לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
5460554,605 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'שאת נפגשת עם חברה של המון שנים..ואת מספרת לה על ההריון'
שאת נפגשת עם חברה של המון שנים..ואת מספרת לה על ההריון
29/10/2018 | 17:04
4
280
והיא מעקמת את הפרצוף

לא מבינה מה הקטע, היא יודעת שעברתי 3 שנים לא פשוטות וגם הפלות במקום להגיד מילה טובה..עושה לי טוב שלא אמרת לי בחודש 9
לחברות אני מספרות בחודש חמישי למשפחה מספרת משלישי כזה...נראה סיימתי פרק עם חברות לא מאמינה בזה יותר הכל קנאה צרות עין.
אני לעומת זאת מפרגנת שמחה בשביל כל אחת וחברה שהיא בהריון
עצוב שזה כך:(
לצפיה ב-'תגובה סופר מבאסת '
תגובה סופר מבאסת
29/10/2018 | 19:47
149
ולאור ההיסטוריה אפשר לגמרי להבין למה את לא רצה לספר ....
מאחלת לך המשך הריון תקין וחברויות משמחות ומפרגנות
לצפיה ב-'יש כל מיני סוגי אנשים בעולם '
יש כל מיני סוגי אנשים בעולם
31/10/2018 | 10:38
1
131
ולכל מיני אנשים יש תסכולים שונים שהובילו אותם להיות מי שהם. לצערי את התסכול של עצמך הרבה פעמים משליכים על אחרים.   אין לזה קשר אליך או לאמון שלך בבני אדם בכלל כי לא כולם כאלו.

עם  הזמן לומדים מי החברים שלנו שילכו אתנו לאורך שנים. אם לא נעים לך איתה וכך את מרגישה, בעיניי אין טעם להמשיך להיות חברות קרובות .כי הרי מה זה חברות קרובות אם אי אפשר לספר להן דברים כאלו ? 

אני למדתי עוד לפני ההריון מי האנשים שיפרגנו לי תמיד , גם אם מצבם פחות טוב משלי באותה נקודה בנושא זה , שאגב לא אומר שזה לא ישתנה כי החיים משתנים כל הזמן. אלו החברים האמיתיים שאני בוחרת לשמור לידי ולספר להם דברים. 

להשוות זה לגטימי, כולם עושים את זה , זה חלק מהיותנו יצורים חברתיים. השאלה מה את עושה עם זה ואיך לוקחת את זה. לדוגמא : יש לי חברות בגילי שעוד לא מצאו בן זוג בכלל ובכל זאת כן פרגנו בהריון ושמחו (גם אם זה רק כלפי חוץ , זה עדין אומר הרבה ) וכאלה שכבר יש להם ילדים ובכל זאת לא מצאו לנכון לפרגן. כך שזה באמת קשור לאופי , לתסכולים של אותו אדם ואיך הוא מסתכל על השוואות.  

מאחלת לך הריון תקין וקל כי זה הכי חשוב בעולם ! מזל טוב ! 
לצפיה ב-'המון תודה על התשובה המפורטת חומר למחשבה בשבילי:)'
המון תודה על התשובה המפורטת חומר למחשבה בשבילי:)
31/10/2018 | 12:31
19
לצפיה ב-'לא נראה כמו צרות עין או קנאה. היא פשוט נעלבה'
לא נראה כמו צרות עין או קנאה. היא פשוט נעלבה
31/10/2018 | 21:06
97
אנחנו סיפרנו גם להורים רק בחודש חמישי. אמא שלי ממש בכתה מרוב עלבון אבל כמובן שהתגברה כי ציפינו המון שנים.
אני מציעה לך דוקא למחול לה. את לא חייבת להמשיך את הקשר אבל תביני שזו תגובה של מישהי שאכפת לה ממך ונפגעה. מחילה..
שימשיך לך מלא ותקין בידיים מלאות
לצפיה ב-'יש קומונה יולי אוגוסט? '
יש קומונה יולי אוגוסט?
31/10/2018 | 16:26
1
56
לצפיה ב-'ושאלה מצוינת'
ושאלה מצוינת
31/10/2018 | 18:56
40
לצפיה ב-'שאלה לגבי תוצאות'
שאלה לגבי תוצאות
29/10/2018 | 14:47
1
182
היי אני בת 39.
שבוע 17
תוצאות של שקיפות עם סקר ראשון 1:2400
עכשיו אחרי החלבון עוברי זה ירד ל1:1800
זה סביר בהתאם לגיל או שהתוצאה פשוט נמוכה?
לצפיה ב-'הי'
הי
31/10/2018 | 15:11
79
ממליצה שתפני את השאלה לפורום המקביל לנו שבו יש גם רופא נשים. המשך היריון תקין!!
לצפיה ב-'היריון ראשון ומלא מלא שאלות'
היריון ראשון ומלא מלא שאלות
28/10/2018 | 12:47
10
270
אני שבוע 9 ועדיין לא יודעת כ"כ מה מותר ומה אסור  לי.
מוצאת את עצמי לפעמים יושבת במסעדות ובנייד כדי לבדוק אם מותר לי או אסור לי לאכול את המנה.
אני לא מחוסנת לטוקסופלסמה.. האם יש מידע מסודר מבחינת גבינות למשל מה מותר לאכול או מה אסור?
אני לא מחוסנת לCMV מה ההגבלות שלי? כל אדם עם קצת צינון מלחיץ אותי ואני כל הזמן עם האלכוהול מחטא בתיק לכל צרה שלא תבוא..
אשמח לכל עזרה או מידע שיש לכן...
לצפיה ב-'קודם כל מזל טוב '
קודם כל מזל טוב
29/10/2018 | 10:18
138
ואנסה להשיב על מה שאני יכולה.

בגדול בהריון מומלץ להמנע בעיקר מאלכוהול, בשר ודגים שלא מבושלים היטב , (בשר לבקש תמיד ברמה של WD) , ביצים חיות (שיש בקינוחים ומוסים לפעמים) וגבינות לא מפוסטרות שהן לא כאלה מפוצות.
כמובן שחייבים להקפיד על הגיינה יתרה ולאכול רק במקומות שאת מכירה וסומכת עליהם.  בכללי לעדי אוכל מבושל.

פרטים נוספים באתר משרד הבריאות  המפורט ומסודר  מאד :  https://www.health.gov.il/Subjects/pregnancy/durin...

לגביי CMV - אין חיסון לזה לצערנו. חלק גדול מהאוכלוסיה פתחו נוגדנים לזה ויש נשים שלא פתחו . יגידו לך את זה כבר בבדיקת דם הראשונה שתעשי כי בודקים את זה. אם אין לך נוגדנים לזה, זה בכל מקרה לא קשור לאוכל, ההמלצה היא להזהר מהפרשות של תינוקות וילדים עד גיל 6 בערך , שם זה נפוץ יותר ומועבר יותר. פשוט להקפיד על הגיינה יתרה , בעיקר אם את באה במגע עם תינוקות.
אם אין לך נוגדנים לזה - יבדקו לך כל חודש וחצי בבדיקות דם שגרתיות שלא נדבקת חלילה, אך זה לא כזה נפוץ. 

לגבי טוקסופלסמה - זה טפיל שעובר בעיקר מצואת חתולים או בשר לא מבושל.
בכל מקרה כדאי להמנע גם מזה וגם מזה. 

והכי חשוב להקפיד על הגיינה כמו שאת עושה .

בהצלחה והריון קל ותקין ! 
לצפיה ב-'מזל טוב!! איזה כיף :)'
מזל טוב!! איזה כיף :)
29/10/2018 | 11:56
5
122
אענה על מה שאני יודעת...

בעיקרון אפשר למצוא באמת באינטרנט מידע על הכל! אם את לא מרגישה בטוחה לגבי מזון מסויים זה ממש לא נורא לבדוק.
מאז תחילת ההריון שלי אני בגישה שלא אעשה ניסויים על העובר הקטן שלי, ולכן מעדיפה לבדוק ולהיות רגועה.
באופן עקרוני -
קפה עד 2 כוסות ביום (לקחת בחשבון גם משקאות אחרים עם קפאין / שוקולד).
בשר - רק wd!
לא ביצים חיות...
גבינות - רק מפוסטרות, לא מומלץ גבינות עובש וגבינות רכות.
ג'ינג'ר לא בכמות גדולה מידי
בלי אלכוהול
בלי דגים נאים (אפשר סושי צמחוני, אבל צריך לוודא שהסכין לא נגעה בדג קודם כי זה מסוכן לעובר)
בשר מעושן - רק חם! בלי נקניקים ומעושנים וכאלה, גם לא סלמון מעושן קר.
חומוס וטחינה - רק כזה שמכינים בבית, זה בית חם להמון חיידקים...
חשוב לשתות המון המון המון! (משהו כמו 3 ליטר מים ביום).

בקשר לטוקסופלסמה - אל תנקי חול של חתולים אם יש לך... זה נמצא בעיקר שם, אם במקרה יש לך - שמישהו אחר ידאג לזה :)

ובכל מקרה, תשתדלי להיות רגועה... זה הרבה יותר חשוב :)
הריון קל, עגול ומשעמם!

לצפיה ב-'זה ממש לא נמצא "בעיקר בחול של חתולים". למה להטעות סתם?'
זה ממש לא נמצא "בעיקר בחול של חתולים". למה להטעות סתם?
30/10/2018 | 01:17
4
138
זה נמצא בעיקר בבשר לא מבושל. יש הרבה אנשים עם נוגדנים לטוקסופלזמה שמעולם לא התקרבו לחתול. רוב האנשים מקבלים את זה מבשר שלא מבושל עד הסוף וממש לא מקקי של חתולים.

הסיכוי להידבק מחתול קלוש ביותר - צריך קודם שהחתול ידבק בזמן ההריון (כי גם החתול נדבק רק פעם אחת בחייו), כלומר שיבוא במגע עם עכבר עם הטפיל (כבר סיכוי קלוש לחתול בית).
אח"כ יש מספר ימים בלבד שבהם החתול מפריש את הצואה הנגועה. אח"כ צריך שבמהלך הכמה ימים האלו, הצואה תעמוד יומיים (כי לוקח לציסטה בצואה יומיים להבשיל).
ובסוף בסוף צריך שבזמן שהחתול נדבק בדיוק שהאישה בהריון, ובדיוק בכמה ימים שהוא מפריש את הטפיל, ובדיוק בזמן שהצואה שלו עמדה יומיים בלי שניקו אותה (מה שלא סביר בבית נורמלי עם אנשים שאכפת להם מהחתול שלהם) - אז שבדיוק בזמן הזה איכשהו הקקי של החתול יגיע למערכת העיכול של האישה (כלומר, אם זה לא ברור, האישה צריכה איכשהו לאכול או לפחות לטעום קקי של חתול).

בקיצור, פרופורציות. 
אז אלא אם כן מישהי כאן מתכננת לאכול קקי של חתולים אני מציעה לה להיזהר הרבה יותר מבשר שהוא לא well done (שאת זה אנשים, ואפילו לא מעט אנשים, אוכלים בהנאה מרובה. בניגוד למשל לקקי של חתולים...).
לצפיה ב-'קצת פרופורציות'
קצת פרופורציות
30/10/2018 | 08:58
3
133
בשר לא מבושל הוא אחד הדברים שידוע שיש להיזהר מפניו, קרי של חתולים פחות.
אם במקרה יש לך חתול והוא במקרה נדבק במהלך ההריון, ממש מסוכן להתקרב לצואה שלו כי הנזק שיכול להיווצר לעובר הוא ממש ממש חמור.
מאחר ויש לי חתול חקרתי את הנושא לעומק, ומאחר ולא בא לי לערוך ניסויים על אף עובר - בחרתי להתרחק הן מבשר לא מבושל והן מצואת חתולים.
אם תכנסי להודעה שלי תראי שדבר ראשון אמרתי שניתן למצוא הכל באינטרנט, דבר שני כתבתי על בשר לא מבושל, ורק בסוף הוספתי על צואת חתולים.
מדובר פה בהריון טרי ובנסיון לעזור ולפשט, אז אם את מעוניינת לעזור את יכולה להוסיף מהידע הכה חשוב שלך בהודעה משלך, בלי לתקוף הודעות עזרה של נשים אחרות.
תרגעי אחותי.. כדאי קצת לנשום לפני שמגיבים.
לצפיה ב-'את זו שצריכה פרופורציות, חמודה'
את זו שצריכה פרופורציות, חמודה
30/10/2018 | 18:27
2
100
גם לי יש חתולים, והיו לי כל חיי, מאז שנולדתי. והפתעה - אין לי נוגדנים לטוקסופלזמה. גם לשתי האחיות שלי, שגדלו גם הן עם חתולים כל החיים - אין.
ומבטיחה לך שבתור ילדה הדבר האחרון שחשבתי עליו כשניקיתי להם את החול זה טוקסופלזמה, כך שזה לא שנקטתי באמצעי זהירות חריגים במיוחד. אז אם את לא מתכננת לאכול צואה של חתולים את יכולה להיות רגועה.

תאמיני לי שגם אני חקרתי את הנושא, אפילו יותר טוב ממך (אני סטודנטית לוטרינריה), והסיכוי להידבק מחתול קלוש ביותר. אם היית עושה מחקר כזה מקיף כמו שטענת לא היית מתווכחת בכלל. עם כל שלל הדאגות שיש לי בהריון, להידבק בטוקסופלזמה מהחתולים שלי (או בכלל מחתולים) נמצא בערך במקום האחרון ברשימה.

ולא, אנשים לא יודעים שזה מגיע מבשר לא מבושל. על דברים אחרים כן יודעים, על טוקסופלזמה מבשר לא מבושל לא יודעים. ולא יודעים בדיוק בגלל אנשים כמוך שכל הזמן אומרים "חתולים, חתולים". אז אנשים חושבים שחוטפים מחתולים טוקסופלזמה, לא מבינים מה זה אומר ושצריך בעצם שהקקי של החתול יגיע למערכת העיכול (את יודעת כמה פעמים נתקלתי באנשים במרפאה שהעיפו את החתול מהבית כי "אפשר לחטוף טוקסופלזמה מהשריטה שלו ואני בהריון"???), ומזניחים לחלוטין את הסכנה האמיתית שהיא בשר לא לגמרי מבושל כי לא מבינים שיכול להיות שם משהו באמת מסוכן לעובר. אני יוצאת למסעדות ורואה נשים מבקשות סטייק ו"שיהיה מידיום, בסדר? לא עם דם. פשוט אני בהריון ואסור לי". אסור לך גם מידיום, גאון....   וגם ה-well done במסעדות הוא לא תמיד באמת well done, אז עדיף פשוט לא להסתכן ולאכול בבית.
אבל אמרו להן "חתולים", אז מבחינתן אין להן חתול והכל בסדר.

רק בריאות והריון קל לכולן.
לצפיה ב-'כיף לך להיות תוקפנית?'
כיף לך להיות תוקפנית?
30/10/2018 | 19:13
1
84
קודם את אומרת לי להכנס לפרופרציות, אחר כך קוראת לי חמודה.. מה נסגר? לפי מה החלטת שחקרת על זה יותר ממני? כל הכבוד לך שאת סטודנטית לוטרינריה, אל תשליכי עליי כעסים שלך על מטופלים לא חכמים שמגיעים אלייך למרפאה.
גם לי אין נוגדנים, למרות החתול. מה לעשות שהחתולה שלי לא נדבקה, תאמיני לי שאני מודעת למה שאני אומרת. אנשים הם לא דבר היגייני במיוחד, ואם מישהו מנקה חול ולא שוטף ידיים, ואחר כך נוגע באוכל ומכניס לפה - הסיכוי המועט אך הממשי קיים. את באמת  לוקחת אחריןת ומחלקת המלצות שעלולות להוביל לפגיעה בלתי הפיכה בעובר?
אגב, כתבתי מפורש שיש לאכול בשר אך ורק wd, אז מה נשמע? למה התוקפנות? למה הפרצופים ו"גאון"?
בגלל אנשים כמוך אנשים אחרים לא מעוניינים לשאול או להגיב. תהיי נחמדה, לא יזיק לך.
מאחר שכל מטרת התגובה שלי הייתה לעזור אני מבקשת בכל לשון של בקשה - אם אין לך משהו שמוסיף לדיון ובצורה שנעים לקרוא, בואי נסיים אותו כאן.
לצפיה ב-'אני תוקפנית כלפי אנשים שמדברים שטויות, בהחלט'
אני תוקפנית כלפי אנשים שמדברים שטויות, בהחלט
30/10/2018 | 21:25
73
כדי שלא בטעות מישהי כאן תקרא את השטויות שלך ותסיק משהו על פיהן.

- לא "חילקתי המלצות" לשום דבר שיכול להוביל לפגיעה בעובר. איפה לעזאזל ראית את זה? או ששוב את ממציאה?
- לא אמרתי לא להיזהר
- לא אמרתי לא להקפיד על הגיינה
- לא אמרתי לאכול צואת חתולים בשביל הכיף
- אפילו לא אמרתי שאני ממליצה לאישה בהריון לנקות חול של חתולים (כי אני לא, אפילו שהסיכוי קלוש עד לא קיים)
- באופן כללי אם מישהו מנקה חול של חתולים ולא שוטף ידיים או הולך לשירותים ולא שוטף ידיים או עושה מאה ואחת דברים ולא שוטף ידיים - אז הוא באופן כללי אידיוט (ואם זו אישה בהריון אז היא מסכנת את העובר שלה באופן זה במאה ואחד דברים שהם לא טוקסופלזמה, חלקם אפילו הרבה יותר גרועים מטוקסופלזמה)

אל תייחסי לי דברים שלא אמרתי. לא המלצתי לאף אחת לסכן את בריאותה או את בריאות העובר שלה.
כל קצפי יצא על הטענה הלא נכונה בעליל שלך שטוקסופלזמה מגיע בעיקר מחול של חתולים (וזה ציטוט ישיר מההודעה שלך, את מוזמנת ללכת ולבדוק למקרה ששכחת מה כתבת). שזה גם לא נכון, וגם לא טרחת לציין בהקשר של טוקסופלזמה מאיפה באמת יותר סביר להידבק, שזה מבשר לא מבושל עד הסוף (וגם מירקות לא שטופים היטב, אגב, סתם שתדעי. אבל היי, העיקר שזה נמצא "בעיקר" בחול של חתולים לפי דעתך המאוד מלומדת).
לצפיה ב-'יקרות, '
יקרות,
31/10/2018 | 12:31
2
108
לא מקובלת עליי ההתנגחות הזו אחת בשנייה בפורום. כל אחת צודקת בדרכה שלה גם אם אחת רושמת דברים שאינם מדוייקים מותר לתקן וזה מצויין אך יש לזכור שהפורום הזה הוא תמיכה בלבד ואיננו מהווה ייעוץ רפואי כך שגם אם נכתב משהו שאולי אינו מדוייק חשוב להיוועץ ברופא שהוא הסמכות היחידה והמהימנה ביותר. לגבי טקסופלזמוזיס אכן עובר דרך צואת חתולים אבל לא רק אלא גם דרך בשר נגוע /מקולקל וכו. אנא שימרו על שיח מכבד אני לא נוהגת למחוק תגובות עד הרגע שזה מתחיל לצאת מפרופורציות. 
לצפיה ב-'חבל שמחקת'
חבל שמחקת
31/10/2018 | 22:47
1
81
מי שהתחילה להשתלח כאן ולקרוא לי "בן אדם דוחה" סתם כי העזתי להגיד להוד מעלתה שהיא טועה זו Tompa.
עם זאת, העדפתי שתשאירי את השרשור כדי שהמידע שבו ישאר. ממש לא מזיז לי שאיזו Tompa קראה לי דוחה (ועוד כמה דברים) בפורום, באמת שאני אשרוד. היא זו שביקשה למחוק כי לא היה לה נוח שעימתתי אותה עם הדברים הלא נכונים שכתבה, אז העדיפה שהם יעלמו כלא היו.
חבל לי מאוד שבתור מנהלת הפורום שיתפת עם זה פעולה ומחקת הודעות עם מידע חשוב.

ולידיעתך, אין קשר בין בשר מקולקל לטוקסופלזמה. בשר מקולקל זה רע מהרבה בחינות אחרות ואסור לאף אחת לצרוך אותו כמובן (בהריון או לא), אבל זה לא קשור לטוקסופלזמה. גם בשר לא מקולקל בכלל וטעים נורא יכול להכיל טוקסופלזמה, ובשר מקולקל יכול להכיל הרבה דברים רעים אבל ממש לא בהכרח טוקסופלזמה. אין קשר בין אחד לשני, וחבל לי שכל הודעה שניה כאן מלאה בטעויות ואי דיוקים. כשניסיתי לתקן, מחקו לי הודעות.
לצפיה ב-'היי שוב,'
היי שוב,
01/11/2018 | 09:18
63
אני מבינה שהנושא הזה ספציפית מעלה בך כל מיני תחושות שבחלקן מרגיזות זה בסדר זכותך להביע דיעה אך באמת שאין סיבה להתרגז וכן גם אני הרגשתי עכשיו מתוך דבריך כעס אני יודעת שזו לא היתה כוונתך  ( כמנהלת הפורום בהחלט בחרתי למחוק כי הדברים שנאמרו בתוך השרשור היו לא לעניין גם אם נרשמו משפטים שקשורים לנושא שכותבת הפוסט העלתה) אני מבינה שיש לך איזשהו ידע בנושא לכן יכולה להבין למה זה מעורר בך את אותן תחושות . דעתך חשובה לנו ונשמח לשמוע אותה את מוזמנת לכתוב בשרשור בפעם נוספת מדוייקת ואחרונה אם בא לך כמובן מהי טקסופלזמוזיס בכדי שמשתתפות הפורום תלמדנה. 
תודה(:
לצפיה ב-'הריון חוץ רחמי'
הריון חוץ רחמי
29/10/2018 | 08:07
2
160
היי מצאו לי הריון חוץ רחמי ונתנו לי לפני יומיים זריקת מטוטרקסט, מישהי קיבלה את זה? תוך כמה זמן הכאבים אמורים לעבור? 
לצפיה ב-'ממש מתבאסת עבורך '
ממש מתבאסת עבורך
29/10/2018 | 19:49
87
צר לי שאת צריכה לעבור את זה. יודעת כמה זה קשה.
באיזה שבוע קיבלת את הזריקה? זה הריון בחצוצרה? באופן אישי לא סבלתי מכאבים, רק דימומים
לצפיה ב-'עברתי את זה'
עברתי את זה
31/10/2018 | 12:18
56
קיבלתי זריקת מטוטרקסט...במעקב אחר הבטא היא רק המשיכה לעלות והחליטו לתת עוד זריקה. אז זה התחיל לרדת.
דימומים בלי סוף כמובן וכואב...לדעתי עברו הכאבים לאחר שהבטא התאפסה ואז הגיעה הוסת.
אחריי זה פחות או יותר הכל נרגע
שיעבור בקלות ובמהרה.
לצפיה ב-'המלצה לרופא מעקב הריון בחולון והמרכז'
המלצה לרופא מעקב הריון בחולון והמרכז
31/10/2018 | 11:38
19
היי,
התבשרתי בשעה טובה על הריון... ומאחר ואני לא ממש הולכת לרופא נשים בשוטף ואין לי היכרות טובה עם אף אחד אשמח להמלצה על רופא לליווי ומעקב הריון, קופת חולים מכבי, עדיפות לחולון אך ניתן לגלוש לראשון, תל אביב או בת ים

תודה ובשורות טובות
לצפיה ב-'עובר גדול שבוע 39'
עובר גדול שבוע 39
28/10/2018 | 10:59
6
191
הי לכולן,
מישהי יודעת מה בד"כ נהוג לעשות כשבשבוע 39 הערכת משקל של העובר קרובה ל-4 ק"ג ואין שום סימני לידה ? האם נהוג להתחיל זירוז ? ניתוח ? (אין סכרת)

תודה לעונות :)
לצפיה ב-'היי, '
היי,
29/10/2018 | 09:54
2
103
האם זהו הריונך הראשון? בגדול ההמלצה היא לזרז כדי לא להגיע לניתוח אם ההערכה תגיע למעל 4200 . בתי החולים ימליצו כבר להתחיל בזירוז אבל את יכולה להתחיל להניע עניינים גם בדרכים טבעיות ולקחת בחשבון שזה יכול לקחת זמן אם הגוף עוד לא בשל. אופציה שנייה תלוי איפו יולדים כי יש בתי חולים שלא יתרגשו מהערכת משקל גבוהה השאלה כמה גבוה היא תהיה כשתגיעי לשבוע 40 אני אישית ממליצה לך להתחיל לזרז טבעי ולא לחכות שילחיצו אותך בבית חולים 
לצפיה ב-'אמצעי זירוז טבעי'
אמצעי זירוז טבעי
29/10/2018 | 21:32
1
71
הי אורית,
המון תודה על תשובתך ועל הפורום בכלל !!!
זה הריון ראשון שלי . איזה אמצעי זירוז טבעיים הכי יעלים לדעתך ? תוכלי לפרט בקצרה ? 
לצפיה ב-'היי שוב, '
היי שוב,
31/10/2018 | 04:21
53
החל מעיסוי פיטמות ועל נקודות לחיצה בכפות הרגליים שיאצו דיקור תנועתיות הליכות ועוד צריך להתאים מה שיהיה הכי נכון עבורך את ממש מוזמנת לכתוב לי בפרטי ואנסה לסייע (: 
לצפיה ב-'לי בהריון הראשון'
לי בהריון הראשון
29/10/2018 | 14:40
2
114
בשבוע 40 אמרו שהעובר שוקל 4 ק"ג והפנו אותי לבית חולים לחוות דעת נוספת.
בבית החולים, לפי מדידת ידנית ולא u.s. אמרו שהוא מקסימום 3.600 3.700 והוא יצא 3.663
לצפיה ב-'הי,'
הי,
29/10/2018 | 21:34
1
86
תודה על תשובתך !
לא הציעו לי בדיקה ידנית. איך בודקים משקל עובר במדידה ידנית ?
אני בכל מקרה אשאל על זה בביקור הקרוב :)
לצפיה ב-'הכי פשוט. הוא הזיז לי את הבטן'
הכי פשוט. הוא הזיז לי את הבטן
29/10/2018 | 22:25
101
ליל
לצפיה ב-'קשיים רגשיים בתקופת ההריון'
קשיים רגשיים בתקופת ההריון
29/10/2018 | 20:16
2
150
אשמח לקבל את עזרתכן רעיונותיכן! 
כתבתי רומן שעוסק בנושא של קשיים רגשיים בהריון, והוא עומד לצאת בקרוב בהוצאה מכובדת. שמו בישראל - שיעור בפרספקטיבה.
אני מחפשת רעיונות איך להפיץ ולפרסם את הספר ואת הנושא לקהל הקוראים - אמהות והורים, ובכלל. 
אילו תכניות טלויזיה ו/או רדיו, ו/או מגזינים, עוסקים בנושאי הורות או משפחה ועשויים להתענין בנושא כזה? 
(לא כל כך מכירה תכניות טלויזיה ומגזינים...)
תודה מראש
לצפיה ב-'אני מאמינה שלהוצאה יש משרד יחסי ציבור'
אני מאמינה שלהוצאה יש משרד יחסי ציבור
30/10/2018 | 02:41
1
49
זה התפקיד שלהם לקדם את הספר.

בהצלחה!
לצפיה ב-'הצפת הנושא המותשק של מצבי דיכאון בהריון זו השליחות שלי!'
הצפת הנושא המותשק של מצבי דיכאון בהריון זו השליחות שלי!
30/10/2018 | 17:27
50
להוצאה יש יחצנים , אבל אצלם אני לא 'בת יחידה' ויש להם גם אינטרסים משלהם.
בקיצור - הם דוחים את ענין היחצנות לשלב האחרון, ולטעמי קצת מאוחר.
במילים אחרות,כיום חובה להשקיע ולקדם את הספר אם אתה רוצה שישמעו עליו.
מבחינתי הצפת הנושא המאד שכיח, אבל מושתק, של מצבי דיכאון בהריון זו קודם כל שליחות! וחשוב לי להגיע למה שיותר נשים, וגם גברים (אולי הם סוף סוך יבינו מה עובר עלינו (לפחות חלקנו) בתשעת החודשים המאתגרים הללו. .

לכן אני מחפשת רעיונות והפניות לתכניות רלוונטיות שאוכל לפנות אליהן ולהציע את הספר. כנ"ל לגבי מגזינים.
לצפיה ב-'אני לוקחת 3 שבועות אנדומטרין '
אני לוקחת 3 שבועות אנדומטרין
30/10/2018 | 08:03
1
94

2 כדורים בלילה
הפרוג היה 29 לפני התמיכה 
היום אחרי 3 שבועות עלה ל65 זה לא נמוך? 

לצפיה ב-'65 זה מצוין'
65 זה מצוין
30/10/2018 | 17:23
42
תמשיכי לקחת
לצפיה ב-'משתגעת כבר...'
משתגעת כבר...
29/10/2018 | 13:41
1
206
מה הייתן עושות אם חלילה הייתן במקומי?
שבוע 33 עם עוברית מקסימה שעושה לי קצת בעיות..
בסקירה מאוחרת התגלה לה דימום במוח. חודש לאחר מכן הדימום נספג במלואו והאולטרסאונד מראה שהכל תקין.
לאחר מכן בוצע MRI למוח העובר ושם נמצאו שאריות דם באזור שנפגע. (האולטרסאונד לא מגלה זאת בגלל שהשאריות מזעריות).
אחרי סיעור מוחין של 4 רופאים בכירים, הוחלט ע"פ תוצאת ה MRI בלבד על סיכון של 15% לפגיעה נוירו-התפתחותית (לא קוגנטיבית). 
הם מאוד אופטימיים מהממצאים וכולם פה אחד אומרים לי להיות רגועה ולחייך כי הם בטוחים שתצא תינוקת בריאה לחלוטין.
הפלה בכלל לא עלתה על הפרק מצידם.
ואני נשארת עם ה 15% האלה שקיימים... שמשגעים לי ולבן זוגי את המוח. לא יודעים כ"כ מה לעשות ומשקשקים מפחד...
מישהי אולי עברה דבר דומה? ושבסוף יצאו ילדים מקסימים ובריאים או הפוך?
מחפשת זריקות הרגעה נואשות..
לצפיה ב-'אני לא במקומך... וזה נשמע לי מאוד קשה ומלא אי ודאות'
אני לא במקומך... וזה נשמע לי מאוד קשה ומלא אי ודאות
29/10/2018 | 19:51
120
אבל דווקא בגלל שאני לא במקומך - אם יורשה לי קול מעט רציונלי... אני חושבת שעודף הבדיקות היום גורם לנו לחשוב שאנחנו יכולות ללדת רק ילדים מושלמים, ושאם חלילה הם לא עומדים בתקן, נפסיק את ההריון.
זו תפיסה קצת בעייתית שלא לוקחת בחשבון שלמעשה השליטה שלנו מוגבלת והסרת הספק עוד יותר מוגבלת... יש לא מעט קשיים ותסמונות שלא ניתנים לגילוי בשלב ההריון ויש ילדים לא מושלמים ולא 100% בריאים שוואלה אי אפשר היה לעלות על זה קודם, זה לא אומר שהם לא מקסימים.
אני יודעת שעשיתי ציפ גנטי כדי לשלול בעיות, אבל גם ביקשתי לא לדעת על תוצאות אפורות או על כל דבר שהוא לא ודאי. אם הרופאים שלך לא מעלים ספק בתקינות ההריון - לא הייתי חושבת פעמיים.
15% סיכוי לפגיעה זה 85% לילדה בריאה לחלוטין - לא יודעת.. מהמקום שלי, באמת שלא הייתי מתלבטת.
בהצלחה!
לצפיה ב-'תוצאת בדיקת דם'
תוצאת בדיקת דם
29/10/2018 | 16:44
1
129
קבלתי את תוצאת בדיקת דם האם אני בהריון ?.

זאת התוצאה " 30.0 IU/L " , אני 4 ימים לאחר איחור הווסת.

האם זה התחלת הריון? אודה לתשובה.
לצפיה ב-'בעיקרון זה חיובי '
בעיקרון זה חיובי
29/10/2018 | 19:48
95
אבל במספר נמוך כזה הייתי בודקת שוב בעוד יומיים, הבטא אמורה להכפיל את עצמה.
זה הריון ספונטני? כי ייתכן שמדובר גם בביוץ מאוחר
לצפיה ב-'תוצאת חלבון בטא'
תוצאת חלבון בטא
29/10/2018 | 17:07
89
שלום רב,
הריון ראשון שלי, אני בשבוע 5 ותוצאת בטא שהתקבלה היא 15300. מה זה אומר?
למה זה כל כך גבוה?
תודה !
לצפיה ב-'דימומים חוזרים בשליש הראשון '
דימומים חוזרים בשליש הראשון
28/10/2018 | 11:20
4
127
היי יקירות, 
אני כרגע בשבוע 11+1, יש לי דימום חוזר כבר פעם שלישית השבוע (היה לי בשני, בשישי והיום שוב חזר...)
עשיתי א"ס הבוקר והכל ברוך ה' בסדר עם העובר. רואים עדיין את מקור הדימום- קרוב לשק ההריון אך נראה שהוא הצטמצם מהפעם הקודמת. 
הרופא נתן לי נרות אוטרוגסטן פעמיים ביום. 
האמת שאני די מודאגת מהדימום הזה שכל הזמן בא והולך...כמות הדימום בכל פעם היא בערך תחבושת אחת... שזה לא מעט, לא מדובר בדימום של כמה טיפות...
מישהי פה חוותה משהו דומה ויכולה לשתף\להרגיע? המלצות איך לשמור על ההריון במצב זה? האם הסיכון אמור לרדת בשבוע 12?

תודה רבה
לצפיה ב-'לא יכולה לעזור'
לא יכולה לעזור
29/10/2018 | 02:24
1
63
אבל שולחת חיבוק ובע"ה שהכל יעבור תקין ובידיים מלאות 
לצפיה ב-'אמן תודה רבה!'
אמן תודה רבה!
29/10/2018 | 09:02
15
לצפיה ב-'הי יקרה, '
הי יקרה,
29/10/2018 | 09:46
1
59
ככל שההיריון מתקדם הסיכון פוחת. הנרות שקבלת אמורים לסייע כתמיכה בהיריון והכי הכי חשוב מעבר למנוחה עד כמה שתוכלי גם לחשוב חיובי כמה שזה קשה אני יודעת אבל לפעמים זה פשוט מסתדר וההיריון ממשיך תקין רק להיות במעקב.  המשך היריון תקין!!!
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
29/10/2018 | 09:53
16
לצפיה ב-'תוצאות חריגות בבדיקה ביוכימית שליש ראשון'
תוצאות חריגות בבדיקה ביוכימית שליש ראשון
28/10/2018 | 12:47
3
173
הי,

בבדיקת שליש ראשון בהריון ראשון (אני בת 31) יצאה תוצאה של FBHCG 159.31 NG/ML 4.86 MOM
שקיפות עורפית 1.7MM 1.28 MOM
PAPP-A 838.45 MU/0L 0.30 MOM3

וכתוב סיכון מוגבר לתסמונת דאון.
יחס של 1:42 בחישוב המשוקלל
לעומת יחס של 1:779 לפי הגיל.

האם יש מה לעשות? האם יש טעם בבדיקות נוספות או שזה ברור?..:/
אני מאוד לחוצה.
בבדיקת מי שפיר יש סיכון לעובר ובדיקת NIPT מאוד יקרה (3000 שקל). אם לא מתכננים בכל מקרה הפלה, יש טעם לבצע עוד בדיקה בכלל?

אודה לתשובתכן..
המודאגת.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
29/10/2018 | 06:46
84
בערכים כאלה משרד הבריאות מממן מי שפיר. 
אם את רוצה לדעת - עשי מי שפיר ולא ניפט. אם בכל מקרה תשאירי את העובר אז אולי באמת אין טעם וחכי לראות אם יהיו ממצאים בסקירות. מאחלת בשורות טובות, זכרי שזוהי רק בדיקת סקר סטטיסטית ורק מי שפיר היא וודאית
לצפיה ב-'היי יקרה, '
היי יקרה,
29/10/2018 | 09:45
1
80
ממליצה לבצע מי שפיר עם כל הסיכונים שיש בבדיקה הזו היא הוודאית שתיתן לך תשובה חד משמעית. וכמובן שתהיי זכאית למי שפיר עד כמה שאני יודעת. יש היום החזרים על הבדיקות הללו ברוב קופות החולים אם יש לך את סל ההיריון וכמובן תעשי אצל מומחים אגב אם אני לא טועה גם על ניפט יש החזרים אבל עדיין מי שפיר היא הכי וודאית . חיבוק ענק!!
לצפיה ב-'תודה רבה לכן!!'
תודה רבה לכן!!
29/10/2018 | 20:59
11
לצפיה ב-'מי שפיר'
מי שפיר
28/10/2018 | 06:55
8
161
בוקר טוב לכולן.
האם מעל גיל 35 כולן מבצעות בדיקת מי שפיר או שזה תלוי בתוצאות של השקיפות עורפית/חלבון עוברי?
במידה והחלטנו לעשות..מתי עושים?איפה מבצעים את הבדיקה?צריך הפניה?
תודה רבה רבה
רונינה :)
לצפיה ב-'שום דבר הוא לא חובה...'
שום דבר הוא לא חובה...
28/10/2018 | 08:59
112
מעל גיל 365 משרד הבריאות מממן את הבדיקה לכל אישה, ולכן לא צריך הפניה אלא רק לקבוע תור. אני עשיתי באיכילוב, אבל אפשר לעשות בציבורי ובחינם בכל בית חולים, או בהסדר דרך הקופה פרטי במדיקל או באסותא
לצפיה ב-'זאת ההמלצה'
זאת ההמלצה
28/10/2018 | 11:28
6
102
מעל גיל 35 \ אישה עם סיכון מוגבר לבצע מי שפיר.
יש היום בדיקת דם שנקראת NIPT והיא בודקת את הסיכון לתסמונת דאון בודאות של 99.8% והיא אינה מסכנת את העובר בניגוד למי שפיר.
את יכולה לעשות אותה כבר החל משבוע 9. במידה ויצא לך שם ממצא חשוב תאלצי בכל זאת לעשות מי שפיר...
אני באופן אישי הייתי בקבוצת סיכון בגלל ההריון הקודם והעדפתי לעשות את הבדיקה הזו במקום מי שפיר. 
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
28/10/2018 | 11:36
5
71
מתלבטת בנוגע לNIPT כי הבנתי שהיא רק בדיקת סקר...
לצפיה ב-'נכון.. זו בדיקת סקר'
נכון.. זו בדיקת סקר
28/10/2018 | 12:20
4
81
כמו שקיפות עורפית. ואגב, הודאות של הניפט הרבה יותר גבוהה משל השקי]פת העורפית. 
תתיעצי עם הרופא שלך ומה שאת מרגישה...
אני באופן אישי החלטתי שאם השקיפות והניפט יצאו תקינות בע"ה אני אעדיף לא לעשות מי שפיר. אבל יש נשים שלא מוכנות לקחת את הסיכון המזערי הזה.
אגב, שתדעי שגם למי שפיר אין ודאות של 100% למרות מה שאומרים... 
לצפיה ב-'התלבטות...'
התלבטות...
28/10/2018 | 12:25
3
73
...
לצפיה ב-'אני עשיתי מי שפיר'
אני עשיתי מי שפיר
28/10/2018 | 14:51
82
כל שאר הבדיקות היו מצויינות ולא הייתה לי שום אינדיקציה חוץ מהגיל. בעיקר עשיתי את מי השפיר כי זה כולל כבר צ'יפ גנטי שבודק עוד 200 תסמונות חוץ מתסמונת דאון והיה לי חשוב לברר את כל מה שאפשר. עשיתי, ללא עלות, בתל השומר. פניתי אליהם ישירות וקבעתי תור.
לצפיה ב-'גם אני עשיתי מי שפיר ללא אינדקציה ולא עשיתי NIPT'
גם אני עשיתי מי שפיר ללא אינדקציה ולא עשיתי NIPT
28/10/2018 | 15:29
1
74
היה חשוב לי לעשות ציפ גנטי, הבדיקה (כולל הציפ) הייתה חינמית ובכלל לא ביג דיל, והעדפתי את השקט הנפשי שהעובר בריא
לצפיה ב-'תודה גם לכן'
תודה גם לכן
28/10/2018 | 18:10
47
מחר בעה השקיפות ואני אתייעץ עם הרופא
אבל בהחלט נתתן לי כיוון
לצפיה ב-'המלצה על רופא/ת נשים כללית - רמת אביב '
המלצה על רופא/ת נשים כללית - רמת אביב
28/10/2018 | 12:41
1
68
אשמח לקבל המלצה על ד"ר צבי זהבי כרופא מלווה 
או המלצה לרופאים במרפאה 
יעזור ממש 
לצפיה ב-'רופא מקסים אבל לא עושה ליווי הריון'
רופא מקסים אבל לא עושה ליווי הריון
28/10/2018 | 15:32
54
הייתי אצלו פעם במקרה ואני חושבת שהוא לא עושה ליווי הריון אבל תבדקי. ברמה האישית הוא אדם מאוד נעים וסבלני ועשה רושם של רופא מקצועי
לצפיה ב-'צינון חורף המוני בתוך המשרד - איך לא להדבק ?'
צינון חורף המוני בתוך המשרד - איך לא להדבק ?
28/10/2018 | 14:41
66
היי חברות,
עכשיו שמתחיל הסתיו/חורף כל יום בא מישהו חדש מנוזל או חולה.
האם אתן יודעות מה הדבר הנכון לעשות מבחינת ההריון ?
עד כמה זה מסוכן ?
אם אני מחוסנת לשפעת זה בסדר ?
תודה רבה
לצפיה ב-'מתי לספר?'
מתי לספר?
28/10/2018 | 08:08
2
168
שוב בוקר טוב :)
טפו טפו בהריון שלישי שבוע 12
חברות טובות יודעות כבר אבל מהמשפחה אף אחד עוד לא יודע...
מתי בדכ מספרים?אחרי שקיפות/סקירה?,בהריון הזה זאת הפעם הראשונה שלא באמת עניין אותי לשמור בסוד אבל לבעלי זה היה חשוב אז כיבדתי (לחברות סיפרתי כי הן ראו אותי גמורה בעבודה).
מחר בעה שקיפות..אחריה אם הכל תקין כבר מקובל לספר?
רונינה :)
לצפיה ב-'זה עניין אישי'
זה עניין אישי
28/10/2018 | 11:23
1
124
כל אחת והקצב שלה.
אני באופן אישי הייתי מספרת לאנשים הקרובים אחרי השקיפות (במידה והכל תקין בע"ה). ולשאר העולם אחרי שתסיימי את השליש הראשון שהסיכון להפלה יורד משמעותית (שבוע 14-15).

בהצלחה ובשורות טובות :)
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
28/10/2018 | 11:38
34
לצפיה ב-'מחפשת המלצה על צלם היריון טוב'
מחפשת המלצה על צלם היריון טוב
25/10/2018 | 22:00
1
76
שלום בנות, אני עוד מעט נכנסת לחודש תשיעי (סוף סוף!!!) ואני ובעלי רוצים מאוד לעשות צילומי היריון. מי מומלץ?
לצפיה ב-'המלצה שלי'
המלצה שלי
27/10/2018 | 20:29
62
קודם כל מזל טוב! ממליצה לך בחום לבדוק קודם כל עבודות קודמות של אותו צלם וגם חשוב לדעת שיש המון חבילות שיכולות להיות יותר משתלמות... ממליצה לך להציץ בחבילות צילומי היריון של דנה אופיר, היא עושה עבודה מדהימה!
לצפיה ב-'האם יש למישהי מושג כמה זמן לוקח לבטא לרדת אחרי הפלה'
האם יש למישהי מושג כמה זמן לוקח לבטא לרדת אחרי הפלה
24/10/2018 | 22:44
5
116
אני אחרי הריון חוץ רחמי בהפלה בטא 395 ירידה מ3200 , עכשיו החלה לרדת לאט יותר...
לצפיה ב-'קיבלת מטוטרקסט?'
קיבלת מטוטרקסט?
25/10/2018 | 07:49
1
71
אצלי לקח לה כמה שבועות להתאפס. אבל נשמע שהירידה שלך ממש טובה. מאחלת לך איפוס הבטא והריון תקין במהרה!
לצפיה ב-'תודה !'
תודה !
27/10/2018 | 16:46
8
לצפיה ב-'הייי'
הייי
25/10/2018 | 08:07
2
71
יכול לקחת עד שלושה שבועות לפחות . כמה זמן את אחרי?
לצפיה ב-'כשבועיים'
כשבועיים
27/10/2018 | 16:45
1
35
הירידה בבטא החלה לפני כשבועיים, ללא התרופתי.
לצפיה ב-'תני לזה עוד זמן '
תני לזה עוד זמן
27/10/2018 | 19:15
36
תעקבי אחרי הבטא היא חייבת כמובן להתאפס 

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום הורים בטיפולי פוריות
פורום הורים בטיפולי
פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה