לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הריון לאחר אובדן -תמיכה

הריון חדש לאחר חוויית אובדן.אבל, כאב, חרדות, אובדן התמימות, ותקווה שבירה ומהוססת - יוצרים מערבולות שלפעמים קשה לצלוח אותן.לאלה מצטרפת פעמים רבות תחושה של בדידות ושל חוסר שייכות: תחושה שאין לנו מקום באף אחד מן הפורומים הקיימים, ציפיית הסביבה שעכשיו נחזור לעצמנו, נשמח, נהיה ´כמו פעם´. התחושה שיש כל כך הרבה לחלוק ולפרוק ויש כל כך מעט עם מי.כאן המקום לתמוך ולהיתמך, לשתף ולעזור, לחלוק את הפחדים הגדולים והשמחות הקטנות ולדעת שיש נשים אחרות שיכולות להבין אותנו, עם ובלי מילים.כולן מוזמנות, מי שבהריון ומי שעדיין מנסה, מי שרוצה אבל פוחדת, וגם מי שאחרי ורוצה לעודד ולשתף. גם החצאים האמיצים שותפינו לדרך הארוכה יתקבלו בשמחה!מקווה שהמקום הזה יהיה בית חם לנשים שזקוקות לו, ומאחלת לכולנו לצאת מכאן במהרה עם חיים חדשים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון לאחר אובדן -תמיכה

הריון חדש לאחר חוויית אובדן.אבל, כאב, חרדות, אובדן התמימות, ותקווה שבירה ומהוססת - יוצרים מערבולות שלפעמים קשה לצלוח אותן.לאלה מצטרפת פעמים רבות תחושה של בדידות ושל חוסר שייכות: תחושה שאין לנו מקום באף אחד מן הפורומים הקיימים, ציפיית הסביבה שעכשיו נחזור לעצמנו, נשמח, נהיה ´כמו פעם´. התחושה שיש כל כך הרבה לחלוק ולפרוק ויש כל כך מעט עם מי.כאן המקום לתמוך ולהיתמך, לשתף ולעזור, לחלוק את הפחדים הגדולים והשמחות הקטנות ולדעת שיש נשים אחרות שיכולות להבין אותנו, עם ובלי מילים.כולן מוזמנות, מי שבהריון ומי שעדיין מנסה, מי שרוצה אבל פוחדת, וגם מי שאחרי ורוצה לעודד ולשתף. גם החצאים האמיצים שותפינו לדרך הארוכה יתקבלו בשמחה!מקווה שהמקום הזה יהיה בית חם לנשים שזקוקות לו, ומאחלת לכולנו לצאת מכאן במהרה עם חיים חדשים.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו
לפורום אובדן הריון תמיכה לפורום הורות לאחר אובדן
המשך >>

לצפיה ב-'סופ"ש חרדתי '
סופ"ש חרדתי
10/06/2017 | 10:38
21
201
אז יומיים אחרי סיסי השליה הגעתי למיון בקופה והיה דופק והיו תנועות והכל נראה נהדר, וגם הגיעה התשובה המהירה של הטריזומיות והכל תקין. אז הצלחתי להירגע מעט.
בלילה שבין רביעי לחמישי חלמתי על הפלה ספונטנית בבית, עם מלא דם וכל הדרמה.
ביום חמישי (3 ימים אחרי סיסי שליה) הכאבים פחתו וההפרשות החומות נעלמו.
ביום שישי בבוקר ההפרשות החומות חזרו, ואחה"צ הן התגברו מעט. אז נסעתי למיון בביה"ח. בזמן שהייתי שם ההפרשות נעלמו. בבדיקה בטנית נראה דופק והיו תנועות.
הרופאה רצתה לעשות גם בדיקה וגינלית כדי לבדוק את צוואר הרחם, אבל אני סירבתי מחשש לזיהום.
מאז יש מדי פעם הפרשות חומות, ויש כאב קל קבוע בבטן ובגב התחתון, ויש המון חרדה על סף ההיסטריה.

הדבר היחיד שהצליח לשעשע אותי אתמול, היתה התגובה של האחות במוקד הטלפוני. כשהיא שאלה מה מספר ההריון וכמה ילדים בבית. בהתחלה היא חשבה שלא שמעה נכון, וקצת גמגמה.

כמה קיוויתי שהפעם יילך בקלות. כמה רציתי הריון משעמם.
תוהה אם כמו לפני חצי שנה, זו ההתחלה של הסוף.
לצפיה ב-'שולחת לך חיבוק גדול'
שולחת לך חיבוק גדול
10/06/2017 | 14:08
17
91
קשה כל כך.
לצערי אין משהו שאני יכולה לכתוב שיפיג את החרדה. אחרי 5 אובדנים - ואולי אחד מספיק - אין דרך לחוות הריון 'משעמם'. רק הריון עמוס חרדות - ממש עד סופו - כפי שהעיד שרשור החודש התשיעי לא מזמן.
מה שאני כן יכולה לכתוב לך זה שהפחדים והחלומות לא אומרים כלום על תקינות ההריון. ממליצה לך מאד לקפוץ שוב למיון מחר. גם הרגעה קצרה היא משהו.
ואני יכולה גם לאחל לך עוד המון המון חרדות, כולל לקראת ובמהלך הלידה, שתסתיים באושר גדול ותהיה שווה את כל הפחדים, החלומות והריצות למיון.
לצפיה ב-'יש הבדל בין משעמם נפשית למשעמם פיזית'
יש הבדל בין משעמם נפשית למשעמם פיזית
10/06/2017 | 17:00
16
74
בעקבות האובדנים הקודמים ומעצם העובדה שידעתי שאעבור סיסי שליה, היה ברור שהוא לא יהיה באמת משעמם נפשית.
אבל כל הדרמה שאני חווה כרגע, במובן הפיזי, הופכת אותו למשהו שונה. החרדות מתעצמות בגלל הדרמה הפיזית, בגלל האיום המוחשי והכל כך ריאלי שאהפוך להיות חלק מסטטיסטיקת ה-1% הפלות שנגרמות בגלל הבדיקה.

והדרמה הפיזית פוגעת שוב בזרימת החיים, מנטרלת אותי כמעט מכל פעילות עם הילדה.
אתמול יצאתי למיון כשהם לא היו בבית, והם חזרו לפניי והיא סירבה להתיישב לאכול ארוחת ערב עד שאחזור. וכשחזרתי היא עדיין סירבה להתיישב כי היא היתה מודאגת ושאלה מלא שאלות.

אין לי בעיה עם דרמה דמיונית בראש, ולאכול סרטים ולחלום חלומות (שאינם נבואיים, כי אם דרכה של הנפש לשחרר את הפחדים).
יש לי בעיה עם דרמה אמיתית כמו זו שאני חווה בימים האחרונים.

המתנה ממושכת במיון של הקופה או במיון של בי"ח, לא תורמת לרגיעה הפיזית והנפשית שאני צריכה כרגע. אם הכאבים וההפרשות לא יתגברו, מתכננת להתאפק עד יום שני בערב ואז לגשת אל הרופא שלי.
לצפיה ב-'אני ממש מבינה אותך-'
אני ממש מבינה אותך-
10/06/2017 | 18:35
1
60
חוויתי משהו דומה בהריון עם מעיין . בשבוע 11 או 12 היו לי מעט הכתמות, ובשבילי הכתמות=דימום שיתקדם= הפלה. לא צריכה לתאר לך את הטירוף שבו הייתי ביומיים הללו, עד שהלכתי לרופא והסתבר שהכל בסדר. זוועה נפשית. אין לתאר. 
אין לי הרבה עיצות. כתבתי לך כדי להראות לך שאת לא לבד, ושלמרות שגם אצלי היו אי אלו דרמות, הכל הסתיים בטוב. 
מאחלת לך שגם אצלך זה יהיה כך. 

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

לצפיה ב-'תודה'
תודה
10/06/2017 | 21:30
49
לא יודעת מה עדיף: הכתמות בלי בדיקה פולשנית או הכתמות (וכאבים) אחרי בדיקה פולשנית.
מה שבטוח זה שעדיף בלי הכתמות בכלל.

בינתיים שומרת את האופטימיות על אש קטנה. ממשיכה לדמיין את הלידה במועד, ממשיכה לדבר בלב אל העובר/ית ולבקש שיחכה/תחכה לדצמבר.
לצפיה ב-'יש לעובר דופק יש גם תנועות ואת מספרת על הפרשות חומות'
יש לעובר דופק יש גם תנועות ואת מספרת על הפרשות חומות
10/06/2017 | 19:03
13
88
ולא דימום. בנוסף יצאה לך תשובה תקינה של הכרומוזונים שזה בכלל נהדר.... אומנם אני לא רופאה אבל בנתיים זה נשמע שהכל בסדר..... מה אמרה לך הרופאה במיון שהיית אצלה? ובנוסף אחרי כמה זמן למעשה אפשר להגיד שירד הסיכון להפלה מבדיקת סיסי שליה? 

עוד משהו שרשמת בהודעה הקודמת שלך רשמת שלא הסכמת שהרופאה תבדוק לך את צוואר הרחם מחשש לזיהום.... איזה זיהום יכול לקרות? ואולי דווקא הבדיקה הזאת הייתה מרגיעה אותך כי היא הייתה אומרת לך שצוואר הרחם סגור ואין דימום....
לצפיה ב-'תודה על העידוד'
תודה על העידוד
10/06/2017 | 21:55
12
75
אבל אני לא חושבת שאפשר לומר שהכל בסדר.
ההפרשות והכאבים פסקו ביום חמישי ואז חזרו, זה מרמז שיש בעיה ואפילו הרופא המאוד רגוע שלי, הגיב בדאגה מסויימת.
בעברי 2 הפלות בשבועות מוקדמים שהתחילו עם הכתמות דומות. בעברי 4 גרידות ו-2 היסטרסקופיות ניתוחיות שמשפיעות על צוואר הרחם ועל הרחם עצמו. בעברי 4 שאיבות של ביציות שאולי משפיעות גם הן על צוואר הרחם (שדרכו עוברת המחט של השאיבה).
הבדיקה של הכרומוזומים בודקת 5 כרומוזומים בלבד וברמה שטחית לחלוטין - האם הם בזוגות. הכרומוזומים שנבדקים הם של 3 הטריזומיות הנפוצות ו-2 כרומוזומי המין. זה אומר שבמכון הגנטי כבר יודעים את מין העובר, אבל אנחנו ביקשנו שלא לדעת את המין אלא אם גם הצ'יפ יחזור תקין. אני בהחלט רגועה שאין טריזומיה או תסמונת שקשורה בכרומוזומי המין, אבל התוצאה החשובה מבחינתי היא של הצ'יפ.

לגבי הסירוב שלי לבדיקה וגינלית, מבחינתי 4 ימים אחרי בדיקה וגינלית פולשנית ובנוכחות דימום (גם אם מדובר בדם ככה ובניגוב בלבד), אני לא לוקחת סיכון לזיהום ברחם שעלול לגרום להפלה.
במסמך השחרור מסיסי השליה כתוב להימנע מיחסי מין ושטיפות פנימיות במשך שבוע, כמו כן אסור להתרחץ באמבטיה/ים/בריכה שבוע לאחר הבדיקה. הכל נועד כדי למנוע אפשרות של זיהום שחודר לרחם.
את השקיפות העורפית קבעתי בכוונה לשבוע וחצי אחרי סיסי השליה, על מנת שאם יהיה צורך בבדיקה וגינלית, זה יהיה הכי רחוק שניתן מהבדיקה הפולשנית.
ובסופו של דבר, גם אם יש כרגע קיצור של הצוואר או פתיחה, אין הרבה מה לעשות חוץ מלנוח.
לצפיה ב-'הלוואי שכבר יהיה יום שני בערב'
הלוואי שכבר יהיה יום שני בערב
10/06/2017 | 22:50
54
ותספרי איך חזרת מהרופא והכל בסדר.
הלוואי שמדובר בהפרשות נטולות משמעות (כמו שהיה אצל שירה).
מצטערת שהרשיתי לעצמי להירגע - הבנתי שהרופאה אישרה שהכל תקין אחרי שחווית כבר את ההכתמות החומות. הבנתי לא נכון.
דואגת. מאד.
מקווה כולי לצפירת הרגעה עוד 48 שעות.
לא רוצה לקרוא אותך באובדן. רק פה.
לצפיה ב-'אולי אני טועה אבל ההיגיון שלי אומר שאם יש הכתמות'
אולי אני טועה אבל ההיגיון שלי אומר שאם יש הכתמות
11/06/2017 | 12:13
10
57
כתוצאה מבעיה של הפלה אז כאשר יש כבר דימום ההפלה מתרחשת... ואם היא מתרחשת זה אומר שכבר אין דופק... אולי אני לגמרי לא מבינה מהחיים שלי אבל ככה נראה לי...
את הלכת למוקד אחרי שהיה לך הכתמות וראו דופק ותנועות.... נכון?

אני מבינה את ההיגיון להימנע מיחסי מין כי איבר מין של גבר הוא לא סטרילי... מזה שטיפות פנימיות? גם בריכה וים לא סטרילי .. אבל סטטוקופ או איך שלא קוראים למכשיר הזה שפותח את צוואר הרחם זה מכשיר פלסטיק חד פעמי כיצד יכול להיגרם זיהום? באמת מעניין אותי לדעת....

לצפיה ב-'בעניין הזה המציאות לא תואמת את ההגיון שלך'
בעניין הזה המציאות לא תואמת את ההגיון שלך
11/06/2017 | 12:42
5
70
בשני הריונות חוויתי הכתמות/דימום כשעוד היה דופק. הדופק פסק כשבוע אחרי תחילת ההכתמות. בשני המקרים זה היה בשבוע מוקדם יותר, ומן הסתם לא אחרי בדיקה פולשנית.
מצב של דימום או הכתמות כאשר עדיין יש דופק נקרא הפלה מאיימת והוא נפוץ מאוד.

שטיפות פנימיות - הכוונה לכל שטיפה של הנרתיק. יש תרחיצים ייעודיים שניתן למצוא בבתי מרקחת.

המכשיר שאליו את מתכוונת נקרא ספקולום, ויש אותו גם במתכת במבנה מעט שונה. לדעתי ומנסיוני הפלסטיק משמש לבדיקות פשוטות יחסית והמתכת כאשר צריך ממש להרחיב את הצוואר הרחם, בעיקר בבדיקות ופרוצדורות פולשניות, אבל לא רק.
אני לא יודעת אם הרופאה התכוונה להשתמש בספקולום כדי לראות את צוואר הרחם באופן ישיר, או לבצע אולטרסאונד וגינלי על מנת לצפות בצוואר הרחם וברחם. באוטלרסאונד וגינלי מולבש "קונדום" על המתמר, ועל הקונדום יש ג'ל על בסיס מים.
ברור שהכל סטרילי גם בבדיקה עם ספקולום וגם בבדיקה עם מתמר וגינלי, אבל בכל זאת יש חשש לזיהום. אם כתוצאה ממשהו באוויר או אם כתוצאה מחזרה של דם ישן וקרישים לכיוון הרחם או הרחבה של פצע/נקב בצוואר הרחם או ברירית הרחם. כל התעסקות וגינלית בשלב הזה עלולה להוביל לזיהום.

באופן כללי אני האחרונה שבדיקה וגינלית מפריעה לה. בשנים האחרונות עברתי עשרות אם לא מאות בדיקות וגינליות, חלקן זמן קצר מאוד לפני ואחרי סיום הריון בעודי מדממת.
אבל הפעם זה שונה מפני שזהו ככל הנראה ההריון האחרון שלי.
אני לא מוכנה לקחת סיכון לזיהום בגלל בדיקה וגינלית בשלב מוקדם מדי. אם חלילה ההריון ייגמר ברע, ואם הייתי מבצעת בדיקה וגינלית 4 ימים אחרי סיסי שליה, הספקות ורגשות האשם היו גומרים אותי באופן סופי.
לצפיה ב-'הבנתי אותך... מתי יש לך בדיקת דופק חוזרת כדי שתהיי'
הבנתי אותך... מתי יש לך בדיקת דופק חוזרת כדי שתהיי
11/06/2017 | 13:26
4
40
יותר במציאות ופחות בסרטים?
לצפיה ב-'מחר בערב אצל הרופא שלי'
מחר בערב אצל הרופא שלי
11/06/2017 | 13:50
3
50
אלא אם כן תהיה התפתחות שמחייבת פניה דחופה למיון כגון: התגברות ההפרשות החומות (כרגע כמעט ואין), דימום אדום, כאבים עזים (מעבר לכאב הבטן התמידי שיש לי מיום שישי), עליית חום.

בהנחה שמחר עדיין יהיה דופק, אתייעץ עם הרופא שלי לגבי ההמשך, מתוך תקווה שהצ'יפ יחזור תקין.
בעוד 3 ימים יש לי שקיפות עורפית בקופה, כך שההמתנה לבדיקה הבאה לא תהיה ארוכה.
לצפיה ב-'מעולה! ראיתי שרשמת שאת עושה סקירות אצל ברנשטיין'
מעולה! ראיתי שרשמת שאת עושה סקירות אצל ברנשטיין
11/06/2017 | 14:18
43
אני קבעתי שקיפות לטלמון לברנשטיין סקירה 1 ולשפירא סקירה 2.... לגבי הסקירה המוקדמת אני בהתלבטות אם להשאר אצל ברנשטיין או ללכת לרופא דרך מכבי... בכל זאת דרך מכבי זה עולה 125 שקל לעומת אצל ברנשטיין 2600.... לשפירא בטוח הולכת
לצפיה ב-'תגידי, מרעישה, איך את מעבירה את הזמן? אפשר הרי להשתגע'
תגידי, מרעישה, איך את מעבירה את הזמן? אפשר הרי להשתגע
11/06/2017 | 14:39
1
19
לצפיה ב-'אינטרנט ומשחקים מטופשים בסלולרי'
אינטרנט ומשחקים מטופשים בסלולרי
11/06/2017 | 14:52
61
הבוקר אני בעיקר כאן ובפורום אובדן, יוטיוב, פייסבוק וקצת חדשות.
וגם משחקת משחקים בסלולרי שלא דורשים יותר מדי ריכוז.
שותה המון מים, אז מבלה די הרבה זמן בשירותים בבחינה מדוקדקת של ניירות טואלט משומשים כדי להבין מה המצב של ההפרשות 

בין לבין מריצה בראש סרטי אימה ודרמה על הדברים הרעים שיכולים לקרות, וגם סרטי קומדיה על החיים הקסומים שיהיו לי בתור אמא ל-2 ילדות 
לצפיה ב-'לא מסכימה '
לא מסכימה
11/06/2017 | 12:51
3
90
הכתמות וכו, יכולות להגיע מצוואר הרחם וזה עדיין יהיה הריון תקין. ובאופן כללי זה לא מעיד באופן גורף.
ולגבי יחסי מין, כשמדובר בבני זוג, אין עניין של סטריליות כי הגוף שלנו לגמרי רגיל לעניין.
ולגבי ברכות וכו, שאלתי מישהי שמבינה והיא אמרה לי שעד שיורדים המים אין שום בעיה
לצפיה ב-'יש עניין של סטריליות .....'
יש עניין של סטריליות .....
11/06/2017 | 13:29
2
59
מרעישה עברה בדיקה פנימית לפני כמה ימים ולכן היא נוהגת בזהירות והיא קיבלה הנחיות רפואיות לא לקיים יחסי מין  ולא לעשות את כל הדברים שכתבה...את מדברת על הנחיות כלליות לגבי בריכה... בהערת אגב אני אגיד שעל גופתי המתה אני אכנס לבריכה שאני בהריון.... גם שלא בהריון זה מגעיל אותי והכלור לא בריא לעור ובטח לא לאזור הנרתיק....
לצפיה ב-'בריכה בהריון זה אחד הדברים הכיפים'
בריכה בהריון זה אחד הדברים הכיפים
11/06/2017 | 20:37
51
להרגיש חוסר משקל לחצי שעה-שעה (לעומת להרגיש פילה בשאר הזמן) זה פרייסלס.
ובלי קשר, שחייה זה ספורט מעולה בתקופת ההריון ואין בעיה עם הכלור (קרם גוף טוב אחרי המקלחת והעור סולח על הכלור).
לצפיה ב-'לגבי זה'
לגבי זה
12/06/2017 | 09:23
35
האיסור לקיים יחסי מין הוא לא קשור לסטריליות, הזרע מטבעו מזרז וגם כל נגיעה וגם אורגזמה של אישה עלולים להוות זרזים כשהנרתיק רגיש.
ולגבי בריכות וכו, אני לא אחת שעוצרת את החיים בגלל הריון ונעטפת בצמר גפן, מה שמותר פשוט מותר ואין צורך למצוא דברים שאסורים סתם בשביל הכיף
לצפיה ב-'איך את היום?'
איך את היום?
12/06/2017 | 10:38
2
10
לצפיה ב-'יותר טוב'
יותר טוב
12/06/2017 | 10:55
1
54
כרגע אין הפרשות חומות. כאבי הבטן גם הם פחתו על סף הנעלמו, וישנתי טוב בלילה.
מכינה רשימת שאלות לקראת הפגישה הערב עם הרופא שלי.
לצפיה ב-'שמחה לקרוא'
שמחה לקרוא
12/06/2017 | 11:00
9
לצפיה ב-'ילדתי בן קטן ומתוק..'
ילדתי בן קטן ומתוק..
11/06/2017 | 13:17
7
141
אחרי 4 שנות ציפיה, הזרעות (״בלתי מוסברים״) ו2 הפלות בלתי מוסברות( שבוע 10, שבוע 15), ילדתי מיד אחרי שבועות בן קטן ומתוק..אני עדיין מעכלת אתהנס הגדול הזה ואת השמחה והאושר..תודה לכן חברות לפורום זה, ופורום אובדן היריון לשותפות של המסע הכואב והמשמח, מניחה שכולנו כאן שזורות אחת בשניה ברגעים של כאב ואושר, מאחלת לכל אחת ואחת מכן, שקט שלווה ושמחה פנימיים, שולחת כוחות ואמונה כי בסוף המסע יגיע הילד שכולנו מייחלות/ייחלנו אליו..באהבה גדולה

לצפיה ב-'ואו! מזל טוב!'
ואו! מזל טוב!
11/06/2017 | 14:38
2
43
איזו הודעה מרגשת ויפה!
שקט פנימי
שלווה
שמחה 
כוחות
אמונה

בחרת במילים שכל אחת מהן יש לה משמעות כה עמוקה. ממש התרגשתי.
המשפט הראשון שאמרתי כאשר הגישו לי את מעיין בחדר הניתוח היה: "חיכיתי לה 4 שנים..." 
ואו!- איזה סיום מסע זה, הה? כמה נפלא ומרגש שאחרי כל כך הרבה זמן ומאמצים זכית בתינוקי בריא ומתוק. 
אני מתנצלת שאינני זוכרת- האם הוא הבכור או שיש עוד ילד/ים בבית? 

גדלו אותו בבריאות, בנחת ובאושר,
שירה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'תודה שירה על המענה וההתייחסות'
תודה שירה על המענה וההתייחסות
11/06/2017 | 14:48
1
35
לכולנו.. זה בדיוק גם מה שאני אמרתי, אחרי שהוא נולד, בכיתי שחיכיתי 4 שנים, בכיתי על המסע שעברתי..
ילד ראשון..
אני לא יודעת מה צופן בהיריונות הבאים( חלום למשפחה גדולה) אבל כרגע נהנית מהרגע ומודה, ומקווה לטוב!
שוב תודה שירה
לצפיה ב-'אז בן בכור שנולד סמוך לחג הביכורים. מאוד סימבולי ומרגש.'
אז בן בכור שנולד סמוך לחג הביכורים. מאוד סימבולי ומרגש.
11/06/2017 | 15:15
6
לצפיה ב-'מזל טוב! מרגש מאוד!'
מזל טוב! מרגש מאוד!
12/06/2017 | 09:27
1
18
4 שנים של ציפייה...
שתגדלו אותו בנחת ובבריאות!
לצפיה ב-'תודה רבה!!'
תודה רבה!!
12/06/2017 | 14:45
2
לצפיה ב-'מזל טוב '
מזל טוב
12/06/2017 | 10:40
1
15
המון אושר שמחה ונחת
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
12/06/2017 | 14:45
4
לצפיה ב-'הגיעו התוצאות של מי השפיר'
הגיעו התוצאות של מי השפיר
11/06/2017 | 18:57
7
154
אחרי שבועיים ארוכים עמוסי דאגות (וקושי ממשי לישון בלילות) קיבלנו היום תשובה תקינה. בדיקת מי השפיר תקינה. בדיקת הצ'יפ הגנטי (המורחבת, עליה התעקש בעלי) תקינה. אין חוסרים או עודפים כרומוזומליים.
אמן ואמן שימשיך ככה.
מתפללת לקרוא בשורה דומה ממרעישה לגבי סיסי השיליה בקרוב.
לצפיה ב-'יש, יש, יש!'
יש, יש, יש!
11/06/2017 | 20:33
49
שימשיכו להגיע רק תשובות מרגיעות שכאלה
לצפיה ב-'ייאי!'
ייאי!
11/06/2017 | 20:33
1
65
אמן ואמן שמתישהו בשבוע הקרוב אוכל לכתוב הודעה עם הכותרת שרונית294 ביקשה 

האם התשובה הגיעה בכתב או שיצרו איתך קשר טלפוני?
המספר של המכון הגנטי שמור לי בטלפון, ובכל פעם שהם מתקשרים, הלב שלי נופל לתחתונים.
לצפיה ב-'אני התקשרתי אליהם ללא הפסקה'
אני התקשרתי אליהם ללא הפסקה
11/06/2017 | 21:33
62
אחה"צ ענו ונתנו תשובה בע"פ. מתישהוא תגיע גם תשובה כתובה. אני לא מאמינה שיש סיכוי שאשאר כאן עד הסוף.
מרעישה - תורך !
לצפיה ב-'מעולה! עוד שלב חשוב עבר'
מעולה! עוד שלב חשוב עבר
11/06/2017 | 21:13
12
לצפיה ב-'איזה הקלה!'
איזה הקלה!
12/06/2017 | 09:25
24
שמחה מאוד בשבילך!
אז לפחות על זה אפשר לסמן וי?
לצפיה ב-'איזה כיף! אמן ואמן שיגיעו רק תשובות טובות '
איזה כיף! אמן ואמן שיגיעו רק תשובות טובות
12/06/2017 | 09:27
6
לצפיה ב-'איזה כיף'
איזה כיף
12/06/2017 | 10:35
19
ממש ממש שמחה לקרוא
לצפיה ב-'בזמן האחרון הייתי פחות פעילה יותר קוראת מאשר כותבת אך'
בזמן האחרון הייתי פחות פעילה יותר קוראת מאשר כותבת אך
09/06/2017 | 15:58
11
193
רוצה לשתף אתכן בדרך הארוכה והקשה עד לנס הקטן שלי ולתת הרבה תקווה ואמונה כי אני בעצמי חיפשתי סיפור דומה שבסוף הוביל להצלחה...זה הולך להיות ארוך אבל בהחלט שווה קריאה!

אני בת 30 ובן זוגי 32 נשואים כבר 5 וחצי שנים... לאחר שנה של נישואים שראינו שלא מצליחים ליכנס להריון הגענו לרופא המלאך שלנו שליווה אותנו בכל התהליך עד סופו, התחלנו סדרה של בדיקות מה שיתברר בסופו שיש לי שחלות פוליצסטיות שמקשה על הכניסה להריון.
התחלנו מכדורים של איקקלומין כדי להשיג ביוץ ולא להאמין נקלטתי להריון כבר בנסיון הראשון, אור ושמחה מילאו את ליבי רק שלא ידעתי שמהריון לא בטוח שיוצא תינוק הייתי תמימה מדי ובשבוע 10 חוויתי את ההפלה הראשונה שוק והלם מוחלט מכל מה שקורה. לאחר כחודש חזרנו שוב לעניינים רציתי לחוות את זה שוב כמה שיותר מהר, ושוב הריון נוסף רק שאיתו באה שוב הפלה בשבוע 6 עוד לא הספקנו להקל את ההריון וזה שוב קרה.
הדמעות לא פסקו כי מפה לא ידעתי מה הולך להיות ואם בכלל אני אצליח להיות אמא...
מאז ההפלה הזאת ניסינו שוב ליקלט אך ללא הצלחה עוד חודש עבר וכלום לא קורה עברנו להזרעות, חודש אחרי חודש וכלום לא קורה...כך חלפה לה שנה שלמה של טיפולים בלי השגת הריון. ואז משפט המחץ של הרופא עוברים להפרייה חוץ גופית... לא מבינה לקראת מה אני הולכת אבל יודעת שרוצה ילד ומוכנה לעשות הכל בשביל זה... ואז בטיפול הראשון זה צלח אני שוב בהריון.הריון שלישי!!
ההריון התחיל תקין עבר שבוע ועוד שבוע חודש ועוד חודש וככה הגענו לאט לאט לשבוע 22 עד שלילה אחד קמתי עם כאבים חזקים כאבים של צירים בשבוע 22 כמעט חודש שישי!! לא ידעתי מה זה לא חשבתי שאפשר לעבור הפלה בשבוע כזה חשבתי שהחשש מהפלה עובר אחרי חודש שלישי. נסעתי לבית חולים באופטימיות כי אני בשבוע טוב מה יכול לקרות... ואז זה קורה הרופא במיון בודק ושותק וקורא לעוד רופאה ושניהם שותקים ואז זה מגיע... "את בתהליך של הפלה מאוחרת תצטרכי לעבור לידה העובר לא בר חיות אני מצטער.." חושך עבר לי בעיניים לא האמנתי למה שקורה ומצאתי את עצמי בחדר לידה עוברת לידה רגילה לכל דבר לוחצת הכל ובסוף יצא ממני תינוק ללא רוח חיים בלי קול של בכי רק הלב שבוכה ומדמם בשקט.
השתחררתי מבית חולים ורק רציתי לחוות הכל שוב החלום להיות אמא לא הרפה ממני.
מהר מאוד חזרתי לטיפולים ואחרי חודשיים נקלטתי שוב... רק שנגמר מהר בשבוע 6 עוד לא הספקתי להקל שאני בהריון זה כבר נגמר. כן הריון רבעי!!
מה קורה פה?! מה דפוק בי?! מיליון שאלות בלי שום תשובה עשינו את כל הבדיקות לבירור הפלות חוזרות הכל מהכל והכל תקין לא יודעים מה הבעיה וממה זה קורה...
חזרנו שוב לטיפולים כי לא וויתרתי על הרצון להיות אמא!! והנה שוב טיפול כושל ועוד אחד ועוד אחד... ככה נמשכו להם שנה, שנה של טיפולים.. עד שהחלטנו להחזיר שני עוברים כדי להגדיל את הסיכוי להריון כי החזרה של 1 לא צלח... ואז זה קורה כן הריון תאומים!! נקלטתי עם שני נסיכים בן ובת מה יכולתי לבקש יותר מזה?! פשוט חלום שמתגשם!! פיצוי על כל הדרך שעברנו!!
עברנו את כל הבדיקות שקיפות, סקירה הכל תקין ואני אין מאושרת ממני באדם. ואז זה שוב קורה שבוע 23... מרגישה קצת תנועות עובר למטה בנרתיק משהו הרגיש לי לא טוב אמרתי לבן זוגי בוא ניסע לבית חולים רק נראה שהכל בסדר ונחזור הביתה לא חשבתי שמשהו רע יקרה לא היה לא דימום, לא כאבים ולא כלום רק תנועות עובר בנרתיק... הגענו לבית חולים הרופא בודק ובודק ואומר לי את קצת צודקת יש קצת בלט בכרומים אבל אין מה לדאוג מעכשיו את מאושפזת עד הלידה תהיי בהשגחה צמודה...
מלאת אופטימיות שלחתי את בעלי לנסוע לבית ב3 לפנות בוקר ושיחזור בבוקר עם כל הציוד שאני צריכה לזמן השהות בבית חולים... אחרי שהגיע לבית והלך לישון התחילו לי כאבים חזקים הכאבים הארורים והמוכרים... 5 בבוקר..הרופא בא בודק אחרי שזעקתי מכאב והנה שוב הכל חוזר... צירים, פתיחה מלאה ושוב מוצאת את עצמי חסרת אונים מאבדת הריון כל כך יקר, מאבדת את התאומים היקרים שלי התקווה שלי הכל!!
רציתי רק לצעוק לשמיים למה דווקא לי?! למה אני? מה עשיתי לא בסדר מה קורה פה?! הרבה אנשים אמרו לי למה שלא תעברי לפונדקאות אימוץ וכו'... ואני לא הייתי מוכנה לשמוע על זה!!
אחרי כל הדרך שעברתי הגיע לי לחוות הריון תקין. ודווקא מהמקום הזה מהמקום הכי נמוך התחזקתי יותר באמונה והתקרבתי יותר לבורא עולם כי ידעתי שרק הוא יכול לעזור לי ולהושיע אותי ואין לי כלום חוץ ממנו. עם הרבה תפילות והרבה אמונה התקדמנו לעבר ההריון השישי ההריון שבו נולד הנסיך הקטן השלי האוצר שלי!!
אז אחרי 5 שנים של נישואים, אינספור טיפולים, 6 הריונות וים של דמעות זה הגיע!! אז רק היה חשוב לי לספר כי אני בעצמי חיפשתי סיפורים של הצלחה של נשים שעברו כמה הפלות ללא ילדים ובסוף הצליחו להביא לעולם תינוק בריא ושלם. אז בנות יקרות רק להאמין ולהתפלל הרבה ובסוף זה יצליח. וזה המקום להגיד תודה לבורא עולם על המתנה הנפלאה הזאת ותודה לפרופסור פרחי המלאך שלנו שלעולם לא וויתר לרגע והביא אותנו להגשמת החלום הגדול להיות הורים לאלחי שלנו!!

לצפיה ב-'הסיפור שלך היה אחד הקשים ביותר כאן'
הסיפור שלך היה אחד הקשים ביותר כאן
09/06/2017 | 18:31
1
106
גם טיפולים, גם הפלות מוקדמות, גם לידות שקטות/הפלות מאוחרות ועוד של תאומים. כאילו כלום לא פסח עלייך בתחום הזה. ולמרות כל זה הצלחת להביא את אלחי לעולם והסיפור שלך יכול לתת כח ותקווה להרבה מאוד נשים. גדלי אותו בבריאות ונחת.
לצפיה ב-'תודה רבה יקירה בעה לידה קלה אמןןן'
תודה רבה יקירה בעה לידה קלה אמןןן
10/06/2017 | 20:55
15
לצפיה ב-'אורטל, כל כך מרגשת ומשמחת'
אורטל, כל כך מרגשת ומשמחת
09/06/2017 | 19:05
1
77
מצטערת על דרך החתחתים הנוראית שעברתם בדרך לאלחי, וכל כך מתרגשת איתכם. השם שבחרתם כל כך סימלי וחזק.
הלוואי ומעתה ואילך תדעו רק בריאות ושלווה בדרך הסלולה לבניית המשפחה שאתם חולמים עליה, הרבה אושר ושמחה לך, לבן-זוגך ולאלחי הקטן שלכם.
ושוב - סוף סוף ואיזו דרך נהדרת לפתוח את השבת עם החיים החדשים שהתחלתם.

לצפיה ב-'תודה רבה אהובה :)'
תודה רבה אהובה :)
10/06/2017 | 21:05
11
לצפיה ב-'ואו, איזו הפתעה נפלאה! מזל טוב'
ואו, איזו הפתעה נפלאה! מזל טוב
09/06/2017 | 21:33
2
77
דרך קשה קשה קשה עברתם עד ההורות לאלחי. אני מאחלת לכם מכל ליבי שגידולו יהיה רווי בנחת, בבריאות ובאושר.

אם בחרת לשתף אותנו בנס הפרטי שלך, חשוב לי לשאול אותך שתי שאלות:
1. מה הרופאים אמרו לאחר שתי הלידות השקטות בשבועות 22 ו-23? האם היה הסבר רפואי לאסונות הללו? האם בהריון של התאומים המליצו לך על משהו? איך הסבירו פעמיים נוראיות שכאלו, שיש ככל הנראה קשר ביניהן?  

2. בהריון עם אלחי- שוב- האם היית מטופלת רפואית אחרת? מה גרם להריון הזה להצליח לעומת השניים האחרים שהסתיימו בשבועות 22 ו-23? (אני מתכוונת לדברים רפואיים, כמובן, שהומלצו לך או שלא...). היית בשמירה? קשר צווארי? טיפול תרופתי כלשהו? (קלקסן וכן הלאה). 

באשר לאמונה באלוהים- אני שונה ממך. אינני מתכוונת להתווכח חלילה על נושא האמונה (כבר ממזמן למדתי שאין מה להתווכח. מי שמאמין מאמין, ומי שלא- לא). אבל כתבת: "אין לי כלום חוץ ממנו"- שכך הרגשת לאחר ההריון החמישי. 
אני רוצה להאמין שיש לך הרבה מעבר לאמונה בו. אני רוצה להאמין שיש לך בעל תומך ואוהב, משפחה אוהבת וחברות תומכות, רופאים שעזרו בחשיבה, כמו הפרופ' שציינת, והמון אנשים שקיוו עבורכם. אני רוצה להאמין שיש לך את עצמך, את מי שאת, על כל מעלותייך. 
אני רוצה להאמין שמעלותייך אלו יסייעו לך להיות אמא נפלאה לאלחי. 

שירה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'היי שירה שבוע טוב עונה בשמחה'
היי שירה שבוע טוב עונה בשמחה
10/06/2017 | 21:05
1
61
בהפלה של העובר בשבוע 22 (ההריון השלישי) אמרו לי שיש לי אי ספיקה צווארית והמליצו בהריון הבא לעשות תפר צווארי... הריון אחרי נפל בשבוע 6 אז לא הספקתי לעשות את התפר. בהריון החמישי נקלטתי עם התאומים אז התפר לא היה כל כך אפקטיבי עשיתי אותו אבל זה לא עזר להחזיק את ההריון עם התפר נטלתי קלקסן ואספירין כי לא ידעו מה הסיבות להפלות. זה החזיק עד שבוע 23 ואז היה בלט בכרומים. לאחר ההריון הזה הוחלט יחד עם הרופא שלא מחזירים יותר מעובר אחד כדי שהתפר יעזור לא משנה כמה טיפולים זה יקח... ואכן ברגע שנתפס עובר אחד בשבוע 13 עשיתי את התפר שאיתו הרופא הוסיף לי גם סטרואידים קלקסן אספירין ונרות לתמיכה של פרוגסטרון בשבוע 15... וברוך ה' ילדתי בשבוע 38+3 אחרי 5 הפלות... פשוט נס גדול לאור כל ההיסטוריה. אשמח לחזק ולעזור למי שצריכה כי אני בעצמי חיפשתי סיפור דומה של מישהי שעברה מספר הפלות ללא ילדים ומעולם לא מצאתי... תמיד הסיפורים של ההפלות היו אחרי ילד אחד או שניים ואני מקווה שזה באמת יתן הרבה תקווה להמון בנות שהיו או נמצאות במצבי.
לצפיה ב-'תודה רבה על הפירוט. זה חשוב ויכול לעזור לבנות אחרות'
תודה רבה על הפירוט. זה חשוב ויכול לעזור לבנות אחרות
11/06/2017 | 14:30
6
לצפיה ב-'את גיבורה! אין דרך אחרת לתאר אותך ואת כוחך...מזל טוב'
את גיבורה! אין דרך אחרת לתאר אותך ואת כוחך...מזל טוב
10/06/2017 | 19:19
12
לצפיה ב-'בשעה טובה'
בשעה טובה
10/06/2017 | 21:57
38
אורטלוש,
כמה כוח יש לך. זה פשוט מדהים.
הסיפור שלך הוא נוראי, כשאני קוראת את זה פשוט עולה לי בראש כמה לא הוגן העולם.
אצלי בהיסטוריה יש "רק" אובדן אחד - הריון תאומים בשבוע 23 בגלל אי ספיקה צווארית.
אחרי האובדן שלי, כל כך כעסתי על אלוהים. ואני בכלל חילונית לחלוטין. ועדיין, ניהלתי איתו כל הזמן דו שיח בראש, כועסת וחוששת ממנו. ולמרות חילוניותי, התחלתי מאז להדליק נרות שבת, ולבקש ממנו שישמור על התינוקות שלי שנמצאים אצלו בשמיים.
ועכשיו אני בהריון חדש, כבר לקראת הלידה, גם אני הפעם עם תפר צווארי, עדיין חרדה ומפוחדת שחס וחלילה יקרה משהו ברגע האחרון. מבקשת מאלוהים שישמור על על ההריון הזה ועל העובר שבבטן. שרק אלד בשלום תינוק חי ובריא.
כל כך מעודד לשמוע על אלחי שלך. וכל כך כואב לדעת את הדרך הקשה שהיית צריכה לעבור עד אליו. מקווה שמעתה והלאה חייך יהיו אך ורק מלאי חוויות חיוביות ושמחות.
גדלו אותו בשלווה ובנחת, עם הרבה אהבה ואושר.

לצפיה ב-'קוראת ויש לי דמעות בעיניים'
קוראת ויש לי דמעות בעיניים
11/06/2017 | 11:11
31
כל הכבוד על ההתמדה והחוזק הנפשי לעבור עוד הריון ועוד. שמחה בשבילך שהצלחת ושיהיה במזל טוב!!
לצפיה ב-'ריגשת!'
ריגשת!
11/06/2017 | 13:11
24
ככ קשה כל מה שעברת..מאחלת לך אינספור רגעים שמחים וטובים!
(אני גם ילדתי לפני שבוע אוצר קטן אחרי 4 שנות ציפיה, הזרעות ו2 הפלות)

בשורות טובות
לצפיה ב-'אולטראסאונד תלת מימד'
אולטראסאונד תלת מימד
08/06/2017 | 12:22
9
93
בת 36.5, לאחר 2 הפלות בשליש הראשון (הריונות טבעיים), הופנתי ע"י ר.נשים בין היתר לאולטראסאונד תלת מימד 
אשמח לדעת מה בעצם הבדיקה באה לבדוק? 
זה כואב? קבעו לי תור לבוקר - אחכ אפשר ללכת לעבודה?
מי עשתה בסורוקה ב"ש?
לצפיה ב-'עשיתי את הבדיקה חודש שעבר בסורוקה'
עשיתי את הבדיקה חודש שעבר בסורוקה
08/06/2017 | 16:44
1
68
הופנתי אחרי שעלה חשד למחיצה  ע"י הרופאה שעשתה לי את הגרידה , זה כמו אולטרסאונד רגיל לכל דבר רק שרואים את התמונה ביותר ברור וצבעוני בגלל המכשור שיש שם , הבדיקה היא כמו בדיקה שגרתית אצל רופא נשים ולא כואבת כלל
לצפיה ב-'תודה'
תודה
11/06/2017 | 09:59
15
הרגעת אותי...

לצפיה ב-'לא כואב בכלל, לא יודעת עד כמה אפקטיבי'
לא כואב בכלל, לא יודעת עד כמה אפקטיבי
11/06/2017 | 10:26
6
37
הבדיקה לא כואבת כלל ולא דורשת שום היערכות מיוחדת, זה אולטרסאונד וגינלי רגיל לכל דבר, פשוט מדובר במכשיר שמסוגל להפיק תמונה תלת מימדית, שמאפשרת הדמיה טובה יותר של חלל הרחם. אחרי הבדיקה את יכולה לחזור לעבודה, או לרוץ מרתון, או לרקוד בלט, מה שבא לך.
אני רק לא בטוחה לגבי האפקטיביות שלה כי אצלי הבדיקה פיספסה ממצא ששתי בדיקות אחרות איתרו (צילום רחם והיסטרוסקופיה), למזלי במקרה שלי זה היה ממצא חסר משמעות (רחם קשתי).
לצפיה ב-'תודה.... האם ממליצה ...'
תודה.... האם ממליצה ...
11/06/2017 | 10:48
4
19
תודה למענה
למרות שאני לא בקטגוריה כי היו לי 2 הפלות ברצף ולא 3 הרופא שלי הסכים לקבל אותי במרפאתו בסורוקה ועשיתי מספר בדיקות בניהן קרישות יתר שיצא תקין, בדיקות הורמונאליות - תקין, גנטיקה - תקין נשארתי עם הצילום הזה. הודעתך העלתה בי מחשבה האם כדאי לנסות להקלט להריון או לחכות עד לתשובת הצילום.
עד כמה הצילום מהימן? ממה שהבנתי וקראתי בעיקר הוא בא לתת מענה האם יש מחיצה ברחם - האם קיום מחיצה יכול להיות הסיבה להפלות?
מה ממליצה לי? ושנית כמה זמן לוקח הצילום כי קבעו לי את זה לאשפוז יום - זה כמה שעות או חצי שעה ויצאתי

לצפיה ב-'רגע, התבלבלתי, קבעו לך תור לצילום?'
רגע, התבלבלתי, קבעו לך תור לצילום?
11/06/2017 | 11:01
3
25
קבעו לך תור לצילום רחם? בפוסט המקורי שאלת על אולטרסאונד תלת מימד, שזו בדיקה של 10 דקות וממש לא דורשת אשפוז יום.
צילום רחם זו בדיקה אחרת, יש לה יתרונות וחסרונות משלה אבל לדעתי היא יותר מהימנה.
כן, עקרונית מחיצה ברחם יכולה לגרום להפלות.
תראי, אם את שואלת את דעתי האישית והלא רפואית - בגילאים שלנו (35+), מחיצה זה לא הדבר הראשון שהייתי חושדת בו בעקבות 2 הפלות. בגילאים שלנו כבר יש עליה באחוז הביציות הלא תקינות ואני נוטה להאמין שרוב ההפלות קשורות לזה.
אבל לדעתי, אם כבר התחלת בירור של הפלות חוזרות - תשלימי אותו, תעשי גם את התלת מימד או הצילום או מה שלא יהיה. גם אם זה לא יעזור - זה לא יזיק, ובטוח ירגיע.
לצפיה ב-'מענה'
מענה
11/06/2017 | 14:13
2
18
קבעו לי אולטרסאונד תלת מימד לא צילום רחם
ומשום מה קבעו לי באשפוז יום בגלל זה לא ברור לי 
ככ בא לי להקלט... כל הריון הסתיים בהפלה, בגרידה הראשונה עשו לי חור ברחם אל תשאלי 
נקווה לטוב בפעם השלישית
לצפיה ב-'המון בהצלחה, הריון תקין בידיים מלאות בקרוב '
המון בהצלחה, הריון תקין בידיים מלאות בקרוב
11/06/2017 | 14:32
1
17
ייתכן שפשוט מכשיר התלת מימד אצלם נמצא פיזית באשפוז יום, בכל בית חולים זה אחרת.
לצפיה ב-'מוזר שקיבלת הפניה לאשפוז יום'
מוזר שקיבלת הפניה לאשפוז יום
11/06/2017 | 17:04
15
אני גם עשיתי בסורוקה ממש לא ממזמן והגעתי לשם לתור רגיל , רבע שעה אחרי הייתי בדרכי הבייתה
לצפיה ב-'לא בהכרח ווגינלי'
לא בהכרח ווגינלי
12/06/2017 | 09:30
5
לצפיה ב-'מי שפיר'
מי שפיר
08/06/2017 | 17:54
8
153

היי בנות,
הריון ראשון לאחר טיפולים (רזרבה נמוכה)
אני בדילמה האם לבצע מי שפיר או בדיקת NIPT. שבוע 17, מטופלת של בר חווה. קבעתי תור אליו למי שפיר באסותא. האם יש מישהי שביצעה אצלו ותוכל להמליץ או לא??
בנוסף, קבעתי גם בבית חולים כרמל (קרוב לבית) למקרה שאחליט לא לבצע אצל בר חווה. האם מישהי יכולה לספר לי על כרמל ועל הבדיקה בכלל?
ובכלל.. האם מישהי יכולה להמליץ או לא על שפירא מחיפה?

מבולבלת....ומפוחדת...

לצפיה ב-'אני מפנה את תשומת ליבך, ואני עושה זאת בשמחה רבה, '
אני מפנה את תשומת ליבך, ואני עושה זאת בשמחה רבה,
09/06/2017 | 21:12
4
102
לכך שלמעשה אינך שייכת לפורום זה, ועדיף שכך, כי אם היית שייכת, זה אומר שהיה לך לפני ההריון הנוכחי אובדן הריון...
בכל זאת, אם הגעת לפה,  רק אומר שההחלטה האם לבצע בדיקת מי שפיר או ניפטי היא אישית, וקשורה לא רק לגיל האישה, אלא גם למהלך ההריון, לתוצאות הבדיקות האחרות שביצעה, ובכלל- להחלטות שהיא מקבלת באשר להריון.
אני לא ביצעתי מעולם בדיקת מי שפיר, כולל בהריון האחרון שהיה לי, כאשר הייתי בת 40 וחצי...הבדיקות היו הכי תקינות שרק אפשר, כולל הכל מהכל, כולל ניפטי, ומשום שהייתי לאחר כל כך הרבה הפלות, ההמלצה של שלושה רופאים היתה לעשות את המקסימום כדי להימנע ממי שפיר, אלא אם כן- משהו הכי קטן נראה מחשיד או בעייתי בשאר הבדיקות.
יש פה שרשור יותר למטה בפורום, שבו בנות ממש לא מתלהבות מהניפטי ועושות מי שפיר. 

שיהיה בהצלחה בכל החלטה שתקבלי!
שירה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'אני תומכת במי שפיר חד משמעית'
אני תומכת במי שפיר חד משמעית
10/06/2017 | 09:36
1
67
יש באמת שרשור ארוך ומפורט למטה, פה בפורום.
אני רק אציין את מה שטלי כתבה (לפי הרופא שלה)- כרבע מהעוברים בעלי תסמונת דאון לא יראו שום סימן לכך באף סקירה. ובהחלט קיימים מקרים של בדיקות סקר תקינות לחלוטין ותינוקות חולים (כמובן לא רק בתסמונת דאון).

בנוסף בדיקת מי השפיר רחבה הרבה יותר ומגלה מגוון תסמונות גדול יותר.
כאשר מי השפיר משולבים בצ'יפ הגנטי אין שום מקום להשוואה בינה לבין בדיקת הדם (שהיא בדיקת סקר ואינה אבחנתית) והיא עולה עליה בהרבה.

יש שרשור נוסף בנושא בפורום הריון ולידה.
אישית בצעתי מי שפיר בכל ההריונות שלי, החל מגיל 34.
בהצלחה בכל מה שתבחרי, ובידיים מלאות!
לצפיה ב-'בטח עכשיו את עוד יותר מבולבלת אחרי 2 דעות כ"כ מנוגדות'
בטח עכשיו את עוד יותר מבולבלת אחרי 2 דעות כ"כ מנוגדות
10/06/2017 | 10:15
53
אני גם בדילמה... אני בדרך לגיל 32.... ובאמת זאת התלבטות....כי ברור לי שהבחירה שלעשות מי שפיר רק אחרי גיל 35 היא סטטיסטית בלבד ויכול להיות גם בגילאים כמו שלי.... אני אישית יותר נוטה לדעה של לעשות מי שפיר על פני לא לעשות . בטח בגיל 40! אם הייתי בגיל הזה בטח שהייתי עושה.

הסיכון במי שפיר הוא יחסית מאוד קטן.... ואכן שאר בדיקות תקינות לא בהכרח אומרות דבר.... מכירה אישית מישהי שכל הבדיקות היו תקינות כולל המי שפיר ורק הציפ הגנטי עלה על בעיה נוראית ונאלצה לעבור לידה שקטה...

בעזרת השם שאגיע לשבוע 16 ומעלה אצטרך לקבל החלטה לפה או לפה....
לצפיה ב-'תודה שענית, אך השורה הראשונה בתשובתך לכך שאיני שייכת לפורום '
תודה שענית, אך השורה הראשונה בתשובתך לכך שאיני שייכת לפורום
10/06/2017 | 18:11
1
65
אינה במקום ואף קצת מעליבה. אינך מכירה אותי או את ההסטוריה שלי, העליתי שאלה בפורום שכל כולו תקווה להריון תקין ולילדים בריאים אצל כולנו ולכך אני מייחלת, לא רק לי אלא לכולן. מאחלת לך בהצלחה ואיני חושבת ששאלתי שאלה לא במקום או בפורום הלא מתאים.

לצפיה ב-'את פשוט לא הבנת אותי-'
את פשוט לא הבנת אותי-
10/06/2017 | 18:31
58
כתבת שזהו ההריון הראשון. מכאן הסקתי שלא חווית אובדן הריון, חס וחלילה, ולכן כתבתי מה שכתבתי. 
אני לא ממליצה למי שלא חוותה אובדן הריון להיכנס לפורום הזה, כי עולים פה המון דברים קשים, וחוויות קשות, וחרדות נוראיות וזה עלול סתם להכניס לסרטים מי שחווה הריון יחסית נורמאטיבי ורגוע. 
לצורך כך, יש פורום נפלא של הריון ולידה. 
אם את רוצה להישאר- את מוזמנת, אך אני לא ממליצה לך על כך. 
תמיד נענה ותמיד נתייחס. 
כתבתי מה שכתבתי כדי להגן עלייך, ולא מתוך איזו סנוביות. תאמיני לי שכולן פה לא היו רוצות להיות שייכות לפה, אלא לפורום הריון ולידה. 

אם את בוחרת להיעלב- זו זכותך. כתבתי כדי להגן עלייך. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'מבינה את הבלבול והפחד'
מבינה את הבלבול והפחד
10/06/2017 | 21:21
2
54
מתחילה דווקא מהדיון שלך עם שירה. האמת היא שכשקראתי שאת בהריון ראשון, גם אני הרגשתי שזה לא הפורום המתאים עבורך, אבל את כאן וכבר שאלת ואענה בשמחה.
ממליצה לך בכל זאת לבדוק את פורום 110 (הריון) או 349 (הריון לאחר טיפולים).

לגבי השאלה שלך במי לבחור כמדקר, על שפירא שמעתי הרבה דברים טובים, אבל אני לא מכירה אותו באופן אישי (סקירות עושה אצל ברונשטיין, מי שפיר/סיסי שליה עושה ברמבם).
על בר חוה קראתי דברים נפלאים כמומחה פוריות, אבל לא בטוחה ביכולות שלו כמדקר מי שפיר.
לגבי כרמל החוויה שלי אמביוולנטית. מצד אחד אני מאוד אוהבת אותם, ילדתי שם את בתי הבכורה ויחידה, ואהיה מאושרת ללדת שם שוב. אבל עם כל האהבה שלי אליהם, חוויתי שם כמה הפלות לא מוצלחות (בכלל לא בטוח שבאשמתם. כרגע מסתמן שזה משהו בגוף שלי).
אז מכל האפשרויות שאת מציגה, אני הייתי בוחרת בשפירא.

לגבי האם לבצע מי שפיר או לא, כתבו לך קודמותיי שזו החלטה מאוד אישית, אבל אני חושבת שדי ברור שאני לגמרי בעד מי שפיר.

מאחלת לך המשך הריון ארוך וידיים מלאות בסופו 
לצפיה ב-'תודה לך ומקווה שהכל תקין אצלך... ורק בשורות טובות'
תודה לך ומקווה שהכל תקין אצלך... ורק בשורות טובות
11/06/2017 | 05:41
1
51
אפשר לשאול מדוע ביצעת סיסי שיליה ולא מי שפיר?
לצפיה ב-'בוודאי שאפשר לשאול'
בוודאי שאפשר לשאול
11/06/2017 | 07:39
48
הבחירה בסיסי שליה במקום מי שפיר נובעת מכך שאני מורישה פגם גנטי שניתן לאיתור רק בצ'יפ.
המתנה למי שפיר עלולה להוביל להפסקת הריון יזומה אחרי שבוע 20. בשבוע כזה יש מעט מאוד בתי חולים שמבצעים גרידה מאוחרת והמשמעות היא המתנה ממושכת לגרידה בעודי בהריון מתקדם, מרגישה תנועות, כשכבר אי אפשר להסתיר את ההריון מהסביבה ומהבת שלי, או ללכת על לידה שקטה.
מכיוון שאני לא מוכנה לעבור לידה שקטה נוספת (ככל שזה נתון לשליטתי) ומכיוון שאין בכוחי להמתין שבועיים מרגע קבלת תוצאות הצ'יפ ועד לגרידה מאוחרת, אני בוחרת בסיסי שליה למרות שבה יש יותר סיכון להפלה לא רצויה.

תודה על האיחולים.
לצפיה ב-'השראת לידה '
השראת לידה
05/06/2017 | 14:01
11
185
תכננתי קצת אחרת... עוד שבועיים, לידת בזק כמו שהרבה מספרים על לידה שלישית. תכננתי אחרת... שונה לגמרי ממה שמתנהל פה עכשיו... בלי אפידורל, בתנועה, ללחוץ קצת ולפגוש את זה שככ התאמצתי לבואו... תכננתי אחרת...
שבוע 37+3 ביקורת שגרתית ומספיק  לשים לב לתזוזת הרופא בכדי להבין שמשהו לא מוצא חן בעיניו. "מיעוט מי שפיר, לכי הביתה, קחי תיק, השראת לידה, בלון, פיטוצין, אפידורל, עדכני אותי בכל שלב. למה את בוכה?" 
פלפל, נשבע שאלו לא המילים המדויקות, אני מבטיחה לכן שכן... אולי פספסתי מונח אחד או שניים כשהסטתי את הראש לכיוון פלפל והשיער הרעיד מהמגע של הנייר...
אז עכשיו עם בלון, כבר 14 שעות ואין התקדמות... מ-ת-ה מפחד... מהתהליך, מהכאב, מחוסר התכנון, מהכול... 
אז ברור שאני מודה ל ד' שהרופא ראה את זה בזמן, ברור שכל כאב משתלם, רציונלי הכל ברור, אבל מה קורה עם הנפש? מי יצליח לצמצם לה את הדיסוננס הזה?
אז בינתיים אני מאושפזת, עם בלון, מתגעגעת בטירוף לשני הבנים שלי, עם כל הפחד רוצה להיות כבר אחרי, בבית, איתו ואיתם...

לצפיה ב-'שולחת חיבוק'
שולחת חיבוק
05/06/2017 | 15:59
1
64
כואב לי לקרוא את ההודעה שלך.
רוצה לשלוח לך כוחות ומחשבות חיוביות, תשתדלי לראות את הצד החיובי - התהליך כבר התחיל, בקרוב משהו יהיה חייב לזוז וזה מקרב אותך מהר יותר למפגש עם התינוק החדש.
אצלי בארסנל יש רק לידה שקטה אחת תחת השפעת פטידין. עכשיו אני בשבוע 35+ בהריון לא פשוט פיזית ונפשית.
לאורך כל ההריון קיוויתי והכנתי את עצמי ללידה פעילה וטבעית, אבל לאחרונה הסתבר שכנראה גם אגיע להשראת לידה. מאז אני רק עובדת על עצמי ומשכנעת את עצמי שזה פחות משנה. אם מסיבות רפואיות עדיף השראת לידה - אז עושים מה שצריך. הכי חשוב שהתינוק יצא לאוויר העולם חי ובריא.
אני מעודדת את עצמי כבר זמן מה, ושולחת גם לך את אותן המחשבות - את תעמדי בזה! תהליך הלידה הוא סופי. מרגע שהתחיל, ולא משנה איך, יש לו דד ליין. והכאב והפחד יסתיימו בקרוב, ויוחלפו בשמחה ובהתרגשות מהתינוק החדש.
תנסי כל הזמן רק לחשוב על הסוף הקרב. כל שעה שעוברת רק מקדמת אותך. ובבי"ח ידעו לקדם את הלידה אם היא קצת מתארכת. את רק צריכה להחזיק מעמד וכל הזמן לחשוב ולדמיין את המפגש הקרוב שלכם.
מקווה עבורך שכבר התקדמת, ושאת כבר בלידה פעילה ושאוטוטו תהיי כבר אחרי.
לצפיה ב-'היי לך,'
היי לך,
06/06/2017 | 01:55
41
מציעה לך לקחת את הזמן הזה ובאמת להכין את עצמך שתיתכן השארת לידה. אולי תוכלי לבדוק במקביל רפואה אלטרנטיבית תומכת...
אני מאמינה שברגע שלוקחים בחשבון שיכול לקרות ש... (כל דבר) תהליך ההפנמה קל ומהיר יותר.
בהצלחה בכל ולא משנה מה, מי ולמה העיקר בידיים מלאות ובריאות.

לצפיה ב-'תתמקדי בחלק הכי חשוב'
תתמקדי בחלק הכי חשוב
05/06/2017 | 20:41
7
52
עוד מעט תפגשי את הילד שלך, עוד מעט תחזיקי אותו בידיים ותגיעי לסוף המסע המטורף הזה.
מאחלת לך שלמרות חוסר התכנון הלידה תהיה מעצימה ומרגשת ושמחה, והכי חשוב - שתסתיים בבכי של תינוק בריא.
לצפיה ב-'תודה לשתכן'
תודה לשתכן
06/06/2017 | 01:50
6
63
עדיין פה, עדיין עם הבלון - הוא לא ירד והרופא עסוק, עדיין אין צירים משמעותיים... מקווה שיתחיל לזוז משהו ומהר. 
רוצה להיות אחרי ��
לצפיה ב-'יאללה- מחכה להודעת הלידה שלך'
יאללה- מחכה להודעת הלידה שלך
07/06/2017 | 08:50
5
10
לצפיה ב-'אמא לשלושה'
אמא לשלושה
07/06/2017 | 17:43
4
116
סוף... סוף... אמא לשלושה!!!
בקצרה - מרגע שנכנסתי לחדר לידה הרגשתי שכמעט והתוכניות שלי מתממשות.
קודם אפידורל, אחכ פיטוצין, מיילדת צמודה שלא עזבה אותנו לכל אורך הלידה (טוב, נו, עזבה אותנו לשתי ד לקרוא לרופא), שעתיים-לא כואבות ו-12 לחיצות.
קצת חוויה מתקנת אחרי כל מה שעברתי...
ולמרות הכל, הכי חשוב, אני אמא לשלושה בנים בריאים!!! 
לא-מובן-מאליו
לצפיה ב-'בשעה טובה!'
בשעה טובה!
07/06/2017 | 18:29
43
משמח לקרוא שאחרי התחלה מקרטעת של השראת הלידה, ההמשך היה מוצלח יותר והשאיר לך חוויה מתקנת.
והכי משמח לקרוא שהסוף כל כך משמח!
תגדלו את שלושת הבנים בנחת ובאושר
לצפיה ב-'מזל טוב '
מזל טוב
08/06/2017 | 09:32
25
המון הנאה ונחת
לצפיה ב-'מזל טוב, פלפלת '
מזל טוב, פלפלת
09/06/2017 | 11:30
17
איזה אושר שהתינוק בידיך!
משמח לשמוע גם על החוויה הטובה בסך הכל ('כמעט' ומתממשת כדבריך), גם זה חשוב. שתדעו בריאות, שמחה, אחאות טובה וכל מה שמרכיב את האושר.

לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
09/06/2017 | 21:06
14

נפלא לקרוא על סוף טוב שכזה.
ואת צודקת- בכלל לא מובן מאליו- שום דבר בחיים- וגם לא כל מה שקשור בילדים שלנו. 
גדלו את התינוקי באושר, בנחת ובבריאות, לצד שני אחיו הגדולים. 

שירה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'מזל טוב אמא לשלושה '
מזל טוב אמא לשלושה
08/06/2017 | 12:10
52
גדלי אותם בנחת ובשלווה
כל כך שמחה על סיומו הטוב של המסע שלך
לצפיה ב-'חודש תשיעי הנה באת...'
חודש תשיעי הנה באת...
07/06/2017 | 07:58
20
146
שבוע 37+0. לידה מוקדמת כבר לא תהיה פה אבל עדיין קיים פחד שמשהו ישתבש. אני כבר מאוד כבדה, כואב לי הגב ועדיין עובדת כמובן. מתענגת על התנועות כי מי יודע אולי זה ההריון האחרון שלי. מחכה לצאת לחופש ולארגן כמה דברים כדי לא להיות בלחץ. מחכה לפגוש אותו או אותה ולהתחיל בחיינו כמשפחה של 5 בעז"ה.
לצפיה ב-'מזדהה'
מזדהה
07/06/2017 | 08:06
5
85
אני 37+2, מתוכנן קיסרי אלקטיבי בשבוע הבא. הריון ראשון ויקר עם missed twin בשבוע 20. גם לי כואב הגב ומדי פעם ממש כבד. אני בשמירת הריון כבר כמה שבועות ודווקא חושבת שכשהייתי פעילה, כאב לי פחות.
אני בודקת תנועות באובססיביות ונלחצת מכל התכווצות רחמית, בעיקר כי עד לפני שבוע וחצי הן היו בלתי מורגשות.
חשבתי שבשלב הזה כבר ייעלמו הפחדים מהריון לא תקין והחששות האחרים יתפסו פוקוס (התאוששות מקיסרי, הנקה, איך מסתדרים, כאלה...) אבל פעם ביום נכנס החשש שגם לה יקרה משהו, שגם בשבוע כזה מתקדם אין ערובה לסיום תקין (שהוא בעצם התחלה...)

מרגש ומתסכל, לפעמים בו זמנית.
לצפיה ב-'היי'
היי
07/06/2017 | 08:14
1
81
תודה על ההזדהות. לא הבנתי בדיוק מדוע קיסרי?
לצפיה ב-'כך הוחלט לאור המצב הרפואי'
כך הוחלט לאור המצב הרפואי
07/06/2017 | 08:25
26
לצפיה ב-'לרונית ולענבל -'
לרונית ולענבל -
07/06/2017 | 08:49
2
78
מתרגשת עבור שתיכן על השבוע הכה מתקדם. 
מחכה להודעות המשמחות שלכן, וגם של אם הבנות2 (אני לא זוכרת בדיוק באיזה שבוע את, אבל נדמה לי שגם את במצב דומה, הלא כן?).

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'אם הבנות שבועיים פחות ממני. '
אם הבנות שבועיים פחות ממני.
07/06/2017 | 10:24
65
אנחנו מצפות ללידתנו המשותפת ואף מקוות שהפעם נצליח להיפגש סוף סוף.
לצפיה ב-'תודה מותק'
תודה מותק
11/06/2017 | 12:28
10
אני מחר שבוע 36
מה שאומר שמיום שלישי אני בחודש תשיעי. וויכוח דבילי ומתמשך ביני לבין רונית...
36 פלוס יום זה חודש תשיעיייי
אני יחסית בסדר, סובלת מכאבים בימי העבודה, ישיבה ממשוכת וכו.
מקווה שהדפוס של ללדת כל פעם בשבוע יותר מוקדם מהלידה הקודמת ימשיך ואלד בשבוע 37... כרגע מנסה לסיים מטלות בעבודה.

לצפיה ב-'בשעה טובה ומוצלחת :)'
בשעה טובה ומוצלחת :)
07/06/2017 | 11:20
1
64
מצפה ומחכה לבשורות הטובות וכמובן לתשובה לשאלה מה הלאה, זבד הבת (והמשך) / ברית (והחלטות עתידיות אבל לא אוטומטיות).
לצפיה ב-'חחחחח כולנו...'
חחחחח כולנו...
07/06/2017 | 21:14
36
זבד הבת לא חושבת שנעשה אם תהיה בת. לא עשינו עם ה 2 הראשונות.
אז עכשיו זה סתם יהיה מוזר.
לצפיה ב-'מרגש'
מרגש
07/06/2017 | 12:16
11
93
רונית,
אני היום 36+0, בדיוק שבוע פחות ממך
גם כן מחכה כבר בקוצר רוח לפגוש את עוברוני שלנו (גם אנחנו לא יודעים את המין).
גם כן מפחדת כל כך מסיבוך לקראת הסוף. בשבוע הבא מוציאים לי את התפר הצווארי.
מחפשת כל הזמן את התנועות, תודה לאל שעוברון מאוד פעלתן וזה כל פעם מרגיע אותי.
מאחלת לך (ולי ולשאר הנשים פה) לידה קלה ומהירה שתסתיים בידיים מלאות ושמחות.

לצפיה ב-'וואלה?? גם את לא יודעת??'
וואלה?? גם את לא יודעת??
07/06/2017 | 13:34
10
84
האם יש לך ילדים בבית ומאיזה מין?
לצפיה ב-'הי'
הי
07/06/2017 | 15:13
9
83
אין עדיין ילדים חיים בבית. זה הריון שני לאחר הריון האובדן.
העדפתי לא לדעת פשוט, כדי להתחבר כמה שפחות.
ועכשיו שכבר אני מחוברת לחלוטין, החלטנו להמשיך עם חוסר הידיעה ושתהיה הפתעה בלידה
לצפיה ב-'גם אנחנו בחרנו כך מאותה סיבה. '
גם אנחנו בחרנו כך מאותה סיבה.
07/06/2017 | 16:06
8
89
גם בהריון הקודם שהיה גם הוא אחרי האובדן
לצפיה ב-'די, אתן לא מבינות איך ביאסתן....'
די, אתן לא מבינות איך ביאסתן....
07/06/2017 | 21:37
7
96
שבוע 36?? חרדות??
אוף. אני מבינה שזה מה שמחכה גם לי. עד הלידה. עוד אוף.

מחכה בקוצר רוח להודעות הלידה של שלושתכן!
לצפיה ב-'אני בדיוק עושה מוניטור למרות שהרופא '
אני בדיוק עושה מוניטור למרות שהרופא
08/06/2017 | 08:36
87
אמר שלא צריך עכשיו אלא רק שבוע הבא. רוצה להיות בטוחה ככל שניתן. לא עשיתי אפילו מוניטור אחד כל ההריון.
לצפיה ב-'אני חייבת לציין שאצלי החרדות הן שונות'
אני חייבת לציין שאצלי החרדות הן שונות
11/06/2017 | 12:37
5
42
אני לקראת לידה רביעית. אחרי לידה שהיתה מדהימה, אני לא מפחדת מהלידה ואני משתדלת לא לחשוב על סיבוכים. יש לי אמונה בגוף שלי שעד היום לא אכזב (היו לי עוברים שאכזבו, אבל הגוף שלי לא)
אני מרגישה חזקה מתמיד מבחינה פיזית.
מה שכן, אחרי שההריון הקודם איחר בכמה שנים והתהליך היה מתיש וכואב וככ רציתי תינוק, היה לנו חיבור מדהים ואני משוגעת עליו ברמות.
יש לי חששות שלא יהיה לי חיבור דומה עם הפיצי. מפחדת שלא תהיה לי מוטיבציה דומה.
לפעמים אני בזה ולפעמים אני לא. כשזה תופס אותי אני נכנסת לפאניקה שלא מתאים לי עכשיו תינוק בן שנה ושבע וניובורן. זה נשמע כמו צרות של עשירים. ואולי זה כן. אבל אני מפחדת. לפעמים אני מרגישה כמו ילדה בעצמי.
אתמול, בצאת שבת באנו כולם לנקות ולסדר את הבית, אני בעלי והילדות. הוא אמר להן לסדר ואני התחלתי לנקות את המטבח. פתאום הוא אמר לי, עזבי, לכי תרדימי את התינוק. בגלל שהוא עבר עכשיו למיטה, אז אנחנו שוכבים קצת לידו עד שיירדם כדי שלא יקום ויטייל בבית. בקיצור, שכבתי לידו די הרבה זמן גם אחרי שנרדם, וכשקמתי הבנות כבר היו במיטה ובעלי הלך לשחק כדורגל, הבית היה ממש בלאגן. ולא נקי.
התחלתי לסדר ולנקות בתחושת פאניקה נוראית ומרמור. תוך כדי בכיתי ונבהלתי שאני לא רוצה להיות אמא. של אף אחד. שאני רוצה להיות ילדה קטנה שרק "עוזרת"
ועצם העובדה שאני האחראית על בית ותיכף (בעז"ה) 4 ילדים פשוט עשתה לי רע.
בסוף ניקיתי ממש מהר מרוב העצבים ושכבתי לראות טלוויזיה ונרגעתי בבת אחת.

לצפיה ב-'תינוק בן שנה ושבע + ניובורן זה אכן שילוב לא קל'
תינוק בן שנה ושבע + ניובורן זה אכן שילוב לא קל
11/06/2017 | 22:56
1
35
זה שהמוות מעבר לפינה לא אומר שהחיים לא מדאיגים.... אני מאד מבינה את הדאגות, בטח לקראת הלידה. תינוק ופעוט הם שילוב תובעני גם ללא ילדים נוספים ובית של 6 נפשות.
מצד שני, את כבר מנהלת ביד רמה בית של 5 נפשות.... בהתחלה: עזרה, עזרה ועוד עזרה, מהמשפחה/קהילה/בתשלום - כמה שיותר מיקור חוץ, אוכל קנוי, עוזרת, מכבסה. מה שצריך. בהמשך, כשהטלטלה הפיזית, הזוגית, הרגשית והמשפחתית תשכך, אני בטוחה שתחושת הבטחון תשוב לשכון בקרבך. לגבי האהבה והחיבור אני לא דואגת בכלל.
לצפיה ב-'תודה. אבל לא הבנתי'
תודה. אבל לא הבנתי
12/06/2017 | 09:31
32
למה כתבת שהמוות מעבר לפינה?
לצפיה ב-'לאם הבנות2- '
לאם הבנות2-
13/06/2017 | 08:38
2
33
אני ממש יכולה להבין אותך. אני בגילך אפילו עוד לא הייתי אמא (לפי הכרטיס שלך- את בת 31?!), ואילו את - אוטוטו אמא ל-4! 
ההתמודדות עם פעוט בן שנה ושבע ותינוק טרי+שתי בנות לא ממש גדולות- היא אכן התמודדות משמעותית. כל אחד ואחת מהם /ן צריכים תשומת לב, לכל אחד ואחת צרכים משלו/ה. שלא לדבר על ההתאוששות הפיזית מההריון ומהלידה, ובל נשכח גם את הבעל....
יש לי חברה טובה, שלמרות שמאוד חיכתה לילדה הרביעית, והיא נולדה לאחר אובדן הריון בשבוע 17, והילדים שלה היו גדולים יותר משלך- חוותה שנה מאוד מאוד מאתגרת וקשה לאחר שהתינוקת נולדה....

אני מנסה לחשוב על כמה עצות פרקטיות:
1. איננה מכירה את מערכת היחסים בינך לבין בעלך, אך ככלל- מטוד מסייעת תקשורת פתוחה. תקשורת, תקשורת, תקשורת. מה אתה צריך? מה אני צריכה? מה עוזר לך? מה יעזור לך? איך אני מרגישה, איך אתה מרגיש....

2. התקשורת צריכה להיות ברורה גם בכל הנוגע להתארגנות היום יומית. שיהיה ברור- מי מביא את מי לאיפה, מתי, כמה , למה...ההתארגנות היום יומית עם 4 ילדים היא מורכבת, ההסעות, החוגים, האיסופים, האירוחים של חברים/ות, להוא יש שיננית, להיא יש בית מארח, לי יש מה שזה לא יהיה....המון עיסוקים סביב התארגנות. שהכל יהיה ברור כמה שיותר, עם כמה שפחות אי הבנות.

3. קשור לנקודה 2 ולפרפורים ולענייני ניהול הבית- כמה שפחות התעסקות עם פנקסנות. אני עשיתי יותר ממך, וכדומה. פסול. כל אחד וכל אחד תורם את המקסימום, בלי קשר לשני. 

4. עזרה, עזרה, עזרה. לבקש, לא להתבייש. בתשלום, לא בתשלום, מה שבא- ברוך הבא. 

5. יצירת הקשר אם- תינוק- לפעמים מתאהבים מיד, ולפעמים לוקח זמן. אפילו שבועות. זה בסדר גמור. הכי חשוב זה לטפל, לגעת, ליצור קשר עין. השאר- כבר יגיע. אני בטוחה בכך. 

6. וכן- לפעמים כולנו מוצאות עצמינו שאנחנו עדיין רוצות להיות ילדות קטנות, שיטפלו בנו, שיפנקו אותנו, ושלא אנחנו נהיה אלה שמטפלות ומפנקות:). 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'תודה על ההבנה'
תודה על ההבנה
13/06/2017 | 09:13
1
23
אני אכן בת 31. בסביבה שלי יש המון בנות גילי עם 4 ילדים!
ילדתי לראשונה בגיל 23.. ואז דווקא הייתי בין הראשונות.
ואת צודקת, יש פה ילדים שלמרות שהם יחסית גדולים, הצרכים הרגשיים שלהם עולים על של תינוקות ופעוטות.
בשבת הגדולה שלי תפסה אותי לשיחה, וסיפרה לי על החלומות הרעים שלה שעד אז לא הסכימה לספר. בגדול שכולנו מתים. או שהיא מתה ואז אנחנו נורא עצובים ועוד כל מיני.
השנייה כל הזמן טוענת בפני שאני לא דואגת לה (למרות שמבחינה רגשית אני הכי קרובה אליה ודואגת לה המון - אבל היא צריכה ככ הרבה!)
הקטן מכולם, רק רוצה חיוך, חיבוק, נשיקות... לכאורה הכי פשוט.
יש לנו בית פרטי עם גינה שדורש המון המון עבודה. ואנחנו לא מתעצלים... וזה קשה.
מאמינה שאחרי הלידה העומס הפיזי שיירד לי מהגוף כן יקל.
ובעלי עובד מהבית ותמיד מאוד עוזר עם הניובורן.
ואת צודקת שאין טעם בחשבונות ואני כבר מזמן השלמתי עם זה שיש דברים שאני עושה לבד...
לצפיה ב-'טוב, בגיל 23...איפה הייתי ואיפה להיות אמא...'
טוב, בגיל 23...איפה הייתי ואיפה להיות אמא...
13/06/2017 | 10:06
24
ממש ממש לא הייתי בקטע. אפילו עוד לא היה לי חבר. בעלי היה החבר הראשון שלי והיכרתי אותו בגיל 26
כל אחת והקצב שלה. כל אחת והסביבה שבה היא חיה וגדלה. גם לזה יש דרך כלל השפעה. 

הדברים שתיארת על הבנות- אני מאוד מתחברת לזה. ככל שהם גדלים יותר, כך הצרכים שלהם דווקא עולים. ואני כמובן מדברת על הצרכים הרגשיים, החברתיים והקוגניטיביים. צריך להשקיע בכל אחד מהם המון, לפתח, לשוחח, להכיר, לעודד, ללמד, לעזור, לתמוך...המון עבודה. כל ילד הוא ייחודי. כל ילד זקוק לתשומת לב מירבית. 
ולכן, ככל שיש יותר ילדים, העומס הוא גדול יותר- גם בהיבט הרגשי, כי אנחנו צריכות לחלק עצמינו בין יותר גורמים. 
צריך ללמוד איך לעשות זאת בצורה הטובה ביותר כדי לתת לכל אחד מהם לפי צרכיו הוא. לא פשוט בכלל בכלל. בוודאי לא כאשר אנחנו גם עובדות ודואגות לבית...
בדרך, אנחנו בדרך כלל גם שוכחות את עצמינו בתהליך הזה המורכב של שילוב בין קריירה לאימהות (ומנהלות שני פורומים),  וצריכות להזכיר לעצמינו שגם לנו יש צרכים וגם לנו מגיע שיתייחסו אלינו ולמה שאנחנו זקוקות. 
נכון, בפורום הזה אכן מדובר על צרות של עשירות, אבל בכל זאת...לא פשוט. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'היי האם נוטלות אומגה 3 בהריון?'
היי האם נוטלות אומגה 3 בהריון?
06/06/2017 | 11:19
6
28
לצפיה ב-'לקחתי כי אני צמחונית'
לקחתי כי אני צמחונית
06/06/2017 | 22:02
2
47
לפי מה שהרופא שלי אמר, אם אוכלים 2 מנות דג בשבוע זה מספיק.
לצפיה ב-'צמחונים לא אוכלים דגים? וכן אני יודעת פשוט החשש שלי'
צמחונים לא אוכלים דגים? וכן אני יודעת פשוט החשש שלי
07/06/2017 | 06:45
1
52
זה הכספית שיש ב2 מנות דג שאמורים לאכול בשבוע..... בעיקר הטונה והסלמון
לצפיה ב-'תלוי מי '
תלוי מי
07/06/2017 | 19:45
41
אני לא אוכלת, יש כאלה שכן. מניחה שיש דגים עם פחות כספית, אבל זו שאלה לרופא או תזונאי.
לצפיה ב-'בהחלט'
בהחלט
07/06/2017 | 08:00
1
53
אני לא אוכלת דגים בכלל, התחלתי לקחת על דעת עצמי עוד לפני שנצפה דופק (אחר כך הרופאה תמכה בהחלטה).
לוקחת תוסף על בסיס אצות, אולי הוא נספג פחות טוב אבל זה בטח עדיף על לא לצרוך בכלל...
לצפיה ב-'לא לקחתי אף פעם. '
לא לקחתי אף פעם.
07/06/2017 | 08:43
14
לצפיה ב-'אני לא לוקחת כלום'
אני לא לוקחת כלום
12/06/2017 | 13:14
14
לא מאמינה בתוספים האלה...
משתדלת לאכול בריא, ירקות פירות, גלידות שוקולד. שיהיה מהכל
לצפיה ב-'מחר אמצע ההריון '
מחר אמצע ההריון
04/06/2017 | 16:14
27
194
יש לי אפליקציה שסופרת ימים והיא הודיעה לי חגיגית שמחר אמצע ההריון שלי. הפרצוף כי הייתי בטוחה שבשלב הזה (אם אגיע אליו) ההריון כבר יתנהל על מי מנוחות. אז זהו, שלא. נכון שאני בהמתנה לתוצאות מי השפיר, ולסקירה המאוחרת. אבל רבאק, אני מרגישה תנועות ברורות - כל יום - וזה לא עוזר. בכלל.

מה שכן - בגלל שההריון כביכול 'בסדר' החרדה מתפזרת לכל כיוון אפשרי אחר: סיוטים בלילות או סתם קושי לישון, דאגות כלכליות, ביקורת עצמית (נוקבת) על הזנחת הילדים הקיימים (אני מאבדת את הכוחות הרבה יותר מהר), על המחירים הזוגיים (כמעט חודשיים בהתחלה ישנו בחדרים נפרדים כי כל תנועה שלו העירה אותי וגם ככה השינה קלה יותר בגלל ההורמונים), על הזנחת העצמי (הדברים האלה שמחכים ליום של סוף הילודה ואני לא מצליחה לדחוף אותם באמצע),

ואפילו ----- אפילו ------ מחשבות על איך יכולתי לעשות כזה דבר למשפחה שלי - הלו?! מה זה?! שנתיים שנתיים חיכיתי להריון הזה, שנתיים רצופות של כמיהה בלתי פוסקת, בלתי מעורערת, יציבה כסלע - כבר לא מכירה את עצמי. לא יודעת מאיפה המחשבות האלה באות ומתי יעזבו אותי כבר.
לצפיה ב-'יש מצב שכל הפורומים שאת נמצאת בהם'
יש מצב שכל הפורומים שאת נמצאת בהם
04/06/2017 | 16:46
142
הכניסו לך לראש חרדות וסיוטים בלילה?

אני לא זוכרת את ההיסטוריה שלך מבחינת הפלות ובאיזה שבועות הם היו אבל ממש חבל לי בשבילך שאת רושמת את ההודעה שלך עם סמיילי עצוב....

אני מקווה בשבילך שבקרוב תרגישי טוב יותר
לצפיה ב-' גם אני עם סיוטים בלילות'
גם אני עם סיוטים בלילות
04/06/2017 | 17:45
96
אין סוף לדאגות, וגם הבדיקות מרגיעות בדיוק ליום-יומיים. תחזיקי מעמד. 
לצפיה ב-'דומה וקצת שונה'
דומה וקצת שונה
04/06/2017 | 18:38
3
120
גם אני באמצע ההריון, אני לא נושאת אותו, אבל אני חרדה לו
זה סיוט לעבור את הימים האלו, כל יום מרגיש כמו נצח, אי אפשר לחכות כבר שהזמן יזוז
תראי, את ההקרבות עצמן כבר עשית, את כבר בתוך זה, ולמעשה כל יום שעובר מתקרב ללשחרר אותך, אם תסתכלי על זה ככה תראי שזה מעולה שעבר חצי, כי ההתחלה גם לא היתה לך קלה.
ממליצה לך לנסות להקל על עצמך, יוגה או סתם ערב עם חברות, לכתוב יומן או לצבוע מנדלות , מה שיעביר לך את הזמן יותר טוב.
הבוקר נזכרתי שאי שם לפני כמה שנים וכמה הריונות קודם הייתי קמה בבוקר נשכבת ליד הבת שלי ושומעת את snow patrol - chasing cars, מנסה לתת לחרדה שלי לעבור ומנסה לנשום. תנסי למצא את מה שמרגיע אותך גם אם זה לכמה דקות ביום
לצפיה ב-'עשית לי קווץ' בלב'
עשית לי קווץ' בלב
04/06/2017 | 20:22
2
104
עם התיאור שלך שוכבת ליד בתך ומאזינה לשיר.

האם כבר קיבלתם תשובות של מי השפיר או שאתם עדיין בהמתנה?
לצפיה ב-'קריוטיפ תקין, מחכים לצ׳יפ...'
קריוטיפ תקין, מחכים לצ׳יפ...
04/06/2017 | 21:17
1
28
לצפיה ב-'לsnoopy- בשורות נפלאות. מקווה להמשך תקין'
לsnoopy- בשורות נפלאות. מקווה להמשך תקין
07/06/2017 | 09:03
7
לצפיה ב-'על המחיר ועל החשיבות של ההריון'
על המחיר ועל החשיבות של ההריון
04/06/2017 | 20:31
15
137
אני לא יודעת איך היו ההריונות של הילדים שלך, אבל ברור שההריון הנוכחי גובה מחיר כבד בכל התחומים.
אני חושבת שהמחיר כל כך גבוה, בגלל החשיבות של ההריון. מתחילתו וככל הנראה עד סופו, ההריון הזה הוא הדבר החשוב ביותר.
מכיוון שההריון יותר חשוב מכל דבר אחר, הדברים האחרים שעד לפני כמה חודשים נראו כל כך חשובים, נדחקים הצידה (שלא לומר נזרקים הצידה). מכיוון שהדברים האחרים נוגעים בין השאר לזוגיות ולרווחתם של הילדים, מיד מופיעים במלוא הדרם ועוצמתם רגשות האשם.

מהמקום שבו אני נמצאת, אני לא רואה דרך לפשר בין הדברים. אני לא רואה איך אפשר שההריון יהיה הדבר הכי חשוב ובו זמנית להמשיך לתפקד כאילו אין הריון וכאילו התשובות של מי השפיר הן לא הדבר שיכריע את גורלך (ואח"כ סקירה שניה, והעמסת סוכר, והערכת משקל וכל שאר הדברים).
כותבת לך את מה שאני אומרת לעצמי: סלחי לעצמך, חמלי על עצמך, שמרי על עצמך. זה עכשיו או לעולם לא, וזה הדבר הכי חשוב בעולם.

לצפיה ב-'תודה. עכשיו או לעולם לא - המחירים של ההריון האחרון'
תודה. עכשיו או לעולם לא - המחירים של ההריון האחרון
04/06/2017 | 21:10
14
132
תודה מרעישה על המילים שלך. נגעת בי מאד.
עד עכשיו תמיד היה לי אופק. ידעתי שאנסה שוב. שיש לי כוחות. שמקסימום.... יש זמן.
המחירים של ההריון הזה כבדים לי מאד לא רק בגלל שהוא יקר, לא רק בגלל שהוא אחרון, אלא גם כי אני נפרדת מעולם הילודה.

הביניים שבין הפוריות לאי הפוריות מכאיב לי. הביניים שבין הענקת חיים למוות. כן, אני יודעת שאלה החיים שלי שם באמצע, אפילו הרבה מהחיים שלי, ובכל זאת הפרידה כואבת לי.
לצפיה ב-'מרעישה ואין אריות....'
מרעישה ואין אריות....
05/06/2017 | 10:24
13
114
מפעם לפעם, בין עוד טיפול הורמונלי לעוד הזרעה (להתחלת מחשבות חוזרות על הפריות ופיג'ידי לצערי), לעוד בדיקה שלילית / או עוד הפלה מוקדמת...
אני קופצת לכאן לגיחה קטנה וחסויה כדי להתעדכן קצת על הבנות שאני עוד מכירה כמובן, מתקופת הלידה השקטה שלי וההפלות בנסיון הקודם) וכדי לשאוב מעט אופטימיות שוב בין לבין.

והשרשור הזה נוגע לי כ"כ. מפעיל את כל הנקודות הרגישות ומעלה לי דמעות.
כואב לי כ"כ ששוב נשאבנו למקום הזה (היתה תקווה קטנה שהפעם נצליח אולי בלי עוד אובדנים בדרך להרות ואז נצטרך לשרוד "רק" הריון זוועתי) והנה הגיל משפיע, גם אני מתקרבת בצעדי ענק לסיום הילודה ולא מרגישה בכלל שאני על סף סיום.
כואב לי שהילדון קשת שלי, שמשמח אותי כ"כ, פתאום כבר לא מספיק וככל שעוברים החודשים ומתווספים נסיונות וכשלונות ואובדנים נוספים, אני פחות רואה את החיובי שכבר זכיתי בו ויותר ויותר מכוונת מטרה לילד הבא שאני כ"כ רוצה להספיק לפני שלא אוכל יותר.
כל חודש אני נעה בין תקווה עצומה להריון נוסף לבין רגשות אשם עצומים מראש על השמירה שאזדקק לה ועל כל מה שלא אוכל לעשות עם הילד שבבית ועל כל מה שהוא יפסיד בדרך לאח/ות הנכספים ואז עם כל כשלון או הפלה נוספים, אני שוב מדוכאת ושוב חולה ושוב לא זמינה לו לכמה ימים במקרה הטוב ולכמה שבועות במקרה הרע וזה הורג אותי.

הלוואי שהיה זמן לנשום.
זמן לרווח.
זמן לנסות יותר ברוגע.
הלוואי שזה היה קל יותר בעיקר.
נשארת לעקוב קצת, שמחה כ"כ בשבילכן וגם בשביל סנופי וכולי תקווה שהפעם הכל יסתיים בטוב ואז עם כל הקושי והאובדן שבדרך, יצא גם משהו מתוק בסוף (כי אנחנו מאבדים קצת מהילדים שנמצאים כאן כבר להרגשתי ומהחוויה איתם).

לצפיה ב-'חשבתי עליך היום'
חשבתי עליך היום
05/06/2017 | 14:49
9
95

ובשבועות האחרונים. אבל בעיקר היום, כי היום עברתי סיסי שליה ובראש שלי סיסי שליה זה ויקטור החתול.
אם עד היום התעלמתי מהאפשרות שההריון ייגמר בגלל הבדיקה, הרי שאחריה אני מרגישה שיקרה נס אם גם בבדיקה הבאה יהיה דופק. יש לי הרגשה שהרופאה חדרה עם הצינורית לשק מי השפיר.
מצד אחד אני בחרדה עצומה ומצד שני מבינה שאת הנעשה אין להשיב וכל מה שנותר לי זה לחכות. לחכות לבדיקה המהירה של הטריזומיות וכרומוזומי המין (פעם ראשונה שאני בוחרת לשלם על דבר כזה), לחכות לus הבא, לחכות לצ'יפ.

כמה הפלות היו לך בנסיון הנוכחי? אם אני לא טועה, הנשאות שלכם מורכבת. פגד אפשרי על הכל או רק על חלק מהדברים?

אני איתך במחשבה שהלוואי שהכל היה קל יותר.
לצפיה ב-'הבדיקה המפחידה בהריון.'
הבדיקה המפחידה בהריון.
06/06/2017 | 12:45
8
82
ללא ספק סיסי שליה, זו הבדיקה הכי מלחיצה שיש, ביחוד למי מאיתנו שמקוות לשלול משהו ספציפי משפחתי בעובר בנוסף לבדיקה הרגילה. הסיכון אצלנו מוגבר וזה מעבר לחשש מבדיקה שמלכתחילה הסיכון בה גבוה מבמי שפיר (ומצד שני אין לנו הפריוילגיה לחכות למי שפיר).

עשיתי בזמנו ממש מחקר מעמיק לגבי הבדיקה, ביחוד כי אצלי בהריון הראשון, היא מאד החמירה מצב של הריון עם דימומים וגם הרופאים האמינו שהובילה לאובדן ההריון בסופו של דבר. אבל אני הגעתי אליה עם בעיה קיימת.

בעיקרון לרוב, היא נעשית ע"י שני אנשים יחד. האחד עושה אולטרסאונד ומנחה את השני שמבצע בפועל את הדיקור, כדי להגיע לאזור המיטבי עם מירב סיסי השליה.
בבדיקת מי שפיר מנקבים בכוונה את שק מי השפיר ושואבים נוזל לבדיקה והרי הוא מתאחה בעצמו ואין עם זה בעיה (הסיכון הוא לזיהום בעיקר). למיטב זכרוני גם בסיסי שליה, חייבים לעבור את השק ולהגיע לאזור בשוליים שם מצויים הסיסים (אזורי השתרשות השליה ברחם, כך שאני חושבת שזה נעשה תקין ורוצה להאמין שהרופאה היתה מנוסה וביצעה היטב ובזהירות רבה את הבדיקה. 
מקווה שכמה ימי מנוחה יעזרו לך להרגיש טוב יותר ושהתוצאות הראשוניות יגיעו במהרה ויורידו עוד את מפלס החרדה עד לתוצאות הסופיות שאני מתפללת איתך שיהיו תקינות לחלוטין.
בתום הבדיקה אמורים לעשות עוד אולטרסאונד ולהראות לך שהעובר זז והכל בסדר, אבל אם את ממש לא רגועה, את תמיד יכולה לקפוץ לרופא מיון בקופה ולוודא שוב.

אצלנו - בינתיים בסבב הזה, הריון כימי (כנראה) ושתי הפלות ממש מוקדמות , מה שמלחיץ אותי כי מעיד לדעתי כבר על ירידה של ממש כנראה באיכות הביציות ועל הזדקנותן.
הנשאות של בן זוגי מורכבת, אבל ביעוץ גנטי בחו"ל עשינו את הברור ויש לנו מקטע ספציפי בעייתי שאותו יש לבדוק בעוברים. החשש המוגבר הוא כי זו תסמונת דומיננטית (50% סיכויי העברה).

לצפיה ב-'הכל היה עקום בבדיקה אתמול'
הכל היה עקום בבדיקה אתמול
06/06/2017 | 14:20
7
83
הגעתי עם שלפוחית מלאה מאוד (כפי שביקשו), הטכנאית בדקה והחליטה שכדאי לרוקן קצת, אז הלכתי לרוקן (כמות מדודה, לפי הנחיית הטכנאית השתמשתי בכוס).
בינתיים הגיעה הרופאה, הן בדקו עם האולטרסאונד המון זמן ובסוף החליטו לבצע וגינלית. אין לי בעיה עם זה, גם לפני שנתיים וחצי עברתי וגינלית.
אני יודעת שבערכה אמורים להיות סדינים מיוחדים לרגליים (כמו שיש בגרידה, שאיבת ביציות והיסטרו) - אתמול לא היו. והן לא טרחו לפתוח ערכה נוספת כדי לכסות אותי כמו שצריך.
היא החדירה את הצינורית, חפרה, ניסתה והזיזה (נורא כאב לי בזמן הזה) ואז ביקשה שאשתעל והוציאה את הצינורית (מבלי לשאוב).
אחרי 5 שניות החדירה שוב את אותה הצינורית (ואני בראש חושבת שזה לא הגייני ולא סטרילי ולא מבינה מה לעזאזל קורה) והמשיכה לחפור.
במהלך הנסיונות למקם את הצינורית, היה נדמה לי שהצינורית חדרה לשק. כמה שניות אח"כ הן החליפו ביניהן מבטים שלא ממש הרגיעו אותי. גם ההגיון שלי אומר שעברתי פעמיים דיקור מי שפיר שבו השק מנוקב בוודאות והחור נסתם, אבל אני לא יודעת מה המשמעות של ניקוב השק בשבוע כזה מוקדם ועם צינורית שמותאמת לבדיקה אחרת (ועוד כזו שכבר לא ממש סטרילית).

בסיום הבדיקה כשהיא החזיקה את המזרק, היה בתוכו גם דם. למיטב זכרוני זה לא היה ככה בפעם הקודמת.
בזמן שהרופאה בודדה את הסיסים, הטכנאית הראתה לי שיש דופק. הדופק נראה לי איטי יחסית ולא ראיתי שהעובר זז (בוודאי ביחס לתנועות שהיו לפני הבדיקה). מצד שני הייתי בהיסטריה באותו השלב ועם דמעות שהציפו את העיניים.

הבוקר התקשרתי ודיברתי עם היועצת הגנטית, שאלתי לגבי האפשרות של ניקוב השק, הדם במזרק והוצאת הצינורית (בסיכום שקיבלתי נכתב שבוצע נסיון אחד. אני חושבת שמדובר ב-2 נסיונות).
היא ביררה עם הרופאה וחזרה אליי עם התשובות הבאות: אין סיכוי שהיא פגעה בשק, בפעם הקודמת ראינו את החומר במבחנה אחרי שהרופא בודד את הסיסים ולכן לא ראינו את הדם, תמיד אמורים להוציא את הצינורית וזה חלק מהבדיקה (החלק הזה ממש לא נשמע לי סביר).

לפני שנתיים וחצי סיימתי את הבדיקה עם ידיעה שכל מה שנשאר לי זה לחכות לצ'יפ. לא חשבתי בכלל על האפשרות שלא יהיה דופק אחרי הבדיקה.
הפעם אני מודאגת, ולא רק בגלל תוצאות הצ'יפ.

איך מסבירים את רצף ההפלות הנוכחי שלכם? אני זוכרת שהיו לך ענייני שליה, אבל נדמה לי שזה בא לידי ביטוי בשלב מאוחר יותר ולא כהפלות מוקדמות. וגם, האם ההפלות הפעם היו ספונטניות או שהיה צורך בציטוטק/גרידה?
כל כך מבואסת בשבילך על גליון הילודה שמתעבה ומתארך בדרך למספר 2, מבואסת בשבילך על השעון הביולוגי שמתקתק ברעש, מבואסת בשבילך על המורכבות שבהורשה ובנשיאת ההריון עד סופו. ייאוש שלא ניתן לתאר במלים.
לצפיה ב-'עונה מנסיוני'
עונה מנסיוני
06/06/2017 | 15:00
1
66
לא שאני איזו מומחית, אבל עברתי פעמיים סיסי שליה, ואכן פעמיים היה מעט דם בדגימה ששאבו (לי זה נראה הגיוני כי בכל זאת חודרים לשליה ויש כלי דם, זה לא דיקור מי שפיר).
באחת הפעמים אני זוכרת בודאות שהכניסו והוציאו את הצינורית לפני השאיבה בפועל (עם ההנחיה להשתעל והכל). בפעם השניה בכיתי בהיסטריה ממש מרוב לחץ ולא זוכרת את החלק הספציפי הזה. זוכרת ששני הרופאים היו מאד נעימים והבינו את המצב (שאלו על ההיסטוריה לפני הבדיקה ואחד החזיק את ידי לכל אורך הבדיקה).
תזכרי שקשה לזהות בעין לא מקצועית באמת קצב תקין של דופק, אבל בהחלט יתכן שהעובר ישן לדוג והדופק מעט יורד... תזכרי איך זה כשכבר עושים מוניטורים בסוף הריון ויש כל הזמן ירידות דופק וזה תקין.
למרות הכל - חושבת שאם הייתי במצבך והייתי ממש לחוצה, הייתי מחכה ליומיים אחרי הבדיקה (מחר) ואם עדיין מרגישה כך, הולכת לאולטרסאונד להרגעה.

אצלי אכן יש בעיה של תפקודי שליה ולכן היה חשש רציני מדיקור השליה ולקח לי כמה שבועות בהריון הראשון להירגעולהבין שעברנו פיזית את הבדיקה בשלום ואז לחכות לתוצאות שהגיעו ממש כמה ימים אחרי. היה סיוט נפשי ממש.

לפני זיו, היתה לי לידה שקטה בשבוע 20 והפסקת דופק בשבוע 10 שכל הרופאים שייכו ישר לאותן הבעיות.
הפעם אנחנו לא צולחים עדיין את השלב של להשיג הריון תקין ולהגיע אפילו לדופק בינתיים והרופאים לא יודעים אם זה אכן השפעה כבר של הגיל על איכות הביציות או אולי החמרה של הבעיות המוכרות ולא ממש יודעים איך להתקדם מכאן. אין הסכמה על הדרך בינתיים ואני נוטה לקוות כל חודש מחדש שאולי הפעם זה יצליח בלי התערבות מעבר להזרעה והורמונים...
הפעם הכל נפל לבד. לא היה צורך בהתערבות.
איפשהו ידעתי שלא יהיה קל גם הפעם. זה לא שהבעיות שלנו יעלמו פתאום. אבל קיויתי שלפחות השגת ההריון תמשיך להיות סבירה עבורנו, אבל נראה שעלינו שלב גם בזה וזה אכן מבאס.

לצפיה ב-'האמת היא שהתשובה שלך מרגיעה אותי '
האמת היא שהתשובה שלך מרגיעה אותי
06/06/2017 | 15:21
51
לגמרי לגמרי לגמרי עוזרת בהפחתת החרדה.
עדיין לא החלטתי אם אלך להיבדק מחר או לא.
כרגע הכאבים במגמת הפחתה הן של העוצמה והן של התדירות.
גם שאריות הדם בניגוב במגמה חיובית מבחינתי: נשאר כהה, כמות קטנה יחסית. עוקבת כל הזמן, כולל להאיר על הנייר עם הסלולרי באמצע הלילה 

ולמרות הפחד והחרדה, אני ממשיכה לדמיין את הבטן גדלה, את הבדיקות הבאות, את דצמבר בחדר הלידה.
ימים יגידו אם אכן הכל יתגשם.
לצפיה ב-'למרעישה בשקט-'
למרעישה בשקט-
07/06/2017 | 09:08
4
48
אני מודה שהיה לי קשה לקרוא את התיאור. אני לא יודעת את את שורדת את זה, ועוד בלי טיפול תרופתי. אין. לא יודעת. קטונתי. נשמע נורא מפחיד. 
איך את מרגישה היום? את רוצה ללכת להיבדק, סתם כדי להרגיע את עצמך טיפה? 
מניסיון- אפילו לראות ולשמוע כמה שניות את הדופק- זה משהו שיכול לתת לך דלק ואנרגיה, אפילו לזמן קצר, וזה המון. מן יום של חסד כזה, למען עצמך. 

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'אני במיון של הקופה'
אני במיון של הקופה
07/06/2017 | 09:53
3
59
לא הצלחתי להתאפק.
בהמשך היום אעדכן כאן או בפורום השני, לפי המצב.
לצפיה ב-'יש דופק ותנועות! '
יש דופק ותנועות!
07/06/2017 | 10:40
1
13
לצפיה ב-'יופי, יופי! ממש טוב שהלכת להיבדק. '
יופי, יופי! ממש טוב שהלכת להיבדק.
07/06/2017 | 13:01
7
לצפיה ב-' שמחה לקרוא !'
שמחה לקרוא !
07/06/2017 | 13:45
5
לצפיה ב-' לויקטור - על טלטלות הביניים'
לויקטור - על טלטלות הביניים
05/06/2017 | 21:29
1
86
תודה רבה על האיחולים החמים והאיכפתיות, התרגשתי לקרוא.
מבינה מאד את חמיצות הלב הקרוע בין ההסתפקות במה שיש בהווה (ילדון הקשת) למה ש(אולי) יהיה בעתיד. את רגשי האשמה על הנוכחות הנפקדת בזמן ההווה, בגלל אותה כמיהה לעתיד שונה.

כמו שאת קוראת ורואה - אצלי חמיצות לב מסויימת מלווה את עצם ההריון כולו, בעוד שבתמימותי חשבתי שברגע שאגיע אל הפורום הזה אגיע אל המנוחה והנחלה ואדלג לי בדשאים המוריקים בשמלה הריון לבנה כשחיוך תמידי על פניי.

חלילה לא פתחתי את השרשור הזה כדי לספר כמה אני מדוכאת וסובלת כל הזמן - יש נשים שקראו אותי כך - אני אדם מאד שמח (תודו שאתן מופתעות...), מתחברת בקלות לצד הילדי הנוכח בהווה, בזמנים בהם אני עסוקה המחשבות כמובן מרפות ממני ואני שרויה בתוך ההתרגשות של ההריון והתקווה שיסתיים בשלום, וכמעט לא מאמינה שהסרט הזה הוא של החיים שלי - הולכת עם הילדים והבטן לפעילות אחה"צ ומוצפת שמחה וגאווה.

לצד השמחה אני מרגישה שההריון הזה הוא קו פרשת מים, וההריונות האחרים שלי לא היו כאלה. לא יכולתי לחוש כך בהריון הראשון וגם לא בשני כשהאופק עוד פרוש לפניי.

לא מזמן כתבתי פוסט ארוך למיק ניק בפורום אובדן ---- אחרי שהחליטה לעצור, נקלטה בטעות, שמחה, התרגשה, ציפתה, ואז הדופק פסק בשבוע מוקדם, והיא החליטה בשנית על נקודת סוף הילודה ----- כתבתי בו שבעיני יש בהגעה לנקודת סוף הילודה מידה לא מבוטלת של אבל, כמובן כשהאשה מרגישה שלא מצתה את הפוריות שלה כפי שרצתה - אבל היום אני חושבת שיש בה מידה מסויימת של אבל בכל מקרה.
לצד האבל, כך כתבתי לה, תגיע גם הקלה. הקלה על סגירת המעגל של הפוריות, על ביטול סימני השאלה הזוגיים/המשפחתיים/ הבריאותיים/ הכלכליים/האישיים - על שימת נקודה במקום כל אותם סימני שאלה. אני מאמינה שסוף הילודה מלווה גם בהקלה. אני מקווה שאני בדרך לשם.

עבורך אני מייחלת בכל לבי ומאודי שתגיעי אלינו לפורום, שתעברי איתנו הריון ארוך קשה ומלא חרדות, שאח/ות לילדון הקשת שלך בסופו. וכמובן - שבינתיים הביניים יהיה כבד פחות, שהמעשים יגברו על המחשבות, שההווה ינצח את החלומות על העתיד, שהנוכחות שלך בחיים תהיה ממשית וחזקה וטובה. וכמובן שהביניים הזה לא יימשך זמן רב ויוחלף בביניים האחר, זה שבין הבטא ללידה.
לצפיה ב-'כתבת יפה ומרגש, אמן.'
כתבת יפה ומרגש, אמן.
06/06/2017 | 12:30
14
לצפיה ב-'לויקטור החתול- קודם כל- התגעגעתי-'
לויקטור החתול- קודם כל- התגעגעתי-
07/06/2017 | 09:28
40
אני מקווה שתאמיני לי כאשר אכתוב לך, שכל התקופה שלא כתבת פה, המשכת להיות במחשבותיי. נשבעת ביקר לי:)
התגעגעתי לתשובות המחכימות שלך בכל ההיבטים, כולל בהיבט הרפואי, שאת כה מבינה בו, כמו גם בהיבט האישי-אנושי. 
וגם- מודה- שכמו איזו פולניה, תהיתי אם תנסו להביא עוד ילד, אח/ות לזיו. אבל כמובן שלא העזתי לשאול. אני מהסוג של הפולניות החדשות, ששואלות ותוהות בינן לבין עצמן ולא מציקות ושואלות. 

מיותר לציין שאני נאנחת עמוקות וקשה לי ועצוב לי לקרוא על מה שעובר עלייך ועל בן זוגך ועל הקשיים הנערמים. אין לי עיצות רפואיות, רק תפילות. 

אני חייבת להתייחס למה שכתבת: "אנחנו מאבדים קצת מהילדים שנמצאים כאן כבר, להרגשתי, ומהחוויה איתם". 
מורכב, אבל אני רוצה לעודד אותך (כמו גם נשים אחרות) להפסיד כמה שפחות עם הילד/ים הקיים/ים. חשוב לא לחיות עם תחושה של פספוס איתם. 
לא חייבים להיות פעילים בגינה הציבורית. אני לא זוכרת בדיוק בן כמה זיו (עימך הסליחה). אבל אפשר גם שישכב או ישב לידך ושתקריאי לו סיפור, או שתתחבקו ותתנשקו, או שתעשי לו מסאז' עם קרם...לא חסרות פעילויות מדהימות שקטות, שלא מצריכות יותר מדי אנרגיות. 

כתבת שאת "שוב חולה" ולא זמינה לכמה ימים במקרה הטוב ולכמה שבועות במקרה הרע. . את יכולה לפרט קצת למה את מתכוונת? מה זאת אומרת "חולה", ומתי את לא זמינה לכמה ימים ומתי את לא זמינה לכמה שבועות?
אני רוצה לנסות ולעזור לך בעניין זה של פעילות מותאמת עם הילדון (אם תהיי מעוניינת, כמובן). ספרי לי בן כמה הוא, מה הוא אוהב לעשות, מה את אוהבת לעשות איתו, ונחשוב ביחד איך לשפר לך את התחושה באמצעות פעילויות שמתאימות למצבך. 
זו רק הצעה, כמובן, לא חובה. 

שירה דוד

09-7749028

לצפיה ב-'כנראה שיעזבו רק בלידה'
כנראה שיעזבו רק בלידה
05/06/2017 | 09:50
1
85
אצלי זה אפילו מחמיר מרגע לרגע.
שבוע 36. נהיה יותר קשה לישון. לא רק פיזית אלא בכלל הלחץ גובר. הפחד שיקרה משהו בסוף. ממש קשה.
לצפיה ב-'יההה רונית! איזה מרגש!! שבוע 36 '
יההה רונית! איזה מרגש!! שבוע 36
05/06/2017 | 23:58
8
לצפיה ב-'חיבוק גדול גדול לך'
חיבוק גדול גדול לך
05/06/2017 | 11:02
69
כמו שמרעישה כתבה לך המון המון חמלה לעצמך, וחוץ מזה במקומך הייתי ניגשת לפסיכיאטרית דחוף לבדוק אפשרות איזון תרופתי
לצפיה ב-'לאיןאריותכאלה- '
לאיןאריותכאלה-
07/06/2017 | 09:02
1
70
תרשי לי לפתוח במלים "מחר אמצע ההריון"- מבחינתי זה יופי. כלומר- ברור שיש עוד דרך לא קצרה לעבור, אבל על פניו, זה נשמע טוב ומשמח. וכל בדיקה שעוברת והיא תקינה, מהווה עוד צפירת הרגעה. וכל תנועה שאת מרגישה- כנ"ל. 
סביר להניח שאת לא תהיי רגועה עד שתאחזי בה (זו עוברית, נכון? וסליחה אם אינני זוכרת נכון). 
לדעתי, טוב דווקא שאת מפעילה מנגנוני בקרה כלפי עצמך (בכוונה אינני כותבת "מנגנוני ביקורת"), כי זה מאפשר לך בכל זאת להמשיך ולהיות אמא מתפקדת טובה לילדים, אך הבקרה צריכה להיות במינון יחסי, ולא לצבוע את פני הכל. 
גם אם התפוקה שלך היא נמוכה יותר מאשר ברגיל, זה בסדר. שוב- לא רוצה להלחיץ, אבל דווקא מתוך האופטימיות- זה מכין אותך להיותך אמא לארבעה. אני לא צריכה לספר לך כמה אנרגיה וכוחות לוקחים טיפול בתינוק/ת, גם אם הי/וא הכי נוח/ה בעולם. 

אני מניחה שכל המחשבות שאת מתארת ושאת רוצה שיעזבו אותך- אכן יעזבו אותך לאחר הלידה, כי כבר לא יהיה בהן צורך יותר. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'שירה אמן ואמן, איזה פוסט אופטימי'
שירה אמן ואמן, איזה פוסט אופטימי
07/06/2017 | 21:47
40
עודדת אותי מאד. באמת אני חיה עכשיו בתווך שבין שלושה לארבעה (זכרת נכון, יש לי בת), עם בית לתקתק, עסק לנהל, זוגיות (קצת עייפה לפעמים.... ) קטנטנים עם הררי צרכים, מספר מוגבל של שעות ביממה -והרבה מחשבות על איך אעשה את זה בכלל (והחום, הגיל, הכבדות והחרדות לא ממש עוזרים).

אה, ועוד אין תוצאות של מי השפיר (דאגה לא קטנה בכלל) ואני לפני סקירה מאוחרת (דאגות, מישהו? ) ובעת ובעונה אחת כבר באמצע (וואו, לא האמנתי שאגיע עד הלום) ומצד שני רק באמצע (וואו, הדרך עוד כל כך כל כך ארוכה)
לצפיה ב-'המלצה...'
המלצה...
06/06/2017 | 15:47
1
78
היי לכולן, חייבת עזרתכן..
לאחר לידה שקטה וגיליתי שאני בהיריון..וכמובן שאני בהיסטריה לגבי השקיפות העורפית.. אני מנסה למצוא רופא ממש טוב לבדיקה ועד שנסגרתי על פרופסור ליפיץ, הוא איננו בתאריכים שאני צריכה לבצע את הבדיקה..
הגנטיקאי (שוחט) המליץ לבצע את הבדיקה בין שבוע 11+2 ל 11+5.. הוא טען כי בתקופת זמן זו הכי טוב לבדוק את הנוזל העורפי..וליפיץ יחזור מהחופשה כשאני 12+3... (יכול להיות שלחלק מכן זה נשמע לא קריטי..אבל אני מפחדת ממש...)
אני מתלבטת כרגע בין פרופסור יעקב בר, ד"ר ארנון אגמון, דר תומרקין מרדכי או מלינגר גוסטבו...
אשמח לעצתכן.. תודה!!
לצפיה ב-'כתבתי לך למטה לגבי מלינגר'
כתבתי לך למטה לגבי מלינגר
06/06/2017 | 18:14
46
יכולה להמליץ על מיקי לוריאן, שעשיתי אצלו שקיפות וסקירה ראשונה, הוא סופר יסודי.
לצפיה ב-'עוד מחשבות על בדיקות הדם'
עוד מחשבות על בדיקות הדם
03/06/2017 | 13:43
29
176
http://www.downsyndromeprenataltesting.com/how-accurate-is-the-new-blood-test-for-down-syndrome/

מתוך 100 אלף נשים 400 יישאו תינוק עם תסמונת דאון. 498 יקבלו תוצאה חיובית, בערך 20% סיכוי לחיובי כוזב. שכמובן מחייב מי שפיר.

סה"כ יזוהו 398 מתוך 400 העוברים בעלי תסמונת דאון. 2 אמהות יקבלו שלילי כוזב - 0.5%

הפחד הגדול מבדיקת מי השפיר הוא בגלל 0.5% סיכוי לאובדן הריון. הסיכוי הזה לא מעודכן ועומד בימינו על כ 1:1500 ואפילו 1:1630 הריונות.

חצי אחוז סיכוי לגדל ילד חולה (בהפתעה) נשמע לי מפחיד. עדיין סורקת אחר סטטיסטיקות מהימנות נוספות. אני מאד מוטרדת ממה שמרגיש לי כהונאת ענק של ציבור פגיע.
לצפיה ב-'בזמנו מישהי העלתה לפרום השכן את הכתבה הזאת:'
בזמנו מישהי העלתה לפרום השכן את הכתבה הזאת:
03/06/2017 | 17:01
1
100
http://www.haaretz.co.il/news/health/new-research/...
שמדברת על כך שיש גם טעויות (טעויות אנוש, בעיות בציוד וכו') בבדיקות מי שפיר.
לא חושבת שבדיקות NIPT הן הונאה, כי בכוכביות הקטנות תמיד אומרים שיש סיכוי לטעות, שזה לא ודאי וכו', אבל מערך השיווק והמכירות שלהם מאוד מיומן בלהסתיר את הנתונים האלה ואני חושבת שרבות מהנבדקות לא מבינות שהן משלמות הון על עוד בדיקת סקר.
ועוד דבר - אנשים תמיד מדברים על דאון ונוטים לשכוח שיש עוד תסמונות, שבהן הודאות של NIPT נמוכה יותר, וזה עוד לפני שמדברים על צ'יפ.
לצפיה ב-'נכון אני לא אפרט כדי לא להכניס נשים פה ללחץ אבל ציפ גנטי '
נכון אני לא אפרט כדי לא להכניס נשים פה ללחץ אבל ציפ גנטי
03/06/2017 | 17:31
107
מאוד חשוב
לצפיה ב-'וחצי אחוז לאבד תינוק בריא לא מפחיד אותך?'
וחצי אחוז לאבד תינוק בריא לא מפחיד אותך?
03/06/2017 | 17:28
3
89
שני התסריטים מפחידים.....
לצפיה ב-'לא חצי אחוז! - 1:1500 או אפילו 1:1630'
לא חצי אחוז! - 1:1500 או אפילו 1:1630
03/06/2017 | 18:22
1
21
לצפיה ב-'אני יכולה להביא לך נתונים של 1-300 / 1-600'
אני יכולה להביא לך נתונים של 1-300 / 1-600
03/06/2017 | 19:44
20
לצפיה ב-'1. מפחיד לאללה'
1. מפחיד לאללה
03/06/2017 | 20:37
77
2. לגדל ילד פגוע מפחיד אותי הרבה יותר
3. מאמרים מעודכנים מדברים על סיכויים נמוכים יותר
לצפיה ב-'חצי אחוז זה לא מעט, אבל אפשר לבדוק עוד דברים'
חצי אחוז זה לא מעט, אבל אפשר לבדוק עוד דברים
03/06/2017 | 17:48
6
76
כמו לעשות אקו לב עובר , וסקירות אצל הכי טובים. מניחה שזה מוריד דרמתית את הסיכוי. בזמנו בהריון הראשון שלי התחבטתי אם לעשות מי שפיר. בעקבות תבחין מרובע מעולה הלכתי ליעוץ גנטי שהמליץ לא לעשות ! אמר שאם עושים אקו לב עובר שיוצא תקין פלוס התבחין המרובע פלוס סקירות אמל הטובים , הסיכוי לילד עם תסמונת דאון יורד לכמעט אפסי. היתי אז בת 36 ולא היתה קיימת בדיקת הדם של היום. 
רק שבאמת יש את הציפ הגנטי שבודק עוד הרבה דברים - ולזה אין תחליף 
לצפיה ב-'באמת? בסקירות בודקים תסמונת דאון? וגם באקו לב ?'
באמת? בסקירות בודקים תסמונת דאון? וגם באקו לב ?
03/06/2017 | 18:09
3
68
ונכון בגלל זה אני  כנראה הולכת ל2 סקירות באופן פרטי בדיוק בגלל מה שרשמת עכשיו
לצפיה ב-'מה שמפריע לי זה שכ-ו-לן יודעות'
מה שמפריע לי זה שכ-ו-לן יודעות
03/06/2017 | 18:22
1
104
שבדיקת מי השפיר מסוכנת ומצטטות 0.5% סיכון להפלה (נתון ישן כאמור, לפי מנהל מחלקת האולטרסאונד באחד מבתי החולים הגדולים בארץ, וגם לדברי עמית שלו, וגם לדברי אחד המדקרים היקרים והמומחים בישראל- את כולם שאלתי לגבי הנתון הזה בארבעת הדיקורים שעברתי, כולם דיברו על מספרים אחרים לגמרי 1:1500 ואף 1:1630)

אבל תראי לי מי שמכירה טווח טעות של בדיקת הדם? לדעתי כמעט רק מי שנפגעה ממנה.
ובהחלט - לאבד הריון בריא זה מפחיד נורא, וגם לגדל ילד פגוע.

אני הרבה יותר מוטרדת מהסתרת הנתונים והשקט הנפשי (שחלקו מזויף) היקר בטירוף -
מאשר מהנתונים עצמם. זה שאין 100% ברור.
לצפיה ב-'כשעברתי דיקור החתימו אותי על טופס שמציין סיכוי של 1:400'
כשעברתי דיקור החתימו אותי על טופס שמציין סיכוי של 1:400
03/06/2017 | 20:43
81
אני יודעת שזה נתון לא מעודכן, אבל הוא עדיין מופיע בטפסי ההסכמה, של איכילוב לפחות.
ועדיין, אחרי מה שעברתי, אין לי ספק שאעשה מי שפיר בהריון הבא.
לצפיה ב-'באקו לב עובר לא בודקים תסמונת דאון ובמי שפיר בודקים עוד תסמו'
באקו לב עובר לא בודקים תסמונת דאון ובמי שפיר בודקים עוד תסמו
03/06/2017 | 19:07
60
מה שהיועץ הגנטי אמר לי בזמנו הוא שחלק גדול מהתסמונות הקשות שנבדקות במי שפיר מגיעות עם ממצא  בלב העובר. כמו כן לחלק מהתסמונות , יש כל מיני ביטויים באולטרסאונד. לא לכולן ולא תמיד. לכן בהקשר של תסמונת דאון אמר שאם בדיקה סטטיסטית כמו תבחין מרובע יצאה התוצאה הכי טובה שיש ובנוסף גם לא נמצא שום מום בלב, ובנוסף ידענו שזו בת ( גם לזה היתה השלכה מבחינת חלק מהתסמונות) וכל הסקירות מצוינות, זה מוריד את הסיכוי לתסמונת דאון לכמעט אפס. כמובן אבל שעדיין היה סיכויון זעיר. אני לקחתי אותו בעבר. בספק אם היום בגילי , ועם ילדה בבית לא היתי עושה מי שפיר. התלבטות שמחכה כבר להגיע אליה אבל אם תגיע בטוחה שלא אשן ממנה לילות רבים ........  
לצפיה ב-'תסמונת דאון היא לא הדבר היחיד שצריך להדאיג הורים'
תסמונת דאון היא לא הדבר היחיד שצריך להדאיג הורים
03/06/2017 | 20:40
72
לתסמונת דאון יש אמנם עוד סימנים שבד"כ אפשר לגלות אותם בסקירות, אבל:
1. לא תמיד - ותעיד על כך תרנגולת14 שכל הבדיקות שלה היו תקינות, אבל מי שפיר איתרה תסמונת דאון.
2. יש עוד הרבה תסמונות קשות לא פחות, חלקן מאותרות רק בצ'יפ גנטי.
לצפיה ב-'לפי רופא שלי '
לפי רופא שלי
04/06/2017 | 09:23
58
אצל 25% מעוברים עם תסמונת דאון לא ניתן לגלות את התסמונת בשום סקירה או בדיקה.
לצפיה ב-'לכי עם מה שיעשה אותך יותר שקטה'
לכי עם מה שיעשה אותך יותר שקטה
04/06/2017 | 06:58
3
64
אני גם העלתי פה את השאלה מה עדיף, בסוף בחרתי במי שפיר אצל רופא מנוסה וטוב.
זה נורא אישי לדעתי וגם אני למרות ההריון המאוד יקר הזה החלטתי שאני לא אוכל לישון בלילה אם אני לא אוודא שהכל בסדר.
לצפיה ב-'סנופי בת כמה היית שהחלטת ללכת על מי שפיר?'
סנופי בת כמה היית שהחלטת ללכת על מי שפיר?
04/06/2017 | 13:37
2
17
לצפיה ב-'36'
36
04/06/2017 | 17:14
1
8
לצפיה ב-'אני הייתי בת 34 במי שפיר הראשון (עשיתי פרטי)'
אני הייתי בת 34 במי שפיר הראשון (עשיתי פרטי)
05/06/2017 | 21:31
13
לצפיה ב-'למה הונאה?'
למה הונאה?
04/06/2017 | 10:14
4
69
אף רופא לא יגיד לך שבדיקת NIPT מחליפה בדיקת מי שפיר.
לי הוסבר באופן מאוד חד משמעי שיש טעם לבצע את בדיקת NIPT, אם בכלל, אך ורק אם תוצאות השקיפות+הסקר הביוכימי הן טובות, כי אז הסיכון לדאון הוא נמוך משמעותית מהסיכון הכללי בקבוצת הגיל, ובשילוב עם בדיקת NIPT שלילית אפשר להגיע לרמת סיכון נמוכה מאוד ולהסתפק בכך (שוב, תלוי באישה, יש מי שלעולם לא תהיה רגועה בלי מי שפיר וגם זה בסדר גמור).
נכון לעכשיו, אף אחד, לא רופאים ולא החברה המשווקת, לא טוען שהבדיקה מהווה תחליף למי שפיר\סיסי שיליה.
לצפיה ב-'תגגלי "בדיקה שמחליפה מי שפיר"'
תגגלי "בדיקה שמחליפה מי שפיר"
04/06/2017 | 11:13
3
75
ותקראי את הכותרות של עשר התוצאות הראשונות.
מודגש מאד הסיכון שבבדיקת מי השפיר
אי הסיכון שבבדיקת הדם
והחלופיות של שתי הבדיקות.

כמובן בלי להתייחס ליתרון המוחץ שיש לבדיקת מי שפיר + צ'יפ ביחס לבדיקת הדם.

שיווק
שיווק
שיווק

לצפיה ב-'זאת הסיבה שלא עשיתי את זה בשני ההריונות האחרונים'
זאת הסיבה שלא עשיתי את זה בשני ההריונות האחרונים
05/06/2017 | 10:34
2
54
כשהפלתי בהריון הרביעי שלי, אחרי מי שפיר כואב מאוד (הוציאו את הסיסי האחרונים שהיו ברחם כמעט)
אמרתי לעצמי שבטוח בהריון הבא כבר בשבוע 10 אני עושה ניפט.
ולא עשיתי.
הבנתי שזה עדיין סוג של חוסר וודאות ושאם חלילה יתגלה משהו מחשיד אני ארוץ למי שפיר.
אז החלטתי לתת לבדיקות הרגילות לבחון את המצב, ומאחר והן יצאו סופר תקינות, גם בהריון הנוכחי, החלטתי שאין טעם לא בזה ולא בזה..
לגבי מי שפיר, ציינתי כבר שבהריון הנוכחי הומלץ לי לעשות רק בגלל שכבר היה לי הריון עם מום חמור. הרופא אמר שבגלל שמגיע לי בחינם (גם ככה בגלל הביטוח המשלים יש לי אופציה כזאת) וגם כי יש לי כבר 3 ילדים בבית ואני יודעת מה ההשלכות של הריון לא תקין.
לא קניתי את זה. בייחוד כשבד בבד הוא עושה לי סקירה מוקדמת ולא מפסיק להלל את מה שהוא רואה וכמה הכל תקין. (טפו טפו!)
אני אישית גם מפחדת שבצי'פ גנטי יגלו דברים שלמעשה לא משנים כלום אבל על הנייר נראים מפחיד...
לצפיה ב-'את יכולה לבקש לקבל רק תשובות חד משמעיות'
את יכולה לבקש לקבל רק תשובות חד משמעיות
05/06/2017 | 20:44
1
36
ושלא ידווחו על ממצאים בצ'יפ שההשלכה שלהם לא ידועה.
לצפיה ב-'נכון. גיליתי את זה רק לא מזמן'
נכון. גיליתי את זה רק לא מזמן
11/06/2017 | 12:41
4
לצפיה ב-'קונספירציה?'
קונספירציה?
05/06/2017 | 21:56
5
49
הונאה זה לא. סתם שיווק אגרסיבי של בדיקה שהמחקר אודותיה עדיין בחיתולים (בטח יחסית לדיקור מי שפיר).
ככל שיהיו יותר דגימות דם (וכסף) כך המחקר יתקדם. אישית אני בעד לקדם את המחקר, ויגיע היום שתהיה בדיקת דם שתחליף את הדיקור, אבל לא ככה.

הונאה זה שרשרת ענברים. הומאופתיה. טיפול קוואנטי. 
לצפיה ב-'בינתיים מקדמים את המחקר על חשבון הנבדקות'
בינתיים מקדמים את המחקר על חשבון הנבדקות
05/06/2017 | 22:52
4
33
גם אני בעד, שלא תביני לא נכון (מאוד שמחתי להתכתב על מישהי בפורום שאמרה שהיועצת של "טבע" אמרה לה שהסיכוי לטעות בכרומוזם X הוא 50% - לעומת מה שאמרו לי - שהסיכוי אפסי - כנראה למדו משהו מאז...) אבל כרגע הוא מתקדם על חשבון מי שמשלמת אלפי שקלים על NIPT ואז צריכה לעשות מי שפיר או על חשבון ילדים חולים ומשפחותיהם.
לצפיה ב-'אנחנו באותו הצד, גם אני לא חושבת שככה זה צריך להתקדם'
אנחנו באותו הצד, גם אני לא חושבת שככה זה צריך להתקדם
05/06/2017 | 23:53
3
32
רוצים דגימת דם? בכיף קחו. תורמת דגימה למדע, אבל למה שאשלם על זה 4000 ש״ח?
את הכסף הזה אני אשקיע במדקר מומחה + צ׳יפ ואז נשווה את התוצאות...
אבל זאת לא הונאה. מאחורי הבדיקה הזו עומדים חוקרים אמיתיים ומוסדות רציניים.

לצפיה ב-'בכל מקום כותבים אמינות של 99%'
בכל מקום כותבים אמינות של 99%
06/06/2017 | 00:11
2
46
מסתבר שלפעמים 50% הוא המספר האמיתי -
מה לא הונאה בזה?
2 שלילי כוזב אינם 99%
20% חיובי כוזב (שמחייב מי שפיר) אינם 99%

השיווק מטעה באופן מגוון ואגרסיבי - מסבירים לך שהאמינות דומה מאד לזו של מי שפיר רק בלי הסיכון -שוחחתי עם נציגים של 2 חברות בהריון השלישי.

גם אני בעד קידום המחקר - רק לא ככה. הדרך הזו פסולה בעיני, שלא לומר בזויה.

לצפיה ב-'אני חושבת שאת טועה וה99 אחוז מדבר על תסמונת דאון'
אני חושבת שאת טועה וה99 אחוז מדבר על תסמונת דאון
06/06/2017 | 12:15
7
לצפיה ב-'ומה הבנת ממה שכתבתי?'
ומה הבנת ממה שכתבתי?
06/06/2017 | 15:22
35
זה בדיוק מה שאמרתי שיווק אגרסיבי. אבל זו לא הונאה. 
2 טעויות בהחלט יכולות להוות 1% מכלל המקרים. למשל כשיש 200 מקרים. 
ואם כבר מדברים על הונאה, אז בעיני יותר חמור שמאמצי השיווק מזניחים 18 כרומוזומים.

בעבר כבר כתבתי, גם כאן וגם בפורום הריון ולידה, שלמתלבטות בעניין דיקור מי שפיר מומלץ לשוחח עם מומחים בעניין ולא עם נציגי מכירות.
מומחים זה, למשל, פרופסור שמנהל את מחלקת הריון בסיכון בתל השומר ומפורסם ביכולות הדיקור הפלאיות שלו. 

לצפיה ב-'מנצלת את הדיון כדי להזכיר את המחקר של חברתי בנושא NIPT'
מנצלת את הדיון כדי להזכיר את המחקר של חברתי בנושא NIPT
07/06/2017 | 11:24
27
פרסמתי בפורום קריאה למחקר באישור שירה לפני כחודש, מנצלת את הדיון כדי לבקש ממי מכן ששקלה את הבדיקות, להשתתף במחקר.
זאת הפניה של חברתי:

האם עשית NIPT (בדיקת DNA עוברי בדם האם)?
מסגרת מחקר חברתי על השימוש בבדיקה גנטית לא-פולשנית בזמן הריון – NIPT (מוכרת בציבור גם בתור "הבדיקה החלופית למי השפיר"), אנו רוצים לשמוע על נסיונן של נשים שנבדקו או שדחו את הבדיקה. מובטחת אנונימיות מלאה. המחקר נערך מטעם המחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת בן-גוריון והמכללה האקדמית תל-אביב יפו, אך הראיונות יתואמו בזמן, בצורה ובמקום שמתאימים לכן. המרואיינות יקבלו דוח עם ממצאי המחקר שיעזור להפיק תועלת מנסיונן של אחרות. אשמח אם תצרו איתי קשר. תודה מראש על עזרתך, תמר נוב-קליימן. tamarnk@gmail.com
לצפיה ב-'רק להגיד משהו'
רק להגיד משהו
04/06/2017 | 14:31
1
156
קשה לתת סטטיסטיקה להפלות לאחר מי שפיר
ולמה? כי המון נשים הולכות למי שפיר בגלל חשש למום בעובר. ואז המי שפיר מגלה שאכן יש מום ואז עושות הפלה
לצפיה ב-'המקרים האלה לא נכללים בסטטיסטיקה'
המקרים האלה לא נכללים בסטטיסטיקה
05/06/2017 | 23:57
52
הפלה לאחר דיקור בגלל הדיקור מאוד קל לזהות. זה עשוי לקרות בגלל זיהום, בגלל פגיעה בעובר או בגלל דליפת מי שפיר.

לצפיה ב-'בוקר טוב.. מישהי מכירה את פרופסור מלינגר לביצוע שקיפות עורפי'
בוקר טוב.. מישהי מכירה את פרופסור מלינגר לביצוע שקיפות עורפי
04/06/2017 | 12:13
1
23
לצפיה ב-'מכירה אותו רק מבדיקת מי שפיר'
מכירה אותו רק מבדיקת מי שפיר
05/06/2017 | 20:48
27
התרשמתי ממנו מאוד בפן האישי ויודעת שהוא נחשב תותח.
לצפיה ב-'בהמשך לכל הדיון לגבי בדיקת מי שפיר ובדיקות דם'
בהמשך לכל הדיון לגבי בדיקת מי שפיר ובדיקות דם
04/06/2017 | 13:40
73
אני שולחת פה לינק של תוכנית עם רפי קרסו שמארח את פרופ' מייזנר

אני ראיתי את התוכנית וממליצה לכל מי שמעוניינת בקבלת מידע נוסף להכנס ללינק

לצפיה ב-'לא מאמינה שאני עוברת לפורום הזה..הריון אחרי...'
לא מאמינה שאני עוברת לפורום הזה..הריון אחרי...
02/06/2017 | 15:04
7
170
מוקדם לי מאוד מצד אחד ושמחה ממש מצד שני..
מלאה כמובן מחרדות!
היום הייתי אצל הרופא והתבשרתי כי אני כבר בשבוע 7+4..בשונה מההריונות הקודמים, לא היו לי בחילות החל משבוע 5..אז אפילו לא שמתי לב שמשהו בי השתנה...
את ההיריון הקודם נאלצנו להפסיק עקב מומים מרובים בשבוע 22+4.. זה היה גיהינום עלי אדמות..
הכל התחיל בשקיפות עורפית מוגברת והלך והסתבך.. כעת הרופא שלי שאל אותי אם אני מעוניינת לעשות בדיקת דם הרמוני שמ קדימה את השקיפות העורפית על מנת להרגיע את הנפש..
השאלה שלו בעצם עוררה בי שאלות רבות..
אשמח אם תוכלו להמליץ לי על רופא לא פחות ממעולה לבדיקת שקיפות..
תודה רבה לכל מי שקראה!
לצפיה ב-'שכחתי לציין- רופא מאיזור המרכז...'
שכחתי לציין- רופא מאיזור המרכז...
02/06/2017 | 15:04
11
לצפיה ב-'בשעה טובה! מקווה שתישארי פה עד הסוף השמח '
בשעה טובה! מקווה שתישארי פה עד הסוף השמח
02/06/2017 | 18:53
3
65
בדיקת NIPT כמו פנורמה אמנם ניתן לבצע כבר משבוע 8, אבל היא לא מגלה הכל, מה גם שהיא בדיקת סקר ולא ודאית. את רוצה להרחיב קצת על המומים שהתגלו בהריון הקודם? האם יש להם השפעה על ההריון הזה - מעלים סיכון למומים בעובר הנוכחי? אלו דברים שאפשר בכלל לגלות בבדיקה NIPT (שבעצם בודקת את מספר הכרומוזומים)?
לגבי רופא - אני הייתי מרוצה מאוד מד"ר מיקי לוריאן בת"א, עשיתי אצלו גם שקיפות וגם סקירה ראשונה.

לצפיה ב-'למזלי..המומים לא משפיעים על ההריון הנוכחי'
למזלי..המומים לא משפיעים על ההריון הנוכחי
02/06/2017 | 20:55
2
73
למרות שהרופא שלח אותי לגנטיקאי שוב..

לגבי NIPT, עשיתי אותה בהריון הקודם וגיליתי שהיא בעצם זהה לבדיקת fish שעשיתי כחלק מבדיקת סיסי שיליה.
אני נורא מתלבטת אם לעשות אותה שוב או אולי לעשות סיסי שיליה ...כ"כ מבולבלת..

לצפיה ב-'עד כמה שאני יודעת היא לא זהה'
עד כמה שאני יודעת היא לא זהה
02/06/2017 | 22:01
1
52
שתיהן בודקות מסםר כרומוזומים, אבל fish היא אבחנתית ו-NIPT היא בדיקת סקר.
אני חושבת שהכי נכון ללכת לייעוץ גנטי בהקדם ולשמוע מה לאיש מקצוע יש לומר ואם יש צורך בסיסי שיליה (שהיא מסוכנת יותר להריון ממי שפיר) או שאפשר לחכות.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
03/06/2017 | 17:29
4
לצפיה ב-'שיהיה המון בהצלחה'
שיהיה המון בהצלחה
04/06/2017 | 09:36
1
29
לגבי רופא - מאוד ממליצה על ד"ר דוד דנון. 

לצפיה ב-'תודה'
תודה
04/06/2017 | 12:12
2
לצפיה ב-'האם עשיתן רק סקירה אחת באופן פרטי?'
האם עשיתן רק סקירה אחת באופן פרטי?
01/06/2017 | 10:24
33
83
היי הבנתי ששקיפות זה משהו שעושים לרוב דרך הקופה והדילמה מתחילה בסקירות... יש לי חברה שעשתה גם סקירה מוקדמת וגם סקירה מאוחרת באופן פרטי מנגד יש לי חברה שעשתה סקירה מוקדמת דרך רופא קופה ואת המאוחרת באופן פרטי...

הבנתי שסקירה דרך הקופה לא בודקת לדוגמה אצבעות ידיים אלא רק כפות ידיים....ובכלל גם הבנתי שאורך הבדיקה ומקצועיות הבדיקה אכן שונה בין ציבורי לפרטי

מה אתן עשיתן?

בנוסף בתור מישהי שלא בגיל לבצע מי שפיר אך מנגד רואה הרבה פרסומות לבדיקת דם שמאתרת כל מיני פגמים כרומוזונים בין היתר שמעתי על בדיקת ניפטי האם יש לכן המלצות על בדיקה מסויימת והאם ידוע לכן עלויות?

תודה
לצפיה ב-'אני עשיתי סקירות ראשונות פרטי ואת השניה דרך הקופה'
אני עשיתי סקירות ראשונות פרטי ואת השניה דרך הקופה
01/06/2017 | 11:27
1
50
בעיקר כי חשבתי שאם חלילה יהיה אסון עדיף לגלות זאת בסקירה הראשונה אצל מומחה.
פרטי שילמתי 2700 שח אצל דר' שפירא מחיפה אחד המומחים הגדולים בארץ בתחום
לצפיה ב-'אני כנראה הולכת לשפירא בסקירה המאוחרת'
אני כנראה הולכת לשפירא בסקירה המאוחרת
01/06/2017 | 16:23
44
ומסכימה עם מה שרשמת לגבי שהסקירה המוקדמת מאוד חשובה.....
לצפיה ב-'אני'
אני
01/06/2017 | 11:28
12
48
היי,
בהריון ראשון לפני 8 שנים שהגיע טבעי ובקלות עשיתי הכל דרך קופת חולים, מאוד סמכתי על הרופא ובעזרת השם יש לי ילד בריא.

בהריון נוכחי שבא לאחר כמה שנים אחרי טיפולי פוריות והפלה אחת הולכת גם לרופא של קופה (כי ם ככה העלות זניחה) וגם לכל הבדיקות רופא פרטי (בדיקת דופק שבוע 7, בדיקת דופק שבוע 9, שקיפות, שתי סקירות ומעקב כל 5 שבועות) עולה המון כסף, מזל שיש ביטוח פרטי שמחזיר, אבל גם אם לא היה הייתי עושה. אין מה להשוות מבחינת כמות הדברים שנבדקים והיסודיות של הבדיקה בין קופת חולים לבין פרטי (דווקא אצבעות בדקו בשניהם).
יש לציין שבשני ההריונות עשיתי מי שפיר (ובשני גם ציפ גנטי).גם בדיקת דם היא לא וודאית וסוג של סקר.
אבל אני מאוד חרדתית בהריון הנוכחי.
אם את מרגישה שרופא קופת חולים מקצועי והסקירות תקינות לא חייב ללכת לפרטי, או אולי רק לאחת.
שיהיה המון בהצלחה

לצפיה ב-'אני עשיתי את כל הבדיקות דרך הקופה'
אני עשיתי את כל הבדיקות דרך הקופה
01/06/2017 | 12:46
6
55
אצל רופא שאני סומכת עליו (אותו רופא בכל ההריונות). אחותי אחרי חוץ רחמי עשתה הכל פרטי באלפים רבים.
אצלי נבדקו אצבעות בידיים.
אני חושבת שבמצב בו את משלמת 2500 לבדיקה במקום 133 את מוכרחה להאמין שהבדיקה ב 2500 נותנת ערך מוסף מאד מאד משמעותי.

בעיני הפרטי מתאים למי שחרדה במיוחד או למי שמצויה בהריון מורכב במיוחד מבחינה רפואית. אני אישית סומכת מאד על הרפואה הציבורית בארץ. גם את מי השפיר עשיתי ציבורי בעלות עגולה של 0 ש"ח. וזו בדיקה מפחידה יותר.
כמובן בסופו של דבר זו החלטה אישית.

לגבי בדיקות הדם - הן אינן מחליפות מי שפיר. זה ממש שקר. הן בודקות חלק קטן מרצף הדיאנאיי באופן שאינו פולשני ויש בהן טווח טעות של עד 70% (!!! ) אותי האחוזים האלה לא מספקים גם בחינם, וודאי שלא אשלם עבורם 3500 ש"ח או יותר.
לצפיה ב-'אני במכבי וממה שאני מבינה הקופה מספסדת רק סקירה 1'
אני במכבי וממה שאני מבינה הקופה מספסדת רק סקירה 1
01/06/2017 | 16:30
5
35
לבחירתי או המוקדמת או המאוחרת אז לא מובן לי  איך שילמת רק 133?

אני לא סומכת על הרפואה הציבורית בכלל .....

לגבי בדיקת הדם איפה מצאת את הנתון של ה70 אחוז טווח טעויות?
לצפיה ב-'במכבי'
במכבי
01/06/2017 | 17:09
3
29
אני גם במכבי. יש אפשרות לעשות אצל רופאים שבהסדר עם מכבי, זה אותם רופאים שעושים פרטי. העלות היא באזור 200 ש"ח לסקירה (לא זוכרת בדיוק).
אני עשיתי ככה את שתי הסקירות, בחרתי מהרשימה של הרופאים שבהסדר רופאים שיש עליהם המלצות והלכתי אליהם.
הסקירות היו מאוד מפורטות, עברו אצלי על כל האיברים כמה פעמים, ספרו אצבעות והכל.
לא הרגשתי שמיהרו או החסירו דבר מה.
לצפיה ב-'אשמח לשמות של הרופאים שקיבלת המלצות'
אשמח לשמות של הרופאים שקיבלת המלצות
01/06/2017 | 17:17
2
31
אני יודעת שבאזור שלי (חיפה) יש 2 רופאים שנחשבים בעל שם עולמי וזה פרופ שפירא ופרופ ברנשטיין ושניהם מן הסתם לא עובדים דרך הקופה....
לצפיה ב-'מכבי'
מכבי
01/06/2017 | 17:52
1
27
אני פשוט נכנסתי לאתר של מכבי, מצאתי כמה שמות של רופאים שבהסדר שבאזור שלי ואז עשיתי עליהם חיפוש מבחינת המלצות.
את הסקירה הראשונה עשיתי אצל דר' יורם מנור, ואת השנייה עשיתי אצל דר' ערן כסיף, אבל הם ממש לא באזור שלך, אז לא יודעת אם זה מתאים לך.
בכל מקרה, זה האתר. עכשיו נכנסתי לחפש וראיתי שזו אופציה רק למי שיש מכבי זהב, אז לא יודעת אם יתאים לך, אבל אם כן תבדקי שם.
www.maccabi4u.co.il/3590-he/Maccabi.aspx#closeAll
שיהיה בהצלחה.

לצפיה ב-'תודה לך כן יש לי מכבי זהב אני אבדוק'
תודה לך כן יש לי מכבי זהב אני אבדוק
01/06/2017 | 18:22
6
לצפיה ב-'במאוחדת שיא 2 הסקירות מסובסדות 133 ש"ח כ"א'
במאוחדת שיא 2 הסקירות מסובסדות 133 ש"ח כ"א
02/06/2017 | 00:34
8
לצפיה ב-'את לא מבינה איך אני אוכלת את עצמי שלא עשיתי ביטוח פרטי'
את לא מבינה איך אני אוכלת את עצמי שלא עשיתי ביטוח פרטי
01/06/2017 | 16:26
4
56
לפני הכניסה להריון..... ויש זמן של 180 יום שאת צריכה להיות מבוטחת משמע חצי שנה כדי שתוכלי בכלל להיות זכאית לכל ההטבות.... זה אוכל אותי.... ולא הבנתי עשית את כל הבדיקות של ההריון הכל כפול גם דרך הקופה וגם דרך הפרטי?

לגבי האצבעות אני רואה בפירוש במסמכים שרושמים שבודקים כפות ידיים ולא אצבעות ושאלתי את הרופא שלי והוא אמר שאני צודקת וזה רק דבר אחד מעוד הרבה דברים שלא בודקים בסקירה דרך הקופה הציבורית לעומת הפרטית (אין לו אינטרס להגיד את זה הוא לא מבצע סקירות)
לצפיה ב-'נכון שזה חשוב ביטוח פרטי'
נכון שזה חשוב ביטוח פרטי
01/06/2017 | 18:10
3
42
אני עובדת בזה וכמובן שיש לי וניצלתי כבר 4 הריונות. אבל זה חשוב בשביל תרופות שלא בסל, ניתוחים, השתלות לא עלינו. בקטע של הריון זה אכן נחמד שלא צריך לשלם אבל זה לא ישנה את חייך אם תשלמי 3000 שח או 4000 שח על הריון שלם. ויש גם החזרים חלקיים מהקופה. ביטוח בריאות פרטי זה בעיקר בשביל קטסטרופות.
לצפיה ב-'איך הגעת לחישובים האלה? זה יותר הבדל של בין 8000 ל3000'
איך הגעת לחישובים האלה? זה יותר הבדל של בין 8000 ל3000
01/06/2017 | 18:21
2
33
כל סקירה פרטית עולה כ2500 שקל... ביטוח פרטי מחזיר החזר של 80 אחוז.... בנוסף בדיקת דם כמו ניפטי יש החזר של ביטוח רפואי של 50 אחוז
לצפיה ב-'זה לא בדיוק ככה...'
זה לא בדיוק ככה...
01/06/2017 | 20:13
1
33
כל סקירה כ 2000 וניפט כ 4000 שח נכון. אבל יש החזרים מקופת החולים של סכומים נכבדים מזה. ואז יוצא שמשלמים כ 4000 שח. עם הביטוח הפרטי יוצא שלא משלמים כלום כי ברוב המקרים אם מגישים להם את הסכומים שהחזירו מהקופה אז הם משלימים את כל השאר.
לצפיה ב-'על מה יש החזר מהקופות? על ניפט הבנתי אין על סקירה מוקדמת'
על מה יש החזר מהקופות? על ניפט הבנתי אין על סקירה מוקדמת
02/06/2017 | 12:28
25
גם אין שום החזר ועל סקירה מאוחרת יש החזר של כמה מאות בודדים אז לא מובן לי איך הגעת לזה שאני אשלם כ 4000 שח ללא ביטוח פרטי
לצפיה ב-'כותבת לך את מה שכתבתי פה לפני זמן קצר למישהי אחרת-'
כותבת לך את מה שכתבתי פה לפני זמן קצר למישהי אחרת-
01/06/2017 | 18:16
4
67
חשוב ללכת לרופא/ה שבוטחים במקצועיות שלו/ה. זה לא קשור בעיניי בכלל לציבורי או פרטי, אלא לרופא/ה עצמו/ה. 
אני עשיתי את השקיפויות והסקירות המוקדמות והמורחבות בכל ההריונות אצל ד"ר אניטה סילבר. סקירה אחת היתה מסובסדת והמחיר היה מופחת, וסקירה שנייה היתה פרטית ללא החזרים מהקופה. 

בדיקת הדם של ניפטי- אני כן מאמינה בה, ולי הרופאים והרופאות המליצו עליה, באם אין שום ממצא מחשיד כלשהו שמצריך בדיקת מי שפיר. 
הדעות לגביה חלוקות, ובסופו של דבר כל אחת ואחת צריכה לקבל את ההחלטה המושכלת לגבי ההריון שלה. 

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'אני מבינה מה את אומרת אבל אני לא יכולה לסמוך על אינטואיציה'
אני מבינה מה את אומרת אבל אני לא יכולה לסמוך על אינטואיציה
01/06/2017 | 18:25
3
46
או מחשבה שלדעתי רופא מסוים מקצועי.... אני לא בעלת ההחלטה לקבוע אם רופא מקצועי... לא סתם יש רופאים שנחשבים בעלי שם עולמי בסקירות ולא סתם בנות משלמות סכומי עתק... זה לא המצאה שלי ולא המצאה של העולם כנראה אותם רופאים יש להם וותק ניסיון או השכלה מעל כל אותם רופאים אחרים שפחות שומעים עליהם.....
לצפיה ב-'אבל מי בכלל דיבר על אינטואיציה?'
אבל מי בכלל דיבר על אינטואיציה?
01/06/2017 | 18:34
2
47
אני מדברת על כך שהלכתי לאותה רופאה אחרי שקיבלתי עליה המלצות מכמה וכמה גורמים, כולל הרופאה שלי שעליה מאוד סמכתי. לא מעניין אותי שם עולמי. מעניין אותי רופא/ה שהם מעולים בתחומם. 
לכי לפי המלצות של גורמים שאת סומכת עליהם. 

ולא- לא כל רופא/ה שמשלמים לו הון- עושה עבודה טובה יותר.
יכולה לספר לך על העניין הזה גם במקצועות אחרים. 
האם רואה חשבון שלוקח סכום X טוב יותר או פחות ממישהו שלוקח 2X? 
ממש לאו דווקא. 

יכולה לספר לך שהמחיר שאני גובה כמרפאה בעיסוק נמוך בהרבה ממה שמקובל בשוק. יש לי מודרכות שגובות יותר ממני...למה? מהמון סיבות- כי אני עובדת עם כל ילד פעמיים בשבוע ולא פעם בשבוע, כי אני רוצה לאפשר למשפחות להגיע אליי בלי לפשוט את הרגל, כי אני לא רוצה לעבור רף מסויים, כי אין לי הסדרים מול קופות החולים ואני רוצה להיות אטרקטיבית מבחינת המחיר יחסית לאחרות שעובדות באופן פרטי....
אז מה?- זה אומר שאני פחות טובה ממי שגובה יותר כסף ממני? ממש ממש ממש לא. 

מקווה שתגיעי לגורם הרפואי המתאים והנכון ביותר עבורך. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'בתור אחת שלא נתקלה בבעיה רפואית טפו טפו היכולת שלי'
בתור אחת שלא נתקלה בבעיה רפואית טפו טפו היכולת שלי
01/06/2017 | 18:48
1
51
להגיד שאני סומכת על רופא נשים זה על סמך תחושה/אינוטאיציה... כי סך הכל אם אין בעיות רופא נשים מקסימום מבצע בדיקות אולטרסאונד שיגרתיות ובדיקת פאפ....
אז חוץ מלהגיד הבדיקה לא כאבה לי או הרופא לדעתי יסודי אין לי בסיס מעבר....

המלצות זה משהו חשוב אבל מאוד אינדיבידואלי כבר יצא שקיבלתי המלצות ולא הייתי מרוצה ולהיפך....

רואה חשבון רופא או עורך דין  או כל תחום מקצוע אחר שלוקח הרבה כסף זה אומר שהוא יכול להרשות לעצמו לגבות סכום כזה כי אנשים אכן ישלמו לו... והסיבה היא לרוב מקצועיות ניסיון ושם שהולך לפניו.....  טעויות יש לכל הרופאים כולל אלה בעלי שם עולמי אבל זה משהו שלא ניתן להימנע כי מדובר בגורם אנושי... 
לצפיה ב-'לפי זה- אני אמורה להעלות מחיר החל ממחר בבוקר'
לפי זה- אני אמורה להעלות מחיר החל ממחר בבוקר
01/06/2017 | 19:00
13
לצפיה ב-'ראשונה פרטי בסבסוד הקופה (עלה בערך 80 שקל)'
ראשונה פרטי בסבסוד הקופה (עלה בערך 80 שקל)
01/06/2017 | 18:51
5
44
הרעיון היה שאם משהו לא תקין, אני רוצה שיעלו על זה כמה שיותר מהר.
בסקירה השנייה הרופא שלי אמר שהיות והכל היה תקין עד אותו רגע, אין סיבה להוציא הון על סקירה פרטית ואפשר "להסתפק" בקופה. בפועל הסקירה של הקופה הייתה מקיפה ומקצועית לא פחות מהפרטית.

לגבי בדיקות הדם האמורות (בדיקות NIPT לסוגיהן) - אלו בדיקות סקר. עבור חלק מהכרומוזומים הן מאתרות מומים ברמת ודאות גבוהה יותר (99%), עבור חלק הן פחות ודאיות. יש סיכון לאבחנה שגויה, וזה בכל מקרה לא מגלה את כל מה שאפשר לגלות בצ'יפ גנטי.
בעיני אם רוצים לבדוק - עדיף לשלם על בדיקה אבחנתית כמו מי שפיר (להוציא מקרים בהם יש המלצה להימנע ממי שפיר, למשל צירים מוקדמים והיסטוריה של לידות מוקדמות). אחרת חבל על ה(הרבה) כסף.
אגב, עשיתי בדיקה כזו וקיבלתי תשובה שגויה ("אובחנה" תסמונת בטעות) ומאז אני מסתייגת מהן.
לצפיה ב-'היי אני קצת מבולבלת את אומרת סקירה ראשונה עשית בפרטי'
היי אני קצת מבולבלת את אומרת סקירה ראשונה עשית בפרטי
01/06/2017 | 18:56
4
39
ועלה לך דרך סיבסוד הקופה 80 שקל... אני מדברת איתך על בדיקה פרטית שעולה כ2500 שקל.... נראה לי שמה שביצעת זה דרך הקופה בהסדר של רופא שעובד עם הקופה.... לא?

לגבי ניפטי זה החשש שלי מתשובה שגויה... אני עוד מעט מתקרבת לגיל 32 נראה לי לא לעניין לעשות בדיקת מי שפיר לא?
לצפיה ב-'מי שפיר-'
מי שפיר-
01/06/2017 | 19:05
2
40
כמו בכל דבר אחר ברפואה, גם פה יש מספר גישות. את צריכה לעשות ואת צריכה לפעול לפי השכל הישר שלך לגבי ההריון שלך.
יש כאלו שתעשינה דיקור מי שפיר, למרות שהן בנות 25, בריאות, וכל הבדיקות של העובר תקינות עד אותו שלב שבו הן צריכות להחליט.
יש כאלו שלא תעשינה דיקור מי שפיר, למרות שהן בנות 41, וכל הבדיקות תקינות עד אותו השלב. 
אין פה ממש נכון או לא נכון. כל עוד הבדיקות עד השלב שבו האישה צריכה להחליט תקינות, ואין אינדיקציה רפואית לעשות מי שפיר- מדובר על לפעול לפי הגישה שאליה האישה מתחברת. ככל שתתייעצי יותר לגבי הנקודה, כך תתבלבלי יותר. ההחלטה היא אך ורק (!!!!) שלך. 

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'באמת לפי הבדיקות בעתיד אני אקבל החלטה למי שפיר והניפט'
באמת לפי הבדיקות בעתיד אני אקבל החלטה למי שפיר והניפט
01/06/2017 | 19:12
1
33
כרגע צריכה לחשוב איזה עוגה להכין לבעלי לפני שאני מבשרת לו את הבשורה לגבי המחירים שאנחנו הולכים להוציא.....
לצפיה ב-'אגב'
אגב
01/06/2017 | 20:26
34
אני תמיד עושה שקיפות וסקירה ראשונה אצל רופא עם קליניקה פרטית אבל דרך הקופה וסקירה שניה עושה פרטי פרטי אצל דר. ערן כסיף שלוקח 1900 שח.
וגם ניפט של פנורמה שעולה 4200. מהכל מקבלת החזר חלקי מהקופה והשאר מהביטוח הפרטי.
לצפיה ב-'הקופה (לפחות כללית) מאפשר סקירה אחת בפרטי'
הקופה (לפחות כללית) מאפשר סקירה אחת בפרטי
02/06/2017 | 11:06
21
העלות מכוסה ע"י הקופה והמבוטחת משלמת רק השתתפות עצמית. כאמור, בחרתי לעשות את הראשונה באופן הזה.
לגבי מי שפיר - אין דבר כזה "לעניין" או "לא לעניין", זו החלטה אישית שלך.
אחרי שהיה לי ניסיון רע עם בדיקת NIPT אני כבר לא סומכת עליה, סביר להניח שבהריון הבא אפנה מיד למי שפיר (אני כבר מעל גיל 35 בכל מקרה).
לצפיה ב-'70% טעות '
70% טעות
01/06/2017 | 23:45
4
66
thewindcriesmary קיבלה תשובה חיובית לגבי טריפל איקס. וכמובן עשתה מי שפיר ולא ישנה די הרבה לילות.
ויש גם שלילי כוזב, תבדקי את האחוזים.
בעלות של 3500 וצפונה.
למיטב ידיעתי יש ילד שנולד בארץ עם תסמונת דאון אחרי שבדיקת הדם יצאה שלילית. אני אבדוק לך.
לצפיה ב-'עדין לא הבנתי למה זה 70 אחוז טעות '
עדין לא הבנתי למה זה 70 אחוז טעות
02/06/2017 | 12:31
1
11
לצפיה ב-'זה מה שאמרו לי בייעוץ הגנטי'
זה מה שאמרו לי בייעוץ הגנטי
02/06/2017 | 22:59
35
שיש 70% סיכוי שהאבחנה שקיבלתי לטריפל X היא טעות (ואכן כך היה).
לצפיה ב-'אני מכירה מישהי שילד שלה עם תסמונת דאון ובדיקת דם שלילית'
אני מכירה מישהי שילד שלה עם תסמונת דאון ובדיקת דם שלילית
04/06/2017 | 09:30
1
68
וגם רופא שלי סיפר שאצל מטופלת שלו בדיקת דם יצאה חיובית לתסמונת דאון ומי שפיר יצא תקין.

לא סתם לא יאשרו הפלה על סמך בדיקת דם, זה בדיקת סקר.
לצפיה ב-'ברור שאחרי תשובה חיובית ב-NIPT עושים מי שפיר'
ברור שאחרי תשובה חיובית ב-NIPT עושים מי שפיר
05/06/2017 | 20:47
20
זה מה אני עשיתי (למרות שלא בטוח שהייתי בוחרת להפסיק את ההריון אם אכן היה מתגלה טריפל X ומודה שהיו לי הרהורים על האם כדאי בכלל לעשות מי שפיר), אבל הלחץ הפסיכי הזה של תשובה חיובית מטורף, ואני כבר לא מדברת על מה קורה כשהתשובה שלילית אבל הילד חולה בכל זאת.
לצפיה ב-'עונה גם'
עונה גם
02/06/2017 | 10:20
1
54
כרגע בעיצומו של הריון ראשון, אחרי IVF, עם תאומה נעלמת.

הרופאה שלי דווקא הדגישה שהסקירה המאוחרת היא החשובה. בן זוגי ואני התלבטנו קצת ובסוף החלטנו ועשינו את שתי הסקירות באופן פרטי (והוספנו שלישית). בדיעבד שמחנו על ההחלטה. בסקירה הראשונה התגלתה בעיה ושמחנו שמראש פנינו למומחה גדול ולא לרופא אקראי. לא היינו בלחץ לחפש חוות דעת נוספת, אלא התפנינו להמשיך לטפל בבעיה.

אגב, גם אני עשיתי NIPT שיצאה תקינה (הרופאה טענה שהיא מנבאת הכי טוב תסמונת דאון, בייחוד בתאומים כשלא עושים חלבון עוברי, ושאת שאר הדברים שהיא בודקת אפשר לראות כממצאים בסקירות). הייתי מוכנה לעשות הכל כדי לא לעבור דיקור מי שפיר.
בסופו של דבר זה לא פטר אותי ממי שפיר, בגלל הממצא שהתגלה בסקירה. מאז אני מסתייגת מהבדיקה הזו ואין לי מושג אם אבחר לחזור עליה בעתיד.
לצפיה ב-'תינוק עם תסמונת דאון אחרי בדיקת דם שלילית'
תינוק עם תסמונת דאון אחרי בדיקת דם שלילית
03/06/2017 | 10:11
62
http://news.walla.co.il/item/2844065

לצפיה ב-'באתי לעדכן בהודעה משמחת'
באתי לעדכן בהודעה משמחת
02/06/2017 | 07:26
5
163
בשעה טובה אתמול בשעה 13 ו9 דקות אחר הצהריים הנס שלי הגיע בניתוח קיסרי 2.900 גרם של מתיקות בשבוע 37.... אני עדין בהלם ומסתכלת על הנסיך ומדה לקדוש ברוכו על הניסים שהוא עושה איתנו שום דבר לא מובן מאליו בשורות טובות אצל כולן נשיקות ושבת שלום
לצפיה ב-'מזל טוב'
מזל טוב
02/06/2017 | 08:33
28
מאחלת לך המון אושר והנאה
לצפיה ב-'מזל טוב'
מזל טוב
02/06/2017 | 09:22
24
שירלי,
איזו הודעה משמחת על הבוקר
שיהיה בשעה טובה והמון מזל טוב!
גדלו אותו בנחת ובאהבה ושמעתה והלאה דרככם תהיה רצופה רק באושר ובשמחה.
לצפיה ב-'מזל טוב '
מזל טוב
02/06/2017 | 11:08
18
איזה יופי, תגדלו אותו באושר
מוזמנת להצטרף לקומונת ההמשך שלנו: http://communa.tapuz.co.il/rainbowkids
לצפיה ב-''
02/06/2017 | 12:07
19
בשורות נפלאות! שמחה לשמוע שהכל בסדר- איתך ועם הרך הנולד.
גדלו אותו בנחת, בשמחה ובבריאות.

התאוששות מהירה מהניתוח, והסתגלות קלה לאימהות לקטנצ'יק.

שירה. 

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'מזל טןב ענקי'
מזל טןב ענקי
02/06/2017 | 12:19
5
לצפיה ב-'אני אחרי סקירה שניה- הכל תקין'
אני אחרי סקירה שניה- הכל תקין
01/06/2017 | 11:28
5
93
קצת יותר נושמת וקצת יותר מאמינה שאולי יצא תינוק מההריון הזה.  בדילמה האם לעשות עוד אחת בקופת החולים כי עשיתי אותה בשבוע 20+5 ברופא שהיה בהסדר או לסיים בנימה אופטימית זו עם הבדיקות.
לצפיה ב-'כיף לי לקרוא את התגברות האופטימיות שלך'
כיף לי לקרוא את התגברות האופטימיות שלך
01/06/2017 | 12:48
1
52
עם התפתחות ההריון.
אני עשיתי סקירה מאוחרת אחת בכל הריון, לא ידעתי שצריך שתיים. אם זו ההמלצה הייתי עושה גם את השניה.
לצפיה ב-'אין שום המלצה כזו'
אין שום המלצה כזו
02/06/2017 | 08:32
33
רק עשיתי את הסקירה השניה קצת מוקדם וגם כי אני כבר לא מצליחה להיות רגועה
לצפיה ב-'יופי! בשורות מעולות'
יופי! בשורות מעולות
01/06/2017 | 18:21
2
36
רק לא הבנתי למה הדילמה? האם אמרו לך שעשית את הבדיקה של הסקירה המורחבת מוקדם מדי? אם היא היתה במועדה- למה לעשות עוד אחת?
או שאת בכלל מתכוונת לסקירה שלישית- יש אפשרות לבצע גם סקירה שלישית, לא זוכרת את השבוע המדויק, משהו כמו שבוע 28-30 נדמה לי. 
לא עשיתי מעולם, ולכן לא זוכרת באיזה שבוע מדובר. 

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'עשיתי ב 20+ 5 וההמלצה היא משבוע 22'
עשיתי ב 20+ 5 וההמלצה היא משבוע 22
02/06/2017 | 08:31
32
תכלס זה לא באמת קריטי מלבד אפשרות של הרחבה בחדרי מוח
לצפיה ב-'סקירה שלישית'
סקירה שלישית
02/06/2017 | 10:09
30
בשבועות 30-32.
אני עשיתי כי הרופא הציע, ללא הצדקה של ממש. התייחסתי לזה כמו אל US קצת ארוך מהרגיל, שמחנו לראות שוב את העוברית ונשמנו לרווחה כשהכל היה בסדר.
לצפיה ב-'שאלה לגבי מינון קלקסן.. '
שאלה לגבי מינון קלקסן..
29/05/2017 | 20:58
9
90
אז למרות כל חששותי, ובלי ממצא של קרישיות קופרמינץ מתעקש על קלקסן ביחס 1::1 ולא 40. כל זאת  למרות שיש לי ילדה בת 6 שנולדה במועד בהריון ללא קלקסן ולפניה לא היתה אף הפלה.  בחיי בשנתיים האחרונות היו 3 החזרות עובר בודד שלא צלחו, הריון שהפסיק בו דופק שבוע 8, החזרה אחרי זה עם קלקסן 40  הריון כימי או חוץ רחמי שנספג
וכעת בהריון שבוע 6 ועדיין אין דופק....
האם זה הגיוני המינון הזה ? קופרמינץ אמר שמעל גיל 41 ממשיך עם זה עד סוף ההריון כיוון שזה גם מונע בעיות אחרות הקשורות לגיל. לא יודעת למה אבל המינון הזה לגבי משהו שממש לא הוכח שמועיל מלחיץ אותי. אשמח לתובנות ממי שחקרה את הנושא ובעיקר להרגעה ... הוא היחיד בעולם שנותן מינונים כאלו בלי ״הוכחה״ לבעיה או שיש עוד מקומות בעולם שזה מקובל ?יש מחקרים שתומכים במינונים האלו? בר חווה ושאר הרופאים חושבים שזה חסר אחריות ..... אנ בלחץ לראות שההריון תקין ובמקביל בלחץ מה קלקסן הזה !!!!!!!
לצפיה ב-'מומחיות קלקסן ...'
מומחיות קלקסן ...
30/05/2017 | 11:01
45
אשמח להפניה למחקרים אם אתן יודעות שקיימים ......
תודה לכן
לצפיה ב-'אני בכלל לא מומחית-'
אני בכלל לא מומחית-
31/05/2017 | 19:26
7
58
יודעת לומר שקופרמינץ מציע לכל אחת ואחת שמגיעה אליו קלקסן- בין אם הבדיקות תקינות או לא. בין עם עברה שתי הפלות או חמש, בין אם היא בת 32 או 42. 
בזמנו- לא הלכתי אליו, כי הגישה שלו לא מצאה חן בעיניי, וגם הרופאה שלי והרופא שלי לא החזיקו ממנו. 
לא הבנתי מה זה יחס של 1:1. את יכולה להסביר?
אני מתארת לעצמי שאם לא נמצאה אצלך שום בעיה של קרישיות יתר, המינון הוא אמפירי ולא טיפולי. 

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'עם=אם (סליחה...)'
עם=אם (סליחה...)
31/05/2017 | 19:27
10
לצפיה ב-'אצלו אין אמפירי ... הכל טיפולי'
אצלו אין אמפירי ... הכל טיפולי
31/05/2017 | 21:47
5
55
יחס 1:1 כלומר ביחס למשקל הגוף. אני שוקלת לצערי כמעט 80 אז נתן לי 80. 40 זה אמפירי. הבעיה שהוא גם שינה את דעתו מלפני חצי שנה וכעת אמר שלכל בת 40 פלוס נותן קלקסן עד סוף ההריון. לפני חצי שנה אמר לי שאם הבדיקות יוצאות תקינות להפסיק קלקסן בשבוע 14......
לצפיה ב-'אני מנסה להבין מה מטריד אותך-'
אני מנסה להבין מה מטריד אותך-
01/06/2017 | 18:11
4
45
עצם ההזרקה עצמה? המינון?- נמוך מדי לדעתך? גבוה מדי לדעתך? העובדה שממליץ להזריק גם אם אין הוכחה לבעיה?...

בכל מקרה- אני כותבת לך את מה שאני חושבת לגבי רופאים/ות בכל תחום- צריך להיות מטופלים אצל רופא/ה שמתחברים לגישה הטיפולית והרפואית שלו/ה. 
זה נכון לכל תחום רפואי, וגם בנושא של הריון. 

שירה דוד

09-7749028
לצפיה ב-'אומר לך מה מטריד אותי ....'
אומר לך מה מטריד אותי ....
01/06/2017 | 23:09
3
37
שאני מסווגת אצלו כ״ כשלונות חוזרים בivf) למרות שמתוך 3 החזרות של עובר בודד יום 3 היה הריון אחד עד שבוע 8. ואז הוא ישר רושם קלקסן במינון הכי גבוה טיפולי אפשרי , לא אמפירי ( שזה מינון לא תמים ושכן כבר יש בו סיכון ), שהוא לפני חצי שנה אמר שמספיק עם הקלקסן בשבוע 14 וכעת אמר שלנשים מעל גיל 40 נותן עד סוף ההריון ... מטריד אותי מאוד לקחת תרופה שבמינון גבוה עלולה לסכן אותי , בסבירות גבוהה שלא לצורך. מנסה להבין אם מצבי וההיסטוריה שלי היו מצריכים קלקסן אצל איזשהו רופא אחר.....
לצפיה ב-'תשובה פשוטה-'
תשובה פשוטה-
02/06/2017 | 12:03
2
39
את לא מאמינה בו? לא בוטחת בו? הטיפול שלו גורם לך לעלייה במתח במקום ירידה בו? כל כך הרבה דברים בגישה שלו מלחיצים אותך ולא מובנים לך?-
אל תהיי מטופלת שלו. נקודה. 

אני ידעתי מראש שאין לי מה לפנות אליו, כי זה היה ברור לי שהוא ימליץ לי על קלקסן. הוא נותן את זה כאילו היו מים, ולא תרופה מדללת דם, שאיננה מומלצת כאשר אין כל בעיה. 
לא התחברתי לגישה שלו, ולכן לא פניתי אליו. 

זה נכון לכל תחום טיפולי או שירותי. אני גם אומרת תמיד להורים שמגיעים אליי- אנחנו נמשיך ביחד ונעבוד ביחד רק אם אנחנו רואים עין בעין ומסכימים לגבי דרכי הטיפול. אם לא- כל אחד יפנה לדרכו, וזה בסדר גמור.
אדם לא צריך להיות מטופל אצל מישהו שמעלה בו את רמות הלחץ והגישה שלו לא מתאימה עבורו.

שבי עם עצמך, ותחליטי מה נכון עבורך. 
אני יודעת לומר מה היה נכון עבורי. אני לא יכולה לדעת מה הכי טוב עבורך. 

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'אני עם שירה'
אני עם שירה
04/06/2017 | 07:03
1
25
הייתי מטופלת שלו, היתה לי קרישיות גבולית והקלקסן לא עזר.
היתה לי קשה עם הגישה שלו ועם ההבטחות שהינה הכל עכשיו יהיה בסדר כי אני מטפל בך.
זה כמובן לא היה, אבל תראי איך את עם הדברים.
בדקו לך גם את כל שאר הדברים? בלוטת תריס היסטרוסקופיה?
לצפיה ב-'תודה. בלוטת תריס מאוזנת , אין נוגדנים '
תודה. בלוטת תריס מאוזנת , אין נוגדנים
04/06/2017 | 08:55
18
והסטרו עשיתי כמה פעמים ....

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום פוריות הגבר
מתקשים להיכנס להריון?
ד
מתקשים בפוריות?
פורום קלאב פוט
פורום קלאב פוט

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה