לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1042510,425 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון לאחר אובדן -תמיכה

הריון חדש לאחר חוויית אובדן.אבל, כאב, חרדות, אובדן התמימות, ותקווה שבירה ומהוססת - יוצרים מערבולות שלפעמים קשה לצלוח אותן.לאלה מצטרפת פעמים רבות תחושה של בדידות ושל חוסר שייכות: תחושה שאין לנו מקום באף אחד מן הפורומים הקיימים, ציפיית הסביבה שעכשיו נחזור לעצמנו, נשמח, נהיה ´כמו פעם´. התחושה שיש כל כך הרבה לחלוק ולפרוק ויש כל כך מעט עם מי.כאן המקום לתמוך ולהיתמך, לשתף ולעזור, לחלוק את הפחדים הגדולים והשמחות הקטנות ולדעת שיש נשים אחרות שיכולות להבין אותנו, עם ובלי מילים.כולן מוזמנות, מי שבהריון ומי שעדיין מנסה, מי שרוצה אבל פוחדת, וגם מי שאחרי ורוצה לעודד ולשתף. גם החצאים האמיצים שותפינו לדרך הארוכה יתקבלו בשמחה!מקווה שהמקום הזה יהיה בית חם לנשים שזקוקות לו, ומאחלת לכולנו לצאת מכאן במהרה עם חיים חדשים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון לאחר אובדן -תמיכה

הריון חדש לאחר חוויית אובדן.אבל, כאב, חרדות, אובדן התמימות, ותקווה שבירה ומהוססת - יוצרים מערבולות שלפעמים קשה לצלוח אותן.לאלה מצטרפת פעמים רבות תחושה של בדידות ושל חוסר שייכות: תחושה שאין לנו מקום באף אחד מן הפורומים הקיימים, ציפיית הסביבה שעכשיו נחזור לעצמנו, נשמח, נהיה ´כמו פעם´. התחושה שיש כל כך הרבה לחלוק ולפרוק ויש כל כך מעט עם מי.כאן המקום לתמוך ולהיתמך, לשתף ולעזור, לחלוק את הפחדים הגדולים והשמחות הקטנות ולדעת שיש נשים אחרות שיכולות להבין אותנו, עם ובלי מילים.כולן מוזמנות, מי שבהריון ומי שעדיין מנסה, מי שרוצה אבל פוחדת, וגם מי שאחרי ורוצה לעודד ולשתף. גם החצאים האמיצים שותפינו לדרך הארוכה יתקבלו בשמחה!מקווה שהמקום הזה יהיה בית חם לנשים שזקוקות לו, ומאחלת לכולנו לצאת מכאן במהרה עם חיים חדשים.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו
לפורום אובדן הריון תמיכה לפורום הורות לאחר אובדן
המשך >>

לצפיה ב-'ניסיון בעקבות בעיה בתפוז'
ניסיון בעקבות בעיה בתפוז
27/10/2018 | 17:33
50
לצפיה ב-'ניסיון'
ניסיון
24/10/2018 | 22:26
25
לצפיה ב-'הודעה על הריון ואיך מספרים לילדים'
הודעה על הריון ואיך מספרים לילדים
18/10/2018 | 14:24
4
269
אני שבוע 28 (לא להאמין שהגעתי עד כאן...) בעברי לידה שקטה בשבוע 26 ושתי הפלות בשליש ראשון. את כל ההסטוריה הזו הילדים לא יודעים (גיאלים 10, 7) הם פשוט היו קטנים מידיי.
איכשהו הצלחתי לשמור את ההריון הזה בסוד מהילדים, וכששאלו על הבטן הגודלת, התחמקתי.
אני מאוד רוצה לספר ולשתף אותם בעיקר כי כבר אי אפשר לטעות שאני בהריון וכולם מסביב שמים לב ושואלים אותי ואני לא רוצה שהם יהיו היחידים שלא יודעים. 
יש לי בעיות קרישות דם, ואני מזריקה קלקסן, עכשו מצאו שיש לי סכרת ובאולטרסאונד האחרון גודל העובר בעשירון התחתון - קטן מאוד. ופתאם הדברים לא נראים טוב... (עד עכשו הייתי די רגועה, עד כמה שאפשר)
אז אני רוצה לספר להם, ויודעת שהם ישמחו מאוד מאוד אבל מצד שני, האם אני צריכה להגיד משהו שאולי זה לא יצליח? שהתינוק בבטן קצת חולה? כאילו להזהיר אותם שמשהו רע גם יכול לקרות? אני יודעת שהם מאוד ישמחו ולא רוצה לקחת להם את זה אם באמת משהו נורא יקרה...
איך מספרים??? מה אומרים??? 
בעלי דרך אגב ממש נגד וחושב לחכות עוד, אבל זה באמת כבר מגוחך...
תודה מראש...
לצפיה ב-'אין תשובה אחת נכונה'
אין תשובה אחת נכונה
18/10/2018 | 15:14
2
153
הי, אני מצטערת מאד על הפסקת ההריון וההפלות שעברת. אני רוצה לספר לך מנסיוני. כשבתי היתה בת 6 הייתי בשבוע 30 ונאלצתי לעבור לידה שקטה. לא אמרתי יותר מדי, הכל קרה מאד מהר. ההורים שלי הביאו אותה לבקר אותי בבית חולים ואמרנו לה שהתינוקת לא תוכל לבוא הפעם ושהיא תבוא פעם אחרת. לאחר מספר ימים שמעתי אותה משוחחת עם האחיינית שלי שגדולה ממנה בשנתיים וחצי. היא אמרה לבתי, את יודעת, התינוקת בבטן של אמא שלך מתה. בתי ענתה לה, איך היא יכלה למות אם היא אף פעם לא חיה. אני זוכרת שלא ידעתי אם לצחוק או לבכות רק נדהמתי מזה שהיתה לה את הדרך לארגן את הרגשות. כעבור כמה שנים, היא שמעה אותנו משוחחים על זה, נכנסה לחדר ואמרה: "מה, זכרתם את זה?" אמרתי לה, ברור! אז היא אמרה, "לא אמרתם כלום אף פעם אז חשבתי ששכחתם". הייתי המומה. אנחנו ניסינו להגן עליה וכל הזמן הזה היא בעצם ניסתה להגן עלינו. לפני מספר חודשים נאלצתי לעבור גרידה בשבוע 7. לפני הגרידה שכבר ידעתי שמשהו לא בסדר כמובן שלא סיפרנו כלום, לא לה (בת 13) ולא לבן השבע. אבל ראיתי שאני רק ממציאה תירוצים, זאת היתה חופשת קיץ והיא חשדה וביקשה שנספר לה ולא נסתיר ממנה את האמת. כשאמרתי לה שאני בהריון אבל כנראה שמשהו לא בסדר, היא אמרה שכבר ידעה: "שמעתי אותך מזכירה שם של רופאה ובדקתי עליה". ואז הוקל לי. יכולתי לבקש ממנה עזרה עם אחיה וזה פשוט הקל כל-כך. מה שאני מנסה להגיד הוא שהיה לי את הצורך להגן עליה והיא כל הזמן הזה בעצם הבינה ולא אמרה כלום. אין כמובן תשובה אחת נכונה אבל הילדים שלך כבר די גדולים, במיוחד בן/בת העשר. הם ככל הנראה יודעים משהו ולא שואלים. קשה לתת עצה במקרה כזה אבל נשמע שאת כן רוצה לספר. אני לא יודעת מה לייעץ לך לומר להם אבל רק להגיד מהנסיון שלי שהילדים  מבינים, יותר ממה שאנחנו חושבים וכנראה גם יכולים להכיל עצב. שולחת חיבוק גדול
לצפיה ב-'תודה...'
תודה...
18/10/2018 | 15:42
1
103
ואני מצטערת לשמוע על האובדנים שלך. לא משנה באיזה שלב זה קורה, זה תמיד קשה וכואב.
ההתלבטות שלי אם בכלל להזהיר אותם שהתינוק כאילו חולה, או שיש בעיות ושיכול לקרות משהו נורא, או פשוט לספר על הריון ולקוות לטוב.
 
לצפיה ב-'לא הייתי מזהירה לגבי משהו נורא אבל'
לא הייתי מזהירה לגבי משהו נורא אבל
18/10/2018 | 15:59
138
כן אפשר לומר שאת מקווה שהכל בסדר ותמיד לקוות לטוב
לצפיה ב-'היי מיקי131'
היי מיקי131
25/10/2018 | 07:28
103
העובדה שהגעת לשבוע כזה מתקדם וטרם סיפרת כלום, אכן מצביעה על רמת החרדה הגבוהה מהעתיד לבוא.
אם היית שואלת הרבה לפני, הייתי אומרת לספר הרבה לפני, כי הילדים שלך גדולים.
יכול להיות שכבר סיפרת להם, כי עבדו כמה ימים מאז ששאלת...
בכל מקרה, גם למען האחרות-
צריך לומר משהו בסגנון של: "יש עובר בבטן (ברחם) שלי. אנחנו (אני ואבא) מקווים שהוא אכן מתפתח כמו שצריך, ושיוולד ב...(לנקוב חודש בשנה, או עונה בשנה, או חג, או איזשהו סממן זמן שבו אמור להיוולד)".
אם את רוצה, אפשר גם להוסיף שאת הולכת מדי שבוע/יים לרופא/ה, שזה תפקידם- לדאוג לך ולעובר.
 
שיהיה בהצלחה!!! ושתזכי להמשך הריון תקין שיסתיים בידיים מלאות,
שירה.
 
לצפיה ב-'מעקב הריון בסיכון ובעיית זמינות של הרופא - התייעצות'
מעקב הריון בסיכון ובעיית זמינות של הרופא - התייעצות
12/10/2018 | 20:56
7
237
היי, אשמח לשמוע מנסיונכן.
 
אני אחרי לידה שקטה בחודש שישי ולא מעט חודשי בדיקות וטיפולים שעברנו אחריה, עד לתוצאה חיובית בבדיקת ההריון. בתחילת השבוע הייתי אצל רופא הפוריות שלי לבדיקת דופק ומעכשיו הוא אמור להישאר רופא מעקב ההריון, בתקווה להמשך תקין הפעם...
עקרונית, בבדיקות והייעוצים שאחרי הלידה, הודיעו לנו שההריון הבא יוגדר כהריון בסיכון ואפילו הפנו אותנו בזמנו לפגישה עם רופאת ההריון בסיכון של המרפאה, אבל הרופא לא הזכיר את הנושא בבדיקת הדופק ואני לא חשבתי על זה באותו הרגע... 
ועכשיו לשאלות :) 
1. האם מישהי יודעת מתי מתחילים מעקב הריון בר סיכון, אם ההריון מוגדר ככה מלכתחילה? 
2. הזמינות לתורי הפוריות אצל הרופא היתה מאתגרת, אבל מסתבר שעכשיו כשהפכתי למטופלת מן המניין, המצב חמור משמעותית... אמנם יכניסו אותי בין תורים לפי טווחי הזמנים שהרופא מגדיר, אבל התורים הם באמצע היום בזמנים שיגרמו לי להפסיד עבודה וזה מאוד בעייתי מבחינתי (גרה רחוק מהעבודה, אז לצאת באמצע היום זו לא אופציה). אני כבר די קשורה לצוות המרפאה וסומכת על הרופא, אבל שוקלת ברצינות לעזוב לרופא זמין יותר שלא יסבך אותי עם מקום העבודה... אציין שמבחינת התייעצויות וכו', האחיות זמינות ועוזרות, רק התורים בעייתיים מאוד. 
3. ידוע לכם האם המעקב של ההריון בסיכון מחליף את מעקב ההריון הרגיל של רופא הנשים?  
 
כמובן שמה שהכי חשוב לי אחרי כל מה שעברנו זה שיהיה בסדר הפעם... לכן, חשוב לי שהרופאים שאלך אליהם יהיו מקצועיים ומעולים. מצד שני, גם הזמינות חשובה לי כי יש לי לא מעט חששות ודאגות גם בלי שאצטרך להתמודד עם בעיות זמינות התורים של הרופא ואתגרים מול מקום העבודה. 
 
אשמח מאוד לעצתכן (ואולי גם להמלצות על רופאי כללית למעקב / מעקב בר סיכון באיזור השרון או ת"א...). 
 
תודה רבה!
לצפיה ב-'לא ממש תשובה'
לא ממש תשובה
13/10/2018 | 13:39
6
120
קודם כול, משתתפת בצערך. נשמע נורא ואיום, החברות פה מכירות טוב ממני את השלב הזה. אני לא הגעתי אליו מעולם, אבל אחרי אבדנים רבים והתמודדות עם קופ"ח כללית, עברתי לרופא פרטי. אני חושבת שנשים אחרות פה גם מטופלות אצלו (שמו פרופ' שלי מזעקי-טובי). זה יקר, אבל במידה רבה הזמינות שלו היא משמעותית ללחץ שמלווה הריון בסיכון. הוא מומחה להריון בסיכון ומקבל בשעות הגיוניות לאישה שעובדת וכשאין צורך להגיע אליו בשביל משהו שגרתי, הוא זמין באימייל ובנייד ולכן גובה רק כשאת מגיעה אליו.
 
בכללית בתל אביב מקבל אמנון בוצ'ן שהוא אמור להיות טוב. לפני חצי שנה קבעתי תור חודש מראש והגעתי אליו לקבל מרשמים ולמיטב ידיעתי גם מלווה הריון בסיכון (גם הוא, כמו כולם, מקבל באופן פרטי). פשוט הזמינות בקופה הזאת היא  נוראית.
תצליחי! מחזיקה לך אצבעות
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
14/10/2018 | 20:24
5
73
תודה על התשובה, מצטערת לשמוע שנאלצת להתמודד עם כמה אובדנים ומחזיקה אצבעות להמשך דרך קלה ומוצלחת... 
וכן, בחודשים שחלפו, כשטורטרנו בשביל כל הבדיקות והייעוצים שנשלחנו אליהם, גילינו שמצב התורים בכללית הוא רע מאוד ושכדי למנוע טרטור כשגם ככה אין כוחות, עדיף פשוט לשלם לפרטי... קיוויתי שלפחות בשלב מעקב ההריון, בתקווה שיהיה ממושך, לא נצטרך לשלם לפרטי - אבל אולי זה באמת הפתרון המתאים. 
אשמח לדעת סדרי גודל מבחינת עלויות לתורי מעקב הריון (אפשר גם בהודעה פרטית כמובן). 
אני יותר לחוצה ופסימית בהריון הזה (ואני רק ממש בהתחלה), אז יש לי תחושה שאלך להיבדק לעיתים תכופות יותר מבהריון הקודם שבו הייתי רגועה יחסית לצערי... 
 
תודה רבה, המון הצלחה ורק טוב!
לצפיה ב-'כמה שאלות-'
כמה שאלות-
15/10/2018 | 07:39
1
89
1.האם ידוע מה קרה בהריון ההוא שנפסק בחודש שישי?
2.אולי פספסתי את זה בתיאור שלך- באיזה שבוע את כעת?
3.אני רוצה שוב להבין- יש לך רופא שיכול לקבל אותך למעקב הריון בסיכון, אבל הבעיה היא נושא התורים אליו? 
 
שירה דוד 
 ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז. 
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

 
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
17/10/2018 | 19:11
62
היי שירה,
כמה פרטים בהמשך למה ששאלת: 
1. ההריון הקודם הסתיים בגלל ירידת מים מוקדמת, ההערכה היא שזיהום גרם לכך. 
2. בשבוע 7, בתקווה שהכל עדיין תקין מאז בדיקת הדופק בתחילת שבוע 6...
3. יש לי רופא פוריות שליווה אותי בטיפולים מאז הלידה השקטה. הוא גם רופא ליווי הריון ואמור להמשיך ללוות אותי להבנתי ממנו, אבל אין אפשרות לקבוע אליו תורים בשעות סבירות שיתאימו עם העבודה שלי. לא בחרתי עדיין רופא הריון בסיכון שילווה אותי, אני לא יודעת ממתי המעקב איתו אמור להתחיל והאם זה בנוסף לרופא מעקב ההריון הרגיל... יש רופא הריון בסיכון שהיינו אצלו להתייעצות לפני ההריון, גם הוא דרך הקופה ועם בעיות תורים. 
 
לצפיה ב-'לגבי עלויות'
לגבי עלויות
15/10/2018 | 19:25
2
82
אני רק יודעת כמה שילמתי למזעקי בפגישה הראשונה שהייתה עוד לפני ההריון הרביעי. מאז לצערי לא הגעתי לשלב של מעקב הריון בסיכון. תיקשרתי איתו באימייל ובווטסאפ והוא דיבר איתי בטלפון ושלח לי מרשמים.
בכל פעם שהייתי צריכה רק אולטרסאונד (בגלל כאבים או דימום) הוא אמר שחבל לבוא ולשלם סתם ואם אפשר למצוא מענה במיון של הכללית אז זה חוסך.
הייתי מתקשרת למרכז בריאות האישה באחימאיר בשבע וחצי בבוקר וקובעת תור לאותו היום, אבל שוב, זה רק עד אחת וחצי.
מאמינה שאם תבחרי רופא פרטי הוא יסביר בעצמו איך הוא מתנהל. רובם זמינים מאוד.
יאללה, מחזיקה לך אצבעות וגם בלב
 
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
17/10/2018 | 19:19
1
59
תודה רבה על המידע! הוא נשמע כמו רופא לעניין. אנסה לבדוק לגבי עלויות של מעקב פרטי ואז אקבל החלטה. בינתיים אני בעיקר עסוקה בלהיות בלחץ עד הבדיקה הבאה...
 
מחזיקה לך אצבעות ומקווה מכל הלב שתכירי גם את השלבים המאוחרים בהקדם, עם סיום מאושר ביותר בתום תשעה חודשים 
לצפיה ב-' בהצלחה'
בהצלחה
18/10/2018 | 19:14
18
לצפיה ב-'איך מתמודדים?'
איך מתמודדים?
14/10/2018 | 12:28
2
313
8 שנים של ניסיונות כושלים להביא ילד שלישי לעולם...
לאחר שנתיים, הריון ראשון ספונטני שנגמר בשבוע 6.
שלוש שנים אחרי כן, לאחר 3 הזרעות, 7 IVFים ואין ספור אכזבות, כנגד כל הסיכויים היה הריון ספונטני נוסף שנגמר בלידה שקטה בשבוע 22 כאשר כל הבדיקות כולל מי שפיר יצאו תקינות...
והיום, שלוש שנים מאז האירוע, אני כבר בת 45 בהריון ספונטני נוסף שבוע 9 על קלקסן ואספירין... מפחדת להיקשר או להרגיש.  
אני מודעת לעובדה שההודעה קרה וללא הרבה רגשות כפי שהייתי נוהגת לעשות בעבר... אבל אני פשוט ברגע שכזה ורק צריכה לדעת שהכל ייגמר בסדר.

הזמן לא זז והבחילות הנוראיות האלו גם לא עוזרות...

מה עושים?

לצפיה ב-'מצטערת לבשר לך'
מצטערת לבשר לך
14/10/2018 | 13:16
204
שאין מה לעשות. ממש אין מה לעשות. חוץ מלחכות. הריון לוקח את הזמן שלו - אמן שזה שלך יחזיק 9 חודשים מלאים - שהם 288 ימים - שאת כל אחד ואחד מהם תצטרכי לעבור - מבלי לדעת שהכל ייגמר בסדר - פשוט כי אין אף אחד בעולם שיכול לתת לך וודאות כזאת.
פעם מזמן כשהרית וראית 2 פסים על מקלון חשבת (וידעת, לצורך העניין) ששני הפסים האלה יתגלמו בתינוק מתוק. משנלקחה ממך התמימות לא ניתן להשיב אותה עוד. ושני הפסים מבשרים בעיקר על גל עצום וארוך של חרדות. שאולי יתממשו ואולי לא. הלוואי שלא.
מאחלת לך שתישארי איתנו פה עוד 29 שבועות. לגבי הפחדים והחרדות אין לי עצה. אישית נרגעתי רק אחרי שילדתי. לא שהחרדות שלי שמרו עליה, חלילה, אלא שלא ידעתי איך להיפטר מהן. אז הן פשוט ליוו אותי עד הסוף.
לצפיה ב-'טוב, בואי נגיד שהרווחת מאוד ביושר'
טוב, בואי נגיד שהרווחת מאוד ביושר
14/10/2018 | 19:26
150
את הזכות להיות חרדתית.
עברת דרך כה ארוכה וקשה ומיוסרת עד ההריון הנוכחי, שאין זה פלא שזה מצבך. 
ההודעה בכלל לא קרה, אלא מעבירה בצורה הכי ברורה את התחושות המוצדקות שלך.
מה עושים?- 
1.מעסיקים את עצמך כמה שיותר, בדברים שעושים לך טוב.
2.מנסים כמה שיותר לחיות את חיי השגרה.
3.חיים מבדיקה לבדיקה, מיום ליום, משעה לשעה. 
4.נמצאים במעקב אצל רופא/ה מקצועי ואמין.
5.לפעמים יש גם צורך בליווי ותמיכה מקצועיים לצורך אחזקת הנפש...ולעיתים גם יש צורך בטיפול תרופתי נוגד חרדה. 
 
כולי תקווה שההריון הנוכחי יהיה תקין ויסתיים בידיים מלאות
 
שירה דוד 
 ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז. 
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

 
לצפיה ב-'אוףף מתבלטת מי עושה חיסון שפעת? שעלת בטוח אני יעשה...'
אוףף מתבלטת מי עושה חיסון שפעת? שעלת בטוח אני יעשה...
10/10/2018 | 18:42
7
56
לצפיה ב-'בזמנו- עשיתי, וזו היתה ההמלצה הגורפת של כל הגורמים הרפואיים.'
בזמנו- עשיתי, וזו היתה ההמלצה הגורפת של כל הגורמים הרפואיים.
10/10/2018 | 19:01
2
39
לצפיה ב-'אגב, אני מתחסנת כל שנה, וגם הילדים ובעלי. '
אגב, אני מתחסנת כל שנה, וגם הילדים ובעלי.
10/10/2018 | 19:01
1
26
לצפיה ב-'ולמה אוף? טוב שיש חיסונים!'
ולמה אוף? טוב שיש חיסונים!
10/10/2018 | 19:02
20
לצפיה ב-'נשים בהריון הן בקבוצת סיכון לסיבוכי שפעת'
נשים בהריון הן בקבוצת סיכון לסיבוכי שפעת
11/10/2018 | 00:10
2
100
ממש מומלץ להתחסן. החיסון בטוח לאם ולעובר
לצפיה ב-'תודה הרגעתם אותי אני יעשה...'
תודה הרגעתם אותי אני יעשה...
12/10/2018 | 17:56
1
15
לצפיה ב-'אתמול הלכנו כולנו להתחסן:) רק בריאות!'
אתמול הלכנו כולנו להתחסן:) רק בריאות!
12/10/2018 | 18:34
17
לצפיה ב-'אני מתחסנת קבוע כל שנה'
אני מתחסנת קבוע כל שנה
14/10/2018 | 10:14
64
לוקחת איתי את כל המשפחה. תמיד. כמובן גם בכל הריון. אל תזלזלי בשפעת. היא מסוכנת יותר מכפי שהיא נתפסת. רק בריאות!
לצפיה ב-'נועההההה = מברכת ומגיבה'
נועההההה = מברכת ומגיבה
09/10/2018 | 14:42
1
221
קודם כל - מזל טוב מכל הלב על הלידה השמחה של לבך.
ועכשיו מתייחסת למה שכתבת.
מועקה בקשר עם ליבי. היפרמות החוטים. מרחק.
 
שיעור בחשבון פשוט - בכור בן 5, הריון מלא עם רואי, 2 אובדנים בטרימסטר ראשון, ליבי, הפצפונת = 4 הריונות מלאים + 2 הריונות חלקיים בחמש שנים. מרוץ ילודה שלא יבייש אף חרדית בת 28. אלה המון המון הורמונים לגוף. זה מרוץ שלמרות שכמובן מעורבת בו הנשמה, הכמיהה האדירה ונשיאת ההריון על שלל תסמיניו - מעצם היותו מרוץ הוא נוטה לגלוש לפסים פרקטיים, להתעסקות עם הכאן והעכשיו (כי כשיש הריון הוא הרי הדבר הכי הכי חשוב, ולא הרגשות שאפשר רגע להניח להם).
משנעצר המרוץ - במקרה הזה בלידה שמחה - עולים וצפים כל הרגשות שהשתהו קצת. ואצלך סאת האובדנים בהחלט גדושה, מאד, וליבי נולד לתוך אמא אחרת מאד, וכשהיה תינוק קטן למדי הרית שוב - וזו לא רק את - כשיש הריון הוא הכי הכי חשוב - וכמובן גם מאד מאד מעורר חרדה וגורם לעשות מאמץ אדיר לשמור עליו ככל הניתן - גם במחיר התרחקות פיזית מתינוק קטן (לא להרים). ועכשיו כשהוא בערך בן שנתיים הוא עדיין קטן מאד ועדיין זקוק מאד.
 
בעיני נתת לו את המתנה הכי הכי גדולה - אחות קטנה - וגם אם נאלצת להיות אמא קצת מרוחקת (למשל, לא להרים אותו), וגם אם עכשיו את מתמרנת בין תינוקת פיצית לפעוט שובב (בעיני זה השילוב הכי הכי קשה - מנסיון) - ולפעמים את מרגישה שאת מקפחת/מזניחה/פוגעת -
נותנת לך את העצות ששומרות על השפיות שלי כאמא -
 
א. את עושה הכי טוב שאת יכולה בכל רגע נתון. גם אם איבדת את הסבלנות. גם אם הם אוכלים זבל לארוחת ערב. גם אם את מרגישה רחוקה מאחד הילדים. גם אם יש תמורות בקשר כל הזמן ועד שאת מתאזנת למקום חדש הילד כבר זז למקום אחר.
ב. אין מתנה גדולה יותר מאחאות. גם במחיר של דלדול האנרגיה ההורית (חלילה לא מתכוונת להזנחה). אחים יודעים לתת אחד לשני משהו שונה ואחר ממה שהורים יכולים, והם ייתנו את זה אחד לשני גם כשלא נהיה כאן.
ג. הם גדלים. חלוקת הקשב תהיה אחרת. תינוק בן יומו לא דומה לתינוק זוחל בן שנה+, שבתורו שונה מאד מילד בן שלוש. ואת תגדלי איתם ותמצאי את המקום שלך כל פעם מחדש.
 
 
לצפיה ב-'אוי, אין לך מושג כמה הייתי צריכה את זה'
אוי, אין לך מושג כמה הייתי צריכה את זה
14/11/2018 | 12:21
25
קראתי לפני כמה ימים כבר, אחרי יום בלתי נסבל בעליל (בו אכלנו זבל כמובן :), אהבתי ) אבל לא היתה שניה לענות אפילו
הרגשתי שאת ממש רואה ומדייקת את המצב, והתנחמתי כל כך
אז תודה! תודה! תודה!
זה היה כמעט כמו לצאת ממסאג' טוב.. כל המתח שלי נמס
אני בטח אחזור מדי פעם לקרוא ולקבל כוחות
 
 
לצפיה ב-'מבולבלת... אשמח לעזרה'
מבולבלת... אשמח לעזרה
03/10/2018 | 09:49
2
263
יש לי שני ילדים. בעבר שני אובדים, אחד מהם גרידה לפני חודשיים. מיד לאחר הוסת הראושנה נקלטתי. בדיקת הריון חיובית לפני שבוע. במהלך השבוע היו לי מספר מועט של הכתמות. ממש כמה טיפות חומות בהירות. ביום שני בערב הרגשתי שהן קצת מתרבות ומרב סטרס נסעתי למיון. שם לא נצפה שק. חשוב לציין שעל אף שמועד הוסת האחרונה הוא 27.8 אני יודעת שהיה לי ביוץ מאוחר. בסביסות ה 18.9. בטא במיון 1010. מיד עלה חשד להריון חוץ רחמי ואשפזו אותי. למחרת בטא 1200. כלומר ב-12 שעות עלתה יפה. בבוקר אתמול בדקה אותי רופאה בכירה אחראית על מכון האולטרסאונד ושללה הריון חוץ רחמי. אבל בכל זאת לא ראתה שק. אמרה שמכיוון שהבטא בעלייה היא ממליצה להמתין. שוחררתי הביתה ואני אמורה לשוב למיון מחר לבדיקה חוזרת. בינתיים ללא הפרשות כלל. האם עדיין יש סיכוי להריון תקין? אחד הרופאים אמר לי שעם בטא 1200 לפעמים לא רואים שק אבל... מה דעתך? מישהי נתקלה במצב כזה?
תודה
לצפיה ב-'אז'
אז
04/10/2018 | 11:43
1
131
היום בבדיקה נצפה שק הריון קטן ואפילו שק חלמון קטן. בטא הוכפלה... :)
בינתיים אפשר לנשום לרווחה...
מסתבר שוב שצריך סבלנות ולא תמיד ערכי הבטא וכל המדדים האובייקטיבים מתאימים לכל הריון.
 
לצפיה ב-'נכון, צריך סבלנות. אין ברירה. מקווה עבורך לטוב'
נכון, צריך סבלנות. אין ברירה. מקווה עבורך לטוב
05/10/2018 | 08:54
30
לצפיה ב-'הודעת לידה קצת אחרת'
הודעת לידה קצת אחרת
30/09/2018 | 11:21
13
364
לפני שבוע וקצת ההריון הסתיים בשלום ונולדה לנו בת . הלידה היתה מהממת, תוך שעתיים מרגע שפקעו המים בפתיחה של שלוש בקושי, ילדתי, הצלחתי לקבל את הצירים בטוב, ואפילו לא נזקקתי לאפידורל.
 
הפעם זה היה קשה אחרת, הילד שנולד אחרי האובדן, היה בן שנה וקצת בסך הכל כשנכנסתי להריון הזה, ובעצם מאז קצת קצת התחלנו להפרד, כנגמר לי החלב, כשכבר לא יכולתי להרים אותו..
 
(יש לי בן בכור, בן 5, אחריו היה את רואי, שנפטר בשבוע 41 מסיבה לא ברורה, אחריו שני אובדנים בטרימסטר ראשון,אחריו נולד ליבי, בן שנתיים ועכשיו נולדה בת)
 
והוא נסוג מול זה, וזה שבר לי את הלב.. אני כותבת ובוכה דמעות שמנות כאלה.. מאז הלידה לא היה ממש רגע לבד כדי להיות עם עצמי.. ולהבין.. שהפעם זו לא אותה אופוריה שהיתה כשהוא נולד, שעכשיו ההגעה שלה היא גם אובדן של חלק מהיחסים שהיו לי איתו, ואיכשהו זה בלתי נסבל עבורי
ללידה התאשפזתי לכמה ימים עד שהצלחתי ללדת. עם כולם התלוצצתי שהזרז ללידה היה ליבי, הבן הצעיר, שזה שידעתי שכל כך קשה לו ההעדרות הלא מובנת הזו שלי, וההעדרות החלקית של אביו שבא והלך - עד שהסכמתי שיפקעו את המים, גם כשלא היו תנאים אידיאליים ללידה. עכשיו אני מבינה כמה זה עמוק, הכאב הזה על מה שקורה ביננו.. שהסכמתי מבחינתי להפקיר את הגוף שלי ולהגיע ללידה מאוד קשה ומסוכנת.. ומאז הלידה הוא לגמרי פנה אל אביו, ואני מסתובבת בבית עם לב שבור, כמובן שמשאירה את זה לעצמי, ואומרת לעצמי אינסוף מילות נחמה כדי לאפשר לו להיות במקום ילדי, שנפגע וונוטר, אבל בפנים אני מוכת כאב.. ומבינה שחלק מהאובדן, מכל הכאב שלו, גם נמצא ביחסים שלי עם ליבי,  בקווים החזקים האלה שמחברים אותי אליו, שכשהם נפרמים אני מתחילה לדמם..
 
ושאפילו זה שנולדה לי בת, הדבר שכל כך ייחלתי לו, מתעמעם.. איך זה יכול להיות ???
אני בכלל לא בטוחה שזה לגיטימי לכתוב פה את כל זה, שזה לגטימי להרגיש ככה.. אני יודעת שיש לי המון, ושאני צריכה להודות על כך בכל נשימה שלי.. אני יודעת.. ומרגישה שבורה..
 
לצפיה ב-'מזל טוב, יקירתי'
מזל טוב, יקירתי
30/09/2018 | 12:25
147
קראתי פעמיים את מה שכתבת, כדי להבין את כוונתך. 
לידה של תינוק תמיד גורמת לערעור הסדר הקיים בבית, ולצורך בארגון מחדש. אני מתכוונת כמובן גם לארגון במובן של ההתארגנות היום-יומית, וגם לארגון המשפחתי, הנפשי, הרגשי- של כולם. 
תמיד קיימת תקופה של הסתגלות של כולם לסדר העולמי החדש. ומדובר על תקופה- לא שבוע, לא שבועיים, אלא לרוב של מספר חודשים. 
ועל כל זה, נוסף אצלך גם הנושא של ההתמודדות עם האובדן של רואי, והיחסים שלך עם ליבי שמושפעים מהאובדן הנוראי.  
אה, כמובן- אי אפשר גם לשכוח את הנושא ההורמונאלי וה"בייבי בלוז" הידוע והנורמטיבי. 
 
אז לאט לאט. צעד אחר צעד. ברגישות ובתבונה. הכאוס הרגשי שאת נתונה בו כרגע מכביד מאוד ומקשה מאוד, אך זוהי ככל הנראה הדרך שאת צריכה לעבור. 
הקווים החזקים שמחברים אותך לכל אחד מילדייך לא ייפרמו.
יכול להיות שתזדקקי לסיוע חיצוני כלשהו, יכול להיות שתוכלי לעבור את התקופה הקרובה ולאחריה בכוחות עצמך. שימי לב האם התחושות שלך הללו משתנות ומשנות פניהן עם הזמן. 
 
שירה. 
 
 
 
שירה דוד 
 ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז. 
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

 
לצפיה ב-'והתנצלות..'
והתנצלות..
01/10/2018 | 13:32
1
144
כל כך התחרטתי על מה שכתבתי.. אני מתנצלת בפני כל מי שקראה ומקווה שלא גרמתי למישהי להרגיש שהמקום פה לא בטוח, כי מלא בטרוניות ששייכות לעולם שבחוץ
סערה נפשית כזו או אחרת, אני מכירה במזלי הטוב
ומאחלת לכולן פה, שהריונן ייסתיים בשלום
לצפיה ב-'הכל בסדר. זכותך להוציא את אשר על ליבך'
הכל בסדר. זכותך להוציא את אשר על ליבך
01/10/2018 | 17:32
30
לצפיה ב-'כבר כמה חודשים'
כבר כמה חודשים
01/10/2018 | 19:46
1
175
שאני נכנסת לכאן כל כמה ימים כדי לראות אם יש עדכון ממך או מצומבה.
 
מזל טוב יקרה 
אל תתנצלי על כך שכתבת את מה שכואב לך.
מאחלת לך שכולכם תתרגלו להרכב המשפחתי החדש, שכל אחד ימצא את מקומו ושכולכם תרגישו בבית.
 
בשעה טובה ומוצלחת 
לצפיה ב-'נעים לשמוע שאת שם'
נעים לשמוע שאת שם
02/10/2018 | 11:24
94
מקווה כל כך בשבילך..
לצפיה ב-'מזל טוב, יקירה !'
מזל טוב, יקירה !
02/10/2018 | 10:03
1
83
והכל לגיטימי. כל הרגשות שלך הם לגיטימיים.
שמחה בשבילך. 
וכמו שאת רואה, גם דברים הכי שמחים ומאושרים בטבע, כמו לידת תינוקת מקסימה, גם יכולים להוציא מאיזון משפחה שלמה.
אבל לאט לאט, עם הזמן, איזון יחזור ...
המון חיבוקים ותמשיכי לשתף,אם בא לך.
לצפיה ב-'תודה..'
תודה..
03/10/2018 | 23:17
16
לצפיה ב-''
02/10/2018 | 10:03
2
118
קודם כל מזל טוב
כיף שאת אחרי, שעבר בטוב ובקלות, כיף שילדת בת כמו שביקשת לעצמך וכיף שאת כבר בבית.
 
מבינה כ"כ את הכאב והצער על היחסים הנפרמים מעט עם התינוק שבבית (כי הרי הוא עדיין תינוק בעצמו).
אין לי עוד הרבה נסיון, אבל בהרגשה שלי, יש קשר מאד מאד מיוחד עם ילד קשת, כזה שמגיע אחרי הידענו אובדן עצום והלב והנפש והגוף כמהו לו בלי סוף.
ובכללי קשר בין אמא לתינוק הוא סמביוטי כ"כ, קשה מאד כשהוא משתנה והסמביוזה הזו נפרמת אט אט.
אצלכם זה קרה די מהר והוא עוד כ"כ קטן והרגשת האובדן של הסמיוזה המושלמת איתו כ"כ מובנת לי וכ"כ מזדהה איתה - אמנם טרם זכיתי לעבור הריון מלא מאז זיו וודאי לא ללדת עוד ילד ועדיין כבר מס' הריונות ושמירות ואובדנים שעברו עלינו ופרמו מעט את הסמביוזה המושלמת שהיתה ביני ובינו כל פעם מחדש (כי הוא הרגיש משהו מיידית כמעט כל פעם וכי הייתי צריכה להישמר ולא להרים והרגשתי הרבה לא טוב והרבה עצב....), בכל אלו הוא פנה והתקרב יותר לאבא והתרחק מעט ממני והלב נשבר.
התקווה כל פעם להריון מלא ולילד נוסף, לוותה אצלי בכל פעם מחדש בהמון חרדה וכאב ידוע מראש על הריחוק שיהיה ביני לבין זיו.
יכולה כן לשתף - שבכל פעם עבדתי מאד קשה והצלחתי לשקם את הסמסיוזה שלנו.
עדיין מעט שונה, כי גם הוא כבר איבד את התמימות על אמא שזמינה לו כל הזמן ובכל דבר וכל יכולה ועדיין....
גם אצלכם, אני בטוחה שתצליחי להתקרב אליו שוב. אולי זה לא יהיה בדיוק כמו לפני הבת שנולדה, אבל זה יהיה טוב וקרוב ושונה.
 
מאמינה שיש ממש מקום לאפשר לעצמך את הכאב הזה ואת הבכי הזה כרגע.
כולכם יחד עוברים אירוע משמח מאד של הגדלת המשפחה וגם שינוי עצום ואובדן של המשפחה שהייתם לפני כן בעצם.
 
לצפיה ב-'את הבנת בדיוק את כל המורכבות.. '
את הבנת בדיוק את כל המורכבות..
03/10/2018 | 23:38
1
96
לפעמים לא הבינו מה אני רוצה כשסיפרתי שההריון זה היה כבר צעד אחד החוצה, כולם מתייחסים רק לכמה זה טוב, אבל משהו ייחודי באמת אובד.. משהו כל כך יקר.. אחרי שקראתי את מה שכתבת לי חשבתי שעבורי, כמו שברגע שאמרו לי שאבדתי את בני השני, מי שהייתי מתה, או חלק ממי שהייתי מת, אז גם כשליבי נולד, אולי גם מי שאני כיום, קצת נולדה. ובעצם אנחנו לאט לאט גדלנו זה לצד זו, כשאני מאוד זקוקה לו, מלאה באהבה שחפשה ילד
ממש השתדלתי לא לשים עליו מטען כה רב, אני לא נוהגת אפילו לקרוא לו ילד קשת, כדי לנסות ולהפחית, אבל מסתבר שיש הרבה דברים שאינם בשלטתי, ושכן, יש לו חתיכת תיק - זה שהחייה את אמא,חתיכת תיק לפצפון כזה
 
הצטערתי לשמוע על האובדנים והקשיים בדרך לילד.ה נוספים - מקווה שלא בעוד זמן רב, יגיע הריון שיסתיים בטוב
 
ותודה על התזכורת - שיש לי יכולת לתקן.. 
 
 
לצפיה ב-'ילדים קטנים הם תמימים וטהורים'
ילדים קטנים הם תמימים וטהורים
05/10/2018 | 10:18
79
וטובים ככ עדיין, כך שתמיד אפשר לתקן איתם למזלנו ❤
 
חיבוק 
לצפיה ב-'הי נועה'
הי נועה
10/10/2018 | 17:11
2
70
קודם כל מזל טוב ענקי!
אני עדיין זוכרת אותך מהמפגש במודיעין ונכנסת לי ללב.
שמחה מאוד להכנס לפה ולקרוא שילדת! אושר.
מזדהה מאוד מאוד עם הרגשות שלך, ילד הקשת שלי היה בן שנה ושבעה חודשים כשאחיו הקטן נולד, היו לנו הרבה רגשות מעורבים, אבל בגדול שמחנו בשבילו שיש לו אח קטן צמוד.
אני מודה, גם בשם בעלי, שיש לנו רגשות מיוחדים כלפיו, הוא ילד מיוחד מאוד ומקסים,
אבל הוא באמת ילד קשת בענן. הוא ישן במיטה קטנה ליד המיטה שלנו בצד של בעלי,
אחיו הקטן בעריסה בחדר והוא כבר בן שנה ו4 חודשים ומעיר אותי בלילה.. ואני מתה להעביר אותם לחדר משלהם ובעלי לא מוכן להפרד ממנו בלילות... הוא רגיל לשמוע את הנשימות שלו! משוגע עליו לגמרי...
בקיצור, זה לא עובר. אבל לגמרי יהיה לו כיף עם אחותו הקטנה. תזכרי שזה זמני.
בהצלחה עם כל ההורמונים והאושר
לצפיה ב-'חייבת לכתוב משהו בעקבות מה שכתבת- לגבי השינה- '
חייבת לכתוב משהו בעקבות מה שכתבת- לגבי השינה-
10/10/2018 | 18:42
156
לגבי השינה עם ההורים- שלא ישתמע פה ממה שאת כותבת, שאם הורים בוחרים לשכן את ילדיהם בחדר משלהם- אז הם פחות אוהבים אותם או פחות קשורים אליהם:). 
כל הילדים שלי, מיומם הראשון בבית, ישנו בעריסה בחדר משלהם. 
זה קשור לאג'נדה הורית, ולא לכמות האהבה והחום שאנחנו מרגישים כלפיהם ומעניקים להם...
 
פשוט אני לא רוצה שנשים שקוראות את הדברים שלך תחשובנה שמשהו לא בסדר בהתנהלות שלהן או בהתקשרות שלהן לתינוק- באם בחרו לשכן את התינוק בחדר נפרד. 
 
שירה דוד 
 ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז. 
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

 
לצפיה ב-'תודה '
תודה
14/11/2018 | 12:23
10
איזה כיף לשמוע ממך
גם אני זוכרת אותך היטב
מבינה אתכם כל כך, הילד.ה שמגיעים אחרי האובדן - זה קשר מאוד מורכב. מעניין שגם אצל בעלך, לא חשבתי על זה קודם..
דש חם
לצפיה ב-'SaarFadida- אנא עדכונים'
SaarFadida- אנא עדכונים
30/09/2018 | 13:35
66
לצפיה ב-'שני פסים '
שני פסים
26/09/2018 | 21:24
2
251
הי יקרות, לרב אני קוראת בפורום אובדן הריון. בקצרה, יש לנו שני ילדים. עברתי לידה שקטה בשבוע 30 לפני 8 שנים ולפני חודשיים עברתי גרידה כיוון שלא היה דופק. קיבלתי מאז מחזור אחד וניסינו שוב. לשמחתי הרבה המחזור איחר והערב עשיתי בדיקה ממש כשחשבתי שהמחזור מגיע. ו... הבדיקה חיובית, שני פסים יפים וברורים. אבל... חצי שעה אחרי הבדיקה הופיעו הכתמות חומות בהירות. ממש כמה טיפות. אני יודעת שאולי מדובר בהשרשה אבל אני פשוט בחרדות משני האובדנים שדווקא בהם לא היה דימום או הכתמות כלל. איך עוברים את זה בשפיות?
תודה יקרות, על זה שאתן כאן
לצפיה ב-'היי וברוכה הבאה'
היי וברוכה הבאה
29/09/2018 | 05:46
1
107
בחיי שאין לי ממש תשובה לשאלה "איך עוברים את זה בשפיות?". 
אני מתארת לעצמי שהתשובה הכי הגיונית שאני יכולה לכתוב לך זה שעוברים את זה יום אחר יום, שבוע אחר שבוע, ולפעמים- גם שעה אחר שעה. 
עוברים את זה מבדיקה לבדיקה, עם הרבה סובלנות עצמית וקבלה עצמית לגבי זה שהחרדות הן חלק בלתי נפרד מהריון אחרי אובדן. 
עוברים את זה עם הרבה תמיכה של הסביבה, ולפעמים גם עם תמיכה מקצועית. 
 
מאחלת לך הריון תקין, שיסתיים בידיים מלאות.
שירה. 
 
 
שירה דוד 
 ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז. 
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
30/09/2018 | 18:07
73
תודה רבה מכל הלב, על תשובתך ועל עצם קיומו של הפורום המדהים הזה.
לצפיה ב-'בטא שקפצה וחששות של הריון אחרי אובדן...'
בטא שקפצה וחששות של הריון אחרי אובדן...
25/09/2018 | 16:48
7
229
אשמח לדעתכן, גם אם היא לא אופטימית או מרגיעה... מנסה לסדר את האפשרויות בראש. 
 
אני כתשעה חודשים אחרי לידה שקטה וטראומטית (הריון שהושג מטיפולים) וההגדרה היא שצריך להמנע ממצב של ריבוי עוברים בהריון הבא שיוגדר כהריון בסיכון. אם יהיה יותר מעובר אחד, ההנחייה של הרופאים היא לבצע דילול. 
 
עברנו כמה סבבי טיפול שלא צלחו ודילגנו על חודשים שבהם היה יותר מזקיק אחד (הזרעות), ורגע לפני שהתייאשנו - בטא חיובית.
בטא ביום 15 - 188, בטא ביום 17 (היום) - 679
 
נקבע לי תור לעוד שבועיים וחצי לרופא לראות דופק. לדבריו אין מה לבוא לפני כן. 
 
בהריון הקודם, עליית הבטא היתה איטית ומדאיגה. הרופא חשד בהריון מחוץ לרחם ואף אחד לא נתן לו סיכוי. איכשהו, אחרי כמה ימים של דשדוש היתה קפיצה משמעותית והכל הסתדר (עד ללידה השקטה שלא היתה קשורה לכל הסאגה הזו שהיתה בהתחלה...)
 
הכנתי את עצמי לעלייה נמוכה גם הפעם, אבל לא הכנתי את עצמי לבטא שקופצת פי יותר מ-3.6 תוך יומיים (והיה רק זקיק אחד)... 
אני חוששת מאוד מהעלייה הזו, בין אם היא מצביעה על הריון לא תקין ובין אם היא מצביעה על תאומים (שדווקא הייתי מאוד רוצה עקרונית, לולא הייתי צריכה לבצע דילול שהוא פעולה קשה שמסכנת את ההריון כולו). 
 
יש הרבה שינויים שאני עושה עכשיו בחיים שלי, אחרי שראיתי שלשים אותם בהולד בגלל נסיונות כושלים להביא ילד לעולם, הופך את הכל למתסכל יותר עבורי.
ואז מרפי שמע על זה, הבין שהכל בדיוק הוחלט ונסגר, והחליט להתערב. אז אני אמנם שמחה מאוד שהבטא חיובית, אבל חוששת מהתזמון ומודאגת מהקפיצה הזו בבטא...
 
מה דעתכן? יש סיכוי טוב להריון תקין של עובד בודד? הגיוני שהמחשבה על להמתין עוד שבועיים וחצי (שבוע 7?) עד לבדיקת רופא ראשונה, מטרידה אותי אחרי כל מה שעברנו? 
 
סליחה על אורך ההודעה... אשמח לתגובותיכן. חג שמח! 
לצפיה ב-'אי אפשר לבאמת לדעת'
אי אפשר לבאמת לדעת
26/09/2018 | 00:51
1
93
מה שנשאר - להחזיק אצבעות יחד איתך ולהתפלל לעובר מושלם אחד.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
26/09/2018 | 20:52
71
מייחלת להמשך תקין ורגוע הפעם... 
לצפיה ב-'תשמעי אנחנו באותו סיפור....'
תשמעי אנחנו באותו סיפור....
26/09/2018 | 11:42
4
138
גם אני אחרי לידה שקטה וכואבת... 
הלכתי לרופא פוריות ואמרתי לו שיעזור לי להיקלט כמה שיותר מהר כי אחרי האובדן היה לי קשה נפשית והרגשתי ריקנות שרק הריון יוכל לרפא.
באמת הצלחתי להיקלט בזכות הרופא שעשה לי מעקב זקיקים ונתן לי נרות פרוגסטרון אבל מאז אני חווה טלטלה רגשית מטורפת, בהתחלה הבטא הייתה אצלי נמוכה (63) ואז היה קצת דימום אז במוקד הרופא נשים אמר שלדעתו זה הריון לא תקין וכדאי לבדוק הכפלת בטא ובאותו יום (שלושה ימים אחרי הבטא הראשונה) קיבלתי תוצאה של 433 והייתי בשוק כי באמת לא ציפיתי, 4 ימים אח"כ בבטא נוספת יצא לי 4111, עכשיו כל ההיסטריה שלי הייתה האם זה תקין או לא, הרופא פוריות (שהוא מומחה בתחומו) אמר לי שזה בסדר ולא ממש הדאיג אותו. אמר שהעיקר שיש לפחות הכפלה, ויכול להיות גם יותר מהכפלה ועדיין עובר אחד.
בינתיים מאז היה לי דימום נוסף והלכתי למוקד שם ראו שק הריון ושק חלמון וטרם נצפה עובר (הייתי בשבוע 5+2) הרופאה במיון אמרה שזה בסדר לשלב הזה ויכול להיות שבעוד כמה ימים נראה עובר + דופק. אז לגביי ההמתנה לשבוע 7, אולי באמת כדאי לך להמתין קצת כי לפני זה את יכולה לראות כמו במצב שלי רק שק חלמון ואולי אפילו קוטב עוברי אבל בלי דופק ואז מתחילים להילחץ ולחשוב שלילי (כמו במקרה שלי כרגע שאין עוד קוטב עוברי וזה מוסיף לי דאגות נוספות על ההריון הזה שגם ככה לא התחיל רגוע).
בקיצור, לא יודעת להגיד אם זה מצביע על הריון תקין או לא אבל יכולה רק להגיד שהרופא אמר שאין חוקיות והקפיצות יכולות להיות יותר מפי 2 וזה בסדר.
מחזיקה לך אצבעות שיעבור תקין ובקלות בלי הרבה דאגות ומתח...
בהצלחה!
לצפיה ב-'מחזיקה לך אצבעות'
מחזיקה לך אצבעות
26/09/2018 | 21:02
3
81
מצטערת לשמוע על הימים שעוברים עלייך, מתסכל שהדברים לא פשוט עוברים חלק ורגוע לשם שינוי. תמיד מפתיע אותי איך לפעמים אצל אחרות זה מסתכם בשני פסים שמבחינתן שווי ערך לתינוק בריא שיוולד בעוד כמה חודשים ואצל מי שנאלצה לחוות סיפור אחר בעברה - הכל הרבה יותר מלחיץ ופסימי... 
 
שמעתי על לא מעט הריונות שהתחילו עם דימומים קלים והסתיימו בטוב ועל הרבה מקרים שבטא לא עלתה לפי הספר והסתדרה בסוף (כמו שקרה גם אצלי, בהריון הקודם). 
 
שאלתי היום שוב את האחות לגבי הקפיצה שהיתה אצלי, לטענתה קורה לפעמים שיש הכפלות כאלו גם עם עובד יחיד ושבגלל שהיה זקיק אחד היא מאמינה שיהיה בסדר. אני כמובן חושבת על עוד הרבה תרחישים אופטימיים פחות, אבל בוחרת לנסות ולהקשיב לה - כי גם ככה רק הזמן יגיד וזה לא בשליטתי כרגע...
 
האם גם אצלך דובר על דילול במקרה של ריבוי עוברים? מה גרם ללידה השקטה? (רק אם את רוצה לשתף כמובן...). אצלי בגלל שזו היתה לידה מוקדמת, זו ההנחייה הרפואית שקיבלנו. 
 
מחזיקה אצבעות שהכל יסתדר על הצד הטוב ביותר!
לצפיה ב-'היי וברוכה הבאה'
היי וברוכה הבאה
29/09/2018 | 05:54
2
50
כמובן שאין לי תשובות חד משמעיות, אבל בהחלט נשמע הגיוני מה שהאחות אמרה. מקווה איתך להריון תקין, עם עובר תקין, וסוף נפלא.
 
שירה. 
 
שירה דוד 
 ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז. 
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

 
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
30/09/2018 | 21:37
1
78
הקפיצות ממשיכות, היום (שבוע 5+0) הבטא כבר כמעט 6000... נצפה שק הריון בתוך הרחם, מניחה שזה מעודד מעט. מחכה לבדיקה הבאה ומקווה לטוב. 
לצפיה ב-'מקווה לעדכונים חיוביים גם הלאה'
מקווה לעדכונים חיוביים גם הלאה
30/09/2018 | 22:00
25
לצפיה ב-'יש מה להילחץ מקפיצות בטא גדולות מדי?'
יש מה להילחץ מקפיצות בטא גדולות מדי?
21/09/2018 | 10:26
4
169
היי, אז אני אחרי 2 אובדנים וכנראה שאובדן התמימות בהריונות נשאר לנצח...
ביום אחרי ביוץ 12 בבדיקת דם קיבלתי תוצאה של בטא 63, שמחתי ובמקביל קצת חששתי שזה מעט מדי.
ביום ראשון הופיע דימום מועט ביותר אבל שהצליח להלחיץ אותי, הלכתי למוקד נשים ושם הרופא אמר שהבטא נמוכה וזה בטח הריון לא תקין, התבאסתי אבל קיוותי שאולי בדיקת בטא נוספת תוכיח לי אחרת, הוא גם אמר לי לחזור לבדיקת בטא נוספת לבדוק אם תקין או שזה בירידה.
להפתעתי הבטא עלתה והכפילה את עצמה כמעט פי 4 תוך 3 ימים ועלתה ל 433 (63 ביום חמישי ובראשון 433), נרגעתי קצת אבל כמובן שהמחשבות המשיכו לרוץ לי בראש והרגשתי שאני חייבת לעשות עוד בדיקה נוספת כדי להירגע ולראות שזה מתפתח תקין, ביום חמישי (אתמול) עשיתי בדיקה נוספת ויצא 4112, שזאת הכפלה שוב של כמעט פי 2 ליום (אמור להיות הכפלה של 2 ביומיים).
אני לא יודעת אם זה בגלל בדיקות מיותרות שאני עושה או בגלל יותר מדי מחשבות פסימיות אבל נלחצתי מזה והתחלתי לקרוא בגוגל, כמובן שהגעתי לכל האופציות המפחידות ונלחצתי ממולה חלקית.
דיברתי עם הרופא בטלפון, הוא אמר שזה אולי יותר מעובר אחד, הזכרתי לו שבמעקב זקיקים היה רק זקיק אחד מוביל אז הוא אמר שאבוא אליו עוד שבוע לעשות א.ס.
שאלתי אותו על מולה חלקית, הוא אמר שלא כדאי לי להיכנס לסרטים מיותרים... אבל אני כמובן עדיין לא רגועה.
ולמה אי אפשר כבר לקבל הריון רגוע ושקט? אוף מתסכל והייתי חייבת לפרוק.
אם למישהי יש דרך להרגיע אז אשמח ממש.
תודה למי שקראה עד לפה ובע"ה שכולנו נצא מכאן בידיים מלאות ורגועות :)
לצפיה ב-'אין באמת דרך להרגיע אבל...'
אין באמת דרך להרגיע אבל...
21/09/2018 | 17:42
122
תראי, כל מה שתקראי בגוגל, זה דברים מאוד נדירים (כמו מולה וכד'). יותר סביר שזה יותר מעובר אחד. אז מחזיקה לך אצבעות !
לצפיה ב-'היי וברוכה הבאה'
היי וברוכה הבאה
29/09/2018 | 05:58
2
36
נכון, את צודקת. אובדן התמימות בהריונות נשאר...
כולי תקווה שההריון שלך תקין, ושהעובר תקין ומתפתח כהלכה, ושתזכי לסיים את ההריון הנוכחי בידיים מלאות.
 
האם עשית עוד איזושהי בדיקה מאז? עדכני אותנו בבקשה. 
שירה. 
 
 
שירה דוד 
 ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז. 
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

 
לצפיה ב-'תודה שירה, מעדכנת'
תודה שירה, מעדכנת
03/10/2018 | 10:22
1
70
בינתיים ב"ה הכל תקין, נצפה דופק לפני כמעט שבוע, ממתינה לבדיקת דופק נוספת בשבוע 7 או 8 ומחזיקה אצבעות שזה ימשיך תקין עד סופו.
 
לצפיה ב-'יופי! שימשיך תקין, אמן'
יופי! שימשיך תקין, אמן
03/10/2018 | 20:41
8
לצפיה ב-'מחפשת דחוף רופא להיום'
מחפשת דחוף רופא להיום
20/09/2018 | 08:30
6
255
בוקר טוב. אולי יהיה לכן רעיון. אני אחרי ארבע הפלות והריון כימי אחד. ללא ילדים.
כעת הריון חמישי, סוף שבוע שישי. בימים ראשון ושני הייתי במיון באיכילוב עם דימום מטורף וחשבתי שזהו זה, עוד הפלה. כשהרופאה אמרה שהיא רואה דופק וכנראה גם המטומה לא ידעתי איך להגיב. התחלתי לרעוד בכל הגוף.
מאז עברו כמה ימים, הדימום ממשיך אבל הרבה פחות ממה שהיה. הרופא שלי נוסע היום לחו"ל ואני לא יודעת לאן ללכת בשביל לבדוק מה קורה שם.
יש לכן רעיון לרופא פרטי שעשוי להיות זמין? אני קצת מנסה להימנע ממרכז בריאות האישה של הכללית גם כי פשוט אין תורים, גם לא במיון, ובעיקר כי קיבלתי שם כל כך הרבה בשורות רעות בעבר. נשמע מוזר, אבל זה המצב. יודעת שזה יעלה לי הרבה אבל מוכנה לזה.
תודה רבה
לצפיה ב-'אויש...איזו סאגה'
אויש...איזו סאגה
20/09/2018 | 14:12
5
119
לא כתבת באיזה איזור את מחפשת, כך שקצת קשה סתם לזרוק שמות. 
מעבר לכך, אני ממש בספק אם יש רופא (אפילו פרטי) שיוכל לראות אותך מעכשיו לעכשיו. רובם ככולם עובדים גם בבתי חולים, ומלאים מאוד. מחר שישי, ובראשון כבר ערב חג...
מציעה לך לא להישאר במצב הנוכחי ובאמת ללכת להיבדק. 
אין צורך בתור במיון של מרכז לבריאות האישה של הכללית. באים ומחכים ונכנסים. 
אני מבינה שקיבלת שם הרבה בשורות רעות, אבל אם לא תמצאי מישהו/י פרטי/ת, אז כדאי בכל זאת ללכת למרכז בריאות האישה. 
 
יכולה לספר לך מניסיוני שגם אני חזרתי כמה וכמה פעמים לאותם מבשרי רעות, כך שאני ממש יכולה להבין אותך. ומצד שני- שפר עלי מזלי וחזרתי לאותם גורמים רפואיים גם לבשורות טובות. הלוואי ותזכי לבשורות טובות גם את. 
 
שירה דוד 
 ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז. 
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

 
לצפיה ב-'צודקת'
צודקת
20/09/2018 | 14:19
4
100
כן, הבנתי שלא אמצא ובסוף קבעו לי בכללית בתל אביב. תודה על התשובה. מרוב לחץ באמת שכחתי לציין באיזו עיר.
 
לצפיה ב-'ציטה למרות התקף הלב שקיבלת זה בהחלט יכול להסתיים בטוב '
ציטה למרות התקף הלב שקיבלת זה בהחלט יכול להסתיים בטוב
20/09/2018 | 21:08
3
82
ההטומה יכולה להספג ... מחזיקה לך אצבעות 
לצפיה ב-'אמן'
אמן
21/09/2018 | 15:56
2
19
לצפיה ב-'הלכת לבדיקה? מה קורה? '
הלכת לבדיקה? מה קורה?
21/09/2018 | 18:21
1
23
לצפיה ב-'כן. עברה בשלום והרופא אמר להמשיך להתפלל'
כן. עברה בשלום והרופא אמר להמשיך להתפלל
23/09/2018 | 08:50
147
הפחד מנע ממני לענות עד כה. מקווה שיהיה בסדר.
אני לא דתייה ובכל זאת מתפללת בשביל כולן פה. הכול שברירי והחרדות הולכות איתי מכות.
לצפיה ב-'כתבתי פה מעט בעבר... מרגישה צורך '
כתבתי פה מעט בעבר... מרגישה צורך
13/09/2018 | 19:21
5
313
לפרוק.
 
בעברי 7 הריונות כימיים (6 טבעיים ו 1 מהזרעה).
עברנו ל ivf במטרה לעשות בדיקת pgs לעוברים. נשלחו 2 לבדיקה. שניהם נמצאו לא תקינים מבחינה כהותית, משמע נמצא רעש כלשהו שלא בהכרח מעיד על אי תקינות שהעובר לא מתקן בעצמו. כמובן שלא הוחזרו.
בייעוץ גנטי לאחר מכן אצל פרופסור ירון יובל ובהתייעצות עם פרופסור גאונה אלטרסקו הוסבר לנו שבמקרה זה הפתרון הוא ליצור בנק עוברים קפואים ולהחזיר אחד, אחד עד שיקלט משהו
 
החזרה ראשונה לא נקלט.
החזרה שנייה של בלסטוציסט לאחר 9 ימים בטא 53 ופרוגסטרון 115.
היום, לאחר 4 ימים בטא 368 ופרוגסטרון 53.
 
על פניו, הבטא עולה יפה על אף שהתחילה נמוך.
אבל אני ממש בחרדה. ברגעים מסויימים מרגישה משותקת. ממש מחכה שמשהו יקרה. לא מאמינה בגוף שלי.
 
בלחץ מהירידה של הפרוגסטרון, מרגישה צורך לדעת.בכל רגע נתון שהבטא קיימת ולא חלה ירידה.
 
סתם רציתי לפרוק...
לצפיה ב-'מוסיפה- כל הבדיקות נעשו. הכל תקין'
מוסיפה- כל הבדיקות נעשו. הכל תקין
13/09/2018 | 19:23
133
הייתי בהתייעצות אצל פרופסור כרף.
כבר מטופלת מההחזרה בקלקסן 60 אמפירי.
לצפיה ב-'ואו, מורכב- '
ואו, מורכב-
15/09/2018 | 07:43
2
110
לא הבנתי, האם ההריון הנוכחי הוא גם תוצר של הPGS? 
בכל מקרה, החרדה והלחץ שלך הם מובנים לחלוטין. אין לי משהו לכתוב שיפחית אותם. מכירה את זה היטב מההריון שלי עם מעיין (כיום בת שלוש וחצי), שהיה לאחר 6 הפלות ברצף (ולאחר 7 הפלות במניין הכללי). מנגנוני ההגנה שלי ממש קרסו, והייתי מטופלת גם תרופתית וגם בשיחות. 
האם את מטופלת בצורה כלשהי בהקשר לפן הרגשי? מקבלת תמיכה מקצועית? 
 
שירה דוד 
 ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז. 
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

 
לצפיה ב-'ההריון הנוכחי הוא מivf ללא pgs.'
ההריון הנוכחי הוא מivf ללא pgs.
15/09/2018 | 12:32
1
108
הוחזר בלסטוציסט בדירוג גבוה.
 
לגבי עזרה, אני לגמרי בכיוון. מחפשת משהי לעשות עיבוד לכל מה שעברתי.
לצפיה ב-'הבנתי. לגבי עזרה- את מוזמנת לפנות אליי בפרטי'
הבנתי. לגבי עזרה- את מוזמנת לפנות אליי בפרטי
15/09/2018 | 12:58
30
לצפיה ב-'מחזיקה אצבעות !!!!!'
מחזיקה אצבעות !!!!!
16/09/2018 | 22:16
23
לצפיה ב-'הודעתי יום חמישי במשרד על ההריון ונחשו מה פתאום לא מרוצים'
הודעתי יום חמישי במשרד על ההריון ונחשו מה פתאום לא מרוצים
14/09/2018 | 22:14
6
224

היום תיכננתי לספר כי אני כבר שבוע 18 פלוס להריון (אני עובדת מיוני -4חודשים במשרד עו"ד המעפן הזה) היום שסיימתי בשעה 15:00 את העבודה נכנסתי לחדר של אשתו של הבוס שלי שהיא
במשרד שהיא בעצם קיבלה אותי גם לעבודה, והלכתי ברוח טובה וכוונה טובה איך שבישרתי לה על ההריון עיקמה את הפרצוץ ב-90 מעלות והתחילה לומר אנחנו לא מרוצים ממך,וכל מיני האשמות ודברים מלוכלכים ולא יפים שאף אחד במשרד לא מרוצה שאני ככה ואני ככה ..ועניתי לה הכל בגלל שאני מודיעה לך על ההריון פתאום את משנה גרסה..אמרה לי מה פתאום זה לא קשור להריון רציתי כבר לפני שבוע להגיד לך היא חושבת שנולדתי אתמול אולי...בקיצור יצאתי משם נסערת ובוכה ברחובות כולם מסתכלים עליי ואמרתי לעצמי למה לשמים בגלל שאני אישה ואני בהריון אני פסולה וצריך ככה להשפיל אותי ולבזות אותי בהטחות ...כמו שהבנתי היא בטח תראיין בנות ואני בסטנד ביי עד שתמצא מישהי ותגיד לי שלום....צריכה עצות מכם דחוף איך להתנהל..
עצובה מאד
לצפיה ב-' העיצה הכי טובה שלי אלייך היא'
העיצה הכי טובה שלי אלייך היא
15/09/2018 | 07:35
2
179
לעבוד במקום שבו את מרוצה ובו מרוצים ממך- בלי קשר להריון או למצבך האישי.
אני לא יודעת מה המקצוע שלך, במה את עובדת, כיצד את מתפקדת בעבודה וכן הלאה. כתבת שהמשרד "מעפן"...אז למה לך לעבוד במשרד "מעפן" מלכתחילה? 
להמשיך לעבוד במקום שאת לא מרוצה בו ולא מרוצים בו ממך- זה לא לעניין ומיותר. 
אני לא עוסקת פה כמובן בייעוץ תעסוקתי...מה שכתבתי זה משהו שאני מאמינה בו ומיישמת אותו גם בעצמי. אני עצמאית ונאבקת על הפרנסה בדיוק כמו כולם. אבל לא אקבל לעבודה לעולם מטופלים שאינם לפי רוחי או שאני יודעת שלא יהיה שיתוף פעולה מצידם (אני מתכוונת להורים, לא לילדים...). 
 
 
שירה דוד 
 ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז. 
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

 
לצפיה ב-'שירה כתבתי מעפן בגלל היחס שקיבלתי אחרי שהודעתי על ההריון'
שירה כתבתי מעפן בגלל היחס שקיבלתי אחרי שהודעתי על ההריון
15/09/2018 | 10:55
1
110
ככה היה לי נחמד יש שם בנות נחמדות ,אני מנהלת משרד שם 4 חודשים
צריכה לברר מבחינה חוקית מה עליי לעשות ולפעול ,עצם העובדה שהודעתי על ההריון עפ"י חוק ופתאום הפרצוץ מתהפך לה זה אומר הכל על אפלייה בעבודה יש את חוק שווין הזדמנויות בעבודה אפילו ,לא יאומן שזה גם משרד עו"ד ולא יודעים שיש חוקים כאלה...
לצפיה ב-'בהצלחה בבירור! אני עצמאית ולכן לא בקיאה בחוקים של השכירות. '
בהצלחה בבירור! אני עצמאית ולכן לא בקיאה בחוקים של השכירות.
15/09/2018 | 11:41
26
לצפיה ב-'גלי יקרה , לפנות לעורך דין לענייני עבודה '
גלי יקרה , לפנות לעורך דין לענייני עבודה
20/09/2018 | 21:05
65
זו חוצפה ואסור למעסיקה שלך לנהוג ככה ע"פ החוק את מכוסה ,הבעיה היא שהיא יכולה "לגרום לך לעזוב " מרצונך החופשי ... 
לצפיה ב-'להתייעץ עם עו״ד ולהקליט את כל השיחות מעכשיו והלאה'
להתייעץ עם עו״ד ולהקליט את כל השיחות מעכשיו והלאה
21/09/2018 | 10:02
1
12
לצפיה ב-'כן הקלטתי הכל בשימוע...בנתיים אין שום מכתב פיטורים מרגישה בא'
כן הקלטתי הכל בשימוע...בנתיים אין שום מכתב פיטורים מרגישה בא
21/09/2018 | 22:33
88
מרגישה באויר, מה גם נראה לי שהם מפחדים פתאום לפטר יש מצב?
בעלי גם היה בשימוע ונתן להם בראש (היה עו"ד פעם)
לא אתן להם לגרום לי לעזוב מרצוני..אחרת אני יאבד את הזכויות שלי
לצפיה ב-'כתבתי פה הרבה בעבר... ציפ גנטי חזר תקין!!!!'
כתבתי פה הרבה בעבר... ציפ גנטי חזר תקין!!!!
15/09/2018 | 08:35
7
200
אחרי שלוש וחצי שנים של טיפולים, ניתוחים, 4 הריונות שנפסקו... אני בת 44.5 ולא האמנתי כבר שמשהו טוב יקרה. שבוע 22 ומפחדת בכלל לשמוח אבל ההמתנה מורטת העצבים לתשובות מהמי שפיר הסתיימה. תסריטי האימה רצו לי בראש כל זמן. לפני הדיקור חששתי מהפלה ואחריו מהתוצאות .... יש עוד הרבה מכשולים בדרך אבל לשניה קלה מאפשרת לעצמי לנשום ....... שנה טובה לכולנו ורק טוב ✋��✋��✋��
לצפיה ב-'ואו!!איזה יופי! מחזיקה אצבעות להמשך תקין ולסוף נפלא'
ואו!!איזה יופי! מחזיקה אצבעות להמשך תקין ולסוף נפלא
15/09/2018 | 10:21
1
28
לצפיה ב-'תודה. איימן ......'
תודה. איימן ......
22/09/2018 | 11:44
7
לצפיה ב-' נהדר נהדר! את ממש משמחת אותי '
נהדר נהדר! את ממש משמחת אותי
20/09/2018 | 21:04
1
38
מחזיקה לך אצבעות לעוד 20 שבועות משעממים!
לצפיה ב-'תודה !!!!'
תודה !!!!
20/09/2018 | 21:19
8
לצפיה ב-'איזה יופי צומבהההה המשך הריון קליל הכי חשוב...'
איזה יופי צומבהההה המשך הריון קליל הכי חשוב...
22/09/2018 | 10:52
2
9
לצפיה ב-'הקלילות ממני והלאה אבל באמת שרק יסתיים טוב '
הקלילות ממני והלאה אבל באמת שרק יסתיים טוב
22/09/2018 | 11:44
1
17
לצפיה ב-'ברור שיסתיים בטוב..מחשבות חיוביות יהיה טוב'
ברור שיסתיים בטוב..מחשבות חיוביות יהיה טוב
25/09/2018 | 17:42
8
לצפיה ב-'התייעצות מחדשה בקבוצה'
התייעצות מחדשה בקבוצה
10/09/2018 | 16:40
3
282
היי לכולן,
אני חדשה ישנה פה. לפני מספר שנים, עסרתי גרידה מאוחרת לאחר מום לב קשה בעובר. אחריו, היה הריון רווי מתח ובדיקות שבסופו נולדה ילדת הקשת שלי. כיום, בהריון חדש, בשבוע 15. עד לפני מספר ימים, הייתי יחסית בסדר. השקיפות הייתה תקינה והצלחתי להחזיק את הרוגע והשלווה. לפני מספר ימים, עשיתי סקירה מוקדמת אצל ד"ר כסיף והיא החלה בכך שחדרי המוח בגדר הנורמה, אבל הוא לא רגיל לראותם בגודל הזה ( 8 מ"מ) בשבוע זה והיה רוצה שאחזור לסקירה מכוונת מוח כעבור 3 שבועות. מאז, אני לחוצה מאוד, מוטרדת, מכינה את עצמי לנורא מכל ובעיקר לא מוצאת מנוח. החלטתי שאני לא רוצה לחזור אליו, אלא ללכת לחוות דעת נוספת. העניין הוא שאני לא יודעת למי עדיף. שמעתי על מלינגר שהוא מומחה מוח, אבל אליו, אין תורים בחודש הקרוב. הצלחתי לקבוע תור לברונשטיין מחיפה ביום שישי הזה, אבל אני תוהה אם זה לא מוקדם מדי. מעבר לזה, קבעתי תור לפרופ' וולמן לעוד שבועיים, אבל שמעתי עליו שהוא לא נחמד ואני לא בטוחה שזה נכון לבריאות הנפשית שלי. מאוד מבולבלת ממה עליי לעשות כעת.
תודה ושנה טובה לכולן!!!
לצפיה ב-'חיבוק'
חיבוק
11/09/2018 | 00:33
118
יקירה, שולחת חיבוק. מאוד מבינה את הלחץ שלך.
עובר הוא בן ?
הבנתי שלבנים יש יותר דברים מהסוג הזה. אצלי בהריון אחרון הייתה אסימטריה בין חדרי המוח, הייתי סקירה מכוונת מוח, אסימטריה עדיין נשארה. אבל לא גדלה. אחרי לידה עשיתי לו אולטראסאונד מוח והיה תקין.
לדעתי, תקבעי תור למלינגר ליתר בטחון (בתקווה שלא תצטרכי ותבטלי אותו).
לא כל כך הבנתי למה את צריכה גם ברונשטיין וגם את וולמן. בכל מקרה, מקווה שברונשטיין ירגיע אותך. 
תעדכני. מחזיקה אצבעות שהכל בסדר.
 
לצפיה ב-'אוף...אין רגע דל, הה? '
אוף...אין רגע דל, הה?
15/09/2018 | 07:52
1
76
האמת היא שאין לי עיצה בהיבט הרפואי, כי אני לא מכירה את הרופאים שהזכרת. 
כולי תקווה שיסתבר שהכל בסדר ושההתפתחות העוברית תקינה, ושכל החרדות יתמוססו. 
תעדכני אותנו בבקשה.
 
שירה דוד 
 ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז. 
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

 
לצפיה ב-'יש משהו חדש? '
יש משהו חדש?
30/09/2018 | 13:33
3
לצפיה ב-'מתלבטת אם לקפוץ למיון'
מתלבטת אם לקפוץ למיון
08/09/2018 | 17:07
4
222
שבוע 14 והפרשה קצת חומה.
מניחה שזה שום דבר. אולי קשור לזה שהייתי קצת במאמץ בימים האחרונים בעבודה ובבית. קרה לי גם בהריון עם הבן שלי עם דימום קל בשבוע 17 אחרי מאמץ פיזי.
קיוויתי לא לעבור בדיקות עד הסקירה שלי שבעוד שבוע וקצת, אבל אולי בגלל החג עדיף ללכת עכשיו ולא לחכות עם זה.
מצד אחד אני חושבת שהכל בסדר ומצד שני לא יכולה שלא להיזכר בעובר שלי שגיליתי שהוא בלי דופק בדיוק יום לפני ליל הסדר. 
לצפיה ב-'הלכת להבדק ?'
הלכת להבדק ?
09/09/2018 | 03:39
67
אני הייתי הולכת. 
לצפיה ב-'בפירוש ללכת, כדי להיות רגועה בחג. עדכני אותנו.'
בפירוש ללכת, כדי להיות רגועה בחג. עדכני אותנו.
09/09/2018 | 10:20
26
לצפיה ב-'בסוף הלכתי והכל בסדר'
בסוף הלכתי והכל בסדר
09/09/2018 | 15:38
1
142
הייתי צריכה את זה כדי לא להיות סתם בסטרס מיותר. 
במוקד של הקופה אמרו לי שאין דחיפות ללכת, אבל העדפתי לא לדחות לחג וגם ככה לא צריך הפניה.
הרופאה בדקה והכל תקין אצל העובר והשילייה נראית בסדר. ראתה את ההפרשות שדיברתי עליהן ואמרה בעיקר לנסות לנוח ושאם יש החמרה בתסמינים לבוא שוב למיון.
תמיד אני מגיעה בהרגשה שאולי אני מגזימה, אבל הרופאים מתייחסים מאוד ברצינות וזה קצת מרגיע אותי. שלפחות זה לא רק היסטריה ובאמת יש משהו שכדאי לשים לב אליו.
לצערי עדיין עם הגדרה של הפלה מאיימת... 
לצפיה ב-'טוב שהלכת. שימשיך להיות הכל תקין עד שבוע 40.'
טוב שהלכת. שימשיך להיות הכל תקין עד שבוע 40.
09/09/2018 | 22:11
69
 
 
לצפיה ב-'חלבון עוברי סקר שליש שני עושים בשבוע 17?הולכים עם ההפניה רק'
חלבון עוברי סקר שליש שני עושים בשבוע 17?הולכים עם ההפניה רק
27/08/2018 | 21:01
1
36
לצפיה ב-'אם אני זוכרת נכון בין שבוע 16-20'
אם אני זוכרת נכון בין שבוע 16-20
30/08/2018 | 23:40
60
וצריך הפנייה מהרופא. 
למזלי בהריון עם הבן שלי כמעט פספסתי את הזמן ומהר האחות השיגה לי הפנייה מהרופא למרות שלא היו אליו תורים.
שיהיה בהצלחה! 

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

בעלי מקצוע

ד
מתקשים בפוריות?
מנור מדיקל- תרומת ביצית
מהפכה בטיפולי תרומת ביצית
פורום הורים בטיפולי פוריות
פורום הורים בטיפולי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ