לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הריון לאחר אובדן -תמיכה

הריון חדש לאחר חוויית אובדן.אבל, כאב, חרדות, אובדן התמימות, ותקווה שבירה ומהוססת - יוצרים מערבולות שלפעמים קשה לצלוח אותן.לאלה מצטרפת פעמים רבות תחושה של בדידות ושל חוסר שייכות: תחושה שאין לנו מקום באף אחד מן הפורומים הקיימים, ציפיית הסביבה שעכשיו נחזור לעצמנו, נשמח, נהיה ´כמו פעם´. התחושה שיש כל כך הרבה לחלוק ולפרוק ויש כל כך מעט עם מי.כאן המקום לתמוך ולהיתמך, לשתף ולעזור, לחלוק את הפחדים הגדולים והשמחות הקטנות ולדעת שיש נשים אחרות שיכולות להבין אותנו, עם ובלי מילים.כולן מוזמנות, מי שבהריון ומי שעדיין מנסה, מי שרוצה אבל פוחדת, וגם מי שאחרי ורוצה לעודד ולשתף. גם החצאים האמיצים שותפינו לדרך הארוכה יתקבלו בשמחה!מקווה שהמקום הזה יהיה בית חם לנשים שזקוקות לו, ומאחלת לכולנו לצאת מכאן במהרה עם חיים חדשים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון לאחר אובדן -תמיכה

הריון חדש לאחר חוויית אובדן.אבל, כאב, חרדות, אובדן התמימות, ותקווה שבירה ומהוססת - יוצרים מערבולות שלפעמים קשה לצלוח אותן.לאלה מצטרפת פעמים רבות תחושה של בדידות ושל חוסר שייכות: תחושה שאין לנו מקום באף אחד מן הפורומים הקיימים, ציפיית הסביבה שעכשיו נחזור לעצמנו, נשמח, נהיה ´כמו פעם´. התחושה שיש כל כך הרבה לחלוק ולפרוק ויש כל כך מעט עם מי.כאן המקום לתמוך ולהיתמך, לשתף ולעזור, לחלוק את הפחדים הגדולים והשמחות הקטנות ולדעת שיש נשים אחרות שיכולות להבין אותנו, עם ובלי מילים.כולן מוזמנות, מי שבהריון ומי שעדיין מנסה, מי שרוצה אבל פוחדת, וגם מי שאחרי ורוצה לעודד ולשתף. גם החצאים האמיצים שותפינו לדרך הארוכה יתקבלו בשמחה!מקווה שהמקום הזה יהיה בית חם לנשים שזקוקות לו, ומאחלת לכולנו לצאת מכאן במהרה עם חיים חדשים.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו
לפורום אובדן הריון תמיכה לפורום הורות לאחר אובדן
המשך >>

לצפיה ב-'אם הבנות2- אשמח לעדכונים. מה קורה לאחר הבדיקה? '
אם הבנות2- אשמח לעדכונים. מה קורה לאחר הבדיקה?
21/06/2017 | 11:19
3
28
לצפיה ב-'גם אני חושבת על אם הבנות2 ומקוה לטוב איתה.'
גם אני חושבת על אם הבנות2 ומקוה לטוב איתה.
21/06/2017 | 21:32
1
15
לצפיה ב-'אולי כבר ילדת? מה קורה? '
אולי כבר ילדת? מה קורה?
22/06/2017 | 22:53
1
לצפיה ב-'תודה מותק'
תודה מותק
22/06/2017 | 23:25
1
תודה על ההתעניינות. לא הגעתי לבדיקה. ילדתי כמה שעות לפניה.
בהזדמנות זאת, רוצה לאחל לכולכן, הריון תקין ובריא. עם ידיים מלאות.
מקווה בשבילכן לא להכנס לסרטים יותר מדי, אומנם יצאתי בידיים מלאות באושר, אבל הדרך שבה מפחידים אותנו ואנחנו את עצמנו, לא עושה לנו טוב.
לדעתי זאת ההודעה האחרונה שאני אכתוב פה בפורום.
בניגוד לרונית המהממת, שגם יצא לנו להיפגש פעמיים אחרי הלידה בבית החולים, לי יותר קשה להכנס לפורום הזה.
קיבלתי פה תמיכה מדהימה כשהייתי צריכה בהריון הקשת הראשון שלי. אני לא מתכננת להרות שוב. וחבל לי שלא נעים לי כבר להכנס לפה.
בהצלחה לכולן.
לצפיה ב-'לחזור הביתה בידיים מלאות 3- ילדתי '
לחזור הביתה בידיים מלאות 3- ילדתי
22/06/2017 | 22:13
4
16
בשבח והודיה לבורא עולם ובשעה טובה ומוצלחת (וואו יצאתי דוסית) שמחה להודיע שילדתי לפניי יומיים בן זכר בריא ומתוק, אחד כזה עם בולבול. 
ולמרות שהצצתי בדיסק לפני וחשבתי שאולי אני רואה שם בולבולון עדיין הייתי מופתעת. ובעלי בכלל... היה בטוח שזו בת (ביקשנו מהרופאים לא לדעת את המין).
למי שלא מכיר/זוכר את סיפורי, לפני כ- 3 שנים איבדתי הריון אהוב ויקר בשבוע 23 בעקבות ירידת מים מוקדמת. הריון עם המטומה גדולה בשיליה ודימומים.
איבדתי את העוברית שלי, את האחות שהבטחתי לביתי הגדולה. 
חצי שנה לאחר מכן כבר הייתי בהריון חדש וחרדתי ובסופו ילדתי בת נפלאה שהיום בת שנה וחצי. 9 חודשים אחרי הרגשתי שמשהו עוד חסר... עוד חלק בנשמה... עוד משהו לסגור מעגל. היה זה ערב ראש השנה... אותו ערב ארור בו איבדתי את העוברית שלי שנתיים קודם, וזיהיתי ביוץ במקלונים. חשבתי שזה זמן טוב לנסות להיקלט ואכן כך היה. עבר עליי עוד הריון חרדתי אבל פחות, בתחילתו בדיוק קודמתי בעבודה ולכן הייתי עסוקה מאוד ברובו. גם 2 הבנות בבית העסיקו אותי לא מעט. כאמור, ההריון הזה הסתיים לפניי יומיים והיום חזרנו הביתה בידיים מלאות עם נסיך חתיך. 
הלידה עצמה הייתה מעט מפחידה אבל לא ארחיב כרגע. צריך גם לישון...
קל זה לא הולך להיות. אשמח להמלצות לשמות. 
בהצלחה לכולן בהמשך. מאמינה שאני עוד אשאר כאן... בתור מלווה, לא בתור הריונית (אם כי משתדלת לא לצאת בהצהרות). נשיקות. 
לצפיה ב-'מזל טוב!!! '
מזל טוב!!!
22/06/2017 | 22:29
1
לצפיה ב-'בשעה טובה ומזל טוב!'
בשעה טובה ומזל טוב!
22/06/2017 | 22:43
6
חשבתי עלייך מלא בימים האחרונים, כל פעם נכנסתי לפורום וחיכיתי לראות את הודעת הלידה שלך.
איזה כיף שגיליתם שזה בן שכל כך חיכיתם לו
תגדלו אותו ואת אחיותיו בנחת ובשמחה!

לצפיה ב-'איזה יופי! המון מזל טוב!'
איזה יופי! המון מזל טוב!
22/06/2017 | 22:51
6
הודעה מרגשת ומשמחת ביותר. 
וגם מאוד רצית בן, אז קיבלת
יכולה לומר לך על הבן שלי שעם כל הצניעות, אני מאוהבת בו יותר ממה שהייתי מאוהבת באבא שלו כאשר היכרנו
נפלא לקרוא את האושר שלך. 

ואת צודקת. קל זה לא הולך להיות. 3 ילדים בהפרשים קטנים. הטיפ שלי הוא לקחת כמה שיותר עזרה- בבית, עם הילדים...בתשלום ושלא בתשלום. 
אני גם לא יודעת מתי את מתכוונת לחזור לעבודה. זה מאוד משנה את העומס על חיי היום יום...

המלצות לשמות- לא יודעת להמליץ. זה מאוד אינדיבידואלי. אני אוהבת שיש איזשהו חוט מקשר בין שמות האחים/יות, ובוודאי אוהבת כאשר יש משמעות לשם. 
לא אוהבת כאשר נותנים שני שמות וגם לא שמות ארכאיים. 
אבל מה שחשוב זה שאת ובעלך תאהבו את השם שתבחרו ושהשם הזה ידבר אליכם ויהיה משמעותי עבורכם. 

מאחלת לכם לגדל את הקטנצי'ק לצד אחיותיו באושר, בנחת ובבריאות. 
שירה. 

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

לצפיה ב-'מתרגשת איתך'
מתרגשת איתך
22/06/2017 | 23:15
2
זה בן? איזה כיף לגוון, איזה אושר שהוא בריא ושלם וגם את.
מחכה לשמוע את סיפור הלידה אם תסכימי לשתף, וכמובן - מה השם שתתנו לו.
מזל טוב, מזל טוב, מזל טוב.
לצפיה ב-'הפתעה'
הפתעה
22/06/2017 | 08:37
7
91
אני לא יודעת מי פה זוכרת אותי. הסיפור שלי קצת עצוב ומייאש. אני אוטוטו בת 38, מנסה להרות מגיל 33... בשנים הראשונות היו לי שלושה הריונות ספונטניים שהסתיימו בשבועות מוקדמים בגלל הפסקת דופק או היעדרו, ללא כל סיבה מאובחנת, ואחרי הגרידה השלישית פשוט לא הצלחנו שוב, ולכן פנינו לפני כשנה לטיפולי פוריות. 
ארבע החזרות ראשונות הניבו רק כשלונות והריון כימי, וזה למרות שסטטיסטית לגילי זה כבר היה אמור להצליח, במיוחד לאור העובדה שהיו עוברים טובים שהגיעו ליום 5. התייאשתי בלבי.
ההחזרה החמישית הייתה ב-19.5.17. החזרה כפולה של שני עוברים טריים בני שלושה וחמישה ימים, ובאופן מפתיע היא הסתיימה בבדיקה ביתית חיובית. אני כותבת שזה היה מפתיע, מפני שבניגוד לשלושת ההריונות הקודמים - ממש לא הרגשתי כלום, לא כאבי גב תחתון, לא כאבי ראש, לא דפיקות לב מוגברות. בגלל שאני אחרי שאיבה, את הפרוגסטרון אני מקבלת בזריקה בטוסיק, ואת האסטרוגן - בכדורים, אז את הרגישות בציצי ייחסתי לזה.
למחרת הבדיקה הביתית עשיתי, כמובן, בדיקת בטא. יצא 144. סבבה. כעבור יומיים בדקתי בחשש רב הכפלה. בחשש, מפני שבהריונות העבר הכושלים היו הכפלות לא תקינות. אבל הפעם הפתעה: הכפלה תקינה - 291. אחלה. אני מתעודדת ומקווה לטוב.
כעבור שבוע מפסיק לכאוב הציצי, ואני קצת פחות עייפה (שני התסמינים היחידים שכן הרגשתי). מודאגת, עושה בדיקת בטא. חשכו עיניי - 853. ממש לא תקין בשביל שבע יממות. 
אני מתקשרת לרופא ומבקשת להפסיק תמיכה הורמונלית - לפחות שתתפרק הרירית ואחסוך את הגרידה. הוא מסכים איתי, מפסיקים תמיכה, וממשיכים לעקוב אחרי הבטא. כעבור שלושה ימים בטא 1100, עדיין לא תקין, אבל כעבור ארבעה ימים היא פתאום עולה ל-4000. מפתיע. כמו כן, הכאבים בציצים והעייפות חוזרים, וכל הזמן הזה בדיקות הדם מראות שההורמונים שלי בשמיים - אסטרוגן כ-8000, ופרוגסטרון מעל 127. מוזר, כי הפסקתי תמיכה לפני יותר משבוע. הרופא שומע את זה ואומר ״בואי להיבדק, כבר היו דברים מעולם״.
אז אתמול בתשע בערב נסענו עד למרפאה שלו בבית שמש כמו נידונים למוות. יצאנו שבורים מבדיקות דופק כבר שלוש פעמים, ואנחנו יודעים היטב לקראת מה אנחנו הולכים.  כל הדרך מתל אביב אנחנו לא מדברים על שום דבר שקשור להריון. למודי ניסיון כבר אמרתי? 
מגיעים לרופא, מתיישבת על הכסא, ולהפתעתנו תוך שנייה נצפה עובר עם דופק נורמלי שמתאים בגודלו בול לשבוע ההריון. אנחנו בהלם, הרופא החמוד שלנו מתרגש.
מעולם לא קרה שמיד ראינו עובר ברור בשבוע 6, תמיד היו חיפושים ממושכים עם המתמר, וכמובן בסוף שתיקה ובשורה רעה. אני שומרת על אופטימיות זהירה, כי בכל זאת היו הכפלות לא תקינות, אבל מי יודע, אולי הפעם זה יצליח.
בין ההכפלה הלא-תקינה הראשונה ועד אתמול הספקתי לשתות אלכוהול, לעשן סמים, לרכוב על הקטנוע, לסחוב 30(!) פלטות עץ שמיועדות להובלת מטענים (אנחנו בדיוק עוברים דירה ותיכננתי לבנות במו ידיי זולה בחצר), לצבוע מטבח ולהפסיק עם הקלקסן, האספירין והחומצה הפולית. 
בקיצור, אשמח אם תחזיקו לי אצבעות .

לצפיה ב-'מחזיקה אצבעות '
מחזיקה אצבעות
22/06/2017 | 09:04
48
הלוואי וזה יהיה ההריון המנצח!
מניחה שחזרת לקחת את כל התמיכות והטיפולים שצריך.
שיהיה המון בהצלחה ושהעובר הזה יהיה עקשן וחמוד וישאר עד הסוף המתוק בידיים מלאות!

לצפיה ב-'וואו!'
וואו!
22/06/2017 | 11:08
35
אבל ממש וואו.
מחזיקה עבורך אצבעות להמשך תקין, סיום תקין ובעיקר התחלה מופלאה.
לצפיה ב-'ברור שזוכרת אותך'
ברור שזוכרת אותך
22/06/2017 | 11:13
39
מחזיקה אצבעות ממש חזק!
לצפיה ב-'בטח שזוכרת'
בטח שזוכרת
22/06/2017 | 11:33
2
51
אני חושבת שגם ישבנו אחת ליד השנייה במפגש ההוא אצל גל. נכון? (וסליחה אם אני מתבלבלת עם מישהי אחרת). 

בכל מקרה, אני הכי מקווה בשבילך לטוב. בחיי שכבר היגיע הזמן. 5 שנים....ואו! ממש קשה. 
מה ההוראות לגבי התמיכות השונות? ממשיכה אותן?

ובבקשה תרשי לי להיות קצת דינוזאורית וחננה- אני נגד עישון סמים קלים כחמורים, בין אם האישה בהריון ובין אם היא לא בהריון. כנ"ל לגבי שתיה של אלכוהול (לא מתכוונת לכוסית יין בארוחה חגיגית, שגם את זה אני לא שותה כי לא אוהבת את הטעם, אבל יודעת שיש אנשים שמאוד אוהבים...). 

שמרי על בריאותך. 
הלוואי ותישארי פה איתנו עד לסוף הנפלא. אמן. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'אכן כן '
אכן כן
22/06/2017 | 14:13
1
13
לצפיה ב-''
22/06/2017 | 22:55
לצפיה ב-'אליסקה איזה כיף שאת כאן !'
אליסקה איזה כיף שאת כאן !
22/06/2017 | 17:36
35
הלוואי הלוואי שזה העובר המנצח ושתישארי איתנו עד הסוף הטוב, מחזיקה אצבעות חזק עבורך.
לצפיה ב-'אני כן רוצה לבקש משהו ממנהלות הפורום'
אני כן רוצה לבקש משהו ממנהלות הפורום
21/06/2017 | 07:09
13
128
הנשים שנמצאות פה בפורום הן  נשים בהריון אני אישית יכולה להגיד שאני לא מסוגלת ובטח לא כרגע להכנס לפורום "אובדן הריון"  כי זה פשוט מחריד אותי מדי ומכניס לי דברים לראש ...בפעמים שאני לא מצליחה להתאפק  כמו שקרה במקרה של מרעישה ונכנסתי לפורום אובדן אני ממש התחרטתי....
אם חלילה וחס יקרה למישהי פה משהו קשה אני חושבת שצריך אולי בפורום הזה לתמצת את זה כמה שניתן אני יכולה להגיד שהיה לי מאוד קשה ועצוב לקרוא על מה שקרה למרעישה ואוטומטית באופן בלתי נשלט זה מכניס גם פחדים... אני חושבת שזה חלק מהסיבה שכל השרשור על מרעישה  גרם לכל כך הרבה מלחמות בין בנות הפורום כי זה נושא קשה להכלה ואדרבה שאת בהריון... אשמח אם חלילה וחס  להבא יקרה מקרה דומה אם יהיה אפשר רק לרשום מילת פרידה ואת כל שאר הרגשות הקשים להשאיר בפורום אובדן... תודה
לצפיה ב-'תגובה- '
תגובה-
21/06/2017 | 09:53
105
אני לא נוהגת לכתוב מידע על בנות אחרות פה.
אם חלילה וחס הריון של מישהי מחברות הפורום נגמר בכי רע, היא יכולה להודיע לנו זאת על גבי הפורום הנוכחי, לקבל את התגובות הראויות פה, ולאחר השרשור הראשוני, היא יכולה להמשיך ולכתוב בפורום "אובדן הריון", אם היא בוחרת לעשות זאת. 

שירה דוד

09-7749028
לצפיה ב-'את באמת חושבת שאפשר לעשות הפרדה?'
את באמת חושבת שאפשר לעשות הפרדה?
21/06/2017 | 18:47
11
65
לדעתי (האישית בלבד) הקשר בין הפורומים לא ניתן לניתוק. גלשתי כאן בין ההריונות שלי, גלשתי בפורום אובדן בהריון עם דריה - וגם כשהפסקתי כי זה נהיה קשה מדי,האפשרות של אובדן תמיד הייתה נוכחת, לא יכולתי להדחיק אותה גם אם רציתי. גם עכשיו, אגב, אני לא יכולה להדחיק אותה וכל הודעה על לידה שקטה שולחת אותי לבדוק שדריה נושמת.
התחושה שלי היא שכולנו מתנדנדות, לפחות מנטאלית, בין שני הפורומים וה"מידור" הזה בלתי אפשרי.
לצפיה ב-'לא דיברתי על הפרדה דיברתי על התחשבות בבחירת המילים'
לא דיברתי על הפרדה דיברתי על התחשבות בבחירת המילים
21/06/2017 | 19:00
10
69
נראה לי הכי הגיוני שבעולם שנשים בהריון לא צריכות להיות חשופות לדברים כואבים וקשים מדי... שוב זו דעתי בלבד....
אני כרגע בהריון ואני לא חווה את התחושות שלך אני לא מרגישה מתנדנדת מבחינה מנטאלית בין שני הפורומים . מניחה  שיש לי אצלי צד של פחד ממה שיכול לקרות אבל כרגע הוא מודחק היטב ובנוסף אני אישית חווה אמונה רבה ותקווה רבה שהכל יהיה בסדר הפעם (בעזרת השם)... אני כן מודעת לאפשרות שאני מרגישה כמו שאני מרגישה כי אצלי הנסיבות היו  קלות הרבה יותר... 
לצפיה ב-'הדרך לא להיחשף לדברים קשים'
הדרך לא להיחשף לדברים קשים
21/06/2017 | 19:23
1
71
היא להימנע מהם.
פורום הריון אחרי אובדן הוא לא פורום שמח. מידי פעם יש פה הודעות משמחות, אבל זה לא משנה את מהותו.

לצפיה ב-'אני מאד מסכימה'
אני מאד מסכימה
21/06/2017 | 19:43
65
לי היה קשה להיכנס לכאן ולא גלשתי פה עד שהריתי. מרחוק היה נדמה לי שהפורום הזה 'קל' הרבה יותר מפורום אובדן. טעיתי. ברור שהם מאד שונים, אבל תכני העומק כאן מורכבים ולא תמיד קלים לעיכול, גם כשלא מתרחש כזה אובדן מטלטל.
בשביל זה יש גם פורומים כמו 'הריון ולידה', וקומונות לפי תל"מ, ופייסבוק וחיים אמיתיים והרבה מקומות אחרים בהם ההריון נחווה בפרספקטיבה אחרת.
לצפיה ב-'מציעה'
מציעה
21/06/2017 | 19:43
5
68
מציעה באמת ולא בהתרסה, שתעברי לפורום הריון ולידה...
חלק מהותי מהפורום הזה הוא אובדן, החרדות מאובדן נוסף, המחשבות על האובדן שהיה, הכאב.. זו הסיבה שצריך פורום כזה - כי אלו דברים שלא ניתן לכתוב בפורום הריון הרגיל... אי אפשר שלא לכתוב אותם פה או להמעיט בהם או להיזהר בסוג הדברים שכותבים - בשביל זה הפורום קיים.
אני מבינה את הקושי שלך ובהחלט יש פה דברים מפחידים, ובגלל זה שירה כתבה פה לא מזמן למישהי שכתבה שזה הריון ראשון שלה, שלא כדאי לה להיות פה. אני יודעת שזה לא הריון ראשון שלך ושכן חווית אובדן, ובכל זאת מציעה לך להמעיט כניסות לפה -בשבילך. כי כן, יש פה הודעות קשות ויהיו פה תמיד, וזה קצת לא "פייר" לבקש לצמצם אותן. כי אם לא פה אז איפה?
לצפיה ב-'אני מסכימה עם כל מה שנאמר פה על ידכן'
אני מסכימה עם כל מה שנאמר פה על ידכן
21/06/2017 | 20:26
4
74
ובאמת אני מרגישה שעדיף עבורי שאמנע מפה .... גם אני כמוך אין אריות חשבתי שזה פורום קליל ושמח אבל התבדתי...

אני מאחלת לכולכן המון בהצלחה בהריון הנוכחי ושאמן אמן תחוו חוויה מתקנת כי מגיע לכן... אתן גיבורות באמת כל אחת ואחת מכן... בהצלחה והריון תקין ומשעמם לכולן ...  להתראות 
לצפיה ב-'בהצלחה לך מקווה שתבואי לעדכן אחרי הלידה'
בהצלחה לך מקווה שתבואי לעדכן אחרי הלידה
21/06/2017 | 20:56
1
15
לצפיה ב-'תודה מבטיחה לעדכן '
תודה מבטיחה לעדכן
21/06/2017 | 21:46
10
לצפיה ב-'תחזרי אלינו אחרי הלידה'
תחזרי אלינו אחרי הלידה
21/06/2017 | 23:11
1
48
מאחלת לך המשך הריון נטול דרמות
לצפיה ב-'תודה מאחלת לך גם תיהיי חזקה '
תודה מאחלת לך גם תיהיי חזקה
22/06/2017 | 06:41
9
לצפיה ב-'נו, באמת- (אני כותבת זאת גם אם מיקה כבר לא פה...)- '
נו, באמת- (אני כותבת זאת גם אם מיקה כבר לא פה...)-
21/06/2017 | 23:35
1
78
"נראה לי הכי הגיוני שבעולם שנשים בהריון לא צריכות להיות חשופות לדברים כואבים וקשים מדי". 
נכון. את צודקת. אבל מה לעשות, שנפל בחלקנו לאבד הריון/ות? אף אחת מאיתנו לא ביקשה זאת. זה קרה. 
אז לא מגיע לנו מקום משלנו? מקום שבו נשים שנמצאות בהריון חדש, אך עדיין נמצאות וחיות בצל הטראומה של אובדן/י ההריון/ת תוכלנה לבוא ולשפוך את ליבן, וכמובן גם לספר על התקדמות ההריון החדש? 

תעשי לי טובה. ואם מדברים על בחירת מילים לא מוצלחות- זו באמת אחת היציאות הכי "טובות" שלך פה בפורום. בעבר, כאשר תקפת אותי באופן אישי, סתמתי. כעת, כאשר את באה עם בקשות שאינן תואמות בכלל את מטרתו ואופיו של הפורום- אני ממש מתעצבנת. 

אף אחת לא אמרה לך להיכנס לפורום הזה ולכתוב בו ולהיות חברה בו. זו היתה בחירה שלך, וכנראה בחירה מוטעית, כי הפורום לא תורם לא ולא מסייע לך, אלא רק מגביר חרדות. זה בסדר גמור להחליט לא להיות פה, אבל לכתוב משפט כמו שכתבת?! אל תצחיקי אותי,טוב? 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'בכל ההודעה שרשמתי ציינתי שמדובר בדעתי בלבד'
בכל ההודעה שרשמתי ציינתי שמדובר בדעתי בלבד
22/06/2017 | 06:49
68
וזה שבנות עברו פה אובדנים אני מודעת לזה וכמעט כל הודעה שמישהי רושמת פה זה עם חששות  ופחדים ואני תמיד תמיד תמכתי בכל בחורה  שדיברה על הפחדים שלה בין אם זה אריות ובין אם זה מרעישה בין אם זה אם הבנות וכיו וכיו... לרגע לא אמרתי שאסור לדבר פה על פחדים וחששות ותחושות... אני דיברתי שכאשר חלילה קורה משהו רע כמו הפלה או משהו נורא אחר חס וחלילה אז אולי עדיף להיזהר בחשיפת יתר של המקרה  והכאב(בשביל זה יש פורום אובדן הריון ) על מנת להגן על נפשן של נשים בהריון פה....בתור מנהלת הפורום הזה את היית לגמרי אמורה להבין את כוונתי ולדאוג לרווחת הבנות פה שבהריון...
 שהבנות פה הסבירו לי בשרשור הזה שהן צריכות את המקום הזה לדבר על הדברים האלה אני לגמרי הסכמתי איתן ופניתי את הדרך עבורן...זה שאת תוקפת אותי בצורה ככ דוחה וחסרת פרופרציות ומסלפת את הדברים שאני אמרתי זה ממש גרוע במיוחד לאור זה שאת מנהלת את הפורום ויתרה מכך לאור העובדה שהעיסוק שלך זה ריפוי בעיסוק.... תיהיי בריאה וכל טוב לך
לצפיה ב-'מאד נפגעתי - הבהרה חשובה לכל גולשות הפורום'
מאד נפגעתי - הבהרה חשובה לכל גולשות הפורום
18/06/2017 | 14:08
30
193
מאד נפגעתי אם יש כאן מישהי שעשויה לחשוב שאני אכתוב לאשה אחרת שמצויה בהריון -- שאני מאחלת לך שתגיע עד האובדן השישי שלה.
זה דבר איום ונורא לחשוב עלי.

לא מאחלת גם לגרועות שבנשים שפגשתי במהלך חיי - גם לכאלה שהזיקו לי, שפגעו בי באופן ממשי בחיי האמיתיים - לחוות אובדן.

לעולם לא הייתי כותבת כזה דבר.

אני מקווה שעכשיו הצלחתי להבהיר את עצמי למעלה מכל ספק -
ומאד מקווה שאף אחת לא חושבת עלי שאני מאחלת לה רעות, חס וחלילה, ובוודאי לא שאני מאחלת למישהי אובדן, מכל סוג, בטח ובטח לא אובדן הריון למישהי שמצויה פה, בהריון שהושג אחרי שכבר חוותה אובדן.

לצפיה ב-'תראי, לפעמים בחירת המילים שלנו לא מוצלחת- '
תראי, לפעמים בחירת המילים שלנו לא מוצלחת-
18/06/2017 | 20:35
2
128
לא רוצה לחזור על המילים שכתבת, שגם הקפיצו אותי, אבל בגלל שאני מכירה אותך, היה לי ברור שאת לגמרי לא מתכוונת למשהו רע ובגלל זה גם לא הגבתי. 
טוב שהבהרת, אבל ממש ברור לכולנו שאת רק מתכוונת לטוב ואין לאף אחת פה ספק בך ובמי שאת ובמה שאת תורמת לפורומים. 

מודה, שלא מצאו חן בעיניי גם מילים של עוד מישהי, אבל בחרתי שלא להיפגע, כי אני חושבת שהיא לא התכוונה לפגוע. ובאמת שאני מעדיפה שלא לפרט במה מדובר. 

אנחנו בסך הכל בנות אדם, ולפעמים שוגות בבחירת המילים. גם אני, למרות כל מאמציי, לא מצליחה במאה אחוז מהמקרים ולפעמים מתפלק לי משהו (אני מתכוונת גם פה וגם בחיים האמיתיים). 

מקווה שאפשר יהיה להמשיך הלאה, ולהתעלות מעל המקרה שקרה. 
מקווה שתרגישי כמוני. 

שירה דוד

09-7749028

לצפיה ב-'תודה שירה'
תודה שירה
18/06/2017 | 21:50
1
98
היה לי חשוב מאד להבהיר לעומק את הנקודה, אני לא אדם שמאחל דברים רעים לאף אחד -
בטח לא כאן - בטח לא אובדן.
המקום הזה הוא בית, וככזה הוא חייב בעיני להיות מרחב בטוח.
אכפת לי מכל אחת ואחת כאן, ואני מאחלת לכל אחת לסיים את המסע שבין הבטא ללידה עם תינוק בוכה בידיים.
לצפיה ב-''
18/06/2017 | 23:06
10
לצפיה ב-'הכל בסדר כמו ששירה אמרה בחירה לא מוצלחת של מילים'
הכל בסדר כמו ששירה אמרה בחירה לא מוצלחת של מילים
19/06/2017 | 07:00
9
122
אני כן רוצה להעיר משהו שקורה פה הרבה... אם ניקח את המקרה האחרון ההודעה שלי הייתה עבור "מרעישה בשקט".... כמוכן גם אני ניסתי לתמוך בה. זה גם הייתה המטרה של הפוסט הכללי.
אני קיבלתי 2 הערות אחת מאין אריות שהגיבה לי למשהו שכתבתי למרעישה וכנ"ל העירה לי על הודעה אחרת כבשהפועה . יש פה דעות שונות לכל אחת אבל בעיני לא ייתכן שמישהי שלא עבורה כתבתי את הפוסט תתחיל להתנגח בי רק כי היא חושבת שהיא סניגורית של מישהי. אולי אתן  גם מרגישות בעלות על נשים פה שאתן בקשר יותר ארוך איתן מאשר אני שאני יחסית חדשה אבל עדין זה לא מתפקידכן להגיב לפוסט שלא נכתב עבורכן. ולכן אני מבינה למה התכוונה אם הבנות...  אני כן אציין שאני קוראת פה הודעות שאני חושבת שהמסר שלהן שגוי לחלוטין ואני לא מתחילה להעיר. רק אתמול הערתי לאין אריות על המלל שלה בגלל שהיא התחילה להעיר לי.... אבל אם זה לא היה קורה לא הייתי אומרת לה מילה זכותה לכתוב מה שבא לה ורק אין מרעישה צריכה להגיב לזה ...יחד עם זאת כמו שאמרתי לאין אריות אני לא חושבת שמישהי עושה זאת מכוונה רעה אבל עדין תשימו לב לזה...
לצפיה ב-'מבקשת להגיב לדבריך, מיקה'
מבקשת להגיב לדבריך, מיקה
19/06/2017 | 10:39
8
119
מסכימה כמובן, שהפורום נועד כדי שכל מי שמעונינת תוסיף, תכתוב, תנסה לנחם וכשצריך גם לייעץ מנסיונה ומהשקפת עולמה.
ובכל זאת, גם מי שכותבת צריכה לנסות לחשוב גם מתוך נקודת המבט שלה אבל גם לרגע מתוך העיניים של הנמענת (ורצוי גם של יתר הקוראות). בלי קשר לבעלות (ממש אין לי בעלות על אף אחת כאן), אבל מתוך הבנה של סיטואציה. ויש סוגים שונים של מקרים כגון בעיה גנטית לעומת בעיה אקראית, הפלות בשבוע מוקדם לעומת לידה שקטה (גם מבחינה רגשית אני מניחה, אבל גם מבחינת ההתמודדות עם הסביבה), הפלות בגיל צעיר יחסית (ועם אופק ילודה) לעומת הפלה בגילאי 40+-, הפלות ללא ילדים או עם ילדים (וגם בתוך המסגרת הזאת, שונה מצב ההורות לילד יחיד ממצב של הורות לאחים). אני חלילה לא מדרגת את הכאב ולא מפחיתה משום כאב ויגון, אלא מנסה להבהיר את הדקויות ובהתאם חושבת שגם את התגובה.
בהתאם - לטעמי - ההצעה שלך שתאמץ כלב, אחרי שלוש שנים של נסיונות, אחרי ששה הריונות שהותירו שברון לב - לא מתאימה לסיטואציה הזאת. וזה למרות שבעלי חיים הם שותפים נפלאים וחלק משמח בכל משפחה. כמו שלך מותר לכתוב, לי מותר להעיר שלדעתי ההצעה שלך לא מתאימה לסיטואציה. בכלל, לתחושתי לפעמים מספיק רק לכתוב למישהי שהלב נשבר איתה, או להשתתף בצערה.
סליחה אם פגעתי, זאת ממש לא היתה הכוונה. מאחלת לך כמובן שההריון הזה שלך יהיה תקין ויסתיים בשלום במועד, ואחריו הרבה אושר ובריאות.
[כיון שחזרתי וקראתי בשרשור אני רוצה רק לוודא שברור שכשרשמתי שההורים שלך טעו, התכוונתי אך ורק ביחס ישיר לשיתוף אותך כילדה, שתארת באחת ההודעות באותו שרשור וחלילה לא לשום דבר אחר.]
לצפיה ב-'את לא הגבת להצעה שלי לאימוץ כלב'
את לא הגבת להצעה שלי לאימוץ כלב
19/06/2017 | 11:02
4
104
ואני אדגיש שאני עומדת מאחורי הצעה זו במיליון אחוז!
בכלל לא מבינה למה זה לא מתאים לסיטואציה...  מרעישה דיברה על הבת שלה שאולי היא בחרדות לגבי מצבה הרפואי של אמה ושהבת שלה מתעניינת מתי יביאו לה אח/אחות ואני יודעת שחיית מחמד יכולה להפיג בעיות של מתח חרדה ודיכאון לא סתם יש טיפול שנקרא טיפול בעזרת בעלי חיים....ואדרבה בגלל ש3 שנים הם בתקופה ככ רגישה ולא פשוטה אז לשנות את האנרגיה והאווירה בבית למשהו קליל ושמח זה ככ חשוב ועוזר.... קצת לפתוח את הראש.... 

הערה שלך הייתה לגבי זה שאני אמרתי שבעיני לא צריך לשתף את הילדה בנסיוניות כניסה להריון וגם מאחורי זה אני עומדת במילון אחוז! גם שלחת אותי לקרוא היסטוריה של משתמשות לפני שאני מגיבה ... את מבינה שזה לא ריאלי? אני קוראת הודעה בהתאם למידע שאני מקבלת ועונה בהתאם לזה... אם הייתי אומרת משהו ממש חריג או ממש צורם אני אבין אם היית מעירה לי או כל אחת אחרת....אבל לא נראה לי שמשהו מבין ההודעות שלי היה כזה קיצוני  שדרש תגובה שבה את שולחת אותי להתחיל לקרוא היסטוריות של בנות פה לפני שאני מגיבה.... זה הכל
 ותודה על האיחולים מאחלת אותם גם לך
לצפיה ב-'סליחה אם פגעתי'
סליחה אם פגעתי
19/06/2017 | 11:09
2
89
בסדר, מקבלת.
מאחלת לך את האיחולים, אני כבר אחרי ההריון שאחרי אבדן, אז אסתפק בבריאות ובאושר שאחרי ;)
לצפיה ב-'תודה... וכלי קנאה מחכה להיות כבר במצבך ...'
תודה... וכלי קנאה מחכה להיות כבר במצבך ...
19/06/2017 | 11:28
1
22
לצפיה ב-'אמן, אמן ואמן'
אמן, אמן ואמן
19/06/2017 | 12:26
56
מותר לקנא, זה טבעי ואני הכי מבינה בעולם וגם מעריכה את הכנות שלך.
לצפיה ב-'לגבי ההסטוריה של כל אחת מהבנות-'
לגבי ההסטוריה של כל אחת מהבנות-
19/06/2017 | 11:50
81
אני חושבת שההסטוריה מאוד רלווטית, וכדי לעזור לעצמי לכתוב דברים רלוונטיים לאותה אחת, פעמים רבות מאוד אני עושה חיפוש וקוראת את ההסטוריה שלה. 
נכון, זה גודל ממני עוד זמן. 
נכון, לא לכל אחת יש את הסבלנות לעשות זאת.
אבל כמנהלת הפורום, אני כן מקפידה לעשות זאת, או שלכל הפחות, אני מבקשת מאותה אחת לתזכר אותי ואותנו בסיפורה. 
אכתוב אחרת לאישה בת 30, אכתוב אחרת לאישה בת 40. אכתוב אחרת לאישה שחוותה לידה שקטה בשבוע 38. אכתוב אחרת לאישה שחוותה הפלה בשבוע 9. 
אכתוב אחרת לאישה שיש לה כבר ילדים. אכתוב אחרת לאישה שאין לה עדיין ילדים. אכתוב אחרת לאישה שעברה הפלה אחת. אכתוב אחרת לאישה שעברה 4 הפלות. 

שירה דוד

09-7749028
לצפיה ב-'לא כל כך מסכימה'
לא כל כך מסכימה
19/06/2017 | 11:50
2
85
כן מסכימה שאנחנו בפורום ציבורי ולכן לכל אחת זכות להגיב על מה שהיא רואה לנכון כולל לתגובות שלא יועדו לה.
אבל לא מסכימה עם זה שצריך לקרוא אחורה את כל ההיסטוריה של מי שפתחה את הפוסט כדי להגיב... אנחנו לא רופאות ולא פסיכולוגיות, אנחנו סוג של קבוצת תמיכה ומגיבות כל אחת מהמקום שלה.
אם מישהי כותבת שכואב לה וחרב עליה עולמה- למה זה חשוב אם עברה הפלה אחת, בשבוע מוקדם עם 10 ילדים בבית? היא מרגישה סוף העולם ולזה צריך להגיב.. (לא כותבת בהקשר של מרעישה וגם לא של מיקה, אלא בהקשר של הדירוג הזה כביכול של הכאב). אנחנו לא באמת יכולות לדעת מה כל אחת עברה.. ולמה עד כדי כך כואב לה וגם לא צריכות לדעת. מספיק שנתמוך וניהיה כאן. וכן לפעמים כותבים גם תגובות פחות מותאמות. זה המחיר של המדיה הזאת.
סליחה אם הדעה שלי פחות פופולרית, אבל לפעמים יש פה תחושה של היררכית כאב... כל אחת כותבת דברים שלדעתה יעזרו, מתוך כוונה טובה, לפעמים זה לא מתאים לפותחת ההודעה וזה בסדר, היא לא חייבת לקחת את כל העצות. לדעתי אפשר לדלג על מה שלא נראה. (כמובן שלא חייבים, כמו שכתבתי בהתחלה זה פורום ציבורי ולכל אחת זכות להגיב על מה שהיא רוצה)
לצפיה ב-'לאחר8- '
לאחר8-
19/06/2017 | 11:55
67
עניין ההסטוריה אינו קשור לדירוג הכאב. 
כאשת טיפול, אני חושבת ומאמינה בכל ליבי (והדברים מבוססים גם מהלימודים שלי), שצריך להגיב לכל אדם גם בהתחשב במצב העכשיוי שבו הוא נמצא, וגם לתשאל לגבי ההסטוריה שלו. אי אפשר להתעלם ממצב X או Y של נסיבות חייו עד אותו האירוע. 
אני בהחלט חושבת שהיותי עובדת במקצוע טיפולי, מאוד מסייע לי בניהול הפורומים. 
לא מצפה מאף אחת לעשות אותו הדבר כמוני. רק כתבתי כיצד אני פועלת ומה האני מאמין שלי בעניין זה. 

שירה דוד
 09-7749028

לצפיה ב-'אני לא מדרגת את הכאב, אחר8'
אני לא מדרגת את הכאב, אחר8
19/06/2017 | 12:35
58
אבל - בקווים כלליים ובלי לדעת מה כל אחת עברה (כפי שכתבת) - בכל זאת יש הבדלים גם בעומק ובעוצמת השבר, בהחלטות המיידיות וארוכות הטווח וביכולת הריפוי הנפשי.

לצפיה ב-'שלוש הערות לפני הדופק הבא'
שלוש הערות לפני הדופק הבא
19/06/2017 | 13:37
5
159
בנות יקרות, אני מחכה לתור אצל רופאת הנשים, בדיקת דופק לאחר החופשה בחו"ל, שתכריע האם ההריון הזה צלח את השיא - שבוע 9. המהלומה הנוראית של האובדן של מרעישה כואב לי עד מאוד, וגם גלי ההדף של הפגיעה ההדדית אצלנו מעוררת בי עצב, ומתוך הפסימיות הזאת אני מנסה לכתוב בשלוש נקודות: האתגר שעומד בפני כל אחת ואחת (סובלנות), הקושי לממש אותו (התבטאויות בעייתיות) ושתי הדרכים שתמיד עומדות פתוחות בפנינו, האחת קלה יותר מהשנייה (להתעלם או להתעמת).  
אני יכולה לדמיין שעל אף הכוונות שלי, הדברים עלולים לפגוע במישהי. אני מחשיבה יותר מעשים מאשר כוונות. לכן, מאחר שהדברים נראים לי חשובים, אבל אין לי מספיק כוחות לבחון את פוטנציאל הפגיעה של כל מילה ומילה - אני מתנצלת מכל לבי ולמפרע אם הביקורת שלי פוגעת בכבודה של מישהי. אני מוכנה לשנות כל ניסוח שאינו במקומו.

סובלנות כלפי הבלתי נסבל: ברור לנו שסובלנות מניחה חוסר הסכמה מאוד יסודי עם האחרת. הדברים שמקוממים אותי ביותר הם אלו שדורשים ממני להפעיל את קפיץ הסובלנות שלי. כשאחת מאיתנו מציעה לשנייה לאמץ כלב, אני מתקוממת. אני מתקוממת על אף חיבתי כלפיה, על אף המשותף שקושר אותנו – חדשות וטריות בפורום, בעלות היררכיית סבל נמוכה יחסית, נכנסנו להריון די צמוד האחת לשנייה, הומור מעט סרקסטי, ואני כל כך רוצה להמשיך להיות בקשר בשבעת החודשים הקרובים עד הסוף המתוק. אבל עדיין, המבחן שלי הוא להימנע מלפגוע בה, לרצות בכך שתמשיך לכתוב את עמדתה, להביע כבוד כלפיה על אף הדברים הבלתי נסבלים יחסית. במובן הזה, גם הציפייה ששום דבר לא יקומם אותי, וגם הדרישה שלא להגיב אלא רק למי שהדברים כוונו אליה במקור - שתיהן להבנתי בכלל לא במקומן.

מה רע בלאמץ כלב? הבעיה איננה ברעיון עצמו, ובטח שלא בכוונה. הרעיון יכול לעזור למישהי מתישהו, הכוונה בהחלט טובה ואין לי שום שמץ של ספק לגביה, להפך, אני משוכנעת שנותנת העצה בטוחה שהעצה שלה, אם תנחת על אוזן קשבת, עשויה לחולל פלאים. אבל עדיין, העצה הפגומה הזו מעלה בי במקרה הטוב יותר גיחוך סרקסטי. הבעייתיות הראשונית היא בשוליות של העצה, בחוסר ההתאמה לסיטואציה. הבעייתיות העמוקה יותר היא בכך שהם עלולים להתפרש בתור חוסר לגיטימציה. אסביר: העצה לאמץ כלב היא עצה מעשית, גם העצה להתנחם בילדה הקיימת היא עצה מעשית. אלו עצות שעונות לשאלה: איך אוכל לפתור עבורך את הצער? בעוד השאלה הרלבנטית היא: איך אוכל להשתתף עמך בצער? המתח פה הוא בין ממד רגשי, שבו מותר לחוש הכל, ובין ממד מעשי. הניסיון לכפות מעשיות על המצב משקף חוסר לגיטימציה כלפי הרגש, כלפי ההשתהות ברגש.

שתיקה שאינה הסכמה: אבל היי, כולנו מספיק חכמות כדי להבחין בדברים האלה בעת קריאת הטקסט, אפשר לסמוך בטח על המנוסות רגשית ובטח על הוותיקות בפורום הזה שמשכילות להבין את הכוונות ואת הבעייתיות ולסנן את המוץ מהתבן.
מובן לכולנו שזה לא כשר לתקוף את נותנת העצה באופן שפוגע בכבודה, מה שלצערי נעשה כאן. הטיעון שהועלה היה פחות או יותר שרק אם את פיזית עברת את האסון המדובר, יש לך את היכולת לשאת עצה. הטיעון הזה שגוי לא מפני שמישהי איחלה כאן אובדן למישהי אחרת, זאת פרשנות מגוחכת לגמרי, אלא מאחר שהיכולת שלנו לחוש חמלה אינה תלויה בחוויות האובדן שלנו. העניין הזה מורכב ומסועף ושווה להרחיב עליו בהזדמנות. לענייננו, רק אציין שאני יכולה לדמיין מישהי שעברה ששה אובדנים ועדיין מפיצה עצות מעשיות כגון, רק תירגעי והכל יסתדר. 
בעיניי יש שתי דרכים כשרות להתמודד במצב כזה: או להתעלם מהדברים המקוממים כי ברור שהרוב רואות את פגמיהם, כי ברור שמי שניסחה אותם לא רואה אותם וכי הסיכוי לשכנע אותה לא רב. או לנסות לפנות אל משיאת העצה ולהבהיר לה את הקושי. להיכנס למחלוקת, לפולמוס, לדיאלוג, מתוך אמונה כנה ביכולת להשפיע ולשפר ולתקן עמדות. כי יש אמת, ולא הכל דעה, כי אפשר להגיע להבנה גם על מה שלא מסכימים, לפחות שתבין למה הדברים מקוממים, שלא לומר איך תוכל להרוויח אם תחליט לשנות את עמדתה, את גישתה, את דבריה. 
לצפיה ב-'פנלואפה- את כותבת דברים מאוד אינטליגנטים, '
פנלואפה- את כותבת דברים מאוד אינטליגנטים,
19/06/2017 | 13:44
88
הן ברמה השכלית והן ברמה הרגשית. 
אני מקווה שהבדיקה תראה דופק יפה עם עובר תואם לשבוע. 
אנא עדכני אותנו, בתקווה לטוב. 

שירה דוד

09-7749028
לצפיה ב-'הלוואי שהייתי מסוגלת לחשוב ולהתנסח כמוך'
הלוואי שהייתי מסוגלת לחשוב ולהתנסח כמוך
19/06/2017 | 14:46
1
107
אתמול בערב עברתי גרידה, אני עדיין תחת השפעת ההרדמה (מצב רגיל אצלי. בדרך כלל רק כ-24 שעות אחרי ההרדמה אני מרגישה שאני חוזרת לעצמי). מתישהו בימים הקרובים אכתוב בפורום אובדן את מה שעבר עליי מיום חמישי ועד אתמול.

בלי קשר למצב שבו אני נתונה כרגע, המחשבות שלי תמיד מבולגנות, מתערבבות, ולא צלולות ומסודרות כמו הניסוח שלך.
ובכל זאת, הצלחת לנסח את מה שהייתי רוצה לומר.
קראתי שוב ושוב את כל ההודעות בשרשור הזה ובשרשור ההוא. חשבתי שוב ושוב על כך שכל מי שכתבה, רוצה בטובתי וכואבת את כאבי.

ברור לי שהכאב הנוראי שאני חווה בימים האחרונים ישתנה. אני יודעת את זה מנסיון, אני יודעת את זה פיזית ונפשית, אני יודעת את זה בעצמות ובלב. אני מאמינה ביכולת שלי להתרומם מהתהום, אני מאמינה בכוח שלי, אני מאמינה בעצמי.
אבל כרגע? כרגע אני כואבת ועצובה ומפחדת ורע לי ונורא לי ואני בתהום השחורה. וזה לגמרי בסדר שרע לי כרגע, כי מה שעובר עליי באמת מכאיב ומפחיד ונורא.
וכפי שכתבת, כרגע אני לא מחפשת נחמה ולא מחפשת פתרונות לכאב.

שיתפתי כאן בפורום את חברותיי למסע במה שעובר עליי, כי זה מה שאני עושה כבר 3 שנים, באופטימיות ובפסימיות, בהריון ובהפלה, בזמנים של המתנה (תקופת הביניים הנוראית) ובזמנים של ידיעה ונחישות.
מעריכה מאוד את הרצון הטוב של כולן, מבינה ומקבלת את העובדה שלא כולנו חושבות אותו הדבר ושההשתתפות בפורומים כרוכה גם בתגובות שפחות מתאימות לי ואפילו מכאיבות לי.

חוזרת לפורום 98, פורום הבית שלי.
לצפיה ב-'יקירה, מאחלת לך החלמה מהירה מהגרידה האחרונה'
יקירה, מאחלת לך החלמה מהירה מהגרידה האחרונה
19/06/2017 | 16:27
81
ושבקרוב תזכי להריון תקין.
לכל משתתפות הפורום,  אני רק רוצה להגיד שזהו המקום לחלוק,  להרגיש,  לשתף,  לקבל ולהכיל.  אני בטוחה שלכולן כוונות טובות ושכולן כואבות כאשר קוראות על אובדן הריון,  בין אם מכירות את הכותבת ובין אם לא... ולכל אחת דרך התבטאות משלה ללא כוונה לפגוע.
מאחלת לכולנו הריונות תקינים ומשעממים... ושנבשר בשורות טובות
לצפיה ב-'כמה נכון ויפה את כותבת, פנלאופה. מחזיקה אצבעות עבורך בבדיקה.'
כמה נכון ויפה את כותבת, פנלאופה. מחזיקה אצבעות עבורך בבדיקה.
19/06/2017 | 16:20
20
לצפיה ב-'אני אענה לך אף על פי שהדיון הזה כבר הסתיים .....'
אני אענה לך אף על פי שהדיון הזה כבר הסתיים .....
19/06/2017 | 17:12
105
אומנם יש בהודעה שלך המון  מלל אבל בעיקר מלל תפל... בדרך כלל כשמישהי כותבת לי משהו  אפילו אם זה ביקורת  יש לי את היכולת  להזדהות או להתחבר  למה שהיא כותבת אם אני מרגישה אמינות וחוכמה במילותיה ....כמו שקרה היום עם "אחר8" שבמשפט אחד  היא ביטלה את מה שאמרתי לגבי הטענה שלי שנשים לא צריכות להגיב להודעות שלא כוונו אליהן... ישר הרגשתי בליבי שמה שהיא אומרת זה נכון.... ושאני טעיתי ושהייתי צריכה לנסח את זה שונה...
אני חייבת לציין שההודעה שלך לא נגעה בי ולו לשניה ...להפך לא האמנתי לך ולכוונות שלך ובטח לא למעשים שלך ....
ניסית לדבר על סובלנות ועל כמה ש"כואב" לך הפגיעה ההדדית בין בנות הפורום  ואף ציינת שאת יותר מחשיבה מעשים מכוונות... אז חמודה נכשלת...כי אם כוונתך לשלום ופיוס (ככה לפחות את מנסה לצייר את עצמך עם כל המלל המפונפן הזה) אז לא היית אומרת שדברי הם " בלתי נסבלים" זה מה שנקרא "לחרחר".... 
את צודקת במשהו אחד  אני בהחלט נתתי לה עצות מעשיות לחלוטין.... מעבר לזה תחשבי מה שבא לך אין לי בעיה עם זה ... יום טוב
לצפיה ב-'תראי, ברור שאת אדם מאוד אמפטי'
תראי, ברור שאת אדם מאוד אמפטי
19/06/2017 | 20:46
5
118
וברור שאיכפת לך מאוד ואת מזדהה עם הכאב של המשתתפות בפורום, אבל קצת צרם לי שחשפת המון מידע על משתתפת אחרת. את מאוד קרובה אליה ומכירה אותה אולי אפילו מחוץ לעולם הוירטואלי, ואולי אפילו מדובר במידע שהמשתתפת עצמה חשפה בעבר בפורום. ועדיין... too much information מאוד אינטימי.
אבל כפי שאפשר לראות, הדיון ההוא יצא מכלל פורפורציות, וחבל כי מטרתו היתה להקדיש למרעישה בשקט מעט ניחומים ככל שניתן במצב הזה.

לצפיה ב-'תרנגולת ההודעה שלך מופנת אלי?'
תרנגולת ההודעה שלך מופנת אלי?
19/06/2017 | 22:06
21
לצפיה ב-'תרנגולת- מי חשפה מידע על משתתפת אחרת?-'
תרנגולת- מי חשפה מידע על משתתפת אחרת?-
19/06/2017 | 22:33
3
96
אם את מתכוונת לדברים שכתבה "איןאריותכאלה"- היא לא כתבה שום אינפורמציה שלא היתה ידועה ממקודם ושנכתבה על-ידי מרעישה בעבר. 

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'ועדיין זה הרגיש כמו חשיפת פרטים אינטימיים של מישהי אחרת'
ועדיין זה הרגיש כמו חשיפת פרטים אינטימיים של מישהי אחרת
20/06/2017 | 00:47
2
99
אולי לא כולם יעשו חיפוש בפורום כדי לקרוא את ההיסטוריה של משתתפת מסוימת, אבל איך שזה נראה מהצד זה הרגיש כאילו צד ג׳ שופך את כל מה שהוא יודע על צד א׳. בעיני זה לא לעניין וכנראה נבע מההדרדרות של הדיון, אבל כאמור - לא חושבת שזה היה במקום. 
ואם להודות באמת, הפריע לי שאיןאריות פרסמה את הודעת האובדן של מרעישה בעצמה. לא יודעת אם היא ביקשה או לא, אבל זה לא נקרא כאילו שכן. #רקאומרת
לצפיה ב-'הבנתי-'
הבנתי-
20/06/2017 | 09:35
76
אני חושבת שהפסקת ההריון של מרעישה בשקט הרעידה פה את אמות הסיפים, והיה קשה לכולנו. כל אחת ניסתה איכשהו להתמודד בדרכה שלה. 
זה ההסבר שלי למה שקרה פה בימים האחרונים. 

תודה על ההארות, תרנגולת. זה חשוב לי לדעת מה המשתתפות בפורום חוות, מרגישות וחושבות בהקשרים שונים. 

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'מסכימה איתך לגמרי'
מסכימה איתך לגמרי
21/06/2017 | 00:20
47
אני לא השתתפתי עד כה בדיון. 
אבל חשוב לי לתמוך במה שתרנגולת כתבה. (אחרת זה נראה שזה רק דעתה האישית).
זה לא פעם ראשונה שאין אריות כאלה "מוציאה מארון" משתתפת כזאת או אחרת בפורום. למה אני מתכוונת "מוציאה מארון" - משתתפת משתפת משהו רע מאוד או, להבדיל אלף הבדלות, טוב מאוד (בתגובות או בהודעה), ואיןאריותכאלה עושה מזה פוסט נפרד עם כותרת רועשת. לדעתי זה ממש לא מתאים. 
לצפיה ב-'תשובה לתרנגולת וה"אני מאמין" שלי'
תשובה לתרנגולת וה"אני מאמין" שלי
20/06/2017 | 15:06
4
90
א. הודעת האובדן של מרעישה פורסמה בפורום אובדן תחת הכותרת "7 בום".
ב. את הודעת הפרידה ממנה בפורום הזה פרסמתי אני מתוך כאב לב גדול ומתוך ידיעה שלא כל מי שגולשת כאן גולשת גם שם.
ג. לא חשפתי שום פרט שלא נכתב בפוסטים קודמים בעבר על ידי מרעישה עצמה.
ד. זכותך לחוש אי נוחות מדבריי. וזכותך לכתוב ככל העולה על רוחך. גם אני חשתי אי נוחות רבה ביחס לדברים מסויימים שנכתבו לאורך השרשור הזה ואף הבעתי (חלק קטן) מאי הנוחות הזו.

בנימה אישית - יש דברים שתמיד מקפיצים אותי - ויצא לי להגיב אליהם כמה פעמים לאורך השנים -

1. לספר למישהי באובדן איך ילד חדש מרפא באמת.
ומה על כל אלה שאין להן ילד חדש?
או ילד בכלל?
בעיני ולטעמי האישי - זו אמירה שאינה מעצימה ואינה מנחמת כלל, ולכן בקונטקסט של פורום אובדן קשה לי מאד לעכל אמירות כאלה. זה לא אומר שלכל אחת קשה או שזה לא נכון לכתוב אותן וזו כמובן רק דעתי הסובייקטיבית. אני לא הייתי רוצה שיכתבו לי כך לאחר אובדן.

2. לנחם מישהי כשהיא במקום שאין בו נחמה.
יש תהום. יש נשים שמגיעות אליה וניצבות על שפתה.
מי שיודעת על מה אני מדברת היתה שם. מי שלא - הלוואי שלעולם לא תעמוד שם.

3. לבטל כאב של מישהי כי הוא "לא נחשב". כאב בעיני הוא סובייקטיבי, ואם למישהי מאד מאד מאד כואב - ולא משנה מה השבוע המדויק בו איבדה הריון - אתייחס במלוא הכבוד והרצינות לאובדן שלה ולא אבטל אותו כי בסקאלה של האובדנים הוא 'רק' בשבוע מוקדם / 'רק' אובדן ראשון ושלל השוואות ממין זה.

לצפיה ב-'את בחרת על דעת עצמך לפרסם עניינים של אחרת'
את בחרת על דעת עצמך לפרסם עניינים של אחרת
20/06/2017 | 19:50
1
76
בעיני זה פסול. אפילו אם כל העולם כבר שמע. 
ובינינו, לא כולן פה יודעות בדיוק את כל הסיפור שלה, כי לא חפרנו בפורום שנים אחורה.
מציעה לך לחזור לדיון ולקרוא אותו שוב ואולי להבין מה כל כך מפריע בזה שפרסמת פרטים אינטימיים (רמז: טיפולי pgd) של מישהי אחרת.
מעבר לזה - לא מבינה מדוע את מפנה אלי את האני מאמין שלך. אני לא חושבת שצריך לחנך אותי איך להגיב בפורום הזה או בפורום שליד. כמו כן, לא השתתפתי בדיון אז לא יתכן שצרמתי לך. אנא הפני אל הביקורת שלך למי שמפריע לך ואל תפזרי את זה לכל הכיוונים.

לצפיה ב-'האני מאמין שלי לא מופנה כלפייך כלל וכלל. הוא כללי. '
האני מאמין שלי לא מופנה כלפייך כלל וכלל. הוא כללי.
20/06/2017 | 21:00
20
לצפיה ב-'וגם אזכיר לך, שכשמישהו עשה את זה לך בפורום אחר'
וגם אזכיר לך, שכשמישהו עשה את זה לך בפורום אחר
20/06/2017 | 20:09
1
90
גם יצאתי נגד זה. זה שהוא קורא בפורום פה ויודע עליך דברים שבורת לפרסם לא אומר שהוא רשאי לפרסם את המידע הזה בפורום אחר.

לצפיה ב-'אני זוכרת היטב. מדובר בשני מקרים שונים. '
אני זוכרת היטב. מדובר בשני מקרים שונים.
20/06/2017 | 21:04
91
רבות מהנשים בפורום פוריות אינן אמהות עדיין.
אני הגעתי לפורום לטיפולים לילד רביעי.
חששתי מאד לפגוע ברגשותיהן של הנשים בפורום, ולכן לא ציינתי שאני כבר אמא לשלושה ילדים. עשיתי זאת אחרי התייעצות ממושכת עם טוליתי, מנהלת הפורום, ולאחר מחשבה מרובה.

הפורומים אובדן והריון אחרי אובדן משיקים זה לזה הרבה יותר מאשר הפורומים של פוריות ושל הורים לפעוטות. למעשה הקהל שגולש פה הוא קהל מצומצם של פורום אובדן. כל הנשים פה חוו אובדן. כולן כתבו וקראו בפורום השני.
מרעישה לא מסתירה את העבר המיילדותי שלה. היא פירטה אותו בהרחבה בשלל פוסטים, חלקם ממש מהזמן האחרון. יצא לי לשוחח איתה בשרשור ארוך שיועד לסימון אודות היתרונות והחסרונות של טיפולים.

מניחה שאת מוסיפה להחזיק בדעתך ושלא אשכנע אותך.
זה בסדר גמור.
לצפיה ב-'מפרסמת את ה"אני מאמין" שלי בפוסט נפרד'
מפרסמת את ה"אני מאמין" שלי בפוסט נפרד
20/06/2017 | 21:10
90
כי תרנגולת טעתה לחשוב שהוא מופנה אליה.
זו דעתי ללא קשר לאשה מסויימת, זו או אחרת. יצא לי לחזור עליה די בעקביות לאורך השנים בפוסטים רבים שכתבתי.
לכל אשה יש "אני מאמין" פרטי משלה.
שירה סיפרה שהיא נוהגת לקרוא לאחור את ההסטוריה של האשה לפני שהיא מגיבה לדבריה, כדי להגיב באופן המדוייק ביותר. זה כמובן עניינה שלה ולא מחייב אף אחת אחרת. כפי שה"אני מאמין" שלי הוא עניין פרטי שלי, אני פועלת לאורו והוא לא נוגע לאף אחת אחרת.

1. לספר למישהי באובדן איך ילד חדש מרפא באמת.
ומה על כל אלה שאין להן ילד חדש?
או ילד בכלל?
בעיני ולטעמי האישי - זו אמירה שאינה מעצימה ואינה מנחמת כלל, ולכן בקונטקסט של פורום אובדן קשה לי מאד לעכל אמירות כאלה. זה לא אומר שלכל אחת קשה או שזה לא נכון לכתוב אותן וזו כמובן רק דעתי הסובייקטיבית. אני לא הייתי רוצה שיכתבו לי כך לאחר אובדן.

2. לנחם מישהי כשהיא במקום שאין בו נחמה.
יש תהום. יש נשים שמגיעות אליה וניצבות על שפתה.
מי שיודעת על מה אני מדברת היתה שם. מי שלא - הלוואי שלעולם לא תעמוד שם.

3. לבטל כאב של מישהי כי הוא "לא נחשב". כאב בעיני הוא סובייקטיבי, ואם למישהי מאד מאד מאד כואב - ולא משנה מה השבוע המדויק בו איבדה הריון - אתייחס במלוא הכבוד והרצינות לאובדן שלה ולא אבטל אותו כי בסקאלה של האובדנים הוא 'רק' בשבוע מוקדם / 'רק' אובדן ראשון ושלל השוואות ממין זה.

לצפיה ב-'משתפת קצת מקורותי'
משתפת קצת מקורותי
17/06/2017 | 23:19
19
185
הי
אז לפני כמה שבועות עשיתי הערכת משקל בשבוע 32, ופגשתי חברה בחדר המתנה שנכנסה אחרי.
אחרי שבוע שבועיים, נפגשנו בגן שעשועים והיא סיפרה לי שאמרו לה בעקבות אותה בדיקה שהרגליים של העובר קצרות בכמה שבועות ויש סיכוי לגמדות וכו. היא עברה מומחים ועוד ובסוף ילדה תינוק בריא.
נכנסתי לסרטים מהסיפור שלה והבטחתי לעצמי שאני לא אפול למלכודת הדבש הזאת של בדיקות ברגע האחרון אלא אמנע לחלוטין.
בדיעבד, בגלל ההיסטוריה של סכרת בהריון הקודם, בחרתי ללכת להערכת משקל ביום חמישי. הטכנאית היתה רגועה ואמרה שהכל מצוין ויצאתי עם תחושה טובה.
בארבע אני מקבלת הודעה ממנהלת הסניף שאחזור אליה. התקשרתי והיא אומרת שרופאת הנשים שלי מחפשת אותי בנרות, ושהיא כבר קבעה עם רופא מומחה שמגיע לקופה ביום שני ויקבל אותי למרות שאין תורים. כי הרגלים קצרות מדי.
אני נכנסת לשבוע 37 ביום שני, ולא ממש מבינה למה אני צריכה את הסרט הרע הזה עכשיו?
החלטתי ללכת להיבדק, עם החשש שהתערבות יתר עלולה להוביל ללידה של תינוק קטן יחסית לפני הזמן שלו. וגם של הרבה חרדות שכבר התחילו להזדחל לי לעמוד השדרה.
מה דעתכן ומה הייתן עושות?
לצפיה ב-'מנסה לענות'
מנסה לענות
18/06/2017 | 00:06
1
93
אני הייתי הולכת להיבדק, בשביל לקבל דרישת שלום מבייבי. אבל ממש אל תיכנסי ללחץ. תינוק עוד רגע בחוץ. ובשלב הזה שונות בין עוברים גדולה, כמו ששונות בין בני אדם.
בהצלחה ובשעה טובה !
לצפיה ב-'את צודקת. תודה מותק'
את צודקת. תודה מותק
18/06/2017 | 01:06
21
לצפיה ב-'אני הייתי מבררת כמה שיותר לגבי המשמעות הרפואית'
אני הייתי מבררת כמה שיותר לגבי המשמעות הרפואית
18/06/2017 | 10:31
81
של רגליים קצרות.
במקביל הייתי שואלת את עצמי האם יש איזשהוא סיכוי שאני מפסיקה את ההריון בגלל הסיבה הזו (לגבי עצמי בלבד - לא מאמינה שהייתי מפסיקה בגלל הסיבה הזו בשלב הזה)- ומשתדלת לרסן את מידת הלחץ שלי כי נשמע שיש טעויות והלחצה מיותרת בשלב הזה (למיטב ידיעתי גמדות היא מום שיש לו אינדיקציה בסקירות, ואצלך לא היתה כזו).

לצפיה ב-'לא בדיוק הבנתי'
לא בדיוק הבנתי
18/06/2017 | 10:43
3
78
איך בהערכת משקל הכל היה נראה תקין ופתאום לא בטוח?
הרי זו לא בדיקה שמקבלים תוצאות אחרי כמה ימים אלא במיידי.
אני בכלל לא עשיתי הערכת משקל משבוע 32. בהריון הקודם עשיתי סקירה בשבוע 36 בגלל שהיו קצת יותר מים אפילו לא ריבוי. 
בקיצור, לא הבנתי!
לצפיה ב-'לדעת הטכנאית זה בסדר'
לדעת הטכנאית זה בסדר
18/06/2017 | 10:45
2
76
ולדעת הרופאה שלי, וכנראה גם של הרופא שמחר יקבל אותי, לא בסדר.
החשש הוא לגמדות. קראתי קצת ובגמדות הראש והבטן גדולים מאוד ביחס לרגלים. ואצלנו לא.
חייבת לציין שכל הגוף שלו קטן בשבוע מהתאריך
לצפיה ב-'אולי כדאי לך ללכת למומחה שליווה את החברה שלך'
אולי כדאי לך ללכת למומחה שליווה את החברה שלך
18/06/2017 | 11:25
1
24
לצפיה ב-'חושבת?'
חושבת?
18/06/2017 | 11:56
67
כי הם הכניסו אותה ללחץ מטורף
אולי קודם נעבור את הבדיקה מחר ונתבדה
לצפיה ב-'אוף, באמת לחץ'
אוף, באמת לחץ
18/06/2017 | 11:46
4
75
אני לא יודעת מה לכתוב לך. את מכירה את רופאת הנשים שלך. האם היא מקצועית? אמינה? האם היתה מחשפת אותך בנרות סתם כך? אני לא כל כך מבינה מה זו ההתנהלות הבהולה הזו. רגלים קצרות רואים בשלב הרבה יותר מוקדם. מי זה המומחה? מה המומחיות שלו? 
את יכולה ללדת בכל יום. כל רגע המים יכולים לרדת או שיתחילו צירים. מה הם רוצים שתעשי עם האינפורמציה הלא ברורה הזו??! 
כן הייתי מציעה לך ללכת מחר לבדיקה אצל הרופא, אבל לברר מראש מיהו, מהו, ומה המומחיות שלו. 

אגב, עשית בסוף ניפטי או מי שפיר? (סליחה שלא זוכרת...). אם תוצאות כל הבדיקות עד כה תקינות, הייתי מנסה להרגע, למרות שבעיניי זה ממש קשה להירגע אחרי הסאגה האחרונה הזו. 

מקווה שהכל יבוא על מקומו בשלום, ושנשמע ממך בקרוב בשורות טובות. 
שירה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'עונה'
עונה
18/06/2017 | 11:53
3
78
הרופאה שלי מאוד מקצועית ונעימה. לא לחוצה בכלל בכלל.
הרופא שהיא שלחה אותי אליו זה רופא בעל שם, שעשיתי אצלו שקיפות וסקירה מוקדמת. הוא לעומתה רופא לחוץ. הוא ניסה לדחוף אותי למי שפיר לאור ההיסטוריה עם הטריזומיה, למרות שהסקירה היתה מושלמת. (רגלים קטנות בכמה ימים)
לא עשיתי לא מי שפיר ולא ניפטי... לא ראיתי סיבה. כל שאר הבדיקות היו מצוינות, למעט קיצור צוואר בשבוע 32 (שזה בעצם בעיה שהיתה אצלי)
בהערכת משקל שבוצעה לפני 4 שבועות הרגלים היו מעט קצרות. גם לתינוק שלי היו רגלים קצרות והוא נהיה יותר ויותר גבוה עם הזמן.
לצפיה ב-'או! ענית לי על השאלה הבאה- '
או! ענית לי על השאלה הבאה-
18/06/2017 | 12:00
2
64
השאלה הבאה היתה האם זה מוכר לך עניין הרגליים הקצרות- ממישהו במשפחה שלך או של בעלך או מאחד הילדים שלך. 
אז האינפורמציה שכתבת יכולה כן להרגיע, כי אם גם לתינוק שלך היו יחסית רגלים קצרות וזה הלך והשתפר עם הזמן ואין עם זה בעיה והוא מתפתח כהלכה, אז בהחלט יכול להיות פה אותו סיפור. שזה ממש ממש טוב!!!

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'מה שעוד מעודד'
מה שעוד מעודד
18/06/2017 | 12:14
1
59
שבעלי היה קטן ונמוך עד גיל די גדול, ואז התחיל לגבוה.
היום הוא 1.79 ובשבילי זה גובה מעולה.. ואני 1.65
הבנות שלנו ממש גבוהות.
לצפיה ב-'כן, אבל לא מדובר על נמוך/גבוה- '
כן, אבל לא מדובר על נמוך/גבוה-
18/06/2017 | 12:59
55
אני מאוד נמוכה, בת למשפחת אימי הנמוכים- אמא שלי 1.50 מ' ואני 1.54...אבא שלי גבוה (1.84). 
הבעיה היא לא הנומך, אלא האם ההתפתחות העוברית היא תקינה. מותר לתינוק להיות באחוזונים הנמוכים של הגובה ועדיין הוא נחשב תקין. 
אני מתארת לעצמי שמה שהטריד את הרופאה שלך זה לא הגובה הסופי שלו, אלא ההתפתחות והאם הממצאים מצביעים על משהו חלילה לא תקין. 
יש הבדל עצום בין סתם אדם שהוא נמוך יחסית, לבין מצב של גמדות. זה ממש לא אותו הדבר, ואני מאוד מקווה וגם מרשה לעצמי להאמין שהעובר אצלך בסדר גמור ושאין פה שום דבר שקשור למשהו לא תקין. 
אבל מבאס שעם זה את צריכה להתעסק עכשיו. 
בבקשה דווחי לנו מה קורה אחרי הפגישה עם הרופא, בתקווה שהלחץ באמת היה מיותר. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'אני חייבת להגיד שזה נשמע קצת מוזר'
אני חייבת להגיד שזה נשמע קצת מוזר
18/06/2017 | 11:57
1
86
במיוחד לאור זה שאת מספרת על מקרה מאוד דומה שקרה לחברה שלך גם בשבוע מתקדם.... קטע....

עוד מוזר שהטכנאית חושבת שהכל תקין והרופאים לא... לרוב טכנאים ממה שידוע לי בכל מה שקשור לאולטרסאונד אפילו יותר טובים מהרופאים עצמם....

בכל מקרה תיהיי  חכמה יותר מחר ומקווה בשבילך שהכל יהיה בסדר וסתם הרופאים הלחיצו אותך בשביל כיסוי תחת שלהם
לצפיה ב-'ממש ממש מוזר'
ממש ממש מוזר
18/06/2017 | 12:13
66
העניין הוא שהיא טכנאית צעירה, בת 30. אז הרופאה חושבת שאולי זאת טעות
אבל שוב, לחברה שלי אותם מדדים גם אצל מומחים
אולי זה משהו במים??
לצפיה ב-'אויי ((()))'
אויי ((()))
18/06/2017 | 12:00
2
70
ממש לחץ מיותר שלא היית צריכה. לאיזה שבוע הרגליים מתאימות ולאיזה שבוע העובר?
לצפיה ב-'העובר שבוע 35 והרגליים 33'
העובר שבוע 35 והרגליים 33
18/06/2017 | 12:12
1
32
לצפיה ב-'שבועיים זה בדיוק הפער שמתחילים לדאוג ממנו'
שבועיים זה בדיוק הפער שמתחילים לדאוג ממנו
18/06/2017 | 12:17
81
אז את בדיוק על הגבול, מניחה שאין מנוס מלעבור את הבדיקה ולראות
לצפיה ב-'תגידי, זאת הרופאה שנזכרה להמליץ על בדיקות גנטיות בשבוע 34?'
תגידי, זאת הרופאה שנזכרה להמליץ על בדיקות גנטיות בשבוע 34?
18/06/2017 | 13:45
1
76
איכשהוא יש לי הרגשה שאת לא מצויה בהכרח בידיים הכי מקצועיות.... ובטח לא בידיים מרגיעות ומשרות בטחון.
לצפיה ב-'אם הבנות2- שיהיה בהצלחה היום בבדיקה ותעדכני בבקשה. '
אם הבנות2- שיהיה בהצלחה היום בבדיקה ותעדכני בבקשה.
19/06/2017 | 13:37
11
לצפיה ב-'למרעישה- חושבת עלייך- ועוד משהו חשוב- '
למרעישה- חושבת עלייך- ועוד משהו חשוב-
18/06/2017 | 11:56
154
לאחר שתהיי אחרי...אני מבינה כל כך את ההתלבטויות מה לומר לילדה ועד כמה לומר ואיך לומר...
יש לי קולגה שקוראים לה ד"ר יעל עזרא, היא מטפלת אישית זוגית ומשפחתית, מדריכת הורים ועוסקת בין השאר בנושא של טיפולי פוריות ואובדני הריון. היא סייעה גם לי בזמנו, ועד היום אנחנו בקשר מאוד חם וטוב.
אני יכולה לקשר ביניכן, אם וכאשר הדבר יהיה רלוונטי, והיא תוכל לסייע לך בהתלבטות המשמעותית הזו באשר לביתך.
היא נמצאת ברעננה, כך שמבחינת המרחק זה לא רלוונטי, אבל בהחלט נראה לי שניתן גם לבצע שיחה/ות טלפוניות.
אני חושבת ששווה להתייעץ התייעצות נקודתית לגבי העניין, כדי שתרגישו שאתם אכן פועלים בצורה הכי נכונה וטובה שיכולה להיות בהקשר זה.

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'פרידה ממרעישה '
פרידה ממרעישה
15/06/2017 | 18:27
47
544
החלום הכי גדול של הנשים באובדן הוא להגיע לפורום הזה.
הפחד הכי גדול של הנשים בפורום הזה הוא להגיע שוב לפורום אובדן.

נשבר לי הלב שהצ'יפ של מרעישה חזר לא תקין.
גרידה בשבוע הבא.
כל כך הרבה שנים של מאבק עיקש, עם מבט ריאלי ומפוכח אל תוך המציאות...
המשך>>
החלום הכי גדול של הנשים באובדן הוא להגיע לפורום הזה.
הפחד הכי גדול של הנשים בפורום הזה הוא להגיע שוב לפורום אובדן.

נשבר לי הלב שהצ'יפ של מרעישה חזר לא תקין.
גרידה בשבוע הבא.
כל כך הרבה שנים של מאבק עיקש, עם מבט ריאלי ומפוכח אל תוך המציאות והסטטיסטיקה, אינסוף פרוצדורות פולשניות, המון תקווה, המון ייאוש, המון אומץ.

"7 בום" היא כותבת, וזו תמצית הסטורית הילודה שלה עד כה. 7 הריונות. 1 ילדה.
עצב שקשה ללכוד במילים.
לצפיה ב-'בדיקת קרישיות יתר נרכשת בהריון'
בדיקת קרישיות יתר נרכשת בהריון
14/06/2017 | 17:13
2
88
אז כרגע אני בהריון שבוע 8. תקין או לא זה פחות רלוונטי לשאלה .... האם יש בדיקות קרישיות שעושים במהלך ההריון ? עשיתי את כל הבדיקות שקופרמינץ רשם לפני ההריון ויצאו תקינות. הוא כמובן בלי קשר לכלום תומך בקלקסן במינון טיפולי 1:1 ולא 40 מניעתי.  אני בלחץ מטורף מהמינון הזה. קופאמינץ גם שענה הנחיתו שהיתה לפני חצי שנה בהיותי בת 42 וכעת אמר שממשיך קלקסן עד סוף ההריון בנשים מעל גיל 40. נשמע לי הזוי לקחת מינון 80 בלי אינדיקציה עד סוף ההריון ! מה עם דימומים ? בריחת סידן ? שלא לדבר על סטרואידים שהוא נותן עד שבוע מתקדם. אשמח לתובנות. מבולבלת 
לצפיה ב-'רשימת פרמטרים לבדיקת קרישיות במהלך ההריון'
רשימת פרמטרים לבדיקת קרישיות במהלך ההריון
17/06/2017 | 15:16
1
30
צומבה יקרה, בדיוק התעדכנתי בחדשות ומחזיקה לך אצבעות. בזמנו התכתבנו בפורום פוריות אז רק משלימה את החסר: כן, עברתי בדיקת קרישיות בזמן ההריון, היא הניבה תוצאות שונות מהבדיקה שעשיתי שלא בהריון. המשמעות היא שיש לי קרישיות שמופיעה בזמן ההריון. 

ביקשת ממני לציין את הרשימה המלאה של הפרמטרים שנבדקו אצלי בבדיקת הקרישיות בזמן ההריון. הנה היא, בסך הכל רשימה דומה אבל קצרה יותר מהבדיקה הכללית של קרישיות:  

Beta-2-Glykoprotein IgG-Ak
Beta-2-Glykoprotein  IgM-Ak
Cardiolipin  IgG Ak 
Cardiolipin  IgM Ak
D-Dimer Fibrinspaltprodukt (quant)
 Erythozyten
Fibrinogen (funk.)
Hemoglobin
MCH (HbE)
Hematokrit
Leukozyten
LA Screen (DRVVT)
MCHC
middle Cell Volume
PTT
RDW-CV
Thrombozyts
TSH basal

לצפיה ב-'תודה רבה רבה .. אראה איך אני מבצעת את הבדיקות האלו...'
תודה רבה רבה .. אראה איך אני מבצעת את הבדיקות האלו...
18/06/2017 | 11:38
12
לצפיה ב-'אולי בהריון'
אולי בהריון
16/06/2017 | 17:50
2
105
היי,
מניחה שזה הפורום המתאים יותר למצב הנוכחי שלי
הבלבול הזה הוא נוראי
המחזור האחרון שלי היה ב8.5, מאז לא הגיע. בדיקות הריון מראות שלילי, אך כך קרה לי גם בהריון הקודם (בדיקה הראתה חיובי רק אחרי חודש וחצי מהמחזור...
וביקשתי הפניה לבדיקת דם - שגם בהריון הקודם יצאה שלילית בזמן כזה למרות שהיה הריון).
החוסר וודאות הזאת פשוט נוראית,
מצד אחד - אם אני בוחרת להקשיב לגוף שלי - אני לגמרי מרגישה בהריון, בחילות מופיעות בשמונה בערב כבר כמה ימים ברצף, הפרשות הריון, צואת הריון והלאה והלאה...
מצד שני - אם אני נותנת למוח שלי לדבר - אני מנסה כמה שאפשר להוריד את עצמי מהרעיון הזה, כדי להתאכזב כמה שפחות אם וכשהמחזור הכל כך לא מיוחל יגיע.
ובכלל יש את העניין שהיתי לפני שבועיים אצל גניקולוגית שאמרה שרואים או תחילת הריון או שניה לפני מחזור - אז איפה אתה מחזור? או שתן שמצליח להוציא בדיקת הריון חיובית? 
כבר כמעט שלושה חודשים אחרי הגרידה. כל כך מקווה שוב להרגיש בתוכי חיים. 
מקווה לעדכן בבשורות טובות בקרוב,
בינתיים נשרפת מחוסר הוודאות
לצפיה ב-'חוסר הוודאות קשה מאד'
חוסר הוודאות קשה מאד
16/06/2017 | 19:32
54
אני מקווה מאד שתצטרפי אלינו.
אם לא - ממליצה לך על פורום "לקראת הריון", ומדי פעם אני פותחת את "פינת הביניים" באובדן (בין אובדן להריון חדש) שמתאימה יותר למי שאיבדה הריון.
שולחת חיבוק גדול.
לצפיה ב-'אמממ....'
אמממ....
16/06/2017 | 23:03
57
באיזה ערכות של בדיקות ביתיות את משתמשת שבהריון הקודם הבדיקה הראתה חיובי רק בשבוע 6? נשמע לי ממש מוזר. הבדיקות הביתיות אמורות להיות אמינות אפילו מיום איחור. וגם כתבת שבדיקת הדם בהריון הקודם לא הראתה על הריון? נשמע ממש תמוה, אלא אם כן היתה טעות בבדיקה. 

כתבת שהמחזור האחרון היה ב-8.5. אז לפי החישובים שלי מדובר בשבוע 5+4, כפי שכתבת. האם המחזורים שלך היו סדירים לפני ההריון הקודם? 
אם הם היו סדירים, אז הייתי ממליצה לך לעשות בדיקה ביתית נוספת, אפילו שתיים. 
אם התוצאות הן חיוביות- אז יופי. 
אם התוצאות הן שליליות- הייתי ממליצה לך ליצור קשר עם הרופאה שלך ולהתייעץ איתה. 

מקווה עבורך שאכן מדובר בהריון:). 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'לצומבה - הידד ששבת אלינו '
לצומבה - הידד ששבת אלינו
13/06/2017 | 19:46
7
171
עברנו לפה כי עובר עם דופק זה כל-כך לא אובדן.....
אני לגמרי מבינה למה את חוששת לשמוח, ומצדיקה אותך לחלוטין - כי ההריון הזה הוא רכבת הרים פיזית ורגשית אינסופית - מהשניה הראשונה ועד עכשיו.
מצד שני, עובר עם דופק תקין - בא"ס שנועד רק לוודא שבאמת את הולכת להפלה - התקווה שהיו הריונות שהתחילו בעובר מגמגם והסתיימו בתינוק בריא - נשמעת לי מוצלחת הרבה יותר מתחילת דימומים/צמרמורות/בחילות וכל יתר תופעות הלוואי של הציטוטק. ומשאירה אצלי שביב של אופטימיות, שנעים לי יותר לחיות איתו מאשר עם הסופיות של האובדן. וממני - אני משליכה אלייך.

אולי אני כותבת שטויות והחרדה כל כך איומה שאני רק מרגיזה אותך והיית רוצה לסיים עם זה כבר ולהתחיל הריון חדש. אני מרשה לעצמי להתבטא ככה רק כי אני משוכנעת לחלוטין שגם הריון חדש ילווה בחרדות איומות, ובעיקר כי אם זה לא נגמר - זה לא נגמר -  ויש סיכוי, וכל עוד יש סיכוי, אני, אישית, תמיד מקווה.

לצפיה ב-'מחזיקה אצבעות לצומבה '
מחזיקה אצבעות לצומבה
13/06/2017 | 19:59
25
לצפיה ב-'קודם כל מרגישה נורא חסרת רגישות שרשמתי בפורום איבדו'
קודם כל מרגישה נורא חסרת רגישות שרשמתי בפורום איבדו
13/06/2017 | 20:02
1
150
אבל בראש שלי אני שם גם אם נצפה דופק. ברור שלא האמנתי- זה היה ממש הזוי וברור שאיפושהו אני נאחזת בשביב תקווה ... פשוט מהשניה הראשונה של השאיבה בסבב הזה , ההחזרה , הבטא, באולטרסאונד ים...הכל מטלטל ולא צפוי והיום ממש הרגיש כמו תחיית המתים. קבעו לי אולטרסאונד לראות אם התחילה הפלה ופתאום ברור וזז עובר עם דופק.... מיותר לציין שחוץ מאלכוהול פרקתי כל עול - כל יום סושי , גבינות מסריחות , דגים מעושנים, חומוס בחומוסיה, שחיה בבריכה .... והפסקתי את כל התמיכות סטרואידים וקלקסן שקופרמינץ נתן ( בהנחיית בר חווה לפני שבוע )...בקיצור טלטלה רגשית.  אין רגע דל .....
באמת מעניין אותי אם למישהי היה בהפריה עובר מתאים לשבוע צעיר יותר והתפתח משהו תקין מזה . ... 
לצפיה ב-'לא מכירה סיפור כזה בהפריה, כן בהריון טבעי'
לא מכירה סיפור כזה בהפריה, כן בהריון טבעי
14/06/2017 | 20:58
50
רגע לפני גרידה, בשבוע 8 או 9, עשו US ופתאום גילו דופק. העוברית ההיא היום בת שנתיים.
לצפיה ב-'צומבה אני לגמרי בהלם'
צומבה אני לגמרי בהלם
13/06/2017 | 20:21
3
145
מתחילה מהסוף של ההודעה שלך באובדן. אני כל כך מזדהה עם תחושת המישהו מתעלל בי. היו לא מעט זמנים לאורך ההריונות, שבהם העדפתי שייגמר כבר ודי, העיקר לא להיות תלויה באוויר בחוסר אונים מוחלט.
האם הנחו אותך לחזור לקלסן ולמינון הרגיל של הפרדניזון? מה לגבי תמיכה הורמונלית?

מודה שקשה לי עם האופטימיות ששידרו לך במרפאה. מזכיר לי איך לפני חצי שנה היתה רופאה שניסתה לשכנע אותי שיש המון הריונות שמתחילים עם דימום ונגמרים טוב.
אני הולכת לדיקור סיני, ולפני שבועיים דיברתי עם המדקרת על החששות שלי. בהתחלה היא ניסתה לשכנע אותי לגרש את המחשבות הרעות, אבל הסברתי לה שאני מכינה את הנפש למכה. מנסיון אישי כשלא הכנתי את הנפש למכה, התגובה שלי היתה מאוד קשה. הסברתי שאני אוהבת להיות ריאלית, ומבחינתי זה אומר שיחד עם התקווה והאופטימיות, יש גם הכנה של הנפש לכל מיני תרחישים פחות מוצלחים. היא קיבלה את ההסבר שלי וביקשה לוודא שהמחשבות הרעות לא מציפות אותי כל הזמן.
גם במקרה שלך אני לא אומרת שאין מקום לאופטימיות. כרגע יש דופק ולכן יש גם תקווה. ברור לי שאת לא יכולה למחוק את המחשבות הרעות, אבל שווה לשים גרגר קטן של תקווה בתוך שק הפסימיות.

מחזיקה לך אצבעות שהטלטלה הרגשית תימשך עוד קצת ואז תהפוך ללחץ רגיל של הריון אחרי טיפולים, אחרי אובדן, בגיל מבוגר.

לצפיה ב-'ברור שבעצם את עוד שם'
ברור שבעצם את עוד שם
13/06/2017 | 21:52
1
86
רק שפרקטית את עכשיו שייכת לפה.... אין לך מה להרגיש רע שהתבלבלת בפורומים - הייתי צריכה לשפשף את העיניים ולגלול שניה אחורה לגבי החדרת הציטוטק בבית מול ביה"ח (איבדתי את הבטחון שבאמת עניתי לך וחשבתי שהתבלבלתי בינך לבין מישהי אחרת). אז אם אני בהלם.... באמת שקשה לי לדמיין מה שעובר עלייך. כמו נדון למוות שמקבל חנינה ממש על הגרדום.

שונאת לפחות כמו מרעישה (וכמוך, אני בטוחה) את עמדת הביניים האיומה הזו, בה לא ברור לאן הדברים הולכים (לונדי שמחה לגלות ירידה בבטא החמישית כי כבר לא האמינה שיש סיכוי שמהריון עם דימום מהרגע הראשון ייצא משהו טוב) -
ובכל זאת ולמרות הכל - בפורום הזה אני מרשה לעצמי להיות קצת יותר אופטימית מאשר בפורום השני - כי בלי הריון אין עוד ילד, ועם הריון קיימת תקווה.

אז אני מחזיקה אותה חזק עבורך. הלוואי שתהיי אחד מסיפורי הניסים האלה שמזכירים, על הריון שהתחיל הכי עקום שיש ובכל זאת הסתיים בידיים מלאות. מאחלת לך את המלאות בכל לבי.

אגב, מה הלאה? איך את ממשיכה מכאן פרקטית? חוזרת לקחת תמיכה? א"ס חוזר? שמרי אותנו בתמונה בבקשה. אנחנו מקוות עבורך מאד מאד.
לצפיה ב-'תודה על המילים החמות ....'
תודה על המילים החמות ....
13/06/2017 | 23:30
92
אכן ברגע שרואים את העובר עם דופק על המסך זה עושה משהו אחר לרגש כלפי ההריון ... וכן... כמו חנינה לפני הגרדום. אני הרגשתי כמו תחיית המתים. מרוב הלם לא שאלתי לגבי החזרת קלקסן או פרדניזון שהפסקתי לפני שבוע ( פרדניזון יורדת בהדרגה )... מחכה לתשובה של בר חווה. בכל מקרה לא הרגשתי בנח עם התרופות הנל בלי שום אינדיקציה אלא רק כי קופרמינץ נותן אותן לכולן .... עמדת ביניים מוזרה. אמרו לי לחזור עוד שבוע לא.ס. מניחה שאתאפק לכל היותר עד יום ראשון. קבלתי עוד כמה ימים של חסד .... 
לצפיה ב-'מרגשת שאת כתבת בדיוק מה שאני מרגישה'
מרגשת שאת כתבת בדיוק מה שאני מרגישה
13/06/2017 | 23:33
88
תודה על כל התשובה המפורטת. לגבי המשך תמיכה ראי מה שרשמתי לאין אריות כאלו. מצב ביניים משונההההההה. 
לצפיה ב-'חצי כבר מאחורי, עכשיו נותר עוד חצי'
חצי כבר מאחורי, עכשיו נותר עוד חצי
13/06/2017 | 21:33
7
121
חצי הריון עבר, שבוע 21 הגיע ויחד איתו הגיעו גם הזכרונות על ההריון ההוא שהסתיים בדיוק בשלב הזה.
היו לי כבר ימים ושבועות שבהם הרגשתי וקיוויתי שכשהתנועות כבר מורגשות היטב, אני אהיה יותר רגועה, שלווה אולי אפילו מאוד אופטימית לגבי ההמשך. אבל בימים האחרונים אני מרגישה סוג של נסיגה בהתמודדות. הפחדים מציפים שוב פעם. הפעם זה פחות החשש שמשהו לא בסדר עם העוברית, אלא החשש שמשהו ישתבש בדרך. וכולכן, כל בוגרות פורום האבדן, מכירות את כל התרחישים הנוראיים שיכולים להתרחש, אני אפילו לא רוצה לכתוב אותם.
עכשיו גם מתחילים כבר לראות עלי את הבטן, חדי העין בעבודה כבר ראו ושאלו. הפסקתי גם להתאמץ ללבוש בגדים שמסתירים, נמאס לי והעיק עלי כל בוקר לבחור בקפדנות מה ללבוש כדי שלא יראו. אולי הגיע הזמן להתחיל להתגאות בבטן המתעגלת וגדלה...

לשמחתי הבן שלי (5.5) עדיין לא קלט. אני תוהה מתי כדאי לספר לו. בעלי חושב שכדאי כבר עכשיו לספר לו, מתוך מחשבה שהוא יהיה יותר זהיר לידי ולא יקפוץ עלי, אני עדיין מתלבטת... מתי אתן סיפרתן לגדולים? ואך מספרים להם? פשוט להגיד "לאמא יש עובר בבטן"?

מחר סקירה שניה. תחזיקו אצבעות שהכל יהיה תקין.

לצפיה ב-'אחותי לתל"מ!'
אחותי לתל"מ!
13/06/2017 | 21:59
2
94
קודם כל הורקתי מקנאה שרק עכשיו הבטן מתחילה לבצבץ - אותי מברכים חופשי עוד מיום העצמאות.... וכבד לי. אני כבר מתגאה, כי להסתיר מזמן אי אפשר.
לגבי איך לספר - אני באמת פשוט אמרתי שיש לי עובר בבטן אבל הטרמינולוגיה לא תפסה, ומאז ששמעו שזו בת הם קוראים לה 'התינוקת' וכך גם כל חבריהם למסגרות (מה, אמא של שפרה, באמת יש לך תינוקת בבטן?!)

ו... כן, הכל יכול להשתבש, אבל מצד שני - עד עכשיו הכל בסדר - וזו בכל זאת מחצית הדרך. כשאני מצוברחת ודואגת אני משתדלת לחשוב אחורה ולשחזר מה עברתי עד עכשיו (לא מעט, האמת) ולפעמים אורך הרשימה מעודד אותי (יכול היה להשתבש כל כך כל כך הרבה - ולא השתבש).
מחכה לעדכון שלך מחר, לעוד שורה טובה ברשימה.

לצפיה ב-'תודה לאמא שהורישה לי את המבנה גוף '
תודה לאמא שהורישה לי את המבנה גוף
14/06/2017 | 00:01
1
89
מצד שני, גם את הגובה
תזכירי לי בני כמה הילדים שלך?
אני גם תוהה מה לענות לשאלה שברור לי שתחזור על עצמה כמו מנטרה: מתי היא כבר תצא? (סבלנות זה לא הצד החזק אצל הבן שלי ) חשבתי לענות תשובה מעורפלת כמו "ברגע שהיא תהיה מספיק גדולה וחזקה", אבל ברור לי שזה לא יספק אותו, מצד שני, קצת חוששת לתת לו איזשהו זמן (אחרי החגים).

כשאני חושבת על כל מה שעברתי עד עכשיו (סוגדת לאדם שהמציא את כדור הדיקלקטין, לא הייתי שורדת בלעדיו ), זה דווקא יותר מפחיד אותי. המחשבה שלי היא שעברתי כ"כ הרבה ובעצם יש יותר מה להפסיד. אבל אולי את צודקת... אולי עכשיו קצת קשה לי להסתכל על הדברים כמו שאת רואה אותם כי זה איזשהו שבוע שבו החששות והפחדים השתלטו עלי.
אני מרגישה גם שקשה לי להתחבר להריון הזה מתוך מנגנון הגנה, לא חושבת עדיין על שמות, לא על לידה ומה יהיה אחריה, לא מספרת לאנשים מיוזמתי.
לצפיה ב-'זה שהתחלתי לספר לאנשים עזר לי '
זה שהתחלתי לספר לאנשים עזר לי
14/06/2017 | 00:14
64
לא חלילה שנעלמו כל החרדות - אבל כשאנשים 'רגילים' רואים אשה בהריון, הם שמחים ומברכים. השמחה של שאר העולם - ובכלל זאת מאד תרמה השמחה של הילדים - בצירוף הגודל של הבטן שבאמת לא אפשרה להסתיר (גם לא בפני עצמי) - עזרו לי להפנים שאני בהריון.
האיחוד הזה שבין המצב הפיזי למצב המנטלי מאד מקל עלי את ההתמודדות, ביחס לשלב הקודם שבו הגוף בהחלט היה בהריון אבל הנפש טענה כל הזמן שזו פיקציה.

לשאלותייך:
* הילדים שלי בני 6.5, רבע לחמש, 3
* האמצעי יליד שמחת תורה (וכבר ממזמן אנחנו סופרים את הזמן עד ליומולדת - קודם פסח, עצמאות, לג בעומר, שבועות, החופש הגדול, ראש השנה, כיפור, סוכות - יום הולדת!!!! עכשיו הוספנו אחרי יום ההולדת  את התינוקת).
לצפיה ב-'איזה יופי'
איזה יופי
13/06/2017 | 22:14
2
70
על סיום החצי הראשון, על זה שרק עכשיו מתחילים לראות את הבטן (מישהי שאלה אותי כבר בשבוע 9 ), על זה שהילד בכלל לא מבחין במשהו.
וכן, נראה לי לגיטימי והגיוני לחלוטין להמשיך לדאוג ולחשוש אפילו כשמרגישים תנועות.

מתכוונת לקרוא בעיון את ההמלצות שתקבלי לגבי איך לספר לילד. אם הצ'יפ שלי יחזור תקין, אני נוטה לספר לילדה שלי עוד לפני הסקירה הראשונה.

מחזיקה לך אצבעות למחר 
לצפיה ב-'מחזיקה לך גם אצבעות לצ'יפ תקין! '
מחזיקה לך גם אצבעות לצ'יפ תקין!
14/06/2017 | 00:06
1
53
אני עוקבת אחרי כל ההודעות שלך פה וזוכרת אותך עוד מהפורום הקודם.
בת כמה הבת שלך?
למה את חושבת לספר לה לפני הסקירה? היא כבר שמה לב? שאלה משהו?
אם זה היה תלןי בי, הייתי מספרת לילד שבוע לפני הלידה
לצפיה ב-'אני בטוחה שהיא שמה לב'
אני בטוחה שהיא שמה לב
14/06/2017 | 08:42
60
למרות שדווקא בהריון הזה היא לא שאלה אם יש לי עובר/תינוק בבטן, ובשני ההריונות הקודמים היא שאלה, תוך כדי שהיא נוגעת בבטן שלי, חוקרת ובודקת אותה.
בתחילת ההריון עוד לפני האיחור, הבטן שלי מתנפחת לגמרי בגלל התגובה של המעיים להורמונים. בחודש האחרון התאבון שלי השתנה ואני אוכלת פחות, אז לתחושתי הבטן ירדה קצת.
אני חושבת שמבחינת הבת שלי העיקר הוא שהיו שבועות ארוכים מאוד שבהם הרגשתי ממש רע (בחילות, חולשה, עייפות קיצונית) וזה מאוד השפיע על ההתנהלות שלנו. כל התופעות האלה מתחילות אצלי עוד לפני האיחור ורק בשבוע או שבועיים האחרונים התחילה הטבה.
חוץ מזה היתה בדיקת סיסי שליה שבעקבותיה נוטרלתי לחלוטין למשך כמה ימים, ובשישי בערב גיחה למיון שמאוד הלחיצה אותה.
רואים עליה שהיא מודאגת ומנסה להבין מה קורה, וממש קשה לי עם ההסתרה וההתחמקות.
אני חושבת שהיא רגישה כלפיי בדיוק כמו שאני רגישה כלפיה. היא שמה לב לניואנסים, מתייחסת לפרטים קטנים שהיא קולטת. אני מרגישה שקופה לחלוטין מולה, היא רואה פנימה.

הלוואי הלוואי הלוואי שאוכל לספר לה 
לצפיה ב-'אני חיכיתי לסקירה השניה להגיד לילד'
אני חיכיתי לסקירה השניה להגיד לילד
14/06/2017 | 13:16
56
למרות שהוא כבר שאל כמה פעמים אם יש לי תינוק בבטן והכחשתי נמרצות וטענתי שאכלתי הרבה. אמרתי לו הכי פשוט- שהייתי אצל הרופא והוא ראה שיש לי תינוק בבטן. שאל איך התינוק אוכל שם וביקש לראות תמונות ושם הסתיים העניין שלו (בן 4) מה שכן מאז הוא מסתובב ומודיע לכולם שזה היה מצחיק כי לי רואים בטן מאוד ברורה משבוע 13 ואפשר להבחין כבר משבוע 5
לצפיה ב-'הדופק עדיין איתנו '
הדופק עדיין איתנו
12/06/2017 | 21:53
10
208
הערב הייתי אצל הרופא שלי, ויש דופק.
השוס האדיר של הערב, הוא שמכיוון שלאורך כל הבדיקות האחרונות העובר גדול יותר מגיל ההריון, גיל ההריון תוקן ועכשיו אני כבר לא ב12+1 אלא ב13+1, הרווחתי שבוע!

שאלתי את הרופא לגבי שמירה על צוואר הרחם, הוא אמר שהוא לא דואג בנושא הזה. אם חלילה תהיה התקצרות, אז נחשוב מה עושים, אבל כרגע מתנהלים כרגיל.

נושמת עמוק ומנסה ככל יכולתי להתעלם מההמתנה לתוצאות הצ'יפ.
לצפיה ב-'מעולה!'
מעולה!
12/06/2017 | 21:59
2
61
שגם יישאר איתנו
לצפיה ב-'איזו בשורה טובה!'
איזו בשורה טובה!
12/06/2017 | 23:21
1
60
האויר של הנשימות העמוקות מגיע עד לכאן :) מחכה איתך להודעה על תוצאות סיסי השיליה - צפויה תשובה עוד השבוע?
לצפיה ב-'יותר הגיוני בתחילת שבוע הבא'
יותר הגיוני בתחילת שבוע הבא
12/06/2017 | 23:38
77
הם מצהירים שזה יכול לקחת עד 3 שבועות.
בפעמיים הקודמות התוצאה של הצ'יפ הגיעה 13 ימים לאחר מועד ביצוע הבדיקה. אם גם הפעם זה יהיה כך, זה אומר יום ראשון.
קראתי איפשהו שלא נותנים תשובות רעות לפני סוף השבוע (לא זוכרת אם זה היה בהקשר של צ'יפ או בהקשר אחר), אז הצהרתי בפני היועצת הגנטית שאני רוצה לקבל את התשובות הראשוניות מוקדם ככל שניתן, גם אם התשובה לא טובה וגם אם זה יום חמישי.
לצפיה ב-'אוי פצצה! לדלג על שבוע זה מעולה!'
אוי פצצה! לדלג על שבוע זה מעולה!
13/06/2017 | 07:24
50
בטח בשבועות האלו.
לצפיה ב-''
13/06/2017 | 08:40
13
לצפיה ב-'נושמת איתך'
נושמת איתך
13/06/2017 | 09:10
12
לצפיה ב-'וואו זכית בשבוע.... אדיר....מעולה על הדופק! עכשיו את צריכה '
וואו זכית בשבוע.... אדיר....מעולה על הדופק! עכשיו את צריכה
13/06/2017 | 09:41
47
להיות רגועה ....לי יש מין דיבור עם העובר שלי.... בתחילת ההריון ובגלל העבר שלי של 2 הפלות כימיות שלא רואים שק אפילו הייתי בהתלבטות  האם ללכת בשבוע 5 לבדוק שיש שק הריון ..זה היה ממש מרגיע אותי סוף סוף לדעת שמדובר בהריון בתוך הרחם.... אך אני גם זכרתי שמתחילת ההריון העובר שלי עשה לי חיים טובים ממש על ההתחלה הרגשתי כאבי שדיים וריצות לשירותים וכל התסמינים הקלאסיים היו שם והעובר החמוד שלי כל הזמן הזכיר לי שהוא בסדר ואז היה איזה יום אחד שדיברתי איתו ועשיתי איתו הסכם (זה היה משהו בשבוע 5) שאם הוא לא יציק לי ויעצבן אותי אני לא אציק לו ... ובגלל שהוא עמד בהסכם לא הלכתי לראות שק בשבוע 5 וחיכתי כמו הריונית רגילה ולא חרדתית לשבוע 6 וחצי וזה היה לי מאוד קשה כי גם פחדתי מהריון מחוץ לרחם.... למה אני מספרת לך את כל זה....השבוע העובר שלך עשה לך קצת בעיות וזה בסדר שתפחדי ותדאגי.... אבל עכשיו זהו יש דופק וקיבלת בונוס קפצת בשבוע .... עכשיו העובר שלך מתנהג למופת וזה הרגע שאת אמורה להחזיר לו ולנסות כמה שיותר להיות רגועה כמה שניתן...תעשי איתו הסכם...
לצפיה ב-'יש! טפו טפו.. ישששש!'
יש! טפו טפו.. ישששש!
13/06/2017 | 15:15
33
איזה כיף..
וטפו טפו טפו..

לצפיה ב-''
14/06/2017 | 08:15
8
לצפיה ב-'איזה יופי'
איזה יופי
14/06/2017 | 13:12
26
מחזיקה אצבעות לציפ
לצפיה ב-'למישהי יש דופלר ביתי לדופק עוברי למסירה / השכרה / מכירה?'
למישהי יש דופלר ביתי לדופק עוברי למסירה / השכרה / מכירה?
11/06/2017 | 10:42
14
57
היי, לא בטוחה שזה כזה רעיון טוב להתמסר לחרדתיות של ההריון הראשון הזה... אבל מנסה למצוא מכשיר דופלר ביתי לשמיעת דופק העוברית לתקופה המלחיצה (שבתקווה תעבור עם התחלת הרגשת התנועות) אני כרגע בשבוע 15. גם המלצות לקנייה /השכרה יתקבלו ברצון!
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי יש חברה שמשכירה אותם...'
למיטב ידיעתי יש חברה שמשכירה אותם...
11/06/2017 | 11:18
1
60
אני בשבוע 14 ומנסה להילחם בדחף לשכור אחד. 
לצפיה ב-'חחח גם אני בשבוע 14 נלחמתי, שבוע 15 הנה אני מחפשת... '
חחח גם אני בשבוע 14 נלחמתי, שבוע 15 הנה אני מחפשת...
11/06/2017 | 11:22
23
לצפיה ב-'בייבי לינק'
בייבי לינק
11/06/2017 | 11:50
10
72
תשכירי מחברת בייבי לינק.
אבל, קחי בחשבון, שעדיין יהיה לך קשה לשמוע (תלוי גם בשליה כמובן). אני שכרתי הכי מוקדם שיכולתי (הם לא משכירים לפני שבוע מסוים, 14 או 15, לא זוכרת). כמובן, שלא מצאתי דופק, העברתי לילה מסוייט, למחרת התייצבתי במוקד נשים. בקיצור, ממליצה ללמוד ממני ולא להכנס לפאניקה אם לא שומעים מייד. רק משבוע 20 לדעתי שמעתי וזיהיתי טוב.
לצפיה ב-'ברצינות? אז מה הוא תורם בכלל?'
ברצינות? אז מה הוא תורם בכלל?
11/06/2017 | 12:20
9
61
הרי משבוע 20 בערך ממילא אמורים להתחיל להרגיש תנועות... הוספת לי כרגע נימוק חזק מאוד להימנע מהדבר הזה. אני בטח לא צריכה להחמיר את החרדות שלי עוד יותר.
לצפיה ב-'עשיתי סקר די מקיף בנושא'
עשיתי סקר די מקיף בנושא
11/06/2017 | 15:30
7
77
קראתי המון על הדופלר הביתי, ואחרי כמה סיפורי זוועה של אי מציאת דופק (או של מציאת דופק אמהי במקום דופק עוברי) וריצות היסטריות של נשים למוקד + זה ממש לא זול + בתכל'ס עוזר לשבועות מאד בודדים (3-4 סה"כ) = החלטתי לוותר.
אצלי התחילו תנועות ממש ברורות משבוע 18 בערך (לפני כן תנועות קלושות).
שמחה שלא נכנסתי לזה.
לצפיה ב-'אצלי זה הריון ראשון, אין סיכוי שארגיש משהו לפני שבוע 20 '
אצלי זה הריון ראשון, אין סיכוי שארגיש משהו לפני שבוע 20
11/06/2017 | 17:13
6
54
ועדיין, אני מעדיפה להתאפק במקום להגיע למצב של היסטריה בגלל אזעקת שווא.
לצפיה ב-'זה לא מדויק'
זה לא מדויק
12/06/2017 | 09:29
5
46
יש סיכוי טוב שתרגישי תנועות כבר משבוע 17. בלי קשר למספר ההריון שלך.
אצלי בהריון 3 לא הרגשתי תנועות עד שבוע 21 ובהריון הנוכחי הרגשתי משבוע 15 אפילו. זה תלוי במיקום השלייה, כמות המים, החוזק של העובר ועוד
לצפיה ב-'הלוואי וארגיש מוקדם יותר... נראה '
הלוואי וארגיש מוקדם יותר... נראה
12/06/2017 | 09:38
9
לצפיה ב-'מחזקת את מה שאם הבנות אמרה'
מחזקת את מה שאם הבנות אמרה
12/06/2017 | 09:39
3
49
ומוסיפה שלדעתי גם מבנה גוף האישה משפיע על השבוע שבו מתחילים להרגיש תנועות. אני דיי רזה והתחלתי להרגיש בשבועות מוקדמים.
בהריון הראשון הרגשתי תנועות משבוע 17, השליה הייתה אחורית.
בהריון השני (הריון האבדן), גם שליה אחורית, הרגשתי תנועות משבוע 15.
בהריון הנוכחי, התחלתי להרגיש בשבוע 16 וגם הפעם שליה אחורית.

פשוט בהריון ראשון עד שהתנועות לא חזקות, לא יודעים לזהות את מה שמרגישים כתנועות, אפשר בקלות לבלבל את זה עם פעילות מעיים. :)
לצפיה ב-'אין לי מושג איזו שליה יש לי, אבל אני לא מאוד רזה '
אין לי מושג איזו שליה יש לי, אבל אני לא מאוד רזה
12/06/2017 | 09:48
57
עוד שבועיים סקירה מוקדמת (איך שורדים עד אז? ), שם אברר לגבי השליה.
עד עכשיו בבדיקות שהייתי, כולל שקיפות עורפית, מרוב פחד על ההריון הזה הדבר היחיד שעניין אותי זה שיש דופק, ברגע שראיתי דופק ותנועות הייתי באופוריה ושכחתי כל מה שרציתי לשאול.
לצפיה ב-'אז שתבעט כבר יותר חזק העוברית הזו'
אז שתבעט כבר יותר חזק העוברית הזו
12/06/2017 | 11:11
1
44
אני מחר אהיה בשבוע 16, שלייה אחורית, וחוץ מגזים לא מרגישה כלום. בינתיים כבר חודשיים מטריפה את המערכת (בעלי, העבודה, אחיות חביבות בקופ"ח) באולטרסאונד חירום כל שבוע-שבועיים כי "אני מרגישה טוב מדי ומשהו לא בסדר". אז אחרי שנתיים של פוריות ו-ivf, הפלה בהריון הקודם, אובדן עובר-תאום בהריון הנוכחי בשבוע 8 אני מאמצת באהבה את החרדתיות שלי. בצורה אבסורדית זה קצת מרגיע אותי לא להרגיש גם חרדה ובו זמנית להלקות את עצמי שאני לא בסדר שאני בחרדה.
לצפיה ב-'ההיסטריות מהמוקד שולטותתתת !'
ההיסטריות מהמוקד שולטותתתת !
12/06/2017 | 13:50
22
לצפיה ב-'אני אגיד לך למה זה טוב'
אני אגיד לך למה זה טוב
12/06/2017 | 22:55
46
לי היו שליות קדמיות, שאיתם מרגישים פחות תנועות. ואחד העוברים בכלל זז מעט. אם לא היה לי את המכשיר, הייתי הולכת למוקד/מיון הרבה יותר (וגם ככה הייתי שם אינספור פעמים).
לי בנוסף הייתה סכרת הריון. ז"א לא יכולתי "לאכול שוקולד ולשכב על צד שמאל", אז בשבילי , עם כל ההגבלות, המכשיר כן עשה את העבודה.
לצפיה ב-'לי היה'
לי היה
13/06/2017 | 15:19
37
אני קניתי באיביי. זה זול בהרבה מההשכרה של מדילינק
והוא הגיע מסין אז אני משערת שאפשר לקנות ישירות מעלי אקספרס

כתוב שהוא מאושר FDA, אבל אני פחדתי להשתמש.. נתתי אותו למישהי מהפורום לפני כמעט שנה. יכולה לברר עבורך אם צריכה אותו עדיין
לצפיה ב-'העיקר הבריאות - פוסט ממורמר '
העיקר הבריאות - פוסט ממורמר
12/06/2017 | 14:14
7
167
בקטנה - קמתי על הפנים. מרגישה עם שפעת. שבועיים ויום מהמי שפיר. לא זוכרת מה הסימנים המחשידים לזיהום. מחכה שאחד הרופאים (כמובן שכולם בכנס) יחזור אלי עם תשובה.

בגדול - זוכרות את גיסי היקר? שהיה מאושפז איזה יומיים בגלל כאבי בטן/גב ואמרו לו שזה כלום?....... אז מצאו ממצא, שחשבו שהוא כלום..... רק ליתר בטחון שלחו למעקב...... ואז אמרו שאולי זה משהו......  ועכשיו אומרים שאולי זה משהו אחר (יותר גרוע כמובן)........ ומפה לשם מדברים על ביופסיה או אולי ניתוח והמחלה שאסור להגיד את שמה אולי נכנסת לנו הביתה ואחותי מפורקת לגורמים. ומי יודע כמה זמן יקח עד שתהיה אבחנה. ומי יודע מה היא תהיה.
כיף. אבל ממש. במקסימום.

לצפיה ב-'היי, קודם כל מאחלת בריאות לכולם/ן. שנית,'
היי, קודם כל מאחלת בריאות לכולם/ן. שנית,
12/06/2017 | 19:26
3
53
הרופא המטפל שלי אמר לי כששמע שברצוני לבצע מי שפיר, שאם חולף שבוע והכל תקין, אז הסיכוי לזיהום הוא אפסי, אבל כמובן שממליצה לבדוק (אולי לפנות למיון נשים ולבדוק).
בכל מקרה, אם איני טועה, בישרת כבר בשורות טובות, אז מאחלת שנשמע עוד בשורות ממך. בהצלחה יקירה
לצפיה ב-'תודה! על ההרגעה! דיברתי עם הרופא'
תודה! על ההרגעה! דיברתי עם הרופא
12/06/2017 | 20:27
2
66
והוא אמר שזה כנראה וירוס ושאין קשר לדיקור. ולהגיע רק אם עולה החום (אין בכלל).
לצפיה ב-'מלחיץ. גם העניינים שלך וגם העניינים של גיסך '
מלחיץ. גם העניינים שלך וגם העניינים של גיסך
12/06/2017 | 22:01
1
51
סביר להניח שאין קשר למי השפיר, אבל היסטרית כמוני היתה הולכת להיבדק מחר בUS ואולי גם מבקשת בדיקת שתן (תרבית וכללית) וספירת דם.

לגבי גיסך, מחזיקה אצבעות שכל הבדיקות יחזרו תקינות. 
לצפיה ב-'מצטרפת לכל מה שמרעישה כתבה ומחזיקה אצבעות גם מכאן.'
מצטרפת לכל מה שמרעישה כתבה ומחזיקה אצבעות גם מכאן.
13/06/2017 | 09:23
7
לצפיה ב-'יש איזה וירוס שמסתובב עכשיו '
יש איזה וירוס שמסתובב עכשיו
12/06/2017 | 21:57
2
56
דריה חטפה אותו בחג, וממנה אמא שלי ואז אני, והיום דיברתי עם עוד חברה שבדיוק מתאוששת ממנו. כל הגוף כואב ויש חום והראש מתפוצץ ובא לך למות ואחרי יום של קריסה את כמו חדשה.

רק בריאות לכולכם!
לצפיה ב-'בדיקה אחת חזרה תקינה :)'
בדיקה אחת חזרה תקינה :)
12/06/2017 | 23:28
1
81
(של גיסי) יש לו עוד 2 תורים למומחים גדולים בשבועות הקרובים. אוף. כמה המתנה.
אבל כמו בענייני ההריון - זה שהבדיקה חזרה טובה היום, הרבה הרבה יותר טוב מאשר אם לא היתה חוזרת טובה. וזה כל מה שיש בשלב זה.

אני על הפנים, כל הגוף כואב, התפקוד בקאנטים, לא זוכרת אף הריון עם כל כך הרבה מחלות (ממש בהתחלה היה ברונכיטיס עם אנטיביוטיקה שהשבית אותי לשבוע, ולא מזמן וירוס נוראי שלקח לו יותר משבוע לעבור, ועכשיו החבר החדש הזה). טוב, זה מה שיש.
לצפיה ב-'בריאות שלמה, ובמהירה!'
בריאות שלמה, ובמהירה!
13/06/2017 | 08:44
8
לצפיה ב-'שאלה חשובה לtaltal333 ול-a morph-'
שאלה חשובה לtaltal333 ול-a morph-
11/06/2017 | 20:23
5
148
שתיכן ציינתן שזהו ההריון הראשון שלכן, ומסקרן אותי לדעת מדוע נכנסתן לפורום זה, שהוא פורום הריון אחרי אובדן.
בבקשה, נא לא להעלב ממני, כפי שקרה כאן ממש לפני יומיים עם מישהי אחרת.
אני רוצה לוודא עבורכן שאתן נמצאות בפורום הנכון. הפורום הזה כשמו כן הוא- מיועד לנשים שהן לקראת הריון או בהריון, אחרי שחוו אובדן הריון קודם לכן.
התכנים פה לפעמים קשים, ומדובר רבות על חרדות קשות וכל מיני מחשבות ורגשות מורכבים בעקבות האובדן/ים. הייתי מאחלת לכן להיות חלק מפורום פחות מורכב, כמו פורום הריון ולידה.

אם אתן בכל זאת מאיזושהי בחינה מתחברות לפורום, אשמח לשמוע על כך ולהכיר אתכן.

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'אל דאגה, ממש לא נעלבתי'
אל דאגה, ממש לא נעלבתי
12/06/2017 | 09:21
1
133
לא דייקתי כשאמרתי שאצלי זה הריון ראשון, התכוונתי בהקשר של תנועות עובר.
חודשים ספורים לפני ההריון הנוכחי היה לי הריון שהפסיק להתפתח בשלב מאוד מוקדם - לא היה דופק כשהיה צריך להיות, שבוע מאוחר יוותר הדופק הופיע אך העובר היה קטן בשבוע מגיל ההריון, מכיוון שזה היה הריון IVF לא היו ספקות לגבי גיל ההריון והיה ברור שההתפתחות לא תקינה, ואכן כעבור שבוע נוסף הדופק נדם סופית ועברתי הפלה עם ציטוטק.
בגלל שההריון ההוא הפסיק להתפתח בשלב מאוד מוקדם, ולי היה ברור שזה הולך לכיוון הזה הרבה לפני שניתן גזר הדין הרשמי, ההריון הנוכחי בהחלט מרגיש לי ראשון, אם כי החרדות שנלוות אליו בהחלט מעידות שהוא לא באמת כזה.
לצפיה ב-'תודה על ההבהרה. מקווה שההריון הנוכחי יסתיים בידיים מלאות '
תודה על ההבהרה. מקווה שההריון הנוכחי יסתיים בידיים מלאות
12/06/2017 | 10:07
24
לצפיה ב-'תיקון: הריון ראשון שמצליח להתקדם אחרי שבוע9'
תיקון: הריון ראשון שמצליח להתקדם אחרי שבוע9
12/06/2017 | 11:24
2
111
כתבתי פה מדי פעם על ההיסטוריה של ההפלות וטיפולי הפוריות, דווקא הפורום הזה מרגיש לי מנחם ומלא בעצות טובות וחכמות של מנוסות מפוכחות. ההריון הנוכחי מתנהל במקביל ל2 חברות טובות ואחותי שנמצאות בהריון בשבועות מאד קרובים לשלי, ולא מצליחות להבין למה אני חרדה, למה אני לא יכולה להיות אופטימית בלי דאגות, מה זה להרגיש אושר צרוף אחרי 3 שנים של ציפייה לבטא החיובית הזו ואז בבת אחת להתרסק באולטרסאונד שגרתי בשבוע 8-9 כשלא מוצאים דופק (פעמיים).
חייבת להגיד שדווקא התכנים הקשים (ברור לי שהסיפור שלי ממש לא מזעזע או קשה במיוחד...) נותנים לי להרגיש נורמלית, שאני מסוגלת לראות את הרע יחד עם הטוב, שדברים עלולים להשתבש אבל לקוות שזה לא יקרה, לשמוח על מה שיש עכשיו, אבל להיות זהירה לגבי העתיד.
לצפיה ב-'מקווה שהפעם יסתיים עוד המון המון זמן'
מקווה שהפעם יסתיים עוד המון המון זמן
12/06/2017 | 11:43
62
וחשוב כן לכתוב איזה מספר הריון באמת. כי זה נספר וזה חשוב
לצפיה ב-'תודה גם לך על ההבהרות, ושיהיה בהצלחה בהריון הנוכחי'
תודה גם לך על ההבהרות, ושיהיה בהצלחה בהריון הנוכחי
12/06/2017 | 14:51
23
לצפיה ב-'סופ"ש חרדתי '
סופ"ש חרדתי
10/06/2017 | 10:38
21
189
אז יומיים אחרי סיסי השליה הגעתי למיון בקופה והיה דופק והיו תנועות והכל נראה נהדר, וגם הגיעה התשובה המהירה של הטריזומיות והכל תקין. אז הצלחתי להירגע מעט.
בלילה שבין רביעי לחמישי חלמתי על הפלה ספונטנית בבית, עם מלא דם וכל הדרמה.
ביום חמישי (3 ימים אחרי סיסי שליה) הכאבים פחתו וההפרשות החומות נעלמו.
ביום שישי בבוקר ההפרשות החומות חזרו, ואחה"צ הן התגברו מעט. אז נסעתי למיון בביה"ח. בזמן שהייתי שם ההפרשות נעלמו. בבדיקה בטנית נראה דופק והיו תנועות.
הרופאה רצתה לעשות גם בדיקה וגינלית כדי לבדוק את צוואר הרחם, אבל אני סירבתי מחשש לזיהום.
מאז יש מדי פעם הפרשות חומות, ויש כאב קל קבוע בבטן ובגב התחתון, ויש המון חרדה על סף ההיסטריה.

הדבר היחיד שהצליח לשעשע אותי אתמול, היתה התגובה של האחות במוקד הטלפוני. כשהיא שאלה מה מספר ההריון וכמה ילדים בבית. בהתחלה היא חשבה שלא שמעה נכון, וקצת גמגמה.

כמה קיוויתי שהפעם יילך בקלות. כמה רציתי הריון משעמם.
תוהה אם כמו לפני חצי שנה, זו ההתחלה של הסוף.
לצפיה ב-'שולחת לך חיבוק גדול'
שולחת לך חיבוק גדול
10/06/2017 | 14:08
17
88
קשה כל כך.
לצערי אין משהו שאני יכולה לכתוב שיפיג את החרדה. אחרי 5 אובדנים - ואולי אחד מספיק - אין דרך לחוות הריון 'משעמם'. רק הריון עמוס חרדות - ממש עד סופו - כפי שהעיד שרשור החודש התשיעי לא מזמן.
מה שאני כן יכולה לכתוב לך זה שהפחדים והחלומות לא אומרים כלום על תקינות ההריון. ממליצה לך מאד לקפוץ שוב למיון מחר. גם הרגעה קצרה היא משהו.
ואני יכולה גם לאחל לך עוד המון המון חרדות, כולל לקראת ובמהלך הלידה, שתסתיים באושר גדול ותהיה שווה את כל הפחדים, החלומות והריצות למיון.
לצפיה ב-'יש הבדל בין משעמם נפשית למשעמם פיזית'
יש הבדל בין משעמם נפשית למשעמם פיזית
10/06/2017 | 17:00
16
71
בעקבות האובדנים הקודמים ומעצם העובדה שידעתי שאעבור סיסי שליה, היה ברור שהוא לא יהיה באמת משעמם נפשית.
אבל כל הדרמה שאני חווה כרגע, במובן הפיזי, הופכת אותו למשהו שונה. החרדות מתעצמות בגלל הדרמה הפיזית, בגלל האיום המוחשי והכל כך ריאלי שאהפוך להיות חלק מסטטיסטיקת ה-1% הפלות שנגרמות בגלל הבדיקה.

והדרמה הפיזית פוגעת שוב בזרימת החיים, מנטרלת אותי כמעט מכל פעילות עם הילדה.
אתמול יצאתי למיון כשהם לא היו בבית, והם חזרו לפניי והיא סירבה להתיישב לאכול ארוחת ערב עד שאחזור. וכשחזרתי היא עדיין סירבה להתיישב כי היא היתה מודאגת ושאלה מלא שאלות.

אין לי בעיה עם דרמה דמיונית בראש, ולאכול סרטים ולחלום חלומות (שאינם נבואיים, כי אם דרכה של הנפש לשחרר את הפחדים).
יש לי בעיה עם דרמה אמיתית כמו זו שאני חווה בימים האחרונים.

המתנה ממושכת במיון של הקופה או במיון של בי"ח, לא תורמת לרגיעה הפיזית והנפשית שאני צריכה כרגע. אם הכאבים וההפרשות לא יתגברו, מתכננת להתאפק עד יום שני בערב ואז לגשת אל הרופא שלי.
לצפיה ב-'אני ממש מבינה אותך-'
אני ממש מבינה אותך-
10/06/2017 | 18:35
1
59
חוויתי משהו דומה בהריון עם מעיין . בשבוע 11 או 12 היו לי מעט הכתמות, ובשבילי הכתמות=דימום שיתקדם= הפלה. לא צריכה לתאר לך את הטירוף שבו הייתי ביומיים הללו, עד שהלכתי לרופא והסתבר שהכל בסדר. זוועה נפשית. אין לתאר. 
אין לי הרבה עיצות. כתבתי לך כדי להראות לך שאת לא לבד, ושלמרות שגם אצלי היו אי אלו דרמות, הכל הסתיים בטוב. 
מאחלת לך שגם אצלך זה יהיה כך. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'תודה'
תודה
10/06/2017 | 21:30
49
לא יודעת מה עדיף: הכתמות בלי בדיקה פולשנית או הכתמות (וכאבים) אחרי בדיקה פולשנית.
מה שבטוח זה שעדיף בלי הכתמות בכלל.

בינתיים שומרת את האופטימיות על אש קטנה. ממשיכה לדמיין את הלידה במועד, ממשיכה לדבר בלב אל העובר/ית ולבקש שיחכה/תחכה לדצמבר.
לצפיה ב-'יש לעובר דופק יש גם תנועות ואת מספרת על הפרשות חומות'
יש לעובר דופק יש גם תנועות ואת מספרת על הפרשות חומות
10/06/2017 | 19:03
13
86
ולא דימום. בנוסף יצאה לך תשובה תקינה של הכרומוזונים שזה בכלל נהדר.... אומנם אני לא רופאה אבל בנתיים זה נשמע שהכל בסדר..... מה אמרה לך הרופאה במיון שהיית אצלה? ובנוסף אחרי כמה זמן למעשה אפשר להגיד שירד הסיכון להפלה מבדיקת סיסי שליה? 

עוד משהו שרשמת בהודעה הקודמת שלך רשמת שלא הסכמת שהרופאה תבדוק לך את צוואר הרחם מחשש לזיהום.... איזה זיהום יכול לקרות? ואולי דווקא הבדיקה הזאת הייתה מרגיעה אותך כי היא הייתה אומרת לך שצוואר הרחם סגור ואין דימום....
לצפיה ב-'תודה על העידוד'
תודה על העידוד
10/06/2017 | 21:55
12
72
אבל אני לא חושבת שאפשר לומר שהכל בסדר.
ההפרשות והכאבים פסקו ביום חמישי ואז חזרו, זה מרמז שיש בעיה ואפילו הרופא המאוד רגוע שלי, הגיב בדאגה מסויימת.
בעברי 2 הפלות בשבועות מוקדמים שהתחילו עם הכתמות דומות. בעברי 4 גרידות ו-2 היסטרסקופיות ניתוחיות שמשפיעות על צוואר הרחם ועל הרחם עצמו. בעברי 4 שאיבות של ביציות שאולי משפיעות גם הן על צוואר הרחם (שדרכו עוברת המחט של השאיבה).
הבדיקה של הכרומוזומים בודקת 5 כרומוזומים בלבד וברמה שטחית לחלוטין - האם הם בזוגות. הכרומוזומים שנבדקים הם של 3 הטריזומיות הנפוצות ו-2 כרומוזומי המין. זה אומר שבמכון הגנטי כבר יודעים את מין העובר, אבל אנחנו ביקשנו שלא לדעת את המין אלא אם גם הצ'יפ יחזור תקין. אני בהחלט רגועה שאין טריזומיה או תסמונת שקשורה בכרומוזומי המין, אבל התוצאה החשובה מבחינתי היא של הצ'יפ.

לגבי הסירוב שלי לבדיקה וגינלית, מבחינתי 4 ימים אחרי בדיקה וגינלית פולשנית ובנוכחות דימום (גם אם מדובר בדם ככה ובניגוב בלבד), אני לא לוקחת סיכון לזיהום ברחם שעלול לגרום להפלה.
במסמך השחרור מסיסי השליה כתוב להימנע מיחסי מין ושטיפות פנימיות במשך שבוע, כמו כן אסור להתרחץ באמבטיה/ים/בריכה שבוע לאחר הבדיקה. הכל נועד כדי למנוע אפשרות של זיהום שחודר לרחם.
את השקיפות העורפית קבעתי בכוונה לשבוע וחצי אחרי סיסי השליה, על מנת שאם יהיה צורך בבדיקה וגינלית, זה יהיה הכי רחוק שניתן מהבדיקה הפולשנית.
ובסופו של דבר, גם אם יש כרגע קיצור של הצוואר או פתיחה, אין הרבה מה לעשות חוץ מלנוח.
לצפיה ב-'הלוואי שכבר יהיה יום שני בערב'
הלוואי שכבר יהיה יום שני בערב
10/06/2017 | 22:50
52
ותספרי איך חזרת מהרופא והכל בסדר.
הלוואי שמדובר בהפרשות נטולות משמעות (כמו שהיה אצל שירה).
מצטערת שהרשיתי לעצמי להירגע - הבנתי שהרופאה אישרה שהכל תקין אחרי שחווית כבר את ההכתמות החומות. הבנתי לא נכון.
דואגת. מאד.
מקווה כולי לצפירת הרגעה עוד 48 שעות.
לא רוצה לקרוא אותך באובדן. רק פה.
לצפיה ב-'אולי אני טועה אבל ההיגיון שלי אומר שאם יש הכתמות'
אולי אני טועה אבל ההיגיון שלי אומר שאם יש הכתמות
11/06/2017 | 12:13
10
56
כתוצאה מבעיה של הפלה אז כאשר יש כבר דימום ההפלה מתרחשת... ואם היא מתרחשת זה אומר שכבר אין דופק... אולי אני לגמרי לא מבינה מהחיים שלי אבל ככה נראה לי...
את הלכת למוקד אחרי שהיה לך הכתמות וראו דופק ותנועות.... נכון?

אני מבינה את ההיגיון להימנע מיחסי מין כי איבר מין של גבר הוא לא סטרילי... מזה שטיפות פנימיות? גם בריכה וים לא סטרילי .. אבל סטטוקופ או איך שלא קוראים למכשיר הזה שפותח את צוואר הרחם זה מכשיר פלסטיק חד פעמי כיצד יכול להיגרם זיהום? באמת מעניין אותי לדעת....

לצפיה ב-'בעניין הזה המציאות לא תואמת את ההגיון שלך'
בעניין הזה המציאות לא תואמת את ההגיון שלך
11/06/2017 | 12:42
5
69
בשני הריונות חוויתי הכתמות/דימום כשעוד היה דופק. הדופק פסק כשבוע אחרי תחילת ההכתמות. בשני המקרים זה היה בשבוע מוקדם יותר, ומן הסתם לא אחרי בדיקה פולשנית.
מצב של דימום או הכתמות כאשר עדיין יש דופק נקרא הפלה מאיימת והוא נפוץ מאוד.

שטיפות פנימיות - הכוונה לכל שטיפה של הנרתיק. יש תרחיצים ייעודיים שניתן למצוא בבתי מרקחת.

המכשיר שאליו את מתכוונת נקרא ספקולום, ויש אותו גם במתכת במבנה מעט שונה. לדעתי ומנסיוני הפלסטיק משמש לבדיקות פשוטות יחסית והמתכת כאשר צריך ממש להרחיב את הצוואר הרחם, בעיקר בבדיקות ופרוצדורות פולשניות, אבל לא רק.
אני לא יודעת אם הרופאה התכוונה להשתמש בספקולום כדי לראות את צוואר הרחם באופן ישיר, או לבצע אולטרסאונד וגינלי על מנת לצפות בצוואר הרחם וברחם. באוטלרסאונד וגינלי מולבש "קונדום" על המתמר, ועל הקונדום יש ג'ל על בסיס מים.
ברור שהכל סטרילי גם בבדיקה עם ספקולום וגם בבדיקה עם מתמר וגינלי, אבל בכל זאת יש חשש לזיהום. אם כתוצאה ממשהו באוויר או אם כתוצאה מחזרה של דם ישן וקרישים לכיוון הרחם או הרחבה של פצע/נקב בצוואר הרחם או ברירית הרחם. כל התעסקות וגינלית בשלב הזה עלולה להוביל לזיהום.

באופן כללי אני האחרונה שבדיקה וגינלית מפריעה לה. בשנים האחרונות עברתי עשרות אם לא מאות בדיקות וגינליות, חלקן זמן קצר מאוד לפני ואחרי סיום הריון בעודי מדממת.
אבל הפעם זה שונה מפני שזהו ככל הנראה ההריון האחרון שלי.
אני לא מוכנה לקחת סיכון לזיהום בגלל בדיקה וגינלית בשלב מוקדם מדי. אם חלילה ההריון ייגמר ברע, ואם הייתי מבצעת בדיקה וגינלית 4 ימים אחרי סיסי שליה, הספקות ורגשות האשם היו גומרים אותי באופן סופי.
לצפיה ב-'הבנתי אותך... מתי יש לך בדיקת דופק חוזרת כדי שתהיי'
הבנתי אותך... מתי יש לך בדיקת דופק חוזרת כדי שתהיי
11/06/2017 | 13:26
4
38
יותר במציאות ופחות בסרטים?
לצפיה ב-'מחר בערב אצל הרופא שלי'
מחר בערב אצל הרופא שלי
11/06/2017 | 13:50
3
46
אלא אם כן תהיה התפתחות שמחייבת פניה דחופה למיון כגון: התגברות ההפרשות החומות (כרגע כמעט ואין), דימום אדום, כאבים עזים (מעבר לכאב הבטן התמידי שיש לי מיום שישי), עליית חום.

בהנחה שמחר עדיין יהיה דופק, אתייעץ עם הרופא שלי לגבי ההמשך, מתוך תקווה שהצ'יפ יחזור תקין.
בעוד 3 ימים יש לי שקיפות עורפית בקופה, כך שההמתנה לבדיקה הבאה לא תהיה ארוכה.
לצפיה ב-'מעולה! ראיתי שרשמת שאת עושה סקירות אצל ברנשטיין'
מעולה! ראיתי שרשמת שאת עושה סקירות אצל ברנשטיין
11/06/2017 | 14:18
42
אני קבעתי שקיפות לטלמון לברנשטיין סקירה 1 ולשפירא סקירה 2.... לגבי הסקירה המוקדמת אני בהתלבטות אם להשאר אצל ברנשטיין או ללכת לרופא דרך מכבי... בכל זאת דרך מכבי זה עולה 125 שקל לעומת אצל ברנשטיין 2600.... לשפירא בטוח הולכת
לצפיה ב-'תגידי, מרעישה, איך את מעבירה את הזמן? אפשר הרי להשתגע'
תגידי, מרעישה, איך את מעבירה את הזמן? אפשר הרי להשתגע
11/06/2017 | 14:39
1
17
לצפיה ב-'אינטרנט ומשחקים מטופשים בסלולרי'
אינטרנט ומשחקים מטופשים בסלולרי
11/06/2017 | 14:52
58
הבוקר אני בעיקר כאן ובפורום אובדן, יוטיוב, פייסבוק וקצת חדשות.
וגם משחקת משחקים בסלולרי שלא דורשים יותר מדי ריכוז.
שותה המון מים, אז מבלה די הרבה זמן בשירותים בבחינה מדוקדקת של ניירות טואלט משומשים כדי להבין מה המצב של ההפרשות 

בין לבין מריצה בראש סרטי אימה ודרמה על הדברים הרעים שיכולים לקרות, וגם סרטי קומדיה על החיים הקסומים שיהיו לי בתור אמא ל-2 ילדות 
לצפיה ב-'לא מסכימה '
לא מסכימה
11/06/2017 | 12:51
3
86
הכתמות וכו, יכולות להגיע מצוואר הרחם וזה עדיין יהיה הריון תקין. ובאופן כללי זה לא מעיד באופן גורף.
ולגבי יחסי מין, כשמדובר בבני זוג, אין עניין של סטריליות כי הגוף שלנו לגמרי רגיל לעניין.
ולגבי ברכות וכו, שאלתי מישהי שמבינה והיא אמרה לי שעד שיורדים המים אין שום בעיה
לצפיה ב-'יש עניין של סטריליות .....'
יש עניין של סטריליות .....
11/06/2017 | 13:29
2
57
מרעישה עברה בדיקה פנימית לפני כמה ימים ולכן היא נוהגת בזהירות והיא קיבלה הנחיות רפואיות לא לקיים יחסי מין  ולא לעשות את כל הדברים שכתבה...את מדברת על הנחיות כלליות לגבי בריכה... בהערת אגב אני אגיד שעל גופתי המתה אני אכנס לבריכה שאני בהריון.... גם שלא בהריון זה מגעיל אותי והכלור לא בריא לעור ובטח לא לאזור הנרתיק....
לצפיה ב-'בריכה בהריון זה אחד הדברים הכיפים'
בריכה בהריון זה אחד הדברים הכיפים
11/06/2017 | 20:37
50
להרגיש חוסר משקל לחצי שעה-שעה (לעומת להרגיש פילה בשאר הזמן) זה פרייסלס.
ובלי קשר, שחייה זה ספורט מעולה בתקופת ההריון ואין בעיה עם הכלור (קרם גוף טוב אחרי המקלחת והעור סולח על הכלור).
לצפיה ב-'לגבי זה'
לגבי זה
12/06/2017 | 09:23
34
האיסור לקיים יחסי מין הוא לא קשור לסטריליות, הזרע מטבעו מזרז וגם כל נגיעה וגם אורגזמה של אישה עלולים להוות זרזים כשהנרתיק רגיש.
ולגבי בריכות וכו, אני לא אחת שעוצרת את החיים בגלל הריון ונעטפת בצמר גפן, מה שמותר פשוט מותר ואין צורך למצוא דברים שאסורים סתם בשביל הכיף
לצפיה ב-'איך את היום?'
איך את היום?
12/06/2017 | 10:38
2
9
לצפיה ב-'יותר טוב'
יותר טוב
12/06/2017 | 10:55
1
52
כרגע אין הפרשות חומות. כאבי הבטן גם הם פחתו על סף הנעלמו, וישנתי טוב בלילה.
מכינה רשימת שאלות לקראת הפגישה הערב עם הרופא שלי.
לצפיה ב-'שמחה לקרוא'
שמחה לקרוא
12/06/2017 | 11:00
8
לצפיה ב-'ילדתי בן קטן ומתוק..'
ילדתי בן קטן ומתוק..
11/06/2017 | 13:17
7
139
אחרי 4 שנות ציפיה, הזרעות (״בלתי מוסברים״) ו2 הפלות בלתי מוסברות( שבוע 10, שבוע 15), ילדתי מיד אחרי שבועות בן קטן ומתוק..אני עדיין מעכלת אתהנס הגדול הזה ואת השמחה והאושר..תודה לכן חברות לפורום זה, ופורום אובדן היריון לשותפות של המסע הכואב והמשמח, מניחה שכולנו כאן שזורות אחת בשניה ברגעים של כאב ואושר, מאחלת לכל אחת ואחת מכן, שקט שלווה ושמחה פנימיים, שולחת כוחות ואמונה כי בסוף המסע יגיע הילד שכולנו מייחלות/ייחלנו אליו..באהבה גדולה

לצפיה ב-'ואו! מזל טוב!'
ואו! מזל טוב!
11/06/2017 | 14:38
2
43
איזו הודעה מרגשת ויפה!
שקט פנימי
שלווה
שמחה 
כוחות
אמונה

בחרת במילים שכל אחת מהן יש לה משמעות כה עמוקה. ממש התרגשתי.
המשפט הראשון שאמרתי כאשר הגישו לי את מעיין בחדר הניתוח היה: "חיכיתי לה 4 שנים..." 
ואו!- איזה סיום מסע זה, הה? כמה נפלא ומרגש שאחרי כל כך הרבה זמן ומאמצים זכית בתינוקי בריא ומתוק. 
אני מתנצלת שאינני זוכרת- האם הוא הבכור או שיש עוד ילד/ים בבית? 

גדלו אותו בבריאות, בנחת ובאושר,
שירה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'תודה שירה על המענה וההתייחסות'
תודה שירה על המענה וההתייחסות
11/06/2017 | 14:48
1
35
לכולנו.. זה בדיוק גם מה שאני אמרתי, אחרי שהוא נולד, בכיתי שחיכיתי 4 שנים, בכיתי על המסע שעברתי..
ילד ראשון..
אני לא יודעת מה צופן בהיריונות הבאים( חלום למשפחה גדולה) אבל כרגע נהנית מהרגע ומודה, ומקווה לטוב!
שוב תודה שירה
לצפיה ב-'אז בן בכור שנולד סמוך לחג הביכורים. מאוד סימבולי ומרגש.'
אז בן בכור שנולד סמוך לחג הביכורים. מאוד סימבולי ומרגש.
11/06/2017 | 15:15
6
לצפיה ב-'מזל טוב! מרגש מאוד!'
מזל טוב! מרגש מאוד!
12/06/2017 | 09:27
1
18
4 שנים של ציפייה...
שתגדלו אותו בנחת ובבריאות!
לצפיה ב-'תודה רבה!!'
תודה רבה!!
12/06/2017 | 14:45
2
לצפיה ב-'מזל טוב '
מזל טוב
12/06/2017 | 10:40
1
15
המון אושר שמחה ונחת
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
12/06/2017 | 14:45
4
לצפיה ב-'הגיעו התוצאות של מי השפיר'
הגיעו התוצאות של מי השפיר
11/06/2017 | 18:57
7
147
אחרי שבועיים ארוכים עמוסי דאגות (וקושי ממשי לישון בלילות) קיבלנו היום תשובה תקינה. בדיקת מי השפיר תקינה. בדיקת הצ'יפ הגנטי (המורחבת, עליה התעקש בעלי) תקינה. אין חוסרים או עודפים כרומוזומליים.
אמן ואמן שימשיך ככה.
מתפללת לקרוא בשורה דומה ממרעישה לגבי סיסי השיליה בקרוב.
לצפיה ב-'יש, יש, יש!'
יש, יש, יש!
11/06/2017 | 20:33
47
שימשיכו להגיע רק תשובות מרגיעות שכאלה
לצפיה ב-'ייאי!'
ייאי!
11/06/2017 | 20:33
1
65
אמן ואמן שמתישהו בשבוע הקרוב אוכל לכתוב הודעה עם הכותרת שרונית294 ביקשה 

האם התשובה הגיעה בכתב או שיצרו איתך קשר טלפוני?
המספר של המכון הגנטי שמור לי בטלפון, ובכל פעם שהם מתקשרים, הלב שלי נופל לתחתונים.
לצפיה ב-'אני התקשרתי אליהם ללא הפסקה'
אני התקשרתי אליהם ללא הפסקה
11/06/2017 | 21:33
60
אחה"צ ענו ונתנו תשובה בע"פ. מתישהוא תגיע גם תשובה כתובה. אני לא מאמינה שיש סיכוי שאשאר כאן עד הסוף.
מרעישה - תורך !
לצפיה ב-'מעולה! עוד שלב חשוב עבר'
מעולה! עוד שלב חשוב עבר
11/06/2017 | 21:13
12
לצפיה ב-'איזה הקלה!'
איזה הקלה!
12/06/2017 | 09:25
24
שמחה מאוד בשבילך!
אז לפחות על זה אפשר לסמן וי?
לצפיה ב-'איזה כיף! אמן ואמן שיגיעו רק תשובות טובות '
איזה כיף! אמן ואמן שיגיעו רק תשובות טובות
12/06/2017 | 09:27
6
לצפיה ב-'איזה כיף'
איזה כיף
12/06/2017 | 10:35
19
ממש ממש שמחה לקרוא

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום פוריות הגבר
מתקשים להיכנס להריון?
פורום הורים בטיפולי פוריות
פורום הורים בטיפולי
ד
מתקשים בפוריות?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה