לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום iPod, iPhone ו-iPad
הפורום מיועד על מנת למצוא תשובות לבעיות העולות וצצות תוך כדי שימוש ב-iPhone, iPod לסוגיו וב-iPad, אך גם לדיונים בנושאים הקשורים לטלפונים חכמים בכלל.
אנא נהגו בסובלנות גם כלפי אותם ערלי לב שטרם גילו את האור, ומשתמשים רחמנא ליצלן לא עלינו  במכשיר שאינו נושא עליו תפוח נגוס .
הודעות הנוגעות לגופו של אדם במקום לגופו של עניין או הודעות המעניקות ציון  (בעיקר ציון גרוע )  לתשובתו של פלוני - תמחקנה.
אנא שמרו על סבלנות וסובלנות

את הודעותיכם אתם מתבקשים לשרשר. מה ה זו החיה הזו ואיך אוכלים אותה?
כל המידע - כאן.

איילת

הנהלת הפורום:

אודות הפורום iPod, iPhone ו-iPad

הפורום מיועד על מנת למצוא תשובות לבעיות העולות וצצות תוך כדי שימוש ב-iPhone, iPod לסוגיו וב-iPad, אך גם לדיונים בנושאים הקשורים לטלפונים חכמים בכלל.
אנא נהגו בסובלנות גם כלפי אותם ערלי לב שטרם גילו את האור, ומשתמשים רחמנא ליצלן לא עלינו  במכשיר שאינו נושא עליו תפוח נגוס .
הודעות הנוגעות לגופו של אדם במקום לגופו של עניין או הודעות המעניקות ציון  (בעיקר ציון גרוע )  לתשובתו של פלוני - תמחקנה.
אנא שמרו על סבלנות וסובלנות

את הודעותיכם אתם מתבקשים לשרשר. מה ה זו החיה הזו ואיך אוכלים אותה?
כל המידע - כאן.

איילת
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הודעות מכירה/קניה-בלוחות הפורום בלבד. אין לפרסם הפניות לישומים פרוצים וכד'! איתחול מכשירי IOS(לא מוחק כלום)  PDAce-Now You Know PDAs
המשך >>

עקיפת סיסמא ב -i -cloud
10/02/2016 | 17:57
1
15
עקב שיחזור האייפד ויצירת חשבון חדש איני מצליח להיכנס לאייפד כי הוא דורש את הסיסמא הישנה שמופיעה ב -i-cloud ששימש להגדרת האייפד בעבר.

תכניס את הסיסמא הישנה שמופיעה בi-cloud- ששימש להגדרת האייפד
12/02/2016 | 17:01
8
בעבר.
אייפון לא נדלק
11/02/2016 | 21:31
1
24
היי,
יש לי איפון חמש והוא לא נטען אני מטעינה אותו כבר שעתיים והוא כל שנייה מראה את הסימן של התפוח אבל לא נדלק....
מה לעשות?
דחוף....
נ.ב זה יכול להיות קשור לזה שאני יתקלחתי וזה הייה ליד האמבטיה?
אשמח לתשובת רציניות...
מז"א "היה ליד האמבטייה"?
12/02/2016 | 16:59
7
אם המכשיר התקלח גם, או אפילו רק ספג אדי לחות - אז כן, שקע טעינה רטוב לא מתפקד מי יודע מה... תני לו כמה שעות טובות להתייבש קודם (במידה ורק שהה לצד האמבטייה. אם המכשיר התקלח גם - הוא צריך טיפול דחוף במעבדה).

אם התפוח מופיע ונעלם לסירוגין והמכשיר יבש, יכולה להיות בעיה בשקע הטעינה או בכבל, כך שהטעינה מתחילה ונפסקת לסירוגין. חברי את המכשיר למטען תקין (מומלץ של 1A לפחות, ואם אפשר לא זה שהשתמשת בו עד עכשיו), עם כבל אחר (שעובד טוב עם מכשיר אחר) ותני לו להטען לפחות 5-6 שעות _בלי לגעת בו_.
Y. Welis תודה ועדכון. מקלדת לאיייפד
12/02/2016 | 10:09
13
אז ראשית תודה. בעצתך הזמנתי ומדביקה אותיות.
מצאתי חדש בקופסה פתוחה וזה עלה 160 ש"ח +80 משלוח
המקלדת מסוג  type+. נראה בינתיים מצויין. מסתנכרנת עם האייפד וכוללת כיסוי .
היה עולה לי באידיגיטל 600 ש"ח וכרוך בנסיעה רחוקה אליהם עוד פעמיים. פעם אחת כדי להזמין ופעם אחת כדי לקבל כיוון שלא ניתן להזמין את הפריט דרך האתר שלהם ואין להם טלפון בחנות. אמנם צריך להדביק אבל זה רק על האותיות אז לא נורא בכלל.64466
מתי העדכון לios 9.3 אמור לצאת?
12/02/2016 | 07:13
8
בעיה בשטח אחסון
10/02/2016 | 19:24
1
12
מופיעה לי הודעה שתכף נגמר שטח האיחסון
מחקתי אפליקציות וסרטונים כמעט ואין תמונות,
ואני כבר לא יודעת מה לעשות עוד?! רעיונות? עזרה?
אשמח
תתחילי למחוק מידע מהפייסבוק ומה-WHATZUP.
10/02/2016 | 21:31
11
בהגדרות , כללי , שטח אכסון ניתן לבדוק מה לוקח את כל המקום במכשיר.
תיקון אייפון במעבדות מורשות בלבד(שלא קיימות בארץ)
07/02/2016 | 12:26
26
65
http://www.mako.co.il/nexter-cellular/iphone/Artic...

זה גזל ואבסורד מוחלטים.
שוברים שיאים!
07/02/2016 | 14:47
25
20
מסתבר שהבעיה מתעוררת רק אם אבטחת את המכשיר באמצעות טביעת
07/02/2016 | 15:21
24
47
אצבע.
אפשר להמנע מכך.
הבעיה היא שכמו עם "מצא את האייפון שלי" גם כאן, חלק מהמשתמשים ימנעו מלהשתמש בפיצ'ר נחמד ונח בגלל החשש שהמכשיר יהפוך ללבנה
גם ככה
07/02/2016 | 15:42
6
49
הבנתי שטביעת האצבע זה לא איזה פיצ'ר מוצלח במיוחד וכבר שמעתי על אנשים שננעלו מחוץ למכשיר.
זו אגב הסיבה שגם אני לא הפעלתי את זה.
07/02/2016 | 19:56
9
טביעת האצבע היא כתוספת ולא במקום
07/02/2016 | 19:59
4
48
אני משתמש בזה כל הזמן כדי לפתוח את המכשיר ובמקום להקיש סיסמא במקומות תומכים ( שהיד רטובה או לחה זה לא עובד ).
עדיין יש חובה להקיש סיסמא כאשר מעלים את המכשיר מחדש או שהטביעה לא נקלטת.
תמיד גם ניתן לפתוח את המכשיר עם קוד שרוצים ( למשל עם כפפות ).
אני באמת לא יודעת
08/02/2016 | 09:19
3
34
אני יודעת שאנשים ננעלו בחוץ. למה, כמה, איך - אין לי מושג.
לא הבנתי למה זה בסדר מבחינת אפל?

את כנראה באמת לא יודעת , לא ניתן להינעל בחוץ
08/02/2016 | 15:48
2
28
בגלל הטביעת אצבע , לאחר שלוש נסיונות כושלים הוא חוזר לבקש קוד גישה רגיל.

לא יודע מי האנשים שננעלו בחוץ אבל תבדקי איתם.
לא כזה מעניין אותי
08/02/2016 | 15:55
1
27
מספיק לי שזה קרה. לא מעניין אותי למה.
ולכן אני לא משתמשת בזה.
למי זה קרה , לאנשים ... איזה אנשים ?
08/02/2016 | 15:57
26
זה לא באמת יכול לקרות .
במכשירים בגירסאות הקודמות החיישן היה מפסיק לעבוד כאשר תיקנו
07/02/2016 | 20:12
16
53
את כפתור הבית , כנראה בגירסא החדשה IOS 9 הוסיפו מנגנון וידוא ל.TOUCH ID

זה לא נכון מבחינה שיווקית וצרכנית אולם מבחינת בטיחותית ומהצד של אפל אני לא רואה כל כך בעיה.
זה רכיב לא פשוט ולכן אף חנות היום לא מחליפה את הרכיב בשלמותו ומספקת תמיכה מלאה עם רכיב חלופי.
תחשבי שכל חנות תדע לעשות לך כרטיס אשראי חלופי.
הבעיה הגדולה וצודקים כולם זה ה-ERROR שדופק את המכשיר.

זו ממש לא השוואה נכונה!
08/02/2016 | 21:40
15
27
כרטיס אשראי מחזיק, הלכה למעשה, מידע שהוא ייחודי למשתמש ואת המידע הזה משווים בכל רכישה.
זו הסיבה שכרטיסי אשראי הם פרוצים להפליא, ולמעשה המצאה די רעה, אבל חברות האשראי מוכנות לספוג את הביטוח בגלל כמות העסקאות שזה מייצר
.
רכיב ה-Touch ID, לא מחזיק בשום מידע כזה. תפקידו הוא להשיג ולהעביר מידע כזה הלאה.

מה ש-Apple עשו כאן, נועד לעשות דבר אחד בלבד - לפגוע בלקוחות. אבטחה זה לא יוסיף.

בוא נראה אותך מוצא פירצת הבטחה בעניין הזה?
נניח שחיברו משהו שהוא לא באמת חיישן של Apple, מה עכשיו?
הרי עדיין צריך מידע של תביעת אצבע של בן אדם. אם יש לך את המידע הזה, אתה יכול לרמות את החיישן המקורי (כולל מנגנון שבודק אם שמו אצבע חיה ולא חפץ).
אם אין לך את המידע הזה, מה כבר תשיג מזה שעקפת את החיישן? הרי החיישן הוא לא זה משווה את המידע כדי להחליט אם לפתוח או לא.

זו אותה רמאות בדיוק כמו "מחסניות דיו מקוריות". חברות המדפסות כבר הפסידו במשפט בארה"ב ונקבע שמותר לכל אחד לזייף את השבבים שלהם כדי שהמדפסת תקבל דיו חלופי.
זה מוגן ע"י החוקים האמריקאים.

אני מצפה ש-Apple תחטוף תביע דומה, ועם קצת מזל גם תפסיד בה.
או שהלקוחות פשוט יצביעו ברגליים, אם כי כמובן רוב לקוחותיה הם חברי כת שבויים...
לכל כרטיס אשראי 2 פרמטרים ייחודיים
09/02/2016 | 19:30
14
21
Cvv ו-pin Code,
ה-tid מכיל נתונים ייחודיים למשתמש והמכשיר שמאפשרים למכשיר להכניס קוד גישה או להזדהות במקומו, כל רכיב כזה שונה מהאתר באמצעות serial פר מכשיר,   תאר לך מקרה תאורטי שיש מכשיר נעול עם טביעת אצבע והחלפה של הרכיב תאפשר לך לגשת לנתונים,   נראה לך הגיוני?
אני לא מסכים שצריך להשבית את המכשיר.
קצת יצא לי לא נכון , הנה התיקון
09/02/2016 | 21:27
13
38
כרטיס אשראי מכיל פס מגנטי שעליו יש פרטים שידועים לכולם ברמה של אפשר לגלות אותם , הם נראים לעין למחזיק הכרטיס וחלק גדול מהם משותף להרבה אנשים ( קידומת הבנק , החברה של הכרטיסים וכדומה ) , מה שייחודי לכל כרטיס זה ה-PIN וה-CVV , שניהם נוצרים על ידי מנגנון ייחודי ובעזרת מפתח שיושב מאובטח בבנק.
תאר לך שהמכולת השכונתית יכלה לייצר לך כרטיס עם אותם פרטים ואותו מידע מיוחד , הרי מי היה יכול לוודא שרק אתה מחזיק בכרטיס , תמיד יכולתה לבוא בטענה שגם החבר של המוכר בחנות מחזיק באותו הכרטיס והוא משך כסף ( יש כמובן לפעמים פריצות ומשם משיגים את הנתונים הנוספים ומצליחים לשכפל כרטיסים , יש אבל כנראה שלא ברמה שיכולה לגרות לבנקים לשנות גישה , לפחות בארץ לא ... בחו"ל הוסיפו צ'יפ שלא ניתן לשכפל ומחייבים שימוש בו ).
ה-T-ID מכיל את נתוני טביעת האצבע ובזמן בקשה מאפליקציה הוא זה שאמון על להגיד שטביעת האצבע מתאימה למה שהוצג לא או שלא.
לרמות תמיד תוכל אבל זה לא כזה פשוט .גם טביעת האצבע לא באמת נשמרת אלא נתונים מספריים שמרמזים על טביעת האצבע , כל רכיב יש מנגנון משלו ששומר נתונים בצורה אחרת (אם איני טועה הטביעה נשמרת בצירוף נתון ייחודי רק למכשיר כמו IMEI שלא נלקח מהחיישן אלא מהמכשיר) .
מכיוון שהיום ה-T-ID משמש לדברים אחרים אם זה APPLE PAY או אייטונס או גישה למידע במכשיר אפל רצו להנמיך את הסיכוי לפרצות בעזרת כל מיני התקנות של רכיבים אחרים , זכותם המלאה .
כמו שאמרתי , אני לא מסכים עם הרעיון של נעילת המכשיר בשום צורה .
אבל זהו, שישנן תביעות נגד אפל בנושא
09/02/2016 | 21:43
1
23
השאלה אם גם בית המשפט יחשוב שזכותה של אפל לנהוג בדרך זו...
התרוצים של אפל נשמעים כבולשיט.
שייתבעו , זכותם
09/02/2016 | 23:21
5
סלח לי, אבל אתה כותב שטויות!
09/02/2016 | 22:27
10
22
רכיב ה-touch ID שמחובר לכפתור אינו שומר דבר ואינו משווה דבר, אין לו את החומרה לכך!

הרכיב הוא סורק, וכל מה שהוא עושה זה להעביר את המידע שהוא סרק למערכת הפעלה!

במכשירי Apple יש שבב TPM (גגל את זה!) שדואג לשמירה מוצפנת ומאובטחת של מידע רגיש כגון ססמאות ונתוני האצבע שמולם מתבצעת ההשוואה.
והיא מתבצעת ע"י מערכת ההפעלה שרצה על המעבד הראשי, בדיוק כמו שהשוואת הקוד שמהשתמש מזין מתבצעת ע"י מערכת הפעלה ולא מסך מגע.

למעשה, הסצנריו שאתה מתאר הוא פריצה ענקית: עם ה-TID היה משדר למכשיר רק "כן תיפתח" או "לא תישאר סגור", הרי שלעקוף אותו היה קל כמו לעקוף מנעול קוד מתוחכם או מערכת אזעקה בסרטים: מחברים יחד שני חוטים וזהו - התקבלה תשובה חיובית ולא צריך להזין קוד.

אגב, השבבים בכרטיסי אשראי לא שיפרו אבטחה, להבך - בגלל השימוש שלהם ב-NFC, כבר לא צריך אפילו לראות את הכרטיס כדי להעתיק פרטים ממנו.
גנב מתוחכם יכול להסתובב עם קורא NFC חזק בכיס, ובכל רגע שהוא עובר קרוב מספיק לקרבן התמים לשלוף את הנתונים מכל הכרטיסים שיושבים בתוך הארנק בתוך הכיס \ תיק של אותו אדם.

אין לי כוח לחפש, אבל בזמנו היה ראיון עם מנחים מהתוכנית "מכסחי המיתוסים".
הם רצו לבדוק בתוכנית עד כמה שבבי ה-RFID \ NFC מאובטחים, אך אנשי תעשיה דרשו מהם לא להפיק את התוכנית...
תבדוק שוב , הרכיב שעליו מדובר הוא המתווך למידע מיוחד
09/02/2016 | 23:19
9
24
שנשמר ב-TPM , אם זה קוד של APPLE ID ( לרכישת תוכנות) , קוד כניסה למכשיר וכדומה.
ברגע שהוא נותן אישור שהטביעת אצבע נכונה הוא פותח את שעריו לרכיב.

לא יודע מה הקשר בין הצי'פ שאני דיברתי עליו ל-NFC אבל לך תבדוק שוב , אין קשר ביניהם . בצי'פ מדובר על כרטיס חכם לא קשור ל-CONTACTLESS (RFID) או NFC בשום צורה
להעתיק וכדומה , תבדוק קצת יותר לעומק , אם זה היה פשוט הרי לא היה משמעות לדרכון או ת.ז ביומטרים.

בדקתי.
10/02/2016 | 00:34
8
203
כל המידע שאני מצליח למצוא ברשת מראה על דבר אחד: הרכיב הזה הוא לא יותר מסוג מצלמה עם חיישן capacitive מסביב.
כל מה שהוא עושה זה לצלם את האצבע ולהעביר הלאה.

שום "תיווך" ושום השוואה.
אם יש לך קישור למידע יותר מהמן ממה שמצאתי עד כה, אשמח לקרוא.

באשר לצ'יפים של כרטיסי אשראי:
הם עובדים בתקן EMV:

חלק מהתקן הזה הוא אפשרות של contactless ורוב חברות האשראי הגדולות ממשות אותה:

הצ'יפ הוא בכל מקרה זה שעושה את עיבוד הנתונים, בין אם מתחברים אליו דרך המגעים ובין אם דרך האנטנה.
אל תחשוב שרק בגלל שכתוב על זה "דרכון" או יש על זה לוגו של וויזה הטכנולוגיה בפיסת הפלסטיק שונה מזו שברב קו שלך.
בסופו של דבר כל הכרטיסים האלה מיוצרים באותו מפעל...
התקן מדבר על האפשרות.
10/02/2016 | 10:33
165
בחלקים מאירופה מחייבים אותך להקיש את הקוד הסודי כדי לאשר את הגישה לכרטיס( למי שיש צ'יפ)
ה-contactless   זה כל הנושא של ויזה פיי או אפל פיי
הרכיב הופך את המידע לנתון מספרי ואותו הוא מעביר מוצפן ועל
10/02/2016 | 21:49
6
9
ערוץ חומרתי לרכיב באייפון כדי לקבל טוקן של כן או לא לטביעת האצבע.
כדי ליצור את הערוץ המוצפן הוא צריך לבצע קצת פעולות , לא סתם להעביר.

יש לך סימכוין כלשהו לזה?
10/02/2016 | 22:51
5
11
ברור שהוא "הופך את המידע לנתון מספרי" - זה מה שכל מצלמה עושה.
מידע = אור, נתון מספרי = ייצוג בינארי של ערכי פיקסלים שנקלטו.

בכל מקרה, ההצפנה פה ממש לא משנה דבר - אם יוצרו כבר רכיבים תואמים זה אומר, שגם אם קיימת הצפנה (ואני בספק רב מאוד, אולי התבלבלת בין הצפנה ל-encoding מסוים מה שעושה כל שבב מצלמה), האלגוריתם שלה ודרך יצירת המפתח כבר ידועים.

הוספת הסיריאלי לא תשנה דבר מבחינת מי שבא לפרוץ, רק מבחינת מי שבא לתקן במעבדה.
סימוכין למה?
10/02/2016 | 23:12
4
9
אולי ההצפנה היא בעזרת הסיריאל ועוד כמה דברים כדי ליצור רנדום.

בגלל שהיום גם ככה אני לא מכיר מישהו שיודע להחליף את הרכיב זה לא משנה,  מה שמפריע וכולם צודקים זאת השגיאה שנועלת את המכשיר.
מאמין שבגירסא הבאה יהיה תיקון.
אז בוא נעשה סדר בדברים:
11/02/2016 | 00:54
3
22
כשאתה טוען טענה, אתה צריך לגבות אותה בסימוכין, אחרת, מבחינת אנשים זרים, זו סתם המצאה שלך שאין בה דבר וחצי דבר. סה"כ תרבות הדיון.

עשיתי קצת שיעורי בית, והנה מידע שהצלחתי למצוא בנושא:

הכתבה הזו מפרטת את הנקודות הבאות אחרי ניתוח חומרה וציטוט מקורות של Apple:
1. החיישן הוא רק חיישן. הוא לא מצפין שום דבר, הוא לא משווה שום דבר, הוא רק קורא ומעביר הלאה.

2. החיישן מחובר בערוץ חומרה ייעודי לחלק מיוחד בשבב ה-A7 (המעבד הראשי), והחלק הזה הוא שמטפל באחסון מוצפן, השוואה ואימות.

3. הכבל של החיישן כולל מזהה כלשהו (סיריאלי ככל הנראה) שהמעבד בודק כדי לוודא שמדובר ביחידה המקורית למכשיר.

4. המעבד אינו שומר את תביעת האצבע עצמה, אלא רק "HASH" גרסה מעובדת שלה שלא ניתנת להפיכה - לא ניתן לשחזר ממנה את תביעת האצבע.
זה אגב משהו שהציעו עבור המאגר הביומטרי של ישראל...

רפרוף בפירטי פטנט החיישן שניתן למצוא כאן:

מאשר שלא מדובר במשהו בעל יכולת אחסון והשוואה.

עכשיו לגבי הפעולות של Apple:
1. ע"פ הכתבה הזו:

תחת החוק של UK מעשיה של Apple יכולים להתפרש כעברה פלילית ולא סתם אבלה אזרחית.
זאת משום שע"י דחיפת העדכון, היא למעשה גרמה נזק והשביתה בזדון רכוש של אנשים.

אז, מה הבעיות כאן:
1. כל תרחישי "פריצת אבטחה" שתוארו בקישור הראשון שצירפתי לקוחים ישירות מסרטי "משימה בלתי אפשרית".

מי שיכול לגנוב טלפון למשתמש, להחליף חיישן בלי ידיעתו במשהו שיגנוב לו תביעת אצבע, יהיה לו כבר קל יותר פשוט לגנוב את תביעת האצבע בזמן שאותו אדם ישן.
ילד קטן כבר הצליח בזה.

כאמצעי אבטחה, הפעולה הזו חסרת תועלת למשתמש ואינה מגנה משום איום הגיוני.
(היות וכאמור החיישן רק אוסף את המידע ומעביר הלאה)

2. Apple דחפה את הבדיקה החדשה מאוחר - החומרה מן הסתם לא השתנתה בגלל עדכון מערכת הפעלה, הפיצ'ר היה שם תמיד.
אז, איזו מין דאגה לביטחון משתמשים זו? עד עכשיו Apple זרקה את המשתמשים שלה לכלבים? כמו במקרה עם איסוף נתוני מיקום?

אם הבדיקה היית קיימת מהרגע הראשון שהמכשירים יצאו לשוק, אנשים לא היו נתקעים עם מכשירים מושבתים בהפתעה - כל מי שהיה מפתח רכיבים חלופיים לתיקון היה מכיר את הבעיה ומעבדות לא היו מציעות שירות כזה.

3. Apple בחרה להפוך את המכשירים ל-brick לחלוטין.
להשבית אותם ללא יכולת תיקון וכמובן גם מסרבת להחליף אותם.

זה מהלך בלתי מוצדק לחלוטין - אם מדובר בבעיית אבטחה, מספיק היה להשבית שירותי תשלום, ולדרוש מהמשתמש קוד כדי לפתוח את המכשיר.

4. Apple שחררה את התיקון בלי לשחרר כל אזהרה ללקוחות.
יותר גרוע - תיאור השגיאה בכוונה מטעה ומבלבל.

לכל מי שטוען שאצל Apple הכל תמיד פשוט ומובן - למה השגיאה הכי קריטית - זו שהורסת מכשירים טוטלית, נותנת הודעה של "שגיאה לא ידועה מס' 53"?

סיכום אישי:
Apple הראתה סוף סוף את פרצופה האמתי כגנבת - הם מוכרים לאנשים חפצים פיזיים אך משאירים בידיהם את השליטה, כדי שיוכלו לגנוב אותם חזרה באישון לילה ובכך לגרום לאנשים לשלם עוד ועוד כסף כדי לקנות מחדש את מה שהיה להם.

מנהליה לא שונים מגנבי אופנועים שדורשים כופר מהבעלים החוקיים כדי להחזיר את הכלי הגנוב.
וכמו הגנבים בכתבה הזו:

עליהם ללכת לכלא, ועל הרשויות לסגור את החברה לאלתר, בין היתר כדי לשמש דוגמה לשאר העסקים, למען יראו ויראו.

תמיד טענתי שהשליטה המוגזמת של Apple במוצריה לאחר שנמסרו ללקוח מסוכנת ולא חוקית.
אולי עכשיו סוף סוף גם בתי משפט יכירו בכך.
What is apple TOUCH ID ?
11/02/2016 | 12:54
2
8
IN SHORT

Touch ID is Apple's biometric fingerprint authentication technology. With it, the Home button can now unlock your iPhone 5s and authorize your purchases on the iTunes Store. A capacitive ring activates the scanner on contact which then takes a high-resolution picture of your fingerprint. That fingerprint is then converted into a mathematical formula, encrypted, and carried over a hardware channel to a secure enclave on the Apple A7 chipset. If the fingerprint is recognized, a "yes" token is released. If it's not, a "no" token is released.
זה לא רק חלק , יש תהליך שלם מעבר לזה.

HASH יש בכל מקום בעולם , גם הסיסמאות מוגנות ב-HASH ברוב המקומות , לא CLEAR.

תלמד קצת על המושג גנבת , כי כנראה לא הבנת מה זה אומר.

אם ייסגרו את אפל , ממי גוגל תעתיק

אני מביא לך כתבה מאתר שמתעסק בחומרה
11/02/2016 | 14:12
1
10
שממש פרקו את הרכיב וגם ציטטו מאתר של Apple עצמה, בתוספת פטנטים רלוונטיים, ואתה מנסה לומר שאני טועה ע"י ציטוט פסקה אחת קטנה שנועדה להסביר דברים בפשטות למשתמש היום יומי?

איך בכלל הבנת משם אפה בדיוק קורת ההצפנה???

באשר לגוגל, חבל שלא קראת את הכתבה מעבר לכותרת.
בוכים של עם אותם דברים שבכו כשגוגל רכשה את מוטורולה - שהיא הולכת להתחרות ביצרניות חומרה.

זה לא קרה אז, זה לא יקרה עכשיו.
הבאתי לך הסבר , זכותך לקבל או לא
11/02/2016 | 21:22
7
האתר שלך לא שונה מהאתר שאני הבאתי , שלח להם שאלה.

לפעמים קשה לקבל .
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2016 | 14:51
 יש לכם שאלות בנוגע לבריאות הפה? מתעניינים בהלבנת שיניים?
בפורום שיקום הפה תוכלו לשאול ולהתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2555

סובלים מעור פנים בעייתי? רוצים לדעת כיצד להיפטר מפצעי הבגרות?
בואו לדבר על זה בפורום אקנה - טיפול ושיקום העור
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2103

רוצה לצמצם את היקף הבטן ולעצב את פלג הגוף המרכזי?
פורום מתיחת בטן הוא המקום בשבילך!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2548

סובלת מעור עודף? רוצה לדעת כיצד להתמודד עם התופעה?
בפורום הסרת עודפי עור תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2547

יש לכם שאלות בנוגע לתטא הילינג? מתעניינים בשיטת הריפוי האנרגטית העוצמתית ביותר?
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום תטא הילינג!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2423

היי אנא עזרתכם בנושא icloud
07/02/2016 | 23:00
4
50
יש לי איייפון  6....פתאום נעלם לי  מהמסך הראשי האייקון של הענן....והוא מופיע רק בבגדרות.איך אפשר להחזיר אותו בבקשה למסף הראשי? ואיך מעדכנים? המון תודה
מה זה ענן , הכוונה למזג האויר ?
08/02/2016 | 07:01
3
20
לא יפה לצחוק.... אשמח לעזרה אני נואש
08/02/2016 | 22:25
2
28
לא מצאתי אצלי באייפון שום איקון של ענן.
09/02/2016 | 12:55
15
למה לצחוק, דיברתי ברצינות
09/02/2016 | 14:28
24
על איזה ענן מדובר?

אם על הcloud drive אז לבדוק שהוא מאפשר בהגדרות אם על משהו אחר אז כדאי להסביר יותר בפירוט.
איך נרשמים?
08/02/2016 | 14:03
2
35
בימים הקרובים אני מתכוון לקנות אייפון
S6

נסתי לפתוח חשבון דרך מחשב אבל לא הצלחתי (ניסתי כמה פעמים)
יש הבדל של פתיחת חשבון ב-APP STORE בין המחשב ובין האייפון?

באיזה מכשיר מומלץ לפתוח חשבון בפעם הראשונה?

דרך המחשב כי בכל מקרה צריך לאשר את החשבון דרך הגימייל
08/02/2016 | 15:49
1
21
ויותר נוח דרך המחשב.
תודה רבה לך
08/02/2016 | 19:39
20
הרגע הצלחתי לפתוח שם משתמש חדש דרך הטאבלט שלי (בצהרים ניסתי לפתוח חשבון דרך המחשב ללא הצלחה) 
אלבומי תמונות באייפון
07/02/2016 | 23:46
1
31
איך אני יוצרת אלבום תמונות באייפון ומעבירה לתוכו תמונות מה״סרט צילום״ כך שהן יופיעו רק באלבום החדש ולא ב״סרט צילום״?
לא ניתן , זה רק תוספת למאפיינים של הקובץ , התמונה
08/02/2016 | 07:04
19
לא באמת שם .
זה כמו עם מספרי טלפון , המספר מופיע גם בכל אנשי הקשר וגם בקבוצה , לא ניתן לעשות שיופיע רק בקבוצה בלי שיופיע בכל אנשי הקשר .
אייפד פתאום לא טוען אתר ספציפי
06/02/2016 | 20:23
3
28
שלום חברים,
פתאום החליט האייפד שלי שלא בא לו לעזור לי ללמוד למבחנים ולא נכנס לאתר הסמינר בשום דפדפן. עד לפני כמה ימים לא הייתה שום בעיה להכנס לאתר עם האייפד. בכל מכשיר אחר האתר נטען בלי בעיה גם עכשיו ולאייפד אין בעיה עם שום אתר אחר.. ניסיתי כבר 3 דפדפנים, ועדכון חומרה אבל כלום לא עוזר. הצילו?

אולי עשו שינוי באתר ?
07/02/2016 | 07:15
2
9
אוף
07/02/2016 | 18:30
1
14
אבל בשום מחשב אחר אין בעיה.. האתר של סמינר הקיבוצים. הוא מראה לי שהוא מתחיל לטעון ואז קופץ..
האם הוא נכנס ואז לא רואים שום דבר או שהאתר פשוט
07/02/2016 | 18:48
16
מעיף את התוכנה ?

במידה והוא נכנס אולי יש דרך להגיע ולבקש את האתר בגירסאת המחשב הביתי
Mac השתגע עזרה
06/02/2016 | 17:20
1
47
הדלקתי עכשיו את המק
השעון פלוס התאריך לא מתכוונים לי
האינטרנט לא מתחבר
והוא עובד רק על חיבור לחשמל כאילו אין סוללה

מה אפשר לעשות??
לפנות לפורום מק.
06/02/2016 | 23:58
25
Streaming בעיה ב-5
04/02/2016 | 11:35
2
21
שלום
יש לי אייפון 5 שמשמש אותי כנגן מוזיקה בסטרימינג. למשל מתחנות רדיו שיש להן אפליקציות, יוטיוב וכו'.
לפני שבועיים שידרגתי את המערכת ל-9 (נכנעתי לניג'וסים)
ומאז הוא מנגן, 10-20 דקות ואז מפסיק. אני יכול להתחיל את המוזיקה מחדש ואז זה שוב ינגן קצת ויפסיק.
מישהו יודע מה הבעיה? (באייפון 6 אין את הבעיה הזו)

תודה
האם המסך נשאר דולק ?
04/02/2016 | 16:19
1
16
חושב שכן, בינתיים הwifi הפסיק לעבוד לגמרי
06/02/2016 | 19:08
7
האייפון5 לא מתחבר לרשת האלחוטית הביתית ולא לנקודה אישית באייפון השני ):
מי אמר שאי אפשר לשדרג לאייפון את הזכרון ? :)
03/02/2016 | 20:55
6
59

אוהב את המקום הזה שנזן.....
לאור השעה, תוכל לתאר במה מדובר?
03/02/2016 | 23:45
1
18
אחד סיני קטן עם מלחם גדול יושב בשנזן ומחליף צ'יפים של פלאש
04/02/2016 | 01:54
58
באייפון (תמורת 60$).
בתחלס, אין שום סיבה שבעולם שלא יהיה שירות
04/02/2016 | 11:43
3
36
לגיטימי כזה בכל פינה בעולם.

כלומר, שום סיבה חוץ מקפיטליזם חזירי.

הרחבת אחסון או זיכרון במחשבים נייחים היא דבר שבשגרה. נכון, מפאת חוסר מקום יש בעיה ליצור טלפון עם רכיבים שמתחלפים בשלוף.
יש כרגע שני פרויקטים שמנסים אבל הם עדיין לא יצאו מסחרית.

הסרה והלחמה מחדש של שבבי Flash היא לא פעולה נדירה. הרבה מעבדות זיהוי פלילי עושות זאת כדי לשלוף נתונים מטלפונים של חשודים שנתפסו, הרבה חוקרי אבטחה עושים זאת כדי לנתח כל מיני מערכות ועוד.

אז למה לא שירות שדרוגים לצרכן?

באמת כל הכבוד לסינים!
מה שאותי עיצבן, הוא
06/02/2016 | 00:15
2
40
שזאת גם הגישה שלהם למחשבים שלהם. כשקניתי את המקבוק שלי (כן, מודה, יש לי מק...), הופיע בשלב בחירת הזיכרון הסבר שציין שחשוב לוודא שמזמינים מראש עם כמות הRAM שנצטרך גם בעתיד, כי הזיכרון מולחם ללוח ולא ניתן לשדרג אותו לאחר מכן. נניח.

מכיוון שלא צויין שום דבר כזה לגבי הSSD, הנחתי לתומי שהוא כן ניתן לשידרוג. הנחתי שתמורת ריבית קצוצה, כרגיל אצל אפל, אבל שזה ניתן. עד שרציתי לעשות את זה, וגיליתי שלא. בכלל. (בעיקרון ניתן כנראה טכנית להחליף את כל הלוח כולל הSSD, שזה מה שהם מצהירים שהם עושים אם יש תקלה במסגרת האחריות, אבל מבחינה כלכלית אין בזה שום הגיון כשהלקוח הוא זה שצריך לשלם על זה).

החלק שהכי הרגיז אותי הייתה התגובה של ה"GENIUS" בAPPLE STORE, כשציינתי שזה לא בסדר שהם לא מציינים את העובדה הזאת במעמד הקנייה, כי לקוח ממוצע יניח שכמו ברוב הניידים של לנובו, דל, סוני, HP וכו' ניתן לשדרג את התקן האיחסון לאחר הקנייה - "אבל להם אין SSD"...
(כשניסיתי להסביר שכל ULTRABOOK נורמאלי מהשנים האחרונות מגיע עם SSD, חלקם אפילו מהסוג המשולב שאפל משתמשת בו, כל מה שקיבלתי היה פרצוף מתנשא של "אדוני, אני GENIUS ואני יודעת על מה אני מדברת..." )
איזה סוג מק יש לך
06/02/2016 | 13:23
23
לא אמור להיות בעיה ( לא מולחם אלא מלא ברגים ).
מגרד לי לכתובת "מגיע לך!" אבל תחלס באמת מצער ומעצבן.
06/02/2016 | 14:32
25
האמת שהמקבוקים לא רעים. אני יכול להבין את הבחירה.
במערכת הפעלה הרגילה שלה Apple עדיין לא עשה את השטויות המנובלות שהיא עשתה במערכת הניידת, אז באופן אישי אם הבחירה היחידה שלי היית בין Windows ל-Mac OS בהחלט הייתי הולך על Mac OS.

כנראה שתצטרך להמתין עד שתפוג האחריות, אבל רוב הסיכויים שה-SSD עצמו אינו מולחם לשום מקום.
אם הצלחתי למצוא כונן SSD זעיר עם חיבור סרט שתואם למיני נייד מחברה טייוונית עלומה שלפני 5 שנים רכשתי ב-700 ש"ח באופיס דיפו, אני בטוח שתוכל למצוא אחד למקבוק שלך.

מקסימום, תזדקק לעזרת מעבדה או חבר עם קצת יותר כלים מהרגיל כדי להחליף.
אייפון 5c לא נדלק
06/02/2016 | 10:37
1
26
הי ,
לפני כשבועיים האייפון 5c שלי נפל ונוצר סדק במסך , מאותו רגע הוא התחיל להכבות ולהדלק. נסיתי לחבר ל-itunes במחשב הביתי ולעשות שחזור הגדרות אך זה לא עזר.
לקחתי למעבדה והחליפו לי מסך(בגלל הסדק) ושני סוללות (כי חשדו שהבעיה בסוללה) אך האייפון שוב נכבה ונדלק עד שלבסוף שנכבה באופן סופי .
לקחתי שוב למעבדה ואמרו לי שאין אפשרות לתקן את האייפון רק אולי אם אחבר אותו לאותו מחשב בו עבד עם itunes בפעם האחרונה והם יסתנכרנו אז זה יסתדר .
חברתי אותו למחשב שלי בו יש itunes,קיים צליל של זהוי ההתקן בווינדוס ועל המסך יש תמונה של חיבור כבל עם חץ לאייקון של itunes ומדי פעם המסך הופך לשחור ומופיעה לשנייה תמונה של אייקון של אפל-התפוח ואז שוב זה חוזר לתמונה של האייקון של itunes  אך תכנת ה-itunes לא מזהה את האייפון (מצורפת תמונת מסך) .
מה אתם ממליצים לעשות כדי להפעיל את האייפון ?
לגשת למעבדה שיודעת מה היא עושה
06/02/2016 | 13:09
21
ולא לצאת משם עד שהמכשיר פועל.
איך להעביר תמונות מהאייפון למחשב, כשהטאצ' לא עובד?
05/02/2016 | 13:14
4
24
היי, פעם ראשונה פה אז מקווה שאני עושה הכל בסדר.
יש לי (או לפחות היה..ז"ל) אייפון 4S. עכשיו, להיות הפלאפון שלי זה לא קל. והוא עבר ממש ממש הרבה. ומפה לשם הוא נפל מהשולחן ומאז הטאצ' שלו הפסיק לעבוד.
ניסיתי הכל ובאחד הימים אבא שלי חזר איתו ממעבדת פלאפונים ואמר לי שלא שווה בכלל לנסות לתקן ושאני פשוט אקנה חדש.
ולא ממש משנה לי להיות עם פלאפון חדש זה פשוט..שכל התמונות והזכרונות מהשנה האחרונה שעברה עליי נמצאים עליו! ואני לא יכולה להעביר אותם למחשב אם הטאצ' לא עובד...
אני מחברת את האייפון למחשב והוא מתחיל להטעין אבל כלום לא קורה חוץ מזה, וזכור לי שבד"כ הפתרון היה לפתוח את הפלאפון, להקליד סיסמא, ואז תהיה לי גישה לקבצים במחשב, לא?
בקיצור, אובדת עצות. ומחזיקה אצבעות שיש איזה גאון מחשבים פה ביניכם 
תודה מראש!!
קצת קשה להבין ממך מה הבעיה אבל אני הייתי
05/02/2016 | 14:03
12
מנסה להוריד לחמחשב את itools ומנסה להתחבר דרכה.
תגבי את המכשיר באמצעות איטונס
05/02/2016 | 14:16
2
12
ואז התמונות יועברו למחשב
אבל איך?? :'-(
06/02/2016 | 11:18
1
12
תוכלו להסביר כמה שיותר מפורט כי אני ממש אובדת עצות ולא מבינה?...
אני מחברת את האייפון למחשב וכלום לא קורה ( כי אני צריכה להכניס סיסמא, מה שאני לא יכולה כי הטאצ' לא עובד!! )

www.google.com
06/02/2016 | 13:06
7
מדריך לגיבוי אייפון באייטונס.
itools- -במקום אייטיונס - האם בטוחה?
03/02/2016 | 21:14
7
36
ואם התשובה חיובית-גם איך להוריד באנגלית?
תודה
השתמשתי בה פעמים רבות. נדמה לי שהיא תמיד יורדת באנגלית
03/02/2016 | 23:44
6
20
תודה. היא ירדה לי בסינית או משהו כזה
05/02/2016 | 00:23
5
17
רואה הרבה אתרים שמחזיקים אותה להורדה וחוששת. מאיפה כדאי להוריד?
--->
06/02/2016 | 00:18
4
57
תודה - אבל יש קושי אבקש עזרה נוספת
06/02/2016 | 22:09
3
8
הלינק הזה מוביל לדך הפייסבוק. משם לינק לתוכנה שכאילו באנגלית - מעביר לאתר בסינית ( ??). משם לדף באנגלית סופסוף-שנותר 2 אפשרויות
קניה ב$19.90 או הורדה לנסיון - ניסיתי- מקבלת תוכנה בסינית.ודרישה לעדכן את האייטיונס שלי - עם קישור לאתר בסינית.
השאלה שלי- האם אפשר לבטוח באתר הזה??? אפשר לגשש באפלה  הסינית ולהוריד קישור אבל אני חוששת.
אשמח לשמוע ממי שממש מכיר או השתמש.
תודה רבה
אני ממליץ על
07/02/2016 | 07:26
2
30

האופציה הראשונה , מקווה שיעבוד ... מזמן אני אישית לא ניסיתי.

אני חושב שאייטולס מזמן לא עודכנה ועברה לצד האפל , אני לא בטוח.
תודה. האם זו גם תוכנה במקום אייטיונס? פשוטה?
07/02/2016 | 23:17
1
11
סליחה אבל ההבנה שלי מועטה מאוד בנושאים אלה-בשום אופן לא  מצליחה ללמוד לעבוד עם האייטיונס... מחפשת תחליף ידידותי למשתמשת
תוכנה טובה במקום אייטונז
07/02/2016 | 23:41
14
השתמשתי בה תקופה מאוד קצרה כדי לעזור למישהו.

אני אישית רק באייטונז.
מעבירה את האייפון שלי למישהו אחר. איך לנקות את
05/02/2016 | 00:54
4
24
כל המידע?
תודה
הגדרות, כללי איפוס
05/02/2016 | 14:20
9
ולוודא שבוצע ניתוק מiCloud
06/02/2016 | 00:04
2
13
(אני לא יודע אם האיפוס הכללי מבצע את זה במערכות החדשות. גם אם כן כדאי לוודא את זה).
תודה- איך לוודא?????
06/02/2016 | 22:10
1
2
הגדרות -> ICLOUD ולראות שאין שם הגדרה.
07/02/2016 | 07:19
2
ipro - מישהו מכיר????
04/02/2016 | 17:16
2
45
היי, אני רוצה להזמין אייפון הכי פשוט רק לצורך ווטסאפ מחו"ל. מעליאקספרס.
אני לא מבינה כמעט כלום בנושא..

אני צריכה את זה רק לצורך ווטסאפ .

ראיתי מכשיר מחברת IPRO..
חשוב לי שלא תהיה קרינה מדיי מהמכשיר. איך אפשר לבדוק?
איך החברה הזו נחשבת?
כל מכשיר שמגיע מחול ניתן להפוך לעברית ?
מה דחוף בזה?
04/02/2016 | 18:26
1
56
1. אם דחוף לך מכשיר זול עם עברית שניתן להתקין עליו ווסאפ גשי לסניף הקרוב של ivory או KSP.

2. המכשיר שאת מדברת עליו הוא לא אייפון ואין לא קשר לאייפון.

3. אין אייפונים זולים או פשוטים!

4. כל המכשירים האלה היום פולטים פחות או יותר אותה כמות של קרינה.

5. אין שום ראיות שקרינה הזו מזיקה.

6. המכשיר המדובר הוא זבל אבל כנראה יתאים לצרכייך.

7. תהיה בו בוודאות אפשרות לקרוא ולכתוב עברית, אבל יש סיכוי שלא יהיו תפריטים בעברית.

8. את צריכה פורום אחר: www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2142
אייפון זה מכשיר ספציפי והוא יקר מאוד!
אבל בכל מקרה עדיף יהיה לך פחות כאב ראש עם משהו כמו המכשיר שמצאת מאשר עם אייפון אמתי!

בהצלחה!
האייפון הוא מכשיר ידידותי. בראוומן
05/02/2016 | 07:41
38
בראוומן שונא אייפונים
כל שאר דבריו נכונים.
אייפון אכן מגשיר יקר.
את האייפרו מחול לא הייתי קונה.
ואת השאר כאמור כתב בראווו
אחריות לאייפון 6 שנרכש בארה"ב
04/02/2016 | 20:09
1
21
ערב טוב!
האם יש בארץ מעבדות שירות של אייפון 6 שנרכש בארה"ב
ועדיין נמצא תחת אחריות?
לבדוק עם אורנג או cdata
05/02/2016 | 14:21
4
חם בפורומים של תפוז
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
Flix וידאו
חיה בר - סחר ושילוח בינלאומי
חיה בר - סחר ושילוח בינלא
StalkIt- דף האפליקציה
רוצים להישאר מעודכנים?
אביעד מחשבים
אביעד מחשבים
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה