לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1246012,460 עוקבים אודות עסקים

פורום אדריכלות

פורום אדריכלות הוא מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון בעולם המרתק של עיצוב ותכנון אדריכלי.
הפורום מיועד לכל מי שמתעניין בגישות לעיצוב ותכנון, רישוי, היתרים ובנייה. ניתן להעלות סקיצות, רעיונות ושאלות מעולם האדריכלות, ולקבל מענה מקצועי מהגולשים והנהלת הפורום. סטודנטים לעיצוב ואדריכלות מוזמנים להעלות לכאן עבודות שלהם ולקבל חשיפה ועזרה, וכמו כן אדריכלים מוזמנים להציג פרוייקטים מעניינים וגישות לעיצוב ולתכנון. 

גולשי הפורום קוראים לשיח ענייני, ומבקשים לשמור על כבודו של מפרסם ההודעה ומושאה. אין להעלות לפורום הודעות פרסומיות בשום נושא. 

בברכת גלישה מועילה ומהנה,
הנהלת הפורום.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אדריכלות

פורום אדריכלות הוא מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון בעולם המרתק של עיצוב ותכנון אדריכלי.
הפורום מיועד לכל מי שמתעניין בגישות לעיצוב ותכנון, רישוי, היתרים ובנייה. ניתן להעלות סקיצות, רעיונות ושאלות מעולם האדריכלות, ולקבל מענה מקצועי מהגולשים והנהלת הפורום. סטודנטים לעיצוב ואדריכלות מוזמנים להעלות לכאן עבודות שלהם ולקבל חשיפה ועזרה, וכמו כן אדריכלים מוזמנים להציג פרוייקטים מעניינים וגישות לעיצוב ולתכנון. 

גולשי הפורום קוראים לשיח ענייני, ומבקשים לשמור על כבודו של מפרסם ההודעה ומושאה. אין להעלות לפורום הודעות פרסומיות בשום נושא. 

בברכת גלישה מועילה ומהנה,
הנהלת הפורום.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
בונים? משפצים? מתכננים? 
זה המקום שלכם להתייעץ, לחלוק רעיונות ולשתף את העולם בהשראה וביצירה.
 אדריכלות היא מקצוע רחב היקף הנוגע בתחומים רבים. 

פורום אדריכלות של אתר תפוז הוא המקום המקצועי, המגוון והעדכני לכל המתעניינים בתחום התכנון והבנייה, ובשאר התחומים הנוגעים והמתייחסים לעיצוב הסביבה הבנויה בה אנו חיים.
בין אם אתם בונים, מתכננים או חובבי אמנות וטכנולוגיה, בפורום זה תמצאו קהילה מקצועית ומנוסה, שתנסה לסייע ולייעץ בכל שלב. 
הפורום מעודד העלאת רעיונות, הגיגים ותכנים איכותיים מכל גולשיו.

בברכת ביקור מועיל ומהנה בפורום,

המשך >>

לצפיה ב-'יעוץ אקוסטי- למי פונים? יש המלצות?'
יעוץ אקוסטי- למי פונים? יש המלצות?
23/04/2019 | 22:42
1
קצת מידע - האם מאוד יקר?
לצפיה ב-'בנייה ושינוי חדרי אמבטיה '
בנייה ושינוי חדרי אמבטיה
17/04/2019 | 12:09
1
39

בבית שקניתי וברצוני לשפץ ישנה פינת משפחה שאין לי בה צורך.
אני רוצה לבנות במקומה חדר רחצה לילדים ולהפוך את מקלחת הילדים למקלחת הורים. ראה תמונת מקור.

זה בית פרטי שבו סוויטת ההורים ממוקמת למטה אבל אני מבחירה רוצה לישון כרגע בקומת הילדים... עוד כמה שנים שיגדלו ארד למטה ואז היחידה תוכל לשמש את בני הבכור שיהיה מתבגר.

חשבתי על שתי אופציות, באופציה הראשונה אני משאיר מסדרון ברוחב מטר רק למכונת כביסה ולמייבש מעל עם גישה לחלון גדול לתליית כביסה, אך בפועל אני לא באמת תולה שם כביסה אני תולה בתוך הבית או מכניסה למייבש. המקלחת ילדים שתווצר תהיה מספיק גדולה בכדי להכיל ארון שירות לחומרי ניקוי, רחצה וכאלה. בנוסף אין חובה מבחינתי לעשות דלת למסדרון כביסה.

באופציה השניה אני מוותרת על מסדרון הכביסה ועושה "נישה" למכונת כביסה ובעצם מבטלת את הגישה לחלון כביסה,כמו שאמרתי אין לי בו צורך. במקרה זה אני מקבלת מקלחת הורים מרווחת יותר... מה דעתכם עדיף? אן שמא יש לכם רעיון אחר?

בנוסף רציתי לשאול מה עושים עם החלונות... כרגע יש שם חלונות רגילים.. האם כדאי להחליף אותם למשהו שמתאים יותר לחדר רחצה, זכוכית חלבית או משהו אחר, החלונות די גדולים.... אשמח מאד לעזרתכם המקצועית.

לצפיה ב-'הרעיון העקרוני שלך מצויין - התכנון , לא. '
הרעיון העקרוני שלך מצויין - התכנון , לא.
17/04/2019 | 16:49
24
הסקיצות שלכם לא מנצלות את החללים טוב, (הכלים סניטריים בגדלים לא סבירים למשל מקלחונים באורך 2 מ. ? ורוחב 60 סמ. ולכן קשה להבין ו/או לתכנן ככה). האופציה עם המסדרון הארוך שבקצהו מכונות - גרוע מאד. גם לא נוח ולא נעים, וגם סתם בזבוז שטח.

גרוע יותר - הסקיצות הללו חוסמות לחלוטין את היציאה למרפסת. גם אם לא תולים בה כביסה הרי שכדאי שתהיה גישה לשם ולו למקרה של הצפה בגשם או בעיות אחרות.  

בנוסף - חדר השינה שמיועד להורים בדיוק טיפה צר מכדי להכיל בנוחות את כל מה שצריך (מיטה זוגית, ארון בגדים , ומעברים נוחים) . ככה שהייתי מציעה להרחיב את החדר על חשבון חדר הרחצה שלכם בכ 60-80 סמ. תקבלו ח.רחצה מצויין ברוחב 200-180 וחדר שינה מרווח של 4. מ. רוחב.

יש פה מרחב עבודה לעשות יופי של תכנית, אבל כדי להגיע לזה צריך תכנון מקצועי. מציעה לך להיעזר באיש מקצוע (אדריכל.ית או מעצב.ת) לצורך תכנון ועיצוב נקודתי של החללים הללו.
לצפיה ב-'בעיה מול אדריכל'
בעיה מול אדריכל
14/04/2019 | 15:52
2
50
לפני כשנתיים התחלנו תהליך עם אדריכל (שקיבלנו המלצה לגביו) על מנת שיסייע לנו להכין ולהגיש בקשה להיתר סגירת מרפסת.
כעת קיבלנו היתר  שתלוי בסגירה של מספר דברים ,
למשל:  אישור הגא, תיקון תכנית ההגשה לפי דרישות מהנדס הועדה ועוד כמה סעיפים. .
לקח לנו מלא זמן והאדריכל ממש הוציא לנו את הנשמה.הכל זז לאט סביב ההתנהלות של האדריכל , כל פעם היה לו תירוץ.
 יש לציין שלא חתמנו איתו על הסכם כלשהו. הוא אדם מבוגר שנראה מאוד אמין ועשינו טעות מרה.
כרגע האדריכל  חוסם אותנו, לא עונה לטלפונים. בפעמים שכן עונה , טוען שמייד מטפל. ונשמע מאוד רציני ואמין.
יש לציין ששולם לו סכום ראשוני בלבד.
אנחנו אובדי עצות. 
בעיריה אומרים שאפשר ךהעביר לועדה בעיריה , מכתב חתום של האדריכל על כך שאין לו מניעה שנעבור לעורך  בקשה להיתר אחר.
אבל האדריכל לא עונה בכלל , אין אפשרות לעשות את זה.
האם למישהו יש עצה? יש דבר כזה ארגון האדריכלים?
מה עושים?
תודה

לצפיה ב-'כמה אפשרויות :'
כמה אפשרויות :
14/04/2019 | 21:39
1
42
1. אם הוא מסנן אתכם בטלפונים - אפשר להגיע למשרד שלו ולתפוס אותו שם. להודיע לו שאו שהוא עושה את העבודה או שהוא חותם לכם על טופס ויתור או שתתבעו אותו לדין. וגם תגישו נגדו תלונה.
2. לשלוח לו מכתב חתום ע"י עו"ד ובו מה שכתבתי לעי"ל.
3. לפנות לועדה שלכם ולהסביר את המצב, יתכן שהם יספקו פתרון.
4.לפנות לרשם האדריכלים והמהנדסים ולהגיש תלונה נגדו. הוא מחזיק אתכם כשבויים וזו ממש התנהגות לא ראויה ולא אתית.
לצפיה ב-'תודה. מה דעתך?'
תודה. מה דעתך?
16/04/2019 | 16:16
27
מצאתי אץ התקנה:
החלפה והתפטרות בעלי תפקידים
חלק י"א: החלפה והתפטרות עורך בקשה ראשי ועורכי משנה
112.  (א)  מבקש היתר רשאי בכל עת לפני מתן ההיתר, להודיע לרשות הרישוי על החלפת עורך בקשה או עורכי משנה שמונו לפי תקנה 28 באדם אחר המוסמך לשמש עורך בקשה; להודעה על החלפת עורך בקשה כאמור תצורף הודעתו של עורך הבקשה החדש על הסכמתו לשמש עורך הבקשה לכתחילה, בצירוף הודעת מבקש הבקשה להיתר בדבר החלפת עורך בקשה כאמור.
           (ב)  עורך בקשה רשאי בכל עת לפני מתן ההיתר, להתפטר מתפקידו על ידי מתן הודעה לרשות הרישוי ולמבקש ההיתר; עשה כן, לא תמשיך רשות הרישוי בבדיקת הבקשה להיתר, כל עוד לא הוחלף עורך הבקשה כאמור בתקנת משנה (א).
           (ג)   אין בהתפטרותו של עורך הבקשה או בהחלפתו בלבד כדי לשחרר את עורך הבקשה ומבקש ההיתר מהתחייבויותיהם לפי כל דין.

מקווה שאפשר לפעול לפי זה.

לצפיה ב-'מחפשים אדריכלים ומעצבי פנים להשקת מוצר חדשני'
מחפשים אדריכלים ומעצבי פנים להשקת מוצר חדשני
10/04/2019 | 11:09
20
שלום, לקראת השקת מוצר חדשני מאוד המיועד לחדרי שירותים, אנו מחפשים אדריכלים ומעצבי פנים בעיקר בסקטור הפרטי להשתתפות בסקר וליצירת שיתופי פעולה עתידיים.
תומר 0547305333
לצפיה ב-'ליטוש ריצוף או החלפה'
ליטוש ריצוף או החלפה
06/04/2019 | 15:37
36
בבניין 4 קומות מ 1995 בדירת 4 חדרים + מרפסת
בחלל מגורים/מטבח/פרוזדור יש 40 מ"ר פרלטו רויאל 30/60
ליטוש אבן יעלה 5000, החלפת ריצוף יעלה 7000, מה עדיף?
אם החלפה מה הכי יתאים מבחינת גוון/שקיפות? (אפור/בז, מבריק/חצי/מט) ומבחינת עמידות/לכלוך?
לצפיה ב-'חלוקת דירה - למי לפנות?'
חלוקת דירה - למי לפנות?
02/04/2019 | 03:15
9
53

אני חושב לחלק את הדירה הזו ל2 יח"ד. מי איש המקצוע שאמור לתכנן את זה?
אדריכל? מהנדס? מעצב פנים?
האם יש בעלי מקצוע שמתמחים בעיניין הזה?
(נשאיר את הצד החוקי כרגע בצד, אני קודם רוצה לבדוק האם זה אפשרי וכמה זה יעלה)
מדובר בדירה שמורה בביניין משנות ה50
בתמונה, הדירה ממוסגרת באדום
תודה רבה

לצפיה ב-'אתה יכול לפנות לאדריכל/ית או מעצב/ת פנים '
אתה יכול לפנות לאדריכל/ית או מעצב/ת פנים
( לעמוד שלי בתפוז )
02/04/2019 | 10:12
8
35
לא למהנדס! 
ההמלצה הגורפת שלי היא בכל מקרה של שיפוץ דירה קיימת:
1- לא לפגוע באלמנטים קונסטרוקטיביים כלשהם (עמודי בטון וקורות בטון).
2- לזהות את מיקום צינורות הביוב (צינורות בקוטר 4 צול או 6 צול) ולא ליצור גם בהם שינויי מיקום משמעותיים. 
 בעקרון בעל מקצוע מוכשר (אדריכל או מעצב) יידעו להתמודד עם חלוקת דירה גם אם לא עשו זאת בעבר, כלומר לא נדרש ניסיון מיוחד לכך. 
לצפיה ב-'מה ההבדל בין מהנדס לאדריכל?'
מה ההבדל בין מהנדס לאדריכל?
02/04/2019 | 11:48
7
28
תודה על תשובתך :)
למה לא מהנדס? מה ההבדל בהגדרת התפקיד בין מהנדס לאדריכל/מעצב פנים?

באופן כללי ביותר, מה גודל דירה מינימלי בשביל לחלק ל- 2 יח"ד שמתאימות כ"א ליחיד?  
כמה מ"ר הדירה מפסידה מחלוקת הדירה לשתיים?
תודה רבה 
לצפיה ב-'ההכשרה של מהנדס לא כוללת תכנון אדריכלי '
ההכשרה של מהנדס לא כוללת תכנון אדריכלי
( לעמוד שלי בתפוז )
02/04/2019 | 16:44
6
35
אדריכלים ומעצבי פנים לומדים כיצד ליצור חלוקה של חלל בהתאם לפונקציות שונות, בשעה שהכשרתו של מהנדס מתמקדת בתכנון שלדי וחוזק של בניינים. כמובן שמהנדס יכול ליצור חלוקה של חלל אבל אני מניחה הנחה שבסבירות גבוהה, אדריכל או מעצב יוכלו לבצע את החלוקה בצורה טובה ויצירתית יותר, שכן כאמור זוהי הכשרתם. 
גודל דירה תלוי באלמנטים שאתה רוצה שיהיו בה, אבל לרוב גודלה של דירת סטודיו, כלומר דירת חדר שבה כל הפונקציות ממוקמות באותו חלל (למעט חדר המקלחת) הוא החל מ-25 מ"ר לערך.  
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובות המחכימות !!'
תודה רבה על התשובות המחכימות !!
02/04/2019 | 22:44
5
27
האם הזמנת אדריכל לבית לפגישה ראשונית, זה עולה כסף בדרכ'?

לצפיה ב-'מאחר שמדובר על חלוקה לשתי יחידות אתה צריך אדריכל'
מאחר שמדובר על חלוקה לשתי יחידות אתה צריך אדריכל
03/04/2019 | 10:33
2
29
ולא מעצב.
אדריכל יוכל גם לטפל בנושא הרישוי.
מהנדס הוא איש טכני שמחשב עומסים ומתאים קונסטרוקציה. אין לו שום ידע (בדרך כלל) בתכנון אדריכלי מהצד של המשתמש האנושי, בטח לא אספקטים של נוחות, יופי, מרחב, אור שמש וכו. לפיכך לא מוכשר לתכנון אדריכלי.

הדירה נראית מתאימה לחלוקה שציינת. אבל שים לב שפרויקטים של חלוקת דירה דורשים לא רק הכשרה טובה אלא בעיקר נסיון. מצא לך אדריכל.ית מנוסה ויצירתי שיוציא מזה את המיטב.

לצפיה ב-'תודה גילגמש ותודה זוהר !!! שאלה לגילגמש'
תודה גילגמש ותודה זוהר !!! שאלה לגילגמש
04/04/2019 | 00:04
1
36
האם יש אדריכלים שתחום התמחותם זה חלוקה ליח"ד קטנות?
איך אוכל למצוא אדירכל בעל ניסיון בתחום?
איפה בכלל מוצאים אדריכלים ב144?  רצוי מישהו מהאיזור הגיאוגרפי שלי?

האם הדירה הנ"ל באמת נראית לך ניתנת לחלוקה (אני גר לבד בדירה, והסלון ענקי ולא ממש שימושי)

ושוב תודה על הכל !!
לצפיה ב-'אנסה לענות'
אנסה לענות
04/04/2019 | 09:49
30
1. כל אדריכל טוב ובעל נסיון (לאו דוקא ספציפי) יוכל לעשות את זה באופן טוב.
כמובן שיש אדריכלים עם יותר נסיון בתחום הזה, אולי יש לזה משמעות בתהליכי הרישוי... לא חושבת שזה מאד משמעותי.
2. איך למצוא - שאלה טובה. הכי עדיף ע"י המלצות מאנשים שבנו/שיפצו. אפשר כמובן גם דרך הרשת ובכל צורה אחרת.
3. מבחינת מבנה הדירה, מיקום החלונות וכו - היא נראית מתאימה לחלוקה לשתי דירות טובות. אבל אני כמובן לא רואה את כל התמונה, ולא יודעת מה מותר/אסור/אפשרי בבנין ובשכונה שלך, ומה הכדאיות של הפיצול.
לצפיה ב-'תלוי באדריכל '
תלוי באדריכל
( לעמוד שלי בתפוז )
03/04/2019 | 11:11
1
36
ישנם אדריכלים שגובים כסף על פגישה ראשונית שנערכת בבית הלקוח וישנם אחרים שלא. בכל מקרה התשלום לפגישה הראשונה יהיה בטל בשישים לעומת יתר ההוצאות שתעמוד בפניהן בהמשך התהליך, אז לא הייתי מציעה לך לפסול בשל כך מועמדים אפשריים 
לצפיה ב-' ואוסיף שבכל מקרה פגישת היכרות (כזאת שללא תשלום)'
ואוסיף שבכל מקרה פגישת היכרות (כזאת שללא תשלום)
03/04/2019 | 23:21
31
אינה פגית ייעוץ! אם נותנים ייעוץ, כלומר עבודה, יש לשלם עליה.
לצפיה ב-'אדריכלים צעירים'
אדריכלים צעירים
02/04/2019 | 11:49
31
שלום רב!
שמי עינת ואני גננת. יש לי יוזמה לילדי הגן שנקראת *אדריכלים צעירים* והיא משלבת בין התלהבות הילדים לתכנן, לבנות ולעצב מבנים, והחלום שלי שבניה זו תהיה בסביבה טבעית תחת עץ זית ופרחי העונה.
אשמח שתכנסו ללינק המצורף, תקראו, תתמכו ותשתפו ברשת ��

לינק ליוזמה: https://bit.ly/2FpqR39

תודה רבה!
עינת

לצפיה ב-'מחפש פרופילי אלומיניום'
מחפש פרופילי אלומיניום
01/04/2019 | 12:10
30
שלום, אני מחפש פרופילי אלומניום בצורה של כנף, השאלה שלי זה איפה אפשר להשיג כאלה ? 
תודה.
לצפיה ב-'התייעצות חדר רחצה ילדים/כביסה'
התייעצות חדר רחצה ילדים/כביסה
29/03/2019 | 07:19
7
91
חדר הרחצה ילדים יצא לאחר הרחבה של חלק אחר וטעות במידה קטן יותר מהתוכנית. 
הוא כרגע 205 רוחב על 280 אורך. נכנסתי אליו נראה קטן מאוד ושוקל כמה צעדים להגדיל אותו.
1. קבלן מציע להקטין מסדרון במקום 1.2 רוחב ל 1.1 ככה שהמידה שלו תגדל ל 205 רוחב על אורך 290. נשמע לי רעיון טוב.
מפחד אבל שעדיין יראה קטן זה מידה ללא טיח וללא חיפוי קיר.
שוקל האם לוותר על המחיצה של חדר הכביסה וליצור חלל גדול יותר ומאוחד ?
או שמידה 205 על 290 זה מספיק ?

תודה
לצפיה ב-'אין צורך להגדיל את חדר האמבטיה '
אין צורך להגדיל את חדר האמבטיה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/03/2019 | 23:27
5
65
חדר אמבטיה בגודל 2.05/2.9 הינו חדר אמבטיה גדול למדי. אולי הוא נראה לך קטן בגלל שהוא עדיין ללא חיפויי קיר וללא טיח. אבל התכנון של חדר האמבטיה איננו טוב והייתי ממליצה לך לשנות אותו. גרוע בעיני מיקום הדלת שנפתחת מול דופן ארון הכיור וצופה ישירות לאסלה. בתכנון שהצעתי לך הזזתי את הדלת למרכז הקיר כך שמי שנכנס לחלל רואה את ארון הכיור ואת המראה. בהמשך לארון זה מיקמתי את האסלה, במקום שהוא מעט יותר אינטימי ופחות חשוף כלפי מי שנכנס. באופן הזה נוצר מקום מאחורי הדלת בו ניתן למקם למשל מתלי ייבוש למגבות, כסא או ספסל שניתן להעזר בהם על מנת להתארגן לקראת הרחצה וכו'...
לצפיה ב-'תודה רבה על העצה'
תודה רבה על העצה
29/03/2019 | 23:56
1
42
קצת מודאג מהמרחק מהאמבטיה לאסלה (שניהם כ 70) יוצא מרחק של רק 60 סמ בין אחד לשני. שאלה אם יהיה נוח במצב זה ?
לצפיה ב-'מאחר ואין מדובר במעבר אז הרווח הזה נוח '
מאחר ואין מדובר במעבר אז הרווח הזה נוח
( לעמוד שלי בתפוז )
30/03/2019 | 00:19
46
קיימת אפשרות נוספת והיא להעביר את האסלה מאחורי הדלת. אז רק צריך לוודא שהדלת ממוקמת באופן כזה שהיא איננה פוגעת באסלה  כשהיא פתוחה בזווית של 90 מעלות.  
לצפיה ב-'מסכימה עם זוהר. המידות מצויינות. '
מסכימה עם זוהר. המידות מצויינות.
31/03/2019 | 23:08
2
38
הייתי ממקמת את האסלה מאחורי הדלת.
לצפיה ב-'יופי שמח לדעת שהמידות בסדר'
יופי שמח לדעת שהמידות בסדר
01/04/2019 | 19:49
1
30
שאני מסתכל על החלל כרגע נראה לא מזמין בכלל. אבל אם אמרתם אז הרגעתם אותי.
לגבי המיקומים אנחנו כבר אחרי התקנת קו הביוב ברצפה אז האסלה נשארת במקומה..
מיקמתי שם מלכתחילה כדי שהדלת לא תפתח ותפריע או תיגע בארונית או באסלה.
תודה רבה למגיבים
לצפיה ב-'תשאיר את האסלה, אבל תזיז את הדלת ותהפוך את כיוון הפתיחה. '
תשאיר את האסלה, אבל תזיז את הדלת ותהפוך את כיוון הפתיחה.
03/04/2019 | 10:35
11
לצפיה ב-'חדר מקלחת'
חדר מקלחת
31/03/2019 | 20:11
38
המידות נראות בסדר גמור.
תנסה אולי להחליף את האמבטיה הסטנדרטית באמבטיה פינתית 140*140 (באלכסון זה נותן לא פחות מאמבטיה רגילה), ולידה למקם את האסלה.
לצפיה ב-'תוכנית בניה לבית קרקע '
תוכנית בניה לבית קרקע
27/03/2019 | 10:09
5
109
היי 

בעקבות ההערות והדגשים המעולים שנתתים לי בצעתי מספר שינויים בסקיצה שהעליתי לפני חודש 
אשמח לקבל חוות דעת מקצועית על התוכנית, תודה רבה לכולם מראש 
לצפיה ב-'טוב, אין ספק שהתכנית השתפרה מאוד '
טוב, אין ספק שהתכנית השתפרה מאוד
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2019 | 12:24
4
66
כל הכבוד לך ולמתכנן שלך שלקחתם את ההערות שלנו, והצלחתם בצורה יפה לשפר מאוד את התכנית באזור חדרי השינה. מדהים אותי לראות כל פעם מחדש כמה אדם שמגיע עם גישה פתוחה שאיננה נבהלת מביקורת, מסוגל באמת לשנות לטובה את הבית שהוא מתכנן לבנות, וכמה זה גרוע לבוא בגישה מתגוננת ונעולה שלא מאפשרת באמת ליצור את השינוי המתבקש. 
נעבור ככה על הדברים שהשתפרו- צמצמתם את גודל הבית באופן שכעת הוא גולש פחות מעבר לקו הבנין (אתם גם יכולים לבנות את כל הקיר הזה בגבולות קווי הבנין, גם הגלישה הקטנה הזו איננה הכרחית), הקטנתם את חלל מבואת חדרי השינה, יצרתם שני כיווני אוויר לחדר השינה של ההורים, שיפרתם את תכנון מקלחת ההורים. מעולה!
אבל (!) עדיין לא התייחסתם כל כך לחלק הציבורי של הבית, שנותר כמעט ללא שינוי מהפעם הקודמת. לא בדקתם, כפי שביקשתי, את עניין הריהוט בסלון, שאיננו משורטט בקנה המידה הנכון (בפועל הסלון יהיה ברוחב של פחות מ-4 מטרים). כמו כן לדעתי זו טעות לא  לצמצם את גודלו של חלון המטבח, שפונה לחניה, ולא להגדיל את ויטרינת הסלון כך שתחשוף בפני הנמצאים בבית  את מראה הגינה.
בחדר שינה 2 ובממ"ד מיקום החלונות איננו טוב. החלונות צריכים להיות ממוקמים בין הרהיטים ולא חופפים להם. מקמו את החלונות בין הארון והמיטה (חדר 2), בין המיטה ושולחן הכתיבה (חדר 2+ממ"ד). זה גם יראה יותר טוב כשתבואו לרהט את החדר וגם יקל על הגישה לפתיחת החלון. 
נזכרתי במשהו שלדעתי מאוד כדאי שתעשה בתכנית והוא- הוספת חלון במטבח שפונה לחזית הכניסה. אני מבינה שרציתם לעשות מעין קיר ארונות על כל הקיר של המטבח, אבל אם תוסיפו חלון שיהיה בהמשך השיש של המטבח, גם תרוויחו כיוון אוויר נוסף וגם תוכלו להציץ ולראות מי נכנס לחצר. 
תגדילו גם את החלון בחדר אמבטיה ילדים... כרגע הוא קטן מאוד ויש לכם אפשרות להפוך אותו לחלון גדול יותר, שיחדיר יותר אור ואוויר (כפי שעשיתם בחדר רחצה שלכם).
מקווה לראות עידכון משופר נוסף   

לצפיה ב-'בהמשך להערות של זוהר'
בהמשך להערות של זוהר
27/03/2019 | 16:07
49
אכן יש שיפור, אבל יש עדיין הרבה לשפר.

בראש וראשונה - כל הטיפול בחוץ!
למה, למה למה כל החצר מבוטנת ?!!!
למה הרחבה הגדולה בחזית משמאל לכניסה?
למה כל הבית מוקף בשביל בטון?
באמת אתם רוצים שילכו לכם צמוד לחלונות החדרים הפרטיים?
למה כל!!! אבל כל החצר האחורית בטון?! תשבו בסלון שיפה שלכם ותביטו החוצה - אל ים בטון, ואל החומה.
כנ"ל הנוף הנפלא מחדר ההורים?
וליתר ביטחון - גם מול חלון פינת האוכל יש רחבת בטון (שחס וחלילה לא יראו צמחיה משום מקום).
ומחלון המטבח - רואים מכוניות בחניה.
מתאים לכם?  

בעיות נוספות:
הכניסה לבית בתוך המטבח. אני לא בטוחה שהייתי רוצה להעביר את כל האורחים דרך המטבח.
האי הארוך שיושבים לידו בשורה כדי לאכול, לא מוצלח. שלא לדבר על הכפילות פה עם שולחן האוכל הגדול הצמוד.
הייתי משנה את הסידור פה עם העמקת הכניסה לבית אל תוך המטבח, תוך קיצור האי.
מה שיאפשר מבואה יותר משמעותית מחוץ לדלת. ויאפשר כניסה יותר פנימה בלב הבית ופחות בתוך המטבח.  
את האי עדיף לנצל לאיחסון. אבל אם לישיבה, אז לפחות להעביר אחד המושבים לראש השולחן/אי. ככה שלא ישבו כולם בטור...

חדרי הרחצה מאד מרווחים ללא צורך. לעומת זאת חדר הכביסה צר מדי, יהיה קשה להתכופף בו ולזוז עם גיגית בידיים.
הייתי מצרה את חדר האמבט ( 20-30 סמ. לפחות) לטובת הרחבה של הכביסה - והמחליפה ביניהם. כך שחדר הרחצה יהיה צמוד לשני חדרי הילדים, וגם דלתו תהיה מוסתרת יותר מהחלל הציבורי. וחדר הכביסה יהיה נגיש יותר, רחב יותר , ויספק כיוון אויר שייצר אויר מפולש בבית (מול חלון פ. האוכל).
את חדר המקלחת שלכם הייתי מצרה (כנ"ל כ 30 סמ.) לטובת הרחבת החדר/ממד הצמוד.

אם לא חייבים ח.ארונות גדול כזה, הייתי מסתפקת בארון קיר גדול (בחדר ההורים המרווח) ופותחת את החלל לכיוון החלל המרכזי לטובת פינת משפחה/עבודה/משחק/פסנתר/מחשב...

לצפיה ב-'התכנית אולי השתפרה ביחס לקודמת - אך עדיין גרועה!!! '
התכנית אולי השתפרה ביחס לקודמת - אך עדיין גרועה!!!
28/03/2019 | 18:29
2
69
היי,
מהתגובה של זוהר ניתן לטעות ולחשוב שהתכנית החדשה טובה.
היא ממש - אבל ממש -  רחוקה מלהיות כזו (לדעתי),
ונראית יותר כמו תכנית (לא מוצלחת) של דירה - ולא של בית פרטי.
מציע לחשוב על רעיון חדש (רצוי באמצעות איש מקצוע מוכשר) -
ולא להתחיל לעסוק בניסיון לתקן בהתאם רשימת התיקונים הארוכה (המוצדקת - אך חלקית למדי) שהוצעה כאן בתגובות.
בהצלחה!

לצפיה ב-'קונספטו-במה הועילה הביקורת שלך? האם היא סייעה לשואל במשהו? '
קונספטו-במה הועילה הביקורת שלך? האם היא סייעה לשואל במשהו?
( לעמוד שלי בתפוז )
29/03/2019 | 23:56
1
49
לצערי התשובה ברורה למדי. 
אם יש לך ביקורת על התכנון אז תנסה לפרט על מה היא מתבססת, גם אם בקווים כלליים. 
נכון שלא מדובר פה ביצירת פאר ארכיטקטונית, אלא בתכנון שבלוני למדי. כמו שלא כל בן אדם יכול להרשות לעצמו לנסוע במרצדס או יגואר, ולא כל בן אדם יכול להרשות לכעצמו לעבור ניתוח אצל גדול המנתחים בתחום X, כך גם אנשים רבים מוצאים עצמם עם אדריכלים בינוניים. זו עדיין לא סיבה מספיק טובה  לשלוח אותם להחליפם. 
התכנון שמוצג פה לחלוטין לא קטסטרופלי- בסך הכל תכנון מאוד פונקציונלי ש"עובד". ואת מה שנדרש עבורו תיקון ושיפור ניתן לפרוט לנקודות ספציפיות וזו בדיוק מהות הפורום ולשם כך הוא נוצר. 
לאחר כמעט שלוש שנים בהם אני מנהלת את הפורום אני יכולה להעיד על כך שאנשים רבים שמקבלים ביקורת, לא טורחים לשוב ולעדכן אותנו בעניין התקדמות הפרוייקט ופשוט נעלמים. זה חבל כי אין לנו אפשרות לדעת האם הביקורת שלנו שינתה משהו? האם היא או חלקים ממנה יושמו בפועל? לכן אם מישהו חוזר ומציג בפני עדכון שבו אני רואה שאכן תכנית הבית השתפרה, בעקבות ביקורת שנאמרה כאן בפורום, אין לי אלא לברך אותו על כך. גישה שלילית שאיננה מעודדת ותומכת בוודאי איננה הדרך ליצירת המשך שיתוף פעולה, ואיננה תורמת לגיבושו של פורום פעיל, פורה ומפרה . 

לצפיה ב-'את צודקת - מתנצל '
את צודקת - מתנצל
30/03/2019 | 17:54
47
לזוהר ולאביב,
סליחה - לא התכוונתי שייצא ככה.
מתנצל על הסגנון.
אך עדיין חושב שאפשר (וצריך) להשקיע וליצור תכנית הרבה יותר טובה.
תמיד כואב הלב לראות פרוייקטים שהשקיעו בהם כל כך הרבה והתוצאה רחוקה מלמצות את הפוטנציאל. כך נראה לי גם במקרה הזה.
ההערות שהועלו כאן על-ידכן כאן מספיקות להגיע למסקנה הזו.
אני יכול להוסיף לא מעט אחרות - אך לא ראוה בכך טעם.
הבעיה בקונספט. כדאי לחשוב על חלוקה אחרת של פריסת המבנה והצבתו על המגרש, ניצול טוב יותר של שטחי החוץ והפתחים אליהם מתוך המבנה, פרופורציות אחרות של השטחים הציבוריים , מיקום מוצלח אחר של הכניסה, מעברים אלגנטיים יותר לחדרים. מתכנן טוב יוכל להציע חלופות טובות יותר.
כדאי ורצוי להתחיל את התהליך מההתחלה.
בהצלחה!!!

לצפיה ב-'היתרים ואישורים לבניית מדרגות פנימיות ?'
היתרים ואישורים לבניית מדרגות פנימיות ?
25/03/2019 | 15:43
3
36
מעוניין לבצע שיפוץ בדירה שמוצמד אליה גג (שרשום בטאבו ומשוייך לדירה).
הגישה לגג מבוצעת על ידי מדרגות חיצוניות עם דלת חיצונית שכבר קיימת שם.

השינוי/תוספת שאני מעוניין הוא להוסיף מדרגות פנימיות מתוך הבית אל הגג, כאשר אני לא נוגע ולא משנה את מה שקיים היום (עדיין יהיה אפשר להכנס מהכניסה החיצונית).

מה התהליך לצורך שיפוץ/תוספת כזאת? ואם הוא מצריך אישורים מיוחדים שצריך לקבל?
האם יש סיכוי שלא יאשרו את הבקשה?
מה פרק הזמן שלוקח כדי לאשר בקשה כזאת?

תודה!

לצפיה ב-'תסביר לי משהו '
תסביר לי משהו
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2019 | 13:11
2
36
אתה כותב שאתה רוצה להוסיף מדרגות פנימיות שיגיעו מהדירה את הגג, ללא כל שינוי במה שקיים כיום. האם במפלס הגג יש מעין חדר יציאה שממנו אתה תעבור לגג? במידה ויש כזה הרי ששטח החדר הזה יהפוך להיות חלק משטח דירתך ולכן עליך להוציא היתר לצורך עבודה זו. 
עליך להעזר בשרותיו של מהנדס/אדריכל או הנדסאי אדריכלות שהם רשאים לערוך, לחתום ולהגיש את הבקשה להיתר לעירייה או למועצה. אישור בקשה כזו אורך מספר חודשים ותלוי מאוד בזריזות מגיש הבקשה ובאופן בו פועלת מחלקת ההנדסה שאמורה לאשר את הבקשה. 
אם אתה כבר מתכוון להקים מדרגות לגג ולהגיש היתר לשם כך, זה יהיה רק חכם מצידך לנצל את זכויות הבניה על הגג, במידה וישנן, ולבנות חדר נוסף על הגג (שיכול להבנות בשיטת הבניה הקלה). 
לצפיה ב-'יש היתר לבנייה על הגג, אני עדיין לא יודע לגבי חדר יציאה'
יש היתר לבנייה על הגג, אני עדיין לא יודע לגבי חדר יציאה
28/03/2019 | 00:25
1
21
מדוע אתה שואל לגבי החדר יציאה?

לא ידוע לי אם אני אעשה את היצאה ישר לתוך האיזור עם ההיתר בנייה על הגג או פשוט גישה ישירה לגג.
זה פשוט רעיון שאני מגלגל בראש כדי לבדוק את כל האפשרויות העומדות בפני.

לצפיה ב-'אם יש היתר בניה על הגג מדוע אינך מממש אותו? '
אם יש היתר בניה על הגג מדוע אינך מממש אותו?
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2019 | 11:29
24
נראה לי שאתה מבלבל מושגים או משהו כזה, כי מי שיש לו היתר בניה ולא מממש אותו תוך פרק זמן של שנה ההיתר מתבטל. 
האם אתה מתכוון לכך שיש לך אפשרות לבנות על הגג? האם הגשת תכניות למועצה? 
מכיוון שאתה מתלבט מה לעשות, הדבר הנכון ביותר עבורך הוא לגשת לאדריכל או מהנדס שיבדוק עבורך מה האפשרויות הטובות ביותר העומדות בפניך. 
לצפיה ב-'הצללת חלונות כנגד תאורת רחוב'
הצללת חלונות כנגד תאורת רחוב
26/03/2019 | 18:18
1
29
שלום רב,
בחזית הבית(בית חד קומתי), במרחק של 6 מ', מותקנים מספר פנסי רחוב בגובה של 4 מ'.
בשעות החשיכה, כאשר הפנסים פועלים, הם מחדירים אור רב לחדרי הבית דרך החלונות ואנו נאלצים לסגור את התריסים לחלוטין ולהפעיל מזגנים במשך כל הלילה.
אני מחפש פתרון הצללה לבעיה זו.
תודות, צביקה

לצפיה ב-'אני לא מכירה פתרון לבעיה '
אני לא מכירה פתרון לבעיה
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2019 | 12:45
38
השאלה שאתה מעלה היא שאלה טובה שהרבה אנשים נתקלים בה. הרחובות והערים שלנו מוצפים בשעות הלילה באור, שלעיתים הוא חזק מאוד ומפריע לשנת הלילה. גם אני גרה באזור כזה ואין לנו ברירה אלא לסגור את התריסים/וילונות. 
פתרונות אפשריים:
תליית מרקיזות מתקפלות שיצרו הצללה מעל החלונות (ישנן גם מרקיזות חשמליות). 
פתרון אחר (שאיננו מיידי אלא ארוך טווח)- שתילת צמחים גבוהים באופן שיחסום את אור תאורת הרחוב ויצור הצללה על הבית. 
אופציה נוספת היא לפנות לעירייה במקום מגוריך ולבקש להחליף את גופי התאורה. ישנם כיום גופי תאורה שתוכננו כך שהאור שלהם ממוקד לכיוון המדרכה בלבד ואיננו מתפזר לצדדים. אפשר גם לבקש להסיר עמוד תאורה אחד או שניים, שמפריעים במיוחד, במידה ואין לזה השפעה ניכרת על מידת ההארה ברחוב. 

לצפיה ב-'כיבוי אש'
כיבוי אש
24/03/2019 | 18:00
23
שלום רב 
אני ואישתי עשינו את הקורס ממונה בטיחות אש ואנחנו רוצים לעבוד בזה אבל צריכים עזרה בתמחור ובכלל בליוי הפרויקט 
לצפיה ב-'פיתוח מודל רעיוני צורני וחומרי'
פיתוח מודל רעיוני צורני וחומרי
20/03/2019 | 16:21
8
38
היי
אני לומדת כעת עיצוב פנים ויש לנו מטלה לעצב חנות.
החנות שבחרתי לעצב היא - חנות יין. 
במסגרת התהליך שנתבקשנו, העלתי אסוציאציות ופיתחתי קונספט לחנות. 
הקו המנחה שלי זה ״מרתף יין״. 
הקונספט שלי - ״רב הנסתר על הגלוי״.
אני לגמרי רואה חנות אסקלוסיבית, גוונים כהים, תאורה עמומה, שימוש בחומרים של עץ, פרקט, בריקים, שיש אבן קיסר, וכדומה. 
דפלק לטעימות יין, מערכות מידוף מיוחדות וכו וכו. 
כמובן שגם הכנתי לוח השראה.
במסגרת שיעורי הבית כעת אני צריכה להכין: 
מודל רעיוני
מודל צורני
מודל חומרי
אשמח לקבל הסבר על המודלים האלו, ואם יש למישהו רעיון עבורי זה מאוד יעזור לי. 
תודה רבה, מעריכה. 
לצפיה ב-'מודל לחנות יין '
מודל לחנות יין
( לעמוד שלי בתפוז )
20/03/2019 | 23:15
1
36
למיטב הבנתי אינך צריכה לעשות 3 מודלים שונים אלא מודל אחד שבעצם תתחילי לצקת לתוכו את כל הרעיונות והמחשבות שיש לך ביחס לחנות היין. 
כבר חשבת על כך שאת רוצה שהחנות תעניק למבקרים בה אווירה של מרתף יין. כמו כן דברת על הקונצפט "רב הנסתר על הגלוי". אם כן נשאלת השאלה מה  ימחיש את הדברים האלה מבחינה ויזואלית ותלת מימדית?
אז אפשר לעשות זאת כמובן בהרבה אופנים וצורות.
אני למשל מדמיינת חנות שבה הולכים במעין פרוזדור חשוך שמזכיר בצורתו מרתף יין ישן. לאורך קירות הפרוזדור אפשר לסדר חביות יין כפי שניתן לראות במרתפי יין. כמן כן בפרוזדור הזה ישנם פתחים שמהם מגיעים לחללים חשוכים ואינטימיים כשבכל חלל כזה נחשפים למגוון יינות מסוימים- למשל יין ממדינה מסוימת או יין מסוג מסוים (אדום, לבן מבעבע וכדומה). 
ככה גם יצרתי אווירה של מרתף יין (חלל חשוך שלאורכו חביות יין) וגם יצרתי אווירה מסתורית שבה תכולת החנות לא נחשפת מיד עם הכנסך אליה (רב הנסתר על הגלוי). 
אם הייתי צריכה לבנות מודל לחנות אז בניית הפרוזדור שנפתח לחללי תצוגה וטעימות בעצם מהווה את המודל הצורני והרעיוני שלי. במודל זה יש להמחיש את החומרים והאלמנטים מהם ארכיב את החנות. לדוגמא קירות הפרוזדור עשויים מאבן מסותת בגסות, חללי התצוגה והטעימות מחופים בקורות עץ גושני כו'...
מקווה שעזרתי  
לצפיה ב-'פיתוח מודל רעיוני צורני וחומרי'
פיתוח מודל רעיוני צורני וחומרי
21/03/2019 | 10:04
21
היי זוהר
תודה רבה על המענה המהיר!
כמה דברים:
1. לגמרי ביקשו מאיתנו בשיעורי הבית להכין 3 מודלים: רעיוני, חומרי וצורני ולא לגמרי הבנתי מה ההבדלים ביניהם. וגם הסבירו לנו שאני לא בהכח צריכה עכשיו לבנות את החלל כמודל. אלא רק להעביר את הרעיון/האווירה וכדומה. אז מה למעשה ההבדלים בין המודלים האלו? 

2. הגבילו אותנו לשטח חנות של 30 מ״ר, כך שזה רעיון מאוד יפה חללים נסתרים מחולקים ל״קטגוריות״ אבל לדעתי זה קטן מידי בשטח הזה. מה שכן אני לגמרי לגמרי מדמיינת פרוזדור כניסה חשוך, אלמנטים של חביות, קירות בריקים שמתקשרים לי למרתף יין, תכולת החנות בהחלט לא חייבת להיחשף מיד עם הכניסה אליה (חשבתי אולי אפילו לעשות קיר בריקים שהוא בעצם אחסון של יין... כלומר כשמוציאים אבן אז למעשה זה ״המחסן״ של היין ומבייאם אותו ללקוח לפני רכישתו)

השאלה העיקרית שלי היא באמת המודלים... איך אני ממחישה את הדברים לא בהכרח כמודל שמייצג לי עכשיו את התוכנית והמבנה. כי לפי מה שהבנתי בכיתה אנחנו לא באמת אמורים בשלב זה לעשות את החלל עצמו. 

תודה רבה על העזרה !
לצפיה ב-'הי רונה,'
הי רונה,
22/03/2019 | 22:45
5
24
מודה שקצת קשה לי לענות על השאלות,
כי לא ממש מכיר את התהליך הפדגוגי שאת מתארת.
אולי לא צריך להגיד את זה, אבל זה גם קצת מקומם,
אבל אולי בגלל שזה חלק מאיזשהו קונספט שלם שלא יודע ולא מכיר.
נראה לי שזה לקחת תהליכים מורכבים של למידה ויצירה,
ולהכניס אותן לתוך שבלונות אינסטנט.
אבל כמובן שזו לא "אשמתך".
העצה הכי טובה שיכול לתת - 
תהיי כנה ואמיתית עם עצמך.
המשימה הזו, שהטילו עליכם היא די... תסלחי לי - פלצנית גם ככה,
אז אל תנסי להתחכם יותר מדי.
אבל צריך להיזהר גם - לא ליפול לקלישאות,
האסוציאציות המידיות של "מרתף יין" אפל וטחוב, מלא בחביות,
יכול לגרור ממש בקלות לייצר משהו שיראה כמו תפאורה של דיסני.
הייתי הולך אולי דווקא לכיוונים יותר - "פרקטיים" - 
אם בתכל'ס מדובר על חלל מוגדר - חנות של 30 מ"ר,
הייתי חושב על הכיוון הזה - איך לנצל את החלל בצורה המיטבית והיעילה,
בשביל מטרה פשוטה יחסית - למכור יין!.
הייתי חושב על החזית - איך "לפתות" קונים, למקסם את חווית הקנייה.

אהבתי את הקונספט שהעלית "רב הנסתר על הגלוי"!.
המחשב שזה מעורר אצלי - וזה משהו שלדעתי אפשר לייצר גם בחלל 
יחסית קטן ומוגדר - 
לעשות חלוקות לחללים קטנים יותר, שאפשר לראות אותם, 
אחד דרך השני.
נגיד משהו כמו - איזה דלפק טעימות, או אפילו דלפק בר בחזית,
שדרכו אפשר לראות איזו תצוגה של מכירה,
שדרכה אפשר לראות... לא יודע מה.... אולי איזו תערוכה קטנה,
עם הסברים על תהליכים של ייצור ויישון היין וכו' כו'.

מקווה שעזרתי במשהו.
בהצלחה!.

לצפיה ב-'וואי, וואי, כמה שגיאות! '
וואי, וואי, כמה שגיאות!
23/03/2019 | 08:19
4
32
אסור לכתוב מאוחר בלילה כשעייפים!

חשבתי על אפשרות של "מודל רעיוני", שאפשר לייצר ממה שתיארתי פה למעלה:
לבנות סידרה של קופסאות בגודל מסויים, ולהדביק אותן אחת לשנייה,
באיזושהי קומפוזיציה, ולעשות חורים או פתחי הצצה בחיבורים,
ככה שכאשר מציצים דרך חור באחת מהן, אפשר לראות דרך הקופסה
השנייה והשלישית וכו' שמחוברות אליה.
וכל פעם שמציצים ממקום אחר, מקבלים מבט אחר.
אפשר גם להדביק בתוך הדפנות הפנימיות של הקופסאות - 
אימאג'ים או אובייקים שמרמזים על הפעילות שהן יכולות לייצג - 
נגיד חביות יין מיניאטיוריות, או תמונה של אנשים יושבים בבר,
או לצבוע את אחת הקופסאות מבפנים באדום יין וכו' וכו'.

לצפיה ב-'הי אלון. הסכמתי עם תגובתך הראשונה'
הי אלון. הסכמתי עם תגובתך הראשונה
23/03/2019 | 12:57
3
29
ה'רעיון' של מרתף יין הכי קלישאתי שאפשר.
והרעיון הקונספטואלי שלך היה מצויין.
לעומת זאת תגובתך הנוכחית מרגיזה אותי - הבחורה קיבלה משימה כדי לאתגר אותה! לא אותך. כדי שהיא תאמץ קצ את התאים האפורים, תפתח יכולת יצירתית - ובזה לא הכוונה שתקושש את כל הפרויקט מאנשים חכמים ובעלי נסיון.
התחלת בלזרוק לה עצם , שזה סבבה. וסיימת בלבנות לה את המלונה - שזה לא סבבה. לדעתי!
תחשוב על זה אחרת - הבחורה תשלים את לימודיה ע"ב פתרונות מוכנים מהרשת, ותצא לשוק העבודה שבו כולנו עובדים, ואנשים תמימים ישלמו לה ממיטב כספם כדי לבצע עבודה שאין לה יכולת, כי היא לא פיתחה אותה.
בעיני זה רע.

לצפיה ב-'צודקת - נסחפתי.'
צודקת - נסחפתי.
23/03/2019 | 21:23
2
17
ביקשתי מזוהר למחוק.

לצפיה ב-'יש לי איזו בעיה עם הכניסה למערכת המסרים...'
יש לי איזו בעיה עם הכניסה למערכת המסרים...
( לעמוד שלי בתפוז )
24/03/2019 | 15:05
1
23
אבל בכל מקרה הדיון שלכם, אלון וגלמיש, הוא בהחלט מעניין ואני מוצאת שהוא לחלוטין רלוונטי לשאלה של הגולשת. לדעתי אפשר לתת לה כמה כיווני חשיבה אפשריים כדי להמחיש איך למעשה מתפתח תהליך של בניית קונצפט וגיבוש רעיון לפרוייקט, וההערות של אלון מאוד טובות ונותנות כיווני מחשבה מעניינים, ולזה בדיוק נועד הפורום. כשהייתי סטודנטית בעצמי נעזרתי והתייעצתי לא פעם עם סטודנטים ומנחים אחרים. יחד עשינו סיעור מוחות וחשבנו איך אפשר להתקדם. זה גם משהו שמאפיין עבודה במשרדים שעובדים כצוות כדי לגבש רעיון לפרוייקט חדש. לכן אני מוצאת שכל הדברים שכתבת אלון הם ממש בסדר ולא יגרעו מיכולתיה של הגולשת לפתח יכולות טובות בעתיד להתמודד עם פרוייקטים עיצוביים. 

לצפיה ב-'אכן דיון חשוב. אני מסכימה שההנחיות שאלון נתן הן טובות מאד'
אכן דיון חשוב. אני מסכימה שההנחיות שאלון נתן הן טובות מאד
24/03/2019 | 17:47
23
אבל זו בדיוק הבעיה, הן קונקרטיות מדי.
יש הבדל בין להיעזר בשטודנטים אחרים, ולעשות סיעור מוחות , לבין לפנות לאנשי מקצוע ולקבל מהם מרשם מן המוכן.
עם חברים ללימודים (סטודנטים) מעלים רעיונות, זורקים אפשרויות, ועשים יחד את התהליך. כלומר - יש בדיוק תהליך למידה של איך להגיע לפתרונות.
להתיעץ עם המנחים שלך - יש להניח שהם יעזרו בכיווני חשיבה, או יפנו את השואלת למקורות מתאימים וכו.  אבל לא יספקו לה מתכונים ורעיונות מבושלים.

אגב, גם כאמא זו סוגיה שמעסיקה אותי. כמה ואיך 'לעזור' לבנותי בשיעורי בית או עבודות. ואני חושבת שאנחנו צריכים להיזהר עם עזרה יתרה, שאם היא הולכת רחוק מדי הופכת למעין האכלה בכפית. כלומר 'לא עזרה' .  

לצפיה ב-'סיבוב חדש - קומת קרקע'
סיבוב חדש - קומת קרקע
21/03/2019 | 11:17
3
120
שלום לכולם,

קיבלנו הרבה הערות לתכנון שעשינו לבית פרטי (תזכורת כאן וגם בעמ' הזה).

אני מצרפת לכם תכנית מכיוון אחר לגמרי שאנחנו מאוד אוהבים. החלטנו שאולי במקום לנסות "לריב" עם התכנית הקודמת ננסה כיוון אחר. מדובר בתכנית ראשונית ונעבוד עליה.

נשמח, כרגיל, לשמוע כל הערה.
לצפיה ב-'כקונספט - יותר טוב. '
כקונספט - יותר טוב.
21/03/2019 | 14:42
1
56
(הקשר בין מטבח לאיזור משפחה, ובין פ.משפחה לחוץ. המשרד ממוקם נכון. וכו)
אם לבדוק את התכנון לעומק אז יש עדיין כמה בעיות מג'וריות:
1. פינת האוכל הגרנדיוזית - פיל לבן באמצע הבית. זה נראה לי כמו משהו שלקוח מהסרטים או מצילומי אחוזות מפוארות. וככה זה ירגיש. שטח ענק שעוברים דרכו/לידו לכל כיוון שהולכים , שנשאר ריק וחסר שימוש רוב הזמן.
אפשר לצמצם בחצי ועדיין יתקבל חלל מרווח מאד (בפרט אם מוותרים על הקירות הקטנים שתוחמים את השולחן משני צדדיו, ונראים לי חסרי פשר וצורך).

2. בגלל הנ"ל יש עדיין מרחק גדול בין המטבח לסלון.

3. המדרגות - לא במיקום אופטימלי. כי זה מוביל את כולם דרך המטבח אל הקומה השניה.

4. השרותים עדיין רחוקים מהבריכה...

5. המרפסת העצומה בחוץ - ובפרט הסלון החיצוני לא ממוקם טוב. הוא יושב לו בקצה הבית, רחוק מהכל, וניסתר מהכל. הייתי מעבירה אותו לחלק המרכזי - מעבר לפ.האוכל ומוחקת את מלבן הבטון שמחוץ לסלון.

6. האדריכל שלכם נורא אוהב סימטריה - והוא (כנראה) מוכן לאנוס את סידור הפונקציות כדי לקבל את הסימטריה הקדושה. אני לא בטוחה שזה הכיוון הנכון בהיררכית השיקולים. בכל מקרה, אפשר לייצר סימטריה גם עם סידור פנים טוב יותר.
לצפיה ב-'לא מספיק טוב'
לא מספיק טוב
22/03/2019 | 22:10
49
מעבר לבעיות שציינה קודמתי -
נקודה בעייתית נוספת היא שמי שנותן 'קונצרט' בשירותים -
עשוי קבל ביציאה מחיאות כפיים מהיושבים בפינת האוכל שממול.

כבסיס לחשיבה מחודשת - קחו קונספט שהופיע כאבעבר ומוצלח הרבה יותר לטעמי: http://img2.timg.co.il/forums/2/5e4f4b95-c8bc-450b-984d-6a16341f9636.pdf
לצפיה ב-'וואי, וואי! איזו דיאטה! '
וואי, וואי! איזו דיאטה!
24/03/2019 | 20:00
40
נכון? אני לא טועה - הצטמצמתם פה מאוד בשטחים?
ועדיין - 
יש לכם קטע רציני עם הסלונים! עכשיו יש שלושה + אחד בחוץ,
וזה רק בקומה הזו! עדיין יש מרתף? ויש עוד "פינת משפחה" למעלה? 
(מקווה שאת לא נעלבת שאני קצת עוקץ )
כאילו - אם זה באמת מה שבא לכם, סבבה, תהנו.
וגם שולחנות/פינות אוכל - שתיים בפנים ואחת בחוץ. 
אבל אתם בטוחים שאתם צריכים כל כך הרבה כפילויות של פונקציות?

לצפיה ב-'שאלה לגבי נשם במבנה'
שאלה לגבי נשם במבנה
22/03/2019 | 10:40
1
34

שלום, 
יש לי שאלה לגבי נשם/קולטן/צינור אוויר.
אני רוצה למקם אותם בתכנית אבל אני לא מצליחה כל כך להבין איך זה עובד. 

קודם כל השאלה שלי האם זה צינור שיכול להתפתל? לדוגמא אם יש לי שירותים בקומה א ומתחת בקומת קרקע זה גינה. הוא יכול להתפתל לקיר חיצוני ולרדת משם למעלה. וכנל למעלה, אם יש לי ויטרינות/חלון בקומה ב/ג מעל.
ובעצם אם יש לי שירותים על קיר פנימי מה אני עושה?
אשמח להסבר על כל העניין:)

ושאלה נוספת, אני צריכה למקם עמודים במבנה, איך אני יודעת איפה? האם זה נכון למקם בערך כל 600 סמ? 

תודה :) 
לצפיה ב-'אני מציעה שתשאלי את המנחים שלך'
אני מציעה שתשאלי את המנחים שלך
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2019 | 13:33
14
עדיף שמי שיענה על שאלותיך יהיה מי שיודע באיזו פרוייקט מדובר ויוכל לתת לך תשובות קונקרטיות עבור המבנה שאת מתכננת (אני מניחה שאת שואלת עבור פרוייקט סטודנטיאלי). 
לצפיה ב-'דרוש/ה אדריכל/ית ללא ניסיון/סטודנט/ית'
דרוש/ה אדריכל/ית ללא ניסיון/סטודנט/ית
17/03/2019 | 11:57
34
שלום לכולם, 
אנחנו חברה שמתמחה בשיפוצים ובנייה. 
יש לנו משרד ברמת גן, 
ואנחנו מחפשים מעצב/ת פנים ואדריכל/ית שיצטרפו אלינו :) 
משרד באווירה משפחתית וכיפית. 
תנאים מעולים למתאימים! 
מישהו שיתפתח ויגדל איתנו,
מישהו עם ראש פתוח ורצון להתקדם. 

תיצרו קשר :) 
ירדן- 0506767829 
לצפיה ב-'תוכנית אדריכלית קנה מידה.'
תוכנית אדריכלית קנה מידה.
15/03/2019 | 17:19
1
45
היי . שאלה של צעירים אומנם אבל אם אני רוצה לשרטט תוכנית בשביל מהנדס שבונה בית מ0 , באיזה קנה מידה צריך לשרטט ?
לצפיה ב-'תכניות שונות משרטטים בקנה מידה שונה '
תכניות שונות משרטטים בקנה מידה שונה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/03/2019 | 21:26
31
תכניות להיתר משרטטים ב-1:100
תכניות עבודה ב-1:50
פרטי בנין ונגרות- 1:25 או 1:10 תלוי בפרט. אם יש צורך משרטטים פרטים גם בקנ"מ 1:5 ו-1:2. 
לצפיה ב-'תוכנית לדירת סטודנטים '
תוכנית לדירת סטודנטים
13/03/2019 | 08:28
2
66
שלום לכולם,
יש לנו הזדמנות לרכוש דירה של כ 100 מ״ר במרכז בצמוד מאד לאחד מהמוסדות האקדמאיים המובילים. 
מבחינת מיקום וכדאיות וגובה שכד, בדקנו ומקבלים שם תשואות מעולות. 
השלב הבא לפני הקניה, היא להתאים תכנון נכון לדירה, כדי שמצד אחד לא תהיה בעיה להשכיר ומצד שני לנצל כל מ״ר בצורה הכי טובה מבלי להרוס במסגרת האפשרויות כמובן לאותם סטודנטים את החיים. 
החלוקה שחשבנו עליה.. היא דירת סטודיו נפרדת של 20 מ״ר ועוד 4 חדרים של כ 10 מ״ר שלכל שניים יש שירותים ומקלחת, מה שנראה לי משרת את הצרכים של דיירי הבית, כאמור סטודנטים שמחפשים חדר קרוב מאד לאוניברסיטה. 
הבעיה שלי לעל עתה, זה החלל המשותף לארבעת החדרים, מטבח וסלון שנשארים ללא חלון או אור טבעי בערך כ 15 -17 מ״ר. 
אני יודע שזה נראה לא סביר, אבל ייתכן שבשל המיקום הטוב ודירה חדשה לגמרי אולי היתרונות יעלו על החסרונות. 
אשמח לקבל ממכם דעות לגבי:
1. התוכנית בכלל,, שכרגע לא נעשתה עי אדריכל או בעל מקצוע, אלא רק כדי להבין האם ניתן להתקדם. 
2. המטבח והסלון... איך הייתם מתכננים את העסק הזה?
תודה רבה. 
לצפיה ב-'א. פיצול דירה מצריך היתר בניה. ללא היתה זו עברה פלילית. שתדע'
א. פיצול דירה מצריך היתר בניה. ללא היתה זו עברה פלילית. שתדע
14/03/2019 | 09:21
41
ב. לא תקבל היתר ליחידת דיור ששטחה פחות מ 30 מ"ר.
ג. השקעת מליונים ברכישת הדירה - עכשיו אתה רוצה לחסוך בכמה אלפים של תכנון נכון וטוב? לא הגיוני.

קח מתכנן מקצועי, שיעשה חלוקה טובה יותר, וימקסם את האפשרויות, וגם יכין בקשה להיתר ויעשה את זה חוקי.
לצפיה ב-'בתכנון הנוכחי לא ניתן לעשות סלון ומטבח גם יחד'
בתכנון הנוכחי לא ניתן לעשות סלון ומטבח גם יחד
( לעמוד שלי בתפוז )
15/03/2019 | 14:35
45
פיצול דירה הוא דבר שברשויות רבות אוסרים לעשותו, שכן הוא יוצר עומס על התשתיות העירוניות, מגדיל את הצפיפות, פוגע בערך הדירות ובשורה התחתונה- מקטין את איכות החיים של הדיירים בבנין. על כן מומלץ לא לעשות זאת כפי שתכננת. 
כ"כ התכנון המוצע על ידך איננו הגיוני ולא תוכל ליישם אותו, שכן יצרת אלמנטים צרים מדי (מעברים ודלתות צרים מאוד). בחלל המרכזי שנותר לא ניתן לתכנן סלון מטבח ופינת אוכל שבמקרה הזה שבו גרים לפחות 4 סטודנטים יחד מדובר בפונקציות הכרחיות.  
אם אתה רוצה ליצור דירה שתהיה אטרקטיבית עבור סטודנטים וגם תעניק לך תשואה נאה, עדיף לך לארגן 4 חדרי שינה מרווחים יותר עם שני חדרי מקלחת ללא אסלות. את האסלות כדאי שתמקם בתאי שירותים נפרדים וזאת על מנת לאפשר שימוש במקביל. בחלל שיוותר תוכל למקם סלון, מטבח מרווח ופינת אוכל שבהם יוכלו כולם להשתמש בנוחות.
אם אתה רוצה שהשיפוץ שתעשה יחשב כשינוי פנימי לגיטימי ולא כפיצול דירות אסור, עליך לדאוג ש:
1- בדירה יהיה מטבח אחד.
2- מונה חשמל אחד.
3- תצמד להיתר הבניה המקורי מבלי לפגוע או לשנות תשתיות קיימות.
4- המנע  מיצירת 'מסדרון' בכניסה אשר מוביל לחדרים. תכנון מסדרון המוביל אל היחידות מהווה אינדיקציה לפיצול לא חוקי של הדירה.
מניסיוני האישי כשדירה היא נעימה ומתאימה למגורים תוכל להשכיר אותה בקלות. אם תנסה לנצל את הדירה באופן שייצור תנאי מגורים לא ראויים ולא סבירים  החדרים לא יושכרו בקלות ואתה רק תפגע מכך. 

לצפיה ב-'הכנה למדרגות חיצוניות, האם 5.4 מטר מספיקים לקומה בת 3 מטרים?'
הכנה למדרגות חיצוניות, האם 5.4 מטר מספיקים לקומה בת 3 מטרים?
10/03/2019 | 10:04
10
170
שלום
אנחנו מתכננים בית ורוצים להכין מקום למדרגות חיצוניות שיבנו בעתיד.
מבחינת התכנון, אנחנו די מוגבלים עקב אילוצי דגם ואדריכל הפרויקט לא יתכנן לנו את המדרגות בשלב הזה.

האם 540*140 יספיקו למדרגות לקומה השניה העתידית?
אם לא, האם לדעתכם אפשר לעשות מדרגות ישירות מהחניה אל הקומה השניה?

מצ"ב שרטוט שהכנתי, יכול להיות שהמידות לא מדוייקות מבחינת קנה המידה אבל אני מניח שמספקות לצורך התרשמות כללית.

תודה
לצפיה ב-'אם אתם מתכננים בית, אז בטח יש לך תכנית אמיתית וגדולה יותר'
אם אתם מתכננים בית, אז בטח יש לך תכנית אמיתית וגדולה יותר
10/03/2019 | 12:41
5
38
שנוכל לראות את כל המגרש, וכל הבית.
ואם אתם מתכננים בית, בטח יש אדריכל - מה היא/וא אומר/ת בסוגיה?
לצפיה ב-'תודה. מצ"ב התוכנית המלאה. הבניה היא בקיבוץ מתוך דגמים שלא '
תודה. מצ"ב התוכנית המלאה. הבניה היא בקיבוץ מתוך דגמים שלא
11/03/2019 | 09:37
4
53
ניתנים לשינוי משמעותי. זאת הסיבה שאדריכל הפרויקט לא מוכן בכלל לדון בסוגיית קומה שניה עתידית או מדרגות חיצוניות.

לקחתי את תוכנית ההעמדה של הדגם המקורי ו"הלבשתי" עליה את הדגם המעודכן.

ביקשנו תקרה בגובה 3 מטר, לכן אני מניח שצריך מדרגות בגובה 3 מ' + עובי התקרה עצמה.

או רעיון יצירתי למדרגות ממפלס החניה שבקצה העליון שלו הוא בגובה 111.4, כלומר 1.9 מ' מעל מפלס הבית שהוא בגובה 109.5.

תודה רבה!
לצפיה ב-'לשאלת תכנון מדרגות לקומה שניה בתכנית הזאת :'
לשאלת תכנון מדרגות לקומה שניה בתכנית הזאת :
11/03/2019 | 11:46
3
59
קודם כל תיקון של מה שכתבת - לפי התכנית החניה נמצאת בגובה של כ 110 מעל גובה הבית (ולא 1.90 כפי שכתבת). זה גם עולה מכמות המדרגות מהבית לחניה, וגם מציוני הגבהים.
ולכן זאת נקודת המוצא שאצא ממנה לענין המדרגות.

תיאורטית אפשר לעלות ישירות מהחניה ו'להרוויח' את המטר וקצת הללו. אבל זה לא נעים ולא נוח להשתחל בין מכוניות כדי להיכנס הביתה.
לפיכך הנה הצעה : את המדרגות העולות מהבית לחניה תזיזו אחרוה, עד מול פינת קיר המטבח. כך תקבלו חתיכת שביל מוגבה שממנו אפשר לעלות ישירות עם המדרגות. זה ירוויח לנו עוד 110 בגובה התחילי (כלומר פחות 110 לעלות) , וגם עוד אורך של כמטר עבור המהלך.
כלומר הגענו בערך לאורך של כ 630 סמ. שזה מה שצריך.
רוחב המהלך - רוחב 100 סמ. מספיק. ואם רוצים להדר - אז 120 מספיק לגמרי. (לא רואה סיבה ל 140). 
אבל זה בתנאי בלמעלה, בקומה השניה, יש עוד פודסט רחב לפני דלת הכניסה! כלומר הדלת לא נפתחת חס וחלילה ישירות מקצה המדרגות! 

אפשרות בקטנה -  להפנות את תחילת המדרגות לכיוון שביל הכניסה, ככה בפינת החניה באופן שלא יפריע למכוניות החונות וישאיר מקום הליכה.

ראה סקיצות רעיוניות (זה לא תכנית, אלא שירבוט, צריך לבדוק מול  הנתונים אמיתיים של המקום ובמידות מדוייקות).

לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה המושקעת. בשלב הזה אני לא יכול '
תודה רבה על התגובה המושקעת. בשלב הזה אני לא יכול
11/03/2019 | 12:19
2
34
לשנות את המדרגות הקיימות (אחידות של כל הבתים) ובשתי החלפות המדרגות לקומה השניה חורגות מקו הבניין. האם לדעתך חריגה כזאת תתאפשר?
אם לא, להבנתי אני צריך לשנות מהותית את הדגם כדי לאפשר אופציה עתידית לקומה שניה עם המדרגות החיצוניות.

תודה
לצפיה ב-'בד"כ אין בעיה של חריגת מדרגות מקו בנין. בפרט בחלק הנמוך שלהן'
בד"כ אין בעיה של חריגת מדרגות מקו בנין. בפרט בחלק הנמוך שלהן
11/03/2019 | 12:40
13
לצפיה ב-'אז לא הבנתי - אם יש מדרגות בתכנון כל הבתים - למה שאלת? '
אז לא הבנתי - אם יש מדרגות בתכנון כל הבתים - למה שאלת?
11/03/2019 | 12:43
32
אם יש אז כנראה שאפשר. לא?
לצפיה ב-'לדעתי אמור להספיק'
לדעתי אמור להספיק
10/03/2019 | 16:52
3
70
השאלה איזה גובה צריך לעלות ממפלס החניה לקומה א והיכן אמורה להיות ממוקמת הכניסה.   אני מניח שאם תספק את הפרטים האדריכלים יוכלו לענות לך.

לצפיה ב-'תודה. אם אני מבין נכון את התקן, יש לי שתי חלופות'
תודה. אם אני מבין נכון את התקן, יש לי שתי חלופות
11/03/2019 | 09:52
2
32
1. 21 מדרגות ברום 15.5, שלח 25, במהלך מדרגות אחד. סה"כ גובה 3.25, אורך 5.25

2. 19 מדרגות, רום מדרגה מקסימלי (17.5), שלח מינימאלי (25). לאחר 16 מדרגות שלח באורך 75 ואז עוד 3 מדרגות. סה"כ 5.25 אורך, גובה 3.32.

אם כך, אפשרי.
האם אני צודק?
לצפיה ב-'לא , אתה לא צודק. '
לא , אתה לא צודק.
11/03/2019 | 11:21
1
34
(וגם עופר לא, וחבל להשיב בתחום שאתה לא מבין)

הנה הסבר לסוגית תכנון מדרגות !

כדי לקבל שלח בעומק 25 סמ. הרום צריך להיות 18 סמ. לפחות. וזה ממש לא מתאים למדרגות עיקריות לקומה! או מה שקרוי -  מוצא בטוח.
גם מדרגות של 17 סמ. הן מעל הסטנדרט למדרגות נוחות. אבל בהנחה שאתה עושה כאלה, אזי החישוב הינו : לפיכך :  17X2=34   ולכן 27=61-34
ומכאן שמדרגות נוחות לא יכולות לרדת משלח של 27 סמ. ולא רצוי שיעלו מעל 17 סמ. רום.
20 מדרגות כפול גובה 17 סמ. יתנו עליה של 340 סמ. זה אמור להספיק בדרך כלל.
אבל זה יצריך אורך מדרגות של 540 סמ. ולכך יש להוסיף עוד פודסט של כ 90 סמ. כלומר 630 אורך מדרגות.
ברור שאין לכם את זה כפי ששירטטת!

לצפיה ב-'ואם כבר אז - כמה הערות לתכנית, שבסך הכל עשויה היטב. '
ואם כבר אז - כמה הערות לתכנית, שבסך הכל עשויה היטב.
11/03/2019 | 12:39
58
השרטוט פה מעוות במקצת, משוך לכיוון האורך (מעלה-מטה) ומכווץ ברוחב. לכן קשה להבין את המידות והפרופורציות לאשורן.

אני מבינה שהדגמים קבועים, אבל את הפנים מן הסתם אפשר לשנות. אם לא ע"י הקבלן הראשי, אז בעצמכם. והצבת הריהוט לסוגיו (בעיקר הריהוט הקבוע כגון במטבח וחדרי רחצה) לא אופטימלית כאן ומומלץ מאד לשקול שינויים נדרשים.
הנה כמה נקודות :
1. במטבח האי עומד הפוך ובעצם חוסם את התנועה החופשית אל המטבח. צריך להשתחל בין פינת הקיר לפינת האי, או בצד שני בין הכיסא (בטח אם יושבים בו) לבין פינת הקיר. זה רע מאד. כצעד ראשון ואלמנטרי - יש לסובב את האי ב 90 מעלות שמאלה (נגד השעון) ולבטל את המושב בקצה שממילא אין לו מקום רגליים או שהוא צריך לחלוק צלחת אם זה שמשמאלו...
2. האם אתם באמת צריכים 2 שולחנות אוכל? למה בעצם? או שזה רק תוצאה של טרנד נפוץ וזה מה שהקבלן תכנן לכם... מומלץ לחשוב על זה לעומק ולהבין אם זה צורך אמיתי, או שעדיף לוותר על שולחן אכילה מיותר שמייצר צפיפות.
אם אפשר לוותר זה פותח אפשרויות נוספות לשינויים שיובאו להלן...
3. חדר האמבט מתוכנן גרוע - נכנסים בדלת הישר לתוך השיש! ושוב משתחלים בין פינה לאסלה. סיבוב השיש+כיור והצבתו מתחת לחלון תיצור חלל הרבה יותר מרווח ונוח לשימוש.
4. חדר הורים - המיטה נמצאת מתחת לחלון היחיד בחדר. מה שאומר שמהמיטה רואים רק קירות, ולא צופים לגינה הפורחת, לירח ולאור. לדעתי - מבעס. מה שאומר שינה מתחת לגשר קור, ואולי בעיות לחות וקונסדנסציה (תלוי בכיוון אליו החדר פונה). בנוסף - קיבלתם חלון שתקוע במקום לא נגיש, קשה לתפעל ולנקות. בקיצור - מציעה לסובב את המיטה אל הקיר הארוך. על חשבון חלק מהארון הארוך מאד. וכל מה שכרוך (ראה סקיצה).
5. רחצה הורים - מומלץ לסובב את האסלה אל הקיר העליון (ממד) כדי לקבל יותר מרחב עמידה לפניה. לא ברור לי למה המקלחון שלכם בגודל כזה (מקלחת קבוצתית? קיבוץ וזה...) בעיני הוא הרבה יותר מדי עמוק. מקלחת של 100X150 זה גם ענק, וזוגי בהחלט. וישאיר יותר מרחב תנועה בחדר.
6. ונחזור לאיזור המטבח - מציעה לבדוק רעיון של העברת חדר הכביסה אל מול שרותי האורחים. הכניסה אליו יכולה להיות מהמסדרון, או לכיוון המטבח. או... זה ירחיב מאד את מרחב המטבח, יאפשר עוד איכסון למטבח, ויציאה נוחה צדדית החוצה, כמו גם עוד כיוון אויר/אור למטבח. (ראה סקיצה שניה) .

מנהל/ת הפורום

אודות:
זוהר רוזנפלד היא אדריכלית רשומה (B.Arch.) בוגרת בית הספר לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב משנת 2001 בהצטיינות. עבדה במספר משרדי אדריכלות בולטים, ומשנת 20
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ