לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אדריכלות

פורום אדריכלות הוא מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון בעולם המרתק של עיצוב ותכנון אדריכלי.
הפורום מיועד לכל מי שמתעניין בגישות לעיצוב ותכנון, רישוי, היתרים ובנייה. ניתן להעלות סקיצות, רעיונות ושאלות מעולם האדריכלות, ולקבל מענה מקצועי מהגולשים והנהלת הפורום. סטודנטים לעיצוב ואדריכלות מוזמנים להעלות לכאן עבודות שלהם ולקבל חשיפה ועזרה, וכמו כן אדריכלים מוזמנים להציג פרוייקטים מעניינים וגישות לעיצוב ולתכנון. 

גולשי הפורום קוראים לשיח ענייני, ומבקשים לשמור על כבודו של מפרסם ההודעה ומושאה. אין להעלות לפורום הודעות פרסומיות בשום נושא. 

בברכת גלישה מועילה ומהנה,
הנהלת הפורום.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אדריכלות

פורום אדריכלות הוא מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון בעולם המרתק של עיצוב ותכנון אדריכלי.
הפורום מיועד לכל מי שמתעניין בגישות לעיצוב ותכנון, רישוי, היתרים ובנייה. ניתן להעלות סקיצות, רעיונות ושאלות מעולם האדריכלות, ולקבל מענה מקצועי מהגולשים והנהלת הפורום. סטודנטים לעיצוב ואדריכלות מוזמנים להעלות לכאן עבודות שלהם ולקבל חשיפה ועזרה, וכמו כן אדריכלים מוזמנים להציג פרוייקטים מעניינים וגישות לעיצוב ולתכנון. 

גולשי הפורום קוראים לשיח ענייני, ומבקשים לשמור על כבודו של מפרסם ההודעה ומושאה. אין להעלות לפורום הודעות פרסומיות בשום נושא. 

בברכת גלישה מועילה ומהנה,
הנהלת הפורום.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
בונים? משפצים? מתכננים? 
זה המקום שלכם להתייעץ, לחלוק רעיונות ולשתף את העולם בהשראה וביצירה.
 אדריכלות היא מקצוע רחב היקף הנוגע בתחומים רבים. 

פורום אדריכלות של אתר תפוז הוא המקום המקצועי, המגוון והעדכני לכל המתעניינים בתחום התכנון והבנייה, ובשאר התחומים הנוגעים והמתייחסים לעיצוב הסביבה הבנויה בה אנו חיים.
בין אם אתם בונים, מתכננים או חובבי אמנות וטכנולוגיה, בפורום זה תמצאו קהילה מקצועית ומנוסה, שתנסה לסייע ולייעץ בכל שלב. 
הפורום מעודד העלאת רעיונות, הגיגים ותכנים איכותיים מכל גולשיו.

בברכת ביקור מועיל ומהנה בפורום,

המשך >>

לצפיה ב-' פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל '
פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 12:37
1
 מסוכסכים עם השכן על רכוש משותף? מתמודדים עם דייר סרבן תשלום? 
מומחה בפורום ועד בית- בתים משותפים מחכה לשאלות שלכם

נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית? אתם צריכים ייעוץ משפטי בנושא? עו"ד מהתחום מחכה לייעץ לכם בפורום רשלנות רפואית

העסק נמצא בקשיים כלכליים? צריכים ייעוץ פיננסי? פורום הלוואות לעסקים וייעוץ עסקי זה המקום בשבילכם

הקריירה נתקעה? מתקשים למצוא כיוון תעסוקתי בחיים? בפורום ייעוץ קריירה מחכים לכם בקוצר רוח וישמחו לייעץ לכם

בעיות ראייה, משקפיים, מולטיפוקל, עדשות ראייה, צילינדר -  מומחה אופטומטריסט כאן בשבילכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים 

הבניין שלכם עומד לעבור תמ"א 38? לא יודעים מה הזכויות שלכם בפרויקט פינוי בינוי? היכנסו לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית ותקבלו תשובות להכל

מתמודדים עם בעיות בעסק? רוצים להתייעץ לגבי קידומו? בפורום עסקים תימצאו פיתרונות להכל
לצפיה ב-'מדרגות חירום'
מדרגות חירום
17/06/2017 | 17:56
3
20
שלום,
אני מעוניין להבין מה החוק אומר לגבי מדרגות חירום בבית פרטי. האם מותר לבנות מדרגות חיצוניות לשעת חירום מהקומה השלישית ישירות לחצר למטה?

תודה
לצפיה ב-'בעקרון מותר לבנות מדרגות חיצוניות אולם הן לא יכולות להיקרא '
בעקרון מותר לבנות מדרגות חיצוניות אולם הן לא יכולות להיקרא
( לעמוד שלי בתפוז )
17/06/2017 | 21:53
2
26
מדרגות לשעת חירום. על פי חוק התכנון והבניה מערכת מדרגות חיצונית לשעת חירום ניתנת לבניה רק במידה וכבר קיים בבנין (בנין רב קומות) חדר מדרגות מוגן אחד. מאחר ובמקרה שלך מדובר בבית פרטי, שבו אני מניחה, אין חדר מדרגות מוגן, אינך יכול ליצור גרם מדרגות שני חיצוני שיקרא: "מדרגות לשעת חירום".
לצפיה ב-'אילו התרים נדרשים לכך?'
אילו התרים נדרשים לכך?
18/06/2017 | 12:52
1
11
שלום זוהר,
אילו היתרים נדרש להגיש? האם יש לך ניסיון או האם את מכירה תקדימים בנושא?

לצפיה ב-'במידה ואתה מתכנן לבנות גרם מדרגות חיצוני בביתך הפרטי'
במידה ואתה מתכנן לבנות גרם מדרגות חיצוני בביתך הפרטי
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 14:17
16
עליך להגיש היתר בניה רגיל. לפני כן עליך לוודא מהם התנאים ברשות המקומית שבה אתה גר לצורך בניית מדרגות שכאלה והאם בכלל הדבר ניתן. ישנן רשויות שלא מאפשרות בניית מדרגות חיצוניות נוספות למפלס אחר ממפלס הכניסה הקובעת (למשל לקומת מרתף או קומה אחרת מעל מפלס 0.00). כמו כן ישנן רשויות שדורשות, שמדרגות חיצוניות יבנו במסגרת קווי הבנין הקיימים ואינן מאפשרות חריגה מכך (אלא אולי בהליך של הקלה).   
לצפיה ב-' נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ '
נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 10:37
1
 יזמים צעירים? הקמתם חברה חדשה? זקוקים לייעוץ עסקי-משפטי?
פורום חדש, חם מהתנור, יענה לכם על כל השאלות בנושאים כמו גיוסי הון, הסכמי בעלי מניות ועוד ועוד.

לצפיה ב-'מישהו מכיר ויכול להמליץ על אפליקציה למדידה דרך הסמרטפון? '
מישהו מכיר ויכול להמליץ על אפליקציה למדידה דרך הסמרטפון?
16/06/2017 | 22:30
2
13
משהו תואם אנדרויד.
לצפיה ב-'אינני מכירה אפליקציה למדידה דרך הנייד '
אינני מכירה אפליקציה למדידה דרך הנייד
( לעמוד שלי בתפוז )
17/06/2017 | 22:00
1
17
ובאופן אישי אני משתמשת במד לייזר 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
18/06/2017 | 08:49
4
לצפיה ב-'שימוש בדוח הקרקע של השכן'
שימוש בדוח הקרקע של השכן
15/06/2017 | 13:22
1
34
אני ושכן צמוד שלי לקחנו שני יועצי קרקע שונים. הקרקע בשני המגרשים זהה לחלוטין.
דוח שלי היה זול, לא מקצועי, וכפועל יוצא גם מחמיר.
הדוח של השכן היה יקר, מקצועי, ולכן גם מקל (ללא דרישות מיותרות).

אני רוצה שהמהנדס יעדכן את תכנית הכלונסאות לפי הדוח של השכן, מה עלי לעשות? האם מותר לו? האם עלי לשלם ליועץ קרקע של השכן על דוח שהוא לגמרי העתק הדבק?

תודה

לצפיה ב-'דו"ח קרקע מקצועי, אינו - העתק-הדבק,'
דו"ח קרקע מקצועי, אינו - העתק-הדבק,
17/06/2017 | 10:19
21
אלא מבוסס על דגימות קרקע.
באופן תיאורטי יכולים להיות שני מגרשים צמודים,
שונים לגמרי בהרכב הקרקע שלהם.
כמובן שלרוב זה לא קורה.
ברוב המקרים מה שיש במגרש אחד, נמצא גם בכל הסביבה.
זה תלוי גם באופי האזור והסביבה.
יש אזורים שהם אחידים יותר, ואזורים שכל נקודה בהם,
יכולה להיות שונה.
תתייעץ עם הקונסטרוקטור, 
ותעשה את החשבון שלך - 
מה יהיה יותר יקר, להזמין דו"ח חדש,
או סוג הביסוס שיידרש על פי הדו"ח ה-"מחמיר".

לצפיה ב-' פורום הישרדות נפתח מחדש '
פורום הישרדות נפתח מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2017 | 13:06
 שורדים אמיתיים מכורים להדחות ומשימות חסינות
פורום הישרדות נפתח ומחכה לכם, במיוחד לרגל העונה החדשה המשודרת בימי רביעי ושבת ערוץ 2.
היכנסו ושתפו מי הפייבוריט שלכם

לצפיה ב-'שינויים קטנים'
שינויים קטנים
14/06/2017 | 12:09
3
46
שלום לכולם
אחי עשה שינויים קטנים בתוכנית ולקח חלק מההערות שלכם 
עשה שינוי במדרגות ל3 שלבים כך שיצאו ישר למסדרון
הקטין חדר עבודה כי זה מה שהוא צריך
הגדיל חדר כביסה
הגדיל קצת חדר הורים וסידר אותו אחרת

מבחינתו זה מושלם
אשמח לראות אם יש עוד תובנות או שאפשר להתקדם כך
תודה מראש לכולם
לצפיה ב-'שינויים בבית האח '
שינויים בבית האח
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2017 | 08:02
2
39
הי לך!
טוב לשמוע ממך
בעיקרון מכיוון שהשינויים באמת קטנים אין לי הערות מיוחדות למעט הצעתי להגדיל מעט את החלונות בחדרים ובחלל המדרגות. יש סימון של איקס על שני חלונות בסלון, האם המשמעות היא שאתם מתכוונים לבטלם? אני מקווה מאוד שלא. 
חוץ מזה מה קורה עם הבית שלך? 
לצפיה ב-'תמיד כיך לחזור ולשתף אתכם'
תמיד כיך לחזור ולשתף אתכם
15/06/2017 | 09:01
1
31
צודקת..שכחתי להעביר לו את ההערה לגבי החלונות
לאיזה גודל את מציעה להגדיל אותם?
ולגבי החלונות בסלון הוא לא מתכון לבטל אותם!..הוא הסתפק אם לעשות 2 חלונות או חלון אחד
עכשיו לגבי המדרגות האם השינוי שהוא עשה זה כמו שהצעת וזה בסדר?

ולגבי הבית שלי.תודה על ההתעניינות
קשה לי מאד ההחלטה במי לבחור לכן לקחתי את הזמן להחליט
אבל קרו דברים עכשיו שכנראה בשבוע הקרוב אני יחליט
ואחזור לשתף ולשמוע את דעתכם על הבית שלי
תודה רבה
לצפיה ב-'מאחר והתכניות ששלחת אינן תוכניות עבודה מפורטות'
מאחר והתכניות ששלחת אינן תוכניות עבודה מפורטות
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2017 | 11:33
26
אינני יודעת מה גודל החלונות המתוכננים אבל אני מתרשמת שניתן להגדילם. כאמור אני מתייחסת בעיקר לחלונות חדרי השינה הפונים למרפסת הצפונית משם נשקף נוף יפה ולכן כדאי להגדיל אותם: גם כדי להחדיר אור רב לחדרים וגם כדי להעניק מבט יפה ורחב לנוף. 
מקום נוסף שהייתי מגדילה את החלון הוא חלל המדרגות שכרגע מתוכנן שם חלון קטן למדי. אם תשלח לי בהמשך את גדלי החלונות הספציפיים אני אוכל להתייחס בצורה מפורטת יותר. 
את הסלון הייתי מתכננת בהתאם למיקום הגינה והחניות. כרגע נראה שחניה אחת חוסמת חלק מהויטרינה שממנה יוצאים לגינה. אם זה המצב כמובן שיש לשנות את תכנון מיקום הויטרינה ולחשוב אולי על אופציה למקם אותה בחזית המערבית. במקום הויטרינה ניתן למקם חלון/חלונות גדולים שישקיפו לכיוון הרחוב. 
אם תשלח תוכנית יותר מפורטת שמראה גם את תכנון החוץ (מיקום רכבים, גינה וכו'...) אפשר יהיה לתת הערות קונקרטיות יותר. 
בהצלחה עם תכנון ביתך  
לצפיה ב-'המלצה על אדריכל לפיצול נחלה'
המלצה על אדריכל לפיצול נחלה
15/06/2017 | 11:14
14
שלום, אשמח לקבל המלצה על אדריכל/ית באזור השרון-שומרון (בנימינה-זכרון) עם נסיון בתיכנון לפיצול נחלה. תודה מראש!
לצפיה ב-'בחירת דירה'
בחירת דירה
15/06/2017 | 08:17
1
36
שלום,
מתלבטים לגביי בחירת דירה בפרוייקט חדש.
מדובר בבניית מדורגים.
חשבנו על דירת גן (5 חדרים)- מצ"ב הסקיצה הראשונית+מיקום הדירות.
האם כדאי דירה הפונה לדרום או למערב?
ומה דעתך על התוכניות?
תודה,
מושית
לצפיה ב-'סיוע בבחירת דירה '
סיוע בבחירת דירה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2017 | 11:06
35
שלום מושית
את מבקשת חוות דעת בנוגע לדירת גן בגודל של 5 חדרים+פטיו אחורי. 
לפי דעתי מדובר בדירה שמתוכננת בצורה טובה והגיונית. הדבר היחיד שעלול להיות בעייתי/פחות נעים הוא החדר האחורי שהחלון שלו נפתח למעין פטיו פנימי תחום בקירות ופתוח לשמים. מן הסתם בצורת תכנון כזו הוא יהיה חשוך ופחות מאוורר מהחדרים האחרים. 
בנוגע לכיווני הדירה- מאחר ולכל דירה יש שלושה כיווני אוויר תוכלי להיות ספציפית יותר בנוגע למיקום הדירה המבוקשת? תצייני לאן פונה חלון הסלון ולאן חלונות החדרים ומה האופציות שעומדות לרשותך. 
ובקשה אחרונה-אנא הרשמי לאתר על מנת שתוכלי לעקוב אחרי ההודעות שתשלחנה אליך. 
לצפיה ב-'מוכרת לכם תוכנת תכנון קלה מאד שלא מיועדת לאנשי מקצוע?'
מוכרת לכם תוכנת תכנון קלה מאד שלא מיועדת לאנשי מקצוע?
13/06/2017 | 19:41
3
27
שלום,

אני לא אדריכל או מתכנן אבל מוצא את עצמי נאלץ מפעם לפעם להכין איזו סקיצה. אני צריך תוכנה ממש "קלה" ובסיסית, לא אוטוקאד ותואמיו. חיפוש באינטרנט מעלה שפה תוכנות, חלקן אפילו חינמיות, כמו SketchUp או  Draftsight לדוגמה. אשמח להמלצות אם למישהו יש ניסיון אישי, את איזו כדאי לקנות/להוריד וללמוד. תודה
לצפיה ב-'קבלתי המלצה מלקוחה שהתנסתה בתוכנת floor planner*'
קבלתי המלצה מלקוחה שהתנסתה בתוכנת floor planner*
( לעמוד שלי בתפוז )
14/06/2017 | 09:31
1
30
ואמרה שהיתה מאוד נוחה לשימוש. מצ"ב קישור: https://floorplanner.com/

כמו כן מצ"ב קישור למאמר בנושא: http://freshome.com/10-best-free-online-virtual-ro...

*תודה לאושרית 
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
15/06/2017 | 06:17
5
לצפיה ב-'SketchUp '
SketchUp
20/06/2017 | 19:17
4
ידידותית מאד, מאפשרת הדמיות במהירות.כמובן שאפשר הכל גם דו מימדי.
אבל זו לא תוכנת שרטוט CAD ולא נועדה להפקת שרטוטים אדריכליים.

לצפיה ב-'השתלמות בנושא היתרי בניה'
השתלמות בנושא היתרי בניה
13/06/2017 | 11:28
2
25
מי יודע היכן אפשר ללמוד את חוקי התכנון השונים בעניין היתרי בניה וכו... 
מסיים עוד חודש לימודי הנדסאי אדריכלות 
תודה מראש 
לצפיה ב-'למידת חוקי התכנון והבניה'
למידת חוקי התכנון והבניה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/06/2017 | 15:05
21
בעקרון אתה יכול ללמוד את חוקי התכנון והבניה במסגרת משרד אדריכלים שתעבוד בו. כמו כן עמותת האדריכלים פותחת מדי כמה שבועות הרשמה להדרכה
עבור עורכי בקשה, על שלב המידע ושלב היתר הבניה במערכת רישוי זמין. 
ניתן למצוא מידע נוסף בשער המידע לתכנון ובניה במנהל התכנון. 
רצוי שתרכוש את הספר "מדריך שימושי לתחיקת הבניה" בהוצאת דקל שם מרוכזים נתונים ודרישות לתכנון אדריכלי על פי חוק התכנון והבניה, תקנות ותקנים שונים. 
לצפיה ב-'מוזמן לפנות אליי דרך מסר פרטי'
מוזמן לפנות אליי דרך מסר פרטי
14/06/2017 | 10:51
5
לצפיה ב-'החלפת דלתות מטבח וארון חדר שנה'
החלפת דלתות מטבח וארון חדר שנה
10/06/2017 | 16:05
1
25
אני מתעתדת לרכוש בית
למרבה הצער כל הבית ארונות עץ בצבע עץ דובדבן. אמנם יש אחידות אבל ...
היות והדירה קטנה, חשבתי ששינוי הצבע יטיב עם המרחב.
אז כמה שאלות ( כאשר התקציב הוא נמוך) :
1.כדאי להחליף דלתות
2 לצבוע? אם כן באיזה שיטה?
3. רעיון אחר?
4. שמנת זה משעמם? יש רעיונות אולי למשהו אחר שיפתח את המרחב?
5. עלויות- פר דלת?

במטבח אני רואה בעיה יותר קשה כי כל חלק עשוי בגודל אחר ובצורה אחרת.

אשמח מאוד לעצות

לצפיה ב-'צביעת דלתות מטבח וארונות זו אופציה טובה '
צביעת דלתות מטבח וארונות זו אופציה טובה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/06/2017 | 09:43
16
במידה ומצב הרהיטים הוא טוב, והדלתות אינן פגומות או נפוחות ממים וכדומה. במידה והמטבח פגום, ישן ומתוכנן בצורה לא נוחה עצתי היא להחליף אותו במטבח חדש. 
רצוי לתת לבעל מקצוע לצבוע הן את המטבח והן את ארונות חדר השינה משום שמדובר בעבודה שמחייבת הבנה בנושא וניסיון. 
אני באופן אישי אוהבת וממליצה לצבוע רהיטים בגוון לבן שבור (לא לבן שלג ולא שמנת), משום שמדובר בצבע ניטראלי שמשתלב עם כל גוון אחר. 
מבחינת עלויות לא ניתן לענות על כך משום שכל בעל מקצוע מתמחר זאת בצורה שונה וכן אינני יודעת מה גודל הארונות בביתך. 
מצרפת לך תמונות ממטבח שלקוחה שלי צבעה. בדירה שאליה עברה היה מטבח יחסית גדול ומאוד איכותי ולכן המלצתי לה לצבוע אותו ולא לפרקו. את הצביעה עשה עבורה נגר מנוסה שפרק את הדלתות וצבע אותן במצבעה, ואת גוף הארונות צבע בשטח. 
לצפיה ב-'המלצה לקורסים בתוכנות שרטוט ועיצוב'
המלצה לקורסים בתוכנות שרטוט ועיצוב
06/06/2017 | 08:06
6
26
אני לא יודע אם זה הפורום המתאים אבל אני מקווה שכן.
נרשמתי ללימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים ברופין לאוקטובר הקרוב.
למדתי אדריכלות בתיכון ועסקתי בתחום גם בצבא.

אני רוצה לפני תחילת הלימודים ללמוד תוכנות שרטוט ועיצוב כדי לרענן את הזיכרון.
אני מכיר אתרים כמו אסקולי, Udemy, Lynda.

אשמח לשמוע המלצות מכם באיזה אתר כדאי ללמוד.

תודה!!!
לצפיה ב-'האם ללימודי הנדסאי אדריכלות יש לבוא עם ידע מוקדם'
האם ללימודי הנדסאי אדריכלות יש לבוא עם ידע מוקדם
( לעמוד שלי בתפוז )
06/06/2017 | 12:42
5
28
בתוכנות שרטוט? במידה ולא הרי שבמהלך הלימודים תעבור קורס בתוכנות שרטוט כגון אוטוקאד, סקצ'אפ, רוויט וכדומה ולכן אין טעם להקדים את המאוחר...הקורסים המדוברים יקרים למדי ולאחריהם עדיין יש להתאמן שעות רבות כדי להשיג שליטה טובה בתוכנות הנלמדות. 
לצפיה ב-'אין דרישה כזאת אבל'
אין דרישה כזאת אבל
06/06/2017 | 18:56
4
32
זה בטח לא יזיק. אני מסתכל קדימה ורואה מודעות דרושים של הנדסאים בתחום הזה. הם רוצים בוגרים שמכירים לעומק את התוכנות. אני מכיר לא מעט הנדסאים שסיפרו כי רמת ההוראה לתוכנות השרטוט וההדמיות יחסית בסיסית.
אני חושב שזה יכול לתרום לי המון כמו גם לקרוא ספרים בתחום העיצוב והתכנון.

לצפיה ב-'לדעתי אתה עושה בשכל. לא יודעת לגבי קורסים ברשת'
לדעתי אתה עושה בשכל. לא יודעת לגבי קורסים ברשת
07/06/2017 | 14:47
29
כן מכירה הרבה קורסים בעולם האמיתי.
אולי אתה יכול לשים מודעה בבי"ס לאדריכלות זה או אחר, ולמצוא סטודנט שילמד אותך את הבסיס בתשלום נמוך יחסית. משם תוכל להמשיך לבד עם קצת עזרה מהרשת....
לצפיה ב-'בעצמך כתבת- "הם רוצים בוגרים"!!!'
בעצמך כתבת- "הם רוצים בוגרים"!!!
( לעמוד שלי בתפוז )
08/06/2017 | 11:09
2
21
אתה רק מתחיל ללמוד ועומד בפניך מסלול של כשנתיים מאוד עמוסות ולחוצות. מניסיוני תתחיל ללמוד ברופין את קורסי התיב"ם (תכנון באמצעות מחשב) ובד בבד תתחיל להשתמש בתוכנות הנלמדות על הפרוייקטים שתקבל לתכנן במסגרת שיעורי הסטודיו. במידה ותראה שיש לך דברים שאתה נתקל בהם בקשיים רק אז תקח שיעור פרטי/שיעורים ברשת/ תעבוד בסדנת המחשבים ותבקש סיוע מאחראי הסדנה או מחברים לספסל הלימודים. 
דבר נוסף-התוכנות הנפוצות במשרדי אדריכלים הן אוטוקאד ורוויט. אלו תוכנות מאוד מורכבות שזמן הלימוד שלהן במסגרת קורסים פרטיים, מתפרש על פני חודשים רבים, לפעמים יותר מחצי שנה. אתה מתחיל ללמוד בסוף אוקטובר כך שיווצר מצב שתהיה חפיפה בין הקורס ובין הלימודים עצמם וזה עלול להיות בעייתי. חוץ מזה מדובר בקורסים מאוד יקרים שעלותם אלפי שקלים ואם גם ככה תלמד ברופין את מה שילמדו בקורס אז לא חבל לך על הזמן והכסף המבוזבז? 
בתור "זקנה"  אני יכולה לספר לך שלמדתי אוטוקאד במסגרת שיעורי תיב"ם באוניברסיטה במשך שנתיים, לקחתי שיעור פרטי אחד או שניים כדי להשלים פרטים חסרים, והעיקר שרטטתי את הפרוייקטים הסטודנטיאליים שלי במחשב וזה היה הלימוד האמיתי. אחרי שנתיים כאלה יצאתי עם מספיק ידע בתוכנה בשביל לעבוד במשרד אדריכלים.
כמה שנים לאחר שסיימתי את הלימודים יצאה לשוק תוכנת הסקצ'אפ ליצירת מודלים תלת ממדים, ואותה באמת כבר נאלצתי ללמוד במסגרת קורס פרטי...

לצפיה ב-'העניין הוא ניצול זמן פנוי'
העניין הוא ניצול זמן פנוי
08/06/2017 | 13:14
1
18
אני רוצה לנצל את הזמן הפנוי עד הלימודים ללימוד עצמי.
כשאני לומד תוכנה חדשה אני מאוד אוהב לרדת הכי קטנים וללמוד אותה מהיסוד.
חשוב לציין שאני כבר מכיר חלק מהתוכנות כי כבר עבדתי איתם בעבר ואני רוצה רק לרענן את הזיכרון.

לצפיה ב-'איש חרוץ...'
איש חרוץ...
( לעמוד שלי בתפוז )
11/06/2017 | 10:50
14
אין ספק שיש לך גישה רצינית מאוד לנושא ובעניין הזה מגיע לך 'כל הכבוד!'
אז בהמשך למה שכתבתי קודם הייתי מציעה לך ללמוד תוכנות שנדרשות במשרדי אדריכלים אולם כאלה שלא נלמדות ברופין. 
יש לך מושג אלו תוכנות תלמד שם? 
אופציה נוספת לניצול הזמן הפנוי היא למצוא עבודה במשרד אדריכלים במשרת סטודנט. זו גם דרך להכנס לתחום וללמוד הרבה דברים רלוונטיים למקצוע. 
לצפיה ב-'תקינה לגבי התקנת כיור שירותים'
תקינה לגבי התקנת כיור שירותים
07/06/2017 | 11:20
4
13

מישהו יודע מה התקינה לגבי התקנת כיור שירותים לפני קבלת טופס 4?

יש מרחק מנמלי מותר (לפי תקינה, לא מבחינה פרקטית) מהקיר, מארון ליד, ממקלחון?

איפה אוכל לברר לגבי זה?

לצפיה ב-'תקנות הל"ת: הוראות למתקני תברואה '
תקנות הל"ת: הוראות למתקני תברואה
( לעמוד שלי בתפוז )
07/06/2017 | 13:24
3
29
את התקינה לגבי כיור שירותים ויתר הקבועות הסניטריות אתה יכול למצוא ב"תקנות הל"ת בפרק 3.3  עד 3.3.4. מצ"ב קישור לקובץ בנושא:

לצפיה ב-'תודה'
תודה
07/06/2017 | 15:28
2
לצפיה ב-'התקנות מחייבות לפני קבלת טופס 4?'
התקנות מחייבות לפני קבלת טופס 4?
07/06/2017 | 17:04
1
9
לצפיה ב-'כן. '
כן.
( לעמוד שלי בתפוז )
08/06/2017 | 10:47
11
התקנות האלה נועדו כדי ליצור מצב שניתן יהיה להשתמש בכל הקבועות הסניטריות בצורה נוחה המותאמת לגופנו האנושי ומגבלותיו...
לצפיה ב-'מדרגות קיימות לא תקניות'
מדרגות קיימות לא תקניות
07/06/2017 | 16:53
2
28
אודה לעזרתכם - 
במסגרת שיפוץ עם היתר בבית קרקע דו קומתי הלקוח מתעקש להשאיר מדרגות קיימות שאינן תקניות (מדרגות משולשות במקום פודסט, מדרגה אחרונה גבוהה מהאחרות). 
האם לאדריכל אחריות על כך? אחריות עתידית על תביעה אפשרית בעקבות נפילה?
תודה רבה
לצפיה ב-'מדרגות שאינן תיקניות'
מדרגות שאינן תיקניות
( לעמוד שלי בתפוז )
08/06/2017 | 10:45
1
26
הי שירה 
בעקרון לא ניתן לחייב את מגיש הבקשה לתקן אלמנטים בביתו במידה והם נבנו בהיתר ובהתאם לתקני העבר. כמו כן אני מבינה שבמסגרת העבודות להיתר לא נכלל גרם המדרגות החדש במסגרת תאור הבקשה. האדריכל החתום על ההיתר החדש אחראי אך ורק על הדברים שנעשים במסגרת ההיתר שהוא חתום עליו.
אולם אם עדיין יש לך ספק את יכולה להחתים את הלקוח על מסמך שמאשר שהוא מודע לכך שהמדרגות אינן תיקניות ושהוא פותר אותך מכל אחריות לנזק שיגרם כתוצאה משימוש בהן. 
לצפיה ב-'תודה זוהר'
תודה זוהר
11/06/2017 | 09:04
4
לצפיה ב-' פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם '
פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם
( לעמוד שלי בתפוז )
07/06/2017 | 13:52
3

מחכים לכם מנהלים חדשים ופורומים שצומחים מחדש 

זקוקים לייעוץ בנושאים כמו התאזרחות של בני זוג זרים, ויזה, הגירה או אשרת עבודה בארץ? היכנסו לפורום מעמד זרים ומומחה ישיב לשאילותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2569

חושדת שבעלך בוגד בך? רוצים לגלות פרטים על אדם מסוים? היכנסו לפורום חקירות פרטיות ותבררו הכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2456

בעלי עסק חדש ונתקלים בקשיים? מעוניינים בצמיחת החברה? בפורום עסקים תקבלו פיתרונות להכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2292

מתמודדים עם הפרעות אכילה? זקוקים לתמיכה נפשית? 
יש לכם את מי לשתף   http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/198

הבניין שלכם לקראת תהליך פינוי בנוי או תמ"א 38? מומחה בפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית מחכה לשאלותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2454
לצפיה ב-'קונסטרוקציה ושיפוצים... שאלה מקצועית'
קונסטרוקציה ושיפוצים... שאלה מקצועית
04/06/2017 | 11:56
2
42
שלום,
אשמח לעזרה מהמקצוענים...

קרובי משפחה מעוניינים לעשות תוספת קומה ע"ג בית דו משפחתי.
הם מעוניינים לעשות את גרם המדרגות במאונך לקיר המשותף עם הדו, כך שהפתח ייצא צמוד לקיר המשותף.
נאמר להם שזה בעייתי מבחינה קונסטרוקטיבית - לעשות פתח בצמוד לקיר המשותף, כי זה מחליש את התקרה של השכן.

האם זה נכון?
ואם כן, האם ניתן לפתור את זה ע"י חיזוקים, מבלי לשנות את מיקום המדרגות החדשות?

מצרפת שרטוט בית קיים עם סימון משוער של הגרם המתוכנן, ושרטוט קונסטרוקציה קיימת.
לצפיה ב-'פתח לגרם מדרגות צמוד לקיר משותף'
פתח לגרם מדרגות צמוד לקיר משותף
( לעמוד שלי בתפוז )
04/06/2017 | 23:25
1
29
שלום לך
מי אמר לקרובי משפחתך שפתח צמוד לקיר המשותף עלול לגרום להחלשת תקרת הבית השכן? האם מדובר באיש מקצוע? בעקרון את התשובה המדויקת לשאלה זו יכול לתת לך מהנדס בנין (קונסטרוקטור) שיבדוק היכן יבוצע הפתח למדרגות, מה גודלו, ויתן את ההנחיות המדויקות לעבודות ההריסה והבניה. אינני קונסטרוקטורית אולם למיטב הבנתי לא נראה שיש מניעה מהריסת התקרה בסמוך לקיר המשותף. יתכן והפתח לא יהיה צמוד לקיר המשותף בשל קורה קונסטרוקטיבית שממוקמת בתקרה, אולם שוב כאמור את התשובה הסופית תקבלו ממהנדס הבנין.  
לצפיה ב-'תודה רבה על המענה'
תודה רבה על המענה
05/06/2017 | 20:17
15
אעביר להם את תשובתך, מסכימה בהחלט.
אמרתי להם שיפנו באופן מסודר לקונסטרוקטור...
לצפיה ב-'העתקה של צנרת לקיר סמוך.'
העתקה של צנרת לקיר סמוך.
04/06/2017 | 05:56
2
38
האם מומלץ?מה ההשלכות?אני מאד רוצה להגדיל את חדר הכביסה.
תודה מראש לכל העונים.
לצפיה ב-'מאוד לא מומלץ להזיז צנרת פקסגול'
מאוד לא מומלץ להזיז צנרת פקסגול
( לעמוד שלי בתפוז )
07/06/2017 | 10:08
1
20
בתמונה ששלחת ניתן לראות שבדירתך יש חנוכיה, שבה כל צינור מתחבר לנקודת מים כשלהי בדירה. צינורות פקסגול, המועברים בשרוול לא מומלץ לשנות כי המשמעות היא שיש לשלוף את הצינור מהנקודה למרכזיה והשליפה לא תמיד מצליחה. 
הארכת צנרת פקסגול היא אפשרית אך לחלוטין לא מומלצת שכן החיבור הוא מוקד לכשלים עתידיים שכן לסוג צנרת זו אין מחברים תקניים להארכה, דבר המגדיל את החשש לנזילות. במידה וקיימת מסה כ"כ גדולה של חיבורי הארכה הנקברים מתחת לריצוף זו ממש פצצה מתקתקת לנזילות.
בעקרון אולי אפשר להגדיל את חדר הכביסה (חדר השירות) מבלי לגעת בחנוכיה.
אם תסמני את מיקום החנוכיה על גבי התכנית ותכתבי למה את זקוקה להגדלת חדר הכביסה ומהן הבעיות שאת נתקלת בהן בחיי היום יום ושבגינן את רוצה ליצור את השינוי המבוקש, אולי אוכל לסייע לך בדרך שאיננה מערבת את שינוי מיקום החנוכיה.  

לצפיה ב-'שימי לב שע"פ השרטוט אם את סוגרת את מרפסת הכביסה'
שימי לב שע"פ השרטוט אם את סוגרת את מרפסת הכביסה
07/06/2017 | 14:49
10
את מפסידה את מקור האוורור היחיד לשני חדרי הרחצה
לצפיה ב-'לוחות לחיפוי חיצוני לבית פרטי'
לוחות לחיפוי חיצוני לבית פרטי
30/05/2017 | 17:35
6
36
שלום לכולם
אשמח לשמוע חוות דעת לגבי לוחות חיפוי חיצוניים Parklax Facade.
לפי מה שהצלחתי להבין זה לוח מעץ טבעי (פורנירים) המוטבעים ע"ג שכבת HPL (לא מבין מה זה ה-HPL - ידוע?).

כמה שאלות:
1. מה רמת העמידות של המוצר? באמת חסין לפגעי מזג אוויר?
2. כמה מגוון של ספקים / תחרות יש בתחום? (מצאתי רק אחד - "גלש אופז").
3. עלות למטר? (עלות למוצר ועלות להתקנה).
4. כמה זה באמת נראה כמו עץ? או שזה יראה כמו טפט שפשוט מודבק ע"ג הבית.
5. הא יש צורך בטיח לפני התקנה?

** האם יש מוצר מקביל ומומלץ?**

כמה נקודות על היעוד לגביו אנחנו מבררים:
חיפוי חיצוני בגודל של 25-30 מ"ר.
חזית צפונית.
לגבי סוגיית האקלים הבית ייבנה במיתר (צפון הנגב).

תודה מראש
לצפיה ב-'חיפוי חיצוני לבית פרטי '
חיפוי חיצוני לבית פרטי
( לעמוד שלי בתפוז )
01/06/2017 | 11:35
4
49
שלום לך
ראיתי את התשובה המפורטת שנכתבה בפורום "בונים בית", ומאחר ויתכן ובאמת תאלצו לחשוב על אופציות חיפוי אחרות ואין לכם שטח גדול לחפות, עדיף לחפות בלוחות עץ טבעיים על קונסטרוקציה מעץ או ברזל. ניתן להשתמש בלוחות מעץ סידר (ארז), איפאה, קומרו, טייגר ווד, גראפה, אירוקו או אורן (אם כי האורן אינו מומלץ במיוחד לחיפויי קירות בגלל הצורך שלו בטיפול תכוף). ישנן חברות רבות שמבצעות חיפויים כאלה במסגרת בנייה פרטית ועושות זאת באיכות טובה. 
מצורפת תמונה להמחשה 
לצפיה ב-'כן אכן זה נראה שנחפש תחליף'
כן אכן זה נראה שנחפש תחליף
01/06/2017 | 11:47
3
32
זוהר תודה על התייחסותך.
אכן כן, זה נראה שלוחות ה HPL הם לא פרתון ריאליה עבורנו, לא בעלות שלהם ולא בהיקף העבודה שאנחנו צריכים.

לגבי ההמלצה שהעלית, אני מחזיר בשנית את אותו שאלות ששלאתי לגבי הHPL,
בעיקר לגבי עמידות החומר לפגע מזג אוויר ותחוזקה נדרשת (מזכיר שמדובר בחזית צפונית ביישוב הנמצא בצפון הנגב) ולבי עלות משוערת למטר.

תודה מראש!
לצפיה ב-'לחיפוי עץ (מסוג איפאה למשל) עמידות נהדרת '
לחיפוי עץ (מסוג איפאה למשל) עמידות נהדרת
( לעמוד שלי בתפוז )
05/06/2017 | 00:21
2
26
לחיפויי עץ מסוגים מסויימים, יש עמידות נהדרת בפני פגעי מזג אוויר ושחיקה. הדוגמא הבולטת ביותר למקום מאוד בעייתי שבו נבחר לבצע דק מעץ איפאה הוא נמל תל אביב. במקום היה צורך בעץ עמיד במיוחד בשל הקרבה למים, מלח הים הניתזים, השמש היוקדת, הרוחות העזות וכמובן שחיקה שנובעת מאלפי האנשים שמסתובבים במקום מדי יום. לכן היה צורך להשתמש בדק עץ שלא מושפע מכל התנאים הסביבתיים הבעייתיים הללו ועד היום הוא עומד במשימה בגבורה. האיפאה מתאפיין בתכונות חשובות אלו: הוא מאסיבי להפליא, חזק ועמיד לאורך שנים רבות. מלבד האיפאה גם עץ הטיק והאירוקו נחשבים כעצים איכותיים ועמידים מאוד. 
אתה ציינת שאצלך מדובר בחיפוי קיר שיבוצע על גבי קיר צפוני, ולאור מה שתארתי כרגע אני חושבת שאתה יכול לבחור בלוחות עץ כאופציה מאוד בטוחה ויפה לחיפוי הקיר בביתך.
אופציה נוספת שיכולה להיות רלוונטית עבורך היא בחירה בלוחות עץ סינטטיים (דק סינטטי). ישנם מספר סוגים של דקים סינטטיים, העשויים מחומרים פולימריים, ולכן הם עמידים יותר ואינם מצריכים תחזוקה שוטפת או טיפולים תקופתיים. מצד שני יש להם מראה אחיד והם חסרים את המראה העצי בעל הגוונים המשתנים. 
בנוגע לשאלת המחיר- מאחר והמחיר מושפע מגורמים רבים הכוללים את סוג העץ שיבחר, החברה המבצעת, מורכבות ההתקנה וכו', קשה לי לענות על כך. 
לצפיה ב-'זוהר תודה רבה!!'
זוהר תודה רבה!!
05/06/2017 | 10:05
1
4
לצפיה ב-'פתרון נוסף בשבילך בעל עמידות גבוהה ותחזוקה מועטה'
פתרון נוסף בשבילך בעל עמידות גבוהה ותחזוקה מועטה
( לעמוד שלי בתפוז )
05/06/2017 | 15:11
32
הוא חיפוי אלומיניום דמויי עץ. גם לכך יש דוגמאות רבות, אפשרויות עיצוביות רבות וחברות שמתמחות בכך. בתמונה שצרפתי אפשר לראות כי ניתן לשלב בחיפוי גם את דלת הכניסה ולקבל בכך מראה שלם ואחיד. 
לצפיה ב-'חיפוי'
חיפוי
01/06/2017 | 22:27
23
חיפוי בפלאנקים http://www.shera.co.il/cladding
לצפיה ב-' פורום פוריות הגבר '
פורום פוריות הגבר
( לעמוד שלי בתפוז )
29/05/2017 | 13:23
4
 כיום המדע והטכנולוגיה מאפשרים להתגבר על חלק ניכר מהמכשולים בדרך להורות. בפורום פוריות הגבר יתנו מענה לזוגות אשר אובחנו עם אי-פוריות על רקע זכרי ובאופן טבעי נתקלו בהמון סימני שאלה, אתם מוזמנים להיכנס    

מנהל/ת הפורום

אודות:
זוהר רוזנפלד היא אדריכלית רשומה (B.Arch.) בוגרת בית הספר לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב משנת 2001 בהצטיינות. עבדה במספר משרדי אדריכלות בולטים, ומשנת 20
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ