לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
5355353,553 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'מחזור יבש ובטן נפוחה'
מחזור יבש ובטן נפוחה
06/10/2017 | 03:11
1
154
שלום בנות יש לי שאלה טיפה משונה
המחזור שלי סדיר
החודש הוא איחר בשבוע וכשיצא אז אני כבר שבוע עם מחזור חום יבש ומוזר עם קרישי דם והבטן שלי נפוכה.
יש למישהי ניסיון מזה אומר?
לא שיניתי תזונה והכל כרגיל בחיי.
לצפיה ב-'תעשי בדיקת הריון, אולי זה לא מחזור '
תעשי בדיקת הריון, אולי זה לא מחזור
06/10/2017 | 06:02
30
לצפיה ב-'מציצת השפתיים'
מציצת השפתיים
05/10/2017 | 21:31
1
163
היי התינוק שלי בן 3 חודשים וקצת 
לפני שבוע התחיל למצוץ את שפתיים התחתונות  דיי בכפייתיות תוך כדי השמעת הצליל -אממממ אמממ. יש לציין כאשר הוא עושה זאת הוא לא רעב בכלל 
זה טבעי? זה קורה לכולם בגיל הזה? מישהי נתקלה בסיטואציה דומה? 
לצפיה ב-'תכתבי בפורום הורים לתינוקות'
תכתבי בפורום הורים לתינוקות
05/10/2017 | 21:56
22
לצפיה ב-'בייבי ג׳וגר'
בייבי ג׳וגר
05/10/2017 | 16:19
112
היי!
הזמנו בייבי ג׳וגר סיטי מיני 4 גלגלים. חייבת לציין שהחלק הכי קשה אחרי בחירת העגלה הוא לבחור צבע.
מספר שאלות-
1. האם לא מזיעים? הבד הוא סוג של ניילון.
2. איך הג'ינס? הבנתי שעשויים להזיע בו בקיץ, אבל מצד שני, מרגיש לי בד איכותי יותר. 

אשמח לתובנות מבעלות/ בעלי העגלה הזו ��
תודה!
לצפיה ב-'שאלה לגבי רופא לליווי ההריון-דחוף'
שאלה לגבי רופא לליווי ההריון-דחוף
04/10/2017 | 09:49
10
226
אחרי מספר טיפולי פוריות, בשעה טובה יש הריון :) אני בשבוע 6 וצריכה למצוא רופא/ת נשים לליווי ההריון.
אצל הרופא שנמצא ליד הבית שלי יש תור קרוב רק ב-5/11 (שאז אני אהיה בשבוע 11 בערך) ויש הרי כל מיני בדיקות שאני צריכה לעשות בינתיים ולקבל עבורן הפניות..
עדיף שאני אקבע תור מוקדם יותר (שבוע הבא) אצל רופא אחר בשביל לקבל את כל ההפניות בינתיים ואז לעבור לרופא השני?
אגב, אני במכבי.
לצפיה ב-'הייתי מנסה לקבוע תור לשבוע 8 כדי לראות דופק'
הייתי מנסה לקבוע תור לשבוע 8 כדי לראות דופק
04/10/2017 | 11:01
1
110
ובמקביל כבר קובעת תור לשקיפות. כול השאר יכול לחכות ועם הייתים בטיפולי פוריות גם כך עשיתם
לצפיה ב-'אז עדיף להתחיל עם רופא אחר קודם? כי אני צריכה הפניה לשקיפות'
אז עדיף להתחיל עם רופא אחר קודם? כי אני צריכה הפניה לשקיפות
04/10/2017 | 11:19
77
וגם לבדיקת סקר.

אגב, אולטרסאונד עשיתי במרפאת פיריון ויש דופק :) 
לצפיה ב-'כן, תקבעי לכל רופא פנוי בקופה. '
כן, תקבעי לכל רופא פנוי בקופה.
04/10/2017 | 11:33
2
64
אין צורך ברופא מומחה.
גם אני אחרי ivf והלכתי לרופא קופה רגיל. הוא מפנה אותך לכל הבדיקות החיצוניות שעושים (שקיפות וסקירה) ובודק אולטרסאונד פעם בחודש.
לצפיה ב-'סבבה. מקווה רק שבמכבי לא יעשו לי בעיות כשאני אחליף רופא'
סבבה. מקווה רק שבמכבי לא יעשו לי בעיות כשאני אחליף רופא
04/10/2017 | 12:07
1
17
לצפיה ב-'אין צורך להחליף רופא'
אין צורך להחליף רופא
04/10/2017 | 12:20
70
תפני באתר לרופא הקבוע שלך ותבקשי ממנו הפניות נחוצות- כך אני עשיתי אני גם במכבי. היה לי תור לשבוע 10 ולפני כן קיבלתי כבר באתר הפניות לבדיקות דם שונות ושקיפות+ סקר ביוכימי
לצפיה ב-'אם את רוצה לחכות לרופא הספציפי, את יכולה לבקש'
אם את רוצה לחכות לרופא הספציפי, את יכולה לבקש
04/10/2017 | 12:26
1
72
מרופא משפחה את ההפניות הראשונות לבדיקות דם. ולקבוע בינתיים לשקיפות
לצפיה ב-'תודה זה מה שאני אעשה :)'
תודה זה מה שאני אעשה :)
04/10/2017 | 12:29
16
לצפיה ב-'איפה את גרה?'
איפה את גרה?
04/10/2017 | 17:14
2
40
.
לצפיה ב-'חולון'
חולון
04/10/2017 | 18:05
1
9
לצפיה ב-'להיכנס למרכז בריאות האישה ושם כל רופא יכול לבצע את הבדיקה'
להיכנס למרכז בריאות האישה ושם כל רופא יכול לבצע את הבדיקה
05/10/2017 | 07:15
51
ולתת הפניות
לצפיה ב-' אני בהריון '
אני בהריון
03/10/2017 | 22:42
4
295
היי

מבדיקה שעשיתי הבוקר אני בהריון. 
אשמח לעזרתכם והכוונה כללית. 

חייבים לקבוע תור לרופאת נשים? 

חייבים משהו מיוחד נוסף?  

(אגב, מכירות רפואת נשים טובה מלאומית בירושלים או בסביבה?)
לצפיה ב-'את יכולה לבקש הפניה לבדיקת דם'
את יכולה לבקש הפניה לבדיקת דם
04/10/2017 | 13:46
80
מרופא משפחה או מרופא נשים שלך.

אבל זה לא חובה. אפשר ישר לקבוע תור לרופא נשים לעוד שבועיים-שלוש (כשתהיי סביב שבוע 7) כדי לראות דופק.

אם לא לקחת עד עכשיו חומצה פולית, אז תתחילי.

בהצלחה והמשך הריון בריא ומשעמם.
לצפיה ב-'מזל טוב!!'
מזל טוב!!
04/10/2017 | 15:36
61
תקבעי תור לעוד 3 שבועות בערך לרופא הנשים לבדיקת אולטראסונד ראשונה. המשך היריון תקין! 
לצפיה ב-'לקבוע לעוד שבועיים בדיקה לרופא/ת נשים שלך'
לקבוע לעוד שבועיים בדיקה לרופא/ת נשים שלך
04/10/2017 | 17:13
1
49
אפשר לעשות גם בדיקת דם.

יש לי המלצה לרופא מלאומית במודיעין, עוזר לך?
לצפיה ב-'כן. מצויין'
כן. מצויין
05/10/2017 | 20:59
16
לצפיה ב-'חלבון עוברי afp גבוה'
חלבון עוברי afp גבוה
04/10/2017 | 12:18
1
130
קיבלתי אתמול תוצאות של התבחין המשולש והכל היה בסדר למעט תוצאת החלבון העוברי afp אשר היה חריג (תוצאה של 3.2 כאשר הנורמה היא עד 2).
נכתב לי לפנות לרופא המטפל, לסקירה מכוונת ולייעוץ גנטי. 
כמובן שאין בכלל עם מי לדבר עד יום א'. 
אני ובעלי ממש בלחץ.
אני כבר בשבוע 20+3  (את החלבון עשיתי בשבוע 19+1). 
ממה שקראנו זה סיכון מוגבר למומים בתעלות העצבים של העובר.
למישהי קרה והכל היה בסדר? 
מישהו יודע מה הסיכון שכזו תוצאה מהווה לתקינות ההריון. 
אציין כי עשיתי מי שפיר וצ'יפ גנטי ללא קשר וללא אינדיקציה רפואית כך שאני לא צריכה למהר בשסיל זה אבל אם משהו לא תקין כמובן רוצה לדעת בהקדם. עדין ממתינה לתוצאות ןבגלל החגים עשוי לקחת עוד שבועיים. 
לצפיה ב-'כחלק מבדיקת מי שפיר בודקים את הערכים במים אצמם'
כחלק מבדיקת מי שפיר בודקים את הערכים במים אצמם
04/10/2017 | 14:40
103
וזה יותר מדוייק. ואם עשית את הבדיקה אחרי הדיקור זה גם יכול להשפיע
לצפיה ב-'המלצות לרופא/ה פרטי לסקירת מערכות מוקדמת'
המלצות לרופא/ה פרטי לסקירת מערכות מוקדמת
02/10/2017 | 22:38
2
115
שלום, אשמח להמלצות לרופא/ה פרטי לסקירת מערכות מוקדמת..אני מאזור רחובות אבל מוכנה לנסוע בשביל רופא טוב (טווח של באר-שבע עד תל אביב והסביבה)

תודה!
לצפיה ב-'ארז יזהר '
ארז יזהר
03/10/2017 | 10:28
58
נמצא בגבעתיים. מקבל דרך מכבי ודרך קופות אחרות פרטי.
לצפיה ב-'ד"ר דוד דנון בתל אביב'
ד"ר דוד דנון בתל אביב
04/10/2017 | 14:24
36
מקצועי ואדיב
לצפיה ב-'עזרה ממבוטחי מאוחדת'
עזרה ממבוטחי מאוחדת
03/10/2017 | 14:22
1
87
היי כולן, 

הייתי אצל אחות ליווי הריון שאמרה לי שמגיעים לי מהקופה פיזוטרפיה, דיאטנית ורפואה סינית שלוש מפגשים וכשניסיתי לקבוע תור לדיאטנית נאמר לי שזה רק למבוטחי שיא.  
כששאלתי מה יש למבוטחי עדיף, מסתבר שכלום פרט לסקירה ושקיפות...
מישהי ניתקלה בזה?  וגם אין טעם לעבור לשיא כי התקופת המתנה שם היא תשעה חודשים. 
גבר נוסף, הבנתי שניתן לעשות מעקב הריון אם הוא בסיכון דרך בית חולים במחלקות שמיועדות לכך וזה כולל מפגשים לעיתים תכופות יותר מאשר רופא נשים של פעם בחודש. 
דבר שלישי,  האם לכולכן אם תרצו חהגיע חלילה למיון אתן אמורות לרוץ אחרי הרופא לקבל הפניה למיון כדי לא לשלם?  ניראה לי ביזיון מאחר וזה לא שמישהו עשנ אפצ'י ורץ למיון אלא אישה בהריון ואם הגיעה למיון כנראה מסיבות שמצדיקות את זה אז למה לא מגיעה לה אפשרות פשוט להגיע למיון ולהיבדק?  כול הבירוקרטיה הזו עושה לי עצבים!!! 
לצפיה ב-'קבעתי תור לדיאטנית בלי בעיה'
קבעתי תור לדיאטנית בלי בעיה
04/10/2017 | 06:50
42
פשוט דרך האפליקציה.
לצפיה ב-'תוצאות מלחיצות שקיפות עורפית'
תוצאות מלחיצות שקיפות עורפית
01/10/2017 | 12:56
17
402
היי בנות, רק עכשיו קיבלתי תוצאות סופיות ממכבי, לקח להם יותר משבועיים! אבל לא הייתי במתח כי אומנם אני בת 36 אבל השקיפות עצמה היתה 1.3mm והשקלול עם הגיל היה 1:1424.
והנה היום הגיעו התוצאות המשוקללות עם הסקר, ופתאום הסיכון שלי לתסמונת דאון הוא 1:260!!! די נבהלתי למרות שאני יודעת שזה לא אומר שום דבר בוודאות. אני בכלל חושבת שיש במערכת הרפואה המון הפחדה מיותרת שלא תורמת כלום לאישה בהריון, אבל בכל זאת - מה אתן ממליצות לעשות כעת? יש לי סקירה מוקדמת עוד שבוע וגם אעשה מי שפיר, בשבוע 20. האם בסקירה מוקדמת אוכל לקבל עידוד? כלומר - אפשר בסקירה לגלות דברים שקשורים לתסמונת דאון? האם להקדים את בדיקת מי השפיר? אם כן, למתי? תודה רבה!
לצפיה ב-'מה שאת עושה זה בסדר גמור'
מה שאת עושה זה בסדר גמור
01/10/2017 | 13:41
2
238
אני יודעת שהתוצאה מלחיצה, אבל כמו שאמרת זו רק תוצאה סטטיסטית.
על פחות מ-1:330 אם אני לא טועה הדיקור אמור להיות בחינם.
אין שום בדיקה חוץ ממי שפיר שתיתן לך מידע נוסף לעניין התסמונת דאון, אז אם את יכולה הייתי מקדימה את המי שפיר ככל שניתן (לוקח לתוצאה להגיע כ-3 שבועות). אפשר לעשות מי שפיר משבוע 16 או 17 .

ולמילת עידוד: בהריון הקודם קיבלתי את התוצאה הלא-פחות-מלחיצה 1:110 , ממנה יצאה ילדה מהממת ובריאה בת שנתיים. זו באמת רק תוצאה סטטיסטית.
לצפיה ב-'גם חלבון עוברי אמור לתת מידע נוסף על תסמונת דאון,לא?'
גם חלבון עוברי אמור לתת מידע נוסף על תסמונת דאון,לא?
01/10/2017 | 13:54
1
159
אז בהריון הקודם לאחר התוצאה המלחיצה של השקיפות את עשית מי שפיר ואז הכל היה תקין? 
הרופא שלי בעקבות התוצאה שלח לי היום הפנייה לייעוץ גנטי. האם יש לי צורך בייעוץ גנטי אם אני במילא מתכננת לעשות מי שפיר וצ'יפ? כלומר- מה עוד היועץ יוכל לתרום לי חוץ מזה?
ולסיום - תודה על ההרגעה! 
לצפיה ב-'שמחה לעזור '
שמחה לעזור
01/10/2017 | 14:47
119
כן, עשיתי מי שפיר והכל היה תקין. (מצאו תופעה "מיוחדת" אחרת, שבעקבותיה גילינו שבעלי נשא שלה אבל היא לא משפיעה על כלום. לא יודעת אם זה מה שגרם לסקר להיות כ"כ נמוך...)

התוצאה הסופית משקללת שקיפות, חלבון עוברי ראשון ושני.
את השני עושים בשבוע 17 ככה, אז עד שמגיעות התוצאות המשוקללות באמת יהיה כבר סביב שבוע 20, שהוא דיי הגבול העליון בו מבצעים דיקור כידוע לי.
(אני קיבלתי באמת את התוצאה המשוקללת בשבוע 20 ואז היה לחץ למצוא מדקר טוב ופנוי במיידי... עדיף לארגן את זה מראש)
לכן נראה לי שלא הייתי מחכה לתוצאות שלו והולכת על בטוח.
אני לא בטוחה איך זה הולך מעל גיל 35. ממני ביקשו אז את ההפניה מהיועץ הגנטי כדי לקבוע את התור. היה כתוב שם מדוע מפנה למי שפיר וגם אם זה על חשבון הקופה או משרד הבריאות. לא יודעת בדיוק מה זה אומר. היועץ הגנטי גם ידע לפענח ולהסביר לך את התוצאות שתקבלי. במיוחד אם את עושה צ'יפ, שם תמיד מוצאים איזה משהו בלתי-מוסבר, כדאי להיפגש עם היועץ הגנטי לפחות אחרי קבלת התוצאות.
אז כרגע לא נראה לי שהוא יוסיף לך מידע, חוץ מההפניה למי שפיר שעשויה לחסוך לך כסף (או שלא), אבל בהמשך הוא יכול לעזור.

תמה החפירה 

לצפיה ב-'משתפת ממה שהיה לי'
משתפת ממה שהיה לי
01/10/2017 | 15:04
224
אני בת 36, והתוצאות שלי בשקלול של סקר שליש ראשון היו 1:380 בערך. מיד התקשרתי ישירות לבי"ח לקבוע דיקור מי שפיר+ צ'יפ, קבעתי לשבוע 17, הכי מוקדם שיכלו. הרופא שלי אמנם נתן לי הפנייה לייעוץ גנטי אבל לא הלכתי ולא ביקשו ממני שום דבר בבי"ח כיוון שאני זכאית לדיקור. עשיתי בבי"ח פוריה, שיחסית קרוב אלי. אציין שהופתעתי לשמוע שהצ'יפ נעשה שם בחינם ובאופן אוטומטי למי שזכאית, אז בכלל יצא טוב. 
בשבוע 17 עשיתי את הדיקור, והתוצאות התקבלו אחרי שבועיים, שהכל תקין. הרמתי אליהם טלפון ואחרי שבוע הגיע גם מכתב רשמי בדואר. 
אגב, את הסקירה הראשונה עשיתי בשבוע 16 אצל פרופ' ברונשטיין בחיפה, שמצא ממצא אקוגני בחדר השמאלי של הלב, אבל הוא ממש הרגיע אותי ואמר שכסימן יחיד אין לזה משמעות, ושאם אני הולכת לדיקור מי שפיר אז אני יכולה להיות רגועה, כי תתקבל תשובה וודאית. אותי זה כמובן לא הרגיע בזמנו... 
במקומך הייתי מקדימה את הדיקור כמה שיותר, מבחינת הלחץ הנפשי. בגלל הגיל ותוצאות הסקר המשוקלל, את זכאית ולכן לא אמורים לעשות לך עם זה בעיות. הכי מוקדם זה באמת שבוע 16 או 17. 
לצפיה ב-'הייתי מקדימה את המי שפיר'
הייתי מקדימה את המי שפיר
01/10/2017 | 18:48
3
139
אפשר לעשות משבוע 17 ויש מקומות שגם משבוע 16. אלה עם יש סיבה מיוחדת לא הייתח עושה ב20 כי את מסתכנת מלקבל תוצאות אחרי שבוע 24
לצפיה ב-'כן, אקדים את מי השפיר'
כן, אקדים את מי השפיר
01/10/2017 | 23:20
2
104
התוצאה יצאה לי כך בגלל הורמון free BHCG גבוה (6.78).  מסקרן אותי אם יש מישהי שגם אצלה היה גבוה בסקר הראשון ואז בבדיקה הבאה הוא ירד? כי הרופא שלי אמר שערך גבוה כזה יכול לרמוז גם על בעיות אחרות (לאו דווקא גנטיות) שיתפתחו בהמשך ההריון כמו קצב גדילה מואט או הריון בסיכון מסיבות שונות. 

לצפיה ב-'לרןב זה אכן מסתדר ואז זה חסר משמעות'
לרןב זה אכן מסתדר ואז זה חסר משמעות
02/10/2017 | 03:54
1
87
ואם לא אז חש מעקב מיוחד כי זה ערך שקשור לתקינות שיליה
לצפיה ב-'אמתין בסבלנות.. תודה לכולן'
אמתין בסבלנות.. תודה לכולן
02/10/2017 | 13:25
19
לצפיה ב-'אני מקווה שהכל יהיה בסדר'
אני מקווה שהכל יהיה בסדר
02/10/2017 | 20:34
8
144
ואת עושה סקירה ומי שפיר אז את באמת עושה את כל הבדיקות האפשריות כדי לוודא באופן וודאי (במגבלות הבדיקות) שהכל בסדר..

לגבי המי שפיר - לדעתי כדאי לך להקדים את הבדיקה לשבוע 17, מכוון ששבוע 20 זה טיפה גבולי, התוצאות מתקבלות תוך שבועיים/שלושה ואז אם חלילה יש משהו חריג את נכנסת למצב של קושי בהפסקת הריון ויתכן ותידרש לידה שקטה.. כמובן חלילה וחס שזה יקרה, אבל בגלל זה לדעתי כדאי להקדים את המי שפיר.

עצה נוספת - לשלם עוד קצת כסף ולשמור דוגמת מי שפיר להשמך ההריון! ככה אם בהמשך יתגלו עוד דברים אז לא תצטרכי לעבור דיקור שוב. אני אומרת את זה מניסיון בהריון הנוכחי שלי, בשבוע 28 פתאום התעורר חשד למשהו - מיד הכנסתי את הדוגמה ששמרתי לבדיקה, ולא היתי צריכה לעשות שוב מי שפיר, שהיה מעמדי בסכנה את ההריון שלי.

שיהיה בהצלחה רבה! מאחלת המשך תקין ובריא!

לצפיה ב-'וואו לא ידעתי שיש אופציה כזו עם המי שפיר. אברר! תודה'
וואו לא ידעתי שיש אופציה כזו עם המי שפיר. אברר! תודה
03/10/2017 | 14:17
7
105
הקדמתי את המי שפיר לשבוע 17. הסקירה שלי בעוד כמה ימים וזה גם מלחיץ- כי זה יהיה 4 שבועות מאז האולטרסאונד האחרון שעשיתי (בבדיקת השקיפות). זה הגיוני או שלדעתכן צריך לעשות אולטרסאונד שגרתי לעתים יותר קרובות? רציתי גם לשאול - את הסקירה עושים בטנית או וגינלית?
לצפיה ב-'נהוג פעם בחודש'
נהוג פעם בחודש
03/10/2017 | 18:09
91
אז זה בסדר גמור. וסקירה לרןב ביטנית אבל אם יש משהו שלא רואים טוב משלימים וגינלית
לצפיה ב-'מוסיפה - בדיקת פיש נותנת תשובה תוך 48 שעות'
מוסיפה - בדיקת פיש נותנת תשובה תוך 48 שעות
03/10/2017 | 21:39
5
71
של חמשת הכרומוזומים: 21, 18, 13, x, y.
עולה כ-2000 שח (תלוי איפה את עושה). תשקלי.
לצפיה ב-'זה כלול בצ'יפ?'
זה כלול בצ'יפ?
04/10/2017 | 14:26
4
51
או שזה בנוסף? (2000 שקל לפיש ועוד 2000 לצ'יפ?)
לצפיה ב-'בנוסף'
בנוסף
04/10/2017 | 14:41
1
61
זה בדיקה אחרת לחלוטין וציפ עולה יותר קרוב ל3000
לצפיה ב-'צודקת '
צודקת
05/10/2017 | 09:11
37
2888 ש"ח ליתר דיוק
לצפיה ב-'איפה את גרה?'
איפה את גרה?
04/10/2017 | 15:41
1
44
בבי"ח קפלן וגם בהדסה אם אני לא טועה, הצ'יפ כלול, ואם את מעל גיל 35 את זכאית לעשות את הצ'יפ בחינם (כי כל המעבדה עברה לצ'יפ מהקריוטיפ הרגיל). 
FISH, שנותנת תוצאה מהירה יותר עבור 3 או 5 כרומוזומים, אם אני זוכרת נכון את המספרים (יש שני מחירים שונים) זה בתוספת תשלום.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
05/10/2017 | 09:15
27
אני מהצפון, אבל חשוב לי לעשות את הדיקור אצל מדקר ספציפי, אז זה בכל מקרה פחות רלוונטי עבורי....
אבל נראה לי שאחכה בסבלנות לתוצאות- יש גבול לכל תעלול (ותחתית לכל כיס )
תודה!
לצפיה ב-'קומונת תל"מ אפריל 2108 - יש?'
קומונת תל"מ אפריל 2108 - יש?
03/10/2017 | 12:36
2
81
אשמח להצטרף לקומונה
לצפיה ב-'ואת כבר שייכת אליה'
ואת כבר שייכת אליה
03/10/2017 | 18:16
31
לצפיה ב-'נינה גורגון'
נינה גורגון
03/10/2017 | 15:01
115
אני מ צטערת להגיד, אבל ד"ר גורדון אולי אכן מקצועית אבל היא רחוקה מאוד מלהיות אנושית או רגישה. כשאני מגיעה אליה לביקורים התחושה היחידה שאני מקבלת היא שאין לה זמן בשבילי והיא רוצה שאעוף מהמשרד שלה כמה שיותר מהר. וזה בהתחשב שאני בהריון בחודש שמיני... על כל שאלה שיש לי (ואני משתדלת להמעיט בשאלות כדי לא לעצבן אותה) היא עונה בחוסר סבלנות ובצורה שמורידה כל חשק לשאול אותה שוב. עדיף כבר לחפש את התשובות בגוגל...
לצפיה ב-'בעיה עם מסמכים לבדיקות גנטיות'
בעיה עם מסמכים לבדיקות גנטיות
02/10/2017 | 14:07
13
264
שלום,
אני ובעלי קיבלנו המלצות ליעוץ גנטי והפניה ליעוץ גנטי טרום לידתי עקב מחלות גנטיות במשפחתו של בעלי (4 מחלות גנטיות)
אבל הבעיה שהורי בעלי מתנגדים שנעשה את הבדיקות מכיוון שהם אומרים שהם לא עשו בהריונות שלהם וזה בעיה הלכתית.
כמו כן, אנחנו צריכים לדעת מידע נוסף על המחלות אבל הם אמרו לנו שאין אפשרות לקבל את המידע כי זה נושא רגיש. מנגד בייעוץ הגנטי אמרו שחייב לדעת את הבידקה הגנטית של הפרט החולה אחרת היעוץ יהיה אמפירי וכללי.

מה אפשר לעשות??
לצפיה ב-'צריך להבין מה בדיוק מפריע להם'
צריך להבין מה בדיוק מפריע להם
02/10/2017 | 14:23
2
161
למיטב הבנתי, אתם עוד לא בהריון, ומה שנדרש מבעלך זה בדיקת דם.
האם במידה ותעשו IVF שמחזיר רק עוברים בריאים (כלומר, לא הפלה) - עדיין יהיה מדובר ב"חטא" מבחינתם?
האם מבחינתם המחלות האלה אינן מספיק חמורות להצדיק הפלה במידה ויתגלו בעובר? ואם כן, האם הם מתכוונים לסייע לכם כלכלית במקרה כזה?
יהיה עלייך להסביר להם ש"הם לא עשו בדיקות" זו לא טענה קבילה - הרפואה מתקדמת ואין שום מניעה להשתמש בה, זה כמו לא לקחת אנטיביוטיקה כי היא לא הייתה קיימת במאה ה-19.
אם יש לך כושר שכנוע, אולי תנסי להפעיל את סעיף ה"שקט הנפשי" ולהסביר להם שלא תהיי רגועה במהלך ההריון אם לא תעשו בדיקות. לא בטוח שיעבוד, אבל אפשר לנסות.

בהצלחה
לצפיה ב-'אני בהריון בשבוע 7**'
אני בהריון בשבוע 7**
02/10/2017 | 14:25
1
74
לצפיה ב-'מה שאני הייתי עושה'
מה שאני הייתי עושה
02/10/2017 | 14:32
138
מנסה לשכנע אותם שאין בכוונתך לעשות הפלה, אלא רק לדעת ("להיות רגועה" או "להיערך בהתאם"), ולכן אין בבדיקות "חטא".
אם חס וחלילה תחליטי כן להפיל, תשקרי ותגידי שזו הייתה הפלה טבעית.

כן, אני אדם מרושע וכו' על כך שאני ממליצה לך לשקר להורי בעלך, אבל במקרה כזה אני אישית לא רואה ברירה אחרת. מקווה שלנשים אחרות בפורום יהיו עצות טובות יותר
לצפיה ב-'בתור חרדית'
בתור חרדית
02/10/2017 | 17:09
6
165
אין שום בעייה בבדיקות גנטיות, ההפך הוא הנכון- מעודדים בדיקות גנטיות. 
מעדיפים עוד מראש לפני החתונה, אך גם אם לא- אין שום בעייה.

על מנת שלא נגיע למצב בה יהי חלילה ילד חולה במחלות חמורות וחשוכות- עדיף IVF שבורר את העוברים הבריאים.

הבעיה היחידה ההלכתית היא הפלה. ומלכתחילה עדיף לא להגיע לשם- עד כמה שניתן.

בכל מקרה לבצע בדיקות גם בעת  הריון- כל עוד אין סכנה לעובר- אין שום בעיה הלכתית.

לצפיה ב-'הבעיה היא'
הבעיה היא
02/10/2017 | 19:59
5
131
שחמותי אומרת: "למה לעשות את הבדיקות האלה אין שום בעיה ב"__"וב"__"(השמות של הילדים במשפחה עם הבעיות גנטיות)   גם אם יש להם בעיות זה לא בעיה והם עדיין  מתוקים ולא היו מוותרים עליהם..."
כמובן זה לא נעים לי. כי אם אני אגיד אני רוצה לבדוק אז היא ישר אומרת"אין לכם את הזכות לקבוע..,זה מאת ה' אני גם לא עשיתי..."

אני רציתי לפני החתונה לעשות בדיקות גנטיות ובעלי לא רצה. ועכשיו הוא מפחד לשאול את הדודים שלו בגלל התגובה של אמו. היא ממש התקשרה אלינו ודיברה אתנו לא לעשות. והיא אמרה שאי אפשר לשאול אותם כי זה רגיש.
(בכללי יש לה קטע עם שליטה) ויש את זה לבני דודים משני הצדדים שלו.(חלק מהבני דודים אבל זה משהו רציני ובכל הילדים של אותו דוד משני הצדדים)
לצפיה ב-'אז תלכי את לעשות את הבדיקות'
אז תלכי את לעשות את הבדיקות
03/10/2017 | 10:37
3
85
בלי לשאול אף אחד.. ובלי להודיע לאף אחד.. ברגע שאת לא נשאית אז לא יהיו מחלות גנטיות ידועות.

מקסימום זה ילד נשא.

אם את נשאית למשהו- אז תשלחי גם את בעלך. ותעמדי על שלך. אף אחד לא צריך לדעת מזה..

לצפיה ב-'אלא אם כן'
אלא אם כן
03/10/2017 | 10:56
2
89
מדובר במחלות גנטיות שעוד לא ידוע מה הגן הגורם להן, והאם התורשה היא דומיננטית (מספיק גן אחד מאחד ההורים) או רצסיבית (צריך 2 גנים מ-2 ההורים). במקרה כזה אכן יהיה צורך בבדיקת הפרט החולה לצורך השוואה בינו לבין העובר.

לצפיה ב-'מדובר בתורשה רצסיבית'
מדובר בתורשה רצסיבית
03/10/2017 | 11:52
1
90
ואני צריכה להביא להם בייעוץ את הבדיקה הגנטית  של אותו פרט חולה.
וזה מה שחסר לי כי זה לא מספיק לנקוב בשם המחלה הגנטית, צריך את השם של הבדיקה הגנטית המזהה זאת.

והעלתי בפני בעלי את הסיבה שאני רוצה שקט נפשי ולהיות מוכנה מראש הצלחתי לשכנע אותו והוא מנסה להשיג (לא דרך אמו) מקווה שנצליח להשיג את זה

לא ידעתי שיש IVF זה הריון ראשון וגם חדש לי הנושא של יעוץ גנטי. אם הייתי יודעת מראש הייתי פועלת אחרת.
בכל אופן בגלל שאנחנו מעדות שונות לחלוטין הבנתי שהסיכוי נמוך שלתינוק יהיה את הבעיה הזו אבל עדיין אני רוצה לדעת.

לצפיה ב-'שיהיה בהצלחה'
שיהיה בהצלחה
03/10/2017 | 12:14
59
מידע על אבחון טרום השרשתי:
(היה פורום כזה בתפוז, אבל לא מוצאת אותו)
אם זו תורשה רצסיבית, וצריך רק להשוות בינך לבין האח החולה, אז אם לא תהיה התאמה תוכלו לנשום לרווחה, ולא תזדקקו לטיפול. 
לצפיה ב-'לא כל כך הבנתי מה הבעיה'
לא כל כך הבנתי מה הבעיה
03/10/2017 | 11:38
97
מה בדיוק אתם צריכים לשאול את הדודים ואיך חמותך מפריעה לך לעשות זאת? 
נשמע שאתם נחושים לעשות את הבדיקות, אז תעשו, מה קשורה חמותך לעניין?
יופי לה שהיא חושבת שאין לכם הזכות לקבוע, ואת חושבת שלה אין זכות לקבוע.
אתם אנשים בוגרים ואמורים להתנהל בצורה עצמאית בשאלות שנוגעות לחייכם, בטח ובטח לבריאות ילדיכם.
לצפיה ב-'לא הבנתי משהו...'
לא הבנתי משהו...
02/10/2017 | 20:29
125
את ובעלך צריכים לעשות בדיקות גנטיות וההורים של בעלך מתנגדים שאתם תעשו אותם?

אם אכן זה ככה - עם כל הכבוד להם, אני חושבת שזה החיים שלכם והמשפחה שאתם מקימים וזכותכם לעשות מה שנראה לכם לנכון, גם אם ההורים מתנגדים.. בשביל זה הקמת משפחה ואת כבר עצמאית עם בית משלך ומשפחה משלך.. ההורים יכולים להביע את דעתם, אבל לפי דעתי - הם לא יכולים לקבוע לכם ולעתיד שלכם.

ואם גם ההורים צריכים להיות שותפים בבדיקות הגנטיות - הייתי מציעה שתתחילו מזה שאתם תעשו בדיקות ולפי התוצאות תתקדמו..

לגבי ההלכה - את יכולה להתיעץ עם "פועה" בנושא ההלכתי.

בהצלחה!

לצפיה ב-'הייתי מדברת ישירות איתם'
הייתי מדברת ישירות איתם
03/10/2017 | 08:35
81
אין צורך במתווח בדרך. יכול להיות שהם לא ניבדקו בכלל ואז זה בכלל לא משנה כי לא יהיה לך אך להיתקדם עם זה
לצפיה ב-'אני לא הייתי מוותרת'
אני לא הייתי מוותרת
03/10/2017 | 09:20
88
סליחה על הבוטות, אבל לדעתי זה דיל-ברייקר.
אני פשוט לא הייתי מוכנה לשאת בתוצאות במידה ויקרה התרחיש הגרוע-ביותר.
כתור התחלה לכו ותעשו את הבדיקות עם המידע שיש, בלי שיתוף הפעולה שלהם. בהריון הנוכחי תעשו מה שצריך כדי לוודא שהעובר תקין.
ולפני ההריון הבא, תשקלו את האפשרויות כדי להקטין את הסיכון לילד חולה עד כמה שניתן.
לצפיה ב-'ביטוח חול להריון בסיכון - יש חיה כזאת?'
ביטוח חול להריון בסיכון - יש חיה כזאת?
30/09/2017 | 23:26
14
186
אני בתחילת הריון אחרי טיפולים (שבוע 8), מתפללים שימשיך טוב כי העובר קצת קטן.
בכל מקרה, עוד שבוע טסים לארה"ב, טיסה שכבר תכננו מזמן, ובסוף החלטנו לנסוע ולקוות לטוב.
אני מוגדרת כהריון בסיכון רק בגלל מחלות רקע (בשנים האחרונות על מי מנוחות ב"ה), ובמחלקה בה עשינו את הטיפולים כתבו לי מכתב שמבחינתם ההריון תקין.

איפה כדאי לי לחפש ביטוח.
צריכה חו"ח משהו שיכסה הפלה..
אשמח לדעת אם יש למישהי רעיונות.

תודה וגמר חתימה טובה!
לצפיה ב-'הפניקס ופספורט מכסים הריון בסיכון'
הפניקס ופספורט מכסים הריון בסיכון
01/10/2017 | 08:40
3
135
עשיתי ביטוח לחופשה בכרתים בסוכות דרכם. הפולסה של פספורט גם היא דרך הפניקס, אז תבדקי אם הכיסוי זהה ומה יוצא יותר זול.
לי זה עלה הון תועפות (במונחי ביטוח נסיעות) - כתשעה דולר ליום. 
לצפיה ב-'תודה רבה! אכן הון תועפות... בייחוד שזה לא לזמן קצר'
תודה רבה! אכן הון תועפות... בייחוד שזה לא לזמן קצר
01/10/2017 | 09:40
2
114
יש איזה דרך לדון איתם? טלפון של סוכן ספציפי?
עשית בירורים במקומות נוספים וסירבו לבטח אותך?

בכל מקרה, העיקר שתהיה חופשה מהנה ורגועה!
לצפיה ב-'אני לא צרכנית נבונה כלל וכלל'
אני לא צרכנית נבונה כלל וכלל
01/10/2017 | 10:00
1
108
כעצלנית ידועה, אפילו לא טרחתי להשוות בין פספורט לפניקס, לא כל שכן ממש להתמקח...
נעזרתי בשירותיו של הסוכן דרור (לא זוכרת שם משפחה), שהיה נחמד מאוד 052-5670282. 
חופשה נעימה!
לצפיה ב-'אני עושה קצת בירורים בנידון, אחזור לעדכן לטובת הבאות'
אני עושה קצת בירורים בנידון, אחזור לעדכן לטובת הבאות
01/10/2017 | 10:48
57
בנתיים גם כלל (דרך כללית) אולי מסכימים לבטח.
המחירים פחות או יותר אותו הדבר- 7 דולר יותר ליום מאשר למבוטח רגיל.
צריך לבדוק מי נותן הכי הרבה.

מניחה שאם זה לא היה הרבה ימים גם אני הייתי קופצת על המציאה הראשונה (או השניה)
תודה רבה!
לצפיה ב-'תבדקי בקופ"ח שלך'
תבדקי בקופ"ח שלך
01/10/2017 | 11:26
7
165
בד"כ הבעיה העיקרית היא בחודשים יותר מתקדמים כי גם אם מבטחים את האישה, לא מבטחים את העובר- במקרה ומתרחשת לידה מוקדמת וצריך לממן טיפול בפג.
מאמינה שתמצאי מישהו שיבטח אותך בשבוע יחסית מוקדם אבל ממליצה לקרוא טוב את האותיות הקטנות וההחרגות.
לצפיה ב-'איפה שלא תחליטי לעשות, חשוב מאד'
איפה שלא תחליטי לעשות, חשוב מאד
01/10/2017 | 13:21
6
86
שתאמרי שההריון אחרי טיפולים כי לפחות בעבר הייתה
חברה שלא הייתה מוכנה לבטח נשים בהריון אחרי טיפולים (IVF) 
ואחת שכן, לצערי איני זוכרת איזו אז חשוב שתדגישי! 
לצפיה ב-'בעיה חדשה, לא מוכנים לכתוב לי במחלקה שזה בסדר שאטוס!'
בעיה חדשה, לא מוכנים לכתוב לי במחלקה שזה בסדר שאטוס!
01/10/2017 | 15:13
5
114
הם לא נורמליים, עוד לפני שהתחלנו את הסבב בכלל כבר שאלנו ווידאנו מאה פעם אם זה בסדר,
חזרנו ושאלנו שוב ושוב בשבועות האחרונים, ועכשיו כשהמכתבים שיש לי לא מספקים את הביטוחים פתאום כולם מכס"תחים?? 
שילמנו כבר כ"כ הרבה כסף

עד כמה נורא שפשוט לא יבטחו את ההריון וזהו? כמה כבר עולה אישפוז לכמה ימים של הפלה, שלא נדע...

תודה לכולכן על העזרה

לצפיה ב-'מה הסיבה שהם לא מוכנים, הסבירו לך?'
מה הסיבה שהם לא מוכנים, הסבירו לך?
01/10/2017 | 18:10
1
83
יכול להיות שיש סיבה מעבר לכסת"ח?
בכל מקרה, מה שהם צריכים לתת לך זה לא "אישור לטוס" כי זה בעייתי בדיוק כמו "כשירות להפלגה", אלא אישור על גיל ההריון, תקינותו עד כה ומצבך הרפואי.
לצפיה ב-'תודה! עכשיו אני רואה מה כתבת למטה. כנראה שמאותן סיבות'
תודה! עכשיו אני רואה מה כתבת למטה. כנראה שמאותן סיבות
01/10/2017 | 21:23
79
של הפלגה. הם לא הסבירו, רק אמרו שזה מה שהם כותבים וזהו.
הלכתי לרופא משפחה שהסביר לי שאסור להם לכתוב, אז מקווה שרק זו הבעיה, ונתחיל להתווכח עם הביטוח...
אולי בנתיים חברת ביטוח אחרת תסכים לקבל אותי עם פחות התניות
לצפיה ב-'טיפול רפואי בארהב זה הון תועפות!'
טיפול רפואי בארהב זה הון תועפות!
01/10/2017 | 21:27
96
לא הייתי לוקחת את הסיכון
לצפיה ב-'אל תשאלי את זה... אפילו לא בצחוק!'
אל תשאלי את זה... אפילו לא בצחוק!
02/10/2017 | 10:35
1
119
לא טסים לחו"ל בהריון בלי ביטוח תואם!!!!!!!!!!!!!
היו כ"כ הרבה כתבות על סיפורים של נשים בהריון שטסו
בלי ביטוח או ביטוח מתאים והיו צריכות לגייס כספים או נכנסו
לחובות... 

לא ממש הבנתי מה הבעיה של החברות פתאם אבל יותר זול
לבטל נסיעה מאשר חלילה יהיה לך סיבוך כלשהו ותצטרכי להתאשפז
חס ושלום
לצפיה ב-'הפניקס ופספורט טוענות שלכולם רושמים שאין בעיה לטוס'
הפניקס ופספורט טוענות שלכולם רושמים שאין בעיה לטוס
02/10/2017 | 11:15
63
ושאם לא כותבים לי כנראה שיש בעיה.
במחלקה מבחינתם עומדים בדעתם לא לכתוב.
עוד יש סיכוי שכללית יבטחו אותי, הם מטפלים בזה ויחזירו תשובה רק מחר, הבעיה היא שמחר יש לי אס גורלי שכדאי שיהיה לי לפניו ביטוח ביטול נסיעה.

יש למישהי רעיון לאיזה עוד חברות ביטוח כדאי לפנות?

תודה ענקית, אין לכן מושג כמה העצות עוזרות...!!

(ובקשר לביטול נסיעה, מקווה מאוד שכן נמצא ביטוח ולא נצטרך לבטל רק בגלל זה (אם חו"ח יהיו דברים אחרים אין ברירה) כי בכל זאת לא מאמינה שנכנס לכל הסיפור הזה שוב בקרוב. מה גם שזאת נסיעה משולבת לצרכי עבודה)
לצפיה ב-'עדכון סופי- כללית (דרך כלל ביטוח) הסכימו לבטח!'
עדכון סופי- כללית (דרך כלל ביטוח) הסכימו לבטח!
02/10/2017 | 21:40
1
85
כולל ביטוח ביטול וקיצור נסיעה....
עלה קרוב ל10 דולר ליום, אבל כבר הגענו לשלב שניסינו הכל כך שלא נותרו הרבה ברירות
לצפיה ב-'העיקר שלא תזדקקי לו'
העיקר שלא תזדקקי לו
03/10/2017 | 08:02
6
לצפיה ב-'הריון'
הריון
01/10/2017 | 23:55
2
295
היי האם הבדיקה חיובית?
לצפיה ב-'חיובי בהחלט! שיהיה בשעה טובה'
חיובי בהחלט! שיהיה בשעה טובה
02/10/2017 | 06:53
38
לצפיה ב-'חיובי בהחלט!!!'
חיובי בהחלט!!!
02/10/2017 | 14:36
85
ממליצה לבצע בדיקת דם כדי שתהיה גם תוצאת בטא ואז בהתאם לקבוע תור לאולטראסונד ראשון אצל הרופא. מחזיקה אצבעות להמשך היריון תקין!! 

לצפיה ב-'מתי לעשות בדיקת הריון'
מתי לעשות בדיקת הריון
01/10/2017 | 14:36
6
189
היי,
אם הבדיקה שלי הייתה חיובית ביום שני ובשלישי בבוקר גם חיובית ובערב שלילית, מתי הכי מוקדם אני יכולה לעשות בדיקת הריון? ב 11 לאוקטובר?

תודה!
לוטם
לצפיה ב-'כן, ב-11/10 זה זמן מצוין.'
כן, ב-11/10 זה זמן מצוין.
01/10/2017 | 22:56
5
64
אם יש לך בדיקה רגישה שמזהה מבטא נמוכה, את יכולה גם יומיים לפני.
בהצלחה!
לצפיה ב-'איזה סוג יש שיכול לזהות לפני?'
איזה סוג יש שיכול לזהות לפני?
01/10/2017 | 23:16
4
52
יש לך המלצה לסוג רגיש?
יש לי של לייף שכתוב שמזהה יומיים לפני האיחור.
אני חייבת לציין שהמחזור האחרון שלי לא סדיר,לא קיבלתי כבר די הרבה זמן(המחזור האחרון היה מעל חודש) ונאמר לי שזה כנראה כי הפסקתי גלולות וזה קורה.האם בכל זאת לבדוק ב11.10?
לצפיה ב-'לא בטוחה שהבנתי בדיוק את התזמון שלך...'
לא בטוחה שהבנתי בדיוק את התזמון שלך...
01/10/2017 | 23:19
3
60
בעקרון הבדיקות הרגישות יותר הן קליר בלו וסנסו טסט.
לא כל כך הבנתי אם כבר עשית בדיקה ביתית שיצאה חיובית למה לחכות לבדיקת דם בקופ"ח ולא פשוט לעשות אותה כבר
לצפיה ב-'הכוונה היא...'
הכוונה היא...
01/10/2017 | 23:44
2
59
שהמחזור לא הגיע הרבה זמן והרופא אמר לי שאני לקראת ביוץ וזה אולי בגלל הפסקת הגלולות. אם זיהיתי נכון את הביוץ בעזרת המקלונים אז זה כמו שתיארתי- היה חיובי בשבוע שעבר. השאלה אם בכל זאת לעשות בדיקת הריון ב11.10 מהבחינה שהמחזור לא סדיר ואם זה מהווה משמעות לבדיקה או שזה עדיין 14 יום מיום הביוץ?
לגבי הסוגים שכתבת- ניתן להשיג בבתי מרקחת? לא זוכרת אם ראיתי את זה בסופר פארם.
תודה!
לצפיה ב-'אם זיהית בוודאות ביוץ'
אם זיהית בוודאות ביוץ
02/10/2017 | 06:55
44
אז את יכולה לעשות בדיקה 12-14 יום אחרי
לצפיה ב-'כן, שני הסוגים נמצאים בסופר פארם '
כן, שני הסוגים נמצאים בסופר פארם
02/10/2017 | 08:56
12
לצפיה ב-'Tsh'
Tsh
01/10/2017 | 22:29
2
167
היי אני כרגע שבוע 9 וביקשו ממני לעשות בדיקות דם הכל יצא תקין מלבד ה-tsh. 
לפי מה שהבנתי ה-tsh נמוך 
איך אני צריכה לפעול עכשיו ואיל זה משפיע?
אף פעם לא היו לי בעיות עם בלוטת התריס אבל אמא שלי במעקב אחר בלוטת התריס. 
לצפיה ב-'תתיעצי עם אנדוקרינולוג, כזה שמתמחה ברפואת נשים'
תתיעצי עם אנדוקרינולוג, כזה שמתמחה ברפואת נשים
01/10/2017 | 23:17
66
בגדול - כל עוד T4 ו-T3 תקינים רוב הרופאים לא נוטים להתרגש, אבל לבלוט התריס יכולות להיות השלכות על ההריון ולכן חשוב להתייעץ עם רופא מומחה רק כדי להיות שקטה.
עוד נקודהה חשובה - ערכי הייחוס של TSH משתנים בהריון (למיטב זכרוני הם יורדים) אז יש מצב שאת בטווח הנורמלי, תבררי עם קופת החולים מהם ערכי הנורמה הרלוונטיים.
לצפיה ב-'יצא לי בדיוק כך'
יצא לי בדיוק כך
02/10/2017 | 03:56
104
אחרי שחודש לפני הכריון היה תקין והרופאה הרגיעה אותי שזה בסדר בשליש הראשון כי הגוף יוצא קצת מאיזון וחוזרים על הבדיקה בשליש השני. אם גם נישאר כך רק אז מטפלים
לצפיה ב-'הריון'
הריון
01/10/2017 | 17:26
1
121
שלום עוד יומים אני אמורה לקבל במחזור ? מרוב שאני בלחץ עשיתי בדיקת היריון ביום שיש ויצא שאני לא בהריון ? האם עשיתי בדיקה מוקדמת מידי ?והאם להסמתך על זה ?

לצפיה ב-'יכול להיות מוקדם מדי. אני הייתי מחכה ליום האיחור ובודקת שוב '
יכול להיות מוקדם מדי. אני הייתי מחכה ליום האיחור ובודקת שוב
01/10/2017 | 17:53
21
לצפיה ב-'מעקב הריון בסיכון- אסף הרופא או תל השומר?'
מעקב הריון בסיכון- אסף הרופא או תל השומר?
01/10/2017 | 13:10
1
56
היי,
אני צריכה להיות במעקב הריון בשל קרישיות יתר.
הייתי לפני כמה שבועות במעקב הריון בסיכון אסף הרופא אבל שוקלת לעבור לתל השומר כי שוקלת גם ללדת שם.
אשמח לשמוע רשמים והמלצות/דיס המלצות על כל אחת מהמחלקות.

תודה מראש..
לצפיה ב-'מישהי?'
מישהי?
09/10/2017 | 10:47
4
אשמח לקרוא רשמים...
לצפיה ב-'שבוע 7+5 כאבים בזמן "מאמץ"'
שבוע 7+5 כאבים בזמן "מאמץ"
28/09/2017 | 16:12
1
169
עד כמה זה תקין? זה לא באמת מאמץ אמיתי, זה פשוט קצת מאמץ בשביל הריונית עייפה (להתכופף, לקום, לנגב לילדה, להרים, להתכופף שוב ובלה בלה).
אז אני מרגישה לפעמים כאבים לא חזקים אבל בהחלט כאבים. אני לא יכולה כל היום לשכב במיטה, על אף שזה מה שבא לי... האם זה תקין לדעתכן? 
לצפיה ב-'ממש אינדווידואלי'
ממש אינדווידואלי
01/10/2017 | 13:06
64
יש נשים שההריון עובר לידן ויש כאלו ש... לא:)
כל השליש הראשון שלי לווה בכאבים ממש חזקים בכל פעם שהתאמצתי או שהתכופפתי, אמרו לי שזה קשור במתיחה של הרצועות, מצאתי את עצמי בעיקר נחה. עכשיו בשליש השני יש הקלה משמעותית.
אם מטריד אותך אז שווה ללכת להיבדק. 
לצפיה ב-'עזרה בחישוב שבוע הריוני'
עזרה בחישוב שבוע הריוני
29/09/2017 | 19:56
4
279
היי בנות 
אז עשיתי שלוש בדיקות הריון שונות וכולן חיוביות . (אין מאושרת מימני עכשיו!)
המחזור האחרון היה באוגוסט 10. היום כבר ה29 לספטמבר. באיזה שבוע אני לדעתכן (הרופא נשים שלי טס לפני החגים והוא יחזור רק חודש הבא ב18 עד אז אני צריכה לחכות ואני סקרנית)
חוץ מי זה יש לי כאבי תופת בבטן התחתונה דמוי כאבי מחזור אבל הרבה יותר כואב, מוכר לכן? 
תודה על העזרה בנות!❤❤

לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
29/09/2017 | 21:03
1
172
סופרים מהיום הראשון של המחזור האחרון ומוודאים לפי אולטרסאונד מה הגיל האמיתי (במקרה של מחזור לא סדיר/ארוך/ ביוץ מוקדם או מאוחר).
 אז אם חישבתי נכון את 7 שבועות + 1 יום.
לצפיה ב-'תו'
תו
29/09/2017 | 21:39
129
תודה רבה לך!!❤❤❤ עזרת מאוד .!!

לצפיה ב-'קודם כל בשעה טובה '
קודם כל בשעה טובה
29/09/2017 | 21:59
149
אבל ...
כאבי תופת ובשבוע כזה, הייתי הולכת להיבדק. אם זה לא עובר אפילו לשקול מיון, לשלול חוץ רחמי. בשבוע כזה אמורים לראות היטב בא״ס.
לצפיה ב-'תלכי להיבדק בהקדם'
תלכי להיבדק בהקדם
01/10/2017 | 09:51
102
כאבי תופת לא שכיחים בתחילת הריון.
גם רופאת משפחה יכולה לתת הפניה לטכנאית אולטראסאונד. בשלב שלך כבר ניתן לראות דופק אם הכל בסדר. 
כאבי תופת מלווים הריון חוץ רחמי וזה מאד מסוכן.
בהצלחה

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום הורים בטיפולי פוריות
פורום הורים בטיפולי
ד
ד"ר יואל שופרו
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה