לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הריון לאחר אובדן -תמיכה

הריון חדש לאחר חוויית אובדן.אבל, כאב, חרדות, אובדן התמימות, ותקווה שבירה ומהוססת - יוצרים מערבולות שלפעמים קשה לצלוח אותן.לאלה מצטרפת פעמים רבות תחושה של בדידות ושל חוסר שייכות: תחושה שאין לנו מקום באף אחד מן הפורומים הקיימים, ציפיית הסביבה שעכשיו נחזור לעצמנו, נשמח, נהיה ´כמו פעם´. התחושה שיש כל כך הרבה לחלוק ולפרוק ויש כל כך מעט עם מי.כאן המקום לתמוך ולהיתמך, לשתף ולעזור, לחלוק את הפחדים הגדולים והשמחות הקטנות ולדעת שיש נשים אחרות שיכולות להבין אותנו, עם ובלי מילים.כולן מוזמנות, מי שבהריון ומי שעדיין מנסה, מי שרוצה אבל פוחדת, וגם מי שאחרי ורוצה לעודד ולשתף. גם החצאים האמיצים שותפינו לדרך הארוכה יתקבלו בשמחה!מקווה שהמקום הזה יהיה בית חם לנשים שזקוקות לו, ומאחלת לכולנו לצאת מכאן במהרה עם חיים חדשים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון לאחר אובדן -תמיכה

הריון חדש לאחר חוויית אובדן.אבל, כאב, חרדות, אובדן התמימות, ותקווה שבירה ומהוססת - יוצרים מערבולות שלפעמים קשה לצלוח אותן.לאלה מצטרפת פעמים רבות תחושה של בדידות ושל חוסר שייכות: תחושה שאין לנו מקום באף אחד מן הפורומים הקיימים, ציפיית הסביבה שעכשיו נחזור לעצמנו, נשמח, נהיה ´כמו פעם´. התחושה שיש כל כך הרבה לחלוק ולפרוק ויש כל כך מעט עם מי.כאן המקום לתמוך ולהיתמך, לשתף ולעזור, לחלוק את הפחדים הגדולים והשמחות הקטנות ולדעת שיש נשים אחרות שיכולות להבין אותנו, עם ובלי מילים.כולן מוזמנות, מי שבהריון ומי שעדיין מנסה, מי שרוצה אבל פוחדת, וגם מי שאחרי ורוצה לעודד ולשתף. גם החצאים האמיצים שותפינו לדרך הארוכה יתקבלו בשמחה!מקווה שהמקום הזה יהיה בית חם לנשים שזקוקות לו, ומאחלת לכולנו לצאת מכאן במהרה עם חיים חדשים.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו
לפורום אובדן הריון תמיכה לפורום הורות לאחר אובדן
המשך >>

לצפיה ב-'ספרקית- את פה? דואגת לךהשמיעי קול...'
ספרקית- את פה? דואגת לךהשמיעי קול...
18/11/2016 | 12:11
1
43
לצפיה ב-'תודה אהובה '
תודה אהובה
30/11/2016 | 20:38
6
לצפיה ב-'ביום חמישי יש לי דייט עם הבייבי'
ביום חמישי יש לי דייט עם הבייבי
15/11/2016 | 13:29
11
155
אחרי המתנה ארוכה שהרגישה כמו נצח!
ביום חמישי הקרוב, שבוע 23+2 יש לי סקירה שנייה.
סוג של בליינדייט עם הבייבי שלי שאני כל כך רוצה לראות כבר,
כל כך רוצה להחזיק ולחבק.
מה שסייע לי לעבור את השבועות האחרונים בשפיות, הוא התנועות שלו. הבחור בועט מלא כל היום וכל הלילה!
נוצרה לנו מערכת יחסים של בעיטות והכלה:)
קצת משקף את ההורות שלי עם הבת שלי גם...תקופת הבעיטות גם בחוץ וגם בפנים.
מתכננים ביום חמישי לאחר הסקירה, לספר סוף סוף לביתי בת השנתיים וחצי על ההריון. כן, כולם אומרים שזה מוזר שלא סיפרנו עד כה. אבל לאחר התייעצות עם קולגות פסיכולוגיות החלטנו כך.
לא יודעת ממה אני מתוחה יותר, מלראות אותו ומהבדיקה או מלספר לה ולקוות לתגובה חיובית.
עוד יומיים!!
תחזיקו אצבעות בנות
תודה למי שקראה עד פה
לצפיה ב-'באמת מותח'
באמת מותח
15/11/2016 | 13:49
49
נקווה איתך לבשורות טובות.
לגבי הילדה - הגיוני שלא שיתפתם עד כה, היא בכל זאת רק בת שנתיים וחצי ולא ממש מבינה. עד כה הגנתם עליה וגם (ולא פחות חשוב) עליכם. רוצה לעודד לגבי התגובה, שגם אם היא תהיה לא חיובית - נניח אכזבה מכך שזה אח ולא אחות - אחר כך עשויה להגיע שמחה גדולה. ובכל מקרה - זה כל כך לא מוחשי עבורה וגם אחרי שהוא כבר יהיה כאן במועד, צפויות עליות ומורדות.
מחזיקה אצבעות.
לצפיה ב-'בהצלחה ו...'
בהצלחה ו...
15/11/2016 | 14:02
2
57
אני סיפרתי לבת שלי על ההריון שהיה אחרי האובדן בשבוע 30. אז שלא יגידו לך שום כלום. תספרי כשאת מוכנה.
עכשיו אני בשבוע 7 ונראה לי שהיא כבר שמה לב. חחחחח
לצפיה ב-'היא גדלה...'
היא גדלה...
15/11/2016 | 15:51
1
65
כבר בת ארבע? הבת שלי שמה לב בגיל ארבע וחצי, ואיכשהו הצלחתי לחמוק. היום (בתאוריה כמובן) זה כבר לא היה עובד לדעתי...
לצפיה ב-'אכן...'
אכן...
15/11/2016 | 17:57
42
בת 4 וחצי כמעט. שמה לב כבר עכשיו...
זה גם ההריון הרביעי שלי (או 5 כולל הכימי) ולכן הבטן יצאה לה ממש מהר.
לצפיה ב-'האצבעות שלי לרשותך'
האצבעות שלי לרשותך
15/11/2016 | 17:32
50
אחזיק לך אצבעות ליום חמישי ואאחל בדיקה מוצלחת ודייט מרגש עם הבייבי. שידגים את עצמו מכל הכיוונים והזיוויות .
ובהצלחה עם הבת! בתקווה לתגובה חיוביות ושמחה. וגם אם לא עכשיו, זה ישתנה בהמשך.
לצפיה ב-'מעדכנת שהסקירה עברה בשלום'
מעדכנת שהסקירה עברה בשלום
17/11/2016 | 15:07
5
80
מעדכנת שהסקירה עברה בשלום
הכל תקין וטוב
מה שכן, הרופאה הייתה כל כך מגעילה שהרסה לי את כל החוויה לה ציפיתי
בגלל הערה מגעילה שהעירה בכיתי כל כך שלא היה ניתן לבצע את כל הבדיקה והייתי צריכה לעשות הפסקה

לצפיה ב-'בדיוק נכנסתי לראות מה שלומך'
בדיוק נכנסתי לראות מה שלומך
17/11/2016 | 18:54
55
הכי חשוב שהסקירה תקינה! זה שאת רגישה והרופאה דחפוקה, לא נעים, אבל אפשר לסבול...
מאחלת לך המשך תקין ובריא
לצפיה ב-'אני שמחה מאוד עבורך, ושאלה- '
אני שמחה מאוד עבורך, ושאלה-
18/11/2016 | 13:40
3
55
את רוצה לספר לנו מה הרופאה אמרה? זו נשמעת חוויה קשה- להפסיק את הבדיקה בגלל הערה מגעילה של הרופאה. סקרנת אותי...האם היא הבינה שאמרה משהו לא במקום? האם הבינה למה היית צריכה לעשות הפסקה?

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון, תפוז
09-7749028
לצפיה ב-'מה קרה עם הרופאה'
מה קרה עם הרופאה
18/11/2016 | 22:00
2
68
תודה על ההתעניינות. אז ככה, מה שקרה זה שהתחלנו את הסקירה
ואחרי 20 דק של בדיקה
ורואים אותו מכל זווית
ומצלמים ומדפיסים תמונות באולטרסנד 
חיכיתי כל כך לתמונה ברורה של הפנים של בייבי כמו היה לנו בהריון הקודם.
אני אומרת לבעלי בשיא העדינות והתמימות
יו, עם הבת שלנו היו תמונות יותר ברורות נכון?!
הרופאה נעלבה
זרקה את מכשיר האולטרסנד באגרסיביות 
העיפה את הכסא שלה הצידה יצאה באגרסיביות מהחדר והפסיקה את הבדיקה
היינו המומים
פה פעור והכל
ובאמת שלא התכוונתי כביקורת
אמרתי לה
אבל זה לא היה שיפוטי
זה היה עובדתי בהשוואה לבדיקה (שהיא ) לא רופא אחר עשתה לי בהריון הקודם
הרי תמונות לא ברורות מושפעות מגיל ההריון, מצב העובר, מנח העובר, מיקום השיליה ומיליון דברים....כ"כ הרבה דברים טכניים נטו
זה באמת לא היה בקטע רע
מה גם שחלילה לא השוואתי לרופא אחר
זו היא שעשתה לנו סקירה עם תמונות מהממות עם הבת  שלנו שממש היה אפשר לראות איזו ילדה יפה היא תהיה.
התחלתי לבכות כ"כ חזק ורעדתי 
כשגם כשהיא חזרה לחדר 
לא היה אפשר להמשיך את הבדיקה והיא ממש צעקה עלינו
ואמרה - אני מנסה לתת שירות הכי טוב ואנשים מעירים....היינו כ"כ בשוק. המומים. שאלתי את בעלי האם אמרתי משהו לא במקום והוא אמר שלא. זה היה כ"כ לא שיפוטי ובטון עדין ותמים ופניתי אליו לא אליה...בהמשך הבדיקה לא הקשבתי לה בכלל לכל ההסברים על גוף הבייבי.  התנתקתי לגמרי מרב עצבים ורק רציתי שייגמר כבר. הרגיש כמו נצח ולקח לי כל היום להתאושש מכך.אמו, אמר לזכותה שרשמה  לי סמס שהיא מתנצלת ושעוברת עליה תקופה קשה והיא עצבנית. זה לא ממש עודד אותי, היא אשת מקצוע וזו בדיקה פרטית ב1200 שח וצריכה ללמוד להפריד בין חייה האישיים לבדיקה כל כך רגישה ל נשים בהריון ואם לא, לצאת לחופשה ולחזור כשהיא פנוייה לכך. גם אני עובדת במקצוע טיפולי (חינוכי-טיפולי)ואני לא נוהגת להוציא על הילדים בעבודה את העצבים שלי.
לצפיה ב-'אופס....איזה פדיחות לרופאה...'
אופס....איזה פדיחות לרופאה...
18/11/2016 | 22:59
63
שיואו! ממש לא נעים מה שקרה. אין לי תירוצים בשבילה. פדיחה רצינית.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'הזוי אש... ומבאס נורא'
הזוי אש... ומבאס נורא
20/11/2016 | 12:08
39
זה לא יאומן איך אנשים לפעמים ככ לא מקצועיים וסתומים.
מה נסגר???
ממש תינוקת וסתומה
לצפיה ב-'אולי יש הקשר בין פרוגסטרון ותוצאות החלבון העוברי???'
אולי יש הקשר בין פרוגסטרון ותוצאות החלבון העוברי???
15/11/2016 | 17:55
5
93
היי בנות
יצא לי לדבר עם כמה חברות, שכמוני לקחו פרוגסטרון אימפירי בתחילת ההריון (אני קיבלתי נרטיקית 3 פעמים ביום עד שבוע 12). לכולן, במקרה או לא, יצאו תפקודי השילייה קצת יותר גבוהים, מה שהשפיע אולי על תוצאות החלבון העוברי.
אשמח לשמוע את מי שקבלה גם ומה היו תוצאות החלבון העוברי אצלה? האם הערך השילייתי היה קצת גבוה, גם אם זה בטווח הנורמה.
תודה מראש
מאחלת הריונות תקינים ותינוקות מתוקים
לצפיה ב-'אם זה היה נכון'
אם זה היה נכון
15/11/2016 | 17:59
4
67
אז לא היו מחלקים פרוגסטרון כל כך בקלות.
לא נראה לי בכלל.
ואצלי דווקא אחרי שהתחלתי לקבל את הזריקות פרוגסטרון בשבוע 16 אז זה הסתדר. ובסקר ביוכימי שני היה יותר טוב מהראשון.
לצפיה ב-'אני קיבלתי אותו ליתר ביטחון משלב מאוד מוקדם של ההריון'
אני קיבלתי אותו ליתר ביטחון משלב מאוד מוקדם של ההריון
15/11/2016 | 18:04
3
46
זו הפעם הראשונה שקיבלתי פרוגסטרון והשתמשתי בו ממש מהרגע שנודע לי שאני בהריון. בהריונות הקודמים לא קיבלתי וגם ערך השילייתי היה בסדר.
במקרה שלי גם רוב הרופאים לא הבינו מדוע בכלל קיבלתי אותו...
אולי זה לגמרי במקרה, אולי לא... פשוט מעניין...
לצפיה ב-'אני גם לוקחת עכשיו פרוגסטרון'
אני גם לוקחת עכשיו פרוגסטרון
15/11/2016 | 20:49
2
52
וגינלי בהריון הנוכחי ככה גם הצלחתי להיקלט מיד. אז מקווה שזה לא נכון.
הרופא אמר לי חד משמעית זה לא יכול להזיק.
לצפיה ב-'לא התכוונתי להזיק, רק אולי להשפיע על החלבון העוברי'
לא התכוונתי להזיק, רק אולי להשפיע על החלבון העוברי
15/11/2016 | 21:29
1
39
הכי חשוב שיהיה הריון מוצלח ותינוק בריא
לצפיה ב-'אמן וגם לך...'
אמן וגם לך...
16/11/2016 | 07:43
33
אני יכולה להגיד לך שרופא הסביר לי שגם המדד השילייתי לא בהכרח מעיד שתהיה בעיה. זה גם סטטיסטי ולא בהכרח אומר משהו. הרי ההריון שלי עם הערך השילייתי הגבוה הסתיים טוב ב"ה. לא קרה כלום ולא היו שום בעיות בשיליה או בהריון.
לצפיה ב-'קלקסן'
קלקסן
13/11/2016 | 06:29
8
147
שלום בנות יקרות.
מקווה להצטרף אליכן בקרוב ומאחלת לכולכן המשך הריון תקין וכמובן לצאת בידיים מלאות!!!
הסיפור שלי כזה, בת 37 עם 2 ילדים בגיל צעיר יותר ובנוסף הפסקת דופק בשבוע 15 ועוד כמה כימיים.
עשיתי את כל הסט של הקרישיות, הסטרוסקופיה, מחלות אוטאינומיות. הכל תקין. את העובר לא בדקו וזה הטעות.
כמובן שהלכתי לקופרמינץ שהמליץ על קלקסן מהחזרת עוברים/ ביוץ או הכי מאוחר מהבטא.
הרופא פוריות ממש נגד ואפילו צוחק על זה ואותי זה ממש לא מצחיק כי אני מוכנה לעשות הכל כדי לא לעבור את הגהנום הזה שוב.
אשמח לשמוע אם מישהי לוקחת קלקסן אמפירי ובאיזה מינון? אני שוקלת 60. האם יש תופעות לואי? האם זה מגביר דימומים וממה להזהר. האם אפשר לעבוד? והכי חשוב האם יש הצלחות?

תודה מראש,
אגב אין לי כל כך את מי לשתף בחרדות. בעלי דיי זורם עם מה שאני מחליטה.
לצפיה ב-'היי, תשובה:)'
היי, תשובה:)
13/11/2016 | 11:10
91
קודם כל מאחלת לך היריון תקין בקרוב מאוד!!!
אני בהיריון שלישי ב"ה שבוע 10 ( אני אחרי 2 הפלות(שבוע 10 ושבוע 15) ללא ילדים, וגם אני כמוך עשיתי את כל הבדיקות בעולם לבירור אך לא נמצא דבר..)
ולוקחת קלקסן 60 בהמלצת קופרמינץ שהלכתי אליו אחרי ההפלות עם כל הממצאים והוא גם המליץ קלקסן..
הרופא שלי לא צחק על זה ואת האמת..לא אמר דבר..הוא הביא לי אוטרוגסטן עד היום!:)

אין תופעת לוואי ואין דימומים, ההזרקה קצת כואבת ולפעמים משאירה סימנים כחולים, מעבר לזה שומדבר.
לגבי המינון, קופרמינץ אמור לשקול אותך ולהגיד לך מה המינון בשבילך. לי הוא נתן 60..וברגע שהיו לי 2 פסים וגיליתי שאני בהיריון שלחתי לו מייל והוא אמר לי לא לחכות לבטא ולהתחיל באותו היום קלקסן(כי זה היה ערב ר"ה ובטא זה אחרי החג)

שבוע הבא אני אצלו לשקיפות..ומקווה שהכל ימשיך להיות בסדר!

לגבי ההצלחה..מקווה לכזו מאוד!!!!!
מכירה שהיו להן הצלחות וגם כאלו שלא..אבל קופרמינץ אמר שכרגע זה הדבר היחידי שיכול לעזור..(זה ואלוקים כמובן!)
מקווה מאוד מאוד לעדכן בבשורות טובות

לצפיה ב-'משתפת מהנסיון שלי'
משתפת מהנסיון שלי
13/11/2016 | 11:13
2
89
הי, קודם כל מצטערת לשמוע על כל מה  שעברת. הסיפור שלי דומה
ילד בבית ואחריו 3 הפלות ברצף (וקושי גדול גם בכניסה טבעית להריון) עברנו גם את כל הבדיקות ויצא תקין
ממש לפני תחילת  סבב ivf  נכנסתי להריון טבעי ומפתיע מאוד  הגעתי לקופרמינץ רק בשבוע 7 והוא המליץ להתחיל להזריק קלקסן . המינון שנתן  הוא 40. (הבנתי שזה המינימום) . נורא חששתי ושמעתי דעות לכאן ולכאן אבל החלטתי שאין לי מה להפסיד  (אחרי שכמובן הסבירו לנו שהסיכונים בלקיחת קלקסן הם מאוד מאוד נדירים)  אני מוכנה לנסות הכל כדי שההריון הזה יצליח. הרי אין תשובות והכל זה ניסוי וטעיה.
בנתיים אני  בשבוע 12  אז לא יודעת להגיד לגבי הצלחות.
אין תופעות לוואי  מההזרקות וזה הרבה פחות מפחיד ממה שזה נשמע . אני מזריקה לעצמי  וזה לא פגע בשגרת היום יום שלי בשום צורה.
מקווה שעזרתי קצת
אם יש לך עוד שאלות בשמחה!!!
מקווה שעוד בנות יספרו פה על סיפורי הצלחה , לא יזיק גם לי קצת עידוד��
לצפיה ב-'תודה ובהצלחה!!!'
תודה ובהצלחה!!!
13/11/2016 | 12:44
1
57
זה כיף לשמוע סיפרים מעודדים. את גם לא נחשבת הריון בסיכון? אני מפחדת משינויים דרסטיים בעבודה.
לצפיה ב-'המשך...'
המשך...
13/11/2016 | 13:28
57
מה שקופרמינץ אמר לי כשלוקחים קלקסן ללא בעיית קרישיות  מאובחנת אז המינון נקבע לפי המשקל / לפי אופי ההפלות החוזרות שהיו.  
אני לא נחשבת להריון בסיכון כרגע. ומגיעה למעקב הריון רגיל  אצל קופרמינץ.
אפשר לעבוד כרגיל ובאמת שממש לא פוגע בשגרה.

לצפיה ב-'תודה ושאלה'
תודה ושאלה
13/11/2016 | 12:09
1
70
אמונה, על פי מה נקבע המינון? למה 60? זה תלוי משקל?
אפשר להמשיך לעבוד? אתן מטופלות במחלקה להריון בסיכון? 
לצפיה ב-'אפשר גם שאלות:) ובכיף'
אפשר גם שאלות:) ובכיף
13/11/2016 | 12:32
75
המינון נקבע עפ"י המשקל, קופרמינץ שקל אותי ורשם מינון 60.
כן זה לא פוגע בשגרה כלל, הזריקות לא דורשות קירור אז מהבחינה הזו זה פשוט.

לא, זה לא נחשב היריון בסיכון, אני בעיקרון גם נכנסתי דרך הזרעות("בלתי מוסברים") אז נשארתי אצל הרופא שלי..
בכל אופן החלטתי לעבור לקופרמינץ, ובעיקרון עושים אצלו רק דופק ושקיפות והתקשורת דרך המייל(תשובות של בדיקות..עונה לי תוך זמן קצר, זמין מאוד)

מקווה שעניתי!!

לצפיה ב-'קצת מניסיוני'
קצת מניסיוני
15/11/2016 | 17:43
1
53
היי
צר לי לשמוע על מה שעברת.
מאחלת לך שהפעם יצליח ובגדול.
אצלי היו 2 אובדנים קשים נורא בשבועות הריון מתקדמים. כל הבדיקות יצאו תקינות, מלבד השילייה שנקלחה לפתולוגיה והיו בה אוטמים ומשקעי פיברין רבים (וזה בדיעבד, אחרי שפרופ' קופרמינץ ביקש להביא את כל המסמכים מהאריכיון). קיבלתי ממנו קלקסן 60 (אז שקלתי 66 קילו) וכך נולד בני המתוק.
לצערי, ההריון שבא אחריו כשל, אולי כי כבר המינון לא התאים, אולי הגיל או מסיבות אחרות. כעת אני מקבלת קלקסן 60 ואספרין 100. שוקלת כבר 75 קילו. מעוניינת בקרוב לפנות לייעוץ פרטי אצל פרופ' קופרמינץ לבדוק אולי מינון מוגבר?
הזריקות לא נעימות וכואבות. שמתי לב שכשאני מזריקה בבוקר פחות כואב לי... תבדקי אם זה יעבור גם אצלך. וכן אני עובדת מלא, חשוב רק לא להיפצע... 
בהצלחה שיהיה לך! עדכני אותנו
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה המעודדת'
תודה רבה על התשובה המעודדת
15/11/2016 | 19:41
34
שיהיה המון בהצלחה לכולנו והרבה ילדים מקסימים.
מקווה לעדכן בקרוב :)
לצפיה ב-'קלקסן וטיסה לחול'
קלקסן וטיסה לחול
15/11/2016 | 10:40
3
70
היי בנות,
מישהי מכן מזריקה קלקסן בהריון וטסה לחו"ל?
איך זה הולך עם המזרקים, האם אני צריכה להביא אישור מיוחד?
עושים על זה בעיות במטוס?

תודה מראש..
לצפיה ב-'חברה שלי מקבלת'
חברה שלי מקבלת
15/11/2016 | 12:45
62
קלקסן ואמרו לה שלא מומלץ לטוס.
ואם לא חייבים רצוי שלא.
לצפיה ב-'בשעה טובה, ועצה כללית לגבי טיסות'
בשעה טובה, ועצה כללית לגבי טיסות
15/11/2016 | 12:58
1
66
אם טרם עשית כך - ממליצה להתייעץ ברופא הנשים או ברופא המשפחה כדי שלא תהיה בעיה בריאותית, ומצד שני שלא תוותרי לשווא על נסיעה (בהמשך לתגובה של רונית294).
לגבי המזרק - אם לא תקבלי תשובה כאן בפורום, כדאי לך לברר במשרדי חברת התעופה הספציפית.
מפה לשם באותו ענין - בהריון השני שלי, לפני עידן ההפלות, כמעט ולא אפשרו לי לעלות לטיסה כשדיילת הקרקע הבחינה שאני בהריון - וממש לא בשבוע מתקדם. באמצע הלילה הייתי צריכה להשיג אישור רפואי חתום ... זה אחרי שבהריון הראשון טסתי בלי שום בעיה בשבוע מוקדם. ממליצה לדאוג מראש לאישור בעברית ובאנגלית ליתר בטחון.
בריאות וידיים מלאות במועד :)
לצפיה ב-'ברור שלא לבטל טיסה על סמך'
ברור שלא לבטל טיסה על סמך
15/11/2016 | 13:58
47
מה שרשמתי. אבל להתייעץ עם רופא.
לצפיה ב-'הריון אחרי חוץ רחמי'
הריון אחרי חוץ רחמי
15/11/2016 | 12:47
4
93
אז אני בהריון אחרי חוץ רחמי בקיץ. בדיוק אחרי 3 חודשים האסורים (אסור אחרי הטיפול התרופתי).
לא מצליחה להתחבר להריון, לא מרגישה בהריון. ממש מכריחה את עצמי להימנע מתרופות או מאכלים אסורים בהריון כי לא מאמינה שהכול בסדר.

קשה לדמיין את ההריון בתוך רחם. ובראש רק מהדהד הסיכוי הלא מזהיר שלי לחוץ רחמי נוסף -1 ל5. מחשבת איפה אצטרך לעבור את הניתוח להוצאת חצוצרה.
היחס האדיש והמזעזע של הרופאים לא עוזר כמובן.

מקווה שאזכה לכתוב פה אודות המשך הריון תקין.

בינתיים רק פורקת
לצפיה ב-'אמן'
אמן
15/11/2016 | 13:01
39
בשעה טובה נאטי, טוב לראות אותך כאן :)
למרות חוסר החיבור בינתיים (ואולי גם בהמשך, מאחלת לך שככל שההריון יתקדם כך ירד מפלס החרדה) - טוב שאת שומרת על עצמך.
מחזיקה אצבעות ל-4 מתוך 5 וכמובן לבריאות ולידיים מלאות במועד.
לצפיה ב-'טוב לראות אותך פה'
טוב לראות אותך פה
18/11/2016 | 15:09
2
26
ומאחלת הריון תוך רחמי תקין שיסתיים בידיים מלאות.
באיזה שבוע את? האם את צריכה להיות במעקב צמוד יותר, לפחות בהתחלה, כדי לראות שההריון אכן בתוך הרחם?
מאיזה תרופות את נמנעת? בניגוד למה שמקובל לחשוב או לחשוש ממנו- ניתן לקחת כמעט כל תרופה בהריון (אני מתכוונת לתרופות "רגילות" לכאב ראש, חום,טיפות אף וכדומה).

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'תודה שירה וכבשה'
תודה שירה וכבשה
20/11/2016 | 22:46
1
17
בינתיים מסתמן כי ההריון תוך רחמי - פשוט הלכתי למוקד ברגע שהיה סיכוי לראות משהו. כרגע אני ב5+0.
ככה שניתן לעבור לחרדות ההריון ה"רגילות".

מאמינה שאמורים להיות במעקב יותר צמוד אך לצערי איפה שאני גרה אין רופא נשים נורמליים. לפיכך דאגתי למעקב צמוד בעצמי:) הוצאתי הפניות לבטא בצעקות והלכתי למוקד ברגע הנכון.

לגבי התרופות - לפי תגובות הרופאים והמאמרים באינטרנט הבנתי כי אסור בערך הכול. כן מאפשרים אקמול לכאב ראש , למשל, לעומת אדוויל שאסור לחלוטין. זוכרת שבהריון הקודם די נמנעתי מתרופות מה שהקשה מאוד בתקופת החורף.

לצפיה ב-'או. קיי- נשמעת התחלה טובה'
או. קיי- נשמעת התחלה טובה
21/11/2016 | 08:32
16
לגבי התרופות- לא יודעת מי הרופאים שאמרו לך את שטות הזו, ולא יודעת לאיזה מאמרים מלחיצים הגעת באינטרנט- אבל בהריון מותר כמעט הכל מבחינת התרופות. אין שום סיבה שאישה תסבול- לא מכאבי ראש, ולא משפעת ולא ממחלות חיידקיות שמצריכות אנטיביוטיקה ולא מכלום.
ברור שבעלון לצרכן תמיד כתוב להתייעץ לגבי לקיחת תרופה אם האישה בהריון. זה הכסת"ח של חברות התרופות.
את יכולה פשוט להתייעץ לגבי כל תרופה עם המרכז הטרטולוגי (חפשי את הטלפון בגוגל). הם נותנים יופי של שירות- אדיב, מקצועי ואמין.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'התמודדות עם חברות הריוניות ובכלל'
התמודדות עם חברות הריוניות ובכלל
09/11/2016 | 13:37
5
207
היי
רציתי לדעת איך אתן מתמודדות עם סיטואציות חברתיות עם חברות הריוניות/ שילדו.. זה אחד הדברים שממש קשים לי ואני מוצאת את עצמי פשוט מתרחקת לצערי ובלית ברירה כי לא מרגישה שמסוגלת לעשות משהו אחר..

יש לי שתי חברות שאחת בדיוק ילדה סביב ההפלה הראשונה שלי בשבוע 11 והשנייה הייתה בהריון תאומים בשבוע זהה לשלי (אז עוד לא ידעתי שהיא בהריון בכלל.. כשבאה אלי כשהייתי עוד במיטה בבית אחרי ומפה לשם הבנתי שהיא בהריון..)
בקיצור המשכתי איכשהו בשגרת המפגשים (כאשר במילה איכשהו אני מתכוונת בקושי רב).. בחודש לאחר מכן הגיע הריון כימי (בטא הפסיקה לעלות, ההפלה עצמה בשבוע 6) שעליה כבר לא סיפרתי בכלל..
בקיצור - מאז לא הצלחתי להביא את עצמי להיפגש, תמיד ממציאה תירוצים, החברה בהריון תאומים כבר ילדה (והרי גם אני הייתי אמורה ללדת ממש עכשיו), יודעת שצריכה ללכת לבקר אבל ממש קשה לי...
עכשיו אני בשבוע 17 שזה מקום טוב להיות בו בפרט אחרי כל הבדיקות המתישות וההמתנה אבל זה כאילו עדיין לא פינה לי מקום בלב... מיותר לציין שגם לא אמרתי כמעט לאף אחד מהחברים ומשפחה (חוץ מהורים, וגם להורים של בעלי רק שבוע שעבר), כאילו לא מצליחה לגייס את הכוחות הזה ואוטוטו זה כבר באמת יראה מגוחך כי אני מתחילה להיראות כמו טנק..

אשמח לתובנות, מחשבות וכל דבר שיכול לעזור (:
לצפיה ב-'הייתי שם!'
הייתי שם!
09/11/2016 | 18:16
98
בדיוק לפני שנה (ושבוע ). ממש לפני שנה סיפרנו לילדים ואז להורים ולאחים. מודה ומתוודה שגם לי היה לא פשוט ואפילו קשה עם רב החברות ההרות-יולדות שלי, בייחוד עם בנות גילי. יוצאות דופן היו חברה טובה שעברה ברבה בנושא הילודה, מכרה חד הורית וחברה טובה פשוט. האחרות ייסרו אותי בתקופת ההפלות, אבל גם לאורך ההריון כמעט עד סופו.
אגב מגוחך - אחת מהחברות שהיה קשה לי איתה היתה אצלנו ולא אמרתי כלום עד ששאלה ישירות. כנ"ל לגבי כל מי ששאל.
אחתום בברכה - שתנסי לענות תשובה דומה בעוד שנה, אבל תצטרכי לחזור ולחזור להקליד תוך שיטוט אחר הזאטוט.
לצפיה ב-'ואם כבר את מספרת'
ואם כבר את מספרת
09/11/2016 | 18:17
86
מותר לשאול למה אתם מצפים, בן או בת?
לצפיה ב-'זה באמת לא פשוט'
זה באמת לא פשוט
09/11/2016 | 20:21
2
83
גם אני התחמקתי ממפגשים כאלו אחרי ההפלה, ובאותה תקופה שתי בנות שעבדו איתי היו בהריון מתקדם וכל שיחה איתן סבבה סביב עגלות, שמות וכו'. הייתי יוצאת לעשן ובוכה מחוץ למשרד.
בהריון היה קצת קל יותר, אבל כשאני חושבת על זה, הייתה לי רק חברה אחת בהריון במקביל אלי והיא ידעה מה עברתי. סיפרתי למשפחה, חברים ממש קרובים ובעבודה בשבוע 16-17, היו הרבה אנשים שגילו רק כשהייתי בחודש שישי-שביעי מאיזכור שולי בפייסבוק. עם כל אדם נוסף שסיפרתי לו התווספה עוד חרדה קטנה, אבל יחד איתה גם איזו תקווה קטנה. בסוף הגעתי לשלב שבו יכולתי לדבר על ההריון בחיוך (אם כי ברגע שהתחילו איתי שיחה על עגלות חתכתי).
אין לי עצות מעשיות, רק חיבוק גדול
לצפיה ב-'היי, תודה על התגובות (:'
היי, תודה על התגובות (:
10/11/2016 | 07:27
1
80
בבית יש אוצר בת שנתיים ושמונה חודשים. מצפים לעוד בת (:
גם בהריון הראשון היה לי ממש קשה לשמוח ולספר כיוון שסביב שבוע 12 (כשכבר סוף סוף שחררתי אנחת רווחה של חוסר היציבות של ההתחלה) קיבלנו תוצאות של ריצוף גנטי שעשינו לבעלי, משם סיסי שיליה ואז מחול שדים סביב תוצאות לא חד משמעיות (היינו בכל רחבי הארץ, חלק הציעו להפסיק את ההריון ולשמחתי הלכנו עם האינטואיציה ועם פרופסור שוחט שהיה היחיד שאמר בפה מלא וללא היסוס להמשיך). בקיצור גם אז לא הייתה סיטואציה מלבבת ולכן בתכלס סיפרתי סביב חודש שישי כשכבר באמת לא הייתה ברירה.
הפעם בדיוק אותה סאגה, שוב תוצאות סיסי השיליה יצאו זהות לבת אבל הפעם כשאנחנו כבר יודעים שיכול להיות סוף טוב אנחנו יותר רגועים מהבחינה הזו אבל אם מוסיפים לזה את שתי ההפלות.... 
בקיצור, מתקשה לחייך, מתקשה לספר ומתקשה לבלות עם הריוניות "תמימות" / אמהות טריות (בפרט עם אותו תל"מ)
מתה מתה לשחרר את זה ולהתמקד בטוב אבל מבחינתי עד שהיא לא תגיע (אפריל 2017) זה לא אמיתי. מאמינה ומקווה שכשהיא תהיה פה אני אצליח לשכוח מהדרך, אבל יש עוד כמה חודשים טובים עד אז...
לצפיה ב-'מכירה את זה היטב היטב...'
מכירה את זה היטב היטב...
10/11/2016 | 10:26
71
כך הייתי בהריון עם מעיין (ואולי אפילו יותר קיצוני)- ממש התרחקתי מאנשים, לא רק מהריוניות. בכלל. אפילו באתי לקחת את הילדים באיחור (קל) מהמסגרות, כדי להמעיט בשיחה עם האמהות האחרות. לא רציתי שישאלו על ההריון, לא רציתי שיגידו מזל טוב. כלום. כלום. כלום. באמת שזה היה קיצוני, אבל לא יכולתי לברוח מעצמי, לצערי.

מה אני רוצה לומר? שתזרמי עם התחושות שלך. שאם קשה לך- אז תתרחקי, ואם יגיע רגע בהריון שדווקא יבוא לך לדבר עליו ולהיות "נורמלית", אז תעשי מה שמתאים לך ומה שנכון לך וכן תחייכי וכן תהני. מקווה עבורך שאכן יגיע הרגע הזה בהריון, ושכן תוכלי לחייך ולהנות ממנו. וגם אם לא- אז שלפחות תפצי עצמך אחר כך, עת תחזיקי את התינוקת בזרועותייך.

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'הרגע קיבלתי תוצאות טובות של ניפטי!'
הרגע קיבלתי תוצאות טובות של ניפטי!
06/11/2016 | 19:50
28
174
היי יקרות
מפחדת לשמוח יותר מדי, אבל קיבלתי עכשיו הודעה שניפטי מורחב תקין. עדין זה לא מבטיח המשך הריון תקין ובריא, אבל בהחלט קצת מרגיע... 
החלטתי לבטל את דיקור מי שפיר שנקבע ליום רביעי. לוקחת סיכון, בתקווה שיהיה בסדר. 
עדין מחכה לתוצאות חלבון עוברי...
ביום שלישי יש לי בדיקה שגרתית אצל רופאת נשים ובדיקת דופק. פה ושם מרגישה תנועות קלות ומרגשות... היום שבוע 17 ויומיים. לאט לאט מתקדמים... 
שבוע טוב לכולן ורק בשורות טובות

לצפיה ב-'איזה יופי!'
איזה יופי!
06/11/2016 | 19:58
47
מאחלת המשך תקין ורגוע
לצפיה ב-' טוב לשמוע !'
טוב לשמוע !
06/11/2016 | 19:59
15
לצפיה ב-'לא חשבתי אחרת'
לא חשבתי אחרת
07/11/2016 | 08:08
43
המשך הריון קל!
לצפיה ב-'איזה כיף לקרוא!!'
איזה כיף לקרוא!!
07/11/2016 | 08:11
28
ממש שמחה שהתוצאות תקינות.
שהכל ימשיך תקין ורגוע, אינשאללה!!!
לצפיה ב-'נפלא! בשורות מעולות! '
נפלא! בשורות מעולות!
07/11/2016 | 10:23
9
לצפיה ב-'איזה טובב לשמוע!!!!המשך הריון תקין רגוע וטובב!!'
איזה טובב לשמוע!!!!המשך הריון תקין רגוע וטובב!!
07/11/2016 | 19:14
5
לצפיה ב-'יופי!!! בשעה טובה ובהצלחה!'
יופי!!! בשעה טובה ובהצלחה!
07/11/2016 | 20:05
5
לצפיה ב-'אבל עכשיו קיבלתי חלבון עוברי תוצאה 1 ל10 סיכון!!!מה זה???'
אבל עכשיו קיבלתי חלבון עוברי תוצאה 1 ל10 סיכון!!!מה זה???
08/11/2016 | 17:40
20
91
תודה מקסימות
אחרי האופוריה של תוצאה תקינה של נפטי אני ממש בלחץ... בכל זאת האמינות שלה 99%... לפי התוצאות של התבחין המשולש יצא סיכון מוגבר ביותר לתסמונת דאון.. 1 ל10!!!
אני ממש מבולבלת...
סקירת מערכות מוקדמת מורחבת תקינה. נפטי תקין. שקיפות סבירה, אבל סקר של השליש הראשון והשני עם כל השקלול 1:10 סיכון מוגבר לתסמונת דאון!
אולי בכל זאת לעשות מי שפיר? אני ממש לא יודעת מה לעשות...
לצפיה ב-'הייתי הולכת לייעוץ גנטי'
הייתי הולכת לייעוץ גנטי
08/11/2016 | 19:39
2
90
בעיקרון, רמת הדיוק של ניפטי גבוהה יותר - 99% לעומת 75% (אם אני זוכרת נכון) של שקלול יתר הבדיקות, אז סביר להניח שאין לך מה לדאוג. אל תשכחי שהגיל גם נכנס לשקלול, וזה פוגע בתוצאות - גם אם יתר הבדיקות תקינות והעובר בריא.
עם זאת, כיוון שגם ניפטי היא גם בדיקת סקר ואינה בדיקה אבחנתית, הייתי הולכת לייעוץ גנטי באחד מבתי החולים או באופן פרטי.
לצפיה ב-'אעשה את זה. תודה רבה על העידוד'
אעשה את זה. תודה רבה על העידוד
08/11/2016 | 21:26
21
לצפיה ב-'תודה רבה על הדאגה. אתן מרגשות אותי כל פעם מחדש'
תודה רבה על הדאגה. אתן מרגשות אותי כל פעם מחדש
10/11/2016 | 17:04
7
לצפיה ב-'ראשית, ייעוץ גנטי...'
ראשית, ייעוץ גנטי...
09/11/2016 | 07:28
82
שנית, השאלה אם התוצאות האלה יכולות להעיד על משהו אחר מלבד תסמונת דאון.
לצפיה ב-'אמממ.....אני מנסה לענות-'
אמממ.....אני מנסה לענות-
09/11/2016 | 13:39
2
78
אני כותבת לך מה שאחד הרופאים שלי (ד"ר גונן המקסים) אמר לי בזמנו, בהריון עם מעיין. הוא אמר לי לגבי מי שפיר כך: "תעשי את כל הבדיקות האפשריות עד מי השפיר. אם הכל מעולה מעולה- אני לא ממליץ לעשות מי שפיר. אבל, אם יש משהו, ואפילו הכי קטן שמחשיד או לא נראה תקין, אז תעשי".

לפי זה פעלתי בזמנו. לשמחתי, גם כל הבדיקות היו הכי טובות שאפשר, כך שבקטע הזה לא היתה לי התלבטות. הסתכלתי עכשיו וראיתי שתוצאות החלבון העוברי אצלי יצאו 1:9300 (הסיכון לפי הגיל היה 1:95).
אני דווקא מאלו שכן סומכות על הניפטי, אבל כמו שאת מבינה, החלבון העוברי אצלי יצא מאוד מרגיע, כך שכל המדדים הצביעו על עובר תקין (כמובן שלי היו כבר חרדות אחרות, אבל זה לא קשור לנושא הבדיקות).

בקיצור- ממליצה לפנות ליעוץ גנטי (כפי שכתבו לך) או לעשות את בדיקת מי השפיר.
כבר הספקת לפנות אולי ליעוץ הגנטי? אם כן- מה אמרו לך?

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'תודה רבה שירה. השגתי תור לייעוץ גנטי לשבוע הבא'
תודה רבה שירה. השגתי תור לייעוץ גנטי לשבוע הבא
10/11/2016 | 16:37
1
39
ממש מלחיץ... מחכה לייעוץ גנטי... דיברתי עם פרופסור בתחום גנטיקה, שלחתי לו את כל הבדיקות. הוא אמר ש1 מתוך 10, זה אומר סיכון של 10% ורוב הסיכוים, 90% שהעובר תקין. הוא הדגיש שמדובר בבדיקות סקר בלבד, כאשר הגיל כאן מאוד לא לטובתי. לדבריו לניפט רגישות ואמינות גבוהה הרבה יותר מבדיקות לתסמונת דאון ועוד מספר תסמונות גנטיות ברמה של מעל 99%. בנוסף לכך, אם הסקירה המוקדמת הייתה מדודקת ותקינה, הוא בכלל לא רואה סיבה לדאגה ולמי שפיר...
תודה שאת איתי ושאכפת לך

לצפיה ב-'תמשיכי לעדכן. אנחנו פה מחזיקות לך אצבעות הכי חזק'
תמשיכי לעדכן. אנחנו פה מחזיקות לך אצבעות הכי חזק
11/11/2016 | 14:22
5
לצפיה ב-'כמו שיעצו לך'
כמו שיעצו לך
10/11/2016 | 06:31
12
100
נהוג במקרה כזה לפנות ליעוץ גנטי ולדון בשאלה האם יש סיכון מוגבר להעברה תורשתית של משהו ואם כן, אז של מה וכן בכדאיות של מי שפיר עבורכם.
אני ממליצה להתייעץ גם עם רופא נשים עם נסיון מתאים שיכול גם להעריך איכותית יותר את תוצאות בדיקת החלבון העוברי: התוצאות משוקללות מחישוב סטטיסטי של כמה ערכים ספציפיים שנבדקים בבדיקה זו, מה שרבים לא יודעים זה שגם לערכים הבודדים יש משמעות ואפילו גבוהה יותר מאשר לתוצאה המשוקללת שהיא סטטיסטית בלבד.
בהריון הראשון יצא לי ערך של 1:6 ורק משהעמיקו לערכי הבדיקה הבודדים (ולצערי עשו זאת רק לאחר שההריון הסתיים בלידה שקטה אצלנו והלכתי לאבחון של מומחה להריון בסיכון), גילו שהיה ערך בודד גבוהה מהרגיל וגבוה ביותר והוא בעל משמעות כמעין מאבחן של תפקוד השליה... כלומר הערך הראה את הבעיה בתפקוד הלא תקין של השליה אצלנו ואולי אם היה מאובחן בזמן והיו מטפלים ככל שניתן, אולי זה היה עושה את ההבדל אצלנו.
לצפיה ב-'ויקטור החתול! טוב לראות אותך ושאלה (כמובן)-'
ויקטור החתול! טוב לראות אותך ושאלה (כמובן)-
10/11/2016 | 08:50
3
84
היכן את ממליצה לעבור יעוץ גנטי שכזה? הזמן דוחק...האם בבית חולים ציבורי מקבלים במהירות? ואם כן- היכן כדאי? ובאופן פרטי? חוץ מפרופ' שוחט- האם את יודעת על עוד מישהו/י?

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'נדחפת'
נדחפת
10/11/2016 | 18:19
69
ההמתנה לשוחט היא ארוכה מאוד.
אני הגעתי לאיכילוב מצוידת במכתב מרופא המעקב שלי למנהל המחלקה לאבחון טרום לידתי והודעתי שאני מחכה עד שהוא יקבל את המכתב (לדעתי הוא גם קצת הפעיל פרוטקציות - הוא ומנהל המחלקה חולקים קליניקה פרטית, הוא היה רופא בכיר באיכילוב). קבעו לי תור ליומיים אח"כ אצל גנטיקאית שבמהלך הייעוץ התייעצה גם מנהל המח'.
לצפיה ב-'יעוץ גנטי'
יעוץ גנטי
11/11/2016 | 08:11
1
52
אני ממליצה בעיקרון על יעוץ גנטי במכון גנטי באחד מבתי החולים.
התורים אכן ארוכים, אבל מנסים להתחשב אם יש דחיפות (לצערי לא נראה לי שהמקרה הנל יחשב לדחוף אבל אין לדעת).
עדיף לדעתי לחכות חודש ויותר ולעשות יעוץ במקום מוסדר ולא לעשות בפרטי אצל שוחט, למרות הפיתוי של תורים זמינים.
איני יודעת אם יש אחרים שמקבלים פרטי, כשאני בדקתי לפני כשנתיים, רק שוחט קיבל פרטי ואולי יש לכך סיבה.

לצפיה ב-'תודה רבה. כתבתי לך משהו למטה, בבקשה תקראי אם את יכולה'
תודה רבה. כתבתי לך משהו למטה, בבקשה תקראי אם את יכולה
11/11/2016 | 17:21
42
הצלחתי לקבוע תור לשבוע הקרוב לייעוץ גנטי בבית חולים ציבורי באזור מגוריי.
וכתבתי לך משהו, לא יודעת מדוע זה לא מופיע מתחת לדבריך...
שוב תודה רבה רבה
לצפיה ב-'ואו... גם אני חשבתי על זה וזה אכן מדאיג מאוד'
ואו... גם אני חשבתי על זה וזה אכן מדאיג מאוד
10/11/2016 | 16:50
3
87
היי
תודה שענית לי.
בדקתי את כל הערכים, כולם בטווחי הנורמה. יחד עם זאת, הערך השילייתי מעט גבוהה, למרות שהוא בטווחים... אני עם קלקסן ואספרין... 
אני מצטערת מאוד לשמוע על מה שעברת. לא הכרתי את האירוע הטראגי. האם את יכולה לשתף אותי בפרטי המקרה העצוב, כדי שאדע על מה לשים לב וממה להיזהר. אני כבר לא סומכת על הרופאים. הבן החי והבריא, האושר של חיי, נולד בזכות הפורום הזה ושל השכן, בהם למדתי מהמקרים של נשים אחרות...
יש לי הסטוריה מאוד קשה של הפלות חוזרות בשלבים מתקדמים של ההריון... בדיקות תפקודי קרישה יוצאו תקינים. בהריון שהסתיים בניתוח קיסרי חירום לקראת שבוע 30, עם מות התינוק בפגייה, השיליה נבדקה והיו בה סימנים בולטים לקרישיות יתר... וגם את זה גילינו בייעוץ פרטי ולא באמצעות רופאים או בית חולים ציבורי...בעצם לכל הריון שבא אחריו וכשל, כמעט ולא היה סיכוי. העבירו אותי גהנום מיותר וידוע מראש.
אני מאוד מאוד חרדה להריון הנוכחי. ממש אודה לך אם תשתפי אותי ומראש מצטערת אם אני מכאיבה לך מעצם החזרה לשם... 
תודה
לצפיה ב-'אצלי'
אצלי
11/11/2016 | 18:17
2
76
הערך השלייתי היה מעל הנורמה, אבל לא בהרבה. לכן גם כשעשיתי ברור אחרי הלידה השקטה, התקשו להאמין שזו היתה הבעיה.
בדיקת קרישיות העלתה קרישיות יתר קלה שלרוב לא מטופלת תרופתית.
אבל אובדן נוסף בשבוע 10+ ובעיקר הבדיקה הפתולוגית מההריון הראשון, הוכיחו שהיתה בעיה קלינית קשה כנראה של קרישיות וזרימת דם לא תקינה לשליה, שכמו שסיפרת שהיה אצלך - השליה היתה מצופה כולה בקרישי דם וכלי הדם שלה היו חסומים גם הם.
אני אישית סובלת גם מיתר לחץ דם שבהריון לא מגיב טוב לתרופות ופוגע אף הוא בזרימת הדם לשליה.
הכל יחד הוביל למסקנה שקיימת בעיית קרישיות שאולי לא מאובחנת בגנים שמוכרים היום וניתן לי מינון מקסימלי של קלקסן ואספירין בהריון הבא.
לצפיה ב-'כל כך עצוב... '
כל כך עצוב...
12/11/2016 | 13:45
1
58
עצוב וקשה כל כך... חשוב שכעת את יודעת פחות או יותר מה לעשות להצלחת הריון הבא.
אני עם לחץ דם נמוך והמוגלובין 10 שלא מצליחה להעלות...עייפה רוב הזמן והדאגות...
אולי אם לא הייתי נוטלת קלקסן ואספרין, המרכיב השילייתי היה גבוה עוד יותר. אדרוש מעקב קפדני גם לזרימות הדם לשילייה ואולי להעלות מינון לקלקסן. כרגע אני עם 60 ושוקלת כבר 75 קילו.
מה זה מינון מקסימלי של קלקסן שאמרו לך? 
לצפיה ב-'קלקסן'
קלקסן
14/11/2016 | 06:15
29
השאלה האם הוחלט שתטופלי במינון אמפירי של קלקסן (נמוך ושאינו תואם משקל - זו לרוב ההמלצה למי שניתן קלקסן מבלי שהוכחה בעיית קרישיות חמורה), או מינון קליני תואם משקל ופשוט לא עדכנו לך כשעלית.
אם קליני, אז את בדיוק בטווח בין ה60 ל80 מג ומאמינה שעדיין יחכו לראות אם וכשתגיעי ל80 קילו בהריון.
המינון המקסימלי של קלקסן הוא 120 בזריקה בודדת.

לצפיה ב-'נכון מאוד!'
נכון מאוד!
11/11/2016 | 08:51
3
63
אצלי זה קרה בהריון שאחרי האובדן. סקר ביוכימי ראשון ערך גבוה יחסית שעלול להראות בעיה בתפקוד השיליה בעתיד ההריון נתנו לי אספירין והכל היה בסדר.
ילדתי בזמן תינוקת מושלמת.
אצלי זה נתן תוצאה של 1:617 ולכן הסתפקתי בניפט.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
11/11/2016 | 17:16
2
52
הערך השילייתי הגבוה שהיה לך היה מעל הנורמה?
אצלי הוא בנורמה, אבל קצת גבוה... אני נוטלת קלקסן וגם אספרין.
אוף
לצפיה ב-'הוא גם כן היה '
הוא גם כן היה
15/11/2016 | 14:07
1
25
בנורמה אך גבוה וזה מה שהקפיץ את הסיכוי מ 1:4500 (עפ"י האולטרסאונד בלבד) ל 1:617. בסקר ביוכימי שני כבר הקטין את הסיכוי של 1:1000 בערך כי הערך השילייתי הסתדר וזה כבר היה אחרי הניפט שיצא תקין. היית כבר בייעוץ??
לצפיה ב-'היי, הייעוץ הגנטי מחר... מדאיג ומלחיץ... נקווה לטוב'
היי, הייעוץ הגנטי מחר... מדאיג ומלחיץ... נקווה לטוב
15/11/2016 | 17:45
7
לצפיה ב-'תוצאות סיסיי שילייה'
תוצאות סיסיי שילייה
08/11/2016 | 15:46
6
107
שלום בנות (: 
אני אחרי בדיקת סיסיי שילייה בהדסה הר הצופים . 9 ימים מורטי עצבים עברו והיום התקשרנו ואמרו שהבדיקה תקינה !!!!
תודה לבנות שהמליצו והרגיעו כששאלתי על הבדיקה.
השאלה שלי היא- בהדסה הרי עושים באופן אוטומטי גם ציפ גנטי. האם מישהי עשתה סיסיי שילייה בהדסה ויודעת האם התוצאות שמתקבלות אחרי 10 ימים כוללות את הצ'יפ? עונה לי שם רק מענה קולי. 

תודה ובשורות טובות לכולנו (: 
לצפיה ב-'איזה יופי'
איזה יופי
08/11/2016 | 19:51
2
51
וגם שלקח כ"כ מעט זמן (יחסית)
לא יודעת לגבי הדסה, אבל אצלי באיכילוב התוצאות טפטפו בשלבים ו10 ימים לצ'יפ נשמע לי ממש מעט.. למיטב ידיעתי לרוב זה יותר קרוב לשלושה שבועות
לקח עכשיו באיכילוב 5 שבועות פחות יומיים אבל כמובן גם בגלל החגים
לצפיה ב-'תודה ! '
תודה !
08/11/2016 | 20:24
1
41
לקח באיכילוב זמן לציפ שנלקח מהמי שפיר או מהסיסיי שילייה ? תוהה אם זה משנה ןלא מוצאת מידע ברשת...
לצפיה ב-'מהסיסיי שילייה.. נצח....'
מהסיסיי שילייה.. נצח....
09/11/2016 | 08:30
14
לצפיה ב-'איזה יופי! כל כך מרגיע!'
איזה יופי! כל כך מרגיע!
08/11/2016 | 21:14
1
38
בהצלחה בהמשך
לצפיה ב-'תודה ! גם לך !!'
תודה ! גם לך !!
08/11/2016 | 22:34
11
לצפיה ב-'נפלא! בשורות טובות גם הלאה:)'
נפלא! בשורות טובות גם הלאה:)
10/11/2016 | 10:19
7
לצפיה ב-'Oops i did it again...'
Oops i did it again...
07/11/2016 | 08:07
15
262
אני בהריון ב"ה! 9 וחצי חודשים אחרי הולדת ביתי השניה שנולדה לאחר אובדן קשה מנשוא נקלטתי להריון נוסף.
מפתיע... אבל עליתי על הבעיה של עצמי להיקלט להריון ככל הנראה. שלב לוטאלי קצר (זמן קצר מ 14 יום בין הביוץ לוסת)... רק 9 ימים. הרופא נתן לי תמיכה של פרוגסטרון להתחיל כיומיים לאחר הביוץ
כבר לפניי כמה חודשים אבל החלטתי להמתין עם זה. ביום השנה השני ללידה השקטה שלי ראיתי ביוץ במקלונים והחלטתי שזה יהיה זמן טוב לנסות את התמיכה ואכן נקלטתי. כעת בשבוע 6 אחרי בדיקות דופק.
מקווה להריון תקין ורגוע (יחסית)...
זו רק ההתחלה ויש עוד הרבה לפניי.
אחלו לי בהצלחה.
לצפיה ב-'וואו איזה יופי (-:'
וואו איזה יופי (-:
07/11/2016 | 08:12
1
71
שיהיה בשעה טובה,
להמשך הריון תקין ומשעמם מאד מאד!
מרגש...
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
07/11/2016 | 08:25
58
בהצלחה גם לך...
לצפיה ב-'בהצלחה, בהצלחה, בהצלחה!!!'
בהצלחה, בהצלחה, בהצלחה!!!
07/11/2016 | 10:22
22
לצפיה ב-'מה?!!? בשעה טובה !!!'
מה?!!? בשעה טובה !!!
07/11/2016 | 11:18
3
116
שיתחיל בשלום, ימשיך בשלום, יסתיים בשלום ויתחיל בשלום (כולל הברית). זהו. זה מה שעולה בראש. ומרגש. מרגש.
לצפיה ב-'חחחחחחח אהבתי. '
חחחחחחח אהבתי.
07/11/2016 | 12:14
2
85
כמו שאני אומרת...
לא אכפת לי מין העובר... רק שיהיה ברית.
חחחחחחח
סתם. באמת באמת העיקר הבריאות. והריון תקין.
לצפיה ב-'בחיי שאני שמחה בשבילך'
בחיי שאני שמחה בשבילך
07/11/2016 | 13:21
1
71
ומקוה שהבן יגיע הפעם. מקסימום בילד הרביעי.
ברצינות - העיקר שיעבור בשלום.
לצפיה ב-'האמת שעם כל הרצון שלי '
האמת שעם כל הרצון שלי
07/11/2016 | 14:08
104
ל 4 ילדים אני ממש אשמח שתהיה לי את האופציה לסגור את הבסטה אם ארצה כבר אחרי ההריון הנוכחי.
באיזשהו מקום אני רוצה להיות אחרי עניין הילודה ולגדל ילדים שכבר לא דורשים ידיים ולא בוכים בלילות. ילדים גדולים.
מאוד כיף שיש תינוק בבית אבל באיזשהו גיל בא לך כבר שהילדים יהיו גדולים. פלוס העניין שהריונות אצלי באים עם הרבה חששות ולחץ (גם אם לא בצדק)...
באמת שהכי הכי חשוב זה הבריאות.
אבל כנראה שלא אתייאש עד שיגיע הבולבול ;)
לצפיה ב-'שירה תודה... לא יכולה להגיב ישירות'
שירה תודה... לא יכולה להגיב ישירות
07/11/2016 | 12:15
92
להודעה שלך כי אני דרך הנייד ולא רשמת מלל בתוך ההודעה.
לצפיה ב-'יו, מזל טוב!!'
יו, מזל טוב!!
07/11/2016 | 19:49
1
52
אני עם צמרמורות של התרגשות בשבילך, איזה כיף!
שיעבור רגוע, מרגש, בריא ויסתיים עם ידיים מלאות
לצפיה ב-'אמן! תודה'
אמן! תודה
07/11/2016 | 21:11
39
אני גם מתרגשת...
לצפיה ב-'בשעה טובה '
בשעה טובה
08/11/2016 | 14:20
11
לצפיה ב-'בשעה טובה ובהצלחה ענקית!'
בשעה טובה ובהצלחה ענקית!
08/11/2016 | 17:28
10
לצפיה ב-'תודה לתרנגולת וביחד ננצח...'
תודה לתרנגולת וביחד ננצח...
08/11/2016 | 18:24
49
כאמור, לא יכולה להגיב להודעות שלכן כי אני דרך הנייד ולא כתבתן מלל בתוך התגובה.
מודה לכן על התמיכה.
לצפיה ב-'עדכון!'
עדכון!
13/11/2016 | 09:52
1
53
בחמישי הייתי אצל הרופא של ההריון בסיכון בקופת החולים.
הדופק תקין והכל נראה טוב טפו טפו.
אמר שאין לו ספק שההריון ההוא היה מקרי ודפוק מלכתחילה ושהכל אצלי נראה לו בסדר גמור. הרופא היה מקצועי בטירוף מה שיחסוך ממני להגיע להריון בסיכון בתל השומר. מקווה להמשך תקין.
לצפיה ב-'ואו! נשמעת ממש התחלה טובה. נחזיק אצבעות'
ואו! נשמעת ממש התחלה טובה. נחזיק אצבעות
13/11/2016 | 13:49
7
לצפיה ב-'איך גורמים לבעל להתרגש?'
איך גורמים לבעל להתרגש?
07/11/2016 | 10:23
11
171
שבוע 32+5
לפני כ 9 וחצי חודשים הייתה הפלה בשבוע 13.

הלידה מתקרבת ואני חושבת שבעלי עוד לא שם. לא נותן את ההרגשה בעצם.
אולי קצת מפחד.. בגלל ההפלה, בגלל שאצלם יש הרבה בעיות פוריות במשפחה (אולי רגשות אשמה ש"עקפנו" כמה אחים ונכנסנו להריון, אמנם מטיפולים, אבל לפניהם?).

אתמול ביקרתי את גיסתי שילדה בת.
אמא שלה, ששמעה שאני בחודש שמיני - וממש לא רואים, אגב - שאלה אותי "נו, בעלך מתרגש?"

אז זהו שלא... עוד לא ממש.
זה משתנה בלידה, נכון?
לצפיה ב-'יש לי בערך שתי דקות לענות...'
יש לי בערך שתי דקות לענות...
07/11/2016 | 10:45
7
106
אז אענה משהו קצר-
אי אפשר לגרום למישהו להתרגש ממשהו.
אני לא מכירה את בעלך ולא יודעת איזה טיפוס הוא...יש כאלו שמאוד אמוציונאליים, ויש כאלו שהרבה פחות. יש כאלו שמתרגשים ומראים את זה, ויש כאלו שמתרגשים אבל לא מראים את זה.
אני לא זוכרת אם יש לכם ילדים. אם כן- זה יכול לעזור לך לענות על השאלה שלך- איך הוא בתור אבא? מתרגש? יותר "קול"?

בגדול- לא יעזור כלום- אנחנו הנשים (לרוב) יותר אמוציונאליות ויותר מתרגשות- לטוב ולרע. בטח בכל מה שקשור להריונות וילדים.
יכולה לספר לך שלפני ימי הולדת של הילדים שלי אני נורא נורא מתרגשת (אפילו הייתי אומרת יותר מדי....) ובעלי מתרגש במידה רגילה לגמרי. אני יכולה גם לא לישון מרוב התרגשות לפני יום ההולדת, והוא- כלום לא יזיז לו...לרוב התרגשות אני לא אוכלת בכלל בימי ההולדת שלהם, ואילו הוא- אוכל כרגיל ונהנה מהחיים.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
07/11/2016 | 11:22
6
72
אנחנו מצפים לילד בכור.
אחרי טיפולים (הפריות) והריון ראשון שהסתיים בהפלה - בשבוע 13, גם הוא מטיפול.

לבעלי יש בעיית פוריות משפחתית מה שגורם ל 5 מתוך 7 ילדים להיות בטיפולים.
לאחד יש ילדה אחרי 14 שנים.
אנחנו מצפים ברוך ה'.
שלושת האחרים ללא ילדים במשך 11 שנים, 4 שנים ושנה.

אז אולי הוא באמת פחות מתרגש בטבע שלו.
או שהוא מפחד ממה שהיה.
או שיש לו רגשות אשמה כלפי אחיו שעוד לא זכו...?

אני רואה אותו עם האחיינים שלו ושלי. הוא מאד אוהב ילדים, אוהב לשחק איתם.. ללכת איתם לסיבוב בחוץ.. 
האחיינים שלי מתים עליו. נמשכים אליו כמו מגנט.
בניגוד אליי, שאני די סנובית לילדים אחרים - כולל אחיינים שלו - ורק עם האחיינים שלי אני מאד חמה ואוהבת, הוא מאד אוהב ילדים באופן כללי.

לצפיה ב-'אולי תלוי ג'נדר, אולי תלוי אישיות, אולי תלוי היסטוריה'
אולי תלוי ג'נדר, אולי תלוי אישיות, אולי תלוי היסטוריה
07/11/2016 | 11:47
5
83
בהיסטוריה אני מתכוונת משפחתית או אישית או גם וגם.
יכול להיות שמורכב עבורו להתחבר, לטוב ולרע, להריון שעבורך הוא כה מוחשי בכל רגע בחיים, ועבורו הוא עדין אידאל. נשמע מהתשובה שלך לשירה, שהוא מתחבר לילדים ושכנראה יהיה אבא נפלא לילד (ולאחיו אחריו בתקוה גדולה בע"ה).
רוצה לעודד, שגם אצלנו בן זוגי פחות התחבר להריונות (ולהפלות בשבועות מוקדמים), אבל כשנולדו הילדים וככל שגדלו - הוא יותר מתרגש ומתחבר.
מנצלת את ההזדמנות לאחל שהלידה תעבור בשלום עליך ועל העובר והרבה אושר. להתראות בקרוב (אבל לא מדי) בקומונה שפתחה TheWindCriesMarry    :)
לצפיה ב-'ריגשת אותי, תודה '
ריגשת אותי, תודה
07/11/2016 | 12:14
4
59
הוא הרגיש את הבייבי זז רק לא מזמן. 
כשאני מרגישה אותו כל הזמן במשך כמעט כל היום.
אני מנסה להשמיע לו את המוניטור אבל יש פחות התלהבות. גם בסקירה.
הוא היה רק בסקירה האחרונה (שלישית.. עשינו אותה כי אנחנו בהפריות, לא משהו קריטי).
הרופא אמר שיש מצב שיש התרחבות של אגן כליה אחד.. והתגובה שלו אחר כך הייתה: "טוב, יש מצבים שמגלים דברים לפני הלידה ויש שאחרי".
כמו סוג של פחד/אכזבה.

לגבי האבא שיהיה, אין לי ספק שמאד יתחבר לילד. כלומר מאד מקווה.. אם לילדים שלא שלו הוא מתחבר טוב, אני משערת שברגע שיחזיק את הילד שלו עצמו - הכל יהיה שונה.

תודה על האיחולים
באיזו קומונה מדובר?
לצפיה ב-':) בשמחה'
:) בשמחה
07/11/2016 | 14:42
3
51
קומונת 'ילדי הקשת', מעתיקה עבורך את ההודעה של TheWindCriesMarry:

לכל מי שרוצה לשתף בחיים עם ילדי הקשת, בתחושות של הורות לאחר האובדן, בלבטים, ברגעים השמחים ובקיטורים (כן, זה לגמרי לגיטימי) - מזכירה שנפתחה קומונה לאמהות (גם אלה שבדרך שמעוניינות מוזמנות!):
שימו לב שמדובר בקומונה סגורה וצריך לשלוח בקשת הצטרפות. אחרי מתן הגישה לקומונה אני שולחת מסר אישי, ואז צריך רק להקליד שם משתמש וסיסמה במסך הכניסה.
לצפיה ב-'אני ממש רוצה להיכנס לקומונה ולהיות פעילה, אבל-'
אני ממש רוצה להיכנס לקומונה ולהיות פעילה, אבל-
07/11/2016 | 18:51
58
אני פשוט לא מספיקה. זו האמת. מקווה בעתיד לחזור אליכן גם שם.
צריך להוסיף עוד איזה יומיים לכל שבוע ועוד 8 שעות לכל יממה. אולי אז אספיק את כל מה שאני אמורה להספיק.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'מעולה. הגשתי בקשה! ואיזה שם יפה לקומונה'
מעולה. הגשתי בקשה! ואיזה שם יפה לקומונה
08/11/2016 | 09:44
1
34
מבחינה רוחנית ילדי הקשת הם המשכם של ילדי האינדיגו.
ילדים מיוחדים מאד.
לצפיה ב-'אישרתי, ברוכה המצטרפת '
אישרתי, ברוכה המצטרפת
08/11/2016 | 19:33
9
לצפיה ב-'זה יבוא בזמן שלו'
זה יבוא בזמן שלו
07/11/2016 | 19:55
45
כמו ששירה כתבה - את לא יכולה לגרום למישהו להתרגש. מקסימום לשתף, לתת להרגיש, לדבר על התחושות שלך, לחשוב ביחד על שמות... אבל להתרגש - זה צריך לבוא לבד.
בן הזוג שלי גם לא התרגש, אגב. לפחות לא החצין את זה. לא הייתה לו סבלנות להרגיש בעיטות, על שם דיברנו רק בשבוע-שבועיים האחרונים, לא חושבת שהוא ידע בדיוק באיזה שבוע אני בשום שלב, הוא לא בא לסקירה מורחבת וגם לא נכנס איתי לחדר לידה. באיזשהו שלב גם רבנו על זה שאני מרגישה לבד בהריון הזה.

והיום הוא אבא מדהים, מדהים, מדהים. אוהב, מגונן, מסור, מתרגש מכל חוכמה חדשה של דריה, נשאר איתה בכיף בבית פעם בשבועיים... באמת שלא יכולתי לדמיין אבא מדהים יותר ומחובר יותר ממנו.
לצפיה ב-'גם בעלי'
גם בעלי
07/11/2016 | 21:12
56
לא מהמתרגשים הגדולים...
אולי בתוך תוכו. חחחחח
אבל הוא מאוהב בבנות שלנו.
אל דאגה.
לצפיה ב-'בעלי אמר בצורה מפורשת'
בעלי אמר בצורה מפורשת
08/11/2016 | 15:03
76
שגבר מתחבר לילד אחרי הלידה ולא לפני. כל מישושי הבטן מבחוץ ונפנופי הידיים באולטרסאונד זה פשוט לא מוחשי מספיק, במיוחד בילד ראשון כשעוד אי אפשר ממש לתאר מה הולך להיות. ואכן גם הוא בכל אחד מההריונות לא טרח לדעת באיזה שבוע אני בדיוק, ומה אסור לי לאכול עם סכרת הריונית (כן, לקח לו הריון וחצי להפנים שקפה מכינים בלי סוכר, בהריון האחרון בחודש תשיעי הוא הזמין לי סלט נבטים, רוסטביף ופסטה במסעדה, כי זה ממש מתאים להריונית עם סכרת...) ופרט לסקירות ומי השפיר לא נכח באף בדיקה. וגם באלו שנכח סימס לחבר'ה.
הם פשוט לא מרגישים בהריון, זה הכל. אחרי הלידה, כשיהיה תינוק מוחשי, אז הוא כבר יראה לך את כל התכונות הטובות שיש בו, ואין לי ספק שיהיה אבא מחובר ונהדר. פשוט בינתיים את מבקשת ממנו להתייחס למשהו שמבחינתו עדיין דימיוני. וזהו.
לצפיה ב-'הריון אחרי הפלה טבעית.. '
הריון אחרי הפלה טבעית..
05/11/2016 | 23:02
11
182
הי בנות,
בשעה טובה לפני יומיים 2 פסים ובטא יפה.. 
ומאז בקושי הספקתי לשמוח בין פחדים למתח לעייפות לבכי ולריבים עם בן הזוג.. שגם הוא אחוז פחדים.. ואפילו החברה הכי טובה שלי שהיא היחידה ששיתפתי- נילחצה ושמרה על שמחה מתונה..
ההריון הזה הוא ברכה ענקית! המתנה הכי גדולה שביקשתי!
לפני 3 חוד' עברתי הפלה טבעית בשבוע 8, הריון ראשון שכבר באולטרסאונד שבוע 6 נאמר לנו שהוא לא מתפתח כראוי. עד אז היינו בהיי והגענו לאולטרסאונד ההוא מחוייכים ומאושרים.. ויצאנו משם מפורקים. לאחר מכן עברנו רכבת הרים של כשבועיים וחצי שהרגישה כמו נצח.. ולבסוף הגוף אמר את שלו.. ושמחתי לפחות שזה קרה באופן טבעי. 
אני מבינה עכשיו עד כמה היינו תמימים ונאיביים לפני כן, מרגישה שאנחנו מגיעים להריון הזה ממקום ככ אחר היום.. יותר מידי יודע. ואני רוצה ככ להניח לפחד, מה גם שהבכי והלחץ בטח לא תורמים לו.. 
ולשמוח במתנה שלי.. ולהאמין שהוא חזק ותקין.. 
לצפיה ב-'הי! '
הי!
06/11/2016 | 09:30
1
63
קודם כל בשעה טובה! כל הכבוד שאת אופטימית!
חייבת לשתף אותך שלי היתה הפלה "טבעית" העובר לא התפתח ועברתי גרידה אבל זה קרה בצורה טבעית בעצם, ועוד הפלה בשבוע 18 עקב מום, בהריון שבא אחרי ההפלות (הריון חמישי) הייתי הרבה יותר אופטימית למרות החרדות המובנות מאוד.
כי זה לא משנה מה היה! זה לא אומר כלום! עדין יש לך סיכוי יותר גבוה להריון תקין ובריא מאשר לעוד הפלה.
הלוואי שתקבלו את התינוק שאתם מייחלים לו. ושיהיה לך הריון ארוך ונעים!
לצפיה ב-'תודה רבה לך '
תודה רבה לך
07/11/2016 | 20:02
19
זה באמת לא אומר כלום.. אני יותר ויותר אופטימית עם כל יום שעובר והשמחה מחלחלת.. :)
לצפיה ב-'כולי תקווה שהפעם תחווי חוויה מתקנת. מחזיקה אצבעות'
כולי תקווה שהפעם תחווי חוויה מתקנת. מחזיקה אצבעות
06/11/2016 | 18:57
3
41
והפעם כבר הדרך לא תהיה קלה ותמימה... תם עידן התמימות...
העיקר שבסוף תצליחי להגשים את חלומך.
מחזיקה לך אצבעות שזה יקרה הפעם.
תעדכני בכל שלב.

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
07/11/2016 | 20:02
2
25
בינתיים הכפלת בטא טובה
ואני מאד מאד שמחה :)
לצפיה ב-'התחלה טובה, רק שימשיך כך!'
התחלה טובה, רק שימשיך כך!
08/11/2016 | 17:24
1
12
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
21/11/2016 | 21:10
1
לצפיה ב-'יופי לראות אותך פה'
יופי לראות אותך פה
07/11/2016 | 10:28
1
37
יש המון מקום לאופטימיות! את יודעת כמה אנשים יש בעולם שנולדו לאחר הפלה?! מלא!
הבכי והלחץ לא מזיקים להריון, אלא לך...
יכולה לספר לך על עצמי, שבני השני נולד לאחר הפלה אחת, ובערך בשבוע 10, הפכתי לאישה נורמאטיבית בהריון, עם חרדות רגילות לחלוטין, ולא הייתי יוצאת דופן משאר חברותיי. הצלחתי להנות מההריון ההוא, ושמחתי בו, והחרדות היו לגמרי רגילות ולא יוצאות דופן.
מקווה שכך יהיה גם אצלך.

והכי חשוב- שההריון ימשיך להתפתח כראוי ושיסתיים בידיים מלאות:)

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'תודה שירה יקרה!'
תודה שירה יקרה!
07/11/2016 | 20:05
22
זה בדיוק מה שאמרתי לו.. שאני מסתכלת מסביב ברחוב ורואה כל כך הרבה אנשים.. כולם תוצאות של הריונות תקינים :)
אני כבר מרגישה הרבה יותר טוב מאשר לפני כמה ימים כשכתבתי כאן, מצפים לעבור בטוב ובהצלחה את האולטרסאונד הראשון ולהתגבר על החוויה של הפעם הקודמת.. בעזרת השם בעוד כשבוע וחצי-שבועיים זה יקרה :)
לצפיה ב-'בשעה טובה!'
בשעה טובה!
07/11/2016 | 22:57
1
21
אין ספק, הנאיביות עפה מהחלון ברגע שחווים הפלה וחוויית ההריון היא הרבה יותר מפוכחת.
אני יכולה לומר שהפחדים שוככים באיזשהו שלב, גם אם לא נעלמים לגמרי, ולקוות שתצליחו גם לשמוח ולהתענג על ההריון, וכמובן - שהוא יסתיים במועד ובידיים מלאות.
לצפיה ב-'תודה ואמן '
תודה ואמן
21/11/2016 | 21:13
1
עוברים צעד צעד.. והשבועות האלה עוברים בינתיים כמו נצח.. אבל לאט לאט אני מצליחה לגייס אופטימיות שזה באמת יכול להיות סיפור לגמרי אחר הפעם..
לצפיה ב-'מבינה אותך. לצערי אצלי הפחדים עוד קיימים'
מבינה אותך. לצערי אצלי הפחדים עוד קיימים
08/11/2016 | 09:48
49
בהריון הקודם עברתי הפלה בוששת בשבוע 13.
בהריון הזה, עד ששמעתי כל פעם את הדופק במוניטור עוברי החל משבוע 14, לא נרגעתי.
כשהייתי צריכה ללכת לביקורות בשבועות מוקדמים יותר, כולם ידעו כי לא יכולתי לדבר עם אף אחד.
אחיין שלי רצה לבוא אליי ועניתי לאחותי שאין לי זמן ואני ממהרת. אחר כך התקשרתי להתנצל והיא אמרה שכבר הבינה.

רק עכשיו בחודש שמיני, אני מרשה לעצמי להסתכל יותר על דברים, לבדוק מה יש לי בבית ומה צריך לקנות, אולי להסתכל על בגד או שניים ולהזמין מהאינטרנט.
ועדיין יודעת שגם בשבועות שלי יכולים לקרות דברים.
ואגב, גם אחרי.... לחברה של אחותי נפטרה תינוקת בת חצי שנה ממוות בעריסה. 
זה לא עובר אף פעם.

מקווה שלאט לאט החרדות ילכו ויפחתו, אם כי אצלי לא עברו לגמרי.
לצפיה ב-'עזרתכן בבקשה'
עזרתכן בבקשה
03/11/2016 | 20:11
6
237
אני כותבת עם לב שבור.
הריון שני, ילד מהמם בבית, שבוע 20. אתמול קיבלנו בשורת איוב, הצ׳יפ הגנטי לא תקין והמלצה להפסיק את ההריון. הסיכוי לילד פגוע גדול, לא אפרט בדיוק מה הסיכונים כי אין לי כוחות נפש להתעסק בזה.
חשבנו על זה והחלטנו לעשות כפי שהומלץ. רק שמעבר לכאב המובן מאליו יש עוד בעיה. בשבוע 14 בסקירה הסוקר ראה שהשליה נמוכה, ובגלל שאני אחרי קיסרי יש חשש שהיא נעוצה. בזמנו הוא אמר שאין מה להתעסק בזה, שרוב הסיכויים שהיא תעלה, ורק לעקוב.
בשלב הזה של ההריון לא אםשרי לדעת אם השליה נעוצה או לא, לכן להפסקת ההריון אני מעדיפה ללכת לביח הכי טוב באזור שלי, שזה תל השומר.
רציתי לדעת אם מישהי התנסתה בהפסקת הריון שם. אני פוחדת מלידה שקטה ומעדיפה גרידה.
מישהי יכולה להסביר איך זה עובד שם? האם הם עושים גרידה בשבוע 20? איך הרופאים? מקצועיים? נחמדים?
אני מבועתת ועצובה, ומרגישה כמו בתוך חלום רע.
אשמח לכל טיפ.
לצפיה ב-'הי מזי'
הי מזי
06/11/2016 | 09:34
1
77
מצטערת מאוד בשבילך...
אני עברתי גרידה בשבוע 18 באסף הרופא. אני לא בטוחה שבתל השומר הם מתמחים בגרידות מאוחרות. תבררי את זה.
בכל מקרה באסף הרופא הם ממש מומחים. זה תהליך שאורך יומיים, את באה יום אחד להכנסת למינאריות לצוואר הרחם שמרחיבות אותו ופותחות אותו. ויום למחרת חוזרת לגרידה.
זה מאוד לא נעים בלשון המעטה, אבל לטעמי זה פחות גרוע מלידה שקטה.
יש פורום שכן שנקרא אובדן הריון תמיכה. לי הוא מאוד עזר בתקופה של לפני הגרידה ואחריה.
מאחלת לך מכל הלב שתהיי אחרי זה. ושתצליחי להתקדם מזה בבריאות טובה.
חיבוק
לצפיה ב-'תודה רבה. מחכה כבר להיות אחרי זה בריאה ושלמה'
תודה רבה. מחכה כבר להיות אחרי זה בריאה ושלמה
07/11/2016 | 18:26
13
לצפיה ב-'כמה עצוב...'
כמה עצוב...
06/11/2016 | 18:50
3
65
מזי שלום,
נורא נורא עצוב וקשה מה שאת עוברת...
בעבר נאלצתי לעבור גרידה בשבוע 17 באסף הרופא. התהליך עבר בקלות יחסית מהבחינה הפיזית... הם באמת היו מאוד בסדר מכל הבחינות, מקצועיים ויודעים היטב את העבודה. ההליך היה בדיוק כפי שתיארו לך בהודעה הקודמת.
אחרי המקרה הנורא הצלחתי להרות וללדת תינוק בריא ומתוק. 
מצטערת שאני שואלת שאלות בזמן כל כך קשה... האם לפני תוצאות של הצ'יפ הגנטי היו סימנים מחשידים נוספים בחלבון עוברי, שקיפות עורפית או סקירה מוקדמת או בסקר השליש הראשון?
מאחלת לך מכל לבי לעבור הליך כמה שיותר קל לפחות פיזית ולחזור לכאן עם בשורות טובות בעתיד.

לצפיה ב-'לא היו סימנים בכלל'
לא היו סימנים בכלל
07/11/2016 | 18:25
2
78
שקיפות וחלבון מעולים, סקירה ראשונה טובה.
אבל באולטרסאונד אתמול לקראת גרידה ראו שהעובר קטן בערך בשבוע מגיל ההריון. לא יודעת אם זה קשור.
יש לי תור לגרידה ביום ראשון באסף הרופא. אני מפוחדת ועצובה. ימים קשים.
תודה על המענה, אחרי שכתבתי גיליתי שיש פורום אובדן הריון וכתבתי גם שם.
לצפיה ב-'עברתי גרידה בשבוע 23 פלוס'
עברתי גרידה בשבוע 23 פלוס
08/11/2016 | 22:40
1
33
גם באסף הרופא . אחרי תוצאות מעולות בכל הבדיקות ובעיה במי שפיר.
רק רוצה להרגיע ולומר שכל מה שפחדתי שיכאב ( פיזית ) לא כאב. תהליך קשה נפשית אבל הם באמת מאוד מקצועיים ומתחשבים שם.
מאחלת לך חיזוקים חמים
לצפיה ב-'תודה לך'
תודה לך
11/11/2016 | 11:56
4
לצפיה ב-'מה את עושה כשאת קמה בבוקר?'
מה את עושה כשאת קמה בבוקר?
02/11/2016 | 12:48
5
216
בודקת שהבטן עוד שם....
לצפיה ב-'וזה אחרי שבדקת 200 פעם בלילה'
וזה אחרי שבדקת 200 פעם בלילה
02/11/2016 | 16:24
140
חחח
לצפיה ב-'חזק'
חזק
03/11/2016 | 12:27
81
אני בודקת מה מצב הבטן, אבל זה רק בגלל שהיא שטוחה
לצפיה ב-'ואחרי שקמת 200 פעם בלילה'
ואחרי שקמת 200 פעם בלילה
03/11/2016 | 21:04
79
כדי לוודא שאת לא שוב מדממת
לצפיה ב-'מביאה למיטה שלי שלושה דברים...'
מביאה למיטה שלי שלושה דברים...
06/11/2016 | 10:37
91
1. אנדומטרין (מקבלת תמיכה בגלל התקצרות צוואר קלה וצירים מוקדמים).
2. מוניטור בייבי לינק.
3. ג'ל אולטראסאונד.

זה הטקס שלי בכל בוקר.
גם אם הרגשתי את הפצפון כשקמתי ושכבתי על הגב.
לצפיה ב-'גם אני מבצעת את אותה הפעולה בבוקר וגם בלילה... '
גם אני מבצעת את אותה הפעולה בבוקר וגם בלילה...
06/11/2016 | 18:59
21
לצפיה ב-'מקווה מאד מאד'
מקווה מאד מאד
01/11/2016 | 20:45
4
234
היי בנות,
מאד מקווה שיכולה להצטרף אליכן ל- 8 חודשים משעממים, של הריון עגול שיסתיים בידים מלאות. 
היום 2 פסים. 
בבית 2 בנים, הריון שלישי נקלט בקלות, התפתח היטב, ודופק הפסיק פתאומית בשבוע 15, בלי שום סימן מקדים, אחרי שקיפות וסקירה תקינים. היה עוד בן. גרידה באוגוסט, מחזור אחד בספטמבר. והיום 2 פסים. 
אני שמחה ומבועתת. כי ב- 2 ההריונות התקינים שלי היו תופעות של חזה גדל, הגוף נהיה מושלם (אין פתאום קשקשים, העור נהיה נהדר) והיו תופעות אחרות גם. 
ועכשיו, כמו בהריון שנגמר, תופעות זהות מבחינת עירנות יתר (ולא עייפות, כמו בהריון השני), החזה לא גדל. הגוף לא מושלם. אני מבינה שרק גיליתי, ועדיין. אולי הגוף שלי מסמן לי משהו? אולי הגוף שלי הוא שגורם נזק?
בעלי אמר "קחי בחשבון שהכל יכול לקרות". 
ואני בהתלבטות בין להיות אופטימית לבין חרדה. 

כ"כ מקווה לטוב. תחזיקו לי אצבעות?
ותוכלו אולי לשתף מנסיונכן?
תודה רבה!
לצפיה ב-'מחזיקה!'
מחזיקה!
01/11/2016 | 23:49
82
ותשנני לעצמך שתופעות הריון הן לא אינדיקציה לתקינות ההריון, ותזכרי את זה בכל פעם שהבחילות ייעלמו, שהחזה ייראה קטן וכו'.

בהצלחה ובתקווה להריון עגול שיסתיים בידיים מלאות!
לצפיה ב-'מחזיקה אצבעות ומחזקת'
מחזיקה אצבעות ומחזקת
02/11/2016 | 09:36
62
בשעה טובה, טלטלון !
מוסיפה שבכל אחד מההריונות התקינים חוויתי תופעות שונות. באחד היו בחילות, באחר צרבות, באחד נדמה לי שלא זה ולא זה. וגם הלא ולא עבר בסך הכל באופן תקין והסתיים בידיים מלאות. הדחקתי מה קרה בשני ההריונות הלא תקינים (#3 ו #4). אבל כאמור בכל אחד משלושת ההריונות התקינים חוויתי חוויות שונות או לא, ובכל זאת הם המשיכו והסתיימו בשלום.
מאוד מאוד מפחיד אחרי הפלה, מה גם שבשבוע מתקדם וכשכביכול הכל היה תקין. לבי איתך. אבל לא חושבת שהגוף מסמן לך משהו ובטח ובטח שהגוף שלך לא 'גורם נזק'. זה היה מזל רע, נורא, ועצוב וכואב. אבל לא משהו שאת עשית או גרמת. הוא צודק לצערי, והכל יכול לקרות. וטבעי שאת נעה בין אופטימיות לחרדה. ומותר לך גם לזגזג בין לבין ;)
בקיצור - לא יכולה להבטיח שהכל יהיה בסדר, אבל מקוה יחד איתך ומחזיקה לך אצבעות.

לצפיה ב-'תודה בנות!'
תודה בנות!
02/11/2016 | 22:07
1
60
סימסתי אתמול לרופא שלי שאמר לי לבוא היום. 
ראה שק הריון בתוך הרחם. נתן נרות פרוגסטרון ואספירין במינון נמוך.
עוד שבוע-10 ימים דופק. נראה לי קצת מוקדם עוד שבוע, אבל גדול עלי לחכות יותר מזה. 

תודה על התמיכה!
לצפיה ב-'התחלה טובה. מחזיקה אצבעות להמשך תקין'
התחלה טובה. מחזיקה אצבעות להמשך תקין
06/11/2016 | 18:33
12
לצפיה ב-'מבקשת שוב אצבעות, הפעם לסקירה מוקדמת'
מבקשת שוב אצבעות, הפעם לסקירה מוקדמת
27/10/2016 | 17:43
8
168
היי בנות
מה שלומכן?
מחר בבוקר סקירת מערכות מוקדמת מורחבת, שבוע 16. משקשקת... כמה חשוב שהבדיקה תהיה תקינה. כל כך מקווה... בעבר זו תמיד הייתה ציפייה בהתרגשות ואז, בתקופות התמימות רק רציתי לדעת את מין העובר... עכשיו מתפללת רק שיהיה תקין, שחלילה לא יהיו סימנים מחשידים נוספים בנוסף לשקיפות לא משהו... כל כך מקווה שהכל בסדר!
ביום ראשון בדיקת הדם...
לצפיה ב-'כ"כ מבינה...וכ"כ מקווה ביחד איתך!!!!'
כ"כ מבינה...וכ"כ מקווה ביחד איתך!!!!
27/10/2016 | 18:23
56
מחזיקה אצבעות בידיים וברגליים.. מחשבות חיוביות ובשורות טובות!!!
לצפיה ב-'המון המון בהצלחה!!'
המון המון בהצלחה!!
27/10/2016 | 23:28
108
מחזיקה אצבעות שהכל יהיה תקין וגם שתהיה חוויה מתקנת ושמחה כשתגלי את מין העובר (-:
תחזרי לעדכן אותנו שהכל עבר בשלום!
לצפיה ב-'נו, מה קורה? אל תלחיצי...'
נו, מה קורה? אל תלחיצי...
29/10/2016 | 05:40
16
לצפיה ב-'תודה מקסימות! מעדכנת '
תודה מקסימות! מעדכנת
29/10/2016 | 09:19
4
171
פשוט אני לא זוכרת את הססמה שלי... היא שמורה במחשב הביתי שלא תמיד יש לי אליו גישה... אבל קוראת הכל.
תודה ענקית! אצבעות הקסם שלכן עזרו גם הפעם וסייעו לי מאוד בשיפור ההרגשה שאני לא לבד. יש מי שמבין, אכפת ומלווה, גם אם לא מכיר באופן אישי.
היה בוקר קשה ומתוח במיוחד. בקושי הצלחתתי לישון, בכיתי המון. הגעתי לרופא כולי נפוחה שאני מאוד אוהבת ומעריכה, המתנתי עד השבוע ה16 מלא וההמתנה השתלמה. סיפרתי שהשילוב של השקיפות ובדיקת הדם הנלווית אליה לא יצאו טובות והלחץ שלי הולך וגובר. למרות זאת מחפשת דרך להימנע ממי שפיר באמצעות ניפט מורחב ובדיקות נוספות שיכולות להעיד על בעיה או לשלול אותה. בכל מקרה גם קבעתי תור אם לא תהיה ברירה...
אז הרופא המדהים עשה לי סקירה מורחבת ביותר, במשך שעה וחצי! בדק ומדד כל איבר, כל אצבע. עד שלא ראה כל פרט בכל תנוחה וכל זווית, לא נתן לי ללכת. אמר שהכל נראה מצוין, תואם לשבוע 16 ו5 ימים. אז יש לנו עוד בן (אמן ושיהיה גם בריא). וכאילו שאכפת לי בכלל מי יהיה, רק שיהיה! למרות שהעדפתי בת, כי הן יותר שורדות... אז לבתי תשאר הבלעדיות. 
החלטנו היום לספר להורים... ולקוות שבדיקות התבחין המשולש וניפט שאני עושה מחר יהיו תקינות.
בבקשה אצבעות גם למחר לבדיקות הדם החשובות!
תודה ענקית, חיבוק ואיחולי ההצלחה לכל אחת מכן
אני
לצפיה ב-'יאיי איזה כיף!!'
יאיי איזה כיף!!
29/10/2016 | 15:06
70
שלא עדכנת אתמול,התחלתי לדאוג!!
אני שמחה מאד לקרוא שהבדיקה היתה טובה ושיש לך עוד בן (-:
שני בנים זה ה-דבר!
יש לי שני פושטקים בבית והם מהממים, מאהבים קטנים. מה שבטוח, תשרפי הרבה קלוריות ברדיפה אחריהם (-:::::
שימשיך רק ככה, אמן!
לצפיה ב-'יופי! יופי! יופי! (ובבקשה- לא להלחיץ אותנו להבא...).'
יופי! יופי! יופי! (ובבקשה- לא להלחיץ אותנו להבא...).
29/10/2016 | 18:27
16
לצפיה ב-'טוב לשמוע שהסקירה עברה בשלום'
טוב לשמוע שהסקירה עברה בשלום
29/10/2016 | 22:19
1
68
מחזיקה אצבעות לניפטי ושלא תצטרכו למי שפיר.
שרק ימשיך בשלום ויסתיים בשלום.
לצפיה ב-'תודה מקסימה, עדין מחכה לתוצאות... אוף. רק שיחזרו תקינות! אמן'
תודה מקסימה, עדין מחכה לתוצאות... אוף. רק שיחזרו תקינות! אמן
06/11/2016 | 19:00
4
לצפיה ב-'מתה מפחד...'
מתה מפחד...
29/10/2016 | 15:22
6
282
הריון שישי, 2 ילדים מדהימים בבית, בעל שהפעם לא מאשר לי להרים כוס ואישה מפוחדת מאוד.
מחר אולטרסאונד ראשון ואני מבועתת. הבטאות עלו והוכפלו כנדרש, אבל אני לא רגועה. הזיכרונות, הפחדים, הדמיונות משתלטים על כל מחשבה ריאלית ו/או שמחה שצצה. מרגישה שדווקא אם מחר יראו דופק - אני אופתע.
עד אתמול הייתי בסדר, הצלחתי לדחוק, לחשוב על דברים אחרים, אבל אז כאבה לי הבטן וזה החזיר אותי לשם.
אחלו לי בהצלחה, אולי יצלחו להפתיע אותי מחר...
לצפיה ב-'היי! נחמד לראות אותך פה'
היי! נחמד לראות אותך פה
29/10/2016 | 18:30
76
כיף לך שבעלך לא נותן לך להרים כוס:) אצלי הכל התנהל רגיל, כולל כל עבודות הבית, עד שבוע 25...(שבו אמרו לי להוריד הילוך).
בהצלחה מחר בבדיקה, ואנא עדכני אותנו.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'פלפלת ברוכה הבאה!'
פלפלת ברוכה הבאה!
29/10/2016 | 22:15
59
הלוואי הלוואי הלוואי.
לצפיה ב-'הכי בהצלחה!'
הכי בהצלחה!
29/10/2016 | 22:21
66
עדכני
לצפיה ב-'רוצה לעדכן אותנו?'
רוצה לעדכן אותנו?
31/10/2016 | 12:45
2
22
לצפיה ב-'עברנו משוכה ראשונה'
עברנו משוכה ראשונה
03/11/2016 | 18:31
1
78
יש עוד הרבה לפנינו....
תודה על ההתעניינות
לצפיה ב-'יופי! אמן שיהיה המשך נפלא!'
יופי! אמן שיהיה המשך נפלא!
03/11/2016 | 20:34
9
לצפיה ב-'המתנה לתוצאות'
המתנה לתוצאות
27/10/2016 | 17:44
5
218
עשיתי סיסי שיליה באיכילוב ב-27.9.. 4 שבועות ויומיים.. ועדיין אין תשובות.. "חגים".. מתחרפנת כבר..
שבוע שעבר אמרו שיהיו אחרי החגים.. מדברת איתם היום, להגדרתם השבוע הזה זה עדיין חגים.. נטרפת..
לצפיה ב-'זה באמת הרבה זמן לחכות...'
זה באמת הרבה זמן לחכות...
29/10/2016 | 05:47
4
54
קראתי אחורה לגבי הסיבה לבדיקה. מקווה מאוד שהתשובות תהיינה משמחות וטובות. תחזיקי (איכשהו) מעמד...

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
29/10/2016 | 06:32
3
57
ברור שזה הכל פסיכולוגי לחלוטין אבל כיוון שמבחינתי אני אחרי ה"דד ליין" - במקור אמרו לפחות 3 שבועות, אולי ארבעה בגלל החגים- אז עכשיו כל יום מרגיש כמו שבוע.. הייתי בטוחה שעד שלישי האחרון (כלומר 4 שבועות) יהיו תוצאות ומאז אני בכלל על קוצים, לא נפרדת מהטלפון בשום סיטואציה, מוותרת על אינטרקציות חברתיות כי הבטן כבר ממש בולטת ולא בא לי שמישהו יגיד לי מזל טוב.. יש שבעה שאני צריכה ללכת אליה וכל יום אני מחכה אולי התוצאות יבואו קודם.. התחרפנתי כבר..

מוצאת את עצמי מתעוררת כל יום בשעות הזויות בטווח של 3-4 בבוקר... די.. התעייפתי מזה..
לצפיה ב-'ממש מוכר...נחכה איתך ונקווה יחד איתך. '
ממש מוכר...נחכה איתך ונקווה יחד איתך.
29/10/2016 | 06:33
2
18
לצפיה ב-'שמחה לעדכן'
שמחה לעדכן
30/10/2016 | 21:07
1
95
שחזרו התוצאות בשעה טובה..
במודע "שיחקנו רולטה" בניסיון להימנע מ-PGD והכי חשוב שלא יצאה התוצאה ממנה הכי חששנו שהייתה מובילה להפלה (25%) מנגד גם לא היינו ב-50% של נשאות בלבד. בקיצור קיבלנו תוצאה קצת מעורפלת (ה-25% הנותרים) בדיוק כמו בהריון עם הבת שלנו לפני שנתיים וחצי. אז מאד התלבטנו אחרי קבלת התוצאות (למכירות את הגנטיקאים- שוחט אמר להמשיך, יובל ירון אמר להפסיק), בקיצור הפעם לפחות לא מתלבטים וממשיכים הלאה ומחזיקים אצבעות שלא יתגלה בהמשך שום ממצא שמעיד על סיסטיק פיברוזיס. חותמת עכשיו על עוד אוצר כמו הבת שלי.

אולי אפילו אצליח לישון הלילה (:
לצפיה ב-'אמן שיהיה המשך תקין. נורא מורכבת הגנטיקה הזו'
אמן שיהיה המשך תקין. נורא מורכבת הגנטיקה הזו
31/10/2016 | 12:44
15
לצפיה ב-'עדכון - ילדתי לפני חודש וחצי'
עדכון - ילדתי לפני חודש וחצי
28/10/2016 | 18:25
3
196
היי בנות,
בשעה טובה ילדתי בן מתוק לפני חודש וחצי.
השמחה כמובן גדולה כפליים לאחר אובדן בשבוע 21.
ההורות בהחלט שונה משני ילדיי הגדולים. 
יש כמובן יותר חרדות אך גם הרבהיותר סבלנות, הערכה וכיף גדול.
משתדלת להנות מכל רגע בחופשת הלידה, הלוואי שהייתי יכולה להישאר איתו שנה בבית....
אין יותר אושר מזה....
מאחלת פה לכולם הריון תקין וסיום בידיים מלאות ומתוקות הם שוט בבונבונים מתוקים!!
לצפיה ב-'מזל טוב, אורלי'
מזל טוב, אורלי
28/10/2016 | 18:44
42
מאחלת לך שתגדלי אותו (ואת הגדולים) בהנאה, בבריאות ובאהבה.
לצפיה ב-'מזל טוב'
מזל טוב
29/10/2016 | 05:51
1
39
איזו הודעה משמחת ומרגשת!
תהני תהני תהני, כי הזמן טס (וזו לא קלישאה).
גדלו את הקטנצ'יק בנחת, אושר ובריאות.
תודה שחזרת אלינו כדי לעדכן.

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'תודה רבה רבה'
תודה רבה רבה
29/10/2016 | 17:03
9
לצפיה ב-'הריון מיד לאחר אובדן'
הריון מיד לאחר אובדן
25/10/2016 | 18:39
9
249
יש כאן בנות שנכנסו להריון מיד לאחר האובדן?
הייתי רוצה לדעת איך הרגשתן? אם למרות שההריון בטח היה קשה מאוד מבחינה נפשית, האם הוא גם ניחם ועזר לכן להתמודד עם האבל? או שזה רק בריחה מהמציאות?

תודה לעונות
לצפיה ב-'מצטרפת חדשה חדשה מהפורום השני:)'
מצטרפת חדשה חדשה מהפורום השני:)
25/10/2016 | 21:36
2
172
אני עכשיו בהיריון שלישי-שבוע 8  אחרי 2 הפלות..אחת לפני שנה בשבוע 10, השניה לפני 3 חודשים בשבוע 15..ואת האמת שאחרי כל הפלה רציתי דקה אחרי להיות בהיריון ולמלא את החסר הזה..מקווה שהפעם אצא בידיים מלאות!!!יום חמישי בדיקת דופק..יודעת ששומדבר לא תלוי בי, כיוון שלא מצאו את הגורם להפלות..כרגע אני על קלקסן ואוטרוגסטן(תמיכה הורמונלית) ..
וזה ממש לא בריחה מהמציאות..אין ספק שיש חששות..כרגע הסטטיסטיקה לא לטובתי..אבל הידיעה שהגוף והנפש יכולים שוב מנחמת..אבל את התמימות איבדתי והלוואי וזה לא היה כך ...

לצפיה ב-'שהפעם הכל יהיה הכי טוב שאפשר!'
שהפעם הכל יהיה הכי טוב שאפשר!
25/10/2016 | 21:56
1
103
כל כך מבינה לליבך... לצערי עברתי מספר אובדנים נוראים רצופים ללא סיבה ידועה. אחר כך קיבלתי קלקסן ונולד לי בן מקסים.
עכשיו אני עם כל התמיכה שכתבת + אספרין, מרכיב הגיל גם נכנס חזק לתמונה... בתקווה ענקית לידיים מלאות.
מאחלת לך הריון קל ככל האפשר, תקין ומלא. ולחלק הנפשי אנחנו כאן.

לצפיה ב-'תודה..אתן היחידות שמבינות לליבי..'
תודה..אתן היחידות שמבינות לליבי..
25/10/2016 | 22:01
78
תודה על העידוד!!אמן ואמן! בתקווה גם לך לידיים מלאות!!!
לצפיה ב-'ברוכה הבאה ובהצלחה!'
ברוכה הבאה ובהצלחה!
25/10/2016 | 21:50
81
ראשית, מאחלת לך הריון תקין ומלא.
לגבי נטול דאגות, לא בטוח... לאחר כל אובדן גם התמימות הולכת לה.
לגבי מה שכתבת, זה מאוד אינדיווידואלי. יש נשים שצריכות זמן להתאבל ומתקשות לחשוב על הריון נוסף ויש שחשוב להן למלא את החסר מהר ככל האפשר. מגוון הרגשות והצרכים מאוד רחב ושונה מאחת לשנייה. באמת אישי מאוד, מה שנכון לכל אחת הוא הנכון שלה...
ושוב, מאחלת לך מכל לבי ידיים מלאות, להגיע לשלוות נפש והגשמת חלום.

לצפיה ב-'לא מיד, 4 חודשים אחרי'
לא מיד, 4 חודשים אחרי
26/10/2016 | 12:35
119
למרות שההריון הראשון התקבל ברגשות מעורבים, אחרי האובדן הגיע רצון מאוד חזק להיכנס להריון חדש, כדי יהיה משהו להתנחם בו, לשמוח בו, לצפות לו. כל חודש מחדש הלב נשבר ונפלתי בחזרה לרגעי האובדן, וכשהגיע הריון חדש האבל הפך קל יותר.

עם זאת, ההריון החדש לא היה בריחה מהמציאות, להיפך - המציאות הזאת והדברים הרעים שהיא עלולה להביא איתה הייתה כל הזמן בתודעה. כל בדיקה אצל הרופא, כל כאב בטן, כל הפוגה מהבחילות או בתנועות. ההריון החדש גם מזכיר את המציאות שהייתה יכולה להיות - היום היה אמור להיות התל"מ, היום עברתי את השלב שבו הייתה ההפלה...
אצלי לפחות החצי הראשון היה רצוף חרדות. אחרי שעברנו סקירה ראשונה ואת התל"מ של ההריון הקודם (זה קרה כמעט באותו תאריך) נהיה טיפטיפה קל יותר, אבל כמו שכתבו לך - התמימות של ההריון הראשון כבר לא חוזרת.
לצפיה ב-'אני נכנסת להריון מיד אחרי'
אני נכנסת להריון מיד אחרי
27/10/2016 | 10:13
112
במחזור הראשון שהגיע אחרי ההפלה, כ-4 שבועות אחרי ההפלה, התחלתי טיפול ivf שהצליח תודה לאל.
אני יכולה להגיד לך שלקחתי מאד קשה את ההפלה, כי ההריון הושג אחרי טיפולי פוריות ודרך ארוכה, ורציתי מהר מאד להשאיר את זה מאחורי ולהמשיך הלאה להריון הבא.
בפועל, במציאות, עברתי תקופה מאד קשה במהלך הטיפול שעשיתי אחרי ההפלה והיה לי ממש לא קל נפשית . אני חושבת שגם הייתי בדיכאון, ולא ראיתי בעיניים, העיקר להיות שוב בהריון. אבל לא ממש תפקדתי, לא בעבודה בכל אופן, וגם לא בבית שם נזקקו לי הילדים שלי ובעלי.
אני היום בשבוע 12+ ומרגישה קצת שהמתח ירד, כי כל השבועות הראשונים היו מלווים בהרבה חרדות, פחדים ובכי, כל יום חשבתי שאני מאבדת שוב את ההריון.
חייבת לציין שזה קצת נרגע, אבל לצערי לא מצליחה להתנתק מהאובדן לגמרי, ואני עדיין מפחדת שכל יום זה עלול להסתיים.
יחד עם זאת, לא מתחרטת לרגע על הכניסה המיידית להריון ומרגישה, במבט לאחור, ובסופו של דבר, שזו היתה ההחלטה הכי נכונה עבורי.
יהיו כאלו שיגידו לחכות, יהיו שיגידו לנסות שוב מיד. זה מאד אינדבידואלי.
בהצלחה לך בכל דרך בה תבחרי!
לצפיה ב-'לא בדיוק מיד אחרי, אבל...'
לא בדיוק מיד אחרי, אבל...
27/10/2016 | 13:55
101
רק בגלל שהיו קצת עיכובים (שאריות שהיה צריך להסיר בניתוח והתחלה של סבב ivf שהתפספס). אז מיד בטיפול הראשון שאחרי. זה לא במקום, וזאת לא בריחה מהמציאות. 
ההריון הקודם, וגם עובר אחד שהפסיק בהריון הנוכחי - שניהם שם לצד זאת שאיתי, מסתובבת ובועטת וצפויה להגיע (למרבה האירוניה באותו היום שהקודם נגמר).
הם כולם משתלבים בחיי, גם ברגעי השמחה וגם ברגעי העצב.
בהתחלה היה מאוד קשה לישון בלילות והתאמצתי מאוד להדחיק את כל הפחדים במהלך היום כדי שלא יפריעו לתפקוד בעבודה, ואז בערבים ובלילות הייתי חוזרת הביתה מפורקת. לפעמים מתחילה לבכות איך שהייתי נכנסת למכונית לנסוע הביתה. באמצע - נהיה קצת יותר פשוט. יש תקופה כזאת של הרבה בדיקות וכל אחת שעברתי הרגיעה קצת, ועוד קצת. 
ועכשיו, כשמתקרבת לקו הסיום, הכל חוזר בעוצמה ומלווה גם בפחדים חדשים (איך אספיק הכל, ואיזו מן אם אהיה....).
ולמרות שהיא מפגינה את נוכחותה במהלך היום ואני קשובה אליה ככל שניתן, חושבת איך זה יהיה ומתרגשת, תמיד בסוף יש גם את הצביטה הכואבת הזאת - שכבר יכולתי, יכולתי לדעת איך זה יהיה. שעכשיו הייתי אמורה להתעסק באיך לחזור מחופשת לידה, ולא איך לצאת אליה (לדוגמה)...
אז ככה זה. ואני בטוחה שגם אם תחכי קצת וגם אם לא, הצל האפור הזה ילווה אותך, וכל אחת מאיתנו תמיד. ותמיד יהיה לו המקום שלו, וזה בסדר. 

לצפיה ב-'אני נכנסתי'
אני נכנסתי
30/10/2016 | 13:12
75
פעמיים. פעם ראשונה היתה מלחמה, צוק איתן מה שדי הפריע לי להיכנס להריון כי בעלי היה בצו 8.
אבל נכנסתי להריון חודש אחר כך. גם ההריון הזה נפל לצערי, אבל מיד אחרי ההפלה נכנסתי להריון בחושד הראשון שהיה מותר.
זה מה שרציתי. זה עזר לי מאוד כי מה שרציתי היה פשוט תינוק. וחתרתי לשם בכל הכוח
לצפיה ב-'הרופא המליץ לי לחכות 3 חודשים'
הרופא המליץ לי לחכות 3 חודשים
10/11/2016 | 20:46
13
הוא אמר שזה לא מאוד מוצק מדעית, אבל שראו סטטיסטית שבחודשים שמיד לאחר הפלה טבעית יש מעט יותר סיכון להפלה נוספת. ושעדיף לחכות 3 חודשים, ויחד עם זאת שהטווח שהוא ממליץ הוא ממש לנסות אחרי אותם 3 חודשים, כי יש גם תופעה של כניסה יותר מהירה ופשוטה להריון בין 3 ל6 חודשים אחרי הפלה. שמעתי בקולו ונקלטתי כעבור 4 חודשים מההפלה שהייתה, בעיקר מקווה שטפו טפו יחזיק הפעם..

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פרופסור ברטוב- המרכז המקיף לפוריות הגבר
פרופסור ברטוב
פורום פוריות הגבר
מתקשים להיכנס להריון?
Developy - Your First Step as a Parnt
Developy - התפתחות, תזונה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה