לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1042510,425 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון לאחר אובדן -תמיכה

הריון חדש לאחר חוויית אובדן.אבל, כאב, חרדות, אובדן התמימות, ותקווה שבירה ומהוססת - יוצרים מערבולות שלפעמים קשה לצלוח אותן.לאלה מצטרפת פעמים רבות תחושה של בדידות ושל חוסר שייכות: תחושה שאין לנו מקום באף אחד מן הפורומים הקיימים, ציפיית הסביבה שעכשיו נחזור לעצמנו, נשמח, נהיה ´כמו פעם´. התחושה שיש כל כך הרבה לחלוק ולפרוק ויש כל כך מעט עם מי.כאן המקום לתמוך ולהיתמך, לשתף ולעזור, לחלוק את הפחדים הגדולים והשמחות הקטנות ולדעת שיש נשים אחרות שיכולות להבין אותנו, עם ובלי מילים.כולן מוזמנות, מי שבהריון ומי שעדיין מנסה, מי שרוצה אבל פוחדת, וגם מי שאחרי ורוצה לעודד ולשתף. גם החצאים האמיצים שותפינו לדרך הארוכה יתקבלו בשמחה!מקווה שהמקום הזה יהיה בית חם לנשים שזקוקות לו, ומאחלת לכולנו לצאת מכאן במהרה עם חיים חדשים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון לאחר אובדן -תמיכה

הריון חדש לאחר חוויית אובדן.אבל, כאב, חרדות, אובדן התמימות, ותקווה שבירה ומהוססת - יוצרים מערבולות שלפעמים קשה לצלוח אותן.לאלה מצטרפת פעמים רבות תחושה של בדידות ושל חוסר שייכות: תחושה שאין לנו מקום באף אחד מן הפורומים הקיימים, ציפיית הסביבה שעכשיו נחזור לעצמנו, נשמח, נהיה ´כמו פעם´. התחושה שיש כל כך הרבה לחלוק ולפרוק ויש כל כך מעט עם מי.כאן המקום לתמוך ולהיתמך, לשתף ולעזור, לחלוק את הפחדים הגדולים והשמחות הקטנות ולדעת שיש נשים אחרות שיכולות להבין אותנו, עם ובלי מילים.כולן מוזמנות, מי שבהריון ומי שעדיין מנסה, מי שרוצה אבל פוחדת, וגם מי שאחרי ורוצה לעודד ולשתף. גם החצאים האמיצים שותפינו לדרך הארוכה יתקבלו בשמחה!מקווה שהמקום הזה יהיה בית חם לנשים שזקוקות לו, ומאחלת לכולנו לצאת מכאן במהרה עם חיים חדשים.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו
לפורום אובדן הריון תמיכה לפורום הורות לאחר אובדן
המשך >>

לצפיה ב-'המתח, המתח '
המתח, המתח
20/08/2019 | 22:32
7
146
שקיפות בעוד יומיים. רמות המתח גואות. היום שבוע 13, בהריון הקודם הדופק הפסיק בסוף שבוע 12 (והתבשרנו על כך שבוע אחר כך). א״ס אחרון היה לפני שבועיים. תרחישים נוראיים עוברים לי בראש ואני ממשיכה באותו זמן לקוות לטוב. תחזיקו לנו אצבעות ....
לצפיה ב-'מחזיקה!!'
מחזיקה!!
21/08/2019 | 08:15
43
שיהיו רק בשורות טובות!!!
לצפיה ב-'כן, זה קצת כמו עלייה לגרדום. מכירה. מחזיקה אצבעות'
כן, זה קצת כמו עלייה לגרדום. מכירה. מחזיקה אצבעות
21/08/2019 | 09:24
17
לצפיה ב-'ב ה צ ל ח ה '
ב ה צ ל ח ה
21/08/2019 | 21:14
36
גם אני הייתי במתח נוראי לפני השקיפות.
עכשיו המתח עבר לסקירה המוקדמת שבעוד 10 ימים.
הלחץ מוכר ומבאס
שיהיה המון בהצלחה
לצפיה ב-'אמן!'
אמן!
21/08/2019 | 23:30
7
לצפיה ב-'תודה יקרות '
תודה יקרות
22/08/2019 | 15:44
2
76
השקיפות עברה בשלום. עשיתי גם את בדיקת הדם מיד אחרי. אפשר לנשום קצת בינתיים.
לצפיה ב-'כייף לשמוע!'
כייף לשמוע!
23/08/2019 | 17:35
7
לצפיה ב-'נפלא!'
נפלא!
25/08/2019 | 07:44
5
לצפיה ב-'צריכה עצה'
צריכה עצה
16/08/2019 | 16:24
12
168
שלום לכולם. אני בהריון שלישי אחרי שתי הפלות בשליש הראשון. כרגע שבוע 8 פלוס 3 . בשבוע 8 נבדק דופק והכל תקין ב"ה. עשיתי בדיקה כל שבוע והבדיקה הבאה שלי רק בעוד שבוע וחצי.. אני יודעת שזה לא בסדר להיות ככ חרדתית אבל לאור ההיסטוריה שלי אני ממש צריכה את הבדיקות האלו בשביל להירגע. הבעיה היא שהרופא שלי בחול ואין מי שייתן לי הפניות לus ואני מרגישה לא נעים ללכת לבריאות האישה עם סתם תירוץ.. מה הייתן עושות במקומי?
תודה רבה ושבת שלום
לצפיה ב-'אין דבר כזה לא בסדר '
אין דבר כזה לא בסדר
16/08/2019 | 18:33
74
היי מצפה
קודם כל ממש שמחה עבורך על ההריון הנוכחי
ומקווה עבורך לטוב.

בעניין החרדות - זה המצב. וכמו שאומרים, זה ״מבוסס על סיפור אמיתי״, החרדות לא באות משום מקום ולגיטימי לגמרי להרגיש את זה במצבנו. אני לא חושבת שיש פתרון קסם להעלמת החרדות. פשוט צריך ללמוד לחיות איתן, זה מה שאני עושה בכל אופן.

לגבי א״ס - באין מענה אחר ואם את מרגישה שאת מוכרחה, לדעתי אין שום בעיה ללכת כמו שאמרת למרכז לבריאות האישה ופשוט לבקש להיבדק. לפחות ממה שקוראת פה, זה לא נדיר שנשים עושות את זה. לי עד השבוע היה א״ס כל השבוע כי אני בסטטוס של הפלה מאיימת (לצערי) אז עוד לא יצא לי ככה סתם ללכת לבדוק, אבל אני בהחלט מחזיקה את זה כאופציה אם ארגיש שאני ממש זקוקה לזה.
לצפיה ב-'פשוט ללכת'
פשוט ללכת
16/08/2019 | 23:23
51

ולקוות שהאנשים שעובדים באולטרסאונד הם גם בני אדם. במקרה הגרוע, אם מישהו יעקם שם את הפרצוף - בעיה שלו או שלה (ולנסות שלא לקחת ללב).
מה שחשוב זה שתחזרי הביתה רגועה לשעות שאחרי, והעיקר - מחזיקה לך כאן אצבעות להריון תקין שיסתיים במועד ולהתחלה בידיים מלאות.
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
17/08/2019 | 06:34
47
ראשית, איחולים להריון תקין שיסתיים בידיים מלאות.
שנית, כפי שכתבו לך- אין שום בעיה ללכת לבריאות האישה. לא צריך להמציא שום תירוצים. פשוט לבוא, לומר במזכירות את האמת, ולבקש לראות רופא/ה לצורך בדיקה קצרה. זה הכל. 
לא צריך להרגיש לא בסדר. טוב שאת יודעת מה את צריכה לעשות כדי להירגע. 

בהצלחה ומחכה לעדכונים נוספים
שירה 

שירה דוד 
 ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז. 
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'אני אוטוטו שבוע 15'
אני אוטוטו שבוע 15
19/08/2019 | 12:56
52
ועד עכשיו משבוע 4 הלכתי כל שבוע לבדיקה
בהתחלה תירצתי תירוצים של כאבים
אח"כ אחת הרופאות אמרה לי: מספיק שאת אומרת שאת אחרי הפלה (אני אחר 3) ושאת רק רוצה להרגע ואף רופא לא יגיד לך לא
וכך היה...
כשהגעתי לשבוע 12 קניתי את המכשיר דופק ביתי והרגיע אותי רוב הזמן עד שבמשך יומיים לא זיהה דופק ונלחצתי והלכתי לרופא שמצא מהר מאוד דופק
עד שאתחיל להרגיש תנועות עובר אלך כל שבוע לרופא
המון בהצלחה
לצפיה ב-'תרגישי חופשי ללכת לבריאות האישה'
תרגישי חופשי ללכת לבריאות האישה
19/08/2019 | 13:54
7
43
הכל בסדר. כמו שכתבו - תגידי שאתה אחרי אבדן הריון, מתייחסים לזה ברגישות רבה בד"כ. אני כרגע מתאפקת לא ללכת להתנחל באולטרה סאונד פה בעבודה, רק כי זה חסר טעם וסביר שעדיין לא רואים כלום...
לצפיה ב-'אז הייתי ואפילו אצל רופא מומלץ'
אז הייתי ואפילו אצל רופא מומלץ
19/08/2019 | 15:45
6
63
והוא ממש לא הבין למה באתי. . ממש אפילו כעס.. עד כדי כך שברחתי מבלי לבקש שתהיה לי עוד הפנייה במחשב לus
לצפיה ב-'מבאס לגמרי! '
מבאס לגמרי!
20/08/2019 | 08:58
2
44
חוסר הרגישות הזה.
וזה היה במוקד או שקבעת תור ספציפי אליו?
לצפיה ב-'זה היה רופא מיון אבל אחד שהמליצו עליו'
זה היה רופא מיון אבל אחד שהמליצו עליו
20/08/2019 | 21:40
1
42
העיקר שהכל היה בסדר והיום הייתי אצל רופא אחר רק בשביל הפנייה שהיה ממש חמוד ועשה לי חוויה מתקנת :)
לצפיה ב-'מצוין! לעוד הרבה בשורות טובות בהמשך '
מצוין! לעוד הרבה בשורות טובות בהמשך
20/08/2019 | 21:53
6
לצפיה ב-'טוב שהלכת, וחבל מאוד שהרופא'
טוב שהלכת, וחבל מאוד שהרופא
20/08/2019 | 17:56
43
היה חסר רגישות. אבל מי שלא בסדר זה הוא. לא את. 
העיקר שהכל בסדר, ואל תחששי ללכת לבדיקה נוספת, באם את זקוקה לכך מבחינה רגשית. פשוט אל תלכי לרופא הספציפי שהיית אצלו. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'גם אני זכיתי להתייחסות דומה...'
גם אני זכיתי להתייחסות דומה...
21/08/2019 | 23:29
1
46
אצל רופא (שהמליצו לי על הרגישות שלו) שבכבודו ובעצמו זכה לבשר לי על הפסקת הריון בפעם השניה בחיי (הפעם הראשונה היתה אצל רופא אחר, ששכח לפרט את תופעות הלוואי של הציטוטק). מיותר לציין שאחרי ששטף אותי (וכולה הגעתי לבדיקה אחת שלא מן המנין) - כולל הטפות על הנשים בארץ וכמות הבדיקות שלהן - לא דרכה שם כף רגלי מאז, ארבע שנים ...
ממש מקומם, שאיש רפואה מרשה לעצמו לנהוג כאיש טכני.
כל הכבוד לך על שהצלחת משלשום לאתמול להגיע לרופא אחר. יש לך אפשרות להשאר אצל הרופא החדש והחמוד למעקב הריון?
לצפיה ב-'אני חושבת שכן'
אני חושבת שכן
22/08/2019 | 17:48
31
אנסה לפחות.. זה הכל בגלל שהרופא פוריות שלי לא עושה מעקב הריון :( הוא הכי מבין אותי אבל עמוס בטירוף..
לצפיה ב-'אובדן הריון :('
אובדן הריון :(
17/08/2019 | 11:05
1
169
היי, 
לצערי נכנסתי לפורום כדי לקבל קצת תמיכה לאחר אובדן הריון :(
הייתי בהריון עד יום רביעי, שעקב דימומים נגשתי לרופא, אשר בשר לי שלעובר הקטן שלי, שלו חיכיתי כל כך הרבה שנים, אין דופק. מפה לשם, ניגשתי לגרידה וכעת אני בלי הריון, בלי עובר ועם המון כעס ועצב. 
אני בת 40.5, יש לי ילדה מהממת בבית (555), עוד מעט בת 13 ושתינו חיכינו לילד הזה כל כך. 
לצערי, לפני שנה נכנסתי להריון, ועקב סיטואציות בחיים שלי שהובילו אותי לבצע הפלה :(, ואני מרגישה שההפלה הנוכחית, היא עונש על החלטתי בשנה שעברה. 
אני ממש בעצב נוראי. יש לי הרגשה שזו הייתה ההזדמנות האחרונה, להביא ילד לעולם. אני רוצה להתרומם ולצמוח מהמקום הזה, אבל זה כל כך קשה.
אשמח לעצות, תובנות, חיזוקים איך להתמודד, לעכל את זה ופשוט לשחרר...

לצפיה ב-'משתתפת בצערך על אובדן ההריון'
משתתפת בצערך על אובדן ההריון
17/08/2019 | 17:17
98
ברשותך, אודה לך אם תוכלי להעתיק את הודעתך לפורום "אובדן הריון" בתפוז. שם תוכלי לקבל את התמיכה לה את ראויה.
בכל מקרה, חשוב לי גם פה לכתוב לך- הפלה אינה בשום פנים ואופן עונש על התנהגות כזו או אחרת, גם לא על הפלה מכוונת שהתבצעה לפני כן. הוציאי את המחשבה ההרסנית הזו מהראש. בבקשה ממך. 
אמשיך להתייחס לאחר שתעבירי את ההודעה, כפי שביקשתי. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'צריכה עצה'
צריכה עצה
16/08/2019 | 16:24
70
שלום לכולם. אני בהריון שלישי אחרי שתי הפלות בשליש הראשון. כרגע שבוע 8 פלוס 3 . בשבוע 8 נבדק דופק והכל תקין ב"ה. עשיתי בדיקה כל שבוע והבדיקה הבאה שלי רק בעוד שבוע וחצי.. אני יודעת שזה לא בסדר להיות ככ חרדתית אבל לאור ההיסטוריה שלי אני ממש צריכה את הבדיקות האלו בשביל להירגע. הבעיה היא שהרופא שלי בחול ואין מי שייתן לי הפניות לus ואני מרגישה לא נעים ללכת לבריאות האישה עם סתם תירוץ.. מה הייתן עושות במקומי?
תודה רבה ושבת שלום
לצפיה ב-'עזרה בבקשה'
עזרה בבקשה
14/08/2019 | 16:16
7
152
שלום בנות.
הריון שני לאחר הפלה טבעית בשבוע 8,היום אני בשבוע 17 עם הריון שעד יום חמישי שעבר הייתי בטוחה שהוא תקין וטוב.(בן ההריונות יש הפרש של שלוש שנים)
יום חמישי שבוע שעבר עברתי סקירה מוקדמת ולצערי נתגלה לנו שיש חשד למום לבבי.היום הלכנו להתייעצות עם קרדיולוג והוא אישר שאכן קיים מום והוא אפילו מאוד קשה.המשמעות של המום שהעוברית המתוקה שיש לי בבטן לא תוכל לשרוד מחוצה לו ללא ניתוח חירום לאחר הלידה ולא ניתן לצפות כמה עוד ניתוחים תצטרך לעבור בהמשך ומה יהיה איכות חייה.
אני שבורה לרסיסים,כמובן שההמלצה המיידית של הרופא שבדק אותנו(מנהל קרדיולוגית ילדים בשניידר) היא לבצע הפסקת הריון.
אני חסרת אונים ולא מצליחה לחשוב בהגיון(איך אפשר לחשוב בהגיון אחרי דבר כזה) בעלי תומך בהפלה בלי בכלל להתבלבל ואני לא מסוגלת לחשוב על לעבור את זה שוב בטח בהליך של לידה שקטה. מרגישה שההחלטות שעלי להגיע אינן שפויות,מצד אחד מי אני שאחליט להמית את הקטנה שבבטן שלי מצד שני לא יכולה להמנע מהמחשבה כמה היא עלולה לסבול וכמה המצב יכול לשנות את היחסים ביני לבין בעלי ובכלל מה זה יצריך לשנות מבחינת כל החיים שלנו. אני בת 35 ואין דבר שאני רוצה יותר מלהיות אמא.
מרגישה אגואיסטית ומרגישה שכל  החלטה תוביל לדברים שאני עלולה להתחרט עליהם.
לא עומדת בזה

לצפיה ב-'עצוב ומצער אבל צריך לחשוב לטווח הארוך'
עצוב ומצער אבל צריך לחשוב לטווח הארוך
14/08/2019 | 19:03
1
90
ראשית, אני ממש מצטערת לקרוא את ההודעה שלך... 
אני עברתי הפסקת הריון בשבוע 17 בגלל מום גדול וככל שקראתי על המום וההשלכות הבנתי שעדיף לעבור הפסקת הריון ולא ללדת ילד חולה שיזקק למכשירים/ניתוחים בהנחה שישרוד את הלידה...
הפסקת ההריון היא לא פשוטה רגשית ונכון יש לה השלכות (בעיקר חרדות ופחדים בהריון שמגיע לאחר מכן), אך לדעתי זה עדיף ולא מעט נשים התמודדו והצליחו ללדת ילדים ולחיות חיים מאושרים.
אם את חוששת מההליך עצמו- נסי לברר אם אפשר עדיין לבצע גרידה במקום לידה שקטה.
שיהיה בהצלחה ובשורות טובות!
לצפיה ב-'תודה לך על התגובה '
תודה לך על התגובה
14/08/2019 | 19:34
74
מרגישה שאני לא יכולה לקבל החלטות כרגע, מפחדת שזאת תהיה החלטה מהירה מידי ואכזרית מידי מרגישה שצריכה עוד זמן. התסמונת הספציפית הזאת היא כן תסמונת שניתן לעבור ניתוח ולחיות איתה, שוב אך כרגע בגלל השבוע המוקדם יחסית לא ניתן לדעת מה יהיה משמעות הדבר להמשך חייה, האם לתת לזה הזדמנות? כמה חששות מחשבות אוף
לצפיה ב-'ראשית, חיבוקים'
ראשית, חיבוקים
15/08/2019 | 13:47
4
71
כמה דברים:
1.אני לא יכולה להביע שום עמדה, משום שאני לא בקיאה מבחינה רפואית בתחום מומי הלב. ההמלצה שלי היא לשמוע מספר מומחים, ואז לגבש עמדה ברורה. אני יודעת לומר שעבור הילדים שלי, אני רוצה חיים בריאים ככל הניתן (כמובן שלצערנו קורים דברים בלי שליטתנו במהלך החיים, אבל כל עוד זה תלוי בבחירה שלי- רוצה עבורם ועבורי בריאות ואיכות חיים טובה).

2.שנית, במידה ואכן יהיה צורך בהפסקת הריון- מבחינה טכנית יש אפשרות לעבור גרידה מאוחרת עד שבוע 23. אסף הרופא וקפלן הם המומחים לעניין, אך נדמה לי שגם בתל השומר כבר מבצעים גרידה מאוחרת. צריך יהיה לברר עד איזה שבוע. ואולי בעוד בתי חולים מבצעים כבר. 

3.מבחינה רגשית- אם אכן, לאחר שמיעה של מספר דעות של מומחים, תגיעו להחלטה להפסיק את ההריון, ממליצה לעבור זאת עם תמיכה רגשית- או באופן ציבורי או באופן פרטי. זו החלטה מורכבת, עם השלכות לכאן או לכאן, והנפש זקוקה לתמיכה משמעותית. אם חלילה זה יהיה רלוונטי- מוזמנת לפנות אליי במערכת המסרים.  

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
15/08/2019 | 14:38
3
55
לאט לאט הדברים הולכים ומתעכלים, אלך לברר בראש ובראשונה את כל הבירורים שאני יכולה לעשות על מנת לצמצם את כל האפשרות לספק.
לגבי תמיכה נפשית, בהחלט!
תודה רבה ��
לצפיה ב-'המשיכי לעדכן אותנו'
המשיכי לעדכן אותנו
15/08/2019 | 23:38
2
22
לצפיה ב-'מעדכנת'
מעדכנת
01/10/2019 | 15:23
1
32
היי שירה,
מעדכנת כי אחרי בירורים רבים, אקו לב עוברי אצל מומחה והתפתחות יפה של הלב ושל הקטנה שלי ��️, בדיקת מי שפיר.. החלטנו להמשיך עם ההריון,לפי הסבר של הקרדיולוג ילדים התינוקת תצטרך לעבור ניתוח לבבי אך הסיכויים בע"ה טובים והיא תוכל להמשיך לחיות חיים רגילים.. בנתיים אני אוטוטו בשבוע 24 וכל דבר מלחיץ אותי �� חשבתי שככל שהריון מתקדם לחוצים פחות או לפחות לחוצים מדברים טובים, מה לקנות,איך לסדר את החדר וכו'.. משהו בי מאוד רוצה שהזמן יעבור מהר ואהיה אחרי הלידה.. בגלל המום הלבבי אצטרך ללכת ללדת בהדסה בירושלים( שם הפרופסור המומחה וצוות המנתחים המנוסים ביותר למקרה שלנו) ואני מחולון, כל יום צפים חששות חדשים..
חושבת על זה שבאיזה קלות הרופאים נותנים הבחנות רפואיות לכאן או לכאן חורצים גורלות, צריך לבדוק, לקרוא, לשמוע ולהתייעץ בכל מקום לפני שמחליטים איך לפעול.. שמחה מאוד על ההחלטה שלקחנו, מתרגשת עם כל תזוזה בבטן של הקטנטונת! שתהיה שנה טובה ובשורות טובות לך ולכולן

לצפיה ב-'תודה על העדכון-'
תודה על העדכון-
02/10/2019 | 08:56
16
את יכולה לכתוב פה את האבחנה של המום? האם דיברו איתכם מתי התינוקת תצטרך לעבור את הניתוח? מיד לאחר הלידה? בשנה הראשונה לחייה?...האם מדובר על ניתוח חד פעמי ומעקבים או מספר ניתוחים?

לגבי החרדות- אל תצפי שהן תעלמנה. במקרה שלך הן גם עלולות ללכת איתך לאחר הלידה לתוך חייה של הבת, בשל המום, הניתוח והמעקבים. 
הרופאים לא נותנים אבחנות רפואיות בקלות, אלא לאחר שבודקים את הדברים. 
הם לא חורצים את הגורלות. הם לא עשו לעוברית את המום. הם דיווחו וסיפרו ואמרו את ההשלכות. ברור שתפקיד ההורים הוא ללכת למספר מומחים ולשמוע מספר דעות, ורק לאחר מכן להחליט. 

מאחלת בריאות שלמה וכוחות לצורך ההתמודדות עם החששות והמצב. 
שירה.

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'איך, איך בכלל מצליחים לשמור על שפיות?'
איך, איך בכלל מצליחים לשמור על שפיות?
08/08/2019 | 11:22
3
179
חדשה כאן...
אחרי המון תלאות בדרך (בעברי שתי הפסקות הריון שלא התפתח, הריון אחד חוץ רחמי, ובשנה האחרונה ארבעה הריונות כימיים)
גיליתי הריון צעיר צעיר בתחילת השבוע. אבל ממש צעיר - שבוע 3+3.
בדיקת בטא - 37.9, בדיקת הכפלה - 130.
מאותו הרגע אני ברכבת הרים של רגשות - מצד אחד אופטימית, שהפעם זה זה. מצד שני החרדות לא מרפות ממני. איך מצד אחד משחררים, ומצד שני לא נותנים לפנטזיות להשתולל?
ואיך בדרך מתמודדים עם החיים עצמם (שתי זאטוטות פעילות ++)?

לצפיה ב-'עוברים יום ביומו '
עוברים יום ביומו
09/08/2019 | 07:50
86
אין דרך לברוח, לא מהחרדה ולא מהפנטזיות. להחזיק תקווה. לנסות להסיח את הדעת כשחייבים. יום ביומו.

הלוואי שהפעם זה זה.
לצפיה ב-'אמממ....'
אמממ....
10/08/2019 | 11:03
1
83
ראשית, כולי תקווה שההריון יתפתח לכיוונים חיוביים ומשמחים.

שנית, רכבת ההרים והתחושות והרגשות שלך כולן מוכרות לי היטב, והן מאוד נורמאליות, בהתחשב בכל מה שעברת. 

שלישית- כן ממליצה לשים לב ולהיות מודעת לתופעות כגון עצב רב, בכי, מחשבות חרדתיות, חוסר תאבון, קשיים בשינה, קושי בתפקוד, ולפנות לעזרה מקצועית לפי הצורך.

דבר אחרון- ממליצה להמשיך בשגרת חיי היום יום, לנסות ולהעסיק עצמך עם שתי הבנות הקטנות, להמשיך בשגרת העבודה-בית-ילדים. העיסוק המשמעותי תורם לבריאות הנפשית:) 

ושאלה- איך גילית לגבי ההריון בשלב כה מוקדם? בעצם, מדובר על היום ה-24 מהמחזור האחרון...

אשמח להמשך עדכונים, בתקווה לטוב. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
19/08/2019 | 08:37
41
אני עושה הכל כרגיל, אני גם בשגרה נמצאת בטיפול פסיכולוגי משפחתי, ובהחלט פרקתי שם חלק מהתחושות האלה.
איך גיליתי? המחזורים שלי קצרים מאז הפסקת ההריון עם מטוטרקסאט, ויום לפני הוסת המשוערת הרגשתי כאילו בן-לילה התנפחתי (סימן ראשון בכל ההריונות), עשיתי בדיקה ביתית ואחרי תוצאה חיובית הלכתי מיידית לעשות בדיקת דם (עובדת בבי"ח). בינתיים אני בשבוע 5+4, ואני באופטימיות זהירה. לפני שבוע, עקב ההסטוריה שלי, עשיתי א"ס וראו שק קטן ברחם, במיקום טוב. הבטא המשיכה לעלות (הכי גבוהה שהיתה לי מכל ההריונות) העייפות המטורפת לגמרי פה, וגם התחילו בחילות, בתקווה לראות נקודה מהבהבת ביום חמישי ולהוריד לחץ קצת...
לצפיה ב-'אחרי מי שפיר'
אחרי מי שפיר
07/08/2019 | 18:46
3
173
הרקע שלי קצת מורכב.... מתנצלת מראש על החפירה. ואם מישהי מזהה אותי מהעולם האמיתי מבקשת לשמור בקבוצה.
לבעלי 2 מחלות ידועות ששתיהן תורשתיות דומיננטיות. כלומר, 25% סיכוי לילד בריא בכל היריון. עוד לפני החתונה ידענו שהדרך שלנו להורות תעבור דרך ivf pgd.
אחרי המון שנים שעדיין לא היינו שם, לפני 4 שנים בערך החלטנו שאנחנו מוכנים לילד. היה נראה לי הגיוני שאם אין לי בעיות פוריות אז ivf יהיה קליל ומהיר והיקום רק מחכה שאני אחליט שעכשיו מתאים לי. אחרי השאיבה הראשונה בעלי נכנס ללחץ אדיר והקפאנו את כל התהליך לחצי שנה. בזמן הזה הלכנו לטיפול זוגי וחיזקנו את הקשר. אחרי חצי שנה ההפריות פתאום לא שיתפו פעולה וראינו שהדרך עוד מתארכת. בזמן הזה מצבו הבריאותי של בעלי התחיל להידרדר אבל אנחנו המשכנו במקביל. אחרי בערך 6 טיפולים נקלטתי והיינו מאושרים מאד. ההיריון הלך בקלות, הבדיקות תקינות ואפילו התחלתי קצת לקנות דברים חמודים. ואז מאמצע שום מקום הגיעו תוצאות מי שפיר שהחריבו את עולמנו. הפסקת היריון בשבוע 22 ושברון לב גדול.
אחרי שנה וחצי בערך נקלטתי שוב. בזמן הזה מצבו ממשיך להידרדר ואנחנו ממתינים להשתלת כליה. שוב היריון קליל פיזית אבל מלא חששות, שקיפות תקינה, ומגיעים לסקירה. בכניסה לחדר אמרתי לבעלי מה שלא יהיה אנחנו ביחד נצליח להתגבר על זה. הוא לא הבין מה אני רוצה והתעקש שאת החוב שלנו ליקום כבר שילמנו. די בתחילת הבדיקה הפרופסור היה מאד שקט ומרוכז. הסתכלנו אחד על השניה ולא רצינו להאמין. מסתבר שהיה מום קשה מאד במוח. הפסקת היריון בשבוע 15.
אני בתור האופטימית הנצחית חיפשתי את הצדדים החיוביים, לפחות אני עדיין לא הרגשתי בעיטות. לפחות לא צריך זריקה לעצירת דופק. לפחות לא כל העולם יודע עדיין.
ברגע שקיבלתי אישור רפואי רצתי חזרה לטיפולים. אמא אני אהיה ושום דבר לא יעצור אותי. חצי שנה אחרי בעלי עבר השתלה מוצלחת טפו טפו חמסה חמסה עליה אנחנו מברכים כל יום. הבחור שתרם לו כליה, אותו לא הכרנו לפני, אמר שרוצה לתרום לגבר צעיר שזה מה שיעזור לו להקים משפחה בישראל. מלח הארץ במלוא מובן המילה. מלאך בדמות אדם שהציל את החיים שלו. חצי שנה אחרי ההשתלה שלו נקלטתי שוב והפעם עם תאומים!!!
ההיריון כבר לא קליל כמו הקודמים, ואני אומרת תודה על כל כאב, בחילה ואי נוחות שאני זוכה לחוות. שקיפות עברתי בבית חולים על אותה מיטה ששם קיבלתי חוות דעת שניה לגבי המום במוח. זה היה ממש קשה, אבל הרופא היה מדהים ברגישות שלו וגם ביסודיות שבה בדק. עשה לי הרבה יותר משקיפות ובדק לעומק מוח ועמוד שדרה ואמר בפירוש שאין את אותו מום.
לפני הסקירה שוב לא נשמתי. לא ידעתי איך אחזור לחדר הנוראי הזה. בעלי רצה שנחליף רופא אבל מבחינתי הוא הוכיח את עצמו בעצם זיהוי המום בשלב כל כך מוקדם. בכניסה לחדר שאל אם אנחנו רוצים בן או בת ושנינו ענינו יחד בריא. לפני שהתחלנו הוא אמר ״יאללה, בא לך בדיקה משעממת נורא?״. זה ביטא בצורה כל כך מדויקת בדיוק את מה שאני מרגישה! לשמחתי הכל היה תקין והוא הקפיד לציין זאת תוך כדי הבדיקה. יש 2 עובריות מהממות.
למרות הסקירה הטובה, ולמרות סיכון כפול בדיקור תאומים, לא ויתרתי על מי שפיר. אבל הפעם דאגתי שרק מנהל המחלקה יבצע. כרגע אני במנוחה בבית אחרי הבדיקה ומטפסת על הקירות עד לקבלת תוצאות. אנחנו מקווים מכל הלב שהמזל שלנו משתפר. החיים האלה כל כך שבריריים ואנחנו באמת מעריכים כל דבר קטן. רוב הימים לא מתרגשים משטויות ולוקחים את הדברים בפרופורציות. הזוגיות שלנו חזקה מתמיד ואני מקווה שנזכה להוכיח אותה גם בדברים טובים.
תודה לכל מי שקראה עד פה אני יודעת שיצא קצת מגילה....

לצפיה ב-'וואו.'
וואו.
07/08/2019 | 19:55
81
וואו. מה שעברתם בשנים האלו. לא נשמתי רק מלקרוא. ומודה, הדברים שלך הגבירו לי את החרדה שגם ככה רק מחכה להרים את הראש. אבל כל כך מקווה עבורך שהפעם זה זה! מחזיקה אצבעות לתוצאה טובה, להמשך הריון תקין ולידיים מלאות (מה זה מלאות? עולות על גדותיהן!) ממש בקרוב.
אנא, עדכני אותנו בשלומך.
לצפיה ב-'ואו בריבוע!!-'
ואו בריבוע!!-
08/08/2019 | 08:17
82
גם אני קראתי חסרת נשימה...
אתם נשמעים כמו אנשים מאוד חזקים, עם המון כוחות, שיודעים לחזק אחד את השנייה. ריגש אותי במיוחד לקבל את הרושם שיש לכם שמחת חיים ותחושת אופטימיות ותקווה, על אף ולמרות הכל. 
מאחלת לכם שתוצאות מי השפיר תהינה תקינות, ושתזכו לסיים את ההריון בידיים מלאות כפול שתיים. וכמובן- הרבה בריאות גם להורים שבדרך.

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'מרגשת!!!'
מרגשת!!!
14/08/2019 | 19:09
31
שיהיה המון בהצלחה! בבריאות טובה, בבשורות טובות ובידיים מלאות.

לצפיה ב-'ביום ראשון שקיפות עורפית'
ביום ראשון שקיפות עורפית
02/08/2019 | 12:32
6
124
אני בלחץ
פעם ראשונה אחרי 3 הפלות שאני מגיעה לשבוע כזה אז אני גם אופטימית
אני ממש מטפסת על הקירות ורק התחיל הסופ"ש
מרוב ניסיון להעסיק את עצמי כבר ניקיתי את כל הבית, עשיתי כביסות, אפיתי עם הילד ועכשיו בדרך לבשל משהו.
מחפשת איזו חברה שתצא איתי מהבית קצת מחר אבל בינתיים לכולן יש תוכניות אחרות
שיגיע כבר יום ראשון (לא מאמינה שאני אומרת את זה...)
לצפיה ב-'מבינה אותך '
מבינה אותך
02/08/2019 | 16:42
62
ההריון הזה אצלי כרגע מלווה בהמון בדיקות ולפני כל אחת אני מרגישה שהמתח גואה ואני לא נושמת. הבאה זו שקיפות, יש עוד שבוע.

אבל את עושה מה שאפשר, מנסה להסיח את הדעת כמה שניתן. וזה קשה. החדשות הטובות הן ... שהזמן עובר. גם כשמרגיש כמו נצח.

שיהיה בהצלחה! זה הכי חשוב. עדכני אותנו.
לצפיה ב-'כן, גם אני מבינה היטב על מה את מדברת...'
כן, גם אני מבינה היטב על מה את מדברת...
03/08/2019 | 06:12
50
זכורים לי היטב המתח והחרדה בהריון, שהרף שלהם אף עלה לשמיים לקראת כל בדיקה. 
טוב שאת מעסיקה את עצמך, וגם עושה דברים פרודוקטיביים, אז זה בכלל מעולה. 
אנא עדכני אותנו ביום ראשון. מחזיקה לך אצבעות.

שירה. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'הכל בסדר תודה לאל'
הכל בסדר תודה לאל
04/08/2019 | 09:01
3
76
כמעט התחלתי לבכות לו שם. ממש התאפקתי שהדמעות לא יזלגו.
עדיין המליץ על מי שפיר בגלל הגיל
עכשיו מתחיל פרוייקט מי שפיר ��
לצפיה ב-'איזה כיף שזה מאחוריך '
איזה כיף שזה מאחוריך
04/08/2019 | 10:19
1
50
הקלה גדולה, ועכשיו הפנים קדימה.
בהצלחה, ממשיכה להחזיק אצבעות עבורך
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
04/08/2019 | 13:23
43
גם לך בהצלחה. שיעבור מהר ועם בשורות טובות
לצפיה ב-'יופי, מעולה! בשורות טובות'
יופי, מעולה! בשורות טובות
04/08/2019 | 14:50
36
יש רופאים שממליצים על מי שפיר בכל גיל, ויש כאלו שגם בגיל 41 לא תמיד ממליצים...הכל תלוי בגישה הרפואית. ובסופו של דבר- הבחירה היא בידי האישה (ובן זוגה). 

שיהיה המשך תקין
שירה. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'אז היום ראיתי דופק ועובר מתאים לגיל ההריון'
אז היום ראיתי דופק ועובר מתאים לגיל ההריון
29/07/2019 | 15:21
4
150
ואני מרשה לעצמי לפתח אופטימיות זהירה. הרופא מאוד שמח לראות אותי כי הוא יודע על כל התלאות שעברנו בשנתיים וחצי האחרונות. 
קבעתי תור לשקיפות ובאופטימיות גדולה יותר למי שפיר, כי חשוב לי לעשות את הדיקור בתחילת הטווח שכמובן נופל כולו על חגי תשרי אז כבר עכשיו לא היו הרבה תורים באסותא, כנראה כי הרופאים בחופש. 
בחמישי אנחנו טסים להודו, הרופא אישר בשמחה את הנסיעה, אז לא נותר לי אלא להחזיק אצבעות ולקוות שההפתאה הזאת תמשיך להיות חיובית. 
לצפיה ב-'ממש שמחה בשבילך.'
ממש שמחה בשבילך.
29/07/2019 | 19:01
1
56
מחזיקה אצבעות חזק חזק שדברים טובים בדרך. אופטימיות זהירה זה מצוין. גם אני מנסה.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
29/07/2019 | 19:16
42
מחזיקה אצבעות גם לך!
שלב שלב, נשימה נשימה

לצפיה ב-'יופי!! בשורות מעולות! שיהיה המשך תקין ותהינו בהודו'
יופי!! בשורות מעולות! שיהיה המשך תקין ותהינו בהודו
30/07/2019 | 08:51
1
16
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
30/07/2019 | 09:22
11
לצפיה ב-'תלאות בדרך '
תלאות בדרך
22/07/2019 | 08:25
6
212
את הבוקר אתמול ביליתי במיון. דימום שוטף וגוש ענק שמעולם לא נתקלתי בו. הגעתי לשם והודעתי שאני עוברת הפלה. בכלל לא יכולתי לדמיין אופציה אחרת. ואז אחרי האחות והמתנה וכו׳, נכנסים לרופאה והיא בודקת בא״ס ואומרת - הנה השק והנה הדופק, אתם רואים? ...
מה? דופק? יש עובר? זה בכלל אופציה? מסתבר שכן. כמובן תחת הקטגוריה של הפלה מאיימת. חזרנו הביתה, המומים, מטולטלים, מודים על מה שיש. כרגע אני במספר ימי מנוחה בבית. לקוות לטוב, זה כל מה שיש לי לעשות כרגע.

שירה, שאלת על ההיסטוריה שלי. יש הרבה. אגיד ממש בקצרה ששני חוץ רחמיים ועוד הפסקת דופק בשבוע 14 שהסתיימה בגרידה. ולפני כל הסיוט הזה של השנתיים האחרונות, יש לי בבית ילד כמעט בן 5, שנולד אחרי הריון תקין לחלוטין.
לצפיה ב-'מחזיקה אצבעות עבורך '
מחזיקה אצבעות עבורך
22/07/2019 | 10:48
84
סיפרת שההריון התחיל כהריון תאומים אז יכול להיות שהדימום הנוכחי הוא נפילה של השק שלא התפתח?
יכולה לספר על מקרה מאוד דומה שקרה לחברה שלי- הריון שהתחיל עם שני שקים- אחד נפל והיה לה ממש דימום כבד של מחזור לאחר מכן. אבל העובר השני התפתח באופן תקין לחלוטין ונולד לפני מספר ימים.
תחזיקי מעמד מחזיקה לך אצבעות להמשך תקין!!!
לצפיה ב-''
23/07/2019 | 00:30
1
55
מחזיקה אצבעות.
גם לי היה דימום והפלה מאיימת.
הורידו לי מינון של קלקסן והוסיפו זריקות פרוגסטרון.
את עם קלקסן ?
תשאלי את הרופא לגבי תמיכת פרוגסטרון. יש רופאים שמאוד מאמינים בזה ויש כאלה שפחות.
חיבוק. תנוחי, תשתי הרבה.
לצפיה ב-'קיבלתי אתמול תמיכת פרוגרסטרון '
קיבלתי אתמול תמיכת פרוגרסטרון
23/07/2019 | 07:13
91
אני לא עם קלקסן.
הופניתי למעקב הריון בסיכון, מחר יש לי תור.

לגבי התאומים, אופטימית - מדובר על תאומים בשק הריון אחד. עדיין רואים את העובר שלא התפתח בא״ס ...
לצפיה ב-'אכן תלאות'
אכן תלאות
23/07/2019 | 07:38
77
ואו! קשה, הה? 
שמעתי על הריונות שבתחילתם יש דימומים, ואפילו לא מועטים, שמסתיימים בטוב ובשמחה. מקווה שהתסריט הזה גם יתרחש אצלך
שירה. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'פה כדי לעודד'
פה כדי לעודד
28/07/2019 | 06:01
1
84
היי
רציתי לספר לך שבהריון שלי היה היה דימום מאסיבי בשבוע 10 ובגלל שגם אני עם היסטוריה של הפלות, באתי לבית חולים והכרזתי שזו הפלה , והתבדיתי.
היה לי היפרדות קרומים- מעין שטף דם שנוצר בין הקרומים של שק ההריון לרחם.
אמרו לי שברוב המקרים זה מסתדר לבד. ברור שלא האמנתי שלי זה יסתדר ושוב התבדיתי.
והתוצאה של ההריון מונחת לי כרגע על הידיים עם גזים ולא נותנת לישון ��
לצפיה ב-'הלוואי! :)'
הלוואי! :)
28/07/2019 | 06:25
20
לצפיה ב-'בידיים רועדות '
בידיים רועדות
19/07/2019 | 06:34
3
241
בידיים רועדות רוצה לשתף שאני בשבוע 8 של הריון. שהתחיל כתאומים (לפני כמעט שבועיים נצפו שני עוברים עם דופק) אך עובר אחד הפסיק להתפתח לפני כשבועיים. עובר שני עם דופק, תקין ומתאים לשבוע (גיליתי אתמול בביקור במוקד, אחרי שהייתה הפרשה חומה).
ההיסטוריה לא מקלה עליי. יש ימים שבהם החרדה מרימה ראשה. יש ימים שאני מצליחה להעביר יותר בטוב. לבן הזוג מאד קשה. אובדן ההריון הקודם ניפץ עבורו בצורה מאד קשה את האופטימיות. ואני חוזרת כל הזמן כמנטרה - לקוות לטוב, לקוות לטוב, לקוות לטוב. והחלטתי לשתף, כי אתן מבינות. ותודה שאתן כאן.
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
19/07/2019 | 07:51
70
אודה לך אם תוכלי לכתוב פה בקצרה (או בהרחבה- מה שתבחרי) את ההסטוריה המילדותית שלך. לצערי, הסיפורים הם רבים, ורוב רובן של הנשים פה לא זוכרות את כל הנסיבות של כל אחת (ובצדק- כי פשוט אי אפשר לזכור...). 

לגבי המנטרה- אמא שלי תמיד נוהגת לומר, לגבי כל דבר, "נקווה לטוב". כי תכלס- זו האופציה הכי טובה שקיימת, הרי. אז את בחברה טובה.

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'בשעה טובה, יקרה ! מחזיקה אצבעות.'
בשעה טובה, יקרה ! מחזיקה אצבעות.
20/07/2019 | 01:05
19
לצפיה ב-'בשעה טובה! '
בשעה טובה!
21/07/2019 | 08:53
54
שימשיך תקין ובידיים מלאות
מה שלי עזר עד עכשיו זה כל פעם להתמקד רק בבדיקה הבאה ולנסות לא לחשוב קדימה עד כמה שאפשר.. וזה קשה. גם לא חלקתי עם הסביבה הקרובה עד שבוע מאוד מאוחר כדי לא לעורר ציפיות... אבל כמובן שכל אחת ומה שעוזר וטוב לה.
מחזיקה לך אצבעות!!!
לצפיה ב-'מישהי שמעה על מוניטור דופק עובר ביתי?'
מישהי שמעה על מוניטור דופק עובר ביתי?
14/07/2019 | 11:27
3
83
ואם כן, ממליצה?
אני מתלבטת ממש אם לרכוש/לשכור
זה לא זול ואין לי מושג עד כמה אמין
מצד שני אחרי כל ההפסקות דופק וההפלות, אני די היסטרית ומבחינתי כל כמה ימים ללכת לבדיקת דופק.
אז אולי לחסוך את הבדיקות האלה ולהשתמש במכשיר הזה?
מה אתן אומרות?
לצפיה ב-'אישית'
אישית
14/07/2019 | 16:32
83
אישית אני שכרתי מherabeat ובסוף החלטתי לא להשתמש מאחר ואני מעדיפה ללכת למוקד. דופלר ביתי יכול להבהיל, כמו אי מציאת דופק בשל שיליה קדמית וכיוצ״ב (הנחיות קצת אחרות מסתבר המצב הזה להפעלה) והעדפתי בשל החרדות שיש לי לחסוך מעצמי את זה פשוט.
לצפיה ב-'אני שכרתי'
אני שכרתי
16/07/2019 | 22:38
73
הי !
אני שכרתי מחברת בייבי לינק. רק צריך ממש להקפיד על כל ההמלצות שיועצת נותנת בטלפון. כי פעם ראשונה עשיתי או מוקדם מדי או עוד משהו (עבר 3 שנים, לא זוכרת) וכמובן לא מצאתי דופק של אחד העוברים - זה היו תאומים. עברתי לילה מגיהנום ולמחרת במוקד מצאו לי את שניהם. למעט אותה תקרית (שקרתה בגלל טפשות שלי קודם כל), הייתי מאוד מרוצה וזה כן חסך ביקורים במוקד/מיון. לא הוריד לגמרי, ברור. 
לצפיה ב-'אותנו זה מציל'
אותנו זה מציל
23/07/2019 | 00:04
61
קנינו משהו לא יקר במיוחד - נדמה לי באיזור ה-200-300 ש״ח (לא לתפוס אותי במילה..)

לוקח זמן להבין איך ׳לתפוס את הדופק׳, וזה גם קשה בשבועות הראשונים ויכול להדאיג, אך במקרה שלנו ברגע שהבנו את הטריק זה הפך להבדל בין לקפוץ היסטריים למוקד בכל יומיים לבין שתי דקות בבית.
לצפיה ב-'אני בסחרחרה '
אני בסחרחרה
08/07/2019 | 17:59
4
310
קצת עלי,  בת 38 עם שני יבנים,  לפני שנה וקצת עברתי הפסקת הריון בשבוע 23 בגלל ממצא בצ'יפ הגנטי. לפני ההריון ההוא המחשבה על ילד שלישי הייתה נחמדה אבל לא חובה,  יבוא יבוא לא יבוא לא נורא.  ובאמת לקח זמן להגיע אבל בסוף הגיע ועוד עם בת ונמשך חמישה חודשיים והפסיק ואחריו כבר היה לי קשה לוותר.
לפני כמה חודשים נכנסתי להריון והיה שבוע מאושר ואז הפסיק,  הרופא לא מחשיב אותו וקורא לזה הריון כימי אבל ההפלה היתה אמיתית לחלוטין שלושה ימים של כאבים ודימום.
חודש שעבר הייתי בטוחה שנכנסתי להריון ואפילו היה לי איחור של יום ואז המחזור הגיע וזה שבר אותי.  
החלטתי שדי, אין לי כוחות נפשיים יותר לא רוצה לנסות יותר,  לא רוצה לספור ימים.  רציתי לעשות פרופיל הורמונלי כדי שיגידו לי שזהו ואני כבר לא יכולה להיכנס להריון ואני אוכל לוותר.  אז חיכיתי למחזור כדי לעשות את הפרופיל ההורמונלי, חיכיתי וחיכיתי וכל יום אמרתי לעצמי שהוא יגיע ופחדתי לבדוק הריון כי בקושי עשינו סקס ובימים לא מתאימים אז מה הסיכוי ולא רציתי לקבל בדיקה שלילית,  שוב.  ואז היום התקשרו אלי מהרופא נשים אמרו שהוא מזמן אותי לתור, בלי שביקשתי או משהו פשוט התקשרו אז קבעתי,
טנטטיבית לשבוע 7 של ההריון שלא האמנתי לו. אז אחרי ארבעה ימים איחור ותור קבוע לרופא כבר לא יכלתי לחכות ויצא פס! ברור ומייד!!
ואני לא יודעת מה לעשות עכשיו, מפחדת לשמוח שוב,  מפחדת לשנות תוכניות בגלל זה.  עוד שלושה שבועות אנחנו טסים להודו (לא מתכוונת לבטל) וכבר יש לי חופשה מתוכננת למרץ לסקי עם הילדים וזה אמור להיות בשבוע 39 והיה לי בדיוק אותו דבר עם ההריון שהפסקתי ושיניתי ואז שיניתי חזרה ואני מסרבת לשנות את החופשה במרץ כי אני לא יכולה להאמין שהכל יהיה בסדר.  אני מקווה אבל לא מסוגלת לחשוב אז כרגע אני מזה להתעלם מהכל ולקוות לטוב.  סיפרתי רק לבנזוגי ואני בדרך כלל מספרת מהרגע הראשון אבל לא יכולה, אין לי כוחות יותר,  אז אני מספרת לכן בפורום אנונימי כדי לפרוק.  
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
10/07/2019 | 20:38
1
74
כל בליל המחשבות וההצפה הרגשית שאת מתארת מאוד אופייניות להריון לאחר אובדן/י הריון.
כולי תקווה שההריון יתקדם בצורה תקינה, ויסתיים בידיים מלאות. 
במקסימום- תבטלו את הסקי המתוכנן למרץ. הכל שטויות. באמת. 
לגבי הודו- ואללה- ממליצה לך להתייעץ עם הרופא/ה שלך לגבי העניין. לא לזלזל, וכן להיוועץ מבחינה רפואית. לא הייתי בהודו, ואין לי עצות, אבל כן חושבת שעלייך לגלות אחריות ולשאול את הרופא/ה שלך ולקבל אישור או אי אישור ולהחליט לאחר מכן. 
תעדכני אותנו לגבי העניין וההמלצות שיינתנו לך. מעניין אותי. 

וכמובן- בהצלחה רבה!!!
שירה. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'תודה '
תודה
11/07/2019 | 14:50
52
בזמנו דיברתי עם הרופא במרפאת מטיילים ודנו באפשרות הזאת (לא שאאמנתי בה)
לצפיה ב-'היי'
היי
11/07/2019 | 11:49
1
72
מבינה מאוד את התחושות שלך, בהריון הנוכחי עד שקיבלתי את התוצאות של המי שפיר (לפני יומיים) היה לי מאוד קשה  התייחס לזה כהריון "אמיתי" ולתכנן תכניות לעתיד. אבל יחד עם זאת, תחשבי שיש סיכויים מאוד טובים שזה ילך לכיוון חיובי.
תתייעצי עם הרופא לגביי הודו ואני  בטוחה שאם תאלצי בבא הזמן לבטל את הסקי זה יהיה
כבר בלב שלם.
בהצלחה רבה!!!
לצפיה ב-'שמחה לשמוע שיש תוצאות טובות'
שמחה לשמוע שיש תוצאות טובות
11/07/2019 | 14:45
72
לפחות אני מניחה,  אחרת היית נקראת אחרת��
אצלי שלב שלב, הבטא עזרה לי להירגע שזה לא עוד כימי, עוד מעט דופק, שלב שלב.
בקשר להודו, בזמנו אצל הרופא מטיילים אמרתי לו שיכול להיות שאהיה בהריון, לא אאמנתי אבל אמרתי בכל זאת שידע. הוא לא נפל מהכיסא. יש את נושא הזיקה אבל לפי אירגון הבריאות העולמי גם כל ארהב חשופה לזיקה ואנחנו נהיה בעיקר בצפון הגבוה ואז אין בעיה בכלל. בכל מקרה אם קורה משהו אין הרבה מה לעשות.  
בקשר לסקי, אולי אני אשלח את הבנזוג לבד עם הילדים,  אני במילא יולדת רק בשבוע 41

לצפיה ב-'בטא 1032! '
בטא 1032!
10/07/2019 | 18:50
2
143
סימן ראשון טוב עכשיו ננשום עמוק עד לדופק
לצפיה ב-'מעולה! '
מעולה!
10/07/2019 | 19:19
1
59
שיהיה בשעה טובה ובידיים מלאות!
לצפיה ב-'בתקווה �� תודה!'
בתקווה �� תודה!
10/07/2019 | 20:33
20
לצפיה ב-'היי- כמה זמן לאחר האובדן נכנסתן שוב להריון וההריון הסתיים '
היי- כמה זמן לאחר האובדן נכנסתן שוב להריון וההריון הסתיים
08/07/2019 | 15:07
1
154
בידיים מלאות?

אני לאחר לידה שקטה בשבוע 37 , רעלת הריון שהתפתחה במפתיע

מתה מפחד שהרעלת תחזור גם בפעם הבאה

אשמח לעצות מבעלות ניסיון דומה

תודה  
לצפיה ב-'היי סוזנה33'
היי סוזנה33
10/07/2019 | 17:10
125
ראשית, משתתפת בצערך העמוק. את לא מוכרת לי מפורום אובדן הריון, או שאני טועה ופשוט לא זוכרת. גם זה יכול כמובן לקרות...
רוצה לספר קצת יותר על עצמך? בת כמה את? מתי היתה הלידה השקטה? האם יש ילד/ים בבית? האם זה היה ההריון הראשון? איזו תמיכה יש לך מצד הסביבה או תמיכה מקצועית.....

לגבי החשש העמוק שהרעלת תחזור שוב- את לבטח תהיי במעקב של הריון בסיכון גבוה, כך שיוכלו לעקוב אחר כל המדדים ממש מקרוב. האם אמרו לך שרעלת היא דבר שעלול לחזור אצל אותה אישה? מציעה לך להיות מטופלת אצל רופא/ה מעולה ואנושי, שכמובן מתמחה בהריון בסיכון גבוה. אפשר במסגרת בית חולים ואפשר שלא...תתייעצי מה עדיף לך. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'סתם פורקת, כועסת נורא על בעלי'
סתם פורקת, כועסת נורא על בעלי
22/06/2019 | 22:14
3
833
אני בשעה טובה בהיריון אחרי 4 שנים בהפריות ו2 הריונות שנאלצנו להפסיק בשלב מאוחר. מיותר לציין שאני בחרדות קשות ומודעת היטב שלא כל היריון מסתיים בילד בריא. כאילו שזה לא מספיק, אז במקביל ב3 שנים האחרונות בעלי נלחם במחלה קשה ואני נלחמתי כל יום לצידו עם פחד גדול לעתיד. בחצי שנה האחרונה תודה לאל הוא בריא ומאז כל הקשיים של השנים האחרונות צפים ואני מרשה לעצמי להתפרק.
אני מרגישה שזקוקה לסיוע כי אני באמת מפורקת לחלוטין ולא רוצה שזה ישפיע על האמהות שלי. ביקשתי מבעלי עזרה לוגיסטית למצוא מקום לטיפול ולתאם כי אני לא יכולה לעשות את השיחות האלו מהעבודה. מצאנו את מרפאת חווה בפסיכיאטריה תל השומר לטיפול בנשים בנושאי פוריות. הוא עשה צילום מסך לפרטים ותכנן לשלוח לעצמו. אלא מה, במקום לשלוח לעצמו הוא בטעות האלה את זה כסטורי בואטסאפ,!!! אחרי ש5 אנשים שונים התקשרו אלינו בבהלה הבין מה עשה. בא לי למות!
אני יודעת שזה לא הכי חשוב, ועברתי מספיק כדי שיהיו לי פרופורציות בחיים, אבל אני רוצה להרוג אותו!! אני לא מסוגלת להסתכל עליו. ברור שגם ההורמונים לא עוזרים. סופ"ש הבא אנחנו יוצאים עם קבוצת חברים לצימר ותכננו לספר על ההיריון וכבר ממש לא בא לי. זאת חדירה עצומה לפרטיות לנקודות הכי רגישות שיש, גם פסיכיאטריה וגם פוריות. אני ממש לא יודעת מה לעשות! ברור שלא התכוון אבל אני מרגישה מזעזע.
חברה שלי אמרה שחבל להרוג אותו אחרי שעבדתי כל כך קשה שיהיה בחיים, אבל אני רותחת וזועמת!
לצפיה ב-'האמת?'
האמת?
22/06/2019 | 22:26
204
אני לא כל כך מבינה מה יש לשלוח לעצמך את צילום המסך...הרי בכל עת ובכל זמן המסך שם בשבילנו, לכל דבר. ומה קרה לאופציה פשוט לכתוב לעצמנו ברשימה כלשהי את המספר הנדרש? לדוגמא- בתיק ההריון, או ביומן שלנו. אני באופן אישי חושבת שיש שימוש יתר בטכנולוגיות....אבל זה לא העניין המרכזי פה. 
העניין המרכזי והחשוב הוא שהמצב מורכב- הרפואי והנפשי. עברתם כל כך הרבה, וכעת אתם צריכים האחד את השני כדי לשרוד את ההריון הנוכחי, בתקווה לטוב.

אז מה שחשוב שאכן תפנו לעזרה, ותקבלו אותה. 
מאחלת לך הריון תקין ובריאות- לך ולבעלך.

המשיכי לעדכן אותנו. לא כתבת באיזה שבוע את:)

בהצלחה!
שירה. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'וואו. ווא. וואו. '
וואו. ווא. וואו.
23/06/2019 | 09:03
188
4 שנות טיפולים.
3 שנות מחלה קשה של הבעל.
2 אובדנים מאוחרים.
זה כל כך הרבה.
זה המון.
זה מעל ומעבר.
לחלק את עצמך לשתי חזיתות - באחת להילחם בכל כוחך על החיים, על ההפריה, בשניה להילחם בכל מה שיש לך נגד המוות. קשה לי לדמיין התמודדות כל כך מורכבת. כשאת מרבית הכוחות את חייבת לגייס לעצמך. גם כי בתחום ההפריות עיקר הנטל מוטל על האשה (מצטערת, לשים זרעונים בכוס לא מאד נחשב לכם....) וגם מהצד השני לעבור מסע מטלטל בין חיים למוות כשאת צריכה לתמוך בבעלך בכל צעד ושעל.
זה עומד עצום. אני לא יודעת אם היית מטופלת לאורך התקופה, אם לא היית מטופלת ממש עכשיו זה הזמן להגיע לטיפול פרטי בלי שום קשר לפסיכיאטריה ולפוריות, כי העומס הזה שוחק ומכניס לאוטומטיזציה.

וגם כשמישהו מאד מאד חולה ונמצאים לצידו ועוברים איתו הכל ואז הוא מבריא - באמת כל הרגשות הקשים צפים. וחלק מהם הם רגשות של כעס - זה הכי טבעי בעולם. כעס על עצם זה שהיית צריכה לעמוד לצדו, על כך שנאלצת לדחוק את הצרכים ואת הרצונות שלך הצידה, על כך שהוא הפך למוקד החיים ומן הסתם גם קיבל את זה כמובן מאליו, כי הוא היה הקורבן וזה שניצב בסכנת חיים. אבל גם את היית קורבן של המצב הזה, רק ללא הכרה והבנה, לא מצידו, ומן הסתם גם לא מצידך. כל הרגשות הסבוכים הללו מצריכים עיבוד ואוורור כדי לאט לאט לחזור לבסיס זוגי יציב ונכון יותר עבורכם.

לכן הכעס שלך עליו הוא כמובן לא בגלל הנושא של צילום המסך, זה רק הטריגר לכל הרגשות הלא מעובדים השוכנים מתחת לפני השטח, תוסיפי לזה הורמונים של הריון ופחד נורא מאובדן נוסף ויש לך מתכון למשקע זוגי בגלל זוטות שבדרך. טיפול טיפול טיפול - בעצמך, לא בו, לא בזוגיות, לא בפוריות - בנפש שלך שעברה כל כך הרבה, והיתה צריכה להחניק כל כך הרבה.
אנחנו פה לכל דבר ועניין.
מאחלת לך מכל לבי הריון תקין ואמהות בסיומו.

לצפיה ב-'טעויות קורות...'
טעויות קורות...
23/06/2019 | 18:11
153
אני מבינה את המבוכה ואת הכעס, אבל כתבת שזה נעשה בטעות...
לא חושבת שזו את מולו, אלא את יחד איתו. אתם זוג ובהמשך תהיו משפחה ואם תשפטו אחד את השניה בכעס, הזוגיות הזו תתפרק.
אני חושבת שמזמן הייתם צריכים ללכת לטיפול כלשהו, עברתם הרבה.
אני מאוד מאמינה בטיפול משפחתי/זוגי- מטפלים בקשר בינכם, מחזקים אתכם וגם עובדים עם כל אחד מכם- תלוי במצב.
זה יכול להיות זמן טוב לשיח, לפרוק את כל הרגשות כשמישהו נטרלי מכיל, מחזיק ומעבד אותם. טיפול פרטני מטפל רק באדם אחד- בתחושות שהוא מביא, גם אם הן לא עובדות או המציאות.
אם הקשר חשוב, תומכים זה בזו וממשיכים הלאה יחד.
בהצלחה!
לצפיה ב-'תשישות נפשית'
תשישות נפשית
17/06/2019 | 08:17
16
196
היי לכולן, חלק מכירות אותי כבר בפורום חלק פחות. כמעט בשבוע 16 ואני פשוט תשושה נפשית. מאז האובדן בספטמבר (הפלה נדחית) אני בטיפול פסיכולוגי שאז הטיב עם מצבי עד להריון הנוכחי שאז כל החרדות פרצו עד כדי התקפי חרדה. מרגישה שהטיפול הפסיכולוגי לא עוזר, בעלי מתנגד שאקח כדורים בטענה כי זה יכול להזיק לעוברית החמודה שבבטני. ואני? אני תשושה. אני כבר לא מבחינה מתי הפחד שלי רציונאלי ומתי לא. רק אתמול הבטחתי לעצמי להירגע ולנשום ושהכל בסדר והצלחתי עד היום בבוקר. היום בבוקר תפס אותי כאב נוראי ברגל בעוצמה נוראית שגרם לי ממש לקפוץ מהשינה ולהתיישב על קצה המיטה. ואז כמובן איך לא? נבהלתי מהקפיצה של עצמי ושחלילה יכולתי לגרום נזק מאחר ונאמר לי לא פעם על ידי הסובבים לא לעשות תנועות מהירות וחדות, ושוב החרדות החלו ולא יודעת עם לגיטימיות או לא. אפילו נסיעה באוטובוס נהייתה עבורי משימה קשה כי אנשים נדחפים ואני נבהלת נורא מהסיטואציה. אשמח להמלצות לטיפול ולגורמים מומלצים שניתן לפנות אליהם מאחר ומבינה שניסיתי אבל הטיפול כרגע לא מטיב עם מצבי. 
לצפיה ב-'פסיכיאטרית נשים- ד"ר ורד בר!!!'
פסיכיאטרית נשים- ד"ר ורד בר!!!
17/06/2019 | 08:57
3
42
לצפיה ב-'סימני הקריאה נועדים כדי להדגיש כמה היא נפלאה ומקצועית:)'
סימני הקריאה נועדים כדי להדגיש כמה היא נפלאה ומקצועית:)
17/06/2019 | 08:59
24
לצפיה ב-'כיצד ניתן ליצור עמה קשר?'
כיצד ניתן ליצור עמה קשר?
22/06/2019 | 14:54
1
10
לצפיה ב-'תגגלי את השם שלה בגוגל:)'
תגגלי את השם שלה בגוגל:)
22/06/2019 | 16:10
9
לצפיה ב-'באיכילוב יש את ד״ר גבי אייזנברג '
באיכילוב יש את ד״ר גבי אייזנברג
17/06/2019 | 11:16
9
209
מנהלת מרפאת בריאות הנפש לנשים במעגל הפריון
אני מטופלת שם טיפול פסיכולוגי דרך מכבי.
לצפיה ב-'מצב מסובך'
מצב מסובך
17/06/2019 | 15:21
8
119
בעלי והסובבים אומרים שאני מזיקה לתינוקת עם החרדות והתקפי חרדה וזה יוצר אצלי מעגל סגור - אני חרדה ואז החרדות גורמות לי לחרדה נוספת שאני פוגעת בתינוקת שלי. אני כל-כך עייפה, כל-כך קשה לי. בא לי לבכות כל הזמן פשוט בגלל המצב שנקלעתי אליו.
לצפיה ב-'לכי ותטפלי בעצמך. זה בשבילך. לא בשביל העובר. '
לכי ותטפלי בעצמך. זה בשבילך. לא בשביל העובר.
18/06/2019 | 08:30
25
לצפיה ב-'עוד הצעה- '
עוד הצעה-
18/06/2019 | 08:37
87
אם הרופאות שהמלצנו עליהן לא רלוונטיות מבחינת איזור המגורים, את יכולה להתייעץ עם הרופא/ה שלך הגניקולוג/ית. ספרי לו/ה מה המצב, ותבקשי הפנייה דחופה והמלצה על סיוע נפשי. ממליצה בראש ובראשונה לבדוק סיוע של פסיכיאטר/ית נשים באיזור מגורייך. כנ"ל לגבי הפסיכולוגית שלך. בטוח שהיא מכירה מי שיכול להתאים פה. את לא היחידה ולא הראשונה שצריכה סיוע מעבר לשיחות. 

לכתוב פה עד כמה המצב שלך קשה לא יעזור לך. 
לכי ותטפלי בעצמך!!!

סליחה שאני קצת קשוחה, אבל אני מרגישה את המצוקה, וחייבת לנער אותך כדי שתקבלי את הסיוע הנדרש לשם שיפור מצבך. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'את יכולה לצאת מהמצב הזה'
את יכולה לצאת מהמצב הזה
18/06/2019 | 11:20
5
105
באמת חבל על הסבל שלך! תתייעצי כמה שיותר מהר עם איש מקצוע.
יש היום כדורים נוגדי חרדה בטוחים לשימוש בהריון, בטח ובטח שכבר עברת את השליש הראשון של ההריון.
לצפיה ב-'תודה לכולן'
תודה לכולן
22/06/2019 | 14:50
4
57
אתמול הייתי אצל רופאת הנשים ושוחחתי עמה על הבעיה והשבוע שוחחתי על כך גם עם הפסיכולוגית. החלטנו עם בעלי שנפנה לפסיכיאטרית בכדי לקבל הערכה, רופאת נשים טענה שאין בעיה עם כך בהריון. מנסה בנתיים לעבוד על עצמי. אולם לא קל. גם הרופאת הנשים שלי לא בדיוק אמפטית. סיפרתי לה שביום חמישי היו לי כאבי בטן תחתונה כמו לפני מחזור כבד 3 שעות ברצף והיא אפילו לא חשבה לבדוק אותי. ומצד אחר לי קשה לדעת כרגע אם אני לא מגזימה וזה נורמלי לחלוטין. לא כל-כך מרוצה מחוסר אמפטיה במקום בו אני הכי זקוקה לו.  
לצפיה ב-'אם יש לך אפשרות טכנית ואת מרגישה שזה נכון - תחליפי רופאה!'
אם יש לך אפשרות טכנית ואת מרגישה שזה נכון - תחליפי רופאה!
23/06/2019 | 00:27
3
41
יש די והותר רופאים מקצועיים שהם גם אמפטיים, כך שאם זה נכון עבורך, ויש לך אפשרות להתקבל לאחת/אחד כזה כרגע - ממליצה לשקול שלא להשאר אצל רופאה לא אמפטית. נשמע שמספיק קשה ממילא עם החרדות, ועם החששות של הבעל מתרופות.
כותבת לך כשאני עצמי עזבתי רופא שגער בי בגסות רוח בתחילת ההריון של בני, למה הגעתי אליו שלא לפי תכנית מעקב הריון רגילה ושרק בארץ נשים נבדקות כל כך הרבה פעמים בהריון (כאילו לא הוא עצמו בישר לי בעצמו על ההריון הלא תקין השני, שלפניו היה הריון לא תקין ראשון, אבל בפיקוח רופא קודם).
מקווה שהכאבים מיום חמישי לא יחזרו על עצמם, ושההריון יעבור בצורה תקינה בגוף ולא פחות - בנפש.

לצפיה ב-'ניסיתי למצוא רופא מעקב אחר ללא הצלחה'
ניסיתי למצוא רופא מעקב אחר ללא הצלחה
23/06/2019 | 12:38
2
52
היי, תודה על המענה. העצוב הוא שזאת הרופאה שגם אצלי בישרה לי על הסוף של ההריון הראשון וידעה שעברתי חודש שלם שבוע שבוע אולטרסאונדים כדי לקבוע שההריון הוא לא תקין, זאת שהפנתה אותי לגרידה וראתה אותי מרוסקת. לשיטתה, אין להשליך הריון הקודם על הנוכחי. עם זאת, קל להגיד קשה לבצע. עברתי חודש שלם של כאב נפש, תקווה ושוב כאב נפש עד שקבעו סופית מה מתרחש בגופי. ניסיתי למצוא רופא מחליף במכבי, ללא הצלחה. רוב הרופאים המומלצים התורים אליהם עוד חודשים כך שעד שיתפנה התור כבר לא יהיה רלוונטי עבורי כלל. בעלי שבא איתי לכל התורים אחרי ההריון הראשון שהלכתי לבד, לא כל-כך מבין מה אני רוצה. סהכ קצת אמפטיה וסבלנות גם כששואלת שאלות. אז אם למישהי יש המלצה על רופא נשים מומלץ במכבי באזור המרכז שוב, יותר מאשמח.
לצפיה ב-'מתבאסת איתך'
מתבאסת איתך
23/06/2019 | 14:08
41
אני לא מהמרכז, אבל אולי יש המלצות בשרשורים בפורום.

לצפיה ב-'מצטערת לשמוע'
מצטערת לשמוע
31/07/2019 | 12:28
5
הגוף זה דבר אחד, הנפש - משהו אחר. מזדהה עם הציפיה שלך לאמפתיה מהרופאה, לא רק לאור ההיסטוריה, אלא בכלל. מקווה שאחרות כאן תדענה להמליץ על רופא/ה במכבי מהמרכז (אפילו כשרשור נפרד).
צר לי לשמוע על חוסר ההבנה בהקשר הזה מצד הבעל, מקווה שבכל זאת את חשה נתמכת על-ידו ועל-ידי הסביבה. שולחת לך חיבוק.
לצפיה ב-'התחלתי טיפול'
התחלתי טיפול
15/07/2019 | 08:19
1
41
שלום לכולן ותודה :)
פניתי למרפאת חווה בתל השומר והתחלתי בימים אלה את הטיפול התרופתי. לא אכחיש שזה מפחיד והחלטתי גם לא לשתף את המשפחה בסוגיה פרט לבעלי שכן יודעת שאספוג ביקורת (משפחה אולד סקול שרק תגיד שמזיקה לתינוקת ושיכולה להתמודד לבד) וממש לא בנויה לספוג גם ביקורת וגם להתמודד עם מצבי. מקווה שהטיפול יעזור, כמובן שעם קצת חששות בלב. ממתינה לסקירה מאוחרת בתחילת אוגוסט והכמעט שלושה שבועות האלה נראים לי כמו נצח.
לצפיה ב-'לאלמונית142-'
לאלמונית142-
17/07/2019 | 08:41
28
שמחה שפנית לטיפול. 
חשוב לי לומר שטיפול תרופתי הוא רק חלק מהעניין. מקווה מאוד מאוד שאת מטופלת גם בשיחות ושיש לך מעטפת טיפולית תמיכתית מלאה במסגרת מרפאת חווה.
נורא בעיניי שאישה בימינו צריכה להסתיר את עצם היותה מטופלת רגשית ו/או תרופתית  (לעניין כזה או אחר). 
הבורות של הסביבה והדעות הקדומות לגבי טיפול תרופתי הם דבר נורא בעיניי. אני נתקלת בזה בהקשרים אחרים במסגרת עבודתי כמרפאה בעיסוק. 

טוב שיש אפשרויות שונות לטיפול, וטוב שאת מטופלת. חבל לי מאוד שהסביבה הקרובה שלך לא תומכת. מצטערת. זה לא "אולד סקול", אלא בורות וחוסר קידמה. 
כל הכבוד לך שאת מרגישה מה טוב עבורך, ושתפסת יוזמה בעניין. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'אחריי סקירה'
אחריי סקירה
16/06/2019 | 12:44
9
213
מעזה סוף סוף לצאת בגלוי עם ההריון הזה 
מחר מתחילה שבוע 17, ברקע שני ילדים בריאים ולאחר מכן שתי הפלות מוקדמות
ברצף. כנראה שהשאירו בי חותם כי היה לי ממש קשה לספר,אפילו למשפחה הקרובה שלא לדבר על לשמוח... עכשיו סוף סוף מרגישה הקלה!
כל הבדיקות סקר (טרימסטר ראשון וחלבון עוברי) יצאו תקינות, על אף הגיל (38), סטטיסטיקות ממש טובות.הסקירה גם כן תקינה.עכשיו אני ממש מתלבטת אם לעשות מיי שפיר..
הרופאים כמובן חלוקים בדעתם, כנראה עניין של השקפה. יש כאלו שתומכים לעשות בכל מקרה רק בגלל הגיל ויש כאלו שלא. אותי מלחיץ לאו דווקא הבדיקה עצמה אלה הצ'יפ הגנטי- שממה שהבנתי לא תמיד נותן תוצאות חד משמעיות, או עם משמעות ברורה ועלול להכניס ללחץ מיותר...
אני יודעת שזה מאוד אישי- אבל למישהי יש תובנות בעניין?
תודה מראש!
לצפיה ב-'נפלא! בשורות טובות'
נפלא! בשורות טובות
16/06/2019 | 18:20
1
80
לגבי נושא בדיקת בי השפיר- כמו שכתבת- יש דעות לפה ויש דעות לפה. 
אני הייתי מטופלת בכל ההריונות אצל רופאה שחשבה שצריך להפעיל שיקול דעת, ולעשות מי שפיר רק לפי צורך- במידה ויש חשד ולו הקטן ביותר.
בשלושת ההריונות לא עשיתי מי שפיר, כי כל הבדיקות היו מאה אחוז. כן עשיתי בהריון עם מעיין בדיקת ניפט (הייתי כמעט בת 41). לולא היא היתה קיימת, סביר להניח שהייתי עושה מי שפיר. 

יש כאלו שתעשנה את בדיקת מי השפיר גם בגיל 25, גם אם הכל נראה תקין.
ואני גם מכירה בנות 42 ו-43 שלא עשו מי שפיר, אלא את כל הבדיקות האחרות, כולל ניפט.
אבל אז יבואו כאלו ויגידו, שרק בדיקת מי השפיר היא מדוייקת במאת האחוזים ונותנת את המידע האמין ביותר, ושניפט פחות אמין. 
ויהיו מי שיגידו שחבל לסכן ואפילו בטיפ טיפה את ההריון בעצם עשיית בדיקת מי השפיר.

בקיצור- לא תצאי מזה. כל אחת עם הגישה שלה. כל רופא/ה עם הגישה שלו/ה.
בסופו של דבר, מדובר בהחלטה שלך ושל בן זוגך. 
אגב, אני מאלה שחושבות שגם כבר עושים את בדיקת מי השפיר, אז לעשות גם את בדיקת הצ'יפ הגנטי, שהיא מקיפה יותר. 
לחת יהיה קיים בין כה ובין כה, אז לפחות לקבל את המידע המירבי (זה במידה ומחליטים על בדיקת מי השפיר). 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'לחת= לחץ, שגם=שאם (סליחה על השגיאות). '
לחת= לחץ, שגם=שאם (סליחה על השגיאות).
16/06/2019 | 18:21
10
לצפיה ב-'התלבטות'
התלבטות
16/06/2019 | 22:32
71
בשעה טובה !
כמו שכתבת את בעצמך וכמו ששירה כתבה - אין תשובה נכונה לכולן. כל אחת תעשה החלטה שלה "מהבטן" וזה יהיה נכון לה.
אני עשיתי בהריון עם ילד שני מי שפיר ובהריון אחרון ניפט, כי למזלי הוא כבר היה קיים.
לצפיה ב-'תודה לכן'
תודה לכן
18/06/2019 | 11:16
1
49
תודה על התשובות המפורטות!
אכן בסופו של דבר אין פה תשובה חד משמעית.
בשני ההריונות הקודמים בכלל לא חשבתי על מיי שפיר. האובדנים שהיו והחשיפה
ליותר מידע בפורומים וחפירה בגוגל באופן כללי חשפה אותי (לטוב ולרע) ליותר מקרים קשים ונראה לי שבסופו של דבר אעשה את הבדיקה.
יש לי עוד כמה ימים להתלבט...
לצפיה ב-'שיהיה בהצלחה!!!'
שיהיה בהצלחה!!!
18/06/2019 | 12:15
10
לצפיה ב-'לדעתי כדאי לעשות מי שפיר'
לדעתי כדאי לעשות מי שפיר
23/06/2019 | 18:18
3
61
בשלושת הילדים לא עשיתי מי שפיר, הייתי צעירה וכולם נורא הלחיצו...
אני אוטוטו בת 37, עשיתי השבוע דיקור. הפעם לא הייתה התלבטות בכלל אחרי הפסקת הריון בגלל מום. מעדיפה לדעת שהכל בסדר....
לפני הדיקור הייתי בלחץ מטורף, הדיקור לא נעים אבל לא נורא. נמשך 10 דקות כולל ההכנה. נחתי שלושה ימים, שכבתי ולא עשיתי כלום! טיפלו לי בילדים והיה לי שקט....
בדיעבד, אני ממליצה לעשות. היום עושים את הצ'יפ הגנטי שזו בדיקה מורחבת ואת יכולה לבחור למה לקבל תוצאות ומה לא יציינו בתוצאות. זו לא בדיקת סקר, אלא בדיקה שבודקת את הDNA של העובר.
עשיתי גם בדיקה מהירה שיצאה תקינה, אני אופטימית... אבל בשביל השקט הנפשי שלי העדפתי לעשות.
בהצלחה!
לצפיה ב-'מעדכנת'
מעדכנת
11/07/2019 | 11:53
2
51
אז בסוף עשיתי מי שפיר, הכל עבר בשלום וקיבלתי לפני יומיים תשובה תקינה!!
מאז ממש הקלה והרגשה שעכשיו ההריון בעצם מתחיל...

לצפיה ב-'יופי! בשורות נפלאות גם בהמשך'
יופי! בשורות נפלאות גם בהמשך
11/07/2019 | 16:57
13
לצפיה ב-'כייף לשמוע... תהני! ורק בשורות טובות'
כייף לשמוע... תהני! ורק בשורות טובות
31/07/2019 | 10:33
5
לצפיה ב-'יש דופק! הללויה'
יש דופק! הללויה
16/06/2019 | 11:04
2
176
בוקר טוב
הבוקר נפגשתי עם הרופא. לראשונה מאז הבטא החיובית.
למרות שאני רק שבוע 5+3, הוא ראה התחלה של דופק והעובר מתאים לגודל 5+6.
לדעתי ההשרשה הייתה ממש מוקדם כי כבר ביום 9 שלאחר ההחזרה היתה לי בדיקה ביתית חיובית וגם הבטא הראשונה הייתה גבוהה.
אמר לי להגיע בעוד שבועיים.
אין מצב שאני שורדת שבועיים בלי בדיקות באמצע.
אז באיזה תירוץ לגשת למיון נשים בקופ''ח בעוד שבוע בערך?
זה מקובל בכלל לעשות את זה? ללכת בטענות שווא רק כדי להיות רגועה?
לצפיה ב-'יופי! שימשיך בטוב'
יופי! שימשיך בטוב
16/06/2019 | 12:14
68
לא צריך להשתמש בתירוצים ולא לספר סיפורי מעשיות וטענות שווא.
אפשר בהחלט לבוא פעם בשבוע למרכז בריאות האישה ולבקש בדיקה. לומר שאת אחרי 3 הפלות ואת מאוד בלחץ. 
כך אני עשיתי בהריון עם מעיין. לא היתה שום בעיה עם זה. 

שיהיה בהצלחה!
שירה. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'לגיטימי לגמריי'
לגיטימי לגמריי
16/06/2019 | 12:33
67
תרגישי בנח ללכת לבדוק דופק ללא כל תירוץ.
אותי אפילו לא שאלו למה...
בהצלחה!!
לצפיה ב-'לא רציונלי, לא במקרה'
לא רציונלי, לא במקרה
05/06/2019 | 11:15
4
345
הריון לא מתוכנן (אבל מאד רצוי) אחרי שאובחנתי עם אי-פוריות על רקע גיל. ההריון הקודם הגיע רק באמצעות הזרעה. לקח לי 8 מקלונים להאמין שהפס אמיתי ולא סתם בדמיון שלי. ואז עוד כמה ימים טובים לספר לבעלי. לא עלה בדעתי שאני עדיין בתוך עולם הילודה.
בהתחלה א"ס כל שבוע החל משבוע 7, כל פעם דמעות של אושר שההבהוב של הדופק שם. מההתחלה ועד סוף שבוע 9 בחילות מזעזעות בוקר עד לילה (כולל התעוררות בלילה מהן), עייפות קיצונית (השרב לא עוזר), תפקוד חלקי מאד בעולם: בעבודה, בבית, עם הילדים. תודה לאל שהחלק הזה נגמר (כן, כמובן גם א"ס כשהסימפטמים נעלמו). מחר השקיפות, מייחלת לטוב.
לצפיה ב-'מחזיקה אצבעות עבורך'
מחזיקה אצבעות עבורך
05/06/2019 | 11:52
136
ברוכה היוצאת מהארון ;)
לצפיה ב-'וואו. איזה בשורות. '
וואו. איזה בשורות.
05/06/2019 | 16:22
126
בשעה טובה מאד.
מתארת לעצמי את גודל ההפתעה!
שיעבור בקלות ובבריאות.
לצפיה ב-'ברוכה השבה'
ברוכה השבה
05/06/2019 | 19:51
131
בחיי שתמיד היתה לי תחושה לגבייך שטרם סגרת לגמרי את ענייני הילודה:)
שיהיו בשורות טובות גם בהמשך, ושנזכה ללוות אותך פה עד הסוף הטוב, אמן. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'וואוווו מהמם'
וואוווו מהמם
06/06/2019 | 07:03
144
מכירה את סיפורך מהפורום השני.
כ''כ מרגש לקרוא את זה
המון בהצלחה, המשך קל עם ידיים מלאות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

בעלי מקצוע

פורום הורים בטיפולי פוריות
פורום הורים בטיפולי
ד
מתקשים בפוריות?
פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה