לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
5523155,231 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'רעלת הריון '
רעלת הריון
05/02/2020 | 20:30
1
93
ביצעתי בדיקת רעלת הריון ע"י הטלת שתן במהלך 24 שעות
התוצאה שקיבלתי היא 2.6 . האם יש לי רעלת הריון או לא?
לצפיה ב-'היי יקרה,'
היי יקרה,
08/02/2020 | 21:10
53
אנא הפני את השאלה לפורום הרפואי כאן בתפוז 
לצפיה ב-'בלוטת התריס והריון'
בלוטת התריס והריון
04/02/2020 | 20:52
3
77
היי בנות,
אני כמעט שנה שמנסה להכנס להיריון-
עשיתי בדיקות וגילו כי אני סובלת בתת פעילות בלוטת התריס.
יצא לי 8.97, בעקבות הבדיקה אני לוקחת כדורים כדי להוריד את הבלוטה.
לאחר שבוע עשיתי בדיקה נוספת , זה ירד לי ל4.78 והנוגדנים יצאו 16 א ( כאשר הנורמא זה עד 40).
השבוע עשיתי שוב את הבדיקה(כשלושה שבועות אני עם כדורים) ועלה לי ל5.33, הנוגדנים נשארו מאוד גבוהים.
T3 t4 יצא תקין- גבוה אך בממוצע.
הבנתי כי זו כנראה הסיבה שאני לא מצליחה להרות,
אני לא יודעת אם להמתין עוד מספר חודשים, או להתקדם לטיפול פוריות.
אשמח מאוד לעזרה, מישהי שחוותה ויודעת במה מדובר,
תודה רבה לכולן.
לצפיה ב-'היי יקרה, '
היי יקרה,
04/02/2020 | 21:59
48
ממליצה להפנות את השאלה לפורום המקצועי של היריון ולידה . בגדול הייתי קובעת תור לרופא פריון להתייעצות 
לצפיה ב-'תחזרי לרופא'
תחזרי לרופא
05/02/2020 | 09:29
37
בלוטת התריס שלך עדיין לא מאוזנת.
כנראה שצריך להגדיל קצת את מינון הכדורים או לשנות את הסוג.

כשבלוטת התריס מאוזנת היא לא מפריע לכניסה להריון.
במהלך ההריון עצמו צריך לעשות בדיקות דם תכופות לבלוטת התריס, שלעיתים יוצאת שוב מאיזון בגלל ההורמונים של ההריון.
לצפיה ב-'תתייעצי עם משה זולצבר'
תתייעצי עם משה זולצבר
05/02/2020 | 19:58
31
מרכז בריאות האישה ברמת אביב

ערך ה TSH צריך להיות גג עד 2 לדבריו
הוא אנדוקרונולוג וגניקולוג
לצפיה ב-'שבוע 39 כאבי רגליים'
שבוע 39 כאבי רגליים
05/02/2020 | 09:52
2
62
בוקר טוב לכולן,
שובע 39+2 (אבל מי סופרת)... כבר כמה ימים שאני מרגישה כאבים לאורך כל הרגל אך בעיקר בירכיים ובעיקר בלילה.
מישהי מכירה? שמעה? יודעת מה זה?
מרגיש כמו כאבי שרירים ממש.
לצפיה ב-'לא יודעת להגיד מנסיון כי אני עוד לא שם'
לא יודעת להגיד מנסיון כי אני עוד לא שם
05/02/2020 | 18:49
49
אבל חברה שלי הרגישה את הצירים בירכיים ולכן גם פספסו את זה שהיא בפתיחה 9...
לצפיה ב-'היי זהר, '
היי זהר,
08/02/2020 | 21:12
26
האם יש כאבים גם באזור המפשעות? ובשינויי תנוחה?  
לצפיה ב-'סקירה מוקדמת - עזרה בבקשה'
סקירה מוקדמת - עזרה בבקשה
05/02/2020 | 18:31
3
101
היי
היריון 1 שבוע 8 ועדיין לא סיפרתי לסביבה.
לכן אין לי עם מי להתייעץ.

אני קצת מבולבלת עם עניין הסקירות (מוקדמת ומורחבת).
אני בקופת חולים כללית, קיבלתי רשימת רופאים באזור חיפה.
ניסיתי לחפש המלצות על הרופאים הרשומים אבל עיקר התוצאות הן על רופאים פרטיים.
לא מבינה כ"כ לגבי החזר אם אחליט ללכת לרופא שלא ברשימה.

האם יש המלצה לרופא לסקירה מוקדמת באזור חיפה?
האם באמת עדיף ללכת רק באופן פרטי (1700-3000שח)
האם הסקירה המוקדמת חשובה יותר מהמאוחרת?

אני מבולבלת ואשמח להמלצות!
תודה מראש

לצפיה ב-'אני העדפתי לעשות את המאוחרת בפרטי'
אני העדפתי לעשות את המאוחרת בפרטי
05/02/2020 | 18:45
71
אבל אני לא יודעת אם הייתי עושה את זה אם לא היה לי ביטוח פרטי.
אתה הסקירה הראשונה עשיתי עצל רופא שבהסדר (100 ומשהו ש"ח)
לצפיה ב-'עשיתי את השקיפות והסקירות בקופת החולים, אצל אותו רופא'
עשיתי את השקיפות והסקירות בקופת החולים, אצל אותו רופא
13/02/2020 | 11:37
39
בהתחלה הבנתי שבכל מקרה אני חייבת לעשות את אחת הסקירות פרטית כי רק אחת הקופה מממנת, ושרוב הנשים עושות את הראשונה פרטית. אבל נתקעתי בדיוק בחודש של כל החגים אז כבר קבעתי לקופה וזהו, וכשהייתי בסקירה הראשונה ושאלתי על השנייה הפקידה אמרה שאין בעיה לקבוע אצלם גם לשנייה וזה מה שעשיתי. אחת הייתה בעמלה הבסיסית של איזה 35 ש"ח ואחת הייתה יקרה יותר, נדמה לי שמעל 100 (כנראה אותה הקופה "לא מממנת"). אני לא בקופת חולים כללית וחברה שלי גם לא, והיא גם עשתה אצל אותו רופא (אחר, בקופה שלה) את שתי הסקירות, ובאמת גם אצלה אחת הייתה יקרה יותר, אבל גם בערך אותו סדר גודל שכתבתי קודם. 

כששאלתי על הרופא שעושה אמרו לי שהוא טוב מאד, וחשבתי לעצמי שמקסימום אם לא אהיה מרוצה אבטל את התור הבא, אבל הוא היה בסדר גמור, אין לי טענות. הבנתי שהוא גם עושה סקירות פרטיות, כנראה ככה רובם. אז ברור שבסקירה פרטית יש יותר זמן ועושים יותר בנחת, ובודקים גם דברים פחות חשובים (כי צריך להצדיק את התשלום) אבל גם הסקירות בקופה מספיקות לדעתי. אם ההריון תקין ואין ממצאים מיוחדים ואת הולכת לרופא בקופה ומרוצה ממנו, אני לא רואה סיבה לא לחזור אליו גם בסקירה הבאה. 

קראתי בכל מיני מקומות שממליצים לעשות סקירות לא אצל אותו רופא, אז בדקתי אפשרות לסקירה שנייה פרטית, וחוץ מזה שהשעות לא הסתדרו לי, זה יצא איזה 1,500 ש"ח אפילו שהרופא ברשימה של הרופאים בהסדר של הקופה... (הפקידה שלו אמרה שההסדר המוזל הוא לבדיקת התייעצות רגילה, לא לסקירה). אז זה אומר לנצל את הסל המצומק של אלפיים ש"ח מהקופה (שאני רוצה לשמור בעיקר לדולה) או להפעיל ביטוח פרטי שיש לי, שזה אומר השתתפות עצמית כלשהי וגם עוד כאב ראש בירוקרטי, אז בשביל מה? הלכתי לתור שקבעתי והיה בסדר גמור, אפילו היה איזה ממצא גבולי שהוא רצה שאחזור בשבילו לביקורת אז חזרתי אליו שוב. התרשמתי שהוא יסודי ומקצועי ולא מחפף. בקיצור, לדעתי לא צריך פרטי ולא צריך להשתגע, אלא אם יש בעיה מיוחדת או שאת לא מרוצה מהרופא.
לצפיה ב-'רופא לסקירה'
רופא לסקירה
13/05/2020 | 11:39
2
היי, יש בחיפה את ד"ר חסן בכרי, אני לא יודעת לגבי החזרים, אבל דברי עם המזכירה שלו על הנושא...
בהצלחה...
לצפיה ב-'ברית מילה - ד"ר אלי וולפסון'
ברית מילה - ד"ר אלי וולפסון
05/02/2020 | 09:20
46
היי,
מישהי שמעה / מכירה את הרופא מוהל ד"ר אלי וולפסון ויכולה להמליץ או לא להמליץ?
לצפיה ב-'הפניה לבדיקת מי שפיר במכבי'
הפניה לבדיקת מי שפיר במכבי
30/01/2020 | 13:23
2
64
שלום לכולן,
עקב תוצאת שקיפות עורפית לא תקינה אני זכאית לבדיקת מי שפיר במכבי למרות שאני עדיין לא בת 35.
למישהי יש ניסיון עם הפרוצדורה? למשל בתל השומר לא מוכנים לקבוע תור בלי שאשלח הפניה, אבל אין לי תור לרופא נשים בקרוב וזה כבר ממש לחוץ...
מי אמור להוציא את ההפניה במכבי?
וכמו כן אשמח להמלצות איפה כדאי לעשות - גם מבחינת מכון/בי"ח למשל אסותא, תל השומר וכו' וגם מבחינת הרופא המדקר.

תודה רבה למי שיכולה לעזור
לצפיה ב-'במכבי את יכולה לבקש מהרופא נשים הפניה באפליקציה'
במכבי את יכולה לבקש מהרופא נשים הפניה באפליקציה
30/01/2020 | 14:49
43
עוד אין לי המלצה קונקרטית, אני מתוכננת לעבור מי שפיר שבוע הבא באסותא, הרופא שיבצע לי זה ד"ר יורם מנור שהיה הרופא שלי בעבר והוא מושלם (עברתי בשל מעבר דירה).
אבל זו עדיין המלצה ללא קשר למי שפיר עצמם.
לצפיה ב-'היי יקרה, '
היי יקרה,
04/02/2020 | 22:02
39
את מבקשת מרופא הנשים שלך הפנייה או לבקש מהמזכירה שתסייע לך בבקשה הפניה ומרימה טלפון למכבי לשאול אלו רופאים בהסדר ומה האפשרויות שעומדות בפנייך. אני עשיתי מבחירה מי שפיר אך עם רופא באסותא לא בהסדר לכן שילמתי על הרופא. 
לצפיה ב-'פרופ' אלדד קטורזה'
פרופ' אלדד קטורזה
30/01/2020 | 09:55
55
היי לכולן,
האם מישהי היתה אצלו לסקירה ראשונה (או מאוחרת, או שלישית) והיא נמצאת בעודף משקל משמעותי (בלי קשר להריון)?
שמעתי עליו המון המלצות אבל אני חוששת מרופאים שלא עושים אקסטרה מאמץ במקרה שקצת יותר קשה לראות באולטרסאונד. ואני בעודף משקך משמעותי ומבנה הגוף שלי הוא כזה שרוב השומן מתרכז בבטן

אשמח מאוד לתגובות, תודה רבה לכן
לצפיה ב-'דקירות בנרתיק שבוע 38'
דקירות בנרתיק שבוע 38
26/01/2020 | 23:24
3
112
היי בנות, מחר אני שבוע 38.
לפהי חודש וחצי הייתה לי התקצרות של צוואר הרחם, שמאז התארך.
היום התחלתי לעשות לעצמי עיסוי פרינאום ומאז יש לי דקירות בנרתיק, כמו דקירה של סיכה וגם התינוק משתולל בבטן ויש יותר חשק לעשות פיפי. מה זה יכול להיות?
צירים?

לצפיה ב-'היי זהר, '
היי זהר,
28/01/2020 | 12:57
2
90
נשמע כמו התחלה של התבססות באגן זה סימן נהדר! הראש מתחיל לרדת נמוך יותר כחלק מהתכוננות לקראת לידה 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
29/01/2020 | 00:23
1
60
כמה זמן לפני לידה זה קורה בדרך כלל?
לצפיה ב-'היי'
היי
04/02/2020 | 21:55
34
זה יכול לקרות משבוע 36 אפילו או ממש בסמוך ללידה
לצפיה ב-'פרופ' רוני מימון - שקיפות עורפית - המלצות?'
פרופ' רוני מימון - שקיפות עורפית - המלצות?
26/01/2020 | 12:03
1
55
מחפשת רופא טוב לשקיפות עורפית שבהסדר עם מכבי הבנתי שהוא די טוב. 
אבל אשמח להמלצות או דיס המלצות מכן... 

תודה רבה
לצפיה ב-'לא מכירה, אבל יכולה להמליץ על ד"ר ג'קי סביליה'
לא מכירה, אבל יכולה להמליץ על ד"ר ג'קי סביליה
26/01/2020 | 15:26
47
מקבל בהרצליה דרך הסדר מכבי.
עשיתי אצלו גם שקיפות עורפית וגם סקירה מוקדמת והייתי מאוד מרוצה.
את המאוחרת עשיתי אצל ד"ר ניצן שטיינמן שמקבל בראשון לציון ואם אני לא טועה גם בפתח תקווה (בשביל זוג עיניים נוסף) שהיה סבבה, אבל פחות התחברתי.
לצפיה ב-'ד"ר עודד הרט'
ד"ר עודד הרט
21/01/2020 | 11:29
2
108
איפה הקליניקה שלו? של ד"ר עודד הרט?
התקשרתי למרום נווה לכללית. אמרו שהוא לא עובד אצלם

לצפיה ב-'לא מכירה, אבל מה הבעיה לברר?'
לא מכירה, אבל מה הבעיה לברר?
21/01/2020 | 15:03
48
אם הוא מקבל דרך הקופה המידע יופיע באתר. אם את לא מוצאת לבד, תתקשרי למוקד.
אם הוא מקבל פרטי בטח יש לו אתר משלו עם פרטי יצירת קשר, כתובת, שעות קבלה וכו'.
לצפיה ב-'עזב את הכללית לפי כמה שנים'
עזב את הכללית לפי כמה שנים
05/02/2020 | 19:59
20
עבר למאוחדת בראשון לציון
אבידה גדולה אין עליו
לצפיה ב-'קמטוטי בטן-ניסיתי הכל,כירורגיה פלסטית-המלצות?'
קמטוטי בטן-ניסיתי הכל,כירורגיה פלסטית-המלצות?
20/01/2020 | 23:13
80
שלום לכולן
אני זקוקה למתיחת בטן שנראית כמו שקית פונצ'רת,לא בטוחה שזה "מיני",אולי קצת יותר מזה.
הייתי בכללית אסטטיקה והבנתי שהם לא מבצעים או לא מסוגלים לבצע פרוצדורה כזו ברמה גבוהה.
פניתי למרפאת ד"ר דב קליין,מסקרנות.מתיחת בטן החל מ-48,000.
ישנם עוד שני רופאים שלא הצלחתי ליצור קשר עם מרפאותיהם: רוני מוסקונה ולוי אברהם.
מישהי יודעת מנסיונה,אולי מחיריהם צנועים יותר ועדיין הם מבצעים פרוצדורות פלסטיות ברמה גבוהה?
רוני מוסקונה ודאי מוכר,האם מישהי שמעה על ד"ר לוי אברהם?
אולי המלצות חמות על מנתחים אחרים?
מסקירת מחירים באינטרנט עבור מתיחת בטו ראיתי כי הרף הוא 30,000 ש"ח אבל 48,000 (ד"ר קליין) לא ראיתי.

אודה לתגובות
לצפיה ב-'תנוחות שינה ותנועות עובר (זהירות חפירה...)'
תנוחות שינה ותנועות עובר (זהירות חפירה...)
18/01/2020 | 00:17
4
157
עד גיל 20 וקצת ישנתי רק על הבטן, אבל כבר הרבה שנים אני רגילה להירדם רק על אחד הצדדים בסוג של תנוחה עוברית, אבל לא מכווצת. פעם רק צד שמאל, אבל התרגלתי גם ימין, כי לפעמים צד אחד כואב או לא נוח וכו' אז היום אני די סימטרית. בשנים האחרונות גם התרגלתי לישון מחבקת כרית + כרית שטוחה בין הרגליים כי גיליתי שזה מאזן אותי ופחות "מועך". אז לכאורה סבבה, כי זה בדיוק מה שממליצים בהריון.

אבל לא משנה על איזה צד אני נרדמת, אני תמיד תמיד מתעוררת על הגב, כל השנים ככה. שגם זה לא נורא, ככה אומרים, כי אי אפשר לשלוט בזה וגם ככה זה לא עיקר השינה אז לא נורא. יש מקומות שכותבים לשים כרית מאחורי הגב כדי לא להתגלגל, ניסיתי וזה לא עזר. אני גם חושבת שאני מתגלגלת בגלל הלחץ שנבנה עם הזמן בשכיבה על הצד ואז אם לא אתגלגל גם ככה אתעורר.

עכשיו אני בכל מקרה מתעוררת לפחות פעם בלילה, כי שכיבה רגילה על הגב שאף פעם לא הייתה לי נוחה (כאבי גב) עכשיו מתחילה עוד יותר להציק כי המשקל של הרגליים לא רק מקשית את הגב הוא גם מותח קצת את הבטן ומשהו בתחתית שם נמתח ומציק לי בימים האחרונים בתנוחה הזאת. וגם כשאני על הגב העובר זז יותר, לא יודעת אם זה מה שגם עוזר לי להתעורר? הרופאה אמרה שמרגישים יותר תנועות בשכיבה על הגב, אבל נראה לי שזה הפוך ויש יותר תנועות כי לא נוח לו. יכול להיות? שמעתי שהם זזים הרבה כשהתנוחה של האם לא נוחה להם.

בעבר הרחוק היה לי כל כך לא נוח על הגב שהייתי יכולה לשכב ככה שעות ולא להירדם. אבל עם הזמן למדתי לסדר כריות בצורה נוחה, בערך כמו כשעושים מסז', עם כרית מתחת לברכיים (יש לי אפילו כרית מיוחדת בצורת חצי גליל) ועוד כרית משולשת שטוחה מאוד מתחת לטוסיק (זה קצת כמו המשולש מספוג ששמים לפעמים בשיעורי יוגה או פילאטיס, רק יותר רך ושטוח) וכרית הראש שלי היא גם ככה ויסקו (ספוג זיכרון) בצורה גלית, כלומר עם שקע לראש ותמיכה לצוואר.

אז ככה אני כבר יכולה להירדם בשנים האחרונות בנוחות על הגב, וגם לקום בלי כאבי גב (כי יש תמיכה טובה למעלה ולמטה) ואני לא עושה את זה הרבה, אבל עכשיו גיליתי שזה פשוט נוח לי בטירוף בהריון, כי כשאני שוכבת על אחד הצדדים הרבה (כי אומרים להתגלגל חזרה ולא להישאר על הגב) הוא מתחיל "להימעך" ולכאוב לי וגם ככה כשאני מתגלגלת לגב אני מתעוררת כי לא נוח לי... אז אם מלכתחילה אני מסדרת שינה נוחה על הגב אני כבר ישנה הרבה יותר טוב וגם תנועות עובר אני מרגישה ככה פחות, אז אולי גם לו זה נוח? 

אבל אני שוב בהיסטריה שאני עושה איזה נזק, וקראתי לכאן ולכאן:
מצד אחד כבר שנים יש מחקרים שאומרים שזה מסוכן
מצד שני מצאתי כתבה על מחקר אחד מהשנה האחרונה שזה דווקא לא נכון, אבל דיווח עליו רופא מתחום אחר ולא קשור

ומצאתי מישהי שכתבה בבלוג שלה (באנגלית) שהיא בדקה כמה מחקרים וזה לא כזה ביג דיל, אבל היא כמובן לא רופאה, וזה כבר מלפני כמה שנים
(בתגובות שם יש המון נשים שמספרות כמה כואב להן כבר לישון על הצד)

ויש גם דולות שחושבות שזה ממש לא נורא
או שזה בסדר עם תמיכה מתאימה (בערך מה שעשיתי, לא כולל כרית הנקה)

ובפעם האחרונה ששאלתי את הרופאה שלי היא אמרה שבאמת לא מומלץ לישון על הגב אבל זה נכון רק משבוע 25 ככה (רק שבדיוק כבר הגעתי אליו) ועוד לא נפגשתי איתה החודש. במקורות אחרים דיברו על טרימסטר שני או שלישי, תלוי איפה. בינתיים הבטן שלי דווקא לא גדולה או כבדה וכשאני שוכבת על הגב אני לא מרגישה שום סחרחורת / צרבת או כל בעיה אחרת שמזכירים בכתבות האלה.

לסיכום, אני אובדת עצות! אני מתחילה להתעורר יותר ויותר כל לילה, קשה לי לחזור לישון, כשאני ישנה ברצף על אחד הצדדים הוא מתחיל לכאוב לי, בעיקר אם התעוררתי על הגב וחזרתי אליו או אם אני לא מצליחה להירדם אז בזמן שאני מנסה זה עוד יותר נורא... ועד שסוף סוף הגעתי לסידור נוח על הגב ונראה לי שעם התמיכה הנכונה זה לא אמור להיות בעייתי, בעלי לחוץ נורא וחופר לי כמה זה חשוב לישון על הצד. הוא הציע שאסדר ככה את הכריות מראש לשינה נוחה על הגב, אבל זה סידור שממש לא נוח לשכב עליו על הצד, אז אין מצב.

אני מתחילה לתהות אם פשוט נגזר עליי להתענות ולהתעורר כמה פעמים בלילה ולהתחיל לסדר מחדש כריות. הוא אמר שנביא עוד, אין בעיה, אבל לא התרשמתי שעוד כריות יעזרו לי פה, גם לא כריות מיוחדות להריון שנמכרות במחירים מטורפים לגמרי. זה בסה"כ בד ומילוי, איך ולמה מאות שקלים?! הזמנתי כרית זולה מסין אבל כבר עברו יותר מחודשיים והחבילה לא מגיעה אז כבר לא אזמין שוב כי עכשיו כבר אין לי חודשיים לחכות. אני גם מבינה שחוסר הנוחות הקל עכשיו הוא רק ההתחלה וזה עומד להיות הרבה הרבה יותר גרוע, מייאש נורא. אוף, עכשיו אני בדיכאון אפילו מלישון וכבר לא יודעת מה לעשות! 
לצפיה ב-'לא קראתי הכל'
לא קראתי הכל
19/01/2020 | 19:47
3
80
1. עוד בתחילת ההריון שאלתי את הרופאה שלי לגבי שינה על הגב - אמרה שזו המלצה מיושנת. בתכלס זה לא ממש נתון לשליטתנו.
2. הבנתי שהסכנה בשכיבה על הגב היא בחסימה של כלי דם שיכולים לגרום לך לסחרחורת ועילפון. בפועל, אני ישנה על הגב, מתאמנת על הגב, סתם רובצת על הגב... ותמיד מרגישה טוב. אני כבר בשבוע 33 והעובר מבסוט.
3. כרית הריון לא חייבת לעלות יקר. קניתי מאמאזון כרית יו ענקית לכל הגוף ב-25$. היא מושלמת וקיבלתי את הלילות שלי בחזרה. עכשיו 3 לילות הייתי בלעדיה והיה לי ממש קשה. 
4. לא צריך להכנס לפאניקה. תמיד ימציאו איסורים כאלה ואחרים. צריך גם לחיות ולאזן בין שלל האיסורים.
לצפיה ב-'תודה רבה! תוכלי לתת קישור לכרית שהזמנת?'
תודה רבה! תוכלי לתת קישור לכרית שהזמנת?
20/01/2020 | 07:58
51
ניסיתי לחפש קצת וכל מה שמצאתי היה יקר יותר.
לצפיה ב-'תנוחת שינה'
תנוחת שינה
24/01/2020 | 09:18
1
54
אני מרגישה חובה לציין כי מחקרים עדכניים ומקיפים גילו קשר בין שינה על הגב לבין עלייה בהיתכנות ללידה שקטה בשליש השלישי להריון.
לכן צריך להימנע כמה שיותר משינה על הגב וגם מסתם שכיבה על הגב בשעת עירות.

לצפיה ב-'תודה, אבל התייחסתי בדיוק לזה ואפילו נתתי בעצמי את הקישור'
תודה, אבל התייחסתי בדיוק לזה ואפילו נתתי בעצמי את הקישור
26/01/2020 | 01:42
46
לאותה ידיעה (פשוט ב-YNET ולא ב-WALLA אבל זה על אותו מחקר) ומכאן ההתלבטות... אבל אם קראת את כל מה שכתבתי, יש כבר מחקרים עדכניים יותר שדווקא לא מצאו כזה קשר... זה נושא מורכב, אחרת לא הייתי שואלת.
לצפיה ב-'הערכת משקל שבוע 37+4 אשמח להרגעה'
הערכת משקל שבוע 37+4 אשמח להרגעה
16/01/2020 | 12:25
4
153
היי בנות.
עשיתי הערכת משקל היום שבוע 37+4. לפי הטכנאית המשקל מתאים לשבועיים לפני כן (2.600). עשיתי גם הערכת משקל בשבוע 32 והכל היה תקין ומתאים כולל כל הבדיקות לפני כן. הייתי גם במיון לפני שבועיים בגלל משהו ושם העריכו 2.600. כשאמרתי לטכנאית את זה היא אמרה שבמיון לא עושים מדידה מדוייקת. המשקל לא מטריד אותי, מטריד אותי שלא מתאים לשבוע. ממה שקראתי זה לא מדאיג, ויש לי תור לרופא שלי ביום שלישי...אבל אני כמובן כן מוטרדת ואשמח להרגעה ממי שיש לה ניסיון. תנועות ושאר הדברים תקין.
לצפיה ב-'לא מניסיון אישי, אבל הערכה כשמה כן היא, הערכה'
לא מניסיון אישי, אבל הערכה כשמה כן היא, הערכה
16/01/2020 | 19:25
1
92
ואם כתבת "טכנאית" אני מבינה שזה ב-US? כי ממה שהבנתי אלה לא נחשבות להערכות מדויקות. קראתי שההערכות הטובות הן ידניות, של רופאים ומיילדות עם הרבה ניסיון. בארכיון הפורום יש בלי סוף נשים שסיפרו על הערכות משקל שזייפו לא מעט לשני הכיוונים, גם בחצי ק"ג...

ובכל מקרה התאמה של משקל לשבוע היא לפי איזשהו ממוצע, אבל העולם מלא באנשים לא ממוצעים. יש משפחות שבהן התינוקות נולדים גדולים, ויש הורים קטנים מהממוצע ולהם בדרך כלל לא נולדים תינוקות גדולים...
לצפיה ב-'תודה על ההתייחסות '
תודה על ההתייחסות
16/01/2020 | 20:11
28
לצפיה ב-'בשבוע כזה הערכת המשקל כבר לא מדויקת'
בשבוע כזה הערכת המשקל כבר לא מדויקת
19/01/2020 | 11:48
56
לדעתי כבר משבוע 35 מזהירים שרמת הדיוק של הערכת משקל היא כבר לא משהו. 
לצפיה ב-'היי'
היי
20/01/2020 | 21:59
35
בהחלט הערכה בלבד! ומשקל תקין לשדבוע שאת נמצאת בו. תמיד יש סטיות לכאן או לכאן כל עוד זה לא נשאר בעוד כמה זמן נניח שבועיים על טווח של פחות משבועיים זה לא מדאיג 
לצפיה ב-'בטן טרפזית '
בטן טרפזית
15/01/2020 | 01:40
4
202
היוש בנות!

אני כבר בחודש שישי (שבוע 25) ואמנם התמונות האלה צולמו לפני שבועיים בערך, אבל שום דבר לא ממש השתנה... בכל מקום אני קוראת שהבטן אמורה לצמוח כבר מעל לפופיק, והיא פשוט לא! נראה שהיא מתעגלת ממש רק בתחתית וגם קצת מתחת לציצי (כל מה שנדחף למעלה) ובאמצע היא נשארת שטוחה, וזה יוצא מין צורה מבאסת של טרפז.

למען האמת במשך הרבה זמן הייתה לי בטן למטה ובטן למעלה ולאט לאט המותניים שלי "נמחקו" ואז ציפיתי שהתהליך ימשיך להתעגלות של הבטן קדימה ולמעלה, כמו שאני רואה בכל התמונות, אבל משום מה זה פשוט לא קורה... מה קורה?!

זה יכול להיות קשור לשליה קדמית? או שאולי זה בגלל השומנים הטבעיים שלי? התחלתי את ההריון במשקל תקין, אבל בחיים לא הייתה לי בטן שטוחה, אפילו בילדות כשהייתי די רזה. אולי הבטן פשוט "נופלת" ככה למטה בגלל המשקל? איך אצל כולן היא עומדת יפה ועגלגלה ורק אצלי חצי מהזמן נמעכת ומתקווצ'צ'ת בכל מיני צורות לא מחמיאות?

אולי אני צריכה לסתום ולשמוח בחלקי שהבטן (עדיין...) לא כל כך גדולה וכבדה ולא מפריעה לי כמעט בכלל, למעשה אני כעמט לא מרגישה אותה רוב הזמן (תנועות כבר כן). אבל נורא רציתי בטן יפה כזאת, עגולה וייצוגית, שתהיה קטנה וחמודה או גדולה ומפחידה, אבל העיקר שישר יזהו שזה הריון! כרגע רוב הזמן מי שלא מכיר אותי ממש ולא עוקב מקרוב או יודע בכלל לא יכול להיות בטוח שאני לא סתם שמנה. פפפפפףף.
לצפיה ב-'גם לי היה משהו דומה בהריון עם בני '
גם לי היה משהו דומה בהריון עם בני
15/01/2020 | 09:56
1
124
לא זוכרת כבר האם הבטן "התעגלה" בסופו של דבר או נשארה ככה עד הסוף. אין לזה שום משמעות רפואית, וזה מה שחשוב. וכן, לא הייתה לי בעיה להסתיר את ההריון במשך הרבה מאוד זמן, לדעתי בשבוע 25 רק סיפרתי בעבודה.
אם זה מנחם, בהריון הנוכחי אני לוויתן משלב מאוד מוקדם, בטן עגולה וענקית ומציקה, כמו בסרטים.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
16/01/2020 | 19:44
65
כן, הבנתי שאין לזה משמעות רפואית, אבל זה עדיין מבאס אותי. בטן עגולה של הריון זה נורא יפה בעיניי וממש חיכיתי לה. אולי זה קשור גם לגובה? אני קצת גבוהה מהממוצע, שזה מסביר אולי למה הבטן לא יוצאת קדימה, אבל פחות מסביר לי למה נראה שהיא דווקא מתעקשת להתבסס למטה...

מצטערת לשמוע שהבטן מציקה לך. שמעתי שבהריונות חוזרים הבטן מתחילה מוקדמת ובדרך כלל גדולה יותר, אבל כך או כך, אצלי לא סביר שיהיה עוד אחד.
לצפיה ב-'היי:)'
היי:)
20/01/2020 | 21:56
1
62
איזה היריון זה קרן? בגדול לא מהווה בעיה רפואית זה פשוט מבנה גוף שלך. כן ברכע שהבטן תגדל יותר זה ייתעגל. בינתיים אפשר להסתיר את ההיריון חחח
לצפיה ב-'תודה! זה היריון ראשון (סליחה שלא כתבתי, חשבתי שברור...)'
תודה! זה היריון ראשון (סליחה שלא כתבתי, חשבתי שברור...)
20/01/2020 | 22:12
64
אז זה רק מבנה הגוף שלי שממשיך לאכזב אותי? נו טוב, אני כבר רגילה...
אני כבר לא מנסה להסתיר. אני יכולה לטשטש, אבל תכלס כבר התעייפתי מזה. אני גם ככה כבר לא בשלב שאני לא רוצה שידעו, אז פשוט לובשת מה שנוח לי, לפעמים זה מבליט יותר ולפעמים פחות.
לצפיה ב-'האם קרה לכן?'
האם קרה לכן?
15/01/2020 | 12:14
2
273
היי,

שבוע לאח הביוץר היה לי דימום התרשרות (די בטוחה, זה היה לכמה שעות ממש בקטנה ולפי המרקמים והצבעים שקראתי זה היה זה)

בנתיים אני מחכה למחזור שאמור להגיע בשבוע הקרוב או בשבוע הבא

רציתי לדעת האם קרה למישהי שהיה לה דימום כזה אבל בסוף הסתבר לה שהיא לא בהריון?
לצפיה ב-'כן'
כן
15/01/2020 | 13:55
103
בחודש הראשון שהתחלנו לנסות היה לי דימום כזה שבהתחלה חשבתי שהוא מחזור ואז נעלם אחרי כמה שעות
חשבתי שזה הריון וחיכיתי לעשות בדיקה, מעבר לזה לא היה מחזור אבל גם לא היה הריון
לצפיה ב-'היה לי '
היה לי
06/02/2020 | 10:11
38
הייתי בטוחה שזה דימום השתרשות. היה ממש מעט ובדיוק איך שמתארים בספרות דימום כזה. תוך כמה שעות נעלם.
יומיים אחרי זה קיבלתי לצערי. אבל זה לא אור כלום. כל אחת והמקרה שלה. בהצלחה!!
לצפיה ב-'מי שפיר באיזור השרון'
מי שפיר באיזור השרון
13/01/2020 | 11:14
7
63
הי,
אשמח לשמוע המלצות ממישהי שעשתה/קיבלה המלצות על איפה ואצל איזה רופא עושים מי שפיר באיזור השרון.
בפעם הקודמת עשיתי בתל השומר ולחלוטין ממליצה אבל הפעם קצת רחוק לי
לצפיה ב-'הרצליה מדיקל סנטק'
הרצליה מדיקל סנטק
13/01/2020 | 19:35
1
57
דר צבי אפלמן
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
14/01/2020 | 15:56
12
לצפיה ב-'גם אני עשיתי במדיקל, אצל פרופ' רוני טפר'
גם אני עשיתי במדיקל, אצל פרופ' רוני טפר
13/01/2020 | 22:16
1
18
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
14/01/2020 | 15:56
9
לצפיה ב-'עשיתי באסותא אצל ליפיץ עבר בשלום!!'
עשיתי באסותא אצל ליפיץ עבר בשלום!!
14/01/2020 | 21:44
1
28
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
17/01/2020 | 01:01
19
לצפיה ב-'דר רמי מושנוב באסותא רמת החייל'
דר רמי מושנוב באסותא רמת החייל
02/02/2020 | 15:13
8
לצפיה ב-'רופא מומלץ'
רופא מומלץ
08/01/2020 | 12:55
1
111
היי לכולם,
כ4 חודשים מנסה להיכנס להריון
נמצאת ביום ה21 למחזור
מקלוני הביוץ לא ממש עבדו עליי, אז הלכתי לפני יומיים לרופא נשים שבבדיקה באולטרה סאונד אמר שהיה ביוץ ושלח אותי לבדיקות נוספות של הריון. היום קיבלתי תוצאות והתקשרתי לברר והוא אמר שלפי הבדיקה לא בייצתי.
אמר שאם אני רוצה אני יכולה לקבוע תור לרופא פוריות
אציין גם שהיום היה לי דימום (המחזור אמור להגיע רק עוד שבוע וחצי)
הייתה לי הרגשה שאולי נקלטתי אבל אם הוא אומר שזה לא נראה שבייצתי, זה משהו מוזר לי
מעוניינת לבדוק מה נסגר איתי עם רופא פוריות אבל לא ממש מצליחה למצוא. נגיד שאמרתי לרופא הנשים על הדימום הוא אמר "לא יודע"
אז אני מעוניינת דווקא ברופא שכן יתייחס קצת יותר
גרה בתל אביב, אשמח להמלצות! וכמובן עדיף עם זמינות גבוהה
(אני בקופת חולים של כללית אבל בגלל הלחץ והסקרנות אפשר גם רופא פרטי שאינו עובד עם כללית)
לצפיה ב-'כללית, רמת אביב'
כללית, רמת אביב
13/01/2020 | 11:18
66
הי,
יש בכללית ברמת אביב כמה רופאים שמתמחים בפוריות. הייתי מתחילה מהם.
עידו אלדר - נחשב לרופא טוב, לפעמים לא הכי נחמד
אמנון בוצן - מאוד נחמד, חושבת שגם מקצועי

לשניהם אין זמינות תורים מעולה אבל יש ביטולים שאפשר לתפוס
לצפיה ב-'חיסון שפעת לעשות או לא?'
חיסון שפעת לעשות או לא?
04/01/2020 | 19:52
7
103
הי בנות,,
שבוע 15... כולם בפאניקה מהשפעת ומלחיצים גם אותי לעשות..
אני מפחדת שהחיסון מזיק .. לא יודעת למה..
טפו טפו אני לא נוטה להיות חולה בחורפים.
יש לי שתי בנות בנות 6 ו-7 שאותן כנראה אני כן אחסן.
מה אתן עושות?
לצפיה ב-'השפעת מפחידה ומסוכנת יותר '
השפעת מפחידה ומסוכנת יותר
04/01/2020 | 20:15
106
בוודאי להתחסן. לא נראה לי שאת רוצה למצוא את עצמך חס וחלילה עם שפעת שהסתבכה. המשך הריון תקין ורק בריאות!
לצפיה ב-'כן, ברור! אני וכל משפחתי מתחסנים בכל שנה כבר שנים רבות'
כן, ברור! אני וכל משפחתי מתחסנים בכל שנה כבר שנים רבות
04/01/2020 | 20:59
2
104
בבריאות ובבטיחות אנחנו לא משחקים. חגורת בטיחות את חוגרת ברכב? גם אם את יודעת שלא יתפוס אותך שוטר? או חושבת לעצמך בכל פעם "טפו טפו טפו אני לא נוטה להיות מעורבת בתאונות דרכים, אז אולי כדאי לוותר"?

אז למה לא להתחסן? לא צריך בכל נסיעה, מספיקה רק פעם אחת בשנה . החיסון ניתן בחינם, הוא בטוח, מדובר בחיסון מנגיפים מומתים. לכן אי אפשר לחלות ואין בעיה לתת אותו גם בהיריון ולאוכלוסיות סיכון, להפך – לאוכלוסיות רגישות יותר מומלץ להתחסן בהקדם כי המחלה עלולה להסתבך.

החיסון מומלץ מטעם כל גופי הבריאות בעולם, ואין מה להפסיד, רק להרוויח. אם תתחסני, במקרה הכי גרוע לא יועיל, אבל לפחות תדעי שעשית את הכול כדי להגן על עצמך ועל העובר. לעומת זאת במקרה שאת לא מתחסנת, המקרה הכי גרוע יכול להיות מאוד מאוד גרוע. נשים הרות נפטרות משפעת בכל העולם, גם בישראל היו מקרים (גוגל ימצא לך בשנייה), או מגיעות לאשפוז (אף פעם לא כדאי, קל וחומר בהיריון) או "סתם" חולות מאוד, סובלות מאוד ומסכנות את עצמן ואת העובר...
לצפיה ב-'דוגמה מעולה. אני צריכה לזכור להשתמש בה (: '
דוגמה מעולה. אני צריכה לזכור להשתמש בה (:
07/01/2020 | 15:04
1
35
לצפיה ב-''
07/01/2020 | 15:40
4
לצפיה ב-'התחסנתי לפני חודשיים, ברגע שהגיעו החיסונים לקופה'
התחסנתי לפני חודשיים, ברגע שהגיעו החיסונים לקופה
04/01/2020 | 22:55
70
בגדול אני משתדלת להתחסן כל שנה. אמנם היו שנים שפספסתי ולמרבה המזל היה בסדר, אבל תמיד מעדיפה להיות בצד הבטוח. עכשיו בהריון אין שאלה בכלל, אני כל כך בחרדות מכל דבר, אז אני צריכה גם שפעת על הראש?! הדבר היחיד שהפחיד אותי בחיסונים השנה הוא שהם יגיעו מאוחר מדי ושהשפעת תשיג אותם, וכשסוף סוף היו נשמתי לרווחה וטסתי להתחסן.

מאז שאני בהריון אני עוד יותר מקפידה על הגיינה מהרגיל, מנקה את המקלדת של המחשב בעבודה לפני המשמרת (גם אחרים עובדים עליו), מסתובבת עם אלכוג'ל בתיק... בקיצור, עושה כל מה שאפשר כדי לשמור על הבריאות, אז גם חיסון, ברור.
לצפיה ב-'דוגמאות מהסביבה הקרובה'
דוגמאות מהסביבה הקרובה
06/01/2020 | 14:50
79
1. אחותי חלתה בשפעת בסוף ההריון והתאומות שלה נולדו חולות. את באמת רוצה להדביק את העובר בשפעת?

2. מישהי מהקומונה של התל"מ שלי - אחותה חלתה בשפעת עם חום של 40-41 שלא הגיב למשככי כאבים. הגיעה למיון. במיון זיהו ירידות דופק ויילדו אותה בשבוע 36. היא בבידוד והתינוקת בבידוד. מזל שבשבוע כזה התינוקת כבר די "בשלה".

אין סכנה בחיסון שפעת. לנשים בהריון אסור לקבל נגיף מוחלש. בזה יש סכנה ולכן אוסרים על זה. הנגיף השנה (לכולם) מומת. נגיף מומת מותר ואף רצוי.

זה שאין לך נטיה להיות חולה לא אומר כלום. בהריון המערכת החיסונית שלך פגיעה יותר. השנה השפעת אגרסיבית יותר.
את לא מגינה פה על עצמך, את מגינה גם על העובר שלך וכמו שאת מתכוונת לחסן את הילדים האחרים כדי להגן עליהם, כך רצוי שתגני על העובר.

אני התחסנתי לפני יותר מחודש. העובר חי ובועט (תרתי משמע).
לצפיה ב-'ברור שלהתחסן- על אחת כמה וכמה בהריון'
ברור שלהתחסן- על אחת כמה וכמה בהריון
07/01/2020 | 15:04
38
כמו שכתבו מעלי- הסיכון להסתבכות של שפעת גדול וריאלי הרבה יותר מסיכון (שאין) בחיסונים.
אני והילדים מתחסנים תמיד- בשגרה ובטח שבהריון, וגם ישר כשמגיעים החיסונים.
לא צריך לקחת סיכון סתם 
לצפיה ב-'שבוע 15 תנועות עובר'
שבוע 15 תנועות עובר
04/01/2020 | 19:54
3
135
הי בנות,
הריון שלישי, שיליה אחורית.
הרגשתי כמה פעמים את העובר (מכירה את ההרגשה) אבל כבר יומיים שלא...
שבוע שעבר הייתי בסקירה מוקדמת... הכל בסדר ברוך השם. אני רק נלחצת שלא מרגישה כל הזמן תנועות. האם בשבוע הזה הם זזים פחות? אני אמורה להרגיש הרבה? אוףף איזה לחץ
לצפיה ב-'אני הבנתי שבשבוע הזה הם זזים הרבה אבל הם עוד קטנים מאוד'
אני הבנתי שבשבוע הזה הם זזים הרבה אבל הם עוד קטנים מאוד
05/01/2020 | 08:44
76
ולכן יש להם הרבה מרחב וגם הגוף יותר קטן ורך ולכן גם התנועות הן מאוד קטנות, עדינות ולא סדירות. זה שבוע שנחשב מוקדם בשביל להרגיש תנועות, אפילו אם זה לא הריון ראשון, אז מה שאת מתארת נשמע לי הגיוני. אם את לחוצה לכי להיבדק בשביל השקט הנפשי או נסי מוניטור (דופלר) ביתי אם יש לך או לחברה ואת יודעת איך להשתמש. לא שזה ביג דיל, אבל אם אף פעם לא ניסיתי ואת לא יודעת איך ומה לשמוע ולא תצליחי אולי זה רק ילחיץ אותך יותר.
לצפיה ב-'בשבוע כזה, ובהנחה שמה שהרגשת אכן היה תנועות'
בשבוע כזה, ובהנחה שמה שהרגשת אכן היה תנועות
06/01/2020 | 13:22
80
(מה שבכלל לא בטוח) אין להן שום חשיבות. את לא אמורה להרגיש אותן ובוודאי שלא לעקוב אחריהן.
לצפיה ב-'היי יקרה, '
היי יקרה,
14/01/2020 | 21:47
46
ייתכן ואת כבר מתחילה להרגיש תנועות אבל לא תמיד ניתן לעקוב אחריהן בשבוע הזה את המעקב אחר התנועות עושים בשבועות מתקדמים יותר. המשך היריון תקין !!
לצפיה ב-'מישהי עשתה כאן את הבדיקות הגנטיות'
מישהי עשתה כאן את הבדיקות הגנטיות
05/01/2020 | 12:19
4
97
המורחבות שמציעים במכונים הפרטיים?
לצפיה ב-'את מתכוונת לסקר גנטי מורחב להורים? אם כן, אז אני'
את מתכוונת לסקר גנטי מורחב להורים? אם כן, אז אני
05/01/2020 | 13:17
38
לצפיה ב-'בדיקות גנטיות לפי הגנומטר?'
בדיקות גנטיות לפי הגנומטר?
05/01/2020 | 13:32
90
אני עשיתי בהריון הקודם את ההמלצות שהיו בזמנו ובהריון הזה אני עושה השלמות של המלצות שנוספו בזמן שעבר.
בשניהם פלוס תוספת של בדיקות מומלצות בתשלום
לצפיה ב-'אני עשיתי את המורכבות של פיוג'ין'
אני עשיתי את המורכבות של פיוג'ין
05/01/2020 | 20:50
31
לצפיה ב-'כן'
כן
05/01/2020 | 22:57
19

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
פורום הורים בטיפולי פוריות
פורום הורים בטיפולי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה