לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1271312,713 עוקבים אודות עסקים

פורום אדריכלות

פורום אדריכלות הוא מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון בעולם המרתק של עיצוב ותכנון אדריכלי.
הפורום מיועד לכל מי שמתעניין בגישות לעיצוב ותכנון, רישוי, היתרים ובנייה. ניתן להעלות סקיצות, רעיונות ושאלות מעולם האדריכלות, ולקבל מענה מקצועי מהגולשים והנהלת הפורום. סטודנטים לעיצוב ואדריכלות מוזמנים להעלות לכאן עבודות שלהם ולקבל חשיפה ועזרה, וכמו כן אדריכלים מוזמנים להציג פרוייקטים מעניינים וגישות לעיצוב ולתכנון. 

גולשי הפורום קוראים לשיח ענייני, ומבקשים לשמור על כבודו של מפרסם ההודעה ומושאה. אין להעלות לפורום הודעות פרסומיות בשום נושא. 

בברכת גלישה מועילה ומהנה,
הנהלת הפורום.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אדריכלות

פורום אדריכלות הוא מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון בעולם המרתק של עיצוב ותכנון אדריכלי.
הפורום מיועד לכל מי שמתעניין בגישות לעיצוב ותכנון, רישוי, היתרים ובנייה. ניתן להעלות סקיצות, רעיונות ושאלות מעולם האדריכלות, ולקבל מענה מקצועי מהגולשים והנהלת הפורום. סטודנטים לעיצוב ואדריכלות מוזמנים להעלות לכאן עבודות שלהם ולקבל חשיפה ועזרה, וכמו כן אדריכלים מוזמנים להציג פרוייקטים מעניינים וגישות לעיצוב ולתכנון. 

גולשי הפורום קוראים לשיח ענייני, ומבקשים לשמור על כבודו של מפרסם ההודעה ומושאה. אין להעלות לפורום הודעות פרסומיות בשום נושא. 

בברכת גלישה מועילה ומהנה,
הנהלת הפורום.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
בונים? משפצים? מתכננים? 
זה המקום שלכם להתייעץ, לחלוק רעיונות ולשתף את העולם בהשראה וביצירה.
 אדריכלות היא מקצוע רחב היקף הנוגע בתחומים רבים. 

פורום אדריכלות של אתר תפוז הוא המקום המקצועי, המגוון והעדכני לכל המתעניינים בתחום התכנון והבנייה, ובשאר התחומים הנוגעים והמתייחסים לעיצוב הסביבה הבנויה בה אנו חיים.
בין אם אתם בונים, מתכננים או חובבי אמנות וטכנולוגיה, בפורום זה תמצאו קהילה מקצועית ומנוסה, שתנסה לסייע ולייעץ בכל שלב. 
הפורום מעודד העלאת רעיונות, הגיגים ותכנים איכותיים מכל גולשיו.

בברכת ביקור מועיל ומהנה בפורום,

המשך >>

לצפיה ב-'שינוי קירות גג'
שינוי קירות גג
06/12/2019 | 00:51
2
6
שלום לכולם, שאלתי היא כזו.
יש ברשותי גג, שכל קירותיו הם בלוקים בטון.
רציתי לדעת אם מבחינה אדריכלית/ הנדסית ניתן להחליף חלק מקירות הגג לקיר זכוכית.
ואם מדובר בדבר שעלותו היא ריאלית (לא מצריך אישורים מפה ועד באב אל עמוד +שינוי הנדסי וכו..).
תודה
לצפיה ב-'שינוי מעקה גג '
שינוי מעקה גג
( לעמוד שלי בתפוז )
06/12/2019 | 11:44
2
ראשית תיקון סמנטי קטן- לא מדובר בקירות אלא במעקות בנויים. למעקות האלה אין משמעות קונסטרוקטיבית כך שניתן להחליפם במעקה זכוכית, אבל הדבר אכן מחייב היתר מאחר ומדובר בשינוי חזית. הייתי מציעה לך לבדוק אפשרות של הוצאת בקשה להיתר לשינוי המעקה הבנוי והחלפתו במעקה זכוכית/מתכת, במיוחד אם לא צפויה התנגדות רבתי מצד שכניך, שכן אין ספק שמעקה שקוף, משפר את ההרגשה והמראה בגגות שכאלה.  
לצפיה ב-'מבחינה מבנית ממליץ לבצע בדיקה הנדסית לפני שינוי כמוצע:'
מבחינה מבנית ממליץ לבצע בדיקה הנדסית לפני שינוי כמוצע:
06/12/2019 | 15:19
יתכן וקירות הגג מהווים קורה המקשרת לקירות הבית ושינוי מסוג זה דורש גם אישורי עירייה, שכן מדובר על שינוי חזית כפי שנאמר ע"י זוהר.
פעולה עצמאית עלולה להביא לידי סדיקה של קירות המבנה, מעבר צנרת וחיווט חשמל בקיר וכד, ותיקון יקר הרבה יותר מעלויות וחוות דעת של איש מקצוע (מהנדס במקרה זה)
לצפיה ב-'חוו"ד תוכנית אדריכלית דו משפחתי'
חוו"ד תוכנית אדריכלית דו משפחתי
05/12/2019 | 12:07
11
שלום
קודם כל, תודה לזוהר ולכולם על הפורום הנפלא!

אשמח לחוות דעת שלכם לגבי סקיצות בשלבים מתקדמים
מגרש קטן 300 מ"ר, מלבן ארוך (12*25 מ'), באזור מרכז, חזית המגרש פונה צפונה (בדיוק לצפון), המגרש עולה קומה 1
כיוונים: במזרח שכן, במערב שכן צמוד (חצי מדו משפחתי), מדרום שכן רחוק וגבוה מאוד (קיר גבוה מפריד), צפון כביש ואחריו גינה קטנה (לא ממש נוף, ומעל הגינה ייבנו בתים נוספים)
אנחנו זוג + 4, גילאים - חצי שנה עד 8

בקומת "מרתף" (לא באמת מרתף כי החלק הקדמי-צפוני מעל גובה קרקע) – יחידת דיור + מחסן קטן
בחלק הפנימי (דרומי) – לא ייבנה, אולי ייבנו רק הכנות לבניה עתידית אם נרצה

היה לנו חשוב יחידת הורים בקומת הכניסה, וכמובן עוד חדר אחד קטן לילדים שעוד קטנים עכשיו (בשלב מאוחר יעלו למעלה והחדר יהפוך לחדר משחק/ מחשב/ אורחים)
זה גרם לחוסר איזון בשטחים בין קומת כניסה לקומת חדרים (ילדים) (קומת כניסה 114 מ"ר, קומת חדרים 63 מ"ר)
מה שגרם גם לחלל הכפול בסלון ובפ.אוכל – וזה אחלה כי אנחנו אוהבים מאוד את המראה ורוצים את הקשר בין קומת כניסה לילדים (קומה 2)
לאחר בדיקות נוכל להתגבר על המכשולים (חימום, הדהוד, מעברי קול בין הקומות)
הערות לסקיצות:
הקיר הדרומי של המטבח יתיישר עם קיר הוטרינה בסלון
משטח הבטון בחצר האחורית יקטן עד קיר הבנין
מדרגות הכניסה לבית יתיישרו ימינה
תודה רבה!
לצפיה ב-'ערוגת ענק לתליה ביצור עצמי'
ערוגת ענק לתליה ביצור עצמי
03/12/2019 | 09:21
2
11
אני רוצה ליצור ערוגות ענק לתליה בבניין בייצור עצמי. מדובר בייצור אישי ולא מסחרי.
המטרה היא ליצור ערוגה גדולה מאוד של 2-5 מטר בגובה 45 ס"מ המיועדת לתליה.
איזה חומר יכול להתאים לשאת את המשקל? (כמובן שמגובה בתושבות מתכת)
- אני מחפש חומר קל וחזק שעמיד לשמש ומים.
- מישהו נתקל במשהו שיכול להואיל?

לצפיה ב-'אפשר ליצור מיכלים גדולים מלוחות/קורות עץ (כגון אורן) '
אפשר ליצור מיכלים גדולים מלוחות/קורות עץ (כגון אורן)
( לעמוד שלי בתפוז )
04/12/2019 | 11:01
254
את המיכלים יש לאטום עם יריעת איטום. להלן סרטון: 
מאחר ומדובר באדנית כבדה מאוד ממש לא מומלץ לתלות אותה ורצוי שהיא תהיה מונחת על רצפה/משטח.  
לצפיה ב-'עקרונית אינו מסובך, חומרים כעץ, פח(מ וPVC יכולים לשמש לבניה '
עקרונית אינו מסובך, חומרים כעץ, פח(מ וPVC יכולים לשמש לבניה
06/12/2019 | 15:24
28
מיכלי גינון,
כן יתכן שתמצא מיכלים משימוש קודם שניתן למחזר אותם
יש לזכור שמיכל אדמה ותכולת מים(השקייה וגשם) הינם בעלי משקל ואז יש משמעות גדולה לתליה, לתבריגים, ולמיקום שנבחר לשם כך, בין אם זה קיר או מעקה ברזל, שלא נועדו למשקל הנגזר מהתוספת ו/או לשאת את העומס החדש.
לצפיה ב-'בית חצר '
בית חצר
01/12/2019 | 18:19
12
מחפש בית חצר עם תוכנית שרוטט ,חזית פנים ,חכים של הבית ,חייב עזרה ..לעבודת הגשה
לצפיה ב-'מה אפשר לעשות מדברים שמוצאים במזבלות? '
מה אפשר לעשות מדברים שמוצאים במזבלות?
( לעמוד שלי בתפוז )
11/11/2019 | 12:37
30
אמן דני משתמש בחומרים שהוא מוצא במזבלות ליצירת פסלים סביבתיים, והפרויקט הנוכחי שלו הוא פסלי טרולים המסתתרים בין העצים. מדובר בעבודות עץ יפיפיות ומורכבות שהאמן מקווה שהן תגרומנה לאנשים להתרחק מערי הבטון וממסכי המחשב, להיכנס לתוך היער ולהתחבר מחדש לעולם הטבעי. 
לצפיה ב-'לובי - מראה מול מראה'
לובי - מראה מול מראה
17/11/2019 | 14:17
4
25
לובי בניין מאוד צר.
במטרה ליצור אשליה של מרחב חשבנו למקם 2 מראות גדולות משני צידי המסדרון.
מה דעתכם?
לצפיה ב-'יש אפשרות לצרף תמונה של הלובי? '
יש אפשרות לצרף תמונה של הלובי?
( לעמוד שלי בתפוז )
17/11/2019 | 15:06
3
67
זה מאוד יעזור כדי לתת לכם תשובה מקיפה יותר ולציין רעיונות נוספים לעיצוב המקום. 
לצפיה ב-'את צודקת'
את צודקת
17/11/2019 | 15:46
2
29
קצת מביך כי אין ממש לובי זה סתם מסדרון של 1.60*4.50
אבל הנה. מצורפת תמונה.

לצפיה ב-'הרעיון של תליית שתי מראות זו מול זו איננו מוצלח '
הרעיון של תליית שתי מראות זו מול זו איננו מוצלח
( לעמוד שלי בתפוז )
19/11/2019 | 00:00
1
117
במידה ואתם רוצים ליצור לובי נעים, מזמין וביתי, תליית שתי מראות זו מול זו איננה רעיון מוצלח. כדי ליצור חלל מעניין במקום צר ומוגבל כגון פרוזדור, כדאי דווקא להתייחס בצורה שונה לכל אחד מצידיו. יש לכך דוגמאות רבות ברשת ובפינטרסט, ובכל מקרה כדאי להיעזר בשירותי מעצב/ת פנים שיוכלו להעניק לכם פתרונות שמתאימים לטעמכם ולתקציב שעומד לרשותכם.
מצ"ב כמה תמונות שמצאתי ברשת+קישורים רלוונטיים...

לצפיה ב-'נוגד פאנג שואי ומבטל את בירכת הבית'
נוגד פאנג שואי ומבטל את בירכת הבית
06/12/2019 | 15:26
16
לצפיה ב-'צביעה של מדרגות טראצו (מוזאיקה) בגוון חצי שקוף'
צביעה של מדרגות טראצו (מוזאיקה) בגוון חצי שקוף
13/11/2019 | 15:19
1
22
חדר מדרגות ישן עבר שיפוץ מלבד המדרגות.
חשבנו על צביעת המדרגות בצבע חצי שקוף כמו שהודגם בפוטושופ בכתום.
- אולי מישהו ראה עבודת שיפוץ של טראצו שעלתה יפה?
לצפיה ב-'הטיפול בטרצו כולל ליטוש ומריחה בסילר '
הטיפול בטרצו כולל ליטוש ומריחה בסילר
( לעמוד שלי בתפוז )
14/11/2019 | 07:04
29
אם אתם רוצים לרענן מראה של רצפת טרצו עליכם ללטש אותה ולאחר מכן למרוח עליה סילר. אין טעם לצבוע את המדרגות שכן הצבע אינו עמיד בשחיקה ואינו מיועד לכך. במידה ונעזרים באיש מקצוע בעל ידע וציוד מתאים, התוצאות מאוד טובות. 
צרפתי תמונות מפרוייקט שיפוץ  של בית ישן בו לוטשה כל רצפת הטרצו, דבר שרענן את צבעה והחזיר לה את הברק והיופי שהיו לה בעבר. 
לצפיה ב-'אשמח לדעתכם על תוכנית דירה'
אשמח לדעתכם על תוכנית דירה
10/11/2019 | 18:29
6
87
לצפיה ב-'דירה יפה ומרווחת '
דירה יפה ומרווחת
( לעמוד שלי בתפוז )
10/11/2019 | 23:32
5
54
בסך הכל, הדירה יפה ומרווחת. 3 כיווני אוויר, חללים נוחים, מעברים רחבים, גינה עמוקה...
הנקודות הבעיתיות בדירה שבעיני הן לא מהוות סיבה לאי-רכישתה הן:
- תכנון לא מוצלח של המטבח. בשטח המטבח המוצע ניתן לתכנן מטבח הרבה יותר מוצלח. במידה ותקנו את הדירה, תבקשו לשדרג את המטבח ותפגשו עם מעצבת מטבחים שתצליח להפיק ממנו את המיטב. 
-חדרי הרחצה מעט קטנים (דבר סטנדרטי בדירות קבלן רבות). 
-חדר השירות רחוק מחדרי השינה והרחצה מה שקצת מסרבל את עניין העברת הכבסים המלוכלכים מחדרי הרחצה והשינה. 
לצפיה ב-'תודה על תשובתך. היית מוותרת על שירותי אורחים?'
תודה על תשובתך. היית מוותרת על שירותי אורחים?
11/11/2019 | 07:49
4
21
לצפיה ב-'הערות '
הערות
11/11/2019 | 10:27
38
1אני לא מעצבת ולא בתחום אלא מתוך שיפוץ בית שלי אני נהנית להסתכל על תוכניות ולחשוב עליהם ולכן כחי את הערותי כהערות לא מקצועיות.
חדר השרות מרוחק מהחדרים אם תוכלי אולי להחליף בין הסלון למטבח וכך לצרף את החדר שירות למטבח ולתת חדר שירות באיזור החדרים  נראה לי יעיל.

לצפיה ב-'מדוע לוותר על שירותי האורחים? '
מדוע לוותר על שירותי האורחים?
( לעמוד שלי בתפוז )
11/11/2019 | 12:30
2
37
אם במקום שירותי האורחים אתם מתכננים למקם פונקציה שחשובה לכם כגון פינת עבודה או מזווה אז ניתן לוותר עליהם. אבל שימו לב שאז במידה ואורח ירצה להשתמש בשירותי הבית אתם שולחים אותו לאזור החדרים והוא ממש חולף ליד דלת חדר השינה של ההורים מה שעלול לפגוע בפרטיות. 
אז שאלת הויתור על שירותי האורחים באמת תלויה בכם, ברצונות ובצרכים שלכם. 

בדירות של 4 חדרים ופחות (3 חדרי שינה+סלון) אני לרוב ממליצה לוותר על אסלה שלישית שממוקמת בשירותי האורחים, משום שלרוב היא תופסת את מיקומה של פונקציה אחרת שמאוד יכולה לשפר ולהטיב עם החיים בבית. אבל במקרה שלכם זה לא המצב מאחר וכאמור הדירה מרווחת וגדולה. 
לצפיה ב-'דירה חביבה ומרווחת מאד. אם כי הפתחים קצת קמצניים, וחבל. '
דירה חביבה ומרווחת מאד. אם כי הפתחים קצת קמצניים, וחבל.
12/11/2019 | 08:46
1
39
אם תחליטו לקנות - הנה כמה נקודות שדורשות התיחסות:
א. אל תתנו לקבל לבטן לכם ככה את החצר ולחסל כל אפשרות לפיסת גינה. תכנון החוץ צריך להיות אחר - לתכנן רחבת ישיבה חיצונית מרווחת ונוחה בצד אחד של הבית (תוך התחשבות בכיווני השמש ומשתנים חשובים אחרים, מידע שאין לנו כאן) , ומרחב גינה/מדשאה משמעותי בצד האחר. לדאוג לכך שישאר די מרחב לנטיעת עצים שיתנו צל על החצר ועל הפתחים שלכם. (גינה מוצלת יכולה להוריד את התחממות הבית בקיץ בכמה מעלות). קחו מתכנן נוף דוקא כי הגינה לא גדולה ולכן צריך לתכנן באופן מיטבי.
ב. אם הבית עדיין לא בנוי - בקשו מהקבל להרחיב את הפתחים. הויטרינה בסלון ממש קטנה ביחס לגודל החלל. וכך גם החלון במטבח.
ג. חדר הממד מרוחק מאד מחדרי השרותים. בין אם זה אמור לשמש חדר שינה, או חדר לאורחים, או קליניקה/משרד - ממש מתבקש שחדר הכביסה יהפוך לשרותי אורחים, או אפילו חדר רחצה מלא. היות שאתם בקומת קרקע, ויש חצר סביב, לא רואה סיבה שדוקא זה יהיה מיקום הכביסה.
ככה שאפשר להחליף בין שירותי האורחים לחדר כביסה: מצד אחד לקבל ח.כביסה באיזור החדרים, זה הרבה יותר נוח.  ואפשר אם רוצים לתלות את הכביסה בחצר.
מצד שני לקבל שירותי אורחים יותר נגישים ומוצנעים.
מצד שלישי לקבל ממד עם שרותים צמודים.
ד.וכמובן - תכנון טוב יותר של המטבח וחדרי הרחצה....
לצפיה ב-'תודה בבקשה סליחה... '
תודה בבקשה סליחה...
18/11/2019 | 11:54
9
לצפיה ב-'גובה גדר עם השכן'
גובה גדר עם השכן
25/10/2019 | 15:08
3
69
האם ועדת בניה רשאית לתת הקלה בגובה גדר בקו בנין אחורי (השכן שבונה רוצה גדר מעל שני מטרים) כאשר השכן הגובל מתנגד לגדר מעל 1.80 ונאמר בתבע שגובה גדר בקו אחורי מעל 1.80 דורש את הסכמתו של השכן הגובל
לצפיה ב-'הועדה רשאית לעשות כן '
הועדה רשאית לעשות כן
( לעמוד שלי בתפוז )
27/10/2019 | 11:33
2
45
יש דבר שנקרא "שיקול דעת הועדה" והיא רשאית לאשר דברים מנוגדים לתב"ע אם היא מוצאת לנכון שמדובר בבקשה סבירה (או סיבה אחרת). השכן מצידו רשאי להגיש התנגדות ואם ההתנגדות תדחה ניתן להגיש ערר. 
לצפיה ב-'שאלת המשך'
שאלת המשך
28/10/2019 | 07:04
1
35
תודה על התגובה. שאלת המשך:
הגובה של הגדר המבוקשת הינו 3 מטרים. המגרש שבגללו השכן רוצה גדר כזו גבוהה הינו מגרש שבו החזית גבוהה ב-1.60 מהקו האחורי והשכן החליט שהוא רוצה לשטח את המגרש ולהגביה את חלקו האחורי. האם יאושר לו לדעתך גובה הגדר (1.60 + 1.05 גובה גדר למניעת נפילה) או שידרשו שיבנה במספר מפלסים בלי לשנות את טופלוגית המגרש  או שיקבעו מין פשרה של גדר בטון עד 1.80 וגדר קלה מעל גובה זה.
לצפיה ב-'בהחלט יכול להיות שהתכנית של השכן תאושר '
בהחלט יכול להיות שהתכנית של השכן תאושר
( לעמוד שלי בתפוז )
29/10/2019 | 08:53
33
סביר להניח שתכנית השכן ליישר את השטח תאושר. עליך לעקוב אחרי פרסום התכנית באתר של מחלקת ההנדסה של אזור מגוריך ולבדוק מה התכנון המוצע. במידה וגובה הגדר או אופן התכנון שלה יפגע בנכס שלך אתה יכול להגיש את התנגדותך מול הועדה. כמו כן אתה יכול לבדוק מהן ההנחיות המרחביות באזור מגוריך שכן ייתכן ובמידה והגדר תהיה גבוהה מגובה מסוים, יש לך אפשרות לדרוש שהיא תהיה מדורגת לכיוון בית השכן. 
לצפיה ב-'עזרה בעיצוב ציפוי הגשר'
עזרה בעיצוב ציפוי הגשר
24/10/2019 | 15:38
5
64
- הדיירים מעוניינים בציפוי הגשר בסגנון עץ בצבע חום שיתן יותר חמימות לבניין.
- עלות הציפוי המתוכננת היא עד 200 ש"ח למטר. (כ20 מטרים לציפוי שלושת הגשרים) כך שבריקים לא באים בחשבון (סביב 450 למטר לפני מע"מ)
- אני מעוניין שעיצוב ציפוי הגשר 'ישחק' בצורה נכונה עם אופי הבניין שצבוע בטיח דקורטיבי בצבע מוקה ומאופיין במסתורי הכביסה האפורים. (ראו תמונות)
רעיון אפשרי?

לצפיה ב-'לטעמי הרעיון לדמוי עץ ממש לא מוצלח. '
לטעמי הרעיון לדמוי עץ ממש לא מוצלח.
24/10/2019 | 23:07
4
111
עץ, או דמוי עץ, יראה כל כך זר למבנה הטיח הזה. אם אתם רוצים לייפות את הבנין, מה שיעזור זה לתת לו סגנון אחד. כלומר - אם יש כבר שימוש ברשת מתכת אפורה כאלמנט עיצובי בחזית - לכו על מתכת אפורה גם בגשרים. או אפילו צבע מתכת אפור יהיה טוב יותר מחיקוי עץ. או עדיף להתקין אדניות גדולות בצידי הגשר ובהם צמחיה יפה שתעלה ותסתיר את הבטון. (כמובן עם מע.השקיה וכל מה שצריך כדי שזה לא יהפוך לפלופ תוך שנה).
לצפיה ב-'תודה רבה! הארת את עיננו!'
תודה רבה! הארת את עיננו!
25/10/2019 | 10:51
3
44
אנחנו חושבים לגשת אל איש הפירזול, שפירזל את מסתורי הכביסה, ולצפות את הגשר בפרופילים דומים שצבועים באותו הצבע.
יש לך טיפ נוסף בעניין? אפשר לכסות כך את כל הגשר, אפשר לכסות בפרופילים רק את חלקו האמצעי אולי? את מעקה המתכת שקיים כבר ממעל קירות הגשר להשאיר?
(ראה תמונה)

לצפיה ב-'קשה לומר מכאן - אני לא באמת רואה את התמונה המלאה'
קשה לומר מכאן - אני לא באמת רואה את התמונה המלאה
27/10/2019 | 10:23
2
69
ככל שנראה לי (בערבון מוגבל) אני בכלל לא הייתי עושה ציפוי לגשר. הייתי עושה תיקון קוסמטי לבטון וצובעת בגוון האפור של המסתורי כביסה. אם כבר , הייתי עושה מאחז יד (המעקה העקמומי שמעל קירות הבטון של הגשר) חדש וישר, באותו גוון אפור.

את הכסף הייתי משקיעה בעציצים עם צמחיה, שיהפכו את המקום ליפה ונעים לעין, ופחות חשוף וקשיח. אבל לא עציצים שקונים במשקל באיזו משתלה, שאחר כך יראו רע. אלא הולכת לקבל ייעוץ ממתכנן נוף, או חברה שמתמחה בגנים תלויים/גינות גג ותתאים את המערכת הכי מתאים וקלה לתחזוקה.
לצפיה ב-'תודה תודה אין לך מושג כמה עזרת.'
תודה תודה אין לך מושג כמה עזרת.
02/11/2019 | 18:56
1
10
לצפיה ב-'שמחה שעזרתי. המרחב הציבורי חשוב לי לא פחות מתכנון בתים עצמם.'
שמחה שעזרתי. המרחב הציבורי חשוב לי לא פחות מתכנון בתים עצמם.
04/11/2019 | 12:31
34
לצפיה ב-'Chief Architect Premier X11'
Chief Architect Premier X11
13/10/2019 | 13:43
28
האם מישהו יודע כיצד אני יכול להשיג תוכנת Chief Architect Premier X11 חינמית (כלומר פרוצה)?
או לחלופין האם מישהו יכול להמליץ לי על תוכנה חינמית שעושה את אותה העבודה? כלומר תוכנה חצי אוטומטית שגם חובב שאינו ארכיטקט או מעצב פנים יוכל להפיק בה שרטוטים והדמיות.

תודה
לצפיה ב-'התייעצות לגבי סקיצות ראשונות - בית פרטי'
התייעצות לגבי סקיצות ראשונות - בית פרטי
12/10/2019 | 17:19
2
134
שלום, אשמח להתייעץ איתכם לגבי התכנון הראשוני של קומת הקרקע.
זוג + 3 ילדים.
אשמח לדעת לגבי גודל החדרים?
אם יש שטח מבוזבז?
ואשמח לשמוע עוד הצעות לייעול ושינוי.
תודה ויום טוב לכולם.
לצפיה ב-'סקיצה'
סקיצה
13/10/2019 | 01:14
1
74
שלום,
נתחיל מזה שאין ממש יכולת להבין מה הם כיווני השמש והרוחות, הבנת סביבת המגרש (היכן יש שכנים? שצ"פ? נוף?), מיקום בארץ..?
כל אלה חשובים מאוד להעמדה הראשונית של המבנה במגרש וקביעת מיקומי הפונקציות.

אתייחס לתכנון עצמו- אם קיימות עוד קומות שהולכות להיות בשימוש שלכם, אז חשוב לדעת.
קומת קרקע- נתחיל משביל הכניסה לבית שהולך יחד עם הרכבים ומתארך לאורך קיר הבית, לא בטוח שזו התחושה הכי נעימה. ממליץ להשקיע בגינה שתלווה את השביל הארוך לכל אורכו. כמובן גם שהשביל הזה מלווה בחלונות רבים להם לא תהיה פרטיות כלל ממ"ד+מקלחת+ שירותים+ חדר שינה. לא רעיון טוב כלל.
סלון-מטבח פתוחים נתון להעדפתכם האישית, לא אתייחס לזה.
מסדרון ישיר לחדרים ללא קיר חוצץ- רעיון לא טוב, גורם להעברת הרעש מאזור הסלון וההמולה ישירות לחדרי השינה. בנוסף, לא מאפשר פרטיות בחדרים- מי שיוצא מהחדר למקלחת ישר רואים אותו, אם כי פה זה מסדרון צר וארוך אז לא נורא כל כך.
גודל חדרי הילדים בסדר גמור.
המון מקום מבוזבז במרכז החדרים- כמעט 9 מ"ר. יכל להיות שטח לפינת משפחה.
חדר הורים- חדר ארונות זה רעיון לא טוב כשהמקום שמקצים לו כה קטן-
בין קיר לקיר יש 170 ס"מ- ארון תופס לפחות 55 ס"מ , כפול 2 (מכל צד) - נשאר במקרה הטוב 60 ס"מ באמצע, תנסו ותראו אם מתאים לכם הרעיון הזה, אם שהיה עדיף להוסיף את השטח לחדר ולהכניס שם את הארונות. המקלחת כמובן מאוד קטנה. לאן יפנו חלונות החדר? לרחוב? לכניסה למגרש....?
בכללי, התכנון נראה מאוד מאולץ, כזה שמנסה לנצל את המגרש כמו במשחק הכסאות (ותמיד יש מישהו שלא נשאר לו כסא). דחוק מאוד עם הרבה אילוצים לא נכונים. אפשר לחיות איתם, השאלה אם כדאי.
במגרש כזה, הייתי עושה שתי קומות ומבצע תכנון טוב יותר. גם ככה כבר בזבזתם שטח על מדרגות.

בהצלחה
לצפיה ב-'מסכימה עם הביקורת של קודמי. התכנון לא מיטבי ובזבזני למדי. '
מסכימה עם הביקורת של קודמי. התכנון לא מיטבי ובזבזני למדי.
16/10/2019 | 17:43
60
לקחתם מגרש מלבני - והושבתם עליו בית מלבני, בלי לקחת בחשבון שבזה 'גמרתם' על המגרש.
מהחלל הציבורי שלכם (סלון-מטבח) אין לאן לצאת בעצם. לא נראה שתוכנן כאן מרחב ישיבה  שאפשר לשבת, לארח בו כי הבריכה אוכלת את רוב השטח.
מרחב החוץ שכן נשאר במגרש נמצא דוקא בחלק התחתון של השרטוט (אין חץ צפון אז אין לי מושג מה הכיוון), הכי רחוק שאפשר מהאיזור הציבורי. מילא - אם היה מחובר לשימוש החדרים, אבל החדר היחיד שמאפשר גישה לשם זה חדר ההורים.
חו. מזה מה שנשאר מהמגרש עבור חצר/גינון, אחרי הורדת החניות, שבילי גישה (משני הצדדים) חצרות אנגליות, חצר משק מתקנים וכו - זה כמה חתיכות קטנות של אדמה.
האם זה מתאים לכם? בשביל זה אתם בונים בית פרטי?
אם בוחנים את מיקום הבריכה, אז היא באמת מול החלל הציבורי, אבל רחוק מאד מחדרי השירותים. האם מתאים לכם להעביר את כל הילדים המטפטפים שחייבים לשרותים , דרך הסלון, מטבח, או מבואת הכניסה לבית?
לגבי תכנון הפנים - הוא מאד ראשוני. ולטעמי - סביר מינוס.
יש פה הרבה מרחב מבוזבז (בכניסה, במרכז החדרים) .תכנון בצורה של בית סוכנות - בלוק מלבני חסר השראה. ודי במנותק מהחצר בה הוא יושב.
לא אכנס ליותר פרטים כי נראה לי חסר טעם - כאשר הסכמה הכללית לא טובה.

שורה תחתונה - לבנות קומת קרקע של 170 מ"ר על מגרש כזה - זה פשוט לחנוק אותו.
להכניס לפה עוד יחידות דיור (במרתף ואולי למעלה...לא ברור) ותקבלו צפיפות רבה עוד יותר , וחוסר פרטיות מוחלט לכל החדרים הפרטיים שלכם (מכל צד עוברים צמוד לחלונות) . ממליצה מאד לשקול בית בשתי קומות ולצמצם את התכסית על המגרש. זה יאפשר הרבה יותר גמישות בתכנון, יותר פרטיות והרבה יותר מרחב חוץ. 

לצפיה ב-'תכנון פנימי - חדרי שינה'
תכנון פנימי - חדרי שינה
02/10/2019 | 16:54
1
78

שלום לכולם,
אני על סף חתימה חוזה והדבר היחידי (כרגע) שעומד בסימן שאלה הוא חלוקת החדרים.
מדובר בדירת גן 4 חדרים, 114 מ"ר בנוי וגינה של 115 מ"ר. אני מעוניין להפוך את הדירה ל5 חדרים מאחר ויש לי 3 ילדים.
ע"פ ההסכם עם הקבלן, אני רשאי לבצע שינויים פנימיים למעט שינויי בקונטור החיצוני (קו בניין) וממ"ד.
בנוסף, נכון לרגע זה החוזה עדיין לא חתום ולכן לא פניתי לגורם מקצועי, מה שבוודאי יקרה לאחר החתימה
המבנה הבסיסי שהקבלן מספק:
http://www.up2me.co.il/imgs/5268209.jpeg

נסיון המרה של המטבח הקיים לח.שינה:
http://www.up2me.co.il/imgs/89882571.jpeg
*כל הריבועים המופיעים הם דוגמא ועדיין לא החלטתי על התצורה הסופית. לדוגמא אחת האופציות:
http://www.up2me.co.il/imgs/96736230.jpeg

דוגמא נוספת אשר מנצלת שטח נוסף מח.השינה:
http://www.up2me.co.il/imgs/76475497.jpeg

דוגמאות נוספות שמנצלות את המסדרון לטובת המטבח:
http://www.up2me.co.il/imgs/7847157.jpeg
http://www.up2me.co.il/imgs/65886390.jpeg

מובן לי שלכל תכנון יש יתרונות וחסרונות, אשמח לדעתכם בנושא.
תודה מראש לעוזרים!
לצפיה ב-'הדוגמאות מאוד ראשוניות '
הדוגמאות מאוד ראשוניות
( לעמוד שלי בתפוז )
02/10/2019 | 20:06
46
הי אלדד
הדוגמאות שאתה מציג מאוד ראשוניות וכמובן שאינן מקצועיות, לכן קשה להתייחס אליהן. באופן אישי עלו לי שתי שאלות: 
- היכן מתוכנן להיות ממוקם אזור השירות (מכונת כביסה, מייבש אזור תליית כביסה)?
- האם אתם נוהגים לארח? מה אופן השימוש שלכם באזור המטבח? 
נראה שאפשר למקם במרכז הבית את המטבח אבל זה מקטין מאוד את אזור האירוח (בהנחה שאתם נוהגים לארח). כמו כן המטבח יהיה ללא אפשרות לאיוורור טבעי, דבר שמהווה חיסרון משמעותי. 
מעבר לכך, כפי שציינת אתה, יש לתת לאיש מקצוע לבצע את תכניות הפנים כדי להשיג את התוצאה הטובה ביותר במסגרת המגבלות. 

לצפיה ב-'היטל השבחה בגין הקלה'
היטל השבחה בגין הקלה
26/09/2019 | 10:57
2
39
קיבלנו מהעירייה היתר לסגירה של חדר במרפסת .
הדירה שלנו כולל הסגירה במרפסת היא מתחת ל- 140 מ"ר. האם מגיע לנו פטור מהשבחה בשל כך?
הוספנו למעשה שטח של כ- 15 מ"ר
הייתה יתרת שטח לניצול של 9.23 מ"ר וחרגנו בהפרש על סמך הקלה שהייתה .
כל הדיירים ברחוב קיבלו הקלה של 6% לסגירת מרפסת אחורית. ההקלה ניתנה מייד עם בניית המבנים לפני יותר מ- 25 שנים.
חישבו לנו השבחה של 5.4 מ"ר.
בנוסף , האם לא המוכר שקנינו ממנו את הנכס אם כבר אמור היה לשלם השבחה? ההקלה של ה- 6%  הייתה בזכויות של הבניין  הרבה לפני שרכשנו את הנכס (לפני 15  שנה) .
אנחנו ביקשנו לממש את ההקלה. וגם לא מימשנו אותה במלואה.
עכשיו נדרשנו לשלם השבחה בגין הקלה.
האם זה תקין? כעת אחרי ששילמנו האם ניתן לנסות לערער?
תודה רבה

לצפיה ב-'...'
...
27/09/2019 | 11:37
23
לצפיה ב-'שאלות בנוגע להיטל השבחה יש להפנות לשמאי מקרקעין'
שאלות בנוגע להיטל השבחה יש להפנות לשמאי מקרקעין
( לעמוד שלי בתפוז )
02/10/2019 | 18:05
20
בעקרון חובת התשלום בגין היטל השבחה חלה על המחזיק בנכס בעת אישור התוכנית המשביחה, אבל ניתן להעביר את היטל ההשבחה לקונה הנכס, אם הדבר מוסכם על שני הצדדים במסגרת תנאי הסכם המכר. האם יתכן שכשקניתם את הנכס הסכמתם לשלם את היטל ההשבחה במקום המוכר? 

לצפיה ב-'היתר בניה ממד'
היתר בניה ממד
15/09/2019 | 07:56
1
40
בס"ד

שלום,
אני מעוניינת להוסיף ממד  יש מקום יחידי שמתאים אולם חוסם לי מרפסת שירות הבנתי שחייב שיהיה מחובר לבית
האם ניתן לקבל הקלה למרחק מסויים?
האם מבואה לפני תיחשב לזכויות בניה
תודה
050-4177719
לצפיה ב-'הממ"ד חייב להיות צמוד לבית '
הממ"ד חייב להיות צמוד לבית
( לעמוד שלי בתפוז )
16/09/2019 | 15:10
30
אכן, הממ"ד חייב להיות צמוד לבית וישנן הקלות בקווי בנין כדי לאפשר בניית ממ"ד גם במידה והדבר בעייתי. 
במידה ולא ניתן כלל לבצע ממ"ד חדש, צמוד למבנה, ניתן להפוך את אחד מחדרי הבית הקיימים לממ"ד על ידי עיבוי התקרה, הקירות והרצפה כולל החלפת הדלת והחלון הרגילים לדלת וחלון הדף לרבות פתחי אוורור בדיוק כפי שנדרש בממ"ד.
מבואה לפני ממ"ד גם היא תחשב במכלול השטחים. 
לצפיה ב-'חישוב שטח לתמחור'
חישוב שטח לתמחור
13/09/2019 | 06:07
1
64
היי,
ברצוני לדעת מה שטח המחסן שבתמונה.
והאם העובדה שהוספת המדרגות לצורך הגבהה של הריצפה לא מקטינות את השטח.
התשלום למחסן הוא על 10 מ"ר.
אשמח למענה
לצפיה ב-'מכיוון שלא כל המידות מופיעות לא ניתן להגיד מה השטח'
מכיוון שלא כל המידות מופיעות לא ניתן להגיד מה השטח
( לעמוד שלי בתפוז )
16/09/2019 | 17:11
21
שטח הממ"ד הוא פחות מ-8.66 מ"ר (יש להפחית את שטח הנישה שפולשת לשטח המחסן). הוספת המדרגות מפחיתה את השטח האפקטיבי (כלומר השטח שניתן לשימוש) של המחסן. מבחינת חישוב השטחים הוספת המדרגות איננה משנה. 
לצפיה ב-'אלומיניום'
אלומיניום
27/08/2019 | 08:59
2
75
אנחנו משפצים דירה ומחליפים את החלונות בסלון ובמטבח ואת דלת היציאה למרפסת (היתה דלת עץ ישנה שברנו גם קצת מהקיר מסביב). נרצה חלונות יפים יותר עם פרופילים דקים יותר. מה ההבדלים בין הפרופילים של קליל - נוף, בלגי ובאוהאוס? איך מחליטים ביניהם? האם צריך לנסוע לראשון לציון כדי לראות אותם?
לצפיה ב-'אפשר לעשות חיפוש ברשת. '
אפשר לעשות חיפוש ברשת.
28/08/2019 | 18:03
44
אבל ממליצה לכם לבדוק גם עם יצרנים אחרים כגון אלובין, אקסטל ועוד. הם לא פחות טובים מקליל (רק עם הרבה פחות יחסי ציבור) אם לא יותר.
לצפיה ב-'בחירת יצרן פרופילי אלומיניום '
בחירת יצרן פרופילי אלומיניום
( לעמוד שלי בתפוז )
28/08/2019 | 18:57
55
אם חשוב לך מראה החלונות והדלתות והאופן בו הם יראו בדיוק, אין מנוס מלבקר באולמות התצוגה ולהתרשם מהם באופן בלתי אמצעי. לאולם התצוגה כדאי לצלצל לתאם פגישה,  ולהגיע עם מידות הפתחים, תכנית הבית ופרטים חשובים נוספים (לדוגמא, אם יש פתח שפונה לחזית חמה ושימשית במיוחד). באולם התצוגה יוכלו לסייע לך לבחור את דגמי החלונות המתאימים לצרכיך (סוג הפרופיל, עובי וסוג הזיגוג, אופן הפתיחה ועוד...) וגם לקבל הצעת מחיר עדכנית. 
לצפיה ב-'אם כבר.. אז אשמח להתייעץ על כל התכניות'
אם כבר.. אז אשמח להתייעץ על כל התכניות
20/08/2019 | 14:50
4
162
אשמח לייעוץ לגבי הבנייה: סהכ מרתף, קרקע וקומה א.
יכולה במרתף 100 מר, בקומת הקרקע 100+10 מחסן שסופח למטבח.
קומה א 60+מרפסת.

תודה!!!!
לצפיה ב-'חסרים כמה פרטים כדי לענות לך '
חסרים כמה פרטים כדי לענות לך
( לעמוד שלי בתפוז )
22/08/2019 | 11:47
75
הי מוריה
נעים להכיר  התכניות ששלחת מאוד ראשוניות ולדעתי גם מאוד לא טובות אבל לפני שאוכל לתת את חוות דעתי אני זקוקה לדעת מספר פרטים על משפחתך ועל המגרש.
- היכן המגרש ממוקם בארץ (אזור כללי)?
- מהם כיווני האוויר שביחס אליהם ממוקם הבית? 
-מהם קווי הבנין של הבית (מרחקים מותרים מגבול המגרש)? האם מדובר בבית דו משפחתי? 
-מיהם בני המשפחה ומהם הגילאים? 
-מה מתוכנן להיות בקומת המרתף? האם ליחידות הדיור המתוכננות בו אמורה להיות כניסה חיצונית? האם חלק מחדרי השינה והסלון יהיו ללא איוורור ואור טבעי? 
- מדוע בקומה העליונה מתוכנן מטבח נוסף? 

לצפיה ב-'אני מבקשת להבין משהו'
אני מבקשת להבין משהו
09/09/2019 | 08:29
2
61
לרוב, אנשים עוברים לבית פרטי כדי לקבל פרטיות, כדי שתהיה גינה למשחק ולבילוי, וכדי לקבל מרחב.
פה אין אף אחד משלושתם.

צפיפות מטורפת, בעיקר אם גם לשכנים אישרו משהו דומה.
פרטיות 0. הצורה היחידה לקבל פה פרטיות לעין היא לבנות חומות בטון גבוהות.
אבל הקרבה לכל מה שמסביב תשאר.
גינה אין, אפילו למרפסת בקומה 6 יש יותר שטחי גינון. יש 2 ערוגות צרות, העצים שמשורטטים שם הם בגודל של שיח צר ולא של עץ. תשכחו ממדשאה, עץ לימון, או מרחבים. רחבת הישיבה שלכם קטנה, צמודה לחניה, לשכנים ולדבר המוזר הזה שמשורטט בכניסה (זה מדרגות?! אם כן הן מסוכנות ולא תקניות).

ואם אנחנו כבר במדרגות - המדרגות המשולשות בתוך הבית הן לא תקניות. מסוכנות. אסור לבנות כך.
הכניסה לבית גרועה מכניסה לדירה. אין מבואה חיצונית, אין פנימית, ובמרחק הושטת יד מהדלת יש ספה. אפילו בדירת חדר וחצי של קרובת משפחה שלי יש יותר מרחב.

אין מקום לארח משפחה לשולחן ארוך שנפתח. ממש אין.

אני שואלת ברצינות: למה לבנות בית פרטי בתנאים כל כך איומים? למה לא להשקיע את אותו הכסף בדירה רחבת ידיים עם פרטיות פי 5, מרחבים, בלי מדרגות, ובלי העול של בית פרטי?

אני יודעת שאני בוטה וזה מכאיב, אבל לו היית אחותי, הייתי אומרת לך " עזבי את זה, אל תחיי כך".
לצפיה ב-'במבט שני - זה לא בית למגורים! זה קומפלקס דירות. נכון?'
במבט שני - זה לא בית למגורים! זה קומפלקס דירות. נכון?
09/09/2019 | 08:32
37
לצפיה ב-'יש פה כל כך הרבה טעויות תכנון שלא הייתי יודעת מאיפה להתחיל'
יש פה כל כך הרבה טעויות תכנון שלא הייתי יודעת מאיפה להתחיל
11/09/2019 | 18:19
66
גם אם הייתי רוצה לעזור, התכנון הזה לא במצב לתת הצעות לשיפור.
בכל מקרה - אני לא רוצה לעזור , כי ברור שפה נבנה בנין רב דירות בשיטת ישראבלוף, במקום יחידת דיור אחת, ונסיון לנצל כל סנטימ. בשביל לדחוף עוד דיירים. שיהיה לכם לבריאות....
לצפיה ב-'התייעצות לגבי תכנון'
התייעצות לגבי תכנון
20/08/2019 | 14:21
86
שלום,

אשמח לקבל עצה כיצד להרחיב את הסלון במסגרת הקווים הקיימים. אולי שינוי של חדר כלשהו...

בברכה,
לצפיה ב-'מוזייקה /פסיפס לרצפת מקלחון'
מוזייקה /פסיפס לרצפת מקלחון
19/08/2019 | 06:55
3
34
ברצפת מקלחון 80/80 ס"מ, אני רוצה לעשות פסיפס מאבנים קטנות, על פי דוגמה (כנראה ספירלה מסוג שהוא). מחפש בעל מקצוע שיודע לעשות דברים כאלו, ובמחיר סביר. מישהו/י מכיר/ה? חן חן

לצפיה ב-'שכחתי לציין- גר במרכז, ביפו'
שכחתי לציין- גר במרכז, ביפו
20/08/2019 | 23:33
2
8
לצפיה ב-'הי. מכירה בחור בדיוק לזה, מומחה לפסיפסים וגם אמן של ממש.'
הי. מכירה בחור בדיוק לזה, מומחה לפסיפסים וגם אמן של ממש.
05/09/2019 | 13:21
1
29
אם הוא יקח את זה הוא יכול לעשות עבודה נהדרת.
מיכה - 054-6583703

(אתה יכול להגיד שמיכל המליצה)
לצפיה ב-'תודה מיכל, אנסה :)'
תודה מיכל, אנסה :)
16/10/2019 | 23:03
4

מנהל/ת הפורום

אודות:
זוהר רוזנפלד היא אדריכלית רשומה (B.Arch.) בוגרת בית הספר לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב משנת 2001 בהצטיינות. עבדה במספר משרדי אדריכלות בולטים, ומשנת 20
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

זוהר רוזנפלד- מנהלת פורום אדריכלות
להתייעצות עם מנהלת הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו