד חשוב!. עדיף מעצב/ת פנים טוב ומנוסה, על פני אדריכל צעיר וחסר ניסיון.

מה הסיבה שאתם רוצים לקחת אותו? (אתה לא חייב לענות לי - ענה לעצמך)
האם בגלל המחיר? כי הוא זול משמעותית? אני מבטיח לך שהחיסכון הזה, יעלה לך הרבה מאוד בהמשך!. שלב התכנון הוא שלב קריטי. זה השלב שבו הכי לא מומלץ לחסוך!. וגם - החסכון פה הוא זניח לעומת ההשקעה הכללית בפרויקט כולו!. 
אם הסיבה היא אחרת - אתם מכירים את הבנאדם, הוא בן משפחה, והוא נורא מוכשר, ובא לכם לתת לו צ'אנס - אפשר בהחלט לעשות את זה! אבל רצוי לקחת בעל מקצוע נוסף - אדריכל או מעצב אחר, מנוסה, שילווה ויחנוך את התהליך. 

והעניין האחרון - עניין העבודה הנוספת, במקביל למשרה - זה יכול להיות בעייתי. אחד הדברים שכדאי לשים לב לזה - האם הבוס של הבחור, במשרד שבו הוא עובד, מיודע על זה שהעובד עושה עבודות פרטיות? אולי אפילו יהיה מוכן לייעץ ולעזור? או שזה נעשה ב-שו-שו? האם הוא צריך להרוג את הסבתא שלו או להמציא שפעת קשה, בשביל לקיים איתך ועם הקבלן פגישה באחד הבקרים? 

בקיצור ולסיכום - אם ישנה סיבה טובה שבגינה אתה רוצה לעבוד דווקא עם הבחור הזה ואתה מוכן ורוצה לעשות את המאמץ - סבבה. אם הסיבה היא - כלכלית - עזוב 

בהצלחה.
לצפיה ב-'תכנון דירה'
תכנון דירה
20/01/2019 | 16:02
6
101
שלום,

אני ובת זוגתי זכינו בהגרלת המשך של מחיר למשתכן (מקום לא גבוה), מתוך 92 דירות שנותרו בפרויקט בהרצליה. (הגרלת המשך על דירות שלא נמכרו לזוכים בהגרלה הראשונה).
יש דגם אחד נפוץ מאד של 4 חדרים שפנוי בפרויקט, שהחסרון המרכזי בו, כיוון שיש בכל קומה 5 דירות, הוא שחדרי המקלחת הם ללא חלון. בנוסף חדר השירות (מתלה כביסה ומזגן) הוא במטבח.
דוגמא לדירה כזאת:
יש כמה דגמים כאלה שההבדל ביניהם הוא בעיקר בגודל הדירה (שמתבטא בגודל הסלון)

דגם נוסף, הוא של הדירות הכלואות (כיוון אוויר אחיד) בצד עם ה3 בקומה, היא זאת:
יש לה גם יתרונות בעיניי כמו חלון במקלחת הורים וחדר כביסה צמוד למתלה כביסה.

ויש דגם שמבחינה תכנונית הוא הכי טוב, ודיי דומה למה שראיתי שיש היום בשוק הפרטי, הבעיה היחידה שלו שלדעתי הסלון שלו יהיה מאד צפוף (6.25 למקם גם סלון וגם מטבח).ממנו כמעט ולא נותרו דירות. לא יודע אם תחושתי נכונה שהסלון יהיה צפוף, מרגיש ככה בהשוואה לדירה עם תכנון כמעט זהה שהוריי קנו שלהם היה 8 מטר.

מה דעתכם על הדגמים הנ״ל ? האם החסרונות/יתרונות שאני רואה הם נכונים ? האם יש דברים שאני מפספס ? אלו דירות לדעתכן הם בעלות התכנון הכי טוב (או הכי פחות גרוע) ?
תודה
לצפיה ב-'על פניו תכנית הדירה הכי סבירה מאלו היא B2 הימנית'
על פניו תכנית הדירה הכי סבירה מאלו היא B2 הימנית
23/01/2019 | 23:16
5
36
ל B4 אין בכלל סלון. וB9 מבוזרת ומוזרה.

אבל להעדפת דירה יש הרבה אספקטים, ואני לא מכירה את שאר הפרמטרים (כיווני השמש בדירה, נוף, קומה, מה הצרכים שלכם...וכו)  

לצפיה ב-'אפשר קצת יותר פירוט ?'
אפשר קצת יותר פירוט ?
24/01/2019 | 10:16
4
29
אני מניח שאת אומרת שלB4 אין סלון כי הוא נורא קטן ? שזה נכון.
לגבי B9 - מה זה אומר מבוזרת ומוזרה ? מה הבעיה בביזור שלה ? אולי יש דברים שאני מפספס אבל איזה יתרון יש בביזור של B2 עליה ?
מה שהפריע לי בB9 היה בעיקר הסלון שחשבתי שעל 6.25 יהיה קשה למקם גם מטבח וגם סלון בלי שירגיש צפוף. אבל אולי המחשבה שלי לא נכונה, בגלל זה אני מתייעץ פה.

בכוונה לא נכנסתי לשאר פרמטרים כמו קומה/נוף/כיווני אוויר כי קודם רציתי להתמקד בתכנון הדירה ואח״כ להיכנס לשאר השיקולים.

לצפיה ב-'הבעיות העיקריות בדירה B9 '
הבעיות העיקריות בדירה B9
24/01/2019 | 16:03
3
45
א. החלל הציבורי גם לא מספיק מרווח (כמו שאמרת) ובעיקר מאורגן לא טוב. החלל שנמצא במבואה לבית, מיד מול דלת הכניסה, אמנם גדול למדי אך לא ניתן לניצול כי זהו המעבר הראשי בבית.
ב. המעבר היחיד המקשר בין כל החלל הציבורי לכל החדרים - הוא מעבר צר וצדדי מאד. כלומר - אתם תשבו בסלון, והילד ישן במיטה שלו וקורא לכם בגלל חלום רע/צריך פיפי/ קר לו... לא תשמעו אותו לעולם. גם הדרך שהוא יצטרך לעשות כדי להגיע אליכם...וכו. כלומר האיזור הציבורי והאיזור הפרטי פה מנותקים מכל וכל. אולי זה מתאים לכם... אני לא הייתי שמחה לגור כך.
ג.יש מבואה גדולה לחדר הורים, אבל לא ממש נצילה בגלל המיקום השגוי של הדלת. אגב, הזזת הדלת תאפשר הגדלת חדר הילדים הסמוך...(זה אם תחליטו בכ"ז על הדירה הזאת).

לצפיה ב-'תודה!!'
תודה!!
27/01/2019 | 10:07
12
לצפיה ב-'גלמיש'
גלמיש
28/01/2019 | 16:16
1
30
צצו לי עוד כמה שאלות קטנות, על עוד כמה אופציות של דירות שהייתי רוצה שאיש מקצוע ייתן לי חוות דעת עליהן, אבל לא חושב שזה המקום.
יש אפשרות ליצור איתך קשר טלפוני להתייעצות (בכסף כמובן) ?
תודה. 
לצפיה ב-'כן. שלח לי מייל עם פרטיך ואחזור אליך. '
כן. שלח לי מייל עם פרטיך ואחזור אליך.
28/01/2019 | 22:41
24
המייל שלי: michal.mish@gmail.com
לצפיה ב-'בליטת גגון מקו בניין'
בליטת גגון מקו בניין
18/01/2019 | 12:50
1
37
בכמה מותר שגגון יבלוט מעבר לקו בניין ?
האם זה כמו פרגולה או שזה שונה ?
מה היקף ההקלה שניתן לקבל עבור בליטה של גגון ?
השאלה מתייחסת לבליטה מעבר לקו בניין מאושר ולא לגודל הבליטה של הגגון מהבניין עצמו.

לצפיה ב-'בליטות המותרות מבנין '
בליטות המותרות מבנין
( לעמוד שלי בתפוז )
24/01/2019 | 23:22
22
עליך לעיין בטבלת "בליטות המותרות מבנין תק' (מס' 2)  תשס"ב-2002" שנמצאת בחוק התכנון והבניה 
סעיף 4.03 שורה 5 + סעיפים 4.07 ו-4.08. 
לצפיה ב-'גגון לדלת כניסה'
גגון לדלת כניסה
16/01/2019 | 10:29
2
31
מאיזה גודל צריך אישור עבור גגון לדלת כניסה ?
האם גגון כניסה לדלת יכול לבלוט מעבר לקו בניין ? בכמה יכול לבלוט ? (אחוזים או מרחק קבוע)
מה גודל מה ההקלה שניתן לקבל לחריגה של גגון ?
אציין כי מדובר בקו בניין צידי ולא קדמי.
לצפיה ב-'תקנות הנוגעות להקמת גגון לדלת כניסה '
תקנות הנוגעות להקמת גגון לדלת כניסה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/01/2019 | 13:48
1
43
האם אתה מתכוון לגגון שעשוי מחומרים קלים (עד 50 ק"ג למ"ר) ושאינו בולט מהקיר יותר מ-2 מטרים? במידה וכן אזי מדובר בעבודה הפטורה מהיתר 
להלן קישור: 
לצפיה ב-'האם גגון נחשב לשטח בנייה ? '
האם גגון נחשב לשטח בנייה ?
16/01/2019 | 19:47
27
תודה זוהר על המענה המהיר !

כן, הכוונה לגגון מחומרים קלים ששטחו אינו עולה על 20 מ"ר והוא אינו בולט יותר מ2 מטר מהמבנה.
האם זה שאין צורך בהיתר בנייה משמע שגם אין צורך בדיווח ?

האם גגון כזה נחשב לשטח בנייה ?
אם כן, האם נחשב כשטח עיקרי או כשטח שירות ?
לצפיה ב-'סקיצה ראשונה- סלון מטבח '
סקיצה ראשונה- סלון מטבח
15/01/2019 | 00:22
6
123
שלום לכם אדריכלים נהדרים!
רכשנו בית פרטי ישן, במגרש בגודל 450 מ"ר בערך.
אנחנו בתהליך שיפוץ והרחבה, עם תקציב מוגבל. ומנסים למקסם את הקיים.
אנחנו זוג +3, שנינו עובדים בבית.  
הבית נמצא בשכונה עירונית מישורית ושקטה, ואנחנו בשלב מאד מאד התחלתי של התכנון (נא לא לרדת על האדריכלית שהדפיסה לי ממש משהו שהוא RAW ואין עדיין פיתוח, אז השלמתי מה שנראה לי חשוב להבנה).

הבית הוא ישן, ומורכב משלושה חלקים- הבית המקורי, תוספת סלון ותוספת ממ"ד.

בקומה השניה קיימת יחידת דיור (שמתפרסת על כל החלק הדרומי, והכניסה אליה מבחוץ, היכן שנממצאת המילה "קיימת". היחידה היא די בנויה, ורק דורשת קוסמטיקה), ולעצמנו מתכננים להוסיף שני חדרים הפונים לחצר + מרפסת צרה ורחבה, (בחלק הצפוני).

בעיה מס' 1 - הקיר הכתום הוא ברירת מחדל שאי אפשר לעשות בה שינויים מרחיקי לכת.כי הוא הקיר המקורי של הבית, והבסיס לקומה השניה הקיימת.
זה יוצר לנו חלל מאד צר לסלון ומטבח,

כל מה שצפונית לקיר הכתום, זו תוספת די רעועה שאנחנו בודקים בימים אלה אם ניתן להשתמש בה לבניית קומה שניה,או שצריך לצקת יסודות חדשים.

אנחנו כבר מס' שבועות שוברים את הראש, איך אפשר לעשות סלון ומטבח נורמליים על הציר הזה. או שלא תהיה ברירה אלא לגנוב קצת מהחצר כדי לעשות חלל נורמלי. (נגיד 1-1.5 מ' וכמה זה בכלל יעלה...)
אנחנו לא זקוקים לטלויזיה בסלון, לא אוהבים את המיקום הנוכחי של הספה שלא צופה לחצר הבאמת נדיבה שתהיה לנו...

לא יודעים אם החלל, בעיקר המטבח כפי שהוא מספיק, על פניו ההרגשה היא שממש לא...

אשמח לשמעו את דעתכם היצירתית...

לצפיה ב-'אתם לא צריכים לשבור את הראש-האדריכלית צריכה לעשות זאת '
אתם לא צריכים לשבור את הראש-האדריכלית צריכה לעשות זאת
( לעמוד שלי בתפוז )
15/01/2019 | 15:48
1
59
מדוע אתם שוברים את הראש? זו האופציה היחידה שניתנה לכם על ידי המתכננת? הרי אפשר לעשות עוד מספר אפשרויות מוצלחות יותר. 
מיקום הממ"ד, שמתוכנן כך שהוא למעשה יוצר חצר שמנותקת מהחצר הקדמית, גרוע מאוד. הייתי מצמידה את הממ"ד לבית ושומרת על מעבר חיצוני בין החצר הקדמית והאחורית. שאלה נוספת- מדוע תוכננה דלת יציאה מהמטבח כשיש לכם ויטרינה כל כך גדולה במרחק זהה שממנה תוכלו גם כן לצאת החוצה? כל דלת כזו, כמו זו שבמטבח וליד הממ"ד, יוצרת מגבלות תכנוניות. ויתור עליהן יעזור לכם לשפר את התכנון. 
תבקשו מהמתכננת להתאמץ קצת יותר בבקשה. הפתרונות נמצאים מעבר לפינה. 
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
15/01/2019 | 18:33
43
את צודקת בגדול, אני פשוט רוצה לקדם את העניינים, ואת יודעת.. תמיד 10 זוגות עיניים יביאו יותר רעיונות מזוג אחד.. אני אבקש ממנה כמובן להציע עוד אופציות.

הממ"ד הוא ברירת מחדל כי הוא כבר בנוי. ולכן החצר הכלואה היא תוצר שכבר קיים בשטח, ואנחנו ננצל אותה למרפסת שירות וכביסה..
והדלת במטבח היא אופציה שאנחנו מתלבטים לגביה, אם יהיה שם קיר ולא שיש.. פשוט הקיר עכשיו שם הוא ברוחב 2.4- שזה לא מתאים לחדר, לא לסלון...

לצפיה ב-'תוכנית שיפוץ בית'
תוכנית שיפוץ בית
15/01/2019 | 19:50
3
55
נתחיל מזה שלא ממש ברור לי מה קיים ומה לא, אז קשה לתת עצות.

אגף החדרים בקומת הקרקע- כתוב שהמסדרון יסופח לחדר ילדים. אם כך, היכן תהיה הכניסה לחדר הורים? מול הפתח לסלון? - נראה לי לא מתאים. חוסר פרטיות, והמון רעש שיעבור לחדר ההורים ישירות מהסלון.
מה זה החלק הזה בחדר ההורים מאחורי גב המיטה? יש שם לפחות מטר ריק עד לקיר הבית.
לא חושב שבאמת תוכלו לעמוד מול הכיור במקלחת ההורים עם האסלה שם. כיור במקלחת הוא בעומק 50 ס"מ לפחות, אסלה היא ברוחב 40 ס"מ לפחות וצריך להתרחק מהקיר עוד 20-30 ס"מ, עם כמה נשארנו לעמוד מול הכיור? - תרחיבו קצת את המקלחת.
הפרדת החדרים לשתי קומות ומקלחת רק בקומה למטה- נשמע קצת מציק.
לא רואים פה את קווי הבניין, אבל לדעתי הייתי מרחיב את המטבח עד לאורך שיתן לכם מענה לגודל שאתם רוצים. אולי זה יתן לכם מענה לצפיפות החלל הציבורי.
אם הרחבת המטבח אכן אפשרית ויהיה לכם מספיק שטחי שיש, הייתי מאחד בצורה אומנותית את שולחן האוכל ל"אי" המשורטט (שולחן ממשיך ל"אי" אם נכנס בחלקו מתחתיו)- כדי ששולחן האוכל לא יהיה תקוע באמצע הבית ויפריע לתנועה בין הסלון למטבח. 
את הקיר הקטן מימין לכניסה הייתי מחליף באלמנט מאוורר יותר כמו מדפים פתוחים או משרביה, או כל מה שעולה בדעתכם.

אני לא יודע מה עלויות השיפוץ שאתם מתכננים, אך הייתי בודק עלויות בנייה מחדש. נשמע לי השקעה יחסית גדולה מאוד, מקבלים תשתית ישנה מאוד שתצטרך החלפה או מסכנת אתכם בתקלות, ובית בכללי שלא בנוי כ"כ טוב.
לצפיה ב-'הלוואי'
הלוואי
16/01/2019 | 15:28
2
38
הלוואי והיה לנו מספיק תקציב לשטח ולבנות הכל מחדש... אנחנו עם תקציב שיפוץ די מצומצם...
לקחתי את כל ההערות שלך בחשבון.
קוי הבנין נמצאים רחוק - 3 מ' מהקיר הצפוני והמערבי בלבד)

פרט לנושא המטבח שאני מחכה לסקיצה "OFF THE GRID" מהאדריכלית.
תודה
לצפיה ב-'המקרה שלך הוא מקרה ספציפי שבו קשה לסייע '
המקרה שלך הוא מקרה ספציפי שבו קשה לסייע
( לעמוד שלי בתפוז )
16/01/2019 | 17:41
1
46
מכיוון ששני דברים מאוד מהותיים לא ברורים/ידועים לנו:
1- מצב הבית הקיים לעומת המצב המוצע
2- מסגרת התקציב שעומדת לרשותך
קשה לתת לך חוות דעת קונסטרוקטיבית (למרות שהצעותיו של LCX היו נהדרות). 
זו הסיבה שעל המתכננת שלך לעבוד ולהציע אופציות נוספות בהתאם למידע שיש לה אודותיכם, תקציבכם ובנוגע לבית הקיים עצמו. 
גם לדעתי כדאי מאוד להגדיל את השטח המוצע וזאת גם כדי ליצור חללים נוחים ומרווחים מעט יותר בקומת הקרקע וגם כדי לאפשר לתכנן בקומה העליונה חדר רחצה נוסף שיהיה צמוד לחדרי השינה שבקומה זו. 
אני מציעה שכאשר התכנית תהפוך להיות מגובשת וברורה יותר תעלה אותה בשנית לצורך קבלת חוות דעת. 
לצפיה ב-'צודקת.. '
צודקת..
16/01/2019 | 19:45
33
נמשיך לעבוד על זה ואחזור אליכם עם סקיצה יותר מגובשת והסבר יותר פשוט..
תודה וסופש חמים!
לצפיה ב-'חוות דעת וטיפים'
חוות דעת וטיפים
13/01/2019 | 20:34
18
145
שלום לכולם,,
ראשית נדהמתי לקרוא ולשוטט בפורום הנ"ל, שאפו לכולם.
אנחנו זוג + 2 משפצים בית 350 מ' מהיסוד,
מלבד הממ"ד המדרגות והגלריה הכל ניתן לשינוי.
ה"משימה" שלנו הייתה לתת לילדים חדרים מפנקים ובנוסף אנחנו מארחים הרבה.
יש לנו אדריכל שעוזר לנו בשרטוטים ודברים טכנים, אישתי היקרה לקחה על עצמה לעצב,
צרפתי את הקומה הראשית שהיא כבר בנוייה (מעטפת), את התכנית ל MBR שעדין לא בנויה, יש גם את קומת חנייה שבה יש חדר עבודה וחנייה.
תודה
אשמח לקבל טיפים ו/או חוות דעת
לצפיה ב-'תשמע יקירי,'
תשמע יקירי,
13/01/2019 | 21:53
5
90
ה-טיפ הכי טוב שיכול לתת לך הוא:
תפסיקו לשחק ולהתקשקש, תקחו בעלי מקצוע אמיתיים ורציניים, ותתחילו לתכנן בית באמת. מה שמוצג פה זו קטסטרופה. 
עושה רושם שהלכת להיות פה השקעה לא קטנה, ודווקא במקום הכי חשוב, הכי קריטי, שזה תכנון, אתם הולכים לחסוך משום מה.
חבל.

לצפיה ב-'אלון היקר'
אלון היקר
13/01/2019 | 22:21
4
70
אלון תודה על העצה,
החסכון לא היה על הפרק, יש אנשים שיש להם סיפוק מעשייה באופן עצמאי בין אם זה לבנות ארון, טיסן או עיצוב הבית שלהם.
את הדירה הנוכחית שלנו עיצבנו עם עזרה מינורית של מעצבת (את התכנון והעיצוב עשינו לבד את השרטוטים והורדת תוכניות לביצוע המעצבת עשתה) והתוצאה לא פחות ממעולה.
אשמח אם תנמק למה לדעתך הולכת להיות כאן קטסטרופה.

לצפיה ב-'יש הבדל משמעותי בין עיצוב דירה לבין תכנון בית'
יש הבדל משמעותי בין עיצוב דירה לבין תכנון בית
14/01/2019 | 12:19
2
66
אני עומדת לכתוב כאן דברים קשים, והמטרה שלי היא למנוע מכם לשפוך כסף לשוא. כוונתי טובה,  הביקורת שלי היא על קוים שמשורטטים על נייר ולא עליכים אישית. אבל אם אינך מסוגל לקבל ביקורת בונה, עדיף שתדלג עליה.

חצי מבט בתוכנית הזו, ורואים שהמתכנן אינו אדריכל.
אשתך היקרה יודעת לעצב, אבל לפני עיצוב מגיע תכנון אדריכלי.
ופה - אין כזה.

גם אני יודעת לשרטט ולעצב, יותר מסתם "יודעת" - אני אפילו עוסקת במקצוע משלים,
אבל אין לי ספק שאת תכנון האדריכלות של הבית שלי אתן לאדריכל/ית מקצועי רציני.

אפשר להיות מעורבים מאד בתכנון, אפשר גם לעצב את הפנים של הבית לבד, בדיוק כפי שעיצבתם דירה,
אבל מה שרואים כאן זה חזיתות לא טובות, פיתוח שטח מכפיר (מזעזע ממש), שטחי פנים מבוזבזים, ובית שמתוכנן כמו מערכת תיעול בין מחילות.  
גם הסגנון ארכאי ומתאים לשנות ה-70 .
ועיצוב הפנים? מתאים לדירה. כל המבטים מופנים פנימה ולא החוצה. שכחתם שזו לא דירה, זה בית קרקע!
לא הייתי רוצה לגור בבית כזה,
ויש לי ספק אם הוא יצליח מתישהו להמכר.  

רוצים לעצב לבד? סבבה. לכו על זה!
אבל את התכנון האדריכלי תנו לאדריכל.

מקווה שתקבל את הביקורת ברוח טובה.

לצפיה ב-'ברוח טובה'
ברוח טובה
14/01/2019 | 16:44
1
57
מיכל אני מכבד מאוד את עצם זה שהגבת וענית לי, אני מעריך זאת מאוד.
יכול להיות שאכן חסרים פרטים על מנת לקבל תמונה כוללת שממנה יהיה ניתן לתת חוות דעת ולכן אשמח שתקראי את התגובה שלי לזוהר ואולי זה יתן זוית אחרת למה שראית במבט הראשון. שוב תודה לך על תגובתך.
לצפיה ב-'ניסים, עכשיו קראתי'
ניסים, עכשיו קראתי
16/01/2019 | 14:54
44
קראתי גם את תגובתך וגם את תגובות האחרים.
בהחלט יתכן שחסרים פרטים,
אבל אם אתה מראה לנו משהו עם קליפה ירוקה ופנים אדום, אומר שזה אגס אבל כולם בקול אחיד אומרים שזה אבטיח,
אז אולי זה בכל זאת אבטיח?!

פה צריך אדריכל. אין לי שמץ של ספק בכך. אחרי ההסבר שלך אני משוכנעת בזה הרבה יותר. לא סתם אדריכל, אלא מישהו מקצועי מאד ומנוסה. (ולא אחד שמסכים לשרטט מה שאתם אומרים לו!) 
השאיר לאשתך היקרה את עיצוב הפנים. זה לא יפגם בהנאה שלכם מ DIY , אבל זה יעצים את הפוטנציאל של הבית הזה פי כמה וכמה. 

בהצלחה

לצפיה ב-'לא היה לי ספק - '
לא היה לי ספק -
14/01/2019 | 22:42
51
ש-"החיסכון" פה, לא היה כלכלי. אני לא אומר שאתם "מתקמצנים" על אדריכל. אני אומר שמסיבות כאלו ואחרות, אתם חוסכים מעצמכם - תכנון מקצועי ותהליך עבודה נכון. 

התלבטתי אם להגיב. יש לי תחושה שלא תשהו לאזהרות שאתם מקבלים כאן, אבל לא יכולתי להבליג. גלמיש ממש הוציאה לי ת'מילים מהפה (או מהמקלדת) וואלה, לא יודע מאיפה להתחיל. אין דרך "רכה" להגיד את זה - התכנון פה גרוע. זה לא משהו שאפשר להזיז טיפה לשם, לעשות איזה קוועטש לפה ולתקן. צריך לזרוק לפח ולהתחיל מהתחלה בצורה נכונה, עם איש מקצוע, צוות מקצועי רציני.

תראה, אני מאוד מכבד ומעריך אנשים שאוהבים לעשות דברים בעצמם, אנשים מוכשרים, סקרנים, יצירתיים, לא שיגרתיים. זה טוב ויפה ל-טיסן, לארון, לנישות מגבס, לרכב באגי, לא יודע... אבל לא לתכנון בית. ההבדל הוא ב-עלות. אם יש לכם כמה מאות אלפים, שיפוץ כזה יכול להגיע גם לעלות של למעלה מ-מיליון, מיותרים שאין לכם בעיה לזרוק לפח - סבבה. אם לא, תעשו לעצמכם טובה, עצרו הכול, והתחילו מהתחלה, כמו שצריך.

בהצלחה!.
לצפיה ב-'לפני מתן הביקורת- כמה שאלות '
לפני מתן הביקורת- כמה שאלות
( לעמוד שלי בתפוז )
14/01/2019 | 12:21
1
60
הי ניסים ושלום רב,
קודם כל חן-חן על המחמאה. דבר שני באמת מדובר פה בבית יוצא דופן בגודלו ובמורכבותו שקשה לתת עליו את הדעת ולהעביר ביקורת מבלי להכיר אותך ואת אשתך, מבלי שנכיר את צרכיכם, אופיכם, חלומותיכם וכדומה. 
אז לפני שאתן ביקורת לבית כזה מיוחד ומורכב אני מבקשת לראות גם את תכנית קומת החניה ואת חדר העבודה שנמצא בה. כמו כן שאלה שניה: קיימת בבית יחידת דיור שלא ברור לי איך נכנסים אליה, מתוך הבית ומחוצה לו. האם הגישה ליחידה היא מהגינה הקדמית או שניתן להגיע מהחצר האחורית? כיצד מגיעים אליה מתוך הבית? באיזו מפלס היא נמצאת?  מדוע יחידת הדיור משורטטת כמשרד ולא כיחידה עם חדר מגורים (סלון)? 
האם לצורך שיפוץ הבית הוצאתם היתר (לצורך הגדלת הבית, שינוי חזיתות וכדומה) או שאתם "עובדים עם מה שיש"? 
מקווה למענה מצדך 
לצפיה ב-'מספר הבהרות'
מספר הבהרות
14/01/2019 | 17:59
54
זוהר מאוד מקצועי לשאול את השאלות הנ"ל,
אני מתנצל אם זה ארוך.
1. הבית במרכז הארץ והמבנה לשימור חלקי, לא ניתן לשנות חזיתות, ומכאן יש מגבלה של גודל פתחים והתחשבות בפתחים הקיימים בתכנון.
2.ליחידת הדיור נכנסים מהצד, יש כניסה נפרדת וגם גינה נפרדת, היחידה נמצאת במפלס הראשי שאפשר לקרוא לזה קרקע. הכניסה ליחידה מתוך הבית תסגר ובמיקום הנ"ל יהיה מזווה של המטבח. (צריך לתקן את התכנית ולהוריד את הרהוט המשרדי שמופיע בסלון של היח' דיור, אפילו לא שמתי לב).
3.הבית בנוי בצורה הנ"ל, קומת (חנייה) מרתף בגובה הכביש (יש חלונות רגילים אבל קטנים ואולי תהיה גם כניסה נפרדת) המרתף בגודל של 9X4 מטר כאשר חצי מיועד לחניה בגובה 2.2 מ  וחצי חדר עבודה בגובה 2.7מ', (אני אוהב יינות וסיגרים וכנראה ישמש גם לנ"ל), אשתדל לשלוח תכנית בהמשך. הקומה הראשית מוגבהת מהכביש, כלומר עולים במדרגות לגינה ואז הכניסה לבית. הקומה הראשית כ 250 מ' (ו 28 מ' גלרייה). ובגובה של 3.2 מ' באזור החדרים ו 5 מ' באזור הסלון. בכניסה לבית יש לובי כניסה, מצד שמאל יש ירידה של שתי מדרגות למפלס הסלון פינת האוכל והמטבח, האי במטבח יהיה יותר גדול ממה שמשורטט, בשרטוט המקרר בצד ימין והוא עובר לקיר הדרומי (ממול), בצד ימין במיקום הקודם של המקרר אין כלום רק מעקה זכוכית.
בצד ימין של הלובי כניסה יש את לובי החדרים, במרכז יש ירידה למרתף, אין קירות מסביב למדרגות, רק מעקה זכוכית, כך שהכל פתוח.
מלובי הכניסה יש מדרגות לפינת משפחה שלמעשה זה מעל המטבח ורואים ממנה את הסלון, מהפינת משפחה יש מדרגות ליחידת הורים.
4. יש היתר לבניה (שיפוץ), לקח יותר מ 5 שנים, למעשה מקטינים את הבית, הייתה קומה שנייה מעל לכל הבית שכבר לא קיימת ובמקומה בונים את יחידת ההורים כ 55 מ'.
5.בכמה מילים עלינו, (לא כל כך פשוט ל"התפשט" במדיה ) שנינו עצמאים, אוהבים לבלות לבשל ולארח מאוד, (חבל שאין בריכה), ילדה בת 10 וילד בן 8. רצינו שלכל ילד תהיה "מיני סוויטה" שלו.
מבחינת מגורים לקח לנו שנים עד שמצאנו מה שיתאים לנו מבחינת גודל, קומה אחת עיקרית, במרכז הארץ ויעמוד בתקציב שלנו.
אנחנו מעדיפים "שטחים פתוחים" על פני קירות וכו' למעשה מה שחשבנו עליו כל הזמן זה כמה שיותר OPEN SPACE שכבר איך שנכנסים לבית יהיה כמה שיותר "פתוח" לכל הכיוונים.
המגבלה העיקרית שלנו הייתה מיקום המטבח הגובה שם 2.5 מ' בלבד. היה אפשרי לוותר על היחידת דיור ואז היה פתרון אבל היחידת דיור היא חלק מהאילוצים.
היה צריך לקחת בחשבון את המדרגות, העמודים, החלונות,הפתחים הקיימים ובנוסף במרכז הסלון בתקרה בגובה של 5 מ' יש כיפה בקוטר של כ 2 מ' כך שגם לזה צריך לתת את הדעת.
לסיום מי כמוני יודע להעריך ולכבד אנשי מקצוע, אל תגשו מתוך מחשבה שהסיבה שאנחנו רוצים לתכנן ולעצב את הבית היא חסכון, חסכון אין בבית כזה, באמת יש לנו רצון וחלום ולעשות זאת בעצמנו, (כמובן תוך כדי בדיקה ומלצות של אנשי מקצוע, וכאן אתם נכנסים לתמונה).
תודה לכל מי שיגיב ויענה אשמח לתגובות וחוות דעת.
מגיע לי ש"תקטלו" אותי רק על התגובה הארוכה הזו,

לצפיה ב-'שלום לך. אני מתקשה להחליט מאיפה להתחיל....'
שלום לך. אני מתקשה להחליט מאיפה להתחיל....
14/01/2019 | 19:08
1
64
בוא נתחיל מזה שלעשות דברים לבד זה כיף גדול. כמו שציינת - לבנות טיסן, לעצב לילדה את החדר עם צבע לקיר, גרלנדות ווילון תואם...
לעשות לבד דברים שהשימוש בהם תדיר וחשוב, שהם יקרים ומאד מורכבים, זה אולי כיף אבל מתכון לאסון - למשל לתקן לבד את המכונית המשפחתית (אם אתה לא מכונאי במקרה), לבצע לבד ניתוח החלפת ירך....
עכשיו תחשוב לאיזה מהם שייך הפרויקט של תכנון בית! 
ולא מדובר פה על בקתה של 20 מ"ר. 

ולגבי התכנית שהעלית פה - אני יכולה לכתוב לך ביקורת מנומקת שתיקח לי שעות, ואין לי את הזמן והכח, ובטח לא בחינם, כי אין פה חלל אחד נכון וטוב.
אתן רק כמה דוגמאות בודדות :
נתחיל מהכניסה לבית דרך 'לובי' ענק, בגודל של סלון. אבל דלת הכניסה בגודל דלת של חדר ונמצאת הישר מול האיזור הפרטי בבית. כלומר - מהכניסה לבית המבט נוחת הישר ללב איזור החדרים וחדרי הרחצה.
ולחלל הענק הזה יש חלון אחד קטן! 
ובחלל הענק הזה אין אפילו ארון לתלות מעילים, או שידה/מדף להניח תיקים.
בכלל - האם אתה רוצה להרגיש כמו במגדל דירות בהיכנסך הביתה? 
המעבר מהלובי לשאר הבית החללים הציבוריים הוא דרך פתח אחד צדדי וקטן?? ברצינות? 
ואיך הולכים מהמטבח אל החדרים? סביבי סביב - דרך הפ.האוכל, הסלון, לחצות את הלובי, והלאה.... כל התעבורה של הבית מצד לצד מתנקזת לתוך פתח אחד קטן (80-90 סמ.) צדדי לגמרי, תקוע במיקום הכי מעצבן שאפשר...
המטבח רחב ידיים - אבל הכיור היחיד המטבח!!! בגודל של כ 40 סמ. ממוקם דוקא באי 20 סמ. מהסועד שיושב שם? ואיפה הוא ישים את הצלחת? ומי שיפתח ברז בזמן הארוחה יעשה לכולם מקלחת? 
חדרי הילדים ענקיים, אבל חדרי הרחצה שלהם הם צינוק, וגם מתוכננים גרוע לתפארת (אלא אם הילדה אוהבת להשתין ולהתקלח בו זמנית, והבן מספיק רזה להשתחל לאסלה בלי לדפוק את הצד בפינת השיש של הכיור). 
מכונת הכביסה ממוקמת במקלחת הכי צינוקית בבית! אין בחדר מקום לאיכסון וטיפול בכביסה, לפני ואחרי. בקושי יש גישה אל המכונה, בטח עם סל כביסה בידיים. בנוסף  מהחדר אין שום יציאה החוצה, לתליה במקרה הצורך. כל הבית הענק הזה ומכונת הכביסה תקועה ככה ?
הפתחים בקירות החוץ לגמרי ארביטררים והסידור הפנימי לא מתיחס אליהם. ככה למשל מיטת הילד יושבת חצי מתחת לחלון וחלק לא. 
איך תחממו/תמזגו את החלל הדו קומתי העצום...
וכן הלאה, וכן הלאה....

בחיי שאני לא מבינה - אתם בונים פה בית ענק ומפואר, חדרים רחבי ידיים , יחידת הורים שמתאימה לארמון - ומפקידים את כל זה בידיים של אדם לא מקצועי! מוכשר ונלהב ככל שיהיה אבל חסר הכשרה, נסיון והבנה בתכנון אדריכלי, בטח בקנה מידה הזה. 
את התוצאה אתם תחוו יום יום 24/7 בבית גרוע, שלא נעים לחיות בו, שלא נוח להתנהל בו. בנוסף - בית הוא השקעה עצומה של כסף, זמן ומאמץ. וכדאי מאד שהוא יחזיר את ההשקעה (ורצוי יותר) אם יעמוד למכירה ביום מן הימים. זה לא יקרה באופן הזה. 

סליחה אם אני בוטה ומעצבנת - זאת המציאות וזאת האמת המקצועית, שלי ושל שאר אנשי המקצוע שפה. לדעתי עדיף להתבעס עכשיו מאשר אחרי שתשקיעו את הכסף והשנים והעצבים - ותמצאו את עצמכם בצרה צרורה. 
לצפיה ב-'גלמיש היקרה'
גלמיש היקרה
15/01/2019 | 20:12
54
מכיוון שנראה לי שלא כל כך הבנת את התכנית צרפתי תכנית עם יותר הסברים,
אני לא מחפש להצטדק המטרה שלי היא להבין איפה אנחנו טועים,
אם לא בא לך לענות אין לי בעיה אבל לזה נועד הפורום הנפלא הזה,(לפחות כך אני חושב).
הפתחים לא ניתנים לשינוי, המבנה לשימור וניתן לבצע רק שינויים פנימיים תוך כדי התיחסות לעמודים, קורות, גבהים, דלתות וחלונות. לכן דלת הכניסה יחסית קטנה והחלון שקיים קטן.(אני שיש לי "פטיש" לדלתות טסתי לקובה מרוקו ולאן לא רק לצלם דלתות, הולך לסבול דלת של מטר אבל מיוחדת, יש קשת נחמדה, אם הייתי יכול הייתי מביא דלת של כנסייה)
המעבר מהלובי לסלון הוא בפתח של למעלה מ2.2 מטר ולא 80 ס"מ. מה שמסומן זה מדרגות ולא קיר (נכון זה לא כל כך ברור בשרטוט), הפתח של המטר (ולא 80) זה מקום למשהו דקורטיבי או מעקה זכוכית, עדין לא הוחלט.
בכניסה יש ארון של 1.6 מטר למעילים נעלי בית וכו' (הוא בעומק 40 ס"מ בלבד, אבל זה מה שניתן).

המטבח כבר מתוכנן והאי ברוחב 3.2 מ' ועומק 1.5 מ' והכיור 80 ס"מ.
אצרף תכנית של המטבח.

חדרי הרחצה של הילדים באמת לא גדולים אבל אין צורך ביותר, כמקלחת פרטית לילד לדעתי זה מספיק, נכון שמיקום האסלה והדוש לא היו נוחים והמיקום הוחלף.
אכן הייתה בעיה עם מכונת הכביסה וחדר הרחצה הוגדל ע"ח חדר השינה של היחידת דיור, יש תכנון של ארון למכונת כביסה, מייבש ושני סלי כביסה לבן/צבעוני.
בלי קשר בעתיד אולי נוריד את חדר השירות לקומת המרתף, במקום חניה,

לגבי העמדה בחדרים והחלונות, שוב זה מבנה לשימור ואין לנו אפשרות לשנות מיקום של חלונות, התכנון הוא לעשות וילונות מהתקרה לרצפה או שנסגור פתחים בצורה אחרת, בכל זאת יש יותר מידי פתחים בחדרים ובנוסף חלקם בגובה של 1.5 מ' ומגובה של 70סמ'. וחלקם קטנים כך שלמעשה לא יהיה בהם צורך.

לגבי חימום יהיה חימום תת רצפתי בכל הבית, לגבי קרור עדין אין תכנית אבל בטוח שלא נזיע בקיץ, מקסימום נלך לבריכה של השכן.

לסיום את לא בוטה ולא מעצבנת, ההיפך כל הכבוד לך שטרחת וכתבת, אני מעריך זאת מאוד.

לצפיה ב-'תודה רבה על תגובתך '
תודה רבה על תגובתך
( לעמוד שלי בתפוז )
14/01/2019 | 23:26
253
גלמיש ומיכל כתבו לך ביקורות טובות שהאירו חלק מהבעייתיות שבתכנון הבית הבאמת לא שיגרתי הזה. 
לדעתי את הבעייתיות בתכנון הנוכחי של הבית ניתן לסכם במילה "פער". מצד אחד יש לנו בית יוצא דופן, גרנדיוזי, בעל חללים עצומים ומרשימים מאוד: חלל כניסה מטורף, סלון קולוסאלי, חניה שמתאימה ל-8 רכבים, מדרגות רחבות שמובילות לגלריה כמו בבית של בני אצולה, חדרי ילדים מרווחים, יחידת הורים שאפשר ללכת בה לאיבוד ממש...
וזאת לצד חדר אורחים שלא ניתן לעבור מצידה האחד של המיטה לצידה השני (כי השארתם פחות מ-60 ס"מ למעבר כאשר בפועל צריך מינימיום 80 ס"מ, 70 בלחץ). 
מקלחת אורחים צרה ביותר עם ארון למכונת כביסה שצריך להשתחל אליו בין האסלה והקיר. 
במקלחת הבן הותרתם מעבר צר מדי של 60 ס"מ בין משטח הכיור ופינת הקיר ובכלל ביחס לגודל חדר השינה המקלחת קטנה וצרה מדי. 
המדרגות שמובילות לחדר השינה הבלתי ייאמן הזה שלכם הן ברוחב של מדרגות שעולות לעליית גג מאובקת וחשוכה. והכוך שהותרתם לאסלה עלוב יותר משירותי אורחים בדירות קבלן (אפילו ללא חלון ועם כיור קטנצ'יק לשטיפת ידיים שנמצא בעונש ). 
קיים גם פער מאוד גדול בין גודל הבית והגינה הקיימת שנותרה. אולי זה באמת דבר שנובע מעניין השימור, אבל האם לא נכון היה לנצל את ההיתר ולבקש להגדיל אותה וליצור שטח מגונן רחב יותר שנותן מענה לחללי הפנים העצומים? 
המשימה שלכם עכשיו היא לצמצם את הפער וליצור איזון ופורפורציה בין החללים.  
המשמעות היא שכל החללים בבית מדברים בשפת אחת והיא שפת המרווח, הנושם, הפתוח והנוח. אין מעבר פחות מ-80 ס"מ (מינימום 75 ס"מ לא פחות). ואם יש כזה אז מהר לתקן. אין מצב למקלחת פחות מ-1.3 מטרים. אין מצב לשירותים ב-MBR שנראים כמו שירותי אורחים בדירת קבלן. 
ברגע שזה יקרה אז נראה לי שתקבלו בית כפי שחלמתם עליו באמת. 
בהצלחה שיהיה ונשמח לעידכונים 

נ.ב. 
עם כל גודלו של הבית נראה לי שהבחירה להצמיד מקלחת לכל אחד מחדרי הילדים היא בגדר תפסת מרובה לא תפסת. המקלחות לא מתוכננות טוב, כפי שכבר נכתב ונאמר ואזור השירות שאמור להכיל את מכונת הכביסה, המייבש וכדומה קטן וצפוף. נכון יותר לתכנן מקלחת משותפת לשניהם שתהיה מרווחת ונוחה ולצידה ליצור חלל שירות שגם הוא יהיה נוח לתפעול ולשימוש. 
לצפיה ב-'תכנית קומת מרתף + תיקונים '
תכנית קומת מרתף + תיקונים
15/01/2019 | 16:27
1
48
הי,,
תודה לכולם על חוות הדעת והתגובות.
מצ"ב תכנית קומת המרתף,
בנוסף עשיתי כמה שינויים בתכנית על מנת שתהיה ברורה יותר.
ע"פ מה שכתבתם יש מעבר של 80 ס"מ מה שלא ברור לי למה הכוונה, המעבר לכיוון הסלון הוא מעל 2 מ' ובערך אותו הדבר לכיוון לובי החדרים.
תכנית העמדה היא לא סופית, (גם התכנית הכללית לא סופית)
אני מתנצל על האיכות עשיתי תיקונים ומחיקות ב PDF.
תודה

לצפיה ב-'אתה אומר דבר והיפוכו'
אתה אומר דבר והיפוכו
15/01/2019 | 22:41
43
מצד אחד שאני לא כל כך הבנתי את התכנית... מצד שני כמעט על כל פרט ציינת שבמציאות הוא שונה/השתנה/ישתנה, ושהתכנית לא משקפת.
היה רצוי להעלות מראש תכנית מעודכנת לגמרי, ולציין את כל הפרטים הרלוונטים (בנין לשימור, פתחים לא ניתנים לשינוי - אם כי את זה הסקתי גם ככה. וכו) .

ועדיין - עם כל השינויים, רוב הבעיות נשארו.
אני מבינה עכשיו הכניסה לאיזור הציבורי היא מהפתח הרחב ישירות לאיזור פינת האוכל, וששאר הקיר יהיה פתוח. זה כבר הרבה יותר טוב.
הוספת גם 'ארון' מאחורי דלת הכניסה, אלא שלפי השרטוט הוא בעומק של כ 30 סמ. לא נותן מענה לאחסון.
אם הייתי נדרשת לתכנון בית שכזה - הייתי בודקת אפשרויות אחרות לייצר כניסה טובה לבית (אולי 'מכניסה' את הכניסה לבית פנימה, לתוך הלובי, ומשאירה חלק ממנו כמבואה חיצונית. כלומר הדלת עוברת פנימה, והפתח הנוכחי נשאר כפתח פתוח) .

במטבח המיקום החדש של המקרר לא מוצלח שכן הוא יחסום לגמרי את הגישה לחלל שמתחת למדרגות, שהיה אפשר לנצל לטובת מזווה.

חדרי האורחים צפופים להחריד, כמו שציינה זוהר, אין מקום לעבור. או לשים בהם מיטת יחיד או לחבר ביניהם.

שרותי אורחים - אם כבר שרותי אורחים, הייתי עושה להם פתח לכיוון הלובי, ככה לא 'תכניס' את האורחים שלך לתוככי איזור המגורים.
אבל לטעמי - שרוי אורחים כאן פשוט מיותרים כשיש חדר רחצה לאורחים שכולל שרותים. כך או כך - שרותי אורחים ברוחב 135 ואורך 3+ זה ממש גרנדיוזי. אפשר לחשוב איך 'לוקחים' קצת משרותי האורחים ומייצרים חדר רחצה סביר לבן.

ושוב אין לי אלא להמליץ מאד, לרדת מפרויקט ה DIY ולתת לאדריכל רציני ומנוסה לתכנן את הבית. היות שמדובר בבית לשימור - אין לך מושג מה המשמעות של זה. יש בזה אוצר בלום של בעיות טכניות ותכנוניות שצריך להיות מנוסה מאד כדי לפתור אותן בתכנון מראש, ועוד יותר כדי לתת מענה תכנוני לכל ההפתעות שתגלו תוך כדי הביצוע.

אם אשתך ממש מוכשרת, ופנויה להשקיע - יהיה לה די והותר בעיצוב הפנים של הבית. גם בזה מדובר על פרויקט גדול מאד שיעסיק אותה זמן רב.
אל תשחקו בלהיות אדריכל.
לצפיה ב-'אדריכל'
אדריכל
16/01/2019 | 16:33
4
41
חברים יקרים,,
בהודעה הראשונה רשמתי שיש אדריכל שעוזר בשרטוטים ובדברים טכנים כמו תכניות חשמל,אינס', מיזוג וכו' בשילוב יועצים בתחום.
היו לו מספר הערות לתכנית והמלצות אך הרוב אם לא הכל הוחלט על ידנו. גם כשזה לא מצא חן בעיניו, כמובן שהוא לא הסכים לעשות דברים לא הגיוניים.
למעשה זה הבית שלנו ואנחנו יודעים מה אנחנו אוהבים. יחד עם זאת רציתי לקבל את חוות דעתכם על התכנית מה ניתן לשפר או איפה יש טעויות שלא ראינו.
חלק מהביקורות לקחתי ואני חושב על פתרונות, אך רוב ההמלצות היו ללכת לאדריכל, אם למישהו יש המלצות או שינויים שהוא רואה שצריך לעשות אשמח שיכתוב, ואם לא תודה על ההערות וההארות שכבר רשמתם.
לצפיה ב-'נדמה לי שלא הבנת'
נדמה לי שלא הבנת
16/01/2019 | 17:32
1
42
התוכנית לא ברמה של "תזיז את הקיר קצת לשמאל" או "תגדיל את החלון". 
יש פה תכנון אדריכלי לקוי מהיסוד.
צריך למחוק ולהתחיל מההתחלה. 

בניגוד לתגובות להרבה מאד תוכניות שיש פה ובפורום הצמוד, שמקבלות תגובות עם  הצעות לתיקונים, פה אומרים לך כ-ו-ל-ם שהבעיה עמוקה יותר. 
אז אם כ-ו-ל-ם אומרים, ובהתחשב בעובדה שרוב מי שאמרו את זה הם אדריכלים שמבינים על מה הם מדברים, אז אולי כדאי לך לשקול את התגובות האלה? לטובתך. 

בהצלחה עם כל מה שתבחר!

לצפיה ב-'הבעיה היא שהוא לא יכול למחוק הכל ולהתחיל מההתחלה '
הבעיה היא שהוא לא יכול למחוק הכל ולהתחיל מההתחלה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/01/2019 | 17:51
47
הי מיכל יקרה 
שימי לב שהבית הוא בית שיש בו אלמנטים לשימור שלא ניתן לשנות. 
דבר שני הוא שכבר התקבל היתר שניתן לאחר תקופה של 5 שנים. במצב הזה כדי להתקדם צריך לעבוד עם מה שיש ולנסות לתקן את כל מה שכרגע דורש תיקון (מעברים צרים, חללים קטנים מדי). אולי הבית לא יהיה מושלם אבל לא נורא. העיקר שבעליו ייצא מרוצה מבחירותיו והעדפותיו. 
לצפיה ב-'אני מתחברת לחשיבה שלך'
אני מתחברת לחשיבה שלך
16/01/2019 | 23:00
1
43
מבינה אותך לגמרי.
גם אני כמוך באמצע שיפוץ בית שקנינו,
גם אנחנו מאד אוהבים לייצור לבד.
לא ממש תכננתי לבד את הבית חבר של בעלי אדריכל עזר לי ושרטט לי אבל לא היה לגמרי בראש שלי ואמר לי שהחשיבה שלי היא של דירה לא של בית אבל אני חשבתי הרבה והחלטנו שזו החשיבה שלנו והיא נוחה לנו וכך אנחנו רוצים לגור.( יש דברים שהשתכנעתי ממנו ושיניתי את דעתי)
המומחים בפורום פה עזרו לי כשהייתה לי בעיה, לתוכנית הם פחות התחברו אבל זה בסדר אני אגור בבית לא הם.
בהצלחה לך
הבית במבט שלי (לא בעלת מקצוע) נראה מקסים.
אני בטוחה שתהנה מכל רגע בבית שחשבת עליו כ"כ הרבה.

לצפיה ב-'אסתר חן חן לך'
אסתר חן חן לך
17/01/2019 | 15:20
31
סוף סוף גם משהו חיובי,
שלא יהיה ספק אין לי בעיה ואני מאוד רוצה ש"יכנסו" בי.
הסיבה שהעלתי ושיתפתי היא על מנת לקבל ביקורת ולא מחמאות.
מחמאות לא יובילו אותי קדימה וביקורת אולי תחסוך עוגמת נפש בעתיד.
לצפיה ב-'היתר בנייה בתהליך והאדריכל הפסיק לעבוד'
היתר בנייה בתהליך והאדריכל הפסיק לעבוד
07/01/2019 | 16:32
3
87
קיבלנו היתר לתוספת חדר במרפסת . הייתה ועדה וניתן היתר.
בתנאי שנשלים עוד כמה סעיפים .
האדריכל שעבדנו איתו "נעלם" אינו מגיב, לא עונה.. מאוד לא מקצועי.
גם מה שעשה עד כה לקח לנו יותר משנתיים בגללו. ריצות שלנו וללא "נדנוד" שלנו שיעשה דברים כלום לא זז.
מה האפשרויות שלנו ? עיריית ראשון לציון.
האם ניתן להמשיך מאותה נקודה עם אדירכל אחר?
לצפיה ב-'ניתן לפטר אדריכל ולעבור לאחר '
ניתן לפטר אדריכל ולעבור לאחר
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2019 | 17:46
2
55
אם אתם מחליטים להפסיק את התקשרותכם עם אדריכל עקב חוסר תיפקודו, התקשרו לעירייה ושאלו מה עליכם לעשות על מנת שתוכלו להמשיך. למיטב ידיעתי הוא יצטרך להצהיר כי הוא חדל מלהיות עורך הבקשה שלכם ותצטרכו לאתר אדריכל אחר שיודיע כי הוא ממלא את מקומו מכאן ואילך. 
אני מקווה שבחוזה שנחתם בינכם ובין האדריכל "הנעלם", ישנו סעיף המפרט מה קורה במקרה שאחד הצדדים מעוניין להפסיק את ההתקשרות (מבחינת תשלומים וכדומה). 
לצפיה ב-'לאחר שביקרנו בעירייה השבוע'
לאחר שביקרנו בעירייה השבוע
09/01/2019 | 15:49
1
60
היינו בעירייה השבוע, הם לא רוצים בכלל  לייעץ מה לעשות.
הבנתי בין השורות שאפשר לפנות לאדריכל אחר, לפנות לוועדה ולבקש להמשיך לשנות עורך בקשה. תלוי אם הם יאשרו.
בכדי שהוא יצהיר שהוא חדל מלהיות עורך הבקשה  צריך את הסכמתו. 
לא מאמינה שנזכה לאישור ממנו.
בנתיים הוא הבטיח להמשיך את הבקשה( כן במקרה מצאנו אותו ודיברנו)
ניתן לו צאנס אחרון.
אין לצערי חוזה כתוב, הכל בעפ"י. טעות גדולה מצדנו!

לצפיה ב-'מניסיוני האישי-מה שהיה הוא שיהיה'
מניסיוני האישי-מה שהיה הוא שיהיה
( לעמוד שלי בתפוז )
11/01/2019 | 22:03
53
הפעם הציבו גבול ואם הוא לא יעמוד בו פשוט הודיעו חד משמעית על דרישתכם שיחתום על מכתב פיטורין ועל הצהרה כי הוא חדל מלהיות עורך הבקשה שלכם.  בד בבד התחילו לחפש אדריכל רציני ואמין יותר שיהיה מוכן להחליפו. 
לצפיה ב-'חלוקה של סלון ומטבח'
חלוקה של סלון ומטבח
07/01/2019 | 22:32
2
79
היי 
יש לי כיום סלון שמחובר למרפסת, בשיפוץ המתוכנן אני שובר את הקיר למרפסת ומכניס את המטבח לסלון
המלבן שיוצר לי הוא ברוחב 3.9 מטר ו אורך 6.6 מטר.
המטבח יהיה בצורת ריש על הקיר שמרוחק מהמרפסת והקיר שלצידו.
השאלה שלי היא לגבי הפרופורציה שבין המטבח לסלון
אנחנו רוצים שהחלק הארוך של המטבח שהוא על הקיר של ה 6.6 מטר יהיה באורך 3 מטר כך שנשאר לסלון בערך 3.6 מטר (הכל זה אופן ספייס) 
בשרטוט החלק הצהוב הוא המטבח
האם רצוי לקצר את המטבח?
תודה
רוני
לצפיה ב-'לא יכולה לענות על שאלתך '
לא יכולה לענות על שאלתך
( לעמוד שלי בתפוז )
08/01/2019 | 09:15
48
שלום לך
האם אתה עומד בפני שיפוץ כולל בבית או רק באזור המטבח? מהם הצרכים שלך ושל משפחתך? מהם ההרגלים שלכם? האם אתם מבלים בסלון או יותר במטבח? האם אתה משתמש במטבח באופן יומיומי ופעיל מאוד או מזמין takeaway באופן קבוע?
תכנון מטבח מתבסס על האופן בו מתנהלים חיי המשפחה ומתבסס על צרכיכם,
ולכן לא ניתן לענות לך באופן רציני על השאלה האם המטבח צריך להיות באורך כזה או אחר. 
אני ממליצה לך למצוא אדריכל/ית או מעצב/ת פנים שייסיעו לך ויובילו אותך באופן מקצועי בתהליך התכנון. לפי הסקיצה שצירפת נראה שאתה מנסה לתכנן בעצמך וזו דרך מצויינת לבזבז יותר כסף ולהגיע לתוצאה בינונית. 
בהצלחה ! 
לצפיה ב-'רק שים לב ש'הכנסת' מרפסת לתוך הבית'
רק שים לב ש'הכנסת' מרפסת לתוך הבית
08/01/2019 | 17:27
37
מחייב ע"פ החוק בהיתר מהעיריה.
אם המרפסת פתוחה ואתה רוצה לסגור אותה פירוש הדבר הגדלת שטח המגורים, ושינוי החזית.
בעקרון גם המרפסת 'פנימית' אבל נפרדת , ומוגדרת כמרפסת - היא נחשבת לשטח שרות. ובהכנסתה לתוך הדירה (ע"י שבירת הקיר) אתה הופך אותה לשטח עיקרי. לכן מצריך גם היתר.
לצפיה ב-'אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים'
אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים
08/01/2019 | 10:07
16

ביום ג', 15.1, בשעות 20:00-22:30, נארח בפורום תמ"א 38 את מר עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים.

על האירוח

הוספת מרפסות בבתים משותפים באמצעות בניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום.

על המתארח

עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים, בעל ידע עשיר וניסיון של למעלה מ- 10 שנים בתחום הבנייה, בדגש על עבודות פלדה מיוחדות.
מוביל בהצלחה ובמקצועיות את חברת נירים המתמחה בבניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום, והכל בתהליך קצר ומקצועי המבטיח תוצאה איכותית ואחריות לאורך שנים רבות.
לחברה לקוחות רבים וניסיון רב בבנייה במבנים קיימים, מגדלים ומבנים ציבוריים בכל רחבי הארץ, והיא מובילה בבניית קונסטרוקציית פלדה עם למעלה מ-500 מרפסות בשנה.
כחלק מחזונה לספק מענה איכותי ומקיף לכל אורך הדרך - תוכלו למצוא בחברה מחלקת רישוי ותכנון, הנדסה, תפעול, ביצוע ושירות לקוחות. 

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'תכנון בית פרטי'
תכנון בית פרטי
06/01/2019 | 08:54
2
107

שלום לכולם,

אני זוג עם 4 ילדים בגלאים שונים ומתכננים לבנות בית פרטי בנגב המערבי.

עד עכשיו לא הכרתי את פורום הנ"ל ולכן אני מעלה את תוכניות שלי בשלב יחסית מתקדם (טרם הגשה של תוכניות להיתר).
מדובר על מגרש מס' 167 בגודל 410 מ"ר בו יבנה מרתף, קומת קרקע וקומה שנייה.
אנחנו בשלב של תכנון מתקדם של הצבה של הבית איך טרם נסגרו כלל הפרטים כגון עיצוב פנים, חלונות וכו...
בטוח שיש המון פרטים גדולים וקטנים שניתן לציין אך חשוב לי לקבל הארות/הערות.
צרפתי את תוכניות ופרטים הרלוונטים למגרש...

לצפיה ב-'בית גדול אבל לא חכם '
בית גדול אבל לא חכם
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2019 | 18:38
66
שלום לך אבי 
אכן התכנון מתקדם ואתם אולי אפילו מרוצים ממנו כי קבלתם כל מה שביקשתם. אבל לא קיבלתם בית שמתחבר עם סביבתו בצורה טובה ולא בית שמתוכנן בחוכמה, ומנצל את השטח שהוא נבנה עליו בצורה הגיונית. 
- תכסית קומת הקרקע כ-140 מ"ר וגודלה של הקומה העליונה כמחצית ממנה. 
קומת הקרקע הענקית הותירה רק רצועות צרות עבור גינון ואזורי משחק עבור הילדים ובקומה העליונה ישנן 3 (!) מרפסות גדולות,  שיחייבו תחזוקה (ניקיון, איטום וכדומה) אבל בפועל יהפכו להיות שטחים לא שימושיים ומיותרים (אולי יהפכו למחסנים). אם היתה מתוכננת מרפסת אחת גדולה, כאזור משחק ופעילות אז אולי היה בכך היגיון כלשהו אבל המצב הנוכחי איננו כזה. 
- היה נכון יותר לתכנן בקומה העליונה גם את יחידת ההורים, ולשחרר שטח גדול עבור הגינה, שבמידה ותהיה מטופחת וירוקה, היא תהפוך לפינת החמד של הבית. אם אתם חוששים שתתקשו לעלות ולרדת במדרגות, מומלץ לתכנן מעלון, ובכך לפתור אפשרות של בעיית נגישות עתידית. 
- חדרי הילדים בקומה העליונה קטנים מאוד, הייתי ממליצה להגדיל אותם מעט. 
- מיקום המטבחון בפינת הילדים לא טוב- הוא ממש בולט לתוך החלל במקום שיהיה מוצב בנישה ייעודית. עדיף למקמו קרוב יותר למקלחת על מנת להקל על ניקוזו דרך מערכות הניקוז של המקלחת. 
- קומת המרתף גם היא מתוכננת רע, ללא הרבה פתחים לאור ואוויר, במיוחד אזור המטבחון עם שולחן האוכל המסכן, שמוקם בדיוק על הכניסה, בפינה, כאילו הוא בעונש. 
- תכנון בהיבט אקלימי- הבית לא תוכנן תוך התייחסות לסביבה, והוא מתעלם גם מהאקלים המאפיין את האזור. מאחר וכך אני ממליצה לך להיוועץ ביועץ שינחה אותך בכל הקשור לנושא זה שהוא רחב מדי למסגרת הפורום הזה. 
לצפיה ב-'אבי אם אתה מעוניין בתכנית צבעונית '
אבי אם אתה מעוניין בתכנית צבעונית
18/01/2019 | 18:03
15
לצפייה בדוגמא : https://imgur.com/a/fhH2CM5

הכנת תכנית צבעונית
כולל ריהוט 3D תוך 24 שעות
רזולוציה גבוהה מותאמת לפי בקשת הלקוח

תומר 054-5282432
לצפיה ב-'שיפוץ מדרגות'
שיפוץ מדרגות
06/01/2019 | 09:37
1
23
שלום,
לא בדיוק שאלת אדריכלות אבל בכל זאת אנסה להיעזר בנסיונכם.
במסגרת שיפוץ לובי בבניין ישן, חשבנו לחדש את המדרגות עד קומה ראשונה ולהשתמש במרצפות מבריקות 80*80 שנותרו לנו מריצוף הלובי. הבנו שהדבר אפשרי. המליצו לנו להשתמש במדבקות למניעת החלקה על כל מדרגה אבל זה נראה לא יפה וצובר לכלוך. רציתי לדעת האם מכירים מדבקות יפות או לחילופין
ציפוי אנטי סליפ למרצפות ואם כן על איזה חומר אתם ממליצים?
תודה!!

לצפיה ב-'באמת עדיף להתייעץ עם חברות מתמחות '
באמת עדיף להתייעץ עם חברות מתמחות
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2019 | 16:07
14
לצפיה ב-'תכנון מטבח'
תכנון מטבח
03/01/2019 | 21:54
3
72
אשמח לעצה בנוגע לתכנון מטבח.
לאחר שהיינו אצל כמה חברות מטבחים, וכל אחת הביאה רעיון אחר, אשמח לשמוע דעות נוספות על פרקטיות המטבח יחד עם ניראות.
מידות המטבח הן 5.6 רוחב על 3.3 אורך, בנוסף לזה, מתוך המטבח יוצא מזווה של 3.2 על 1.6. המזווה נועד לאחסון, למקרר נוסף, ואולי בישולים קטנים. אפשרות נוספת היא הפרדה בין בשר לחלב באמצעות כיור אחד במטבח ואחד במזווה.
כעת משפחה קטנה וצעירה, אך אוהבים לארח.

אפשרות ראשונה:
מטבח בצורת 'ח' עם ארונות גבוהים מול פתח ה'ח'. היתרון מבחינתי הוא יותר שטח עבודה, פחות אפשרות שמישהו עובר מאחורי כשעובדים במטבח, יותר מקומות ישיבה בדלפק, ומעט ארונות לכיוון פינת האוכל. חסרון: רק כניסה אחת למטבח,ולא בטוח שזה נראה טוב.
אפשרות שניה:
מטבח בצורת 'ר' עם אי קטן (2 מטר),וארונות גבוהים מול המעבר בין ה'ר' לאי.
יתרון שיש שתי כניסות למטבח ולא צריך לעשות סיבוב גדול כדי להגיע ישר למרכז המטבח. חסרונות הם בדיוק ההפך מהיתרון באפשרות הראשונה.

אני מצרף שתי סקיצות כלליות להמחשה. (אין ארונות מעל אזור השיש).

אשמח לשמוע דעות, או רעיונות אחרים לגמרי- קצת מחוץ לקופסה שלי 

תודה.
לצפיה ב-'אשמח לשמוע דעה על ההתלבטות '
אשמח לשמוע דעה על ההתלבטות
21/01/2019 | 14:16
2
3
לצפיה ב-'לא מבינה איך בונים מטבח ענק שכזה (בבית ענק)'
לא מבינה איך בונים מטבח ענק שכזה (בבית ענק)
24/01/2019 | 16:17
1
13
ובסוף עומדים ומבשלים בתוך צינוק.
מיקום המדרגות גרוע. לא מכירה את התכנית, אולי יש נסיבות מקלות, אבל משהו בתכנון פה נראה לי תמוה...

לצפיה ב-'אשמח להסבר של דברייך..'
אשמח להסבר של דברייך..
25/01/2019 | 12:08
11
לאיזה צינוק בדיוק כוונתך?

מה תמוה בתכנון?
-את שאר התוכנית כבר העליתי לכאן ולפורום השכן בעבר.
ישנם כמובן אילוצים של קומת המרתף, הקומה העליונה, אורך המגרש וכו'. אך בכל זאת, למה לדעתך זה מיקום גרוע למדרגות?

ואשמח בכל זאת להתייחסות למטבח.
תודה
לצפיה ב-'מדרגות בתוך הבית'
מדרגות בתוך הבית
26/12/2018 | 12:18
11
84
שלום קניתי בית בן 35 ואני משפצת אותו לגמרי
פרקו את פנים הבית כולל חיפוי המדרגות.
מאד אהבנו את הקטע בבית שהמדרגות ממש נוחות גובה מדרגה 15סמ עומק מדרגה 29סמ רוחב מדרגה 99 סמ יש 7-8 מדרגות ברצף כשצד אחד קיר והצד השני מעקה.

היום בא איש השייש לתת הצעת מחיר כדי לשים מדרגות חדשים והוא אומר שהמדרגות לא תיקניות הן מדי צרות לגובה הזה וחייבים לפרק את כל הבסיס שלהן.
אם הוא לא יעשה לנו את זה, אני בטוחה שיש אנשי שיש שכן יעשו לי את המדרגות כמו שהיו, אבל אני רוצה לדעת אם יש בזה משהו מסוכן או שאני באמת חייבת לפרק.
זה בית פרטי אני לא צריכה לא רשיון עסק ולא כל מני בדיקות מחמירות שעושים במקומות ציבור, אבל אני רוצה את זה נח נעים ותיקני.
בקיצור הבו לי עצה.

לצפיה ב-'הוא צודק שהמדרגות לא לפי הנוסחה '
הוא צודק שהמדרגות לא לפי הנוסחה
26/12/2018 | 16:29
10
59
הנוסחה : שני רום+שלח= יהיה בין 60-63 סמ.  
(רום=גובה  , שלח=עומק)

אצלכם יוצא : 15X2 +29  = 59  
כלומר חסרים לכם סנטימ. או שניים לאורך השלח.    

אם תגידי לי שאתם גרים בבית כבר כמה שנים  והמדרגות מאד נוחות לכם, אז הייתי עוזבת אותן במנוחה.
אם לא, וממילא משפצים - כדאי כבר לדייק אותן.
לצפיה ב-'תודה אבל זו בדיוק ההתלבטות'
תודה אבל זו בדיוק ההתלבטות
26/12/2018 | 17:47
9
46
המדרגות היו מאד נוחות זה אחד הדברים שבלטו לנו מאד כשבאנו לבית, וגם בעלת הבית שמכרה לנו אמרה שזה מדרגות מאד נוחות וכו'
להגדיל את השלח אומר לפרק את כל הבסיס שיש למדרגות וגם כנראה ירחיב את שטח המדרגות שיכנסו לי לתוך הבית ויצאו מהנישה שלהם, השאלה אם זה משהו מסוכן או בעיתי ברמה שהבית הזה יהייה עם בעיה?!

לצפיה ב-'המדרגות היו נוחות בשל גובהן '
המדרגות היו נוחות בשל גובהן
( לעמוד שלי בתפוז )
26/12/2018 | 18:41
8
56
הסיבה שהמדרגות היו נוחות היא שגובהן היה 15 ס"מ. אם הן תשארנה בגובה 15 ס"מ והשלח יהיה קצת יותר גדול (בהתאם לנוסחא) הן תהיינה עוד יותר נוחות .
אגב, אם מדובר ב-7-8 מדרגות השינוי בגודל השלח לא אמור להיות משמעותי. 
לצפיה ב-'לא ממש הבנתי'
לא ממש הבנתי
26/12/2018 | 20:26
7
44
השלח היה כנראה גם 29 אם זה 29 אחרי שקילפנו אותו אז הוא כנראה היה 29 קודם.
יש 7-8 מדרגות בשורה ואחכ 5 מרגות פודסק ואז עוד 7-8 מדרגות
למה את מתכוונת לא משמעותי לשימוש או לתיקון?
זה לא אומר לפרק את כל בסיס המדרגות?
כרגע הורידו את השייש מהמדרגה ונשאר צורת מדרגה, בשביל לשנות את זה צריך לשנות את כל הבסיס הזה שנשאר (עם כל המושגים החדשים שלמדתי אני לא יודעת איך לכנות את החלק הזה)
לצפיה ב-'את יכולה אולי לשלוח תמונה של המצב הקיים? '
את יכולה אולי לשלוח תמונה של המצב הקיים?
( לעמוד שלי בתפוז )
26/12/2018 | 21:32
6
31
קשה להבין מה מבנה המדרגות לפי התיאור שלך
לצפיה ב-'מצורף תמונות'
מצורף תמונות
26/12/2018 | 23:07
71
לצפיה ב-'עוד תמונה עם גרם מדרגות ארוך'
עוד תמונה עם גרם מדרגות ארוך
26/12/2018 | 23:12
4
59
לצפיה ב-'צורת המדרגות אכן לא תיקנית '
צורת המדרגות אכן לא תיקנית
( לעמוד שלי בתפוז )
27/12/2018 | 09:51
3
62
לאור התמונות ששלחת אפשר לראות שאכן צורתן איננה תיקנית (לא רק אורך השלח בעייתי, גם המדרגות המשולשות אינן תיקניות) וכיום לא היו בונים אותן כך. אינני מכירה אותך ואינני יודעת בת כמה את, מה התקציב שייעדת לפרוייקט וכדומה. אבל אם ברצונך לקבל מדרגות בטיחותיות עליך באמת להרוס את הקיימות, ולתכנן ולבנות מהלך מדרגות חדש. אני מציעה לך להתייעץ עם איש מקצוע או חברה שמתמחים בכך. 
לצפיה ב-'זוהר צודקת. '
זוהר צודקת.
27/12/2018 | 09:57
29
לצפיה ב-'תודה על העזרה העיניינית ומהירה'
תודה על העזרה העיניינית ומהירה
27/12/2018 | 10:15
1
50
לצפיה ב-'בואי נעשה סדר'
בואי נעשה סדר
29/12/2018 | 14:32
48
אחרי הצילום וההסברים שלך - התמונה קצת יותר נהירה.
אז ככה : צריך לשנות את מהלך המדרגות אבל ככל הנראה לא בגלל עומק השלח, אלא בגלל המדרגות המשולשות בפינה - שהן לא תיקניות ובעיקר ממש מסוכנות.
(ואגב - כשיש מדרגות בסיבוב פרוש הדבר שאין פודסט, כי פודסט הוא משטח מנוחה. כלומר שטח ישר בלי מדרגות שנמצא באמצע או בקצה המדרגות.)

לגבי עומק השלח - לפי הסברך אחרי פירוק האבן/שיש נשאר עומק של 29, מה שאומר שלפי כן היה עומק של כ 31 סמ. מה שעונה על נוסחת התקן. וזאת משום שהאבן אמורה לבלוט מקצה מדרגת הבטון בכ 1-3 סמ. מה שקרוי אף המדרגה.

לצפיה ב-'העלאת שאלה מחדש של גולש בפורום '
העלאת שאלה מחדש של גולש בפורום
( לעמוד שלי בתפוז )
24/12/2018 | 12:16
2
64
ב-20/12 העלה הגולש raz שאלה בפורום שאליה צורפה תכנית. התכנית הכילה את פרטים מזהים אודות המתכנן, המשפחה, מיקום התכנית וכדומה. 
מי שמעלה שאלה לפורום הכוללת תכנית מתבקש להסיר ממנה כל מידע בנוגע למתכנן התכנית ולבעלי הנכס וזאת על מנת לשמור על פרטיות כל הצדדים הנוגעים בדבר. 
מאחר ולשאלה זו נכתבו תגובות אני מעלה את השאלה מחדש הפעם ללא פרטים מזהים. 
לצפיה ב-'שאלת הגולש raz'
שאלת הגולש raz
( לעמוד שלי בתפוז )
24/12/2018 | 12:18
1
61
אנו מעוניינים לתחם את הסלון מכיוון המסדרון ע"י קיר בגובה מטר
הבעיה שזה יוצר מסדרון ארוך מאד 
אשמח לקבל רעיונות לעיצוב הסלון (תיחום)

לצפיה ב-'תגובות הגולשים לשאלה בנוגע לקיר תוחם בסלון '
תגובות הגולשים לשאלה בנוגע לקיר תוחם בסלון
( לעמוד שלי בתפוז )
24/12/2018 | 12:21
50
התגובה של אלון פ. :
את יכולה להעלות את השאלה גם בפורום עיצוב פנים או בכלמני קבוצות כאלו בפייסבוק, אני בטוח שתקבלי שם שלל רעיונות של כלמני מחיצות מעוצבות, משרביות, מזנונים ושידות.

קצת קשה לי להתייחס לשאלה כזו, שהיא כמו לשאול באיזה צבע כדאי שיהיה הפלסטר שאני הולכת לשים על פצע חמור. התכנון של הבית מאוד לא טוב. התיחום של הסלון, זו אחת הבעיות הקטנות שבו.

התגובה של גלמיש1: 
יש בבית הזה כל כך הרבה בעיות תכנוניות יותר בוערות מאשר קיר בסלון כן או לא. יש פה בזבוזי שטח גדולים, ולעומת זאת אזורים צפופים ולא נעימים. המטבח עצום אבל מתוכנן רע, והכניסה אליו תהיה צפופה ומעצבנת מאד. חדר הורים גדול אך מתוכנן גרוע. כל חדרי רחצה מתוכננים גרוע!
והבעיה הגדולה יותר - זה בית שלא שייך למגרש שלו. אין פה חניות? שבילים? רחבת ישיבה חיצונית? פילרים? הבית כאילו צף באוויר.
אפס התייחסות לחצר.
המתכנן לקח את קווי הבנין - ויצק לתוכם מבנה. כאילו אין מגרש, אין חצר, אין כיווני אויר ושמש, אין שום צורך לראות מתוך הבית את הגינה, שמים, את הילדים המשחקים בחוץ (טוב נו, ממילא לא נשאר להם איפה לשחק בחוץ). בסלון יושבים בפינה בעונש ומסתכלים על הקירות של המטבח! שום מבט החוצה. במטבח החלונות ממוקמים במיוחד כדי שלא יביטו החוצה בזמן שטיפת הכלים או הבישול. אפילו בחדר הורים - החלון ממוקם הרחק מהמיטה שחו"ח לא תשכבו בה ותביטו החוצה.
התפרשות הבית אכלה את המגרש ! היציאה הגדולה מהסלון פונה אל השכן, ולא אל מרחב חוץ מרווח ונעים. החלקים המרווחים מהמגרש - אין אליהם שום גישה מהבית!
תכנון ללא הגיון!

לצפיה ב-'אלון - אנסה להתייחס לכל ההערות שלך(ותודה על התשובה המפורטת)'
אלון - אנסה להתייחס לכל ההערות שלך(ותודה על התשובה המפורטת)
21/12/2018 | 11:13
2
72

קודם כל - חסרים פרטים על המגרש - כיווני אוויר, מה יש מסביב ואיפה. -  מדובר בדו משפחתי פינתי , צמוד אליי רק שכן אחד.
דבר שני - התמונות של התכניות פה ברזולוציה מאוד נמוכה, וקצת קשה לקרוא. אם יש לכם את התכנית באיכות טובה יותר. שולח לך בפרטי את כל התוכניות ברזולוציה מלאה פשוט הקטנתי כי לא רציתי לפגוע באדריכלית שלנו כמובן.

וצמצמו כמה שיותר את שטח התכסית -  מה הכוונה לצמצם שטח תכסית? 

מה זה הריבוע הזה בצד שמאל באמצע שצמוד לחניה? יכול להיות שזה סימון של מעלית? שזה רעיון מעולה! כן זה הכנה למעלית\מעלון. אז למה היא לא מגיעה למעלה? בכלל יש אי התאמה בין התכניות של הקומות, זה נראה כאילו אלו שתי סקיצות של ורסיות שונות.
מה זה ה-"חצר משק"? לגבי החצר משק גם אנחנו לא מתים עליה אשמח לרעיונות אחרים שנוכל לעשות שם שימוש ואיך מגיעים אליה? 

התכנון של הכניסה, המדרגות ופינת האוכל, לא טובים. מתוכננים כמו דירה קבלנית. מה אפשר לשנות? האם כפילות שולחנות האוכל - לא מיותרת? צודק. אנחנו נוריד את האי מקסימום ונשאיר שם במקום פינת אוכל .לא עדיף שיהיה שולחן אחד, יכול להיות שולחן גבוה שיוכל לשמש גם כמשטח עבודה, בין המטבח והסלון, ואז לנסות לצמצם את השטח של המדרגות ופינת האוכל הנוכחית? איך אפשר לצמצם שטח של מדרגות לבצע זאת?
הישיבה בסלון מתוכננת עם הגב כלפי החוץ, הגינה והבריכה.- נשנה זאת.
מה זה משמאל לכניסה? (כאמור הרזולוציה נמוכה ולא ברורה) זה חדר רחצה? כן מדובר בחדר רחצה נגיש שיהיה. לא חבל "לבזבז" עליו שטח של חזית, הייתי מנסה למקם אותו מאחור, בכיוון הקיר המשותף.
גם למעלה - חדרי הרחצה יושבים על החזית, וחדר הארונות מקבל פינה! במקום להיות מאחור. לא הבנתי לגבי החדר רחצה מה לעשות.
** לגבי המקלחת שבחזית וגם מקלחת למעלה שבחזית - האדריכלית טוענת שאם חלילה יהיו תקלות נזילות יותר קל לתקן מקיר שהוא לא משותף לדו.
פינת הישיבה היא בעצם מעבר, לא מקום נעים לשבת בו.  - אשמח לרעיון או שינוי שצריך לבצע לדעתך.

שוב , תודה רבה רבה.
לצפיה ב-'לפני הכול,'
לפני הכול,
23/12/2018 | 09:37
1
52
עדיין חסרים פרטים - כיווני אוויר (חץ צפון על גבי התכנית)
אם יש תכנית פיתוח, או תכנית העמדה רחבה יותר,
איפה, אם בכלל יש נוף וכו'.
לצפיה ב-'מצ״ב קובץ תמונה של השכונה ממעל'
מצ״ב קובץ תמונה של השכונה ממעל
23/12/2018 | 10:34
40
לצפיה ב-'התייעצות לגבי בניית דו משפחתי - גודל מגרש 275 מ"ר'
התייעצות לגבי בניית דו משפחתי - גודל מגרש 275 מ"ר
20/12/2018 | 08:59
3
135
בוקר טוב,
אנחנו הורים צעירים לפעוט בן 3 עם צרכים מיוחדים(הולך רק בעזרת עזרים) ותינוקת.
אנחנו מתכננים כרגע לבנות בית ועם התייעצות עם האדריכלית שלנו נאמר לנו שאם נבנה קומה אחת נוכל לבנות עד 130 מר וזה לא ישאיר לנו כמעט גינה.
עם כל הצער הלכנו על שתי קומות ואני מצרף לכם סקיצות של שתי הקומות. אשמח לקבל מכם הערות, הארות וביקורת לגבי הסקיצות.  כמו כן יש גם סקיצה ראשונית לקומה אחת והעלתי רעיון שפשוט רק היחידת הורים תהיה למעלה וכל הילדים למטה. אשמח אם תוכלו להתייחס גם לזה.
תודה רבה לכם מראש.
לצפיה ב-'אוקיי'
אוקיי
20/12/2018 | 22:53
1
81
קודם כל - חסרים פרטים על המגרש - כיווני אוויר, מה יש מסביב ואיפה.
דבר שני - התמונות של התכניות פה ברזולוציה מאוד נמוכה, וקצת קשה לקרוא. אם יש לכם את התכנית באיכות טובה יותר.

עכשיו ככה - האדריכלית שלכם צודקת לגמרי! אבל אם אתם בכל זאת מחליטים לוותר על גינה, תלכו עם זה עד הסוף, ותבנו רק קומה אחת. אם זה לא מתאפשר, ובמילא אתם עולים קומה - לכו על זה עד הסוף וצמצמו כמה שיותר את שטח התכסית!. להעלות רק את יחידת ההורים למעלה, בעיקר כשיש ילדים קטנים, ועוד ילד עם צרכים מיוחדים, זה רעיון ממש גרוע. לכן לא אתייחס לסקיצה של ה-כמעט רק קומה אחת.

מה זה הריבוע הזה בצד שמאל באמצע שצמוד לחניה? יכול להיות שזה סימון של מעלית? שזה רעיון מעולה! אז למה היא לא מגיעה למעלה? בכלל יש אי התאמה בין התכניות של הקומות, זה נראה כאילו אלו שתי סקיצות של ורסיות שונות.
מה זה ה-"חצר משק"? ואיך מגיעים אליה? בריכה יכולה להיות מחוץ לקווי בניין? (לא יודע, לא בקיא בזה)

התכנון של הכניסה, המדרגות ופינת האוכל, לא טובים. מתוכננים כמו דירה קבלנית. האם כפילות שולחנות האוכל - לא מיותרת? לא עדיף שיהיה שולחן אחד, יכול להיות שולחן גבוה שיוכל לשמש גם כמשטח עבודה, בין המטבח והסלון, ואז לנסות לצמצם את השטח של המדרגות ופינת האוכל הנוכחית?
הישיבה בסלון מתוכננת עם הגב כלפי החוץ, הגינה והבריכה.
מה זה משמאל לכניסה? (כאמור הרזולוציה נמוכה ולא ברורה) זה חדר רחצה? לא חבל "לבזבז" עליו שטח של חזית, הייתי מנסה למקם אותו מאחור, בכיוון הקיר המשותף.
גם למעלה - חדרי הרחצה יושבים על החזית, וחדר הארונות מקבל פינה! במקום להיות מאחור. 
פינת הישיבה היא בעצם מעבר, לא מקום נעים לשבת בו. 

לצפיה ב-'מסכימה עם כל הערותיו של אלון. '
מסכימה עם כל הערותיו של אלון.
21/12/2018 | 10:35
60
ורק לחדד - בעיני הרעיון שההורים ישנו בקומה נפרדת מילדים קטנים (זה נכון עד גיל התבגרות מתקדם) הוא רעיון גרוע מאד. בפרט אם יש ילד 'מיוחד' שלא יכול להגיע אליכם בקלות. עדיף שתשנו כולם בקומה אחת.
טוב שיהיה חדר שינה גם בקומת הקרקע. לעבודה/משחקים/ארוח ובעתיד אולי לילד שהתבגר.
לגבי שולחנות אוכל - גם בעיני הכפילות מיותרת והמסעות אל שולחן שרחוק מהמטבח (עם סירים, כלים ומגשים עמוסים) רק מכבידים . יש לכם מרחב ארוך במטבח שיכול לאכלס גם אי וגם שולחן רגיל בהמשכו. ככה גם הישיבה ליד השולחן תקבל אור טבעי מהחלון ומבט לנוף. 

עוד נקודה - בחצר לא משאר לכם כמעט בכלל מקום לצמחיה. לא תרצו לנטוע עצים? מדשאה קטנה לילדים? מציעה לצמצם את רחבת הישיבה הענקית לטובת קצת שטח אדמה/גינון. לבטל חלק מהשבילים/רחבות המיותרים סביב הבית. ואם בכלל אז להשאיר שביל נורמלי (נניח מטר רוחב) ואת השטח להשאיר לגינון. גם ביטון כל החצר האחרוית - מיותר. קראתם לזה 'חצר משק', אבל היות שאין שום יציאה לשם - השטח לא יהיה שימושי לכם. אז עדיף שיהיה שם קצת ירוק בעיניים, אולי כמה עצי פרי....

לצפיה ב-'בסך הכל התכנון טוב '
בסך הכל התכנון טוב
( לעמוד שלי בתפוז )
25/12/2018 | 14:37
43
הי
התכנון של קומת הקרקע, בסקיצה עם הבריכה בחצר, לא רע בכלל. התכנון נקי, נעים ופונקציונלי. עבור ילד עם צרכים מיוחדים (אבל לא רק בשבילו) התקנת מעלון היא בגדר חובה אבל לאן נעלם המעלון בקומה השניה? צריך לראות איך התכנון שלו משתלב גם בקומה זו. 
כן הייתי בודקת את האפשרות להחליף בין מיקום הסלון והמטבח. לדעתי זה  יעשה טוב שכן אז תוזז גם פינת הברביקיו לקיר המשותף ובמקום שיתפנה תוכלו להמשיך את רצועת הגינון. הארונות המתוכננים מתחת למדרגות יוכלו להתלכד עם ארונות המטבח ויתקבל מראה נקי ומסודר יותר. יתרון נוסף הוא שהמטבח יהיה קרוב יותר לפינת האוכל. 
במידה ותחליפו בין מיקום הסלון והמטבח הסלון יוכל לקבל שני כיווני אוויר (אולי אפילו שלושה) כך שהישיבה בו תהיה נעימה יותר.
אני מצטרפת לדעתה של גלמיש להפוך את חצר המשק לגינה עם עצי פרי ולצמצם את רוחב השבילים והשטחים המרוצפים לצורך הגדלת השטח המגונן. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
זוהר רוזנפלד היא אדריכלית רשומה (B.Arch.) בוגרת בית הספר לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב משנת 2001 בהצטיינות. עבדה במספר משרדי אדריכלות בולטים, ומשנת 20
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ