לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אדריכלות

פורום אדריכלות הוא מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון בעולם המרתק של עיצוב ותכנון אדריכלי.
הפורום מיועד לכל מי שמתעניין בגישות לעיצוב ותכנון, רישוי, היתרים ובנייה. ניתן להעלות סקיצות, רעיונות ושאלות מעולם האדריכלות, ולקבל מענה מקצועי מהגולשים והנהלת הפורום. סטודנטים לעיצוב ואדריכלות מוזמנים להעלות לכאן עבודות שלהם ולקבל חשיפה ועזרה, וכמו כן אדריכלים מוזמנים להציג פרוייקטים מעניינים וגישות לעיצוב ולתכנון. 

גולשי הפורום קוראים לשיח ענייני, ומבקשים לשמור על כבודו של מפרסם ההודעה ומושאה. אין להעלות לפורום הודעות פרסומיות בשום נושא. 

בברכת גלישה מועילה ומהנה,
הנהלת הפורום.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אדריכלות

פורום אדריכלות הוא מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון בעולם המרתק של עיצוב ותכנון אדריכלי.
הפורום מיועד לכל מי שמתעניין בגישות לעיצוב ותכנון, רישוי, היתרים ובנייה. ניתן להעלות סקיצות, רעיונות ושאלות מעולם האדריכלות, ולקבל מענה מקצועי מהגולשים והנהלת הפורום. סטודנטים לעיצוב ואדריכלות מוזמנים להעלות לכאן עבודות שלהם ולקבל חשיפה ועזרה, וכמו כן אדריכלים מוזמנים להציג פרוייקטים מעניינים וגישות לעיצוב ולתכנון. 

גולשי הפורום קוראים לשיח ענייני, ומבקשים לשמור על כבודו של מפרסם ההודעה ומושאה. אין להעלות לפורום הודעות פרסומיות בשום נושא. 

בברכת גלישה מועילה ומהנה,
הנהלת הפורום.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
בונים? משפצים? מתכננים? 
זה המקום שלכם להתייעץ, לחלוק רעיונות ולשתף את העולם בהשראה וביצירה.
 אדריכלות היא מקצוע רחב היקף הנוגע בתחומים רבים. 

פורום אדריכלות של אתר תפוז הוא המקום המקצועי, המגוון והעדכני לכל המתעניינים בתחום התכנון והבנייה, ובשאר התחומים הנוגעים והמתייחסים לעיצוב הסביבה הבנויה בה אנו חיים.
בין אם אתם בונים, מתכננים או חובבי אמנות וטכנולוגיה, בפורום זה תמצאו קהילה מקצועית ומנוסה, שתנסה לסייע ולייעץ בכל שלב. 
הפורום מעודד העלאת רעיונות, הגיגים ותכנים איכותיים מכל גולשיו.

בברכת ביקור מועיל ומהנה בפורום,

המשך >>

לצפיה ב-' משכורת של אדריכל שכיר'
משכורת של אדריכל שכיר
24/03/2017 | 14:37
1
29
חברים יקרים כמה משכורת הממוצעת של אדריכל שכירמ בעל ניסיון יותר מ15 שנה
לצפיה ב-'חוות דעת בנוגע לתוכנית'
חוות דעת בנוגע לתוכנית
18/03/2017 | 17:03
16
68
שלום לכולם
כבר העלתי תוכניות קודמות ועזרתם לי רבות.
אשמח לשמוע את חוות דעתכם על התכנית שהגענו אליה.
תחילה לגבי הגדלים והפרופורציות של החדרים והמעברים, כמו כן על גודל המטבח. אנחנו מתלבטים לגבי השולחן במטבח, אנחנו לא רוצים לשבת על כיסאות בר אלא על רגילים והאדריכלית הציעה להוסיף אי קטן לאחסון ומשטח עבודה והשאלה אם צריך או שהמטבח מספיק גדול? אם אנו לא מצמידים את השולחן לקיר אז יהיה במקומו חלון גדול ליציאה למרפסת
המדרגות עולות ליחידת דיור שעדיין בתכנון.
החניה תהיה מקורה ובה יהיו המוכנת כביסה ומייבש.
אנחנו יודעים שיש שטח מבוזבז בין פינת האוכל לסלון ומתלבטים כיצד ניתן לחסוך זאת?
מקווה שנתתי את כל הפרטים

לצפיה ב-'השטח הוא חצי דונם והבית יוצא 180 מטר'
השטח הוא חצי דונם והבית יוצא 180 מטר
18/03/2017 | 17:07
15
31
לצפיה ב-'נא לצרף את תכנית הבית '
נא לצרף את תכנית הבית
( לעמוד שלי בתפוז )
18/03/2017 | 20:49
19
לצפיה ב-'אופס.. '
אופס..
18/03/2017 | 21:39
13
72
לצפיה ב-'מה המשמעות של הנישה בפרוזדור שרוחבה 2.20?'
מה המשמעות של הנישה בפרוזדור שרוחבה 2.20?
( לעמוד שלי בתפוז )
19/03/2017 | 13:06
12
52
למעשה היא תופסת שטח נכבד ואם ניתן לוותר עליה אזי אפשר לצמצם את המרחק בין המטבח ופינת האוכל. גם דלת הכניסה והכניסה לפרוזדור (1.65) רחבים מאוד וניתן לצמצם את גודלם. אגב, באופציות הקודמות הסלון והמטבח היו במיקומים הפוכים ממה שנראה באופציה הזו, ואז גם אפשר היה למקם את פינת האוכל קרוב יותר למטבח, מה שלא ניתן לעשות בסקיצה זו. מדוע שיניתם אם כך את מיקומם? 
הפרופורציות והתכנון של מקלחת הילדים בעייתיות- חדר צר ומאורך ששטחו לא מנוצל בצורה טובה והוא איננו מתוכנן כראוי. גם כיוון פתיחת הדלת בעייתי (בעקרון הדלת צריכה להפתח לכיוון הכיור). 
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
19/03/2017 | 16:48
11
41
חשבנו לעשות שם פינת מחשב וכמובן שאפשר לצמצם אותה.
כמה דעתך זה גודל סביר של הכניסה? ואת הכניסה לפרוזדור כנראה נצמצם, האם 120 זה גודל טוב?
הפכנו את הסלון והמטבח כיוון שחשוב לאשתי חלונות במטבח ואנחנו אוהבים את הסידור הזה, כנראה שנוותר על האי ויהיה שם שולחן אוכל נמוך ואז יהיה חלון גדול מהסלון עד המטבח.
לא כל כך חשוב לנו המרחק בין הפינת אוכל למטבח כיוון שכנראה נשתמש בה לעיתים רחוקות יותר כי לרוב נאכל במטבח.
הפרופורציות והתכנון של מקלחת הילדים בעייתיות- חדר צר ומאורך ששטחו לא מנוצל בצורה טובה והוא איננו מתוכנן כראוי. גם כיוון פתיחת הדלת בעייתי (בעקרון הדלת צריכה להפתח לכיוון הכיור).
לגבי מקלחת הילדים הדלת אכן נפתחת לכיור, יתכן שנשים את הדלת רחוק יותר על מנת שיהיה מקום לדלת.. אבל למה התכנון שלה לא טוב ומה היית מציעה במקום?
ושוב זוהר תודה רבה גם על העזרה וגם על הזיכרון :)
לצפיה ב-'חוות הדעת שלי היא שהגיע הזמן למצוא אדריכל רציני ולתת לו '
חוות הדעת שלי היא שהגיע הזמן למצוא אדריכל רציני ולתת לו
19/03/2017 | 18:11
10
47
לעבוד בשבילכם ולתכנן לכם את הבית בצורה מקצועית.
אין מה לעשות, עם כל ההערכה לנכונותכם לנסות וללמוד - בית זה לא פרויקט ל DIY !
כמות העבודה, הידע, הנסיון, וההשקעה שנדרשים לתכנון בית, כמות הכסף שיושקע בבניתו, הנזקים שנגרמים מתכנון לקוי...זה הרבה יותר מכל פרויקט אחר.
נניח אפילו שהגעתם עכשיו לתכנית מעולה (וזה לא המצב) זו רק תחילת הדרך!!!          בכל אחד משלבי התכנון והביצוע אפשר עוד לחבל ולפשל בצורה קריטית.

זאת העצה היחידה והכי טובה שאני יכולה לתת לכם בשלב זה.

לצפיה ב-'מצטער אבל לא הבנתי כלל את תגובתך '
מצטער אבל לא הבנתי כלל את תגובתך
19/03/2017 | 19:01
9
45
מה הבעיה בתכנון אם תוכלי לפרט?
אנחנו אוהבים ומתחברים לתוכנית אך מנסים לשפר אותה ולכן אני גם מתייעץ פה בפורום כדי לשמוע דעות נוספות של בעלי מקצוע
לצפיה ב-'זוכר את הסיבוב הקודם שלכם פה? '
זוכר את הסיבוב הקודם שלכם פה?
20/03/2017 | 09:03
1
53
התכנית היתה נוראית (אם כי אתם הייתם די מרוצים) וגם זוהר וגם אני שיפרנו אותה פי כמה בסקיצה מהירה בהשקעה של 10-20 דקות.
מה זה אומר על המתכנן שלכם?
מה זה אומר על היכולת שלכם לאמוד באמת את איכות התכנון שאתם מקבלים?

גם התכנית הזאת גרועה. אני יכולה שוב להתחיל לפרט פינה פינה, אבל אין לי זמן וזה גם חסר תועלת, כי עובדה שזה לא מביא אתכם למקום הטוב ורצוי של תכנון טוב.
אתם לא יכולים לשפר את התכנית! את זה יכול לעשות רק אדריכל, ואחד מנוסה ורציני ומעולה. ואת זה לצערי אין לכם

ונניח אפילו שהיינו בכוחות משותפים, דרך הפורום, מצליחים להגיע לתכנית מצויינת....מה אחר כך? סקיצה ראשונית היא רק סקיצה, ורק ראשונית. אחר כך יש עוד הרבה שלבים שדורשים המון ידע ומיקצועיות והשקעה של מתכנן מנוסה.
ואת זה כבר אמרנו שאין לכם.
חוסר בתכנון טוב יגרום לא רק לבית שלא מתוכנן טוב, שלא נוח, ולא נעים, ואין בו אור וזרימת אויר, וקשה לתחזק וכן הלאה.
חוסר במתכנן רציני יעלה לכם בטעויות משמעותיות בביצוע ובממון רב שזה יגרור. למשל.
ולכן אני חוזרת ואומרת שזה לא פרויקט ל DIY.

אני מאד ממליצה לכם לפנות לאדריכל רציני (לא מעצב שהחליט שהוא/היא יכול לתכנן, לא הנדסאי שגמר ללמוד אתמול...אדריכל) ואחד עם הרבה נסיון, וגם כשרון. ואחד שגובה שכר טרחה ראוי, ולא זול, כדי שיוכל להשקיע מה שנדרש עבור תכנון וילווי של כל התהליך הארוך הזה.
אני מצרפת מסמך שמתאר את כל תהליך התכנון על כל שלביו...אולי זה יעזור להבין את מה שעומד לפניכם.

לצפיה ב-'בסדר נשקול זאת תודה בכל מקרה '
בסדר נשקול זאת תודה בכל מקרה
20/03/2017 | 11:36
19
לצפיה ב-'לצערי אני נאלצת להסכים עם העצה למצוא אדריכל מקצועי יותר'
לצערי אני נאלצת להסכים עם העצה למצוא אדריכל מקצועי יותר
( לעמוד שלי בתפוז )
21/03/2017 | 19:23
6
40
לאחר שני סבבים של התייעצות עדיין הסקיצה של הבית איננה מדויקת וסובלת מתכנון שאיננו פרופורציונלי ומאוד בזבזני בשטח. מי שמתכנן עבורך את הבית איננו "מרגיש" ומבין את החללים שהוא מתכנן, איננו מבין את גודלם (מעבר של 1.65 ככניסה לפרוזדור?) ולכן התכנון עדיין לא מוצלח. כמו כן בכל פעם שאתם יוצרים שינוי שוב עולות שאלות ותמיהות על פשר התכנון החדש: מדוע מוקמו המדרגות/פינת המשפחה מאחורי פינת האוכל? מה פשר הנישה החיצונית שנמצאת בין חלל המדרגות ושירותי האורחים? מדוע יש צורך בפינת מחשב כה גדולה ורחבה בבית שיש בו ארבעה חדרי שינה שאחד מהם בוודאי יכול לשמש כחדר עבודה (הרי אתם זוג צעיר עם ילד קטן)? וכו' וכו'...
את ההתיעצות הראשונה התחלנו בנובמבר וכעת לאחר ארבעה חודשים עדיין אין בסקיצה רמז למיקום החלונות בחדרים, אין התייחסות לפיתוח הסביבתי ואני משערת שטרם התחלתם בתכנון החזיתות, החתכים, פרטי הבנין. במצב הזה אין עדיין כל התייחסות לתכנית הקונסטרוקטיבית של הבית (מיקום עמודי התמיכה), ועדיין לא התחלתם בהכנת התכנית להיתר הבניה. 
זוהי באמת איננה הדרך להתנהלות נבונה ואחראית במסגרת פרוייקט שעלותו כה גבוהה ומשמעותו ביחס לאיכות חייכם בעתיד היא כה משמעותית. 
על כן אני מוצאת לנכון להמליץ לך בחום לאתר אדריכל מוכשר ומנוסה שיקח את המושכות לידיו ויתכנן עבורכם בית איכותי ומוצלח שיענה על חלומותיכם ורצונותיכם. 

לצפיה ב-'אני חושב שגישת האדריכלית שלנו שונה מאוד מגישתכם'
אני חושב שגישת האדריכלית שלנו שונה מאוד מגישתכם
23/03/2017 | 16:49
5
51
נכון שהיא אוהבת לתכנן בגדול בלשון המעטה אבל אנו סומכים עליה כיוון שראינו בתים קודמים שלה. זוהי אינה הגרמושקה או תוכנית שמתקרבת להיות הסופית, אנחנו מתקדמים איתה לאט ובקצב שלנו. אני מעלה פה תוכניות כדי להתייעץ וכדי שגם עין מקצועית אחרת תתן ביקורת על התוכנית ואינני שואף להיות אדריכל או לעשות את התכנון במו ידי. כרגע אנו עובדים על מיקום החדרים בבית ולאחר מכן נעבור לחלונות לריהוט לתכנון הגינה וכולי. התוכנית הזו תעבור עוד 1000 שינויים גם מבחינתנו וגם מבחינת האדריכלית.
אם מעניין אתכן אעלה פה תוכנית עדכנית ואשמח להערות, אין צורך להתייחס לחלונות לעובי הקירות לגינה, לנישות לא חלקות מבחוץ הבית אלא למיקום החדרים והמסדרונות. מה שלנו מפריע זה מבואת הכניסה שאני חושב שהיא גדולה מדי.. בעקרון המדרגות צריכות להיות פתוחות ולאחר טופס 4 לסגור אותן כך שצריך להיות גישה אליהן גם מתוך הבית. 
רצינו למקם את השירותים לאורך הקיר שסוגר את המדרגות אך היא טוענת שכיוון שהחלון של השירותים יהיה צמוד לדלת הכניסה זה מאוד לא טוב בגלל ריחות ופרטיות מה דעתכם בנושא?
לצפיה ב-'האופציה הזו כבר הרבה יותר טובה מהקודמות'
האופציה הזו כבר הרבה יותר טובה מהקודמות
( לעמוד שלי בתפוז )
23/03/2017 | 21:16
2
51
באופן אישי אינני יכולה להבין מדוע אתם רוצים "להתקדם לאט", אבל אם זה מה שמתאים לכם, אז מצוין. 
הסקיצה הנוכחית שאתה מציג כבר הרבה יותר טובה מהקודמות- המיקום של פינת האוכל במרכז הבית מעניק לה נוכחות והופך אותה לאלמנט שמייצג את רצונכם לבית שבו אווירה משפחתית וחמה. הקשר עם הגינה מאוד ברור ונוכח וניתן לראות אותה ולגשת אליה מחללי הבית הציבוריים. הויתור על האי "שיחרר" גם את המטבח ומיקום שולחן האוכל במיקום הנבחר יאפשר לכם לנהל סביבו ארוחות משפחתיות ערניות תוך שמירת קשר עין ואפשרות לניהול שיחה עם מי שנמצא בסלון. גם אזור חדרי השינה והמקלחות מתוכנן בצורה נוחה ופונקציונלית. עכשיו השינויים הם בגדר "פיין טיונינג". 
באופן אישי נראה לי שכדאי למקם את דלת היציאה לחצר השירות בהמשך הפרוזדור ולא בתוך המקלחת וזאת על מנת שמי שרוצה לצאת מהבית דרך דלת זו לא יצטרך לעבור בהכרח דרך המקלחת ולהפריע למי שנמצא שם באותו רגע. 
את דלת חדר 565 הייתי ממקמת גם כן בפרוזדור לשמירה על פרטיות. 
וגם קצת "מיישרת" ו"מלכדת" קירות וקווי פינות (בסלון, חדר השינה ובפרוזדור).
שיהיה בהצלחה בהמשך הדרך

לצפיה ב-'תודה רבה על הביקורת הבונה'
תודה רבה על הביקורת הבונה
24/03/2017 | 09:30
1
37
מה דעתך על מבואת הכניסה? היא לא גדולה מדי? אנו מחפשים דרך להקטין אותה ולנצל את שטח זה
יש רעיונות?
לצפיה ב-'ביחס למבנה הבית מבואת הכניסה הינה בגודל סביר'
ביחס למבנה הבית מבואת הכניסה הינה בגודל סביר
( לעמוד שלי בתפוז )
26/03/2017 | 13:18
28
כמובן שניתן להקטין אותה, אולם על פניו נראה לי (לא בדקתי...) שההקטנה לא תעניק לכם שטח משמעותי לשימוש אחר.
לצפיה ב-'מבינה את הצורך ל"חפור" בתוכניות כדי להגיע למשהו אופטימלי '
מבינה את הצורך ל"חפור" בתוכניות כדי להגיע למשהו אופטימלי
28/03/2017 | 16:10
1
10
מבחינתכם.
אבל צריכה להיות ההבנה שכמה שתחפרו יותר- תמיד תמצאו מה לשנות....וצריכה להיות הנק' שבה מחליטים שזהו- זה זה.
מעבר לזה, זה ממש לא נכון ולא רצוי לתכנן "קוביות" בלי להתייחס לריהוט המיועד, לפתחים המבוקשים, למה נראה בחוץ...
כל התיכנון חייב להיות סביב הכל ואי אפשר לנתק אחד מהשני.
לא תרצו להגיע למצב של תכנון שעל הנייר נראה מעולה ובשנייה שתתחילו לתכנן ריהוט תמצאו את עצמכם מתפשרים או חוזרים לשולחן השרטוט כי הריהוט שחלמתם עליו לא מתאים...או שהנוף שחלמתם לראות מחדר השינה זה בכלל לא מה שיהיה בפועל.

לא התעמקתי בוורסיות קודמות אבל לגבי התוכנית האחרונה-
* אם מחליטים שבני הבית מתכנסים סביב השולחן הנעים במטבח, הרי ששולחן פינת האוכל בכניסה לבית יעמוד כאבן שאין לה הופכין...
היה לי מרצה שקרא לשולחן כזה "הפוסטמה"....
שווה בדיקה של העברת החדר מדרגות העתידי לאיזור הזה.
* החלל בכניסה באמת גדול ומרווח, אבל ממש לא משליך על שאר הבית.
כמה ששם מרווח,  כך כל הכניסה לחדרים מרגישה כמו בדירה ולא בבית פרטי מרווח- יש פה מסדרון ארון ומייגע.
* בחדר ההורים ארון של 2.8 מ' בלבד- לא בטוחה שלמרביתנו זה מספיק.
מה גם שנוצר חדר צר וארוך. אם ראש המיטה ישב על הקיר של 320- יישאר מרווח גדול מידי עד לארון. ואם הראש מיטה יישב על הקיר הארוך, יישארו מרווחים גדולים מאוד מצידי המיטה ולטעמי גדולים מידי ובנוסף המיטה תהיה למול הדלת לחדר הרחצה- פחות מומלץ.
* חדר אמבטיה כללי עם מבנה בעייתי ועם מקום קטן מידי לכל נושא הכביסה.
הייתי שוקלת בבית כזה ועם 4 חדרי שינה לבצע חדר שירות נפרד עם יציאה החוצה.
* הויטרינה במטבח/סלון מרגישה קצת מאולצת. נראה שרציתם פתח אור משמעותי, אבל הבחירה במיקום הטלויזיה יצרה קטיעה של המפתח ויצירת עוד מפתח קטן ולא שייך בקצה הקיר.
הייתי שוקלת שוב את החלוקה של המפתחים שם וגם את כל נושא כיוון הישיבה בסלון שכרגע כולו מופנה עם הגב לכניסה לבית.

בהצלחה
לצפיה ב-'מה רע בכך שיושבים עם הגב לכניסה והפנים לגינה? '
מה רע בכך שיושבים עם הגב לכניסה והפנים לגינה?
( לעמוד שלי בתפוז )
29/03/2017 | 13:34
1
באופן אישי מעדיפה לראות מול העינייים גינה ירוקה ומלבלבת, ולהשגיח תוך כדי על הילדים שמשחקים בה. 
ראינו מספר אופציות הרבה פחות מוצלחות מהאחרונה, כאשר זו היתה בנתיים המוצלחת ביותר, הן מבחינת הפרוגרמה של הבית והן מבחינת עקרונות התכנון שצוינו על ידי הגולש (רוצים פינת אוכל לאירוח שלא נמצאת במטבח, רוצים שלחלל המדרגות תהיה אפשרות גישה מבחוץ, חצר שירות שבה מכונת הכביסה נמצאת מחוץ לבית וכו'...).
כמובן שיש דברים נוספים שצריכים לעבור בדיקה ודיוק אבל בסך הכל התכנית בבסיסה טובה. 

לצפיה ב-'סקיצה ראשונית לבית'
סקיצה ראשונית לבית
17/03/2017 | 16:16
20
100
אני מצרפת תוכניות לסקיצה ראשונית שקיבלנו מהאדריכלית שלנו.  אנחנו בשלב של לחשוב ולקבל הערות אז נשמח לשמוע כמה שיותר חוות דעת. 

קצת על הבית ועלינו..  בית דו-משפחתי בשכונה חדשה בקיבוץ באזור עמק חפר,  ככל הנראה 135 מ"ר.  אנחנו בית קיצוני,  והבית צופה לחורשה יפה.

אנחנו משפחה בת ארבע נפשות,  עם שני ילדים קטנים.  משתדלים ורוצים לשמור על בית צנוע עם אווירה קיבוצית.  

זהו.  חפרתי?  
לצפיה ב-'אה.. ועוד משהו'
אה.. ועוד משהו
17/03/2017 | 16:19
7
40
יש דברים שאנחנו כבר יודעים שנשנה.  תהיה רק מרפסת אחת (ביציאה מהסלון), ובמקום הויטרינה שקרובה למטבח יהיה ככל הנראה חלון
לצפיה ב-'איזה מהבתים הוא שלכם-הימני או השמאלי?'
איזה מהבתים הוא שלכם-הימני או השמאלי?
( לעמוד שלי בתפוז )
17/03/2017 | 17:01
1
24
לצפיה ב-'לא שמתי לב שצירפתי תוכניות של שני בתים '
לא שמתי לב שצירפתי תוכניות של שני בתים
17/03/2017 | 20:07
38
סליחה.

שלנו הדו שמאלי.

לצפיה ב-'לא חפרת, להיפך, חסרים המון פרטים חשובים'
לא חפרת, להיפך, חסרים המון פרטים חשובים
17/03/2017 | 17:26
4
43
איפה חץ הצפון?
איפה המגרש? שכנים?
איפה תכנית פיתוח? איפה החורשה היפה?
אם לא יודעים את כיוון הנוף איך נדע אם התכנית מתיחסת אליו?
מה המשמעות של שלב א, ושלב ב ?

קשה להגיב על איכות התכנון בלי להבין את תכניות הבית, מה הצרכים ומה קורה סביב הבית.

אגב- חייבת להגיד שהתכנית מוזרה. הריהוט לא בקנה מידה : ספת תלת באורך 1.5 מ., ארונות הבגדים נראים צרים נורא, מקרר בגודל של מכונת כביסה....

לצפיה ב-'התוכנית פחות או יותר מוצפנת.. '
התוכנית פחות או יותר מוצפנת..
17/03/2017 | 20:29
3
52
הויטרינות של הסלון פונות צפונה,  החלון של המטבח דרומה..  החורשה נמצאת מצפון לבית,  אליה פונה הגינה והבית.

השכנים בשלב הראשון יהיו הדו שלנו,  ועוד מספר קטן של בתים מעבר לרחוב.  עוד מספר שנים מתכננים להמשיך לבנות כך שיהיו לנו שכנים גם בצד השני.  מקווה שהצלחת להבין אותי,  אני לא כל כך טובה בהסברים "גאוגרפיים".

הסקיצה של שלב א מתארת את הבית שיבנה כעת,  בעוד שהסקיצה של שלב ב מתארת מצב שבו נזדקק לחדר נוסף בבית, אולי בעוד עשר שנים.  אז נוכל לסגור את החצר הפנימית ולהוסיף חדר נוסף לבית.
הסקיצה השלישית מתייחסת למצב שבו נרצה להוסיף קומה שנייה.  זה לא תרחיש סביר מבחינתנו,  אבל רצינו להתייחס אליו בשלב התכנון.  למקרה שנרצה,  וגם במקרה של מכירת הבית.  חשבנו שזה עשוי להיות משמעותי.

בעקרון,  לכל מי שבונה יש מספר דגמים,  די דומים,  שהוא יכול לבחור מהם.  אבל התוכנית די גמישה והתבקשנו לבסוף ע"י האדריכלים של הפרויקט לא לגעת בממד ובמבואת הכניסה.

מבחינת מה אנחנו רוצים וצריכים..  בית בהרגשה פשוטה,  לא גדול מידי,  מואר ונעים.  אנחנו אוהבים את החוץ, חשוב לנו שיהיה נוכח ונגיש.  
מה עוד?  חשבנו ששירותים ומקלחת לחדר ההורים ולחדר הילדים זה מספיק על גודל כזה של בית.  לא רצינו אמבטיה..
זהו,  חוץ מזה אנחנו די פתוחים לרעיונות וממש לא מקובעים לשום כיוון.

לגבי מה שכתבת על הגדלים.  אני לא יודעת..  אולי בגלל שזו סקיצה ממש ראשונית?  יותר בשביל לראות אם זה הכיוון אז אלו פרטים חשובים פחות?

תודה על ההתייחסות..  קוראת אותך כבר תקופה ארוכה ואשמח לשמוע מה את חושבת
לצפיה ב-'וגם.. '
וגם..
18/03/2017 | 10:25
37
ביקשנו שתהיה יציאה החוצה מהמטבח,  שהשולחן אוכל יהיה קרוב לשיש ושיהיה ארון בכניסה לבית..
לצפיה ב-'לא ברורה לי משמעותה של חוות דעתנו אם זה דגם מוכן...'
לא ברורה לי משמעותה של חוות דעתנו אם זה דגם מוכן...
19/03/2017 | 10:10
1
53
לא ברור לי מה ניתן לשינוי ומה לא.
אתיחס לנקודות החלשות לטעמי של התכנית:
1. המטבח. אמנם מדובר בקיבוץ, אבל אני מניחה שכבר לא סועדים אצלכם בחדר אוכל . בהינתן כך, אין לכם מספיק מטבח, לא מספיק שטח שיש ולא איכסון. האשם המיידי היא הדלת למרפסת ש"שוברת" את הרצף של השיש. יש שתי אופציות לפתור את זה :
א. לבטל את הדלת ולהסתפק בויטרינת היציאה שיש ממילא בקצה השיש (בעיני זה מספיק לגמרי). ככה תקבלו מטבח בצורת ר עם רצף משטחים ואיכסון.
ב. יצירת אי עבודה ארוך שיספק הרבה שטח עבודה ואיכסון. השולחן ימוקם מעבר לו באיזור הגדול והריק שבמרכז החלל. ככה השולחן יהיה גם צמוד למטבח וגם מול הויטרינה.

2. ח.המשפחה והאופציה העתידית למדרגות - לא מבינה למה הן צריכות לחרב את חדר המשפחה. רצ"ב אפשרות אחרת להוספת מדרגות  ע"י ניצול החלל המרכזי שבין החדרים, ובלי להרוס  את אפשרות השימוש בח.משפחה, גם כחדר סגור (ילדים או עבודה).
המדרגות יכולות להיות כמו בסקיצה דבוקות לקיר ח.הורים, או הפוך, כשהעליה מתחילה ליד דלת ח.הורים ומסתיימת מעל ח.השמפחה (מול דלת הכניסה, אבל כבר גבוה מכדי להפריע). או בכלל דבוקות לקיר החדר התחתון. כלומר - יש אפשרויות שונות לסידור טוב של המדרגות בתוך החלל המרכזי הזה. 
(בשרטוט שלי האלמנט שתוחם את המדרגות זה ארון/ספריה. אבל אפשר בלי תחימה ואפשר עם קיר....)
שים לב שאפשר לנצל את החלל שמתחת למדרגות למשל לטובת איכסון.

חלון ח.המשפחה - עדיף שלא יהיה תקוע בפינת החדר, הרבה יותר נעים למקם אותו איפשהו במרכז הקיר.

3. הממד. לא מבינה למה מייצרים ממד מינימלי. הרי הגודל המתחייב לממד הנו גודל של חדר, אז אם כבר חדר למה כזה צינוקי? אני הייתי מנסה לשנות את רוע הגזרה ולשכנע את האדריכל של הפרויקט להרחיב ולו קצת את הממד, אפילו 10-20 סמ. על חשבון החדר הסמוך הרחב.

4. לגבי חדרי רחצה - מסכימה אתכם לגמרי. אני רק לא משתגעת על התכנון שלהם כרגע, בעיקר של ח.רחצה של הילדים שאין לו ממש חלון חיצוני. לא יודעת איך לשפר, זה מצריך עבודת בדיקה ותכנון ליצירת מערך טוב יותר....
בכל מקרה, אני לא יודעת מה גילאי הילדים , אבל לא הייתי מוותרת על אמבטיה בבית. ילדים אוהבים אמבטיות, ולפעמים גם מבוגרים זקוקים לאמבט בגלל גב תפוס, או סתם לפינוק....
ח.הורים - החדר מאד מרווח וזה נחמד, אבל אין צורך אמיתי ברוחב של 340 , ואין בעיה להצר אותו קצת נניח ל 320.
מציעה להרחיב את ח.הרחצה קצת ע"י הזזת הקיר השמאלי שלו שמאלה בכ 15-20 סמ. - כמה שצריך כדי להעמיק את הנישה לצידו, מול מיטת ההורים, כדי שיהיה אפשר לנצל אותה לטובת ארון בגדים. (כרגע יש לכם שטח ארונות קטן מדי).
זה יצריך כמובן הזזת דלת הכניסה לחדר בהתאם.

5. דלת הממד נפתחת לתוך הפתח של דלת חדר הילדים, שזה אבסורד. צריך להזיז את דלת החדר שמאלה. או להחליף את דלת הממד לדלת שנפתחת ימינה ב 180 מעלות על גבי קיר חדר הרחצה (ולתת לה שם נישה קטנה שתבלע את בליטת הדלת).
חלון הממד - ממוקם ככה שהוא קצת מעל המיטה, וזה ממש לא טוב. בקשו להזיז אותו שמאלה. או שתהפכו בין המיטה לשולחן - ותהפכו את כיוון פתיחת החלון.

6. פרגולה בצפון - מיותרת. סתם תייצר חדרים צפוניים חשוכים יותר.

רצ"ב סקיצה מהירה שמדגימה באופן גס את הרעיונות....

לצפיה ב-'קודם כל, תודה על התייחסותך :)'
קודם כל, תודה על התייחסותך :)
19/03/2017 | 20:07
34
הייתי לא ברורה. קיימים מספר דגמים, אבל הדברים היחדים שאינם נתונים לשינוי הם מיקום הממ"ד (מניחה שגם הגודל, נברר מחר..) והגודל של מבואת הכניסה. חוץ מזה, אין עלינו מגבלות.

לגבי המטבח..

*לוקחת נשימה עמוקה*

אני יודעת שזה לא בדיוק המטבח הסטנדרטי. אני אוהבת לבשל, ויודעת שזה צריך להיות החדר הכי נוח ופרקטי בבית. אבל אני ממש סולדת מרעיון של מטבח גדול, אני אפילו לא יודעת למה. אני מנסה לחשוב מה בעצם צריך במטבח מבחינת משטח עבודה? הרי אני לא נמצאת בשני מקומות בו זמנית. אם אני מבשלת, אז מספיק לי מרווח של מטר בין הכיור לכיריים (בתוכנית הנוכחית יש 80, וזה באמת קטן מידי בעיני). וצריך עוד משטח לבן זוגי היקר שיכין לעצמו סנדוויץ' באותו זמן, ולביתי שתמזוג לעצמה כוס חלב. וצריך פינה ליד המקרר להניח את הדברים שמוציאים. אז 1.30 מספיקים לכל זה, לא? ונניח שאני מבשלת ארוחת ענק, וצריכה מקום להניח דברים. הכי הרבה יש לי את שולחן האוכל. לא?
לא יודעת, אני מסתכלת על מטבחים שמתכננים היום, וזה נראה לי נורא גדול. זה נראה לי כמו המון שיש שאין כל כך מה לעשות עליו חוץ מלנקות אותו. אבל כולם עושים, אז אני מניחה שזו אני שמפספסת משהו. אולי אני לא מבינה את הצרכים של משפחה עם ילדים גדולים יותר.

קשה לי לוותר על הדלת יציאה החוצה ליד הכיריים. למרות שאני מבינה שמטבח בצורת ר הוא שימושי יותר.

אהבתי את הרעיון שלך לגבי המדרגות וחדר המשפחה. רשמתי לי.. לא הבנתי את ההערה לגבי החלון של חדר המשפחה. במיקומו הנוכחי, אין אופציה נוספת לחלון, לא?

לגבי הארונות בחדר השינה של ההורים. האדריכלית שלנו אומרת שלארונות עם מדפים צריך פחות עומק מאשר ארונות תלייה. ואנחנו מהמקפלים. ארון אחד היא כן עשתה בעומק שמאפשר תלייה (אם אני לא טועה, כך היא אמרה).

רשמתי לעצמי גם את יתר ההערות לגבי חדר השינה והמקלחת.

הייתי רוצה לשאול גם.. האם פינת המשפחה נראת שימושית? מבינת הגודל בעיקר, ובהתחשב שהיא יושבת על מעבר. מדדנו והכל, אבל קשה לי לתפוס את הגדלים.

שוב תודה לגבי ההערות  

לצפיה ב-'ותרו על שלב א'!'
ותרו על שלב א'!
( לעמוד שלי בתפוז )
19/03/2017 | 13:52
11
41
ההערה המשמעותית ביותר שיש לי היא שכדאי לכם לוותר על שלב א' ולבצע ישר את שלב ב'. הפטיו המתוכנן הוא בעל פרופורציות בעיתיות- צר וארוך עם קשר קלוש לסביבתו, ולא מעניק כל יתרון שהוא לבית. לאכול בפטיו הזה זו לא חוויה מרנינה במיוחד  בשל העובדה שהוא תחום בין שני קירות בטון ופונה לחזית הצפונית המוצללת (אם רוחב הפטיו הוא 2.8 ורוחב שולחן אוכל הוא מטר נותרו שני מרווחים של 90 ס"מ בין קצות השולחן עד הקיר והמשמעות היא שבזמן ארוחה משפחתית יהיה מאוד לא נוח לצאת לקחת מנות מהמטבח, לעזוב את השולחן וכדומה).  המשמעות הכספית של הוספת שטח זה לשטח הבית בטלה בשישים לעומת תרומתה. 
כתבת ש: "אנחנו אוהבים את החוץ, חשוב לנו שיהיה נוכח ונגיש". בתכנית המצורפת הוא לא ממש נוכח וניתן לחזק יותר את הקשר עם החוץ קודם כל על ידי השארת הויטרינה שנמצאת בחזית במערבית ליד המטבח. דבר שני כעת הסלון מתוכנן כך שאתם יושבים כשגבכם פונה אל הגינה. עדיף להפוך את כיוון הישיבה ולהגדיל הן את הויטרינה של הסלון (אין צורך בקצוות הקיר שמשני צידי הויטרינה) ולהגדיל גם את הוטרינה של המטבח, כך שכשאתם יושבים בסלון תוכלו להנות הן מהגינה הצפונית והן מהמערבית. 
אני גם סבורה שהתכנון של מקלחת הילדים בעייתי הן בשל העובדה שבתכנון הנוכחי אין לה איוורור טבעי, אין בה אמבטיה (מניסיוני מאוד נוח לרחוץ ילדים קטנים באמבטיה) וחלל השירות שבה צר ומאוד לא נוח לתפעול. 
והערה אחרונה- דירשו מהאדריכלים לתת לכם תכנית עם גדלים אמיתיים של רהיטים. במידה וגדלי הרהיטים לא מוצגים בקנה המידה הנכון אתם מקבלים מידע שגוי על היחס האמיתי בינם ובין החלל שבו הם ממקומים ולפיכך אתם לא מבינים כהלכה את חללי הבית המתוכננים. 
לצפיה ב-'תודה על ההערות '
תודה על ההערות
19/03/2017 | 20:15
10
44
לגבי הפטיו.. זה היה אחד הדברים שהכי הלהיבו אותי כשנפגשנו עם האדריכלית והיא הציגה לנו את התוכנית. בין היתר כי הבית שלה מתוכנן באופן דומה (אני מניחה שאצלה הוא רחב יותר), והוא אחד הבתים המהממים ביותר שאי פעם דרכתי בהם. גם אצלה דלת הכניסה נפתחת לדלת יציאה החוצה, וזה מאד מרשים.
התלהבתי גם מהרושם שנוצר עם הכניסה, גם מהאפשרות לשבת באינטימיות כמעט מוחלטת בחוץ וגם מזה שזה מיוחד ולא שטאנצי. שזו סיבה די מטופשת לתכנן את הבית שלך בצורה מסוימת, אבל נו.. גם היא קיימת.
ככל שעברו הימים התמלאתי בספקות. שאולי הוא באמת יהיה בהרגשה קצת של כוך.. לא תיכננו לשים שם שולחן, אני חושבת שהיא רצתה להראות לנו את האופציה ולהמחיש את הגודל. הייתי מרצפת באבן חוץ, ושותלת שם גפן.

רגע.. הקטן התעורר. כבר חוזרת
לצפיה ב-'ילד ממושמע.. ממשיכה.'
ילד ממושמע.. ממשיכה.
19/03/2017 | 20:30
9
43
ויש לו יתרונות, לא? הוא מאפשר כיוון נוסף של חלונות בסלון, וחלון לפינת המשפחה. ו.. אני מנסה לשכנע את עצמי?

אין ספק על סידור הישיבה בסלון צריך לעבוד. טרם הושקע בו מחשבה. מה את אומרת על סלון מבחינת גודל? הוא גם נראה קטן מידי?

מסכימה שחדר המקלחת של הילדים הוא בעייתי. אני גם מתבאסת שאין בו חלון. אם נעשה חלון גדול בחדר השירות, ונבנה את הקיר החוצץ בין חדר המקלחת לחדר הכביסה עד מחצית הגובה, זה יכניס קצת אוויר ואור?
האדריכלית שלנו (מרגישה שאני כותבת את הצירוף הזה יותר מידי פעמים היום. אני יוצאת מתלהבת ) שמה אותה שם מתוך ניסיון לחצוץ כמה שניתן בנינו לבין הדו שלנו. שמיקמו את חדר השינה של ההורים בצמוד אלינו.

שוב תודה!
לצפיה ב-'אנסה להסביר...'
אנסה להסביר...
20/03/2017 | 10:13
8
43
1. לגבי המטבח.. (לא צריך נשימה עמוקה) אין שום צורך לעשות סטנדרטי ,דוקא כמו כולם אם זה לא מתאים לך.  כתבת "אני מנסה לחשוב מה בעצם צריך במטבח מבחינת משטח עבודה? הרי אני לא נמצאת בשני מקומות בו זמנית."
אלא שפה נכנס אלמנט אחד שאולי את לא מודעת אליו - הדינמיות של החיים.
אולי כרגע את מבשלת לבד במטבח, אבל הילדים שלך יגדלו!
לי יש כיום 3 מתבגרים שמסתובבים במטבח באופן קבוע. מכינים לעצמם (אמרנו מתבגרים ) אוכל, וקינוחים, ושייקים מוזרים....ולפעמים יחד עם החברים שלהם. ואולי גם בן זוגך ישתמש יותר במטבח.  ככה שלדעתי , במטבח של משפחה (אם לא מדובר בזוג מבוגר שחי לבד ויודע כבר מה הם מנהגיו ומה הם צרכיו) צריך מרחב שיאפשר שיתוף ושימוש בו זמני של כמה אנשים.
וגם כתבת "אם אני מבשלת, אז מספיק לי מרווח של מטר בין הכיור לכיריים. וצריך עוד משטח לבן זוגי היקר שיכין לעצמו סנדוויץ' באותו זמן, ולביתי שתמזוג לעצמה כוס חלב. וצריך פינה ליד המקרר להניח את הדברים....אז 1.30 מספיקים לכל זה, לא?"
ממש לא. אי אפשר לחשב כמה סנטימ. לוקח סנדוויץ' וע"פ זה לחשב כמה מקום צריך. הסנדוויץ' אמנם קטן, אבל לבעלך יש רוחב כתפיים, ולפעמים הוא אפילו רוצה לזוז קצת, אולי לפרוס עגבניות , ולהניח גביע גבינה סביב הסנדוויץ/ שלו....
אנשים צריכים מרחב תנועה. בטח במטבח. והם גם לא רוצים לעמוד כתף אל כתף דחוקים בשטח קטן.
אם אין ברירה - אז אפשר להסתדר גם עם פחות מזה... אבל כאן יש ברירה.
אם "קשה לי לוותר על הדלת יציאה החוצה ליד הכיריים" אז אפשר ללכת על רעיון האי. נדמה לי שזה יספק את המשטח הנוסף, וגם איכסון נוסף, בלי לתת לך הרגשה של מטבח ענק. וגם יאפשר עבודה במקביל של כמה אנשים בלי להתנגש...
מה דעתך?

2. "אהבתי את הרעיון שלך לגבי המדרגות וחדר המשפחה. רשמתי לי.."
יופי.

3. "לא הבנתי את ההערה לגבי החלון של חדר המשפחה. במיקומו הנוכחי, אין אופציה נוספת לחלון, לא?"
נראה לי שיש בינינו אי הבנה! אני התכוונתי לאופציה בה יש חדר במקום הפטיו והוא חדר משפחה!!!
ובחדר הזה החלון היה תקוע בפ]ינה, ואני פשוט הזזתי למרכז הקיר. אבל אם זה אכן ח.משפחה, והיות והכיוון הוא צפון - יתכן שהייתי עושה בכלל ויטרינה על כל הקיר עם דלתות יציאה החוצה. יכול להיות נחמד שהילדים יכולים לצאת מפ.משפחה ולא חייבים לעבור בסלון...

4. "לגבי הארונות בחדר השינה של ההורים....לארונות עם מדפים צריך פחות עומק מאשר ארונות תלייה. ואנחנו מהמקפלים"
האדריכלית שלך צודקת, אכן לקיפול אין צורך בעומק של 60 סמ. ואם אין לכם צורך בעוד תליה אז 45 סמ. יספיקו. האם יש שם עומק של 45 סמ. ? באים מידות זה לי נראה פחות... אבל זה ניחוש.
בכל מקרה - בח.הרחצה חשוב להתקין דלת נורמלית, של פתיחה על ציר, במקום דלת הזזה שזה פתרון דחק לא מוצלח. יש לכם מספיק מקום בשביל זה. וגם לישר את הזוית המוזרה במקלחון.

5. "הייתי רוצה לשאול גם.. האם פינת המשפחה נראת שימושית? מבינת הגודל בעיקר, ובהתחשב שהיא יושבת על מעבר. מדדנו והכל, אבל קשה לי לתפוס את הגדלים."
כשאני דיברתי על פ.המשפחה התיחסתי כאמור לחדר שב"פטיו". לא למסדרון המעובה.
באופציה שבה פינת המשפחה (של שלב א) היא "עיבוי" של המסדרון - היא לא תהיה מאד מוצלחת בתור פינת טלויזיה. כל התעבורה בבית עוברת באמצע, בין הספה לטלויזיה, ככה שיהיה מעצבן לנסות לצפות במסך. מילא כשהילדים קטנטנים ובוהים בהיפנוט בדורה... כשיגדלו זה ירגיש אחרת.

אבל - אני מסכימה לגמרי עם זוהר שעדיף לעבור ישר לשלב ב ולעשות חדר משפחה נחמד במקום הפטיו. זה גם יתן אופציה טובה לחדר עתידי לילד או ח.עבודה.

6. "לגבי הפטיו.. זה היה אחד הדברים שהכי הלהיבו אותי ...זה מאד מרשים..."
אני מבינה. אבל! רושם זה לא הדבר הכי חשוב....לדעתי.
כמו כן:
אין דין פטיו גדול שאפשר לעשות ממנו ממש גינה מדוגמת עם פינת ישיבה נחמדה - כדין פטיו קטן.
אין דין משפחה חובבת גינון, או שמשקיעה בגנן מפונפן שייקים ויתחזק גינה לתפארת בפטיו - כדין משפחה "נורמלית" שיש לה עיסוקים דחופים יותר, ובסוף הפטיו נשאר מיותם והופך חניה לבימבות של הילדים....
רק את יודעת איזו מהמשפחות זה אתם !!!
אם אתם לא מהמטפחים ומתחזקים גינות/חצרות - חבל על הפטיו.
לדעתי

6. גודל הסלון לטעמי בסדר גמור.
אפשר לקצר בהרבה את הקיר המפריד עם פינת המשפחה. ככל שהסלון יהיה פתוח יותר לחלל הכללי ככה ירגיש יותר רחב ידיים.

7. במקום לדחוף חדרי רחצה כדי להפריד מהשכנים - כדאי שהאדריכלית שלכם תיתן דעתה על פרט הפרדה מעולה של שני חלקי הדו. כרגע משורטט משני הצדדים  קיר דקיק שלא יעשה את העבודה 
המפרט הנכון: צריך שיהיה מכל אחד מהצדדים קיר של 20 סמ. מאסיבי במיוחד (אם לא יציקת בטון, אז בלוקים ממולאים חול) שיהווה מאסה אקוסטית.
בין שני הקירות הללו קריטי לעשות הפרדה קונסטרוקטיבית (כלומר שלא ייבנו באותה יציקה) ויהיה ביניהם רווח שימולא עם בידוד אקוסטי באמצע. זה חשוב משני טעמים עיקריים:
א. לייצר הפרדה אקוסטית. ככה רעש שהולם על קיר אחד , לא יעבור ברטיטה לקיר השכן, כי יש בעיניהם רווח. ובידוד.
ב. בעתיד אם מישהו משתי היחידות ירצה לעשות שינויים ביחידה שלו, להרוס, לבנות, זה לא יגרום נזקים קשים ליחידה הסמוכה. אם 2 היחידות צמודות ובנויות כמקשה אחת, כל שינוי יגרום נזקים בצד השני.

לצפיה ב-'בעניין הפטיו....'
בעניין הפטיו....
( לעמוד שלי בתפוז )
20/03/2017 | 11:27
2
40
אני חובבת מושבעת של עקרון "להכניס את החוץ פנימה" ויכולה מאוד להזדהות עם הרצון שלך לתכנן פטיו חמוד ואינטימי בלב הבית. בעקרון לא נראה לי שתוכלי לגדל בו גפן כי הפטיו פונה לצד צפון וגפנים זקוקים לשמש מלאה לצורך גדילתם, כך שמראש החזון שלך צפוי לא להתממש...
מעבר לזה- כדי שאלמנט כמו פטיו יהפוך להיות מרכזי בבית צריך להשקיע מחשבה רבה הן באופן שבו הוא מתחבר לבית והן באופן שבו הוא יעוצב. כרגע נראה שהקשר של הבית לפטיו רופף למדי מאחר ולמעט הויטרינה מול דלת הכניסה ישנם שלושה חלונות צרים שמשקיפים אליו מהסלון ומפינת המשפחה ותו לא. זה לא מספיק. צריך לפתוח גם את חזית הסלון לכיוונו בצורה יותר משמעותית וניתן גם להוסיף חלונות/דלתות גם מכיוון חדר השינה שכרגע אין לו כל קשר אליו. כך חלל הפטיו יהפוך להיות מוחשי ואינטראקטיבי ביחס לשאר חללי הבית. 
אני הייתי מתכננת פטיו קצר יותר, משתדלת קצת "לרבע" אותו ובשטח שיתפנה כתוצאה מהקטנתו הייתי ממקמת את המדרגות העתידיות העולות לקומה ב'. ופה נכנס דבר נוסף והוא שברגע שאנחנו אוהבים אלמנט אדריכלי מסוים ורוצים להשקיע בו, חבל לוותר עליו לאחר מספר שנים לצורך בניית חדר שינה. במצבך הייתי מוותרת אם כן או על שלב א' או על שלב ב' (תלוי עד כמה את רוצה את הפטיו). אבל אם החלטת ללכת על האופציה שבה יש פטיו תחשבי יחד עם האדריכלית כיצד ניתן לשלב אותו בתכנון העתידי של הבית, דהיינו עם המדרגות העולות לקומה ב', ולא לתכנן אותו כשטח של החדר העתידי. באופן הזה תקבלי חלל נוסף שיכול לתרום לאווירה בבית ולא תצטרכי לוותר עליו בעוד כמה שנים כשתרצו להגדיל את הבית. 
מצרפת דוגמא לפטיו שבו אפשר לראות כיצד הוא הופך לאלמנט מרכזי ודומיננטי באמצעות פתיחת כל קירותיו כלפי חללי הבית. 
לצפיה ב-'אז הוא באמת רובע קצת'
אז הוא באמת רובע קצת
21/03/2017 | 21:04
1
25
והוא קצת פחות ארוך וצר. ונפתח חלון לחדר השינה, וחלון גדול מכיוון הסלון.

לגבי הגפן, את צודקת. לא חשבתי על זה..

תודה
לצפיה ב-'תודה לך '
תודה לך
( לעמוד שלי בתפוז )
23/03/2017 | 18:08
14
האם החלטתם לשלב את הפטיו גם בתכנון עתידי בו תרצו להגדיל את הבית? נשמח לראות תכנית עדכנית ושיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'שוב תודה על ההערות'
שוב תודה על ההערות
21/03/2017 | 21:00
1
29
החלטנו לבטל את דלת היציאה מהמטבח, וללכת על מטבח ר' גדול, עם ויטרינות שימוקמו בין המטבח לסלון. ממש רציתי דלת במיקום הזה, אבל תכלס היא הקשתה על תכנון המטבח, והתוכנית נראת הרבה יותר נכונה ככה.

היינו אצל האדריכלית אתמול, ודנו רבות וארוכות בסוגיית הפטיו, והיא מכרה אותה טוב מאד . היא אומרת שזה משהו שנותן המון אוויר ואשליה לגודל לבית בקנה מידה כזה. היא גם הראתה לנו את זה על הבית שלה, שמתוכנן מאד דומה. אצלה הפטיו קטן וצר מזה שבתוכנית שלנו (שבנתיים קצת התרבע) והוא באמת נותן הרבה מאד לבית.

ולגבי הקיר המפריד, כך נעשה..

שוב תודה על ההערות. לך, ולזוהר. ההתעמקות שלכן בתוכניות של זרים גמורים ממש לא מובנת מאליה
לצפיה ב-' כיף לעזור לאנשים נחמדים '
כיף לעזור לאנשים נחמדים
21/03/2017 | 21:41
23
לצפיה ב-'דלת הזזה בחדר רחצה'
דלת הזזה בחדר רחצה
26/03/2017 | 15:20
2
22
מדוע חשוב דלת על ציר בחדר רחצה?
לצפיה ב-'דלת הזזה אוטמת רעשים פחות מדלת ציר'
דלת הזזה אוטמת רעשים פחות מדלת ציר
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2017 | 12:06
1
16
ויש אנשים שחשוב להם שחדר הרחצה שלהם יעניק להם אינטימיות מירבית ויסנן קולות מקולות שונים... 
לצפיה ב-'תודה לך'
תודה לך
28/03/2017 | 14:05
3
לצפיה ב-'הי לכולם. אשמח לעזרה.'
הי לכולם. אשמח לעזרה.
20/03/2017 | 22:59
2
32
אנחנו שוקלים לקנות בית יד שנייה במושב. היינו רוצים לבנות מאפס את ביתנו, אבל אילוצים שונים מערימים קשיים. יש במושב בית בן 19 שעשוי להיות קרוב לתקציב שיש לנו, פחות או יותר. לבית יש לא מעט חסרונות איתם נוכל אולי לחיות אבל יש משהו שמפריע לנו מאד, בעיקר לבעל שלי: הזוית שבו תוכנן הבית ונבנה גורמת לכך שזה בית מאוד לא מואר וזה משהו שחשוב לנו. האם כדי לבדוק אפשרות של יצירת מקורות אור נוספים למרות המיקום של הבית צריך מעצב, אדריכל או מהנדס? 
תודה לעונים
לצפיה ב-'דגשים לפני קניית בית מיד שניה '
דגשים לפני קניית בית מיד שניה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/03/2017 | 10:34
23
כדי לוודא אפשרות של ביצוע שינויים בבית מיד שניה יש להתייעץ עם אדריכל ולבקש ממנו להתלוות אליכם לביקור בבית שאותו אתם שוקלים לקנות. במהלך הביקור בקשו ממנו לחוות דעת הן על הבית עצמו, הן על שינויים אפשריים, והן לבדוק האם בבית ישנם ליקויים שהוא מאתר ושלא נאמרו לכם על ידי המוכרים. 
בדרך כלל בתים מיד שניה יש לשפץ, משום שרבים מהם מעוצבים בצורה מיושנת שאינה נוחה, ויש להחליף ולחדש בהן את מערכות האינסטלציה, המיזוג, החשמל וכדומה. במידה ויהיה צורך או שתרצו לבצע שיפוץ בבית בקשו מאדריכל לקבל הערכה גסה מה תהיה עלות השיפוץ בבית לאור מצבו ולאור השינויים המתבקשים. לעיתים כדי לפתור בעיה מסוימת בבית (לעיתים קרובות מספר בעיות) יש צורך להשקיע סכום כסף רב שלמעשה הופך את קניית הבית ללא כדאית עבורכם. 
לצפיה ב-'אם זה בית פרטי סבירות גבוהה שעיקר הבעיה במחסור בפתחים'
אם זה בית פרטי סבירות גבוהה שעיקר הבעיה במחסור בפתחים
21/03/2017 | 13:43
24
בבניה הישנה הפתחים היו קטנים יחסית ולא מתוכננים היטב. בדרך כלל אפשר לפרוץ עוד פתחים ולהרחיב את הקיימים - והבית יתמלא אור וזרימת אויר.
ישנן גם אפשרויות מתוחכמות יותר להחדיר אור לבית, במידה והחזיתות שלו מוצללות בגלל בנינים או עצים, כגון פתיחת סקיילייטס (חלונות גג) שמכניסים המון אור.

את יכולה להעלות כאן את תכנית הבית , כדאי גם תכנית המגרש ומה שסביבו, ונבין יותר טוב את הסיטואציה.
לצפיה ב-'שואלת לגבי כיווני אויר ואור'
שואלת לגבי כיווני אויר ואור
20/03/2017 | 13:13
5
28
מעוניינת לרכוש מגרש שכיווני הבניה הם יכולים להיות
כניסה ממערב והבניה צפון מזרח או
כניסה ממערב והבניה דרום מזרח.
זה מגרש לדו משפחתי
תודה לעונים
לצפיה ב-'היכן בארץ ממוקם המגרש? '
היכן בארץ ממוקם המגרש?
( לעמוד שלי בתפוז )
20/03/2017 | 13:39
20
אנא מסרי פרטים נוספים כגון האם אמור להשתקף נוף מצד זה או אחר, האם יש שכנים והיכן? האם את רוצה דירה שהיא יותר מוארת או יותר מאווררת? 
בעקרון בחירת מגרש אמורה להתבצע לא רק על סמך כיווני האוויר אלא גם בהתבסס על התכנון הסביבתי, הנוף הנשקף (אם נשקף), העדפות אישיות וכדומה.

לצפיה ב-'תכנון אקלימי'
תכנון אקלימי
20/03/2017 | 19:11
3
26
ישנה חשיבות גדולה לכיווני הבנייה בתכנון אקלימי ובנייה ירוקה.
חשוב להבין באיזה יישוב מדובר ולבדוק מהם כיווני הרוחות ביישוב.
כמו כן , יש לבדוק תנאים טופוגרפיים קיימים במגרש וכן מכשולי רוח , כדי לתת תשובה נכונה מבחינת הרוחות.
מבחינת כיווני השמש - צפון הוא כיוון שבו אין שמש , אבל יש הרבה אור מוחזר מהרקיע ( מתקבל אור כחלחל ) . אישית, כיוון צפון פחות מומלץ למבני מגורים אבל חשוב גם התכנון הפנימי של החללים.
לכן , תשובה כללית בנושא לא תהיה נכונה או מתאימה כאן. לשם כך , יש לקחת בחשבון הרבה פרמטרים שאינם מופיעים בשאלה.

בהצלחה, לן 
יועצת בנייה ירוקה
לצפיה ב-'תסבירי למה אישית צפון פחות מומלץ למגורים ?'
תסבירי למה אישית צפון פחות מומלץ למגורים ?
20/03/2017 | 19:37
2
31
לטעמי צפון זה כיוון מעולה להפנית פתחים גדולים ללא חשש שמש, או בעית סינוור מול או על הטלויזיה/מחשב/יושבי החדר. וכו. לכן מתאים במיוחד לחללים ציבוריים כגון סלון, או פ.משפחה. 
כמובן שמומלץ שיהיה עוד כיוון אור בחלל הזה כדי לקבל קצת שמש/אור חם.

כל היתר נכון. יש פרמטרים רבים חשובים לקביעת ההעמדה של הבית והפנית הפתחים שלו.
לצפיה ב-'התכוונתי יותר לחדרי שינה ולא לחללים ציבוריים.'
התכוונתי יותר לחדרי שינה ולא לחללים ציבוריים.
20/03/2017 | 19:51
1
22
כיוון צפון הינו כיוון ללא שמש כלל , רק אור.
השמש שלנו זורחת במזרח , בחורף - דרום מזרח , וממשיכה לדרום ושוקעת במערב - בחורף דרום מערב. מה שאומר שבחורף בית עם כיווני צפון הינו בית ללא שמש כלל.
כמובן שתמיד יהיהו אנשים שיעדיפו בית ללא שמש, אבל ההשפעה היא לא רק על החום , אלא גם גוון האור הנכנס ועוד....
לגבי סינוור - זה ממש לא נכון . השמש לא יוצרת את הסינוור , אלא האור המוחזר! כך שגם בדירה צפונית יכולות להיות בעיות סינוור. 
שוב, כפי שציינתי - יש הרבה מאוד פרמטרים שצריך לקחת בחשבון .
לצפיה ב-'עוד לא פגשתי חלל צפוני שסובל מסינוור... '
עוד לא פגשתי חלל צפוני שסובל מסינוור...
20/03/2017 | 21:51
26
אלא אם האור מוחזר מאיזו מראה ענקית (אגם למשל, או שלג).
מאחר שבישראל הבעיה העיקרית היא של חוםפ וקרינה חזקה מאד - אז כיוון צפון בד"כ מומלץ.
כמובן שאם התנאים גורמים לדירה חסרת שמש מהכיוונים האחרים (צל של בנינים סמוכים, עצים, דירת מרתף, וכו) אז הפניה צפונית בלבד לא מומלצת.
כמו כל אחד מהכיוונים, יש יתרונות ויש חסרונות.
מזרח ומערב בעייתיים בשעות הבוקר ואח"צ בהתאמה - כי השמש מגיעה אליהם בזוית נמוכה שגורמת לקרינה לחדור עמוק לתוך הבית. בקיץ זו בעיה רצינית, בפרט שמש מערבית שמגיעה בשעות אח"צ הלוהטות.
כיוונים אלו מצריכים הצללה על החלונות (ע"י צמחיה מתאימה בגובה נכון) וטיפול נגד קרינה בזיגוג החלונות. זה בנוסף לתריסים חיצוניים.
דרום - כיוון עתיר שמש , אבל בתכנון נכון זה כיוון מצויין. שכן בקיץ השמש גבוהה ואפשר להצל על הפתחים ע"י קרניז מעליהם, או גגון/מרקיזה וכו. ובחורף כשרוצים שהשמש תחמם את הבית, הקרינה מגיעה בזוית נמוכה וחודרת פנימה.
אבל כאמור - זה מחייב תכנון מתאים.

לצפיה ב-'בידוד בחלונות - כמה משפיע? כמה חשוב להשקיע?'
בידוד בחלונות - כמה משפיע? כמה חשוב להשקיע?
18/03/2017 | 11:18
2
18
נשמח לעצתכם -
אנחנו בתהליך תכנון בית פרטי באיזור צפון הנגב/דרום הר חברון (חם מאוד ביום-קר מאוד בלילה: בפרשי טפרטורה גדולים מאוד בעונות השנה).

מתכננים בית אשר יכלול חלונות בלגים במפתחים גדולים.
גבהים של 2.4 חלקם
רוחב של 2.8 ואף אולי יותר מ3 מטר חלקם.

לאור זאת אנחנו מבחינים שיש משמעות לבידוד החלונות אך לא מבינים עד כמה יש השפעה לסוגי הבידוד.
כרגע אחרי פגישה עם קלילי אך אנחנו מניחים שהכלל הזה תקף לכלל החברות

מה ההבדל בין בידוד טריפלקס
לבידוד של 12 מ"מ (קליל 12) לבידוד של 44 מ"מ (קליל 44) וכו'.
האם ההשפעה על הבידוד היא באמת משמעותית?
האם ההשקעה בבידוד של 44 מ"מ עדיפה על 12 מ"מ?

נשמח לשמוע תובנות בעניין
והמלצות לחברות מומלצות אחרות

תודה מראש

לצפיה ב-'זכוכית בידודית יעילה לבידוד תרמי '
זכוכית בידודית יעילה לבידוד תרמי
( לעמוד שלי בתפוז )
19/03/2017 | 14:38
29
להתקנת מערכות של זכוכית בידודית עדיף להשתמש בפרופילים מסדרת קליל 9000 משום שניתן לזגג בה זכוכית עד 24 מ"מ בהרכב 6+12+6!
זכוכית בידודית 4+6+4 הינה הזכוכית המינימלית לבידוד תרמי, אולם ככל שהזכוכית הבידודית עבה יותר והמרווח בין הזכוכיות גדול יותר, הבידוד התרמי יהיה טוב יותר. 
אגב, הבידוד האנרגטי המיטבי מתקבל על ידי הוספת גוון לזכוכית, המפחית את כניסת האור.

לצפיה ב-'חשיבות הזכוכית הבידודית'
חשיבות הזכוכית הבידודית
20/03/2017 | 19:21
22
באזורים כאלו , קיימת חשיבות מאוד גדולה לבחירה של סוג הזכוכית .
זכוכית בידודית תצליח להשאיר את החום מחוץ למבנה במשך שעות היום, אבל גם כאן יש דרגות שונות.. צריך לבדוק מהי רמת ההתנגדות התרמית הדרושה באזור זה ( בהתאם לתקן 1045 )  ולתכנן את חתך המבנה בהתאם.
כלומר, לא רק את הזכוכית , אלא הקירות , הפרופילים וכו'. הזכוכית לבדה , תיתן מענה חלקי לבידוד ולא בידוד כולל. חבל לבזבז כסף על הזכוכית , כאשר המבנה עצמו אינו עונה על רמת התנגדות תרמית מתאימה!
כמו כן , יש ליצור הצללה באזורים הבעייתים מבחינת כיווני השמש וכן לייצור מסה תרמית ברצפה לחימום בלילה.
בנוסף , ישנה חשיבות גדולה להעמדה של המבנה מבחינת הכיוונים ומבחינת גודל הפתחים בכל כיוון.

בהצלחה
לן קרפטי
יועצת לבנייה ירוקה
לצפיה ב-'תכנית דירה - 110 מ"ר. מצורפת. אשמח לתובנות.'
תכנית דירה - 110 מ"ר. מצורפת. אשמח לתובנות.
13/03/2017 | 23:22
19
106
אנחנו ממש רגע מהתחלת בנייה, לאחר סיום הריסה.
הקירות בצבע ירוק עוד לא ניבנו ככה שעוד אפשר לשנות.
המטבח כבר הוזמן אז אותו אי אפשר כבר לשנות.
המטרה היתה ליצור חדר שינה הורים, שני חדרי ילדים, וחדר עבודה. בנוסף שני חדרי רחצה. התכנית מהווה ניסיון להשתמש בשטח של 110 מ"ר בתבונה כדי להכניס את כל זה ועדיין להרגיש סביר. היו התפשרויות - למשל על גודל חדר רחצה הורים - כדי לאפשר את זה. נראה לי שיצא סביר בהינתן הרצונות והשטח הנתון.
השאלה העיקרית שלי היא האם חלוקת החדרים נראית סבירה - אבל כמובן שאם יש גם תובנות על תכנית החשמל וכו' - אשמח לשמוע.
תודה
לצפיה ב-'תעלה תכנית עם מידות שנוכל להבין בדיוק את הגדלים.'
תעלה תכנית עם מידות שנוכל להבין בדיוק את הגדלים.
14/03/2017 | 18:14
6
78
על פניו (בלי מידות זה קצת ניחוש) נראה שהמשימה צלחה לכם.
תענוג לראות תכנית חכמה ובסך הכל טובה!

נקודת התורפה של הדירה היא החלל הציבורי, כלומר מטבח+סלון .
הנה הצעות לשיפור:

1. המטבח צר , אבל סביר - למעט באיזור המקרר. לדעתי, אין הצדקה לתקוע הכל עם בליטת המקרר.
היום יש מקררים רבים עם פחות עומק שכמעט לא בולטים מקו הארונות, (עומק כ 70 סמ.)  וזה לא חייב להיות מקרר בילטאין שעולה כמו מכונית.
לפיכך הייתי עושה אחד משני פתרונות - או קונה מקרר פחות עמוק (במסגרת שיפוץ כללי כזה העלות בטלה בשישים) או מזיזה אותו למיקום בו אפשרי "לגנוב" קצת עומק מהחדר השכן (נישה שתבלוט לתוך הארון) ולייצר מכיוון המטבח חזית אחידה.

2. האי בשרטוט קטנטן ומצחיק (באמת כמו אי בים). אין בו באמת הרבה מקום לאיכסון ולא משטח משמעותי לעבודה. אני לא רואה כל סיבה לא לפתוח אותו עד לעמוד בצד אחד, ועד למרחק מתאים מהשיש ( שישאר רווח של  120 סמ.) בצד השני .
עכשיו האי מהווה גם משטח עבודה גדול, גם הרבה מקום איכסון. אפשר אולי לשמור חלק ממנו ללא ארון תחתון - כדלפק אכילה עם שרפרפי בר גבוהים.
בנוסף - אפשר למקם באי, או בקיר התוחם אותו שיכול להיות בגובה חלקי (למשל 130 לערך) מצידו הפונה לסלון את מסך הטלויזיה (אם הופכים את הסלון).
3. את הסלון אני מציעה להפוך ככה שהישיבה תופנה לכיוון האי. לא נעים לשבת ממש מתחת לאיזור עבודה מטבחי. וככה ליושבי הסלון יהיה חלל גדול יותר מול העיניים. גם מהכניסה לבית יראו ספות ואנשים.
בכל מקרה בסידור הנוכחי חסמתם לגמרי את החוץ עם הספה הגדולה! יושבים עם הגב לחוץ. דוקא בדירה לא גדולה אפשר לנצל את החלון הגדול החוצה כדי להרחיב את החלל ויזואלית ע"י חשיפה גדולה לחוץ.
4. את פינת האוכל מציעה להצמיד לקיר השמאלי, קצת לפני הסלון. זה המקום בו השולחן הכי מוגן והכי פחות מפריע למעברים ולעין.
5. את הארון שבניה מימין לכניסה - אני מציעה לעשות פחות עמוק. ככה תתקבל כניסה מרווחת יותר וגם המעבר הראשי בבית שהוא מעבר לפינה , יהיה פתוח וזורם יותר.

רצ"ב סקיצה מהירה להדגמת חלק מהרעיונות הנ"ל.
הארון בקצה המטבח ליד המקרר - הכוונה לארון גבוה שחוסם את המבט ומהווה תחליף לקיר. 

לצפיה ב-' אהבתי '
אהבתי
( לעמוד שלי בתפוז )
14/03/2017 | 18:50
30
לצפיה ב-'תודה! מצורפת תכנית הבניה עם מידות'
תודה! מצורפת תכנית הבניה עם מידות
15/03/2017 | 00:18
4
54
מקווה שגם עם המידות עדיין נעמוד ב "נראה שהמשימה צלחה לכם" :)
לגבי הארון בכניסה - הבנתי שאם רוצים אפשרות לתליה בו אז הוא צריך להיות לפחות עומק 60 אז זה בעייתי להקטינו.
לצפיה ב-'והתיחסות להערותי ולסקיצה שעשיתי? '
והתיחסות להערותי ולסקיצה שעשיתי?
15/03/2017 | 14:34
3
30
לצפיה ב-'המון תודה על ההשקעה! רעיונות מצויינים! נשקול מה אפשרי...'
המון תודה על ההשקעה! רעיונות מצויינים! נשקול מה אפשרי...
15/03/2017 | 21:24
2
42
לגבי המקרר - אכן נשקול כזה פחות עמוק. הייתי לוקח את הקיר אחורה אבל זה ייצור צורה מוזרה בחדר הורים שכבר גם ככה קצת קטן.
בכל מקרה אי אפשר לעשות שינויים לגבי המטבח הוא כבר בייצור.
רצינו גם שהמטבח יהיה מאחורי הסלון ולא שהסלון יצפה על המטבח - טעם אישי שלנו.
לצפיה ב-'זוהר סחטיין! הצעה מעולה. שינוי קטן שמייצר שיפור גדול.'
זוהר סחטיין! הצעה מעולה. שינוי קטן שמייצר שיפור גדול.
16/03/2017 | 16:42
1
46
למה צריך שהמטבח יהיה מאחורי הספה? כדי שלא יראו אותו מהספה? אם אתם לא רוצים שיהיה מבט פתוח על המטבח - תעשו את הקיר שבגב האי בגובה גבוה ככל שנראה לכם מתאים. הצבת הישיבה על הקיר הארוך (השמאלי) מיצרת סלון יותר מרווח.

לגבי המקרר - לכן אמרתי שאם הוא בולט אחורה , לתוך ח.ההורים, הנישה שלו צריכה ליפול בתוך הארון ככה שבכלל לא יראו אותה בחדר. השיפורים של זוהר מאפשרים את זה בקלות, (ראה סקיצה מצורפת).

לגבי ארון הכניסה - א. ארון תליה יכול להיות גם בעומק 55 סמ. , אבל יכול גם להיות שטוח יותר ואז התליה תהיה לרוחב, או על ווים. הרי מדובר פה על ארון מעילים, לא ארון בחדר של מישהו.
לארון חשמל אין בכלל צורך בעומק כזה.

לאור התכנית עם המידות ששלחת - אתם עדיין בגדר "המשימה צלחה לכם" !
אחרי השיפורים של זוהר ושלי - ההצלחה אפילו גדולה יותר  
לצפיה ב-'הקטנת חדר הרחצה והוצאת מכונת הכביסה ממנו'
הקטנת חדר הרחצה והוצאת מכונת הכביסה ממנו
17/03/2017 | 00:46
19
ההצעה נהדרת וחכמה. אבל כמו תמיד יש גם ויתור. אנחנו רוצים את מכונת הכביסה בתוך חדר הרחצה, כך אפשר לסגור את דלת חדר הרחצה ופחות לשמוע אותה ואת המייבש שעובדים שעות על שעות. למקם אותם מחוץ לחדר הרחצה וגם יותר לכיוון מרכז הבית זה אומר יותר רעש מהם בבית. בנוסף בצורה זו כאשר שמים כביסה או בגדים לייבוש, חוסמים את המעבר בין חדר הורים וחדר ילדים לסלון.
ונקודה נוספת, שהשינוי גם מקטין את חדר הרחצה הכללי, ורצינו שם חדר רחצה נחמד עם מראה גדולה לאורכו. השינוי גורם לחדר רחצה כללי להיות קטן, וכמעט להגיע במימדיו לחדר רחצה הורים.
אי אפשר הכל כמובן...

לצפיה ב-'הוספת מקומות אחסון בחדר ההורים ובחדר הילדים'
הוספת מקומות אחסון בחדר ההורים ובחדר הילדים
( לעמוד שלי בתפוז )
14/03/2017 | 23:46
1
53
מאחר ובדירה זו אין שטחים מיותרים ועל כל מ"ר להיות מנוצל, אני סבורה שבמסגרת התכנון הנוכחי הארון בחדר ההורים קטן למדי וניתן להגדיל אותו על חשבון הכיור הכפול במקלחת. על ידי הזזת דלת חדר ההורים לנישת מכונת הכביסה ומיקום מכונת הכביסה בנישה בפרוזדור ניתן להגדיל את אורכו של ארון הבגדים. במצב הזה ניתן גם להרחיק את דלת חדר הילדים "הדרום-מזרחי" כ-70 ס"מ מהקיר וגם בו להוסיף שטחי אחסון, תוך ניצול יעיל יותר של שטח החדר. 
לצפיה ב-'תודה! נשקול :)'
תודה! נשקול :)
15/03/2017 | 00:20
13
לצפיה ב-'בקשר לתכנית החשמל'
בקשר לתכנית החשמל
( לעמוד שלי בתפוז )
15/03/2017 | 00:02
9
35
לא ברור לי מדוע הדלקות החדרים ממוקמות מחוץ לחדרים (למעט חדרי הרחצה שבהם ההדלקות ממוקמות מבחוץ). 
לצפיה ב-'לא יותר נוח שההדלקה מחוץ לחדר? (יש עוד הדלקה גם בפנים)'
לא יותר נוח שההדלקה מחוץ לחדר? (יש עוד הדלקה גם בפנים)
15/03/2017 | 00:30
8
30
בכל החדרים עשינו שליטה על התאורה מבחוץ.
ההיגיון שלי הוא כזה: כשאני מגיע לחדר - האור שם כבוי. מאיפה שאני מגיע האור דלוק.
אז אם המתג בחוץ, אני רואה אותו כי מסביבי יש אור - מדליק אותו ונכנס לחדר.
אם המתג היה בפנים, אני צריך להיכנס קצת לחדר ולהזיז את היד למקום שאני זוכר שבו המתג (תמיד יש קצת תנועת חיפוש כזו עד שהיד בדיוק מגיעה למתג - כי הרי לא רואים אותו כל כך, החדר חשוך....).
עכשיו בכל חדר יש גם שליטה מבפנים - בחדרי ילדים, יש מתג ליד המיטה. בחדר הורים, שני מתגים משני צידי המיטה. בחדר עבודה, כנ"ל יש מתג בפנים.
נשמע הגיוני או שאני מפספס משהו?
לצפיה ב-'עוד קטנה בענין החדר מוסיקה '
עוד קטנה בענין החדר מוסיקה
16/03/2017 | 21:00
7
29
הוא צמוד לשכנים וזה אומר לקחת סיכון, בפרט עם הפסנתר כנף. אם אתה מנגן הרבה  (וזה לא פסנתר אלקטרוני) כדאי לשקול התקנת בידוד אקוסטי על הקיר המשותף לפחות, אם לא על כל הקירות+תקרה+רצפה.
לצפיה ב-'לא נשאר כסף לפסנתר כנף'
לא נשאר כסף לפסנתר כנף
17/03/2017 | 00:25
6
28
התכנון המקורי היה אכן לארגן חדר אוקסטי שם. אבל כל השיפוץ דורש משמעותית יותר כסף ממה שתוכנן במקור, ובגדול לא נשאר כסף לפסנתר כנף ולחדר האקוסטי, אז זה כנראה יורד מהפרק בזמן הנוכחי.
את הפסנתר העומד שיש לי, מתכנן לשים בסלון במקום בחדר, וכך יתרחק מהשכנים. בכל מקרה השכנים בצד ההוא של החדר  זה חצי קומה משותפת בלבד אז יש סיכוי שלא יפריע. במידה ובכל זאת נשאיר את הפסנתר שם, ובמידה ויפריע, אז נעשה טיפול אקוסטי על הקיר המשותף. מתחת לנו אין שכנים.
אגב בכל הדירות הקודמות מעולם לא אמרו לי שהפסנתר מפריע ואם השכנים אמרו משהו זה רק שאני מנגן מאוד יפה  
לצפיה ב-'אז יש שכנים ויש שכנים. מנסיון. '
אז יש שכנים ויש שכנים. מנסיון.
17/03/2017 | 08:37
5
29
עברתי הרבה דירות, והיו שכנים שנהגו לעמוד ליד הדלת כדי להקשיב וןגם החמיאו בכל הזדמנות. והיה שכן אחד שהפריע לו, והוא היה מכה על הקיר במקל כל פעם שניגנתי. לפעמים זה אדם שלא אוהב את המוסיקה שלך, לפעמים יש שם תינוק והורים חדשים והיסטרים.... אין לדעת. לצערי - זה לאו דוקא קשור לאיכות הנגינה.
לצפיה ב-'האיש עם המקל עבר על החוק'
האיש עם המקל עבר על החוק
17/03/2017 | 14:34
4
29
לעומת זאת, לנגן בפסנתר בשעות המותרות זה חוקי לחלוטין.
לא מכיר מישהו שמנגן בפסנתר עומד שעשה איזשהו פתרון אקוסטי.
פסנתר כנף קטן (עד כ-170ס"מ אורך, לא concert grand של 3 מטר), אולי טיפה יותר עוצמתי מעומד.
בכל מקרה שניהם עומדים בקריטריונים של להיות בדירה בבניין מגורים משותף (זה לא תופים).
כיום מעלינו יש פסנתר, הוא מנגן ממש גרוע ובשעות מאוד לא נוחות לנו - ואפילו לא פעם אחת חשבתי להעיר לו על כך. זכותו לחיות את חייו. דירה ליד אחותי יש מורה לפסנתר - מתאמנים שם ילדים במשך שעות, ללא שום מיגון אקוסטי.
לדפוק עם מקל על הקיר לשכן זו עבירה על החוק. מכיר באופן אישי מישהו שנהג כך ונלקח ע"י שוטרים לתחנת המשטרה וכמעט והתחיל נגדו הליך פלילי. אם היה ממשיך - היה נפתח נגדו תיק פלילי.
לסיכומו של עניין, אני חושב שאם שכן אומר שמשהו מפריע לו אז עושים תיאום שעות - ככה שההפרעה תהיה מינימלית וחיים בשכנות טובה. בכל מקרה בניין דירות זה פשרה, זה לא בית פרטי. וגם בבית פרטי לא בטוח שתהיה מוגן רעש, רעש מסיבות ערב יומיות (נגיד עם קריוקי וכו') בחצר, נראה לי יותר מעצבן מקצת פסנתר פה ושם...
לצפיה ב-'אתה מספר לי? יש לי שכנים כאלה עם מסיבות ורעש בלילות...'
אתה מספר לי? יש לי שכנים כאלה עם מסיבות ורעש בלילות...
17/03/2017 | 17:06
3
33
לענין הפסנתר - אני מדברת אתך מנסיון רב שנים. בתור סטודנטית באקדמיה למוסיקה (לשעבר), ומורה לפסנתר (לשעבר) - דגמתי את כל סוגי השכנים בנושא. החל מאלו שהיו עומדים מאחורי הדלת ומוחאים כפיים בסוף יצירה, ועד אלה שהתלוננו והציקו.  וגם אלו עם התינוקת שגרו מתחתי, ובקשו נורא יפה שלא ננגן אחרי שעה 7 כי הילדה הולכת לישון, והם מפסיקים לנשום. וכל זה עם פסנתר עומד.
(אגב, היום יש לי כנף גדול, בבית פרטי, עם פנלים אקוסטים על התקרה ושטיח על הרצפה. ולא מפריעה לאף אחד . מצד שני, גם אין לי זמן לנגן )
לצפיה ב-'ספרי לי קצת בבקשה- אנחנו בדו משפחתי'
ספרי לי קצת בבקשה- אנחנו בדו משפחתי
19/03/2017 | 18:05
2
25
והפסנתר לא יעמוד על קיר משותף. יחד עם זאת רוצה לא להיות מוגבלת בשעות ובהתחשבות.
איך יוצרים בידוד אקוסטי והאם זה סיפור יקר?
לצפיה ב-'בידוד אקוסטי יש ממגון סוגים רב. '
בידוד אקוסטי יש ממגון סוגים רב.
27/03/2017 | 16:21
1
8
תעשה קצת גוגל ותמצא.
אצלנו הפסנתר עומד בלב הבית (גם כשהוא עוד היה קטן ועומד) בחלל חצי פתוח.
לכן כדי לייצר ספיגה הדבקנו פנלים אקוסטים מספוג (לבן) לתקרה. ועל הרצפה מתחתיו פרשנו שטיח. יש גם פנלים לתליה על הקירות. המחיר שלהם בהתאם לעובי לסוג ולאיכות.
בחדר התופים של הבכורה (הממד שבמרתף) הדבקנו ספוג שחור "ביצים" על כל הקירות, וספוג לבן על התקרה. בנוסף הנחנו מאחורי התופים כמה מזרונים שהיו בבית "ספייר"  כדי שיספגו את הרעש ובעיקר מהבאס .
זה עוזר מאד!
לצפיה ב-'וואו זה ממש דרסטי-תודה רבה'
וואו זה ממש דרסטי-תודה רבה
29/03/2017 | 09:18
1
לצפיה ב-'מילה טובה! '
מילה טובה!
16/03/2017 | 19:38
23
(גם כאן)
למחלקת נגישות בעיריית ירושלים!.

אנחנו מקדמים איזושהי תב"ע למבנה ציבור.
כמובן שקיבלנו רשימה של הפניות לקבלת חוות דעת מהמחלקות השונות.
כידוע - זה סיוט!.
רק לרדוף אחרי האנשים בשביל לדעת איזה מסמכים צריך להגיש,
למי, ואיך עושים את זה.
חלק מהמחלקות דורשות להיפגש.
חלק לשים לפקידה על השולחן עותק של מסמכי התכנית.
ואחר כך לרדוף אחריהם במשך שבועות ולהתחנן ליחס.
(ואז אומרים לך - אבל למה לא הבאת את ה-מסמך הזה והזה?!...)

אחת מהמחלקות שהופננו אליה הייתה - המחלקה לנגישות.
בשיחת טלפון אחת נעימה, התבקשתי לשלוח במייל,
אך ורק את מספר התכנית.
הרי - כל הגורמים המעורבים, יכולים לגשת ולצפות בתכנית
במערכת המקוונת של מבא"ת.
בלי טירטורים, בלי להדפיס הדפסות יקרות.
תוך יום קיבלתי את אישור המחלקה לתכנית!.

אם כל המחלקות בעירייה היו עובדות ככה,
הכול היה נראה אחרת.
כל הכבוד! 
לצפיה ב-'עבודה באדריכלות/עיצוב פנים'
עבודה באדריכלות/עיצוב פנים
15/03/2017 | 18:54
1
24
שלום,

שמי שחף ואני חיילת משוחררת, בעלת זיקה גדולה מאוד לארכיטקטורה ועיצוב פנים.
אני מתכוונת להירשם ללימודי ארכיטקטורה בקרוב, אך בטרם אעשה זאת אני מעוניינת לעבוד ולטוס לטיול של 'אחרי הצבא'.
אני מעוניינת לדעת האם במקרה מישהו מחפש עובדת (ללא ניסיון, אך עם שאיפה גדולה 'לנשום' קצת את הענף עוד בטרם הלימודים).
אשמח לדעת האם מישהו שמע/מכיר/יודע על משהו שעונה למה שאני מחפשת.

תודה מראש, שחף.

לצפיה ב-'מציעה לך לפרסם בכל הפורומים הרלוונטים.'
מציעה לך לפרסם בכל הפורומים הרלוונטים.
21/03/2017 | 08:23
6
ואם זה לא יועיל - פשוט לחפש משרדים בסביבת מקום מגורייך ולהציע את העצמך. אפילו להגיע פיסית למשרדים. אין תחליף לחיבה אישית ותשומת לב שמקבל מפגש אישי, לעומת עוד טלפון נודניק.
עדיף משרדים לא גדולים כדי שתהיי קרובה לעשיה האדריכלית, ולא בורג בתעשיה גדולה
לצפיה ב-'ערב עיון: על תכנון, בניה וטכנולוגיה בעשורים הקרובים'
ערב עיון: על תכנון, בניה וטכנולוגיה בעשורים הקרובים
14/03/2017 | 10:59
21
על תכנון, בניה וטכנולוגיה בעשורים הקרובים בישראל.
שיחה עם קובי יסקי ויאשה גרובמן
יום ד', 22 מרץ, 19:00 // זהזהזה גלריה לאדריכלות, נמל תל אביב

במפגש זה, ישוחחו קובי יסקי ויאשה גרובמן על פני האדריכלות, התכנון והבניה בישראל בשנים הקרובות. בשיחה זו בין שותף בכיר במשרד האדריכלים הגדול בישראל בעשורים האחרונים, לבין אחד מהקולות הבולטים של הקשר בין אדריכלות ותכנון למתודולוגיות ותפיסות תכנוניות חדשניות, ננסה לדון בכיוונים אליהם מתפתחים תחומים אלה היום, כיצד יכולות הפרקטיקה והאקדמיה לשלב ידיים על מנת להשפיע על כיוונים אלה, ומה הם הכלים הדרושים על מנת לייצר שינוי – שלא לומר מהפכה – בדרך בה מתוכננת ומיוצרת הסביבה הבנויה בישראל.
לצפיה ב-'כמה עולה חלון הזזה לממד?'
כמה עולה חלון הזזה לממד?
13/03/2017 | 14:26
21
תודה
לצפיה ב-'הרמת קורה במפתח חלון - האם אפשרי?'
הרמת קורה במפתח חלון - האם אפשרי?
09/03/2017 | 23:41
12
28
תוך כדי שיפוץ - רצינו להגדיל חלון בסלון כלפי מעלה. לצערנו הקבלן גילה שחלקו העליון של החלון מוגבל עקב קיומה של קורה. באסה!
השאלה היא - האם ניתן לעשות משהו בכלל? או שהמצב אבוד ולא ניתן להגדיל את החלון?

לצפיה ב-'עליך להתייעץ עם קונסטרוקטור '
עליך להתייעץ עם קונסטרוקטור
( לעמוד שלי בתפוז )
10/03/2017 | 00:39
1
30
כדי לקבל תשובה חד משמעית לגבי האפשרות האם ניתן להרוס את הקורה עליך להתייעץ עם קונסטרוקטור. אבל עוד לפני כן- שינוי בגודלו של חלון משמעו שינוי בחזית המבנה, והדבר מצריך היתר, כלומר אישור מהעירייה/מועצה. במידה ומדובר בבית משותף יש לקבל גם אישור מהדיירים. 
ייתכן שניתן להרוס את הקורה ובמקומה לצקת קורת בטון או להניח קורת פלדה תומכת (במיקום גבוה יותר), אולם בכל מקרה הדבר יהיה בכפוף לתכנון ופיקוח מצד קונסטרוקטור. 
לצפיה ב-'יש המלצה על קונסטרוקטור באיזור חיפה?'
יש המלצה על קונסטרוקטור באיזור חיפה?
14/03/2017 | 13:50
5
לצפיה ב-'שאלות חשובות - האם זה בית פרטי או בנין? ישן או חדש יחסית?'
שאלות חשובות - האם זה בית פרטי או בנין? ישן או חדש יחסית?
10/03/2017 | 18:04
9
30
האם החלון בחזית קדמית, או אחורית?
האם מדובר בקורה? או בחגורה?
באיזה גובה הקורה נמצאת?
מה נמצא מעל הקורה הזאת? גג רפעים או עוד 5 קומות מגורים....

מעל חלונות (ופתחים בכלל) עושים חגורת בטון קטנה כדי "להחזיק" את הבלוקים שמעל. חגורה כזאת היא חסרת משמעות קונסטרוקטיבית.
אם מדובר בקורה קונסטרוקטיבית - אז ברוב המקרים אפשר ליצר לה תחליף, כמו שזוהר ציינה, ואת זה יכול לקבוע רק קונסטרוקטור.
בעיקרון נדרש היתר.

לצפיה ב-'בנין ישן - שנות ה-70 המוקדמות. שכנים אחרים עשו שינויים בחזית'
בנין ישן - שנות ה-70 המוקדמות. שכנים אחרים עשו שינויים בחזית
10/03/2017 | 21:59
8
27
כגון סגרו חלקים מחלונות, שכנים מלמטה פתחו את החלון לדלת לחצר. בניין ליד (זהה) יצאו עם מרפסת מאותו חלון.
מעלינו עוד 2 קומות. החלון בסלון ובאופן עקרוני זו חזית אחורית אבל גם שם יש רחוב (הבניין מוקף משני הצדדים ברחובות כאשר אנחנו נחשבים החלק ה"אחורי").
הקבלן אמר שיבדוק שוב כי הוא לא סגור מה זה בדיוק.
חלון הסלון מסתיים די נמוך - קצת פחות מ-2 מטר כשהתקרה היא 2.70.
1. הגיוני בכלל שזו קורה קונסטרוקטיבית? הקבלן אמר שינסה לבדוק שוב ולהבין מה זה. האם בכלל קבלן יכול להבדיל בין קורה לחגורה, או שבכל מקרה כדאי להביא קונסטרוקטור?
2. במידה וכן אפשר לפתוח את החלון - כיוון שהשכנים כאמור שינו חזית והבניין ישן מאוד, האם ניתן להניח שמותר לפתוח את החלון או שצריך לפנות עם עו"ד לעירייה עם זה ואם כן עד כמה זה מסובך?
לצפיה ב-'מיותר לנהל דיון אם לא ברור שזו קורה קונסטרוקטיבית.'
מיותר לנהל דיון אם לא ברור שזו קורה קונסטרוקטיבית.
12/03/2017 | 22:07
7
24
1. הגיוני? לא ממש, אבל קיים. כבר נתקלתי בשיפוץ בית שיכון ישן בקורה יורדת בגובה 80 סמ. למה? ככה. בכלל היו בבנין הזה גם כמה קירות בטון....
2. עקרונית אתם צריכים היתר.
(אם כי אם שכנים עשו שינויים ולבנין כבר אין חזות אחידה או מגודרת, סביר שאיש לא ילין או יגלה אכפתיות יתרה).

בכל מקרה - אתם צריכים קוטנסטרוקטור. שיקבע אם מדובר בקורה קונסטרוקטיבית, ואם כן  - מה עושים איתה.

לצפיה ב-'מצורפת תמונה - הקבלן אומר שזו קורה קונסטרוקטיבית ואין מה'
מצורפת תמונה - הקבלן אומר שזו קורה קונסטרוקטיבית ואין מה
13/03/2017 | 12:15
6
41
לעשות....
אתם מבינים את זה מהתמונה?
קונסטרוקטור יוכל לפתור את זה?
לצפיה ב-'הקבלן שלך צודק'
הקבלן שלך צודק
( לעמוד שלי בתפוז )
14/03/2017 | 18:46
5
30
בעקרון במצב הנוכחי אין כל כך מה לעשות, וגם אם ניתן מדובר בפתרון שעלותו תהיה גבוהה מתרומתו (כי בכל מקרה יהיה צורך ליצור תמיכה אחרת במקום הקורה ולא ניתן יהיה לקבל פתח נקי עד התקרה). כמו כן אם שינוי חזית מצריך היתר אזי עליך להבין ששינוי באלמנט קונסטרוקטיבי בבנין בוודאי ובוודאי מחייב היתר, דבר שכאמור ייצור עיכוב בהמשך התקדמות הפרוייקט. במצב זה הייתי ממליצה לקבל את "רוע הגזרה" ולהמשיך במרץ לקדם את הפרוייקט תוך הבנה שגובה החלון ישאר כ-2 מטרים. 
לצפיה ב-'לדעתי זה תלוי בהרבה משתנים. '
לדעתי זה תלוי בהרבה משתנים.
14/03/2017 | 18:51
2
26
תלוי כמה הפתח הזה קריטי לכם, ויטרינה גדולה בסלון שחותכת את הנוף בגובה העין זה מעצבן!
תלוי כמה התקציב שלכם גמיש ומאפשר עוד כמה אלפים לטותב קונסטרוקציה חלופית מברזל.
תלוי מה המהנדס מציע....
לצפיה ב-'אחרי שהמהנדס יבדוק ויגיד דעתו - מי מבצע?'
אחרי שהמהנדס יבדוק ויגיד דעתו - מי מבצע?
14/03/2017 | 19:19
1
13
נניח שהקונסטרוקטור מציע חלופה מברזל - מי מבצע את זה? הקבלן שלי או שהקונסטרוקטור בעצמו או מישהו אחר?

לצפיה ב-'המבצע הוא קבלן רשום בעל ניסיון בעבודות מסוג זה '
המבצע הוא קבלן רשום בעל ניסיון בעבודות מסוג זה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/03/2017 | 19:32
14
עליך לוודא בכל מקרה שיש לו ביטוח מקצועי שמכסה נזקים לצד ג' (במידה ולשכניך או למבנה ייגרם נזק כתוצאה מעבודות ההריסה). ושוב (באופן אישי) אני מסתייגת מנגיעה באלמנטים קונסטרוקטיביים שהריסתם עלולה לפגוע בדירות השכנים או במבנה הקיים. 
לצפיה ב-'כמו שגלמיש כתבה, זה חלון די קריטי, ואין צורך שיגיע לתקרה'
כמו שגלמיש כתבה, זה חלון די קריטי, ואין צורך שיגיע לתקרה
14/03/2017 | 19:29
1
13
אני די גבוה, אז קצה החלון הוא טיפה מעל גובה העין שלי שזה די מעצבן.
שיגיע 30 ס"מ מהתקרה זה יהיה מדהים!!!! :)
כשקנינו פשוט לא הבחנתי בכך - כי הדיירים הקודמים פתרו את זה ע"י ששמו כזה וילון מהתקרה עד לגובה התחלת החלון - ובפעמים שהיינו שם גם היה יום חורפי אז חשבתי שחוסר האור נובע מזה - גובה החלון גם משפיע על כמות האור הנכנסת... באסה.
רק אחרי שקנינו והקבלן התחיל לפרק הכל - פתאום ראינו את זה ודי התבאסנו.

לצפיה ב-'הקונסטרוקטור תפקידו לתכנן את המבנה החלופי'
הקונסטרוקטור תפקידו לתכנן את המבנה החלופי
14/03/2017 | 21:17
20
סביר שיציע מבנה מקורות ברזל (ריילסים).  
את המבנה הברזל יבצע מסגר (שהקבלן יביא, או אתם) דרשו שהמהנדס יהיה בשטח ויפקח עלי הביצוע! לא לוותר על החלק הזה כי ההלחמות הן הנקודות הקריטיות.
לצפיה ב-'ממ"ד - "גבולות גיזרה" של תכנון ממ"ד סטנדרטי'
ממ"ד - "גבולות גיזרה" של תכנון ממ"ד סטנדרטי
09/03/2017 | 08:52
25
בוקר טוב לכולם
חפשתי בפורום זה ולא מצאתי תשובות תאימות לכן אני פותח הודע חדשה
בביניין שלי החליטו לבנות ממ"ד ( 3 קומות, אין התנגדויות, לא מהדיירים ולא מהשכנים בבניינים ליד)
נחתם חוזה סטנדרטי מול אדריכלית מאוד נחמדה
בחוזה, בין שאר הסעיפים (קשר לעיריה, גרמושקות, וועדות וכו') ישנם מספר סעיפים הנוגעים לנו לדיירים
- תוכנית חשמל
- תכנית אינסטלציה
- כתב כמויות
וכו'
ברצוני לבצע מספר דברים בממ"ד ואינני בטוח שהם מכוסים בחוזה (כלומר אני בטוח שהם כן, אך אינני רוצה להגיע לאי נעימות עם האדריכלית במידה ואני טועה)
-ברצוני שיהיה כניסה אחת לנקודת רשת למחשב (ליד נקודת החשמל / טלויזיה)
-ברצוני להתקין מזגן - בנושא זה האדריכלית אמרה שתקנות הגנת העורף אוסרות התקנת מזגן, אני ראיתי שהן אוסרות התקנת חלק מהמזגן על הקיר החיצוני של הממ"ד, אני מקבל את זה, המדחס לא יהיה על הקיר החיצוני של המזגן, אני מעוניין להתקין "אטם מעוצב" ואטום, מאושר ע"י פיקוד העורף עבור הצנרת (ישנם מספר אביזרים תיקניים יעודיים לכך)

האם תכנון מיקום לשני הפריטים האלו מכוסים ע"י החוזה? האם זה אפשרי? אין לי בעיה לשלם תוספת על התכנון בתנאי שהוא חוקי ועומד בדרישות פיקוד העורף
תודה מראש
חן

לצפיה ב-'שאלה בנושא קיר תומך'
שאלה בנושא קיר תומך
07/03/2017 | 12:36
3
40
שלום רב,
כבר לא זכור לי מאיפה אבל איפשהו שמעתי/הבנתי שעלות קיר תומך שחוצץ בין שני מגרשים מוטלת על המגרש הגבוה בין השניים - האם אכן כך?
בנוסף - האם מיקום הקיר התומך הוא 50% בחלק המגרש שלי ו 50% בחלקו של השכן?
מכוח איזה תקנות/חוק/תב"ע נובעות התשובות לשאלות אלו?
תודה מראש!!
לצפיה ב-'האם תוכל לפרט יותר? '
האם תוכל לפרט יותר?
( לעמוד שלי בתפוז )
07/03/2017 | 13:02
2
32
האם מדובר במגרש משופע או מישורי (ואתה יוצר את הפרשי הגבהים)? האם במצב הנוכחי יש הפרדה כלשהיא בין המגרשים? האם דברת כבר עם הדיירים השכנים על העניין? 
לצפיה ב-'פירוט'
פירוט
07/03/2017 | 13:11
1
32
כל המגרשים מישוריים/מפולסים אך האחד גבוה מהשני. אני "יוצר" את הפרש הגבהים עם השכן שמימיני ואילו השכן שמשמאלי "יוצר" את הפרש מולי.
עדיין לא דיברתי עם השכנים. רוצים לקבל את הרקע קודם לכן.
לצפיה ב-'קשה לענות על שאלתך '
קשה לענות על שאלתך
( לעמוד שלי בתפוז )
08/03/2017 | 12:24
32
מבלי להכיר את תנאי השטח, מבלי לדעת מהו ההפרש בין מפלסי הקרקע וכדומה. בכל מקרה שאלתך קשורה יותר לדיני מקרקעין (חוק המקרקעין סעיף 49 - "מחוברים שבמיצר") ולא לעניין אדריכלי ולכן עליך לפנות לפורום העוסק בדיני תכנון ובניה. 
כמו כן הייתי מציעה לך לשוחח עם שכניך ולראות מה דעתם בעניין. שכנות טובה חשובה יותר מעמידה על עקרונות כאלה ואחרים. 
לצפיה ב-'תוכנית חדשה'
תוכנית חדשה
04/03/2017 | 22:45
16
111
שלום לכולם
העלתי בשבועות האחרונים את התוכנית של הבית שלי
וקיבלתי הערות
הבאתי לאדריכל את הדרישות החדשות 
שזה חדר אחד למטה והשאר למעלה

יש לי הערות על התוכנית אבל אשמח לשמוע את דעתכם וההשגות שלכם 
המדרגות שאתם רואים בין הבתים מובילות לקומה השלישית ליחדות להשכרה 
אני שולח את הקומה הראשונה והשניה
תודה מראש לכולם
לצפיה ב-'מבחינת חלוקת החדרים בין הקומות יש שיפור אבל...'
מבחינת חלוקת החדרים בין הקומות יש שיפור אבל...
( לעמוד שלי בתפוז )
06/03/2017 | 10:33
15
62
שלום לך,
אופן חלוקת החדרים עכשיו באמת הגיוני יותר ביחס לגודל כל אחת מקומות הבית
אולם עדיין התכנית לוקה באי-דיוקים ובעיות. 
הבעיה העיקרית שאני מבחינה בה היא קשר בעייתי בין קומת הקרקע והגינה. 
אם הבנתי נכון לבית יש שני כיווני אוויר. חזית הבית פונה לצפון והחצר הצידית פונה למזרח והחניה ממוקמת במפלס נמוך ממפלס קומת הקרקע. במצב הנוכחי חזיתות הבית (הסלון והמטבח) נפתחות לכיוון צפון ובחצר הצפונית ממוקם גם שביל הכניסה לבית. במצב הנוכחי החצר המזרחית, שהיא שטח הגינה הגדול שלכם, כלל לא מנוצלת ואין כל התייחסות אליה למעט חלון הממ"ד שנפתח לעברה. לעומת זאת חלון המטבח נפתח לכיוון החניה ומולה גם ממוקמת רחבת הכניסה לבית, מה שמצר את רחבת הכניסה ומקשה על המעבר לבית. 
אמרת שיש נוף יפה לכיוון צפון, השאלה האם ניתן לראות אותו מקומת הקרקע ולכן להעדיף באופן כה ברור את פתיחת הבית לכיוון זה, שהוא גם כיוון הרחוב והחניה? 
מכיוון שהחצר המזרחית היא החצר המרכזית, הייתי בודקת אפשרות למקם את המטבח והסלון לאורך חזית זו ולמקם מהם פתחים (חלונות וויטרינות) לכיוון הגינות המזרחית והצפונית. באופן הזה אתם תהנו מקשר טוב יותר בין הבית והגינה ותוכלו לנצל אותה לבלוי שעות הפנאי ולעריכת ארוחות בחוץ. את הממ"ד הייתי ממקמת במקום המטבח, מאחר ומדובר בחדר שמטבעו הוא סגור, ולא ניתן לפתוח ממנו פתח יציאה לכיוון הגינה. 
שאלה נוספת היא האם יש צורך בשתי אסלות בקומה ששטחה כה קטן? עדיף לוותר על שירותי האורחים (אפשר להשאיר את הכיור החיצוני לשטיפת ידיים) ולנצל את השטח שיתפנה להגדלת הסלון/פינת האוכל/ יצירת פינת עבודה וכדומה. 

בקומה השניה, לא ברור לי למה יש רווח של 80 ס"מ בין חדר הילדים וקצה המרפסת- למה זה טוב? 
כמו כן עדיף להחליף את מיקום חדר הילדים הדרומי עם מיקום המקלחת וחדר הכביסה על מנת שחלון החדר יפנה לכיוון החזית המזרחית הפתוחה ולא לכיוונה של מרפסת צרה ומוצללת. אם תרצו תוכלו לפתוח בחדר זה חלון נוסף לכיוון המרפסת וכך ליצור עבור החדר כיוון אוויר נוסף.

לצפיה ב-'ההערות שלי זהות...'
ההערות שלי זהות...
06/03/2017 | 17:24
14
24
לצפיה ב-'תודה על'
תודה על
06/03/2017 | 19:03
13
38
התייחסותך זוהר..
וכן תודה לגלמיש שגם עזרה לי בפרטי ונתנה לי רעיונות
עכשיו לגבי התגובה
לשאלתך..את הנוף לכיוון צפון יותר יראו מהקומה השניה..בקומה הראשונה היא בגובה מטר מהכביש כך שמשם לא ככ יראו נוף
אני מבין שלדעתך וגם לדעת גלמיש עדיף לעשות את הכניסה מהצד
ולדעתך להעביר את הממד למיקום המטבח ואת המטבח לכיון מזרח בפנים וכך תהיה גישה לגינה וכו
אני מבין את זה ומסכים(בתוכנית הראשונה שהעלתי זה היה ככה רק המדרגות היו באמצע הבית ולא אהבנו את זה)
השאלה האם מבחינת אוויר ואור עדיף שסלון ומטבח יהיו בחזית או שזה לא מחייב
דבר שני לפי מה שאת אומרת אחפה נשים את המדרגות
אשמח אם תוכלי לשרטט לי סקיצה לראות בדיוק איך זה יצא
שוב תודה לכן זה לא מובן מאליו
(אמת שאני כבר ממש מבולבל 10חודשים על תוכניות ולא יצא כלום)
לצפיה ב-'תגובה בנוגע לשאלותיך '
תגובה בנוגע לשאלותיך
( לעמוד שלי בתפוז )
07/03/2017 | 12:06
12
35
בנוגע למיקום המטבח והסלון- בחזית הצפונית לעולם לא יהיה אור שמש ישיר, אבל תוכל להנות ממשבי רוח. בחזית המזרחית יהיה אור בשעות הבוקר בלבד עד הצהריים, ולא תהנה שם ממשבי רוח. לכן יש חשיבות ליצור פתחים (חלונות או ויטרינות) לכיוון הגינה הצפונית, כפי שאכן ניתן לראות שקיימים בסקיצה ששלחת. פתחים אלה יאווררו את חלל קומת הקרקע, דהיינו המטבח והסלון. כלומר מבחינת אוויר ואור לדעתי אין עדיפות למיקום המטבח והסלון כלפי החזית המזרחית כל עוד כאמור דואגים ליצירת פתחים לכיוון צפון. 
מבחינה פונקציונאלית אין צורך לבנות בחזית הצפונית פרגולות משום שכאמור חזית זו מוצללת במהלך כל היום, אלא אם אתם רוצים בכך כאלמנט דקורטיבי. 
בנוגע למיקום המדרגות-לא הייתי נוגעת. המיקום שלהם בפינת הבית האטומה הוא מצוין. 
אגב, אני סבורה שאתה בדרך הנכונה ומאמינה שבקרוב תצליחו לגבש תכנית מוצלחת וטובה. 
לצפיה ב-'בתגובה הקודמת שלך ציינת'
בתגובה הקודמת שלך ציינת
07/03/2017 | 12:17
11
22
שעדיף להעביר את המטבח לאזור המזרחי ואת החדר לאזור המטבח

האם את אומרת להשאיר את התוכנית כמות שהיא ולא לשנות את מיקום המטבח והם יהיו בחזית?
ואם כן אז איפה למקם את הכניסה בחזית או בצד המזרחי?

לצפיה ב-'בנוגע למיקום הכניסה...'
בנוגע למיקום הכניסה...
( לעמוד שלי בתפוז )
07/03/2017 | 12:35
10
26
היתי בודקת איפה מתאים למקם אותה, בחזית הצפונית או המזרחית. למעשה יש לך 4 אלמנטים מרכזיים בקומת הקרקע- סלון, מטבח, ממ"ד+מקלחת ומדרגות. המדרגות תשארנה במקומן. הממ"ד עובר לפינה הצפון-מערבית מול החניה. לאורך החזית המזרחית שם נמצאת הגינה ניתן למקם את המטבח והסלון. כיצד בדיוק? כדאי לבדוק מהי האופציה הטובה ביותר ולבחור בה (לשם כך יש מתכנן).  אני מבינה שאתה עובר תהליך ארוך שנמשך כבר מספר חודשים ואתה כבר חסר סבלנות אולם עדיין אין מנוס מלבדוק את האפשרויות הנ"ל. בכל אופן זה מה שאני כאדריכלית הייתי עושה   
לצפיה ב-'המתכנן שלי'
המתכנן שלי
07/03/2017 | 12:45
9
29
ממש לא עוזר לי..אין לו דעה להגיד מה טוב ולא טוב הוא עושה רק מה שאתה אומר לו בלי הרבה רעיונות ויצירתיות

לכן אני נמצא פה..
מה את בתור אדריכלית היית עושה בשאלות שאני מסתפק לגביהם
ונגיד שאני הולך עם התוכנית הקיימת מה היית משנה בקומת הקרקע?
לצפיה ב-'שמת לב מה שכתבת?!'
שמת לב מה שכתבת?!
07/03/2017 | 18:10
5
32
אתה הולך לבנות בית, להשקיע את כל הכסף שיש לך וגם את זה שאין לך במשהו שהמתכנן שלו הוא בובה שמקבל הוראות, לא יצירתי ובלי רעיונות?
באמת?!?!
למה? אם זה מה שאתה חושב עליו עוד לפני שבעצם עברתם את שלב הסקיצות, ואם ההערכה שלך אליו שואפת לאפס, אז למה שתשאר איתו? בגלל שהוא זול? דוקא בסעיף התכנון החלטת לחסוך?
לדעתי זו טעות גדולה.
שלם לו את המגיע לו, ומצא מישהו אחר - יצירתי, בעל רעיונות ובעל דיעה. מישהו שיזכה בהערכה שלך.
לצפיה ב-'את צודקת ב100 אחוז אבל..'
את צודקת ב100 אחוז אבל..
07/03/2017 | 18:20
4
27
אני רואה בתים שחברים שלי מתכננים עם אדריכלים יקרים בהרבה יותר מהאזור שלי ולא אחד ולא שתיים..ואת אותם הערות שנתנו לי פה שהם הגיוניות וחשובות..(ובזכות ההערות בפורום שיניתי הרבה דברים גם בחשיבה שלי)אז מה הטעם שאני יעבור למישהו אחר וישלם פעמיים ויצא אותו הדבר?
לצפיה ב-'יש אדריכלים טובים.'
יש אדריכלים טובים.
07/03/2017 | 21:07
3
33
באמת שיש. לא כולם אותו הדבר. יש אדריכלים מצוינים, רק צריך למצוא אותם.
נכון שהם לא זולים, אבל אני לגמרי לא מדברת על אדריכלי צמרת במחיר מופרז אלא על אדריכלים טובים בשכר שהולם את כישוריהם.
לצפיה ב-'אם תגיד באיזה איזור אתה בונה (צפון, נכון?) אולי מישהו יוכל'
אם תגיד באיזה איזור אתה בונה (צפון, נכון?) אולי מישהו יוכל
08/03/2017 | 08:00
2
26
אולי נוכל להמליץ לך או להציע אדריכל רציניים.

איך שאתה מתאר את ה"אדריכל" שלך, הוא לא מתפקד כאדריכל אלא כשרטט.
לצפיה ב-'אזור'
אזור
08/03/2017 | 08:58
1
35
אני בונה בטבריה
לצפיה ב-'משרד מומלץ באזור הצפון '
משרד מומלץ באזור הצפון
( לעמוד שלי בתפוז )
08/03/2017 | 11:24
36
המשרד באזור הצפון שאני ממליצה עליו הוא המשרד של שחר לולב ועודד רוזנקיאר אדריכלים. 

לצפיה ב-'אין לי תשובה מפורטת יותר עבורך למעט מה שכתבתי'
אין לי תשובה מפורטת יותר עבורך למעט מה שכתבתי
( לעמוד שלי בתפוז )
08/03/2017 | 11:34
2
35
אני יודעת שלפעמים אני מעלה סקיצות "משופרות" עבור חלק מגולשי הפורום, כי לפעמים התכנון המיטבי ממש ברור לי. אולם במקרה שלך התשובות לא מאוד ברורות לי ובאמת יש צורך לשבת ולנסות מספר אופציות עד שמגיעים לאופציה המועדפת. 
כמו כן אם בשלב כה מוקדם אין לך אמון במתכנן אז כדאי לשקול הפרדת כוחות ולמצוא מתכנן שתוכל לסמוך עליו ולהסתייע בו בכל שלבי תהליך בניית הבית. 
לצפיה ב-'תודה זוהר'
תודה זוהר
08/03/2017 | 12:51
1
22
ולכל מי שהגיב וסייע
לצפיה ב-'תודה גם לך וחג שמח '
תודה גם לך וחג שמח
( לעמוד שלי בתפוז )
08/03/2017 | 13:57
15
לצפיה ב-'היטלים '
היטלים
04/03/2017 | 13:55
3
30
שלום לכולם ושבת שלום
אם ברצוני להרחיב נכס ב40 מ"ר, מה הם כל ההיטלים שעלי יהיה לשלם (למדינה עירייה וכו..) והאם מישהו יודע מה העלויות שלהם? הנכס נמצא בבאר שבע
לצפיה ב-'האם אתה מרחיב בית פרטי או דירה בבניין (חדר על גג)? '
האם אתה מרחיב בית פרטי או דירה בבניין (חדר על גג)?
( לעמוד שלי בתפוז )
05/03/2017 | 18:10
2
16
לצפיה ב-'זה בית פרטי '
זה בית פרטי
05/03/2017 | 22:55
1
12
לצפיה ב-'היטלים בבניית תוספת לבית פרטי '
היטלים בבניית תוספת לבית פרטי
( לעמוד שלי בתפוז )
06/03/2017 | 12:48
20
ההיטלים שיש לשלם בעת בניית תוספת לבית פרטי הם: 
תשלומים לרשות מקרקעי ישראל : אם המגרש הוא מגרש מנהל יש לבדוק את חוזה החכירה מכיוון שלרוב יש לשלם דמי היתר (היוון) לפי מ"ר בניה בהתאם לחוזה מול הרשות.
היטל השבחה : אם קיים (לא תמיד).
אגרת היתר בניה : 32 ₪ למ"ר.
מצ"ב קישור  לדף תעריפי אגרות, שלקוח מאתר עיריית באר שבע
לצפיה ב-'פתרון תאורה לחלל פנימי ללא חלונות????'
פתרון תאורה לחלל פנימי ללא חלונות????
27/02/2017 | 11:19
5
46
שלום

אנחנו מחפשים פתרון להאיר חלל פנימי בבית (בגודל של 10 מטר פחות או יותר) בתאורה טבעית.
זהו חלל שישמש כפינת ישיבה / פינת לימוד.

האם למישהו יש ניסיון עם סולהטיוב?
https://www.youtube.com/watch?v=Ei2yl0X-IwQ

ידוע מה העלויות של מוצר כזה?
ההשקעה שווה, והאם הוא מייצר באמת אור טבעי או שאין למערכת הזו יתרון על פני תאורה סטנדרטית?

תודה מראש
לצפיה ב-'במידה ולא מדובר בפרסומת...'
במידה ולא מדובר בפרסומת...
( לעמוד שלי בתפוז )
28/02/2017 | 22:17
4
38
מדוע יש צורך להאיר חלל דווקא בתאורה טבעית? יש היום מגוון של תאורות חסכוניות באנרגיה, בעלות גוונים שונים של אור, שבין היתר מחקים גם את גוון אור היום. מה גם שהפתרון המוצע נראה לי בעייתי שהרי מדובר בכיפה שעל מנת שתוליך את אור השמש ביעילות עליה להיות נקיה מלכלוך ואבק. משמעות הדבר היא שצריך מדי פעם לטפס על הגג ולנקות אותה, מה שנראה לי כפעולת תחזוקה בעייתית. 
לצפיה ב-'התייעצות תמימה ורחוקה מפרסומת... באותה נשימה אני יכול לציין'
התייעצות תמימה ורחוקה מפרסומת... באותה נשימה אני יכול לציין
01/03/2017 | 10:42
3
41
לצין מותגים נוספים של אותו מוצר אליהם נחשפתי בהמשך כמו תרמו וונט.
בכל מקרה לתשובתך:
יש "נעימות" בחוויה של אור טבעי בחלל סגור (זה מסדרון רחב עם נישה רחבת ידיים שתשמש כפינת למידה)
בתחילה חשבנו על חלון גג/סקייליט שבוע ממש ניתן לראות את השמיים , אבל המסדרון  לא משפיק רחב כדי להשאיר חלון "מכובד".
ותוך כדי שיטוטים נתקלתי במוצר הזה.
מכיוון שבסופו של דבר, בתוך הבית זה נראה כמו מנורה רגילה לכל דבר אני מתלבט אם אני לא "מאבד" את הרעיון של צוהר לבחוץ ונשאר רק עם אור טבעי שאינו עולה ביתרונותיו על כל תאורה דמויית טבעי כפי שציינת.

יצא לך לראות בתים הסולהטיוב/תרמו וונט ודומיהם?
לצפיה ב-'להארת חלל באופן טבעי הייתי בוחרת בסקיילייט '
להארת חלל באופן טבעי הייתי בוחרת בסקיילייט
( לעמוד שלי בתפוז )
01/03/2017 | 17:18
2
56
לפי תשובתך אני מבינה שניתן לבצע סקיילייט במסדרון, וזה נראה לי הפתרון המועדף לתאורה טבעית, גם אם מדובר בחלון צר (מצורפות תמונות כדוגמא). באופן אישי לא נתקלתי בבתים שבהם הותקנו מערכות של סולהטיוב. 

מצ"ב קישורים לתמונות: 
לצפיה ב-'זוהר תודה על התייחסותך ועל'
זוהר תודה על התייחסותך ועל
02/03/2017 | 17:02
1
24
ההצעות שהעלית - בכלל לא חשבנו על אופציה כמו בתמונה השניה - והספסל הזה בכלל מתאים לבית

תודה!!
לצפיה ב-'בשמחה '
בשמחה
( לעמוד שלי בתפוז )
02/03/2017 | 18:39
12
לצפיה ב-'מה ההבדל בין אדריכל תואר B.A לתעודת הנדסאי? עזרה!!'
מה ההבדל בין אדריכל תואר B.A לתעודת הנדסאי? עזרה!!
27/02/2017 | 16:50
3
44
שלום לכולם, אשמח לעזרתכם בעניין, חשוב לי מאוד להבין את ההבדל מבחינת השוק ומבחינת התארים עצמם,
האם אדריכל שלומד 5 שנים ועוד 3 סטאז' יותר מבוקש בשוק ? מה סדרי הגודל של הזמן בו הוא מתחיל לעשות באמת פרוייקטים רציניים
האם זה לא בזבוז זמן ? שהרי אדריכל שבונה גורדי שחקים אמור להיות בעל וותק מטורף כיום כדי להצליח ולבלוט.
בנוסף, זה נכון שצריך ידע של 5 יח' פיזיקה ומתמטיקה כדי להיות ברמה הטובה?
האם מומלץ ללמוד במרכז האקדמי ויצו ?

בקשר להנדסאי- מה ההבדל בעצם מבחינת העבודה בחוץ? שהרי הוא יכול לתכנן הכל אבל לא לחתום על כך.
מה השכר שהוא יכול לדרוש על פרוייקט הכי גדול שלו ? (4 קומות )
מה

מה יותר עדיף כיום ? בבקשה מתלבטת קשות!
לצפיה ב-'התלבטות בין לימודי אדריכלות ולימודי הנדסאות אדריכלות '
התלבטות בין לימודי אדריכלות ולימודי הנדסאות אדריכלות
( לעמוד שלי בתפוז )
28/02/2017 | 18:46
2
38
מדי פעם עולה פה שאלה בנוגע להתלבטות בין לימודי אדריכלות ולימודי הנדסאות אדריכלות. ההבדל העיקרי בין שני המסלולים, מלבד מספר שנות הלימוד (5 שנות לימודי אדריכלות לעומת 2-3 שנות לימודי הנדסאות), הוא באפשרויות להתפתחות מקצועית ובאפשרות לתכנן מבנים מסוגים שונים ומגוונים. בעוד הנדסאי יכול לתכנן מבנים עד גובה של 4 קומות, אדריכל שעבר תקופת התמחות של 3 שנים, בחינת הסמכה, והפך ל"אדריכל רשוי" יכול לתכנן כל מבנה שהוא, להשתתף בתחרויות אדריכלות (שרובן סגורות בפני הנדסאים, אם בכלל) וכדומה. 
כלומר, התואר אדריכל מאפשר יותר גמישות מבחינת התכנים והאתגרים המקצועיים עמם ניתן להתמודד ולהתעסק, דבר שהתואר הנדסאי איננו מאפשר.
מלבד זאת מקצוע האדריכלות מאוד תחרותי ומורכב, ומחייב התמדה, כשרון וגם לא מעט מזל על מנת להצליח בו. היצע העוסקים באדריכלות בארץ גדול על הביקוש, ואכן מעטים מצליחים לבלוט ולהצליח (לרמת הידע בפיזיקה ומתמטיקה אין קשר למידת ההצלחה/הכשרון, למעט אולי להצלחה במספר קורסים אוניברסיטאיים שנלמדים במסגרת התואר). 
בנוגע לשאלותיך על השכר לא ניתן להשיב תשובות חד משמעיות. 
במידה ויש לך אפשרות כלכלית לממן את התואר, את לא לחוצה בזמן (5 שנות לימוד זה לא מעט) ובראש ובראשונה יש לך תשוקה אמיתית למקצוע, אני ממליצה על לימודי אדריכלות על פני לימודים במסלול הנדסאי אדריכלות. 
ב ה צ ל ח ה !

לצפיה ב-'אני רוצה להאיר עוד הבדל מאד משמעותי לטעמי'
אני רוצה להאיר עוד הבדל מאד משמעותי לטעמי
01/03/2017 | 07:26
1
49
לא מדובר רק באורך המסלול - אלא גם , כפועל יוצר במידה רבה, במהות המסלול.
יצא לי לעבוד עם הנדסאים פעמים רבות, ובדרך כלל המסלול השונה מייצר התיחסות וסוג עבודה שונה. מסלול הנדסאי הנו טכני בעיקרו.
בזמן קצר אי אפשר "לגדל" אדריכל עם ידע עמוק והבנה רחבה באשר להשפעות והלשכות של המבנה על הסביבה, על המנטליות של המשתמש, בלי ללמוד תולדות האדריכלות, ותולדות האמנות, קורסים בתרבויות אחרות ויחס שלהן למרחב הבנוי, סטודיו באורבניסטיקה וכו....אי אפשר לייצר הסתכלות רחבה.   
הנדסאים מתכננים מתוך גישה טכנית מעשית, ובלי כל ההקשרים הללו. הם בעצם (זו ההגדרה המקורית של המקצוע הנדסאי) טכנאי תכנון.
אם זה מתאים לך - לכי על זה.
אם את רואה באדריכלות לא רק פרנסה אפשרית, וסמל סטטוס, אלא גם סוג של תפיסת עולם, ואמנות רחבה, ושליחות לשפר את חייהם של אנשים , לשבח את הערים שלנו, לשמור על הקשר עם הסביבה והטבע וכו - לכי ללמוד אדריכלות.
לצפיה ב-'גלמיש- תודה רבה על הארותיך'
גלמיש- תודה רבה על הארותיך
( לעמוד שלי בתפוז )
01/03/2017 | 16:56
12
לצפיה ב-'דרוש אדריכל מומחה לעדות בבית משפט ...'
דרוש אדריכל מומחה לעדות בבית משפט ...
27/02/2017 | 19:12
28
אדריכל שמוכן ללמוד תב"ע ספציפית במועצה כפרית, ולתת סיוע יעוץ ועדות בבית משפט, בתשלום כמובן.
אם מישהו בפורום מכיר מישהו כזה, אשמח להמלצה.

לצפיה ב-'סיום התקשרות עם אדריכל'
סיום התקשרות עם אדריכל
23/02/2017 | 09:03
1
64
בוקר טוב

לאחר כ שנתיים עבודה עם האדריכל, כמו כן בקשות לועדה שהוגשו ונידחו
החלטנו לשכור את שירותיו של אדריכל אחר, 
האדריכל הקודם קיבל את התמורה לפי השלבים בחוזה, 
האם יש לאדריכל דרך לתקוע אותי מלעבור לאדריכל אחר ? 
על איזה מסמך אני אמור להחתים אותו שלא ביום מן הימים יגיש תביעה נגדי?

תודה

לצפיה ב-'סיום התקשרות עם אדריכל'
סיום התקשרות עם אדריכל
( לעמוד שלי בתפוז )
26/02/2017 | 00:55
50
במידה ואתם מעונינים לפטר את האדריכל ששכרתם את שירותיו ואכן שילמתם לו את כל התשלומים עבור עבודתו, כפי שהדבר נגזר מהחוזה שחתמתם בינכם, עליכם לקבל ממנו מכתב התפטרות.  
במכתב ההתפטרות על האדריכל המפוטר לציין כי בינו לבינכם הוסדרו הענינים הבאים: 
(1) עניין תשלום שכר טרחתו; 
(2) הזכות להשתמש בתכניות ובמסמכים אחרים שהוכנו על ידו; 
(3) היקף האחריות המקצועית לשירות שניתן על ידו. 
מכתב זה מאפשר לאדריכל המחליף לקבל על עצמו  את המשך מתן השירות בענינכם מהאדריכל הקודם. 
מאחר והתחלתם בהליך רישוי מול הועדה יש צורך גם לבקש ממנו מכתב לוועדה שבו הוא מצהיר שהוא מפסיק להיות עורך הבקשה ומסיר בזאת את אחריותו וחתימתו אל מול הועדה בכל מה שקשור לפרויקט זה.
במידה והאדריכל מסרב להתפטר אתם יכולים לפנות לגוף/אדם שיגשר/יפשר ביניכם (הליך בוררות). 
במידה ולא נעשה הסכם בוררות כאמור, הועדה רשאית לאשר למהנדס או אדריכל אחר שמונה על ידכם, לקבל על עצמו המשך ביצוע השירות שהיה בטיפול האדריכל הקודם אם היא סבורה שבנסיבות הענין מן הצורך לעשות כן. 
הועדה רשאית להתנות את אישורה בתנאים שייראו לה כצודקים בנסיבות הענין, לרבות קבלת הסכמת הלקוח ליישוב הסכסוך בינו לבין האדריכל הקודם בדרך של בוררות על-ידי בורר או בוררים שהיא מינתה (מצוטט מתוך תקנות המהנדסים והאדיכלים תשנ"ה 1994). 

מנהל/ת הפורום

אודות:
זוהר רוזנפלד היא אדריכלית רשומה (B.Arch.) בוגרת בית הספר לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב משנת 2001 בהצטיינות. עבדה במספר משרדי אדריכלות בולטים, ומשנת 20
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ