לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
5419154,191 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'המלצה על בדיקת NIPT (במקום דיקור מי שפיר)'
המלצה על בדיקת NIPT (במקום דיקור מי שפיר)
06/05/2018 | 14:57
7
173
הריון שלישי, (אחרי טיפולים). בהריונות הקודמים עשינו (בחשש) בדיקת מי שפיר.
הפעם נודע לנו  שיש בדיקת דם שיכולה להחליף את דיקור מי השפיר.
אחרי בירורים הבנו שאם הבדיקה תקינה, אפשר לוותר על דיקור מי שפיר. אם היא לא תקינה, אז אין ברירה אלא לעשות את הדיקור.
היתרון שלה הוא שאפשר לעשות אותה בשבוע מוקדם (שבוע 10).ואת התוצאה לקבל בתוך עשרה ימים. כך שאם יש בעיה, אין צורך 'לסחוב' את ההריון עד שלב מאוחר. (יתרון נחמד נוסף זה שאפשר לדעת את מין העובר)
הופננו על ידי הרופא שלנו למעבדה מסויימת והמחיר של הבדיקה דרכה עלה 4,500 ש"ח. (שולחים את הבדיקה לחו"ל).
שיטוטים ברשת הביאו אותנו אל פרופ' גייפמן. הבנו ממנה שכדי להנגיש את הבדיקה, היא גובה רק 750$ (שהיום הם 2,700 ש"ח).
נטילת הדם מתבצעת ברמת אפעל.
עשינו את הבדיקה ביום חמישי שעבר והבוקר קיבלנו כבר את התוצאות.  (הכל תקין...)
לילך, שעובדת איתה, ענתה לנו על כל שאלה שהתעוררה.
הן נמצאות בארה"ב. וגייפמן מגיעה מידי לארץ. לנו יצא לפגוש אותה.
ההתקשרות איתן היא דרך הווטס אפ ובדוא"ל. ואם צריך היא מנהלת שיחה בסקייפ.
שימו לב שיש בדיקה מורחבת ובדיקה מצומצמת (שבודקת 3 תסמונות +מין העובר). מומלץ, לדעתי, לעשות את המורחבת.
זה הטלפון של לילך (להתכתבות בווטס אפ): 052-8083327

לצפיה ב-'בדיקת דם אינה חלופיתכלל וכלל לבדיקת מי שפיר'
בדיקת דם אינה חלופיתכלל וכלל לבדיקת מי שפיר
06/05/2018 | 20:57
1
125
אגב, הפרסום בפורום אסור.

בדיקת הדם היא בדיקה סטטיסטית. מה זה עוזר לי שאצל 99% מהעוברים הכל בסדר אם אני ה-1% ?
מי השפיר היא בדיקה אבחנתית, היא בודקת את כל הכרומוזומים (הרבה יותר רחבה) ובשילוב עם הצ'יפ הגנטי (שבודק שינויים - עודפים או חוסרים - במקטעי דיאנאיי) היא הבדיקה הטובה ביותר למי שמעוניינת במידע מקיף ככל הניתן על בריאות העובר שלה.
שלא לדבר על חיובי כוזב שמתרחש לא מעט. וחמור מכך - על שלילי כוזב.

אישית בצעתי מי שפיר בכל ארבעת הריונותיי. אצל רופאים במערך הציבורי. לילדיי שלום.
לצפיה ב-'אכן. זאת בדיקת סקר. ומי שפיר היא בדיקה אבחנתית'
אכן. זאת בדיקת סקר. ומי שפיר היא בדיקה אבחנתית
06/05/2018 | 21:21
98
סטטיסטית, אותנו הרתיע שבבדיקת מי שפיר יש סיכוי של 1 ל- 1,000 להפלה.
למרות שאין תחליף לרוגע שמתלווה לתוצאה חיובית במי שפיר.

ובכל זאת, כל אחד עושה את בחירותיו.

אגב, זה לא פירסום. זאת המלצה.
אין לי שום אינטרס כלכלי או אחר. 

לצפיה ב-'בדיקת NIPT'
בדיקת NIPT
07/05/2018 | 15:55
4
164
הפעם נודע לנו  שיש בדיקת דם שיכולה להחליף את דיקור מי השפיר.  -  לא נכון. הבדיקה לא מחליפה את דיקור מי השפיר בשום צורה שהיא. הבדיקה הינה בדיקת סקר בלבד. נכון לעכשיו הבדיקות היחידות שמאפשרות מהימנות כמעט מוחלטת הן סיסי שליה ומי שפיר שבהן מוציאים תאים שמכילים DNA עוברי.
אחרי בירורים הבנו שאם הבדיקה תקינה, אפשר לוותר על דיקור מי שפיר. אם היא לא תקינה, אז אין ברירה אלא לעשות את הדיקור. -  לא נכון. אם יש חיובי כוזב, אכן יש צורך בסיסי שליה או מי שפיר אבל יש גם שלילי כוזב וככה נולדים ילדים עם תסמונות למרות שבדיקת NIPT יצאה תקינה לחלוטין.
היתרון שלה הוא שאפשר לעשות אותה בשבוע מוקדם (שבוע 10).ואת התוצאה לקבל בתוך עשרה ימים. כך שאם יש בעיה, אין צור  'לסחוב' את ההריון עד שלב מאוחר. (יתרון נחמד נוסף זה שאפשר לדעת את מין העובר) -   חצי נכון. אם מקבלים תוצאה בעייתית בשבוע 11, ניתן לעשות סיסי שליה ולעבור הפלה בשבוע 13 לערך, אבל אם התוצאה הבעייתית מתקבלת בשבוע 14, אין ברירה אלא לחכות לשבוע 16 לפחות לפני שניתן לבצע מי שפיר ואז אם יש צורך בהפלה מגיעים לשבוע שבו רוב בתי החולים מבצעים רק לידה שקטה ולא גרידה.

שאר ההודעה נראית ממש כמו פרסומת שהוכתבה ואולי אף נכתבה על ידי הרופאה או הצוות שלה.
יכול להיות שזו לא פרסומת ואת באמת לקוחה מרוצה, אבל ככה זה מרגיש כשקוראים את ההודעה שלך.
לצפיה ב-'עצוב שהפכנו להיות כאלה חשדנים'
עצוב שהפכנו להיות כאלה חשדנים
07/05/2018 | 16:27
3
116
אתחיל ואומר שעם כל כך הרבה אי דיוקים שמתברר שיש  כנראה בהודעה שלי, נראה לי שאפשר להניח לנושא הפרסומת. (-:

ישבתי מול אישה מיוחדת. גניקולוגית ומומחית לגנטיקה בארץ ובארה"ב. התרשמתי מכך שהיא קמה לכבודנו שנכנסנו, הסבירה בגובה העיניים (כעת מסתבר שכנראה שמענו מה שרצינו לשמוע...). השירות אחרי הבדיקה היה אדיב ונעים והמחיר, זול משמעותית ממקומות אחרים.  כשהיא הבינה שיש נסיבות מיוחדות לבדיקה, היא הוסיפה בדיקה נוספת, ולא גבתה על כך תשלום. 
אז אחרי כל זה החלטתי לפרסם המלצה. אולי לא מדוייקת. אולי לא מסוגננת. ובכל זאת, במקום לקרוא אותה בתמימות, מחפשים מניעים נסתרים /פסולים. 
כדאי לנו לשחרר קצת. לנסות להאמין יותר ולחשוד פחות. 

לצפיה ב-'המציאות יוצרת חשדנות'
המציאות יוצרת חשדנות
07/05/2018 | 20:39
2
98
יש הודעות פרסומת במסווה של הודעות תמימות. יש הודעות של בעלי אינטרסים שלא חושפים את האינטרסים שלהם ולא מגלים מי עומד מאחורי ההודעה. יש הודעות של טרולים. יש הודעות מטעות בכוונה. יש הודעות מטעות שלא בכוונה.
הבעיה שלי עם הודעה כמו שלך, שמי שפחות מבינה וקוראת את ההודעה, יכולה להבין ממנה שבדיקת NIPT מחליפה את בדיקת מי שפיר.
יכול להיות שמישהי תסתמך על ההודעה שלך ותחליט שאם NIPT יצאה תקינה אז הכל בסדר. יכול להיות שאותה מישהי תלד תינוק עם תסמונת בגלל ההסתמכות על האמת המוחלטת שמשתמעת מההודעה שלך.
היה בארץ לפחות מקרה אחד של לידה עם תסמונת לאחר שלילי כוזב.
בעיניי השיקול בהחלטה אם לעשות מי שפיר צריך להיות כזה: מה יותר מפחיד - לעבור את המי שפיר ולאבד את ההריון או לא לעבור את המי שפיר וללדת עובר עם תסמונת.
לצפיה ב-'אני מכירה מישהי ששילמה 4500 ש"ח על בדיקת הדם'
אני מכירה מישהי ששילמה 4500 ש"ח על בדיקת הדם
08/05/2018 | 00:27
1
123
1
קיבלה תוצאה חיובית לטריפל X.
לא ישנה שבועות עד שעשתה מי שפיר והגיעה תשובה - אין תסמונת.

בואי נראה - לשלם 4500 ש"ח (או "רק" 2700) - לקבל תשובה שגויה, לאכול סרטים איומים, לעבור מי שפיר (שבשביל להימנע מזה מראש נבחרה בדיקת הדם) ולגלות ש"טעויות קורות" -
זה סרט שאני לא קונה לו כרטיס.
לצפיה ב-'גם אני עשיתי NIPT דרך פרופ' גייפמן'
גם אני עשיתי NIPT דרך פרופ' גייפמן
09/05/2018 | 16:50
53
וגם יצא לי לפגוש אותה אישית. 

במקרה שלי, עשיתי את הבדיקה פעמיים ושניהם חזרו עם תוצאה inconclusive. לא הצליחו להוציא מספיק דנ"א עוברי מהדגימה שלי בפעם הראשונה ולכן עשיתי אותה שוב. גם בפעם השניה זה לא עבד. בסוף קיבלתי את הכסף בחזרה והוסבר לי שזה יכול לקרות וזה לאו דווקא אומר שיש בעיה עם העובר.
כמובן שזה ממש לא הרגיע אותי ורופאת מעקב ההריון שלי המליצה לי בכל זאת לעשות מי שפיר. בגלל שלקח הרבה זמן עד שעשיתי את הבדיקה הזאת פעמיים, בסוף עשיתי מי שפיר וצ'יפ רק בשבוע 22. לקח עוד שלושה שבועות לקבל תשובות ותודה לאל שהכל יצא תקין. לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם התוצאה לא היתה תקינה, בשבוע כזה מתקדם. הפואנטה שלי היא שבדיקות הNIPT יקרות, לא מחליפות בשום צורה מי שפיר וצ'יפ ואני אישית לא ממליצה לעשות אותן. עדיף מראש לעשות מי שפיר וצ'יפ ולקבל מידע אמיתי ולא סטיסטי וגם לא לבזבז זמן וכסף.
לצפיה ב-'דימום שבוע 4'
דימום שבוע 4
07/05/2018 | 14:20
1
150
היי,
הייתי אמורה לקבל מחזור ב-3.5, באותו יום עשיתי בדיקת הריון שיצאה חיובית. מחזור אחרון ב-5.4, אז אמורה להיות בשבוע 4+4.
היום פתאום הופיע לי דימום קל בניגוב בצבע אדמדם. אין כאבים או חולשה.
האם אני צריכה לפנות לרופא או לחכות שזה יחלוף? עצות יתקבלו בברכה :)
לצפיה ב-'ממליצה לבצע בדיקת בטא ,'
ממליצה לבצע בדיקת בטא ,
07/05/2018 | 20:11
89
ואם הדימום ייתגבר כדאי להתייעץ עם רופא. זה יכול להיות הרבה דברים בשבוע שבו את נמצאת ובעיקר כי זה היריון ממש צעיר 
לצפיה ב-'מעקב הריון פרטי? '
מעקב הריון פרטי?
07/05/2018 | 11:31
1
162
שלום,
אשמח למידע, אני קצת קלולסית ככל שזה נוגע לנושא כי אני פשוט כבר לא זוכרת את הפרטים של מעקב הריון - 
פרטים - הריון שני, הריון ראשון נגמר בקיסרי חירום

שאלותיי: 
האם הריון לאחר קיסרי מוגדר בדיפולט כהריון בסיכון? 
את מעקב ההריון הקודם עשיתי במסגרת מכבי. עכשיו אני רוצה ללכת למעקב באופן פרטי. האם בנוסף למעקב הפרטי, כדאי לבצע מעקב בקופה? האם יש לכך יתרון?

האם מעקב פרטי אומר כי גם את בדיקת הדופק של גיל 7 שבועות צריך כבר לעשות במסגרת המעקב הפרטי? החל מאיזה שלב מתחילים את המעקב? 

מה זה בכלל מעקב פרטי, האם זה אומר שגם את כל הבדיקות - שקיפות, סקירות ודיקור אצטרך לבצע אצל אותו רופא פרטי (במידה ומבצע את כולן). 

תודה מראש ��
לצפיה ב-'בשעה טובה :)'
בשעה טובה :)
07/05/2018 | 14:11
101
מזל טוב יקרה! אכן ההריון מוגדר כהיריון בסיכון בגלל הצלקת הניתוחית. ובכלל כל היריון מעתה והלאה יוגדר כך. זה לא אומר כלום לגבי כיצד תלדי הפעם אז אל תלחצי מההגדרות. מעקב בפרטי תלוי ברופא שעושה זאת יש כאלו שמבצעים את כל הבדיקות ויש כאלו שעושים חלק ואז את ההשלמה את עושה דרך הקופה. את יכולה בהחלט להתחיל כבר משבוע 6-7 בפרטי 
לצפיה ב-'מעקב הריון בסיכון (תאומים), לין, כללית, חיפה'
מעקב הריון בסיכון (תאומים), לין, כללית, חיפה
06/05/2018 | 21:25
1
109
יש המלצות לרופא ספציפי?
תודה :)
לצפיה ב-'לי יש תאומים בני 3 חודשים'
לי יש תאומים בני 3 חודשים
07/05/2018 | 13:50
91
דוקטור גאנם נדיר. רופא מצוין ומנהל מיון ברמבם למקרה שתצטרכי...
הוא גם ניתח אותי. ילדתי בקיסרי
לצפיה ב-'לחץ דם נמוך בשבוע 15'
לחץ דם נמוך בשבוע 15
07/05/2018 | 03:23
85
היי ותודה לפורום.
אני בשבוע 15 וסובלת מכאבי ראש. היום החלטתי לבדוק בבית לחץ דם והממוצע של מספר בדיקות הוא: 85/55 שזה נמוך יחסית. בעבר היה לי לחץ דם נמוך אבל הוא עלה בשנים האחרונות ועכשיו אני חושבת שיש קשר בינו לבין כאב הראש.
אשמח לעצות מה אפשר לעשות כדי להעלות את לחץ הדם ולבינתיים, אציין שאני בת 38, הריון שלישי (הצעיר בבית בן 11), טבעונית ונוטלת B12. ביצעתי בדיקת דם כללית אבל עוד לא קיבלתי תשובות אז אני לא יודעת אם יש חסרים או לא (חצה שנה לפני ההיריון הכל היה בסדר).
תודה מראש, בריאות ושבוע טוב :)
לצפיה ב-'מה אומרות.. שבוע 6 ועדיין לא מרגישה גודש בחזה.. '
מה אומרות.. שבוע 6 ועדיין לא מרגישה גודש בחזה..
06/05/2018 | 19:31
2
133
לא מרגישה כלום מלבד עייפות שאני אפילו לא בטוחה אם קשורה להריון..
בחילות לא היו לי גם בהריון הקודם תודה לאל, אבל לא זוכרת מה כן עוד הרגשתי בשלב הזה.
לצפיה ב-'שבוע מוקדם מדיי בשביל כל התופעות שאת מציינת'
שבוע מוקדם מדיי בשביל כל התופעות שאת מציינת
06/05/2018 | 20:10
1
93
בחילות באות בשלב מאוחר יותר וכמובן שגם גודש בחזה לא מרגישים ישר....
לצפיה ב-'לא כולן גם סובלות מכל התופעות '
לא כולן גם סובלות מכל התופעות
07/05/2018 | 11:30
23
לצפיה ב-'שלום לכולן, אשמח לעזרה'
שלום לכולן, אשמח לעזרה
06/05/2018 | 11:31
2
293
אני בת 24. עברו כבר 3 שבועות מאז שהייתי אמורה לקבל מחזור אבל הוא לא הגיע. פחדתי נורא שאני בהריון וגם היו לי בחילות מטורפות, הייתי עייפה, נשירת שיער רצינית. אבל בעיקר הטריד אותי שלא קיבלתי כי זה אף פעם לא קרה לי.
אתמול ראיתי דם על התחתון והוקל לי בטירוף. אבל מסתבר שזה היה חד פעמי. מאז לא דיממתי יותר. 
אני תוהה אם הייתי בהריון וזו היתה הפלה טבעית. התסמינים שחוויתי היו יכולים להעיד על הריון או שזה שלב מוקדם מדי להרגיש תסמינים כאלה, והם פשוט הופיעו בלי קשר?
אני שואלת פה כי אין לי עם מי להתייעץ, אני אשמח לכל פיסת מידע ומחשבה שיש לכן. 
תודה רבה
לצפיה ב-'את חמודה ונאיבית'
את חמודה ונאיבית
06/05/2018 | 14:49
206
דם חד פעמי על התחתון דווקא מחזק את זה שזה הריון וזה דימום השתרשרות.
הפלה היא עם דם, או כמו מחזור או יותר, אבל לא משהו קליל כמו את מתארת.

הכי טוב תקני בדיקת הריון ותעשי.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
06/05/2018 | 18:21
174
את צריכה להבין כמה שיותר מהר אם את באמת בהריון,
תקני בדיקה ביתית בכל סופר פארם ותבדקי.
אני מבינה שאם התשובה חיובית תרצי לסיים את ההריון? אם כן זה עוד יותר מחזק את זה שכדאי לך לבדוק מהר...
אם התשובה חיובית תקבעי תור לרופא נשים (אם אין תורים זמינים תדברי עם המזכירות במרפאה שלך ותסבירי שאת צריכה תור דחוף)
ולהבא- אמצעי מניעה...

בהצלחה!
לצפיה ב-'ד"ר רן נגר לסקירה מאוחרת, דרך כללית, אשמח לשמוע חוויות'
ד"ר רן נגר לסקירה מאוחרת, דרך כללית, אשמח לשמוע חוויות
06/05/2018 | 08:08
2
85
שלום בנות,  אשמח לשמוע המלצות אם מישהי היתה אצל ד"ר רן נגר,  ואם ספציפית בסקירה מאוחרת. 
האם יש אצלו מורחבת או רק מאוחרת רגילה?  האם מרוצות? 
לחילופין- ממליצות על רופא אחר? 
תודה רבה
לצפיה ב-'הייי '
הייי
06/05/2018 | 12:02
1
85
אני עשיתי אצל ד"ר נגר ארבע בדיקות אולטראסאונד.
בכולן הייתי ממש מרוצה מהיסודיות
מהיחס הנעים
מההסברים הנרחבים

הבדיקה האחרונה הייתה סקירה מאוחרת והוא ממש הקפיד, עשה גם בדיקה בטנית וגם וגינלית.

ממליצה לך להתקשר למרפאה, המזכירות מאד נעימות, וגם אם יש צורך, את יכולה להתקשר/להסתמס עם הדוקטור עצמו

וההמלצה הכי חשובה, אם את מחליטה ללכת אליו, לא לשכוח ללכת לאכול גלידה באניטה! (לא המקום שצמוד למרפאה, נמצא מרחק הליכה של כמה דק' משם)

לצפיה ב-'תודה על התגובה - האם עושה דרך כללית גם סקירה מורחבת?'
תודה על התגובה - האם עושה דרך כללית גם סקירה מורחבת?
06/05/2018 | 15:57
48
החשש שלי הוא בעיקר כי הסקירה תהיה סקירה "רגילה" ולא "מורחבת" דרך הכללית. 
מה היה אצלך?
שוב המון תודה!

אשמח לשמוע עוד חוויות
לצפיה ב-'תוצאה לא תקינה בצ'יפ הגנטי'
תוצאה לא תקינה בצ'יפ הגנטי
03/05/2018 | 20:38
3
329
קיבלתי היום טלפון מהרופא בבית חולים שעשיתי שם את מי השפיר כולל צ'יפ גנטי. לדבריו מצאו ממצא לא תקין של חסר ב tbx6  
שזה גן בכרומוזום 16.
אנחנו הולכים כמובן ליעוץ גנטי דחוף בבית חולים ויעשו צ'יפ לנו (ההורים)  
וקבעתי אצל שוחט
האם למישהי היה ממצא דומה?
איך שורדים את החוסר ודאות.... 
אני בשבוע 20 

לצפיה ב-'אם יש עוד ילדים בבית והממצא מורש מכם'
אם יש עוד ילדים בבית והממצא מורש מכם
06/05/2018 | 11:57
188
הייתי בודקת גם אותם.
יכול להיות ממצא כזה גם אצל ילדים בריאים.
לצפיה ב-'כן לי'
כן לי
06/05/2018 | 14:46
163
חוסר בכרומוזם 15 מורש ממני
לי הורש מאמא שלי

תבדקי את עצמך ובעלך וכן את הילדים.
אצלי הממצא היה בגדר משמעות לא ברורה. היה הריון סיוט אבל סוף טוב. ככה גילינו שגם לילד הבכור יש את זה.
לכל ילדיי יש את החוסר בגן. אני עכשיו בסיבוב שלישי עשיתי סיסי שליה וגם הפעם נמצא הממצא הזה.

את צריכה להבין מה משמעות הממצא שלך ולהחליט מה את עושה.
גם אני הייתי אצל פרופ שוחט.
לצפיה ב-'לי היה עם תאומים'
לי היה עם תאומים
07/05/2018 | 13:54
109
תוספת לשניהם בגן q15.
מכיוון שזה היה לשניהם שוחט אמר שזה ברור שזה מאיתנו ולא בדקנו אותם וגם החלטתי לא לבדוק את בן השנתיים וחצי הבריא שלי. זה הוגדר ממצא בתחום האפור. הם בני 3 חודשים כבר
לצפיה ב-'סקירה מוקדמת -אתי פיורה'
סקירה מוקדמת -אתי פיורה
06/05/2018 | 11:13
87
שלום בנות,
האם מישהי יכולה לתת חוות דעת על אתי פיורה לסקירת מערכות מוקדמת?
לצפיה ב-'בדיקת הריון'
בדיקת הריון
05/05/2018 | 22:12
1
185
עשיתי בדיקת הריון שהתוצאה שלה זה פלוס ושבועות. הריון חיובי מינוס שלילי לי יצא פלוס בלי שבועות הריון מישהי מבינב בזה?
לצפיה ב-'יש לך אפשרות לעשות תמונה? '
יש לך אפשרות לעשות תמונה?
06/05/2018 | 07:43
39
לצפיה ב-'בדיקת בטא'
בדיקת בטא
03/05/2018 | 16:23
5
322
היי
אהלן
עשיתי בדיקת בטא וקיבלתי 304 IU/L
מה זה אומר?
לצפיה ב-'מזל טוב, את בהריון!'
מזל טוב, את בהריון!
03/05/2018 | 16:44
4
65
לצפיה ב-'אומייגאדדד!'
אומייגאדדד!
03/05/2018 | 16:48
3
217
סורי על הבורות פשוט חשבתי שזה מגיע כחיובי או שלילי
לצפיה ב-'מרגש!!!! מזל טוב'
מרגש!!!! מזל טוב
03/05/2018 | 21:47
2
56
לצפיה ב-'תודההה! שאלה נוספת'
תודההה! שאלה נוספת
05/05/2018 | 14:27
1
159
עשיתי את הבדיקת דם חמישה ימים לפני התאריך של המחזור. האם זה עדיין בטוח הריון?
לצפיה ב-'כן , הבדיקה מזהה את ההורמון בדם'
כן , הבדיקה מזהה את ההורמון בדם
05/05/2018 | 21:47
33
לצפיה ב-'הריון שני עתידי עם קרישיות '
הריון שני עתידי עם קרישיות
02/05/2018 | 22:42
3
153
שלום
הריון ראשון לפני שנה וחצי נקלט בהזרעה ראשונה, הזרקתי קלקסן בגלל קרישיות יתר שהתגלתה איפשהו באמצע ההריון.

השאלות הן לגבי ההריון השני העתידי- מה בעצם עליי לעשות? האם בגלל שההריון הראשון היה בטיפולים אני "זכאית" ללכת ישר לטיפולים?
ומה עם הקרישיות? מתי ללכת למרפאה המטולוגית? לפני או אחרי כניסה להריון?
תודה
לצפיה ב-'היי,'
היי,
03/05/2018 | 21:56
74
את צריכה לגשת לרופא נשים סביר להניח שהטיפולים יהיו יותר מהירים עבורך בעיקר בגלל ההסטוריה המיילדותית שלך. לגבי הקרישיות תשאלי את הרופא גם כי אם כבר קבלת קלקסן בהיריון הקודם מניחה שתקבלי גם הפעם בלי לעבור דרך ההמטולוגית 
לצפיה ב-'שאלה '
שאלה
05/05/2018 | 09:38
1
55
הי, אפשר לשאול מה הסיבה שנשלחת לבדיקות קרישיות במהלך ההריון ? היו איזשהם ממצאים ? זאת בדיקת חובה בהריון ?

אשמח למענה , תודה :)
לצפיה ב-'זו לא בדיקת חובה.'
זו לא בדיקת חובה.
14/05/2018 | 09:49
4
אם יש ממצאים מסויימים אז עושים אותה.
קושי נשימה, כאבי רגליים עם קרישי דם (רופא משפחה או נשים טוב יזהה את זה)
אצלי גילו רק אחרי הלידה שיש לי קרישיות יתר, זה תורשתי ויש את זה לכל בנות משפחתי - אבל אצלהן לא עלו על זה ולא היה להן קריש דם... היה להן מזל גדול שהכל היה בסדר בלידות שלהן...

לצפיה ב-'איך נמנעים מלהגיע בסוף ההריון לעבודה?'
איך נמנעים מלהגיע בסוף ההריון לעבודה?
03/05/2018 | 09:33
12
250
שבוע 35. הריון שלישי. בת 42. בטן ענקית. הריון תקין וללא בעיות (טפו טפו טפו).
את הבן הגדול שלי ילדתי ביום הראשון של שבוע 38.
את הבת באמצע 39.
בבדיקה ביום שישי התברר שהעובר כבר עם הראש למטה. עדיין לא נכנס לתעלת הלידה.
החל מהבוקר לחצים למטה. מניחה שהוא מתחיל להיכנס.
הבעיה? צריכה עוד להמשיך ולעבוד. נסיעה של 30 דקות לכל כיוון לעבודה, הליכה מהחניה למשרד.
גם הליכה לשירותים (ממש קרובים) כבר קשה לי.
תור לרופא הנשים רק בעוד שבועיים ואני מניחה גם שהוא לא יסכים לתת לי שמירת הריון. הוא כזה.
ממש קשה לי להתנייד, לנהוג, לעבוד. מפחיד אותי לנהוג עם כל המופרעים על הכביש.
מרגישה כמעט כל הזמן את העובר וזה לוחץ וכואב גם בנהיגה. חוששת מתאונות כי הוא מרגיש לי פגיע (במיקום עם ההגה).
כבד לי, כואב לי ובגלל התנוחה שלו יש לי לא מעט בריחות שתן שזה בכלל מצב ח$% להיות בו בעבודה.
בקושי ישנה בלילות וקשה לי לסחוב אחרי זה כל היום.
כל מי שרואה אותי בעבודה מדדה בקושי זורק לי הערות על למה הגעתי בכלל...כאילו שיש לי אפשרות אחרת.
מה עושים עכשיו? ממציאים לרופא המשפחה כל פעם על מחלה אחרת ומבקשים כמה ימי מחלה?
רק מציינת שצברתי מעל 100 ימי מחלה שבטוח יספיקו לי עד הלידה ומעדיפה לנצל אותם ולא ימי חופש שבקושי יש לי.
לא רוצה להקדים את חופשת הלידה שכן אז אצטרך גם לשוב מוקדם יותר.
המלצות מה לעשות ובמידת הצורך מה להמציא לרופא המשפחה יתקבלו בברכה (רופא המשפחה הרבה יותר קשוב ואדיב, רק לא בטוחה שמותר להם לתת כל כך הרבה ימי מחלה ברצף. מבוסס על משהו שאמר לי פעם רופא. שבודקים אותם במקרים כאלה).
לצפיה ב-'מבקשים ימי מחלה מרופא משפחה'
מבקשים ימי מחלה מרופא משפחה
03/05/2018 | 14:06
6
197
עשיתי את זה בהריון הראשון. 
הלכתי בשבוע 36 לרופא והסברתי לו שאני עובדת רחוק שכבד וקשה... וקיבלתי ימי מחלה עד הלידה.
לא צריך תרוצים. זה נראה לי מאוד מובן שבחודש 9 קשה... במיוחד בחום הזה
לצפיה ב-'כמה ימים נותנים?'
כמה ימים נותנים?
03/05/2018 | 14:19
3
185
הי, הרופא יכול לרשום ימי מחלה מראש עד הלידה או שהוא נותן רק לכמה ימים וכל פעם צריך להגיע שוב ולחדש את האישור ?
לצפיה ב-'לי נתנו בכל פעם לשבוע '
לי נתנו בכל פעם לשבוע
03/05/2018 | 14:20
1
182
ובסופו של דבר לקחתי שבועיים וחצי (משבוע 38 עד תחילת 41)
לצפיה ב-'אוף..זאת טירחה :('
אוף..זאת טירחה :(
03/05/2018 | 14:45
68
לצפיה ב-'לי נתנו אישור מחלה אחד ל-3 שבועות'
לי נתנו אישור מחלה אחד ל-3 שבועות
04/05/2018 | 14:07
131
בסוף נולד ב-38+4
לצפיה ב-'אבל זה בלתי הפיך'
אבל זה בלתי הפיך
03/05/2018 | 15:34
211
כי אם הוא לא יסכים (וקרה לי בעבר) כבר לא אוכל לפברק כל פעם כמה ימי מחלה ולבקש ממנו. זה סוג של סיכון.
למרות שרופא המשפחה הוא קשוב ומקסים.
לצפיה ב-'גם אני עשיתי ככה'
גם אני עשיתי ככה
07/05/2018 | 09:23
52
התקשרתי למזכירה וכבר ממש בכיתי, זה היה יום בסוף אוגוסט, אני בתחילת תשיעי והבוסית שלי לא הסכימה להדליק מזגן בישיבה שהייתה (לדעתי סיבה מעולה לבכי), וביקשתי תור לרופאה כדי לבקש ימי מחלה. אמרה שאני אפילו לא צריכה להגיע ורופאה תכין לי אישור, שבשלב הזה אין שום בעיה.

זה היה בשבוע 36 ובסוף ילדתי ב37 אז זה היה רק שבוע אחד.
לצפיה ב-'היי,'
היי,
03/05/2018 | 21:51
179
תראי בגדול ברגע שאת מרגישה שאת כבר לא מסוגלת להגיע לעבודה את יכולה לגשת לבוס ולהגיד לו שמתחיל להיות לך קשה וחשוב לך להמשיך לעבוד לפחות עד לשבוע ככה וככה (תחליטי עד מתי את עובדת) ולכן את מבקשת להתייעץ כיצד אפשר לסייע לך. אולי שתעבדי מהבית או שתגיעי פחות ימים ובשאר הימים תקחי ימי מחלה.. תנסי לראות כמה תוכלי עוד למשוך ובשאר הזמן פשוט להוציא ימי מחלה אם יש לך ככה עד לשבוע שבו תחליטי שאת יוצאת לחופשת לידה
לצפיה ב-'תסחבי עוד שבועיים וקחי ימי מחלה אחכ'
תסחבי עוד שבועיים וקחי ימי מחלה אחכ
06/05/2018 | 14:52
80
גם לי יש בריחת שתן כבר מתחילת ההריון. כל הריון זה ככה אצלי. כל אפצי או שיעול חזק בורח. נו מה נעשה לא נגיע לעבודה?

כולל נסיעה בכביש, איסוף ילדים ממסגרות וכו' וכו'.

מציעה שתסחבי עוד שבועיים ותבקשי לנצל ימי מחלה.
תיידעי את הבוס שלך מראש.
לצפיה ב-'שמירת הריון בכל מקרה לא אפשרית כבר'
שמירת הריון בכל מקרה לא אפשרית כבר
07/05/2018 | 09:25
60
עד כמה שאני יודעתץ שמירה זה על תקופה של לפחות כמה חודשים ומי שמחליט אם את זכאית או לא זה ביטוח לאומי לא הרופא.
לצפיה ב-'תסחבי עד שבועיים ללידה ואז אישור מחלה עובד'
תסחבי עד שבועיים ללידה ואז אישור מחלה עובד
08/05/2018 | 07:39
45
תמיד קיבלתי מהרופא נשים שלי - המקרה היחיד שלא , היה רופא שהחלפתי אליו כי היה יותר קרוב לבית שלי ונטשתי אותו אחר כך
באותו מקרה הרופא ה"רגיל" (רופא המשפחה) נתן לי בכלל בלי למצמץ
אבל לא הייתי לוקחת חודש - בהנחה שאת רוצה לחזור לאותו מקום עבודה ולשמר יחסים זה עלול להיות קצת יותר מדי "לא יפה" בכל זאת חודש של משכורת שלמה

עוד אופציה - לנסות לדבר עם המנהל/ת הישיר/ה - אולי להפחית בשעות/בעומס בתקופה הזו? אם יש יחסים טובים אז עדיף לשמר.
לצפיה ב-'מעדכנת '
מעדכנת
13/05/2018 | 10:38
35
שהייתי אצל רופא המשפחה וברגע שהתחלתי לדבר הוא מיד אמר: "כולן בתשיעי רוצות מחלה כי קשה להן" ועוד בכלל לא הספקתי לפרט על הסיבות (מיגרנות, כאבי גב, לחצים למטה וכו' וכו').
הציע שאם אני לוקחת חופשת לידה של חצי שנה שאקדים אותה.
עניתי שממש לא בטוח שאקח חצי שנה (הרי לא באמת משלמים, אז למה אנשים חושבים שזו באמת חופשת לידה?!).
בסופו של דבר נתן לי שבוע מחלה אבל הרגשתי שזו הפעם האחרונה.
חבל שפשוט לא פניתי אליו דרך האפליקציה ורשמתי שאני עם כאבי גב או מיגרנה חזקה וזהו.
לדעתי צריך להגיע עם סיבה.
בכל מקרה, מאתמול בערב מרגישה את העובר בועט ממש ממש נמוך (שבוע 37 היום) ולוחץ לי לא מעט. ממש לא נוח לי לנהוג או לשבת בעבודה.
פשוט קשה. ממש קשה בנוסף לכל הבעיות שפירטתי קודם (גב, ראש וכו').
בשישי תור לרופא נשים (אם אצליח לשרוד עד אז בלי ללדת כי אשכרה יש לי הרגשה שהוא עוד מעט יוצא) וכבר אהיה חכמה יותר ולא אגיד שקשה אלא שכואב לי X או Y.

מציינת שהגדול שלי נולד ביום הראשון של שבוע 38 והקטנה באמצע 39 כך שאני לרוב לא מגיעה עד התל"מ.
כמו כן מציינת שניסיתי בעבודה לבקש מספר ימים לעבודה מהבית והם סירבו (למרות שהתפקיד לי לגמרי מאפשר). אמרו לי שאני יכולה לקחת מחלה אם קשה לי...
בסופו של כל הפירוט הזה, השאלה שלי היא אם בכלל להמשיך ולעבוד השבוע ולבקש מחלה בדיעבד או לנסות ולשרוד השבוע ולבקש עבור השבוע הבא?

לצפיה ב-'המלצה לעגלה משולבת'
המלצה לעגלה משולבת
04/05/2018 | 13:24
85
היי לכולם,

אשמח את המלצתכם לעגלת או עגלות תינוק משולבות, קלות ושישמשו אותנו לתקופה ארוכה.

טווח המחירים שאנחנו מחפשים הינו בין 2500 ל-3500 ש"ח.

תודה לכולם :)

לצפיה ב-'השתרשות? אודה לעזרה'
השתרשות? אודה לעזרה
04/05/2018 | 10:36
2
165
ביוץ היה לפני כ7-8 ימים ( מזהה לפי כאבים והפרשות).
אתמול החלו כאבי מחזור חזקים (בטן וגב), שבו והלכו לאורך כל היום מלווים במעט הכתמות חומות בתחתונית ובניגוב.
בערב הכל פסק. היום החלו שוב הכתמות חומות אך כמעט ללא כאבים (מעט הרגשה מוזרה בבטן אך לא כמו מחזור). עכשיו שמתי לה שבניגוב יש הפרשות חומות עם מעט אדום-ורוד.
יכול להיות שמדובר בהשתרשות? מעולם לא הקדים לי המחזור כל כך הרבה ימים (בד"כ סדיר).
לצפיה ב-'נשמע כמו השתרשות!!'
נשמע כמו השתרשות!!
04/05/2018 | 12:54
89
מחזיקה אצבעות!!
לצפיה ב-'בדיקה חיובית'
בדיקה חיובית
07/05/2018 | 12:03
43
אז הבוקר (יואב 11 או 12) עשיתי בדיקה שיצאה חיובית. פס ממש ברור שהופיע יחסית מהר.
אני מפחדת לשמוח כי בחודש שעבר ביואב 14 יצא חיובי, אמנם ממש חלש אך למחרת הגיע המחזור..
לצפיה ב-'טוקסופלזמוזיס'
טוקסופלזמוזיס
01/05/2018 | 11:25
7
201
בבדיקות מקדימות לכניסה להיריון שערכתי יצאה כי אני לא מחוסנת לוירוס 
טוקסופלזמוזיס. הרופא שלי לא הרחיב על זה הרבה, רק אמר לי להימנע מבשר ודג חיים במהלך ההיריון (שאני יודעת שזה בד"כ הימנעות שכל אישה בהיריון נמנעת מזה) והזכיר שיש איזה שהוא עניין עם חתולים.
אשמח לקבל מכן, ממי שיש לה ידע מוקדם בנושא, מה בדיוק אני צריכה לעשות, במיוחד כשיש לי משפחה קרובה שמגדלת חתולים בבית וגם מטפלת בחתולי רחוב, האם אני צריכה להימנע מלהיות אצלם בבית במהלך כל ההיריון? בתקופה של הניסיונות להיכנס להיריון? מה בדיוק לעשות? אשמח לקבל עזרה 
לצפיה ב-'גם אני לא הייתי מחוסנת בהריון'
גם אני לא הייתי מחוסנת בהריון
01/05/2018 | 12:17
3
148
ודווקא הרופאה שלי מאוד הרחיבה ומאוד הזהירה אותי לגבי זה.
לגבי חתולים- עד כמה שיודע לי זה מופרש בצואה שלהם, אז לא לתעסק עם זה ומי שסביבך שכן מנקה את הצואה שלהם להקפיד טוב טוב על הגיינה וחיטוי ידיים לאחר מכן כדי לא לפזר את החיידקים.

לגבי אוכל- ביצים,בשר ודגים חיים זו אכן הנחיה לכל הנשים בהריון אז כמובן להימנע ולשים לב גם אם יש העברה עקיפה, למשל לחתוך בשר חי על צלחת ואז לאכול מאותה הצלחת את הבשר העשוי- כאילו אכלת בשר חי בעצמך (זה גם למה לא מספיק סושי ללא דג בסושיות אלא צריך פס נפרד להריוניות).
בנוסף לזה חשוב מאוד מאוד לשים לב לשטיפה טובה של ירקות ופירות. הרבה מהירקות והפירות בארץ מושקים במי ביוב ובהם יכולים להיות שאריות של טוקסופלזמהשישארו על קליפות של פירות וירקות. צריך מאוד להקפיד על זה.

אני עברתי הריון ללא נוגדים והכל בסדר, מאחלת גם לך.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
01/05/2018 | 13:07
2
72
תודה רבה על התשובה המפורטת.. אני מבינה עכשיו יותר את המשמעות, אולי כדאי באמת שאפגש איתו שוב ואקבל הסבר מפורט יותר, בכל מקרה האם ידוע לך אם אני יכולה להיות במגע/בבית בו חיים חתולים וחתולי רחוב?

לצפיה ב-'קיבלת תשובה מצויינת מחיפאיתת'
קיבלת תשובה מצויינת מחיפאיתת
01/05/2018 | 13:34
90
טוקסופלסמה, שהיא פרזיט ולא וירוס, מועברת בשני אופנים, ע"י מאכל של בשר נע, שמזה ניתן להימנע וע"י הפרשות שמקורן בצואה של חתולים. הצואה של חתולים עשויה לגרום להגיע לירקות ולכן ההמלצה לשטוף אותם טוב, וכמובן בבית שיש בו חתול, הצואה שלו עשויה להיות נגועה. אבל זה לא שכל חתול הוא נגוע, לרוב הם לא, אבל עשויה להיות תקופה בחייו של חתול בו הוא נגוע ואז זה מסוכן. ההמלצה היא לא לגעת בצואת חתולים בהריון ולשטוף ידיים טוב. להיות נוכחת במקום בו נמצאים חתולים זה בסדר, לא הייתי מתחבקת איתם יותר מדי וגם אם,  לוודא ששוטפים ידיים. רק לסבר את האוזן בארץ מתחת ל20% מהאוכלוסייה הם חיובים לנוגדנים לטוקסופלסמה, כלומר נדבקו מתישהו בחייהם, ככה שאנשים לא נדבקים על ימין ועל שמאל. עכשיו את יודעת את כל הנתונים, את יכולה להחליט לבד לגבי לאן ללכת. בהצלחה!
לצפיה ב-'עד כמה שאני יודעת אין בעיה'
עד כמה שאני יודעת אין בעיה
01/05/2018 | 14:06
67
לנסות לבקש מבעלי הבית שיקפידו על הניקיון של הצואה ושטיפת ידיים וכו' אחרי טיפול.
לצפיה ב-'הרופאה שלי היא מצרפת'
הרופאה שלי היא מצרפת
01/05/2018 | 14:08
103
שם אני יודעת ששכיחות ההידבקות בטוקסו היא גבוהה מאוטד ולכן גם המודעות לסכנות בהריון, מאמינה שזה למה היא הזהירה אותי
לצפיה ב-'לא צריך לדאוג מחתולים.'
לא צריך לדאוג מחתולים.
03/05/2018 | 10:17
67
ההדבקה קורית רק אם צואה של חתול נכנסת לך לפה. צריך לציין שמן הסתם זה לא משהו שקורה... לי יש חתולה ולא קרה כלום. יותר מזה, דיברתי עם הווטרינרית שלה והיא אמרה שלה בעצמה אין נוגדנים למרות שהיא כל היום עם חתולים. הווירוס הזה גם לא נפוץ בכלל (למרות מה שאומרים) וגם לא כל כך פשוט להידבק בו מחתול שנושא אותו.
לצפיה ב-'עצותיי'
עצותיי
04/05/2018 | 08:15
64
טוקסופלסמה נמצאת עד כמה שאני יודעת בצואת חתולים ובאדמה, לכן עדיף תהיבמגע עם הפרשות חתולים, ונגיד בבית שישבו הרבה חתולים הייתי שוטפת ידיים היטב לפני האוכל, ולא מלטפת את החתולים
לגבי אדמה, את צריכה לשטוף היטב ירקות, בעיקר כאלה שגדלים באדמה, כמו חסה. אני מוותרת על אכילת סלטים שלא אני שטפתי והכנתי. 
אין פירות ים, כי מקפיצים אותם זמן קצר מדי מכדי להרוס את הטוקסופלסמה
באופן כללי, כדי להחמיר, עדיף במסעדות להזמין אוכל חם ולא סלטים קרים, חומוס, או כל דבר שיותר קל לו להיות  מזוהם..
לצפיה ב-''
04/05/2018 | 07:56
22
לצפיה ב-'לקראת הריון ראשון'
לקראת הריון ראשון
04/05/2018 | 07:21
1
232
היי,

המחזור שלי מאחר בכמה ימים והחלטתי לעשות בדיקת הריון
ויצאו שני פסים אחד כהה ממש והשני יותר בהיר
מה זה אומר? מומלץ לעשות עוד בדיקה? אם כן מתי?
צירפתי תמונה
תודה לעונות
לצפיה ב-'מזל טוב! את בהריון'
מזל טוב! את בהריון
04/05/2018 | 07:27
119
עכשיו תבקשי מרופאת המשפחה בדיקת דם (בטא) ותקבעי תור לרופא נשים שלך לעוד 5 שבועות
לצפיה ב-'הופעה בהריון'
הופעה בהריון
03/05/2018 | 18:52
1
200
מה אתן חושבת על ללכת להופעה של זמר בהריון חודש שמיני, זה באולם גדול אסור לעשן ויש מקומות ישיבה, אני שאולת בגלל המוזיקה הרועשת 
לצפיה ב-'אין מה לחשוש תהנו בהופעה '
אין מה לחשוש תהנו בהופעה
03/05/2018 | 21:57
45

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום לידה פעילה וביתית
לידה פעילה וביתית
ד
מתקשים בפוריות?
פרופ' יוסף שלו- ייעוץ אישי מי שפיר
ייעוץ אישי - מי שפיר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה