לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
93779,377 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון לאחר אובדן -תמיכה

הריון חדש לאחר חוויית אובדן.אבל, כאב, חרדות, אובדן התמימות, ותקווה שבירה ומהוססת - יוצרים מערבולות שלפעמים קשה לצלוח אותן.לאלה מצטרפת פעמים רבות תחושה של בדידות ושל חוסר שייכות: תחושה שאין לנו מקום באף אחד מן הפורומים הקיימים, ציפיית הסביבה שעכשיו נחזור לעצמנו, נשמח, נהיה ´כמו פעם´. התחושה שיש כל כך הרבה לחלוק ולפרוק ויש כל כך מעט עם מי.כאן המקום לתמוך ולהיתמך, לשתף ולעזור, לחלוק את הפחדים הגדולים והשמחות הקטנות ולדעת שיש נשים אחרות שיכולות להבין אותנו, עם ובלי מילים.כולן מוזמנות, מי שבהריון ומי שעדיין מנסה, מי שרוצה אבל פוחדת, וגם מי שאחרי ורוצה לעודד ולשתף. גם החצאים האמיצים שותפינו לדרך הארוכה יתקבלו בשמחה!מקווה שהמקום הזה יהיה בית חם לנשים שזקוקות לו, ומאחלת לכולנו לצאת מכאן במהרה עם חיים חדשים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון לאחר אובדן -תמיכה

הריון חדש לאחר חוויית אובדן.אבל, כאב, חרדות, אובדן התמימות, ותקווה שבירה ומהוססת - יוצרים מערבולות שלפעמים קשה לצלוח אותן.לאלה מצטרפת פעמים רבות תחושה של בדידות ושל חוסר שייכות: תחושה שאין לנו מקום באף אחד מן הפורומים הקיימים, ציפיית הסביבה שעכשיו נחזור לעצמנו, נשמח, נהיה ´כמו פעם´. התחושה שיש כל כך הרבה לחלוק ולפרוק ויש כל כך מעט עם מי.כאן המקום לתמוך ולהיתמך, לשתף ולעזור, לחלוק את הפחדים הגדולים והשמחות הקטנות ולדעת שיש נשים אחרות שיכולות להבין אותנו, עם ובלי מילים.כולן מוזמנות, מי שבהריון ומי שעדיין מנסה, מי שרוצה אבל פוחדת, וגם מי שאחרי ורוצה לעודד ולשתף. גם החצאים האמיצים שותפינו לדרך הארוכה יתקבלו בשמחה!מקווה שהמקום הזה יהיה בית חם לנשים שזקוקות לו, ומאחלת לכולנו לצאת מכאן במהרה עם חיים חדשים.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו
לפורום אובדן הריון תמיכה לפורום הורות לאחר אובדן
המשך >>

לצפיה ב-'משתפת ואשמח לתמיכתכן '
משתפת ואשמח לתמיכתכן
22/05/2018 | 08:02
14
159
אני בהריון, לפי וסת אחרונה שבוע 8 פלוס 1. בבדיקה לפני כשבוע וחצי לא ראו עדיין עובר. וזה היה בשבוע 6 פלוס 5. כרגע אני ממתינה לבדיקה נוספת שנקבעה עקב החג והלו"ז הצפוף של הרופא, למחר. 
אני בת 41 וזה הריון שלישי שלי. 
בהריון הראשון גילינו בשבוע 6 שההריון לא מתפתח, המתנתי והמשכתי להבדק ובסוף שבוע 8 ההריון נפל באופן טבעי וזה היה הרע במיעוטו, כי הרגשתי שהגוף עשה את מה שנכון. אבל את עומק הכאב של כל התהליך, רק מי שחוותה יכולה להבין. 
ההריון השני תודה לאל התחיל כחודשיים וחצי לאחר ההפלה. בטא גבוהה, הכפלות יפות, דופק בשבוע 5 פלוס 6 ובסופו ילדתי את הנסיך המהמם שלי :) 
וההריון הנוכחי, התחיל בבטא נמוכה מההריון הקודם אבל היו הכפלות תקינות (בדקתי 4 פעמים) וכאמור, עדיין לא ברור איך הוא מתפתח. 
באופן טבעי אני מנסה למצוא סימנים דומים לאיך הרגשתי בשלבים האלה בהריונות הקודמים, תופעות לוואי בקושי היו לי בשניהם מלבד עייפות עצומה (בשניהם, כאמור. וגם עכשיו). כאבים בחזה כרגע אין לי ואני גם לא בטוחה מתי התחילו בהריון הקודם התקין שלי.. בחילות והקאות מעולם לא היו לי.  
בקיצור אין לי במה להאחז.. אלא להמשיך ולהמתין לבדיקה מחרתיים. אני יודעת שאין מקום להשוואה אבל קשה להמנע מזה כי חוסר הודאות ממש ארוך.. כבר חודש חלף ממתי שגיליתי את ההריון.
אבל כן רציתי לשאול אם מישהי מבינה, אני לא מצליחה להזכר איך הרגשתי מבחינת כאבים בימים לפני ההפלה שהיתה לי. אני כן זוכרת את הדימום שהתחיל כיומיים לפני הדימום המאסיבי- ההפלה.
אם אני מרגישה בסה"כ טוב ואין לי כאבים או דימומים בשלב הזה- זה סימן טוב?  
:) 
מאחלת לכולנו הריון תקין ובשורות טובות 
לצפיה ב-'יקירתי, אין לדעת...'
יקירתי, אין לדעת...
22/05/2018 | 10:08
2
58
אי אפשר לדעת לפי התיאור שלך כלום. צריך ללכת להיבדק. בשבוע שש פלוס 5 צריך היה לראות עובר. מתי הבדיקה הבאה- מחר או מחרתיים? (בתחילת דברייך כתבת שמחר, ולקראת הסוף כתבת שהבדיקה מחרתיים...). 
חוסר הוודאות מוכר לי היטב, ומאוד קשה להתמודד עם זה. 
מקווה מאוד שבבדיקה תחכה לך הפתעה נעימה. אנא עדכני אותנו. 

שירה דוד
 ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז. 
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'צודקת.. '
צודקת..
22/05/2018 | 10:41
1
45
הבדיקה מחר 
תודה :)
לצפיה ב-'בהצלחה!'
בהצלחה!
22/05/2018 | 11:11
12
לצפיה ב-'וואו כל הכבוד שאת מתאפקת ככה מלהיבדק'
וואו כל הכבוד שאת מתאפקת ככה מלהיבדק
22/05/2018 | 12:04
1
56
אני כבר מזמן הייתי רצה לעוד בדיקה.
בהצלחה ענקית בבדיקה מחר!
לצפיה ב-'גם אני בשוק מעצמי.. תודה :)'
גם אני בשוק מעצמי.. תודה :)
22/05/2018 | 17:40
17
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
22/05/2018 | 21:29
1
35
ההמתנה הזו פשוט מורטת עצבים :( 
כל כך מכירה ומבינה את הצורך הזה להיאחז בסימנים. 
כבר כתבו לך שעד כמה שהיינו רוצות לעודד אותך, בלתי אפשרי לדעת או לבנות על סימן כזה או אחר. אז במקום לכתוב שוב, רק שולחת לך המון המון כוח ליומיים הקרובים. מאחלת לך שההודעה שתכתבי כאן אחרי הבדיקה תהיה הודעה מאושרת ומשמחת. מחכה לעידכון
לצפיה ב-'תודה רבה ואמן!'
תודה רבה ואמן!
23/05/2018 | 07:46
5
לצפיה ב-'היי milla '
היי milla
23/05/2018 | 01:50
1
53
אני שמחה שבאת אלינו. מקווה שזה יהיה הבית שלך לשבעת החודשים הקרובים, שנצליח לעזור לך לשמור על השפיות (כמה שאפשר), והכי חשוב - שתזכי לסיים בידיים מלאות עם אח.ות לנסיך שלך!
לצפיה ב-'תודה רבה :) ריגשת אותי '
תודה רבה :) ריגשת אותי
23/05/2018 | 07:47
33
אמן שנזכה לבשורות טובות!
לצפיה ב-'עדכון לא משמח'
עדכון לא משמח
23/05/2018 | 21:09
4
92
אז באולטרסאונד היום ראו קוטב עוברי שתואם שבועיים וחצי אחורה, ללא דופק. הרופא רצה לשלוח אותי משם למיון לקבל ציטוטק. ביקשתי לעשות עוד אולטרסאונד מחר במכשיר מתקדם יותר, בעיקר בשביל להיות שלמה יותר. ובכל מקרה אם צריכה להיות הפלה, אני מתפללת שזה יגיע באופן טבעי.
אני בסדר כרגע, מנסה לקבל את הדברים כמו שהם.. מאמינה שעוד אעבור דרך כל מיני רגשות בתקופה הקרובה. 

לצפיה ב-'אני כל כך מצטערת'
אני כל כך מצטערת
23/05/2018 | 22:13
44
מאד מאד קיוויתי עבורך שהבדיקה תעבור בשלום.
מזמינה אותך בחום לבוא עכשיו או אח"כ, בכל מועד שמתאים לך, לפורום אובדן הריון כאן בתפוז. כל הנשים שם חוו אובדנים ומשתפות בכל קשת הרגשות שצפים ועולים בעקבותיהם. לי מאד עזר לשתף, לכתוב ולקבל תמיכה.
אני מצטערת נורא שאלה פני הדברים.
לצפיה ב-'אני ממש מצטערת לקרוא '
אני ממש מצטערת לקרוא
24/05/2018 | 05:46
33
שיהיה בהצלחה בבדיקה מחר. 
בכל מקרה, חכי קצת עם הציטוטק. אם ההריון הפסיק, סביר להניח שההפלה תבוא. 
בהריון האחרון שלי הרופא במוקד הודיע לי שההריון לא תקין והמליץ לקחת ציטוטק באותו יום. הלכתי לרופא אחר שאמר לי שאכן היתה אמורה להיות התפתחות בשלב זה, אבל שהוא כבר ראה נס או שניים, אז הוא ממליץ לחכות. לשמחתי חיכיתי ואחרי שבועיים נוספים הופיע דופק משמח. 
אז כן, זה סיפור בודד וגם הוא קרה בשבוע 6 ולא 8. אבל אי אפשר לדעת. הרופאים יודעים המון אבל רפואת הריון ועובר זה עדיין לא מדע מדויק. 
מחזיקה לך אצבעות. 
לצפיה ב-'משתתפת בצערך'
משתתפת בצערך
24/05/2018 | 11:04
1
42
כשהבשורה הקשה מגיעה, היא מכה בנו בעוצמה ובחוזקה, גם אם חשדנו או אם היתה סיבה מראש שבעקבותיה חששנו. 
לגבי שאלת הציטוטק או גרידה או לראות אם יוצא באופן טבעי- יש על כך הרבה דיונים בפורום אובדן הריון. את יכולה לקרוא גם שם או לכתוב שאלה לדיון ונשים תתייחסנה גם שם. כמובן שיש להיוועץ גם עם הרופא/ה שלך באשר לסוגיה הזו. 

שירה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'תודה לכולכן '
תודה לכולכן
24/05/2018 | 18:59
39
מאחלת לכולן המשך הריון קל ותקין, בשורות טובות ולידה קלה
מקוה שנתראה כאן שוב בקרוב 
לצפיה ב-'עוד לא בהריון אבל...'
עוד לא בהריון אבל...
24/05/2018 | 15:46
1
74
שלום לכולן,
לפני שבעה חודשים עברתי לידה שקטה.
נקרע לי הרחם בלידה והשליה התנתקה וכתוצאה מזה, בנילא קיבל חמצן ונולד מת.
אני הובהלתי לקיסרי חירום ובעצם נודע לי מה גורלו של בני רק לאחר שהתעוררתי.
את הרחם הצליחו להציל ותפרו אותו. נאמר לי לחכות 8-12 חודשים ואז אין מניעה לנסות שוב להיכנס להריון, כאשר יילדו אותי בניתוח קיסרי בתחילת החודש התשיעי (שבוע 36-37). חוץ מזה, יש לי עוד שתי בנות, שתהיינה בריאות.
אני מאוד רוצה להיכנס שוב להריון ובתקווה ללדת ילד בריא הפעם, אך מצד שניף מתה מפחד על החיים שלי כי יש לי אחריות כלפי הבנות שלי.
אשמח לשמוע, אם יש כאן נשים שעברו קרע ברחם והצליחו ללדת אח"כ באופן תקין.
בשורות טובות ותודה רבה מראש
לצפיה ב-'אובדן קורע לב '
אובדן קורע לב
24/05/2018 | 16:48
52
ליבי איתך, יקירה.
 כל כך טבעית ומובנת המלחמה הבלתי אפשרית הזו בין הצורך בהריון חדש, באושר חדש, לבין הצורך להגן על הקיים, על האושר שכבר כאן. 
אין לי ניסיון בתחום הספציפי הזה אבל רציתי לשלוח לך המון כוח ולאחל לך בהצלחה בכל דרך שתבחרי
לצפיה ב-'הריון אחרי 3 הפלות ברצף'
הריון אחרי 3 הפלות ברצף
23/05/2018 | 14:32
8
84
היי לכולן, 
אני בת 37 ללא ילדים, ברקע 3 הפלות ברצף (עברתי את כל הבדיקות כולל קרישיות והכל נמצא תקין), הוחלט בהריון הבא על קלקסן 40 מ"ג.
ב 16/5/18 הייתי אמורה לקבל וסת ובמקום זה היה לי דימום חד פעמי והכתמות חומות בניגוב - הבנתי שזה נקלט ולמחרת בטא עמדה על 850 והתחלתי קלקסן 40 מ"ג. שבוע אחרי 21/5/18 הבטא עמדה על 5800 (עשיתי ביום שנכנסתי לשבוע 5).
 מנסיונכן, כי אני כבר בסיוט, היו לי בחילות קלילות ולא מציקות ובראשון האחרון בחילות קשות והקאות, החזה היה בגוון קצת כהה יותר ואתמול הכל הפסיק הבחילות לא היו בכלל, הבוקר החזה בגוון ורדרד וטבעי.... אותי זה הלחיץ במיוחד לאור ההסטוריה שלי, הרופא שלי יהיה רק באמצע יוני ומרגישה שאני במחשבות שליליות מתוך לחץ. בעלי חושב שאולי זה מוקדם שיהיו סימנים (שבוע 5) או שהקלקסן מפחית ומווסת את התסמינים.
אשמח לעצתכן 

לצפיה ב-'מייעצת '
מייעצת
23/05/2018 | 16:50
49
לכי למוקד. אמצע יוני רחוק. החרדה מרקיעה שחקים. בבטא שלך אפשר כבר לראות שק ברחם. הבדיקות לא מבטיחות את תקינות ההריון אבל נותנות פסק זמן (קצר) מהחרדה.
אני נכוויתי מבדיקות תכופות (הראשונה בשבוע 4, ואז 5 ואז 6 - חשד לחוץ רחמי - דופק איטי+חשד להריון הטרוטופי - דופק איטי) ורק אח"כ הצלחתי להחזיק מעמד מבדיקה לבדיקה (שבוע 9 דופק מהיר, שבוע 12 שקיפות, שבוע 16 סקירה, שבוע 22 מי שפיר), אבל זה לא היה לי פשוט.
בשביל זה אנחנו כאן, להחזיק לך את היד ולחכות ולטפס על הקירות ואיכשהוא לעבור יום (ועוד אחד) עד שיסתיימו 280 הימים באמהות אמן סלה.
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
23/05/2018 | 19:51
5
33
מאחלת לך הריון תקין, בריא, רגוע (עד כמה שאפשר) והכי חשוב שיסתיים בידיים מלאות ובהמון אושר. 

לגבי הסימנים.... כמו שאומרים שוב ושוב בפורומים "הנורמליים" של הריון. לסימני ההריון אין שום קשר (שום קשר!) לתקינות ההריון. יש בחילות/אין בחילות, יש הקאות/אין הקאות, יש כאבים בחזה.אין כאבים, תופעות מופיעות ואז נעלמות... כל זה לא אומר כלום!
 קשה להפנים את זה בהריון נטול טראומות עבר, קשה שבעתיים להפנים בהריון לאחר אובדן. 

אז מצטרפת לאיןאריות, אישית, אני הייתי הולכת להיבדק. לכי מוכנה לזה שאין עדיין דופק (כי לא אמור להיות). אבל יוכלו לראות שק הריון. אני חושבת שחבל להתנהל שלושה שבועות עכשיו בלחץ נפשי היסטרי. עדיף להיבדק ולהירגע לפחות לכמה ימים. 

עדכני אותנו איך היה

לצפיה ב-'תודה לחיזוקים'
תודה לחיזוקים
24/05/2018 | 08:49
4
34
אמש היה לי אירוע אז לא יכולתי ללכת לרפואה דחופה 
בבוקר התקשרתי למרפאה ונאמר שהרופא שלי בחו"ל בגלל זה העיכוב בתורים ... התייעצו עם אחות ושמו לי עוד בדיקת בטא 
לדבריה אם זה הריון תקין הבטא אמורה לעלות יפה בהכפלות.
בראשון אני יעשה ומקווה לתשובות טובות. 
בנתיים שמתי לב שהפטמות שלו שינו גוון לחום מאוד מאוד בהיר על קו השקוף, אין לי בחילות אבל כן יש לי מעין "פרפרים בבטן" 
מחזיקה אצבעות שהפעם אני יהיה אמא 
לצפיה ב-'היי וברוכה הבאה'
היי וברוכה הבאה
24/05/2018 | 11:25
3
32
בתקווה לשהות ממושכת, ולהריון שיסתיים בידיים מלאות ובאושר גדול. 

אל תחפשי סימנים מסימנים שונים לתקינות ההריון והעובר, כי לא תמצאי. אי אפשר לדעת תכלס כלום, אלא אם כן הולכים להיבדק. הייתי ממליצה ללכת בשבוע 6, כדי לראות את מה שאמורים לראות בשלב הזה (לא תמיד יש דופק, אבל ניתן לראות שק הריון בתוך הרחם+עובר תואם לשבוע). 
השבועות הראשונים עלולים להיות מאוד מאוד מלחיצים, בעיקר כאשר עוברים מספר הפלות לפני כן. 
ה"פרפרים בבטן" נובעים בשלב הזה מפעילות מערכת העיכול, אז בחיי שאל תייחסי לכלום סימן כזה או אחר. לי מעולם לא היו בחילות- לא בהריונות התקינים ולא בלא תקינים. צבע הפטמות שלי- בחיי שאין לי מושג מה הוא היה והאם השתנה או לא. 

בקיצור- כולי תקווה שבאמת ההריון הזה יהפוך אותך לאמא. לכי להיבדק בשבוע 6. אפילו לא צריך תור. הולכים, אומרים למזכירה על איזה רקע הגעת, מחכים בתור ומכניסים אותך לבדיקה, בתקווה לטוב. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'תודה לתגובה המעודדת '
תודה לתגובה המעודדת
24/05/2018 | 13:01
2
24
אני בראשון מתכוונת "ליפול" על המרפאה 
בבוקר יעשה עוד בטא כדי להוריד קצת ממפלס הסטרסס
לצפיה ב-'מעולה, שיהיה בהצלחה, ותעדכני אותנו. '
מעולה, שיהיה בהצלחה, ותעדכני אותנו.
24/05/2018 | 13:55
1
7
לצפיה ב-'מעדכנת...'
מעדכנת...
27/05/2018 | 12:29
וסת אחרונה 17/4 
16/5 עשיתי בטא ויצא 851 (שבוע 4)
21/5 בטא 5807 (שבוע 4+5)
היום בטא נוספת (שבוע 5+4) בטא 22,271 

אני רואה שזה לא מכפיל ב 2- האם זה תקין?
מבחינת הערכים אני בטווח של שבוע 5 אבל אין הכפלה קבועה של 2 יום כן ויום לא כמו שהיה בהתחלה 
הרופא שלי במילואים עד שבוע הבא ולא בא לי להמציא למיון שטויות כדי שיבדקו. מעדיפה לחכות לשבוע הבא לראות דופק 

יש ממה לחשוש שהיא לא עלתה בכפולות 2?

לצפיה ב-'מניסיוני, הסימנים של השבועות הראשוניים עשויים לחרפן'
מניסיוני, הסימנים של השבועות הראשוניים עשויים לחרפן
24/05/2018 | 14:53
34
גם אני כל כמה ימים/שעות/דקות הספדתי את ההריון
הכל היה נראה לי כמו סימן לפה או לשם
(כולל כמה סימנים הזויים לחלוטין)
לקח לי זמן להבין שהמציאות שלי במהלך הריון היא שגם אם אני לא מודעת לכך, רוב העיסוק שלי הוא מה קורה בתוך הרחם שלי, ושאי הוודאות מטריפה אותי
אני פינקתי את עצמי מדי פעם באולטראסאונד
נראה לי שאולי כדאי לך לקבוע לרופא אחר לפני
וגם עוזרת לי המנטרה "מי שצריך להגיע מגיע", כמובן, שקשה יותר להיות בקבלה כעוד לא הגיע אף אחד.. 
לצפיה ב-'מי אמר שברק לא מכה פעמיים'
מי אמר שברק לא מכה פעמיים
24/05/2018 | 10:53
1
83
****אני מקווה שזה בסדר שאני כותבת כאן - זה אמור להיות מקום אופטימי. אם לא מתאים לא אעלב אם תמחקו את ההודעה, הדבר האחרון שאני רוצה זה לפגוע בבנות המדהימות כאן****

מי שלא זוכרת את ההיסטוריה שלי - בת 34 (כמעט 35) שנים של IVF+PGD כדי לשלול עוברים החולים במחלות אותן נושא בעלי. הריון ראשון הופסק בשבוע 22 לאחר תוצאות מי שפיר - ואחרי ששקיפות וסקירה תקינים לחלוטין. לאחר שנה וחצי של נסיונות הריון שני סופסוף. הצלחתי להיקלט בניסיון האחרון לפני שעוברים לבנק הזרע (ואז לא צריך לסנן מראש את המחלות של בעלי). אושר גדול ואופטימיות עם הרבה חששות. אבל הרגשה חזקה שהפעם זה תקין.
אתמול בסקירה גילינו מום נוירולוגי חמור שלא השאיר ספק, ואנחנו בדרך לשידור חוזר של הסרט הרע. התעוררתי בבוקר וקיוויתי שזה היה חלום רע אבל לצערי זו המציאות וצריך להתמודד.
לצפיה ב-'אוי! אני כל כך מצטערת לשמוע'
אוי! אני כל כך מצטערת לשמוע
24/05/2018 | 11:00
46
בדיוק כתבת פה שאת לפני הסקירה וקיוויתי עבורך לבשורות טובות...
אין לי מילים. מאוד מאוד כואב ועצוב. ליבי איתך.
אני לא מוחקת את ההודעה שלך ואת השרשור. 
יחד עם זאת ובד בבד- מזמינה אותך לשתף גם בפורום אובדן הריון, פורום שהלוואי ולא היה בו צורך, אבל בהתחשב בנסיבות הקשות, טוב שהוא קיים. 

שירה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'הריון לאחר שתי הפלות, חוששת לספר אבל כבר רואים'
הריון לאחר שתי הפלות, חוששת לספר אבל כבר רואים
21/05/2018 | 10:22
17
122
היי כולן,  בת 29 וחצי לאחר שתי הפלות רצופות ללא ילדים,  כעת בשבוע 17 עם בת :)  
נושא מתי לספר אם בכלל.  המשפחה יודעת וגם מנהלים בעבודה,  אומנם ליתר האנשים בעבודה לא סיפרתי. 
הסיבה היא שבשבוע הבא עוברת בדיקת מי שפיר (מבחירה) ואני לא רוצה שיאחלו לי מזל טוב עדיין. 
חוששת מאוד,  מצד אחד זה מוזר שלא מספרת,  גם כבר די ממש רואים בטן.. מצד שני ממש לא רוצה להיכנס לשיחות בנושא עם אנשים שאינם קרובים אלי ולא היו שם בשבילי כשהייתי זקוקה.  וכמובן חוששת מהנורא מכל ומעדיפה שלא לספר לכמה שיותר אנשים כדי לא להכביד את ההתמודדות אם חס וחלילה יקרה משהו. 
ברור לי שלא אוכל להימנע לנצח, מתישהו כבר לא יהיה ספק כלל לסיבה שיש בטן.  
באופן כללי בעלת מבנה גוף רזה יחסית אבל נהגתי ללבוש רחב יחסית גם לפני ההריון... כך שאולי זה תמך בהסתרה.  כרגע לובשת רק שמלות וחצאיות,  עם חולצה רחבה מעל,  כי מנסה להסתיר.  מרגישה מעט מגוכחת אבל הפחד מוביל אותי ומנסה להתגונן. 
מתי סיפרתן והאם אפשר לקחת את האיחולים ממקום טוב איכשהו על אף ההיסטוריה? 
לצפיה ב-'מבינה לגמרי'
מבינה לגמרי
21/05/2018 | 18:01
1
56
זה כל כך מובן, כשמך..את ריאלית, ועדיין אופטימית - שזה מעולה, כי נשים עוברות הפלות ואז הריונות שלמים, רבות מהן.. אני הודעתי למי שהתחשק לי ומתי שהתאים לי (עזבתי את מקום העבודה לפני שהחוק מחייב אותי להגיד). אז חוץ מהעניין החוקי, , עצתי - רק מה שנוח לך
נדהמתי בכל ההריונות שלי, שאנשים לא תמיד מסתכלים. יש כאלה שרואים כבר בשבוע 8 כלומר, אבל הרבה ממש לא מתבוננים על סביבתם.. והתפלאו לשמוע שאני בהריון, כשאני חשבתי שיש ל בטן ענקית..
לצפיה ב-'מסכימה איתך אבל... '
מסכימה איתך אבל...
21/05/2018 | 22:21
45
סיפרתי רק לידיד אחד קרוב בעבודה,  מהיתר די התרחקתי בחצי השנה האחרונה מכל מיני סיבות. ..  את צודקת שכדאי לעשות מה שמתאים לי אומנם גם להראות מוזרה זה לא משהו רצוי ככ.  אבל יותר לא רצוי שיתחילו לומר מזל טוב ואצטרך לזייף שמחה וחיוכים. . תודה רבה על השיתוף
לצפיה ב-'מתי שבא לך '
מתי שבא לך
21/05/2018 | 18:47
2
61
היי,
הכי מובן בעולם שככה את מרגישה..
תשאלי את עצמך- 
את רוצה לספר או מרגישה "חובה" לספר?
מה יהיו התגובות אם תספרי?
איך תרגישי אחרי שתספרי?

יכולה לספר לך על עצמי שעכשיו בשבוע 23 ועדיין לא סיפרתי רשמית חוץ מהמשפחה הקרובה, חברות בודדות והמנהלת בעבודה.
יש לי כבר בטן ואני רואה שאנשים מסתכלים עליה מידי פעם אבל פשוט לא בא לי לספר למי שלא קרוב אז החלטתי שלא מספרת.
(לשמחתי והפתעתי עוד לא נתקלתי בהערות חסרות טקט למיניהם שהייתי בטוחה שיגיעו..)
אני מרגישה שאני ממש עושה עבודה עם עצמי על לעשות מה שטוב לי ולא את מה שאני חושבת שמצפים ממני, וזה מאוד כיף ומשחרר.

ממליצה לך לחשוב רק על עצמך ועל מה שיעשה לך טוב :)

לצפיה ב-'וואו כמה טוב עשה לי לקרא את התגובה שלך'
וואו כמה טוב עשה לי לקרא את התגובה שלך
21/05/2018 | 22:28
1
43
אני לא חשבתי שיש עוד בנות שמרגישות כמוני,  לא רציתי להיתפס כמוזרה. .מאוד עזר לי השיתוף שלך. 
ואיך את "מסתירה"  עם בגדים גדולים או שכבר גם ככה אי אפשר להסתיר.  אני עצמי מרגישה שממש רואים,  ומתקשה למצוא בגדים מטשטשים... משחרר לדעת שאפשר פשוט לשים פס על כולם. 
אני לא רוצה לשתף מי שאינני חייבת,  בין אם חברים,  קולגות לעבודה או אפילו משפחה.... (לאמא של בעלי היה חשוב לשתף ולא רציתי להתמודד איתה אז העלמתי עין מהצד הזה,  ברור שהכל מכוונה טובה)... 
מעודד לשמוע שזה אפשרי,  שבוע הבא יש לי מי שפיר,  אני בחרדה גדולה,  החלטנו שעושים כדי להסיר ספק,  כי כל בדיקות שקיימות הן סקר ולא וודאי.  אבל החשש גדול..  אז אמרתי שלפחות אמשיך לשמור בסוד ממי שאפשר,  עד אחרי הבדיקה עצמה,  שנראה שעובר בשלום.  
לצפיה ב-'היי אופטימית ריאלית וברוכה הבאה'
היי אופטימית ריאלית וברוכה הבאה
22/05/2018 | 07:28
36
כרגיל, כל אחת ומה שנכון עבורה. 
יכולה לספר שבהריון עם מעיין ראו ממש בהתחלה (טוב, הריון עשירי....). בחרתי לספר למי שבחרתי, ובחרתי לא לספר לאחרים. לא הסתרתי את ההריון עם בגדים כאלו ואחרים. לא ניסיתי להסתיר, כי אי אפשר היה להסתיר, ואני גם לא אחת שאוהבת להסתיר או להתחבא. לא הלכתי בכלל עם בגדי הריון. הלכתי עם טייצים וחולצות רגילות שנמתחו, וגם עם כל מיני מכנסיים שהתופרת שלי מצאה עבורם (ועבורי) כל מיני פתרונות יצירתיים. 

כן נמנעתי מאוד מדיבור על ההריון עם אנשים מסוימים, כמו עם אימהות מהגן או מהכיתה של הילדים שלי ועם שכנות. לא רציתי לשמוע שום "מזל טוב" ושום כלום. 
לא רציתי שידברו איתי על ההריון בכלל (חוץ כמובן מבעלי, המשפחה שלי וחברות). 
הורים של מטופלים שלי ידעו על המורכבות של ההריון ולכן גם מיעטו מאוד בדיבור על כך. 
בקיצור- כנראה ששידרתי משהו, שאיפשר לסביבה להבין שאני ממש לא בקטע של הריונית "נורמטיבית". 

לסיום, אספר משהו מצחיק- כאשר חזרנו עם מעיין מבית החולים, בדיוק החנתה את המכונית איזושהי שכנה. היא היתה בהלם כאשר ראתה את מעיין ושאלה: "מה זה? מתי היית בהריון?". כלומר- כשאני ירדתי לזרוק את הזבל עם בגד הבית שלי והבטן, זה כנראה לא מאוד בלט לעין לאנשים....

מאחלת לך המשך הריון תקין ושתסיימי אותו בידיים מלאות ובלב מאושר.
שירה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'ואו כמה שאני מזדהה'
ואו כמה שאני מזדהה
22/05/2018 | 09:56
45
הריון קודם התאפקתי עד הסקירה (שהיתה תקינה) לספר לכולם למרות שכבר בצבצה בטן. בסוף הפסקתי את ההיריון אחרי תוצאות מי שפיר ונאלצתי להתמודד עם הסיבה. האמת שהחלק הזה היה פחות נורא ממה שחששתי שיהיה. היה משהו נחמד בתמיכה הרבה שזכיתי לה, ולפחות הפסיקו לשאול אותי מה עם ילדים.

הפעם אני בשבוע 14, מחר הסקירה (טפו טפו חמסה חמסה). הבטן יצאה הרבה יותר מוקדם. אני מאד סלקטיבית למי אני מספרת לפי התגובות פעם קודמת. הבוסית שלי וחברות קרובות מהעבודה ידעו מהרגע הראשון כי החלטתי שזה מאמץ גדול מדי להסתיר ואני צריכה לעשות טלפונים ולקבוע תורים. לכמה חברים נבחרים סיפרתי גם. להורים של בעלי לעומת זאת עדיין לא סיפרנו כי פעם קודמת שיגעו אותי וכעסו עלי שציפיתי לחכות לסקירה לפני שמספרים לכל העולם. גם אחרי ההפלה חמותי שיתפה את כל העולם בכל פרט אינטימי (כולל מצב ששכנה שלה פתאום דופקת בדלת עם כרוב כי שמעה שיש לי גודש בחזה).
אחרי הסקירה אני מניחה שאתאמץ פחות להסתיר (אלך עם שמלות ובגדים צמודים יותר כי כבר נמאס ל למחזר את אותן 4 חולצות בלון), אבל עדיין לא אצא בהכרזות. מי שיבין יבין. אולי אחרי מי שפיר בתקווה שיהיה בסדר אספר יותר לאנשים שלא רואים אותי יום יום. בכל מקרה להורים יהיה רשות להפיץ רק אחרי מי שפיר, גם אם יעשו לי פרצופים.  
לצפיה ב-'אני לא סיפרתי בכלל'
אני לא סיפרתי בכלל
22/05/2018 | 12:03
52
בהריון השישי שלי שהיה אחרי 2 לידות שתי הפלות ולידה, לא סיפרתי פשוט...
כשראו אז שאלו אותי וזהו. ואצלי רואים מאוחר...
לי קשה לבוא ולהגיד שלום אני בהריון. לא יודעת אפילו מאיפה זה בא...
בהצלחה ממש!
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
22/05/2018 | 21:25
9
39
מאחלת לך הריון תקין ובריא שיסתיים בידיים מלאות ובהמון אושר :)

מצטרפת לדעת הרוב :) תעשי רק מה שטוב לך ורק מה שמרגיש לך נוח. עיזבי מה חושבים ומה יחשבו. לאנשים תמיד יהיה מה להגיד, לא משנה מה את עושה. כדאי שתתחילי להתרגל לזה כבר מעכשיו :) 
אם לא בא לך שיחות הריון, פשוט אל תספרי. מי שיראה, יראה. רוב האנשים לא יתחילו לדבר איתך על ההריון לפני שסיפרת. מקסימום, יגידו לך שהם ראו כבר מזמן כשתחליטי שמתאים לך לספר. יופי להם. תכיני עבורם מראש כמה מדליות :)
לצפיה ב-'אני ממש מעריכה את החיזוקים!!! לא יודעת מה עדיף'
אני ממש מעריכה את החיזוקים!!! לא יודעת מה עדיף
23/05/2018 | 11:25
8
32
החיזוקים שלכן ממש מעוררי השראה! ממש לא מובן מאליו...תודה!
אני תוהה עם עצמי האם לשתף כי ברור לי שאנשים יודעים, חושדים, מדברים...בדיוק עברתי מנהל, וכששיתפתי אותו כבר התברר לי שהוא יודע כי מסתבר שהמנהל שלו יודע וסיפר לו..
מצד שני, כרגע מתאים לי שלא ידברו איתי על הנושא, בכללי ההתמודדות שלי מסתבר היא יותר לכיוון הימנעות, כנראה סוג של מגננה.
יכול להיות שמישהי אחרת היתה דווקא משתפת כדי לקבל אמפתיה, כי זה מה שעושה שיתוף. אבל אני לא מסוגלת מסתבר...גם אם הרציונאל אומר שזה חלק מהחיים וטבעי וכו..כרגע טוב לי שזה לא חלק מהשיחות שלי עם אנשים...
שוב תודה בנות ושבוע נפלא ובשורות טובות לכולן!!!!
לצפיה ב-'תנסי לחשוב'
תנסי לחשוב
23/05/2018 | 14:06
1
22
מה יותר מעיק - המאמץ שבהסתרה וההתעסקות עם המחשבות מי יודע, או זה שאנשים יתחילו לדבר איתך על זה.
את יכולה גם לספר אבל לחתוך מהר את השיחה.

לפעמים גם ההחלטה לא תלויה בך....אני כבר נתקלתי בכמה אנשים במשרד שהעיזו לשאול אותי. אחת שאלה אם אני השמנתי או שאני רוצה לספר לה משהו. אמרתי לה שאולי עוד חודש ארצה לספר לה. אחת אחרת שאלה אם אני מבשלת משהו, ושאלתי אותה אם היא באמת שואלת אותי שאלה כזאת. בלי להודות ובלי להכחיש. בחורה שלישית פשוט הגדילה להושיט יד וללטף לי את הבטן.
לצפיה ב-'מזל שאני עובדת בעיקר בסביבת גברים'
מזל שאני עובדת בעיקר בסביבת גברים
23/05/2018 | 15:31
20
גברים כנראה פחות מרשים לעצמם להיות חופשיים עם נשים,  בטח שבעניינים שקשורים לגוף האישה.... 
ידיד מהעבודה, היחיד ששיתפתי אותו,  שאל אותי היום, אם זהו הפסקתי להסתיר.. אז צחקתי ואמרתי שזה לא היה ככה בבוקר,  שהבטן יצאה בארוחת הצהרים.  
העוזרת של המנכל גם חייכה אליי ושאלה מעין "נו אז מה חדש?"  עם חיוך נבוך..  
אמרתי הכל טוב,  היא המשיכה לחייך,  שאלתי על מה החיוך ולא היה לה מה לומר... 
כנראה שאני בדיוק בשלב שאי אפשר להסתיר כבר ככ ללא ביגוד מיוחד... 
קיוויתי להצליח להצניע עד אחרי המי שפיר אבל זה כבר לא יקרה... נאלץ לקוות לטוב ולזרום 
לצפיה ב-'יש מקומות בהם 'רציונאל' הוא לגמרי מילה גסה '
יש מקומות בהם 'רציונאל' הוא לגמרי מילה גסה
23/05/2018 | 19:43
5
22
נראה לי שהריון לאחר אובדן לגמרי מקום כזה. רציונאל זה אולי לאנשים שהלב שלהם לא מלא בכאב. במקומות שלנו, הוא פחות מעניין (לפחות אותי :) ). 
אז הם גם מגלים לבד וגם את לא צריכה לדבר על זה. נשמע לי רווח כפול :)
לצפיה ב-'כל כך נכון מדוייק! '
כל כך נכון מדוייק!
24/05/2018 | 11:55
4
15
אהבתי את ההומור בנימה שלך :)  לשים את הרציונל בצד לתקופה הזו זה מוטו מצויין!
לצפיה ב-''
24/05/2018 | 14:56
3
5
לצפיה ב-'הכותרת של הודעתך היא מספר ואין'
הכותרת של הודעתך היא מספר ואין
24/05/2018 | 18:32
2
23
ואין תוכן... אולי לא הבנתי את כוונתך,  הכוונה שאת מנוסה פה בפורום?
לצפיה ב-'זה היה לב :)'
זה היה לב :)
24/05/2018 | 19:35
1
24
את כנראה פשוט לא רואה אייקונים. 
אני אומנם מנוסה פה בפורום, אבל לא נוטה להשוויץ בזה :)
לצפיה ב-'ספרקית, איזו מצחיקה את'
ספרקית, איזו מצחיקה את
24/05/2018 | 20:05
2
לצפיה ב-'nn0aa- כתבתי לך מסר'
nn0aa- כתבתי לך מסר
22/05/2018 | 14:28
9
לצפיה ב-'הריון לאחר 3 הפלות '
הריון לאחר 3 הפלות
16/05/2018 | 18:19
11
149
היי , חדשה כאן בפורום , בגיל 41.5 שכבר התחלנו בתהליך של ת.ביצית נכנסתי להריון (שבוע 5+3). אני מלאת בפחדים וקשה לי לשמוח .. בטח מוכר לכן, היום ביקרנו אצל פרופ' כארפ והתחלתי תמיכה של פרגניל. אשמח לשמוע סיפורים דומים לשלי או לשמוע מה עזר לכן עם החששות ? 
לצפיה ב-'מצטערת להרוס לך את התקוות '
מצטערת להרוס לך את התקוות
16/05/2018 | 22:02
1
130
לי מה שעזר היה .... ללדת.
אני ותיקה פה ונחשפתי לאורך השנים לכל כך הרבה סיפורי אובדן שונים ומגוונים, עד שהסרטים רצו לי בראש המון. המון.
ההתחלה היתה סיוט. כל הזמן הייתי בטוחה שזהו. ואני גם פיזית מרגישה רע בתחילת הריון (בעיקר עייפות איומה ומצבי רוח, כאבים ובחילות הרבה פחות מפריעים לי אישית).
איפושהוא במהלך השליש השני התחלתי להרגיש תנועות וזה היה יותר טוב. אבל לא העלים את הפחדים. בסוף הזמן פשוט עמד. עצר מלכת. התשיעי לקח נצח. כל יום היה כמו שנה. עברתי את התאריך ובבדיקת הריון עודף היתה האטה בדופק. בדרך לביה"ח בקושי נשמתי עד שחיברו אותי למוניטור.
מה שכן, בלידה כל כך כאב לי ששכחתי לפחד..... :)
מצטערת שאין לי משהו יותר מעודד מזה לכתוב. כתבתי פה פעם ראשונה בבטא חיובית, וראיתי איך נשים בשבוע 34 פורקות הררי חרדה, והייתי בטוחה ש"לי זה לא יקרה", כי ההתחלה הכי קשה, כי הסטטיסטיקה נגד השליש הראשון, כי כשמרגישים תנועות הכל תותים.
וככל שההריון התקדם וקראתי עוד ועוד הודעות לידה, הבנתי שכנראה זה המצב והוא לא עתיד להשתנות עד שאני אחזיק אותה בידיים. והפסקתי להילחם בזה.
בידיים מלאות, אמן אמן ושוב אמן!!!
לצפיה ב-'אני זוכרת את סיפור הלידה שלך ! גיבורה '
אני זוכרת את סיפור הלידה שלך ! גיבורה
17/05/2018 | 20:41
24
לצפיה ב-'הי'
הי
17/05/2018 | 02:50
2
76
בשעה טובה עם ההריון ! מחזיקה לך אצבעות. לי גם היו 3 הפלות ולאחר מכן, ברוך ה', הריון מוצלח.
מה עזר לי מבחינה רפואית - אני קיבלתי קלקסן, פרוגסטרון נרות ופרוגסטרון בזריקות.כמובן, כותבת את זה לידיעה בלבד, לא כהמלצה. מקווה שאת מלווה עלל ידי גינקולוג מצויין ותשארי איתו למעקב הריון ארוך ומשעמם.
אני נשארתי במעקב הריון אצל רופא פוריות שלי. אומנם זה עלה לי קצת כסף (לא הכל הוחזר על ידי קופ"ח וביטוח פרטי), אבל ככה היה לי יותר טוב. 
מה עזר לי מבחינה נפשית - לא עזר לי כלום ! כמו שכתבה למעלה אריות- רק ללדת עוזר מחרדות...
אז כאמור, הייתי מאוד חרדה ואני עדיין מתפלאה שבעלי לא התגרש ממני וגם אמא לא מסרה אותי לאימוץ. שגעתי את כולם. באמת היה לי קשה.
הייתי אצל פסיכיאטרית. (מעולה. אם תרצי, אתן פרטים). לקחתי קצת משהו שלא עזר, רק עשה אותי רדומה והפסקתי ולא רציתיי לנסות עוד דברים. הסתובבתי כל ההריון עם חבילות של לוריוון בתיק ומרשם לציפרלקס.
הלכתי גם לפסיכוטרפיה - בהתחלה אצל עובדת סוציאלית, שלא התחברתי אליה (והיא לא עליי), אחר כך עברתי לפסיכולוגית מקסימה, אבל גם היא לא עזרה.
בדיעבד, לדעתי, דבר יחיד שיכול לעזור זה דמיון מודרך והיפנוזה. כאליו, מסלולים עוקפי מוח. זה מה שניסיתי לעשות לעצמי בהריון - דמיינתי תמונה של ילדים מתוקים בקיר תמונות בחדר שינה. אבל כמובן, עדיף לעשות את זה עם אשת מקצוע.
אנחנו פה, נדאג איתך ובעזרת ה' בבוא העת, גם נשמח איתך 
לצפיה ב-'אני גם הייתי בטיפול אבל מסכימה איתכן -לידה זה מה שאני צריכה '
אני גם הייתי בטיפול אבל מסכימה איתכן -לידה זה מה שאני צריכה
17/05/2018 | 20:43
1
68
ועד אז לנסות דמיון מודרך .. .
אני חושבת שפעם שאלתי -ההפלות היו קשורות לכרומוזומים ?
לצפיה ב-'אני לא יודעת'
אני לא יודעת
17/05/2018 | 22:58
46
פעמיים ראשונות לא בדקתי ופעם שלישית מאוד רציתי לבדוק, כבר הכל היה מוכן, אבל הריון נפל לבד כמה ימים לפני תור לגרידה.
לצפיה ב-'היי נטעים 90 וברוכה הבאה'
היי נטעים 90 וברוכה הבאה
22/05/2018 | 07:41
2
26
הפחדים ברורים לחלוטין, וגם הקושי לשמוח. את בגיל מסוים ועברת 3 הפלות. כל התחושות שלך מובנות לחלוטין ונורמאליות לחלוטין. 
אצלי, ההריון עם מעיין היה מלווה בחרדות מראשיתו ועד סופו. הייתי מטופלת בשיחות, בתרופות, וכמובן- עטופה על-ידי בעלי, בני משפחתי, חברות, ושני הפורומים. והצטרפו לתמיכה בי גם נשים נוספות, כגון מודרכות שלי ונשות הצוות החינוכי של הילדים שלי. בקיצור- גייסתי פחות או יותר את כל העולם כדי לשרוד את ההריון מבחינה נפשית. 
התחלתי לנשום מחדש כאשר מעיין יצאה לאוויר העולם. 

מאחלת לך שהמזל יאיר לך פנים, ושתזכי לסיים את ההריון בידיים מלאות ובלב מאושר. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'עוד משהו חשוב- '
עוד משהו חשוב-
22/05/2018 | 07:43
1
29
גם הרופאה שלי שליוותה אותי בהריון (ד"ר דורית רביד) גוייסה לצורך התמיכה- הרפואית והנפשית גם יחד. 
חשוב שתהיי מטופלת אצל רופא/ה מקצועיים ואמפטיים למצבך הרגיש. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'תודה שירה '
תודה שירה
23/05/2018 | 15:45
2
לצפיה ב-'בהצלחה! ומה שעזר לי,'
בהצלחה! ומה שעזר לי,
22/05/2018 | 12:08
1
31
הרבה דמיון מודרך. הרגעתי את עצמי מאוד.
והשתדלתי לשמוח למרות הכל. להתעסק עם שטויות כמו עגלות, שמות, בגדים לתינוקות.
חייתי מבדיקה לבדיקה.
ואחרי הכל ולמרות הכל, הייתי בחרדה מתמדת. המון פעמים מודחקת. (גם להדחיק מותר, אחרת נתפוצץ)
ועל אף שעברתי שתי הפלות, אני חושבת שהיתה לי חרדה בהריון גם לפני ההפלות, גם בהריון השני והתקין שלי.
מאחלת לך הרבה רוגע ושלווה, למצוא דברים שיעסיקו אותך וישמחו אותך. לחשוב חיובי ולשמוח!
לצפיה ב-'אשתדל :) תודה רבה על העצות '
אשתדל :) תודה רבה על העצות
23/05/2018 | 15:46
2
לצפיה ב-'המון המון בהצלחהה...קלקסן את לא מקבלת אחרי ההפלות?'
המון המון בהצלחהה...קלקסן את לא מקבלת אחרי ההפלות?
26/05/2018 | 22:26
לצפיה ב-'בקשת המלצה לרופא לבדיקת היסטרוסקופיה'
בקשת המלצה לרופא לבדיקת היסטרוסקופיה
14/05/2018 | 10:59
2
58
היי בנות, האם מישהי עברה פה בדיקת היסטרוסקופיה אבחנתית וניתוחית אחרי לידה שקטה וגרידה אצל רופא פרטי שמתמחה בהיסטרוסקופיה (ולא דרך בית חולים) ויכולה להמליץ לי? שמעתי על מושונוב רמי אבל אני לא ממש מכירה או שמעתי המלצות. תודה מראש.
לצפיה ב-'ד"ר חן גולדשמיט'
ד"ר חן גולדשמיט
16/05/2018 | 05:56
1
34
מאוד מומלץ ומוערך. מקבל בנארא ברמת גן.

מוזמנת להתייעץ בפרטי אם תזדקקי למידע נוסף.

שיעבור בטוב!
לצפיה ב-' מצטרפת להמלצה '
מצטרפת להמלצה
21/05/2018 | 10:10
19
דר חן גולדשמיט מאוד סימפטי והבדיקה עברה עם אי נוחות קלה בלבד.
לצפיה ב-'ערב טוב לכולן'
ערב טוב לכולן
11/05/2018 | 17:24
11
198
רגוע כאן מדי :)

עדכנו אותנו בבקשה מה שלומכן
לצפיה ב-'נטרפת'
נטרפת
11/05/2018 | 21:36
10
166
התגלה לפני כשבוע שהשיליה מאוד נמוכה, ומכסה חלקית את צוואר הרחם.. ו.. אני בשבוע 19 ולא מרגישה תנועות, אז הסרט שמתנגן אצלי
הוא שאבדתי אותה, ושאצטרך לעשות קיסרי שהוא די מסוכן, כי בגלל מיקום השיליה, יש סכנה לדימום רב
ביום שני יש לי תור ראשון במרפאת הריון סיכון. ואני חוששת מאוד מסגירת מעגל נוראית, כשאותו הצוות הרפואי שעבר איתי הריון שלם, יבשר לי עכשיו בשורה מרה..
לצפיה ב-'חיבוק וקצת הרגעה'
חיבוק וקצת הרגעה
11/05/2018 | 22:28
88
(לא שההגיון עוזר במצבים כאלה, אבל בכל זאת) - שבוע 19 זה ממש מוקדם לתנועות. אני בקושי-קושי התחלתי להרגיש ב-20, ורק ב-23-24 אפשר ממש לעקוב.
ושילייה נמוכה זה משהו שבד"כ מסתדר לבד ככל שההריון מתקדם.

מקווה יחד איתך לבשורות טובות ואולטרסאונד מרגש ביום שני!
לצפיה ב-'חיבוק'
חיבוק
11/05/2018 | 22:54
79
אני בחיים לא הרגשתי תנועות בשבוע 19. תמיד מ 20 ++.
אולי תשקלי לקחת לשכור מוניטור ביתי ? הוא די עזר לי בהריון אחרון. זאת אומרת הייתי חרדתית ברמות מטורפות, אבללפחות שמעתי דפיקות לבפעםביום.
השכרתי מחברת בייבי לינק נדמה לי.
ולגבי שלייה נמוכה - יתכן והיא עוד תעלה.
מחזיקה לך אצבעות !
לצפיה ב-''
12/05/2018 | 21:36
42
אני יודעת שקשה להירגע ולהתאושש שולחת לך המון כוח.
שיליה נמוכה זה יופי של סיבה לא להרגיש תנועות. גם בשלבים הרבה יותר מאוחרים. נתקלתי בלא מעט נשים שלא הרגישו תנועות גם בשבועות 25-26 עקב שיליה נמוכה. 
את רק בשבוע 19. יש עוד המון המון זמן לשיליה לעלות קצת כדי שההריון יסתיים ללא כל סיבוכים.
חיבוק גדול יקירה. 
לצפיה ב-'חייבת אבל חייבת להרגיע אותך'
חייבת אבל חייבת להרגיע אותך
13/05/2018 | 01:40
1
114
לי בדיוק בשבןע 19 היה לפתע דימום טסתי למיון הייתי בטוחה שאבדתי את ההריון,
ושם נאמר לי שיש לי שלייה נמוכה,הוצאתי שמירת הריון נחתי בבית ובשבוע 27 שוב דימןם שליית פתח מלאה.
כבר דיברו על קייסרי(שאגב אין סכנה ללדת קיסרי עם שליית פתח)
אבללל בשבוע 32 השלייה עלתה והתמקמה רחוק מהפתח לגמרי..
שתדעי שרוב הפעמים השלייה עולה במהלך ההריון ככול שהרחם גדל.
אין לך מימך לפחד רק להיות במעקב אחרי השלייה,תוציאי שמרית הריון.
וקחי בחשבןן שיכול להופיע דימום והולכים למיון.
תיהיי רגוע,מההריון הזה נולד הדבר שהכי יקר לי בעולם!!
את יכולה לפנות אליי בכל שאלה שתרצי
לצפיה ב-'ואו, לינוייי- איזה יופי של פוסט הרגעתי'
ואו, לינוייי- איזה יופי של פוסט הרגעתי
13/05/2018 | 03:50
68

נועה, כל כך מקווה בשבילך שאכן ההמשך יהיה תקין. בזמנו, כאשר היה לי מאוד קשה בהריון של מעיין לשמור על אופטימיות, אחרים היו אופטימיים עבורי והחזיקו לי את התקווה, וכך החזיקו אותי מעל המים. אעשה אותו הדבר עבורך, יקירה. 

המשיכי לעדכן אותנו,
שירה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'תודה כולן, מקווה שאני נטרפת לשווא'
תודה כולן, מקווה שאני נטרפת לשווא
13/05/2018 | 17:01
65
אעדכן אחרי הבדיקה מחר
לצפיה ב-'הכל בסדר :)'
הכל בסדר :)
14/05/2018 | 20:11
3
89
כלומר, יש דופק
והרופא, ממש לא התרגש משיליה הפתח חלקי שלי..
איזה כיף להכנס לחדר השליו, מקווה שיעברו עוד כמה ימים לפני שאעבור לחדר החרד..

לצפיה ב-'מאוד שמחה בשבילך. המשך תקין. אמן'
מאוד שמחה בשבילך. המשך תקין. אמן
15/05/2018 | 08:04
15
לצפיה ב-'איזה יופי!'
איזה יופי!
16/05/2018 | 02:40
33
אני ממש שמחה לשמוע :)
מקווה שהצלחת לאמץ קצת מהרוגע של הרופא.
 מאחלת לך שכל דיווחי הבדיקות שלך בהריון הזה יהיו כאלה :)
שיהיה המשך הריון בריא ורגוע
לצפיה ב-'ברוך ה''
ברוך ה'
17/05/2018 | 02:59
12
לצפיה ב-'פחד ותקווה ברחובות'
פחד ותקווה ברחובות
24/04/2018 | 15:12
11
362
אז שוב אני.. אמורה להיות בשבוע 16, אבל מי יודעת.. אני בעיצומו של הגל, של ההתחרפנות הפרה-אולטרהסאונד.. וזה לא הולך לעבור בקרוב, הייתי קרובה אתמול להזדמנות לעשות, אבל ריחפתי והמרפאה נסגרה.. ועכשיו אני צריכה להמתיןןןןןןןןןןןןןן...... או לתחמן איזו שיטה חדשה להגיע אל המכשיר הנכסף..
נעים מאוד, אחיותיי למסע, נועה, בת 42, הריון 7, שני בנים בבית, בינהם היה ממש אמור להיות עוד בן שנפטר בשבוע 41, לא מצאו סיבה
אחרי ההריון הקודם שהסתיים בשלום, היה ברור לי שזהו, אפילו מסרתי הכל. ואז ההריון הזה הגיע בהפתעה..
אני לא מצליחה להנות ממנו, מפחדת לפנטז על סוף טוב.. כל כמה דקות מתגנבת מחשבה טובה, אני מעיפה אותה, וסירוגין, מחשבות מאיימות, שכבר איבדתי את ההריון.. אותה.. זו פעם ראשונה שאני יודעת שיש לי בת.. פלא שבין כל המחשבות האלה יש מקום לעוד משהו.. נדמה שזה משתלט על הכל..
אולי אני כותבת עכשיו כי אני מפחדת להיות לבד אם כבר קרה משהו רע

לצפיה ב-'ברוכה הבאה נועה '
ברוכה הבאה נועה
24/04/2018 | 20:58
131
את כותבת מקסים. כאב לי הלב לקרוא אותך. 
את לא לבד
לא לבד בכאב, לא לבד בפחד, לא לבד בתקווה. 
איזה כיף שיש תקווה. למרות שלפעמים זה מרגיש מופרע לגמרי. איך במציאות הזו שלנו יש בכלל מקום לתקווה? 
כמה שאת אמיצה. לתת מקום לתקווה אחרי אובדן קשה כל כך, לא הגיוני כל כך.
מאחלת לך בעיקר שני דברים:
1. להצליח לשמור על שפיות בהריון המטלטל הזה.
2. הריון רגוע ונטול אירועים מיוחדים שיסתיים בידיים מלאות והמון אושר ונצנצים. 

ועד לסיום המאושר, אנחנו כאן. לחבק, להרגיע, לצחוק, לבכות ולהזכיר לך שאת ממש לא לבד
לצפיה ב-'היי נועה!!'
היי נועה!!
25/04/2018 | 08:22
100
ואו! הפתעה נעימה ונפלאה לפגוש אותך פה שוב....
לפני כשבוע-שבועיים הזכרתי אותך לחיוב בפורום השני, והמלצתי על האתר החשוב שבנית. 
מצטרפת לכל מה שספרקית היקרה כתבה. 

רוצה לספר לך שהתיאור שלך תואם בול אחד לאחד מה שחשתי וחוויתי בעוצמות מאוד גדולות בהריון עם מעיין. והייתי מטופלת- בשיחות, בתרופות, עם המון תמיכה של חברות ומשפחה, של בעלי וכמובן של הפורום....ועדיין- היה לי קשה קשה קשה. 
אולי בגלל זה, ואולי בגלל דברים נוספים, הגידול של מעיין והמשך הגידול של אחותה ואחיה, והחיים לאחר לידתה- הם אושר צרוף ומזוקק. 
אני רוצה להיות אופטימית עבורך, ומקווה מאוד שאף את תזכי. 

ואת לא לבד! אנחנו הרי פה, ואת יודעת את זה. 
הרבה אצבעות מוחזקות לך
שירה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'מחזיקה אצבעות עבורך, נועה'
מחזיקה אצבעות עבורך, נועה
25/04/2018 | 15:42
1
96
חושבת שאם לא היו מתגנבות מחשבות, זה היה לא הגיוני אחרי כל מה שעברת ותמיד יישאר בליבך. האם יש לך אפשרות 'לתחמן' אולטרסאונד פשוט אם תסבירי את המצב לפקידה שמשבצת תורים?
מחזיקה עבורך אצבעות, שהבן הצעיר שלך יקבל אחות קטנה ליום הולדת שנתיים.
מנצלת את ההזדמנות להודות לך על עבודת הקודש שאת וחברותיך לדרך עושות ביחד ובנפרד מתוך האובדן הנורא של כל אחת מכן. על אף שהאבדנים שלי היו מוקדמים - קראתי באתר שלך את הסיפור של רואי ודמעתי. הבמה שאת מאפשרת לסיפורים היא כל כך חשובה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
26/04/2018 | 16:56
79
זה ממש מיוחד עבורי שזוכרים את רואי שלי
לצפיה ב-'וואו! ידיעה משמחת!'
וואו! ידיעה משמחת!
25/04/2018 | 18:12
102
מחזיקה לך אצבעות להמשך משעמם ולידיים מלאות (ורוד!) 
לצפיה ב-''
25/04/2018 | 21:46
86
הדבר הראשון שעבר לי בראש ובגוף כשקראתי את ההודעה שלך, היה צעקת אושר פנימית.
ואז חשבתי כמה זה קשה, וכמה את אמיצה, ושאני בכלל לא מבינה איך הצלחת לא לספר כאן עד שבוע 16.

מחזיקה את כל האצבעות והבהונות שההריון הזה יסתיים במועד בלידה שמחה 
לצפיה ב-'מחזיקה אצבעות !'
מחזיקה אצבעות !
26/04/2018 | 02:17
23
לצפיה ב-'הו יקרות..'
הו יקרות..
26/04/2018 | 16:55
1
139
איזה כיף היה לקרוא אתכן.. מרגיש בהחלט לא לבד..
הייתי היום האולטראסאונד, והכל בסדר.. אופפ השניות האלה לפני שהרופאה אומרת תסתכלי, הנה הדופק.. ועכשיו יכולה לענות לכן, לארגן את הבית, לתקשר עם יקריי,  כל מה שלא ממש היה אתמול..
בעצם כל החירפונים התחילו אחרי שעברתי גם את הסיסי שיליה וגם את הציפ וגם את הסקירה בשלום. עד אז הרגשתי משהו כמו 'בהכנה להריון', כי ידעתי שיש סיכוי גדול שאצטרך להפרד, בגלל זה, מרעישה (❤), לא כתבתי כאן.. בכלל לא חשבתי על הריון.. זה מוזר - שכחתי גם ללכת למעקב אחיות ולקחת פרנטל.. בתחילת ההריון חזרתי לעבוד אחרי שלא עבדת מאז שרואי נפטר, זה בטח גם הוסיף לסערה שערפלה את כל המצב .. 

לצפיה ב-'איזה כיף '
איזה כיף
26/04/2018 | 19:29
88
שמחה לקרוא על הבדיקה התקינה
לצפיה ב-'המון בהצלחההה נועה...את לוקחת תמיכה בהריון בזה וקלקסן?'
המון בהצלחההה נועה...את לוקחת תמיכה בהריון בזה וקלקסן?
02/05/2018 | 22:26
1
61
כמה הפלות היו לך בעבר לפני....מבינה את החששות שלך ..לנשום עמוק הכל יהיה בסדר:) חיבוק
לצפיה ב-'אני לא לוקחת קלקסן'
אני לא לוקחת קלקסן
03/05/2018 | 12:46
83
בשליש הראשון היתה לי רק הפלה אחת בשבוע 9
שאר ההריונות שלא הגיעו לסיומם הטבעי היו בגלל מגוון סיבות: הפסקת דופק בסוף הריון ללא ממצאים, הריון כימי והיתה גם הפלה אחת יזומה כשהייתי צעירה
ככה שאין איזו אינדיקציה לקלקסן. בהריון הקודם שלי, חשבתי אם לקחת בכלזאת, והחלטתי בעצת הרופאים שלא, למרות שהם אמרו שיתנו לי אם רק ארצה
לצפיה ב-'שבוע 39+5'
שבוע 39+5
25/04/2018 | 15:58
1
211
עוד לא מעכלת שהגעתי לרגע הזה, אוטוטו והוא צריך לצאת החוצה אבל אני עוד לא מצליחה להרגיש את ההתלהבות ואת ההתרגשות. מעניין אותי לדעת אם עוד מישהי חוותה את זה אחרי הפלה? אני כל כך מצפה לבואו, מחכה כבר להחזיק אותו בזרועותיי אבל עדיין מרגישה שמשהו עוצר אותי, מחזיק אותי מלחוות את ההתרגשות במלואה. אני לא יודעת אם מדובר בפחדים שמשהו יתפקשש אבל זה קצת מלחיץ אותי ה״אדישות״ הזאת... תודה למי שקראה ובעזרת ה׳ שכולנו נזכה לצאת בידיים מלאות!
לצפיה ב-'זה לגמרי טבעי ומובן '
זה לגמרי טבעי ומובן
26/04/2018 | 00:17
99
נשמע שהאובדן בעבר מקשה עלייך לחוות את ההתרגשות במלואה. נשמע כמו מנגנון הגנה הגיוני ובריא. משהו שנועד לשמור עלייך מפגיעה. 
זה בסדר גמור. אל תתעכבי על זה. בסופו של דבר זה יחלוף. 
ויותר מזה... פגשתי כבר נשים שגם בסמוך מאוד ללידה, לאחר שהסתיימה בשלום, התקשו לחוות את ההתרגשות. וגם זה טבעי והגיוני. לוקח זמן לגוף ולנפש לעכל שהמסע הזה הסתיים סוף סוף בשלום. 
מאחלת לך לידה קלה ומעצימה והמון המון אושר

עדכני אותנו. 
לצפיה ב-'מישהי יודעת מה קורה עם "אורהגנוז"? '
מישהי יודעת מה קורה עם "אורהגנוז"?
25/04/2018 | 08:25
1
55
לצפיה ב-'היא עברה ניתוח קיסרי לפני חודש וחצי וטרם עדכנה...'
היא עברה ניתוח קיסרי לפני חודש וחצי וטרם עדכנה...
25/04/2018 | 11:34
40
לצפיה ב-'הזמנה להשתתפות במחקר שלי בנוגע לצמיחה לאחר אובדן בלידה שקטה'
הזמנה להשתתפות במחקר שלי בנוגע לצמיחה לאחר אובדן בלידה שקטה
23/04/2018 | 21:38
2
79
*מפרסמת באישור של שירה*

אישה יקרה!
שמי מיכל ואני מטפלת באמנות.
במסגרת לימודי לתואר שני והשלמת תזה בבית הספר לטיפול באמנות, באוניברסיטת חיפה, אני עורכת מחקר העוסק במסע הצמיחה מתוך האובדן אצל נשים אשר חוו לידה שקטה.
מטרת המחקר נועד להבין ולהעמיק את הידע המקצועי בנושא, להביא אותו למודעות מקצועית וחברתית רחבה ככל האפשר כדי שכמה שיותר נשים יקבלו תמיכה מתאימה.
המחקר יתבצע באמצעות ריאיון פנים אל פנים ויכלול חלק בו המרואיינת תתבקש לצייר (אין צורך בידע מוקדם באומנות).
בשלב זה של המחקר אני מחפשת לראיין נשים שחוו לידה שקטה שהתרחשה באורח ספונטני (לא באופן יזום בעקבות גילוי פגם גנטי וכדומה), לפני למעלה משנה, כשגיל ההריון הינו שלושים ושתיים שבועות ומעלה.
אני מחפשת לראיין גם נשים שילדו אחר כך ילד נוסף וגם כאלו שלא.
פרסום ממצאי המחקר יבוצע באופן אנונימי לחלוטין.
מזמינה אותך ליצור קשר ולפרטים נוספים.
מיכל.
0526450443  או במייל  michalle0@gmail.com

לצפיה ב-'בהצלחה '
בהצלחה
24/04/2018 | 21:01
1
43
אני מניחה שכתבת גם בפורום "השכן". אם לא, הייתי ממליצה לכתוב שם.
באופן אישי, קשה לי להאמין שהייתי מסכימה להשתתף במשהו שנוגע בתכנים הכואבים האלה בזמן שאני בהריון חדש.

בכל מקרה, שיהיה בהצלחה. זה נושא חשוב שלא נחקר מספיק. 
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
24/04/2018 | 21:08
33
מעריכה מאד את הכנות ואת הפתיחות.
לצפיה ב-'מתי מספרים?'
מתי מספרים?
19/04/2018 | 00:41
2
199
יש בטא ויש דופק, סוף סוף!!
הפעם מתה מפחד לצייץ לגבי זה,אפילו אמא שלי לא יודעת...
מתי סיפרתן לקרובים קרובים?
לצפיה ב-'היי וברוכה הבאה'
היי וברוכה הבאה
19/04/2018 | 12:22
1
129
את לא מוכרת לי, וגם לא הצלחתי למצוא אותך בפורומים...את רוצה לספר קצת יותר פרטים? 
בכל מקרה- לגבי שאלתך- אין פה חוקים. אחת מספרת אחרי הבדיקה הביתית, אחת אחרת אחרי בדיקת הדופק, אחת אחרת- אחרי השקיפות, אחת אחרת- אחרי הסקירה המוקדמת (אם הבטן לא יוצאת לה לפני כן....). 
אצלי זה השתנה מהריון להריון, וכל פעם סיפרתי לפי מה שהיה נראה לי הכי נכון עבורי באותו הרגע. כבר אמרתי- אין חוקים, גם לא אצל אותה אחת.

שיהיה בהצלחה! 
שירה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'אצלי'
אצלי
23/04/2018 | 10:57
92
בהיריון הקודם היו לי לוחות זמנים מאד ברורים:
הורים (וחברה הכי טובה) אחרי דופק, אחים אחרי שקיפות, עבודה וכל היתר אחרי הסקירה.
בעיקרון הבטן כבר יצאה אבל לא עניין אותי. גם חמותי ישבה לי על הוריד שלא יכולה להתאפק עד הסקירה וזה נראה לה מיותר אבל לא נשברתי. הכרתי חברה שסיפרה לכל העולם אחרי שקיפות, ואז כשהתגלו מומים בסקירה והיא הפסיקה את ההיריון היה לה די סיוט לעדכן את כולם. רציתי להמנע מזה. בסוף לצערי אחרי מי שפיר נאלצנו להפסיק את ההיריון, ואני חוויתי את אותו סיוט בשבוע 22. במקביל אלי חברה אחרת עברה אותו דבר אחרי סקירה מאוחרת.
היום אני מבינה יותר שזה יכול לקרות בכל שלב, ואפשר לשרוד את זה. השאלה היא מה מחיר ההסתרה. כרגע אני בשבוע 10. הפעם סיפרתי להורים שלי עוד מהבדיקה הביתית (למעשה אמא שלי ידעה לפני בעלי). להורים של בעלי נספר רק אחרי הסקירה (הספיק לי מה שעשו פעם קודמת). לאח שלי סיפרתי עוד לפני דופק (הוא גר בחו"ל והיתה הזדמנות שהוא בארץ). בעבודה כבר הודעתי לבוסית שלי, ול2 חברים שיושבים איתי בחדר, פשוט כי החלטתי שזה מסורבל מדי להסתיר כשאני צריכה לקבוע תורים ולצאת לבדיקות. לכל היתר בעבודה אני שוקלת לספר אחרי השקיפות (עוד שבועיים) כי זה מאמץ גדול מדי להסתיר את הבטן וכבר אין לי מספיק בגדים רחבים. אנשים שאני לא מתראה איתם בשוטף כנראה לא נעדכן עד הסקירה או מי שפיר - נראה איך נרגיש עם זה.

בקיצור - אין חוקים! הכל עניין של הרגשה
לצפיה ב-'יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה'
יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה
17/04/2018 | 20:08
6
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום לידה פעילה וביתית '
מחכים לכם בפורום לידה פעילה וביתית
16/04/2018 | 14:41
22

הפורום חוזר לפעילות בניהול מקצועי של מומחה ברפואת נשים ומיילד המתמחה בלידות לא שגרתיות.
בפורום תוכלו להתייעץ, לשתף ולשאול הכל על לידה טבעית, לידה פעילה, לידה ביתית ועוד

לצפיה ב-'הריון טרי אחרי הפלה קשה'
הריון טרי אחרי הפלה קשה
15/04/2018 | 14:53
21
276
אחרי שנתיים של טיפולים והפלה קשה מאוד נכנסתי שוב להיריון.
אני בשבוע 4+3. ההיריון מלווה בכאבים דמויי מחזור (כמו בהיריון הקודם) והבטא עולה בטירוף (משלשת את עצמה כל יומיים).
אתמול בלילה היו לי כאבים עזים ובבוקר ראיתי דימום.
בבדיקת דם שעשיתי היום הפרוגסטרון ירד ל-24 אבל הבטא עלתה ביום חמישי הייתה 1617 והיום 5086. אעשה אולטרסאונד רק מאוחר יותר היום.
אני ממש בלחץ ששוב איבדתי את ההריון - מפחדת מכל דבר קטן. אפילו נלחצת מזה שהבטא עולה יותר מדי.
איך מתמודדים עם זה ועם הפחדים? 
לצפיה ב-'לפני שאני מגיבה באריכות, האם עשית כבר את הבדיקה היום? '
לפני שאני מגיבה באריכות, האם עשית כבר את הבדיקה היום?
15/04/2018 | 19:06
15
134

לצפיה ב-'כן..'
כן..
15/04/2018 | 19:11
14
145
באולטרסאונד נצפה שק היריון ושק חלבון. הרופאה אמרה שהוא בגודל ומיקום טוב.
הבעיה היא שהכאבים לא חולפים (כך היה גם בהיריון הקודם).
הפחדים של הפעם הקודמת לא יעזבו אותי
לצפיה ב-'מה היא אומרת על הכאבים? יש לה איזשהו הסבר? '
מה היא אומרת על הכאבים? יש לה איזשהו הסבר?
15/04/2018 | 19:16
13
48
לצפיה ב-'לא כל כך..'
לא כל כך..
15/04/2018 | 19:20
12
130
יכול להיות שזה התרחבות הרחם, כלי דם..
לצפיה ב-'אם היא לא יודעת, אז אני בוודאי לא יודעת...-'
אם היא לא יודעת, אז אני בוודאי לא יודעת...-
15/04/2018 | 22:44
11
112
מה לגבי הירידה של הפרוגסטרון? אני לא מבינה במדדים, אבל כתבת שהוא בירידה. מה זה אומר? 
מה קרה בהריון הקודם? כתבת שהיתה הפלה, אך לא כתבת מה היו הנסיבות. 
כתבת שהיה בבוקר דימום. האם הוא הפסיק או ממשיך? 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'הי שירה'
הי שירה
16/04/2018 | 11:16
10
138
הי שירה,
הפרוגסטרון ירד ממש לרמה מתחת למה שצריך כדי לשמור על היריון (לסביבות ה-24).
בהיריון הקודם העובר הפסיק להתפתח בשבוע 8. הסיבה להפלה הנוראית הייתה שהוחלט על הפלה בכדורים והייתה לי תגובת יתר לכדורים - אשפזו אותי ליומיים לאחר מכן (צירים ברצף במשך 4 שעות, כאבי תופת וכו׳).
הדימום הפסיק מהבוקר ואחרי שראינו שק היריון באולטרסאונד קיבלתי זריקת פרוגסטרון.
הבעיה שלי היא שאני בלחץ ובפחדים בגלל ההפלה הקודמת. מפחדת מכל דבר קטן שיכול להרוס.
לצפיה ב-'לנשום עמוק '
לנשום עמוק
19/04/2018 | 20:40
9
76
ואז להוציא אויר ולקחת עוד שאיפה...
זה כמעט כל מה שאפשר לעשות בשלב הזה. 
נשמע שרפואית את מטופלת. עכשיו נסי להתמקד בצד הנפשי. לנשום, להתמקד בעיסוקים ובמחשבות שיעשו לך טוב. 
למרות שנראה שכל יום עכשיו נמתח לנצח, יכולה להבטיח לך שהזמן עובר. 
זה הזמן לשחרר מחשבות על העתיד ולהתמקד בלהעביר את היום.. ואז את מחר.... ואז את היום אחריו. 
מקווה שאחרי שתעברי בשלום את שבוע 8, תגיע קצת רגיעה. 
מאחלת לך הריון בריא, תקין ורגוע, שיסתיים בידיים מלאות והמון אושר
לצפיה ב-'תודה רבה!!! מנסה..'
תודה רבה!!! מנסה..
19/04/2018 | 20:50
8
56
אבל הדימום חוזר כל הזמן וזה רק מלחיץ אותי עוד יותר.
אני יודעת שאין לי שליטה על זה אבל לא מסוגלת לעבור את זה שוב
לצפיה ב-'מובן לגמרי'
מובן לגמרי
20/04/2018 | 03:04
7
53
מלחיץ נורא ומתיש. 
חוויתי את זה גם בהריון התקין האחרון שלי. פשוט רכבת הרים רגשית. רגע דיכאון ורגע אחר כך תקווה. במקרה שלי זה היה דימום היסטרי. כאילו קיבלתי מחזור בבת אחת. הייתי בטוחה שנגמר. במוקד אמרו לי שזה נראה לא טוב ורשמו לי צייטוטק. אבל הרופא המקסים שלי אמר לי לחכות. אחרי שבועיים וחצי הדימומים חלפו וראינו דופק. היום התוצר כמעט בן שמונה
תחזיקי מעמד!
לצפיה ב-'עדכון...'
עדכון...
20/04/2018 | 18:46
6
102
אז היום הדימומים ממש החמירו ברמה של החלפת פדים.
הרופאה שלי הגיעה במיוחד לקליניקה כדי לעשות לי אולטרסאונד במקום שאצטרך ללכת למיון.
הייתי בדיכאון טוטלי וכבר הייתי מוכנה עם חבילת טישו.
נצפה שק היריון ושק חלבון עם קוטב עוברי. מראה גודל של שבוע 6+1 עדיין בלי דופק.
היא לא יודעת להסביר מדוע יש כל כך הרבה דימום. בייחוד לאור העובדה שאני מקבלת גם זריקות פרוגסטרון.
אני עדיין בלחץ אבל פשוט החלטתי לעבור את זה יום ביומו ולראות כל יום איך הדברים מתפתחים.
תחזיקו לי אצבעות.
שבת שלום!
לצפיה ב-'מחזיקה אצבעות'
מחזיקה אצבעות
21/04/2018 | 02:09
53
מקווה מאוד שהדימומים ייפסקו בקרוב
תחזיקי מעמד!
לצפיה ב-'מזדהה- גם פה הפרשה דמית בניגוב, לפעמים דם טרי'
מזדהה- גם פה הפרשה דמית בניגוב, לפעמים דם טרי
22/04/2018 | 14:59
4
65
אתמול הגעתי למיון,  ראו דופק (6+2),  וקיבלתי זריקת פרוגסטרון.  
אמרו לי שאין הרבה מה לעשות,  רק לעקוב ולראות שזה לא הופך לדימום חזק. 
מאוד מתסכל,  לא חוויתי דימומים כאלה בעבר בשום הריון,  גם לא בזה שהפסיק להתפתח. 
רציונלית אני מבינה שזה לא אומר שבהכרח משהו לא תקין,  אבל התחושה הנפשית לא קלה בכלל.  כל הזמן במעקב,  בוחנת ניירות טואלט,  מתפללת שזה יעלם כבר...  אוף.
לצפיה ב-'היום היה השיא!'
היום היה השיא!
22/04/2018 | 21:52
2
113
היום הדימום היה פשוט חזק ויצא איתו גם קריש דם ענקי (סליחה על התיאור).
הלכתי למיון אחרי בכי והשלמה עם זה שההריון הסתיים..
באולטרסאונד נצפה שק היריון עם עובר ודופק!
הרופא לא יודע להסביר את הסיבה לדימום הכבדים ואמר שזה די מדאיג אותו.
אבל אין כבר מה לעשות מעבר לתמיכה שאני מקבלת.
נקווה לטוב..
ההודעות שלכן ממש עוזרות לי ומעודדות. תודה רבה!!
לצפיה ב-'וואו, מטורף!'
וואו, מטורף!
23/04/2018 | 22:18
50
איזה כיף לקרוא שראית דופק :)

אני מקווה שימצאו את הסיבה לדימומים בקרוב ושיצליחו להפסיק אותם. מה אמרו לך לעשות בינתיים? את נחה? אם יש לך אפשרות, הייתי מנסה לבדוק כמה ימים האם מנוחה מלאה מפחיתה את הדימומים. 
עדכני!
לצפיה ב-'אוף, איזה לחץ מהדימומים האלה!'
אוף, איזה לחץ מהדימומים האלה!
24/04/2018 | 13:26
48
אבל נהדר שראית דופק,  ונקווה שהכל יעלם בסביבות שבוע 9 כשהשלייה כבר תתחיל לעבוד ולייצר את ההורמונים הדרושים לתמיכה בהריון (זה לפחות מה שאני מספרת לעצמי.... בינתיים בוחנת בדאגה כל מוליך שיוצא עם דם )
לצפיה ב-'זה מאוד לא קל :('
זה מאוד לא קל :(
23/04/2018 | 22:15
50
אני זוכרת מההריון שלי שלמרות שהדימום הפסיק בערך בשבוע 8, אשכרה המשכתי לבדוק כל נייר טואלט עד הלידה. פשוט חוויה טראומטית. 
תחזיקי מעמד
לצפיה ב-'מה שלומך? יש שיפור?'
מה שלומך? יש שיפור?
28/04/2018 | 23:00
4
13
לצפיה ב-'מעדכנת..'
מעדכנת..
29/04/2018 | 15:44
3
90
אז הדימום קצת נרגע, למרות שעדיין יש עוד הכתמות.
הכאבים לצערי לא נרגעו - אני מרגישה כל הזמן כאילו אני במחזור.
אולטרסאונד אחרון היה לפני שלושה ימים והיה דופק וגם ההתפתחות הייתה תקינה.
בינתיים מטפסת על הקירות ומחכה שהשבועיים הקרובים יעברו בשלום
תודה!!!!
לצפיה ב-'איזה יופי של עידכון!'
איזה יופי של עידכון!
30/04/2018 | 16:37
1
32
שמחה לקרוא שהדימום קצת נרגע. 
כאבים דמויי מחזור הם תופעת לוואי שכיחה בהריונות. גם זה יעבור בסוף :)
מאחלת לך שכל העידכונים בהריון הזה יהיו חיוביים כאלה!
שיהיה שבוע מצוין ורגוע. 
לצפיה ב-'תודה רבה!! '
תודה רבה!!
30/04/2018 | 16:52
8
לצפיה ב-'השבועיים חלפו :) '
השבועיים חלפו :)
22/05/2018 | 21:30
9
מה שלומך?
לצפיה ב-'שאלה בנוגע חומצה פולית..'
שאלה בנוגע חומצה פולית..
15/04/2018 | 20:50
2
114
הבנתי שה-5 מ"ג סיננטי והחומצה פולית לא הכי פעילה,
ואם אני קונה פולאט של סולגאר זה נספג יותר טוב ולא עושה המרה,  הפולאט של סולגאר זה 400 מק"ג  במקרה שלי שצריכה ליצור באופן מוגבר כדור אחד ביום יעשה את העבודה או לקחת 2??
תודה על התשובה 
לצפיה ב-'ממליצה לשאול את הרופא/ה שלך. '
ממליצה לשאול את הרופא/ה שלך.
15/04/2018 | 21:34
18
לצפיה ב-'פולאט זו התחלה מעולה'
פולאט זו התחלה מעולה
19/04/2018 | 20:42
62
לגבי המינון, תתקשרי כבר מחר להתייעץ עם רופא להריון בסיכון. להרגשתי, יש צורך במינון מוגבר במקרים של סיכון אבל אני לא רופאה. 
לצפיה ב-'חדשה פה.... מלאה בדאגה, חוששת להיקשר'
חדשה פה.... מלאה בדאגה, חוששת להיקשר
15/04/2018 | 07:48
2
176

הריון יקר,  כתוצאה מPGD,  היום שבוע 5+3
הכפלות בטא תקינות כל 48 שעות (173,  403,  913)

ואני שמחה כמובן אבל באיפוק....   ההריון הקודם שלי גם התחיל בהכפלות תקינות,  ואז חיכינו  עוד שבועיים והגענו מאושרים בשבוע 7  לבדיקת דופק,  והפנים הקפואות של הרופא שסוקר את המסך ואומר לי בצער שהוא לא רואה כלום,  והוא מפנה אותי למיון כי שם יש ציוד א"ס יותר חדשני ואיכותי,  ושם מגלים עובר שהפסיק להתפתח בשבוע 5......

ואז גרידה,  בערב חג שבועות. 
ושוב טיפולים כושלים.

ועכשיו  שוב למסלול המוכר....  מחר אמורה ללכת לבדיקת א"ס כדי לוודא ששק ההריון ברחם.  חוששת לראות שוב פנים קפואות  

לא בטוחה מה ירגיע אותי.  כשאראה דופק ?  שקיפות עורפית ?  סקירה ראשונה ? מי שפיר ? הכל מאופק,  התחושות  מעורפלות.  מצד שני הפעם אני מרגישה שאני נקשרת יותר,  כמעט בניגוד לרצוני. להלחם בזה,  כדי לא להתפרק אם משהו יקרה גם להריון הזה ?  או לזרום,  להנות (גם אם באיפוק,  כי התמימות אבדה ? )

לצפיה ב-'ברוכה הבאה, בתקווה לשהות ממושכת '
ברוכה הבאה, בתקווה לשהות ממושכת
15/04/2018 | 19:16
75
אני לא אשקר לך- כנראה ששום דבר לא ממש ירגיע אותך, עד שתאחזי בתינוק/ת בריא/ה בידייך (לא כתבת אם עברת כבר הריון שלם ואם יש ילד/ים בבית). 
עברת עד כה מסלול מורכב- טיפולים, תהליך מורכב של PGD, הריון קודם שהסתיים בשבוע 7 (או למעשה בשבוע 5...), ולכן- לא פלא שאת חוששת מאוד, מאופקת וחוששת להיקשר. 

אי אפשר שלא להיקשר, אין לך מה להילחם בזה. זה כמעט בילט אין בנפש שלנו- להיקשר להריון ברגע שאנחנו רואות את שני הפסים. וכאשר התמימות כבר לא קיימת- אז כאילו רוצים לא להיקשר, וזה לא עובד...

ובכל מקרה שום דבר לא יכול להכין אותנו כמו שצריך לבשורות רעות, חלילה וחס, אז בהחלט עדיף לזרום עם התחושות שלנו. 

לי עזר בהריון עם ביתי השלישית (שנולדה לאחר 6 הפלות ברצף)- להיות מטופלת- הן בשיחות והן תרופתית, הפורום הזה, ותמיכה של המשפחה והחברות. וכן- עד הרגע האחרון הייתי בלחץ. 
לעומת זאת, בהריון עם בני השני, שנולד לאחר הפלה אחת, הייתי הריונות שמחה ומאושרת החל משבוע 10 לערך. כנראה שהכל תלוי מה הנפש עוברת עד ההריון. 

אם את מעוניינת בתמיכה נוספת- את מוזמנת לפנות אליי במערכת המסרים. 

שיהיה בהצלחה רבה!
שירה. 

שירה דוד

09-7749
028
לצפיה ב-'מאוד מזדהה'
מאוד מזדהה
27/05/2018 | 04:42
1
כרגע בעיצומו של הריון והאמת ששומדבר לא מרגיע אותי. חושבת שרק ארגע באמת בסיום ולאחר שאוודא שהכל בסדר.
מנסה להאחז במשהו שאמרה לי אחת הרופאות שלמרות ההסטוריה הלא פשוטה, 98% אחוז שהכל יהיה בסדר.
כמי שחוותה בעבר סרטן יכולה לומר שזה מספר טוב ;)
אז אין לי טיפ קסם מלבד לנסות להעסיק עצמך בדברים אחרים,לתת לזמן לעבור,להאמין,להשתדל לשמח את עצמך גם בדברים קטנים ולקוות לטוב.
חיבוק.
לצפיה ב-'שבוע 7.3 כאבי מחזור (בטן) חזקים ועייפות נוראית. האם נורמאלי?'
שבוע 7.3 כאבי מחזור (בטן) חזקים ועייפות נוראית. האם נורמאלי?
14/04/2018 | 11:59
9
129
(היום בבוקר שוב היתה לי הפרשה שנראית כמו תחילת המחזור...)

לצפיה ב-'היית אתמול בבדיקה או שזה מחר? '
היית אתמול בבדיקה או שזה מחר?
14/04/2018 | 13:08
4
33
לצפיה ב-'בשני בבוקר הבדיקות דם ואחרהצ האולטרסאונד.. '
בשני בבוקר הבדיקות דם ואחרהצ האולטרסאונד..
14/04/2018 | 14:20
3
86
בתחושה שלי זה לא מבשר טובות. היתי עכשיו בשירותים והדימום בניגוב שינה צבע לכהה... 
לצפיה ב-'מה שאני ממליצה לך זה ללכת '
מה שאני ממליצה לך זה ללכת
14/04/2018 | 14:46
2
83

מחר בבוקר לבדיקת אולטראסונד. את יכולה ללכת למרפאת בריאות האישה של קופת החולים ולומר שאת בהריון ושיש דימום ושבשבוע שעבר לא ראו עובר. 
מומלץ ללכת עם בעלך כדי לקבל תמיכה, אלא אם כן את חושבת שנוכחותו לא תסייע לך. 
חבל לי עלייך שתחכי כך בחוסר וודאות עד שני. שוב, זה לשיקולך, אך זוהי ההמלצה שלי. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'התיעצתי עם אחות הריון של המוקד. המליצה לנסוע עוד עכשיו..'
התיעצתי עם אחות הריון של המוקד. המליצה לנסוע עוד עכשיו..
14/04/2018 | 15:02
1
39
לצפיה ב-'תראי, אם את סובלת (פיזית), אז לכי כבר היום, '
תראי, אם את סובלת (פיזית), אז לכי כבר היום,
14/04/2018 | 15:38
76
אם את לא סובלת פיזית, אז אפשרי ללכת מחר. אם מתרחשת חלילה הפלה בשלבים הללו, אין בכל מקרה מה לעשות. לכן, בעיניי, האינדיקציה היא סבל פיזי, דימומים מאוד חזקים, כאבים, העלאת חום וכדומה.  
תעדכני אותנו מה קורה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'את מקבלת תמיכה'
את מקבלת תמיכה
15/04/2018 | 08:09
3
68
תתייעצי עם הרופא אולי יוסיף לך תמיכה בגלל הדימומים
לצפיה ב-'לצערי מאוחר מידי... '
לצערי מאוחר מידי...
15/04/2018 | 13:14
2
149
חזרתי עכשיו מקפלן..
לאחר שמ4 לפנות בוקר תקפו אותי כאבים חזקים מאוד כמו צירים.. ודימום חזק שהלך והתגבר.. 
בבדיקת הרופאה לא נראה דופק והתקבל הרושם להפלה טבעית..
כעת בבית במיטה. קשה וכואב. בגוף ובנפש.. אך עברתי הפסקת דופק לפני 5 וחצי שנים בשבוע 40 כך שאין לי ברירה אלא להתגבר גם על זה..

חיבוק והצלחה רבה לכולן... ����
לצפיה ב-'אוי, מצטערת לקרוא'
אוי, מצטערת לקרוא
15/04/2018 | 13:26
90
חשוב לי לכתוב לך לגבי המשפט שכתבת: "מאוחר מדי"- הגבת לגבי מתן תמיכה הורמונאלית. 
לצערי, במקרה כמו שלך, זה בכל מקרה לא היה עוזר...כבר לפני שבוע היה שק הריון ריק, ללא עובר. שום תמיכה הורמונאלית שבעולם לא היתה עוזרת, כך שבבקשה לפחות אל תחשבי שאם היית עושה משהו- אז ההריון היה ממשיך. 
זה לא היה בשליטתך. זה מסוג ההפלות של השליש הראשון של עוברים לא תקינים. 

חבל שביקורך פה בפורום היה כה קצר הפעם...

שירה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'יקרה, שולחת לך חיבוק'
יקרה, שולחת לך חיבוק
15/04/2018 | 21:57
15

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פרופ' יוסף שלו- ייעוץ אישי מי שפיר
ייעוץ אישי - מי שפיר
פורום סקסולוגיה
לייעוץ בפורום סקסולוגיה
פורום הורים בטיפולי פוריות
פורום הורים בטיפולי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה