לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הריון לאחר אובדן -תמיכה

הריון חדש לאחר חוויית אובדן.אבל, כאב, חרדות, אובדן התמימות, ותקווה שבירה ומהוססת - יוצרים מערבולות שלפעמים קשה לצלוח אותן.לאלה מצטרפת פעמים רבות תחושה של בדידות ושל חוסר שייכות: תחושה שאין לנו מקום באף אחד מן הפורומים הקיימים, ציפיית הסביבה שעכשיו נחזור לעצמנו, נשמח, נהיה ´כמו פעם´. התחושה שיש כל כך הרבה לחלוק ולפרוק ויש כל כך מעט עם מי.כאן המקום לתמוך ולהיתמך, לשתף ולעזור, לחלוק את הפחדים הגדולים והשמחות הקטנות ולדעת שיש נשים אחרות שיכולות להבין אותנו, עם ובלי מילים.כולן מוזמנות, מי שבהריון ומי שעדיין מנסה, מי שרוצה אבל פוחדת, וגם מי שאחרי ורוצה לעודד ולשתף. גם החצאים האמיצים שותפינו לדרך הארוכה יתקבלו בשמחה!מקווה שהמקום הזה יהיה בית חם לנשים שזקוקות לו, ומאחלת לכולנו לצאת מכאן במהרה עם חיים חדשים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון לאחר אובדן -תמיכה

הריון חדש לאחר חוויית אובדן.אבל, כאב, חרדות, אובדן התמימות, ותקווה שבירה ומהוססת - יוצרים מערבולות שלפעמים קשה לצלוח אותן.לאלה מצטרפת פעמים רבות תחושה של בדידות ושל חוסר שייכות: תחושה שאין לנו מקום באף אחד מן הפורומים הקיימים, ציפיית הסביבה שעכשיו נחזור לעצמנו, נשמח, נהיה ´כמו פעם´. התחושה שיש כל כך הרבה לחלוק ולפרוק ויש כל כך מעט עם מי.כאן המקום לתמוך ולהיתמך, לשתף ולעזור, לחלוק את הפחדים הגדולים והשמחות הקטנות ולדעת שיש נשים אחרות שיכולות להבין אותנו, עם ובלי מילים.כולן מוזמנות, מי שבהריון ומי שעדיין מנסה, מי שרוצה אבל פוחדת, וגם מי שאחרי ורוצה לעודד ולשתף. גם החצאים האמיצים שותפינו לדרך הארוכה יתקבלו בשמחה!מקווה שהמקום הזה יהיה בית חם לנשים שזקוקות לו, ומאחלת לכולנו לצאת מכאן במהרה עם חיים חדשים.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו
לפורום אובדן הריון תמיכה לפורום הורות לאחר אובדן
המשך >>

לצפיה ב-'ממש מודאגת זקוקה לעזרה'
ממש מודאגת זקוקה לעזרה
11/08/2016 | 11:54
15
207
אתמול בדקתי ביוץ והסטיק היה חיובי מאוד- הוא כבר 3 ימים חיובי (היום טרם בדקתי), ולכן, אמש בעלי ואני קימפרנו.
בבוקר אני קמה לשירותים, והתחתונית שלי (סליחה על התיאור) עם כתמים חומים על כל התחתונית כולה! אני מנגבת ויש לי דם בהיר בניגוב! תופעה שמעולם לא חוויתי ולא קרתה לי, אני ממש מודאגת! ולא יודעת מה לחשוב...חייבת לציין שאין לי כאבים. 
אנסה לברר גם עם הרופא נשים שלי אבל הוא לא עובד היום....
לא מבינה את פשר הדבר הזה! בבקשה הרגיעו...האם זה קרה למישהי?

לצפיה ב-'הייתי מציעה לך'
הייתי מציעה לך
11/08/2016 | 12:31
6
100
לבדוק הריון. בהריון האחרון עשיתי בדיקת ביוץ שהייתה חיובית כמה ימים וזה היה בסוף הריון.
לצפיה ב-'לא הבנתי'
לא הבנתי
11/08/2016 | 13:39
3
84
איך ביוץ יכול להפוך להיריון?
מה גם ש3 ימים האחרונים היה לי סטיק ביוץ חזק וחיובי מאוד. היום נראה לי מתחיל לדעוך אבל עדיין נראה חיובי רק פחות חזק.
התופעה הזאת של דימום בביוץ ואחרי  קיום יחסים (אם יש קשר) ממש חדשה לי ומלחיצה כל שנשאר לי זה רק להתייעץ אתכן אם גם אתן נתקלתן בתופעה שתיארתי עד שאדבר עם הרופא נשים שלי.
לצפיה ב-'הכוונה היא שבדיקות ביוץ מזהות גם הריון'
הכוונה היא שבדיקות ביוץ מזהות גם הריון
11/08/2016 | 17:01
2
78
ולכן יכול להיות שמה שאת רואה בבדיקה זה לא ביוץ אלא הריון, והדימום הוא דימום השתרשות.
(אצלי בדיקת ביוץ לא זיהתה את מועד הביוץ, אבל כשהתחלתי לחשוד שאני בהריון היא הראתה 2 פסים חזקים. אחרי עשיתי גם בדיקת הריון שהראתה 2 פסים).
לצפיה ב-'זה לא הגיוני ואגיד לך למה-'
זה לא הגיוני ואגיד לך למה-
11/08/2016 | 17:55
1
76
כי קיבלתי מחזר ב27.08 ואז 14-15 יום אחרי זה, זה ימי הביוץ כלומר השבוע, איך אני יכולה להיות בהריון בתקופת הביוץ? כשקיבלתי מחזור לפני חצי חודש? כלומר הלוואי ואת צודקת אבל זה נשמע לי לא הגיוני, גם איך אני יכולה להיות בהריון אם מאז המחזור לא קיימנו יחסים ורק השבוע קיימנו סביב תקופת הביוץ...
גם כתבת שאצלך הבדיקה לא איתרה את הביוץ כי היית בהריון?
אצלי היא איתרה והסטיק של הביוץ היה מאוד חזק כלומר חיובי.
לצפיה ב-'באמת לא נשמע הגיוני'
באמת לא נשמע הגיוני
11/08/2016 | 22:40
40
אני לא יודעת למה אצלי הבדיקה לא איתרה את הביוץ ואין לי מושג מתי בדיוק נכנסתי להריון, אבל כדאי שתדעי - בדיקות ביוץ הן לא תמיד מדויקות. אני מכירה נשים שנכנסו להריון בעזרתן ואני מכירה נשים (כולל אני) שהבדיקות פשוט לא זיהו את הביוץ שלהן.
אל תתיחסי אליהן כאינדיקציה ודאית ותנסי לכוון סביב תאריך הביוץ המשוער (כמו ששירה אמרה - ימים 10-18 למחזור, יום כן יום לא).
לצפיה ב-'לא הבנתי'
לא הבנתי
11/08/2016 | 13:43
51
היתה לך בדיקת ביוץ חיובית כמה ימים, והאם היה לך גם דימום?
לצפיה ב-'*'
*
12/08/2016 | 16:15
6
לצפיה ב-'בואי נשאל כך-'
בואי נשאל כך-
11/08/2016 | 18:19
7
71
קודם כל- האם הדימום הפסיק? או שהוא ממשיך, ואיזה סוג דימום?
אני לא מכירה תופעה של דימום כלשהו בביוץ.
ואני גם לא מכירה מקלוני ביוץ שמראים שלושה ימים רצופים שני קוים.
בכל מקרה, הייתי ממליצה לך לשאול את הרופא לגבי העניין.
הכי נראה לי הגיוני שזה קשור לקיום יחסי המין. לפעמים כלי דם נפגע מעט. לא משהו מסוכן, חלילה.
זה לא הריון, לפי תאריך קבלת הוסת האחרונה.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'אז שתדעי שכולל היום זה כבר'
אז שתדעי שכולל היום זה כבר
11/08/2016 | 18:38
6
70
4 ימים שהסטיק שלי חיובי.
הדימום הולך ומתמעט אבל נשאר קצת זה כמו בסיום מחזור, חום.
אני באמת לא מבינה מה קורה איתי. מקווה שבשיחה עם רופא העניינים יתבהרו.
וקראתי באינטרנט שכן יכול להיות דימום במהלך ביוץ אבל הרופא אולי יאיר את עיני.
לצפיה ב-'תעדכני אותנו לאחר השיחה עם הרופא.'
תעדכני אותנו לאחר השיחה עם הרופא.
11/08/2016 | 18:42
5
20
לצפיה ב-'שירה - אם הרופא'
שירה - אם הרופא
11/08/2016 | 19:10
4
65
יגיד שהכל בסדר? אני בכל זאת יכולה לבקש להבדק לא?
אני לא היפוכנדרית אבל אני תמיד מעדיפה רופא שבודק לחומרא...
לצפיה ב-'ברור שאת יכולה לבקש להיבדק,'
ברור שאת יכולה לבקש להיבדק,
11/08/2016 | 22:03
3
48
איזו שאלה? קובעים תור וגומרים עניין.
יש לי שאלה קצת עדינה- האם את משתפת את בעלך בלחץ שאת נתונה בו? האם הוא מהווה גורם מרגיע עבורך?
אני שואלת את זה, כי למרות שאובדני ההריון גרמו מן הסתם למתחים ביני לבין בעלי, הוא היה גורם ממתן ומרגיע. ונשמע שחסר לך דבר שכזה.
אני לא מכירה לא אותך ולא את בעלך, ולא את טיב היחסים ביניכם, אבל אולי אם תבקשי ממנו לנסות ולהרגיע אותך, להיות קצת כמו כדור הרגעה עבורך, זה יסייע לך ולו במעט.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'תודה שירה'
תודה שירה
11/08/2016 | 22:09
2
62
כן הוא מרגיע, אפילו ההפך ממני אני לחוצה כרגע והוא רגוע.
אני אגש להבדק מחר. תודה על כל התמיכה!
לצפיה ב-'נו, הלכת להיבדק? מה הרופא אמר? '
נו, הלכת להיבדק? מה הרופא אמר?
14/08/2016 | 21:04
3
לצפיה ב-'תודה שירה על ההתעניינות זה עדיין בבדיקה'
תודה שירה על ההתעניינות זה עדיין בבדיקה
15/08/2016 | 17:09
9
לצפיה ב-'סיפור הניצחון הקטן שלי'
סיפור הניצחון הקטן שלי
09/08/2016 | 12:24
14
268
אז לפני שבוע ילדתי. לא היתה לידה קלה. היו ירידות דופק וחששות רבים לאורך כל הדרך. אבל, בסוף בסוף, אני מרגישה שניצחתי. ניצחתי את כל השנה האחרונה הקשה שהיתה לי, את ההפלה שלא נגמרה, את האשפוז, את החרדות והלחצים. זכיתי וזה הרבה גם בזכות הפורום הזה והפורום השכן. ואמנם לא הייתי תמיד פעילה, אבל מצאתי פה פה ומילים לדברים שאף אחד אחר לא יכול להבין, וזה נתן לי הרבה כוחות להתאושש ולהסתכל קדימה.

ההריון הזה בא אחרי הפלה. בעצם, גם הקודם לו, שתי הפלות בשליש הראשון, ושני הריונות שנמשכו מעל לשנה. ההפלה הראשונה היתה טבעית, לפני שהגעתי לבדיקת דופק (שבוע 8). חשבתי שתרמתי את חלקי לסטטיסטיקה, נכנסתי להריון תקין ברגע שיכולתי, והמשכתי הלאה, ללא יותר מידי חרדות ילדתי בן בריא.
ההריון הבא בא אחרי שחיכיתי לו מאוד. בדיקת הדופק היתה תקינה אם כי העובר היה מעט קטן. בשבוע 9 הלכתי למוקד, כי רציתי לראות שהכל בסדר לפני טיסה מתוכננת. לא באתי בשעות המיון ולכן המצאתי כאבי בטן כדי שיסכימו לי להכנס לרופאה. אותה רופאה שאלה אותי את שותה מספיק?  וכשאמרתי שלא, אמרה אם את מפילה עכשיו את יכולה להאשים רק את עצמך. לא את אמא שלך לא אותי לא אף אחד. ואז היה אולטרסאונד, ואז לא היה דופק והופניתי למיון. נסעתי לבד, עם בעל בחול וחשבתי שאני גיבורה גדולה כי כבר עברתי הפלה אחת ושתי לידות וקטן עלי.
אז הציעו לי ציטוטק או גרידה, ובגלל הטיסה הצפויה בחרתי הציטוטק, ואמרתי לבעל שאין לו מה למהר לחזור כי עד שיחזור בטח אהיה גם ככה אחרי.
הזמנתי את ההורים לעזור לי אחרי הצהריים, אבל שיחזרתי אותם בערב, והלכתי לישון. בלילה התחילו דימומים מסיביים, כל הלילה טיילתי חצי מתוך שינה לשירותים ותוך כדי מצאתי את עצמי כמה פעמים על הרצפה. רק לפנות בוקר הבנתי שהכאב מאחורי הראש והשינה על הרצפה היו התעלפויות, התקשרתי להורים ונסענו לבית חולים. שם הסתבר שאיבדתי המון דם, וההמוגלובין ירד מ12 ל7 תוך 24 שעות. העובר היה תקוע בצוואר הרחם, הוציאו אותו ונישאתי לאשפוז כמה ימים כדי להתחזק. ההפלה הסתיימה רק חודשיים אחר כך בהיסטרוסקופיה ניתוחית אחרי שאריות וכדורי מיטרוגין.
כל הסיפור הזה שבר אותי. איבדתי את האמון בגוף שלי, בבריאות שלי  ואת האמונה הכללית שיש לי בדרך כלל שיהיה בסדר.
בשנה הזאת עברתי עוד כמה דברים שטלטלו אותי, והפכו אותי לחוצה עצבניתו וחרדתית. זה יצא הרבה על הבעל ועל הילדים וזה כואב לי מאוד. אחרי כל זה אני מרגישה שניצחתי. שעמדתי בזה, שזה לא שבר אותי.
אני לא אותו אדם, גם לא אוכל לחזור להיות, כבר לא תמימה, כבר לא בטוחה בדברים שיסתדרו. חרדתית עם ילד שלי שייוצר משהייתי אי פעם. אבל יש גם אושר חדש בלב שמזמן כבר לא היה, וכשנותנים לי לישון, אני ישנה פתאום הרבה יותר טוב
לצפיה ב-'מזל טוב לך :)'
מזל טוב לך :)
09/08/2016 | 14:21
1
50
טוב לשמוע, שלמרות הלידה המורכבת אתם בסדר. יכולה לעודד שזה אכן נהיה יותר פשוט (לפחות אצלי). מאחלת לך שתגדלי את המשפחה באושר ובבריאות (וגם בשינה שלוה), ולכולנו שנזכה בבשורות טובות.
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
11/08/2016 | 07:59
7
לצפיה ב-'מזל טוב! תודה ששיתפת. הסיפור שלך בא לי ממש בזמן'
מזל טוב! תודה ששיתפת. הסיפור שלך בא לי ממש בזמן
09/08/2016 | 15:33
1
55
מאחלת לך לשמור על האושר הפנימי, ליהנות מכל רגע ולהגיע לשלמות עם עצמך.
מזל טוב ענק גיבורה!
לצפיה ב-'תודה :) מאחלת לך המון בהצלחה'
תודה :) מאחלת לך המון בהצלחה
11/08/2016 | 08:01
18
ומחכה לעדכונים :)
לצפיה ב-' מזל טוב, אכן ניצחון מרגש!'
מזל טוב, אכן ניצחון מרגש!
09/08/2016 | 15:53
1
40
הרבה נחת ואושר עם הגור הקטן והתאוששות קלה

ואני בשוק מהדברים של הרופאה, איך היא מרשה לעצמה לומר דבר כזה?!
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
11/08/2016 | 08:03
14
מניחה שהרופאה ההיא לא חשבה שבאמת לא יהיהדופק. ובכל זאת יש דברים שפשוט אסור להגיד.
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
09/08/2016 | 20:59
1
31
דבר ראשון, החלמה מהירה מהלידה המאתגרת.
כשאני קוראת שוב את הסיפור קשה להאמין איך הפלה ״פשוטה״ לכאורה בשבוע מוקדם יכולה להסתבך כ״כ מבחינה קלינית.
מקווה שהאמונה בך ובכוחות שלך תחזור אפילו במעט.
לצפיה ב-'תודה:)'
תודה:)
11/08/2016 | 08:06
13
בינתיים אני נהנית מהתינוק וכל יום שעובר מחזק את האמונה. בסופו של יום כמו שאמרתי, מרגישה שניצחתי את כל זה :)
לצפיה ב-'מזל טוב!!'
מזל טוב!!
09/08/2016 | 22:51
1
26
אושר גדול לקרוא את הסוף הטוב אחרי הסיוט שעברת. אני בשוק מהסיבוכים שעברת וממש שמחה שהתחלת כעת פרק חדש. מאחלת לכם המון הנאה, נחת ובריאות!!
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
11/08/2016 | 08:06
14
בקרוב אצלך....
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
10/08/2016 | 08:39
2
37
מהכתוב אני מבינה (וגם זוכרת את הסיפור שלך) שעברת דרך מורכבת עד היום.
הכל עוד נשמע לי מאוד טראומטי.
אני מאחלת לך שיחד עם האושר הגדול שנולד כעת, תשכילי גם לעבד את החוויות הקשות שעברת (אולי בעזרת אשת מקצוע), וזאת כדי שתוכלי לגדל את הרך הנולד שהצטרף לשני הילדים באופן לא חרדתי.
לבריאות הפיזית והנפשית של ההורים יש משמעות מכרעת על הילדים ועל אופן גידולם וחינוכם. מאמינה שאת מודעת לצרכים שלך, ושתדאגי לעצמך- בכל המובנים.

שיהיה במזל טוב, בבריאות ובאושר
שירה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'תודה שירה!'
תודה שירה!
11/08/2016 | 08:09
1
33
בהחלט היתה חוויה טראומטית, והייתי קרובה לטיפול לא פעם, אבל בינתיים מרגישה קצת יותר חזקה ובריאה. יחד אם זאת לוקחת יום יומו, ואולי עוד אעזר בטיפול בהמשך.
לצפיה ב-'סומכת עלייך:)'
סומכת עלייך:)
11/08/2016 | 08:45
5
לצפיה ב-'באיחור ניכר... המון המון מזל טוב '
באיחור ניכר... המון המון מזל טוב
22/08/2016 | 03:26
4
שמחתי מאוד לקרוא על סופו הטוב של המסע שלך. 
נשמע שמדובר היה במסע מטלטל מאוד. כמה טוב שהסתיים בשלום ובאושר. 
מאחלת לך ולכל המשפחה המון אושר, בריאות ורוגע
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
10/08/2016 | 00:54
1
144
שלום רב לחברי הפורום יש לי שאלה קצת מוזרה מקווה שלא אכפט לכם על הבורות שלי.
אבל...
איך עובד כל העניין הזה של להכנס להריון?
אני שואלת כי אני בת 31 ונקלטתי רק פעם אחת בטעות וההריון לא התפתח ויצא בשבוע 8 מהסטרס.
יש לציין שיש לי שחלות פוליציסטיות
ושאני כרגע מאחרת עם הוסט ורוצה לדעת אם חייב לגמור בפנים בשביל להכנס להריון.שמעתי שיש דבר כזה שהזרע יוצא מהפין במהלך הסקס.
יש לי תסמינים שמזכירים לי את ההריון שאבד אבל חוששת שהכל זה יכול להעיד גם על מחזור כי לא עשינו עד הסוף.
תודה למגיבים.
לצפיה ב-'כניסה להריון-'
כניסה להריון-
10/08/2016 | 18:54
90
קיום יחסי מין מלאים בימים 10-18 למחזור, יום כן- יום לא פחות או יותר (כמה שיש כוח...).
זה במחזור של 28 ימים. כי הביוץ מתקיים 14 יום לפני קבלת המחזור. אז לוקחים טווח מסויים של ימים.
אפשר גם להשתמש במקלונים לזיהוי הביוץ או בשיטה טבעית לזיהוי הביוץ.

אבל- וזה אבל מאוד חשוב- את כותבת שיש לך שחלות פוליציסטיות. אז ההמלצה הכי טובה שלי עבורך היא שתבררי עם הרופא/ה שלך לגבי הסוגיה של הכניסה להריון, איך, מתי, כמה ולמה.

ושיהיה בהצלחה!
שירה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'אפשר עידוד בבקשה ?'
אפשר עידוד בבקשה ?
09/08/2016 | 17:53
29
180
אני לאחר הפסקת הריון יזומה לצערי, עברתי כבר שני מחזורים. מנסה להקלט. הרופא שביצע את הפעולה אמר לאחריה וגם כמה שבועות אחריה שהכל תקין תודה לאל.
אני ממש זקוקה לעידוד מכן לדעת שהכל בסדר ואפשר להקלט.....מבנות שעברו הפלה יזומה כלומר בבי״ח ואחכ נקלטו
לצפיה ב-'ברור שאפשר להיקלט!!!'
ברור שאפשר להיקלט!!!
09/08/2016 | 18:04
62
מצטערת על אובדן ההריון. את רוצה לספר באיזה שבוע היית ומה היו נסיבות הפסקת ההריון? (את לא חייבת. אני רק מתעניינת).
לשאלתך- בוודאי שאפשר להיקלט לאחר גרידה. בעולם מסתובבים המוני ילדים ואנשים שנולדו לאחר הפלות. שניים מתוך שלושת ילדיי גם עונים על הקריטריון הזה...ואם תתחילי להתעניין בסביבתך- פתאום תגלי שעוד המוני נשים עברו הפלה ולאחר מכן נולד תינוק/ת בריא/ה.

מקווה שהצלחתי לעודד.
שירה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'תשובה כללית'
תשובה כללית
09/08/2016 | 18:10
1
83
שלום לך גלידת תות. משתתפת בצערך על ההריון שאבד.
רק היום כתבה halfwaythere הודעה על לידת בנה השני, מוזמנת לגלול ולקרוא. כולנו מחכות ללידה של idit84 אוטוטו, ויש בינינו רבות שילדו בחודשים האחרונים, כולל אותי (ההריון הסתיים בשלום בגיל 40 וקצת אחרי שני הריונות שנפסקו בשבועות מוקדמים), TheWindCriesMary שילדה את בכורתה, בשדרת האזדרכת, stoochi, ירוק מנטה, אחר8, רונית 294, אם הבנות 2 (שאחרי שני האבדנים שלה ילדה בן ועכשיו היא אם השלושה). גם מנהלת הפורום המקביל "אבדן הריון תמיכה" שירהד1 זכתה ללדת בת שלישית אחרי ששה אבדני הריון רצופים (ואחד נוסף בין בתה הבכורה לבנה השני). מכירה גם כמה חברות מחוץ לפורום שאבדו הריונות צעירים והריונות מתקדמים, וזכו להרות הריון תקין.
מאחלת לך מכל הלב שגם את תזכי. אם מתאים לך, את מוזמנת להרחיב בפורום הזה או בפורום השני, ואולי אפשר יהיה לעודד יותר ספציפית.
לצפיה ב-'אם זו תשובה כללית, אז מהי תשובה מפורטת?'
אם זו תשובה כללית, אז מהי תשובה מפורטת?
09/08/2016 | 18:23
53
וגם ספרקית, מנהלת הפורום, זכתה לבן לאחר מספר אובדני הריון. וגם טוויני (אחרי אובדן הריון תאומים), ו"נאטשל" (אחרי שתי הפלות) ו"ויקטור החתול"(אחרי מליון עיניינים), ואם אני זוכרת נכון- אז גם ביתה של "מרעישה בשקט" נולדה לאחר הפלה (ותסלחי לי "מרעישה בשקט" אם טעיתי).

מוסיפה גם עוד מספר חברות שלי (שאינן מהפורומים) ומספר לא מבוטל של נשים שאני מכירה שילדו תינוקות בריאים ומתוקים לאחר אובדן/י הריון קודמים.

בקיצור- ספירת מלאי נאה, ויש עוד מלא:)
שירה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'היי לך'
היי לך
09/08/2016 | 18:16
11
63
אני יכולה לספר לך שאני עברתי גם הפלה יזומה בגלל הריון שלא התפתח ואחרי חודשיים בדיוק נקלטתי שוב באופן ספונטני. היום אני בסוף חודש רביעי ..וברוך השם בינתיים הכל תקין ואני מתפללת שימשיך כך.
אני לא ניסיתי להכנס שוב להריון מיד , רציתי קצת לחכות ולכן לא חשבתי על זה ואפילו ניסינו להיזהר( מסתבר שלא ממש הצלחנו) וזה קרה מהר. לפעמים כשחושבים על זה ומוטרדים, קצת מלחיצים את עצמנו וזה מתעכב. מציעה לך להמשיך להתנהל כרגיל, לא להתעסק בזה במחשבות יותר מדיי, לא לצפות ולא להתאכזב.. ואת תראי שזה יגיע :)

לצפיה ב-'רוצה להתייחס לדברים-'
רוצה להתייחס לדברים-
09/08/2016 | 18:27
10
54
"כשחושבים על זה ומוטרדים, קצת מלחיצים את עצמנו וזה מתעכב".
סורי.
נאלצת לא להסכים.
לפחות לא בבית ספרי.
והייתי מאוד לחוצה, וחשבתי על זה באופן אובססיבי (טוב, אי אפשר היה להאשים אותי), והתעסקתי בזה במחשבות ובמעשים, וציפיתי, והתאכזבתי, ובכל זאת נקלטתי 10 פעמים להריונות...בממוצע- תוך 3-4 חודשים, ו-3 פעמים תוך ניסיון אחד...

עדיף להיות פחות בלחץ עבור עצמנו, כדי שלנו יהיה יותר קל, אבל זה לא משהו שמעכב כניסה להריון, ולא גורם חלילה להפלות.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'תודה נשים יקרות הצלחתן לעודד...'
תודה נשים יקרות הצלחתן לעודד...
09/08/2016 | 18:41
3
80
תודה רבה על המילים החמות והמחזקות ואתן ככ חזקות, שלמרות הכל כל מה שעוברים ממשיכים הלאה !
עברתי גרידה בשבוע מתקדם יחסית.
כרגע אני אחרי זה ורוצה להמשיך הלאה. אני בת 35 ולכן הלחץ קצת משחק תפקיד...
בבקשה תאמרו שהכל בסדר מבחינת הגיל?
אני גם קצת חוששת שכעת בעזרת בשם כשאקלט היה יותר חרדה- אם יש דופק ואחכ שקיפות ואחכ סקירה....
איך הצלחתן לעבור את זה על כל החששות והחרדות בגלל הריונות שלא צלחו?
לצפיה ב-'תתעודדי, אני בת 39 :)'
תתעודדי, אני בת 39 :)
09/08/2016 | 18:55
2
86
והיום אפשר להיקלט גם בגילאים מאוחרים יותר.
גם אני כל ההריון הזה בחרדות, אבל מצאתי המון דרכים להקל על עצמי.
למשל ביקשתי מהרופאה לתת לי מעקב כל שבועיים אצלה, כתבתי פה בכל רגע שחששתי ויש כאן נשים מהממות. והזמנתי גם מוניטור ביתי כזה שבודק דופק. אז אני בעצמי היסטרית ויכולה לעודד אותך שבכל בדיקה מוצלחת, הנשימה נהיית יותר צלולה והתקווה יותר אופטימית :)
לצפיה ב-'תודה לאל שמחה לשמוע'
תודה לאל שמחה לשמוע
09/08/2016 | 18:58
1
56
מרגישים שוני עם אמהות יותר צעירות? לדעתי דווקא הבגרות נותנת יתרון לא להיות אמא ככ צעירה. ניסיון החיים נותן יתרון של בגרות.
לצפיה ב-'אני עוד לא שם כדי לדעת...'
אני עוד לא שם כדי לדעת...
09/08/2016 | 19:04
52
ומקווה להיות.
באופן כללי, אני חושבת שאימהות בגיל בוגר יש בה בשלות אחרת. את במקום יותר שלם, עשית דבר או שניים בחייך ויש לך פניות רגשית לזה. ויכולת ההתמודדות שלך היא שונה, ראיית הדברים שלך היא אחרת . לפחות כה אני חושבת. הקושי  שלי  לדעתי הוא יותר הפיזי. אני בהחלט בטוחה שאם הייתי בהריון לפני עשר שנים היו לי הרבה פחות כאבי גב עכשיו או רצון תמידי לנוח :) 
לצפיה ב-'חלילה..'
חלילה..
09/08/2016 | 18:52
4
49
ברור שלחץ לא גורם להפלות, לא התכוונתי לזה בכלל. ואני לא, ולו לרגע אחד מאשימה פה אף אחד בשום דבר. אני מדברת על זה באופן כללי.
 לחץ מוביל לעומס רגשי שמשפיע באופן ישיר על מערכת העצבים ופוגע לפעמים במתן הפקודות המאזנות את המערכת ההורמונאלית. זה יכול ליצור עיכובים במחזור, בביוץ וכתוצאה מכך בקליטה להריון.  זה לא אומר שאצל כולן זה ככה אבל אני חושבת שיש לזה אלמנט פסיכולוגי משמעותי שמשפיע על הגוף.
אני שמחה שאצלך זה לא ככה. יש לי הרבה חברות שזו בדיוק הייתה הסיבה שבגללה לא הצליחו להיקלט כי הכל היה תקין אצלן. פשוט היו לחוצות מאוד וכשהתעסקו פחות בכך הצליחו. לזה התכוונתי.
לצפיה ב-'איך פחות מתעסקים בזה?'
איך פחות מתעסקים בזה?
09/08/2016 | 18:59
2
47
כי לפעמים עלולים להכנס למעגל קסמים שלא רוצים להיות בלחץ וזה מוביל ללחץ.
לצפיה ב-'קשה באמת לענות..'
קשה באמת לענות..
09/08/2016 | 19:08
42
אבל לפעמים כשמרכזים את האנרגיות בדברים אחרים ונוספים אז מפנים מקום למחשבות. למשל, מתכננים איזה טיול כייפי לחו"ל.. מחליטים שנוסעים לנוח, להירגע, להשתחרר מכל הדאגות..לנקות את הראש.
ושם, כשאת בשיא הכייף שלך .. את יודעת..יש סיכוי טוב :)

סתם רעיון..
לצפיה ב-'אי אפשר פחות להתעסק בזה- '
אי אפשר פחות להתעסק בזה-
09/08/2016 | 21:22
39
זה לא ראלי.
אנא קראי את מה שכתבתי בהקשר זה במהלך השרשור לגבי אי השפעת הלחץ על היכולת להיקלט.

אגב, שיהיה ברור- צריך להתעסק גם עם דברים אחרים- עבודה, קריירה, לימודים, בן זוג, חברות, משפחה, תחביבים....זה לא שהחיים צריכים להיעצר בגלל רצון להיכנס להריון.
אבל- אצלי לפחות, זה היה כל הזמן בראש. די טורדני, למען האמת, אבל גם אצל חברות שלי שרצו להיקלט זה היה ככה, בלי שהן עברו מה שאני עברתי.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'לפי אחד הרופאים שלי, שהוא גם מומחה פוריות-'
לפי אחד הרופאים שלי, שהוא גם מומחה פוריות-
09/08/2016 | 21:18
56
(ד"ר עופר גונן המקסים), עיכוב במחזור שהוא על רקע לחץ רגשי הינו משהו נדיר עד נדיר ביותר.
שאלתי אותו בזמנו לכך, משום שפעם אחת המחזור שלי הגיע אחרי 31 ימים ולא כרגיל, למרות שלא היה הריון, ושאלתי אותו האם לחץ נפשי עלול לגרום לכך. תשובתו היתה חד משמעית שלא. הוא אמר שלפעמים יש איחור קטן ולא משמעותי ולא ייחס לכך שום חשיבות שהיא.

את קובעת בכזו חד משמעות שחברותייך התקשו להיכנס להריון בגלל סיבה זו, כי היו לחוצות, וכשהתעסקו בזה פחות- הצליחו. ואני שוב נאלצת לא להסכים.
הן הצליחו להיקלט מהסיבות הבאות:
1. מערכת הפוריות שלהן ושל בן זוגן היו תקינות.
2. הן התמידו מספיק כדי שיוכלו להיקלט.

שיהיה ברור- אישה שהיא מכווננת מטרה, ורוצה מאוד הריון, לא יכולה לא לחשוב על זה. זה על סף הבלתי אפשרי.
נא לא להאשים את הלחץ והמתח באי כניסה להריון. זה שם גם אשמה על האישה, שלא באשמתה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'מחזקת את מה שכתבה שירה'
מחזקת את מה שכתבה שירה
09/08/2016 | 20:52
41
בהריון השלישי שלי (אחרי שני הריונות מהירים, בריאים ולידות סבבה) לא היתה קולית ממני. עד שהתגלה שהוא לא תקין ועברתי הפלה בשבוע מוקדם (7-8).
את ההריון הרביעי הריתי בקלות, אבל הייתי חשדנית - עד לנפילה הגדולה בסופו המוקדם (גם בשבוע 7-8). את ההריון החמישי ניסיתי להדחיק עד שאי אפשר היה אחרת. למרות הלחץ הגדול עד שהריתי ומרגע שהריתי - נולד תינוק בריא ומפותח, ואני כותבת לך בין לבין נסיונות להרדים אותו.
הלחץ לא עוזר לנו נפשית, אבל כל עוד לא מדובר ברמות קיצוניות, אין לו השפעה על ההריון. מזכירה לך שנשים הרות בסיטואציות קשות כגון מלחמות ארוכות, מחלות קשות ואבדנים במשפחה ברקע, תחת אלימות נפשית, אחרי אונס, ובכל זאת הן שורדות ויולדות תינוקות בריאים.
מאחלת לך שתהרי הריון תקין במהרה ותרשי לעצמך לחשוש וליפול מעט, אבל אם תרגישי שאת צונחת - אנחנו כאן וכמובן כדאי לפנות לטיפול נפשי ע=כדי לעבד את האבל והנגזר ממנו.
לצפיה ב-'גלידה תות!'
גלידה תות!
09/08/2016 | 20:13
55
תהיתי לאיפה נעלמת מהקומונה שלנו..ודאגתי לך..
ממש מצטערת לקרוא :(
אם תרצי לשתף... אז מה קרה?

בוודאי שאפשר להקלט.. שיהיה בהצלחה מתוקה
לצפיה ב-'קצת עידוד'
קצת עידוד
09/08/2016 | 20:30
44
קודם כל, ממש מצטערת לשמוע, תהיי חזקה!
אני עברתי גרידה סביב שבוע 9 בגלל עובר שלא התפתח ):
(אחר כך הייתה הפלה בציטוטק)
ועכשיו תודה לאל בהריון (: טפו טפו חמסה חמסה וכו׳..
ההריונות שלי הושגו אחרי טיפולים בגלל בעיה ידועה מראש.
אז כן, אפשר להיכנס להריון אחרי גרידה, אפילו אני שעברתי טיפולים!
כולם יגידו לך עכשיו להיות רגועה, זה יבוא.. והמשפט המעצבן ביותר: ״לפחות נקלטת״..
אני אומרת, אל תקשיבי לאף אחד.
תהיי לחוצה, מעצבנת, עצבנית, פשוט תהיי את.
תחליטי מעכשיו כמה חודשים את נותנת לזה ללא כל בדיקה אצל הרופאים.
אם תעברי את הזמן שהחלטת ועדיין לא נקלטת, גשי לרופא.
חשוב שתתני לעצמך את הזמן ותדעי שבכל חודש יש רק כ 20% סיכויי קליטה.
יהיה בסדר! 
בהצלחה
לצפיה ב-'גם אני מצטרפת למי שאומרת שאפשר'
גם אני מצטרפת למי שאומרת שאפשר
09/08/2016 | 20:41
7
62
שירה צודקת, הבת שלי אכן נולדה אחרי הפלה אחת.
מאז היו עוד 3 הריונות, 2 מהם הסתיימו באופן יזום, אחד פסק מעצמו.
גם אני כמו שירה, לא מאמינה שלחץ והיסטריה מונעים או מעכבים קליטת הריון. 4 ההריונות האחרונים שלי הושגו כשאני מודאגת, לחוצה ועל סף ההיסטריה. 2 מתוכם הושגו בחודש הראשון שניסינו.
סביר להניח שאם תתמידו בעבודה יום כן/יום לא סביב הביוץ, תצליחו להיקלט בחודשים הקרובים.

* נכנסת רגע להגדרה של הפלה יזומה לעומת הפלה לא יזומה. גם הפלה לא יזומה יכולה להתבצע בבי"ח, כמו הגרידה שעברתי לפני קצת יותר מחודש אחרי שהדופק פסק בשבוע 9. הפלה יזומה הינה הפלה שבה לעובר יש דופק ולכן היא מחייבת ועדה להפסקת הריון.
לצפיה ב-'תודה רבה על כל מה שכתבתן זה מחזק! לגביי-'
תודה רבה על כל מה שכתבתן זה מחזק! לגביי-
09/08/2016 | 23:39
6
61
הגרידה שלי היתה בשבוע מתקדם יותר 17 או 18. אין בעיה להכנס להריון גם אחרי שבוע כזה אני מקווה??, כי הרבה כתבו שעשו גרידה שאין דופק בשבועות ממש מוקדמים.
לצפיה ב-'ברור שאפשר!'
ברור שאפשר!
10/08/2016 | 08:44
4
46
גם אחרי גרידות מאוחרות. בוודאי. אני נקלטתי להריון לאחר גרידה מאוחרת בשבוע 16. ההריון לא היה תקין והסתיים בשבוע 9. ואחר כך נקלטתי שוב להריון- הפעם היה מזל גדול ונולדה לי ביתי השלישית.
חלק מכל הדוגמאות שכתבנו לך הן של בנות שנקלטו לאחר גרידות בשלבים מאוחרים.
איפה עברת את הגרידה? אסף הרופא או קפלן? או במקום אחר?

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'מפחיד אותי האם אחרי '
מפחיד אותי האם אחרי
10/08/2016 | 10:03
3
59
גרידה, יכול להיות שוב הריון לא תקין? כתבת שאצלך אחרי הגרידה היה הריון לא תקין.
לצפיה ב-'כן, יכול להיות, בכלל- הכל יכול להיות-'
כן, יכול להיות, בכלל- הכל יכול להיות-
10/08/2016 | 11:55
2
50
גם יכול להיות שאכנס לרכב שלי היום ולא אשוב...גם יכול להיות שאהיה בבית קפה ויהיה בו פיגוע, גם יכול להיות שאחלה בסרטן....מה אני יודעת?
החיים הם לא תעודת ביטוח.
אבל אי אפשר לחיות ככה. אי אפשר לחיות ולחשוב כל שנייה על הדברים הרעים שיכולים להיות. זה לא נקרא לחיות.
לחיות זה לקחת צ'אנסים, ולהיות אופטימיים באופן כללי. כי אם לא נהיה אופטימיים, אז עדיף לנו להישאר במיטה ולא לזוז משם ולא לעשות כלום עם עצמנו.
וזה מצב כמובן מאוד מאוד לא בריא, ואנחנו לא רוצים להגיע לשם.

ההריונות הלא תקינים שלי לא היו קשורים לזה שעברתי גרידות, אלא לעוברים דפוקים. סליחה שככה אני מתבטאת, אבל הם היו העוברים שלי ולכן אני מרשה לעצמי להתבטא כך. היה מדובר בעיקר בהמון המון חוסר מזל בהקשר זה.
והיה לי גם מזל גדול- וזכיתי בשלושה ילדים מקסימים, ובבעל, ובקריירה משגשגת ובחברות ובמשפחה תומכת.

אנא ממך- שימרי על אופטימיות. אין לך סיבה שלא להיות אופטימית.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'תודה רבה שירה את מקסימה!'
תודה רבה שירה את מקסימה!
10/08/2016 | 15:10
1
36
פחדתי שאולי בגלל גרידה איך יהיה ישר ההריון הבא אם לא מחכים מספיק. אבל הרופא לא אמר כלום וגם את מחזקת שאין קשר. תודה רבה את מאוד מחזקת אותי!??
לצפיה ב-'שמתי סמל של לב יצא סימן שאלה במקומו'
שמתי סמל של לב יצא סימן שאלה במקומו
10/08/2016 | 15:10
6
לצפיה ב-'אצלי זה לידה שקטה'
אצלי זה לידה שקטה
10/08/2016 | 08:44
68
ללא גרידה. בשבוע 23.
בהחלט אפשרי. יש כאן המון שהפסיקו הריונות בשבועות שלך וילדו אחרי.
לצפיה ב-'עבר מעט זמן, זה יקרה ממש בקרוב'
עבר מעט זמן, זה יקרה ממש בקרוב
10/08/2016 | 08:15
46
נקלטים ועוד איך. בטח קיבלת דוגמאות רבות ויש גם את שלי לחיזוק.
עברו חודשים שעבורך בטח נמשכו נצח, אבל מדובר בזמן סביר לגמרי. מאחלת לך מכל הלב להצטרף לפורום זה ולהישאר כאן עד הסוף הטוב. 
לצפיה ב-'אני בהריון ב"ה תקין אחרי 2 הפסקות הריון יזומות'
אני בהריון ב"ה תקין אחרי 2 הפסקות הריון יזומות
13/08/2016 | 22:42
2
44
שני ההריונות הסתיימו בשבועות 19 ו18
עכשיו אני בשבוע 36..
עדיין בחרדת מה, לא נראה לי שזה עובר..
ההריון עבר בשקט יחסי, השלב הכי קשה היה כמובן הסקירה שבה התגלו בפעמים הקודמות מומים, ונראה לי כחלק מהלחץ יש לי גם סכרת הריון, ושוב, לא נורא כ"כ..
שקט יחסי כמו שאמרנו..

שני ההריונות שהופסקו היו תוך שנה, ככה שלהקלט לא היתה הבעיה..
ההריון הנוכחי בא אחרי הפסקה בנסיונות כי ממש פחדנו לנסות שוב, ורק כשהרגשנו סוג של מוכנים ניסינו שוב, ולקח משהו כמו חצי שנה עד שנקלטתי

לצפיה ב-'36 ? אתם כבר ממש שם!'
36 ? אתם כבר ממש שם!
13/08/2016 | 23:28
1
36
מאחלת לך שהשבועות האחרונים יעברו עליך בשלום למרות החרדות ולמרות מזג האוויר החם כל כך, שהלידה תעבור בשלום ושתתחילו את החיים המשותפים בשמחה ובבריאות.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
13/08/2016 | 23:33
3
לצפיה ב-'בוכה, כואבת וחרדה'
בוכה, כואבת וחרדה
07/08/2016 | 20:41
15
236
היי בנות,
היום אני שבוע 35+6, מחר יש לי שוב סקירה מכוונת עצמות. התחלתי היום לחפוף את המחליף שלי בעבודה שזה מרגש ועצוב. בבוקר, כשרק נפגשנו, קיבלתי בשורה נוראית: חברה מהעבודה שהייתה בהריון עם תאומים עברה אתמול לידה שקטה בשבוע 21- בדיוק כמו שאני הייתי, לפני כמעט שנה. כל היום זה מלווה אותי- אני בוכה, עולים בי זכרונות, הלב שלי  יוצא אליה כי אני יודעת איזה סיוט היא עוברת ותמשיך לעבור. פשוט נשבר הלב. דיברתי איתה היום והיא מרוסקת ואין לי נחמה לתת לה. הדבר היחיד שמרפא הוא הזמן ואני זוכרת שבימים הראשונים, כשאמרו לי זאת, לא יכולתי להאמין.
בסוף יום העבודה ממש רציתי לראות את העוברית שלי והלכתי למרכז לבריאות האישה בטענה שיש הפחתת תנועות. לצערי, לא היה רופא אז קיבלתי הפניה למיון. החלטתי שעם כל החרדה, אני לא אלך כי מחר בבוקר יש סקירה. עכשיו בבית והכל מרגיש לי מוזר ועצוב ומפחיד.
לצפיה ב-'שולחת לך כוחות'
שולחת לך כוחות
07/08/2016 | 21:10
62
אויש, באמת בשורה מאוד קשה... בשורות מסוג כזה תמיד מחזירות אותנו לעברינו. כעת קשה עוד יותר לאור הרגישות שלך (גם הורמונלית).
שולחת לך חיבוק ומאחלת כמה שיותר בשורות טובות. 
לצפיה ב-'שולחת חיבוק גדול ואוויר לנשימה'
שולחת חיבוק גדול ואוויר לנשימה
07/08/2016 | 22:57
52
אני יודעת שככל שמתקרבים לסוף, כך מתגברים החרדות והרצון שזה כבר יהיה מאחורינו, להגיע כבר לסוף הטוב. גם מתארת לעצמי שהחדשות על העמיתה הביאו איתן טלטלה רצינית.
אבל את שם. את לא בשבוע 21 אחרי לידה שקטה; את עם הריון תקין, עם עוברית בריאה. מתפללת שבעוד חודש תהיי עם תינוקת מושלמת בידיים, מחכה לעדכון על הסקירה ומחכה לך לקפה ופליידייטס בחל"ד
לצפיה ב-''
08/08/2016 | 00:05
43
מצטערת לשמוע על החברה מהעבודה. כל כך עצוב. מובן שזה מיד יציף את כל הרגשות והפחדים

תחזיקימעמד. בהצלחה בבדיקה מחר. עדכני אותנו.   
לצפיה ב-'איך הייתה הסקירה?'
איך הייתה הסקירה?
08/08/2016 | 23:27
23
הכל טוב עם העוברית? היה מפגש מרגש?
לצפיה ב-'עדכון מהסקירה'
עדכון מהסקירה
09/08/2016 | 08:39
10
133
בוקר טוב יקירות!
אתמול הייתי בסקירה מכוונת עצמות האחרונה (בכל זאת שבוע 36). העצמות כצפוי מתפתחות אבל עדיין קטנות יחסית. לא מודאגת מזה כלל. מה שבעייתי זה שהיא במצג עכוז. הרופא אמר שלדעתו רצוי שאעשה את ההיפוך כמה שיותר מהר כי נראה שהיא בפוזיציה בעייתית ואמר לנו ללכת לקבוע תור כבר עכשיו. כך יצא שבילינו עד הצהריים במיון בתל השומר בבדיקות ויעוץ כדי שנקבל תור ליום שלישי הבא.  במקביל, אני מנסה להקדים את התור שקבעתי במאיר ואיכילוב (קבעתי בכמה מקומות).
בתחושה אני ממש חרדה מהאפשרות שזה לא יצליח ואמטרך לעבור קיסרי. המחשבה על ניתוח קיסרי מזכירה לי את הגרידה שעברתי וזה מקשה עוד יותר. יותר מזה, אני חייבת להגיד שההריון הזה התיש אותי- לכל אורך הדרך היו קשיים ודברים לא הלכו כפי שאמורים ללכת. אני יודעת שיש לי מזל שהיא חיה בתוכי והריאה ומי כמוני יודע כמה זה לא מובן מאליו. אבל עייפתי מזה שאני עוברת מהתמודדות להתמודדות- דימום מסיבי והפלה מאיימת, תוצאות שקיפות גרועות, חשש שהמום לב יחזור, עצמות ארוכות קצרות וחשש לגמדות ועכשיו זה.
דייייייי
ובתוך כל זה, אני משתדלת לתמוך בחברה שאיבדה עכשיו את התאומים שלה וזה לוקח אותי לזכרונות קשים.

לצפיה ב-'קיסרי זה לא גרידה'
קיסרי זה לא גרידה
09/08/2016 | 11:53
2
64
אני מבינה שזה מזכיר ... בכל זאת חדר ניתוח ורפאים- אבל שם נגמר הדימיון בין השניים.
אני כותבת לך כשעל אחת הידיים שלי נשען הפיצפון המשגע שלי, עם כאב בטן, אז לא נרדם בשום מקום אחר... אה וכן הוא נולד בקיסרי חירום, אבל זה ההבדל הראשון, הוא כאן, חי, בריא ומהמם... זו התוצאה של קיסרי להבדיל מיליון הבדלות מגרידה.
חוץ מזה, בקיסרי את ערה (אני הייתי בפאניקה מוחלטת אז קצת טישטשו אותי, אבל עדיין הייתי ערה. מודעת למה עושים שומעת את הבדיחות הגרועות של הרופאים ובשניה שהפיצי יצא, רואה אותו ומברכת את בואו לעולם)
ולדעתי אם זה קיסרי מתוכנן - בעלך איתך לאורך כל הניתוח.
אז זה לא סוף העולם ואפילו אפשר לראות בזה מעין חוויה מתקנת.

אני לא אשקר, ההתאוששות מאד קשה, אבל זה מתגמד כשיש קסם בידיים..
אני כמובן מאחלת לך בכל זאת לידה טבעית ונעימה אבל רק רוצה להגיד שזה לא סוף העולם אם יצא אחרת (העיקר שתצא ושתהיה בריאה)
לי היתה נטייה לאורך כל ההריון להדחיק לגמריי את האחר כך.. את החיים כאמא ואם הייתי יכולה הייתי משנה את זה כי זה נותן אור. וזה מה שחשוב באמת

כך או כך שיהיה בשעה טובה והכי קל שאפשר
לצפיה ב-'את צודקת'
את צודקת
09/08/2016 | 22:56
1
30
אני יודעת שאת צודקת במה שאת כותבת וכנראה אני עדיין בתוך הלופ של ההריון והחרדה שיאבד ומתקשה לקלוט שאני כנראה אהפוך להיות אמא. למען האמת, עודדת אותי בחווית קיסרי שלך. כבר כ"כ רוצה לראות ולשמוע אותה...
לצפיה ב-'לגבי ניתוח קיסרי-'
לגבי ניתוח קיסרי-
10/08/2016 | 08:48
30
מקווה עבורך שהעוברית כן תתהפך. אבל במידה ולא- קיסרי זה ממש לא כזה נוראי. באמת שלא. החוויות שלי משלושת הניתוחים טובות. הכאבים נסבלים, אם נשמעים לפרוטוקול של בית החולים לגבי טיפול תרופתי לכאבים.
והכי חשוב- יש דבר נפלא, יצורון מתוק, הכי מתוק בעולם, שמחכה לך. גם אם את לא מתאהבת על ההתחלה (וזה בסדר גמור. קרה לי עם השניים הגדולים...), עדיין את יודעת שתתאהבי, ואת יודעת שהכל בסדר, וזה נותן את הכוחות להבריא מהניתוח.

אם אכן תאלצי לעבור ניתוח, אז תכתבי פה, ואתן לך כל מיני טיפים לגבי העניין.
שירה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'טוב לשמוע שהסקירה עברה בשלום'
טוב לשמוע שהסקירה עברה בשלום
09/08/2016 | 11:54
43
מזדהה מאוד עם החששות מהמנח. אצלי ברגע האחרון התהפך נדמה לי בשבוע 35. ותמיד יכול להיות שזה יקרה, אני חושבת שזה אפילו מה שקורה ברוב המקרים. ניסית לברר גם על היפוכים טבעיים, במים או על ידי דיקור?  אני ביררתי ברצינות על היפוך במים, לא יודעת מה סיכויי ההצלחה אבל אין בזה סיכון, ומקסימום סתם עוברים טיפול נעים במים (ומן הסתם גם משלמים על זה קצת...).
נשמע שהחודש האחרון לא פשוט בכלל, אבל זה הסיבוב האחרון והאור ממש מעבר לפינה תחזיקי מעמד

לצפיה ב-'אכן התמודדות מורכבת,'
אכן התמודדות מורכבת,
09/08/2016 | 11:57
4
48
הריון מתיש, לא משעמם, ומלא אתגרים וחרדות. ועכשיו- כל הסיפור עם החברה.
אין לי הרבה עצות. רק מקווה שההריון יסתיים בעוד כשבועיים (מספיק שבוע 38, תאמיני לי), בידיים מלאות ושמחה גדולה, ואז תתחילי באתגר חדש, מפתיע, נפלא ומעניין- של להיות אמא.
מחכה כבר לרגע שבו תכתבי את הודעת הלידה שלך.
לא עוד הרבה זמן .

תחזיקי מעמד,
שירה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'גם אני מחכה לכתוב זאת'
גם אני מחכה לכתוב זאת
09/08/2016 | 22:58
3
32
מחכה כבר לראות אותה ולדעת שההריון הזה מאחורי (עד הפעם הבאה).
אני גם מכינה את עצמי שככל הנראה אני הולכת לכיוון של קיסרי  (נראה לי שהיא תקועה בתנוחה ויהיה קשה להזיז אותה) ואז זה באמת יהיה מתוכנן ובשבוע 38-39. מוצאת את היתרונות שבזה..
בכל מקרה, קבעתי היפוך ליום שלישי הבא. אעדכן לאחריו.
לצפיה ב-'למקרה שאכן יהיה קיסרי'
למקרה שאכן יהיה קיסרי
09/08/2016 | 23:27
2
44
מה שלא יהיה - שיהיה מרגש ומעצים ויסתיים בידיים מלאות!
לצפיה ב-'אכן מעודד'
אכן מעודד
10/08/2016 | 08:30
31
הסיפור שלה נשמע ממש מרגש. התחלתי לחפש איפה עושים קיסרי טבעי. נראה שבתל השומר יש ובאיכילוב לא.
לצפיה ב-'ועוד שרשור על היפוכים ולידות עכוז'
ועוד שרשור על היפוכים ולידות עכוז
11/08/2016 | 11:21
15
לצפיה ב-'מעולה שהסקירה תקינה'
מעולה שהסקירה תקינה
09/08/2016 | 15:56
40
מבאס שהעוברית לא התהפכה עדיין
אבל כמו שאחר8 כתבה - קיסרי זה לא גרידה וזה לא סוף העולם. כמו שאמרה לי המיילדת - יש פרס בסוף
מקווה בשבילך שהיא תפתיע באיזו סלטה, אבל גם אם לא - העיקר שהיא תהיה אצלך בידיים, בריאה ושלמה.
לצפיה ב-'ויקטור החתול- את פה?'
ויקטור החתול- את פה?
09/08/2016 | 18:30
91
אם כן, מקווה שהכל בסדר אצלך:)
אודה לך מאוד אם תוכלי להיכנס לפורום השני ולנסות להתייחס למישהי שכתבה שרשור שמתחיל במילים: "טריזומיה 20".
אולי יהיה לך משהו חכם לומר? בעצם- אני בטוחה שיהיה לך מה להוסיף לדיון.

תודה:)
שירה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'לשמח או לבכות? אני ממש מבולבלת '
לשמח או לבכות? אני ממש מבולבלת
06/08/2016 | 21:18
22
239
שלום נשים יקרות,
אני קוראת מדי פעם את ההודעות כאן בשקט, במשך מספר שנים, לא שוכחת שפעם הפורום היה לי בית... שמחה שכקוראת הודעות משמחות, עצובה כשההודעות קשות. מאחורי כל הודעה נמצא אדם שחי את הרגע וההריון הנוכחי של כל אחת הנמצאת בפורום זה הוא יקר ומורכב ביותר.
עברתי 5 הריונות מסובכים פיזית ונפשית, לידה אחת רגילה ובמועד, 2 נתוחים קיסריים, 2 הריונות שהסתיימו בשליש השני להריון עם עוברים ללא דופק. אחרי 5 הריונות יש לי 2 ילדים בריאים ומדהימים.
לאחר ההריון האחרון, שהיה מתנת יום הולדת 40 והסתיים בהתרסקות, הפסקתי לחלום. גם כשהעזתי לנסות שוב, כבר לא נקלטתי, הגיל עושה את שלו. כבר מנסה להשלים ולא לחלום... פתאום הלילה התעוררתי בבהלה, שלא קיבלתי וסת... היה כתם אחד פני יומים ולא עוד. ואצלי הוא כמו שעון. התחושה הייתה חזקה ומוכרת... אחרי הצהרים לא התאפקתי ונסעתי לבית מרקחת תורנית. עשיתי בדיקה ביתית, 2 פסים, אחד חזק ושני חלש... וכמו שאומרים בפורומים להריון, 2 פסים זה 2 פסים.
אני ממש המומה, כבר לא נסינו בכלל. בגיל צער הרבה יותר לא הצלחתי ופתאום עכשיו? בגיל 42?
בפעם האחרונה בהתייעצות הומלץ על קלקסן, אספרין ופרוגסטרון... 
אשמח לשמוע קצת עידוד, תמיכה, סיפורי הצלחה, לאו דווקא מתוך הפורום. אתן הראשונות לדעת... כמובן לא מתכוונת לספר לאף אדם מלבד הבעל שכמוני לא מעכל.
לצפיה ב-'בעיקר לקוות, ומחזיקה אצבעות שרק לשמוח '
בעיקר לקוות, ומחזיקה אצבעות שרק לשמוח
06/08/2016 | 22:51
2
80
מאחלת שתישארי איתנו עוד הרבה חודשים, עד לסוף שמח עם תינוק\ת בריא\ה בזרועותייך.
הצליחו לגלות את הסיבה לאובדנים הקודמים? או שההמלצה שניתנה לך היא בגדר "לא יועיל לא יזיק"?

לגבי סיפורים מעודדים - תיכף תגיע שירה שתספר על מעיין הקטנה שלה שהגיעה אחרי 7 (אם אני זוכרת נכון) הפלות לא מוסברות
לצפיה ב-'תודה רבה לך'
תודה רבה לך
06/08/2016 | 23:15
1
68
ראשית מגיע לך מזל טוב ענקי וכולי תקווה שבקרוב תרגישי ממש טוב ותתחילי ליהנות  יותר מהאמהות. 

את שירה אני מכירה היטב שמחתי איתה מאוד על לידת מעין הנסיכה.

הפסקות ההריון שלי לא ברורות... היו סימנים מחשידים לכיוון קרישיות יתר, למרות שהבדיקות היו תקינות. את האוצר השני כן הצלחתי ללדת עם קלקסן. בפעם האחרונה לצערי גם הוא לא עזר...
לצפיה ב-'מקווה שבעוד קצת פחות מ-40 שבועות גם לך יהיה סיפור משמח '
מקווה שבעוד קצת פחות מ-40 שבועות גם לך יהיה סיפור משמח
07/08/2016 | 14:09
9
לצפיה ב-'הלוואי שכן'
הלוואי שכן
06/08/2016 | 23:03
1
55
ההודעה שלך מרגשת כל כך. הלוואי ותעברו בשלום בדיקה אחרי בדיקה, צעד צעד עד לאביב.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
06/08/2016 | 23:34
42
כולי תקווה שאכן כך יהיה. תודה רבה לך על האיחולים הלבביים.
כרגע אני מלאת אנרגיות, עדין לא התחלתי עם בחילות והקאות...רק קצת עצבנות, עייפות וריצות לשרותים. אני זוכרת שבאחת ההודעות כתבת שכל הריון הוא משהו אחר, אצלי בכולם היו אותן תופעות...
הריון 6, אני לא מאמינה... ודווקא השבוע הייתי בבדיקת פאפ והרופא שאל... עניתי לו: "זהו, נגמרו הנסיונות, שכחת בת כמה אני"? הוא ענה לי שיש לו הרבה פציינטיות מבוגרות ממני שילדו בהצלחה. באותו רגע אפילו לא דמיינתי שאני בהריון, בתקווה שאהפוך לסיפור הצלחה נוסף שלו .
לצפיה ב-'הכי לשמוח!'
הכי לשמוח!
07/08/2016 | 09:00
1
45
עם כל הלחץ והחששות! ולמרות הגיל...
בשעה טובה! אמן ויצליח.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
07/08/2016 | 18:16
28
מנסה בכל המרץ להספיק כמה שיותר משימות לפני שאני "נופלת" ולא מתפקדת, כי הבחילות הורגות אותי בכל הריון 
תודה רבה על העידוד ואנרגיות חיוביות
לצפיה ב-'לקוות, לשמוח ולהחזיק אצבעות'
לקוות, לשמוח ולהחזיק אצבעות
07/08/2016 | 20:35
1
32
ממש מרגש לשמוע. בעיניי זה הכי לשמוח ולקוות לטוב.
מחזיקה אצבעות שהתקווה תהפוך לאושר גדול ושתהיי איתנו ב 40 שבועות הקרובים. 
תמשיכי לעדכן!
לצפיה ב-'גם 36 שבועות מספיק לי '
גם 36 שבועות מספיק לי
07/08/2016 | 21:05
43
תודה רבה על העידוד, אני מאוד זקוקה לו עכשיו.
לפי החישוב שלי, זה יוצא שבוע 5, כך שגם 32 שבועות זה יהיה מעולה, רק שימשיך ויהיה טוב... 
כולי תקווה

תודה ענקית ושבוע מקסים
לצפיה ב-'ברור שלשמוח '
ברור שלשמוח
08/08/2016 | 00:11
1
54
ברוכה הבאה!

מאחלת לך הריון בריא, תקין ורגוע שיסתיים בידיים מלאות והמון המון אושר

ברור שזה עדיין שוק אבל 42 זה גיל מעולה להריון מאחלת לך שההריון הזה ימשיך להפתיע לטובה עד לסיומו המוצלח.
לצפיה ב-'איזו זריקות עידוד מקסימה!'
איזו זריקות עידוד מקסימה!
08/08/2016 | 23:12
24
תודה רבה על העידוד, הוא בזמן ועוזר.
משעמם ורגוע התהליך לא יהיה לאור ההסטוריה והגיל, רק שיהיה עם סוף טוב . כולי תקווה.
היום עשיתי בדיקת ביטא, יצא 192, תקין לשבוע 4.

שולחת לך חיבוק גדול ותודה

לצפיה ב-'וואו איזו הפתעה משמחת'
וואו איזו הפתעה משמחת
08/08/2016 | 21:04
10
55
מה שצריך לקרות קורה :)
שיהיה בהצלחה והריון תקין!
לצפיה ב-'זה בדרך כלל משפט '
זה בדרך כלל משפט
08/08/2016 | 21:19
1
39
שלא אומרים פה בפורום. אבל וואלה... מסכימה איתך.
לצפיה ב-'כן..נכון'
כן..נכון
08/08/2016 | 21:46
28
אחרי שלחצתי "שלח" פתאום חשבתי שוב על המשפט הזה..בהקשר הקיצוני השני..משפט שאנחנו לא אוהבות לשמוע.
אבל במקרה שלה ממש הרגיש מתאים??
לצפיה ב-'מקווה שיקרה רק טוב '
מקווה שיקרה רק טוב
08/08/2016 | 23:15
7
39
תודה רבה על האיחולים.
כולי תקווה שאול להגיד את המשפט בהקשר החיובי שלו.

לצפיה ב-'היי לך! יקירתי!!!'
היי לך! יקירתי!!!
09/08/2016 | 11:45
6
33
ואו! איזו הפתעה נעימה שאת פה איתנו!
מקווה להיות עבורך מה שאת היית עבורי בהריון עם מעיין.

מקווה כל כך עבורך, ומודה שגם חרדה לך. אנסה לשמור עלייך, כמו שאת שמרת עליי.

שירה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'היי לך, מקסימה שלי!'
היי לך, מקסימה שלי!
09/08/2016 | 15:41
2
28
כמה חיכיתי לתגובתך... תודה לך שירה על העידוד, על המילים החמות ועל הליווי שאת מציעה לי ולו אני זקוקה מאוד.
אצטרך כוחות רבים פיזיים ונפשיים. 
בנתים התחלתי להזריק קלקסן 60 למרות שעדין לא פניתי לרופא ואין מה לראות בכל מצב. מנסה לחשוב מה לעשות, למי ללכת. יש לי חשק להחליף רופא, אבל אין הרבה אופציות בב"ש... היום גיליתי שהרופא איתו התייעצתי באופן פרטי לפני שנתים עובד עם מכבי בהיי ריסק, אבל תורים ענקיים ולא יודעת איך להגיע אליו (גם אין לי הפניה).
כבר מתחילה להרגיש בחילה, בנתים בקטנה.
נשיקה וחיבוק ממני למעיין המתוקה 
לצפיה ב-'אמממ...לא מכירה בכלל רופאים באיזור שלך,'
אמממ...לא מכירה בכלל רופאים באיזור שלך,
09/08/2016 | 18:10
1
19
אז אין לי על מי להמליץ.
תזכירי לי בבקשה- הקלקסן הוא אמפירי, או שיש לך בעיה כלשהי? ואיך הישגת מרשם עכשיו? דרך רופא/ת המשפחה?
לגבי הבחילות- זיכרי שקיומן או אי קיומן לא אומר דבר על תקינות ההריון. אז גם אם תרגישי טוב, זה לא אומר שמשהו לא בסדר. לא כולן סובלות מבחילות.
בכל ההריונות שלי, גם התקינים וגם הלא תקינים, לא סבלתי ולו מבחילה אחת. בהן צדק. לא חובה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'הלוואי והבחילות היו מבטיחות הריון תקין ומוצלח'
הלוואי והבחילות היו מבטיחות הריון תקין ומוצלח
10/08/2016 | 08:06
21
היי, הקלקסן הוא אמפירי עקב הסטוריה לא פשוטה כאשר כל הסימנים מצביעים שישנה בעייתה קרישה, שלא ראו בבדיקות. כנראה מדובר בפקטור שעדין לא גילו, גם הבדיקות נעשו לפני עשור... 
לגבי הבחילות, אני לימודת ניסיון מר. תמיד היו בחילות, אך רוב ההריונות שלי הסתיימו ללא תוצר, כך שזה רק סבל ולא מבטיח דבר. באחרון היו בחילות קשות גם תוך כדי הפסקת דופק ופסקו רק אחרי יומים לאחר הפסקת ההריון. אני כמובן מוכנה לכל סבל ולצאת בידים מלאות.
תודה על ההתייחסות. 
לצפיה ב-'משהו משעשע'
משהו משעשע
09/08/2016 | 15:50
2
41
קנינו דירה קצת יותר גדולה ממה שאנחנו צריכים בפועל והיא בשלבי הבנייה הראשוניים. הגיע השלב להחליט לכמה חדרים לחלק. הבן שלי אמר אתמול: "תחלקו לכמה שיותר חדרים, שאם בטעות יוולד לנו עוד ילד או תאומים, שיהיה להם חדר". הילד אמר את מה שלא העזנו לחשוב... גם ממש מצחיק "בטעות" 
ועוד משהו. קנינו רכב קצת יותר רחב ממה שתכננו. הילד נכנס לרכב ואומר: "יופי, יש מקום לסלקל". זה היה לפני כחודשים וחצי אז לא התייחסנו למילותיו... הלוואי ומילותיו יתגשמו. כל כך רוצה, אך כל כך חוששת לחשוב על זה.

קטעים איתו. 
לצפיה ב-'טוב, מה שנקרא: "מהפה שלו לאלוהים"'
טוב, מה שנקרא: "מהפה שלו לאלוהים"
09/08/2016 | 18:11
13
לצפיה ב-'חחחח. קרה לי משהו דומה. '
חחחח. קרה לי משהו דומה.
10/08/2016 | 12:27
33
אנחנו גם עוברים דירה. באחד הביקורים בדירה הסברתי לגדולה שלי בחדר איפה תהיה המיטה שלה ואיפה של התינוקת... (בת 8 חודשים).... ואז היא שאלה: ואיפה יישן התינוק??
או שנכנסו לרכב ואז היא שאלה מתי הקטנה תעבור לכיסא שלה ואם התינוק יהיה בסלקל??
ואני חושבת לעצמי.... איזה תינוק???
הלוואי והיה אחד כזה בדרך. בינתיים לא.
לצפיה ב-'אפשר קיטור פוסט קטן?'
אפשר קיטור פוסט קטן?
06/08/2016 | 20:39
17
176
כן, הכי צרות של עשירות... אבל הגב הדפוק שלי, שהתנהג למופת במהלך ההריון, התחיל לכאוב בטירוף. כבר שבוע שזה רק מחמיר, ברמה שאני צולעת ומסוגלת ללכת רק בקצב של זקנה.
לא מספיק שקשה לצאת עם דריה בחמסין הזה, אז תוסיפו לזה סחיבת עגלה במורד ובמעלה 3 קומות; עגלה קלה אמנם, אבל זה יותר מדי לגב שלי כרגע (האלטרנטיבה היא לקפל את העגלה, לדחוס אותה לכיסוי, לפתוח את המחסן, לקשור את העגלה - וכל האקרובטיקה הזו עם תיק על הגב ודריה במנשא. וחם, ראבאק, כל כך חם!).
יש לי עוד חודש לפחות עד שאוכל לחזור לשחות, מהיכרותי עם קופ"ח כללית ייקח כמה שבועות לקבל תור לפיזיותרפיה, הכירופרקט שלי לוקח 200 שקל לטיפול (כסף שממש אין לי כרגע) והמדקר אפילו יקר יותר.

אני יודעת שזה ישתפר בקרוב וחלק מהתסכול הוא בגלל ההסתגלות למצב החדש, אבל עדיין, מבאס ממש
לצפיה ב-'בגאז' ?'
בגאז' ?
06/08/2016 | 23:27
3
69
באמת נשמע לא פשוט. אפשר לעודד אותך במחשבות קרירות על סוף ספטמבר (או לפחות אוקטובר)?
לצפיה ב-'מרכז ת"א, חנייה ליד הבית היא מצרך נדיר '
מרכז ת"א, חנייה ליד הבית היא מצרך נדיר
07/08/2016 | 14:07
2
15
לצפיה ב-'נכון, לפחות קבלתם את מרכז תל-אביב בתמורה...'
נכון, לפחות קבלתם את מרכז תל-אביב בתמורה...
07/08/2016 | 14:29
1
11
לצפיה ב-'קיבלנו סבתא במרחק 3 רחובות, זה הנכס האמיתי'
קיבלנו סבתא במרחק 3 רחובות, זה הנכס האמיתי
07/08/2016 | 14:36
56
עשינו חישוב ששווה לנו לשלם את השכירות פה ושדריה תהיה עם אמא שלי מאשר לעבור לדירה זולה ולשלם על גן.
לצפיה ב-'מסאז'?'
מסאז'?
07/08/2016 | 10:44
1
51
במקרה שמישהו עוד שואל איזו מתנה תרצי ללידה...
(או שיש מתנדב בבית? )
לצפיה ב-'רעיון מעולה '
רעיון מעולה
07/08/2016 | 14:21
34
למרות שהקרובים כבר הביאו מתנות ואין לנו כוונה לעשות אירוע, אבל אם במקרה מישהו ישאל - נדע מה לענות.
בינתיים אנחנו עושים מסאז'ים אחד לשני (ונרדמים תוך כדי אחרי 3 שניות בערך ), אבל הגב במצב שהוא צריך טיפול קצת יותר רציני מזה. זה לא סתם גב תפוס - זה בלט בשני דיסקים. לפני שנתיים היו לי כמה חודשים של כאבים בלתי נסבלים, עד שהכירופרקט, המדקר והפיזיותרפיסטית הצליחו בכוחות משולבים להעמיד אותי על הרגליים. בין השאר, זה נגרר כי בהתחלה פטרתי את הכאבים בשרירים תפוסים מרכיבה על אופניים, אח"כ נפלתי על כירופרקט נוראי וסירבתי ללכת לטיפול במשך המון זמן... אני מקווה שהפעם זה ייפתר מהר יותר כי אני לא מתמהמהת עם הטיפול.
לצפיה ב-'מסאז דרך קופת החולים...'
מסאז דרך קופת החולים...
07/08/2016 | 13:57
1
31
60 או 70 שח לטיפול. בלאומית לפחות.
ואת העגלה בבגאז' של האוטו אם יש כזה.
לצפיה ב-'לצערי נפלתי עם מטפלים גרועים דרך קופ"ח'
לצערי נפלתי עם מטפלים גרועים דרך קופ"ח
07/08/2016 | 14:34
26
זה אכן זול משמעותית, אבל המטפלים שלהם עשו עלי רושם לא מקצועי - מסאז'יסטית שלא ידעה איך עושים את המסאז' שהזמנתי, מדקר שהטיפול שלו הרגיש כאילו אני על סרט נע והשיא - כירופרקט שעשה לי יותר נזק מתועלת ובמשך שנה לא הייתי מסוגלת לחשוב על טיפול נוסף, הייתה לי ממש רתיעה פיזית רק מלשבת בחדר ההמתנה.
יכול להיות שזה מזל נאחס או ספציפית המטפלים בסניף פה, אבל לא רוצה להסתכן איתם יותר. לפחות פיזיותרפיסטית יש אחת נהדרת בקופה, מקווה לקבל תור אליה בהקדם.
לצפיה ב-'תודה על העידוד בנות '
תודה על העידוד בנות
07/08/2016 | 14:46
2
33
אמא שלי קפצה הבוקר לעזור עם דריה ושיחררה אותי לעשות סידורים, ביניהם הר כביסה (4 מכונות מהבוקר); איסוף קבלות ומילוי טפסים להחזרים מקופ"ח על הבדיקות בהריון, הגרידה שעשיתי בהריון הקודם ועוד איזה ניתוחון בפרטי; מילוי הטפסים לביטוח לאומי ועוד כל מיני.
קצת יותר פנוי לי בעיניים אחרי הכביסה ויותר קל לי בראש אחרי ביצוע רשימת המטלות הבירוקרטיות, שזה כבר מעודד. ומכיוון שכל ההחזרים מקופ"ח יסתכמו בכמה אלפים, הרשיתי לעצמי גם לקבוע תור לכירופרקט הפרטי. אולי אעמיק קצת את המינוס עד שהם יגיעו, אבל לפחות אוכל ללכת כמו בנאדם.

והעיקר - דריה הייתה מאושרת לבלות עם סבתא שלה, ואמא שלי הייתה מאושרת לבלות עם דריה. דריה נורא התרגשה אז היא בקושי ישנה במהלך הבוקר, מקווה שזה אומר שהשנ"ץ שלה תהיה ארוכה ואני אוכל הלמשיך עם הסידורים והנקיונות.
לצפיה ב-'חשוב לטפל בעצמך'
חשוב לטפל בעצמך
07/08/2016 | 21:15
1
24
וגם חשוב לטפל בבירוקרטיה.
אז ח״ח על שני הסעיפים.
אני דחיתי את כל ענייני ההחזרים במהלך ההריון כי לא היו לי אנרגיות להתמודד עם כאב הראש הזה ובאמת הגיע הזמן שאתגבר על הרתיעה מטפסים ואתנהג כמו מבוגר אחראי.
לצפיה ב-'כנ"ל, שונאת להתעסק בזה'
כנ"ל, שונאת להתעסק בזה
07/08/2016 | 21:55
25
אם לא הייתי לחוצה בכסף סביר להניח שהייתי דוחה את זה עד בלי די.
לצפיה ב-'לגמרי מבאס '
לגמרי מבאס
08/08/2016 | 00:07
28
החום הזה באמת בלתי נסבל. גם לא בהריון. 
אני יכולה רק לדמיין מה זה לסחוב עגלה בחום הזה עם כאבי גב
לצפיה ב-'שואלת ומנסה לעזור-'
שואלת ומנסה לעזור-
09/08/2016 | 11:52
2
19
זה נשמע קשה מאוד להיסחב בחום הזה, ועם העגלה במדרגות, עד כדי מיותר.
ולכן אני שואלת- למה את בכלל צריכה לצאת?! כל הסידורים והעניינים- יש בעל, תודה לאל. מקווה שאני זוכרת שקראתי נכון על אמא שעוזרת (וסליחה אם זו לא את...).

אז:
1. לנסות לצמצם יציאות מהבית (אני בחודש הראשון לאחר הניתוח הייתי מנותרלת, בגלל בצקות יוצאות דופן, כואבות בצורה נוראית, וכל צעד היה כמו סכין).

2. להיעזר כמה שיותר בסביבה- בעל, אמא, חברה....(אני נעזרתי הרבה בבעל ובאמא שלי).

3. עגלה- בלי קשר לכאבי הגב- יש אפשרות לקשור בחדר עגלות/אופניים, או בלובי? (בדירה הקודמת שלנו, קשרנו את העגלה בלובי).

4. לטפל בעצמך, לטפל בעצמך, לטפל בעצמך. ואני כותבת מתוך ניסיון- כשאני מזניחה את הבריאות שלי (וזה קרה, ורק עכשיו התחלתי לטפל בכל מיני דברים), הבעיות רק מחריפות. גם אני מכה על חטא, שלא השקעתי בבריאות שלי מאז שמעיין נולדה. וחבל. בחיי שחבל.

תרגישי טוב ותהני במזגן!!! זוועה בחוץ.
שירה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'אני יוצאת בשבילי, לא בשביל הסידורים'
אני יוצאת בשבילי, לא בשביל הסידורים
09/08/2016 | 16:03
1
18
אני צריכה את ההפוגה בין חיתול לכביסה לפליטה, את מפגש העגלות בקפה, את האוורור מאמא (הנפלאה, אבל צריכה לראות עוד אנשים חוץ ממנה), את הסיבוב עם דריה בעגלה כשהיא מתענגת על הצל והבריזה (כן, יש כאלה  גם באוגוסט בת"א ). כשלא יצאתי זה פשוט דיכא אותי.
את העגלה החלטתי לקשור בינתיים בחדר מדרגות. הוא אמנם קטנטן, אבל גם העגלה אז מקווה שלא יעירו לי על זה. חדר האופניים אצלנו פתוח אז יש בו אבק וחתולים מה שמצריך כיסוי וזה מסרבל את העניין.

ומטפלת גם אני למדתי את זה בדרך הקשה. כבר הייתי אצל הכירופרקט, הוא לא יכל לעשות הרבה כי עוד יש דימום, אבל זה שיפר את המצב. מחר תור לרופא ואבקש הפנייה לפיזיו'.
לצפיה ב-'יופי, נשמע שאת בכיוון הנכון:)'
יופי, נשמע שאת בכיוון הנכון:)
09/08/2016 | 18:05
2
לצפיה ב-'נשמע שהגוף שלך אומר לך לנוח'
נשמע שהגוף שלך אומר לך לנוח
09/08/2016 | 11:56
1
19
תנסי לנוח כמה ימים, לא להרים יותר מידי, לא להתאמץ, לישון עד כמה שאפשר ולהעזר באחרים. אולי כמה ימי מנוחה (שלפעמים בלתי אפשרי להשיג) עושים הבדל גדול
לצפיה ב-'הוא פשוט מבטא את המתח שלי '
הוא פשוט מבטא את המתח שלי
09/08/2016 | 22:24
18
מההורות, מהפרנסה, מאיך יהיה לא לעבוד 3 חודשים, מאיך יהיה לחזור לעבודה... ולנוח זה תמיד טוב (ואני הראשונה שתתנפל על שעת שינה פנויה), אבל במקרה שלי דווקא להיות בתנועה מקל על הכאבים, אז אני מחכה בסבלנות לאישור לחזור לשחות.
לצפיה ב-'חזרנו היום לשקיפות חוזרת'
חזרנו היום לשקיפות חוזרת
03/08/2016 | 18:20
7
282
התוצאה החמירה. 3.7 ויש ציסטות צוואריות קטנות. הפעם עשינו אצל הנדלר. חזרתי עם הממצאים האלו לפרו' שמטפלת בנו. היא קצת נלחצה (פרשנות שלי) וביקשה שנגיע מחר גם לשם כדי שהמומחה שלהם יעיף מבט.
מה אני אגיד לכם בנות.. יש לי תחושת דז'ה וו מצמררת. שאלוהים יעזור לי. אני כבר לא יודעץ מה הוא עוד רוצה ממני. חשבתי ששילמתי את החוב שלי.. whatever it was..
יום ראשון אנחנו נעשה סיסי שליה. ונעשה שוב ריצוף. ונחכה. ונראה. מי טעה? מתי? איך? ומה לעזאזל קורה פה??
אוףףףףף.
סליחה שאני משרה כזו אוירת נכאים. זה נהיה פורום כל כך נעים ואופטימי מאז שעזבתי. והנה אני שוב מקלקלת..
סליחה בנות..
לצפיה ב-'מה קורה פה?!?!?!?'
מה קורה פה?!?!?!?
03/08/2016 | 19:02
149
מה הולך כאן?? אולי בכלל טעו במה שחשבו שזה? ממש מעצבן כבר.
עדיין מתפללת לטוב בשבילך.

לצפיה ב-'מצטערת לשמוע, יקירה'
מצטערת לשמוע, יקירה
03/08/2016 | 21:01
106
וחלילה שלא תתנצלי. פשוט נורא שאת צריכה להתמודד עם זה באופן שוטף. כל היתר - נתמודד ובטח שאת לא מקלקלת.
מצטערת.
לצפיה ב-'אוף '
אוף
03/08/2016 | 21:43
94
מחזיקה אצבעות לנס שיביא איתו חדשות טובות.
ואל תתנצלי, מקווה שתישארי פה באופטימיות ובשמחות
לצפיה ב-'אוי ואבוי, כ"כ קיוויתי לטוב'
אוי ואבוי, כ"כ קיוויתי לטוב
03/08/2016 | 22:32
1
122
הלוואי ווהיה אפשר להתחשבן עם מישהו על מכסת הצער אנחנו צריכים לעמוד בה.

לצפיה ב-'כל כך הייתי רוצה את זה. הייתי מקבלת החזר מס גבוה :/'
כל כך הייתי רוצה את זה. הייתי מקבלת החזר מס גבוה :/
04/08/2016 | 07:21
32
לצפיה ב-''
05/08/2016 | 08:45
60
אין לי מילים יקירה. 
שולחת חיבוק גדול והמון כוח. 
לצפיה ב-'עצוב לי איתך '
עצוב לי איתך
05/08/2016 | 23:17
65
כל כך קיוויתי יחד איתך. אני עדיין נאחזת בשביב של תקווה שאולי יהיה למומחה משהו מעודד להגיד. אין לך מה להתנצל. את חלק מאיתנו ואנחנו איתך!!
לצפיה ב-'כמעט התקף לב בגלל אחות בקופ"ח..'
כמעט התקף לב בגלל אחות בקופ"ח..
02/08/2016 | 16:15
15
196
היי יקירות..
(רקע- שבוע 16, הריון תקין ראשון אחרי 2 שהסתיימו בהפלה מלאכותית לפני שבוע 9. בת 39.)
רופאת הנשים שלי אישרה לי להגיע אחת לשבועיים למעקב בדיקה רק כדי להרגיע לעצמי את החרדות. היא הבינה שזו הדרך היחידה שאצליח לתפקד. הידיעה שאוכל להיבדק לעיתים קרובות..
ולכן, בשבוע שעבר ביקשתי מהפקידות להכניס אותי אליה השבוע. הן אמרו לי שאין סיכוי ושהיא מפוצצת וביקשה מפורש לא לקבוע לה יותר תורים.. לצערי אין שום דרך להשיג את הרופאה כדי לבקש ממנה עזרה פה. הסברתי לפקידה שהרופאה אישרה לי לבוא פעם בשבועיים לבדיקה. היא אמרה שאם הן מכניסות עוד נשים מעבר, הרופאה כועסת עליהן. אין לה איך לעזור לי ואם אני רוצה האחות תעשה לי מוניטור ותאשר זאת מול הרופאה... בלית ברירה הסכמתי...

אז היום , כשהרופאה שלי מקבלת בקופה ומלא נשים ממתינות לה בדלת.. שכבתי אצל האחות בחדר, היא שמה לי את מכשיר המוניטור.. רבע שעה בהתה במכשיר ולא מצמצה כמעט.. מן פרצוף כזה מוזר מעורר דאגה.. שאלתי אותה, הכל בסדר..? היא נשארה יחסית קפואה. הנהנה קלות,אממממ... לא בטוחה .. יש דופק חלש יחסית.. לא חושבת שתקין.... רגע אני אשאל אל הרופאה..
ואני שוכבת שם , מחליפה צבעים .. מרגישה את הדופק שלי על 200.. בבקשה רק לא זה..מה לא תקין? מה דופק חלש?? הצילו.. 
היא מתקשרת לרופאה.. ד"ר יש לי בעיה, הדופק חלש בקושי 80-90 ... מה לעשות..?
ואז אני שומעת אותה אומרת לרופאה.. אהה זה נחשב תקין? טוב תודה.
מסתכלת עליי, "זה תקין". ומתפנה למישהי אחרת שהגיעה..

אני יוצאת מהחדר שלה ולאט לאט מקופת החולים... לא יודעת מה להרגיש.
התחשק לי לצעוק עליה שהיא סתם הבהילה אותי...רציתי לשמוח ועדיין הייתי מודאגת מאוד.. לא ידעתי מה בדיוק קרה שם.
בעוד שבועיים יש לי תור לרופאה עצמה. קבעתי אותו לפני חודש וחצי לפחות. 
נקווה לפחות דרמות  בבדיקה הזאת. ואולי היא תמצא לי פתרון איך לעקוף את הפקידות בפעם הבאה .

הזמנתי שלשום מוניטור ביתי מאיביי.. כזה ששמים על הבטן ובודקים דופק.. בארץ זה נקרא בייבי לינק אם אני לא טועה. רק שבארץ משלמים להשכרה חודשית הרבה כסף. אז הזמנתי את המכשיר עצמו מארה"ב. אולי זה יעזור להפיג את החרדות הבלתי פוסקות שלי.. מישהי מכירה?

זהו, הייתי צריכה לפרוק..

לצפיה ב-'קראתי עכשיו קצת'
קראתי עכשיו קצת
02/08/2016 | 17:37
93
וכתוב שדופק של עובר אמור להיות לפחות 110 אז איך הרופאה אמרה שזה תקין? כשהאחות אמרה לה 80-90 ?
מישהי מבינה בזה??

סליחה שאני כזאת היסטרית. מודעת לזה שאני בטח נשמעת ממש לא נורמלית...
מבטיחה שלרוב אני כן..:)
לצפיה ב-'בדרך כלל '
בדרך כלל
02/08/2016 | 17:52
83
אצלי היה 140 עד 180. אבל זה אולי תלוי גם בשבוע??
80-90 יכול להיות שזה הדופק שלך.
לא מבינה בזה במאה אחוז.
באיזה שבוע את?
לצפיה ב-'שבוע 16???'
שבוע 16???
02/08/2016 | 17:53
104
אין דבר כזה מוניטור בשבוע 16 ממה שידוע לי. רק משבוע 25 ואפילו מעל.
אולי שמעה את הדופק שלך.
לצפיה ב-'אוף אז זה יותר מוזר עכשיו....'
אוף אז זה יותר מוזר עכשיו....
02/08/2016 | 18:01
5
166
אני אמורה לחכות שבועיים עד שהרופאה תבדוק אותי באמת??

אולי כבר שווה לי ללכת למיון לבדיקה. לא הגיוני לי כל זה. האחות אמרה שהדופק 80-90 הרופאה אמרה לה בטלפון שזה תקין...

לא מבינה כבר כלום.. צילמתי את הבדיקה וצירפתי פה
לצפיה ב-'שימי לב שהיא כתבה שם - 'אימהי׳ - זה הדופק שלך. '
שימי לב שהיא כתבה שם - 'אימהי׳ - זה הדופק שלך.
02/08/2016 | 18:36
3
29
לצפיה ב-'אולי אני צריכה ללכת לרפואה דחופה'
אולי אני צריכה ללכת לרפואה דחופה
02/08/2016 | 18:48
2
90
לא חושבת שאשרוד שבועיים בהמתנה לתור שלי

אולי למיון...

איזו אחות שהיא חברה של חברה אמרה שזה כנראה הדופק שלי גם ושלא עושים מוניטור בשבוע 16..
לצפיה ב-'קודם כל תנשמי'
קודם כל תנשמי
02/08/2016 | 19:53
78
לדעתי מוזר מאוד שעשו לך מוניטור בשלב כזה.
בכל מקרה, אם הרופאה אמרה שזה תקין אז זה תקין.
אל תיכנסי ללחץ סתם.
לצפיה ב-'לא יודעת לענות אבל'
לא יודעת לענות אבל
02/08/2016 | 20:23
59
זה נשמע מאוד מוזר שעשו לך מוניטור בשלב כזה ויותר מזה, נשמע לי מוזר שרופאה לא תדע מה היא מדברת. אני אישית משתדלת לסמוך יותר על הרופא שאני פוגשת מאשר על גוגל.
בכל מקרה, אם את לא רגועה, לכי לרופא מיון בקופת חולים.

לצפיה ב-'לא ברור העניין...אולי מישהי אחרת תדע'
לא ברור העניין...אולי מישהי אחרת תדע
02/08/2016 | 18:39
65
לענות
לצפיה ב-'פתרתי את התעלומה'
פתרתי את התעלומה
02/08/2016 | 22:09
5
131
התקשרתי למוקד וביקשתי להגיע למרפאת חירום. אמרתי שיש לי כאבי בטן ואני חייבת אולטרסאונד.. לשמחתי יש כזאת , נסענו לאשדוד. הגעתי למרפאה, תוך דקות  אחדות הכניסו אותי לאחות שלקחה לי מדדים והפנתה אותי לחדר אחר בו ישבה טכנאית אולטרסאונד.. תשע בערב, והכל לרשותי... חלום.
היא בדקה וראתה שהכל תקין. עשתה לי גם בטני וגם וגינאלי.
אמרה שהאחות עשתה בדיקת דופק שלי ולא של העובר ושאף אחד לא עושה מוניטור לפני שבוע 26 לפחות.. אח"כ רופא עשה לי עוד בדיקה וסיכום ויצאתי משם. לא עלה אפילו שקל. מקצועיים, תקתקניים ואדיבים. ממש פנטזיה של כל הריונית היסטרית.
זהו, חוזרת לנשום. ובעוד שבועיים כשאראה את הרופאה... אספר לה כל מה שקרה..מעניין מה היא תגיד על כל זה.

תודה שאתן פה ותודה שהארתן את עיניי לבדוק טוב יותר את המצב.
לצפיה ב-'טוב לשמוע! '
טוב לשמוע!
02/08/2016 | 23:12
4
55
יפה ששרדת את האחות הזו, אני לא הייתי מצליחה לחזור הביתה רגועה.
אבל תתעודדי, בעוד כארבעה שבועות תתחילי להרגיש קצת תנועות וזה הדבר שהכי מרגיע (:
לצפיה ב-'ותוסיפי לזה ...'
ותוסיפי לזה ...
02/08/2016 | 23:19
3
87
שיגיע המוניטור הזה הידני שהזמנתי מאיביי, הבייבי סאונד המאפשר לבדוק דופק כל יום!! ואני בטוחה שזה ירגיע אותי גם.
וכל מי שהסטרית פה גם יכולה לבוא אליי לבדיקה באותו היום חינם חחחח
כולל קפה ועוגה :)

לצפיה ב-'אני רק מקווה שלא תתמכרי אליו'
אני רק מקווה שלא תתמכרי אליו
04/08/2016 | 12:17
2
58
אני בהריון פינטזתי על מכשיר כזה ונראה לי שהייתי יושבת איתו מחובר אלי 24 שעות
לצפיה ב-'יש מצב...'
יש מצב...
04/08/2016 | 16:38
1
58
מניחה שכל ערב ארצה לשמוע ...
למה לא רכשת לך מכשיר כזה בהריון? לא היה?
לצפיה ב-'כמו המון דברים בחיים. התקמצנתי'
כמו המון דברים בחיים. התקמצנתי
07/08/2016 | 08:23
6
לצפיה ב-'נעים לבולבולון בבטן... '
נעים לבולבולון בבטן...
03/08/2016 | 16:21
17
158
אז ככה, להלן העדכון שהתבקשתי לספק פה:
הייתי היום כבר בתל השומר (שבוע 38+5) כי הפנו אותי לשם לאופציה לזירוז בשל גודל עובר (שבוע שעבר 37+5 שקל 3750). היום הגעתי להערכת משקל ביחידת הניטור, מצפה ל-4 ק"ג.
ו....הפלא ופלא- 3631.
אין לתאר.
בבושת פנים הלכתי הביתה להחליף את המכנסיים הקצרים והכפכפים בבגדים קצת יותר ייצוגיים לעבודה והגעתי לעבודה ב-13.
מבועסת
ביום שני אמורה להגיע לתל השומר שוב לניטור.
הפעם, אהיה בדרך לעבודה וכבר לא אגיע עם הבעל.
מקסימום הוא יגיע אחכ, אבל לא נראה לי שזה יקרה.
אוףףףףף
לצפיה ב-'יכולה להבטיח לך שבסוף כולם יוצאים '
יכולה להבטיח לך שבסוף כולם יוצאים
03/08/2016 | 16:32
1
82
ברור שבשלב הזה של ההריון את כבר רוצה אותו בחוץ  
מבטיחה לך שזה יקרה ממש בקרוב. עניין של שבוע שבועיים, מקסימום שלושה
תחזיקי מעמד!
לא פשוט להיות בהריון באוגוסט...
לצפיה ב-' '
03/08/2016 | 16:41
60

לצפיה ב-'עוד קצת '
עוד קצת
04/08/2016 | 14:06
43
אני ידעתי שדריה תצא אחרי שבוע 40, מאחרת כרונית כמו ההורים שלה... מוניטורים כל כמה ימים זה מבאס, אבל תנצלי את הזמן בתור לקרוא ספר, לשתות איזה אייס קפה מפנק (או קפה חם, כל עוד את יכולה לשתות את הקפה מיד בלי שאיזה אפרוח יתעורר וידרוש תשומת לב ).
מה לגבי זירוזים טבעיים? דיקור, רפלקסולוגיה וכו'?
לצפיה ב-'הגעתם כבר ל-39+1 או שעצרתם את הספירה בדרך?'
הגעתם כבר ל-39+1 או שעצרתם את הספירה בדרך?
06/08/2016 | 23:31
13
30
לא כתבת כאן כבר שלושה ימים, אני סקרנית ;)
לצפיה ב-'אני עוד פה....'
אני עוד פה....
07/08/2016 | 09:44
12
45

מחר שוב בתה"ש, סתם בשביל הכסת"ח.
בעלי אומר שאני אלד ב9 באב (13.8) ואני אומרת שאלד בשבוע 41+4/5, כלומר 22.8.
הבולבולון לא מתייאש, כנל גם הבריקסטונים.
אני, מצד שני,  הרמתי ידיים. מתי שיגיע, יגיע. העיקר שיגיע.
אני אומרת, בסוף יגידו לי בשבוע 41 שהוא שוקל 4100/4200 ואז יילדו אותי או שימתינו ללידה טבעית, ואז הוא יוולד 4900 ויקרע לי את האמ'אמא!
נו, טוב שיצא כבר.

לצפיה ב-'גם תינוק במשקל 3.5 +- יכול לקרוע...'
גם תינוק במשקל 3.5 +- יכול לקרוע...
07/08/2016 | 12:00
3
38
לא כיף 'לזכות' בתפרים, אבל לפחות בסוף הם עוברים ונשאר תינוק מתוק. הלוואי על כולן פה (עדיף כמובן בלי התפרים).
סקרנית להתעדכן בתשעה באב, 22.8, 8.8 (תאריך עגול), ב-16.8.16 (גם נחמד) או בסתם תאריך, העיקר שיעבור בשלום ויתחיל בשלום.
לצפיה ב-'גם 3.235 '
גם 3.235
07/08/2016 | 14:10
31
אבל קצת יותר משבועיים והם כבר מאחורי, והאוצר הקטן שנשאר היה שווה ה-כל.
לצפיה ב-'גם במשקל 2.700'
גם במשקל 2.700
09/08/2016 | 12:02
1
14
אפילו יותר מזה שב3.5 לא קרע אותי בכלל... מאוד תלוי באיך הלידה עצמה מתפתחת מקווה לשמוע בשורות טובות בקרוב
לצפיה ב-'אכן. '
אכן.
09/08/2016 | 14:32
10
ואם הוא גם הענק מכולם וגם המהיר להוולד (סדר גודל של דקות) ....
לצפיה ב-'מה שלומך? איך את עוברת את הימים האלה?'
מה שלומך? איך את עוברת את הימים האלה?
10/08/2016 | 22:18
7
5
לצפיה ב-'אני עוד פה. מקללת את מחר בגלל שביתת הרופאים'
אני עוד פה. מקללת את מחר בגלל שביתת הרופאים
11/08/2016 | 09:31
6
12
אמורה להגיע לתה"ש כל יומיים/שלושה למוניטור ואולטרסאונד ועכשיו הודיעו על שביתה.
מעצבן. התקשרתי ליחידה ואמרו לי שאין טעם להגיע אם אין רופא שיקבל אותי לאחר הבדיקות.
מחזיקה לי אצבעות שיהיה לי מחר רופא ושיגמרו עם השביתה המיותרת הזו.
לצפיה ב-'ואגב, נראה לי שיש מצב לזירוז לידה טבעי בקרוב'
ואגב, נראה לי שיש מצב לזירוז לידה טבעי בקרוב
11/08/2016 | 10:26
5
10
אכלתי חציל בטחינה משופרסל ואומרים ששלשולים מזרזי לידה
לצפיה ב-''
11/08/2016 | 12:48
4
2
לצפיה ב-'טוב הג'ון בריון שלי 3950 שבוע 40+2'
טוב הג'ון בריון שלי 3950 שבוע 40+2
14/08/2016 | 16:22
3
24
מהיום מעקב כל יומיים כנראה, ורק ביום שישי הבא, אם לא יצא בדרך יעשו זירוז.
מעדיפה שלא.
בכל מקרה, נראה לי שיגידו לי שבוע הבא שהוא 4100-4200 ובסוף יוולד 4600!!

וזה השיר שאני שרה לי מהבוקר:
"א-ב-טיח, אני יודע זאת פתאום
א-ב-טיח, פתאום עכשיו פתאום היום.
והוא שלי עכשיו , כמו השיר
שיצא כבר מתוכי, מתוך תוכי כמו השיר"

"ממש" כמו שיר!!
אולי כמו באופרה זמרת סופרן  שדרכו לה על הרגל או ראתה עכבר והיא צווחת נשמתה לבורא.
ככה אני אהיה, יקרע לאמא שלו את הצורה. אינעל העולם.
ותסלחו לי על הצרפתית אבל כל הזמן אני מקללת "כו... אמ..."- כדי לתת לו השראה.
והיום כבר עברתי לנעלי ספורט, למרות שחם, כדי להתמודד עם הגב
לצפיה ב-'אם את שרה, סימן שאת אופטימית.'
אם את שרה, סימן שאת אופטימית.
14/08/2016 | 20:52
12
3950 זה אומר שהוא לפחות 3600 אם הטעות כלפי מטה. ג'ון בריון בהחלט :)
מבינה שהוא כבר לא יוולד בתשעה באב. עדין נשאר ה-16.8.16, ובכל מקרה העיקר שיעבור בשלום ורצוי טבעי, לא חשוב באיזה תאריך.
לצפיה ב-' ההריון מוציא ממך את המיטב'
ההריון מוציא ממך את המיטב
17/08/2016 | 17:47
1
6
וטוב שההומור עוד עובד.
אני זוכרת שבשלב כלשהו בלידה צעקתי "תצאי כבר מהכוסשלהאמאשלך!". עזר
לצפיה ב-''
18/08/2016 | 09:03
לצפיה ב-'איזו הקלה! בדיקת פיש תקינה '
איזו הקלה! בדיקת פיש תקינה
02/08/2016 | 11:51
8
59
לצפיה ב-'יופי! מעולה! נשמע שאת בדרך הנכונה:)'
יופי! מעולה! נשמע שאת בדרך הנכונה:)
02/08/2016 | 12:18
16
לצפיה ב-'איזה יופי'
איזה יופי
02/08/2016 | 14:23
11
לצפיה ב-'יששששששששששששששששש!!!'
יששששששששששששששששש!!!
02/08/2016 | 21:24
5
50
איך את? איך עברה הבדיקה?
לצפיה ב-'איזה כיף שמתרגשים איתי'
איזה כיף שמתרגשים איתי
03/08/2016 | 08:12
4
61
איכשהו במשפחה כנראה קשה להם לסחוב חדשות חיוביות. מילא.
אני שמחה, ולעת עתה - זה מה שחשוב
מרגישה נהדר כמובן. הדיקור עצמו כאב יותר ממה שזכרתי, ואחריו לא הרגשתי ממש טוב, אבל עכשיו הכל עבר!
בשעות שעברו באיטיות עד הטלפון המיוחל עמדו לי בקצות העיניים דמעות שפשוט סרבו לצאת - אז במקום לצפות בסדרה דבילית כהמלצתך - חיפשתי סרטים עצובים שיעזרו לדמעות לצאת. כלום לא עזר! אפילו מאט דיימון (הלא הוא טוראי ראיין) מזיל דמעה על אחיו שנפלו בקרב לא הצליח לפתוח את הברז..
אבל אז גיליתי צמח קטן שהתייבש לו בעציץ... אז בכיתי עליו... 
לצפיה ב-'ברור שמתרגשים איתך '
ברור שמתרגשים איתך
03/08/2016 | 12:57
35
אם לא אנחנו אז מי כן?
לצפיה ב-'יופי יופי! כמה טוב שעשית את הבדיקה המהירה'
יופי יופי! כמה טוב שעשית את הבדיקה המהירה
03/08/2016 | 15:09
12
לצפיה ב-'גם אלה שלוקח להן שנה להגיב מתרגשות איתך '
גם אלה שלוקח להן שנה להגיב מתרגשות איתך
03/08/2016 | 16:33
16
לצפיה ב-'וואי... אני בוכה בשניות...'
וואי... אני בוכה בשניות...
03/08/2016 | 19:48
55
הלוואי והייתי קצת פחות רגישה.
שמחה שיצא תקין!
לצפיה ב-'חרדות מהאפשרות שיהיה ניתוח קיסרי'
חרדות מהאפשרות שיהיה ניתוח קיסרי
02/08/2016 | 20:34
5
95
היי בנות,
למי שלא זוכרת, אני בהריון שני בשבוע 35+1 (שאני עדיין מתקשה לקלוט זאת) לאחר אובדן של ההריון בשבוע 22 בגלל מום בלב. את ההריון הקודם סיימתי בגירדה שנעשתה בהרדמה מלאה. לאחר מכן, הייתי מאושפזת לילה כי בדיקות הדם היו לא כ"כ טובות והתעלפתי במחלקה.
לפני שבוע הייתי אצל רופא מיון והעוברית עדיין במצג עכוז. אני ממש חרדה מזה שלא תתהפך. הבנתי שיש זמן עד 36 ובכל זאת, הזמנתי תור להיפוך, ליתר ביטחון. רק ביומיים האחרונים הבנתי שהחרדה העצומה שלי מזה שלא תתהפך היא מהניתוח- שוב לחזור לחדר ניתוחים, להיות מטושטשת, לעבור פרוצדורה. אמנם אמורה להיות תוצאה משמחת בסוף, אבל עדיין, המחשבה על זה מציפה בי תחושות קשות.
אשמח לשמוע מילות עידוד או סיפורים על עוברים שלא התהפכו עד שבוע מתקדם ממש. כמובן, אשמח גם להמלצות איפה לעשות היפוך- במידה ואצטרך. בינתיים קבעתי באיכילוב כי שם אני מתכננת ללדת.

לצפיה ב-'מה לגבי שיטות טבעיות להיפוך?'
מה לגבי שיטות טבעיות להיפוך?
02/08/2016 | 21:22
46
את יכולה במקביל לניסיון היפוך באיכילוב גם לנסות דיקור, היפוך במים וכו'.
אגב, גיסתי התעקשה ללדת בלידת עכוז. היא עשתה את זה בבי"ח פרטי והביאה רופא שמתמחה בלידות עכוז, כך שגם זו אפשרות.
לצפיה ב-'מצטרפת להמלצה לנסות שיטות טבעיות להיפוך'
מצטרפת להמלצה לנסות שיטות טבעיות להיפוך
02/08/2016 | 23:32
3
51
יש משהו שאני תמיד מתלבטת לגביו. יש לי גיסה מדהימה באמת שהיא מטפלת אלטרנטיבית (דיקור וכו') ומתמחה בנשים בכל שלבי ההריון. 
אני בדרך כלל לא ממליצה עליה בגלל חוסר האובייקטיביות שלי. אבל אם לא הייתי קרובת משפחה, אז כנראה לא הייתי מפסיקה להלל ולשבח אותה כל הזמן  
היא באמת מעולה וחבל לי שאני מרגישה לא בנוח להמליץ עליה בגלל הקירבה המשפחתית. 
אז הפעם אני חורגת ממנהגי וממליצה
בקיצור, היא עוסקת גם בזה ושמעתי ממנה ועליה כמה סיפורי קסמים ממש (עוברים שהתהפכו אחרי טיפול-שניים). אם את מעוניינת, אוכל להעביר לך פרטי התקשרות שלה בפרטי. 

ולא אלטרנטיבי... שמעתי רבות על פרופ' קנטי מבית חולים מאיר.

ובאופן כללי... בשנותיי כאן בפורום שמעתי המון המון המון סיפורי היפוכים ברגע האחרון. כך שאת יכולה להיות אופטימית
לצפיה ב-'אני אשמח גם לקבל את הפרטים של המדקרת'
אני אשמח גם לקבל את הפרטים של המדקרת
03/08/2016 | 08:29
1
35
תודה מראש!
לצפיה ב-'שולחת בהודעה פרטית'
שולחת בהודעה פרטית
03/08/2016 | 08:53
7
לצפיה ב-'אשמח לקבל את הפרטים שלה'
אשמח לקבל את הפרטים שלה
03/08/2016 | 19:19
29
תודה!!!!
לצפיה ב-'עוד חוזר הניגון.. לא מקורי אבל קולע :/'
עוד חוזר הניגון.. לא מקורי אבל קולע :/
02/08/2016 | 13:34
19
228
היי בנות,
חלקכן עוד זוכרות אותי, חלקכן לא אבל מאחורי היסטוריה של 2 אובדנים. הפסקות יזומות בשבוע 16 בגרידה ובשבוע 26+4 בלידה שקטה. בפעם הראשונה, שקיפות 2.6 ומומים בסקירה ראשונה ובפעם השניה שקיפות 5 ללא מומים ותוצאה של ריצוף גנטי המעיד על תסמונת נדירה (ואומתה גם בעובר הראשון).
אז מה אני עושה כאן ודאי אתן שואלות?
לפני 7 חודשים עברתי לידה שקטה. בעקבות הממצאים הגנטים התחלנו תהליך של pgd במטרה לברור עוברים חולים אחרי אחוזי הצלחה של 2/2 חולים.. יש לציין שהתסמונת שלנו לא מורשת מאיתנו באופן סטנדרטי אלא קיימת בתאי הזרע בלבד של בעלי כך שלא היה לנו סיכוי לדעת עליה מראש..
בשעה טובה, ובטיפול ראשון ומלחיץ נכנסנו להריון שלישי במספר לפני 12 שבועות. התחיל מלחיץ - הגיעה הפתולוגיה של ההריון הקודם ועלה כי היה לי קריש דם בשליה ולכן התחלתי להיות מטופלת יומית בקלקסן כבר משבוע 5 על אף בדיקות קרישיות תקינות. בנוסף, התגלתה המטומה צמודה לשק שליוותה אותנו עד שבוע 10 ובתקווה נספגה. כבר חשבנו שהפעם יהיה בסדר, אז חשבנו.
היום, עשינו שקיפות עורפית. הנמסיס שלי. הבדיקה שאני באמת ובתמים לא מאמינה שאי פעם אעבור באופן תקין. וראה זה פלא? השקיפות שוב מעובה. 2.8 מ"מ. שמביאים אותי ל 1:94 סיכון וזה עוד לפני בדיקת הדם.
הפעם, קבעתי תור לסיסי שליה just in case 4 שבועות קודם לכן.. הולכת לעשות ביום ראשון בהדסה..
בנות מה אומר לכן? לא כתבתי עד עכשיו כי הייתה בי תקווה קלושה לצלוח את הבדיקה הארורה הזו ולתת קצת תקווה. להתחיל בדף נקי. אבל.. אחרי הבדיקה קשה לי מאוד להחזיק בבטן. אז החלטתי לשתף.
לא יודעת למה אפילו. לא יודעת מה מצפה לשמוע או מה הייתי רוצה שתגידו.
תודה למי ששרדה עד כה..
לצפיה ב-'משתתפת בצערך'
משתתפת בצערך
02/08/2016 | 13:45
4
94
אני נדהמת כמה כוחות וכמה עוצמה יש בך ובנשים נוספות כאן בפורום.
מצטערת כל כך על הסבל שאת חווה ומתפללת עבורך, שאולי אולי אולי בסיסי השליה יקרה נס ובכל זאת העובר יהיה תקין.
לצפיה ב-'תודה כבשה יקרה'
תודה כבשה יקרה
02/08/2016 | 19:55
3
60
האמת שקצת התעודדתי מתגובת הגנטיקאית. היא טוענת שהבדיקה בגדר התקין ואין צורך להתרגש כל כך.
כרגע מאוד בהתלבטות לגבי סיסי השליה לעומת מי שפיר. אבל כנראה שאני אעשה סיסי שליה כדי לקבל תשובות כמה שיותר מהר.. אבל אני מקווה שלא הכל אבוד. עדיין..
לצפיה ב-'וואו תחזיקי מעמד'
וואו תחזיקי מעמד
02/08/2016 | 20:06
1
53
מאוד קשה האי וודאות הזאת. בייחוד כשזה כבר יושב על המון מטען כואב...
סליחה על החוסר טקט, אבל מה עורף מוגבר יכול להעיד? חוץ מתסמונת דאון וטריזומיה 18?
מה היה בפעם הקודמת?
לצפיה ב-'שקיפות מוגברת עשויה להעיד על מס' תסמונות'
שקיפות מוגברת עשויה להעיד על מס' תסמונות
03/08/2016 | 07:16
65
ולא רק על דאון וטריזומיה 18.
בפעם הקודמת היתה סאגה שלמה ובסוף נמצאה תסמונת נדירה מאוד. מאחר ועשינו עליה pgd הסיכוי לחזרה שלה היא רק אם קרתה טעות במעבדה - 2%.
לכן, הגנטיקאית טוענת שהיות ואנחנו אחרי pgd, והבדיקה בגדר התקין, בדיקת צ'יפ + וידוא של התסמונת שלנו יכסו אותנו.
הויכוח היחידי הוא איזו בדיקה לעשות סיסי שליה או מי שפיר, לאור הסיכון..
לצפיה ב-'שמחה מאוד לשמוע שהתעודדת'
שמחה מאוד לשמוע שהתעודדת
02/08/2016 | 20:50
43
אין לי עצות לגבי מי השפיר / סיסי שליה (בהנתן התוצאות הסבירות אני חששתי מהסיכון המזערי של הבדיקות הללו גם בעוברים הגדולים ובייחוד בהריון האחרון כשסוף סוף נראה היה שהגרלתי ביצית תקינה).
מה שלא תבחרי לעשות - מחזיקה אצבעות ומחכה לעדכון בתקוה לבשורות טובות.
לצפיה ב-' מקווה בשבילך לתוצאה תקינה בכל זאת'
מקווה בשבילך לתוצאה תקינה בכל זאת
02/08/2016 | 15:08
15
לצפיה ב-'2.8 זה לא כזה נורא ממה שהבנתי...'
2.8 זה לא כזה נורא ממה שהבנתי...
02/08/2016 | 17:49
3
68
אבל לאור ההיסטוריה מבינה את החשש.
לא בדיוק הבנתי. ב pgd בדקו רק את התיסמונת הספציפית או עוד דברים כמו בציפ הגנטי לדוגמא?
לצפיה ב-'2.8 נחשב תקין אבל גבולי'
2.8 נחשב תקין אבל גבולי
02/08/2016 | 18:18
2
64
הגבול הוא 3. הבדל של 0.2מ"מ
אין לדעת אם הרופא טעה במדידה בקצת כי הוא טען שהעובר זז והיה קצת קשה לבדוק.
הלחץ מן הסתם נובע מההיסטוריה. כל כך קיוויתי שהפעם ילך חלק.
הגנטיקאית טענה שאין ממה להתרגש ואפילו ניסתה להניא אותנו מלעשות סיסי שליה ולחכות לשפיר..
לא חושבת שאני מסוגלת..
לצפיה ב-'אבל שוב... מה נבדק ב pgd?'
אבל שוב... מה נבדק ב pgd?
02/08/2016 | 18:34
1
54
לא הבנתי.
לצפיה ב-'ב pgd בודקים רק את התסמונת. לא צ'יפ'
ב pgd בודקים רק את התסמונת. לא צ'יפ
02/08/2016 | 19:50
15
לצפיה ב-'מחזיקה אצבעות ומתפללת איתך'
מחזיקה אצבעות ומתפללת איתך
02/08/2016 | 20:20
35
אני זוכרת את הסיפור שלך וכל כך כאבתי איתך כשקראתי את ההודעה. אני מחזיקה אצבעות ומתפללת שכל זה רק סטטיסטיקה ושהעובר הקטן בסדר. רק כדי שיהיה במה ליאחז- גם לי הייתה תוצאה בעייתית בשקיפות וסטטיסטיקה מזעזעת של 1:50 ומי שפיר הרגיעו את הכל. מקווה שגם אצלך זה כך.
קבלי חיבוק מרחוק!!
לצפיה ב-'קשה לקבל תוצאה לא מושלמת בבדיקות אבל אפשר לקוות שהכל תקין'
קשה לקבל תוצאה לא מושלמת בבדיקות אבל אפשר לקוות שהכל תקין
02/08/2016 | 20:33
45
מתוך הנחה שבהריונות הקודמים הבעיה הייתה בגלל התסמונת, ועכשיו אתם יודעים שאין בעיה כזאת. 1:98 נראה כמו הסתברות מאד גבוהה למשהו בעייתי אבל בעצם היא גם אומרת שיש הסתברות של 97:98 שהכל בסדר.
מאחלת שכל הבדיקות הבאות יהיו שיגרתיות לחלוטין וההריון יושלם במועד.
לצפיה ב-'אוף, יקרה, כל כך קיוויתי לחדשות אחרות ממך '
אוף, יקרה, כל כך קיוויתי לחדשות אחרות ממך
02/08/2016 | 23:38
5
49
אני לא יודעת איך להגיב על זה בכלל. 
ברור שעדיין יש תקווה אבל לאור העבר קשה כל כך לראות את האור

שולחת לך המון המון כוח יקירה. תודה שבאת ושיתפת אותנו.
מחזיקה אצבעות לנס.
לצפיה ב-'תודה..'
תודה..
03/08/2016 | 07:21
4
57
ספרקית גם אני קיוויתי לשבור את הסטטיסטיקה.. אבל אחרי יום מטלטל הבנתי שלא הכל אבוד. עדיין.
מה אומר לך, אולי אנחנו מייצרים עוברים עם שקיפות בינונית... זה כמו אדם עם מבנה גוף רחב שמודד את עצמו לפי מדד bmi שמתאים לאנשים עם מבנה גוף בינוני..
בכל אופן אני מנסה להסתכל קדימה והחליט מה לעשות עם סיסי שליה/דיקור
האמת היא שאשמח להכוונה מבנות שעשו. במקרה שלי השליה קדמית ויתכן מאוד שהגישה תהיה בטנית..
לצפיה ב-'יש סיבה שסטטיסטיקה זה מקצוע כה שנוא'
יש סיבה שסטטיסטיקה זה מקצוע כה שנוא
03/08/2016 | 08:26
44
אני חושבת שרק בהריון הבנתי למה באוניברסיטה כל כך שנאתי את זה...

בהריון הקודם המספרים היו הכי לטובתנו, ובדיקור קיבלנו את ה-1 מתוך ה-1 ל...
השבוע שוב עשיתי דיקור עם בדיקת פיש - התשובה הגיעה תוך 48 שעות (עלות של כ-2000 ש"ח). 
חושבת שאם הרופאה מציעה דיקור, אז אולי כדאי - סיכון מופחת לאיבוד ההריון וגם לא עוד זמן המתנה ארוך, אם תקבעי תור מוקדם ככל שניתן (החל משבוע 16).

אם לא עשית דיקור אף פעם ואת רוצה עוד מידע על הבדיקה עצמה... מוזמנת לשאול.

לצפיה ב-'הדבר המעודד היחידי שיש לי לתרום כרגע'
הדבר המעודד היחידי שיש לי לתרום כרגע
03/08/2016 | 08:52
62
הוא שלילדים המקסימים שלי היו שקיפויות פחות טובות משמעותית מלעוברים שאיבדתי. למעשה, בהריון האחרון השקיפות היתה מעולה ברמות בלתי נסבלות וישר נלחצתי מזה (וצדקתי...). 
זה לא אומר כלום לגבייך, כמובן. כי לכל אחת מאיתנו שיש את הבלאגן שלה. רק שתשמרי בראש, עד שדברים יתבהרו, שגם משקיפות לא מדהימה יוצא לפעמים ילד מדהים
לצפיה ב-'הצלחת לעודד אותי ;)'
הצלחת לעודד אותי ;)
03/08/2016 | 11:24
48
האלגוריה למדד ה-BMI נותנת תקוה.
הלואי!
לצפיה ב-'לא עשיתי סיסי שליה, אבל עשיתי מי שפיר עם שליה קדמית'
לא עשיתי סיסי שליה, אבל עשיתי מי שפיר עם שליה קדמית
03/08/2016 | 12:53
44
הבדיקה עצמה הייתה כואבת, אבל חלפה מהר - דקה שתיים וזה הכל. הגעתי לגמרי במקרה למלינגר שעשה את הדיקור, הוא היה מאוד מרגיע ועדין וההתאוששות הייתה קלה.
לצפיה ב-''
03/08/2016 | 10:32
50
זוכרת היטב אתמי השפיר בהריון הזה. ממש הרגשתי שיש לי פיצול אישיות - אחת שמתכננת לידה שקטה לפרטי פרטים וכבר נכנסת לאבל, ואחת שמנסה להשאר שפויה עד לתוצאות ולא ממש מצליחה. מקווה מאוד לתוצאות טובות בשבילך
לצפיה ב-'אובדן מאוחר ומין העובר'
אובדן מאוחר ומין העובר
01/08/2016 | 07:11
23
196
גיליתי השבוע שאחת משכנותיי החדשות עברה לידה שקטה בשבוע 26 לפניי כמה שנים. הייתה לה בת בבטן ובגלל תוצאות גבוליות בשקיפות עשתה מי שפיר. כמה שבועות אחרי העוברית שלה איבדה דופק.
לא ידוע אם יש קשר לבדיקה שעברה.
מאז ילדה 2 בנים והיום תלד בעז"ה בקיסרי את בנה השלישי. היא בת 42 ואמרה שככל הנראה זה ההריון האחרון שלה ועצוב לה שלא זכתה לגדל בת.
האם לדעתכן יש משמעות ללידת תינוק מאותו המין שאבד?
האם יש בזה נחמה גדולה יותר?
או אולי בכלל להיפך?
לצפיה ב-'מאוד תלוי'
מאוד תלוי
01/08/2016 | 07:49
1
92
באופן עקרוני לרוב האנשים בא שיהיה גם בן וגם בת. בעיקר לנשים חשוב שתהיה להן בת.
בעלי מאוד רצה בן ולכן שמח שבסוף קיבל בן, פחות משנה לו שבהריון האובדן היה בן. כי ברגע שידענו שזה בן גם ידענו שהוא לא בר חיים, לא הספקנו לשמוח מזה בכלל.
אני חושבת שללא קשר לאובדנים בכלל, אם חשוב לך שני המינים ואין לך אתה תהיה עצוב.
שכנה שלי ילדה לפני שנה בן רביעי והיא לא רוצה יותר ילדים, והיא מאוד עצובה שלא תהיה לה בת. גם היא חוותה אובדן פעם אבל לא חושבת שזה קשור....
מאמינה שעוד הרבה יענו לך פה שאין קשר ושלא חשוב בכלל.
לצפיה ב-'אצלה זה פחות העניין של גידול 2 המינים'
אצלה זה פחות העניין של גידול 2 המינים
01/08/2016 | 08:05
89
אלא יותר הפיספוס. כי הייתה אמורה להיות לה בת.
לדוגמא אצלי,
בהתחלה כל מה שעניין אותי אחרי הלידה השקטה זה שאהיה בהריון שוב (אם את זוכרת הייתי אצל הרופא פוריות החולה נפש הזה בבני ברק כמה ימים לפניי שגיליתי שאני בהריון). לא חשבתי בכלל על מין העובר. רק עניין אותי הריון תקין, עובר בריא ולידה בזמן.
אבל ככל שההריון התקדם זה התחיל לעניין אותי שוב. כידוע לא ידעתי את מין העובר בהריון ולמרות שהייתה לי בת בבית רציתי עוד בת כי זה מה שאבד לי. גם הבת שלי מאוד רצתה אחות. וכבר הייתה לה אחת בדרך אז מאוד רציתי להחזיר לה את זה.
אני בכלליות תמיד ראיתי את עצמי כאמא לבנות. זה היה חלום חיי. כי ראיתי את ההבדל ביחסים ביני לבין אימי ליחסים בין אחי לבין אימי. אין מה להשוות. אנחנו מספרות דברים אחת לשניה. עושות דברים ביחד. כיף לנו. עם אחי זה בעיקר "אמא תביאי לי כסף ומה יש לאכול???"
אז תמיד רציתי בת וגם תמיד רציתי אחות.
אז שמחתי לגלות שאוכל להעניק את זה לגדולה שלי ואז כשהפלתי אז לא ידעתי אם אוכל לתת לה את זה. ואני מודה שאם הייתי יולדת בן הייתי נקרעת מתמונות של אחיות בפייסבוק והייתי מתה מקנאה לחברות שיש להן 2 בנות. בדיעבד מאוד שמחתי שנולדה לי עוד בת. אני אפילו חושבת שאם היה נולד בן אז הייתי לחוצה מאוד על בת נוספת יותר מאשר אני לחוצה היום על בן.
ברור שעכשיו מאוד אשמח ללדת בן בריא וחתיך. ומתארת אותו כבר עם כיפה הולך עם אבא לבית הכנסת. כיף שיש מ 2 המינים. אבל השאלה שלי לא נוגעת דווקא לגידול 2 המינים. אלא אפילו למי שזה ילד ראשון עבורה. האם זה שינה לה.
לצפיה ב-'אני לא יודעת'
אני לא יודעת
01/08/2016 | 09:01
1
89
במקור חלום חיי היה שתהיה לי בת, שיהיו לי רק בנות ושגם אם יהיו לי ארבעה ילדים שכולם יהיו בנות. כשגיליתי בהריון הראשון שאיתן הוא בן התאכזבתי קשות ומיררתי בבכי על זה כמה ימים ולא ממש השלמתי עם זה עד שהוא נולד ואז זה כבר התאהבתי בו. בהריון השני העובר לא פיתח דופק ובהריון השלישי כשגיליתי שזה בן בשקיפות כבר לא היה ממש אכפת לי למרות שקצת קיויתי לבת. בהריון הזה אני רוצה בן כי זה מה שאיבדתי ומוצאת את עצמי מתרגזת מבפנים כשמישהו מציין את האפשרות שזו עשויה להיות בת.
לצפיה ב-'נכון??????'
נכון??????
01/08/2016 | 09:16
72
אז זה לא רק אני מסתבר.
מאוד מזדהה ומבינה.
כאילו כבר דמיינתי בהריון ההוא איך ייראו חיי עם עוד בת. איך תהיה לגדולה אחות קטנה ואיזה חדר של נסיכות אעשה להן.
והיום כשכל זה באמת קורה אז יש בזה נחמה ענקית.
בטוחה שאם זה היה בן אז הייתי אוהבת אותו אהבה אין סופית גם כן. אבל משהו בהגשמה של החלום ממש עוזר לי בסופו של דבר. וקצת כואב לי בשבילה שאין לה את הבת שלה.
לצפיה ב-'לא יכולה להסכים עם זה יותר'
לא יכולה להסכים עם זה יותר
01/08/2016 | 11:31
1
81
יש לי 2 בנות בבית ואיבדתי בן.
מאוד מאוד מקווה שיהיה לי בן מתישהו
לצפיה ב-'מאחלת לך מכל הלב! הלוואי'
מאחלת לך מכל הלב! הלוואי
01/08/2016 | 11:50
48
ותקבלי את מה שחסר לך.
נשיקות.
לצפיה ב-'אמממ...אני חושבת שזה מאוד אנדיבידואלי-'
אמממ...אני חושבת שזה מאוד אנדיבידואלי-
01/08/2016 | 13:50
7
75
בגדול, נראה לי הגיוני שרוצים "לקבל בחזרה" את מה שאבד, למרות שכולנו יודעות בשכל שזה בלתי אפשרי.
אני לא יכולה להעיד לגבי עצמי, משום שהעוברים הפסיקו להתפתח בשלב מאוד מוקדם, וגם במקרה של הפסקת ההריון של הטריזומיה, העובר אמנם כבר היה בשבוע 16, אבל הוא היה כזה דפוק שאפילו את המין שלו אי אפשר היה לקבוע בבירור.

אני כן יודעת לומר שמההריון הראשון לא היה אכפת לי מה יוולד. באמת שלא.
אגב, אני מאוהבת בבן שלי ברמות קשות והוא מדהים, מוכשר ומקסים באותה מידה כמו האחיות שלו

לגבי העתיד- שני האחים שלי מאוד קרובים לאמא שלי ומשתפים אותה המון, לא פחות ממני. לעומת זאת, אני מכירה נשים שהן ביחסים מאוד עכורים עם אמא שלהן.
אז אפשר אולי לומר בהכללה שנשים קרובות יותר לאמא שלהן מאשר גברים, אבל זה ממש לא חקוק בסלע:)

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'נכון'
נכון
01/08/2016 | 14:10
6
52
זה טיפה שונה במקרה שלך. ובכלל במקרים של אובדנים מוקדמים או אולי גם של עוברים מאוד לא תקינים. בניגוד לכך שאצלי לדוגמא היה הריון חולה אבל עוברית בריאה ככל הידוע.
למרות שזכור לי שלפי הניפט שעשית בזמנו זה היה בן. צודקת?
ובהחלט יש בנים שהם יותר טובים מבנות. כמו בעלי למשל. שהוא הרבה יותר קרוב אליה מאחותו לדוגמא. אז בוודאי שזה לא חקוק בסלע.
אבל תחשבי על מצב שיש לך בבית 2 בנים נגיד והייתה אמורה להיות לך בת ואז נולד לך עוד בן. זה קצת כואב. בכל זאת מין הילד משנה באיזשהו אופן.
כי ציפית וחלמת שיהיה לך. היית בטוחה שהנה זה קורה. ובסוף החלום נשבר. יש איזשהו רצון להחיות את זה.

לצפיה ב-'כן, הכל ברור לגמרי. לגבי הניפטי בזמנו-'
כן, הכל ברור לגמרי. לגבי הניפטי בזמנו-
01/08/2016 | 15:25
5
50
הוא לא הראה באיזה מין מדובר. ראינו שמדובר בטריזומיה 18 ונסענו לסקירה המוקדמת (בעלי אמר לי את התוצאות בדרך במכונית. הוא קיבל אותן כשעה לפני כן...) ובסקירה הרופאה אמרה שאי אפשר לראות את המין כי העובר כל כך פגוע...זוועה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'וואלה??'
וואלה??
02/08/2016 | 10:09
4
38
אני הבנתי שדווקא זה התחיל בתור בדיקה למין העובר ואז מצאו שזה מגלה גם תסמונות. או משהו בסגנון.
מה שכן, בחלק מהניפט בשוק אפשר לבקש לא לבדוק את זה.
לצפיה ב-'כשפיתחו את הטכנולוגיה, התחילו בלמצוא את כרומוזום Y בדם האם'
כשפיתחו את הטכנולוגיה, התחילו בלמצוא את כרומוזום Y בדם האם
02/08/2016 | 11:34
1
42
זאת הייתה רק הדרך לבדוק שאפשר למצוא DNA עוברי בדם של האמא שכמובן אין לה כרומוזום כזה. זאת לא הייתה המטרה אלא שלב בדרך.
ומבחינה מדעית מחקרית גם עכשיו אנחנו באמצע התהליך, אני בטוחה שבעתיד אפשר יהיה למפות את כל הקריוטיפ העוברי בלי לסכן את ההריון.
לצפיה ב-'בטוחה בכך במאה אחוז...'
בטוחה בכך במאה אחוז...
02/08/2016 | 12:21
28
אין ספק שיום אחד בדיקת מי השפיר תעלם.
אני לא עשיתי מי שפיר באף הריון.
אבל באחרון עשיתי ניפט.
לצפיה ב-'רונית, מה שהתכוונתי זה '
רונית, מה שהתכוונתי זה
02/08/2016 | 12:18
1
32
שברגע שראינו במדובר בטריזומיה 18, בכלל לא הסתכלנו הלאה. זה פשוט לא היה רלוונטי בעליל. זה היה עובר פגום נורא:( ולא היה לנו בכלל רלוונטי האם היה ידוע המין.
כל מה שעניין אותי זה להיפטר מההריון כמה שיותר מהר. היתה הסטריה של בכי וטלפונים מהירים לרופאה שלי עוד בתור לסקירה המוקדמת, וטלפון לאמא שלי עוד ברכב לפני כן, וטלפון לעובדת הסוציאלית שליוותה אותי.
מה שעניין אותי זה להכין רשת גדולה של תמיכה לצד הרגשי, ולעבור בשלום את הפרוצדורה הפיזית.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'אה. הבנתי....'
אה. הבנתי....
02/08/2016 | 12:24
25
לא יודעת איך זה בניפטי.
אבל בפנורמה זה כתוב על ההתחלה. למעלה ודי בגדול. אי אפשר לפספס.
בגלל שלא רציתי לדעת את המין בהריון האחרון אז ביקשתי מהרופא שימחק את זה. כי בעת הבדיקה הוא סימן כן לרשום את המין בטעות. הוא מחק לא הכי טוב. אז ניחשתי שזו בת לפי אורך המילה. אבל לא ידעתי בוודאות עד הלידה.
לצפיה ב-'שאלה מעניינת'
שאלה מעניינת
01/08/2016 | 15:20
1
62
את ההריון הראשון איבדנו עוד לפני שידענו את מין העובר, אבל נורא רצינו בת ודיברתי לעובר בלשון נקבה. כשגילינו שיש לנו בת בהריון עם דריה, לא הייתה לי תחושה של פיצוי על מה שאבד בהריון הראשון - פשוט שמחתי שתהיה לנו בת כמו שרצינו.
מה שכן - היה לי שם שנורא רציתי לתת לבת ותכננתי עליו עוד בהריון הראשון.

כשהתחלנו לדבר על שמות לדריה, בן הזוג הטיל וטו על השם שרציתי - ובדיעבד זו הייתה קצת הקלה עבורי, הוא שיחרר בשבילי את המשקע הזה של ההריון הקודם.
על השם דריה הסכמנו רק יומיים אחרי הלידה, לאחר דיונים מרובים ואינספור פסילות של שמות אחרים ועכשיו אני פשוט לא מדמיינת אותה עם שם אחר.
לצפיה ב-'גם לי היה אז '
גם לי היה אז
01/08/2016 | 15:37
44
שם בראש. ולכן לא נתתי אותו לקטנה.
לצפיה ב-'אצלי זה נתן את הטון לאורך כל ההריון'
אצלי זה נתן את הטון לאורך כל ההריון
01/08/2016 | 20:29
3
91
כמו שסיפרתי כאן בעבר, איבדנו ילדה ומאד מאד רציתי שוב בת. אחרי שני אובדני הריון אפשר היה לצפות שבשלישי כבר לא יהיה לי איכפת, העיקר שההריון יהיה תקין. אבל אני נשארתי לאורך כל ההריון עם האבל על כך שנגזלה ממני ההזדמנות לגדל ילדה, להיות אמא לנערה וללוות אשה צעירה כשתהפוך לאם בעצמה. ובגילי באמת אי אפשר לדעת אם תהיה הזדמנות נוספת.
מאד היה לי קשה להיקשר להריון ולצפות לתינוק שיוולד. ליבי נרעד כשאני נזכרת באיזה מצב נוראי הייתי עד לפני כמה שבועות. ברגע שהתינוק נולד התאהבתי בו מיד וכל הספקות נעלמו. ההזדמנות פשוט להיות שוב אמא הרגיעה כמעט לחלוטין את הרצון להיות שוב אמא לבת.
המחשבה לנסות שוב קיימת, אבל אני בנתיים לא מתמודדת איתה.
לצפיה ב-'כן. זוכרת את הסיפור שלך...'
כן. זוכרת את הסיפור שלך...
02/08/2016 | 07:34
2
60
אצלך זה שונה לגמרי כי זה כבר היה לך ממש בידיים בשונה מאובדן הריון מאוחר.
הכרת אותה. גידלת אותה ואיבדת אותה בדרך נוראית (לא שיש דרך קלה).
אין מה להשוות בכלל.
אני לדוגמא לפעמים אומרת לעצמי שאולי התינוקת שנולדה זו ממש היא. בחרתי אז לא לראות אותה אז אני מדמיינת שזו היא לפעמים. ואפילו נפלט לי בלידה "הנה היא חזרה אליי"...
אני שמחה בשבילך שקיבלת את המתנה להיות אמא שוב. ואם תרצי, מאחלת לך להיות אמא בפעם הרביעית. אולי לבת.
לצפיה ב-'לו הייתי במקומך גם אני הייתי מרגישה ממש כמוך'
לו הייתי במקומך גם אני הייתי מרגישה ממש כמוך
02/08/2016 | 20:35
1
39
הייתי מרגישה שהתינוקת שתמיד הייתה אמורה להיות לי, סוף סוף הגיעה.
לצפיה ב-'זו אכן התחושה לפעמים...'
זו אכן התחושה לפעמים...
03/08/2016 | 08:38
27
אבל בגלל שיש לי עוד בת והן כל כך שונות גם חיצונית וגם באופי אז זה רק מבהיר לי עד כמה כל אחת היא בפניי עצמה. וברור לי שאם היה לי אותה היא הייתה אחרת. והקטנה היא לא באמת תחליף. אין תחליף. היא בפניי עצמה.
לצפיה ב-'גם אני חושבת על זה לפעמים'
גם אני חושבת על זה לפעמים
02/08/2016 | 20:27
2
44
בהריון שאיבדנו היה בן וכעת יש לי בת. מאוד קיוויתי בתחילת ההריון הזה שזה לא יהיה בן כי הרגיש לי שזה יהיה מוזר מדיי- כאילו הוא לא בפני עצמו, אלא בשם אחיו. לאחרונה, התחלתי לחשוב על כמה חשוב לי שיהיה לי בן בגלל שאמור היה להיות לי.אין לי מושג מה ארגיש אחרי הלידה ובהריון הבא אבל אני מאמינה שזו באמת פונקציה של זמן, ניסיון קודם מהמשפחה ועוד הרבה גורמים. 
לצפיה ב-'אנחנו בינתיים מייצרים רק בנות...'
אנחנו בינתיים מייצרים רק בנות...
03/08/2016 | 08:26
1
53
אז גם לדעת שהצלחתם לייצר את המין השני זה משהו. זה אומר שיש סיכוי לא רע שזה יקרה שוב.
אני הבנתי שככל שיש יותר ילדים מאותו מין יש סיכוי קטן יותר ללדת את המין השני.
לצפיה ב-'לא ידעתי את זה'
לא ידעתי את זה
10/08/2016 | 08:33
7
לא ידעתי שאם מייצרים רק מין אחד, הסיכויים לייצר מין אחר קטנים. אני מכירה כמה סיפורי הצלחה שלאחר מספר בנות הגיע הבן המיוחל. . 
לצפיה ב-'שאלו אותי אם אני מתרגשת לקראת'
שאלו אותי אם אני מתרגשת לקראת
01/08/2016 | 09:45
2
122
אמורה להגיע לבית חולים להחלטת הרופאים לגביי ביום רביעי.
אהיה אז בשבוע 38+5, ויש מצב שאגיע לזירוז. שוב. (גם בהריון הקודם) בשל משקל העובר הפעם, שאמור להגיע לכיוון ה4 ק"ג.
אתמול שאלה אותי הבוסית שלי (הייתי חייבת לומר להם לאן אעלם ברביעי) האם אני מתרגשת. אז התשובה- ממש לא. פוחדת, חוששת מצירי הזירוז שאין לי כוח אליהם, אבל מתרגשת - לא.
מנותקת מההריון הזה, כל כך.
ואתמול בערב בכיתי בשירותים, כשחשבתי שכשסוף סוף אחזיק אותו בזרועותיי, כנראה זה יהיה בכי של הקלה מכל החרדה הזו שמלווה אותי כבר 9 חודשים ולא פוסקת.
אין לי כבר כוח. מכריחה את עצמי לעבוד כדי לסגור פינות כי אין ברירה.

לצפיה ב-'לעבוד זו הסחת דעת מצוינת'
לעבוד זו הסחת דעת מצוינת
01/08/2016 | 15:26
47
אני התחלתי להרגיש את ההתרגשות רק לפני שיצאנו לזירוז. זה לא שהייתי מנותקת מההריון, פשוט לא העזתי להרחיק במחשבות שלי אל מעבר ללידה.
לפחות לפני ואחרי הזירוז הייתי מחוברת למוניטור והרגיע אותי לדעת שהכל בסדר.
לצפיה ב-'נו, אני כבר מחכה להודעת הלידה שלך...יאללה כבר!'
נו, אני כבר מחכה להודעת הלידה שלך...יאללה כבר!
02/08/2016 | 12:19
9
לצפיה ב-'עצוב לי וקשה'
עצוב לי וקשה
31/07/2016 | 14:53
7
215
שלום בנות,

בשבת שמעתי בשורה רעה, חברה לא קרובה בעלה עובד עם בעלי ילדה בחמישי שעבר שבוע 40++ תינוקת מתה. מצד אחד יש להם 8 בנים בבית. כן שמונה בנים בבית. וסוף סוף יש להם בת והיא נולדה ללא דופק... היא השתחררה הביתה לשבת. הבעל קבר את התינוקת. והיא בטח בבית מנסה להתואשש. כנראה שהיא היתה בשמירת הריון לא יודעת עם בבית או בית חולים, הבנתי שבתאריך שלה הרופאים רצו לעשות לה זירוז והיא לא רצתה. ספרתי להורים שלי ואבא שלי אמר שהבעל התנהג קצת מוזר בימים אחרים. אבל זה לא קל. זה לא לאבד תינוק בשבעות מתקדמים זה לסחוב תשע חודשים וללדת ובסוף לצאת עם ידים ריקות...... קשה. מאוד קשה.

יקרות שלי היתי צריכה לפרוק....
לצפיה ב-'מזעזע!!!!#####'
מזעזע!!!!#####
31/07/2016 | 15:18
1
118
פשוט זוועה.
למה??
פשוט חבל שלא זירזו.
חבל.
לצפיה ב-'לא רצתה'
לא רצתה
31/07/2016 | 16:52
107
האמא לא רצתה זירוז, רצתה שיתחיל באופן טבעי. ולצערי זה התחיל טבעי ונגמר אחרת...
נכון שהיא לא חוזרת לבית ריק אבל התהליך קשה לה, לבעלה ולילדים....
לצפיה ב-'אוי, נורא עצוב. לא משנה כמה ילדים יש בבית'
אוי, נורא עצוב. לא משנה כמה ילדים יש בבית
31/07/2016 | 16:56
3
24
לצפיה ב-'באמת נורא....'
באמת נורא....
31/07/2016 | 20:17
2
99
לכן כתבתי שעצוב לי וקשה. וזה לא משנה כמה ילדים יש בבית לעבור את כל ההריון והלידה ולצאת בידים ריקות....

אני לא מבינה איך אם פונדקאית עושה את זה. נפשית זה קשה, מאוד קשה
לצפיה ב-'לא, אם פונדקאית זה משהו לגמרי אחר-'
לא, אם פונדקאית זה משהו לגמרי אחר-
31/07/2016 | 20:46
1
88
מראש היא יודעת שהעובר לא שלה...ויש גם ליווי רגשי לכל התהליך. זהו תהליך מאוד מורכב, אבל היא יודעת את תפקידה בכוח:)

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'אני באמת לא מבינה איך פונדקאיות עושות את זה'
אני באמת לא מבינה איך פונדקאיות עושות את זה
01/08/2016 | 12:37
56
יש לי זוג חברים שהביא לעולם תאומים בעזרת פונדקאית. הם שומרים איתה על קשר, שולחים לה תמונות של הילדים, ואם הם ירצו הם גם יפגשו אותה כשיגדלו. אמנם יש לה ילדים משלה, אבל אני לא יודעת איך לא נקרע לה הלב.
לצפיה ב-'נוראי, זה היה הסיוט שלי במשך כל ההריון '
נוראי, זה היה הסיוט שלי במשך כל ההריון
31/07/2016 | 19:45
93
כ"כ שמחה שעשיתי זירוז כשאמרו לי שצריך, לא יכולה לדמיין לעצמי מה היה קורה אם...
לצפיה ב-'הרגשתי לא שייכת'
הרגשתי לא שייכת
30/07/2016 | 10:56
2
173
יום חמישי האחרון הייתי במפגש עם אמהות מהשכונה.
חברה שלי צירפה אותי לקבוצה של אימהות הניפגשות אחת לחודש.
הלכתי למפגש היה נחמד, כולן התחילו עם השאלות, איזה שבוע אני, מה מין עובר, איזה הריון זה וכו'...
אני כמובן עונה בשמחה, הן כמובן לא יודעות על ההריון הקודם והאובדן..

מצד אחד לא היה לי נוח עם השאלות אבל זה באמת נעשה בתחום לב אני יודעת,
כי אני גם מצטרפת חדשה לקבוצה...
מצד אחד אני בהריון מתקדם (שבוע 31) אבל לא מרגישה בנוח לדבר יותר מידי על העתיד...
רוצה קודם להגיע לסוף בשלום ולצאת בידיים מלאות עם תינוק בריא,
אני עדיין בתחושה שיש לי עוד דרך לעבור (חודשיים לא הולך ברגל)...
ויש לי עוד סקירה שבוע הבא אז לא אוהבת לתכנן ולדבר על מה יהיה...
חברה שלי מדברת לי על דברים שיש לה להביא לי לאחר הלידה, ואני מרגישה שזה ממש מוקדם ואני עוד לא שם...,
מצד שני לא רוצה להילחץ ולחכות לדקה ה - 90 עם הדברים שצריך לארגן לפני , כי אין לי כלום...
(הילדים בבית גדולים כבר ולכן הכל מסרתי בזמנו...)
דילמה קשה מתי יש להתחיל להכין דברים...

שתהיה שבת שלום לכולן!
לצפיה ב-'שיחות על ההריון'
שיחות על ההריון
30/07/2016 | 11:52
78
מבינה ומזדהה מאוד עם החששות והרצון שלא לדון בהריון (כמוך הריתי הריון תקין אחרי שתי הפלות כשבגיל מוקדם יותר הריתי וילדתי ללא בעיות וילדתי). מותר לך להעביר נושא או לבקש בפירוש להמשיך, את לא חייבת לפרט לכל אחד מדוע ולמה.
משערת שאחרי שהסקירה הנוספת תעבור בע"ה בשלום, נניח בעוד חודש כבר תרגישי יותר בטוחה, ואם יש לך צורך לשלוט בעצמך במה ובאיך - מציעה שתתחילי לגלוש ביד2 ובקבוצות פייסבוק (כגון "בייבי מרקט - יד שניה לילדים") כדי להתחיל לארגן.
בשורות טובות :)
לצפיה ב-'אז אני ב-38'
אז אני ב-38
31/07/2016 | 15:15
70
ורק עכשיו, כשבשבוע האחרון אנחנו יודעים שככל הנראה אנחנו לקראת זירוז ביום רביעי (מעקב הריון בסיכון), התחלנו בטירוף להכין את הבית- כביסות וקיפולים וארגונים.
הלכנו למוצצים לעשות הזמנת לידה (אצלנו זה רק שידה ומיטה, כי כל השאר יש) בערך לפני חודש, ואז, כשהייתי שם, ניתקתי לגמרי את עצמי מהסיטואציה. הייתי עם הבנות והשגחתי עליהן, ולא עם בעלי שבחר את השידה והמיטה. אפילו לא אכפת לי מה בחר.
בין שבוע 30-36 בעלי צבע את החדר וארגן אותו (זה חדר העבודה) אבל אני למשל אמרתי לו שאני לא מסוגלת לקפל את הבגדים של הבולבולון. אכין ואכבס אבל לא אקפל. זה אעשה עם אמא שלי אחרי הלידה בעז"ה.
אז בעלי אמר שהוא מבין ויעשה את זה עם הבנות.
גם אם לא, לא נורא. הכל בסדר.
בקיצור, ובמיוחד אם יש לך גדולים כבר, זה כבר לא הלחץ מצד אחד והנאיביות מצד שני , של ברור שיהיה ילד, של הילד הראשון.
תחשבי טוב טוב מה באמת צריך בכל רגע נתון ותעשי רק אותו. ואם יש לך מישהו (בעל, הורה, חברה) שמסוגל לעשות ולהכין יותר ממך, תסתמכי עליהם.

לצפיה ב-'זריקות למסירה- בימים הקרובים ברעננה-'
זריקות למסירה- בימים הקרובים ברעננה-
30/07/2016 | 22:39
55
אולי אתן לקראת הריון ומטופלות פוריות, או שמכירות מישהי שזקוקה-
חברה ביקשה ממני לפרסם לגבי מסירת תרופות- מדובר במנופור, דקפפטיל, צרוטייד וגונל (מעט).

אם רלוונטי למישהי פה, אז אשמח אם תצרי איתי קשר במערכת המסרים ואקשר ביניכן.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'הרבה זמן לא כתבתי...'
הרבה זמן לא כתבתי...
27/07/2016 | 18:15
6
203
שלום לכולן,
הרבה זמן לא כתבתי אך עוקבת אחריכן, וקוראת את השרשורים...
אני כבר בשבוע 30 חמסה חמסה..
שבוע הבא יש לי סקירה שלישית.
הרופא שלי המליץ לעשות מכיוון שהיה איזה ממצא בסקירה השנייה שהיה צורך לעקוב:
וריד טבורי העובר משמאל לכיס המרה במקום מימין...משהו כזה.
מקווה לבשורות טובות...
הקיץ עובר לו בעיקר במזגן... אני מורה ולמזלי עכשיו אני בחופש אז יותר קל למצוא את הזמן ולנוח....
מכיוון שהתאריך המשוער שלי בסוף ספטמבר, אני אמנם אמורה להתחיל את השנה אך די מהר יוצאת לחופשת לידה...ומנהלות לא מתות על מורות בהריון...
ומרגישים זאת, אבל מה אכפת לי, העיקר שיהיה להריון סוף טוב!
לגביי המשרה והכל נדאג בהמשך...

גם אתן מרגישות/הרגשתן בעבודה שלכן כאילו מתנהגים אליכן כאילו אתן זמניות?...על זמן שאול?...

זה מצד אחד מכעיס, מצד שני כמובן צרות של עשירים, אבל בכל זאת כדי לפרנס את הילד בע"ה צרך עבודה ומשכורת...

זה לא שמפטרים אותי כי אסור, אבל לא נתנו לי חינוך כיתה, שזה די משמעותי במשכורת , ובבירורשלי עם הסתדרות המורים, מותר לה לעשות זאת...

אקיצר סתם דברים קטנים ומעצבנים..
גם יש את המורים שמחכים רק לתפוס את מקומך ותפקידך ולנצל את העדרותך...

אני יודעת שזה הדבר האחרון שצריך להטריד אותי כעת, אבל זה מכעיס...

שיהיה לכולן המשך קיץ מרענן עד כמה שאפשר
לצפיה ב-'פרנסה זה דבר חשוב '
פרנסה זה דבר חשוב
27/07/2016 | 20:11
2
84
וזה לא רק זה. זה גם הרצון לעשות משהו משמעותי יותר או נחשב יותר כמו לחנך כיתה וגם להרוויח יותר על הדרך.
אז אפשר להבין אותך.
אבל באמת הכי חשוב כרגע זה ההריון.
האם עשית מי שפיר בסוף? את לא כאן הרבה אז שכחתי.
לצפיה ב-'בסוף לא'
בסוף לא
28/07/2016 | 08:49
1
52
עשיתי את הבדיקת דם במקום המי שפיר.

לא היה לי אומץ לעשות את המי שפיר...
לצפיה ב-'גם אני עשיתי את בדיקת הדם'
גם אני עשיתי את בדיקת הדם
28/07/2016 | 08:58
51
ב"ה!
לצפיה ב-'שתהיה סקירה מוצלחת והמשך הריון תקין '
שתהיה סקירה מוצלחת והמשך הריון תקין
28/07/2016 | 10:32
1
40
ענייני עבודה מטרידים, ללא ספק, וזה לא קשור למקצוע או לעמדה שלך.
למזלי אני עובדת במקום עבודה שיש בו בעיקר נשים כך שיש הרבה סובלנות כלפי הריונות, חופשות לידה ארוכות, יציאות מהעבודה להביא ילד חולה מהגן וכו'. התפקיד שלי גם חשוב יחסית ואני יודעת שלא יהיה קל להחליף אותי, וקצת לפני חופשת הלידה הבוס התחיל לדבר איתי על קידום (אם כי אני חושדת שזה רק כדי לוודא שאחזור בעוד 3 חודשים).
ובכל זאת - יש דאגות. אני רגילה לעבוד שעות ארוכות וברור לי שיהיה שינוי גדול באורח החיים שלי עם החזרה מחופשת הלידה. אני לא יודעת איך אתפקד כשאצטרך לרדת למשרת אמהות, אילו אפשרויות יהיו לי אם וכאשר אחליט לעזוב (אני עובדת בתחום התקשורת, זה תחום שמעדיף צעירים רווקים נטולי התחייבויות ובעלי נכונות לעבוד שעות מטורפות תמורת שכר נמוך), האם אוכל בכלל להישאר בתחום הזה (בגלל השכר הנמוך), מה יהיה אם באמת יקדמו אותי למשרה עם יותר אחריות, ובכלל - איך השילוב בין אמהות לקריירה (שהייתה מאוד משמעותית עבורי) ישפיע על החיים שלי.
מודה שאני אוכלת סרטים מהעניין.
לצפיה ב-'תודה על תגובתך ...'
תודה על תגובתך ...
30/07/2016 | 10:50
22
זה מובן שברגע שאנחנו הופכות לאימהות, העבודה זזה הצידה, וזה טבעי לחלוטין.

אני אומרת לזרום ולנסות לשלב בין השניים.
יש לי חברה שעבדה כמה שנים במשרד של עורכי דין, נתנה את הנשמה, שעות נוספות, כשבאו הילדים כמובן דברים השתנו, ובעבודה בנות אחרות ניצלו את זה וטיפסו כביכול על חשבונה, אבל כשיש לך ילדים הכל מתגמד, זה גם עניין זמני, כשהילדים קטנים לא בעייתי לעבוד הרבה שעות אבל כשגדלים אפשר לחזור מה שנקרא לפול טיים ....זה עניין של טיימינג.

שיהיה בהצלחה!!
לצפיה ב-'שבוע 30, איזה כיף !!!'
שבוע 30, איזה כיף !!!
31/07/2016 | 09:58
32
כרגע, כמו שציינת, זה הכי חשוב ונסי לנוח ולהנות.
לגבי העבודה, מבינה מאד את הלבטים והלחץ שלך, אבל מאד גם את המנהלת שלך ואפרט:
הגיוני מאד לא לתת לך לחנך כיתה, כי את יוצאת לחופשת לידה עם תחילת השנה וככל שאת מתכננת כעת, אולי, לכמה זמן תהיה החופשה ומתי תחזרי... בפועל את תופתעי לגלות שתוכניות לחוד והחיים לחוד, גם כשהפרנסה לוחצת אולי ויתכן שתרצי להאריך ולהישאר עם הילד/ה.
עלייך לחשוב על הכיתה שעלולה להיות חודשים ארוכים בלי מחנכת והרי זה לא אידיאלי להם.
כאן נכנס לתוקף אולי הויתור הראשון שלך לטובת התינוק שיגיע... תהני מחופשת הלידה, תחזרי כשיתאים ואז תתני מלוא הכוח לחזור לתפקידך ולהמשיך להתפתח.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פרופסור ברטוב- המרכז המקיף לפוריות הגבר
פרופסור ברטוב
פורום התפתחות ילדים עם צרכים מיוחדים
הורים לילדים עם צרכים
פורום פוריות הגבר
מתקשים להיכנס להריון?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה