לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
87358,735 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון לאחר אובדן -תמיכה

הריון חדש לאחר חוויית אובדן.אבל, כאב, חרדות, אובדן התמימות, ותקווה שבירה ומהוססת - יוצרים מערבולות שלפעמים קשה לצלוח אותן.לאלה מצטרפת פעמים רבות תחושה של בדידות ושל חוסר שייכות: תחושה שאין לנו מקום באף אחד מן הפורומים הקיימים, ציפיית הסביבה שעכשיו נחזור לעצמנו, נשמח, נהיה ´כמו פעם´. התחושה שיש כל כך הרבה לחלוק ולפרוק ויש כל כך מעט עם מי.כאן המקום לתמוך ולהיתמך, לשתף ולעזור, לחלוק את הפחדים הגדולים והשמחות הקטנות ולדעת שיש נשים אחרות שיכולות להבין אותנו, עם ובלי מילים.כולן מוזמנות, מי שבהריון ומי שעדיין מנסה, מי שרוצה אבל פוחדת, וגם מי שאחרי ורוצה לעודד ולשתף. גם החצאים האמיצים שותפינו לדרך הארוכה יתקבלו בשמחה!מקווה שהמקום הזה יהיה בית חם לנשים שזקוקות לו, ומאחלת לכולנו לצאת מכאן במהרה עם חיים חדשים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון לאחר אובדן -תמיכה

הריון חדש לאחר חוויית אובדן.אבל, כאב, חרדות, אובדן התמימות, ותקווה שבירה ומהוססת - יוצרים מערבולות שלפעמים קשה לצלוח אותן.לאלה מצטרפת פעמים רבות תחושה של בדידות ושל חוסר שייכות: תחושה שאין לנו מקום באף אחד מן הפורומים הקיימים, ציפיית הסביבה שעכשיו נחזור לעצמנו, נשמח, נהיה ´כמו פעם´. התחושה שיש כל כך הרבה לחלוק ולפרוק ויש כל כך מעט עם מי.כאן המקום לתמוך ולהיתמך, לשתף ולעזור, לחלוק את הפחדים הגדולים והשמחות הקטנות ולדעת שיש נשים אחרות שיכולות להבין אותנו, עם ובלי מילים.כולן מוזמנות, מי שבהריון ומי שעדיין מנסה, מי שרוצה אבל פוחדת, וגם מי שאחרי ורוצה לעודד ולשתף. גם החצאים האמיצים שותפינו לדרך הארוכה יתקבלו בשמחה!מקווה שהמקום הזה יהיה בית חם לנשים שזקוקות לו, ומאחלת לכולנו לצאת מכאן במהרה עם חיים חדשים.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו
לפורום אובדן הריון תמיכה לפורום הורות לאחר אובדן
המשך >>

לצפיה ב-'מחזור ראשון אחרי ההפלה הגיע..אתם ניסתם ישר להכנס להריון?'
מחזור ראשון אחרי ההפלה הגיע..אתם ניסתם ישר להכנס להריון?
22/10/2017 | 18:23
3
15
לצפיה ב-'גלי- אותן תשובות שקיבלת בפורום השני תקבלי פה. '
גלי- אותן תשובות שקיבלת בפורום השני תקבלי פה.
22/10/2017 | 21:03
2
8
לצפיה ב-'אני רוצה להתייחס לסוג השאלות שלך-'
אני רוצה להתייחס לסוג השאלות שלך-
22/10/2017 | 21:58
1
65
שאלות הסקר הללו לא מקדמות אותך לשום מקום. זה לא רלוונטי מה כל אחת ואחת עשתה, ומתי נקלטה להריון, ומתי התחילה לנסות, ומתי בדיוק קיבלה מחזור לאחר ההפלה. 
אני מבקשת ממך להפסיק להפגיז את הפורומים בשאלות הסקר הללו.
אם את מעוניינת, את מוזמנת לשתף במה שעובר עלייך. זה יקדם אותך הרבה יותר ויסייע לך הרבה יותר, כי אז נדע אולי טוב יותר איך לעזור לך. 

ייתכן והתגובה שלי לא תמצא חן בעיני מישהי פה, וזה גם בסדר גמור.
אני כותבת זאת לאחר חשיבה, ולטובת הכותבת. 

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז
09-7749028

לצפיה ב-'מצטרפת'
מצטרפת
22/10/2017 | 23:06
54
גלי, את משטחת את הכאב לכדי שאלות טכניות. הפורום פה הוא פורום של תמיכה רגשית. כדאי לך להיעזר בנו.
לצפיה ב-'צומבה האם יש חדש?'
צומבה האם יש חדש?
22/10/2017 | 17:13
68
חושבת עלייך ומקווה מאד.
לצפיה ב-'דימומים בשבוע 8+3 וחרדות שלא עוזבות'
דימומים בשבוע 8+3 וחרדות שלא עוזבות
19/10/2017 | 15:42
12
121
הי. נמנעתי מלכתוב פה עד עכשיו כי עדיין מרגישה שכל ההריון הזה זמני לגמרי ועוד שניה יגמר....:(
בשנה האחרונה היו לי 3 הריונות חוץ מהנוכחי , שניים עם דופק ואחד בלי. כעת בהריון 4, אני בת 43.5.. אחרי שאיבה שתוזמנה לא נכון במקום לשאוב כ-20 ביציות שאבו 5 ורק 2 הופרו. לא היה ברור אם בכלל תהיה החזרה .. באופן פלאי 2 עוברים יום 3 התפתחו והוחזרו. באופן יותר מוזר ( כי התכנית היתה להחזיר 4 בלסטו) נקלט הריון ומפה לשם אני שבוע 8+3 ונכון לאתמול היה עוד דופק. העובר התאים בהתחלה ל-6 ימים אחורה ודופק איטי, אחכ ל-5 ימים אחורה ודופק תקין ואתמול כבר התאים ל-3 ימים אחורה ודופק תקין. האופטימיות התחלפה בפסימיות אחרי שאתמול פתאום ראיתי טיפת דם בתחתון. לאחר מכן הפרשה ורודה , שהאמת היתה באופן ממש מינורי כבר מעל שבוע , אבל אתמול ממש נלחצתי. פרוגסטרון 170 כך שזה לא מזה ואני בלי שום תמיכה. לחוצה ! אף הריון לא הסתיים אצלי בהפלה ספונטנית. להיפך , הם ״ נדבקים״ גם כשאין דופק ולא יוצאים. באף הריון לא היה לי דימום. ממה זה יכול לנבוע ?? אשמח לכל תובנה .
לצפיה ב-'היי צומבה יקרה,'
היי צומבה יקרה,
19/10/2017 | 16:39
1
77
האמת היא שזה יכול להיות תחילת הפלה או תחילת הסוף,  ויכול להיות כלום שבכלום...משהו שקשור להשתרשות, או אם זה דימום אדום- המטומה שתיספג...אי אפשר לדעת כלום. 
צריך להמתין בסבלנות, למרות שאין בכלל והעצבים מאוד רופפים. הייתי שם. אני זוכרת זאת היטב. 
יכולה לספר לך שבהריון עם מעיין היה לי דימום ורוד כזה והיה לי ברור שזו ראשית הפלה, אבל ממש לא- זה היה כלום שבכלום, משהו קליל כזה של השתרשות (זה ההסבר של הרופא שהוא נתן לי בזמנו). 
אין ברירה. צריך להמשיך, עם אופטימיות זהירה/זעירה. ממליצה ללכת לבדיקה נוספת בעוד מספר ימים. הלוואי הלוואי. 
תמשיכי לעדכן אותנו.
שירה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'תודה. מנסה להרגע ......'
תודה. מנסה להרגע ......
19/10/2017 | 17:07
16
לצפיה ב-'ייתכן שאת צריכה תמיכה'
ייתכן שאת צריכה תמיכה
19/10/2017 | 21:20
3
62
בכל ההריונות התקינים שלי היה דימום השתרשות חד פעמי. בהריון הלא תקין היה ממש "מחזור של שבועיים".
לצפיה ב-'אין לי ממש דימום ( בלי לפתוח פה לשטן..)'
אין לי ממש דימום ( בלי לפתוח פה לשטן..)
19/10/2017 | 21:48
2
66
מעבר לטיפת הדם מאתמול יש מעין הפרשות ורודות מינוריות בניגוב .... אתמול עשיתי ב דם להורמונים ויצא פרוגסטרון 170 ואסטרדיול 3000. אלו ערכים תקינים לפי הבנתי וללא צורך בתמיכה. בכל מקרה, בר חווה מחלק לכל המטופלות פלאייר בתחילת הריון שרשום בפירוש שדימומים הם שכיחים ולא מדאיגים. אותי פשוט הם כן מדאיגים ....
לצפיה ב-'ככה היה לי עם מעיין. אמן שיסתיים בטוב. '
ככה היה לי עם מעיין. אמן שיסתיים בטוב.
19/10/2017 | 22:16
1
8
לצפיה ב-''
19/10/2017 | 22:34
4
לצפיה ב-'הלואי הלוואי ! '
הלואי הלוואי !
20/10/2017 | 02:16
1
54
שמכל ההתחלה שמרגישה קלושה כל כך - עוברי יום 3 במקום בלסטו, דופק איטי, שמאיץ, פער שהולך ומצטמצם - מאחלת לך מכל לבי שהחרדות ימשיכו וימשיכו וימשיכו וימשיכו - עד הסוף הטוב.
אגב, אם תמצאי דרך להעלים אותן - יש לך פה קהל שמאד ישמח ללמוד איך....
את במחשבותיי כל הזמן.
לצפיה ב-'תודה תודה'
תודה תודה
20/10/2017 | 06:53
47
ומחכה ממש כל הזמן לעדכון ממך ! זוכרת את כל הסיפור אצלך ותחילת ההריון והכל .. הריון של אחרים עובר מהר ...;)
לצפיה ב-'אין לי תובנות רק חושבת עלייך'
אין לי תובנות רק חושבת עלייך
20/10/2017 | 12:08
2
52
צומבה יקרה אני קודם כל מתעודדת מהסגירה של הפער בין הגודל והשבוע. 
הלוואייייי שהפעם יצליח!
אגב, האם בהפלות הקודמות היה לך דופק בשלב כזה של שבוע 9? 
גם אני הייתי הולכת עם קו המחשבה שאם עד כה ההפלות שלי נדחות, הרי שהדימום אינו מעיד על כיוון של הפלה, אלא על השתרשות. 
אבל לא התזות שלנו קובעות אלא המציאות.
מאחלת לך שבת שלום בינתיים! בבקשה תעדכני. 
לצפיה ב-'תודה רבה על המחשבות :)'
תודה רבה על המחשבות :)
20/10/2017 | 20:56
1
70
אני בדיוק בתפר שבו הפסיק הדופק בפעמיים הקודמות ... היום לא היה דימום בכלל ( טפו טפו טפו ) למרות שלצערי לא יכולתי לנוח לשניה כי היתי אחראית לארגון ארוע משפחתי ענק לאמא שלי ... ואף אחד לכ יודע על המצב ..... מניחה שבדיקת הדופק שבוע הבא תהיה מאוד קריטית. אחזור ואעדכן. הלוואי ותהיה הפתעה טובה. מנסה לא לקוות ולא להקשר לעוברון החדש... time will tell .. תודה שוב על התמיכה. 
לצפיה ב-'הייתי ממליצה לך בכל זאת'
הייתי ממליצה לך בכל זאת
21/10/2017 | 22:10
44
לא להתאמץ יותר מידי
לצפיה ב-'מחזיקה לך אצבעות חזק חזק'
מחזיקה לך אצבעות חזק חזק
22/10/2017 | 15:19
42
לא יודעת אם את זוכרת אותי  - אני כתבתי בפורום אובדן סביב הפלה בשבוע התחלתי (6-7) לפני בדיקת דופק. ממש באותו הזמן את עברת דבר דומה... 
יכולה רק להגיד שאני חוויתי דימומים בהריון עם בתי עד שבוע 16 בערך. לא היה ברור ממה נבע הדימום. כאמר ההריון היה תקין. הלוואי וכך יהיה המצב גם אצלך. גם אני בהריון נוסף (כעת שבוע 13, היתה שקיפות שבוע שעבר) וגם אני חוששת מאוד מאוד. 
מחזיקה לך אצבעות חזק חזק חזק
לצפיה ב-'מעתיקה את דברי "לב שבור" (לא מצליחה להוסיף תגובה '
מעתיקה את דברי "לב שבור" (לא מצליחה להוסיף תגובה
21/10/2017 | 17:08
8
120
בעמוד 2)-

זה מה שהיא כתבה לפני זמן לא רב-
"קודם כל תודה רבה על המענה, אתן מדהימות ועושות עבודה מבורכת... לא מובן מאליו בכלל הכוח והחיזוק שהנשים בקבוצה נותנות אחת לשנייה...
אז ככה... אני בת 25, בחודש אפריל האחרון (יומיים לפני ערב חג פסח) עברתי סקירה בשבוע 19 והרופא גילה מומים מרובים בלב של העובר. הוא מייד המליץ על הפסקת הריון, דבר שלא יכולתי לקבל... תמיד אמרתי שלא משנה מה אני אביא את הילד הזה, גם שהתוצאה של השקיפות עורפית לא סימלה כל כך טובות עדיין האמנתי וקיוויתי שהכל יהיה בסדר וגם אם אצטרך להביא ילד לעולם עם תסמונת דאון אני אעשה זאת.... ישבנו עם הרופא, והוא אמר לנו שזו בחירה שלנו כמובן אבל שניקח בחשבון שרוב הסיכויים אני לא אגיע למצב של לידה וגם אם כן הוא יהיה מחובר למכשיר הנשמה כל החיים שלו... חשבתי שהעולם חרב עליי באותו רגע, איזו מן אמא אני שהורגת את הילד שלה עוד לפני שהוא יצא לאוויר לעולם ומאידך איזו מן אמא אני שתביא ילד לעולם שכולו סבל... אחרי הרבה בכי וקושי הגענו להחלטה שצריך ללכת לוועדה להפסקת הריון וכמובן לשמוע חוות דעת שנייה, ידענו שאנחנו צריכים להזדרז כי לא הייתי מוכנה בשום פנים ואופן לעבור לידה שקטה מאחר והייתי בשבוע דיי מתקדם... באותו שבוע כבר קבעתי תור לוועדה להפסקת הריון באסף הרופא, ראו אותי לפחות 3 מומחים שונים שטענו שהמצב לא טוב בכלל והסכימו עם קביעתו של הרופא שלי, שבוע לאחר מכן זימנו אותי לעשות גם אקו לב עוברי. לבסוף עברתי הפלה בשבוע 21 באסף הרופא.
כעת אני שבוע 10, סוף השבוע יש לי את השקיפות העורפית. יש לי כל כך הרבה חששות ופחדים, אני הולכת לחזור לאותו רופא שבישר לי את הבשורה הכי נוראית בעולם...
מתנצלת על החפירה ותודה למי שקראה עד כאן! רוצה לאחל לכולן שבעזרת ה׳ כולנו נעבור הריונות משעממים ושנצא בידיים מלאות בעזרת ה׳ ".

וזה מה שכתבה עכשיו-

"אתמול התחלתי שבוע 13, ב"ה השקיפות עברה בשלום, הרופא היה ממש אופטימי ועמד על ההבדלים בין ההריון הקודם לנוכחי. בהריון הקודם התוצאות היו מאוד גבוליות (נוזל 2.78 mm, סיכון משוקלל לפי הגיל והשקיפות עמד על 1:345), לעומת זאת הפעם נוזל 0.90mm והסיכון המשוקלל לפי הגיל והשקיפות 1:8075 (עדיין מחכה לתוצאות בדיקת הדם שעשיתי לאחר השקיפות).
מאוד משמח אותי לא אשקר, אבל עדיין לא יכולה לחוש את אותה תחושת אופטימיות שהייתה אצל הרופא, בשבילי עדיין מאוד קשה. בעזרת ה' מקווה שימשיך בדרך הזאת... ".

לצפיה ב-'ללב שבור13- '
ללב שבור13-
21/10/2017 | 17:14
5
64
ראשית, מאוד חשוב לי להתייחס למילים שבחרת לכתוב בפוסט הקודם שלך. לא את בחרת להרוג את ילדך. זה לא היה ילד, ולא הרגת אותו. זה היה עובר מאוד מאוד פגוע, שהטבע יצר אותו פגוע ביותר, עד כדי כך פגוע שההמלצה של הרופאים היתה חד משמעית לבצע הפסקת הריון. וזה מה שזה היה. הפסקת הריון של עובר פגוע ביותר, שלא היה יכול לחיות. 
אני מאמינה בבחירת מילים ואני מאמינה בהשפעת בחירת המילים על התפיסות שלנו ועל המצב הנפשי שלנו ועל השיקום הנפשי שלנו. 

אני שמחה לקרוא שבדיקת השקיפות העורפית בהריון הנוכחי מראה על אופטימיות. ויחד עם זאת, ברור לחלוטין שעדיין קשה לך מאוד לחוש את האופטימיות הזו, בשל אובדן ההריון שהיה לך. 
כולי תקווה שהאופטימיות אצל הרופאים תימשך, ושמבדיקה לבדיקה גם את תידבקי באופטימיות הזו. 

המשיכי ליידע אותנו ולעדכן אותנו בהתקדמות ההריון.
בשביל זה אנחנו פה.
שירה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
21/10/2017 | 17:53
4
51
אתן מקסימות! לפעמים כל מה שצריך זה לשתף, לפתוח את הלב ולרוקן קצת, בעיניי זה מאוד משחרר וכמו שכבר אמרתי לא פעם- הפורום הזה הוא באמת מקום מבורך (לפחות בשבילי). לאט לאט אני מרגישה שאני חוזרת לעצמי, כמובן שתמיד יש נפילות אבל אני בטוחה שזה קורה לכל אחת שחוותה אובדן, נותר לנו רק להסתכל קדימה ולהיות אופטימיות עד כמה שאפשר. מאחלת לכן מכל הלב הריון תקין ובעזרת ה׳ לידה קלה ובידיים מלאות!
לצפיה ב-'מחזקת אותך ומצטרפת לברכות'
מחזקת אותך ומצטרפת לברכות
21/10/2017 | 20:24
6
לצפיה ב-'אם זה עוזר לך...'
אם זה עוזר לך...
21/10/2017 | 22:09
2
69
דודה שלי גידלה בת עם מום קשה בלב. לא ידעו אז בהריון שיש בעיה. הילדה בילתה את מרבית ימיה בבית חולים שניידר בניתוחי לב פתוח קשים. עד שלבסוף נפטרה בגיל 15. דודה שלי ובעלה התגרשו לאחר מכן. בהצלחה בהריון הנוכחי.
לצפיה ב-'אויש, רונית, איזו טרגדיה נוראית. נורא עצוב. '
אויש, רונית, איזו טרגדיה נוראית. נורא עצוב.
21/10/2017 | 22:27
10
לצפיה ב-'וואו'
וואו
22/10/2017 | 10:00
44
כל כך עצוב לשמוע!
עם כל הכאב אני יודעת בפנים שהגעתי להחלטה הנכונה, לא יכולה בכלל לחשוב על חיים מסביב לבתי החולים, שלא נדבר על מוות בגיל כל כך צעיר.
לצפיה ב-'וואו. טוב לקרוא שיש המשך שמח'
וואו. טוב לקרוא שיש המשך שמח
22/10/2017 | 10:51
1
51
אני ממש מזדהה עם זה שכתבת, שהיתה לך אופטימיות אצל  הרופא ואת לא מרגשיה אותך עכשיו.
גם אני הייתי ככה. וחיכיתי לאולטראסאונד הבא וגם פחדתי ממנו.
רק אומרת, שקיפות עורפית זאת אבן דרך חשובה מאוד.
שמחה שכרגע הכל בשלום. מקווה שתגיעי לסוף הכי שמח
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
22/10/2017 | 11:43
31
מעריכה את המילים החמות והחיזוקים!
לצפיה ב-'פרצת אבטחה באתר'
פרצת אבטחה באתר
21/10/2017 | 16:38
1
65
לפני מספר ימים נשלחו אלי דרך תיבת המסרים תכתובות פרטיות בין משתתפות במערכת הפורומים וכמובן התעלמתי. עכשיו ראיתי הודעה דומה, שהעלתה משתתפת בפורום אחר. הזהרו לגבי ססמאות באתר, כי ייתכן שהן גלויות.
אני ניסיתי להשיג טלפונית את הנהלת תפוז, ללא מענה. האם אתן מודעות? 

לצפיה ב-'תודה, כתבתי כעת למישהי מהנהלת הפורומים. '
תודה, כתבתי כעת למישהי מהנהלת הפורומים.
21/10/2017 | 17:00
3
לצפיה ב-'רציתי לחלוק אתכן משהו שקרה'
רציתי לחלוק אתכן משהו שקרה
18/10/2017 | 08:06
6
191
ביום א׳ השבוע עשיתי סקירה שנייה נוספת, ואני רוצה לחלוק אתכן. 
בשבוע שעבר, הייתי אצל ד״ר לוריאן בסקירה שנייה (הייתי אז בשבוע 22). זו הייתה הפעם הראשונה שפגשתי אותו, והגעתי אליו כי כולן ברשת ממליצות עליו.
בסקירה, הכל היה בסדר עם העובר, אבל ד״ר לוריאן הגיע למסקנה שיש לו וריד מורחב בחבל הטבור (varix umbilical cord זה המונח הרפואי). המשמעות של הממצא הזה היא שיש סיכון לכך שיתפתח קריש דם בחבל הטבור, שיביא לעיכוב בגדילת העובר ואף למוות תוך רחמי. לא יודעים מה גורם למצב הזה, והדרך היחידה ״לטפל״ בו היא באמצעות מעקבים מאוד תכופים ובסופו של דבר יילוד בשבוע 37.
אחותי היא מתמחה ברפואת ילדים, ובהמלצתה ניגשתי לקבל חוות דעת נוספת, כי זה נשמע לה ממצא מאוד משונה שלא שמעה עליו מעולם (ובמחקר שעשיתי בעצמי בגוגל גיליתי גם אני שזה ממש די נדיר).
בתחילת השבוע הזה חזרתי, אם כן, לד״ר יזהר ארז, שעשה לי את השקיפות והסקירה הראשונה, לחוות דעת נוספת בעניין הזה. הוא עשה לי סקירה שנייה מחדש, בדק את חבל הטבור מספר פעמים, והגיע למסקנה חד-משמעית שאין בו שום ממצא בעייתי, ושמה שנחזה להיות וריד מורחב לא היה אלא מעין ״קיפול״ בחבל הטבור, שהוא תקין לחלוטין.
אני כמובן מאוד שמחה שהכל בסדר, אבל נותרתי קצת מבולבלת. האם יכול להיות שהיו עושים לי זירוז בשבוע 37 על סמך אבחנה שגויה?
לצפיה ב-'ואו, אליסקה, איזה סיפור-'
ואו, אליסקה, איזה סיפור-
18/10/2017 | 09:46
1
111
האמת היא, כאשר יש שתי דעות סותרות האחת את השנייה- נראה לי הכי הגיוני ללכת לדעה שלישית. שיהיה פה איזשהו רוב קובע, כי ה"ממצא" שאובחן כל כך מלחיץ, שאם זו הייתי אני- הייתי הולכת לבדיקה נוספת, כדי לוודא שאכן הרופא הראשון טעה. 
הבעיה בעיני לא בזירוז בשבוע 37, אלא בלוודא את המצב לאשורו, אלא אם כן את משוכנעת בצדקת הרופא השני. 
כדי להיות תכלסית- אני ממליצה על ד"ר אניטה סילבר. 

כולי תקווה שאכן הכל בסדר, ושתוכלי להמשיך את ההריון בשקט ובבטחה!
שירה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'יש משהו בדברייך'
יש משהו בדברייך
18/10/2017 | 10:29
86
האמת שהשתכנעתי מאוד מדבריו של הרופא השני, ד"ר ארז, כי הוא ממש התעקש להראות לי שמה שנמדד על ידי לוריאן כווריד מורחב הוא למעשה שני ורידים. הוא הראה לי, בעזרת הדגמת זרימות בא"ס, שאלו ממש שני ורידים ש"רצים" במקביל זה לזה, ומכיוון שאחד מהם כחול והשני אדום ברור שאלו שניים, כי הצבעים מעידים שהזרימות בהם הן הפוכות זו לזו. הוא גם כתב לי פירוט מפורט בשביל הרופא שלי, ד"ר אלי רימון, שהוא מומחה להריון בסיכון. הפירוט בו נכתבו הדברים מלמד שהוא עומד מאחורי האבחנה שלו ב-100%. אישית, אני מרגישה שאני סומכת עליו, ושמה שאמר הוא הנכון. 
בשבוע הבא יש לי תור לד"ר רימון, ואתייעץ גם איתו. כמו כן, מכיוון שויתרתי על בדיקת מי השפיר אני ממילא מתכוונת לבצע סקירה שלישית בשבוע 29, ועכשיו אני אכן מתלבטת אם לחזור לארז יזהר, או לפנות לעין נוספת, שלישית במספר. שמעתי על אניטה סילבר שהצעת, וגם על צלאל או ערן כסיף, אבל מכיוון שגם ללוריאן יש מוניטין מצוינים - אני לא באמת יודעת אם מתחשק לי לתת למישהו נוסף שאני לא מכירה לעשות את זה (ואני לא מדברת כבר על הכסף. למרות שקצת כואב לי הלב על ה-2,400 ש"ח ששילמתי ללוריאן. ארז לקח רק 1,250 ש"ח על אותה בדיקה, ולדעתי היה יותר יסודי ומקצועי).
אולי אעדכן לאחר שאתייעץ עם הרופא הריון בסיכון ביום שני.
תודה על התגובה! 
לצפיה ב-'לא יודעת אבל הייתי דווקא'
לא יודעת אבל הייתי דווקא
18/10/2017 | 14:47
1
106
כן הולכת על הצד הבטוח, הולכת לחוות דעת שלישית וממשיכה במעקב תכוף ומבקשת יילוד בשבוע 37.
הייתי אצל לוריאן בהריון האחרון ומאוד מאוד סומכת עליו.
לצפיה ב-'ואני הייתי הולכת לכסיף או צלאל'
ואני הייתי הולכת לכסיף או צלאל
18/10/2017 | 14:50
94
לחוות דעת נוספת. לאו דווקא סקירה מלאה. הייתי אצל שניהם ושניהם סופר דופק יסודיים ומקצועיים.
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
19/10/2017 | 16:20
1
98
שמעתי לא מעט סיפורים של אי דיוקים אצל לוריאן. חברה טובה שלי יצאה ממנו בוכה כי אבחן שני ממצאים רכים (איברים שלא ראה) בסקירה ראשונה בטנית מבלי לעבור לוגינלי. רןפא נוסף בדק וגינלית ומיד ראה הכל.
אני הייתי אצל דר יזהר, הוא גיק של המכשור שלו ומתגאה בכך שהסקירות שלו מדויקות יותר ולכן אני לחלוטין נוטה ללכת איתו.
לשאלתך - כן, מזרזים ו/או שולחים לקיסרי על סמך אבחונים שגויים. עברתי קיסרי כי העריכו משקל של מעל 4 קג (סכרת הריון) ולבסוף ילדתי 3450.

חוויה מבאסת עם סוף טוב ואני מאחלת שזו תהיה ההפחדה היחידה שתעברי בהריון הזה
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
20/10/2017 | 17:44
50
הדברים שכתבת מרגיעים :)
לצפיה ב-'אין אריות כאלה? עדכון? משהו?'
אין אריות כאלה? עדכון? משהו?
18/10/2017 | 14:51
4
114
באיזה שבוע את?
לצפיה ב-'תודה מאמי !'
תודה מאמי !
18/10/2017 | 21:03
2
148
ההריונות שלי מלאים + כך שאני אני צפויה ללדת במהלך השבוע הקרוב. ההורמונים והציפיה מתישים. עולות לי פתאום דמעות בלי שליטה, מכלום, בחיי. בהערכת משקל אמרו לי בערך 3100, נשמע מצוין (הטווח שלי בין 2400 ל 3100).
בלילות אני דואגת מדברים - אמיתיים ודמיוניים - בבקרים עד שהיא זזה אני לא נושמת מרוב חרדה ומצטערת על הדאגות המטומטמות של הלילה הקודם.....
לצפיה ב-'השבוע??? אדיר!'
השבוע??? אדיר!
18/10/2017 | 21:36
109
עדכני אותנו.
לידה קלה!
לצפיה ב-'יו, אני במתח ביחד איתך!'
יו, אני במתח ביחד איתך!
19/10/2017 | 15:33
76
שתגיע במהרה ובשלום, הקטנטונת
לצפיה ב-'וואו לא מאמינה שעוד שניה ...'
וואו לא מאמינה שעוד שניה ...
19/10/2017 | 15:45
22
לצפיה ב-'בדיקת קריוטופ מקבלים הפניה מרופא נשים לזה?'
בדיקת קריוטופ מקבלים הפניה מרופא נשים לזה?
18/10/2017 | 20:56
1
17
לצפיה ב-'כן. '
כן.
19/10/2017 | 13:04
10
לצפיה ב-'שלום לכן'
שלום לכן
16/10/2017 | 10:58
21
173
אני בסוג של צומת דרכים. לא יודעת מה לעשות
לפני שנה וחצי גילינו בחודש שישי להריון מום בעובר בבדיקת צ'יפ גנטי ונאלצנו להפסיק את ההריון בשבוע 24- הדבר הכי קשה ונורא שקרה לנו (מי כמוכן יודעות מה עבר עלינו). אחרי זה לא רציתי הריון. מאוד רציתי ילד. אימוץ קשה מאוד עד בלתי אפשרי (ואנחנו בתור).
אז עברנו לפונדקאות. אנחנו בתהליך פונדקאות בחו"ל כבר חצי שנה,לצערנו 3 החזרות שלא צלחו (מתרומת ביצית וזרע של בעלי)ונגמרו לנו העוברים. למה תרומת ביצית? כי איבדתי אמון בביציות שלי אחרי מה שקרה לנו. אני בת 41. גם היו לי כמה הפלות והכל ביחד גרם לי לאבד אמון בביציות שלי ולרצות ביצית של בחורה צעירה. 
אנחנו בסוג של צומת- לזנוח את תהליך הפונדקאות (כל החזרה עולה לנו הרבה כסף. ביתניים אנחנו ממתינים לעוד ביציות) ולעבור לאפשרות שאני אהיה בהריון.
כאמור, יש לי בעיה של הפלות חוזרות ואנחנו עדיין בתהליך הבירור. אין לי בעיה של קרישיות יתר, עשינו בדיקת קריוטיפ ומחכים לתוצאות. 
אנחנו יכולים לנסות ספונטני להכנס להריון (עד עתה לא היתה לי בעיה להכנס להריון, לא תמיד קורה מהר), אבל....
אני מאוד חוששת ששוב ימצאו מום בעובר שלנו מביצית שלי (גם ההפלות שלי בשבוע מוקדם גורמות לי לחשוב שהביציות שלי יוצרות עוברים לא תקינים). רופאים אמרו לי שהסיכוי שלי למום גנטי הוא 1:100 (לא תסמונת דאון, מומים אחרים). נשמע מעט אבל פעם אחת כבר "זכיתי בלוטו". ממש לא רוצה שוב.  לא רואה עצמי שוב מפסיקה הריון אם יתגלה מום.
לכן חושבת על תרומת ביצית- כך אקבל תרומה של בחורה צעירה ולא חובה לעשות מי שפיר וצ'יפ גנטי (אני יודעת ששגם אצלי לא "חובה" אבל זו המלצה חד משמעית והגיונית מאוד. אני לא רוצה ילד עם מום או מוגבלות). אין לי בעיה רגשית עם תרומת ביצית. יש לנו ילדה 1 (שלנו). 
בקיצור ההתלבטות היא אם ללכת על תרומת ביצית או על ביצית שלי.  מניחה שאני רוצה איזשהו חיזוק מכן להשתמש בביציות שלי, זה מהיר (מיידי), לא כרוך בעלות גבוהה, יוולד לנו עוד ילד עם הגנים שלנו, אח שלם לבת שלנו. 
מה אתן אומרות?

לצפיה ב-'מנסה'
מנסה
16/10/2017 | 13:01
7
84
יכול להיות שלו אני במקומך - הייתי מנסה עוד פעם עם ביצית שלי ועושה בדיקת סיסי שליה בשבוע 11. כך אם חלילה יש בעיה - מדובר בהפלה בשבוע מוקדם יחסית.
ואם לא הולך - תמיד אפשר לעבור לתרומת ביצית.
כאמור - לא מתימרת לדעת מה הכי טוב או מה מתאים לך, רק מציעה.....
לצפיה ב-'אפשר לעשות צ'יפ גנטי יחד עם סיסי שיליה?'
אפשר לעשות צ'יפ גנטי יחד עם סיסי שיליה?
16/10/2017 | 13:49
6
23
לצפיה ב-'לפי האתר של הכללית אפשר - קישור מצורף'
לפי האתר של הכללית אפשר - קישור מצורף
16/10/2017 | 19:19
2
48
לצפיה ב-'המון תודה לך. כתוב שם שאפשר לעשות צ'יפ גם בבדיקת דם- היתכן?'
המון תודה לך. כתוב שם שאפשר לעשות צ'יפ גם בבדיקת דם- היתכן?
17/10/2017 | 09:21
1
39
ואז אפשר לוותר על מי שפיר או סיסי שיליה.
לצפיה ב-'אפשר לעשות צ'יפ גנטי בבדיקת דם רק לאחר שהילד כבר נולד'
אפשר לעשות צ'יפ גנטי בבדיקת דם רק לאחר שהילד כבר נולד
17/10/2017 | 10:24
44
במהלך הריון ניתן לבדוק עובר רק ע"י 2 אופציות - סיסי שליה או מי שפיר.
לצפיה ב-'אני עשיתי פעמיים'
אני עשיתי פעמיים
16/10/2017 | 21:13
2
77
צ'יפ גנטי מסיסי שליה.
לפני הבדיקה חתמתי על כך שייתכן שכמות התאים שיוציאו, לא תספיק לצורך ביצוע הבדיקות הגנטיות. נדמה לי שחותמים על הצהרה דומה גם במי שפיר, אבל אני לא זוכרת כי עבר המון זמן מאז שעשיתי מי שפיר.
בפעם האחרונה שעברתי סיסי שליה, עשיתי גם בדיקה שמקבילה לפיש, ובה נבדקים 5 כרומוזומים: 13, 18, 21 וכרומוזומי המין (X,Y). הבדיקה המהירה לא בודקת את תקינות הכרומוזומים אלא רק מוודאת שיש זוג ולא טריזומיה או חסר של כרומוזום שלם.
לצפיה ב-'המון תודה. מה הדעה היום לגבי סיסי שיליה?'
המון תודה. מה הדעה היום לגבי סיסי שיליה?
17/10/2017 | 09:19
1
45
בעבר הדעה היתה שהיא מסוכנת משמעותית ממי שפיר, מה אומרים היום? מה הסיכון להפלה מסיסי שיליה?
לצפיה ב-'עדיין יותר מסוכנת ממי שפיר'
עדיין יותר מסוכנת ממי שפיר
17/10/2017 | 10:10
63
אין לי מושג מה הסטטיסטיקה ולא בדקתי אותה, מבחינתי עשיתי הכל כדי לא להגיע שוב ללידה שקטה וזה אומר שצריך לבדוק מוקדם ככל שניתן.
לצפיה ב-'אני מעתיקה את מה שכתבתי לך בזמנו בפורום השני- '
אני מעתיקה את מה שכתבתי לך בזמנו בפורום השני-
16/10/2017 | 14:04
2
95
ועוד משהו לפני שאני מעתיקה-
בגדול- השאלה מתאימה לפורום אובדן הריון. החלטתי להשאיר את הדברים פה, אבל אני לא סגורה על עצמי...

מה שכתבתי לך בזמנו-
"תראי, אני מתמצתת- בת 40, בריאה, ילדה בת 4 וחצי (בריאה), ללא בעיות פוריות, לפני יותר מחצי שנה- הפלה טבעית בשבוע 10 (מתארת לעצמי שהיתה הפסקת דופק, מה שמאפיין עוברים עם בעיות כרומוזומאליות קשות, שאינן מאפשרות התפתחות). לפני חצי שנה- גרידה מאוחרת בגלל בדיקת צי'פ גנטי לא תקינה ונאמר לכם שזה מקרי ולא משהו שמצריך טיפול כלשהו, הפרייה וכדומה.
ברקע- לידה טראומטית של הבת.

על פניו- למען האמת, אם אני מסתכלת בעין אובייקטיבית- אני לא רואה שום סיבה לתרומת ביצית ו/או לפונדקאות. ההליכים מאוד מורכבים, מאוד יקרים (עד כמה שאני יודעת- פונדקאות זה קרוב ל300,000 ש"ח) ולמען האמת- גם ההליכים הללו לא מבטיחים כלום (כמו ששום דבר לא מובטח לנו למעשה בחיים האלו).

כמובן שאינני יודעת לנבא כלום, ולא יכולה להבטיח כלום. מה שאני כן יודעת זה שאני מכירה המוני נשים (!!!)- גם מהפורום וגם מהחיים האישיים שלי- שילדו תינוקות בריאים אחרי שתי הפלות. גם נשים, אגב, בגיל שלך.
לרוב, נשים מגיעות לתרומת ביצית בגיל מאוחר הרבה יותר, או לאחר המון הפלות. לפונדקאות- נשים מגיעות בגלל בעיות רפואיות שלא מאפשרות להן להיות בהריון או בגלל שידוע על משהו רחמי- גופני שלא מאפשר גידול העובר.

אל תכעסי עליי, אבל זה נראה שאת פועלת מתוך אמפולסיביות, ולא ממש מתוך חשיבה ובדיקה לעומק.
נראה לי שאת בעיקר צריכה מזל. להיקלט להריון עם עובר תקין.
כמובן שלא אני המחליטה, אלא את ובעלך, ואני מאחלת לך הצלחה עצומה בכל דרך שבה תבחרו.
אגב, יכולה לספר לך שאצלי, לאחר 6 הפלות ברצף (ועוד אחת בין הבכורה לשני), אחת הרופאות היציעה לי אולי ללכת על נושא של תרומת ביצית, אבל זה לא היה רלוונטי מבחינתי ומבחינת בעלי. אבל שוב- זה הוצע לי לאחר 6 הפלות, לא לאחר שתיים...
מעניין אותי לדעת אם דיברת עם מישהו מהרופאים/ות שלך לגבי כוונותייך ומה הם ייעצו לך, איזו דעה מקצועית שמעת מהם. אם את רוצה- תשתפי גם בזה.

אגב, לגבי הלידה הטראומטית של ביתך- אני לא יודעת מה עבר עלייך ומה קרה, אבל ניתן לפתור את זה בקלות- באם יהיה הריון, ובאם ההריון יתפתח כראוי, ניתן לבקש לבצע ניתוח קיסרי, או לקחת דולה ללידה, או לטפל רגשית בזמן ההריון, ולאפשר לך להגיע ללידה רגילה".

ואני ממשיכה- 

אני מאוד מקווה שיש רופאים/ות חכמים/ות שמייעצים/ות לך. 
בגלל הגיל, עוד איכשהו איכשהו מתחבר לי נושא תרומת הביצית, אבל מה הקשר לפונדקאות? לא הבנתי למה ללכת על זה. 
אני לא בטוחה שהיגעתם למקום הנכון מבחינת מי שמייעץ לכם בהיבט הרפואי. 
לחברות של הפונדקאות יש אינטרס כלכלי ברור, ואני בכלל לא בטוחה שיש צורך במקרה שלך בזה. איזו הצדקה רפואית יש להליכה למקום הקיצוני הזה של פונדקאות? היתה לך הפלה בשבוע 10 ועובר לא תקין בשבוע 23. זה נורא, וזה כואב, וזה עצוב, אבל אני לא מבינה מה הקשר לפונדקאות. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'הי שירה'
הי שירה
16/10/2017 | 14:15
69
ראשית כתבתי בפורום זה כדי לקבל עידוד וחיזוק להכנס להריון, הלוא כאן זה פורום הריון אחרי אובדן. קצת קראתי כאן והתעודדתי מסיפורי הלידות פה.

למה פונדקאות? כי לא הייתי מוכנה לשמוע על הריון שלי אחרי מה שעברתי. אימוץ קשה מאוד עד בלתי אפשרי. כן הסכמתי שמישהי אחרת תהיה בהריון בשבילי, ואני עדיין אשמח שזה יקרה. נכון שזה יקר אבל יש לנו את המימון לזה.

מה הרופאים יעצו לי? חלק אופטימים אומרים לי- לכי על ביצית שלך יהיה בסדר, הסיכוי קטן ששוב יקרה לך משהו כמו שקרה לך. וחלק אמרו לי שאם אין לי בעיה כספית ואין לי בעיה רגשית להשתמש בביצית של אחרת, הכי חכם לצמצמם סיכונים עם ביצית של בחורה צעירה. בדר"כ הם נתקלים בתופעה ההפוכה- שנשים מבוגרות עם בעיות פריון מתעקשות להשתמש בביציות שלהם.
לצפיה ב-'ויפה שזכרת אותי! '
ויפה שזכרת אותי!
16/10/2017 | 14:16
19
לצפיה ב-'אני רק לא הבנתי למה ההנחה היא שהבעיה בביציות שלך '
אני רק לא הבנתי למה ההנחה היא שהבעיה בביציות שלך
17/10/2017 | 13:45
5
56
ולא בזרע בהנחה שבן הזוג שלך בגילך. הייתי מנסה עם הביציות שלי
לצפיה ב-'בדיקות זרע יצאו תקינות'
בדיקות זרע יצאו תקינות
17/10/2017 | 14:05
4
56
איבדתי אמון בביציות של בגלל הגיל שלי, בגלל ש3-4 פעמים הפלתי בשבוע מוקדם (בדר"כ זה בגלל עוברים לא תקינים), בגלל מה שקרה לנו, והסיכוי למום גנטי באשה בת 40 הוא 1 ל100) ובגלל שאני בת 41, לא רק שמספר הביציות יורד גם איכותן, הן עלולות ליצור עוברים לא טובים, עם מומים.
לצפיה ב-'רגע, תמי- תסבירי לי שוב-'
רגע, תמי- תסבירי לי שוב-
17/10/2017 | 15:01
69
כתבת שהפלת 3-4 פעמים. אני יודעת על שני אובדני הריון. אז תסבירי לי שוב. בכמה אובדני הריון מדובר? באילו שבועות ובאילו נסיבות?

בכל מקרה- את לא כותבת על שום דבר רחמי לא תקין. אני עדיין מתקשה להבין את המהלך לגבי הפונדקאות. אם את חושבת שהתהליך לא ילווה בחרדות גדולים מאוד, לא פחות מאשר אם את היית נושאת את ההריון- אז טעות בידייך. את זה אני כותבת לא מניסיוני, אלא מניסיון של בנות אחרות שאני מכירה דרך הפורום שעברו את הדרך הזו. זו דרך מורכבת ביותר. אתם עושים את זה פה או בחו"ל? 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'בן כמה בן הזוג?'
בן כמה בן הזוג?
17/10/2017 | 20:03
2
51
זה שבדיקת הזרע תקינה לא אומר שהמומים לא מגיעים מהזרע, בדיקת התקינות היא לריכוז ותנועתיות
לצפיה ב-'40'
40
18/10/2017 | 09:17
1
49
עשינו בדיקת קריוטייפ, מחכים לתוצאות
לצפיה ב-'אז אין שום סיבה להניח שהבעיה היא הביציות שלך'
אז אין שום סיבה להניח שהבעיה היא הביציות שלך
18/10/2017 | 18:16
39
אתם יכולים לקחת תורם זרע באותה מידה של היגיון
לצפיה ב-'לדעתי. ביצית שלך כל עוד ניתן. '
לדעתי. ביצית שלך כל עוד ניתן.
17/10/2017 | 16:06
68
אם ניתן לעשות pgd ולבדוק את העובר אז בכלל.
לצפיה ב-'תמי יקרה - דעה נחרצת'
תמי יקרה - דעה נחרצת
17/10/2017 | 18:26
98
את כותבת בהודעה הראשונה שאת מבקשת מאיתנו חיזוק להשתמש בביציות שלך - ואני מעודדת אותך לעשות זאת. לא כי זו דעתי, אלא פשוט מפני שזה מה שאת מבקשת באופן מפורש.

חרדות? בוודאי, איומות.
פחדים.
לילות בלי שינה.
עצבים.
קנאה במי שלא חצתה מעולם את הקו המפריד בין הריון כחוויה קסומה לבין הריון כחוויה טראומטית.
ועוד
ועוד
ועוד.....

אבל אולי - אולי הפעם יהיה לך מזל - אולי העובר יהיה תקין, אולי תסיימי בידיים מלאות.
כל מי שפה עברה דרך הדילמה הזו והחליטה ללכת על זה. ואם לא היא - אז פונדקאית עבורה. וגם אז החששות איומים. במידה מסויימת אפילו יותר כי כל שמץ שליטה בתהליך ניטל ממך.
הלוואי שתצאי אל המסע, הלוואי שתסיימי אותו בטוב, הלוואי שתזכי להרחיב את משפחתך.
לצפיה ב-'תמי שלום'
תמי שלום
18/10/2017 | 13:00
1
65
ליבי איתך עם כל מה שעברת ועדיין עוברת. שולחת לך כוחות וחיבוק וירטואלי.

קודם כל גם אני הייתי במצב שלא הייתי בטוחה אם לביתי יהיה אח או אחות. לקח לנו שנים להכנס להריון (כולל הפלה) ניסינו טיפולים שלא העלו דבר וגם לא היתה כל סיבה למה "לא מצליח" לנו. אבי השתולל מכעס כשהוא שמע על הטיפולים שלנו. הוא אמר שהוא גדל בתור בן יחיד והיה תמיד שמח ומאושר. הוא אמר שהחיים שלי, הבת שלו, חשובים גם הם וכל ההורמונים והסטרס מזיקים מאוד לבריאות... בקיצור הוא נתן לי קצת פרספקטיבה. באותו זמן רצה המקרה הנורא ואמא של אחת מהילדות בגן של ביתי (בת 4 אז) נפטרה מסרטן. היא היתה אם חד-הורית וביתה נולדה מטיפולים. לא היה מנוס מלשאול אם לטיפולים היה קשר לסרטן שלה.
הסיפור שלי נגמר טוב. נכנסנו להריון ספונטני כמה חודשים אחר כך והיום אני שוב בהריון. אבל תאמיני לי שאני עוד זוכרת את התחושה - ומה יקרה אם זה לא יקרה? ואני רוצה להגיש לך שאבא-אמא-ילדה זאת גם משפחה נהדרת. ביתך יכולה לגדול מאושרת עם כל הטוב שבעולם גם בתור בת יחידה. את יכולה להיות מאושרת גם כשיש לך בת אחת יחידה ומיוחדת במינה בכל העולם. בהרבה מדינות בעולם זה בכלל הנורמה שיש ילד אחד... אני פה לא מנסה לשכנע אותך לא לנסות אלא להציע לך שיש גם את האופציה הזאת...

לעניין ההתלבטות. לגבי אימוץ אני רוצה לחזק את ידייך כי בעיני לא רק שאת זוכה בילד או ילדה להרחיב את המשפחה אלא שאת גם מעניקה בית חם ואוהב לילד שממש צריך את זה. אין מצוה יותר גדולה. אז אני במקומך הייתי ממשיכה לנסות ולקדם את זה. אני מניחה שגם פניתם לעמותות של אימוץ בחו"ל וזה הרבה יותר קל מאשר אימוץ בארץ (לצערי הרב).
אני מאוד מבינה את החששות שלך לנסות להרות שוב אבל בגלל "השעון המתקתק" הייתי מנסה בכל זאת שוב. אישית, לי יש בעיה מוסרית עם פונדקאות ובפרט עם תרומת ביצית. הבעיה היא שהתורמות מונעות משיקולים כלכליים ויש לפעולות שלהן אחר כך השלכות בריאותיות. אני ממש לא מנסה להטיף פה מוסר אלא רק לכתוב את דעותי האישיות בנושא. לצערי בישראל כל נושא הפיריון המסובסד נמצא הרחק מחזית הטכנולוגיה בשל המספר הגדול של המטופלות. יש היום טכניקות בעולם של ברירת ביציות מופרות (על פי המטען הגנטי) וכל מיני דברים שיכולים לעזור לך בכל זאת להרות בעצמך בסיכון מינימלי. אני לא יודעת אם זה מוצא היום בישראל באופן פרטי אבל לא יזיק לנסות לברר.
בהצלחה! ואני שוב חוזרת - ילדה אחת זה גם נפלא ועולם ומלואו!!
לצפיה ב-'תודה לך יעל יקרה'
תודה לך יעל יקרה
18/10/2017 | 14:15
56
על המילים החמות.
ראשית את צודקת, אכן גם עם ילדה 1 זה כיף גדול, אכן אנחנו משפחה נהדרת, לבת שלי יש חיים נהדרים, היא מקבלת 100% תשומת לב ו100% משאבים, אין לה ריבים בבית, היא זוכה לטיולים בעולם ואם היו לה עוד אחים אני בספק אם היינו נוסעים וכו'. אכן החיים שלנו טובים וכיפים גם עם ילדה 1. ניסיתי לשכנע את עצמי שאהיה מאושרת עם ילדה 1 ושהיא תהיה מאושרת בלי אחים אבל.. זה לא הלך.
עוד ילד יהיה פה בבית הזה בטוח. אנחנו לא נוותר. בדרך כלשהי יהיה פה עוד ילד.
לגבי האימוץ- לא אלאה אותך בכל מה שנאמר לי ממי שעוסק בזה, אנחנו נכנסו לעומקו של ענין וזה בכלל לא פשוט, גם לא בחו"ל- גם משם כבר בקושי יש אימוצים. אנחנו בתור אבל סיכוי קלוש שנקבל ילד.
שמחה בשבילך על ההריון, שיהיה המון בהצלחה ולידה קלה
לצפיה ב-'עדכון משמח '
עדכון משמח
15/10/2017 | 21:01
2
179
ב"ה סקירה מאוחרת תקינה
הכול הודגם והכול במקום- העובר מתאים לשבוע והוא במשקל מצוין. מאוד פחדתי ממשקל גבוה בגלל בעיות של סוכר אבל כרגע הוא באחוזון אפילו טיפה נמוך. עם הקודם כבר ראו משקל גבוה בשבוע הזה- ככה שזה משמח.
דבר אחד מוזר- הרופא אמר לי שהעובר במצג ראש וכשבדק את העינים והאף הוא שם את המכשיר בבטן תחתונה ואח"כ נכתב שהעובר במצג עכוז. מקווה שזאת רק טעות... למרות שגם אם לא יש לו עוד זמן להרבה סלטות.
לצפיה ב-'כיף גדול'
כיף גדול
16/10/2017 | 18:26
49
רק בשורות טובות עד לידיים מלאות, ותמיד בכל עניין....

המצג לגמרי אינו משמעותי בשלב כזה.
לצפיה ב-'אכן עדכון מאוד משמח שימשיך כך עד הסוף הנפלא'
אכן עדכון מאוד משמח שימשיך כך עד הסוף הנפלא
17/10/2017 | 15:02
29
שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-' 5 שבועות אחרי ההפלה עם הציצטוק מחזור לא נראה באופק..'
5 שבועות אחרי ההפלה עם הציצטוק מחזור לא נראה באופק..
15/10/2017 | 13:02
1
20
לצפיה ב-'לצורך שאלות כאלו יש את הפורום השני. תודה. עניתי לך שם. '
לצורך שאלות כאלו יש את הפורום השני. תודה. עניתי לך שם.
15/10/2017 | 13:18
7
לצפיה ב-'המטומה בשבוע 7 עם דימומים ( וקלקסן ברקע)'
המטומה בשבוע 7 עם דימומים ( וקלקסן ברקע)
14/10/2017 | 14:21
3
96
הי,
לאחר דימום משמעותי אתמול התגלתה המטומה בשבטע 7 בגודל 5 מ"מ.
לפי הרופאה במיון לא מדובר בהמטומה גדולה. הוספק לי קלקסן ליום (מינון 60) ולראות מה מצב הדימום היום.
יש למישהי סיפורים מעודדים? מה הסיכוי של הריון כזה והשלכות להמשך?
לצפיה ב-'יש כל מיני סיפורים-'
יש כל מיני סיפורים-
14/10/2017 | 16:33
69
חלקם חיוביים וחלקם לא. אי אפשר לדעת כלום. זו האמת. 
אני מקווה שאצלך מדובר במשהו חולף ושתצטרפי בעתיד לסיפורים החיוביים.

עדכני אותנו
שירה. 

שירה דוד
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

לצפיה ב-'לא יודעת אם עוזר'
לא יודעת אם עוזר
14/10/2017 | 23:32
65
היתה לי המטומה שלא דיממה בשני ההריונות המוצלחים האחרונים.
קורה. לא בהכרח משפיע על ההריון
בהצלחה!
לצפיה ב-'המטומה'
המטומה
17/10/2017 | 23:49
20
מקווה שדימום הופסק.
לי התגלתה המטומה בשבוע 6. היה דימום, טסנו למיון ושם גילינו בעצם שזה המטומה. הייתי גם עם קלקסן 60. רופא שלי הוריד לי קלקסן ל 40 פלוס הוסיף לי זריקות פעם בשבוע - פרוגסטרון ריטארד. זה בנוסף לנרות פרוג' שגם ככה קיבלתי.

אז תשאלי את הרופא שלך מה הוא חושב על שינוי מינון והוספת תמיכה פרוגסטרונית.
דרך אגב, נשארו לי 3 אמפולות של זריקות פרוג', אם ירשמו לך, אוכל לתת לך.
המטומה נעלמה מעצמה אחרי מספר שבועות והריון הסתיים טוב.
המון בהצלחה !
לצפיה ב-'פוסט על הורות לאחר אובדן'
פוסט על הורות לאחר אובדן
11/10/2017 | 20:10
17
204
מסתבר שכמו שלא מצאתי את עצמי בקרב ההריוניות הנורמליות אני גם לא מוצאת את עצמי בקרב אמהות רגילות. הן כל כך עסוקות בהילד כן ישן , לא ישן, איך לעשות שהוא ישן וכמה זה קשה ואני בי לייק סתמו את הפה ותגידו תודה שנולד לכן ילד, אז לא תישנו כמה חודשים, זה לא באמת קשה , קשה זה לא לישון בלילה כי את לא נרדמת אחרי גרידה בשבוע 20 . לא לישון בגלל תינוק בריא ותקין זה לא הכי נוח בעולם אבל לא קשה.
אני זוכרת שיצאה מכן פעם קומונה לאמהות אחרי אובדן, יש סיכוי שהיא עוד פעילה?
לצפיה ב-'מזל טוב מאוחר וכן, את מוזמנת '
מזל טוב מאוחר וכן, את מוזמנת
12/10/2017 | 00:10
149
זה הלינק לקומונה: http://communa.tapuz.co.il/rainbowkids
כדי שאוכל לצרף אותך את צריכה לשלוח בקשת הצטרפות. אחרי שאאשר אשלח לך מסר.
ואני לא יודעת אם לייחס את זה להורות בגיל מאוחר (יחסית, ילדתי בגיל 34) או לחווית האובדן, אבל אני מרגישה שההורות שלי הרבה יותר נינוחה משל אחרות. גם ברמת הקושי וגם ברמת הלבטים והחפירות וההיסטריה.
מצד שני - אולי זה רק נראה לי ככה, במבט לאחור. אני לגמרי זוכרת את עצמי סובלת לאללה (פיזית, בעיקר - תפרים, גב שנתפס, תינוקת עם ריפלוקס שהתפתלה כל הלילה וקמה כל שעתיים) בחודשיים הראשונים, ואני בטוחה שגם קיטרתי על זה.
לצפיה ב-'אני מתחברת למה שאת כותבת-'
אני מתחברת למה שאת כותבת-
12/10/2017 | 09:44
3
122
ההורות שלי למעיין בהחלט הושפעה (לחיוב) ממה שעבר עליי בשנים לפני שנולדה וגם ממהלך ההריון, שהיה עינוי נפשי עבורי. 
ההורות שלי עוד יותר בשלה, ועוד יותר טובה, אולי גם בגלל שזו ילדה שלישית ובכל זאת יש לי קצת ותק באימהות (למרות שהכל הרבה יותר עמוס, כמובן). 
אני יודעת שזה לגיטימי לקטר, אך ממעטת לעשות זאת. בטח לא על הילדים.
אבל אני כותבת פה שהנורמאלי זה בכל זאת לקטר...

לגבי השינה- לא חייבים לא לישון כמה חודשים. תינוק מסוגל, יכול וצריך לישון מגיל חודשיים-שלושה לילות שלמות. כן. זה בהחלט אפשרי. לא צריך לזלזל בשינה (וכותבת זאת מופרעת שינה אמיתית...). 
השינה חשובה מאוד להתפתחות התינוק, וגם חשובה מאוד להורים. כאשר אנחנו ישנים טוב, אנחנו מתפקדים טוב, יש לנו יותר סבלנות, יותר יכולת ריכוז, וכן הלאה. 

וכן, הרבה פעמים אני שומעת שיחות של אימהות אחרות ובליבי אומרת מה שאת אומרת. ומצד שני- כל אחת חיה את החיים שלה, את הסיפור שלה. 
נצלי את מה שעברת לחיוב במובן הזה שתהני יותר, תרגישי מאושרת יותר, תחווי יותר. 
אין יום שאני לא מודה על מה שיש לי. וזה משפיע לחיוב עליי כאדם ועליי כאמא. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'לילות שלמים, כמובן (סליחה על השגיאה)'
לילות שלמים, כמובן (סליחה על השגיאה)
12/10/2017 | 09:46
31
לצפיה ב-'אני אכן נהנית יותר ומאושרת יותר'
אני אכן נהנית יותר ומאושרת יותר
12/10/2017 | 20:49
1
104
ופתאום הזמן עובר חי מהר מידי אחרי כמעט שנתיים שבו עבר לי לאט מידי
לצפיה ב-'נכון, הזמן טס, והאמת שזה מבאס אותי...'
נכון, הזמן טס, והאמת שזה מבאס אותי...
13/10/2017 | 22:29
23
לצפיה ב-'כן זה שונה'
כן זה שונה
14/10/2017 | 23:31
10
106
אני באמת מרגישה לגבי ילד הקשת שלי, רגש טיפה חזק יותר. לא אוהבת אותו יותר. מאז גם נולד לי עוד קשתון, ואני אוהבת כל הארבעה בצורה שווה.
אבל יש לי משהו חזק אליו במיוחד.
אני חלשה מולו. קשורה אליו מאוד.
הייתי מאוד מאוד טוטאלית כלפיו כשהוא נולד. הקשר שלנו מאוד חזק.
מתחברת למה שכתבת
גם איזה אמא אחת בגן שעשועים, גילתה לי שהיא בהריון עם ילד רביעי, יש לה בן ושתי בנות ועכשיו בן בריא בדרך. היא בכתה איזה שבוע שלם כי זה בן והיא רצתה בת. רציתי להגיד לה שהיא מפגרת. סתמתי
לצפיה ב-'לפעמים שתיקה היא גדלות נפש'
לפעמים שתיקה היא גדלות נפש
15/10/2017 | 00:22
89
אני בטח לא הייתי מתאפקת. מסירה את הכובע.
לצפיה ב-'כל כך מתחברת למה שכתבת'
כל כך מתחברת למה שכתבת
15/10/2017 | 13:15
1
84
גם אני מרגישה כלפי ילדת הקשת שלי רגש מיוחד. אוהבת את שלושתם אבל מרגישה כאילו היא החזירה לי את האויר לחזה. לא יודעת להסביר.
וגם אני נכחתי בשיחת גינה זהה ואפילו היתה אמא נוספת שאמרה שאם יצא לה עוד בן היא תעשה הפלה ( מניחה ומקווה שזה נאמר בצחוק). כמובן שסתמתי וקיללתי בלב.
לצפיה ב-'לגמרי אוויר בחזה'
לגמרי אוויר בחזה
15/10/2017 | 23:41
55
הילד הזה הוא כמו האוויר שלי
לצפיה ב-'במקרה כזה בא לי להגיד - "לא נורא, אולי הוא יהיה הומו..."'
במקרה כזה בא לי להגיד - "לא נורא, אולי הוא יהיה הומו..."
16/10/2017 | 09:07
66
לא כי הומו זה דבר נורא, אלא כי כשהן רוצות בת (או בן) יש להן תמונה מאוד ברורה בראש של מה שהן רוצות ואני די בטוחה שלא כל הילדים (אפילו במין המתאים) מתאימים לתמונה הזאת.
אבל ברצינות, אני מתאפקת ומשתדלת לא להיות שיפוטית. אי אפשר לדעת מה כל אחת חוותה, ואיך היא חוותה זאת. יש (אפילו כאן בפורום) אמהות שהמין היה חשוב להן גם אחרי הפלה וזה בסדר, מותר להרגיש. כרגע יש לי עובר זכר אחרי שתי בנות (והפלה טבעית) ואני בפאניקה מה אני עושה עם בן (אז זה לא בדיוק אכזבה אבל יש סערת רגשות כלשהי).
מקוה שבעיקר יעבור בשלום ויהיה ילד בריא (ולידה נורמלית אם אפשר).

לצפיה ב-'הקלת לי נקיפות מצפון על זה שאני מעדיפה לטפל בקטן ולהשאיר את '
הקלת לי נקיפות מצפון על זה שאני מעדיפה לטפל בקטן ולהשאיר את
17/10/2017 | 13:44
5
44
הגדול לבן הזוג, אני מרגישה לא בסדר על זה אבל מתן הוא תינוק מתוק והגדול הוא כבר ילד שאותו אי אפשר להרים פיזית לאן שרוצים שלעיתים חופר ויש לי הרבה פחות כוח אליו בעוונותי
לצפיה ב-'ואני דווקא לא רוצה להקל עלייך -'
ואני דווקא לא רוצה להקל עלייך -
17/10/2017 | 15:07
4
46
להתנהל עם שניים זה לא להתנהל עם אחד. צריך ללמוד תוך כדי תנועה כיצד עושים זאת. כיצד מחלקים את תשומת הלב בין השניים וכיצד נותנים לכל אחד את המענה לצרכים שלו, לפי גילו. 
צריך שיהיה כוח ואנרגיות לכל אחד מהם. נכון- זה דורש המון עבודה הורית. מי אמר שלהיות הורה זה דבר פשוט? אף אחד. זה הג'וב הכי תובעני שקיים, ויחד עם זאת- הכי נפלא ומדהים שקיים. 
מאחלת לך שתשכילי להעניק לכל אחד מהם את מה שהוא זקוק לו. 
אני פה- גם לצרכי יעוץ לגבי העניין הזה. זה חלק מהעבודה היומיומית שלי כמרפאה בעיסוק שעובדת גם עם ילדים, אבל בעיקר עם ההורים שלהם...

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'כמובן שאני מתייחסת לגדול'
כמובן שאני מתייחסת לגדול
18/10/2017 | 08:04
3
38
ואיתו כמה שיותר, פשוט בא לי יותר על התינוק וגם העובדה שאני מניקה די עושה את החלוקה של אבא עם הגדול ואני עם התינוק. אגב החצוף הזה לא מוכן להחזיק אותו שאצלם אותם ביחד ואחרי כל הדיבורים על איך הוא רוצה שיהיה לנו תינוק הייתי מצפה שיראה יותר התלהבות
לצפיה ב-'הוא לא חצוף- הוא נורמאלי!'
הוא לא חצוף- הוא נורמאלי!
18/10/2017 | 09:42
2
36
את באמת חושבת שילד בגילו מבין מה זה אומר שיש תינוק בבית? מה זה אומר שיש לו אח? מה זה אומר שהוא נהפך לאח בכור?מה זה אומר להתחלק במרחב ולהתחלק בתשומת הלב? ממש לא, והוא גם לא אמור להבין. 
אתם ההורים אמורים להנחות אותו, את הגדול, להכיל אותו, לדבר איתו, להבין אותו ולכוון אותו- גם בהקשר לשינוי המשפחתי שנוצר. 

אגב, כאשר את מניקה, את יכולה בהחלט לחלק את הקשב שלך בין שניהם- מניקה את התינוק, ולגדול מקריאה ספר, או משוחחת איתו או רואה איתו תוכנית טלויזיה שאוהב, או שרה לו שירים שאוהב, או שמה מוסיקה וצופה בו רוקד, או מביאה משחק שהגדול אוהב ויכול לשחק בעצמו (כמו משחק בנייה)...
הכל אפשרי- אם רק רוצים ומבינים את החשיבות. נקודה למחשבה. 

שירה דוד

09-7749028
לצפיה ב-'כשאת מתארת את זה ככה ...'
כשאת מתארת את זה ככה ...
18/10/2017 | 18:20
1
30
תכלס גם נשים מבוגרות לא בהכרח מבינות מה המשמעות של תינוק בבית ואז מופתעות ומתלוננות.
לצפיה ב-'ברור!'
ברור!
18/10/2017 | 22:33
6
לצפיה ב-'מזל טוב, יקירה ! כל כך שמחה בשבילך !!'
מזל טוב, יקירה ! כל כך שמחה בשבילך !!
17/10/2017 | 23:51
6
לצפיה ב-'רוב התאונות קורות בבית'
רוב התאונות קורות בבית
07/10/2017 | 21:07
6
231
אני כל כך זהירה, הולכת לאט, מסתכלת פעמיים, נשמרת מליפול, חלילה. והנה הבוקר, ממהרת מחדר לחדר, נתקלת בפיילה מלאה כביסה מקופלת לפיזור, בולמת בקושי על ברך וכף יד, שריטות מכוערות לאורך כל השוק מהפלסטיק שנשבר, שפה נפוחה מהשולחן, המון שוקולד, היא זזה, אוכל, היא זזה בתנועות חזקות, כל היום היד על הבטן, עוקבת. הכל מרגיש רגיל.
אבל הרגע החד של הפאניקה כשאיבדתי את שיווי המשקל. הדקות הראשונות (אולי 2) עד שזזה.

כולי בקינונים, זורקת, ממיינת, נפרדת, מצמצמת. הבית קטן וצריך להכניס אליו עוד אחד. בקרוב. נקיונות, סידורים, הכנות בלי סוף. אפילו קניתי סדיניות לעריסה. ההתרגשות עצומה.
והפחד הזה. רק שיסתיים כבר. מתה להיות אחרי.
לצפיה ב-'מחזיקה לך אצבעות ומקווה שהזמן יעבור מהר'
מחזיקה לך אצבעות ומקווה שהזמן יעבור מהר
07/10/2017 | 22:27
30
לצפיה ב-'אויש, נשמע ממש לא סמפטי...'
אויש, נשמע ממש לא סמפטי...
07/10/2017 | 23:04
93
גם לי קרתה נפילה אחת בהריון עם מעיין, בחודש שישי-שביעי. נפלתי על הידיים (טוב שיש לנו את הרפלקס המולד הזה של לשלוח את הידיים קדימה כאשר אנו נופלים). 
בקיצור- נראה לי שאת ממש מוכנה כבר ללידה, מכל הבחינות. אז יאללה...שתצא ותתחילי את החיים החדשים יחד איתה. מחכה כבר להודעה המשמחת שלך. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'ב-2345 התחילו צירים סדירים'
ב-2345 התחילו צירים סדירים
08/10/2017 | 11:38
2
154
די צפופים, כל 3-5 דקות, לא כואבים
הלידה הקודמת התחילה ככה-
אחרי בערך 3 שעות כאלה הגיעו צירים כואבים
כשהגעתי לביה"ח בקושי הספקתי להגיע לחדר הלידה. מהרישום בקבלה ועד שהיא ינקה עלי - 14 דקות.

הקפצתי את אמא ונסענו לביה"ח, הגענו בסביבות 0200. במוניטור הצירים נרגעו. מחיקה 70% פתיחה 1.5 איפה אני ואיפה לידה. הייתי מצוברחת מהתרעת השווא. האחיות לא הבינו מה העניין. בעלי לא הפסיק לצחוק.

חוזרת לקנן, חג שמח לכולן !
לצפיה ב-'איזה בעסה שזו הייתה אזעקת שוא'
איזה בעסה שזו הייתה אזעקת שוא
08/10/2017 | 17:31
91
מקווה שבקרוב יקרה הדבר האמתי
לצפיה ב-'נו????? קורה משהו???'
נו????? קורה משהו???
13/10/2017 | 22:34
12
לצפיה ב-'בהחלט, אני מאבדת את זה לאט לאט....... שמחה '
בהחלט, אני מאבדת את זה לאט לאט....... שמחה
14/10/2017 | 12:23
109
על החזרה לשגרה, מקווה שתנועת הזמן תואץ קצת.
תודה על ההתעניינות!
לצפיה ב-'מס חמש בחוץ '
מס חמש בחוץ
05/10/2017 | 14:09
8
255
קצת התעכבתי עם הודעת הלידה, יומיים לפני ראש השנה אחרי הריון מלא חרדות, סכרת הריון וכנראה גם רעלת בעודי מאושפזת בהריון בסיכון ירדו לי המים ותוך חצי שעה הוא היה בחוץ בגלל מצג עכוז. יום לפני זה כשהתאשפזתי עוד כעסתי על הרופאים על זה שבמקום לברר למה לחץ הדם גבוה הרבה יותר הגיוני לי שיוציאו אותו וזהו אבל הם התעקשו לא לנתח לפני 37, בסוף כאמור מס חמש ששמו הוא מתן החליט שרק הוא קובע פה ויצא ב 36 פלוס חמש וכך זכיתי להתחמק מארוחת החג אצל סבתא של בן הזוג
הלידה הייתה שיפור עצום מהלידה הקודמת למרות שהיה קיסרי חירום ובן הזוג לא היה איתי כי הפעם הייתי ערה , היה לי תקל עם אחיות התינוקיה שעכבו את ההבאה של מתן אלי אז הלכתי עם הקטטר 4 שעות אחרי הניתוח  עם רגלים קצת רדומות לתינוקיה לתדהמתו של האחיות והנקתי אותו שם וגיליתי שהגאונים בכלל לא בדקו לו סוכר כי היא היה צריך לאכול קודם רק שהיה רשום הנקה בלבד שזה היה בלתי אפשרי אם לא הוציאו אותו. אחרי ריבים וצעקות התברר שהרופא כבר כן בדק אותו הגיעה אחות נורמלית ועשתה בדיקת סוכר וחיסונים וחיסנה וסוף סוף הוצאתי אותו משם ומאז היינו בביות מלא. ומאז הם חיו באושר ועושר עד עצם היום הזה.
כלומר לא בעושר כי אנחנו עדיין לא בכיוון של לקנות דירה אבל כן באושר גדול, הדיכאון חלף לו עם הלידה בדיוק כמו סכרת ההריון ויתר לחץ הדם, אני נהנית מזה שיש לי תינוק קטן והתקופה הראשונית לא קשה לי בכלל למרות שבגלל המשקל הקטן ושבוע הלידה אני גם משלימה חלב שאוב. גם עם הגדול נהניתי מהשלב הראשוני ועכשיו אפילו יותר במיוחד שזה עשוי להיות התינוק האחרון שלי.
המרירות והקנאה נחלשו מאוד, זה לא שנהייתי כולי טוב לב ופרגון וכשאני קוראת על מישהי שבהריון חמישי עם ארבעה ילדים בבית אני מסננת לי בלב תחנקי נבלה שכמוך אבל העוצמה של זה הרבה יותר נמוכה, מי יודע אולי ההגדרה החדשה שלי של חמש הריונות שני ילדים בבית לאט לאט תעשה חלק קטן מאוד מהמהות שלי

לצפיה ב-'הידדדדד !!!!! כל כך חיכיתי להודעה שלך'
הידדדדד !!!!! כל כך חיכיתי להודעה שלך
05/10/2017 | 16:41
92
כמה אני שמחה שהתקווה הקלושה שההריון הזה יהפוך לתינוק ---התגשמה!
עכשיו כשהוא איתך אני מאחלת לך שהפרספקטיבה לאט לאט תשתנה, ובעיקר שתהני מהחמימות של הבועה המתוקה שבגידול קטנטן שכזה.
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
05/10/2017 | 19:29
67

ואו, טוב, העיקר שהסתיים בשלום ובידיים מלאות. 

לגבי המשפט האחרון שכתבת: "אולי ההגדרה שלי של חמישה הריונות ושני ילדים בבית לאט לאט תעשה חלק קטן מאוד מהמהות שלי"-
יכול להיות ואני מאחלת לך זאת ובהחלט ייתכן. 

אצלי, כאשר מעיין בת שנתיים ושמונה חודשים- אני יכולה לומר בוודאות שמה שעברתי מהווה חלק משמעותי מהמהות שלי, אבל אני מנצלת זאת לטובת הכלל ולטובת הקהילה, ולכן אני עוד פה ואשאר פה בגם בפורום השני. 
זה גם חלק מהמהות שלי כאמא שלה וכאמא לשני ילדיי הגדולים. 
אני לא יכולה לשנות את העבר ולא יכולה למחוק אותו. אבל אני כן מנסה שהמהות שלי תהיה טובה יותר ממה שהיתה בעבר, בעקבות הסיפור שלי. 

מאחלת לך אותו הדבר.
שירה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'מזל טוב, שירה'
מזל טוב, שירה
05/10/2017 | 22:49
64
שמחה לשמוע שילדת בסך הכל בשלום. מבינה את התחושות ואת המהות - שגם במקרה שלי היא עדין חלק מהזהות ומהרבדים שנוספו לי עם השנים. (חייבת להגיד שהתיאור בפסקה האחרונה מחזיר אותי אל סימון בוליבאר והטרגדיה של הלידה השקטה של בתה החמישית לפני מספר חודשים). ושוב - מזל טוב, גדלו את מתן בנחת, בשמחה ובבריאות.
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
07/10/2017 | 09:47
37
מאחלת לך גם את הסוף של דברייך, וגם שתגדלי את הילדים בכיף ובנחת!
לצפיה ב-'בשעה טובה '
בשעה טובה
08/10/2017 | 08:23
43
מאחלת לך שגם ההמשך יהיה כיפי ונעים כמו ההתחלה.
ברוך הבא לעולם מתן 
לצפיה ב-'ואני כל הזמן תהיתי לאן נעלמת!'
ואני כל הזמן תהיתי לאן נעלמת!
08/10/2017 | 16:40
2
51
המון מזל טוב!!!
כל כך שמחה לקרוא שאת כבר אחרי!
תהנו ממנו ושיביא לכם המון נחת.

ילדת בקפלן?

לצפיה ב-'באסף הרופא'
באסף הרופא
08/10/2017 | 17:28
1
63
התכנון היה קיסרי ידידותי עם אפס הפרדה ואת זה עושים רק שם  וגם בקפלן מחמירים יותר עם סכרת הריון. מתי את אמורה ללדת?
לצפיה ב-'את הבכור ילדתי באסף הרופא. עכשיו אני מתכננת ללדת בקפלן'
את הבכור ילדתי באסף הרופא. עכשיו אני מתכננת ללדת בקפלן
08/10/2017 | 19:39
71
אני בשבוע 38 עכשיו. עדיין לא באמת מבינה שהלידה כ"כ קרובה.
הצלחת להיות באפס הפרדה אחרי קיסרי? הבן זוג היה איתך בלילות? נראה לי ממש קשה בימים הראשונים אחרי ניתוח...
גם בקפלן שמעתי שממש בסדר עם אפס הפרדה, אפילו מעודדים את זה. אבל עד שלא אהיה אחרי, אני לא בוחרת בשום "מסלול".
לצפיה ב-'אשמח לסיפורים על הריונות תקינים לאחר הפלה וכמה זמן לקח?'
אשמח לסיפורים על הריונות תקינים לאחר הפלה וכמה זמן לקח?
05/10/2017 | 18:53
9
58
לצפיה ב-'הפורום מלא בסיפורים של הריונות תקינים לאחר אובדן/י הריון- '
הפורום מלא בסיפורים של הריונות תקינים לאחר אובדן/י הריון-
05/10/2017 | 19:21
7
129
אצלי באופן אישי- בני השני נולד לאחר הפלה בשל הפסקת דופק בשבוע 9 (גרידה). נקלטתי בזמנו להריון התקין עימו לאחר 3-4 חודשים ניסיון. 
ביתי השלישית נולדה לאחר 6 הפלות ברצף...כך שלקח כמה שנים עד שהיא הגיעה אליי. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'שמחה לשמוע, בת כמה היית? '
שמחה לשמוע, בת כמה היית?
05/10/2017 | 19:58
1
36
לצפיה ב-'כשנולד בני-36. כשנולדה ביתי- 41. '
כשנולד בני-36. כשנולדה ביתי- 41.
06/10/2017 | 11:10
30
לצפיה ב-'עשית איזה בירור אחרי ההפלות?? בדיקות?'
עשית איזה בירור אחרי ההפלות?? בדיקות?
07/10/2017 | 20:26
4
20
לצפיה ב-'תשובות לגלי377-'
תשובות לגלי377-
07/10/2017 | 23:00
3
105
התחלתי את הבירורים לאחר 3 הפלות ברצף. השלמתי את הבירורים במלואם לאחר ההפלה הרביעית ברצף. הכל נמצא תקין. 
גם לפי הממצאים וגם לפי סוג ההפלות, המסקנה היתה שההפלות נגרמו כתוצאה מעוברים לא תקינים, ועם זה- לא היה מה לעשות. או שממשיכים ברולטה המסוכנת הזו, או שלא. 
למזלי הרב מאוד מאוד, ההריון העשירי הסתיים בידיים מלאות בתינוקת בריאה ומתוקה. כיום בת שנתיים ושמונה חודשים. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה המפורטת..אהיה אופטימית בהמשך'
תודה רבה על התשובה המפורטת..אהיה אופטימית בהמשך
08/10/2017 | 13:45
11
לצפיה ב-'איזה בירורים עשית אילו בדיקות?'
איזה בירורים עשית אילו בדיקות?
09/10/2017 | 20:07
1
15
לצפיה ב-'אנא כתבי בפורום השני ושם אענה לך. תודה. '
אנא כתבי בפורום השני ושם אענה לך. תודה.
10/10/2017 | 10:07
8
לצפיה ב-'משתפת'
משתפת
14/10/2017 | 23:37
33
ילדתי פעמיים, אחרי שהיו לי שתי הפלות.
נכנסתי להריון פעם אחת 3 חודשים אחרי הפלה בשבוע 18 ועוד פעם כשהתינוק היה בן 10 חודשים.
לא עשיתי שום בירור לגבי ההפלות כי לא היה קשר בין השתיים, פעם אחת העובר לא היה חי בשקיפות ופעם שנייה היו המון מומים בסקירה.

לצפיה ב-'היי בנות ארוך ולא מומלץ לכל אחת לקרוא..'
היי בנות ארוך ולא מומלץ לכל אחת לקרוא..
04/10/2017 | 00:07
2
257
מזמן לא כתבתי ... מאז שילדתי את ילד הקשת המתוק שלי שחגג לפני 3 ימים 4 חודשים ברוך השם אני מלאת גוואה ואהבה ומודה כל יום על זה שיש לי אותו .
היום פתאום נזכרתי במה שאבד מזמן לא הייתי שם ... במחשבות עליהם .. על התאומים שאיבדתי .. גולה בגרון והדמעות יורדות לבד.... ודווקא היום נפגשתי עם מכר בעבודה שעובד בבית הקברות ובקשתי ממנו לברר היכן הם קבורים התאומים שלי רק להניח נר ולבקש סליחה שאמא עזבה אותם וגם תודה על האח שבזכותם הגיע שמסב לנו אושר ענק .. עד היום אין לי מושג היכן הם נקברו כי בעלי רצה שאני לא ישאהב למקום האפל הזה שלא יהיה דרך חזרה ושכל יום אני ילך לשם .. אולי הוא צדק.. אבל היום אני מוכנה . אני חייבת חייבת לגלות היכן הם קבורים.. עצוב לי בלב... אני בחיים לא ישכח אותם....אני מקווה שנתראה בתחיית המתים או איפה שהוא בגן העדן של הילדים שלא זכו להגיע... הייתי חייבת לפרוק אני מקווה שאתן לא הפחדתי אף אחת....
לצפיה ב-'עצוב'
עצוב
07/10/2017 | 21:48
53
היי שירלי.
אני לא נכנסת לפורומים הרבה מאז לידת הקשת שלי, אבל היום נכנסתי וקראתי את הפוסט הכואב שלך וזה עשה לי עצוב.
בחודש שעבר ציינתי שנתיים לאובדן שלי. חוץ מבעלי אף אחד לא זכר, וגם אם אולי זכרו - לא אמרו כלום. וגם אני ובעלי נתונים בשגרת ילדת הקשת שלנו, והכאב פחות כואב.
אני ביקשתי מבעלי לברר שנה אחרי האובדן היכן הם נמצאים. בעלי התקשר לבי"ח ומשם הפנו אותו לחברה קדישא וקיבלנו מסמך עם מיקום מדויק. לא הלכתי. לא מסוגלת עדיין. פחדתי גם אני שברגע שאדע, אלך לשם כל הזמן, אבל גם פחדתי להישאב לתהום.
כל ערב שבת בהדלקת נרות אני מבקשת מאלוהים שישמור עליהם עד שאני אצטרף. לאחרונה סבתא שלי נפטרה, ואני מקווה שהיא איתם בשמיים עכשיו.
אני מבינה את הכאב שלך, וברור שהוא ילווה אותנו עד מותנו, אבל תודה לאל - שתינו זכינו ללדת קשת, ובעזרת השם והיקום - נזכה לעוד קשתות שכאלה.
תרשי לעצמך להיות עצובה לפעמים, להיזכר ולבכות קצת, אבל תמיד תשאבי כוחות מילדך המתוק ומהתקווה לעתיד.
לצפיה ב-'ממש עצוב'
ממש עצוב
07/10/2017 | 23:10
62
טוב שיש לך את האמונה שעוזרת לך להתמודד. אני חושבת שלמי שלא מאמין בגן עדן או בתחיית המתים (כמוני) יותר קשה להתמודד עם כל אובדן שהוא של אדם יקר, וזה תופס גם למקרים של אובדני הריון.  
עצוב לי לקרוא על הצורך שלך בבקשת סליחה על כך שעזבת אותם. כי לא עזבת אותם, הלא כן? מאחלת לך שבמהלך הזמן ואולי בעזרת עבודה עצמית ו/או טיפול, תוכלי לעבד את התחושות הללו של יסורי המצפון ולהגיע לשלמות עם עצמך.  

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'האם הבדיקות הללו מספיקות? לאחר הפלה + הריון כימי השנה'
האם הבדיקות הללו מספיקות? לאחר הפלה + הריון כימי השנה
01/10/2017 | 21:49
7
119
PROTEIN C ACTIVITY המטולוגיה
PROTEIN S ANTIGEN המטולוגיה
ANTITHROMBIN-III המטולוגיה
ACTIVATED PROT C RES המטולוגיה
ANTI CARDIOLIPIN IgM אימונו-סרו
פרטים נוספים
LUPUS ANTICOAGULANT המטולוגיה
פרטים נוספים
HERPES SIMPLEX V-Ab סרולוגיה זהומית
ANTI CARDIOLIPIN IgG אימונו-סרו
פרטים נוספים
TSH הורמון-אנדו
פרטים נוספים
T3- FREE הורמון-אנדו
פרטים נוספים
T4- FREE הורמון-אנדו
פרטים נוספים
A.B2 GLYCOPROTEI IgG אימונו-סרו
A.B2 GLYCOPROTEI IgM אימונו-סרו
לצפיה ב-'אני לא יודעת. הייתי שואלת גם בפוריות'
אני לא יודעת. הייתי שואלת גם בפוריות
01/10/2017 | 22:09
47
או פשוט פונה לרופא נוסף לעוד חוות דעת.
הלוואי שתגיעי אלינו בקרוב להריון ארוך ומלא!
לצפיה ב-'יש רשימה מלאה בקבצים של הקבוצה '
יש רשימה מלאה בקבצים של הקבוצה
02/10/2017 | 10:45
5
45
היכנסי ל"כלים ומידע" ----> מאמרים ----> קרישיות יתר (בתפריט) ---> יש שם כמה רפרנסים ואחד כולל רשימה מלאה של הבדיקות שיש לבצע כדי לאבחן קרישיות יתר.

בהצלחה !
לצפיה ב-'אבל רשימת הבדיקות שם זה מ-2005 עדיין רלוונטי?'
אבל רשימת הבדיקות שם זה מ-2005 עדיין רלוונטי?
02/10/2017 | 15:08
4
7
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי עדיין רלוונטי'
למיטב ידיעתי עדיין רלוונטי
03/10/2017 | 08:02
3
32
יתכן שהוספו בידקות נוספות מאז, אבל הייתי משתמשת ברשימה הזו כנקודת התחלה, כשאני הולכת לרופא ומבקשת ברור קרישיות יתר מלא. לכל היותר, שיוסיף על הרשימה הזו.
בהצלחה !
לצפיה ב-'ללכת לרופא משפחה שיוסיף לי מה שחסר ברשימה?'
ללכת לרופא משפחה שיוסיף לי מה שחסר ברשימה?
03/10/2017 | 13:15
2
5
לצפיה ב-'רופא נשים'
רופא נשים
03/10/2017 | 14:11
46
יש בדיקות שלא זמינות בכלל בתפריט הזמין לבחירה של רופאי המשפחה, ליתר בטחון הייתי פונה לרופא נשים ומבקשת השלמה של מה שחסר, ע"מ לוודא שהברור שיעשה יהיה מלא.
לצפיה ב-'בבקשה את שאר ההתייעצות תעשי בפורום אובדן הריון'
בבקשה את שאר ההתייעצות תעשי בפורום אובדן הריון
03/10/2017 | 22:18
16
לצפיה ב-'ההודעה באישורה של שירה '
ההודעה באישורה של שירה
01/10/2017 | 11:37
8
242
שלום נשים יקרות,
ראשית אני כותבת לכן אחרי שקיבלתי אישור משירה.
שמי אנסטסיה, בת 26, מת"א, סטודנטית למדעי התנהגות - פסיכולוגיה וסוציולוגיה במכללה האקדמית ת"א יפו.
במסגרת עבודת הסמינריון שלי בסוציולוגיה בתחום טכנולוגיות רפואיות מתקדמות בחרתי לחקור פריון נשי, ובאופן ספציפי יותר אני חוקרת נשים שילדו בגילאי 40 פלוס. לצורך כך אני מחפשת נשים שירצו להתראיין, מדובר בראיון אנונימי לחלוטין שאורך משהו כמו שעה וכמובן תלוי בדינמיקה וברצון לשתף. אם מישהי מעוניינת אשמח מאוד אם תשלחו לי הודעה לכאן. הנושא חשוב מאוד ומעניין ולדעתי נוגע לנשים באשר הן. אציין ששירה מנהלת הפורום הסכימה להתראיין והפנתה אותי לכאן.  
תודה רבה ושתהיה לנו שנה מהממת,
אנסטסיה :)
לצפיה ב-'תוכלי בבקשה לחדד'
תוכלי בבקשה לחדד
01/10/2017 | 13:00
3
127
שלום אנסטסיה
האם הראיון אמור להתקיים במכללה האקדמית ת"א-יפו, או באזורים נוספים בארץ/ טלפונית?
האם יש דרך התקשרות נוספת, לטובת חברות שאינן בעלות כרטיס קורא בתפוז?
לצפיה ב-'לגבי מיקום הראיונות'
לגבי מיקום הראיונות
01/10/2017 | 16:52
2
82
ראשית, תודה על הנכונות לסייע לי :)
הראיונות שעשיתי עד כה היו במקומות שהיו נוחים למרואיינות, בסביבת העבודה או הבית. אין לי בעיה להגיע אליכן כל עוד זה במרכז (כרגע אני בלי רכב) או לחילופין אפשר גם בטלפון.
לצפיה ב-'מוכנה להתראיין בטלפון'
מוכנה להתראיין בטלפון
01/10/2017 | 22:57
1
65
לצפיה ב-'ראיון בטלפון'
ראיון בטלפון
02/10/2017 | 11:22
63
אני ממש ממש אשמח, זה המספר שלי - 0549538238, תשלחי לי ווטסאפ ונוכל לקבוע :)
לצפיה ב-'מעודדת אתכן לסייע לאנסטסיה- '
מעודדת אתכן לסייע לאנסטסיה-
01/10/2017 | 13:03
106
אכן התראיינתי, ואנסטסיה, למרות גילה הצעיר ולמרות העובדה שהיא עדיין איננה אמא, גילתה תבונה רבה וכן רגישות רבה לכל הנושא בעת הראיון.
היתה לי חוויה מאוד חיובית. 
אודה לכן אם תתגייסנה ותעזורנה לה (וזכרו- גם אתן היית פעם סטודנטיות ועשיתן עבודות סמינריון...).

שנה טובה לכולן!
שירה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'נצל"ש - שירה, יש לך קשר עם הבחורה שעושה מחקר על NIPT?'
נצל"ש - שירה, יש לך קשר עם הבחורה שעושה מחקר על NIPT?
01/10/2017 | 20:11
1
83
הייתה לנו בעיה ליצור קשר טלפוני וסיכמנו שנדבר כשהיא תבקר בארץ ומאז היא נעלמה.
החלפתי מכשיר טלפון אז אין לי את המספר שלה שהיה שמור רק ב-whatsapp. אם יש לך קשר איתה, מסרי לה שאני עדיין מוכנה להשתתף, אם יש צורך.
לצפיה ב-'עונה לגבי החוקרת בנושא NIPT'
עונה לגבי החוקרת בנושא NIPT
01/10/2017 | 20:21
89
היא תגיע לארץ בהמשך החודש ואני כמובן אזכיר לה ליצור קשר.
כותבת לך בפרטי.
לצפיה ב-'היי אנסטסיה'
היי אנסטסיה
01/10/2017 | 22:07
116
אשמח להתראיין. טרם ילדתי וספק אם אזכור אחרי הלידה (אמן!).
את מוזמנת להיות איתי בקשר במהלך נובמבר אם עוד יהיה רלוונטי.
לצפיה ב-'שמחה לבשר '
שמחה לבשר
29/09/2017 | 15:05
6
254
ילדתי סוף סוף ברוך ה פלא קטן ביום רביעי בצהריים בלידה קצרה ומהירה- אין לתאר את האושר,
תודה רבה לכל הנשים שנמצאות פה ומעודדות , ללא התמיכה שלכן לא הייתי שורדת את ההריון.
לידה קלה לכולן בידיים מלאות.
גמר חתימה טובה ושנה מתוקה מלאת אושר ושמחה!!
לצפיה ב-'חיכיתי לך!'
חיכיתי לך!
29/09/2017 | 15:37
1
86
איזו בשורה נהדרת, אני כל כך שמחה שהמסע שלך הסתיים בידיים מלאות ובלידה מוצלחת, גדלי אותו בנחת!
לצפיה ב-'אמן!!'
אמן!!
29/09/2017 | 16:56
54
איזה חמודה לא האמנתי שאלד עוד השבוע.

לצפיה ב-'שמחתי להתבשר'
שמחתי להתבשר
30/09/2017 | 12:52
61
אכן בשורה נפלאה לראשית השנה.  
איזה אושר זה, הה? ממש שמחתי לקרוא. 
הרבה אושר, נחת ובריאות!!!

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'איזה כיף לשמוע'
איזה כיף לשמוע
01/10/2017 | 18:16
28
בשעה טובה, המון מזל טוב!!
לצפיה ב-'מזל טוב! שנקרא רק הודעות משמחות כאלה '
מזל טוב! שנקרא רק הודעות משמחות כאלה
01/10/2017 | 20:08
9
לצפיה ב-'מזל טוב!!'
מזל טוב!!
01/10/2017 | 20:39
25
כיף לקרוא כזו הודעה :) שירבו כאלו הודעות כאן...
שתזכו לגדל אותו בנחת ובאושר

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
מתקשים בפוריות?
פורום פוריות הגבר
מתקשים להיכנס להריון?
פורום הורים בטיפולי פוריות
פורום הורים בטיפולי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה