לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הריון לאחר אובדן -תמיכה

הריון חדש לאחר חוויית אובדן.אבל, כאב, חרדות, אובדן התמימות, ותקווה שבירה ומהוססת - יוצרים מערבולות שלפעמים קשה לצלוח אותן.לאלה מצטרפת פעמים רבות תחושה של בדידות ושל חוסר שייכות: תחושה שאין לנו מקום באף אחד מן הפורומים הקיימים, ציפיית הסביבה שעכשיו נחזור לעצמנו, נשמח, נהיה ´כמו פעם´. התחושה שיש כל כך הרבה לחלוק ולפרוק ויש כל כך מעט עם מי.כאן המקום לתמוך ולהיתמך, לשתף ולעזור, לחלוק את הפחדים הגדולים והשמחות הקטנות ולדעת שיש נשים אחרות שיכולות להבין אותנו, עם ובלי מילים.כולן מוזמנות, מי שבהריון ומי שעדיין מנסה, מי שרוצה אבל פוחדת, וגם מי שאחרי ורוצה לעודד ולשתף. גם החצאים האמיצים שותפינו לדרך הארוכה יתקבלו בשמחה!מקווה שהמקום הזה יהיה בית חם לנשים שזקוקות לו, ומאחלת לכולנו לצאת מכאן במהרה עם חיים חדשים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון לאחר אובדן -תמיכה

הריון חדש לאחר חוויית אובדן.אבל, כאב, חרדות, אובדן התמימות, ותקווה שבירה ומהוססת - יוצרים מערבולות שלפעמים קשה לצלוח אותן.לאלה מצטרפת פעמים רבות תחושה של בדידות ושל חוסר שייכות: תחושה שאין לנו מקום באף אחד מן הפורומים הקיימים, ציפיית הסביבה שעכשיו נחזור לעצמנו, נשמח, נהיה ´כמו פעם´. התחושה שיש כל כך הרבה לחלוק ולפרוק ויש כל כך מעט עם מי.כאן המקום לתמוך ולהיתמך, לשתף ולעזור, לחלוק את הפחדים הגדולים והשמחות הקטנות ולדעת שיש נשים אחרות שיכולות להבין אותנו, עם ובלי מילים.כולן מוזמנות, מי שבהריון ומי שעדיין מנסה, מי שרוצה אבל פוחדת, וגם מי שאחרי ורוצה לעודד ולשתף. גם החצאים האמיצים שותפינו לדרך הארוכה יתקבלו בשמחה!מקווה שהמקום הזה יהיה בית חם לנשים שזקוקות לו, ומאחלת לכולנו לצאת מכאן במהרה עם חיים חדשים.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו
לפורום אובדן הריון תמיכה לפורום הורות לאחר אובדן
המשך >>

לצפיה ב-'שבת שלום, עזרה בבקשה'
שבת שלום, עזרה בבקשה
26/08/2016 | 19:17
96
יש פה מישהי שעברה הריון חוץ רחמי ללא התערבות. ואחכ נכנסה להריון תקין?
אני ממש מוטרדת מכל מה שעובר עליי לאחרונה, זקוקה לעידוד שוב. :-(
לצפיה ב-'מוניטור תלוי במי שעושה אותו?'
מוניטור תלוי במי שעושה אותו?
26/08/2016 | 14:29
86
מה אתן חושבות על הדבר הבא:
אחות נחמדה בקופ"ח שתמיד כשהיא מחברת אותי למוניטור אז הוא יוצא לא ברור, וצריך לחזור עליו שוב, כשאחרות מחברות אותי הוא תמיד יוצא תקין..
השבוע הגעתי למיון עם הרבה סרטים שרצים בראש בגלל מוניטור כזה..
זה הגיוני? שדווקא אצל אחת זה יוצא ככה ואצל אחרת ככה?

הלידה מתקרבת, אני מרגישה את זה, ואפילו יש כבר קצת צירים
אני ממש בלחץ מכל הסרטים שרצים לי בראש
איך מרפים ומשחררים אותם? יש למישהי עצה?
לצפיה ב-'מבקשת את אצבעות הקסם שלכן לבדיקת דופק היום'
מבקשת את אצבעות הקסם שלכן לבדיקת דופק היום
22/08/2016 | 09:58
12
153
שלום לכן חברות הוירטואליות והיחידות שיודעות על ההריון שלי...
היום בערב אני מוזמנת לרופא בסיכון, שעוזב את הארץ והזמין אותי לבדיקת דופק וקביעת תכנית המשך. 
היום שבוע 6 פלוס 3, בעבר בכל ההריונות שלי נצפה דופק בשבוע 6 + 4, בתקווה שכך יהיה גם הפעם... 
יש לי בחילות, אבל ממש נסבלות, לא כמו בעבר וזה אפילו מוזר. יש עוד קצת סימנים הורמונליים (עדיף לא לפרט)...
בקיצור, אני זקוקה לאצבעות שלכן שהבדיקה תעבור בהצלחה.
תודה מראש לכל אחת מכן
לצפיה ב-'הכי בהצלחה....'
הכי בהצלחה....
22/08/2016 | 10:53
1
47
ענקית
לצפיה ב-'אמן'
אמן
22/08/2016 | 11:50
6
לצפיה ב-'שיהיה בהצלחה'
שיהיה בהצלחה
22/08/2016 | 12:48
25
ממתינות לבשורות טובות
לצפיה ב-'מוחזקות! חזרי לעדכן אותנו'
מוחזקות! חזרי לעדכן אותנו
22/08/2016 | 16:59
8
לצפיה ב-'תודה רבה מקסימות! באצבעות שלכן עזרו!'
תודה רבה מקסימות! באצבעות שלכן עזרו!
22/08/2016 | 23:39
7
120
לאחר 3 שעות המתנה (הזוי לגמרי, התברר שלא רשמו אותי והייתי אחרונה...) ההמתנה הייתה שווה.
יש עובר, יש דופק, ההריון מתאים לשבוע 6.3 בול לפי התאריך. 
אמרתי לרופא שאני לא מרגישה מספיק בחילות והן לא קשות כבעבר. ב-5 ההריונות הקודמים הבחילות היו קשות מאוד החל משבוע 6, אולי יתחיל בקרוב... בנתים סביר לגמרי, בעיקר עייפה וקצת עצבנית...
הפרופסור נתן לי קלקסן 60, פרוגסטרון 3 פעמים ביום ואספרין. נשמע הרבה, אבל אני מוכנה לנסות, בתקווה שיעזור... 
אמר כמובן שאני חייבת להיות במעקב בהיי ריסק פעם בשבועים, בנוסף לשאר בדיקות שבשגרה.
תודה שוב שאתן לא נותנות לי להרגיש לבד
לצפיה ב-'התכוונתי האצבעות '
התכוונתי האצבעות
22/08/2016 | 23:40
13
לצפיה ב-'אני שמחה לקרוא שהבדיקה עברה בשלום '
אני שמחה לקרוא שהבדיקה עברה בשלום
24/08/2016 | 03:39
2
44
מאחלת לך שכל שאר הבדיקות יעברו בדיוק כך (רק עם פחות המתנה ). 
לצפיה ב-'תודה רבה לך מקסימה'
תודה רבה לך מקסימה
24/08/2016 | 20:51
1
27
שולחת לך חיבוק של הערכה ותודה על השקעת הזמן והאנרגיות בנו, גם כשאת בעצמך עוברת תקופה לא קלה...
לצפיה ב-''
25/08/2016 | 05:31
2
לצפיה ב-'שמחה לקרוא! המשך הריון בריא ושלם ובסופו ידיים מלאות'
שמחה לקרוא! המשך הריון בריא ושלם ובסופו ידיים מלאות
24/08/2016 | 11:22
1
9
לצפיה ב-'תודה רבה ואמן '
תודה רבה ואמן
24/08/2016 | 20:52
3
לצפיה ב-'יופי! שימשיך בטוב גם הלאה'
יופי! שימשיך בטוב גם הלאה
25/08/2016 | 17:28
3
לצפיה ב-'מחר שקיפות עורפית'
מחר שקיפות עורפית
21/08/2016 | 12:31
6
180
ואני כל כך בלחץ, בהריונות הקודמים לא הייתי לחוצה בכלל מהבדיקות. ועכשיו אני רק מתפללת שיהיה דופק ושהכל יהיה בסדר,
איך מצליחים לעבור הריון שלם עם כל החרדות?
ואני מתבאסת שאני כבר לא אזכה להיות רגועה בהריון,וזה לא שאני יכולה להגיד עברנו בדיקה ויהיה בסדר ההריון האחרון נגמר בשבוע 40 בלי דופק וזה מלחיץ אותי כל כך לחכות עד הסוף
ובכלל אני מאוד מבולבלת, שמחה בהריון החדש אבל עדין חושבת על התינוקת שלי שהפכה למלאכית וכל דבר מזכיר לי אותה וכמה היא חסרה לי
לצפיה ב-'אאוץ''
אאוץ'
21/08/2016 | 14:00
93
אין דרך לדעתי לעבור את ההריון ללא חרדות. אבל אם את שואלת אותי כדאי ללדת הכי מוקדם שניתן. 37+0. גג 38.
לסיים עם זה כמה יותר מהר.
במקרה הספציפי שלך.
לצפיה ב-'בהצלחה בבדיקה מחר '
בהצלחה בבדיקה מחר
22/08/2016 | 03:53
47

תחושת הלחץ שלך כל כך מובנת. 
איך מצליחים לעבור הריון שלם עם כל החרדות? מתחילים מלא להסתכל עליו כעל הריון שלם אלא מתמקדים רק בבדיקה הבאה ואז בזו שאחריה ובזו שאחריה. בסוף הזמן עובר. 

מאחלת לך שההריון הזה יסתיים בידיים מלאות ובאושר גדול
עדכני איך היתה הבדיקה. 
לצפיה ב-'מחזיקה לך אצבעות לשקיפות תקינה'
מחזיקה לך אצבעות לשקיפות תקינה
22/08/2016 | 09:47
37
עברת משהו כל כך קשה וטראומטי והתגובות שלך מאוד טבעיות. הכל מלחיץ, מדאיג, מפחיד, קשה להחזיר אמון בגוף ואת התמימות לנפש...
מאחלת לך מכל לבי בדיקת שקיפות עורפית תקינה וכל הבאות אחריה.
לצפיה ב-'חזרתי לעדכן.'
חזרתי לעדכן.
22/08/2016 | 19:29
2
119
אז היינו היום בבדיקה והיא יצאה תקינה ב"ה
ראיתי את הפיצי/ת והרופא שלי היה ממש סבלני והסביר על כל דבר וצילם לי מלא תמונות (הוא ליווה אותי גם בהריון הקודם) וממש הרגיע אותי
ומחר נעשה גם את הבדיקת דם.
ועכשיו ממתינים לסקירת מערכות 
ובנתיים הזמנתי לי את המכשיר של הדופלר הביתי ומקווה שהוא ירגיע אותי בעת הצורך
לצפיה ב-'יופי של בשורות! שימשיך כך!'
יופי של בשורות! שימשיך כך!
22/08/2016 | 23:32
7
לצפיה ב-'שמחתי לקרוא על הבדיקה התקינה '
שמחתי לקרוא על הבדיקה התקינה
24/08/2016 | 03:40
30
זה עוד צעד קטן בכיוון הנכון. 
שולחת לך המון כוח להמשך הדרך
לצפיה ב-'תסכול..'
תסכול..
21/08/2016 | 22:51
10
250
היי, כתבתי קודם בפורום השני אז עכשיו עוברת לכאן..
אחרי הפלה בשבוע 10 שאחריו הריון כימי ועכשיו עוד הריון 6+3, התחיל עם בטא מאד נמוכה ולכן הייתי ממש בטוחה שמדובר בשידור חוזר של ההריון הכימי.. בינתיים נראה בסדר.. הייתי היום אצל הרופא שראה בבירור שק הריון אך לא בטוח לגבי דופק ואמר לחזור שבוע הבא..
מנסה מאד להתעלם מעצם ההריון אבל הבחילות + לוגיסטיקות של תיאום סיסי שיליה קצת מקשות.. (שלא לדבר על המחשבות על סיסי שיליה והתוצאות שלה..)

איכשהו השלב הזה רק מחזיר את התסכול מההפלה.. המחשבות שהייתי אמורה להיות עכשיו בחודש שביעי (מיותר, אני יודעת) ועל זה שאולי ההפלה הייתה יכולה להימנע (יודעת שלא, אבל עדיין, ההפלה הייתה בחו"ל - התחילה בצ'ק אין לטיסה חזור וכנראה בפועל בטיסה עצמה כאשר מנתב"ג נסענו ישר למיון שם ישר נאמר לי ש"אין תוכן עוברי")
מנסה לשמור על אופטימיות או לפחות להסתפק באדישות אבל זה פחות הולך לי ):
לצפיה ב-'ההתחלה תמיד לא פשוטה '
ההתחלה תמיד לא פשוטה
22/08/2016 | 03:30
2
78
שוב להתחיל מחדש, שוב לא לדעת אם יצליח או לא יצליח, שוב החרדות והפחדים והזיכרונות... ברור שקשה לשמור על אופטימיות. מובן שזה מתסכל ברמות על. 
יכולה רק להבטיח לך שבסוף הזמן עובר. אז צריך רק להחזיק מעמד יום ועוד יום ועוד יום. לפעמים זה נעשה קל יותר בהמשך הדרך. 
מאחלת לך שההריון הזה יהיה הריון מנצח... בריא, תקין ואולי אפילו גם רגוע. 

למה סיסי שיליה?
לצפיה ב-'סיסי שיליה'
סיסי שיליה
22/08/2016 | 08:21
1
86
בגלל שאני חולה בסיסטיק פיברוזיס ובעלי מסתבר נשא של איזשהו שינוי (לא מהמוטציות הידועות שמשרד הבריאות בודק, עלינו על זה רק בריצוף גנטי)
השילוב בין אחת המוטציות שלי לשינוי שלו מביא לתוצאה לא ידועה שתוכנות הניבוי מנבאות כחמורה בהיעדר מידע אחר..
לצפיה ב-'הבנתי'
הבנתי
22/08/2016 | 14:02
47
חשבתי שהבדיקה היא בשל האובדנים שלך ולכן לא הבנתי למה היא נדרשת. 
בשל הנושא הגנטי זה לגמרי מובן. 
שיהיה בהצלחה
לצפיה ב-'שולחת לך חיבוק גדול ואיחולי הצלחה'
שולחת לך חיבוק גדול ואיחולי הצלחה
22/08/2016 | 09:43
1
35
באמת מורכב נפשית ופיזית... 
אני מאוד מבינה אותך.
היום אני שבוע 6+3, כולי תקווה לנצח את הסטטיסטיקה.
מחזיקה לך אצבעות להמשך תקין
לצפיה ב-'תודה'
תודה
22/08/2016 | 17:35
26
גם לך (:
רק שיעברו השבועות...
לצפיה ב-'מחזיקה אצבעות להמשך הריון תקין ומאושר'
מחזיקה אצבעות להמשך הריון תקין ומאושר
22/08/2016 | 16:59
1
30
ואומרת לך את מה שאת כבר יודעת - ההפלה הקודמת לא הייתה באשמתך ולא היה שום דבר שיכולת לעשות כדי למנוע אותה, בדיוק כפי שאין מה לעשות כדי לוודא שההריון הזה יתפתח. רק לקוות
מקווה ביחד איתך שכל הבדיקות יחזרו תקינות ומתישהו תצליחי גם ליהנות מההריון המיוחל הזה.
לצפיה ב-'תודה (:'
תודה (:
22/08/2016 | 17:34
32
סתם ההפלה הייתה בסוף חופשה משפחתית מדהימה עם בת השנתיים וחצי שלנו כשהרציונל מאחורי הנסיעה היה שבאוגוסט כבר לא ניסע לשומקום (כי הייתי אמורה להיות בשביעי) ולכן טסנו בפסח גם כדי לשנות אווירה ולנקות את הראש לקראת הסיסי שיליה שהיה מתואם לשבוע אחרי החזרה.. עכשיו אני אפילו לא יכולה לראות את התמונות מהחופשה הזו (שהבת שלי כל הזמן מבקשת לראות "תמונות שהייתי באיטליה")

פשוט מרגיש שהזמן ממש לא עובר.. הייתי רוצה להיות מהנשים שלא יודעות בדיוק איזה שבוע הן (:
לצפיה ב-'שלום עדי'
שלום עדי
23/08/2016 | 13:45
2
46
רוצה רק לשלוח חיבוק ולהזכיר לך, שטיסה לא אמורה להשפיע על מי שאינה סובלת מקרישיות, וסביר שההריון ההוא היה מסתיים גם בארץ (או הריון תקין היה ממשיך על אף הטיסה).
מאחלת הריון תקין ושלם וידיים מלאות.
לצפיה ב-'תודה (:'
תודה (:
23/08/2016 | 14:45
1
41
99% מהזמן אני יודעת את זה (:
בהריון הקודם גם טסתי פעמיים ללא בעייה..
פשוט כשקשה אז הספקות עולים ועולים ולא מפסיקים להציק...
לצפיה ב-'בשביל ה- 1% הזה אנחנו כאן'
בשביל ה- 1% הזה אנחנו כאן
23/08/2016 | 16:30
42
מאוד קל לצלול להאשמה העצמית :(
ולגבי איטליה, מאחלת לך שאיטליה תחזור להיות עבורך רק איטליה, בלי משמעויות סימבוליות. "רק" איטליה (עד כמה שאיטליה עם הנופים, האדריכלות, האמנות, הכנסיות, השפה והאוכל יכולה להיות "רק"). ושעבור כל מי שעדין חסרה כאן ראש השנה יהיה ראש השנה, יום כיפור או פסח ישובו להיות חגים ותו לא, ושמסיבות סיום השנה בגן או בבית הספר תהינה ארוע כיפי עבור האמהות לילדים חיים שבינינו, וחוויה ממשית למי מכאן שעדין בדרך.
לצפיה ב-'מעדכנת במשבר שפקד אותי '
מעדכנת במשבר שפקד אותי
21/08/2016 | 20:21
4
217
זוכרות שלפני שבוע כתבתי על דימום לא ברור? הוא נמשך למעלה משבוע וערכתי בדיקות. אושפזתי במיון וכעת הכל כבר ידוע - היה לי הריון חוץ רחמי. שוחררתי ללא טיפול. הבטא בירידה ואני במעקב.
המצב הנפשי שלי מרוסק, סיפרתי לכן על המטפלת שהחליטה לנטוש אותי.
רציתי לנהל איתה שיחה על איך שיצאה לא מקצועית בעליל! אבל זה צריך להיות במקום חזק ואני כרגע לא במצב חזק בכלל. אני ממש שבורה איך קרה לי שוב מקרה כזה אחרי הגרידה שהיתה לפני חודשיים בערך. והראש מסוחרר וחושב ומנתח, כי לרופאים אין תשובות עבורי. האם ההריון החוץ רחמי כתוצאה מזיהום שאולי התרחש בגרידה למרות שהיא היתה לפני למעלה מחודשיים? אין לי תשובות ואני ממש מדוכאת ומדוכדכת.
לצפיה ב-''
22/08/2016 | 03:49
49
אני מצטערת מאוד לקרוא על האובדן שלך. 
התחושה הזו של אובדן אחרי אובדן היא לחלוטין שוברת
שולחת לך המון כוח לתקופה הקרובה. 

לצפיה ב-' שולחת לך חיבוק של כוחות ותמיכה '
שולחת לך חיבוק של כוחות ותמיכה
22/08/2016 | 09:51
40
ממש ממש כואב ומצער לשמוע את מה שאת עוברת. 
אין לי מלים חכמות להגיד, רק לקוות יחד איתך שתוכלי לקום מזה, להתחזק ולהגשים את חלומך בעתיד.
לצפיה ב-'אוף, כל כך מתסכל '
אוף, כל כך מתסכל
22/08/2016 | 17:01
43
ומקווה שתחווי רק שמחות והריונות תקינים.
נשמע שכרגע את צריכה בעיקר לטפל בעצמך. מצאת מטפלת חדשה?
לצפיה ב-'עצוב לקרוא'
עצוב לקרוא
27/08/2016 | 21:35
18
מקווה שתזכי להריון תקין בקרוב מאד!
לצפיה ב-'אתמול קפצה לי פתאום שוב מפלצת החרדה'
אתמול קפצה לי פתאום שוב מפלצת החרדה
21/08/2016 | 15:04
7
212
הגעתי לשבוע 41+2. אוטוטו מדברים כבר על זירוז. אתמול הייתה לי אפיזודה של טשטוש ראיה, אבל בבדיקת לחץ דם הכל היה טוב, אז ייחסתי את זה למיגרנה של העין שסובלת ממנה מעת לעת. וגם הרופאה, לאור החלבון ולחץ הדם היום שהיו תקינים, לא התרגשה יותר מדי. 
אבללל- אתמול, פתאום נזכרתי שלא הרגשתי אותו הרבה זמן. ונבהלתי.
כבר התחילו הסרטים :
התחלתי לדמיין איך אני מגיעה לבית חולים ויולדת לידה שקטה. ועד כמה זה יכאב, במיוחד כי הגעתי עד עכשיו. במיוחד כי הציעו לי סטריפינג ביום שישי, בשבוע 41 וויתרתי. ויכולתי לזרז כשעוד הייתה אפשרות, אבל סתם רציתי לידה רגילה, כי פחדתי מהזירוזים.
ואז, הלכתי לאכול איזה משהו מתוק, והוא שוב קפצץ לו באותה העליצות האופיינית לכל ההריון הזה, כאילו אומר לי: i'm here to stay!!
והרי אותו הרגשתי עוד משבוע 10+5. כמה שזה נשמע מוזר.
כאילו יודע שצריך להרגיע את אמא. אז הוא הרבה יותר פעיל משתי הבנות שלי.
כנראה ביום שלישי זירוז. פתיחה 1 היום. 
מתה מפחד כי בהריון הזה כל כלי הדם האפשריים והלא אפשריים יצאו לי, בדיוק איפה שצריך ללחוץ. לכן לא ככ רוצה זירוז. אבל בוא נראה. 
לצפיה ב-'לא הייתי ממתינה יותר...'
לא הייתי ממתינה יותר...
21/08/2016 | 20:42
91
לידה קלה. שתצאי בידיים מלאות ובריאות עם בולבולוני...
לצפיה ב-'וואו, כנראה ממש טוב לו שם בפנים '
וואו, כנראה ממש טוב לו שם בפנים
22/08/2016 | 03:34
66
מקווה שהוא יחליט להפתיע ולצאת כבר היום
שתהיה לידה טובה ומעצימה. עדכני אותנו. 
לצפיה ב-'אני יותר בלחץ מהלידה שלך משהייתי לקראת שלי '
אני יותר בלחץ מהלידה שלך משהייתי לקראת שלי
22/08/2016 | 16:56
55
ובא לי קצת לצעוק על העובר שלך שיפסיק לעשות לאמא שלו סרטים ויצא כבר
41+2 זה באמת עוד שנייה זירוז. כשעשו לי זירוז בגלל מיעוט מים בשבוע 41 אמרו לי שבכל מקרה ב-41+3 היו מזרזים אותי.
מחכה כבר להודעת הלידה המאושרת שלך!

לצפיה ב-'מחכה לעידכון שלך...'
מחכה לעידכון שלך...
24/08/2016 | 03:42
9
לצפיה ב-'חושבת עליך, GonnaB40...'
חושבת עליך, GonnaB40...
25/08/2016 | 12:11
1
41
41+6, סקרנית לדעת האם ילדת מאז הפעם האחרונה שעדכנת אותנו, וכמובן לאחל מזל טוב!
לצפיה ב-'גם אני מחכה בסבלנות להודעה שלך:)'
גם אני מחכה בסבלנות להודעה שלך:)
25/08/2016 | 17:40
5
לצפיה ב-'מה קורההה????'
מה קורההה????
31/08/2016 | 09:40
6
לצפיה ב-'רגל פה רגל שם...'
רגל פה רגל שם...
18/08/2016 | 20:04
3
209
אז נראה שאני מצטרפת לכאן...ההריון הראשון הסתיים לפני כמעט שמונה חודשים שהדופק פסק בשבוע 11. קדמה לכך לידה שקטה במשפחה. מאז הגלים האלה של תקווה וייאוש, גילויים של בעיות פיריון קלות ואז עשינו הזרעה אחת, עשיתי בדיקת בטא עוד לפני תאריך המחזור ופתאום היא חיובית, הייתי ממש מופתעת. בדיוק התחלתי להשלים עם זה שזה כנראה ייקח עוד זמן. אבל יום למחרת מתחילות הפרשות חומות של לפני מחזור, ואני תוהה מה נסגר? הריון כימי אולי?..מתחילים זריקות תמיכה, הדימום נחלש. כעבור שבוע חוזרות ההפרשות, הרופא מקדים את הפגישה המיועדת לראשון בבוקר, לפני שאני מגיעה לבדיקה אני פתאום רואה דם אדום, ממש התגשמות הפחדים שלי, שוב מספידה את ההריון. מגיעים אליו, ורואים עובר עם דופק (לא חשבתי שיראו בכלל כ"כ מוקדם), חוזים לזריקות ולנוח בבית, באותו יום וסליחה על התיאור יוצא ממני קריש דם בגודל מטריד..הרופא אומר שזה לא בלתי צפוי ואחרי זה הדימום שוב נחלש. איכשהוא הצלחתי לשרוד עד יום רביעי וביקשתי להקדים את הביקורת. היינו אצלו היום ווואלה, העובר עדיין שם וגם הדופק. גיל ההריון- 7 שבועות, אלוהים זה ממש ממש ההתחלה וכבר כל הסרטים האלה...כולם אמרו לי שבהריון הבא אחשוש משבוע 11 בגלל ההפלה הקודמת, בינתיים זה נראה לי כמו נצח להגיע עד לשם...תכננתי להתעלם מההריון עד שיתקדם קצת אבל בינתיים קשה שלא להתעסק בזה..אבל הכל סופר זהיר, נראה לי שעד עכשיו אפילו לא חייכתי לגבי זה פעם אחת..
מצטערת על אורך ההודעה...מאחלת לכל מי שכאן המון בהצלחה! 
לצפיה ב-'ברוכה הבאה, נטע'
ברוכה הבאה, נטע
18/08/2016 | 21:27
1
62
הידע שלי דל ביותר, אבל יכולה לעודד שגם באחד ההריונות שלי היה דימום חום בהתחלה, ובכל זאת ההריון התפתח והסתיים במועד ובידיים מלאות.
הריון אחרי אבדן, בייחוד כשברקע גם לידה שקטה במשפחה, הוא מלא חששות. אנחנו כאן כדי לתמוך ולעודד, שבמצב הלא הגיוני את כן הגיונית. יכולה לעודד שרבות מאתנו הדחיקו במשך חלק ניכר מההריון.
מאחלת לך הריון פשוט ושלו עד כמה שניתן, שימשיך בשלום ויסתיים במועד בידיות מלאות.
לצפיה ב-'תודה רבה לך, מקווה שכך יהיה '
תודה רבה לך, מקווה שכך יהיה
21/08/2016 | 16:48
6
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
22/08/2016 | 03:56
13
וואו, נשמע ממש מתיש. אני מקווה שבקרוב יפסקו הדימומים וההריון יתחיל להיות משעמם

מאחלת לך הריון ארוך ארוך שיסתיים בידיים מלאות והמון אושר.
לצפיה ב-'בדיקת דופק בשבוע 6'
בדיקת דופק בשבוע 6
17/08/2016 | 06:25
3
167
היי בנות, מצטרפת לפה בזהירות.
כרגע בתחילת שבוע 4 אחרי הכפלת בטא יפה.
בהריון הקודם בדקנו דופק בשבוע 7 ולא היה. חיכינו 10 ימים ובדקנו שוב ואז הודיעו שההריון לא תקין.
הרופא שלי ביקש הפעם שנגיע בתחילת שבוע 6 לבדיקת הדופק. לא קצת מוקדם מדי? קצת חוששת מלעבור שוב את הסרט הזה שבבדיקה אין דופק ואז לחכות שבוע לבדיקה נוספת... אשמח לדעתכן..תודה רבה!
לצפיה ב-'כולי תקווה שהפעם תהיה לך חוויה מתקנת'
כולי תקווה שהפעם תהיה לך חוויה מתקנת
17/08/2016 | 13:30
1
66
גם בפעם הקודמת בדקת הכפלות בטא?
אצלי בכל הריון ראו דופק סביב שבוע 6 וחצי, לפני כן לא הגעתי, נראה שלא היה טעם. לפי הבחילות ידעתי שיש דופק, למרות שזה ממש לא מחייב ולא אומר שום דבר לגבי תקינות ההריון. 
קראתי בפורום זה ובאחרים שלא תמיד יש דופק בשבוע 6 וזה בסדר. אמורים לראות לפחות שק הריון החל מבטא 2500 ומעלה כשמדובר בעובר יחיד. 
כולי תקווה שהפעם הכל יילך כפי שאת רוצה. 

לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
18/08/2016 | 19:30
53
בפעם הקודמת בדקתי גם הכפלות והאמת שהבטא עלתה טוב.
אני חושבת שאלך בתחילת שבוע 6 בהבנה שאולי מוקדם עדיין לדופק.
ונקווה לטוב הפעם..
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
22/08/2016 | 03:58
26
מאחלת לך שההריון הזה יהיה הריון מנצח

שבוע 6 זה מעט מוקדם. אני לא אוהבת לעשות בדיקת דופק בשבוע כזה כי לעיתים עדיין אין דופק (למרות שההריון תקין) ואז זה סתם מלחיץ. 
הייתי מנסה להזיז לפחות לשבוע 7. 
לצפיה ב-'מאמארוני, מה שלומך?'
מאמארוני, מה שלומך?
15/08/2016 | 23:21
13
157
לא ראיתי אותך כאן כבר קרוב לשבועיים.
מה שלומך? איך את מרגישה פיזית במזג האוויר הזה ועם העבודה הפיזית שלך + החופש הגדול של רוני? והעיקר - איך את מתמודדת עם ההריון המתקדם?
חושבת עליך :), אשמח לשמוע מה שתרצי לחלוק, כאן או בפרטי.

לצפיה ב-'אני פה'
אני פה
16/08/2016 | 10:59
12
189
בימים אלו דלקת אוזניים עצבנית, בדיוק כמו בהריון הקודם. משהו שקשור לבצקת באזור האף ותעלות האוזניים לכבוד ההריון. אז כנראה שכחתי בכל זאת איזה סימפטום מהקיטורים הקודמים. קיצר לא ממש שומעת ומרגישה שחבשתי קסדה וכואב לי. מקווה שזה לא יימרח לכמה חודשים כמו פעמים קודמות.
ובין לבין מתכוננת ללידה פעילה, יצאנו לחופשה באילת ומתקדמת עם הנהיגה לקראת טסט. פרט לחלק הפיזי הכל בסדר.
לצפיה ב-'אויש, דלקת אוזניים זה דבר נורא כואב:('
אויש, דלקת אוזניים זה דבר נורא כואב:(
16/08/2016 | 17:59
8
64
מקווה שנתנו לך אנטיביוטיקה. יש כאלו שמותרות בהריון.
פעם לאמא שלי היתה דקלת אוזניים ולקחתי אותה במכונית לרופא. היא נאנחה בטירופים ואמרה שמאז הלידות לא כאב לה ככה.

תרגישי טוב.
שירה.

ואם יש לך כוח לענות- מה זאת אומרת "מתכוננת ללידה פעילה?"- יש ביטוי כזה? אני באמת לא מכירה. יש לידה שהיא לא פעילה?...

לצפיה ב-'דקלת אוזניים= דלקת אוזניים'
דקלת אוזניים= דלקת אוזניים
16/08/2016 | 18:00
10
לצפיה ב-'אםם על קצה המזלג'
אםם על קצה המזלג
16/08/2016 | 21:59
6
105
לידה שכוללת הקשבה לגוף, הרבה תנועה ונשימות כדי לקדם את מהלך הלידה, וכמובן לא מאולחשת ולא מזורזת להבדיל מהלידות הקודמות שלי
לצפיה ב-'וואלה, למדתי משהו חדש היום:)'
וואלה, למדתי משהו חדש היום:)
16/08/2016 | 22:32
20
לצפיה ב-'לא, אני מעריצה אותך..'
לא, אני מעריצה אותך..
17/08/2016 | 00:56
4
85
את מתכננת לחכות להתפתחות טבעית של הלידה? תני לי קצת ממה שיש לך!
אני סופרת את הימים עד 38.. וזה די בעייתי, כי הלידות שלי עד עכשיו היו מאוד מאוחרות, אחרי 41 ולאחר זירוז, מה שאומר שסביר שהגוף שלי ממש לא יהיה מוכן ללידה, וגם אני מעדיפה להיות כמה שיותר פעילה
איך את מתכוננת ללידה? תרצי ליווי של דולה? 
אני מנסה כל הזמן להבין איך אני אהיה מחוברת למוניטור ולאינפוזיה (פיטוצין)  - ועדיין אהיה בתנועה, ואיך בכלל יהיה לי כח לזה, כשהגוף שלי כל כך מותש מההריון הלחוץ הזה, ומוזנח מכל פעילות גופנית 

לצפיה ב-'גם אני מנסה להבין'
גם אני מנסה להבין
17/08/2016 | 09:36
2
73
איך בדיוק אני הולכת לשלב חרדה קיומית לשלום התינוק ורצון לניטור רציף מאתמול עם לידה שלא ממש מחוברת לשום מכשיר. ואיפה לידה פעילה עומדת מול נהלי בית החולים.
ובין לבין עולות בי המון מחשבות על כך שאני לא כל כך רוצה ללדת בבית החולים שלי, איפה שאני מכירה כל חור וכל סניטר, ובלידות הקודמות פגשתי ים אנשים, וחבר מהמחלקה נכנס לחדר בזמן הכנסת קטטר שתן (אז מה אם הוא המרדים...) ותפרה אותי רופאה שאני אומרת לה שלום במסדרונות כל יום (וגם הפלצתי לה לפרצוף מרוב אפידורל) החל מנהגי המוניות הקבועים בכניסה ועד לבנות בקבלה, והמנקות בחדרים...ועוד המון חוויות נעימות כאלו. מצד שני זה הזוי לפנות לבית חולים אחר, שבו אני לא פרסונל ואף אחד לא יכופף לי נהלים ויגיע במיוחד לטפל בי. חוצמזה, בבית חולים זר אני לא מרגישה בנוח, אני מפחדת, זה מקום לא מוכר ואפילו הריח שונה. אוף.
אז איך אני מתכוננת? בעיקר עבודת מחשבה שמטרתה לנתק את הלידה החדשה מהקודמות, ובעיקר מהקודמת של אושרי. טכניקות הרפיה ודמיון מודרך שאמורות לקדם לידה, ובעיקר בעיקר אמורות למנוע ממני ליפול לפלאשבק של הלידה השקטה עם תחילת הצירים. משהו שיאפשר לי להתרכז בלידה החדשה ולהעסיק בו את המוח, ולא לתת למחשבות ללכת לכיוונים לא רצויים. פחות מתייחסת בהכנות לכאב הלידה עצמה, אלא יותר לחרדה שלה, כי עם הכאב אני אסתדר (ז"א ברגע שיכאב לי כך כך שאני לא אוכל להתרכז בשום דבר אחר - אז זאת בדיוק הכוונה!).
תכלס - להתרגל לנשום נשימות מרגיעות המון פעמים ביום. מזל שאני רגילה לזה מהבחילות, אבל אני מרחיבה את השימוש.
לקרוא המון סיפורי לידה רלוונטיים וללמוד מהם
לבחוש ולנתח את חוויות הלידה הקודמות מכל בחינה. לחשוב עליהן עד שנמאס. לדבר עליהן עד שהחברות שלך מקיאות כל פרט. להסיק מסקנות.
לגמרי חושבת ללכת לטיפול ממוקד אצל מישהי שמתמחה בעיבוד לידה, ובעיקר לידות אחרי אובדן. מחכה לאחת ספציפית שתחזור מחופשה.
בכלל, מתעסקת ימים שלמים בלידה המתקרבת.
לצפיה ב-'מה לגבי מוניטור אלחוטי?'
מה לגבי מוניטור אלחוטי?
17/08/2016 | 13:42
39
אני יודעת שבחלק מבתי החולים יש כזה עבור לידות טבעיות. או לפחות מוניטור בעמידה \ לסירוגין?
לצפיה ב-'לא ידעתי שבתי חולים מריחים שונה '
לא ידעתי שבתי חולים מריחים שונה
18/08/2016 | 07:13
58
באמת דילמה איפה עדיף. 

בתחקיריי, מצאתי שיש נשים שעברו לידה פעילה-טבעית תוך כדי ניטור רציף, ואפילו עם אינפוזיית זירוז. זה דורש לוליינות מסויימת (לפעמים גם של הבעל, שצריך להצמיד את המוניטור לבטן) אבל זה כנראה אפשרי.
לי הרופא אמר שלא יאפשרו לי ללדת ללא ניטור רציף ככשאלתי אותו. התעניינתי כי לי עוזרת מאוד מקלחת בהתמודדות עם צירים, וזה היה שיקול בבחירה איפה ללדת. והוא אמר לי להפרד מהרעיון :) כי אם אני לא הולכת לאיכילוב (שם יש ניטור אל חוטי), לא ישחררו אותי למקלחת
כשאני קוראת את ה'לא ישחררו אותי' - קצת מפחיד אותי שקבלתי על עצמי עמדה מאוד מקבלת ושאני נותנת הרבה כח לצוות הרפואי. אולי זאת תוצאה של רגשות אשם שלא הייתי מודעת אליהם לגבי מה שקרה בפעם האחרונה..
בכל אופן, אני מתרשמת מהנועזות שלך 
קראת את 'לידה פעילה'? אני מאוד ממליצה, וגם על הספר הנהדר של אילנה שמש על לידות בית. יש שם הדרכה נהדרת מפורטת לאיך ללדת כמה שיותר בטוב  (גם אם לא בבית)

הרגת אותי עם ההפלצה..

לצפיה ב-'קצת עידוד'
קצת עידוד
17/08/2016 | 13:40
85
ילדתי בשבוע 41+1, אחרי זירוז (פרוסטגלנדינים) ובגלל שרוב הלידה עברה עלי בטרום לידה ולא בחדר לידה - ילדתי בלי מוניטור (חיברו אותי רק בשלב הלחיצות), בלי עירוי, עם תנועה (כמה שיכולתי), בקיצור - טבעי וסוג של פעיל, למרות הזירוז.
זה אמנם לא היה התכנון, אבל אפשרי - תלוי בסוג הזירוז (אני יודעת שעם פיטוצין אכן רוצים ניטור רציף).
לצפיה ב-'באמת שכחת את הסימפטום'
באמת שכחת את הסימפטום
17/08/2016 | 01:32
2
81
מגלה איברים שלא ידעת שקיימים ;) תרגישי טוב, מקוה שיעבור מהר.
כל הכבוד שאת לומדת נהיגה עכשיו (למרות שברור שטוב שיש משהו להתעסק בו). מאוד מקשה על החיים להתנהל בלי, בייחוד בעיר לא מישורית ומבוזרת כמו חיפה.
לגבי ההתכוננות ללידה הפעילה, מאחלת לך שתזכי גם ליישם במועד (מצטרפת לnn0aa ומורידה את הכובע בפניך על ההתמודדות והאומץ).
חוצמזה, איך עובר החופש שלפני כיתה א עם רוני המקסימה (מלבד החופשה באילת כמובן)?
לצפיה ב-'וכמובן טוב לשמוע ממך '
וכמובן טוב לשמוע ממך
17/08/2016 | 01:34
35
לצפיה ב-'אההה אני חולה בחופש'
אההה אני חולה בחופש
17/08/2016 | 10:01
78
ועל כן מזל שנסענו לפחות לאילת ועוד כמה ימי כיף משפחתיים, כי בינתיים הכל תקוע ועומד ואני במיטה ורוני מסודרת בעבודה של אבא.
לצפיה ב-'עזרה בבקשה לגבי אשת מקצוע'
עזרה בבקשה לגבי אשת מקצוע
17/08/2016 | 16:28
3
110
המטפלת שלי שהייתי אצלה חודשים שלושה וראיתי שאין ככ חיבור אבל החלטתי לבדוק שוב, החליטה ׳לזרוק אותי לפתע׳ ולהחליט שמתאים לי משהו שאני בכלל כיוונתי אליו ושאלתי אותה לגביו- טיפול קוגניטיבי (כי רציתי משהו שנותן כלים והיא לא ממש סיפקה לי).
מעבר לזה שאולי זה בכלל לא מקצועי ל׳זרוק׳ אותי ככה, כי אני צריכה תמיכה וסיוע כרגע, אני צריכה עכשיו לחפש מטפלת חדשה, למרות שזה כבר גורם לי לאבד אמון במטפלים למיניהם.... :-(
אני חייבת את עזרתכן במציאת מטפלת לתמיכה באבדן ומשברים, בעבר העלתן את יעל גולן או שנדמה לי?
לצפיה ב-'בבקשה כתבי באיזה אזור בארץ'
בבקשה כתבי באיזה אזור בארץ
17/08/2016 | 17:47
3
לצפיה ב-'כל אזור המרכז '
כל אזור המרכז
17/08/2016 | 18:12
3
לצפיה ב-'דנה תרון אמיר...'
דנה תרון אמיר...
17/08/2016 | 18:20
49
עובדת סוציאלית רצינית ופסיכותרפיסטית.
לצפיה ב-'יש לי הרגשה לא טובה...'
יש לי הרגשה לא טובה...
15/08/2016 | 10:56
5
209
היום קמתי, פחות כאבים ונפיחות בשדיים. אין בחילה, יש לי הרגשה לא טובה...
עדין לא הייתי בבדיקה גופנית, אולי אפילו אין שק? אנסה ללכת למרכז לבריאות האישה ולהתחנן לבדיקה, אולי ייקבלו אותי?
לצפיה ב-'את יכולה ללכת בשביל השקט הנפשי שלך, אבל'
את יכולה ללכת בשביל השקט הנפשי שלך, אבל
15/08/2016 | 11:01
1
91
תופעות הריון באות והולכות במהלך ההריון ואין לזה שום קשר לתקינות שלו או לבריאות העובר. יש נשים שסובלות מבחילות כשלמעשה הדופק הפסיק שבועות קודם, יש נשים שלא מרגישות כלום וההריון שלהן תקין לחלוטין.
אני זוכרת את הסרטים האלה מההריון, שבכל ערב שבו לא הייתה לי בחילה, במקום לשמוח שאני יכולה לאכול אוכל אמיתי נכנסתי לחרדות ויודעת שההגיון לא משחק פה תפקיד, אבל התסמינים האלה באמת באמת באמת לא מעידים על שום דבר.
לצפיה ב-'תודה על תגובתך'
תודה על תגובתך
17/08/2016 | 13:35
45
במשך מספר ימים לא הצלחתי להגיב בתפוז והתגובה התעכבה...
תודה שהרגעת. נבדקתי, הכל נראה תקין. טפו טפו טפו
לצפיה ב-'טוב, ברוכה הבאה למועדון החרדתיות'
טוב, ברוכה הבאה למועדון החרדתיות
15/08/2016 | 18:52
2
82
יקירתי, את בראשית הדרך, בתקווה לדרך ארוכה שתוביל אותך לתינוק/ת בריא/ה.
אבל הדרך באמת ארוכה, ובעיקר למי שעברה אובדן/י הריון.
ההמלצה שלי היא פשוטה- לכי להיבדק.
ועוד דבר- אין קשר בין תופעות הלוואי של ההריון לתקינותו.
אבל קשה מאוד לדבר אל הרציונאל...אז לכי להיבדק. זה הדבר היחיד שיכול להרגיע אותך, אפילו לזמן קצר. וגם זה המון.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'כן, זה בערך יכול היה להיות השם השני שם הפורום...'
כן, זה בערך יכול היה להיות השם השני שם הפורום...
17/08/2016 | 13:45
1
62
אז ככה, ההסטרית (אני) נבדקה. פשוט הייתי חצופה והלכתי למוקד חירום.
הייתה שם רופאה מקסימה שהסבירה את הכל (למרות שכבר די ידעתי) שלא אבהל אם לא נראה כלום בשלב הזה בבדיקה... ודווקא ראינו שק קטן. נתנה הפנייה לבדיקת בטא.
נבדקתי, אתמול היה בטא 3391, לפי אינטרנט מתאים לשבוע בו אני נמצאת ולהכפלה הקודמת (אתמול היה 5.3). צריכה לקבוע תור לבדיקת דופק בשבוע הבא.
בנתים התקשרתי לפרופסור מדהים, שהתייעצתי באופן פרטי לפני כשנה וחצי. הוא הזמין אותי להגיע אליו בשבוע הבא למרכז לבריאות האישה, למרות שאין לי תור ולא הפנייה להריון בסיכון.
לדבריו, הוא עוזב את הארץ לתקופה ממושכת ולפני עזיבתו מעוניין לבדוק אותי לקבוע תכנית המשך. 
אז זהו, מקווה לטוב...
ותודה לך שאת איתי, אני ממש מרגישה אותך 
לצפיה ב-''
19/08/2016 | 21:51
1
לצפיה ב-'ההיפוך הצליח!'
ההיפוך הצליח!
16/08/2016 | 18:04
6
117
אז היום ביליתי את היום רוב היום בבי"ח מאיר בשביל ההיפוך. אמנם יש לי ביקורת על ההתנהלות הבירוקרטית של המקום.
אבל
ד"ר קנטי הגיע וביצע את ההיפוך ותוך כמה 2-3 דקות, הגברת הפוכה. עכשיו נשאר רק לחכות לה שתרצה לצאת..

לצפיה ב-'ישששש! איזה יופי '
ישששש! איזה יופי
16/08/2016 | 18:24
38
מחזיקה אצבעות שתהיה לך לידה קלה ומרגשת ושתצאו הביתה בידיים מלאות!
לצפיה ב-'איזה יופי!! שיהיה בקלות ובבריאות!!'
איזה יופי!! שיהיה בקלות ובבריאות!!
16/08/2016 | 19:30
6
לצפיה ב-'איזה יופי! באיזה שבוע את עכשיו? '
איזה יופי! באיזה שבוע את עכשיו?
16/08/2016 | 22:33
2
5
לצפיה ב-'היום 37+2- מתקשה להאמין'
היום 37+2- מתקשה להאמין
17/08/2016 | 09:04
1
10
לצפיה ב-'קרוב קרוב:)'
קרוב קרוב:)
17/08/2016 | 09:46
5
לצפיה ב-'נהדר! מאחלת לך לידה קלה '
נהדר! מאחלת לך לידה קלה
17/08/2016 | 13:32
7
לצפיה ב-'מתי לספר על ההריון?'
מתי לספר על ההריון?
14/08/2016 | 14:03
5
201
אחותי הקטנה ואני בקשר קרוב יחסית אבל שטחי, כלומר - מעולם לא רבנו, אבל אנחנו גם לא יותר מדי מדברות על הדברים החשובים, שיחות נפש וכו'...
לפני כמה חודשים היא עברה הפלה (גרידה) בהיריון.
לא ידעתי על ההריון אלא היא סיפרה רק אחרי שעברה את ההפלה, וגם זה היה בהודעה...

עכשיו אני בהריון (ראשון), כבר סיפרתי להורים שלי והיתי שמחה לספר גם לשתי האחיות שלי, אבל חברה שהתייעצתי איתה אמרה שהיא חושבת שלא כדאי לספר לאחותי. שבגלל ההפלה שעברה בטח יהיה לה ממש קשה לשמוע על זה ולשמוח בשבילי, ולכן כדאי לדחות את הבשורות כמה שרק אפשר (נגיד אחרי השקיפות העורפית).

מה דעתכן? לספר כדי שלא יהיו "סודות" במשפחה, או לשמור מאחותי את המידע כדי שזה לא יפגע בה?
לצפיה ב-'שאלה מעניינת...'
שאלה מעניינת...
14/08/2016 | 14:33
1
127
ראשית, רוצה להביע הערכתי לרגישות שלך כלפי אחותך.
שנית- רוצה לאחל לך שיהיה בשעה טובה, ושתזכי להרין תקין:)

לגבי שאלתך- אין פה ממש נכון ולא נכון. כי לאחות אחת היה מתאים שכן יספרו לה על ההריון ואפילו היתה נעלבת אם לא היו מספרים לה, ולאחות אחרת היה מתאים שידחו את דבר ההודעה.
אז בגלל שאני לא מכירה את אחותך, אני לא יודעת מה הכי מתאים לה.

יחד עם זאת, בגלל שכבר סיפרת להורים שלך, אז כן נראה לי הגיוני גם לספר לאחיות. לגבי אחותך- לעשות זאת זה מאוד קצר וענייני, ללא התלהבויות יתר.
לכי תדעי, אולי היא גם בהריון חדש והעניין הזה רק יקרב ביניכן...ואולי לא.
אני סתם מפנטזת דברים טובים:)

מקווה שסייעתי במעט.
שיהיה בהצלחה!!!
שירה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'תודה שירה'
תודה שירה
15/08/2016 | 11:24
45
תודה על האיחולים, בהחלט חוששת ומקווה להריון תקין (אבל אני לא העניין פה כרגע :))
ואת צודקת, אולי פשוט אנסה לעשות את זה קצר וענייני.
אני לגמרי מפנטזת בעצמי שהיא כבר בהריון חדש, זה יכול להיות כיף 

תודה רבה
לצפיה ב-'תתעלמי שנייה מהעובדה שהיא עברה הפלה'
תתעלמי שנייה מהעובדה שהיא עברה הפלה
15/08/2016 | 11:05
1
92
זה יצבוט לה בלב עכשיו ויצבוט לה בלב גם בעוד חודש או חודשיים. לי אישית היה קשה לשמוע על הריונות של אחרות ללא קשר לזמן שעבר מאז הגרידה.
לכן הדחייה הקטנה הזו לא תשנה - לדעתי תספרי לה מתי שהיית מספרת גם לולא היא הייתה עוברת הפלה.
הדבר היחיד שיכול להשפיע על התזמון זה שאם יעבור עוד זמן, אולי היא תכנס להריון חדש ואז יהיה לה קל יותר לשמוח איתך.
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
15/08/2016 | 11:26
59
גם הבן זוג שלי בגישת "בואי נספר לה כמו שתיכננו לספר בכל מקרה".
נראה לי שזה מה שנעשה באמת...

תודה ומאחלת לכולן הריון בריא ותקין 
לצפיה ב-'בשעה טובה לך, בקצה ההר'
בשעה טובה לך, בקצה ההר
15/08/2016 | 14:19
63
מברכת אותך על ההריון ומאחלת שימשיך בשלום ויסתיים בידיים מלאות ובבריאות טובה.
חושבת שאף פעם לא זמן טוב לספר, אבל מצד שני מדובר באחותך ואין טעם להסתיר מהרגע שאתם מתכננים לשתף את המשפחה. מעבר ליחסים ביניכן, הסתרה עלולה ליצור מתחים במערכת המורכבת יותר בינך לבין אחותך לבין ההורים-אחותך השלישית-סבים וכל מי שיתבקש להסתיר איתך...
לו אני במקומך הייתי מספרת עד כמה שאפשר בלקוניות, באותה נשימה מוסיפה שאת מייחלת לבן או בת דודה לעובר, ובזאת פחות או יותר מפסיקה ליזום דיון בהריון. מאותו רגע הייתי ממשיכה בלי תלונות על בחילות, השמנה, צרבת או כל תופעה מציקה אך חלק ממהלך הריון תקין. את זה אני כותבת תוך שאני נזכרת (אחרי שילדתי תינוק בריא) כמה כאבה לי תלונה של חברה שידעה אודות ההפלות ובכל זאת מצאה לנכון לקטר כשאני כמהתי.
מאחלת לך ולאחותך את כל הטוב.
לצפיה ב-'ה-המתנה לבדיקת שקיפות'
ה-המתנה לבדיקת שקיפות
12/08/2016 | 16:17
5
155
אז עברתי את ההמתנה הניצחית לבדיקת דופק
בנתיים הכל תקין
עכשיו נותרה המתנה מטורפת לבדיקת שקיפות בעוד 3 וחצי שבועות
כל תחושה מוזרה מפגישה אותי עם דאגה, כל מאמץ פיזי מלחיץ אותי שהזקתי להריון, כל הפחתה בבחילות האויומות מעלה את סף החרדה. לא קל!
כל ההתמודדות הזו לצד הקאות בלתי פוסקות ותחושת חולשה חזקה ובהיותי בבית עם ביתי בחינוך בייתי. אין רגע מנוחה. אולי אם הייתה מנוחה, הייתי חושבת על זה יותר...?!
מצד אחד, לא רוצה לחשוף את העובר לקרינה מיותרת ולבצע עוד אולטראסנד עד השקיפות, מצד שני איך אחזיק מעמד 3 שבועות?!
וואהו, זה קשה

לצפיה ב-'ההמתנה הזו אכן בלתי נסבלת '
ההמתנה הזו אכן בלתי נסבלת
12/08/2016 | 16:34
75
אבל לא יקרה שום דבר אם תלכי לעוד אולטרסאונד בין לבין. אפילו 2 או 3. עד כמה שאני יודעת, בתדירות כזו כל עוד לא מפעילים דופלר אין סיכון בבדיקה; כדי לגרום נזק את צריכה לשבת מחוברת לאולטרסאונד כמה שעות ביום.
אני עשיתי אולטרסאונד פעם בשבוע-שבועיים עד הסקירה הראשונה, זה מה שהצליח להשקיט מעט את החרדות (לפחות לכמה שעות ) בין בדיקה לבדיקה.
לצפיה ב-'את חדשה פה? או שאני פשוט לא זוכרת אותך?...'
את חדשה פה? או שאני פשוט לא זוכרת אותך?...
12/08/2016 | 18:20
3
91
שזו גם אפשרות, כמובן.
בכל מקרה, אין שום בעיה ללכת לבדיקת אולטרסאונד נוספת או כמה נוספות. לא קרינה ולא נעליים. הכל בסדר. את בהחלט יכולה ללכת להיבדק כדי להרגע, ואפילו מעט.
ואם את חדשה פה, אז אולי את יכולה לספר מה הרקע שלך?

אפשר שאלה שלא קשורה לפורום? סיקרנת אותי עם עניין החינוך הביתי. רוצה לספר על זה משהו? בת כמה ביתך? ומה את עושה איתה במסגרת החינוך הביתי, ומדוע בחרת/ם בדרך זו?
הכוונה היא לא לעורר ויכוח, חלילה, אלא להכיר עוד צורות חשיבה ועוד צורות חיים. אם בא לך, כמובן:)

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'לא ממש חדשה כאן וחשוב לדייק בפרטים'
לא ממש חדשה כאן וחשוב לדייק בפרטים
12/08/2016 | 20:17
2
123
אני לא ממש חדשה פה, חודשיים כבר כותבת פה ושם...וגם בהריון הקודם
לגביי האולטראונסד זה לא מדוייק, ישנם מחקרים שמראים גם מבדיקות אחת לחודש או אחת לשבועיים בדיקת עצבית אצל העובר והפרעות כגון הפרעות קשב. בדיקת אולטרסנד המלווה בבדית שמע-סאוונד, של דופק העובר היא המסוכנת ביותר מכיוון שעל מנת לשמוע את הסאונד המכשיר מוציא חום כשהוא בגוף האם ועלול לחמם את מוח העובר ולגרום למומים. לכן כן מומלץ להמעיט בבדיקות.
לגביי החינוך הבייתי, אני מהתחום החינוכי-טיפולי ועורכת עבור ביתי סדר יום וסדר שבועי מגון. כל יום פעילות במקום אחר ואינטרקציה עם ילדים. בדגש על הקניית מיומנויות חברתיות, כישורי חיים ועוד.
לצפיה ב-'ממה שהרופא שלי אמר'
ממה שהרופא שלי אמר
12/08/2016 | 22:25
96
הפעלה של דופלר (סאונד) אכן לא מומלצת (מה שהופך את כל הסרטים הקיטשיים בהם הבדיקה הראשונה מלווה בסאונד מרגש של פעימות לב למופרכים ), אבל אין בעיה עם בדיקה רגילה אחת לשבוע-שבועיים.
מודה שלא התעמקתי בעניין מעבר לזה אלא סמכתי על הרופא שלי, אבל אם יש לך קישור למחקר בנושא, יעניין אותי לקרוא.
לצפיה ב-'מעניין. גם אני מתחום טיפולי-חינוכי-'
מעניין. גם אני מתחום טיפולי-חינוכי-
13/08/2016 | 09:53
92
(מרפאה בעיסוק):).
לגבי מה שכתבת- תראי, מחקר אחד יכול להראות כך, ומחקר אחר יכול להראות אחרת והפוך מזה. זה הרי דבר ידוע, ולכן אני לא מייחסת לזה חשיבות.
יכולה לספר לך ש"חיממתי" את מוחה של מעיין אחת לשבוע בזמן ההריון, ועובדה שהכל בסדר גמור אצלה. טפו טפו טפו.
אם הייתי נותנת לרופאה שלי לקרוא את תוצאות המחקר שכתבת עליו, היא היתה צוחקת.
תבחרי מה שהכי נכון לך ומה שגורם לך לפחות לחץ. אם תלכי לבדיקת אולטרסאונד, ותחשבי שבזה את גורמת נזק לעובר ומחממת לו את המוח- אז באמת זה מיותר, כי לא תרגעי אחרי הבדיקה, ואף יתווסף לך גורם מתח נוסף.
וחבל.
שואלת לדעתי?- אפשר וניתן ורצוי ללכת לבדיקה אפילו אחת לשבוע כדי להרגע, אפילו מעט.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'ממש מודאגת זקוקה לעזרה'
ממש מודאגת זקוקה לעזרה
11/08/2016 | 11:54
15
221
אתמול בדקתי ביוץ והסטיק היה חיובי מאוד- הוא כבר 3 ימים חיובי (היום טרם בדקתי), ולכן, אמש בעלי ואני קימפרנו.
בבוקר אני קמה לשירותים, והתחתונית שלי (סליחה על התיאור) עם כתמים חומים על כל התחתונית כולה! אני מנגבת ויש לי דם בהיר בניגוב! תופעה שמעולם לא חוויתי ולא קרתה לי, אני ממש מודאגת! ולא יודעת מה לחשוב...חייבת לציין שאין לי כאבים. 
אנסה לברר גם עם הרופא נשים שלי אבל הוא לא עובד היום....
לא מבינה את פשר הדבר הזה! בבקשה הרגיעו...האם זה קרה למישהי?

לצפיה ב-'הייתי מציעה לך'
הייתי מציעה לך
11/08/2016 | 12:31
6
103
לבדוק הריון. בהריון האחרון עשיתי בדיקת ביוץ שהייתה חיובית כמה ימים וזה היה בסוף הריון.
לצפיה ב-'לא הבנתי'
לא הבנתי
11/08/2016 | 13:39
3
86
איך ביוץ יכול להפוך להיריון?
מה גם ש3 ימים האחרונים היה לי סטיק ביוץ חזק וחיובי מאוד. היום נראה לי מתחיל לדעוך אבל עדיין נראה חיובי רק פחות חזק.
התופעה הזאת של דימום בביוץ ואחרי  קיום יחסים (אם יש קשר) ממש חדשה לי ומלחיצה כל שנשאר לי זה רק להתייעץ אתכן אם גם אתן נתקלתן בתופעה שתיארתי עד שאדבר עם הרופא נשים שלי.
לצפיה ב-'הכוונה היא שבדיקות ביוץ מזהות גם הריון'
הכוונה היא שבדיקות ביוץ מזהות גם הריון
11/08/2016 | 17:01
2
82
ולכן יכול להיות שמה שאת רואה בבדיקה זה לא ביוץ אלא הריון, והדימום הוא דימום השתרשות.
(אצלי בדיקת ביוץ לא זיהתה את מועד הביוץ, אבל כשהתחלתי לחשוד שאני בהריון היא הראתה 2 פסים חזקים. אחרי עשיתי גם בדיקת הריון שהראתה 2 פסים).
לצפיה ב-'זה לא הגיוני ואגיד לך למה-'
זה לא הגיוני ואגיד לך למה-
11/08/2016 | 17:55
1
78
כי קיבלתי מחזר ב27.08 ואז 14-15 יום אחרי זה, זה ימי הביוץ כלומר השבוע, איך אני יכולה להיות בהריון בתקופת הביוץ? כשקיבלתי מחזור לפני חצי חודש? כלומר הלוואי ואת צודקת אבל זה נשמע לי לא הגיוני, גם איך אני יכולה להיות בהריון אם מאז המחזור לא קיימנו יחסים ורק השבוע קיימנו סביב תקופת הביוץ...
גם כתבת שאצלך הבדיקה לא איתרה את הביוץ כי היית בהריון?
אצלי היא איתרה והסטיק של הביוץ היה מאוד חזק כלומר חיובי.
לצפיה ב-'באמת לא נשמע הגיוני'
באמת לא נשמע הגיוני
11/08/2016 | 22:40
40
אני לא יודעת למה אצלי הבדיקה לא איתרה את הביוץ ואין לי מושג מתי בדיוק נכנסתי להריון, אבל כדאי שתדעי - בדיקות ביוץ הן לא תמיד מדויקות. אני מכירה נשים שנכנסו להריון בעזרתן ואני מכירה נשים (כולל אני) שהבדיקות פשוט לא זיהו את הביוץ שלהן.
אל תתיחסי אליהן כאינדיקציה ודאית ותנסי לכוון סביב תאריך הביוץ המשוער (כמו ששירה אמרה - ימים 10-18 למחזור, יום כן יום לא).
לצפיה ב-'לא הבנתי'
לא הבנתי
11/08/2016 | 13:43
51
היתה לך בדיקת ביוץ חיובית כמה ימים, והאם היה לך גם דימום?
לצפיה ב-'*'
*
12/08/2016 | 16:15
6
לצפיה ב-'בואי נשאל כך-'
בואי נשאל כך-
11/08/2016 | 18:19
7
73
קודם כל- האם הדימום הפסיק? או שהוא ממשיך, ואיזה סוג דימום?
אני לא מכירה תופעה של דימום כלשהו בביוץ.
ואני גם לא מכירה מקלוני ביוץ שמראים שלושה ימים רצופים שני קוים.
בכל מקרה, הייתי ממליצה לך לשאול את הרופא לגבי העניין.
הכי נראה לי הגיוני שזה קשור לקיום יחסי המין. לפעמים כלי דם נפגע מעט. לא משהו מסוכן, חלילה.
זה לא הריון, לפי תאריך קבלת הוסת האחרונה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'אז שתדעי שכולל היום זה כבר'
אז שתדעי שכולל היום זה כבר
11/08/2016 | 18:38
6
73
4 ימים שהסטיק שלי חיובי.
הדימום הולך ומתמעט אבל נשאר קצת זה כמו בסיום מחזור, חום.
אני באמת לא מבינה מה קורה איתי. מקווה שבשיחה עם רופא העניינים יתבהרו.
וקראתי באינטרנט שכן יכול להיות דימום במהלך ביוץ אבל הרופא אולי יאיר את עיני.
לצפיה ב-'תעדכני אותנו לאחר השיחה עם הרופא.'
תעדכני אותנו לאחר השיחה עם הרופא.
11/08/2016 | 18:42
5
20
לצפיה ב-'שירה - אם הרופא'
שירה - אם הרופא
11/08/2016 | 19:10
4
67
יגיד שהכל בסדר? אני בכל זאת יכולה לבקש להבדק לא?
אני לא היפוכנדרית אבל אני תמיד מעדיפה רופא שבודק לחומרא...
לצפיה ב-'ברור שאת יכולה לבקש להיבדק,'
ברור שאת יכולה לבקש להיבדק,
11/08/2016 | 22:03
3
48
איזו שאלה? קובעים תור וגומרים עניין.
יש לי שאלה קצת עדינה- האם את משתפת את בעלך בלחץ שאת נתונה בו? האם הוא מהווה גורם מרגיע עבורך?
אני שואלת את זה, כי למרות שאובדני ההריון גרמו מן הסתם למתחים ביני לבין בעלי, הוא היה גורם ממתן ומרגיע. ונשמע שחסר לך דבר שכזה.
אני לא מכירה לא אותך ולא את בעלך, ולא את טיב היחסים ביניכם, אבל אולי אם תבקשי ממנו לנסות ולהרגיע אותך, להיות קצת כמו כדור הרגעה עבורך, זה יסייע לך ולו במעט.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'תודה שירה'
תודה שירה
11/08/2016 | 22:09
2
62
כן הוא מרגיע, אפילו ההפך ממני אני לחוצה כרגע והוא רגוע.
אני אגש להבדק מחר. תודה על כל התמיכה!
לצפיה ב-'נו, הלכת להיבדק? מה הרופא אמר? '
נו, הלכת להיבדק? מה הרופא אמר?
14/08/2016 | 21:04
3
לצפיה ב-'תודה שירה על ההתעניינות זה עדיין בבדיקה'
תודה שירה על ההתעניינות זה עדיין בבדיקה
15/08/2016 | 17:09
10
לצפיה ב-'סיפור הניצחון הקטן שלי'
סיפור הניצחון הקטן שלי
09/08/2016 | 12:24
15
298
אז לפני שבוע ילדתי. לא היתה לידה קלה. היו ירידות דופק וחששות רבים לאורך כל הדרך. אבל, בסוף בסוף, אני מרגישה שניצחתי. ניצחתי את כל השנה האחרונה הקשה שהיתה לי, את ההפלה שלא נגמרה, את האשפוז, את החרדות והלחצים. זכיתי וזה הרבה גם בזכות הפורום הזה והפורום השכן. ואמנם לא הייתי תמיד פעילה, אבל מצאתי פה פה ומילים לדברים שאף אחד אחר לא יכול להבין, וזה נתן לי הרבה כוחות להתאושש ולהסתכל קדימה.

ההריון הזה בא אחרי הפלה. בעצם, גם הקודם לו, שתי הפלות בשליש הראשון, ושני הריונות שנמשכו מעל לשנה. ההפלה הראשונה היתה טבעית, לפני שהגעתי לבדיקת דופק (שבוע 8). חשבתי שתרמתי את חלקי לסטטיסטיקה, נכנסתי להריון תקין ברגע שיכולתי, והמשכתי הלאה, ללא יותר מידי חרדות ילדתי בן בריא.
ההריון הבא בא אחרי שחיכיתי לו מאוד. בדיקת הדופק היתה תקינה אם כי העובר היה מעט קטן. בשבוע 9 הלכתי למוקד, כי רציתי לראות שהכל בסדר לפני טיסה מתוכננת. לא באתי בשעות המיון ולכן המצאתי כאבי בטן כדי שיסכימו לי להכנס לרופאה. אותה רופאה שאלה אותי את שותה מספיק?  וכשאמרתי שלא, אמרה אם את מפילה עכשיו את יכולה להאשים רק את עצמך. לא את אמא שלך לא אותי לא אף אחד. ואז היה אולטרסאונד, ואז לא היה דופק והופניתי למיון. נסעתי לבד, עם בעל בחול וחשבתי שאני גיבורה גדולה כי כבר עברתי הפלה אחת ושתי לידות וקטן עלי.
אז הציעו לי ציטוטק או גרידה, ובגלל הטיסה הצפויה בחרתי הציטוטק, ואמרתי לבעל שאין לו מה למהר לחזור כי עד שיחזור בטח אהיה גם ככה אחרי.
הזמנתי את ההורים לעזור לי אחרי הצהריים, אבל שיחזרתי אותם בערב, והלכתי לישון. בלילה התחילו דימומים מסיביים, כל הלילה טיילתי חצי מתוך שינה לשירותים ותוך כדי מצאתי את עצמי כמה פעמים על הרצפה. רק לפנות בוקר הבנתי שהכאב מאחורי הראש והשינה על הרצפה היו התעלפויות, התקשרתי להורים ונסענו לבית חולים. שם הסתבר שאיבדתי המון דם, וההמוגלובין ירד מ12 ל7 תוך 24 שעות. העובר היה תקוע בצוואר הרחם, הוציאו אותו ונישאתי לאשפוז כמה ימים כדי להתחזק. ההפלה הסתיימה רק חודשיים אחר כך בהיסטרוסקופיה ניתוחית אחרי שאריות וכדורי מיטרוגין.
כל הסיפור הזה שבר אותי. איבדתי את האמון בגוף שלי, בבריאות שלי  ואת האמונה הכללית שיש לי בדרך כלל שיהיה בסדר.
בשנה הזאת עברתי עוד כמה דברים שטלטלו אותי, והפכו אותי לחוצה עצבניתו וחרדתית. זה יצא הרבה על הבעל ועל הילדים וזה כואב לי מאוד. אחרי כל זה אני מרגישה שניצחתי. שעמדתי בזה, שזה לא שבר אותי.
אני לא אותו אדם, גם לא אוכל לחזור להיות, כבר לא תמימה, כבר לא בטוחה בדברים שיסתדרו. חרדתית עם ילד שלי שייוצר משהייתי אי פעם. אבל יש גם אושר חדש בלב שמזמן כבר לא היה, וכשנותנים לי לישון, אני ישנה פתאום הרבה יותר טוב
לצפיה ב-'מזל טוב לך :)'
מזל טוב לך :)
09/08/2016 | 14:21
1
54
טוב לשמוע, שלמרות הלידה המורכבת אתם בסדר. יכולה לעודד שזה אכן נהיה יותר פשוט (לפחות אצלי). מאחלת לך שתגדלי את המשפחה באושר ובבריאות (וגם בשינה שלוה), ולכולנו שנזכה בבשורות טובות.
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
11/08/2016 | 07:59
7
לצפיה ב-'מזל טוב! תודה ששיתפת. הסיפור שלך בא לי ממש בזמן'
מזל טוב! תודה ששיתפת. הסיפור שלך בא לי ממש בזמן
09/08/2016 | 15:33
1
57
מאחלת לך לשמור על האושר הפנימי, ליהנות מכל רגע ולהגיע לשלמות עם עצמך.
מזל טוב ענק גיבורה!
לצפיה ב-'תודה :) מאחלת לך המון בהצלחה'
תודה :) מאחלת לך המון בהצלחה
11/08/2016 | 08:01
19
ומחכה לעדכונים :)
לצפיה ב-' מזל טוב, אכן ניצחון מרגש!'
מזל טוב, אכן ניצחון מרגש!
09/08/2016 | 15:53
1
40
הרבה נחת ואושר עם הגור הקטן והתאוששות קלה

ואני בשוק מהדברים של הרופאה, איך היא מרשה לעצמה לומר דבר כזה?!
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
11/08/2016 | 08:03
14
מניחה שהרופאה ההיא לא חשבה שבאמת לא יהיהדופק. ובכל זאת יש דברים שפשוט אסור להגיד.
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
09/08/2016 | 20:59
1
31
דבר ראשון, החלמה מהירה מהלידה המאתגרת.
כשאני קוראת שוב את הסיפור קשה להאמין איך הפלה ״פשוטה״ לכאורה בשבוע מוקדם יכולה להסתבך כ״כ מבחינה קלינית.
מקווה שהאמונה בך ובכוחות שלך תחזור אפילו במעט.
לצפיה ב-'תודה:)'
תודה:)
11/08/2016 | 08:06
13
בינתיים אני נהנית מהתינוק וכל יום שעובר מחזק את האמונה. בסופו של יום כמו שאמרתי, מרגישה שניצחתי את כל זה :)
לצפיה ב-'מזל טוב!!'
מזל טוב!!
09/08/2016 | 22:51
1
26
אושר גדול לקרוא את הסוף הטוב אחרי הסיוט שעברת. אני בשוק מהסיבוכים שעברת וממש שמחה שהתחלת כעת פרק חדש. מאחלת לכם המון הנאה, נחת ובריאות!!
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
11/08/2016 | 08:06
14
בקרוב אצלך....
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
10/08/2016 | 08:39
2
39
מהכתוב אני מבינה (וגם זוכרת את הסיפור שלך) שעברת דרך מורכבת עד היום.
הכל עוד נשמע לי מאוד טראומטי.
אני מאחלת לך שיחד עם האושר הגדול שנולד כעת, תשכילי גם לעבד את החוויות הקשות שעברת (אולי בעזרת אשת מקצוע), וזאת כדי שתוכלי לגדל את הרך הנולד שהצטרף לשני הילדים באופן לא חרדתי.
לבריאות הפיזית והנפשית של ההורים יש משמעות מכרעת על הילדים ועל אופן גידולם וחינוכם. מאמינה שאת מודעת לצרכים שלך, ושתדאגי לעצמך- בכל המובנים.

שיהיה במזל טוב, בבריאות ובאושר
שירה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'תודה שירה!'
תודה שירה!
11/08/2016 | 08:09
1
33
בהחלט היתה חוויה טראומטית, והייתי קרובה לטיפול לא פעם, אבל בינתיים מרגישה קצת יותר חזקה ובריאה. יחד אם זאת לוקחת יום יומו, ואולי עוד אעזר בטיפול בהמשך.
לצפיה ב-'סומכת עלייך:)'
סומכת עלייך:)
11/08/2016 | 08:45
5
לצפיה ב-'באיחור ניכר... המון המון מזל טוב '
באיחור ניכר... המון המון מזל טוב
22/08/2016 | 03:26
1
9
שמחתי מאוד לקרוא על סופו הטוב של המסע שלך. 
נשמע שמדובר היה במסע מטלטל מאוד. כמה טוב שהסתיים בשלום ובאושר. 
מאחלת לך ולכל המשפחה המון אושר, בריאות ורוגע
לצפיה ב-'תודה רבה ספרקית!'
תודה רבה ספרקית!
30/08/2016 | 15:51
2
על התמיכה על הידע והמילים הנכונות ועל זה שהפורום קיים :)
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
10/08/2016 | 00:54
1
151
שלום רב לחברי הפורום יש לי שאלה קצת מוזרה מקווה שלא אכפט לכם על הבורות שלי.
אבל...
איך עובד כל העניין הזה של להכנס להריון?
אני שואלת כי אני בת 31 ונקלטתי רק פעם אחת בטעות וההריון לא התפתח ויצא בשבוע 8 מהסטרס.
יש לציין שיש לי שחלות פוליציסטיות
ושאני כרגע מאחרת עם הוסט ורוצה לדעת אם חייב לגמור בפנים בשביל להכנס להריון.שמעתי שיש דבר כזה שהזרע יוצא מהפין במהלך הסקס.
יש לי תסמינים שמזכירים לי את ההריון שאבד אבל חוששת שהכל זה יכול להעיד גם על מחזור כי לא עשינו עד הסוף.
תודה למגיבים.
לצפיה ב-'כניסה להריון-'
כניסה להריון-
10/08/2016 | 18:54
95
קיום יחסי מין מלאים בימים 10-18 למחזור, יום כן- יום לא פחות או יותר (כמה שיש כוח...).
זה במחזור של 28 ימים. כי הביוץ מתקיים 14 יום לפני קבלת המחזור. אז לוקחים טווח מסויים של ימים.
אפשר גם להשתמש במקלונים לזיהוי הביוץ או בשיטה טבעית לזיהוי הביוץ.

אבל- וזה אבל מאוד חשוב- את כותבת שיש לך שחלות פוליציסטיות. אז ההמלצה הכי טובה שלי עבורך היא שתבררי עם הרופא/ה שלך לגבי הסוגיה של הכניסה להריון, איך, מתי, כמה ולמה.

ושיהיה בהצלחה!
שירה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'אפשר עידוד בבקשה ?'
אפשר עידוד בבקשה ?
09/08/2016 | 17:53
29
198
אני לאחר הפסקת הריון יזומה לצערי, עברתי כבר שני מחזורים. מנסה להקלט. הרופא שביצע את הפעולה אמר לאחריה וגם כמה שבועות אחריה שהכל תקין תודה לאל.
אני ממש זקוקה לעידוד מכן לדעת שהכל בסדר ואפשר להקלט.....מבנות שעברו הפלה יזומה כלומר בבי״ח ואחכ נקלטו
לצפיה ב-'ברור שאפשר להיקלט!!!'
ברור שאפשר להיקלט!!!
09/08/2016 | 18:04
65
מצטערת על אובדן ההריון. את רוצה לספר באיזה שבוע היית ומה היו נסיבות הפסקת ההריון? (את לא חייבת. אני רק מתעניינת).
לשאלתך- בוודאי שאפשר להיקלט לאחר גרידה. בעולם מסתובבים המוני ילדים ואנשים שנולדו לאחר הפלות. שניים מתוך שלושת ילדיי גם עונים על הקריטריון הזה...ואם תתחילי להתעניין בסביבתך- פתאום תגלי שעוד המוני נשים עברו הפלה ולאחר מכן נולד תינוק/ת בריא/ה.

מקווה שהצלחתי לעודד.
שירה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'תשובה כללית'
תשובה כללית
09/08/2016 | 18:10
1
87
שלום לך גלידת תות. משתתפת בצערך על ההריון שאבד.
רק היום כתבה halfwaythere הודעה על לידת בנה השני, מוזמנת לגלול ולקרוא. כולנו מחכות ללידה של idit84 אוטוטו, ויש בינינו רבות שילדו בחודשים האחרונים, כולל אותי (ההריון הסתיים בשלום בגיל 40 וקצת אחרי שני הריונות שנפסקו בשבועות מוקדמים), TheWindCriesMary שילדה את בכורתה, בשדרת האזדרכת, stoochi, ירוק מנטה, אחר8, רונית 294, אם הבנות 2 (שאחרי שני האבדנים שלה ילדה בן ועכשיו היא אם השלושה). גם מנהלת הפורום המקביל "אבדן הריון תמיכה" שירהד1 זכתה ללדת בת שלישית אחרי ששה אבדני הריון רצופים (ואחד נוסף בין בתה הבכורה לבנה השני). מכירה גם כמה חברות מחוץ לפורום שאבדו הריונות צעירים והריונות מתקדמים, וזכו להרות הריון תקין.
מאחלת לך מכל הלב שגם את תזכי. אם מתאים לך, את מוזמנת להרחיב בפורום הזה או בפורום השני, ואולי אפשר יהיה לעודד יותר ספציפית.
לצפיה ב-'אם זו תשובה כללית, אז מהי תשובה מפורטת?'
אם זו תשובה כללית, אז מהי תשובה מפורטת?
09/08/2016 | 18:23
55
וגם ספרקית, מנהלת הפורום, זכתה לבן לאחר מספר אובדני הריון. וגם טוויני (אחרי אובדן הריון תאומים), ו"נאטשל" (אחרי שתי הפלות) ו"ויקטור החתול"(אחרי מליון עיניינים), ואם אני זוכרת נכון- אז גם ביתה של "מרעישה בשקט" נולדה לאחר הפלה (ותסלחי לי "מרעישה בשקט" אם טעיתי).

מוסיפה גם עוד מספר חברות שלי (שאינן מהפורומים) ומספר לא מבוטל של נשים שאני מכירה שילדו תינוקות בריאים ומתוקים לאחר אובדן/י הריון קודמים.

בקיצור- ספירת מלאי נאה, ויש עוד מלא:)
שירה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'היי לך'
היי לך
09/08/2016 | 18:16
11
64
אני יכולה לספר לך שאני עברתי גם הפלה יזומה בגלל הריון שלא התפתח ואחרי חודשיים בדיוק נקלטתי שוב באופן ספונטני. היום אני בסוף חודש רביעי ..וברוך השם בינתיים הכל תקין ואני מתפללת שימשיך כך.
אני לא ניסיתי להכנס שוב להריון מיד , רציתי קצת לחכות ולכן לא חשבתי על זה ואפילו ניסינו להיזהר( מסתבר שלא ממש הצלחנו) וזה קרה מהר. לפעמים כשחושבים על זה ומוטרדים, קצת מלחיצים את עצמנו וזה מתעכב. מציעה לך להמשיך להתנהל כרגיל, לא להתעסק בזה במחשבות יותר מדיי, לא לצפות ולא להתאכזב.. ואת תראי שזה יגיע :)

לצפיה ב-'רוצה להתייחס לדברים-'
רוצה להתייחס לדברים-
09/08/2016 | 18:27
10
54
"כשחושבים על זה ומוטרדים, קצת מלחיצים את עצמנו וזה מתעכב".
סורי.
נאלצת לא להסכים.
לפחות לא בבית ספרי.
והייתי מאוד לחוצה, וחשבתי על זה באופן אובססיבי (טוב, אי אפשר היה להאשים אותי), והתעסקתי בזה במחשבות ובמעשים, וציפיתי, והתאכזבתי, ובכל זאת נקלטתי 10 פעמים להריונות...בממוצע- תוך 3-4 חודשים, ו-3 פעמים תוך ניסיון אחד...

עדיף להיות פחות בלחץ עבור עצמנו, כדי שלנו יהיה יותר קל, אבל זה לא משהו שמעכב כניסה להריון, ולא גורם חלילה להפלות.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'תודה נשים יקרות הצלחתן לעודד...'
תודה נשים יקרות הצלחתן לעודד...
09/08/2016 | 18:41
3
82
תודה רבה על המילים החמות והמחזקות ואתן ככ חזקות, שלמרות הכל כל מה שעוברים ממשיכים הלאה !
עברתי גרידה בשבוע מתקדם יחסית.
כרגע אני אחרי זה ורוצה להמשיך הלאה. אני בת 35 ולכן הלחץ קצת משחק תפקיד...
בבקשה תאמרו שהכל בסדר מבחינת הגיל?
אני גם קצת חוששת שכעת בעזרת בשם כשאקלט היה יותר חרדה- אם יש דופק ואחכ שקיפות ואחכ סקירה....
איך הצלחתן לעבור את זה על כל החששות והחרדות בגלל הריונות שלא צלחו?
לצפיה ב-'תתעודדי, אני בת 39 :)'
תתעודדי, אני בת 39 :)
09/08/2016 | 18:55
2
88
והיום אפשר להיקלט גם בגילאים מאוחרים יותר.
גם אני כל ההריון הזה בחרדות, אבל מצאתי המון דרכים להקל על עצמי.
למשל ביקשתי מהרופאה לתת לי מעקב כל שבועיים אצלה, כתבתי פה בכל רגע שחששתי ויש כאן נשים מהממות. והזמנתי גם מוניטור ביתי כזה שבודק דופק. אז אני בעצמי היסטרית ויכולה לעודד אותך שבכל בדיקה מוצלחת, הנשימה נהיית יותר צלולה והתקווה יותר אופטימית :)
לצפיה ב-'תודה לאל שמחה לשמוע'
תודה לאל שמחה לשמוע
09/08/2016 | 18:58
1
57
מרגישים שוני עם אמהות יותר צעירות? לדעתי דווקא הבגרות נותנת יתרון לא להיות אמא ככ צעירה. ניסיון החיים נותן יתרון של בגרות.
לצפיה ב-'אני עוד לא שם כדי לדעת...'
אני עוד לא שם כדי לדעת...
09/08/2016 | 19:04
53
ומקווה להיות.
באופן כללי, אני חושבת שאימהות בגיל בוגר יש בה בשלות אחרת. את במקום יותר שלם, עשית דבר או שניים בחייך ויש לך פניות רגשית לזה. ויכולת ההתמודדות שלך היא שונה, ראיית הדברים שלך היא אחרת . לפחות כה אני חושבת. הקושי  שלי  לדעתי הוא יותר הפיזי. אני בהחלט בטוחה שאם הייתי בהריון לפני עשר שנים היו לי הרבה פחות כאבי גב עכשיו או רצון תמידי לנוח :) 
לצפיה ב-'חלילה..'
חלילה..
09/08/2016 | 18:52
4
50
ברור שלחץ לא גורם להפלות, לא התכוונתי לזה בכלל. ואני לא, ולו לרגע אחד מאשימה פה אף אחד בשום דבר. אני מדברת על זה באופן כללי.
 לחץ מוביל לעומס רגשי שמשפיע באופן ישיר על מערכת העצבים ופוגע לפעמים במתן הפקודות המאזנות את המערכת ההורמונאלית. זה יכול ליצור עיכובים במחזור, בביוץ וכתוצאה מכך בקליטה להריון.  זה לא אומר שאצל כולן זה ככה אבל אני חושבת שיש לזה אלמנט פסיכולוגי משמעותי שמשפיע על הגוף.
אני שמחה שאצלך זה לא ככה. יש לי הרבה חברות שזו בדיוק הייתה הסיבה שבגללה לא הצליחו להיקלט כי הכל היה תקין אצלן. פשוט היו לחוצות מאוד וכשהתעסקו פחות בכך הצליחו. לזה התכוונתי.
לצפיה ב-'איך פחות מתעסקים בזה?'
איך פחות מתעסקים בזה?
09/08/2016 | 18:59
2
49
כי לפעמים עלולים להכנס למעגל קסמים שלא רוצים להיות בלחץ וזה מוביל ללחץ.
לצפיה ב-'קשה באמת לענות..'
קשה באמת לענות..
09/08/2016 | 19:08
43
אבל לפעמים כשמרכזים את האנרגיות בדברים אחרים ונוספים אז מפנים מקום למחשבות. למשל, מתכננים איזה טיול כייפי לחו"ל.. מחליטים שנוסעים לנוח, להירגע, להשתחרר מכל הדאגות..לנקות את הראש.
ושם, כשאת בשיא הכייף שלך .. את יודעת..יש סיכוי טוב :)

סתם רעיון..
לצפיה ב-'אי אפשר פחות להתעסק בזה- '
אי אפשר פחות להתעסק בזה-
09/08/2016 | 21:22
41
זה לא ראלי.
אנא קראי את מה שכתבתי בהקשר זה במהלך השרשור לגבי אי השפעת הלחץ על היכולת להיקלט.

אגב, שיהיה ברור- צריך להתעסק גם עם דברים אחרים- עבודה, קריירה, לימודים, בן זוג, חברות, משפחה, תחביבים....זה לא שהחיים צריכים להיעצר בגלל רצון להיכנס להריון.
אבל- אצלי לפחות, זה היה כל הזמן בראש. די טורדני, למען האמת, אבל גם אצל חברות שלי שרצו להיקלט זה היה ככה, בלי שהן עברו מה שאני עברתי.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'לפי אחד הרופאים שלי, שהוא גם מומחה פוריות-'
לפי אחד הרופאים שלי, שהוא גם מומחה פוריות-
09/08/2016 | 21:18
57
(ד"ר עופר גונן המקסים), עיכוב במחזור שהוא על רקע לחץ רגשי הינו משהו נדיר עד נדיר ביותר.
שאלתי אותו בזמנו לכך, משום שפעם אחת המחזור שלי הגיע אחרי 31 ימים ולא כרגיל, למרות שלא היה הריון, ושאלתי אותו האם לחץ נפשי עלול לגרום לכך. תשובתו היתה חד משמעית שלא. הוא אמר שלפעמים יש איחור קטן ולא משמעותי ולא ייחס לכך שום חשיבות שהיא.

את קובעת בכזו חד משמעות שחברותייך התקשו להיכנס להריון בגלל סיבה זו, כי היו לחוצות, וכשהתעסקו בזה פחות- הצליחו. ואני שוב נאלצת לא להסכים.
הן הצליחו להיקלט מהסיבות הבאות:
1. מערכת הפוריות שלהן ושל בן זוגן היו תקינות.
2. הן התמידו מספיק כדי שיוכלו להיקלט.

שיהיה ברור- אישה שהיא מכווננת מטרה, ורוצה מאוד הריון, לא יכולה לא לחשוב על זה. זה על סף הבלתי אפשרי.
נא לא להאשים את הלחץ והמתח באי כניסה להריון. זה שם גם אשמה על האישה, שלא באשמתה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'מחזקת את מה שכתבה שירה'
מחזקת את מה שכתבה שירה
09/08/2016 | 20:52
42
בהריון השלישי שלי (אחרי שני הריונות מהירים, בריאים ולידות סבבה) לא היתה קולית ממני. עד שהתגלה שהוא לא תקין ועברתי הפלה בשבוע מוקדם (7-8).
את ההריון הרביעי הריתי בקלות, אבל הייתי חשדנית - עד לנפילה הגדולה בסופו המוקדם (גם בשבוע 7-8). את ההריון החמישי ניסיתי להדחיק עד שאי אפשר היה אחרת. למרות הלחץ הגדול עד שהריתי ומרגע שהריתי - נולד תינוק בריא ומפותח, ואני כותבת לך בין לבין נסיונות להרדים אותו.
הלחץ לא עוזר לנו נפשית, אבל כל עוד לא מדובר ברמות קיצוניות, אין לו השפעה על ההריון. מזכירה לך שנשים הרות בסיטואציות קשות כגון מלחמות ארוכות, מחלות קשות ואבדנים במשפחה ברקע, תחת אלימות נפשית, אחרי אונס, ובכל זאת הן שורדות ויולדות תינוקות בריאים.
מאחלת לך שתהרי הריון תקין במהרה ותרשי לעצמך לחשוש וליפול מעט, אבל אם תרגישי שאת צונחת - אנחנו כאן וכמובן כדאי לפנות לטיפול נפשי ע=כדי לעבד את האבל והנגזר ממנו.
לצפיה ב-'גלידה תות!'
גלידה תות!
09/08/2016 | 20:13
58
תהיתי לאיפה נעלמת מהקומונה שלנו..ודאגתי לך..
ממש מצטערת לקרוא :(
אם תרצי לשתף... אז מה קרה?

בוודאי שאפשר להקלט.. שיהיה בהצלחה מתוקה
לצפיה ב-'קצת עידוד'
קצת עידוד
09/08/2016 | 20:30
44
קודם כל, ממש מצטערת לשמוע, תהיי חזקה!
אני עברתי גרידה סביב שבוע 9 בגלל עובר שלא התפתח ):
(אחר כך הייתה הפלה בציטוטק)
ועכשיו תודה לאל בהריון (: טפו טפו חמסה חמסה וכו׳..
ההריונות שלי הושגו אחרי טיפולים בגלל בעיה ידועה מראש.
אז כן, אפשר להיכנס להריון אחרי גרידה, אפילו אני שעברתי טיפולים!
כולם יגידו לך עכשיו להיות רגועה, זה יבוא.. והמשפט המעצבן ביותר: ״לפחות נקלטת״..
אני אומרת, אל תקשיבי לאף אחד.
תהיי לחוצה, מעצבנת, עצבנית, פשוט תהיי את.
תחליטי מעכשיו כמה חודשים את נותנת לזה ללא כל בדיקה אצל הרופאים.
אם תעברי את הזמן שהחלטת ועדיין לא נקלטת, גשי לרופא.
חשוב שתתני לעצמך את הזמן ותדעי שבכל חודש יש רק כ 20% סיכויי קליטה.
יהיה בסדר! 
בהצלחה
לצפיה ב-'גם אני מצטרפת למי שאומרת שאפשר'
גם אני מצטרפת למי שאומרת שאפשר
09/08/2016 | 20:41
7
63
שירה צודקת, הבת שלי אכן נולדה אחרי הפלה אחת.
מאז היו עוד 3 הריונות, 2 מהם הסתיימו באופן יזום, אחד פסק מעצמו.
גם אני כמו שירה, לא מאמינה שלחץ והיסטריה מונעים או מעכבים קליטת הריון. 4 ההריונות האחרונים שלי הושגו כשאני מודאגת, לחוצה ועל סף ההיסטריה. 2 מתוכם הושגו בחודש הראשון שניסינו.
סביר להניח שאם תתמידו בעבודה יום כן/יום לא סביב הביוץ, תצליחו להיקלט בחודשים הקרובים.

* נכנסת רגע להגדרה של הפלה יזומה לעומת הפלה לא יזומה. גם הפלה לא יזומה יכולה להתבצע בבי"ח, כמו הגרידה שעברתי לפני קצת יותר מחודש אחרי שהדופק פסק בשבוע 9. הפלה יזומה הינה הפלה שבה לעובר יש דופק ולכן היא מחייבת ועדה להפסקת הריון.
לצפיה ב-'תודה רבה על כל מה שכתבתן זה מחזק! לגביי-'
תודה רבה על כל מה שכתבתן זה מחזק! לגביי-
09/08/2016 | 23:39
6
61
הגרידה שלי היתה בשבוע מתקדם יותר 17 או 18. אין בעיה להכנס להריון גם אחרי שבוע כזה אני מקווה??, כי הרבה כתבו שעשו גרידה שאין דופק בשבועות ממש מוקדמים.
לצפיה ב-'ברור שאפשר!'
ברור שאפשר!
10/08/2016 | 08:44
4
46
גם אחרי גרידות מאוחרות. בוודאי. אני נקלטתי להריון לאחר גרידה מאוחרת בשבוע 16. ההריון לא היה תקין והסתיים בשבוע 9. ואחר כך נקלטתי שוב להריון- הפעם היה מזל גדול ונולדה לי ביתי השלישית.
חלק מכל הדוגמאות שכתבנו לך הן של בנות שנקלטו לאחר גרידות בשלבים מאוחרים.
איפה עברת את הגרידה? אסף הרופא או קפלן? או במקום אחר?

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'מפחיד אותי האם אחרי '
מפחיד אותי האם אחרי
10/08/2016 | 10:03
3
59
גרידה, יכול להיות שוב הריון לא תקין? כתבת שאצלך אחרי הגרידה היה הריון לא תקין.
לצפיה ב-'כן, יכול להיות, בכלל- הכל יכול להיות-'
כן, יכול להיות, בכלל- הכל יכול להיות-
10/08/2016 | 11:55
2
50
גם יכול להיות שאכנס לרכב שלי היום ולא אשוב...גם יכול להיות שאהיה בבית קפה ויהיה בו פיגוע, גם יכול להיות שאחלה בסרטן....מה אני יודעת?
החיים הם לא תעודת ביטוח.
אבל אי אפשר לחיות ככה. אי אפשר לחיות ולחשוב כל שנייה על הדברים הרעים שיכולים להיות. זה לא נקרא לחיות.
לחיות זה לקחת צ'אנסים, ולהיות אופטימיים באופן כללי. כי אם לא נהיה אופטימיים, אז עדיף לנו להישאר במיטה ולא לזוז משם ולא לעשות כלום עם עצמנו.
וזה מצב כמובן מאוד מאוד לא בריא, ואנחנו לא רוצים להגיע לשם.

ההריונות הלא תקינים שלי לא היו קשורים לזה שעברתי גרידות, אלא לעוברים דפוקים. סליחה שככה אני מתבטאת, אבל הם היו העוברים שלי ולכן אני מרשה לעצמי להתבטא כך. היה מדובר בעיקר בהמון המון חוסר מזל בהקשר זה.
והיה לי גם מזל גדול- וזכיתי בשלושה ילדים מקסימים, ובבעל, ובקריירה משגשגת ובחברות ובמשפחה תומכת.

אנא ממך- שימרי על אופטימיות. אין לך סיבה שלא להיות אופטימית.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'תודה רבה שירה את מקסימה!'
תודה רבה שירה את מקסימה!
10/08/2016 | 15:10
1
36
פחדתי שאולי בגלל גרידה איך יהיה ישר ההריון הבא אם לא מחכים מספיק. אבל הרופא לא אמר כלום וגם את מחזקת שאין קשר. תודה רבה את מאוד מחזקת אותי!??
לצפיה ב-'שמתי סמל של לב יצא סימן שאלה במקומו'
שמתי סמל של לב יצא סימן שאלה במקומו
10/08/2016 | 15:10
6
לצפיה ב-'אצלי זה לידה שקטה'
אצלי זה לידה שקטה
10/08/2016 | 08:44
71
ללא גרידה. בשבוע 23.
בהחלט אפשרי. יש כאן המון שהפסיקו הריונות בשבועות שלך וילדו אחרי.
לצפיה ב-'עבר מעט זמן, זה יקרה ממש בקרוב'
עבר מעט זמן, זה יקרה ממש בקרוב
10/08/2016 | 08:15
46
נקלטים ועוד איך. בטח קיבלת דוגמאות רבות ויש גם את שלי לחיזוק.
עברו חודשים שעבורך בטח נמשכו נצח, אבל מדובר בזמן סביר לגמרי. מאחלת לך מכל הלב להצטרף לפורום זה ולהישאר כאן עד הסוף הטוב. 
לצפיה ב-'אני בהריון ב"ה תקין אחרי 2 הפסקות הריון יזומות'
אני בהריון ב"ה תקין אחרי 2 הפסקות הריון יזומות
13/08/2016 | 22:42
2
48
שני ההריונות הסתיימו בשבועות 19 ו18
עכשיו אני בשבוע 36..
עדיין בחרדת מה, לא נראה לי שזה עובר..
ההריון עבר בשקט יחסי, השלב הכי קשה היה כמובן הסקירה שבה התגלו בפעמים הקודמות מומים, ונראה לי כחלק מהלחץ יש לי גם סכרת הריון, ושוב, לא נורא כ"כ..
שקט יחסי כמו שאמרנו..

שני ההריונות שהופסקו היו תוך שנה, ככה שלהקלט לא היתה הבעיה..
ההריון הנוכחי בא אחרי הפסקה בנסיונות כי ממש פחדנו לנסות שוב, ורק כשהרגשנו סוג של מוכנים ניסינו שוב, ולקח משהו כמו חצי שנה עד שנקלטתי

לצפיה ב-'36 ? אתם כבר ממש שם!'
36 ? אתם כבר ממש שם!
13/08/2016 | 23:28
1
38
מאחלת לך שהשבועות האחרונים יעברו עליך בשלום למרות החרדות ולמרות מזג האוויר החם כל כך, שהלידה תעבור בשלום ושתתחילו את החיים המשותפים בשמחה ובבריאות.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
13/08/2016 | 23:33
3
לצפיה ב-'בוכה, כואבת וחרדה'
בוכה, כואבת וחרדה
07/08/2016 | 20:41
15
259
היי בנות,
היום אני שבוע 35+6, מחר יש לי שוב סקירה מכוונת עצמות. התחלתי היום לחפוף את המחליף שלי בעבודה שזה מרגש ועצוב. בבוקר, כשרק נפגשנו, קיבלתי בשורה נוראית: חברה מהעבודה שהייתה בהריון עם תאומים עברה אתמול לידה שקטה בשבוע 21- בדיוק כמו שאני הייתי, לפני כמעט שנה. כל היום זה מלווה אותי- אני בוכה, עולים בי זכרונות, הלב שלי  יוצא אליה כי אני יודעת איזה סיוט היא עוברת ותמשיך לעבור. פשוט נשבר הלב. דיברתי איתה היום והיא מרוסקת ואין לי נחמה לתת לה. הדבר היחיד שמרפא הוא הזמן ואני זוכרת שבימים הראשונים, כשאמרו לי זאת, לא יכולתי להאמין.
בסוף יום העבודה ממש רציתי לראות את העוברית שלי והלכתי למרכז לבריאות האישה בטענה שיש הפחתת תנועות. לצערי, לא היה רופא אז קיבלתי הפניה למיון. החלטתי שעם כל החרדה, אני לא אלך כי מחר בבוקר יש סקירה. עכשיו בבית והכל מרגיש לי מוזר ועצוב ומפחיד.
לצפיה ב-'שולחת לך כוחות'
שולחת לך כוחות
07/08/2016 | 21:10
63
אויש, באמת בשורה מאוד קשה... בשורות מסוג כזה תמיד מחזירות אותנו לעברינו. כעת קשה עוד יותר לאור הרגישות שלך (גם הורמונלית).
שולחת לך חיבוק ומאחלת כמה שיותר בשורות טובות. 
לצפיה ב-'שולחת חיבוק גדול ואוויר לנשימה'
שולחת חיבוק גדול ואוויר לנשימה
07/08/2016 | 22:57
52
אני יודעת שככל שמתקרבים לסוף, כך מתגברים החרדות והרצון שזה כבר יהיה מאחורינו, להגיע כבר לסוף הטוב. גם מתארת לעצמי שהחדשות על העמיתה הביאו איתן טלטלה רצינית.
אבל את שם. את לא בשבוע 21 אחרי לידה שקטה; את עם הריון תקין, עם עוברית בריאה. מתפללת שבעוד חודש תהיי עם תינוקת מושלמת בידיים, מחכה לעדכון על הסקירה ומחכה לך לקפה ופליידייטס בחל"ד
לצפיה ב-''
08/08/2016 | 00:05
44
מצטערת לשמוע על החברה מהעבודה. כל כך עצוב. מובן שזה מיד יציף את כל הרגשות והפחדים

תחזיקימעמד. בהצלחה בבדיקה מחר. עדכני אותנו.   
לצפיה ב-'איך הייתה הסקירה?'
איך הייתה הסקירה?
08/08/2016 | 23:27
25
הכל טוב עם העוברית? היה מפגש מרגש?
לצפיה ב-'עדכון מהסקירה'
עדכון מהסקירה
09/08/2016 | 08:39
10
145
בוקר טוב יקירות!
אתמול הייתי בסקירה מכוונת עצמות האחרונה (בכל זאת שבוע 36). העצמות כצפוי מתפתחות אבל עדיין קטנות יחסית. לא מודאגת מזה כלל. מה שבעייתי זה שהיא במצג עכוז. הרופא אמר שלדעתו רצוי שאעשה את ההיפוך כמה שיותר מהר כי נראה שהיא בפוזיציה בעייתית ואמר לנו ללכת לקבוע תור כבר עכשיו. כך יצא שבילינו עד הצהריים במיון בתל השומר בבדיקות ויעוץ כדי שנקבל תור ליום שלישי הבא.  במקביל, אני מנסה להקדים את התור שקבעתי במאיר ואיכילוב (קבעתי בכמה מקומות).
בתחושה אני ממש חרדה מהאפשרות שזה לא יצליח ואמטרך לעבור קיסרי. המחשבה על ניתוח קיסרי מזכירה לי את הגרידה שעברתי וזה מקשה עוד יותר. יותר מזה, אני חייבת להגיד שההריון הזה התיש אותי- לכל אורך הדרך היו קשיים ודברים לא הלכו כפי שאמורים ללכת. אני יודעת שיש לי מזל שהיא חיה בתוכי והריאה ומי כמוני יודע כמה זה לא מובן מאליו. אבל עייפתי מזה שאני עוברת מהתמודדות להתמודדות- דימום מסיבי והפלה מאיימת, תוצאות שקיפות גרועות, חשש שהמום לב יחזור, עצמות ארוכות קצרות וחשש לגמדות ועכשיו זה.
דייייייי
ובתוך כל זה, אני משתדלת לתמוך בחברה שאיבדה עכשיו את התאומים שלה וזה לוקח אותי לזכרונות קשים.

לצפיה ב-'קיסרי זה לא גרידה'
קיסרי זה לא גרידה
09/08/2016 | 11:53
2
66
אני מבינה שזה מזכיר ... בכל זאת חדר ניתוח ורפאים- אבל שם נגמר הדימיון בין השניים.
אני כותבת לך כשעל אחת הידיים שלי נשען הפיצפון המשגע שלי, עם כאב בטן, אז לא נרדם בשום מקום אחר... אה וכן הוא נולד בקיסרי חירום, אבל זה ההבדל הראשון, הוא כאן, חי, בריא ומהמם... זו התוצאה של קיסרי להבדיל מיליון הבדלות מגרידה.
חוץ מזה, בקיסרי את ערה (אני הייתי בפאניקה מוחלטת אז קצת טישטשו אותי, אבל עדיין הייתי ערה. מודעת למה עושים שומעת את הבדיחות הגרועות של הרופאים ובשניה שהפיצי יצא, רואה אותו ומברכת את בואו לעולם)
ולדעתי אם זה קיסרי מתוכנן - בעלך איתך לאורך כל הניתוח.
אז זה לא סוף העולם ואפילו אפשר לראות בזה מעין חוויה מתקנת.

אני לא אשקר, ההתאוששות מאד קשה, אבל זה מתגמד כשיש קסם בידיים..
אני כמובן מאחלת לך בכל זאת לידה טבעית ונעימה אבל רק רוצה להגיד שזה לא סוף העולם אם יצא אחרת (העיקר שתצא ושתהיה בריאה)
לי היתה נטייה לאורך כל ההריון להדחיק לגמריי את האחר כך.. את החיים כאמא ואם הייתי יכולה הייתי משנה את זה כי זה נותן אור. וזה מה שחשוב באמת

כך או כך שיהיה בשעה טובה והכי קל שאפשר
לצפיה ב-'את צודקת'
את צודקת
09/08/2016 | 22:56
1
31
אני יודעת שאת צודקת במה שאת כותבת וכנראה אני עדיין בתוך הלופ של ההריון והחרדה שיאבד ומתקשה לקלוט שאני כנראה אהפוך להיות אמא. למען האמת, עודדת אותי בחווית קיסרי שלך. כבר כ"כ רוצה לראות ולשמוע אותה...
לצפיה ב-'לגבי ניתוח קיסרי-'
לגבי ניתוח קיסרי-
10/08/2016 | 08:48
31
מקווה עבורך שהעוברית כן תתהפך. אבל במידה ולא- קיסרי זה ממש לא כזה נוראי. באמת שלא. החוויות שלי משלושת הניתוחים טובות. הכאבים נסבלים, אם נשמעים לפרוטוקול של בית החולים לגבי טיפול תרופתי לכאבים.
והכי חשוב- יש דבר נפלא, יצורון מתוק, הכי מתוק בעולם, שמחכה לך. גם אם את לא מתאהבת על ההתחלה (וזה בסדר גמור. קרה לי עם השניים הגדולים...), עדיין את יודעת שתתאהבי, ואת יודעת שהכל בסדר, וזה נותן את הכוחות להבריא מהניתוח.

אם אכן תאלצי לעבור ניתוח, אז תכתבי פה, ואתן לך כל מיני טיפים לגבי העניין.
שירה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'טוב לשמוע שהסקירה עברה בשלום'
טוב לשמוע שהסקירה עברה בשלום
09/08/2016 | 11:54
43
מזדהה מאוד עם החששות מהמנח. אצלי ברגע האחרון התהפך נדמה לי בשבוע 35. ותמיד יכול להיות שזה יקרה, אני חושבת שזה אפילו מה שקורה ברוב המקרים. ניסית לברר גם על היפוכים טבעיים, במים או על ידי דיקור?  אני ביררתי ברצינות על היפוך במים, לא יודעת מה סיכויי ההצלחה אבל אין בזה סיכון, ומקסימום סתם עוברים טיפול נעים במים (ומן הסתם גם משלמים על זה קצת...).
נשמע שהחודש האחרון לא פשוט בכלל, אבל זה הסיבוב האחרון והאור ממש מעבר לפינה תחזיקי מעמד

לצפיה ב-'אכן התמודדות מורכבת,'
אכן התמודדות מורכבת,
09/08/2016 | 11:57
4
51
הריון מתיש, לא משעמם, ומלא אתגרים וחרדות. ועכשיו- כל הסיפור עם החברה.
אין לי הרבה עצות. רק מקווה שההריון יסתיים בעוד כשבועיים (מספיק שבוע 38, תאמיני לי), בידיים מלאות ושמחה גדולה, ואז תתחילי באתגר חדש, מפתיע, נפלא ומעניין- של להיות אמא.
מחכה כבר לרגע שבו תכתבי את הודעת הלידה שלך.
לא עוד הרבה זמן .

תחזיקי מעמד,
שירה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'גם אני מחכה לכתוב זאת'
גם אני מחכה לכתוב זאת
09/08/2016 | 22:58
3
34
מחכה כבר לראות אותה ולדעת שההריון הזה מאחורי (עד הפעם הבאה).
אני גם מכינה את עצמי שככל הנראה אני הולכת לכיוון של קיסרי  (נראה לי שהיא תקועה בתנוחה ויהיה קשה להזיז אותה) ואז זה באמת יהיה מתוכנן ובשבוע 38-39. מוצאת את היתרונות שבזה..
בכל מקרה, קבעתי היפוך ליום שלישי הבא. אעדכן לאחריו.
לצפיה ב-'למקרה שאכן יהיה קיסרי'
למקרה שאכן יהיה קיסרי
09/08/2016 | 23:27
2
45
מה שלא יהיה - שיהיה מרגש ומעצים ויסתיים בידיים מלאות!
לצפיה ב-'אכן מעודד'
אכן מעודד
10/08/2016 | 08:30
31
הסיפור שלה נשמע ממש מרגש. התחלתי לחפש איפה עושים קיסרי טבעי. נראה שבתל השומר יש ובאיכילוב לא.
לצפיה ב-'ועוד שרשור על היפוכים ולידות עכוז'
ועוד שרשור על היפוכים ולידות עכוז
11/08/2016 | 11:21
15
לצפיה ב-'מעולה שהסקירה תקינה'
מעולה שהסקירה תקינה
09/08/2016 | 15:56
40
מבאס שהעוברית לא התהפכה עדיין
אבל כמו שאחר8 כתבה - קיסרי זה לא גרידה וזה לא סוף העולם. כמו שאמרה לי המיילדת - יש פרס בסוף
מקווה בשבילך שהיא תפתיע באיזו סלטה, אבל גם אם לא - העיקר שהיא תהיה אצלך בידיים, בריאה ושלמה.

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
מתקשים בפוריות?
פרופסור ברטוב- המרכז המקיף לפוריות הגבר
פרופסור ברטוב
Developy - Your First Step as a Parnt
Developy - התפתחות, תזונה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה