לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום הריון לאחר אובדן -תמיכה
הריון חדש לאחר חוויית אובדן.אבל, כאב, חרדות, אובדן התמימות, ותקווה שבירה ומהוססת - יוצרים מערבולות שלפעמים קשה לצלוח אותן.לאלה מצטרפת פעמים רבות תחושה של בדידות ושל חוסר שייכות: תחושה שאין לנו מקום באף אחד מן הפורומים הקיימים, ציפיית הסביבה שעכשיו נחזור לעצמנו, נשמח, נהיה ´כמו פעם´. התחושה שיש כל כך הרבה לחלוק ולפרוק ויש כל כך מעט עם מי.כאן המקום לתמוך ולהיתמך, לשתף ולעזור, לחלוק את הפחדים הגדולים והשמחות הקטנות ולדעת שיש נשים אחרות שיכולות להבין אותנו, עם ובלי מילים.כולן מוזמנות, מי שבהריון ומי שעדיין מנסה, מי שרוצה אבל פוחדת, וגם מי שאחרי ורוצה לעודד ולשתף. גם החצאים האמיצים שותפינו לדרך הארוכה יתקבלו בשמחה!מקווה שהמקום הזה יהיה בית חם לנשים שזקוקות לו, ומאחלת לכולנו לצאת מכאן במהרה עם חיים חדשים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון לאחר אובדן -תמיכה

הריון חדש לאחר חוויית אובדן.אבל, כאב, חרדות, אובדן התמימות, ותקווה שבירה ומהוססת - יוצרים מערבולות שלפעמים קשה לצלוח אותן.לאלה מצטרפת פעמים רבות תחושה של בדידות ושל חוסר שייכות: תחושה שאין לנו מקום באף אחד מן הפורומים הקיימים, ציפיית הסביבה שעכשיו נחזור לעצמנו, נשמח, נהיה ´כמו פעם´. התחושה שיש כל כך הרבה לחלוק ולפרוק ויש כל כך מעט עם מי.כאן המקום לתמוך ולהיתמך, לשתף ולעזור, לחלוק את הפחדים הגדולים והשמחות הקטנות ולדעת שיש נשים אחרות שיכולות להבין אותנו, עם ובלי מילים.כולן מוזמנות, מי שבהריון ומי שעדיין מנסה, מי שרוצה אבל פוחדת, וגם מי שאחרי ורוצה לעודד ולשתף. גם החצאים האמיצים שותפינו לדרך הארוכה יתקבלו בשמחה!מקווה שהמקום הזה יהיה בית חם לנשים שזקוקות לו, ומאחלת לכולנו לצאת מכאן במהרה עם חיים חדשים.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו
לפורום אובדן הריון תמיכה לפורום הורות לאחר אובדן
המשך >>

שקיפות עורפית תקינה - להמשיך עם מי שפיר או NIPT?
12/04/2016 | 21:06
3
71

שלום לכולן.
אז לפני שעה קלה יצאנו מבדיקת השקיפות אצל ד"ר סחנוביץ בוריס. 
כמובן שמחר נלך לבצע בדיקות דם המשלימות לבדיקת השקיפות. 
תוצאת השקיפות העורפית היתה 1:1647. הרופא טען שהבדיקה תקינה, ויחד עם זאת המליץ לעשות בדיקת מי שפיר או בדיקת NIPT בהמשך, כיון שאשתי בת 35 וחצי.
אנו מתלבטים האם לעשות את בדיקת מי השפיר כיון שקיים סיכון נמוך להפלה אך לפחות חד משמעית (ב-99%), לעומת זאת, בדיקת ה-NIPT הינה מבוססת סקר בלבד ואינה משקפת בהכרח תוצאה חד משמעית.
אנחנו ממש מבולבלים ומאוד מתחבטים ומתלבטים כיצד להמשיך. 
אני יודע שזהו ענין סובייקטיבי של אשתי ושלי, אך יחד עם זאת, חשוב לי לשמוע
את דעתכן. 
תודה רבה, 
לי

כתבתי לך בפורום השני. שיהיה בהצלחה!!!
12/04/2016 | 21:45
13
אין לזה תשובה נכונה
12/04/2016 | 22:07
69
בדיקות NIPT הן אמנם מדויקות (יחסית, הן עדיין בדיקות סקר) כשמדובר בתסמונת דאון ובכמה תסמונות נוספות, אבל רמת הדיוק שלהן נמוכה בתסמונות אחרות.
כך שסביר להניח שתקבלו תשובה שתניח את דעתכם בנושא תסמונת דאון, אבל אי הודאות לגבי תסמונות אחרות תישאר. את החוויה האישית (והשלילית) שלי עם הבדיקות האלה כתבתי בתגובה להודעה הקודמת שלך.
אין תשובה נכונה
15/04/2016 | 10:43
30
שתי האפשרויות הן טובות. כמו ש TheWindCriesMary אמרה, NIPT נותנת מענה טוב יותר לתסמונת דאון. אני מאמינה שאתם צריכים לשאול את עצמכם מה ירגיע אתכם ועם מה תשנו טוב יותר בלילות. אני יכולה להעיד על עצמי שהייתי זקוקה למי שפיר בגלל התוצאה הוודאית ולא יכולתי להתמודד אפילו עם האחוזון הקטן של אולי. כרגע עדיין ממתינה לתוצאות. 
בדיקת מי שפיר - המלצות על רופאים
13/04/2016 | 12:02
5
59
שלום לכולן. 
אז החלטנו לא לקחת סיכונים, גם לא קלושים, ואמרנו שנלך על זה. 
אפשר לקבל המלצות מניסיון שלכן על רופאים מנוסים, טובים ומקצועיים?
אשתי בת 35.5, מבוטחת בקופ"ח מכבי עם הכיסוי המקיף ביותר ("מכבי שלי"). 
תודה רבה למגיבות!
לי

בהצלחה
13/04/2016 | 12:38
1
41
אני עשיתי מי שפיר בהדסה עין כרם אצל דוקטור נילי ינאי.
במקרה נפלתי עליה אבל הבנתי שהיא נחשבת מאוד.
היתה רגישה ומקצועית.
והלוואי שתקבלו בשורות טובות
רב תודות! :)
13/04/2016 | 12:41
11
אני עשיתי באיכילוב אצל פרופ' גוסטבו מלינגר
13/04/2016 | 13:50
44
זה היה די פוקס, כי הבדיקה נקבעה מהיום למחר ו"נפלתי" עליו במקרה, בדיעבד הבנתי שהוא אחד המומלצים בתחום.
הוא היה מאוד מקצועי, אדיב ומרגיע, הדיקור עבר מהר, בקלות (טיפה כאב אבל בקטנה) וללא סיבוכים.
היי, אני עשיתי אצל ליפיץ
13/04/2016 | 15:23
57
כי שמעתי שהוא הטוב ביותר.
כדאי שתדעו שבתור מבוטחי מכבי מגיע לכם גם לעשות באסותא (ולא רק בבתי חולים ציבוריים) ללא תשלום(מפני שמגיע לכם מפאת הגיל) ויש לכם אפשרות לבחור רופא מבין הרופאים שעובדים שם בהסדר גם כן ללא תשלום.
אני אישית שמעתי גם שד"ר הנדלר הוא אחד הטובים ויודעת שהוא נמצא ברשימה.
אני עשיתי בתל השומר
15/04/2016 | 10:38
30
אצל ד"ר אדריאן אברהם. מעבר לזה שיש לו 20 שנה של ניסיון, הוא היה מקסים ומצחיק. לפני הדיקור, בתל השומר נוהגים לקחת בדיקות דם מהזוג כדי שיהיה להם מקור להשוואה ועוד מידע.
היום סקירה מאוחרת, ועוד משהו- קצת מגעיל אם אפשר
11/04/2016 | 11:13
9
168
בכל זאת אנחנו פה בהריון. אז אם אפשר לדבר קצת גם על תופעות הלוואי. ואם נרחיק לכת, אז בהריון הזה, ה5 בפועל אבל ה3 שמתקדם בנתיים (טפו, בלי עין הרע, שומבצל וזה) תופעות הלוואי דוחות במיוחד, בניגוד לאלה הקודמים שהתפתחו ונולדו מהן הבנות. האם זה קשור שיש לי עכשיו בן? (סליחה)
לאחרונה (שבוע 22) כל כלי הדם האפשריים והלא אפשריים מתנפחים לי-
הרגליים שלי נראות כמו זקנה בת 100, על טחורים אני לא מדברת (הם מדברים יותר מדי לצערי) והדובדבן- שפתי האיבר מין התנפחו שאין לתאר!
ואני לא רוצה לדבר בכלל על כל ההפרשות שמתגברות ואינן נושאות ריח שושנים בדיוק, והשתן שהפך כתום מהרגיל. כמעט ללא קשר לכמה שתיתי. וגזים....
אלוהים!!!
מה עושים עם זה?(במיוחד עם הורידים השונים)
הצילו!!
מציעה לברר עם הגניקולוג
11/04/2016 | 13:38
92
יתכן שההפרשות מעידות על דלקת כלשהי וניתנות לטיפול.
הגזים והטחורים כרוכים אלה באלה, יתכן שעלית במשקל יותר מוקדם בהשוואה להריונות הבנות ואולי הברזל משפיע עליך לא לטובה (כך הרגשתי אני). מציעה לך לקנות נרות פרוקטוגלבינול, רק לוודא שמותר להשתמש בהריון. כמובן לנסות להקפיד על תזונה שלא תקשה על היציאות.
לא יודעת לגבי ורידים ורגליים.
נסי להתייעץ בגניקולוג/ית או ברוקח/ת, מניחה שלפחות לחלק מהתסמינים פתרונות פשוטים.
בהצלחה בסקירה, מאחלת שתנשמי לרווחה בסופה (ותעדכני אותנו כאן כמובן) - והעיקר שהמשך ההריון יעבור עליך בקלות :)
איך היתה הסקירה? ומה אמר הרופא על תופעות הלוואי?
11/04/2016 | 23:01
7
21
הבדיקה הייתה מצוינת
13/04/2016 | 09:17
6
111
, התינוק גדול בשבוע. אולי ישנו את התלמ למוקדם יותר בשבוע. רופאת הנשים תחליט. ולא היה מקום לשאול על תופעות הלוואי.
אני לא מרשה לעצמי לקוות עדיין, כי רוצה לראות איך הלידה תתפתח אחרי ששמעתי סיפורים קשים גם מחדר הלידה עצמו שלא הסתיימו בידיים מלאות. בעלי אומר לי שאני מטומטמת ומעצבנת. שיהיה ככה.
תמסרי לבעלך שהוא המעצבן פה
13/04/2016 | 16:46
73
אני מבינה שכל אחד מתייחס לזה אחרת, ושלבני הזוג שלנו (ובכלל לאנשים אחרים) קשה להבין את עומק החרדות שלנו ולמה אנחנו לא מסוגלות להרפות מהן - אבל לקרוא לך מטומטמת ומעצבנת? איף!
אני שמחה לקרוא שהסקירה עברה בשלום
14/04/2016 | 12:36
37
אני מקווה שבעלך קצת יותר תומך מאיך שזה נשמע
קצת מוכר
17/04/2016 | 20:16
3
24
בדיוק בגלל זה אני לא חולקת שום חרדה עם הבעל. אפילו לא רבע. כי הוא מייד נכנס ל"אבל למה בכלל צריך לחשוב על זה, מחשבות שליליות זה לא מקדם" ובעיניים שלו אני קוראת בדיוק את מטורפת מטומטמת מעצבנת ודפוקה בראש שהוא רוצה להגיד אבל מתאפק. ואולי הייתי מעדיפה לשמוע, כי אז הייתי יכולה לכנות אותו אטום ומתעלם וטומן את הראש בחול בחזרה
בדיוק!
19/04/2016 | 09:17
17
ומצד שני, אולי זה שהם קוראים לנו מטורפות וכו' גורם פחות לחשוב על הדברים. ככל שפחות דשים בזה, ככה זה נדחק לאיזו פינה מאחורי המודעות והחרדה מתחבאת גם היא.
ומצד שני
19/04/2016 | 09:19
1
21
אתמול אחרי ה"מפגרת" הרגיל, שהגיע אחרי שהוא דיבר עם מנהלת היחידה הגנטית בתה"ש שאמרה שהכל בסדר עם הצ'יפ, אמר לי שהוא לא באמת מתכוון שהוא יורד עלי וזה רק כדי לנסות להוציא אותי מזה, ולגרום לי לחשוב אופטימי. ושהוא מבין ותומך ומנסה לעודד. הוא אמר את זה פחות עקום ממה שיוצא לי עכשיו, אז עניתי גם שאני פחות חולקת איתו כי לא רוצה לבעס לו את ההריון הזה והשמחה. זהו.
שדרוג מהפכני לשיחה!
21/04/2016 | 09:12
14
תשמעי, יש תקווה
אז לא הצלחתי להתאזר בסבלנות
12/04/2016 | 07:44
3
175
לסקירה הפרטית והלכתי השבוע גם לסקירה הבסיסית בקופה (במרכז לבריאות האישה)
זו היתה בדיקה מאוד קצרה (הייתי בחדר בסך הכל 12 דקות כך שלדעתי הבדיקה ארכה פחות מעשר דקות)
יש לי גם תור לסקירה באופן פרטי. כדאי ללכת גם אליה? החשש שלי שהסקירה בקופה לא מכסה את הכל
מצד שני האם קיים סיכון כלשהו בביצוע שתי בדיקות US בסמיכות של שבוע?

אין סיכון בבדיקות
12/04/2016 | 20:34
2
55
הרי כולנו פה הלכנו לבדיקה פעם בשבוע בתחילת ההריון
מדובר בסקירה מאוחרת, נכון? מה שאמר לי הרופא שלי זה שאם הכל תקין ואין סיבה לעשות סקירה מורחבת - חבל על הכסף ויש רופאים מספיק טובים בקופה.
מצד שני - ההגיון לא תמיד משחק פה תפקיד. אם את מרגישה שסקירה נוספת תרגיע אותך - לכי. סיכון אין, אולי רק חור קטן בכיס.
כן. מאוחרת
13/04/2016 | 07:21
1
49
עשיתי את הבסיסית בקופה. הייתה ממש קצרה
אפשר להסתפק בה?

לי הרופא שלי אמר שכן, בהסתמך על תוצאות יתר הבדיקות.
13/04/2016 | 16:41
59
אם את לא בטוחה תתייעצי עם רופא המעקב שלך.
ובכל מקרה, סקירה נוספת לא תזיק, אז אם זה מה שירגיע אותך ויש לך כסף עבורה - אין סיבה לא לעשות אותה.
אין סיוט גדול יותר מקביעת תור לשקיפות!!!!
11/04/2016 | 19:07
3
119
גם מההריון הקודם (שהופסק) אני זוכרת את הסאגה הזאת... מתקשרת למכבי וכמובן יש תורים רק ליום יומיים אחרונים שאני יכולה לבצע בה את הבדיקה וכמובן רחוק ממקום מגוריי, לשם הדוגמא התור הכי קרוב ברחובות הוא ליוני!!!! אז פעם שעברה ויתרתי כי הייתי תמימה ולא ידעתי מה החשיבות בביצוע הבדיקה מוקדם ככל האפשר אבל הפעם נמאס לי! כאילו מה? כולן בהריון? יש לי הרגשה שנשים קובעות תורים עוד לפני שהן בהריון, למקרה ו... אז שיגעתי את המזכירה שתבדוק בכל אזור המרכז והשפלה, ועדיין אותה התשובה... מפה לשם הצלחתי להוציא ממנה שאני יכולה לקבוע דרך מרכז לבריאות האישה (לא יודעת מה ההבדל) ושם בדרך קסם מצאו לי תור ב8/5 (אני יכולה לבצע החל מה 2/5), אפילו כמה תורים, בסניף בני ברק שזה כמובן הזוי כי שם באמת הרוב בהריון בכל רגע נתון...
קיצר הנה רשימה של רופאים/מכונים בהסכם של מכבי:
http://www.maccabi4u.co.il/3525-he/Maccabi.aspx#sh...
מאוד פשוט... לכי לפרטי.
11/04/2016 | 21:09
2
68
יש הרבה פעמים החזרים מקופת החולים וגם מביטוחים פרטיים.
בדקתי את זה...
12/04/2016 | 16:25
60
שקיפות עורפית אין החזר למכבי זהב לפחות...
יש לי ביטוח פרטי ואם לא הייתה ברירה הייתי הולכת אבל בסוף הצלחתי לקבוע תור...
טוב תקשיבו זה מגוחך!!!
12/04/2016 | 16:41
81
עכשיו עברתי על הרשימה של הרופאים שעובדים עם מכבי וניתן ללכת אליהם לביצוע בדיקות. אתמול כשדיברתי עם מכבי בטלפון הם אמרו שאין תורים (באיזור ובתאריך שאני צריכה). קיצר התקשרתי למספר הראשון בת״א ד״ר וקסמן יגאל, אז לא רק שיש מלא תורים פנויים גם ניתן להזמין דרך האינטרנט בנוחות בלי לתקשר עם הפקידות הסתומות של מכבי!!! מי שצריכה הנה האתר שלו: http://www.vaksman.co.il/
לא נושמת מרוב הפחד
10/04/2016 | 22:26
6
192
אני בטוחה שרק פה תבינו אותי
שבוע 8+1 ומחר אני כולכת לרופאה לבדיקת דופק ואני מתהההה מרוב החרדות שיש לי������
אף פעם לא חיכיתי לשבוע כזה, תמיד בשבוע 6 כבר ראתי דופק
והפעם כשהלכתי בשבוע 6 היא לא ראתה עדיין דופק רק שק וקוטב עוברי.
אוףףף מה עושים עם החרדות האלה???
אני חייבת טיפול אחרת אני אשתגע 

11/04/2016 | 05:45
5
49
מכירה היטב את החששות האלה. אני מקווה שהבדיקה תעבור בשלום ושמעתה יהיו לך רק בשורות טובות
מכירה את החרדה המטורפת הזו
11/04/2016 | 11:15
4
42
מקווה גם אני שהכל יעבור בסדר. עדכני. אם לא , חס וחלילה, אנחנו כאן בשבילך.
מעדכנת
11/04/2016 | 18:40
3
120
אז עם דופק מטורף הגעתי לרופאה ולמזלי לא חיכיתי הרבה בתור 
איך שנכנסתי כמעט התעלפתי מרוב לחץ 
ישר למיטת האולטרסאונד ברוך השם יש דופק 
הצלחתי להמשיך לנשום !!!
היא תיקנה לי את התאריך לפי אולטרסאונד ל-19/2 במקום 16/2
אז במקום 8+2 אני 7+3.
מקווה להמשך בדיקות טובות לי ולכולן!!!!!
אמן
תודה על התמיכה

איזה כיף (:
11/04/2016 | 21:28
10
אני שמחה לשמוע שהבדיקה היתה תקינה
11/04/2016 | 23:00
40
שיהיה המשך הריון בריא ותקין
מצוין
17/04/2016 | 20:07
12
אם כי נוסף עוד שבוע לציפייה הכוללת, אך עדיין - יש דופק!!!!!!
לאחר הפלה אחת והריון כימי נוסף - הגענו לשבוע 12
10/04/2016 | 14:27
2
126
שלום לכולן ולכולם. 
פרסמתי פוסט בפורום אבדן הריון לפני כמה חודשים על החודשים הלא פשוטים שעברנו בקיץ אשתקד. אשתי בת 35 ואני בן 33.
אז בקצרה - עברנו גרידה בקיץ בעקבות עובר ללא דופק (שבוע 9 אם אני זוכר נכון). לאחר כמה שבועות, נפלנו שוב על הריון כימי (הרופאת נשים שלנו לא החשיבה אותה כהפלה מסתבר, ענין של פרשנות בין רופאים?). 
וכיום, ניסיון שלישי,תאריך וסת אחרון ב-20.1,  התחלנו שבוע 12 (בתקווה ותפילה שהכל ילך כמו שצריך). בצענו אולטרה סאונד והעובר נצפה עם דופק ותזוזה, בגודל ובמשקל תקין.
יש לנו בדיקת שקיפות עורפית בעוד שבועיים. לפי מיטב הבנתנו, ישנן עוד בדיקות כמו מי שפיר או בדיקות נוספות לשלילת מומים, פגמים ואוטיזם.
כיון שאנחנו מאוד חוששים וכבר כאובי ולמודי נסיון, נרצה ללכת "על בטוח" ולבצע את כל מה שניתן.
נשמח מאוד להמלצות כיצד להמשיך ומה בעצם כדאי לעשות בשביל להסיר
דאגה וחשש מליבנו ולעשות מבעוד מועד את כל מה שצריך ע"מ להבטיח את 
שהכל ילך כשורה. 
תודה רבה למגיבות,
לי
כמו שאתה מבין
10/04/2016 | 15:39
102
כולנו כאן למודי נסיון מר
אז סליחה שאני אומרת את זה, אבל דוקא אחרי כל מה שעברנו - אין דבר כזה להבטיח שהכל ילך כשורה
שום דבר כמעט לא בשליטתינו
עודף בדיקות גם הוא יכול להלחיץ, יש בדיקות סקר שהתשובות שלהן הן סטטיסיטיות ואתם יכולים למצוא את עצמכם בהיסטריה לשווא
תשאל את TheWindCrysMary איזה סאגה היא עברה עם בדיקת nipt (אם אני זוכרת נכון)
בסקירה ראשונה אתה יכול לשמוע - כנראה ש X בסדר, אי אפשר לדעת בוודאות כי המערכת הזאת עוד לא השלימה את התפתחותה וכן לגבי מערכת Y ומערכת Z - לדעתי אפשר להשתגע.
בכלל ישראל זו אחת המדינות שעושים בה הכי הרבה בדיקות בהריון, אני לא הכי בעד.
ללמוד לשחרר זה מה שהכי עוזר..
סורי אם לא עזרתי. 
בהצלחה בכל מקרה!
מה שאנונימית אמרה
10/04/2016 | 16:36
78
אתם לא יכולים להבטיח שהכל ילך כשורה (חוץ מהמובן מאליו - לא לעשן, לא לעשות סמים וכו'). הרבה הריונות מסתיימים בשליש הראשון, וזה לא ישנה אם האישה תבלה אותו בשכיבה על הגב עם רגליים למעלה, זו פשוט סטטיסטיקה דפוקה ואתם נפלתם בצד הלא טוב שלה.

אין סוף לדברים שאפשר לבדוק ולאי הוודאויות שיכולות לצוץ בעקבות הבדיקות האלה. אני עשיתי בדיקת NIPT למרות שיתר הבדיקות היו תקינות, רק כדי להקטין אי ודאויות ולהיות רגועה. בפועל קרה בדיוק ההיפך - ב-NIPT התגלה חשד לתסמונת שרק הגביר את אי הודאות ושלח אותי לבצע מי שפיר. וכמובן - במי שפיר הציעו לי לעשות גם צ'יפ גנטי ולבדוק עוד 1001 דברים, מה שיכול היה להכניס אותי לעוד 1001 סרטים (מה גם שלא יודעים עדיין את המשמעות של כל ממצא חריג בצ'יפ גנטי)... בקיצור - אין לזה סוף, עד שלא מחליטים לשים לזה סוף. אני החלטתי לא לעשות צ'ים גנטי ולהסתפק בשלילת הממצא של ה-NIPT.
אתה ואשתך תצטרכו להחליט ביחד באיזה שלב מפסיקים לתת לרצון לדעת הכל ולשלוט בהכל לנהל אתכם.

מאחלת לכם הריון תקין ורגוע שיסתיים בידיים מלאות וילד בריא
לפני סקירה מוקדמת
09/04/2016 | 11:04
4
131
שבת שלום לכולן,
שבוע הבא יום רביעי יש לי את הסקירה המוקדמת...
אני מתה מפחד , מקווה שהבדיקה תעבור בהצלחה...
הבדיקה האחרונה הייתה השקיפות, לפני שלושה שבועות, ובשבועות כאלה הרי לא מרגישים את העובר, מי יודע מה קורה שם בפנים....
מקווה לבשורות טובות...
למרות שבהריון הקודם הסקירה הייתה טובה ואז שבוע אחרי התחילו דימומים שהובילו בסופו של דבר לירידת מים בשבוע 21 והפסקת ההריון...
אני רוצה כבר להיות אחרי שבוע 21 ושהכל יהיה תקין ואז אולי סף החרדות יירד, אבל בטוח שלא יעלם...
שיהיו לכולנו רק בשורות טובות אמן!!!
בוקר טוב
09/04/2016 | 11:38
1
54
סקירה מוקדמת זו הבדיקה שהכי מפחידה אותי בעולם. אז למרות שאני עדיין ממש רחוקה ממנה, אני לגמרי מבינה ומזדהה עם ההרגשה. 
מאחלת לך שהימים עד הסקירה יחלפו מהר, שהסקירה תהיה מצוינת ושהכל ימשיך להיות תקין אחרי הסקירה עד סיומו המאושר של ההריון בידיים מלאות
תחזיקי מעמד!
תודה על החיזוקים
09/04/2016 | 19:30
18
אני לא מבינה איך לא המציאו אולטרסאונד ביתי
10/04/2016 | 15:01
44
משהו פשוט וקטן, אפילו יכול להתחבר לאפליקציה בסמאטרפון (;
היה עושה לנו חיים כל כך רגועים..

אני בשבוע 11, לפני שקיפות וקשה לי עם חוסר הידיעה מה קורה שם בפנים.
רוצה להגיע לשלבים בהם מרגישים תנועות והכי רוצה לסיים במועד בידיים מלאות!
בוקר טוב אורלי, איך היתה הסקירה?
14/04/2016 | 09:22
2
עייפות, חוסר ריכוז ועוד עייפות לקינוח
07/04/2016 | 14:48
6
119
אני בשבוע 6+ בינתיים בלי בחילות ב"ה פה ושם בקטנה, לא משהו רציני. (דוקא בהריון האובדן היו לי בחילות מטורפות בשליש הראשון) אבל מה אני קולטת פתאום שאני עייפה בטירוף ואני ישנה בערך 8 שעות בלילה
נכון שזה מההריון? אני כל הזמן אומרת תודה שזה עיפות ולא בחילות. אבל בכל זאת, זה קצת קשה ביומיום.. ואם נוסיף לזה את הנקיון לפסח אז אני בכלל בבעיה.
חוזרת הביתה מהעבודה, נשכבת על המיטה ובקושי מצליחה לגרד את עצמי משם כדי לטפל קצת בדברים מסביבי.
אה, וגם נורא קשה לי להתרכז בעבודה וזה גם כן ממש בעיה.
יש כאן עוד בנות שחוו את זה? טיפים מישהי?

לגמרי נורמלי
07/04/2016 | 16:53
47
ואין פתרון, חוץ מלישון טוב, לאכול בריא, לנסות להוריד הילוך בחיי היומיום ולחכות שזה ישתפר.
להפחית מהמטלות ומהמתח
07/04/2016 | 17:37
48
כולל עד כמה שאפשר מבחינת האמונה שלך בנקיונות לפסח.
ולגבי הבחילות, נוכחותן והיעדרן - הן משתנות מהריון להריון ולא מעידות על תקינות. מתוך שלושה הריונות תקינים חוויתי בחילות בעקבות ריחות ובהתאם למוצרי מזון שאכלתי (אבל הקפדתי) רק בהריון בודד. העייפות בהחלט מוכרת, והפעם היתה יותר עוצמתית, לדעתי פחות בגלל מטלות היום יום ויותר בגלל העומס הנפשי של האבדנים.
עד כמה שאפשר שמרי על עצמך (עוזרת? סגירת חדרים? ויתור לחלוטין ונסיעה מהבית במהלך החג?) ושהכל ימשיך בשלום ויסתיים בשלום ובידיים מלאות.
מסכימה עם מה שכתבו לך. עיצות מעולות! ואני מוסיפה-
07/04/2016 | 18:07
55
לגבי הריכוז בעבודה- זה יכול להיות כתוצאה מהעייפות, ו/או כתוצאה מהמתח שאת נתונה בו. אני מתארת לעצמי שבדרך כלל (פרט לתקופה הנוכחית) אינך מתקשה להתרכז (אם אני טועה- תקני אותי).
את יכולה יותר לפרט במה בא לידי ביטוי חוסר הריכוז בעבודה?- מוסחות? אם כן- ממה? טעויות של חוסר תשומת לב?בהייה? קושי בלעקוב אחר דברים הנאמרים לך?....האם חוסר הריכוז בא לידי ביטוי לאורך כל שעות העבודה? או בלקראת סוף היום, או דווקא בתחילתו, לפני שאת מצליחה "להתניע"?
אם תפרטי יותר, אולי אוכל לנסות ולעזור מעט. אני מנסה לפרק את הדברים לרזולוציות, כדי למצוא פתרונות אפשריים אופרטיביים (אל תשכחי שאני מרפאה בעיסוק...). אני מנסה להבין את מהות הדברים, בלי שתצטרכי לחשוף את סוג העבודה שלך. 

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
גם אני עייפה כל הזמן
07/04/2016 | 18:28
47
לא מסוגלת להישאר ערה.
שבוע 10+
לא מצליחה להוריד הילוך בעבודה, דווקא מתחרפנת מכמות העבודה וכמות השעות.
אבל בבית לא עושה כלום, שזה מבאס כי הבית מטונף ולפסח לא יהיה לי נקי ונעים. אבל לא מסוגלת..
אני אחפש מנקה אבל בספק אם אצליח למצוא..
העייפות בהחלט מוכרת
09/04/2016 | 11:08
1
31
אני בשבועות הראשונים, עד עכשיו (שבוע 15) הייתי גם מאד עייפה אבל אני גם סבלתי מבחילות נוראיות והקאות....
אני מורה ואני זוכרת שהייתי נותנת לתלמידם עבודה ומתיישבת בכיסא, הייתי מפהקת בלי הפסקה ומרגישה שהעיניים נעצמות לי ממפ פדיחה מול הילדים...

לא ידעתי איך אני מחזיקה את עצמי ערה עד סוף היום....

אין מה לעשות העייפות זה חלק מהשינוי שהגוף עובר, תרשי לעצמך לישון בכל הזדמנות שיש...כי אחכ יותר קשה...
שיהיה בהצלחה והלוואי שתישארי רק עם היעייפות ולא עם הבחילות!
תודה לכולכן
10/04/2016 | 15:09
25
צרת רבים חצי נחמה...
לפחות אני יודעת שאני לא לבד עם זה.
זה קטע כי כלפי חוץ כאילו לא קרה כלום, לא רואים ואף אחד לא יודע.
אבל כנראה שהגוף עסוק בפרויקט רציני בכל זאת
תודה לכן על הטיפים

הפרדת ילדות
06/04/2016 | 10:38
22
184
שלום בנות,

כבר יומים אני חושבת על האמירה של אותו ח"כ מן הבית היהודי נדמה לי על אותם בתי חולים שמפרדים יולדות, ועוד שני בתי חולים מרכזים בירושלים. איך זה היה אצלכן?? גם הפרדה או שלא?? ואיך הרגשתם שהייתם עם ערביה בחדר?? יש תקשורת בנינכן?? או שלא?? ואורחים לא מפריעים? שהייתי מאשפזת (כמה וכמה פעמים) נורא הפריע לי שהחמולות יושבות בחד"א ועושות רעש ואוכלות את האוכל שלהן מן הבית וחלק גם חיממו על צלחות של הבית חולים מה שהפריע לי מבחינה כשרות. למרות שצות הפרא רפואי השתתלד לאסוף הכל בסוף האוכל לשטוף לנגב ולנעול בארון.

לי לא משנה ההפרדה העיקר שיהיה תקשורת טובה ולא כמו שני אנשים זרים שתקעו באותו חדר, אף אחד לא מדבר עם השניה. היו לי כאלה..... אחרי הלידה היה לי שוטפה לחדר שכל היום שכבה במיטה אחרי לידה ראשונה בקיסרי וכל היום התלוננה לבעלה ובכתה לאמא שלה שכואב לה סגרה את החלון והתריסים, כיבתה את אור וסגרה את הוילון כל היום בעלה כמו ילד טוב הביא לה שתיה ויגרוטים. ורציתי להגיד לה להפסיק להתלונן לקחת משכחי כאבים ולהתחיל להסתובב... בעלה ישב אצלה מ7.00 בבוקר ועד 22.00 בלילה וזה די הפריע לי לנסות להניק... אבל  אחרי יומים החליפו לנו חדר וכל אחרת היתה בחדר אחר ואני זכריתי בחדר ליחיד....

איך היה לכן??
לא שמו אותי עם ערביה בחדר
06/04/2016 | 11:08
109
אבל אם היו מנסים נראה לי שלא הייתי מסכימה
גם ככה לראות אותם בפרוזדור מספיק מפחיד בשבילי
במציאות הבטחונית המעורערת של המדינה שלנו... הולכים ברחוב ומסובבים את הראש אחורה כל הזמן
לא רוצה איתם תקשורת ושלא יתקעו סכינים. 
תכלס, מחלקת יולדות זה לא בית מלון, היו לי שותפות לחדר נעימות יותר או פחות.. היו רועשות, היו שקטות.. 
דוקא בקטע של האוכל הקפידו בבית חולים לא להכניס אוכל מבחוץ בגלל כשרות וגם לא נתנו לבני משפחה להכנס לחדר אוכל. אז שם לא היה את החמולות..
וגם על שעות ביקור נורא מקפידים שזה חשוב בעיני.

לגבי האמירה המטופשת של הח"כ ההוא - אני מזדהה עם תוכן דבריו וחושבת שהוא דפוק שהוא אומר את זה. לא כל מה שחושבים צריך לומר בקול רעש גדול. זה מטופש ומיותר. מלבה שנאה ומעורר מהומות מיותרות. בשביל מה זה טוב?

כשטיפש זורק אבן לבאר אלף חכמים לא יוכלו להוציא אותה.
06/04/2016 | 11:22
105
מה הקשר בין דת או עדה לאשפוז בבית החולים? ובכלל האשפוז בבית החולים הוא רק תחנה בדרך לחיים האמיתיים.
בשלושת האשפוזים שלי ברכתי על המזל להתאשפז עם נשים שקטות מכל העדות, כולל חילונית שילדה את בנה השישי אבל דאגה שילדיה לא יפריעו מדי, עם חרדית שגם כן דאגה שהמבקרים לא יפריעו לי, ועם יהודיות חילוניות. באשפוז הנוכחי דאגתי אני לארח את החמולה שהגיעה לביקור (כולל ילדים ובני דודים) בקצה המסדרון - כיון שלידי שכבה יולדת אחרי קיסרי לא פשוט. לא יצא לי להתאשפז עם מוסלמית או נוצריה, אבל מה משנה סעיף הלאום או הדת בתעודת הזהות, כל עוד היא מתחשבת בי ואני בה?
ובכלל - אנחנו חולקים את חיינו במערכת החינוך עם ילדי נוצרים ובאהיים ומבחינתי זה רק מעשיר את עולמם, יש לנו קולגות נוצרים, קונים בחנויות בהן חלק מהעובדים דרוזים, מוסלמים ונוצרים, היו לנו שכנים בעבר. בקיצור - העיקר שיהיו בני אדם. 
ולגבי הכאב, ההלם והיוגורטים - כל אחת חווה אחרת את התהליך, לכל אחת יש רף ציפיות שונה מהלידה (אולי היא פנטזה על לידה טבעית והקיסרי טרף לה את החלום), סף כאב שונה, וגם היסטוריה שונה (חושבת שכאן בפורום לכולנו ברור שהעיקר הוא שהתינוק נולד בשלום והיולדת בריאה). בקיצור - אין מה לשפוט, בייחוד כשאנחנו לא מודעות לסיפור שלה.
עצוב לי מאוד הכיוון שלוקחת המדינה שלנו
06/04/2016 | 11:55
2
101
אני שמחה מאוד על הביקורת שהופנתה כלפי חבר הכנסת מכל הקשת הפוליטית אבל עצם העובדה שחבר כנסת מכהן מרשה לעצמו בכלל להתבטא בגזענות כזו מעידה דברים רעים מאוד על המדינה שלנו. 
ברור שכיולדת (וכאדם בכלל) גם אני מעדיפה סביבה שקטה ומתחשבת. אבל לא מוצאת שום קשר בין ההעדפה הזו לבין לאום כזה או אחר. 
אני בעד הקשחת החוקים במחלקת יולדות סביב שעות ביקורים ובעיקר סביב האיזורים בהם מותר לארח בזמן הביקורים (אם היה אפשר, הייתי מונעת לחלוטין אירוח בחדרים עצמם). אני לגמרי נגד הפרדה על בסיס גזע, דת או לאום. 
06/04/2016 | 12:30
61
חותמת על כל משפט שלך. קטונתי.
זה רק מעיד על חופש ההתבטאות
07/04/2016 | 11:45
41
וזה שהוא אמר דבר מפגר זה נכון. והוא לא היה צריך להגיד.
אבל אומרים פה דברים יותר מזעזעים, כמו חברי כנסת ערביים שלא מוכנים לאמר על מחבל שהוא מחבל.
הוא בן אדם בלי מחסום לפה אבל הוא אמר דבר שבתכלס מלא חושבים
ראיתי בחדשות שאשתו אמרה
06/04/2016 | 11:57
75
אם זה לא מספיק מה שהוא אמר אז ראיתי שאשתו אמרה שהיא גירשה או לא רצתה רופא ערבי שיטפל בה ובתינוק רק רופא יהודי כי רופא ערבי זה גבר וגוי ויהודי זה טוב.... כמה טמטום יש בעולם שלנו. לא משנה מאיזה מגזר צוות הרפואי שטיפל בי כל אחד מהם היה בסדר ואין לי אף תלונות עליהם..... (טוב, טוב הרופאה בסיכון בעפולה לא היתה נחמדה אבל מקצועית....) ואין לי שום בעיה עם יולדת מכל מגזר שהוא היו לי נחמדות ולא נחמדות אבל צריך גם מדעות למי שאיתך בחדר.... כי כמו שלא נעים לך שעושים לך רעש ובלגאן בחדר אז אל תעשה את זה לשוטף שלך לחדר.
בפוריה נורא הקפידו על שעות קבלה אבל כן אפשרו להכניס אוכל למחלקה.... וגם בשבתות לבני זוג דתים שנשארו לשבת, כולל פלטת שבת במטבחון של הצוות.
אממממ מצופה פילטרציה של דיבור
06/04/2016 | 13:47
70
מאנשים בכירים בממשל.
האמת יצא לי לשמוע מהכתבה בטלויזיה רק את התגובה של האחות בטלפון - וגם היא הייתה צריכה להשמע אחרת לגמרי לפי איך שמתנהגים בבית החולים שלנו.
ולשאלה - אני עובדת עם ערבים בצמוד כבר מעל עשור, יש כאלו שהגיעו לדרגת ידידים. אז עמוק בתוך ליבי הייתי מעדיפה יולדת ישראלית שקטה וחמודה אבל לא הייתי מייצרת באזז במחלקה כדי להחליף חדר אם הייתי נופלת על שותפה ממגזר אחר. והתחשבות בשכנה שלך זה לא משהו שקשור למגזר מסוים.
בדיוק כמו שאני בתור אחות מטפלת בכולם באותה מידה של אדיבות יש לקוות אז גם בתור מטופלת מקווה לשמור על הקו.
אבל שאלה טובה
בעיניי האמירה שלו הייתה פוגענית
06/04/2016 | 13:48
75
ולא במקום בכלל. אחרי לידה יש מבקרים ואין מה לעשות. כולה מדובר ביומיים. זה לא משנה יהודיה, ערביה, חילונית, חרדית... אחת יכולה להיות שקטה והשניה רועשת.
באחד האישפוזים הייתה לידי ערביה והאמת שלא חשבתי אפילו לשניה על זה שהיא ערביה. מה אכפת לי מה היא ומי היא?? יש וילון. יש שעות ביקור וזה הכל. ואני בכלליות מאלה שאוהבת לשמוע שפות אחרות מעברית ואנגלית אז הדיבור שלה ריתק אותי. תנו לי לשמוע ערבית, נורבגית, גרמנית, צרפתית וכל שפה אחרת אני נהנית להקשיב.
לא יצא לי ביולדות כן בנשים, אחר הפלה
06/04/2016 | 17:09
81
אחרי שההפלה האחרונה הסתבכה אושפזתי במחלקת נשים, ולא היה מקום פנוי אז הוסיפו אותי הרביעית לחדר. היינו 4 נשים, 3 מתוכן לאחר אובדן והחוויה של תמיכה הדדית מהבנות באחד מהרגעים הקשים שהיו לי היתה מחזקת ועזרה לי מאוד ברגעים הקשים האלה. ערביות ויהודיות, הגורל לא פסח על אף אחת מאיתנו, וכולנו היינו בתוך זה יחד.

דווקא בחדרי יולדות הייתי עם יהודיות, חלקן הביאו אורחים רבים, מעבר לשעות הביקור והיו רועשות מאוד, אבל כמו שאמרו כאן, זה כולה 48 שעות וזהו, ואפשר גם לחתום ולהשתחרר קודם
היתי מאושפזת שבוע...
06/04/2016 | 21:26
57
אני היתי מאופשזת כמה וכמה פעמים להשגחה בבית חולים בזמן ההריון ובזמן הזה היתי גם עם ערביה וגם עם יהודיה ועברתי את זה....
אבל אחרי הלידה היתי מאופשזת שבוע כי היה לי קיסרי וצריך לבוא יום לפני להתאשפז ואישפוז של קיסרי זה 5 ימים ועוד היה לי הפרשות דמיות מן הצלקת וקבלתי אנטיבוטיקה דרך הווריד אז כבר נשארתי לשבת ושוחררתי ביום ראשון ולמרות שהיתי בחדר לבד הפריע לי החמולות בחד"א ובמסדרון..... לא שהבן שלי היה צדיק גדול וגם קצת השתולל קצת אבל זה ילד ולא חמולה .

והאמת שחשבתי שהפוסט שלי יעורר סערה ויגלגלו אותי בזפת ונוצות ויזרקו אותי מן הפורום הנהדר הזה. אבל אני רואה שבאמת זה נושא בוער שצריך לדבר עליו. ויש דעות בעד ונגד.
אני עם שירה
06/04/2016 | 22:17
11
72
לא ילדתי עדיין, אבל אין לי בעיה להתאשפז ליד ערביה או שרופא ערבי יילד אותי. הרבה יותר מדאיגה אותי המחשבה שלסמוטריץ', הגזען החשוך הזה, יש איזשהי השפעה על עתיד הילדים שלי.

ראיתי היום פוסט בפייסבוק שמביא ציטוט מספר שנכתב בסוף המאה ה-19 ע"י חבר הפרלמנט הצרפתי אדואר דרימון, אבי האנטישמיות המודרנית:
״אפילו ברגעי המכאוב שלו, לעיתים על ערש דווי, נאלץ היום הצרפתי הנוצרי, מאז החילון וה׳דמוקרטיה׳ של מוסדות הציבור החשובים ביותר שלנו, לסבול את שכנותם של תאבי בצע רוצחי ישו. וכי מה יכול כבר הנוצרי הטוב לבקש, אחרי שהיהודים כבר שדדו את כספו, לעיתים אחרי שהדביקו אותו במחלותיהם, אם לא לסבול בשקט מוקף באהבת האל, ולא בתוך הקקופוניה הנוראית של בני ישראל המוצצים את כל טיפולי החינם של בתי החולים שלנו והופכים את חייהם של החולים הנוצרים לגיהנום יהודי?״

אז עדיין אסור להשוות?
אני חושבת שזה נורא ואיום הכיוון שהמדינה הולכת אליו-
07/04/2016 | 00:15
2
67
כיוון חשוך וגזען וחשדן. עם כמה שאני מאושרת בחיים הפרטיים שלי, האמת היא שאני נורא עצובה ומודאגת מאוד לגבי כל ההדרדרות של הדברים במדינה.

לגבי השאלה שנשאלה- כל מה שעניין אותי בזמן האשפוז (שתמיד היה ארוך יחסית בגלל הניתוחים הקיסריים), זה שאני בסדר ושהתינוק/ת בסדר. זה הכל. שאני מתאוששת מהניתוח, שהכל עבר בשלום, שהתינוק/ת סבבה, אוכל, ישן, עושה פיפי וקקי, שבדיקת הרופא היתה תקינה, שבדיקת השמיעה תקינה, שאין צהבת....
את מי בכלל עניין מי איתי בחדר?- ערבייה, יהודייה? מה זה משנה לי בכלל?

בשלוש הפעמים היו הרבה מאוד ערביות בבית החולים, ובפעם הראשונה גם הרבה חרדיות (כי הניתוח הראשון היה בירושליים). פשוט לא עניין אותי- לא מי איתי בחדר, ולא מי בחדרים לידי.

אני לא רציתי אורחים, ומעבר לבעלי ולאמא שלי ביקשתי שלא יבואו לבקר. עם כל הכבוד- הייתי אחרי ניתוח, והייתי צריכה להקדיש את הזמן להתאוששות גופנית.

והציטוט שהבאת- מצמרר. ועוד יותר מצמררת המחשבה מה אישי ציבור פה חושבים ואומרים לכלל הציבור. עצוב, מטריד ומדאיג.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

לא הבנתי
07/04/2016 | 11:37
1
48
את אומרת שבפעם הראשונה היו גם מלא חרדיות.
כפרה עליך שירה, זה גם גזעני
ממש לא- ציינתי עובדה- שבירושליים,
07/04/2016 | 13:26
43
כאשר עברתי את הניתוח עם נטע, היו הרבה ערביות והיו הרבה חרדיות. לא אמרתי שיש לי בעיה עם זה.
לומר על מישהו שהוא שייך למגזר כזה או אחר זה לא גזעני, אלא עובדה.
גזענות זה כאשר מישהו רוצה לעשות הפרדה- חילוניות ילדו פה, חרדיות פה, ערביות פה, וכן הלאה.

בבקשה לא להכניס לי מילים לפה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
סיפור אמיתי
07/04/2016 | 08:31
7
87
בחורה יהודיה היתה בחדר עם ערביות, רדיו פתוח ואז שומעים שהיה פיגוע רציני, מחבל מתאבד באוטובוס, הרוגים פצועים.
הערבים בחדר פתחו בריקודים, כאפות, יללות שמחה.
גם אז לא היה אכפת לכן עם מי אתן בחדר??
ברור שיש גם ערבים טובים ולא כל הערבים מחבלים ובלה בלה בלה אבל מכאן ועד להגיד שלא מזיז לי להיות עם ערביה בחדר?? רחוק בעיני..
ולגבי רופאים ערבים - מאד מפחיד אותי. לא שתמיד יש בררה ונכון שנתקלתי בצוות ערבי שהיה ממש בסדר ועדיין - עד כמה שזה נתון לבחירתי תמיד אעדיף לבחור רופא יהודי ולא ערבי. 
ובעיני זו לא גזענות. גזענות זו שנאת האחר בגלל שהוא אחר. אני לא שונאת את הערבים, כן חוששת מהם. ולא חושבת שצריך להפלות אותם לרעה או משהו כזה, וגם אם יוצרים למשל הפרדה ברורה בבית חולים, לעשות את זה בצורה דיסקרטית ולא בוטה. יחס אנושי צריך להיות כלפי כל אדם.

אסור אסור אסור להפריד בבית חולים!
07/04/2016 | 09:39
6
77
אני לא רוצה בכלל להיכנס להשוואות.
הסיפור שסיפרת בתחילת דברייך מזעזע ברמות קשות. אי אפשר להתכחש לאמת.
המצב במדינה מחריף, ויש להנהגה השפעה נרחבת על מה שמתרחש באוכלוסיה- גם היהודית וגם הערבית. כולם מקצינים, כולם מפחדים מכולם. וזה יכול להיות אחרת. אבל עם הנהגות כאלו של שני הצדדים (יהודים וערביי ישראל) אני לא אופטימית בכלל.

אני בטוחה (!!!) שאם היו נשים מנהיגות משני הצדדים, ובכלל בעולם כולו, העולם היה הולך פחות למצב של מלחמה, ויותר למצב של הבנה ושלום.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

הלוואי והפתרון היה כל כך פשוט
07/04/2016 | 10:30
2
51
מה הקשר בין נשים מנהיגות לבין השנאה של האיסלאם הקיצוני?
מה הקשר באמת.. אולי שזהבה גלאון תהיה ראש הממשלה.. חחח
07/04/2016 | 11:39
1
19
יש קשר, ולא- לא זהבה גלאון-
07/04/2016 | 13:30
42
ודיברתי על חלום אוטופי, שבחיים לא יתגשם, שבו תהיינה מנהיגות בעולם, נשים. שלא חושבות על מלחמות, וטריטוריות, אלא מראות גמישות מחשבתית, יצירתיות, הבנה ורכות.
לא דיברתי על מישהי ספציפית, כי בעיניי אין לנו.
אבל אני כן מקווה שהילרי קלינטון תיבחר. הבעיה היא שזה לא יספיק. אם לנו, ולפלסטינאים ולערביי ישראל, ולאירנים וכן הלאה היו מנהיגות נשים- העולם היה נראה הרבה יותר טוב.

אל תהיי צינית. זה לא קשור למישהי ספציפית, אלא חשיבה כללית.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
ראוי להפריד. לא ראוי שאיש ציבור ידבר כך
07/04/2016 | 11:00
2
70
יש להפריד בין הדברים.
אני ילדתי בעין כרם. יש שם הרבה ערבים.
אחרי הלידה הראשונה הייתי חצי יום בחדר לבד. בלילה נכנסה אחות ואמרה לי שיש ערביה שילדה בקיסרי וכיוון שזוהי המיטה היחידה שפנוייה בתוך חדר, היא תכנס לכאן. אציין שמאוד כיבד אותי שהיא הבינה והסבירה, וכמובן- לא הבעתי התנגדות.
בפועל- עברתי לילה מסייט. בעלי השתיק את הפלאפון אחרי 3 ימים מטורפים (הלידה היתה יום וחצי בבי"ח!) ולא ענה לי. הבעל היה עם אישתו אחרי הקיסרי, ואני פחדתי.... בנוסף לזה שלא ישנתי כי היא גנחה והוא דיבר איתה. כשהכניסו לי את התינוקת ב5:30, (ביות כל היום) לא הלכתי אפילו לשירותים. 
לא מתעלמת מהעובדה שיתכן והקושי היה קיים גם עם יולדת יהודיה, כי בכל מקרה- מאוד לא נעים לי לישון בחדר שמסתובב שם גבר זר, גם עם וילון, ולא לישון בכלל בגלל רעש...

מנגד, בלידה השנייה הגעתי למחלקה באמצע היום, אחרי לידה 18 שעות של צירים, בלי אפידורל(!!!), אצל היולדת השנייה- אישה מסורתית- התישבו הבעל, הילדים, הורים ואחים. כשנגמר זמן הביקור הם נכנסו כולם לשירותים של היולדות- התחבאו- וכך לא ראו אותם כשהוציאו את המבקרים החוצה. הם חזרו אחרי כמה דקות לחדר והמשיכו לפטפט וללהג זמן רב......

אז ככה- יש יולדות לא מתחשבות, ויש יולדות שבאמת קשה להן וממילא השנייה בחדר מופרעת. אבל יש פחד שלא אני גרמתי לו! 
שירה, להגיד שכולם מקצינים וכולם מפחדים מכולם- בעיני זו ראיה מעוותת של המציאות. תסבירי לי איך בדיוק הערבים מפחדים מאיתנו? איך זה מתבטא? הם לא הולכים ברחובות שלנו? לא נכנסים לקניונים? לא לומדים באוניברסיטאות??? הם עושים אצלנו הכל ולא מתביישים להראות שמחה כשפוגעים בנו וטובחים ילדים ואנשים חפים מפשע ולא מסתירים את שנאתם. ואני מדברת מתוך התנסות אישית באחת המכללות בירושלים.
את צודקת לצערי
07/04/2016 | 11:43
55
בואו נודה, אחרי לידה להיות במחלקת יולדות זה באסה. מגעיל מדכא ולבד. אני מבחינתי הייתי מעדיפה כבר ללדת בבית או ללדת ולעוף הביתה. כל שותפה לחדר זה מעיק. צריך להתחשב מאוד במי שאיתך.
אם היו עושים לי את זה שנמצאים בחדר בלילה או שלא בשעות הביקור הייתי הולכת להתלונן.
וזה באמת מפחיד להיות עם ערבי בלילה בחדר ודי עם ההתחסדות.
אבל איש ציבור לא צריך לדבר ככה
יש המון חשדנות ופחד- של כולם מכולם, וזו מציאות נוראית-
07/04/2016 | 13:39
59
זה שכל אחד רק רואה את הצד שלו, ומאשים את השני, זה קשה ועצוב.
איך ערבי ישראלי פוחד מאיתנו? נורא פשוט- לדוגמא- רופא ערבי מפחד שלא יקבלו אותו לעבודה, או מפחד שנשים יהודיות לא ירצו להיות מטופלות שלו. סתם דוגמא פיצקית שעלתה פה בפורום.

המנהיגים משני הצדדים רק מתסיסים ותורמים לאווירה קשה פה בארץ האהובה שלנו. ואין. אין לי מדינה אחרת. פה אחיה ופה אמות. אבא שלי כמעט נתן את חייו למדינה (נפצע קשה במלחמת ששת הימים). זה נושא מאוד כאוב כל מה שקורה פה. כי אחרים אולי יכולים לעזוב. אני לא.

המרקם החברתי בארץ כל כך עדין ושביר, והדברים רק הולכים ומדרדרים.

פחות שנאה. יותר הבנה כל צד לצד השני. יותר נשים מנהיגות מדינות.
אני יודעת שאני נשמעת מפגרת. זה בחיים לא יקרה. אבל מותר לי לפנטז מדי פעם.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

קלקסן למסירה
06/04/2016 | 13:32
58
היי בנות,
יש לי למסירה 39 מזרקים של קלקסן 80
שימסרו בשמחה למי שצריכה.
איסוף מרחובות/ראשל"צ
מתלבטת לגבי צילום שיניים
04/04/2016 | 23:37
24
99
במסגרת הפינה "דרכים מרושעות בהן ההריון מציק לנו בקטנות" - יש לי אבן שן שצמחה מתחת (!) לחניכיים (העובדה שהייתי ילדה רעה ולא הלכתי לניקוי יותר מדי זמן כנראה לא עזרה למצב) וזה יצר דלקת חניכיים כואבת.
רופאת השיניים לא יכולה להיות בטוחה באבחון ללא צילום רנטגן, והיא אמרה שהיא מעדיפה לנסות להימנע מזה. היא שלחה אותי למומחה חניכיים כדי שינסה לאושש את האבחנה ללא צילום, אבל אמרה שלא בטוח שגם הוא יוכל וייתכן שלא יהיה מנוס מצילום.
אני יודעת שעקרונית אפשר לעשות צילום שיניים בהריון, עם חלוק עופרת שמכסה את הבטן. השאלה היא האם עדיין יש בצילום כזה סיכון. אולי כדאי להימנע בכל מקרה, ולסחוב עוד 3 חודשים, ובינתיים לטפל באבנית ולקוות שזו הבעיה היחידה?
כששוקלים זה מול זה
05/04/2016 | 08:41
59
לדעתי הרבה יותר גרוע לסחוב 3 חודשים מצב כזה לא מטופל בחניכיים מאשר צילום שיניים בודד עם חלוק עופרת רציני
אני אגיד לך מה העיקרון המנחה (לפי רופא השיניים שלי)-
05/04/2016 | 09:20
3
71
אם לא חייבים לעשות צילום- לא עושים. כלומר- אם אין כאבים ורק באים לביקורת שגרתית (מה שקרה לי מספר פעמים בהריונות), או אם יודעים לאבחן את הבעיה ולטפל.
אם יש בעיה, ולא מצליחים לאבחן ללא צילום- צריך לעשות צילום, אכן עם חלוק עופרת. בבעיות חניכיים ושיניים חייבים לטפל מידיית, אחרת זה עלול להיות קטסטרופה.
אני מקווה שבכל זאת יצליחו לוודא מה הבעיה ולטפל ללא צילום, אבל אם לא- אז זה דבר שראוי שיטפלו בו כבר עכשיו, גם אם זה כולל צילום. נוקטים היום באמצעי זהירות מרובים. הפחדים הם שלנו ואצלנו.

בהצלחה רבה!
שירה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

תודה בנות, הרגעתן אותי בנוגע לצילום
05/04/2016 | 09:28
2
46
לצערי זה גם כואב (בגלל זה הגעתי לרופאה), כך שאין מנוס מלטפל. מקווה שהמומחה יצליח לאבחן ללא צילום ושהטיפול לא יהיה כואב מדי (אני לא סובלת זריקות, מעדיפה לעבור את זה ללא הרדמה).
בינתיים, אפשר לשטוף את הפה עם קצת מי מלח
05/04/2016 | 19:44
1
23
שזה מרגיע מעט, ונדמה לי שגם אפשר לקנות שטיפה מיוחדת בבית מרקחת.
חוצמזה,  החניכיים עשויות להיות מאוד רגישות - היה לי דימום מהחניכיים עם כל צחצוח בהריון שהיה - ממליצה מאוד על שימוש בחוט דנטלי כל יום. מטלה פעוטה שמקלה מאוד על העניין ועוזרת למנוע דלקות.
קיבלתי שטיפה מיוחדת לבינתיים
05/04/2016 | 20:45
24
על חוט דנטלי אני מקפידה תמיד, אבל כאמור - כאן האבנית היא מתחת לחך, במקום שלא מגיעים אליו עם חוט דנטלי.
אם אין בררה עושים
05/04/2016 | 10:05
29
תבקשי שישימו עליך שני סינרים

לא הייתי עושה
05/04/2016 | 11:25
37
אלא אם מדובר בכאב בלתי נסבל.
בדיוק לפני שבועיים
05/04/2016 | 12:11
41
חברה שלי עשתה צילום וטיפול שורש בחודש שביעי עם סינר עופרת והכל כי אין ברירה. המון פעמיםן בהריון הרכב הרוק משתנה בגלל ההורמונים והשיניים פשוט נהרסות - לדוגמא אותה חברה בהריון הנוכחי התחילה משיניים בריאות ובינתיים טיפול שורש ועוד מלאאאא חורים תוך חצי שנה. לכן בהריון מטפלים מאוד בשיניים אם צריך כי אחרת המצב מידרדר במהירות
מה גם שדלקת פעילה בשיניים היא מזיקה לא פחות מהצילום הבודד עם הגנת סינר, ואפילו יותר
אכן דילמה
05/04/2016 | 12:59
3
49
אין לי מושג באמת מה לענות. הייתי מתייעצת עם רופא שיניים עד כמה זה יכול להזיק וכמה ניתן להימנע מפגיעה בעובר
רק מציינת שבהריון הראשון נכנס לי משהו לריאות ועשו לי צילום בלי שום סינר! שזה ממש לא בסדר. אבל הילדה חיה ונושמת. קצת חצופה... אולי בגלל זה
באיזה שבוע עשו לך את הצילום?
05/04/2016 | 13:51
1
17
לא זוכרת
05/04/2016 | 14:10
42
אבל הם ידעו שהייתי בהריון... שליש ראשון
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
05/04/2016 | 14:50
46
הרגת אותי
מצטרפת לדעת הרוב
05/04/2016 | 13:52
41
אם אין ברירה, אז עושים. 
תבקשי שישימו לך סינר עופרת כפול. 
בבירור הענין מול המכון הטרטולוגי של הדסה
05/04/2016 | 15:11
7
79
שכל תפקידו הוא לחקור חומרים רעילים, תרופות וקרינה בהריון והשפעתם בשלבים השונים שלו על העובר, קבלי תשובה סדורה:
מותר עד 50000 צילומי שיניים כדי שיתחיל להשפיע על העובר!!!
כן כן! כולל סטטוס ופנורמי!
אומרת לך כי אין לי רק טיפול בשן אחת אלא במיליון ואחת כולל 3 טיפולי שורש.
עם זאת, מומלץ לעשות צילומים אחרי חודש 3 ועם שני סינרים- אחד על הבטן ואחד לצוואר. 
הטלפון שלהם 02-5082825, בין 9-15 כל יום. עם 20-25 ד' המתנה (אני לא צוחקת. תהיי מוכנה!)
מה שכן, השתלות כדאי להמתין. אבל עקירות,
05/04/2016 | 15:13
4
51
סתימות וטיפולי שורש- אין בעיה
גדולה! 25 דקות המתנה
05/04/2016 | 16:09
3
18
ולפעמים יותר אפילו.
05/04/2016 | 17:23
13
אז בעצם הקרינה מהנייד עלולה להזיק יותר מהקרינה מהרנטגן
05/04/2016 | 19:34
1
46
אולי שווה לשקול שנית את הטלפון אליהם
05/04/2016 | 20:01
5
תודה שחסכת לי את ההמתנה
05/04/2016 | 20:32
1
37
עכשיו נשאר רק לחכות לתור אצל המומחה, כי היעילות של קופ"ח בקביעת תורים היא בערך כמו זו של המכון הטרטולוגי במענה טלפוני
לפחות לא היית צריכה להתנתק מHOT
05/04/2016 | 20:56
8
עוד משהו חשוב!
05/04/2016 | 21:26
2
67
לא בדיוק הבנתי מה יש לך בשיניים אבל אחת הרופאות שטיפלו בי אחרי הלידה המוקדמת השקטה אמרה לי שמצאו קשר בין דלקות חניכיים ללידה מוקדמת ולכן אם יש לך כזאת אז כדאי לטפל. ובלי קשר, תתייעצי עם רופא הנשים שלך ולא רק עם רופא השיניים.
וואו, זה אכן חשוב, תודה!
05/04/2016 | 22:29
1
41
אני באמת צריכה לקבוע ביקורת אצל הרופא שלי, עכשיו כשקיבלתי את התוצאות של כל הבדיקות שהוא שלח אותי אליהן (כולל העמסת סוכר שיצאה תקינה, הידד!)
נהדר. בהצלחה.
06/04/2016 | 10:31
29
אגב. לא הייתה לי דלקת בחניכיים. היא אמרה את זה בהקשר אחר.
אני מקווה שאני לא עושה ספוילר- אבל כבשה פועה ילדה!
03/04/2016 | 14:47
21
146
לא הספקתי לשוחח איתה טלפונית. היא התקשרה ואמרה שילדה ואז בדיוק הייתי צריכה להיכנס לעבודה...
בכל מקרה, אני אתן לה את הכבוד לספר לנו פה את קורותיה

מזל טוב!!!

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

איזה כיף! מזל טוב לכבשל'ה!
03/04/2016 | 15:31
47
בריאות ונחת.
בשורה משמחת מאד.. מחכה לשמוע איך היה
03/04/2016 | 19:39
10
מזל טוב לכבשה!
03/04/2016 | 20:49
3
29
מקווה שעבר בקלות יחסית ושנותנים לך לנוח
תודה רבה
04/04/2016 | 11:19
2
66
מודה שעבר בקלות מוחלטת, לא רק יחסית. קשה באימונים (ציטוטק), קל בקרב.
אני נהנית מהשעות האחרונות בפנסיון (במחלקה) לפני - עמדתי לכתוב החזרה לשגרה, אבל זה יהיה בית משוגעים.
בהצלחה בבית המשוגעים
05/04/2016 | 15:33
1
32
האמת שגם לי היתה חוויה קשה עם ציטוטק, וכל כך טוב שזה מאחורייך ושהכל עבר בקלות. תהני ומקווה שתצליחי גם לנוח...
"אני אנוח בקבר"
05/04/2016 | 17:27
47
אחר צהרים אחד הוכיח לי שלא טעיתי בתחזית. עד שהגוף לא יתאושש, משערת שנעזר בסבתות. ותודה על האיחולים.
מזללל טוב!!!!
03/04/2016 | 20:50
13
שנתבשר רק על ספוילרים כאלה!
03/04/2016 | 20:51
7
מזל טוב כבשה!
03/04/2016 | 21:31
28
מקווה שעבר עלייך בקלות! תגדלי אותו\אותה בנחת ובכיף
ידעתי שלא סתם נכנסתי לכאן היום!
03/04/2016 | 21:33
7
65
אחרי כמה חודשים שלא העזתי להכנס לכאן נכנסתי עכשיו בשביל לקרוא את הבשורה המדהימה הזאת.
מזל טוב לכבשה!!!!!! אני שמחה ממש! 
הי, ומה איתך?
03/04/2016 | 22:37
5
53
איך מרגישה? איך העוברצ'יק\ית (לא זוכרת מה יש לך)? התל"מ שלך אוטוטו, לא?
היי גם לך!
03/04/2016 | 22:50
4
75
אני בסדר, העוברון בסדר גמור (טפו טפו טפו), מלטפת אותו כל הזמן דרך הבטן (הוא טורח להבליט את הטוסיק שלו כל ערב )
התל״מ שלי עוד פחות מחודשיים - 26.5, מתחילים להריח את הסוף... (וההתחלה!) 
איך את? 
הי סטוצי!
04/04/2016 | 10:18
2
51
מה המצב?
בנות הקומונה שלך שואלות אותי מדי פעם עליך. דואגות לך מאוד ומאוד שמחו שהודעתי שאת שוב בהריון.
שיהיה מלאן בהצלחה ובשעה טובה!
היי! ריגשת אותי!
06/04/2016 | 00:43
1
29
למרות שהייתי שם זמן קצר לצערי, אני גם חושבת הרבה על בנות הקומונה ומתגעגעת אליהן.
תודה על שעדכנת אותן... תמסרי להן ממני נשיקות וגעגועים, להן ולתינוקות המתוקים שנולדו להן  וגם לך כמובן 
תודה מתוקה
06/04/2016 | 08:47
23
תודה על האיחולים ומחכה לשמוע עליך בשורות טובות!
יופי, שרק ימשיך בטוב
04/04/2016 | 12:01
26
אני קצת אחרייך - באמצע יולי - עדיין לא מעכלת שזה מתקרב, נושמת לרווחה עם כל בעיטה של העוברית (ונלחצת כשהיא מנמנמת, כמובן).
פתאום שמתי לב שלא כתבתי לך
05/04/2016 | 17:30
56
אבל כל כך שמחתי לקרוא שהעובר גדל, נשמע שיש לו אישיות ובעיקר שאת מאפשרת לעצמך גם להנות מההריון. שתמשיכו ככה עד לסוף הטוב ולהתחלה הטובה.
מזל טוב! מחכה לעדכון שלה
03/04/2016 | 22:08
14
תודה על הספוילר, שירה
04/04/2016 | 06:57
2
78
ההודעה שמעליך יצאה לאקרנים...
ותודה לכולכן על המלים הטובות.
בשעה טובה ומוצלחת!
04/04/2016 | 12:16
1
46
לא מאמינה שפיספסתי את העידכון בזמן אמת, היית במחשבותי בשבועות האחרונים אבל אני יודעת כמה מעצבן כששואלים אותך בחודש תשיעי 'מה חדש?'.
כל הכבוד שאת כבר כאן בפורום וכבר כותבת!
מקווה שכל האיחולים הטובים מגיעים עד אליך ועושים לך טוב בנשמה.
המון המון ברכות מעומק הלב.
כתבתי לך
04/04/2016 | 16:00
48
תודה עבור האיחולים
הצירים- מדומים... הטירוף- לא!!!
05/04/2016 | 17:31
2
126
אני בשבוע 32.
אתמול הייתי אצל הגניקולוגית שלי כי לפני יומיים קיבלתי מכה זניחה במותן שצבעה השתנה אתמול לגוונים של כחול. 
הגניקולוגית הפנתה אותי למוקד נשים לעשות ניטור לב לעובר.  תודה לאל, הכל היה בסדר עם העובר אבל ראו שיש לי צירונים קטנים ולא סדירים (שלא הרגשתי בהם, למעט התקשיות של הבטן וחשבתי שזה גזים).
עשו לי שוב מוניטור במוקד, שוב נכנסתי לגניקולוג התורן ששלח אותי למיון בבי"ח למחלקת יולדות. בביה"ח ניסו לתת לי נוזלים באינפוזיה , ובאמת זה השפיע לטובה על עוצמת הצירים. שלושה רופאים עשו לי בדיקות וגינאליות, ראו שצוואר הרחם ארוך וסגור... ובסוף שיחררו אותי הבייתה, אחרי סדרת בדיקות מטורפת של 6 שעות במוקד ובמיון.
מאז... מצב הרוח שלי ירוד מאוד! הוצפתי בטראומה של האובדן הקודם, כל שביבי האופטימיות שניסיתי בכח להאחז בהם- נמוגו. אני בהיסטריה שהצירים האלה יהפכו לאמיתיים בשבוע מוקדם. ממש משותקת מפחד! מפחדת לבצע הליכה פשוטה למכולת, לנקות את הבית, לשטוף כלים... למרות שאין מניעה מבחינת הרופאים... אוףףףףףףף, בא לי לחוות היריון בלי דרמות!!!! יש דבר כזה????
כמובן שרצוי ללדת אחרי שבוע 37
05/04/2016 | 18:14
74
אבל ממה שאני הבנתי מהרופאים רוב התינוקות שנולדים אחרי שבוע 28 ובוודאי 30 שורדים ולרוב לא נשארים עם בעיות פגות קשות. תנוחי הרבה, תשתי הרבה מים ותתפללי לטוב. בכל מקרה את כבר בהריון די מתקדם.
התייבשת יקירתי
05/04/2016 | 20:04
84
ברגע שהצירים נעלמו עם מתן נוזלים והצוואר ארוך וסגור - הקפידי על שתיה וזהו.
לא שזה גורע מעוצמת ההפחדה, כן?
אז הרבה חיבוקים ואויר אם ישנו כזה סביבך....
מקווה שזו הפחדה אחרונה להריון וזה ומכאן והלאה צירים אמיתיים בשבוע נורמלי ובידיים מלאות
עדכונים מתבקשים
04/04/2016 | 09:57
18
726
אז ככה - שקיפות תקינה היום בבוקר! 1:2500 או משהו כזה, עובר חמוד ומסתובב שלא ראיתי מאז בדיקת הדופק (הופיעה תחושת בטן בימים האחרונים שזה עובר ולא עוברית :)) וסה"כ חוויה חיובית מאוד אחרי שהצלחתי להתעלם מהצורך בבדיקות והתחבאתי מהחרדה.
ובעל שהתרגש וכמעט דמע בבדיקה, והייתי אומרת שהיה לו קצת פלאשבק להריון הקודם של האובדן אבל זה לא משהו שהוא יודה בו עם עצמו ויחלוק איתי...
ועוד עדכון מתבקש - אנחנו טסים לברצלונה לשבוע, כל המשפחה ז"א גם רוני לטיול משפחתי ראשון. בדיוק הסתדר לטוס בין השקיפות לסקירה הראשונה.
איזה אושר
04/04/2016 | 10:08
1
86
גם השקיפות התקינה, גם ההתמודדות החיובית של שניכם עם ההריון וגם הטיסה לברצלונה המופלאה.
ג׳ו עמר, ברצלונה.

חדשות טובות לפתוח בהן את הבוקר.
זה בדיוק מה שזימרתי כשהזמנו כרטיסים... רוסייה אעלק
04/04/2016 | 10:18
13
איזה כיף מאמארוני
04/04/2016 | 10:49
1
42
בהחלט בשורות טובות ומרגשות
שימשיך ככה מבדיקה לבדיקה עד הסוף הטוב..
תהנו בברצלונה בהחלט חוויה משפחתית
ותמשיכי לבשר בשורות טובות.. אמשיך להציץ פה לבדוק לשלומך
שלומי מצוין נכון להרגע
04/04/2016 | 12:58
45
מצליחה לחיות באשליית תמימות כמעט מושלמת
אשמח לעדכונים מהאמהות החדשה
איזה יופי של חדשות!
04/04/2016 | 11:16
3
37
אני שמחה לשמוע גם על הבדיקה התקינה, גם על התגובה המשמחת של הבעל וגם על הנסיעה :-)
ברצלונה מהממת!
איזה כיף לכם! תיהנו!
תודה!
04/04/2016 | 12:59
2
29
ומה שלומך?
אני בסדר
05/04/2016 | 13:49
1
32
בינתיים מצליחה לשמור על שפיות ולא להתעסק יותר מדי בהריון. 
מקווה שאצליח להתמיד בזה גם כשאתקרב לשבועות הקריטיים מבחינתי (לקראת סוף מאי).
אין לי שבוע שהוא לא קריטי
05/04/2016 | 16:25
29
אז אין לי כל כך עצות מועילות. תרגילי נשימה?
איזה יופי! ואיזה כיף לכם!
04/04/2016 | 12:05
1
34
ברצלונה מדהימה . קחו את רוני למצפה התת ימי, יש שם המון תצוגות שילדים ימותו עליהן (למשל לשכב מתחת לאקווריום של דגי עטלף ולראות אותם חולפים מעלייך). גם בתור מבוגרת יצאתי משם מוקסמת.
כל הטיול מתוכנן סביב רוני
04/04/2016 | 12:57
45
וההתרגשות היא גדולה
גם גן החיות בתוכנית :)
עדכון נפלא! ותהנו בברצלונה. טרם הייתי, אבל יודעת שהיא מדהימה
04/04/2016 | 12:51
1
8
גם לי זו פעם ראשונה
04/04/2016 | 12:59
46
הבעל היה שם פעמיים השנה בכנסים, על כן לשמה סופסוף
איזה כיף! כיף לקרוא שהכל תקין
05/04/2016 | 11:01
1
21
ורק שימשיך תקין עד הסוף הטוב..
לי יש שקיפות עוד 6 ימים.. מחכה לזה בקוצר רוח.. ההמתנה מורטת עצבים.
תהני בברצלונה!
תודה
05/04/2016 | 12:13
25
מחזיקה אצבעות לשקיפות תקינה ולחוויה טובה בבדיקה
ועוד משהו מוזר שרוני אמרה לי...
05/04/2016 | 12:17
2
64
שאלה אותי לפני השקיפות - מה יהיה אם יגלו שהתינוק לא גדל כמו שצריך? ועניתי שאני מקווה מאוד שהוא כן, ואם תהיה בעיה אז נבדוק אז מה ניתן לעשות, כרגע מתמקדים בלקוות שהכל בסדר.
ומה שמעניין אותי - מאיפה לילדה בת שניה לשש יש מחשבות שמשהו יכול להשתבש בבדיקה??? לא דיברתי על זה בנוכחותה. לא דיברתי על זה בכלל מחוץ לפורום. היא לא זוכרת בכלל שהיה לה אח שמת כי היא היתה פיצית, ולא סיפרנו לה אחרי. ואני לא מדברת על אושרי לידה. למה היא שואלת  את זה?
זה לא יאומן כמה רגישות יש להם
05/04/2016 | 13:03
1
48
קודם כל יש לה רגישות מופלאה. היא מבינה בעצמה שיש פה משהו פגיע ושברירי והיא כנראה מרגישה כבר רצון לגונן עליו ועליך.
ומשתפת, אצלנו היו שתי הפלות בשלב שהבנות שלי כבר ידעו על ההריון.
בוקר אחד בהריון מיהרתי לקחת את הבנות לגן בבוקר, ואמרתי להן שאני ממהרת כי יש לי תור לרופאה. כשלקחתי את הקטנה שהיתה אז בת 4 מהגן, היא שאלה, אמא איך היה אצל הרופא? התינוק בסדר?
רק שתראי כמה ילדים קטנים (אולי גם כי הן בנות? לא יודעת) רגישים ודואגים. אני שכחתי לגמרי מהתור הזה עד שלקחתי אותה מרוב שהוא היה שולי
קצת הרגעת אותי :)
05/04/2016 | 16:11
9
איזה כיף לשמוע!!
09/04/2016 | 19:35
8
תהנו בברצלונה !!
חודש עבר מהלידה של שחר
03/04/2016 | 11:31
5
191
ומוצאת זמן לכתוב לכן.. לכתוב לי.
האמת שקשה לסכם מסע שכזה
בו ההתחלה ממש ידועה וזכורה ואילו הסוף.. אין באמת סוף
כשמאבדים תינוק, ילד.. שעוברים אובדני הריון.. אין באמת סוף. 
שחר היקר אכן מפיץ הרבה אור בתוך החושך שחווינו בשנים האחרונות. אך המסע נמשך.. הכאב לא אותו כאב חודר בעצמות. אך יש לו מקום עמוק השייך רק לו.
כיצד ניתן לסכם?
עברנו כל כך הרבה. 3 הריונות מחוץ לרחם כולל כריתת חצוצרות, הפלה וגרידה בשבוע 15 ואובדן בננו בשבוע 33 להריון טיפולי פוריות .. ולצד זה היו גם שנים טובות יותר בהם נולדו 3 ילדים. ועכשיו שחר..
הרבה יזע ודמעות הרבה אמונה הרבה אומץ. לפעמים שגעון, הרבה חרדות, הרבה מתחים, הרבה תקווה
וחלום שהתגשם
הריון לאחר אובדן או אובדנים כל כך קשה
כמה טוב שיש את הבית הזה שנותן מקום לכל מי שחפצה לתמוך ולהיתמך בתק הזו.
שמחה לראות כל מי שבהריון
ספרקית, לא ידעתי ומאד שמחתי לשמוע
מאחלת לכולכן להגיע אל החלום. בידיים מלאות ולחוות את האושר העצום הזה.
זה מסע לא פשוט, תעשו כל מה שרק יעזור לכן לצלוח אותו. ובעיקר לנשום, לעבור יום יום.. 
מאמינה שעוד אכנס להתעדכן..
אך המסע שלנו בהבאת ילדים לעולם הסתיים. שמחה שניתנה לי ההזדמנות האחרונה ומודה על כל השפע הזה. היו רגעים שלא האמנתי שנגיע לזה..
תחושה של שלמות עם חסרון ביחד
תחושת הגם וגם.. זאת למדתי בעקבות האובדן. איך אפשר להרגיש בד בבד כמה רגשות שכביכול סותרים. למדתי שיכולים לחיות זה עם זה בשלום.
תודה על הבית הזה והבית הקודם שליווה אותי באובדנים.. 
מחכה לשמוע מכולכן בשורות טובות
בהמון הערכה 
לראות את האור
הסיפור שלך...
03/04/2016 | 12:34
3
89
הוא אחד מאלה שנותנים השראה.
שנותנים תקווה להרבה בנות שחוו אובדנים קשים ורבים.
נשארת בלי חצוצרות והצלחת להביא לעולם ילד רביעי! עברת טלטלה מטורפת ונשארת חזקה. גם הסיפור שלי הסתיים בטוב ואחרי אובדן העוברית ילדתי את התינוקת היפייפיה שלי (כאשר הגדולה בת 4 עוד מעט) אבל רוצה עוד... ומבחינתי הדרך שלי בעולם הילודה עדיין לא הסתיימה ולכן אני במקום קצת שונה ממך. מאחלת לך מעתה ואילך רק טוב. בריאות ואושר רב מהתינוקי הקטן, מהילד הגדול ו 2 הבנות המתוקות. פסח הזה יהיה שונה מקודמיו. אפשר לומר שיצאת מעבדות לחרות.
תודה רבה רונית
03/04/2016 | 14:38
2
76
אכן תחושה של מעבדות לחרות.. כבר כמה שנים מתקשה לחגוג את היומולדת שלי שחל בפסח. לפני שנה בדיוק היתה ההפלה שבוע לפני פסח.. כך שמאמינה שהשנה יהיה קל יותר לשמוח. 
מתארת לעצמי שזה אחרת כשרוצים עוד ללדת ושהחלק הזה לא הסתיים. מאחלת לך שעוד יגיע בזמן הנכון והמתאים. בינתיים מקווה שתצליחי להנות מהקטנה ולאסוף כוחות להמשך. 
אני שמחה לשמוע מצד אחד שהסיפור שלנו נותן השראה וכוח. מן הסתם בגלל לידת שחר. אבל באותה מידה הסיפור יכל להסתיים אחרת. אני מאמינה בקב"ה ובוחרת להאמין שהיינו צריכים לעבור את כל זה כדי להגיע לאן שהגענו. כואב מאד שזאת הדרך שנבחרה לנו אך מודה על כך שזכינו גם לטוב. 
אני יותר אשמח לדעת שהסיפור שלנו מעורר השראה לא בגלל סופו אלא דווקא בגלל הדרך והבחירה ללכת עם משהו שמאמינים ורוצים בו למרות הכאב בדרך. זו הייתה בחירה לא פשוטה. ידעתי שאנחנו עלולים להיפגע שוב. אך היינו מוכנים לקחת צאנס אחרון. זוג אחר יכל להגיד שלא. שדי להם. וגם זה מעורר השראה לדעתי. לדעת לעצור איפה שהגבול בשבילם. אנחנו מתחנו את הגבול בידיעה ברורה! ושילמתי על זה מחיר בהריון קשה נפשית. וקיבלתי מתנה אדירה. אך לגמרי מבינה ומקבלת בחירות אחרות שלדעתי לא פחות אמיצות ומעוררות השראה..

אין! את מדהימה. אין לי מילים-
03/04/2016 | 14:52
55
אני מסכימה עם כל מילה ומילה שכתבת, אפילו עם כל אות, פסיק ונקודה.
את מנסחת את הדברים בצורה כה אמיתית, וכה תואמת לתחושות שלי.
את באמת מעוררת השראה.

בריאות ואושר!
שירה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

בהחלט!
03/04/2016 | 15:37
38
גם להחליט להפסיק זו החלטה אמיצה ביותר ונכונה לחלק מהאנשים. אבל אחרי כל מה שעברת לשמוע סוף כל כך טוב (שלא מוחק את מה שהיה) זה כיף ונותן תקווה לרבות שעדיין אין להן ילדים או רק עם ילד אחד להמשיך. לי זה מאוד עזר בזמנו לשמוע סיפורים שהסתיימו בטוב. גם אני מאמינה מאוד בקב"ה ומאוד קשה לי עם הדרך שעברתי ומה שנאלצתי לעשות אבל מקווה שהוא סולח לי ויודע כמה פחדתי. והאמונה שלי מאז רק גדלה. שיהיה לנו רק טוב!
מרגש כל כך
05/04/2016 | 16:15
17
אז עכשיו אני יכולה באמת לדמיין אותך עם תינוק, כמו שנראית במפגש אך מאושרת יותר ושלמה יותר. כמה טוב
מגיעה מהפורום השכן
04/04/2016 | 12:14
11
284
לא מעיזה להזדהות, קשה לי לנשום.
שבוע 6 היום!!! 
מהחיובי שלפני שבועיים ועד היום אני בהדחקה. 
מחזקת את עצמי במחשבות חיוביות (ושאף אחד אחר לא יעיז להגיד לי לחשוב חיובי  רק אני לעצמי) חושבת חיובי כל הזמן (באמת שהצלחתי) חיה בעולם מקביל
הייתי בבוקר ב US עד אתמול בלילה אפילו לא חשבתי על מה שיהיה בבוקר. אבל הבוקר קמתי ופתאום פשוט לא יכלתי לנשום, לא יכולתי לתפקד. אני לא יודעת איך הצלחתי להגיע לבדיקה. 
הדמעות עומדות לי על סף העיניים ואני אפילו לא מצליחה לבכות.
ראינו דופק    
לא סיפרתי ולא מספרת עדיין לאף אחד. אפילו כאן קשה לי להזדהות, פתחתי משתמש חדש בינתיים. עד שארגיש מספיק בטוחה. 
יש לי נפילת מתח מטורפת, הראש שלי לא במקום, אני עדיין לא מצליחה לנשום בחזרה. אין לי תאבון. לא מבינה מה קורה איתי
הייתי חייבת לפרוק
תודה שקראתן אותי
בשעה טובה, מקווה שתישארי איתנו עד הסוף השמח!
04/04/2016 | 12:19
1
57
ומזדהה עם כל מילה ומילה שכתבת - הדחקה, רצון לא לספר לאף אחד (אני עוד רגע בשביעי ויש לי חברים שעוד לא יודעים ), לחץ מטורף במקום שמחה מטורפת...
החדשות הטובות הן שככל שההריון מתקדם, מצליחים לנשום קצת יותר בקלות. לפעמים גם להנות ולשמוח בהריון.
ועד אז - אנחנו כאן
תודה על התגובה
04/04/2016 | 12:41
57
הנדנדה הרגשית הזאת היא לא פשוטה
ביני לבין עצמי אני מאד מאושרת וההדחקה שלי כל כך גדולה שהלחץ הזה מהבוקר פשוט הפתיע אותי. חשבתי שבגלל שכל כך הצלחתי לחשוב חיובי ולהיות שמחה אז אני בכלל לא אהיה בלחץ מהבדיקה
עכשיו אני מבינה שאני יכולה רק לחלום לא להלחץ מבדיקות. הקטע הזה של לעלות על המיטה, לחכות למתמר, לראות את הדופק. פפפפיייייייי לא יודעת איך אני אחזיק מעמד כשאגיע לבדיקה של "השבוע ההוא" שבו לא היה דופק בהפלה האחרונה
לפחות יש מקום אחד שאפשר בו לדבר 
בהצלחה רבה!
04/04/2016 | 12:36
1
72
וואו. אני ממש מסוקרנת מי את.
אגב. כל הפורום הוא אנונימי. אף אחד לא יודעת מי אנחנו.
אני לא אנונימית
04/04/2016 | 12:47
29
זה לא פייר- את "הורגת" אותי מסקרנות...
04/04/2016 | 12:50
2
90
אני באמת לא יודעת מי את, אבל מתה לדעת, ועוד יותר- מאוד רוצה עבורך שתישארי פה עד הסוף הטוב.
אבל בחייך, אל תשאירי אותנו במתח גדול מדי לגבי זהותך.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

אני מתנצלת, לא התכוונתי
05/04/2016 | 09:05
1
78
אין לי הסבר רציונלי למה לא הייתי מסוגלת לכתוב בכינוי המוכר שלי, הרי במילא הכל פה אנונימי.
כנראה כשמפלס הלחץ עובר איזה סף, שום דבר כבר לא רציונלי....
העיקר - תודה על ההשתתפות והאיחולים
ועל המקום לפרוק ולשתף

תרגישי בנוח. סתם נסחפתי עם עצמי
05/04/2016 | 09:15
7
שמחה שאת כאן עם הלחץ ביחד
04/04/2016 | 13:01
1
64
נחכה איתך בסבלנות את החודשים המתבקשים :)
תודה על ההשתתפות
05/04/2016 | 09:06
35
כמה שזה וירטואלי עדיין זה משחרר ותומך 
בהצלחה!
05/04/2016 | 10:56
25
מאחלת לך הריון בריא ושיעבור הזמן מהר מבדיקה לבדיקה.. ההמתנה קשה אבל תנסי לעבור את זה יום אחרי יום ולא להסתכל על היעד הסופי הרחוק..

שיעבור בקלות
ברוכה הבאה
05/04/2016 | 13:56
28
מאחלת לך שההריון יהיה תקין, בריא ורגוע ושיסתיים בידיים מלאות והמון אושר. 

מקווה שככל שיחלוף הזמן, תרגישי טוב ובטוח יותר ותוכלי לחזור לנשום

שיהיה בהצלחה. אנחנו כאן בשבילך. 
הטלה שלי נולד
04/04/2016 | 06:48
23
200
בהמשך לספיילר של שירה ��, שמחה לספר לכן שילדתי בן בריא ושלם בלידה מהירה במיוחד (הקרעים יתאחו, עד ליל הסדר או יום העצמאות אהיה כחדשה, השרירים יתאוששו). כל המשפחה שלנו מאושרת בו ומחכה להכיר אותו.
שנה בדיוק (ושבוע) מפרידה בין החושך לבין האור שלי, ופיזית מסדרון בודד בין המקום בו הייתי אז למקום בו אנחנו מתחילים צעדים  ראשונים.
הסמיכות בין המועדים הללו בשנים העוקבות וכמובן לפסח מחדדת את תחושת היציאה מעבדות לחירות, מחורף לאביב, מחרדה לא תמיד מוסברת (ובעיקר לא ברורה לסביבה, גם לחלק מאלה המודעים לקורותי בשנתיים האחרונות) - אל עוצמות בריאות של דאגה.
מאחלת לכולכן שתזכו להגיע לרגע הזה במועד.
התקופה הזאת היתה קשה מאוד לנפש, וצלחתי אותה בצליעה (לקראת הסוף בהליכת ברווזה) בעזרת התמיכה וההכלה מצד בן הזוג היקר שלי, בעזרת חברות מהחיים - ובזכות התמיכה וההזדהות שלכן ושלי אתכן. תודה רבה לכן, על שהייתן כאן עבורי.
לסיכום השנתיים האחרונות:
1. על הגוף שלי הציטוטק פועל באלימות לא ניתנת להשוואה אפילו ביחס לצירי לידה. למעשה הכאב ההוא נחווה ונצרב באופן כה  טראומטי, עד כדי כך שהנחתי שמדובר בצירים מוקדמים בלבד...
2. משפטים מטופשים נחקקים בזכרון. כדאי לנסות לחשוב לפני שמדברים, או לפחות להיות מספיק רגישים כדי לתקן ואפילו להתנצל בזמן אמת. גם אם בעלי מוכן לעבר אותי מותר לי להיות עצובה/מדוכאת/להתאבל על כך שאני לא; לא קל להיות בהריון בגיל 39 (או בכלל), אבל הרבה הרבה יותר קשה לא להיות בהריון בכלל; אלא אם את טכנאית האולטרסאונד או הרופאה המיילדת, מה אכפת לך איזה מספר הריון זה עבורי;
3. אנשי מקצוע צריכים להיות אמפטיים כלפיך, לא פחות משיהיו אנשי מקצוע טובים. אין סיבה להתקע ולא לעבור למישהו אחר שינהג בך בכבוד (ובכלל נכון בחיים).
4. צריך המון מזל בחיים. למרות הנאחס שעברתי לאורך שנה בערך - היום אני מרגישה שהתברכתי בטונות של מזל, גם על שני הילדים שנולדו בהריונות ספונטאניים מתי שרצינו, אבל גם על כך שהכל הסתיים בסופו של דבר בטוב. (וגם על בן הזוג, המשפחה המורחבת, החברות שלי, העבודה). זה לא מובן מאליו.
5. שחררתי את ילידי 2015. אני חושבת שלפני יומיים הם אבדו את המשמעות המיתית שנתתי להם בתודעה שלי.
6. מתפללת ומקוה עבור כל אחת ואחת מכן, שההריון שלה יתפתח באופן תקין ושיסתיים במועד ומודה לכולכן על התמיכה בי.
7. אני מאוהבת.

ישוב טלה אל חיק האם, 
ישכב בדיר וירדם 
והכבשה תישק אותו 
והיא תקרא אותו בשם. 
מאמארוני
04/04/2016 | 07:02
2
83
אגב ישכב בדיר וירדם.
הדיר שלנו נקי כרגע. בן זוגי קינן ביום שישי, כך שהביוטופ נדחה זמנית.
מקוה שאת מרגישה טוב יותר וגם רוני בריאה, ובעיקר מחזיקה אצבעות לבדיקות שאני מניחה לפי השבוע שאת עתידה לעבור ממש בשבועות הללו.
וואו כבשה
04/04/2016 | 09:50
1
71
איזה אושר לקרוא (התעלמתי מהספויילר של שירה וחיכיתי לך :)
ואכן רשימת סיכום מרשימה
במיוחד סעיף שבע
ברור לך שהקינון של בן הזוג נפסק ברגע שאת בבית
ולגבי סעיף אחד אז נחסך ממני, אבל בשלב פתיחה 4 הצירים עדיין הרגישו כמו מחזור ממוצע
רגע רגע
04/04/2016 | 10:10
58
את רומזת פה שכמעט ילדת בפרוזדור?
האם רלוונטי לשאול על אפידורל בכלל?
אני בוכה מהתרגשות!
04/04/2016 | 07:43
1
56
כל כך שמחה שהטלה המיוחל הגיע, בריא ושלם, והביא איתו הקלה. מי ייתן והוא ימשיך להביא רק אושר ונחת.
מזל טוב, חיבוק ענק ודומע מכאן!
תודה יקירה
04/04/2016 | 08:00
42
בקרוב (והעיקר במועד) אצלך !
כמה מרגש ומשמח
04/04/2016 | 08:14
1
42
חיכיתי לשמוע שהכל עבר בשלום
המון מזל טוב , התאוששות פיזית מהירה מקווה לפני ליל הסדר ויום העצמאות..
איזה שנה עברה עלייך .. 
שתגדלו אותו בבריאות טובה
שימחת אותי מאד
תודה רבה, לראות את האור
04/04/2016 | 10:16
31
רציתי להגיב על ההודעה שלך אודות שחר, אבל טרם הספקתי. מקוה שכולכם שמחים בו ומתמקמים בקלות בשגרה המשפחתית החדשה.
משערת שעד פסח הסימפטומים היחסית כבדים יעלמו ושהיתר ידעך עד יום העצמאות כפי שאחלת.
הרגע סגרתי פינה במעגל של השנה האחרונה, אבל מניחה שתמיד תשאר בי צלקת מהשנה - שנתיים האלה.
תודה על האיחולים ההדדיים כמובן.
כבשה יקרה,
04/04/2016 | 09:14
33
איזו הודעה מרגשת! אני בוכה מהתרגשות.

אני מתנצלת שלא התקשרתי אלייך. אני מאוד (מאוד) עמוסה, ובנוסף, בעלי השבוע במילואים, ובשבוע הבא- בחו"ל מטעם העבודה (אנחנו לא מתורגלים בזה. טס מעט מאוד). גם עכשיו, כשאני כותבת לך, אני בין לבין, וכבר צריכה להתארגן לעבודה, בעוד מעיין עדיין נמה את שנתה.

את עוד תראי ותחווי ותג'נגלי- בין הקטנצ'יק לגדולים, לבית, לעבודה....(מקווה שבניגוד אליי, גם תשקיעי בעצמך...).

סיכמת את הדברים כל כך יפה, וכל מה שנותר לי הוא לאחל לך המון מזל טוב, בריאות ונחת מהטלה ומכל המשפו'חה.
היית חלק משמעותי מאוד בפורום הזה, וגם בפורום שלי. חשוב לי לכתוב הודעה על הלידה שלך. זה נותן המון תקווה לבנות. אז ברשותך, אני אכתוב שם משהו קצר, ואם תרצי להוסיף או להעתיק את ההודעה שלך, הכה מרגשת, מפה לשם- אודה לך ואשמח.

בשיר כתוב: "והכיבשה תישק אותו, והיא תקרא אותו בשם". יש לכם כבר שם בשבילו? או שזה לא לפרסום...

ממני,
ב-
שירה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

וואו כמה משמח!!!
04/04/2016 | 10:16
1
34
קודם כל מלא מלא מזל טוב!
לגבי הצירים, לידה אחרי אובדן זאת לידה מיוחדת מאוד. אצלי כל כאב נחווה באושר.
כל כך שמחה בשבילך!!!
נשיקות
כשהסוף טוב, הדרך כנראה יותר קלה
04/04/2016 | 10:59
36
בייחוד כשיש היסטוריה להשוואה, וככל שהיא יותר מורכבת כמו החוויות הרגשיות והפיזיות שהיו מנת חלקן של כולנו, כל אחת והסיפור שלה.
תודה על האיחולים ונשיקות גם לך, אם השלושה.
מזל טוב כבשה
04/04/2016 | 10:43
1
51
איזה כיף לקרוא עידכונים כאלו, מקווה שמכאן ואילך תתאהבו כולכם יותר ויותר בכל יום שיעבור ...

שמחה לשמוע שבלבלת את הצירים עם צירים מוקדמים בלבד, ומקווה שזה אומר שהלידה עברה בצורה טובה יחסית.
אני ממש נהניתי מחלק גדול מהלידה (כל מה שהיה טבעי יחסית, כי בכל זאת היה זרוז) - הצירים, ירידת המים היתה ממש רגע משמח נורא ומשעשע נורא ובכלל החוויה של לידה והאופטימיות שהפעם תסתיים בתינוק בריא, ממש היינו מאושרים (עד הקיסרי חירום, אבל גם זה עבר ובסוף ראיתי אותו).
הלידה היתה ממש חוויה מעצימה הפעם.
כיף לקרוא גם את החוויה שלך, ויקטור
04/04/2016 | 10:55
33
נשמע שעם כל האתגר הפיזי שחווית, העיקר הוא הסוף-התחלה החיובית.
את מקסימה ומרגשת
04/04/2016 | 11:24
27
אני שמחה כל כך שהמסע המתיש הזה הגיע לסופו המשמח.

מסכימה איתך מאוד בנוגע לאנשי מקצוע. אני אומרת כבר שנים שאנושיות הרופא צריכה להיות חשובה לא פחות מהמקצועיות שלו. חבל שיש אנשי מקצוע שנופלים במדד האנושיות.

הלידה שעברת נשמעת די טראומטית לגוף. אני מקווה שתצליחי לפרגן לעצמך זמן מנוחה. זו משימה לא פשוטה לאם לתינוק עם ילדים גדולים יותר בבית.

שיהיה המון מזל טוב. מאחלת לך ולמשפחתך המון בריאות, אושר ולילות קלים :-)
מזל טוב יקרתי|חיבוק
04/04/2016 | 11:43
22
תזכי לגדל אותו בנחת, באושר והמון הצלחה בהמשך הדרך.....
יושבת מול המסך ובוכה מהתרגשות!
04/04/2016 | 14:13
24
כמה אושר, איזה כיף לקרוא!
שמחה בשבילך ואיתך, מחבקת אותך ומתרגשת עד אין קץ. 

מזל טוב יקירה 
המון מזל טוב
04/04/2016 | 17:50
19
נחת בריאות ואושר מהקטן. ממתינות לשם לאחר הברית.
שיהיה במזל, רק בריאות ומלא נחת
04/04/2016 | 20:44
3
בשעה טובה
04/04/2016 | 21:12
12
כמה חיכיתי להודעה הזו! ממש אפשר לשמוע את אנחת הרווחה שלך.
לפי תיאור המסדרון, אני יכולה לשער שילדת בביה"ח המועדף עליי. אני עדיין לא בהריון, אבל כל כך רוצה לחזור לצד הטוב של המסדרון הזה.

מאחלת לך פוסט שכולו נחת וריח של תינוק רך 
איזה מרגשת!!! מזל טוב והרבה אושר
04/04/2016 | 21:15
3
וואו. איזה התרגשות...
05/04/2016 | 06:23
13
השיר הזה והחיבור שלך כל כך מרגשים.
מגיע לך ולטלה ולכל המשפחה נחת ושמחה ואני שמחה שהלידה עברה לך בקלות ואתם נהנים אחד מהשני
מזל טוב
05/04/2016 | 08:55
11
הרבה נחת, שמחה ושעות שינה
מרגש!
05/04/2016 | 10:57
13
תגדלי אותו בנחת
מזל טוב!:)
05/04/2016 | 13:20
12
מזל טוב להולדת הטלה, שגם ע"פ האסטרולוגיה הוא בן מזל טלה:)
מתלבטת לגבי הסקירה השניה
03/04/2016 | 07:47
9
97
קבעתי שני תורים לסקירה המאוחרת. תור אחד אצל רופא פרטי
ותור שני קבעתי דרך הקופה (להבנתי מדובר בסקירה בסיסית ולא מורחבת)

בהתחלה חשבתי ללכת לשתי הבדיקות, התור לבדיקה בקופה הוא שבועיים לפני הבדיקה של הרופא הפרטי.
אבל פתאום עלתה בי המחשבה שאולי אני מגזימה עם כמות הUS שאני לא לגמרי יודעת מה הנזק שזה עלול לעשות..רק כדי לחסוך מעט את ההמתנה.
בזמן האחרון מלבד US בדיקור מי שפיר, עשיתי עוד שני אוס' קצרים אחרי הדיקור לוודא שהכל תקין.
מה דעתכן?
כמות כזו של א"ס לא מזיקה
03/04/2016 | 07:52
2
48
כשמדברים על נזק מדברים על שעות מדי יום, פעם בשבועיים זה בקטנה.
אני עשיתי סקירה שנייה רק דרך הקופה. התייעצתי עם הרופא שלי והוא אמר שמכיוון שהכל תקין ואין צורך בבדיקה מקיפה יותר רופא של הקופה יספיק, אז מצאתי קופא מומלץ בקופה וזהו . לפרטי תמיד אפשר ללכת אם במהלך הסקירה של הקופה מתעוררת סיבה.

באיזו קופה את?
03/04/2016 | 08:08
1
31
מי הרופא?
כללית, עשיתי אצל רובי אמסטר בת"א
03/04/2016 | 14:23
24
המליצו לי גם על ד"ר יריב מהוד השרון, אבל לא היו לו תורים.
אני מציעה לך ללכת
03/04/2016 | 08:29
4
52
לרופא/ה שאת סומכת עליו/ה במאה אחוז, ושקיבלת עליו/יה המלצות. בלי שום קשר לקופה או לא קופה. צריך תמיד ללכת למישהו שהוא סופר מקצועי ושסומכים עליו במליון אחוז.
וכמות כזו של אולטרסאונד לא מזיקה. הסירי דאגה מעל ליבך בקטע הזה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
שניהם טובים והייתי אצל שניהם בעבר
03/04/2016 | 09:23
3
55
פשוט אחד משתמש במכשור של הקופה
אם אלך לשתי הבדיקות אני מסכנת את העובר?
ממש ממש ממש לא!
03/04/2016 | 09:35
2
11
סליחה שאני מציקה
04/04/2016 | 10:21
1
24
חושבת שיש בעיה לבצע את הסקירה שבועיים אחרי דיקור?
מבחינת לחיצות על הבטן וכדומה
לא נראה לי בעייתי, אבל-
04/04/2016 | 12:44
22
הכי טוב לשאול גם את המדקר וגם את מי שיעשה לך את הסקירה.
אם שניהם (או שתיהן...) יגידו שאין בעיה- לכי על זה.
(ואת לא מציקה).

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

עד עכשיו לא ידוע על נזקים מאולטרסאונד
03/04/2016 | 17:29
36
זה לא קרינת רנטגן, זה גלי קול שנמצאים בעולם באופן טבעי והם פשוט מעבר לטווח שמיעה אנושי. על כן מותר לעובר שלך לשמוע קולות אולטרסאונד ולך לצפות בו. אין בעעיה.
סקירה לאחר מי שפיר
04/04/2016 | 10:03
2
57
מישהי יודעת האם יש בעיה עם ביצוע סקירה שבועיים אחרי דיקור מי שפיר?
מבחינת לחיצות על הבטן שלפעמים מבצעים בסקירה
הייתי מתייעצת עם הרופא
04/04/2016 | 11:17
27
שיהיה בהצלחה
אין בעיה
04/04/2016 | 11:59
27
הסקירה שלי הייתה שבועיים אחרי מי שפיר, כולל לחיצות ושאר מניפולציות כדי לגרום לעוברית להסתובב.
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
מרכז הרחם- מרכז ליווי הריון לידה והורות ראשונית
מרכז הרחם
פרופסור ברטוב- המרכז המקיף לפוריות הגבר
פרופסור ברטוב
פורום הורים בטיפולי פוריות
פורום הורים בטיפולי
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום