לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1002110,021 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון לאחר אובדן -תמיכה

הריון חדש לאחר חוויית אובדן.אבל, כאב, חרדות, אובדן התמימות, ותקווה שבירה ומהוססת - יוצרים מערבולות שלפעמים קשה לצלוח אותן.לאלה מצטרפת פעמים רבות תחושה של בדידות ושל חוסר שייכות: תחושה שאין לנו מקום באף אחד מן הפורומים הקיימים, ציפיית הסביבה שעכשיו נחזור לעצמנו, נשמח, נהיה ´כמו פעם´. התחושה שיש כל כך הרבה לחלוק ולפרוק ויש כל כך מעט עם מי.כאן המקום לתמוך ולהיתמך, לשתף ולעזור, לחלוק את הפחדים הגדולים והשמחות הקטנות ולדעת שיש נשים אחרות שיכולות להבין אותנו, עם ובלי מילים.כולן מוזמנות, מי שבהריון ומי שעדיין מנסה, מי שרוצה אבל פוחדת, וגם מי שאחרי ורוצה לעודד ולשתף. גם החצאים האמיצים שותפינו לדרך הארוכה יתקבלו בשמחה!מקווה שהמקום הזה יהיה בית חם לנשים שזקוקות לו, ומאחלת לכולנו לצאת מכאן במהרה עם חיים חדשים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון לאחר אובדן -תמיכה

הריון חדש לאחר חוויית אובדן.אבל, כאב, חרדות, אובדן התמימות, ותקווה שבירה ומהוססת - יוצרים מערבולות שלפעמים קשה לצלוח אותן.לאלה מצטרפת פעמים רבות תחושה של בדידות ושל חוסר שייכות: תחושה שאין לנו מקום באף אחד מן הפורומים הקיימים, ציפיית הסביבה שעכשיו נחזור לעצמנו, נשמח, נהיה ´כמו פעם´. התחושה שיש כל כך הרבה לחלוק ולפרוק ויש כל כך מעט עם מי.כאן המקום לתמוך ולהיתמך, לשתף ולעזור, לחלוק את הפחדים הגדולים והשמחות הקטנות ולדעת שיש נשים אחרות שיכולות להבין אותנו, עם ובלי מילים.כולן מוזמנות, מי שבהריון ומי שעדיין מנסה, מי שרוצה אבל פוחדת, וגם מי שאחרי ורוצה לעודד ולשתף. גם החצאים האמיצים שותפינו לדרך הארוכה יתקבלו בשמחה!מקווה שהמקום הזה יהיה בית חם לנשים שזקוקות לו, ומאחלת לכולנו לצאת מכאן במהרה עם חיים חדשים.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו
לפורום אובדן הריון תמיכה לפורום הורות לאחר אובדן
המשך >>

לצפיה ב-'הודעה משמחת '
הודעה משמחת
09/04/2019 | 15:49
1
120
שלום נשים יקרות, הוותיקות כאן אולי זוכרות אותי, במשך תשעה חודשים לא נכנסתי לפורום,  מאד רציתי אבל פחדתי לקרוא כל סוג של הודעה, חששתי לאורך תשעה חודשים ואפילו בחודשים מאד מאוחרים שאלתי את הרופא/ טכנאית את השאלה הקבועה " יש דופק" ? וכן יש!  ולפני שבועיים ילדתי את הבת המהממת שלנו לאחר הריון קלאסי וחרדתי, פנטזתי שנים לכתוב הודעה כזו והנה זה הגיע ! אני  אמא .
לכל מי שחווה הריון וחרדות לאחר אובדן- רציתי לומר שהחרדה כנראה תלווה אותנו תמיד כי אנחנו חווינו אובדן וזה בלתי נמנע -רק הסוף הטוב יביא לשינוי . מאחלת לכל מי שפה לידה בידיים מלאות ורוצה להודות לכן -על תמיכה שנתתן בגלוי ובעקיפין ותודה מיוחדת לך שירה .
לצפיה ב-'ואו! אכן הודעה מאוד מאוד משמחת!!-'
ואו! אכן הודעה מאוד מאוד משמחת!!-
11/04/2019 | 20:53
42
מדהים. הודעה מאוד מרגשת. זוכרת אותך ומתרגשת ושמחה יחד איתך. 
אודה לך אם למען כולן תוכלי לפרט בכמה שורות את הסיפור שלך. מה היה לפני ההריון הנוכחי ומה היה בהריון הנוכחי מבחינת טיפול רפואי כלשהו שסייע ועזר לסיימו בידיים מלאות, או שהיתה מעורבת פה בעיקר יד המזל.

גדלו את הקטנטונת בשמחה, בנחת ובבריאות.

ממני באהבה,
שירה. 

שירה דוד 
 ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז. 
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'מיקי131 וגלי377- מה קורה? אנא עדכנו'
מיקי131 וגלי377- מה קורה? אנא עדכנו
05/04/2019 | 08:29
1
33
לצפיה ב-'אולי בכל זאת איזה עדכון משמח?'
אולי בכל זאת איזה עדכון משמח?
15/04/2019 | 23:40
13
לצפיה ב-'מרגישה שסיפרנו לילדים מוקדם מידי...'
מרגישה שסיפרנו לילדים מוקדם מידי...
27/03/2019 | 09:56
4
135
רקע - בבית 2 ילדים בריאים וחמודים, היריון קודם הסתיים בשבוע 8 ללא דופק לפני כ10 חודשים.
עכשיו בשבוע 14, אני כל הזמן בתחושה שמשהו ישתבש (מרגישה את כל 39 שנותיי בהקשר הזה בכל הכובד) והיה לי ברור שלא מספרים לילדים לפני שבוע 20 לפחות, אבל... בעלי רצה לספר להם וכבר רואים ממש בטן והסביבה התחילה לשאול באופן ישיר ולהורים סיפרנו אחרי השקיפות, ככה שחששתי שהגדול יבין לבד או שמישהו יגיד לו משהו, אז לפני כמה ימים סיפרנו לשניהם. זה התקבל בשמחה גדולה, מאז הקטנה (בת 3) די שכחה מזה או לפחות לא הזכירה את זה יותר, אבל הגדול לא מפסיק לדבר על זה ולשאול שאלות וקצת קשה לי להתמודד... מבחינתו כאילו עוד שבוע יהיה פה תינוק... ולא עוזר שאני מסבירה שזה עדיין נקרא עובר והוא ממש קטן ומראה עם האצבעות מה הגודל וגם מראה בספר עם תמונות שזה עדיין אפילו לא נראה כמו תינוק ממש ומסבירה שבנתיים יש את פסח ויום העצמאות ושבועות וקייטנה וחופש גדול ורק אז, אחרי הקיץ התינוק יוולד.  וככה, כל יום יש שאלות לפעמים קצת הזויות - "אמא, נכון שאני אהיה ביום חופש כשהתינוק יצא כדי שאני אוכל לבוא לראות אותו בבית יולדות" ואיפה התינוק יישן ואיך יהיה לו מקום באוטו ואם הוא יכול לבחור לו את השם שלו ו"אמא חלמתי בלילה שהתינוק כבר יצא ואת מביאה אותו בעגלה" ומצד אחד זה ממיס לי את הלב, אבל מצד שני אני כל הזמן חושבת מה יהיה אם יקרה משהו ואני אצטרך לספר לו שבסוף התינוק הזה לא יגיע. ובעלי בכלל לא מבין מה הבעיה, כאילו זה שהשקיפות יצאה תקינה אז זהו - ברור לו שעוד חצי שנה יש תינוק בריא. וזה גם מעצבן אותי...
מצד שני, אני מבינה שלא באמת היה אפשר לחכות עם זה כמו שהייתי רוצה והרבה יותר טוב שאנחנו סיפרנו לו וניהננו מזה מאשר שהוא יבין לבד עוד שבועיים.
זהו...
לצפיה ב-'היי וברוכה הבאה'
היי וברוכה הבאה
28/03/2019 | 07:32
53
לא כתבת בן כמה הבן הגדול, אבל לפי סוג השאלות אני מתארת לעצמי שהוא בסביבות גיל 5-6. ממש לקנא באופטימיות שלו ובשמחה הטבעית המתפרצת. 

אני סיפרתי לילדים בשבוע 18, וגם זה היה כי המטפלת שלי הכריחה אותי. זה היה אחרי 6 הפלות ברצף, והייתי משותקת מפחד. סיפרתי לכל אחד בניפרד, בצורה רגועה, ורק אמרתי: "יש לי עובר בבטן. עכשיו הוא מאוד מאוד קטן. אנחנו מקווים שהוא יגדל ויתפתח ואז יהיה תינוק. אני הולכת כל שבוע לרופאה שבודקת אותי ואת העובר". 
למזלי, איכשהו, בחושים המאוד מחודדים שלהם, הילדים שלי הבינו שלא שואלים אותי כלום על ההריון, ולא מדברים איתי עליו. מדי פעם בני (שהיה אז בן 5) היה אומר משהו שקשור בזה. ביתי (היתה בת 8)- התעלמה באופן טוטאלי, ולמען האמת, זה עזר לי. 

כולי תקווה שהכל יהיה בסדר, ושתסיימי את ההריון בידיים מלאות
המשיכי לעדכן אותנו
שירה. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'הלוואי שמתישהו בעתיד גם אני אזכה למטר שאלות כזה '
הלוואי שמתישהו בעתיד גם אני אזכה למטר שאלות כזה
28/03/2019 | 11:23
2
77
באתי לראות מה שלום שושילידה, אבל השאלה שלך תפסה לי את העין.

למרות שמעולם לא היינו קרובים ללספר לה על ההריונות שלי, לפני יותר מ-3 שנים התחלתי להסביר לה שעד שתינוק נולד - הוא עובר (או עוברית, אם זו תינוקת).
לאורך השנים חשבתי המון על איך אספר לה. ככל שהיא גדלה, ההסבר שאני מדמיינת משתנה בהתאם ליכולת ההבנה שלה.

אני לא זוכרת בן כמה הגדול שלך, אבל אם הסביבה התחילה לשאול, בהחלט עדיף לשלוט בסיטואציה ולספר באופן שנוח לכם, על פני מצב שבו הוא שומע מאחרים באופן שאולי לא מתחבר לגישה שלכם.

מנסה לחשוב על דברים שהיו יכולים לעזור לבת שלי בסיטואציה כזו (בת 6 וחצי):
ציון של חג או אירוע גדול שמעט אחריו הלידה צפויה להתרחש - למשל אם את צפויה ללדת בספטמבר, אז להסביר שרק אחרי שהוא יעלה לכיתה הבאה, העובר אמור להיוולד.
לוח שנה עם דפים נתלשים - לסמן את מועד הלידה המשוער (אולי עדיף לקחת שבועיים אקסטרה למקרה של הריון עודף), כך שהוא יכול לספור כמה חודשים נותרו ולתלוש דף בכל תחילת חודש.
להסביר שמועד הלידה לא ידוע באופן מוחלט, לספר על הלידה שלו ושל אחותו - האם הם הקדימו או איחרו.

אם את ממש רוצה לסייג את המשך ההריון (אין לי מושג אם זה משהו שכדאי לעשות או לא), אפשר להסביר שלא כל העוברים מתפתחים לתינוקות, כמו שלא כל הפרחים מתפתחים לפירות. יש המון תהליכים בדרך שיכולים להשתבש, ולמרות שאתם מאוד מקווים ורוצים שהעובר יתפתח ויוולד, ייתכן מצב שבו הוא לא יתפתח כמו שצריך.

מאחלת לך שההריון יסתיים במועד ובידיים מלאות 
לצפיה ב-'ממליצה לא לסייג את המשך ההריון'
ממליצה לא לסייג את המשך ההריון
28/03/2019 | 11:32
76
את ההסבר שכתבה "מרעישה בשקט", שהוא הסבר מצויין ואינטיליגנטי, נותנים במקרה, חס וחלילה, שקורה משהו רע. 
כל עוד הכל טוב ומתפתח כראוי, לא מומלץ לסייג. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'תודה על התשובה הנהדרת!'
תודה על התשובה הנהדרת!
28/03/2019 | 12:12
67
הוא בן חמש וקצת, ימשיך בשנה הבאה לגן חובה באותו הגן. אכן אני מסבירה את כל החגים שיגיעו עד אז ואת החופש הגדול ועונות השנה.
לוח שנה זה רעיון מצויין! איך לא חשבתי על זה בעצמי . יש לו כבר לוח שנה שבו אנחנו מסמנים לו כל מה שהוא ממש מתרגש לקראתו - יום ההולדת שלו, פורים, חתונה של מישהו קרוב. וכל כמה ימים הוא נזכר ומוחק את הימים שכבר עברו. זה ממש יעזור להמחיש לו את הזמן הנותר. תודה!! 
בנוגע להסבר שמשהו עלול להשתבש, זה עמד לי על קצה הלשון בהתחלה - אבל אחרי מחשבה, זה לא נשמע לי משהו שרצוי שילד יהיה מודע אליו מראש. או שאני כאמא שלו רוצה שהוא יהיה מודע אליו. באופן כללי אני משתדלת שלא להשתמש במילה "תזהר" או "מסוכן" אלא אם כן באמת יש סכנה ברורה. יהיו לו מספיק זמן לדאגות/חרדות כשיגדל 
לצפיה ב-'צריכה את תמיכתן '
צריכה את תמיכתן
26/03/2019 | 13:18
8
158
היי בנות , אולי חלקכן זוכרות אותי מהפורום השני. 

בקצרה- הריון ראשון בדיוק לפני שנה , גרידה בשבוע 17 לאחר גילויי מומים רבים בעובר בסקירה ראשונה ומאז חודש חודש של ניסיונות להיכנס שוב להריון ולמלא את החסר בחדש! 

והנה אני כאן! שבוע 15 מחר סקירה והלב דופק כ"כ חזק! 

הסיכויים שיקרה מה שקרה בפעם הקודמת הם נמוכים ביותר ( אין קשר בין המומים לגנטיקה , זה נשלל ופשוט פאשלה של הטבע) . 
ועדיין, המתח משתק אותי. הפחד מהבדיקה מחר, המחשבות , הדמעות שממלאות לי את העיניים כל שניה מתחילת היום.... אוףףףףף 

לא יודעת בעצם מה אני רוצה, אולי סתם תמיכה. 
לשמוע על סיפורים טובים, על חוויות. 
שתפו אותי ותרגיעו! 

תודה!

לצפיה ב-'מחזיקה לך אצבעות '
מחזיקה לך אצבעות
27/03/2019 | 08:14
22
לצפיה ב-'היי יקרה '
היי יקרה
27/03/2019 | 21:09
40
קראתי אותך ומחכה במתח לשמוע איך היה ... עדכני
לצפיה ב-'היי וברוכה הבאה'
היי וברוכה הבאה
28/03/2019 | 07:16
5
36
מאחלת לך הצלחה בבדיקה היום, ובכלל.
התחושות של הפחד שתיארת מוכרות ונורמאליות. 
מקווה שהכל יהיה בסדר בבדיקה היום, ותוכלי להמשיך קצת יותר ברוגע את ההריון. 
הפורום מלא בסיפורים אופטימיים. אני אחד הסיפורים- ביתי השלישית נולדה לאחר 6 הפלות ברצף (ו-7 במניין הכולל). כיום בת 4- ילדה בריאה ונפלאה, שיחד עם אחותה ואחיה הגדולים, ממלאת את ליבי  (ולב בעלי וכל המשפחה) באושר צרוף. 

עדכני אותנו היום
שירה. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'מעדכנת אותכן'
מעדכנת אותכן
28/03/2019 | 07:42
4
113
היי בנות יקרות, קודם כל תודה על התמיכה שלכן והמילים החמות.

אחרי יום מתוח ומותח שהתחיל מוקדם, הבדיקה עברה בשלום ויש לי תינוקת בריאה ושובבה בטוח בבטן ❤ למרות שניסיתי לשמור על אופטימיות ובאמת האמנתי שיהיה בסדר, המחשבות הזדוניות היו שם.
מרגישה שעכשיו אני יכולה להתחיל ולהנות מההריון הנוכחי ולהמשיל מאותה הנקודה בה נםסק הקודם.
מעולם הברכה "לצאת בידיים מלאות" לא הייתה כה משמעותית... אאחל זאת לי ולכל אחת בעולם.
תודה לכן ובשורות טובות

לצפיה ב-'חדשות מרגשות! בשעה טובה :) '
חדשות מרגשות! בשעה טובה :)
28/03/2019 | 08:43
14
לצפיה ב-'איזה כיף! '
איזה כיף!
28/03/2019 | 11:25
6
לצפיה ב-'יופי! המש בשורות טובות. אמן. '
יופי! המש בשורות טובות. אמן.
28/03/2019 | 11:33
10
לצפיה ב-'יואו, בשעה טובה'
יואו, בשעה טובה
02/04/2019 | 11:27
24
כל כך שמחה לקרוא, שצלחתן את המשוכה הזאת.
מאחלת לכן 22-24 שבועות שקטים עד כמה שניתן, ובעיקר - ידיים מלאות ובריאות :)
לצפיה ב-'חזרתי לעדכן שגם אני ילדתי '
חזרתי לעדכן שגם אני ילדתי
04/03/2019 | 16:29
3
219
לפני שבועיים וחצי נולד לי בן שני בלידת בזק.
הסיפור שלי בסך הכל פשוט יחסית להרבה מהסיפורים פה.
תקציר האירועים:
הריון ראשון הכל היה פשוט וקל ויש לי ילד בן 3.3 בבית.
לפני ההריון הנוכחי היה לי הריון עם עובר שלא התפתח ובלי דופק. הייתה לי הפלה חלקית בשבוע 9 שהושלמה בציטוטק ודי מהר לאחר מכן ניסינו שוב ונקלטתי מיד עם ההריון הנוכחי.
אבל ההריון הזה התחיל עם דימום בשבוע 6 שהלחיץ אותי ממש וגרם לי להבין שלא ממש התגברתי על ההפלה שהייתה.
אח"כ הייתי 5 שבועות עם ברונכיטיס ובהמשך ההריון גם נדבקתי ב-CMV, לשמחתי ההדבקה הייתה בשבוע יחסית מאוחר ולכן הסיכוים לפגיעה בתינוק קטנים מאוד. בזמן המחלה הייתי מאושפזת כמעט שבוע עם פעילות רחמית והתקצרות צוואר הרחם ובעיקר קיוויתי להצליח להחזיק מעמד כמה שיותר ולא ללדת לפני הזמן.
התינוק שלי, מסתבר, היה מתוזמן להפליא והחליט לצאת בדיוק בשבוע 37, כך שבדיוק לא נחשב יותר כלידה מוקדמת. אז אומנם נולד קטן ובילינו הרבה מהימים שאחרי הלידה בריצות מבדיקה לבדיקה בעקבות צהבת וזה שנדבק בCMV, אבל הכל יצא תקין ואני מקווה שימשיך ככה.
לצפיה ב-'מזל טוב '
מזל טוב
05/03/2019 | 08:35
58
כיף לקרוא שלמרות כל הקשיים לאורך ההריון, הוא הסתיים בטוב ובידיים מלאות.
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
05/03/2019 | 10:05
44
מקווה שאתם מתרגלים למציאות החדשה של חייכם :)
הרבה אושר ובריאות (בטח ובטח אחרי כל התלאות שעברת בשנה שחלפה).
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
07/03/2019 | 06:27
43
תודה שחזרת לעדכן אותנו בבשורות הטובות והמשמחות.
עברת לא מעט בהריון הנוכחי (וההפלה שעברת לפני כן לא הוסיפה רוגע...), ואני מקווה שכעת תוכלו כולכם להסתגל לרך הנולד ולהתחיל את החיים המשותפים יחד עם הקטנצ'יק. 
גדלו אותו בבריאות, בנחת ובאושר. 

ממני,
שירה. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'שמחה להצטרף לכאן'
שמחה להצטרף לכאן
03/03/2019 | 08:13
17
238
מי שלא מכירה אותי מהפורום השני.  
אני בת 38, בבית שני בנים.
במאי עברתי הפסקת הריון בשבוע 23 בעקבות תסמונת קשה שמצאו בצ'יפ הגנטי. אחרי לא מעט נסיונות אתמול הבדיקה הייתה חיובית! 
הריון חמישי (היתה עוד הפלה בשבוע 9 בין הבנים) ואני חיובית שהכל יהיה בסדר,  למרות שאני כבר מכירה את זה שהכל יכול להשתבש. 
אני לא מאלו ששומרות בבטן, אז כבר סיפרתי לאנשים,  בעיקר לאלו שאם כן יקרה משהו בשלב הראשוני אז הייתי מספרת להם במילא.  לילדים כמובן לא סיפרתי, כדי לא להעביר אותם את זה שוב. 
אני יודעת שאני לא צריכה להיות כל כך אופטימית, אבל אני לא יכולה לעצור בעצמי, אז נקווה שלא נתאכזב. 
נקבע תור לדופק לעוד חודש ונחזיק אצבעות. שלב שלב.
לצפיה ב-'בשעה טובה!!!'
בשעה טובה!!!
03/03/2019 | 09:51
1
68
איזה משמח! מחזיקה לך אצבעות שימשיך עגול ותקין.
זה בסדר גמור להיות אופטימית ובלתי נמנע, אני אישית אף פעם לא הצלחתי להישאר אדישה אפילו כשרציתי. בני כמה הבנים?  אני גם אוטוטו בת 38 עם שני בנים (ולאחריהם שני אובדנים)

לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
03/03/2019 | 10:11
58
הבנים בני אוטוטו 5 ו- 8
לא היה להם פשוט לוותר על "אחותם התינוקת" והם כל הזמן מבקשים שנעשה עוד תינוק.  
הפעם אני אחכה עד אחרי התוצאות של הצ'יפ לפני שנספר להם.
לצפיה ב-'שמחה שאת מצטרפת'
שמחה שאת מצטרפת
04/03/2019 | 08:33
1
53
דווקא נפלא בעיניי שלמרות שעברת מה שעברת, את אופטימית מתמיד:)
מקווה יחד איתך לבשורות טובות ומחזיקה לך אצבעות .

המשיכי לעדכן אותנו,
שירה. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'תודה '
תודה
04/03/2019 | 10:38
10
לצפיה ב-'איזה כיף'
איזה כיף
05/03/2019 | 08:40
1
45
הרבה זמן לא קראתי כאן, וממש כיף לראות שיש הריונות ושהפורום פעיל.
מאחלת לך שהפעם ייגמר בטוב
לצפיה ב-'תודה '
תודה
05/03/2019 | 09:15
10
לצפיה ב-'הלוואי שזה אכן זה'
הלוואי שזה אכן זה
05/03/2019 | 10:03
52
מאחלת לך מכל הלב הריון שלם ותקין ובעיקר ידיים מלאות באח או אחות לשני בנייך.
מחזיקה אצבעות לעדכון חיובי כאן בעוד חודש ובכלל מעריצה אותך על האופטימיות.
לצפיה ב-'לצערי האופטימיות היתה מוקדמת'
לצערי האופטימיות היתה מוקדמת
06/03/2019 | 10:13
9
148
אתמול התחילו כאבי גב חזקים,  היום ממשיכים הכאבים והתחילו דימומים. הרופא לא אופטימי לדבריו הרחם לא נראה מתאים להריון כרגע,  רירית דקה. שלח אותי לבטא היום ולבדוק הכפלה בראשון. החשש הוא חוץ ריחמי.
לצפיה ב-''
06/03/2019 | 10:19
15
לצפיה ב-''
06/03/2019 | 11:54
9
לצפיה ב-'אויש. בבקשה עדכני אותנו במצבך'
אויש. בבקשה עדכני אותנו במצבך
07/03/2019 | 06:18
6
22
לצפיה ב-'לא הבנתי- למה יש חשש לחוץ רחמי? '
לא הבנתי- למה יש חשש לחוץ רחמי?
07/03/2019 | 06:20
5
23
לצפיה ב-'החשד היה בגלל'
החשד היה בגלל
07/03/2019 | 07:54
4
134
שהיו לי כאבים מטורפים בגב בצד ימין שגרמו לי ממש ללכת כפוף ולצלוע. אבל ככל שהדימום ממשיך הכאבים יורדים. הבטא היתה 7 אז כנראה באמת מדובר הריון כימי. ביום ראשון נעשה בטא שוב רק לוודא שהכל נעלם.
בנתיים אני נחה בבית כי עדיין כואב לי.
לצפיה ב-''
07/03/2019 | 11:06
9
לצפיה ב-'מקווה עבורך שהבטא ירדה'
מקווה עבורך שהבטא ירדה
10/03/2019 | 10:17
2
54
שתוכלי להתפנות להתאושש בגוף ובנפש.
לצפיה ב-'אכן התאפסה'
אכן התאפסה
10/03/2019 | 15:23
1
93
למרות שכבר ידעתי את זה מכמות הדימום.  אני כבר מאוששת בשני האספקטים. מקווה לחזור לכאן בעתיד
לצפיה ב-'אמן'
אמן
10/03/2019 | 16:38
13
לצפיה ב-'שני קוים לאחר חצי שנה של ציפיה ואכזבה'
שני קוים לאחר חצי שנה של ציפיה ואכזבה
01/03/2019 | 05:54
5
183
בוקר טוב יקרות,
בספטמבר עברתי הפסקת הריון בשבוע 17 ומאז בדיקות ביוץ, וסת אכזבה...
כבר חשבתי שמשהו השתבש משום שבדר"כ אני מצליחה להיכנס להריון תוך חודשיים-שלושה. בחודש האחרון נגמרו לי בדיקות הביוץ וקיבלתי החלטה שאני מפסיקה לבדוק, נהנית מה"אין גלולות והורמונים שמדכאים חשק מיני" ופשוט נהנית, כשיבוא זה יבוא.
מיום רביעי אני מכינה את עצמי לקבלת הווסת ואפילו אמרתי לבעלי שאני צריכה לקבל, לא היו בכלל תופעות שמעידות על הריון. עבר רביעי, עבר חמישי והבוקר עשיתי בדיקה ויצאו שני פסים.
אז אני מכירה את מושג ה"אולי הריון" ועושה חישובים בראש בשילוב עם אולי זה יסתיים קודם לכן, ויש דילמה אם לספר ולמי לספר.... בפעם האחרונה שיתפתי את החברות הקרובות שלי מיד לאחר בדיקת השתן וכעת אני חוששת...
שמחה להצטרף לפורום הזה בתקווה לסיום בידיים מלאות ולילות ללא שינה..!
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
03/03/2019 | 06:48
1
51
מאחלת לך הריון תקין שיסתיים בידיים מלאות.
לגבי הדילמה אם לספר ולמי לספר- את יודעת כבר שאין פה חוקים. מספרים למי שרוצים ומתי שרוצים ולא מספרים לאחרים. 
המשיכי לעדכן אותנו בהתקדמות ההריון. 

(וסתם כדי להיות ממש ממש אופטימית- אני יכולה לספר לך בסוד, שתינוקות יכולים לישון ברצף פחות או יותר מגיל 3 חודשים- זה בהחלט אפשרי!, וגם רצוי- לכל הצדדים המעורבים...כך שאני מאחלת לך גם הריון תקין, גם תינוק/ת בריא/ה וגם לילות עם שינה עד מהירה). 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'תודה רבה שירה יקרה!'
תודה רבה שירה יקרה!
04/03/2019 | 05:21
7
לצפיה ב-'בשעה טובה!'
בשעה טובה!
03/03/2019 | 12:05
1
51
גם אני ציפיתי לקבל ברביעי, אז אולי יש לנו אותו תל"מ. איך אומרים,  מקווה שימשיך עגול ומשעמם
לצפיה ב-'אמן!'
אמן!
04/03/2019 | 05:21
7
לצפיה ב-'בשעה טובה'
בשעה טובה
05/03/2019 | 08:44
41
וסת אכזבה זו הגדרה כל כך מדוייקת.
מאחלת לך ידיים מלאות.
לצפיה ב-'דימום והפחד ממה יהיה '
דימום והפחד ממה יהיה
23/02/2019 | 19:42
2
156
הי יקרות, יש לנו שני ילדים. בחצי השנה האחרונה עברתי 2 גרידות עקב הריון שלא התפתח. לפני יומיים עשיתי בדיקה שיצאה חיובית. לא הרשתי לעצמי לשמוח במיוחד... המון חרדות מלוות אותי ועכשיו הפחד נהיה מעט מוצדק כשראיתי לפני שעה הפרשה חומה אדמדמה על התחתונית. זה היה חד פעמי ומאז כלום. בשלב כזה שבוע 3+ 4 זה יכול להיות דימום השתרשות למרות שהבדיקה זיהתה הריון לפני יומיים? האם אתן חושבת שזה יכול להיות קשור לרמת פרוגסטרון? בהריון האחרון שהיו בו דימומים הרופא טען שזה לא עוזר בשלבים כל כך מוקדמים. אני רק לא רוצה לדעת שאולי היה ניתן לעשות משהו כדי לתמוך בהריון. תודה
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
24/02/2019 | 08:33
1
73
הנבואה ניתנה לשוטים...
אני, כמובן, מקווה יחד איתך שהכל בסדר. 
בכל שאלה רפואית, ממליצה לך להתייעץ עם הרופא שלך. 

שיהיו בשורות טובות
שירה. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'תודה'
תודה
24/02/2019 | 15:48
66
הי, תודה רבה על התגובה 3>
לצפיה ב-'פורום אובדן הריון תמיכה מציין החודש 17 שנות פעילות'
פורום אובדן הריון תמיכה מציין החודש 17 שנות פעילות
21/02/2019 | 10:26
68
שלום לכל חברות וחברי הפורום 
למי מכן/ם שהכנוי "תמיד איתנו" אינו מוכר, אני ממעט לכתוב כאן, אולם הייתי פעיל בפורום אובדן הריון תמיכה מיום הקמתו ועד ספטמבר 2004 כמנהל הפורום יחד עם יעל של עדי. 
בת זוגתי ואני חווינו כמו כולן/ם כאן אבדן הריון, והפורום סייע לי רבות להתמודד עם האבדן.מקווה שגם אני סייעתי כפי שסייעו לי.

חודש פברואר 2019 הוא חודש ציון לפורום אבדן הריון תמיכה. לפני 17 שנים (!), 13 פברואר 2002, החל הפורום את הפעילות הברוכה שלשמה נוצר.

ביום זה אני חש כי עלי לשוב ולציין עד כמה אני מודה באופן אישי לכל חברות וחברי הפורום, אשר תומכות ותומכים ברגעים הקשים ביותר (ולא חסרים כאלו) בתקופה שבסמוך ולאחר האבדן 

אילולא החום, התמיכה, האוזן הקשבת והכתף שתמיד נמצאת כאן לבכות עליה ולקבל חיזוק מחברות וחברי הפורום, הרבה נשים וגברים היו חווים את האבדן בצורה פחות נעימה ויותר כואבת.

כפי שכתבו רבות ורבים כאן לפני, אילולא הפורום ההתמודות היתה קשה הרבה יותר.

בנימה אישית, אני חש לשתף את כולכן/ם בתחושתי לגבי האבדן האישי שלי ובכלל...מבין הסטיקרים הרבים שאנו רואים על מכוניות בעת ההמתנה ברמזורים וכו'...אחד מהם אהוב עלי במיוחד ובו כתוב:"תחשוב טוב – יהיה טוב".ברגעים הקשים ביותר שחוויתי, בהם שתי כמו במערה חשוכה בלי פנס...והכל מסביב שחור וקר...תמיד תמיד לא איבדתי את התקווה. תמיד אמרתי לעצמי, יהיה טוב, תהיה אבא, כגודל הכאב כך גודל השמחה שבעתיד מי ייתן ותשמח.

המסר שלי למי שכעת נמצא עמוק בתוך הכאב, הוא להתאבל, לבכות, לעכל את האבדן הקשה...אבל לא לאבד תקווה. האושר בו יבוא...אם רק נחכה לו בסבלנות, על אף שלעיתים ההמתנה כה קשה ומייסרת.

לסיום הרשו לי להודות בשמי ובשמכן/ם למנהלות הפורומים הנוכחיות וכל הקודמות לאורך כל שנות קיום פורום אובדן הריון תמיכה על הניהול החם, האיכותי והתומך של הפורום בהתנדבות מלאה ומכל הלב וכל מנהלות הריון לאחר אובדן- תמיכה, הורות לאחר אובדן בעבר ובהווה.

אילולא התמיכה והחום שכה חיוניים למי שמנהל את הפורום, הוא לא היה מגיע לאן שהגיע אחרי 17 שנים, והודות לצוות ניהול הפורומים בעבר ובהווה אני חש כי הפורום מהווה בית חם וחשוב מאין כמותו!

מכל הלב , תמיד שלכן/ם ומי ייתן וכל שתבקשו לו יהי

תמיד איתנו

לצפיה ב-'הריון אחר אובדן-עצות וטיפים להתמודד עם הסביבה ועצמך'
הריון אחר אובדן-עצות וטיפים להתמודד עם הסביבה ועצמך
12/02/2019 | 13:18
2
187
אני בשבוע 8 להריון. הריון שעדיין צעיר ומוקדם. שנה שעברה עברתי הפלה שנדחית עקב הריון חצי מולרי בשבוע 7. שבוע אחד נצפה הדופק ושבוע אחרי כשבאתי לבדיקה אקראית למעקב אחר ציסטה גיליתי שהפלתי לצערי.שנה שעברה אנשים ידעו כי הרגשתי ממש לא טוב בתחילת ההריון.. עכשיו שאני שבוע 8 ונצפה דופק של הקטנצ'יק.  הפעם אני מרגישה יותר טוב, אך עדיין קשה לי בעבודה. אני עובדת בסביבה של 70 נשים וכן קשה לי ואני מתלוננת ויצאה לי קצת הבטן אז אנשים שואלים וחסרי טקט וחלקם כבר יודעים. מנסה לענות בעזרת ה'. אבל קשה לי ששוב יודעים בשבוע כזה צעיר ורגיש. מעבר לזה יש את הרגשות והפחד שמתלויים בעקבות שנה שעברה. אשמח לטיפים ועצות איך להתמודד עם זה שאנשים יודעים, אנשים מחטטטים בפרטיות שלך ועם התחושות שלי. מאחלת לכולכם הריון משעמם וקל והכי חשוב ידיים מלאות
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
14/02/2019 | 09:31
1
85
כל פעם אני נדהמת מחדש לגלות עד כמה אנשים (וגם נשים) הם חסרי טקט. 
חוויתי זאת בעצמי בעבר, כך שאני יודעת ומבינה על מה את מדברת. הפיתרון שלי בזמנו היה להתרחק מאנשים. זו האמת. את הילדים שלי באתי, לדוגמא, לאסוף מהמסגרות 2-3 דקות אחרי כולם, כדי להימנע מפגישות ושאלות. יצאתי מהבית לדברים שהייתי חייבת בלבד. הקליניקה שלי בבית, כך שזה הקל עליי. 

נראה דווקא שמצאת דרך שמתאימה לך להתמודדות, עם איזו אמירה כללית כזו של "בעזרת ה'"...
אם יש בך טיפת רוע, אם שואלים אותך משהו על ההריון את יכולה לומר את האמת: "כן, אבל יש לי הרבה חששות עכשיו, כי עברתי בשנה שעברה הפלה בגלל הריון חצי מולרי". תקשיבי- זה ישתול לגמרי את מי שמולך

וכמובן, שאת תמיד יכולה לומר: "כן, אבל מעדיפה לא לדבר על זה ומבקשת שתכבדו אותי". 

מאחלת לך הריון תקין שיסתיים בידיים מלאות. נשמח אם תמשיכי לעדכן אותנו. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'לא רוע, אומץ/ כוחות'
לא רוע, אומץ/ כוחות
15/02/2019 | 13:32
79
הרוע (אם לא מדובר בחוסר מחשבה או טיפשות מסוימת) הוא לשאול מישהי שאלות ממוקדות בנושא שהוא כה אינטימי. לענות בכנות על שאלה מיותרת שכזאת זה מעשה לגיטימי לגמרי (בדיוק כמו התחמקות / העברת נושא).
מחזיקה אצבעות ל-Bp84, לשלושים שבועות נוספים תקינים ולידיים מלאות בסופם.
לצפיה ב-'מה עושים כשאומרים לך לשחרר?'
מה עושים כשאומרים לך לשחרר?
06/02/2019 | 17:25
9
173
שנה ורבע לאחר אובדן בני ולידה שקטה בשבוע 37+2.
בספטמבר התחלנו שוב לנסות.
איכשהו הייתי תחת האשלייה שמיד איכנס להריון כפי שקרה בהריון של הלידה השקטה. לא קרה...
המחזורים שלי מדוייקים כפי שלא היו אף פעם, הביוץ נצפה כל פעם ע"י מקלוני ביוץ, מזוהה גם ע"י הפרשות וע"י כאבים. ועדיין לא נקלטתי.
וכולם אומרים לי לשחרר כי הלחץ גורם לכך שאני לא איקלט.
אז איך משחררים? אני כבר בת 37 (וחצי..) הזמן מתחיל לתקתק לי ממש חזק בראש...
בבית יש בנות לא קטנות בנות 11 ו-8 שמביעות כמיהה לאח קטן נוסף.
יש לי בעל מדהים ותומך שמרים אותי כל חודש,
יש לי עבודה מעניינת ומספקת ורק אני חיה מחודש לחודש וכל פעם מתפללת שבשמונה בחודש לא אראה את הדימום...עד מתי?!?!
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
07/02/2019 | 15:54
6
90
דווקא כתבתי ממתי אנחנו מנסים, מחודש ספטמבר 2018. כבר 5 חודשים.
אחרי האובדן היינו בטיפול, היום, שנה ורבע אחרי, אנחנו באמת במקום יותר טוב.
מנסים באדיקות ובהתמדה, בעיקר כמובן סביב הימים הפוריים, למרות שגם לא רק שם, כדי שזה לא יהפוך לטכני מדי.
אני לא כ"כ יודעת מה להתייעץ עם הגיניקולוג... הרי יש מחזור בזמנים קבועים, יש ביוץ... וזה "רק" 5 חודשים... יגידו לי לכי תחזרי אחרי שנה...
טיפולי פוריות זה משהו שאני ממש ממש מפחדת ולא רוצה להתחיל, והאמת מרגישה שאני כרגע לא צריכה להיות שם במקום הזה בכלל...
אם לדעתך ההודעה כן מתאימה לפורום השני, אעתיק אותה לבקשתך... פשוט חשבתי שזה יותר מתאים לפה, כי אני מדברת על הריון לאחר אובדן...
בכל אופן, שוב תודה על ההתיחסות
לצפיה ב-'סורי, פספסתי את הפרט לגבי לוחות הזמנים...'
סורי, פספסתי את הפרט לגבי לוחות הזמנים...
07/02/2019 | 19:52
78
5 חודשים בהחלט נחשב פרק זמן לא ארוך. בהתחשב בגילך, בהחלט אפשרי להמשיך עוד מספר חודשים בצורה כזו, בתקווה לטוב. 
אני חושבת שלא צריך בכלל לחשוב על טיפולי פוריות, כי אין סיבה רציונאלית למחשבות אלו. 
שמחה שהייתם בטיפול ושאתם במקום טוב יותר. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'יכולה לספר רק מניסיוני '
יכולה לספר רק מניסיוני
07/02/2019 | 20:07
4
103
שאחרי שחוויתי הריון מחוץ לרחם, ניסינו גם בערך חמישה חודשים ללא הצלחה וגם לאור ההריון שלא צלח וגם מבחינת הגיל שלי (35), אף רופא לא אמר לי שעליי לחכות, ונשלחתי לבדיקות של היסטרוסקופיה, א״ס מבנה רחם ולאחר מכן צילום רחם שהרופאה שלי חשבה שאולי יעזרו להבין אם יש סיבה לאי ההיקלטות. אז אפשר לחכות אבל אם את מרגישה שיש משהו שאת צריכה לעשות (לפעמים זה נותן איזו שהיא תחושת שליטה), אז לא הייתי מהססת.
בכל אופן, מקווה עבורך להריון תקין ומושלם ממש בקרוב.
לצפיה ב-'ומצאו משהו בבדיקות שנשלחת אליהן? (אני באמת לא זוכרת...). '
ומצאו משהו בבדיקות שנשלחת אליהן? (אני באמת לא זוכרת...).
08/02/2019 | 07:54
21
לצפיה ב-'הייתה סתימה בחצוצרה שנפתחה בצנתור '
הייתה סתימה בחצוצרה שנפתחה בצנתור
08/02/2019 | 08:25
1
100
(ודווקא לא החצוצרה שבה היה ההריון החוץ רחמי)

אבל האמת שהתוצאות ומה שקרה אחר כך, פחות רלוונטיים. התכוונתי להגיד שהרופאים לוקחים בחשבון שכן יכולה להיות איזו שהיא בעיה שמפריעה ולא בהכרח ידרשו לחכות שנה.
לצפיה ב-'רק שאלתי מתוך עניין...'
רק שאלתי מתוך עניין...
08/02/2019 | 15:15
36
לצפיה ב-'תודה על ההתייחסות'
תודה על ההתייחסות
10/02/2019 | 09:24
76
אני חושבת שאחכה עוד חודש- חודשיים.
מתכננים בחודש הבא גיחה קטנה לחו"ל, אולי יהיה לזה אפקט חיובי.
בכל אופן, כנראה שאם לא יקרה כלום אחרי זה, אלך לרופא וננסה לראות אם יש משהו לבדוק. מסכימה איתך לגבי תחושת השליטה- העובדה שאנחנו נתונות "לחסדי הסטטיסטיקה" משגעת אותי...
מקווה לבשר דברים חיוביים בקרוב.
שיהיה שבוע טוב
לצפיה ב-'זה תהליך שאת צריכה לעבור עם עצמך'
זה תהליך שאת צריכה לעבור עם עצמך
01/03/2019 | 06:02
37
אני לא חושבת שניתן לשלוט בזה.
אני הייתי בלחץ חצי שנה, בדיקת ביוץ קיום יחסים לפי שעון וכו'
סגרתי טיסה לחו"ל עם המשפחה והחלטתי שגם אם יהיה הריון הוא לא ינהל אותי כמו בקודם ואם אין דימומים אין סיבה לא לטוס. נגמרו לי בדיקות הביוץ והחלטת שאני לא קונה יותר ומתי שזה יגיע זה יגיע ואם לא, אהנה מהקשר עם בעלי בלי התערבות של גלולות שמורידות חשק, גם אם זה ימשך עוד מס' שנים.
וכמובן, אל תשתפי את מי שלא מבין אותך, לא מכיל את התחושות שלך משום שזה רק מעצבן.
בהצלחה!
לצפיה ב-'עפר שלי בן שנה'
עפר שלי בן שנה
31/01/2019 | 10:34
4
235
השבוע מלאה שנה לבני יחידי. הוא נולד אחרי חמש שנות המתנה מייסרות, ואי אלו הפלות, הריונות כימיים, היסטריוסקופיות להוצאת שארית, ובסוף לקינוח גם איזה חמישה סבבים של טיפולי IVF. 

מעבר לעובדה שהוא ילד יפה ומתוק ומושלם מכל בחינה שאפשר לחשוב עליה (ובכלל זה הרגלי השינה הראויים להערצה), אני מרגישה - ואולי את זה רק אתן יכולות להבין - שזה לא רק יום ההולדת שלו, אלא גם, ואולי בעיקר, יום החגיגות לניצחון שלי על הטבע. באופן מוזר, למרות שלא עשיתי כלום כדי שיצא ככה, וסתם היה לי מזל, אני מאוד גאה בעצמי שהגעתי לרגע הזה. 

השנה הייתה עמוסה בכל מיני דברים טובים. היא התחילה, כמובן, בלידה של עפר, אחריה הגיעו ארבעה חודשי חופשת לידה, שהיו נהדרים ומאושרים, ולקראת סוף השנה גם עשיתי צעד אמיץ אך מתבקש, ואחרי 14 שנים במקצוע, שבכולן הייתי שכירה, יצאתי לעצמאות והקמתי עסק עצמאי משלי (כך שבעצם אפשר לומר שילדתי השנה פעמיים). 

ועפר הוא הילד הכי שמח ובר-לבב שיש בכל העולם כולו. כולם אוהבים אותו, גם זרים ברחוב, וכל דבר שהוא עושה ממלא אותי גאווה, אפילו אם זו סתם שן חדשה שיוצאת (מה יש להתגאות בזה?).

לפעמים אני רואה בחוגים ובפעילויות אמהות שמעירות לילד כל מיני הערות כמו "מה יש לך היום, כל הזמן עם הלשון בחוץ?", ואני בכלל לא יכולה להבין איך הן מסוגלות לראות משהו שלילי או ראוי לביקורת בילד הקטן שלהן.

אולי חוסר היכולת להבחין בפגמים זו המתנה שקיבלתי כפיצוי על השנים הרעות ההן, ואולי אובייקטיבית באמת אין פגמים, וגם זה כדי שאוכל להגיד לעצמי שהיה שווה לחכות. 
לצפיה ב-'איזה מתוק! תודה על השיתוף'
איזה מתוק! תודה על השיתוף
31/01/2019 | 20:36
74
כיף מאוד ונפלא לקרוא את מה שאת כותבת, ועד כמה שאת נהנית מהאימהות ומעפר. ושיהיה בהצלחה בעסק החדש שלך (את מוזמנת לכתוב לנו במה את עוסקת, אם את רוצה...). 

לגבי ההורות לילדי קשת (כמו גם לילדים שנולדים לאחר טיפולים מפרכים)- יש לי הרבה מה לכתוב, משום שאני עוסקת גם בהדרכת הורים במסגרת עבודתי...
קצרה היריעה מלפרט פה, אבל בגדול-
גם ילדי הקשת- מגיע להם שנחנך אותם.
גם הם- צריכים הכוונה, הנחייה, תיווך- חברתי, לימודי, רגשי.
גם עליהם כועסים, צועקים, ולפעמים גם מענישים.
גם להם צריך להעיר כאשר הדבר נדרש.
גם עליהם- מותר לנו לומר מה שאת מכנה "ביקורת", ואני מכנה במילה המורכבת: "חינוך". 

וזה בכלל לא קשור למידת האהבה העצומה שלנו לילדים שלנו- הקשתיים והלא קשתיים. 
עפר המתוק רק בן שנה. חכי לזמנים שבהם יחפש גבולות, והרבה, ואת תצטרכי להיות אסרטיבית וסמכותית. חכי שהוא יתחצף, או ינשוך, או יחטוף משחק למישהו, או לא ירצה לעזוב את גן המשחקים, או יוציא לשון...
וכן- את תצטרכי לעשות את תפקידך ההורי ולחנך. וכן- גם לפעמים תאבדי עשתונות. ובבקשה- כאשר זה יקרה, תשתדלי להיות עם מעט יסורי מצפון ולא עם המון. 

ושוב- כל זה לא קשור למידה המטורפת (לחיוב) של האהבה שלנו אל ילדינו. לאהוב זה גם לחנך, כי אנחנו רוצים לגדל דור עם אינטליגנציה רגשית גבוהה, אנשים נעימים, שרוצים לעשות טוב לזולת, להתחשב, לעבוד בשיתוף פעולה, לראות את האחר. 

מאחלת לך שכאשר תידרשי לסוגיות חינוכיות כאלו ואחרות, תשכילי לזכור שמבחינתו- הוא ילד, ואת אמא שלו, ללא קשר לכל מה שעברת בדרך עד שהוא הגיע לזרועותייך. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'איזה ילדון מהמם '
איזה ילדון מהמם
31/01/2019 | 22:59
57
מזל טוב ליום הולדת שנה לעפר, נראה מתוק אמיתי וכמובן המון הצלחה בעסק החדש.
כיף לקרוא הודעות כאלה :)
לצפיה ב-'מזל טוב לעפר '
מזל טוב לעפר
03/02/2019 | 12:12
60
דרך המלים אפשר להרגיש את האהבה העצומה שלך כלפיו.

מצטרפת למה ששירה כתבה לגבי ההורות והחינוך, גם כאשר מדובר בילד קשת.
כשהבת שלי היתה בערך בת שלוש, במהלך עוד טנטרום היסטרי בדרך אל הגן (נסיעה של כ-20 דקות), אמרתי לה שזה בסדר לכעוס ולהיות עצובה.
והיא שאלה אותי שאלה שכל כך טלטלה אותי, ש-3 שנים אח"כ אני עדיין זוכרת את המיקום המדויק שבו היינו באותו הרגע.
היא שאלה למה היא אף פעם לא ראתה אותי כועסת, עצובה או בוכה.
באותו הרגע הבנתי שמידרתי אותה ממלוא מנעד הרגשות שלי. היא ראתה אצלי רק את הרגשות בצד החיובי של הסקאלה. באותו הרגע נפלה עליי ההבנה שכדי שהיא תלמד להתמודד עם רגשות שליליים, היא צריכה את הדוגמה האישית שלי.
היא צריכה לראות אותי בוכה ומתגברת, היא צריכה לראות אותי כועסת על משהו שהיא עשתה, וממשיכה לאהוב אותה ללא תנאים.

הבת שלי מושלמת בדרכה שלה, עם כל הפגמים וכל המעלות.
למדתי שגם לילדה המושלמת שלי, מותר ואף כדאי לטעות ולשגות ולעשות דברים "לא טובים", ולגלות מה קורה כשעושים טעויות או דברים "לא טובים" (ספוילר - לא קורה שום אסון).
אני אוהבת אותה בכל מאודי, ובכל זאת איבדתי ועוד אאבד את עשתונותיי בגלל דברים שהיא עושה או אומרת, זה לא מפחית ממני כאמא ובוודאי לא מפחית ממנה כילדה וכאדם.

התרגשתי ושמחתי לקרוא את מה שכתבת עליו ועלייך, את האושר הגדול שעפר מביא איתו לכל מקום ואת היציאה לעצמאות תעסוקתית שהתאפשרה אחרי שסיימת את המירוץ הארוך לילד הראשון.
ההודעה שלך הציפה בי אופטימיות וגרמה לי לחייך מרוב שמחה. תודה 
לצפיה ב-''
04/02/2019 | 01:49
46
מזל טוב !
איזה מתוק !
לצפיה ב-'אירוח בפורום פוריות ביום ג' 5.2.19'
אירוח בפורום פוריות ביום ג' 5.2.19
29/01/2019 | 21:33
24

ביום ג', בתאריך 5.2.2019, בין השעות 19:00-21:00, תתארח בפורום פוריות ד"ר רעות ברטוב-שיפמן, המנהלת המקצועית של מרכז ברטוב לפוריות הגבר.  

על האירוח
במהלך האירוח תענה ד"ר רעות ברטוב-שיפמן על שאלות בנושא פוריות הגבר בכלל ועל שאלות בנושא השיטות הייחודיות שפיתח אביה, פרופ' בנימין ברטוב, בתחום אבחון ומיון זרע ויישומן בפרט. 
מרכז ברטוב הינו מרכז רפואי פרטי, המקצועי והמוביל בתחום פוריות הגבר בישראל. 
המרכז, הפועל למעלה מ-35 שנה, מציע שירותי אבחון, יעוץ וטיפול בתחום פוריות הגבר ברמה הגבוהה ביותר, זאת באמצעות פיתוח ויישום שיטות חדשות בתחום פוריות הגבר, ושיתוף פעולה הדוק בין המטופל, הרופא והמעבדה.  

על המתארח
ד"ר ברטוב-שיפמן, בעלת תואר שלישי בביולוגיה מולקולרית במכון ויצמן למדע. התמחתה במשך עשר שנים בתחום האבחון והטיפול בזרע אצל אביה, פרופ' בנימין ברטוב, ועוסקת יחד איתו במחקר ויישום שיטות חדשות בפוריות הגבר. מרצה בכנסים בארץ ובעולם בתחום פוריות הגבר. 

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'ברוכה הנמצאת '
ברוכה הנמצאת
21/01/2019 | 10:49
115
מאחלת לך שתישארי איתנו עוד 30.5 שבועות מלאים ותלדי אח/ות לבנך.
לגבי החששות הכבדים, הסיוט שבכניסה לשירותים, הריצות התכופות לאולטרסאונד (שמרגיע ממש.... טיפ טיפה) ובעיקר לגבי עניין ה'נורמלית' -
יקירתי, את נורמלית לגמרי. איבדת 3 הריונות ברצף, זו לא חוויה כזו שאפשר פשוט למחוק מלוח הלב ולהמשיך הלאה לדלג אל האופק עם שמלת הריון לבנה וזר פרחים בשיער....
עכשיו, אחרי שביססנו מה לא, בואי נדבר על מה כן. אפשר לרוץ לאולטרסאונד כל שני וחמישי (וראשון ורביעי) לבדוק שעדיין יש דופק, אפשר להתפלל, לספור את השעות ואת הימים עד הבדיקה הטובה (אמן) הבאה, להיות עסוקה כמיטב יכולתך בעבודה/ לבלות עם חברים/עם הבעל/לראות סדרות בבינג' (יש לי המלצות אם תרצי), לקרוא בלי הפסקה (שוב המלצות אם תרצי), ובגדול ולסיכום - הדבר היחיד שיש לעשות הוא לתת לזמן לעבור ולעשות את שלו. אין שום ברירה אחרת. הריון לוקח את הזמן שלו, והריון אחרי כל כך הרבה אובדנים גובה את מחיר החרדה שלו. את לגמרי נורמלית בהתחשב במה שעברת עד עכשיו.
אנחנו פה ללוות אותך בכל הימים והשעות והבדיקות והחרדות. הלוואי שהפעם תזכי לידיים מלאות.
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
21/01/2019 | 10:49
84
כל מה שאת מתארת- מוכר לי הכי בעולם מההריון שלי עם מעיין (חוגגת השבוע 4). פשוט מילה במילה (פרט לכך שאני לא קיבלתי קלקסן). 

אולי אני אחדש לך, אבל את הכי מחוברת להריון הזה. אם לא היית מחוברת אליו, אז לא היית מתארת את כל התופעות הנפשיות שתיארת. דווקא בגלל שאת כה מחוברת אליו, אז את כל כך בחרדה לגורלו. זה טבעי ונורמאלי בהתחשב בתלאות שעברת עד כה. 

מקווה שאת מוקפת בסיוע- מקצועי, של משפחה ושל חברים. 
מקווה שיש לך עיסוקים משמעותיים בחייך, שגם גורמים לך להיות עסוקה, וגם טיפה מסיחים את הדעת, אפילו בטיפ טיפונת. 

דעי שיש תרופות אנטי חרדתיות שמותרות בהריון. באם זה רלוונטי לך- ממליצה להתייעץ עם מישהי מדהימה- ד"ר ורד בר- פסיכיאטרית נשים. 
ושוב- מקווה שאת מוקפת בסיוע רב ככל הניתן. 

המשיכי לעדכן אותנו במצבך, בתקווה לטוב
שירה. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'יכולה לתרום מהנסיון שלי'
יכולה לתרום מהנסיון שלי
21/01/2019 | 20:45
124
את ההריון שהצליח עברתי מרוסקת בגלל כל האובדנים שעברתי לפניו. עד שבוע 14 הייתי בהכחשה בגלל שההפלה המאוחרת ביותר הייתה בשבוע 14. וגם אח"כ לא הצלחתי להתחבר להריון כלל, לא שאני ממליצה על זה, אבל זה היה המצב.
בחדר לידה, כל הסיוט הפך בבת אחת לנורמליות  , כאילו מישהו החליף פילטר בעדשה.  כמו שאהבתי והתחברתי לילדי הקודמים ברגע שנולדו, פרצה האהבה גם לתינוק הזה.   
לצפיה ב-'מקווה שתצטרפנה לשרשור ההיכרות בהמשך העמוד'
מקווה שתצטרפנה לשרשור ההיכרות בהמשך העמוד
11/01/2019 | 14:22
39
לצפיה ב-'חייבת לשתף שילדתי ! שניה לפני גיל 45! כנגד כל הסיכויים'
חייבת לשתף שילדתי ! שניה לפני גיל 45! כנגד כל הסיכויים
07/01/2019 | 08:49
15
321
אז אחרי שכתבתי פירוט ארוך הכל נמחק.... אחזור וארשום בהמשך. השורה התחתונה - 4 שנות סבל ואובדנים הביאו לי את ילד הקשת המהמם שלי. אין מאושרת ממני. בתי זכתה סוף סוף באח לו חיכתה 8 שנים....,ואנחנו באוצר הקטן הזה שעדיין לא מאמינים שצלח כנגד כל הסיכויים. ✋��✋��✋��✋��✋��
לצפיה ב-'ללא מילים ...'
ללא מילים ...
07/01/2019 | 08:50
2
239
לצפיה ב-' מרגש עד אין קץ'
מרגש עד אין קץ
07/01/2019 | 21:06
1
123
כל כך מיהרתי להגיב לך, עד שבכלל לא שמתי לב להודעה הזו עם הברכה והציורים.
אני מתרגשת ביחד עם אמילי ואני בטוחה שהיא תהיה אחות גדולה מדהימה.
לצפיה ב-'המון המון תודה'
המון המון תודה
08/01/2019 | 11:54
93
אכן מרגש מאוד מאוד. אני ככ לא מאמינה עדיין ....כשראיתי את מה שרשמה שחיכתה לו מאז ומתמיד ... הבנתי שכל מה שעברתי היה שווה את זה. 
לצפיה ב-'מתרגשת איתכם ובשבילכם '
מתרגשת איתכם ובשבילכם
07/01/2019 | 12:57
1
96
קוראת פה לפעמים עדיין כדי להתעדכן בדיוק על דברים כאלו - ואיזה עדכון כיפי.
כ"כ שמחה בשבילכם !!!!
מאחלת לכם המון המון אושר ושמחה והנאה איתו וממנו.
לצפיה ב-'תודה רבה רבה ! '
תודה רבה רבה !
07/01/2019 | 14:26
31
לצפיה ב-'צ ו מ ב ה '
צ ו מ ב ה
07/01/2019 | 14:38
1
125
אני מתרוצצת לפה כל הזמן בדאגה......... (את יודעת שאני תמיד אופטימית, נכון?)
כל כך כל כך כל כך שמחה לקרוא את ההודעה שלך שאין לך בכלל מושג!
זוכרת אותך ואת כל דרך החתחתים הארוכה, את ייסורי המצפון, את התקווה ואת ההתנפצות שלה ואת השעון הזה שצרח ברקע כמו משוגע.

וואו!
השארת אותי בלי מילים, מאושרת כל כך שזכית לידיים המלאות, נוכח כל הכשלונות, מול אימתני הדרך, כשברקע התיק-תק האינסופי, איזה כיף!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

גדלי את בן הקשת שלך באהבה ובשמחה, תהני מהמשפחה המורחבת שלך, משני המינים שזכית להם, אני מאושרת באושרך

לצפיה ב-'המון המון תודה על כל הדאגה'
המון המון תודה על כל הדאגה
08/01/2019 | 11:58
94
נכנסתי כמה פעמים וניסיתי להגיב אבל היתה בעיה בתפוז וזה לא נתן לי .. כל הכבוד על שאת זוכרת. אכן עברתי לא מעט... וכבר השלמתי עם זה שעוד ילד לא יהיה. הגיל שלי לא שיחק לטובתי והחלטנו על הפסקת טיפולים. אפילו התחלתי טיפול פסיכולוגי להשלים עם מה שיש ולהנות ממנו. ואז קרה הנס הזה... וכנגד כל הסיכויים הוא התקדם והתקדם.... כל בדיקה היתה מלווה בחרדה, שלא לדבר על מי שפיר וציפ וריצוף אקסומי ..... היות והיתי עסוקה בלא להקשר להריון ולהסתיר אותו, רק בחודש חמישי או שישי ספרנו לבת שבת ואז תכלס נותר לי מעט מאוד זמן נפשית לעכל שאני בכלל בהריון ..... כשיודעים שבגילי יש אחוז אחד להצלחת הריון ולידת חי... מפעים ומלחיץ יחד לשבור את הסטטיסטיקה. תודה שוב על כל ההתעניינות לאורך כל הדרך. 
לצפיה ב-'ווווווואאאאאהההווווווווווווו '
ווווווואאאאאהההווווווווווווו
07/01/2019 | 20:19
1
119
בשעה טובה!
מאושרת איתכם ומאחלת לך שפע של נחת 
לצפיה ב-'תודה מרעישה '
תודה מרעישה
08/01/2019 | 11:59
85
ותודה על כל העצות והתגובות לאורך כל הדרך 
לצפיה ב-'כמה מרגש, כמה אושר.'
כמה מרגש, כמה אושר.
08/01/2019 | 10:48
1
74
(ואיזו מתוקה אמילי).
לצפיה ב-'תודה תודה '
תודה תודה
08/01/2019 | 12:01
64
 כמה כיף לרשום פה שהמסע הושלם ! תודה על התמיכה לאורך כל הדרך
לצפיה ב-'מזל טוב!!'
מזל טוב!!
08/01/2019 | 11:55
1
66
ואו!ואו! ואו! 
אשכרה כנגד כל הסיכויים. 
כל כך שמחה עבורך ועבור משפחתך. 
שמחה ומאושרת יחד איתך על ילד הקשת הנפלא שנולד. 
כיף ענק גם לביתך המתוקה שזכתה באח, שכל כך ציפתה לו.

גדלו את הרך הנולד בנחת באושר ובבריאות,
שירה. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'תודה שירה !'
תודה שירה !
08/01/2019 | 12:04
76
ותודה על התמיכה הככ לא מובנת מאליה לאורך כל הדרך. את והבנות כאן באמת נתתם לי עצות ועזרה ברגעי השפל הגדולים .. והיו הרבה כאלו. טוב לדעת שגם הריון חרדתי יכול להסתיים בידיים מלאות, אין מאושרת ממני ומקווה שיש עוד בנות שקוראות ורואות שהגיל הוא לא תמיד סוף פסוק ... תודה שוב. 
לצפיה ב-'המון מזל טוב צומבה איזה כיף..תספרי את סיפור הלידה'
המון מזל טוב צומבה איזה כיף..תספרי את סיפור הלידה
13/01/2019 | 10:14
37
לצפיה ב-'המון מזל טוב, איזה כיף '
המון מזל טוב, איזה כיף
14/01/2019 | 10:25
70
והברכה של אמילי מהממת, היא בטח תהיה אחות מדהימה
לצפיה ב-'הריון לאחר אובדן (הפלה או לידה שקטה)'
הריון לאחר אובדן (הפלה או לידה שקטה)
30/12/2018 | 12:01
6
219
היי שמי שרונה קראוס, לצערי נשים רבות חוות אובדני הריון כגון הפלה או לידה שקטה . חוויה כואבת ולא פשוטה שלא מספיק מקבלת מקום ומענים תמיכתיים. לאור זאת אני עורכת מחקר בנושא פחדים שעולים בעקבות אובדני הריון כמו הפלות ולידה שקטה. השתתפותך במחקר יכולה לסייע לנשים אחרות, המתמודדות עם אובדן הריון ולאפשר להן להיעזר בצורה מיטבית בתוכניות התערבות עתידיות שיוצעו על בסיס מחקר זה. אשמח אם תוכלי למלא את השאלון בכנות המירבית. הזמן הנחוץ למילוי השאלון הוא כ10 דקות והוא מתבצע בעילום שם. כל התשובות לשאלונים ישארו חסויים ויעשה בהם שימוש לצורך המחקר בלבד. את מוזמנת לפנות אלי בכל שאלה או הרגשה לא נוחה במילוי השאלון במייל si1986@walla.com. בהוקרה והערכה שרונה קראוס . להלן הקישור לשאלון אשמח לסיוע בשיתופו והפצתו. https://www.questchain.com/platform/main/response....

לצפיה ב-'נהוג לבקש אישור ממנהלת הפורום לפני הפרסום. שיהיה בהצלחה!'
נהוג לבקש אישור ממנהלת הפורום לפני הפרסום. שיהיה בהצלחה!
30/12/2018 | 15:05
2
22
לצפיה ב-'את המנהלת?'
את המנהלת?
30/12/2018 | 17:24
1
74
סליחה לא ידעתי.
תודה (+:
לצפיה ב-'אכן כן...הבנתי שלא ידעת. הכל בסדר'
אכן כן...הבנתי שלא ידעת. הכל בסדר
30/12/2018 | 17:54
26
לצפיה ב-'שימי לב-הנשים בפורום השני כתבו לך דברים חשובים לגבי השאלון. '
שימי לב-הנשים בפורום השני כתבו לך דברים חשובים לגבי השאלון.
31/12/2018 | 09:30
2
31
לצפיה ב-'איפה?'
איפה?
07/01/2019 | 12:40
1
29
איזה פורום? איפה אני רואה את זה?
לצפיה ב-'פורום אובדן הריון '
פורום אובדן הריון
07/01/2019 | 14:40
23
לצפיה ב-'פותחת שרשור היכרות'
פותחת שרשור היכרות
28/12/2018 | 15:03
10
127
היי לכולן,
אני לא יודעת למה, אבל מאיזושהי סיבה הפורום לא פעיל, וחבל לי.
חשבתי שאם אפתח שרשור היכרות, אז אולי זה יעודד אתכן לספר משהו על עצמכן, מה הביא אתכן לפה, ומה מצבכן.

זה לא חובה, כמובן. אבל אם אנחנו כבר פה- אז לפחות שיצא מזה משהו:)

שלכן,
שירה.

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'היו כמה שבועות שהיה בלתי אפשרי להיכנס לתפוז'
היו כמה שבועות שהיה בלתי אפשרי להיכנס לתפוז
29/12/2018 | 00:45
1
151
אז אולי בגלל זה שקט פה... מנסים כמה פעמים, לא הולך ו.. מפסיקים.

בכל אופן...
אני הגעתי לפה אחרי לידה שקטה בשבוע 23, לפני כמעט 3 שנים. שנה לאחר מכן נולדה ביתי המופלאה, ללא תאומתה, ומאז הספקתי לצרף עוד שני אובדנים ״קטנים״ לאוסף. כרגע לא בהריון, אבל עוד יש לי קצת תקווה

לצפיה ב-'כן, אני יודעת שהיו בעיות בתפוז, גם לי היו...'
כן, אני יודעת שהיו בעיות בתפוז, גם לי היו...
29/12/2018 | 17:15
109
אבל אצלי זה נפתר כבר ממזמן.
אני ממש מקווה שהכל בסדר מבחינה טכנית פה. אני די הדיוטה בתחום זה.

כמובן שאני זוכרת אותך ואת האפרוחית שלך. מקווה יחד איתך ומצרפת את התקווה שלי לשלך.

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'שבוע 30 וכן, לקחתי הפסקה מפה'
שבוע 30 וכן, לקחתי הפסקה מפה
30/12/2018 | 00:47
1
183
בת 35 עם בן 3 בבית, שנולד אחרי הריון ולידה מהחלומות, מהסוג שאני מאחלת לכולן ועדיין מקווה גם לעצמי שלפחות הלידה תעבור בקלות.
באפריל האחרון עברתי הפלה בשבוע 9, אחרי כמה שבועות מטלטלים ועובר בלי דופק. ההפלה קרתה באופן טבעי כמה ימים אחרי שגיליתי שאין דופק לעובר (בעקבות דימום) והושלמה ע"י ציטוטק. בסך הכל עברה ב"קלות" יחסית, אבל בדיעבד יכולה לומר שלא ממש התאוששתי נפשית (כחלק מעוד מכלול של דברים שעברו עליי בתקופה האחרונה).
די מהר נכנסתי שוב להריון הנוכחי שהתחיל עם דימום בסוף שבוע 6 והייתי בטוחה שאני מפילה שוב עד לרגע שראו דופק באולטרסאונד. ככה הגעתי לפה. הבנתי שלא ממש התאוששתי מההפלה שהייתה לי למרות שהייתה בשלב מוקדם מאוד. היה לי קשה לעכל את ההריון והייתי מאוד לחוצה. אח"כ עברתי כמעט 5 שבועות עם ברונכיטיס שהייתי בטוחה שאני גורמת לנזקים לעובר ואח"כ עוד דימום קל שהשאיר אותי בסטטוס הפלה מאיימת. אחרי שתי סקירות תקינות הצלחתי לבסוף לקבל את זה שהעובר שלי בסדר (יש לי עוד בן בדרך) והרגשתי מספיק בטוחה להצטרף לקבוצת פייסבוק של הריוניות והרגשתי לרגע נורמלית ויכולה לדסקס על דברים סטנדרטים של הריוניות.
עד שלפני שבועיים (בשבוע 28) עלה לי החום ורק ליתר ביטחון התקשרתי למוקד אחיות, ששלחו אותי למיון ומשם התחילה מסכת שלמה של ניסיונות איבחון שהסתיימה באישפוז שלי לכמעט שבוע. עם פעילות רחמית והתקצרות צוואר הרחם וחום לא ברור. ושוב נהיה לי מלחיץ ועצוב. כרגע החשד, אגב, שנדבקתי בCMV, אבל התוצאות שלי מוזרות ואני בעיצומו של בירור בנושא.
ורק רוצה להחזיק את ההריון הזה כמה שאפשר ולהפסיק להיתקל בכל מיני תופעות ותחלואים. רוצה לקוות שהכל יהיה טוב ולהאמין בזה בלב שלם.
לצפיה ב-'ואו! אחרי כל הסאגות הבלתי נגמרות הללו,'
ואו! אחרי כל הסאגות הבלתי נגמרות הללו,
30/12/2018 | 11:06
95
את בטח צריכה לא רק הפסקה מפה, אלא בכלל- איזו הפסקה כללית כזו .
מקווה יחד איתך שמעכשיו זה יהיה על מי מנוחות, עד הלידה התקינה, ושתוכלי לספר לנו שהבן נולד ושהכל תקין ושאתם מתארגנים על החיים החדשים.

שמרי על עצמך!
שירה. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'לא בהריון כרגע, אבל כן נכנסת לקרוא כאן מדי פעם'
לא בהריון כרגע, אבל כן נכנסת לקרוא כאן מדי פעם
01/01/2019 | 08:32
1
171
חצי שנה עברה מאז שנגמר הדופק בהריון 8.
מאז עברתי היסטרו אבחנתית כדי לבדוק אם יש הידבקויות, ניתוחית להפרדת ההידבקויות ועוד אבחנתית כדי לוודא שאין הידבקויות חוזרות.

בזכות הקרטוע של תפוז, הצלחתי קצת להיגמל מהפורומים 
לצפיה ב-'למרעישה בשקט-'
למרעישה בשקט-
02/01/2019 | 09:12
114
ההיכרות בינינו כבר הופכת להיות ארוכה מדי...מאחלת לך מכל ליבי את הסוף שאת כל כך רוצה בו.

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'עוד מישהי נמצאת פה ורוצה לשתף במשהו? '
עוד מישהי נמצאת פה ורוצה לשתף במשהו?
02/01/2019 | 21:46
26
לצפיה ב-'מבאס טיפה לראות את הפורום הזה קצת מנמנם'
מבאס טיפה לראות את הפורום הזה קצת מנמנם
07/01/2019 | 13:06
2
156
בעוד הפורום המקדים עירני כתמיד.
בא לי לשוב לתקופה בה המון הרות יחד ועוזרות ותומכות לצלוח את ההריונות ויולדות יחד...
הפורום הזה (כמו אחיו הקטן), הציל אותי בזמנו ומקווה עוד לשוב לפה מתישהו ובינתיים לפעמים נכנסת להתעדכן אם מישהי שאני עוד מכירה, אולי ילדה (יאי לצומבה !).

גם אני "חוגגת" פה כבר 5 שנים, שישה הריונות וילד קשט מתוק אחד שכבר עבר את גיל 3 והיינו אופטימים לחשוב שכבר יהיה אח גדול עד עכשיו (צוחקת על עצמי בלב על הלחץ שלי בהריון הלפני אחרון, שזיו קטן מידי ומוקדם לו מידי ואיך יגיב כשאמא לו תהיה רק שלו.... לא מתאימה לי אופטימיות כזו ).

מקווה להיפגש פה עם רבות וטובות עוד השנה ב2019
לצפיה ב-'תודה ויקטור על השיתוף המרגש'
תודה ויקטור על השיתוף המרגש
08/01/2019 | 11:59
1
59
אנחנו מכירות כבר יותר מדי שנים....
המשיכי לשמור על הגחלת של האופטימיות, אפילו גחלת קטנטונת שנראית לך מטופשת ושלא מתאימה לך ולסיטואציה. כולי תקווה שהגחלת הזו תהיה ללהבה גדולה ונפלאה, כזו שמחממת לבבות. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-''
14/01/2019 | 08:58
4
לצפיה ב-'צומבה היקרה'
צומבה היקרה
20/12/2018 | 09:08
1
230
אייך? מה שלומך?
אני חושבת עלייך ובאה לפה לקרוא איך עוברים עלייך הימים והשבועות. מאד אשמח אם תשתפי, אפשר בפרטי אם יותר נוח לך.
לצפיה ב-'ילדתי !!!! '
ילדתי !!!!
07/01/2019 | 08:52
132
רשמתי בדיוק למעלה פוסט. תודה על כל ההתעניינות !!!! והתמיכה !!!!!
לצפיה ב-'נעלמתן לי...אשמח אם תכתבו מה שלומכן'
נעלמתן לי...אשמח אם תכתבו מה שלומכן
14/12/2018 | 07:42
51

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

בעלי מקצוע

ד
מתקשים בפוריות?
פורום הורים בטיפולי פוריות
פורום הורים בטיפולי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום